Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 3/6/2017 10:14 AM
             Middle Atlantic Junior Olympic Age Group Championship             
                                March 2-5, 2017                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     4:42.71    4:38.64   20  
       28.51  1:01.95  1:36.58  2:11.45  2:50.91  3:32.58  4:05.71  4:38.64
  2 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            4:42.71    4:45.21   17  
       31.54  1:06.68  1:41.01  2:15.46  2:55.67  3:37.20  4:11.63  4:45.21
  3 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     4:50.21    4:46.11   16  
       30.07  1:04.55  1:42.37  2:20.18  3:00.51  3:41.46  4:14.71  4:46.11
  4 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     4:55.18    4:52.45   15  
       30.12  1:05.93  1:42.31  2:19.45  3:01.76  3:45.09  4:19.02  4:52.45
  5 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     4:57.41    4:55.56   14  
       29.77  1:04.58  1:42.60  2:20.05  3:03.76  3:48.72  4:22.79  4:55.56
  6 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     5:07.62    4:56.23   12.5
       29.46  1:05.36  1:40.60  2:17.11  3:03.62  3:51.42  4:21.87  4:56.23
  6 Leydig, Camryn            12 York YMCA            5:02.22    4:56.23   12.5
       31.08  1:05.80  1:40.57  2:16.63  3:00.41  3:45.85  4:21.53  4:56.23
  8 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     5:08.18    4:58.32   11  
       30.63  1:05.59  1:43.48  2:20.94  3:05.32  3:49.42  4:24.80  4:58.32
  9 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     5:09.23    4:58.54    9  
       30.73  1:05.91  1:43.22  2:20.23  3:05.44  3:50.52  4:25.14  4:58.54
 10 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        5:05.12    5:00.51    7  
       29.49  1:05.09  1:43.13  2:21.26  3:05.42  3:50.40  4:26.35  5:00.51
 11 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     5:10.67    5:01.10    6  
       31.45  1:10.62  1:49.05  2:26.21  3:10.23  3:51.99  4:27.49  5:01.10
 12 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     5:06.78    5:01.51    5  
       31.59  1:08.78  1:46.64  2:25.32  3:09.10  3:53.90  4:29.23  5:01.51
 13 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     5:07.27    5:02.25    4  
       32.41  1:10.61  1:48.73  2:26.52  3:10.27  3:54.13  4:29.15  5:02.25
 14 Parker, Hannah            12 Hatboro Horsham      5:02.39    5:04.07    3  
       32.30  1:09.45  1:47.37  2:25.68  3:10.38  3:55.54  4:30.41  5:04.07
 15 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     5:06.61    5:05.60    2  
       31.48  1:09.45  1:47.64  2:27.41  3:10.67  3:54.58  4:30.60  5:05.60
 16 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         5:06.78    5:06.31    1  
       32.10  1:11.20  1:49.19  2:26.34  3:11.90  3:58.43  4:33.39  5:06.31
 17 Dagg, Kiersten            12 Unattached           5:06.23    5:06.73  
       33.01  1:10.21  1:50.41  2:30.13  3:15.64  4:01.83  4:34.93  5:06.73
 18 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     5:15.36    5:06.85  
       30.65  1:07.48  1:46.66  2:25.57  3:12.20  3:58.84  4:33.94  5:06.85
 19 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     5:02.87    5:08.02  
       31.89  1:10.23  1:48.99  2:27.69  3:11.94  3:56.76  4:33.38  5:08.02
 20 Kapp, Christine           12 York YMCA            5:06.81    5:08.03  
       34.34  1:13.54  1:51.55  2:30.07  3:14.83  3:57.86  4:34.16  5:08.03
 21 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming        5:05.03    5:08.18  
       32.19  1:10.87  1:50.66  2:30.00  3:13.76  3:58.46  4:34.29  5:08.18
 22 Speed, Deanna             12 York YMCA            5:09.20    5:09.91  
       32.77  1:10.55  1:50.33  2:29.14  3:14.29  4:00.66  4:35.84  5:09.91
 23 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos        5:12.19    5:10.21  
       32.24  1:08.58  1:46.59  2:25.48  3:10.32  3:56.10  4:33.37  5:10.21
 24 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic      5:12.66    5:10.88  
       30.49  1:06.91  1:46.31  2:25.41  3:11.87  3:58.63  4:34.55  5:10.88
 25 Denn, Laci                12 East Coast C-Cer     5:10.99    5:12.13  
       32.13  1:10.46  1:49.65  2:28.22  3:14.90  4:01.53  4:37.66  5:12.13
 26 Truskett, Savannah        12 Westtown Aquatic     6:01.59L   5:14.94  
       31.08  1:08.71  1:47.82  2:27.83  3:13.67  4:02.10  4:37.81  5:14.94
 27 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     5:16.25    5:16.80  
       32.59  1:12.70  1:52.15  2:31.32  3:15.13  4:01.21  4:39.74  5:16.80
 -- Marlowe, Penelope         12 Tops Swimming        5:14.90         DQ  
       33.53  1:12.38  1:54.24  2:34.63  3:20.58  4:08.40  4:44.72       DQ
 
Event 2  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     4:35.73    4:22.46   20  
       27.51    58.57  1:32.12  2:05.16  2:44.08  3:23.49  3:53.50  4:22.46
  2 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk     4:38.45    4:32.21   17  
       26.90    58.07  1:32.72  2:06.83  2:44.41  3:23.43  3:58.02  4:32.21
  3 Boehme, Matthew           12 Unattached           4:42.02    4:38.13   16  
       30.00  1:04.84  1:40.14  2:14.64  2:55.71  3:36.17  4:07.56  4:38.13
  4 Kupsky, Eric              11 Unattached           4:44.34    4:39.11   15  
       30.42  1:04.84  1:39.54  2:14.56  2:55.73  3:37.94  4:08.90  4:39.11
  5 Tao, James                11 Jersey Wahoos        4:52.38    4:45.25   14  
       28.80  1:02.51  1:38.87  2:14.88  2:55.24  3:37.36  4:11.51  4:45.25
  6 Park, Noel                12 Wcay Marlins         4:52.46    4:45.28   13  
       28.75  1:02.62  1:40.70  2:18.62  3:01.35  3:43.52  4:15.04  4:45.28
  7 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        5:04.91    4:47.21   12  
       29.87  1:05.54  1:41.85  2:17.79  3:00.77  3:44.24  4:16.31  4:47.21
  8 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ     4:52.85    4:51.08   11  
       30.69  1:07.40  1:45.16  2:22.10  3:02.72  3:44.21  4:18.19  4:51.08
  9 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         5:01.89    4:54.71    9  
       32.15  1:12.47  1:51.15  2:29.76  3:10.23  3:52.06  4:24.22  4:54.71
 10 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     4:59.15    4:54.85    7  
       29.09  1:03.83  1:41.64  2:19.79  3:04.38  3:50.45  4:22.96  4:54.85
 11 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     5:02.93    4:55.58    6  
       30.92  1:08.47  1:46.29  2:25.32  3:07.52  3:51.87  4:23.87  4:55.58
 12 Wang, Ethan               12 York YMCA            4:56.51    4:55.91    5  
       32.06  1:10.17  1:46.76  2:23.97  3:04.96  3:47.82  4:22.65  4:55.91
 13 Quan, Jacob               12 York YMCA            5:00.00    4:57.10    4  
       32.99  1:10.68  1:48.20  2:25.63  3:09.04  3:52.27  4:25.11  4:57.10
 14 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      5:17.00    4:58.82    3  
       31.78  1:07.58  1:46.32  2:23.87  3:06.54  3:49.48  4:25.23  4:58.82
 15 Welker, Nathan            11 York YMCA            4:57.13    5:00.12    2  
       29.92  1:06.58  1:45.55  2:24.44  3:08.04  3:54.96  4:26.94  5:00.12
 16 Sargent, Liam             12 Upper Main Line      5:10.86    5:01.04    1  
       31.38  1:08.34  1:45.57  2:22.98  3:07.52  3:51.31  4:26.52  5:01.04
 17 Sleptsov, Alex            12 Penn Charter Aqu     5:11.84    5:05.70  
       31.56  1:09.53  1:49.17  2:27.71  3:10.69  3:55.11  4:31.20  5:05.70
 18 Stoner, Samuel            12 York YMCA            5:03.40    5:05.84  
       32.28  1:11.66  1:51.00  2:29.93  3:13.89  3:57.53  4:31.65  5:05.84
 19 Freece, Robert            12 North Penn Aquat     5:20.97    5:06.21  
       29.29  1:04.65  1:45.79  2:25.94  3:08.73  3:56.30  4:32.59  5:06.21
 20 Estep, Brandon            12 Una CC               5:13.74    5:06.65  
       31.34  1:07.87  1:47.12  2:25.76  3:11.13  3:57.80  4:32.96  5:06.65
 21 Zoldan, Alex              12 Suburban Seahawk     5:12.53    5:06.78  
       32.67  1:09.27  1:49.20  2:27.96  3:12.66  3:57.85  4:33.27  5:06.78
 22 Vasser, Zachary           11 Egg Harbor Twp S     5:10.83    5:07.34  
       31.69  1:10.71  1:47.97  2:26.44  3:12.84  3:59.85  4:34.34  5:07.34
 23 Stankus, Thomas           12 South Jersey Aqu     5:15.84    5:07.97  
       33.08  1:12.18  1:51.53  2:31.61  3:15.29  4:01.83  4:34.77  5:07.97
 24 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu     5:11.51    5:09.68  
       32.91  1:13.91  1:53.42  2:32.52  3:17.03  4:03.23  4:36.72  5:09.68
 25 Ramos, Liam               12 G P A C              5:14.30    5:11.32  
       30.19  1:07.09  1:47.61  2:28.09  3:13.85  4:00.15  4:36.77  5:11.32
 26 Ginter, Lance             11 Aquatic Club of      5:18.58    5:11.48  
       31.98  1:08.96  1:48.71  2:27.94  3:13.56  4:00.42  4:37.14  5:11.48
 27 Soroka, Michael           12 DCAA                 6:01.97L   5:11.82  
       30.85  1:07.93  1:47.84  2:27.49  3:13.40  4:00.71  4:38.07  5:11.82
 28 Doran, Thomas             12 Unattached           5:21.67    5:12.20  
       33.00  1:10.35  1:51.22  2:30.87  3:16.89  4:03.59  4:38.33  5:12.20
 29 Clark, William            12 Germantown Acade     5:08.47    5:12.40  
       32.44  1:10.88  1:51.54  2:31.11  3:17.19  4:03.27  4:38.41  5:12.40
 30 Haney, James              11 East Coast C-Cer     5:49.66S   5:15.83  
       34.00  1:15.26  1:54.02  2:33.17  3:18.88  4:07.44  4:42.47  5:15.83
 31 Juhasz, Joshua            12 Wilmington Aquat     5:15.66    5:15.93  
       33.15  1:13.59  1:54.56  2:35.08  3:21.03  4:07.55  4:42.07  5:15.93
 32 Yoon, Sondo               11 Wsy Swimming         5:14.43    5:16.53  
       33.19  1:14.09  1:55.97  2:35.84  3:21.51  4:07.14  4:42.15  5:16.53
 33 Moll, James               12 Lancaster Aquati     5:15.32    5:16.55  
       33.38  1:14.58  1:52.16  2:29.71  3:14.06  4:00.88  4:38.87  5:16.55
 34 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S     5:12.82    5:18.41  
       31.36  1:09.13  1:50.73  2:30.84  3:15.34  4:01.93  4:40.75  5:18.41
 35 Zhou, Andrew              11 Plymouth Whitema     5:15.00    5:19.07  
       33.44  1:12.51  1:52.49  2:30.99  3:19.83  4:08.50  4:44.39  5:19.07
 36 Mortellite, Anthony       11 Jersey Wahoos        5:51.29S   5:20.31  
       33.94  1:16.56  1:58.49  2:40.74  3:24.58  4:09.93  4:45.51  5:20.31
 37 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        5:15.02    5:23.51  
       31.55  1:09.66  1:50.52  2:32.11  3:21.40  4:10.37  4:46.87  5:23.51
 
Event 3  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     5:54.57    5:45.50   20  
       30.21  1:04.02  1:39.46  2:15.35  2:51.26  3:27.39  4:02.90  4:38.41
     5:13.14  5:45.50                                                      
  2 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema     5:56.19    5:46.22   17  
       29.73  1:03.88  1:38.89  2:15.29  2:51.12  3:27.10  4:02.70  4:38.47
     5:13.39  5:46.22                                                      
  3 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat     5:48.58    5:46.31   16  
       29.27  1:02.18  1:37.09  2:13.18  2:48.61  3:24.56  4:00.73  4:37.40
     5:12.93  5:46.31                                                      
  4 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat     6:03.36    5:54.15   15  
       30.69  1:05.59  1:41.61  2:18.27  2:55.13  3:32.07  4:09.24  4:45.19
     5:20.82  5:54.15                                                      
  5 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd              6:04.62    5:54.80   14  
       30.34  1:05.24  1:41.69  2:18.45  2:55.37  3:32.29  4:09.29  4:45.90
     5:21.21  5:54.80                                                      
  6 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu     6:04.44    6:03.46   13  
       31.20  1:06.27  1:42.72  2:19.91  2:57.52  3:35.25  4:13.34  4:51.21
     5:27.98  6:03.46                                                      
  7 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat     6:16.86    6:06.14   12  
       32.09  1:07.47  1:44.36  2:21.75  2:59.44  3:38.15  4:16.06  4:54.35
     5:30.01  6:06.14                                                      
  8 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham      6:02.00    6:07.84   11  
       30.45  1:05.31  1:42.11  2:19.84  2:57.43  3:35.29  4:13.68  4:51.79
     5:30.49  6:07.84                                                      
  9 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     6:26.53    6:10.06    9  
       33.17  1:10.35  1:47.67  2:25.05  3:02.77  3:40.02  4:18.33  4:56.66
     5:34.30  6:10.06                                                      
 10 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk     6:43.59    6:10.52    7  
       32.54  1:09.58  1:47.43  2:25.90  3:03.58  3:41.84  4:19.96  4:58.54
     5:36.21  6:10.52                                                      
 11 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM     6:07.15    6:10.85    6  
       31.43  1:07.34  1:44.97  2:22.40  3:00.97  3:39.23  4:17.77  4:56.37
     5:33.73  6:10.85                                                      
 12 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu     6:19.15    6:12.78    5  
       31.40  1:08.01  1:46.06  2:24.40  3:03.24  3:42.07  4:20.88  4:59.74
     5:37.34  6:12.78                                                      
 13 Kupsky, Mary              10 Unattached           6:23.12    6:12.80    4  
       34.16  1:11.67  1:49.35  2:27.61  3:05.46  3:43.34  4:21.53  4:59.69
     5:37.30  6:12.80                                                      
 14 Wimmer, Madison           10 Methacton Aquati     6:20.03    6:13.20    3  
       32.03  1:08.14  1:46.10  2:24.17  3:02.63  3:40.94  4:19.46  4:58.33
     5:36.42  6:13.20                                                      
 15 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents             6:33.16    6:13.72    2  
       31.79  1:07.88  1:46.05  2:24.73  3:03.48  3:42.77  4:21.22  4:59.75
     5:38.03  6:13.72                                                      
 16 Gallagher, Rachel         10 East Coast C-Cer     5:47.75S   6:14.39    1  
       32.36  1:08.33  1:46.65  2:24.88  3:03.21  3:42.58  4:20.82  4:59.73
     5:37.68  6:14.39                                                      
 17 McCottry, Maya            10 DCAA                 6:24.97    6:16.95  
       32.22  1:08.87  1:46.56  2:24.99  3:03.76  3:43.38  4:22.60  5:01.41
     5:40.94  6:16.95                                                      
 18 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer     6:27.34    6:18.72  
       32.74  1:09.91  1:48.43  2:26.94  3:05.99  3:45.05  4:23.97  5:03.14
     5:42.33  6:18.72                                                      
 19 Valle, Isabela            10 G P A C              6:15.39    6:20.64  
       31.80  1:08.44  1:46.67  2:25.48  3:03.73  3:42.64  4:22.27  5:02.79
     5:42.88  6:20.64                                                      
 20 Dobson, Kennedi           10 Pennsbury Aquati     6:30.20    6:21.62  
       31.77  1:09.08  1:47.60  2:26.13  3:05.14  3:44.42  4:25.22  5:05.55
     5:44.83  6:21.62                                                      
 21 Doran, Erika              10 Unattached           6:35.89    6:23.10  
       34.04  1:12.28  1:52.34  2:33.07  3:11.39  3:50.72  4:28.22  5:07.53
     5:45.61  6:23.10                                                      
 22 Behling, Clara            10 Friends Central      6:37.57    6:25.13  
       33.67  1:10.88  1:49.28  2:28.85  3:08.54  3:47.96  4:28.13  5:07.74
     5:47.77  6:25.13                                                      
 23 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat     6:12.52    6:27.06  
       31.83  1:09.56  1:48.95  2:27.91  3:07.88  3:47.57  4:27.42  5:07.86
     5:47.79  6:27.06                                                      
 24 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat     6:35.26    6:27.80  
       33.36  1:11.50  1:49.83  2:29.14  3:08.96  3:49.77  4:30.82  5:10.93
     5:50.54  6:27.80                                                      
 25 Freeman, Sarah            10 Una Gaac             6:45.27    6:33.58  
       32.59  1:10.96  1:51.18  2:31.09  3:11.57  3:52.24  4:32.37  5:13.42
     5:54.21  6:33.58                                                      
 26 McMurray, Kylie            9 G P A C              6:39.30    6:41.33  
       35.08  1:14.77  1:55.06  2:35.86  3:16.93  3:58.27  4:39.39  5:20.98
     6:01.48  6:41.33                                                      
 27 Moore, Grace              10 Wilmington Aquat     6:47.85    6:47.23  
       33.35  1:11.77  1:52.83  2:34.59  3:16.45  3:57.56  4:41.48  5:24.41
     6:06.26  6:47.23                                                      
 28 Pennekamp, Elle           10 DCAA                 6:47.27    6:50.98  
       34.60  1:16.29  1:58.63  2:40.04  3:22.80  4:05.08  4:47.55  5:29.47
     6:10.74  6:50.98                                                      
 29 Archer, Elizabeth          9 Plymouth Whitema     6:46.10    6:53.88  
       35.33  1:15.83  1:58.94  2:42.67  3:25.24  4:08.06  4:50.14  5:33.45
     6:14.39  6:53.88                                                      
 30 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl     6:47.12    6:58.51  
       33.56  1:14.84  1:57.47  2:40.17  3:23.11  4:06.91  4:50.39  5:33.38
     6:17.23  6:58.51                                                      
 
Event 4  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah               10 York YMCA            5:38.74    5:37.97   20  
       29.22  1:02.87  1:37.74  2:11.50  2:45.77  3:20.79  3:56.11  4:29.92
     5:04.18  5:37.97                                                      
  2 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu     6:07.07    5:53.02   17  
       30.93  1:05.94  1:41.54  2:17.00  2:53.46  3:29.52  4:05.92  4:42.53
     5:18.44  5:53.02                                                      
  3 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ     6:04.39    5:55.87   16  
       31.15  1:06.37  1:42.28  2:18.35  2:54.86  3:31.67  4:08.18  4:44.68
     5:21.60  5:55.87                                                      
  4 Henry, Christian          10 York YMCA            6:01.05    5:56.03   15  
       31.47  1:06.67  1:43.07  2:19.18  2:55.69  3:31.90  4:08.38  4:45.29
     5:21.71  5:56.03                                                      
  5 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C     6:09.29    5:57.04   14  
       30.58  1:05.69  1:42.11  2:19.25  2:55.89  3:33.45  4:10.02  4:47.55
     5:22.89  5:57.04                                                      
  6 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C     6:13.25    6:02.21   13  
       31.40  1:06.61  1:44.22  2:21.71  2:58.73  3:36.74  4:14.61  4:51.23
     5:28.66  6:02.21                                                      
  7 O'Grady, John             10 Wcay Marlins         6:18.32    6:03.94   12  
       31.44  1:07.25  1:43.96  2:21.49  2:58.73  3:36.38  4:14.24  4:52.10
     5:29.18  6:03.94                                                      
  8 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA     6:21.15    6:11.46   11  
       32.84  1:09.42  1:46.36  2:25.40  3:04.13  3:42.22  4:20.62  4:58.05
     5:36.15  6:11.46                                                      
  9 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk     6:41.97    6:13.27    9  
       31.37  1:07.24  1:44.39  2:22.14  3:01.11  3:40.42  4:18.75  4:57.88
     5:36.33  6:13.27                                                      
 10 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat     6:26.00    6:16.27    7  
       30.87  1:07.15  1:44.51  2:22.95  3:00.86  3:40.90  4:20.19  4:59.74
     5:38.93  6:16.27                                                      
 11 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S     6:38.11    6:18.54    6  
       31.74  1:08.48  1:46.45  2:24.35  3:03.43  3:43.80  4:23.62  5:03.35
     5:42.68  6:18.54                                                      
 12 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA     6:29.29    6:20.22    5  
       32.37  1:09.35  1:47.68  2:26.86  3:05.68  3:44.71  4:24.60  5:04.12
     5:43.20  6:20.22                                                      
 13 Stevens, Coleman          10 Five Star Swim C     6:38.64    6:22.75    4  
       34.01  1:11.92  1:50.73  2:30.67  3:09.78  3:49.14  4:28.58  5:07.78
     5:46.75  6:22.75                                                      
 14 King, Brady               10 Emmaus Aquatic C     6:43.81    6:23.12    3  
       33.66  1:11.85  1:51.93  2:31.90  3:11.19  3:50.16  4:29.74  5:08.62
     5:46.80  6:23.12                                                      
 15 Behm, John                10 Jersey Wahoos        6:35.61    6:23.49    2  
       32.35  1:09.41  1:48.08  2:27.46  3:07.08  3:46.90  4:26.17  5:06.22
     5:46.27  6:23.49                                                      
 16 McCloskey, Nolan          10 Upper Perk YMCA      6:33.88    6:27.43    1  
       34.91  1:14.05  1:53.54  2:33.51  3:12.26  3:51.26  4:31.38  5:11.44
     5:50.75  6:27.43                                                      
 17 Boone, Carter             10 Una Nlac             6:43.16    6:28.28  
       31.46  1:08.93  1:49.69  2:30.68  3:11.49  3:51.96  4:31.91  5:11.66
     5:50.56  6:28.28                                                      
 18 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C     6:39.46    6:28.88  
       32.80  1:11.07  1:50.20  2:30.32  3:10.53  3:51.34  4:32.70  5:13.66
     5:52.96  6:28.88                                                      
 19 Kalish, Carson             9 Unattached           6:42.04    6:30.47  
       33.24  1:10.93  1:49.63  2:29.62  3:09.56  3:50.02  4:30.96  5:11.95
     5:52.59  6:30.47                                                      
 20 Defrehn, Nick              9 G P A C              6:39.89    6:33.35  
       34.32  1:14.00  1:54.47  2:34.95  3:15.45  3:55.74  4:35.97  5:15.71
     5:55.39  6:33.35                                                      
 21 Shireman, Aidan           10 Methacton Aquati     6:47.25    6:45.31  
       35.07  1:16.05  1:57.36  2:40.38  3:21.41  4:03.85  4:45.93  5:27.95
     6:10.63  6:45.31                                                      
 22 Langrehr, Ryan            10 Wilmington Aquat     6:39.12    6:51.31  
       35.30  1:15.77  1:56.35  2:39.03  3:21.20  4:04.26  4:47.28  5:30.43
     6:12.63  6:51.31                                                      
 23 Simes, Camryn              9 New Holland Aqua     6:38.85    6:55.23  
       35.14  1:15.57  1:58.04  2:40.57  3:22.12  4:07.55  4:50.07         
     6:16.01  6:55.23                                                      
 24 Murray, Ethan             10 Friends Central      6:40.95    6:56.84  
       35.25  1:17.61  1:59.80  2:41.76  3:26.25  4:09.24  4:52.38  5:34.76
     6:16.35  6:56.84                                                      
 25 Root, Jack                10 Marauder Aquatic     6:43.37    7:04.53  
       37.01  1:18.14  2:00.57  2:43.42  3:27.38  4:11.89  4:56.66  5:41.08
     6:24.42  7:04.53                                                      
 
Event 5  Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema    18:28.31   18:07.34   20  
       27.35    57.82  1:29.71  2:02.30  2:34.93  3:07.59  3:40.67  4:13.17
     4:46.24  5:19.08  5:51.82  6:25.67  6:58.79  7:31.98  8:05.05  8:37.92
     9:11.36  9:44.66 10:18.23 10:51.91 11:25.15 11:58.90 12:32.51 13:06.14
    13:40.24 14:12.75 14:45.99 15:19.26 15:53.33 16:28.15 17:01.84 17:35.41
    18:07.34
  2 Testa, Madison            12 Unattached          18:36.43   18:51.24   17  
       28.98  1:01.13  1:34.24  2:07.68  2:41.08  3:14.91  3:48.66  4:22.61
     4:56.26  5:30.61  6:04.52  6:38.77  7:13.22  7:47.90  8:22.27  8:56.92
     9:31.33 10:06.09 10:41.13 11:16.23 11:50.72 12:25.71 13:00.93 13:36.11
    14:11.30 14:46.21 15:21.69 15:57.09 16:31.80 17:07.12 17:42.04 18:16.90
    18:51.24
  3 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C    18:56.16   18:52.20   16  
       29.10  1:01.45  1:34.76  2:08.28  2:42.01  3:16.11  3:50.32  4:24.22
     4:58.27  5:32.68  6:07.07  6:41.26  7:15.80  7:50.43  8:24.93  8:59.53
     9:33.98 10:08.71 10:43.41 11:18.03 11:53.01 12:27.60 13:02.19 13:37.11
    14:12.29 14:47.45 15:22.88 15:58.51 16:33.80 17:08.99 17:44.03 18:18.99
    18:52.20
  4 Littler, Alicia           12 Wcay Marlins        19:22.29   19:02.41   15  
       30.60  1:03.81  1:37.77  2:12.17  2:46.87  3:21.59  3:56.60  4:31.95
     5:06.78  5:42.02  6:17.11  6:52.44  7:27.64  8:02.24  8:37.33  9:12.05
     9:46.63 10:21.27 10:56.09 11:30.89 12:05.77 12:40.74 13:15.67 13:50.43
    14:25.55 15:00.34 15:35.43 16:10.34 16:45.36 17:20.19 17:55.68 18:30.39
    19:02.41
  5 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming        19:18.33   19:13.90   14  
       28.80  1:01.94  1:36.35  2:11.00  2:45.93  3:20.77  3:55.68  4:30.65
     5:05.99  5:41.13  6:16.38  6:51.46  7:27.09  8:02.76  8:38.09  9:13.60
     9:49.14 10:24.34 11:00.02 11:35.50 12:10.70 12:46.45 13:21.87 13:57.38
    14:33.31 15:08.99 15:44.70 16:20.26 16:55.59 17:30.95 18:05.75 18:40.66
    19:13.90
  6 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic    19:59.66   19:26.76   13  
       29.54  1:02.86  1:37.37  2:12.22  2:47.05  3:21.71  3:56.33  4:30.77
     5:05.82  5:41.22  6:16.09  6:51.44  7:27.29  8:02.62  8:38.58  9:14.55
     9:50.33 10:25.74 11:00.47 11:36.31 12:12.18 12:48.12 13:25.70 14:02.44
    14:39.05 15:14.88 15:51.58 16:27.80 17:03.57 17:39.91 18:16.12 18:52.14
    19:26.76
  7 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw    19:57.11   19:36.92   12  
       29.94  1:03.03  1:37.24  2:12.46  2:46.96  3:22.05  3:57.53  4:33.30
     5:09.28  5:45.40  6:22.05  6:57.90  7:34.37  8:10.44  8:46.58  9:22.99
     9:59.90 10:36.81 11:13.15 11:49.76 12:26.00 13:02.42 13:38.32 14:15.18
    14:51.85 15:27.97 16:03.63 16:39.77 17:15.66 17:51.63 18:27.09 19:02.39
    19:36.92
  8 Calder, Ella              12 York YMCA           20:13.60   19:39.51   11  
       29.55  1:02.78  1:37.42  2:12.83  2:48.32  3:23.68  3:59.65  4:35.37
     5:11.43  5:47.50  6:23.92  6:59.79  7:36.32  8:12.65  8:48.88  9:25.46
    10:02.24 10:38.71 11:14.62 11:51.26 12:27.46 13:03.71 13:40.11 14:16.94
    14:53.86 15:31.35 16:07.25 16:43.70 17:19.88 17:56.30 18:32.42 19:06.88
    19:39.51
  9 Pillar, Claire            11 Friends Central     20:59.63   19:58.75    9  
       31.61  1:07.12  1:42.83  2:19.21  2:55.11  3:31.78  4:08.29  4:45.12
     5:21.78  5:58.48  6:34.99  7:12.19  7:48.49  8:25.16  9:02.17  9:38.23
    10:15.01 10:51.93 11:29.09 12:05.18 12:42.37 13:19.64 13:56.43 14:33.37
    15:10.09 15:46.91 16:23.87 17:00.54 17:37.33 18:13.95 18:49.69 19:25.51
    19:58.75
 10 Lett, Lindsey             11 G P A C             20:55.63   19:59.16    7  
       30.30  1:05.12  1:41.21  2:17.61  2:54.11  3:30.79  4:07.60  4:44.46
     5:21.35  5:58.21  6:34.29  7:11.22  7:47.60  8:24.00  9:00.62  9:37.21
    10:14.04 10:50.83 11:27.93 12:04.64 12:41.62 13:18.61 13:55.55 14:32.56
    15:09.84 15:46.45 16:23.13 16:59.85 17:36.93 18:13.61 18:50.27 19:26.43
    19:59.16
 11 Raser, Emma               11 North Penn Aquat    19:56.36   20:05.30    6  
       31.18  1:06.37  1:43.15  2:20.26  2:57.48  3:34.80  4:12.56  4:49.56
     5:26.57  6:03.72  6:40.45  7:17.09  7:53.72  8:30.80  9:07.67  9:44.44
    10:21.46 10:58.74 11:36.01 12:12.91 12:49.47 13:26.55 14:03.22 14:39.75
    15:16.14 15:52.80 16:29.29 17:06.08 17:42.48 18:18.53 18:55.43 19:31.30
    20:05.30
 12 Tassinari, Marianne       11 Pocono Family YM    21:22.01   20:09.55    5  
       32.54  1:08.32  1:45.00  2:21.68  2:58.24  3:34.92  4:11.73  4:48.30
     5:25.11  6:02.07  6:39.18  7:15.84  7:53.24  8:30.07  9:07.19  9:44.13
    10:21.47 10:58.07 11:34.83 12:11.78 12:49.02 13:25.66 14:02.22 14:39.40
    15:16.37 15:53.29 16:30.30 17:08.20 17:45.48 18:22.46 18:59.17 19:35.29
    20:09.55
 13 Naveen, Annika            12 Friends Central     20:13.93   20:21.69    4  
       30.17  1:05.15  1:41.19  2:17.66  2:53.90  3:30.57  4:07.39  4:44.41
     5:21.16  5:58.23  6:35.13  7:12.67  7:49.81  8:27.17  9:04.76  9:41.95
    10:19.70 10:57.14 11:34.71 12:12.57 12:50.81 13:28.61 14:07.03 14:44.97
    15:22.48 16:00.60 16:38.40 17:16.41 17:53.62 18:31.60 19:08.44 19:45.46
    20:21.69
 14 Walters, Ava              11 Plymouth Whitema    20:37.00   20:22.88    3  
       31.67  1:07.16  1:43.93  2:20.70  2:57.91  3:34.57  4:11.35  4:48.52
     5:25.21  6:02.48  6:39.61  7:16.57  7:53.66  8:31.00  9:08.22  9:45.72
    10:22.94 11:00.10 11:37.16 12:14.46 12:51.66 13:29.01 14:06.49 14:44.78
    15:22.39 16:00.32 16:38.04 17:16.22 17:54.06 18:32.22 19:10.07 19:47.33
    20:22.88
 15 Defrehn, Allie            11 G P A C             21:20.23   20:26.39    2  
       31.47  1:07.28  1:44.78  2:22.31  3:00.25  3:37.48  4:15.41  4:52.51
     5:29.71  6:07.13  6:44.70  7:22.09  7:59.48  8:37.06  9:14.62  9:52.55
    10:29.89 11:07.29 11:44.44 12:21.61 12:58.95 13:36.25 14:13.87 14:51.40
    15:29.03 16:06.61 16:44.49 17:22.23 18:00.00 18:37.53 19:14.79 19:51.24
    20:26.39
 16 Carl, Mary                11 Boyertown YMCA N    20:50.84   20:26.95    1  
       32.12  1:08.18  1:45.72  2:23.08  2:59.87  3:37.05  4:14.52  4:52.39
     5:29.26  6:06.07  6:43.99  7:21.16  7:58.17  8:35.55  9:13.04  9:50.67
    10:28.53 11:05.92 11:43.47 12:20.51 12:58.92 13:36.04 14:14.06 14:52.11
    15:29.44 16:07.20 16:45.48 17:23.20 18:00.69 18:37.59 19:15.20 19:52.00
    20:26.95
 17 Walls, Jillian            12 Parkland Aquatic    20:56.91   20:32.04  
       32.45  1:08.08  1:45.24  2:22.42  2:59.35  3:36.96  4:14.19  4:52.56
     5:30.28  6:07.26  6:44.39  7:21.86  7:59.65  8:36.60  9:14.13  9:52.30
    10:29.92 11:08.20 11:46.30 12:24.41 13:02.93 13:41.55 14:19.70 14:58.28
    15:35.67 16:12.61 16:50.77 17:27.69 18:04.89 18:42.12 19:20.58 19:57.64
    20:32.04
 18 Rossi, Isabella           11 Una Sea             21:24.46   20:34.50  
       33.02  1:09.54  1:47.90  2:25.44  3:02.93  3:40.41  4:17.87  4:55.88
     5:33.74  6:11.77  6:50.03  7:27.30  8:04.81  8:42.93  9:20.57  9:59.10
    10:36.43 11:14.39 11:52.03 12:29.66 13:07.75 13:44.94 14:23.00 15:00.11
    15:38.23 16:15.56 16:52.88 17:29.95 18:07.50 18:45.36 19:22.53 19:59.39
    20:34.50
 19 Coonley, Campbell         12 Radnor Aquatic C    21:04.36   20:38.92  
       31.40  1:06.74  1:43.31  2:20.46  2:57.82  3:35.18  4:12.50  4:49.87
     5:27.63  6:05.70  6:43.94  7:21.74  7:59.76  8:37.90  9:16.25  9:54.25
    10:32.97 11:11.09 11:49.26 12:26.97 13:04.80 13:42.18 14:20.34 14:57.88
    15:36.03 16:14.76 16:53.21 17:31.84 18:10.87 18:48.58 19:26.24 20:04.33
    20:38.92
 20 McCarthy, Danielle        12 G P A C             20:37.62   20:45.49  
       32.22  1:08.48  1:45.49  2:22.91  3:00.58  3:38.30  4:15.89  4:54.01
     5:32.02  6:09.73  6:47.59  7:25.74  8:04.01  8:41.76  9:19.66  9:57.29
    10:35.22 11:13.02 11:51.19 12:28.97 13:07.31 13:45.34 14:23.59 15:01.66
    15:39.92 16:18.18 16:56.46 17:34.82 18:12.85 18:51.45 19:30.02 20:08.60
    20:45.49
 21 Danastasio, Giovanna      12 Medford Wave        21:04.18   20:46.00  
       32.24  1:08.46  1:45.47  2:22.52  2:59.70  3:36.98  4:14.47  4:51.97
     5:29.24  6:06.78  6:44.47  7:22.09  7:59.79  8:37.57  9:15.46  9:53.40
    10:31.29 11:09.41 11:47.70 12:25.93 13:04.29 13:42.70 14:20.98 14:59.47
    15:38.23 16:17.20 16:55.92 17:34.76 18:13.81 18:52.46 19:31.06 20:09.58
    20:46.00
 22 Morris, Chloe             12 G P A C             21:01.06   21:01.02  
       31.29  1:08.62  1:47.05  2:24.85  3:03.45  3:41.59  4:19.69  4:56.46
     5:34.56  6:12.51  6:49.31  7:26.89  8:04.94  8:43.28  9:22.29 10:02.44
    10:42.13 11:20.22 11:59.56 12:39.20 13:18.31 13:57.74 14:36.63 15:14.79
    15:54.29 16:34.08 17:11.97 17:50.54 18:29.08 19:08.54 19:47.50 20:25.36
    21:01.02
 23 Cella, Olivia             11 Radnor Aquatic C    21:04.22   21:02.18  
       31.13  1:07.21  1:45.67  2:23.36  3:02.04  3:40.37  4:18.58  4:56.73
     5:35.74  6:13.75  6:52.51  7:30.66  8:09.85  8:48.23  9:26.77 10:05.72
    10:44.20 11:23.38 12:01.99 12:40.72 13:20.45 13:59.29 14:37.97 15:16.75
    15:55.71 16:35.16 17:13.61 17:52.30 18:30.35 19:09.74 19:48.50 20:26.29
    21:02.18
 
Event 6  Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade    10:17.78   10:02.97   20  
       27.13    56.52  1:26.65  1:56.93  2:27.26  2:57.89  3:28.59  3:59.49
     4:30.13  5:00.86  5:31.50  6:02.06  6:32.49  7:02.86  7:33.13  8:03.50
     8:34.04  9:04.42  9:34.45 10:02.97                                    
  2 Boehme, Matthew           12 Unattached          10:36.28   10:25.80   17  
       28.14    58.65  1:29.82  2:01.30  2:32.57  3:03.71  3:35.34  4:06.86
     4:38.53  5:10.59  5:42.06  6:14.13  6:45.59  7:17.67  7:49.12  8:20.75
     8:52.79  9:24.28  9:55.47 10:25.80                                    
  3 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic    10:50.65   10:32.18   16  
       27.39    58.13  1:29.35  2:00.95  2:32.61  3:04.51  3:35.96  4:08.02
     4:40.24  5:12.31  5:44.28  6:16.19  6:47.99  7:19.95  7:52.17  8:24.09
     8:55.85  9:27.68  9:59.66 10:32.18                                    
  4 Kupsky, Eric              11 Unattached          11:00.84   10:43.49   15  
       28.31    59.94  1:31.99  2:04.49  2:37.00  3:09.83  3:42.53  4:15.20
     4:48.00  5:20.86  5:53.52  6:26.18  6:58.86  7:31.37  8:03.89  8:36.54
     9:09.28  9:41.56 10:13.00 10:43.49                                    
  5 Freeman, Jonathan         12 Germantown Acade    11:45.31   10:49.82   14  
       28.56  1:00.12  1:33.07  2:06.03  2:39.52           3:46.11  4:19.32
     4:52.65  5:25.83  5:59.11  6:30.72  7:03.44  7:36.16  8:08.74  8:42.06
     9:15.52  9:48.57 10:20.53 10:49.82                                    
  6 Jones, Tanner             12 G P A C             12:13.42   10:53.56   13  
       28.02    59.35  1:31.57  2:04.33  2:37.40  3:10.74  3:44.10  4:17.06
     4:50.82  5:24.34  5:57.34  6:30.38  7:03.26  7:36.24  8:10.03  8:43.07
     9:16.22  9:49.28 10:22.28 10:53.56                                    
  7 Potts, Mason              11 North Penn Aquat    11:47.90   11:00.63   12  
       27.32    59.33  1:32.33  2:05.60  2:39.02  3:12.27  3:45.34  4:18.54
     4:51.63  5:25.11  5:58.47  6:31.20  7:05.65  7:39.81  8:14.14  8:48.99
     9:23.53  9:56.91 10:30.99 11:00.63                                    
  8 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming        11:01.95   11:09.05   11  
       30.00  1:02.79  1:35.93  2:09.62  2:43.36  3:17.36  3:51.21  4:24.88
     4:58.69  5:32.77  6:07.14  6:41.22  7:15.41  7:49.11  8:23.04  8:56.42
     9:30.03 10:03.74 10:36.80 11:09.05                                    
  9 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat    11:36.45   11:16.82    9  
       29.10  1:02.29  1:36.38  2:10.55  2:44.47  3:18.64  3:52.99  4:27.39
     5:01.54  5:36.07  6:10.23  6:44.97  7:19.18  7:53.67  8:28.03  9:01.98
     9:36.33 10:10.52 10:44.26 11:16.82                                    
 10 Blake, Teddy              11 Nittany Lion Aqu    12:06.67   11:20.23    7  
       28.68  1:01.95  1:36.04  2:10.08  2:44.43  3:18.77  3:53.31  4:27.72
     5:02.68  5:36.96  6:11.85  6:46.11  7:20.84  7:56.86  8:29.42  9:04.79
     9:39.56 10:14.52 10:47.25 11:20.23                                    
 11 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu    11:50.61   11:20.89    6  
       28.97  1:01.20  1:35.51  2:09.87  2:44.26  3:19.24  3:53.67  4:28.80
     5:03.31  5:38.18  6:12.94  6:47.77  7:22.59  7:57.35  8:32.35  9:06.57
     9:40.91 10:15.14 10:49.62 11:20.89                                    
 12 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic     11:37.60   11:31.07    5  
       30.59  1:03.79  1:37.31  2:11.69  2:45.52  3:20.21  3:54.79  4:29.95
     5:04.76  5:39.88  6:14.89  6:50.28  7:25.52  8:00.57  8:35.80  9:11.02
     9:46.65 10:22.04 10:57.30 11:31.07                                    
 13 Woodzell, Ryan            12 Dover YMCA Dolph    11:53.07   11:36.54    4  
       30.15  1:03.66  1:38.47  2:14.05  2:49.41  3:24.81  4:00.30  4:35.89
     5:10.83  5:46.05  6:22.19  6:57.68  7:32.97  8:08.15  8:43.04  9:18.06
     9:53.07 10:28.57 11:03.38 11:36.54                                    
 14 Brown, Ben                11 Tri-Hampton YMCA    12:08.00   11:38.22    3  
       30.80  1:04.92  1:39.32  2:14.32  2:49.25  3:24.52  4:00.01  4:35.66
     5:11.21  5:46.56  6:21.75  6:57.25  7:32.92  8:08.08  8:43.64  9:19.33
     9:54.41 10:29.58 11:04.80 11:38.22                                    
 15 Skelly, Kyle              12 Unattached          11:47.63   11:41.38    2  
       30.61  1:05.02  1:40.74  2:16.02  2:51.20  3:27.08  4:01.99  4:37.14
     5:13.10  5:48.43  6:24.22  6:59.49  7:35.07  8:10.85  8:46.25  9:22.08
     9:56.92 10:32.61 11:07.37 11:41.38                                    
 16 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic    11:49.46   11:44.10    1  
       28.99  1:02.65  1:37.20  2:12.55  2:48.43  3:23.81  3:59.54  4:35.70
     5:11.46  5:47.42  6:23.43  6:59.98  7:35.73  8:11.28  8:47.61  9:23.26
     9:58.55 10:34.52 11:09.80 11:44.10                                    
 17 Chang, Jonathan           11 Wsy Swimming        12:19.53   11:51.56  
       31.33  1:05.93  1:41.61  2:17.27  2:53.29  3:29.27  4:05.67  4:41.67
     5:17.56  5:53.79  6:29.81  7:06.51  7:43.03  8:18.84  8:55.16  9:31.25
    10:06.61 10:42.52 11:18.51 11:51.56                                    
 18 Maietta, Ryan             12 Five Star Swim C    12:01.56   11:53.11  
       30.49  1:04.01  1:38.92  2:14.36  2:50.81  3:27.02  4:02.32  4:38.33
     5:14.06  5:50.16  6:26.75  7:03.20  7:39.30  8:15.53  8:53.02  9:29.38
    10:05.35 10:41.63 11:18.60 11:53.11                                    
 19 Doran, Thomas             12 Unattached          12:25.39   11:53.56  
       32.22  1:07.85  1:43.78  2:19.58  2:55.42  3:31.36  4:07.45  4:43.58
     5:19.93  5:56.28  6:32.48  7:08.59  7:44.60  8:20.62  8:56.69  9:32.82
    10:08.46 10:44.17 11:19.81 11:53.56                                    
 20 Yoon, Sondo               11 Wsy Swimming        11:41.83   11:55.61  
       30.58  1:06.06  1:43.21  2:19.24  2:56.22  3:32.09  4:08.67  4:45.15
     5:22.52  5:58.64  6:35.32  7:11.79  7:47.79  8:23.53  8:59.41  9:35.41
    10:11.34 10:47.19 11:22.19 11:55.61                                    
 21 Boyd, Rj                  12 Upper Dublin Aqu    12:23.65   11:58.78  
       30.77  1:05.33  1:41.11  2:17.17  2:53.36  3:29.80  4:06.09  4:42.37
     5:18.80  5:55.52  6:31.71  7:08.46  7:45.22  8:21.49  8:58.08  9:34.96
    10:10.88 10:47.54 11:23.86 11:58.78                                    
 22 Zhou, Andrew              11 Plymouth Whitema    11:47.96   11:58.91  
       30.46  1:05.32  1:41.23  2:17.46  2:53.75  3:30.32  4:07.38  4:43.82
     5:20.49  5:57.58  6:34.08  7:10.67  7:46.76  8:23.35  9:00.36  9:36.41
    10:12.39 10:48.35 11:24.05 11:58.91                                    
 23 Tierney, Brady            12 Radnor Aquatic C    11:52.00   11:59.43  
       30.22  1:04.89  1:40.36  2:15.88  2:52.07  3:28.66  4:04.82  4:41.28
     5:17.81           6:31.31  7:08.05  7:44.79  8:21.85  8:59.15  9:36.41
    10:13.12 10:49.40 11:25.21 11:59.43                                    
 24 Ginter, Lance             11 Aquatic Club of     12:20.31   12:09.99  
       31.94  1:07.89  1:45.03  2:21.94  2:59.62  3:36.82  4:14.24  4:51.95
     5:30.05  6:07.64  6:45.13  7:22.23  7:58.78  8:35.61  9:12.00  9:48.67
    10:25.61 11:01.36 11:37.09 12:09.99                                    
 25 Orndorf, Colby            12 Governor Mifflin    12:30.50   12:20.16  
       31.07  1:07.45  1:44.62  2:22.20  2:59.72  3:37.09  4:14.63  4:52.38
     5:29.88  6:07.73  6:45.58  7:23.11  8:01.06  8:38.59  9:16.47  9:54.10
    10:31.48 11:08.68 11:45.65 12:20.16                                    
 26 Finn, Gabe                12 North Penn Aquat    12:35.27   12:26.65  
       31.53  1:07.92  1:45.30  2:23.09  3:01.14  3:39.16  4:17.32  4:54.96
     5:32.89  6:11.10  6:48.65  7:26.84  8:04.48  8:41.81  9:19.86  9:57.74
    10:35.40 11:13.25 11:51.28 12:26.65                                    
 27 Chedraoui, Troy           11 Five Star Swim C    12:24.15   12:31.07  
       32.62  1:08.56  1:45.61  2:23.30  3:01.11  3:39.70  4:17.87  4:55.95
     5:34.60  6:12.81  6:50.82  7:29.23  8:07.80  8:46.12  9:24.43 10:03.07
    10:41.67 11:19.48 11:56.74 12:31.07                                    
 28 Rohrbaugh, Kyle           12 Tops Swimming       12:27.52   12:34.39  
       31.89  1:07.53  1:43.67  2:19.91  2:56.84  3:33.92  4:12.07  4:50.97
     5:29.68  6:08.65  6:47.05  7:26.05  8:05.24  8:43.25  9:22.21 10:01.61
    10:40.73 11:20.08 11:58.38 12:34.39                                    
 29 Stanczewski, Will         11 Plymouth Whitema    12:32.09   12:35.38  
       32.21  1:08.61  1:46.27  2:24.89  3:03.24  3:40.88  4:19.79  4:58.51
     5:36.44  6:15.30  6:53.58  7:32.02  8:10.58  8:49.03  9:26.84 10:05.05
    10:43.66 11:20.97 11:59.17 12:35.38                                    
 
Event 7  Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk    18:22.22   17:17.02   20  
       27.57    58.05  1:29.53  2:00.66  2:32.21  3:03.90  3:35.51  4:06.77
     4:38.30  5:09.96  5:42.29  6:14.42  6:46.26  7:18.29  7:49.91  8:21.79
     8:53.91  9:25.46  9:57.20 10:28.25 11:00.07 11:31.20 12:02.52 12:33.92
    13:05.67 13:37.10 14:09.00 14:40.54 15:12.30 15:44.21 16:15.87 16:47.21
    17:17.02
  2 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic    17:26.05   17:24.62   17  
       27.44    57.36  1:28.47  1:59.53  2:31.00  3:02.27  3:33.33  4:04.43
     4:35.61  5:06.75  5:38.13  6:09.76  6:41.37  7:13.24  7:44.81  8:16.86
     8:48.69  9:21.06  9:52.73 10:25.30 10:57.81 11:29.99 12:02.48 12:34.15
    13:06.29 13:38.25 14:10.79 14:43.17 15:15.91 15:48.17 16:20.34 16:52.99
    17:24.62
  3 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer    17:51.02   17:29.20   16  
       26.82    56.65  1:27.35  1:58.89  2:29.95  3:01.40  3:32.87  4:04.58
     4:36.16  5:07.93  5:39.58  6:11.43  6:43.26  7:15.35  7:47.40  8:18.99
     8:51.13  9:23.29  9:55.29 10:27.55 10:59.94 11:32.34 12:05.06 12:37.23
    13:09.70 13:42.46 14:14.71 14:47.54 15:20.20 15:52.88 16:25.20 16:57.61
    17:29.20
  4 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema    18:01.46   17:57.76   15  
       28.26    59.70  1:32.18  2:04.91  2:37.32  3:10.00  3:42.90  4:15.83
     4:48.31  5:20.97  5:54.06  6:27.02  6:59.89  7:32.69  8:05.49  8:38.27
     9:11.38  9:44.25 10:17.22 10:50.07 11:23.18 11:55.84 12:28.91 13:02.10
    13:34.78 14:07.93 14:41.11 15:14.47 15:47.49 16:20.48 16:53.33 17:26.11
    17:57.76
  5 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer    18:29.97   18:03.45   14  
       27.26    57.39  1:28.44  2:00.46  2:32.33  3:04.10  3:36.10  4:08.49
     4:41.13  5:13.74  5:46.44  6:19.71  6:52.41  7:25.59  7:58.69  8:32.19
     9:05.61  9:39.25 10:12.77 10:46.50 11:20.71 11:54.39 12:28.16 13:02.29
    13:36.28 14:09.99 14:43.52 15:17.64 15:51.48 16:25.03 16:58.53 17:31.31
    18:03.45
  6 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw    18:31.33   18:07.44   13  
       28.73  1:00.33  1:32.83  2:05.42  2:38.03  3:10.40  3:42.80  4:15.35
     4:47.96  5:20.65  5:53.75  6:26.76  6:59.53  7:32.60  8:05.45  8:38.98
     9:12.16  9:45.78 10:19.27 10:52.87 11:26.38 12:00.36 12:33.39 13:06.27
    13:40.20 14:13.98 14:47.78 15:21.33 15:54.89 16:28.41 17:02.26 17:35.77
    18:07.44
  7 Moore, Audrey             14 G P A C             18:48.14   18:11.79   12  
       29.16  1:00.59  1:32.68  2:05.14  2:38.41  3:11.73  3:44.64  4:17.64
     4:50.93  5:24.12  5:56.48  6:29.38  7:02.63  7:35.60  8:08.76  8:42.47
     9:15.81  9:49.02 10:22.33 10:56.03 11:29.56 12:02.98 12:36.47 13:09.99
    13:43.96 14:17.24 14:50.95 15:24.65 15:58.25 16:31.87 17:05.87 17:39.31
    18:11.79
  8 Stahl, Nyah               14 York YMCA           18:27.79   18:13.31   11  
       29.48  1:00.96  1:33.49  2:06.31  2:38.94  3:11.94  3:45.12  4:17.88
     4:50.58  5:23.77  5:56.78  6:29.88  7:03.25  7:36.49  8:09.77  8:43.22
     9:16.67  9:50.06 10:23.48 10:56.97 11:30.35 12:03.80 12:37.54 13:11.28
    13:44.86 14:18.77 14:52.29 15:25.73 15:59.46 16:33.37 17:07.05 17:40.89
    18:13.31
  9 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A    17:56.00   18:15.44    9  
       28.09    59.17  1:31.92  2:04.75  2:37.60  3:10.40  3:43.41  4:16.69
     4:49.96  5:23.89  5:57.26  6:30.87  7:04.27  7:38.11  8:11.72  8:45.53
     9:18.55  9:52.26 10:25.61 10:58.79 11:32.60 12:06.79 12:40.92 13:14.54
    13:48.77 14:22.53 14:56.53 15:30.65 16:04.39 16:38.42 17:11.36 18:15.44
 10 Hynes, Kylee              13 G P A C             18:52.65   18:26.13    7  
       29.71  1:01.46  1:34.02  2:06.86  2:40.05  3:13.17  3:46.58  4:20.12
     4:53.90  5:27.80  6:01.78  6:35.63  7:09.33  7:43.30  8:17.46  8:51.33
     9:25.47  9:59.39 10:33.01 11:07.15 11:40.75 12:14.50 12:48.12 13:21.99
    13:56.01 14:29.75 15:03.70 15:37.99 16:12.42 16:46.24 17:20.11 17:53.74
    18:26.13
 11 Warner, Lyndsey           13 G P A C             18:44.35   18:28.54    6  
       28.37    59.99  1:32.14  2:04.51  2:36.99  3:10.23  3:43.54  4:17.08
     4:50.03  5:23.53  5:56.90  6:30.50  7:04.98  7:39.64  8:14.42  8:48.71
     9:22.99  9:57.76 10:32.08 11:06.33 11:40.01 12:14.13 12:48.50 13:23.40
    13:57.79 14:31.90 15:07.07 15:41.31 16:15.42 16:49.06 17:22.87 17:56.74
    18:28.54
 12 Szerencsits, Olivia       13 Parkland Aquatic    19:21.17   18:29.45    5  
       29.65  1:02.55  1:35.49  2:08.88  2:42.65  3:16.93  3:50.84  4:24.44
     4:57.83  5:31.12  6:04.06  6:37.62  7:11.25  7:44.74  8:18.99  8:52.60
     9:26.89 10:00.73 10:34.84 11:08.54 11:42.27 12:16.98 12:50.65 13:25.23
    13:59.12 14:33.17 15:08.03 15:42.06 16:15.63 16:50.23 17:24.59 17:56.85
    18:29.45
 13 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N    19:17.44   18:38.28    4  
       28.87  1:01.06  1:34.11  2:07.61  2:41.04  3:14.09  3:47.68  4:21.61
     4:55.37  5:29.02  6:03.31  6:37.11  7:11.34  7:45.59  8:19.97  8:54.61
     9:29.51 10:04.01 10:38.75 11:13.28 11:47.75 12:22.76 12:57.32 13:31.81
    14:06.32 14:40.93 15:15.69 15:49.72 16:24.04 16:58.31 17:32.47 18:05.77
    18:38.28
 14 Egan, Bridget             14 Suburban Seahawk    19:30.48   18:38.58    3  
       29.54  1:02.80  1:36.87  2:10.95  2:45.13  3:18.44  3:52.42  4:27.05
     5:00.94  5:35.09  6:09.56  6:43.66  7:18.04  7:52.41  8:26.94  9:01.64
     9:35.56 10:09.60 10:44.06 11:18.64 11:53.21 12:27.76 13:02.30 13:36.44
    14:10.44 14:44.84 15:19.32 15:53.08 16:26.72 17:00.24 17:34.04 18:06.98
    18:38.58
 15 Stewart, Danielle         13 Dover YMCA Dolph    19:27.75   18:40.08    2  
       29.50  1:01.71  1:34.71  2:07.78  2:41.34  3:14.99  3:48.41  4:22.12
     4:55.90  5:30.03  6:04.13  6:38.38  7:12.83  7:47.04  8:21.57  8:56.01
     9:30.32 10:04.73 10:39.15 11:13.55 11:48.09 12:22.68 12:57.28 13:31.97
    14:06.68 14:41.35 15:16.14 15:50.83 16:25.14 16:59.72 17:33.86 18:07.61
    18:40.08
 16 Welker, Sydney            13 York YMCA           18:46.71   18:46.25    1  
       30.28  1:03.00  1:36.29  2:09.94  2:43.88  3:17.14  3:50.68  4:25.08
     4:59.35  5:33.62  6:07.85  6:42.52  7:16.86  7:51.21  8:25.73  8:59.95
     9:34.56 10:09.15 10:43.64 11:17.70 11:52.49 12:26.83 13:01.47 13:36.52
    14:11.73 14:46.29 15:21.02 15:56.31 16:30.69 17:04.36 17:38.06 18:12.85
    18:46.25
 17 Miller, Abby              13 G P A C             19:18.43   18:47.30  
       29.76  1:02.56  1:36.19  2:10.37  2:44.52  3:19.02  3:53.04  4:27.83
     5:02.37  5:36.50  6:11.07  6:45.86  7:20.55  7:54.93  8:29.57  9:03.82
     9:38.10 10:12.65 10:46.92 11:21.21 11:54.88 12:29.47 13:04.06 13:38.50
    14:13.08 14:47.23 15:21.74 15:56.05 16:30.51 17:05.03 17:39.19 18:13.34
    18:47.30
 18 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos       19:26.44   18:48.03  
       29.56  1:02.00  1:35.21  2:08.32  2:41.67  3:15.21  3:48.86  4:22.91
     4:56.72  5:30.67  6:05.13  6:39.12  7:13.93  7:48.56  8:23.30  8:57.88
     9:32.26 10:07.22 10:41.97 11:16.49 11:51.17 12:25.63 13:00.35 13:35.36
    14:10.46 14:45.34 15:20.55 15:55.65 16:31.19 17:06.15 17:41.22 18:15.53
    18:48.03
 19 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu    19:31.57   18:48.32  
       29.52  1:02.35  1:35.97  2:10.09  2:43.95  3:17.66  3:51.63  4:25.73
     5:00.20  5:34.40  6:09.26  6:43.55  7:17.60  7:52.43  8:26.61  9:01.20
     9:35.32 10:09.40 10:43.88 11:18.44 11:52.98 12:27.56 13:02.15 13:36.62
    14:10.81 14:44.87 15:19.73 15:54.12 16:29.31 17:04.54 17:39.81 18:14.68
    18:48.32
 20 Calibeo, Cristina         13 George School Aq    19:51.34   18:49.53  
       29.00  1:01.16  1:34.72  2:08.11  2:42.14  3:16.76  3:50.97  4:25.43
     4:59.34  5:33.39  6:08.25  6:42.56  7:16.46  7:50.34  8:24.83  8:59.34
     9:33.97 10:08.60 10:42.71 11:17.41 11:52.07 12:26.54 13:01.63 13:36.19
    14:10.40 14:45.31 15:20.29 15:55.29 16:30.52 17:06.00 17:41.54 18:16.45
    18:49.53
 21 Peshenko, Anna            13 DCAA                19:16.39   18:50.13  
       29.63  1:02.41  1:36.01  2:09.85  2:43.90  3:18.48  3:53.11  4:27.57
     5:02.55  5:37.00  6:11.68  6:46.02  7:20.98  7:55.83  8:29.92  9:05.02
     9:39.66 10:14.27 10:48.82 11:22.43 11:56.51 12:30.96 13:05.00 13:39.12
    14:13.54 14:48.32 15:22.82 15:57.96 16:32.84 17:07.78 17:42.64 18:17.44
    18:50.13
 22 Haney, Fauve              14 East Coast C-Cer    18:54.37   18:52.05  
       28.70  1:00.77  1:33.59  2:06.74  2:40.11  3:14.02  3:48.21  4:22.69
     4:57.14  5:31.76  6:06.66  6:41.61  7:16.50  7:51.39  8:26.25  9:01.51
     9:36.65 10:11.72 10:46.59 11:21.63 11:56.60 12:32.06 13:06.98 13:41.86
    14:16.78 14:51.66 15:26.61 16:01.16 16:35.65 17:10.39 17:44.57 18:19.14
    18:52.05
 23 Mikalic, Maggie           13 Upper Dublin Aqu    19:34.96   18:52.20  
       30.16  1:03.07  1:36.58  2:10.35  2:43.43  3:16.97  3:50.96  4:25.71
     4:59.02  5:33.50  6:08.85  6:43.43  7:18.47  7:53.27  8:28.73  9:03.76
     9:38.70 10:13.39 10:48.42 11:24.17 12:00.01 12:35.97 13:10.55 13:45.85
    14:20.16 14:54.08 15:28.89 16:03.80 16:38.00 17:12.21 17:45.19 18:18.64
    18:52.20
 24 Dahlgren, Aviah           14 Pocono Family YM    19:16.63   18:58.72  
       29.76  1:02.37  1:35.71  2:09.09  2:42.43  3:16.15  3:50.12  4:24.44
     4:58.44  5:32.38  6:07.14  6:41.34  7:15.97  7:50.45  8:25.60  9:00.55
     9:35.34 10:10.00 10:44.94 11:20.05 11:54.97 12:29.86 13:05.17 13:40.62
    14:16.40 14:52.84 15:28.37 16:04.21 16:39.74 17:15.15 17:50.92 18:25.64
    18:58.72
 25 Haupt, Lily               14 Episcopal Academ    18:57.37   18:58.84  
       30.74  1:04.70  1:39.41  2:14.40  2:49.12  3:23.21  3:57.66  4:32.30
     5:07.08  5:42.03  6:17.04  6:52.31  7:27.07  8:02.28  8:37.66  9:13.30
     9:47.44 10:22.40 10:57.22 11:32.53 12:06.73 12:41.83 13:16.22 13:50.23
    14:25.58 15:00.49 15:35.73 16:10.30 16:44.34 17:18.36 17:52.36 18:26.03
    18:58.84
 26 Hearn, Carolyn            14 George School Aq    19:00.25   19:00.05  
       28.20  1:00.14  1:33.47  2:06.98  2:40.60  3:14.26  3:48.39  4:22.57
     4:57.06  5:31.70  6:06.38  6:41.47  7:16.64  7:51.57  8:26.72  9:01.74
     9:37.11 10:12.14 10:47.50 11:22.67 11:57.90 12:33.47 13:09.01 13:44.54
    14:20.06 14:55.45 15:31.06 16:06.34 16:41.57 17:16.66 17:51.60 18:26.58
    19:00.05
 27 Jellig, Maria             13 Jersey Wahoos       19:39.01   19:00.75  
       30.98  1:04.96  1:39.58  2:13.99  2:48.92  3:23.98  3:58.53  4:33.48
     5:08.76  5:43.35  6:18.37  6:53.66  7:28.93  8:03.36  8:38.14  9:13.29
     9:48.06 10:22.90 10:56.46 11:31.93 12:06.50 12:40.48 13:15.39 13:49.58
    14:24.07 14:58.65 15:33.34 16:08.32 16:43.42 17:17.95 17:52.67 18:27.18
    19:00.75
 28 Klinedinst, Molly         13 Central York Aqu    19:51.40   19:06.75  
       30.49  1:04.77  1:39.64  2:14.10  2:49.24  3:23.89  3:58.65  4:33.54
     5:08.46  5:43.47  6:18.17  6:52.76  7:27.39  8:02.00  8:36.87  9:12.03
     9:47.21 10:21.62 10:56.33 11:30.99 12:06.12 12:40.77 13:15.93 13:51.18
    14:26.28 15:01.55 15:36.54 16:12.06 16:47.40 17:22.81 17:57.96 18:32.98
    19:06.75
 29 Vlaeminck, Chloe          13 Parkland Aquatic    19:47.05   19:12.36  
       31.10  1:05.68  1:40.39  2:15.15  2:50.00  3:24.18  3:59.19  4:34.76
     5:08.67  5:43.77  6:18.05  6:53.56  7:28.68  8:03.43  8:38.23  9:12.76
     9:48.32 10:22.73 10:57.93 11:32.33 12:07.28 12:42.76 13:18.11 13:53.97
    14:29.78 15:05.48 15:41.12 16:16.97 16:53.13 17:29.77 18:04.55 18:38.91
    19:12.36
 30 Iannacone, Megan          13 George School Aq    19:49.98   19:12.93  
       31.15  1:05.16  1:39.96  2:14.90  2:49.94  3:25.34  4:00.99  4:35.85
     5:10.69  5:46.20  6:20.98  6:55.94  7:30.75  8:05.16  8:39.85  9:15.07
     9:50.10 10:25.31 11:00.51 11:35.89 12:11.33 12:46.05 13:22.07 13:57.14
    14:32.63 15:08.22 15:44.22 16:19.78 16:54.91 17:30.65 18:05.09 18:39.72
    19:12.93
 31 Parry, Ashley             13 Lancaster Aquati    19:34.99   19:15.33  
       30.91  1:04.99  1:39.57  2:14.75  2:49.81  3:24.91  4:00.19  4:34.99
     5:10.01  5:44.91  6:19.74  6:55.62  7:31.15  8:06.71  8:42.33  9:17.41
     9:52.78 10:28.02 11:03.06 11:38.50 12:13.58 12:48.94 13:24.43 14:00.08
    14:35.89 15:11.22 15:47.02 16:22.21 16:57.26 17:32.26 18:07.35 18:41.88
    19:15.33
 32 Koss, Nicola              13 Blue Eagle Swimm    19:14.59   19:21.52  
       31.65  1:05.23  1:39.92  2:14.97  2:50.51  3:25.40  4:00.78  4:35.92
     5:11.26  5:46.69  6:22.82  6:57.86  7:33.52  8:09.53  8:45.38  9:20.87
     9:56.64 10:31.99 11:07.54 11:43.46 12:18.71 12:54.24 13:29.81 14:05.97
    14:41.40 15:17.29 15:53.11 16:28.19 17:03.71 17:39.50 18:14.47 19:21.52
 33 Groff, Avery              13 Diplomat Swim Cl    19:19.74   19:25.28  
       30.24  1:04.33  1:39.20  2:14.05  2:49.09  3:24.54  3:59.76  4:35.14
     5:10.22  5:45.55  6:21.05  6:56.60  7:31.98  8:07.81  8:43.35  9:19.16
     9:54.75 10:30.43 11:06.57 11:43.00 12:19.01 12:54.78 13:30.96 14:06.87
    14:42.94 15:18.93 15:54.71 16:30.52 17:06.26 17:42.01 18:17.39 18:52.24
    19:25.28
 34 Strayer, Catie            13 Central York Aqu    20:00.68   19:25.47  
       30.53  1:04.45  1:38.92  2:13.75  2:49.06  3:23.83  3:58.83  4:34.01
     5:08.88  5:43.55  6:18.57  6:53.91  7:29.02  8:04.40  8:40.34  9:16.20
     9:51.60 10:27.32 11:02.89 11:38.86 12:14.54 12:50.70 13:26.41 14:02.11
    14:38.16 15:14.09 15:49.76 16:26.35 17:02.89 17:38.52 18:14.45 18:50.40
    19:25.47
 35 Josey, Alana              14 York YMCA           19:58.14L  19:26.82  
       29.60  1:02.84  1:36.98  2:11.47  2:45.99  3:20.93  3:56.03  4:31.58
     5:06.69  5:42.42  6:17.45  6:52.75  7:28.70  8:04.65  8:40.42  9:16.24
     9:51.94 10:27.92 11:03.57 11:39.66 12:15.46 12:51.74 13:27.57 14:04.23
    14:40.21 15:16.15 15:52.45 16:28.27 17:04.54 17:40.30 18:16.19 18:52.34
    19:26.82
 36 Parsons, Kierra           14 Five Star Swim C    19:46.09   19:31.22  
       29.85  1:03.29  1:38.16  2:13.20  2:48.57  3:23.92  3:59.41  4:34.71
     5:10.10  5:45.26  6:21.34  6:56.53  7:32.33  8:07.74  8:43.10  9:18.81
     9:54.74 10:30.70 11:06.48 11:42.56 12:18.53 12:54.55 13:30.62 14:06.70
    14:42.82 15:19.19 15:55.51 16:31.43 17:07.77 17:44.30 18:20.91 18:56.70
    19:31.22
 37 Bongiorno, Madeline       14 G P A C             19:57.53   20:06.77  
       31.46  1:06.21  1:41.34  2:17.75  2:54.44  3:30.00  4:06.12  4:42.88
     5:19.14  5:55.68  6:32.54  7:08.78  7:45.42  8:22.33  8:59.10  9:36.56
    10:13.06 10:50.00 11:27.02 12:04.78 12:41.05 13:17.72 13:56.69 14:33.73
    15:11.70 15:48.64 16:27.06 17:04.47 17:41.69 18:19.98 18:56.80 19:33.37
    20:06.77
 38 Cianfrani, Catherine      14 Friends Central     19:54.97   20:10.07  
       31.36  1:06.11  1:42.42  2:18.62  2:55.44  3:31.64  4:08.28  4:44.64
     5:21.26  5:57.96  6:34.87  7:11.89  7:49.11  8:26.05  9:03.63  9:40.50
    10:17.30 10:54.38 11:31.66 12:08.36 12:45.80 13:22.81 13:59.50 14:36.77
    15:13.83 15:51.47 16:28.85 17:05.98 17:43.80 18:21.06 18:58.04 19:34.58
    20:10.07
 
Event 8  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     9:37.28    9:24.33   20  
       25.65    53.38  1:21.69  1:50.22  2:18.65  2:47.17  3:15.78  3:44.18
     4:12.66  4:41.22  5:09.54  5:38.19  6:06.53  6:35.02  7:03.44  7:31.91
     8:00.48  8:29.11  8:57.52  9:24.33                                    
  2 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     9:46.88    9:41.78   17  
       25.60    53.02  1:21.07  1:49.89  2:18.93  2:48.09  3:17.41  3:46.88
     4:16.32  4:45.73  5:15.17  5:44.68  6:14.26  6:43.95  7:13.73  7:43.51
     8:13.40  8:43.21  9:12.99  9:41.78                                    
  3 Quan, Robert              14 York YMCA            9:52.68    9:57.27   16  
       26.77    55.57  1:25.05  1:55.00  2:25.05  2:55.18  3:25.31  3:55.40
     4:25.78  4:56.39  5:26.94  5:57.52  6:28.40  6:58.95  7:29.16  7:59.38
     8:29.39  8:59.42  9:28.96  9:57.27                                    
  4 Simms, Sean               13 G P A C             10:25.35   10:05.48   15  
       26.98    56.66  1:26.65  1:57.13  2:27.74  2:58.27  3:28.81  3:59.41
     4:30.03  5:00.49  5:30.96  6:01.59  6:32.14  7:03.02  7:33.68  8:04.59
     8:35.54  9:06.17  9:36.33 10:05.48                                    
  5 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat    10:47.15   10:08.23   14  
       25.12    53.48  1:22.90  1:52.81  2:22.89  2:53.74  3:24.37  3:55.38
     4:26.41  4:57.52  5:28.74  6:00.01  6:31.40  7:02.62  7:33.68  8:05.17
     8:36.44  9:07.48  9:38.64 10:08.23                                    
  6 Washart, Shane            13 G P A C             10:33.53   10:10.05   13  
       27.35    57.28  1:27.64  1:57.85  2:28.73  2:59.51  3:30.51  4:01.07
     4:31.48  5:02.11  5:33.24  6:04.37  6:35.32  7:06.39  7:37.49  8:08.61
     8:39.40  9:10.22  9:40.41 10:10.05                                    
  7 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat    10:41.59   10:13.07   12  
       25.44    53.97  1:24.16  1:54.47  2:25.13  2:56.01  3:26.65  3:57.74
     4:28.95  5:00.12  5:31.51  6:03.02  6:34.35  7:05.37  7:36.94  8:08.16
     8:39.66  9:11.37  9:42.72 10:13.07                                    
  8 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema    10:37.90   10:15.99   11  
       26.33    54.56  1:23.96  1:54.13  2:24.31  2:54.59  3:24.86  3:55.49
     4:26.37  4:57.48  5:28.90  6:00.51  6:32.36  7:04.33  7:36.67  8:09.08
     8:41.58  9:13.54  9:45.84 10:15.99                                    
  9 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C    10:40.93   10:16.30    9  
       27.20    56.62  1:27.64  1:58.04  2:29.08  3:00.02  3:31.43  4:02.90
     4:34.49  5:05.73  5:36.79  6:08.52  6:39.58  7:10.54  7:41.83  8:13.41
     8:44.66  9:16.06  9:47.25 10:16.30                                    
 10 Thomas, Riley             14 York YMCA           10:57.16   10:18.72    7  
       26.73    56.19  1:26.54  1:58.17  2:29.15  3:00.17  3:31.43  4:02.40
     4:34.11  5:05.40  5:36.47  6:08.36  6:40.11  7:12.29  7:43.84  8:15.53
     8:47.27  9:18.59  9:49.46 10:18.72                                    
 11 Cerbone, William          14 Pocono Family YM    10:38.57   10:20.23    6  
       26.10    55.21  1:24.58  1:54.82  2:25.59  2:56.09  3:26.97  3:58.22
     4:29.49  5:00.92  5:32.05  6:03.81  6:35.74  7:07.78  7:39.78  8:11.70
     8:43.68  9:16.49  9:48.87 10:20.23                                    
 12 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic    10:28.06   10:22.67    5  
       27.17    56.63  1:26.83  1:57.38  2:28.00  2:59.07  3:30.18  4:01.14
     4:32.68  5:03.90  5:35.37  6:07.14  6:38.59  7:10.03  7:42.31  8:14.64
     8:47.33  9:19.30  9:51.64 10:22.67                                    
 13 O'Grady, Christopher      14 Wcay Marlins        10:56.73   10:23.66    4  
       26.65    56.61  1:27.64  1:59.07  2:30.22  3:02.03  3:33.92  4:05.22
     4:37.43  5:09.58  5:41.35  6:13.27  6:45.21  7:17.12  7:48.80  8:20.34
     8:51.88  9:23.20  9:54.39 10:23.66                                    
 14 Ciecko, Evan              14 Unattached          10:37.41   10:23.76    3  
       27.48    57.31  1:28.32  1:59.22  2:30.13  3:00.92  3:32.13  4:03.60
     4:35.02  5:06.50  5:38.05  6:10.13  6:41.95  7:13.66  7:45.71  8:18.06
     8:49.54  9:21.56  9:53.32 10:23.76                                    
 15 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu    10:50.91   10:28.69    2  
       27.38    57.58  1:28.99  2:00.48  2:32.13  3:04.29  3:36.03  4:07.68
     4:39.64  5:11.66  5:43.52  6:15.38  6:47.33  7:19.46  7:51.40  8:22.98
     8:54.85  9:26.57  9:58.11 10:28.69                                    
 16 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu    11:18.98   10:31.35    1  
       27.28    57.72  1:29.14  2:00.73  2:32.93  3:04.62  3:37.08  4:08.69
     4:41.44  5:13.52  5:45.63  6:17.55  6:50.26  7:22.14  7:54.12  8:26.41
     8:58.12  9:29.57 10:00.98 10:31.35                                    
 17 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw    10:49.89   10:31.43  
       27.78    58.58  1:30.06  2:01.49  2:33.22  3:04.58  3:36.21  4:08.10
     4:40.13  5:12.06  5:44.09  6:16.15  6:48.01  7:19.80  7:52.07  8:23.97
     8:56.16  9:28.34 10:00.77 10:31.43                                    
 18 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle    10:59.74   10:31.54  
       27.20    57.66  1:28.98  2:00.67  2:32.33  3:04.03  3:36.14  4:07.70
     4:40.04  5:12.73  5:44.74  6:17.32  6:50.12  7:22.40  7:55.22  8:27.08
     8:58.88  9:30.89 10:02.24 10:31.54                                    
 19 Camden, Eric              13 Parkland Aquatic    11:21.31   10:32.78  
       27.60    58.65  1:30.20  2:02.51  2:34.64  3:06.52  3:38.46  4:10.42
     4:42.49  5:14.49  5:46.70  6:18.75  6:50.60  7:22.80  7:54.85  8:27.08
     8:58.95  9:31.03 10:02.92 10:32.78                                    
 20 Grisbaum, Dolan           13 G P A C             11:16.42   10:33.26  
       27.92    58.81  1:30.62  2:02.55  2:34.47  3:06.41  3:38.39  4:10.51
     4:42.68  5:14.63  5:46.78  6:18.97  6:50.83  7:22.97  7:55.16  8:27.32
     8:59.33  9:31.35 10:03.14 10:33.26                                    
 21 Replogle, Jacob           13 North Penn Aquat    11:13.55   10:33.52  
       27.20    57.62  1:29.07  2:01.03  2:32.75  3:04.63  3:36.86  4:09.26
     4:41.10  5:13.35  5:45.48  6:17.76  6:50.06  7:22.56  7:54.59  8:27.03
     8:59.32  9:30.78 10:02.99 10:33.52                                    
 22 Kofman, Eli               13 Penn Charter Aqu     9:50.18L  10:33.85  
       28.30    59.08  1:30.21  2:01.91  2:33.87  3:05.44  3:37.32  4:09.66
     4:41.97  5:14.05  5:46.07  6:18.14  6:50.36  7:22.55  7:54.70  8:26.60
     8:58.92  9:30.87 10:02.85 10:33.85                                    
 23 Spector, Seth             13 Central Bucks Sw    10:57.83   10:35.50  
       27.18    57.53  1:28.70  2:00.38  2:32.03  3:03.78  3:35.29  4:07.04
     4:39.55  5:12.25  5:44.87  6:17.09  6:49.84  7:22.31  7:54.84  8:27.32
     8:59.99  9:32.48 10:05.19 10:35.50                                    
 24 Casey, Patrick            13 Radnor Aquatic C    10:45.51   10:36.62  
       27.31    58.14  1:30.00  2:01.49  2:33.53  3:05.39  3:37.82  4:09.98
     4:42.32  5:15.20  5:47.55  6:19.80  6:52.25  7:24.65  7:57.36  8:29.31
     9:01.43  9:33.49 10:05.43 10:36.62                                    
 25 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos       10:29.69   10:37.56  
       27.28    57.09  1:27.43  1:57.75  2:28.70  2:59.71  3:31.29  4:04.33
     4:37.32  5:10.08  5:42.98  6:16.29  6:50.16  7:23.83  7:56.25  8:28.54
     9:02.34  9:35.51 10:07.78 10:37.56                                    
 26 Lyman, Sean               14 Tops Swimming       10:59.06   10:40.24  
       27.59    58.19  1:29.67  2:01.79  2:34.06  3:06.47  3:39.07  4:11.56
     4:44.23  5:16.86  5:49.53  6:22.19  6:54.87  7:27.33  8:00.18  8:32.62
     9:05.04  9:37.27 10:09.31 10:40.24                                    
 27 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C    10:43.93   10:44.90  
       27.09    57.25  1:28.44  2:00.57  2:32.74  3:04.85  3:37.42  4:10.31
     4:42.76  5:15.35  5:48.17  6:21.16  6:54.36  7:27.19  8:00.40  8:33.42
     9:07.25  9:40.02 10:13.46 10:44.90                                    
 28 O'Hara, Patrick           14 Germantown Acade    11:12.35   10:52.82  
       27.65    58.03  1:29.73  2:01.64  2:34.15  3:06.68  3:39.60  4:12.67
     4:46.07  5:19.87  5:53.49  6:27.07  7:00.54  7:34.17  8:08.38  8:41.74
     9:15.16  9:48.76 10:21.76 10:52.82                                    
 29 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu    10:03.13L  11:02.57  
       27.06    57.53  1:29.60  2:01.93  2:34.43  3:06.99  3:40.07  4:13.52
     4:47.10  5:22.04  5:55.51  6:29.81  7:04.04  7:39.04  8:13.12  8:47.61
     9:21.70  9:55.69 10:29.94 11:02.57                                    
 30 Valle, Edgar              13 G P A C             11:14.37   11:04.35  
       28.19    59.30  1:32.04  2:05.09  2:38.45  3:11.97  3:45.72  4:19.72
     4:53.47  5:27.66  6:00.90  6:35.19  7:08.76  7:42.69  8:16.45  8:50.83
     9:24.41  9:58.34 10:31.82 11:04.35                                    
 31 Rooney, Patrick           13 Baldwin Swim Clu    11:21.66   11:09.70  
       29.22  1:01.49  1:34.42  2:07.62  2:41.37  3:15.35  3:49.03  4:23.15
     4:56.99  5:30.91  6:04.94  6:38.82  7:12.81  7:46.67  8:21.20  8:55.25
     9:29.14 10:02.62 10:36.76 11:09.70                                    
 32 Nagel, Luke               13 Radnor Aquatic C    11:10.29   11:13.93  
       28.13    59.78  1:33.04  2:06.73  2:40.63  3:14.85  3:49.57  4:24.33
     4:58.44  5:33.30  6:08.26  6:42.73  7:17.07  7:51.61  8:25.90  8:59.64
     9:33.74 10:07.39 10:41.23 11:13.93                                    
 33 Keillor, Aidan            14 Upper Dublin Aqu    11:14.97   11:18.94  
       29.44  1:02.36  1:35.86  2:10.49  2:44.02  3:18.64  3:52.71  4:27.02
     5:01.38  5:35.98  6:10.18  6:44.62  7:19.28  7:53.82  8:28.28  9:02.92
     9:37.69 10:11.69 10:45.93 11:18.94                                    
 34 Connell, Daniel           14 Lehigh Valley Aq    11:09.68   11:18.98  
       29.26  1:01.11  1:34.60  2:08.57  2:43.02  3:17.38  3:52.07  4:26.36
     5:01.13  5:35.64  6:10.41  6:45.01  7:20.48  7:55.04  8:30.12  9:05.03
     9:38.39 10:12.53 10:46.01 11:18.98                                    
 35 Seman, Alexander          13 East Pennsboro A    11:22.09   11:25.81  
       28.31  1:00.42  1:33.85  2:07.24  2:41.67  3:15.81  3:50.93  4:25.90
     5:01.02  5:35.62  6:11.08  6:46.53  7:22.17  7:58.09  8:33.64  9:09.46
     9:45.01 10:20.44 10:54.82 11:25.81                                    
 
Event 9  Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club  'A'                       4:11.25    4:06.04   40  
     1) Gendzel, Maya 12                2) Feuzeu Mekoue, Kelly 12        
     3) Eruslanova, Katya 12            4) Mullins, Lainey 11             
       29.29  1:00.83  1:33.05  2:10.09  2:38.27  3:10.93  3:36.79  4:06.04
  2 Wilmington Aquatic Club  'A'                      4:14.13    4:09.76   34  
     1) Brandt, Mackenzie 12            2) Waslyn, Rylee 12               
     3) Agne, Kira 12                   4) Murphy, Emily 12               
       29.64  1:01.66  1:33.41  2:10.66  2:39.23  3:12.55  3:39.17  4:09.76
  3 Suburban Seahawks Club  'B'                       4:24.84    4:19.92   32  
     1) Lunn, Emma 11                   2) Holtsberg, Cathryn 12          
     3) Levensten, Kate 12              4) Wilson, Mekhi 12               
       30.11  1:02.38  1:38.06  2:18.72  2:48.99  3:21.37  3:49.30  4:19.92
  4 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      4:18.53    4:20.16   30  
     1) Cassidy, Summer 12              2) Savov, Emma 12                 
     3) Ricciotti, Jordyn 11            4) Seiverd, Ally 12               
       31.51  1:05.24  1:39.06  2:17.64  2:47.74  3:22.51  3:49.86  4:20.16
  5 York YMCA  'A'                                    4:22.25    4:20.83   28  
     1) Calder, Ella 12                 2) Harnish, Meaghan 12            
     3) Leydig, Camryn 12               4) Kapp, Christine 12             
       33.45  1:10.77  1:43.47  2:20.22  2:48.21  3:21.16  3:49.49  4:20.83
  6 South Jersey Aquatic Club  'A'                    4:35.45    4:26.45   26  
     1) Powers, Laura 12                2) Roma, Isabella 12              
     3) Haney, Hope 12                  4) Hare, Emma 12                  
       31.63  1:05.84  1:42.18  2:22.98  2:52.99  3:26.33  3:54.39  4:26.45
  7 Central Bucks Swim Team  'A'                      4:28.07    4:26.47   24  
     1) Stark, Ilene 12                 2) Goodling, Erin 12              
     3) Reteneller, Riley 12            4) Petrakis, Nyah 12              
       32.33  1:07.02  1:41.50  2:20.73  2:51.26  3:26.33  3:54.21  4:26.47
  8 Jersey Wahoos  'A'                                4:24.15    4:27.04   22  
     1) Yerkes, Sammy 11                2) Gramigna, Emily 12             
     3) Kerner, Erica 12                4) Neely, Maddy 12                
       30.98  1:04.25  1:40.81  2:24.09  2:54.77  3:29.66  3:56.92  4:27.04
  9 Golden Ram Aquatics  'A'                          4:36.95    4:27.36   18  
     1) Marlin, Krista 12               2) Gamble, Shannon 11             
     3) Cassidy, Megan 12               4) Turco, Lily 12                 
       32.33  1:11.65  1:42.61  2:23.53  2:52.92  3:26.56  3:55.25  4:27.36
 10 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               4:30.25    4:28.33   14  
     1) Wiley, Jade 12                  2) Kern, Sarah 11                 
     3) Levari, Ava 12                  4) Lett, Lindsey 11               
       31.84  1:06.59  1:42.43  2:24.71  2:53.38  3:28.94  3:56.86  4:28.33
 11 Parkland Aquatic Club  'A'                        4:34.14    4:30.60   12  
     1) Lin, Simone 11                  2) Tewksbury, Madison 11          
     3) Sergent, Brooke 11              4) Walls, Jillian 12              
       32.29  1:06.74  1:42.55  2:24.22  2:54.08  3:29.22  3:58.36  4:30.60
 12 Radnor Aquatic Club  'A'                          4:34.41    4:32.04   10  
     1) Bevenour, Holly 12              2) Grimley, Taylor 11             
     3) Coonley, Campbell 12            4) Hahn, Lily 12                  
       32.07  1:07.63  1:44.15  2:25.98  2:56.74  3:34.84  4:02.29  4:32.04
 13 Jersey Wahoos  'B'                                4:45.83    4:35.42    8  
     1) Wright, Amelia 11               2) Gagnon, Katarina 12            
     3) Finnegan, Meghan 11             4) Moyer, Ava 11                  
       30.64  1:03.20  1:41.02  2:23.95  2:52.60  3:27.18  3:58.28  4:35.42
 14 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               4:45.83    4:38.53    6  
     1) Defrehn, Allie 11               2) McCarthy, Danielle 12          
     3) McMurray, Allison 11            4) Morris, Chloe 12               
       33.35  1:08.41  1:44.62  2:27.02  2:58.37  3:36.53  4:05.09  4:38.53
 15 East Coast C-Cerpants  'A'                        4:47.86    4:38.97    4  
     1) Camey, Samantha 11              2) Denn, Laci 12                  
     3) Culmone, Ella 11                4) Kulakowski, Olivia 11          
       32.85  1:09.16  1:46.81  2:30.55  3:01.57  3:37.79  4:06.35  4:38.97
 16 Shippensburg Aquatic Club  'A'                    4:35.26    4:39.58    2  
     1) Powell, Kari 11                 2) Estep, Mia 12                  
     3) Hawkins, Bramley 12             4) Strine, Jillian 12             
       32.59  1:08.42  1:45.09  2:28.07  2:59.57  3:39.09  4:07.54  4:39.58
 
Event 10  Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos  'A'                                4:17.76    4:08.60   40  
     1) Seidman, Josh 12                2) Simms, Robert 12               
     3) Tao, James 11                   4) McFadden, Henry 11             
       29.76  1:01.91  1:33.77  2:10.46  2:37.81  3:10.33  3:37.81  4:08.60
  2 Suburban Seahawks Club  'A'                       4:12.02    4:11.03   34  
     1) D'Ariano, Landon 11             2) Wang, Gary 12                  
     3) Whitaker, Brock 11              4) Lash, Daniel 11                
       31.14  1:04.31  1:33.25  2:07.04  2:36.96  3:12.37  3:40.45  4:11.03
  3 Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               4:26.23    4:16.14   32  
     1) Boles, Andrew 12                2) Clark, William 12              
     3) Kohm, Samuel 12                 4) Freeman, Jonathan 12           
       32.20  1:07.60  1:42.84  2:24.01  2:50.44  3:21.30  3:47.26  4:16.14
  4 York YMCA  'A'                                    4:23.09    4:20.59   30  
     1) Wang, Ethan 12                  2) Stoner, Samuel 12              
     3) Welker, Nathan 11               4) Quan, Jacob 12                 
       31.15  1:03.41  1:37.22  2:16.57  2:46.77  3:21.62  3:50.09  4:20.59
  5 South Jersey Aquatic Club  'A'                    4:28.95    4:21.02   28  
     1) Pike, Cooper 12                 2) Pezzella, Nicholas 12          
     3) Peters, Aidan 12                4) Stankus, Thomas 12             
       32.41  1:11.55  1:40.90  2:18.29  2:47.60  3:22.99  3:50.40  4:21.02
  6 North Penn Aquatic Club  'A'                      4:35.10    4:24.32   26  
     1) Potts, Mason 11                 2) Freece, Robert 12              
     3) Faikish, Aidan 12               4) Finn, Gabe 12                  
       30.09  1:02.59  1:37.77  2:18.98  2:47.71  3:22.68  3:51.47  4:24.32
  7 Jersey Wahoos  'B'                                4:25.89    4:34.72   24  
     1) Moyer, JD 11                    2) Derivaux, Charles 11           
     3) Sheehan, Braden 11              4) Whartenby, Miller 12           
       31.67  1:05.86  1:42.99  2:26.17  2:58.46  3:35.56  4:03.40  4:34.72
  8 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      4:33.79    4:36.10   22  
     1) Bushay, Mason 11                2) Thompson, Aaron 11             
     3) Vasser, Zachary 11              4) Seiverd, Charles 11            
       31.75  1:05.16  1:40.63  2:22.64  2:53.45  3:29.90  4:01.57  4:36.10
 -- Parkland Aquatic Club  'A'                        4:39.95         DQ  
     1) Toomey, Justin 12               2) Zaffiro, Nicholas 12           
     3) Rosenthal, Mitchell 11          4) Avila, Jovannie 12             
       29.79  1:02.27  1:40.50  2:24.29  2:57.39  3:35.44  4:01.03       DQ
 
Event 11  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:08.45    1:08.33   20  
       32.20  1:08.33                                                      
  2 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     1:10.67    1:08.75   17  
       32.15  1:08.75                                                      
  3 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     1:10.77    1:09.34   15.5
       32.68  1:09.34                                                      
  3 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            1:10.04    1:09.34   15.5
       33.42  1:09.34                                                      
  5 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:09.28    1:09.46   14  
       32.36  1:09.46                                                      
  6 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     1:10.78    1:10.54   13  
       33.25  1:10.54                                                      
  7 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C     1:12.13    1:12.53   12  
       34.25  1:12.53                                                      
  8 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     1:11.63    1:13.47   11  
       34.48  1:13.47                                                      
B - Final
  9 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     1:12.22    1:12.45    9  
       35.15  1:12.45                                                      
 10 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     1:14.54    1:12.54    7  
       34.51  1:12.54                                                      
 11 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     1:14.49    1:12.86    6  
       34.13  1:12.86                                                      
 12 Klaehn, Alina             12 Triton Swim Team     1:14.05    1:13.04    5  
       34.20  1:13.04                                                      
 13 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt     1:14.46    1:13.78    4  
       34.85  1:13.78                                                      
 14 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw     1:14.41    1:13.80    3  
       34.38  1:13.80                                                      
 15 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     1:14.32    1:13.99    2  
       35.52  1:13.99                                                      
 16 Barone, Kamryn            11 Wsy Swimming         1:13.61    1:14.50    1  
       35.42  1:14.50                                                      
C - Final
 17 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl     1:15.09    1:13.85  
       34.51  1:13.85                                                      
 18 Gamble, Shannon           11 Golden Ram Aquat     1:15.03    1:13.90  
       35.96  1:13.90                                                      
 19 Hendrickson, Ava          12 Episcopal Academ     1:14.77    1:14.43  
       34.93  1:14.43                                                      
 20 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C     1:14.66    1:14.61  
       36.15  1:14.61                                                      
 21 Goodling, Erin            12 Central Bucks Sw     1:15.24    1:14.73  
       35.35  1:14.73                                                      
 22 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     1:15.58    1:14.88  
       34.42  1:14.88                                                      
 23 Pillar, Claire            11 Friends Central      1:15.55    1:14.97  
       34.11  1:14.97                                                      
 24 Hofer, Natalie            11 Westtown Aquatic     1:15.63    1:16.31  
       35.20  1:16.31                                                      
 
Event 11  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:09.87    1:08.45  
       32.54  1:08.45                                                      
  2 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:12.21    1:09.28  
       32.37  1:09.28                                                      
  3 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            1:11.64    1:10.04  
       33.75  1:10.04                                                      
  4 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     1:09.53    1:10.67  
       33.31  1:10.67                                                      
  5 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     1:12.82    1:10.77  
       33.35  1:10.77                                                      
  6 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     1:11.54    1:10.78  
       33.20  1:10.78                                                      
  7 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     1:16.99    1:11.63  
       33.74  1:11.63                                                      
  8 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C     1:14.65    1:12.13  
       33.81  1:12.13                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     1:13.13    1:12.22  
       34.09  1:12.22                                                      
 10 Barone, Kamryn            11 Wsy Swimming         1:16.14    1:13.61  
       34.55  1:13.61                                                      
 11 Klaehn, Alina             12 Triton Swim Team     1:15.37    1:14.05  
       34.41  1:14.05                                                      
 12 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     1:13.81    1:14.32  
       35.24  1:14.32                                                      
 13 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw     1:12.26    1:14.41  
       34.54  1:14.41                                                      
 14 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt     1:13.99    1:14.46  
       34.88  1:14.46                                                      
 15 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     1:15.00    1:14.49  
       34.73  1:14.49                                                      
 16 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     1:14.27    1:14.54  
       35.71  1:14.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C     1:15.81    1:14.66  
       34.64  1:14.66                                                      
 18 Hendrickson, Ava          12 Episcopal Academ     1:15.96    1:14.77  
       34.96  1:14.77                                                      
 19 Gamble, Shannon           11 Golden Ram Aquat     1:15.70    1:15.03  
       35.50  1:15.03                                                      
 20 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl     1:15.05    1:15.09  
       35.74  1:15.09                                                      
 21 Goodling, Erin            12 Central Bucks Sw     1:16.56    1:15.24  
       36.46  1:15.24                                                      
 22 Pillar, Claire            11 Friends Central      1:17.31    1:15.55  
       35.61  1:15.55                                                      
 23 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     1:15.28    1:15.58  
       34.43  1:15.58                                                      
 24 Hofer, Natalie            11 Westtown Aquatic     1:14.51    1:15.63  
       34.63  1:15.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Tegler, Taiylor           11 Westtown Aquatic     1:15.72    1:15.69  
       35.58  1:15.69                                                      
 26 Holtsberg, Cathryn        12 Suburban Seahawk     1:15.95    1:15.89  
       35.59  1:15.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     1:15.92    1:15.97  
       35.86  1:15.97                                                      
 27 McGeary, Maura            11 Episcopal Academ     1:15.71    1:15.97  
       35.43  1:15.97                                                      
 29 Ricciotti, Jordyn         11 Egg Harbor Twp S     1:16.92    1:16.00  
       36.75  1:16.00                                                      
 30 Burns, Jessica            11 Souderton Area C     1:16.65    1:16.17  
       36.47  1:16.17                                                      
 31 Tamburrino, Mia           12 Hatboro Horsham      1:16.62    1:16.19  
       35.77  1:16.19                                                      
 32 Sakers, Alexis            12 Unattached           1:17.14    1:16.27  
       35.78  1:16.27                                                      
 33 Sabalaske, Emma           12 George School Aq     1:15.83    1:16.35  
       35.37  1:16.35                                                      
 34 Skiles, Araceli           11 Wsy Swimming         1:16.11    1:16.95  
       36.17  1:16.95                                                      
 35 Reagan, Grace             12 Ridley Area YMCA     1:17.13    1:17.23  
       35.81  1:17.23                                                      
 36 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     1:17.36    1:17.29  
       36.42  1:17.29                                                      
 37 Strine, Jillian           12 Shippensburg Aqu     1:15.75    1:17.31  
       36.03  1:17.31                                                      
 38 Kern, Sarah               11 G P A C              1:16.26    1:17.34  
       36.11  1:17.34                                                      
 39 Roma, Isabella            12 South Jersey Aqu     1:16.87    1:17.74  
       36.90  1:17.74                                                      
 40 Paxton, Madelyn           11 York YMCA            1:16.82    1:17.89  
       36.41  1:17.89                                                      
 41 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 1:16.78    1:18.05  
       36.05  1:18.05                                                      
 42 Feinberg, Lindsay         12 Episcopal Academ     1:17.31    1:18.94  
       37.83  1:18.94                                                      
 43 Duncheskie, Grace         11 Springfield Aqua     1:16.31    1:19.10  
       37.84  1:19.10                                                      
 44 Gramigna, Emily           12 Jersey Wahoos        1:17.23    1:20.82  
       37.07  1:20.82                                                      
 
Event 12  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk     1:03.81    1:02.78   20  
       29.29  1:02.78                                                      
  2 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     1:07.64    1:05.75   17  
       30.65  1:05.75                                                      
  3 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu     1:08.63    1:07.72   16  
       31.85  1:07.72                                                      
  4 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        1:09.50    1:08.69   15  
       32.27  1:08.69                                                      
  5 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C     1:11.16    1:10.66   14  
       32.97  1:10.66                                                      
  6 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua     1:12.25    1:11.68   13  
       33.89  1:11.68                                                      
  7 Wang, Ethan               12 York YMCA            1:11.85    1:11.72   12  
       33.56  1:11.72                                                      
  8 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:11.92    1:12.21   11  
       33.73  1:12.21                                                      
B - Final
  9 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         1:13.40    1:12.33    9  
       34.57  1:12.33                                                      
 10 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic      1:15.00    1:13.14    7  
       33.60  1:13.14                                                      
 11 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin     1:14.01    1:13.20    6  
       34.50  1:13.20                                                      
 12 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw     1:14.41    1:13.71    4.5
       34.44  1:13.71                                                      
 12 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     1:14.85    1:13.71    4.5
       34.72  1:13.71                                                      
 14 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu     1:14.90    1:13.86    3  
       34.45  1:13.86                                                      
 15 Stoner, Samuel            12 York YMCA            1:12.39    1:14.26    2  
       34.69  1:14.26                                                      
 16 Jones, Tanner             12 G P A C              1:15.11    1:14.96    1  
       35.34  1:14.96                                                      
C - Final
 17 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      1:15.98    1:14.67  
       34.40  1:14.67                                                      
 18 Clark, William            12 Germantown Acade     1:16.06    1:15.20  
       35.70  1:15.20                                                      
 19 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     1:16.87    1:15.28  
       35.21  1:15.28                                                      
 20 Stankus, Thomas           12 South Jersey Aqu     1:17.59    1:16.34  
       36.07  1:16.34                                                      
 21 Fredericksdorf, Brandon   12 Northeast Swimmi     1:17.31    1:16.37  
       35.82  1:16.37                                                      
 22 Freece, Robert            12 North Penn Aquat     1:16.58    1:17.78  
       36.26  1:17.78                                                      
 23 Thompson, Aaron           11 Egg Harbor Twp S     1:17.59    1:17.89  
       36.34  1:17.89                                                      
 24 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham      1:17.46    1:18.09  
       36.67  1:18.09                                                      
 
Event 12  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk     1:04.24    1:03.81  
       29.91  1:03.81                                                      
  2 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     1:07.83    1:07.64  
       31.58  1:07.64                                                      
  3 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu     1:13.71    1:08.63  
       32.34  1:08.63                                                      
  4 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        1:10.68    1:09.50  
       32.89  1:09.50                                                      
  5 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C     1:12.07    1:11.16  
       33.06  1:11.16                                                      
  6 Wang, Ethan               12 York YMCA            1:14.35    1:11.85  
       33.94  1:11.85                                                      
  7 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:14.03    1:11.92  
       32.88  1:11.92                                                      
  8 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua     1:16.38    1:12.25  
       33.81  1:12.25                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stoner, Samuel            12 York YMCA            1:14.86    1:12.39  
       33.59  1:12.39                                                      
 10 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         1:11.94    1:13.40  
       34.51  1:13.40                                                      
 11 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin     1:13.98    1:14.01  
       34.33  1:14.01                                                      
 12 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw     1:15.71    1:14.41  
       34.58  1:14.41                                                      
 13 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     1:14.24    1:14.85  
       35.06  1:14.85                                                      
 14 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu     1:16.51    1:14.90  
       34.49  1:14.90                                                      
 15 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic      1:16.26    1:15.00  
       34.74  1:15.00                                                      
 16 Jones, Tanner             12 G P A C              1:16.29    1:15.11  
       34.89  1:15.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      1:16.42    1:15.98  
       35.95  1:15.98                                                      
 18 Clark, William            12 Germantown Acade     1:17.51    1:16.06  
       36.23  1:16.06                                                      
 19 Freece, Robert            12 North Penn Aquat     1:17.95    1:16.58  
       35.51  1:16.58                                                      
 20 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     1:16.50    1:16.87  
       36.62  1:16.87                                                      
 21 Fredericksdorf, Brandon   12 Northeast Swimmi     1:17.31    1:17.31  
       36.50  1:17.31                                                      
 22 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham      1:16.54    1:17.46  
       36.02  1:17.46                                                      
 23 Thompson, Aaron           11 Egg Harbor Twp S     1:16.81    1:17.59  
       35.90  1:17.59                                                      
 23 Stankus, Thomas           12 South Jersey Aqu     1:15.85    1:17.59  
       36.59  1:17.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Zhao, Jason               11 Pocono Family YM     1:17.35    1:18.69  
       36.86  1:18.69                                                      
 26 Woerner, Davis            11 Phoenixville  YM     1:16.54    1:18.94  
       36.10  1:18.94                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Perose, Bobby             12 Emmaus Aquatic C     1:17.91    1:19.43  
       36.41  1:19.43                                                      
 28 Derivaux, Charles         11 Jersey Wahoos        1:17.65    1:19.78  
       37.30  1:19.78                                                      
 -- Maietta, Ryan             12 Five Star Swim C     1:17.89         DQ  
       36.59       DQ                                                      
 
Event 13  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     1:58.96    1:57.37   20  
       27.05    56.78  1:27.57  1:57.37                                    
  2 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     2:01.71    1:57.67   17  
       26.39    55.56  1:26.50  1:57.67                                    
  3 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:58.01    1:57.70   16  
       26.68    56.23  1:26.94  1:57.70                                    
  4 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk     2:00.55    1:59.51   15  
       27.41    57.85  1:28.57  1:59.51                                    
  5 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin     2:00.72    2:00.76   14  
       27.12    56.65  1:28.68  2:00.76                                    
  6 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     2:01.66    2:02.61   13  
       27.87    59.18  1:31.69  2:02.61                                    
  7 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk     2:01.84    2:02.96   12  
       27.83    59.54  1:32.51  2:02.96                                    
  8 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:02.21    2:03.07   11  
       27.93    58.94  1:30.78  2:03.07                                    
B - Final
  9 Testa, Madison            12 Unattached           2:02.63    2:00.90    9  
       27.90    58.18  1:30.11  2:00.90                                    
 10 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     2:04.47    2:01.24    7  
       28.28    59.23  1:31.16  2:01.24                                    
 11 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:03.29    2:01.40    6  
       28.62    59.23  1:30.66  2:01.40                                    
 12 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     2:02.35    2:01.44    5  
       27.52    58.70  1:30.55  2:01.44                                    
 13 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:03.64    2:03.67    4  
       28.84  1:00.78  1:32.58  2:03.67                                    
 14 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         2:06.33    2:04.25    3  
       28.92  1:00.92  1:32.99  2:04.25                                    
 15 Dagg, Kiersten            12 Unattached           2:06.85    2:04.46    2  
       30.25  1:01.00  1:32.72  2:04.46                                    
 16 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming         2:07.06    2:08.32    1  
       29.08  1:01.92  1:34.96  2:08.32                                    
 
Event 13  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:58.34    1:58.01  
       26.99    56.72  1:27.27  1:58.01                                    
  2 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     2:01.85    1:58.96  
       27.48    57.69  1:28.53  1:58.96                                    
  3 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk     2:06.05    2:00.55  
       27.98    58.65  1:29.41  2:00.55                                    
  4 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin     2:03.11    2:00.72  
       27.57    58.18  1:29.32  2:00.72                                    
  5 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     2:04.25    2:01.66  
       27.92    59.84  1:31.80  2:01.66                                    
  6 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     1:59.37    2:01.71  
       27.53    58.09  1:29.86  2:01.71                                    
  7 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk     2:03.58    2:01.84  
       28.29    59.61  1:31.95  2:01.84                                    
  8 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:01.82    2:02.21  
       28.27    59.15  1:30.32  2:02.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     2:02.33    2:02.35  
       27.35    58.20  1:30.53  2:02.35                                    
 10 Testa, Madison            12 Unattached           2:00.92    2:02.63  
       28.13    58.01  1:29.95  2:02.63                                    
 11 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:02.73    2:03.29  
       28.99    59.65  1:31.14  2:03.29                                    
 12 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:06.81    2:03.64  
       29.47  1:01.34  1:33.02  2:03.64                                    
 13 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C     2:04.21    2:03.86  
       28.02    58.74  1:31.01  2:03.86                                    
 14 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     2:03.71    2:04.47  
       28.62  1:00.01  1:32.49  2:04.47                                    
 15 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         2:06.51    2:06.33  
       29.27  1:01.55  1:34.34  2:06.33                                    
 16 Dagg, Kiersten            12 Unattached           2:06.88    2:06.85  
       30.48  1:01.12  1:33.88  2:06.85                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming         2:06.84    2:07.06  
       28.33  1:00.67  1:34.31  2:07.06                                    
 18 Reteneller, Riley         12 Central Bucks Sw     2:08.20    2:07.15  
       29.52  1:01.67  1:34.49  2:07.15                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk     2:08.32    2:07.30  
       29.68  1:01.92  1:34.67  2:07.30                                    
 20 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     2:09.11    2:07.55  
       29.42  1:02.23  1:35.15  2:07.55                                    
 21 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     2:09.25    2:08.13  
       28.74  1:00.89  1:34.88  2:08.13                                    
 22 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic     2:09.09    2:08.36  
       29.34  1:02.28  1:36.02  2:08.36                                    
 23 Calder, Ella              12 York YMCA            2:08.64    2:08.47  
       30.17  1:02.62  1:35.75  2:08.47                                    
 24 Ricciotti, Jordyn         11 Egg Harbor Twp S     2:09.03    2:10.06  
       30.66  1:03.46  1:37.07  2:10.06                                    
 25 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        2:07.97    2:10.38  
       29.51  1:02.96  1:37.63  2:10.38                                    
 25 Gagnon, Katarina          12 Jersey Wahoos        2:09.80    2:10.38  
       29.81  1:02.35  1:36.83  2:10.38                                    
 27 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt     2:08.73    2:10.46  
       30.73  1:03.08  1:36.54  2:10.46                                    
 28 Denn, Laci                12 East Coast C-Cer     2:08.45    2:10.85  
       30.10  1:03.67  1:37.59  2:10.85                                    
 29 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     2:09.22    2:11.42  
       30.23  1:03.36  1:37.72  2:11.42                                    
 30 McCottry, Leah            12 DCAA                 2:09.19    2:11.71  
       28.73  1:01.99  1:36.83  2:11.71                                    
 31 Moran, Sofia              12 Penn Charter Aqu     2:09.47    2:11.80  
       30.51  1:04.15  1:38.17  2:11.80                                    
 32 Reagan, Grace             12 Ridley Area YMCA     2:07.77    2:12.90  
       30.64  1:04.82  1:39.32  2:12.90                                    
 33 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of      2:08.04    2:13.07  
       30.02  1:03.02  1:38.18  2:13.07                                    
 
Event 14  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     1:52.82    1:52.29   20  
       25.74    54.15  1:23.29  1:52.29                                    
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu     1:56.98    1:55.60   17  
       25.93    55.75  1:26.61  1:55.60                                    
  3 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     1:55.95    1:55.78   16  
       26.23    55.84  1:26.40  1:55.78                                    
  4 Park, Noel                12 Wcay Marlins         1:56.36    1:56.38   15  
       26.76    56.47  1:27.24  1:56.38                                    
  5 Boehme, Matthew           12 Unattached           1:59.82    1:58.27   14  
       27.40    57.25  1:27.95  1:58.27                                    
  6 Kupsky, Eric              11 Unattached           1:59.61    1:58.46   13  
       27.21    57.25  1:28.42  1:58.46                                    
  7 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        2:00.48    1:58.83   12  
       27.68    57.98  1:29.55  1:58.83                                    
  8 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     2:00.75    2:01.85   11  
       26.59    57.97  1:30.59  2:01.85                                    
B - Final
  9 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     2:04.86    2:00.43    9  
       27.21    57.39  1:29.13  2:00.43                                    
 10 Wang, Ethan               12 York YMCA            2:05.83    2:02.48    7  
       28.40    59.47  1:30.97  2:02.48                                    
 11 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu     2:05.83    2:03.58    6  
       28.25    59.49  1:32.06  2:03.58                                    
 12 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic     2:04.83    2:03.61    5  
       27.99    59.57  1:31.79  2:03.61                                    
 13 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos        2:05.18    2:03.80    4  
       29.05  1:00.48  1:32.05  2:03.80                                    
 14 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat     2:05.40    2:05.51    3  
       28.53  1:00.60  1:33.55  2:05.51                                    
 15 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         2:03.90    2:06.58    2  
       27.97    59.54  1:33.11  2:06.58                                    
 -- Jones, Tanner             12 G P A C              2:04.66         DQ  
       27.35    57.53  1:29.50       DQ                                    
 
Event 14  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     1:54.01    1:52.82  
       26.08    54.48  1:23.94  1:52.82                                    
  2 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     1:59.88    1:55.95  
       26.59    55.97  1:26.00  1:55.95                                    
  3 Park, Noel                12 Wcay Marlins         1:58.90    1:56.36  
       26.86    56.25  1:26.69  1:56.36                                    
  4 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu     1:59.88    1:56.98  
       26.55    56.71  1:27.67  1:56.98                                    
  5 Kupsky, Eric              11 Unattached           1:59.33    1:59.61  
       27.48    57.98  1:29.16  1:59.61                                    
  6 Boehme, Matthew           12 Unattached           1:58.60    1:59.82  
       27.85    57.89  1:29.07  1:59.82                                    
  7 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        2:05.29    2:00.48  
       28.09    59.31  1:30.40  2:00.48                                    
  8 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     2:06.23    2:00.75  
       26.44    57.07  1:29.08  2:00.75                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         2:02.65    2:03.90  
       28.31    59.24  1:32.42  2:03.90                                    
 10 Jones, Tanner             12 G P A C              2:03.73    2:04.66  
       28.01  1:00.14  1:34.06  2:04.66                                    
 11 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic     2:07.98    2:04.83  
       28.55  1:00.49  1:32.45  2:04.83                                    
 12 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     2:02.26    2:04.86  
       27.80    59.33  1:32.22  2:04.86                                    
 13 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos        2:04.96    2:05.18  
       27.97    59.74  1:32.99  2:05.18                                    
 14 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat     2:06.76    2:05.40  
       28.23  1:00.55  1:33.87  2:05.40                                    
 15 Wang, Ethan               12 York YMCA            2:05.97    2:05.83  
       28.64  1:00.78  1:33.70  2:05.83                                    
 15 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu     2:05.86    2:05.83  
       28.40  1:00.15  1:33.23  2:05.83                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Quan, Jacob               12 York YMCA            2:07.26    2:07.52  
       30.13  1:02.49  1:35.02  2:07.52                                    
 18 Tovar, Juan               12 SAKA                 2:04.80    2:07.87  
       28.17  1:00.54  1:34.19  2:07.87                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Welker, Nathan            11 York YMCA            2:05.48    2:08.32  
       28.89  1:01.02  1:34.44  2:08.32                                    
 20 Vasser, Zachary           11 Egg Harbor Twp S     2:08.46    2:08.40  
       29.44  1:02.23  1:35.39  2:08.40                                    
 21 Clark, William            12 Germantown Acade     2:07.18    2:08.73  
       29.77  1:02.27  1:35.84  2:08.73                                    
 22 Green, Mason              11 Tops Swimming        2:07.99    2:09.05  
       28.57  1:00.43  1:35.16  2:09.05                                    
 23 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     2:08.50    2:10.10  
       30.11  1:03.33  1:37.54  2:10.10                                    
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:00.87    1:00.71   20  
       27.62  1:00.71                                                      
  2 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:02.38    1:01.45   17  
       28.68  1:01.45                                                      
  3 Leydig, Camryn            12 York YMCA            1:04.23    1:04.06   16  
       29.15  1:04.06                                                      
  4 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     1:04.24    1:04.13   15  
       29.88  1:04.13                                                      
  5 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk     1:04.69    1:04.19   14  
       29.38  1:04.19                                                      
  6 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C     1:04.81    1:04.31   12.5
       29.28  1:04.31                                                      
  6 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     1:04.96    1:04.31   12.5
       29.73  1:04.31                                                      
  8 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     1:03.68    1:04.57   11  
       29.73  1:04.57                                                      
B - Final
  9 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin     1:05.00    1:04.67    9  
       28.56  1:04.67                                                      
 10 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     1:05.88    1:05.80    6.5
       30.91  1:05.80                                                      
 10 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     1:05.63    1:05.80    6.5
       30.32  1:05.80                                                      
 12 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic      1:05.78    1:06.07    5  
       30.22  1:06.07                                                      
 13 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk     1:05.78    1:06.08    4  
       30.60  1:06.08                                                      
 14 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     1:05.66    1:06.41    3  
       31.38  1:06.41                                                      
 15 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S     1:06.24    1:07.05    2  
       30.65  1:07.05                                                      
 16 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     1:06.30    1:07.19    1  
       31.33  1:07.19                                                      
C - Final
 17 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        1:06.54    1:05.38  
       29.77  1:05.38                                                      
 18 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        1:06.43    1:05.94  
       30.17  1:05.94                                                      
 19 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     1:07.20    1:06.08  
       31.14  1:06.08                                                      
 20 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu     1:06.74    1:06.13  
       30.43  1:06.13                                                      
 21 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     1:07.51    1:06.19  
       29.93  1:06.19                                                      
 22 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     1:07.02    1:07.50  
       31.07  1:07.50                                                      
 23 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl     1:07.59    1:08.45  
       31.74  1:08.45                                                      
 24 Hofer, Natalie            11 Westtown Aquatic     1:07.80    1:08.91  
       32.44  1:08.91                                                      
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:02.32    1:00.87  
       27.64  1:00.87                                                      
  2 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:02.36    1:02.38  
       28.99  1:02.38                                                      
  3 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     1:06.50    1:03.68  
       28.68  1:03.68                                                      
  4 Leydig, Camryn            12 York YMCA            1:07.36    1:04.23  
       28.73  1:04.23                                                      
  5 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     1:06.66    1:04.24  
       29.67  1:04.24                                                      
  6 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk     1:06.36    1:04.69  
       29.73  1:04.69                                                      
  7 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C     1:03.57    1:04.81  
       29.34  1:04.81                                                      
  8 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     1:03.88    1:04.96  
       30.23  1:04.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin     1:03.05    1:05.00  
       28.76  1:05.00                                                      
 10 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     1:06.71    1:05.63  
       30.56  1:05.63                                                      
 11 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     1:07.07    1:05.66  
       31.10  1:05.66                                                      
 12 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic      1:05.57    1:05.78  
       29.94  1:05.78                                                      
 12 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk     1:06.17    1:05.78  
       30.96  1:05.78                                                      
 14 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     1:07.68    1:05.88  
       30.61  1:05.88                                                      
 15 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S     1:06.71    1:06.24  
       30.26  1:06.24                                                      
 16 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     1:06.82    1:06.30  
       31.31  1:06.30                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        1:08.33    1:06.43  
       30.47  1:06.43                                                      
 18 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        1:07.80    1:06.54  
       30.88  1:06.54                                                      
 19 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu     1:06.77    1:06.74  
       30.02  1:06.74                                                      
 20 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     1:07.73    1:07.02  
       30.74  1:07.02                                                      
 21 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     1:06.92    1:07.20  
       31.40  1:07.20                                                      
 22 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     1:06.49    1:07.51  
       29.70  1:07.51                                                      
 23 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl     1:08.04    1:07.59  
       32.30  1:07.59                                                      
 24 Hofer, Natalie            11 Westtown Aquatic     1:07.04    1:07.80  
       32.48  1:07.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Testa, Madison            12 Unattached           1:07.24    1:07.87  
       30.99  1:07.87                                                      
 26 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C     1:07.78    1:07.92  
       31.63  1:07.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Warfel, Eloise            12 Five Star Swim C     1:07.72    1:07.96  
       31.31  1:07.96                                                      
 28 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming        1:07.59    1:07.97  
       31.16  1:07.97                                                      
 29 Reteneller, Riley         12 Central Bucks Sw     1:07.53    1:07.98  
       31.69  1:07.98                                                      
 30 Bork, Samantha            12 Egg Harbor Twp S     1:08.09    1:08.15  
       30.52  1:08.15                                                      
 31 Truskett, Savannah        12 Westtown Aquatic     1:08.05    1:08.27  
       31.18  1:08.27                                                      
 32 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         1:07.42    1:08.31  
       32.00  1:08.31                                                      
 33 Roma, Isabella            12 South Jersey Aqu     1:06.22    1:08.50  
       32.53  1:08.50                                                      
 34 Hall, Brooke              11 Lower Moreland S     1:07.64    1:08.62  
       31.74  1:08.62                                                      
 35 Ricciotti, Jordyn         11 Egg Harbor Twp S     1:08.12    1:08.74  
       32.17  1:08.74                                                      
 36 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk     1:08.46    1:08.77  
       29.36  1:08.77                                                      
 37 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S     1:07.58    1:08.81  
       31.74  1:08.81                                                      
 37 Grimley, Taylor           11 Radnor Aquatic C     1:07.17    1:08.81  
       30.98  1:08.81                                                      
 39 Olhasso, Miranda          12 Tri-Hampton YMCA     1:08.42    1:08.91  
       31.20  1:08.91                                                      
 40 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of      1:08.11    1:08.96  
       31.04  1:08.96                                                      
 41 Strine, Jillian           12 Shippensburg Aqu     1:07.37    1:09.20  
       32.03  1:09.20                                                      
 42 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos        1:07.82    1:09.51  
       31.26  1:09.51                                                      
 43 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk     1:06.21    1:09.53  
       31.30  1:09.53                                                      
 -- Cassidy, Megan            12 Golden Ram Aquat     1:08.25         DQ  
       29.74       DQ                                                      
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       58.14      57.67   20  
       26.02    57.67                                                      
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu     1:00.75      59.99   17  
       26.60    59.99                                                      
  3 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     1:00.55    1:00.23   16  
       27.91  1:00.23                                                      
  4 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     1:01.80    1:01.22   15  
       28.63  1:01.22                                                      
  5 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        1:02.88    1:03.28   14  
       29.54  1:03.28                                                      
  6 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua     1:03.95    1:03.31   13  
       28.68  1:03.31                                                      
  7 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu     1:03.91    1:03.72   12  
       30.40  1:03.72                                                      
  8 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:03.74    1:05.17   11  
       30.89  1:05.17                                                      
B - Final
  9 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        1:06.12    1:04.86    9  
       30.45  1:04.86                                                      
 10 Freece, Robert            12 North Penn Aquat     1:06.56    1:05.17    7  
       29.74  1:05.17                                                      
 11 Ramos, Liam               12 G P A C              1:05.78    1:05.59    6  
       30.16  1:05.59                                                      
 12 Moll, James               12 Lancaster Aquati     1:06.66    1:05.82    5  
       29.78  1:05.82                                                      
 13 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     1:06.62    1:06.23    4  
       29.24  1:06.23                                                      
 14 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S     1:06.25    1:07.39    3  
       30.52  1:07.39                                                      
 15 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu     1:07.20    1:07.51    2  
       31.74  1:07.51                                                      
 16 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S     1:06.65    1:07.83    1  
       30.79  1:07.83                                                      
C - Final
 17 Ginter, Lance             11 Aquatic Club of      1:07.49    1:05.96  
       29.89  1:05.96                                                      
 18 Soroka, Michael           12 DCAA                 1:08.09    1:06.72  
       30.00  1:06.72                                                      
 19 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin     1:07.21    1:06.77  
       31.60  1:06.77                                                      
 20 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C     1:07.45    1:07.02  
       31.56  1:07.02                                                      
 21 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     1:07.69    1:07.32  
       31.29  1:07.32                                                      
 21 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos        1:08.11    1:07.32  
       29.60  1:07.32                                                      
 23 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic      1:07.64    1:07.44  
       31.63  1:07.44                                                      
 24 Jennings, Cole            12 G P A C              1:08.55    1:08.26  
       31.29  1:08.26                                                      
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       58.02      58.14  
       26.50    58.14                                                      
  2 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     1:01.48    1:00.55  
       28.07  1:00.55                                                      
  3 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu     1:05.38    1:00.75  
       27.43  1:00.75                                                      
  4 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     1:01.78    1:01.80  
       28.47  1:01.80                                                      
  5 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        1:04.73    1:02.88  
       29.50  1:02.88                                                      
  6 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:03.56    1:03.74  
       29.66  1:03.74                                                      
  7 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu     1:07.38    1:03.91  
       30.81  1:03.91                                                      
  8 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua     1:05.92    1:03.95  
       29.32  1:03.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boehme, Matthew           12 Unattached           1:03.71    1:05.75  
       31.30  1:05.75                                                      
 10 Ramos, Liam               12 G P A C              1:06.71    1:05.78  
       30.23  1:05.78                                                      
 11 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        1:06.48    1:06.12  
       31.19  1:06.12                                                      
 12 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S     1:06.13    1:06.25  
       29.94  1:06.25                                                      
 13 Freece, Robert            12 North Penn Aquat     1:07.19    1:06.56  
       30.59  1:06.56                                                      
 14 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     1:07.07    1:06.62  
       29.72  1:06.62                                                      
 15 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S     1:07.42    1:06.65  
       30.96  1:06.65                                                      
 16 Moll, James               12 Lancaster Aquati     1:07.08    1:06.66  
       30.34  1:06.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu     1:07.44    1:07.20  
       31.74  1:07.20                                                      
 18 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin     1:07.08    1:07.21  
       32.23  1:07.21                                                      
 19 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C     1:06.22    1:07.45  
       32.31  1:07.45                                                      
 20 Ginter, Lance             11 Aquatic Club of      1:07.28    1:07.49  
       30.75  1:07.49                                                      
 21 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic      1:07.38    1:07.64  
       32.33  1:07.64                                                      
 22 Guckavan, Gavin           12 Falcon Swim Club     1:07.67    1:07.67  
       30.48  1:07.67                                                      
 23 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     1:07.10    1:07.69  
       31.33  1:07.69                                                      
 24 Soroka, Michael           12 DCAA                 1:06.60    1:08.09  
       30.64  1:08.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos        1:07.57    1:08.11  
       31.04  1:08.11                                                      
 26 Jennings, Cole            12 G P A C              1:07.64    1:08.55  
       32.62  1:08.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Keener, Andrew            12 Elizabethtown Aq     1:07.66    1:09.21  
       32.35  1:09.21                                                      
 28 Whitaker, Brock           11 Suburban Seahawk     1:07.38    1:09.64  
       32.36  1:09.64                                                      
 
Event 17  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:13.93    2:11.86   20  
       31.63  1:04.41  1:38.09  2:11.86                                    
  2 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     2:16.38    2:12.64   17  
       30.74  1:04.30  1:39.08  2:12.64                                    
  3 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:16.59    2:13.60   16  
       31.67  1:05.55  1:39.66  2:13.60                                    
  4 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu     2:16.32    2:14.47   15  
       30.36  1:03.74  1:38.90  2:14.47                                    
  5 Leydig, Camryn            12 York YMCA            2:17.66    2:14.62   14  
       30.84  1:04.61  1:39.63  2:14.62                                    
  6 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        2:14.61    2:14.98   13  
       31.52  1:05.49  1:39.98  2:14.98                                    
  7 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     2:16.34    2:15.75   12  
       31.93  1:05.99  1:40.95  2:15.75                                    
  8 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     2:17.81    2:20.40   11  
       32.34  1:07.52  1:44.14  2:20.40                                    
B - Final
  9 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     2:17.87    2:14.46    9  
       31.93  1:06.80  1:41.73  2:14.46                                    
 10 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     2:18.61    2:14.98    7  
       32.04  1:06.31  1:41.13  2:14.98                                    
 11 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     2:20.88    2:17.70    6  
       32.87  1:08.04  1:43.42  2:17.70                                    
 12 Littler, Alicia           12 Wcay Marlins         2:19.66    2:18.85    5  
       33.00  1:08.22  1:43.67  2:18.85                                    
 13 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         2:22.17    2:21.60    4  
       32.65  1:08.76  1:45.52  2:21.60                                    
 14 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S     2:20.79    2:21.76    3  
       32.78  1:08.59  1:45.70  2:21.76                                    
 15 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos        2:22.50    2:22.02    2  
       31.83  1:07.95  1:45.64  2:22.02                                    
 16 Bockrath, Rachel          11 Wilmington Aquat     2:22.03    2:22.38    1  
       33.44  1:09.74  1:46.29  2:22.38                                    
 
Event 17  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:14.29    2:13.93  
       32.31  1:05.49  1:39.71  2:13.93                                    
  2 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        2:23.47    2:14.61  
       31.77  1:05.85  1:40.47  2:14.61                                    
  3 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu     2:22.44    2:16.32  
       31.28  1:05.53  1:40.94  2:16.32                                    
  4 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     2:16.80    2:16.34  
       31.52  1:05.38  1:40.84  2:16.34                                    
  5 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     2:15.57    2:16.38  
       32.99  1:08.02  1:43.14  2:16.38                                    
  6 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:21.94    2:16.59  
       32.66  1:07.34  1:42.18  2:16.59                                    
  7 Leydig, Camryn            12 York YMCA            2:16.99    2:17.66  
       32.10  1:06.40  1:42.40  2:17.66                                    
  8 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     2:20.76    2:17.81  
       32.80  1:07.13  1:42.76  2:17.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     2:18.87    2:17.87  
       33.13  1:08.48  1:43.80  2:17.87                                    
 10 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     2:25.17    2:18.61  
       32.77  1:08.11  1:44.45  2:18.61                                    
 11 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C     2:22.50    2:19.13  
       32.63  1:07.64  1:43.96  2:19.13                                    
 12 Littler, Alicia           12 Wcay Marlins         2:24.94    2:19.66  
       33.45  1:08.58  1:44.41  2:19.66                                    
 13 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C     2:24.78    2:20.32  
       33.42  1:09.75  1:45.56  2:20.32                                    
 14 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S     2:23.74    2:20.79  
       32.97  1:08.57  1:45.55  2:20.79                                    
 15 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     2:22.63    2:20.88  
       32.50  1:08.57  1:45.50  2:20.88                                    
 16 Bockrath, Rachel          11 Wilmington Aquat     2:25.94    2:22.03  
       33.05  1:08.97  1:45.94  2:22.03                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         2:21.00    2:22.17  
       33.04  1:08.81  1:45.67  2:22.17                                    
 18 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos        2:22.54    2:22.50  
       32.42  1:08.62  1:46.60  2:22.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Olhasso, Miranda          12 Tri-Hampton YMCA     2:22.60    2:22.69  
       34.76  1:10.93  1:46.90  2:22.69                                    
 20 Kreidler, Sydney          12 Egg Harbor Twp S     2:25.41    2:22.88  
       32.42  1:07.98  1:45.50  2:22.88                                    
 21 Bork, Samantha            12 Egg Harbor Twp S     2:25.39    2:23.19  
       34.45  1:10.80  1:47.54  2:23.19                                    
 21 Naveen, Annika            12 Friends Central      2:25.78    2:23.19  
       32.21  1:07.92  1:46.07  2:23.19                                    
 23 Lin, Simone               11 Parkland Aquatic     2:23.92    2:23.42  
       35.05  1:11.58  1:48.00  2:23.42                                    
 24 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     2:23.59    2:23.92  
       33.79  1:10.38  1:47.72  2:23.92                                    
 25 Reteneller, Riley         12 Central Bucks Sw     2:26.08    2:24.02  
       34.35  1:10.92  1:48.07  2:24.02                                    
 26 Speed, Deanna             12 York YMCA            2:25.56    2:24.08  
       33.91  1:10.06  1:47.18  2:24.08                                    
 27 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     2:24.74    2:24.42  
       33.58  1:10.68  1:47.71  2:24.42                                    
 28 Gagnon, Katarina          12 Jersey Wahoos        2:24.11    2:24.93  
       34.05  1:10.61  1:48.12  2:24.93                                    
 29 Wiley, Jade               12 G P A C              2:25.17    2:25.11  
       33.46  1:09.88  1:48.01  2:25.11                                    
 30 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        2:20.72    2:25.18  
       34.87  1:11.43  1:49.74  2:25.18                                    
 31 Kulakowski, Olivia        11 East Coast C-Cer     2:44.33S   2:25.34  
       33.07  1:09.30  1:47.70  2:25.34                                    
 32 Kapp, Christine           12 York YMCA            2:26.15    2:26.37  
       35.11  1:12.27  1:49.67  2:26.37                                    
 33 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C     2:26.40    2:26.45  
       34.99  1:12.67  1:50.64  2:26.45                                    
 34 Powers, Laura             12 South Jersey Aqu     2:22.89    2:26.89  
       33.85  1:11.56  1:49.01  2:26.89                                    
 35 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     2:22.42    2:28.06  
       34.23  1:11.90  1:50.17  2:28.06                                    
 36 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S     2:26.55    2:29.42  
       34.73  1:11.72  1:50.86  2:29.42                                    
 37 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic     2:24.33    2:30.40  
       34.53  1:12.86  1:51.26  2:30.40                                    
 -- Denn, Laci                12 East Coast C-Cer     2:22.48         DQ  
       33.57  1:10.50  1:47.08       DQ                                    
 
Event 18  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     2:10.55    2:08.30   20  
       29.87  1:02.40  1:35.38  2:08.30                                    
  2 Kupsky, Eric              11 Unattached           2:11.07    2:09.56   17  
       31.16  1:03.79  1:36.90  2:09.56                                    
  3 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     2:15.50    2:12.52   16  
       30.27  1:03.74  1:38.23  2:12.52                                    
  4 Wang, Ethan               12 York YMCA            2:15.32    2:13.23   15  
       31.31  1:05.06  1:39.46  2:13.23                                    
  5 Moll, James               12 Lancaster Aquati     2:17.98    2:15.67   14  
       32.11  1:06.00  1:41.48  2:15.67                                    
  6 Boehme, Matthew           12 Unattached           2:17.68    2:16.19   13  
       32.17  1:06.57  1:42.04  2:16.19                                    
  7 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     2:18.81    2:18.63   12  
       31.67  1:06.90  1:43.19  2:18.63                                    
  8 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:18.36    2:20.66   11  
       32.24  1:08.34  1:45.15  2:20.66                                    
B - Final
  9 Groff, Christopher        12 Methacton Aquati     2:20.26    2:18.40    9  
       31.29  1:06.23  1:42.72  2:18.40                                    
 10 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     2:21.51    2:18.77    7  
       32.16  1:07.55  1:44.01  2:18.77                                    
 11 Welker, Nathan            11 York YMCA            2:19.75    2:19.46    6  
       33.24  1:09.24  1:45.46  2:19.46                                    
 12 Williams, Darien          12 SAKA                 2:21.30    2:19.47    5  
       33.48  1:09.34  1:45.63  2:19.47                                    
 13 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat     2:21.82    2:20.01    4  
       32.61  1:07.99  1:44.42  2:20.01                                    
 14 Hamill, Alexander         12 Phoenixville  YM     2:19.32    2:21.09    3  
       32.60  1:08.09  1:45.27  2:21.09                                    
 15 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        2:22.18    2:21.34    2  
       33.09  1:09.67  1:46.40  2:21.34                                    
 16 Blake, Teddy              11 Nittany Lion Aqu     2:21.78    2:22.76    1  
       32.81  1:09.96  1:46.70  2:22.76                                    
 
Event 18  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     2:13.45    2:10.55  
       30.23  1:03.28  1:37.08  2:10.55                                    
  2 Kupsky, Eric              11 Unattached           2:11.06    2:11.07  
       31.39  1:04.91  1:38.78  2:11.07                                    
  3 Wang, Ethan               12 York YMCA            2:14.04    2:15.32  
       32.35  1:06.66  1:41.61  2:15.32                                    
  4 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     2:22.57    2:15.50  
       30.71  1:05.23  1:40.84  2:15.50                                    
  5 Boehme, Matthew           12 Unattached           2:16.63    2:17.68  
       33.15  1:07.84  1:43.38  2:17.68                                    
  6 Moll, James               12 Lancaster Aquati     2:18.61    2:17.98  
       31.94  1:06.95  1:42.87  2:17.98                                    
  7 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:18.13    2:18.36  
       32.35  1:07.78  1:43.89  2:18.36                                    
  8 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     2:18.48    2:18.81  
       32.37  1:07.34  1:43.44  2:18.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hamill, Alexander         12 Phoenixville  YM     2:21.59    2:19.32  
       32.61  1:08.10  1:44.75  2:19.32                                    
 10 Welker, Nathan            11 York YMCA            2:21.87    2:19.75  
       33.58  1:09.04  1:45.09  2:19.75                                    
 11 Groff, Christopher        12 Methacton Aquati     2:24.96    2:20.26  
       33.77  1:09.44  1:45.67  2:20.26                                    
 12 Williams, Darien          12 SAKA                 2:26.15    2:21.30  
       34.37  1:10.47  1:46.59  2:21.30                                    
 13 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     2:25.95    2:21.51  
       32.31  1:08.02  1:45.43  2:21.51                                    
 14 Blake, Teddy              11 Nittany Lion Aqu     2:24.58    2:21.78  
       32.52  1:08.61  1:46.05  2:21.78                                    
 15 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat     2:24.35    2:21.82  
       33.28  1:09.33  1:46.02  2:21.82                                    
 16 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        2:23.98    2:22.18  
       33.26  1:09.33  1:46.52  2:22.18                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stoner, Samuel            12 York YMCA            2:21.53    2:22.50  
       33.48  1:10.10  1:47.37  2:22.50                                    
 18 Peters, Aidan             12 South Jersey Aqu     2:25.90    2:22.60  
       32.73  1:08.67  1:45.26  2:22.60                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tovar, Juan               12 SAKA                 2:25.26    2:22.62  
       32.82  1:08.90  1:46.11  2:22.62                                    
 20 Whartenby, Miller         12 Jersey Wahoos        2:24.58    2:22.81  
       34.01  1:11.09  1:47.93  2:22.81                                    
 21 Freeman, Cole             12 Five Star Swim C     2:26.60    2:23.65  
       33.07  1:09.29  1:47.15  2:23.65                                    
 22 Quan, Jacob               12 York YMCA            2:23.79    2:23.92  
       34.50  1:10.28  1:47.75  2:23.92                                    
 23 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        2:22.31    2:24.06  
       34.33  1:10.99  1:48.00  2:24.06                                    
 24 Haney, James              11 East Coast C-Cer     2:39.79S   2:24.45  
       34.65  1:12.00  1:48.79  2:24.45                                    
 25 Vasser, Zachary           11 Egg Harbor Twp S     2:43.13S   2:24.76  
       33.48  1:10.61  1:48.31  2:24.76                                    
 26 Sleptsov, Alex            12 Penn Charter Aqu     2:27.74    2:25.35  
       33.81  1:10.45  1:48.89  2:25.35                                    
 26 Zhou, Andrew              11 Plymouth Whitema     2:25.24    2:25.35  
       32.47  1:09.63  1:47.88  2:25.35                                    
 28 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu     2:26.29    2:27.90  
       34.28  1:11.77  1:49.69  2:27.90                                    
 29 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic     2:27.28    2:28.28  
       35.11  1:12.15  1:51.25  2:28.28                                    
 30 Reihl, Alexander          11 Medford Wave         2:26.82    2:28.97  
       34.26  1:12.18  1:51.35  2:28.97                                    
 31 Shonk, Ethan              12 Elizabethtown Aq     2:26.65    2:32.15  
       35.01  1:13.86  1:53.46  2:32.15                                    
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin       26.58      26.33   20  
  2 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       26.80      26.56   17  
  3 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       26.75      26.64   16  
  4 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk       27.80      26.95   15  
  5 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A       27.43      27.74   14  
  6 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       28.12      27.95   13  
  7 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       28.30      28.30   12  
  8 Leydig, Camryn            12 York YMCA              28.16      28.35   11  
B - Final
  9 Naveen, Annika            12 Friends Central        28.85      27.93    9  
 10 Levensten, Sydney         12 Suburban Seahawk       28.61      28.06    7  
 11 Cassidy, Megan            12 Golden Ram Aquat       28.59      28.29    6  
 12 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic        28.42      28.30    5  
 13 Levari, Ava               12 G P A C                28.98      28.74    4  
 14 Webb, Averi               12 Germantown Acade       28.89      28.83    3  
 15 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       28.98      28.92    2  
 16 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk       28.63      28.95    1  
C - Final
 17 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk       29.07      28.74  
 18 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        29.41      28.75  
 19 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S       29.36      29.02  
 20 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       29.06      29.13  
 21 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw       29.31      29.37  
 22 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat       29.17      29.47  
 23 Pesavento, Mia            12 Cumberland Valle       29.19      29.76  
 24 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu       29.34      29.77  
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin       26.86      26.58  
  2 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       26.43      26.75  
  3 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       27.24      26.80  
  4 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A       27.49      27.43  
  5 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk       28.02      27.80  
  6 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       27.89      28.12  
  7 Leydig, Camryn            12 York YMCA              28.44      28.16  
  8 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       28.39      28.30  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic        29.32      28.42  
 10 Cassidy, Megan            12 Golden Ram Aquat       28.23      28.59  
 11 Levensten, Sydney         12 Suburban Seahawk       32.12L     28.61  
 12 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk       28.57      28.63  
 13 Naveen, Annika            12 Friends Central        29.08      28.85  
 14 Webb, Averi               12 Germantown Acade       29.63      28.89  
 15 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       29.67      28.98  
 15 Levari, Ava               12 G P A C                29.37      28.98  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       29.29      29.06  
 18 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk       28.73      29.07  
 19 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema       29.51      29.08  
 20 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat       29.31      29.17  
 21 Pesavento, Mia            12 Cumberland Valle       29.57      29.19  
 22 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw       29.71      29.31  
 23 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu       29.83      29.34  
 24 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S       29.62      29.36  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        29.07      29.41  
 26 Rae, Madison              12 Ridley Area YMCA       29.88      29.44  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu       29.31      29.52  
 28 Grimley, Taylor           11 Radnor Aquatic C       29.22      29.54  
 29 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic       29.83      29.55  
 29 Fulton, Alexa             12 Lionville Commun       28.43      29.55  
 31 Padilla, Kenzie           11 Phoenixville  YM       28.81      29.59  
 32 White, Sadie              12 Lower Merion Aqu       29.82      29.60  
 33 Truskett, Savannah        12 Westtown Aquatic       29.75      29.61  
 34 Latini, Sophia            11 Blue Eagle Swimm       29.74      29.62  
 35 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming          29.37      29.64  
 36 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C       29.88      29.70  
 37 Rosa, Gina                12 Methacton Aquati       29.66      29.78  
 38 Testa, Madison            12 Unattached             33.63L     29.84  
 39 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of        29.58      29.91  
 40 Powers, Laura             12 South Jersey Aqu       29.54      30.00  
 41 Neely, Maddy              12 Jersey Wahoos          28.67      30.06  
 42 Brennan, Molly            12 Springfield Aqua       29.62      30.07  
 43 O'Malley, Lauren          12 Springfield Aqua       29.59      30.10  
 44 Hare, Emma                12 South Jersey Aqu       29.28      30.18  
 45 Wang, Marina              11 Malvern Swimming       29.64      30.26  
 46 Warfel, Eloise            12 Five Star Swim C       29.62      30.29  
 47 Hall, Brooke              11 Lower Moreland S       29.79      30.33  
 48 Shucavage, Grace          12 Emmaus Aquatic C       29.52      30.36  
 49 Olhasso, Miranda          12 Tri-Hampton YMCA       29.68      30.39  
 50 Camey, Samantha           11 East Coast C-Cer       33.95L     30.42  
 51 Moran, Sofia              12 Penn Charter Aqu       29.80      30.48  
 52 Burke, Emily              12 Upper Merion Aqu       29.52      30.74  
 53 Moyer, Ava                11 Jersey Wahoos          34.50L     31.39  
 -- Stevenson, Amelia         11 George School Aq       28.85         DQ  
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       25.59      25.16   20  
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       25.95      25.56   17  
  3 Ferlick, Robert           12 Souderton Area C       26.76      26.38   16  
  4 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade       27.31      26.99   15  
  5 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       27.33      27.04   14  
  6 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       27.93      27.39   13  
  7 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C       27.40      27.56   12  
  8 Park, Noel                12 Wcay Marlins           27.98      27.67   11  
B - Final
  9 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       28.03      27.65    9  
 10 Redding, Zachary          12 Wilmington Aquat       28.46      28.16    7  
 11 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic       28.00      28.31    6  
 12 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          28.21      28.53    5  
 13 Stuhltrager, Brenden      12 Five Star Swim C       28.52      28.56    4  
 14 Potts, Mason              11 North Penn Aquat       28.56      28.59    3  
 15 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S       28.73      28.70    2  
 16 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM       28.64      28.94    1  
C - Final
 17 Ramos, Liam               12 G P A C                28.77      28.61  
 18 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S       29.14      28.72  
 19 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic       28.82      28.90  
 20 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        29.07      29.05  
 21 Isupov, Aleksander        12 Tri-Hampton YMCA       28.91      29.07  
 22 Welker, Nathan            11 York YMCA              29.16      29.20  
 23 Pidgeon, Trevor           12 Brandywine-DE YM       29.04      29.28  
 24 Lamack, Andrew            12 Emmaus Aquatic C       28.98      29.35  
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       25.75      25.59  
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       26.56      25.95  
  3 Ferlick, Robert           12 Souderton Area C       28.16      26.76  
  4 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade       27.60      27.31  
  5 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       27.39      27.33  
  6 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C       27.93      27.40  
  7 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       28.80      27.93  
  8 Park, Noel                12 Wcay Marlins           28.66      27.98  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic       28.12      28.00  
 10 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       28.71      28.03  
 11 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          28.66      28.21  
 12 Redding, Zachary          12 Wilmington Aquat       29.28      28.46  
 13 Stuhltrager, Brenden      12 Five Star Swim C       28.76      28.52  
 14 Potts, Mason              11 North Penn Aquat       29.03      28.56  
 15 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM       28.20      28.64  
 16 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S       28.65      28.73  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ramos, Liam               12 G P A C                28.80      28.77  
 18 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic       29.04      28.82  
 19 Isupov, Aleksander        12 Tri-Hampton YMCA       29.80      28.91  
 20 Lamack, Andrew            12 Emmaus Aquatic C       29.88      28.98  
 21 Pidgeon, Trevor           12 Brandywine-DE YM       29.28      29.04  
 22 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        28.79      29.07  
 23 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S       29.26      29.14  
 24 Welker, Nathan            11 York YMCA              28.83      29.16  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic        28.82      29.17  
 26 Tovar, Juan               12 SAKA                   28.77      29.20  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham        28.99      29.23  
 28 Jennings, Cole            12 G P A C                29.72      29.26  
 29 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm       29.36      29.33  
 30 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S       29.19      29.43  
 31 Peters, Aidan             12 South Jersey Aqu       29.55      29.46  
 32 Groff, Christopher        12 Methacton Aquati       29.99      29.52  
 33 Lash, Daniel              11 Suburban Seahawk       29.55      29.55  
 34 Guckavan, Gavin           12 Falcon Swim Club       29.49      29.60  
 35 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos          29.00      29.62  
 36 Rohrbaugh, Kyle           12 Tops Swimming          29.74      29.63  
 37 Keener, Andrew            12 Elizabethtown Aq       29.23      29.69  
 37 Ginter, Lance             11 Aquatic Club of        29.37      29.69  
 39 Hidalgo, Carlos           12 Falcon Swim Club       29.90      29.76  
 40 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat       29.11      29.82  
 41 Sleptsov, Alex            12 Penn Charter Aqu       34.24L     29.86  
 42 Carlson, Hunter           11 Wcay Marlins           29.37      29.94  
 42 Whitaker, Brock           11 Suburban Seahawk       28.96      29.94  
 44 Soroka, Michael           12 DCAA                   29.11      30.02  
 45 Giegerich, Rocco          12 Medford Wave           29.32      30.14  
 46 Zoldan, Alex              12 Suburban Seahawk       29.48      30.19  
 47 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu       29.28      30.30  
 48 Maietta, Ryan             12 Five Star Swim C       29.79      30.41  
 49 Reihl, Alexander          11 Medford Wave           29.94      30.44  
 50 Moll, James               12 Lancaster Aquati       29.18      30.47  
 51 Vasser, Zachary           11 Egg Harbor Twp S       34.15L     30.89  
 52 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat       29.99      31.00  
 53 Sheehan, Braden           11 Jersey Wahoos          29.98      31.64  
 
Event 21  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:42.48    1:40.86   40  
     1) Gendzel, Maya 12                2) Mullins, Lainey 11             
     3) Lunn, Emma 11                   4) Feuzeu Mekoue, Kelly 12        
       24.99    50.64  1:16.02  1:40.86                                    
  2 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'                1:46.80    1:45.00   34  
     1) Matthias, Jade 12               2) Steckiel, Abigail 12           
     3) Steckiel, Avery 11              4) Hurleman, Hannah 12            
       25.80    52.02  1:20.39  1:45.00                                    
  3 Wilmington Aquatic Club  'A'                      1:45.26    1:45.25   32  
     1) Brandt, Mackenzie 12            2) Bockrath, Rachel 11            
     3) Murphy, Emily 12                4) Waslyn, Rylee 12               
       26.49    53.68  1:20.04  1:45.25                                    
  4 Jersey Wahoos  'B'                                1:44.18    1:47.06   30  
     1) Finnegan, Meghan 11             2) Wright, Amelia 11              
     3) Kerner, Erica 12                4) Neely, Maddy 12                
       26.78    53.21  1:20.68  1:47.06                                    
  5 Golden Ram Aquatics  'A'                          1:46.19    1:47.09   28  
     1) Turco, Lily 12                  2) Gamble, Shannon 11             
     3) Cassidy, Megan 12               4) Marlin, Krista 12              
       27.39    54.67  1:21.89  1:47.09                                    
  6 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      1:47.19    1:47.27   26  
     1) Savov, Emma 12                  2) Bork, Samantha 12              
     3) Cassidy, Summer 12              4) Seiverd, Ally 12               
       26.75    54.28  1:21.20  1:47.27                                    
  7 Radnor Aquatic Club  'A'                          1:50.10    1:48.70   24  
     1) Cella, Olivia 11                2) Bevenour, Holly 12             
     3) Grimley, Taylor 11              4) Hahn, Lily 12                  
       27.61    55.11  1:22.02  1:48.70                                    
  8 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               1:51.34    1:49.01   22  
     1) Wiley, Jade 12                  2) Lett, Lindsey 11               
     3) Kern, Sarah 11                  4) Levari, Ava 12                 
       27.96    55.45  1:22.31  1:49.01                                    
  9 Suburban Seahawks Club  'B'                       1:49.59    1:49.11   18  
     1) Levensten, Kate 12              2) Wilson, Mekhi 12               
     3) Holtsberg, Cathryn 12           4) Eruslanova, Katya 12           
       26.62    54.22  1:22.80  1:49.11                                    
 10 South Jersey Aquatic Club  'A'                    1:50.44    1:49.35   14  
     1) Roma, Isabella 12               2) Hare, Emma 12                  
     3) Powers, Laura 12                4) Haney, Hope 12                 
       27.51    55.38  1:23.25  1:49.35                                    
 11 York YMCA  'A'                                    1:49.41    1:49.74   12  
     1) Leydig, Camryn 12               2) Harnish, Meaghan 12            
     3) Calder, Ella 12                 4) Kapp, Christine 12             
       27.04    54.63  1:22.21  1:49.74                                    
 12 Springfield Aquatic Club  'A'                     1:50.58    1:50.44   10  
     1) Brennan, Molly 12               2) Duncheskie, Grace 11           
     3) Conti, Amanda 12                4) O'Malley, Lauren 12            
       27.27    55.96  1:23.81  1:50.44                                    
 13 East Coast C-Cerpants  'A'                        1:55.25    1:51.50    8  
     1) Denn, Laci 12                   2) Camey, Samantha 11             
     3) Culmone, Ella 11                4) Kulakowski, Olivia 11          
       27.92    55.84  1:23.90  1:51.50                                    
 14 Lancaster Aquatic Club  'A'                       1:55.64    1:51.78    6  
     1) Heberlig, Sarah 12              2) Taylor, Emily 12               
     3) Parry, Kayla 11                 4) Sandock, Leah 12               
       28.72    57.76  1:26.02  1:51.78                                    
 15 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:50.23    1:52.42    4  
     1) Petrakis, Nyah 12               2) Reteneller, Riley 12           
     3) Goodling, Erin 12               4) Stark, Ilene 12                
       28.33    55.78  1:25.20  1:52.42                                    
 16 Shippensburg Aquatic Club  'A'                    1:54.44    1:52.79    2  
     1) Strine, Jillian 12              2) Powell, Kari 11                
     3) Estep, Mia 12                   4) Hawkins, Bramley 12            
       28.26    55.81  1:25.46  1:52.79                                    
 17 Parkland Aquatic Club  'A'                        1:55.37    1:52.86  
     1) Walls, Jillian 12               2) Tewksbury, Madison 11          
     3) Lin, Simone 11                  4) Sergent, Brooke 11             
       29.02    57.32  1:25.43  1:52.86                                    
 18 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               1:58.92    1:55.16  
     1) Morris, Chloe 12                2) McMurray, Allison 11           
     3) McCarthy, Danielle 12           4) Defrehn, Allie 11              
       29.51    57.53  1:27.00  1:55.16                                    
 19 Jersey Wahoos  'A'                                1:50.45    1:57.54  
     1) Yerkes, Sammy 11                2) Gagnon, Katarina 12            
     3) Moyer, Ava 11                   4) Gramigna, Emily 12             
       28.07    57.20  1:27.18  1:57.54                                    
 
Event 22  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               1:51.83    1:41.88   40  
     1) Boles, Andrew 12                2) Freeman, Jonathan 12           
     3) Clark, William 12               4) Kohm, Samuel 12                
       26.57    51.59  1:17.68  1:41.88                                    
  2 Jersey Wahoos  'A'                                1:46.38    1:44.27   34  
     1) Tao, James 11                   2) Simms, Robert 12               
     3) Whartenby, Miller 12            4) Seidman, Josh 12               
       26.43    52.84  1:19.90  1:44.27                                    
  3 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:46.11    1:44.42   32  
     1) D'Ariano, Landon 11             2) Lash, Daniel 11                
     3) Whitaker, Brock 11              4) Wang, Gary 12                  
       27.49    54.50  1:20.70  1:44.42                                    
  4 North Penn Aquatic Club  'A'                      1:50.03    1:46.12   30  
     1) Faikish, Aidan 12               2) Potts, Mason 11                
     3) Freece, Robert 12               4) Finn, Gabe 12                  
       26.29    52.08  1:17.94  1:46.12                                    
  5 York YMCA  'A'                                    1:47.34    1:46.56   28  
     1) Wang, Ethan 12                  2) Welker, Nathan 11              
     3) Quan, Jacob 12                  4) Stoner, Samuel 12              
       26.25    52.91  1:20.48  1:46.56                                    
  6 South Jersey Aquatic Club  'A'                    1:49.21    1:46.83   26  
     1) Stankus, Thomas 12              2) Peters, Aidan 12               
     3) Pike, Cooper 12                 4) Pezzella, Nicholas 12          
       27.07    54.11  1:21.10  1:46.83                                    
  7 Five Star Swim Club  'A'                          1:46.53    1:47.16   24  
     1) Hershey, Ethan 12               2) Maietta, Ryan 12               
     3) Freeman, Cole 12                4) Stuhltrager, Brenden 12        
       27.03    54.11  1:21.22  1:47.16                                    
  8 Parkland Aquatic Club  'A'                        1:52.90    1:49.86   22  
     1) Toomey, Justin 12               2) Avila, Jovannie 12             
     3) Zaffiro, Nicholas 12            4) Rosenthal, Mitchell 11         
       25.54    51.39  1:20.78  1:49.86                                    
  9 Jersey Wahoos  'B'                                1:48.72    1:51.04   18  
     1) Derivaux, Charles 11            2) Moyer, JD 11                   
     3) Mortellite, Anthony 11          4) McFadden, Henry 11             
       27.83    55.74  1:23.76  1:51.04                                    
 10 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      1:56.17    1:54.93   14  
     1) Bushay, Mason 11                2) Thompson, Aaron 11             
     3) Vasser, Zachary 11              4) Seiverd, Charles 11            
       27.20    56.16  1:24.24  1:54.93                                    
 
Event 23  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     2:20.81    2:18.50   20  
       31.40  1:06.61  1:42.49  2:18.50                                    
  2 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        2:27.21    2:24.85   17  
       32.99  1:09.53  1:47.16  2:24.85                                    
  3 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     2:25.65    2:25.25   16  
       32.93  1:09.60  1:47.80  2:25.25                                    
  4 Brennan, Bella            13 G P A C              2:29.50    2:26.44   15  
       33.51  1:10.34  1:48.59  2:26.44                                    
  5 Trout, Riley              14 York YMCA            2:31.16    2:27.57   14  
       34.21  1:11.74  1:49.80  2:27.57                                    
  6 Miller, Abby              13 G P A C              2:27.22    2:28.85   13  
       33.45  1:10.86  1:49.68  2:28.85                                    
  7 Fruhwirth, Hannah         13 Golden Ram Aquat     2:31.00    2:29.16   12  
       33.79  1:11.35  1:50.11  2:29.16                                    
  8 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     2:31.30    2:31.31   11  
       33.34  1:11.91  1:51.71  2:31.31                                    
B - Final
  9 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     2:34.08    2:29.04    9  
       33.54  1:11.14  1:50.07  2:29.04                                    
 10 Menzer, Kate              14 Unattached           2:32.90    2:30.45    7  
       34.23  1:11.91  1:51.04  2:30.45                                    
 11 McGovern, Emma            14 Golden Ram Aquat     2:34.30    2:33.09    6  
       35.04  1:13.00  1:52.73  2:33.09                                    
 12 Mostek, Anya              13 Phoenixville  YM     2:32.62    2:33.82    5  
       34.32  1:12.95  1:53.22  2:33.82                                    
 13 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     2:34.63    2:34.44    4  
       34.48  1:14.15  1:53.96  2:34.44                                    
 14 Vlaeminck, Chloe          13 Parkland Aquatic     2:33.50    2:34.47    3  
       34.87  1:14.62  1:55.25  2:34.47                                    
 15 Sies, Taylor              14 Unattached           2:34.24    2:34.66    2  
       35.88  1:15.04  1:55.07  2:34.66                                    
 16 Hosking, Sarah            14 Kids Swim Club       2:32.75    2:35.19    1  
       33.96  1:12.74  1:53.38  2:35.19                                    
C - Final
 17 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     2:35.83    2:27.22  
       33.70  1:10.95  1:49.21  2:27.22                                    
 18 Bubser, Kelci             13 Parkland Aquatic     2:34.83    2:32.50  
       34.85  1:13.28  1:52.86  2:32.50                                    
 19 Pyott, Olivia             14 Five Star Swim C     2:35.53    2:33.75  
       34.08  1:13.65  1:54.09  2:33.75                                    
 20 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     2:35.49    2:34.43  
       35.01  1:14.60  1:55.07  2:34.43                                    
 21 Pike, Kayla               13 Souderton Area C     2:35.75    2:35.06  
       34.46  1:13.62  1:54.23  2:35.06                                    
 22 Burns, Abby               13 Souderton Area C     2:35.18    2:35.29  
       34.79  1:13.49  1:53.84  2:35.29                                    
 23 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic      2:35.57    2:35.33  
       35.11  1:14.93  1:55.52  2:35.33                                    
 24 Lyesnykova, Alina         13 Cumberland Valle     2:34.97    2:35.71  
       33.87  1:12.37  1:53.76  2:35.71                                    
 
Event 23  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     2:18.52    2:20.81  
       31.51  1:06.54  1:43.55  2:20.81                                    
  2 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     2:24.84    2:25.65  
       32.34  1:08.96  1:46.66  2:25.65                                    
  3 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        2:29.23    2:27.21  
       32.87  1:10.46  1:48.78  2:27.21                                    
  4 Miller, Abby              13 G P A C              2:27.20    2:27.22  
       33.01           1:09.96  1:48.02  2:27.22                           
  5 Brennan, Bella            13 G P A C              2:29.12    2:29.50  
       33.54  1:10.44  1:49.52  2:29.50                                    
  6 Fruhwirth, Hannah         13 Golden Ram Aquat     2:29.67    2:31.00  
       33.18  1:10.93  1:50.45  2:31.00                                    
  7 Trout, Riley              14 York YMCA            2:33.69    2:31.16  
       35.64           1:13.98  1:52.66  2:31.16                           
  8 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     2:29.48    2:31.30  
       33.04           1:10.57  1:50.75  2:31.30                           
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     2:38.15    2:31.67  
       34.64           1:13.82  1:54.14  2:31.67                           
 10 Mostek, Anya              13 Phoenixville  YM     2:35.66    2:32.62  
       33.92  1:13.55  1:53.58  2:32.62                                    
 11 Hosking, Sarah            14 Kids Swim Club       2:37.58    2:32.75  
       33.86           1:12.32  1:51.87  2:32.75                           
 12 Menzer, Kate              14 Unattached           2:31.38    2:32.90  
       34.22  1:12.14  1:51.92  2:32.90                                    
 13 Vlaeminck, Chloe          13 Parkland Aquatic     2:39.15    2:33.50  
       34.96           1:14.68  1:54.62  2:33.50                           
 14 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     2:34.10    2:34.08  
       32.69  1:10.66  1:51.76  2:34.08                                    
 15 Sies, Taylor              14 Unattached           2:32.99    2:34.24  
       34.56  1:13.83  1:53.88  2:34.24                                    
 16 McGovern, Emma            14 Golden Ram Aquat     2:34.51    2:34.30  
       35.09           1:14.32  1:54.64  2:34.30                           
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     2:38.00    2:34.63  
 18 Bubser, Kelci             13 Parkland Aquatic     2:34.38    2:34.83  
       34.57  1:13.58  1:53.72  2:34.83                                    
 19 Lyesnykova, Alina         13 Cumberland Valle     2:34.74    2:34.97  
 20 Burns, Abby               13 Souderton Area C     2:38.50    2:35.18  
       33.81           1:12.14  1:52.73  2:35.18                           
 21 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     2:32.11    2:35.49  
       35.30           1:14.92  1:55.20  2:35.49                           
 22 Pyott, Olivia             14 Five Star Swim C     2:34.34    2:35.53  
       34.84  1:14.82  1:55.81  2:35.53                                    
 23 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic      2:34.54    2:35.57  
       34.39  1:13.80  1:54.70  2:35.57                                    
 24 Pike, Kayla               13 Souderton Area C     2:39.30    2:35.75  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     2:32.57    2:35.83  
       35.24  1:14.92  1:55.80  2:35.83                                    
 26 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw     2:37.00    2:37.21  
       34.05           1:13.22  1:54.74  2:37.21                           
-------------------------------------------------------------------------
 27 Hartman, Sabina           14 Tri-Hampton YMCA     2:33.76   J2:37.21  
       34.93  1:14.25  1:55.85  2:37.21                                    
 28 Wilson, Logan             13 Una Wap              2:39.29    2:37.25  
       35.01           1:14.62  1:55.52  2:37.25                           
 28 Obara, Kendall            13 Tops Swimming        2:36.06    2:37.25  
       35.82           1:15.83  1:56.79  2:37.25                           
 30 Koczur, Erin              14 Westtown Aquatic     2:38.18    2:37.32  
       34.79           1:14.79  1:55.99  2:37.32                           
 31 Jackson, Sara             14 Golden Ram Aquat     2:39.38    2:37.60  
       34.73           1:14.55  1:56.27  2:37.60                           
 31 Benson, Maggie            13 Wilmington Aquat     2:39.14    2:37.60  
       34.80           1:14.36  1:55.38  2:37.60                           
 33 Hiestand, Ellie           13 Souderton Area C     2:39.27    2:37.95  
       34.28           1:14.27  1:55.71  2:37.95                           
 34 Turner, Sara              13 East Pennsboro A     2:38.06    2:37.99  
       35.77           1:16.17  1:57.26  2:37.99                           
 35 Weller, Ally              14 Hershey Aquatic      2:35.84    2:38.00  
       34.22  1:15.29  1:56.42  2:38.00                                    
 36 Bohm, Melanie             14 Coatesville Area     2:38.73    2:38.72  
 37 Fink, Alexis              14 Elizabethtown Aq     2:36.87    2:39.23  
       32.88           1:11.36  1:53.94  2:39.23                           
 38 Welker, Sydney            13 York YMCA            2:39.02    2:39.32  
       36.33           1:16.40  1:57.70  2:39.32                           
 39 Li, Julia                 14 Wcay Marlins         2:37.26    2:40.49  
       36.68           1:16.83  1:58.22  2:40.49                           
 40 Shields, Emma             13 Westtown Aquatic     2:34.53    2:40.63  
       35.28  1:14.91  1:57.06  2:40.63                                    
 41 Piccone, Sofia            13 Golden Ram Aquat     2:38.24    2:41.12  
       34.52           1:14.07  1:57.24  2:41.12                           
 42 Koehle, Madelyn           14 Nittany Lion Aqu     2:39.00    2:41.77  
       35.82           1:15.97  1:58.27  2:41.77                           
 43 Deyrup, Caroline          14 Una Bry              2:37.05    2:42.78  
       35.73           1:16.12  1:59.16  2:42.78                           
 44 Agostini, Natalie         14 Baldwin Swim Clu     2:38.29    2:43.41  
       35.73           1:16.44  1:59.89  2:43.41                           
 45 Peshenko, Anna            13 DCAA                 2:38.22    2:44.27  
       36.89           1:19.10  2:02.24  2:44.27                           
 -- Schwedler, Joy            14 Central Bucks Sw     2:34.33        DFS  
 
Event 24  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     2:16.17    2:11.62   20  
       29.22  1:02.79  1:36.69  2:11.62                                    
  2 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     2:13.93    2:13.13   17  
       29.63  1:03.13  1:37.64  2:13.13                                    
  3 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        2:17.17    2:13.22   16  
       30.52  1:04.53  1:39.18  2:13.22                                    
  4 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     2:17.84    2:17.19   15  
       31.25  1:05.56  1:41.16  2:17.19                                    
  5 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     2:17.01    2:17.20   14  
       30.88  1:05.93  1:41.19  2:17.20                                    
  6 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     2:18.00    2:17.86   13  
       30.62  1:05.20  1:41.23  2:17.86                                    
  7 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     2:18.24    2:19.42   12  
       31.14  1:07.02  1:43.24  2:19.42                                    
  8 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     2:18.10    2:20.32   11  
       31.43  1:07.12  1:43.57  2:20.32                                    
B - Final
  9 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     2:19.13    2:16.06    9  
       30.02  1:04.58  1:39.97  2:16.06                                    
 10 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     2:19.92    2:19.28    7  
       31.69  1:07.08  1:43.30  2:19.28                                    
 11 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     2:19.49    2:19.63    6  
       31.97  1:06.64  1:43.00  2:19.63                                    
 12 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA     2:19.68    2:19.68    5  
       30.89  1:05.77  1:42.21  2:19.68                                    
 13 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat     2:19.40    2:20.12    4  
       31.24  1:06.82  1:43.43  2:20.12                                    
 14 D'Avella, Fulvio          13 Parkland Aquatic     2:20.56    2:20.35    3  
       31.78  1:07.61  1:44.54  2:20.35                                    
 15 Kofman, Eli               13 Penn Charter Aqu     2:19.65    2:20.64    2  
       31.67  1:07.03  1:43.86  2:20.64                                    
 16 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     2:18.57    2:22.76    1  
       30.17  1:05.94  1:43.92  2:22.76                                    
C - Final
 17 Thomas, Riley             14 York YMCA            2:21.38    2:18.69  
       30.45  1:06.41  1:43.50  2:18.69                                    
 18 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw     2:21.45    2:19.14  
       30.03  1:05.45  1:42.32  2:19.14                                    
 19 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C     2:21.64    2:20.13  
       31.62  1:07.39  1:43.70  2:20.13                                    
 20 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming        2:22.56    2:21.11  
       31.74  1:08.02  1:44.96  2:21.11                                    
 21 Lehman, Benjamin          14 Parkland Aquatic     2:22.36    2:21.73  
       31.75  1:07.16  1:44.38  2:21.73                                    
 22 Mallari, Alecjosh         14 Egg Harbor Twp S     2:21.05    2:21.90  
       31.28  1:07.04  1:44.95  2:21.90                                    
 23 Durkan, Ryan              13 Upper Main Line      2:22.61    2:22.51  
       32.03  1:08.20  1:45.57  2:22.51                                    
 24 Chryst, Caleb             14 Tri-Hampton YMCA     2:23.16    2:23.37  
       31.58  1:07.40  1:44.67  2:23.37                                    
 
Event 24  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     2:17.13    2:13.93  
       29.70  1:02.86  1:38.14  2:13.93                                    
  2 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     2:15.06    2:16.17  
       29.22  1:03.13  1:39.12  2:16.17                                    
  3 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     2:20.70    2:17.01  
       31.36  1:06.30  1:41.29  2:17.01                                    
  4 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        2:16.55    2:17.17  
       30.64  1:05.40  1:41.42  2:17.17                                    
  5 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     2:22.49    2:17.84  
       30.79  1:05.56  1:40.83  2:17.84                                    
  6 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     2:21.67    2:18.00  
       30.49  1:04.93  1:41.17  2:18.00                                    
  7 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     2:17.20    2:18.10  
       30.84  1:05.81  1:41.98  2:18.10                                    
  8 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     2:20.81    2:18.24  
       30.82  1:05.39  1:41.47  2:18.24                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     2:27.64    2:18.57  
       29.62  1:04.97  1:41.64  2:18.57                                    
 10 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     2:19.19    2:19.13  
       30.54  1:05.87  1:42.53  2:19.13                                    
 11 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat     2:23.90    2:19.40  
       31.00  1:06.85  1:42.41  2:19.40                                    
 12 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     2:21.18    2:19.49  
       31.82  1:07.13  1:43.57  2:19.49                                    
 13 Kofman, Eli               13 Penn Charter Aqu     2:24.50    2:19.65  
       32.26  1:07.75  1:43.46  2:19.65                                    
 14 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA     2:21.42    2:19.68  
       30.08  1:05.64  1:42.05  2:19.68                                    
 15 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     2:22.20    2:19.92  
       32.20  1:07.73  1:43.85  2:19.92                                    
 16 D'Avella, Fulvio          13 Parkland Aquatic     2:27.87    2:20.56  
       31.41  1:07.26  1:44.31  2:20.56                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mallari, Alecjosh         14 Egg Harbor Twp S     2:19.71    2:21.05  
       31.36  1:06.73  1:43.43  2:21.05                                    
 18 Thomas, Riley             14 York YMCA            2:24.54    2:21.38  
       31.09  1:06.45  1:44.81  2:21.38                                    
 19 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw     2:25.96    2:21.45  
       29.89  1:05.53  1:43.68  2:21.45                                    
 20 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C     2:21.30    2:21.64  
       31.06  1:07.04  1:43.77  2:21.64                                    
 21 Lehman, Benjamin          14 Parkland Aquatic     2:21.42    2:22.36  
       31.55  1:06.30  1:43.69  2:22.36                                    
 22 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming        2:26.54    2:22.56  
       31.84  1:08.87  1:46.06  2:22.56                                    
 23 Durkan, Ryan              13 Upper Main Line      2:27.26    2:22.61  
       31.24  1:06.98  1:44.87  2:22.61                                    
 24 Chryst, Caleb             14 Tri-Hampton YMCA     2:25.81    2:23.16  
       31.11  1:06.87  1:44.56  2:23.16                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Kushner, Shawn            13 Parkland Aquatic     2:27.32    2:23.53  
       31.70  1:08.73  1:46.61  2:23.53                                    
 26 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle     2:30.74    2:23.73  
       32.10  1:08.45  1:46.45  2:23.73                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     2:23.71    2:23.89  
       32.16  1:08.11  1:45.59  2:23.89                                    
 28 Buck, Quinn               13 Central Bucks Sw     2:30.94    2:24.09  
       31.60  1:07.94  1:46.13  2:24.09                                    
 29 Nguyen, Brian             13 Lancaster Aquati     2:22.56    2:24.18  
       31.35  1:07.33  1:45.44  2:24.18                                    
 30 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu     2:30.66    2:24.27  
       31.99  1:07.84  1:46.05  2:24.27                                    
 31 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     2:23.09    2:24.72  
       32.18  1:09.79  1:47.36  2:24.72                                    
 32 McDermott, William        13 York YMCA            2:26.74    2:24.79  
       32.80  1:09.68  1:47.33  2:24.79                                    
 33 Fatta, Tanner             14 Diplomat Swim Cl     2:21.80    2:24.92  
       31.38  1:06.71  1:45.23  2:24.92                                    
 34 McBryan, Daniel           14 Central Bucks Sw     2:28.83    2:24.94  
       32.56  1:09.27  1:47.08  2:24.94                                    
 35 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu     2:30.84    2:25.13  
       32.63  1:10.06  1:48.10  2:25.13                                    
 36 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati     2:27.99    2:25.22  
       32.46  1:08.33  1:47.04  2:25.22                                    
 37 Mui, Tyler                14 Pocono Family YM     2:26.67    2:25.51  
       31.83  1:07.67  1:45.64  2:25.51                                    
 38 Circus, Luke              13 South Jersey Aqu     2:20.41    2:25.63  
       31.91  1:08.35  1:46.12  2:25.63                                    
 39 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S     2:26.22    2:26.12  
       32.70  1:09.84  1:48.45  2:26.12                                    
 40 Sultanik, Josh            13 Penn Charter Aqu     2:28.99    2:26.53  
       31.80  1:08.59  1:47.48  2:26.53                                    
 41 Porter, Daniel            14 G P A C              2:26.83    2:26.55  
       32.43  1:09.57  1:48.30  2:26.55                                    
 42 Gozdan, Michael           14 Jersey Wahoos        2:26.60    2:26.73  
       31.59  1:08.82  1:47.70  2:26.73                                    
 43 McMahon, Michael          13 Golden Ram Aquat     2:26.99    2:27.25  
       33.32  1:10.27  1:48.54  2:27.25                                    
 44 Brooke, Gavin             13 Germantown Acade     2:28.36    2:27.54  
       32.48  1:09.14  1:48.02  2:27.54                                    
 45 Nguyen, Benjamin          14 Egg Harbor Twp S     2:27.45    2:27.63  
       32.77  1:10.38  1:48.45  2:27.63                                    
 46 Simms, Aidan              14 Jersey Wahoos        2:26.02    2:28.58  
       32.80  1:10.17  1:49.86  2:28.58                                    
 47 Hsiao, Andrew             14 Jersey Wahoos        2:28.36    2:28.92  
       32.94  1:09.47  1:48.30  2:28.92                                    
 48 Paladino, Connor          14 Five Star Swim C     2:31.58    2:29.21  
       32.68  1:09.87  1:49.84  2:29.21                                    
 49 Arms, Trevor              14 Cumberland Valle     2:27.12    2:29.66  
       32.32  1:10.12  1:49.47  2:29.66                                    
 50 Baughman, Brendan         14 Unattached           2:29.12    2:30.29  
       32.86  1:10.92  1:50.12  2:30.29                                    
 51 Dillon, Mason             14 Hershey Aquatic      2:30.21    2:30.99  
       33.66  1:11.93  1:51.85  2:30.99                                    
 52 Rooney, Patrick           13 Baldwin Swim Clu     2:29.45    2:31.06  
       32.54  1:10.37  1:50.41  2:31.06                                    
 53 Zheng, Garrick            14 Nittany Lion Aqu     2:30.13    2:31.88  
       32.98  1:11.22  1:51.13  2:31.88                                    
 54 Vink, Gavin               14 Chambersburg Cha     2:31.19    2:33.00  
       34.25  1:13.84  1:53.13  2:33.00                                    
 55 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu     2:30.83    2:33.49  
       33.32  1:12.71  1:52.39  2:33.49                                    
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu       57.49      57.20   20  
       27.51    57.20                                                      
  2 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema       58.50      57.76   17  
       27.39    57.76                                                      
  3 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic       58.96      58.05   16  
       26.84    58.05                                                      
  4 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C       59.33      58.78   15  
       27.53    58.78                                                      
  5 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer       59.10      59.33   14  
       27.66    59.33                                                      
  6 Brennan, Reilly           13 Suburban Seahawk       59.50      59.54   13  
       28.23    59.54                                                      
  7 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw       59.70      59.57   12  
       27.97    59.57                                                      
  8 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     1:00.06      59.90   11  
       27.70    59.90                                                      
B - Final
  9 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     1:00.38      59.52    9  
       27.94    59.52                                                      
 10 Dicamillo, Jordyn         13 Coatesville Area     1:00.34      59.81    7  
       28.07    59.81                                                      
 11 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq     1:00.66    1:00.24    6  
       27.24  1:00.24                                                      
 12 Kuhn, Grace               13 Governor Mifflin     1:00.79    1:00.60    5  
       28.15  1:00.60                                                      
 13 Sinibaldi, Sophia         14 South Jersey Aqu     1:00.33    1:00.65    4  
       27.84  1:00.65                                                      
 14 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu     1:00.79    1:00.82    3  
       28.34  1:00.82                                                      
 15 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     1:00.85    1:01.44    2  
       28.65  1:01.44                                                      
 -- McCormick, Marlee         14 Blue Eagle Swimm     1:00.38         DQ  
       28.56       DQ                                                      
C - Final
 17 Thamm, Charlotte          13 North Penn Aquat     1:01.04      59.08  
       27.46    59.08                                                      
 18 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        1:01.31    1:00.15  
       27.76  1:00.15                                                      
 19 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming        1:01.84    1:00.74  
       28.58  1:00.74                                                      
 20 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N     1:01.68    1:01.24  
       28.58  1:01.24                                                      
 21 Brennan, Bella            13 G P A C              1:01.63    1:01.42  
       29.19  1:01.42                                                      
 22 Miller, Isabel            13 Five Star Swim C     1:01.10    1:01.51  
       28.43  1:01.51                                                      
 23 Ferlick, Francine         14 Souderton Area C     1:01.86    1:01.69  
       28.29  1:01.69                                                      
 24 Lewis, Madison            14 Tops Swimming        1:01.71    1:02.47  
       28.80  1:02.47                                                      
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu       58.27      57.49  
       27.97    57.49                                                      
  2 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     1:01.31      58.50  
       27.77    58.50                                                      
  3 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic       57.29      58.96  
       27.28    58.96                                                      
  4 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer       58.68      59.10  
       27.44    59.10                                                      
  5 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C       59.71      59.33  
       27.44    59.33                                                      
  6 Brennan, Reilly           13 Suburban Seahawk     1:00.55      59.50  
       27.36    59.50                                                      
  7 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw       59.70      59.70  
       28.05    59.70                                                      
  8 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     1:01.56    1:00.06  
       28.16  1:00.06                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sinibaldi, Sophia         14 South Jersey Aqu     1:03.36    1:00.33  
       27.79  1:00.33                                                      
 10 Dicamillo, Jordyn         13 Coatesville Area     1:02.12    1:00.34  
       28.70  1:00.34                                                      
 11 McCormick, Marlee         14 Blue Eagle Swimm     1:01.23    1:00.38  
       28.25  1:00.38                                                      
 11 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     1:00.71    1:00.38  
       28.42  1:00.38                                                      
 13 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq       59.49    1:00.66  
       27.63  1:00.66                                                      
 14 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu       59.12    1:00.79  
       28.41  1:00.79                                                      
 14 Kuhn, Grace               13 Governor Mifflin       59.77    1:00.79  
       28.16  1:00.79                                                      
 16 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     1:02.09    1:00.85  
       28.46  1:00.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Thamm, Charlotte          13 North Penn Aquat     1:02.33    1:01.04  
       28.26  1:01.04                                                      
 18 Miller, Isabel            13 Five Star Swim C     1:03.27    1:01.10  
       28.66  1:01.10                                                      
 19 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        1:01.39    1:01.31  
       28.61  1:01.31                                                      
 20 Brennan, Bella            13 G P A C              1:02.53    1:01.63  
       29.34  1:01.63                                                      
 21 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N     1:01.52    1:01.68  
       28.55  1:01.68                                                      
 22 Lewis, Madison            14 Tops Swimming        1:02.52    1:01.71  
       28.69  1:01.71                                                      
 23 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming        1:01.92    1:01.84  
       29.05  1:01.84                                                      
 23 Stevens, Molly            13 Phoenixville  YM     1:01.93    1:01.84  
       28.57  1:01.84                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Ferlick, Francine         14 Souderton Area C     1:01.35    1:01.86  
       28.22  1:01.86                                                      
 26 Shaw, Brianna             14 Jersey Wahoos        1:03.18    1:02.01  
       29.59  1:02.01                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     1:01.72    1:02.02  
       28.94  1:02.02                                                      
 28 Calibeo, Cristina         13 George School Aq     1:03.17    1:02.19  
       28.65  1:02.19                                                      
 29 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     1:02.75    1:02.25  
       29.07  1:02.25                                                      
 30 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic      1:00.75    1:02.30  
       28.63  1:02.30                                                      
 31 Sies, Taylor              14 Unattached           1:03.58    1:02.39  
       29.24  1:02.39                                                      
 32 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        1:00.83    1:02.44  
       29.21  1:02.44                                                      
 32 Warner, Lyndsey           13 G P A C              1:03.43    1:02.44  
       28.67  1:02.44                                                      
 34 Ranile, Nicole            13 Germantown Acade     1:01.72    1:02.69  
       28.96  1:02.69                                                      
 35 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     1:03.69    1:02.71  
       28.91  1:02.71                                                      
 36 Ulmer, Sydney             13 York YMCA            1:02.21    1:02.72  
       28.63  1:02.72                                                      
 37 Byrne, Maya               14 Golden Ram Aquat     1:02.88    1:02.79  
       29.24  1:02.79                                                      
 38 Rollo, Sophia             14 Jersey Wahoos        1:03.31    1:02.86  
       29.40  1:02.86                                                      
 39 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     1:03.49    1:02.94  
       28.88  1:02.94                                                      
 40 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     1:00.97    1:03.19  
       28.56  1:03.19                                                      
 41 McCombs, Emma             14 York YMCA            1:03.67    1:03.20  
       29.34  1:03.20                                                      
 42 Peters, Abby              14 North Penn Aquat     1:03.58    1:03.22  
       29.13  1:03.22                                                      
 43 Mikalic, Maggie           13 Upper Dublin Aqu     1:03.11    1:03.44  
       30.13  1:03.44                                                      
 44 Stahl, Nyah               14 York YMCA            1:03.31    1:03.80  
       29.64  1:03.80                                                      
 45 Weller, Ally              14 Hershey Aquatic      1:02.26    1:03.95  
       28.98  1:03.95                                                      
 46 Parry, Ashley             13 Lancaster Aquati     1:03.12    1:04.05  
       29.70  1:04.05                                                      
 47 Oddo, Jenna               13 Coatesville Area     1:03.44    1:04.11  
       29.22  1:04.11                                                      
 48 Shaffer, Maggie           14 Diplomat Swim Cl     1:03.31    1:04.38  
       30.13  1:04.38                                                      
 49 Canale, Marlee            13 Egg Harbor Twp S     1:03.52    1:04.56  
       29.94  1:04.56                                                      
 50 Hearn, Carolyn            14 George School Aq     1:03.35    1:04.73  
       29.23  1:04.73                                                      
 51 McGovern, Emma            14 Golden Ram Aquat     1:02.80    1:05.47  
       31.15  1:05.47                                                      
 52 Foltz, Caroline           13 Diplomat Swim Cl     1:02.91    1:05.57  
       30.27  1:05.57                                                      
 -- Pejcic, Sofia             14 Norman Lawrence      1:02.17         DQ  
       29.17       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       51.40      51.63   20  
       24.48    51.63                                                      
  2 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic       54.61      53.40   17  
       25.27    53.40                                                      
  3 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade       54.44      54.01   16  
       25.91    54.01                                                      
  4 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic       55.10      54.28   15  
       25.58    54.28                                                      
  5 Branigan, Carter          14 Radnor Aquatic C       54.43      54.43   14  
       25.47    54.43                                                      
  6 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of        54.67      54.50   13  
       25.36    54.50                                                      
  7 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C       54.62      55.02   12  
       26.18    55.02                                                      
  8 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat       54.14      55.08   11  
       25.64    55.08                                                      
B - Final
  9 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu       55.67      54.72    9  
       25.29    54.72                                                      
 10 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       55.36      55.09    7  
       25.72    55.09                                                      
 11 Levari, Jack              14 G P A C                55.71      55.46    6  
       26.07    55.46                                                      
 12 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu       55.59      55.67    5  
       25.82    55.67                                                      
 13 Maketa, John              13 Central Bucks Sw       56.48      55.99    4  
       25.88    55.99                                                      
 14 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       55.85      56.07    3  
       26.33    56.07                                                      
 15 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S       56.48      56.19    2  
       26.63    56.19                                                      
 16 Fink, Dalton              14 Tops Swimming          56.51      56.72    1  
       26.61    56.72                                                      
C - Final
 17 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos          56.74      55.25  
       25.93    55.25                                                      
 18 Maier, Andrew             14 G P A C                56.70      56.34  
       26.10    56.34                                                      
 19 Thomas, Riley             14 York YMCA              56.59      56.41  
       26.02    56.41                                                      
 20 Ye, Brandon               13 Golden Ram Aquat       56.95      56.82  
       26.74    56.82                                                      
 21 Zeibari, Kevork           13 Wissahickon Comm       57.28      56.99  
       26.58    56.99                                                      
 22 Piccolo, Nate             13 G P A C                57.94      57.05  
       26.34    57.05                                                      
 23 Dowling, Jack             13 East Pennsboro A       57.46      57.27  
       26.08    57.27                                                      
 24 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu       57.50      57.56  
       26.49    57.56                                                      
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       51.46      51.40  
       23.92    51.40                                                      
  2 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat       57.38      54.14  
       25.19    54.14                                                      
  3 Branigan, Carter          14 Radnor Aquatic C       56.51      54.43  
       25.33    54.43                                                      
  4 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade       55.97      54.44  
       26.11    54.44                                                      
  5 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic       54.13      54.61  
       25.82    54.61                                                      
  6 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C       56.37      54.62  
       25.55    54.62                                                      
  7 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of        54.92      54.67  
       25.40    54.67                                                      
  8 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic       56.12      55.10  
       25.77    55.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       55.53      55.36  
       26.21    55.36                                                      
 10 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu       57.45      55.59  
       25.95    55.59                                                      
 11 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu       56.55      55.67  
       25.56    55.67                                                      
 12 Levari, Jack              14 G P A C                54.52      55.71  
       26.10    55.71                                                      
 13 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       57.34      55.85  
       25.90    55.85                                                      
 14 Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic       56.15      55.93  
       25.52    55.93                                                      
 15 Maketa, John              13 Central Bucks Sw       57.18      56.48  
       26.32    56.48                                                      
 15 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S       58.16      56.48  
       26.79    56.48                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fink, Dalton              14 Tops Swimming          57.67      56.51  
       26.49    56.51                                                      
 18 Thomas, Riley             14 York YMCA              55.39      56.59  
       26.61    56.59                                                      
 19 Maier, Andrew             14 G P A C                56.21      56.70  
       26.16    56.70                                                      
 20 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos          56.11      56.74  
       26.40    56.74                                                      
 21 Ye, Brandon               13 Golden Ram Aquat       56.50      56.95  
       26.80    56.95                                                      
 22 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat       55.91      57.01  
       25.74    57.01                                                      
 23 Zeibari, Kevork           13 Wissahickon Comm       58.58      57.28  
       27.14    57.28                                                      
 24 Dowling, Jack             13 East Pennsboro A       59.44      57.46  
       26.25    57.46                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu       58.48      57.50  
       26.70    57.50                                                      
 26 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati       57.38      57.72  
       26.94    57.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Piccolo, Nate             13 G P A C                58.10      57.94  
       26.97    57.94                                                      
 28 Taylor, Andrew            14 Medford Wave           58.53      58.00  
       26.87    58.00                                                      
 29 Ciecko, Evan              14 Unattached             59.15      58.03  
       26.91    58.03                                                      
 30 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S       57.33      58.10  
       27.01    58.10                                                      
 31 Wright, Grayson           13 Jersey Wahoos          58.55      58.13  
       27.17    58.13                                                      
 32 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu       57.44      58.19  
       26.91    58.19                                                      
 33 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw       59.02      58.33  
       27.79    58.33                                                      
 34 Buck, Quinn               13 Central Bucks Sw       59.29      58.47  
       26.94    58.47                                                      
 34 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm       59.15      58.47  
       28.32    58.47                                                      
 36 Valdes, Jonathan          14 Episcopal Academ       59.25      58.49  
       27.06    58.49                                                      
 37 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk       58.82      58.50  
       26.78    58.50                                                      
 38 Narvid, Jake              14 G P A C                59.19      58.61  
       27.33    58.61                                                      
 39 Kern, Ethan               14 G P A C                59.00      58.68  
       27.14    58.68                                                      
 40 Dimayuga, Joshua          13 Egg Harbor Twp S       59.53      59.05  
       27.08    59.05                                                      
 41 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk       59.16      59.50  
       26.70    59.50                                                      
 42 Woodard, Owen             14 Diplomat Swim Cl       59.26    1:00.21  
       27.29  1:00.21                                                      
 43 Zheng, Garrick            14 Nittany Lion Aqu       58.24    1:00.69  
       27.78  1:00.69                                                      
 44 Nguyen, Brian             13 Lancaster Aquati       59.24    1:01.96  
       29.64  1:01.96                                                      
 45 Hsiao, Andrew             14 Jersey Wahoos          59.30    1:02.91  
       29.26  1:02.91                                                      
 -- Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S       56.61        DFS  
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     2:07.70    2:06.19   20  
       28.05    59.65  1:36.33  2:06.19                                    
  2 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     2:08.24    2:07.47   17  
       27.69    59.61  1:37.71  2:07.47                                    
  3 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     2:09.41    2:08.24   16  
       28.47    59.65  1:38.18  2:08.24                                    
  4 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        2:12.55    2:09.43   15  
       28.34  1:02.51  1:39.17  2:09.43                                    
  5 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     2:11.73    2:10.96   14  
       27.71  1:01.15  1:41.11  2:10.96                                    
  6 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     2:09.96    2:12.10   13  
       27.24  1:00.49  1:41.36  2:12.10                                    
  7 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     2:11.84    2:12.56   12  
       28.42  1:01.69  1:41.36  2:12.56                                    
 -- Trout, Riley              14 York YMCA            2:11.70         DQ  
       28.97  1:01.45  1:39.87       DQ                                    
B - Final
  9 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer     2:14.16    2:10.82    9  
       28.80  1:02.94  1:41.41  2:10.82                                    
 10 Menzer, Kate              14 Unattached           2:16.15    2:13.55    7  
       29.21  1:02.68  1:42.27  2:13.55                                    
 11 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     2:14.53    2:14.79    6  
       29.72  1:05.34  1:43.64  2:14.79                                    
 12 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     2:16.12    2:14.81    5  
       28.55  1:01.68  1:43.68  2:14.81                                    
 13 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     2:15.51    2:15.33    4  
       30.60  1:04.60  1:43.13  2:15.33                                    
 14 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     2:14.66    2:16.08    3  
       28.66  1:02.87  1:43.41  2:16.08                                    
 15 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     2:15.28    2:16.21    2  
       28.55  1:02.64  1:44.97  2:16.21                                    
 16 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     2:16.72    2:18.82    1  
       29.54  1:03.56  1:47.08  2:18.82                                    
C - Final
 17 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     2:17.95    2:13.21  
       28.85  1:03.52  1:42.26  2:13.21                                    
 18 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        2:17.17    2:14.50  
       28.73  1:02.59  1:43.02  2:14.50                                    
 19 Stahl, Nyah               14 York YMCA            2:18.46    2:15.11  
       29.62  1:03.15  1:44.11  2:15.11                                    
 20 Ladd, Madeline            14 Coatesville Area     2:17.04    2:15.46  
       30.36  1:02.35  1:44.34  2:15.46                                    
 21 Sies, Taylor              14 Unattached           2:17.85    2:15.47  
       29.65  1:04.36  1:44.45  2:15.47                                    
 22 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     2:18.37    2:16.93  
       29.38  1:04.71  1:45.43  2:16.93                                    
 23 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     2:17.89    2:17.23  
       29.35  1:03.64  1:45.27  2:17.23                                    
 24 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     2:16.91    2:19.24  
       29.63  1:03.94  1:48.04  2:19.24                                    
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     2:06.22    2:07.70  
       27.91  1:00.14  1:37.11  2:07.70                                    
  2 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     2:07.01    2:08.24  
       28.22  1:00.50  1:38.77  2:08.24                                    
  3 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     2:13.26    2:09.41  
       28.87  1:00.17  1:39.00  2:09.41                                    
  4 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     2:09.60    2:09.96  
       27.93  1:01.10  1:39.60  2:09.96                                    
  5 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     2:13.84    2:09.98  
       28.26  1:02.75  1:40.66  2:09.98                                    
  6 Trout, Riley              14 York YMCA            2:13.49    2:11.70  
       30.23  1:02.71  1:40.98  2:11.70                                    
  7 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     2:15.74    2:11.73  
       28.09  1:01.27  1:40.74  2:11.73                                    
  8 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     2:11.64    2:11.84  
       28.54  1:02.40  1:41.15  2:11.84                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        2:10.61    2:12.55  
       28.85  1:04.65  1:41.95  2:12.55                                    
 10 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer     2:13.40    2:14.16  
       28.20  1:02.62  1:43.33  2:14.16                                    
 11 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     2:14.77    2:14.53  
       29.58  1:04.37  1:43.11  2:14.53                                    
 12 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     2:11.17    2:14.66  
       28.66  1:02.14  1:41.67  2:14.66                                    
 13 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C     2:12.82    2:15.10  
       29.04  1:03.92  1:43.53  2:15.10                                    
 14 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     2:16.70    2:15.28  
       28.66  1:03.10  1:44.47  2:15.28                                    
 15 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     2:16.84    2:15.51  
       30.24  1:05.36  1:43.74  2:15.51                                    
 16 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     2:17.02    2:16.12  
       28.70  1:02.27  1:45.50  2:16.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Menzer, Kate              14 Unattached           2:14.63    2:16.15  
       29.84  1:04.49  1:44.32  2:16.15                                    
 18 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     2:15.41    2:16.72  
       29.33  1:03.01  1:45.93  2:16.72                                    
 19 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     2:17.24    2:16.91  
       29.63  1:03.38  1:46.67  2:16.91                                    
 20 Ladd, Madeline            14 Coatesville Area     2:17.24    2:17.04  
       30.47  1:03.20  1:45.07  2:17.04                                    
 21 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        2:15.61    2:17.17  
       29.15  1:03.68  1:44.60  2:17.17                                    
 22 Sies, Taylor              14 Unattached           2:15.52    2:17.85  
       30.55  1:06.26  1:46.24  2:17.85                                    
 23 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     2:18.24    2:17.89  
       29.83  1:04.93  1:46.68  2:17.89                                    
 24 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     2:16.09    2:17.95  
       29.22  1:04.72  1:45.36  2:17.95                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     2:16.61    2:18.37  
       29.91  1:05.48  1:46.41  2:18.37                                    
 26 Stahl, Nyah               14 York YMCA            2:16.81    2:18.46  
       30.47  1:05.81  1:47.22  2:18.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     2:18.22    2:18.47  
       29.53  1:06.19  1:47.17  2:18.47                                    
 28 Miller, Abby              13 G P A C              2:16.23    2:18.73  
       30.46  1:07.62  1:47.28  2:18.73                                    
 29 Fruhwirth, Hannah         13 Golden Ram Aquat     2:18.47    2:19.28  
       30.32  1:06.03  1:45.94  2:19.28                                    
 30 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     2:14.09    2:19.53  
       30.07  1:06.51  1:46.88  2:19.53                                    
 31 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming        2:17.59    2:19.61  
       30.30  1:05.16  1:47.01  2:19.61                                    
 32 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw     2:15.89    2:20.16  
       30.39  1:06.69  1:47.23  2:20.16                                    
 33 Piccone, Sofia            13 Golden Ram Aquat     2:18.70    2:20.41  
       29.77  1:05.97  1:47.50  2:20.41                                    
 34 Jellig, Maria             13 Jersey Wahoos        2:18.75    2:20.55  
       30.05  1:05.93  1:48.27  2:20.55                                    
 35 Kuhn, Grace               13 Governor Mifflin     2:17.92    2:21.53  
       29.16  1:05.26  1:47.53  2:21.53                                    
 36 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic      2:18.69    2:21.61  
       29.81  1:06.19  1:48.84  2:21.61                                    
 37 Li, Julia                 14 Wcay Marlins         2:18.88    2:21.86  
       31.19  1:07.94  1:50.03  2:21.86                                    
 38 Koczur, Erin              14 Westtown Aquatic     2:18.29    2:21.89  
       31.28  1:07.99  1:48.79  2:21.89                                    
 39 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq     2:18.73    2:22.83  
       28.98  1:09.28  1:50.29  2:22.83                                    
 40 Foltz, Caroline           13 Diplomat Swim Cl     2:18.39    2:24.37  
       31.65  1:07.29  1:51.65  2:24.37                                    
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA     1:59.71    1:58.72   20  
       25.87    56.63  1:32.12  1:58.72                                    
  2 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     2:00.24    1:58.88   17  
       26.06    56.71  1:32.66  1:58.88                                    
  3 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     1:59.97    2:00.06   16  
       27.10    57.52  1:32.28  2:00.06                                    
  4 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic     2:02.38    2:00.58   15  
       25.92    56.57  1:32.43  2:00.58                                    
  5 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     2:02.06    2:01.37   14  
       25.59    55.50  1:32.29  2:01.37                                    
  6 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     2:03.01    2:02.95   13  
       26.78    56.34  1:34.40  2:02.95                                    
  7 Levari, Jack              14 G P A C              2:02.81    2:04.54   12  
       27.03    58.41  1:35.58  2:04.54                                    
  8 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     2:03.03    2:06.48   11  
       26.19    58.95  1:36.32  2:06.48                                    
B - Final
  9 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     2:03.50    2:01.75    9  
       25.12    57.48  1:32.49  2:01.75                                    
 10 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        2:05.55    2:02.88    7  
       27.65  1:00.06  1:34.92  2:02.88                                    
 11 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     2:03.70    2:03.34    6  
       27.08    58.81  1:34.48  2:03.34                                    
 12 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     2:03.25    2:03.39    5  
       27.20    59.48  1:34.33  2:03.39                                    
 13 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     2:03.11    2:03.61    4  
       27.27    59.31  1:34.54  2:03.61                                    
 14 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming        2:05.69    2:03.82    3  
       27.32    58.71  1:34.70  2:03.82                                    
 15 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk     2:05.70    2:04.79    2  
       26.25    58.07  1:36.62  2:04.79                                    
 -- Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     2:05.12         DQ  
       26.71    59.01  1:36.52       DQ                                    
C - Final
 17 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S     2:06.88    2:04.19  
       27.32    57.86  1:35.89  2:04.19                                    
 18 Quan, Robert              14 York YMCA            2:05.93    2:04.31  
       26.62    57.32  1:36.23  2:04.31                                    
 19 Thomas, Riley             14 York YMCA            2:07.21    2:04.51  
       27.34  1:00.01  1:36.92  2:04.51                                    
 20 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle     2:07.26    2:04.54  
       27.76    58.78  1:35.93  2:04.54                                    
 21 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     2:06.05    2:05.40  
       27.67  1:01.30  1:36.46  2:05.40                                    
 22 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     2:06.16    2:06.28  
       27.46    59.93  1:35.75  2:06.28                                    
 23 McDermott, William        13 York YMCA            2:06.23    2:07.80  
       28.73  1:01.02  1:38.95  2:07.80                                    
 24 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos        2:07.43    2:11.40  
       29.11  1:01.41  1:42.60  2:11.40                                    
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA     1:58.56    1:59.71  
       25.37    56.13  1:32.66  1:59.71                                    
  2 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     2:03.28    1:59.97  
       27.02    56.65  1:31.62  1:59.97                                    
  3 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     2:00.35    2:00.24  
       26.19    56.71  1:33.35  2:00.24                                    
  4 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     2:04.58    2:02.06  
       25.75    55.98  1:33.60  2:02.06                                    
  5 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic     2:10.52    2:02.38  
       26.30    57.29  1:33.92  2:02.38                                    
  6 Levari, Jack              14 G P A C              2:05.78    2:02.81  
       26.37    56.94  1:34.26  2:02.81                                    
  7 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     2:03.56    2:03.01  
       26.94    56.42  1:34.66  2:03.01                                    
  8 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     2:04.66    2:03.03  
       26.42    58.21  1:34.38  2:03.03                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     2:04.42    2:03.11  
       27.68    59.46  1:34.48  2:03.11                                    
 10 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     2:05.00    2:03.25  
       27.12    59.66  1:33.76  2:03.25                                    
 11 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     2:05.39    2:03.50  
       25.78    58.34  1:33.83  2:03.50                                    
 12 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     2:05.74    2:03.70  
       27.34    58.70  1:34.56  2:03.70                                    
 13 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     2:02.78    2:05.12  
       26.39    58.97  1:35.78  2:05.12                                    
 14 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        2:04.35    2:05.55  
       28.07  1:00.74  1:36.70  2:05.55                                    
 15 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming        2:09.74    2:05.69  
       27.96  1:00.20  1:36.80  2:05.69                                    
 16 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk     2:05.68    2:05.70  
       26.60    58.33  1:37.40  2:05.70                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Quan, Robert              14 York YMCA            2:04.09    2:05.93  
       26.64    57.28  1:36.89  2:05.93                                    
 18 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     2:06.92    2:06.05  
       27.99  1:01.08  1:36.66  2:06.05                                    
 19 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     2:08.93    2:06.16  
       27.84    59.70  1:36.08  2:06.16                                    
 20 McDermott, William        13 York YMCA            2:07.99    2:06.23  
       28.09    59.71  1:37.15  2:06.23                                    
 21 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S     2:06.24    2:06.88  
       27.43    57.33  1:36.27  2:06.88                                    
 22 Thomas, Riley             14 York YMCA            2:05.05    2:07.21  
       27.88  1:00.39  1:38.84  2:07.21                                    
 23 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle     2:09.21    2:07.26  
       28.07    59.60  1:38.03  2:07.26                                    
 24 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk     2:09.13    2:07.32  
       28.04    58.63  1:37.51  2:07.32                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos        2:10.34    2:07.43  
       28.19    59.79  1:38.37  2:07.43                                    
 26 Porter, Daniel            14 G P A C              2:04.76    2:07.50  
       28.06  1:00.11  1:38.06  2:07.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu     2:08.92    2:07.76  
       26.98    59.15  1:37.51  2:07.76                                    
 28 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA     2:07.51    2:08.27  
       27.38  1:01.58  1:37.18  2:08.27                                    
 29 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S     2:04.74    2:08.29  
       27.86  1:01.09  1:39.03  2:08.29                                    
 30 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     2:08.13    2:08.55  
       26.46  1:00.92  1:39.44  2:08.55                                    
 31 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C     2:10.26    2:09.12  
       28.46  1:01.84  1:38.84  2:09.12                                    
 32 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     2:08.62    2:09.41  
       28.08  1:01.60  1:38.87  2:09.41                                    
 33 Ciecko, Evan              14 Unattached           2:10.22    2:09.53  
       28.38  1:00.50  1:39.88  2:09.53                                    
 34 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw     2:04.63    2:09.60  
       26.81  1:00.28  1:38.36  2:09.60                                    
 35 Ellis, Ryan               14 Upper Dublin Aqu     2:10.79    2:10.15  
       27.74  1:00.38  1:39.64  2:10.15                                    
 36 Maier, Andrew             14 G P A C              2:08.61    2:10.41  
       27.21  1:01.11  1:41.00  2:10.41                                    
 37 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu     2:11.17    2:10.49  
       27.86  1:01.74  1:41.06  2:10.49                                    
 38 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     2:09.42    2:11.06  
       28.30  1:01.80  1:40.18  2:11.06                                    
 39 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     2:10.84    2:11.18  
       27.49  1:01.05  1:41.28  2:11.18                                    
 40 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati     2:10.69    2:11.37  
       27.76  1:01.30  1:41.96  2:11.37                                    
 41 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     2:30.68L   2:11.41  
       28.26  1:02.79  1:41.16  2:11.41                                    
 42 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos        2:04.83    2:11.69  
       27.77  1:01.60  1:40.95  2:11.69                                    
 43 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu     2:10.55    2:11.98  
       28.23  1:02.36  1:41.43  2:11.98                                    
 44 Gozdan, Michael           14 Jersey Wahoos        2:11.18    2:14.31  
       30.07  1:05.45  1:43.70  2:14.31                                    
 45 Bachman, Maxwell          13 North Penn Aquat     2:10.05    2:14.35  
       28.40  1:05.03  1:43.13  2:14.35                                    
 46 Circus, Luke              13 South Jersey Aqu     2:09.70    2:16.18  
       29.11  1:05.11  1:44.41  2:16.18                                    
 47 Zheng, Garrick            14 Nittany Lion Aqu     2:07.79    2:17.68  
       28.80  1:05.11  1:45.60  2:17.68                                    
 
Event 29  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     5:04.00    5:03.00   20  
       26.91    56.61  1:27.50  1:58.76  2:29.79  3:01.02  3:32.31  4:03.53
     4:34.09  5:03.00                                                      
  2 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     5:03.99    5:05.17   17  
       27.20    56.63  1:27.32  1:58.42  2:29.92  3:01.37  3:33.19  4:04.24
     4:34.94  5:05.17                                                      
  3 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     5:07.44    5:07.46   16  
       27.03    57.44  1:28.83  2:00.36  2:31.97  3:03.52  3:34.84  4:05.87
     4:36.92  5:07.46                                                      
  4 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     5:09.28    5:10.31   15  
       26.82    56.81  1:27.81  1:59.26  2:31.01  3:02.93  3:34.90  4:06.85
     4:38.93  5:10.31                                                      
  5 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     5:17.42    5:13.36   13.5
       27.57    58.22  1:29.94  2:01.98  2:33.84  3:05.74  3:37.99  4:09.88
     4:42.15  5:13.36                                                      
  5 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     5:15.45    5:13.36   13.5
       28.04    58.78  1:30.11  2:01.47  2:33.27  3:05.26  3:37.26  4:09.45
     4:41.50  5:13.36                                                      
  7 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     5:10.94    5:15.32   12  
       27.50    58.26  1:29.57  2:01.60  2:33.54  3:05.88  3:38.34  4:11.23
     4:43.94  5:15.32                                                      
  8 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat     5:15.29    5:15.96   11  
       27.39    57.51  1:28.84  2:00.55  2:32.66  3:05.24  3:38.10  4:10.76
     4:43.95  5:15.96                                                      
B - Final
  9 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     5:20.56    5:09.55    9  
       27.82    58.23  1:29.31  2:00.71  2:32.04  3:03.67  3:35.30  4:07.05
     4:38.88  5:09.55                                                      
 10 Stahl, Nyah               14 York YMCA            5:21.61    5:19.47    7  
       29.55  1:01.43  1:33.99  2:06.47  2:38.96  3:11.21  3:43.59  4:15.98
     4:48.41  5:19.47                                                      
 11 Warner, Lyndsey           13 G P A C              5:19.27    5:21.52    6  
       27.76    58.52  1:30.49  2:02.83  2:35.68  3:08.78  3:42.01  4:15.60
     4:49.75  5:21.52                                                      
 12 Byrne, Maya               14 Golden Ram Aquat     5:22.17    5:21.67    5  
       28.42    59.51  1:31.50  2:04.14  2:36.70  3:09.57  3:42.79  4:15.99
     4:49.13  5:21.67                                                      
 13 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     5:22.09    5:22.74    4  
       27.66    58.57  1:30.34  2:02.88  2:36.32  3:09.52  3:43.13  4:17.20
     4:51.01  5:22.74                                                      
 14 Moore, Audrey             14 G P A C              5:21.86    5:25.28    3  
       29.24  1:00.29  1:32.82  2:06.20  2:39.66  3:12.79  3:45.98  4:19.37
     4:52.55  5:25.28                                                      
 15 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     5:22.68    5:25.36    2  
       28.34  1:00.32  1:33.74  2:06.95  2:40.41  3:13.87  3:47.08  4:19.98
     4:53.14  5:25.36                                                      
 16 Trout, Riley              14 York YMCA            5:19.88    5:25.61    1  
       29.48  1:01.49  1:34.18  2:07.35  2:40.31  3:13.18  3:46.12  4:19.78
     4:53.30  5:25.61                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     5:08.95    5:03.99  
       27.64    57.45  1:27.81  1:58.60  2:29.35  3:00.00  3:30.85  4:01.75
     4:33.09  5:03.99                                                      
  2 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     5:04.38    5:04.00  
       27.16    57.00  1:28.12  1:59.23  2:30.59  3:01.88  3:33.07  4:04.17
     4:35.02  5:04.00                                                      
  3 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     5:10.84    5:07.44  
       27.66    57.97  1:29.03  2:00.42  2:31.63  3:02.99  3:34.32  4:05.80
     4:37.21  5:07.44                                                      
  4 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     5:10.67    5:09.28  
       26.83    56.80  1:27.82  1:59.27  2:30.98  3:02.71  3:34.70  4:06.66
     4:38.06  5:09.28                                                      
  5 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     5:10.96    5:10.94  
       27.95    58.48  1:29.61  2:00.96  2:32.30  3:03.88  3:35.76  4:07.90
     4:40.13  5:10.94                                                      
  6 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat     5:31.01    5:15.29  
       27.53    58.31  1:29.60  2:01.56  2:33.94  3:05.99  3:38.72  4:11.53
     4:44.29  5:15.29                                                      
  7 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     5:18.62    5:15.45  
       28.38    59.98  1:32.13  2:04.15  2:35.54  3:07.60  3:40.44  4:12.72
     4:44.62  5:15.45                                                      
  8 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     5:16.25    5:17.42  
       28.56    59.83  1:31.65  2:03.80  2:36.11  3:08.75  3:40.92  4:13.12
     4:45.74  5:17.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Warner, Lyndsey           13 G P A C              5:16.40    5:19.27  
       28.18    59.03  1:30.56  2:02.71  2:35.08  3:08.01  3:41.27  4:14.33
     4:47.47  5:19.27                                                      
 10 Trout, Riley              14 York YMCA            5:16.24    5:19.88  
       29.82  1:01.74  1:34.31  2:06.36  2:38.03  3:10.38  3:43.06  4:15.51
     4:48.04  5:19.88                                                      
 11 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     5:14.27    5:20.56  
       28.80  1:00.62  1:33.37  2:05.97  2:38.18  3:10.39  3:43.30  4:15.92
     4:48.72  5:20.56                                                      
 12 Stahl, Nyah               14 York YMCA            5:19.20    5:21.61  
       29.84  1:01.68  1:34.27  2:07.46  2:40.29  3:12.85  3:45.92  4:18.69
     4:50.78  5:21.61                                                      
 13 Moore, Audrey             14 G P A C              5:24.24    5:21.86  
       28.86    59.76  1:31.91  2:04.25  2:37.05  3:09.64  3:42.81  4:15.81
     4:49.66  5:21.86                                                      
 14 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     5:22.07    5:22.09  
       28.49    59.73  1:31.47  2:03.87  2:36.85  3:10.44  3:43.91  4:17.18
     4:50.70  5:22.09                                                      
 15 Byrne, Maya               14 Golden Ram Aquat     5:26.55    5:22.17  
       28.99  1:00.56  1:32.89  2:05.77  2:38.79  3:11.71  3:44.54  4:17.58
     4:50.22  5:22.17                                                      
 16 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     5:23.63    5:22.61  
       28.36    59.90  1:32.40  2:04.97  2:37.67  3:10.98  3:44.41  4:17.71
     4:51.06  5:22.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     5:15.64    5:22.68  
       28.00    59.19  1:32.24  2:05.17  2:38.22  3:11.58  3:44.55  4:17.51
     4:50.79  5:22.68                                                      
 18 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N     5:27.02    5:23.95  
       28.47  1:00.10  1:32.95  2:06.03  2:39.15  3:12.44  3:45.65  4:19.08
     4:52.22  5:23.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Egan, Bridget             14 Suburban Seahawk     5:20.21    5:24.52  
       27.69    59.07  1:32.20  2:05.50  2:38.91  3:12.68  3:45.67  4:18.82
     4:52.11  5:24.52                                                      
 20 Hynes, Kylee              13 G P A C              5:29.25    5:24.83  
       29.25  1:00.95  1:33.14  2:05.67  2:38.86  3:12.06  3:45.50  4:19.07
     4:52.55  5:24.83                                                      
 21 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu     5:28.05    5:24.93  
       29.78  1:02.53  1:36.11  2:09.11  2:41.71  3:14.66  3:47.82  4:20.64
     4:53.37  5:24.93                                                      
 22 Leonard, Mary             13 Tri-Hampton YMCA     5:27.25    5:26.21  
       29.49  1:02.12  1:35.52  2:08.75  2:41.73  3:15.13  3:48.16  4:21.05
     4:53.93  5:26.21                                                      
 23 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic     5:11.61    5:26.47  
       28.39    59.88  1:32.21  2:04.83  2:37.86  3:11.41  3:45.13  4:18.69
     4:53.00  5:26.47                                                      
 24 Szerencsits, Olivia       13 Parkland Aquatic     5:30.89    5:26.61  
       29.07  1:00.92  1:34.30  2:07.99  2:41.23  3:14.94  3:48.83  4:21.84
     4:56.16  5:26.61                                                      
 25 Stewart, Danielle         13 Dover YMCA Dolph     5:29.31    5:26.69  
       28.14    59.83  1:32.38  2:06.08  2:39.78  3:13.40  3:47.31  4:20.65
     4:53.89  5:26.69                                                      
 26 Ranile, Nicole            13 Germantown Acade     5:28.37    5:27.53  
       30.29  1:02.80  1:35.84  2:08.81  2:42.01  3:14.98  3:48.37  4:21.53
     4:55.19  5:27.53                                                      
 27 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     5:18.71    5:27.70  
       28.80    59.97  1:32.39  2:05.27  2:38.56  3:12.40  3:46.24  4:20.26
     4:54.34  5:27.70                                                      
 28 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw     5:25.12    5:28.67  
       29.96  1:01.90  1:34.71  2:07.97  2:41.24  3:14.72  3:48.50  4:22.38
     4:55.94  5:28.67                                                      
 29 Woronko, Angela           13 Hershey Aquatic      5:25.55    5:29.26  
       28.36  1:00.43  1:33.10  2:06.25  2:39.40  3:13.46  3:47.54  4:22.24
     4:56.06  5:29.26                                                      
 30 Mikalic, Maggie           13 Upper Dublin Aqu     5:27.03    5:29.46  
       29.29  1:00.54  1:32.95  2:06.19  2:39.44  3:13.58  3:47.61  4:22.09
     4:56.06  5:29.46                                                      
 31 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     5:30.41    5:30.20  
       29.72  1:02.61  1:36.45  2:10.16  2:43.90  3:17.58  3:51.42  4:24.88
     4:58.05  5:30.20                                                      
 32 Iannacone, Megan          13 George School Aq     5:31.24    5:31.24  
       29.52  1:02.49  1:36.10  2:09.43  2:42.68  3:16.91  3:51.38  4:25.29
     4:58.90  5:31.24                                                      
 33 Saber, Kate               14 Wilmington Aquat     5:21.11    5:31.80  
       29.09  1:00.89  1:33.77  2:07.37  2:41.56  3:15.72  3:50.22  4:24.47
     4:58.51  5:31.80                                                      
 34 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     5:26.37    5:31.93  
       29.74  1:02.68  1:36.19  2:10.15  2:43.73  3:17.61  3:51.65  4:25.77
     4:59.56  5:31.93                                                      
 35 Haney, Fauve              14 East Coast C-Cer     5:28.27    5:34.24  
       28.57  1:00.23  1:33.12  2:06.84  2:41.09  3:15.61  3:50.49  4:25.83
     5:00.57  5:34.24                                                      
 36 Calibeo, Cristina         13 George School Aq     5:29.65    5:37.22  
       27.92  1:00.40  1:34.19  2:08.32  2:42.96  3:17.95  3:53.02  4:28.22
     5:03.11  5:37.22                                                      
 37 Rollo, Sophia             14 Jersey Wahoos        5:31.06    5:37.30  
       30.16  1:02.40  1:36.03  2:10.72  2:45.44  3:20.18  3:55.31  4:30.17
     5:04.33  5:37.30                                                      
 38 Koss, Nicola              13 Blue Eagle Swimm     5:28.03    5:38.02  
       28.43    59.47  1:32.78  2:07.99  2:43.69  3:18.72  3:53.41  4:29.00
     5:04.29  5:38.02                                                      
 39 Weller, Ally              14 Hershey Aquatic      5:27.08    5:40.18  
       30.31  1:03.96  1:38.32  2:13.28  2:48.36  3:22.89  3:57.58  4:32.28
     5:06.26  5:40.18                                                      
 40 Shields, Emma             13 Westtown Aquatic     5:30.26    5:40.84  
       29.11  1:01.30  1:35.09  2:09.53  2:44.32  3:19.69  3:54.99  4:30.76
     5:06.33  5:40.84                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     4:37.47    4:33.64   20  
       25.04    52.36  1:20.17  1:47.99  2:16.04  2:43.57  3:11.46  3:39.34
     4:07.14  4:33.64                                                      
  2 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     4:51.18    4:45.39   17  
       25.46    53.13  1:21.48  1:50.33  2:19.74  2:48.97  3:18.13  3:47.46
     4:16.77  4:45.39                                                      
  3 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     4:47.76    4:45.80   16  
       25.72    53.50  1:21.90  1:50.95  2:20.33  2:49.78  3:19.18  3:48.68
     4:17.81  4:45.80                                                      
  4 Quan, Robert              14 York YMCA            4:50.75    4:54.68   15  
       26.66    54.84  1:23.55  1:53.30  2:23.35  2:53.79  3:24.82  3:55.35
     4:25.42  4:54.68                                                      
  5 Levari, Jack              14 G P A C              4:54.39    4:56.23   14  
       26.09    55.28  1:24.89  1:54.94  2:25.33  2:55.95  3:26.33  3:56.95
     4:27.41  4:56.23                                                      
  6 Simms, Sean               13 G P A C              4:55.50    4:56.46   13  
       26.48    55.68  1:25.53  1:55.60  2:25.74  2:55.90  3:26.40  3:56.80
     4:27.22  4:56.46                                                      
  7 Narvid, Jake              14 G P A C              4:54.63    5:02.12   12  
       26.09    54.82  1:24.89  1:55.34  2:26.35  2:57.34  3:28.57  4:00.09
     4:31.06  5:02.12                                                      
  8 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     4:56.28    5:05.47   11  
       26.84    56.02  1:26.12  1:56.88  2:27.94  2:59.28  3:30.77  4:01.92
     4:34.19  5:05.47                                                      
B - Final
  9 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos        5:01.47    4:56.96    9  
       27.25    57.28  1:27.30  1:57.56  2:27.54  2:57.46  3:27.52  3:57.61
     4:28.27  4:56.96                                                      
 10 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     4:57.56    4:57.35    7  
       26.14    55.54  1:25.73  1:56.30  2:26.73  2:57.02  3:27.43  3:57.90
     4:28.24  4:57.35                                                      
 11 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        5:01.65    4:57.57    6  
       27.56    57.58  1:27.58  1:57.97  2:28.27  2:58.53  3:28.88  3:59.18
     4:29.55  4:57.57                                                      
 12 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     5:02.55    5:00.18    5  
       27.55    57.39  1:27.90  1:58.44  2:29.29  2:59.96  3:30.20  4:00.38
     4:30.76  5:00.18                                                      
 13 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     5:02.52    5:01.91    4  
       26.45    56.16  1:26.86  1:57.96  2:28.18  2:58.84  3:29.65  4:00.49
     4:31.80  5:01.91                                                      
 14 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     4:57.32    5:02.45    3  
       26.95    56.54  1:26.96  1:57.91  2:28.23  2:58.76  3:29.83  4:01.06
     4:32.12  5:02.45                                                      
 15 McDermott, William        13 York YMCA            5:02.65    5:02.99    2  
       27.62    57.34  1:27.61  1:58.07  2:28.78  2:59.80  3:30.98  4:02.15
     4:33.22  5:02.99                                                      
 16 Washart, Shane            13 G P A C              5:01.54    5:04.93    1  
       26.76    56.86  1:27.84  1:58.89  2:29.99  3:01.04  3:32.20  4:03.56
     4:34.82  5:04.93                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     4:38.04    4:37.47  
       25.41    53.11  1:21.31  1:49.07  2:17.37  2:45.42  3:13.74  3:42.27
     4:10.70  4:37.47                                                      
  2 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     4:46.97    4:47.76  
       26.08    54.01  1:22.67  1:51.45  2:20.63  2:50.06  3:19.52  3:49.13
     4:18.69  4:47.76                                                      
  3 Quan, Robert              14 York YMCA            4:51.90    4:50.75  
       25.84    53.75  1:22.89  1:52.15  2:21.48  2:51.22  3:20.93  3:51.07
     4:21.41  4:50.75                                                      
  4 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     5:01.65    4:51.18  
       25.67    54.11  1:23.71  1:53.38  2:23.32  2:52.82  3:22.61  3:52.38
     4:22.15  4:51.18                                                      
  5 Levari, Jack              14 G P A C              4:58.38    4:54.39  
       25.73    54.13  1:23.35  1:53.01  2:23.07  2:53.35  3:23.65  3:54.06
     4:24.54  4:54.39                                                      
  6 Narvid, Jake              14 G P A C              4:59.80    4:54.63  
       25.97    54.24  1:23.65  1:53.72  2:23.90  2:54.62  3:24.96  3:55.35
     4:25.75  4:54.63                                                      
  7 Simms, Sean               13 G P A C              4:57.89    4:55.50  
       26.63    55.42  1:25.07  1:54.78  2:24.86  2:55.00  3:25.44  3:55.93
     4:26.12  4:55.50                                                      
  8 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     5:02.94    4:56.28  
       26.13    54.23  1:23.38  1:53.37  2:23.39  2:53.84  3:24.43  3:55.39
     4:26.25  4:56.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     5:00.01    4:57.32  
       26.33    55.71  1:25.73  1:55.25  2:25.16  2:55.74  3:26.78  3:57.59
     4:27.91  4:57.32                                                      
 10 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     4:59.60    4:57.56  
       24.79    52.75  1:21.58  1:51.06  2:21.58  2:52.09  3:23.62  3:55.07
     4:26.62  4:57.56                                                      
 11 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos        4:57.70    5:01.47  
       27.65    57.74  1:27.90  1:58.31  2:28.84  2:59.05  3:29.80  4:01.11
     4:32.45  5:01.47                                                      
 12 Washart, Shane            13 G P A C              5:05.57    5:01.54  
       26.76    56.88  1:27.52  1:58.02  2:28.82  2:59.85  3:30.75  4:02.09
     4:32.60  5:01.54                                                      
 13 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        5:04.01    5:01.65  
       27.05    56.26  1:26.78  1:57.58  2:28.48  2:59.38  3:30.40  4:01.49
     4:32.34  5:01.65                                                      
 14 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     5:11.72    5:02.52  
       27.18    57.03  1:28.16  1:59.46  2:29.82  3:00.40  3:31.28  4:02.24
     4:33.31  5:02.52                                                      
 15 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     5:10.86    5:02.55  
       26.70    56.22  1:26.71  1:57.18  2:28.30  2:59.66  3:30.74  4:02.23
     4:33.16  5:02.55                                                      
 16 McDermott, William        13 York YMCA            5:09.22    5:02.65  
       27.25    56.96  1:27.78  1:58.55  2:29.23  3:00.17  3:31.40  4:02.52
     4:33.38  5:02.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Grady, Christopher      14 Wcay Marlins         5:10.76    5:05.21  
       26.63    56.45  1:27.23  1:58.07  2:29.22  3:00.22  3:31.98  4:03.75
     4:35.49  5:05.21                                                      
 18 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos        5:11.20    5:05.43  
       27.16    57.19  1:28.64  1:59.76  2:31.34  3:03.15  3:34.21  4:05.21
     4:36.03  5:05.43                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle     5:15.03    5:06.36  
       27.00    56.67  1:27.62  1:59.28  2:31.03  3:02.66  3:34.85  4:06.29
     4:37.44  5:06.36                                                      
 20 Hussin, Jackson           14 Phoenixville  YM     5:06.95    5:06.38  
       26.75    56.51  1:27.29  1:58.97  2:30.98  3:02.15  3:33.66  4:05.14
     4:36.30  5:06.38                                                      
 21 Ciecko, Evan              14 Unattached           5:02.05    5:06.95  
       27.05    56.78  1:26.88  1:57.99  2:29.83  3:01.49  3:33.34  4:05.78
     4:36.72  5:06.95                                                      
 22 Kofman, Eli               13 Penn Charter Aqu     5:14.94    5:06.97  
       27.97    58.06  1:28.75  1:59.77  2:31.02  3:02.15  3:33.85  4:05.28
     4:36.50  5:06.97                                                      
 23 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     5:12.83    5:07.20  
       27.62    57.68  1:29.14  2:00.85  2:32.46  3:04.24  3:35.56  4:06.24
     4:37.30  5:07.20                                                      
 24 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu     5:16.96    5:07.99  
       27.51    57.97  1:28.95  2:00.21  2:31.61  3:03.09  3:34.76  4:06.32
     4:37.68  5:07.99                                                      
 25 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C     5:14.43    5:08.05  
       27.15    57.30  1:28.65  2:00.15  2:31.73  3:02.57  3:34.39  4:06.26
     4:38.64  5:08.05                                                      
 26 Piccolo, Nate             13 G P A C              5:13.32    5:08.37  
       27.48    57.95  1:28.90  2:00.17  2:31.71  3:03.45  3:35.19  4:06.54
     4:38.58  5:08.37                                                      
 27 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk     5:10.27    5:08.74  
       27.53    57.70  1:28.41  2:00.18  2:31.80  3:04.06  3:36.12  4:08.51
     4:38.87  5:08.74                                                      
 28 Camden, Eric              13 Parkland Aquatic     5:13.51    5:08.77  
       27.35    58.55  1:29.88  2:01.19  2:32.32  3:03.75  3:35.42  4:07.02
     4:38.46  5:08.77                                                      
 29 Casey, Patrick            13 Radnor Aquatic C     5:11.76    5:09.15  
       26.93    57.18  1:28.59  2:00.54  2:32.31  3:03.91  3:35.61  4:07.38
     4:38.99  5:09.15                                                      
 30 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat     5:15.79    5:09.35  
       27.11    57.38  1:28.85  2:00.57  2:32.06  3:03.68  3:35.78  4:07.97
     4:39.49  5:09.35                                                      
 31 Replogle, Jacob           13 North Penn Aquat     5:16.01    5:09.79  
       27.37    57.36  1:28.39  2:00.06  2:31.82  3:03.96  3:35.97  4:07.72
     4:39.76  5:09.79                                                      
 32 Spector, Seth             13 Central Bucks Sw     5:16.16    5:10.21  
       26.99    57.36  1:28.33  1:59.48  2:31.15  3:02.99  3:35.08  4:07.29
     4:39.78  5:10.21                                                      
 33 Wright, Grayson           13 Jersey Wahoos        5:15.78    5:10.91  
       27.10    57.65  1:29.16  2:00.73  2:32.84  3:04.65  3:36.77  4:09.02
     4:41.34  5:10.91                                                      
 34 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     5:15.23    5:11.81  
       27.76    58.13  1:29.60  2:01.34  2:33.23  3:05.55  3:37.63  4:09.46
     4:41.05  5:11.81                                                      
 35 Grisbaum, Dolan           13 G P A C              5:15.64    5:12.55  
       27.86    58.56  1:30.27  2:02.00  2:33.84  3:05.90  3:38.10  4:10.12
     4:41.96  5:12.55                                                      
 36 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu     5:10.50    5:12.87  
       27.05    56.92  1:28.26  1:59.78  2:31.62  3:03.32  3:35.20  4:06.71
     4:39.49  5:12.87                                                      
 37 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     5:15.81    5:12.91  
       27.42    57.99  1:29.58  2:01.67  2:33.37  3:05.49  3:38.06  4:10.14
     4:42.60  5:12.91                                                      
 38 Ward, Peyton              14 G P A C              5:17.75    5:14.67  
       27.59    58.13  1:29.66  2:01.68  2:33.67  3:05.83  3:38.56  4:10.80
     4:43.03  5:14.67                                                      
 39 McBryan, Daniel           14 Central Bucks Sw     5:14.72    5:16.55  
       27.86    58.58  1:29.84  2:01.55  2:33.42  3:05.80  3:38.35  4:11.09
     4:43.92  5:16.55                                                      
 40 Larocca, Jackson          13 North Penn Aquat     5:17.14    5:16.96  
       27.49    58.13  1:30.07  2:02.18  2:34.31  3:07.02  3:40.18  4:13.22
     4:46.50  5:16.96                                                      
 41 Kern, Ethan               14 G P A C              5:16.59    5:18.90  
       27.90    58.80  1:31.10  2:03.01  2:34.77  3:07.82  3:40.58  4:13.83
     4:47.32  5:18.90                                                      
 42 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     5:17.18    5:19.20  
       27.18    57.98  1:29.80  2:02.40  2:35.18  3:08.27  3:41.27  4:14.30
     4:47.22  5:19.20                                                      
 43 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu     5:15.28    5:21.61  
       27.44    58.20  1:30.21  2:02.68  2:35.67  3:08.78  3:42.12  4:15.66
     4:49.23  5:21.61                                                      
 44 Kushner, Shawn            13 Parkland Aquatic     5:15.74    5:25.57  
       27.77    59.52  1:32.55  2:05.57  2:39.37  3:12.65  3:46.31  4:19.96
     4:53.49  5:25.57                                                      
 
Event 31  Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 East Coast C-Cerpants  'A'                        3:40.28    3:37.93   40  
     1) Cotter, Alexandria 13           2) Fox, Megan 13                  
     3) Haney, Fauve 14                 4) Antonov, Alexandra 13          
       25.65    54.02  1:19.33  1:48.39  2:15.12  2:45.03  3:10.30  3:37.93
  2 Central Bucks Swim Team  'A'                      3:42.80    3:39.99   34  
     1) Scholer, Haley 13               2) Vergara, Viviana 13            
     3) Riegel, Julia 13                4) Gross, Ella 13                 
       26.68    55.33  1:21.02  1:49.86  2:16.33  2:45.68  3:11.87  3:39.99
  3 Suburban Seahawks Club  'A'                       3:41.71    3:40.21   32  
     1) Bergstrom, Sydney 13            2) Egan, Bridget 14               
     3) Brennan, Reilly 13              4) Kolessar, Ashley 13            
       26.69    55.54  1:21.74  1:50.68  2:16.94  2:46.24  3:12.20  3:40.21
  4 North Penn Aquatic Club  'A'                      3:47.89    3:41.77   30  
     1) Fritz, Madison 13               2) Koerper, Elizabeth 13          
     3) Thamm, Charlotte 13             4) Daly, Kaelan 14                
       26.88    55.68  1:22.52  1:52.74  2:18.69  2:48.08  3:13.05  3:41.77
  5 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      3:42.80    3:44.91   28  
     1) Evans, Olivia 13                2) Canale, Marlee 13              
     3) McClintock, Katie 14            4) McDonough, Ava 13              
       26.17    55.50  1:23.41  1:55.31  2:20.46  2:48.65  3:15.25  3:44.91
  6 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               3:48.65    3:45.00   26  
     1) Miller, Abby 13                 2) Hynes, Kylee 13                
     3) Moore, Audrey 14                4) Warner, Lyndsey 13             
       26.42    55.87  1:22.58  1:51.81  2:19.30  2:49.67  3:15.93  3:45.00
  7 Golden Ram Aquatics  'A'                          3:41.23    3:45.50   24  
     1) McGovern, Emma 14               2) Piccone, Sofia 13              
     3) Fruhwirth, Hannah 13            4) Bousum, Grace 14               
       26.68    56.00  1:23.10  1:53.69  2:21.58  2:51.87  3:17.11  3:45.50
  8 Coatesville Area Aquatics  'A'                    3:50.40L   3:47.52   22  
     1) Ladd, Madeline 14               2) Wolstenholme, Lauren 14        
     3) Yosko, Mackenzie 14             4) Dicamillo, Jordyn 13           
       27.66    57.66  1:24.16  1:53.89  2:21.39  2:52.64  3:18.91  3:47.52
  9 Parkland Aquatic Club  'A'                        3:54.32    3:47.85   18  
     1) McKenna, Paige 13               2) Bubser, Kelci 13               
     3) Vlaeminck, Chloe 13             4) Szerencsits, Olivia 13         
       26.92    56.05  1:23.31  1:53.32  2:20.68  2:50.42  3:17.78  3:47.85
 10 Tops Swimming  'A'                                3:54.95    3:48.51   14  
     1) Obara, Kendall 13               2) Lewis, Madison 14              
     3) Romanowski, Devin 13            4) McKee, Gabrielle 14            
       27.91    58.12  1:24.81  1:54.36  2:22.25  2:52.80  3:19.37  3:48.51
 11 Diplomat Swim Club  'A'                           3:49.22    3:50.39   12  
     1) Shaffer, Maggie 14              2) Walsh, Gabrielle 14            
     3) O'Neill, Claire 14              4) Foltz, Caroline 13             
       27.35    57.01  1:24.10  1:53.61  2:21.44  2:52.01  3:18.98  3:50.39
 12 Jersey Wahoos  'A'                                3:51.15    3:50.49   10  
     1) Shaw, Brianna 14                2) Jensen, Erin 14                
     3) Rollo, Sophia 14                4) Berzanski, Ava 14              
       28.49    58.65  1:26.90  1:57.22  2:24.59  2:54.74  3:21.36  3:50.49
 13 York YMCA  'A'                                    3:51.20    3:50.98    8  
     1) Trout, Riley 14                 2) Ulmer, Sydney 13               
     3) Stahl, Nyah 14                  4) Welker, Sydney 13              
       28.28    58.41  1:26.76  1:57.71  2:25.17  2:55.25  3:21.89  3:50.98
 
Event 32  Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               3:27.96    3:24.57   40  
     1) Maier, Andrew 14                2) Porter, Daniel 14              
     3) Simms, Sean 13                  4) Levari, Jack 14                
       24.76    51.08  1:15.26  1:41.86  2:07.11  2:34.61  2:58.46  3:24.57
  2 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      3:26.54    3:25.30   34  
     1) Garbutt, Cole 14                2) Bell, Brandon 14               
     3) Tepper, Joseph 14               4) Ammann, Connor 14              
       24.78    52.15  1:16.21  1:43.11  2:07.89  2:34.45  2:58.48  3:25.30
  3 Suburban Seahawks Club  'A'                       3:29.28    3:25.40   32  
     1) Crescente, Anton 14             2) Whitaker, Miles 14             
     3) Sumner, Zach 14                 4) Koenig, Pierre 13              
       24.58    50.96  1:15.23  1:42.92  2:07.21  2:35.66  2:59.19  3:25.40
  4 Upper Merion Aquatic Club  'A'                    3:33.23    3:28.01   30  
     1) Nguyen, Cody 13                 2) Hoy, Andrew 13                 
     3) Welgosh, Raymond 13             4) Lemishko, Michael 13           
       25.16    51.90  1:16.19  1:44.21  2:09.67  2:37.38  3:01.37  3:28.01
  5 Parkland Aquatic Club  'A'                        3:33.45    3:28.36   28  
     1) Armbruster, Andrew 14           2) D'Avella, Fulvio 13            
     3) Lehman, Benjamin 14             4) Greer, Matthew 14              
       24.50    50.97  1:16.49  1:44.27  2:09.43  2:37.58  3:01.83  3:28.36
  6 Central Bucks Swim Team  'A'                      3:32.01    3:28.42   26  
     1) Hong, Joseph 14                 2) Maketa, John 13                
     3) O'Dare, Kevin 14                4) Buck, Quinn 13                 
       25.39    52.62  1:17.24  1:44.63  2:08.96  2:36.39  3:00.85  3:28.42
  7 Jersey Wahoos  'A'                                3:24.77    3:28.81   24  
     1) Lilley, Jack 14                 2) Artis, Jack 14                 
     3) Gozdan, Michael 14              4) Treglia, Michael 14            
       25.59    52.70  1:17.08  1:44.34  2:09.35  2:38.41  3:02.38  3:28.81
  8 Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               3:37.49    3:30.44   22  
     1) Kohm, Zachary 14                2) O'Hara, Patrick 14             
     3) Blatney, August 14              4) Brooke, Gavin 13               
       24.10    49.27  1:15.08  1:43.15  2:07.89  2:37.46  3:02.13  3:30.44
  9 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               3:33.68    3:31.72   18  
     1) Kern, Ethan 14                  2) Narvid, Jake 14                
     3) Ward, Peyton 14                 4) Piccolo, Nate 13               
       26.13    53.96  1:19.38  1:46.65  2:11.14  2:38.84  3:03.93  3:31.72
 10 Egg Harbor Twp Seahawks  'B'                      3:33.85    3:37.13   14  
     1) Ho, Nathan 14                   2) Dimayuga, Joshua 13            
     3) Nguyen, Benjamin 14             4) Mallari, Alecjosh 14           
       25.44    53.95  1:19.11  1:47.66  2:13.89  2:43.65  3:08.63  3:37.13
 11 Radnor Aquatic Club  'A'                          3:29.19    3:39.44   12  
     1) Gray, Matthew 14                2) Nagel, Luke 13                 
     3) Casey, Patrick 13               4) Branigan, Carter 14            
       25.77    54.71  1:20.93  1:51.00  2:18.23  2:48.37  3:12.79  3:39.44
 12 Golden Ram Aquatics  'A'                          3:23.68    3:40.36   10  
     1) Ye, Brandon 13                  2) Yang, Jeffrey 12               
     3) McMahon, Michael 13             4) Breiner, Collin 13             
       25.47    53.82  1:21.03  1:51.75  2:18.50  2:48.78  3:13.36  3:40.36
 13 Parkland Aquatic Club  'B'                        3:44.92    3:41.69    8  
     1) Carter, Nicholas 13             2) Kushner, Shawn 13              
     3) Camden, Eric 13                 4) D'Avella, Francesco 13         
       27.05    57.04  1:23.08  1:52.64  2:18.25  2:47.08  3:12.66  3:41.69
 -- North Penn Aquatic Club  'A'                      3:28.10         DQ  
     1) Deppen, Jack 14                 2) Clark, Nicholas 13             
     3) Bachman, Maxwell 13             4) Replogle, Jacob 13             
       24.03    50.43  1:13.63  1:40.32  2:04.91  2:32.60  2:57.32       DQ
 
Event 33  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema     1:06.89    1:05.82   20  
       31.43  1:05.82                                                      
  2 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S     1:12.28    1:09.82   17  
       31.29  1:09.82                                                      
  3 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat     1:09.84    1:09.90   16  
       32.59  1:09.90                                                      
  4 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat     1:12.37    1:10.20   15  
     1:51.10  1:10.20                                                      
  5 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     1:12.37    1:10.68   14  
       32.95  1:10.68                                                      
  6 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk     1:15.70    1:10.77   13  
       31.87  1:10.77                                                      
  7 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu     1:19.82    1:11.39   12  
       31.75  1:11.39                                                      
  8 Gonzales, Lydia            9 Unattached           1:17.34    1:11.71   11  
       33.52  1:11.71                                                      
  9 Jaroslaw, Shayna          10 South Jersey Aqu     1:16.74    1:12.22    9  
     1:50.99  1:12.22                                                      
 10 Davidson, Lana            10 East Coast C-Cer     1:14.14    1:13.55    7  
       32.73  1:13.55                                                      
 11 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl     1:19.52    1:14.65    6  
       33.12  1:14.65                                                      
 12 Hinson, Kaliyah            8 York YMCA            1:19.08    1:14.71    5  
       34.54  1:14.71                                                      
 13 Behling, Clara            10 Friends Central      1:18.63    1:15.52    4  
       35.87  1:15.52                                                      
 14 Kern, Abby                 9 G P A C              1:17.89    1:15.95    3  
       34.54  1:15.95                                                      
 15 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM     1:17.25    1:16.48    2  
       35.64  1:16.48                                                      
 16 Abruzzo, Gabrielle         8 Plymouth Whitema     1:17.06    1:17.61    1  
       34.40  1:17.61                                                      
 17 McCottry, Maya            10 DCAA                 1:19.16    1:17.87  
       36.23  1:17.87                                                      
 18 Kupsky, Mary              10 Unattached           1:20.86    1:17.96  
       36.97  1:17.96                                                      
 19 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     1:20.53    1:18.59  
       36.94  1:18.59                                                      
 20 Kelcy, Caroline            9 Souderton Area C     1:20.46    1:19.15  
       35.83  1:19.15                                                      
 21 Black, Eliza              10 Suburban Seahawk     1:19.85    1:19.62  
       35.42  1:19.62                                                      
 22 McMurray, Kylie            9 G P A C              1:18.79    1:19.75  
       37.98  1:19.75                                                      
 23 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer     1:20.75    1:20.20  
       36.45  1:20.20                                                      
 24 Parsia, Alex              10 Perkiomen Valley     1:20.91    1:20.57  
       38.65  1:20.57                                                      
 25 Zeng, Lilian              10 Lionville Commun     1:20.93    1:21.41  
       37.75  1:21.41                                                      
 26 Maher, Elizabeth          10 Wilmington Aquat     1:20.07    1:22.35  
       36.01  1:22.35                                                      
 27 Ritter, Kassandra         10 Nazareth Easton      1:20.56    1:22.65  
       38.08  1:22.65                                                      
 28 Calhoun, Chelsea          10 Tide Water Aquat     1:20.63    1:24.25  
       38.57  1:24.25                                                      
 -- Ricciardi, Allyson        10 Central Bucks Sw     1:20.88        DFS  
 
Event 34  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic      1:09.93    1:07.68   20  
       32.04  1:07.68                                                      
  2 Rees, Jonah               10 York YMCA            1:08.43    1:08.18   17  
       31.77  1:08.18                                                      
  3 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk     1:10.80    1:08.86   16  
       31.30  1:08.86                                                      
  4 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence      1:11.55    1:09.25   15  
       33.30  1:09.25                                                      
  5 Estep, Derek              10 Una CC               1:09.66    1:09.59   14  
       32.21  1:09.59                                                      
  6 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C     1:11.20    1:10.64   13  
       32.55  1:10.64                                                      
  7 Johnson, Jacob            10 Ridley Area YMCA     1:16.62    1:11.03   12  
       32.37  1:11.03                                                      
  8 McGowan, James            10 Springfield Aqua     1:14.42    1:12.21   11  
       34.26  1:12.21                                                      
  9 Turley, Logan             10 Upper Main Line      1:14.19    1:12.52    9  
       33.81  1:12.52                                                      
 10 Durkin, Jack              10 Ridley Area YMCA     1:15.19    1:13.10    7  
       33.76  1:13.10                                                      
 11 Green, Nicholas           10 Tops Swimming        1:21.71    1:13.32    6  
       33.60  1:13.32                                                      
 12 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C     1:18.94    1:13.88    5  
       34.85  1:13.88                                                      
 13 Sabalaske, Ryan           10 George School Aq     1:16.94    1:14.82    4  
       34.62  1:14.82                                                      
 14 Broderick, Liam           10 Jersey Wahoos        1:19.73    1:15.11    3  
       35.33  1:15.11                                                      
 15 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ     1:17.59    1:15.53    2  
       34.42  1:15.53                                                      
 16 Haney, Sean               10 Tide Water Aquat     1:18.59    1:15.72    1  
       34.27  1:15.72                                                      
 17 Huckel, Charles           10 Central Bucks Fa     1:18.76    1:17.17  
       37.78  1:17.17                                                      
 18 Boyd, Wilson              10 Upper Dublin Aqu     1:21.78    1:17.26  
       35.24  1:17.26                                                      
 19 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA     1:17.10    1:18.01  
       34.66  1:18.01                                                      
 20 Kalish, Carson             9 Unattached           1:22.61    1:20.12  
        3.07  1:20.12                                                      
 21 Tran, Gavin                9 Hershey Aquatic      1:22.77    1:20.16  
        4.11  1:20.16                                                      
 22 Whitney, Colby             9 Friends Central      1:22.14    1:20.89  
       36.69  1:20.89                                                      
 22 Wilkinson, Thomas          9 Pheasant Run Swi     1:22.92    1:20.89  
       36.26  1:20.89                                                      
 24 Lauterbach, Sidney         9 York YMCA            1:21.64    1:21.17  
       37.40  1:21.17                                                      
 25 King, Brady               10 Emmaus Aquatic C     1:22.51    1:22.09  
       38.11  1:22.09                                                      
 26 Rees, William              8 York YMCA            1:21.69    1:22.48  
       37.66  1:22.48                                                      
 27 Franchetti, John          10 DCAA                 1:20.47    1:22.74  
       37.26  1:22.74                                                      
 28 Willard, George            8 Jersey Wahoos        1:22.00    1:24.81  
       39.12  1:24.81                                                      
 29 Shifflett, Gavin          10 Suburban Seahawk     1:31.84L   1:24.91  
        6.24  1:24.91                                                      
 30 Defrehn, Nick              9 G P A C              1:23.31    1:25.95  
       38.45  1:25.95                                                      
 31 Murray, Ethan             10 Friends Central      1:23.04    1:31.71  
        3.81  1:31.71                                                      
 
Event 35  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S       30.84      30.40   20  
       30.42    30.40                                                      
  2 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema       31.49      32.19   17  
       32.08  1:38.25    32.19                                             
  3 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat       35.08      32.45   16  
  4 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat       33.17      32.57   15  
  5 Ricciardi, Allyson        10 Central Bucks Sw       32.61      32.63   14  
       32.63    32.63                                                      
  6 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham        32.80      32.72   13  
  7 Boles, Karly              10 Germantown Acade       34.38      33.01   12  
  8 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu       33.48      33.06   11  
  9 Jaroslaw, Shayna          10 South Jersey Aqu       34.08      33.26    9  
 10 Gonzales, Lydia            9 Unattached             33.99      33.27    7  
 11 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S       34.67      33.29    6  
 12 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd                35.51      33.40    5  
 13 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat       34.02      33.43    4  
 14 Wiley, Shay               10 G P A C                35.10      33.47    3  
 15 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat       33.31      33.74    2  
 16 Wimmer, Madison           10 Methacton Aquati       34.16      33.85    1  
 17 Ruggeri, Lauren           10 Lionville Commun       34.33      34.03  
 18 Conner, Alexa             10 Lower Merion Aqu       33.21      34.16  
 19 Valle, Isabela            10 G P A C                35.37      34.37  
 20 Brandt, Maddie            10 Wilmington Aquat       39.84L     34.40  
 21 Hamill, Emily              9 Phoenixville  YM       34.49      34.47  
 22 Brenneman, Ava            10 Central York Aqu       35.43      34.62  
 23 Manuel, Zoe               10 Golden Ram Aquat       35.26      34.77  
 24 Mejia, Shailla            10 Boyertown YMCA N       35.46      34.93  
 25 Johnson, Joellen          10 Upper Merion Aqu       35.53      35.41  
 26 Woods, Kara               10 Upper Perk YMCA        35.13      35.63  
 27 Hung, Danielle Hana       10 Atlantic Coast S       39.78S     35.68  
 28 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl       34.74      35.86  
 29 Davidson, Lana            10 East Coast C-Cer       35.06      35.89  
 30 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer       39.29S     36.02  
 31 Kulasinsky, Adrienne      10 Hershey Aquatic        35.70      36.08  
 32 Reasons, Kayla             9 Radnor Aquatic C       35.07      36.15  
 33 Gozdan, Madison           10 Jersey Wahoos          40.03L     36.77  
 34 McMurray, Kylie            9 G P A C                35.58      37.27  
 
Event 36  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Jake             10 Ridley Area YMCA       31.17      30.54   20  
  2 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic        32.50      31.23   17  
  3 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu       35.46      32.16   16  
  4 Estep, Derek              10 Una CC                 34.47      32.31   15  
  5 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk       34.03      32.46   14  
  6 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat       32.10      32.57   13  
  7 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C       33.06      32.89   12  
  8 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA       34.40      32.92   11  
  9 McGuinn, Pearse           10 Hawk Hill Swimmi       34.14      33.17    9  
 10 Robidas, Brady            10 Unattached             33.75      33.22    7  
 11 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C       33.00      33.26    6  
 12 Cottrell, Trever "tre"    10 Tide Water Aquat       33.84      33.29    5  
 13 Henry, Christian          10 York YMCA              34.61      33.57    4  
 14 Buonadonna, Dante         10 Unattached             35.27      33.82    3  
 15 O'Grady, John             10 Wcay Marlins           34.14      33.88    2  
 16 Wright, Bennett            9 Jersey Wahoos          34.66      33.90    1  
 17 Behm, John                10 Jersey Wahoos          34.79      34.26  
 18 Haney, Sean               10 Tide Water Aquat       35.13      34.38  
 19 Papanikolaou, Marcus      10 Central Bucks Sw       35.60      34.41  
 20 Durkin, Jack              10 Ridley Area YMCA       33.89      34.49  
 21 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C       35.56      34.74  
 22 McGowan, James            10 Springfield Aqua       35.27      35.03  
 23 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu       35.48      35.09  
 24 Fatta, Kaden              10 Diplomat Swim Cl       35.60      35.59  
 25 King, Brady               10 Emmaus Aquatic C       34.51      35.61  
 26 Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos          35.42      35.67  
 27 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S       35.54      35.77  
 28 Green, Nicholas           10 Tops Swimming          35.42      35.83  
 29 Olin, Jake                10 Friends Central        35.43      36.08  
 30 Wang, Jerry                9 Suburban Seahawk       35.69      36.16  
 31 Sherry, Owen              10 Springfield Aqua       35.61      36.65  
 32 Tufano, Enrico            10 Tide Water Aquat       35.28      37.07  
 33 Griner, Ryan              10 East Coast C-Cer       35.54      37.58  
 -- Freed, Logan              10 Souderton Area C       34.81         DQ  
 
Event 37  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat     2:10.81    2:09.16   20  
       30.05  1:02.56  1:36.70  2:09.16                                    
  2 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     2:13.00    2:12.51   17  
       30.50  1:04.04  1:38.76  2:12.51                                    
  3 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd              2:20.89    2:14.72   16  
       30.05  1:05.02  1:41.30  2:14.72                                    
  4 Park, Esther              10 Lower Moreland S     2:21.72    2:14.78   15  
       31.54  1:06.11  1:41.69  2:14.78                                    
  5 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu     2:19.01    2:16.42   14  
       30.92  1:05.48  1:41.83  2:16.42                                    
  6 Gonzales, Lydia            9 Unattached           2:22.54    2:17.11   13  
       32.52  1:08.05  1:44.04  2:17.11                                    
  7 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents             2:24.52    2:17.89   12  
       31.57  1:06.54  1:42.90  2:17.89                                    
  8 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat     2:17.30    2:17.97   11  
       31.65  1:07.30  1:43.29  2:17.97                                    
  9 Wimmer, Madison           10 Methacton Aquati     2:28.21    2:19.01    9  
       31.75  1:08.26  1:44.50  2:19.01                                    
 10 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk     2:24.17    2:20.19    7  
       31.83  1:07.69  1:44.11  2:20.19                                    
 11 Valle, Isabela            10 G P A C              2:18.92    2:21.03    6  
       30.85  1:05.99  1:44.16  2:21.03                                    
 12 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM     2:19.99    2:21.11    5  
       32.56  1:08.26  1:45.95  2:21.11                                    
 13 McCottry, Maya            10 DCAA                 2:21.02    2:21.12    4  
       32.92  1:08.80  1:45.98  2:21.12                                    
 14 Knopsnyder, Ava           10 Unattached           2:25.97    2:21.14    3  
       31.98  1:08.24  1:45.85  2:21.14                                    
 15 Yoder, Emma               10 Springfield Aqua     2:24.81    2:21.80    2  
       32.45  1:08.54  1:46.02  2:21.80                                    
 16 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     2:26.25    2:22.50    1  
       33.52  1:10.90  1:48.28  2:22.50                                    
 17 Dobson, Kennedi           10 Pennsbury Aquati     2:29.66    2:22.54  
       31.74  1:08.08  1:46.42  2:22.54                                    
 18 Gallagher, Rachel         10 East Coast C-Cer     2:27.03    2:22.58  
       31.30  1:08.60  1:46.39  2:22.58                                    
 19 Hamill, Emily              9 Phoenixville  YM     2:25.88    2:23.07  
       31.82  1:08.62  1:45.73  2:23.07                                    
 20 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer     2:27.16    2:23.87  
       32.76  1:09.50  1:47.72  2:23.87                                    
 21 Behling, Clara            10 Friends Central      2:27.58    2:23.99  
       32.67  1:08.96  1:46.73  2:23.99                                    
 22 Kupsky, Mary              10 Unattached           2:29.19    2:24.40  
       33.47  1:10.61  1:48.62  2:24.40                                    
 23 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat     2:22.10    2:25.76  
       31.73  1:09.02  1:48.30  2:25.76                                    
 24 Kern, Abby                 9 G P A C              2:27.19    2:27.54  
       32.19  1:10.66  1:47.82  2:27.54                                    
 25 Kurilla, Campbell          9 Central York Aqu     2:29.27    2:27.68  
       33.80  1:11.95  1:51.08  2:27.68                                    
 26 Doran, Erika              10 Unattached           2:27.17    2:28.62  
       34.47  1:12.54  1:51.36  2:28.62                                    
 27 Wiley, Shay               10 G P A C              2:28.29    2:28.91  
       32.67  1:09.67  1:48.83  2:28.91                                    
 28 Jaroslaw, Shayna          10 South Jersey Aqu     2:29.02    2:29.89  
       33.18  1:11.00  1:51.01  2:29.89                                    
 29 McMurray, Kylie            9 G P A C              2:29.07    2:32.17  
       34.75  1:13.76  1:53.51  2:32.17                                    
 30 Woods, Kara               10 Upper Perk YMCA      2:28.72    2:42.29  
       34.59  1:15.56  1:59.20  2:42.29                                    
 
Event 38  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah               10 York YMCA            2:11.92    2:10.04   20  
       29.24  1:02.70  1:37.15  2:10.04                                    
  2 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu     2:26.85    2:13.89   17  
       29.91  1:03.90  1:40.10  2:13.89                                    
  3 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ     2:18.87    2:14.47   15.5
       31.07  1:05.54  1:40.72  2:14.47                                    
  3 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C     2:17.18    2:14.47   15.5
       30.62  1:05.34  1:41.69  2:14.47                                    
  5 Estep, Derek              10 Una CC               2:27.50    2:14.53   14  
       30.61  1:05.21  1:40.75  2:14.53                                    
  6 Henry, Christian          10 York YMCA            2:15.58    2:15.13   13  
       31.28  1:05.96  1:40.76  2:15.13                                    
  7 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu     2:18.84    2:15.69   12  
       31.10  1:06.29  1:41.58  2:15.69                                    
  8 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C     2:24.77    2:17.40   11  
       30.91  1:05.38  1:42.07  2:17.40                                    
  9 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA     2:21.36    2:18.51    9  
       31.54  1:07.27  1:43.59  2:18.51                                    
 10 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence      2:20.96    2:19.32    7  
       31.55  1:07.05  1:43.53  2:19.32                                    
 11 O'Grady, John             10 Wcay Marlins         2:22.13    2:19.59    6  
       30.99  1:06.47  1:44.20  2:19.59                                    
 12 Roseland, Kevin           10 Upper Merion Aqu     2:26.04    2:21.11    5  
       31.96  1:07.85  1:44.70  2:21.11                                    
 13 Mumma, Luke               10 YMCA of Burlingt     2:30.12    2:22.14    4  
       31.41  1:08.58  1:46.52  2:22.14                                    
 14 Kennedy, Jake             10 Ridley Area YMCA     2:21.74    2:22.42    3  
       32.06  1:09.45  1:45.93  2:22.42                                    
 15 Turley, Logan             10 Upper Main Line      2:24.25    2:22.43    2  
       33.81  1:10.86  1:47.38  2:22.43                                    
 16 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat     2:26.74    2:23.14    1  
       30.55  1:07.45  1:46.17  2:23.14                                    
 17 Rachael, Everett          10 Elizabethtown Aq     2:28.92    2:23.45  
       31.91  1:08.69  1:46.22  2:23.45                                    
 18 Vitko, Ivan               10 Diplomat Swim Cl     2:27.44    2:24.18  
       32.27  1:09.77  1:48.67  2:24.18                                    
 19 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S     2:22.87    2:24.29  
       32.50  1:09.14  1:47.58  2:24.29                                    
 20 King, Brady               10 Emmaus Aquatic C     2:26.40    2:24.69  
       32.69  1:09.52  1:47.95  2:24.69                                    
 21 Kalish, Carson             9 Unattached           2:27.87    2:25.09  
       33.16  1:10.58  1:48.79  2:25.09                                    
 22 Wright, Bennett            9 Jersey Wahoos        2:29.80    2:25.22  
       33.60  1:10.31  1:48.43  2:25.22                                    
 23 Behm, John                10 Jersey Wahoos        2:24.43    2:25.82  
       32.26  1:09.47  1:48.12  2:25.82                                    
 24 Stevens, Coleman          10 Five Star Swim C     2:28.50    2:26.81  
       34.16  1:12.17  2:26.81                                             
 25 Boone, Carter             10 Una Nlac             2:29.35    2:27.16  
       31.55  1:09.03  1:48.82  2:27.16                                    
 26 Papanikolaou, Marcus      10 Central Bucks Sw     2:29.00    2:27.40  
       31.29  1:08.45  1:49.26  2:27.40                                    
 27 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA     2:29.15    2:28.07  
       32.09  1:10.64  1:51.15  2:28.07                                    
 28 Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos        2:29.62    2:29.13  
       33.75  1:12.32  1:52.24  2:29.13                                    
 29 McCloskey, Nolan          10 Upper Perk YMCA      2:29.96    2:29.26  
       33.58  1:12.30  1:52.05  2:29.26                                    
 30 Shireman, Aidan           10 Methacton Aquati     2:29.41    2:30.82  
       33.07  1:12.23  1:52.70  2:30.82                                    
 31 Langrehr, Ryan            10 Wilmington Aquat     2:49.91L   2:31.11  
       33.81  1:13.85  1:52.84  2:31.11                                    
 32 Rees, William              8 York YMCA            2:30.00    2:31.18  
       35.03  1:14.10  1:53.77  2:31.18                                    
 33 Murray, Ethan             10 Friends Central      2:48.56L   2:31.93  
       33.32  1:14.17  1:54.42  2:31.93                                    
 34 Sabalaske, Ryan           10 George School Aq     2:28.61    2:33.11  
       33.17  1:12.19  1:53.29  2:33.11                                    
 
Event 39  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema     1:08.35    1:08.19   20  
       31.03  1:08.19                                                      
  2 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S     1:10.09    1:08.86   17  
       30.95  1:08.86                                                      
  3 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham      1:11.28    1:10.13   16  
       33.20  1:10.13                                                      
  4 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat     1:09.78    1:11.37   15  
       34.39  1:11.37                                                      
  5 Park, Esther              10 Lower Moreland S     1:13.62    1:11.77   13.5
       35.74  1:11.77                                                      
  5 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu     1:13.43    1:11.77   13.5
       32.59  1:11.77                                                      
  7 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     1:13.81    1:12.13   12  
       33.67  1:12.13                                                      
  8 Gonzales, Lydia            9 Unattached           1:14.29    1:12.86   11  
       33.72  1:12.86                                                      
  9 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     1:14.72    1:13.32 .33333
       35.65  1:13.32                                                      
  9 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu     1:14.49    1:13.32 .33333
       34.14  1:13.32                                                      
  9 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S     1:15.10    1:13.32 .33333
       34.67  1:13.32                                                      
 12 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk     1:14.24    1:13.99    5  
       34.58  1:13.99                                                      
 13 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat     1:15.24    1:14.83    4  
       33.81  1:14.83                                                      
 14 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat     1:13.78    1:14.91    3  
       34.48  1:14.91                                                      
 15 Behling, Clara            10 Friends Central      1:15.30    1:15.01    2  
       36.55  1:15.01                                                      
 16 Ricciardi, Allyson        10 Central Bucks Sw     1:16.30    1:15.34    1  
       34.36  1:15.34                                                      
 17 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd              1:16.79    1:15.47  
       35.28  1:15.47                                                      
 18 Murray, Amanda            10 Springfield Aqua     1:17.48    1:16.36  
       35.75  1:16.36                                                      
 19 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents             1:15.93    1:16.43  
       35.14  1:16.43                                                      
 20 Wiley, Shay               10 G P A C              1:15.45    1:16.44  
       34.76  1:16.44                                                      
 21 Kern, Abby                 9 G P A C              1:16.06    1:17.01  
       35.66  1:17.01                                                      
 22 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM     1:16.50    1:17.12  
       36.62  1:17.12                                                      
 23 Davidson, Lana            10 East Coast C-Cer     1:16.41    1:17.56  
       35.75  1:17.56                                                      
 24 Welsh, Olivia             10 G P A C              1:16.47    1:17.81  
 25 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat     1:14.65    1:17.85  
       35.82  1:17.85                                                      
 26 Valle, Isabela            10 G P A C              1:17.28    1:18.05  
       36.01  1:18.05                                                      
 27 Reasons, Kayla             9 Radnor Aquatic C     1:17.00    1:18.28  
       35.61  1:18.28                                                      
 28 Gallagher, Rachel         10 East Coast C-Cer     1:17.39    1:18.51  
       36.18  1:18.51                                                      
 29 Conway, Morgan            10 Elizabethtown Aq     1:17.16    1:19.11  
       36.76  1:19.11                                                      
 30 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl     1:17.31    1:19.45  
       35.62  1:19.45                                                      
 -- Mejia, Shailla            10 Boyertown YMCA N     1:15.60         DQ  
       35.83       DQ                                                      
 
Event 40  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic      1:07.80    1:06.51   20  
       31.05  1:06.51                                                      
  2 Rees, Jonah               10 York YMCA            1:10.04    1:08.68   17  
       32.49  1:08.68                                                      
  3 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk     1:11.17    1:09.53   16  
       32.10  1:09.53                                                      
  4 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu     1:10.45    1:10.20   15  
       33.93  1:10.20                                                      
  5 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C     1:10.83    1:11.16   14  
       34.47  1:11.16                                                      
  6 Henry, Christian          10 York YMCA            1:11.98    1:12.16   13  
       33.91  1:12.16                                                      
  7 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C     1:13.37    1:12.69   12  
       33.66  1:12.69                                                      
  8 Buonadonna, Dante         10 Unattached           1:15.93    1:13.23   11  
       33.11  1:13.23                                                      
  9 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence      1:13.34    1:13.50    9  
       35.47  1:13.50                                                      
 10 McCarthy, Timothy         10 Lionville Commun     1:16.06    1:13.87    7  
       34.13  1:13.87                                                      
 11 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C     1:13.18    1:14.13    6  
       35.09  1:14.13                                                      
 12 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat     1:14.34    1:14.58    5  
       33.86  1:14.58                                                      
 13 Kennedy, Jake             10 Ridley Area YMCA     1:15.36    1:14.61    4  
       32.69  1:14.61                                                      
 14 Durkin, Jack              10 Ridley Area YMCA     1:15.57    1:14.94    3  
       34.73  1:14.94                                                      
 15 Rachael, Everett          10 Elizabethtown Aq     1:16.17    1:15.05    2  
       34.22  1:15.05                                                      
 16 Johnson, Jacob            10 Ridley Area YMCA     1:17.10    1:15.19    1  
       32.39  1:15.19                                                      
 17 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA     1:14.06    1:15.33  
       36.24  1:15.33                                                      
 18 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA     1:14.67    1:15.34  
       34.19  1:15.34                                                      
 19 McGowan, James            10 Springfield Aqua     1:17.50    1:15.39  
       35.20  1:15.39                                                      
 20 Freed, Logan              10 Souderton Area C     1:13.68    1:15.79  
       34.99  1:15.79                                                      
 21 Behm, John                10 Jersey Wahoos        1:15.05    1:15.95  
       35.31  1:15.95                                                      
 22 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ     1:14.46    1:16.04  
       35.95  1:16.04                                                      
 23 Turley, Logan             10 Upper Main Line      1:16.79    1:16.30  
       34.30  1:16.30                                                      
 24 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S     1:15.58    1:16.44  
       36.33  1:16.44                                                      
 25 Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos        1:14.70    1:17.14  
       35.75  1:17.14                                                      
 26 Sabalaske, Ryan           10 George School Aq     1:15.16    1:17.26  
       34.36  1:17.26                                                      
 27 Roseland, Kevin           10 Upper Merion Aqu     1:17.23    1:17.46  
       36.75  1:17.46                                                      
 28 Mumma, Luke               10 YMCA of Burlingt     1:17.62    1:17.48  
       37.07  1:17.48                                                      
 29 O'Grady, John             10 Wcay Marlins         1:17.07    1:17.65  
       36.92  1:17.65                                                      
 30 Cottrell, Trever "tre"    10 Tide Water Aquat     1:17.72    1:17.98  
       36.01  1:17.98                                                      
 31 Wright, Bennett            9 Jersey Wahoos        1:17.40    1:18.27  
       36.19  1:18.27                                                      
 32 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu     1:16.49    1:18.82  
       36.51  1:18.82                                                      
 33 McCloskey, Nolan          10 Upper Perk YMCA      1:17.27    1:19.93  
       36.91  1:19.93                                                      
 34 Langrehr, Ryan            10 Wilmington Aquat     1:17.59    1:20.62  
       37.49  1:20.62                                                      
 -- Papanikolaou, Marcus      10 Central Bucks Sw     1:16.40         DQ  
       35.82       DQ                                                      
 -- Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C     1:16.15         DQ  
       33.86       DQ                                                      
 
Event 41  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilmington Aquatic Club  'A'                      2:00.37    1:58.56   40  
     1) Rogers, Zoey 10                 2) Brandt, Maddie 10              
     3) Caraballo, Bella 10             4) Maher, Elizabeth 10            
       29.58  1:00.41  1:29.94  1:58.56                                    
  2 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               2:02.40    1:59.11   34  
     1) Wiley, Shay 10                  2) Kern, Abby 9                   
     3) Welsh, Olivia 10                4) Valle, Isabela 10              
       30.38                    1:30.05  1:59.11                           
  3 Springfield Aquatic Club  'A'                     2:01.63    2:02.14   32  
     1) Murray, Amanda 10               2) Steinbrook, Abigail 10         
     3) Scholl, Madison 10              4) Yoder, Emma 10                 
       29.69  1:01.20  1:32.37  2:02.14                                    
  4 East Coast C-Cerpants  'A'                        2:06.03    2:02.24   30  
     1) Wittenberg, Tori 9              2) Davidson, Lana 10              
     3) Fox, Lauren 9                   4) Gallagher, Rachel 10           
       29.80    59.80  1:32.26  2:02.24                                    
  5 Radnor Aquatic Club  'A'                          2:05.75    2:03.27   28  
     1) Reasons, Kayla 9                2) Oswald, Delaney 10             
     3) Lindgren, Anne 10               4) Wendt, Louisa 10               
       32.09  1:03.94  1:34.29  2:03.27                                    
  6 Central York Aquatics  'A'                        2:09.11    2:03.84   26  
     1) Kurilla, Campbell 9             2) Keen, Jocelyn 10               
     3) Brenneman, Ava 10               4) Potteiger, McKenna 10          
       31.63  1:04.96  1:36.42  2:03.84                                    
  7 Plymouth Whitemarsh Aquatics  'A'                 2:19.76    2:04.20   24  
     1) Abruzzo, Gabrielle 8            2) Archer, Elizabeth 9            
     3) Lieu, Isabelle 10               4) Abruzzo, Torianne 10           
       32.73  1:05.14  1:36.49  2:04.20                                    
  8 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               2:15.38    2:10.41   22  
     1) McMurray, Kylie 9               2) McGlinchey, Scarlett 9         
     3) Dileonardo, Ava 10              4) Pyne, Kathryn 9                
       32.61  1:06.92  1:37.11  2:10.41                                    
 -- Upper Dublin Aquatic Club  'A'                    2:01.64         DQ  
     1) Jia, Annie 10                   2) Vitella, Olivia 10             
     3) Fichter, Reese 10               4) Vorobyeva, Arina 10            
       28.89    57.91  1:26.63       DQ                                    
 -- Suburban Seahawks Club  'A'                       2:02.66        DFS  
     1) Diguey, Velina 10               2) Cappola, Alexandra 10          
     3) Black, Eliza 10                 4) Kolessar, Kaitlyn 9            
 
Event 42  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York YMCA  'A'                                    2:00.72    2:00.22   40  
     1) Rees, Jonah 10                  2) Henry, Christian 10            
     3) Lauterbach, Sidney 9            4) Rees, William 8                
       28.09    56.94  1:28.70  2:00.22                                    
  2 Radnor Aquatic Club  'A'                          2:03.10    2:00.51   34  
     1) Chen, Conan 10                  2) Barber, Jake 10                
     3) Oswald, Zachary 10              4) Marr, Maximillian 10           
       29.09  1:02.64  1:31.81  2:00.51                                    
  3 Jersey Wahoos  'A'                                2:03.93    2:00.60   32  
     1) Wright, Bennett 9               2) Broderick, Liam 10             
     3) Broadbelt, Colin 10             4) Behm, John 10                  
       30.12  1:00.32  1:31.31  2:00.60                                    
  4 Tide Water Aquatics Club  'A'                     2:03.86    2:02.47   30  
     1) Cottrell, Trever "tre" 10       2) Tufano, Enrico 10              
     3) Haney, Sean 10                  4) Tedesco, Braiden 10            
       29.28  1:01.41  1:33.04  2:02.47                                    
  5 Friends Central Aquatics  'A'                     2:09.73    2:06.31   28  
     1) Olin, Jake 10                   2) Whitney, Colby 9               
     3) Stein, Oliver 9                 4) Murray, Ethan 10               
       30.41  1:01.56  1:35.40  2:06.31                                    
 -- Suburban Seahawks Club  'A'                       2:03.33        XDQ  
     1) Murphy, Nol 10                  2) Shifflett, Gavin 10            
     3) Wang, Jerry 9                   4) Wang, Jake 10                  
                       1:35.68       DQ                                    
 
Event 43  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     5:15.65    5:12.01   20  
       27.30    58.10  1:29.71  2:01.52  2:33.27  3:05.17  3:37.02  4:08.85
     4:40.78  5:12.01                                                      
  2 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     5:20.34    5:12.89   17  
       27.66    58.14  1:29.89  2:02.13  2:34.19  3:06.27  3:38.13  4:10.38
     4:42.36  5:12.89                                                      
  3 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     5:17.73    5:17.86   16  
       27.53    58.25  1:30.26  2:02.76  2:34.55  3:06.67  3:38.80  4:10.93
     4:44.07  5:17.86                                                      
  4 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos        5:27.25    5:19.89   15  
       28.94  1:00.54  1:32.66  2:05.45  2:38.26  3:11.20  3:44.51  4:17.30
     4:49.01  5:19.89                                                      
  5 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            5:22.99    5:20.10   14  
       29.19  1:00.27  1:32.16  2:04.40  2:36.77  3:09.66  3:42.47  4:15.43
     4:48.41  5:20.10                                                      
  6 Derivaux, Lillian         12 Jersey Wahoos        5:18.19    5:21.33   13  
       28.09    59.12  1:30.98  2:03.37  2:36.08  3:08.76  3:41.93  4:15.23
     4:48.68  5:21.33                                                      
  7 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     5:30.82    5:26.74   12  
       29.08  1:01.05  1:33.90  2:06.87  2:39.75  3:12.77  3:46.15  4:19.84
     4:53.71  5:26.74                                                      
  8 Littler, Alicia           12 Wcay Marlins         5:22.83    5:27.68   11  
       28.74  1:00.10  1:32.66  2:05.78  2:39.43  3:13.36  3:47.40  4:21.42
     4:55.49  5:27.68                                                      
  9 Testa, Madison            12 Unattached           5:23.47    5:27.71    9  
       28.12    58.79  1:31.05  2:04.36  2:38.44  3:12.49  3:46.34  4:20.42
     4:54.66  5:27.71                                                      
 10 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C     5:35.93    5:29.43    7  
       28.72  1:00.35  1:33.35  2:06.95  2:40.69  3:14.47  3:48.67  4:22.58
     4:56.50  5:29.43                                                      
 11 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     5:27.77    5:30.98    6  
       29.18  1:01.13  1:34.19  2:07.95  2:41.21  3:15.48  3:49.89  4:23.87
     4:58.14  5:30.98                                                      
 12 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     5:37.18    5:32.11    5  
       29.47  1:02.51  1:36.48  2:10.54  2:44.60  3:18.60  3:52.87  4:26.88
     4:59.98  5:32.11                                                      
 13 Denn, Laci                12 East Coast C-Cer     5:44.60    5:33.33    4  
       30.66  1:04.25  1:38.34  2:12.11  2:45.82  3:19.08  3:52.80  4:26.84
     5:00.77  5:33.33                                                      
 14 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C     5:46.19    5:33.82    3  
       29.84  1:02.77  1:36.86  2:11.13  2:45.49  3:19.66  3:54.19  4:28.12
     5:01.82  5:33.82                                                      
 15 Dagg, Kiersten            12 Unattached           5:38.19    5:35.05    2  
       31.73  1:05.11  1:39.43  2:13.68  2:47.69  3:21.29  3:55.61  4:29.65
     5:03.01  5:35.05                                                      
 16 Kerner, Erica             12 Jersey Wahoos        5:41.97    5:36.46    1  
       30.80  1:04.00  1:37.76  2:11.75  2:45.59  3:19.70  3:53.95  4:28.84
     5:03.66  5:36.46                                                      
 17 Gagnon, Katarina          12 Jersey Wahoos        5:43.84    5:37.22  
       30.10  1:02.92  1:36.97  2:11.72  2:46.37  3:20.90  3:55.52  4:30.05
     5:04.50  5:37.22                                                      
 18 Parker, Hannah            12 Hatboro Horsham      5:47.18    5:37.25  
       29.65  1:03.15  1:37.43  2:11.88  2:46.38  3:20.57  3:54.55  4:29.32
     5:04.54  5:37.25                                                      
 19 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming         5:35.98    5:37.26  
       29.08  1:02.05  1:36.95  2:11.77  2:46.31  3:20.96  3:55.71  4:29.97
     5:04.09  5:37.26                                                      
 20 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     5:41.53    5:38.74  
       30.13  1:03.21  1:37.37  2:12.33  2:46.37  3:21.29  3:55.97  4:30.69
     5:05.60  5:38.74                                                      
 21 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic     5:41.74    5:38.79  
       29.92  1:04.03  1:38.66  2:13.92  2:48.75  3:23.52  3:57.86  4:32.31
     5:06.47  5:38.79                                                      
 22 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         5:45.60    5:39.05  
       29.75  1:02.71  1:37.49  2:12.11  2:46.96  3:21.99  3:56.65  4:31.82
     5:06.68  5:39.05                                                      
 23 Mondick, Kate             12 Wcay Marlins         5:43.54    5:41.94  
       30.22  1:03.94  1:38.86  2:13.18  2:47.86  3:23.00  3:57.94  4:33.17
     5:08.04  5:41.94                                                      
 24 Calder, Ella              12 York YMCA            5:46.48    5:43.99  
       29.29  1:02.84  1:36.32  2:10.81  2:46.22  3:22.25  3:57.24  4:33.09
     5:09.17  5:43.99                                                      
 25 Raser, Emma               11 North Penn Aquat     5:49.31    5:47.02  
       31.01  1:05.54  1:40.14  2:15.39  2:50.55  3:26.05  4:01.90  4:38.00
     5:13.47  5:47.02                                                      
 26 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu     5:44.33    5:47.13  
       30.35  1:04.35  1:39.78  2:15.47  2:50.64  3:26.39  4:02.40  4:37.38
     5:13.09  5:47.13                                                      
 27 McKim, Paige              12 Falcon Swim Club     5:43.34    5:47.42  
       30.62  1:04.50  1:39.84  2:15.11  2:50.74  3:26.56  4:02.23  4:37.92
     5:13.01  5:47.42                                                      
 28 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     5:48.03    5:47.76  
       30.56  1:04.15  1:38.91  2:14.34  2:50.23  3:26.60  4:02.40  4:38.52
     5:14.08  5:47.76                                                      
 29 Tewksbury, Madison        11 Parkland Aquatic     5:48.60    5:48.13  
       30.98  1:06.16  1:41.75  2:17.07  2:52.95  3:28.72  4:04.71  4:40.19
     5:15.25  5:48.13                                                      
 30 Reagan, Grace             12 Ridley Area YMCA     5:40.33    5:48.17  
       31.38  1:06.02  1:41.03  2:16.75  2:52.39  3:28.13  4:03.92  4:39.26
     5:14.21  5:48.17                                                      
 31 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw     5:42.86    5:50.77  
       30.14  1:04.24  1:39.66  2:15.25  2:51.35  3:27.59  4:03.87  4:40.13
     5:16.00  5:50.77                                                      
 32 Kapp, Christine           12 York YMCA            5:49.22    5:51.78  
       32.11  1:07.38  1:43.06  2:19.10  2:55.05  3:31.06  4:06.90  4:42.72
     5:18.18  5:51.78                                                      
 33 Whitehead, De'Jah         12 Suburban Seahawk     5:47.67    5:57.65  
       32.23  1:07.37  1:43.21  2:19.17  2:55.51  3:32.07  4:08.81  4:45.12
     5:21.08  5:57.65                                                      
 34 Marlowe, Penelope         12 Tops Swimming        5:47.02    6:03.44  
       32.50  1:09.46  1:47.36  2:25.06  3:02.61  3:40.42  4:17.31  4:54.04
     5:29.05  6:03.44                                                      
 
Event 44  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     5:05.85    4:53.08   20  
       26.44    55.42  1:25.06  1:54.74  2:24.90  2:54.89  3:24.54  3:54.60
     4:24.44  4:53.08                                                      
  2 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     5:10.82    5:02.47   17  
       27.05    57.17  1:28.11  1:58.97  2:29.59  3:00.36  3:31.18  4:01.75
     4:32.45  5:02.47                                                      
  3 Boehme, Matthew           12 Unattached           5:09.03    5:06.69   16  
       27.91    58.07  1:28.98  2:00.37  2:31.21  3:02.58  3:33.46  4:04.81
     4:35.92  5:06.69                                                      
  4 Park, Noel                12 Wcay Marlins         5:16.07    5:12.19   15  
       27.69    58.85  1:30.41  2:02.61  2:34.22  3:06.84  3:38.87  4:10.64
     4:41.94  5:12.19                                                      
  5 Kupsky, Eric              11 Unattached           5:15.61    5:14.00   14  
       28.38    59.83  1:31.74  2:04.16  2:36.40  3:08.90  3:40.93  4:12.70
     4:44.31  5:14.00                                                      
  6 Jones, Tanner             12 G P A C              5:23.62    5:22.75   13  
       28.43    59.93  1:32.29  2:04.78  2:37.70  3:10.65  3:43.87  4:17.25
     4:50.47  5:22.75                                                      
  7 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     5:30.93    5:24.22   12  
       27.63    58.99  1:31.30  2:04.35  2:37.10  3:10.54  3:44.10  4:18.02
     4:51.52  5:24.22                                                      
  8 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         5:27.00    5:26.65   11  
       28.71  1:00.54  1:34.00  2:07.96  2:41.45  3:15.17  3:48.49  4:22.00
     4:55.15  5:26.65                                                      
  9 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     5:33.06    5:29.45    9  
       28.87  1:01.50  1:35.13  2:08.90  2:42.98  3:16.82  3:51.13  4:24.85
     4:58.15  5:29.45                                                      
 10 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos        5:42.83    5:31.17    7  
       29.17  1:01.92  1:35.66  2:09.44  2:43.58  3:17.78  3:51.79  4:26.22
     4:59.27  5:31.17                                                      
 11 Clark, William            12 Germantown Acade     5:42.29    5:31.64    6  
       29.80  1:03.68  1:37.82  2:12.15  2:45.73  3:19.25  3:53.33  4:26.96
     5:00.32  5:31.64                                                      
 12 Vasser, Zachary           11 Egg Harbor Twp S     5:43.81    5:32.01    5  
       29.42  1:02.54  1:36.18  2:10.18  2:44.32  3:18.19  3:52.32  4:26.93
     4:59.66  5:32.01                                                      
 13 Stankus, Thomas           12 South Jersey Aqu     5:44.44    5:32.66    4  
       29.65  1:02.33  1:36.45  2:10.25  2:44.53  3:18.70  3:52.66  4:26.39
     5:00.16  5:32.66                                                      
 14 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu     5:08.20L   5:33.35    3  
       28.55  1:00.78  1:34.47  2:08.95  2:43.40  3:17.45  3:52.32  4:26.84
     5:01.20  5:33.35                                                      
 15 Tovar, Juan               12 SAKA                 5:35.29    5:34.27    2  
       28.10  1:00.69  1:34.56  2:08.89  2:43.27  3:17.83  3:52.30  4:27.13
     5:01.86  5:34.27                                                      
 16 Blake, Teddy              11 Nittany Lion Aqu     5:44.24    5:35.38    1  
       29.70  1:03.06  1:37.97  2:12.17  2:46.31  3:20.50  3:55.06  4:29.49
     5:02.23  5:35.38                                                      
 17 Wang, Ethan               12 York YMCA            5:37.98    5:36.22  
       29.56  1:03.05  1:37.54  2:11.48  2:45.71  3:20.42  3:54.84  4:29.51
     5:03.41  5:36.22                                                      
 18 Quan, Jacob               12 York YMCA            5:38.64    5:36.32  
       30.11  1:03.12  1:36.71  2:11.52  2:46.13  3:20.03  3:55.03  4:29.05
     5:03.79  5:36.32                                                      
 19 Brown, Ben                11 Tri-Hampton YMCA     5:45.05    5:40.25  
       29.61  1:02.49  1:36.84  2:11.48  2:46.02  3:21.24  3:56.37  4:31.78
     5:07.13  5:40.25                                                      
 20 Welker, Nathan            11 York YMCA            5:40.88    5:40.98  
       29.75  1:03.19  1:37.76  2:12.41  2:46.96  3:21.85  3:56.16  4:31.38
     5:06.70  5:40.98                                                      
 21 Estep, Brandon            12 Una CC               5:44.53    5:41.30  
       29.52  1:02.45  1:36.78  2:11.60  2:46.37  3:21.76  3:57.00  4:32.58
     5:07.59  5:41.30                                                      
 22 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic     5:42.63    5:42.51  
       29.91  1:04.12  1:39.10  2:15.15  2:49.62  3:24.76  3:59.98  4:34.26
     5:09.37  5:42.51                                                      
 23 Williams, Darien          12 SAKA                 5:42.51    5:48.11  
       30.41  1:04.29  1:39.13  2:14.02  2:49.88  3:25.65  4:01.56  4:37.44
     5:14.03  5:48.11                                                      
 24 Stuhltrager, Brenden      12 Five Star Swim C     5:44.13    5:50.79  
       30.16  1:04.10  1:39.21  2:14.67  2:50.65  3:26.95  4:03.40  4:39.62
     5:15.92  5:50.79                                                      
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     1:00.68      59.67   20  
       28.85    59.67                                                      
  2 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos        1:01.20    1:00.51   17  
       29.39  1:00.51                                                      
  3 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:01.78    1:01.77   16  
       29.82  1:01.77                                                      
  4 Leydig, Camryn            12 York YMCA            1:02.08    1:01.92   15  
       30.13  1:01.92                                                      
  5 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        1:02.50    1:02.35   14  
       30.80  1:02.35                                                      
  6 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     1:02.42    1:02.66   13  
       30.43  1:02.66                                                      
  7 Derivaux, Lillian         12 Jersey Wahoos        1:01.21    1:02.83   12  
       30.30  1:02.83                                                      
  8 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     1:01.42    1:03.03   11  
       30.56  1:03.03                                                      
B - Final
  9 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu     1:03.25    1:02.53    9  
       30.05  1:02.53                                                      
 10 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     1:02.91    1:02.67    7  
       30.71  1:02.67                                                      
 11 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin     1:03.52    1:02.71    6  
       29.88  1:02.71                                                      
 12 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     1:03.89    1:03.16    5  
       30.73  1:03.16                                                      
 13 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     1:03.14    1:03.24    4  
       30.78  1:03.24                                                      
 14 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic      1:02.95    1:03.59    3  
       31.15  1:03.59                                                      
 15 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            1:02.89    1:03.64    2  
       31.38  1:03.64                                                      
 16 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk     1:03.57    1:03.94    1  
       30.75  1:03.94                                                      
C - Final
 17 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C     1:04.49    1:02.92  
       30.75  1:02.92                                                      
 18 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk     1:03.90    1:03.06  
       30.88  1:03.06                                                      
 19 Olhasso, Miranda          12 Tri-Hampton YMCA     1:04.52    1:03.96  
       31.50  1:03.96                                                      
 20 Bui, Angeline             12 YMCA of Burlingt     1:04.70    1:04.98  
       31.25  1:04.98                                                      
 21 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of      1:04.34    1:05.16  
       31.76  1:05.16                                                      
 22 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     1:05.28    1:05.33  
       31.82  1:05.33                                                      
 23 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos        1:05.04    1:05.37  
       31.36  1:05.37                                                      
 24 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S     1:05.44    1:05.57  
       31.67  1:05.57                                                      
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     1:02.87    1:00.68  
       29.70  1:00.68                                                      
  2 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos        1:01.57    1:01.20  
       30.07  1:01.20                                                      
  3 Derivaux, Lillian         12 Jersey Wahoos        1:02.28    1:01.21  
       29.95  1:01.21                                                      
  4 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     1:01.08    1:01.42  
       30.22  1:01.42                                                      
  5 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:04.89    1:01.78  
       30.57  1:01.78                                                      
  6 Leydig, Camryn            12 York YMCA            1:04.40    1:02.08  
       30.21  1:02.08                                                      
  7 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     1:03.74    1:02.42  
       30.15  1:02.42                                                      
  8 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        1:04.06    1:02.50  
       30.90  1:02.50                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            1:05.09    1:02.89  
       30.88  1:02.89                                                      
 10 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     1:03.77    1:02.91  
       29.90  1:02.91                                                      
 11 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic      1:03.61    1:02.95  
       30.88  1:02.95                                                      
 12 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     1:03.23    1:03.14  
       30.67  1:03.14                                                      
 13 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu     1:04.46    1:03.25  
       30.59  1:03.25                                                      
 14 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin     1:02.95    1:03.52  
       30.49  1:03.52                                                      
 15 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk     1:05.55    1:03.57  
       30.64  1:03.57                                                      
 16 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     1:04.08    1:03.89  
       31.11  1:03.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk     1:07.23    1:03.90  
       31.52  1:03.90                                                      
 18 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C     1:05.90    1:04.26  
       31.14  1:04.26                                                      
 19 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     1:05.39    1:04.28  
       30.89  1:04.28                                                      
 20 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of      1:06.05    1:04.34  
       31.50  1:04.34                                                      
 21 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C     1:04.37    1:04.49  
       31.30  1:04.49                                                      
 22 Olhasso, Miranda          12 Tri-Hampton YMCA     1:05.69    1:04.52  
       31.42  1:04.52                                                      
 23 Bui, Angeline             12 YMCA of Burlingt     1:06.19    1:04.70  
       31.14  1:04.70                                                      
 24 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos        1:03.27    1:05.04  
       30.88  1:05.04                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin     1:05.42    1:05.05  
       30.73  1:05.05                                                      
 26 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     1:06.85    1:05.28  
       31.68  1:05.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S     1:05.87    1:05.44  
       31.84  1:05.44                                                      
 28 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming        1:06.67   J1:05.44  
       31.97  1:05.44                                                      
 29 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        1:06.26    1:05.45  
 30 Bork, Samantha            12 Egg Harbor Twp S     1:06.79    1:05.61  
       32.11  1:05.61                                                      
 31 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S     1:06.01    1:05.76  
       31.98  1:05.76                                                      
 32 Denn, Laci                12 East Coast C-Cer     1:06.57    1:06.11  
       32.48  1:06.11                                                      
 33 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     1:07.28    1:06.31  
       32.17  1:06.31                                                      
 34 Naveen, Annika            12 Friends Central      1:06.74    1:06.57  
       31.99  1:06.57                                                      
 35 Bockrath, Rachel          11 Wilmington Aquat     1:07.24    1:06.71  
       32.36  1:06.71                                                      
 36 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming         1:06.26    1:06.94  
       32.35  1:06.94                                                      
 37 Hare, Emma                12 South Jersey Aqu     1:06.63    1:06.99  
       32.55  1:06.99                                                      
 38 Ricciotti, Jordyn         11 Egg Harbor Twp S     1:07.01    1:07.02  
       32.83  1:07.02                                                      
 39 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     1:06.68    1:07.13  
       32.32  1:07.13                                                      
 40 Lin, Simone               11 Parkland Aquatic     1:07.26    1:07.14  
       32.56  1:07.14                                                      
 41 Grimley, Taylor           11 Radnor Aquatic C     1:06.05    1:07.36  
       32.37  1:07.36                                                      
 42 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     1:06.88    1:07.44  
       32.51  1:07.44                                                      
 43 Wiley, Jade               12 G P A C              1:06.55    1:07.48  
       32.55  1:07.48                                                      
 44 Kulakowski, Olivia        11 East Coast C-Cer     1:15.30S   1:07.66  
       32.86  1:07.66                                                      
 45 Shucavage, Grace          12 Emmaus Aquatic C     1:07.32    1:08.54  
       33.30  1:08.54                                                      
 46 Bevenour, Holly           12 Radnor Aquatic C     1:06.94    1:09.56  
       32.78  1:09.56                                                      
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       57.17      56.02   20  
       26.60    56.02                                                      
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       57.18      57.64   17  
       27.65    57.64                                                      
  3 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade       59.08      59.73   16  
       29.45    59.73                                                      
  4 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        1:01.16    1:00.90   15  
       29.87  1:00.90                                                      
  5 Song, Isaac               12 Wissahickon Comm     1:03.23    1:01.61   14  
       30.05  1:01.61                                                      
  6 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     1:01.86    1:02.00   13  
       29.95  1:02.00                                                      
  7 Kupsky, Eric              11 Unattached           1:02.71    1:02.35   12  
       30.66  1:02.35                                                      
  8 Wang, Ethan               12 York YMCA            1:02.79    1:02.46   11  
       30.75  1:02.46                                                      
B - Final
  9 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     1:03.58    1:02.43    9  
       30.22  1:02.43                                                      
 10 Moll, James               12 Lancaster Aquati     1:04.39    1:03.46    7  
       30.90  1:03.46                                                      
 11 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     1:04.40    1:04.14    6  
       31.09  1:04.14                                                      
 12 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        1:05.08    1:04.30    5  
       31.57  1:04.30                                                      
 13 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     1:04.94    1:04.65    4  
       31.62  1:04.65                                                      
 14 Marks, Carter             11 Phoenixville  YM     1:04.25    1:04.86    3  
       31.21  1:04.86                                                      
 15 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM     1:04.60    1:04.92    2  
       31.24  1:04.92                                                      
 16 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:05.09    1:05.09    1  
       31.20  1:05.09                                                      
C - Final
 17 Tovar, Juan               12 SAKA                 1:05.81    1:03.27  
       30.50  1:03.27                                                      
 18 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        1:06.33    1:05.35  
       31.81  1:05.35                                                      
 19 Stoner, Samuel            12 York YMCA            1:05.26    1:05.44  
       31.77  1:05.44                                                      
 20 Welker, Nathan            11 York YMCA            1:05.36    1:05.45  
       32.31  1:05.45                                                      
 21 Hamill, Alexander         12 Phoenixville  YM     1:05.23    1:05.62  
       31.64  1:05.62                                                      
 22 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat     1:05.84    1:05.82  
       32.13  1:05.82                                                      
 23 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm     1:05.61    1:06.49  
       31.77  1:06.49                                                      
 24 Whartenby, Miller         12 Jersey Wahoos        1:06.64    1:06.52  
       32.74  1:06.52                                                      
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       57.96      57.17  
       27.26    57.17                                                      
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu     1:02.00      57.18  
       27.70    57.18                                                      
  3 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     1:02.41      59.08  
       29.00    59.08                                                      
  4 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        1:04.69    1:01.16  
       30.12  1:01.16                                                      
  5 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     1:03.41    1:01.86  
       29.39  1:01.86                                                      
  6 Kupsky, Eric              11 Unattached           1:02.94    1:02.71  
       30.79  1:02.71                                                      
  7 Wang, Ethan               12 York YMCA            1:02.97    1:02.79  
       31.11  1:02.79                                                      
  8 Song, Isaac               12 Wissahickon Comm     1:06.79    1:03.23  
       30.89  1:03.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     1:04.20    1:03.58  
       31.05  1:03.58                                                      
 10 Marks, Carter             11 Phoenixville  YM     1:05.03    1:04.25  
       30.93  1:04.25                                                      
 11 Moll, James               12 Lancaster Aquati     1:05.74    1:04.39  
       31.21  1:04.39                                                      
 12 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     1:03.88    1:04.40  
       31.13  1:04.40                                                      
 13 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM     1:05.79    1:04.60  
       30.82  1:04.60                                                      
 14 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua     1:05.68    1:04.84  
       30.77  1:04.84                                                      
 15 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     1:02.83    1:04.94  
       31.57  1:04.94                                                      
 16 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        1:05.08    1:05.08  
       31.78  1:05.08                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:05.33    1:05.09  
       31.18  1:05.09                                                      
 18 Hamill, Alexander         12 Phoenixville  YM     1:05.73    1:05.23  
       31.77  1:05.23                                                      
 19 Stoner, Samuel            12 York YMCA            1:07.12    1:05.26  
       31.64  1:05.26                                                      
 20 Welker, Nathan            11 York YMCA            1:04.98    1:05.36  
       32.21  1:05.36                                                      
 21 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm     1:06.73    1:05.61  
       31.68  1:05.61                                                      
 22 Tovar, Juan               12 SAKA                 1:05.17    1:05.81  
       32.02  1:05.81                                                      
 23 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat     1:05.97    1:05.84  
       32.22  1:05.84                                                      
 24 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        1:05.93    1:06.33  
       32.02  1:06.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Whartenby, Miller         12 Jersey Wahoos        1:06.01    1:06.64  
       32.38  1:06.64                                                      
 26 Zhou, Andrew              11 Plymouth Whitema     1:05.50    1:07.18  
       32.34  1:07.18                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos        1:06.52    1:07.37  
       32.23  1:07.37                                                      
 28 Quan, Jacob               12 York YMCA            1:07.12    1:09.02  
       34.40  1:09.02                                                      
 29 Haney, James              11 East Coast C-Cer     1:07.19    1:09.15  
       33.40  1:09.15                                                      
 -- Groff, Christopher        12 Methacton Aquati     1:06.64         DQ  
       30.15       DQ                                                      
 
Event 47  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     2:14.30    2:12.38   20  
       28.92  1:02.94  1:38.13  2:12.38                                    
  2 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     2:13.20    2:12.55   17  
       28.85  1:02.37  1:36.92  2:12.55                                    
  3 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:19.65    2:15.78   16  
       29.85  1:04.43  1:41.23  2:15.78                                    
  4 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     2:17.95    2:16.26   15  
       29.05  1:03.53  1:39.78  2:16.26                                    
  5 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     2:21.29    2:18.23   14  
       29.94  1:04.71  1:41.53  2:18.23                                    
  6 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C     2:18.65    2:21.78   13  
       29.85  1:04.97  1:41.77  2:21.78                                    
  7 Testa, Madison            12 Unattached           2:19.76    2:22.64   12  
       30.93  1:06.47  1:44.49  2:22.64                                    
 -- Derivaux, Lillian         12 Jersey Wahoos        2:19.02         DQ  
B - Final
  9 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:24.73    2:19.94    9  
       31.06  1:06.54  1:42.76  2:19.94                                    
 10 Leydig, Camryn            12 York YMCA            2:21.91    2:20.20    7  
       29.94  1:05.24  1:42.22  2:20.20                                    
 11 Kerner, Erica             12 Jersey Wahoos        2:22.21    2:20.60    6  
       31.26  1:06.63  1:43.67  2:20.60                                    
 12 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     2:24.86    2:20.70    5  
       30.80  1:06.38  1:43.32  2:20.70                                    
 13 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic     2:22.85    2:21.80    4  
       30.79  1:07.85  1:44.10  2:21.80                                    
 14 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic      2:25.65    2:26.05    3  
       30.82  1:07.49  1:46.46  2:26.05                                    
 15 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     2:27.26    2:26.84    2  
       32.38  1:09.01  1:48.00  2:26.84                                    
 16 Moran, Sofia              12 Penn Charter Aqu     2:27.55    2:29.71    1  
       32.05  1:09.26  1:49.20  2:29.71                                    
 
Event 47  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     2:19.27    2:13.20  
       28.92  1:02.52  1:37.20  2:13.20                                    
  2 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     2:13.92    2:14.30  
       29.03  1:03.28  1:38.92  2:14.30                                    
  3 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     2:16.64    2:17.95  
       30.02  1:04.59  1:41.04  2:17.95                                    
  4 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C     2:21.58    2:18.65  
       29.84  1:05.72  1:42.42  2:18.65                                    
  5 Derivaux, Lillian         12 Jersey Wahoos        2:17.06    2:19.02  
       32.02  1:07.88  1:42.95  2:19.02                                    
  6 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:20.51    2:19.65  
       32.18  1:07.16  1:43.78  2:19.65                                    
  7 Testa, Madison            12 Unattached           2:21.21    2:19.76  
       30.85  1:05.66  1:42.73  2:19.76                                    
  8 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     2:23.41    2:21.29  
       30.96  1:06.70  1:43.99  2:21.29                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Leydig, Camryn            12 York YMCA            2:18.33    2:21.91  
       30.78  1:05.81  1:43.73  2:21.91                                    
 10 Kerner, Erica             12 Jersey Wahoos        2:21.47    2:22.21  
       32.12  1:07.73  1:44.01  2:22.21                                    
 11 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic     2:20.53    2:22.85  
       30.89  1:06.51  1:44.72  2:22.85                                    
 12 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:29.44    2:24.73  
       32.50  1:08.96  1:46.58  2:24.73                                    
 13 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     2:31.94    2:24.86  
       32.24  1:09.04  1:46.77  2:24.86                                    
 14 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic      2:28.28    2:25.65  
       30.24  1:06.21  1:44.60  2:25.65                                    
 15 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     2:28.81    2:27.26  
       32.38  1:08.35  1:47.52  2:27.26                                    
 16 Moran, Sofia              12 Penn Charter Aqu     2:34.21    2:27.55  
       32.08  1:10.04  1:50.17  2:27.55                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hare, Emma                12 South Jersey Aqu     2:28.30    2:27.70  
       31.71  1:09.25  1:49.49  2:27.70                                    
 18 Powers, Laura             12 South Jersey Aqu     2:37.33    2:28.05  
       31.90  1:08.49  1:47.77  2:28.05                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parry, Kayla              11 Lancaster Aquati     2:32.05    2:28.22  
       32.02  1:08.77  1:48.84  2:28.22                                    
 20 Turco, Lily               12 Golden Ram Aquat     2:27.58    2:28.30  
       32.53  1:09.42  1:48.38  2:28.30                                    
 21 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     2:32.06    2:28.53  
       32.44  1:09.79  1:48.42  2:28.53                                    
 22 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     2:30.51    2:30.10  
       32.45  1:10.21  1:49.49  2:30.10                                    
 23 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu     2:36.82    2:30.15  
       32.88  1:12.37  1:53.94  2:30.15                                    
 24 Parker, Hannah            12 Hatboro Horsham      2:34.19    2:31.09  
       32.97  1:12.07  1:51.00  2:31.09                                    
 25 Culmone, Ella             11 East Coast C-Cer     2:55.87S   2:33.06  
       32.96  1:13.61  1:53.32  2:33.06                                    
 26 Sandhaus, Eliza           11 East Pennsboro A     2:35.59    2:34.27  
       33.38  1:12.16  1:53.07  2:34.27                                    
 27 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk     2:56.02L   2:34.51  
       33.84  1:14.54  1:56.35  2:34.51                                    
 28 Levensten, Sydney         12 Suburban Seahawk     2:35.76    2:35.38  
       34.59  1:15.47  1:57.98  2:35.38                                    
 29 Kalmanowicz, Kate         11 York YMCA            2:38.24    2:36.46  
       34.73  1:15.43  1:56.86  2:36.46                                    
 30 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     2:37.15    2:42.46  
       33.58  1:14.40  1:58.82  2:42.46                                    
 
Event 48  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     2:15.99    2:13.01   20  
       29.66  1:03.79  1:38.78  2:13.01                                    
  2 Kupsky, Eric              11 Unattached           2:17.40    2:13.58   17  
       30.40  1:04.27  1:39.21  2:13.58                                    
  3 Boehme, Matthew           12 Unattached           2:11.14    2:13.71   16  
       29.86  1:03.91  1:39.25  2:13.71                                    
  4 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:15.84    2:13.90   15  
       29.33  1:03.88  1:39.67  2:13.90                                    
  5 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     2:18.91    2:17.90   14  
       30.14  1:04.97  1:41.83  2:17.90                                    
  6 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     2:20.04    2:18.76   13  
       29.51  1:04.78  1:43.26  2:18.76                                    
  7 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        2:19.47    2:18.79   12  
       30.80  1:06.81  1:42.96  2:18.79                                    
  8 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      2:21.20    2:19.52   11  
       30.81  1:06.87  1:43.93  2:19.52                                    
B - Final
  9 Soroka, Michael           12 DCAA                 2:23.11    2:21.86    9  
       30.48  1:06.37  1:44.40  2:21.86                                    
 10 Sleptsov, Alex            12 Penn Charter Aqu     2:23.09    2:22.29    7  
       30.91  1:07.73  1:46.32  2:22.29                                    
 11 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        2:28.01    2:22.67    6  
       33.25  1:09.06  1:47.45  2:22.67                                    
 12 Welker, Nathan            11 York YMCA            2:30.41    2:24.07    5  
       30.93  1:06.77  1:45.08  2:24.07                                    
 13 Zoldan, Alex              12 Suburban Seahawk     2:27.40    2:25.84    4  
       32.12  1:09.76  1:48.79  2:25.84                                    
 14 Ramos, Liam               12 G P A C              2:29.92    2:27.01    3  
       30.23  1:06.86  1:47.97  2:27.01                                    
 15 Doran, Thomas             12 Unattached           2:28.77    2:28.36    2  
       33.33  1:10.91  1:49.09  2:28.36                                    
 16 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S     2:29.02    2:28.97    1  
       31.78  1:09.54  1:49.59  2:28.97                                    
 
Event 48  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boehme, Matthew           12 Unattached           2:15.36    2:11.14  
       29.28  1:02.34  1:36.47  2:11.14                                    
  2 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:21.21    2:15.84  
       29.53  1:03.63  1:40.11  2:15.84                                    
  3 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     2:17.55    2:15.99  
       29.65  1:03.47  1:40.23  2:15.99                                    
  4 Kupsky, Eric              11 Unattached           2:17.78    2:17.40  
       31.13  1:06.14  1:42.36  2:17.40                                    
  5 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     2:26.81    2:18.91  
       30.07  1:04.08  1:41.28  2:18.91                                    
  6 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        2:25.15    2:19.47  
       31.08  1:06.76  1:43.62  2:19.47                                    
  7 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     2:19.51    2:20.04  
       29.54  1:05.78  1:42.60  2:20.04                                    
  8 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      2:24.44    2:21.20  
       30.88  1:07.00  1:45.32  2:21.20                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sleptsov, Alex            12 Penn Charter Aqu     2:24.72    2:23.09  
       31.37  1:07.52  1:45.62  2:23.09                                    
 10 Soroka, Michael           12 DCAA                 2:29.94    2:23.11  
       31.19  1:07.98  1:46.06  2:23.11                                    
 11 Zoldan, Alex              12 Suburban Seahawk     2:31.42    2:27.40  
       32.25  1:10.37  1:49.90  2:27.40                                    
 12 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        2:32.70    2:28.01  
       32.79  1:10.21  1:49.51  2:28.01                                    
 13 Doran, Thomas             12 Unattached           2:32.45    2:28.77  
       33.15  1:10.13  1:49.33  2:28.77                                    
 14 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S     2:32.88    2:29.02  
       32.78  1:11.21  1:51.56  2:29.02                                    
 15 Ramos, Liam               12 G P A C              2:33.90    2:29.92  
       30.66  1:08.29  1:48.28  2:29.92                                    
 16 Kiker, Thaddaeus          12 Lower Merion Aqu     2:34.44    2:30.28  
       30.07  1:05.17  1:46.21  2:30.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Welker, Nathan            11 York YMCA            2:25.23    2:30.41  
       32.54  1:10.29  1:50.78  2:30.41                                    
 18 Stoner, Samuel            12 York YMCA            2:31.20    2:31.40  
       32.54  1:10.43  1:50.82  2:31.40                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wojcik, Matthew           12 Unattached           2:37.21    2:35.06  
       35.51  1:14.67  1:55.96  2:35.06                                    
 20 Whitaker, Brock           11 Suburban Seahawk     2:27.31    2:37.99  
       34.15  1:14.80  1:57.37  2:37.99                                    
 21 Yoon, Sondo               11 Wsy Swimming         2:37.82    2:41.38  
       35.08  1:16.32  2:01.15  2:41.38                                    
 22 Sheehan, Braden           11 Jersey Wahoos        2:34.68    2:43.74  
       36.06  1:16.98  2:01.33  2:43.74                                    
 23 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos        2:37.73    2:51.05  
       34.70  1:18.52  2:04.43  2:51.05                                    
 -- Haupt, Henry              12 Episcopal Academ     2:24.34         DQ  
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       32.15      31.50   20  
  2 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat       32.09      31.66   17  
  3 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos          32.89      32.06   16  
  4 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       33.07      32.11   15  
  5 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       33.12      32.21   14  
  6 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C       32.65      32.37   13  
  7 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw       32.80      32.49   12  
  8 Harnish, Meaghan          12 York YMCA              33.21      33.18   11  
B - Final
  9 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati       33.80      32.86    9  
 10 Gamble, Shannon           11 Golden Ram Aquat       33.82      33.03    7  
 11 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu       33.61      33.53    6  
 12 Barone, Kamryn            11 Wsy Swimming           33.80      33.71    4.5
 12 Klaehn, Alina             12 Triton Swim Team       33.72      33.71    4.5
 14 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       33.38      33.83    3  
 15 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw       33.77      33.87    2  
 16 Hofer, Natalie            11 Westtown Aquatic       33.83      34.00    1  
C - Final
 17 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt       33.98      33.25  
 18 Pillar, Claire            11 Friends Central        33.83      33.36  
 19 Avila, April              12 Tide Water Aquat       34.15      33.91  
 20 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu       33.90      33.94  
 21 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       34.33      34.01  
 22 Strine, Jillian           12 Shippensburg Aqu       34.43      34.19  
 23 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C       34.19      34.21  
 24 Tamburrino, Mia           12 Hatboro Horsham        34.24      34.60  
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat       32.34      32.09  
  2 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       33.35      32.15  
  3 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C       32.60      32.65  
  4 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw       33.49      32.80  
  5 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos          32.83      32.89  
  6 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       32.17      33.07  
  7 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       32.09      33.12  
  8 Harnish, Meaghan          12 York YMCA              33.90      33.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       33.19      33.38  
 10 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu       34.03      33.61  
 11 Klaehn, Alina             12 Triton Swim Team       34.86      33.72  
 12 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw       33.30      33.77  
 13 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati       32.67      33.80  
 13 Barone, Kamryn            11 Wsy Swimming           40.58L     33.80  
 15 Gamble, Shannon           11 Golden Ram Aquat       33.93      33.82  
 16 Hofer, Natalie            11 Westtown Aquatic       33.79      33.83  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pillar, Claire            11 Friends Central        34.41     J33.83  
 18 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu       34.63      33.90  
 19 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt       34.11      33.98  
 20 Avila, April              12 Tide Water Aquat       34.39      34.15  
 21 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C       34.56      34.19  
 22 Tamburrino, Mia           12 Hatboro Horsham        34.27      34.24  
 23 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       34.92      34.33  
 24 Strine, Jillian           12 Shippensburg Aqu       35.44      34.43  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Skiles, Araceli           11 Wsy Swimming           35.20      34.45  
 26 Beyah, MeKhai             11 SAKA                   33.88      34.58  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl       34.79      34.59  
 28 Burns, Jessica            11 Souderton Area C       34.77      34.74  
 29 Hendrickson, Ava          12 Episcopal Academ       34.97      34.75  
 30 Tegler, Taiylor           11 Westtown Aquatic       34.89      34.78  
 31 Sabalaske, Emma           12 George School Aq       35.03      34.90  
 32 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat       35.05      34.98  
 33 Paxton, Madelyn           11 York YMCA              34.87      34.99  
 34 Holtsberg, Cathryn        12 Suburban Seahawk       34.80      35.01  
 35 Duncheskie, Grace         11 Springfield Aqua       35.34      35.13  
 36 Webb, Averi               12 Germantown Acade       35.26      35.22  
 37 Sakers, Alexis            12 Unattached             35.00      35.42  
 38 Rosa, Gina                12 Methacton Aquati       35.33      35.61  
 39 Kern, Sarah               11 G P A C                35.48      35.66  
 40 Bass, Kayla               12 Penn Charter Aqu       40.58L     35.80  
 41 Reagan, Grace             12 Ridley Area YMCA       35.23      35.99  
 42 Feinberg, Lindsay         12 Episcopal Academ       35.36      36.09  
 43 Taylor, Emily             12 Lancaster Aquati       35.05      36.42  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       29.43      29.06   20  
  2 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       30.90      30.26   17  
  3 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu       31.31      31.16   16  
  4 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos          32.75      31.76   15  
  5 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C       32.57      32.13   14  
  6 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        32.89      33.18   13  
  7 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       32.88      33.21   12  
  8 Tao, James                11 Jersey Wahoos          32.98      34.22   11  
B - Final
  9 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu       33.33      32.65    9  
 10 Stoner, Samuel            12 York YMCA              34.31      33.45    7  
 11 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin       34.08      33.63    6  
 12 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham        34.00      33.72    5  
 13 Clark, William            12 Germantown Acade       34.25      34.18    4  
 14 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic        34.28      34.31    3  
 15 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming           33.84      34.43    2  
 16 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       34.41      34.48    1  
C - Final
 17 Fredericksdorf, Brandon   12 Northeast Swimmi       34.68      33.20  
 18 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ       34.90      33.49  
 19 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk       34.55      33.76  
 20 Zhao, Jason               11 Pocono Family YM       35.12      34.43  
 21 Woerner, Davis            11 Phoenixville  YM       34.56      34.44  
 22 Perose, Bobby             12 Emmaus Aquatic C       35.18      34.85  
 23 Jones, Tanner             12 G P A C                34.57      34.97  
 24 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM       35.44      36.22  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       29.72      29.43  
  2 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       31.03      30.90  
  3 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu       33.45      31.31  
  4 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C       32.19      32.57  
  5 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos          33.44      32.75  
  6 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       33.62      32.88  
  7 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        33.67      32.89  
  8 Tao, James                11 Jersey Wahoos          33.33      32.98  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu       33.89      33.33  
 10 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming           34.56      33.84  
 11 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham        35.28      34.00  
 12 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin       34.77      34.08  
 13 Clark, William            12 Germantown Acade       35.13      34.25  
 14 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic        34.39      34.28  
 15 Stoner, Samuel            12 York YMCA              35.48      34.31  
 16 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       35.07      34.41  
-------------------------------------------------------------------------
 17 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk       33.14      34.55  
 18 Woerner, Davis            11 Phoenixville  YM       34.59      34.56  
 19 Jones, Tanner             12 G P A C                35.35      34.57  
 20 Fredericksdorf, Brandon   12 Northeast Swimmi       34.64      34.68  
 21 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ       34.42      34.90  
 22 Zhao, Jason               11 Pocono Family YM       35.01      35.12  
 23 Perose, Bobby             12 Emmaus Aquatic C       35.15      35.18  
 24 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM       35.32      35.44  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Freece, Robert            12 North Penn Aquat       34.70      35.47  
 26 Moll, James               12 Lancaster Aquati       35.20      35.54  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Jennings, Cole            12 G P A C                35.46      35.62  
 28 Roseland, Kyle            12 Upper Merion Aqu       35.35      35.94  
 29 Ivory, Christopher        11 Malvern Swimming       35.47      36.15  
 30 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S       35.32      36.19  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       24.84      24.57   20  
  2 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin       24.53      24.77   17  
  3 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       25.19      24.92   16  
  4 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       25.59      25.34   15  
  5 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A       25.90      25.38   14  
  6 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       25.71      25.49   13  
  7 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N       25.78      25.60   12  
  8 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk       25.69      25.80   11  
B - Final
  9 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       26.32      25.91    9  
 10 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        26.23      26.02    7  
 11 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       26.61      26.17    6  
 12 Neely, Maddy              12 Jersey Wahoos          26.54      26.20    5  
 13 Naveen, Annika            12 Friends Central        26.35      26.27    4  
 14 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming           26.50      26.36    3  
 15 O'Malley, Lauren          12 Springfield Aqua       26.32      26.47    2  
 16 Testa, Madison            12 Unattached             26.63      26.78    1  
C - Final
 17 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati       26.84      25.90  
 18 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu       26.86      26.32  
 19 Stevenson, Amelia         11 George School Aq       26.73      26.55  
 20 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos          26.65      26.64  
 21 Dagg, Kiersten            12 Unattached             26.74      26.75  
 21 Benka-Davies, Zoe         11 East Pennsboro A       26.77      26.75  
 23 Pillar, Claire            11 Friends Central        26.79      26.83  
 24 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       26.88      27.04  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin       24.81      24.53  
  2 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       25.12      24.84  
  3 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       25.21      25.19  
  4 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       25.41      25.59  
  5 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk       26.27      25.69  
  6 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       25.88      25.71  
  7 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N       25.76      25.78  
  8 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A       25.54      25.90  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        26.27      26.23  
 10 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       25.92      26.32  
 10 O'Malley, Lauren          12 Springfield Aqua       26.34      26.32  
 12 Naveen, Annika            12 Friends Central        27.12      26.35  
 13 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming           26.39      26.50  
 14 Neely, Maddy              12 Jersey Wahoos          26.66      26.54  
 15 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C       27.04      26.59  
 16 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       27.05      26.61  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Testa, Madison            12 Unattached             26.80      26.63  
 18 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos          27.12      26.65  
 19 Stevenson, Amelia         11 George School Aq       27.17      26.73  
 20 Dagg, Kiersten            12 Unattached             26.51      26.74  
 21 Benka-Davies, Zoe         11 East Pennsboro A       26.89      26.77  
 22 Pillar, Claire            11 Friends Central        26.74      26.79  
 23 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati       26.13      26.84  
 24 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu       26.93      26.86  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       26.89      26.88  
 26 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C       26.85      26.89  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S       27.08      26.93  
 28 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk       27.19      26.96  
 29 Warfel, Eloise            12 Five Star Swim C       26.62      26.97  
 30 Webb, Averi               12 Germantown Acade       27.16      27.00  
 31 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk       26.31      27.08  
 32 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl       27.09      27.15  
 33 Cassidy, Megan            12 Golden Ram Aquat       27.25      27.16  
 34 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos          26.97      27.22  
 35 Hawkins, Bramley          12 Shippensburg Aqu       27.27      27.26  
 36 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming           27.03      27.28  
 37 Leydig, Camryn            12 York YMCA              26.91      27.38  
 38 Mondick, Kate             12 Wcay Marlins           27.01      27.39  
 39 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw       27.12      27.46  
 40 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat       26.84      27.50  
 41 Levari, Ava               12 G P A C                27.13      27.54  
 42 Fenn, Victoria            12 Pocono Family YM       27.07      27.59  
 43 Wang, Marina              11 Malvern Swimming       27.13      27.62  
 44 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C       27.23      27.65  
 45 Gamble, Shannon           11 Golden Ram Aquat       27.19      27.71  
 46 Shucavage, Grace          12 Emmaus Aquatic C       27.05      27.72  
 47 Rosa, Gina                12 Methacton Aquati       27.29      27.88  
 48 Puentes, Mya              12 Emmaus Aquatic C       27.00      27.96  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       23.97      23.50   20  
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       24.27      24.05   17  
  3 Ferlick, Robert           12 Souderton Area C       24.17      24.15   16  
  4 Park, Noel                12 Wcay Marlins           24.83      24.86   15  
  5 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       25.06      25.00   14  
  6 Freeman, Jonathan         12 Germantown Acade       25.29      25.14   13  
  7 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic       25.53      25.15   12  
  8 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       25.46      25.39   11  
B - Final
  9 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic       25.59      25.19    9  
 10 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          25.84      25.24    7  
 11 Potts, Mason              11 North Penn Aquat       25.86      25.64    6  
 12 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu       25.86      25.71    5  
 13 Green, Mason              11 Tops Swimming          26.22      25.73    4  
 14 Wang, Ethan               12 York YMCA              26.14      25.80    3  
 15 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm       26.14      25.90    2  
 16 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat       26.24      26.64    1  
C - Final
 17 Tovar, Juan               12 SAKA                   26.56      25.64  
 18 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat       26.50      26.01  
 19 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S       26.27      26.06  
 20 Isupov, Aleksander        12 Tri-Hampton YMCA       26.29      26.09  
 21 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        26.48      26.13  
 22 Stuhltrager, Brenden      12 Five Star Swim C       26.71      26.33  
 23 Freece, Robert            12 North Penn Aquat       26.61      26.39  
 24 Pidgeon, Trevor           12 Brandywine-DE YM       26.49      26.47  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       23.98      23.97  
  2 Ferlick, Robert           12 Souderton Area C       25.07      24.17  
  3 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       24.36      24.27  
  4 Park, Noel                12 Wcay Marlins           24.74      24.83  
  5 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       24.90      25.06  
  6 Freeman, Jonathan         12 Germantown Acade       26.26      25.29  
  7 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       25.71      25.46  
  8 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic       25.70      25.53  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic       25.86      25.59  
 10 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          25.95      25.84  
 11 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu       26.22      25.86  
 11 Potts, Mason              11 North Penn Aquat       26.14      25.86  
 13 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm       26.38      26.14  
 13 Wang, Ethan               12 York YMCA              26.78      26.14  
 15 Green, Mason              11 Tops Swimming          26.32      26.22  
 16 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat       26.53      26.24  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S       26.75      26.27  
 18 Isupov, Aleksander        12 Tri-Hampton YMCA       26.69      26.29  
 19 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        25.62      26.48  
 20 Pidgeon, Trevor           12 Brandywine-DE YM       26.67      26.49  
 21 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat       26.48      26.50  
 22 Tovar, Juan               12 SAKA                   26.37      26.56  
 23 Freece, Robert            12 North Penn Aquat       26.72      26.61  
 24 Stuhltrager, Brenden      12 Five Star Swim C       26.46      26.71  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu       26.74      26.78  
 25 Marks, Carter             11 Phoenixville  YM       26.73      26.78  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 27 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos          26.75      26.87  
 28 Soroka, Michael           12 DCAA                   26.19      26.88  
 29 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham        26.72      26.96  
 30 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C       26.56      27.10  
 31 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM       26.41      27.13  
 31 Moll, James               12 Lancaster Aquati       26.70      27.13  
 33 Carlson, Hunter           11 Wcay Marlins           26.65      27.24  
 
Event 53  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:54.90    1:52.14   40  
     1) Gendzel, Maya 12                2) Feuzeu Mekoue, Kelly 12        
     3) Levensten, Kate 12              4) Mullins, Lainey 11             
       28.07  1:00.43  1:27.17  1:52.14                                    
  2 Wilmington Aquatic Club  'A'                      1:55.90    1:55.39   34  
     1) Brandt, Mackenzie 12            2) Waslyn, Rylee 12               
     3) Agne, Kira 12                   4) Murphy, Emily 12               
       29.31  1:00.71  1:29.06  1:55.39                                    
  3 Jersey Wahoos  'A'                                1:55.30    1:56.04   32  
     1) Wright, Amelia 11               2) Waggoner, Madeline 12          
     3) Neely, Maddy 12                 4) Derivaux, Lillian 12           
       29.20  1:01.52  1:30.35  1:56.04                                    
  4 Five Star Swim Club  'A'                          1:58.03    1:58.13   30  
     1) Warfel, Eloise 12               2) Perot, Elizabeth 12            
     3) Stramara, Gabrielle 12          4) Hahn, Melanie 12               
       29.92  1:03.32  1:30.39  1:58.13                                    
  5 Golden Ram Aquatics  'A'                          1:57.39    1:58.52   28  
     1) Marlin, Krista 12               2) Gamble, Shannon 11             
     3) Cassidy, Megan 12               4) Turco, Lily 12                 
       29.43  1:03.25  1:31.42  1:58.52                                    
  6 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      1:57.54    1:59.19   26  
     1) Bork, Samantha 12               2) Savov, Emma 12                 
     3) Cassidy, Summer 12              4) Seiverd, Ally 12               
       31.21  1:05.33  1:33.04  1:59.19                                    
  7 Suburban Seahawks Club  'B'                       1:59.98    1:59.22   24  
     1) Eruslanova, Katya 12            2) Holtsberg, Cathryn 12          
     3) Wilson, Mekhi 12                4) Lunn, Emma 11                  
       30.42  1:05.75  1:34.10  1:59.22                                    
  8 York YMCA  'A'                                    1:59.90    1:59.95   22  
     1) Leydig, Camryn 12               2) Harnish, Meaghan 12            
     3) Kalmanowicz, Kate 11            4) Kapp, Christine 12             
       29.32  1:02.11  1:32.30  1:59.95                                    
  9 Emmaus Aquatic Club  'A'                          2:00.43    2:00.17   18  
     1) King, Avery 12                  2) Sharp, Lauren 12               
     3) Shucavage, Grace 12             4) Puentes, Mya 12                
       30.34  1:02.26  1:32.08  2:00.17                                    
 10 Jersey Wahoos  'B'                                1:59.57    2:02.10   14  
     1) Yerkes, Sammy 11                2) Kerner, Erica 12               
     3) Finnegan, Meghan 11             4) Gagnon, Katarina 12            
       30.99  1:05.73  1:34.26  2:02.10                                    
 11 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'                2:02.98    2:02.37   12  
     1) Steckiel, Abigail 12            2) Matthias, Jade 12              
     3) Hurleman, Hannah 12             4) Steckiel, Avery 11             
       31.73  1:07.08  1:33.73  2:02.37                                    
 12 Shippensburg Aquatic Club  'A'                    2:06.22    2:02.54   10  
     1) Strine, Jillian 12              2) Estep, Mia 12                  
     3) Powell, Kari 11                 4) Hawkins, Bramley 12            
       31.27  1:06.08  1:35.80  2:02.54                                    
 13 Radnor Aquatic Club  'A'                          2:06.50    2:03.23    8  
     1) Bevenour, Holly 12              2) Grimley, Taylor 11             
     3) Coonley, Campbell 12            4) Hahn, Lily 12                  
       31.20  1:07.69  1:37.10  2:03.23                                    
 14 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               2:04.61    2:03.56    6  
     1) Wiley, Jade 12                  2) Kern, Sarah 11                 
     3) Levari, Ava 12                  4) McMurray, Allison 11           
       31.65  1:07.12  1:35.64  2:03.56                                    
 15 Parkland Aquatic Club  'A'                        2:06.53    2:04.32    4  
     1) Lin, Simone 11                  2) Tewksbury, Madison 11          
     3) Sergent, Brooke 11              4) Walls, Jillian 12              
       31.96  1:06.36  1:35.76  2:04.32                                    
 16 Springfield Aquatic Club  'A'                     2:04.95    2:04.41    2  
     1) Conti, Amanda 12                2) Duncheskie, Grace 11           
     3) Brennan, Molly 12               4) O'Malley, Lauren 12            
       33.49  1:09.10  1:38.02  2:04.41                                    
 17 East Coast C-Cerpants  'A'                        2:11.07    2:05.26  
     1) Camey, Samantha 11              2) Culmone, Ella 11               
     3) Denn, Laci 12                   4) Kulakowski, Olivia 11          
       30.90  1:08.71  1:37.97  2:05.26                                    
 18 Lancaster Aquatic Club  'A'                       2:04.83    2:05.35  
     1) Sandock, Leah 12                2) Taylor, Emily 12               
     3) Parry, Kayla 11                 4) Heberlig, Sarah 12             
       29.63  1:05.90  1:36.94  2:05.35                                    
 19 East Pennsboro Aquatic Club  'A'                  2:05.53    2:05.99  
     1) Gallagher, Zoe 12               2) Snyder, Londyn 12              
     3) Sandhaus, Eliza 11              4) Benka-Davies, Zoe 11           
       30.48  1:06.88  1:38.68  2:05.99                                    
 
Event 54  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:55.55    1:54.68   40  
     1) Wang, Gary 12                   2) D'Ariano, Landon 11            
     3) Whitaker, Brock 11              4) Lash, Daniel 11                
       25.94    59.22  1:28.45  1:54.68                                    
  2 Jersey Wahoos  'A'                                1:58.92    1:56.31   34  
     1) Tao, James 11                   2) Simms, Robert 12               
     3) Moyer, JD 11                    4) Seidman, Josh 12               
       30.59  1:02.72  1:31.41  1:56.31                                    
  3 York YMCA  'A'                                    2:02.00    1:59.47   32  
     1) Wang, Ethan 12                  2) Stoner, Samuel 12              
     3) Welker, Nathan 11               4) Quan, Jacob 12                 
       29.51  1:03.13  1:32.19  1:59.47                                    
  4 Phoenixville  YMCA  'A'                           2:02.55    2:00.18   30  
     1) Hamill, Alexander 12            2) Woerner, Davis 11              
     3) Mulhern, Keller 12              4) Marks, Carter 11               
       32.32  1:05.34  1:34.13  2:00.18                                    
  5 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      2:07.83    2:03.85   28  
     1) Bushay, Mason 11                2) Thompson, Aaron 11             
     3) Vasser, Zachary 11              4) Falk, Evan 12                  
       30.07  1:05.33  1:35.38  2:03.85                                    
  6 Jersey Wahoos  'B'                                2:08.58    2:05.51   26  
     1) McFadden, Henry 11              2) Derivaux, Charles 11           
     3) Mortellite, Anthony 11          4) Whartenby, Miller 12           
       29.90  1:05.99  1:38.59  2:05.51                                    
 -- Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               2:01.41         DQ  
     1) Boles, Andrew 12                2) Clark, William 12              
     3) Kohm, Samuel 12                 4) Freeman, Jonathan 12           
       31.43  1:04.88  1:31.17       DQ                                    
 
Event 55  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:40.07    1:39.98   40  
     1) Brandbergh, Eleanor 14          2) Scholer, Heidi 14              
     3) Goodling, Kaylin 14             4) Vergara, Viviana 13            
       25.08    49.76  1:15.53  1:39.98                                    
  2 Souderton Area Cmty A C  'A'                      1:42.75    1:40.05   34  
     1) Ferlick, Francine 14            2) Burns, Abby 13                 
     3) Pike, Kayla 13                  4) Freed, Hailey 14               
       25.34    51.18  1:16.19  1:40.05                                    
  3 Golden Ram Aquatics  'A'                          1:46.02    1:40.26   32  
     1) Magness, Brenna 14              2) McGovern, Emma 14              
     3) Bousum, Grace 14                4) Galitski, Valerie 14           
       25.02    50.63  1:15.78  1:40.26                                    
  4 East Coast C-Cerpants  'A'                        1:42.04    1:40.42   30  
     1) Cotter, Alexandria 13           2) Fox, Megan 13                  
     3) Haney, Fauve 14                 4) Antonov, Alexandra 13          
       25.12    50.35  1:16.56  1:40.42                                    
  5 Tri-Hampton YMCA Swim Team  'A'                   1:44.95    1:42.61   28  
     1) Robinson, Kellsey 14            2) Hartman, Sabina 14             
     3) Leonard, Mary 13                4) Garretson, Brooke 14           
       25.69    52.41  1:18.25  1:42.61                                    
  6 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      1:43.92    1:42.64   26  
     1) Evans, Olivia 13                2) Canale, Marlee 13              
     3) McClintock, Katie 14            4) McDonough, Ava 13              
       25.49    52.22  1:16.74  1:42.64                                    
  7 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:43.19    1:42.68   24  
     1) Bergstrom, Sydney 13            2) Egan, Bridget 14               
     3) Townend, Amy 14                 4) Kolessar, Ashley 13            
       25.43    51.28  1:42.72  1:42.68                                    
  8 Wcay Marlins  'A'                                 1:46.28    1:42.71   22  
     1) Carlson, Lilian 13              2) King, Hannah 13                
     3) Li, Julia 14                    4) Simpson, Katherine 13          
       25.60    51.16  1:17.39  1:42.71                                    
  9 Jersey Wahoos  'A'                                1:43.28    1:42.98   18  
     1) Skelly, Katharine 13            2) Jensen, Erin 14                
     3) Berzanski, Ava 14               4) Ong, Ashley 14                 
       25.69    51.51  1:16.92  1:42.98                                    
 10 North Penn Aquatic Club  'A'                      1:46.40    1:43.67   14  
     1) Thamm, Charlotte 13             2) Koerper, Elizabeth 13          
     3) Fritz, Madison 13               4) Daly, Kaelan 14                
       26.73    53.20  1:19.00  1:43.67                                    
 11 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               1:46.28    1:43.69   12  
     1) Miller, Abby 13                 2) Hynes, Kylee 13                
     3) Brennan, Bella 13               4) Warner, Lyndsey 13             
       26.25    52.76  1:19.14  1:43.69                                    
 12 Parkland Aquatic Club  'A'                        1:48.24    1:44.71   10  
     1) McKenna, Paige 13               2) Bubser, Kelci 13               
     3) Vlaeminck, Chloe 13             4) Szerencsits, Olivia 13         
       25.61    51.72  1:18.28  1:44.71                                    
 13 Central Bucks Swim Team  'B'                      1:44.77    1:45.21    8  
     1) Sasso, Nicole 14                2) Riegel, Julia 13               
     3) Kuo, Jessica 13                 4) Gross, Ella 13                 
       26.60    52.83  1:19.88  1:45.21                                    
 14 Coatesville Area Aquatics  'A'                    1:46.41    1:46.16    6  
     1) Wolstenholme, Lauren 14         2) Oddo, Jenna 13                 
     3) Yosko, Mackenzie 14             4) Dicamillo, Jordyn 13           
       26.84    53.80  1:21.02  1:46.16                                    
 15 York YMCA  'A'                                    1:45.81    1:46.97    4  
     1) Josey, Alana 14                 2) Stahl, Nyah 14                 
     3) Trout, Riley 14                 4) Welker, Sydney 13              
       27.48    54.17  1:21.13  1:46.97                                    
 16 Diplomat Swim Club  'A'                           1:43.73    1:47.24    2  
     1) Shaffer, Maggie 14              2) Deraco, Kylie 13               
     3) O'Neill, Claire 14              4) Foltz, Caroline 13             
       26.78    53.13  1:20.38  1:47.24                                    
 17 Jersey Wahoos  'B'                                1:46.43    1:48.38  
     1) Rollo, Sophia 14                2) Kaczorowski, Gabby 13          
     3) Shaw, Brianna 14                4) Jellig, Maria 13               
       27.20    54.15  1:21.33  1:48.38                                    
 -- Radnor Aquatic Club  'A'                          1:46.77         DQ  
     1) Barber, Avery 13                2) Reynolds, Emily 13             
     3) Montgomery, Margaret 13         4) Handal, Isabel 14              
       26.18    53.13  1:19.48       DQ                                    
 
Event 56  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tri-Hampton YMCA Swim Team  'A'                   1:32.77    1:32.99   40  
     1) Chryst, Caleb 14                2) Timoshenko, Nikita 14          
     3) Edwards, Dominic 13             4) Curtiss, David 14              
       24.80    48.34  1:12.18  1:32.99                                    
  2 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:35.51    1:33.24   34  
       23.28    47.08  1:10.82  1:33.24                                    
  3 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               1:35.93    1:33.71   32  
     1) Porter, Daniel 14               2) Maier, Andrew 14               
     3) Kern, Ethan 14                  4) Levari, Jack 14                
       23.21    46.61  1:10.92  1:33.71                                    
  4 Jersey Wahoos  'A'                                1:32.74    1:34.44   30  
     1) Artis, Jack 14                  2) Lilley, Jack 14                
     3) Derivaux, Christopher 14        4) Treglia, Michael 14            
       23.97    47.89  1:12.27  1:34.44                                    
  5 Upper Merion Aquatic Club  'A'                    1:35.88    1:34.77   28  
     1) Nguyen, Cody 13                 2) Hoy, Andrew 13                 
     3) Welgosh, Raymond 13             4) Lemishko, Michael 13           
       23.93    47.46  1:11.59  1:34.77                                    
  6 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      1:35.85    1:34.94   26  
     1) Garbutt, Cole 14                2) Bell, Brandon 14               
     3) Tepper, Joseph 14               4) Ammann, Connor 14              
       24.33    47.38  1:11.50  1:34.94                                    
  7 Tops Swimming  'A'                                1:45.77    1:35.22   24  
     1) Benner, Nolan 14                2) Vivian, Noah 13                
     3) Fink, Dalton 14                 4) Guiliano, Christopher 13       
       23.81    49.05  1:12.54  1:35.22                                    
  8 North Penn Aquatic Club  'A'                      1:36.72    1:35.68   22  
     1) Deppen, Jack 14                 2) Replogle, Jacob 13             
     3) Bachman, Maxwell 13             4) Clark, Nicholas 13             
       23.49    48.45  1:12.08  1:35.68                                    
  9 Parkland Aquatic Club  'A'                        1:38.35    1:35.71   18  
     1) Greer, Matthew 14               2) Kushner, Shawn 13              
     3) D'Avella, Fulvio 13             4) Armbruster, Andrew 14          
       24.03    48.77  1:13.34  1:35.71                                    
 10 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:35.32    1:35.80   14  
     1) Buck, Quinn 13                  2) Hong, Joseph 14                
     3) Maketa, John 13                 4) O'Dare, Kevin 14               
       24.37    48.27  1:12.22  1:35.80                                    
 11 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               1:40.26    1:36.25   12  
     1) Simms, Sean 13                  2) Narvid, Jake 14                
     3) Piccolo, Nate 13                4) Ward, Peyton 14                
       24.60    49.20  1:12.96  1:36.25                                    
 12 Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               1:40.52    1:36.46   10  
     1) Brooke, Gavin 13                2) O'Hara, Patrick 14             
     3) Blatney, August 14              4) Kohm, Zachary 14               
       24.51    49.28  1:14.18  1:36.46                                    
 13 Egg Harbor Twp Seahawks  'B'                      1:42.14    1:37.73    8  
     1) Dimayuga, Joshua 13             2) Mallari, Alecjosh 14           
     3) Nguyen, Benjamin 14             4) Ho, Nathan 14                  
       24.70    48.79  1:13.97  1:37.73                                    
 14 Radnor Aquatic Club  'A'                          1:35.88    1:40.42    6  
     1) Gray, Matthew 14                2) Branigan, Carter 14            
     3) Nagel, Luke 13                  4) Casey, Patrick 13              
       24.64    48.53  1:14.57  1:40.42                                    
 15 Golden Ram Aquatics  'A'                          1:32.98    1:40.80    4  
     1) Breiner, Collin 13              2) McMahon, Michael 13            
     3) Manuel, Tiernan 14              4) Ye, Brandon 13                 
       25.24    51.15  1:16.90  1:40.80                                    
 16 Jersey Wahoos  'B'                                1:39.98    1:40.93    2  
     1) Gozdan, Michael 14              2) Wright, Grayson 13             
     3) Simms, Aidan 14                 4) Hsiao, Andrew 14               
       24.80    49.49  1:15.24  1:40.93                                    
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw       58.15      57.28   20  
       28.21    57.28                                                      
  2 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S       59.24      58.04   17  
       28.26    58.04                                                      
  3 Trout, Riley              14 York YMCA              58.92      58.72   16  
       28.77    58.72                                                      
  4 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat       59.86      58.83   15  
       28.62    58.83                                                      
  5 Pappas, Erini             13 Phoenixville  YM     1:00.10      58.92   14  
       28.79    58.92                                                      
  6 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw       59.29      59.54   13  
       28.35    59.54                                                      
  7 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A       59.95      59.55   12  
       29.47    59.55                                                      
  8 Ladd, Madeline            14 Coatesville Area     1:00.03      59.62   11  
       29.04    59.62                                                      
B - Final
  9 Freed, Hailey             14 Souderton Area C     1:00.11      58.54    9  
 10 Robinson, Kellsey         14 Tri-Hampton YMCA     1:00.20      59.29    7  
 11 Walsh, Gabrielle          14 Diplomat Swim Cl     1:00.93      59.99    6  
 12 Pejcic, Sofia             14 Norman Lawrence      1:00.85    1:00.12    5  
 13 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     1:01.38    1:00.34    4  
 14 Hearn, Carolyn            14 George School Aq     1:00.67    1:00.43    3  
 15 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     1:00.63    1:01.25    2  
 16 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      1:01.25    1:01.54    1  
C - Final
 17 Brennan, Reilly           13 Suburban Seahawk     1:01.82    1:00.95  
       29.82  1:00.95                                                      
 18 Stahl, Nyah               14 York YMCA            1:01.59    1:01.14  
       30.21  1:01.14                                                      
 19 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic      1:02.06    1:01.35  
       29.81  1:01.35                                                      
 20 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     1:01.79    1:01.45  
       29.09  1:01.45                                                      
 21 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        1:02.17    1:01.89  
       30.33  1:01.89                                                      
 22 Yancey, Mia               14 Ridley Area YMCA     1:02.20    1:02.01  
       30.18  1:02.01                                                      
 23 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw     1:02.23    1:02.26  
       29.91  1:02.26                                                      
 24 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic      1:02.08    1:02.31  
       30.47  1:02.31                                                      
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw       57.62      58.15  
       28.47    58.15                                                      
  2 Trout, Riley              14 York YMCA              59.25      58.92  
       28.95    58.92                                                      
  3 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S       58.11      59.24  
       28.94    59.24                                                      
  4 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw     1:00.69      59.29  
       28.77    59.29                                                      
  5 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat       58.88      59.86  
       28.98    59.86                                                      
  6 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A     1:01.85      59.95  
       29.70    59.95                                                      
  7 Ladd, Madeline            14 Coatesville Area     1:00.00    1:00.03  
       29.51  1:00.03                                                      
  8 Pappas, Erini             13 Phoenixville  YM       59.41    1:00.10  
       29.32  1:00.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Freed, Hailey             14 Souderton Area C     1:00.92    1:00.11  
       28.95  1:00.11                                                      
 10 Robinson, Kellsey         14 Tri-Hampton YMCA       59.98    1:00.20  
       29.24  1:00.20                                                      
 11 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer       59.52    1:00.63  
       29.09  1:00.63                                                      
 12 Hearn, Carolyn            14 George School Aq     1:02.55    1:00.67  
       29.54  1:00.67                                                      
 13 Pejcic, Sofia             14 Norman Lawrence      1:01.15    1:00.85  
 14 Walsh, Gabrielle          14 Diplomat Swim Cl     1:01.36    1:00.93  
       29.66  1:00.93                                                      
 15 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      1:02.69    1:01.25  
       30.07  1:01.25                                                      
 16 Mostek, Anya              13 Phoenixville  YM     1:01.31    1:01.35  
       30.29  1:01.35                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     1:01.05    1:01.38  
       29.79  1:01.38                                                      
 18 Stahl, Nyah               14 York YMCA            1:01.90    1:01.59  
       30.55  1:01.59                                                      
 19 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     1:01.85    1:01.79  
       29.71  1:01.79                                                      
 20 Brennan, Reilly           13 Suburban Seahawk     1:11.13L   1:01.82  
       30.21  1:01.82                                                      
 21 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic      1:01.24    1:02.06  
       30.04  1:02.06                                                      
 22 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic      1:02.42    1:02.08  
       30.45  1:02.08                                                      
 23 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        1:01.08    1:02.17  
       30.68  1:02.17                                                      
 24 Yancey, Mia               14 Ridley Area YMCA     1:01.97    1:02.20  
       30.17  1:02.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw     1:03.44    1:02.23  
       29.96  1:02.23                                                      
 26 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     1:01.34    1:02.27  
       30.04  1:02.27                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Woronko, Angela           13 Hershey Aquatic      1:02.82    1:02.44  
       30.83  1:02.44                                                      
 28 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat       59.09    1:02.58  
       30.04  1:02.58                                                      
 29 Skelly, Katharine         13 Jersey Wahoos        1:02.91    1:02.68  
       30.13  1:02.68                                                      
 30 Rollo, Sophia             14 Jersey Wahoos        1:02.97    1:02.69  
       30.89  1:02.69                                                      
 31 Evans, Olivia             13 Egg Harbor Twp S     1:02.65    1:02.83  
       30.59  1:02.83                                                      
 32 Waggoner, Alexandra       13 Jersey Wahoos        1:02.20    1:03.01  
       30.90  1:03.01                                                      
 33 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     1:02.84    1:03.09  
       30.44  1:03.09                                                      
 34 Barlow, Lauren            13 Una Eccc             1:03.00    1:03.21  
       30.75  1:03.21                                                      
 35 Sies, Taylor              14 Unattached           1:03.48    1:03.23  
       31.13  1:03.23                                                      
 36 Kaczorowski, Gabby        13 Jersey Wahoos        1:03.39    1:03.31  
       31.05  1:03.31                                                      
 37 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     1:01.90    1:03.40  
       31.11  1:03.40                                                      
 38 Koerper, Elizabeth        13 North Penn Aquat     1:03.59    1:03.94  
       31.13  1:03.94                                                      
 39 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     1:01.92    1:03.96  
       31.04  1:03.96                                                      
 40 Ong, Ashley               14 Jersey Wahoos        1:02.83    1:04.09  
       30.80  1:04.09                                                      
 41 Harkins, Emma             14 Golden Ram Aquat     1:03.07    1:04.29  
       31.13  1:04.29                                                      
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       51.51      51.35   20  
       25.52    51.35                                                      
  2 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       54.00      53.49   17  
       26.07    53.49                                                      
  3 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat       53.64      54.64   16  
       26.37    54.64                                                      
  4 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming          55.87      55.59   15  
       27.20    55.59                                                      
  5 Quan, Robert              14 York YMCA              56.79      56.11   14  
       27.86    56.11                                                      
  6 Timoshenko, Nikita        14 Tri-Hampton YMCA       56.26      56.50   13  
       27.41    56.50                                                      
  7 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk       56.68      56.56   12  
       27.51    56.56                                                      
  8 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos          56.23      57.46   11  
       27.97    57.46                                                      
B - Final
  9 Fink, Dalton              14 Tops Swimming          57.02      55.88    9  
       26.89    55.88                                                      
 10 McBryan, Daniel           14 Central Bucks Sw       56.91      56.37    7  
       27.39    56.37                                                      
 11 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S       56.99      56.68    6  
       28.05    56.68                                                      
 12 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu       56.80      56.89    5  
       27.67    56.89                                                      
 13 Hemingway, Patrick        14 East Pennsboro A       57.49      56.97    4  
       27.66    56.97                                                      
 14 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       57.19      57.04    3  
       27.93    57.04                                                      
 15 Thomas, Riley             14 York YMCA              56.88      57.24    2  
       27.89    57.24                                                      
 16 Porter, Daniel            14 G P A C                57.19      57.88    1  
       27.99    57.88                                                      
C - Final
 17 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk       57.55      56.17  
       27.16    56.17                                                      
 18 Lang, Matthew             14 South Jersey Aqu       58.77      57.81  
       28.30    57.81                                                      
 18 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C       58.14      57.81  
       28.25    57.81                                                      
 20 Simms, Sean               13 G P A C                58.08      58.29  
       28.63    58.29                                                      
 21 Branigan, Carter          14 Radnor Aquatic C       58.50      58.44  
       28.45    58.44                                                      
 22 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu       58.63      58.51  
       28.15    58.51                                                      
 23 Ward, Peyton              14 G P A C                58.36      58.59  
       28.49    58.59                                                      
 24 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati       58.15      59.04  
       28.39    59.04                                                      
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       51.55      51.51  
       25.59    51.51                                                      
  2 Christian, John           14 Phoenixville  YM       53.36      53.62  
       26.19    53.62                                                      
  3 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat       56.56      53.64  
       26.03    53.64                                                      
  4 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       53.72      54.00  
       26.07    54.00                                                      
  5 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming          58.93      55.87  
       27.41    55.87                                                      
  6 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos          57.50      56.23  
       27.59    56.23                                                      
  7 Timoshenko, Nikita        14 Tri-Hampton YMCA       58.57      56.26  
       27.52    56.26                                                      
  8 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk       57.26      56.68  
       27.70    56.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quan, Robert              14 York YMCA              56.27      56.79  
       27.91    56.79                                                      
 10 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu       57.52      56.80  
       27.65    56.80                                                      
 11 Thomas, Riley             14 York YMCA              57.75      56.88  
       27.94    56.88                                                      
 12 McBryan, Daniel           14 Central Bucks Sw       58.31      56.91  
       27.88    56.91                                                      
 13 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S       57.46      56.99  
       28.18    56.99                                                      
 14 Fink, Dalton              14 Tops Swimming          57.64      57.02  
 15 Porter, Daniel            14 G P A C                57.41      57.19  
       28.16    57.19                                                      
 15 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       57.31      57.19  
       27.77    57.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hemingway, Patrick        14 East Pennsboro A       56.86      57.49  
       27.94    57.49                                                      
 18 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk       57.41      57.55  
       28.01    57.55                                                      
 19 Simms, Sean               13 G P A C                59.14      58.08  
       28.81    58.08                                                      
 20 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C     1:00.28      58.14  
       28.12    58.14                                                      
 21 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati       58.02      58.15  
       28.13    58.15                                                      
 22 Ward, Peyton              14 G P A C                59.15      58.36  
       28.29    58.36                                                      
 23 Branigan, Carter          14 Radnor Aquatic C       59.89      58.50  
       28.47    58.50                                                      
 24 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu       58.70      58.63  
       27.92    58.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Lang, Matthew             14 South Jersey Aqu     1:00.18      58.77  
       28.14    58.77                                                      
 26 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat       59.46      58.81  
       28.76    58.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Pappas, George            13 Phoenixville  YM       56.54      58.84  
       28.53    58.84                                                      
 28 Houck, Jacob              14 Elizabethtown Aq       58.71      58.89  
       27.68    58.89                                                      
 28 Narvid, Jake              14 G P A C                57.61      58.89  
       28.59    58.89                                                      
 30 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     1:00.17      58.90  
       28.56    58.90                                                      
 31 Azzalina, Ben             14 Elizabethtown Aq       59.95      59.04  
       29.04    59.04                                                      
 32 Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic       58.77      59.07  
       28.07    59.07                                                      
 33 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu       58.65      59.11  
       28.99    59.11                                                      
 34 Maketa, John              13 Central Bucks Sw       59.52      59.23  
       28.19    59.23                                                      
 35 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     1:00.12      59.24  
       28.90    59.24                                                      
 36 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C       59.68      59.38  
       28.91    59.38                                                      
 37 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     1:00.02      59.40  
       28.52    59.40                                                      
 38 McDermott, William        13 York YMCA              59.38      59.42  
       29.60    59.42                                                      
 39 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     1:00.06      59.46  
       28.67    59.46                                                      
 40 Camden, Eric              13 Parkland Aquatic     1:00.37      59.56  
       28.54    59.56                                                      
 41 Ellis, Ryan               14 Upper Dublin Aqu     1:00.34      59.74  
       28.90    59.74                                                      
 42 Dimayuga, Joshua          13 Egg Harbor Twp S     1:00.30      59.89  
       29.27    59.89                                                      
 43 Ward, Ryan                13 George School Aq       59.93      59.90  
       28.97    59.90                                                      
 44 Woodard, Owen             14 Diplomat Swim Cl       59.17    1:00.27  
       29.09  1:00.27                                                      
 45 Paul, Tommy               13 Hershey Aquatic      1:00.17    1:00.47  
       29.34  1:00.47                                                      
 46 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     1:00.32    1:00.72  
       29.21  1:00.72                                                      
 47 McClurkin, Alexander      14 Neshaminy Swimmi       59.99    1:00.95  
       29.26  1:00.95                                                      
 -- Moore, Ethan              14 Coatesville Area     1:00.11        DFS  
 
Event 59  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     1:54.54    1:53.39   20  
       26.53    55.57  1:24.77  1:53.39                                    
  2 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     1:55.10    1:54.22   17  
       26.67    55.79  1:25.58  1:54.22                                    
  3 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA     1:56.90    1:56.23   16  
       27.28    56.71  1:25.91  1:56.23                                    
  4 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     1:57.71    1:57.31   15  
       27.46    57.56  1:27.80  1:57.31                                    
  5 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      1:58.16    1:57.38   14  
       28.00    57.55  1:27.89  1:57.38                                    
  6 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     1:58.21    1:57.75   13  
       26.51    55.81  1:26.65  1:57.75                                    
  7 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     1:55.53    1:57.90   12  
       26.51    56.09  1:27.42  1:57.90                                    
  8 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer     1:54.63    1:57.94   11  
       26.40    56.01  1:27.24  1:57.94                                    
B - Final
  9 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     1:59.06    1:56.71    9  
       26.76    55.63  1:26.26  1:56.71                                    
 10 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     1:59.33    1:57.67    7  
       27.15    57.26  1:28.06  1:57.67                                    
 11 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat     1:59.48    1:57.72    6  
       26.49    56.22  1:27.10  1:57.72                                    
 12 Yancey, Mia               14 Ridley Area YMCA     1:59.25    1:57.93    5  
       27.51    57.29  1:27.69  1:57.93                                    
 13 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     1:59.21    1:59.08    4  
       27.16    57.55  1:28.30  1:59.08                                    
 14 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C     1:58.35    1:59.44    3  
       26.99    57.20  1:28.44  1:59.44                                    
 15 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     1:59.33    1:59.57    2  
       27.10    57.13  1:28.42  1:59.57                                    
 16 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu     1:58.66    2:00.12    1  
       27.26    57.69  1:28.90  2:00.12                                    
C - Final
 17 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     1:59.81    1:59.60  
       26.73    56.70  1:28.18  1:59.60                                    
 18 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     2:01.31    1:59.70  
       26.71    56.89  1:28.51  1:59.70                                    
 19 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk     1:59.85    1:59.86  
       27.43    57.76  1:29.00  1:59.86                                    
 20 Welker, Sydney            13 York YMCA            2:00.53    2:01.33  
       27.23    57.43  1:29.68  2:01.33                                    
 21 Carlson, Lilian           13 Wcay Marlins         1:59.51    2:01.37  
       27.09    57.73  1:29.54  2:01.37                                    
 22 Hynes, Kylee              13 G P A C              2:01.11    2:01.59  
       28.23    58.81  1:30.24  2:01.59                                    
 23 Mikalic, Maggie           13 Upper Dublin Aqu     2:00.76    2:01.90  
       27.71    58.34  1:30.26  2:01.90                                    
 24 Galitski, Valerie         14 Golden Ram Aquat     2:01.02    2:01.97  
       27.38    57.77  1:30.07  2:01.97                                    
 
Event 59  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     1:55.43    1:54.54  
       26.81    55.65  1:25.24  1:54.54                                    
  2 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer     1:55.20    1:54.63  
       26.23    54.94  1:24.64  1:54.63                                    
  3 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     1:56.20    1:55.10  
       26.40    55.25  1:25.15  1:55.10                                    
  4 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     1:54.77    1:55.53  
       26.68    55.66  1:25.79  1:55.53                                    
  5 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA     1:56.46    1:56.90  
       26.88    56.39  1:26.77  1:56.90                                    
  6 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     2:00.66    1:57.71  
       27.21    57.38  1:27.66  1:57.71                                    
  7 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      1:58.93    1:58.16  
       28.15    58.14  1:28.37  1:58.16                                    
  8 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     1:55.86    1:58.21  
       26.54    56.23  1:27.31  1:58.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C     2:01.76    1:58.35  
       26.87    57.01  1:27.94  1:58.35                                    
 10 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu     1:58.77    1:58.66  
       27.44    56.92  1:27.87  1:58.66                                    
 11 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     1:57.86    1:59.06  
       27.50    57.23  1:28.62  1:59.06                                    
 12 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     1:56.52    1:59.21  
       27.59    57.92  1:28.73  1:59.21                                    
 13 Yancey, Mia               14 Ridley Area YMCA     1:59.73    1:59.25  
       28.31    58.33  1:29.08  1:59.25                                    
 14 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     1:58.80    1:59.33  
       27.39    57.50  1:28.56  1:59.33                                    
 14 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     1:59.42    1:59.33  
       27.26    57.01  1:28.12  1:59.33                                    
 16 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat     1:57.10    1:59.48  
       26.79    56.51  1:27.99  1:59.48                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Carlson, Lilian           13 Wcay Marlins         2:01.42    1:59.51  
       27.65    57.98  1:29.50  1:59.51                                    
 18 Pappas, Erini             13 Phoenixville  YM     2:00.10    1:59.58  
       27.91    58.20  1:29.19  1:59.58                                    
 19 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     2:00.90    1:59.81  
       26.98    56.87  1:28.26  1:59.81                                    
 20 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk     2:00.34    1:59.85  
       27.45    57.81  1:29.27  1:59.85                                    
 21 Welker, Sydney            13 York YMCA            2:01.91    2:00.53  
       27.60    58.15  1:29.48  2:00.53                                    
 22 Mikalic, Maggie           13 Upper Dublin Aqu     2:01.13    2:00.76  
       27.76    58.11  1:29.62  2:00.76                                    
 23 Galitski, Valerie         14 Golden Ram Aquat     2:02.17    2:01.02  
       27.86    58.29  1:29.89  2:01.02                                    
 24 Hynes, Kylee              13 G P A C              2:02.36    2:01.11  
       28.08    58.31  1:29.58  2:01.11                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     1:57.34    2:01.31  
       27.12    57.71  1:29.79  2:01.31                                    
 26 Miller, Abby              13 G P A C              2:02.48    2:01.32  
       27.87    58.42  1:29.94  2:01.32                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Warner, Lyndsey           13 G P A C              2:01.05    2:01.39  
       27.27    57.22  1:29.21  2:01.39                                    
 28 Ranile, Nicole            13 Germantown Acade     2:02.26    2:01.42  
       27.97    58.21  1:29.94  2:01.42                                    
 29 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     2:02.28    2:01.99  
       28.01    58.93  1:30.88  2:01.99                                    
 30 Egan, Bridget             14 Suburban Seahawk     2:00.98    2:02.24  
       28.39    58.87  1:30.18  2:02.24                                    
 31 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq     2:01.57    2:02.40  
       27.75    59.19  1:30.83  2:02.40                                    
 32 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     2:00.30    2:02.92  
       28.11    59.01  1:31.18  2:02.92                                    
 33 Koss, Nicola              13 Blue Eagle Swimm     2:01.52    2:03.03  
       28.22    58.81  1:31.40  2:03.03                                    
 34 Woronko, Angela           13 Hershey Aquatic      2:01.97    2:03.18  
       28.42    59.59  1:31.92  2:03.18                                    
 35 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw     2:01.60    2:03.85  
       27.89    58.88  1:31.36  2:03.85                                    
 36 Menzer, Kate              14 Unattached           2:02.17    2:03.88  
       28.11    59.43  1:31.87  2:03.88                                    
 37 Haupt, Lily               14 Episcopal Academ     2:00.16    2:04.65  
       28.15    59.84  1:32.69  2:04.65                                    
 38 Haney, Fauve              14 East Coast C-Cer     2:01.84    2:05.10  
       28.31    59.73  1:32.40  2:05.10                                    
 39 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        2:01.60    2:05.23  
       28.94  1:00.50  1:33.13  2:05.23                                    
 40 Trout, Riley              14 York YMCA            2:01.47    2:07.48  
       29.30  1:01.43  1:35.11  2:07.48                                    
 
Event 60  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     1:44.26    1:43.49   20  
       24.10    50.48  1:17.31  1:43.49                                    
  2 Christian, John           14 Phoenixville  YM     1:47.63    1:45.63   17  
       24.28    51.22  1:18.54  1:45.63                                    
  3 Quan, Robert              14 York YMCA            1:47.62    1:46.33   16  
       25.16    52.11  1:19.00  1:46.33                                    
  4 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     1:48.67    1:47.60   15  
       24.32    51.21  1:19.37  1:47.60                                    
  5 Wesley, Ben               14 Ridley Area YMCA     1:49.56    1:50.10   14  
       24.49    52.13  1:20.91  1:50.10                                    
  6 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic     1:50.72    1:50.25   13  
       24.96    53.04  1:21.67  1:50.25                                    
  7 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     1:50.48    1:51.11   12  
       25.79    53.63  1:22.17  1:51.11                                    
  8 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     1:50.74    1:51.25   11  
       24.38    51.99  1:21.56  1:51.25                                    
B - Final
  9 Levari, Jack              14 G P A C              1:50.84    1:49.45    9  
       24.98    52.69  1:21.12  1:49.45                                    
 10 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk     1:50.94    1:49.88    7  
       25.20    53.25  1:22.06  1:49.88                                    
 11 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     1:50.99    1:51.36    6  
       25.48    53.70  1:22.49  1:51.36                                    
 12 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     1:51.36    1:51.50    5  
       24.65    52.54  1:22.12  1:51.50                                    
 13 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     1:50.74    1:51.55    4  
       25.32    53.49  1:22.62  1:51.55                                    
 14 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        1:50.85    1:52.24    3  
       25.48    53.89  1:23.11  1:52.24                                    
 15 Moore, Ethan              14 Coatesville Area     1:51.87    1:53.33    2  
       25.53    53.81  1:23.52  1:53.33                                    
 16 Thomas, Riley             14 York YMCA            1:51.92    1:53.94    1  
       25.41    54.42  1:24.43  1:53.94                                    
C - Final
 17 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     1:51.98    1:48.09  
       24.97    52.44  1:20.38  1:48.09                                    
 18 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos        1:52.16    1:50.31  
       25.21    53.07  1:21.75  1:50.31                                    
 19 Narvid, Jake              14 G P A C              1:52.36    1:52.00  
       25.93    54.42  1:23.61  1:52.00                                    
 20 Simms, Sean               13 G P A C              1:52.72    1:52.13  
       26.40    54.81  1:23.90  1:52.13                                    
 21 Maier, Andrew             14 G P A C              1:52.53    1:52.23  
       25.48    53.84  1:22.97  1:52.23                                    
 22 O'Grady, Christopher      14 Wcay Marlins         1:53.03    1:53.52  
       26.06    54.81  1:24.53  1:53.52                                    
 23 Ciecko, Evan              14 Unattached           1:53.23    1:53.53  
       25.67    54.50  1:24.16  1:53.53                                    
 24 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S     1:52.13    1:54.71  
       26.10    54.76  1:24.40  1:54.71                                    
 
Event 60  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     1:43.11    1:44.26  
       24.29    50.62  1:17.70  1:44.26                                    
  2 Quan, Robert              14 York YMCA            1:48.21    1:47.62  
       25.65    52.64  1:20.36  1:47.62                                    
  3 Christian, John           14 Phoenixville  YM     1:45.66    1:47.63  
       25.14    52.05  1:19.72  1:47.63                                    
  4 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     1:51.25    1:48.67  
       24.36    51.64  1:20.13  1:48.67                                    
  5 Wesley, Ben               14 Ridley Area YMCA     1:53.51    1:49.56  
       24.85    52.51  1:21.02  1:49.56                                    
  6 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     1:52.21    1:50.48  
       25.88    53.28  1:21.59  1:50.48                                    
  7 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic     1:55.60    1:50.72  
       25.47    53.58  1:22.40  1:50.72                                    
  8 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     1:54.14    1:50.74  
       24.21    51.51  1:21.25  1:50.74                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     1:53.17   J1:50.74  
       25.72    53.79  1:22.70  1:50.74                                    
 10 Levari, Jack              14 G P A C              1:50.30    1:50.84  
       24.76    52.56  1:21.81  1:50.84                                    
 11 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        1:51.11    1:50.85  
       25.64    53.74  1:22.50  1:50.85                                    
 12 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk     1:51.79    1:50.94  
       25.31    53.48  1:22.14  1:50.94                                    
 13 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     1:52.41    1:50.99  
       26.22    54.65  1:22.98  1:50.99                                    
 14 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     1:55.30    1:51.36  
       24.82    52.20  1:21.51  1:51.36                                    
 15 Moore, Ethan              14 Coatesville Area     1:52.38    1:51.87  
       25.59    53.89  1:23.25  1:51.87                                    
 16 Thomas, Riley             14 York YMCA            1:51.97    1:51.92  
       25.77    54.27  1:24.06  1:51.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     1:51.02    1:51.98  
       26.16    54.95  1:24.18  1:51.98                                    
 18 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S     1:53.87    1:52.13  
       25.20    53.53  1:23.14  1:52.13                                    
 19 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos        1:48.44    1:52.16  
       25.85    53.91  1:23.33  1:52.16                                    
 20 Narvid, Jake              14 G P A C              1:55.64    1:52.36  
       25.94    54.14  1:23.43  1:52.36                                    
 21 Maier, Andrew             14 G P A C              1:55.05    1:52.53  
       25.25    52.73  1:22.06  1:52.53                                    
 22 Simms, Sean               13 G P A C              1:53.59    1:52.72  
       26.51    54.84  1:24.06  1:52.72                                    
 23 O'Grady, Christopher      14 Wcay Marlins         1:55.27    1:53.03  
       26.12    54.58  1:23.79  1:53.03                                    
 24 Ciecko, Evan              14 Unattached           1:55.75    1:53.23  
       26.07    54.55  1:24.25  1:53.23                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C     1:52.78    1:53.25  
       26.11    54.92  1:24.48  1:53.25                                    
 26 McDermott, William        13 York YMCA            1:53.42    1:53.26  
       26.58    55.27  1:24.66  1:53.26                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     1:52.55    1:53.44  
       25.36    53.63  1:23.61  1:53.44                                    
 28 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA     1:52.61    1:53.54  
       25.89    54.56  1:23.78  1:53.54                                    
 29 Dowling, Jack             13 East Pennsboro A     1:54.09    1:53.86  
       24.83    53.23  1:23.50  1:53.86                                    
 30 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat     1:56.04    1:53.99  
       26.68    55.75  1:24.95  1:53.99                                    
 31 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos        1:53.27    1:54.10  
       26.49    55.71  1:25.27  1:54.10                                    
 32 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     1:55.52    1:54.38  
       26.26    54.87  1:24.89  1:54.38                                    
 33 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of      1:55.41    1:54.50  
       24.94    53.69  1:24.06  1:54.50                                    
 34 Washart, Shane            13 G P A C              1:56.01    1:54.61  
       26.42    56.05  1:26.27  1:54.61                                    
 35 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu     1:55.75    1:54.84  
       26.27    55.18  1:25.61  1:54.84                                    
 36 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     1:54.47    1:54.97  
       25.70    54.22  1:24.70  1:54.97                                    
 37 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk     1:55.44    1:55.00  
       26.74    56.07  1:25.50  1:55.00                                    
 38 Bachman, Maxwell          13 North Penn Aquat     1:56.06    1:55.27  
       26.26    55.09  1:25.47  1:55.27                                    
 39 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu     1:55.97    1:55.30  
       26.19    55.41  1:25.79  1:55.30                                    
 40 Piccolo, Nate             13 G P A C              1:56.28    1:55.37  
       26.34    56.05  1:26.68  1:55.37                                    
 41 Pappas, George            13 Phoenixville  YM     1:56.03    1:55.40  
       26.23    55.05  1:25.25  1:55.40                                    
 42 Mui, Tyler                14 Pocono Family YM     1:56.19    1:56.93  
       26.32    55.48  1:26.30  1:56.93                                    
 43 Zheng, Garrick            14 Nittany Lion Aqu     1:53.82    1:57.72  
       26.66    56.33  1:27.13  1:57.72                                    
 -- Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic     1:53.31        DFS  
 
Event 61  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     4:31.32    4:27.81   20  
       28.65  1:01.86  1:35.48  2:09.20  2:47.34  3:25.73  3:57.25  4:27.81
  2 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     4:31.20    4:32.61   17  
       28.64  1:01.39  1:36.08  2:10.85  2:50.94  3:31.34  4:02.63  4:32.61
  3 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     4:34.83    4:33.61   16  
       29.20  1:03.19  1:37.13  2:10.76  2:50.41  3:30.44  4:02.50  4:33.61
  4 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     4:34.36    4:33.94   15  
       28.44  1:00.09  1:36.39  2:12.20  2:51.55  3:31.39  4:03.05  4:33.94
  5 Trout, Riley              14 York YMCA            4:35.88    4:34.21   14  
       31.21  1:06.46  1:41.10  2:15.03  2:54.46  3:33.63  4:04.96  4:34.21
  6 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     4:38.17    4:34.49   13  
       28.98  1:02.32  1:38.66  2:13.74  2:54.28  3:34.18  4:05.50  4:34.49
  7 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     4:36.07    4:39.17   12  
       29.44  1:03.79  1:39.63  2:14.92  2:56.40  3:37.42  4:08.96  4:39.17
  8 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk     4:40.05    4:39.55   11  
       29.52  1:04.12  1:40.31  2:15.83  2:54.61  3:35.16  4:07.76  4:39.55
B - Final
  9 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        4:41.12    4:34.47    9  
       29.68  1:03.06  1:39.24  2:15.38  2:53.33  3:32.15  4:04.14  4:34.47
 10 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic     4:40.52    4:35.41    7  
       28.43  1:01.38  1:37.25  2:12.51  2:52.40  3:33.90  4:05.00  4:35.41
 11 Waggoner, Alexandra       13 Jersey Wahoos        4:41.51    4:38.63    6  
       30.32  1:04.92  1:41.24  2:16.56  2:56.20  3:37.01  4:08.41  4:38.63
 12 Sies, Taylor              14 Unattached           4:43.79    4:40.56    5  
       30.06  1:04.92  1:40.69  2:16.36  2:56.57  3:36.65  4:09.08  4:40.56
 13 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     4:44.63    4:40.83    4  
       28.95  1:03.02  1:39.04  2:15.27  2:55.95  3:36.76  4:09.38  4:40.83
 14 Stahl, Nyah               14 York YMCA            4:44.92    4:43.87    3  
       30.69  1:05.50  1:40.96  2:15.51  2:57.98  3:40.11  4:12.51  4:43.87
 15 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming        4:42.31    4:43.97    2  
       30.07  1:03.90  1:40.12  2:15.59  2:57.53  3:39.52  4:12.42  4:43.97
 16 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     4:42.34    4:45.05    1  
       29.83  1:04.98  1:40.15  2:14.98  2:57.80  3:41.00  4:12.78  4:45.05
 
Event 61  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     4:33.70    4:31.20  
       28.88  1:01.57  1:36.98  2:11.41  2:51.30  3:31.41  4:02.84  4:31.20
  2 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     4:25.45    4:31.32  
       28.95  1:02.89  1:37.94  2:13.05  2:50.38  3:29.33  4:01.13  4:31.32
  3 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     4:33.58    4:34.36  
       28.68  1:00.22  1:36.55  2:13.21  2:52.00  3:31.90  4:03.71  4:34.36
  4 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     4:39.53    4:34.83  
       29.09  1:03.07  1:37.19  2:10.66  2:50.39  3:30.70  4:03.08  4:34.83
  5 Trout, Riley              14 York YMCA            4:40.31    4:35.88  
       30.98  1:06.19  1:40.67  2:14.69  2:54.27  3:33.82  4:05.93  4:35.88
  6 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     4:32.96    4:36.07  
       29.09  1:03.43  1:39.33  2:14.39  2:54.90  3:35.94  4:06.91  4:36.07
  7 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     4:47.32    4:38.17  
       28.81  1:02.04  1:38.07  2:13.61  2:54.18  3:35.15  4:07.44  4:38.17
  8 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C     4:49.28    4:38.52  
       29.62  1:03.91  1:40.36  2:16.28  2:56.09  3:34.74  4:07.55  4:38.52
-------------------------------------------------------------------------
  9 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk     4:41.73    4:40.05  
       30.15  1:05.44  1:41.53  2:16.83  2:55.39  3:35.47  4:08.42  4:40.05
 10 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic     4:36.13    4:40.52  
       29.39  1:03.65  1:39.67  2:14.63  2:55.82  3:37.00  4:09.11  4:40.52
 11 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        4:36.38    4:41.12  
       30.08  1:04.97  1:42.24  2:18.64  2:57.47  3:37.20  4:09.95  4:41.12
 12 Waggoner, Alexandra       13 Jersey Wahoos        4:48.49    4:41.51  
       30.54  1:05.80  1:41.30  2:16.49  2:56.98  3:37.60  4:41.64  4:41.51
 13 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming        4:50.11    4:42.31  
       29.65  1:03.72  1:39.18  2:14.63  2:56.29  3:38.15  4:11.22  4:42.31
 14 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     4:44.18    4:42.34  
       29.81  1:05.00  1:40.03  2:15.22  2:57.80  3:40.93  4:11.55  4:42.34
 15 Sies, Taylor              14 Unattached           4:42.53    4:43.79  
       30.94  1:06.51  1:42.97  2:19.33  2:59.30  3:39.92  4:12.48  4:43.79
 16 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     4:42.00    4:44.63  
       29.76  1:05.04  1:42.47  2:20.77  2:59.84  3:40.26  4:13.00  4:44.63
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stahl, Nyah               14 York YMCA            4:41.79    4:44.92  
       30.70  1:05.66  1:41.96  2:16.72  2:58.77  3:40.92  4:13.79  4:44.92
 18 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     4:49.87    4:45.83  
       30.33  1:05.33  1:42.56  2:18.60  3:00.28  3:41.88  4:14.82  4:45.83
-------------------------------------------------------------------------
 19 Magness, Brenna           14 Golden Ram Aquat     4:42.20    4:46.03  
       29.15  1:03.42  1:38.35  2:12.46  2:55.38  3:39.43  4:13.00  4:46.03
 20 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     4:51.73    4:47.46  
       30.17  1:05.29  1:41.51  2:16.92  2:59.29  3:41.54  4:14.93  4:47.46
 21 Brennan, Bella            13 G P A C              4:53.52    4:47.81  
       29.80  1:03.03  1:41.16  2:19.70  2:58.83  3:40.69  4:14.79  4:47.81
 22 Welker, Sydney            13 York YMCA            4:57.17    4:49.56  
       30.76  1:07.01  1:44.41  2:21.17  3:02.26  3:43.82  4:17.67  4:49.56
 23 Leonard, Mary             13 Tri-Hampton YMCA     4:57.25    4:50.14  
       30.74  1:07.01  1:44.70  2:21.76  3:02.70  3:45.09  4:18.33  4:50.14
 24 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     4:52.12    4:50.96  
       31.55  1:07.71  1:44.00  2:20.31  3:01.21  3:42.24  4:17.61  4:50.96
 25 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw     4:53.16    4:50.98  
       30.39  1:05.19  1:43.22  2:20.48  3:01.24  3:43.49  4:18.42  4:50.98
 26 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     4:54.67    4:51.21  
       30.47  1:05.88  1:45.11  2:22.78  3:04.08  3:46.01  4:19.53  4:51.21
 27 Schwedler, Joy            14 Central Bucks Sw     4:56.78    4:51.74  
       29.61  1:03.67  1:43.38  2:22.10  3:02.06  3:43.78  4:18.64  4:51.74
 28 Rollo, Sophia             14 Jersey Wahoos        4:54.10    4:53.07  
       30.69  1:06.52  1:43.28  2:19.81  3:03.36  3:46.83  4:20.46  4:53.07
 29 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     4:56.77    4:54.14  
       29.75  1:04.61  1:44.05  2:22.84  3:05.21  3:48.67  4:22.18  4:54.14
 30 Thamm, Charlotte          13 North Penn Aquat     4:56.56    4:54.28  
       30.64  1:07.30  1:46.15  2:23.48  3:04.89  3:48.42  4:23.31  4:54.28
 31 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     4:46.40    4:54.86  
       29.23  1:03.41  1:40.57  2:17.95  3:00.68  3:44.14  4:19.90  4:54.86
 32 Menzer, Kate              14 Unattached           4:40.76    4:55.76  
       30.57  1:08.11  1:45.44  2:22.71  3:04.96  3:47.87  4:22.79  4:55.76
 33 Moore, Audrey             14 G P A C              4:56.19    4:56.33  
       31.39  1:08.16  1:47.28  2:25.11  3:06.55  3:49.92  4:23.61  4:56.33
 34 Jellig, Maria             13 Jersey Wahoos        4:58.07    4:56.38  
       31.10  1:08.48  1:45.58  2:23.13  3:06.34  3:50.27  4:24.10  4:56.38
 35 Turner, Sara              13 East Pennsboro A     4:58.90    4:57.05  
       32.10  1:09.11  1:48.21  2:27.54  3:08.07  3:49.68  4:24.09  4:57.05
 36 Miller, Abby              13 G P A C              4:54.16    4:57.14  
       30.76  1:08.48  1:47.82  2:26.56  3:08.41  3:49.21  4:23.70  4:57.14
 37 Shaffer, Maggie           14 Diplomat Swim Cl     4:57.76    4:57.32  
       30.06  1:06.59  1:44.75  2:22.47  3:05.05  3:47.42  4:22.55  4:57.32
 38 Shaw, Brianna             14 Jersey Wahoos        4:54.75    4:58.02  
       30.40  1:03.86  1:42.59  2:19.86  3:05.76  3:51.27  4:24.96  4:58.02
 39 McIntyre, Emma            14 Jersey Wahoos        4:57.63    4:58.67  
       30.59  1:06.20  1:43.30  2:20.82  3:04.70  3:49.46  4:24.24  4:58.67
 40 Peshenko, Anna            13 DCAA                 5:42.97L   4:58.84  
       32.01  1:09.05  1:48.55  2:27.40  3:09.61  3:53.19  4:26.08  4:58.84
 41 Saber, Kate               14 Wilmington Aquat     4:56.58    4:59.60  
       30.40  1:05.68  1:42.22  2:18.44  3:05.46  3:53.23  4:26.49  4:59.60
 42 Li, Julia                 14 Wcay Marlins         4:56.72    5:00.10  
       32.29  1:09.27  1:47.03  2:25.49  3:09.20  3:51.64  4:26.42  5:00.10
 43 Klinedinst, Molly         13 Central York Aqu     5:42.18L   5:00.76  
       31.58  1:08.60  1:46.63  2:24.79  3:09.08  3:53.01  4:26.93  5:00.76
 44 Weller, Ally              14 Hershey Aquatic      4:57.07    5:01.39  
       30.63  1:07.61  1:48.52  2:28.11  3:09.44  3:52.79  4:27.80  5:01.39
 45 Warner, Lyndsey           13 G P A C              4:55.55    5:02.00  
       31.29  1:09.52  1:48.88  2:26.80  3:11.73  3:57.12  4:29.94  5:02.00
 46 Kuo, Jessica              13 Central Bucks Sw     5:40.51L   5:02.21  
       32.04  1:10.56  1:48.24  2:25.94  3:07.57  3:50.43  4:27.34  5:02.21
 47 Strayer, Catie            13 Central York Aqu     4:58.19    5:02.63  
       31.41  1:07.62  1:46.46  2:25.11  3:09.19  3:53.81  4:28.58  5:02.63
 48 Wilson, Logan             13 Una Wap              4:54.33    5:03.24  
       32.20  1:08.30  1:45.90  2:23.36  3:07.66  3:52.95  4:28.57  5:03.24
 49 Haupt, Lily               14 Episcopal Academ     4:52.92    5:04.10  
       31.83  1:08.59  1:48.93  2:27.79  3:12.53  3:56.40  4:31.48  5:04.10
 50 Foltz, Caroline           13 Diplomat Swim Cl     4:58.97    5:04.71  
       31.25  1:08.86  1:46.09  2:23.79  3:08.91  3:54.27  4:29.56  5:04.71
 51 Haney, Fauve              14 East Coast C-Cer     4:53.35    5:06.87  
       32.57  1:11.98  1:50.06  2:28.21  3:12.86  3:58.93  4:33.55  5:06.87
 52 Parry, Ashley             13 Lancaster Aquati     4:59.14    5:11.90  
       31.66  1:08.62  1:49.18  2:28.57  3:15.45  4:02.20  4:37.83  5:11.90
 -- Josey, Alana              14 York YMCA            4:53.54         DQ  
       32.30  1:09.34  1:47.77  2:25.92  3:10.95  3:55.19  4:30.31       DQ
 
Event 62  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     4:14.17    4:10.46   20  
       26.32    55.88  1:27.64  1:58.95  2:36.17  3:14.15  3:42.81  4:10.46
  2 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     4:17.93    4:17.51   17  
       27.21    57.91  1:29.19  1:59.97  2:39.84  3:19.75  3:48.91  4:17.51
  3 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        4:22.16    4:20.60   16  
       28.32  1:01.14  1:35.13  2:08.64  2:44.92  3:22.12  3:52.21  4:20.60
  4 Levari, Jack              14 G P A C              4:19.67    4:21.32   15  
       27.31    59.04  1:32.71  2:06.07  2:45.14  3:23.60  3:53.24  4:21.32
  5 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     4:22.54    4:21.61   14  
       27.76    59.65  1:33.86  2:07.88  2:44.21  3:21.00  3:51.66  4:21.61
  6 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     4:20.02    4:22.48   13  
       27.92    59.44  1:33.90  2:07.28  2:44.18  3:22.61  3:52.98  4:22.48
  7 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     4:19.33    4:23.11   12  
       27.39    59.13  1:32.93  2:07.03  2:44.10  3:22.31  3:53.35  4:23.11
  8 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     4:21.49    4:23.71   11  
       26.35    57.30  1:29.96  2:03.58  2:42.81  3:23.12  3:53.62  4:23.71
B - Final
  9 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     4:22.69    4:20.63    9  
       25.98    57.35  1:33.36  2:07.53  2:42.42  3:19.17  3:50.99  4:20.63
 10 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     4:26.64    4:20.96    7  
       28.29    59.35  1:33.80  2:06.80  2:43.07  3:20.81  3:52.15  4:20.96
 11 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     4:27.27    4:23.68    6  
       27.05    58.47  1:33.25  2:07.85  2:45.44  3:23.19  3:53.77  4:23.68
 12 Thomas, Riley             14 York YMCA            4:27.13    4:25.36    5  
       28.29  1:01.14  1:35.40  2:10.15  2:48.79  3:27.70  3:57.17  4:25.36
 13 Quan, Robert              14 York YMCA            4:27.59    4:26.54    4  
       27.96    59.90  1:33.00  2:06.03  2:46.92  3:27.90  3:57.66  4:26.54
 14 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     4:25.63    4:29.61    3  
       28.05  1:00.19  1:35.84  2:12.38  2:50.54  3:29.57  4:00.53  4:29.61
 15 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     4:25.54    4:29.84    2  
       29.05  1:01.96  1:36.27  2:09.92  2:48.19  3:26.67  3:59.58  4:29.84
 -- Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     4:26.95         DQ  
       26.91    58.11  1:33.16  2:07.50  2:45.85  3:25.91  3:56.08       DQ
 
Event 62  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     4:19.36    4:14.17  
       26.98    57.42  1:29.40  2:01.34  2:38.69  3:16.80  3:46.15  4:14.17
  2 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     4:24.13    4:17.93  
       27.23    58.02  1:29.31  2:00.25  2:39.96  3:19.84  3:49.33  4:17.93
  3 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     4:37.89    4:19.33  
       28.22  1:00.29  1:33.44  2:06.78  2:42.48  3:19.19  3:50.07  4:19.33
  4 Levari, Jack              14 G P A C              4:23.71    4:19.67  
       27.21    58.53  1:31.74  2:04.62  2:43.09  3:22.00  3:51.61  4:19.67
  5 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     4:25.50    4:20.02  
       28.30    58.74  1:32.27  2:05.38  2:41.65  3:19.29  3:50.05  4:20.02
  6 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     4:28.38    4:21.49  
       26.28    57.04  1:29.77  2:02.18  2:41.19  3:21.14  3:51.60  4:21.49
  7 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        4:25.64    4:22.16  
       27.99  1:01.54  1:35.35  2:08.90  2:45.62  3:22.81  3:53.56  4:22.16
  8 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     4:22.86    4:22.54  
       27.74  1:00.10  1:35.23  2:09.54  2:45.09  3:21.04  3:52.64  4:22.54
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     4:28.48    4:22.69  
       27.32    58.27  1:34.61  2:09.23  2:44.15  3:19.77  3:51.65  4:22.69
 10 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     4:26.52    4:25.54  
       29.34  1:02.38  1:36.26  2:09.43  2:47.19  3:24.21  3:56.26  4:25.54
 11 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     4:35.08    4:25.63  
       28.17    59.92  1:34.76  2:09.40  2:46.93  3:24.70  3:55.69  4:25.63
 12 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     4:33.95    4:26.64  
       28.25  1:00.09  1:35.49  2:10.28  2:47.64  3:25.60  3:57.72  4:26.64
 13 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     4:43.99    4:26.95  
       27.33    59.12  1:34.45  2:08.50  2:47.15  3:27.02  3:57.71  4:26.95
 14 Thomas, Riley             14 York YMCA            4:28.68    4:27.13  
       28.21  1:01.63  1:36.62  2:11.00  2:49.18  3:28.92  3:59.58  4:27.13
 15 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     4:30.33    4:27.27  
       26.72    58.11  1:33.22  2:08.36  2:47.14  3:25.79  3:56.98  4:27.27
 16 Quan, Robert              14 York YMCA            4:26.05    4:27.59  
       28.27  1:00.99  1:34.72  2:08.81  2:49.62  3:30.19  3:59.43  4:27.59
-------------------------------------------------------------------------
 17 McClurkin, Alexander      14 Neshaminy Swimmi     4:36.05    4:28.47  
       28.61  1:02.40  1:39.48  2:15.18  2:49.25  3:24.91  3:57.66  4:28.47
 18 Wesley, Ben               14 Ridley Area YMCA     4:38.55    4:28.82  
       27.45  1:01.09  1:36.82  2:11.92  2:49.78  3:28.19  3:59.22  4:28.82
-------------------------------------------------------------------------
 19 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     4:31.08    4:29.76  
       27.93  1:00.57  1:36.06  2:11.07  2:48.49  3:26.76  3:59.42  4:29.76
 20 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     4:40.92    4:29.86  
       27.50  1:00.06  1:34.77  2:09.46  2:47.74  3:27.22  3:59.45  4:29.86
 20 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     4:21.41    4:29.86  
       27.60    59.86  1:34.09  2:08.14  2:46.80  3:26.89  3:59.14  4:29.86
 22 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     4:39.36    4:30.56  
       29.24  1:01.17  1:36.23  2:10.53  2:48.18  3:26.79  3:59.53  4:30.56
 23 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     4:22.48    4:31.15  
       27.90  1:00.56  1:35.09  2:09.57  2:50.09  3:30.90  4:01.04  4:31.15
 24 McDermott, William        13 York YMCA            4:33.65    4:31.19  
       29.19  1:01.59  1:36.18  2:10.30  2:50.20  3:29.88  4:00.90  4:31.19
 25 Kofman, Eli               13 Penn Charter Aqu     4:39.83    4:31.39  
       29.31  1:03.04  1:37.91  2:12.50  2:50.71  3:29.11  4:01.10  4:31.39
 26 Ciecko, Evan              14 Unattached           4:34.80    4:31.95  
       27.14    59.98  1:33.97  2:07.78  2:48.95  3:30.64  4:02.39  4:31.95
 27 Simms, Sean               13 G P A C              4:33.98    4:32.24  
       29.59  1:03.56  1:36.37  2:08.62  2:50.00  3:31.82  4:02.85  4:32.24
 28 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos        4:28.53    4:33.21  
       29.41  1:01.97  1:36.95  2:12.05  2:52.33  3:31.47  4:03.07  4:33.21
 29 Maketa, John              13 Central Bucks Sw     4:34.43    4:33.36  
       27.05    57.80  1:31.99  2:06.91  2:47.21  3:28.13  4:00.92  4:33.36
 30 D'Avella, Fulvio          13 Parkland Aquatic     4:40.74    4:33.61  
       28.78  1:01.73  1:37.60  2:13.03  2:52.07  3:30.87  4:02.67  4:33.61
 31 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu     4:43.27    4:33.92  
       29.76  1:04.42  1:38.53  2:12.23  2:51.84  3:31.33  4:03.37  4:33.92
 32 Narvid, Jake              14 G P A C              4:43.13    4:34.47  
       27.82  1:00.91  1:35.05  2:08.23  2:51.64  3:36.12  4:05.96  4:34.47
 33 O'Grady, Christopher      14 Wcay Marlins         4:35.75    4:34.50  
       29.75  1:04.88  1:40.72  2:16.56  2:54.07  3:34.25  4:05.63  4:34.50
 34 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw     4:35.21    4:34.55  
       28.36  1:02.18  1:39.06  2:15.13  2:52.50  3:32.70  4:05.57  4:34.55
 35 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C     4:31.35    4:35.76  
       28.74  1:03.54  1:39.11  2:14.13  2:52.55  3:30.72  4:04.02  4:35.76
 36 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu     4:38.10    4:36.25  
       28.09  1:00.15  1:35.85  2:11.04  2:50.83  3:31.27  4:04.68  4:36.25
 37 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     4:34.06    4:37.18  
       28.46  1:01.95  1:37.61  2:13.86  2:53.21  3:32.91  4:05.49  4:37.18
 38 Spector, Seth             13 Central Bucks Sw     4:44.28    4:38.64  
       29.32  1:01.77  1:35.84  2:10.26  2:52.46  3:35.06  4:07.49  4:38.64
 39 Washart, Shane            13 G P A C              4:41.12    4:39.48  
       29.35  1:04.59  1:39.04  2:13.83  2:55.98  3:39.67  4:10.37  4:39.48
 40 Lyman, Sean               14 Tops Swimming        4:44.16    4:39.91  
       28.91  1:02.27  1:37.82  2:12.40  2:55.15  3:37.04  4:08.31  4:39.91
 41 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu     4:39.25    4:41.13  
       28.68  1:03.22  1:38.97  2:15.10  2:55.52  3:37.75  4:10.12  4:41.13
 42 Replogle, Jacob           13 North Penn Aquat     4:42.80    4:41.38  
       28.23  1:01.46  1:37.69  2:13.78  2:54.84  3:38.54  4:10.18  4:41.38
 43 Ellis, Ryan               14 Upper Dublin Aqu     4:40.21    4:41.59  
       28.88  1:03.12  1:39.17  2:14.79  2:55.24  3:36.46  4:09.55  4:41.59
 44 Gozdan, Michael           14 Jersey Wahoos        4:38.36    4:42.33  
       30.61  1:07.90  1:42.63  2:18.71  2:56.93  3:37.72  4:10.71  4:42.33
 45 Kern, Ethan               14 G P A C              4:44.16    4:49.97  
       29.50  1:04.63  1:40.78  2:16.06  2:59.91  3:44.07  4:17.97  4:49.97
 -- Zheng, Garrick            14 Nittany Lion Aqu     4:30.77        DFS  
 
Event 63  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq       24.67      24.40   20  
  2 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer       24.57      24.43   17  
  3 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu       24.61      24.50   16  
  4 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C       25.01      24.55   15  
  5 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat       25.04      24.66   14  
  6 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw       24.85      24.87   13  
  7 Freed, Hailey             14 Souderton Area C       24.78      24.91   12  
  8 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA       24.83      25.34   11  
B - Final
  9 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic        25.13      24.53    9  
 10 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu       25.07      24.95    7  
 11 Yancey, Mia               14 Ridley Area YMCA       25.16      25.05    6  
 12 Warner, Lyndsey           13 G P A C                25.25      25.12    5  
 13 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A       25.19      25.20    4  
 14 Fluehr, Maura             13 Springfield Aqua       25.28      25.25    3  
 15 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw       25.24      25.32    2  
 16 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu       25.20      25.45    1  
C - Final
 17 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat       25.46      25.02  
 18 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk       25.42      25.14  
 19 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw       25.38      25.22  
 20 Prochniak, Brooke         14 Springfield Aqua       25.31      25.24  
 21 Dicamillo, Jordyn         13 Coatesville Area       25.42      25.31  
 22 Galitski, Valerie         14 Golden Ram Aquat       25.43      25.42  
 22 McGovern, Emma            14 Golden Ram Aquat       25.47      25.42  
 24 Evans, Olivia             13 Egg Harbor Twp S       25.41      25.45  
 
Event 63  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer       24.61      24.57  
  2 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu       24.56      24.61  
  3 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq       25.00      24.67  
  4 Freed, Hailey             14 Souderton Area C       25.28      24.78  
  5 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA       25.29      24.83  
  6 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw       25.22      24.85  
  7 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C       25.44      25.01  
  8 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat       25.41      25.04  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu       25.81      25.07  
 10 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic        24.46      25.13  
 11 Yancey, Mia               14 Ridley Area YMCA       25.07      25.16  
 12 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A       25.65      25.19  
 13 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu       25.04      25.20  
 14 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw       25.54      25.24  
 15 Warner, Lyndsey           13 G P A C                25.15      25.25  
 16 Fluehr, Maura             13 Springfield Aqua       25.79      25.28  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Prochniak, Brooke         14 Springfield Aqua       25.32      25.31  
 18 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw       25.46      25.38  
 19 Evans, Olivia             13 Egg Harbor Twp S       25.67      25.41  
 20 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk       25.37      25.42  
 20 Dicamillo, Jordyn         13 Coatesville Area       25.70      25.42  
 22 Galitski, Valerie         14 Golden Ram Aquat       25.20      25.43  
 23 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat       25.51      25.46  
 24 McGovern, Emma            14 Golden Ram Aquat       25.24      25.47  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk       25.38      25.50  
 26 Ferlick, Francine         14 Souderton Area C       26.00      25.52  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Robinson, Kellsey         14 Tri-Hampton YMCA       25.76      25.54  
 28 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw       25.97      25.55  
 29 Carlson, Lilian           13 Wcay Marlins           25.73      25.57  
 30 Handal, Isabel            14 Radnor Aquatic C       25.68      25.58  
 31 Ritter, Sarah             13 Phoenixville  YM       26.04      25.59  
 32 Simpson, Katherine        13 Wcay Marlins           25.44      25.61  
 33 Mostek, Anya              13 Phoenixville  YM       25.82      25.65  
 34 Goodling, Kaylin          14 Central Bucks Sw       25.83      25.69  
 35 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic       25.10      25.74  
 36 Pappas, Erini             13 Phoenixville  YM       26.07      25.88  
 37 Antonacio, Caroline       14 Germantown Acade       25.96      25.91  
 37 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos          29.57L     25.91  
 39 Fluhr, Breanna            13 Five Star Swim C       25.91      25.95  
 39 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos          25.81      25.95  
 41 Fruhwirth, Hannah         13 Golden Ram Aquat       25.97      25.98  
 41 Barber, Avery             13 Radnor Aquatic C       26.08      25.98  
 43 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central        25.62      26.01  
 44 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer       25.68      26.03  
 44 Miller, Abby              13 G P A C                26.04      26.03  
 46 Sasso, Nicole             14 Central Bucks Sw       25.89      26.09  
 47 Hoffman, Natasha          14 Nittany Lion Aqu       25.66      26.16  
 48 Woronko, Angela           13 Hershey Aquatic        25.81      26.18  
 49 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic        25.58      26.21  
 50 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat       25.43      26.29  
 51 Foltz, Caroline           13 Diplomat Swim Cl       26.00      27.27  
 
Event 64  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       21.39      20.82   20  
  2 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade       22.40      22.68   17  
  3 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic       23.09      22.76   15.5
  3 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat       22.86      22.76   15.5
  5 Wesley, Ben               14 Ridley Area YMCA       22.63      22.77   14  
  6 Hemingway, Patrick        14 East Pennsboro A       23.09      22.95   13  
  7 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu       23.10      23.26   12  
  8 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic       22.79      23.64   11  
B - Final
  9 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos          23.21      23.07    9  
 10 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       23.25      23.19    7  
 11 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming          23.43      23.25    6  
 12 Porter, Daniel            14 G P A C                23.34      23.27    5  
 13 Dowling, Jack             13 East Pennsboro A       23.27      23.44    4  
 14 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       23.41      23.51    3  
 15 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu       23.41      23.64    2  
 16 Houck, Jacob              14 Elizabethtown Aq       23.53      23.82    1  
C - Final
 17 Levari, Jack              14 G P A C                23.54      23.36  
 18 Meinhold, David           14 Unattached             23.58      23.50  
 19 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C       23.64      23.52  
 20 Moore, Ethan              14 Coatesville Area       23.79      23.67  
 21 Buck, Quinn               13 Central Bucks Sw       23.67      23.68  
 22 Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic       23.57      23.77  
 23 Benner, Nolan             14 Tops Swimming          23.53      23.79  
 24 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos          23.77      24.09  
 
Event 64  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       20.83      21.39  
  2 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade       23.57      22.40  
  3 Wesley, Ben               14 Ridley Area YMCA       22.54      22.63  
  4 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic       22.84      22.79  
  5 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat       23.24      22.86  
  6 Christian, John           14 Phoenixville  YM       22.92      22.92  
  7 Hemingway, Patrick        14 East Pennsboro A       22.92      23.09  
  7 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic       23.37      23.09  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu       23.60      23.10  
 10 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos          22.62      23.21  
 11 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       23.51      23.25  
 12 Dowling, Jack             13 East Pennsboro A       23.48      23.27  
 13 Porter, Daniel            14 G P A C                23.69      23.34  
 14 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu       23.82      23.41  
 14 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       24.16      23.41  
 16 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming          24.35      23.43  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Houck, Jacob              14 Elizabethtown Aq       24.46      23.53  
 18 Benner, Nolan             14 Tops Swimming          24.31     J23.53  
 19 Levari, Jack              14 G P A C                23.54      23.54  
 20 Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic       24.06      23.57  
 21 Meinhold, David           14 Unattached             23.41      23.58  
 22 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C       24.01      23.64  
 23 Buck, Quinn               13 Central Bucks Sw       23.94      23.67  
 24 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu       23.97      23.68  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos          24.33      23.77  
 26 Moore, Ethan              14 Coatesville Area       23.75      23.79  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Bachman, Maxwell          13 North Penn Aquat       24.20      23.82  
 28 Mui, Tyler                14 Pocono Family YM       23.93      23.86  
 28 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati       24.25      23.86  
 30 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of        23.77      23.89  
 31 Azzalina, Ben             14 Elizabethtown Aq       24.35      23.93  
 31 Nguyen, Cody              13 Upper Merion Aqu       24.25      23.93  
 33 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk       24.02      23.95  
 33 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw       24.39      23.95  
 35 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat       24.11      24.00  
 36 Ho, Nathan                14 Egg Harbor Twp S       24.19      24.05  
 37 Paladino, Connor          14 Five Star Swim C       24.08      24.13  
 38 Maier, Andrew             14 G P A C                24.06      24.21  
 39 Kantner, Andrew           14 Suburban Seahawk       24.31      24.23  
 39 Timoshenko, Nikita        14 Tri-Hampton YMCA       24.18      24.23  
 41 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos          27.88L     24.27  
 42 Chryst, Caleb             14 Tri-Hampton YMCA       23.99      24.31  
 43 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C       24.36      24.33  
 44 Woodard, Owen             14 Diplomat Swim Cl       24.29      24.36  
 45 Kunyu, Pan                13 Marauder Aquatic       24.25      24.40  
 46 Ciecko, Evan              14 Unattached             24.40      24.44  
 46 Brooke, Gavin             13 Germantown Acade       24.48      24.44  
 48 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu       24.22      24.46  
 49 Sultanik, Josh            13 Penn Charter Aqu       24.21      24.47  
 50 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S       24.12      24.48  
 51 Lang, Matthew             14 South Jersey Aqu       24.46      24.55  
 52 Perez Bonilla, Jan        13 Phoenixville  YM       24.37      24.56  
 53 Ye, Brandon               13 Golden Ram Aquat       24.41      24.59  
 54 Gooden, Steven            14 East Coast C-Cer       27.34S     24.62  
 54 Valdes, Jonathan          14 Episcopal Academ       24.35      24.62  
 56 Baughman, Brendan         14 Unattached             24.30      24.70  
 57 Derivaux, Christopher     14 Jersey Wahoos          24.40      24.97  
 
Event 65  Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Upper Main Line YMCA  'A'                         4:00.12    3:56.93   40  
     1) Howard, Victoria 13             2) Noble, Grace 13                
     3) Sullivan, Mckaylie 13           4) Malmstrom, Abigail 13          
       28.14    57.53  1:29.51  2:06.16  2:32.77  3:03.88  3:29.13  3:56.93
  2 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      4:05.50    4:03.16   34  
     1) McClintock, Katie 14            2) McDonough, Ava 13              
     3) Falk, Madeline 14               4) Evans, Olivia 13               
       28.94    59.48  1:30.60  2:05.70  2:33.89  3:07.96  3:33.92  4:03.16
  3 Central Bucks Swim Team  'A'                      4:02.03    4:03.59   32  
     1) Scholer, Haley 13               2) Brandbergh, Eleanor 14         
     3) Gross, Ella 13                  4) Vergara, Viviana 13            
       28.98    59.10  1:30.88  2:08.40  2:36.73  3:09.59  3:35.06  4:03.59
  4 Suburban Seahawks Club  'A'                       4:05.71    4:03.74   30  
     1) Kolessar, Ashley 13             2) Townend, Amy 14                
     3) Brennan, Reilly 13              4) Bergstrom, Sydney 13           
       29.41  1:00.29  1:33.02  2:10.64  2:37.60  3:09.43  3:35.47  4:03.74
  5 Golden Ram Aquatics  'A'                          4:12.39    4:06.15   28  
     1) Magness, Brenna 14              2) Fruhwirth, Hannah 13           
     3) Galitski, Valerie 14            4) Bousum, Grace 14               
       28.73    59.94  1:32.49  2:10.13  2:37.87  3:10.84  3:37.09  4:06.15
  6 East Coast C-Cerpants  'A'                        4:07.75    4:11.51   26  
     1) Fox, Megan 13                   2) Cotter, Alexandria 13          
     3) Antonov, Alexandra 13           4) Haney, Fauve 14                
       29.52  1:03.04  1:34.74  2:12.67  2:40.48  3:14.29  3:41.37  4:11.51
  7 Tri-Hampton YMCA Swim Team  'A'                   4:19.24    4:11.58   24  
     1) Robinson, Kellsey 14            2) Hartman, Sabina 14             
     3) Leonard, Mary 13                4) Garretson, Brooke 14           
       29.60  1:00.69  1:33.56  2:10.97  2:41.05  3:16.81  3:43.09  4:11.58
  8 York YMCA  'A'                                    4:09.58    4:12.12   22  
     1) Stahl, Nyah 14                  2) Trout, Riley 14                
     3) Ulmer, Sydney 13                4) Welker, Sydney 13              
       30.01  1:01.36  1:35.71  2:13.74  2:42.27  3:15.61  3:42.24  4:12.12
  9 Coatesville Area Aquatics  'A'                    4:09.84    4:12.19   18  
     1) Ladd, Madeline 14               2) Dicamillo, Jordyn 13           
     3) Oddo, Jenna 13                  4) Wolstenholme, Lauren 14        
       29.43  1:00.14  1:33.72  2:11.09  2:40.04  3:14.69  3:29.09  4:12.19
 10 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               4:13.57    4:12.71   14  
     1) Warner, Lyndsey 13              2) Miller, Abby 13                
     3) Brennan, Bella 13               4) Hynes, Kylee 13                
       31.43  1:04.70  1:36.44  2:13.37  2:41.93  3:15.03  3:42.94  4:12.71
 11 North Penn Aquatic Club  'A'                      4:10.20    4:15.42   12  
     1) Daly, Kaelan 14                 2) Fritz, Madison 13              
     3) Thamm, Charlotte 13             4) Koerper, Elizabeth 13          
       29.78  1:01.27  1:34.88           2:42.63  3:17.87  3:44.53  4:15.42
 12 Central Bucks Swim Team  'B'                      4:14.20    4:16.19   10  
     1) Scholer, Heidi 14               2) Kuo, Jessica 13                
     3) Goodling, Kaylin 14             4) Sasso, Nicole 14               
       30.00  1:02.77  1:36.25  2:14.11  2:44.71  3:18.97  3:45.71  4:16.19
 13 Parkland Aquatic Club  'A'                        4:21.65    4:17.15    8  
     1) McKenna, Paige 13               2) Bubser, Kelci 13               
     3) Szerencsits, Olivia 13          4) Vlaeminck, Chloe 13            
       30.73  1:03.18  1:36.20  2:14.42  2:44.94  3:19.69  3:47.15  4:17.15
 14 Wcay Marlins  'A'                                 4:24.31    4:18.51    6  
     1) Simpson, Katherine 13           2) Li, Julia 14                   
     3) Carlson, Lilian 13              4) King, Hannah 13                
       31.00  1:03.89  1:38.76  2:18.26  2:48.12  3:21.90  3:48.70  4:18.51
 15 Jersey Wahoos  'B'                                4:11.69    4:18.70    4  
     1) Rollo, Sophia 14                2) Waggoner, Alexandra 13         
     3) Ong, Ashley 14                  4) Kaczorowski, Gabby 13          
       30.55  1:02.78  1:36.27  2:13.99  2:43.22  3:18.61  3:46.94  4:18.70
 16 Diplomat Swim Club  'A'                           4:19.04    4:22.14    2  
     1) Walsh, Gabrielle 14             2) Shaffer, Maggie 14             
     3) O'Neill, Claire 14              4) Foltz, Caroline 13             
       30.15  1:02.31  1:36.89  2:15.59  2:45.51  3:21.14  3:49.50  4:22.14
 -- Jersey Wahoos  'A'                                4:07.59         DQ  
     1) Jensen, Erin 14                 2) Berzanski, Ava 14              
     3) Shaw, Brianna 14                4) Skelly, Katharine 13           
       29.93  1:01.32  1:32.50  2:08.43  2:36.80  3:09.41  3:35.67       DQ
 -- Radnor Aquatic Club  'A'                          4:25.00         DQ  
     1) Handal, Isabel 14               2) Montgomery, Margaret 13        
     3) Barber, Avery 13                4) Reynolds, Emily 13             
       32.47  1:07.27  1:41.67  2:21.54  2:51.80  3:29.62  3:56.66       DQ
 
Event 66  Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Penn Aquatic Club  'A'                      3:45.95    3:40.02   40  
     1) Deppen, Jack 14                 2) Campbell, Paul 14              
     3) Clark, Nicholas 13              4) Bachman, Maxwell 13            
       26.81    55.29  1:22.57  1:54.21  2:18.84  2:49.42  3:13.15  3:40.02
  2 Tri-Hampton YMCA Swim Team  'A'                   3:43.55    3:44.36   34  
     1) Timoshenko, Nikita 14           2) Edwards, Dominic 13            
     3) Curtiss, David 14               4) Chryst, Caleb 14               
       27.49    56.71  1:26.02  2:00.05  2:23.96  2:51.92  3:16.16  3:44.36
  3 Central Bucks Swim Team  'A'                      3:48.80    3:44.41   32  
     1) McBryan, Daniel 14              2) O'Dare, Kevin 14               
     3) Maketa, John 13                 4) Buck, Quinn 13                 
       27.66  1:05.99  1:25.62  1:58.63  2:23.78  2:53.14  3:17.32  3:44.41
  4 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      3:45.48    3:47.51   30  
     1) Bell, Brandon 14                2) Garbutt, Cole 14               
     3) Tepper, Joseph 14               4) Ammann, Connor 14              
       26.55    54.39  1:24.38  1:59.29  2:25.71  2:56.00  3:20.32  3:47.51
  5 Suburban Seahawks Club  'A'                       3:49.11    3:49.41   28  
     1) Fechtman, DJ 13                 2) Sumner, Zach 14                
     3) Koenig, Pierre 13               4) Crescente, Anton 14            
       27.68    56.68  1:26.05  2:00.83  2:25.92  2:55.97  3:21.49  3:49.41
  6 Parkland Aquatic Club  'A'                        3:52.23    3:50.03   26  
     1) Camden, Eric 13                 2) D'Avella, Francesco 13         
     3) Armbruster, Andrew 14           4) Greer, Matthew 14              
       28.44  1:00.42  1:30.10  2:04.47  2:29.95  2:59.55  3:23.65  3:50.03
  7 Jersey Wahoos  'A'                                3:41.90    3:50.88   24  
     1) Lilley, Jack 14                 2) Artis, Jack 14                 
     3) Treglia, Michael 14             4) Derivaux, Christopher 14       
       27.70    56.79  1:26.46  2:01.50  2:27.76  2:58.40  3:23.01  3:50.88
  8 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               3:51.01    3:51.58   22  
     1) Narvid, Jake 14                 2) Porter, Daniel 14              
     3) Levari, Jack 14                 4) Maier, Andrew 14               
       28.30    58.90  1:28.85  2:04.52  2:30.99  3:01.18  3:24.95  3:51.58
  9 Tops Swimming  'A'                                4:04.44    3:53.60   18  
     1) Fink, Dalton 14                 2) Guiliano, Christopher 13       
     3) Benner, Nolan 14                4) Vivian, Noah 13                
       27.14    56.72  1:26.71  2:00.38  2:27.22  2:57.56  3:24.16  3:53.60
 10 Upper Merion Aquatic Club  'A'                    3:54.80    3:54.25   14  
     1) Hoy, Andrew 13                  2) Welgosh, Raymond 13            
     3) Lemishko, Michael 13            4) Nguyen, Cody 13                
       27.87    58.01  1:30.18  2:06.66  2:32.78  3:03.47  3:27.76  3:54.25
 11 Egg Harbor Twp Seahawks  'B'                      4:00.64    3:57.03   12  
     1) Nguyen, Benjamin 14             2) Mallari, Alecjosh 14           
     3) Dimayuga, Joshua 13             4) Ho, Nathan 14                  
       29.40  1:01.50  1:31.29  2:05.75  2:32.35  3:04.27  3:28.54  3:57.03
 12 Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               4:05.13    3:59.09   10  
     1) Blatney, August 14              2) Brooke, Gavin 13               
     3) Kohm, Zachary 14                4) O'Hara, Patrick 14             
       29.97  1:03.48  1:34.43  2:10.89  2:35.92  3:05.29  3:30.71  3:59.09
 13 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               4:02.00    4:00.54    8  
     1) Ward, Peyton 14                 2) Piccolo, Nate 13               
     3) Kern, Ethan 14                  4) Simms, Sean 13                 
       28.77    59.00  1:31.67  2:09.15  2:35.94  3:08.48  3:33.18  4:00.54
 14 Radnor Aquatic Club  'A'                          3:58.11    4:04.55    6  
     1) Nagel, Luke 13                  2) Gray, Matthew 14               
     3) Branigan, Carter 14             4) Casey, Patrick 13              
       33.19  1:08.22  1:39.44  2:14.16  2:39.49  3:08.76  3:35.23  4:04.55
 15 Jersey Wahoos  'B'                                3:53.12    4:05.35    4  
     1) Gozdan, Michael 14              2) Simms, Aidan 14                
     3) Wright, Grayson 13              4) Hsiao, Andrew 14               
       31.08  1:03.30  1:34.96  2:11.88  2:38.90  3:09.65  3:36.36  4:05.35
 16 Golden Ram Aquatics  'A'                          3:49.97    4:09.83    2  
     1) Breiner, Collin 13              2) McMahon, Michael 13            
     3) Manuel, Tiernan 14              4) Ye, Brandon 13                 
       29.54  1:01.92  1:34.57  2:11.11  2:39.29  3:11.77  3:39.15  4:09.83
 
Event 67  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Esther              10 Lower Moreland S     1:18.34    1:17.27   20  
       37.37  1:17.27                                                      
  2 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     1:23.18    1:18.90   17  
       37.96  1:18.90                                                      
  3 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S     1:20.04    1:19.62   16  
       36.69  1:19.62                                                      
  4 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema     1:23.31    1:19.81   15  
       37.76  1:19.81                                                      
  5 Behling, Clara            10 Friends Central      1:23.87    1:20.41   14  
       38.01  1:20.41                                                      
  6 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat     1:24.68    1:21.38   13  
       37.92  1:21.38                                                      
  7 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu     1:23.06    1:22.35   12  
       38.10  1:22.35                                                      
  8 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S     1:24.39    1:22.43   11  
       39.57  1:22.43                                                      
  9 Gonzales, Lydia            9 Unattached           1:23.76    1:23.13    9  
       39.29  1:23.13                                                      
 10 Conway, Morgan            10 Elizabethtown Aq     1:26.52    1:23.72    7  
       39.94  1:23.72                                                      
 11 Fichter, Reese            10 Upper Dublin Aqu     1:25.97    1:24.37    6  
       39.81  1:24.37                                                      
 12 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu     1:27.23    1:24.38    5  
       40.37  1:24.38                                                      
 13 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     1:27.95    1:24.71    4  
       39.95  1:24.71                                                      
 14 Yoder, Emma               10 Springfield Aqua     1:26.81    1:24.79    2.5
       39.84  1:24.79                                                      
 14 Diguey, Velina            10 Suburban Seahawk     1:25.40    1:24.79    2.5
       38.73  1:24.79                                                      
 16 Welsh, Olivia             10 G P A C              1:26.27    1:25.16    1  
       39.85  1:25.16                                                      
 17 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat     1:26.02    1:25.17  
       40.31  1:25.17                                                      
 18 Lieu, Isabelle            10 Plymouth Whitema     1:25.64    1:25.21  
       41.05  1:25.21                                                      
 19 Wiley, Shay               10 G P A C              1:27.36    1:25.80  
       40.94  1:25.80                                                      
 20 Mejia, Shailla            10 Boyertown YMCA N     1:26.37    1:25.85  
       41.58  1:25.85                                                      
 21 Mallari, Jewel            10 Egg Harbor Twp S     1:27.57    1:25.89  
       40.87  1:25.89                                                      
 22 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat     1:26.79    1:26.08  
       40.37  1:26.08                                                      
 23 Vitella, Olivia           10 Upper Dublin Aqu     1:28.20    1:26.23  
       40.64  1:26.23                                                      
 24 Parsia, Alex              10 Perkiomen Valley     1:28.61    1:26.82  
       41.79  1:26.82                                                      
 25 Albrecht, Chloe            9 Unattached           1:28.64    1:27.58  
       40.99  1:27.58                                                      
 26 Murray, Amanda            10 Springfield Aqua     1:28.45    1:27.91  
       41.29  1:27.91                                                      
 27 Pyne, Kathryn              9 G P A C              1:28.95    1:28.12  
       41.16  1:28.12                                                      
 28 McGlinchey, Scarlett       9 G P A C              1:27.37    1:28.29  
       40.74  1:28.29                                                      
 29 Reasons, Kayla             9 Radnor Aquatic C     1:27.54    1:28.63  
       41.52  1:28.63                                                      
 30 Hinson, Kaliyah            8 York YMCA            1:28.78    1:28.71  
       41.48  1:28.71                                                      
 31 Hung, Danielle Hana       10 Atlantic Coast S     1:38.22S   1:28.92  
       42.24  1:28.92                                                      
 32 Dileonardo, Ava           10 G P A C              1:29.30    1:28.94  
       40.85  1:28.94                                                      
 33 Davidson, Lana            10 East Coast C-Cer     1:29.28    1:29.20  
       43.37  1:29.20                                                      
 34 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat     1:28.86    1:29.22  
       42.42  1:29.22                                                      
 35 Miller, Sarah             10 Tide Water Aquat     1:27.52    1:29.73  
       43.54  1:29.73                                                      
 36 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents             1:28.59    1:29.86  
       42.21  1:29.86                                                      
 37 Dobson, Kennedi           10 Pennsbury Aquati     1:29.12    1:30.67  
       43.33  1:30.67                                                      
 38 Pennekamp, Elle           10 DCAA                 1:29.23    1:30.82  
       42.34  1:30.82                                                      
 39 Smigiel, Lucia            10 Springfield Aqua     1:29.25    1:31.00  
       42.83  1:31.00                                                      
 40 Trotter, Barcley           9 Phoenixville  YM     1:28.38    1:31.59  
       44.15  1:31.59                                                      
 -- Kern, Abby                 9 G P A C              1:29.38         DQ  
       40.28       DQ                                                      
 
Event 68  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk     1:19.80    1:16.34   20  
       34.90  1:16.34                                                      
  2 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic      1:17.14    1:16.61   17  
       36.19  1:16.61                                                      
  3 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C     1:17.95    1:17.27   16  
       36.01  1:17.27                                                      
  4 Rees, Jonah               10 York YMCA            1:18.62    1:17.84   15  
       37.05  1:17.84                                                      
  5 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA     1:22.28    1:21.43   14  
       38.17  1:21.43                                                      
  6 Tran, Gavin                9 Hershey Aquatic      1:27.47    1:21.58   13  
       38.76  1:21.58                                                      
  7 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu     1:23.58    1:21.74   12  
       39.14  1:21.74                                                      
  8 Henry, Christian          10 York YMCA            1:22.97    1:21.76   11  
       39.10  1:21.76                                                      
  9 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S     1:20.91    1:22.06    9  
       37.92  1:22.06                                                      
 10 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C     1:22.70    1:23.76    7  
       40.16  1:23.76                                                      
 11 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C     1:22.26    1:23.84    6  
       39.84  1:23.84                                                      
 12 Buonadonna, Dante         10 Unattached           1:30.16    1:24.67    5  
       38.38  1:24.67                                                      
 13 Shireman, Aidan           10 Methacton Aquati     1:28.59    1:24.81    4  
       40.24  1:24.81                                                      
 14 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ     1:26.41    1:25.23    3  
       40.75  1:25.23                                                      
 15 McGuinn, Pearse           10 Hawk Hill Swimmi     1:40.54S   1:25.41    2  
       41.12  1:25.41                                                      
 16 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence      1:27.43    1:25.56    1  
       41.26  1:25.56                                                      
 17 Panachyda, Elias          10 North Penn Aquat     1:23.85    1:26.25  
       40.74  1:26.25                                                      
 18 Cottrell, Trever "tre"    10 Tide Water Aquat     1:28.97    1:26.30  
       40.96  1:26.30                                                      
 19 Lever, Owen               10 Central Bucks Sw     1:29.06    1:26.58  
       41.71  1:26.58                                                      
 20 Diaddezio, Matthew        10 Lionville Commun     1:25.86    1:26.64  
       41.39  1:26.64                                                      
 21 Westerman, Ryan           10 Una Pvac             1:26.91    1:26.70  
       40.73  1:26.70                                                      
 22 Stanker, Ben               9 G P A C              1:27.59    1:27.48  
       43.03  1:27.48                                                      
 23 Estep, Derek              10 Una CC               1:25.09    1:27.76  
       41.35  1:27.76                                                      
 24 Mui, Carter               10 Pocono Family YM     1:28.74    1:29.18  
       43.22  1:29.18                                                      
 25 McCloskey, Nolan          10 Upper Perk YMCA      1:30.47    1:29.69  
       42.54  1:29.69                                                      
 26 Gocotano, Jeremiah        10 Lancaster Aquati     1:28.36    1:30.65  
       43.29  1:30.65                                                      
 27 Weise, Braden              9 Governor Mifflin     1:29.62    1:31.22  
       42.51  1:31.22                                                      
 28 Sabalaske, Ryan           10 George School Aq     1:29.57    1:31.66  
       42.74  1:31.66                                                      
 29 Meehan, Aidan             10 Lower Moreland S     1:29.65    1:32.20  
       43.85  1:32.20                                                      
 30 Vitko, Ivan               10 Diplomat Swim Cl     1:28.42    1:32.48  
       42.92  1:32.48                                                      
 31 Olin, Jake                10 Friends Central      1:31.10    1:32.56  
       42.88  1:32.56                                                      
 32 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA     1:30.30    1:34.93  
       44.38  1:34.93                                                      
 -- Behm, John                10 Jersey Wahoos        1:26.16         DQ  
       39.64       DQ                                                      
 -- Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos        1:27.25         DQ  
       41.82       DQ                                                      
 
Event 69  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema       29.81      30.47   20  
  2 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham        32.36      30.87   17  
  3 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S       30.90      30.88   16  
  4 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat       31.02      31.08   15  
  5 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu       32.17      31.30   14  
  6 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk       32.45      31.42   13  
  7 Davidson, Lana            10 East Coast C-Cer       31.60      31.73   12  
  8 Ricciardi, Allyson        10 Central Bucks Sw       32.08      31.85   11  
  9 Gonzales, Lydia            9 Unattached             33.26      32.09    9  
 10 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl       32.21      32.15    7  
 11 Jaroslaw, Shayna          10 South Jersey Aqu       33.79      32.32    6  
 12 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat       32.15      32.40    5  
 13 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu       32.13      32.56    4  
 14 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu       33.32      32.59    3  
 15 Olmstead, Elise           10 Lansdowne YMCA M       33.24      33.04    2  
 16 Shultzabarger, Lexie       9 Five Star Swim C       33.68      33.06    1  
 17 Lindgren, Anne            10 Radnor Aquatic C       33.26      33.10  
 18 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer       32.99      33.12  
 19 Park, Esther              10 Lower Moreland S       32.88      33.24  
 20 Harris, Laney             10 Lower Merion Aqu       33.37      33.35  
 21 Koehler, Abigail           9 Upper Merion Aqu       33.71      33.38  
 22 Collison, Keriann         10 Una Wcay               33.61      33.42  
 23 Black, Eliza              10 Suburban Seahawk       33.13      33.45  
 24 Bevivino, Gianna          10 Hatboro Horsham        33.14      33.49  
 25 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM       33.98      33.56  
 26 Sawicki, Isabelle         10 Coatesville Area       33.99      33.61  
 27 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat       32.95      33.85  
 28 Steinbrook, Abigail       10 Springfield Aqua       33.76      33.94  
 29 Maher, Elizabeth          10 Wilmington Aquat       33.09      33.99  
 30 Valle, Isabela            10 G P A C                33.35      34.02  
 31 Mejia, Shailla            10 Boyertown YMCA N       34.04      34.04  
 32 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S       39.09L     34.40  
 33 Woods, Kara               10 Upper Perk YMCA        33.66      34.41  
 34 Hinson, Kaliyah            8 York YMCA              33.69      34.54  
 35 Poblador, Lianne          10 Jersey Wahoos          39.00L     34.79  
 36 Sommer, Truly              9 Methacton Aquati       33.77      35.26  
 
Event 70  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic        29.60      29.65   20  
  2 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk       31.37      30.61   17  
  3 Johnson, Jacob            10 Ridley Area YMCA       32.58      30.87   16  
  4 McGowan, James            10 Springfield Aqua       32.72      31.11   15  
  5 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence        32.60      31.27   14  
  6 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C       32.26      31.48   13  
  7 Estep, Derek              10 Una CC                 33.11      31.49   12  
  8 Rees, Jonah               10 York YMCA              32.23      31.66   11  
  9 Buonadonna, Dante         10 Unattached             36.84S     31.94    9  
 10 Haney, Sean               10 Tide Water Aquat       32.62      32.00    7  
 11 Broderick, Liam           10 Jersey Wahoos          33.01      32.02    6  
 12 Green, Nicholas           10 Tops Swimming          33.56      32.03    5  
 13 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA       32.94      32.12    4  
 14 Papanikolaou, Marcus      10 Central Bucks Sw       33.91      32.14    3  
 15 Wills, Vincent            10 Tide Water Aquat       33.15      32.18    2  
 16 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu       34.34      32.37    1  
 17 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat       33.56      32.48  
 18 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C       31.63      32.51  
 19 Durkin, Jack              10 Ridley Area YMCA       32.15      32.58  
 20 Henry, Christian          10 York YMCA              33.59      32.71  
 21 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C       32.32      32.73  
 22 Rees, Davis                9 Methacton Aquati       33.14      32.83  
 23 Kalish, Carson             9 Unattached             33.31      32.99  
 24 O'Grady, John             10 Wcay Marlins           33.56      33.00  
 25 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C       33.52      33.13  
 26 Boyd, Wilson              10 Upper Dublin Aqu       33.97      33.16  
 27 Rachael, Everett          10 Elizabethtown Aq       34.17      33.19  
 28 Fatta, Kaden              10 Diplomat Swim Cl       34.30      33.75  
 29 Sabalaske, Ryan           10 George School Aq       33.43      34.18  
 30 King, Brady               10 Emmaus Aquatic C       33.97      34.20  
 31 Weise, Braden              9 Governor Mifflin       32.91      34.42  
 32 Murphy, Nol               10 Suburban Seahawk       33.87      34.53  
 33 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA       34.08      34.57  
 34 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu       33.99      34.70  
 35 Shifflett, Gavin          10 Suburban Seahawk       33.89      34.81  
 36 Meehan, Aidan             10 Lower Moreland S       34.30      35.35  
 37 Wilkinson, Thomas          9 Pheasant Run Swi       34.37      35.37  
 38 Freed, Logan              10 Souderton Area C       34.20      35.52  
 
Event 71  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat       59.74      59.62   20  
       29.25    59.62                                                      
  2 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S     1:01.74    1:00.14   17  
       28.94  1:00.14                                                      
  3 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema     1:01.41    1:01.14   16  
       29.59  1:01.14                                                      
  4 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     1:01.56    1:01.42   15  
       29.84  1:01.42                                                      
  5 Park, Esther              10 Lower Moreland S     1:03.43    1:01.63   14  
       30.34  1:01.63                                                      
  6 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham      1:02.75    1:01.72   13  
       29.71  1:01.72                                                      
  7 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd              1:05.57    1:02.32   12  
       29.91  1:02.32                                                      
  8 Gonzales, Lydia            9 Unattached           1:05.58    1:02.35   11  
       30.44  1:02.35                                                      
  9 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat     1:02.86    1:02.95    9  
       30.45  1:02.95                                                      
 10 Bevivino, Gianna          10 Hatboro Horsham      1:04.24    1:03.17    6.5
       30.87  1:03.17                                                      
 10 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu     1:03.82    1:03.17    6.5
       30.51  1:03.17                                                      
 12 Valle, Isabela            10 G P A C              1:03.77    1:03.76    5  
       30.49  1:03.76                                                      
 13 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu     1:04.78    1:03.94    4  
       30.67  1:03.94                                                      
 14 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk     1:04.97    1:04.17    3  
       31.64  1:04.17                                                      
 15 Knopsnyder, Ava           10 Unattached           1:06.30    1:04.64    2  
       31.10  1:04.64                                                      
 16 Wimmer, Madison           10 Methacton Aquati     1:06.68    1:04.95    1  
       31.21  1:04.95                                                      
 17 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat     1:04.56    1:04.98  
       30.87  1:04.98                                                      
 18 Ricciardi, Allyson        10 Central Bucks Sw     1:06.93    1:05.14  
       31.29  1:05.14                                                      
 19 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM     1:04.69    1:05.15  
       31.36  1:05.15                                                      
 20 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer     1:07.79    1:05.24  
       31.36  1:05.24                                                      
 21 Gallagher, Rachel         10 East Coast C-Cer     1:15.11S   1:05.30  
       31.14  1:05.30                                                      
 22 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat     1:06.35    1:05.49  
       31.49  1:05.49                                                      
 23 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat     1:05.00    1:05.56  
       31.20  1:05.56                                                      
 24 McCottry, Maya            10 DCAA                 1:06.34    1:05.58  
       31.84  1:05.58                                                      
 25 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     1:06.77    1:05.59  
       32.55  1:05.59                                                      
 26 Fichter, Reese            10 Upper Dublin Aqu     1:07.19    1:05.62  
       31.11  1:05.62                                                      
 27 Maher, Elizabeth          10 Wilmington Aquat     1:06.28    1:05.63  
       30.18  1:05.63                                                      
 28 Yoder, Emma               10 Springfield Aqua     1:05.09    1:05.67  
       32.17  1:05.67                                                      
 29 Vitella, Olivia           10 Upper Dublin Aqu     1:07.78    1:05.80  
       31.75  1:05.80                                                      
 30 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents             1:07.11    1:05.82  
       32.14  1:05.82                                                      
 31 Hamill, Emily              9 Phoenixville  YM     1:07.56    1:06.09  
       31.28  1:06.09                                                      
 32 Collison, Keriann         10 Una Wcay             1:06.90    1:06.15  
       31.63  1:06.15                                                      
 33 Wiley, Shay               10 G P A C              1:07.39    1:06.32  
       31.77  1:06.32                                                      
 34 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S     1:14.96S   1:07.51  
       32.19  1:07.51                                                      
 35 Murray, Amanda            10 Springfield Aqua     1:07.75    1:08.09  
       32.90  1:08.09                                                      
 36 Diguey, Velina            10 Suburban Seahawk     1:07.58    1:08.19  
       31.59  1:08.19                                                      
 
Event 72  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic      1:00.25      58.94   20  
       28.33    58.94                                                      
  2 Kennedy, Jake             10 Ridley Area YMCA     1:04.01    1:00.59   17  
       29.13  1:00.59                                                      
  3 Rees, Jonah               10 York YMCA            1:00.32    1:00.84   16  
       29.20  1:00.84                                                      
  4 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu     1:02.10    1:01.17   15  
       29.72  1:01.17                                                      
  5 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C     1:02.09    1:01.81   14  
       29.64  1:01.81                                                      
  6 Mumma, Luke               10 YMCA of Burlingt     1:06.31    1:02.08   13  
       29.56  1:02.08                                                      
  7 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat     1:02.23    1:02.11   12  
       29.39  1:02.11                                                      
  8 Estep, Derek              10 Una CC               1:03.55    1:02.27   11  
       30.15  1:02.27                                                      
  9 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ     1:04.13    1:02.75    9  
       30.25  1:02.75                                                      
 10 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence      1:03.35    1:03.06    7  
       30.46  1:03.06                                                      
 11 Henry, Christian          10 York YMCA            1:03.07    1:03.15    6  
       30.54  1:03.15                                                      
 12 O'Grady, John             10 Wcay Marlins         1:05.26    1:03.66    4.5
       31.03  1:03.66                                                      
 12 Durkin, Jack              10 Ridley Area YMCA     1:05.41    1:03.66    4.5
       29.97  1:03.66                                                      
 14 Cottrell, Trever "tre"    10 Tide Water Aquat     1:06.85    1:03.77    3  
       29.88  1:03.77                                                      
 15 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu     1:02.94    1:04.27    2  
       31.00  1:04.27                                                      
 16 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA     1:05.21    1:04.31    1  
       31.00  1:04.31                                                      
 17 Lever, Owen               10 Central Bucks Sw     1:03.77    1:04.42  
       31.10  1:04.42                                                      
 18 Papanikolaou, Marcus      10 Central Bucks Sw     1:05.67    1:04.84  
       30.54  1:04.84                                                      
 18 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk     1:06.67    1:04.84  
       31.31  1:04.84                                                      
 20 Wright, Bennett            9 Jersey Wahoos        1:07.03    1:05.25  
       31.38  1:05.25                                                      
 21 McCarthy, Timothy         10 Lionville Commun     1:06.55    1:05.29  
       30.73  1:05.29                                                      
 22 Roseland, Kevin           10 Upper Merion Aqu     1:06.17    1:05.34  
       30.85  1:05.34                                                      
 23 Rachael, Everett          10 Elizabethtown Aq     1:04.98    1:05.65  
       30.94  1:05.65                                                      
 24 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA     1:05.48    1:05.67  
       31.30  1:05.67                                                      
 25 McGowan, James            10 Springfield Aqua     1:06.02    1:05.70  
       32.00  1:05.70                                                      
 26 Freed, Logan              10 Souderton Area C     1:05.89    1:05.71  
       31.60  1:05.71                                                      
 27 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C     1:05.48    1:05.81  
       31.60  1:05.81                                                      
 28 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C     1:04.19    1:05.91  
       31.27  1:05.91                                                      
 29 McGuinn, Pearse           10 Hawk Hill Swimmi     1:06.18    1:05.99  
       31.41  1:05.99                                                      
 29 Green, Nicholas           10 Tops Swimming        1:06.66    1:05.99  
       31.15  1:05.99                                                      
 31 Johnson, Jacob            10 Ridley Area YMCA     1:06.12    1:06.01  
       30.85  1:06.01                                                      
 32 Behm, John                10 Jersey Wahoos        1:06.07    1:06.31  
       31.66  1:06.31                                                      
 33 Haney, Sean               10 Tide Water Aquat     1:07.21    1:06.39  
       31.05  1:06.39                                                      
 34 Robidas, Brady            10 Unattached           1:07.35    1:07.40  
       31.37  1:07.40                                                      
 35 Shireman, Aidan           10 Methacton Aquati     1:06.91    1:08.21  
       31.87  1:08.21                                                      
 36 Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos        1:07.26    1:09.07  
       32.44  1:09.07                                                      
 37 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S     1:06.83    1:10.79  
       33.58  1:10.79                                                      
 38 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C     1:05.71    1:11.50  
       34.09  1:11.50                                                      
 
Event 73  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Upper Dublin Aquatic Club  'A'                    2:17.47    2:10.79   40  
     1) Vorobyeva, Arina 10             2) Vitella, Olivia 10             
     3) Jia, Annie 10                   4) Fichter, Reese 10              
       32.84  1:10.39  1:41.31  2:10.79                                    
  2 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               2:18.25    2:13.31   34  
     1) Wiley, Shay 10                  2) Welsh, Olivia 10               
     3) Valle, Isabela 10               4) Kern, Abby 9                   
       34.04  1:12.64  1:43.89  2:13.31                                    
  3 Radnor Aquatic Club  'A'                          2:15.84    2:16.58   32  
     1) Oswald, Delaney 10              2) Reasons, Kayla 9               
     3) Lindgren, Anne 10               4) Wendt, Louisa 10               
       35.85  1:15.22  1:47.41  2:16.58                                    
  4 Wilmington Aquatic Club  'A'                      2:14.30    2:16.74   30  
     1) Rogers, Zoey 10                 2) Caraballo, Bella 10            
     3) Maher, Elizabeth 10             4) Moore, Grace 10                
       33.42  1:11.47  1:44.83  2:16.74                                    
  5 Suburban Seahawks Club  'A'                       2:18.02    2:18.35   28  
     1) Kolessar, Kaitlyn 9             2) Diguey, Velina 10              
     3) Black, Eliza 10                 4) Cappola, Alexandra 10          
       34.63  1:15.03  1:48.07  2:18.35                                    
  6 Plymouth Whitemarsh Aquatics  'A'                 2:34.48    2:18.92   26  
     1) Abruzzo, Torianne 10            2) Lieu, Isabelle 10              
     3) Abruzzo, Gabrielle 8            4) Archer, Elizabeth 9            
       32.40  1:12.82  1:46.86  2:18.92                                    
  7 East Coast C-Cerpants  'A'                        2:22.79    2:19.98   24  
     1) Fox, Lauren 9                   2) Gallagher, Rachel 10           
     3) Davidson, Lana 10               4) Wittenberg, Tori 9             
       38.27  1:19.48  1:50.81  2:19.98                                    
  8 Springfield Aquatic Club  'A'                     2:19.70    2:21.14   22  
     1) Murray, Amanda 10               2) Scholl, Madison 10             
     3) Steinbrook, Abigail 10          4) Yoder, Emma 10                 
       36.11  1:17.06  2:21.14                                             
  9 Central York Aquatics  'A'                        2:22.29    2:22.21   18  
     1) Brenneman, Ava 10               2) Yacoviello, Molly 9            
     3) Potteiger, McKenna 10           4) Kurilla, Campbell 9            
       35.59  1:18.10  1:51.27  2:22.21                                    
 10 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               2:25.50    2:24.65   14  
     1) McMurray, Kylie 9               2) Pyne, Kathryn 9                
     3) McGlinchey, Scarlett 9          4) Dileonardo, Ava 10             
       37.60  1:16.79  1:51.29  2:24.65                                    
 
Event 74  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Radnor Aquatic Club  'A'                          2:16.00    2:14.49   40  
     1) Marr, Maximillian 10            2) Chen, Conan 10                 
     3) Oswald, Zachary 10              4) Barber, Jake 10                
       33.61  1:09.16  1:41.33  2:14.49                                    
  2 Suburban Seahawks Club  'A'                       2:14.96    2:14.82   34  
     1) Wang, Jerry 9                   2) Wang, Jake 10                  
     3) Shifflett, Gavin 10             4) Murphy, Nol 10                 
       35.87  1:10.19  1:44.02  2:14.82                                    
  3 Jersey Wahoos  'A'                                2:17.95    2:16.74   32  
     1) Wright, Bennett 9               2) Broadbelt, Colin 10            
     3) Broderick, Liam 10              4) Behm, John 10                  
       34.10  1:14.60  1:46.89  2:16.74                                    
  4 York YMCA  'A'                                    2:15.20    2:17.76   30  
     1) Miller, Steven 10               2) Rees, Jonah 10                 
     3) Lauterbach, Sidney 9            4) Henry, Christian 10            
       37.12  1:13.29  1:49.38  2:17.76                                    
  5 Tide Water Aquatics Club  'A'                     2:20.81    2:19.86   28  
     1) Tedesco, Braiden 10             2) Cottrell, Trever "tre" 10      
     3) Wills, Vincent 10               4) Haney, Sean 10                 
       37.35  1:16.90  1:49.27  2:19.86                                    
 -- Friends Central Aquatics  'A'                     2:32.50         DQ  
     1) Olin, Jake 10                   2) Kohler, Felix 10               
     3) Whitney, Colby 9                4) Murray, Ethan 10               
       35.49  1:19.58  1:54.03       DQ                                    
 
Event 75  Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club  'A'                       3:42.82    3:44.62   40  
     1) Gendzel, Maya 12                2) Mullins, Lainey 11             
     3) Lunn, Emma 11                   4) Feuzeu Mekoue, Kelly 12        
       27.08    56.30  1:16.23  1:54.44  2:20.97  2:50.09  3:15.59  3:44.62
  2 Wilmington Aquatic Club  'A'                      3:52.25    3:54.13   34  
     1) Brandt, Mackenzie 12            2) Agne, Kira 12                  
     3) Murphy, Emily 12                4) Waslyn, Rylee 12               
       27.85    58.44  1:26.65  1:58.03  2:26.41  2:57.85  3:24.28  3:54.13
  3 York YMCA  'A'                                    3:58.43    3:56.60   32  
     1) Harnish, Meaghan 12             2) Speed, Deanna 12               
     3) Leydig, Camryn 12               4) Kapp, Christine 12             
       16.59    58.23  1:27.39  1:59.49  2:26.59  2:56.78  3:25.47  3:56.60
  4 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      3:54.06    3:57.76   30  
     1) Seiverd, Ally 12                2) Ricciotti, Jordyn 11           
     3) Bork, Samantha 12               4) Savov, Emma 12                 
       28.57    59.30  1:27.98  1:59.54  2:27.91  2:59.29  3:27.02  3:57.76
  5 Emmaus Aquatic Club  'A'                          3:58.99    3:58.30   28  
     1) King, Avery 12                  2) Sharp, Lauren 12               
     3) Shucavage, Grace 12             4) Puentes, Mya 12                
       27.75    57.30  1:25.17  1:56.29  2:13.31  2:55.95  3:24.91  3:58.30
  6 Suburban Seahawks Club  'B'                       4:06.75    3:59.83   26  
     1) Eruslanova, Katya 12            2) Holtsberg, Cathryn 12          
     3) Levensten, Kate 12              4) Wilson, Mekhi 12               
       27.74    57.55  1:27.58  2:00.65  2:29.67  3:01.11  3:29.49  3:59.83
  7 Radnor Aquatic Club  'A'                          4:00.30    4:02.66   24  
     1) Cella, Olivia 11                2) Grimley, Taylor 11             
     3) Bevenour, Holly 12              4) Hahn, Lily 12                  
       28.92  1:02.23  1:31.00  2:03.07  2:31.68  3:05.18  3:32.70  4:02.66
  8 Central Bucks Swim Team  'A'                      3:57.80    4:03.43   22  
     1) Petrakis, Nyah 12               2) Stark, Ilene 12                
     3) Goodling, Erin 12               4) Reteneller, Riley 12           
       29.07  1:01.28  1:29.56  2:00.97  2:31.03  3:03.97  3:31.89  4:03.43
  9 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               4:00.63    4:03.48   16  
     1) Levari, Ava 12                  2) Kern, Sarah 11                 
     3) Morris, Chloe 12                4) Wiley, Jade 12                 
       28.86  1:00.36  1:28.28  2:00.08  2:29.61  3:03.28  3:31.89  4:03.48
  9 Golden Ram Aquatics  'A'                          3:54.20    4:03.48   16  
     1) Turco, Lily 12                  2) Cassidy, Megan 12              
     3) Long, Madeline 12               4) Marlin, Krista 12              
       29.10  1:00.99  1:29.25  2:00.97  2:29.81  3:03.37  3:32.22  4:03.48
 11 East Coast C-Cerpants  'A'                        4:15.73    4:04.40   12  
     1) Denn, Laci 12                   2) Camey, Samantha 11             
     3) Culmone, Ella 11                4) Kulakowski, Olivia 11          
       28.52    58.59  1:28.62  2:01.06  2:30.56  3:04.35  3:32.42  4:04.40
 12 Parkland Aquatic Club  'A'                        4:07.87    4:06.12   10  
     1) Tewksbury, Madison 11           2) Walls, Jillian 12              
     3) Lin, Simone 11                  4) Sergent, Brooke 11             
       29.90  1:02.03  1:32.07  2:05.10  2:34.15  3:05.65  3:34.26  4:06.12
 13 Shippensburg Aquatic Club  'A'                    4:08.41    4:07.91    8  
     1) Strine, Jillian 12              2) Powell, Kari 11                
     3) Estep, Mia 12                   4) Hawkins, Bramley 12            
       29.22  1:01.44  1:30.79  2:04.29  2:34.59  3:08.28  3:36.39  4:07.91
 14 Westtown Aquatics Program  'A'                    4:09.38    4:07.94    6  
     1) Tegler, Taiylor 11              2) Callahan, Devin 12             
     3) Hofer, Natalie 11               4) Truskett, Savannah 12          
       30.23  1:03.51  1:32.73  2:05.03  2:34.44  3:06.88  3:34.79  4:07.94
 15 Jersey Wahoos  'B'                                4:14.46    4:10.20    4  
     1) Wright, Amelia 11               2) Yerkes, Sammy 11               
     3) Moyer, Ava 11                   4) Gagnon, Katarina 12            
       28.63  1:00.53  1:30.18  2:03.45  2:33.74  3:09.94  3:38.33  4:10.20
 -- Jersey Wahoos  'A'                                3:48.92         DQ  
     1) Waggoner, Madeline 12           2) Finnegan, Meghan 11            
     3) Neely, Maddy 12                 4) Kerner, Erica 12               
       27.89    58.23  1:25.80  1:56.30  2:23.75  2:54.38  3:22.65       DQ
 
Event 76  Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               3:49.42    3:43.17   40  
     1) Boles, Andrew 12                2) Freeman, Jonathan 12           
     3) Clark, William 12               4) Kohm, Samuel 12                
       27.79    59.00  1:24.62  1:52.87  2:20.14  2:50.39  3:15.62  3:43.17
  2 North Penn Aquatic Club  'A'                      3:56.93    3:49.35   34  
     1) Faikish, Aidan 12               2) Freece, Robert 12              
     3) Finn, Gabe 12                   4) Potts, Mason 11                
       26.78    56.10  1:22.56  1:52.70  2:21.62  2:54.44  3:20.39  3:49.35
  3 Jersey Wahoos  'A'                                3:51.18    3:50.77   32  
     1) McFadden, Henry 11              2) Whartenby, Miller 12           
     3) Tao, James 11                   4) Seidman, Josh 12               
       27.97    58.58  1:26.22  1:57.81  2:24.63  2:55.13  3:22.00  3:50.77
  4 South Jersey Aquatic Club  'A'                    3:58.53    3:52.59   30  
     1) Pezzella, Nicholas 12           2) Peters, Aidan 12               
     3) Pike, Cooper 12                 4) Stankus, Thomas 12             
       27.07    57.08  1:24.37  1:55.32  2:22.97  2:54.66  3:21.80  3:52.59
  5 York YMCA  'A'                                    3:58.48    3:52.96   28  
     1) Quan, Jacob 12                  2) Stoner, Samuel 12              
     3) Welker, Nathan 11               4) Wang, Ethan 12                 
       28.57    59.46  1:27.09  1:58.00  2:25.65  2:56.11  3:22.87  3:52.96
  6 Suburban Seahawks Club  'A'                       3:53.73    3:55.90   26  
     1) D'Ariano, Landon 11             2) Lash, Daniel 11                
     3) Whitaker, Brock 11              4) Wang, Gary 12                  
       28.43    59.02  1:27.58  1:58.68  2:28.05  3:01.57  3:27.44  3:55.90
  7 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               4:00.44    3:57.20   24  
     1) Jones, Tanner 12                2) Jennings, Cole 12              
     3) Matyas, Nicholas 12             4) Ramos, Liam 12                 
       27.38    57.34  1:23.74  1:53.08  2:20.38  2:51.71  3:22.16  3:57.20
  8 Wcay Marlins  'A'                                 4:02.02    3:59.80   22  
     1) Carlson, Hunter 11              2) Khatib, Adam 12                
     3) Weaver, Colby 11                4) Park, Noel 12                  
       29.37  1:00.51  1:29.84  2:02.93  2:31.97  3:05.27  3:30.80  3:59.80
  9 Parkland Aquatic Club  'A'                        4:09.34    4:02.36   18  
     1) Avila, Jovannie 12              2) Toomey, Justin 12              
     3) Zaffiro, Nicholas 12            4) Rosenthal, Mitchell 11         
       26.96    57.22  1:23.45  1:52.73  2:23.45  2:57.15  3:28.19  4:02.36
 10 Medford Wave  'A'                                 4:09.46    4:08.72   14  
     1) Giegerich, Rocco 12             2) Reihl, Alexander 11            
     3) Jacob, Conor 12                 4) Denn, Luke 12                  
       29.52  1:02.35  1:31.96  2:05.44  2:35.51  3:09.12  3:37.32  4:08.72
 11 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      4:11.06    4:10.65   12  
     1) Bushay, Mason 11                2) Thompson, Aaron 11             
     3) Falk, Evan 12                   4) Vasser, Zachary 11             
       28.33  1:00.62  1:31.84  2:07.46  2:36.95  3:10.51  3:39.08  4:10.65
 
Event 77  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     2:13.22    2:11.98   20  
       28.54  1:01.55  1:40.60  2:11.98                                    
  2 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     2:15.91    2:13.90   17  
       29.18  1:02.98  1:42.16  2:13.90                                    
  3 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos        2:16.84    2:14.49   16  
       29.97  1:03.04  1:42.65  2:14.49                                    
  4 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:18.73    2:14.54   15  
       29.39  1:03.09  1:43.70  2:14.54                                    
  5 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:16.61    2:15.18   14  
       31.32  1:04.11  1:43.28  2:15.18                                    
  6 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:22.12    2:17.22   13  
       29.95  1:05.71  1:45.36  2:17.22                                    
  7 Leydig, Camryn            12 York YMCA            2:19.76    2:19.01   12  
       29.93  1:03.54  1:46.40  2:19.01                                    
  8 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     2:20.49    2:20.42   11  
       29.29  1:05.35  1:48.41  2:20.42                                    
B - Final
  9 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     2:22.23    2:18.53    9  
       30.81  1:06.43  1:47.84  2:18.53                                    
 10 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     2:23.09    2:20.14    7  
       31.98  1:08.11  1:47.76  2:20.14                                    
 11 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     2:23.23    2:20.43    6  
       30.99  1:08.01  1:48.33  2:20.43                                    
 12 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     2:23.21    2:20.93    5  
       31.52  1:10.15  1:49.10  2:20.93                                    
 13 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     2:22.48    2:21.14    4  
       31.35  1:07.81  1:49.13  2:21.14                                    
 14 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     2:24.40    2:23.27    3  
       30.37  1:05.77  1:48.86  2:23.27                                    
 15 Kerner, Erica             12 Jersey Wahoos        2:23.70    2:23.89    2  
       30.96  1:08.47  1:50.63  2:23.89                                    
 16 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming        2:24.06    2:23.97    1  
       30.80  1:06.85  1:49.96  2:23.97                                    
 
Event 77  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     2:12.74    2:13.22  
       29.19  1:02.94  1:41.98  2:13.22                                    
  2 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk     2:21.59    2:15.91  
       29.86  1:03.92  1:43.36  2:15.91                                    
  3 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:17.03    2:16.61  
       31.53  1:05.09  1:44.37  2:16.61                                    
  4 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos        2:16.49    2:16.84  
       31.00  1:05.51  1:45.37  2:16.84                                    
  5 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:17.98    2:18.73  
       30.81  1:06.32  1:47.29  2:18.73                                    
  6 Leydig, Camryn            12 York YMCA            2:21.81    2:19.76  
       30.32  1:04.15  1:46.69  2:19.76                                    
  7 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     2:19.90    2:20.49  
       29.27  1:05.80  1:49.85  2:20.49                                    
  8 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:21.77    2:22.12  
       30.65  1:08.38  1:49.29  2:22.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     2:19.85    2:22.23  
       31.77  1:08.83  1:50.35  2:22.23                                    
 10 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     2:21.32    2:22.48  
       30.51  1:06.78  1:49.44  2:22.48                                    
 11 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     2:25.31    2:23.09  
       32.34  1:08.42  1:49.77  2:23.09                                    
 12 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     2:25.17    2:23.21  
       30.51  1:08.93  1:50.72  2:23.21                                    
 13 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     2:23.77    2:23.23  
       31.76  1:09.68  1:50.60  2:23.23                                    
 14 Kerner, Erica             12 Jersey Wahoos        2:23.37    2:23.70  
       32.01  1:09.60  1:51.03  2:23.70                                    
 15 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming        2:25.16    2:24.06  
       30.91  1:07.24  1:50.52  2:24.06                                    
 16 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     2:26.16    2:24.40  
       31.66  1:08.61  1:51.62  2:24.40                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        2:26.23    2:24.41  
       30.68  1:07.35  1:51.10  2:24.41                                    
 18 Ricciotti, Jordyn         11 Egg Harbor Twp S     2:24.85    2:24.92  
       31.53  1:08.21  1:51.03  2:24.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic      2:25.54    2:25.27  
       30.14  1:07.19  1:51.12  2:25.27                                    
 20 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of      2:24.85    2:25.45  
       31.05  1:07.07  1:51.73  2:25.45                                    
 21 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     2:24.69    2:25.57  
       31.15  1:08.28  1:51.40  2:25.57                                    
 22 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     2:24.27    2:25.79  
       30.78  1:08.28  1:51.91  2:25.79                                    
 23 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic     2:25.15    2:26.64  
       31.29  1:09.74  1:52.78  2:26.64                                    
 24 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl     2:26.52    2:26.65  
       31.62  1:09.67  1:52.76  2:26.65                                    
 25 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        2:45.66L   2:27.50  
       32.75  1:08.45  1:53.77  2:27.50                                    
 26 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     2:26.48    2:29.12  
       32.40  1:09.88  1:53.16  2:29.12                                    
 27 Truskett, Savannah        12 Westtown Aquatic     2:26.00    2:30.56  
       30.74  1:08.56  1:53.84  2:30.56                                    
 28 Hendrickson, Ava          12 Episcopal Academ     2:26.66    2:32.85  
       33.94  1:14.45  1:57.04  2:32.85                                    
 
Event 78  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk     2:07.77    2:07.09   20  
       26.25    58.13  1:35.39  2:07.09                                    
  2 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     2:08.40    2:07.12   17  
       27.71  1:00.43  1:39.47  2:07.12                                    
  3 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     2:11.59    2:14.11   16  
       28.80  1:03.82  1:41.57  2:14.11                                    
  4 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:14.45    2:17.12   15  
       29.25  1:05.10  1:44.72  2:17.12                                    
  5 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ     2:21.73    2:18.37   14  
       29.73  1:05.42  1:45.76  2:18.37                                    
  6 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu     2:20.36    2:18.38   13  
       30.77  1:07.27  1:46.48  2:18.38                                    
  7 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua     2:19.33    2:18.48   12  
       28.37  1:04.30  1:46.65  2:18.48                                    
  8 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     2:19.65    2:18.88   11  
       30.10  1:05.53  1:47.30  2:18.88                                    
B - Final
  9 Wang, Ethan               12 York YMCA            2:22.07    2:18.85    9  
       31.49  1:05.86  1:47.27  2:18.85                                    
 10 Stoner, Samuel            12 York YMCA            2:23.04    2:19.11    7  
       29.86  1:05.68  1:46.54  2:19.11                                    
 11 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        2:23.96    2:19.81    6  
       30.83  1:05.78  1:46.46  2:19.81                                    
 12 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin     2:22.00    2:19.83    5  
       31.66  1:06.71  1:46.94  2:19.83                                    
 13 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         2:22.60    2:21.45    4  
       31.14  1:08.54  1:50.89  2:21.45                                    
 14 Moll, James               12 Lancaster Aquati     2:22.10    2:21.71    3  
       31.72  1:06.52  1:48.97  2:21.71                                    
 15 Ramos, Liam               12 G P A C              2:24.17    2:23.24    2  
       30.03  1:06.92  1:50.67  2:23.24                                    
 16 Jones, Tanner             12 G P A C              2:24.89    2:25.97    1  
       32.16  1:10.52  1:52.51  2:25.97                                    
 
Event 78  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk     2:07.86    2:07.77  
       26.35    59.10  1:35.69  2:07.77                                    
  2 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade     2:11.14    2:08.40  
       27.91  1:00.69  1:39.79  2:08.40                                    
  3 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     2:16.95    2:11.59  
       28.85  1:02.52  1:40.14  2:11.59                                    
  4 Boehme, Matthew           12 Unattached           2:13.73    2:12.09  
       29.59  1:03.59  1:42.31  2:12.09                                    
  5 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:17.43    2:14.45  
       29.25  1:04.10  1:42.95  2:14.45                                    
  6 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua     2:22.10    2:19.33  
       28.26  1:04.69  1:46.54  2:19.33                                    
  7 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     2:19.40    2:19.65  
       30.45  1:06.42  1:47.69  2:19.65                                    
  8 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu     2:23.81    2:20.36  
       31.00  1:06.78  1:47.91  2:20.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ     2:18.45    2:21.73  
       30.43  1:08.08  1:48.73  2:21.73                                    
 10 Novotny, Matthew          12 Governor Mifflin     2:26.08    2:22.00  
       32.53  1:08.95  1:49.27  2:22.00                                    
 11 Wang, Ethan               12 York YMCA            2:22.86    2:22.07  
       32.07  1:06.71  1:48.35  2:22.07                                    
 12 Moll, James               12 Lancaster Aquati     2:26.44    2:22.10  
       31.37  1:06.18  1:49.74  2:22.10                                    
 13 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         2:22.10    2:22.60  
       31.84  1:08.87  1:51.08  2:22.60                                    
 14 Stoner, Samuel            12 York YMCA            2:25.35    2:23.04  
       31.10  1:07.35  1:49.88  2:23.04                                    
 15 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        2:20.95    2:23.96  
       32.00  1:08.92  1:48.83  2:23.96                                    
 16 Ramos, Liam               12 G P A C              2:24.90    2:24.17  
       30.60  1:07.08  1:50.67  2:24.17                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jones, Tanner             12 G P A C              2:22.76    2:24.89  
       31.68  1:09.60  1:52.59  2:24.89                                    
 18 Quan, Jacob               12 York YMCA            2:23.35    2:24.98  
       33.77  1:10.21  1:54.16  2:24.98                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw     2:24.70    2:25.50  
       28.24  1:03.63  1:48.68  2:25.50                                    
 20 Sleptsov, Alex            12 Penn Charter Aqu     2:24.86    2:25.51  
       31.18  1:08.64  1:52.13  2:25.51                                    
 20 Marks, Carter             11 Phoenixville  YM     2:26.56    2:25.51  
       31.65  1:09.22  1:52.29  2:25.51                                    
 22 Welker, Nathan            11 York YMCA            2:23.69    2:25.83  
       31.30  1:07.94  1:53.64  2:25.83                                    
 23 Keener, Andrew            12 Elizabethtown Aq     2:25.90    2:25.89  
       30.92  1:09.01  1:52.94  2:25.89                                    
 24 Lash, Daniel              11 Suburban Seahawk     2:26.11    2:26.34  
       32.79  1:13.07  1:55.35  2:26.34                                    
 25 Whitaker, Brock           11 Suburban Seahawk     2:25.98    2:26.94  
       31.68  1:09.81  1:54.81  2:26.94                                    
 26 Skelly, Kyle              12 Unattached           2:25.47    2:27.83  
       34.12  1:11.02  1:54.52  2:27.83                                    
 27 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu     2:26.53    2:28.81  
       32.93  1:10.97  1:56.96  2:28.81                                    
 -- Kupsky, Eric              11 Unattached           2:15.76         DQ  
       30.09  1:04.02  1:45.29       DQ                                    
 
Event 79  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       59.44      58.94   20  
       27.90    58.94                                                      
  2 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     1:00.30      59.05   17  
       27.76    59.05                                                      
  3 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:01.10    1:00.28   16  
       28.27  1:00.28                                                      
  4 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin     1:02.46    1:00.96   15  
       28.24  1:00.96                                                      
  5 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     1:01.87    1:01.26   14  
       28.93  1:01.26                                                      
  6 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     1:02.44    1:01.30   13  
       29.14  1:01.30                                                      
  7 Cassidy, Megan            12 Golden Ram Aquat     1:02.57    1:01.90   12  
       28.84  1:01.90                                                      
  8 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk     1:02.63    1:02.04   11  
       29.45  1:02.04                                                      
B - Final
  9 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:03.55    1:01.88    9  
       28.76  1:01.88                                                      
 10 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic      1:04.14    1:02.53    7  
       29.11  1:02.53                                                      
 11 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu     1:04.05    1:02.68    6  
       28.86  1:02.68                                                      
 12 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk     1:04.37    1:03.14    5  
       29.70  1:03.14                                                      
 13 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     1:04.37    1:03.37    4  
       29.48  1:03.37                                                      
 14 Littler, Alicia           12 Wcay Marlins         1:04.37    1:03.56    3  
       29.79  1:03.56                                                      
 15 Leydig, Camryn            12 York YMCA            1:04.36    1:03.68    2  
       29.20  1:03.68                                                      
 16 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin     1:03.81    1:04.00    1  
       28.83  1:04.00                                                      
C - Final
 17 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     1:04.83    1:03.77  
       30.18  1:03.77                                                      
 18 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of      1:04.49    1:03.79  
       29.56  1:03.79                                                      
 19 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     1:04.69    1:04.21  
       30.11  1:04.21                                                      
 20 Testa, Madison            12 Unattached           1:04.48    1:04.43  
       30.52  1:04.43                                                      
 21 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk     1:04.93    1:04.46  
       29.97  1:04.46                                                      
 22 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        1:04.65    1:04.57  
       30.02  1:04.57                                                      
 23 Rae, Madison              12 Ridley Area YMCA     1:04.42    1:04.61  
       29.72  1:04.61                                                      
 24 Powers, Laura             12 South Jersey Aqu     1:05.31    1:05.06  
       30.38  1:05.06                                                      
 
Event 79  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       59.40      59.44  
       28.24    59.44                                                      
  2 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A     1:01.22    1:00.30  
       28.12  1:00.30                                                      
  3 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     1:02.18    1:01.10  
       28.66  1:01.10                                                      
  4 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk     1:01.76    1:01.87  
       28.94  1:01.87                                                      
  5 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema     1:02.35    1:02.44  
       29.19  1:02.44                                                      
  6 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin     1:02.09    1:02.46  
       28.57  1:02.46                                                      
  7 Cassidy, Megan            12 Golden Ram Aquat     1:03.16    1:02.57  
       29.36  1:02.57                                                      
  8 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk     1:06.64    1:02.63  
       30.68  1:02.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     1:03.38    1:03.55  
       29.34  1:03.55                                                      
 10 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin     1:03.14    1:03.81  
       29.17  1:03.81                                                      
 11 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu     1:04.02    1:04.05  
       30.06  1:04.05                                                      
 12 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic      1:03.90    1:04.14  
       29.93  1:04.14                                                      
 13 Leydig, Camryn            12 York YMCA            1:02.71    1:04.36  
       29.72  1:04.36                                                      
 14 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk     1:04.00    1:04.37  
       30.11  1:04.37                                                      
 14 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu     1:04.38    1:04.37  
       30.36  1:04.37                                                      
 14 Littler, Alicia           12 Wcay Marlins         1:04.76    1:04.37  
       30.47  1:04.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rae, Madison              12 Ridley Area YMCA     1:06.26    1:04.42  
       30.04  1:04.42                                                      
 18 Testa, Madison            12 Unattached           1:04.34    1:04.48  
       30.55  1:04.48                                                      
 19 Pentz, Savannah           12 Aquatic Club of      1:06.50    1:04.49  
       29.82  1:04.49                                                      
 20 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos        1:05.17    1:04.65  
       30.19  1:04.65                                                      
 21 Stevenson, Amelia         11 George School Aq     1:04.18    1:04.69  
       30.53  1:04.69                                                      
 22 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     1:02.80    1:04.83  
       30.40  1:04.83                                                      
 23 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic     1:05.24    1:04.85  
       30.97  1:04.85                                                      
 24 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk     1:03.89    1:04.93  
       30.17  1:04.93                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk     1:04.63    1:05.19  
       29.97  1:05.19                                                      
 26 Powers, Laura             12 South Jersey Aqu     1:06.35    1:05.31  
       30.61  1:05.31                                                      
 26 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     1:03.26    1:05.31  
       30.75  1:05.31                                                      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 28 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N     1:06.45    1:05.36  
       30.44  1:05.36                                                      
 29 Kerner, Erica             12 Jersey Wahoos        1:04.97    1:05.52  
       30.97  1:05.52                                                      
 30 Truskett, Savannah        12 Westtown Aquatic     1:05.43    1:05.62  
       30.31  1:05.62                                                      
 31 Moran, Sofia              12 Penn Charter Aqu     1:07.28    1:05.97  
       31.58  1:05.97                                                      
 32 Turco, Lily               12 Golden Ram Aquat     1:06.15    1:06.15  
       30.84  1:06.15                                                      
 33 Naveen, Annika            12 Friends Central      1:06.91    1:06.35  
       30.56  1:06.35                                                      
 34 Dagg, Kiersten            12 Unattached           1:07.60    1:06.58  
       31.51  1:06.58                                                      
 35 Levari, Ava               12 G P A C              1:06.44    1:06.60  
       30.76  1:06.60                                                      
 36 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     1:07.02    1:06.67  
       30.48  1:06.67                                                      
 37 Levensten, Sydney         12 Suburban Seahawk     1:16.78L   1:06.79  
       31.21  1:06.79                                                      
 38 Ricciotti, Jordyn         11 Egg Harbor Twp S     1:07.39    1:06.91  
       32.50  1:06.91                                                      
 39 Pesavento, Mia            12 Cumberland Valle     1:07.12    1:07.30  
       31.01  1:07.30                                                      
 40 Steckiel, Abigail         12 Governor Mifflin     1:05.44    1:07.64  
       30.37  1:07.64                                                      
 41 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     1:07.46    1:07.67  
       31.28  1:07.67                                                      
 42 Culmone, Ella             11 East Coast C-Cer     1:06.87    1:08.61  
       31.95  1:08.61                                                      
 43 Shucavage, Grace          12 Emmaus Aquatic C     1:07.06    1:08.72  
       32.20  1:08.72                                                      
 44 Calder, Ella              12 York YMCA            1:06.10    1:08.74  
       31.03  1:08.74                                                      
 45 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos        1:06.98    1:08.91  
       31.58  1:08.91                                                      
 46 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat     1:06.25    1:09.36  
       31.87  1:09.36                                                      
 47 Kern, Sarah               11 G P A C              1:07.14    1:10.67  
       32.29  1:10.67                                                      
 
Event 80  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       57.20      57.18   20  
       26.17    57.18                                                      
  2 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     1:01.00    1:00.28   17  
       28.99  1:00.28                                                      
  3 Park, Noel                12 Wcay Marlins         1:01.35    1:00.57   16  
       28.17  1:00.57                                                      
  4 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        1:02.41    1:01.02   15  
       28.73  1:01.02                                                      
  5 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     1:02.12    1:01.33   14  
       28.80  1:01.33                                                      
  6 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S     1:03.21    1:02.68   13  
       29.32  1:02.68                                                      
  7 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     1:03.09    1:04.47   12  
       29.52  1:04.47                                                      
  8 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:03.12    1:04.68   11  
       29.36  1:04.68                                                      
B - Final
  9 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        1:04.24    1:02.78    9  
       29.94  1:02.78                                                      
 10 Kupsky, Eric              11 Unattached           1:04.51    1:03.02    7  
       29.58  1:03.02                                                      
 11 Tovar, Juan               12 SAKA                 1:04.74    1:03.91    6  
       29.68  1:03.91                                                      
 12 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     1:05.77    1:04.07    5  
       29.61  1:04.07                                                      
 13 Ramos, Liam               12 G P A C              1:05.16    1:04.45    4  
       29.71  1:04.45                                                      
 14 Redding, Zachary          12 Wilmington Aquat     1:05.06    1:04.97    3  
       30.42  1:04.97                                                      
 15 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      1:04.67    1:05.21    2  
       30.40  1:05.21                                                      
 16 Peters, Aidan             12 South Jersey Aqu     1:05.22    1:05.58    1  
       29.73  1:05.58                                                      
C - Final
 17 Keener, Andrew            12 Elizabethtown Aq     1:06.17    1:04.67  
       30.59  1:04.67                                                      
 18 Welker, Nathan            11 York YMCA            1:05.84    1:04.90  
       30.79  1:04.90                                                      
 19 Ginter, Lance             11 Aquatic Club of      1:06.21    1:05.82  
       31.01  1:05.82                                                      
 20 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham      1:06.01    1:05.89  
       30.39  1:05.89                                                      
 21 Jennings, Cole            12 G P A C              1:06.27    1:06.38  
       30.12  1:06.38                                                      
 22 Estep, Brandon            12 Una CC               1:06.15    1:06.55  
       30.98  1:06.55                                                      
 23 Stoner, Samuel            12 York YMCA            1:06.17    1:06.75  
       30.37  1:06.75                                                      
 24 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     1:06.61    1:06.78  
       30.28  1:06.78                                                      
 
Event 80  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       58.85      57.20  
       26.75    57.20                                                      
  2 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     1:01.98    1:01.00  
       28.76  1:01.00                                                      
  3 Park, Noel                12 Wcay Marlins         1:00.97    1:01.35  
       28.46  1:01.35                                                      
  4 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     1:02.08    1:02.12  
       29.10  1:02.12                                                      
  5 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos        1:04.63    1:02.41  
       29.98  1:02.41                                                      
  6 Potts, Mason              11 North Penn Aquat     1:03.44    1:03.09  
       29.13  1:03.09                                                      
  7 Tao, James                11 Jersey Wahoos        1:04.76    1:03.12  
       29.76  1:03.12                                                      
  8 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S     1:07.17    1:03.21  
       29.40  1:03.21                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boehme, Matthew           12 Unattached           1:04.37    1:03.28  
       30.19  1:03.28                                                      
 10 Kiker, Thaddaeus          12 Lower Merion Aqu     1:06.55    1:04.20  
       29.32  1:04.20                                                      
 11 Moyer, JD                 11 Jersey Wahoos        1:06.15    1:04.24  
       30.68  1:04.24                                                      
 12 Kupsky, Eric              11 Unattached           1:04.50    1:04.51  
       30.34  1:04.51                                                      
 13 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      1:04.14    1:04.67  
       30.14  1:04.67                                                      
 14 Tovar, Juan               12 SAKA                 1:03.74    1:04.74  
       30.22  1:04.74                                                      
 15 Redding, Zachary          12 Wilmington Aquat     1:08.00    1:05.06  
       29.88  1:05.06                                                      
 16 Ramos, Liam               12 G P A C              1:06.35    1:05.16  
       30.44  1:05.16                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Peters, Aidan             12 South Jersey Aqu     1:05.82    1:05.22  
       30.04  1:05.22                                                      
 18 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     1:06.60    1:05.77  
       30.44  1:05.77                                                      
 19 Stuhltrager, Brenden      12 Five Star Swim C     1:08.36    1:05.81  
       30.84  1:05.81                                                      
 20 Welker, Nathan            11 York YMCA            1:04.84    1:05.84  
       30.78  1:05.84                                                      
 21 Mignogna, Dylan           12 Hatboro Horsham      1:07.22    1:06.01  
       30.64  1:06.01                                                      
 22 Estep, Brandon            12 Una CC               1:07.69    1:06.15  
       30.79  1:06.15                                                      
 23 Stoner, Samuel            12 York YMCA            1:04.96    1:06.17  
       30.76  1:06.17                                                      
 23 Keener, Andrew            12 Elizabethtown Aq     1:08.71    1:06.17  
       31.01  1:06.17                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Clemente, Patrick         12 SCY                  1:04.97    1:06.20  
       30.26  1:06.20                                                      
 26 Ginter, Lance             11 Aquatic Club of      1:05.07    1:06.21  
       30.55  1:06.21                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic      1:07.52    1:06.22  
       30.86  1:06.22                                                      
 28 Jennings, Cole            12 G P A C              1:08.78    1:06.27  
       30.48  1:06.27                                                      
 29 Pidgeon, Trevor           12 Brandywine-DE YM     1:08.53    1:06.49  
       30.85  1:06.49                                                      
 30 Lamack, Andrew            12 Emmaus Aquatic C     1:08.43   J1:06.49  
       30.82  1:06.49                                                      
 31 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat     1:06.51    1:06.61  
       30.63  1:06.61                                                      
 32 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM     1:07.40    1:06.76  
       30.85  1:06.76                                                      
 33 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic     1:06.84    1:06.91  
       31.65  1:06.91                                                      
 34 Sleptsov, Alex            12 Penn Charter Aqu     1:06.41    1:07.01  
       31.38  1:07.01                                                      
 35 Brewer, Owen              12 Cumberland Valle     1:08.33    1:07.03  
       30.56  1:07.03                                                      
 36 Zoldan, Alex              12 Suburban Seahawk     1:05.35    1:07.27  
       31.60  1:07.27                                                      
 37 Whitaker, Brock           11 Suburban Seahawk     1:03.98    1:07.53  
       32.12  1:07.53                                                      
 38 Freeman, Jonathan         12 Germantown Acade     1:08.78    1:07.74  
       31.52  1:07.74                                                      
 39 Soroka, Michael           12 DCAA                 1:07.06    1:07.79  
       30.99  1:07.79                                                      
 40 Maietta, Ryan             12 Five Star Swim C     1:08.68    1:07.88  
       31.68  1:07.88                                                      
 41 Clark, William            12 Germantown Acade     1:07.44    1:07.99  
       31.59  1:07.99                                                      
 42 Vasser, Zachary           11 Egg Harbor Twp S     1:08.65    1:08.35  
       31.97  1:08.35                                                      
 43 Khatib, Adam              12 Wcay Marlins         1:08.10    1:08.67  
       31.87  1:08.67                                                      
 44 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ     1:05.07    1:08.89  
       31.95  1:08.89                                                      
 45 Gilhool, Patrick          12 Unattached           1:08.79    1:09.67  
       31.18  1:09.67                                                      
 46 Giegerich, Rocco          12 Medford Wave         1:06.36    1:10.37  
       31.20  1:10.37                                                      
 
Event 81  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:29.18    2:27.71   20  
       33.93  1:11.06  1:49.45  2:27.71                                    
  2 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:36.53    2:30.95   17  
       34.03  1:12.23  1:51.50  2:30.95                                    
  3 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     2:32.67    2:32.10   16  
       33.67  1:12.12  1:51.77  2:32.10                                    
  4 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos        2:32.26    2:32.74   15  
       34.10  1:13.11  1:52.70  2:32.74                                    
  5 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     2:36.54    2:32.90   14  
       34.36  1:13.16  1:53.42  2:32.90                                    
  6 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     2:32.70    2:32.92   13  
       34.16  1:13.05  1:53.70  2:32.92                                    
  7 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     2:35.12    2:35.67   12  
       34.60  1:14.63  1:55.68  2:35.67                                    
  8 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     2:37.60    2:35.95   11  
       35.37  1:15.10  1:55.56  2:35.95                                    
B - Final
  9 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:38.57    2:34.17    9  
       36.19  1:16.04  1:56.24  2:34.17                                    
 10 Goodling, Erin            12 Central Bucks Sw     2:39.57    2:36.46    7  
       35.55  1:14.80  1:55.51  2:36.46                                    
 11 Holtsberg, Cathryn        12 Suburban Seahawk     2:39.10    2:38.01    6  
       35.63  1:15.58  1:56.76  2:38.01                                    
 12 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl     2:42.35    2:39.15    5  
       34.59  1:14.87  1:57.46  2:39.15                                    
 13 Klaehn, Alina             12 Triton Swim Team     2:41.09    2:39.39    4  
       34.96  1:15.58  1:57.10  2:39.39                                    
 14 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt     2:41.73    2:39.62    3  
       36.35  1:17.41  1:58.90  2:39.62                                    
 15 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw     2:41.33    2:40.12    2  
       34.18  1:14.50  1:57.13  2:40.12                                    
 16 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     2:42.53    2:40.83    1  
       35.27  1:15.93  1:57.82  2:40.83                                    
 
Event 81  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harnish, Meaghan          12 York YMCA            2:27.68    2:29.18  
       34.54  1:12.06  1:50.31  2:29.18                                    
  2 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos        2:32.83    2:32.26  
       34.71  1:13.62  1:53.40  2:32.26                                    
  3 Waslyn, Rylee             12 Wilmington Aquat     2:34.79    2:32.67  
       34.37  1:12.95  1:52.35  2:32.67                                    
  4 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C     2:34.69    2:32.70  
       33.59  1:12.11  1:52.28  2:32.70                                    
  5 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S     2:35.63    2:35.12  
       35.24  1:14.32  1:55.08  2:35.12                                    
  6 Marlin, Krista            12 Golden Ram Aquat     2:35.70    2:36.53  
       35.30  1:14.66  1:55.42  2:36.53                                    
  7 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk     2:35.83    2:36.54  
       36.24  1:15.86  1:56.83  2:36.54                                    
  8 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu     2:41.75    2:37.60  
       36.78  1:17.12  1:57.58  2:37.60                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Agne, Kira                12 Wilmington Aquat     2:36.18    2:38.57  
       37.09  1:17.28  1:58.50  2:38.57                                    
 10 Holtsberg, Cathryn        12 Suburban Seahawk     2:40.65    2:39.10  
       35.45  1:15.66  1:57.37  2:39.10                                    
 11 Goodling, Erin            12 Central Bucks Sw     2:45.26    2:39.57  
       36.68  1:17.25  1:59.53  2:39.57                                    
 12 Klaehn, Alina             12 Triton Swim Team     2:44.42    2:41.09  
       35.81  1:16.99  1:58.93  2:41.09                                    
 13 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw     2:37.88    2:41.33  
       35.10  1:15.68  1:58.45  2:41.33                                    
 14 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt     2:41.79    2:41.73  
       36.79  1:18.24  2:00.22  2:41.73                                    
 15 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl     2:44.49    2:42.35  
       35.42  1:16.73  1:59.25  2:42.35                                    
 16 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati     2:39.33    2:42.40  
       37.88  1:18.88  2:00.95  2:42.40                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu     2:41.25    2:42.53  
       35.88  1:17.44  2:00.22  2:42.53                                    
 18 Skiles, Araceli           11 Wsy Swimming         2:44.41    2:43.53  
       37.19  1:19.30  2:02.72  2:43.53                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw     2:45.52    2:43.70  
       38.21  1:20.54  2:02.81  2:43.70                                    
 20 Ricciotti, Jordyn         11 Egg Harbor Twp S     2:44.87    2:44.64  
       37.64  1:19.18  2:02.93  2:44.64                                    
 21 Tegler, Taiylor           11 Westtown Aquatic     2:41.40    2:45.07  
       37.00  1:18.95  2:02.35  2:45.07                                    
 22 Ryan, Lenya               12 Wilmington Aquat     2:44.42    2:45.85  
       38.01  1:20.22  2:03.26  2:45.85                                    
 23 Reagan, Grace             12 Ridley Area YMCA     2:45.14    2:45.86  
       37.91  1:20.55  2:03.78  2:45.86                                    
 24 Murphy, Emily             12 Wilmington Aquat     2:43.34    2:46.78  
       37.85  1:19.85  2:03.59  2:46.78                                    
 25 McGeary, Maura            11 Episcopal Academ     2:45.32    2:46.80  
       36.35  1:19.63  2:04.13  2:46.80                                    
 26 Strine, Jillian           12 Shippensburg Aqu     2:47.87    2:47.04  
       38.28  1:21.52  2:05.24  2:47.04                                    
 27 Sabalaske, Emma           12 George School Aq     2:48.28    2:49.21  
       37.21  1:20.33  2:04.80  2:49.21                                    
 28 Hendrickson, Ava          12 Episcopal Academ     2:44.65    2:50.36  
       36.95  1:20.11  2:06.88  2:50.36                                    
 29 Heberlig, Sarah           12 Lancaster Aquati     2:46.49    2:51.32  
       39.32  1:22.97  2:07.14  2:51.32                                    
 30 Sakers, Alexis            12 Unattached           2:48.36    2:51.76  
       36.81  1:19.76  2:05.24  2:51.76                                    
 31 Kapp, Christine           12 York YMCA            2:47.48    2:51.90  
       40.52  1:25.00  2:09.89  2:51.90                                    
 
Event 82  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk     2:24.59    2:21.47   20  
       30.55  1:06.12  1:43.57  2:21.47                                    
  2 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     2:27.57    2:26.74   17  
       32.27  1:09.53  1:47.52  2:26.74                                    
  3 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     2:28.93    2:28.17   16  
       33.34  1:11.41  1:50.67  2:28.17                                    
  4 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        2:33.03    2:29.15   15  
       33.65  1:11.47  1:50.03  2:29.15                                    
  5 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C     2:34.14    2:33.04   14  
       33.61  1:12.60  1:53.17  2:33.04                                    
  6 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         2:34.98    2:34.65   13  
       34.34  1:13.93  1:54.71  2:34.65                                    
  7 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:36.40    2:37.62   12  
       34.15  1:14.15  1:55.86  2:37.62                                    
  8 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     2:39.40    2:37.86   11  
       35.08  1:15.99  1:57.62  2:37.86                                    
B - Final
  9 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ     2:39.49    2:33.84    9  
       34.76  1:14.12  1:53.77  2:33.84                                    
 10 Stoner, Samuel            12 York YMCA            2:40.98    2:39.37    7  
       35.96  1:17.15  1:59.26  2:39.37                                    
 11 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic      2:45.46    2:40.67    6  
       36.07  1:17.24  1:59.14  2:40.67                                    
 12 Moll, James               12 Lancaster Aquati     2:42.99    2:41.36    5  
       36.34  1:17.24  1:59.78  2:41.36                                    
 13 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu     2:41.37    2:41.54    4  
       34.94  1:15.01  1:57.96  2:41.54                                    
 14 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      2:44.45    2:42.71    3  
       36.23  1:18.48  2:01.47  2:42.71                                    
 15 Zhao, Jason               11 Pocono Family YM     2:46.02    2:42.90    2  
       36.92  1:18.93  2:02.02  2:42.90                                    
 16 Thompson, Aaron           11 Egg Harbor Twp S     2:48.81    2:46.87    1  
       36.83  1:19.21  2:03.32  2:46.87                                    
 
Event 82  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk     2:22.13    2:24.59  
       31.55  1:08.33  1:46.49  2:24.59                                    
  2 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat     2:31.27    2:27.57  
       32.94  1:10.76  1:49.63  2:27.57                                    
  3 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic     2:31.94    2:28.93  
       33.50  1:11.55  1:50.37  2:28.93                                    
  4 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos        2:35.49    2:33.03  
       34.22  1:12.32  1:52.58  2:33.03                                    
  5 Hershey, Ethan            12 Five Star Swim C     2:38.94    2:34.14  
       34.49  1:13.11  1:53.74  2:34.14                                    
  6 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming         2:37.11    2:34.98  
       35.08  1:14.75  1:55.42  2:34.98                                    
  7 Tao, James                11 Jersey Wahoos        2:34.99    2:36.40  
       34.69  1:14.30  1:55.82  2:36.40                                    
  8 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk     2:40.96    2:39.40  
       35.58  1:16.73  1:58.51  2:39.40                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Haupt, Henry              12 Episcopal Academ     2:35.18    2:39.49  
       36.30  1:16.99  1:58.25  2:39.49                                    
 10 Stoner, Samuel            12 York YMCA            2:41.83    2:40.98  
       36.73  1:18.14  1:59.85  2:40.98                                    
 11 Pike, Cooper              12 South Jersey Aqu     2:43.31    2:41.37  
       34.14  1:14.40  1:57.62  2:41.37                                    
 12 Moll, James               12 Lancaster Aquati     2:49.72    2:42.99  
       36.77  1:18.96  2:01.42  2:42.99                                    
 13 Brace, Shane              12 Hershey Aquatic      2:44.81    2:44.45  
       36.29  1:18.68  2:01.14  2:44.45                                    
 14 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic      2:44.91    2:45.46  
       37.23  1:19.86  2:03.17  2:45.46                                    
 15 Zhao, Jason               11 Pocono Family YM     2:48.17    2:46.02  
       36.81  1:19.24  2:02.68  2:46.02                                    
 16 Thompson, Aaron           11 Egg Harbor Twp S     2:47.29    2:48.81  
       37.08  1:20.09  2:04.62  2:48.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Maietta, Ryan             12 Five Star Swim C     2:50.62    2:48.84  
       38.47  1:21.24  2:06.16  2:48.84                                    
 18 Stankus, Thomas           12 South Jersey Aqu     2:49.18    2:49.30  
       37.79  1:22.06  2:06.29  2:49.30                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wendling, Andrew          12 Emmaus Aquatic C     2:48.45    2:49.41  
       38.77  1:21.85  2:06.71  2:49.41                                    
 20 Mortellite, Anthony       11 Jersey Wahoos        2:49.08    2:49.45  
       37.36  1:21.66  2:06.73  2:49.45                                    
 21 Perose, Bobby             12 Emmaus Aquatic C     2:50.19    2:49.88  
       38.30  1:21.58  2:05.75  2:49.88                                    
 22 Zaffiro, Nicholas         12 Parkland Aquatic     2:50.57    2:50.77  
       38.87  1:23.87  2:07.18  2:50.77                                    
 23 Skelly, Kyle              12 Unattached           2:49.37    2:52.43  
       39.37  1:23.53  2:08.38  2:52.43                                    
 24 Yoon, Sondo               11 Wsy Swimming         2:50.12    2:53.29  
       39.18  1:24.02  2:09.66  2:53.29                                    
 25 Fredericksdorf, Brandon   12 Northeast Swimmi     2:46.01    2:54.11  
       37.25  1:22.69  2:09.30  2:54.11                                    
 -- Wang, Ethan               12 York YMCA            2:37.62         DQ  
       35.72  1:16.59  1:58.23       DQ                                    
 
Event 83  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       28.48      28.23   20  
  2 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu       29.71      28.87   17  
  3 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati       29.15      28.91   16  
  4 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat       29.60      28.94   15  
  5 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos          29.38      28.95   14  
  6 Bui, Angeline             12 YMCA of Burlingt       29.73      29.48   13  
  7 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        29.22      29.59   12  
  8 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       29.63      29.63   11  
B - Final
  9 Leydig, Camryn            12 York YMCA              29.85      29.15    9  
 10 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos          29.94      29.22    7  
 11 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C       30.05      29.67    6  
 12 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos          30.11      29.85    5  
 13 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       29.88      30.02    4  
 14 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk       30.02      30.10    3  
 15 Warfel, Eloise            12 Five Star Swim C       29.85      30.12    2  
 16 Webb, Averi               12 Germantown Acade       30.07      30.28    1  
C - Final
 17 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk       30.27      29.96  
 18 Naveen, Annika            12 Friends Central        30.48      30.02  
 19 Grimley, Taylor           11 Radnor Aquatic C       30.34      30.07  
 20 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S       30.13      30.13  
 21 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C       30.14      30.37  
 22 Powers, Laura             12 South Jersey Aqu       30.33      30.44  
 23 Bevenour, Holly           12 Radnor Aquatic C       30.52      30.54  
 24 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       30.35      30.80  
 
Event 83  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       28.83      28.48  
  2 Sandock, Leah             12 Lancaster Aquati       28.65      29.15  
  3 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        29.14      29.22  
  4 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos          29.65      29.38  
  5 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat       29.05      29.60  
  6 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       28.92      29.63  
  7 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu       29.31      29.71  
  8 Bui, Angeline             12 YMCA of Burlingt       29.94      29.73  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Warfel, Eloise            12 Five Star Swim C       30.11      29.85  
  9 Leydig, Camryn            12 York YMCA              29.44      29.85  
 11 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       30.12      29.88  
 12 Waggoner, Madeline        12 Jersey Wahoos          29.35      29.94  
 13 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk       31.57      30.02  
 14 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C       29.70      30.05  
 15 Webb, Averi               12 Germantown Acade       30.63      30.07  
 16 Yerkes, Sammy             11 Jersey Wahoos          30.14      30.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cassidy, Summer           12 Egg Harbor Twp S       30.02      30.13  
 18 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C       31.31      30.14  
 19 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk       30.18      30.27  
 20 Powers, Laura             12 South Jersey Aqu       30.20      30.33  
 21 Grimley, Taylor           11 Radnor Aquatic C       31.22      30.34  
 22 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       30.84      30.35  
 23 Camey, Samantha           11 East Coast C-Cer       36.36L     30.44  
 24 Naveen, Annika            12 Friends Central        36.12L     30.48  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Bevenour, Holly           12 Radnor Aquatic C       31.03      30.52  
 26 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming          30.92      30.60  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Oyerly, Calista           11 Hershey Aquatic        31.26     J30.60  
 28 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk       30.84      30.67  
 29 Carpenter, Nicole         12 Mariners               30.75      30.68  
 30 Cassidy, Megan            12 Golden Ram Aquat       31.56      30.74  
 31 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming           30.57      30.77  
 32 White, Sadie              12 Lower Merion Aqu       31.58      30.78  
 33 Stressman, Kayla          11 North Penn Aquat       31.59      30.85  
 34 Levensten, Kate           12 Suburban Seahawk       36.53L     30.91  
 35 Wang, Marina              11 Malvern Swimming       31.11      30.93  
 36 Sharp, Lauren             12 Emmaus Aquatic C       30.64      31.00  
 37 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C       31.33      31.06  
 38 Bork, Samantha            12 Egg Harbor Twp S       31.52      31.15  
 39 Stevenson, Amelia         11 George School Aq       31.22      31.17  
 40 Olhasso, Miranda          12 Tri-Hampton YMCA       30.69      31.21  
 41 Powell, Kari              11 Shippensburg Aqu       31.24      31.33  
 42 Denn, Laci                12 East Coast C-Cer       31.50      31.41  
 43 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S       31.17      31.51  
 44 Neely, Maddy              12 Jersey Wahoos          31.40      31.54  
 45 Lin, Simone               11 Parkland Aquatic       31.59      31.60  
 46 Cox, Bridget              12 Hershey Aquatic        31.49      31.61  
 47 Strine, Jillian           12 Shippensburg Aqu       30.81      31.72  
 48 Lee, Melinda              12 Jersey Storm Swi       30.95      31.74  
 49 Wiley, Jade               12 G P A C                31.53      31.98  
 50 O'Malley, Lauren          12 Springfield Aqua       31.52      32.04  
 51 Hall, Brooke              11 Lower Moreland S       31.47      32.09  
 52 Long, Madeline            12 Golden Ram Aquat       31.24      32.18  
 53 Sergent, Brooke           11 Parkland Aquatic       31.45      32.21  
 54 Cella, Olivia             11 Radnor Aquatic C       31.49      32.26  
 55 McGeary, Maura            11 Episcopal Academ       31.58      32.29  
 56 Parker, Hannah            12 Hatboro Horsham        31.51      32.69  
 
Event 84  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       27.10      26.52   20  
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       27.64      27.54   17  
  3 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          29.27      28.80   16  
  4 Groff, Christopher        12 Methacton Aquati       29.58      29.02   15  
  5 Song, Isaac               12 Wissahickon Comm       29.11      29.07   14  
  6 Moll, James               12 Lancaster Aquati       30.04      29.68   13  
  7 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S       30.00      29.85   12  
  8 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos          29.72      29.99   11  
B - Final
  9 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm       30.26      29.66    9  
 10 Tovar, Juan               12 SAKA                   30.27      29.95    7  
 11 Zhou, Andrew              11 Plymouth Whitema       30.67      30.06    6  
 12 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S       30.53      30.22    5  
 13 Green, Mason              11 Tops Swimming          30.25      30.41    4  
 14 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat       30.98      30.70    3  
 15 Isupov, Aleksander        12 Tri-Hampton YMCA       30.81      31.17    2  
 16 Brewer, Owen              12 Cumberland Valle       30.77      31.52    1  
C - Final
 17 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       31.41      30.14  
 18 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk       31.10      30.44  
 19 Soroka, Michael           12 DCAA                   31.13      30.47  
 20 Welker, Nathan            11 York YMCA              31.12      30.92  
 21 Pervall, Ian              11 DCAA                   31.56      31.08  
 22 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos          31.41      32.02  
 
Event 84  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Gary                12 Suburban Seahawk       26.61      27.10  
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       27.96      27.64  
  3 Song, Isaac               12 Wissahickon Comm       30.04      29.11  
  4 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          29.75      29.27  
  5 Ferlick, Robert           12 Souderton Area C       30.22      29.55  
  6 Groff, Christopher        12 Methacton Aquati       30.40      29.58  
  7 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos          30.78      29.72  
  8 Mulhern, Keller           12 Phoenixville  YM       30.10      29.99  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S       29.76      30.00  
 10 Moll, James               12 Lancaster Aquati       30.52      30.04  
 11 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       30.77      30.10  
 12 Green, Mason              11 Tops Swimming          31.15      30.25  
 13 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm       30.48      30.26  
 14 Tovar, Juan               12 SAKA                   30.33      30.27  
 15 Marks, Carter             11 Phoenixville  YM       30.98      30.46  
 16 Blumhardt, Jude           11 Lower Moreland S       31.02      30.53  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zhou, Andrew              11 Plymouth Whitema       30.33      30.67  
 18 Brewer, Owen              12 Cumberland Valle       31.29      30.77  
 19 Isupov, Aleksander        12 Tri-Hampton YMCA       31.20      30.81  
 20 Freeman, Cole             12 Five Star Swim C       31.26      30.97  
 21 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat       30.44      30.98  
 22 D'Ariano, Landon          11 Suburban Seahawk       30.13      31.10  
 23 Welker, Nathan            11 York YMCA              30.94      31.12  
 24 Soroka, Michael           12 DCAA                   31.15      31.13  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Simms, Robert             12 Jersey Wahoos          31.17      31.41  
 25 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       30.61      31.41  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 27 Hamill, Alexander         12 Phoenixville  YM       30.87      31.48  
 28 Pervall, Ian              11 DCAA                   31.02      31.56  
 29 Shtrambrand, Samuel       12 Lower Moreland S       31.23      31.65  
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin       54.44      53.74   20  
       25.84    53.74                                                      
  2 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       54.95      54.21   17  
       26.31    54.21                                                      
  3 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       55.30      55.33   16  
       26.51    55.33                                                      
  4 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk       55.52      55.51   15  
       26.81    55.51                                                      
  5 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A       56.04      55.90   14  
       26.83    55.90                                                      
  6 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N       56.26      55.92   13  
       27.11    55.92                                                      
  7 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       56.44      56.00   12  
       26.42    56.00                                                      
  8 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C       56.40      56.54   11  
       27.32    56.54                                                      
B - Final
  9 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       56.48      56.07    9  
       26.59    56.07                                                      
 10 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt       57.18      57.01    7  
       27.41    57.01                                                      
 11 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming           57.52      57.39    6  
       27.63    57.39                                                      
 12 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk       57.64      57.45    5  
       27.71    57.45                                                      
 13 Testa, Madison            12 Unattached             57.43      57.46    4  
       27.69    57.46                                                      
 14 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        57.71      57.52    3  
       28.15    57.52                                                      
 15 Dagg, Kiersten            12 Unattached             58.46      57.67    2  
       28.23    57.67                                                      
 16 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming           58.11      58.81    1  
       28.11    58.81                                                      
C - Final
 17 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos          59.01      57.79  
       27.85    57.79                                                      
 18 Neely, Maddy              12 Jersey Wahoos          58.78      58.04  
       27.79    58.04                                                      
 19 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       59.19      58.09  
       28.41    58.09                                                      
 20 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw       59.22      58.58  
       28.29    58.58                                                      
 21 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk       58.97      59.05  
       28.59    59.05                                                      
 22 Pillar, Claire            11 Friends Central        58.90      59.11  
       27.83    59.11                                                      
 23 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       59.15      59.52  
       28.42    59.52                                                      
 24 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl       58.95      59.57  
       28.14    59.57                                                      
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hurleman, Hannah          12 Governor Mifflin       54.85      54.44  
       26.06    54.44                                                      
  2 Gendzel, Maya             12 Suburban Seahawk       55.11      54.95  
       26.61    54.95                                                      
  3 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 Suburban Seahawk       55.05      55.30  
       26.19    55.30                                                      
  4 Lunn, Emma                11 Suburban Seahawk       56.82      55.52  
       27.01    55.52                                                      
  5 Gallagher, Zoe            12 East Pennsboro A       56.30      56.04  
       26.80    56.04                                                      
  6 Unruh, Megan              12 Boyertown YMCA N       56.66      56.26  
       27.08    56.26                                                      
  7 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C       57.68      56.40  
       27.25    56.40                                                      
  8 Matthias, Jade            12 Governor Mifflin       56.35      56.44  
       26.81    56.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk       56.75      56.48  
       27.27    56.48                                                      
 10 Shawaryn, Catie           12 YMCA of Burlingt       59.12      57.18  
       27.37    57.18                                                      
 11 Testa, Madison            12 Unattached             56.57      57.43  
       27.58    57.43                                                      
 12 Stramara, Gabrielle       12 Five Star Swim C       56.88      57.45  
       27.75    57.45                                                      
 13 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming           57.80      57.52  
       27.99    57.52                                                      
 14 Eruslanova, Katya         12 Suburban Seahawk       58.26      57.64  
       27.76    57.64                                                      
 15 Fickett, Makennah         12 Hershey Aquatic        57.18      57.71  
       28.12    57.71                                                      
 16 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming           59.04      58.11  
       27.79    58.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dagg, Kiersten            12 Unattached             59.01      58.46  
       28.46    58.46                                                      
 18 Neely, Maddy              12 Jersey Wahoos          58.16      58.78  
       28.56    58.78                                                      
 19 Pillar, Claire            11 Friends Central        58.67      58.90  
       28.19    58.90                                                      
 20 Breitbach, Jenna          11 Diplomat Swim Cl       59.28      58.95  
       28.18    58.95                                                      
 21 Wilson, Mekhi             12 Suburban Seahawk       57.64      58.97  
       28.55    58.97                                                      
 22 Finnegan, Meghan          11 Jersey Wahoos          57.86      59.01  
       28.23    59.01                                                      
 23 Savov, Emma               12 Egg Harbor Twp S       58.87      59.15  
       28.30    59.15                                                      
 24 Haney, Hope               12 South Jersey Aqu       57.95      59.19  
       28.36    59.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Stark, Ilene              12 Central Bucks Sw       58.63      59.22  
       28.43    59.22                                                      
 26 Reteneller, Riley         12 Central Bucks Sw       58.95      59.28  
       28.59    59.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu       58.72      59.37  
       28.48    59.37                                                      
 28 Hahn, Lily                12 Radnor Aquatic C       58.38      59.44  
       29.33    59.44                                                      
 29 Wright, Amelia            11 Jersey Wahoos        1:07.18L     59.59  
       28.14    59.59                                                      
 30 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S       58.20      59.69  
       28.87    59.69                                                      
 31 Stevenson, Amelia         11 George School Aq       58.99      59.72  
       28.78    59.72                                                      
 32 Hahn, Melanie             12 Five Star Swim C       58.95      59.84  
       29.16    59.84                                                      
 33 Carpenter, Nicole         12 Mariners               58.60    1:00.51  
       28.99  1:00.51                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade       53.33      52.95   20  
       25.55    52.95                                                      
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       53.34      53.47   17  
       25.82    53.47                                                      
  3 Park, Noel                12 Wcay Marlins           54.22      53.59   16  
       25.50    53.59                                                      
  4 Ferlick, Robert           12 Souderton Area C       53.76      53.91   15  
       25.89    53.91                                                      
  5 Freeman, Jonathan         12 Germantown Acade       55.01      55.54   14  
       26.36    55.54                                                      
  6 Potts, Mason              11 North Penn Aquat       55.36      55.99   13  
       26.24    55.99                                                      
  7 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic       55.97      56.31   12  
       26.68    56.31                                                      
 -- Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       55.13         DQ  
       26.27       DQ                                                      
B - Final
  9 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          56.34      54.80    9  
       26.33    54.80                                                      
 10 Kupsky, Eric              11 Unattached             56.40      55.60    7  
       26.89    55.60                                                      
 11 Wang, Ethan               12 York YMCA              56.89      56.43    6  
       27.16    56.43                                                      
 12 Green, Mason              11 Tops Swimming          57.43      56.58    4.5
       27.20    56.58                                                      
 12 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu       57.00      56.58    4.5
       27.03    56.58                                                      
 14 Tovar, Juan               12 SAKA                   57.35      57.58    3  
       27.54    57.58                                                      
 15 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat       56.75      58.63    2  
       27.33    58.63                                                      
 16 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu       57.07      59.25    1  
       27.95    59.25                                                      
C - Final
 17 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       58.48      56.59  
       26.90    56.59                                                      
 18 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos          57.86      57.12  
       27.48    57.12                                                      
 19 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat       58.37      57.53  
       27.49    57.53                                                      
 20 Freece, Robert            12 North Penn Aquat       57.96      57.54  
       27.12    57.54                                                      
 21 Groff, Christopher        12 Methacton Aquati       58.10      57.59  
       27.23    57.59                                                      
 22 Stankus, Thomas           12 South Jersey Aqu       58.81      57.75  
       27.76    57.75                                                      
 23 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm       58.54      58.31  
       27.85    58.31                                                      
 24 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        58.81      59.18  
       28.13    59.18                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade       53.32      53.33  
       25.69    53.33                                                      
  2 Grossi, Tim               12 Penn Charter Aqu       54.10      53.34  
       25.66    53.34                                                      
  3 Ferlick, Robert           12 Souderton Area C       55.01      53.76  
       25.85    53.76                                                      
  4 Park, Noel                12 Wcay Marlins           54.03      54.22  
       26.50    54.22                                                      
  5 Freeman, Jonathan         12 Germantown Acade       56.75      55.01  
       26.54    55.01                                                      
  6 Jess, Nolan               12 Tide Water Aquat       55.41      55.13  
       26.29    55.13                                                      
  7 Potts, Mason              11 North Penn Aquat       55.76      55.36  
       26.41    55.36                                                      
  8 Kiker, Thaddaeus          12 Lower Merion Aqu       56.13      55.91  
       26.28    55.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic       55.47      55.97  
       26.36    55.97                                                      
 10 Seidman, Josh             12 Jersey Wahoos          56.79      56.34  
       27.97    56.34                                                      
 11 Kupsky, Eric              11 Unattached             55.80      56.40  
       27.53    56.40                                                      
 11 Sherry, Matthew           12 Springfield Aqua       56.76      56.40  
       26.80    56.40                                                      
 13 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat       56.70      56.75  
       26.95    56.75                                                      
 14 Wang, Ethan               12 York YMCA              58.27      56.89  
       27.37    56.89                                                      
 15 Pezzella, Nicholas        12 South Jersey Aqu       58.67      57.00  
       27.00    57.00                                                      
 16 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu       57.79      57.07  
       27.62    57.07                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tovar, Juan               12 SAKA                   56.65      57.35  
       27.51    57.35                                                      
 18 Green, Mason              11 Tops Swimming          57.68      57.43  
       27.55    57.43                                                      
 19 Ramos, Liam               12 G P A C                58.31      57.58  
       27.67    57.58                                                      
 20 McFadden, Henry           11 Jersey Wahoos          57.63      57.86  
       27.80    57.86                                                      
 21 Freece, Robert            12 North Penn Aquat       58.03      57.96  
       27.66    57.96                                                      
 22 Groff, Christopher        12 Methacton Aquati       58.07      58.10  
       27.55    58.10                                                      
 23 Yang, Jeffrey             12 Golden Ram Aquat       57.80      58.37  
       27.87    58.37                                                      
 24 Price, Brendon            12 Central Bucks Sw       58.35      58.48  
       27.11    58.48                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Tupper, Hayden            11 Wissahickon Comm       58.67      58.54  
       28.02    58.54                                                      
 26 Clough, Colin             12 Hershey Aquatic        57.95      58.81  
       28.21    58.81                                                      
 26 Stankus, Thomas           12 South Jersey Aqu       58.11      58.81  
       28.50    58.81                                                      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 28 Isupov, Aleksander        12 Tri-Hampton YMCA       58.43      58.90  
       28.26    58.90                                                      
 29 Soroka, Michael           12 DCAA                   58.80      58.93  
       28.32    58.93                                                      
 30 Bushay, Mason             11 Egg Harbor Twp S     1:05.32S     59.02  
       28.31    59.02                                                      
 31 Lee, Ryan                 12 Wsy Swimming           58.17      59.29  
       28.46    59.29                                                      
 32 Skelly, Kyle              12 Unattached             58.66    1:00.75  
       29.27  1:00.75                                                      
 33 Whartenby, Miller         12 Jersey Wahoos          58.01    1:02.04  
       29.17  1:02.04                                                      
 
Event 87  Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Anna              11 Plymouth Whitema    11:06.72   10:46.53   20  
       27.62    58.04  1:29.91  2:02.23  2:34.79  3:07.82  3:40.50  4:13.50
     4:46.00  5:18.85  5:51.69  6:25.00  6:57.91  7:30.66  8:03.85  8:36.57
     9:09.66  9:42.27 10:14.68 10:46.53                                    
  2 Brandt, Mackenzie         12 Wilmington Aquat    11:12.05   10:50.38   17  
       29.20  1:01.96  1:35.72  2:09.03  2:42.44  3:15.78  3:48.87  4:22.23
     4:56.00  5:28.92  6:01.78  6:34.70  7:07.35  7:39.72  8:12.09  8:44.36
     9:16.47  9:48.45 10:21.45 10:50.38                                    
  3 Harnish, Meaghan          12 York YMCA           11:14.22   10:59.06   16  
       30.15  1:02.21  1:34.96  2:08.01  2:41.24  3:14.57  3:47.76  4:21.14
     4:54.44  5:27.81  6:01.02  6:34.30  7:07.50  7:40.88  8:14.19  8:47.53
     9:20.61  9:54.01 10:27.19 10:59.06                                    
  4 Testa, Madison            12 Unattached          11:10.29   11:04.62   15  
       28.90  1:00.35  1:33.11  2:06.40  2:39.73  3:13.07  3:46.71  4:19.97
     4:53.59  5:27.21  6:00.68  6:34.41  7:07.83  7:41.68  8:15.94  8:49.75
     9:23.56  9:57.48 10:31.45 11:04.62                                    
  5 Mullins, Lainey           11 Suburban Seahawk    11:38.54   11:06.67   14  
       29.26  1:02.20  1:36.18  2:09.61  2:43.02  3:16.45  3:50.17  4:23.68
     4:58.44  5:32.31  6:06.61  6:40.35  7:14.50  7:48.37  8:22.12  8:55.92
     9:29.60 10:03.07 10:35.98 11:06.67                                    
  6 King, Avery               12 Emmaus Aquatic C    11:33.64   11:10.28   13  
       28.20  1:00.47  1:33.67  2:07.29  2:40.90  3:14.82  3:49.04  4:23.43
     4:57.22  5:31.48  6:05.52  6:39.60  7:13.56  7:47.64  8:21.85  8:56.03
     9:30.16 10:04.20 10:38.26 11:10.28                                    
  7 Littler, Alicia           12 Wcay Marlins        11:48.55   11:10.81   12  
       29.87  1:02.64  1:36.08  2:10.06  2:43.99  3:17.95  3:52.20  4:26.55
     5:00.81  5:34.97  6:09.16  6:43.32  7:17.20  7:50.97  8:24.76  8:58.68
     9:32.42 10:06.11 10:39.63 11:10.81                                    
  8 Parker, Hannah            12 Hatboro Horsham     11:54.25   11:19.76   11  
       30.13  1:04.01  1:38.99  2:13.39  2:47.97  3:21.86  3:56.06  4:29.94
     5:04.67  5:39.24  6:13.31  6:48.12  7:22.64  7:56.71  8:30.65  9:05.23
     9:39.92 10:14.27 10:48.13 11:19.76                                    
  9 Shoemaker, Jennifer       12 Wsy Swimming        11:30.80   11:20.95    9  
       29.16  1:02.25  1:36.62  2:11.26  2:45.78  3:20.74  3:55.58  4:30.32
     5:04.57  5:39.14  6:13.80  6:48.47  7:23.21  7:57.82  8:32.10  9:06.76
     9:40.69 10:14.45 10:48.63 11:20.95                                    
 10 Staretz, Presley          12 Wsy Swimming        11:33.50   11:21.99    7  
       29.81  1:03.07  1:37.11  2:11.57  2:45.85  3:20.30  3:54.88  4:29.45
     5:04.04  5:38.55  6:13.18  6:47.80  7:22.34  7:56.66  8:31.33  9:05.95
     9:40.49 10:15.20 10:49.40 11:21.99                                    
 11 Perot, Elizabeth          12 Five Star Swim C    12:32.60   11:28.16    6  
       30.16  1:04.00  1:38.52  2:13.26  2:48.31  3:23.30  3:57.85  4:33.15
     5:08.43  5:43.81  6:18.63  6:53.89  7:28.96  8:04.14  8:39.06  9:13.90
     9:48.56 10:22.65 10:56.83 11:28.16                                    
 12 Kerner, Erica             12 Jersey Wahoos       12:03.53   11:31.50    5  
       30.77  1:04.76  1:39.40  2:14.76  2:50.09  3:25.33  4:00.17  4:35.04
     5:09.97  5:44.94  6:19.99  6:54.71  7:29.64  8:04.59  8:39.49  9:14.09
     9:49.07 10:24.19 10:59.04 11:31.50                                    
 13 Dimartile, Meghan         12 Upper Dublin Aqu    12:17.63   11:38.68    4  
       30.35  1:04.27  1:39.32  2:14.78  2:50.48  3:25.66  4:00.85  4:36.39
     5:11.70  5:47.30  6:23.18  6:58.82  7:34.00  8:08.98  8:44.10  9:19.83
     9:54.86 10:30.08 11:04.84 11:38.68                                    
 14 Jacklin, Alyssa           12 Nittany Lion Aqu    11:47.82   11:45.07    3  
       30.85  1:04.08  1:38.71  2:14.01  2:49.54  3:25.44  4:02.33  4:39.19
     5:15.83  5:52.56  6:27.07  7:02.42  7:38.05  8:14.30  8:49.91  9:25.52
    10:00.94 10:36.60 11:10.96 11:45.07                                    
 15 Reteneller, Riley         12 Central Bucks Sw    12:01.06   11:45.31    2  
       30.41  1:04.02  1:38.63  2:13.48  2:48.40  3:23.71  3:59.26  4:34.92
     5:10.92  5:46.47  6:22.43  6:58.52  7:34.64  8:10.89  8:47.19  9:23.40
     9:59.68 10:35.59 11:11.32 11:45.31                                    
 16 Jia, Katherine            12 Upper Dublin Aqu    12:20.84   11:45.56    1  
       31.32  1:06.35  1:42.31  2:18.76  2:54.51  3:29.84  4:06.14  4:41.40
     5:17.01  5:52.63  6:28.94  7:04.10  7:39.65  8:15.41  8:51.22  9:26.40
    10:01.50 10:36.53 11:11.91 11:45.56                                    
 17 Raser, Emma               11 North Penn Aquat    12:15.26   11:46.11  
       30.57  1:04.33  1:39.47  2:15.09  2:50.73  3:26.56  4:02.53  4:38.74
     5:15.13  5:51.13  6:27.25  7:03.01  7:39.04  8:14.55  8:50.26  9:25.96
    10:01.63 10:37.12 11:12.70 11:46.11                                    
 18 Speed, Deanna             12 York YMCA           12:35.88   11:53.36  
       31.95  1:06.82  1:42.29  2:18.07  2:53.67  3:29.24  4:04.98  4:41.04
     5:17.86  5:53.68  6:29.94  7:06.38  7:42.99  8:19.00  8:55.14  9:31.29
    10:07.47 10:43.77 11:19.58 11:53.36                                    
 19 Calder, Ella              12 York YMCA           11:56.93   11:54.08  
       30.10  1:03.91  1:37.97  2:13.52  2:48.70  3:24.65  4:00.62  4:37.42
     5:14.54  5:50.60  6:26.84  7:03.02  7:39.29  8:15.66  8:52.43  9:29.52
    10:05.99 10:43.13 11:19.55 11:54.08                                    
 20 Petrakis, Nyah            12 Central Bucks Sw    11:56.75   11:57.12  
       30.44  1:04.42  1:39.56  2:15.65  2:51.78  3:28.05  4:04.48  4:40.73
     5:17.33  5:54.01  6:30.49  7:07.16  7:42.89  8:19.07  8:55.78  9:31.83
    10:08.43 10:45.37 11:21.76 11:57.12                                    
 21 Strine, Jillian           12 Shippensburg Aqu    12:05.24   12:00.90  
       31.32  1:05.90  1:41.72  2:18.23  2:54.90  3:31.81  4:08.19  4:44.22
     5:21.34  5:58.35  6:34.83  7:10.99  7:47.14  8:23.58  9:00.20  9:36.64
    10:13.33 10:50.11 11:26.13 12:00.90                                    
 22 Naveen, Annika            12 Friends Central     12:12.74   12:04.31  
       30.76  1:06.32  1:42.99  2:19.39  2:54.55  3:31.21  4:08.18  4:45.26
     5:22.27  5:59.69  6:36.95  7:14.13  7:51.96  8:29.46  9:06.04  9:42.65
    10:18.80 10:54.34 11:30.50 12:04.31                                    
 23 Walters, Ava              11 Plymouth Whitema    12:22.64   12:06.64  
       32.21  1:07.80  1:44.57  2:21.25  2:58.27  3:35.15  4:12.09  4:49.04
     5:25.87  6:02.57  6:39.35  7:16.17  7:52.77  8:29.58  9:06.15  9:43.10
    10:19.70 10:56.10 11:32.04 12:06.64                                    
 24 Lochstet, Peregrine       11 Upper Dublin Aqu    12:43.98   12:12.53  
       31.29  1:06.31  1:42.24  2:18.96  2:55.48  3:32.54  4:09.56  4:47.06
     5:23.70  6:01.18  6:38.45  7:16.23  7:53.59  8:30.90  9:07.88  9:45.51
    10:22.76 11:00.23 11:36.99 12:12.53                                    
 25 Carl, Mary                11 Boyertown YMCA N    12:33.44   12:13.96  
       30.88  1:05.58  1:42.05  2:18.59  2:55.56  3:32.37  4:08.79  4:46.34
     5:24.33  6:02.27  6:39.51  7:17.41  7:55.20  8:32.95  9:10.30  9:47.69
    10:25.10 11:02.18 11:38.60 12:13.96                                    
 26 Barone, Kamryn            11 Wsy Swimming        12:44.49   12:15.20  
       31.80  1:07.50  1:44.41  2:20.80  2:57.19  3:34.67  4:12.34  4:49.81
     5:27.44  6:05.24  6:43.60  7:21.53  7:59.03  8:35.84  9:13.77  9:51.15
    10:29.00 11:05.73 11:41.29 12:15.20                                    
 27 Tassinari, Marianne       11 Pocono Family YM    12:18.09   12:17.84  
       31.44  1:06.79  1:42.91  2:19.65  2:56.76  3:34.28  4:11.81  4:49.61
     5:27.58  6:05.84  6:43.39  7:21.20  7:58.66  8:36.21  9:13.14  9:50.39
    10:27.96 11:05.62 11:42.39 12:17.84                                    
 28 Morris, Chloe             12 G P A C             12:34.55   12:18.49  
       30.99  1:06.69  1:44.61  2:21.89  2:59.97  3:37.09  4:14.41  4:52.84
     5:30.75  6:08.09  6:46.32  7:24.61  8:02.09  8:39.46  9:16.74  9:54.00
    10:30.92 11:07.75 11:44.14 12:18.49                                    
 29 Pillar, Claire            11 Friends Central     12:37.98   12:18.56  
       30.94  1:05.92  1:42.87  2:19.12  2:55.12  3:32.20  4:09.61  4:47.10
     5:26.14  6:04.31  6:42.93  7:20.50  7:59.53  8:37.29  9:15.73  9:53.16
    10:30.97 11:08.14 11:44.84 12:18.56                                    
 30 Coonley, Campbell         12 Radnor Aquatic C    12:43.10   12:20.32  
       31.76  1:07.33  1:44.03  2:21.93  2:59.61  3:37.30  4:15.46  4:53.57
     5:31.96  6:09.50  6:47.30  7:25.80  8:03.24  8:41.00  9:18.56  9:56.00
    10:32.83 11:10.70 11:46.74 12:20.32                                    
 31 McCarthy, Danielle        12 G P A C             12:19.97   12:26.20  
       32.05  1:07.62  1:44.69  2:22.01  2:59.04  3:36.15  4:13.43  4:50.82
     5:28.81  6:06.91  6:44.61  7:22.08  8:00.30  8:38.19  9:16.44  9:54.69
    10:32.91 11:11.54 11:49.57 12:26.20                                    
 32 Cella, Olivia             11 Radnor Aquatic C    12:44.51   12:26.69  
       31.39  1:07.38  1:44.27  2:21.65  2:59.25  3:37.41  4:14.87  4:53.25
     5:31.73  6:09.51  6:48.33  7:26.47  8:04.80  8:43.30  9:20.99  9:59.06
    10:36.97 11:14.50 11:51.70 12:26.69                                    
 33 Danastasio, Giovanna      12 Medford Wave        12:28.09   12:35.83  
       33.18  1:10.02  1:47.67  2:25.86  3:03.73  3:42.33  4:20.43  4:58.98
     5:37.53  6:15.85  6:54.07  7:32.27  8:10.82  8:49.19  9:28.18 10:06.31
    10:44.18 11:22.04 12:00.23 12:35.83                                    
 34 Walls, Jillian            12 Parkland Aquatic    12:42.79   12:36.09  
       33.27  1:09.95  1:48.42  2:25.99  3:04.30  3:42.40  4:21.10  4:59.67
     5:37.54  6:15.31  6:54.34  7:33.21  8:12.29  8:51.19  9:29.75 10:08.70
    10:46.84 11:24.70 12:02.80 12:36.09                                    
 
Event 88  Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Samuel              12 Germantown Acade    17:33.86   16:42.83   20  
       26.24    55.33  1:24.98  1:55.01  2:25.19  2:55.35  3:25.57  3:55.84
     4:26.04  4:56.59  5:27.05  5:57.64  6:28.21  6:58.75  7:29.51  8:00.22
     8:30.69  9:01.51  9:32.33 10:03.32 10:34.12 11:05.10 11:36.23 12:07.30
    12:37.88 13:08.78 13:39.94 14:11.34 14:42.52 15:13.31 15:43.92 16:14.05
    16:42.83
  2 Boehme, Matthew           12 Unattached          17:49.13   17:25.91   17  
       28.05    58.52  1:29.70  2:01.24  2:32.73  3:04.37  3:36.37  4:07.85
     4:39.76  5:11.59  5:43.60  6:15.30  6:47.19  7:19.22  7:50.65  8:22.59
     8:54.45  9:27.38  9:59.11 10:31.34 11:03.51 11:35.30 12:07.61 12:39.74
    13:12.05 13:44.27 14:16.31 14:48.35 15:20.48 15:52.44 16:24.23 16:55.73
    17:25.91
  3 Toomey, Justin            12 Parkland Aquatic    17:55.05   17:31.82   16  
       27.79    58.92  1:30.72  2:02.77  2:34.62  3:06.62  3:38.67  4:10.14
     4:42.18  5:14.30  5:45.94  6:17.95  6:49.94  7:21.95  7:53.68  8:25.94
     8:57.92  9:30.11 10:02.56 10:34.89 11:07.13 11:39.20 12:11.57 12:44.08
    13:16.42 13:48.54 14:20.76 14:53.21 15:25.82 15:58.07 16:29.84 17:01.67
    17:31.82
  4 Jones, Tanner             12 G P A C             20:08.82   18:15.75   15  
       28.62  1:00.59  1:33.33  2:06.41  2:39.76  3:13.03  3:45.94  4:19.55
     4:53.02  5:26.31  6:00.02  6:33.12  7:06.68  7:40.12  8:13.27  8:46.87
     9:20.46  9:54.16 10:27.58 11:00.90 11:34.99 12:08.22 12:41.61 13:15.81
    13:49.32 14:23.04 14:56.59 15:30.67 16:04.33 16:38.37 17:11.68 17:44.55
    18:15.75
  5 Freeman, Jonathan         12 Germantown Acade    19:19.27   18:38.58   14  
       28.11  1:00.05  1:33.09  2:06.64  2:39.67  3:13.64  3:47.25  4:21.70
     4:56.13  5:29.82  6:03.78  6:38.11  7:12.67  7:47.05  8:21.48  8:56.29
     9:29.86 10:04.03 10:38.17 11:12.92 11:47.49 12:22.62 12:57.08 13:32.64
    14:05.84 14:40.56 15:14.93 15:49.48 16:23.92 17:32.44 18:06.36 18:38.68
    18:38.58
  6 Potts, Mason              11 North Penn Aquat    18:55.85   18:40.64   13  
       28.30  1:01.07  1:35.00  2:09.16  2:43.08  3:16.91  3:50.60  4:25.06
     4:59.27  5:33.24  6:07.76  6:42.19  7:17.10  7:51.18  8:25.89  9:00.08
     9:35.41 10:09.76 10:44.47 11:19.23 11:53.26 12:28.44 13:03.47 13:36.31
    14:10.46 14:44.73 15:19.50 15:54.40 16:28.11 17:03.04 17:37.81 18:11.33
    18:40.64
  7 Andrulonis, Jonas         12 Upper Dublin Aqu    19:31.89   18:47.98   12  
       28.95  1:01.30  1:34.88  2:09.22  2:43.98  3:18.52  3:53.59  4:28.33
     5:03.15  5:37.89  6:12.80  6:47.64  7:21.85  7:55.87  8:30.40  9:05.15
     9:39.35 10:14.29 10:49.00 11:23.70 11:58.74 12:33.30 13:08.28 13:42.91
    14:17.81 14:52.23 15:27.04 16:01.68 16:36.07 17:10.52 17:44.28 18:17.23
    18:47.98
  8 Faikish, Aidan            12 North Penn Aquat    19:10.62   18:48.40   11  
       28.89  1:01.62  1:35.71  2:09.80  2:43.99  3:18.62  3:53.38  4:28.21
     5:02.77  5:37.56  6:12.68  6:47.39  7:22.37  7:56.95  8:31.73  9:06.97
     9:41.61 10:16.03 10:50.61 11:25.13 11:59.30 12:33.70 13:08.10 13:42.64
    14:17.03 14:51.54 15:26.24 16:00.38 16:34.86 17:09.31 17:43.44 18:17.09
    18:48.40
  9 Clark, William            12 Germantown Acade    20:08.52   19:24.62    9  
       31.50  1:06.97  1:43.57  2:19.75  2:55.86  3:31.84  4:07.87  4:43.44
     5:18.74  5:54.41  6:30.22  7:05.83  7:41.24  8:16.77  8:52.41  9:28.03
    10:03.37 10:39.15 11:14.60 11:49.71 12:25.12 13:00.58 13:35.83 14:11.20
    14:46.73 15:22.65 15:58.39 16:33.37 17:08.12 17:42.96 18:17.31 18:52.22
    19:24.62
 10 Brown, Ben                11 Tri-Hampton YMCA    20:18.85   19:30.67    7  
       31.71  1:06.86  1:43.86  2:18.20  2:54.43  3:29.67  4:05.33  4:40.73
     5:16.71  5:53.11  6:28.94  7:05.06  7:40.53  8:16.55  8:51.98  9:27.75
    10:03.40 10:39.01 11:14.94 11:49.97 12:25.91 13:01.59 13:37.44 14:13.75
    14:49.20 15:25.54 16:01.73 16:37.90 17:13.88 17:48.27 18:22.95 18:57.67
    19:30.67
 11 Avila, Jovannie           12 Parkland Aquatic    19:39.69   19:44.36    6  
       29.36  1:03.48  1:39.30  2:15.69  2:51.68  3:27.96  4:04.09  4:40.08
     5:16.37  5:52.71  6:28.67  7:04.44  7:41.41  8:17.71  8:53.42  9:29.86
    10:06.49 10:43.14 11:19.72 11:56.20 12:32.11 13:08.53 13:44.69 14:20.13
    14:56.83 15:32.53 16:09.09 16:46.14 17:22.83 17:58.74 18:34.44 19:10.59
    19:44.36
 12 Doran, Thomas             12 Unattached          20:26.84   19:45.76    5  
       33.02  1:08.14  1:43.01  2:17.46  2:52.76  3:28.41  4:04.69  4:41.22
     5:17.17  5:53.49  6:29.62  7:05.56  7:41.32  8:17.22  8:52.94  9:28.61
    10:04.31 10:40.16 11:16.41 11:51.98 12:27.93 13:04.17 13:40.49 14:16.87
    14:53.58 15:30.00 16:06.46 16:43.29 17:20.15 17:57.21 18:33.85 19:10.54
    19:45.76
 13 Zhou, Andrew              11 Plymouth Whitema    20:21.02   19:59.24    4  
       30.60  1:05.92  1:43.03  2:20.05  2:56.89  3:34.24  4:11.04  4:47.47
     5:23.94  6:00.91  6:37.65  7:14.35  7:51.56  8:28.05  9:04.85  9:41.87
    10:18.12 10:54.25 11:31.32 12:07.65 12:44.39 13:21.01 13:57.96 14:35.35
    15:11.77 15:48.42 16:25.21 17:01.93 17:37.99 18:14.15 18:49.71 19:25.36
    19:59.24
 14 Boyd, Rj                  12 Upper Dublin Aqu    20:58.93   19:59.27    3  
       31.19  1:06.04  1:41.74  2:18.32  2:55.30  3:31.85  4:08.95  4:46.28
     5:23.26  6:00.28  6:37.01  7:14.46  7:51.45  8:28.49  9:04.88  9:42.00
    10:18.42 10:54.81 11:32.00 12:08.09 12:44.65 13:20.90 13:58.29 14:34.50
    15:11.05 15:48.29 16:25.18 17:01.91 17:38.37 18:13.87 18:49.85 19:25.77
    19:59.27
 15 Tierney, Brady            12 Radnor Aquatic C    21:15.01   20:01.77    2  
       31.63  1:06.56  1:42.21  2:17.73  2:53.96  3:30.49  4:06.57  4:42.77
     5:19.07  5:55.74  6:32.66  7:09.39  7:45.81  8:22.86  8:59.69  9:36.48
    10:13.28 10:49.97 11:26.88 12:03.84 12:41.08 13:18.02 13:54.95 14:31.62
    15:09.07 15:46.22 16:23.51 17:00.38 17:37.83 18:14.79 18:51.24 19:27.26
    20:01.77
 16 Yoon, Sondo               11 Wsy Swimming        19:54.69   20:06.12    1  
       30.30  1:06.02  1:42.67  2:19.56  2:56.93  3:34.13  4:11.01  4:48.35
     5:26.15  6:03.18  6:39.93  7:17.73  7:55.05  8:32.34  9:09.21  9:46.18
    10:23.75 11:00.88 11:37.67 12:15.52 12:52.40 13:29.73 14:06.04 14:43.55
    15:20.30 15:56.36 16:32.36 17:08.69 17:45.36 18:21.41 18:56.85 19:32.91
    20:06.12
 17 Swartz, Ethan             12 Central York Aqu    21:04.90   20:18.62  
       32.65  1:09.79  1:46.50  2:23.84  3:00.46  3:37.22  4:15.42  4:52.89
     5:30.28  6:07.92  6:45.35  7:22.55  7:59.88  8:36.69  9:13.94  9:51.33
    10:28.35 11:05.40 11:42.47 12:19.34 12:56.28 13:33.22 14:10.36 14:47.69
    15:24.44 16:01.39 16:38.50 17:15.71 17:52.98 18:30.08 19:07.34 19:43.92
    20:18.62
 18 Maietta, Ryan             12 Five Star Swim C    21:16.83   20:22.68  
       31.72  1:07.73  1:45.02  2:22.23  2:59.27  3:37.05  4:14.62  4:51.44
     5:28.52  6:05.77  6:43.04  7:19.96  7:57.59  8:35.49  9:12.67  9:49.48
    10:27.55 11:05.36 11:42.37 12:20.06 12:58.17 13:35.54 14:13.82 14:51.97
    15:30.28 16:07.40 16:45.99 17:24.69 18:02.17 18:39.35 19:15.56 19:51.32
    20:22.68
 19 Finn, Gabe                12 North Penn Aquat    21:03.63   20:24.08  
       31.53  1:07.21  1:43.93  2:21.29  2:58.57  3:35.64  4:13.43  4:50.53
     5:28.05  6:05.69  6:42.90  7:19.67  7:57.27  8:34.69  9:11.99  9:49.36
    10:26.66 11:04.38 11:42.09 12:19.34 12:57.07 13:35.11 14:12.24 14:50.46
    15:28.16 16:06.06 16:43.88 17:21.49 17:59.20 18:36.69 19:13.64 19:50.62
    20:24.08
 20 Netter, Eddie             12 Upper Dublin Aqu    21:29.59   21:08.63  
       31.27  1:07.65  1:45.44  2:23.84  3:01.59  3:39.54  4:16.92  4:55.82
     5:33.96  6:12.61  6:51.65  7:30.69  8:09.19  8:48.16  9:26.94 10:06.11
    10:44.95 11:23.59 12:03.60 12:43.09 13:22.66 14:01.96 14:42.29 15:20.96
    15:59.53 16:38.51 17:18.08 17:56.97 18:35.68 19:15.08 19:53.06 20:31.33
    21:08.63
 21 Weller, Jason             12 Hershey Aquatic     21:27.31   21:13.08  
       32.73  1:11.59  1:48.58  2:26.69  3:04.41  3:42.65  4:20.25  4:58.38
     5:35.71  6:13.82  6:52.54  7:31.71  8:10.20  8:48.59  9:28.37 10:07.69
    10:46.41 11:26.59 12:05.31 12:45.65 13:25.36 14:05.94 14:45.46 15:24.96
    16:04.52 16:44.52 17:23.13 18:02.60 18:42.33 19:20.85 20:00.39 20:38.67
    21:13.08
 22 Jacob, Conor              12 Medford Wave        21:14.61   21:16.30  
       31.77  1:07.88  1:45.81  2:24.11  3:02.34  3:40.83  4:19.60  4:59.10
     5:38.08  6:17.44  6:57.55  7:36.58  8:15.79  8:55.25  9:34.82 10:15.13
    10:54.07 11:33.48 12:13.17 12:52.72 13:30.50 14:10.51 14:48.17 15:27.63
    16:06.70 16:45.80 17:23.96 18:03.14 18:42.46 19:20.95 19:58.99 20:38.64
    21:16.30
 -- Brace, Shane              12 Hershey Aquatic     19:47.54        DFS  
 
Event 89  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     1:00.79      58.86   20  
       27.22    58.86                                                      
  2 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C     1:00.40    1:00.20   17  
       27.13  1:00.20                                                      
  3 Breitbach, Alaina         14 Diplomat Swim Cl     1:01.08    1:00.22   16  
       28.02  1:00.22                                                      
  4 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw     1:01.11    1:00.37   15  
       27.05  1:00.37                                                      
  5 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA     1:00.79    1:00.68   14  
       28.25  1:00.68                                                      
  6 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer     1:01.87    1:01.36   13  
       28.44  1:01.36                                                      
  7 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq     1:01.29    1:01.67   12  
       29.17  1:01.67                                                      
  8 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic     1:01.59    1:01.94   11  
       28.69  1:01.94                                                      
B - Final
  9 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        1:02.63    1:01.57    9  
       29.47  1:01.57                                                      
 10 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     1:02.49    1:02.21    7  
       28.34  1:02.21                                                      
 11 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     1:03.17    1:02.74    6  
       29.19  1:02.74                                                      
 12 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     1:02.98    1:02.97    5  
       30.06  1:02.97                                                      
 13 Noble, Grace              13 Upper Main Line      1:01.91    1:03.41    4  
       29.09  1:03.41                                                      
 14 Farina, Gianna            14 Parkland Aquatic     1:02.88    1:03.51    3  
       29.67  1:03.51                                                      
 15 Malmstrom, Abigail        13 Upper Main Line      1:01.90    1:03.95    2  
       30.02  1:03.95                                                      
 16 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     1:03.38    1:04.11    1  
       29.39  1:04.11                                                      
C - Final
 17 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     1:03.45    1:01.84  
       28.87  1:01.84                                                      
 18 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     1:03.54    1:02.32  
       28.21  1:02.32                                                      
 19 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        1:03.86    1:02.58  
       28.78  1:02.58                                                      
 20 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     1:03.48    1:02.82  
       28.04  1:02.82                                                      
 21 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw     1:03.58    1:03.11  
       29.10  1:03.11                                                      
 22 Miller, Abby              13 G P A C              1:03.48    1:03.24  
       30.05  1:03.24                                                      
 23 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      1:03.39    1:03.49  
       29.26  1:03.49                                                      
 24 Challis, Jodie            14 Nittany Lion Aqu     1:03.68    1:04.34  
       30.23  1:04.34                                                      
 
Event 89  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeBruyn, Hadley           14 Episcopal Academ     2:04.13      59.73  
       27.65    59.73                                                      
  2 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C     2:12.82    1:00.40  
       27.66  1:00.40                                                      
  3 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA     2:09.18    1:00.79  
       28.28  1:00.79                                                      
  3 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     2:06.22    1:00.79  
       28.10  1:00.79                                                      
  5 Breitbach, Alaina         14 Diplomat Swim Cl     2:18.21    1:01.08  
       28.75  1:01.08                                                      
  6 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw     2:15.16    1:01.11  
       27.31  1:01.11                                                      
  7 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq     2:18.73    1:01.29  
       28.87  1:01.29                                                      
  8 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic     2:12.08    1:01.59  
       28.24  1:01.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer     2:13.40    1:01.87  
       28.70  1:01.87                                                      
 10 Malmstrom, Abigail        13 Upper Main Line      2:14.63    1:01.90  
       28.41  1:01.90                                                      
 11 Noble, Grace              13 Upper Main Line      2:12.66    1:01.91  
       28.03  1:01.91                                                      
 12 Pappas, Erini             13 Phoenixville  YM     2:11.39    1:02.36  
       28.31  1:02.36                                                      
 13 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     2:15.74    1:02.49  
       28.55  1:02.49                                                      
 14 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        2:10.61    1:02.63  
       29.20  1:02.63                                                      
 15 Farina, Gianna            14 Parkland Aquatic     2:18.49    1:02.88  
       29.01  1:02.88                                                      
 16 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     2:16.84    1:02.98  
       30.48  1:02.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     2:11.64    1:03.17  
       29.48  1:03.17                                                      
 18 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     2:18.24    1:03.38  
       29.16  1:03.38                                                      
 19 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      2:14.78    1:03.39  
       29.52  1:03.39                                                      
 20 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     2:16.09    1:03.45  
       29.75  1:03.45                                                      
 21 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     2:16.70    1:03.48  
       28.58  1:03.48                                                      
 21 Miller, Abby              13 G P A C              2:16.23    1:03.48  
       30.62  1:03.48                                                      
 23 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     1:03.03    1:03.54  
       29.03  1:03.54                                                      
 24 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw     2:16.06    1:03.58  
       29.40  1:03.58                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Challis, Jodie            14 Nittany Lion Aqu     2:17.39    1:03.68  
       29.74  1:03.68                                                      
 26 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        2:15.61    1:03.86  
       29.24  1:03.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     2:14.77    1:04.69  
       30.20  1:04.69                                                      
 28 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     2:14.09    1:04.82  
       30.71  1:04.82                                                      
 29 Li, Julia                 14 Wcay Marlins         2:18.88    1:04.93  
       30.04  1:04.93                                                      
 30 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw     2:18.22    1:05.11  
       30.09  1:05.11                                                      
 31 Fruhwirth, Hannah         13 Golden Ram Aquat     2:18.47    1:05.15  
       30.29  1:05.15                                                      
 32 Koczur, Erin              14 Westtown Aquatic     2:18.29    1:05.56  
       30.45  1:05.56                                                      
 33 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     2:15.41    1:05.93  
       29.25  1:05.93                                                      
 34 Piccone, Sofia            13 Golden Ram Aquat     2:18.70    1:05.94  
       29.71  1:05.94                                                      
 35 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw     2:15.89    1:06.17  
       31.42  1:06.17                                                      
 36 Menzer, Kate              14 Unattached           2:14.63    1:06.37  
       30.50  1:06.37                                                      
 37 Jellig, Maria             13 Jersey Wahoos        2:18.75    1:06.99  
       31.09  1:06.99                                                      
 38 Foltz, Caroline           13 Diplomat Swim Cl     2:18.39    1:07.09  
       30.21  1:07.09                                                      
 -- Sullivan, Mckaylie        13 Upper Main Line      2:13.21         DQ  
       28.77       DQ                                                      
 -- Steckiel, Emma            14 Governor Mifflin     2:13.26        DFS  
 
Event 90  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       53.72      53.54   20  
       24.64    53.54                                                      
  2 Thomas, Riley             14 York YMCA              56.24      55.71   17  
       26.10    55.71                                                      
  3 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming          57.75      56.54   16  
       26.21    56.54                                                      
  4 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat       57.77      56.91   15  
       26.59    56.91                                                      
  5 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C       56.74      57.08   14  
       26.11    57.08                                                      
  6 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw       57.51      57.88   13  
       26.81    57.88                                                      
  7 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat       57.42      57.97   12  
       25.77    57.97                                                      
 -- Zipf, Aidan               14 Rocky Run YMCA         56.88         DQ  
       25.99       DQ                                                      
B - Final
  9 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic       57.82      56.39    9  
       26.29    56.39                                                      
 10 Campbell, Paul            14 North Penn Aquat       57.96      56.48    7  
       28.09    56.48                                                      
 11 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S       57.80      57.15    6  
       26.55    57.15                                                      
 12 McClurkin, Alexander      14 Neshaminy Swimmi       58.27      58.26    5  
       27.90    58.26                                                      
 13 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati       58.60      58.45    4  
       26.50    58.45                                                      
 14 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       58.68      58.61    3  
       26.63    58.61                                                      
 15 Cerbone, William          14 Pocono Family YM       58.41      59.05    2  
       28.17    59.05                                                      
 16 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       58.85      59.67    1  
       26.25    59.67                                                      
C - Final
 17 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA       59.05      58.45  
       27.77    58.45                                                      
 18 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic       59.94      58.81  
       27.65    58.81                                                      
 18 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk       59.03      58.81  
       26.60    58.81                                                      
 20 Gozdan, Michael           14 Jersey Wahoos          59.46      59.06  
       28.37    59.06                                                      
 21 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S       59.41      59.32  
       27.57    59.32                                                      
 22 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     1:00.22      59.48  
       28.35    59.48                                                      
 23 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk       59.10      59.99  
       27.49    59.99                                                      
 24 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle       59.77    1:00.28  
       27.91  1:00.28                                                      
 
Event 90  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA     1:58.56      53.72  
       24.77    53.72                                                      
  2 Thomas, Riley             14 York YMCA            2:05.05      56.24  
       26.36    56.24                                                      
  3 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     2:04.66      56.74  
       25.95    56.74                                                      
  4 Zipf, Aidan               14 Rocky Run YMCA       2:10.99      56.88  
       26.63    56.88                                                      
  5 Christian, John           14 Phoenixville  YM     2:02.01      57.20  
       25.50    57.20                                                      
  6 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     2:04.58      57.42  
       25.85    57.42                                                      
  7 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw     2:04.63      57.51  
       26.88    57.51                                                      
  8 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming        2:09.74      57.75  
       27.06    57.75                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     2:05.39      57.77  
       26.93    57.77                                                      
 10 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     2:02.78      57.80  
       27.05    57.80                                                      
 11 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     2:08.13      57.82  
       26.69    57.82                                                      
 12 Campbell, Paul            14 North Penn Aquat     2:07.73      57.96  
       28.65    57.96                                                      
 13 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        2:04.35      58.04  
       26.95    58.04                                                      
 14 McClurkin, Alexander      14 Neshaminy Swimmi     2:07.49      58.27  
       27.25    58.27                                                      
 15 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     2:06.92      58.41  
       28.08    58.41                                                      
 16 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati     2:10.69      58.60  
       26.81    58.60                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk     2:05.68      58.68  
       26.83    58.68                                                      
 18 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S     2:06.24      58.85  
       26.16    58.85                                                      
 19 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk     2:09.13      59.03  
       26.86    59.03                                                      
 20 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA     2:07.51      59.05  
       27.63    59.05                                                      
 21 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     2:05.21      59.10  
       27.19    59.10                                                      
 22 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S     2:04.74      59.41  
       27.96    59.41                                                      
 23 Gozdan, Michael           14 Jersey Wahoos        2:11.18      59.46  
       28.77    59.46                                                      
 24 Moore, Ethan              14 Coatesville Area     2:09.76      59.54  
       27.01    59.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle     2:09.21      59.77  
       28.04    59.77                                                      
 26 Ciecko, Evan              14 Unattached           2:10.22      59.85  
       27.55    59.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     2:08.62      59.94  
       27.65    59.94                                                      
 28 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     2:11.14    1:00.22  
       28.64  1:00.22                                                      
 29 Bachman, Maxwell          13 North Penn Aquat     2:10.05    1:00.25  
       28.86  1:00.25                                                      
 30 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     2:10.84    1:00.34  
       27.03  1:00.34                                                      
 30 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu     2:11.17    1:00.34  
       27.51  1:00.34                                                      
 30 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C     2:10.26    1:00.34  
       27.88  1:00.34                                                      
 33 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos        2:10.34    1:00.54  
       28.41  1:00.54                                                      
 34 Ellis, Ryan               14 Upper Dublin Aqu     2:10.53    1:00.60  
       27.67  1:00.60                                                      
 35 Circus, Luke              13 South Jersey Aqu     2:09.70    1:00.65  
       29.75  1:00.65                                                      
 36 Maier, Andrew             14 G P A C              2:08.61    1:00.91  
       28.02  1:00.91                                                      
 37 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     2:30.68L   1:01.08  
       28.61  1:01.08                                                      
 38 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu     2:10.55    1:02.50  
       29.57  1:02.50                                                      
 -- Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic     2:10.52        DFS  
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     2:05.94    2:02.45   20  
       28.65    59.30  1:30.41  2:02.45                                    
  2 Magness, Brenna           14 Golden Ram Aquat     2:06.22    2:06.58   17  
       30.34  1:01.60  1:33.81  2:06.58                                    
  3 Trout, Riley              14 York YMCA            2:08.43    2:07.07   16  
       30.17  1:02.19  1:34.92  2:07.07                                    
  4 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     2:09.36    2:07.79   15  
       30.40  1:03.49  1:36.21  2:07.79                                    
  5 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      2:09.15    2:09.17   14  
       30.51  1:02.54  1:36.17  2:09.17                                    
  6 Brennan, Reilly           13 Suburban Seahawk     2:09.67    2:09.28   13  
       30.07  1:02.53  1:35.95  2:09.28                                    
  7 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     2:08.39    2:11.67   12  
       29.60  1:02.78  1:37.77  2:11.67                                    
  8 Howard, Victoria          13 Upper Main Line      2:09.70    2:11.90   11  
       31.20  1:04.90  1:38.75  2:11.90                                    
B - Final
  9 Ladd, Madeline            14 Coatesville Area     2:10.23    2:09.08    9  
       29.97  1:02.29  1:35.47  2:09.08                                    
 10 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     2:11.78    2:10.28    7  
       30.54  1:03.42  1:37.64  2:10.28                                    
 11 Walsh, Gabrielle          14 Diplomat Swim Cl     2:12.84    2:10.79    6  
       29.81  1:02.23  1:36.44  2:10.79                                    
 12 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     2:10.12    2:11.17    5  
       30.80  1:03.97  1:37.91  2:11.17                                    
 13 Kupsky, April             14 Unattached           2:12.02    2:11.22    4  
       30.47  1:03.25  1:37.30  2:11.22                                    
 14 Hearn, Carolyn            14 George School Aq     2:10.92    2:11.28    3  
       30.53  1:03.72  1:37.66  2:11.28                                    
 15 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A     2:12.45    2:11.72    2  
       30.59  1:03.94  1:38.38  2:11.72                                    
 16 Stahl, Nyah               14 York YMCA            2:11.83    2:11.87    1  
       31.20  1:03.96  1:38.24  2:11.87                                    
C - Final
 17 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic      2:14.32    2:10.68  
       30.44  1:03.42  1:37.29  2:10.68                                    
 18 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic      2:14.19    2:12.56  
       31.23  1:05.45  1:39.47  2:12.56                                    
 19 Robinson, Kellsey         14 Tri-Hampton YMCA     2:13.95    2:13.64  
       31.17  1:05.17  1:39.32  2:13.64                                    
 20 Barlow, Lauren            13 Una Eccc             2:14.32    2:13.99  
       32.07  1:06.01  1:40.19  2:13.99                                    
 21 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     2:13.75    2:14.16  
       30.75  1:04.95  1:39.94  2:14.16                                    
 22 Pejcic, Sofia             14 Norman Lawrence      2:14.35    2:14.63  
       30.59  1:04.01  1:39.10  2:14.63                                    
 23 Welker, Sydney            13 York YMCA            2:14.39    2:14.84  
       31.46  1:05.21  1:40.05  2:14.84                                    
 24 Waggoner, Alexandra       13 Jersey Wahoos        2:14.60    2:14.92  
       31.65  1:05.85  1:40.86  2:14.92                                    
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     2:04.91    2:05.94  
       29.36  1:00.48  1:33.00  2:05.94                                    
  2 Magness, Brenna           14 Golden Ram Aquat     2:05.31    2:06.22  
       31.02  1:03.21  1:34.46  2:06.22                                    
  3 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer     2:05.25    2:08.39  
       29.93  1:02.27  1:35.87  2:08.39                                    
  4 Trout, Riley              14 York YMCA            2:07.46    2:08.43  
       30.58  1:03.05  1:36.67  2:08.43                                    
  5 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central      2:11.92    2:09.15  
       30.68  1:03.18  1:36.38  2:09.15                                    
  6 Pappas, Erini             13 Phoenixville  YM     2:08.21    2:09.28  
       30.69  1:03.05  1:36.48  2:09.28                                    
  7 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     2:10.80    2:09.36  
       30.62  1:03.71  1:37.38  2:09.36                                    
  8 Brennan, Reilly           13 Suburban Seahawk     2:10.81    2:09.67  
       30.49  1:03.02  1:36.13  2:09.67                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Howard, Victoria          13 Upper Main Line      2:10.73    2:09.70  
       30.96  1:03.57  1:37.15  2:09.70                                    
 10 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat     2:07.27    2:10.12  
       29.91  1:02.60  1:36.67  2:10.12                                    
 11 Ladd, Madeline            14 Coatesville Area     2:09.51    2:10.23  
       29.88  1:02.17  1:36.78  2:10.23                                    
 12 Hearn, Carolyn            14 George School Aq     2:15.06    2:10.92  
       30.20  1:03.19  1:37.25  2:10.92                                    
 13 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic     2:13.01    2:11.78  
       30.77  1:03.64  1:37.90  2:11.78                                    
 14 Stahl, Nyah               14 York YMCA            2:12.05    2:11.83  
       31.47  1:04.51  1:38.37  2:11.83                                    
 15 Kupsky, April             14 Unattached           2:15.74    2:12.02  
       30.91  1:04.24  1:38.22  2:12.02                                    
 16 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A     2:15.96    2:12.45  
       31.24  1:04.67  1:38.33  2:12.45                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Walsh, Gabrielle          14 Diplomat Swim Cl     2:12.37    2:12.84  
       30.50  1:03.51  1:38.14  2:12.84                                    
 18 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu     2:13.20    2:13.75  
       31.58  1:05.59  1:40.81  2:13.75                                    
 19 Robinson, Kellsey         14 Tri-Hampton YMCA     2:16.24    2:13.95  
       31.36  1:05.42  1:40.07  2:13.95                                    
 20 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw     2:13.55    2:13.98  
       30.57  1:04.86  1:39.75  2:13.98                                    
 21 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer     2:11.14    2:14.06  
       30.22  1:03.88  1:39.00  2:14.06                                    
 22 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic      2:13.70    2:14.19  
       31.96  1:06.15  1:40.79  2:14.19                                    
 23 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic      2:12.31    2:14.32  
       31.41  1:05.18  1:39.83  2:14.32                                    
 23 Barlow, Lauren            13 Una Eccc             2:16.66    2:14.32  
       32.69  1:07.06  1:40.91  2:14.32                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Pejcic, Sofia             14 Norman Lawrence      2:13.84    2:14.35  
       31.19  1:05.09  1:39.23  2:14.35                                    
 26 Welker, Sydney            13 York YMCA            2:16.08    2:14.39  
       31.90  1:05.72  1:40.35  2:14.39                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Waggoner, Alexandra       13 Jersey Wahoos        2:12.07    2:14.60  
       31.76  1:06.42  1:40.78  2:14.60                                    
 28 Evans, Olivia             13 Egg Harbor Twp S     2:14.44    2:14.92  
       30.88  1:04.85  1:40.30  2:14.92                                    
 29 Swift, Erin               13 East Coast C-Cer     2:16.65    2:15.29  
       31.78  1:05.61  1:40.27  2:15.29                                    
 30 Woronko, Angela           13 Hershey Aquatic      2:16.30    2:15.47  
       32.82  1:07.13  1:42.02  2:15.47                                    
 31 Kuo, Jessica              13 Central Bucks Sw     2:16.80    2:15.58  
       32.02  1:06.16  1:41.23  2:15.58                                    
 32 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat     2:12.68    2:15.64  
       30.91  1:04.45  1:39.91  2:15.64                                    
 33 Rollo, Sophia             14 Jersey Wahoos        2:14.43    2:15.93  
       32.87  1:07.23  1:41.76  2:15.93                                    
 34 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A     2:12.26    2:16.01  
       31.36  1:05.88  1:41.47  2:16.01                                    
 35 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        2:14.17    2:16.26  
       32.11  1:06.85  1:42.02  2:16.26                                    
 36 Skelly, Katharine         13 Jersey Wahoos        2:17.56    2:17.25  
       31.28  1:06.02  1:42.08  2:17.25                                    
 37 Saber, Kate               14 Wilmington Aquat     2:16.11    2:17.84  
       32.45  1:06.95  1:42.32  2:17.84                                    
 38 Sies, Taylor              14 Unattached           2:14.13    2:18.35  
       33.58  1:08.47  1:43.45  2:18.35                                    
 39 Reed, Emma                14 East Pennsboro A     2:16.32    2:18.62  
       32.38  1:07.26  1:43.25  2:18.62                                    
 40 Shaw, Brianna             14 Jersey Wahoos        2:16.32    2:19.35  
       33.69  1:08.74  1:44.33  2:19.35                                    
 41 Ong, Ashley               14 Jersey Wahoos        2:17.23    2:19.41  
       31.34  1:06.55  1:43.60  2:19.41                                    
 42 Li, Julia                 14 Wcay Marlins         2:17.33    2:21.20  
       33.48  1:08.58  1:44.63  2:21.20                                    
 43 Stollenwerk, Kaitlyn      14 Egg Harbor Twp S     2:16.98    2:23.24  
       33.08  1:08.62  1:45.69  2:23.24                                    
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S     1:58.36    1:56.28   20  
       27.56    56.90  1:26.89  1:56.28                                    
  2 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     1:57.69    1:56.39   17  
       27.93    57.39  1:27.17  1:56.39                                    
  3 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     2:02.10    1:57.00   16  
       28.07    57.64  1:27.65  1:57.00                                    
  4 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     2:00.60    1:57.65   15  
       27.01    56.35  1:27.22  1:57.65                                    
  5 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk     2:01.49    2:00.63   14  
       28.60    59.08  1:29.67  2:00.63                                    
  6 Quan, Robert              14 York YMCA            2:01.65    2:01.09   13  
       28.27    58.79  1:29.75  2:01.09                                    
  7 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos        2:02.50    2:02.65   12  
       28.28    59.13  1:31.18  2:02.65                                    
  8 Simms, Sean               13 G P A C              2:03.00    2:04.36   11  
       29.82  1:01.39  1:33.32  2:04.36                                    
B - Final
  9 McBryan, Daniel           14 Central Bucks Sw     2:04.95    2:02.22    9  
       28.54    59.21  1:30.94  2:02.22                                    
 10 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     2:03.70    2:02.72    7  
       29.09  1:00.21  1:32.23  2:02.72                                    
 11 Fink, Dalton              14 Tops Swimming        2:04.59    2:03.30    6  
       27.93    59.20  1:31.35  2:03.30                                    
 12 Timoshenko, Nikita        14 Tri-Hampton YMCA     2:03.51    2:03.52    5  
       28.94  1:00.55  1:32.31  2:03.52                                    
 13 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle     2:03.99    2:04.65    4  
       29.67  1:01.07  1:33.39  2:04.65                                    
 14 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu     2:03.43    2:04.70    3  
       29.16  1:00.62  1:32.95  2:04.70                                    
 15 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     2:04.40    2:05.14    2  
       28.88  1:00.30  1:32.76  2:05.14                                    
 16 Narvid, Jake              14 G P A C              2:05.17    2:07.48    1  
       29.52  1:01.43  1:34.68  2:07.48                                    
C - Final
 17 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C     2:05.32    2:02.65  
       28.44    58.76  1:30.80  2:02.65                                    
 18 McDermott, William        13 York YMCA            2:07.34    2:05.18  
       29.97  1:01.48  1:33.48  2:05.18                                    
 19 Ward, Ryan                13 George School Aq     2:05.49    2:06.86  
       29.30  1:01.29  1:34.16  2:06.86                                    
 20 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu     2:08.58    2:07.63  
       30.07  1:02.39  1:35.43  2:07.63                                    
 21 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     2:08.12    2:07.86  
       29.22  1:02.33  1:35.99  2:07.86                                    
 22 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     2:08.63    2:07.97  
       30.05  1:02.16  1:35.54  2:07.97                                    
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, John           14 Phoenixville  YM     1:55.18    1:56.11  
       27.27    56.93  1:26.92  1:56.11                                    
  2 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     1:57.82    1:57.69  
       28.24    57.81  1:27.81  1:57.69                                    
  3 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S     1:57.86    1:58.36  
       27.80    57.31  1:27.58  1:58.36                                    
  4 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     1:58.35    2:00.60  
       27.16    57.18  1:28.67  2:00.60                                    
  5 Fechtman, DJ              13 Suburban Seahawk     2:03.24    2:01.49  
       28.67    59.82  1:30.62  2:01.49                                    
  6 Quan, Robert              14 York YMCA            2:02.07    2:01.65  
       29.00    59.20  1:30.43  2:01.65                                    
  7 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade     2:00.12    2:02.10  
       28.86    59.86  1:31.26  2:02.10                                    
  8 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos        2:04.55    2:02.50  
       28.98  1:00.26  1:32.06  2:02.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Simms, Sean               13 G P A C              2:03.98    2:03.00  
       29.75  1:00.73  1:32.37  2:03.00                                    
 10 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu     2:03.83    2:03.43  
       29.31  1:00.65  1:32.40  2:03.43                                    
 11 Timoshenko, Nikita        14 Tri-Hampton YMCA     2:09.39    2:03.51  
       29.20  1:00.91  1:31.85  2:03.51                                    
 12 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     2:02.55    2:03.70  
       28.30    58.98  1:30.48  2:03.70                                    
 13 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle     2:04.66    2:03.99  
       28.95  1:00.13  1:32.42  2:03.99                                    
 14 Whitaker, Miles           14 Suburban Seahawk     2:08.17    2:04.40  
       28.91  1:00.42  1:32.57  2:04.40                                    
 15 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk     2:03.65    2:04.41  
       29.21  1:00.50  1:33.00  2:04.41                                    
 16 Fink, Dalton              14 Tops Swimming        2:08.81    2:04.59  
       28.80  1:00.48  1:32.86  2:04.59                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 McBryan, Daniel           14 Central Bucks Sw     2:06.08    2:04.95  
       29.09  1:00.45  1:32.53  2:04.95                                    
 18 Narvid, Jake              14 G P A C              2:05.46    2:05.17  
       29.29  1:00.91  1:33.50  2:05.17                                    
 19 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C     2:09.96    2:05.32  
       28.97  1:00.31  1:32.42  2:05.32                                    
 20 Ward, Ryan                13 George School Aq     2:09.21    2:05.49  
       28.82  1:00.87  1:33.05  2:05.49                                    
 21 Ciecko, Evan              14 Unattached           2:07.25    2:05.78  
       29.77  1:01.84  1:34.42  2:05.78                                    
 22 Pappas, George            13 Phoenixville  YM     2:05.43    2:06.00  
       29.52  1:01.06  1:33.72  2:06.00                                    
 23 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     2:05.68    2:06.34  
       30.60  1:02.08  1:34.13  2:06.34                                    
 24 Porter, Daniel            14 G P A C              2:05.07    2:06.54  
       28.89  1:00.77  1:33.61  2:06.54                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 McDermott, William        13 York YMCA            2:06.88    2:07.34  
       30.32  1:02.13  1:34.86  2:07.34                                    
 26 Hemingway, Patrick        14 East Pennsboro A     2:05.93    2:08.02  
       29.51  1:01.88  1:35.12  2:08.02                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     2:10.36    2:08.12  
       29.73  1:02.26  1:35.77  2:08.12                                    
 28 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     2:09.90    2:08.57  
       29.57  1:02.08  1:35.66  2:08.57                                    
 29 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu     2:11.00    2:08.58  
       30.61  1:03.05  1:36.08  2:08.58                                    
 30 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     2:08.85    2:08.63  
       30.60  1:03.23  1:36.29  2:08.63                                    
 31 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat     2:08.15    2:08.98  
       30.62  1:03.31  1:36.13  2:08.98                                    
 32 Ward, Peyton              14 G P A C              2:10.08    2:09.17  
       29.94  1:02.23  1:35.44  2:09.17                                    
 33 Spector, Seth             13 Central Bucks Sw     2:11.48    2:10.08  
       30.27  1:02.99  1:36.81  2:10.08                                    
 34 Undercofler, Jack         14 Upper Main Line      2:11.35    2:10.20  
       30.11  1:03.16  1:37.72  2:10.20                                    
 35 Lang, Matthew             14 South Jersey Aqu     2:08.49    2:10.64  
       30.30  1:03.50  1:37.25  2:10.64                                    
 36 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu     2:11.58    2:10.66  
       29.94  1:03.72  1:37.47  2:10.66                                    
 37 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C     2:10.18    2:10.92  
       30.92  1:04.50  1:37.99  2:10.92                                    
 38 Dimayuga, Joshua          13 Egg Harbor Twp S     2:10.11    2:11.30  
       30.47  1:03.30  1:37.34  2:11.30                                    
 39 Kern, Ethan               14 G P A C              2:10.63    2:11.36  
       30.33  1:03.63  1:37.57  2:11.36                                    
 40 Ojha, Siddhartha          13 Upper Main Line      2:11.63    2:11.41  
       29.64  1:02.78  1:37.83  2:11.41                                    
 41 Vizzard, Sean             13 Jersey Wahoos        2:10.42    2:11.57  
       31.92  1:06.11  1:39.80  2:11.57                                    
 42 Camden, Eric              13 Parkland Aquatic     2:10.26    2:11.62  
       30.77  1:03.93  1:38.22  2:11.62                                    
 43 Tang, Quinton             14 Golden Ram Aquat     2:11.90    2:12.82  
       30.61  1:03.93  1:39.30  2:12.82                                    
 44 Ferker, Noah              13 Lower Moreland S     2:10.67    2:12.87  
       29.95  1:03.11  1:37.95  2:12.87                                    
 45 McClurkin, Alexander      14 Neshaminy Swimmi     2:11.63    2:13.21  
       30.57  1:05.68  1:40.64  2:13.21                                    
 46 Ehinger, Max              14 Plymouth Whitema     2:11.78    2:13.35  
       31.08  1:04.73  1:39.11  2:13.35                                    
 47 O'Grady, Christopher      14 Wcay Marlins         2:11.79    2:13.42  
       31.63  1:05.37  1:40.21  2:13.42                                    
 48 Manuel, Tiernan           14 Golden Ram Aquat     2:11.92    2:15.62  
       31.73  1:05.69  1:40.70  2:15.62                                    
 49 Simms, Aidan              14 Jersey Wahoos        2:11.12    2:17.70  
       31.97  1:05.99  1:42.03  2:17.70                                    
 -- Gozdan, Michael           14 Jersey Wahoos        2:09.99         DQ  
       31.60  1:05.45  1:40.40       DQ                                    
 -- Azzalina, Ben             14 Elizabethtown Aq     2:11.89         DQ  
       30.49  1:03.22  1:36.19       DQ                                    
 -- Dowling, Jack             13 East Pennsboro A     2:09.61        DFS  
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic     2:10.50    2:04.85   20  
       27.53    58.86  1:31.04  2:04.85                                    
  2 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     2:06.52    2:05.73   17  
       28.42  1:00.07  1:32.52  2:05.73                                    
  3 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     2:08.80    2:06.34   16  
       28.95  1:00.99  1:33.26  2:06.34                                    
  4 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     2:09.74    2:08.45   15  
       29.14  1:01.64  1:35.12  2:08.45                                    
  5 Kuhn, Grace               13 Governor Mifflin     2:13.90    2:13.33   14  
       28.69  1:01.87  1:37.42  2:13.33                                    
  6 Sinibaldi, Sophia         14 South Jersey Aqu     2:14.54    2:13.99   13  
       28.04  1:01.66  1:37.79  2:13.99                                    
  7 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     2:14.54    2:14.01   12  
       29.26  1:03.05  1:38.53  2:14.01                                    
  8 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     2:13.84    2:14.57   11  
       28.99  1:02.34  1:37.65  2:14.57                                    
B - Final
  9 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     2:16.76    2:12.39    9  
       29.71  1:03.96  1:38.49  2:12.39                                    
 10 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu     2:15.27    2:13.06    7  
       28.71  1:01.73  1:36.83  2:13.06                                    
 11 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming        2:14.92    2:14.26    6  
       29.79  1:03.49  1:38.80  2:14.26                                    
 12 McCormick, Marlee         14 Blue Eagle Swimm     2:14.78    2:14.53    5  
       30.88  1:06.80  1:41.25  2:14.53                                    
 13 Brennan, Bella            13 G P A C              2:14.98    2:14.68    4  
       29.56  1:03.73  1:39.17  2:14.68                                    
 14 Noble, Grace              13 Upper Main Line      2:14.57    2:15.21    3  
       30.36  1:05.39  1:40.77  2:15.21                                    
 15 Shaw, Brianna             14 Jersey Wahoos        2:17.22    2:18.12    2  
       29.91  1:03.44  1:39.93  2:18.12                                    
 16 Delaney, Julia            14 Pocono Family YM     2:17.52    2:19.21    1  
       31.11  1:06.83  1:42.84  2:19.21                                    
C - Final
 17 Thamm, Charlotte          13 North Penn Aquat     2:19.93    2:13.84  
       29.54  1:03.37  1:38.51  2:13.84                                    
 18 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N     2:17.61    2:14.24  
       29.28  1:03.84  1:39.25  2:14.24                                    
 19 Dicamillo, Jordyn         13 Coatesville Area     2:18.33    2:14.68  
       29.62  1:03.82  1:39.73  2:14.68                                    
 20 Ranile, Nicole            13 Germantown Acade     2:18.14    2:17.73  
       30.22  1:04.66  1:40.71  2:17.73                                    
 21 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        2:20.19    2:19.75  
       29.70  1:04.91  1:41.95  2:19.75                                    
 22 Schwedler, Joy            14 Central Bucks Sw     2:19.28    2:21.23  
       30.07  1:05.48  1:43.02  2:21.23                                    
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeBruyn, Hadley           14 Episcopal Academ     2:11.14    2:05.28  
       28.74  1:00.21  1:32.66  2:05.28                                    
  2 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     2:07.21    2:06.52  
       28.85  1:00.77  1:33.33  2:06.52                                    
  3 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema     2:07.55    2:08.80  
       29.05  1:01.96  1:35.01  2:08.80                                    
  4 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk     2:10.61    2:09.74  
       29.26  1:02.39  1:36.18  2:09.74                                    
  5 Chompre, Ashley           14 Westtown Aquatic     2:08.19    2:10.50  
       28.64  1:01.32  1:35.50  2:10.50                                    
  6 Pappas, Erini             13 Phoenixville  YM     2:11.03    2:12.77  
       29.15  1:02.99  1:38.31  2:12.77                                    
  7 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     2:12.84    2:13.84  
       29.13  1:02.29  1:37.43  2:13.84                                    
  8 Kuhn, Grace               13 Governor Mifflin     2:16.75    2:13.90  
       29.13  1:02.49  1:38.26  2:13.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl     2:15.27    2:14.54  
       29.40  1:03.62  1:38.99  2:14.54                                    
  9 Sinibaldi, Sophia         14 South Jersey Aqu     2:18.86    2:14.54  
       28.21  1:02.02  1:37.65  2:14.54                                    
 11 Noble, Grace              13 Upper Main Line      2:12.99    2:14.57  
       30.08  1:04.77  1:39.66  2:14.57                                    
 12 McCormick, Marlee         14 Blue Eagle Swimm     2:18.00    2:14.78  
       30.39  1:05.88  1:40.91  2:14.78                                    
 13 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming        2:16.59    2:14.92  
       30.12  1:03.78  1:39.13  2:14.92                                    
 14 Brennan, Bella            13 G P A C              2:15.41    2:14.98  
       30.27  1:04.71  1:39.69  2:14.98                                    
 15 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu     2:12.18    2:15.27  
       29.79  1:03.56  1:39.26  2:15.27                                    
 16 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw     2:11.95    2:16.76  
       29.39  1:03.05  1:39.35  2:16.76                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shaw, Brianna             14 Jersey Wahoos        2:20.37    2:17.22  
       31.05  1:05.62  1:41.33  2:17.22                                    
 18 Delaney, Julia            14 Pocono Family YM     2:23.10    2:17.52  
       30.91  1:06.27  1:41.62  2:17.52                                    
 19 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N     2:24.77    2:17.61  
       29.45  1:04.91  1:41.48  2:17.61                                    
 20 Sies, Taylor              14 Unattached           2:16.13    2:17.63  
       30.38  1:05.07  1:40.94  2:17.63                                    
 21 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema     2:20.06    2:17.72  
       30.05  1:04.99  1:41.19  2:17.72                                    
 22 Sullivan, Mckaylie        13 Upper Main Line      2:11.89    2:18.02  
       29.63  1:03.57  1:40.58  2:18.02                                    
 23 Ranile, Nicole            13 Germantown Acade     2:19.53    2:18.14  
       30.14  1:04.22  1:40.83  2:18.14                                    
 24 Dicamillo, Jordyn         13 Coatesville Area     2:15.27    2:18.33  
       30.41  1:05.28  1:41.95  2:18.33                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Schwedler, Joy            14 Central Bucks Sw     2:21.05    2:19.28  
       30.04  1:04.99  1:42.29  2:19.28                                    
 26 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk     2:19.39    2:19.37  
       30.08  1:05.10  1:41.99  2:19.37                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer     2:17.11    2:19.71  
       29.25  1:04.02  1:41.14  2:19.71                                    
 28 Thamm, Charlotte          13 North Penn Aquat     2:21.62    2:19.93  
       30.47  1:05.86  1:43.17  2:19.93                                    
 29 Jensen, Erin              14 Jersey Wahoos        2:15.26    2:20.19  
       29.92  1:04.57  1:42.19  2:20.19                                    
 30 Mikalic, Maggie           13 Upper Dublin Aqu     2:22.87    2:20.34  
       31.73  1:07.09  1:43.57  2:20.34                                    
 31 Magness, Brenna           14 Golden Ram Aquat     2:13.11    2:20.93  
       30.09  1:05.69  1:42.93  2:20.93                                    
 32 McIntyre, Emma            14 Jersey Wahoos        2:20.37    2:20.96  
       31.14  1:07.44  1:44.79  2:20.96                                    
 33 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     2:19.09    2:21.07  
       31.04  1:06.72  1:44.32  2:21.07                                    
 34 Weller, Ally              14 Hershey Aquatic      2:19.04    2:21.38  
       30.09  1:05.90  2:21.38                                             
 35 Strayer, Catie            13 Central York Aqu     2:22.14    2:21.82  
       31.94  1:07.87  1:44.85  2:21.82                                    
 36 Oddo, Jenna               13 Coatesville Area     2:23.46    2:22.12  
       30.44  1:05.68  1:42.78  2:22.12                                    
 37 Ulmer, Sydney             13 York YMCA            2:22.01    2:22.20  
       30.49  1:05.15  1:43.15  2:22.20                                    
 38 Falk, Madeline            14 Egg Harbor Twp S     2:23.15    2:22.72  
       31.67  1:07.84  1:45.01  2:22.72                                    
 39 Parry, Ashley             13 Lancaster Aquati     2:19.03    2:22.74  
       30.82  1:07.07  1:44.92  2:22.74                                    
 40 Peters, Abby              14 North Penn Aquat     2:24.15    2:22.98  
       30.21  1:05.52  1:44.03  2:22.98                                    
 41 Stahl, Nyah               14 York YMCA            2:19.91    2:23.49  
       31.39  1:07.94  1:45.65  2:23.49                                    
 42 Jellig, Maria             13 Jersey Wahoos        2:24.09    2:23.58  
       31.78  1:08.73  1:46.39  2:23.58                                    
 43 McCombs, Emma             14 York YMCA            2:20.25    2:24.44  
       31.76  1:07.78  1:45.62  2:24.44                                    
 44 Rollo, Sophia             14 Jersey Wahoos        2:20.36    2:24.77  
       31.86  1:07.65  1:45.77  2:24.77                                    
 45 Bubser, Kelci             13 Parkland Aquatic     2:24.25    2:26.47  
       32.59  1:08.99  1:47.45  2:26.47                                    
 46 Turner, Sara              13 East Pennsboro A     2:23.67    2:26.95  
       32.83  1:10.01  1:48.47  2:26.95                                    
 47 Canale, Marlee            13 Egg Harbor Twp S     2:21.23    2:27.05  
       31.78  1:08.34  1:47.12  2:27.05                                    
 48 Trout, Riley              14 York YMCA            2:16.23    2:27.30  
       32.47  1:09.20  1:48.21  2:27.30                                    
 49 Josey, Alana              14 York YMCA            2:24.65    2:27.33  
       31.88  1:09.11  1:48.60  2:27.33                                    
 50 Pejcic, Sofia             14 Norman Lawrence      2:21.39    2:27.39  
       32.63  1:09.50  1:47.64  2:27.39                                    
 51 Foltz, Caroline           13 Diplomat Swim Cl     2:22.76    2:27.52  
       31.82  1:08.50  1:47.23  2:27.52                                    
 52 Goodwin, Shannon          13 Central Bucks Sw     2:40.00L   2:28.21  
       30.94  1:07.58  1:47.20  2:28.21                                    
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     2:00.52    2:00.17   20  
       26.92    57.02  1:28.54  2:00.17                                    
  2 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic     2:03.44    2:01.28   17  
       26.70    57.54  1:29.21  2:01.28                                    
  3 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     2:05.84    2:02.50   16  
       26.97    58.14  1:30.10  2:02.50                                    
  4 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     2:05.10    2:02.67   15  
       27.56    59.09  1:31.08  2:02.67                                    
  5 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     2:02.26    2:02.69   14  
       26.30    57.00  1:29.40  2:02.69                                    
  6 Levari, Jack              14 G P A C              2:02.35    2:02.73   13  
       26.57    56.62  1:28.84  2:02.73                                    
  7 Maketa, John              13 Central Bucks Sw     2:03.15    2:04.03   12  
       26.98    57.96  1:30.10  2:04.03                                    
  8 Branigan, Carter          14 Radnor Aquatic C     2:05.80    2:05.90   11  
       26.73    57.79  1:31.03  2:05.90                                    
B - Final
  9 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of      2:06.01    2:03.51    9  
       26.72    57.90  1:30.73  2:03.51                                    
 10 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     2:06.60    2:05.44    7  
       26.56    58.18  1:31.44  2:05.44                                    
 11 Thomas, Riley             14 York YMCA            2:06.84    2:06.11    6  
       28.13  1:01.20  1:34.15  2:06.11                                    
 12 Wright, Grayson           13 Jersey Wahoos        2:06.37    2:06.52    5  
       27.93    59.81  1:33.59  2:06.52                                    
 13 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu     2:06.51    2:06.58    4  
       27.08    58.62  1:32.23  2:06.58                                    
 14 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     2:06.66    2:06.64    3  
       27.43    58.65  1:32.03  2:06.64                                    
 15 Narvid, Jake              14 G P A C              2:07.75    2:09.06    2  
       28.00  1:00.95  1:35.24  2:09.06                                    
 16 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu     2:09.28    2:12.52    1  
       29.04  1:02.27  1:37.39  2:12.52                                    
C - Final
 17 Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic     2:11.72    2:07.80  
       27.60  1:00.63  1:33.92  2:07.80                                    
 18 McDermott, William        13 York YMCA            2:09.30    2:07.91  
       28.76  1:01.20  1:34.25  2:07.91                                    
 19 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     2:10.70    2:07.96  
       27.88  1:00.27  1:33.74  2:07.96                                    
 20 Nguyen, Brian             13 Lancaster Aquati     2:14.18    2:11.61  
       28.32  1:01.25  1:36.04  2:11.61                                    
 21 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati     2:13.06    2:11.98  
       28.57  1:02.51  1:37.28  2:11.98                                    
 22 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu     2:09.94    2:12.09  
       28.59  1:02.10  1:36.76  2:12.09                                    
 23 Kern, Ethan               14 G P A C              2:14.13    2:14.71  
       28.24  1:01.59  1:37.35  2:14.71                                    
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tepper, Joseph            14 Egg Harbor Twp S     2:02.15    2:00.52  
       27.13    57.53  1:28.75  2:00.52                                    
  2 Deppen, Jack              14 North Penn Aquat     2:02.55    2:02.26  
       26.35    57.08  1:29.53  2:02.26                                    
  3 Levari, Jack              14 G P A C              2:02.13    2:02.35  
       27.07    57.55  1:29.90  2:02.35                                    
  4 Maketa, John              13 Central Bucks Sw     2:06.08    2:03.15  
       27.98    58.22  1:29.80  2:03.15                                    
  5 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic     2:08.60    2:03.44  
       27.04    58.52  1:30.31  2:03.44                                    
  6 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     2:05.33    2:05.10  
       27.75    59.39  1:32.59  2:05.10                                    
  7 Branigan, Carter          14 Radnor Aquatic C     2:07.43    2:05.80  
       26.00    55.98  1:29.05  2:05.80                                    
  8 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic     2:02.07    2:05.84  
       26.76    58.88  1:32.24  2:05.84                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of      2:04.62    2:06.01  
       27.03    57.95  1:31.18  2:06.01                                    
 10 Wright, Grayson           13 Jersey Wahoos        2:11.52    2:06.37  
       27.75    59.67  1:33.01  2:06.37                                    
 11 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu     2:06.65    2:06.51  
       27.20    59.15  1:32.67  2:06.51                                    
 12 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu     2:04.59    2:06.60  
       26.95    58.29  1:32.28  2:06.60                                    
 13 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     2:11.67    2:06.66  
       28.27  1:00.31  1:33.21  2:06.66                                    
 14 Thomas, Riley             14 York YMCA            2:05.85    2:06.84  
       27.91  1:00.60  1:34.20  2:06.84                                    
 15 Hernandez, Juan           14 Pocono Family YM     2:09.32    2:07.08  
       28.10    59.72  1:33.02  2:07.08                                    
 16 Narvid, Jake              14 G P A C              2:11.00    2:07.75  
       27.99    59.90  1:33.57  2:07.75                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S     2:09.61    2:08.83  
       28.44  1:00.52  1:34.14  2:08.83                                    
 18 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu     2:11.16    2:09.28  
       27.95  1:00.33  1:33.82  2:09.28                                    
 19 McDermott, William        13 York YMCA            2:10.43    2:09.30  
       28.67  1:01.05  1:34.84  2:09.30                                    
 20 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu     2:13.00    2:09.94  
       28.52  1:02.68  1:36.52  2:09.94                                    
 21 Ye, Brandon               13 Golden Ram Aquat     2:13.16    2:10.13  
       28.38  1:00.32  1:34.41  2:10.13                                    
 22 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     2:14.82    2:10.70  
       29.06  1:01.91  1:36.21  2:10.70                                    
 23 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     2:09.09    2:10.85  
       27.76  1:00.61  1:35.59  2:10.85                                    
 24 Humphrey, Zach            14 Upper Main Line      2:15.88    2:11.67  
       28.18  1:00.58  1:35.38  2:11.67                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic     2:13.09    2:11.72  
       28.32  1:01.06  1:36.49  2:11.72                                    
 26 Piccolo, Nate             13 G P A C              2:12.73    2:11.99  
       28.57  1:01.61  1:36.93  2:11.99                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Do, Ethan                 13 Una Sea              2:33.52S   2:12.88  
       28.21  1:01.34  1:37.09  2:12.88                                    
 28 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati     2:15.56    2:13.06  
       29.35  1:02.96  1:38.13  2:13.06                                    
 29 Kern, Ethan               14 G P A C              2:15.00    2:14.13  
       29.15  1:02.91  1:38.84  2:14.13                                    
 30 Nguyen, Brian             13 Lancaster Aquati     2:11.70    2:14.18  
       29.35  1:03.75  1:38.43  2:14.18                                    
 31 Gingrich, John            13 Five Star Swim C     2:15.85    2:15.13  
       28.97  1:02.78  1:38.64  2:15.13                                    
 32 Spector, Seth             13 Central Bucks Sw     2:16.41    2:15.50  
       29.01  1:02.36  1:38.72  2:15.50                                    
 33 Replogle, Jacob           13 North Penn Aquat     2:15.81    2:15.80  
       28.48  1:01.07  1:36.83  2:15.80                                    
 34 Maier, Andrew             14 G P A C              2:11.18    2:16.53  
       29.13  1:02.53  1:38.51  2:16.53                                    
 35 Krystkiewicz, Thomas      14 Central Bucks Sw     2:14.33    2:18.31  
       28.37  1:02.08  1:38.42  2:18.31                                    
 36 Dowling, Jack             13 East Pennsboro A     2:16.43    2:19.45  
       26.79    59.99  1:38.19  2:19.45                                    
 -- Belder, Andrew            14 Tri-Hampton YMCA     2:32.65L       DFS  
 
Event 95  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     1:06.73    1:05.56   20  
       31.10  1:05.56                                                      
  2 Breitbach, Alaina         14 Diplomat Swim Cl     1:06.11    1:05.74   17  
       30.89  1:05.74                                                      
  3 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     1:06.83    1:06.47   16  
       31.44  1:06.47                                                      
  4 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq     1:07.57    1:07.96   15  
       31.43  1:07.96                                                      
  5 Miller, Abby              13 G P A C              1:07.70    1:08.39   14  
       32.23  1:08.39                                                      
  6 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw     1:08.66    1:08.68   13  
       32.06  1:08.68                                                      
  7 Hartman, Sabina           14 Tri-Hampton YMCA     1:07.86    1:08.96   12  
       31.82  1:08.96                                                      
  8 Hardy, Sarah              14 Gettysburg Shark     1:08.08    1:09.64   11  
       32.87  1:09.64                                                      
B - Final
  9 Pyott, Olivia             14 Five Star Swim C     1:08.68    1:08.66    9  
       32.72  1:08.66                                                      
 10 Freed, Hailey             14 Souderton Area C     1:08.78    1:09.42    7  
       32.83  1:09.42                                                      
 11 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A     1:09.33    1:09.66    6  
       32.70  1:09.66                                                      
 12 Hosking, Sarah            14 Kids Swim Club       1:09.68    1:10.35    5  
       33.15  1:10.35                                                      
 13 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk     1:09.88    1:10.45    4  
       33.26  1:10.45                                                      
 14 Farina, Gianna            14 Parkland Aquatic     1:09.45    1:10.85    3  
       33.13  1:10.85                                                      
 15 Fruhwirth, Hannah         13 Golden Ram Aquat     1:09.85    1:10.86    2  
       33.26  1:10.86                                                      
 16 Yuen, Lindsay             13 Upper Merion Aqu     1:09.81    1:11.06    1  
       33.19  1:11.06                                                      
C - Final
 17 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     1:10.44    1:08.41  
       32.31  1:08.41                                                      
 18 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        1:09.99    1:08.57  
       32.62  1:08.57                                                      
 19 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw     1:10.47    1:09.73  
       32.71  1:09.73                                                      
 20 Koczur, Erin              14 Westtown Aquatic     1:10.55    1:10.42  
       33.02  1:10.42                                                      
 21 Brennan, Bella            13 G P A C              1:09.91    1:11.03  
       33.84  1:11.03                                                      
 22 Kuo, Jessica              13 Central Bucks Sw     1:10.57    1:11.18  
       33.50  1:11.18                                                      
 23 Fink, Alexis              14 Elizabethtown Aq     1:09.92    1:11.57  
       32.66  1:11.57                                                      
 24 Lyesnykova, Alina         13 Cumberland Valle     1:10.83    1:11.60  
       33.66  1:11.60                                                      
 
Event 95  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Breitbach, Alaina         14 Diplomat Swim Cl     1:05.89    1:06.11  
       30.72  1:06.11                                                      
  2 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S     1:04.53    1:06.73  
       31.52  1:06.73                                                      
  3 McDonough, Ava            13 Egg Harbor Twp S     1:07.08    1:06.83  
       32.03  1:06.83                                                      
  4 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq     1:08.26    1:07.57  
       31.70  1:07.57                                                      
  5 Miller, Abby              13 G P A C              1:08.35    1:07.70  
       31.78  1:07.70                                                      
  6 Hartman, Sabina           14 Tri-Hampton YMCA     1:09.07    1:07.86  
       31.63  1:07.86                                                      
  7 Hardy, Sarah              14 Gettysburg Shark     1:09.48    1:08.08  
       32.22  1:08.08                                                      
  8 Brandbergh, Eleanor       14 Central Bucks Sw     1:09.70    1:08.66  
       32.07  1:08.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pyott, Olivia             14 Five Star Swim C     1:07.65    1:08.68  
       32.34  1:08.68                                                      
 10 Freed, Hailey             14 Souderton Area C     1:09.32    1:08.78  
       32.48  1:08.78                                                      
 11 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A     1:11.66    1:09.33  
       32.20  1:09.33                                                      
 12 Farina, Gianna            14 Parkland Aquatic     1:10.50    1:09.45  
       32.49  1:09.45                                                      
 13 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA     1:07.86    1:09.61  
       32.68  1:09.61                                                      
 14 Hosking, Sarah            14 Kids Swim Club       1:12.80    1:09.68  
       33.13  1:09.68                                                      
 15 Yuen, Lindsay             13 Upper Merion Aqu     1:11.22    1:09.81  
       32.86  1:09.81                                                      
 16 Fruhwirth, Hannah         13 Golden Ram Aquat     1:09.24    1:09.85  
       33.12  1:09.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk     1:10.28    1:09.88  
       33.04  1:09.88                                                      
 18 Brennan, Bella            13 G P A C              1:11.45    1:09.91  
       33.41  1:09.91                                                      
 19 Fink, Alexis              14 Elizabethtown Aq     1:12.61    1:09.92  
       32.39  1:09.92                                                      
 20 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos        1:06.87    1:09.99  
       33.10  1:09.99                                                      
 21 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat     1:09.84    1:10.44  
       33.09  1:10.44                                                      
 22 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu     1:11.37    1:10.45  
       34.28  1:10.45                                                      
 23 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw     1:10.43    1:10.47  
       33.02  1:10.47                                                      
 24 Koczur, Erin              14 Westtown Aquatic     1:09.08    1:10.55  
       33.82  1:10.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Kuo, Jessica              13 Central Bucks Sw     1:10.58    1:10.57  
       33.30  1:10.57                                                      
 26 Lyesnykova, Alina         13 Cumberland Valle     1:11.86    1:10.83  
       33.55  1:10.83                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Jackson, Sara             14 Golden Ram Aquat     1:12.60    1:10.99  
       33.26  1:10.99                                                      
 28 Challis, Jodie            14 Nittany Lion Aqu     1:11.80    1:11.00  
       33.29  1:11.00                                                      
 29 Obara, Kendall            13 Tops Swimming        1:12.08    1:11.17  
       33.89  1:11.17                                                      
 30 McGovern, Emma            14 Golden Ram Aquat     1:12.02    1:11.30  
       33.81  1:11.30                                                      
 31 Nelson, Angie             13 Boyertown YMCA N     1:11.34    1:11.31  
       33.84  1:11.31                                                      
 32 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw     1:12.53    1:11.32  
       34.01  1:11.32                                                      
 33 Hippensteal, Maddy        14 Unattached           1:11.42    1:11.52  
       33.43  1:11.52                                                      
 34 Garcia-Kaliner, Arielle   13 Upper Merion Aqu     1:12.67    1:11.92  
       33.30  1:11.92                                                      
 35 Burns, Abby               13 Souderton Area C     1:11.98    1:12.04  
       33.80  1:12.04                                                      
 36 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw     1:13.09    1:12.13  
       34.04  1:12.13                                                      
 37 Kupsky, April             14 Unattached           1:12.73    1:12.21  
       33.87  1:12.21                                                      
 38 Heist, Megan              14 York YMCA            1:11.39    1:12.26  
       33.93  1:12.26                                                      
 39 Waggoner, Alexandra       13 Jersey Wahoos        1:11.98    1:12.31  
       34.06  1:12.31                                                      
 40 Stuhltrager, Morgan       14 Five Star Swim C     1:12.12    1:12.32  
       33.89  1:12.32                                                      
 41 Weller, Ally              14 Hershey Aquatic      1:10.74    1:12.37  
       34.21  1:12.37                                                      
 42 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk     1:12.83    1:12.49  
       34.10  1:12.49                                                      
 42 Rippon, Bella             13 Hershey Aquatic      1:13.07    1:12.49  
       34.60  1:12.49                                                      
 44 Montgomery, Margaret      13 Radnor Aquatic C     1:12.74    1:12.53  
       33.98  1:12.53                                                      
 45 Hiestand, Ellie           13 Souderton Area C     1:12.80    1:12.63  
       34.22  1:12.63                                                      
 46 Callahan, Chloe           14 Westtown Aquatic     1:12.66    1:12.64  
       34.52  1:12.64                                                      
 47 Bubser, Kelci             13 Parkland Aquatic     1:13.04    1:12.65  
       34.53  1:12.65                                                      
 48 Malmstrom, Abigail        13 Upper Main Line      1:12.05    1:12.71  
       35.05  1:12.71                                                      
 49 Seybold, Madeline         13 Tide Water Aquat     1:13.07    1:13.00  
       33.92  1:13.00                                                      
 50 Wilson, Logan             13 Una Wap              1:11.95    1:13.15  
       34.05  1:13.15                                                      
 51 Thompson, Reese           13 Wilmington Aquat     1:10.04    1:13.31  
       34.54  1:13.31                                                      
 52 Storm, Hannah             13 Penn Charter Aqu     1:13.04    1:13.42  
       34.11  1:13.42                                                      
 53 Kuhn, Grace               13 Governor Mifflin     1:12.23    1:13.65  
       34.19  1:13.65                                                      
 54 Root, Ella                13 Marauder Aquatic     1:12.22    1:13.68  
       34.56  1:13.68                                                      
 55 Trout, Riley              14 York YMCA            1:13.07    1:13.72  
 56 Shields, Emma             13 Westtown Aquatic     1:12.04    1:13.90  
       34.76  1:13.90                                                      
 57 Koehle, Madelyn           14 Nittany Lion Aqu     1:12.21    1:13.93  
       34.56  1:13.93                                                      
 58 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu     1:11.56    1:15.02  
       35.41  1:15.02                                                      
 59 Deraco, Kylie             13 Diplomat Swim Cl     1:12.29    1:15.65  
       35.01  1:15.65                                                      
 
Event 96  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Campbell, Paul            14 North Penn Aquat       59.99      59.06   20  
       27.92    59.06                                                      
  2 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     1:02.58      59.94   17  
       28.04    59.94                                                      
  3 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        1:02.60    1:01.53   16  
       29.27  1:01.53                                                      
  4 Zipf, Aidan               14 Rocky Run YMCA       1:02.62    1:01.81   15  
       29.64  1:01.81                                                      
  5 McClurkin, Alexander      14 Neshaminy Swimmi     1:02.58    1:02.18   14  
       29.71  1:02.18                                                      
  6 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     1:02.14    1:02.60   13  
       29.39  1:02.60                                                      
  7 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw     1:02.27    1:02.72   12  
       29.17  1:02.72                                                      
  8 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     1:02.78    1:03.21   11  
       29.52  1:03.21                                                      
B - Final
  9 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     1:03.30    1:03.29    9  
       29.76  1:03.29                                                      
 10 Circus, Luke              13 South Jersey Aqu     1:03.51    1:03.53    7  
       29.60  1:03.53                                                      
 11 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA     1:03.75    1:03.77    6  
       30.06  1:03.77                                                      
 12 Durkan, Ryan              13 Upper Main Line      1:04.11    1:04.03    5  
       30.03  1:04.03                                                      
 13 Thomas, Riley             14 York YMCA            1:03.96    1:04.33    4  
       30.55  1:04.33                                                      
 14 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     1:04.15    1:04.62    3  
       30.50  1:04.62                                                      
 15 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     1:04.52    1:05.27    2  
       30.56  1:05.27                                                      
 16 Smith, Logan              13 Falcon Swim Club     1:04.27    1:05.38    1  
       30.40  1:05.38                                                      
C - Final
 17 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming        1:04.59    1:03.80  
       30.38  1:03.80                                                      
 18 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     1:04.76    1:04.41  
       30.13  1:04.41                                                      
 19 Buck, Quinn               13 Central Bucks Sw     1:04.83    1:04.63  
       30.49  1:04.63                                                      
 20 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     1:05.39    1:04.74  
       30.82  1:04.74                                                      
 21 Kofman, Eli               13 Penn Charter Aqu     1:04.94    1:05.42  
       30.99  1:05.42                                                      
 22 Kushner, Shawn            13 Parkland Aquatic     1:05.35    1:05.54  
       31.11  1:05.54                                                      
 23 Chryst, Caleb             14 Tri-Hampton YMCA     1:04.88    1:06.22  
       31.25  1:06.22                                                      
 -- Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     1:04.55         DQ  
       30.97       DQ                                                      
 
Event 96  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Campbell, Paul            14 North Penn Aquat     1:00.70      59.99  
       28.26    59.99                                                      
  2 Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw     1:02.73    1:02.14  
       29.16  1:02.14                                                      
  3 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw     1:01.44    1:02.27  
       29.09  1:02.27                                                      
  4 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA     1:01.84    1:02.31  
       29.11  1:02.31                                                      
  5 McClurkin, Alexander      14 Neshaminy Swimmi     1:04.68    1:02.58  
       29.71  1:02.58                                                      
  5 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat     1:02.81    1:02.58  
       29.44  1:02.58                                                      
  7 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos        1:00.89    1:02.60  
       29.47  1:02.60                                                      
  8 Zipf, Aidan               14 Rocky Run YMCA       1:05.32    1:02.62  
       29.42  1:02.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C     1:04.38    1:02.78  
       29.79  1:02.78                                                      
 10 D'Avella, Francesco       13 Parkland Aquatic     1:04.53    1:03.30  
       29.74  1:03.30                                                      
 11 Circus, Luke              13 South Jersey Aqu     1:04.13    1:03.51  
       29.83  1:03.51                                                      
 12 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA     1:04.01    1:03.75  
       30.01  1:03.75                                                      
 13 Thomas, Riley             14 York YMCA            1:03.65    1:03.96  
       29.91  1:03.96                                                      
 14 Durkan, Ryan              13 Upper Main Line      1:04.21    1:04.11  
       29.94  1:04.11                                                      
 15 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S     1:03.54    1:04.15  
       30.06  1:04.15                                                      
 16 Smith, Logan              13 Falcon Swim Club     1:04.94    1:04.27  
       30.07  1:04.27                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cerbone, William          14 Pocono Family YM     1:04.61    1:04.52  
       30.15  1:04.52                                                      
 18 Sumner, Zach              14 Suburban Seahawk     1:04.90    1:04.55  
       30.12  1:04.55                                                      
 19 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming        1:06.28    1:04.59  
 20 Crescente, Anton          14 Suburban Seahawk     1:03.03    1:04.76  
       30.61  1:04.76                                                      
 21 Buck, Quinn               13 Central Bucks Sw     1:06.83    1:04.83  
 22 Chryst, Caleb             14 Tri-Hampton YMCA     1:06.59    1:04.88  
 23 Kofman, Eli               13 Penn Charter Aqu     1:06.88    1:04.94  
       30.70  1:04.94                                                      
 24 Dragan, Paul              14 Jersey Wahoos        1:04.74    1:04.95  
       30.87  1:04.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Lehman, Benjamin          14 Parkland Aquatic     1:04.83    1:04.98  
       30.78  1:04.98                                                      
 26 Kushner, Shawn            13 Parkland Aquatic     1:07.83    1:05.35  
       30.93  1:05.35                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Vidal, Patrick            14 Central Bucks Sw     1:05.41    1:05.39  
       30.84  1:05.39                                                      
 28 Nguyen, Brian             13 Lancaster Aquati     1:04.97    1:05.58  
       31.47  1:05.58                                                      
 29 Gocotano, Elijah          14 Lancaster Aquati     1:07.65    1:05.60  
       31.05  1:05.60                                                      
 29 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic     1:06.31    1:05.60  
       41.96  1:05.60                                                      
 31 Gozdan, Michael           14 Jersey Wahoos        1:06.55    1:05.63  
 32 D'Avella, Fulvio          13 Parkland Aquatic     1:06.85    1:05.64  
       42.14  1:05.64                                                      
 33 Fatta, Tanner             14 Diplomat Swim Cl     1:06.61    1:05.87  
 34 Benner, Nolan             14 Tops Swimming        1:03.98    1:05.91  
       31.53  1:05.91                                                      
 35 Mallari, Alecjosh         14 Egg Harbor Twp S     1:05.38    1:06.03  
       31.10  1:06.03                                                      
 36 Gray, Matthew             14 Radnor Aquatic C     1:05.96    1:06.04  
 37 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos        1:03.60    1:06.05  
       31.41  1:06.05                                                      
 38 Mui, Tyler                14 Pocono Family YM     1:04.44    1:06.16  
       30.89  1:06.16                                                      
 39 Brooke, Gavin             13 Germantown Acade     1:07.53    1:06.58  
       31.75  1:06.58                                                      
 40 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema     1:05.39    1:06.68  
       31.70  1:06.68                                                      
 41 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat     1:05.92    1:06.86  
       32.00  1:06.86                                                      
 42 Porter, Daniel            14 G P A C              1:07.28    1:07.15  
 43 Arms, Trevor              14 Cumberland Valle     1:07.54    1:07.20  
       31.48  1:07.20                                                      
 44 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu     1:07.19    1:07.29  
 45 Kantner, Andrew           14 Suburban Seahawk     1:05.80    1:07.31  
       31.28  1:07.31                                                      
 46 Sultanik, Josh            13 Penn Charter Aqu     1:06.96    1:07.39  
       31.70  1:07.39                                                      
 47 Azzalina, Ben             14 Elizabethtown Aq     1:08.17    1:07.48  
       31.48  1:07.48                                                      
 48 Hsiao, Andrew             14 Jersey Wahoos        1:07.14    1:07.69  
 49 Baughman, Brendan         14 Unattached           1:07.85    1:07.96  
       31.38  1:07.96                                                      
 50 Pasco, Andrew             14 South Jersey Aqu     1:07.67    1:07.99  
       32.34  1:07.99                                                      
 51 Soja, Maxwell             14 Blue Eagle Swimm     1:07.67    1:08.03  
       32.12  1:08.03                                                      
 52 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu     1:07.94    1:08.23  
       32.11  1:08.23                                                      
 -- Simms, Aidan              14 Jersey Wahoos        1:05.71         DQ  
       31.15       DQ                                                      
 -- Moore, Ethan              14 Coatesville Area     1:07.91         DQ  
       31.61       DQ                                                      
 
Event 97  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer       53.00      52.64   20  
       25.31    52.64                                                      
  2 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic        54.47      52.76   17  
       25.11    52.76                                                      
  3 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk       54.11      53.39   16  
       25.93    53.39                                                      
  4 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu       53.35      53.47   15  
       25.74    53.47                                                      
  5 Sullivan, Mckaylie        13 Upper Main Line        54.46      54.03   14  
       26.00    54.03                                                      
  6 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu       54.33      54.32   13  
       25.56    54.32                                                      
  7 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer       54.39      54.49   12  
       25.79    54.49                                                      
  8 Warner, Lyndsey           13 G P A C                54.34      54.92   11  
       26.00    54.92                                                      
B - Final
  9 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat       54.57      53.59    9  
       25.72    53.59                                                      
 10 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat       54.89      53.62    7  
       25.51    53.62                                                      
 11 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S       54.53      54.14    5.5
       25.94    54.14                                                      
 11 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw       54.82      54.14    5.5
       26.07    54.14                                                      
 13 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk       55.16      54.17    4  
       26.15    54.17                                                      
 14 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw       54.71      54.92    3  
       26.17    54.92                                                      
 15 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw       55.09      55.37    2  
       26.78    55.37                                                      
 16 Prochniak, Brooke         14 Springfield Aqua       54.87      55.46    1  
       26.46    55.46                                                      
C - Final
 17 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C       55.21      54.58  
       25.57    54.58                                                      
 18 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer       55.29      55.14  
       26.14    55.14                                                      
 19 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu       55.39      55.16  
       26.66    55.16                                                      
 20 Goodling, Kaylin          14 Central Bucks Sw       55.20      55.38  
       26.62    55.38                                                      
 21 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq       55.35      55.52  
       26.14    55.52                                                      
 22 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic       55.63      55.76  
       26.65    55.76                                                      
 23 Fluehr, Maura             13 Springfield Aqua       55.49      56.01  
       27.00    56.01                                                      
 24 Malmstrom, Abigail        13 Upper Main Line        55.41      56.04  
       26.93    56.04                                                      
 
Event 97  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeBruyn, Hadley           14 Episcopal Academ       53.74      52.86  
       25.93    52.86                                                      
  2 Antonov, Alexandra        13 East Coast C-Cer       53.33      53.00  
       25.69    53.00                                                      
  3 Weiss, Camille            14 Penn Charter Aqu       55.19      53.35  
       26.05    53.35                                                      
  4 Kolessar, Ashley          13 Suburban Seahawk       53.80      54.11  
       25.99    54.11                                                      
  5 Braun, Molly              14 Upper Dublin Aqu       54.25      54.33  
       26.15    54.33                                                      
  6 Warner, Lyndsey           13 G P A C                55.58      54.34  
       26.21    54.34                                                      
  7 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer       54.18      54.39  
       25.88    54.39                                                      
  8 Sullivan, Mckaylie        13 Upper Main Line        54.60      54.46  
       26.34    54.46                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ryland, Claire            14 Hershey Aquatic        54.78      54.47  
       26.32    54.47                                                      
 10 McClintock, Katie         14 Egg Harbor Twp S       53.09      54.53  
       26.40    54.53                                                      
 11 Bousum, Grace             14 Golden Ram Aquat       54.41      54.57  
       26.23    54.57                                                      
 12 Vergara, Viviana          13 Central Bucks Sw       54.60      54.71  
       26.19    54.71                                                      
 13 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw       54.91      54.82  
       26.63    54.82                                                      
 14 Prochniak, Brooke         14 Springfield Aqua       56.09      54.87  
       26.50    54.87                                                      
 15 Daly, Kaelan              14 North Penn Aquat       54.44      54.89  
       26.31    54.89                                                      
 16 Scholer, Haley            13 Central Bucks Sw       55.24      55.09  
       27.08    55.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Galitski, Valerie         14 Golden Ram Aquat       56.23      55.14  
       26.88    55.14                                                      
 18 Bergstrom, Sydney         13 Suburban Seahawk       55.29      55.16  
       26.62    55.16                                                      
 19 Goodling, Kaylin          14 Central Bucks Sw       56.14      55.20  
       26.73    55.20                                                      
 20 Raasch, Karli             13 Five Star Swim C       55.09      55.21  
       26.40    55.21                                                      
 21 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer       54.50      55.29  
       26.45    55.29                                                      
 22 Park, Jordynn             13 Elizabethtown Aq       55.71      55.35  
       26.85    55.35                                                      
 23 McAllister, Maia          14 Penn Charter Aqu       54.82      55.39  
       26.77    55.39                                                      
 24 Malmstrom, Abigail        13 Upper Main Line        55.58      55.41  
       26.72    55.41                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Fluehr, Maura             13 Springfield Aqua       55.50      55.49  
       26.74    55.49                                                      
 26 McKenna, Paige            13 Parkland Aquatic       54.64      55.63  
       26.57    55.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Noble, Grace              13 Upper Main Line        54.83      55.65  
       26.99    55.65                                                      
 28 Simpson, Katherine        13 Wcay Marlins           55.92      55.73  
       26.83    55.73                                                      
 29 Robinson, Kellsey         14 Tri-Hampton YMCA       55.63      55.74  
       27.01    55.74                                                      
 30 Cullen, Casey             13 Plymouth Whitema       55.47      55.82  
       26.94    55.82                                                      
 31 Garretson, Brooke         14 Tri-Hampton YMCA       53.67      55.84  
       26.80    55.84                                                      
 32 Forsyth, Elisabeth        14 Friends Central        55.13      55.97  
       27.41    55.97                                                      
 33 McGovern, Emma            14 Golden Ram Aquat       55.52      56.01  
       26.56    56.01                                                      
 34 Breitbach, Alaina         14 Diplomat Swim Cl       55.80      56.02  
       26.95    56.02                                                      
 35 Woronko, Angela           13 Hershey Aquatic        55.98      56.04  
       27.17    56.04                                                      
 36 Scholer, Heidi            14 Central Bucks Sw       55.44      56.16  
       26.81    56.16                                                      
 36 Plempel, Jordan           14 East Pennsboro A       55.68      56.16  
       27.10    56.16                                                      
 38 McKee, Gabrielle          14 Tops Swimming          56.26      56.23  
       27.17    56.23                                                      
 39 Fritz, Madison            13 North Penn Aquat       56.13      56.28  
       27.04    56.28                                                      
 39 Berzanski, Ava            14 Jersey Wahoos          56.34      56.28  
       27.48    56.28                                                      
 41 Koss, Nicola              13 Blue Eagle Swimm       56.38      56.32  
       27.33    56.32                                                      
 41 Dicamillo, Jordyn         13 Coatesville Area       55.71      56.32  
       27.28    56.32                                                      
 43 Haupt, Lily               14 Episcopal Academ       55.89      56.33  
       27.02    56.33                                                      
 44 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N       56.12      56.42  
       27.35    56.42                                                      
 45 Cheslock, Olivia          13 Unattached             56.30      56.50  
       27.29    56.50                                                      
 46 Egan, Bridget             14 Suburban Seahawk       56.21      56.51  
       26.97    56.51                                                      
 47 Sasso, Nicole             14 Central Bucks Sw       56.30      56.54  
       26.96    56.54                                                      
 48 Blake, Lindsay            14 Upper Main Line        55.99      56.62  
       27.24    56.62                                                      
 49 Ranile, Nicole            13 Germantown Acade       56.24      56.90  
       27.22    56.90                                                      
 50 Shaffer, Maggie           14 Diplomat Swim Cl       56.09      57.11  
       27.76    57.11                                                      
 51 Howard, Victoria          13 Upper Main Line        56.00      57.71  
       28.12    57.71                                                      
 52 Foltz, Caroline           13 Diplomat Swim Cl       56.27      58.86  
       28.13    58.86                                                      
 -- Steckiel, Emma            14 Governor Mifflin       52.13        DFS  
 
Event 98  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       47.20      46.57   20  
       22.81    46.57                                                      
  2 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade       49.27      48.68   17  
       23.65    48.68                                                      
  3 Quan, Robert              14 York YMCA              49.35      49.02   16  
       23.49    49.02                                                      
  4 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic       50.25      49.74   15  
       23.68    49.74                                                      
  5 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos          50.63      50.65   14  
       24.35    50.65                                                      
  6 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       50.60      50.83   13  
       24.23    50.83                                                      
  7 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C       51.06      51.47   12  
       24.48    51.47                                                      
  8 Meinhold, David           14 Unattached             51.12      51.73   11  
       24.27    51.73                                                      
B - Final
  9 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat       51.13      49.58    9  
       38.35    49.58                                                      
 10 Levari, Jack              14 G P A C                51.23      50.42    7  
       39.18    50.42                                                      
 11 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming          51.29      50.47    6  
       39.18    50.47                                                      
 12 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic       51.34      50.57    5  
       39.31    50.57                                                      
 13 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu       51.33      50.99    4  
       39.71    50.99                                                      
 14 Maier, Andrew             14 G P A C                51.32      51.24    3  
       40.06    51.24                                                      
 15 Zeibari, Kevork           13 Wissahickon Comm       51.26      51.28    2  
       39.99    51.28                                                      
 16 Porter, Daniel            14 G P A C                51.32      51.41    1  
       40.11    51.41                                                      
C - Final
 17 Hemingway, Patrick        14 East Pennsboro A       51.69      51.26  
       24.23    51.26                                                      
 18 Bachman, Maxwell          13 North Penn Aquat       51.97      51.39  
       24.66    51.39                                                      
 19 Nguyen, Cody              13 Upper Merion Aqu       51.83      51.50  
       24.68    51.50                                                      
 20 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of        51.93      51.66  
       24.53    51.66                                                      
 21 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu       51.68      51.73  
       24.51    51.73                                                      
 22 Houck, Jacob              14 Elizabethtown Aq       51.68      52.11  
       24.61    52.11                                                      
 23 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle       52.02      52.26  
       25.24    52.26                                                      
 24 Campbell, Paul            14 North Penn Aquat       51.78      52.66  
       25.11    52.66                                                      
 
Event 98  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtiss, David            14 Tri-Hampton YMCA       46.90      47.20  
       23.05    47.20                                                      
  2 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade       49.64      49.27  
       23.83    49.27                                                      
  3 Christian, John           14 Phoenixville  YM       49.47      49.30  
       23.67    49.30                                                      
  4 Quan, Robert              14 York YMCA              50.11      49.35  
       23.87    49.35                                                      
  5 Armbruster, Andrew        14 Parkland Aquatic       50.75      50.25  
       24.17    50.25                                                      
  6 Koenig, Pierre            13 Suburban Seahawk       50.61      50.60  
       24.19    50.60                                                      
  7 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos          50.72      50.63  
       24.54    50.63                                                      
  8 Iacobelli, Michael        14 Emmaus Aquatic C       51.73      51.06  
       24.35    51.06                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Meinhold, David           14 Unattached             51.97      51.12  
       24.22    51.12                                                      
 10 Clark, Nicholas           13 North Penn Aquat       51.62      51.13  
       24.49    51.13                                                      
 11 Levari, Jack              14 G P A C                51.18      51.23  
       24.43    51.23                                                      
 12 Zeibari, Kevork           13 Wissahickon Comm       53.03      51.26  
       24.81    51.26                                                      
 13 Guiliano, Christopher     13 Tops Swimming          53.08      51.29  
       24.95    51.29                                                      
 14 Maier, Andrew             14 G P A C                51.60      51.32  
       24.96    51.32                                                      
 14 Porter, Daniel            14 G P A C                52.40      51.32  
       24.69    51.32                                                      
 16 Hare, Kyle                14 South Jersey Aqu       51.44      51.33  
       24.65    51.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Avagliano, Aj             14 Westtown Aquatic       51.18      51.34  
       24.87    51.34                                                      
 18 Lemishko, Michael         13 Upper Merion Aqu       51.93      51.68  
       24.97    51.68                                                      
 18 Houck, Jacob              14 Elizabethtown Aq       52.86      51.68  
       24.42    51.68                                                      
 20 Hemingway, Patrick        14 East Pennsboro A       51.27      51.69  
       24.93    51.69                                                      
 21 Campbell, Paul            14 North Penn Aquat       52.68      51.78  
       25.25    51.78                                                      
 22 Nguyen, Cody              13 Upper Merion Aqu       52.36      51.83  
       25.03    51.83                                                      
 23 Peiffer, Zachary          13 Aquatic Club of        52.13      51.93  
       24.73    51.93                                                      
 24 Bachman, Maxwell          13 North Penn Aquat       52.78      51.97  
       24.85    51.97                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Distenfeld, Tyler         14 Cumberland Valle       52.29      52.02  
       25.47    52.02                                                      
 26 Juskalian, Tyler          13 Penn Charter Aqu       52.75      52.03  
       24.89    52.03                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Dowling, Jack             13 East Pennsboro A       51.76      52.04  
       24.84    52.04                                                      
 28 Sivo, Matthew             14 Westtown Aquatic       52.35      52.05  
       24.90    52.05                                                      
 29 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C       51.66      52.15  
       25.28    52.15                                                      
 30 Buck, Quinn               13 Central Bucks Sw       52.69      52.16  
       24.90    52.16                                                      
 31 Lilley, Jack              14 Jersey Wahoos          51.78      52.18  
       25.02    52.18                                                      
 32 Simms, Sean               13 G P A C                52.78      52.31  
       25.48    52.31                                                      
 33 Ammann, Connor            14 Egg Harbor Twp S       51.97      52.35  
       25.21    52.35                                                      
 34 Edwards, Dominic          13 Tri-Hampton YMCA       52.22      52.54  
       25.39    52.54                                                      
 35 Maketa, John              13 Central Bucks Sw       52.98      52.77  
       25.22    52.77                                                      
 36 Bell, Brandon             14 Egg Harbor Twp S       53.00      52.86  
       25.33    52.86                                                      
 37 Artis, Jack               14 Jersey Wahoos          52.07      52.92  
       25.24    52.92                                                      
 38 Baughman, Brendan         14 Unattached             59.11S     52.95  
       25.49    52.95                                                      
 39 O'Grady, Christopher      14 Wcay Marlins           52.58      53.09  
       25.51    53.09                                                      
 40 Branigan, Carter          14 Radnor Aquatic C       52.65      53.21  
       25.75    53.21                                                      
 41 Garbutt, Cole             14 Egg Harbor Twp S       58.76S     53.23  
       25.55    53.23                                                      
 42 Moore, Ethan              14 Coatesville Area       52.85      53.38  
       25.47    53.38                                                      
 43 Kunyu, Pan                13 Marauder Aquatic       52.47      53.39  
       25.72    53.39                                                      
 44 O'Dare, Kevin             14 Central Bucks Sw       52.80      53.54  
       25.34    53.54                                                      
 45 Dragan, Paul              14 Jersey Wahoos          52.87      54.32  
       25.72    54.32                                                      
 -- Hong, Joseph              14 Central Bucks Sw       52.88        DFS  
 
Event 99  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Upper Main Line YMCA  'A'                         1:52.61    1:51.53   40  
     1) Howard, Victoria 13             2) Noble, Grace 13                
     3) Sullivan, Mckaylie 13           4) Malmstrom, Abigail 13          
       28.76  1:00.07  1:26.82  1:51.53                                    
  2 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      1:55.49    1:51.69   34  
     1) McClintock, Katie 14            2) McDonough, Ava 13              
     3) Falk, Madeline 14               4) Evans, Olivia 13               
       28.24    58.79  1:26.96  1:51.69                                    
  3 Souderton Area Cmty A C  'A'                      1:53.70    1:52.23   32  
     1) Freed, Hailey 14                2) Hiestand, Ellie 13             
     3) Ferlick, Francine 14            4) Pike, Kayla 13                 
       27.40  1:00.78  1:27.18  1:52.23                                    
  4 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:54.47    1:52.67   30  
     1) Kolessar, Ashley 13             2) Townend, Amy 14                
     3) Brennan, Reilly 13              4) Bergstrom, Sydney 13           
       28.37  1:00.78  1:27.79  1:52.67                                    
  5 Tri-Hampton YMCA Swim Team  'A'                   1:56.58    1:53.00   28  
     1) Robinson, Kellsey 14            2) Hartman, Sabina 14             
     3) Garretson, Brooke 14            4) Leonard, Mary 13               
       28.08  1:00.20  1:27.14  1:53.00                                    
  6 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:53.23    1:53.23   26  
     1) Scholer, Haley 13               2) Brandbergh, Eleanor 14         
     3) Gross, Ella 13                  4) Vergara, Viviana 13            
       28.49  1:00.17  1:28.65  1:53.23                                    
  7 Golden Ram Aquatics  'A'                          1:58.77    1:53.76   24  
     1) Magness, Brenna 14              2) Fruhwirth, Hannah 13           
     3) Galitski, Valerie 14            4) Jackson, Sara 14               
       28.79  1:00.92  1:27.48  1:53.76                                    
  8 East Coast C-Cerpants  'A'                        2:09.01    1:54.18   22  
     1) Swift, Erin 13                  2) Cotter, Alexandria 13          
     3) Antonov, Alexandra 13           4) Fox, Megan 13                  
       29.29  1:01.38  1:28.43  1:54.18                                    
  9 North Penn Aquatic Club  'A'                      1:55.26    1:54.46   18  
     1) Daly, Kaelan 14                 2) Fritz, Madison 13              
     3) Thamm, Charlotte 13             4) Koerper, Elizabeth 13          
       28.70  1:00.58  1:27.92  1:54.46                                    
 10 Diplomat Swim Club  'A'                           1:54.82    1:55.53   14  
     1) Walsh, Gabrielle 14             2) Breitbach, Alaina 14           
     3) O'Neill, Claire 14              4) Foltz, Caroline 13             
       28.66    59.31  1:28.47  1:55.53                                    
 11 Coatesville Area Aquatics  'A'                    2:00.54    1:56.24   12  
     1) Ladd, Madeline 14               2) Dicamillo, Jordyn 13           
     3) Oddo, Jenna 13                  4) Wolstenholme, Lauren 14        
       28.44  1:01.35  1:29.64  1:56.24                                    
 12 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               2:01.82    1:56.29   10  
     1) Miller, Abby 13                 2) Brennan, Bella 13              
     3) Warner, Lyndsey 13              4) Hynes, Kylee 13                
       30.12  1:01.22  1:29.31  1:56.29                                    
 13 Central Bucks Swim Team  'B'                      1:56.77    1:56.32    8  
     1) Scholer, Heidi 14               2) Kuo, Jessica 13                
     3) Goodwin, Shannon 13             4) Sasso, Nicole 14               
       30.15  1:03.07  1:30.92  1:56.32                                    
 14 Jersey Wahoos  'A'                                1:56.01    1:56.45    6  
     1) Jensen, Erin 14                 2) Berzanski, Ava 14              
     3) Shaw, Brianna 14                4) Skelly, Katharine 13           
       30.04  1:01.87  1:30.56  1:56.45                                    
 15 Westtown Aquatics Program  'A'                    1:56.85    1:56.93    4  
     1) Shields, Emma 13                2) Callahan, Chloe 14             
     3) Chompre, Ashley 14              4) Koczur, Erin 14                
       30.18  1:04.66  1:31.25  1:56.93                                    
 16 Parkland Aquatic Club  'A'                        1:55.22    1:57.18    2  
     1) McKenna, Paige 13               2) Farina, Gianna 14              
     3) Bubser, Kelci 13                4) Szerencsits, Olivia 13         
       29.64  1:02.13  1:35.40  1:57.18                                    
 17 York YMCA  'A'                                    1:54.87    1:57.37  
     1) Trout, Riley 14                 2) Heist, Megan 14                
     3) Ulmer, Sydney 13                4) Welker, Sydney 13              
       29.04  1:03.29  1:31.39  1:57.37                                    
 18 Radnor Aquatic Club  'A'                          1:58.00    1:59.69  
     1) Barber, Avery 13                2) Montgomery, Margaret 13        
     3) Handal, Isabel 14               4) Reynolds, Emily 13             
       30.56  1:04.58  1:33.20  1:59.69                                    
 19 East Pennsboro Aquatic Club  'A'                  2:03.72    2:00.19  
     1) Reed, Emma 14                   2) Turner, Sara 13                
     3) Plempel, Jordan 14              4) Karoly, Jacklyn 14             
       30.80  1:04.86  1:32.73  2:00.19                                    
 20 Jersey Wahoos  'B'                                1:59.92    2:00.39  
     1) Rollo, Sophia 14                2) Waggoner, Alexandra 13         
     3) Ong, Ashley 14                  4) Jellig, Maria 13               
       30.81  1:04.91  1:32.99  2:00.39                                    
 
Event 100  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Penn Aquatic Club  'A'                      1:44.73    1:41.85   40  
     1) Deppen, Jack 14                 2) Campbell, Paul 14              
     3) Clark, Nicholas 13              4) Bachman, Maxwell 13            
       26.33    54.07  1:18.26  1:41.85                                    
  2 Tri-Hampton YMCA Swim Team  'A'                   1:43.21    1:43.01   34  
     1) Timoshenko, Nikita 14           2) Edwards, Dominic 13            
     3) Curtiss, David 14               4) Chryst, Caleb 14               
       26.72    56.34  1:19.41  1:43.01                                    
  3 Parkland Aquatic Club  'A'                        1:53.04    1:44.79   32  
     1) Camden, Eric 13                 2) D'Avella, Francesco 13         
     3) Armbruster, Andrew 14           4) Greer, Matthew 14              
       28.00    56.67  1:21.00  1:44.79                                    
  4 Egg Harbor Twp Seahawks  'A'                      1:47.41    1:44.83   30  
     1) Bell, Brandon 14                2) Mallari, Alecjosh 14           
     3) Garbutt, Cole 14                4) Ammann, Connor 14              
       25.65    55.52  1:21.05  1:44.83                                    
  5 Suburban Seahawks Club  'A'                       1:45.49    1:45.43   28  
     1) Fechtman, DJ 13                 2) Sumner, Zach 14                
     3) Koenig, Pierre 13               4) Crescente, Anton 14            
       27.20    57.45  1:22.12  1:45.43                                    
  6 Upper Merion Aquatic Club  'A'                    1:44.65    1:45.63   26  
     1) Hoy, Andrew 13                  2) Welgosh, Raymond 13            
     3) Lemishko, Michael 13            4) Nguyen, Cody 13                
       26.79    57.20  1:22.13  1:45.63                                    
  7 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:48.77    1:45.73   24  
     1) McBryan, Daniel 14              2) O'Dare, Kevin 14               
     3) Maketa, John 13                 4) Buck, Quinn 13                 
       27.32    55.31  1:20.42  1:45.73                                    
  8 Jersey Wahoos  'A'                                1:45.54    1:45.86   22  
     1) Lilley, Jack 14                 2) Artis, Jack 14                 
     3) Treglia, Michael 14             4) Dragan, Paul 14                
       27.57    56.50  1:21.50  1:45.86                                    
  9 Tops Swimming  'A'                                1:57.83    1:47.32   18  
     1) Guiliano, Christopher 13        2) Benner, Nolan 14               
     3) Fink, Dalton 14                 4) Lyman, Sean 14                 
       26.88    56.34  1:22.01  1:47.32                                    
 10 Greater Philadelphia Aquatic C  'A'               1:54.31    1:47.78   14  
     1) Levari, Jack 14                 2) Simms, Sean 13                 
     3) Maier, Andrew 14                4) Porter, Daniel 14              
       28.11    58.77  1:24.62  1:47.78                                    
 11 Pocono Family YMCA  'A'                           1:47.63    1:48.11   12  
     1) Stevens, Luke 14                2) Cerbone, William 14            
     3) Hernandez, Juan 14              4) Mui, Tyler 14                  
       28.69    58.30  1:24.81  1:48.11                                    
 12 Germantown Academy Aquatic  Cl  'A'               1:58.12    1:48.87   10  
     1) Blatney, August 14              2) Brooke, Gavin 13               
     3) Kohm, Zachary 14                4) O'Hara, Patrick 14             
       29.05    59.51  1:23.72  1:48.87                                    
 13 Upper Main Line YMCA  'A'                         1:51.43    1:49.67    8  
     1) Ojha, Siddhartha 13             2) Durkan, Ryan 13                
     3) Undercofler, Jack 14            4) Humphrey, Zach 14              
       28.49    58.17  1:24.21  1:49.67                                    
 14 Central Bucks Swim Team  'B'                      1:51.80    1:50.04    6  
     1) Spector, Seth 13                2) Vidal, Patrick 14              
     3) Krystkiewicz, Thomas 14         4) Hong, Joseph 14                
       28.51    58.40  1:25.90  1:50.04                                    
 15 Golden Ram Aquatics  'A'                          1:46.99    1:51.00    4  
     1) Tang, Quinton 14                2) Breiner, Collin 13             
     3) Ye, Brandon 13                  4) Manuel, Tiernan 14             
       28.98    59.01  1:26.24  1:51.00                                    
 16 Greater Philadelphia Aquatic C  'B'               1:59.02    1:51.35    2  
     1) Washart, Shane 13               2) Piccolo, Nate 13               
     3) Kern, Ethan 14                  4) Ward, Peyton 14                
       27.47  1:00.24  1:27.26  1:51.35                                    
 17 Parkland Aquatic Club  'B'                        2:00.19    1:52.58  
     1) Carter, Nicholas 13             2) Lehman, Benjamin 14            
     3) D'Avella, Fulvio 13             4) Kushner, Shawn 13              
       31.30  1:01.80  1:27.77  1:52.58                                    
 18 Radnor Aquatic Club  'A'                          1:42.96    1:54.72  
     1) Gray, Matthew 14                2) Nagel, Luke 13                 
     3) Branigan, Carter 14             4) Casey, Patrick 13              
       27.47  1:02.01  1:28.00  1:54.72                                    
 19 Jersey Wahoos  'B'                                1:57.08    1:54.95  
     1) Gozdan, Michael 14              2) Simms, Aidan 14                
     3) Wright, Grayson 13              4) Hsiao, Andrew 14               
       31.52  1:02.56  1:29.09  1:54.95                                    
 
Event 101  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cotter, Alexandria        13 East Coast C-Cer    10:37.88   10:27.77   20  
       27.23    57.08  1:27.72  1:58.82  2:30.09  3:01.63  3:33.09  4:04.83
     4:36.68  5:08.82  5:40.82  6:12.75  6:44.88  7:16.86  7:49.15  8:21.33
     8:53.61  9:25.94  9:57.37 10:27.77                                    
  2 Fox, Megan                13 East Coast C-Cer    10:50.50   10:30.37   17  
       27.00    57.38  1:28.33  1:59.41  2:31.02  3:02.64  3:34.34  4:06.06
     4:37.95  5:10.06  5:41.96  6:13.89  6:46.02  7:18.20  7:50.44  8:22.70
     8:54.93  9:27.20  9:59.33 10:30.37                                    
  3 Townend, Amy              14 Suburban Seahawk    10:54.60   10:42.88   16  
       28.64  1:00.41  1:32.65  2:05.25  2:37.30  3:09.55  3:41.95  4:14.57
     4:46.69  5:19.03  5:51.53  6:24.08  6:56.80  7:29.16  8:01.80  8:34.73
     9:07.14  9:39.49 10:11.70 10:42.88                                    
  4 Stuart, Natalie           13 Plymouth Whitema    10:54.99   10:43.44   15  
       28.48    59.66  1:32.20  2:04.57  2:36.89  3:09.30  3:42.20  4:14.75
     4:47.41  5:19.73  5:52.35  6:24.86  6:57.63  7:30.26  8:02.58  8:35.29
     9:08.06  9:40.44 10:12.55 10:43.44                                    
  5 Kupsky, April             14 Unattached          11:04.73   10:46.21   14  
       28.05    59.71  1:32.17  2:04.71  2:37.23  3:09.91  3:42.63  4:15.37
     4:47.78  5:20.50  5:53.21  6:26.01  6:58.69  7:31.46  8:04.34  8:37.16
     9:09.81  9:42.53 10:15.07 10:46.21                                    
  6 Burton, Apolina           13 East Pennsboro A    10:48.49   10:55.20   13  
       27.86    58.44  1:31.01  2:03.44  2:36.05  3:08.78  3:41.92  4:14.78
     4:48.04  5:21.23  5:54.44  6:27.70  7:01.19  7:34.99  8:08.53  8:42.27
     9:15.89  9:49.39 10:22.73 10:55.20                                    
  7 Waggoner, Alexandra       13 Jersey Wahoos       11:29.56   10:56.32   12  
       30.34  1:03.16  1:36.63  2:10.13  2:43.85  3:17.28  3:50.42  4:23.73
     4:57.16  5:30.33  6:03.28  6:36.38  7:09.61  7:42.38  8:15.44  8:48.82
     9:21.90  9:54.98 10:27.18 10:56.32                                    
  8 Stahl, Nyah               14 York YMCA           10:57.33   10:56.38   11  
       29.22  1:00.79  1:33.04  2:05.67  2:38.45  3:11.12  3:43.90  4:17.22
     4:50.19  5:23.64  5:56.93  6:30.18  7:03.60  7:36.84  8:10.13  8:43.68
     9:17.02  9:50.48 10:24.08 10:56.38                                    
  9 Sies, Taylor              14 Unattached          10:48.37   10:59.85    9  
       28.31    59.01  1:30.97  2:03.37  2:36.12  3:08.94  3:42.07  4:15.19
     4:48.94  5:22.75  5:56.63  6:30.14  7:03.91  7:37.85  8:11.81  8:45.62
     9:19.50  9:53.35 10:26.92 10:59.85                                    
 10 Riegel, Julia             13 Central Bucks Sw    11:07.07   11:03.41    7  
       29.68  1:01.86  1:35.43  2:08.77  2:41.96  3:15.74  3:49.65  4:23.17
     4:56.87  5:30.22  6:03.83  6:37.28  7:10.60  7:43.95  8:17.43  8:51.22
     9:24.98  9:58.74 10:32.28 11:03.41                                    
 11 Challis, Jodie            14 Nittany Lion Aqu    11:02.45   11:03.53    6  
       29.43  1:02.36  1:36.00  2:09.73  2:43.71  3:17.73  3:51.20  4:24.89
     4:58.44  5:31.83  6:05.30  6:38.83  7:12.38  7:45.86  8:19.31  8:52.69
     9:25.81  9:59.22 10:32.25 11:03.53                                    
 12 Mikalic, Maggie           13 Upper Dublin Aqu    11:19.37   11:03.67    5  
       29.34  1:01.19  1:34.14  2:07.22  2:40.41  3:14.48  3:48.26  4:21.92
     4:55.81  5:29.76  6:03.94  6:38.35  7:11.95  7:44.70  8:17.87  8:51.74
     9:25.55  9:59.72 10:32.24 11:03.67                                    
 13 Gross, Ella               13 Central Bucks Sw    10:56.03   11:03.72    4  
       28.91  1:00.37  1:32.88  2:05.61  2:37.93  3:10.35  3:43.20  4:16.08
     4:49.36  5:23.25  5:57.11  6:31.37  7:05.95  7:39.86  8:13.63  8:47.77
     9:22.10  9:56.54 10:31.15 11:03.72                                    
 14 Ehrnfeldt, Megan          13 Boyertown YMCA N    11:42.07   11:04.43    3  
       28.64  1:00.62  1:33.88  2:07.20  2:40.87  3:14.46  3:48.01  4:22.17
     4:56.07  5:30.14  6:03.55  6:37.25  7:10.97  7:44.98  8:18.86  8:52.64
     9:26.53 10:00.52 10:34.23 11:04.43                                    
 15 Burkhardt, Carey          14 Lancaster Aquati    11:18.88   11:05.35    2  
       29.07  1:01.04  1:33.36  2:05.73  2:38.28  3:10.99  3:44.24  4:17.67
     4:51.02  5:25.11  5:59.39  6:33.91  7:08.38  7:42.95  8:17.29  8:51.69
     9:26.27 10:00.63 10:34.54 11:05.35                                    
 16 Hynes, Kylee              13 G P A C             10:09.72L  11:07.89    1  
       29.38  1:01.37  1:34.40  2:07.59  2:40.99  3:13.87  3:47.36  4:20.96
     4:54.96  5:28.98  6:02.74  6:37.02  7:10.93  7:45.16  8:19.06  8:53.09
     9:27.17 10:01.44 10:35.14 11:07.89                                    
 17 Szerencsits, Olivia       13 Parkland Aquatic    11:38.06   11:08.60  
       30.19  1:03.13  1:37.46  2:11.03  2:44.88  3:18.67  3:52.28  4:26.36
     5:00.08  5:34.32  6:07.91  6:41.39  7:15.10  7:48.90  8:22.70  8:56.22
     9:29.98 10:03.47 10:36.85 11:08.60                                    
 18 O'Neill, Claire           14 Diplomat Swim Cl    11:31.16   11:10.40  
       29.13  1:01.75  1:35.16  2:09.06  2:42.46  3:16.30  3:50.22  4:24.75
     4:58.82  5:32.88  6:06.94  6:40.71  7:14.82  7:48.79  8:23.09  8:57.07
     9:30.89 10:04.67 10:38.52 11:10.40                                    
 19 Welker, Sydney            13 York YMCA           11:23.38   11:12.16  
       29.29  1:01.69  1:34.80  2:08.18  2:41.60  3:15.23  3:48.64  4:22.28
     4:56.31  5:30.27  6:04.62  6:39.57  7:14.51  7:49.56  8:23.69  8:57.60
     9:32.22 10:06.05 10:39.03 11:12.16                                    
 20 Leonard, Mary             13 Tri-Hampton YMCA    11:20.71   11:12.71  
       30.22  1:03.63  1:37.45  2:11.67  2:45.77  3:20.36  3:54.52  4:28.82
     5:02.95  5:37.40  6:11.40  6:45.62  7:19.63  7:53.39  8:27.54  9:01.21
     9:34.52 10:08.31 10:41.46 11:12.71                                    
 21 Weller, Ally              14 Hershey Aquatic     11:29.83   11:13.06  
       30.27  1:03.59  1:37.74  2:11.91  2:45.98  3:19.96  3:53.83  4:28.15
     5:01.93  5:35.88  6:09.46  6:43.24  7:17.34  7:51.54  8:24.92  8:59.41
     9:33.39 10:06.95 10:40.97 11:13.06                                    
 22 Haupt, Lily               14 Episcopal Academ    11:20.15   11:14.83  
       29.78  1:02.80  1:36.90  2:10.97  2:44.68  3:18.90  3:53.20  4:27.34
     5:01.22  5:35.25  6:09.09  6:43.40  7:17.96  7:52.00  8:26.37  9:00.70
     9:34.21 10:08.37 10:41.99 11:14.83                                    
 23 Warner, Lyndsey           13 G P A C             11:20.99   11:20.25  
       29.94  1:02.89  1:36.79  2:11.24  2:45.30  3:19.74  3:54.00  4:28.48
     5:02.61  5:37.31  6:12.25  6:46.83  7:22.16  7:57.15  8:31.72  9:05.88
     9:39.88 10:13.69 10:47.50 11:20.25                                    
 23 Koss, Nicola              13 Blue Eagle Swimm    11:19.33   11:31.10  
       29.93  1:02.88  1:36.70  2:10.95  2:45.70  3:19.97  3:55.02  4:30.76
     5:05.96  5:40.91  6:16.99  6:52.82  7:28.10  8:03.43  8:38.71  9:14.25
     9:49.80 10:24.01 10:58.42 11:31.10                                    
 24 Schwedler, Joy            14 Central Bucks Sw    11:24.51   11:20.35  
       29.19  1:01.16  1:34.75  2:08.91  2:43.43  3:17.53  3:51.96  4:26.60
     5:01.51  5:35.99  6:10.49  6:45.14  7:19.43  7:53.57  8:27.95  9:02.72
     9:37.75 10:12.02 10:46.55 11:20.35                                    
 25 Groff, Avery              13 Diplomat Swim Cl    11:46.76   11:23.33  
       29.66  1:02.89  1:37.12  2:11.31  2:45.72  3:20.03  3:54.81  4:29.52
     5:03.89  5:38.50  6:13.17  6:47.70  7:22.66  7:57.36  8:32.19  9:07.06
     9:41.91 10:16.78 10:50.95 11:23.33                                    
 26 Delaney, Julia            14 Pocono Family YM    11:37.61   11:24.75  
       30.73  1:04.33  1:38.65  2:12.84  2:46.55  3:20.49  3:54.70  4:27.58
     5:01.81  5:36.66  6:11.31  6:45.66  7:20.12  7:55.58  8:30.64  9:06.00
     9:41.54 10:16.73 10:51.50 11:24.75                                    
 27 Dahlgren, Aviah           14 Pocono Family YM    11:26.85   11:24.95  
       29.56  1:02.42  1:35.80  2:09.49  2:43.31  3:17.12  3:51.27  4:25.33
     4:59.82  5:33.98  6:08.94  6:44.16  7:19.09  7:54.79  8:30.32  9:05.62
     9:40.79 10:16.25 10:50.69 11:24.95                                    
 28 Haney, Fauve              14 East Coast C-Cer    11:24.32   11:25.67  
       30.29  1:03.97  1:38.15  2:12.65  2:47.30  3:22.68  3:57.47  4:32.37
     5:07.41  5:42.93  6:17.89  6:52.44  7:27.38  8:03.01  8:38.36  9:12.61
     9:46.61 10:19.81 10:52.79 11:25.67                                    
 29 Reinhard, Kera            13 Emmaus Aquatic C    11:46.20   11:27.13  
       30.34  1:03.74  1:38.63  2:13.00  2:47.87  3:22.05  3:56.83  4:31.53
     5:06.38  5:41.42  6:16.24  6:50.64  7:25.25  7:59.71  8:34.49  9:09.49
     9:44.27 10:18.79 10:53.45 11:27.13                                    
 30 Blake, Lindsay            14 Upper Main Line     11:24.52   11:28.20  
       29.90  1:03.18  1:36.54  2:09.95  2:43.38  3:16.66  3:50.10  4:24.10
     4:58.84  5:33.56  6:08.60  6:43.69  7:19.63  7:55.73  8:31.81  9:07.92
     9:44.10 10:19.07 10:54.05 11:28.20                                    
 31 Klinedinst, Molly         13 Central York Aqu    11:43.92   11:31.23  
       30.28  1:04.28  1:39.21  2:13.84  2:49.00  3:24.41  3:59.79  4:35.21
     5:10.51  5:45.56  6:20.51  6:55.24  7:29.98  8:04.79  8:39.58  9:14.51
     9:49.04 10:23.63 10:58.01 11:31.23                                    
 32 Zane, Catherine           14 South Jersey Aqu    11:36.42   11:34.34  
       30.28  1:03.86  1:38.30  2:13.11  2:47.86  3:23.03  3:58.03  4:32.03
     5:07.09  5:41.82  6:16.84  6:51.82  7:27.02  8:02.55  8:38.19  9:13.75
     9:49.61 10:25.32 11:00.77 11:34.34                                    
 33 Jackson, Sara             14 Golden Ram Aquat    11:48.58   11:35.38  
       31.14  1:05.29  1:40.14  2:15.43  2:50.61  3:26.10  4:01.79  4:36.97
     5:12.52  5:47.96  6:23.40  6:58.83  7:34.54  8:09.98  8:45.28  9:21.14
     9:54.14 10:29.09 11:03.07 11:35.38                                    
 34 Parry, Ashley             13 Lancaster Aquati    11:44.87   11:36.22  
       31.51  1:06.40  1:41.83  2:17.42  2:53.35  3:28.99  4:04.95  4:40.47
     5:16.07  5:51.74  6:26.81  7:02.08  7:36.54  8:11.19  8:46.12  9:21.01
     9:55.45 10:29.76 11:03.61 11:36.22                                    
 35 Peshenko, Anna            13 DCAA                11:35.73   11:37.25  
       30.18  1:03.48  1:37.61  2:12.26  2:46.51  3:22.04  3:57.27  4:32.53
     5:08.38  5:43.98  6:20.13  6:55.36  7:30.63  8:06.01  8:41.52  9:17.19
     9:52.57 10:27.93 11:02.88 11:37.25                                    
 36 Ong, Ashley               14 Jersey Wahoos       11:44.86   11:37.73  
       30.28  1:03.90  1:38.71  2:13.83  2:49.12  3:24.58  3:59.86  4:35.47
     5:11.04  5:46.85  6:21.61  6:56.33  7:31.78  8:07.05  8:42.82  9:18.45
     9:53.94 10:29.19 11:04.77 11:37.73                                    
 37 Williams, Katie           14 Tri-Hampton YMCA    11:45.83   11:41.10  
       30.84  1:04.80  1:39.36  2:13.94  2:48.33  3:23.97  3:59.27  4:34.83
     5:10.64  5:46.92  6:22.54  6:57.83  7:33.28  8:09.14  8:45.50  9:20.72
     9:56.37 10:31.47 11:06.73 11:41.10                                    
 38 Hoffman, Natasha          14 Nittany Lion Aqu    11:35.49   11:41.83  
       28.83  1:01.46  1:35.29  2:09.35  2:43.99  3:19.44  3:54.57  4:30.06
     5:05.74  5:41.63  6:17.58  6:53.82  7:30.15  8:06.50  8:42.89  9:18.92
     9:55.62 10:31.72 11:07.41 11:41.83                                    
 39 Josey, Alana              14 York YMCA           11:30.11   11:48.03  
       30.95  1:04.88  1:39.84  2:14.63  2:50.19  3:26.33  4:02.12  4:37.64
     5:13.40  5:49.48  6:25.24  7:01.00  7:37.42  8:13.28  8:49.50  9:25.83
    10:01.78 10:37.74 11:13.34 11:48.03                                    
 40 Deraco, Kylie             13 Diplomat Swim Cl    11:47.69   11:57.84  
       29.86  1:03.68  1:38.54  2:13.83  2:49.10  3:24.80  4:00.58  4:36.28
     5:12.51  5:48.58  6:25.17  7:01.68  7:38.41  8:15.40  8:52.47  9:30.14
    10:07.72 10:44.91 11:21.93 11:57.84                                    
 41 McCombs, Emma             14 York YMCA           11:42.98   12:01.84  
       31.36  1:05.79  1:40.46  2:15.76  2:51.46  3:27.78  4:04.06  4:40.37
     5:16.85  5:53.44  6:30.19  7:07.11  7:43.98  8:21.12  8:58.39  9:35.48
    10:12.71 10:49.54 11:26.07 12:01.84                                    
 42 Cianfrani, Catherine      14 Friends Central     11:47.83   12:13.03  
       31.20  1:06.57  1:42.78  2:19.82  2:56.56  3:33.48  4:10.34  4:47.38
     5:25.45  6:02.42  6:39.69  7:16.96  7:54.42  8:32.18  9:09.59  9:47.01
    10:23.94 11:00.96 11:37.76 12:13.03                                    
 -- Wolstenholme, Lauren      14 Coatesville Area    11:44.57        DFS  
 
Event 102  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zachary             14 Germantown Acade    16:03.43   15:35.63   20  
       25.54    53.34  1:21.63  1:50.32  2:19.33  2:48.14  3:16.79  3:45.50
     4:14.33  4:43.18  5:11.78  5:40.25  6:08.95  6:37.50  7:06.11  7:34.77
     8:03.36  8:32.18  9:00.62  9:28.91  9:57.11 10:25.86 10:54.40 11:22.88
    11:51.08 12:19.25 12:47.47 13:15.72 13:44.04 14:12.34 14:40.66 15:08.72
    15:35.63
  2 Simms, Sean               13 G P A C             17:05.55   16:51.05   17  
       27.18    57.19  1:27.76  1:58.24  2:29.15  3:00.01  3:30.83  4:01.96
     4:32.64  5:03.62  5:34.65  6:05.61  6:36.72  7:07.51  7:38.43  8:09.35
     8:40.37  9:11.57  9:42.51 10:13.18 10:44.03 11:15.03 11:46.09 12:16.92
    12:47.93 13:18.70 13:49.73 14:20.39 14:51.16 15:22.05 15:52.53 16:22.59
    16:51.05
  3 Quan, Robert              14 York YMCA           16:56.89   16:51.48   16  
       27.46    57.22  1:27.18  1:57.78  2:29.05  3:00.37  3:31.09  4:01.63
     4:32.46  5:03.73  5:34.77  6:05.47  6:36.36  7:07.61  7:38.74  8:09.89
     8:40.94  9:12.04  9:43.33 10:14.76 10:45.80 11:16.78 11:47.68 12:18.42
    12:49.24 13:20.06 13:51.01 14:22.11 14:53.12 15:23.82 15:54.34 16:23.57
    16:51.48
  4 Loughlin, Gavin           14 Plymouth Whitema    17:28.71   17:06.60   15  
       27.41    57.27  1:27.83  1:58.84  2:29.95  3:01.07  3:32.34  4:03.57
     4:34.80  5:06.41  5:37.48  6:08.81  6:40.08  7:11.32  7:42.69  8:14.10
     8:45.27  9:16.83  9:48.38 10:20.05 10:51.71 11:22.92 11:54.47 12:25.77
    12:57.74 13:29.08 14:00.52 14:32.10 15:03.68 15:34.94 16:06.22 16:37.28
    17:06.60
  5 Washart, Shane            13 G P A C             17:28.58   17:07.04   14  
       27.76    58.15  1:29.19  2:00.63  2:31.90  3:03.11  3:34.29  4:05.76
     4:37.38  5:08.94  5:40.48  6:11.79  6:43.31  7:14.93  7:46.45  8:17.98
     8:49.32  9:21.28  9:52.83 10:23.74 10:55.15 11:27.01 11:58.32 12:29.32
    13:00.66 13:31.93 14:02.57 14:33.91 15:04.98 15:36.25 16:07.15 16:37.82
    17:07.04
  6 Cerbone, William          14 Pocono Family YM    17:37.25   17:10.66   13  
       27.02    56.59  1:27.01  1:57.48  2:28.19  2:59.56  3:30.36  4:01.27
     4:32.38  5:03.54  5:34.64  6:05.77  6:37.39  7:08.71  7:40.37  8:11.92
     8:43.51  9:15.28  9:47.51 10:19.90 10:51.99 11:23.23 11:55.22 12:26.72
    12:58.26 13:30.29 14:02.04 14:33.49 15:05.18 15:36.99 16:08.53 16:39.98
    17:10.66
  7 Ciecko, Evan              14 Unattached          18:13.57   17:20.36   12  
       26.98    56.84  1:27.79  1:58.96  2:30.26  3:01.91  3:32.93  4:04.15
     4:35.88  5:07.42  5:38.98  6:10.54  6:42.28  7:14.15  7:46.14  8:18.03
     8:50.14  9:21.95  9:53.94 10:26.06 10:58.15 11:30.68 12:02.47 12:34.45
    13:06.65 13:38.23 14:10.97 14:42.97 15:14.98 15:47.03 16:19.34 16:50.80
    17:20.36
  8 Soares, Nicholas          14 Emmaus Aquatic C    18:00.59   17:30.13   11  
       28.00    59.13  1:30.64  2:02.69  2:35.28  3:08.30  3:40.53  4:12.89
     4:45.00  5:17.25  5:49.45  6:21.77  6:53.52  7:25.38  7:57.59  8:29.63
     9:01.56  9:33.89 10:05.48 10:37.52 11:09.37 11:41.55 12:13.62 12:45.67
    13:17.96 13:48.89 14:20.05 14:51.66 15:24.87 15:56.43 16:28.30 16:59.60
    17:30.13
  9 Greer, Matthew            14 Parkland Aquatic    17:13.67   17:30.43    9  
       27.87    58.31  1:29.37  2:01.03  2:32.34  3:03.76  3:35.69  4:07.67
     4:39.12  5:10.58  5:42.30  6:13.91  6:45.68  7:17.35  7:49.06  8:21.08
     8:53.13  9:25.16  9:57.46 10:29.49 11:01.94 11:34.20 12:06.64 12:39.11
    13:11.65 13:44.64 14:17.34 14:50.05 15:22.39 15:55.09 16:27.63 16:59.84
    17:30.43
 10 Casey, Patrick            13 Radnor Aquatic C    17:40.81   17:31.46    7  
       28.24    59.56  1:31.31  2:03.09  2:35.01  3:07.07  3:39.18  4:11.69
     4:43.62  5:16.20  5:48.44  6:20.78  6:52.65  7:25.26  7:57.23  8:29.43
     9:02.50  9:34.86 10:07.13 10:39.48 11:11.43 11:43.56 12:15.83 12:47.70
    13:19.70 13:51.53 14:23.49 14:55.42 15:27.17 15:58.61 16:30.29 17:02.02
    17:31.46
 11 Brosky, Paul              14 Upper Dublin Aqu    18:04.49   17:36.27    6  
       28.06    59.13  1:30.54  2:02.48  2:34.46  3:06.54  3:38.77  4:10.81
     4:42.96  5:15.25  5:47.37  6:19.59  6:52.08  7:24.15  7:56.47  8:28.83
     9:01.25  9:33.70 10:06.03 10:38.42 11:10.37 11:42.53 12:15.29 12:47.30
    13:19.72 13:51.92 14:24.47 14:57.09 15:29.38 16:01.56 16:33.80 17:05.49
    17:36.27
 12 Camden, Eric              13 Parkland Aquatic    19:01.89   17:39.24    5  
       27.41    58.70  1:30.62  2:02.46  2:34.38  3:06.30  3:38.33  4:10.13
     4:42.12  5:14.31  5:46.61  6:18.79  6:51.01  7:23.12  7:55.60  8:27.83
     8:59.95  9:32.45 10:05.03 10:37.41 11:10.16 11:42.53 12:14.74 12:47.50
    13:20.11 13:52.69 14:25.20 14:57.69 15:30.50 16:03.35 16:35.84 17:07.78
    17:39.24
 13 Stevens, Luke             14 Pocono Family YM    17:43.68   17:40.28    4  
       27.60    57.94  1:28.94  2:00.33  2:31.93  3:03.48  3:35.46  4:07.55
     4:39.74  5:11.65  5:44.00  6:16.07  6:48.56  7:20.94  7:53.67  8:25.85
     8:58.51  9:31.10 10:03.91 10:36.70 11:09.52 11:41.89 12:14.23 12:46.82
    13:19.53 13:52.60 14:25.78 14:58.72 15:31.62 16:04.89 16:37.85 17:09.78
    17:40.28
 14 Grisbaum, Dolan           13 G P A C             18:40.24   17:42.24    3  
       28.66  1:00.11  1:32.28  2:04.21  2:36.27  3:08.37  3:40.87  4:13.40
     4:45.74  5:17.86  5:50.22  6:22.80  6:55.22  7:27.65  8:00.32  8:32.67
     9:05.31  9:37.85 10:10.22 10:42.36 11:14.85 11:47.32 12:19.90 12:52.37
    13:24.92 13:57.40 14:29.91 15:02.29 15:34.89 16:07.29 16:39.48 17:11.56
    17:42.24
 14 Kushner, Shawn            13 Parkland Aquatic    18:44.23   18:04.18  
       27.55    59.47  1:32.18  2:05.11  2:38.20  3:11.64  3:44.47  4:17.81
     4:50.88  5:24.30  5:57.21  6:30.80  7:04.09  7:37.66  8:11.42  8:44.00
     9:17.65  9:50.79 10:24.29 10:57.47 11:30.10 12:03.64 12:37.49 13:10.89
    13:43.54 14:16.25 14:49.24 15:22.22 15:55.72 16:28.29 17:00.84 17:33.51
    18:04.18
 15 McDermott, William        13 York YMCA           17:44.53   17:42.35    2  
       28.06    59.19  1:31.01  2:02.78  2:34.54  3:06.62  3:38.74  4:10.98
     4:43.27  5:15.48  5:47.74  6:20.10  6:52.53  7:24.90  7:57.33  8:29.96
     9:02.73  9:35.12 10:07.67 10:40.08 11:12.61 11:44.94 12:17.42 12:49.67
    13:22.39 13:55.56 14:28.21 15:00.72 15:33.32 16:06.35 16:39.06 17:11.56
    17:42.35
 16 Replogle, Jacob           13 North Penn Aquat    18:17.05   17:43.39    1  
       28.21    59.42  1:31.07  2:02.62  2:34.86  3:07.55  3:39.83  4:12.04
     4:44.39  5:16.73  5:49.18  6:22.15  6:54.43  7:27.14  8:00.08  8:32.67
     9:04.85  9:37.44 10:10.08 10:42.70 11:15.18 11:47.82 12:20.74 12:53.51
    13:25.89 13:58.51 14:31.21 15:04.40 15:36.82 16:09.83 16:41.83 17:13.62
    17:43.39
 17 Treglia, Michael          14 Jersey Wahoos       17:25.71   17:43.86  
       27.64    57.91  1:28.96  1:59.98  2:31.30  3:02.78  3:34.31  4:06.00
     4:38.43  5:11.19  5:43.65  6:16.15  6:48.67  7:20.80  7:53.64  8:26.50
     8:59.59  9:33.35 10:06.28 10:38.81 11:10.73 11:43.82 12:16.84 12:48.84
    13:21.90 13:54.07 14:27.46 15:00.45 15:33.68 16:06.68 16:40.10 17:13.05
    17:43.86
 18 Fidanza, Giacomo          14 Golden Ram Aquat    18:15.34   17:45.40  
       27.66    58.04  1:29.33  2:00.58  2:31.98  3:03.38  3:35.26  4:07.18
     4:39.16  5:11.51  5:43.53  6:15.78  6:48.21  7:21.05  7:53.57  8:26.02
     8:58.89  9:31.52 10:04.22 10:36.66 11:09.59 11:42.50 12:15.07 12:48.05
    13:21.04 13:54.39 14:27.16 15:00.57 15:33.71 16:06.66 16:39.64 17:13.04
    17:45.40
 19 Lyman, Sean               14 Tops Swimming       19:12.78   17:51.80  
       28.10    59.49  1:31.11  2:03.13  2:35.45  3:07.87  3:40.38  4:13.09
     4:45.87  5:18.75  5:51.55  6:24.20  6:57.20  7:29.88  8:02.80  8:35.51
     9:08.29  9:41.18 10:14.13 10:46.87 11:19.64 11:52.44 12:25.38 12:58.24
    13:30.94 14:03.70 14:36.69 15:09.54 15:42.29 16:15.11 16:47.73 17:20.70
    17:51.80
 20 Belder, Andrew            14 Tri-Hampton YMCA    18:31.11   17:56.26  
       28.08    59.25  1:31.44  2:03.39           3:08.18  3:40.66  4:12.64
     4:45.14  5:18.17  5:51.02  6:23.58  6:56.46  7:30.11  8:02.32  8:35.03
     9:09.14  9:42.46 10:15.62 10:49.64 11:23.34 11:57.79 12:31.93 13:05.09
    13:38.04 14:11.12 14:44.18 15:16.56 15:49.51 16:21.62 16:54.33 17:56.26
    17:56.26
 21 Breiner, Collin           13 Golden Ram Aquat    18:21.17   17:56.51  
       29.17  1:02.23  1:34.86  2:08.05  2:41.17  3:14.52  3:47.70  4:20.66
     4:53.65  5:26.94  5:59.97  6:33.03  7:06.12  7:39.40  8:12.56  8:45.20
     9:18.08  9:50.96 10:23.40 10:55.83 11:28.50 12:00.80 12:33.18 13:05.75
    13:38.41 14:11.12 14:43.85 15:16.77 15:49.29 16:21.40 16:53.72 17:25.62
    17:56.51
 22 Wright, Grayson           13 Jersey Wahoos       18:56.50   18:08.07  
       28.30    59.24  1:31.75  2:04.56  2:37.36  3:09.91  3:43.25  4:16.78
     4:50.62  5:24.34  5:58.27  6:32.00  7:05.87  7:39.85  8:14.29  8:46.71
     9:20.17  9:53.69 10:26.95 10:58.48 11:32.15 12:06.07 12:39.77 13:13.95
    13:46.23 14:19.67 14:53.11 15:26.76 15:59.66 16:33.12 17:06.36 17:38.52
    18:08.07
 23 Welgosh, Raymond          13 Upper Merion Aqu    18:51.62   18:08.54  
       27.74    59.04  1:31.47  2:04.31  2:37.27  3:10.16  3:43.32  4:16.58
     4:50.65  5:24.34  5:58.13  6:31.99  7:06.20  7:40.22  8:14.01  8:46.31
     9:19.76  9:53.20 10:26.51 10:58.72 11:31.97 12:05.94 12:39.65 13:13.74
    13:46.66 14:20.01 14:53.30 15:26.51 15:59.79 16:33.19 17:06.68 17:38.54
    18:08.54
 24 O'Hara, Patrick           14 Germantown Acade    18:38.27   18:11.99  
       30.14  1:02.81  1:36.03  2:09.52  2:42.82  3:15.99  3:49.19  4:22.31
     4:55.71  5:29.10  6:02.41  6:35.86  7:08.91  7:42.26  8:15.63  8:49.12
     9:22.47  9:56.02 10:29.76 11:03.24 11:36.88 12:10.23 12:43.90 13:17.47
    13:50.89 14:24.27 14:57.44 15:30.74 16:03.50 16:36.34 17:09.11 17:41.61
    18:11.99
 25 Spector, Seth             13 Central Bucks Sw    18:12.48   18:13.22  
       28.51  1:00.29  1:32.80  2:05.35  2:38.22  3:10.84  3:43.81  4:17.11
     4:50.51  5:23.92  5:57.54  6:31.13  7:04.38  7:37.98  8:11.51  8:45.12
     9:19.08  9:52.84 10:26.85 11:00.52 11:33.79 12:07.17 12:40.63 13:14.08
    13:47.61 14:21.09 14:54.46 15:27.75 16:01.58 16:35.19 17:08.56 17:41.61
    18:13.22
 25 Blacker, Alexander        13 Hershey Aquatic     19:00.96   18:33.84  
       29.32  1:01.39  1:34.93  2:09.47  2:43.54  3:17.74  3:52.04  4:26.32
     5:00.44  5:35.14  6:09.22  6:43.89  7:18.24  7:52.53  8:26.53  9:00.48
     9:33.30 10:07.48 10:41.59 11:14.81 11:48.94 12:22.95 12:57.32 13:31.22
    14:05.40 14:39.32 15:13.46 15:47.72 16:21.39 16:55.06 17:28.99 18:02.33
    18:33.84
 26 Valle, Edgar              13 G P A C             18:36.91   18:22.30  
       29.29  1:01.13  1:34.28  2:07.42  2:40.80  3:14.27  3:47.25  4:21.15
     4:54.08  5:27.33  6:00.82  6:33.37  7:07.13  7:40.34  8:13.55  8:47.07
     9:20.39  9:54.43 10:28.50 11:03.20 11:36.98 12:11.84 12:45.81 13:19.75
    13:53.15 14:27.75 15:01.07 15:34.92 16:08.65 16:42.88 17:16.67 17:50.19
    18:22.30
 27 Hoy, Andrew               13 Upper Merion Aqu    18:48.24   18:25.66  
       28.54  1:00.72  1:33.67  2:06.70  2:40.18  3:13.38  3:46.49  4:19.71
     4:53.10  5:26.84  6:00.52  6:33.89  7:07.52  7:40.81  8:14.78  8:48.53
     9:22.34  9:56.73 10:31.04 11:05.16 11:39.58 12:13.52 12:47.17 13:21.48
    13:55.77 14:29.81 15:04.04 15:38.55 16:12.57 16:46.62 17:20.25 17:53.60
    18:25.66
 28 Belkadi, Yaseen           13 Unattached          18:51.31   18:28.14  
       29.62  1:02.71  1:36.22  2:10.52  2:43.98  3:17.24  3:51.20  4:25.11
     4:59.14  5:33.01  6:07.33  6:40.68  7:14.45  7:48.47  8:22.85  8:56.15
     9:28.48 10:01.57 10:36.11 11:09.83 11:43.89 12:18.30 12:51.96 13:26.51
    14:00.02 14:33.93 15:08.44 15:43.10 16:13.72 16:47.52 17:22.40 17:55.79
    18:28.14
 29 Gao, Phillip              13 Friends Central     19:12.03   18:28.57  
       30.23  1:03.45  1:36.97  2:10.92  2:45.10  3:19.28  3:53.15  4:27.15
     5:01.24  5:35.24  6:09.30  6:43.80  7:17.82  7:51.62  8:25.60  8:59.56
     9:33.88 10:07.63 10:41.52 11:15.37 11:48.61 12:22.02 12:55.98 13:29.31
    14:02.51 14:36.03 15:09.83 15:43.53 16:17.05 16:50.73 17:24.36 17:57.01
    18:28.57
 30 Cicco, Joshua             13 George School Aq    18:57.66   18:28.67  
       29.30  1:00.95  1:33.57  2:06.73  2:39.93  3:13.30  3:47.11  4:20.79
     4:54.82  5:28.65  6:03.03  6:36.96  7:11.02  7:45.04  8:18.88  8:52.66
     9:26.83 10:01.15 10:35.07 11:09.32 11:43.14 12:17.27 12:51.12 13:25.59
    13:59.68 14:33.78 15:07.34 15:41.61 16:15.77 16:49.46 17:23.39 17:56.71
    18:28.67
 31 Rooney, Patrick           13 Baldwin Swim Clu    18:39.69   18:28.90  
       29.72  1:02.10  1:35.93  2:09.84  2:43.67  3:17.84  3:52.52  4:27.18
     5:01.42  5:35.50  6:09.80  6:43.99  7:17.93  7:52.14  8:25.87  8:59.77
     9:33.48 10:07.48 10:41.36 11:15.16 11:49.00 12:22.88 12:56.74 13:30.46
    14:04.41 14:38.04 15:11.70 15:45.45 16:19.03 16:52.12 17:24.88 17:57.66
    18:28.90
 31 Connell, Daniel           14 Lehigh Valley Aq    18:31.41   18:54.71  
       29.34  1:02.21  1:36.05  2:10.51  2:44.62  3:18.88  3:53.21  4:27.09
     5:01.26  5:35.80  6:09.90  6:44.27  7:18.90  7:53.06  8:27.14  9:01.31
     9:36.14 10:10.69 10:45.58 11:20.47 11:55.36 12:30.63 13:05.10 13:40.44
             14:50.63 15:26.25 16:00.90 16:36.06 17:11.27 17:46.32 18:21.38
    18:54.71
 32 Nagel, Luke               13 Radnor Aquatic C    19:05.42   18:37.56  
       29.28  1:02.14  1:35.51  2:09.43  2:43.47  3:17.30  3:51.70  4:26.09
     5:00.36  5:34.12  6:08.66  6:43.14  7:17.53  7:51.75  8:25.91  9:00.51
     9:34.65 10:09.04 10:43.20 11:17.28 11:51.46 12:25.83 13:00.34 13:34.51
    14:08.42 14:42.43 15:16.44 15:50.27 16:24.09 16:57.82 17:31.69 18:05.00
    18:37.56
 33 Kern, Ethan               14 G P A C             18:41.25   18:38.15  
       29.80  1:03.22  1:37.92  2:11.80  2:45.70  3:19.50  3:53.76  4:28.14
     5:02.39  5:36.67  6:10.69  6:44.61  7:19.06  7:53.09  8:27.97  9:01.92
     9:36.17 10:10.27 10:43.96 11:18.23 11:52.19 12:26.22 13:00.28 13:34.61
    14:08.66 14:42.65 15:17.03 15:51.10 16:25.16 16:59.15 17:32.87 18:06.34
    18:38.15
 34 Vizzard, Sean             13 Jersey Wahoos       18:54.93   18:42.00  
       29.57  1:02.60  1:36.41  2:10.37  2:44.45  3:18.11  3:52.40  4:26.97
     5:01.15  5:35.83  6:10.27  6:45.12  7:19.46  7:53.43  8:27.06  9:01.36
     9:34.94 10:09.38 10:44.00 11:19.28 11:54.37 12:27.81 13:01.72 13:36.45
    14:11.36 14:45.57 15:19.79 15:53.78 16:29.23 17:03.13 17:36.68 18:10.06
    18:42.00
 35 Dragan, Paul              14 Jersey Wahoos       18:32.66   18:52.26  
       28.49  1:01.31  1:35.54  2:10.26  2:44.54  3:17.99  3:52.47  4:27.09
     5:02.08  5:37.16  6:12.28  6:47.12  7:21.99  7:57.01  8:32.19  9:07.20
     9:41.86 10:16.43 10:51.33 11:26.04 12:00.24 12:34.28 13:09.06 13:43.51
    14:18.32 14:53.02 15:28.05 16:02.10 16:36.54 17:10.67 17:45.37 18:19.48
    18:52.26
 36 Lombrana, Nicholas        13 Episcopal Academ    18:58.19   18:53.25  
       29.75  1:02.86  1:36.79  2:10.92  2:45.51  3:19.08  3:53.15  4:27.72
     5:02.11  5:35.85  6:10.75  6:45.20  7:19.14  7:53.62  8:27.68  9:02.09
     9:36.26 10:11.73 10:46.60 11:21.42 11:55.87 12:31.52 13:06.97 13:41.58
    14:16.52 14:51.73 15:27.44 16:03.09 16:36.95 17:11.87 17:45.69 18:19.86
    18:53.25
 37 Bullard, Alex             13 Friends Central     19:01.51   19:00.57  
       28.83  1:01.94  1:35.75  2:09.88  2:44.12  3:19.08  3:53.78  4:28.35
     5:03.49  5:38.27  6:13.16  6:48.64  7:23.98  7:58.82  8:34.24  9:09.36
     9:44.75 10:19.73 10:54.62 11:29.40 12:04.58 12:40.00 13:14.84 13:49.71
    14:24.75 14:59.38 15:34.87 16:09.66 16:44.35 17:19.08 17:53.66 18:28.00
    19:00.57
 38 Seman, Alexander          13 East Pennsboro A    18:25.40   19:11.35  
       28.23    59.90  1:32.27  2:05.49  2:39.28  3:13.27  3:47.11  4:21.69
     4:56.19  5:31.90  6:06.94  6:41.95  7:17.30  7:52.97  8:28.53  9:04.51
     9:40.38 10:15.60 10:51.96 11:27.74 12:03.84 12:39.74 13:15.97 13:51.90
    14:27.89 15:04.11 15:39.89 16:16.76 16:52.23 17:28.03 18:03.75 18:38.40
    19:11.35
 39 Hagan, Ben                14 Central York Aqu    18:51.45   19:11.74  
       30.84  1:04.75  1:39.18  2:13.83  2:48.56  3:23.31  3:58.54  4:33.45
     5:08.49  5:43.68  6:18.85  6:54.05  7:29.34  8:04.65  8:40.45  9:15.82
     9:51.31 10:26.91 11:02.27 11:37.37 12:13.19 12:47.91 13:22.65 13:57.40
    14:32.57 15:08.07 15:42.92 16:18.42 16:53.65 17:28.94 18:03.69 18:38.04
    19:11.74
 40 Kunyu, Pan                13 Marauder Aquatic    18:59.77   19:14.07  
       29.06  1:00.11  1:32.18  2:04.69  2:38.52  3:12.43  3:46.74  4:20.99
     4:55.20  5:29.56  6:04.26  6:38.84  7:13.90  7:49.76  8:25.96  9:01.39
     9:36.92 10:12.84 10:48.87 11:25.27 12:02.26 12:38.08 13:13.75 13:50.56
    14:26.37 15:02.80 15:39.24 16:16.09 16:52.94 17:28.43 18:04.17 18:40.11
    19:14.07
 41 Kohler, Boris             13 Friends Central     19:09.76   19:38.37  
       29.94  1:03.40  1:38.45  2:13.31  2:48.60  3:23.77  3:59.01  4:34.07
     5:09.51  5:44.99  6:20.89  6:56.72  7:32.73  8:08.71  8:45.18  9:21.26
     9:57.47 10:33.75 11:10.22 11:47.19 12:23.83 13:00.08 13:37.03 14:13.37
    14:49.62 15:26.09 16:03.04 16:39.47 17:15.30 17:51.59 18:27.74 19:03.83
    19:38.37
 
Event 103  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema     2:29.60    2:27.84   20  
       31.95  1:09.24  1:54.31  2:27.84                                    
  2 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat     2:32.13    2:31.02   17  
       33.25  1:10.93  1:57.48  2:31.02                                    
  3 Gonzales, Lydia            9 Unattached           2:39.06    2:32.28   16  
       32.37  1:10.68  1:57.91  2:32.28                                    
  4 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk     2:40.62    2:32.46   15  
       33.90  1:12.75  1:58.07  2:32.46                                    
  5 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu     2:41.65    2:32.56   14  
       32.44  1:10.23  1:57.25  2:32.56                                    
  6 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     2:35.89    2:33.55   13  
       34.16  1:12.07  2:00.10  2:33.55                                    
  7 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat     2:36.71    2:33.86   12  
       32.18  1:11.68  2:00.91  2:33.86                                    
  8 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     2:41.77    2:35.50   11  
       35.77  1:15.64  1:59.82  2:35.50                                    
  9 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu     2:41.81    2:35.66    9  
       33.06  1:11.77  1:59.84  2:35.66                                    
 10 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S     2:40.99    2:36.42    7  
       34.46  1:14.09  1:59.92  2:36.42                                    
 11 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM     2:40.11    2:38.88    6  
       35.00  1:14.44  2:03.75  2:38.88                                    
 12 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat     2:41.45    2:38.90    5  
       34.42  1:13.42  2:03.03  2:38.90                                    
 13 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat     2:44.85    2:39.13    4  
       35.10  1:17.30  2:03.40  2:39.13                                    
 14 Behling, Clara            10 Friends Central      2:44.16    2:39.49    3  
       34.99  1:18.50  2:02.00  2:39.49                                    
 15 Dobson, Kennedi           10 Pennsbury Aquati     2:44.60    2:41.00    2  
       34.96  1:14.38  2:04.57  2:41.00                                    
 16 Knopsnyder, Ava           10 Unattached           2:46.03    2:41.54    1  
       35.64  1:18.84  2:07.41  2:41.54                                    
 17 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents             2:41.42    2:41.77  
       34.37  1:16.73  2:05.52  2:41.77                                    
 18 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd              2:45.69    2:42.23  
       37.14  1:17.22  2:08.34  2:42.23                                    
 19 Kupsky, Mary              10 Unattached           2:48.50    2:42.29  
       37.51  1:18.13  2:07.23  2:42.29                                    
 20 Davidson, Lana            10 East Coast C-Cer     3:01.54S   2:43.61  
       34.73  1:17.18  2:06.48  2:43.61                                    
 21 Wiley, Shay               10 G P A C              2:46.45    2:45.40  
       34.76  1:16.00  2:07.88  2:45.40                                    
 22 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl     2:48.60    2:46.16  
       34.06  1:15.21  2:07.29  2:46.16                                    
 23 Hinson, Kaliyah            8 York YMCA            2:49.02    2:47.15  
       36.51  1:18.70  2:08.59  2:47.15                                    
 24 Gallagher, Rachel         10 East Coast C-Cer     2:48.76    2:48.39  
       36.44  1:21.34  2:11.62  2:48.39                                    
 25 McMurray, Kylie            9 G P A C              2:46.71    2:50.37  
       37.95  1:18.96  2:11.62  2:50.37                                    
 -- Park, Esther              10 Lower Moreland S     2:37.15         DQ  
       35.76  1:16.39  1:58.85       DQ                                    
 
Event 104  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic      2:28.06    2:23.01   20  
       32.11  1:07.65  1:50.15  2:23.01                                    
  2 Rees, Jonah               10 York YMCA            2:27.59    2:24.87   17  
       32.98  1:09.02  1:52.07  2:24.87                                    
  3 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu     2:36.33    2:30.22   16  
       34.43  1:11.22  1:56.07  2:30.22                                    
  4 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat     2:42.45    2:32.26   15  
       35.08  1:12.32  1:59.84  2:32.26                                    
  5 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence      2:36.78    2:32.27   14  
       32.72  1:11.45  1:58.82  2:32.27                                    
  6 Henry, Christian          10 York YMCA            2:35.39    2:34.06   13  
       34.03  1:14.43  1:59.35  2:34.06                                    
  7 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C     2:32.97    2:34.08   12  
       32.89  1:14.32  1:57.23  2:34.08                                    
  8 Estep, Derek              10 Una CC               2:48.05    2:34.78   11  
       32.79  1:12.03  2:01.09  2:34.78                                    
  9 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ     2:35.87    2:34.87    9  
       33.47  1:16.21  2:01.67  2:34.87                                    
 10 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C     2:34.46    2:35.15    7  
       36.02  1:15.68  2:03.01  2:35.15                                    
 11 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA     2:44.44    2:36.53    6  
       34.59  1:14.25  2:04.06  2:36.53                                    
 12 Behm, John                10 Jersey Wahoos        2:40.29    2:37.30    5  
       35.27  1:14.56  2:01.31  2:37.30                                    
 13 O'Grady, John             10 Wcay Marlins         2:45.77    2:39.88    4  
       36.52  1:15.26  2:05.78  2:39.88                                    
 14 Mumma, Luke               10 YMCA of Burlingt     2:49.11    2:40.08    3  
       35.76  1:18.67  2:07.21  2:40.08                                    
 15 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu     3:11.85L   2:40.16    2  
       35.69  1:15.76  2:06.14  2:40.16                                    
 16 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S     2:41.97    2:40.42    1  
       35.65  1:18.85  2:02.90  2:40.42                                    
 17 Kennedy, Jake             10 Ridley Area YMCA     2:48.87    2:40.46  
       34.73  1:12.27  2:03.59  2:40.46                                    
 18 McCloskey, Nolan          10 Upper Perk YMCA      2:47.46    2:40.56  
       37.67  1:18.71  2:05.65  2:40.56                                    
 19 Sabalaske, Ryan           10 George School Aq     2:49.51    2:41.50  
       35.16  1:17.04  2:05.51  2:41.50                                    
 20 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C     2:46.98    2:42.01  
       35.45  1:15.78  2:06.05  2:42.01                                    
 21 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C     2:46.42    2:42.09  
       33.46  1:15.21  2:04.17  2:42.09                                    
 22 Wright, Bennett            9 Jersey Wahoos        2:48.97    2:43.08  
       37.47  1:17.73  2:06.97  2:43.08                                    
 23 Tran, Gavin                9 Hershey Aquatic      2:46.29    2:43.72  
       36.03  1:18.00  2:04.17  2:43.72                                    
 24 Stevens, Coleman          10 Five Star Swim C     2:49.27    2:49.10  
       37.55  1:21.23  2:12.49  2:49.10                                    
 25 Kalish, Carson             9 Unattached           2:48.75    2:49.48  
       36.52  1:17.93  2:10.66  2:49.48                                    
 26 Rees, William              8 York YMCA            2:49.85    2:54.48  
       39.16  1:22.43  2:16.21  2:54.48                                    
 27 Langrehr, Ryan            10 Wilmington Aquat     2:47.50    2:55.77  
       41.55  1:25.92  2:15.94  2:55.77                                    
 -- Panachyda, Elias          10 North Penn Aquat     2:50.24         DQ  
       39.34  1:22.65  2:11.36       DQ                                    
 -- Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA     2:35.08         DQ  
       35.47  1:15.95  2:01.24       DQ                                    
 -- Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos        3:13.91L        DQ  
       36.31  1:17.82  2:06.89       DQ                                    
 
Event 105  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Esther              10 Lower Moreland S       36.04      36.14   20  
  2 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S       37.28      36.48   17  
  3 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic       36.60      36.54   16  
  4 Bevivino, Gianna          10 Hatboro Horsham        36.81      36.78   15  
  5 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham        37.66      36.94   14  
  6 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat       37.55      37.15   13  
  7 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema       38.03      37.43   12  
  8 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu       37.70      37.44   11  
  9 Vitella, Olivia           10 Upper Dublin Aqu       39.35      37.85    9  
 10 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S       38.70      37.96    7  
 11 Conway, Morgan            10 Elizabethtown Aq       40.06      38.08    6  
 12 Behling, Clara            10 Friends Central        39.34      38.18    5  
 13 Mejia, Shailla            10 Boyertown YMCA N       38.67      38.34    4  
 14 Welsh, Olivia             10 G P A C                38.99      38.36    3  
 15 Mallari, Jewel            10 Egg Harbor Twp S       39.18      38.59    2  
 16 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu       40.34      38.61    1  
 17 Fichter, Reese            10 Upper Dublin Aqu       40.90      38.92  
 17 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat       40.15      38.92  
 19 Murray, Amanda            10 Springfield Aqua       40.98      39.12  
 20 Diguey, Velina            10 Suburban Seahawk       39.44      39.20  
 21 Pyne, Kathryn              9 G P A C                40.24      39.33  
 22 Dileonardo, Ava           10 G P A C                40.67      39.40  
 23 Yoder, Emma               10 Springfield Aqua       39.56      39.45  
 24 Knopsnyder, Ava           10 Unattached             40.35      39.51  
 25 McGlinchey, Scarlett       9 G P A C                40.21      39.55  
 26 Reasons, Kayla             9 Radnor Aquatic C       39.35      39.80  
 27 Wiley, Shay               10 G P A C                40.59      40.46  
 27 Lieu, Isabelle            10 Plymouth Whitema       40.02      40.46  
 29 Smigiel, Lucia            10 Springfield Aqua       40.43      40.49  
 30 Gozdan, Madison           10 Jersey Wahoos          46.82L     40.53  
 31 Sparaco, Isabella         10 Emmaus Aquatic C       39.95      40.54  
 32 Kelcy, Caroline            9 Souderton Area C       41.05      40.61  
 33 Hung, Danielle Hana       10 Atlantic Coast S       40.14      40.66  
 34 Albrecht, Chloe            9 Unattached             40.31      40.76  
 35 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer       40.07      40.92  
 36 Dobson, Kennedi           10 Pennsbury Aquati       40.53      41.02  
 37 Parsia, Alex              10 Perkiomen Valley       40.77      41.06  
 38 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents               40.70      41.17  
 39 Miller, Sarah             10 Tide Water Aquat       40.11      41.24  
 40 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl       41.02      41.28  
 41 Pennekamp, Elle           10 DCAA                   40.57      41.40  
 42 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM       41.06      41.52  
 43 Scholl, Madison           10 Springfield Aqua       40.63      41.57  
 44 Zelin, Brooke             10 Perkiomen Valley       40.93      41.64  
 45 Gallagher, Rachel         10 East Coast C-Cer       40.73      41.68  
 46 Trotter, Barcley           9 Phoenixville  YM       41.05      42.32  
 47 Tran, Anna                 9 Pleasantville Aq       45.44S     42.94  
 
Event 106  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk       34.45      34.00   20  
  2 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic        35.40      35.24   17  
  3 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C       35.43      35.45   16  
  4 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu       35.99      36.46   15  
  5 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S       37.06      36.53   14  
  6 Tran, Gavin                9 Hershey Aquatic        37.93      37.11   13  
  7 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C       38.07      37.27   12  
  8 Buonadonna, Dante         10 Unattached             39.85      37.54   11  
  9 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA       38.11      37.55    9  
 10 Shireman, Aidan           10 Methacton Aquati       38.49      37.99    7  
 11 Henry, Christian          10 York YMCA              38.03      38.17    6  
 12 Westerman, Ryan           10 Una Pvac               39.01      38.66    5  
 13 McCarthy, Timothy         10 Lionville Commun       39.50      38.68    4  
 14 Francis, Luke             10 Brigantine Green       44.34S     39.03    3  
 15 Behm, John                10 Jersey Wahoos          40.21      39.07    2  
 16 Diaddezio, Matthew        10 Lionville Commun       38.20      39.29    1  
 17 Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos          40.46      39.45  
 18 Vitko, Ivan               10 Diplomat Swim Cl       41.05      39.51  
 19 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ       41.41      39.52  
 20 Roseland, Kevin           10 Upper Merion Aqu       40.63      39.85  
 21 Panachyda, Elias          10 North Penn Aquat       40.65      40.13  
 22 Fatta, Kaden              10 Diplomat Swim Cl       40.65      40.49  
 23 Freed, Logan              10 Souderton Area C       38.56      40.53  
 24 Gocotano, Jeremiah        10 Lancaster Aquati       41.42      40.55  
 25 McGuinn, Pearse           10 Hawk Hill Swimmi       45.89S     40.72  
 26 Weise, Braden              9 Governor Mifflin       40.73      40.74  
 27 Lever, Owen               10 Central Bucks Sw       41.48      40.76  
 28 Ross, Cam                  9 Northeast Swimmi       41.02      40.90  
 29 Sabalaske, Ryan           10 George School Aq       40.38      41.08  
 30 Mui, Carter               10 Pocono Family YM       40.02      41.11  
 31 Root, Jack                10 Marauder Aquatic       40.92      42.58  
 32 Taylor, Ryan               9 Lancaster Aquati       41.42      42.72  
 
Event 107  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S     1:06.35    1:04.92   20  
       31.47  1:04.92                                                      
  2 Abruzzo, Torianne         10 Plymouth Whitema     1:10.23    1:08.98   17  
       33.70  1:08.98                                                      
  3 Gonzales, Lydia            9 Unattached           1:12.95    1:09.32   16  
       34.36  1:09.32                                                      
  4 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu     1:10.45    1:09.90   15  
       34.40  1:09.90                                                      
  5 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat     1:13.62    1:10.11   14  
       34.18  1:10.11                                                      
  6 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham      1:10.82    1:10.37   13  
       34.03  1:10.37                                                      
  7 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd              1:16.65    1:11.30   12  
       35.06  1:11.30                                                      
  8 Jia, Annie                10 Upper Dublin Aqu     1:15.14    1:11.31   11  
       34.62  1:11.31                                                      
  9 Hamill, Emily              9 Phoenixville  YM     1:15.97    1:11.56    9  
       34.74  1:11.56                                                      
 10 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat     1:10.49    1:12.10    7  
       35.50  1:12.10                                                      
 11 Ricciardi, Allyson        10 Central Bucks Sw     1:15.54    1:12.20    6  
       35.76  1:12.20                                                      
 12 Conner, Alexa             10 Lower Merion Aqu     1:13.86    1:12.70    5  
       34.49  1:12.70                                                      
 13 Boles, Karly              10 Germantown Acade     1:15.28    1:12.72    4  
       35.07  1:12.72                                                      
 14 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat     1:13.08    1:12.79    3  
       35.79  1:12.79                                                      
 15 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat     1:11.79    1:13.38    2  
       34.71  1:13.38                                                      
 16 Wimmer, Madison           10 Methacton Aquati     1:14.99    1:13.82    1  
       35.58  1:13.82                                                      
 17 Cornell, Rhylee           10 Egg Harbor Twp S     1:15.51    1:14.06  
       35.54  1:14.06                                                      
 18 Mejia, Shailla            10 Boyertown YMCA N     1:16.08    1:14.32  
       35.61  1:14.32                                                      
 19 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk     1:16.70    1:14.37  
       36.54  1:14.37                                                      
 20 Wiley, Shay               10 G P A C              1:16.10    1:14.56  
       36.09  1:14.56                                                      
 21 Manuel, Zoe               10 Golden Ram Aquat     1:16.84    1:14.65  
       36.66  1:14.65                                                      
 22 Brenneman, Ava            10 Central York Aqu     1:17.08    1:16.56  
       37.24  1:16.56                                                      
 23 Murray, Amanda            10 Springfield Aqua     1:16.86    1:16.65  
       37.32  1:16.65                                                      
 24 Mansukani, Jayne          10 YMCA of Burlingt     1:17.19    1:16.82  
       37.72  1:16.82                                                      
 25 Kupsky, Mary              10 Unattached           1:16.10    1:17.03  
       37.94  1:17.03                                                      
 26 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl     1:17.20    1:17.26  
       37.14  1:17.26                                                      
 27 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer     1:17.12    1:17.96  
       37.64  1:17.96                                                      
 28 Kulasinsky, Adrienne      10 Hershey Aquatic      1:16.75    1:17.98  
       38.08  1:17.98                                                      
 29 Valle, Isabela            10 G P A C              1:15.57    1:18.23  
       38.06  1:18.23                                                      
 30 Fry, Genevieve            10 Emmaus Aquatic C     1:16.57    1:18.54  
       38.38  1:18.54                                                      
 31 McMurray, Kylie            9 G P A C              1:16.13    1:18.65  
       38.75  1:18.65                                                      
 32 Jones, Gabrielle          10 Upper Perk YMCA      1:16.60    1:18.99  
       38.03  1:18.99                                                      
 33 Davidson, Lana            10 East Coast C-Cer     1:16.27    1:19.23  
       37.84  1:19.23                                                      
 34 Traub, Celia              10 Parkland Aquatic     1:17.23    1:19.36  
       39.67  1:19.36                                                      
 35 Woods, Kara               10 Upper Perk YMCA      1:15.49    1:20.15  
       38.64  1:20.15                                                      
 -- Hinson, Kaliyah            8 York YMCA            1:17.26         DQ  
       36.86       DQ                                                      
 
Event 108  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah               10 York YMCA            1:08.31    1:07.18   20  
       33.25  1:07.18                                                      
  2 Kennedy, Jake             10 Ridley Area YMCA     1:12.47    1:07.74   17  
       33.27  1:07.74                                                      
  3 Estep, Derek              10 Una CC               1:11.55    1:07.96   16  
       33.18  1:07.96                                                      
  4 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat     1:13.67    1:09.48   15  
       33.37  1:09.48                                                      
  5 Koh, Anthony              10 Upper Dublin Aqu     1:12.08    1:10.48   14  
       34.27  1:10.48                                                      
  6 McGuinn, Pearse           10 Hawk Hill Swimmi     1:17.69    1:11.30   13  
       34.63  1:11.30                                                      
  7 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C     1:11.37    1:12.12   12  
       34.53  1:12.12                                                      
  8 Henry, Christian          10 York YMCA            1:12.33    1:12.61   11  
       35.28  1:12.61                                                      
  9 Robidas, Brady            10 Unattached           1:14.09    1:12.69    9  
       34.11  1:12.69                                                      
 10 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence      1:16.60    1:12.72    7  
       35.43  1:12.72                                                      
 11 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA     1:16.22    1:13.18    6  
       35.16  1:13.18                                                      
 12 King, Brady               10 Emmaus Aquatic C     1:14.42    1:13.98    5  
       35.65  1:13.98                                                      
 13 O'Grady, John             10 Wcay Marlins         1:13.60    1:14.08    4  
       36.94  1:14.08                                                      
 14 Wright, Bennett            9 Jersey Wahoos        1:13.57    1:14.22    3  
       36.49  1:14.22                                                      
 15 McGowan, James            10 Springfield Aqua     1:16.51    1:14.40    2  
       36.50  1:14.40                                                      
 16 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu     1:17.41    1:14.70    1  
       36.44  1:14.70                                                      
 17 Behm, John                10 Jersey Wahoos        1:13.38    1:14.83  
       36.36  1:14.83                                                      
 18 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C     1:17.24    1:14.99  
       36.09  1:14.99                                                      
 19 McCloskey, Nolan          10 Upper Perk YMCA      1:17.30    1:15.61  
       37.09  1:15.61                                                      
 20 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk     1:16.47    1:15.69  
       36.65  1:15.69                                                      
 21 Papanikolaou, Marcus      10 Central Bucks Sw     1:18.22    1:16.23  
       36.25  1:16.23                                                      
 22 Langrehr, Ryan            10 Wilmington Aquat     1:15.79    1:16.26  
       38.24  1:16.26                                                      
 23 Kalish, Carson             9 Unattached           1:18.03    1:17.80  
       38.09  1:17.80                                                      
 24 Murray, Ethan             10 Friends Central      1:29.27L   1:18.82  
       38.92  1:18.82                                                      
 25 Tedesco, Braiden          10 Tide Water Aquat     1:18.23    1:18.97  
       38.84  1:18.97                                                      
 26 Ferker, Joshua            10 Lower Moreland S     1:26.61L   1:18.98  
       37.82  1:18.98                                                      
 27 Broadbelt, Colin          10 Jersey Wahoos        1:16.15    1:19.15  
       37.64  1:19.15                                                      
 28 Miller, Steven            10 York YMCA            1:17.95    1:19.22  
       37.89  1:19.22                                                      
 29 Jefferson, Teddy          10 Wilmington Aquat     1:17.50    1:21.27  
       39.48  1:21.27                                                      
 -- McCarthy, Timothy         10 Lionville Commun     1:17.94         DQ  
       36.70       DQ                                                      
 -- Cottrell, Trever "tre"    10 Tide Water Aquat     1:16.36         DQ  
       34.86       DQ                                                      
 
Event 109  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah             10 Hatboro Horsham        28.13      27.77   20  
  2 Faikish, Madeline         10 North Penn Aquat       27.85      27.88   17  
  3 Carlos, Katie             10 Egg Harbor Twp S       28.97      27.90   16  
  4 Ruszala, Hailey           10 Una Dyd                29.61      28.54   14.5
  4 Park, Esther              10 Lower Moreland S       28.87      28.54   14.5
  6 Maher, Elizabeth          10 Wilmington Aquat       29.34      28.61   13  
  7 Heiland, Samantha         10 Golden Ram Aquat       29.26      28.63   12  
  8 Ernst, Carley             10 Diplomat Swim Cl       29.03      28.66   11  
  9 Potteiger, McKenna        10 Central York Aqu       29.03      28.71    9  
 10 Gonzales, Lydia            9 Unattached             29.71      28.90    7  
 11 Ricciardi, Allyson        10 Central Bucks Sw       28.99      28.91    6  
 12 Bevivino, Gianna          10 Hatboro Horsham        29.16      28.93    5  
 13 Vorobyeva, Arina          10 Upper Dublin Aqu       29.88      29.00    4  
 14 Potts, Mikayla            10 North Penn Aquat       29.47      29.19    3  
 15 Wendt, Louisa             10 Radnor Aquatic C       29.48      29.36    2  
 16 Knopsnyder, Ava           10 Unattached             29.16      29.44    0.5
 16 Rogers, Zoey              10 Wilmington Aquat       29.54      29.44    0.5
 18 Wittenberg, Tori           9 East Coast C-Cer       29.49      29.63  
 19 Vitella, Olivia           10 Upper Dublin Aqu       30.20      29.74  
 20 Valle, Isabela            10 G P A C                29.54      29.75  
 21 Kolessar, Kaitlyn          9 Suburban Seahawk       29.66      29.80  
 22 Yoder, Emma               10 Springfield Aqua       29.50      29.84  
 23 Kelly, Alyssa             10 Pocono Family YM       30.46      29.85  
 24 Collison, Keriann         10 Una Wcay               30.14      29.88  
 25 Wimmer, Madison           10 Methacton Aquati       29.71      29.89  
 26 Caraballo, Bella          10 Wilmington Aquat       29.75      29.91  
 27 Diguey, Velina            10 Suburban Seahawk       30.34      30.15  
 28 Depasquale, Gianna        10 Lansdowne YMCA M       30.14      30.20  
 29 Hamill, Emily              9 Phoenixville  YM       29.75      30.24  
 30 Murray, Amanda            10 Springfield Aqua       30.33      30.39  
 30 Harris, Laney             10 Lower Merion Aqu       30.39      30.39  
 32 Manuel, Zoe               10 Golden Ram Aquat       30.49      30.51  
 33 McIver-Jenkins, Eva       10 Serpents               30.33      30.53  
 34 Conway, Morgan            10 Elizabethtown Aq       30.13      30.54  
 35 Gallagher, Rachel         10 East Coast C-Cer       33.88S     30.79  
 36 Pennekamp, Elle           10 DCAA                   30.48      31.34  
 37 Hinson, Kaliyah            8 York YMCA              30.33      31.86  
 
Event 110  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Jake             10 Ridley Area YMCA       27.71      26.41   20  
  2 Zagaceta, Magill          10 Hershey Aquatic        27.60      26.87   17  
  3 Myer, Joseph              10 Five Star Swim C       28.08      28.03   16  
  4 Johnson, Jacob            10 Ridley Area YMCA       29.22      28.17   15  
  5 Papanikolaou, Marcus      10 Central Bucks Sw       29.12      28.33   14  
  6 Rees, Jonah               10 York YMCA              28.76      28.36   13  
  7 Faikish, Cole             10 North Penn Aquat       29.30      28.45   12  
  8 Stewart, Jalen            10 Episcopal Academ       28.28      28.53   11  
  9 Fleck, Brandon             9 Tri-Hampton YMCA       29.35      28.69    9  
 10 Mumma, Luke               10 YMCA of Burlingt       29.48      28.72    7  
 11 Estep, Derek              10 Una CC                 29.19      28.77    6  
 12 Rachael, Everett          10 Elizabethtown Aq       29.16      28.81    5  
 13 Wang, Jake                10 Suburban Seahawk       28.57      28.83    4  
 14 McGuinn, Pearse           10 Hawk Hill Swimmi       30.09      28.86    3  
 15 Chen, Conan               10 Radnor Aquatic C       29.81      29.00    2  
 16 Cottrell, Trever "tre"    10 Tide Water Aquat       29.54      29.03    1  
 17 Chiu, Brandon             10 Norman Lawrence        29.70      29.31  
 18 Robidas, Brady            10 Unattached             29.79      29.37  
 19 McGowan, James            10 Springfield Aqua       30.40      29.44  
 20 Lever, Owen               10 Central Bucks Sw       30.10      29.50  
 21 O'Grady, John             10 Wcay Marlins           30.08      29.56  
 22 Boratto, Evan             10 Upper Dublin Aqu       29.76      29.58  
 22 Marr, Maximillian         10 Radnor Aquatic C       29.48      29.58  
 24 Wright, Bennett            9 Jersey Wahoos          29.75      29.70  
 25 McCarthy, Timothy         10 Lionville Commun       29.45      29.71  
 26 Buonadonna, Dante         10 Unattached             33.99S     29.74  
 27 Boone, Carter             10 Una Nlac               30.14      29.76  
 28 Green, Nicholas           10 Tops Swimming          30.44      29.89  
 29 Haney, Sean               10 Tide Water Aquat       30.12      30.12  
 30 Freed, Logan              10 Souderton Area C       30.07      30.15  
 31 Kalish, Carson             9 Unattached             30.46      30.23  
 32 Fatta, Kaden              10 Diplomat Swim Cl       30.14      30.38  
 32 Vitko, Ivan               10 Diplomat Swim Cl       30.11      30.38  
 34 Oswald, Zachary           10 Radnor Aquatic C       30.13      30.40  
 34 Hancock, Isaac            10 Lower Paxton Aqu       30.39      30.40  
 36 Vradinskiy, Sebastian      9 Tri-Hampton YMCA       30.12      30.46  
 37 Weise, Braden              9 Governor Mifflin       29.98      30.64  
 38 Shireman, Aidan           10 Methacton Aquati       29.74      30.70  
 
Event 945  Girls 11-12 100 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Seiverd, Ally             12 Egg Harbor Twp S          NT    1:05.29  
       31.82  1:05.29                                                      
  2 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming             NT    1:05.41  
       32.11  1:05.41                                                      
 
Event 949  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hofer, Natalie            11 Westtown Aquatic          NT      33.21  
  2 Pillar, Claire            11 Friends Central           NT      33.62  
 
Event 983  Girls 11-12 50 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakarevicz, Kaily         12 Tops Swimming             NT      30.35  
  2 Oyerly, Calista           11 Hershey Aquatic           NT      30.45