Licensed to MA Championship Meet  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/10/2015 02:00 PM
             2015 MA DST First State Cup - 11/7/2015 to 11/8/2015              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledecky, Kathleen G       18 NCAP-PV              1:57.56    1:56.66   20  
       25.72    55.40  1:30.24  1:56.66                                    
  2 Paoletti, Olivia M        16 DST-MA               2:02.85    2:05.84   17  
       27.58    59.81  1:36.17  2:05.84                                    
  3 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR    2:05.63    2:06.79   16  
       29.07    59.97  1:37.96  2:06.79                                    
  4 Scott, Morgan E           15 CBST-MA              2:05.55    2:06.93   15  
       27.44    58.52  1:37.18  2:06.93                                    
  5 Yegher, Jaycee M          16 RMSC-PV              2:07.94    2:07.09   14  
       27.99  1:01.91  1:37.35  2:07.09                                    
  6 Dickson, Marie L          16 DST-MA               2:08.86    2:09.09   13  
       27.67  1:00.00  1:37.82  2:09.09                                    
  7 Brinton, Emma E           16 DST-MA               2:04.49    2:09.49   12  
       28.63  1:00.47  1:39.21  2:09.49                                    
  8 Nugent, Celine E          16 RMSC-PV              2:07.96    2:09.75   11  
       28.61  1:01.80  1:39.77  2:09.75                                    
  9 Curl, Morgan B            17 DST-MA               2:07.17    2:09.78    9  
       28.38  1:00.94  1:40.22  2:09.78                                    
 10 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR    2:12.86    2:10.16    7  
       28.70  1:03.58  1:39.47  2:10.16                                    
 11 Kowal, Molly A            17 JW-MA                2:06.17    2:10.29    6  
       28.97  1:02.50  1:39.44  2:10.29                                    
 12 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    2:09.28    2:10.46    5  
       28.49  1:04.29  1:40.15  2:10.46                                    
 13 Rhodes, Caroline K        16 NCAP-PV              2:11.39    2:12.13    4  
       29.53  1:01.59  1:42.53  2:12.13                                    
 14 Zhang, Angelina           14 Agua Swim Team-MR    2:14.72    2:12.24    3  
       29.05  1:03.31  1:41.91  2:12.24                                    
 15 Dougherty, Kaelyn M       15 JW-MA                2:10.87    2:12.34    2  
       29.36  1:03.97  1:41.35  2:12.34                                    
 16 Eguchi, Nadia             16 Agua Swim Team-MR    2:13.81    2:12.63    1  
       30.10  1:03.24  1:41.87  2:12.63                                    
 17 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR    2:15.10    2:12.88  
       29.39  1:02.04  1:41.98  2:12.88                                    
 18 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR    2:14.03    2:13.20  
       28.76  1:01.08  1:41.46  2:13.20                                    
 19 Fong, Andrea L            16 JW-MA                2:09.70    2:13.21  
       29.86  1:04.06  1:42.31  2:13.21                                    
 20 Marsh, Josephine M        17 DST-MA               2:09.20    2:13.39  
       29.03  1:01.53  1:43.33  2:13.39                                    
 21 Jones, Meghan L           17 DST-MA               2:11.27    2:13.41  
       29.12  1:01.05  1:42.48  2:13.41                                    
 22 Bansky, Kaitlyn R         15 JW-MA                2:10.85    2:14.13  
       31.02  1:05.16  1:42.71  2:14.13                                    
 23 Smith, Katie M            16 NCAP-PV              2:12.36    2:14.17  
       29.27  1:03.19  1:43.61  2:14.17                                    
 24 Shek, Nicole H            17 JW-MA                2:08.93    2:14.49  
       28.36  1:02.47  1:42.69  2:14.49                                    
 25 Deionno, Alexis H         15 DST-MA               2:11.21    2:14.53  
       28.88  1:03.65  1:44.14  2:14.53                                    
 26 Neveling, Abbey E         17 JW-MA                2:10.68    2:14.54  
       29.99  1:04.70  1:43.08  2:14.54                                    
 27 Pfeifer, Emily A          17 DST-MA               2:10.72    2:14.81  
       29.89  1:04.51  1:43.06  2:14.81                                    
 28 Woods, Nora C             15 JW-MA                2:10.42    2:15.09  
       29.57  1:04.67  1:43.62  2:15.09                                    
 29 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR    2:16.32    2:15.54  
       30.40  1:03.36  1:43.44  2:15.54                                    
 30 Cavanagh, Lauren E        16 JW-MA                2:13.29    2:15.65  
       30.56  1:05.86  1:44.97  2:15.65                                    
 31 Gagnon, Kayla E           16 JW-MA                2:08.67    2:15.67  
       28.70  1:02.72  1:43.32  2:15.67                                    
 32 Ellett, Katie C           17 RMSC-PV              2:12.04    2:15.86  
       29.53  1:04.15  1:43.88  2:15.86                                    
 33 Gozdan, Ally E            15 JW-MA                2:14.02    2:15.93  
       29.41  1:03.78  1:44.06  2:15.93                                    
 34 Kowal, Grace E            17 JW-MA                2:09.06    2:16.28  
       29.89  1:04.47  1:44.61  2:16.28                                    
 35 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    2:17.51    2:16.47  
       31.16  1:05.71  1:44.61  2:16.47                                    
 36 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    2:20.60    2:16.83  
       29.97  1:02.89  1:45.05  2:16.83                                    
 37 Gould, Hannah I           15 RMSC-PV              2:14.69    2:16.95  
       30.40  1:05.92  1:45.42  2:16.95                                    
 38 Clark, Rachel S           15 NCAP-PV              2:14.56    2:17.30  
       29.13  1:03.85  1:46.20  2:17.30                                    
 39 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    2:15.49    2:17.88  
       29.28  1:03.69  1:46.12  2:17.88                                    
 40 Bandak, Hanan E           15 RMSC-PV              2:18.39    2:17.89  
       30.70  1:07.47  1:47.03  2:17.89                                    
 41 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR    2:17.08    2:18.03  
       30.20  1:05.96  1:47.06  2:18.03                                    
 42 Elliott, Grace M          16 NCAP-PV              2:20.63    2:18.75  
       29.21  1:03.62  1:47.54  2:18.75                                    
 43 Burke, Jill L             16 Agua Swim Team-MR    2:21.05    2:19.60  
       29.91  1:05.29  1:48.55  2:19.60                                    
 44 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    2:20.28    2:19.94  
       30.75  1:06.92  1:47.44  2:19.94                                    
 45 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    2:24.78    2:20.97  
       30.10  1:05.34  1:48.98  2:20.97                                    
 46 McGough, Sarah G          17 JW-MA                2:20.75    2:21.80  
       30.96  1:07.70  1:48.64  2:21.80                                    
 47 Baines, Lauren O          15 JW-MA                2:18.66    2:21.85  
       30.67  1:07.81  1:47.89  2:21.85                                    
 48 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    2:25.32    2:21.89  
       33.05  1:08.80  1:49.96  2:21.89                                    
 49 Gallagher, Christine R    14 JW-MA                2:20.59    2:22.05  
       29.46  1:05.58  1:48.52  2:22.05                                    
 50 Kaufman, Deborah          15 RMSC-PV              2:19.84    2:22.30  
       31.69  1:07.17  1:46.80  2:22.30                                    
 51 Kaczorowski, Margot A     14 JW-MA                2:16.43    2:22.50  
       29.18  1:07.88  1:50.35  2:22.50                                    
 52 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR    2:27.38    2:22.76  
       30.24  1:07.77  1:50.44  2:22.76                                    
 53 Kerner, Lauren S          16 JW-MA                2:15.09    2:23.22  
       30.99  1:08.64  1:50.91  2:23.22                                    
 54 Schlosser, Emily N        16 RMSC-PV              2:21.78    2:23.33  
       31.43  1:06.20  1:50.80  2:23.33                                    
 55 Lund, Emily G             17 JW-MA                2:17.15    2:23.48  
       31.57  1:11.23  1:51.08  2:23.48                                    
 56 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR    2:23.97    2:23.54  
       32.94  1:09.41  1:51.98  2:23.54                                    
 57 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    2:22.90    2:23.82  
       29.55  1:06.86  1:51.21  2:23.82                                    
 58 Cassidy, Caroline R       16 CBST-MA              2:19.54    2:24.85  
       30.23  1:06.62  1:51.63  2:24.85                                    
 59 McMillan, Maggie K        14 JW-MA                2:20.06    2:25.06  
       31.16  1:07.83  1:51.57  2:25.06                                    
 60 Belecanech, Lauren M      17 JW-MA                2:17.04    2:26.31  
       32.02  1:10.08  1:52.57  2:26.31                                    
 61 Davis, Molly A            15 JW-MA                2:25.31    2:26.53  
       29.83  1:07.92  1:53.63  2:26.53                                    
 62 Lanni, Justina A          17 JW-MA                2:26.52    2:26.60  
       34.10  1:10.72  1:51.93  2:26.60                                    
 63 Pawlowski, Lucy M         17 NCAP-PV              2:22.30    2:27.28  
       32.93  1:11.71  1:53.30  2:27.28                                    
 64 Olson, Elizabeth M        17 JW-MA                2:23.27    2:29.99  
       32.60  1:11.24  1:53.49  2:29.99                                    
 65 Burghardt, Sarah M        14 JW-MA                2:29.73    2:33.53  
       32.46  1:11.76  1:56.81  2:33.53                                    
 66 Spanfelner, Julia T       15 JW-MA                2:31.00    2:33.96  
       32.98  1:09.89  1:59.13  2:33.96                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jake C           15 DST-MA               1:53.31    1:52.83   20  
       24.21    51.90  1:26.17  1:52.83                                    
  2 Gemmell, Andrew D         24 NCAP-PV              1:49.62    1:53.13   17  
       25.16    53.64  1:26.52  1:53.13                                    
  3 Portmann, Jack R          17 DST-MA               1:52.27    1:54.47   16  
       24.54    53.79  1:26.37  1:54.47                                    
  4 Otto, Matthew J           16 DST-MA               1:56.09    1:55.44   15  
       25.45    56.43  1:28.09  1:55.44                                    
  5 Horikawa, Nozomi F        17 RMSC-PV              1:58.83    1:57.05   14  
       25.49    54.75  1:29.25  1:57.05                                    
  6 Cosgrove, Jack T          17 RMSC-PV              2:03.45    1:57.46   13  
       25.03    53.71  1:30.07  1:57.46                                    
  7 Ellett, Timmy S           15 RMSC-PV              1:57.44    1:57.65   12  
       25.50    55.94  1:29.96  1:57.65                                    
  8 Saunders, Brett A         18 DST-MA               1:52.83    1:57.82   11  
       25.43    54.91  1:29.70  1:57.82                                    
  9 Vizza, Joseph V           17 CBST-MA              1:55.18    1:58.58    9  
       25.73    55.25  1:32.82  1:58.58                                    
 10 Belecanech, Nick J        17 JW-MA                1:54.25    1:59.43    7  
       25.68    57.12  1:31.03  1:59.43                                    
 11 Sweeney, Connor J         17 DST-MA               1:56.93    2:00.09    6  
       24.84    55.11  1:31.96  2:00.09                                    
 12 Sita, John R              15 NCAP-PV              1:59.57    2:00.22    5  
       27.46    58.89  1:31.98  2:00.22                                    
 13 Tang, Jason J             16 RMSC-PV              2:02.20    2:00.33    4  
       25.37    56.62  1:32.36  2:00.33                                    
 14 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    2:04.81    2:00.38    3  
       27.13    57.80  1:34.28  2:00.38                                    
 15 Menzer, Jake T            17 DST-MA               2:03.52    2:00.40    2  
       27.43    57.88  1:32.86  2:00.40                                    
 16 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR    2:01.51    2:00.41    1  
       26.48    57.76  1:32.02  2:00.41                                    
 17 Villari, Collin M         17 CBST-MA              1:56.86    2:03.15  
       27.07    57.45  1:34.47  2:03.15                                    
 18 Kim, Nathan J             15 RMSC-PV              2:11.47    2:03.33  
       25.41    56.05  1:34.28  2:03.33                                    
 19 Barclay, Kyle W           16 NCAP-PV              2:11.11    2:03.50  
       26.82    57.40  1:34.31  2:03.50                                    
 20 McGough, Matt S           17 JW-MA                2:00.29    2:04.05  
       26.35    57.19  1:34.92  2:04.05                                    
 21 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR    2:04.89    2:04.09  
       27.98    58.53  1:35.76  2:04.09                                    
 22 Youssefiani, Darius R     17 NCAP-PV              2:03.86    2:04.27  
       27.27    59.48  1:35.25  2:04.27                                    
 23 Gray, Jake F              18 JW-MA                2:00.65    2:04.54  
       25.95    56.77  1:35.14  2:04.54                                    
 24 French, Devon J           15 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:04.55  
       26.11    57.55  1:35.39  2:04.55                                    
 25 Bartel, Danny J           15 DST-MA               2:06.63    2:04.66  
       25.20    56.78  1:35.82  2:04.66                                    
 26 Wills, John B             15 RMSC-PV              2:02.68    2:05.56  
       27.03    59.33  1:36.62  2:05.56                                    
 27 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    2:08.64    2:05.59  
       27.01  1:00.33  1:35.82  2:05.59                                    
 28 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR    2:09.91    2:05.68  
       28.50  1:00.19  1:37.34  2:05.68                                    
 29 Rosa, Nicholas            17 JW-MA                2:00.99    2:06.11  
       26.93  1:01.62  1:37.44  2:06.11                                    
 30 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR    2:13.75    2:06.18  
       25.33    58.18  1:36.98  2:06.18                                    
 31 Fenton, Jack R            15 JW-MA                2:08.58    2:06.42  
       27.64    59.37  1:36.70  2:06.42                                    
 32 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR    2:03.36    2:06.59  
       26.85    58.52  1:36.29  2:06.59                                    
 33 Hall, Owen C              17 NCAP-PV              2:10.97    2:06.63  
       27.25  1:00.58  1:38.08  2:06.63                                    
 34 Fleisher, Jacob B         17 JW-MA                2:01.95    2:06.71  
       27.48  1:00.83  1:37.57  2:06.71                                    
 35 Higgins, Nathaniel S      15 NCAP-PV              2:06.17    2:07.38  
       29.19  1:00.06  1:38.83  2:07.38                                    
 36 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR    2:07.42    2:07.43  
       28.78  1:00.12  1:39.87  2:07.43                                    
 37 Carroll, Ryan P           16 JW-MA                2:05.33    2:07.94  
       27.92  1:01.28  1:39.50  2:07.94                                    
 38 Maziarz, Dylan            14 JW-MA                2:08.45    2:08.15  
       28.26  1:01.53  1:38.27  2:08.15                                    
 39 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR    2:12.06    2:08.58  
       27.26    59.28  1:39.39  2:08.58                                    
 40 Fong, Josh L              14 JW-MA                2:07.71    2:08.72  
       26.78    59.79  1:39.17  2:08.72                                    
 41 Hausler, Corey M          17 DST-MA               2:05.39    2:09.76  
       27.24  1:01.55  1:38.64  2:09.76                                    
 42 Crossland, Jeffrey T      15 DST-MA               2:13.99    2:09.86  
       28.44  1:00.52  1:39.55  2:09.86                                    
 43 Demitz, Connor P          15 RMSC-PV              2:10.57    2:10.23  
       28.89  1:03.51  1:43.42  2:10.23                                    
 44 DiCarlo, Anthony R        17 JW-MA                2:06.48    2:11.71  
       28.00  1:01.25  1:41.49  2:11.71                                    
 45 Dickinson, Connor R       15 RMSC-PV              2:10.66    2:11.76  
       27.78  1:01.87  1:41.03  2:11.76                                    
 46 Wisniewski, Christian     16 JW-MA                2:09.15    2:13.08  
       29.28  1:03.57  1:42.20  2:13.08                                    
 47 McRee, Hunter C           18 CBST-MA              2:18.03    2:13.32  
       28.71  1:02.33  1:40.56  2:13.32                                    
 47 Boyle, Andrew C           16 DST-MA               2:13.70    2:13.32  
       27.92  1:03.05  1:42.10  2:13.32                                    
 49 Zhu, Eric Y               15 DST-MA               2:13.39    2:13.40  
       27.94  1:02.73  1:42.83  2:13.40                                    
 50 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    2:16.97    2:13.53  
       29.99  1:04.12  1:43.34  2:13.53                                    
 51 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR    2:21.75    2:15.62  
       31.06  1:06.24  1:43.78  2:15.62                                    
 52 Rademaker, Quinn J        16 JW-MA                2:10.82    2:16.23  
       29.28  1:04.63  1:44.90  2:16.23                                    
 53 Schwartz, Ellis J         14 JW-MA                2:16.69    2:17.93  
       29.32  1:04.26  1:46.00  2:17.93                                    
 54 Teng, Jeffrey             15 JW-MA                2:14.49    2:17.99  
       27.27  1:02.59  1:46.87  2:17.99                                    
 55 Evangelista, Rocco B      14 JW-MA                2:19.20    2:18.20  
       28.62  1:04.84  1:45.22  2:18.20                                    
 56 Lafferty, Jacob A         14 DST-MA               2:19.14    2:18.60  
       30.05  1:04.22  1:47.21  2:18.60                                    
 57 Momo, Anthony C           16 NCAP-PV              2:23.64    2:19.54  
       31.08  1:05.78  1:48.03  2:19.54                                    
 58 Palmer, Andrew D          14 JW-MA                2:17.92    2:20.82  
       30.95  1:10.17  1:49.39  2:20.82                                    
 59 Gagnon, Robert L          14 JW-MA                2:28.94    2:21.50  
       31.16  1:08.37  1:48.74  2:21.50                                    
 60 Bartlett, Bryan D         17 DST-MA               2:25.33    2:29.38  
       30.46  1:08.01  1:55.71  2:29.38                                    
 -- Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR    2:20.93         DQ  
       30.44  1:06.76  1:46.58       DQ                                    
 
Event 3  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirsch, Sydney T          17 RMSC-PV                23.87      24.29   20  
  2 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR      24.11      24.47   17  
  3 Derderian, Serena M       16 DST-MA                 23.61      24.90   16  
  4 Bonetta-Misteli, Kiki     15 NCAP-PV                25.06      25.08   15  
  5 Neveling, Abbey E         17 JW-MA                  23.89      25.10   14  
  6 Kannan, Hannah H          15 RMSC-PV                24.95      25.33   13  
  7 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR      24.79      25.36   12  
  8 Bandak, Hanan E           15 RMSC-PV                24.93      25.44   11  
  9 Lengel, Erin E            16 CBST-MA                24.97      25.47    9  
 10 Westrick, Zoe J           16 RMSC-PV                25.14      25.55    7  
 11 Smith, Katie M            16 NCAP-PV                24.37      25.65    6  
 12 Brinton, Emma E           16 DST-MA                 24.80      25.72    4.5
 12 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR      25.26      25.72    4.5
 14 Bowne, Jamie O            16 JW-MA                  25.05      26.03    3  
 15 Dickson, Heidi R          15 DST-MA                 25.85      26.12    2  
 16 Eng, Lauren               14 Agua Swim Team-MR      26.32      26.15    1  
 17 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR      26.18      26.28  
 18 Ruona, Tess M             16 JW-MA                  25.39      26.41  
 19 Zhang, Kellie             16 RMSC-PV                26.21      26.44  
 20 Wood, Diana C             15 JW-MA                  26.02      26.49  
 21 Piepol, Ashley M          16 RMSC-PV                26.79      26.58  
 22 Dougherty, Kaelyn M       15 JW-MA                  26.51      26.61  
 23 Wright, Katie Q           17 RMSC-PV                24.56      26.63  
 24 Woods, Nora C             15 JW-MA                  26.53      26.82  
 25 Pfeifer, Emily A          17 DST-MA                 27.30      26.89  
 26 Cooper, Erin L            15 DST-MA                 27.08      26.98  
 27 Raue, Maddie A            16 JW-MA                  25.90      27.04  
 28 Wright, Beth K            15 RMSC-PV                26.58      27.07  
 29 Brasch, Kirsten E         16 CBST-MA                27.29      27.12  
 30 Cosgrove, Maureen A       14 RMSC-PV                27.12      27.48  
 31 McMillan, Maggie K        14 JW-MA                  27.16      27.96  
 32 Cosgrove, Maggie C        14 RMSC-PV                27.18      27.99  
 33 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR      28.82      28.06  
 34 McCloskey, Drea L         15 DST-MA                 29.86      28.07  
 35 Baines, Lauren O          15 JW-MA                  27.50      28.12  
 36 Kaufman, Deborah          15 RMSC-PV                28.21      28.37  
 37 Ridge, Kelsey R           17 RMSC-PV                28.76      28.63  
 38 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR      28.76      28.77  
 39 Lanni, Justina A          17 JW-MA                  28.53      28.78  
 40 Raue, Shannon K           14 JW-MA                  27.55      29.14  
 41 Spanfelner, Julia T       15 JW-MA                  28.03      29.17  
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brocato, Greg V           18 CBST-MA                20.09      21.63   20  
  2 Crossland, David R        17 DST-MA                 21.42      21.77   17  
  3 Cosgrove, Jack T          17 RMSC-PV                22.41      21.82   16  
  4 Afolabi-Brown, Kenneth    16 RMSC-PV                21.93      21.95   15  
  5 Berry, Kevin F            17 NCAP-PV                21.53      22.00   14  
  6 Suarez Touzon, Diego      16 NCAP-PV                22.02      22.06   13  
  7 Afolabi-Brown, Gregory    16 RMSC-PV                22.55      22.40   12  
  8 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR               23.20      22.56   11  
  9 Skelly, Conor T           16 JW-MA                  22.75      22.66    8  
  9 Failing, Carl W           16 NCAP-PV                22.79      22.66    8  
 11 Kim, Abraham              17 RMSC-PV                22.48      22.77    6  
 12 Killion, Connor M         16 CBST-MA                22.33      22.80    5  
 13 Menzer, Alec J            16 DST-MA                 24.45      23.03    4  
 14 Pereles, Noah F           16 NCAP-PV                23.01      23.13    3  
 15 Wratney, Nathan C         15 NCAP-PV                23.17      23.19    2  
 16 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR      23.43      23.23    1  
 17 Gabidoulline, Ruslan A    16 RMSC-PV                22.55      23.28  
 18 Jurcik, Emil B            15 DST-MA                 24.65      23.31  
 19 Magorry, Matt T           16 DST-MA                 22.34      23.36  
 20 Howley, Joseph O          16 RMSC-PV                23.33      23.44  
 21 Washington, Evan R        16 CBST-MA                23.19      23.50  
 22 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR      22.95      23.51  
 23 Kousoulis, Alex P         16 JW-MA                  23.17      23.55  
 24 Golovin, Sam J            14 Agua Swim Team-MR      23.63      23.57  
 25 Crane, Duncan R           15 RMSC-PV                22.77      23.61  
 26 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR      24.05      23.66  
 27 Dickinson, Connor R       15 RMSC-PV                24.00      23.71  
 28 Lazar, Aaron M            15 RMSC-PV                23.69      23.73  
 29 Lu, Eric                  15 RMSC-PV                24.05      23.79  
 29 Venneri, JP P             18 CBST-MA                23.89      23.79  
 31 Youssefiani, Darius R     17 NCAP-PV                24.32      23.93  
 32 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR      24.10      23.94  
 33 Boyle, Andrew C           16 DST-MA                 23.92      24.17  
 34 Martinez, Kenny B         15 RMSC-PV                24.23      24.19  
 35 Wills, John B             15 RMSC-PV                23.46      24.45  
 36 Egan, Niles S             14 RMSC-PV                25.08      24.87  
 37 Teng, Jeffrey             15 JW-MA                  24.42      24.92  
 38 Oleynik, Joseph D         14 RMSC-PV                24.24      24.95  
 39 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR      25.12      25.02  
 40 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR      24.16      25.04  
 41 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR      25.68      25.31  
 42 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR      25.31      25.36  
 43 Rademaker, Quinn J        16 JW-MA                  24.78      25.43  
 44 Cheng, David              15 JW-MA                  25.32      25.82  
 45 Lafferty, Aaron J         14 DST-MA                 26.52      26.11  
 46 Lafferty, Jacob A         14 DST-MA                 26.15      26.36  
 47 Burghardt, Brandon J      15 JW-MA                  27.19      26.95  
 48 Gagnon, Robert L          14 JW-MA                  27.43      27.01  
 49 Bartlett, Bryan D         17 DST-MA                 26.56      27.41  
 
Event 5  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szekely, Allie E          17 CBST-MA                54.18      56.42   20  
       26.44    56.42                                                      
  2 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR      58.00      56.88   17  
       26.86    56.88                                                      
  3 Kannan, Hannah H          15 RMSC-PV                56.62      57.56   16  
       27.12    57.56                                                      
  4 Paoletti, Olivia M        16 DST-MA                 57.05      57.99   15  
       27.52    57.99                                                      
  5 Scott, Morgan E           15 CBST-MA                55.35      58.06   14  
       27.60    58.06                                                      
  6 Dickson, Marie L          16 DST-MA                 58.78      58.12   13  
       27.49    58.12                                                      
  7 Curl, Morgan B            17 DST-MA                 56.65      58.28   12  
       27.67    58.28                                                      
  8 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR      57.71      58.49   11  
       27.48    58.49                                                      
  9 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR      57.32      59.10    9  
       28.08    59.10                                                      
 10 Marsh, Josephine M        17 DST-MA                 57.76      59.11    7  
       28.38    59.11                                                      
 11 Shek, Nicole H            17 JW-MA                  56.81      59.49    6  
       28.01    59.49                                                      
 12 Deionno, Alexis H         15 DST-MA                 57.94      59.80    5  
       28.43    59.80                                                      
 13 Kirsch, Sydney T          17 RMSC-PV                57.96      59.99    4  
       28.10    59.99                                                      
 14 Gagnon, Kayla E           16 JW-MA                  57.83    1:00.41    3  
       28.56  1:00.41                                                      
 15 Clark, Rachel S           15 NCAP-PV                57.03    1:00.55    2  
       28.73  1:00.55                                                      
 16 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR    1:02.58    1:00.57    1  
       28.38  1:00.57                                                      
 17 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR      59.59    1:00.59  
       28.40  1:00.59                                                      
 18 Bowne, Jamie O            16 JW-MA                  57.37    1:01.15  
       28.70  1:01.15                                                      
 19 Williams, Avery E         16 NCAP-PV              1:01.93    1:01.20  
       28.72  1:01.20                                                      
 20 Grant, Sammie I           15 NCAP-PV              1:03.33    1:01.25  
       28.59  1:01.25                                                      
 21 Bonetta-Misteli, Kiki     15 NCAP-PV              1:00.71    1:01.28  
       28.98  1:01.28                                                      
 22 Zhang, Kellie             16 RMSC-PV              1:01.79    1:01.38  
       28.96  1:01.38                                                      
 23 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR    1:02.67    1:01.72  
       29.42  1:01.72                                                      
 24 Derderian, Serena M       16 DST-MA               1:03.22    1:01.84  
       28.70  1:01.84                                                      
 25 Zhang, Angelina           14 Agua Swim Team-MR    1:01.15    1:01.86  
       29.29  1:01.86                                                      
 26 McGovern, Clare K         15 DST-MA               1:01.69    1:01.89  
       29.08  1:01.89                                                      
 27 Ockenhouse, Sarah E       17 NCAP-PV              1:00.23    1:02.09  
       29.38  1:02.09                                                      
 28 Elliott, Grace M          16 NCAP-PV              1:04.16    1:02.52  
       29.32  1:02.52                                                      
 29 Gallagher, Christine R    14 JW-MA                1:01.46    1:02.56  
       29.38  1:02.56                                                      
 30 Burke, Jill L             16 Agua Swim Team-MR    1:02.49    1:02.85  
       29.40  1:02.85                                                      
 30 Karl, Meghan J            17 NCAP-PV              1:06.14    1:02.85  
       29.63  1:02.85                                                      
 32 Westrick, Zoe J           16 RMSC-PV              1:04.07    1:02.92  
       29.81  1:02.92                                                      
 33 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    1:00.88    1:03.11  
       29.88  1:03.11                                                      
 34 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    1:02.39    1:03.29  
       29.76  1:03.29                                                      
 35 Wood, Diana C             15 JW-MA                1:01.04    1:03.34  
       29.55  1:03.34                                                      
 36 Davis, Molly A            15 JW-MA                1:02.92    1:03.56  
       30.12  1:03.56                                                      
 37 Cavanagh, Lauren E        16 JW-MA                1:00.20    1:03.91  
       30.44  1:03.91                                                      
 38 Dickson, Heidi R          15 DST-MA               1:04.77    1:03.96  
       29.82  1:03.96                                                      
 38 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    1:03.56    1:03.96  
       30.01  1:03.96                                                      
 40 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    1:02.70    1:04.17  
       30.37  1:04.17                                                      
 41 Raue, Maddie A            16 JW-MA                1:00.65    1:04.22  
       30.26  1:04.22                                                      
 42 Kaczorowski, Margot A     14 JW-MA                  59.72    1:04.26  
       30.98  1:04.26                                                      
 43 Kerner, Lauren S          16 JW-MA                  59.74    1:04.42  
       30.76  1:04.42                                                      
 44 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    1:06.12    1:04.46  
       29.62  1:04.46                                                      
 45 Wright, Beth K            15 RMSC-PV              1:02.85    1:04.49  
       31.66  1:04.49                                                      
 46 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    1:04.79    1:04.80  
       30.97  1:04.80                                                      
 47 Lengel, Erin E            16 CBST-MA              1:03.09    1:05.13  
       30.58  1:05.13                                                      
 48 Brasch, Kirsten E         16 CBST-MA              1:04.91    1:05.67  
       30.99  1:05.67                                                      
 49 Cassidy, Caroline R       16 CBST-MA              1:03.05    1:06.01  
       30.88  1:06.01                                                      
 50 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR    1:03.00    1:06.31  
       31.14  1:06.31                                                      
 51 Burgett, Grace E          14 RMSC-PV              1:05.09    1:07.18  
       31.59  1:07.18                                                      
 52 Wright, Katie Q           17 RMSC-PV              1:07.07    1:07.23  
       30.94  1:07.23                                                      
 53 Mirestean, Oana A         14 RMSC-PV              1:06.44    1:07.56  
       31.22  1:07.56                                                      
 54 Belecanech, Lauren M      17 JW-MA                1:03.17    1:07.84  
       31.98  1:07.84                                                      
 55 Cosgrove, Maggie C        14 RMSC-PV              1:03.55    1:08.33  
       31.50  1:08.33                                                      
 56 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR    1:09.82    1:09.03  
       31.85  1:09.03                                                      
 57 McCloskey, Drea L         15 DST-MA               1:12.69    1:11.10  
       32.81  1:11.10                                                      
 58 Burghardt, Sarah M        14 JW-MA                1:14.27    1:11.62  
       32.69  1:11.62                                                      
 59 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    1:13.00    1:12.45  
       33.84  1:12.45                                                      
 60 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    1:20.40    1:13.14  
       34.33  1:13.14                                                      
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crossland, David R        17 DST-MA                 47.27      49.94   20  
       23.62    49.94                                                      
  2 Brocato, Greg V           18 CBST-MA                48.37      52.70   17  
       24.29    52.70                                                      
  3 Berry, Kevin F            17 NCAP-PV                51.28      52.82   16  
       25.34    52.82                                                      
  4 Belecanech, Nick J        17 JW-MA                  51.15      52.86   15  
       25.19    52.86                                                      
  5 Portmann, Jack R          17 DST-MA                 50.83      52.88   14  
       24.77    52.88                                                      
  6 Sweeney, Connor J         17 DST-MA                 51.56      53.00   13  
       24.65    53.00                                                      
  7 Horikawa, Nozomi F        17 RMSC-PV                56.78      53.03   12  
       25.24    53.03                                                      
  8 Afolabi-Brown, Kenneth    16 RMSC-PV                52.97      53.67   11  
       25.43    53.67                                                      
  9 Jensen, Erik A            15 JW-MA                  52.27      53.88    9  
       25.74    53.88                                                      
 10 Suarez Touzon, Diego      16 NCAP-PV                53.32      54.28    7  
       25.61    54.28                                                      
 11 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR      57.45      54.40    6  
       25.45    54.40                                                      
 12 Ellett, Timmy S           15 RMSC-PV                53.49      54.58    5  
       25.76    54.58                                                      
 13 Kim, Nathan J             15 RMSC-PV                54.95      54.61    4  
       25.85    54.61                                                      
 14 Afolabi-Brown, Gregory    16 RMSC-PV                54.56      54.74    3  
       25.90    54.74                                                      
 15 Vizza, Joseph V           17 CBST-MA                54.35      55.18    2  
       25.87    55.18                                                      
 16 French, Devon J           15 Agua Swim Team-MR      53.92      55.34    1  
       26.29    55.34                                                      
 17 Jurcik, Emil B            15 DST-MA                 57.85      55.39  
       25.82    55.39                                                      
 18 Braviak, Matthew P        16 RMSC-PV                55.12      55.76  
       26.39    55.76                                                      
 19 Bartel, Danny J           15 DST-MA                 54.78      55.82  
       25.66    55.82                                                      
 20 Killion, Connor M         16 CBST-MA                53.90      55.95  
       26.29    55.95                                                      
 21 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR      55.08      56.15  
       26.48    56.15                                                      
 22 Venneri, JP P             18 CBST-MA                57.38      56.24  
       26.35    56.24                                                      
 23 Failing, Carl W           16 NCAP-PV                58.95      56.51  
       26.57    56.51                                                      
 24 Barclay, Kyle W           16 NCAP-PV                59.82      56.71  
       26.91    56.71                                                      
 25 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR      59.78      57.08  
       27.42    57.08                                                      
 26 Rothstein, Andy B         16 NCAP-PV                58.14      57.29  
       25.89    57.29                                                      
 27 Magorry, Matt T           16 DST-MA                 56.67      57.38  
       26.79    57.38                                                      
 28 Gillespie, Tommy J        18 RMSC-PV                54.81      57.47  
       26.24    57.47                                                      
 29 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR      56.59      57.65  
       26.95    57.65                                                      
 30 Lazar, Aaron M            15 RMSC-PV                56.71      57.67  
       27.23    57.67                                                      
 31 Kousoulis, Theodore P     16 JW-MA                  58.29      57.89  
       26.32    57.89                                                      
 32 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR      55.63      58.03  
       27.16    58.03                                                      
 33 DiCarlo, Anthony R        17 JW-MA                  56.14      58.04  
       27.19    58.04                                                      
 34 Hausler, Corey M          17 DST-MA                 57.46      58.20  
       27.25    58.20                                                      
 35 Phelps, Ben J             16 JW-MA                  55.75      58.24  
       27.40    58.24                                                      
 36 Howley, Joseph O          16 RMSC-PV                58.34      58.32  
       26.73    58.32                                                      
 37 Washington, Evan R        16 CBST-MA                57.76      58.73  
       26.53    58.73                                                      
 38 Golovin, Sam J            14 Agua Swim Team-MR      59.06      58.80  
       27.94    58.80                                                      
 39 Schlosser, Trent W        14 RMSC-PV              1:00.24      59.06  
       28.37    59.06                                                      
 40 Villari, Collin M         17 CBST-MA                57.65      59.46  
       27.95    59.46                                                      
 41 Crossland, Jeffrey T      15 DST-MA               1:00.02      59.82  
       27.76    59.82                                                      
 42 Sharkey, TJ J             15 RMSC-PV                59.09    1:00.15  
       28.33  1:00.15                                                      
 43 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR      58.40    1:00.36  
       28.30  1:00.36                                                      
 44 Wratney, Nathan C         15 NCAP-PV              1:00.55    1:00.58  
       28.51  1:00.58                                                      
 45 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR             1:03.45    1:01.17  
       28.41  1:01.17                                                      
 46 Zhu, Eric Y               15 DST-MA               1:01.08    1:01.35  
       28.48  1:01.35                                                      
 47 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR    1:03.85    1:02.05  
       29.78  1:02.05                                                      
 48 Burgett, Justin K         16 RMSC-PV              1:02.20    1:02.36  
       28.28  1:02.36                                                      
 49 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR    1:02.63    1:03.15  
       29.78  1:03.15                                                      
 50 Cheng, David              15 JW-MA                1:03.57    1:03.27  
       29.11  1:03.27                                                      
 51 Schwartz, Ellis J         14 JW-MA                1:02.12    1:03.77  
       29.19  1:03.77                                                      
 
Event 7  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledecky, Kathleen G       18 NCAP-PV              4:26.58    4:27.21   20  
       25.66    53.00  1:20.00  1:47.01  2:13.97  2:40.90  3:07.95  3:34.90
     4:01.35  4:27.21                                                      
  2 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR    4:55.74    4:54.99   17  
       27.32    56.48  1:25.99  1:55.99  2:25.96  2:56.04  3:26.08  3:56.09
     4:26.12  4:54.99                                                      
  3 Szekely, Allie E          17 CBST-MA              5:02.63    4:59.47   16  
       27.25    57.06  1:27.10  1:57.23  2:27.43  2:57.47  3:27.69  3:58.36
     4:29.09  4:59.47                                                      
  4 Kowal, Molly A            17 JW-MA                4:52.67    5:00.13   15  
       27.75    57.58  1:27.63  1:57.68  2:28.00  2:58.49  3:28.94  3:59.52
     4:30.23  5:00.13                                                      
  5 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR    5:02.00    5:00.70   14  
       27.20    57.46  1:27.91  1:58.34  2:28.49  2:59.08  3:29.93  4:00.84
     4:31.16  5:00.70                                                      
  6 Rhodes, Caroline K        16 NCAP-PV              5:05.40    5:07.41   13  
       28.88  1:00.14  1:31.44  2:02.99  2:34.46  3:05.63  3:36.59  4:07.36
     4:37.89  5:07.41                                                      
  7 Nugent, Celine E          16 RMSC-PV              4:57.45    5:08.03   12  
       27.54    57.47  1:28.35  1:59.28  2:30.58  3:02.14  3:33.56  4:05.25
     4:36.83  5:08.03                                                      
  8 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR    5:23.36    5:08.34   11  
       28.32    59.13  1:30.47  2:01.97  2:33.19  3:04.22  3:35.86  4:07.07
     4:38.22  5:08.34                                                      
  9 Eguchi, Nadia             16 Agua Swim Team-MR    5:21.73    5:09.91    9  
       29.27  1:00.53  1:31.73  2:03.05  2:34.26  3:05.49  3:36.90  4:08.39
     4:39.51  5:09.91                                                      
 10 Jones, Meghan L           17 DST-MA               5:10.60    5:10.93    7  
       27.95    58.24  1:29.39  2:00.84  2:32.56  3:04.24  3:36.17  4:08.24
     4:40.05  5:10.93                                                      
 11 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR    5:32.30    5:11.02    6  
       28.71    59.63  1:30.93  2:02.63  2:34.10  3:05.70  3:37.18  4:08.86
     4:40.32  5:11.02                                                      
 12 Grant, Sammie I           15 NCAP-PV              5:12.45    5:12.98    5  
       28.38    59.31  1:30.74  2:02.53  2:34.41  3:06.14  3:38.09  4:10.07
     4:42.06  5:12.98                                                      
 13 Ruona, Tess M             16 JW-MA                5:04.28    5:13.19    4  
       28.76    59.44  1:31.03  2:02.96  2:34.78  3:06.77  3:38.79  4:10.80
     4:42.41  5:13.19                                                      
 14 Williams, Avery E         16 NCAP-PV              5:19.58    5:13.76    3  
       29.63  1:01.90  1:33.99  2:05.69  2:37.22  3:09.06  3:40.86  4:12.35
     4:43.60  5:13.76                                                      
 15 Fong, Andrea L            16 JW-MA                5:07.14    5:14.12    2  
       28.90  1:00.22  1:31.87  2:03.43  2:35.20  3:06.80  3:38.41  4:10.58
     4:42.74  5:14.12                                                      
 16 Karl, Meghan J            17 NCAP-PV              5:16.70    5:14.41    1  
       28.58    59.66  1:30.98  2:02.59  2:34.32  3:05.97  3:37.67  4:10.03
     4:42.81  5:14.41                                                      
 17 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR    5:30.00    5:16.51  
       29.54  1:01.32  1:33.42  2:05.48  2:37.36  3:09.32  3:40.96  4:12.58
     4:45.44  5:16.51                                                      
 18 McGovern, Clare K         15 DST-MA               4:59.88    5:17.43  
       28.92  1:00.18  1:31.81  2:03.75  2:35.65  3:07.71  3:39.96  4:12.36
     4:45.11  5:17.43                                                      
 19 Kowal, Grace E            17 JW-MA                4:59.07    5:17.47  
       29.45  1:00.81  1:32.84  2:04.84  2:37.16  3:09.44  3:41.51  4:13.56
     4:45.56  5:17.47                                                      
 20 Eng, Lauren               14 Agua Swim Team-MR    5:15.67    5:18.37  
       28.84    59.65  1:31.11  2:03.12  2:35.60  3:08.22  3:40.99  4:13.97
     4:46.81  5:18.37                                                      
 21 Ellett, Katie C           17 RMSC-PV              5:08.47    5:18.76  
       28.95  1:00.38  1:32.36  2:04.42  2:36.64  3:09.47  3:42.47  4:15.06
     5:18.76                                                               
 22 Gozdan, Ally E            15 JW-MA                5:26.17    5:19.21  
       29.49  1:01.47  1:33.55  2:05.41  2:37.86  3:10.36  3:43.36  4:16.19
     4:48.21  5:19.21                                                      
 23 Ockenhouse, Sarah E       17 NCAP-PV              5:14.73    5:20.70  
       29.00  1:00.75  1:33.04  2:05.49  2:38.17  3:10.63  3:43.19  4:15.90
     4:48.54  5:20.70                                                      
 24 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    5:22.12    5:24.02  
       29.57  1:01.52  1:34.12  2:07.37  2:40.36  3:13.21  3:46.01  4:19.00
     4:51.92  5:24.02                                                      
 25 Schlosser, Emily N        16 RMSC-PV              5:32.29    5:24.18  
       29.40  1:01.79  1:34.42  2:07.34  2:40.35  3:13.64  3:46.58  4:19.43
     4:52.19  5:24.18                                                      
 26 Bansky, Kaitlyn R         15 JW-MA                5:23.61    5:24.78  
       30.02  1:01.83  1:34.16  2:06.33  2:39.01  3:11.97  3:45.26  4:18.49
     4:51.86  5:24.78                                                      
 27 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    5:22.74    5:24.92  
       30.46  1:02.80  1:35.66  2:08.87  2:41.93  3:14.87  3:47.45  4:20.22
     4:52.97  5:24.92                                                      
 28 Lund, Emily G             17 JW-MA                5:11.93    5:25.05  
       30.12  1:02.60  1:35.27  2:07.70  2:40.03  3:12.61  3:45.58  4:18.79
     4:52.22  5:25.05                                                      
 29 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR    5:47.11    5:26.09  
       29.65  1:01.42  1:33.97  2:07.11  2:40.38  3:13.90  3:47.40  4:20.53
     4:53.91  5:26.09                                                      
 30 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR    5:19.45    5:26.41  
       29.61  1:01.74  1:34.25  2:07.10  2:40.80  3:14.00  3:47.32  4:20.70
     4:54.00  5:26.41                                                      
 31 Ridge, Kelsey R           17 RMSC-PV              5:20.23    5:27.94  
       30.21  1:02.05  1:35.06  2:08.46  2:41.96  3:15.56  3:49.07  4:22.41
     4:55.77  5:27.94                                                      
 32 McGough, Sarah G          17 JW-MA                5:19.46    5:28.02  
       29.74  1:02.10  1:35.17  2:08.38  2:41.64  3:15.13  3:48.59  4:21.95
     4:55.42  5:28.02                                                      
 33 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR    5:30.69    5:28.63  
       30.41  1:02.85  1:35.67  2:09.14  2:42.67  3:15.58  3:48.97  4:22.40
     4:55.89  5:28.63                                                      
 34 Mirestean, Oana A         14 RMSC-PV              5:26.24    5:30.73  
       29.60  1:02.28  1:35.55  2:08.86  2:42.26  3:15.92  3:50.13  4:24.05
     4:57.99  5:30.73                                                      
 35 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    5:21.76    5:31.46  
       29.83  1:02.30  1:35.17  2:08.45  2:41.79  3:15.44  3:49.33  4:23.57
     4:57.80  5:31.46                                                      
 36 Gould, Hannah I           15 RMSC-PV              5:26.41    5:32.49  
       30.50  1:02.72  1:35.70  2:08.83  2:42.49  3:16.06  3:50.05  4:24.31
     4:58.82  5:32.49                                                      
 37 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    5:35.36    5:33.49  
       30.12  1:02.70  1:35.89  2:09.34  2:43.21  3:17.49  3:51.87  4:26.13
     5:00.34  5:33.49                                                      
 38 Piepol, Ashley M          16 RMSC-PV              5:32.08    5:34.18  
       30.27  1:03.19  1:37.11  2:11.60  2:45.97  3:20.35  3:54.30  4:28.05
     5:01.83  5:34.18                                                      
 39 Burgett, Grace E          14 RMSC-PV              5:31.03    5:35.06  
       30.71  1:04.59  1:39.06  2:13.31  2:47.49  3:21.72  3:55.35  4:29.40
     5:02.90  5:35.06                                                      
 40 Cosgrove, Maureen A       14 RMSC-PV              5:33.60    5:42.89  
       30.73  1:04.82  1:39.60  2:14.61  2:49.68  3:24.65  3:59.76  4:34.98
     5:42.89                                                               
 41 Pawlowski, Lucy M         17 NCAP-PV              5:35.71    5:43.22  
       31.35  1:05.13  1:39.61  2:14.44  2:49.32  3:24.38  3:59.56  4:34.70
     5:09.49  5:43.22                                                      
 42 Raue, Shannon K           14 JW-MA                5:38.75    5:49.95  
 43 Olson, Elizabeth M        17 JW-MA                5:24.13    5:56.50  
       31.60  1:06.48  1:42.05  2:17.76  2:53.98  3:30.54  4:06.93  4:43.59
     5:20.45  5:56.50                                                      
 
Event 7  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gemmell, Andrew D         24 NCAP-PV              4:22.44    4:26.26   20  
       25.54    52.69  1:19.65  1:46.59  2:13.53  2:40.45  3:07.34  3:33.93
     4:00.27  4:26.26                                                      
  2 Otto, Matthew J           16 DST-MA               4:39.29    4:38.72   17  
       25.59    53.50  1:21.72  1:50.23  2:18.55  2:46.62  3:15.06  3:43.32
     4:11.54  4:38.72                                                      
  3 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    4:46.34    4:39.34   16  
       26.05    53.79  1:21.64  1:49.98  2:18.04  2:46.41  3:14.65  3:43.04
     4:11.60  4:39.34                                                      
  4 Johnson, Jake C           15 DST-MA               4:39.21    4:42.42   15  
       26.39    53.91  1:22.04  1:50.40  2:19.20  2:47.63  3:16.82  3:45.77
     4:14.63  4:42.42                                                      
  5 Tang, Jason J             16 RMSC-PV              4:38.21    4:43.37   14  
       25.64    53.66  1:21.97  1:50.59  2:19.71  2:48.63  3:17.60  3:46.57
     4:15.52  4:43.37                                                      
  6 Menzer, Alec J            16 DST-MA               4:43.60    4:47.74   13  
       26.13    54.19  1:22.51  1:51.32  2:20.24  2:49.44  3:18.91  3:48.73
     4:18.58  4:47.74                                                      
  7 Kim, Abraham              17 RMSC-PV              4:45.16    4:48.62   12  
       27.54    56.10  1:25.39  1:55.05  2:23.90  2:52.90  3:21.99  3:51.50
     4:20.62  4:48.62                                                      
  8 Menzer, Jake T            17 DST-MA               4:43.92    4:48.77   11  
       26.60    55.67  1:24.89  1:54.32  2:23.49  2:52.58  3:21.69  3:50.98
     4:20.06  4:48.77                                                      
  9 Braviak, Matthew P        16 RMSC-PV              4:49.11    4:49.45    9  
       26.58    55.04  1:23.96  1:53.36  2:22.70  2:52.28  3:21.81  3:51.45
     4:20.90  4:49.45                                                      
 10 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR    4:59.06    4:50.06    7  
       26.96    56.33  1:26.16  1:56.10  2:25.24  2:54.23  3:23.31  3:52.60
     4:22.00  4:50.06                                                      
 11 Saunders, Brett A         18 DST-MA               4:52.03    4:50.20    6  
       25.37    53.26  1:21.82  1:50.88  2:20.62  2:50.72  3:20.39  3:50.65
     4:21.02  4:50.20                                                      
 12 McGough, Matt S           17 JW-MA                4:48.43    4:50.26    5  
       26.97    56.11  1:25.71  1:55.49  2:24.91  2:54.29  3:24.05  3:53.42
     4:22.79  4:50.26                                                      
 13 Demitz, Connor P          15 RMSC-PV              4:49.66    4:50.43    4  
       27.12    56.41  1:25.89  1:55.38  2:24.93  2:54.37  3:23.67  3:52.87
     4:22.08  4:50.43                                                      
 14 Jensen, Erik A            15 JW-MA                4:44.40    4:50.56    3  
       26.05    55.33  1:24.90  1:54.49  2:23.87  2:53.46  3:23.37  3:53.22
     4:22.36  4:50.56                                                      
 15 Lu, Eric                  15 RMSC-PV              4:56.47    4:50.98    2  
       27.36    56.39  1:25.95  1:55.98  2:26.10  2:56.22  3:25.36  3:53.95
     4:22.94  4:50.98                                                      
 16 Sita, John R              15 NCAP-PV              4:52.56    4:51.01    1  
       26.02    54.73  1:23.90  1:53.61  2:23.59  2:53.74  3:23.87  3:54.26
     4:24.12  4:51.01                                                      
 17 Pereles, Noah F           16 NCAP-PV              4:54.97    4:51.41  
       26.89    56.13  1:25.48  1:54.58  2:24.29  2:53.84  3:23.47  3:53.24
     4:22.90  4:51.41                                                      
 18 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR    4:55.24    4:51.60  
       26.99    56.40  1:26.08  1:55.78  2:25.62  2:55.06  3:24.49  3:54.37
     4:23.41  4:51.60                                                      
 19 Rothstein, Andy B         16 NCAP-PV              4:50.84    4:52.04  
       26.32    55.21  1:24.82  1:54.43  2:23.81  2:53.10  3:22.97  3:52.85
     4:22.97  4:52.04                                                      
 20 Wijesekera, Sanjay        15 RMSC-PV              4:51.05    4:53.62  
       26.41    54.88  1:23.59  1:53.19  2:23.37  2:53.73  3:24.16  3:54.43
     4:23.84  4:53.62                                                      
 21 Crane, Duncan R           15 RMSC-PV              4:58.10    4:55.72  
       26.65    56.54  1:26.39  1:56.49  2:26.59  2:56.54  3:26.44  3:56.31
     4:26.36  4:55.72                                                      
 22 Gray, Jake F              18 JW-MA                4:43.67    4:56.35  
       27.69    57.33  1:27.29  1:58.07  2:28.21  2:58.21  3:28.26  3:58.57
     4:27.57  4:56.35                                                      
 23 Gabidoulline, Ruslan A    16 RMSC-PV              4:55.48    4:56.93  
       26.76    56.14  1:25.81  1:55.36  2:25.10  2:54.70  3:24.71  3:55.13
     4:26.12  4:56.93                                                      
 24 Carroll, Ryan P           16 JW-MA                5:00.57    4:57.64  
       26.81    56.71  1:26.77  1:57.09  2:27.41  2:57.54  3:27.43  3:58.02
     4:28.57  4:57.64                                                      
 25 Rosa, Nicholas            17 JW-MA                4:42.97    4:59.45  
       28.27    59.09  1:29.88  2:00.19  2:30.39  3:00.62  3:30.04  3:59.27
     4:27.82  4:59.45                                                      
 26 Fenton, Jack R            15 JW-MA                5:00.60    5:01.10  
       27.68    57.84  1:28.13  1:58.77  2:29.07  2:59.20  3:29.78  4:00.55
     4:31.24  5:01.10                                                      
 27 Higgins, Nathaniel S      15 NCAP-PV              5:02.19    5:01.97  
       26.89    57.36  1:28.36  1:58.93  2:29.72  3:00.81  3:31.96  4:02.52
     4:32.44  5:01.97                                                      
 28 Hall, Owen C              17 NCAP-PV              5:06.15    5:02.05  
       26.90    58.04  1:28.73  2:00.27  2:31.03  3:02.20  3:32.49  4:02.89
     4:33.19  5:02.05                                                      
 29 Fleisher, Jacob B         17 JW-MA                4:54.56    5:03.03  
       26.85    56.32  1:26.25  1:56.67  2:27.14  2:57.66  3:28.35  3:59.81
     4:31.67  5:03.03                                                      
 30 Sharkey, TJ J             15 RMSC-PV              4:58.18    5:04.75  
       27.77    57.48  1:27.93  1:58.55  2:29.37  3:00.45  3:31.30  4:02.39
     4:33.79  5:04.75                                                      
 31 Schlosser, Trent W        14 RMSC-PV              5:08.78    5:05.20  
       28.17    58.75  1:29.62  2:00.48  2:31.61  3:02.91  3:33.98  4:05.09
     4:35.44  5:05.20                                                      
 32 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR    5:09.47    5:05.55  
       26.74    56.87  1:27.52  1:58.61  2:30.14  3:01.27  3:32.76  4:04.10
     4:35.41  5:05.55                                                      
 33 Fong, Josh L              14 JW-MA                5:09.49    5:05.62  
       27.07    57.92  1:28.93  2:00.01  2:31.38  3:02.81  3:34.35  4:05.93
     4:36.97  5:05.62                                                      
 34 Skelly, Conor T           16 JW-MA                5:18.90    5:05.83  
       27.14    57.14  1:27.51  1:58.11  2:29.40  3:00.84  3:32.58  4:04.68
     4:36.03  5:05.83                                                      
 35 Gillespie, Tommy J        18 RMSC-PV              4:52.67    5:06.20  
       27.24    56.91  1:27.24  1:57.77  2:28.35  2:59.45  3:30.94  4:02.30
     4:34.12  5:06.20                                                      
 36 Maziarz, Dylan            14 JW-MA                5:15.76    5:06.36  
       28.34    59.58  1:31.01  2:02.62  2:34.38  3:05.92  3:37.06  4:07.94
     4:37.89  5:06.36                                                      
 37 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    5:18.78    5:11.84  
       28.49    58.96  1:30.13  2:01.87  2:33.51  3:05.55  3:37.52  4:09.82
     4:41.29  5:11.84                                                      
 38 Oleynik, Joseph D         14 RMSC-PV              5:09.05    5:12.26  
       28.58  1:00.24  1:32.21  2:03.41  2:34.60  3:06.30  3:37.66  4:09.05
     4:41.06  5:12.26                                                      
 39 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR    5:16.31    5:12.49  
       28.96    59.97  1:30.81  2:02.25  2:33.80  3:05.55  3:37.45  4:09.59
     4:42.05  5:12.49                                                      
 40 Egan, Niles S             14 RMSC-PV              5:07.66    5:12.82  
       27.33    58.29  1:30.01  2:01.71  2:33.81  3:05.91  3:38.25  4:10.45
     4:42.00  5:12.82                                                      
 41 Phelps, Ben J             16 JW-MA                5:04.44    5:13.03  
       28.60  1:00.34  1:31.17  2:03.20  2:34.37  3:05.44  3:37.93  4:09.71
     4:42.40  5:13.03                                                      
 42 Palmer, Andrew D          14 JW-MA                5:15.75    5:13.17  
       28.33    58.93  1:30.28  2:01.78  2:33.46  3:05.59  3:37.87  4:10.19
     4:42.57  5:13.17                                                      
 43 Wisniewski, Christian     16 JW-MA                5:03.75    5:14.04  
       28.77    59.71  1:30.96  2:02.85  2:34.32  3:05.93  3:37.81  4:10.51
     4:42.97  5:14.04                                                      
 44 Momo, Anthony C           16 NCAP-PV              5:13.42    5:14.25  
       28.45    59.81  1:31.68  2:03.23  2:35.49  3:07.61  3:39.67  4:11.88
     4:43.93  5:14.25                                                      
 45 Martinez, Kenny B         15 RMSC-PV              5:25.23    5:17.37  
       29.29  1:01.12  1:32.98  2:05.30  2:37.66  3:10.06  3:42.57  4:14.72
     4:46.68  5:17.37                                                      
 46 Burghardt, Brandon J      15 JW-MA                5:32.77    5:32.49  
       29.53  1:01.93  1:35.20  2:08.91  2:42.88  3:17.10  3:51.40  4:25.54
     4:59.60  5:32.49                                                      
 47 Burgett, Justin K         16 RMSC-PV              5:14.54    5:36.78  
       28.41    59.74  1:32.92  2:06.53  2:41.21  3:16.17  3:51.23  4:26.64
     5:02.39  5:36.78                                                      
 48 Evangelista, Rocco B      14 JW-MA                5:38.62    5:38.53  
       30.45  1:04.07  1:38.79  2:12.58  2:46.91  3:21.47  3:56.28  4:32.10
     5:06.45  5:38.53                                                      
 49 Lafferty, Aaron J         14 DST-MA               6:14.57    6:32.64  
       28.79  1:04.37  1:44.51  2:27.86  3:07.72  3:50.23  4:31.24  5:19.29
     5:57.51  6:32.64                                                      
 
Event 8  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:35.57    1:35.98   40  
     1) Ledecky, Kathleen G 18          2) Grant, Sammie I 15             
     3) Bonetta-Misteli, Kiki 15        4) Smith, Katie M 16              
       22.64    47.18  1:11.56  1:35.98                                    
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:38.53    1:36.46   34  
     1) Krevitt, Charlotte 13           2) Gormley, Isabel G 13           
     3) Brennan, Catie F 15             4) Aarts, Nicole B 17             
       23.99    48.03  1:12.63  1:36.46                                    
  3 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:37.89    1:39.35   32  
     1) Yegher, Jaycee M 16             2) Kannan, Hannah H 15            
     3) Nugent, Celine E 16             4) Westrick, Zoe J 16             
       24.79    49.63  1:14.02  1:39.35                                    
  4 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:38.15    1:40.46   30  
     1) Paoletti, Olivia M 16           2) Curl, Morgan B 17              
     3) Brinton, Emma E 16              4) Derderian, Serena M 16         
       25.25    50.37  1:15.70  1:40.46                                    
  5 Central Bucks Swim Team-MA  'A'                   1:39.17    1:40.66   28  
     1) Scott, Morgan E 15              2) Brasch, Kirsten E 16           
     3) Lengel, Erin E 16               4) Szekely, Allie E 17            
       24.61    51.82  1:17.11  1:40.66                                    
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:42.73    1:41.61   26  
     1) Grier, Mary-McKenzie 15         2) Price, Ilana B 16              
     3) Eng, Lauren 14                  4) Yienger, Maya S 15             
       25.70    51.18  1:16.46  1:41.61                                    
  7 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:41.23    1:41.72   24  
     1) Bandak, Hanan E 15              2) Ellett, Katie C 17             
     3) Piepol, Ashley M 16             4) Zhang, Kellie 16               
       25.16    50.67  1:16.40  1:41.72                                    
  8 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:39.52    1:42.38   22  
     1) Elliott, Grace M 16             2) Williams, Avery E 16           
     3) Karl, Meghan J 17               4) Clark, Rachel S 15             
       25.93    52.09  1:17.38  1:42.38                                    
  9 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:38.41    1:42.60   18  
     1) Shek, Nicole H 17               2) Kowal, Grace E 17              
     3) Lund, Emily G 17                4) Neveling, Abbey E 17           
       25.45    51.57  1:18.15  1:42.60                                    
 10 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:42.59    1:42.77   14  
     1) Marsh, Josephine M 17           2) Jones, Meghan L 17             
     3) Pfeifer, Emily A 17             4) Dickson, Marie L 16            
       25.69    50.97  1:17.54  1:42.77                                    
 11 Delaware Swim Team-MA  'C'                        1:46.97   x1:44.25  
     1) Deionno, Alexis H 15            2) McGovern, Clare K 15           
     3) Dickson, Heidi R 15             4) Cooper, Erin L 15              
       25.66    52.67  1:18.27  1:44.25                                    
 12 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:40.42    1:44.38   12  
     1) Ruona, Tess M 16                2) Fong, Andrea L 16              
     3) Gozdan, Ally E 15               4) Bowne, Jamie O 16              
       26.37    51.95  1:18.66  1:44.38                                    
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:27.89    1:27.41   40  
     1) Johnson, Jake C 15              2) Sweeney, Connor J 17           
     3) Portmann, Jack R 17             4) Crossland, David R 17          
       22.46    44.93  1:06.25  1:27.41                                    
  2 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:27.89    1:28.15   33  
     1) Afolabi-Brown, Gregory 16       2) Afolabi-Brown, Kenneth 16      
     3) Tang, Jason J 16                4) Cosgrove, Jack T 17            
       22.72    44.81  1:07.31  1:28.15                                    
  2 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:28.63    1:28.15   33  
     1) Suarez Touzon, Diego 16         2) Berry, Kevin F 17              
     3) Gemmell, Andrew D 24            4) Failing, Carl W 16             
       22.47    44.16  1:06.44  1:28.15                                    
  4 Central Bucks Swim Team-MA  'A'                   1:26.31    1:29.35   30  
     1) Vizza, Joseph V 17              2) Washington, Evan R 16          
     3) Killion, Connor M 16            4) Brocato, Greg V 18             
       22.37    45.52  1:08.06  1:29.35                                    
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:28.80    1:30.01   28  
     1) Gray, Jake F 18                 2) Belecanech, Nick J 17          
     3) Rosa, Nicholas 17               4) McGough, Matt S 17             
       22.99    45.32  1:07.73  1:30.01                                    
  6 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:32.73    1:31.95   26  
     1) Wratney, Nathan C 15            2) Pereles, Noah F 16             
     3) Higgins, Nathaniel S 15         4) Sita, John R 15                
       23.13    45.83  1:09.18  1:31.95                                    
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:30.54    1:32.14   24  
     1) Skelly, Conor T 16              2) Carroll, Ryan P 16             
     3) Jensen, Erik A 15               4) Fenton, Jack R 15              
       22.45    45.51  1:08.43  1:32.14                                    
  8 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:30.00    1:32.23   22  
     1) Gutman, Daniel L 17             2) Odom, Reginald D 15            
     3) Golovin, Sam J 14               4) Glas, Aaron I 17               
       23.60    46.22  1:09.48  1:32.23                                    
  9 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:30.06    1:32.31   18  
     1) Bartel, Danny J 15              2) Otto, Matthew J 16             
     3) Magorry, Matt T 16              4) Menzer, Jake T 17              
       23.35    45.91  1:09.16  1:32.31                                    
 10 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:29.87    1:32.57   14  
     1) Ellett, Timmy S 15              2) Howley, Joseph O 16            
     3) Kim, Abraham 17                 4) Gabidoulline, Ruslan A 16      
       23.35    46.34  1:09.80  1:32.57                                    
 11 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:36.44    1:32.81   12  
     1) Kumeno, Kai 14                  2) Porges, Dylan R 15             
     3) Sarsekeyev, Dimash A 18         4) Stukelman, Asher B 14          
       23.57    46.33  1:09.74  1:32.81                                    
 12 Delaware Swim Team-MA  'C'                        1:33.52   x1:32.87  
     1) Menzer, Alec J 16               2) Boyle, Andrew C 16             
     3) Jurcik, Emil B 15               4) Zhu, Eric Y 15                 
       23.38    46.92  1:09.56  1:32.87                                    
 
Event 10  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szekely, Allie E          17 CBST-MA              1:53.36    1:59.59   20  
       28.72    58.97  1:29.49  1:59.59                                    
  2 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR    1:59.23    2:00.03   17  
       28.61    59.08  1:30.09  2:00.03                                    
  3 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR    2:02.40    2:04.05   16  
       29.38  1:01.23  1:32.60  2:04.05                                    
  4 Curl, Morgan B            17 DST-MA               2:04.01    2:04.15   15  
       30.00  1:01.60  1:32.96  2:04.15                                    
  5 Dickson, Marie L          16 DST-MA               2:05.74    2:04.87   14  
       30.13  1:01.40  1:33.14  2:04.87                                    
  6 Marsh, Josephine M        17 DST-MA               2:01.23    2:04.98   13  
       30.02  1:01.67  1:33.68  2:04.98                                    
  7 Bonetta-Misteli, Kiki     15 NCAP-PV              2:05.39    2:05.04   12  
       29.70  1:00.86  1:32.64  2:05.04                                    
  8 Jones, Meghan L           17 DST-MA               2:06.18    2:05.35   11  
       28.89  1:00.06  1:32.53  2:05.35                                    
  9 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR    2:06.90    2:05.66    9  
       29.49  1:00.62  1:32.86  2:05.66                                    
 10 Scott, Morgan E           15 CBST-MA              2:03.06    2:06.05    7  
       29.54  1:01.91  1:34.48  2:06.05                                    
 11 McGowan, Alessia M        16 Agua Swim Team-MR    2:04.96    2:06.17    6  
       30.17  1:02.49  1:34.53  2:06.17                                    
 12 Karl, Meghan J            17 NCAP-PV              2:10.33    2:06.37    5  
       29.66  1:01.04  1:33.90  2:06.37                                    
 13 Kannan, Hannah H          15 RMSC-PV              2:04.98    2:07.05    4  
       29.65  1:03.00  1:35.47  2:07.05                                    
 14 Smith, Katie M            16 NCAP-PV              2:05.23    2:07.39    3  
       30.25  1:03.11  1:35.61  2:07.39                                    
 15 Brinton, Emma E           16 DST-MA               2:05.36    2:07.93    2  
       30.78  1:02.97  1:35.40  2:07.93                                    
 16 Bansky, Kaitlyn R         15 JW-MA                2:05.27    2:08.98    1  
       30.93  1:03.14  1:35.93  2:08.98                                    
 17 Gozdan, Ally E            15 JW-MA                2:06.92    2:08.99  
       30.72  1:03.45  1:36.64  2:08.99                                    
 18 Rhodes, Caroline K        16 NCAP-PV              2:06.78    2:09.19  
       30.39  1:02.69  1:36.36  2:09.19                                    
 19 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    2:11.88    2:09.52  
       31.00  1:04.21  1:36.00  2:09.52                                    
 20 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    2:11.96    2:09.53  
       30.61  1:03.51  1:37.14  2:09.53                                    
 21 Ruona, Tess M             16 JW-MA                2:04.85    2:09.92  
       30.61  1:02.85  1:36.47  2:09.92                                    
 22 Paoletti, Olivia M        16 DST-MA               2:07.32    2:09.93  
       31.66  1:04.38  1:37.44  2:09.93                                    
 23 Zhang, Angelina           14 Agua Swim Team-MR    2:12.87    2:10.16  
       30.19  1:02.63  1:36.45  2:10.16                                    
 24 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR    2:08.48    2:10.17  
       30.97  1:03.29  1:36.96  2:10.17                                    
 25 Schlosser, Emily N        16 RMSC-PV              2:07.96    2:10.88  
       30.77  1:04.15  1:37.57  2:10.88                                    
 26 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR    2:13.14    2:11.86  
       30.99  1:03.98  1:38.07  2:11.86                                    
 27 McGovern, Clare K         15 DST-MA               2:09.14    2:11.92  
       31.81  1:05.30  1:38.53  2:11.92                                    
 28 Wright, Beth K            15 RMSC-PV              2:08.19    2:12.11  
       31.66  1:04.90  1:38.56  2:12.11                                    
 29 Shek, Nicole H            17 JW-MA                2:04.27    2:12.64  
       31.03  1:04.05  1:38.48  2:12.64                                    
 30 Williams, Avery E         16 NCAP-PV              2:11.81    2:12.69  
       31.69  1:05.67  1:39.60  2:12.69                                    
 31 Eguchi, Nadia             16 Agua Swim Team-MR    2:12.37    2:12.74  
       31.74  1:04.89  1:38.70  2:12.74                                    
 32 Dickson, Heidi R          15 DST-MA               2:10.96    2:13.42  
       32.08  1:05.54  1:39.79  2:13.42                                    
 33 Kowal, Grace E            17 JW-MA                2:17.18    2:14.34  
       32.66  1:06.51  1:40.48  2:14.34                                    
 34 Clark, Rachel S           15 NCAP-PV              2:20.42    2:14.52  
       31.17  1:05.13  1:40.49  2:14.52                                    
 35 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR    2:15.25    2:15.12  
       32.47  1:06.98  1:40.87  2:15.12                                    
 36 Bowne, Jamie O            16 JW-MA                2:09.79    2:16.57  
       31.68  1:06.33  1:41.94  2:16.57                                    
 37 Derderian, Serena M       16 DST-MA               2:14.43    2:16.76  
       33.38  1:07.92  1:42.94  2:16.76                                    
 38 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    2:13.97    2:17.30  
       32.48  1:06.85  1:42.11  2:17.30                                    
 39 Elliott, Grace M          16 NCAP-PV              2:13.10    2:18.25  
       32.53  1:06.52  1:41.98  2:18.25                                    
 40 Westrick, Zoe J           16 RMSC-PV              2:15.73    2:18.49  
       32.32  1:07.60  1:43.96  2:18.49                                    
 41 Gagnon, Kayla E           16 JW-MA                2:08.78    2:18.62  
       32.93  1:07.66  1:43.53  2:18.62                                    
 42 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    2:20.90    2:18.74  
       33.88  1:09.02  1:44.14  2:18.74                                    
 43 Conte, Caroline C         16 JW-MA                2:11.73    2:19.30  
       32.78  1:08.19  1:43.63  2:19.30                                    
 44 Cosgrove, Maureen A       14 RMSC-PV              2:17.20    2:20.40  
       32.62  1:07.93  1:45.44  2:20.40                                    
 45 Kaczorowski, Margot A     14 JW-MA                2:23.82    2:20.41  
       34.48  1:10.55  1:46.50  2:20.41                                    
 46 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR    2:25.80    2:20.53  
       33.61  1:08.98  1:45.04  2:20.53                                    
 47 McMillan, Maggie K        14 JW-MA                2:21.60    2:20.72  
       33.49  1:09.18  1:45.85  2:20.72                                    
 48 Wood, Diana C             15 JW-MA                2:16.72    2:20.94  
       33.20  1:08.89  1:46.00  2:20.94                                    
 49 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    2:17.52    2:20.97  
       33.64  1:09.34  1:45.60  2:20.97                                    
 50 Doyle, Katie N            16 JW-MA                2:21.39    2:22.02  
       32.72  1:08.54  1:45.54  2:22.02                                    
 51 Gallagher, Christine R    14 JW-MA                2:21.39    2:22.36  
       33.98  1:09.85  1:46.32  2:22.36                                    
 52 Lengel, Erin E            16 CBST-MA              2:27.72    2:23.29  
       33.71  1:09.71  1:46.35  2:23.29                                    
 53 Ridge, Kelsey R           17 RMSC-PV              2:16.67    2:23.56  
       33.82  1:09.51  1:46.36  2:23.56                                    
 54 Kerner, Lauren S          16 JW-MA                2:11.89    2:24.53  
       34.66  1:11.16  1:48.08  2:24.53                                    
 55 Spanfelner, Julia T       15 JW-MA                2:18.89    2:24.67  
       33.82  1:10.53  1:47.87  2:24.67                                    
 56 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    2:32.92    2:25.29  
       34.14  1:11.30  1:48.73  2:25.29                                    
 57 Cassidy, Caroline R       16 CBST-MA              2:44.12    2:26.15  
       34.79  1:11.45  1:49.59  2:26.15                                    
 58 Belecanech, Lauren M      17 JW-MA                2:14.06    2:26.34  
       34.65  1:11.28  1:48.90  2:26.34                                    
 59 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR    2:34.60    2:28.40  
       35.45  1:13.45  1:51.03  2:28.40                                    
 60 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    2:42.54    2:29.53  
       35.39  1:13.62  1:52.14  2:29.53                                    
 61 Burghardt, Sarah M        14 JW-MA                2:28.30    2:33.66  
       35.67  1:14.17  1:53.85  2:33.66                                    
 
Event 11  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crossland, David R        17 DST-MA               1:46.21    1:49.31   20  
       25.56    52.97  1:21.21  1:49.31                                    
  2 Horikawa, Nozomi F        17 RMSC-PV              1:53.09    1:53.22   17  
       26.88    55.50  1:24.68  1:53.22                                    
  3 Wijesekera, Sanjay        15 RMSC-PV              1:53.78    1:54.21   16  
       27.58    56.30  1:25.51  1:54.21                                    
  4 Saunders, Brett A         18 DST-MA               1:53.63    1:56.38   15  
       27.26    56.64  1:26.58  1:56.38                                    
  5 Li, Alex R                16 NCAP-PV              1:57.49    1:56.46   14  
       27.26    56.51  1:26.15  1:56.46                                    
  6 Menzer, Jake T            17 DST-MA               1:58.23    1:57.85   13  
       28.66    58.22  1:27.89  1:57.85                                    
  7 Cosgrove, Jack T          17 RMSC-PV              1:56.77    1:58.09   12  
       27.78    58.01  1:28.82  1:58.09                                    
  8 Failing, Carl W           16 NCAP-PV              2:07.87    1:58.46   11  
       27.69    57.90  1:28.55  1:58.46                                    
  9 McGough, Matt S           17 JW-MA                1:56.38    1:58.99    9  
       28.25    58.29  1:28.63  1:58.99                                    
 10 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR    2:01.24    1:59.13    7  
       28.04    58.79  1:29.80  1:59.13                                    
 11 Killion, Connor M         16 CBST-MA              1:53.92    1:59.51    6  
       27.83    58.11  1:28.86  1:59.51                                    
 12 Chen, Daniel T            16 RMSC-PV              1:57.80    1:59.70    5  
       27.96    58.23  1:28.96  1:59.70                                    
 13 Ellett, Timmy S           15 RMSC-PV              2:02.64    1:59.75    4  
       29.22    59.92  1:30.40  1:59.75                                    
 14 Wills, John B             15 RMSC-PV              2:00.55    1:59.78    3  
       28.19    58.72  1:29.53  1:59.78                                    
 15 Snyder, Luke J            16 JW-MA                2:07.25    2:00.33    2  
       28.59    59.36  1:29.93  2:00.33                                    
 16 Rothstein, Andy B         16 NCAP-PV              2:01.25    2:01.54    1  
       28.06    59.08  1:30.52  2:01.54                                    
 17 Fenton, Jack R            15 JW-MA                2:03.96    2:01.58  
       29.75  1:01.42  1:32.46  2:01.58                                    
 18 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR    2:02.64    2:01.59  
       28.94    59.69  1:30.73  2:01.59                                    
 19 Kim, Nathan J             15 RMSC-PV              2:00.05    2:02.58  
       29.46    59.63  1:30.97  2:02.58                                    
 20 Gabidoulline, Ruslan A    16 RMSC-PV              2:04.27    2:02.86  
       29.58  1:00.44  1:31.76  2:02.86                                    
 21 Braviak, Matthew P        16 RMSC-PV              2:01.99    2:03.07  
       29.20  1:00.07  1:31.98  2:03.07                                    
 22 Higgins, Nathaniel S      15 NCAP-PV              1:58.07    2:03.38  
       28.49    59.32  1:31.28  2:03.38                                    
 23 Barclay, Kyle W           16 NCAP-PV              2:09.00    2:03.51  
       29.37    59.69  1:31.83  2:03.51                                    
 24 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR    2:02.63    2:03.92  
       29.13  1:00.51  1:32.36  2:03.92                                    
 25 Carroll, Ryan P           16 JW-MA                2:04.88    2:04.10  
       30.31  1:01.69  1:33.44  2:04.10                                    
 26 Gray, Jake F              18 JW-MA                1:58.75    2:04.54  
       30.22  1:01.64  1:33.33  2:04.54                                    
 27 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR    2:10.52    2:04.76  
       30.80  1:02.60  1:33.87  2:04.76                                    
 28 Magorry, Matt T           16 DST-MA               2:03.53    2:05.64  
       29.61  1:01.92  1:34.53  2:05.64                                    
 29 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR    2:12.06    2:06.65  
       29.50  1:00.81  1:33.63  2:06.65                                    
 30 Lazar, Aaron M            15 RMSC-PV              2:07.94    2:07.31  
       27.91    59.93  1:33.48  2:07.31                                    
 31 Hall, Owen C              17 NCAP-PV              2:06.78    2:07.43  
       29.62  1:02.24  1:35.14  2:07.43                                    
 32 Proctor, Timmy W          17 JW-MA                2:03.63    2:07.50  
       30.30  1:03.02  1:35.30  2:07.50                                    
 33 Demitz, Connor P          15 RMSC-PV              2:09.62    2:07.67  
       30.67  1:02.65  1:35.45  2:07.67                                    
 34 Crane, Duncan R           15 RMSC-PV              2:03.01    2:08.09  
       29.94  1:02.29  1:34.99  2:08.09                                    
 35 Suarez Touzon, Diego      16 NCAP-PV                   NT    2:09.40  
       30.47  1:03.87  1:37.28  2:09.40                                    
 36 Crossland, Jeffrey T      15 DST-MA               2:06.87    2:09.76  
       30.13  1:02.03  1:35.49  2:09.76                                    
 37 Martinez, Kenny B         15 RMSC-PV              2:10.50    2:10.39  
       30.98  1:04.15  1:37.72  2:10.39                                    
 38 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR    2:11.42    2:10.66  
       31.40  1:04.37  1:37.72  2:10.66                                    
 39 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    2:15.41    2:10.69  
       31.39  1:04.61  1:37.95  2:10.69                                    
 40 Lu, Eric                  15 RMSC-PV              2:14.05    2:10.76  
       31.34  1:05.24  1:38.96  2:10.76                                    
 41 Momo, Anthony C           16 NCAP-PV              2:13.66    2:11.36  
       31.37  1:05.48  1:39.55  2:11.36                                    
 42 Egan, Niles S             14 RMSC-PV              2:09.71    2:11.39  
       31.05  1:04.77  1:39.00  2:11.39                                    
 43 Burgett, Justin K         16 RMSC-PV              2:09.55    2:13.14  
       30.79  1:04.28  2:13.14                                             
 44 DiCarlo, Anthony R        17 JW-MA                2:10.77    2:13.44  
       31.60  1:05.07  1:39.57  2:13.44                                    
 45 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR             2:21.65    2:16.63  
       32.27  1:06.87  1:42.38  2:16.63                                    
 46 Bartlett, Bryan D         17 DST-MA               2:18.46    2:21.71  
       32.95  1:08.42  1:45.20  2:21.71                                    
 47 Evangelista, Rocco B      14 JW-MA                2:13.84    2:21.78  
       32.58  1:08.67  1:45.40  2:21.78                                    
 -- Oleynik, Joseph D         14 RMSC-PV              2:13.14         DQ  
       31.89  1:06.47  1:42.36       DQ                                    
 
Event 12  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yegher, Jaycee M          16 RMSC-PV              1:02.97    1:04.43   20  
       30.49  1:04.43                                                      
  2 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    1:04.23    1:04.70   17  
       30.84  1:04.70                                                      
  3 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR    1:04.28    1:04.74   16  
       31.04  1:04.74                                                      
  4 Nugent, Celine E          16 RMSC-PV              1:09.08    1:06.74   15  
       32.17  1:06.74                                                      
  5 Kowal, Molly A            17 JW-MA                1:05.40    1:07.82   14  
       32.49  1:07.82                                                      
  6 Bandak, Hanan E           15 RMSC-PV              1:09.01    1:08.27   13  
       32.75  1:08.27                                                      
  7 Woods, Nora C             15 JW-MA                1:05.53    1:08.67   12  
       32.59  1:08.67                                                      
  8 Dougherty, Kaelyn M       15 JW-MA                1:08.11    1:09.04   11  
       32.73  1:09.04                                                      
  9 Piepol, Ashley M          16 RMSC-PV              1:08.99    1:09.10    9  
       32.51  1:09.10                                                      
 10 Neveling, Abbey E         17 JW-MA                1:04.45    1:09.19    7  
       33.39  1:09.19                                                      
 11 Kaufman, Deborah          15 RMSC-PV              1:09.22    1:09.52    6  
       32.82  1:09.52                                                      
 12 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    1:07.48    1:09.64    5  
       33.12  1:09.64                                                      
 13 Zhang, Kellie             16 RMSC-PV              1:10.73    1:10.44    4  
       33.46  1:10.44                                                      
 14 Pfeifer, Emily A          17 DST-MA               1:08.81    1:11.07    3  
       33.87  1:11.07                                                      
 15 Zhang, Angelina           14 Agua Swim Team-MR    1:11.25    1:11.60    2  
       34.21  1:11.60                                                      
 16 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR    1:10.28    1:11.64    1  
       34.13  1:11.64                                                      
 17 Ellett, Katie C           17 RMSC-PV              1:10.05    1:11.76  
       33.67  1:11.76                                                      
 18 Deionno, Alexis H         15 DST-MA               1:09.17    1:11.80  
       33.93  1:11.80                                                      
 19 Brinton, Emma E           16 DST-MA               1:10.18    1:11.94  
       34.28  1:11.94                                                      
 20 Baines, Lauren O          15 JW-MA                1:11.34    1:12.44  
       33.76  1:12.44                                                      
 21 Gould, Hannah I           15 RMSC-PV              1:13.05    1:13.10  
       35.02  1:13.10                                                      
 22 McGough, Sarah G          17 JW-MA                1:10.60    1:13.12  
       35.29  1:13.12                                                      
 23 Kowal, Grace E            17 JW-MA                1:08.49    1:13.98  
       35.17  1:13.98                                                      
 24 Cavanagh, Lauren E        16 JW-MA                1:09.55    1:14.17  
       35.29  1:14.17                                                      
 25 Eng, Lauren               14 Agua Swim Team-MR    1:17.12    1:14.48  
       35.24  1:14.48                                                      
 26 Pawlowski, Lucy M         17 NCAP-PV              1:10.59    1:15.26  
       35.71  1:15.26                                                      
 27 Bansky, Kaitlyn R         15 JW-MA                1:10.61    1:15.83  
       36.36  1:15.83                                                      
 28 Olson, Elizabeth M        17 JW-MA                1:13.77    1:16.12  
       35.89  1:16.12                                                      
 29 Lanni, Justina A          17 JW-MA                1:14.06    1:16.82  
       36.98  1:16.82                                                      
 30 Lund, Emily G             17 JW-MA                1:13.31    1:17.73  
       36.70  1:17.73                                                      
 31 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR    1:16.54    1:18.60  
       37.26  1:18.60                                                      
 32 Raue, Shannon K           14 JW-MA                1:19.62    1:21.57  
       38.85  1:21.57                                                      
 
Event 13  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otto, Matthew J           16 DST-MA                 57.06      57.73   20  
       27.35    57.73                                                      
  2 Portmann, Jack R          17 DST-MA                 57.73      58.63   17  
       27.83    58.63                                                      
  3 Afolabi-Brown, Kenneth    16 RMSC-PV                58.25      59.23   16  
       27.79    59.23                                                      
  4 Sita, John R              15 NCAP-PV              1:00.79    1:01.07   15  
       28.91  1:01.07                                                      
  5 Carey, Justin V           17 DST-MA               1:01.64    1:01.17   14  
       29.09  1:01.17                                                      
  6 Ellett, Timmy S           15 RMSC-PV              1:04.60    1:01.49   13  
       29.22  1:01.49                                                      
  7 Saunders, Brett A         18 DST-MA                 58.58    1:01.57   12  
       29.01  1:01.57                                                      
  8 Tang, Jason J             16 RMSC-PV              1:01.23    1:01.68   11  
       28.88  1:01.68                                                      
  9 Youssefiani, Darius R     17 NCAP-PV              1:01.50    1:02.16    9  
       29.33  1:02.16                                                      
 10 Kim, Abraham              17 RMSC-PV              1:03.74    1:02.36    7  
       29.55  1:02.36                                                      
 11 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    1:03.55    1:02.47    6  
       29.80  1:02.47                                                      
 12 Johnson, Jake C           15 DST-MA               1:08.72    1:02.85    5  
       31.00  1:02.85                                                      
 13 Belecanech, Nick J        17 JW-MA                  58.31    1:03.05    4  
       29.51  1:03.05                                                      
 14 Veneris, Jerry            18 DST-MA               1:00.02    1:03.07    2.5
       29.90  1:03.07                                                      
 14 Pereles, Noah F           16 NCAP-PV              1:04.68    1:03.07    2.5
       29.69  1:03.07                                                      
 16 Fleisher, Jacob B         17 JW-MA                1:00.58    1:03.14    1  
       30.04  1:03.14                                                      
 17 Cheung, Tim C             17 JW-MA                1:03.60    1:04.90  
       30.81  1:04.90                                                      
 18 McRee, Hunter C           18 CBST-MA              1:00.29    1:05.02  
       30.24  1:05.02                                                      
 19 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR    1:00.23    1:05.06  
       30.88  1:05.06                                                      
 20 Rosa, Nicholas            17 JW-MA                1:00.53    1:05.17  
       30.38  1:05.17                                                      
 21 Jurcik, Emil B            15 DST-MA               1:07.40    1:05.51  
       30.53  1:05.51                                                      
 22 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR    1:07.89    1:05.64  
       31.08  1:05.64                                                      
 23 Hausler, Corey M          17 DST-MA               1:02.54    1:05.82  
       30.94  1:05.82                                                      
 24 Barclay, Kyle W           16 NCAP-PV              1:11.00    1:06.73  
       31.57  1:06.73                                                      
 25 Rademaker, Quinn J        16 JW-MA                1:02.57    1:07.53  
       31.39  1:07.53                                                      
 26 Dickinson, Connor R       15 RMSC-PV              1:05.88    1:08.02  
       31.49  1:08.02                                                      
 27 Zhu, Eric Y               15 DST-MA               1:09.63    1:08.47  
       32.36  1:08.47                                                      
 28 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    1:22.80    1:08.82  
       32.44  1:08.82                                                      
 29 Howley, Joseph O          16 RMSC-PV              1:04.24    1:08.96  
       31.69  1:08.96                                                      
 30 Wisniewski, Christian     16 JW-MA                1:08.48    1:09.51  
       33.00  1:09.51                                                      
 31 Boyle, Andrew C           16 DST-MA               1:07.91    1:09.66  
       32.59  1:09.66                                                      
 32 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR    1:10.47    1:09.80  
       33.20  1:09.80                                                      
 33 Cheng, David              15 JW-MA                1:11.65    1:10.64  
       33.39  1:10.64                                                      
 34 Wratney, Nathan C         15 NCAP-PV              1:09.07    1:11.05  
       33.47  1:11.05                                                      
 35 Schwartz, Ellis J         14 JW-MA                1:08.02    1:11.82  
       33.35  1:11.82                                                      
 36 Burghardt, Brandon J      15 JW-MA                1:13.89    1:12.55  
       33.68  1:12.55                                                      
 37 Teng, Jeffrey             15 JW-MA                1:17.41    1:16.47  
       36.09  1:16.47                                                      
 38 Gagnon, Robert L          14 JW-MA                1:18.17    1:17.26  
       36.44  1:17.26                                                      
 39 Palmer, Andrew D          14 JW-MA                1:14.77    1:17.94  
       36.94  1:17.94                                                      
 40 Lafferty, Jacob A         14 DST-MA               1:19.01    1:18.99  
       36.86  1:18.99                                                      
 41 Lafferty, Aaron J         14 DST-MA               1:20.31    1:20.50  
       37.33  1:20.50                                                      
 
Event 14  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rongione, Isabella K      16 NCAP-PV              2:00.88    2:02.07   20  
       27.99    58.71  1:29.93  2:02.07                                    
  2 Szekely, Allie E          17 CBST-MA              2:02.14    2:03.00   17  
       28.57  1:00.16  1:31.35  2:03.00                                    
  3 Paoletti, Olivia M        16 DST-MA               2:05.71    2:04.66   16  
       29.01  1:00.66  1:32.14  2:04.66                                    
  4 Dickson, Marie L          16 DST-MA               2:08.67    2:06.12   15  
       28.48  1:00.24  1:33.32  2:06.12                                    
  5 Deionno, Alexis H         15 DST-MA               2:06.17    2:08.76   14  
       29.31  1:01.98  1:35.28  2:08.76                                    
  6 Curl, Morgan B            17 DST-MA               2:05.35    2:08.82   13  
       29.41  1:02.29  1:35.73  2:08.82                                    
  7 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    2:09.03    2:08.86   12  
       29.46  1:02.46  1:35.73  2:08.86                                    
  8 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR    2:06.33    2:09.07   11  
       29.15  1:02.64  1:35.55  2:09.07                                    
  9 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR    2:11.48    2:09.68    9  
       28.70  1:01.60  1:35.72  2:09.68                                    
 10 Kannan, Hannah H          15 RMSC-PV              2:10.35    2:09.85    7  
       28.99  1:03.79  1:36.82  2:09.85                                    
 11 Gagnon, Kayla E           16 JW-MA                2:04.41    2:11.44    6  
       29.18  1:03.61  1:36.83  2:11.44                                    
 12 Kowal, Molly A            17 JW-MA                2:10.81    2:12.25    5  
       29.98  1:03.02  1:36.91  2:12.25                                    
 13 Eguchi, Nadia             16 Agua Swim Team-MR    2:13.94    2:12.66    4  
       31.10  1:04.64  1:38.46  2:12.66                                    
 14 Ockenhouse, Sarah E       17 NCAP-PV              2:10.03    2:13.84    3  
       29.81  1:03.54  1:38.46  2:13.84                                    
 15 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    2:13.67    2:14.70    2  
       30.66  1:05.24  1:39.76  2:14.70                                    
 16 Bowne, Jamie O            16 JW-MA                2:07.33    2:14.93    1  
       29.45  1:03.37  1:38.84  2:14.93                                    
 17 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR    2:21.87    2:14.97  
       28.81  1:04.14  1:40.41  2:14.97                                    
 18 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    2:18.05    2:15.11  
       30.35  1:04.12  1:39.46  2:15.11                                    
 19 Fong, Andrea L            16 JW-MA                2:11.11    2:15.16  
       31.07  1:05.52  1:40.55  2:15.16                                    
 20 Davis, Molly A            15 JW-MA                2:12.46    2:15.62  
       32.22  1:06.92  1:40.84  2:15.62                                    
 21 Cavanagh, Lauren E        16 JW-MA                2:07.27    2:15.79  
       30.68  1:05.31  1:40.22  2:15.79                                    
 22 McGovern, Clare K         15 DST-MA               2:16.51    2:16.30  
       31.42  1:06.11  1:41.17  2:16.30                                    
 23 Shek, Nicole H            17 JW-MA                2:10.98    2:17.01  
       30.76  1:05.14  2:17.01                                             
 24 Ruona, Tess M             16 JW-MA                2:14.44    2:17.30  
       31.11  1:05.58  1:41.51  2:17.30                                    
 25 Raue, Maddie A            16 JW-MA                2:19.91    2:17.98  
       31.26  1:06.27  1:41.86  2:17.98                                    
 26 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    2:10.24    2:18.26  
       30.05  1:04.94  1:41.15  2:18.26                                    
 27 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR    2:21.54    2:18.34  
       30.78  1:05.65  1:41.58  2:18.34                                    
 28 Grant, Sammie I           15 NCAP-PV              2:25.29    2:18.39  
       31.40  1:05.51  1:41.58  2:18.39                                    
 29 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    2:16.23    2:18.94  
       30.52  1:04.61  1:41.12  2:18.94                                    
 30 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    2:15.07    2:19.00  
       31.16  1:05.95  1:42.16  2:19.00                                    
 31 Gould, Hannah I           15 RMSC-PV              2:20.99    2:19.38  
       31.67  1:06.72  1:43.07  2:19.38                                    
 32 Kaczorowski, Margot A     14 JW-MA                2:16.96    2:20.56  
       32.04  1:09.08  1:45.89  2:20.56                                    
 33 Burke, Jill L             16 Agua Swim Team-MR    2:17.45    2:20.64  
       30.92  1:06.64  1:43.41  2:20.64                                    
 34 Williams, Avery E         16 NCAP-PV                   NT    2:21.28  
       30.98  1:06.39  1:43.81  2:21.28                                    
 35 Gallagher, Christine R    14 JW-MA                2:21.46    2:21.82  
       31.56  1:07.28  1:44.44  2:21.82                                    
 36 McGough, Sarah G          17 JW-MA                2:20.44    2:22.09  
       30.87  1:05.89  1:44.35  2:22.09                                    
 37 Rhodes, Caroline K        16 NCAP-PV              2:13.21    2:22.41  
       31.66  1:07.33  1:44.97  2:22.41                                    
 38 Kerner, Lauren S          16 JW-MA                2:11.20    2:23.16  
       32.52  1:08.17  1:45.71  2:23.16                                    
 39 Mirestean, Oana A         14 RMSC-PV              2:28.47    2:24.68  
       32.05  1:09.87  1:47.41  2:24.68                                    
 40 Burgett, Grace E          14 RMSC-PV              2:22.04    2:24.79  
       33.13  1:09.85  1:47.36  2:24.79                                    
 41 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    2:23.24    2:25.82  
       32.19  1:09.18  1:47.25  2:25.82                                    
 42 Belecanech, Lauren M      17 JW-MA                2:18.67    2:26.84  
       33.19  1:09.80  1:48.29  2:26.84                                    
 43 Cosgrove, Maggie C        14 RMSC-PV              2:22.36    2:28.81  
       32.09  1:09.50  1:49.08  2:28.81                                    
 44 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    2:33.68    2:31.41  
       33.50  1:12.12  1:51.69  2:31.41                                    
 
Event 15  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jake C           15 DST-MA               1:51.32    1:50.39   20  
       24.53    52.67  1:21.03  1:50.39                                    
  2 Li, Alex R                16 NCAP-PV              1:59.46    1:56.96   17  
       26.29    56.12  1:25.76  1:56.96                                    
  3 Kim, Nathan J             15 RMSC-PV              1:59.79    1:57.50   16  
       27.20    57.16  1:27.81  1:57.50                                    
  4 Belecanech, Nick J        17 JW-MA                1:51.28    1:58.44   15  
       26.32    57.21  1:28.73  1:58.44                                    
  5 Sweeney, Connor J         17 DST-MA               1:52.65    1:59.12   14  
       26.56    57.00  1:29.02  1:59.12                                    
  6 Jensen, Erik A            15 JW-MA                1:54.27    1:59.21   13  
       26.89    57.59  1:28.87  1:59.21                                    
  7 Tang, Jason J             16 RMSC-PV              1:58.53    2:00.07   12  
       27.21    57.82  1:28.29  2:00.07                                    
  8 Menzer, Alec J            16 DST-MA               2:02.32    2:00.37   11  
       27.46    57.71  1:28.95  2:00.37                                    
  9 Portmann, Jack R          17 DST-MA               1:55.34    2:00.78    9  
       27.04    57.39  1:28.81  2:00.78                                    
 10 Berry, Kevin F            17 NCAP-PV              1:58.60    2:00.85    7  
       27.42    59.57  1:30.22  2:00.85                                    
 11 McGough, Matt S           17 JW-MA                1:56.13    2:01.00    6  
       26.71    57.83  1:29.52  2:01.00                                    
 12 Afolabi-Brown, Gregory    16 RMSC-PV              2:04.54    2:01.57    5  
       27.24    57.67  1:29.54  2:01.57                                    
 13 French, Devon J           15 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:02.72    4  
       27.42    58.37  1:31.18  2:02.72                                    
 14 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR    1:58.43    2:02.86    3  
       27.34    58.30  1:30.27  2:02.86                                    
 15 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR    2:04.11    2:03.11    2  
       26.34    57.92  1:30.53  2:03.11                                    
 16 Braviak, Matthew P        16 RMSC-PV              2:02.34    2:04.65    1  
       28.51    59.99  1:32.18  2:04.65                                    
 17 Gillespie, Tommy J        18 RMSC-PV              1:59.88    2:06.52  
       28.01    59.86  1:32.70  2:06.52                                    
 18 Fong, Josh L              14 JW-MA                2:05.60    2:06.57  
       28.30  1:01.19  1:34.56  2:06.57                                    
 19 Bartel, Danny J           15 DST-MA               2:04.99    2:07.16  
       26.53    57.65  1:31.87  2:07.16                                    
 20 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR    2:12.98    2:07.40  
       28.51  1:00.03  2:07.40                                             
 21 Skelly, Conor T           16 JW-MA                2:07.23    2:07.62  
       27.29  1:00.13  1:34.07  2:07.62                                    
 22 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR    2:02.66    2:07.63  
       28.13  1:00.02  1:33.96  2:07.63                                    
 23 Gray, Jake F              18 JW-MA                2:01.59    2:07.92  
       27.80  1:00.47  1:34.17  2:07.92                                    
 24 Sharkey, TJ J             15 RMSC-PV              2:11.67    2:07.95  
       28.30  1:00.66  1:34.15  2:07.95                                    
 25 Golovin, Sam J            14 Agua Swim Team-MR    2:12.31    2:08.72  
       29.64  1:02.32  1:35.17  2:08.72                                    
 26 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR    2:11.12    2:09.22  
       28.90  1:01.24  1:34.74  2:09.22                                    
 27 Fleisher, Jacob B         17 JW-MA                2:01.12    2:09.57  
       29.09  1:01.84  1:35.49  2:09.57                                    
 28 Schlosser, Trent W        14 RMSC-PV              2:09.54    2:09.63  
       28.29  1:00.48  1:34.25  2:09.63                                    
 29 DiCarlo, Anthony R        17 JW-MA                2:03.56    2:10.18  
       28.96  1:02.18  1:36.31  2:10.18                                    
 30 Wisniewski, Christian     16 JW-MA                2:12.72    2:10.31  
       29.16  1:01.65  1:35.55  2:10.31                                    
 31 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR    2:04.82    2:10.81  
       27.68    59.35  1:33.61  2:10.81                                    
 32 Phelps, Ben J             16 JW-MA                2:03.52    2:12.93  
       31.03  1:05.13  1:38.37  2:12.93                                    
 33 Cheung, Tim C             17 JW-MA                2:09.13    2:15.05  
       29.70  1:03.93  1:39.92  2:15.05                                    
 34 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR    2:18.02    2:15.14  
       30.53  1:04.92  1:40.63  2:15.14                                    
 35 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR    2:15.72    2:15.16  
       30.20  1:04.19  2:15.16                                             
 36 Burgett, Justin K         16 RMSC-PV              2:22.87    2:20.70  
       29.52  1:03.36  1:41.27  2:20.70                                    
 37 Evangelista, Rocco B      14 JW-MA                2:19.35    2:22.76  
       30.41  1:06.17  1:44.40  2:22.76                                    
 
Event 16  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR      52.91      51.55   20  
       25.11    51.55                                                      
  2 Scott, Morgan E           15 CBST-MA                49.86      51.96   17  
       25.21    51.96                                                      
  3 McGowan, Alessia M        16 Agua Swim Team-MR      51.62      52.59   16  
       25.29    52.59                                                      
  4 Nugent, Celine E          16 RMSC-PV                52.11      52.82   15  
       25.62    52.82                                                      
  5 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR      54.25      53.59   14  
       25.59    53.59                                                      
  6 Rongione, Isabella K      16 NCAP-PV                52.29      53.69   13  
       25.91    53.69                                                      
  7 Bandak, Hanan E           15 RMSC-PV                53.82      53.93   12  
       26.26    53.93                                                      
  8 Bonetta-Misteli, Kiki     15 NCAP-PV                54.51      53.94   11  
       26.26    53.94                                                      
  9 Grant, Sammie I           15 NCAP-PV                52.69      53.96    9  
       25.84    53.96                                                      
 10 Derderian, Serena M       16 DST-MA                 51.75      54.12    7  
       25.80    54.12                                                      
 11 Yegher, Jaycee M          16 RMSC-PV                52.52      54.41    6  
       26.16    54.41                                                      
 12 Neveling, Abbey E         17 JW-MA                  52.09      55.07    5  
       26.62    55.07                                                      
 13 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR      54.44      55.18    4  
       26.33    55.18                                                      
 14 Karl, Meghan J            17 NCAP-PV                54.92      55.28    3  
       26.96    55.28                                                      
 15 Jones, Meghan L           17 DST-MA                 56.41      55.31    2  
       26.61    55.31                                                      
 16 Ellett, Katie C           17 RMSC-PV                54.45      55.37    1  
       26.48    55.37                                                      
 17 Clark, Rachel S           15 NCAP-PV                53.58      55.44  
       26.70    55.44                                                      
 17 Fong, Andrea L            16 JW-MA                  53.99      55.44  
       27.04    55.44                                                      
 19 Eng, Lauren               14 Agua Swim Team-MR      55.70      55.60  
       26.93    55.60                                                      
 20 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR      55.17      55.84  
       26.95    55.84                                                      
 21 Marsh, Josephine M        17 DST-MA                 54.81      56.06  
       27.56    56.06                                                      
 22 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR      57.00      56.13  
       27.54    56.13                                                      
 23 Westrick, Zoe J           16 RMSC-PV                57.25      56.15  
       27.21    56.15                                                      
 24 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR      56.72      56.17  
       26.76    56.17                                                      
 25 Dickson, Heidi R          15 DST-MA                 55.02      56.22  
       27.37    56.22                                                      
 25 Lengel, Erin E            16 CBST-MA                54.62      56.22  
       27.06    56.22                                                      
 27 Smith, Katie M            16 NCAP-PV                55.60      56.34  
       27.80    56.34                                                      
 28 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR      55.97      56.49  
       27.31    56.49                                                      
 29 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR      57.11      56.64  
       27.29    56.64                                                      
 30 Conte, Caroline C         16 JW-MA                  54.79      57.00  
       27.34    57.00                                                      
 31 Zhang, Kellie             16 RMSC-PV                56.65      57.04  
       27.42    57.04                                                      
 32 Elliott, Grace M          16 NCAP-PV                55.46      57.21  
       27.50    57.21                                                      
 33 Gozdan, Ally E            15 JW-MA                  55.31      57.26  
       27.44    57.26                                                      
 34 Piepol, Ashley M          16 RMSC-PV                57.90      57.33  
       27.97    57.33                                                      
 35 Dougherty, Kaelyn M       15 JW-MA                  57.00      57.36  
       27.63    57.36                                                      
 36 Woods, Nora C             15 JW-MA                  54.90      57.50  
       28.20    57.50                                                      
 37 Wright, Beth K            15 RMSC-PV                59.81      57.51  
       28.27    57.51                                                      
 38 Wright, Katie Q           17 RMSC-PV                54.31      57.60  
       27.60    57.60                                                      
 39 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR      58.05      57.98  
       28.35    57.98                                                      
 40 Cooper, Erin L            15 DST-MA                 56.85      58.02  
       28.00    58.02                                                      
 41 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR      58.58      58.10  
       28.20    58.10                                                      
 42 Pfeifer, Emily A          17 DST-MA                 56.02      58.11  
       28.13    58.11                                                      
 43 Burgett, Grace E          14 RMSC-PV                57.76      58.42  
       28.54    58.42                                                      
 44 Davis, Molly A            15 JW-MA                  58.81      58.56  
       28.84    58.56                                                      
 45 Lund, Emily G             17 JW-MA                  55.41      58.60  
       28.64    58.60                                                      
 46 Wood, Diana C             15 JW-MA                  56.68      58.62  
       28.48    58.62                                                      
 47 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR      58.84      58.63  
       28.70    58.63                                                      
 48 Raue, Maddie A            16 JW-MA                  56.25      58.92  
       28.09    58.92                                                      
 49 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR      59.01      58.93  
       28.49    58.93                                                      
 50 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR      59.84      59.07  
       28.77    59.07                                                      
 51 Cassidy, Caroline R       16 CBST-MA              1:00.66      59.08  
       28.54    59.08                                                      
 52 Ockenhouse, Sarah E       17 NCAP-PV                58.81      59.17  
       28.54    59.17                                                      
 53 Schlosser, Emily N        16 RMSC-PV                59.98      59.22  
       28.53    59.22                                                      
 54 Doyle, Katie N            16 JW-MA                  56.66      59.40  
       28.60    59.40                                                      
 55 Mirestean, Oana A         14 RMSC-PV                59.62      59.41  
       28.76    59.41                                                      
 56 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR      58.77      59.47  
       28.89    59.47                                                      
 57 Burke, Jill L             16 Agua Swim Team-MR      58.19      59.55  
       28.60    59.55                                                      
 58 Brasch, Kirsten E         16 CBST-MA                59.56      59.61  
       28.63    59.61                                                      
 59 Ridge, Kelsey R           17 RMSC-PV              1:00.13      59.99  
       29.08    59.99                                                      
 60 McMillan, Maggie K        14 JW-MA                  59.13    1:00.45  
       29.08  1:00.45                                                      
 60 Cosgrove, Maureen A       14 RMSC-PV                59.68    1:00.45  
       28.54  1:00.45                                                      
 62 Baines, Lauren O          15 JW-MA                  58.67    1:00.48  
       29.12  1:00.48                                                      
 63 Olson, Elizabeth M        17 JW-MA                  57.52    1:00.83  
       29.34  1:00.83                                                      
 64 Kaufman, Deborah          15 RMSC-PV              1:00.13    1:00.91  
       29.38  1:00.91                                                      
 65 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    1:01.59    1:01.01  
       29.30  1:01.01                                                      
 66 McCloskey, Drea L         15 DST-MA               1:02.68    1:01.40  
       29.37  1:01.40                                                      
 67 Lanni, Justina A          17 JW-MA                1:00.38    1:01.55  
       29.69  1:01.55                                                      
 68 Spanfelner, Julia T       15 JW-MA                  59.38    1:02.05  
       29.99  1:02.05                                                      
 69 Cosgrove, Maggie C        14 RMSC-PV              1:00.21    1:02.23  
       29.26  1:02.23                                                      
 70 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    1:02.91    1:02.31  
       29.99  1:02.31                                                      
 71 Pawlowski, Lucy M         17 NCAP-PV              1:01.11    1:02.40  
       30.32  1:02.40                                                      
 72 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    1:02.78    1:03.85  
       30.72  1:03.85                                                      
 73 Burghardt, Sarah M        14 JW-MA                1:04.74    1:05.13  
       31.50  1:05.13                                                      
 74 Raue, Shannon K           14 JW-MA                  59.35    1:05.37  
       31.08  1:05.37                                                      
 
Event 17  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosgrove, Jack T          17 RMSC-PV                49.67      47.22   20  
       22.58    47.22                                                      
  2 Crossland, David R        17 DST-MA                 46.86      47.26   17  
       22.58    47.26                                                      
  3 Snyder, Luke J            16 JW-MA                  47.07      47.32   16  
       22.82    47.32                                                      
  4 Veneris, Jerry            18 DST-MA                 47.59      48.32   15  
       23.13    48.32                                                      
  5 Kim, Abraham              17 RMSC-PV                47.87      48.43   14  
       24.03    48.43                                                      
  6 Carey, Justin V           17 DST-MA                 49.55      48.61   13  
       23.23    48.61                                                      
  7 Failing, Carl W           16 NCAP-PV                49.98      48.85   12  
       23.67    48.85                                                      
  8 Berry, Kevin F            17 NCAP-PV                47.89      49.16   11  
       23.58    49.16                                                      
  9 Suarez Touzon, Diego      16 NCAP-PV                47.74      49.17    8  
       23.66    49.17                                                      
  9 Afolabi-Brown, Kenneth    16 RMSC-PV                49.30      49.17    8  
       23.29    49.17                                                      
 11 Menzer, Jake T            17 DST-MA                 49.61      49.19    6  
       23.77    49.19                                                      
 12 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR               51.72      49.39    5  
       23.50    49.39                                                      
 13 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR      50.00      49.60    4  
       24.42    49.60                                                      
 14 Horikawa, Nozomi F        17 RMSC-PV                51.08      49.64    3  
       24.16    49.64                                                      
 15 Rosa, Nicholas            17 JW-MA                  48.79      49.70    2  
       24.19    49.70                                                      
 16 Gabidoulline, Ruslan A    16 RMSC-PV                48.75      49.71    1  
       24.02    49.71                                                      
 17 Skelly, Conor T           16 JW-MA                  49.68      49.81  
       23.99    49.81                                                      
 18 Menzer, Alec J            16 DST-MA                 50.56      49.95  
       24.55    49.95                                                      
 18 Wijesekera, Sanjay        15 RMSC-PV                49.35      49.95  
       24.23    49.95                                                      
 20 Pereles, Noah F           16 NCAP-PV                51.41      49.99  
       24.19    49.99                                                      
 21 Afolabi-Brown, Gregory    16 RMSC-PV                49.42      50.21  
       24.35    50.21                                                      
 22 Otto, Matthew J           16 DST-MA                 50.29      50.24  
       24.48    50.24                                                      
 23 Sweeney, Connor J         17 DST-MA                 49.34      50.27  
       24.09    50.27                                                      
 24 Demitz, Connor P          15 RMSC-PV                51.41      50.31  
       24.62    50.31                                                      
 25 Chen, Daniel T            16 RMSC-PV                49.63      50.41  
       24.10    50.41                                                      
 26 Killion, Connor M         16 CBST-MA                48.20      50.43  
       24.31    50.43                                                      
 27 Jensen, Erik A            15 JW-MA                  49.10      50.50  
       24.62    50.50                                                      
 28 Magorry, Matt T           16 DST-MA                 49.55      50.52  
       24.62    50.52                                                      
 29 Sita, John R              15 NCAP-PV                50.06      50.60  
       24.62    50.60                                                      
 30 Bartel, Danny J           15 DST-MA                 50.60      50.70  
       24.75    50.70                                                      
 31 Jurcik, Emil B            15 DST-MA                 52.02      50.71  
       24.47    50.71                                                      
 32 Rothstein, Andy B         16 NCAP-PV                50.32      51.04  
       24.33    51.04                                                      
 33 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR      51.07      51.11  
       24.40    51.11                                                      
 34 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR      52.29      51.17  
       24.87    51.17                                                      
 35 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR      49.30      51.22  
       24.90    51.22                                                      
 36 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR      53.24      51.27  
       24.77    51.27                                                      
 37 Crane, Duncan R           15 RMSC-PV                49.35      51.49  
       24.54    51.49                                                      
 38 Washington, Evan R        16 CBST-MA                51.68      51.65  
       24.43    51.65                                                      
 39 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR      50.13      51.66  
       25.05    51.66                                                      
 40 French, Devon J           15 Agua Swim Team-MR      50.00      51.69  
       24.89    51.69                                                      
 41 Youssefiani, Darius R     17 NCAP-PV                51.64      51.78  
       25.12    51.78                                                      
 41 Lu, Eric                  15 RMSC-PV                52.15      51.78  
       25.33    51.78                                                      
 43 Wills, John B             15 RMSC-PV                51.59      51.83  
       24.85    51.83                                                      
 44 Boyle, Andrew C           16 DST-MA                 51.83      51.85  
       25.29    51.85                                                      
 45 Golovin, Sam J            14 Agua Swim Team-MR      51.71      51.87  
       25.46    51.87                                                      
 46 Fenton, Jack R            15 JW-MA                  55.79      51.88  
       24.83    51.88                                                      
 47 Dickinson, Connor R       15 RMSC-PV                52.33      51.93  
       25.17    51.93                                                      
 48 Hall, Owen C              17 NCAP-PV                55.79      52.01  
       24.93    52.01                                                      
 49 Martinez, Kenny B         15 RMSC-PV                52.41      52.36  
       25.14    52.36                                                      
 50 Wratney, Nathan C         15 NCAP-PV                51.70      52.47  
       25.18    52.47                                                      
 51 Lazar, Aaron M            15 RMSC-PV                52.28      52.48  
       24.79    52.48                                                      
 52 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR      51.87      52.50  
       24.76    52.50                                                      
 53 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR      52.96      52.55  
       25.78    52.55                                                      
 54 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR      52.51      52.59  
       25.45    52.59                                                      
 55 Zhu, Eric Y               15 DST-MA                 53.54      52.72  
       25.73    52.72                                                      
 56 Higgins, Nathaniel S      15 NCAP-PV                51.08      52.89  
       25.11    52.89                                                      
 57 Oleynik, Joseph D         14 RMSC-PV                52.83      53.09  
       25.43    53.09                                                      
 58 Egan, Niles S             14 RMSC-PV                52.26      53.12  
       25.67    53.12                                                      
 59 Sharkey, TJ J             15 RMSC-PV                53.98      53.22  
       25.97    53.22                                                      
 60 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR      54.37      53.37  
       25.71    53.37                                                      
 61 Teng, Jeffrey             15 JW-MA                  53.98      53.54  
       26.28    53.54                                                      
 62 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR      54.86      53.66  
       26.27    53.66                                                      
 63 Howley, Joseph O          16 RMSC-PV                51.54      53.71  
       24.98    53.71                                                      
 64 Crossland, Jeffrey T      15 DST-MA                 55.88      54.15  
       25.88    54.15                                                      
 65 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR      53.13      54.43  
       26.15    54.43                                                      
 66 Hausler, Corey M          17 DST-MA                 54.02      54.55  
       26.09    54.55                                                      
 67 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR      56.65      54.94  
       26.80    54.94                                                      
 68 Phelps, Ben J             16 JW-MA                  53.86      55.10  
       26.40    55.10                                                      
 69 Rademaker, Quinn J        16 JW-MA                  56.26      55.40  
       26.60    55.40                                                      
 70 Cheng, David              15 JW-MA                  55.89      55.74  
       26.93    55.74                                                      
 71 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR      57.92      55.97  
       27.43    55.97                                                      
 72 Gillespie, Tommy J        18 RMSC-PV                53.26      56.14  
       26.31    56.14                                                      
 73 Momo, Anthony C           16 NCAP-PV                58.23      56.55  
       27.09    56.55                                                      
 74 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR      56.75      56.66  
       28.07    56.66                                                      
 75 Palmer, Andrew D          14 JW-MA                  56.76      57.27  
       27.81    57.27                                                      
 76 Schwartz, Ellis J         14 JW-MA                  55.87      57.52  
       26.92    57.52                                                      
 77 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR      59.23      57.96  
       27.95    57.96                                                      
 78 Lafferty, Jacob A         14 DST-MA                 58.80      58.10  
       27.97    58.10                                                      
 79 Burghardt, Brandon J      15 JW-MA                  58.65      58.15  
       27.94    58.15                                                      
 80 Lafferty, Aaron J         14 DST-MA               1:00.33      58.31  
       27.69    58.31                                                      
 81 Gagnon, Robert L          14 JW-MA                1:00.24      58.35  
       28.48    58.35                                                      
 82 Bartlett, Bryan D         17 DST-MA                 58.65    1:01.11  
       29.13  1:01.11                                                      
 -- Proctor, Timmy W          17 JW-MA                  51.65         DQ  
       24.39       DQ                                                      
 
Event 18  Girls 400 Yard 100 IM's Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            4:00.00    4:01.41   40  
     1) Aarts, Nicole B 17              2) Fried, Carly T 17              
     3) Zhang, Sophia 13                4) Gormley, Isabel G 13           
       27.13    59.92  1:29.03  2:01.19  2:30.03  3:02.06  3:28.58  4:01.41
  2 Delaware Swim Team-MA  'A'                        4:03.93    4:03.41   34  
     1) Dickson, Marie L 16             2) Curl, Morgan B 17              
     3) Jones, Meghan L 17              4) Paoletti, Olivia M 16          
       27.78  1:00.67  1:28.73  2:02.57  2:29.89  3:04.34  3:32.28  4:03.41
  3 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            4:10.98    4:06.92   32  
     1) Yegher, Jaycee M 16             2) Nugent, Celine E 16            
     3) Ellett, Katie C 17              4) Gould, Hannah I 15             
       29.17  1:00.67  1:28.14  1:59.82  2:29.39  3:03.01  3:32.74  4:06.92
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            4:08.00    4:08.85   30  
     1) Brennan, Catie F 15             2) McGowan, Alessia M 16          
     3) Zhang, Angelina 14              4) Krevitt, Charlotte 13          
       29.04  1:03.17  1:30.04  2:02.69  2:31.94  3:06.31  3:35.21  4:08.85
  5 Delaware Swim Team-MA  'B'                        4:14.18    4:11.28   28  
     1) Deionno, Alexis H 15            2) Marsh, Josephine M 17          
     3) Pfeifer, Emily A 17             4) Brinton, Emma E 16             
       28.49  1:01.93  1:30.89  2:05.58  2:35.62  3:09.73  3:38.16  4:11.28
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   4:04.10    4:11.34   26  
     1) Shek, Nicole H 17               2) Neveling, Abbey E 17           
     3) Kowal, Grace E 17               4) Kowal, Molly A 17              
       29.15  1:02.94  1:32.27  2:06.20  2:35.42  3:09.52  3:38.67  4:11.34
  7 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            4:15.67    4:12.50   24  
     1) Bandak, Hanan E 15              2) Zhang, Kellie 16               
     3) Kannan, Hannah H 15             4) Westrick, Zoe J 16             
       30.38  1:03.40  1:32.03  2:05.51  2:32.95  3:07.83  3:37.27  4:12.50
  8 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                3:26.10    4:13.87   22  
     1) Grant, Sammie I 15              2) Rhodes, Caroline K 16          
     3) Rongione, Isabella K 16         4) Elliott, Grace M 16            
       29.20  1:02.55  1:31.68  2:06.24  2:34.62  3:08.39  3:37.80  4:13.87
  9 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   4:06.90    4:16.41   18  
     1) Fong, Andrea L 16               2) Woods, Nora C 15               
     3) Gagnon, Kayla E 16              4) Bansky, Kaitlyn R 15           
       29.77  1:02.75  1:33.22  2:07.10  2:36.99  3:12.24  3:40.90  4:16.41
 10 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                3:36.76    4:23.21   14  
     1) Ockenhouse, Sarah E 17          2) Clark, Rachel S 15             
     3) Williams, Avery E 16            4) Bonetta-Misteli, Kiki 15       
       30.87  1:07.57  1:37.37  2:13.03  2:42.74  3:20.08  3:47.61  4:23.21
 
Event 19  Boys 400 Yard 100 IM's Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        3:33.93    3:31.54   40  
     1) Carey, Justin V 17              2) Portmann, Jack R 17            
     3) Crossland, David R 17           4) Johnson, Jake C 15             
       23.98    53.50  1:17.93  1:46.89           2:38.73  3:02.42  3:31.54
  2 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            3:46.78    3:38.81   34  
     1) Horikawa, Nozomi F 17           2) Cosgrove, Jack T 17            
     3) Ellett, Timmy S 15              4) Tang, Jason J 16               
       24.97    54.45  1:18.66  1:48.32  2:13.54  2:43.26  3:08.76  3:38.81
  3 Delaware Swim Team-MA  'B'                        3:48.32    3:43.13   32  
     1) Otto, Matthew J 16              2) Saunders, Brett A 18           
     3) Sweeney, Connor J 17            4) Veneris, Jerry 18              
       26.28    54.78  1:11.97  1:49.94  2:15.27  2:47.21  3:12.89  3:43.13
  4 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   3:39.20    3:47.48   30  
     1) Belecanech, Nick J 17           2) Rosa, Nicholas 17              
     3) Gray, Jake F 18                 4) McGough, Matt S 17             
       26.04    55.34  1:23.44  1:53.62  2:20.04  2:51.18  3:16.12  3:47.48
  5 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            3:54.32    3:48.32   28  
     1) Kim, Nathan J 15                2) Chen, Daniel T 16              
     3) Afolabi-Brown, Kenneth 16       4) Afolabi-Brown, Gregory 16      
       25.61    57.58  1:23.86  1:54.92  2:21.97  2:51.37  3:17.33  3:48.32
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            3:50.00    3:48.57   26  
     1) French, Devon J 15              2) Glas, Aaron I 17               
     3) Odom, Reginald D 15             4) Gutman, Daniel L 17            
       26.97    57.81  1:23.90  1:55.00  2:21.03  2:51.94  3:18.47  3:48.57
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   3:41.60    3:50.41   24  
     1) Snyder, Luke J 16               2) Carroll, Ryan P 16             
     3) Skelly, Conor T 16              4) Jensen, Erik A 15              
       26.75    56.81  1:23.01  1:54.72  2:20.60  2:51.77  3:18.68  3:50.41
  8 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                3:20.68    3:51.27   22  
     1) Rothstein, Andy B 16            2) Li, Alex R 16                  
     3) Berry, Kevin F 17               4) Wratney, Nathan C 15           
       25.55    57.59  1:23.01  1:54.37  2:18.82  2:51.13  3:19.58  3:51.27
  9 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                3:13.01    3:51.78   18  
     1) Higgins, Nathaniel S 15         2) Pereles, Noah F 16             
     3) Sita, John R 15                 4) Youssefiani, Darius R 17       
       27.48    59.95  1:27.00  1:56.77  2:23.76  2:53.84  3:20.89  3:51.78
 10 Delaware Swim Team-MA  'C'                        3:57.02   x3:55.57  
     1) Bartel, Danny J 15              2) Menzer, Jake T 17              
     3) Hausler, Corey M 17             4) Jurcik, Emil B 15              
       27.94    59.51  1:26.43  1:56.84  2:25.69  2:58.23  3:24.54  3:55.57
 11 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            3:58.00    3:55.61   14  
     1) Porges, Dylan R 15              2) Wolfe, Morgan S 16             
     3) Lam, Peter 15                   4) Stukelman, Asher B 14          
       27.41  1:00.07  1:27.42  1:59.95  2:27.43  2:59.64  3:26.05  3:55.61
 
Event 20  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowal, Molly A            17 JW-MA               10:00.84   10:11.24   20  
       28.49    58.69  1:29.43  2:00.07  2:30.54  3:01.14  3:31.90  4:02.81
     4:33.68  5:04.39  5:35.16  6:05.64  6:36.26  7:07.02  7:38.08  8:08.75
     8:39.68  9:10.72  9:41.61 10:11.24                                    
  2 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR   10:30.00   10:17.43   17  
       28.49    59.35  1:30.64  2:01.86  2:32.86  3:04.12  3:35.44  4:06.10
     4:37.28  5:08.23  5:39.28  6:10.99  6:42.18  7:12.91  7:44.05  8:15.07
     8:46.04  9:16.77  9:47.64 10:17.43                                    
  3 Jones, Meghan L           17 DST-MA              10:28.25   10:32.52   16  
       28.68    59.68  1:30.92  2:02.17  2:33.60  3:05.29  3:36.93  4:08.63
     4:40.67  5:12.53  5:44.25  6:16.27  6:48.36  7:20.39  7:52.30  8:24.41
     8:56.96  9:29.50 10:01.60 10:32.52                                    
  4 Eguchi, Nadia             16 Agua Swim Team-MR   10:42.86   10:33.58   15  
       29.17  1:00.99  1:33.00  2:04.93  2:36.86  3:08.72  3:40.69  4:12.60
     4:44.59  5:16.66  5:48.70  6:20.60  6:52.37  7:24.24  7:56.12  8:28.16
     9:00.00  9:31.70 10:03.32 10:33.58                                    
  5 Curl, Morgan B            17 DST-MA              10:42.85   10:40.76   14  
       29.45  1:01.47  1:33.84  2:05.94  2:38.20  3:10.33  3:42.67  4:14.72
     4:47.06  5:19.53  5:51.70  6:23.90  6:56.53  7:28.80  8:01.21  8:33.88
     9:06.25  9:38.67 10:10.53 10:40.76                                    
  6 Fong, Andrea L            16 JW-MA               10:21.85   10:42.49   13  
       29.75  1:01.67  1:33.62  2:06.00  2:38.48  3:10.90  3:43.38  4:15.30
     4:47.55  5:19.84  5:52.13  6:24.52  6:57.07  7:29.33  8:01.48  8:33.81
     9:05.98  9:38.58 10:11.17 10:42.49                                    
  7 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR   11:00.00   10:48.96   12  
       27.69    59.20  1:31.48  2:04.18  2:37.18  3:10.20  3:43.69  4:17.07
     4:50.18  5:23.20  5:56.07  6:29.13  7:02.27  7:34.97  8:07.99  8:40.67
     9:13.64  9:46.44 10:18.69 10:48.96                                    
  8 Kowal, Grace E            17 JW-MA               10:11.99   10:51.93   11  
       29.93  1:01.71  1:33.74  2:06.48  2:39.17  3:11.75  3:44.29  4:17.39
     4:50.32  5:23.53  5:56.36  6:29.38  7:02.59  7:35.77  8:08.95  8:41.83
     9:14.62  9:47.38 10:20.05 10:51.93                                    
  9 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR   10:56.25   10:55.14    9  
       29.12  1:01.90  1:35.20  2:09.02  2:42.39  3:14.91  3:47.44  4:20.16
     4:53.11  5:25.82  5:58.88  6:31.68  7:04.78  7:37.81  8:11.26  8:44.52
     9:17.29  9:50.34 10:23.02 10:55.14                                    
 10 Ruona, Tess M             16 JW-MA               11:03.44   10:57.35    7  
       30.34  1:02.72  1:35.33  2:08.23  2:41.46  3:15.00  3:48.88  4:22.57
     4:55.99  5:29.47  6:02.74  6:36.23  7:09.49  7:42.53  8:15.71  8:48.64
     9:21.32  9:54.13 10:26.20 10:57.35                                    
 11 Bansky, Kaitlyn R         15 JW-MA               11:39.59   10:57.59    6  
       30.42  1:02.38  1:35.14  2:08.07  2:41.29  3:14.42  3:47.75  4:20.85
     4:54.36  5:27.52  6:00.69  6:33.66  7:07.26  7:40.69  8:13.49  8:46.29
     9:20.01  9:52.81 10:25.63 10:57.59                                    
 12 Bowne, Jamie O            16 JW-MA               10:28.47   10:58.09    5  
       28.74  1:00.27  1:32.83  2:06.00  2:38.95  3:12.06  3:45.24  4:18.87
     4:52.50  5:26.23  5:59.82  6:33.13  7:06.65  7:39.88  8:13.54  8:47.47
     9:20.73  9:54.43 10:26.68 10:58.09                                    
 13 Menzer, Emma G            14 DST-MA              10:35.09   10:58.16    4  
       28.48    59.68  1:31.96  2:04.78  2:37.54  3:10.55  3:43.60  4:17.07
     4:50.42  5:24.01  5:57.17  6:30.86  7:04.56  7:38.15  8:12.19  8:45.95
     9:20.01  9:53.26 10:26.69 10:58.16                                    
 14 Gozdan, Ally E            15 JW-MA               11:15.25   11:00.04    3  
       29.93  1:02.21  1:35.18  2:08.77  2:42.27  3:16.01  3:49.68  4:23.28
     4:56.57  5:29.96  6:02.70  6:36.26  7:09.43  7:43.15  8:16.79  8:49.72
     9:23.18  9:56.62 10:29.16 11:00.04                                    
 15 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR   11:11.11   11:00.21    2  
       29.13  1:00.40  1:32.51  2:04.72  2:37.01  3:09.68  3:42.26  4:14.99
     4:47.89  5:21.12  5:54.49  6:28.45  7:02.07  7:35.84  8:09.43  8:43.68
     9:18.47  9:52.62 10:26.92 11:00.21                                    
 16 Ockenhouse, Sarah E       17 NCAP-PV             10:37.46   11:00.25    1  
       29.58  1:02.24  1:35.33  2:08.61  2:41.84  3:15.15  3:48.14  4:21.36
     4:54.79  5:28.16  6:01.36  6:34.62  7:07.76  7:41.13  8:14.34  8:47.12
     9:20.19  9:53.87 10:27.46 11:00.25                                    
 17 Lund, Emily G             17 JW-MA               10:48.15   11:00.85  
       30.11  1:03.16  1:36.37  2:09.48  2:42.78  3:16.03  3:49.29  4:22.62
     4:56.05  5:29.64  6:02.99  6:36.13  7:09.50  7:42.57  8:15.59  8:48.83
     9:21.77  9:54.91 10:28.09 11:00.85                                    
 18 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR   10:49.79   11:01.14  
       30.02  1:02.81  1:36.05  2:09.12  2:42.17  3:15.42  3:48.66  4:21.92
     4:55.56  5:28.84  6:02.22  6:35.69  7:09.25  7:42.74  8:16.36  8:49.84
     9:23.25  9:56.13 10:28.99 11:01.14                                    
 19 McGough, Sarah G          17 JW-MA               10:45.99   11:03.23  
       29.54  1:01.86  1:34.76  2:08.07  2:41.31  3:14.61  3:47.85  4:21.27
     4:54.70  5:28.14  6:01.43  6:34.82  7:08.26  7:41.96  8:15.68  8:49.36
     9:23.09  9:56.73 11:03.23                                             
 20 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR   11:03.54   11:04.71  
       30.07  1:02.53  1:35.60  2:08.69  2:42.04  3:15.74  3:49.10  4:22.80
     4:56.42  5:29.94  6:03.35  6:37.14  7:10.95  7:44.69  8:18.21  8:51.78
     9:25.38  9:59.08 10:32.47 11:04.71                                    
 21 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR   11:23.36   11:11.70  
       29.90  1:02.56  1:35.96  2:09.41  2:42.56  3:15.99  3:49.43  4:23.11
     4:57.13  5:30.90  6:04.70  6:38.56  7:12.86  7:46.97  8:21.54  8:55.97
     9:30.51 10:04.66 10:38.69 11:11.70                                    
 22 Cavanagh, Lauren E        16 JW-MA               10:55.08   11:12.20  
       29.89  1:02.40  1:35.65  2:09.03  2:42.80  3:16.88  3:50.93  4:24.83
     4:58.92  5:32.90  6:07.25  6:41.74  7:16.47  7:50.37  8:24.47  8:58.51
     9:32.63 10:06.26 10:39.99 11:12.20                                    
 23 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR   11:32.89   11:13.89  
       31.35  1:05.00  1:38.58  2:12.01  2:45.76  3:19.50  3:53.50  4:27.71
     5:01.87  5:36.35  6:10.02  6:44.46  7:18.29  7:52.11  8:26.37  9:00.91
     9:35.09 10:08.92 10:41.81 11:13.89                                    
 24 Kaczorowski, Margot A     14 JW-MA               12:37.03   11:16.08  
       31.27  1:05.31  1:39.14  2:13.29  2:47.21  3:21.40  3:55.72  4:29.85
     5:04.56  5:38.64  6:12.54  6:47.16  7:21.32  7:54.83  8:28.42  9:02.59
     9:36.23 10:09.90 10:43.39 11:16.08                                    
 25 Mirestean, Oana A         14 RMSC-PV             11:00.64   11:19.90  
       30.01  1:03.15  1:37.27  2:10.97  2:44.73  3:18.70  3:52.94  4:27.23
     5:01.93  5:36.63  6:11.02  6:45.84  7:20.40  7:55.06  8:29.58  9:04.19
     9:39.40 10:13.88 10:47.65 11:19.90                                    
 26 Davis, Molly A            15 JW-MA               11:21.93   11:21.53  
       31.39  1:05.11  1:39.67  2:14.01  2:48.27  3:22.41  3:57.26  4:31.22
     5:05.33  5:39.55  6:14.39  6:49.02  7:22.85  7:57.72  8:32.25  9:06.43
     9:41.43 10:15.95 10:48.74 11:21.53                                    
 27 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR   12:11.98   11:21.59  
       31.06  1:04.48  1:38.75  2:12.80  2:46.84  3:20.85  3:55.07  4:29.67
     5:04.30  5:38.59  6:12.93  6:47.45  7:22.17  7:56.68  8:31.66  9:05.94
     9:40.15 10:14.54 10:48.99 11:21.59                                    
 28 Gallagher, Christine R    14 JW-MA               12:38.02   11:22.51  
       30.22  1:04.60  1:38.53  2:13.19  2:47.88  3:22.59  3:57.47  4:32.15
     5:06.50  5:40.64  6:14.99  6:49.52  7:24.20  7:58.77  8:33.17  9:07.22
     9:41.68 10:15.84 10:49.47 11:22.51                                    
 29 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR   11:15.99   11:30.26  
       30.06  1:02.79  1:37.32  2:12.09  2:46.30  3:20.86  3:55.86  4:31.29
     5:06.10  5:41.48  6:16.73  6:52.11  7:26.80  8:02.09  8:37.19  9:12.53
     9:47.43 10:22.73 10:57.14 11:30.26                                    
 30 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR   11:19.99   11:34.96  
       30.49  1:03.28  1:37.38  2:12.00  2:47.27  3:22.45  3:58.33  4:33.73
     5:09.34  5:44.99  6:21.05  6:56.46  7:31.42  8:06.74  8:41.93  9:17.34
     9:52.34 10:26.79 11:01.63 11:34.96                                    
 31 Wood, Diana C             15 JW-MA               11:01.68   11:40.57  
       29.45  1:03.10  1:37.66  2:12.43  2:47.16  3:22.92  3:58.83  4:34.95
     5:10.61  5:46.42  6:22.26  6:58.24  7:34.11  8:09.56  8:45.12  9:21.07
     9:56.96 10:32.46 11:07.04 11:40.57                                    
 32 Pawlowski, Lucy M         17 NCAP-PV             11:18.11   11:45.05  
       31.26  1:05.37  1:40.54  2:15.93  2:51.44  3:26.40  4:01.96  4:37.42
     5:13.00  5:48.48  6:24.29  6:59.84  7:35.45  8:11.21  8:46.91  9:22.83
     9:58.57 10:34.57 11:10.12 11:45.05                                    
 33 Raue, Shannon K           14 JW-MA               12:42.38   11:50.05  
       31.51  1:06.60  1:42.47  2:18.30  2:54.36  3:30.08  4:06.05  4:41.69
     5:17.85  5:53.63  6:29.70  7:05.76  7:42.07  8:18.00  8:53.96  9:29.59
    10:04.73 10:40.35 11:15.72 11:50.05                                    
 
Event 20  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otto, Matthew J           16 DST-MA               9:31.15    9:28.50   20  
       26.17    54.63  1:23.54  1:52.46  2:21.38  2:50.34  3:19.34  3:48.38
     4:17.39  4:46.34  5:14.23  5:42.53  6:11.03  6:39.25  7:07.75  7:36.34
     8:04.71  8:33.06  9:01.23  9:28.50                                    
  2 Tang, Jason J             16 RMSC-PV              9:43.15    9:37.16   17  
       26.47    55.57  1:24.83  1:53.81  2:22.85  2:51.99  3:21.29  3:50.33
     4:19.16  4:48.08  5:17.29  5:46.13  6:15.01  6:44.18  7:13.40  7:42.52
     8:11.97  8:40.87  9:09.45  9:37.16                                    
  3 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    9:56.55    9:39.50   16  
       26.64    55.09  1:23.91  1:53.02  2:21.91  2:50.94  3:20.03  3:49.09
     4:18.18  4:47.29  5:16.26  5:45.51  6:15.13  6:44.53  7:13.85  7:43.22
     8:12.68  8:42.16  9:11.36  9:39.50                                    
  4 Johnson, Jake C           15 DST-MA                    NT    9:46.70   15  
       26.52    55.39  1:25.10  1:54.70  2:23.99  2:53.06  3:22.59  3:52.16
     4:21.91  4:51.89  5:21.95  5:51.87  6:21.47  6:51.28  7:20.94  7:50.43
     8:20.47  8:50.10  9:19.57  9:46.70                                    
  5 McGough, Matt S           17 JW-MA                9:54.05    9:52.05   14  
       27.19    56.41  1:26.02  1:55.94  2:25.84  2:55.75  3:25.65  3:55.40
     4:25.24  4:55.34  5:25.28  5:55.37  6:25.02  6:54.80  7:24.40  7:54.03
     8:23.78  8:53.55  9:23.19  9:52.05                                    
  6 Snyder, Luke J            16 JW-MA               10:04.59    9:53.44   13  
       26.62    56.24  1:26.06  1:56.44  2:26.77  2:56.83  3:27.15  3:57.71
     4:27.99  4:57.82  5:27.22  5:57.25  6:27.22  6:57.11  7:26.79  7:55.98
     8:26.04  8:55.29  9:25.12  9:53.44                                    
  7 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR   10:00.50    9:54.15   12  
       27.19    56.72  1:26.36  1:56.03  2:25.73  2:55.53  3:25.58  3:55.35
     4:25.65  4:55.77  5:25.91  5:56.05  6:26.06  6:56.16  7:26.17  7:56.17
     8:26.00  8:56.30  9:26.40  9:54.15                                    
  8 Menzer, Alec J            16 DST-MA               9:56.05    9:54.45   11  
       27.47    56.62  1:26.27  1:56.02  2:26.17  2:56.27  3:26.37  3:56.31
     4:26.29  4:56.26  5:26.50  5:56.49  6:26.52  6:56.72  7:26.95  7:56.93
     8:26.83  8:56.86  9:26.50  9:54.45                                    
  9 Braviak, Matthew P        16 RMSC-PV             10:52.51    9:55.88    9  
       26.95    56.87  1:26.62  1:56.56  2:26.97  2:57.00  3:26.91  3:56.90
     4:27.12  4:57.36  5:27.17  5:56.96  6:26.98  6:56.99  7:27.29  7:57.53
     8:27.64  8:58.00  9:27.87  9:55.88                                    
 10 Demitz, Connor P          15 RMSC-PV             10:07.28    9:56.42    7  
       27.91    58.19  1:29.10  1:59.54  2:29.64  2:59.60  3:29.35  3:59.07
     4:28.80  4:58.61  5:28.35  5:58.12  6:28.23  6:58.26  7:28.07  7:58.06
     8:28.21  8:58.01  9:27.58  9:56.42                                    
 11 Jurcik, Emil B            15 DST-MA              10:07.96    9:57.83    6  
       26.36    56.37  1:27.00  1:57.47  2:27.74  2:57.95  3:28.10  3:58.02
     4:28.22  4:58.58  5:28.78  5:59.26  6:29.61  6:59.89  7:30.51  8:00.79
     8:30.55  9:00.44  9:30.08  9:57.83                                    
 12 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR   10:25.67    9:59.58    5  
       27.39    57.19  1:27.72  1:58.29  2:28.46  2:58.54  3:29.02  3:59.41
     4:29.80  5:00.11  5:30.48  6:00.81  6:30.89  7:00.80  7:30.93  8:00.78
     8:31.20  9:01.26  9:30.92  9:59.58                                    
 13 Rothstein, Andy B         16 NCAP-PV             10:04.83    9:59.79    4  
       28.27    58.59  1:29.08  1:59.25  2:29.19  2:59.27  3:29.68  3:59.91
     4:30.12  5:00.32  5:30.75  6:00.93  6:31.38  7:01.43  7:31.67  8:01.83
     8:31.72  9:01.91  9:31.68  9:59.79                                    
 14 Menzer, Jake T            17 DST-MA               9:52.03   10:02.67    3  
       27.20    56.49  1:26.20  1:56.52  2:26.77  2:57.19  3:27.95  3:58.55
     4:29.26  5:00.28  5:31.14  6:02.43  6:33.38  7:04.46  7:35.53  8:05.09
     8:34.84  9:04.66  9:34.30 10:02.67                                    
 15 Lu, Eric                  15 RMSC-PV             10:16.67   10:04.21    2  
       27.89    57.89  1:28.31  1:58.99  2:30.03  3:00.72  3:31.72  4:03.08
     4:34.03  5:05.07  5:35.83  6:06.07  6:36.27  7:06.75  7:37.07  8:07.15
     8:37.56  9:07.74  9:37.01 10:04.21                                    
 16 Gabidoulline, Ruslan A    16 RMSC-PV             10:44.46   10:09.05    1  
       27.47    57.68  1:27.91  1:57.70  2:27.70  2:57.86  3:28.35  3:59.29
     4:29.80  5:00.50  5:31.48  6:02.53  6:33.60  7:04.70  7:35.49  8:06.49
     8:37.46  9:08.51  9:39.22 10:09.05                                    
 17 Jensen, Erik A            15 JW-MA               10:01.22   10:10.09  
       27.27    57.36  1:27.99  1:58.59  2:29.02  2:59.50  3:30.27  4:01.66
     4:33.13  5:03.94  5:34.75  6:05.60  6:36.47  7:07.06  7:37.80  8:08.10
     8:38.73  9:09.51  9:40.39 10:10.09                                    
 18 Gray, Jake F              18 JW-MA                9:55.31   10:13.94  
       27.67    57.66  1:28.06  1:58.98  2:30.51  3:01.07  3:31.96  4:02.81
     4:33.92  5:05.40  5:36.55  6:07.43  6:38.85  7:10.27  7:41.37  8:12.41
     8:43.39  9:14.14  9:44.24 10:13.94                                    
 19 Rosa, Nicholas            17 JW-MA               10:14.88   10:14.29  
       29.08    59.76  1:31.36  2:03.19  2:35.34  3:07.24  3:38.79  4:10.51
     4:41.80  5:12.73  5:43.81  6:14.49  6:44.83  7:15.05  7:45.28  8:15.60
     8:46.04  9:16.79  9:46.85 10:14.29                                    
 20 Sharkey, TJ J             15 RMSC-PV             10:19.43   10:14.50  
       28.28    58.56  1:29.19  1:59.99  2:30.45  3:01.19  3:32.31  4:03.81
     4:34.75  5:05.84  5:36.88  6:08.07  6:39.27  7:10.63  7:41.71  8:12.74
     8:43.56  9:14.37  9:45.37 10:14.50                                    
 21 Fenton, Jack R            15 JW-MA               10:18.57   10:15.03  
       28.86    59.86  1:31.09  2:02.68  2:33.88  3:05.49  3:36.99  4:08.07
     4:39.05  5:10.42  5:41.50  6:12.54  6:43.05  7:13.73  7:44.38  8:14.66
     8:44.86  9:15.17  9:45.78 10:15.03                                    
 22 Carroll, Ryan P           16 JW-MA               10:52.45   10:21.06  
       27.98    59.62  1:30.96  2:02.40  2:33.75  3:05.00  3:36.62  4:08.15
     4:39.92  5:12.08  5:43.88  6:15.82  6:48.41  7:19.76  7:51.04  8:21.94
     8:52.16  9:22.20  9:52.20 10:21.06                                    
 23 Fong, Josh L              14 JW-MA               10:42.87   10:23.68  
       27.15    58.41  1:29.74  2:01.21  2:32.78  3:04.30  3:36.22  4:08.03
     4:39.66  5:11.00  5:42.97  6:14.44  6:45.76  7:17.64  7:49.30  8:20.87
     8:51.83  9:23.03  9:54.06 10:23.68                                    
 24 Maziarz, Dylan            14 JW-MA               11:14.34   10:27.79  
       28.90  1:00.68  1:32.52  2:05.07  2:37.03  3:09.05  3:41.13  4:13.40
     4:45.44  5:16.97  5:48.59  6:20.12  6:51.60  7:23.52  7:54.73  8:25.34
     8:56.47  9:27.69  9:58.75 10:27.79                                    
 25 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR   10:17.62   10:30.31  
       28.27    58.15  1:28.45  1:58.64  2:29.44  3:00.20  3:31.52  4:03.33
     4:35.14  5:07.06  5:39.48  6:11.73  6:44.40  7:17.12  7:49.39  8:22.10
     8:54.82  9:27.36  9:59.58 10:30.31                                    
 26 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR   10:45.44   10:34.53  
       27.97    58.99  1:30.89  2:03.19  2:35.03  3:07.19  3:39.34  4:11.94
     4:43.93  5:15.61  5:47.73  6:20.07  6:52.25  7:24.43  7:57.16  8:28.64
     9:00.82  9:33.19 10:04.37 10:34.53                                    
 27 Momo, Anthony C           16 NCAP-PV             10:57.21   10:34.75  
       28.70    59.69  1:31.40  2:03.00  2:34.89  3:07.39  3:39.83  4:12.19
     4:44.57  5:16.88  5:48.90  6:20.83  6:52.46  7:24.43  7:56.43  8:28.69
     9:00.56  9:32.48 10:04.63 10:34.75                                    
 28 Schlosser, Trent W        14 RMSC-PV                   NT   10:34.95  
       30.67  1:03.15  1:35.74  2:08.51  2:41.36  3:14.33  3:46.40  4:18.81
     4:51.02  5:23.02  5:54.49  6:26.19  6:57.67  7:29.13  8:01.08  8:33.12
     9:04.05  9:35.33 10:06.21 10:34.95                                    
 29 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR   11:13.66   10:37.93  
       28.69    59.88  1:31.49  2:03.14  2:34.96  3:06.88  3:38.99  4:11.31
     4:43.49  5:15.47  5:47.42  6:19.72  6:52.12  7:24.26  7:57.04  8:29.15
     9:01.73  9:34.14 10:06.63 10:37.93                                    
 30 Proctor, Timmy W          17 JW-MA               10:06.92   10:41.01  
       27.86    58.25  1:29.68  2:01.63  2:33.55  3:05.67  3:37.73  4:10.46
     4:42.92  5:14.97  5:47.37  6:19.86  6:52.38  7:25.39  7:57.90  8:30.67
     9:03.74  9:36.52 10:09.51 10:41.01                                    
 31 Palmer, Andrew D          14 JW-MA               10:37.63   10:41.95  
       28.65  1:00.03  1:31.99  2:04.04  2:36.50  3:08.75  3:41.34  4:14.38
     4:46.99  5:19.58  5:51.76  6:24.42  6:57.17  7:29.51  8:02.36  8:35.25
     9:07.51  9:39.92 10:11.97 10:41.95                                    
 32 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR   11:24.03   10:43.34  
       29.71  1:01.44  1:33.45  2:05.67  2:37.95  3:10.31  3:42.68  4:15.11
     4:47.75  5:20.39  5:53.15  6:25.54  6:57.93  7:30.37  8:02.83  8:34.98
     9:07.72  9:39.98 10:12.22 10:43.34                                    
 33 Wisniewski, Christian     16 JW-MA               10:23.23   10:43.60  
       28.82    59.89  1:31.78  2:04.08  2:36.43  3:09.08  3:41.90  4:14.83
     4:47.61  5:20.74  5:53.65  6:26.58  6:59.73  7:32.98  8:06.13  8:36.97
     9:08.59  9:41.38 10:13.08 10:43.60                                    
 34 Phelps, Ben J             16 JW-MA               10:23.97   10:50.70  
       29.37  1:01.46  1:33.44  2:05.36  2:37.83  3:09.47  3:42.07  4:15.35
     4:47.77  5:20.27  5:52.60  6:25.69  6:58.45  7:31.96  8:05.61  8:38.42
     9:12.05  9:45.63 10:19.06 10:50.70                                    
 35 Golovin, Sam J            14 Agua Swim Team-MR   11:04.56   10:57.96  
       29.03    59.97  1:31.62  2:03.34  2:35.42  3:07.32  3:39.58  4:11.82
     4:44.27  5:17.61  5:52.39  6:26.47  6:59.34  7:32.33  8:06.71  8:41.70
     9:16.30  9:51.34 10:25.37 10:57.96                                    
 36 Wood, Jeff D              17 JW-MA                     NT   11:42.21  
       30.38  1:04.33  1:38.32  2:12.84  2:47.72  3:22.41  3:57.24  4:32.47
     5:07.31  5:43.40  6:20.12  6:56.41  7:31.34  8:08.00  8:45.25  9:21.87
     9:57.79 10:34.25 11:10.14 11:42.21                                    
 
Event 21  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR    1:50.88    1:50.66   20  
       26.27    54.46  1:22.93  1:50.66                                    
  2 Rongione, Isabella K      16 NCAP-PV              1:48.36    1:51.26   17  
       26.43    54.53  1:23.08  1:51.26                                    
  3 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR    1:53.96    1:53.86   16  
       27.03    55.58  1:24.90  1:53.86                                    
  4 Bonetta-Misteli, Kiki     15 NCAP-PV              1:57.05    1:55.56   15  
       26.74    55.76  1:25.39  1:55.56                                    
  5 Paoletti, Olivia M        16 DST-MA               1:54.71    1:56.10   14  
       27.62    57.44  1:27.00  1:56.10                                    
  6 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR    1:58.64    1:56.11   13  
       27.03    56.32  1:26.43  1:56.11                                    
  7 Curl, Morgan B            17 DST-MA               1:55.20    1:56.37   12  
       27.83    57.87  1:27.73  1:56.37                                    
  8 Deionno, Alexis H         15 DST-MA               1:56.64    1:56.48   11  
       27.56    56.73  1:26.41  1:56.48                                    
  9 Bandak, Hanan E           15 RMSC-PV              1:58.36    1:57.09    9  
       26.73    55.75  1:26.14  1:57.09                                    
 10 Marsh, Josephine M        17 DST-MA               1:55.40    1:57.16    7  
       28.83    58.51  1:27.90  1:57.16                                    
 11 Rhodes, Caroline K        16 NCAP-PV              1:58.17    1:57.19    6  
       28.01    57.84  1:27.84  1:57.19                                    
 12 Grant, Sammie I           15 NCAP-PV              1:53.55    1:57.26    5  
       26.77    56.09  1:26.66  1:57.26                                    
 13 Ruona, Tess M             16 JW-MA                1:54.15    1:57.42    4  
       27.75    56.97  1:27.23  1:57.42                                    
 14 Brinton, Emma E           16 DST-MA               1:55.66    1:57.44    3  
       28.49    58.36  1:28.01  1:57.44                                    
 15 Yegher, Jaycee M          16 RMSC-PV              1:54.30    1:57.47    2  
       27.47    57.10  1:27.30  1:57.47                                    
 16 Derderian, Serena M       16 DST-MA               1:53.90    1:57.66    1  
       27.48    57.18  1:27.47  1:57.66                                    
 17 Dickson, Marie L          16 DST-MA               1:58.37    1:57.85  
       27.14    56.83  1:27.40  1:57.85                                    
 18 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR    1:58.59    1:57.94  
       27.33    56.95  1:27.53  1:57.94                                    
 19 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR    2:00.45    1:58.19  
       26.76    56.95  1:27.97  1:58.19                                    
 20 Kannan, Hannah H          15 RMSC-PV              1:58.57    1:58.36  
       27.89    57.57  1:28.28  1:58.36                                    
 21 Karl, Meghan J            17 NCAP-PV              1:57.56    1:58.58  
       27.62    57.60  1:28.35  1:58.58                                    
 22 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR    2:02.35    1:59.03  
       27.93    57.63  1:28.11  1:59.03                                    
 23 McGowan, Alessia M        16 Agua Swim Team-MR    1:55.11    1:59.09  
       27.36    57.38  1:28.21  1:59.09                                    
 24 Eguchi, Nadia             16 Agua Swim Team-MR    1:59.20    1:59.13  
       28.13    58.28  1:28.95  1:59.13                                    
 25 Eng, Lauren               14 Agua Swim Team-MR    1:58.30    1:59.33  
       27.01    56.62  1:27.74  1:59.33                                    
 26 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    2:00.60    1:59.45  
       28.24    58.49  1:28.57  1:59.45                                    
 27 Kowal, Grace E            17 JW-MA                1:54.38    1:59.60  
       28.39    58.57  1:29.06  1:59.60                                    
 28 Williams, Avery E         16 NCAP-PV              1:58.68    1:59.75  
       27.65    57.77  1:28.90  1:59.75                                    
 29 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:59.79  
       27.66    58.16  1:29.39  1:59.79                                    
 30 Menzer, Emma G            14 DST-MA               1:58.73    2:00.35  
       27.82    58.30  1:29.84  2:00.35                                    
 31 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:00.95  
       27.57    57.40  1:29.03  2:00.95                                    
 32 Bowne, Jamie O            16 JW-MA                1:53.53    2:01.18  
       27.92    58.39  1:29.89  2:01.18                                    
 33 Elliott, Grace M          16 NCAP-PV              2:01.36    2:01.26  
       27.62    58.14  2:01.26                                             
 34 Fong, Andrea L            16 JW-MA                1:56.33    2:01.28  
       28.32    58.97  1:30.20  2:01.28                                    
 35 Jones, Meghan L           17 DST-MA               1:59.81    2:01.58  
       27.71    57.83  1:29.51  2:01.58                                    
 36 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR    2:01.86    2:01.69  
       27.82    58.32  1:29.57  2:01.69                                    
 37 McGovern, Clare K         15 DST-MA               1:54.28    2:02.24  
       28.79    59.44  1:30.90  2:02.24                                    
 38 Pfeifer, Emily A          17 DST-MA               2:01.43    2:02.77  
       28.46    59.25  1:31.51  2:02.77                                    
 39 Dickson, Heidi R          15 DST-MA               1:58.30    2:02.82  
       28.18    58.98  1:30.91  2:02.82                                    
 40 Clark, Rachel S           15 NCAP-PV              1:57.70    2:02.83  
       27.64    58.51  1:30.73  2:02.83                                    
 41 Kaczorowski, Margot A     14 JW-MA                2:05.21    2:02.84  
       28.69  1:00.15  1:32.16  2:02.84                                    
 42 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    2:07.61    2:03.09  
       28.98    59.72  1:31.85  2:03.09                                    
 43 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    2:05.16    2:03.93  
       29.75  1:01.10  1:33.00  2:03.93                                    
 44 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    2:03.83    2:04.08  
       29.23  1:00.84  1:32.84  2:04.08                                    
 45 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR    2:05.34    2:04.32  
       29.50  1:00.94  1:32.85  2:04.32                                    
 46 Ockenhouse, Sarah E       17 NCAP-PV              2:06.06    2:04.53  
       29.06  1:00.77  1:33.11  2:04.53                                    
 47 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    2:07.44    2:04.55  
       29.42  1:00.90  1:32.95  2:04.55                                    
 48 Wright, Beth K            15 RMSC-PV              2:11.47    2:04.77  
       28.38    59.03  1:31.75  2:04.77                                    
 49 Lund, Emily G             17 JW-MA                1:56.99    2:05.36  
       28.88  1:00.68  1:33.05  2:05.36                                    
 50 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    2:03.12    2:05.60  
       29.21  1:01.18  1:33.49  2:05.60                                    
 51 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR    2:04.97    2:05.64  
       29.23  1:01.26  1:34.42  2:05.64                                    
 52 Gallagher, Christine R    14 JW-MA                2:03.66    2:05.83  
       28.89  1:00.99  1:33.58  2:05.83                                    
 53 Wood, Diana C             15 JW-MA                2:03.11    2:05.97  
       28.72  1:00.33  1:33.03  2:05.97                                    
 54 Gould, Hannah I           15 RMSC-PV              2:01.34    2:05.98  
       29.64  1:01.34  1:33.64  2:05.98                                    
 55 Conte, Caroline C         16 JW-MA                1:58.71    2:06.02  
       28.67  1:00.90  1:33.61  2:06.02                                    
 56 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    2:03.20    2:06.05  
       29.43  1:01.34  1:34.19  2:06.05                                    
 57 Kerner, Lauren S          16 JW-MA                1:59.69    2:06.62  
       29.53  1:01.37  1:34.20  2:06.62                                    
 58 Davis, Molly A            15 JW-MA                2:06.21    2:06.80  
       29.54  1:01.80  1:34.18  2:06.80                                    
 59 Mayer, Morgan Y           18 RMSC-PV              2:01.03    2:07.02  
       29.14  1:00.83  1:33.70  2:07.02                                    
 60 Wright, Katie Q           17 RMSC-PV              2:02.40    2:07.44  
       30.35  1:02.83  1:35.77  2:07.44                                    
 61 Raue, Maddie A            16 JW-MA                2:04.03    2:07.51  
       29.49  1:01.94  1:35.27  2:07.51                                    
 62 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR    2:08.57    2:07.87  
       29.61  1:02.02  1:35.28  2:07.87                                    
 63 Burgett, Grace E          14 RMSC-PV              2:02.60    2:07.98  
       30.43  1:02.82  1:35.70  2:07.98                                    
 64 Baines, Lauren O          15 JW-MA                2:07.54    2:08.09  
       29.38  1:01.47  1:34.57  2:08.09                                    
 65 Doyle, Katie N            16 JW-MA                2:05.63    2:08.10  
       29.50  1:01.73  1:35.01  2:08.10                                    
 66 Westrick, Zoe J           16 RMSC-PV              2:09.36    2:08.21  
       29.62  1:02.50  1:36.10  2:08.21                                    
 67 Burke, Jill L             16 Agua Swim Team-MR    2:06.06    2:08.51  
       29.46  1:01.91  1:35.54  2:08.51                                    
 68 Mirestean, Oana A         14 RMSC-PV              2:03.82    2:08.53  
       29.18  1:01.58  1:35.60  2:08.53                                    
 69 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    2:08.39    2:08.97  
       30.03  1:02.59  1:35.74  2:08.97                                    
 70 Kaufman, Deborah          15 RMSC-PV              2:09.62    2:08.99  
       30.13  1:02.40  1:36.06  2:08.99                                    
 71 McGrath, Olivia B         16 RMSC-PV              2:04.91    2:09.49  
       29.12  1:01.03  1:35.35  2:09.49                                    
 72 Lanni, Justina A          17 JW-MA                2:12.32    2:09.87  
       29.86  1:02.75  1:36.53  2:09.87                                    
 73 Ridge, Kelsey R           17 RMSC-PV              2:02.07    2:10.50  
       30.03  1:02.79  1:36.50  2:10.50                                    
 74 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    2:16.96    2:11.76  
       29.47  1:03.36  1:37.83  2:11.76                                    
 75 Cosgrove, Maureen A       14 RMSC-PV              2:11.47    2:11.90  
       29.78  1:03.12  2:11.90                                             
 76 Cooper, Erin L            15 DST-MA               2:04.79    2:11.97  
       30.19  1:03.32  1:37.78  2:11.97                                    
 77 Olson, Elizabeth M        17 JW-MA                2:02.42    2:12.82  
       30.40  1:03.67  1:38.13  2:12.82                                    
 78 Spanfelner, Julia T       15 JW-MA                2:10.86    2:12.83  
       30.87  1:04.70  1:39.00  2:12.83                                    
 79 Cosgrove, Maggie C        14 RMSC-PV              2:09.92    2:13.25  
       30.18  1:04.18  1:39.01  2:13.25                                    
 80 McCloskey, Drea L         15 DST-MA               2:16.69    2:15.20  
       29.80  1:03.69  1:39.56  2:15.20                                    
 81 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    2:13.89    2:15.49  
       31.11  1:06.55  1:41.49  2:15.49                                    
 82 Raue, Shannon K           14 JW-MA                2:10.08    2:15.96  
       30.80  1:05.57  1:41.45  2:15.96                                    
 83 Burghardt, Sarah M        14 JW-MA                2:14.63    2:20.94  
       32.10  1:07.77  1:44.72  2:20.94                                    
 
Event 22  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarter, Sam C             17 NCAP-PV              1:40.62    1:40.87   20  
       23.48    48.77  1:14.92  1:40.87                                    
  2 Crossland, David R        17 DST-MA               1:40.72    1:43.08   17  
       24.19    50.49  1:16.86  1:43.08                                    
  3 Veneris, Jerry            18 DST-MA               1:42.02    1:43.80   16  
       24.50    50.42  1:16.70  1:43.80                                    
  4 Kim, Abraham              17 RMSC-PV              1:42.09    1:43.99   15  
       25.17    51.34  1:17.40  1:43.99                                    
  5 Cosgrove, Jack T          17 RMSC-PV              1:44.01    1:45.12   14  
       24.07    50.57  1:17.85  1:45.12                                    
  6 Sweeney, Connor J         17 DST-MA               1:44.95    1:45.67   13  
       24.86    51.61  1:18.69  1:45.67                                    
  7 Menzer, Jake T            17 DST-MA               1:45.17    1:45.69   12  
       24.71    51.02  1:18.30  1:45.69                                    
  8 Li, Alex R                16 NCAP-PV              1:53.42    1:45.89   11  
       24.32    50.77  1:17.93  1:45.89                                    
  9 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    1:47.75    1:46.13    9  
       25.46    51.86  1:18.94  1:46.13                                    
 10 Tang, Jason J             16 RMSC-PV              1:43.50    1:46.49    7  
       25.34    52.50  1:19.84  1:46.49                                    
 11 Snyder, Luke J            16 JW-MA                1:42.78    1:46.62    6  
       24.28    50.97  1:18.98  1:46.62                                    
 12 Suarez Touzon, Diego      16 NCAP-PV              1:45.75    1:46.63    5  
       24.49    51.31  1:19.21  1:46.63                                    
 13 Chen, Daniel T            16 RMSC-PV              1:46.97    1:47.09    4  
       25.27    52.69  1:19.77  1:47.09                                    
 14 Wijesekera, Sanjay        15 RMSC-PV              1:46.52    1:47.18    2.5
       24.92    51.83  1:19.49  1:47.18                                    
 14 Menzer, Alec J            16 DST-MA               1:48.41    1:47.18    2.5
       25.35    52.29  1:19.70  1:47.18                                    
 16 Berry, Kevin F            17 NCAP-PV              1:48.81    1:47.33    1  
       25.02    53.03  1:20.43  1:47.33                                    
 17 Afolabi-Brown, Gregory    16 RMSC-PV              1:47.21    1:47.36  
       24.84    52.09  1:19.81  1:47.36                                    
 18 Jensen, Erik A            15 JW-MA                1:44.32    1:48.20  
       25.20    52.70  1:20.71  1:48.20                                    
 19 Gabidoulline, Ruslan A    16 RMSC-PV              1:46.48    1:48.21  
       25.37    52.42  1:20.35  1:48.21                                    
 20 Pereles, Noah F           16 NCAP-PV              1:50.27    1:48.48  
       24.92    52.21  1:20.37  1:48.48                                    
 21 Failing, Carl W           16 NCAP-PV              1:55.17    1:48.63  
       24.30    51.85  1:20.30  1:48.63                                    
 22 Demitz, Connor P          15 RMSC-PV              1:48.90    1:48.74  
       25.46    52.80  1:21.00  1:48.74                                    
 23 Rothstein, Andy B         16 NCAP-PV              1:48.22    1:48.82  
       25.20    52.65  1:20.89  1:48.82                                    
 24 Afolabi-Brown, Kenneth    16 RMSC-PV              1:49.85    1:48.85  
       25.05    52.81  1:20.89  1:48.85                                    
 24 Braviak, Matthew P        16 RMSC-PV              1:47.95    1:48.85  
       25.43    52.83  1:20.95  1:48.85                                    
 26 McGough, Matt S           17 JW-MA                1:47.09    1:49.24  
       25.85    53.76  1:21.95  1:49.24                                    
 27 Skelly, Conor T           16 JW-MA                1:50.84    1:49.48  
       25.59    53.16  1:21.40  1:49.48                                    
 28 Magorry, Matt T           16 DST-MA               1:48.70    1:49.79  
       24.90    52.60  1:21.13  1:49.79                                    
 29 Crane, Duncan R           15 RMSC-PV              1:47.09    1:50.19  
       25.02    52.91  1:21.46  1:50.19                                    
 30 Ellett, Timmy S           15 RMSC-PV              1:50.89    1:50.25  
       26.49    54.36  1:22.29  1:50.25                                    
 31 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR    1:54.86    1:50.33  
       26.08    54.28  1:22.71  1:50.33                                    
 32 Lu, Eric                  15 RMSC-PV              1:50.10    1:50.67  
       26.51    54.92  1:23.14  1:50.67                                    
 33 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR             2:02.13    1:50.77  
       25.16    52.96  1:21.57  1:50.77                                    
 34 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR    1:47.53    1:51.19  
       26.29    54.23  1:22.67  1:51.19                                    
 35 Bartel, Danny J           15 DST-MA               1:51.11    1:51.30  
       25.40    53.38  1:22.45  1:51.30                                    
 36 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR    1:51.90    1:51.37  
       24.96    53.03  1:22.93  1:51.37                                    
 37 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR    1:54.99    1:51.42  
       25.02    53.21  1:23.23  1:51.42                                    
 38 Sharkey, TJ J             15 RMSC-PV              1:52.30    1:51.45  
       25.85    54.07  1:22.96  1:51.45                                    
 39 French, Devon J           15 Agua Swim Team-MR    1:48.00    1:51.48  
       25.76    53.81  1:22.85  1:51.48                                    
 40 Golovin, Sam J            14 Agua Swim Team-MR    1:55.18    1:51.54  
       26.36    54.37  1:23.28  1:51.54                                    
 41 Kim, Nathan J             15 RMSC-PV              1:51.03    1:51.72  
       26.07    54.46  1:23.24  1:51.72                                    
 42 Wratney, Nathan C         15 NCAP-PV              1:53.43    1:51.93  
       25.52    53.94  1:23.50  1:51.93                                    
 43 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR    1:48.61    1:52.33  
       25.90    54.27  1:23.43  1:52.33                                    
 44 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR    1:55.52    1:52.41  
       25.80    53.72  1:23.18  1:52.41                                    
 45 Carroll, Ryan P           16 JW-MA                1:50.47    1:52.85  
       26.12    54.53  1:24.00  1:52.85                                    
 46 Fenton, Jack R            15 JW-MA                1:50.78    1:52.87  
       26.13    54.25  1:23.21  1:52.87                                    
 47 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR    1:51.85    1:53.50  
       26.24    55.60  1:24.93  1:53.50                                    
 48 Howley, Joseph O          16 RMSC-PV              1:52.91    1:53.76  
       25.40    53.95  1:24.18  1:53.76                                    
 49 Egan, Niles S             14 RMSC-PV              1:53.46    1:54.05  
       26.68    56.27  1:25.72  1:54.05                                    
 50 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    1:56.39    1:54.42  
       25.70    54.46  1:24.05  1:54.42                                    
 51 Dickinson, Connor R       15 RMSC-PV              1:55.63    1:54.55  
       25.63    53.83  1:24.38  1:54.55                                    
 52 Martinez, Kenny B         15 RMSC-PV              1:54.83    1:54.81  
       26.65    55.42  1:25.75  1:54.81                                    
 53 Teng, Jeffrey             15 JW-MA                1:56.24    1:55.03  
       26.77    55.17  1:25.19  1:55.03                                    
 54 Proctor, Timmy W          17 JW-MA                1:50.68    1:55.15  
       26.62    56.14  1:25.94  1:55.15                                    
 55 Higgins, Nathaniel S      15 NCAP-PV              1:51.76    1:55.18  
       25.99    54.87  1:25.12  1:55.18                                    
 56 DiCarlo, Anthony R        17 JW-MA                1:52.14    1:55.72  
       26.51    55.84  1:25.66  1:55.72                                    
 57 Oleynik, Joseph D         14 RMSC-PV              1:54.97    1:55.98  
       25.79    54.76  1:25.42  1:55.98                                    
 58 Gillespie, Tommy J        18 RMSC-PV              1:50.68    1:56.12  
       26.06    54.98  1:25.47  1:56.12                                    
 58 Lazar, Aaron M            15 RMSC-PV              1:55.07    1:56.12  
       26.14    55.44  1:26.34  1:56.12                                    
 60 Crossland, Jeffrey T      15 DST-MA               1:58.36    1:56.43  
       27.33    57.21  1:27.28  1:56.43                                    
 61 Schlosser, Trent W        14 RMSC-PV              1:55.91    1:56.47  
       27.20    56.56  1:26.62  1:56.47                                    
 62 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR    1:59.33    1:56.63  
       26.51    56.81  1:26.01  1:56.63                                    
 63 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR    1:56.99    1:56.88  
       26.18    55.73  1:26.48  1:56.88                                    
 64 Zhu, Eric Y               15 DST-MA               1:58.09    1:57.07  
       26.50    55.95  1:27.34  1:57.07                                    
 65 Momo, Anthony C           16 NCAP-PV              2:03.17    1:58.33  
       27.31    57.72  1:28.51  1:58.33                                    
 66 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR    1:55.11    1:59.44  
       27.13    57.17  1:28.22  1:59.44                                    
 67 Phelps, Ben J             16 JW-MA                1:55.59    2:00.37  
       26.71    57.00  1:28.95  2:00.37                                    
 68 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR    2:02.34    2:00.41  
       27.92    59.10  1:30.72  2:00.41                                    
 69 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR    2:01.67    2:00.91  
       28.72    59.06  1:30.28  2:00.91                                    
 70 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR    2:05.54    2:01.73  
       27.74    58.74  1:30.36  2:01.73                                    
 71 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    2:02.54    2:01.80  
       28.05    58.89  1:30.53  2:01.80                                    
 72 Evangelista, Rocco B      14 JW-MA                2:07.00    2:02.30  
       27.22    57.67  1:30.25  2:02.30                                    
 73 Burghardt, Brandon J      15 JW-MA                2:07.65    2:02.40  
       27.58    58.44  1:30.82  2:02.40                                    
 74 Gagnon, Robert L          14 JW-MA                2:06.89    2:04.48  
       28.86  1:00.45  1:32.97  2:04.48                                    
 75 Lafferty, Jacob A         14 DST-MA               2:08.17    2:05.33  
       27.81  1:00.00  1:34.06  2:05.33                                    
 76 Lafferty, Aaron J         14 DST-MA               2:11.50    2:07.81  
       28.02  1:00.48  1:34.99  2:07.81                                    
 77 Bartlett, Bryan D         17 DST-MA               2:07.03    2:12.91  
       30.34  1:04.00  1:38.47  2:12.91                                    
 -- Wood, Jeff D              17 JW-MA                2:06.33    2:04.70  
       27.85    58.96  1:29.75  2:04.70                                    
 
Event 23  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR      56.17      55.35   20  
       27.03    55.35                                                      
  2 Smith, Katie M            16 NCAP-PV                57.32      58.60   17  
       29.15    58.60                                                      
  3 McGowan, Alessia M        16 Agua Swim Team-MR      57.47      58.71   16  
       28.65    58.71                                                      
  4 Marsh, Josephine M        17 DST-MA                 56.67      58.77   15  
       28.94    58.77                                                      
  5 Bonetta-Misteli, Kiki     15 NCAP-PV                57.89      58.98   14  
       29.14    58.98                                                      
  6 Kannan, Hannah H          15 RMSC-PV                57.70      59.22   13  
       29.03    59.22                                                      
  7 Dickson, Marie L          16 DST-MA                 59.67      59.25   12  
       29.15    59.25                                                      
  8 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR      58.87      59.37   11  
       29.02    59.37                                                      
  9 Jones, Meghan L           17 DST-MA                 58.75      59.49    9  
       29.20    59.49                                                      
 10 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR      59.77      59.57    7  
       29.09    59.57                                                      
 11 Brinton, Emma E           16 DST-MA                 58.91      59.62    6  
       29.46    59.62                                                      
 12 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    1:01.46      59.88    5  
       28.96    59.88                                                      
 13 Curl, Morgan B            17 DST-MA                 58.27      59.99    4  
       29.64    59.99                                                      
 14 Shek, Nicole H            17 JW-MA                  57.65    1:00.03    3  
       29.33  1:00.03                                                      
 15 Karl, Meghan J            17 NCAP-PV              1:00.38    1:00.47    2  
       29.96  1:00.47                                                      
 16 Ruona, Tess M             16 JW-MA                  58.59    1:00.96    1  
       29.99  1:00.96                                                      
 17 Bansky, Kaitlyn R         15 JW-MA                  58.70    1:01.12  
       29.93  1:01.12                                                      
 18 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    1:01.41    1:01.31  
       30.27  1:01.31                                                      
 19 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR    1:02.51    1:01.36  
       29.97  1:01.36                                                      
 20 Gozdan, Ally E            15 JW-MA                  59.99    1:01.54  
       30.32  1:01.54                                                      
 21 Zhang, Angelina           14 Agua Swim Team-MR    1:01.09    1:01.58  
       30.23  1:01.58                                                      
 22 Schlosser, Emily N        16 RMSC-PV                59.80    1:02.29  
       30.26  1:02.29                                                      
 23 Wright, Beth K            15 RMSC-PV                59.49    1:02.40  
       30.31  1:02.40                                                      
 24 Clark, Rachel S           15 NCAP-PV              1:01.29    1:02.44  
       30.49  1:02.44                                                      
 25 Derderian, Serena M       16 DST-MA               1:02.05    1:02.64  
       30.95  1:02.64                                                      
 26 McGovern, Clare K         15 DST-MA               1:01.11    1:03.08  
       30.98  1:03.08                                                      
 27 Zhang, Kellie             16 RMSC-PV              1:04.07    1:03.28  
       30.53  1:03.28                                                      
 28 Elliott, Grace M          16 NCAP-PV              1:01.75    1:03.43  
       31.06  1:03.43                                                      
 29 McGrath, Olivia B         16 RMSC-PV              1:04.05    1:03.62  
       30.23  1:03.62                                                      
 30 Westrick, Zoe J           16 RMSC-PV              1:02.13    1:03.67  
       31.43  1:03.67                                                      
 31 Ellett, Katie C           17 RMSC-PV              1:04.45    1:04.08  
       31.48  1:04.08                                                      
 32 Dickson, Heidi R          15 DST-MA               1:02.07    1:04.95  
       31.82  1:04.95                                                      
 32 Bowne, Jamie O            16 JW-MA                  59.19    1:04.95  
       31.61  1:04.95                                                      
 34 Spanfelner, Julia T       15 JW-MA                1:04.25    1:05.58  
       32.19  1:05.58                                                      
 35 McMillan, Maggie K        14 JW-MA                1:05.06    1:05.68  
       31.86  1:05.68                                                      
 36 Cosgrove, Maureen A       14 RMSC-PV              1:02.12    1:06.11  
       31.69  1:06.11                                                      
 37 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR    1:06.39    1:06.18  
       32.54  1:06.18                                                      
 38 Conte, Caroline C         16 JW-MA                1:00.81    1:06.24  
       31.90  1:06.24                                                      
 39 Kerner, Lauren S          16 JW-MA                1:01.65    1:06.78  
       33.19  1:06.78                                                      
 40 Burke, Jill L             16 Agua Swim Team-MR    1:07.59    1:07.10  
       33.24  1:07.10                                                      
 41 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR    1:03.44    1:07.37  
       32.19  1:07.37                                                      
 42 Cooper, Erin L            15 DST-MA               1:08.00    1:07.78  
       33.56  1:07.78                                                      
 43 Doyle, Katie N            16 JW-MA                1:04.82    1:07.88  
       33.19  1:07.88                                                      
 44 Belecanech, Lauren M      17 JW-MA                1:01.53    1:08.13  
       33.04  1:08.13                                                      
 45 Wood, Diana C             15 JW-MA                1:03.85    1:08.44  
       33.13  1:08.44                                                      
 46 Cosgrove, Maggie C        14 RMSC-PV              1:06.47    1:09.13  
       33.15  1:09.13                                                      
 47 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    1:13.68    1:09.67  
       33.78  1:09.67                                                      
 48 Ridge, Kelsey R           17 RMSC-PV              1:04.25    1:09.71  
       33.80  1:09.71                                                      
 49 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR    1:10.16    1:10.82  
       34.89  1:10.82                                                      
 50 Burgett, Grace E          14 RMSC-PV              1:11.91    1:11.03  
       35.29  1:11.03                                                      
 51 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    1:12.38    1:11.44  
       35.17  1:11.44                                                      
 52 Wright, Katie Q           17 RMSC-PV              1:09.43    1:11.47  
       34.74  1:11.47                                                      
 53 McCloskey, Drea L         15 DST-MA               1:13.29    1:12.20  
       34.70  1:12.20                                                      
 54 Burghardt, Sarah M        14 JW-MA                1:11.35    1:13.73  
       35.93  1:13.73                                                      
 
Event 24  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crossland, David R        17 DST-MA                 48.47      50.09   20  
       24.52    50.09                                                      
  2 Carey, Justin V           17 DST-MA                 51.44      51.35   17  
       24.92    51.35                                                      
  3 Cosgrove, Jack T          17 RMSC-PV                53.68      52.47   16  
       25.71    52.47                                                      
  4 Horikawa, Nozomi F        17 RMSC-PV                53.29      53.08   15  
       25.99    53.08                                                      
  5 Failing, Carl W           16 NCAP-PV                56.73      53.86   14  
       26.25    53.86                                                      
  6 Chen, Daniel T            16 RMSC-PV                53.46      53.88   13  
       26.30    53.88                                                      
  7 Sweeney, Connor J         17 DST-MA                 55.25      54.27   12  
       26.80    54.27                                                      
  8 Portmann, Jack R          17 DST-MA                 55.68      54.57   11  
       26.78    54.57                                                      
  9 Snyder, Luke J            16 JW-MA                  52.73      55.40    9  
       27.12    55.40                                                      
 10 Veneris, Jerry            18 DST-MA                 53.73      55.52    7  
       27.28    55.52                                                      
 11 Wijesekera, Sanjay        15 RMSC-PV                53.30      55.66    6  
       27.15    55.66                                                      
 12 Kim, Nathan J             15 RMSC-PV                55.67      55.82    5  
       27.30    55.82                                                      
 13 Otto, Matthew J           16 DST-MA                 57.28      55.98    4  
       27.55    55.98                                                      
 14 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR      56.00      56.05    3  
       27.44    56.05                                                      
 15 Wills, John B             15 RMSC-PV                56.15      56.08    2  
       27.71    56.08                                                      
 16 Sita, John R              15 NCAP-PV                57.26      56.38    1  
       27.61    56.38                                                      
 17 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR      56.96      56.47  
       28.04    56.47                                                      
 18 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR      57.10      56.72  
       28.27    56.72                                                      
 19 Magorry, Matt T           16 DST-MA                 54.50      56.75  
       27.73    56.75                                                      
 20 Rothstein, Andy B         16 NCAP-PV                55.75      57.01  
       27.55    57.01                                                      
 21 Lazar, Aaron M            15 RMSC-PV                55.54      57.06  
       27.24    57.06                                                      
 22 Afolabi-Brown, Gregory    16 RMSC-PV                58.31      57.34  
       28.14    57.34                                                      
 23 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR    1:01.61      57.62  
       28.04    57.62                                                      
 24 Pereles, Noah F           16 NCAP-PV                58.67      57.81  
       28.66    57.81                                                      
 25 Skelly, Conor T           16 JW-MA                  57.53      57.88  
       28.09    57.88                                                      
 26 Braviak, Matthew P        16 RMSC-PV                57.02      57.89  
       28.75    57.89                                                      
 27 Hall, Owen C              17 NCAP-PV                57.88      58.10  
       28.63    58.10                                                      
 28 Gabidoulline, Ruslan A    16 RMSC-PV                56.40      58.19  
       28.67    58.19                                                      
 29 French, Devon J           15 Agua Swim Team-MR      55.00      58.24  
       28.51    58.24                                                      
 30 Wratney, Nathan C         15 NCAP-PV                58.21      58.56  
       28.93    58.56                                                      
 31 Barclay, Kyle W           16 NCAP-PV              1:01.26      58.67  
       28.87    58.67                                                      
 32 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR    1:13.29      58.86  
       28.51    58.86                                                      
 33 Crane, Duncan R           15 RMSC-PV                58.34      58.90  
       28.94    58.90                                                      
 34 Suarez Touzon, Diego      16 NCAP-PV                57.56      58.96  
       29.34    58.96                                                      
 35 Martinez, Kenny B         15 RMSC-PV                58.81      59.20  
       29.27    59.20                                                      
 36 Crossland, Jeffrey T      15 DST-MA               1:00.98      59.68  
       29.10    59.68                                                      
 37 Higgins, Nathaniel S      15 NCAP-PV                55.75      59.85  
       28.88    59.85                                                      
 38 Berry, Kevin F            17 NCAP-PV                59.30      59.90  
       28.84    59.90                                                      
 39 Egan, Niles S             14 RMSC-PV              1:00.37    1:00.11  
       29.93  1:00.11                                                      
 40 Gillespie, Tommy J        18 RMSC-PV                59.70    1:00.31  
       29.38  1:00.31                                                      
 41 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR    1:04.74    1:00.58  
       30.03  1:00.58                                                      
 42 Burgett, Justin K         16 RMSC-PV                59.92    1:00.82  
       29.23  1:00.82                                                      
 43 Lu, Eric                  15 RMSC-PV              1:00.95    1:01.01  
       30.15  1:01.01                                                      
 44 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR    1:00.96    1:01.14  
       30.26  1:01.14                                                      
 45 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR             1:02.95    1:01.43  
       30.14  1:01.43                                                      
 46 Oleynik, Joseph D         14 RMSC-PV              1:01.09    1:01.72  
       30.00  1:01.72                                                      
 47 Momo, Anthony C           16 NCAP-PV              1:03.56    1:02.28  
       30.57  1:02.28                                                      
 48 Teng, Jeffrey             15 JW-MA                1:02.16    1:02.49  
       30.49  1:02.49                                                      
 49 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR    1:04.96    1:02.63  
       30.93  1:02.63                                                      
 50 Hausler, Corey M          17 DST-MA               1:07.51    1:03.32  
       30.92  1:03.32                                                      
 51 Evangelista, Rocco B      14 JW-MA                1:02.66    1:05.83  
       31.92  1:05.83                                                      
 52 Lafferty, Jacob A         14 DST-MA               1:09.21    1:06.19  
       32.22  1:06.19                                                      
 53 Burghardt, Brandon J      15 JW-MA                1:04.51    1:06.34  
       32.14  1:06.34                                                      
 54 Lafferty, Aaron J         14 DST-MA               1:09.81    1:06.62  
       32.51  1:06.62                                                      
 55 Wood, Jeff D              17 JW-MA                1:08.11    1:07.57  
       32.95  1:07.57                                                      
 56 Bartlett, Bryan D         17 DST-MA               1:04.21    1:07.71  
       32.69  1:07.71                                                      
 
Event 25  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yegher, Jaycee M          16 RMSC-PV              2:17.34    2:20.08   20  
       31.87  1:08.99  1:44.88  2:20.08                                    
  2 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    2:22.02    2:20.57   17  
       32.42  1:08.43  1:44.47  2:20.57                                    
  3 Kowal, Molly A            17 JW-MA                2:16.76    2:22.74   16  
       32.70  1:08.89  1:45.47  2:22.74                                    
  4 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR    2:23.30    2:24.17   15  
       32.15  1:07.81  1:45.43  2:24.17                                    
  5 Dougherty, Kaelyn M       15 JW-MA                2:27.74    2:25.89   14  
       32.73  1:09.36  1:47.82  2:25.89                                    
  6 Neveling, Abbey E         17 JW-MA                2:21.53    2:27.13   13  
       34.04  1:11.40  1:49.32  2:27.13                                    
  7 Woods, Nora C             15 JW-MA                2:22.25    2:27.42   12  
       33.14  1:09.88  1:48.56  2:27.42                                    
  8 Kaufman, Deborah          15 RMSC-PV              2:28.55    2:28.86   11  
       33.95  1:11.46  1:50.34  2:28.86                                    
  9 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    2:26.25    2:29.15    9  
       33.58  1:11.33  1:50.21  2:29.15                                    
 10 Bandak, Hanan E           15 RMSC-PV              2:29.72    2:29.17    7  
       34.01  1:11.87  1:50.73  2:29.17                                    
 11 Pfeifer, Emily A          17 DST-MA               2:27.29    2:29.60    6  
       34.36  1:12.43  1:50.94  2:29.60                                    
 12 Zhang, Kellie             16 RMSC-PV              2:31.93    2:31.95    5  
       34.40  1:12.71  1:52.12  2:31.95                                    
 13 Cavanagh, Lauren E        16 JW-MA                2:30.14    2:33.84    4  
       35.53  1:14.41  1:53.93  2:33.84                                    
 14 Deionno, Alexis H         15 DST-MA               2:31.25    2:34.85    3  
       35.02  1:13.61  1:54.00  2:34.85                                    
 15 Gould, Hannah I           15 RMSC-PV              2:37.94    2:35.07    2  
       37.06  1:16.00  1:55.48  2:35.07                                    
 16 Baines, Lauren O          15 JW-MA                2:35.97    2:36.67    1  
       35.02  1:14.80  1:55.67  2:36.67                                    
 17 Mayer, Morgan Y           18 RMSC-PV              2:29.34    2:38.26  
       37.26  1:17.51  1:57.55  2:38.26                                    
 18 Gagnon, Kayla E           16 JW-MA                2:31.89    2:38.64  
       36.20  1:16.07  1:57.18  2:38.64                                    
 19 Mirestean, Oana A         14 RMSC-PV              2:35.07    2:39.82  
       36.20  1:16.48  1:59.10  2:39.82                                    
 20 McGough, Sarah G          17 JW-MA                2:37.40    2:40.18  
       36.85  1:17.48  1:59.29  2:40.18                                    
 21 Lanni, Justina A          17 JW-MA                2:42.64    2:42.35  
       36.95  1:17.80  2:00.36  2:42.35                                    
 22 Pawlowski, Lucy M         17 NCAP-PV              2:31.99    2:42.89  
       36.62  1:17.82  2:00.12  2:42.89                                    
 23 Olson, Elizabeth M        17 JW-MA                2:39.33    2:46.40  
       38.38  1:20.17  2:03.37  2:46.40                                    
 24 Raue, Shannon K           14 JW-MA                2:54.38    2:55.83  
       39.69  1:24.84  2:10.96  2:55.83                                    
 
Event 26  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otto, Matthew J           16 DST-MA               2:02.74    2:04.94   20  
       29.15  1:01.39  1:32.92  2:04.94                                    
  2 Portmann, Jack R          17 DST-MA               2:03.89    2:07.64   17  
       29.73  1:01.58  1:34.20  2:07.64                                    
  3 Youssefiani, Darius R     17 NCAP-PV              2:14.36    2:13.63   16  
       30.25  1:04.01  1:38.26  2:13.63                                    
  4 Johnson, Jake C           15 DST-MA               2:14.53    2:15.14   15  
       31.41  1:06.29  1:41.01  2:15.14                                    
  5 Sita, John R              15 NCAP-PV              2:11.23    2:15.22   14  
       30.75  1:05.24  1:40.71  2:15.22                                    
  6 Afolabi-Brown, Kenneth    16 RMSC-PV              2:08.12    2:15.23   13  
       30.03  1:04.69  1:40.01  2:15.23                                    
  7 Saunders, Brett A         18 DST-MA               2:07.45    2:16.39   12  
       30.17  1:05.27  1:40.73  2:16.39                                    
  8 Fleisher, Jacob B         17 JW-MA                2:10.77    2:17.08   11  
       31.44  1:06.30  1:42.09  2:17.08                                    
  9 Kim, Abraham              17 RMSC-PV              2:18.37    2:17.35    9  
       31.04  1:05.64  1:40.88  2:17.35                                    
 10 Belecanech, Nick J        17 JW-MA                2:05.18    2:17.42    7  
       30.29  1:05.33  1:41.31  2:17.42                                    
 11 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR    2:12.62    2:20.44    6  
       31.50  1:07.30  1:44.27  2:20.44                                    
 12 Wills, John B             15 RMSC-PV              2:34.04    2:22.59    5  
       32.64  1:08.31  1:45.47  2:22.59                                    
 13 Gray, Jake F              18 JW-MA                2:31.94    2:23.41    4  
       32.41  1:08.93  1:46.69  2:23.41                                    
 14 Rademaker, Quinn J        16 JW-MA                2:18.39    2:25.82    3  
       32.59  1:10.24  1:48.98  2:25.82                                    
 15 Hausler, Corey M          17 DST-MA               2:18.05    2:26.32    2  
       32.73  1:09.35  1:47.01  2:26.32                                    
 16 Bartel, Danny J           15 DST-MA               2:26.10    2:26.44    1  
       32.63  1:10.64  1:48.47  2:26.44                                    
 17 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR    2:29.39    2:26.83  
       32.61  1:10.63  1:48.74  2:26.83                                    
 18 Fong, Josh L              14 JW-MA                2:19.76    2:27.11  
       31.91  1:09.97  1:48.94  2:27.11                                    
 19 Rosa, Nicholas            17 JW-MA                2:11.81    2:30.23  
       33.59  1:12.48  1:51.82  2:30.23                                    
 20 Wisniewski, Christian     16 JW-MA                2:26.42    2:30.32  
       34.25  1:12.89  1:51.97  2:30.32                                    
 21 Dickinson, Connor R       15 RMSC-PV              2:23.61    2:32.14  
       33.18  1:11.10  1:50.95  2:32.14                                    
 22 Zhu, Eric Y               15 DST-MA               2:31.68    2:32.62  
       34.11  1:12.21  1:52.38  2:32.62                                    
 23 Gagnon, Robert L          14 JW-MA                2:44.92    2:37.32  
       35.99  1:15.27  1:56.18  2:37.32                                    
 24 Palmer, Andrew D          14 JW-MA                2:40.44    2:42.00  
       37.26  1:18.49  2:00.59  2:42.00                                    
 -- Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    2:21.71         DQ  
       30.99  1:05.37  1:41.13       DQ                                    
 -- Cheung, Tim C             17 JW-MA                2:19.81         DQ  
       32.75  1:08.84  1:45.73       DQ                                    
 
Event 27  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR    4:21.49    4:21.08   20  
       28.46  1:00.65  1:33.18  2:04.95  2:42.80  3:21.74  3:51.66  4:21.08
  2 Rongione, Isabella K      16 NCAP-PV              4:16.56    4:21.37   17  
       27.88    58.86  1:32.17  2:04.92  2:44.12  3:23.15  3:52.93  4:21.37
  3 Paoletti, Olivia M        16 DST-MA               4:22.09    4:27.19   16  
       29.83  1:02.65  1:38.15  2:11.39  2:48.80  3:25.82  3:57.57  4:27.19
  4 Kowal, Molly A            17 JW-MA                4:20.09    4:30.99   15  
       29.56  1:03.60  1:39.67  2:15.18  2:52.17  3:30.07  4:01.34  4:30.99
  5 Eguchi, Nadia             16 Agua Swim Team-MR    4:47.34    4:36.68   14  
       30.79  1:05.05  1:40.48  2:14.93  2:54.15  3:33.79  4:05.95  4:36.68
  6 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    4:32.34    4:38.31   13  
       29.51  1:03.30  1:40.24  2:17.49  2:56.81  3:35.54  4:07.87  4:38.31
  7 Rhodes, Caroline K        16 NCAP-PV              4:32.52    4:38.44   12  
       30.86  1:05.56  1:40.10  2:14.15  2:55.77  3:38.26  4:08.79  4:38.44
  8 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR    5:01.06    4:38.52   11  
       29.15  1:03.64  1:40.70  2:17.03  2:56.82  3:36.88  4:08.37  4:38.52
  9 Dougherty, Kaelyn M       15 JW-MA                4:38.87    4:38.64    9  
       30.43  1:04.80  1:41.55  2:16.54  2:54.71  3:34.19  4:06.91  4:38.64
 10 Zhang, Angelina           14 Agua Swim Team-MR    4:38.43    4:38.98    7  
       29.46  1:03.07  1:39.08  2:13.99  2:54.00  3:34.71  4:07.19  4:38.98
 11 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR    4:59.58    4:40.06    6  
       28.79  1:02.50  1:39.56  2:15.04  2:56.77  3:38.29  4:09.60  4:40.06
 12 Grant, Sammie I           15 NCAP-PV              4:38.96    4:40.83    5  
       30.36  1:04.66  1:41.15  2:17.25  2:58.46  3:39.23  4:10.54  4:40.83
 13 Menzer, Emma G            14 DST-MA               4:39.60    4:41.60    4  
       30.57  1:05.13  1:40.38  2:15.80  2:56.24  3:37.35  4:10.14  4:41.60
 14 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR    4:44.40    4:42.59    3  
       29.94  1:04.76  1:42.74  2:19.91  2:58.21  3:37.62  4:10.25  4:42.59
 15 Gagnon, Kayla E           16 JW-MA                4:31.39    4:42.86    2  
       29.54  1:03.38  1:39.74  2:16.49  2:57.08  3:38.18  4:10.93  4:42.86
 16 Kowal, Grace E            17 JW-MA                4:33.79    4:45.83    1  
       30.84  1:06.14  1:43.53  2:19.81  3:00.38  3:40.97  4:14.00  4:45.83
 17 Fong, Andrea L            16 JW-MA                4:35.31    4:46.09  
       31.68  1:06.95  1:44.39  2:19.85  3:00.60  3:41.93  4:14.55  4:46.09
 18 Woods, Nora C             15 JW-MA                4:44.89    4:47.19  
       32.25  1:09.65  1:47.22  2:23.67  3:02.77  3:42.11  4:15.32  4:47.19
 19 Schlosser, Emily N        16 RMSC-PV              4:53.23    4:47.69  
       31.33  1:07.35  1:43.04  2:17.52  3:01.41  3:43.94  4:16.35  4:47.69
 20 Ellett, Katie C           17 RMSC-PV              4:44.07    4:47.90  
       31.67  1:08.16  1:45.23  2:21.12  3:02.89  3:44.53  4:16.59  4:47.90
 21 Bansky, Kaitlyn R         15 JW-MA                4:36.96    4:47.91  
       31.90  1:08.57  1:42.83  2:17.36  2:59.67  3:42.18  4:47.91         
 22 Cavanagh, Lauren E        16 JW-MA                4:38.69    4:47.95  
       31.41  1:06.20  1:45.39  2:23.15  3:03.01  3:43.41  4:17.07  4:47.95
 23 Ockenhouse, Sarah E       17 NCAP-PV              4:39.78    4:49.73  
       30.44  1:05.38  1:43.39  2:20.45  3:01.59  3:43.54  4:17.27  4:49.73
 24 Shek, Nicole H            17 JW-MA                4:31.02    4:49.75  
       30.48  1:05.20  1:42.69  2:18.50  3:00.96  3:43.17  4:17.36  4:49.75
 25 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    4:53.75    4:49.89  
       31.99  1:08.78  1:46.08  2:23.20  3:03.05  3:42.77  4:16.56  4:49.89
 26 Kaczorowski, Margot A     14 JW-MA                4:44.93    4:50.26  
       31.06  1:08.32  1:47.66  2:24.46  3:05.93  3:48.43  4:20.75  4:50.26
 27 Neveling, Abbey E         17 JW-MA                4:46.86    4:50.33  
       31.90  1:09.42  1:48.76  2:26.79  3:06.34  3:46.09  4:19.17  4:50.33
 28 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    4:50.41    4:51.00  
       30.84  1:05.67  1:43.09  2:19.44  3:02.70  3:45.90  4:18.98  4:51.00
 29 Williams, Avery E         16 NCAP-PV              5:10.94    4:51.11  
       30.37  1:05.01  1:42.73  2:19.10  3:01.98  3:46.23  4:19.50  4:51.11
 30 Gozdan, Ally E            15 JW-MA                4:46.90    4:52.43  
       31.51  1:08.16  1:43.69  2:19.62  3:03.14  3:47.13  4:20.36  4:52.43
 31 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    4:51.16    4:53.34  
       31.54  1:08.61  1:47.26  2:24.25  3:04.84  3:46.25  4:21.10  4:53.34
 32 Eng, Lauren               14 Agua Swim Team-MR    4:55.45    4:53.65  
       30.63  1:06.48  1:43.70  2:21.17  3:05.36  3:49.66  4:22.04  4:53.65
 33 Lund, Emily G             17 JW-MA                4:49.79    4:54.77  
       32.19  1:09.01  1:48.35  2:26.39  3:07.29  3:48.62  4:22.45  4:54.77
 34 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    4:51.49    4:55.87  
       30.95  1:06.37  1:43.68  2:20.14  3:04.87  3:49.53  4:23.26  4:55.87
 35 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    5:05.44    4:56.66  
       33.61  1:11.97  1:49.85  2:26.06  3:08.65  3:51.06  4:24.63  4:56.66
 36 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    4:53.12    4:59.17  
       31.14  1:06.10  1:44.93  2:21.91  3:06.32  3:51.89  4:25.74  4:59.17
 37 Gallagher, Christine R    14 JW-MA                5:03.41    5:02.27  
       30.55  1:06.05  1:45.78  2:23.81  3:08.57  3:54.19  4:28.93  5:02.27
 38 McGough, Sarah G          17 JW-MA                4:54.15    5:04.16  
       32.57  1:09.01  1:50.38  2:30.83  3:13.69  3:55.48  4:30.19  5:04.16
 39 Raue, Maddie A            16 JW-MA                4:52.72    5:05.01  
       31.24  1:08.61  1:47.00  2:25.87  3:11.27  3:57.41  4:31.42  5:05.01
 40 Belecanech, Lauren M      17 JW-MA                4:46.47    5:06.65  
       32.53  1:09.45  1:48.86  2:28.44  3:11.32  3:55.98  4:31.08  5:06.65
 41 McMillan, Maggie K        14 JW-MA                5:01.78    5:07.70  
       32.63  1:10.50  1:50.62  2:29.43  3:14.35  3:59.10  4:34.13  5:07.70
 42 Pawlowski, Lucy M         17 NCAP-PV              4:54.83    5:08.06  
       34.14  1:12.86  1:53.75  2:32.86  3:14.97  3:57.98  4:33.82  5:08.06
 43 Davis, Molly A            15 JW-MA                5:03.27    5:12.21  
       31.99  1:09.66  1:51.13  2:30.25  3:16.23  4:02.77  4:37.36  5:12.21
 -- Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    5:05.00         DQ  
       30.29  1:05.80  1:43.03  2:19.21  3:03.80  3:50.06  4:23.80       DQ
 
Event 27  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarter, Sam C             17 NCAP-PV              3:59.08    3:58.42   20  
       25.76    54.51  1:25.92  1:56.77  2:30.57  3:05.61  3:32.84  3:58.42
  2 Johnson, Jake C           15 DST-MA               4:00.52    4:06.35   17  
       25.92    55.64  1:26.09  1:56.08  2:32.48  3:09.22  3:38.33  4:06.35
  3 Carey, Justin V           17 DST-MA               4:04.94    4:07.29   16  
       26.59    56.71  1:28.75  1:59.63  2:35.91  3:11.88  3:40.59  4:07.29
  4 Horikawa, Nozomi F        17 RMSC-PV              4:12.68    4:09.69   15  
       26.70    56.99  1:28.18  1:58.92  2:35.73  3:12.26  3:41.84  4:09.69
  5 Li, Alex R                16 NCAP-PV              4:14.94    4:10.12   14  
       26.44    56.36  1:27.02  1:58.26  2:36.13  3:13.90  3:42.09  4:10.12
  6 Saunders, Brett A         18 DST-MA               3:59.39    4:10.74   13  
       26.61    57.56  1:28.85  1:59.70  2:35.97  3:12.71  3:42.33  4:10.74
  7 Jurcik, Emil B            15 DST-MA               4:22.72    4:14.80   12  
       27.45    59.75  1:31.74  2:03.21  2:40.42  3:17.58  3:46.51  4:14.80
  8 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    4:21.01    4:16.30   11  
       28.00    58.83  1:32.39  2:04.86  2:43.40  3:21.66  3:49.70  4:16.30
  9 Ellett, Timmy S           15 RMSC-PV              4:12.61    4:17.20    9  
       26.93    58.02  1:30.67  2:03.33  2:40.51  3:18.07  3:48.28  4:17.20
 10 Menzer, Alec J            16 DST-MA               4:18.28    4:18.11    7  
       27.81    58.52  1:31.01  2:03.38  2:40.65  3:19.47  3:49.08  4:18.11
 11 Menzer, Jake T            17 DST-MA               4:21.88    4:19.16    6  
       29.57  1:03.02  1:35.90  2:07.68  2:45.32  3:21.90  3:50.85  4:19.16
 12 Barclay, Kyle W           16 NCAP-PV              4:34.80    4:19.81    5  
       27.64    58.67  1:31.69  2:03.92  2:41.62  3:20.26  3:50.25  4:19.81
 13 Belecanech, Nick J        17 JW-MA                4:04.78    4:20.48    4  
       26.56    57.58  1:31.51  2:04.47  2:42.27  3:19.45  3:50.44  4:20.48
 14 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR    4:29.11    4:20.99    3  
       28.76  1:00.88  1:34.32  2:06.72  2:44.90  3:22.61  3:52.51  4:20.99
 15 McGough, Matt S           17 JW-MA                4:11.16    4:23.21    2  
       26.97    58.90  1:33.67  2:06.84  2:45.41  3:24.39  3:54.98  4:23.21
 16 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR    4:23.38    4:23.38    1  
       28.42  1:00.63  1:33.27  2:06.03  2:45.14  3:24.85  3:55.15  4:23.38
 17 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR    4:32.26    4:23.78  
       28.62  1:01.15  1:35.42  2:07.83  2:46.35  3:24.59  3:55.06  4:23.78
 18 Jensen, Erik A            15 JW-MA                4:17.43    4:27.54  
       27.64  1:00.23  1:35.06  2:09.96  2:50.84  3:30.42  3:59.92  4:27.54
 19 Hall, Owen C              17 NCAP-PV              4:31.09    4:27.98  
       28.48  1:02.69  1:37.91  2:11.94  2:50.27  3:28.23  3:58.60  4:27.98
 20 Fleisher, Jacob B         17 JW-MA                4:17.80    4:28.02  
       29.35  1:02.51  1:37.73  2:12.35  2:51.07  3:29.02  3:59.94  4:28.02
 21 Youssefiani, Darius R     17 NCAP-PV              4:34.74    4:29.11  
       29.55  1:02.79  1:38.92  2:15.05  2:51.04  3:27.96  3:58.79  4:29.11
 22 Gray, Jake F              18 JW-MA                4:14.71    4:29.74  
       28.75  1:02.05  1:36.99  2:10.13  2:50.60  3:30.57  4:00.95  4:29.74
 23 Carroll, Ryan P           16 JW-MA                4:28.79    4:30.45  
       28.84  1:02.68  1:37.64  2:11.83  2:51.56  3:30.50  4:01.53  4:30.45
 24 Wisniewski, Christian     16 JW-MA                4:27.63    4:32.84  
       29.22  1:02.33  1:38.06  2:13.39  2:52.87  3:32.98  4:03.71  4:32.84
 25 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    4:43.14    4:32.92  
       30.02  1:04.71  1:39.13  2:12.31  2:51.13  3:30.51  4:02.02  4:32.92
 26 Proctor, Timmy W          17 JW-MA                4:25.49    4:32.93  
       30.36  1:05.02  1:40.99  2:15.48  2:54.73  3:34.56  4:05.07  4:32.93
 27 Fenton, Jack R            15 JW-MA                4:35.29    4:33.04  
       29.40  1:01.77  1:35.64  2:09.46  2:49.31  3:29.88  4:01.85  4:33.04
 28 Fong, Josh L              14 JW-MA                4:24.76    4:33.16  
       29.24  1:03.75  1:38.02  2:11.49  2:51.44  3:30.97  4:02.96  4:33.16
 29 Schlosser, Trent W        14 RMSC-PV              4:37.21    4:34.65  
       29.92  1:02.37  1:37.72  2:12.27  2:53.25  3:34.67  4:05.33  4:34.65
 30 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR    4:39.74    4:36.51  
       28.47  1:01.25  1:36.07  2:11.04  2:50.86  3:30.62  4:03.78  4:36.51
 31 Cheung, Tim C             17 JW-MA                4:34.95    4:38.15  
       29.27  1:02.31  1:39.69  2:16.89  2:55.19  3:34.18  4:07.33  4:38.15
 32 DiCarlo, Anthony R        17 JW-MA                4:27.82    4:39.47  
       29.17  1:03.42  1:39.83  2:15.40  2:56.35  3:38.57  4:09.87  4:39.47
 33 Phelps, Ben J             16 JW-MA                4:30.34    4:40.92  
       29.44  1:03.73  1:39.65  2:15.06  2:56.54  3:37.91  4:10.37  4:40.92
 34 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR    4:34.63    4:42.76  
       28.79  1:02.09  1:38.84  2:15.35  2:58.51  3:40.68  4:12.43  4:42.76
 35 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR    4:51.58    4:44.89  
       30.91  1:06.47  1:44.37  2:21.13  3:01.73  3:42.79  4:14.59  4:44.89
 36 Rademaker, Quinn J        16 JW-MA                5:01.07    4:45.53  
       30.34  1:06.18  1:44.46  2:20.60  3:01.25  3:40.40  4:13.66  4:45.53
 37 Rosa, Nicholas            17 JW-MA                4:18.43    4:46.01  
       29.20  1:03.91  1:43.52  2:21.60  3:01.69  3:41.92  4:14.64  4:46.01
 38 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR    4:48.07    4:51.22  
       30.59  1:05.39  1:43.43  2:20.38  3:03.69  3:47.13  4:19.60  4:51.22
 39 Golovin, Sam J            14 Agua Swim Team-MR    5:12.09    4:53.11  
       30.12  1:05.16  1:44.00  2:21.70  3:06.42  3:50.64  4:22.38  4:53.11
 40 Palmer, Andrew D          14 JW-MA                4:56.72    4:54.20  
       32.16  1:08.83  1:48.89  2:28.84  3:08.42  3:50.13  4:22.93  4:54.20
 
Event 28  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:45.14    1:46.98   40  
     1) Aarts, Nicole B 17              2) Fried, Carly T 17              
     3) Grier, Mary-McKenzie 15         4) McGowan, Alessia M 16          
       26.18    56.32  1:22.90  1:46.98                                    
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'                 NT    1:48.41   34  
     1) Gormley, Isabel G 13            2) Zhang, Sophia 13               
     3) Krevitt, Charlotte 13           4) Brennan, Catie F 15            
       27.69    57.85  1:23.92  1:48.41                                    
  3 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:49.87    1:48.98   32  
     1) Kannan, Hannah H 15             2) Yegher, Jaycee M 16            
     3) Westrick, Zoe J 16              4) Bandak, Hanan E 15             
       27.97    57.58  1:24.43  1:48.98                                    
  4 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:46.97    1:49.38   30  
     1) Marsh, Josephine M 17           2) Paoletti, Olivia M 16          
     3) Dickson, Marie L 16             4) Derderian, Serena M 16         
       28.27    58.52  1:24.71  1:49.38                                    
  5 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:48.51    1:51.91   28  
     1) Smith, Katie M 16               2) Grant, Sammie I 15             
     3) Rongione, Isabella K 16         4) Bonetta-Misteli, Kiki 15       
       27.03  1:00.31  1:27.27  1:51.91                                    
  6 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:53.87    1:53.67   26  
     1) Jones, Meghan L 17              2) Pfeifer, Emily A 17            
     3) Curl, Morgan B 17               4) Dickson, Heidi R 15            
       28.03  1:01.52  1:27.85  1:53.67                                    
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:49.90    1:54.20   24  
     1) Neveling, Abbey E 17            2) Kowal, Molly A 17              
     3) Shek, Nicole H 17               4) Lund, Emily G 17               
       28.87  1:00.87  1:27.90  1:54.20                                    
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:51.00    1:54.37   22  
     1) Ruona, Tess M 16                2) Woods, Nora C 15               
     3) Gagnon, Kayla E 16              4) Fong, Andrea L 16              
       29.44  1:01.19  1:29.33  1:54.37                                    
  9 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:54.32    1:54.44   18  
     1) Wright, Beth K 15               2) Kaufman, Deborah 15            
     3) McGrath, Olivia B 16            4) Ellett, Katie C 17             
       28.81  1:01.52  1:28.63  1:54.44                                    
 10 Delaware Swim Team-MA  'C'                        1:56.92   x1:54.71  
     1) Brinton, Emma E 16              2) Menzer, Emma G 14              
     3) Deionno, Alexis H 15            4) McGovern, Clare K 15           
       28.87  1:01.17  1:27.55  1:54.71                                    
 11 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:55.34    1:56.03   14  
     1) Karl, Meghan J 17               2) Pawlowski, Lucy M 17           
     3) Clark, Rachel S 15              4) Williams, Avery E 16           
       28.53  1:03.43  1:30.68  1:56.03                                    
 
Event 29  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:34.99    1:34.07   40  
     1) Crossland, David R 17           2) Otto, Matthew J 16             
     3) Johnson, Jake C 15              4) Portmann, Jack R 17            
       23.59    50.36  1:12.71  1:34.07                                    
  2 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:41.23    1:36.67   34  
     1) Horikawa, Nozomi F 17           2) Afolabi-Brown, Kenneth 16      
     3) Ellett, Timmy S 15              4) Cosgrove, Jack T 17            
       24.67    51.98  1:15.90  1:36.67                                    
  3 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:46.39    1:37.03   32  
     1) Failing, Carl W 16              2) Tarter, Sam C 17               
     3) Berry, Kevin F 17               4) Suarez Touzon, Diego 16        
       25.13    52.39  1:15.22  1:37.03                                    
  4 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:45.67    1:40.65   30  
     1) Wijesekera, Sanjay 15           2) Tang, Jason J 16               
     3) Kim, Nathan J 15                4) Afolabi-Brown, Gregory 16      
       25.26    53.98  1:18.77  1:40.65                                    
  5 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:37.52    1:40.91   28  
     1) Saunders, Brett A 18            2) Carey, Justin V 17             
     3) Sweeney, Connor J 17            4) Veneris, Jerry 18              
       26.45    54.68  1:18.35  1:40.91                                    
  6 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:53.66    1:41.26   26  
     1) Rothstein, Andy B 16            2) Sita, John R 15                
     3) Li, Alex R 16                   4) Pereles, Noah F 16             
       25.72    53.99  1:18.78  1:41.26                                    
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:42.00    1:41.36   24  
     1) Hinckley, CJ 15                 2) Odom, Reginald D 15            
     3) Porges, Dylan R 15              4) Glas, Aaron I 17               
       26.16    54.34  1:18.51  1:41.36                                    
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:39.50    1:41.64   22  
     1) McGough, Matt S 17              2) Fleisher, Jacob B 17           
     3) Belecanech, Nick J 17           4) Gray, Jake F 18                
       26.20    54.78  1:19.17  1:41.64                                    
  9 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:41.00    1:43.23   18  
     1) Fenton, Jack R 15               2) Snyder, Luke J 16              
     3) Jensen, Erik A 15               4) Skelly, Conor T 16             
       27.11    55.65  1:21.03  1:43.23                                    
 10 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:45.00    1:44.51   14  
     1) Stukelman, Asher B 14           2) Gutman, Daniel L 17            
     3) French, Devon J 15              4) Zuppone, Michael L 17          
       27.28    56.05  1:20.62  1:44.51                                    
 11 Delaware Swim Team-MA  'C'                        1:41.27   x1:47.17  
     1) Crossland, Jeffrey T 15         2) Zhu, Eric Y 15                 
     3) Jurcik, Emil B 15               4) Bartel, Danny J 15             
       28.02    59.55  1:24.49  1:47.17