Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2017 08:53 AM
                               2017 BYNS LC Luau                               
                                  June 16-18                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Unruh, Megan              12 BYNS                 6:17.53    5:57.18  
C - Division  
  1 Hersh, Michaela           15 BYNS                      NT    6:03.97  
  2 Tassinari, Marianne       12 Pocono Piranhas      6:28.48    6:07.26  
  3 Zakarevicz, Kaily         13 TOPS                      NT    6:35.19  
 
Event 2  Men Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Justin            15 BYNS                 6:15.46    5:46.01  
 -- Rohrbaugh, Kyle           13 TOPS                      NT         DQ  
 
Event 3  Women Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Glinecke, Emily           19 ASU                  2:38.00    2:54.31  
  2 Owens, Carlie             17 BYNS                 2:58.97    3:11.72  
BB - Division  
  1 Nelson, Angie             14 Un-Nelson            3:13.87    3:09.38  
  2 Stoudt, Nicole            13 TOPS                 3:13.96    3:47.96  
C - Division  
  1 Shema, Erin               14 EAAC                      NT    3:04.07  
  2 Washlick, Mary            14 Un-Washlick               NT    3:22.83  
  3 Kulp, Aryanna             12 BYNS                      NT    3:23.96  
  4 Jessop, Autumn            11 Un-Jessop                 NT    3:29.57  
  5 Mejia, Shailla            11 BYNS                      NT    3:36.59  
  6 Rosa, Gina                13 MAC                       NT    3:39.47  
  7 Rouyer, Chloe             14 TOPS                      NT    3:40.11  
  8 Rouyer, Izzy              12 TOPS                      NT    3:41.22  
 
Event 4  Men Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Szlaga, Damian            15 PENN                 2:43.65    2:47.22  
     2:47.35  2:47.22                                                      
BB - Division  
  1 Oliver, Kevin             15 Pocono Piranhas      2:48.00    2:55.38  
     2:55.40  2:55.38                                                      
C - Division  
  1 Stoudt, Connor            13 TOPS                 2:43.45Y   3:17.75  
  2 Zhou, Andy                11 PWAC                 2:54.43Y   3:18.33  
  3 Shireman, Aidan           10 MAC                       NT    3:48.12  
  4 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT    3:48.20  
 
Event 5  Women Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                10:14.61   10:16.73  
C - Division  
  1 Kummerer, Katherine       13 BYNS                      NT   10:33.99  
  2 Clark, Julia              14 BYNS                11:29.17   11:10.90  
  3 Kingsley, Emma            14 FSS                       NT   11:14.04  
  4 Kelly, Alyssa             11 Pocono Piranhas           NT   11:15.05  
  5 Schmoll, Ashley           15 TOPS                      NT   11:28.02  
  6 Tith, Rachanee            13 BYNS                      NT   11:35.28  
 
Event 6  Men Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shirk, Roanoke            15 BYNS                 9:50.81    9:24.96  
     9:25.04  9:24.96                                                      
BB - Division  
  1 Zhou, Andy                11 PWAC                11:47.96Y  10:33.41  
    10:33.51 10:33.41                                                      
C - Division  
  1 Lyman, Sean               14 TOPS                      NT   10:03.47  
    10:03.62 10:03.47                                                      
  2 Oliver, Justin            13 Pocono Piranhas     11:29.11   11:07.21  
    11:07.32 11:07.21                                                      
  3 Tye, Harry                12 BYNS                      NT   11:31.81  
                                                          11:31.91 11:31.81
  4 Orndorf, Colby            12 Gov Mifflin AC            NT   11:33.81  
                                                          11:33.99 11:33.81
  5 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT   12:58.50  
 
Event 7  Women 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Nelson, Angie             14 Un-Nelson            1:27.46    1:25.63  
BB - Division  
  1 Rosa, Gina                13 MAC                  1:19.19Y   1:42.80  
  2 Stoudt, Nicole            13 TOPS                 1:29.42    1:47.75  
C - Division  
  1 Feiertag, Greta           14 Un-Feiertag               NT    1:33.17  
  2 Washlick, Mary            14 Un-Washlick               NT    1:38.05  
  3 Tith, Rachanee            13 BYNS                 1:36.73    1:38.90  
  4 Zakarevicz, Kaily         13 TOPS                      NT    1:39.43  
  5 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                 1:37.75    1:41.38  
  6 Clark, Julia              14 BYNS                 1:41.79    1:42.20  
  7 Brown, Kyran              13 Un-Naac                   NT    1:44.62  
  8 Rouyer, Chloe             14 TOPS                      NT    1:44.81  
  9 Linton, Kasey             14 PVAC                      NT    1:45.63  
 10 Hang, Mia                 13 UPY                  1:44.08    1:50.07  
 
Event 8  Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Vivian, Noah              14 TOPS                 1:25.79    1:25.62  
  2 Kovalenko, Kevin          13 UPY                  1:21.97    1:26.91  
  3 Stoudt, Connor            13 TOPS                 1:14.33Y   1:30.46  
C - Division  
  1 Shivadevuni, ShrDhanvi    14 PENN                      NT    1:28.52  
  2 Curto, Francesco          13 NEYS                      NT    1:40.92  
  3 Smith, Shamar             14 FSS                       NT    1:41.22  
  4 Kalikota, Nihar           14 PENN                      NT    1:52.57  
  5 Chesney, James            13 PENN                      NT    1:53.85  
 
Event 9  Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Glinecke, Emily           19 ASU                  1:14.30    1:23.12  
  2 Owens, Carlie             17 BYNS                 1:21.03    1:27.05  
BB - Division  
  1 Crew, Lilia               15 TOPS                 1:27.51    1:31.45  
  2 McNulty, The Tornado      16 Pocono Piranhas      1:26.37    1:32.34  
C - Division  
  1 Green, Maddie             15 TOPS                 1:34.73    1:34.54  
  2 Progansky, Paige          15 Gov Mifflin AC            NT    1:36.39  
  3 Delaney, The Big Show     15 Pocono Piranhas      1:36.03    1:36.62  
  4 Grofe, Abbe               16 TOPS                 1:36.55    1:41.41  
 
Event 10  Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Szlaga, Damian            15 PENN                 1:14.86    1:17.57  
  2 Kovalenko, Kyle           15 UPY                  1:14.23    1:21.62  
  3 Kim, Andrew               16 PENN                 1:14.79    1:23.86  
BB - Division  
  1 Ober, Nathan              15 KAY                  1:18.56    1:19.54  
  2 Tye, Oliver               15 BYNS                 1:22.26    1:23.70  
C - Division  
  1 Steele, Matt              16 PENN                      NT    1:20.77  
  2 Lance, Patrick            18 BYNS                 1:32.10    1:23.50  
  3 Morris, Justin            15 BYNS                 1:24.75    1:25.12  
 
Event 11  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                 2:21.99    2:23.30  
  2 Kingsley, Emma            14 FSS                  2:28.19    2:40.10  
BB - Division  
  1 Kummerer, Katherine       13 BYNS                 2:31.21    2:22.91  
  2 Cooney, Laura             13 UPY                  2:34.13    2:35.15  
  3 Stoudt, Nicole            13 TOPS                 2:38.96    3:05.57  
C - Division  
  1 Wong, Erika               14 Un-Wong                   NT    2:34.78  
  2 Washlick, Mary            14 Un-Washlick               NT    2:50.68  
  3 Rosa, Gina                13 MAC                       NT    2:54.50  
  4 Gasgonia, Andrea          13 Pocono Piranhas           NT    2:56.02  
  5 VanBuskirk, Ash           13 Un-Naac                   NT    3:19.56  
  6 Enterline, Zoe            14 BYNS                      NT    3:46.90  
 
Event 12  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Guiliano, Chris           13 TOPS                 2:15.34    2:10.49  
  2 Vanorden, Zaidian         14 Un-Vanorden          2:11.96    2:16.32  
C - Division  
  1 Vivian, Noah              14 TOPS                 2:34.31    2:29.24  
  2 Shivadevuni, ShrDhanvi    14 PENN                      NT    2:32.85  
  3 Steele, Bryan             14 PENN                      NT    2:34.96  
  4 Curto, Francesco          13 NEYS                      NT    2:48.68  
  5 Stoudt, Connor            13 TOPS                      NT    2:48.85  
  6 Kovalenko, Kevin          13 UPY                  2:37.69    2:52.34  
  7 Smith, Shamar             14 FSS                       NT    2:57.77  
  8 Bodduluri, Rohith         14 PENN                      NT    3:02.68  
  9 Chesney, James            13 PENN                      NT    3:03.02  
 
Event 13  Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Glinecke, Emily           19 ASU                  2:12.81    2:20.26  
  2 Fresa, Noel               15 UPY                  2:21.15    2:24.96  
  3 Megill, Cara              17 BYNS                 2:11.73    2:26.59  
  4 Green, Maddie             15 TOPS                 2:21.96    2:26.69  
  5 McNulty, The Tornado      16 Pocono Piranhas      2:22.60    2:31.15  
BB - Division  
  1 Samuels, Maddy            15 KAY                  2:33.96    2:31.70  
  2 Delaney, The Big Show     15 Pocono Piranhas      2:27.92    2:31.88  
  3 Draves, Teresa            16 TOPS                 2:26.51    2:36.12  
C - Division  
  1 Strunk, Skye              15 BYNS                      NT    2:31.46  
  2 Woods, Megan              15 UPY                  2:46.16    2:56.37  
 
Event 14  Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shirk, Roanoke            15 BYNS                 2:06.84    2:09.62  
  2 Tye, Oliver               15 BYNS                 2:12.05    2:14.22  
BB - Division  
  1 Zelinsky, Joshua          17 Un-Vanorden          2:16.48    2:19.32  
  2 Johnson, Stephen          18 Un-Johnson           2:18.71    2:29.68  
  3 Kovalenko, Kyle           15 UPY                  2:15.49    2:33.48  
C - Division  
  1 Wesley, Sam               15 RAYS                      NT    2:09.90  
  2 Wesley, Ben               15 RAYS                      NT    2:13.22  
  3 Mendieta, Diego           17 Pocono Piranhas           NT    2:18.33  
  4 Barish, Ryan              15 KAY                  2:33.97    2:24.54  
 
Event 15  Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pejcic, Sofia             14 FSS                  1:12.45    1:15.57  
  2 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                 1:17.03    1:20.39  
  3 Kingsley, Emma            14 FSS                  1:16.25    1:21.92  
  4 Linton, Kasey             14 PVAC                    1.23    1:25.67  
BB - Division  
  1 Ploskonka, Alexa          14 KAY                  1:20.11    1:18.27  
  2 Kummerer, Katherine       13 BYNS                 1:22.34    1:21.61  
  3 Cooney, Laura             13 UPY                  1:22.10    1:24.55  
C - Division  
  1 Zakarevicz, Kaily         13 TOPS                      NT    1:22.85  
  2 Steckiel, Abby            13 Gov Mifflin AC            NT    1:23.23  
  3 Clark, Julia              14 BYNS                 1:25.66    1:26.58  
  4 Nelson, Angie             14 Un-Nelson            1:35.21    1:27.03  
  5 Wong, Erika               14 Un-Wong                   NT    1:28.17  
  6 Heater, Kayman            13 UPY                  1:29.97    1:31.67  
  7 Hang, Mia                 13 UPY                  1:33.19    1:39.74  
  8 Enterline, Zoe            14 BYNS                      NT    2:03.70  
 -- Gasgonia, Andrea          13 Pocono Piranhas           NT         DQ  
 -- Feiertag, Greta           14 Un-Feiertag               NT         DQ  
 
Event 16  Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Guiliano, Chris           13 TOPS                 1:08.42    1:06.85  
BB - Division  
  1 Lyman, Sean               14 TOPS                 1:18.55    1:16.57  
C - Division  
  1 Steele, Bryan             14 PENN                      NT    1:24.06  
  2 Smith, Shamar             14 FSS                       NT    1:29.41  
  3 Bodduluri, Rohith         14 PENN                      NT    1:32.28  
  4 Kalikota, Nihar           14 PENN                      NT    1:33.25  
  5 Curto, Francesco          13 NEYS                      NT    1:33.38  
 
Event 17  Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Megill, Cara              17 BYNS                 1:09.62    1:16.13  
  2 McNulty, The Tornado      16 Pocono Piranhas      1:09.49    1:17.11  
  3 Fresa, Noel               15 UPY                  1:13.22    1:17.53  
  4 Green, Maddie             15 TOPS                 1:14.99    1:20.95  
BB - Division  
  1 Steckiel, Emma            15 Gov Mifflin AC       1:15.96    1:17.01  
  2 Hersh, Michaela           15 BYNS                 1:16.28    1:18.00  
  3 Owens, Carlie             17 BYNS                 1:18.80    1:18.12  
  4 Grofe, Abbe               16 TOPS                 1:16.55    1:21.35  
  5 Samuels, Maddy            15 KAY                  1:21.20    1:24.64  
C - Division  
  1 Strunk, Skye              15 BYNS                      NT    1:24.26  
  2 Progansky, Paige          15 Gov Mifflin AC            NT    1:24.61  
 -- Woods, Megan              15 UPY                  1:29.69         DQ  
 
Event 18  Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Guiliano, Joseph          17 TOPS                 1:05.99    1:08.65  
  2 Steele, Matt              16 PENN                 1:07.90    1:11.58  
BB - Division  
  1 Morris, Justin            15 BYNS                 1:14.14    1:12.66  
  2 Miller, Owen              15 UPY                  1:11.50    1:14.41  
C - Division  
  1 Wesley, Sam               15 RAYS                      NT    1:07.68  
  2 Wesley, Ben               15 RAYS                      NT    1:13.36  
 -- Mendieta, Diego           17 Pocono Piranhas           NT         DQ  
 -- Kim, Andrew               16 PENN                      NT         DQ  
 
Event 19  Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kummerer, Katherine       13 BYNS                   31.65      31.38  
  2 Nelson, Angie             14 Un-Nelson              31.18      31.52  
  3 Ploskonka, Alexa          14 KAY                    31.46      31.86  
  4 Pejcic, Sofia             14 FSS                    30.10      32.03  
  5 Rosa, Gina                13 MAC                    27.29Y     32.08  
  6 Kingsley, Emma            14 FSS                    30.86      32.68  
  7 Stoudt, Nicole            13 TOPS                   30.60      34.29  
BB - Division  
  1 Clark, Julia              14 BYNS                   32.28      33.16  
  2 Cooney, Laura             13 UPY                    32.84      33.17  
  3 Heater, Kayman            13 UPY                    32.66      33.40  
  4 Linton, Kasey             14 PVAC                   34.72      33.77  
  5 Hang, Mia                 13 UPY                    34.55      37.54  
C - Division  
  1 Feiertag, Greta           14 Un-Feiertag               NT      31.37  
  2 Tith, Rachanee            13 BYNS                      NT      32.24  
  3 Steckiel, Abby            13 Gov Mifflin AC         35.15      32.83  
  4 Wong, Erika               14 Un-Wong                   NT      33.00  
  5 Washlick, Mary            14 Un-Washlick               NT      33.77  
  6 Hartzel, Kayla            14 Un-Naac                   NT      34.87  
  7 Brown, Kyran              13 Un-Naac                   NT      34.92  
  8 Rouyer, Chloe             14 TOPS                      NT      35.04  
  9 Gasgonia, Andrea          13 Pocono Piranhas           NT      37.43  
 10 VanBuskirk, Ash           13 Un-Naac                   NT      40.87  
 11 Enterline, Zoe            14 BYNS                      NT      47.22  
 
Event 20  Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Guiliano, Chris           13 TOPS                   28.59      27.31  
  2 Vanorden, Zaidian         14 Un-Vanorden            27.44      29.18  
BB - Division  
  1 Vivian, Noah              14 TOPS                   30.87      29.21  
  2 Miller, Isaac             13 UPY                    31.89      31.50  
C - Division  
  1 Shivadevuni, ShrDhanvi    14 PENN                      NT      30.44  
  2 Stoudt, Connor            13 TOPS                   31.72S     31.23  
  3 Steele, Bryan             14 PENN                      NT      32.06  
  4 Kalikota, Nihar           14 PENN                      NT      33.42  
  5 Chesney, James            13 PENN                      NT      33.76  
  6 Bodduluri, Rohith         14 PENN                      NT      34.88  
  7 Kovalenko, Kevin          13 UPY                    33.50      35.67  
 
Event 21  Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Steckiel, Emma            15 Gov Mifflin AC         29.26      28.78  
  2 Glinecke, Emily           19 ASU                    29.30      30.37  
  3 Fresa, Noel               15 UPY                    29.83      30.74  
  4 McNulty, The Tornado      16 Pocono Piranhas        30.16      31.31  
  5 Megill, Cara              17 BYNS                   28.01      31.62  
  6 Draves, Teresa            16 TOPS                   31.05      32.12  
  7 Samuels, Maddy            15 KAY                    31.42      33.17  
  8 Hersh, Michaela           15 BYNS                   31.37      33.45  
BB - Division  
  1 Delaney, The Big Show     15 Pocono Piranhas        32.15      33.29  
C - Division  
  1 Strunk, Skye              15 BYNS                      NT      29.39  
  2 Woods, Megan              15 UPY                    35.58      37.17  
 
Event 22  Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Miller, Owen              15 UPY                    26.65      27.25  
  2 Lance, Patrick            18 BYNS                   25.42      27.45  
  3 Guiliano, Joseph          17 TOPS                   27.03      27.64  
  4 Tye, Oliver               15 BYNS                   26.84      27.74  
  5 Johnson, Stephen          18 Un-Johnson             26.76      27.86  
  6 Zelinsky, Joshua          17 Un-Vanorden            27.44      29.60  
BB - Division  
  1 Kovalenko, Kyle           15 UPY                    28.25      31.08  
C - Division  
  1 Wesley, Sam               15 RAYS                      NT      26.42  
  2 Shirk, Roanoke            15 BYNS                   30.53      26.56  
  3 Wesley, Ben               15 RAYS                      NT      26.81  
  4 Mendieta, Diego           17 Pocono Piranhas           NT      27.84  
  5 Steele, Matt              16 PENN                      NT      28.83  
  6 Szlaga, Damian            15 PENN                      NT      28.94  
  7 Ober, Nathan              15 KAY                       NT      29.49  
  8 Barish, Ryan              15 KAY                    31.09      29.90  
  9 Kim, Andrew               16 PENN                      NT      31.41  
 
Event 23  Women Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Delaney, The Big Show     15 Pocono Piranhas      2:44.28    2:53.43  
  2 Pejcic, Sofia             14 FSS                  2:50.26    2:57.49  
  3 Draves, Teresa            16 TOPS                 2:47.93    3:07.34  
C - Division  
  1 Kelly, Alyssa             11 Pocono Piranhas           NT    3:09.78  
 
Event 24  Men Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Escott, Ivan              17 BYNS                 2:31.05    2:41.01  
  2 Lance, Patrick            18 BYNS                 2:32.06    2:41.45  
C - Division  
  1 Lyman, Sean               14 TOPS                 2:42.31    2:39.11  
  2 Doran, Tommy              12 Un-Doran             2:46.72    2:46.04  
  3 Tye, Oliver               15 BYNS                      NT    2:49.11  
  4 Miller, Owen              15 UPY                       NT    2:56.30  
  5 Zhou, Andy                11 PWAC                 2:36.92Y   2:59.31  
 -- Mendieta, Diego           17 Pocono Piranhas           NT        DNF  
 
Event 25  Women Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                20:15.94   20:06.62  
C - Division  
  1 Kummerer, Katherine       13 BYNS                      NT   20:44.29  
  2 Clark, Julia              14 BYNS                      NT   22:04.41  
  3 Tith, Rachanee            13 BYNS                      NT   23:00.23  
  4 Hartzel, Kayla            14 Un-Naac                   NT   23:41.82  
 
Event 26  Men Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orndorf, Colby            12 Gov Mifflin AC            NT   22:28.25  
  2 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT   23:27.22  
 
Event 27  Women 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Doran, Erika              10 Un-Doran             3:13.60    3:16.84  
C - Division  
  1 Dobson, Kennedi           10 PENN                      NT    3:16.65  
  2 Woods, Kara               10 UPY                       NT    3:30.28  
 
Event 28  Men 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chiu, Brandon             10 FSS                  3:05.60    3:04.02  
C - Division  
  1 Green, Nick               10 TOPS                      NT    3:10.82  
  2 Stanczewski, Blake        10 Un-Knopsnyder             NT    3:35.97  
  3 Harter, Evan               9 UPY                       NT    3:47.68  
  4 Favre, Brayden             9 UPY                  3:56.63    3:57.12  
 
Event 29  Women 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Unruh, Megan              12 BYNS                      NT    2:47.43  
  2 Mejia, Shailla            11 BYNS                      NT    3:07.25  
  3 Guntz, Catie              12 TOPS                      NT    3:23.17  
  4 Loshnowsky, Maura         11 TOPS                      NT    3:28.34  
  5 Little, Jewel             12 Pocono Piranhas           NT    3:30.54  
 
Event 30  Men 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Andy                11 PWAC                 2:25.24Y   2:44.58  
  2 Doran, Tommy              12 Un-Doran             2:52.03    2:54.93  
BB - Division  
  1 Harter, Eric              12 UPY                  3:07.10    2:55.79  
C - Division  
  1 Groff, Christopher        12 MAC                       NT    2:51.57  
  2 Green, Mason              12 TOPS                      NT    2:54.61  
 
Event 31  Women 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sommer, Truly             10 MAC                    30.42Y     35.61  
  2 Woods, Kara               10 UPY                    35.37      35.67  
BB - Division  
  1 Doran, Erika              10 Un-Doran               38.98      40.09  
C - Division  
  1 Gasgonia, Marina          10 Pocono Piranhas           NT      35.13  
  2 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas        41.88      41.41  
  3 Crist, Rachel              9 Un-Naac                   NT      44.03  
  4 Jeffers, Lily              9 UPY                    44.90      44.53  
  5 Kovalenko, Katie           9 UPY                    48.43      46.93  
 
Event 32  Men 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shireman, Aidan           10 MAC                    29.74Y     33.02  
BB - Division  
  1 Chiu, Brandon             10 FSS                    36.66      36.70  
  2 Harter, Evan               9 UPY                    39.39      38.86  
  3 Bocchino, Gian Carlo       9 SOUD                   34.10Y     39.66  
C - Division  
  1 Weise, Braden              9 Gov Mifflin AC            NT      33.99  
  2 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT      37.26  
  3 Favre, Brayden             9 UPY                    40.24      38.93  
  4 Stanczewski, Blake        10 Un-Knopsnyder          44.85      40.48  
  5 Troy, Jacob               10 Gov Mifflin AC            NT      40.70  
  6 VanBuskirk, Will           9 Un-Naac                   NT      42.56  
  7 Agrawal, Aarav            10 RKRY                      NT      57.65  
 
Event 33  Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Unruh, Megan              12 BYNS                   31.71      30.65  
BB - Division  
  1 Little, Jewel             12 Pocono Piranhas        34.49      32.13  
  2 Lara, Isabella            12 UPY                    34.54      34.88  
  3 Martin, Sydney            11 Un-Martin              34.02      35.01  
  4 Jessop, Autumn            11 Un-Jessop              30.28Y     35.54  
  5 Jones, Gabrielle          11 UPY                    35.78      35.74  
  6 Clark, Katrina            12 BYNS                   34.99      35.77  
C - Division  
  1 Friedlander, Ellie        12 Gov Mifflin AC            NT      32.23  
  2 Guntz, Catie              12 TOPS                   36.98      33.31  
  3 Rouyer, Izzy              12 TOPS                      NT      33.63  
  4 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS                    42.14      34.75  
  5 Nagy, Samantha            11 NEYS                      NT      35.89  
  6 Ferraro, Ellianna         11 BYNS                      NT      35.94  
  7 Young, Bria               11 RKRY                      NT      36.51  
  8 Taylor, Sovannary         11 NEYS                      NT      36.65  
  9 Loshnowsky, Maura         11 TOPS                   40.96      37.11  
 10 Jones, Brianna            12 UPY                    40.74      38.62  
 
Event 34  Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Green, Mason              12 TOPS                   32.37      29.99  
  2 Zhou, Andy                11 PWAC                   31.48      31.15  
  3 Kennedy, Jake             11 RAYS                   30.79      31.83  
BB - Division  
  1 Harter, Eric              12 UPY                    32.57      31.91  
  2 Hang, Kai                 11 UPY                    34.23      33.42  
  3 Doran, Tommy              12 Un-Doran               34.81      35.44  
C - Division  
  1 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS                      NT      32.57  
  2 Groff, Christopher        12 MAC                       NT      33.00  
  3 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT      34.91  
  4 Stanczewski, William      12 PWAC                   35.37      35.10  
  4 Tye, Harry                12 BYNS                   37.19      35.10  
  6 Curto, Santino            11 NEYS                      NT      35.78  
  7 Moretti, Myles            11 RKRY                      NT      36.07  
  8 Troy, Will                12 Gov Mifflin AC            NT      36.11  
  9 Schutta, Benjamin         11 FSS                    36.57      37.09  
 10 Jeffers, Issac            11 UPY                    37.21      38.25  
 11 Malaver, Sebastian        11 NEYS                      NT      39.34  
 12 Smith, Gavin              12 BYNS                      NT      40.14  
 13 Favre, Kaiden             11 UPY                    44.35      42.30  
 14 Hauff, Jacob              12 NEYS                      NT      42.86  
 
Event 35  Women 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parsia, Alex              10 PVAC                 1:43.13    1:46.20  
BB - Division  
  1 Doran, Erika              10 Un-Doran             1:46.78    1:57.88  
  2 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas      1:55.67    1:58.68  
  3 Kovalenko, Katie           9 UPY                  2:01.37    2:02.68  
C - Division  
  1 Dobson, Kennedi           10 PENN                      NT    1:45.57  
   :50:00.00:53:20.00  1:45.57                                             
  2 Zelin, Brooke             10 PVAC                      NT    1:47.23  
   :45:10.00:46:30.00  1:47.23                                             
  3 Gasgonia, Marina          10 Pocono Piranhas           NT    1:54.79  
 -- Sutherland, Amelia        10 PENN                      NT         DQ  
    21:40.00 28:20.00                                                      
 -- Jeffers, Lily              9 UPY                  2:14.27         DQ  
 
Event 36  Men 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shireman, Aidan           10 MAC                  1:21.81Y   1:43.26  
BB - Division  
  1 Stanczewski, Blake        10 Un-Knopsnyder        1:54.73    1:51.79  
  2 Bocchino, Gian Carlo       9 SOUD                 1:38.31Y   2:00.67  
C - Division  
  1 Weise, Braden              9 Gov Mifflin AC            NT    1:46.94  
  2 Troy, Jacob               10 Gov Mifflin AC            NT    1:47.28  
  3 Green, Nick               10 TOPS                      NT    1:49.58  
 
Event 37  Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jessop, Autumn            11 Un-Jessop            1:20.07Y   1:33.18  
BB - Division  
  1 Crew, Ellie               12 TOPS                 1:34.44    1:29.49  
  2 Clark, Katrina            12 BYNS                 1:37.00    1:41.09  
  3 Mejia, Shailla            11 BYNS                 1:40.55    1:41.28  
C - Division  
  1 Unruh, Megan              12 BYNS                      NT    1:38.08  
  2 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS                       NT    1:38.73  
  3 Guntz, Catie              12 TOPS                 1:50.97    1:39.11  
  4 Little, Jewel             12 Pocono Piranhas      1:47.39    1:40.89  
  5 Rouyer, Izzy              12 TOPS                      NT    1:42.86  
  6 Jones, Brianna            12 UPY                  1:44.35    1:43.40  
  7 Jones, Gabrielle          11 UPY                  1:57.05    1:45.97  
  8 Nagy, Samantha            11 NEYS                      NT    1:46.16  
  9 Ferraro, Ellianna         11 BYNS                      NT    1:46.30  
 10 Taylor, Sovannary         11 NEYS                      NT    1:52.68  
 11 Loshnowsky, Maura         11 TOPS                 2:06.34    1:53.08  
 12 Lara, Isabella            12 UPY                       NT    1:56.80  
 
Event 38  Men 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Hang, Kai                 11 UPY                  1:36.36    1:34.78  
  2 Stanczewski, William      12 PWAC                 1:35.93    1:37.42  
C - Division  
  1 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS                      NT    1:35.19  
  2 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT    1:46.33  
  3 Moretti, Myles            11 RKRY                      NT    1:46.35  
  4 Troy, Will                12 Gov Mifflin AC       1:58.06    1:46.95  
  5 Schutta, Benjamin         11 FSS                  1:49.22    1:49.82  
  6 Smith, Gavin              12 BYNS                 2:00.80    1:51.23  
  7 Jeffers, Issac            11 UPY                  1:55.06    1:56.66  
 
Event 39  Women 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Woods, Kara               10 UPY                    40.98      43.50  
C - Division  
  1 Gasgonia, Marina          10 Pocono Piranhas           NT      42.45  
  2 Dobson, Kennedi           10 PENN                      NT      45.17  
  3 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas        54.88      53.81  
  4 Zelin, Brooke             10 PVAC                      NT      55.94  
  5 Crist, Rachel              9 Un-Naac                   NT      58.69  
  6 Kovalenko, Katie           9 UPY                    55.74      59.58  
  7 Jeffers, Lily              9 UPY                    55.65    1:04.72  
 
Event 40  Men 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shireman, Aidan           10 MAC                    36.05Y     45.37  
BB - Division  
  1 Harter, Evan               9 UPY                    47.08      53.51  
C - Division  
  1 Favre, Brayden             9 UPY                    51.53      47.45  
  2 Stanczewski, Blake        10 Un-Knopsnyder             NT      48.90  
  3 Troy, Jacob               10 Gov Mifflin AC            NT      49.50  
  4 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT      49.65  
  5 VanBuskirk, Will           9 Un-Naac                   NT    1:00.07  
  6 Agrawal, Aarav            10 RKRY                 1:12.50    1:19.69  
 
Event 41  Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mejia, Shailla            11 BYNS                   37.23      41.26  
BB - Division  
  1 Martin, Sydney            11 Un-Martin              39.71      38.57  
  2 Ferraro, Ellianna         11 BYNS                   41.25      39.89  
  3 Lara, Isabella            12 UPY                    40.99      42.77  
C - Division  
  1 Crew, Ellie               12 TOPS                      NT      38.64  
  2 Friedlander, Ellie        12 Gov Mifflin AC            NT      38.93  
  3 Jones, Gabrielle          11 UPY                    41.99      44.05  
  4 Taylor, Sovannary         11 NEYS                      NT      44.54  
  5 Jessop, Autumn            11 Un-Jessop              37.00Y     44.56  
  6 Clark, Katrina            12 BYNS                   44.69      46.64  
  7 Nagy, Samantha            11 NEYS                      NT      46.84  
  8 Jones, Brianna            12 UPY                    52.15      49.40  
  9 Young, Bria               11 RKRY                      NT      50.54  
 
Event 42  Men 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Harter, Eric              12 UPY                    37.31      38.14  
  2 Kennedy, Jake             11 RAYS                   34.83      39.17  
C - Division  
  1 Groff, Christopher        12 MAC                       NT      35.76  
  2 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS                      NT      39.35  
  3 Tye, Harry                12 BYNS                   42.83      40.71  
  4 Curto, Santino            11 NEYS                      NT      41.60  
  5 Stanczewski, William      12 PWAC                   46.60      42.72  
  6 Moretti, Myles            11 RKRY                      NT      43.43  
  7 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT      43.62  
  8 Schutta, Benjamin         11 FSS                    48.09      45.42  
  9 Malaver, Sebastian        11 NEYS                      NT      48.46  
 10 Favre, Kaiden             11 UPY                    51.87      49.76  
 11 Jeffers, Issac            11 UPY                    50.08      52.46  
 12 Smith, Gavin              12 BYNS                      NT      52.60  
 13 Hauff, Jacob              12 NEYS                      NT    1:00.95  
 
Event 43  Women 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sommer, Truly             10 MAC                  1:18.91Y   1:35.28  
BB - Division  
  1 Doran, Erika              10 Un-Doran             1:39.05    1:34.05  
  2 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas      1:43.29    1:47.51  
C - Division  
  1 Gasgonia, Marina          10 Pocono Piranhas           NT    1:35.99  
 
Event 44  Men 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chiu, Brandon             10 FSS                  1:31.04    1:22.31  
C - Division  
  1 Green, Nick               10 TOPS                      NT    1:29.45  
  2 Weise, Braden              9 Gov Mifflin AC            NT    1:46.76  
  3 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT    1:57.36  
 -- Agrawal, Aarav            10 RKRY                      NT         DQ  
 
Event 45  Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS                       NT    1:34.71  
  2 Young, Bria               11 RKRY                      NT    1:44.99  
 -- Little, Jewel             12 Pocono Piranhas           NT         DQ  
 
Event 46  Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Doran, Tommy              12 Un-Doran             1:18.75    1:19.87  
BB - Division  
  1 Hang, Kai                 11 UPY                  1:24.64    1:29.69  
C - Division  
  1 Green, Mason              12 TOPS                      NT    1:18.83  
  2 Tye, Harry                12 BYNS                      NT    1:35.18  
  3 Curto, Santino            11 NEYS                      NT    1:36.06  
  4 Stanczewski, William      12 PWAC                 1:34.00    1:38.04  
 
Event 47  Women 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                 2:49.65    2:51.87  
BB - Division  
  1 Kingsley, Emma            14 FSS                  2:55.82    2:57.64  
  2 Cooney, Laura             13 UPY                  3:01.10    3:05.33  
C - Division  
  1 Kuhn, Grace               14 Gov Mifflin AC            NT    2:47.07  
  2 Feiertag, Greta           14 Un-Feiertag               NT    2:47.50  
  3 Pejcic, Sofia             14 FSS                  3:23.00    2:54.35  
  4 Clark, Julia              14 BYNS                 3:07.83    2:58.21  
  5 Nelson, Angie             14 Un-Nelson            3:13.69    2:58.42  
  6 Zakarevicz, Kaily         13 TOPS                      NT    3:02.49  
  7 Albert, Emily             13 PENN                      NT    3:05.52  
  8 Rosa, Gina                13 MAC                       NT    3:09.37  
  9 Hang, Mia                 13 UPY                  3:31.22    3:17.54  
 10 Hartzel, Kayla            14 Un-Naac                   NT    3:25.14  
 -- Gasgonia, Andrea          13 Pocono Piranhas           NT         DQ  
 
Event 48  Men 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Guiliano, Chris           13 TOPS                 2:32.52    2:27.85  
BB - Division  
  1 Mui, Tyler                14 Pocono Piranhas      2:42.89    2:42.24  
  2 Stoudt, Connor            13 TOPS                 2:26.17Y   2:58.99  
C - Division  
  1 Shivadevuni, ShrDhanvi    14 PENN                      NT    2:47.97  
  2 Oliver, Justin            13 Pocono Piranhas      2:56.29    2:53.64  
  3 Pocius, Dominick          13 UPY                       NT    2:57.73  
  4 Rohrbaugh, Kyle           13 TOPS                      NT    2:58.10  
  5 Smith, Shamar             14 FSS                       NT    3:09.07  
  6 Chesney, James            13 PENN                      NT    3:36.54  
 -- Bodduluri, Rohith         14 PENN                      NT         DQ  
 -- Kalikota, Nihar           14 PENN                      NT         DQ  
 
Event 49  Women 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fresa, Noel               15 UPY                  2:41.61    2:43.63  
  2 Delaney, The Big Show     15 Pocono Piranhas      2:41.71    2:49.58  
  3 Hersh, Michaela           15 BYNS                 2:45.42    2:49.63  
  4 Green, Maddie             15 TOPS                 2:43.16    2:50.66  
BB - Division  
  1 Drabick, Emily            16 TOPS                 2:46.77    2:51.21  
C - Division  
  1 Steckiel, Emma            15 Gov Mifflin AC            NT    2:43.95  
  2 Draves, Teresa            16 TOPS                      NT    2:52.04  
  3 Progansky, Paige          15 Gov Mifflin AC            NT    2:56.98  
  4 Schmoll, Ashley           15 TOPS                 2:56.72S   3:03.26  
  5 Donovan, Katie            16 TOPS                 3:06.63    3:03.99  
  6 Woods, Megan              15 UPY                  3:38.17    3:21.41  
 
Event 50  Men 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wolbert, Zack             17 Pocono Piranhas      2:12.70    2:27.11  
BB - Division  
  1 Tye, Oliver               15 BYNS                 2:38.18    2:33.27  
  2 Guiliano, Joseph          17 TOPS                 2:33.93    2:33.70  
  3 Oliver, Kevin             15 Pocono Piranhas      2:31.14    2:34.14  
  4 Escott, Ivan              17 BYNS                 2:35.30    2:35.04  
  5 Steele, Matt              16 PENN                 2:31.39    2:35.59  
C - Division  
  1 Szlaga, Damian            15 PENN                      NT    2:34.57  
  2 Morris, Justin            15 BYNS                 2:52.86    2:39.45  
  3 Hernandez, Juan           15 Pocono Piranhas           NT    2:45.67  
  4 Kim, Andrew               16 PENN                 2:50.64    2:51.36  
  5 Dewhurst, Sean            16 UPY                  3:25.61    3:13.55  
 
Event 51  Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pejcic, Sofia             14 FSS                  2:40.63    2:46.99  
C - Division  
  1 Martin, Darragh           13 TOPS                      NT    2:52.71  
  2 Zakarevicz, Kaily         13 TOPS                      NT    2:58.91  
  3 Heater, Kayman            13 UPY                  3:05.44    3:13.54  
  4 Hang, Mia                 13 UPY                       NT    3:26.50  
  5 Gasgonia, Andrea          13 Pocono Piranhas           NT    3:39.23  
  6 Enterline, Zoe            14 BYNS                      NT    4:15.74  
 
Event 52  Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Lyman, Sean               14 TOPS                 2:45.91    2:41.32  
C - Division  
  1 Steele, Bryan             14 PENN                      NT    2:51.44  
  2 Pocius, Dominick          13 UPY                       NT    2:53.77  
  3 Szymanski, Mike           13 UPY                       NT    3:15.68  
 
Event 53  Women 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McNulty, The Tornado      16 Pocono Piranhas      2:31.77    2:40.86  
BB - Division  
  1 Fresa, Noel               15 UPY                  2:43.68    2:46.41  
  2 Green, Maddie             15 TOPS                 2:42.80    2:50.47  
  3 Hersh, Michaela           15 BYNS                 2:46.49    2:52.00  
  4 Drabick, Emily            16 TOPS                 2:52.28    2:52.52  
  5 Grofe, Abbe               16 TOPS                 2:48.86    2:55.24  
  6 Schmoll, Ashley           15 TOPS                 2:25.30Y   3:01.74  
C - Division  
  1 Woods, Megan              15 UPY                  3:11.65    3:13.21  
 
Event 54  Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Guiliano, Joseph          17 TOPS                 2:25.57    2:34.77  
BB - Division  
  1 Steele, Matt              16 PENN                 2:33.01    2:41.47  
  2 Waters, Drew              15 BYNS                 2:39.80    2:43.30  
C - Division  
  1 Shirk, Roanoke            15 BYNS                 2:49.70    2:32.37  
  2 Mendieta, Diego           17 Pocono Piranhas           NT    2:38.52  
 
Event 55  Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                 1:06.61    1:06.99  
  2 Pejcic, Sofia             14 FSS                  1:07.21    1:08.47  
  3 Clark, Julia              14 BYNS                 1:09.13    1:09.62  
  4 Kingsley, Emma            14 FSS                  1:07.65    1:11.23  
  5 Rosa, Gina                13 MAC                  1:00.97Y   1:12.00  
  6 Stoudt, Nicole            13 TOPS                 1:08.05    1:17.47  
BB - Division  
  1 Nelson, Angie             14 Un-Nelson            1:09.98    1:09.09  
  2 Tith, Rachanee            13 BYNS                 1:14.22    1:10.40  
  3 Cooney, Laura             13 UPY                  1:11.10    1:12.49  
  4 Heater, Kayman            13 UPY                  1:12.06    1:16.11  
C - Division  
  1 Feiertag, Greta           14 Un-Feiertag               NT    1:06.71  
  2 Steckiel, Abby            13 Gov Mifflin AC       1:17.55    1:12.28  
  3 Albert, Emily             13 PENN                      NT    1:13.55  
  4 Hartzel, Kayla            14 Un-Naac                   NT    1:18.88  
  5 Rouyer, Chloe             14 TOPS                      NT    1:19.22  
  6 Gasgonia, Andrea          13 Pocono Piranhas           NT    1:20.86  
  7 Hang, Mia                 13 UPY                  1:19.20    1:22.40  
  8 VanBuskirk, Ash           13 Un-Naac                   NT    1:30.09  
  9 Enterline, Zoe            14 BYNS                      NT    1:47.91  
 
Event 56  Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vanorden, Zaidian         14 Un-Vanorden          1:00.96    1:02.36  
  2 Mui, Tyler                14 Pocono Piranhas      1:02.90    1:04.16  
BB - Division  
  1 Vivian, Noah              14 TOPS                 1:09.54    1:04.67  
  2 Stoudt, Connor            13 TOPS                   59.56Y   1:08.47  
  3 Oliver, Justin            13 Pocono Piranhas      1:08.19    1:09.44  
C - Division  
  1 Shivadevuni, ShrDhanvi    14 PENN                      NT    1:05.32  
  2 Pocius, Dominick          13 UPY                  1:15.46    1:09.39  
  3 Steele, Bryan             14 PENN                      NT    1:09.41  
  4 Szymanski, Mike           13 UPY                  1:12.61    1:12.66  
  5 Smith, Shamar             14 FSS                       NT    1:12.95  
  6 Chesney, James            13 PENN                      NT    1:17.50  
  7 Kalikota, Nihar           14 PENN                      NT    1:17.71  
  8 Bodduluri, Rohith         14 PENN                      NT    1:20.28  
 
Event 57  Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Steckiel, Emma            15 Gov Mifflin AC       1:06.33    1:04.04  
  2 Fresa, Noel               15 UPY                  1:04.54    1:05.93  
  3 Megill, Cara              17 BYNS                 1:00.13    1:06.62  
  4 Green, Maddie             15 TOPS                 1:04.38    1:07.58  
  5 McNulty, The Tornado      16 Pocono Piranhas      1:05.82    1:08.57  
BB - Division  
  1 Delaney, The Big Show     15 Pocono Piranhas      1:10.91    1:09.32  
  2 Draves, Teresa            16 TOPS                 1:09.58    1:09.95  
  3 Drabick, Emily            16 TOPS                 1:08.32    1:11.20  
  4 Donovan, Katie            16 TOPS                 1:11.65    1:13.75  
C - Division  
  1 Strunk, Skye              15 BYNS                      NT    1:05.97  
 
Event 58  Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shirk, Roanoke            15 BYNS                   59.63      57.65  
  2 Lance, Patrick            18 BYNS                   54.29      57.85  
  3 Guiliano, Joseph          17 TOPS                   59.66      59.59  
  4 Tye, Oliver               15 BYNS                   58.32    1:00.00  
  5 Wolbert, Zack             17 Pocono Piranhas        55.96    1:00.40  
  6 Heimes, Justin            15 UPY                    59.38    1:00.43  
  7 Oliver, Kevin             15 Pocono Piranhas      1:00.19    1:02.36  
  8 Zelinsky, Joshua          17 Un-Vanorden          1:01.02    1:03.13  
BB - Division  
  1 Hernandez, Juan           15 Pocono Piranhas      1:03.45    1:06.62  
C - Division  
  1 Mendieta, Diego           17 Pocono Piranhas           NT    1:01.20  
  2 Szlaga, Damian            15 PENN                      NT    1:02.72  
  3 Kim, Andrew               16 PENN                 1:07.53    1:09.28  
  4 Dewhurst, Sean            16 UPY                  1:17.74    1:19.82  
 
Event 59  Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kuhn, Grace               14 Gov Mifflin AC       1:15.08    1:12.02  
  2 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                 1:11.42    1:15.95  
BB - Division  
  1 Kingsley, Emma            14 FSS                  1:18.97    1:25.18  
  2 Rosa, Gina                13 MAC                  1:09.13Y   1:25.70  
C - Division  
  1 Steckiel, Abby            13 Gov Mifflin AC            NT    1:21.17  
  2 Feiertag, Greta           14 Un-Feiertag               NT    1:21.51  
  3 Kummerer, Katherine       13 BYNS                      NT    1:23.26  
  4 Enterline, Zoe            14 BYNS                      NT    2:18.78  
 
Event 60  Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mui, Tyler                14 Pocono Piranhas      1:25.52    1:19.11  
  2 Shivadevuni, ShrDhanvi    14 PENN                      NT    1:20.69  
  3 Rohrbaugh, Kyle           13 TOPS                      NT    1:26.86  
  4 Steele, Bryan             14 PENN                      NT    1:27.49  
  5 Smith, Shamar             14 FSS                       NT    1:46.03  
 
Event 61  Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Steckiel, Emma            15 Gov Mifflin AC       1:17.50    1:13.66  
  2 Delaney, The Big Show     15 Pocono Piranhas      1:16.64    1:17.41  
  3 McNulty, The Tornado      16 Pocono Piranhas      1:17.95    1:24.02  
C - Division  
  1 Progansky, Paige          15 Gov Mifflin AC            NT    1:18.70  
  2 Hersh, Michaela           15 BYNS                 1:19.83    1:21.55  
  3 Woods, Megan              15 UPY                  1:27.25    1:30.11  
 
Event 62  Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Escott, Ivan              17 BYNS                   59.95    1:02.89  
  2 Wolbert, Zack             17 Pocono Piranhas        57.77    1:03.33  
  3 Tye, Oliver               15 BYNS                 1:03.47    1:14.03  
BB - Division  
  1 Steele, Matt              16 PENN                 1:05.46    1:09.28  
  2 Waters, Drew              15 BYNS                 1:08.83    1:09.55  
  3 Hernandez, Juan           15 Pocono Piranhas      1:06.38    1:12.10  
C - Division  
  1 Mendieta, Diego           17 Pocono Piranhas           NT    1:08.54  
  2 Oliver, Kevin             15 Pocono Piranhas      1:10.91    1:11.18  
  3 Morris, Justin            15 BYNS                 1:11.21    1:14.43  
  4 Shirk, Roanoke            15 BYNS                 1:11.86    1:18.61  
  5 Kim, Andrew               16 PENN                 1:14.66    1:20.12  
  6 Dewhurst, Sean            16 UPY                       NT    1:37.72  
 
Event 63  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ehrnfeldt, Megan          13 BYNS                 4:59.79    5:06.89  
BB - Division  
  1 Clark, Julia              14 BYNS                 5:31.30    5:24.04  
  2 Heater, Kayman            13 UPY                  5:37.01    5:34.74  
C - Division  
  1 Martin, Darragh           13 TOPS                      NT    5:24.30  
  2 Cooney, Laura             13 UPY                       NT    5:32.12  
  3 Tith, Rachanee            13 BYNS                      NT    5:39.41  
  4 Albert, Emily             13 PENN                      NT    5:47.67  
  5 Hartzel, Kayla            14 Un-Naac                   NT    6:05.69  
 
Event 63  Women 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steckiel, Emma            15 Gov Mifflin AC            NT    5:01.04  
 
Event 64  Men 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guiliano, Chris           13 TOPS                 4:50.75    4:46.42  
  2 Vanorden, Zaidian         14 Un-Vanorden          4:33.10    4:49.79  
  3 Lyman, Sean               14 TOPS                 5:05.93    4:53.18  
  4 Zelinsky, Joshua          17 Un-Vanorden          4:38.45    4:58.00  
  5 Vivian, Noah              14 TOPS                 5:24.02    5:12.77  
  6 Mui, Tyler                14 Pocono Piranhas           NT    5:12.84  
  7 Szymanski, Mike           13 UPY                  5:23.52    5:30.00  
  8 Oliver, Justin            13 Pocono Piranhas      5:14.72    5:31.79  
 
Event 65  Women 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tassinari, Marianne       12 Pocono Piranhas      2:55.82    2:56.29  
BB - Division  
  1 Kulp, Aryanna             12 BYNS                 3:02.31    3:07.88  
C - Division  
  1 Mejia, Shailla            11 BYNS                      NT    3:10.87  
  2 Taylor, Sovannary         11 NEYS                      NT    3:23.15  
  3 Loshnowsky, Maura         11 TOPS                      NT    3:24.99  
 
Event 66  Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Doran, Tommy              12 Un-Doran             2:52.76    2:53.48  
C - Division  
  1 Green, Mason              12 TOPS                 3:41.21    2:51.57  
  2 Connor, Matthew           11 BYNS                      NT    2:55.79  
  3 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT    3:10.44  
  4 Saeger, Tommy             11 UPY                       NT    3:11.33  
  5 Mui, Carter               11 Pocono Piranhas           NT    3:17.16  
  6 Oliver, Dragon            11 Pocono Piranhas      3:31.98    3:41.29  
 
Event 67  Women 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas      1:31.10    1:30.19  
C - Division  
  1 Dobson, Kennedi           10 PENN                      NT    1:16.85  
  2 Gasgonia, Marina          10 Pocono Piranhas           NT    1:18.21  
  3 Sommer, Truly             10 MAC                       NT    1:18.82  
  4 Abruzzo, Gabriello         9 PWAC                      NT    1:21.56  
  5 Jeffers, Lily              9 UPY                  1:43.36    1:36.47  
  6 Kovalenko, Katie           9 UPY                  1:45.91    1:43.88  
 
Event 68  Men 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chiu, Brandon             10 FSS                  1:17.84    1:13.96  
  2 Shireman, Aidan           10 MAC                  1:06.99Y   1:17.30  
BB - Division  
  1 Harter, Evan               9 UPY                  1:29.50    1:29.37  
C - Division  
  1 Green, Nick               10 TOPS                      NT    1:16.05  
  2 Weise, Braden              9 Gov Mifflin AC            NT    1:19.49  
  3 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT    1:21.35  
  4 Favre, Brayden             9 UPY                  1:30.99    1:27.80  
  5 Troy, Jacob               10 Gov Mifflin AC            NT    1:28.27  
  6 Oliver, Mr Freeze          9 Pocono Piranhas      1:38.52    1:37.99  
  7 Berger, Benjamin           9 FSS                  2:00.86    1:41.44  
  8 VanBuskirk, Will           9 Un-Naac                   NT    1:42.73  
 
Event 69  Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hurleman, Hannah          12 Gov Mifflin AC       1:06.55    1:04.15  
  2 Unruh, Megan              12 BYNS                 1:09.30    1:05.62  
BB - Division  
  1 Lara, Isabella            12 UPY                  1:18.71    1:17.81  
C - Division  
  1 Friedlander, Ellie        12 Gov Mifflin AC            NT    1:10.38  
  2 Little, Jewel             12 Pocono Piranhas      1:23.26    1:12.89  
  3 Guntz, Catie              12 TOPS                 1:25.97    1:14.46  
  4 Rouyer, Izzy              12 TOPS                      NT    1:20.18  
  5 Clark, Katrina            12 BYNS                 1:19.63    1:23.33  
  6 Fadil, Amanda             12 UPY                  1:28.00    1:27.77  
 
Event 70  Men 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kennedy, Jake             11 RAYS                 1:10.34    1:10.21  
BB - Division  
  1 Harter, Eric              12 UPY                  1:10.97    1:09.72  
C - Division  
  1 Green, Mason              12 TOPS                      NT    1:07.37  
  2 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS                      NT    1:13.43  
  3 Hang, Kai                 11 UPY                  1:17.62    1:14.14  
  4 Tye, Harry                12 BYNS                 1:21.36    1:16.98  
  5 Troy, Will                12 Gov Mifflin AC       1:37.22    1:18.87  
  6 Schutta, Benjamin         11 FSS                  1:20.82    1:21.16  
  7 Moretti, Myles            11 RKRY                      NT    1:22.37  
  8 Jeffers, Issac            11 UPY                  1:23.17    1:25.49  
  9 Malaver, Sebastian        11 NEYS                      NT    1:31.64  
 10 Hauff, Jacob              12 NEYS                      NT    1:38.04  
 11 Favre, Kaiden             11 UPY                  1:44.31    1:39.67  
 
Event 71  Women 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Woods, Kara               10 UPY                  1:35.81    1:29.44  
  2 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas      1:43.90    1:48.40  
C - Division  
  1 Abruzzo, Torianne         10 PWAC                      NT    1:22.98  
  2 Gasgonia, Marina          10 Pocono Piranhas           NT    1:29.55  
  3 Kovalenko, Katie           9 UPY                       NT    2:00.64  
 
Event 72  Men 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chiu, Brandon             10 FSS                  1:30.54    1:28.25  
BB - Division  
 -- Oliver, Mr Freeze          9 Pocono Piranhas      1:43.32         DQ  
C - Division  
  1 Green, Nick               10 TOPS                      NT    1:32.50  
  2 Favre, Brayden             9 UPY                  1:48.07    1:46.00  
  3 Harter, Evan               9 UPY                       NT    1:47.27  
 
Event 73  Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Mejia, Shailla            11 BYNS                 1:26.36    1:26.44  
  2 Lara, Isabella            12 UPY                  1:30.30    1:29.20  
C - Division  
  1 Crew, Ellie               12 TOPS                 1:31.39    1:25.41  
  2 Ferraro, Ellianna         11 BYNS                 1:34.14    1:28.74  
  3 Little, Jewel             12 Pocono Piranhas      1:56.80    1:34.94  
  4 Keagy, Jenny              11 PWAC                      NT    1:45.08  
 -- Viala, Camille            12 RKRY                      NT         DQ  
 
Event 74  Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kennedy, Jake             11 RAYS                 1:19.32    1:20.23  
  2 Harter, Eric              12 UPY                  1:21.98    1:25.78  
BB - Division  
  1 Green, Mason              12 TOPS                 1:28.81    1:19.61  
C - Division  
  1 Connor, Matthew           11 BYNS                      NT    1:25.62  
  2 Moretti, Myles            11 RKRY                      NT    1:35.30  
  3 Mui, Carter               11 Pocono Piranhas           NT    1:37.50  
  4 Malaver, Sebastian        11 NEYS                      NT    1:43.42  
  5 Oliver, Dragon            11 Pocono Piranhas      1:37.80    1:43.58  
  6 Favre, Kaiden             11 UPY                  1:52.64    1:54.55  
 -- Hauff, Jacob              12 NEYS                      NT         DQ  
 
Event 75  Women 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parsia, Alex              10 PVAC                   48.04      49.20  
BB - Division  
  1 Doran, Erika              10 Un-Doran               49.18      49.65  
  2 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas        52.40      52.80  
C - Division  
  1 Kovalenko, Katie           9 UPY                    56.23      58.03  
  2 Woods, Kara               10 UPY                       NT      59.82  
  3 Jeffers, Lily              9 UPY                  1:06.48    1:01.77  
 
Event 76  Men 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shireman, Aidan           10 MAC                    37.99Y     47.31  
C - Division  
  1 Weise, Braden              9 Gov Mifflin AC            NT      46.48  
  2 Troy, Jacob               10 Gov Mifflin AC            NT      51.58  
  3 Berger, Benjamin           9 FSS                  1:02.68      53.76  
  4 VanBuskirk, Will           9 Un-Naac                   NT      55.57  
 
Event 77  Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Crew, Ellie               12 TOPS                   45.21      40.14  
  2 Kulp, Aryanna             12 BYNS                   45.58      43.01  
  3 Clark, Katrina            12 BYNS                   43.66      45.70  
C - Division  
  1 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS                    55.91      42.91  
  2 Little, Jewel             12 Pocono Piranhas        46.02      44.40  
  3 Guntz, Catie              12 TOPS                   51.98      44.99  
  4 Rouyer, Izzy              12 TOPS                      NT      47.80  
  5 Viala, Camille            12 RKRY                      NT      52.57  
  6 Taylor, Sovannary         11 NEYS                      NT      52.81  
  7 Keagy, Jenny              11 PWAC                      NT      57.70  
 
Event 78  Men 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hang, Kai                 11 UPY                    41.13      43.10  
C - Division  
  1 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS                      NT      43.67  
  2 Mui, Carter               11 Pocono Piranhas           NT      46.31  
  3 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT      46.33  
  4 Tye, Harry                12 BYNS                   49.53      49.57  
  5 Troy, Will                12 Gov Mifflin AC            NT      50.10  
  6 Schutta, Benjamin         11 FSS                    50.98      50.26  
  7 Smith, Gavin              12 BYNS                      NT      50.48  
  8 Jeffers, Issac            11 UPY                    52.95      54.94  
  9 Hauff, Jacob              12 NEYS                      NT    1:00.13  
 10 Favre, Kaiden             11 UPY                  1:18.80    1:03.93  
 11 Malaver, Sebastian        11 NEYS                      NT    1:08.12  
 
Event 79  Women 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Doran, Erika              10 Un-Doran             2:56.29    2:46.15  
              3:20.00  2:46.15                                             
 -- Gallagher, Rachel         10 Un-Gallagher         2:22.58Y        DQ  
   :30:00.00:10:00.00                                                      
C - Division  
  1 Dobson, Kennedi           10 PENN                      NT    2:48.86  
 -- Sutherland, Amelia        10 PENN                      NT         DQ  
     4:00.00  4:20.00                                                      
 
Event 80  Men 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chiu, Brandon             10 FSS                  2:47.89    2:43.20  
BB - Division  
  1 Green, Nick               10 TOPS                 2:58.26    2:43.31  
C - Division  
  1 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT    3:01.90  
 
Event 81  Women 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tassinari, Marianne       12 Pocono Piranhas      2:34.44    2:33.54  
C - Division  
  1 Friedlander, Ellie        12 Gov Mifflin AC            NT    2:38.02  
  2 Guntz, Catie              12 TOPS                      NT    2:50.80  
  3 Little, Jewel             12 Pocono Piranhas      3:13.78    2:55.20  
  4 Loshnowsky, Maura         11 TOPS                      NT    3:07.93  
  5 Fadil, Amanda             12 UPY                  3:13.73    3:11.37  
 
Event 82  Men 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Doran, Tommy              12 Un-Doran             2:33.99    2:32.39  
  2 Harter, Eric              12 UPY                  2:34.55    2:36.15  
  3 Hang, Kai                 11 UPY                  2:46.18    2:41.23  
  4 Saeger, Tommy             11 UPY                  2:43.06    2:49.23  
C - Division  
  1 Tye, Harry                12 BYNS                      NT    2:47.17  
  2 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT    2:47.67  
  3 Troy, Will                12 Gov Mifflin AC            NT    3:01.70  
  4 Jeffers, Issac            11 UPY                  2:56.81    3:10.68  
 
Event 83  Women 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sommer, Truly             10 MAC                    33.77Y     37.93  
  2 Parsia, Alex              10 PVAC                   38.56      40.03  
BB - Division  
  1 Woods, Kara               10 UPY                    42.53      39.98  
  2 Wolbert, "tiffany"         9 Pocono Piranhas        43.43      47.08  
C - Division  
  1 Abruzzo, Torianne         10 PWAC                      NT      34.92  
  2 Gasgonia, Marina          10 Pocono Piranhas           NT      40.75  
  3 Dobson, Kennedi           10 PENN                      NT      41.87  
  4 Jeffers, Lily              9 UPY                    59.62    1:00.88  
 
Event 84  Men 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Favre, Brayden             9 UPY                    45.00      49.35  
  2 Harter, Evan               9 UPY                    45.86      49.67  
  3 Oliver, Mr Freeze          9 Pocono Piranhas        45.34      52.20  
C - Division  
  1 Weise, Braden              9 Gov Mifflin AC            NT      39.01  
  2 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT      44.43  
  3 Berger, Benjamin           9 FSS                       NT      57.52  
 
Event 85  Women 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hurleman, Hannah          12 Gov Mifflin AC         33.66      31.72  
C - Division  
  1 Crew, Ellie               12 TOPS                      NT      35.41  
  2 Mejia, Shailla            11 BYNS                      NT      38.84  
  3 Friedlander, Ellie        12 Gov Mifflin AC            NT      38.89  
  4 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS                       NT      39.44  
  5 Ferraro, Ellianna         11 BYNS                   42.65      41.89  
  6 Clark, Katrina            12 BYNS                   41.29      43.17  
  7 Taylor, Sovannary         11 NEYS                      NT      44.27  
  8 Lara, Isabella            12 UPY                    44.87      45.25  
 
Event 86  Men 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Saeger, Tommy             11 UPY                    36.90      37.61  
C - Division  
  1 Connor, Matthew           11 BYNS                      NT      38.42  
  2 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS                      NT      39.49  
  3 Schutta, Benjamin         11 FSS                    44.47      42.35  
  4 Mui, Carter               11 Pocono Piranhas           NT      44.22  
  5 Oliver, Dragon            11 Pocono Piranhas        49.99      55.72  
 
Event 87  Women 9-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Unruh, Megan              12 BYNS                      NT    5:10.01  
  2 Tassinari, Marianne       12 Pocono Piranhas      5:12.70    5:18.03  
  3 Walters, Ava              11 PWAC                      NT    5:23.36  
  4 Doran, Erika              10 Un-Doran             5:54.75    6:06.15  
  5 Abruzzo, Gabriello         9 PWAC                      NT    6:14.75  
  6 Fadil, Amanda             12 UPY                       NT    6:42.36  
  7 Keagy, Jenny              11 PWAC                      NT    6:42.58  
 
Event 88  Men 9-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doran, Tommy              12 Un-Doran             5:19.31    5:13.28  
  2 Ferenz, Matthew           11 BYNS                      NT    5:53.19  
  3 Ferenz, Tyler             10 BYNS                      NT    6:31.87  
  4 Smith, Gavin              12 BYNS                      NT    6:55.56