Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/9/2017 10:34 AM
                   2017 MA SSC Distance Carnival - 5/6/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diguey, Velina            10 SSC-MA                    NT    2:50.79   20  
       37.28  1:24.95  2:14.54  2:50.79                                    
  2 Parsia, Alex M            10 PVAC-MA                   NT    2:54.05   17  
       39.31  1:25.50  2:15.84  2:54.05                                    
  3 Si, Christina K           10 SSC-MA               3:30.69    3:17.54   16  
       43.12  1:32.20  2:30.91  3:17.54                                    
 
Event 2  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shifflett, Gavin A        10 SSC-MA               2:51.73    2:50.43   20  
       35.88  1:18.42  2:10.31  2:50.43                                    
 
Event 3  Girls 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maccausland, Heather C    15 UN Ssc-MA            4:37.90    4:46.99   20  
       28.77  1:02.88  1:40.87  2:18.05  2:58.78  3:40.78  4:14.54  4:46.99
  2 Cantoral, Gina L          15 Un-PCAC-MA           4:43.74    4:57.28   17  
       30.15  1:05.37  1:44.59  2:23.06  3:05.49  3:48.71  4:23.58  4:57.28
  3 Mullins, Lainey J         11 SSC-MA                    NT    4:58.74   16  
       30.57  1:06.90  1:45.78  2:23.94  3:07.97  3:52.11  4:26.18  4:58.74
  4 Bergstrom, Sophie E       15 SSC-MA                    NT    5:00.57   15  
       32.17  1:10.73  1:49.19  2:27.21  3:08.33  3:50.15  4:26.32  5:00.57
  5 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 SSC-MA                    NT    5:05.97   14  
       31.13  1:08.70  1:46.87  2:24.53  3:08.95  3:53.98  4:29.60  5:05.97
  6 Hipp, Alexa R             15 SSC-MA               4:55.58    5:07.11   13  
       31.41  1:09.09  1:46.93  2:24.10  3:09.21  3:55.85  4:32.00  5:07.11
  7 Chang, Erin R             17 SSC-MA               4:57.64    5:15.59   12  
       32.66  1:10.31  1:51.24  2:31.98  3:17.47  4:03.23  4:39.50  5:15.59
  8 Shifflett, Ella M         12 SSC-MA                    NT    5:17.10   11  
       31.95  1:09.56  1:50.59  2:30.99  3:18.47  4:04.48  4:42.46  5:17.10
  9 Levensten, Kate E         12 SSC-MA                    NT    5:25.63    9  
       35.63  1:15.75  1:57.49  2:38.78  3:25.71  4:12.80  4:50.68  5:25.63
 10 Caron, Lauren E           12 SSC-MA                    NT    5:40.89    7  
       36.12  1:16.57  1:59.03  2:41.95  3:31.84  4:22.25  5:02.58  5:40.89
 
Event 4  Boys 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ElDeiry, James M          16 SSC-MA               4:44.17    4:29.22   20  
       28.73  1:01.34  1:37.05  2:12.88  2:49.71  3:28.08  3:59.23  4:29.22
  2 Fechtman Jr., DJ P        14 SSC-MA               6:14.53    4:38.12   17  
       28.89  1:03.93  1:37.70  2:10.06  2:51.69  3:34.34  4:06.47  4:38.12
  3 Haffner, Justin T         17 SSC-MA               4:17.20    4:40.00   16  
       30.31  1:04.83  1:41.29  2:16.78  2:56.25  3:36.31  4:08.23  4:40.00
  4 D'Ariano, Landon N        11 SSC-MA               4:55.58    4:54.19   15  
       31.62  1:07.35  1:44.44  2:21.48  3:04.68  3:48.25  4:21.70  4:54.19
 
Event 5  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R        9 SSC-MA               2:20.19    2:23.52   20  
       32.97  1:10.50  1:48.03  2:23.52                                    
  2 Cappola, Ali G            10 SSC-MA               2:36.82    2:33.64   17  
       34.59  1:15.22  1:55.49  2:33.64                                    
  3 Parsia, Alex M            10 PVAC-MA                   NT    2:44.45   16  
       37.83  1:20.31  2:04.28  2:44.45                                    
  4 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA                    NT    2:54.02   15  
       39.20  1:24.71  2:10.94  2:54.02                                    
 
Event 6  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Nol W             10 SSC-MA                    NT    2:34.88   20  
       33.40  1:12.83  1:55.16  2:34.88                                    
  2 Wang, Jerry Z              9 SSC-MA               2:41.20    2:37.93   17  
       35.00  1:17.00  1:59.16  2:37.93                                    
 
Event 7  Girls 11 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egan, Bridget K           14 SSC-MA               5:24.52    5:35.17   20  
       29.81  1:03.45  1:38.36  2:13.02  2:47.58  3:21.89  3:55.71  4:29.24
     5:02.99  5:35.17                                                      
  2 Gendzel, Maya C           12 SSC-MA               5:42.62    5:38.05   17  
       29.58  1:02.80  1:36.99  2:11.86  2:46.65  3:21.79  3:55.96  4:30.24
     5:04.47  5:38.05                                                      
  3 Lunn, Emma K              12 SSC-MA                    NT    5:39.72   16  
       29.95  1:03.95  1:38.81  2:14.37  2:48.95  3:24.14  3:59.04  4:33.78
     5:07.63  5:39.72                                                      
  4 Diamandi, Julia A         16 SSC-MA               6:08.20    6:13.39   15  
       31.17  1:06.70  1:44.56  2:23.23  3:02.28  3:41.04  4:19.72  4:58.17
     5:36.44  6:13.39                                                      
  5 Corson, Maggie            16 SSC-MA                    NT    6:21.49   14  
       33.94  1:12.37  1:52.07  2:32.39  3:11.92  3:51.74  4:30.72  5:08.64
     5:45.81  6:21.49                                                      
  6 Levensten, Kate E         12 SSC-MA                    NT    6:21.88   13  
       33.50  1:10.90  1:50.58  2:29.65  3:09.25  3:48.03  4:27.56  5:06.80
     5:47.31  6:21.88                                                      
  7 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA                    NT    6:25.88   12  
       34.16  1:12.89  1:52.82  2:33.22  3:12.77  3:52.24  4:31.86  5:11.45
     5:49.39  6:25.88                                                      
  8 Whitaker, Kallie V        13 SSC-MA               6:10.80    6:27.59   11  
       32.94  1:11.03  1:49.92  2:29.41  3:10.06  3:50.30  4:30.58  5:10.29
     5:49.49  6:27.59                                                      
  9 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA                    NT    6:36.59    9  
       36.06  1:14.20  1:54.70  2:35.12  3:15.26  3:55.22  4:37.02  5:18.99
     5:58.86  6:36.59                                                      
 10 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               6:18.71    6:38.88    7  
       34.98  1:14.53  1:55.00  2:35.58  3:16.47  3:57.24  4:38.10  5:18.47
     5:59.14  6:38.88                                                      
 11 Hartzel, Kayla A          14 Un-Naac-MA           6:55.46    6:43.79    6  
       32.79  1:11.68  1:53.27  2:35.18  3:16.72  3:58.92  4:41.26  5:23.93
     6:05.76  6:43.79                                                      
 12 Johnson, Anna K           11 SSC-MA                    NT    6:51.03    5  
       35.70  1:15.22  1:54.43  2:34.81  3:15.92  3:58.75  4:43.33  5:25.73
     6:08.34  6:51.03                                                      
 13 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA               6:40.22    6:52.18    4  
       33.71  1:13.41  1:55.45  2:38.10  3:19.85  4:03.29  4:46.69  5:29.83
     6:12.32  6:52.18                                                      
 14 VanBuskirk, Ash A         13 Un-Naac-MA                NT    8:00.67    3  
       39.68  1:27.82  2:18.81  3:09.62  3:59.23  4:50.28  5:39.11  6:27.39
     7:16.32  8:00.67                                                      
 
Event 8  Boys 11 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boerger, Tommy R          15 SSC-MA               4:56.10    5:08.21   20  
       28.29    58.43  1:28.75  1:59.53  2:30.64  3:01.88  3:33.60  4:05.34
     4:37.28  5:08.21                                                      
  2 Fechtman Jr., DJ P        14 SSC-MA               5:21.10    5:18.19   17  
       28.99  1:01.38  1:33.92  2:07.09  2:39.77  3:11.05  3:43.30  4:15.20
     4:47.50  5:18.19                                                      
  3 Chen, Chase C             18 SSC-MA               5:03.87    5:23.00   16  
       28.97    59.33  1:31.17  2:38.86  3:13.49  3:49.11  4:24.96  4:53.01
     5:22.99  5:23.00                                                      
  4 Sumner, Zach J            14 SSC-MA               6:00.58    5:24.09   15  
       26.95    57.80  1:30.56  2:04.48  2:39.05  3:11.41  3:46.11  5:25.93
     5:24.09                                                               
  5 McNally, Pat M            17 SSC-MA               5:17.03    5:38.59   14  
       29.58  1:02.48  1:36.40  2:10.76  2:45.82  3:21.20  3:56.09  4:31.15
     5:05.62  5:38.59                                                      
  6 Andrianto, Nicholas       13 Un-Gpac-MA           6:26.64    5:52.10   13  
       29.14  1:02.62  1:37.92  2:13.91  2:49.94  3:26.38  4:03.49  4:39.93
     5:17.07  5:52.10                                                      
  7 Lash, Daniel B            11 SSC-MA                    NT    6:32.58   12  
       35.58  1:15.03  1:55.17  2:36.21  3:17.58  3:59.01  4:40.68  5:20.55
     5:58.94  6:32.58                                                      
 
Event 9  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foppa, Ashley              9 SSC-MA                    NT    1:19.93   20  
       34.99  1:19.93                                                      
 
Event 10  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Nol W             10 SSC-MA               1:41.87    1:24.30   20  
       37.49  1:24.30                                                      
 
Event 11  Girls 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L          15 Un-PCAC-MA           2:20.13    2:24.90   20  
       31.09  1:06.66  1:44.97  2:24.90                                    
  2 Mullins, Lainey J         11 SSC-MA                    NT    2:24.92   17  
       31.59  1:08.40  1:47.28  2:24.92                                    
  3 Wilson, Mekhi S           13 SSC-MA                    NT    2:34.87   16  
                       1:53.13  2:34.87                                    
  4 Egan, Bridget K           14 SSC-MA               2:40.79    2:37.03   15  
       34.01  1:14.06  1:55.59  2:37.03                                    
  5 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA                    NT    2:52.37   14  
       35.85  1:18.82  2:04.66  2:52.37                                    
  6 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               2:35.38    2:54.05   13  
       37.09  1:20.54  2:07.73  2:54.05                                    
 
Event 12  Boys 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ElDeiry, James M          16 SSC-MA               2:05.07    2:08.31   20  
       28.59  1:00.98  1:33.54  2:08.31                                    
  2 Boerger, Tommy R          15 SSC-MA               2:15.75    2:15.66   17  
       29.95  1:03.28  1:39.37  2:15.66                                    
  3 Sumner, Zach J            14 SSC-MA                    NT    2:19.36   16  
       30.57  1:05.63  1:42.25  2:19.36                                    
  4 Haffner, Justin T         17 SSC-MA               2:11.47    2:20.23   15  
       30.18  1:05.36  1:43.20  2:20.23                                    
  5 D'Ariano, Landon N        11 SSC-MA                    NT    2:24.21   14  
       31.52  1:08.69  1:46.85  2:24.21                                    
  6 Whitaker, Miles T         14 SSC-MA               2:40.56    2:27.64   13  
       30.27  1:06.11  1:44.89  2:27.64                                    
 
Event 13  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diguey, Velina            10 SSC-MA               1:24.79    1:26.14   20  
       41.16  1:26.14                                                      
  2 Kolessar, Kaitlyn R        9 SSC-MA               1:31.35    1:26.25   17  
       42.06  1:26.25                                                      
  3 Dietrick, Tessa J         10 SSC-MA                    NT    1:43.06   16  
       49.33  1:43.06                                                      
  4 Rahardjo, Sera C           9 SSC-MA                    NT    1:43.11   15  
       49.96  1:43.11                                                      
  5 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA                    NT    1:44.98   14  
       49.09  1:44.98                                                      
  6 Foppa, Ashley              9 SSC-MA               1:39.43    1:48.79   13  
       49.75  1:48.79                                                      
  7 Si, Christina K           10 SSC-MA               1:49.55    1:49.40   12  
       50.95  1:49.40                                                      
  8 Walker, Sofia A           10 SSC-MA               1:51.05    1:50.66   11  
       53.04  1:50.66                                                      
  9 Slootmaker, Annika or An   9 SSC-MA               1:55.61    1:56.98    9  
       54.38  1:56.98                                                      
 
Event 14  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanBuskirk, Will           9 Un-Naac-MA                NT    1:47.42   20  
       52.54  1:47.42                                                      
 
Event 15  Girls 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chang, Erin R             17 SSC-MA               2:35.16    2:41.39   20  
       36.30  1:16.84  1:58.47  2:41.39                                    
  2 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA               2:38.01    2:44.75   17  
       37.30  1:19.58  2:02.70  2:44.75                                    
  3 Ott, Madeleine F          13 SSC-MA               2:41.38    2:46.50   16  
       38.98  1:21.94  2:04.40  2:46.50                                    
  4 Scharschan, Clare J       13 SSC-MA               2:44.22    2:49.81   15  
       37.85  1:20.99  2:05.50  2:49.81                                    
  5 Mullins, Lainey J         11 SSC-MA                    NT    2:53.75   14  
       38.78  1:24.00  2:09.69  2:53.75                                    
  6 Shifflett, Ella M         12 SSC-MA                    NT    2:58.80   13  
       40.72  1:27.09  2:13.59  2:58.80                                    
  7 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                    NT    3:26.38   12  
       44.70  1:37.77  2:33.90  3:26.38                                    
 
Event 16  Boys 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ElDeiry, James M          16 SSC-MA               2:09.94    2:21.53   20  
       32.59  1:08.54  1:45.33  2:21.53                                    
  2 Wang, Gary Q              12 SSC-MA               2:21.47    2:26.39   17  
       32.59  1:09.70  1:47.94  2:26.39                                    
  3 Chen, Chase C             18 SSC-MA               2:21.13    2:33.85   16  
       34.46  1:13.87  1:53.96  2:33.85                                    
  4 Kantner, Andrew M         14 SSC-MA               2:31.76    2:38.18   15  
       34.28  1:14.98  1:56.90  2:38.18                                    
  5 Boerger, Tommy R          15 SSC-MA                    NT    2:38.60   14  
       35.87  1:16.26  1:57.62  2:38.60                                    
  6 Fechtman Jr., DJ P        14 SSC-MA               3:31.89    2:41.67   13  
       35.51  1:17.23  2:00.96  2:41.67                                    
  7 Wang, Jake                11 SSC-MA                    NT    2:58.06   12  
       40.45  1:25.63  2:11.98  2:58.06                                    
  8 Andrianto, Nicholas       13 Un-Gpac-MA           3:16.24    3:11.59   11  
       42.38  1:31.13  2:21.69  3:11.59                                    
  9 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA               3:19.47    3:15.24    9  
       44.18  1:33.41  2:24.82  3:15.24                                    
 10 Putter, Luke              11 SSC-MA                    NT    3:21.25    7  
       44.29  1:35.32  2:29.49  3:21.25                                    
 11 Walker, Darius D          13 SSC-MA               4:34.57    3:47.76    6  
 12 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                    NT    4:00.71    5  
       54.14  1:57.23  2:59.96  4:00.71                                    
 
Event 17  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R        9 SSC-MA               1:14.37    1:17.10   20  
       37.58  1:17.10                                                      
  2 Cappola, Ali G            10 SSC-MA               1:22.50    1:20.10   17  
       38.49  1:20.10                                                      
  3 Foppa, Ashley              9 SSC-MA               1:26.00    1:23.74   16  
       40.45  1:23.74                                                      
  4 Diguey, Velina            10 SSC-MA               1:21.94    1:24.63   15  
  5 Dietrick, Tessa J         10 SSC-MA                    NT    1:30.78   14  
       43.38  1:30.78                                                      
  6 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA               1:28.29    1:31.62   13  
       45.71  1:31.62                                                      
  7 Si, Christina K           10 SSC-MA               1:31.67    1:33.75   12  
       46.44  1:33.75                                                      
  8 Walker, Sofia A           10 SSC-MA               1:41.01    1:34.76   11  
       46.84  1:34.76                                                      
  9 Rahardjo, Sera C           9 SSC-MA                    NT    1:45.22    9  
       50.70  1:45.22                                                      
 -- Slootmaker, Annika or An   9 SSC-MA                    NT         DQ  
       47.74       DQ                                                      
 
Event 18  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jerry Z              9 SSC-MA               1:18.74    1:18.62   20  
       37.13  1:18.62                                                      
  2 Shifflett, Gavin A        10 SSC-MA               1:23.64    1:22.63   17  
       39.31  1:22.63                                                      
 
Event 19  Girls 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunn, Emma K              12 SSC-MA                    NT    2:19.20   20  
       33.00  1:08.28  1:44.08  2:19.20                                    
  2 Gendzel, Maya C           12 SSC-MA               2:12.49    2:19.46   17  
       32.94  1:08.93  1:45.21  2:19.46                                    
  3 Bergstrom, Sydney L       13 SSC-MA                    NT    2:21.66   16  
       33.11  1:09.25  1:46.10  2:21.66                                    
  4 Feuzeu Mekoue, Kelly      12 SSC-MA               2:20.92    2:26.61   15  
       35.11  1:13.51  1:50.74  2:26.61                                    
  5 Wilson, Mekhi S           13 SSC-MA                    NT    2:27.23   14  
       34.01  1:12.34  1:51.12  2:27.23                                    
  6 Mullins, Lainey J         11 SSC-MA                    NT    2:27.46   13  
       34.09  1:11.84  1:51.41  2:27.46                                    
  7 Corson, Maggie            16 SSC-MA               2:31.77    2:34.10   12  
       37.11  1:16.37  1:55.72  2:34.10                                    
  8 Scott, Ella G             13 UN Ssc-MA                 NT    2:34.97   11  
                       1:55.22  2:34.97                                    
  9 Scharschan, Clare J       13 SSC-MA               2:31.93    2:36.68    9  
       36.22  1:15.50  1:56.85  2:36.68                                    
 10 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA                    NT    2:43.88    7  
       38.89  1:20.19  2:01.96  2:43.88                                    
 11 Caron, Lauren E           12 SSC-MA                    NT    2:43.93    6  
       38.34  1:20.84  2:02.60  2:43.93                                    
 12 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               2:56.56    2:46.33    5  
       39.35  1:21.53  2:46.33                                             
 13 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               2:34.63    2:47.28    4  
       39.64  1:22.45  2:05.28  2:47.28                                    
 14 Johnson, Anna K           11 SSC-MA                    NT    2:54.29    3  
       39.69           2:10.21  2:54.29                                    
 
Event 20  Boys 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sumner, Zach J            14 SSC-MA               2:29.92    2:16.20   20  
       31.67  1:05.97  1:42.07  2:16.20                                    
  2 Zoldan, Alex P            12 SSC-MA                    NT    2:34.69   17  
       36.58  1:15.87  1:55.76  2:34.69                                    
  3 Walker, Darius D          13 SSC-MA               3:49.84    3:09.18   16  
       42.31  1:30.72  2:20.45  3:09.18                                    
  4 Putter, Luke              11 SSC-MA                    NT    3:11.58   15  
       45.04  1:35.07  2:25.39  3:11.58                                    
  5 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA                    NT    3:19.74   14  
       45.17  1:34.46  2:27.62  3:19.74                                    
  6 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                    NT    3:30.84   13  
 
Event 21  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diguey, Velina            10 SSC-MA               1:07.58    1:10.15   20  
       33.84  1:10.15                                                      
  2 Cappola, Ali G            10 SSC-MA               1:11.88    1:11.30   17  
       34.11  1:11.30                                                      
  3 Foppa, Ashley              9 SSC-MA               1:13.40    1:21.22   16  
       37.36  1:21.22                                                      
  4 Dietrick, Tessa J         10 SSC-MA               1:22.50    1:23.04   15  
       38.50  1:23.04                                                      
  5 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA               1:22.41    1:24.14   14  
       39.76  1:24.14                                                      
  6 Walker, Sofia A           10 SSC-MA               1:26.13    1:27.26   13  
       41.07  1:27.26                                                      
  7 Watkins, Evie M            9 SSC-MA               1:36.81    1:30.22   12  
       40.36  1:30.22                                                      
  8 Slootmaker, Annika or An   9 SSC-MA               1:34.24    1:33.52   11  
       43.40  1:33.52                                                      
  9 Rahardjo, Sera C           9 SSC-MA                    NT    1:36.57    9  
 10 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA                    NT    1:38.36    7  
 
Event 22  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Nol W             10 SSC-MA                    NT    1:10.36   20  
       33.19  1:10.36                                                      
  2 VanBuskirk, Will           9 Un-Naac-MA                NT    1:29.05   17  
       41.25  1:29.05                                                      
 
Event 23  Girls 11 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendzel, Maya C           12 SSC-MA               1:57.37    2:04.44   20  
       29.12  1:01.22  1:33.52  2:04.44                                    
  2 Ott, Madeleine F          13 SSC-MA               2:07.95    2:10.79   16.5
       30.46  1:03.74  1:37.39  2:10.79                                    
  2 Egan, Bridget K           14 SSC-MA               2:02.24    2:10.79   16.5
       29.45  1:02.66  1:36.98  2:10.79                                    
  4 Hipp, Alexa R             15 SSC-MA               2:05.36    2:12.61   15  
       30.26  1:04.63  1:38.98  2:12.61                                    
  5 Wilson, Mekhi S           13 SSC-MA               2:07.30    2:18.18   14  
       31.35  1:05.91  1:42.56  2:18.18                                    
  6 Chang, Erin R             17 SSC-MA               2:07.64    2:18.58   13  
       31.41  1:06.38  1:42.33  2:18.58                                    
  7 Shifflett, Ella M         12 SSC-MA               2:23.28    2:18.60   12  
       32.03  1:08.74  1:44.46  2:18.60                                    
  8 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA               2:23.29    2:24.68   11  
       32.50  1:09.27  1:47.27  2:24.68                                    
  9 Grindle, Ella P           11 PVAC-MA                   NT    2:26.70    9  
       32.73  1:10.31  1:48.91  2:26.70                                    
 10 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               2:22.63    2:32.03    7  
       34.57  1:13.32  1:52.90  2:32.03                                    
 11 Johnson, Anna K           11 SSC-MA               2:34.59    2:35.37    6  
       34.61  1:14.88  1:56.41  2:35.37                                    
 12 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                    NT    2:37.84    5  
       35.13  1:15.47  1:57.61  2:37.84                                    
 
Event 24  Boys 11 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ElDeiry, James M          16 SSC-MA               1:46.85    1:53.59   20  
       27.09    56.59  1:26.06  1:53.59                                    
  2 Chen, Chase C             18 SSC-MA               1:48.50    1:53.88   17  
       26.93    56.32  1:25.51  1:53.88                                    
  3 Haffner, Justin T         17 SSC-MA               1:48.00    1:58.56   16  
       26.84    56.83  1:27.41  1:58.56                                    
  4 Wang, Gary Q              12 SSC-MA               1:57.19    2:04.00   15  
       28.43  1:00.22  1:32.65  2:04.00                                    
  5 Sumner, Zach J            14 SSC-MA               1:59.92    2:04.15   14  
       27.30    58.26  1:31.24  2:04.15                                    
  6 Andrianto, Nicholas       13 Un-Gpac-MA           2:08.26    2:10.51   13  
       28.75  1:02.70  1:37.77  2:10.51                                    
  7 Kantner, Andrew M         14 SSC-MA               2:04.42    2:13.56   12  
       29.46  1:04.31  1:39.81  2:13.56                                    
  8 Lash, Daniel B            11 SSC-MA               2:11.76    2:18.11   11  
       31.08  1:06.74  1:43.40  2:18.11                                    
  9 Wang, Jake                11 SSC-MA               2:29.04    2:27.88    9  
       33.04  1:11.33  1:50.63  2:27.88                                    
 10 Walker, Darius D          13 SSC-MA               2:50.92    2:48.23    7  
       38.41  1:22.47  2:09.29  2:48.23                                    
 11 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA                    NT    2:48.48    6  
       37.74  1:19.85  2:04.63  2:48.48                                    
 12 Putter, Luke              11 SSC-MA                    NT    2:55.28    5  
       39.25  1:25.85  2:11.82  2:55.28                                    
 13 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                    NT    3:11.80    4  
       42.21  1:32.09  2:23.17  3:11.80                                    
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappola, Ali G            10 SSC-MA                 31.01      31.26   20  
  2 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA                 35.43      36.10   17  
  3 Si, Christina K           10 SSC-MA                 36.64      36.53   16  
  4 Dietrick, Tessa J         10 SSC-MA                 36.46      36.86   15  
  5 Rahardjo, Sera C           9 SSC-MA                 40.07      40.89   14  
  6 Watkins, Evie M            9 SSC-MA                 39.60      41.01   13  
  7 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA                    NT      45.10   12  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shifflett, Gavin A        10 SSC-MA                 31.62      32.94   20  
 
Event 27  Girls 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergstrom, Sydney L       13 SSC-MA                    NT   18:12.01   20  
       30.07  1:03.89  1:38.32  2:12.40  2:46.21  3:20.46  3:55.03  4:29.22
     5:03.42  5:37.74  6:12.25  6:46.60  7:21.61  7:56.01  8:30.57  9:04.84
     9:39.13 10:13.53 10:48.48 11:23.09 11:58.22 12:31.81 13:06.07 13:40.32
    14:14.66 14:48.89 15:23.24 15:57.42 16:31.71 17:05.89 17:39.95 18:12.01
  2 Adams, Marin E            17 SSC-MA              20:29.19   20:18.67   17  
       32.45  1:07.90  1:44.33  2:20.66  2:57.56  3:34.79  4:11.97  4:49.44
     5:26.58  6:03.82  6:41.08  7:18.73  7:55.54  8:33.35  9:11.09  9:48.67
    10:24.78 11:02.12 11:39.41 12:17.30 12:54.43 13:31.57 14:08.78 14:46.11
    15:23.28 16:00.77 16:38.14 17:14.76 17:52.89 18:30.03 19:06.39 19:43.24
    20:18.67
  3 Bergstrom, Sophie E       15 SSC-MA                    NT   20:24.14   16  
       33.69  1:11.25  1:49.27  2:27.40  3:05.60  3:43.29  4:20.89  4:58.51
     5:36.18  6:14.34  6:52.34  7:30.07  8:07.59  8:45.30  9:23.12 10:00.76
    10:37.88 11:14.67 11:51.69 12:28.99 13:06.15 13:43.11 14:20.40 14:57.71
    15:34.65 16:11.62 16:48.65 17:25.52 18:01.88 18:37.81 19:13.86 19:49.58
    20:24.14
  4 Cappola, Christina M      13 SSC-MA                    NT   21:55.31   15  
       34.89  1:14.02  1:53.65  2:33.31  3:13.21  3:53.23  4:33.13  5:13.32
     5:53.59  6:34.18  7:14.76  7:55.11  8:35.04  9:15.73  9:56.11 10:36.54
    11:17.02 11:57.55 12:37.94 13:17.88 13:58.14 14:38.69 15:19.12 15:59.33
    16:39.11 17:19.33 17:59.16 18:38.88 19:18.54 19:58.03 20:37.76 21:17.13
    21:55.31
  5 Hartzel, Kayla A          14 Un-Naac-MA                NT   23:11.36   14  
       33.82  1:12.48  1:53.22  2:33.79  3:15.01  3:57.00  4:39.91  5:22.37
     6:04.83  6:46.82  7:28.91  8:12.30  8:55.03  9:38.28 10:19.95 11:02.88
    11:45.42 12:28.44 13:11.17 13:54.78 14:37.94 15:22.65 16:05.15 16:48.43
    17:31.21 18:15.04 18:58.24 19:42.00 20:25.01 21:06.53 21:49.89 22:31.96
    23:11.36
 
Event 28  Boys 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boerger, Tommy R          15 SSC-MA              17:39.92   17:43.90   20  
       28.65  1:00.30  1:31.87  2:03.25  2:35.11  3:07.09  3:39.03  4:10.71
     4:42.77  5:15.04  5:47.25  6:19.34  6:51.49  7:23.94  7:56.05  8:28.33
     9:00.55  9:32.86 10:05.35 10:38.30 11:11.21 11:44.11 12:16.84 12:49.50
    13:21.94 13:54.81 14:27.76 15:00.85 15:33.80 16:07.06 16:39.61 17:12.25
    17:43.90
  2 Adams, Sean S             17 SSC-MA              18:02.71   18:04.36   17  
       29.17  1:00.50  1:32.78  2:04.85  2:36.83  3:09.43  3:42.22  4:15.26
     4:48.75  5:22.02  5:54.57  6:27.56  7:00.51  7:33.85  8:07.13  8:40.20
     9:13.08  9:46.32 10:19.46 10:52.67 11:25.53 11:59.20 12:32.55 13:05.66
    13:39.05 14:12.51 14:46.24 15:19.72 15:53.19 16:26.85 17:00.33 17:33.18
    18:04.36
  3 Whitaker, Miles T         14 SSC-MA              20:32.93   18:12.72   16  
       28.18    59.61  1:33.00  2:05.54  2:38.31  3:11.25  3:44.67  4:18.21
     4:51.74  5:24.90  5:58.01  6:31.36  7:03.99  7:37.48  8:11.43  8:45.31
     9:18.50  9:51.98 10:25.24 10:58.54 11:31.39 12:04.48 12:37.96 13:11.49
    13:45.59 14:19.63 14:53.66 15:28.25 16:02.39 16:34.90 17:08.09 17:41.73
    18:12.72
  4 Fechtman Jr., DJ P        14 SSC-MA                    NT   18:32.55   15  
       28.55  1:01.32  1:34.76  2:08.25  2:41.72  3:15.32  3:49.57  4:23.74
     4:57.95  5:31.91  6:05.66  6:38.88  7:11.91  7:46.11  8:19.85  8:53.65
     9:26.46 10:00.10 10:34.63 11:08.59 11:42.65 12:16.02 12:50.50 13:24.75
    13:59.17 14:34.08 15:07.81 15:42.43 16:16.90 16:50.48 17:25.51 17:59.08
    18:32.55
  5 Koenig, Pierre J          14 SSC-MA                    NT   18:55.49   14  
       27.63  1:00.27  1:33.31  2:07.04  2:41.74  3:16.65  3:52.08  4:24.04
     4:58.24  5:34.70  6:10.13  6:45.36  7:19.89  7:55.52  8:30.68  9:06.15
     9:40.32 10:16.16 10:52.00 11:26.60 12:02.10 12:37.65 13:13.18 13:48.97
    14:23.50 14:58.66 15:31.78 16:06.04 16:41.75 17:16.94 17:52.19 18:25.86
    18:55.49
  6 Whitaker, Brock H         11 SSC-MA                    NT   20:41.94   13  
       31.03  1:07.61  1:44.96  2:21.80  2:58.91  3:35.82  4:13.62  4:51.36
     5:29.83  6:07.70  6:45.52  7:23.65  8:01.91  8:40.14  9:18.12  9:56.06
    10:34.01 11:12.39 11:49.27 12:27.05 13:04.70 13:43.08 14:21.09 14:58.54
    15:36.48 16:15.35 16:53.01 17:31.93 18:11.13 18:49.68 19:27.87 20:06.16
    20:41.94