Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/20/2018 09:54 AM
            2018 MA GPAC LC Silver Champs - 7/13/2018 to 7/15/2018             
                                    Results                                    
 
Event 5  Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             2:00.18    2:01.48  
     1) Wright, Amelia E 13             2) Neely, Madaline R 14           
     3) Teng, Sarah 13                  4) Shuff, Darrah L 13             
       30.81    59.91  1:31.77  2:01.48                                    
  2 Penn Charter Aquatic Club-MA  'A'                 2:04.62    2:03.58  
     1) Brady, Aisling C 13             2) Albert, Emily K 14             
     3) Bass, Kayla J 14                4) Storm, Hannah J 14             
       31.28  1:03.80  2:03.58                                             
  3 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:07.39    2:06.26  
     1) Castellan, Juliana 14           2) Morris, Chloe R 13             
     3) McMurray, Allison P 13          4) McCarthy, Danielle R 13        
       31.22  1:03.48  1:34.58  2:06.26                                    
  4 Jersey Wahoos-MA  'A'                             2:09.81    2:06.46  
     1) Albuquerque, Alicia M 12        2) Willard, Campbell L 12         
     3) Gallagher, Rachel J 12          4) Gozdan, Madison G 12           
       31.51  1:02.74  1:35.35  2:06.46                                    
  5 Jersey Wahoos-MA  'B'                             2:17.54    2:08.07  
     1) Behm, Emma J 13                 2) Gramigna, Emily E 13           
     3) Beggs, Christina C 13           4) Neely, Abigail S 13            
       31.15  1:04.48  1:35.46  2:08.07                                    
  6 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   1:46.54Y   2:08.54  
     1) Cornell, Rhylee M 12            2) Moore, Sydney R 12             
     3) Mallari, Jewel 11               4) Rossi, Isabella M 12           
       33.18  1:04.61  1:37.28  2:08.54                                    
  7 Emmaus Aquatic Club-MA  'A'                       1:53.97Y   2:09.18  
     1) Sidhu, Ruhbani K 14             2) Reinhard, Hailey L 13          
     3) Iacobelli, Sophia C 13          4) White, Laryssa 14              
       30.98  1:03.70  1:36.71  2:09.18                                    
  8 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'B'            2:11.59    2:09.23  
     1) Carapella, Rachel A 13          2) Defrehn, Alexandra L 13        
     3) Fisher, Alexa S 13              4) Kern, Sarah J 13               
       33.16  1:08.25  1:39.16  2:09.23                                    
  9 Blue Dolphin Aquatics-MA  'A'                     1:45.74Y   2:09.29  
     1) Cross, Mackenzie 13             2) Schofield, Carly 13            
     3) Abdu, Rania 13                  4) O'Leary, Hailey 14             
       31.74  1:04.09  1:35.65  2:09.29                                    
 10 Blue Dolphin Aquatics-MA  'A'                     2:19.08    2:11.17  
     1) Colarossi, Natalie 12           2) Gilgallon, Hope E 12           
     3) Naylor, Sarah E 12              4) Hubal, Molly C 11              
       32.39  1:05.01  1:40.31  2:11.17                                    
 11 Central Bucks Swim Team-MA  'A'                   1:51.39Y   2:11.52  
     1) Dudkina, Elena V 12             2) Suko, Caroline E 12            
     3) Majewski, Madeline J 11         4) Kellner, Gabriella H 11        
       31.92  1:05.15  2:11.52                                             
 12 Mariners-MA  'A'                                  2:16.62S   2:12.12  
     1) McCoy, Jade N 12                2) Costa, Carina G 12             
     3) Ruales, Stephanie P 12          4) Marker, Ashley C 12            
       32.37  1:06.02  1:40.07  2:12.12                                    
 13 Wilmington Aquatic Club-MA  'A'                   1:45.25Y   2:12.40  
     1) Rogers, Zoey S 11               2) Aiello, Cameron J 11           
     3) Middleton, Amanda J 12          4) Caraballo, Isabella K 12       
       32.95  1:07.20  1:40.53  2:12.40                                    
 14 Friends Central Aquatics-MA  'B'                  2:06.20Y   2:15.64  
     1) Burson, Amaya S 12              2) Goyal, Milan 12                
     3) Huynh, An T 12                  4) English, Chloe L 12            
       35.31  1:10.44  1:43.58  2:15.64                                    
 15 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:20.23    2:15.78  
     1) Cautilli, Marisha D 12          2) Valle, Isabela 12              
     3) Hetzer, Reese O 11              4) Maier, Brianna F 11            
       37.97             50.08  2:15.78                                    
 16 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'B'                   1:47.27Y   2:19.33  
     1) Cummins, Makayla A 11           2) Keys, Halle A 12               
     3) Fox, Lauren K 11                4) Latham, Julia M 11             
       35.21  1:11.80  1:46.54  2:19.33                                    
 -- Jersey Wahoos-MA  'B'                             1:55.67Y        DQ  
       32.18  1:09.90  1:46.11       DQ                                    
 
Event 6  Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             2:01.55    1:55.12  
     1) Gutekunst, Jack P 14            2) Orr, Harrison F 14             
     3) Schwartz, Dov B 14              4) Christou, Alexander 14         
                57.67  1:51.29  1:55.12                                    
  2 Jersey Storm Swimming-MA  'A'                     1:44.08Y   1:56.18  
     1) Bucchere, Jonathan 14           2) Morris, Austin R 16            
     3) Rauscher, Jacob W 15            4) Fletcher, Kellen J 15          
       30.86    58.36  1:27.70  1:56.18                                    
  3 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   1:34.94Y   1:59.69  
     1) Smilevski, Leonid 13            2) Marrone, Jonathan M 14         
     3) Falk, Evan D 13                 4) Vasser, Zachary H 13           
       29.53    59.08  1:29.28  1:59.69                                    
  4 Emmaus Aquatic Club-MA  'A'                       1:51.78Y   2:00.86  
     1) Manley, James M 14              2) Reppert, Jack C 13             
     3) Strella, Dylan T 14             4) Perose, Bobby J 14             
       29.45    59.44  1:30.12  2:00.86                                    
  5 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            1:53.62    2:03.92  
     1) Jackson, Connor D 14            2) Lecates, Jason R 15            
     3) Smith, Ryan W 13                4) Stanker, Matthew D 12          
       29.58  1:00.98  1:34.02  2:03.92                                    
  6 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   1:46.57Y   2:09.23  
     1) Dewitt, Dylan C 12              2) Neuman, Andrew C 12            
     3) Nguyen, William 12              4) Smilevski, Maximilian 11       
              1:03.89  2:09.23                                             
  7 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:02.93Y   2:14.01  
     1) Johnson, Cooper K 13            2) Kopcsik, Holden R 14           
     3) Cohen, Ethan 14                 4) Thorne, Spencer T 14           
       33.56  1:07.45  1:40.80  2:14.01                                    
  8 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'B'            2:04.38    2:15.45  
     1) Matyas, Nicholas S 14           2) Bogan, Connor W 12             
     3) Givens, Mason J 12              4) Dugan, Sean C 11               
       34.31  1:09.06  1:42.45  2:15.45                                    
 -- Friends Central Aquatics-MA  'A'                  1:42.15Y        DQ  
     1) Murray, Ethan A 12              2) Kohler, Felix K 11             
     3) Whitney, Colby P 11             4) Smith, Cameron J 11            
       32.15  1:01.04  1:29.38       DQ                                    
 -- Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            1:32.21Y        DQ  
     1) Henry, Roman V 15               2) Valle, Edgar 15                
     3) Clay, Hayden D 13               4) Moderski, Thomas J 14          
       30.22    59.20  1:26.88       DQ                                    
 
Event 7  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Costa, Carina G           12 Mariners-MA          3:14.76    3:11.04   20  
       45.03  1:32.36  2:23.49  3:11.04                                    
  2 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     3:19.69    3:16.84   17  
       42.66  1:33.54  2:25.64  3:16.84                                    
  3 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  3:21.39    3:19.23   16  
       47.97  1:37.15  2:32.49  3:19.23                                    
  4 Mallari, Jewel            11 Seahawks Swim Te-MA  3:15.45    3:19.76   15  
       43.91  1:34.33  2:27.46  3:19.76                                    
  5 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  3:15.07    3:22.28   14  
       46.84  1:39.48  2:29.22  3:22.28                                    
  6 Gozdan, Madison G         12 Jersey Wahoos-MA     3:30.09    3:22.96   13  
       47.07  1:40.01  2:33.00  3:22.96                                    
  7 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA  3:10.65Y   3:23.33   12  
       45.81  1:37.97  2:31.19  3:23.33                                    
  8 Albuquerque, Alicia M     12 Jersey Wahoos-MA     3:00.25Y   3:25.43   11  
       46.40  1:40.75  2:32.89  3:25.43                                    
  9 Middleton, Amanda J       12 Wilmington Aquat-MA  3:00.53Y   3:25.81    9  
       45.76  1:38.28  2:32.50  3:25.81                                    
 10 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA   3:09.61Y   3:29.45    7  
       46.89  1:40.12  2:36.65  3:29.45                                    
 11 Huynh, An T               12 Friends Central-MA   3:10.27Y   3:31.05    6  
       47.61  1:40.86  2:36.11  3:31.05                                    
 12 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA  2:59.43Y   3:32.10    5  
       46.94  1:40.08  2:36.40  3:32.10                                    
 13 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     3:09.88Y   3:36.81    4  
       49.46  1:46.32  2:41.16  3:36.81                                    
 14 Davis, Eleanor G          11 Jersey Wahoos-MA     3:10.53Y   3:36.99    3  
       50.81  1:47.30  2:43.29  3:36.99                                    
 15 Keys, Halle A             12 Seahawks Swim Te-MA  3:08.72Y   3:44.47    2  
       50.52  1:49.20  2:47.87  3:44.47                                    
 
Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     3:02.55Y   3:13.44   20  
       42.28  1:31.55  2:21.86  3:13.44                                    
  2 Ferenz, Matthew J         12 Una Tops-MA          3:22.86    3:15.12   17  
       42.44  1:32.97  2:25.06  3:15.12                                    
  3 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  3:02.64Y   3:31.56   16  
       47.07  1:41.02  2:38.52  3:31.56                                    
  4 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              3:04.62Y   3:31.74   15  
       48.82  1:42.97  2:37.90  3:31.74                                    
  5 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        3:03.76Y   3:34.11   14  
       46.15  1:41.67  2:38.03  3:34.11                                    
 
Event 9  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  3:04.09    3:00.75  
       42.55  1:28.93  2:14.81  3:00.75                                    
  2 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  3:04.98    3:01.10  
       40.46  1:26.56  2:13.43  3:01.10                                    
  3 Chiricos, Nicole          14 Blue Dolphin Aqu-MA  3:06.66    3:02.46  
       40.71  1:27.13  2:14.34  3:02.46                                    
  4 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   3:10.02    3:05.29  
       43.92  1:30.20  2:17.82  3:05.29                                    
  5 Neely, Abigail S          13 Jersey Wahoos-MA     3:08.44    3:06.57  
       43.43  1:30.63  2:20.27  3:06.57                                    
  6 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  3:06.21    3:06.61  
       41.82  1:28.94  2:17.48  3:06.61                                    
  7 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA  3:09.52    3:09.72  
       42.96  1:31.79  2:21.48  3:09.72                                    
  8 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  3:10.68    3:10.10  
       43.75  1:32.06  2:21.91  3:10.10                                    
B - Final
  9 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     3:12.65    3:06.84  
       43.49  1:31.29  2:19.30  3:06.84                                    
 10 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  3:13.06    3:07.48  
       42.89  1:31.96  2:19.95  3:07.48                                    
 11 White, Laryssa            14 Emmaus Aquatic C-MA  3:11.08    3:08.90  
       42.71  1:32.37  2:22.12  3:08.90                                    
 12 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  3:13.37    3:09.72  
       43.49  1:32.76  2:23.63  3:09.72                                    
 13 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  3:14.84    3:10.70  
       43.68  1:32.79  2:24.18  3:10.70                                    
 14 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  3:11.09    3:12.51  
       42.69  1:32.11  2:21.74  3:12.51                                    
 15 Neely, Madaline R         14 Jersey Wahoos-MA     3:15.31    3:19.19  
       45.61  1:36.97  2:28.46  3:19.19                                    
 16 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA     3:14.24    3:22.42  
       45.74  1:38.33  2:30.51  3:22.42                                    
 
Event 9  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  3:07.00    3:04.09  
       43.09  1:30.79  2:18.31  3:04.09                                    
  2 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  3:02.96    3:04.98  
       41.06  1:28.09  2:15.82  3:04.98                                    
  3 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  3:09.43    3:06.21  
       41.80  1:29.12  2:17.35  3:06.21                                    
  4 Chiricos, Nicole          14 Blue Dolphin Aqu-MA  3:01.79    3:06.66  
       41.35  1:28.90  2:17.90  3:06.66                                    
  5 Neely, Abigail S          13 Jersey Wahoos-MA     3:07.06    3:08.44  
       43.41  1:32.07  2:21.49  3:08.44                                    
  6 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA  2:45.74Y   3:09.52  
       43.45  1:31.61  2:21.42  3:09.52                                    
  7 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   3:08.58    3:10.02  
       42.58  1:31.69  2:21.11  3:10.02                                    
  8 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  2:46.18Y   3:10.68  
       42.18  1:31.27  2:20.08  3:10.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 White, Laryssa            14 Emmaus Aquatic C-MA  3:18.02    3:11.08  
       43.52  1:33.08  2:24.02  3:11.08                                    
 10 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  3:10.69    3:11.09  
       42.63  1:30.56  2:20.97  3:11.09                                    
 11 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     2:59.71Y   3:12.65  
       43.14  1:31.68  2:21.42  3:12.65                                    
 12 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  3:12.90    3:13.06  
       43.41  1:32.41  2:23.60  3:13.06                                    
 13 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  3:11.93S   3:13.37  
       42.39  1:31.88  2:24.64  3:13.37                                    
 14 Peifer, Emily M           14 Tri-Hampton YMCA-MA  3:10.18    3:14.16  
       43.13  1:31.50  2:22.33  3:14.16                                    
 15 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA     3:17.39    3:14.24  
       43.26  1:33.07  2:23.12  3:14.24                                    
 16 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  2:47.96Y   3:14.84  
       44.09  1:34.64  2:25.38  3:14.84                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Neely, Madaline R         14 Jersey Wahoos-MA     3:21.61    3:15.31  
       44.85  1:34.72  2:25.24  3:15.31                                    
 18 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA     3:19.45    3:16.65  
       43.91  1:34.55  2:26.89  3:16.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  3:18.66    3:16.67  
       44.63  1:34.72  2:26.62  3:16.67                                    
 20 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  3:14.10S   3:16.95  
       44.10  1:33.88  2:25.43  3:16.95                                    
 21 Leuthe, liv K             13 Parkland Swimmin-MA  2:52.31Y   3:17.61  
       43.91  1:34.73  2:25.55  3:17.61                                    
 22 Tonelli, Evangelia M      13 Jersey Wahoos-MA     3:23.94    3:18.04  
       45.09  1:34.01  2:26.76  3:18.04                                    
 23 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA  3:15.86S   3:18.30  
       45.79  1:36.42  2:27.89  3:18.30                                    
 24 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  3:14.51    3:18.43  
       45.03  1:35.18  2:27.56  3:18.43                                    
 25 Schofield, Carly          13 Blue Dolphin Aqu-MA  3:22.74    3:19.29  
       46.00  1:36.53  2:28.41  3:19.29                                    
 26 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              3:15.24    3:19.47  
       44.15  1:35.78  2:27.66  3:19.47                                    
 27 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  3:20.66    3:19.59  
       46.85  1:37.09  2:29.60  3:19.59                                    
 28 Gatesman, Kalena A        13 East Coast C-Cer-MA  3:20.40    3:19.62  
       45.78  1:36.62  2:31.22  3:19.62                                    
 29 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:56.33Y   3:19.93  
       44.90  1:35.57  2:27.85  3:19.93                                    
 30 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA  2:58.99Y   3:25.77  
       47.83  1:40.34  2:33.89  3:25.77                                    
 31 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  2:51.77Y   3:26.41  
       49.32  1:41.66  2:35.16  3:26.41                                    
 32 Latham, Natalie J         13 Seahawks Swim Te-MA  2:56.39Y   3:28.62  
       48.44  1:41.37  2:35.92  3:28.62                                    
 33 Teng, Sarah               13 Jersey Wahoos-MA     2:55.54Y   3:32.04  
       49.55  1:44.23  2:39.39  3:32.04                                    
 34 Benjamin, Nicole M        13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:59.54Y   3:34.35  
       48.79  1:44.19  2:41.40  3:34.35                                    
 
Event 10  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   2:44.25    2:44.73  
       36.48  1:18.15  2:01.10  2:44.73                                    
  2 Kao, Dylan Z              13 Methacton Aquati-MA  2:47.21    2:46.43  
       37.81  1:22.48  2:04.98  2:46.43                                    
  3 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     2:51.74    2:52.55  
       39.57  1:22.36  2:07.79  2:52.55                                    
  4 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   2:54.07    2:52.79  
       40.35  1:23.95  2:09.17  2:52.79                                    
  5 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  2:52.72    2:53.25  
       38.75  1:22.79  2:07.04  2:53.25                                    
  6 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          2:49.68    2:53.84  
       38.14  1:22.47  2:08.53  2:53.84                                    
  7 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  2:51.55    2:53.85  
       39.02  1:23.48  2:08.56  2:53.85                                    
  8 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:54.59    2:56.21  
       40.26  1:24.78  2:10.16  2:56.21                                    
B - Final
  9 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:54.92    2:50.76  
       37.87  1:21.70  2:06.12  2:50.76                                    
 10 Thompson, Aaron C         13 Seahawks Swim Te-MA  2:58.85    2:54.68  
       38.34  1:22.90  2:08.75  2:54.68                                    
 11 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:57.81    2:55.39  
       38.71  1:23.62  2:09.54  2:55.39                                    
 12 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  3:01.73    2:58.41  
       39.74  1:24.89  2:11.37  2:58.41                                    
 13 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  2:59.05    2:59.51  
       39.83  1:26.18  2:12.95  2:59.51                                    
 14 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  3:01.69    3:01.40  
       42.02  1:27.17  2:15.19  3:01.40                                    
 15 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           3:00.87    3:04.10  
       41.19  1:27.72  2:16.39  3:04.10                                    
 16 Reinhart, Jack R          13 Malvern Swimming-MA  3:01.15    3:05.61  
       42.35  1:29.93  2:16.97  3:05.61                                    
 
Event 10  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   3:08.83    2:44.25  
       36.77  1:18.70  2:01.30  2:44.25                                    
  2 Kao, Dylan Z              13 Methacton Aquati-MA  3:14.18    2:47.21  
       37.69  1:20.18  2:04.49  2:47.21                                    
  3 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          2:54.50    2:49.68  
       36.46  1:19.41  2:04.46  2:49.68                                    
  4 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  3:00.23    2:51.55  
       38.69  1:22.62  2:06.88  2:51.55                                    
  5 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     2:54.45    2:51.74  
       38.37  1:21.74  2:06.61  2:51.74                                    
  6 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  2:38.38Y   2:52.72  
       38.47  1:23.05  2:07.61  2:52.72                                    
  7 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   3:08.76    2:54.07  
       39.41  1:23.78  2:09.54  2:54.07                                    
  8 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  3:03.54    2:54.59  
       40.07  1:25.05  2:10.57  2:54.59                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:56.96    2:54.92  
       40.48  1:25.90  2:10.48  2:54.92                                    
 10 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:57.86    2:57.81  
       38.70  1:24.12  2:10.59  2:57.81                                    
 11 Thompson, Aaron C         13 Seahawks Swim Te-MA  3:02.78    2:58.85  
       38.81  1:24.15  2:11.56  2:58.85                                    
 12 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  3:01.21    2:59.05  
       39.68  1:26.82  2:13.23  2:59.05                                    
 13 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           3:07.28    3:00.87  
       40.44  1:27.14  2:13.01  3:00.87                                    
 14 Reinhart, Jack R          13 Malvern Swimming-MA  3:08.45    3:01.15  
       41.12  1:28.18  2:15.69  3:01.15                                    
 15 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  3:03.92    3:01.69  
       40.30  1:26.29  2:14.25  3:01.69                                    
 16 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  3:11.14    3:01.73  
       40.17  1:26.59  2:14.34  3:01.73                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:45.10Y   3:02.12  
       40.71  1:26.91  2:14.39  3:02.12                                    
 18 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA     2:40.36Y   3:02.73  
       41.09  1:28.32  2:15.57  3:02.73                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 McGuire, Sean D           14 Blue Eagle Swimm-MA  3:12.38    3:02.99  
       41.63  1:27.84  2:16.48  3:02.99                                    
 20 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     3:04.27    3:03.67  
       41.50  1:29.17  2:17.26  3:03.67                                    
 21 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:45.02Y   3:04.67  
       41.96  1:29.69  2:18.02  3:04.67                                    
 22 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA  3:02.94    3:04.98  
       41.10  1:27.83  2:16.87  3:04.98                                    
 23 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     2:46.29Y   3:05.90  
       40.14  1:28.20  2:17.73  3:05.90                                    
 24 Frolov, Ilyas             14 Tri-Hampton YMCA-MA  3:10.28    3:07.51  
       40.38  1:29.50  2:19.45  3:07.51                                    
 25 Salimov, Daniil T         13 Upper Dublin Aqu-MA  3:09.93    3:11.10  
       42.97  1:31.73  2:21.53  3:11.10                                    
 26 Kovan, Henry E            14 Episcopal Academ-MA  3:14.58    3:13.49  
       41.29  1:28.94  2:20.90  3:13.49                                    
 27 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  2:51.79Y   3:14.61  
       43.97  1:35.20  2:24.66  3:14.61                                    
 28 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  2:49.83Y   3:14.98  
       43.70  1:32.88  2:23.65  3:14.98                                    
 29 Jacob, Conor D            13 Medford Wave Swi-MA  2:51.80Y   3:16.89  
       44.07  1:34.61  2:26.47  3:16.89                                    
 30 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  3:13.39    3:19.15  
       43.11  1:32.76  2:25.57  3:19.15                                    
 31 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  2:45.56Y   3:19.74  
       43.71  1:36.36  2:28.49  3:19.74                                    
 32 Nunez, Jai'den A          14 Greater Philadel-MA  2:51.06Y   3:27.05  
       43.55  1:35.52  2:30.34  3:27.05                                    
 -- Pierce, Johnny A          13 Salvation Army K-MA  3:07.89         DQ  
       43.26  1:32.75  2:22.73       DQ                                    
 
Event 11  Girls 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dietrich, Brooke S        15 Malvern Swimming-MA  3:07.08    3:02.01  
       41.65  1:27.97  2:14.52  3:02.01                                    
  2 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   3:07.97    3:08.37  
       42.73  1:30.86  2:18.68  3:08.37                                    
  3 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   3:18.78    3:10.15  
       43.62  1:32.34  2:22.39  3:10.15                                    
  4 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  3:09.88    3:10.55  
       42.37  1:30.43  2:20.03  3:10.55                                    
  5 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  3:11.77    3:12.27  
       43.45  1:33.69  2:22.88  3:12.27                                    
  6 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        3:19.80    3:15.71  
       44.28  1:34.14  2:24.49  3:15.71                                    
  7 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  3:13.61    3:16.75  
       45.01  1:34.30  2:25.65  3:16.75                                    
B - Final
  9 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  3:22.33    3:17.99  
       45.00  1:35.10  2:26.26  3:17.99                                    
 10 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  3:27.71    3:25.40  
       46.18  1:38.25  2:30.78  3:25.40                                    
 
Event 11  Girls 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dietrich, Brooke S        15 Malvern Swimming-MA  3:08.36    3:07.08  
       41.90  1:29.95  2:17.96  3:07.08                                    
  2 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   3:19.99    3:07.97  
       42.62  1:30.02  2:19.11  3:07.97                                    
  3 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  3:21.04    3:09.88  
       42.23  1:29.51  2:19.48  3:09.88                                    
  4 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  3:15.98    3:11.77  
       42.22  1:30.64  2:20.40  3:11.77                                    
  5 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  3:19.27    3:13.61  
       44.20  1:32.90  2:23.52  3:13.61                                    
  6 Gramigna, Abigail G       15 Jersey Wahoos-MA     3:20.34    3:13.67  
       43.64  1:32.55  2:22.53  3:13.67                                    
  7 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   3:17.52    3:18.78  
       43.49  1:34.47  2:26.40  3:18.78                                    
  8 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        2:48.82Y   3:19.80  
       45.67  1:35.84  2:28.08  3:19.80                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  3:17.48    3:22.33  
       45.94  1:36.57  2:28.23  3:22.33                                    
 10 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  3:20.08    3:27.71  
       47.70  1:40.59  2:33.93  3:27.71                                    
 
Event 12  Boys 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sherlock, Jonathon Z      16 Wcay Marlins-MA      2:47.65    2:45.65  
       36.37  1:18.87  2:02.03  2:45.65                                    
  2 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  2:52.93    2:46.37  
       37.37  1:20.42  2:03.36  2:46.37                                    
  3 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     2:47.19    2:46.73  
       35.96  1:18.36  2:02.07  2:46.73                                    
  4 Graff, Brett M            16 Wcay Marlins-MA      2:48.41    2:46.91  
       37.88  1:20.31  2:03.59  2:46.91                                    
  5 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  2:53.11    2:46.98  
       36.56  1:18.71  2:04.12  2:46.98                                    
  6 Hickey, Andrew            17 Wcay Marlins-MA      2:53.50    2:53.46  
       38.29  1:21.54  2:07.75  2:53.46                                    
  7 Rauscher, Jacob W         15 Jersey Storm Swi-MA  2:53.75    2:53.50  
       40.11  1:23.61  2:09.12  2:53.50                                    
  8 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  2:57.74    2:57.66  
       37.56  1:22.73  2:09.82  2:57.66                                    
B - Final
  9 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   2:57.83    2:56.94  
       39.14  1:24.89  2:10.48  2:56.94                                    
 10 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA  3:10.21    3:00.28  
       41.30  1:27.99  2:14.72  3:00.28                                    
 11 Oswald, Connor A          15 Blue Eagle Swimm-MA  3:04.04    3:04.80  
       40.38  1:28.57  2:17.50  3:04.80                                    
 12 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   3:10.49    3:08.59  
       41.81  1:32.35  2:19.60  3:08.59                                    
 
Event 12  Boys 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     2:50.55    2:47.19  
       36.88  1:18.75  2:02.02  2:47.19                                    
  2 Sherlock, Jonathon Z      16 Wcay Marlins-MA      2:47.03    2:47.65  
       36.14  1:19.40  2:03.94  2:47.65                                    
  3 Graff, Brett M            16 Wcay Marlins-MA      2:51.38    2:48.41  
       37.61  1:19.14  2:02.74  2:48.41                                    
  4 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  3:04.10    2:52.93  
       38.39  1:22.03  2:08.28  2:52.93                                    
  5 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  2:32.00Y   2:53.11  
       37.98  1:22.78  2:07.85  2:53.11                                    
  6 Hickey, Andrew            17 Wcay Marlins-MA      2:56.89    2:53.50  
       38.85  1:22.16  2:07.02  2:53.50                                    
  7 Rauscher, Jacob W         15 Jersey Storm Swi-MA  2:54.81    2:53.75  
       39.68  1:24.42  2:09.34  2:53.75                                    
  8 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  2:43.05Y   2:57.74  
       37.97  1:21.71  2:10.19  2:57.74                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   2:55.65    2:57.83  
       39.87  1:24.89  2:11.68  2:57.83                                    
 10 Carroll, Michael A        17 Seahawks Swim Te-MA  2:52.40    3:00.13  
       39.54  1:24.68  2:11.03  3:00.13                                    
 11 Oswald, Connor A          15 Blue Eagle Swimm-MA  3:10.06    3:04.04  
       38.79  1:25.94  2:15.96  3:04.04                                    
 12 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA  3:15.81    3:10.21  
       41.72  1:30.29  2:20.06  3:10.21                                    
 13 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   3:15.13    3:10.49  
       42.47  1:31.20  2:21.76  3:10.49                                    
 
Event 13  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  1:18.24    1:16.86  
       35.06  1:16.86                                                      
  2 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:18.36    1:17.83  
       36.60  1:17.83                                                      
  3 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   1:22.54    1:18.29  
       37.53  1:18.29                                                      
  4 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA     1:20.94    1:19.03  
       36.97  1:19.03                                                      
  5 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:20.75    1:19.29  
       36.62  1:19.29                                                      
  6 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA  1:20.98    1:20.06  
       36.60  1:20.06                                                      
  7 Jaroslaw, Shayna M        11 South Jersey Aqu-MA  1:21.14    1:20.33  
       38.37  1:20.33                                                      
  8 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  1:21.64    1:21.94  
       37.22  1:21.94                                                      
B - Final
  9 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  1:23.72    1:22.90  
       37.68  1:22.90                                                      
 10 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA  1:28.50    1:24.96  
       38.59  1:24.96                                                      
 11 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA          1:26.37    1:26.00  
       39.93  1:26.00                                                      
 12 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA        1:26.56    1:27.27  
       39.52  1:27.27                                                      
 13 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:28.14    1:27.63  
       41.33  1:27.63                                                      
 14 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  1:29.12    1:27.90  
       42.47  1:27.90                                                      
 15 Busser, Freya E           11 FSA-MA               1:28.66    1:27.93  
       42.76  1:27.93                                                      
 16 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  1:28.46    1:32.12  
       36.67  1:32.12                                                      
 
Event 13  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  1:18.53    1:18.24  
       35.23  1:18.24                                                      
  2 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:19.78    1:18.36  
       34.74  1:18.36                                                      
  3 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:22.58    1:20.75  
       36.70  1:20.75                                                      
  4 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA     1:24.40    1:20.94  
       37.67  1:20.94                                                      
  5 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA  1:20.59    1:20.98  
       36.62  1:20.98                                                      
  6 Jaroslaw, Shayna M        11 South Jersey Aqu-MA  1:20.65S   1:21.14  
       37.30  1:21.14                                                      
  7 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  1:25.11    1:21.64  
       36.66  1:21.64                                                      
  8 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   1:23.04    1:22.54  
       37.90  1:22.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  1:19.01Y   1:23.72  
       37.83  1:23.72                                                      
 10 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA          1:29.41    1:26.37  
       39.86  1:26.37                                                      
 11 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA        1:30.81    1:26.56  
       38.24  1:26.56                                                      
 12 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:32.17    1:28.14  
       42.26  1:28.14                                                      
 13 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  1:11.55Y   1:28.46  
       37.36  1:28.46                                                      
 14 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA  1:31.16    1:28.50  
       41.11  1:28.50                                                      
 15 Busser, Freya E           11 FSA-MA               1:28.27    1:28.66  
       42.36  1:28.66                                                      
 16 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  1:30.28    1:29.12  
       41.41  1:29.12                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Davis, Eleanor G          11 Jersey Wahoos-MA     1:27.56    1:29.33  
       41.91  1:29.33                                                      
 18 Poblador, Lianne L        12 Jersey Wahoos-MA     1:20.23Y   1:29.78  
       41.76  1:29.78                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Case, Olivia H            12 Jersey Storm Swi-MA  1:32.06    1:30.10  
 20 Cohen, Sarah L            11 Jersey Wahoos-MA     1:17.64Y   1:30.64  
       41.04  1:30.64                                                      
 21 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  11 Friends Central-MA   1:19.75Y   1:31.38  
       41.14  1:31.38                                                      
 22 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  1:27.39    1:31.49  
 23 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     1:20.61Y   1:32.70  
       40.99  1:32.70                                                      
 24 Brown, Colbey I           11 UN MA-MA             1:32.73    1:33.51  
       40.24  1:33.51                                                      
 25 Cummins, Makayla A        11 Seahawks Swim Te-MA  1:20.70Y   1:34.26  
       44.20  1:34.26                                                      
 26 Sandt, Meghan M           11 Blue Eagle Swimm-MA  1:32.89    1:34.41  
       44.52  1:34.41                                                      
 27 Aiello, Cameron J         11 Wilmington Aquat-MA  1:21.34Y   1:35.03  
       44.34  1:35.03                                                      
 28 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA  1:32.26    1:35.18  
       43.60  1:35.18                                                      
 29 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA  1:31.70    1:35.74  
       42.17  1:35.74                                                      
 
Event 14  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  1:18.52    1:16.65  
       36.63  1:16.65                                                      
  2 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:19.89    1:16.85  
       37.05  1:16.85                                                      
  3 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  1:19.14    1:18.82  
       35.93  1:18.82                                                      
  4 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     1:21.74    1:20.71  
       37.37  1:20.71                                                      
  5 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   1:22.48    1:22.12  
       36.92  1:22.12                                                      
  6 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  1:21.62    1:23.19  
       36.93  1:23.19                                                      
  7 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  1:23.64    1:23.43  
       40.50  1:23.43                                                      
  8 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA     1:23.05    1:23.45  
       40.53  1:23.45                                                      
B - Final
  9 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA   1:26.51    1:25.84  
       39.02  1:25.84                                                      
 
Event 14  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  1:20.26    1:18.52  
       37.36  1:18.52                                                      
  2 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  1:23.16    1:19.14  
       36.32  1:19.14                                                      
  3 Ferenz, Matthew J         12 Una Tops-MA          1:16.32Y   1:19.57  
       36.22  1:19.57                                                      
  4 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:20.72    1:19.89  
       37.32  1:19.89                                                      
  5 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  1:24.46    1:21.62  
       38.66  1:21.62                                                      
  6 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     1:21.44    1:21.74  
       37.48  1:21.74                                                      
  7 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   1:30.53    1:22.48  
       38.22  1:22.48                                                      
  8 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA     1:26.13    1:23.05  
       39.29  1:23.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  1:24.20    1:23.64  
       39.69  1:23.64                                                      
 10 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA   1:26.45    1:26.51  
       39.23  1:26.51                                                      
 11 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              1:27.66    1:26.82  
       39.55  1:26.82                                                      
 12 Smith, Nicholas R         12 Medford Wave Swi-MA  1:15.71Y   1:28.19  
       39.20  1:28.19                                                      
 13 Ferenz, Tyler J           11 Una Tops-MA          1:34.20    1:38.06  
       41.83  1:38.06                                                      
 -- Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          1:34.08S        DQ  
       43.10       DQ                                                      
 
Event 15  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  1:12.87    1:11.10  
       32.45  1:11.10                                                      
  2 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  1:12.79    1:11.39  
       33.22  1:11.39                                                      
  3 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  1:11.46    1:11.55  
       32.86  1:11.55                                                      
  4 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     1:13.08    1:12.42  
       34.18  1:12.42                                                      
  5 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  1:12.77    1:12.50  
       33.73  1:12.50                                                      
  6 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  1:14.57    1:14.27  
       33.96  1:14.27                                                      
  7 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  1:14.02    1:15.52  
       33.97  1:15.52                                                      
  8 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA  1:14.25    1:15.91  
       34.54  1:15.91                                                      
B - Final
  9 Decker, Laurel R          14 South Jersey Aqu-MA  1:14.60    1:12.49  
       34.01  1:12.49                                                      
 10 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA  1:15.32    1:12.51  
       33.81  1:12.51                                                      
 11 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA  1:15.99    1:13.51  
       34.35  1:13.51                                                      
 12 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  1:15.24    1:13.92  
       33.85  1:13.92                                                      
 13 Carapella, Rachel A       13 Greater Philadel-MA  1:14.96    1:14.87  
       34.40  1:14.87                                                      
 14 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  1:15.77    1:14.89  
       34.94  1:14.89                                                      
 15 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  1:14.85    1:15.76  
       33.69  1:15.76                                                      
 16 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:15.46    1:16.07  
       35.42  1:16.07                                                      
 
Event 15  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  1:17.19    1:11.46  
       32.35  1:11.46                                                      
  2 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  1:13.01    1:12.77  
       34.13  1:12.77                                                      
  3 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  1:19.74    1:12.79  
       33.50  1:12.79                                                      
  4 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  1:15.57S   1:12.87  
       32.79  1:12.87                                                      
  5 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     1:13.99    1:13.08  
       33.94  1:13.08                                                      
  6 Mondick, Kate             13 Wcay Marlins-MA      1:12.42    1:13.13  
       33.59  1:13.13                                                      
  7 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  1:13.44    1:14.02  
       33.12  1:14.02                                                      
  8 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA  1:16.65    1:14.25  
       34.28  1:14.25                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  1:17.91    1:14.57  
       34.55  1:14.57                                                      
 10 Decker, Laurel R          14 South Jersey Aqu-MA  1:16.64    1:14.60  
       34.80  1:14.60                                                      
 11 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  1:17.65    1:14.85  
       33.87  1:14.85                                                      
 12 Carapella, Rachel A       13 Greater Philadel-MA       NT    1:14.96  
       34.58  1:14.96                                                      
 13 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  1:16.79    1:15.24  
       34.40  1:15.24                                                      
 14 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA  1:17.85    1:15.32  
       34.50  1:15.32                                                      
 15 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:17.09    1:15.46  
       34.76  1:15.46                                                      
 16 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  1:05.95Y   1:15.77  
       34.66  1:15.77                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA  1:10.74Y   1:15.99  
       34.92  1:15.99                                                      
 18 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA  1:21.60    1:16.15  
       34.35  1:16.15                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        1:10.17Y   1:16.21  
       34.90  1:16.21                                                      
 20 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA  1:10.84Y   1:18.06  
       35.21  1:18.06                                                      
 21 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  1:22.99    1:18.60  
       35.93  1:18.60                                                      
 22 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:17.49    1:18.89  
       35.72  1:18.89                                                      
 23 Neely, Abigail S          13 Jersey Wahoos-MA     1:19.25    1:18.94  
       37.84  1:18.94                                                      
 24 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  1:19.26    1:19.31  
       36.10  1:19.31                                                      
 25 Lerner, Isabella K        13 Tri-Hampton YMCA-MA  1:26.53    1:19.33  
       35.27  1:19.33                                                      
 26 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA     1:24.60    1:19.56  
       36.50  1:19.56                                                      
 27 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  1:04.96Y   1:19.74  
       35.32  1:19.74                                                      
 28 Roth, Hillary J           14 Parkland Swimmin-MA  1:19.89    1:19.83  
       36.81  1:19.83                                                      
 29 Beggs, Christina C        13 Jersey Wahoos-MA     1:11.97Y   1:19.89  
       36.42  1:19.89                                                      
 30 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA  1:09.86Y   1:20.19  
       36.29  1:20.19                                                      
 31 Klumpp, Ava C             14 Greater Philadel-MA  1:16.20Y   1:20.88  
       38.28  1:20.88                                                      
 32 O'Leary, Hailey           14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:22.66    1:21.04  
       38.20  1:21.04                                                      
 33 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  1:11.88Y   1:21.30  
       36.21  1:21.30                                                      
 34 Dolan, Rachel M           14 Unattached-MA        1:23.70    1:21.43  
       37.20  1:21.43                                                      
 35 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  1:13.00Y   1:21.68  
       37.00  1:21.68                                                      
 36 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   1:23.01    1:21.96  
       37.79  1:21.96                                                      
 37 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  1:24.82    1:22.08  
       38.14  1:22.08                                                      
 38 Abdu, Rania               13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:26.97    1:23.43  
       38.32  1:23.43                                                      
 39 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  1:12.78Y   1:23.62  
       38.20  1:23.62                                                      
 40 Peifer, Emily M           14 Tri-Hampton YMCA-MA  1:24.65    1:23.67  
       38.09  1:23.67                                                      
 41 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  1:12.38Y   1:24.49  
       38.03  1:24.49                                                      
 42 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   1:11.99Y   1:24.96  
       37.84  1:24.96                                                      
 43 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  1:13.45Y   1:26.28  
       37.97  1:26.28                                                      
 44 Hayner, Ellie G           13 DCAA-MA              1:25.73    1:26.43  
       38.72  1:26.43                                                      
 45 Morris, Chloe R           13 Greater Philadel-MA  1:12.87Y   1:26.47  
       38.67  1:26.47                                                      
 46 Lauderbaugh, Amy L        14 Wilmington Aquat-MA  1:11.62Y   1:27.68  
       39.08  1:27.68                                                      
 47 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA  1:26.05    1:28.50  
       40.50  1:28.50                                                      
 48 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              1:26.76    1:28.95  
       40.60  1:28.95                                                      
 49 Schofield, Carly          13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:14.20Y   1:29.01  
       39.75  1:29.01                                                      
 50 Fisher, Alexa S           13 Greater Philadel-MA  1:15.88Y   1:32.89  
       42.34  1:32.89                                                      
 51 Benjamin, Nicole M        13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:16.18Y   1:37.11  
       40.99  1:37.11                                                      
 -- McCottry, Leah            14 DCAA-MA              1:21.76         DQ  
       37.00       DQ                                                      
 
Event 16  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  1:07.87    1:06.97  
       30.72  1:06.97                                                      
  2 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        1:07.38    1:06.99  
       31.52  1:06.99                                                      
  3 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   1:08.41    1:07.69  
       31.14  1:07.69                                                      
  4 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA  1:07.92    1:07.97  
       31.79  1:07.97                                                      
  5 Poon, Christopher S       14 Central Bucks Sw-MA  1:07.67    1:08.05  
       31.66  1:08.05                                                      
  6 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          1:07.73    1:08.28  
       31.27  1:08.28                                                      
  7 Christou, Alexander       14 Jersey Wahoos-MA     1:09.83    1:08.77  
       32.11  1:08.77                                                      
  8 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  1:09.12    1:10.04  
       33.14  1:10.04                                                      
B - Final
  9 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:09.88    1:08.58  
       31.81  1:08.58                                                      
 10 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  1:10.05    1:08.82  
       32.18  1:08.82                                                      
 11 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     1:10.99    1:09.33  
       33.13  1:09.33                                                      
 12 Carlson, Hunter           13 Wcay Marlins-MA      1:10.88    1:10.83  
       32.50  1:10.83                                                      
 13 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  1:11.75    1:11.40  
       32.02  1:11.40                                                      
 14 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  1:14.32    1:13.10  
       34.07  1:13.10                                                      
 15 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA  1:14.09    1:14.14  
       34.57  1:14.14                                                      
 16 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  1:13.68    1:14.18  
       34.20  1:14.18                                                      
 
Event 16  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        1:08.04    1:07.38  
       31.52  1:07.38                                                      
  2 Poon, Christopher S       14 Central Bucks Sw-MA  1:08.62    1:07.67  
       31.46  1:07.67                                                      
  3 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          1:10.61    1:07.73  
  4 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  1:09.21    1:07.87  
  5 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA  1:08.62    1:07.92  
       31.67  1:07.92                                                      
  6 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   1:21.93    1:08.41  
       31.55  1:08.41                                                      
  7 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  1:10.50    1:09.12  
  8 Christou, Alexander       14 Jersey Wahoos-MA     1:11.97    1:09.83  
       32.10  1:09.83                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:11.54    1:09.88  
       33.24  1:09.88                                                      
 10 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  1:10.91    1:10.05  
       32.66  1:10.05                                                      
 11 Carlson, Hunter           13 Wcay Marlins-MA      1:16.79    1:10.88  
       32.71  1:10.88                                                      
 12 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     1:19.20    1:10.99  
       32.89  1:10.99                                                      
 13 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  1:15.63    1:11.75  
     1:01.74  1:11.75                                                      
 14 Dey, Om                   14 Parkland Swimmin-MA  1:15.05    1:13.40  
       33.90  1:13.40                                                      
 15 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  1:13.39    1:13.68  
       34.18  1:13.68                                                      
 16 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA  1:17.24    1:14.09  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  1:14.90    1:14.32  
       34.41  1:14.32                                                      
 18 Mejia-Reynoso, Antonio A  13 Salvation Army K-MA  1:18.35    1:14.44  
       35.24  1:14.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA     1:17.27    1:15.57  
       35.43  1:15.57                                                      
 20 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   1:16.67    1:15.62  
 21 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  1:07.43Y   1:15.64  
       34.83  1:15.64                                                      
 21 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  1:15.16    1:15.64  
       36.58  1:15.64                                                      
 23 Clay, Hayden D            13 Greater Philadel-MA  1:09.07Y   1:15.90  
       35.61  1:15.90                                                      
 24 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  1:13.06    1:16.24  
       34.74  1:16.24                                                      
 25 Sheehan, Braden M         13 South Jersey Aqu-MA  1:04.22Y   1:16.55  
       35.38  1:16.55                                                      
 26 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA  1:08.57Y   1:17.31  
       35.14  1:17.31                                                      
 27 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  1:19.18    1:17.39  
       36.26  1:17.39                                                      
 28 Reppert, Jack C           13 Emmaus Aquatic C-MA  1:23.22    1:17.44  
 29 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA  1:19.80    1:18.17  
 30 Eames, Charles R          13 DCAA-MA              1:19.58    1:18.28  
       35.42  1:18.28                                                      
 31 Nunez, Jai'den A          14 Greater Philadel-MA  1:18.84    1:18.53  
       35.93  1:18.53                                                      
 32 Frolov, Ilyas             14 Tri-Hampton YMCA-MA  1:22.06    1:18.68  
       35.06  1:18.68                                                      
 33 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA  1:09.35Y   1:18.86  
       36.00  1:18.86                                                      
 34 Pierce, Johnny A          13 Salvation Army K-MA  1:14.79    1:20.32  
       36.55  1:20.32                                                      
 35 Smilevski, Alexander      13 Seahawks Swim Te-MA  1:12.61Y   1:20.71  
       37.20  1:20.71                                                      
 36 Manley, James M           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:19.12    1:21.78  
       35.31  1:21.78                                                      
 37 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  1:21.44    1:22.12  
       37.84  1:22.12                                                      
 38 Salimov, Daniil T         13 Upper Dublin Aqu-MA  1:23.68    1:23.20  
       39.61  1:23.20                                                      
 39 Tubinas, Thomas J         14 Central Bucks Fa-MA  1:13.91Y   1:26.44  
       39.34  1:26.44                                                      
 40 Kovan, Henry E            14 Episcopal Academ-MA  1:14.20Y   1:27.44  
       40.26  1:27.44                                                      
 41 McElrath, Walker M        13 Central Bucks Fa-MA  1:09.82Y   1:27.88  
       39.78  1:27.88                                                      
 -- Bushay, Mason             12 Seahawks Swim Te-MA       NT   X1:10.55  
       32.81  1:10.55                                                      
 
Event 17  Girls 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA  1:14.89    1:12.41  
       33.30  1:12.41                                                      
  2 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               1:16.67    1:12.68  
       34.00  1:12.68                                                      
  3 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  1:13.56    1:13.54  
       33.24  1:13.54                                                      
  4 Hynes, Kylee N            15 Greater Philadel-MA  1:19.99    1:16.27  
       34.82  1:16.27                                                      
  5 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   1:16.71    1:17.58  
       36.30  1:17.58                                                      
  6 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  1:19.74    1:18.10  
       34.73  1:18.10                                                      
  7 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        1:19.42    1:19.22  
       37.04  1:19.22                                                      
  8 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  1:20.68    1:21.65  
       37.08  1:21.65                                                      
B - Final
  9 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA  1:22.49    1:19.20  
       37.01  1:19.20                                                      
 10 Cortright, Karli E        15 East Coast C-Cer-MA  1:24.28    1:20.77  
       36.59  1:20.77                                                      
 11 Cotton, Lauren A          15 Jersey Wahoos-MA     1:21.91    1:22.71  
       37.48  1:22.71                                                      
 12 Pley, Caroline R          15 South Jersey Aqu-MA  1:24.82    1:23.61  
       36.56  1:23.61                                                      
 13 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  1:27.47    1:25.90  
       39.35  1:25.90                                                      
 
Event 17  Girls 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  1:18.78    1:13.56  
       33.63  1:13.56                                                      
  2 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA  1:17.89    1:14.89  
       34.53  1:14.89                                                      
  3 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               1:14.62    1:16.67  
       34.12  1:16.67                                                      
  4 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   1:17.97    1:16.71  
       34.88  1:16.71                                                      
  5 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        1:06.54Y   1:19.42  
       38.20  1:19.42                                                      
  6 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  1:16.62    1:19.74  
     1:03.29  1:19.74                                                      
  7 Peifer, Madison P         17 Tri-Hampton YMCA-MA  1:15.32    1:19.84  
       34.99  1:19.84                                                      
  8 Hynes, Kylee N            15 Greater Philadel-MA  1:16.01    1:19.99  
       33.97  1:19.99                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  1:21.68    1:20.68  
       36.83  1:20.68                                                      
 10 Cotton, Lauren A          15 Jersey Wahoos-MA     1:12.01Y   1:21.91  
       38.25  1:21.91                                                      
 11 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA  1:26.09    1:22.49  
       38.91  1:22.49                                                      
 12 Cortright, Karli E        15 East Coast C-Cer-MA  1:21.67S   1:24.28  
       37.75  1:24.28                                                      
 13 Pley, Caroline R          15 South Jersey Aqu-MA  1:19.96S   1:24.82  
       36.92  1:24.82                                                      
 14 Gramigna, Abigail G       15 Jersey Wahoos-MA     1:24.20    1:25.57  
       38.01  1:25.57                                                      
 15 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  1:18.78    1:27.47  
       39.98  1:27.47                                                      
 
Event 18  Boys 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  1:05.68    1:02.21  
       29.68  1:02.21                                                      
  2 Belkadi, Ameen H          16 Westtown Aquatic-MA  1:05.26    1:04.86  
       29.34  1:04.86                                                      
  3 Graff, Brett M            16 Wcay Marlins-MA      1:05.29    1:05.11  
       30.38  1:05.11                                                      
  4 Klinchin, Mark B          17 Lower Moreland S-MA  1:06.30    1:05.83  
       30.38  1:05.83                                                      
  5 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  1:06.77    1:06.20  
       30.59  1:06.20                                                      
  6 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  1:06.62    1:06.49  
       30.77  1:06.49                                                      
  7 Stewart, Marcel A         15 Unattached-MA        1:06.77    1:07.18  
       30.89  1:07.18                                                      
  8 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  1:06.62    1:07.25  
       30.53  1:07.25                                                      
B - Final
  9 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     1:07.33    1:05.76  
       30.00  1:05.76                                                      
 10 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   1:08.17    1:06.48  
       31.18  1:06.48                                                      
 11 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA     1:07.31    1:07.03  
       31.17  1:07.03                                                      
 12 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA  1:08.49    1:07.56  
       32.28  1:07.56                                                      
 13 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:09.26    1:08.24  
       30.93  1:08.24                                                      
 14 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  1:11.60    1:09.64  
       32.54  1:09.64                                                      
 15 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  1:08.42    1:09.86  
       31.97  1:09.86                                                      
 16 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  1:15.69    1:13.83  
       33.86  1:13.83                                                      
 
Event 18  Boys 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Belkadi, Ameen H          16 Westtown Aquatic-MA  1:11.26    1:05.26  
       29.40  1:05.26                                                      
  2 Graff, Brett M            16 Wcay Marlins-MA      1:08.37    1:05.29  
       30.39  1:05.29                                                      
  3 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA    57.28Y   1:05.68  
       30.65  1:05.68                                                      
  4 Klinchin, Mark B          17 Lower Moreland S-MA  1:10.20    1:06.30  
       30.08  1:06.30                                                      
  5 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  1:15.82    1:06.62  
       32.14  1:06.62                                                      
  5 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  1:09.89    1:06.62  
       30.82  1:06.62                                                      
  7 Stewart, Marcel A         15 Unattached-MA        1:09.02    1:06.77  
       30.85  1:06.77                                                      
  7 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  1:06.59S   1:06.77  
       30.63  1:06.77                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA     1:09.59    1:07.31  
 10 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     1:06.47    1:07.33  
       31.27  1:07.33                                                      
 11 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   1:10.62    1:08.17  
       32.42  1:08.17                                                      
 12 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  1:10.18    1:08.42  
       31.39  1:08.42                                                      
 13 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA  1:08.80    1:08.49  
       30.33  1:08.49                                                      
 14 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:11.72    1:09.26  
       31.32  1:09.26                                                      
 15 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  1:12.68    1:11.60  
       33.07  1:11.60                                                      
 16 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  1:13.70    1:15.69  
       33.76  1:15.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA  1:15.90    1:15.85  
       35.08  1:15.85                                                      
 18 Oswald, Connor A          15 Blue Eagle Swimm-MA  1:19.61    1:18.64  
       34.57  1:18.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parry, Jacob              15 Parkland Swimmin-MA  1:22.27    1:21.81  
       38.52  1:21.81                                                      
 20 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  1:13.58Y   1:23.17  
       36.85  1:23.17                                                      
 -- Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  1:12.81Y        DQ  
       36.27       DQ                                                      
 
Event 19  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA       35.19      35.36  
  2 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA    35.47      36.15  
  3 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    36.96      36.35  
  4 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA    36.43      36.38  
  5 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA    36.30      36.73  
  6 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA            36.49      36.75  
  7 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA    36.04      36.82  
  8 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA    37.04      36.89  
B - Final
  9 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA    37.53      36.27  
 10 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA    38.54      37.67  
 11 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    37.83      38.06  
 12 Marker, Ashley C          12 Mariners-MA            38.43      38.29  
 13 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    37.68      38.31  
 14 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA    38.07      38.45  
 15 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA            38.43      38.79  
 16 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    38.12      39.96  
 
Event 19  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA       38.60      35.19  
  2 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA    36.74      35.47  
  3 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA    37.79      36.04  
  4 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA    37.21      36.30  
  5 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA    39.52      36.40  
  6 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA    42.44      36.43  
  7 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA            38.60      36.49  
  8 Albuquerque, Alicia M     12 Jersey Wahoos-MA       38.81      36.59  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    36.72      36.96  
 10 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA    38.67      37.04  
 11 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA    38.36      37.53  
 12 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    38.69      37.68  
 13 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    37.86      37.83  
 14 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA    37.93      38.07  
 15 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    40.42      38.12  
 16 Marker, Ashley C          12 Mariners-MA            37.77      38.43  
 16 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA            37.59      38.43  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA    42.43      38.54  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Keys, Halle A             12 Seahawks Swim Te-MA    34.25Y     38.57  
       38.59    38.57                                                      
 20 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA    38.99      38.60  
 21 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          39.63      38.63  
 22 Landsberg, Julia M        12 Methacton Aquati-MA    34.26Y     38.72  
       38.83    38.72                                                      
 23 Mallari, Jewel            11 Seahawks Swim Te-MA    38.24      38.78  
 24 Costa, Carina G           12 Mariners-MA            38.97      38.80  
 25 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA    40.72      38.84  
 26 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA    39.05      39.05  
 27 Naylor, Sarah E           12 Blue Dolphin Aqu-MA    40.07      39.16  
 28 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA    39.53      39.38  
 29 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA             38.91      39.43  
 30 Richardson, Kyla          12 Mariners-MA            41.42S     39.73  
       39.98    39.73                                                      
 31 Shackelford, Madison L    12 Central Bucks Sw-MA    40.90      39.78  
 32 Gozdan, Madison G         12 Jersey Wahoos-MA       40.03      39.97  
 33 Friedlander, Emma T       11 Governor Mifflin-MA    41.25      40.12  
 34 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  11 Friends Central-MA     40.83      40.16  
 35 Fox, Lauren K             11 Seahawks Swim Te-MA    40.25      40.25  
 36 Sandt, Meghan M           11 Blue Eagle Swimm-MA    41.26      40.30  
 37 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA    44.38      40.47  
 38 Middleton, Amanda J       12 Wilmington Aquat-MA    41.59      40.78  
 39 Jones, Cooper R           11 Wcay Marlins-MA        41.77      40.84  
 40 Huynh, An T               12 Friends Central-MA     43.51      40.97  
 41 Dewitt, Summer E          11 Seahawks Swim Te-MA    42.88      41.05  
 42 Ruales, Stephanie P       12 Mariners-MA            42.17      41.11  
 43 Kline, Makayla E          11 Tide Water Aquat-MA    41.87      41.28  
 44 Cosgrove, Scarlett J      11 Germantown Acade-MA    37.74Y     41.30  
       42.85    58.44    41.30                                             
 45 Hetzer, Reese O           11 Greater Philadel-MA    43.87      41.49  
 46 Aiello, Cameron J         11 Wilmington Aquat-MA    43.93      41.80  
 47 Borzillo, Ava M           12 Jersey Wahoos-MA       37.95Y     41.94  
       42.36    41.94                                                      
 48 Cohen, Maren K            12 Friends Central-MA     43.07      41.96  
 49 Case, Olivia H            12 Jersey Storm Swi-MA    39.89Y     42.00  
 49 Goyal, Milan              12 Friends Central-MA     37.09Y     42.00  
       42.03    42.00                                                      
 51 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA          36.40Y     42.02  
       44.70    42.02                                                      
 52 Petersen, Stella B        11 Wilmington Aquat-MA    44.58      42.15  
 53 Catania, Bella M          11 Methacton Aquati-MA    44.56      42.49  
 54 Zaffiro, Julianne M       11 Parkland Swimmin-MA    40.83      42.66  
 55 Sharkey, Shannon M        11 East Coast C-Cer-MA    43.45      43.03  
 56 Vinod, Aaditi             12 Jersey Wahoos-MA       44.75      43.28  
 57 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA     42.83      43.44  
 57 Poblador, Lianne L        12 Jersey Wahoos-MA       42.87      43.44  
 59 Child, Neva M             12 Jersey Storm Swi-MA    37.98Y     43.65  
 60 Clapp, Abigail R          12 Mariners-MA            39.28Y     43.94  
 61 Cohen, Sarah L            11 Jersey Wahoos-MA       43.10      44.09  
 62 Baron, Kalyn F            11 East Coast C-Cer-MA    42.21      44.58  
 63 Maier, Brianna F          11 Greater Philadel-MA    44.67      44.78  
 64 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA    42.69      44.93  
 65 Brown, Colbey I           11 UN MA-MA               44.59      45.07  
 66 Radziewicz, Gabriella E   11 Wilmington Aquat-MA    43.86      46.05  
 
Event 20  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA    36.96      36.38  
  2 Traynor, Gerard W         12 Seahawks Swim Te-MA    37.98      36.56  
  3 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA    37.83      36.97  
  4 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA    37.91      36.99  
  5 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA    37.69      37.28  
  6 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA       38.41      38.05  
  7 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA     38.87      38.52  
  8 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA     38.40      39.00  
B - Final
  9 Dugan, Sean C             11 Greater Philadel-MA    39.40      37.57  
 10 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA    39.14      38.46  
 11 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA    39.21      38.69  
 12 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                39.21      38.93  
 13 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA    39.70      39.27  
 14 Sherry, Owen R            11 Una Cbst-MA            39.06      39.31  
 15 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA          38.93      39.88  
 16 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    39.25      39.93  
 
Event 20  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA    37.00      36.96  
  2 Ferenz, Matthew J         12 Una Tops-MA            43.62      37.63  
  3 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA    36.88      37.69  
  4 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA    36.75      37.83  
  5 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA    40.81      37.91  
  6 Traynor, Gerard W         12 Seahawks Swim Te-MA    35.15Y     37.98  
  7 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA     39.00      38.40  
  8 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA       40.97      38.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA    40.75      38.45  
 10 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA     38.45      38.87  
 11 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA          41.51      38.93  
 12 Sherry, Owen R            11 Una Cbst-MA            38.30      39.06  
 13 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA    37.61      39.14  
 14 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                40.11      39.21  
 14 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA    39.32      39.21  
 16 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    44.44      39.25  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dugan, Sean C             11 Greater Philadel-MA    39.68      39.40  
 18 Smith, Nicholas R         12 Medford Wave Swi-MA    35.77Y     39.55  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA    41.17      39.70  
 20 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA     40.27      39.78  
 21 Izhakov, Daniel           12 Unattached-MA          36.96Y     39.91  
 22 Glonek, Seth R            12 Mariners-MA            41.41      40.51  
 23 Bogan, Connor W           12 Greater Philadel-MA    41.87      40.54  
 24 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA     41.44      40.59  
 24 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA            43.94      40.59  
 26 Lin, Corey M              11 Seahawks Swim Te-MA    41.19      40.70  
 27 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA     41.41      41.49  
 28 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA    42.41      42.03  
 29 Raue, Colin T             11 Jersey Wahoos-MA       39.54Y     42.88  
 30 Longbons, Garrett J       12 Emmaus Aquatic C-MA    38.62Y     42.90  
 31 Givens, Mason J           12 Greater Philadel-MA    38.48Y     42.94  
 32 Masters, Owen R           11 Jersey Storm Swi-MA    41.44      43.31  
 33 Ferenz, Tyler J           11 Una Tops-MA            38.80Y     44.96  
 
Event 21  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gutshall, Ashley N        13 PVAC-MA                29.27      29.09  
  2 Romberger, Brynn E        14 Tracy Arnold-Mer-MA    29.48      29.32  
  3 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA    30.27      29.80  
  3 Neely, Madaline R         14 Jersey Wahoos-MA       29.58      29.80  
  5 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA       30.20      29.83  
  6 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA    30.23      29.86  
  7 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA    30.09      29.94  
  8 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA                29.98      30.18  
B - Final
  9 Sidhu, Ruhbani K          14 Emmaus Aquatic C-MA    31.07      29.76  
 10 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA    30.45      30.14  
 11 Castellan, Juliana        14 Greater Philadel-MA    30.93      30.41  
 12 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA    30.28      30.50  
 13 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA    30.97      30.69  
 14 Brady, Aisling C          13 Penn Charter Aqu-MA    30.35      30.74  
 15 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA       30.61      30.87  
 16 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA    31.15      31.38  
 
Event 21  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gutshall, Ashley N        13 PVAC-MA                30.87      29.27  
  2 Romberger, Brynn E        14 Tracy Arnold-Mer-MA    30.17      29.48  
  3 Neely, Madaline R         14 Jersey Wahoos-MA       30.48      29.58  
  4 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA                30.68      29.98  
  5 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA    32.36      30.09  
  6 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA       31.50      30.20  
  7 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA    30.51      30.23  
  8 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA    32.72      30.27  
  8 Levari, Ava G             13 Greater Philadel-MA    30.05      30.27  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA    29.90      30.28  
 11 Brady, Aisling C          13 Penn Charter Aqu-MA    31.57      30.35  
 12 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA    32.18      30.45  
 13 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA       30.37      30.61  
 14 Castellan, Juliana        14 Greater Philadel-MA    31.71      30.93  
 15 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA    31.31      30.97  
 16 Sidhu, Ruhbani K          14 Emmaus Aquatic C-MA    30.35      31.07  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA    31.59      31.15  
 18 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA    32.14      31.22  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hill, Maggie J            14 East Coast C-Cer-MA    32.22      31.26  
 20 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA    31.39      31.34  
 21 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA    31.33      31.35  
 22 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA    31.42      31.42  
 23 McCottry, Leah            14 DCAA-MA                31.22      31.48  
 24 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA    31.67      31.49  
 25 Teng, Sarah               13 Jersey Wahoos-MA       31.35      31.54  
 26 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA    31.64      31.55  
 26 Gatesman, Kalena A        13 East Coast C-Cer-MA    33.46      31.55  
 28 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA    31.12      31.59  
 29 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA    32.97      31.61  
 30 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA    30.99      31.63  
 31 Ovalle, Alexa R           14 Lancaster Aquati-MA    32.72      31.70  
 32 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA          31.36      31.79  
 33 Beggs, Christina C        13 Jersey Wahoos-MA       28.50Y     31.86  
 34 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA    31.48      31.97  
 35 Lerner, Isabella K        13 Tri-Hampton YMCA-MA    33.73      32.07  
 36 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA     32.67      32.31  
 37 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA    33.52      32.32  
 38 Abdu, Rania               13 Blue Dolphin Aqu-MA    32.34      32.38  
 39 Zambetti, Danielle A      14 Blue Dolphin Aqu-MA    33.03      32.39  
 40 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA    29.49Y     32.54  
 41 Morris, Chloe R           13 Greater Philadel-MA    32.01      32.55  
 42 Schofield, Carly          13 Blue Dolphin Aqu-MA    32.31      32.59  
 43 Carapella, Rachel A       13 Greater Philadel-MA    32.49      32.64  
 44 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA    33.13      32.67  
 45 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA    32.54      32.75  
 46 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA    32.18      32.80  
 47 Decardona, Ella G         13 Germantown Acade-MA    29.82Y     32.82  
 48 White, Laryssa            14 Emmaus Aquatic C-MA    29.17Y     32.85  
 49 Hayner, Ellie G           13 DCAA-MA                32.88      32.89  
 50 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA    28.84Y     32.95  
 51 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA    32.75      33.00  
 52 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA    28.53Y     33.01  
 53 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA    28.57Y     33.19  
 54 Leuthe, liv K             13 Parkland Swimmin-MA    29.88Y     33.26  
 55 Roth, Hillary J           14 Parkland Swimmin-MA    32.65      33.37  
 56 Lauderbaugh, Amy L        14 Wilmington Aquat-MA    32.79      33.42  
 57 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA       33.66      33.43  
 58 Latham, Natalie J         13 Seahawks Swim Te-MA    32.20      33.67  
 59 Peifer, Emily M           14 Tri-Hampton YMCA-MA    33.90      33.74  
 60 O'Leary, Hailey           14 Blue Dolphin Aqu-MA    33.09      33.90  
 61 Exler, Grace T            13 Central Bucks Sw-MA    33.73      34.00  
 62 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA    32.90      34.03  
 63 Benjamin, Nicole M        13 Blue Dolphin Aqu-MA    33.59      34.04  
 64 Klumpp, Ava C             14 Greater Philadel-MA    29.72Y     34.24  
 65 Fisher, Alexa S           13 Greater Philadel-MA    33.95      34.47  
 66 Chiricos, Nicole          14 Blue Dolphin Aqu-MA    33.37      34.57  
 
Event 22  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA    28.17      27.89  
  2 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA            28.04      27.92  
  3 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA    28.56      27.94  
  4 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA          27.92      27.97  
  5 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA    27.92      27.98  
  6 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA    27.74      28.05  
  7 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA    28.39      28.34  
  8 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA    28.57      28.58  
B - Final
  9 Poon, Christopher S       14 Central Bucks Sw-MA    29.10      28.69  
 10 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA       28.86      28.79  
 11 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA     29.26      29.05  
 12 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA     28.83      29.16  
 13 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA       28.99      29.30  
 14 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA    28.89      29.37  
 15 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA    29.23      29.74  
 15 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA    29.15      29.74  
 
Event 22  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA    28.59      27.74  
  2 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA          28.06      27.92  
  2 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA    29.30      27.92  
  4 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA            28.24      28.04  
  5 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA    29.63      28.17  
  6 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA    29.46      28.39  
  7 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA    29.19      28.56  
  8 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA    29.24      28.57  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA     29.46      28.83  
 10 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA       29.27      28.86  
 11 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA    29.75      28.89  
 12 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA       30.37      28.99  
 13 Poon, Christopher S       14 Central Bucks Sw-MA    29.53      29.10  
 14 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA    30.73S     29.15  
 15 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA    29.39      29.23  
 16 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA     30.93      29.26  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Christou, Alexander       14 Jersey Wahoos-MA       29.73      29.34  
 18 Tubinas, Thomas J         14 Central Bucks Fa-MA    31.03      29.49  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA     30.45      29.59  
 20 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA       31.59      29.64  
 21 McGuire, Sean D           14 Blue Eagle Swimm-MA    31.76      29.72  
 22 Carlson, Hunter           13 Wcay Marlins-MA        29.69      29.88  
 22 Mejia-Reynoso, Antonio A  13 Salvation Army K-MA    30.35      29.88  
 24 Dey, Om                   14 Parkland Swimmin-MA    31.59      30.11  
 25 Catania, Massimo          13 Jersey Wahoos-MA       27.96Y     30.13  
 25 Reppert, Jack C           13 Emmaus Aquatic C-MA    27.45Y     30.13  
 27 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA    31.10      30.16  
 28 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA       30.84      30.18  
 28 Reinhart, Jack R          13 Malvern Swimming-MA    31.24      30.18  
 30 Eames, Charles R          13 DCAA-MA                31.60      30.24  
 31 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA    29.52      30.25  
 32 Clay, Hayden D            13 Greater Philadel-MA    30.45      30.31  
 32 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA    30.73      30.31  
 34 Manley, James M           14 Emmaus Aquatic C-MA    26.96Y     30.35  
 35 Kloc, Mason A             13 Jersey Storm Swi-MA    28.72Y     30.48  
 36 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA          30.75      30.49  
 37 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA    29.90      30.51  
 38 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA             31.01      30.73  
 39 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA    31.15      30.94  
 40 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA    31.62      30.95  
 41 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA    31.00      30.97  
 42 Strella, Dylan T          14 Emmaus Aquatic C-MA    27.52Y     31.05  
 43 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA    30.75      31.14  
 44 Mandelbaum, Jordan D      13 Salvation Army K-MA    28.16Y     31.32  
 45 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA    28.46Y     31.53  
 46 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA    31.08      31.57  
 47 Frolov, Ilyas             14 Tri-Hampton YMCA-MA    28.23Y     31.58  
 48 Kovan, Henry E            14 Episcopal Academ-MA    31.34      31.64  
 49 Androsov, Max             13 Unattached-MA          31.94      31.67  
 50 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA    28.63Y     31.75  
 51 Orr, Jack Q               13 Jersey Wahoos-MA       29.51Y     31.91  
 52 Smilevski, Alexander      13 Seahawks Swim Te-MA    31.80      32.03  
 53 Salimov, Daniil T         13 Upper Dublin Aqu-MA    29.14Y     32.07  
 54 Pierce, Johnny A          13 Salvation Army K-MA    29.84      32.11  
 55 Johnson, Cooper K         13 Friends Central-MA     30.66Y     32.50  
 56 Eichen, Matthew M         14 Friends Central-MA     30.95Y     32.75  
 57 Conn, Miles D             13 Malvern Swimming-MA    30.20Y     33.34  
 58 Matyas, Nicholas S        14 Greater Philadel-MA    28.55Y     33.86  
 59 McElrath, Walker M        13 Central Bucks Fa-MA    30.51Y     35.85  
 -- Bushay, Mason             12 Seahawks Swim Te-MA       NT     X29.44  
 
Event 23  Girls 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA          30.83      30.20  
  2 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA    30.87      30.28  
  3 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA    31.05      30.39  
  4 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA    30.45      30.40  
  5 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA    30.57      30.51  
  6 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA    30.74      30.93  
  7 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA    31.01      31.11  
  8 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA    31.13      31.85  
B - Final
  9 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA    31.15      30.89  
 10 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA          31.54      32.05  
 11 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA    32.51      32.14  
 12 Fleisher, Sarah R         17 Jersey Wahoos-MA       31.94      32.18  
 13 Cotton, Lauren A          15 Jersey Wahoos-MA       32.05      32.62  
 14 Gallagher, Catherine W    17 Blue Eagle Swimm-MA    33.02      32.89  
 15 Cortright, Karli E        15 East Coast C-Cer-MA    33.29      33.33  
 16 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA    32.63      33.70  
 
Event 23  Girls 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA    31.84      30.45  
  2 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA    31.44      30.57  
  3 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA    31.17      30.74  
  4 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA    31.78      30.77  
  5 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA          31.76      30.83  
  6 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA    31.40      30.87  
  7 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA    26.77Y     31.01  
  8 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA    31.18      31.05  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA    31.75      31.13  
 10 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA    31.67      31.15  
 11 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA          27.52Y     31.54  
 12 Gramigna, Abigail G       15 Jersey Wahoos-MA       31.14      31.67  
 13 Fleisher, Sarah R         17 Jersey Wahoos-MA       31.35      31.94  
 14 Cotton, Lauren A          15 Jersey Wahoos-MA       32.33      32.05  
 15 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA    27.96Y     32.51  
 16 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA    32.37      32.63  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Peifer, Madison P         17 Tri-Hampton YMCA-MA    31.73      33.00  
 18 Gallagher, Catherine W    17 Blue Eagle Swimm-MA    33.32      33.02  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cortright, Karli E        15 East Coast C-Cer-MA    33.34      33.29  
 20 Pley, Caroline R          15 South Jersey Aqu-MA    31.88S     33.57  
 21 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA    33.97      34.71  
 
Event 24  Boys 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA    26.89      26.57  
  2 Valle, Edgar              15 Greater Philadel-MA    27.64      26.82  
  3 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA    27.83      26.91  
  4 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA     27.32      27.17  
  5 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA    27.65      27.25  
  6 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA    27.83      27.38  
  7 Klinchin, Mark B          17 Lower Moreland S-MA    27.65      27.50  
  8 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA    27.79      27.61  
B - Final
  9 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA    28.06      27.88  
 10 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA       28.16      27.97  
 11 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA    27.98      28.10  
 12 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA    28.04      28.13  
 13 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA       28.45      28.19  
 14 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA    28.59      28.39  
 15 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA    28.66      28.93  
 16 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA     28.52      29.28  
 
Event 24  Boys 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA    29.33      26.89  
  2 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA     27.46      27.32  
  3 Valle, Edgar              15 Greater Philadel-MA    28.81      27.64  
  4 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA    27.26      27.65  
  4 Klinchin, Mark B          17 Lower Moreland S-MA    28.12      27.65  
  6 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA    27.47      27.79  
  7 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA    28.93      27.83  
  7 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA    29.53      27.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA    24.76Y     27.98  
  9 Belkadi, Ameen H          16 Westtown Aquatic-MA    29.45      27.98  
 11 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA    29.35      28.04  
 12 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA    27.62      28.06  
 13 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA       27.86      28.16  
 14 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA       28.47      28.45  
 15 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA     29.78      28.52  
 16 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA    29.42      28.59  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA    28.90      28.66  
 18 Sherlock, Jonathon Z      16 Wcay Marlins-MA        26.14Y     28.82  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carroll, Michael A        17 Seahawks Swim Te-MA    29.99      29.08  
 20 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA    29.22      29.26  
 21 Rauscher, Jacob W         15 Jersey Storm Swi-MA    30.32      29.49  
 22 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA     29.36      29.57  
 23 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA    29.99      29.83  
 24 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA    29.29      30.42  
 25 Oswald, Connor A          15 Blue Eagle Swimm-MA    30.81      30.52  
 26 Ricciotti, Mason C        15 Seahawks Swim Te-MA    31.14      30.79  
 27 Parry, Jacob              15 Parkland Swimmin-MA    31.57      30.86  
 
Event 25  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    31.44      30.47  
  2 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA       30.73      30.59  
  3 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    31.10      30.77  
  4 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    30.99      31.17  
  5 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA    31.56      31.31  
  6 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA       31.54      31.57  
  6 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA    31.51      31.57  
  8 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA    31.35      31.64  
B - Final
  9 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA    31.69      31.33  
 10 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          31.57      31.48  
 11 Jaroslaw, Shayna M        11 South Jersey Aqu-MA    32.16      31.86  
 12 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA    31.83      31.90  
 13 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA            31.77      32.00  
 14 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA    32.36      32.16  
 15 Rogers, Zoey S            11 Wilmington Aquat-MA    32.48      32.38  
 16 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    32.32      32.57  
 
Event 25  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA       32.74      30.73  
  2 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    32.56      30.99  
  3 Hamill, Emily C           11 Tracy Arnold-Mer-MA    32.36      31.07  
  4 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    31.18      31.10  
  5 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA    33.03      31.35  
  6 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    34.84      31.44  
  7 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA    32.39      31.51  
  8 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA       33.77      31.54  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA    33.35      31.56  
 10 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          31.35      31.57  
 11 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA    32.21      31.69  
 12 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA            32.15      31.77  
 13 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA    32.79      31.83  
 14 Jaroslaw, Shayna M        11 South Jersey Aqu-MA    31.90S     32.16  
 15 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    33.12      32.32  
 16 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA    32.48      32.36  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rogers, Zoey S            11 Wilmington Aquat-MA    33.24      32.48  
 18 McCottry, Maya            11 DCAA-MA                33.28      32.62  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Marker, Ashley C          12 Mariners-MA            32.61      32.72  
 20 Mallari, Jewel            11 Seahawks Swim Te-MA    32.81      32.73  
 21 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA    32.46      32.75  
 22 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA    34.16      32.76  
 22 Caraballo, Isabella K     12 Wilmington Aquat-MA    32.95      32.76  
 24 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    32.16      32.79  
 25 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA             32.01      32.80  
 26 Sommer, Truly A           11 Methacton Aquati-MA    34.94      32.81  
 27 Hetzer, Reese O           11 Greater Philadel-MA    34.18      33.11  
 28 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA    32.51      33.13  
 29 Richardson, Kyla          12 Mariners-MA            34.58S     33.35  
 30 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA    34.06      33.36  
 31 Gozdan, Madison G         12 Jersey Wahoos-MA       33.58      33.48  
 32 Shackelford, Madison L    12 Central Bucks Sw-MA    34.21      33.50  
 32 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA          34.46      33.50  
 34 Middleton, Amanda J       12 Wilmington Aquat-MA    33.81      33.59  
 35 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA    34.93      33.66  
 36 Costa, Carina G           12 Mariners-MA            33.91      33.71  
 37 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA            33.82      33.82  
 38 Fox, Lauren K             11 Seahawks Swim Te-MA    35.20      33.84  
 39 Kline, Makayla E          11 Tide Water Aquat-MA    34.79      33.87  
 40 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA    34.09      33.91  
 41 Sandt, Meghan M           11 Blue Eagle Swimm-MA    34.37      34.04  
 42 Huynh, An T               12 Friends Central-MA     34.33      34.21  
 43 Clapp, Abigail R          12 Mariners-MA            35.09S     34.55  
 43 Brown, Colbey I           11 UN MA-MA               35.98      34.55  
 45 Aiello, Cameron J         11 Wilmington Aquat-MA    35.75      34.82  
 46 Friedlander, Emma T       11 Governor Mifflin-MA    35.44      34.85  
 47 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA       34.88      34.97  
 48 Poblador, Lianne L        12 Jersey Wahoos-MA       34.56      34.98  
 49 Ruales, Stephanie P       12 Mariners-MA            34.93      35.16  
 50 Cohen, Maren K            12 Friends Central-MA     35.83      35.37  
 51 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA    34.43      35.49  
 52 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA    35.56      35.63  
 53 Zaffiro, Julianne M       11 Parkland Swimmin-MA    34.44      35.90  
 54 Cohen, Sarah L            11 Jersey Wahoos-MA       34.92      36.04  
 55 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  11 Friends Central-MA     35.64      36.05  
 56 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA    31.52Y     36.10  
 57 Baron, Kalyn F            11 East Coast C-Cer-MA    35.79      36.36  
 58 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA     35.58      36.42  
 59 Goyal, Milan              12 Friends Central-MA     35.64      36.46  
 60 Maier, Brianna F          11 Greater Philadel-MA    30.97Y     38.80  
 
Event 26  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA    30.52      30.43  
  2 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA    32.21      31.58  
  3 Traynor, Gerard W         12 Seahawks Swim Te-MA    32.40      32.06  
  4 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    32.53      32.11  
  5 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA    32.62      32.14  
  6 Dugan, Sean C             11 Greater Philadel-MA    33.11      32.80  
  7 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA    33.10      32.88  
  8 Giardino, Michael S       11 Seahawks Swim Te-MA    32.84      32.92  
B - Final
  9 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA    33.24      32.50  
 10 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                33.84      32.54  
 11 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA    33.55      32.66  
 12 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA     33.20      33.10  
 13 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA    33.18      33.20  
 14 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA     33.47      33.48  
 15 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA       34.06      33.74  
 16 Givens, Mason J           12 Greater Philadel-MA    33.70      33.77  
 
Event 26  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA    31.56      30.52  
  2 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA                31.53      31.19  
  3 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA    33.52      32.21  
  4 Traynor, Gerard W         12 Seahawks Swim Te-MA    35.49S     32.40  
  5 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    34.45      32.53  
  6 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA    33.01      32.55  
  7 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA    33.92      32.62  
  8 Giardino, Michael S       11 Seahawks Swim Te-MA    30.94Y     32.84  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA    33.18      33.10  
 10 Dugan, Sean C             11 Greater Philadel-MA    33.29      33.11  
 11 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA    32.29      33.18  
 12 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA     32.95      33.20  
 13 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA    32.59      33.24  
 14 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA     35.24      33.47  
 15 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA    34.06      33.55  
 16 Smith, Nicholas R         12 Medford Wave Swi-MA    30.83Y     33.65  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Givens, Mason J           12 Greater Philadel-MA    31.23Y     33.70  
 18 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                33.72      33.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA       35.71      34.06  
 20 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA            36.68      34.08  
 21 Sherry, Owen R            11 Una Cbst-MA            35.20      34.13  
 22 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA     34.57      34.22  
 23 Gatesman, Joshua A        11 East Coast C-Cer-MA    35.97      34.28  
 24 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA     33.35      34.47  
 25 Izhakov, Daniel           12 Unattached-MA          31.43Y     34.50  
 26 Raue, Colin T             11 Jersey Wahoos-MA       35.65      34.55  
 27 Ferenz, Tyler J           11 Una Tops-MA            31.56Y     34.76  
 28 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA    33.22      34.91  
 29 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA     34.48      35.01  
 30 Masters, Owen R           11 Jersey Storm Swi-MA    35.70      35.29  
 31 Zholob, Oleksandr         11 Unattached-MA          36.26      35.33  
 32 Lin, Corey M              11 Seahawks Swim Te-MA    36.47      35.37  
 33 Glonek, Seth R            12 Mariners-MA            35.32      35.40  
 34 Bogan, Connor W           12 Greater Philadel-MA    36.64      36.23  
 -- Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA    33.93         DQ  
 
Event 27  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  5:19.42    5:04.06  
       34.50  1:12.87  1:51.67  2:30.38  3:08.75  3:47.74  4:26.62  5:04.06
  2 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   5:38.49    5:10.47  
       34.94  1:13.70  1:53.52  2:34.10  3:14.49  3:54.73  4:34.17  5:10.47
  3 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     5:18.42    5:11.50  
       34.70  1:13.70  1:54.76  2:33.14  3:13.99  3:53.83  4:33.50  5:11.50
  4 Caraballo, Isabella K     12 Wilmington Aquat-MA  5:20.44    5:12.44  
       35.42  1:15.18  1:55.12  2:35.41  3:14.74  3:54.92  4:34.06  5:12.44
  5 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  5:15.99    5:14.57  
       34.31  1:13.25  1:53.83  2:34.85  3:15.79  3:56.40  4:36.61  5:14.57
  6 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  5:27.95    5:17.21  
       33.67  1:13.18  1:53.81  2:35.32  3:16.36  3:58.35  4:38.42  5:17.21
  7 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     5:25.73    5:17.28  
       34.95  1:14.26  1:54.37  2:34.53  3:15.48  3:57.07  4:38.23  5:17.28
  8 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  5:31.95    5:17.44  
       36.51  1:17.31  1:58.58  2:39.39  3:20.34  4:00.31  4:40.17  5:17.44
  9 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA     6:01.77Y   5:18.27  
       34.79  1:15.07  1:55.94  2:37.26  3:18.03  3:59.09  4:39.87  5:18.27
 10 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA  5:22.14    5:18.62  
       35.58  1:15.31  1:55.93  2:36.42  3:17.53  3:58.50  4:38.66  5:18.62
 11 Rogers, Zoey S            11 Wilmington Aquat-MA  5:44.20    5:19.23  
       34.79  1:13.99  1:54.65  2:36.25  3:17.24  3:59.49  4:38.75  5:19.23
 12 Hamill, Emily C           11 Tracy Arnold-Mer-MA  6:03.54Y   5:19.51  
       35.60  1:15.04  1:55.45  2:35.96  3:16.92  3:58.37  4:40.64  5:19.51
 13 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  5:21.56    5:20.88  
       35.29  1:15.29  1:57.32  2:38.53  3:20.03  4:01.30  4:42.31  5:20.88
 14 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  5:49.58    5:21.07  
       35.51  1:16.34  1:58.40  2:41.03  3:22.68  4:04.44  4:43.78  5:21.07
 15 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           5:20.29    5:22.07  
       35.00  1:15.90  1:57.86  2:39.09  3:20.66  4:01.47  4:42.54  5:22.07
 16 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  5:21.76    5:22.82  
       34.62  1:14.29  1:55.14  2:37.09  3:17.92  3:59.68  4:41.72  5:22.82
 17 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              5:36.58    5:23.97  
       35.75  1:16.03  1:58.13  2:40.73  3:21.66  4:03.45  4:44.12  5:23.97
 18 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  5:45.40    5:34.76  
       35.38  1:16.76  1:59.70  2:43.75  3:27.61  4:10.84  4:53.17  5:34.76
 18 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        5:28.99    5:34.76  
       36.30  1:17.35  1:59.22  2:42.61  3:25.76  4:09.20  4:52.31  5:34.76
 20 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  5:30.27    5:35.14  
       36.98  1:19.44  2:03.04  2:45.25  3:29.36  4:12.04  4:55.17  5:35.14
 21 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA  6:21.67Y   5:35.89  
       38.54  1:21.15  2:04.23  2:47.34  3:30.31  4:13.63  4:55.70  5:35.89
 22 Hetzer, Reese O           11 Greater Philadel-MA  5:41.16    5:36.05  
       36.64  1:19.92  2:04.34  2:47.82  3:30.63  4:14.86  4:58.63  5:36.05
 23 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  5:21.82    5:38.89  
       34.22  1:14.58  1:58.45  2:42.54  3:29.33  4:13.52  4:58.14  5:38.89
 24 Davis, Eleanor G          11 Jersey Wahoos-MA     5:49.74    5:40.67  
       37.68  1:20.54  2:03.88  2:47.30  3:31.08  4:14.04  4:58.13  5:40.67
 25 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA  6:14.11Y   5:42.56  
       38.39  1:20.85  2:04.33  2:48.34  3:32.51  4:16.51  5:01.29  5:42.56
 26 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA  6:27.67Y   6:11.24  
       39.09  1:23.94  2:10.04  2:56.88  3:44.61  4:33.88  5:22.30  6:11.24
 
Event 27  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        5:05.98    4:57.61  
       34.08  1:10.90  1:49.41  2:27.15  3:05.94  3:43.97  4:22.20  4:57.61
  2 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA  5:03.28    4:58.30  
       33.43  1:10.74  1:49.11  2:27.55  3:06.48  3:44.57  4:22.29  4:58.30
  3 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  5:04.88    4:59.11  
       33.78  1:11.41  1:49.47  2:27.94  3:06.40  3:44.83  4:23.10  4:59.11
  4 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     5:03.75    4:59.89  
       31.99  1:08.18  1:46.37  2:25.41  3:04.05  3:43.49  4:22.34  4:59.89
  5 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  5:09.25    5:01.33  
       34.55  1:12.80  1:51.22  2:30.19  3:08.94  3:47.58  4:25.13  5:01.33
  6 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA  5:34.88Y   5:05.43  
       34.89  1:14.13  1:54.03  2:33.10  3:12.82  3:51.98  4:30.45  5:05.43
  7 Hill, Maggie J            14 East Coast C-Cer-MA  5:46.37Y   5:06.94  
       34.26  1:12.62  1:51.91  2:31.67  3:11.15  3:50.93  4:29.56  5:06.94
  8 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     5:38.41Y   5:07.20  
       34.76  1:13.47  1:53.23  2:32.81  3:12.06  3:51.55  4:30.21  5:07.20
  9 Klumpp, Ava C             14 Greater Philadel-MA  5:39.49Y   5:08.24  
       35.87  1:14.04  1:53.49  2:32.57  3:12.17  3:51.17  4:30.55  5:08.24
 10 Morris, Chloe R           13 Greater Philadel-MA  5:06.62    5:08.70  
       34.69  1:13.44  1:52.19  2:31.28  3:10.00  3:49.58  4:29.07  5:08.70
 11 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  5:19.61    5:10.43  
       35.11  1:14.81  1:54.12  2:34.15  3:14.35  3:54.43  4:32.96  5:10.43
 12 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  5:10.12    5:12.87  
       35.28  1:15.82  1:55.98  2:36.66  3:16.06  3:55.79  4:36.05  5:12.87
 13 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  5:49.56Y   5:15.83  
       34.46  1:11.99  1:52.11  2:32.33  3:13.31  3:53.48  4:35.11  5:15.83
 14 Suko, Anya F              14 Central Bucks Sw-MA  5:13.31    5:16.23  
       34.70  1:14.06  1:54.14  2:35.34  3:16.06  3:57.23  4:37.57  5:16.23
 15 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  5:05.13    5:16.73  
       33.61  1:12.45  1:53.08  2:33.73  3:14.62  3:55.55  4:36.15  5:16.73
 16 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  5:56.16Y   5:16.75  
       34.09  1:12.60  1:53.22  2:34.22  3:14.98  3:56.35  4:37.04  5:16.75
 17 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  5:56.23Y   5:18.50  
       35.17  1:15.23  1:55.60  2:36.84  3:17.65  3:58.69  4:38.97  5:18.50
 18 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA     5:05.59    5:19.69  
       34.18  1:13.31  1:53.91  2:35.65  3:17.07  3:58.64  4:39.98  5:19.69
 19 McCottry, Leah            14 DCAA-MA              5:18.57    5:25.14  
       34.90  1:14.78  1:56.62  2:39.53  3:21.55  4:02.99  4:44.99  5:25.14
 20 Sidhu, Ruhbani K          14 Emmaus Aquatic C-MA  5:55.13Y   5:26.18  
       37.01  1:19.24  2:01.76  2:43.56  3:24.44  4:06.71  4:47.39  5:26.18
 21 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  5:58.10Y   5:26.66  
       36.68  1:17.90  2:00.11  2:42.04  3:23.44  4:05.24  4:46.89  5:26.66
 22 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   5:55.96Y   5:26.68  
       36.46  1:16.64  1:57.55  2:39.46  3:21.50  4:03.78  4:46.07  5:26.68
 23 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA  5:55.50Y   5:27.17  
       36.27  1:17.16  1:58.99  2:41.44  3:23.89  4:05.96  4:46.86  5:27.17
 24 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  5:48.90Y   5:33.23  
       37.95  1:19.02  2:01.93           3:26.93  4:09.73  4:52.57  5:33.23
 
Event 27  Girls 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hynes, Kylee N            15 Greater Philadel-MA  4:48.13    4:52.67  
       32.97  1:08.88  1:45.86  2:22.68  3:00.09  3:37.94  4:15.87  4:52.67
  2 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA  5:05.41    4:55.01  
       32.44  1:08.40  1:45.31  2:23.15  3:00.93  3:39.58  4:17.65  4:55.01
  3 Disanti, Brianna K        16 Jersey Wahoos-MA     5:04.27    4:55.28  
       33.93  1:11.44  1:49.47  2:27.65  3:04.88  3:42.65  4:19.98  4:55.28
  4 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  4:52.48    5:01.80  
       32.93  1:09.52  1:47.03  2:25.37  3:04.56  3:43.81  4:22.81  5:01.80
  5 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               5:24.67Y   5:01.82  
       33.11  1:09.96  1:49.55  2:28.40  3:08.23  3:47.07  4:25.82  5:01.82
  6 Fleisher, Sarah R         17 Jersey Wahoos-MA     4:59.58    5:03.21  
       33.40  1:11.46  1:50.68  2:29.83  3:08.87  3:47.67  4:26.02  5:03.21
  7 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  5:14.41    5:05.37  
       35.25  1:13.40  1:51.29  2:30.16  3:08.90  3:48.10  4:27.03  5:05.37
  8 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA  5:05.46    5:06.36  
       34.85  1:13.04  1:52.37  2:32.31  3:11.76  3:50.78  4:29.60  5:06.36
  9 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  5:04.59    5:09.64  
       32.84  1:09.64  1:48.91  2:28.45  3:09.20  3:49.57  4:30.89  5:09.64
 10 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        5:38.76Y   5:10.41  
       34.57  1:12.63  1:51.89  2:31.56  3:11.38  3:51.41  4:31.03  5:10.41
 11 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA  5:07.10    5:11.60  
       35.61  1:14.13  1:54.35  2:33.67  3:14.33  3:54.03  4:33.94  5:11.60
 12 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  5:38.25Y   5:22.35  
       37.14  1:18.27  2:01.02  2:42.64  3:23.21  4:03.74  4:43.65  5:22.35
 13 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  5:49.12Y   5:24.19  
       36.63  1:18.14  1:59.71  2:41.64  3:23.85  4:04.63  4:45.54  5:24.19
 14 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        5:39.19Y   5:24.58  
       35.75  1:15.22  1:55.61  2:38.04  3:20.50  4:04.18  4:45.91  5:24.58
 15 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   5:17.53    5:36.32  
       35.46  1:17.09  2:00.30  2:44.38  3:27.55  4:10.52  4:53.44  5:36.32
 
Event 28  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  5:28.74    5:17.29  
       34.26  1:12.91  1:52.74  2:34.22  3:14.99  3:56.59  4:37.52  5:17.29
  2 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  5:14.27    5:20.29  
       34.94  1:14.37  1:55.70  2:36.83  3:17.69  3:59.90  4:40.74  5:20.29
  3 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  5:25.94    5:20.51  
       35.19  1:14.77  1:55.79  2:36.68  3:18.65  3:59.56  4:40.86  5:20.51
  4 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  5:35.91    5:27.51  
       37.97  1:19.46  2:01.75  2:43.32  3:25.39  4:07.03  4:48.57  5:27.51
  5 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  5:40.87    5:35.18  
       35.37  1:17.11  2:00.57  2:44.38  3:27.90  4:10.71  4:53.34  5:35.18
  6 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     6:25.52Y   5:42.36  
       37.69  1:21.17  2:06.44  2:51.09  3:35.11  4:19.36  5:01.81  5:42.36
  7 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   5:41.98    5:45.16  
       38.33  1:22.06  2:05.82  2:52.18  3:35.72  4:21.27  5:05.00  5:45.16
  8 Givens, Mason J           12 Greater Philadel-MA  5:49.56    5:45.24  
       36.97  1:20.89  2:06.45  2:51.74  3:36.74  4:21.84  5:05.71  5:45.24
  9 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              6:17.89Y   5:48.83  
       37.22  1:20.49  2:05.70  2:51.19  3:35.52  4:20.78  5:05.98  5:48.83
 10 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        5:47.83    5:59.48  
       38.54  1:22.86  2:07.10  2:54.48  3:40.75  4:27.29  5:14.75  5:59.48
 -- Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  5:17.73         DQ  
       39.09  1:23.94  2:10.04  2:56.88  3:44.61  4:33.88  5:22.30       DQ
 
Event 28  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  4:43.93    4:44.18  
       31.84  1:07.05  1:43.19  2:19.99  2:56.99  3:33.06  4:09.44  4:44.18
  2 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  4:52.04    4:48.95  
       32.96  1:08.90  1:46.30  2:23.10  3:00.88  3:37.79  4:14.44  4:48.95
  3 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  4:56.34    4:51.05  
       32.72  1:08.85  1:46.27  2:23.27  3:00.78  3:37.77  4:15.05  4:51.05
  4 Poon, Christopher S       14 Central Bucks Sw-MA  4:51.73    4:52.98  
       31.97  1:09.10  1:47.16  2:24.68  3:02.14  3:40.06  4:17.01  4:52.98
  5 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  4:43.61    4:53.57  
       31.28  1:06.54  1:43.98  2:21.21  2:59.56  3:38.34  4:16.82  4:53.57
  6 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        4:48.36    4:56.60  
       32.96  1:09.39  1:48.19  2:25.66  3:03.80  3:41.04  4:20.93  4:56.60
  7 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     5:16.50    4:56.67  
       32.74  1:10.15  1:48.06  2:26.66  3:04.69  3:42.88  4:20.39  4:56.67
  8 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   5:03.09    4:56.79  
       31.81  1:07.37  1:43.83  2:21.98  3:00.57  3:40.24  4:19.53  4:56.79
  9 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   5:09.20    4:56.91  
       33.56  1:11.14  1:49.68  2:28.14  3:06.12  3:44.34  4:21.44  4:56.91
 10 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     5:12.77    4:58.27  
       33.38  1:10.98  1:49.48  2:27.79  3:05.55  3:44.23  4:21.58  4:58.27
 11 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA  5:08.08    4:58.37  
       33.13  1:10.43  1:48.42  2:26.36  3:04.61  3:42.92  4:20.70  4:58.37
 12 Mejia-Reynoso, Antonio A  13 Salvation Army K-MA  5:05.41    5:00.67  
       33.03  1:10.63  1:49.38  2:28.19  3:06.68  3:45.58  4:23.64  5:00.67
 13 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  5:05.68    5:00.77  
       33.90  1:11.27  1:49.69  2:27.97  3:06.84  3:45.84  4:24.07  5:00.77
 14 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  5:22.17Y   5:03.66  
       33.34  1:12.20  1:50.17  2:30.04  3:08.25  3:47.68  4:26.21  5:03.66
 15 Sheehan, Braden M         13 South Jersey Aqu-MA  5:35.83Y   5:05.99  
       35.65  1:14.31  1:53.89  2:32.43  3:11.66  3:49.18  4:29.10  5:05.99
 16 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           5:42.03Y   5:07.06  
       34.09  1:12.09  1:52.16  2:31.96  3:11.99  3:51.68  4:30.34  5:07.06
 17 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA  5:39.68Y   5:08.06  
       35.15  1:13.31  1:53.21  2:32.63  3:11.95  3:51.82  4:30.54  5:08.06
 18 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA  5:16.52    5:09.43  
       34.49  1:12.90  1:52.54  2:32.10  3:11.72  3:52.12  4:31.36  5:09.43
 19 Jacob, Conor D            13 Medford Wave Swi-MA  5:49.16Y   5:10.22  
       34.46  1:12.57  1:51.38  2:31.54  3:11.50  3:52.12  4:31.23  5:10.22
 20 Reppert, Jack C           13 Emmaus Aquatic C-MA  5:49.64Y   5:12.15  
       33.73  1:13.17  1:53.34  2:34.44  3:14.36  3:55.80  4:34.10  5:12.15
 21 Clay, Hayden D            13 Greater Philadel-MA  5:09.24    5:12.63  
       35.01  1:15.10  1:54.29  2:32.95  3:14.26  3:54.13  4:33.54  5:12.63
 22 Christou, Alexander       14 Jersey Wahoos-MA     5:29.25Y   5:13.14  
       31.98  1:08.14  1:45.00  2:21.96  2:59.28  3:36.81  5:13.14         
 23 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  5:55.62Y   5:15.68  
       34.84  1:13.49  1:54.15  2:34.43  3:14.95  3:55.93  4:37.17  5:15.68
 24 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA  5:51.38Y   5:17.10  
       34.62  1:12.98  1:53.05  2:34.02  3:15.05  3:56.75  4:37.81  5:17.10
 25 Conn, Miles D             13 Malvern Swimming-MA  5:18.08    5:17.33  
       35.95  1:15.48  1:56.05  2:36.82  3:17.49  3:58.13  4:38.51  5:17.33
 26 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  5:40.56Y   5:17.46  
       34.37  1:14.11  1:54.60  2:34.86  3:16.11  3:57.21  4:38.21  5:17.46
 27 Mandelbaum, Jordan D      13 Salvation Army K-MA  5:49.61Y   5:17.75  
       34.48  1:13.53  1:54.69  2:35.48  3:17.36  3:58.57  4:38.76  5:17.75
 28 Pierce, Johnny A          13 Salvation Army K-MA  4:55.88    5:18.25  
       36.27  1:15.65  1:56.73  2:37.17  3:18.29  3:59.03  4:39.28  5:18.25
 29 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  5:14.43    5:27.69  
       35.84  1:16.54  1:59.71  2:42.18  3:23.82  4:06.28  4:48.38  5:27.69
 30 Tubinas, Thomas J         14 Central Bucks Fa-MA  5:08.92    5:39.01  
       35.32  1:15.24  1:58.67  2:43.92  3:27.92  4:13.43  4:53.35  5:39.01
 31 Matyas, Nicholas S        14 Greater Philadel-MA  5:51.24Y   6:18.21  
       36.93  1:22.52  2:12.28  3:00.41  3:50.60  4:40.58  5:30.92  6:18.21
 
Event 28  Boys 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klinchin, Mark B          17 Lower Moreland S-MA  4:43.18    4:29.68  
       29.76  1:02.34  1:36.66  2:12.24  2:46.95  3:21.95  3:56.78  4:29.68
  2 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA   4:50.55    4:38.60  
       30.55  1:05.11  1:40.64  2:17.08  2:53.15  3:29.12  4:04.44  4:38.60
  3 Belkadi, Ameen H          16 Westtown Aquatic-MA  4:50.17    4:39.23  
       31.63  1:05.66  1:41.29  2:17.38  2:53.44  3:29.28  4:04.82  4:39.23
  4 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  4:57.38    4:39.37  
       30.94  1:04.67  1:40.01  2:15.71  2:51.49  3:27.54  4:03.84  4:39.37
  5 Valle, Edgar              15 Greater Philadel-MA  4:43.99    4:40.19  
       31.15  1:05.48  1:41.13  2:16.84  2:52.46  3:28.19  4:04.61  4:40.19
  6 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA     4:41.85    4:42.38  
       30.97  1:04.84  1:40.16  2:16.25  2:52.52  3:28.93  4:06.01  4:42.38
  7 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  5:02.54    4:45.40  
       32.18  1:07.01  1:42.96  2:19.46  2:55.73  3:32.84  4:09.41  4:45.40
  8 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  4:57.31    4:49.84  
       33.58  1:09.18  1:46.77  2:24.92  3:02.24  3:38.80  4:16.00  4:49.84
  9 Stewart, Marcel A         15 Unattached-MA        4:56.41    4:52.17  
       31.78  1:07.98  1:45.37  2:23.50  3:01.33  3:39.52  4:16.45  4:52.17
 10 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  5:05.74    4:52.87  
       32.60  1:09.34  1:47.53  2:25.36  3:03.63  3:42.58  4:17.65  4:52.87
 11 Hickey, Andrew            17 Wcay Marlins-MA      4:47.55    4:54.00  
       32.51  1:08.37  1:45.44  2:23.13  3:02.13  3:40.47  4:17.82  4:54.00
 12 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   5:06.75    5:00.64  
       33.42  1:10.92  1:50.05  2:28.50  3:07.51  3:45.72  4:24.24  5:00.64
 13 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  5:40.73Y   5:01.44  
       33.26  1:11.34  1:50.00  2:28.84  3:07.35  3:46.54  4:24.67  5:01.44
 14 Parry, Jacob              15 Parkland Swimmin-MA  5:30.37Y   5:06.17  
       34.19  1:13.32  1:52.50  2:31.59  3:11.65  3:50.41  4:29.34  5:06.17
 15 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  5:11.84    5:14.94  
       34.06  1:12.48  1:52.30  2:32.63  3:13.84  3:54.98  4:35.76  5:14.94
 16 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  5:03.55    5:17.83  
       34.56  1:13.51  1:53.29  2:33.96  3:15.53  3:56.33  4:37.57  5:17.83
 17 Ricciotti, Mason C        15 Seahawks Swim Te-MA  5:14.80    5:25.38  
       35.03  1:15.47  1:55.92  2:37.79  3:19.68  4:03.24  4:45.71  5:25.38
 
Event 33  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             2:14.69Y   2:28.00  
     1) Sobczak, Alexandra 10           2) Derivaux, Audrey R 8           
     3) Broderick, Ava M 10             4) Cortes, Erin B 10              
       38.04  1:14.83  2:06.40  2:28.00                                    
  2 Wilmington Aquatic Club-MA  'A'                   2:17.35    2:33.09  
     1) Devlin, Mia L 9                 2) Hoffman, Alaina G 9            
     3) Mason, Charlotte A 10           4) Ryan, Maxalyn E 10             
       38.18  1:18.62  1:55.26  2:33.09                                    
  3 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:35.70    2:38.78  
     1) Moore, Violet E 10              2) Smith, Sophie S 9              
     3) Whitney, Caroline G 8           4) English, Penelope L 10         
       40.34  1:24.00  2:04.05  2:38.78                                    
  4 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:26.04Y   2:40.41  
     1) Devito, Isabella C 8            2) Colon, Karrington R 9          
     3) Briscoe, Chanelle N 9           4) McGlinchey, Simone I 8         
       42.94  1:27.96  2:02.74  2:40.41                                    
  5 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     2:32.81    2:45.00  
     1) Schroeder, Audrey G 10          2) Iordanov, Isabella I 10        
     3) Schultz, Gretchen E 8           4) Baron, Isabella M 9            
       35.65  1:13.20  1:59.25  2:45.00                                    
 
Event 34  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   2:20.94    2:22.66  
     1) Pozza, Andrew J 10              2) Hughes, William J 10           
     3) Neuman, Keenan J 9              4) Smith, Samuel J 10             
       34.88  1:12.02  1:48.58  2:22.66                                    
  2 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:17.44Y   2:29.69  
     1) Nguyen, Benjamin T 10           2) Mealey, Gage P 8               
     3) Coll, Klint D 8                 4) Stanker, Benjamin M 10         
       36.64  1:16.50  1:55.00  2:29.69                                    
  3 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:25.73    2:42.49  
     1) Huynh, Tue H 10                 2) Pillar, Ian D 9                
     3) Gilligan, Finn S 10             4) Witmer, Andrew M 10            
       39.41  1:23.23  2:05.48  2:42.49                                    
 
Event 35  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA  1:44.03    1:39.82  
       46.31  1:39.82                                                      
  2 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA     1:44.31    1:40.08  
       47.04  1:40.08                                                      
  3 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA     1:45.88Y   1:41.38  
       47.59  1:41.38                                                      
  4 Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA  1:48.03    1:41.73  
       48.97  1:41.73                                                      
  5 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA  1:44.76    1:41.97  
       47.37  1:41.97                                                      
  6 English, Penelope L       10 Friends Central-MA   1:50.37    1:43.13  
       48.90  1:43.13                                                      
  7 Davidson, Aubrey E         9 Una Sea-MA           1:46.51    1:46.37  
       49.64  1:46.37                                                      
  8 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA  1:49.61    1:47.58  
       52.66  1:47.58                                                      
  9 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA   1:49.41    1:47.97  
       52.56  1:47.97                                                      
 10 Sobczak, Alexandra        10 Jersey Wahoos-MA     1:51.82    1:48.39  
       52.16  1:48.39                                                      
 11 Karasinski, Gabriella      9 Una Gsa-MA           1:51.44    1:49.83  
       52.82  1:49.83                                                      
 12 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  1:47.33    1:49.84  
       52.49  1:49.84                                                      
 13 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA  1:42.20Y   1:50.70  
       53.08  1:50.70                                                      
 14 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA        1:44.47Y   1:52.03  
       53.82  1:52.03                                                      
 15 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA  1:55.05    1:52.46  
       53.64  1:52.46                                                      
 16 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA     1:55.03    1:52.71  
       52.76  1:52.71                                                      
 17 Hoffman, Alaina G          9 Wilmington Aquat-MA  1:47.96Y   1:54.11  
 18 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA  1:59.42    1:54.26  
       54.06  1:54.26                                                      
 19 Schofield, Ella            9 Blue Dolphin Aqu-MA  1:57.54    1:54.73  
       54.71  1:54.73                                                      
 20 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA  2:06.12    1:55.12  
       53.38  1:55.12                                                      
 21 Jung, Chloe Y             10 Central Bucks Sw-MA  2:02.98    1:55.26  
       53.77  1:55.26                                                      
 22 Whitney, Caroline G        8 Friends Central-MA   1:41.65Y   1:56.83  
       56.18  1:56.83                                                      
 23 Bahn, Melanie C            9 Tri-Hampton YMCA-MA  2:00.44    1:58.50  
       55.59  1:58.50                                                      
 24 Briscoe, Chanelle N        9 Greater Philadel-MA  1:46.69Y   1:58.53  
       55.68  1:58.53                                                      
 25 Kohm, Gabriella E          9 Germantown Acade-MA  1:52.69Y   2:00.14  
       55.85  2:00.14                                                      
 26 Miller, Zella C           10 Dover YMCA-MA        2:04.54    2:00.27  
       57.56  2:00.27                                                      
 27 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA  1:49.04Y   2:00.68  
       57.22  2:00.68                                                      
 28 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA        1:51.58Y   2:01.11  
       58.40  2:01.11                                                      
 29 McGann, Sarah M            9 Wcay Marlins-MA      2:01.69    2:02.50  
       56.33  2:02.50                                                      
 30 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA  2:04.79    2:03.22  
       57.86  2:03.22                                                      
 31 Schultz, Gretchen E        8 East Coast C-Cer-MA  2:04.93    2:03.67  
     1:00.71  2:03.67                                                      
 32 Clark, Gabriella A         9 Lower Moreland S-MA  2:05.79    2:03.77  
       57.95  2:03.77                                                      
 33 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA  2:11.26    2:05.32  
       59.30  2:05.32                                                      
 34 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA   2:06.67    2:07.61  
       57.12  2:07.61                                                      
 35 Geberth, Rebecca L         9 Tri-Hampton YMCA-MA  2:00.06    2:07.66  
 36 Devito, Isabella C         8 Greater Philadel-MA  1:49.09Y   2:08.47  
     1:01.36  2:08.47                                                      
 37 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA  1:54.02Y   2:10.31  
       58.75  2:10.31                                                      
 38 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA  1:56.70Y   2:11.24  
     1:02.50  2:11.24                                                      
 39 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA           2:14.53    2:15.49  
     1:02.82  2:15.49                                                      
 
Event 36  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Samuel J           10 Seahawks Swim Te-MA  1:56.49    1:43.51  
       50.22  1:43.51                                                      
  2 Mallari, Aerick           10 Seahawks Swim Te-MA  1:50.62    1:48.79  
       50.83  1:48.79                                                      
  3 Choy, Chandler            10 Unattached-MA        1:36.49Y   1:48.88  
       50.92  1:48.88                                                      
  4 Hughes, William J         10 Seahawks Swim Te-MA  1:53.61    1:50.37  
       51.54  1:50.37                                                      
  5 Schreiner, Adam M         10 Seahawks Swim Te-MA  1:49.86    1:50.94  
       52.55  1:50.94                                                      
  6 Manser, Brady C            9 Upper Dublin Aqu-MA  1:53.70    1:52.47  
       52.82  1:52.47                                                      
  7 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA   2:03.25    1:53.55  
       54.09  1:53.55                                                      
  8 Coll, Klint D              8 Greater Philadel-MA  1:43.05Y   1:54.26  
       54.67  1:54.26                                                      
  9 Jang, Nathan I             9 Central Bucks Sw-MA  2:01.46    1:55.20  
       55.75  1:55.20                                                      
 10 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA  2:00.84    1:55.29  
       53.52  1:55.29                                                      
 11 Oreper, Adrian S          10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:55.97    1:55.58  
       54.84  1:55.58                                                      
 12 Chernikh, Sergey           7 Unattached-MA        1:43.52Y   1:55.86  
 13 Pozza, Christopher R      10 Seahawks Swim Te-MA  2:01.05    1:57.54  
       55.18  1:57.54                                                      
 14 Dito, Gennaro D           10 Jersey Storm Swi-MA  2:04.27    1:58.63  
       57.97  1:58.63                                                      
 15 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA   2:02.03    1:59.17  
       57.11  1:59.17                                                      
 16 Mosendz, Michael           9 Seahawks Swim Te-MA  1:53.70Y   1:59.20  
       56.82  1:59.20                                                      
 17 Middleton, Luke P         10 Wilmington Aquat-MA  2:01.61    1:59.33  
       55.59  1:59.33                                                      
 18 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA  1:55.06    1:59.56  
       56.76  1:59.56                                                      
 19 Pillar, Ian D              9 Friends Central-MA   1:58.23    2:01.35  
       57.87  2:01.35                                                      
 20 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA   2:03.10    2:02.08  
       59.34  2:02.08                                                      
 21 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA  2:06.38    2:04.56  
       59.43  2:04.56                                                      
 22 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA  1:51.67Y   2:05.19  
       59.54  2:05.19                                                      
 23 Ruslim, Ethan              9 Wilmington Aquat-MA  2:08.75    2:05.91  
     1:01.60  2:05.91                                                      
 24 Maier, Carter J            8 Greater Philadel-MA  1:57.74Y   2:10.76  
     1:02.50  2:10.76                                                      
 25 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA   2:01.99    2:11.09  
     1:04.37  2:11.09                                                      
 26 King, Bryce G             10 Emmaus Aquatic C-MA  2:12.40    2:15.19  
     1:05.44  2:15.19                                                      
 -- Kim, Caleb R               9 Jersey Wahoos-MA     1:47.37Y        DQ  
       53.69       DQ                                                      
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  1:30.69    1:27.41  
       42.47  1:27.41                                                      
  2 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA  1:40.58    1:29.56  
       43.36  1:29.56                                                      
  3 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA  1:36.45    1:30.41  
       44.27  1:30.41                                                      
  4 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA  1:34.25    1:30.46  
       43.50  1:30.46                                                      
  5 Jung, Chloe Y             10 Central Bucks Sw-MA  1:34.36    1:32.52  
       45.35  1:32.52                                                      
  6 Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA  1:37.39    1:33.34  
  7 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA     1:19.49Y   1:33.89  
       43.64  1:33.89                                                      
  8 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA        1:35.54    1:34.58  
       46.86  1:34.58                                                      
  9 Karasinski, Gabriella      9 Una Gsa-MA           1:32.27    1:34.80  
       45.88  1:34.80                                                      
 10 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA  1:39.20    1:35.74  
 11 Broderick, Ava M          10 Jersey Wahoos-MA     1:40.76    1:36.55  
       46.56  1:36.55                                                      
 12 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA  1:36.90    1:37.12  
       45.37  1:37.12                                                      
 13 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA  1:32.99    1:37.84  
       48.17  1:37.84                                                      
 14 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA  1:40.61    1:38.57  
       47.96  1:38.57                                                      
 15 McGann, Sarah M            9 Wcay Marlins-MA      1:38.90    1:39.07  
       46.52  1:39.07                                                      
 16 Sobczak, Alexandra        10 Jersey Wahoos-MA     1:36.68    1:39.84  
       48.20  1:39.84                                                      
 17 Davidson, Aubrey E         9 Una Sea-MA           1:34.95    1:40.42  
 18 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA  1:57.62    1:40.76  
 19 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA  1:42.10    1:41.27  
       48.16  1:41.27                                                      
 20 Briscoe, Chanelle N        9 Greater Philadel-MA  1:40.27    1:41.59  
       50.96  1:41.59                                                      
 21 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA        1:47.42    1:42.65  
       50.98  1:42.65                                                      
 22 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA   1:42.75    1:42.88  
       50.48  1:42.88                                                      
 23 Whitney, Caroline G        8 Friends Central-MA   1:50.38    1:44.65  
       51.78  1:44.65                                                      
 24 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA     1:49.03    1:44.97  
       51.43  1:44.97                                                      
 25 Severe, Katherine E       10 Jersey Storm Swi-MA  1:38.36Y   1:46.25  
 26 Hoffman, Alaina G          9 Wilmington Aquat-MA  1:28.07Y   1:46.27  
       52.36  1:46.27                                                      
 27 Devito, Isabella C         8 Greater Philadel-MA  1:36.58Y   1:47.80  
       51.79  1:47.80                                                      
 28 Baron, Isabella M          9 East Coast C-Cer-MA  1:56.10    1:48.66  
       53.82  1:48.66                                                      
 29 Clark, Gabriella A         9 Lower Moreland S-MA  1:45.24    1:48.90  
       53.20  1:48.90                                                      
 30 Miller, Zella C           10 Dover YMCA-MA        2:02.36    1:49.12  
       52.77  1:49.12                                                      
 31 Colon, Karrington R        9 Greater Philadel-MA  1:56.20    1:49.17  
       54.21  1:49.17                                                      
 32 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA           1:45.89    1:49.51  
       52.72  1:49.51                                                      
 33 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA  1:45.52    1:50.82  
       55.11  1:50.82                                                      
 34 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA   1:56.63    1:51.36  
       53.65  1:51.36                                                      
 35 Simpkins, Katherine F      8 Friends Central-MA   1:44.51Y   1:52.12  
 36 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA  1:55.03    1:52.18  
       53.61  1:52.18                                                      
 37 Woodzell, Rachel          10 Dover YMCA-MA        1:44.50Y   1:54.98  
       54.84  1:54.98                                                      
 38 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA  1:57.29    1:56.76  
       55.24  1:56.76                                                      
 39 Schmid, Madeline L        10 Jersey Storm Swi-MA  1:47.44Y   2:07.60  
       58.65  2:07.60                                                      
 40 Kim, Faith S               9 Jersey Wahoos-MA     1:45.79Y   2:10.79  
     1:01.83  2:10.79                                                      
 -- Deeter, Katie C           10 Central Bucks Sw-MA  1:51.61         DQ  
       54.10       DQ                                                      
 -- Ridge, Taryn L            10 Wilmington Aquat-MA  1:56.37         DQ  
 -- Kohm, Gabriella E          9 Germantown Acade-MA  1:39.03Y        DQ  
       51.72       DQ                                                      
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanker, Benjamin M       10 Greater Philadel-MA  1:31.11    1:28.13  
       42.85  1:28.13                                                      
  2 Smith, Samuel J           10 Seahawks Swim Te-MA  1:30.71    1:30.60  
       43.98  1:30.60                                                      
  3 Izhakov, Gabriel          10 Unattached-MA        1:25.60Y   1:31.87  
       44.60  1:31.87                                                      
  4 Schreiner, Adam M         10 Seahawks Swim Te-MA  1:33.15    1:32.72  
       46.05  1:32.72                                                      
  5 Gallagher, Nathan F       10 Jersey Wahoos-MA     1:54.20    1:34.32  
       46.39  1:34.32                                                      
  6 Pozza, Christopher R      10 Seahawks Swim Te-MA  1:35.94    1:36.66  
       47.17  1:36.66                                                      
  7 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA   1:39.40    1:37.58  
       47.37  1:37.58                                                      
  8 Mosendz, Michael           9 Seahawks Swim Te-MA  1:43.84    1:38.34  
       48.69  1:38.34                                                      
  9 Broderick, Ronan S         8 Jersey Wahoos-MA     1:34.36Y   1:39.02  
       48.95  1:39.02                                                      
 10 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA  1:29.75Y   1:39.45  
       48.46  1:39.45                                                      
 11 Mealey, Gage P             8 Greater Philadel-MA  1:32.16Y   1:40.04  
       49.23  1:40.04                                                      
 12 Mallari, Aerick           10 Seahawks Swim Te-MA  1:36.18    1:40.42  
       49.53  1:40.42                                                      
 13 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA  1:45.44    1:41.16  
       50.07  1:41.16                                                      
 14 Neuman, Keenan J           9 Seahawks Swim Te-MA  1:39.37    1:41.19  
       50.21  1:41.19                                                      
 15 Kim, Caleb R               9 Jersey Wahoos-MA     1:41.12    1:42.54  
       48.73  1:42.54                                                      
 16 Oreper, Adrian S          10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:36.86    1:43.87  
       51.12  1:43.87                                                      
 17 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA   1:46.68    1:44.84  
       51.30  1:44.84                                                      
 18 King, Bryce G             10 Emmaus Aquatic C-MA  1:43.47    1:46.97  
       52.62  1:46.97                                                      
 19 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA  1:42.70    1:47.14  
       51.70  1:47.14                                                      
 20 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA   1:50.28    1:49.64  
       53.37  1:49.64                                                      
 21 Scott, Conor S             8 Friends Central-MA   1:41.66Y   1:50.14  
 22 Middleton, Luke P         10 Wilmington Aquat-MA  1:52.05    1:50.28  
       52.78  1:50.28                                                      
 23 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 Friends Central-MA   1:44.26Y   1:53.78  
       54.36  1:53.78                                                      
 24 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA   1:54.67    1:55.29  
       55.94  1:55.29                                                      
 25 Ruslim, Ethan              9 Wilmington Aquat-MA  1:48.13Y   1:57.29  
       57.21  1:57.29                                                      
 26 Maier, Carter J            8 Greater Philadel-MA  1:36.54Y   1:58.11  
       55.24  1:58.11                                                      
 -- Pillar, Ian D              9 Friends Central-MA   1:42.49         DQ  
       54.37       DQ                                                      
 -- Dito, Gennaro D           10 Jersey Storm Swi-MA  1:42.68         DQ  
       50.36       DQ                                                      
 
Event 39  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA  6:15.97    6:04.31  
       41.14  1:27.89  2:14.31  3:02.01  3:49.44  4:36.58  5:21.92  6:04.31
  2 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA  6:56.87Y   6:18.68  
       41.74  1:29.65  2:17.25  3:06.88  3:56.22  4:43.95  5:32.55  6:18.68
  3 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA  7:47.22Y   7:39.11  
       51.25  1:50.25  2:49.87  3:49.40  4:47.71  5:45.18  6:43.02  7:39.11
 
Event 40  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA  7:46.31Y   6:35.54  
       45.69  1:34.54  2:23.59  3:13.70  4:03.94  4:54.89  5:46.07  6:35.54
 
Event 45  Girls 15-18 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penn Charter Aquatic Club-MA  'A'                 2:25.36    2:18.87  
     1) Brady, Aisling C 13             2) Storm, Hannah J 14             
     3) Moran, Sofia 14                 4) Bass, Kayla J 14               
       37.51  1:16.81  1:48.95  2:18.87                                    
  2 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:09.43    2:19.03  
     1) Melendez, Andrea T 13           2) Pillar, Claire E 13            
     3) Naveen, Annika 13               4) Wilkerson, Sonya F 14          
       37.69  1:16.30  1:47.70  2:19.03                                    
  3 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   1:54.99Y   2:19.70  
     1) Elko, Meredith G 13             2) Latham, Natalie J 13           
     3) Cassidy, Summer A 13            4) Seiverd, Ally E 14             
       36.01  1:19.71  1:49.68  2:19.70                                    
  4 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'B'                   1:59.19Y   2:23.41  
     1) Latham, Julia M 11              2) Cornell, Rhylee M 12           
     3) Rossi, Isabella M 12            4) Moore, Sydney R 12             
       37.31  1:17.87  1:51.59  2:23.41                                    
  5 Blue Dolphin Aquatics-MA  'A'                     1:57.41Y   2:23.95  
     1) Forgione, Ava R 13              2) Chiricos, Nicole 14            
     3) Cross, Mackenzie 13             4) Abdu, Rania 13                 
              1:18.08  1:52.22  2:23.95                                    
  6 Emmaus Aquatic Club-MA  'A'                       1:55.22Y   2:25.23  
     1) Mack, Natalie M 13              2) Iacobelli, Sophia C 13         
     3) Reinhard, Hailey L 13           4) Rautzhan, Peyton M 14          
       38.58  1:19.66  1:55.39  2:25.23                                    
  7 Mariners-MA  'A'                                  2:28.58S   2:29.27  
     1) Marker, Ashley C 12             2) Costa, Carina G 12             
     3) McCoy, Jade N 12                4) Ruales, Stephanie P 12         
              1:21.66  1:55.93  2:29.27                                    
  8 Central Bucks Swim Team-MA  'A'                   2:04.89Y   2:32.12  
     1) Majewski, Madeline J 11         2) Suko, Caroline E 12            
     3) Kellner, Gabriella H 11         4) Shackelford, Madison L 12      
       38.98  1:20.18  1:58.81  2:32.12                                    
  9 Blue Dolphin Aquatics-MA  'A'                     2:28.99    2:32.95  
     1) Naylor, Sarah E 12              2) Hubal, Molly C 11              
     3) Colarossi, Natalie 12           4) Gilgallon, Hope E 12           
       40.60  1:33.15  2:00.51  2:32.95                                    
 10 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:04.87Y   2:36.26  
     1) Stankiewicz-Goldsmit, Oliv A 11 2) Burson, Amaya S 12             
     3) English, Chloe L 12             4) Oswald, Jamie L 11             
       42.30  1:24.07  2:01.52  2:36.26                                    
 11 Jersey Wahoos-MA  'A'                             2:25.28    2:42.52  
     1) Shi, Michelle 12                2) Treglia, Megan E 11            
     3) Poblador, Lianne L 12           4) Borzillo, Ava M 12             
       39.20  1:25.24  2:05.58  2:42.52                                    
 
Event 46  Boys 15-18 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  1:53.79Y   2:09.55  
     1) Kazak, Samuel C 15              2) Melendez, Octavio A 15         
     3) Wilkerson, William B 17         4) Kohler, Boris B 15             
       33.64  1:09.64  1:40.06  2:09.55                                    
  2 Jersey Storm Swimming-MA  'A'                     1:54.33Y   2:09.60  
     1) Morris, Austin R 16             2) Rauscher, Jacob W 15           
     3) Fletcher, Kellen J 15           4) Bucchere, Jonathan 14          
       34.18  1:10.07  1:40.22  2:09.60                                    
  3 Emmaus Aquatic Club-MA  'A'                       1:52.45Y   2:14.53  
     1) Rautzhan, Luke P 14             2) Perose, Bobby J 14             
     3) Manley, James M 14              4) Strella, Dylan T 14            
       34.10  1:11.20  1:43.69  2:14.53                                    
  4 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   1:44.83Y   2:26.82  
     1) Dewitt, Dylan C 12              2) Neuman, Andrew C 12            
     3) Smilevski, Maximilian 11        4) Nguyen, William 12             
       37.82  1:19.29  1:54.90  2:26.82                                    
  5 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:23.26Y   2:31.90  
     1) Smith, Cameron J 11             2) Kohler, Felix K 11             
     3) Whitney, Colby P 11             4) Simpkins, Connor F 11          
       39.40  1:23.03  1:59.54  2:31.90                                    
  6 Central Bucks Swim Team-MA  'A'                   2:04.83Y   2:33.20  
     1) Scott, Brady A 11               2) Feldman, Derek A 11            
     3) Schnapf, Aidan M 12             4) McGrath, Francis C 11          
       37.54  1:23.02  1:58.72  2:33.20                                    
 -- Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   1:56.32Y        DQ  
     1) Smilevski, Leonid 13            2) Thompson, Aaron C 13           
     3) Vasser, Zachary H 13            4) Marrone, Jonathan M 14         
       35.02  1:10.85  1:44.54       DQ                                    
 
Event 47  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  2:57.17    2:50.87  
       36.77  1:18.93  2:11.57  2:50.87                                    
  2 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        2:54.83    2:54.06  
       36.49  1:21.62  2:15.37  2:54.06                                    
  3 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  2:56.80    2:54.59  
       36.82  1:23.27  2:18.05  2:54.59                                    
  4 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA  2:54.60    2:54.97  
       37.47  1:25.02  2:16.32  2:54.97                                    
  5 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  2:57.64    2:57.20  
       39.11  1:24.48  2:16.90  2:57.20                                    
  6 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  3:01.99    2:57.26  
       38.69  1:27.68  2:19.96  2:57.26                                    
  7 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  2:59.50    2:59.69  
       36.63  1:24.28  2:20.48  2:59.69                                    
  8 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  2:59.73    3:00.05  
       40.39  1:25.84  2:22.07  3:00.05                                    
B - Final
  9 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  3:04.66    2:54.64  
       38.30  2:54.64                                                      
 10 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  3:05.92    3:00.34  
       40.40  3:00.34                                                      
 11 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  3:05.47    3:00.94  
       38.40  3:00.94                                                      
 12 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     3:12.56    3:07.92  
       41.70  3:07.92                                                      
 
Event 47  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA  2:56.76    2:54.60  
       36.48  1:24.03  2:16.60  2:54.60                                    
  2 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        2:53.26    2:54.83  
       35.43  1:19.83  2:14.73  2:54.83                                    
  3 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  2:52.90    2:56.80  
       36.52  1:23.16  2:18.10  2:56.80                                    
  4 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  3:00.46    2:57.17  
       40.28  1:22.66  2:18.53  2:57.17                                    
  5 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  2:55.48    2:57.64  
       39.09  1:23.84  2:15.93  2:57.64                                    
  6 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  3:02.93    2:59.50  
       37.14  1:24.91  2:21.17  2:59.50                                    
  7 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  3:00.09    2:59.73  
       38.91  1:26.66  2:20.15  2:59.73                                    
  8 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  2:57.70    3:01.99  
       39.41  1:30.23  2:23.15  3:01.99                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  3:00.95    3:04.66  
       41.82  1:28.80  2:24.33  3:04.66                                    
 10 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  3:04.88    3:05.47  
       39.08  1:24.40  2:25.29  3:05.47                                    
 11 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  2:38.19Y   3:05.92  
       41.83  1:30.06  2:24.32  3:05.92                                    
 12 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     2:43.75Y   3:12.56  
       42.07  1:28.88  2:26.99  3:12.56                                    
 
Event 48  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:49.19    2:46.76  
       36.25  1:17.75  2:07.15  2:46.76                                    
  2 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  2:52.78    2:51.83  
       39.98  1:25.56  2:15.00  2:51.83                                    
  3 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA  2:56.55    2:52.62  
       37.12  1:21.63  2:13.33  2:52.62                                    
  4 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              2:55.72    2:54.87  
       39.02  1:24.47  2:19.23  2:54.87                                    
  5 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   2:55.65    2:55.81  
       37.13  1:24.48  2:16.73  2:55.81                                    
  6 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  2:58.80    2:57.75  
       36.67  1:22.47  2:16.98  2:57.75                                    
  7 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  2:56.06    2:59.11  
       38.85  1:26.44  2:59.11                                             
 -- Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     2:51.63         DQ  
       36.39  1:21.15  2:11.07       DQ                                    
B - Final
  9 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA     3:01.55    2:54.94  
       38.25  1:24.14  2:17.72  2:54.94                                    
 10 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  3:03.09    2:55.86  
       39.77  1:24.10  2:18.08  2:55.86                                    
 11 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA  3:04.61    3:01.96  
       39.49  1:23.23  2:24.51  3:01.96                                    
 12 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   3:07.79    3:06.04  
       41.50  1:30.22  2:26.11  3:06.04                                    
 13 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA   3:08.29    3:06.86  
       39.74  1:27.73  2:25.48  3:06.86                                    
 14 McGrath, Francis C        11 Central Bucks Sw-MA  3:10.15    3:07.75  
       43.21  1:27.90  2:27.17  3:07.75                                    
 15 Willard, Ethan P          12 Parkland Swimmin-MA  3:11.04    3:10.59  
       44.61  1:33.91  2:29.39  3:10.59                                    
 16 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA  3:10.33    3:10.60  
       45.85  1:32.91  2:29.77  3:10.60                                    
 
Event 48  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:49.94    2:49.19  
       36.44  1:19.39  2:08.92  2:49.19                                    
  2 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     2:56.87    2:51.63  
       36.80  1:21.65  2:10.13  2:51.63                                    
  3 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  2:53.05    2:52.78  
       39.28  1:26.14  2:13.57  2:52.78                                    
  4 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   3:03.17    2:55.65  
       38.11  1:24.50  2:16.12  2:55.65                                    
  5 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              2:54.75    2:55.72  
       38.30  1:24.17  2:20.39  2:55.72                                    
  6 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  3:02.58    2:56.06  
       39.51  1:25.33  2:18.19  2:56.06                                    
  7 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA  3:06.25    2:56.55  
       36.77  1:23.14  2:14.21  2:56.55                                    
  8 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  3:00.18    2:58.80  
       37.60  1:23.80  2:18.07  2:58.80                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA     2:46.95Y   3:01.55  
       39.85  1:25.72  2:21.24  3:01.55                                    
 10 Miksa, Theo               12 Central Bucks Fa-MA  3:08.03    3:01.62  
       39.36  1:27.68  2:21.59  3:01.62                                    
 11 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  3:07.16    3:03.09  
       41.34  1:30.26  2:23.79  3:03.09                                    
 12 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA  3:03.77    3:04.61  
       39.71  1:22.19  2:25.56  3:04.61                                    
 13 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   3:04.18    3:07.79  
       42.56  1:34.26  2:28.20  3:07.79                                    
 14 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA   2:50.89Y   3:08.29  
       40.41  1:27.85  2:26.56  3:08.29                                    
 15 McGrath, Francis C        11 Central Bucks Sw-MA  3:12.91    3:10.15  
       42.12  1:28.36  2:28.15  3:10.15                                    
 16 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA  3:05.68    3:10.33  
       44.84  1:33.64  2:28.88  3:10.33                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Willard, Ethan P          12 Parkland Swimmin-MA  2:47.64Y   3:11.04  
       45.50  1:33.00  2:29.95  3:11.04                                    
 18 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   3:12.90    3:13.80  
       42.24  1:31.37  2:30.66  3:13.80                                    
 
Event 49  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  2:41.00    2:37.91  
       32.99  1:14.54  2:00.75  2:37.91                                    
  2 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  2:38.14    2:41.32  
       31.91  1:12.64  2:02.88  2:41.32                                    
  3 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  2:41.80    2:42.70  
       34.46  1:17.32  2:04.69  2:42.70                                    
  4 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  2:43.60    2:42.78  
       36.38  1:19.10  2:07.03  2:42.78                                    
  5 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  2:45.73    2:43.80  
       37.67  1:22.73  2:08.74  2:43.80                                    
  6 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  2:46.47    2:44.40  
       34.56  1:17.05  2:08.71  2:44.40                                    
  7 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  2:43.45    2:46.48  
       34.52  1:18.15  2:06.83  2:46.48                                    
  8 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  2:47.64    2:48.61  
       34.39  1:17.92  2:09.85  2:48.61                                    
B - Final
  9 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  2:48.99    2:42.41  
       34.87  1:16.78  2:07.60  2:42.41                                    
 10 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   2:50.21    2:43.93  
       33.75  1:14.45  2:07.49  2:43.93                                    
 11 Weaver, Claire A          14 Parkland Swimmin-MA  2:49.54    2:46.22  
       37.75  1:19.18  2:11.16  2:46.22                                    
 12 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  2:48.77    2:46.49  
       32.95  1:16.36  2:06.81  2:46.49                                    
 13 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  2:50.96    2:47.90  
       35.02  1:18.67  2:12.26  2:47.90                                    
 14 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   2:50.12    2:48.57  
       37.71  1:22.32  2:10.96  2:48.57                                    
 15 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  2:49.02    2:49.02  
       36.26  1:19.65  2:10.41  2:49.02                                    
 16 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA  2:49.89    2:52.01  
       38.28  1:20.39  2:12.92  2:52.01                                    
 
Event 49  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  2:38.52    2:38.14  
       31.45  1:11.21  2:00.89  2:38.14                                    
  2 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  2:44.25    2:41.00  
       33.89  1:16.21  2:03.37  2:41.00                                    
  3 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  2:48.20    2:41.80  
       34.46  1:17.35  2:03.81  2:41.80                                    
  4 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  2:46.02    2:43.45  
       33.22  1:17.43  2:03.56  2:43.45                                    
  5 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  2:46.29    2:43.60  
       35.97  1:17.61  2:06.26  2:43.60                                    
  6 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  2:51.76    2:45.73  
       37.51  1:20.87  2:07.97  2:45.73                                    
  7 Mondick, Kate             13 Wcay Marlins-MA      2:39.99    2:45.84  
       34.07  1:16.89  2:08.38  2:45.84                                    
  8 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  2:52.49    2:46.47  
       35.42  1:17.57  2:07.95  2:46.47                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  2:51.14    2:47.64  
       34.70  1:19.85  2:10.53  2:47.64                                    
 10 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  2:59.48    2:48.77  
       34.23  1:17.06  2:08.48  2:48.77                                    
 11 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  2:52.87    2:48.99  
       35.99  1:21.88  2:13.12  2:48.99                                    
 12 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  2:52.10    2:49.02  
       35.25  1:18.36  2:09.89  2:49.02                                    
 13 Weaver, Claire A          14 Parkland Swimmin-MA  2:48.85    2:49.54  
       36.51  1:18.48  2:12.16  2:49.54                                    
 14 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA  2:51.94    2:49.89  
       39.34  1:20.91  2:11.95  2:49.89                                    
 15 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   2:49.26    2:50.12  
       38.78  1:23.33  2:12.76  2:50.12                                    
 16 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   2:58.74    2:50.21  
       34.30  1:18.30  2:11.89  2:50.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  2:49.35    2:50.96  
       34.19  1:18.92  2:14.09  2:50.96                                    
 18 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  2:48.91S   2:51.22  
       34.66  1:17.78  2:10.40  2:51.22                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Koehle, Allison E         13 Nittany Lion Aqu-MA  2:58.96    2:51.65  
       36.03  1:22.06  2:13.99  2:51.65                                    
 20 Peifer, Emily M           14 Tri-Hampton YMCA-MA  2:53.90    2:52.37  
       37.90  1:22.15  2:12.66  2:52.37                                    
 21 Suko, Anya F              14 Central Bucks Sw-MA  2:48.81    2:52.52  
       35.99  1:18.35  2:13.08  2:52.52                                    
 22 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  2:30.48Y   2:52.94  
       37.66  1:23.09  2:13.95  2:52.94                                    
 23 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:51.90    2:53.09  
       36.91  1:20.82  2:14.09  2:53.09                                    
 24 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  2:54.73    2:53.22  
       37.92  1:22.55  2:11.75  2:53.22                                    
 25 Lerner, Isabella K        13 Tri-Hampton YMCA-MA  2:35.73Y   2:54.03  
       36.24  1:22.17  2:14.07  2:54.03                                    
 26 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA  2:54.06    2:54.31  
       40.54  1:24.11  2:16.56  2:54.31                                    
 27 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  2:58.37    2:54.78  
       37.24  1:24.52  2:54.78                                             
 28 O'Shea, Isabelle S        14 Episcopal Academ-MA  2:32.13Y   2:54.92  
       36.20  1:20.78  2:14.06  2:54.92                                    
 29 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  2:31.46Y   2:55.20  
       37.39  1:24.13  2:15.97  2:55.20                                    
 30 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  2:50.26    2:55.48  
       37.15  1:23.45  2:16.26  2:55.48                                    
 31 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA  2:57.60    2:55.93  
       36.38  1:21.84  2:15.67  2:55.93                                    
 32 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  2:58.45    2:56.88  
       36.89  1:21.98  2:16.68  2:56.88                                    
 33 Latham, Natalie J         13 Seahawks Swim Te-MA  2:59.98    2:57.10  
       37.22  1:25.11  2:15.39  2:57.10                                    
 34 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA     2:54.58    2:57.67  
       38.09  1:24.93  2:17.75  2:57.67                                    
 35 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  2:57.25    2:57.78  
       38.79  1:24.47  2:19.38  2:57.78                                    
 36 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:34.62Y   2:58.35  
       39.38  1:25.76  2:17.34  2:58.35                                    
 37 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA  2:55.03    2:58.71  
       36.40  1:23.55  2:18.81  2:58.71                                    
 38 Chiricos, Nicole          14 Blue Dolphin Aqu-MA  2:57.64    2:58.75  
       41.13  1:27.50  2:15.86  2:58.75                                    
 39 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  2:59.27    2:58.94  
       36.23  1:20.89  2:18.73  2:58.94                                    
 40 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  2:31.46Y   2:59.90  
       38.41  1:22.67  2:18.79  2:59.90                                    
 41 Mack, Natalie M           13 Emmaus Aquatic C-MA  2:33.17Y   3:00.60  
       39.83  1:23.86  2:19.40  3:00.60                                    
 42 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   2:59.54    3:01.08  
       37.69  1:24.38  2:21.02  3:01.08                                    
 43 Schofield, Carly          13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:34.84Y   3:02.38  
       40.16  1:29.25  2:20.96  3:02.38                                    
 44 Roth, Hillary J           14 Parkland Swimmin-MA  2:58.46    3:03.06  
       37.02  1:24.14  3:03.06                                             
 45 Spoors, Paige C           14 Wcay Marlins-MA      2:38.57Y   3:09.07  
       39.64  1:29.51  2:23.69  3:09.07                                    
 
Event 50  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:27.41    2:26.69  
       30.34  1:07.51  1:53.03  2:26.69                                    
  2 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  2:31.83    2:29.11  
       32.66  1:11.41  1:54.46  2:29.11                                    
  3 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  2:32.05    2:30.83  
       31.89  1:11.67  1:58.17  2:30.83                                    
  4 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  2:33.90    2:31.30  
       32.22  1:11.81  1:57.38  2:31.30                                    
  5 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  2:31.55    2:31.69  
       30.75  1:12.41  1:58.40  2:31.69                                    
  6 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  2:34.20    2:33.16  
       33.42  1:13.80  1:59.10  2:33.16                                    
  7 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     2:33.10    2:36.08  
       33.44  1:14.74  2:01.60  2:36.08                                    
  8 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:33.40    2:36.30  
       33.41  1:14.26  2:03.09  2:36.30                                    
B - Final
  9 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   2:36.38    2:32.67  
       33.51  1:12.08  1:57.51  2:32.67                                    
 10 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  2:38.64    2:34.51  
       33.86  1:13.53  1:59.24  2:34.51                                    
 11 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   2:36.50    2:35.37  
       34.16  1:15.86  1:59.83  2:35.37                                    
 12 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:37.83    2:35.85  
       32.99           1:59.83  2:35.85                                    
 13 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        2:38.27    2:35.98  
       34.99  1:12.48  2:01.40  2:35.98                                    
 14 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  2:38.66    2:38.74  
       35.65  1:17.36  2:03.59  2:38.74                                    
 15 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  2:39.85    2:39.84  
       32.69  1:14.75  2:04.91  2:39.84                                    
 16 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  2:40.13    2:41.09  
       34.53  1:15.71  2:04.31  2:41.09                                    
 
Event 50  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:33.08    2:27.41  
       30.21  1:07.52  1:53.12  2:27.41                                    
  2 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  2:32.20    2:31.55  
       30.73  1:11.91  1:56.92  2:31.55                                    
  3 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  2:35.73    2:31.83  
       33.56  1:13.88  1:57.08  2:31.83                                    
  4 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  2:36.86    2:32.05  
       32.44  1:14.02  1:59.84  2:32.05                                    
  5 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     2:35.35    2:33.10  
       32.70  1:13.87  1:59.75  2:33.10                                    
  6 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:33.94    2:33.40  
       31.89  1:12.63  2:00.49  2:33.40                                    
  7 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  2:41.75    2:33.90  
       32.34  1:13.36  1:59.07  2:33.90                                    
  8 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  2:40.83    2:34.20  
       33.66  1:13.99  1:59.58  2:34.20                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   2:38.81    2:36.38  
       34.38  1:12.69  1:59.84  2:36.38                                    
 10 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   2:26.52Y   2:36.50  
       35.14  1:15.77  2:00.78  2:36.50                                    
 11 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:45.03    2:37.83  
       33.98  1:13.35  2:01.47  2:37.83                                    
 12 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        2:38.94    2:38.27  
       35.16  1:15.07  2:03.91  2:38.27                                    
 13 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  2:42.94    2:38.64  
       33.69  1:14.69  2:01.11  2:38.64                                    
 14 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  2:42.71    2:38.66  
       36.25  1:17.32  2:03.13  2:38.66                                    
 15 Belkadi, Yaseen H         14 Westtown Aquatic-MA  2:35.83    2:38.83  
       31.53  1:11.35  2:02.82  2:38.83                                    
 16 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  2:40.91    2:39.85  
       32.11  1:14.79  2:05.26  2:39.85                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  2:41.17    2:40.13  
       34.28  1:14.90  2:03.54  2:40.13                                    
 18 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  2:41.08    2:40.17  
       34.75  1:14.14  2:04.08  2:40.17                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     2:51.85    2:42.34  
       35.12  1:19.64  2:07.60  2:42.34                                    
 20 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  2:41.75    2:42.39  
       34.17  1:14.30  2:05.57  2:42.39                                    
 21 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  2:42.28    2:42.54  
       34.82  1:16.59  2:07.57  2:42.54                                    
 22 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           2:29.16Y   2:42.93  
       36.34  1:20.85  2:07.50  2:42.93                                    
 23 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:50.80    2:43.58  
       37.44  1:20.68  2:06.12  2:43.58                                    
 24 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  2:26.89Y   2:44.18  
       33.08  1:18.06  2:05.53  2:44.18                                    
 25 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA  2:48.61    2:44.32  
       34.54  1:19.35  2:07.93  2:44.32                                    
 26 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  2:47.10    2:44.45  
       36.19  1:17.60  2:07.49  2:44.45                                    
 27 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  2:46.41    2:44.49  
       36.87  1:17.44  2:08.71  2:44.49                                    
 28 Mandelbaum, Jordan D      13 Salvation Army K-MA  2:32.44Y   2:45.01  
       34.87  1:18.39  2:06.62  2:45.01                                    
 29 Dey, Om                   14 Parkland Swimmin-MA  2:50.27    2:46.34  
       34.53  1:16.11  2:07.95  2:46.34                                    
 30 Miksa, Gabriele           13 Central Bucks Fa-MA  2:44.56    2:46.74  
       35.08  1:18.49  2:10.67  2:46.74                                    
 31 Salimov, Daniil T         13 Upper Dublin Aqu-MA  2:50.77    2:46.82  
       37.11  1:20.29  2:09.74  2:46.82                                    
 32 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA  2:48.30    2:47.11  
       34.61  1:19.34  2:05.89  2:47.11                                    
 33 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA  2:50.98    2:47.89  
       37.07  1:18.51  2:10.33  2:47.89                                    
 34 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  2:50.74    2:50.23  
       36.65  1:22.25  2:11.91  2:50.23                                    
 35 Frolov, Ilyas             14 Tri-Hampton YMCA-MA  2:31.86Y   2:51.71  
       36.87  1:23.79  2:14.65  2:51.71                                    
 36 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  2:30.97Y   2:53.01  
       34.44  1:23.66  2:13.41  2:53.01                                    
 37 Kovan, Henry E            14 Episcopal Academ-MA  2:30.86Y   2:57.40  
       37.29  1:26.56  2:16.07  2:57.40                                    
 -- Bushay, Mason             12 Seahawks Swim Te-MA       NT   X2:33.01  
       32.62  1:11.42  1:59.12  2:33.01                                    
 -- Nunez, Jai'den A          14 Greater Philadel-MA  2:32.29Y        DQ  
       36.69  1:19.99  2:11.57       DQ                                    
 -- Thompson, Aaron C         13 Seahawks Swim Te-MA  2:31.34Y        DQ  
       39.28  1:25.77  2:12.98       DQ                                    
 
Event 51  Girls 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   2:42.35    2:37.98  
       33.87  1:14.30  2:01.71  2:37.98                                    
  2 Falk, Madeline R          15 Seahawks Swim Te-MA  2:42.49    2:38.67  
       33.74  1:14.26  2:03.05  2:38.67                                    
  3 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               2:44.78    2:41.43  
       34.54  1:15.23  2:04.42  2:41.43                                    
  4 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  2:46.90    2:43.84  
       34.45  1:17.14  2:08.20  2:43.84                                    
  5 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        2:50.41    2:46.90  
       35.65  1:18.52  2:09.84  2:46.90                                    
  6 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  2:46.38    2:46.94  
       33.46  1:17.00  2:08.26  2:46.94                                    
  7 Miksa, Leah               16 Central Bucks Fa-MA  2:49.44    2:48.96  
       35.06  1:19.30  2:11.63  2:48.96                                    
  8 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        2:47.66    2:52.51  
       36.16  1:20.49  2:13.65  2:52.51                                    
B - Final
  9 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  2:50.78    2:45.06  
       35.13  1:16.86  2:06.60  2:45.06                                    
 10 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   2:51.48    2:47.95  
       37.92  1:21.42  2:10.38  2:47.95                                    
 11 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA  2:52.69    2:48.78  
       34.22  1:16.54  2:08.57  2:48.78                                    
 12 Hammond, Kayla A          15 Triton Swim Team-MA  2:53.33    2:49.39  
       35.19  1:19.65  2:12.11  2:49.39                                    
 13 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  2:53.43    2:55.69  
       36.52  1:19.11  2:15.40  2:55.69                                    
 14 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  2:57.93    2:58.62  
       37.61  1:22.69  2:19.89  2:58.62                                    
 15 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  2:57.44    3:00.86  
       37.05  1:21.19  2:21.90  3:00.86                                    
 16 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   3:03.62    3:03.07  
       43.08  1:29.42  2:23.41  3:03.07                                    
 
Event 51  Girls 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   2:42.53    2:42.35  
       34.77  1:15.58  2:04.92  2:42.35                                    
  2 Falk, Madeline R          15 Seahawks Swim Te-MA  2:42.53    2:42.49  
       33.72  1:15.17  2:04.63  2:42.49                                    
  3 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               2:42.03    2:44.78  
       35.07  1:17.41  2:07.95  2:44.78                                    
  4 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  2:46.96    2:46.38  
       33.70  1:17.23  2:08.92  2:46.38                                    
  5 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  2:55.42    2:46.90  
       35.15  1:19.17  2:09.82  2:46.90                                    
  6 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        2:26.26Y   2:47.66  
       35.75  1:18.62  2:11.12  2:47.66                                    
  7 Miksa, Leah               16 Central Bucks Fa-MA  2:48.49    2:49.44  
       35.36  1:19.95  2:11.10  2:49.44                                    
  8 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        2:53.91    2:50.41  
       36.38  1:20.58  2:12.45  2:50.41                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  2:50.10    2:50.78  
       35.38  1:19.05  2:10.03  2:50.78                                    
 10 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   2:52.47    2:51.48  
       39.28  1:23.85  2:13.30  2:51.48                                    
 11 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA  2:55.66    2:52.69  
       36.58  1:19.94  2:12.79  2:52.69                                    
 12 Hammond, Kayla A          15 Triton Swim Team-MA  2:34.03Y   2:53.33  
       36.04  1:21.11  2:14.02  2:53.33                                    
 13 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  2:59.05    2:53.43  
       36.39  1:17.21  2:14.46  2:53.43                                    
 14 Peifer, Madison P         17 Tri-Hampton YMCA-MA  2:54.67    2:55.34  
       35.55  1:17.12  2:12.12  2:55.34                                    
 15 Axler, Elizabeth M        17 Central Bucks Fa-MA  2:53.49    2:56.69  
       35.97  1:25.06  2:18.26  2:56.69                                    
 16 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  2:52.60    2:57.44  
       37.07  1:20.19  2:19.34  2:57.44                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  2:58.31    2:57.93  
       38.03  1:23.55  2:19.96  2:57.93                                    
 18 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   2:39.60Y   3:03.62  
       44.62  1:29.30  2:24.26  3:03.62                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  2:34.94Y   3:06.34  
       38.72  1:27.15  2:24.76  3:06.34                                    
 20 Sciarretta, Francesca A   15 Coatesville Area-MA  2:38.89Y   3:13.92  
       42.43  1:32.35  2:34.59  3:13.92                                    
 
Event 52  Boys 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  2:29.80    2:26.31  
       31.45  1:12.64  1:53.96  2:26.31                                    
  2 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   2:32.34    2:26.93  
       31.13  1:09.95  1:54.41  2:26.93                                    
  3 Devaney, John A           15 Central Bucks Sw-MA  2:30.95    2:28.44  
       30.49  1:09.56  1:54.49  2:28.44                                    
  4 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  2:29.68    2:31.53  
       31.46  1:12.01  1:56.58  2:31.53                                    
  5 Sherlock, Jonathon Z      16 Wcay Marlins-MA      2:34.64    2:31.95  
       33.49  1:13.42  1:55.92  2:31.95                                    
  6 Scott, Nicholas           15 Wcay Marlins-MA      2:32.51    2:36.55  
       32.48  1:14.60  2:01.58  2:36.55                                    
  7 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     2:36.08    2:36.72  
       31.09  1:13.96  2:01.38  2:36.72                                    
  8 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  2:35.47    2:37.08  
       31.86  1:14.17  2:02.23  2:37.08                                    
B - Final
  9 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   2:39.54    2:32.48  
       33.70  1:13.73  1:57.32  2:32.48                                    
 10 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   2:37.00    2:34.44  
       33.62  1:14.69  1:58.00  2:34.44                                    
 11 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA  2:36.49    2:36.05  
       31.36  1:12.84  2:00.58  2:36.05                                    
 12 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  2:40.47    2:37.97  
       31.79  1:12.98  2:01.32  2:37.97                                    
 13 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA   2:39.87    2:40.40  
       35.20  1:15.85  2:07.70  2:40.40                                    
 14 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  2:46.14    2:41.89  
       36.51  1:18.05  2:07.11  2:41.89                                    
 15 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:47.05    2:47.31  
       33.23  1:15.57  2:11.01  2:47.31                                    
 -- Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  2:39.20         DQ  
       35.45  1:18.38  2:07.82       DQ                                    
 
Event 52  Boys 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  2:11.75Y   2:29.68  
       30.89  1:10.68  1:54.87  2:29.68                                    
  2 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  2:30.37    2:29.80  
       32.10  1:13.97  1:56.54  2:29.80                                    
  3 Devaney, John A           15 Central Bucks Sw-MA  2:33.74    2:30.95  
       30.52  1:10.71  1:56.60  2:30.95                                    
  4 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   2:32.94    2:32.34  
       31.76  1:11.53  1:58.03  2:32.34                                    
  5 Scott, Nicholas           15 Wcay Marlins-MA      2:31.92    2:32.51  
       30.77  1:11.86  1:59.27  2:32.51                                    
  6 Sherlock, Jonathon Z      16 Wcay Marlins-MA      2:38.00    2:34.64  
       33.38  1:14.95  1:57.59  2:34.64                                    
  7 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  2:40.48    2:35.47  
       31.21  1:13.26  1:59.84  2:35.47                                    
  8 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     2:45.97    2:36.08  
       30.77  1:13.91  2:00.76  2:36.08                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA  2:12.89Y   2:36.49  
       32.00  1:12.96  2:01.23  2:36.49                                    
 10 Stewart, Marcel A         15 Unattached-MA        2:38.83    2:36.65  
       31.20  1:11.51  2:00.83  2:36.65                                    
 11 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   2:12.13Y   2:37.00  
       33.88  1:13.35  2:00.17  2:37.00                                    
 12 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  2:17.64Y   2:39.20  
       36.00  1:16.65  2:03.14  2:39.20                                    
 13 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   2:40.18    2:39.54  
       35.45           2:02.29  2:39.54                                    
 14 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA   2:43.44    2:39.87  
       34.12  1:14.22  2:05.56  2:39.87                                    
 15 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  2:45.19    2:40.47  
       31.64  1:14.61  2:04.64  2:40.47                                    
 16 Carroll, Michael A        17 Seahawks Swim Te-MA  2:47.69    2:42.57  
       34.55  1:20.60  2:04.75  2:42.57                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  2:46.47    2:46.14  
       35.89  1:18.03  2:07.11  2:46.14                                    
 18 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:45.52    2:47.05  
       31.63  1:13.06  2:08.32  2:47.05                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cheng, Guanjie            15 Friends Central-MA   2:51.01    2:48.57  
       37.14  1:21.44  2:11.64  2:48.57                                    
 20 Steele, Bryan             15 Pennsbury Aquati-MA  2:24.22Y   2:51.35  
       36.15  1:19.70  2:13.64  2:51.35                                    
 21 Pennington, Ryder L       16 Coatesville Area-MA  2:46.42    2:52.55  
       34.48  1:22.31  2:14.25  2:52.55                                    
 -- Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  2:40.23         DQ  
       32.25  1:15.16  1:59.23       DQ                                    
 
Event 53  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA          1:09.08    1:08.07  
       32.70  1:08.07                                                      
  2 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  1:07.62    1:08.10  
       32.58  1:08.10                                                      
  3 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  1:09.02    1:08.73  
       33.21  1:08.73                                                      
  4 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.41    1:09.05  
       32.31  1:09.05                                                      
  5 Maher, Elizabeth A        12 Wilmington Aquat-MA  1:09.90    1:09.27  
       32.46  1:09.27                                                      
  5 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  1:10.39    1:09.27  
       33.59  1:09.27                                                      
  7 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA  1:08.43    1:09.37  
       33.20  1:09.37                                                      
  8 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  1:09.20    1:11.69  
       35.13  1:11.69                                                      
B - Final
  9 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.45    1:10.24  
       32.91  1:10.24                                                      
 10 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           1:11.51    1:10.33  
       33.57  1:10.33                                                      
 11 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  1:12.65    1:10.76  
       33.94  1:10.76                                                      
 12 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.46    1:10.87  
       33.47  1:10.87                                                      
 13 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:11.35    1:11.93  
       34.00  1:11.93                                                      
 14 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:11.66    1:12.19  
       33.55  1:12.19                                                      
 15 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA   1:12.77    1:12.26  
       34.93  1:12.26                                                      
 16 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:10.81    1:13.06  
       34.91  1:13.06                                                      
 
Event 53  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  1:08.48    1:07.62  
       31.79  1:07.62                                                      
  2 Hamill, Emily C           11 Tracy Arnold-Mer-MA  1:11.50    1:07.95  
       32.41  1:07.95                                                      
  3 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA  1:10.83    1:08.43  
       32.62  1:08.43                                                      
  4 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  1:13.30    1:09.02  
       32.85  1:09.02                                                      
  5 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA          1:11.37    1:09.08  
       33.04  1:09.08                                                      
  6 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  1:09.64    1:09.20  
       34.28  1:09.20                                                      
  7 Maher, Elizabeth A        12 Wilmington Aquat-MA  1:00.36Y   1:09.90  
       32.32  1:09.90                                                      
  8 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  1:11.56    1:10.39  
       33.50  1:10.39                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.05    1:10.41  
       33.63  1:10.41                                                      
 10 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.53    1:10.45  
       32.98  1:10.45                                                      
 11 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.35    1:10.46  
       32.72  1:10.46                                                      
 12 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:11.66    1:10.81  
       33.60  1:10.81                                                      
 13 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:11.81    1:11.35  
       33.89  1:11.35                                                      
 14 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           1:10.57    1:11.51  
       33.86  1:11.51                                                      
 15 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:13.77    1:11.66  
       32.89  1:11.66                                                      
 16 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  1:13.24    1:12.65  
       34.87  1:12.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA   1:15.05    1:12.77  
       34.33  1:12.77                                                      
 18 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA          1:13.37    1:13.09  
       35.01  1:13.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sommer, Truly A           11 Methacton Aquati-MA  1:18.21    1:13.21  
       35.11  1:13.21                                                      
 20 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA        1:17.03    1:13.24  
       35.24  1:13.24                                                      
 21 Sandt, Meghan M           11 Blue Eagle Swimm-MA  1:14.23    1:13.38  
       36.24  1:13.38                                                      
 22 Huynh, An T               12 Friends Central-MA   1:17.12    1:13.80  
       34.90  1:13.80                                                      
 23 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA  1:13.97    1:13.88  
       35.83  1:13.88                                                      
 24 Shackelford, Madison L    12 Central Bucks Sw-MA  1:06.21Y   1:13.89  
       34.94  1:13.89                                                      
 25 Marker, Ashley C          12 Mariners-MA          1:12.90    1:14.20  
       35.10  1:14.20                                                      
 26 Middleton, Amanda J       12 Wilmington Aquat-MA  1:10.06Y   1:14.41  
       35.04  1:14.41                                                      
 27 Bellwoar, Callie D        12 Seahawks Swim Te-MA  1:19.09    1:14.52  
       34.71  1:14.52                                                      
 28 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA  1:15.06    1:14.61  
       35.00  1:14.61                                                      
 29 Ruales, Stephanie P       12 Mariners-MA          1:15.66    1:14.67  
       36.51  1:14.67                                                      
 30 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA  1:19.96S   1:15.11  
       36.51  1:15.11                                                      
 31 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA  1:20.41    1:15.21  
       36.19  1:15.21                                                      
 32 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  1:14.33    1:15.33  
       36.17  1:15.33                                                      
 32 Gardner, Kara N           12 Emmaus Aquatic C-MA  1:19.24    1:15.33  
       36.23  1:15.33                                                      
 34 Qin, Jade                 12 Seahawks Swim Te-MA  1:18.16    1:15.46  
       36.13  1:15.46                                                      
 35 Naylor, Sarah E           12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:18.56    1:15.48  
       35.60  1:15.48                                                      
 36 Busser, Freya E           11 FSA-MA               1:15.31    1:15.56  
       37.60  1:15.56                                                      
 37 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA  1:15.42    1:15.64  
       36.13  1:15.64                                                      
 38 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA  1:09.09Y   1:16.28  
       36.22  1:16.28                                                      
 39 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA  1:18.78    1:16.30  
       35.92  1:16.30                                                      
 40 Clapp, Abigail R          12 Mariners-MA          1:19.61S   1:16.31  
       36.82  1:16.31                                                      
 41 Dewitt, Summer E          11 Seahawks Swim Te-MA  1:20.65    1:16.34  
       35.03  1:16.34                                                      
 42 Jones, Cooper R           11 Wcay Marlins-MA      1:19.40    1:16.35  
       37.09  1:16.35                                                      
 43 Fox, Lauren K             11 Seahawks Swim Te-MA  1:17.69    1:16.57  
       36.22  1:16.57                                                      
 44 Cohen, Maren K            12 Friends Central-MA   1:19.93    1:16.71  
       36.95  1:16.71                                                      
 45 Hillman, Anna C           12 Coatesville Area-MA  1:17.79    1:16.96  
       37.07  1:16.96                                                      
 46 Poblador, Lianne L        12 Jersey Wahoos-MA     1:18.27    1:17.15  
       36.44  1:17.15                                                      
 47 Friedlander, Emma T       11 Governor Mifflin-MA  1:18.99    1:17.27  
       36.89  1:17.27                                                      
 48 Landsberg, Julia M        12 Methacton Aquati-MA  1:11.26Y   1:17.59  
       36.25  1:17.59                                                      
 49 Zaffiro, Julianne M       11 Parkland Swimmin-MA  1:16.99    1:17.90  
       36.48  1:17.90                                                      
 50 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA     1:20.46    1:18.30  
       37.69  1:18.30                                                      
 51 Russ, Olivia              12 Central Bucks Fa-MA  1:19.62    1:18.39  
       38.17  1:18.39                                                      
 52 Sharkey, Shannon M        11 East Coast C-Cer-MA  1:21.07    1:18.58  
       37.50  1:18.58                                                      
 53 Largent, Bailey           11 Wcay Marlins-MA      1:18.38    1:19.44  
       38.14  1:19.44                                                      
 54 Baron, Kalyn F            11 East Coast C-Cer-MA  1:20.61    1:19.46  
       36.80  1:19.46                                                      
 55 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  11 Friends Central-MA   1:21.27    1:19.59  
       37.74  1:19.59                                                      
 56 Radziewicz, Gabriella E   11 Wilmington Aquat-MA  1:18.74    1:19.82  
       39.88  1:19.82                                                      
 57 Brown, Colbey I           11 UN MA-MA             1:19.26    1:20.54  
       38.47  1:20.54                                                      
 58 Russ, Madeline            12 Central Bucks Fa-MA  1:21.74    1:20.86  
       38.49  1:20.86                                                      
 59 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA   1:09.42Y   1:21.03  
       37.73  1:21.03                                                      
 60 Case, Olivia H            12 Jersey Storm Swi-MA  1:20.40    1:21.94  
       39.52  1:21.94                                                      
 61 Goyal, Milan              12 Friends Central-MA   1:11.20Y   1:22.17  
       37.91  1:22.17                                                      
 
Event 54  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  1:09.58    1:07.86  
       33.07  1:07.86                                                      
  2 Seiverd, Charles E        12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.40    1:10.43  
       33.99  1:10.43                                                      
  3 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.69    1:10.74  
       33.23  1:10.74                                                      
  4 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  1:12.57    1:11.02  
       34.72  1:11.02                                                      
  5 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  1:11.40    1:11.13  
       33.81  1:11.13                                                      
  6 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   1:12.75    1:11.98  
       35.41  1:11.98                                                      
  7 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA  1:12.14    1:12.37  
       34.77  1:12.37                                                      
  8 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  1:12.87    1:12.41  
       34.05  1:12.41                                                      
B - Final
  9 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA          1:13.39    1:11.18  
       33.75  1:11.18                                                      
 10 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  1:13.75    1:11.30  
       34.15  1:11.30                                                      
 11 Miksa, Theo               12 Central Bucks Fa-MA  1:13.48    1:11.94  
       34.89  1:11.94                                                      
 12 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   1:13.33    1:12.72  
       35.12  1:12.72                                                      
 13 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   1:12.90    1:12.74  
       35.34  1:12.74                                                      
 14 McGrath, Francis C        11 Central Bucks Sw-MA  1:14.27    1:13.73  
       35.63  1:13.73                                                      
 15 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          1:14.92    1:14.43  
       36.54  1:14.43                                                      
 16 Willard, Ethan P          12 Parkland Swimmin-MA  1:14.31    1:15.12  
       35.85  1:15.12                                                      
 
Event 54  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  1:09.30    1:09.58  
       33.44  1:09.58                                                      
  2 Seiverd, Charles E        12 Seahawks Swim Te-MA  1:14.66    1:10.40  
       34.43  1:10.40                                                      
  3 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA  1:16.30    1:10.69  
       33.13  1:10.69                                                      
  4 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  1:09.52    1:11.40  
       33.84  1:11.40                                                      
  5 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA  1:12.74    1:12.14  
       34.49  1:12.14                                                      
  6 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  1:11.81    1:12.57  
       34.98  1:12.57                                                      
  7 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   1:11.79    1:12.75  
       34.52  1:12.75                                                      
  8 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  1:13.39    1:12.87  
       34.33  1:12.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   1:15.38    1:12.90  
       35.98  1:12.90                                                      
 10 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   1:15.70    1:13.33  
       35.81  1:13.33                                                      
 11 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA          1:14.33    1:13.39  
       33.69  1:13.39                                                      
 12 Miksa, Theo               12 Central Bucks Fa-MA  1:14.59    1:13.48  
       35.35  1:13.48                                                      
 13 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  1:11.27    1:13.75  
       35.25  1:13.75                                                      
 14 McGrath, Francis C        11 Central Bucks Sw-MA  1:14.16    1:14.27  
       34.88  1:14.27                                                      
 15 Willard, Ethan P          12 Parkland Swimmin-MA  1:14.75    1:14.31  
       35.56  1:14.31                                                      
 16 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          1:20.18    1:14.92  
       35.64  1:14.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Belder, Steven A          12 Tri-Hampton YMCA-MA  1:22.86    1:15.20  
       35.33  1:15.20                                                      
 18 Giardino, Michael S       11 Seahawks Swim Te-MA  1:11.78Y   1:15.32  
       35.89  1:15.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     1:16.52    1:16.01  
       36.23  1:16.01                                                      
 20 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        1:20.14    1:16.17  
       36.05  1:16.17                                                      
 21 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA   1:18.13    1:16.74  
       37.37  1:16.74                                                      
 22 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA  1:16.88    1:17.15  
       36.79  1:17.15                                                      
 23 Raue, Colin T             11 Jersey Wahoos-MA     1:13.47Y   1:17.22  
       37.04  1:17.22                                                      
 24 Lin, Corey M              11 Seahawks Swim Te-MA  1:18.20    1:17.26  
       36.69  1:17.26                                                      
 25 Zholob, Oleksandr         11 Unattached-MA        1:19.39    1:17.28  
       36.57  1:17.28                                                      
 26 Masters, Owen R           11 Jersey Storm Swi-MA  1:19.25    1:18.74  
       38.07  1:18.74                                                      
 27 Zamkov, Daveed E          11 Tri-Hampton YMCA-MA  1:20.73    1:21.70  
       37.84  1:21.70                                                      
 
Event 55  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   1:06.25    1:04.25  
       30.77  1:04.25                                                      
  2 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  1:04.93    1:04.92  
       31.06  1:04.92                                                      
  3 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        1:06.46    1:05.55  
       32.18  1:05.55                                                      
  4 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  1:06.18    1:05.65  
       31.72  1:05.65                                                      
  5 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  1:05.78    1:05.85  
       31.18  1:05.85                                                      
  6 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  1:05.93    1:06.24  
       31.66  1:06.24                                                      
  7 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   1:05.90    1:07.19  
       31.91  1:07.19                                                      
  8 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  1:07.14    1:08.83  
       32.91  1:08.83                                                      
B - Final
  9 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  1:07.33    1:04.99  
       30.60  1:04.99                                                      
 10 Weaver, Claire A          14 Parkland Swimmin-MA  1:07.64    1:05.84  
       32.17  1:05.84                                                      
 11 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  1:08.52    1:07.05  
       32.55  1:07.05                                                      
 12 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  1:07.84    1:07.29  
       32.16  1:07.29                                                      
 13 Seiverd, Ally E           14 Seahawks Swim Te-MA  1:08.31    1:07.97  
       32.53  1:07.97                                                      
 14 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  1:07.63    1:08.22  
       32.83  1:08.22                                                      
 15 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  1:09.06    1:08.93  
       32.86  1:08.93                                                      
 16 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:08.48    1:09.42  
       33.05  1:09.42                                                      
 
Event 55  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  1:05.49    1:04.93  
       30.84  1:04.93                                                      
  2 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  1:07.17    1:05.78  
       31.50  1:05.78                                                      
  3 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   1:06.27    1:05.90  
       31.35  1:05.90                                                      
  4 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  1:06.94    1:05.93  
       31.92  1:05.93                                                      
  5 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  1:06.94    1:06.18  
       31.63  1:06.18                                                      
  6 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   1:07.46    1:06.25  
       31.69  1:06.25                                                      
  7 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        1:08.44    1:06.46  
       32.20  1:06.46                                                      
  8 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  1:08.08    1:07.14  
       32.41  1:07.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  1:06.31    1:07.33  
       31.75  1:07.33                                                      
 10 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  1:08.73    1:07.63  
       32.92  1:07.63                                                      
 11 Weaver, Claire A          14 Parkland Swimmin-MA  1:08.82    1:07.64  
       32.69  1:07.64                                                      
 12 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  1:07.13    1:07.84  
       31.93  1:07.84                                                      
 13 Seiverd, Ally E           14 Seahawks Swim Te-MA  1:06.58    1:08.31  
       32.37  1:08.31                                                      
 14 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:08.32    1:08.48  
       32.42  1:08.48                                                      
 15 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  1:13.42    1:08.52  
       33.14  1:08.52                                                      
 16 Brady, Aisling C          13 Penn Charter Aqu-MA  1:12.07    1:08.91  
       32.67  1:08.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  1:11.68    1:09.06  
       33.19  1:09.06                                                      
 18 O'Shea, Isabelle S        14 Episcopal Academ-MA  1:01.67Y   1:09.11  
       33.37  1:09.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA  1:11.16    1:09.22  
       32.68  1:09.22                                                      
 20 Castellan, Juliana        14 Greater Philadel-MA  1:10.44    1:09.35  
       33.23  1:09.35                                                      
 21 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:11.50    1:09.46  
       32.79  1:09.46                                                      
 22 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  1:09.45    1:10.30  
       33.65  1:10.30                                                      
 23 Teng, Sarah               13 Jersey Wahoos-MA     1:09.75    1:10.42  
       33.98  1:10.42                                                      
 24 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  1:07.64S   1:10.43  
       32.68  1:10.43                                                      
 25 Lerner, Isabella K        13 Tri-Hampton YMCA-MA  1:13.38    1:10.49  
       33.46  1:10.49                                                      
 26 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA  1:11.25    1:10.50  
       33.90  1:10.50                                                      
 27 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  1:09.49    1:10.88  
       33.61  1:10.88                                                      
 28 Peifer, Emily M           14 Tri-Hampton YMCA-MA  1:13.78    1:10.90  
       34.25  1:10.90                                                      
 28 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:13.97    1:10.90  
       33.89  1:10.90                                                      
 30 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  1:04.66Y   1:10.96  
       34.73  1:10.96                                                      
 31 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  1:13.31    1:11.00  
       34.19  1:11.00                                                      
 32 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA  1:09.84    1:11.08  
       33.46  1:11.08                                                      
 33 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  1:01.60Y   1:11.19  
       34.12  1:11.19                                                      
 34 Koehle, Allison E         13 Nittany Lion Aqu-MA  1:11.88    1:11.37  
       33.45  1:11.37                                                      
 35 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   1:10.62    1:11.39  
       33.87  1:11.39                                                      
 36 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  1:12.62    1:11.55  
       34.55  1:11.55                                                      
 37 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  1:11.36    1:11.78  
       34.61  1:11.78                                                      
 38 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  1:10.44    1:11.89  
       33.84  1:11.89                                                      
 39 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  1:12.06    1:12.00  
       34.70  1:12.00                                                      
 40 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  1:10.60    1:12.29  
       34.17  1:12.29                                                      
 41 Roth, Hillary J           14 Parkland Swimmin-MA  1:11.92    1:12.82  
       34.64  1:12.82                                                      
 42 Abdu, Rania               13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:13.14    1:12.85  
       33.75  1:12.85                                                      
 43 Mack, Natalie M           13 Emmaus Aquatic C-MA  1:01.04Y   1:13.32  
       35.55  1:13.32                                                      
 44 Latham, Natalie J         13 Seahawks Swim Te-MA  1:08.98    1:13.50  
       35.31  1:13.50                                                      
 45 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA     1:13.90    1:14.02  
       34.45  1:14.02                                                      
 46 O'Leary, Hailey           14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:04.85Y   1:14.18  
       34.86  1:14.18                                                      
 47 Spoors, Paige C           14 Wcay Marlins-MA      1:12.03    1:16.24  
       36.44  1:16.24                                                      
 
Event 56  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        1:00.43    1:00.47  
       29.75  1:00.47                                                      
  2 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  1:02.07    1:00.58  
       29.18  1:00.58                                                      
  3 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:01.09    1:00.61  
       29.33  1:00.61                                                      
  4 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  1:02.29    1:01.53  
       29.61  1:01.53                                                      
  5 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     1:01.09    1:01.83  
       29.65  1:01.83                                                      
  6 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   1:03.37    1:02.47  
       29.98  1:02.47                                                      
  7 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:03.78    1:02.61  
       29.89  1:02.61                                                      
  8 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  1:03.11    1:04.11  
       30.58  1:04.11                                                      
B - Final
  9 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  1:04.05    1:02.51  
       30.17  1:02.51                                                      
 10 Miksa, Gabriele           13 Central Bucks Fa-MA  1:04.79    1:03.25  
       30.42  1:03.25                                                      
 11 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     1:05.22    1:04.79  
       30.70  1:04.79                                                      
 12 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA  1:05.77    1:05.07  
       31.47  1:05.07                                                      
 13 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  1:04.99    1:05.19  
       30.63  1:05.19                                                      
 14 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  1:05.81    1:05.20  
       31.36  1:05.20                                                      
 15 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  1:04.87    1:05.86  
       31.68  1:05.86                                                      
 16 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     1:05.43    1:06.25  
       31.73  1:06.25                                                      
 
Event 56  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        1:03.87    1:00.43  
       29.86  1:00.43                                                      
  2 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     1:02.98    1:01.09  
       29.38  1:01.09                                                      
  2 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:01.28    1:01.09  
       30.45  1:01.09                                                      
  4 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  1:05.37    1:02.07  
       29.80  1:02.07                                                      
  5 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  1:04.69    1:02.29  
       29.62  1:02.29                                                      
  6 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA  1:03.78    1:03.11  
       30.26  1:03.11                                                      
  6 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  1:04.02    1:03.11  
       30.63  1:03.11                                                      
  8 Belkadi, Yaseen H         14 Westtown Aquatic-MA  1:02.22    1:03.18  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   1:03.82    1:03.37  
       30.08  1:03.37                                                      
 10 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:02.82    1:03.78  
 11 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  1:07.69    1:04.05  
       30.69  1:04.05                                                      
 12 Miksa, Gabriele           13 Central Bucks Fa-MA  1:04.54    1:04.79  
       30.90  1:04.79                                                      
 13 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  1:05.88    1:04.87  
       31.29  1:04.87                                                      
 14 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  1:06.03    1:04.99  
       30.84  1:04.99                                                      
 15 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     1:08.11    1:05.22  
       30.92  1:05.22                                                      
 16 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     1:08.42    1:05.43  
       31.71  1:05.43                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA  1:08.54    1:05.77  
       30.78  1:05.77                                                      
 18 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  1:06.04    1:05.81  
       31.48  1:05.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        1:06.44    1:06.11  
       31.71  1:06.11                                                      
 20 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  1:06.73    1:06.29  
       31.76  1:06.29                                                      
 21 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   1:07.60    1:06.63  
       32.35  1:06.63                                                      
 21 Carlson, Hunter           13 Wcay Marlins-MA      1:08.00    1:06.63  
       32.02  1:06.63                                                      
 23 McGuire, Sean D           14 Blue Eagle Swimm-MA  1:01.70Y   1:06.77  
       32.23  1:06.77                                                      
 24 Dey, Om                   14 Parkland Swimmin-MA  1:07.81    1:06.93  
       31.90  1:06.93                                                      
 25 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  1:08.12    1:07.31  
       32.26  1:07.31                                                      
 26 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  1:06.28    1:07.33  
       32.90  1:07.33                                                      
 27 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  1:09.49    1:07.61  
       31.74  1:07.61                                                      
 28 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA  1:08.75    1:07.78  
       32.77  1:07.78                                                      
 29 Reinhart, Jack R          13 Malvern Swimming-MA  1:00.77Y   1:07.80  
       33.01  1:07.80                                                      
 30 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           1:08.31    1:07.95  
       32.58  1:07.95                                                      
 31 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:10.22    1:08.20  
       32.37  1:08.20                                                      
 32 Mandelbaum, Jordan D      13 Salvation Army K-MA  1:00.86Y   1:08.23  
       32.40  1:08.23                                                      
 33 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA    59.41Y   1:08.71  
       32.80  1:08.71                                                      
 34 Smilevski, Alexander      13 Seahawks Swim Te-MA  1:08.93    1:09.18  
       32.50  1:09.18                                                      
 35 Kovan, Henry E            14 Episcopal Academ-MA  1:08.52    1:09.28  
       32.75  1:09.28                                                      
 36 Strella, Dylan T          14 Emmaus Aquatic C-MA    59.07Y   1:09.38  
       32.67  1:09.38                                                      
 -- Bushay, Mason             12 Seahawks Swim Te-MA       NT   X1:03.89  
       30.79  1:03.89                                                      
 -- Nunez, Jai'den A          14 Greater Philadel-MA  1:04.36         DQ  
       30.88       DQ                                                      
 
Event 57  Girls 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               1:05.78    1:04.39  
       31.42  1:04.39                                                      
  2 Hammond, Kayla A          15 Triton Swim Team-MA  1:06.15    1:04.66  
       31.68  1:04.66                                                      
  3 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA  1:06.67    1:05.38  
       31.60  1:05.38                                                      
  4 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA  1:06.47    1:05.67  
       31.56  1:05.67                                                      
  5 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  1:06.30    1:05.75  
       32.06  1:05.75                                                      
  6 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA  1:05.32    1:05.91  
       30.70  1:05.91                                                      
  7 Miksa, Leah               16 Central Bucks Fa-MA  1:07.08    1:06.64  
       32.63  1:06.64                                                      
  8 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  1:07.10    1:06.70  
       32.06  1:06.70                                                      
B - Final
  9 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        1:08.08    1:06.89  
       31.73  1:06.89                                                      
 10 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  1:08.72    1:07.44  
       32.14  1:07.44                                                      
 11 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  1:09.56    1:08.12  
       32.44  1:08.12                                                      
 12 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  1:09.11    1:09.39  
       32.73  1:09.39                                                      
 13 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        1:09.60    1:09.94  
       33.94  1:09.94                                                      
 14 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   1:10.70    1:11.32  
       33.44  1:11.32                                                      
 15 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  1:11.00    1:11.42  
       34.69  1:11.42                                                      
 16 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  1:11.97    1:12.09  
       35.05  1:12.09                                                      
 
Event 57  Girls 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA  1:07.43    1:05.32  
       31.30  1:05.32                                                      
  2 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               1:04.93    1:05.78  
       31.87  1:05.78                                                      
  3 Hammond, Kayla A          15 Triton Swim Team-MA  1:08.19    1:06.15  
       31.80  1:06.15                                                      
  4 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  1:11.43    1:06.30  
       32.38  1:06.30                                                      
  5 Buchman, Isabella A       15 Emmaus Aquatic C-MA  1:10.03    1:06.47  
       31.94  1:06.47                                                      
  6 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA  1:07.72    1:06.67  
       31.72  1:06.67                                                      
  7 Miksa, Leah               16 Central Bucks Fa-MA  1:08.15    1:07.08  
       32.53  1:07.08                                                      
  8 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  1:08.57    1:07.10  
       32.34  1:07.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        1:09.32    1:08.08  
       31.91  1:08.08                                                      
 10 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  1:09.46    1:08.72  
       32.65  1:08.72                                                      
 11 Axler, Elizabeth M        17 Central Bucks Fa-MA  1:05.55    1:08.77  
       32.73  1:08.77                                                      
 12 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  1:08.41    1:09.11  
       32.61  1:09.11                                                      
 13 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  1:08.26    1:09.56  
       32.71  1:09.56                                                      
 14 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA          59.70Y   1:09.60  
       33.21  1:09.60                                                      
 15 Peifer, Madison P         17 Tri-Hampton YMCA-MA  1:09.88    1:10.57  
       33.22  1:10.57                                                      
 16 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   1:08.04    1:10.70  
       33.13  1:10.70                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  1:11.59    1:11.00  
       33.25  1:11.00                                                      
 18 Sciarretta, Francesca A   15 Coatesville Area-MA  1:10.35    1:11.94  
       33.95  1:11.94                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  1:12.68    1:11.97  
       35.14  1:11.97                                                      
 20 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA  1:13.71    1:13.48  
       34.65  1:13.48                                                      
 21 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   1:13.99    1:14.05  
       35.23  1:14.05                                                      
 22 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  1:11.75    1:14.15  
       34.56  1:14.15                                                      
 
Event 58  Boys 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Devaney, John A           15 Central Bucks Sw-MA    58.53      57.19  
       27.49    57.19                                                      
  2 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  1:00.17      57.25  
       27.72    57.25                                                      
  3 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA     58.39      57.52  
       27.66    57.52                                                      
  4 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA    59.64      59.41  
       28.24    59.41                                                      
  5 Belkadi, Ameen H          16 Westtown Aquatic-MA  1:01.28      59.81  
       28.50    59.81                                                      
  6 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA       59.26    1:00.21  
       28.32  1:00.21                                                      
  7 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  1:01.16    1:00.63  
       28.87  1:00.63                                                      
  8 Graff, Brett M            16 Wcay Marlins-MA      1:01.24    1:01.80  
       29.50  1:01.80                                                      
B - Final
  9 Scott, Nicholas           15 Wcay Marlins-MA      1:02.86    1:00.26  
       29.17  1:00.26                                                      
 10 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  1:01.92    1:01.15  
       29.06  1:01.15                                                      
 11 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  1:01.46    1:01.34  
       29.32  1:01.34                                                      
 12 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA  1:03.78    1:02.44  
       29.92  1:02.44                                                      
 13 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  1:03.82    1:02.70  
       29.57  1:02.70                                                      
 14 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  1:03.68    1:03.00  
       30.30  1:03.00                                                      
 15 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   1:03.80    1:03.32  
       30.63  1:03.32                                                      
 16 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:03.07    1:03.78  
       29.85  1:03.78                                                      
 
Event 58  Boys 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA     58.35      58.39  
       27.63    58.39                                                      
  2 Devaney, John A           15 Central Bucks Sw-MA    58.42      58.53  
       27.80    58.53                                                      
  3 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     1:02.00      59.26  
       28.23    59.26                                                      
  4 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  1:05.53      59.64  
       28.42    59.64                                                      
  5 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA    59.25S   1:00.17  
       28.62  1:00.17                                                      
  6 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  1:07.12    1:01.16  
       29.42  1:01.16                                                      
  7 Graff, Brett M            16 Wcay Marlins-MA        55.73Y   1:01.24  
       29.29  1:01.24                                                      
  8 Belkadi, Ameen H          16 Westtown Aquatic-MA  1:02.38    1:01.28  
       29.28  1:01.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  1:00.29    1:01.46  
       29.37  1:01.46                                                      
 10 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA    54.50Y   1:01.92  
       29.16  1:01.92                                                      
 11 Scott, Nicholas           15 Wcay Marlins-MA      1:02.84    1:02.86  
       29.81  1:02.86                                                      
 12 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:06.52    1:03.07  
       29.84  1:03.07                                                      
 13 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  1:05.57    1:03.68  
       30.83  1:03.68                                                      
 14 Kuzdzal, Patrick          16 Emmaus Aquatic C-MA  1:04.87    1:03.78  
       30.38  1:03.78                                                      
 15 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA     54.47Y   1:03.80  
       30.28  1:03.80                                                      
 16 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  1:02.13    1:03.82  
       29.33  1:03.82                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA   1:04.54    1:04.83  
       30.49  1:04.83                                                      
 18 Carroll, Michael A        17 Seahawks Swim Te-MA  1:07.70    1:05.29  
       30.74  1:05.29                                                      
 18 Sherlock, Jonathon Z      16 Wcay Marlins-MA      1:01.34Y   1:05.29  
       30.86  1:05.29                                                      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   1:06.23    1:05.56  
       30.85  1:05.56                                                      
 21 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  1:03.26    1:06.41  
       31.90  1:06.41                                                      
 22 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  1:07.24    1:06.51  
       31.77  1:06.51                                                      
 23 Oleaga, Christian A       16 South Jersey Aqu-MA  1:09.37S   1:06.95  
       30.52  1:06.95                                                      
 24 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  1:03.88    1:06.99  
 25 Ricciotti, Mason C        15 Seahawks Swim Te-MA  1:09.55    1:07.31  
       31.98  1:07.31                                                      
 26 Rauscher, Jacob W         15 Jersey Storm Swi-MA  1:07.88    1:07.59  
       32.35  1:07.59                                                      
 27 Pennington, Ryder L       16 Coatesville Area-MA  1:03.33    1:07.65  
       31.72  1:07.65                                                      
 28 Steele, Bryan             15 Pennsbury Aquati-MA  1:06.84    1:08.47  
       32.42  1:08.47                                                      
 29 Cheng, Guanjie            15 Friends Central-MA   1:05.82    1:09.53  
       33.04  1:09.53                                                      
 
Event 59  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA        2:53.86Y   3:21.08  
       42.30  1:36.41  2:30.80  3:21.08                                    
  2 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA  2:58.07Y   3:24.30  
       43.77  1:36.37  2:29.80  3:24.30                                    
 
Event 60  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  3:02.19    2:50.09  
       37.45  1:21.42  2:06.30  2:50.09                                    
 
Event 61  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        2:46.82    2:41.45  
       35.03  1:14.58  1:56.63  2:41.45                                    
  2 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  2:49.34    2:48.24  
       34.88  1:15.72  1:59.85  2:48.24                                    
  3 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  2:47.95    2:50.93  
       35.06  1:16.46  2:02.57  2:50.93                                    
  4 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  2:55.76    2:51.09  
       35.13  1:18.00  2:04.11  2:51.09                                    
  5 Dolan, Rachel M           14 Unattached-MA        2:56.32    2:56.15  
       38.40  1:22.22  2:09.16  2:56.15                                    
  6 O'Leary, Hailey           14 Blue Dolphin Aqu-MA  3:01.75    2:59.18  
       37.25  1:20.72  2:09.35  2:59.18                                    
  7 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  3:10.17    3:10.05  
       39.40  1:24.98  2:18.20  3:10.05                                    
  8 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   3:16.27    3:14.65  
       38.61  1:26.95  2:20.02  3:14.65                                    
 
Event 61  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        2:29.37Y   2:46.82  
       36.21  1:18.43  2:03.25  2:46.82                                    
  2 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  2:54.08    2:47.95  
       35.52  1:14.95  1:59.66  2:47.95                                    
  3 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  2:29.59Y   2:49.34  
       37.27  1:19.80  2:05.11  2:49.34                                    
  4 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  2:52.82    2:55.76  
       36.26  1:20.18  2:07.62  2:55.76                                    
  5 Dolan, Rachel M           14 Unattached-MA        2:51.59    2:56.32  
       37.64  1:21.92  2:08.93  2:56.32                                    
  6 O'Leary, Hailey           14 Blue Dolphin Aqu-MA  3:09.68    3:01.75  
       39.47  1:24.64  2:13.88  3:01.75                                    
  7 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  3:06.55    3:10.17  
       37.10  1:24.29  2:17.21  3:10.17                                    
  8 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   2:42.92Y   3:16.27  
       39.02  1:27.96  2:21.28  3:16.27                                    
 
Event 62  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:32.87    2:34.31  
       33.04  1:11.21  1:52.16  2:34.31                                    
  2 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  2:38.55    2:35.43  
       33.79  1:13.00  1:54.95  2:35.43                                    
  3 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  2:45.64    2:40.95  
       34.73  1:16.40  1:59.45  2:40.95                                    
  4 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  2:48.30    2:43.68  
       35.70  1:17.21  2:01.14  2:43.68                                    
  5 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:42.46    2:44.16  
       34.00  1:14.21  1:58.94  2:44.16                                    
  6 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  2:44.16    2:44.85  
       36.01  1:17.62  2:01.53  2:44.85                                    
  7 Carlson, Hunter           13 Wcay Marlins-MA      2:48.03    2:46.19  
       35.41  1:19.39  2:04.07  2:46.19                                    
  8 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  2:58.64    2:54.80  
       36.89  1:21.02  2:08.22  2:54.80                                    
B - Final
  9 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA  3:03.97    3:05.09  
       36.68  1:18.84  2:07.70  3:05.09                                    
 
Event 62  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:17.28Y   2:32.87  
       33.48  1:11.57  1:52.30  2:32.87                                    
  2 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  2:46.45    2:38.55  
       34.27  1:13.89  1:57.58  2:38.55                                    
  3 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:29.61Y   2:42.46  
       35.18  1:16.36  2:00.45  2:42.46                                    
  4 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  2:59.12    2:44.16  
       35.69  1:16.36  2:00.17  2:44.16                                    
  5 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  2:27.25Y   2:45.64  
       35.85  1:17.11  2:02.17  2:45.64                                    
  6 Carlson, Hunter           13 Wcay Marlins-MA      2:50.16    2:48.03  
       35.00  1:17.33  2:03.03  2:48.03                                    
  7 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  2:52.61    2:48.30  
       37.25  1:19.39  2:04.74  2:48.30                                    
  8 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  2:44.36    2:53.81  
       35.89  1:19.97  2:07.99  2:53.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mejia-Reynoso, Antonio A  13 Salvation Army K-MA  2:37.70Y   2:54.18  
       36.71  1:20.15  2:07.46  2:54.18                                    
 10 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA  2:48.92    2:54.34  
       37.31  1:22.07  2:09.26  2:54.34                                    
 11 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  2:34.22Y   2:58.64  
       39.44  1:24.55  2:11.77  2:58.64                                    
 12 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA  2:37.75Y   3:03.97  
       39.22  1:21.79  2:11.39  3:03.97                                    
 -- Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:55.40         DQ  
       34.06  1:13.23  1:53.04       DQ                                    
 -- Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  2:43.83         DQ  
       32.82  1:13.97  2:00.33       DQ                                    
 
Event 63  Girls 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  3:01.03    2:57.05  
       35.31  1:19.02  2:06.45  2:57.05                                    
  2 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA  3:05.75    2:57.68  
       38.73  1:24.33  2:11.21  2:57.68                                    
  3 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  3:15.91    3:11.75  
       38.41  1:26.78  2:19.51  3:11.75                                    
 
Event 63  Girls 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  2:59.43    3:01.03  
       35.18  1:18.92  2:08.23  3:01.03                                    
  2 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA  3:04.38    3:05.75  
       40.68  1:28.59  2:16.86  3:05.75                                    
  3 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  3:07.58    3:15.91  
       41.06  1:30.12  2:23.42  3:15.91                                    
 
Event 64  Boys 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  2:41.53    2:30.50  
       32.83  1:11.72  1:52.75  2:30.50                                    
  2 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  2:41.81    2:30.81  
       33.83  1:12.92  1:52.86  2:30.81                                    
  3 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:48.66    2:45.46  
       34.89  1:16.18  2:00.48  2:45.46                                    
 
Event 64  Boys 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  2:55.97    2:41.53  
       35.73  1:17.78  2:03.45  2:41.53                                    
  2 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  2:25.05Y   2:41.81  
       36.16  1:18.38  2:01.21  2:41.81                                    
  3 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:44.56    2:48.66  
       36.00  1:18.84  2:03.93  2:48.66                                    
 
Event 65  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:17.30    1:17.09  
       36.55  1:17.09                                                      
  2 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA  1:19.92    1:18.79  
       38.55  1:18.79                                                      
  3 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  1:19.13    1:19.05  
       37.62  1:19.05                                                      
  4 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:20.73    1:19.71  
       37.26  1:19.71                                                      
  5 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA  1:22.43    1:19.73  
       38.14  1:19.73                                                      
  6 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA  1:21.92    1:20.85  
       39.10  1:20.85                                                      
  7 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  1:21.03    1:22.10  
       39.07  1:22.10                                                      
  8 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     1:22.87    1:22.99  
       39.37  1:22.99                                                      
B - Final
  9 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  1:23.32    1:21.12  
       38.68  1:21.12                                                      
 10 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA          1:23.74    1:21.72  
       40.06  1:21.72                                                      
 11 Maher, Elizabeth A        12 Wilmington Aquat-MA  1:22.98    1:21.80  
       39.32  1:21.80                                                      
 12 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  1:23.97    1:22.10  
       40.03  1:22.10                                                      
 13 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        1:23.57    1:22.95  
       39.75  1:22.95                                                      
 14 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  1:23.71    1:23.04  
       40.02  1:23.04                                                      
 15 Costa, Carina G           12 Mariners-MA          1:23.96    1:23.21  
       41.52  1:23.21                                                      
 16 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA     1:23.50    1:23.69  
       40.62  1:23.69                                                      
 
Event 65  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:18.20    1:17.30  
       36.90  1:17.30                                                      
  2 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  1:31.02    1:19.13  
       37.90  1:19.13                                                      
  3 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA  1:20.52    1:19.92  
       39.43  1:19.92                                                      
  4 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:19.34    1:20.73  
       38.32  1:20.73                                                      
  5 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  1:23.66    1:21.03  
       39.21  1:21.03                                                      
  6 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA  1:24.39    1:21.92  
       39.56  1:21.92                                                      
  7 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA  1:21.76    1:22.43  
       39.51  1:22.43                                                      
  8 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     1:24.73    1:22.87  
       40.07  1:22.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maher, Elizabeth A        12 Wilmington Aquat-MA  1:25.40    1:22.98  
       39.62  1:22.98                                                      
 10 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  1:21.02    1:23.32  
       40.32  1:23.32                                                      
 11 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA  1:22.77    1:23.38  
       40.81  1:23.38                                                      
 12 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA     1:26.61    1:23.50  
       41.38  1:23.50                                                      
 13 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        1:23.80    1:23.57  
       40.31  1:23.57                                                      
 14 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  1:21.26    1:23.71  
       40.68  1:23.71                                                      
 15 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA          1:22.23    1:23.74  
       40.95  1:23.74                                                      
 16 Costa, Carina G           12 Mariners-MA          1:25.47    1:23.96  
       42.13  1:23.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  1:22.86    1:23.97  
       40.74  1:23.97                                                      
 18 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           1:27.13    1:24.22  
       39.81  1:24.22                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Marker, Ashley C          12 Mariners-MA          1:20.61    1:24.33  
       41.00  1:24.33                                                      
 20 Sandt, Meghan M           11 Blue Eagle Swimm-MA  1:28.16    1:24.48  
       42.15  1:24.48                                                      
 21 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA   1:31.35    1:24.72  
       42.31  1:24.72                                                      
 22 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:21.24    1:24.74  
       41.58  1:24.74                                                      
 23 Busser, Freya E           11 FSA-MA               1:30.61    1:24.86  
 24 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:25.34    1:25.38  
       41.93  1:25.38                                                      
 25 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA  1:30.51    1:25.68  
       42.50  1:25.68                                                      
 26 Sommer, Truly A           11 Methacton Aquati-MA  1:32.34    1:26.54  
       41.71  1:26.54                                                      
 27 Gardner, Kara N           12 Emmaus Aquatic C-MA  1:26.55    1:26.60  
       42.43  1:26.60                                                      
 28 Bellwoar, Callie D        12 Seahawks Swim Te-MA  1:30.46    1:26.81  
       41.91  1:26.81                                                      
 29 Naylor, Sarah E           12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:29.17    1:26.94  
 30 Fox, Lauren K             11 Seahawks Swim Te-MA  1:27.85    1:27.21  
       42.15  1:27.21                                                      
 31 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA  1:19.63Y   1:27.32  
       42.38  1:27.32                                                      
 32 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  11 Friends Central-MA   1:27.31    1:27.35  
       42.26  1:27.35                                                      
 33 Middleton, Amanda J       12 Wilmington Aquat-MA  1:30.24    1:28.15  
       42.92  1:28.15                                                      
 34 Jones, Cooper R           11 Wcay Marlins-MA      1:27.56    1:28.40  
       43.62  1:28.40                                                      
 35 Friedlander, Emma T       11 Governor Mifflin-MA  1:28.22    1:28.54  
       42.68  1:28.54                                                      
 36 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:19.76Y   1:28.90  
       42.50  1:28.90                                                      
 37 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  1:31.08    1:28.91  
       44.30  1:28.91                                                      
 38 Cohen, Maren K            12 Friends Central-MA   1:32.34    1:29.01  
       43.60  1:29.01                                                      
 39 Ruales, Stephanie P       12 Mariners-MA          1:27.43    1:29.05  
       44.18  1:29.05                                                      
 40 Qin, Jade                 12 Seahawks Swim Te-MA  1:31.92    1:29.82  
       44.21  1:29.82                                                      
 41 Huynh, An T               12 Friends Central-MA   1:19.35Y   1:29.98  
       43.56  1:29.98                                                      
 42 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA  1:20.99Y   1:30.03  
       44.64  1:30.03                                                      
 43 Dewitt, Summer E          11 Seahawks Swim Te-MA  1:21.21Y   1:30.12  
       42.91  1:30.12                                                      
 44 Goyal, Milan              12 Friends Central-MA   1:21.09Y   1:30.13  
       43.81  1:30.13                                                      
 45 Zaffiro, Julianne M       11 Parkland Swimmin-MA  1:27.09    1:30.74  
       43.77  1:30.74                                                      
 46 Shackelford, Madison L    12 Central Bucks Sw-MA  1:30.42    1:31.75  
       44.71  1:31.75                                                      
 47 Russ, Madeline            12 Central Bucks Fa-MA  1:32.63    1:31.91  
       44.05  1:31.91                                                      
 48 Poblador, Lianne L        12 Jersey Wahoos-MA     1:21.86Y   1:32.01  
       44.08  1:32.01                                                      
 49 Sharkey, Shannon M        11 East Coast C-Cer-MA  1:31.84    1:32.42  
       45.01  1:32.42                                                      
 50 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA        1:19.44Y   1:32.81  
       46.46  1:32.81                                                      
 51 Hillman, Anna C           12 Coatesville Area-MA  1:17.92Y   1:33.96  
       46.32  1:33.96                                                      
 52 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA  1:21.65Y   1:36.28  
       46.13  1:36.28                                                      
 53 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA   1:21.25Y   1:36.52  
       47.03  1:36.52                                                      
 
Event 66  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:19.05    1:17.14  
       37.93  1:17.14                                                      
  2 Seiverd, Charles E        12 Seahawks Swim Te-MA  1:18.75    1:17.47  
       38.41  1:17.47                                                      
  3 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA     1:22.33    1:20.71  
       39.49  1:20.71                                                      
  4 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA   1:22.39    1:21.56  
       39.70  1:21.56                                                      
  5 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA  1:22.31    1:22.13  
       39.05  1:22.13                                                      
  6 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA          1:21.88    1:23.20  
       39.91  1:23.20                                                      
  7 McGrath, Francis C        11 Central Bucks Sw-MA  1:23.67    1:24.72  
       41.60  1:24.72                                                      
  8 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              1:23.52    1:26.03  
       42.55  1:26.03                                                      
B - Final
  9 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  1:28.71    1:22.63  
       39.71  1:22.63                                                      
 10 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        1:27.13    1:24.07  
       41.57  1:24.07                                                      
 11 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          1:24.57    1:24.35  
       42.05  1:24.35                                                      
 12 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   1:24.25    1:24.64  
       42.38  1:24.64                                                      
 13 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  1:26.25    1:25.14  
       41.34  1:25.14                                                      
 14 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  1:26.66    1:26.99  
       42.26  1:26.99                                                      
 15 Feldman, Derek A          11 Central Bucks Sw-MA  1:29.09    1:30.00  
       43.02  1:30.00                                                      
 16 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA   1:29.36    1:32.25  
       44.27  1:32.25                                                      
 
Event 66  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seiverd, Charles E        12 Seahawks Swim Te-MA  1:22.14    1:18.75  
       39.29  1:18.75                                                      
  2 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:18.91    1:19.05  
       38.85  1:19.05                                                      
  3 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA          1:24.21    1:21.88  
       39.25  1:21.88                                                      
  4 Scott, Brady A            11 Central Bucks Sw-MA  1:22.09    1:22.31  
       39.90  1:22.31                                                      
  5 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA     1:23.40    1:22.33  
       39.80  1:22.33                                                      
  6 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA   1:23.62    1:22.39  
       40.57  1:22.39                                                      
  7 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              1:24.21    1:23.52  
       40.43  1:23.52                                                      
  8 McGrath, Francis C        11 Central Bucks Sw-MA  1:25.88    1:23.67  
       40.52  1:23.67                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   1:25.76    1:24.25  
       40.70  1:24.25                                                      
 10 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          1:32.45    1:24.57  
       42.17  1:24.57                                                      
 11 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  1:22.67    1:26.25  
       43.10  1:26.25                                                      
 12 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  1:33.53    1:26.66  
       42.52  1:26.66                                                      
 13 Miksa, Theo               12 Central Bucks Fa-MA  1:26.27    1:27.12  
       42.50  1:27.12                                                      
 14 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        1:29.50    1:27.13  
       42.85  1:27.13                                                      
 15 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  1:21.27    1:28.71  
       42.45  1:28.71                                                      
 16 Feldman, Derek A          11 Central Bucks Sw-MA  1:26.84    1:29.09  
       43.95  1:29.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA   1:39.34    1:29.36  
       43.85  1:29.36                                                      
 18 Belder, Steven A          12 Tri-Hampton YMCA-MA  1:20.56Y   1:30.62  
       43.59  1:30.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Corey M              11 Seahawks Swim Te-MA  1:29.39    1:31.91  
       45.24  1:31.91                                                      
 20 Masters, Owen R           11 Jersey Storm Swi-MA  1:30.16    1:33.04  
       45.19  1:33.04                                                      
 21 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   1:31.94    1:34.16  
       45.13  1:34.16                                                      
 22 Longbons, Garrett J       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:27.40Y   1:35.19  
       47.04  1:35.19                                                      
 23 Zamkov, Daveed E          11 Tri-Hampton YMCA-MA  1:35.67    1:35.77  
       46.48  1:35.77                                                      
 24 Redrup, Geoffrey L        11 Greater Philadel-MA  1:38.38    1:39.82  
       48.20  1:39.82                                                      
 
Event 67  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        1:12.54    1:11.58  
       35.15  1:11.58                                                      
  2 Seiverd, Ally E           14 Seahawks Swim Te-MA  1:14.83    1:15.67  
       36.52  1:15.67                                                      
  3 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  1:16.19    1:16.69  
       37.55  1:16.69                                                      
  4 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  1:17.66    1:16.82  
       37.06  1:16.82                                                      
  5 O'Shea, Isabelle S        14 Episcopal Academ-MA  1:17.58    1:17.31  
       38.47  1:17.31                                                      
  6 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA  1:17.29    1:17.38  
       37.49  1:17.38                                                      
  7 Weaver, Claire A          14 Parkland Swimmin-MA  1:17.55    1:17.74  
       38.51  1:17.74                                                      
  8 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  1:16.68    1:17.79  
       37.53  1:17.79                                                      
B - Final
  9 Suko, Anya F              14 Central Bucks Sw-MA  1:18.91    1:16.26  
       37.22  1:16.26                                                      
 10 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  1:18.96    1:16.27  
       37.67  1:16.27                                                      
 11 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  1:18.85    1:17.39  
       38.01  1:17.39                                                      
 12 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  1:17.99    1:17.49  
       36.27  1:17.49                                                      
 13 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  1:19.86    1:18.13  
       37.10  1:18.13                                                      
 14 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:19.73    1:18.99  
 15 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  1:19.88    1:20.32  
       38.37  1:20.32                                                      
 16 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  1:18.92    1:21.52  
       38.93  1:21.52                                                      
 
Event 67  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        1:17.95    1:12.54  
       35.65  1:12.54                                                      
  2 Seiverd, Ally E           14 Seahawks Swim Te-MA  1:15.73    1:14.83  
       36.08  1:14.83                                                      
  3 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  1:18.08    1:16.19  
       37.03  1:16.19                                                      
  4 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  1:19.02    1:16.68  
       36.70  1:16.68                                                      
  5 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA  1:16.94    1:17.29  
       37.36  1:17.29                                                      
  6 Weaver, Claire A          14 Parkland Swimmin-MA  1:17.05    1:17.55  
       37.94  1:17.55                                                      
  7 O'Shea, Isabelle S        14 Episcopal Academ-MA  1:08.74Y   1:17.58  
       37.93  1:17.58                                                      
  8 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  1:18.25    1:17.66  
       37.58  1:17.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Latini, Sophia            13 Blue Eagle Swimm-MA  1:17.12    1:17.99  
       36.40  1:17.99                                                      
 10 Brady, Aisling C          13 Penn Charter Aqu-MA  1:18.79    1:18.13  
       38.58  1:18.13                                                      
 11 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  1:07.54Y   1:18.85  
       39.29  1:18.85                                                      
 12 Suko, Anya F              14 Central Bucks Sw-MA  1:17.84    1:18.91  
       38.21  1:18.91                                                      
 13 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  1:17.62    1:18.92  
       37.80  1:18.92                                                      
 14 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  1:20.69    1:18.96  
       38.25  1:18.96                                                      
 15 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:11.66Y   1:19.73  
       38.80  1:19.73                                                      
 16 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  1:17.86    1:19.86  
       37.98  1:19.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  1:10.67Y   1:19.88  
       39.25  1:19.88                                                      
 18 Pillar, Claire E          13 Friends Central-MA   1:11.79Y   1:19.99  
       38.23  1:19.99                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  1:19.78    1:20.01  
       39.90  1:20.01                                                      
 20 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA  1:20.93    1:20.49  
       39.11  1:20.49                                                      
 21 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  1:20.42    1:20.56  
       39.25  1:20.56                                                      
 22 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  1:19.68    1:21.32  
       38.23  1:21.32                                                      
 23 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:10.50Y   1:21.55  
       39.47  1:21.55                                                      
 24 Stark, Heather E          14 Upper Dublin Aqu-MA  1:20.55    1:21.81  
       39.98  1:21.81                                                      
 25 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  1:20.17    1:23.00  
       39.99  1:23.00                                                      
 26 Melendez, Andrea T        13 Friends Central-MA   1:11.88Y   1:23.45  
       41.18  1:23.45                                                      
 27 Castellan, Juliana        14 Greater Philadel-MA  1:10.19Y   1:24.07  
       41.09  1:24.07                                                      
 28 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA  1:10.65Y   1:24.65  
       39.70  1:24.65                                                      
 29 Mack, Natalie M           13 Emmaus Aquatic C-MA  1:07.82Y   1:24.69  
       42.31  1:24.69                                                      
 30 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  1:11.73Y   1:25.31  
       42.22  1:25.31                                                      
 -- Teng, Sarah               13 Jersey Wahoos-MA     1:09.74Y        DQ  
       40.18       DQ                                                      
 
Event 68  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   1:10.85    1:10.39  
       33.86  1:10.39                                                      
  2 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  1:09.50    1:10.51  
       34.12  1:10.51                                                      
  3 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     1:12.54    1:11.49  
       34.04  1:11.49                                                      
  4 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  1:14.16    1:12.14  
       34.82  1:12.14                                                      
  5 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        1:13.76    1:12.25  
       35.52  1:12.25                                                      
  6 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  1:13.84    1:13.20  
       35.52  1:13.20                                                      
  7 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  1:13.90    1:13.92  
       36.06  1:13.92                                                      
  8 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:12.39    1:14.85  
       35.26  1:14.85                                                      
B - Final
  9 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:14.37    1:13.71  
       35.11  1:13.71                                                      
 10 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  1:15.53    1:13.74  
       35.29  1:13.74                                                      
 11 Mandelbaum, Jordan D      13 Salvation Army K-MA  1:14.35    1:13.79  
       35.82  1:13.79                                                      
 12 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  1:16.65    1:14.68  
       36.71  1:14.68                                                      
 13 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  1:15.57    1:14.70  
       36.51  1:14.70                                                      
 14 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  1:15.87    1:16.86  
       37.39  1:16.86                                                      
 15 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   1:16.46    1:16.90  
       37.49  1:16.90                                                      
 16 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     1:15.25    1:17.65  
       37.67  1:17.65                                                      
 
Event 68  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  1:11.50    1:09.50  
       33.59  1:09.50                                                      
  2 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   1:11.98    1:10.85  
       33.74  1:10.85                                                      
  3 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:14.47    1:12.39  
       35.30  1:12.39                                                      
  4 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     1:03.16Y   1:12.54  
       35.09  1:12.54                                                      
  5 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        1:12.84    1:13.76  
       35.67  1:13.76                                                      
  6 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  1:18.41    1:13.84  
       36.29  1:13.84                                                      
  7 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  1:07.28Y   1:13.90  
       36.09  1:13.90                                                      
  8 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  1:13.09    1:14.16  
       35.89  1:14.16                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mandelbaum, Jordan D      13 Salvation Army K-MA  1:04.64Y   1:14.35  
       36.07  1:14.35                                                      
 10 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:18.26    1:14.37  
       35.60  1:14.37                                                      
 11 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  1:14.80    1:15.16  
       37.39  1:15.16                                                      
 12 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     1:02.75Y   1:15.25  
       36.23  1:15.25                                                      
 13 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  1:00.62Y   1:15.53  
       35.88  1:15.53                                                      
 14 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  1:15.35    1:15.57  
       36.40  1:15.57                                                      
 15 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  1:06.33Y   1:15.87  
       36.14  1:15.87                                                      
 16 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   1:18.33    1:16.46  
       37.45  1:16.46                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  1:16.37    1:16.65  
       36.78  1:16.65                                                      
 18 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  1:15.96    1:16.70  
       37.03  1:16.70                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Salimov, Daniil T         13 Upper Dublin Aqu-MA  1:08.91Y   1:17.76  
 20 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  1:19.85    1:18.05  
       38.23  1:18.05                                                      
 21 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA  1:17.63    1:18.34  
       38.07  1:18.34                                                      
 22 Reinhart, Jack R          13 Malvern Swimming-MA  1:09.67Y   1:18.81  
       38.99  1:18.81                                                      
 23 Manley, James M           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:10.55Y   1:18.94  
       38.13  1:18.94                                                      
 24 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  1:07.65Y   1:19.40  
       38.89  1:19.40                                                      
 25 Miksa, Gabriele           13 Central Bucks Fa-MA  1:08.65Y   1:20.18  
       39.37  1:20.18                                                      
 26 Smilevski, Alexander      13 Seahawks Swim Te-MA  1:09.46Y   1:20.90  
       39.47  1:20.90                                                      
 27 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     1:10.42Y   1:21.40  
       40.02  1:21.40                                                      
 28 Mejia-Reynoso, Antonio A  13 Salvation Army K-MA  1:10.19Y   1:22.38  
       40.09  1:22.38                                                      
 29 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  1:07.84Y   1:22.65  
       40.00  1:22.65                                                      
 30 Nunez, Jai'den A          14 Greater Philadel-MA  1:10.31Y   1:26.87  
       42.25  1:26.87                                                      
 -- Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          1:14.13        DFS  
 
Event 69  Girls 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               1:15.16    1:12.51  
       35.67  1:12.51                                                      
  2 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA  1:16.02    1:13.96  
       35.82  1:13.96                                                      
  3 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   1:18.56    1:19.37  
       38.55  1:19.37                                                      
  4 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  1:20.84    1:19.59  
       38.79  1:19.59                                                      
  5 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  1:19.15    1:20.86  
       39.04  1:20.86                                                      
  6 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        1:21.64    1:21.19  
       39.70  1:21.19                                                      
  7 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        1:18.74    1:21.71  
       38.73  1:21.71                                                      
  8 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  1:23.00    1:23.15  
       40.30  1:23.15                                                      
B - Final
  9 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA  1:23.41    1:22.73  
       40.22  1:22.73                                                      
 10 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  1:30.21    1:23.28  
       40.07  1:23.28                                                      
 11 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   1:27.06    1:27.08  
       42.21  1:27.08                                                      
 
Event 69  Girls 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               1:14.55    1:15.16  
       36.93  1:15.16                                                      
  2 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA  1:05.26Y   1:16.02  
       37.00  1:16.02                                                      
  3 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   1:07.89Y   1:18.56  
       38.22  1:18.56                                                      
  4 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        1:08.08Y   1:18.74  
       38.44  1:18.74                                                      
  5 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  1:15.62    1:19.01  
       37.55  1:19.01                                                      
  6 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  1:17.41    1:19.15  
       38.01  1:19.15                                                      
  7 Jones, Megan E            18 Wilmington Aquat-MA  1:08.46Y   1:20.84  
       39.35  1:20.84                                                      
  8 Miksa, Leah               16 Central Bucks Fa-MA  1:19.25    1:21.18  
       40.31  1:21.18                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        1:10.57Y   1:21.64  
       39.76  1:21.64                                                      
 10 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  1:05.34Y   1:23.00  
       40.04  1:23.00                                                      
 11 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA  1:20.03    1:23.41  
       40.76  1:23.41                                                      
 12 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   1:11.27Y   1:27.06  
       42.57  1:27.06                                                      
 13 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  1:10.48Y   1:30.21  
       43.66  1:30.21                                                      
 
Event 70  Boys 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  1:11.32    1:07.59  
       32.74  1:07.59                                                      
  2 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   1:10.81    1:08.60  
       33.67  1:08.60                                                      
  3 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   1:10.63    1:10.87  
       34.31  1:10.87                                                      
  4 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  1:12.13    1:11.83  
       34.93  1:11.83                                                      
  5 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   1:13.98    1:12.56  
       35.22  1:12.56                                                      
  6 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:14.19    1:14.04  
       35.45  1:14.04                                                      
  7 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  1:13.79    1:15.77  
       36.98  1:15.77                                                      
  8 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  1:13.80    1:17.44  
       37.48  1:17.44                                                      
B - Final
  9 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA   1:14.52    1:14.07  
       35.95  1:14.07                                                      
 10 Cheng, Guanjie            15 Friends Central-MA   1:18.17    1:14.12  
       35.79  1:14.12                                                      
 11 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  1:16.23    1:14.32  
       36.23  1:14.32                                                      
 12 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  1:16.44    1:15.55  
       36.44  1:15.55                                                      
 13 Oleaga, Christian A       16 South Jersey Aqu-MA  1:20.23    1:17.10  
       37.07  1:17.10                                                      
 14 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     1:17.01    1:19.03  
       36.96  1:19.03                                                      
 
Event 70  Boys 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   1:11.96    1:10.63  
       34.74  1:10.63                                                      
  2 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   1:09.30    1:10.81  
       34.08  1:10.81                                                      
  3 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  1:10.07S   1:11.32  
       34.68  1:11.32                                                      
  4 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  1:02.04Y   1:12.13  
       35.32  1:12.13                                                      
  5 Graff, Brett M            16 Wcay Marlins-MA      1:04.61Y   1:13.47  
       36.76  1:13.47                                                      
  6 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  1:14.63S   1:13.79  
       35.98  1:13.79                                                      
  7 Beaver, Austin W          16 East Coast C-Cer-MA  1:14.37    1:13.80  
       36.29  1:13.80                                                      
  8 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   1:12.41    1:13.98  
       35.65  1:13.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:13.67    1:14.19  
       35.83  1:14.19                                                      
 10 Kazak, Samuel C           15 Friends Central-MA   1:13.26    1:14.52  
       36.40  1:14.52                                                      
 11 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  1:06.15Y   1:16.23  
       38.01  1:16.23                                                      
 12 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  1:17.78    1:16.44  
       37.12  1:16.44                                                      
 13 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     1:17.04    1:17.01  
       35.91  1:17.01                                                      
 14 Steele, Bryan             15 Pennsbury Aquati-MA  1:14.53    1:17.78  
       37.24  1:17.78                                                      
 15 Cheng, Guanjie            15 Friends Central-MA   1:14.58    1:18.17  
       37.48  1:18.17                                                      
 16 Oleaga, Christian A       16 South Jersey Aqu-MA  1:09.57Y   1:20.23  
       39.43  1:20.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ricciotti, Mason C        15 Seahawks Swim Te-MA  1:08.80Y   1:20.29  
       39.33  1:20.29                                                      
 -- Carroll, Michael A        17 Seahawks Swim Te-MA  1:16.89S        DQ  
       39.61       DQ                                                      
 
Event 71  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA     41.95      41.32  
  2 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    41.86      41.54  
  3 Costa, Carina G           12 Mariners-MA            42.60      41.68  
  4 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA    41.94      41.74  
  5 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA    42.95      41.75  
  6 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA    43.96      43.83  
  7 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA    44.17      44.40  
  8 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA     44.71      45.18  
B - Final
  9 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    45.15      43.20  
 10 Keys, Halle A             12 Seahawks Swim Te-MA    45.30      43.88  
 11 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA            46.37      44.26  
 12 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA       45.07      44.44  
 13 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA    45.34      44.92  
 14 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          44.95      44.95  
 15 Child, Neva M             12 Jersey Storm Swi-MA    46.42      45.82  
 16 Huynh, An T               12 Friends Central-MA     45.92      46.48  
 
Event 71  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    46.39      41.86  
  2 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA    42.64      41.94  
  3 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA     43.13      41.95  
  4 Costa, Carina G           12 Mariners-MA            43.62      42.60  
  5 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA    36.81Y     42.95  
  6 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA    45.85      43.96  
  7 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA    43.16      44.17  
  8 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA     44.70      44.71  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          43.88      44.95  
 10 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA       45.54      45.07  
 11 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    49.25      45.15  
 12 Keys, Halle A             12 Seahawks Swim Te-MA    37.99Y     45.30  
 13 Middleton, Amanda J       12 Wilmington Aquat-MA    45.86      45.31  
 14 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA    46.34      45.34  
 15 Huynh, An T               12 Friends Central-MA     46.26      45.92  
 16 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA            43.31      46.37  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Child, Neva M             12 Jersey Storm Swi-MA    48.43      46.42  
 18 Qin, Jade                 12 Seahawks Swim Te-MA    47.03      46.65  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gardner, Kara N           12 Emmaus Aquatic C-MA    49.75      46.73  
 20 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA    48.64      46.80  
 21 Poblador, Lianne L        12 Jersey Wahoos-MA       49.64      46.91  
 22 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA    46.63      46.99  
 23 Bellwoar, Callie D        12 Seahawks Swim Te-MA    49.15      47.34  
 24 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA       47.74      47.36  
 25 Clapp, Abigail R          12 Mariners-MA            48.00S     47.57  
 26 Goyal, Milan              12 Friends Central-MA     49.93      47.59  
 27 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA             45.05      47.84  
 28 Landsberg, Julia M        12 Methacton Aquati-MA    40.61Y     47.92  
 29 Maher, Elizabeth A        12 Wilmington Aquat-MA    43.40Y     47.95  
 30 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA    50.97      48.00  
 31 Shackelford, Madison L    12 Central Bucks Sw-MA    42.77Y     48.19  
 32 Cohen, Maren K            12 Friends Central-MA     51.29      48.96  
 33 Naylor, Sarah E           12 Blue Dolphin Aqu-MA    50.93      48.98  
 34 Largent, Bailey           11 Wcay Marlins-MA        51.42      49.22  
 35 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    47.99      49.45  
 36 Vinod, Aaditi             12 Jersey Wahoos-MA       45.49Y     49.82  
 37 Fox, Lauren K             11 Seahawks Swim Te-MA    45.70Y     50.01  
 38 Radziewicz, Gabriella E   11 Wilmington Aquat-MA    49.90      50.21  
 39 Borzillo, Ava M           12 Jersey Wahoos-MA       44.74Y     50.57  
 40 Cosgrove, Scarlett J      11 Germantown Acade-MA    44.39Y     51.16  
 41 Baron, Kalyn F            11 East Coast C-Cer-MA    50.49      51.38  
 42 Jones, Cooper R           11 Wcay Marlins-MA        44.89Y     51.62  
 43 Russ, Olivia              12 Central Bucks Fa-MA    51.71      52.19  
 44 Zaffiro, Julianne M       11 Parkland Swimmin-MA    51.45      52.36  
 45 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA    45.61Y     52.47  
 46 Belair, Emily G           12 Wilmington Aquat-MA    50.16      52.52  
 47 Russ, Madeline            12 Central Bucks Fa-MA    51.51      53.25  
 -- English, Chloe L          12 Friends Central-MA     45.82        DFS  
 -- Chow, Morgan T            11 Friends Central-MA     51.63        DFS  
 
Event 72  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA    41.54      40.72  
  2 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    40.88      40.92  
  3 Zholob, Oleksandr         11 Unattached-MA          40.70      40.98  
  4 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA       43.09      42.04  
  5 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA     44.56      42.83  
  6 Feldman, Derek A          11 Central Bucks Sw-MA    44.67      43.42  
  7 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA          44.07      43.81  
  8 Raue, Colin T             11 Jersey Wahoos-MA       44.16      43.97  
B - Final
  9 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA     45.40      45.28  
 10 Willard, Ethan P          12 Parkland Swimmin-MA    46.15      45.74  
 11 Seiverd, Charles E        12 Seahawks Swim Te-MA    46.00      46.03  
 12 Giardino, Michael S       11 Seahawks Swim Te-MA    47.41      46.29  
 13 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA    46.73      46.47  
 14 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA       48.46      47.47  
 15 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA                47.30      47.78  
 16 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA     46.60      48.20  
 
Event 72  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zholob, Oleksandr         11 Unattached-MA          41.45      40.70  
  2 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    41.29      40.88  
  3 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA    44.12      41.54  
  4 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA       42.55      43.09  
  5 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA          47.82      44.07  
  6 Raue, Colin T             11 Jersey Wahoos-MA       45.70      44.16  
  7 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA     44.64      44.56  
  8 Feldman, Derek A          11 Central Bucks Sw-MA    43.61      44.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA     51.45      45.40  
 10 Seiverd, Charles E        12 Seahawks Swim Te-MA    48.43      46.00  
 11 Willard, Ethan P          12 Parkland Swimmin-MA    49.41      46.15  
 12 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA     47.15      46.60  
 13 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA    45.89      46.73  
 14 Belder, Steven A          12 Tri-Hampton YMCA-MA    50.77      47.03  
 15 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA                42.44Y     47.30  
 16 Giardino, Michael S       11 Seahawks Swim Te-MA    53.65S     47.41  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ho, Lawrence L            11 Seahawks Swim Te-MA    48.96      47.55  
 18 Yurkewicz, Alex N         11 Jersey Wahoos-MA       52.30      48.46  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA            49.75      48.99  
 20 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA    44.38Y     49.08  
 21 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA            47.29Y     49.85  
 22 Abdu, Nejib               11 Blue Dolphin Aqu-MA    48.07      50.35  
 23 Lin, Corey M              11 Seahawks Swim Te-MA    50.20      50.46  
 24 Zamkov, Daveed E          11 Tri-Hampton YMCA-MA    49.44      50.87  
 25 Longbons, Garrett J       12 Emmaus Aquatic C-MA    44.00Y     51.27  
 26 Jung, Eui G               11 Central Bucks Sw-MA    46.17Y     51.78  
 27 Masters, Owen R           11 Jersey Storm Swi-MA    53.53      52.26  
 28 Haxton, Aaran P           11 Friends Central-MA     50.12      55.01  
 
Event 73  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             2:55.71    2:48.02  
     1) Lehman, Alyce E 10              2) Cortes, Erin B 10              
     3) Derivaux, Audrey R 8            4) Broderick, Ava M 10            
       46.19             59.72  2:48.02                                    
  2 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     2:48.71    2:49.36  
     1) Walsh, Ellie F 10               2) Iordanov, Isabella I 10        
     3) Schroeder, Audrey G 10          4) Baron, Isabella M 9            
       40.49  1:32.20  2:07.41  2:49.36                                    
  3 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   2:44.69    2:51.14  
     1) Fenton, Kirra L 10              2) Keim, Lilliana E 10            
     3) Grawl, Trina M 9                4) Rimska, Sasha 9                
       41.08  1:28.02  2:08.07  2:51.14                                    
  4 Wilmington Aquatic Club-MA  'A'                   2:37.10    2:55.65  
     1) Devlin, Mia L 9                 2) Ashman, Aubrey V 9             
     3) Ryan, Maxalyn E 10              4) Mason, Charlotte A 10          
       46.14           1:00.51  2:55.65                                    
  5 Central Bucks Swim Team-MA  'A'                   2:49.83    3:00.14  
     1) Deeter, Katie C 10              2) Jung, Chloe Y 10               
     3) Majewski, Anna C 9              4) Poon, Jaime C 10               
       50.46  1:42.21  2:35.69  3:00.14                                    
  6 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:59.32    3:11.39  
     1) Simpkins, Katherine F 8         2) Moore, Violet E 10             
     3) Whitney, Caroline G 8           4) Smith, Sophie S 9              
       53.33  1:43.68  2:30.77  3:11.39                                    
  7 Jersey Wahoos-MA  'B'                             2:45.62Y   3:11.65  
     1) Cosello, Nina E 9               2) Shuff, Willow E 10             
     3) Sobczak, Alexandra 10           4) Kim, Faith S 9                 
       44.30  1:37.57  2:23.72  3:11.65                                    
  8 Germantown Academy Aquatic  Cl-MA  'A'            2:35.08    3:11.82  
     1) Brazer, Charlotte E 10          2) Song, Sophia 9                 
     3) Buerger, Ainsley B 8            4) Kohm, Gabriella E 9            
       45.22  1:42.08  2:31.52  3:11.82                                    
  9 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:51.54Y   3:14.99  
     1) Devito, Isabella C 8            2) Briscoe, Chanelle N 9          
     3) McGlinchey, Simone I 8          4) Colon, Karrington R 9          
       50.51           1:03.47  3:14.99                                    
 
Event 74  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   2:45.82    2:49.81  
     1) Pozza, Andrew J 10              2) Neuman, Keenan J 9             
     3) Smith, Samuel J 10              4) Hughes, William J 10           
       40.66  1:28.80  2:12.41  2:49.81                                    
  2 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  2:45.62    2:54.07  
     1) Witmer, Andrew M 10             2) Bauriedel, Oskar J 10          
     3) Huynh, Tue H 10                 4) Burson, Beckett C 10           
       46.02  1:32.19  2:13.84  2:54.07                                    
  3 Wilmington Aquatic Club-MA  'A'                   3:01.05    2:55.97  
     1) Ciecko, William J 10            2) Middleton, Luke P 10           
     3) Marks, Samuel H 10              4) Gulli, Jamie C 10              
       40.12  1:34.64  2:20.24  2:55.97                                    
  4 Jersey Wahoos-MA  'A'                             2:45.97Y   3:14.57  
     1) Broderick, Ronan S 8            2) Kim, Caleb R 9                 
     3) Gallagher, Nathan F 10          4) Vinod, Siddharth 8             
       49.74           1:10.44  3:14.57                                    
  5 Friends Central Aquatics-MA  'B'                  3:09.16    3:16.98  
     1) Gilligan, Finn S 10             2) Pillar, Ian D 9                
     3) Rose, Chase B 9                 4) Scott, Conor S 8               
       45.56  1:39.04  2:43.09  3:16.98                                    
 -- Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:39.51Y        DQ  
     1) Nguyen, Benjamin T 10           2) Mealey, Gage P 8               
     3) Baraka, Judah E 9               4) Stanker, Benjamin M 10         
       45.21  1:42.35  2:30.18       DQ                                    
 
Event 75  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA     3:02.29Y   3:05.10  
       39.07  1:27.77  2:22.55  3:05.10                                    
  2 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA  3:22.74    3:10.48  
       41.69  1:32.06  2:28.91  3:10.48                                    
  3 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA  2:52.23Y   3:11.39  
       41.47  1:28.74  2:29.84  3:11.39                                    
  4 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA  3:17.37    3:15.26  
       42.76  1:34.11  2:31.44  3:15.26                                    
  5 Ashman, Aubrey V           9 Wilmington Aquat-MA  3:18.55    3:16.77  
       39.77  1:31.28  2:30.06  3:16.77                                    
  6 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA  3:27.22    3:17.49  
       44.63  1:37.67  2:34.99  3:17.49                                    
  7 Karasinski, Gabriella      9 Una Gsa-MA           3:23.35    3:17.88  
       43.23  1:34.87  2:35.28  3:17.88                                    
  8 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA        3:09.02Y   3:19.13  
       44.22  1:35.77  2:36.67  3:19.13                                    
  9 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA     2:59.06Y   3:20.90  
       42.97  1:34.06  2:32.97  3:20.90                                    
 10 Jung, Chloe Y             10 Central Bucks Sw-MA  3:36.59    3:27.53  
       48.46  1:41.27  3:27.53                                             
 11 Lehman, Alyce E           10 Jersey Wahoos-MA     3:04.71Y   3:27.71  
       43.62  1:39.15  2:43.90  3:27.71                                    
 12 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA  3:11.77Y   3:29.33  
       48.78  1:39.10  2:42.14  3:29.33                                    
 13 Nalli, Alexia C           10 Blue Eagle Swimm-MA  3:28.90    3:30.02  
       47.53  1:40.98  2:45.17  3:30.02                                    
 14 Hoffman, Alaina G          9 Wilmington Aquat-MA  3:18.74Y   3:34.33  
       47.84  1:43.28  2:45.36  3:34.33                                    
 15 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA   3:40.67    3:35.26  
       48.87  1:43.56  2:44.72  3:35.26                                    
 16 Kohm, Gabriella E          9 Germantown Acade-MA  3:24.03Y   3:51.30  
       55.06  1:52.22  3:01.61  3:51.30                                    
 17 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA  3:28.42Y   4:01.74  
       59.39  1:59.50  4:01.74                                             
 -- Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA  3:15.29         DQ  
       41.31  1:30.89  2:25.67       DQ                                    
 
Event 76  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gulli, Jamie C            10 Wilmington Aquat-MA  3:32.31    3:17.25  
       43.39  1:32.36  2:35.46  3:17.25                                    
  2 Ciecko, William J         10 Wilmington Aquat-MA  3:05.31Y   3:23.53  
       48.88  1:36.72  2:38.04  3:23.53                                    
  3 Grab, Jacob T             10 Parkland Swimmin-MA  3:28.63    3:24.89  
       47.32  1:38.16  2:42.93  3:24.89                                    
  4 Schreiner, Adam M         10 Seahawks Swim Te-MA  3:27.62    3:26.51  
       46.31  1:39.36  2:38.81  3:26.51                                    
  5 Iannone, Lukas P          10 Blue Dolphin Aqu-MA  3:27.93    3:27.54  
       41.81  1:37.70  2:41.21  3:27.54                                    
  6 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA  3:38.48    3:33.56  
       49.49  1:44.32  2:45.41  3:33.56                                    
  7 Dito, Gennaro D           10 Jersey Storm Swi-MA  3:25.84Y   3:37.12  
       50.36  1:42.62  2:49.22  3:37.12                                    
  8 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA  3:36.42    3:38.77  
       49.98  1:45.02  2:53.03  3:38.77                                    
  9 Marks, Samuel H           10 Wilmington Aquat-MA  3:26.25Y   3:40.64  
       46.59  1:45.16  2:53.85  3:40.64                                    
 10 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA  3:24.16Y   3:40.94  
       55.32  1:47.21  2:54.84  3:40.94                                    
 11 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA   3:58.22    3:42.56  
       57.44  1:51.72  2:53.16  3:42.56                                    
 12 Pillar, Ian D              9 Friends Central-MA   3:44.32    3:42.98  
       54.27  1:49.96  2:53.23  3:42.98                                    
 13 Middleton, Luke P         10 Wilmington Aquat-MA  3:19.31Y   3:59.65  
     1:00.77  2:03.28  3:07.69  3:59.65                                    
 14 Scott, Conor S             8 Friends Central-MA   3:31.82Y   4:00.42  
       58.31  2:00.20  3:09.88  4:00.42                                    
 -- Motuzenko, Denis          10 Central Bucks Sw-MA  3:31.22        DFS  
 
Event 77  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA  1:19.43    1:15.93  
       35.79  1:15.93                                                      
  2 Poon, Jaime C             10 Central Bucks Sw-MA  1:20.36    1:17.21  
       36.34  1:17.21                                                      
  3 D'Ariano, Reese E          9 Una Gaac-MA          1:11.89Y   1:17.42  
       36.80  1:17.42                                                      
  4 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  1:20.27    1:17.62  
       37.40  1:17.62                                                      
  5 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA        1:20.80    1:19.33  
       38.81  1:19.33                                                      
  6 Karasinski, Gabriella      9 Una Gsa-MA           1:20.41    1:19.85  
       38.49  1:19.85                                                      
  7 Nalli, Alexia C           10 Blue Eagle Swimm-MA  1:22.05    1:19.97  
       41.02  1:19.97                                                      
  8 Lehman, Alyce E           10 Jersey Wahoos-MA     1:20.99    1:20.78  
       38.20  1:20.78                                                      
  9 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA     1:21.01    1:20.79  
       38.25  1:20.79                                                      
 10 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA  1:20.98    1:21.15  
       38.57  1:21.15                                                      
 11 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA  1:25.96    1:22.06  
       38.47  1:22.06                                                      
 12 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA  1:25.73    1:22.45  
       37.04  1:22.45                                                      
 13 Majewski, Anna C           9 Central Bucks Sw-MA  1:29.14    1:22.80  
       38.74  1:22.80                                                      
 14 Yao, Juliana              10 Malvern Swimming-MA  1:18.79Y   1:22.93  
       38.00  1:22.93                                                      
 15 Brazer, Charlotte E       10 Germantown Acade-MA  1:32.32    1:23.04  
       40.25  1:23.04                                                      
 16 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA  1:25.58    1:23.06  
       38.81  1:23.06                                                      
 16 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA  1:23.49    1:23.06  
 18 Ashman, Aubrey V           9 Wilmington Aquat-MA  1:25.98    1:23.72  
       39.58  1:23.72                                                      
 19 Broderick, Ava M          10 Jersey Wahoos-MA     1:27.42    1:23.92  
       38.84  1:23.92                                                      
 20 Tooze, Grace P            10 Episcopal Academ-MA  1:21.38Y   1:24.81  
       39.74  1:24.81                                                      
 21 Jung, Chloe Y             10 Central Bucks Sw-MA  1:26.78    1:24.87  
       39.82  1:24.87                                                      
 22 McNamara, Elizabeth F     10 Coatesville Area-MA  1:18.09Y   1:26.38  
       41.24  1:26.38                                                      
 23 Eby, Hayden G             10 Lancaster Aquati-MA  1:28.43    1:26.64  
       41.83  1:26.64                                                      
 24 Sobczak, Alexandra        10 Jersey Wahoos-MA     1:31.62    1:26.79  
       39.92  1:26.79                                                      
 25 Boyle, Jillian L          10 Central Bucks Sw-MA  1:29.52    1:27.34  
       41.38  1:27.34                                                      
 26 Briscoe, Chanelle N        9 Greater Philadel-MA  1:29.58Y   1:27.49  
       41.94  1:27.49                                                      
 27 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA  1:32.37    1:27.64  
       41.72  1:27.64                                                      
 28 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA     1:15.00Y   1:27.83  
       40.82  1:27.83                                                      
 29 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA        1:32.46    1:27.92  
       41.25  1:27.92                                                      
 30 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA  1:27.56    1:28.04  
       40.53  1:28.04                                                      
 31 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA  1:13.90Y   1:28.08  
       42.00  1:28.08                                                      
 32 Cosello, Nina E            9 Jersey Wahoos-MA     1:26.87    1:30.03  
       42.79  1:30.03                                                      
 33 Lydon, Aubrey K            9 Coatesville Area-MA  1:30.08Y   1:30.28  
       41.08  1:30.28                                                      
 34 Hoffman, Alaina G          9 Wilmington Aquat-MA  1:19.51Y   1:30.36  
       42.41  1:30.36                                                      
 35 Miller, Zella C           10 Dover YMCA-MA        1:27.74Y   1:30.63  
       43.13  1:30.63                                                      
 36 Davidson, Aubrey E         9 Una Sea-MA           1:28.80    1:31.84  
       41.70  1:31.84                                                      
 37 Bahn, Melanie C            9 Tri-Hampton YMCA-MA  1:34.54    1:32.37  
       44.15  1:32.37                                                      
 38 Kohm, Gabriella E          9 Germantown Acade-MA  1:28.83    1:32.91  
       44.24  1:32.91                                                      
 39 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA     1:35.35    1:32.95  
       43.14  1:32.95                                                      
 40 Whitney, Caroline G        8 Friends Central-MA   1:27.60Y   1:33.05  
       43.30  1:33.05                                                      
 41 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA  1:35.31    1:35.40  
       43.99  1:35.40                                                      
 42 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA           1:38.16    1:35.96  
       45.63  1:35.96                                                      
 43 Deeter, Katie C           10 Central Bucks Sw-MA  1:37.72    1:36.02  
       45.46  1:36.02                                                      
 44 Vitella, Sophia            9 Upper Dublin Aqu-MA  1:26.50Y   1:36.27  
       44.10  1:36.27                                                      
 45 Devito, Isabella C         8 Greater Philadel-MA  1:26.60Y   1:36.77  
       45.74  1:36.77                                                      
 46 Gulli, Kendall J           8 Wilmington Aquat-MA  1:30.86Y   1:38.23  
       44.66  1:38.23                                                      
 47 Clark, Gabriella A         9 Lower Moreland S-MA  1:40.29    1:38.54  
       44.45  1:38.54                                                      
 48 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA   1:41.72    1:40.98  
       46.40  1:40.98                                                      
 49 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA  1:28.43Y   1:42.41  
       47.07  1:42.41                                                      
 
Event 78  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanker, Benjamin M       10 Greater Philadel-MA  1:19.89    1:16.38  
       35.84  1:16.38                                                      
  2 Riegel, Jack R             9 Una Cbst-MA          1:19.89    1:18.32  
       36.97  1:18.32                                                      
  3 Tsaturyan, Aiden          10 Plymouth Whitema-MA  1:20.26    1:19.99  
       37.92  1:19.99                                                      
  4 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA  1:21.08    1:20.04  
       37.45  1:20.04                                                      
  5 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA   1:21.59    1:20.50  
       37.32  1:20.50                                                      
  6 Henion, Andrew T          10 Methacton Aquati-MA  1:13.81Y   1:21.79  
       39.42  1:21.79                                                      
  7 Oreper, Adrian S          10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:27.14    1:22.06  
       38.76  1:22.06                                                      
  8 Grab, Jacob T             10 Parkland Swimmin-MA  1:21.60    1:22.60  
       38.86  1:22.60                                                      
  9 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA  1:22.15    1:23.08  
       38.84  1:23.08                                                      
 10 Ciecko, William J         10 Wilmington Aquat-MA  1:33.06    1:23.36  
       39.18  1:23.36                                                      
 11 Gallagher, Nathan F       10 Jersey Wahoos-MA     1:44.40    1:25.34  
       39.68  1:25.34                                                      
 12 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA   1:28.22    1:26.36  
       42.00  1:26.36                                                      
 13 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA  1:31.58    1:26.59  
       40.49  1:26.59                                                      
 14 Burson, Beckett C         10 Friends Central-MA   1:26.92    1:27.11  
       42.17  1:27.11                                                      
 15 Manser, Brady C            9 Upper Dublin Aqu-MA  1:35.67    1:29.29  
       41.83  1:29.29                                                      
 16 Mealey, Gage P             8 Greater Philadel-MA  1:27.02Y   1:29.50  
       43.41  1:29.50                                                      
 17 Hughes, William J         10 Seahawks Swim Te-MA  1:29.34    1:29.68  
       41.70  1:29.68                                                      
 18 McGlynn, Connor            8 Blue Eagle Swimm-MA  1:43.78    1:29.73  
       40.59  1:29.73                                                      
 19 Dito, Gennaro D           10 Jersey Storm Swi-MA  1:35.99    1:30.05  
       41.90  1:30.05                                                      
 20 Sao, Shreyas              10 Malvern Swimming-MA  1:33.23    1:30.34  
       41.41  1:30.34                                                      
 21 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA   1:32.40    1:30.47  
       41.84  1:30.47                                                      
 22 Neuman, Keenan J           9 Seahawks Swim Te-MA  1:33.62    1:30.55  
       42.87  1:30.55                                                      
 23 Lovett, Reid X            10 Emmaus Aquatic C-MA  1:32.07    1:30.57  
       42.20  1:30.57                                                      
 24 Iannone, Lukas P          10 Blue Dolphin Aqu-MA  1:26.93    1:30.76  
       42.20  1:30.76                                                      
 25 Walsh, Jax A              10 Jersey Storm Swi-MA  1:36.36    1:30.78  
       43.11  1:30.78                                                      
 26 Jang, Nathan I             9 Central Bucks Sw-MA  1:38.36    1:30.96  
       43.16  1:30.96                                                      
 27 Choy, Chandler            10 Unattached-MA        1:35.94    1:31.82  
       43.11  1:31.82                                                      
 28 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA  1:29.38    1:32.10  
       43.92  1:32.10                                                      
 29 Middleton, Luke P         10 Wilmington Aquat-MA  1:33.51    1:32.40  
       44.28  1:32.40                                                      
 30 Chernikh, Sergey           7 Unattached-MA        1:31.87Y   1:32.71  
       44.02  1:32.71                                                      
 30 Stavchanskiy, Ethan        8 Unattached-MA        1:34.03Y   1:32.71  
       45.25  1:32.71                                                      
 32 Gregg, Garner R            8 Wilmington Aquat-MA  1:29.88Y   1:33.07  
       43.62  1:33.07                                                      
 33 Pozza, Christopher R      10 Seahawks Swim Te-MA  1:30.01    1:33.23  
       43.43  1:33.23                                                      
 34 Cratin, Ace J             10 Germantown Acade-MA  1:25.48Y   1:33.98  
       46.45  1:33.98                                                      
 35 Connell, Logan M           7 Wilmington Aquat-MA  1:32.85    1:34.88  
 36 Kim, Caleb R               9 Jersey Wahoos-MA     1:20.05Y   1:34.99  
       45.40  1:34.99                                                      
 37 Saverino, Travis V        10 Malvern Swimming-MA  1:37.39    1:35.49  
 37 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA   1:35.20    1:35.49  
       46.15  1:35.49                                                      
 39 Largent, Miles             9 Wcay Marlins-MA      1:37.33    1:35.54  
       44.50  1:35.54                                                      
 40 Peev, Sebastian G          9 Upper Dublin Aqu-MA  1:33.44    1:36.08  
       43.65  1:36.08                                                      
 41 Mosendz, Michael           9 Seahawks Swim Te-MA  1:40.58    1:37.47  
       44.12  1:37.47                                                      
 42 Scott, Conor S             8 Friends Central-MA   1:24.45Y   1:38.63  
 43 Marks, Samuel H           10 Wilmington Aquat-MA  1:28.62Y   1:39.95  
       46.25  1:39.95                                                      
 44 Ruslim, Ethan              9 Wilmington Aquat-MA  1:36.21Y   1:40.76  
       47.30  1:40.76                                                      
 45 Pillar, Ian D              9 Friends Central-MA   1:41.22    1:43.89  
       48.47  1:43.89                                                      
 46 Maier, Carter J            8 Greater Philadel-MA  1:35.42Y   1:53.90  
       51.24  1:53.90                                                      
 -- Motuzenko, Denis          10 Central Bucks Sw-MA  1:24.63        DFS  
 
Event 79  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA    43.13      40.80  
       39.13    40.80                                                      
  2 Yao, Juliana              10 Malvern Swimming-MA    37.54Y     41.73  
  3 D'Ariano, Reese E          9 Una Gaac-MA            38.90Y     42.37  
  4 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA    43.98      42.98  
  5 Briscoe, Chanelle N        9 Greater Philadel-MA    44.52      43.20  
  6 Poon, Jaime C             10 Central Bucks Sw-MA    43.80      43.57  
  7 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA    45.09      43.68  
  8 Jung, Chloe Y             10 Central Bucks Sw-MA    44.14      44.24  
  9 Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA    42.88      44.45  
 10 Broderick, Ava M          10 Jersey Wahoos-MA       45.76      45.21  
 11 Sobczak, Alexandra        10 Jersey Wahoos-MA       38.94Y     45.39  
 12 McNamara, Elizabeth F     10 Coatesville Area-MA    41.80Y     45.56  
 13 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA    44.38      45.63  
 14 Davidson, Aubrey E         9 Una Sea-MA             45.96      45.72  
 15 Lehman, Alyce E           10 Jersey Wahoos-MA       39.59Y     46.01  
 15 Tooze, Grace P            10 Episcopal Academ-MA    40.65Y     46.01  
 17 Brazer, Charlotte E       10 Germantown Acade-MA    50.38      46.25  
 18 Carmella, Keira A          9 Coatesville Area-MA    41.48Y     46.60  
 19 Boyle, Jillian L          10 Central Bucks Sw-MA    45.08      46.70  
 20 Majewski, Anna C           9 Central Bucks Sw-MA    47.61      47.07  
 21 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA     46.32      47.12  
 22 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA    47.17      47.46  
 23 Song, Sophia               9 Germantown Acade-MA    42.75Y     47.89  
 24 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA       50.83      48.21  
 25 Cosello, Nina E            9 Jersey Wahoos-MA       41.06Y     48.32  
 26 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA    40.74Y     48.43  
 27 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA             48.08      48.47  
 28 Ridge, Taryn L            10 Wilmington Aquat-MA    51.36      48.54  
 29 Whitney, Caroline G        8 Friends Central-MA     52.50      48.83  
 30 Hoffman, Alaina G          9 Wilmington Aquat-MA    41.27Y     48.85  
 31 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA    49.17      49.05  
 32 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA          52.04      49.30  
 33 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA     53.53      49.38  
 34 Lydon, Aubrey K            9 Coatesville Area-MA    48.24Y     49.47  
 34 Deeter, Katie C           10 Central Bucks Sw-MA    51.74      49.47  
 36 Buerger, Ainsley B         8 Germantown Acade-MA    47.85Y     49.49  
 37 Clark, Gabriella A         9 Lower Moreland S-MA    49.72      49.92  
 38 Colon, Karrington R        9 Greater Philadel-MA    53.50      50.28  
 39 Yuan, Carolyn Y            8 Tri-Hampton YMCA-MA    47.61Y     50.40  
 40 Bahn, Melanie C            9 Tri-Hampton YMCA-MA    52.60      50.54  
 41 Severe, Katherine E       10 Jersey Storm Swi-MA    43.52Y     50.95  
 42 Baron, Isabella M          9 East Coast C-Cer-MA    56.73      51.01  
 43 Miller, Zella C           10 Dover YMCA-MA          53.98      51.05  
 44 Eby, Hayden G             10 Lancaster Aquati-MA    48.95      51.47  
 45 Carroll, Teagan R          9 Jersey Storm Swi-MA    52.08      51.90  
 46 Woodzell, Rachel          10 Dover YMCA-MA          52.32      52.14  
 47 Gulli, Kendall J           8 Wilmington Aquat-MA    47.64Y     52.16  
 48 Devito, Isabella C         8 Greater Philadel-MA    44.93Y     52.33  
 49 Vitella, Sophia            9 Upper Dublin Aqu-MA    45.70Y     52.71  
 50 Simpkins, Katherine F      8 Friends Central-MA     56.06      53.70  
 51 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA    49.28      53.99  
 52 Schmid, Madeline L        10 Jersey Storm Swi-MA    46.75Y     54.09  
 53 Schofield, Ella            9 Blue Dolphin Aqu-MA    55.05      55.54  
 54 Rimska, Sasha              9 Seahawks Swim Te-MA    53.79      55.81  
 55 Kim, Faith S               9 Jersey Wahoos-MA       49.38Y   1:00.37  
 
Event 80  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riegel, Jack R             9 Una Cbst-MA            43.29      41.03  
  2 Stanker, Benjamin M       10 Greater Philadel-MA    42.89      41.13  
  2 Ciecko, William J         10 Wilmington Aquat-MA    42.25      41.13  
  4 Tsaturyan, Aiden          10 Plymouth Whitema-MA    41.68      41.67  
  5 Iannone, Lukas P          10 Blue Dolphin Aqu-MA    44.92      41.72  
  6 Hughes, William J         10 Seahawks Swim Te-MA    46.02      42.07  
  7 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA    41.34      42.16  
  8 Gulli, Jamie C            10 Wilmington Aquat-MA    43.43      42.63  
  9 Smith, Samuel J           10 Seahawks Swim Te-MA    43.68      43.13  
 10 Henion, Andrew T          10 Methacton Aquati-MA    46.32      43.69  
 11 Schreiner, Adam M         10 Seahawks Swim Te-MA    42.51      43.98  
 12 Pozza, Christopher R      10 Seahawks Swim Te-MA    43.24      44.09  
 13 Sommer, Kelly E            8 Methacton Aquati-MA    45.33      44.26  
 14 Grab, Jacob T             10 Parkland Swimmin-MA    44.05      44.62  
 15 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA     44.38      44.63  
 16 Gallagher, Nathan F       10 Jersey Wahoos-MA       50.64      45.30  
 17 Oreper, Adrian S          10 Tri-Hampton YMCA-MA    44.10      45.37  
 18 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA    44.42      46.61  
 19 Mosendz, Michael           9 Seahawks Swim Te-MA    46.63      46.92  
 20 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA    46.50      47.00  
 21 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA    46.68      47.42  
 22 Neuman, Keenan J           9 Seahawks Swim Te-MA    46.89      47.48  
 23 Kim, Caleb R               9 Jersey Wahoos-MA       49.25      48.29  
 24 McGlynn, Connor            8 Blue Eagle Swimm-MA    53.19      48.58  
 25 Largent, Miles             9 Wcay Marlins-MA        51.89      48.62  
 26 Manser, Brady C            9 Upper Dublin Aqu-MA    49.77      48.67  
 27 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA     48.65      48.77  
 28 Chernikh, Sergey           7 Unattached-MA          49.51Y     49.02  
 29 Burson, Beckett C         10 Friends Central-MA     47.09      49.18  
 30 Jang, Nathan I             9 Central Bucks Sw-MA    48.18      49.34  
 31 Scott, Conor S             8 Friends Central-MA     55.96      49.49  
 32 Peev, Sebastian G          9 Upper Dublin Aqu-MA    47.78      49.58  
 33 Conway, Quinn D            9 Parkland Swimmin-MA    50.92      49.64  
 34 Baraka, Judah E            9 Greater Philadel-MA    50.94      49.71  
 35 Dito, Gennaro D           10 Jersey Storm Swi-MA    48.13      49.97  
 36 Saverino, Travis V        10 Malvern Swimming-MA    51.72      50.12  
 37 Lovett, Reid X            10 Emmaus Aquatic C-MA    54.46      50.68  
 38 Pillar, Ian D              9 Friends Central-MA     46.05      51.04  
 39 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 Friends Central-MA     47.79Y     51.13  
 40 Vinod, Siddharth           8 Jersey Wahoos-MA       51.76Y     51.36  
 41 Connell, Logan M           7 Wilmington Aquat-MA    53.23      51.57  
 42 Middleton, Luke P         10 Wilmington Aquat-MA    50.49      51.64  
 43 Sao, Shreyas              10 Malvern Swimming-MA    53.68      51.77  
 44 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA     51.01      53.12  
 45 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA     50.97      53.40  
 46 Gregg, Garner R            8 Wilmington Aquat-MA    51.90      53.45  
 47 Awasthi, Aarav N           9 Central Bucks Sw-MA    51.31      53.66  
 48 Kohler, Simeon E           9 Friends Central-MA     47.59Y     54.66  
 49 Cratin, Ace J             10 Germantown Acade-MA    46.70Y     54.71  
 50 Hickey, Shane D            8 Triton Swim Team-MA    59.88      55.90  
 51 Maier, Carter J            8 Greater Philadel-MA    43.82Y     56.54  
 52 Ruslim, Ethan              9 Wilmington Aquat-MA    50.45Y     56.66  
 53 Schroeder, Emmett L        6 East Coast C-Cer-MA    53.22Y   1:02.13  
 -- Mealey, Gage P             8 Greater Philadel-MA    41.75Y        DQ  
 -- Motuzenko, Denis          10 Central Bucks Sw-MA    43.92        DFS  
 
Event 81  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA    40.42      38.16  
  2 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA    44.46      38.62  
  3 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA    42.35      39.27  
  4 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA    44.07S     39.28  
  5 Tooze, Grace P            10 Episcopal Academ-MA    37.07Y     40.33  
  6 Poon, Jaime C             10 Central Bucks Sw-MA    36.14Y     41.30  
  7 Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA    41.19      41.46  
  8 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA    40.29      41.47  
  9 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA       35.49Y     41.51  
 10 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA    44.44      41.76  
 11 Brazer, Charlotte E       10 Germantown Acade-MA    47.15      41.92  
 12 Nalli, Alexia C           10 Blue Eagle Swimm-MA    43.83      42.62  
 13 D'Ariano, Reese E          9 Una Gaac-MA            37.16Y     42.89  
 14 Yao, Juliana              10 Malvern Swimming-MA    42.49      43.06  
 15 Briscoe, Chanelle N        9 Greater Philadel-MA    42.11Y     43.13  
 16 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA          48.79      43.30  
 17 Davidson, Aubrey E         9 Una Sea-MA             42.48      43.31  
 18 Broderick, Ava M          10 Jersey Wahoos-MA       44.86      43.70  
 19 McNamara, Elizabeth F     10 Coatesville Area-MA    39.35Y     43.84  
 20 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA    43.54      44.22  
 21 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA          45.52      44.91  
 22 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA    46.12      44.97  
 23 Cosello, Nina E            9 Jersey Wahoos-MA       46.34      45.06  
 24 Majewski, Anna C           9 Central Bucks Sw-MA    43.72      46.44  
 25 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA     45.25      46.69  
 26 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA    46.56      47.55  
 27 Eby, Hayden G             10 Lancaster Aquati-MA    51.48      48.46  
 28 Song, Sophia               9 Germantown Acade-MA    38.14Y     48.47  
 29 Bahn, Melanie C            9 Tri-Hampton YMCA-MA    52.10      48.52  
 30 Gulli, Kendall J           8 Wilmington Aquat-MA    39.99Y     48.62  
 31 Whitney, Caroline G        8 Friends Central-MA     54.88      48.97  
 32 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA    41.60Y     49.39  
 32 Lydon, Aubrey K            9 Coatesville Area-MA    41.31Y     49.39  
 34 Clark, Gabriella A         9 Lower Moreland S-MA    46.36      50.73  
 35 Yuan, Carolyn Y            8 Tri-Hampton YMCA-MA    46.34Y     51.15  
 36 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA    44.79      52.28  
 37 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA             49.81      52.67  
 38 Baron, Isabella M          9 East Coast C-Cer-MA    51.44      52.79  
 39 Kohm, Gabriella E          9 Germantown Acade-MA    49.77Y     53.10  
 40 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA       52.42Y     53.34  
 41 Colon, Karrington R        9 Greater Philadel-MA    53.16Y     53.80  
 42 Severe, Katherine E       10 Jersey Storm Swi-MA    48.37Y     54.37  
 43 Buerger, Ainsley B         8 Germantown Acade-MA    43.86Y     54.40  
 44 Kim, Faith S               9 Jersey Wahoos-MA       48.84Y     54.91  
 45 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA    47.55Y     57.24  
 46 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA     59.45      57.75  
 47 Schofield, Ella            9 Blue Dolphin Aqu-MA    51.24      58.27  
 48 Woodzell, Rachel          10 Dover YMCA-MA          45.45Y   1:03.39  
 49 Schroeder, Caroline K      8 East Coast C-Cer-MA    51.50Y   1:06.07  
 
Event 82  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA     42.94      40.75  
  2 Smith, Samuel J           10 Seahawks Swim Te-MA    38.96Y     43.06  
  3 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA     46.99      43.15  
  4 Gallagher, Nathan F       10 Jersey Wahoos-MA       43.88      43.68  
  5 Baraka, Judah E            9 Greater Philadel-MA    40.44      44.78  
  6 Marks, Samuel H           10 Wilmington Aquat-MA    39.64Y     46.18  
  7 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA    58.84      46.61  
  8 McGlynn, Connor            8 Blue Eagle Swimm-MA    59.88      46.73  
  9 Tsaturyan, Aiden          10 Plymouth Whitema-MA    49.22      46.79  
 10 Oreper, Adrian S          10 Tri-Hampton YMCA-MA    45.61      46.98  
 11 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA     50.23      47.65  
 12 Kim, Caleb R               9 Jersey Wahoos-MA       46.30Y     47.74  
 13 Grab, Jacob T             10 Parkland Swimmin-MA    51.83      48.50  
 14 Connell, Logan M           7 Wilmington Aquat-MA    47.05      48.87  
 15 Awasthi, Aarav N           9 Central Bucks Sw-MA    48.71      49.08  
 16 Schreiner, Adam M         10 Seahawks Swim Te-MA    45.27      49.47  
 17 Lovett, Reid X            10 Emmaus Aquatic C-MA    50.03      49.99  
 18 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA    47.62Y     50.38  
 19 Largent, Miles             9 Wcay Marlins-MA        51.00      50.67  
 20 Lovett, Graham C           9 Emmaus Aquatic C-MA    56.52      50.78  
 21 Peev, Sebastian G          9 Upper Dublin Aqu-MA    46.23      51.23  
 22 Dito, Gennaro D           10 Jersey Storm Swi-MA    46.77Y     51.42  
 23 Jang, Nathan I             9 Central Bucks Sw-MA    54.45      51.47  
 24 Sommer, Kelly E            8 Methacton Aquati-MA    56.12      52.14  
 25 Neuman, Keenan J           9 Seahawks Swim Te-MA    41.58Y     52.33  
 26 Gregg, Garner R            8 Wilmington Aquat-MA    57.47      54.71  
 27 Pozza, Christopher R      10 Seahawks Swim Te-MA    45.00Y     54.82  
 28 Mealey, Gage P             8 Greater Philadel-MA    44.33Y     55.35  
 29 Sao, Shreyas              10 Malvern Swimming-MA    57.90      55.37  
 30 Cratin, Ace J             10 Germantown Acade-MA    50.64Y     55.44  
 31 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA     54.52      57.46  
 32 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 Friends Central-MA     55.86Y   1:00.72  
 33 Ruslim, Ethan              9 Wilmington Aquat-MA    54.25Y   1:01.36  
 34 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA     57.81    1:01.77  
 35 Burson, Beckett C         10 Friends Central-MA     58.42    1:09.13  
 -- Maier, Carter J            8 Greater Philadel-MA    55.46Y        DQ  
 
Event 87  Girls 15-18 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:54.30    4:35.03  
     1) Valle, Isabela 12               2) Castellan, Juliana 14          
     3) Kern, Sarah J 13                4) Cautilli, Marisha D 12         
       31.78  1:07.26  1:41.32  2:18.77  2:51.22  3:27.36  3:58.84  4:35.03
  2 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:44.12    4:36.77  
     1) Albuquerque, Alicia M 12        2) Gallagher, Rachel J 12         
     3) Renouf, Stephanie E 12          4) Willard, Campbell L 12         
       32.82  1:09.23  1:41.69  2:19.06  2:51.26  3:28.74  4:00.37  4:36.77
  3 Emmaus Aquatic Club-MA  'A'                       3:49.22Y   4:37.19  
     1) Sidhu, Ruhbani K 14             2) Iacobelli, Sophia C 13         
     3) Reinhard, Hailey L 13           4) Rautzhan, Peyton M 14          
       32.59  1:08.76  1:43.38  2:19.78  2:52.87  3:30.05  4:02.23  4:37.19
  4 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:32.95    4:39.05  
     1) Morris, Chloe R 13              2) McCarthy, Danielle R 13        
     3) McMurray, Allison P 13          4) Defrehn, Alexandra L 13        
       34.90  1:14.13  1:46.76  2:24.21           2:45.00  4:02.42  4:39.05
  5 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     4:26.03    4:41.59  
     1) Hill, Maggie J 14               2) Culmone, Ella 13               
     3) Camey, Samantha X 13            4) Batty, Alexandra M 14          
       33.36  1:10.17  1:44.09  2:22.06  2:55.67  3:32.92  4:04.67  4:41.59
  6 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:24.47    4:41.71  
     1) Raue, Shannon K 16              2) Gramigna, Abigail G 15         
     3) Fleisher, Sarah R 17            4) Disanti, Brianna K 16          
       33.12  1:09.48  1:42.24  2:21.61           2:42.15  4:07.08  4:41.71
  7 Blue Dolphin Aquatics-MA  'A'                     4:40.07    4:48.50  
     1) Schofield, Carly 13             2) Cross, Mackenzie 13            
     3) Forgione, Ava R 13              4) Abdu, Rania 13                 
       34.56  1:13.35  1:46.38  2:24.57  2:58.70  3:36.46  4:10.49  4:48.50
  8 Central Bucks Swim Team-MA  'A'                   4:10.33    4:50.69  
     1) Suko, Anya F 14                 2) Exler, Grace T 13              
     3) He, Katherine F 13              4) Burke, Bryana N 14             
       32.85  1:09.52  1:46.00  2:27.77  3:01.18  3:38.98  4:12.57  4:50.69
  9 Blue Dolphin Aquatics-MA  'A'                     5:14.88    4:57.25  
     1) Gilgallon, Hope E 12            2) Colarossi, Natalie 12          
     3) Naylor, Sarah E 12              4) Hubal, Molly C 11              
       33.82  1:16.82  1:48.00  2:30.88  3:06.17  3:46.04  4:19.99  4:57.25
 10 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  4:36.49    4:58.31  
     1) Oswald, Jamie L 11              2) Burson, Amaya S 12             
     3) Huynh, An T 12                  4) English, Chloe L 12            
       34.86  1:13.81  1:49.87  2:33.57  3:07.90  3:48.20  4:20.92  4:58.31
 11 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'B'                   4:41.17    5:14.80  
     1) Qin, Jade 12                    2) Cummins, Makayla A 11          
     3) Keys, Halle A 12                4) Dewitt, Summer E 11            
       35.78  1:15.85  1:53.92  2:34.46  3:11.28  3:55.59  4:31.72  5:14.80
 12 Jersey Wahoos-MA  'B'                             5:16.45    5:22.57  
     1) Shi, Michelle 12                2) Treglia, Megan E 11            
     3) Borzillo, Ava M 12              4) Cohen, Sarah L 11              
       36.12  1:18.19  1:55.22  2:38.00  3:17.76  4:03.04  4:41.33  5:22.57
 13 Wilmington Aquatic Club-MA  'A'                   3:53.55Y   5:25.01  
     1) Radziewicz, Gabriella E 11      2) Belair, Emily G 12             
     3) Aiello, Cameron J 11            4) Caraballo, Isabella K 12       
       39.33  1:22.90  2:04.92  2:53.13  3:30.67  4:13.61  4:47.03  5:25.01
 -- Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:31.46         DQ  
     1) Shuff, Darrah L 13              2) Wright, Amelia E 13            
     3) Behm, Emma J 13                 4) Neely, Abigail S 13            
       31.38  1:06.07           1:27.68           2:24.15  3:52.46       DQ
 
Event 88  Boys 15-18 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:03.51    4:12.01  
     1) Nunez, Jai'den A 14             2) Andrianto, Nicholas 14         
     3) Henry, Roman V 15               4) Valle, Edgar 15                
       30.68  1:06.36  1:34.91  2:07.06  2:36.50  3:09.76  3:38.49  4:12.01
  2 Jersey Wahoos-MA  'A'                             3:27.78Y   4:18.60  
     1) Christou, Alexander 14          2) Orr, Harrison F 14             
     3) Nasielski, Michael L 14         4) Gutekunst, Jack P 14           
       30.36  1:04.02  1:35.66  2:10.04  2:41.70  3:16.08  3:45.95  4:18.60
  3 Jersey Storm Swimming-MA  'A'                     4:24.94    4:19.56  
     1) Fletcher, Kellen J 15           2) Rauscher, Jacob W 15           
     3) Bucchere, Jonathan 14           4) Morris, Austin R 16            
       29.84  1:04.32  1:36.74  2:12.24  2:43.28  3:18.16  3:47.10  4:19.56
  4 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:17.99    4:27.84  
     1) Smith, Ryan W 13                2) Jackson, Connor D 14           
     3) Clay, Hayden D 13               4) Moderski, Thomas J 14          
       33.50  1:09.88  1:40.65  2:15.47  2:46.85  3:22.54  3:53.56  4:27.84
  5 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:55.68    4:52.95  
     1) Dugan, Sean C 11                2) Stanker, Matthew D 12          
     3) Givens, Mason J 12              4) Cummins, Jackson P 11          
       34.76  1:13.48  1:47.81  2:27.27  3:02.91  3:42.68  4:16.35  4:52.95
  6 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  4:34.43Y   4:53.28  
     1) Smith, Cameron J 11             2) Simpkins, Connor F 11          
     3) Murray, Ethan A 12              4) Whitney, Colby P 11            
       34.74  1:11.50  1:46.63  2:26.94  3:01.59  3:40.69  4:15.05  4:53.28
  7 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   3:55.48    4:57.52  
     1) Dewitt, Dylan C 12              2) Lin, Corey M 11                
     3) Giardino, Michael S 11          4) Smilevski, Maximilian 11       
       32.71  1:10.01  1:46.95  2:28.87  3:04.29  3:44.14  4:18.34  4:57.52
  8 Emmaus Aquatic Club-MA  'A'                       5:00.89    5:09.54  
     1) King, Brady C 11                2) Sidhu, Karansher S 12          
     3) Taylor, James W 11              4) Longbons, Garrett J 12         
       34.39  1:11.25  1:48.72  2:35.45           2:56.58  3:07.76  5:09.54
 
Event 89  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA  2:50.38    2:47.27  
       39.64  1:23.04  2:05.96  2:47.27                                    
  2 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  2:35.97Y   2:48.84  
       39.01  1:21.71  2:06.08  2:48.84                                    
  3 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   2:33.29Y   2:50.68  
       40.41  1:24.07  2:08.03  2:50.68                                    
  4 Albuquerque, Alicia M     12 Jersey Wahoos-MA     2:31.85Y   2:51.52  
       41.70  1:26.82  2:09.86  2:51.52                                    
  5 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  2:53.27    2:53.75  
       40.37  1:24.90  2:10.47  2:53.75                                    
  6 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  2:55.19    2:54.64  
       39.97  1:25.45  2:11.70  2:54.64                                    
  7 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA  2:59.49    2:56.03  
       41.84  1:27.05  2:13.09  2:56.03                                    
  8 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  2:39.60Y   2:56.32  
       40.21  1:24.89  2:11.74  2:56.32                                    
  9 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA  2:59.32    2:57.79  
       41.02  1:27.02  2:13.88  2:57.79                                    
 10 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           2:50.55    2:58.33  
       40.35  1:26.55  2:12.57  2:58.33                                    
 11 Jaroslaw, Shayna M        11 South Jersey Aqu-MA  2:31.03Y   2:58.94  
       43.75  1:29.74  2:16.37  2:58.94                                    
 12 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     2:38.02Y   3:00.91  
       42.75  1:30.24  2:17.45  3:00.91                                    
 13 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  2:36.40Y   3:01.60  
       42.46  1:29.32  2:15.66  3:01.60                                    
 14 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA  2:36.79Y   3:03.59  
       42.30  1:29.56  2:17.98  3:03.59                                    
 15 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  2:36.05Y   3:06.47  
       43.33  1:31.28  2:20.04  3:06.47                                    
 
Event 90  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA   2:42.93Y   2:52.98  
       41.13  1:25.41  2:09.56  2:52.98                                    
  2 Swanholm, Spencer A       12 South Jersey Aqu-MA  2:32.52Y   2:53.34  
       41.70  1:25.03  2:10.19  2:53.34                                    
  3 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              2:58.30    2:57.35  
       41.47  1:27.36  2:13.27  2:57.35                                    
  4 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA  2:40.10Y   2:58.72  
       43.38  1:29.11  2:14.60  2:58.72                                    
  5 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              2:33.05Y   2:58.99  
       42.32  1:28.91  2:14.37  2:58.99                                    
  6 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          2:45.61Y   3:00.02  
       43.50  1:29.81  2:15.52  3:00.02                                    
  7 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  2:40.44Y   3:06.37  
       46.23  1:35.33  2:24.22  3:06.37                                    
  8 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   3:07.81    3:12.27  
       45.00  1:34.28  2:25.11  3:12.27                                    
  9 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   2:45.37Y   3:13.03  
       46.00  1:35.39  2:25.78  3:13.03                                    
 
Event 91  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        2:34.11    2:35.78  
       36.62  1:15.75  1:55.79  2:35.78                                    
  2 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     2:39.64    2:37.58  
       37.30  1:17.88  1:59.05  2:37.58                                    
  3 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA  2:41.34    2:38.16  
       37.09  1:17.13  1:58.14  2:38.16                                    
  4 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  2:42.81    2:43.11  
       38.54  1:20.28  2:01.93  2:43.11                                    
  5 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  2:44.94    2:44.22  
       38.51  1:20.10  2:02.37  2:44.22                                    
  6 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  2:44.80    2:45.46  
       37.83  1:19.73  2:03.45  2:45.46                                    
  7 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              2:45.94    2:45.66  
       38.26  1:20.33  2:03.77  2:45.66                                    
  8 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  2:45.76    2:46.27  
       38.78  1:20.75  2:04.34  2:46.27                                    
B - Final
  9 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA  2:49.37    2:43.27  
       38.08  1:19.42  2:01.49  2:43.27                                    
 10 Teng, Sarah               13 Jersey Wahoos-MA     2:49.77    2:43.59  
       39.15  1:19.97  2:02.23  2:43.59                                    
 11 Decker, Laurel R          14 South Jersey Aqu-MA  2:47.47    2:43.69  
       38.63  1:20.05  2:01.99  2:43.69                                    
 12 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA  2:49.44    2:45.24  
       38.66  1:20.38  2:04.13  2:45.24                                    
 13 Tonelli, Evangelia M      13 Jersey Wahoos-MA     2:46.50    2:46.93  
       39.55  1:22.92  2:05.51  2:46.93                                    
 14 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA  2:46.53    2:48.76  
       40.12  1:22.82  2:06.09  2:48.76                                    
 15 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  2:50.23    2:48.90  
       39.79  1:23.35  2:06.65  2:48.90                                    
 16 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  2:49.53    2:51.00  
       39.46  1:22.82  2:07.11  2:51.00                                    
 
Event 91  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        2:17.79Y   2:34.11  
       36.64  1:15.55  1:55.07  2:34.11                                    
  2 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     2:37.75    2:39.64  
       36.57  1:16.99  1:59.49  2:39.64                                    
  3 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA  2:22.37Y   2:41.34  
       38.21  1:19.48  2:00.61  2:41.34                                    
  4 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  2:47.35    2:42.81  
       38.43  1:19.52  2:01.64  2:42.81                                    
  5 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  2:24.84Y   2:44.80  
       37.97  1:20.80  2:04.16  2:44.80                                    
  6 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  2:46.10    2:44.94  
       38.43  1:20.45  2:02.57  2:44.94                                    
  7 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  2:51.90    2:45.76  
       38.50  1:21.19  2:04.32  2:45.76                                    
  8 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              2:49.88    2:45.94  
       38.87  1:21.24  2:04.24  2:45.94                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tonelli, Evangelia M      13 Jersey Wahoos-MA     2:52.49    2:46.50  
       39.55  1:21.83  2:04.71  2:46.50                                    
 10 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA  2:51.30    2:46.53  
       40.17  1:22.20  2:04.45  2:46.53                                    
 11 Decker, Laurel R          14 South Jersey Aqu-MA  2:29.31Y   2:47.47  
       38.92  1:21.28  2:04.49  2:47.47                                    
 12 Culmone, Ella             13 East Coast C-Cer-MA  2:41.70    2:48.14  
       39.55  1:23.53  2:08.23  2:48.14                                    
 13 Camey, Samantha X         13 East Coast C-Cer-MA  2:46.95    2:48.24  
       39.63  1:23.86  2:08.22  2:48.24                                    
 14 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA  2:28.61Y   2:49.37  
       39.82  1:22.29  2:06.73  2:49.37                                    
 15 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA  2:43.99    2:49.44  
       39.21  1:22.50  2:06.29  2:49.44                                    
 16 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  2:52.57    2:49.53  
       40.45  1:23.41  2:06.90  2:49.53                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Teng, Sarah               13 Jersey Wahoos-MA     2:29.77Y   2:49.77  
       41.59  1:25.12  2:08.19  2:49.77                                    
 18 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  2:27.37Y   2:50.23  
       40.04  1:22.36  2:04.94  2:50.23                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:26.95Y   2:52.43  
       40.71  1:24.06  2:09.05  2:52.43                                    
 20 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  2:29.35Y   2:53.33  
       41.67  1:26.91  2:11.13  2:53.33                                    
 21 Levari, Ava G             13 Greater Philadel-MA  2:29.96Y   2:54.25  
       41.20  1:26.61  2:11.14  2:54.25                                    
 22 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  2:49.97    2:54.31  
       39.29  1:25.04  2:11.09  2:54.31                                    
 23 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  2:52.79    2:54.84  
       41.48  1:25.74  2:11.45  2:54.84                                    
 24 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  2:24.99Y   2:55.20  
       41.40  1:24.17  2:10.47  2:55.20                                    
 25 Hill, Maggie J            14 East Coast C-Cer-MA  2:33.46Y   2:56.09  
       42.09  1:26.75  2:11.63  2:56.09                                    
 26 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA     2:27.75Y   2:56.32  
       40.78  1:25.95  2:11.65  2:56.32                                    
 27 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  2:47.28    2:56.90  
       38.43  1:24.15  2:11.25  2:56.90                                    
 28 Morris, Chloe R           13 Greater Philadel-MA  2:50.88    2:58.04  
       41.87  1:27.01  2:12.59  2:58.04                                    
 29 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   2:30.41Y   3:01.33  
       43.12  1:28.55  2:15.97  3:01.33                                    
 30 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  2:33.67Y   3:03.21  
       44.37  1:30.43  2:18.11  3:03.21                                    
 -- Carapella, Rachel A       13 Greater Philadel-MA  2:25.93Y        DQ  
       41.93  1:26.95  2:13.36       DQ                                    
 
Event 92  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        2:31.90    2:29.58  
       35.10  1:13.20  1:51.96  2:29.58                                    
  2 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA     2:37.68    2:29.98  
       35.54  1:13.52  1:52.39  2:29.98                                    
  3 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   2:35.61    2:33.20  
       35.12  1:13.59  1:53.37  2:33.20                                    
  4 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  2:30.18    2:33.42  
       35.80  1:15.19  1:54.87  2:33.42                                    
  5 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  2:36.41    2:33.45  
       35.77  1:14.15  1:54.27  2:33.45                                    
  6 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:34.80    2:34.20  
       35.91  1:15.07  1:55.64  2:34.20                                    
  7 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:35.65    2:34.82  
       35.72  1:15.22  1:56.07  2:34.82                                    
  8 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  2:38.45    2:36.12  
       36.31  1:15.74  1:56.35  2:36.12                                    
B - Final
  9 Clay, Hayden D            13 Greater Philadel-MA  2:40.94    2:31.85  
       34.86  1:13.62  1:53.32  2:31.85                                    
 10 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  2:38.49    2:35.77  
       36.46  1:16.22  1:56.68  2:35.77                                    
 11 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  2:38.63    2:37.16  
       37.06  1:17.34  1:57.58  2:37.16                                    
 12 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  2:40.00    2:38.96  
       37.48  1:18.52  1:59.85  2:38.96                                    
 13 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  2:40.40    2:40.72  
       36.78  1:17.30  1:58.50  2:40.72                                    
 14 Catania, Massimo          13 Jersey Wahoos-MA     2:41.05    2:41.22  
       38.70  1:19.53  2:01.75  2:41.22                                    
 15 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  2:42.00    2:41.42  
       38.00  1:19.24  2:01.07  2:41.42                                    
 16 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:41.29    2:41.80  
       38.34  1:19.10  2:01.32  2:41.80                                    
 
Event 92  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  2:38.18    2:30.18  
       35.09  1:14.01  1:52.36  2:30.18                                    
  2 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        2:32.41    2:31.90  
       35.89  1:14.50  1:54.15  2:31.90                                    
  3 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:36.45    2:34.80  
       34.92  1:14.65  1:55.07  2:34.80                                    
  4 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   2:34.42    2:35.61  
       36.10  1:16.02  1:56.26  2:35.61                                    
  5 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:43.46    2:35.65  
       36.24  1:17.14  1:56.95  2:35.65                                    
  6 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  2:50.74    2:36.41  
       36.21  1:15.42  1:56.19  2:36.41                                    
  7 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA     2:39.12    2:37.68  
       37.01  1:17.40  1:58.36  2:37.68                                    
  8 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  2:39.27    2:38.36  
       36.84  1:17.60  1:59.31  2:38.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  2:23.35Y   2:38.45  
       37.17  1:17.59  1:58.22  2:38.45                                    
 10 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  2:46.49    2:38.49  
       37.43  1:17.15  1:58.57  2:38.49                                    
 11 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  2:37.54    2:38.63  
       36.75  1:17.76  1:58.65  2:38.63                                    
 12 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  2:48.14    2:40.00  
       37.25  1:17.58  1:59.05  2:40.00                                    
 13 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  2:41.37    2:40.40  
       36.42  1:16.94  1:58.97  2:40.40                                    
 14 Clay, Hayden D            13 Greater Philadel-MA  2:40.08    2:40.94  
       37.82  1:19.23  1:59.47  2:40.94                                    
 15 Catania, Massimo          13 Jersey Wahoos-MA     2:24.19Y   2:41.05  
       38.18  1:19.74  2:01.75  2:41.05                                    
 16 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:22.64Y   2:41.29  
       37.83  1:18.60  2:00.73  2:41.29                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  2:44.77    2:42.00  
       38.39  1:19.24  2:01.31  2:42.00                                    
 18 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  2:40.44S   2:42.25  
       37.28  1:18.65  2:00.55  2:42.25                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mandelbaum, Jordan D      13 Salvation Army K-MA  2:16.89Y   2:43.03  
       37.58  1:18.72  2:01.36  2:43.03                                    
 20 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     2:37.37    2:43.13  
       38.44  1:20.22  2:02.04  2:43.13                                    
 21 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:50.91    2:43.77  
       37.93  1:18.87  2:02.49  2:43.77                                    
 22 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  2:23.26Y   2:43.83  
       38.84  1:20.47  2:02.80  2:43.83                                    
 23 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA  2:44.24    2:44.18  
       39.36  1:20.97  2:02.82  2:44.18                                    
 24 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA  2:48.37    2:44.96  
       37.31  1:19.54  2:02.70  2:44.96                                    
 25 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   2:46.53    2:45.74  
       39.07  1:21.13  2:04.81  2:45.74                                    
 26 Orr, Jack Q               13 Jersey Wahoos-MA     2:50.86    2:47.94  
       38.75  1:21.91  2:06.48  2:47.94                                    
 27 Jacob, Conor D            13 Medford Wave Swi-MA  2:31.39Y   2:51.46  
       41.10  1:24.01  2:08.18  2:51.46                                    
 28 Tonelli, Joannes C        14 Jersey Wahoos-MA     2:27.68Y   2:55.75  
       40.43  1:24.47  2:10.14  2:55.75                                    
 29 Smilevski, Alexander      13 Seahawks Swim Te-MA  2:51.43    2:56.88  
       40.28  1:23.94  2:11.36  2:56.88                                    
 
Event 93  Girls 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               2:38.57    2:36.79  
       36.19  1:14.74  1:55.22  2:36.79                                    
  2 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  2:46.94    2:44.97  
       38.10  1:19.75  2:03.12  2:44.97                                    
  3 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  2:50.56    2:45.55  
       38.59  1:20.53  2:03.98  2:45.55                                    
  4 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   2:56.48    2:49.18  
       39.50  1:23.42  2:07.43  2:49.18                                    
  5 Hynes, Kylee N            15 Greater Philadel-MA  2:50.43    2:50.37  
       40.11  1:23.56  2:07.22  2:50.37                                    
  6 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA  2:52.67    2:53.04  
       41.39  1:25.54  2:09.33  2:53.04                                    
  7 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        2:55.44    3:00.44  
       41.96  1:27.01  2:15.13  3:00.44                                    
 -- Disanti, Brianna K        16 Jersey Wahoos-MA     2:44.24         DQ  
       36.71  1:17.15  1:59.17       DQ                                    
B - Final
  9 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   2:58.07    2:55.76  
       40.42  1:25.21  2:10.19  2:55.76                                    
 
Event 93  Girls 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               2:40.74    2:38.57  
       37.51  1:17.69  1:58.60  2:38.57                                    
  2 Disanti, Brianna K        16 Jersey Wahoos-MA     2:43.16    2:44.24  
       37.77  1:19.64  2:01.85  2:44.24                                    
  3 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  2:43.45    2:46.94  
       38.69  1:20.88  2:04.10  2:46.94                                    
  4 Hynes, Kylee N            15 Greater Philadel-MA  2:48.35    2:50.43  
       39.84  1:22.61  2:06.65  2:50.43                                    
  5 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  2:52.84    2:50.56  
       39.72  1:22.78  2:06.79  2:50.56                                    
  6 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA  2:29.54Y   2:52.67  
       41.53  1:24.87  2:09.26  2:52.67                                    
  7 Gramigna, Abigail G       15 Jersey Wahoos-MA     2:45.45    2:52.85  
       41.38  1:25.42  2:09.66  2:52.85                                    
  8 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        2:26.79Y   2:55.44  
       41.38  1:25.56  2:11.52  2:55.44                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   2:51.27    2:56.48  
       41.25  1:26.56  2:12.36  2:56.48                                    
 10 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  2:26.24Y   2:56.78  
       39.98  1:24.22  2:10.39  2:56.78                                    
 11 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   2:32.77Y   2:58.07  
       41.74  1:27.54  2:13.87  2:58.07                                    
 12 Pley, Caroline R          15 South Jersey Aqu-MA  2:31.35Y   3:01.46  
       40.47  1:26.14  2:13.54  3:01.46                                    
 
Event 94  Boys 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lucas, David B            16 Medford Wave Swi-MA  2:30.32    2:27.36  
       33.37  1:10.63  1:49.07  2:27.36                                    
  2 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     2:31.65    2:29.07  
       34.89  1:12.69  1:51.01  2:29.07                                    
  3 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   2:38.80    2:33.17  
       36.60  1:16.62  1:56.40  2:33.17                                    
  4 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   2:38.49    2:34.35  
       36.82  1:15.88  1:55.87  2:34.35                                    
  5 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  2:37.56    2:34.61  
       34.96  1:13.58  1:54.29  2:34.61                                    
  6 Moreef, Isaiah G          15 Parkland Swimmin-MA  2:34.13    2:35.00  
       35.29  1:15.10  1:55.09  2:35.00                                    
  7 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  2:37.88    2:37.99  
       36.64  1:16.18  1:57.48  2:37.99                                    
  8 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA     2:38.21    2:38.71  
       36.63  1:16.51  1:57.54  2:38.71                                    
B - Final
  9 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  2:42.12    2:35.47  
       35.41  1:15.09  1:55.54  2:35.47                                    
 10 Valle, Edgar              15 Greater Philadel-MA  2:46.50    2:36.80  
       37.07  1:16.99  1:57.49  2:36.80                                    
 11 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  2:43.20    2:38.04  
       37.14  1:17.35  1:58.51  2:38.04                                    
 12 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  2:40.36    2:40.98  
       37.77  1:18.79  2:00.27  2:40.98                                    
 13 Parry, Jacob              15 Parkland Swimmin-MA  2:44.98    2:42.56  
       38.82  1:20.50  2:02.96  2:42.56                                    
 14 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:42.73    2:45.08  
       38.64  1:20.62  2:03.73  2:45.08                                    
 
Event 94  Boys 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lucas, David B            16 Medford Wave Swi-MA  2:13.28Y   2:30.32  
       34.28  1:12.02  1:51.13  2:30.32                                    
  2 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     2:34.45    2:31.65  
       36.00  1:14.46  1:53.13  2:31.65                                    
  3 Moreef, Isaiah G          15 Parkland Swimmin-MA  2:32.60    2:34.13  
       35.73  1:15.49  1:54.58  2:34.13                                    
  4 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  2:24.61Y   2:37.56  
       37.01  1:15.42  1:58.21  2:37.56                                    
  5 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  2:39.78    2:37.88  
       36.72  1:16.62  1:57.83  2:37.88                                    
  6 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA     2:49.84    2:38.21  
       37.42  1:17.24  1:58.14  2:38.21                                    
  7 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   2:33.30    2:38.49  
       36.97  1:17.55  1:58.38  2:38.49                                    
  8 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   2:48.16    2:38.80  
       37.79  1:18.51  1:59.87  2:38.80                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  2:24.57Y   2:40.36  
       37.93  1:18.35  2:00.22  2:40.36                                    
 10 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  2:21.42Y   2:42.12  
       37.66  1:19.31  2:02.07  2:42.12                                    
 11 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:43.22    2:42.73  
       37.86  1:19.18  2:00.81  2:42.73                                    
 12 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  2:46.84    2:43.20  
       38.87  1:20.64  2:02.31  2:43.20                                    
 13 Parry, Jacob              15 Parkland Swimmin-MA  2:38.14    2:44.98  
       39.21  1:21.80  2:03.47  2:44.98                                    
 14 Valle, Edgar              15 Greater Philadel-MA  2:41.06    2:46.50  
       37.76  1:19.26  2:03.43  2:46.50                                    
 
Event 95  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA          1:24.45    1:22.17  
       39.31  1:22.17                                                      
  2 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     1:30.92    1:28.43  
       41.91  1:28.43                                                      
  3 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:30.77    1:28.51  
       41.01  1:28.51                                                      
  4 Costa, Carina G           12 Mariners-MA          1:30.32    1:29.01  
       42.07  1:29.01                                                      
  5 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  1:30.64    1:29.90  
       43.09  1:29.90                                                      
  6 Caraballo, Isabella K     12 Wilmington Aquat-MA  1:28.04    1:30.85  
       41.99  1:30.85                                                      
  7 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     1:30.23    1:31.04  
       43.10  1:31.04                                                      
  8 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  1:32.72    1:31.42  
       42.75  1:31.42                                                      
B - Final
  9 Albuquerque, Alicia M     12 Jersey Wahoos-MA     1:33.85    1:29.83  
       41.74  1:29.83                                                      
 10 Vitella, Olivia           11 Upper Dublin Aqu-MA  1:34.34    1:33.51  
       45.67  1:33.51                                                      
 11 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA   1:34.07    1:33.92  
       42.36  1:33.92                                                      
 12 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:35.70    1:37.34  
       45.07  1:37.34                                                      
 13 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA  1:36.16    1:37.45  
       47.48  1:37.45                                                      
 14 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA     1:36.55    1:38.30  
       46.59  1:38.30                                                      
 15 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA  1:36.76    1:38.31  
       46.66  1:38.31                                                      
 16 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        1:38.41    1:39.03  
       46.43  1:39.03                                                      
 
Event 95  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gugino, LilyAnn G         12 Una Nlac-MA          1:28.65    1:24.45  
       39.56  1:24.45                                                      
  2 Caraballo, Isabella K     12 Wilmington Aquat-MA  1:30.17    1:28.04  
       41.09  1:28.04                                                      
  3 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     1:35.15    1:30.23  
       42.77  1:30.23                                                      
  4 Costa, Carina G           12 Mariners-MA          1:32.05    1:30.32  
       43.26  1:30.32                                                      
  5 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  1:32.23    1:30.64  
       44.91  1:30.64                                                      
  6 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:31.96    1:30.77  
       41.62  1:30.77                                                      
  7 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     1:31.96    1:30.92  
       41.43  1:30.92                                                      
  8 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  1:32.83    1:32.72  
       43.13  1:32.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Albuquerque, Alicia M     12 Jersey Wahoos-MA     1:23.41Y   1:33.85  
       44.72  1:33.85                                                      
 10 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA   1:35.49    1:34.07  
       43.16  1:34.07                                                      
 11 Vitella, Olivia           11 Upper Dublin Aqu-MA  1:34.67    1:34.34  
       42.45  1:34.34                                                      
 12 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:36.21    1:35.70  
       44.72  1:35.70                                                      
 13 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA  1:39.20    1:36.16  
       45.42  1:36.16                                                      
 14 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA  1:37.08    1:36.19  
       46.59  1:36.19                                                      
 15 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA     1:39.38    1:36.55  
       46.90  1:36.55                                                      
 16 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA  1:44.69    1:36.76  
       44.66  1:36.76                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        1:38.88    1:38.41  
       44.85  1:38.41                                                      
 18 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  1:23.21Y   1:38.51  
       45.58  1:38.51                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA   1:42.39    1:38.56  
       45.92  1:38.56                                                      
 20 Hynes, Julia M            11 Greater Philadel-MA  1:33.47Y   1:38.82  
       46.78  1:38.82                                                      
 21 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA  1:38.40    1:39.20  
       46.07  1:39.20                                                      
 22 Qin, Jade                 12 Seahawks Swim Te-MA  1:41.92    1:39.26  
       47.72  1:39.26                                                      
 23 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:38.94    1:39.36  
       47.22  1:39.36                                                      
 24 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA          1:37.80    1:39.99  
       46.86  1:39.99                                                      
 25 Keys, Halle A             12 Seahawks Swim Te-MA  1:26.09Y   1:40.14  
       46.60  1:40.14                                                      
 26 Huynh, An T               12 Friends Central-MA   1:40.99    1:40.85  
       48.16  1:40.85                                                      
 27 Kline, Makayla E          11 Tide Water Aquat-MA  1:33.21Y   1:41.29  
       48.14  1:41.29                                                      
 28 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA     1:43.69    1:42.13  
       48.29  1:42.13                                                      
 29 Goyal, Milan              12 Friends Central-MA   1:30.08Y   1:42.27  
       47.38  1:42.27                                                      
 30 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           1:44.09    1:43.21  
       48.98  1:43.21                                                      
 31 Maier, Brianna F          11 Greater Philadel-MA  1:44.60    1:43.28  
       49.03  1:43.28                                                      
 32 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA  1:44.54    1:43.80  
       47.88  1:43.80                                                      
 33 Shackelford, Madison L    12 Central Bucks Sw-MA  1:43.07    1:44.60  
       47.93  1:44.60                                                      
 34 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA  1:30.21Y   1:45.54  
       49.77  1:45.54                                                      
 35 Child, Neva M             12 Jersey Storm Swi-MA  1:31.21Y   1:46.45  
       49.55  1:46.45                                                      
 36 Aiello, Cameron J         11 Wilmington Aquat-MA  1:30.92Y   1:47.97  
       50.39  1:47.97                                                      
 37 Belair, Emily G           12 Wilmington Aquat-MA  1:32.28Y   1:54.75  
       54.70  1:54.75                                                      
 
Event 96  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:30.38    1:26.85  
       40.94  1:26.85                                                      
  2 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     1:29.69    1:28.83  
       41.01  1:28.83                                                      
  3 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:30.30    1:29.47  
       42.63  1:29.47                                                      
  4 Zholob, Oleksandr         11 Unattached-MA        1:32.02    1:30.90  
       42.90  1:30.90                                                      
  5 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   1:36.27    1:34.15  
       44.23  1:34.15                                                      
  6 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        1:36.66    1:36.39  
       44.71  1:36.39                                                      
  7 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  1:36.19    1:36.47  
       47.73  1:36.47                                                      
  8 Izhakov, Daniel           12 Unattached-MA        1:36.30    1:37.63  
       45.85  1:37.63                                                      
B - Final
  9 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA   1:37.39    1:34.76  
       44.94  1:34.76                                                      
 10 Raue, Colin T             11 Jersey Wahoos-MA     1:37.67    1:37.78  
       46.64  1:37.78                                                      
 11 Cummins, Jackson P        11 Greater Philadel-MA  1:39.93    1:38.59  
       47.28  1:38.59                                                      
 12 Swanholm, Spencer A       12 South Jersey Aqu-MA  1:40.05    1:39.64  
       47.63  1:39.64                                                      
 13 Cordery, Jack C           11 Tide Water Aquat-MA  1:43.05    1:40.40  
       47.62  1:40.40                                                      
 14 Dugan, Sean C             11 Greater Philadel-MA  1:42.95    1:40.50  
       47.51  1:40.50                                                      
 15 McCloskey, Max D          11 Central Bucks Sw-MA  1:39.01    1:41.11  
       47.78  1:41.11                                                      
 16 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA  1:42.24    1:41.18  
       47.23  1:41.18                                                      
 
Event 96  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     1:35.46    1:29.69  
       41.81  1:29.69                                                      
  2 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:33.26    1:30.30  
       42.92  1:30.30                                                      
  3 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:34.84    1:30.38  
       41.84  1:30.38                                                      
  4 Zholob, Oleksandr         11 Unattached-MA        1:34.33    1:32.02  
       42.71  1:32.02                                                      
  5 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  1:43.68    1:36.19  
       45.28  1:36.19                                                      
  6 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   1:43.56    1:36.27  
       45.76  1:36.27                                                      
  7 Izhakov, Daniel           12 Unattached-MA        1:30.35Y   1:36.30  
       45.37  1:36.30                                                      
  8 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        1:42.17    1:36.66  
       45.31  1:36.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA   1:37.79    1:37.39  
       46.30  1:37.39                                                      
 10 Raue, Colin T             11 Jersey Wahoos-MA     1:47.29    1:37.67  
       46.31  1:37.67                                                      
 11 McCloskey, Max D          11 Central Bucks Sw-MA  1:45.89    1:39.01  
       47.33  1:39.01                                                      
 12 Cummins, Jackson P        11 Greater Philadel-MA  1:28.86Y   1:39.93  
       46.93  1:39.93                                                      
 13 Swanholm, Spencer A       12 South Jersey Aqu-MA  1:27.28Y   1:40.05  
       46.58  1:40.05                                                      
 14 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA  1:44.28    1:42.24  
       47.72  1:42.24                                                      
 15 Dugan, Sean C             11 Greater Philadel-MA  1:35.09Y   1:42.95  
       48.09  1:42.95                                                      
 15 Boratto, Evan A           11 UNPC-MA              1:40.79    1:42.95  
       47.77  1:42.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cordery, Jack C           11 Tide Water Aquat-MA  1:33.04Y   1:43.05  
       48.61  1:43.05                                                      
 18 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA   1:45.85    1:43.44  
       49.79  1:43.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  1:48.17    1:43.94  
       48.43  1:43.94                                                      
 20 Giardino, Michael S       11 Seahawks Swim Te-MA  1:40.60Y   1:44.31  
       49.71  1:44.31                                                      
 21 Givens, Mason J           12 Greater Philadel-MA  1:45.56    1:44.50  
       49.36  1:44.50                                                      
 22 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA          1:53.43    1:47.92  
       50.59  1:47.92                                                      
 23 Lin, Corey M              11 Seahawks Swim Te-MA  1:32.70Y   1:49.09  
       50.82  1:49.09                                                      
 24 Abdu, Nejib               11 Blue Dolphin Aqu-MA  1:50.54    1:51.16  
       51.01  1:51.16                                                      
 25 Longbons, Garrett J       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:54.87    1:51.64  
       53.56  1:51.64                                                      
 26 Masters, Owen R           11 Jersey Storm Swi-MA  1:53.73    1:52.46  
       54.30  1:52.46                                                      
 27 Gatesman, Joshua A        11 East Coast C-Cer-MA  1:55.63    1:58.65  
       56.75  1:58.65                                                      
 28 Haxton, Aaran P           11 Friends Central-MA   1:39.84Y   1:59.23  
       57.38  1:59.23                                                      
 
Event 97  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  1:25.21    1:23.47  
       38.26  1:23.47                                                      
  2 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  1:27.43    1:24.31  
       39.55  1:24.31                                                      
  3 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  1:25.44    1:24.55  
       41.94  1:24.55                                                      
  4 Chiricos, Nicole          14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:25.82    1:25.47  
       40.13  1:25.47                                                      
  5 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  1:26.44    1:25.95  
       39.99  1:25.95                                                      
  6 Neely, Abigail S          13 Jersey Wahoos-MA     1:27.68    1:26.25  
       41.26  1:26.25                                                      
  7 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     1:28.14    1:28.11  
       41.49  1:28.11                                                      
  8 Klumpp, Ava C             14 Greater Philadel-MA  1:27.72    1:28.27  
       42.53  1:28.27                                                      
B - Final
  9 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  1:28.44    1:27.30  
       41.30  1:27.30                                                      
 10 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     1:28.83    1:27.70  
       41.29  1:27.70                                                      
 11 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  1:28.64    1:28.34  
       41.20  1:28.34                                                      
 12 Schofield, Carly          13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:29.09    1:29.34  
       41.76  1:29.34                                                      
 13 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  1:30.41    1:29.68  
       42.41  1:29.68                                                      
 14 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA  1:28.84    1:29.72  
       41.63  1:29.72                                                      
 15 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  1:28.73    1:29.77  
       42.42  1:29.77                                                      
 16 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:29.98    1:30.64  
       43.41  1:30.64                                                      
 
Event 97  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  1:26.24    1:25.21  
       39.31  1:25.21                                                      
  2 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  1:29.04    1:25.44  
  3 Chiricos, Nicole          14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:24.45    1:25.82  
       40.46  1:25.82                                                      
  4 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  1:28.04    1:26.44  
       40.80  1:26.44                                                      
  5 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  1:28.11    1:27.43  
       40.58  1:27.43                                                      
  6 Neely, Abigail S          13 Jersey Wahoos-MA     1:29.44    1:27.68  
       42.60  1:27.68                                                      
  7 Klumpp, Ava C             14 Greater Philadel-MA  1:29.98    1:27.72  
       41.70  1:27.72                                                      
  8 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     1:32.92    1:28.14  
       41.02  1:28.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  1:26.47    1:28.17  
       40.97  1:28.17                                                      
 10 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  1:34.93    1:28.44  
       41.67  1:28.44                                                      
 11 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  1:19.09Y   1:28.64  
       41.94  1:28.64                                                      
 12 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  1:31.20    1:28.73  
       41.98  1:28.73                                                      
 13 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     1:31.63    1:28.83  
       43.45  1:28.83                                                      
 14 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA  1:38.84    1:28.84  
       41.50  1:28.84                                                      
 15 Schofield, Carly          13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:31.50    1:29.09  
       42.32  1:29.09                                                      
 16 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA     1:30.24    1:29.21  
       41.64  1:29.21                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  1:34.19    1:29.94  
       41.21  1:29.94                                                      
 18 Bass, Kayla J             14 Penn Charter Aqu-MA  1:31.49    1:29.98  
       43.36  1:29.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  1:29.40    1:30.41  
 20 Greco, Julia E            14 Jersey Storm Swi-MA  1:30.23    1:30.61  
       41.90  1:30.61                                                      
 21 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  1:33.58    1:30.74  
       43.42  1:30.74                                                      
 22 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  1:31.22    1:30.75  
       43.67  1:30.75                                                      
 23 Tonelli, Evangelia M      13 Jersey Wahoos-MA     1:33.76    1:31.17  
       42.74  1:31.17                                                      
 24 Neely, Madaline R         14 Jersey Wahoos-MA     1:33.82    1:31.56  
       44.28  1:31.56                                                      
 25 Benjamin, Nicole M        13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:34.80    1:31.80  
       44.77  1:31.80                                                      
 26 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA     1:33.76    1:31.82  
       43.30  1:31.82                                                      
 27 Gatesman, Kalena A        13 East Coast C-Cer-MA  1:33.21    1:32.02  
       40.85  1:32.02                                                      
 28 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              1:28.91    1:32.18  
       43.16  1:32.18                                                      
 29 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  1:30.88    1:32.41  
       45.48  1:32.41                                                      
 30 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  1:23.20Y   1:32.65  
       42.55  1:32.65                                                      
 31 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  1:31.27    1:32.76  
       44.69  1:32.76                                                      
 32 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  1:17.60Y   1:32.88  
       43.91  1:32.88                                                      
 33 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:35.73    1:33.01  
       44.48  1:33.01                                                      
 34 Koehle, Allison E         13 Nittany Lion Aqu-MA  1:35.85    1:33.64  
       42.98  1:33.64                                                      
 35 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:29.54    1:33.81  
       44.30  1:33.81                                                      
 36 Levari, Ava G             13 Greater Philadel-MA  1:32.81    1:33.89  
       44.52  1:33.89                                                      
 37 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA  1:38.74    1:34.81  
       43.65  1:34.81                                                      
 38 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  1:36.23    1:35.07  
       45.08  1:35.07                                                      
 39 Lerner, Isabella K        13 Tri-Hampton YMCA-MA  1:36.97    1:35.45  
       46.05  1:35.45                                                      
 40 Latham, Natalie J         13 Seahawks Swim Te-MA  1:34.43    1:36.26  
       45.64  1:36.26                                                      
 41 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA  1:36.87    1:36.93  
       46.07  1:36.93                                                      
 42 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA  1:35.33S   1:37.33  
       47.86  1:37.33                                                      
 43 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   1:38.67    1:37.34  
       45.22  1:37.34                                                      
 44 Ovalle, Alexa R           14 Lancaster Aquati-MA  1:38.48    1:37.39  
       44.96  1:37.39                                                      
 45 Teng, Sarah               13 Jersey Wahoos-MA     1:36.88    1:38.45  
       47.20  1:38.45                                                      
 46 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  1:23.26Y   1:39.70  
       46.21  1:39.70                                                      
 47 Dolan, Rachel M           14 Unattached-MA        1:38.53    1:39.76  
       47.25  1:39.76                                                      
 48 Danastasio, Giovanna M    13 Medford Wave Swi-MA  1:21.87Y   1:39.79  
       47.56  1:39.79                                                      
 49 Swartz, Brianna I         13 South Jersey Aqu-MA  1:24.00Y   1:41.29  
       46.94  1:41.29                                                      
 50 Camey, Samantha X         13 East Coast C-Cer-MA  1:26.26Y   1:41.42  
       47.82  1:41.42                                                      
 51 Galko, Anastasia E        13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:25.08Y   1:41.77  
       49.02  1:41.77                                                      
 52 Abdu, Rania               13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:25.65Y   1:42.23  
       48.28  1:42.23                                                      
 53 Carapella, Rachel A       13 Greater Philadel-MA  1:26.94Y   1:43.71  
       48.38  1:43.71                                                      
 54 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  1:23.05Y   1:43.82  
       48.98  1:43.82                                                      
 55 Exler, Grace T            13 Central Bucks Sw-MA  1:25.17Y   1:46.55  
       51.07  1:46.55                                                      
 
Event 98  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   1:16.52    1:15.98  
       35.84  1:15.98                                                      
  2 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  1:19.93    1:18.02  
       37.12  1:18.02                                                      
  3 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:20.24    1:19.61  
       37.88  1:19.61                                                      
  4 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  1:20.05    1:19.70  
       37.92  1:19.70                                                      
  5 Christou, Alexander       14 Jersey Wahoos-MA     1:18.25    1:19.71  
       36.81  1:19.71                                                      
  6 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     1:19.71    1:19.87  
       36.64  1:19.87                                                      
  7 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          1:18.74    1:19.90  
       37.41  1:19.90                                                      
  8 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     1:20.55    1:20.53  
       38.53  1:20.53                                                      
B - Final
  9 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   1:22.47    1:19.32  
       37.80  1:19.32                                                      
 10 Thompson, Aaron C         13 Seahawks Swim Te-MA  1:21.54    1:20.56  
       37.45  1:20.56                                                      
 11 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   1:22.31    1:20.60  
       38.47  1:20.60                                                      
 12 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  1:21.54    1:21.15  
       39.06  1:21.15                                                      
 13 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  1:21.56    1:21.52  
       37.57  1:21.52                                                      
 14 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     1:23.57    1:21.73  
       37.58  1:21.73                                                      
 15 Reinhart, Jack R          13 Malvern Swimming-MA  1:22.39    1:21.84  
       39.15  1:21.84                                                      
 16 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:23.43    1:26.07  
       41.56  1:26.07                                                      
 
Event 98  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   1:26.62    1:16.52  
       36.06  1:16.52                                                      
  2 Christou, Alexander       14 Jersey Wahoos-MA     1:21.94    1:18.25  
       36.41  1:18.25                                                      
  3 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          1:20.52    1:18.74  
       36.60  1:18.74                                                      
  4 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     1:22.10    1:19.71  
  5 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  1:21.38    1:19.93  
       37.37  1:19.93                                                      
  6 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  1:21.97    1:20.05  
       37.25  1:20.05                                                      
  7 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:21.12    1:20.24  
       37.23  1:20.24                                                      
  8 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     1:26.49    1:20.55  
       38.82  1:20.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thompson, Aaron C         13 Seahawks Swim Te-MA  1:24.96    1:21.54  
       37.59  1:21.54                                                      
  9 Moderski, Thomas J        14 Greater Philadel-MA  1:22.52    1:21.54  
 11 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  1:21.94    1:21.56  
       37.11  1:21.56                                                      
 12 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   1:31.06    1:22.31  
       39.37  1:22.31                                                      
 13 Reinhart, Jack R          13 Malvern Swimming-MA  1:30.56    1:22.39  
       39.16  1:22.39                                                      
 14 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   1:25.99    1:22.47  
       38.34  1:22.47                                                      
 15 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:26.18    1:23.43  
       39.93  1:23.43                                                      
 16 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     1:17.50Y   1:23.57  
       38.68  1:23.57                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 McGuire, Sean D           14 Blue Eagle Swimm-MA  1:25.38    1:23.94  
       39.53  1:23.94                                                      
 18 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA  1:23.99    1:24.26  
       39.84  1:24.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  1:30.48    1:24.69  
       39.57  1:24.69                                                      
 20 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  1:27.23    1:25.43  
       40.18  1:25.43                                                      
 21 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA     1:30.87    1:25.94  
       41.31  1:25.94                                                      
 22 Kovan, Henry E            14 Episcopal Academ-MA  1:26.28    1:26.04  
       40.62  1:26.04                                                      
 23 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           1:27.00    1:26.30  
       40.68  1:26.30                                                      
 24 Zoldan, Alexander P       13 Germantown Acade-MA  1:30.66    1:26.88  
 25 Pierce, Johnny A          13 Salvation Army K-MA  1:25.76    1:26.89  
       40.70  1:26.89                                                      
 26 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  1:29.40    1:27.00  
       39.66  1:27.00                                                      
 27 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        1:15.95Y   1:27.23  
       41.11  1:27.23                                                      
 28 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  1:28.29    1:27.74  
       42.31  1:27.74                                                      
 29 Androsov, Max             13 Unattached-MA        1:29.31    1:27.81  
       41.16  1:27.81                                                      
 30 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  1:30.10    1:28.74  
       42.11  1:28.74                                                      
 31 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:30.92    1:28.89  
       41.79  1:28.89                                                      
 32 Nunez, Jai'den A          14 Greater Philadel-MA  1:32.75    1:29.82  
 33 Salimov, Daniil T         13 Upper Dublin Aqu-MA  1:30.70    1:29.91  
       42.08  1:29.91                                                      
 34 Tonelli, Joannes C        14 Jersey Wahoos-MA     1:32.39    1:29.93  
       42.04  1:29.93                                                      
 35 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  1:29.32    1:30.56  
       43.12  1:30.56                                                      
 36 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  1:31.88    1:31.05  
       42.37  1:31.05                                                      
 37 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  1:18.15Y   1:31.09  
       43.56  1:31.09                                                      
 38 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  1:20.41Y   1:31.56  
       42.76  1:31.56                                                      
 39 Jacob, Conor D            13 Medford Wave Swi-MA  1:32.17    1:32.79  
       42.89  1:32.79                                                      
 40 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  1:17.53Y   1:33.26  
       43.81  1:33.26                                                      
 
Event 99  Girls 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   1:31.55    1:28.29  
       41.75  1:28.29                                                      
  2 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   1:32.79    1:28.57  
       41.94  1:28.57                                                      
  3 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  1:29.49    1:29.41  
       42.03  1:29.41                                                      
  4 Falk, Madeline R          15 Seahawks Swim Te-MA  1:32.67    1:31.15  
       43.62  1:31.15                                                      
  5 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  1:37.02    1:32.97  
       43.87  1:32.97                                                      
  6 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        1:33.80    1:32.98  
       43.53  1:32.98                                                      
  7 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   1:38.55    1:37.00  
       46.37  1:37.00                                                      
  8 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  1:40.80    1:40.82  
       48.64  1:40.82                                                      
 
Event 99  Girls 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ladd, Madeline R          15 Coatesville Area-MA  1:34.63    1:26.46  
       40.69  1:26.46                                                      
  2 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  1:29.16    1:29.49  
       42.54  1:29.49                                                      
  3 Anderson, Madeleine A     16 Friends Central-MA   1:33.00    1:31.55  
  4 Gramigna, Abigail G       15 Jersey Wahoos-MA     1:35.01    1:32.60  
       43.87  1:32.60                                                      
  5 Falk, Madeline R          15 Seahawks Swim Te-MA  1:27.93    1:32.67  
       43.44  1:32.67                                                      
  6 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   1:28.21    1:32.79  
       43.23  1:32.79                                                      
  7 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  1:33.39    1:32.93  
  8 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        1:18.87Y   1:33.80  
       44.27  1:33.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  1:35.42    1:34.80  
       44.83  1:34.80                                                      
 10 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  1:31.76    1:37.02  
       45.31  1:37.02                                                      
 11 Hillier, Sage J           16 Blue Eagle Swimm-MA  1:34.55    1:37.16  
       46.25  1:37.16                                                      
 12 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   1:36.13    1:38.55  
       46.88  1:38.55                                                      
 13 Lydon, Madison G          15 Coatesville Area-MA  1:23.56Y   1:40.47  
       48.05  1:40.47                                                      
 14 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  1:18.51Y   1:40.80  
       46.78  1:40.80                                                      
 
Event 100  Boys 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  1:20.21    1:16.84  
       36.90  1:16.84                                                      
  2 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  1:16.69    1:16.85  
       36.58  1:16.85                                                      
  3 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  1:19.25    1:18.44  
       36.78  1:18.44                                                      
  4 Oswald, Connor A          15 Blue Eagle Swimm-MA  1:21.18    1:19.96  
       37.26  1:19.96                                                      
  5 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA  1:21.13    1:21.66  
       38.25  1:21.66                                                      
  6 Marcus, Andrew            16 Upper Dublin Aqu-MA  1:23.73    1:22.57  
       38.89  1:22.57                                                      
  7 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   1:24.23    1:23.40  
       38.91  1:23.40                                                      
  8 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  1:22.94    1:23.69  
       38.82  1:23.69                                                      
B - Final
  9 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     1:24.94    1:20.21  
       37.46  1:20.21                                                      
 10 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:27.76    1:27.66  
       40.86  1:27.66                                                      
 11 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   1:27.84    1:28.21  
       41.08  1:28.21                                                      
 12 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  1:30.24    1:31.01  
       42.70  1:31.01                                                      
 
Event 100  Boys 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  1:19.65    1:16.69  
       36.25  1:16.69                                                      
  2 Morris, Austin R          16 Jersey Storm Swi-MA  1:08.17Y   1:19.25  
       37.29  1:19.25                                                      
  3 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  1:21.64    1:20.21  
       37.55  1:20.21                                                      
  4 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  1:19.41S   1:20.41  
       37.74  1:20.41                                                      
  5 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA  1:27.18    1:21.13  
  6 Oswald, Connor A          15 Blue Eagle Swimm-MA  1:26.65    1:21.18  
       37.50  1:21.18                                                      
  7 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  1:31.04    1:22.94  
       38.51  1:22.94                                                      
  8 Lucas, David B            16 Medford Wave Swi-MA  1:31.08    1:23.42  
       38.78  1:23.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Marcus, Andrew            16 Upper Dublin Aqu-MA  1:24.27    1:23.73  
       38.34  1:23.73                                                      
 10 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   1:26.11    1:24.23  
       38.92  1:24.23                                                      
 11 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     1:10.66Y   1:24.94  
       38.92  1:24.94                                                      
 12 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  1:28.42    1:27.76  
 13 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   1:30.99    1:27.84  
       40.43  1:27.84                                                      
 14 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  1:18.72Y   1:28.03  
       43.14  1:28.03                                                      
 15 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  1:29.80    1:30.24  
 16 Oleaga, Christian A       16 South Jersey Aqu-MA  1:21.36Y   1:33.85  
       42.22  1:33.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 -- Rauscher, Jacob W         15 Jersey Storm Swi-MA  1:21.82         DQ  
       38.26       DQ                                                      
 
Event 101  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   2:27.88    2:24.30  
       33.41  1:09.75  1:47.93  2:24.30                                    
  2 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA  2:27.35    2:24.57  
       33.43  1:10.16  1:47.70  2:24.57                                    
  3 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     2:30.84    2:27.41  
       33.60  1:10.67  1:50.14  2:27.41                                    
  4 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     2:27.70    2:28.20  
       33.32  1:11.37  1:50.09  2:28.20                                    
  5 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  2:30.46    2:28.76  
       33.90  1:12.03  1:50.79  2:28.76                                    
  6 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  2:31.13    2:29.18  
       33.36  1:11.67  1:50.92  2:29.18                                    
  7 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA  2:29.77    2:29.44  
       34.21  1:12.74  1:51.61  2:29.44                                    
  8 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA     2:29.04    2:31.02  
       34.06  1:12.88  1:52.08  2:31.02                                    
B - Final
  9 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  2:33.25    2:29.59  
       33.54  1:11.34  1:51.28  2:29.59                                    
 10 Caraballo, Isabella K     12 Wilmington Aquat-MA  2:32.72    2:30.63  
       34.27  1:13.04  1:52.15  2:30.63                                    
 11 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  2:34.44    2:30.89  
       34.91  1:13.68  1:53.87  2:30.89                                    
 12 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              2:33.59    2:33.63  
       35.09  1:14.08  1:53.95  2:33.63                                    
 13 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           2:34.26    2:34.22  
       34.69  1:14.33  1:54.73  2:34.22                                    
 14 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  2:36.22    2:34.70  
       34.33  1:13.47  1:54.38  2:34.70                                    
 15 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        2:36.22    2:37.01  
       35.43  1:14.61  1:56.64  2:37.01                                    
 16 Vitella, Olivia           11 Upper Dublin Aqu-MA  2:35.82    2:39.22  
       37.41  1:17.80  1:59.33  2:39.22                                    
 
Event 101  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA  2:29.39    2:27.35  
       33.71  1:10.91  1:49.80  2:27.35                                    
  2 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     2:34.20    2:27.70  
       33.95  1:12.20  1:51.27  2:27.70                                    
  3 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   2:29.53    2:27.88  
       34.36  1:12.50  1:50.96  2:27.88                                    
  4 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA     2:39.31    2:29.04  
       34.30  1:12.88  1:52.46  2:29.04                                    
  5 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA  2:17.37Y   2:29.77  
       34.79  1:13.65  1:52.59  2:29.77                                    
  6 Cappola, Alexandra G      11 Suburban Seahawk-MA  2:36.29    2:30.46  
       34.68  1:13.51  1:52.54  2:30.46                                    
  7 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     2:33.19    2:30.84  
       33.94  1:12.99  1:52.54  2:30.84                                    
  8 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  2:33.71    2:31.13  
       33.76  1:12.20  1:52.62  2:31.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Caraballo, Isabella K     12 Wilmington Aquat-MA  2:31.17    2:32.72  
       34.68  1:13.82  1:53.86  2:32.72                                    
 10 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  2:33.20    2:33.25  
       33.78  1:12.77  1:53.30  2:33.25                                    
 11 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              2:40.50    2:33.59  
       35.35  1:14.86  1:55.25  2:33.59                                    
 12 Davidson, Lana M          12 Una Sea-MA           2:38.87    2:34.26  
       34.50  1:14.07  1:55.31  2:34.26                                    
 13 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA  2:37.25    2:34.44  
       35.33  1:14.66  1:56.11  2:34.44                                    
 14 Vitella, Olivia           11 Upper Dublin Aqu-MA  2:18.75Y   2:35.82  
       36.08  1:17.02  1:58.13  2:35.82                                    
 15 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  2:45.96    2:36.22  
       34.17  1:14.52  1:56.04  2:36.22                                    
 15 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA        2:32.47    2:36.22  
       34.09  1:13.83  1:55.49  2:36.22                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA  2:34.69    2:36.58  
       35.33           1:56.56  2:36.58                                    
 18 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA  2:35.06    2:36.68  
       34.00  1:13.85  1:55.36  2:36.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA  2:34.81    2:37.35  
       35.02  1:15.05  1:56.42  2:37.35                                    
 20 Jaroslaw, Shayna M        11 South Jersey Aqu-MA  2:20.47Y   2:37.44  
       36.71  1:19.18  1:59.55  2:37.44                                    
 21 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  2:41.64    2:38.68  
       35.51  1:16.14  1:57.52  2:38.68                                    
 22 Sandt, Meghan M           11 Blue Eagle Swimm-MA  2:44.14    2:39.49  
       36.59  1:17.29  1:59.03  2:39.49                                    
 22 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA  2:42.30    2:39.49  
       36.69  1:17.76  1:59.44  2:39.49                                    
 24 Kline, Makayla E          11 Tide Water Aquat-MA  2:43.85    2:40.29  
       36.88  1:18.56  2:00.94  2:40.29                                    
 25 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  2:42.81    2:41.06  
       37.03  1:18.63  1:59.41  2:41.06                                    
 26 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA   2:42.47    2:42.00  
       36.88  1:18.00  2:01.37  2:42.00                                    
 27 Sommer, Truly A           11 Methacton Aquati-MA  2:20.01Y   2:42.26  
       38.15  1:20.69  2:02.68  2:42.26                                    
 28 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA  2:42.72    2:42.72  
       37.45  1:17.36  2:01.16  2:42.72                                    
 29 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA  2:23.53Y   2:43.24  
       38.04  2:43.24                                                      
 30 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA        2:25.60Y   2:43.83  
       36.77  1:20.16  2:03.95  2:43.83                                    
 31 Busser, Freya E           11 FSA-MA               2:42.29    2:44.33  
       39.94  1:21.56  2:04.51  2:44.33                                    
 32 McCoy, Jade N             12 Mariners-MA          2:44.88    2:44.78  
       37.08           2:03.87  2:44.78                                    
 33 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA  2:43.62    2:46.61  
       38.12  1:20.61  2:04.34  2:46.61                                    
 34 Aiello, Cameron J         11 Wilmington Aquat-MA  2:26.29Y   2:47.06  
       37.44  1:20.64  2:03.49  2:47.06                                    
 35 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA  2:43.79    2:48.13  
       37.99  1:20.88  2:04.81  2:48.13                                    
 36 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA  2:46.51    2:50.20  
       36.82  1:20.73  2:06.73  2:50.20                                    
 37 Hillman, Anna C           12 Coatesville Area-MA  2:24.21Y   2:51.70  
       38.60  1:23.61  2:08.05  2:51.70                                    
 38 Radziewicz, Gabriella E   11 Wilmington Aquat-MA  2:47.45    2:58.91  
       40.05  1:26.30  2:13.80  2:58.91                                    
 
Event 102  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cummins, Jackson P        11 Greater Philadel-MA  2:27.28    2:26.53  
       33.35  1:10.80  1:49.54  2:26.53                                    
  2 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  2:29.43    2:28.76  
       33.70  1:11.52  1:50.24  2:28.76                                    
  3 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  2:34.41    2:30.67  
       34.52  1:13.47  1:52.45  2:30.67                                    
  4 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  2:33.71    2:31.38  
       35.63  1:15.13  1:56.68  2:31.38                                    
  5 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  2:32.50    2:31.72  
       34.54  1:13.33  1:53.38  2:31.72                                    
  6 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  2:33.01    2:36.90  
       34.02  1:13.91  1:56.07  2:36.90                                    
  7 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  2:38.04    2:37.10  
       34.71  1:14.24  1:55.96  2:37.10                                    
  8 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:38.96    2:37.55  
       35.25  1:15.93  1:57.72  2:37.55                                    
B - Final
  9 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   2:39.02    2:35.37  
       35.57  1:15.99  1:57.75  2:35.37                                    
 10 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   2:39.81    2:35.64  
       35.00  1:16.17  1:57.64  2:35.64                                    
 11 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   2:41.41    2:40.41  
       35.25  1:17.80  1:59.48  2:40.41                                    
 12 Sherry, Owen R            11 Una Cbst-MA          2:40.06    2:40.55  
       36.80  1:18.19  2:00.43  2:40.55                                    
 13 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          2:45.01    2:41.13  
       36.42  1:16.56  1:59.83  2:41.13                                    
 14 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     2:44.28    2:43.38  
       36.33  1:18.54  2:01.01  2:43.38                                    
 15 McCloskey, Max D          11 Central Bucks Sw-MA  2:43.72    2:43.45  
       37.71  1:20.79  2:03.49  2:43.45                                    
 16 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA  2:49.15    2:47.26  
       37.16  1:21.35  2:05.99  2:47.26                                    
 
Event 102  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cummins, Jackson P        11 Greater Philadel-MA  2:29.76    2:27.28  
       33.66  1:10.87  1:49.68  2:27.28                                    
  2 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  2:31.91    2:29.43  
       33.85  1:11.86  1:50.96  2:29.43                                    
  3 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  2:38.30    2:32.50  
       34.06  1:13.19  1:53.21  2:32.50                                    
  4 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  2:35.42    2:33.01  
       34.37  1:14.00  1:54.66  2:33.01                                    
  5 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA  2:38.89    2:33.71  
       36.66  1:17.13  1:58.48  2:33.71                                    
  6 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  2:38.57    2:34.41  
       35.98  1:16.11  1:56.29  2:34.41                                    
  7 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA  2:41.76    2:38.04  
       35.18  1:15.31  1:56.32  2:38.04                                    
  8 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:40.73    2:38.96  
       36.25  1:17.43  1:58.68  2:38.96                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA   2:42.94    2:39.02  
       36.23  1:17.56  1:58.79  2:39.02                                    
 10 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA   2:41.18    2:39.81  
       34.60  1:15.87  1:59.55  2:39.81                                    
 11 Sherry, Owen R            11 Una Cbst-MA          2:44.34    2:40.06  
       36.57  1:17.56  1:59.43  2:40.06                                    
 12 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   2:42.68    2:41.41  
       36.02  1:17.68  2:00.78  2:41.41                                    
 13 McCloskey, Max D          11 Central Bucks Sw-MA  2:45.29    2:43.72  
       36.77  1:18.92  2:01.51  2:43.72                                    
 14 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     2:45.53    2:44.28  
       36.96  1:19.93  2:02.19  2:44.28                                    
 15 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA          2:24.96Y   2:45.01  
       37.30  1:18.92  2:01.70  2:45.01                                    
 16 Ferenz, Tyler J           11 Una Tops-MA          2:44.35    2:47.33  
       36.19  1:19.58  2:05.29  2:47.33                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kaszmetskie, Nicholas J   12 Governor Mifflin-MA  2:44.29    2:49.15  
       38.96  1:23.14  2:07.45  2:49.15                                    
 18 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA        2:24.42Y   2:49.74  
       38.27  1:22.21  2:06.11  2:49.74                                    
 
Event 103  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   2:24.58    2:18.00  
       31.52  1:06.11  1:42.81  2:18.00                                    
  2 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        2:19.94    2:18.76  
       32.66  1:07.76  1:43.34  2:18.76                                    
  3 Neely, Madaline R         14 Jersey Wahoos-MA     2:22.56    2:19.32  
       32.47  1:08.17  1:45.07  2:19.32                                    
  4 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA  2:21.41    2:21.19  
       31.95  1:07.61  1:44.17  2:21.19                                    
  5 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  2:23.28    2:22.02  
       32.25  1:08.53  1:45.32  2:22.02                                    
  6 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  2:22.94    2:22.22  
       32.66  1:08.83  1:46.11  2:22.22                                    
  7 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA  2:24.95    2:25.29  
       33.12  1:10.37  1:48.52  2:25.29                                    
  8 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     2:23.93    2:29.89  
       33.19  1:10.98  1:50.39  2:29.89                                    
B - Final
  9 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA  2:25.72    2:22.40  
       32.54  1:08.93  1:45.89  2:22.40                                    
 10 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  2:25.94    2:23.72  
       33.19  1:09.82  1:47.33  2:23.72                                    
 11 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  2:25.97    2:24.46  
       33.87  1:11.06  1:48.25  2:24.46                                    
 12 Morris, Chloe R           13 Greater Philadel-MA  2:25.91    2:25.09  
       33.19  1:09.50  1:47.30  2:25.09                                    
 13 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  2:27.97    2:26.09  
       33.42  1:10.38  1:48.77  2:26.09                                    
 14 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA     2:27.00    2:26.94  
       33.45  1:10.98  1:49.53  2:26.94                                    
 15 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  2:26.23    2:27.60  
       33.67  1:11.34  1:50.16  2:27.60                                    
 16 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA  2:29.39    2:28.69  
       33.98  1:11.41  1:50.28  2:28.69                                    
 
Event 103  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        2:26.78    2:19.94  
       32.62  1:08.25  1:44.25  2:19.94                                    
  2 Morgan, Casey A           13 Greater Philadel-MA  2:26.02    2:21.41  
       32.25  1:08.71  1:45.44  2:21.41                                    
  3 Neely, Madaline R         14 Jersey Wahoos-MA     2:26.15    2:22.56  
       33.07  1:09.69  1:47.67  2:22.56                                    
  4 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  2:27.96    2:22.94  
       33.26  1:09.76  1:47.80  2:22.94                                    
  5 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  2:26.33    2:23.28  
       31.41  1:06.42  1:44.21  2:23.28                                    
  6 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     2:32.85    2:23.93  
       33.02  1:09.46  1:47.59  2:23.93                                    
  7 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   2:26.38    2:24.58  
       32.49  1:09.06  1:47.38  2:24.58                                    
  8 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA  2:25.49    2:24.95  
       33.05  1:09.09  1:47.10  2:24.95                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruona, Katherine G        13 Medford Wave Swi-MA  2:28.31S   2:25.72  
       33.30  1:11.16  1:48.76  2:25.72                                    
 10 Morris, Chloe R           13 Greater Philadel-MA  2:24.70    2:25.91  
       32.87  1:09.79  1:47.81  2:25.91                                    
 11 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  2:24.75    2:25.94  
       33.33  1:10.65  1:48.83  2:25.94                                    
 12 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA  2:26.84    2:25.97  
       33.65  1:11.06  1:48.54  2:25.97                                    
 13 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  2:25.88    2:26.23  
       33.28  1:10.93  1:49.19  2:26.23                                    
 14 Behm, Emma J              13 Jersey Wahoos-MA     2:27.72    2:27.00  
       32.92  1:10.47  1:50.08  2:27.00                                    
 15 Webb, Averi B             14 Germantown Acade-MA  2:26.61    2:27.97  
       33.76  1:11.97  1:51.12  2:27.97                                    
 16 Krieg, Sylvia C           13 Suburban Seahawk-MA  2:33.19    2:29.39  
       34.37  1:11.82  1:51.19  2:29.39                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kern, Sarah J             13 Greater Philadel-MA  2:07.81Y   2:30.11  
       34.23  1:12.78  1:51.63  2:30.11                                    
 18 Ryan, Lenya H             13 Wilmington Aquat-MA  2:25.58    2:30.19  
       33.88  1:12.12  1:51.42  2:30.19                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA  2:27.07    2:30.25  
       33.14  1:10.54  1:51.09  2:30.25                                    
 20 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  2:10.10Y   2:30.29  
       34.66  1:13.98  1:53.34  2:30.29                                    
 21 Levari, Ava G             13 Greater Philadel-MA  2:05.43Y   2:30.44  
       33.53  1:12.74  1:52.31  2:30.44                                    
 22 Olhasso, Miranda P        14 Pennsbury Aquati-MA  2:30.80S   2:30.53  
       34.24  1:12.99  1:52.18  2:30.53                                    
 23 Grahl, Riley P            13 South Jersey Aqu-MA  2:32.37    2:30.82  
       34.16  1:12.39  1:52.09  2:30.82                                    
 24 Sidhu, Ruhbani K          14 Emmaus Aquatic C-MA  2:10.13Y   2:30.97  
       33.60  1:12.54  1:52.43  2:30.97                                    
 25 Koehle, Allison E         13 Nittany Lion Aqu-MA  2:35.72    2:31.35  
       34.65  1:13.27  1:53.32  2:31.35                                    
 26 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA  2:15.40Y   2:31.37  
       35.63  1:15.92  1:55.28  2:31.37                                    
 27 McCottry, Leah            14 DCAA-MA              2:33.76    2:31.39  
       33.91  1:11.91  1:52.12  2:31.39                                    
 28 Decker, Laurel R          14 South Jersey Aqu-MA  2:35.25    2:32.06  
       34.96  1:14.64  1:54.34  2:32.06                                    
 29 He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  2:34.58    2:32.14  
       34.18  1:12.91  1:52.94  2:32.14                                    
 30 Suko, Anya F              14 Central Bucks Sw-MA  2:28.73    2:32.37  
       33.92  1:12.80  1:52.83  2:32.37                                    
 31 Castellan, Juliana        14 Greater Philadel-MA  2:34.36    2:32.92  
       34.85  1:13.85  1:55.14  2:32.92                                    
 32 Lee, Melinda M            13 Jersey Storm Swi-MA  2:35.39    2:34.36  
       35.67  1:14.75  1:54.63  2:34.36                                    
 33 Klumpp, Ava C             14 Greater Philadel-MA  2:33.47    2:34.69  
       36.31  1:15.52  1:55.40  2:34.69                                    
 34 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              2:33.70    2:34.90  
       33.71  1:13.25  1:54.95  2:34.90                                    
 35 Bertolotti, Adriana E     14 Malvern Swimming-MA  2:15.06Y   2:34.95  
       36.78  1:17.04  1:57.19  2:34.95                                    
 36 Forgione, Ava R           13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:14.23Y   2:35.25  
       35.33  1:14.97  1:55.66  2:35.25                                    
 37 Albert, Emily K           14 Penn Charter Aqu-MA  2:11.28Y   2:35.74  
       35.75  1:15.46  1:56.19  2:35.74                                    
 38 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  2:35.79    2:36.03  
       35.90  1:16.47  1:56.90  2:36.03                                    
 39 Reinhard, Hailey L        13 Emmaus Aquatic C-MA  2:15.30Y   2:36.28  
       35.15  1:15.17  1:55.82  2:36.28                                    
 40 Johnson, Natalie M        13 Wilmington Aquat-MA  2:35.59    2:36.33  
       35.57  1:15.34  1:56.28  2:36.33                                    
 41 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   2:34.99    2:36.41  
       35.78  1:15.46  1:56.52  2:36.41                                    
 42 Verrelli, Lauren A        14 Episcopal Academ-MA  2:17.18Y   2:37.65  
       36.03  1:16.58  1:57.14  2:37.65                                    
 43 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  2:33.03    2:38.34  
       36.58  1:16.55  1:57.61  2:38.34                                    
 44 Camey, Samantha X         13 East Coast C-Cer-MA  2:17.24Y   2:38.46  
       36.21  1:16.63  2:38.46                                             
 45 Iacobelli, Sophia C       13 Emmaus Aquatic C-MA  2:16.53Y   2:39.18  
       36.70  1:17.57  1:59.71  2:39.18                                    
 46 Carapella, Rachel A       13 Greater Philadel-MA  2:16.94Y   2:40.82  
       35.06  1:15.97  1:58.90  2:40.82                                    
 47 Danastasio, Giovanna M    13 Medford Wave Swi-MA  2:15.84Y   2:40.94  
       38.05  1:19.51  2:00.23  2:40.94                                    
 48 Gramigna, Emily E         13 Jersey Wahoos-MA     2:15.32Y   2:41.14  
       36.67  1:18.19  2:00.44  2:41.14                                    
 -- Hill, Maggie J            14 East Coast C-Cer-MA  2:29.46         DQ  
 
Event 104  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:14.27    2:10.65  
       30.35  1:03.68  1:37.06  2:10.65                                    
  2 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  2:12.68    2:12.14  
       29.75  1:03.24  1:38.36  2:12.14                                    
  3 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  2:14.86    2:12.78  
       29.97  1:03.86  1:38.85  2:12.78                                    
  4 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  2:17.11    2:14.80  
       30.95  1:05.50  1:40.78  2:14.80                                    
  5 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          2:15.49    2:15.92  
       29.81  1:04.56  1:40.34  2:15.92                                    
  6 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   2:16.58    2:16.41  
       31.71  1:06.24  1:41.82  2:16.41                                    
  7 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:19.21    2:17.13  
       32.41  1:07.28  1:43.64  2:17.13                                    
  8 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     2:19.87    2:19.91  
       31.38  1:06.79  1:43.55  2:19.91                                    
B - Final
  9 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  2:21.73    2:18.05  
       31.13  1:05.86  1:41.91  2:18.05                                    
 10 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  2:23.06    2:18.85  
       32.05  1:07.46  1:43.89  2:18.85                                    
 11 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA     2:23.74    2:19.78  
       33.06  1:07.43  1:44.05  2:19.78                                    
 12 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  2:20.35    2:20.22  
       32.01  1:07.36  1:44.01  2:20.22                                    
 13 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  2:21.46    2:21.00  
       32.42  1:08.59  1:45.12  2:21.00                                    
 14 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA  2:23.38    2:22.04  
       31.88  1:07.96  1:45.41  2:22.04                                    
 15 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:23.33    2:22.72  
       32.72  1:09.40  1:46.72  2:22.72                                    
 16 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        2:20.68    2:23.11  
       32.19  1:08.74  1:46.65  2:23.11                                    
 
Event 104  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  2:12.98    2:12.68  
       29.74  1:03.71  1:39.00  2:12.68                                    
  2 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:16.37    2:14.27  
       31.83  1:05.91  1:40.40  2:14.27                                    
  3 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  2:19.49    2:14.86  
       30.54  1:04.78  1:40.28  2:14.86                                    
  4 Sherry, Matt K            14 Una Cbst-MA          2:17.35    2:15.49  
       29.57  1:04.09  1:40.37  2:15.49                                    
  5 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   2:18.79    2:16.58  
       31.86  1:06.88  1:42.15  2:16.58                                    
  6 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  2:23.03    2:16.78  
       32.05  1:07.57  1:42.90  2:16.78                                    
  7 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  2:03.64Y   2:17.11  
       31.25  1:05.72  1:41.90  2:17.11                                    
  8 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:19.92    2:19.21  
       31.93  1:07.73  1:44.85  2:19.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gutekunst, Jack P         14 Jersey Wahoos-MA     2:22.58    2:19.87  
       31.73  1:07.89  1:44.60  2:19.87                                    
 10 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  2:26.63    2:20.35  
       32.10  1:06.86  1:44.34  2:20.35                                    
 11 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        2:17.63    2:20.68  
       32.19  1:08.38  1:45.36  2:20.68                                    
 12 Mejia-Reynoso, Antonio A  13 Salvation Army K-MA  2:22.78    2:20.95  
       32.30  1:08.40  1:44.83  2:20.95                                    
 13 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  2:23.48    2:21.46  
       32.36  1:08.79  1:45.60  2:21.46                                    
 14 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  2:26.79    2:21.73  
       31.73  1:07.42  1:44.96  2:21.73                                    
 15 Pierce, Johnny A          13 Salvation Army K-MA  2:17.34    2:22.50  
       32.44  1:08.11  1:45.07  2:22.50                                    
 16 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  2:22.47    2:23.06  
       32.91  1:09.76  1:47.23  2:23.06                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schwartz, Dov B           14 Jersey Wahoos-MA     2:27.06    2:23.33  
       31.56  1:08.81  1:46.41  2:23.33                                    
 18 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA  2:24.95    2:23.38  
       32.25  1:08.65  1:46.51  2:23.38                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Orr, Harrison F           14 Jersey Wahoos-MA     2:23.27    2:23.74  
       33.03  1:09.91  1:47.32  2:23.74                                    
 20 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     2:07.01Y   2:24.00  
       32.92  1:09.83  1:47.58  2:24.00                                    
 21 Shmurak, James D          14 Tri-Hampton YMCA-MA  2:02.87Y   2:24.92  
       32.85  1:10.08  1:49.31  2:24.92                                    
 22 Kopcsik, Holden R         14 Friends Central-MA   2:25.97    2:25.33  
       33.84  1:10.85  1:48.22  2:25.33                                    
 23 Huynh, Cameron L          14 Plymouth Whitema-MA  2:25.38    2:25.52  
       32.74  1:09.30  1:48.22  2:25.52                                    
 24 Wojciechowicz, Michael J  13 Seahawks Swim Te-MA  2:27.88    2:26.37  
       33.29  1:11.78  1:49.28  2:26.37                                    
 25 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  2:27.68    2:26.53  
       33.62  1:11.34  1:49.84  2:26.53                                    
 26 Smilevski, Leonid         13 Seahawks Swim Te-MA  2:27.66    2:27.03  
       32.34  1:08.93  1:48.04  2:27.03                                    
 27 Falk, Evan D              13 Seahawks Swim Te-MA  2:09.20Y   2:27.05  
       33.58  1:11.05  1:50.09  2:27.05                                    
 28 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  2:24.44    2:27.59  
       33.15  1:10.06  1:48.76  2:27.59                                    
 29 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           2:26.63    2:30.02  
       33.87  1:11.97  1:52.88  2:30.02                                    
 30 Marrone, Jonathan M       14 Seahawks Swim Te-MA  2:28.88    2:30.34  
       33.29  1:12.29  1:52.01  2:30.34                                    
 31 Vitella, Jack             13 Upper Dublin Aqu-MA  2:10.04Y   2:30.73  
       34.61  1:13.18  1:53.29  2:30.73                                    
 32 Clay, Hayden D            13 Greater Philadel-MA  2:23.20    2:32.32  
       33.68  1:12.69  1:53.05  2:32.32                                    
 33 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA  2:10.45Y   2:34.02  
       35.74  1:14.59  1:54.80  2:34.02                                    
 34 Tonelli, Joannes C        14 Jersey Wahoos-MA     2:10.38Y   2:41.07  
       34.96  1:13.54  1:56.35  2:41.07                                    
 35 Kovan, Henry E            14 Episcopal Academ-MA  2:10.89Y   2:45.62  
       36.73  1:19.44  2:45.62                                             
 
Event 105  Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Raue, Shannon K           16 Jersey Wahoos-MA     2:20.23    2:18.42  
       31.00  1:05.71  1:43.00  2:18.42                                    
  2 Hynes, Kylee N            15 Greater Philadel-MA  2:18.74    2:18.60  
       31.81  1:06.34  1:42.41  2:18.60                                    
  3 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               2:21.85    2:19.35  
       32.12  1:06.75  1:42.95  2:19.35                                    
  4 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA  2:23.40    2:21.83  
       32.59  1:08.29  1:44.64  2:21.83                                    
  5 Disanti, Brianna K        16 Jersey Wahoos-MA     2:20.95    2:23.23  
       32.55  1:08.40  1:45.70  2:23.23                                    
  6 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA  2:25.96    2:25.57  
       34.67  1:11.54  1:50.19  2:25.57                                    
  7 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        2:28.01    2:37.02  
       35.12  1:14.49  1:55.73  2:37.02                                    
B - Final
  9 Falk, Madeline R          15 Seahawks Swim Te-MA  2:28.19    2:23.25  
       32.41  1:08.85  1:46.20  2:23.25                                    
 10 Fleisher, Sarah R         17 Jersey Wahoos-MA     2:28.92    2:25.13  
       32.88  1:10.39  1:48.24  2:25.13                                    
 11 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA  2:28.89    2:25.68  
       33.59  1:10.49  1:48.66  2:25.68                                    
 12 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        2:30.90    2:26.29  
       33.36  1:09.74  1:48.53  2:26.29                                    
 13 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  2:29.78    2:28.59  
       32.58  1:09.68  1:49.37  2:28.59                                    
 14 Hammond, Kayla A          15 Triton Swim Team-MA  2:31.99    2:30.35  
       33.50  1:11.01  1:51.17  2:30.35                                    
 15 Cotton, Lauren A          15 Jersey Wahoos-MA     2:30.03    2:31.44  
       34.29  1:13.32  1:53.05  2:31.44                                    
 
Event 105  Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hynes, Kylee N            15 Greater Philadel-MA  2:16.61    2:18.74  
       32.26  1:07.54  1:43.36  2:18.74                                    
  2 Raue, Shannon K           16 Jersey Wahoos-MA     2:23.15    2:20.23  
       31.44  1:06.39  1:43.05  2:20.23                                    
  3 Disanti, Brianna K        16 Jersey Wahoos-MA     2:24.21    2:20.95  
       32.61  1:08.99  1:44.80  2:20.95                                    
  4 Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               2:20.78    2:21.85  
       32.59  1:08.62  1:45.09  2:21.85                                    
  5 Ladd, Madeline R          15 Coatesville Area-MA  2:22.85    2:21.93  
       31.65  1:07.15  1:44.70  2:21.93                                    
  6 Link, Natalie C           15 Parkland Swimmin-MA  2:31.35    2:23.02  
       32.59  1:08.35  1:45.54  2:23.02                                    
  7 Becker, Samantha          15 Lower Moreland S-MA  2:02.82Y   2:23.40  
       32.67  1:08.70  1:46.34  2:23.40                                    
  8 Pryshchenko, Katya A      15 Malvern Swimming-MA  2:28.16    2:25.96  
       33.70  1:11.48  1:49.12  2:25.96                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        2:10.70Y   2:28.01  
       34.13  1:11.27  1:49.40  2:28.01                                    
 10 Falk, Madeline R          15 Seahawks Swim Te-MA  2:25.73    2:28.19  
       33.61  1:11.23  1:49.61  2:28.19                                    
 11 Gally, Annika L           16 Emmaus Aquatic C-MA  2:28.06    2:28.43  
       34.41  1:11.99  1:50.43  2:28.43                                    
 12 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA  2:28.39    2:28.89  
       34.04  1:12.10  1:51.51  2:28.89                                    
 13 Fleisher, Sarah R         17 Jersey Wahoos-MA     2:27.85    2:28.92  
       33.97  1:12.07  1:51.02  2:28.92                                    
 14 Robbins, Lindsay E        15 East Coast C-Cer-MA  2:27.36    2:29.78  
       32.42  1:09.88  1:49.69  2:29.78                                    
 15 Cotton, Lauren A          15 Jersey Wahoos-MA     2:17.60Y   2:30.03  
       35.53  1:14.52  1:53.98  2:30.03                                    
 16 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        2:32.58    2:30.90  
       33.74  1:11.99  1:51.44  2:30.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hammond, Kayla A          15 Triton Swim Team-MA  2:31.86    2:31.99  
       33.74  1:12.02  1:52.06  2:31.99                                    
 18 Sohlberg, Nancy C         16 Springfield Aqua-MA  2:32.52    2:34.65  
       35.94  1:14.61  1:54.84  2:34.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA  2:16.55Y   2:35.51  
       36.68  1:17.11  1:56.84  2:35.51                                    
 20 Pley, Caroline R          15 South Jersey Aqu-MA  2:07.38Y   2:35.85  
       34.62  1:13.83  1:55.21  2:35.85                                    
 21 Schuster, Danielle N      16 Seahawks Swim Te-MA  2:30.39    2:35.99  
       35.57  1:15.21  1:56.15  2:35.99                                    
 22 Nelson, Caroline A        16 Emmaus Aquatic C-MA  2:35.81    2:37.37  
       36.25  1:16.43  1:57.32  2:37.37                                    
 23 Brown, Colleen            18 Blue Dolphin Aqu-MA  2:16.28Y   2:41.82  
       36.81  1:18.39  2:00.60  2:41.82                                    
 24 Gramigna, Abigail G       15 Jersey Wahoos-MA     2:31.48    2:41.99  
       35.40  1:15.84  1:59.28  2:41.99                                    
 25 Raphaely, Kathryn D       18 Friends Central-MA   2:31.45    2:44.44  
       36.13  1:18.27  2:01.99  2:44.44                                    
 
Event 106  Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   2:09.20    2:05.41  
       29.18  1:00.98  1:33.45  2:05.41                                    
  2 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA  2:09.89    2:08.63  
       29.64  1:02.78  1:36.09  2:08.63                                    
  3 Valle, Edgar              15 Greater Philadel-MA  2:14.76    2:09.64  
       29.87  1:02.92  1:37.17  2:09.64                                    
  4 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  2:12.02    2:11.55  
       28.88  1:01.82  1:36.24  2:11.55                                    
  5 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  2:12.16    2:12.21  
       29.83  1:02.62  1:37.42  2:12.21                                    
  6 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA     2:11.62    2:13.07  
       30.08  1:03.58  1:38.16  2:13.07                                    
  7 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     2:14.64    2:13.65  
       30.04  1:03.63  1:38.99  2:13.65                                    
  8 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  2:13.59    2:15.50  
       29.75  1:03.66  1:39.10  2:15.50                                    
B - Final
  9 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  2:15.57    2:13.71  
       30.29  1:03.94  1:38.89  2:13.71                                    
 10 Marcus, Andrew            16 Upper Dublin Aqu-MA  2:16.92    2:16.84  
       31.42  1:06.14  1:41.23  2:16.84                                    
 11 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  2:25.08    2:19.72  
       31.55  1:07.43  1:43.93  2:19.72                                    
 12 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     2:23.48    2:22.14  
       31.43  1:08.03  1:46.16  2:22.14                                    
 13 Moreef, Isaiah G          15 Parkland Swimmin-MA  2:21.92    2:22.23  
       31.74  1:08.44  1:46.10  2:22.23                                    
 14 Parry, Jacob              15 Parkland Swimmin-MA  2:22.63    2:22.48  
       32.79  1:09.22  1:46.80  2:22.48                                    
 15 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:21.97    2:22.57  
       31.40  1:08.24  1:45.95  2:22.57                                    
 16 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   2:23.67    2:23.03  
       33.08  1:09.80  1:47.90  2:23.03                                    
 
Event 106  Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   2:06.97    2:09.20  
       29.79  1:02.07  1:35.71  2:09.20                                    
  2 Petre, Paul W             16 Emmaus Aquatic C-MA  2:28.17    2:09.89  
       30.21  1:03.99  1:37.91  2:09.89                                    
  3 Belkadi, Ameen H          16 Westtown Aquatic-MA  1:56.03Y   2:10.52  
       29.62  1:02.37  1:36.83  2:10.52                                    
  4 Foley, Michael J          15 South Jersey Aqu-MA  1:53.99Y   2:11.25  
       29.64  1:03.24  1:38.34  2:11.25                                    
  5 Foley, Kevin P            17 Jersey Wahoos-MA     2:10.77    2:11.62  
       30.11  1:02.98  1:36.98  2:11.62                                    
  6 Bocaj, Gabriel E          15 South Jersey Aqu-MA  1:54.22Y   2:12.02  
       30.60  1:04.23  1:38.86  2:12.02                                    
  7 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  2:14.57    2:12.16  
       29.55  1:02.85  1:37.42  2:12.16                                    
  8 Henry, Roman V            15 Greater Philadel-MA  2:13.56    2:13.59  
       30.50  1:04.26  1:38.90  2:13.59                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lucas, David B            16 Medford Wave Swi-MA  2:22.11    2:13.90  
       31.29  1:05.30  1:40.47  2:13.90                                    
 10 Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     2:12.89    2:14.64  
       30.43  1:04.84  1:39.39  2:14.64                                    
 11 Valle, Edgar              15 Greater Philadel-MA  2:13.42    2:14.76  
       30.83  1:04.62  1:40.01  2:14.76                                    
 12 Wells, Jesse              17 Pennsbury Aquati-MA  2:15.65    2:15.57  
       30.70  1:04.88  1:40.95  2:15.57                                    
 13 Marcus, Andrew            16 Upper Dublin Aqu-MA  2:18.49    2:16.92  
       30.39  1:04.55  1:41.02  2:16.92                                    
 14 Horner, Harrison J        15 Nittany Lion Aqu-MA  2:22.74    2:17.10  
       31.64  1:06.85  1:43.54  2:17.10                                    
 15 Moreef, Isaiah G          15 Parkland Swimmin-MA  2:23.33    2:21.92  
       31.74  1:07.85  1:45.15  2:21.92                                    
 16 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  2:18.84    2:21.97  
       31.06  1:06.91  1:44.59  2:21.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Parry, Jacob              15 Parkland Swimmin-MA  2:04.49Y   2:22.63  
       33.31  1:09.52  1:46.92  2:22.63                                    
 18 Arzillo, Jason A          17 Jersey Wahoos-MA     2:21.47    2:23.48  
       31.66  1:08.02  1:45.51  2:23.48                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   2:21.63    2:23.67  
       32.96  1:10.32  1:48.24  2:23.67                                    
 20 Shivadevuni, Sridhanvi    15 Pennsbury Aquati-MA  2:21.94    2:25.08  
       31.46  1:09.17  1:47.64  2:25.08                                    
 21 Fletcher, Kellen J        15 Jersey Storm Swi-MA  2:23.51    2:25.86  
       32.52  1:09.93  1:48.38  2:25.86                                    
 22 Lecates, Jason R          15 Greater Philadel-MA  2:23.61    2:26.43  
       32.83  1:10.40  1:49.46  2:26.43                                    
 
Event 107  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA    33.68      33.51  
  2 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          34.64      34.63  
  3 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA       35.20      34.71  
  4 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA    35.34      35.16  
  5 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA          35.70      35.54  
  5 English, Chloe L          12 Friends Central-MA     35.70      35.54  
  7 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    35.26      35.55  
  8 Sommer, Truly A           11 Methacton Aquati-MA    35.65      35.62  
B - Final
  9 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    36.39      34.59  
 10 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    36.61      34.70  
 11 McCottry, Maya            11 DCAA-MA                36.39      36.07  
 12 Naylor, Sarah E           12 Blue Dolphin Aqu-MA    36.47      36.11  
 13 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA    35.97      36.24  
 14 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    36.34      36.27  
 15 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA    36.03      36.62  
 16 Landsberg, Julia M        12 Methacton Aquati-MA    36.79      36.79  
 
Event 107  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rossi, Isabella M         12 Seahawks Swim Te-MA    36.21      33.68  
  2 Jaroslaw, Shayna M        11 South Jersey Aqu-MA    34.35S     34.63  
  3 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          32.41Y     34.64  
  4 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA       36.32      35.20  
  5 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    36.28      35.26  
  6 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA    35.38      35.34  
  7 Sommer, Truly A           11 Methacton Aquati-MA    35.55      35.65  
  8 English, Chloe L          12 Friends Central-MA     36.04      35.70  
  8 Miller, Mckelden L        12 Dover YMCA-MA          38.66      35.70  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA    35.99      35.97  
 11 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA    35.68      36.03  
 12 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA    37.28      36.34  
 13 McCottry, Maya            11 DCAA-MA                35.95      36.39  
 13 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    37.52      36.39  
 15 Naylor, Sarah E           12 Blue Dolphin Aqu-MA    39.89      36.47  
 16 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    39.03      36.61  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Landsberg, Julia M        12 Methacton Aquati-MA    33.89Y     36.79  
 18 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA       32.15Y     36.80  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cummins, Makayla A        11 Seahawks Swim Te-MA    42.11S     36.99  
 20 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  11 Friends Central-MA     38.65      37.09  
 21 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA    39.10S     37.10  
 22 Hubal, Molly C            11 Blue Dolphin Aqu-MA    38.04      37.26  
 23 Majewski, Madeline J      11 Central Bucks Sw-MA    37.60      37.30  
 24 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA    34.76Y     37.33  
 25 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA    37.82      37.37  
 26 Costa, Carina G           12 Mariners-MA            42.76      37.40  
 27 Rhoge, Elana S            12 Tri-Hampton YMCA-MA    35.28      37.46  
 28 Oswald, Jamie L           11 Friends Central-MA     38.08      37.62  
 29 Cohen, Sarah L            11 Jersey Wahoos-MA       38.16      37.74  
 29 Fry, Genevieve A          12 Emmaus Aquatic C-MA    41.24      37.74  
 31 Busser, Freya E           11 FSA-MA                 38.67      38.19  
 31 Gilgallon, Hope E         12 Blue Dolphin Aqu-MA    37.04      38.19  
 33 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA    34.84      38.27  
 34 Case, Olivia H            12 Jersey Storm Swi-MA    41.77      38.52  
 35 Russ, Madeline            12 Central Bucks Fa-MA    39.62      38.55  
 36 Andryca, Emily E          12 Medford Wave Swi-MA    42.99      38.68  
 37 Friedlander, Emma T       11 Governor Mifflin-MA    39.52      38.74  
 38 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA    41.23      39.09  
 39 Qin, Jade                 12 Seahawks Swim Te-MA    39.70      39.17  
 40 Shi, Michelle             12 Jersey Wahoos-MA       39.59      39.40  
 41 Shackelford, Madison L    12 Central Bucks Sw-MA    34.32Y     39.47  
 42 Huynh, An T               12 Friends Central-MA     39.48      39.49  
 43 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA    42.39      39.87  
 44 Treglia, Megan E          11 Jersey Wahoos-MA       43.52      40.14  
 45 Fox, Lauren K             11 Seahawks Swim Te-MA    40.15      40.70  
 46 Dewitt, Summer E          11 Seahawks Swim Te-MA    42.73      40.76  
 47 Zaffiro, Julianne M       11 Parkland Swimmin-MA    38.83      40.81  
 48 Aiello, Cameron J         11 Wilmington Aquat-MA    35.84Y     40.93  
 49 Landers, Kaitlyn R        11 Tri-Hampton YMCA-MA    39.59      41.06  
 50 Kline, Makayla E          11 Tide Water Aquat-MA    38.54Y     41.12  
 51 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA    44.74      41.24  
 52 Keys, Halle A             12 Seahawks Swim Te-MA    34.77Y     41.41  
 53 Sandt, Meghan M           11 Blue Eagle Swimm-MA    40.31      41.73  
 54 Goyal, Milan              12 Friends Central-MA     43.08      42.10  
 55 Borzillo, Ava M           12 Jersey Wahoos-MA       38.56Y     43.50  
 56 Radziewicz, Gabriella E   11 Wilmington Aquat-MA    43.51      44.09  
 57 Burson, Amaya S           12 Friends Central-MA     43.05      45.40  
 58 Catania, Bella M          11 Methacton Aquati-MA    42.81      45.54  
 59 Petersen, Stella B        11 Wilmington Aquat-MA    39.63Y     46.35  
 59 Cawley, Maeve O           12 Blue Dolphin Aqu-MA    44.52      46.35  
 61 Hillman, Anna C           12 Coatesville Area-MA    38.09Y     47.61  
 
Event 108  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA    34.21      33.91  
  2 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA    35.35      34.25  
  3 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA            34.85      35.04  
  4 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA    35.52      35.17  
  5 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA    35.79      35.18  
  6 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                35.86      35.20  
  7 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA     35.68      35.44  
  8 Cummins, Jackson P        11 Greater Philadel-MA    35.85      35.46  
B - Final
  9 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA     36.34      34.92  
 10 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA    36.12      35.14  
 11 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA    37.69      35.30  
 12 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA       37.51      36.87  
 13 Sherry, Owen R            11 Una Cbst-MA            37.16      37.16  
 14 Givens, Mason J           12 Greater Philadel-MA    37.87      37.31  
 15 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA    36.58      37.72  
 16 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA     38.51      39.28  
 
Event 108  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA    34.46      34.21  
  2 Mallory, Hayden           11 Una Cbst-MA            35.41      34.85  
  3 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA    35.73      35.35  
  4 Smilevski, Maximilian     11 Seahawks Swim Te-MA    37.52      35.52  
  5 Whitney, Colby P          11 Friends Central-MA     38.29      35.68  
  6 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA    35.28      35.79  
  7 Cummins, Jackson P        11 Greater Philadel-MA    36.54      35.85  
  8 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                40.06      35.86  
-------------------------------------------------------------------------
  9 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA    36.41      36.12  
 10 Simpkins, Connor F        11 Friends Central-MA     36.07      36.34  
 11 Taylor, James W           11 Emmaus Aquatic C-MA    39.83      36.58  
 12 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA    37.78      36.60  
 13 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA    35.54      36.88  
 14 Sherry, Owen R            11 Una Cbst-MA            37.52      37.16  
 15 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA       37.35      37.51  
 16 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA    36.13      37.69  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Givens, Mason J           12 Greater Philadel-MA    34.60Y     37.87  
 18 Camfield, John A          12 Wilmington Aquat-MA    36.58      38.35  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smith, Cameron J          11 Friends Central-MA     39.60      38.51  
 20 Giardino, Michael S       11 Seahawks Swim Te-MA    35.42Y     38.56  
 21 Ferenz, Tyler J           11 Una Tops-MA            39.98      38.87  
 22 Jiang, Ryan Z             12 Mariners-MA            45.88      39.34  
 23 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    39.35      39.43  
 24 Swanholm, Spencer A       12 South Jersey Aqu-MA    40.13S     39.54  
 25 Dugan, Sean C             11 Greater Philadel-MA    35.60Y     39.88  
 26 McCloskey, Max D          11 Central Bucks Sw-MA    39.59      40.35  
 27 Sidhu, Karansher S        12 Emmaus Aquatic C-MA    42.27      40.68  
 28 Lin, Corey M              11 Seahawks Swim Te-MA    41.69      40.84  
 29 Kohler, Felix K           11 Friends Central-MA     43.27      40.99  
 30 May, Brady M              11 Dover YMCA-MA          43.15      41.78  
 31 Redrup, Geoffrey L        11 Greater Philadel-MA    46.56      43.64  
 32 Masters, Owen R           11 Jersey Storm Swi-MA    37.62Y     43.74  
 33 Cordery, Jack C           11 Tide Water Aquat-MA    46.40      44.54  
 34 Bogan, Connor W           12 Greater Philadel-MA    46.36      48.30  
 35 Abdu, Nejib               11 Blue Dolphin Aqu-MA    46.98      50.87  
 
Event 109  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Renouf, Stephanie E       12 Jersey Wahoos-MA     5:26.88Y   6:01.86  
       37.55  1:22.88  2:09.78  2:57.18  3:49.12  4:43.34  5:23.25  6:01.86
  2 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  5:33.95Y   6:09.80  
       39.84  1:27.28  2:12.22  2:56.78  3:50.98  4:46.09  5:28.68  6:09.80
  3 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA  6:10.50    6:17.58  
       39.10  1:28.28  2:15.23  3:04.59  3:58.23  4:51.95  5:34.59  6:17.58
  4 Kellner, Gabriella H      11 Central Bucks Sw-MA  6:20.98    6:29.16  
       41.77  1:33.38  2:25.10  3:14.16  4:09.33  5:05.59  5:48.79  6:29.16
  5 Sparaco, Isabella M       12 Emmaus Aquatic C-MA  6:38.55    6:35.24  
       45.09  1:37.49  2:28.37  3:19.15  4:15.61  5:11.03  5:54.22  6:35.24
  6 Greco, Caroline M         12 Jersey Storm Swi-MA  6:40.02    6:36.78  
       44.19  1:37.06  2:27.08  3:14.95  4:13.11  5:09.20  5:54.00  6:36.78
  7 Seidman, Jordan K         11 Germantown Acade-MA  5:53.43Y   6:52.54  
       44.55  1:36.88  2:31.46  3:24.89  4:22.14  5:22.50  6:08.11  6:52.54
 
Event 109  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMurray, Allison P       13 Greater Philadel-MA  5:48.93    5:44.39  
       36.29  1:19.25  2:05.19  2:50.30  3:38.78  4:28.29  5:07.24  5:44.39
  2 Klumpp, Ava C             14 Greater Philadel-MA  5:47.17    5:44.67  
       38.49  1:22.47  2:08.35  2:54.15  3:39.83  4:27.23  5:07.15  5:44.67
  3 Welsh, Eva M              13 North Penn Aquat-MA  6:03.55    5:48.65  
       38.48  1:22.01  2:09.21  2:53.24  3:40.45  4:26.29  5:08.85  5:48.65
  4 May, Victoria E           13 Dover YMCA-MA        5:15.84Y   5:48.79  
       36.32  1:20.01  2:04.06  2:47.71  3:40.94  4:34.48  5:11.67  5:48.79
  5 Burke, Bryana N           14 Central Bucks Sw-MA  5:56.53    5:52.87  
       35.85  1:18.66  2:05.74  2:52.91  3:42.68  4:33.25  5:13.66  5:52.87
  6 Bent, Sarah S             14 South Jersey Aqu-MA  5:26.00Y   5:54.64  
       36.79  1:21.90  2:09.72  2:56.29  3:44.88  4:35.69  5:16.18  5:54.64
  7 Wright, Amelia E          13 Jersey Wahoos-MA     5:21.76Y   5:56.70  
       38.27  1:26.85  2:10.74  2:53.66  3:44.86  4:36.17  5:16.91  5:56.70
  8 Tonelli, Evangelia M      13 Jersey Wahoos-MA     5:29.44Y   6:03.21  
       39.02  1:26.08  2:13.60  2:59.46  3:49.79  4:41.16  5:22.71  6:03.21
  9 McCarthy, Danielle R      13 Greater Philadel-MA  5:17.42Y   6:05.90  
       42.20  1:33.44  2:22.31  3:10.37  3:58.99  4:48.87  5:28.55  6:05.90
 10 Morris, Chloe R           13 Greater Philadel-MA  5:22.38Y   6:08.44  
       40.30  1:32.10  2:17.47  3:03.78  3:56.11  4:50.54  5:30.05  6:08.44
 11 Koehle, Allison E         13 Nittany Lion Aqu-MA  6:16.84    6:08.84  
       37.11  1:23.84  2:13.52  3:01.69  3:54.95  4:49.62  5:29.24  6:08.84
 12 Dolan, Rachel M           14 Unattached-MA        6:15.75    6:09.83  
       38.41  1:22.84  2:09.66  2:55.08  3:49.26  4:44.38  5:27.37  6:09.83
 13 McCrudden, Reiley M       14 Germantown Acade-MA  5:34.75Y   6:10.15  
       41.55  1:31.01  2:16.15  3:02.11  3:56.42  4:50.66  5:30.61  6:10.15
 14 Naveen, Annika            13 Friends Central-MA   5:06.26Y   6:10.47  
       37.27  1:24.01  2:11.63  2:58.41  3:53.52  4:48.87  5:30.17  6:10.47
 15 Cross, Mackenzie          13 Blue Dolphin Aqu-MA  6:21.04    6:15.44  
       38.96  1:27.00  2:14.49  3:01.47  3:55.39  4:50.66  5:33.14  6:15.44
 16 Lerner, Isabella K        13 Tri-Hampton YMCA-MA  6:25.35    6:17.34  
       39.16  1:28.58  2:17.49  3:05.84  3:58.75  4:54.57  5:36.33  6:17.34
 17 Swartz, Brianna I         13 South Jersey Aqu-MA  5:17.34Y   6:17.38  
       39.03  1:25.49  2:12.35  2:59.08  3:55.93  4:52.75  5:34.18  6:17.38
 18 Chiricos, Nicole          14 Blue Dolphin Aqu-MA  5:26.23Y   6:17.72  
       40.86  1:33.31  2:24.00  3:14.31  4:01.64  4:51.73  5:36.14  6:17.72
 19 O'Leary, Hailey           14 Blue Dolphin Aqu-MA  5:48.66Y   6:18.71  
       36.88  1:23.84  2:11.07  2:56.92  3:55.15  4:52.19  5:35.26  6:18.71
 20 Wilkerson, Sonya F        14 Friends Central-MA   6:28.84    6:23.93  
       40.28  1:30.17  2:20.74  3:10.85  4:04.66  5:01.05  5:43.28  6:23.93
 21 Danastasio, Giovanna M    13 Medford Wave Swi-MA  5:23.59Y   6:27.43  
       40.37  1:31.07  2:21.12  3:12.11  4:05.95  5:02.69  5:45.44  6:27.43
 22 Schofield, Carly          13 Blue Dolphin Aqu-MA  5:48.27Y   6:31.16  
       40.27  1:32.52  2:24.67  3:18.39  4:09.81  5:02.95  5:46.71  6:31.16
 23 Ovalle, Alexa R           14 Lancaster Aquati-MA  5:47.75Y   6:31.92  
       42.42  1:36.39  2:25.20  3:14.28  4:08.12  5:04.20  5:49.07  6:31.92
 24 Castellan, Juliana        14 Greater Philadel-MA  6:33.18    6:43.89  
       40.68  1:35.36  2:27.07  3:17.40  4:14.72  5:14.83  5:59.74  6:43.89
 -- Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA  5:49.04         DQ  
       38.07  1:23.77  2:10.34  2:56.72  3:46.45  4:39.36  5:19.16       DQ
 -- Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  5:49.34        DFS  
 -- Suko, Anya F              14 Central Bucks Sw-MA  6:01.42        DFS  
 -- He, Katherine F           13 Central Bucks Sw-MA  6:05.09        DFS  
 
Event 109  Girls 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleisher, Sarah R         17 Jersey Wahoos-MA     5:58.81    5:45.71  
       36.30  1:20.97  2:05.97  2:49.03  3:39.28  4:31.42  5:09.22  5:45.71
  2 Cotton, Lauren A          15 Jersey Wahoos-MA     6:33.99    5:55.20  
       40.93  1:28.50  2:14.01  2:59.22  3:45.94  4:34.10  5:15.63  5:55.20
  3 Blazure, McKayla          16 Blue Eagle Swimm-MA  6:04.21    5:57.54  
       36.73  1:20.01  2:06.82  2:53.00  3:48.79  4:43.70  5:21.13  5:57.54
  4 May, Georgia S            15 Dover YMCA-MA        6:20.66    5:59.82  
       37.77  1:23.37  2:09.80  2:55.54  3:47.37  4:41.21  5:20.42  5:59.82
  5 Hammond, Kayla A          15 Triton Swim Team-MA  5:28.02Y   6:18.98  
       37.68  1:24.14  2:12.61  3:03.89  3:58.17  4:56.30  5:37.81  6:18.98
  6 Zaffiro, Briana K         17 Parkland Swimmin-MA  6:33.55    6:20.45  
       41.60  1:25.68  2:18.78  3:05.79  4:04.77  4:58.43  5:40.65  6:20.45
  7 May, Alexandra E          17 Dover YMCA-MA        5:10.81Y   6:23.48  
       42.13  1:33.92  2:24.00  3:13.02  4:06.02  5:01.49  5:42.34  6:23.48
  8 Morales, Charlotte        15 Friends Central-MA   6:28.50    6:30.04  
       47.38  1:45.03  2:29.45  3:16.16  4:10.78  5:07.10  5:48.06  6:30.04
 -- Iannacone, Megan C        15 Mr.-MA               5:02.06Y       DFS  
 
Event 110  Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  6:28.02    6:25.37  
       42.50  1:29.91  2:16.75  3:02.13  4:03.45  5:04.28  5:46.05  6:25.37
  2 Murray, Ethan A           12 Friends Central-MA   6:45.06    6:40.54  
       45.70  1:40.47  2:29.69  3:18.48  4:16.87  5:16.30  5:59.83  6:40.54
 
Event 110  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  5:33.03    5:15.83  
       34.80  1:14.59  1:56.27  2:36.87  3:20.96  4:05.24  4:42.21  5:15.83
  2 Zoldan, Alexander P       13 Germantown Acade-MA  5:27.00    5:22.26  
       34.50  1:12.46  1:54.91  2:36.82  3:22.99  4:11.17  4:47.65  5:22.26
  3 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  5:32.66    5:22.34  
       34.47  1:13.79  1:56.47  2:37.94  3:26.64  4:14.44  4:49.70  5:22.34
  4 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        5:28.23    5:25.89  
       33.68  1:13.47  1:56.75  2:39.30  3:28.97  4:17.29  4:52.62  5:25.89
  5 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  5:39.63    5:26.84  
       34.31  1:13.50  1:55.79  2:38.23  3:24.47  4:11.36  4:49.40  5:26.84
  6 Christou, Alexander       14 Jersey Wahoos-MA     5:35.46    5:29.25  
       34.62  1:15.28  1:59.08  2:44.52  3:29.61  4:16.05  4:52.15  5:29.25
  7 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        6:03.09    5:35.15  
       36.14  1:19.57  2:00.73  2:41.71  3:31.53  4:22.19  4:59.20  5:35.15
  8 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA  5:42.15    5:36.07  
       35.54  1:19.70  2:00.59  2:42.36  3:33.46  4:23.61  5:00.11  5:36.07
  9 Willard, Luke A           14 Parkland Swimmin-MA  5:18.20Y   5:39.08  
       34.82  1:15.46  1:59.08  2:42.35  3:33.31  4:24.90  5:03.26  5:39.08
 10 Jackson, Connor D         14 Greater Philadel-MA  5:43.17    5:41.64  
       33.55  1:12.21  1:56.43  2:40.00  3:30.74  4:23.60  5:03.15  5:41.64
 11 Zaffiro, Nick M           14 Una Psc-MA           5:10.94Y   5:41.72  
       39.45  1:26.33  2:13.38  2:57.98  3:42.98  4:28.74  5:06.04  5:41.72
 12 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     5:51.66    5:45.39  
       36.64  1:20.73  2:09.84  2:55.26  3:42.69  4:28.72  5:07.00  5:45.39
 13 Smith, Ryan W             13 Greater Philadel-MA  6:12.03    5:46.27  
       38.15  1:21.59  2:04.40  2:48.55  3:39.04  4:31.07  5:08.41  5:46.27
 14 Andrianto, Nicholas       14 Greater Philadel-MA  5:46.48    5:50.80  
       34.72  1:19.19  2:05.80  2:51.47  3:43.44  4:36.26  5:14.44  5:50.80
 15 Salimov, Daniil T         13 Upper Dublin Aqu-MA  5:52.44    5:52.45  
       38.72  1:23.81  2:09.74  2:54.51  3:44.42  4:32.92  5:14.26  5:52.45
 16 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  6:17.37    5:59.61  
       41.67  1:31.62  2:17.41  3:02.83  3:50.26  4:39.74  5:20.09  5:59.61
 17 Jacob, Conor D            13 Medford Wave Swi-MA  5:32.15Y   6:02.35  
       39.32  1:27.62  2:13.16  2:59.02  3:49.82  4:44.75  5:24.96  6:02.35
 18 Calabro, Stephen T        13 Germantown Acade-MA  5:20.40Y   6:04.50  
       37.19  1:21.19  2:06.95  2:53.52  3:47.94  4:43.71  5:24.44  6:04.50
 19 Bucchere, Jonathan        14 Jersey Storm Swi-MA  6:00.87    6:05.41  
       38.81  1:25.44  2:12.01  2:59.05  3:52.02  4:46.17  5:26.58  6:05.41
 20 Smilevski, Alexander      13 Seahawks Swim Te-MA  6:29.53    6:18.96  
       40.10  1:28.06  2:14.66  3:03.25  3:57.89  4:54.63  5:37.68  6:18.96
 
Event 110  Boys 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, William B      17 Friends Central-MA   5:19.91    5:15.41  
       33.26  1:13.21  1:53.18  2:34.29  3:20.32  4:08.28  4:43.47  5:15.41
  2 Kohler, Boris B           15 Friends Central-MA   5:36.44    5:29.27  
       35.61  1:17.08  1:59.20  2:40.54  3:26.04  4:13.37  4:51.96  5:29.27
  3 Curry, Joey C             15 Blue Eagle Swimm-MA  5:35.69    5:29.62  
       33.12  1:12.42  1:55.02  2:38.25  3:29.18  4:18.61  4:53.77  5:29.62
  4 Melendez, Octavio A       15 Friends Central-MA   5:57.93    5:37.58  
       36.56  1:19.84  2:03.80  2:46.00  3:33.85  4:21.82  5:00.67  5:37.58
  5 Galko, Benjamin A         15 Blue Dolphin Aqu-MA  5:04.40Y   5:59.27  
       34.27  1:16.40  2:01.92  2:48.51  3:45.27  4:42.99  5:21.20  5:59.27
  6 Oswald, Connor A          15 Blue Eagle Swimm-MA  5:40.08Y   6:00.81  
       37.29  1:21.84  2:11.72  3:02.21  3:50.66  4:41.01  5:24.21  6:00.81
 -- Derivaux, Christopher C   15 Jersey Wahoos-MA     5:40.10        DFS  
 
Event 115  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             5:35.29    5:39.24  
     1) Cortes, Erin B 10               2) Derivaux, Audrey R 8           
     3) Broderick, Ava M 10             4) Lehman, Alyce E 10             
  2 Wilmington Aquatic Club-MA  'A'                   5:06.73    5:50.57  
     1) Mason, Charlotte A 10           2) Hoffman, Alaina G 9            
     3) Devlin, Mia L 9                 4) Ryan, Maxalyn E 10             
  3 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  5:28.22Y   5:58.72  
     1) Moore, Violet E 10              2) Whitney, Caroline G 8          
     3) Smith, Sophie S 9               4) English, Penelope L 10         
  4 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     4:44.61Y   6:08.53  
     1) Schroeder, Audrey G 10          2) Iordanov, Isabella I 10        
     3) Schultz, Gretchen E 8           4) Baron, Isabella M 9            
  5 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            5:48.92Y   6:16.76  
     1) Devito, Isabella C 8            2) Colon, Karrington R 9          
     3) Briscoe, Chanelle N 9           4) McGlinchey, Simone I 8         
 
Event 116  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            5:01.20Y   5:29.62  
     1) Baraka, Judah E 9               2) Nguyen, Benjamin T 10          
     3) Coll, Klint D 8                 4) Stanker, Benjamin M 10         
  2 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   5:25.25    5:48.44  
     1) Pozza, Andrew J 10              2) Pozza, Christopher R 10        
     3) Neuman, Keenan J 9              4) Hughes, William J 10           
  3 Friends Central Aquatics-MA  'A'                  5:29.27    5:48.89  
     1) Witmer, Andrew M 10             2) Burson, Beckett C 10           
     3) Huynh, Tue H 10                 4) Bauriedel, Oskar J 10          
  4 Friends Central Aquatics-MA  'B'                  6:23.41Y   6:47.99  
     1) Scott, Conor S 8                2) Stankiewicz-Goldsmit, Will M 7 
     3) Rose, Chase B 9                 4) Gilligan, Finn S 10            
 
Event 117  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA  2:54.29    2:45.49  
       36.04  1:18.16  2:02.05  2:45.49                                    
  2 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA     3:06.52    2:49.65  
       37.95  1:22.69  2:08.54  2:49.65                                    
  3 D'Ariano, Reese E          9 Una Gaac-MA          2:42.45Y   2:49.84  
       39.82  1:23.43  2:08.99  2:49.84                                    
  4 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA        2:56.96    2:50.24  
       37.30  1:21.72  2:06.75  2:50.24                                    
  5 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA  3:21.97    2:55.13  
       39.22  1:25.72  2:11.21  2:55.13                                    
  6 Lehman, Alyce E           10 Jersey Wahoos-MA     2:44.08Y   2:57.39  
       40.90  1:28.15  2:15.34  2:57.39                                    
  7 Nalli, Alexia C           10 Blue Eagle Swimm-MA  3:05.24    2:57.93  
       41.90  1:28.65  2:57.93                                             
  8 Jung, Chloe Y             10 Central Bucks Sw-MA  3:00.33    2:58.69  
       39.89  1:27.60  2:15.76  2:58.69                                    
  9 Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA  2:59.37    2:58.79  
       40.19  1:26.58  2:13.26  2:58.79                                    
 10 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA  3:11.78    2:59.04  
       41.30  1:28.82  2:16.71  2:59.04                                    
 11 Brazer, Charlotte E       10 Germantown Acade-MA  3:20.15    2:59.24  
       40.84  1:28.04  2:15.11  2:59.24                                    
 12 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA     2:41.06Y   3:00.34  
       40.35  1:26.38  2:15.02  3:00.34                                    
 13 Broderick, Ava M          10 Jersey Wahoos-MA     2:47.35Y   3:02.24  
       41.82  1:27.47  2:14.49  3:02.24                                    
 14 Yao, Juliana              10 Malvern Swimming-MA  3:06.66Y   3:03.05  
       38.59  1:26.30  2:16.82  3:03.05                                    
 15 McGann, Sarah M            9 Wcay Marlins-MA      3:08.88    3:03.24  
       39.43  1:25.42  2:16.24  3:03.24                                    
 16 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA  3:27.57    3:07.20  
       41.43  1:29.33  3:07.20                                             
 16 Eby, Hayden G             10 Lancaster Aquati-MA  2:53.34Y   3:07.20  
       43.31  1:32.09  2:22.04  3:07.20                                    
 18 Cosello, Nina E            9 Jersey Wahoos-MA     2:54.70Y   3:07.84  
       44.65  1:34.57  2:24.37  3:07.84                                    
 19 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA  2:54.81Y   3:08.14  
       44.39  1:32.90  2:22.22  3:08.14                                    
 20 Kohm, Gabriella E          9 Germantown Acade-MA  2:59.01Y   3:09.25  
       43.39  1:32.29  2:23.27  3:09.25                                    
 21 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA  3:11.04    3:11.09  
       41.69  1:31.03  2:22.00  3:11.09                                    
 22 Deeter, Katie C           10 Central Bucks Sw-MA  3:19.38    3:12.20  
       43.37  1:32.61  2:23.94  3:12.20                                    
 23 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA     2:56.61Y   3:12.75  
       44.87  1:34.16  2:23.31  3:12.75                                    
 24 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA  3:14.31    3:15.21  
       44.02  1:35.25  2:27.08  3:15.21                                    
 25 Hoffman, Alaina G          9 Wilmington Aquat-MA  2:59.01Y   3:16.43  
       43.69  1:34.98  2:27.42  3:16.43                                    
 26 Carmella, Keira A          9 Coatesville Area-MA  3:09.41Y   3:16.89  
       41.43  1:33.14  2:26.22  3:16.89                                    
 27 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA  3:23.37    3:17.32  
       41.50  1:31.19  2:24.65  3:17.32                                    
 28 Devito, Isabella C         8 Greater Philadel-MA  3:09.70Y   3:21.63  
       45.21  1:38.52  2:30.14  3:21.63                                    
 29 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA  3:31.20    3:22.34  
       47.53  1:43.15  2:34.00  3:22.34                                    
 30 Bahn, Melanie C            9 Tri-Hampton YMCA-MA  3:12.69Y   3:24.05  
       45.45  1:38.21  2:30.11  3:24.05                                    
 31 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA           3:32.66    3:26.05  
       45.76  1:40.90  2:34.23  3:26.05                                    
 32 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA   3:28.69    3:27.08  
       43.53  1:36.98  2:32.70  3:27.08                                    
 33 Severe, Katherine E       10 Jersey Storm Swi-MA  3:20.21Y   3:28.71  
       45.08  1:40.25  2:36.21  3:28.71                                    
 34 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA   3:48.09    3:29.35  
       45.81  1:43.53  2:41.44  3:29.35                                    
 35 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA  3:37.78    3:30.28  
       47.06  1:41.71  2:36.04  3:30.28                                    
 36 Colon, Karrington R        9 Greater Philadel-MA  3:46.58    3:33.43  
       48.42  1:44.38  2:43.20  3:33.43                                    
 37 Baron, Isabella M          9 East Coast C-Cer-MA  3:23.86Y   3:39.66  
       47.10  1:44.20  2:41.28  3:39.66                                    
 38 Ridge, Taryn L            10 Wilmington Aquat-MA  3:49.75    3:41.71  
       49.08  1:48.10  2:48.23  3:41.71                                    
 
Event 118  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanker, Benjamin M       10 Greater Philadel-MA  2:34.22Y   2:46.32  
  2 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA   2:53.55    2:52.55  
       36.54  1:21.68  2:07.95  2:52.55                                    
  3 Gulli, Jamie C            10 Wilmington Aquat-MA  2:58.54    2:54.51  
       37.26  1:22.82  2:09.98  2:54.51                                    
  4 Baraka, Judah E            9 Greater Philadel-MA  3:08.84    3:01.24  
       42.35  1:29.53  2:15.69  3:01.24                                    
  5 Boehme, Alexander M       10 Unattached-MA        2:57.58    3:01.47  
       40.20  1:28.80  2:16.25  3:01.47                                    
  6 Danze, Garett J           10 Tide Water Aquat-MA  3:12.50    3:02.13  
       40.94  1:30.04  2:19.19  3:02.13                                    
  7 Ciecko, William J         10 Wilmington Aquat-MA  3:14.67    3:03.53  
       41.29  1:30.19  2:19.69  3:03.53                                    
  8 Gallagher, Nathan F       10 Jersey Wahoos-MA     3:21.36    3:03.96  
       41.13  1:29.43  2:18.43  3:03.96                                    
  9 Motuzenko, Denis          10 Central Bucks Sw-MA  3:06.56    3:05.96  
                       2:19.25  3:05.96                                    
 10 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA  3:05.89    3:07.67  
       42.63  1:31.52  2:20.76  3:07.67                                    
 11 Kim, Caleb R               9 Jersey Wahoos-MA     2:52.86Y   3:09.92  
 12 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA   3:14.17    3:10.31  
       43.23  1:33.50  2:23.75  3:10.31                                    
 13 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA  3:11.39    3:10.80  
       40.59  1:30.80  3:10.80                                             
 14 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA  3:19.41    3:13.26  
       43.06  1:35.46  2:27.37  3:13.26                                    
 15 Jang, Nathan I             9 Central Bucks Sw-MA  3:22.31    3:15.36  
 16 Iannone, Lukas P          10 Blue Dolphin Aqu-MA  3:20.34    3:17.95  
       42.32  1:35.81  2:30.19  3:17.95                                    
 17 Lovett, Reid X            10 Emmaus Aquatic C-MA  3:06.40Y   3:18.14  
 18 Sao, Shreyas              10 Malvern Swimming-MA  3:27.18    3:18.48  
 19 King, Bryce G             10 Emmaus Aquatic C-MA  3:17.64    3:18.55  
       47.21  1:39.97  2:31.90  3:18.55                                    
 20 Coll, Klint D              8 Greater Philadel-MA  3:05.79Y   3:19.22  
 21 Marks, Samuel H           10 Wilmington Aquat-MA  3:04.17Y   3:19.44  
 22 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA   3:21.08    3:21.19  
       44.75  1:37.68  2:30.11  3:21.19                                    
 23 Cratin, Ace J             10 Germantown Acade-MA  3:04.02Y   3:21.34  
 24 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA   3:24.77    3:26.86  
 25 Burson, Beckett C         10 Friends Central-MA   3:21.18    3:29.08  
       46.68  1:42.42  2:36.99  3:29.08                                    
 26 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA   3:36.37    3:39.75  
 
Event 119  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Penelope L       10 Friends Central-MA   1:41.22    1:31.43  
       41.46  1:31.43                                                      
  2 Cassidy, Madelyn R        10 Tide Water Aquat-MA  1:26.63Y   1:36.90  
       43.66  1:36.90                                                      
  2 Brazer, Charlotte E       10 Germantown Acade-MA  1:39.11S   1:36.90  
       45.31  1:36.90                                                      
  4 D'Ariano, Reese E          9 Una Gaac-MA          1:29.76Y   1:40.43  
       45.71  1:40.43                                                      
  5 Nalli, Alexia C           10 Blue Eagle Swimm-MA  1:42.27    1:40.59  
       46.84  1:40.59                                                      
  6 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA  1:46.76    1:44.26  
       48.36  1:44.26                                                      
  7 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA  1:38.13Y   1:44.28  
       47.60  1:44.28                                                      
  8 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA        1:43.16    1:48.37  
       47.74  1:48.37                                                      
  9 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA  1:45.91    1:48.50  
       47.81  1:48.50                                                      
 10 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA  1:53.31    1:53.23  
       50.87  1:53.23                                                      
 11 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA  1:55.09    1:55.33  
       49.87  1:55.33                                                      
 12 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA   2:05.58    1:56.31  
       51.39  1:56.31                                                      
 13 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA  2:07.79    2:03.05  
       54.58  2:03.05                                                      
 14 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA  1:53.80Y   2:06.78  
       58.52  2:06.78                                                      
 -- Severe, Katherine E       10 Jersey Storm Swi-MA  1:54.79Y        DQ  
 
Event 120  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA   1:43.72    1:38.60  
       45.89  1:38.60                                                      
  2 Motuzenko, Denis          10 Central Bucks Sw-MA  1:45.11    1:43.34  
       46.47  1:43.34                                                      
  3 Baraka, Judah E            9 Greater Philadel-MA  1:37.73    1:46.35  
       48.37  1:46.35                                                      
  4 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA   2:01.15    1:48.68  
       49.04  1:48.68                                                      
  5 Marks, Samuel H           10 Wilmington Aquat-MA  1:52.11    1:50.80  
       49.56  1:50.80                                                      
  6 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA  1:49.14    1:51.79  
       49.02  1:51.79                                                      
  7 Ciecko, William J         10 Wilmington Aquat-MA  1:43.41Y   1:57.24  
       52.51  1:57.24                                                      
 
Event 121  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Serth, Claire M           10 Wcay Marlins-MA        36.50      34.50  
  2 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA    35.86      34.55  
  3 Yao, Juliana              10 Malvern Swimming-MA    36.36      34.94  
  4 Karasinski, Gabriella      9 Una Gsa-MA             35.74      34.95  
  5 Lehman, Alyce E           10 Jersey Wahoos-MA       32.23Y     35.39  
  6 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA    35.73      35.62  
  7 D'Ariano, Reese E          9 Una Gaac-MA            31.13Y     35.86  
  8 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA    36.46      35.99  
  9 Jung, Chloe Y             10 Central Bucks Sw-MA    37.99      36.11  
 10 McGann, Sarah M            9 Wcay Marlins-MA        38.07      36.15  
 11 Brazer, Charlotte E       10 Germantown Acade-MA    41.24      36.60  
 12 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA    43.61      36.74  
 13 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA    37.78      36.93  
 14 Briscoe, Chanelle N        9 Greater Philadel-MA    38.31      37.02  
 15 Iordanov, Isabella I      10 East Coast C-Cer-MA    38.00      37.23  
 16 Broderick, Ava M          10 Jersey Wahoos-MA       38.54      37.54  
 17 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA    35.87      37.63  
 18 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA          38.25      37.98  
 19 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA       33.24Y     38.17  
 20 Cosello, Nina E            9 Jersey Wahoos-MA       33.79Y     38.18  
 21 Tooze, Grace P            10 Episcopal Academ-MA    34.55Y     38.32  
 21 Mason, Charlotte A        10 Wilmington Aquat-MA    39.73      38.32  
 23 Devlin, Mia L              9 Wilmington Aquat-MA    39.75      38.69  
 24 McNamara, Elizabeth F     10 Coatesville Area-MA    37.49Y     38.84  
 25 Johnson, Cameron M         9 Emmaus Aquatic C-MA    42.09      38.90  
 26 Davidson, Aubrey E         9 Una Sea-MA             38.15      38.96  
 27 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA    39.25      39.42  
 28 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA             43.42      39.55  
 29 Song, Sophia               9 Germantown Acade-MA    37.43Y     39.61  
 30 Whitney, Caroline G        8 Friends Central-MA     46.08      39.65  
 31 Hoffman, Alaina G          9 Wilmington Aquat-MA    35.16Y     39.66  
 32 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA       42.18      40.25  
 33 Carmella, Keira A          9 Coatesville Area-MA    35.11Y     40.26  
 34 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA          42.33      40.29  
 35 Kohm, Gabriella E          9 Germantown Acade-MA    39.00Y     40.71  
 36 Buerger, Ainsley B         8 Germantown Acade-MA    41.30Y     40.85  
 37 Eby, Hayden G             10 Lancaster Aquati-MA    40.03      40.95  
 38 Rimska, Sasha              9 Seahawks Swim Te-MA    42.73      41.08  
 39 Bahn, Melanie C            9 Tri-Hampton YMCA-MA    40.81      41.39  
 40 Dugan, Alyssa L            9 Greater Philadel-MA    40.03Y     41.90  
 41 Vitella, Sophia            9 Upper Dublin Aqu-MA    38.04Y     42.19  
 42 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA     44.21      42.27  
 43 Clark, Gabriella A         9 Lower Moreland S-MA    43.18      42.52  
 44 Devito, Isabella C         8 Greater Philadel-MA    40.16Y     42.62  
 45 Caraballo, Natalia R      10 Wilmington Aquat-MA    44.01      42.68  
 46 Severe, Katherine E       10 Jersey Storm Swi-MA    38.25Y     43.28  
 47 Moore, Violet E           10 Friends Central-MA     39.76      43.39  
 48 Galko, Sophia M           10 Blue Dolphin Aqu-MA    40.13      43.44  
 49 Colon, Karrington R        9 Greater Philadel-MA    39.04Y     43.76  
 50 Gulli, Kendall J           8 Wilmington Aquat-MA    39.79Y     43.89  
 51 Schultz, Gretchen E        8 East Coast C-Cer-MA    43.56      44.21  
 52 Baron, Isabella M          9 East Coast C-Cer-MA    47.46      44.73  
 53 Deeter, Katie C           10 Central Bucks Sw-MA    46.02      44.95  
 54 Schofield, Ella            9 Blue Dolphin Aqu-MA    47.22      46.83  
 55 Gatesman, Samantha L       7 East Coast C-Cer-MA    40.69Y     50.04  
 
Event 122  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riegel, Jack R             9 Una Cbst-MA            36.59      34.08  
  2 Stanker, Benjamin M       10 Greater Philadel-MA    35.88      34.49  
  3 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA    35.58      35.56  
  4 Baraka, Judah E            9 Greater Philadel-MA    36.93      35.78  
  5 Nguyen, Benjamin T        10 Greater Philadel-MA    36.22      35.83  
  6 Hughes, William J         10 Seahawks Swim Te-MA    36.95      35.92  
  7 Ciecko, William J         10 Wilmington Aquat-MA    41.52      36.12  
  8 Iannone, Lukas P          10 Blue Dolphin Aqu-MA    35.85      36.19  
  9 Izhakov, Gabriel          10 Unattached-MA          37.26Y     36.88  
 10 Henion, Andrew T          10 Methacton Aquati-MA    41.69      37.23  
 11 Gallagher, Nathan F       10 Jersey Wahoos-MA       39.79      37.43  
 12 Sommer, Kelly E            8 Methacton Aquati-MA    38.25      37.91  
 13 Neuman, Keenan J           9 Seahawks Swim Te-MA    38.52      37.96  
 14 Motuzenko, Denis          10 Central Bucks Sw-MA    37.10      38.03  
 15 Burson, Beckett C         10 Friends Central-MA     39.38      38.19  
 16 Broderick, Ronan S         8 Jersey Wahoos-MA       38.33Y     38.23  
 17 Rasmussen, Marcus L        9 Germantown Acade-MA    34.89Y     38.38  
 18 Boehme, Alexander M       10 Unattached-MA          36.73      38.86  
 19 Walsh, Jax A              10 Jersey Storm Swi-MA    41.09      38.89  
 20 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA     39.50      38.94  
 21 Choy, Chandler            10 Unattached-MA          38.06Y     39.07  
 22 Danze, Garett J           10 Tide Water Aquat-MA    39.88      39.25  
 22 Coll, Klint D              8 Greater Philadel-MA    35.09Y     39.25  
 24 Kim, Caleb R               9 Jersey Wahoos-MA       35.31Y     39.29  
 25 Marks, Samuel H           10 Wilmington Aquat-MA    41.48      39.30  
 25 Mealey, Gage P             8 Greater Philadel-MA    35.97Y     39.30  
 27 Sao, Shreyas              10 Malvern Swimming-MA    39.88      39.48  
 28 King, Bryce G             10 Emmaus Aquatic C-MA    39.70      40.17  
 28 Jang, Nathan I             9 Central Bucks Sw-MA    41.76      40.17  
 30 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA    40.08      40.18  
 31 Chernikh, Sergey           7 Unattached-MA          40.08Y     40.20  
 32 Manser, Brady C            9 Upper Dublin Aqu-MA    41.35      40.40  
 33 McGlynn, Connor            8 Blue Eagle Swimm-MA    47.18      40.78  
 34 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA     42.71      40.79  
 35 Cratin, Ace J             10 Germantown Acade-MA    37.89Y     40.92  
 36 Pozza, Christopher R      10 Seahawks Swim Te-MA    40.78      42.36  
 37 Connell, Logan M           7 Wilmington Aquat-MA    41.28      42.42  
 38 Mosendz, Michael           9 Seahawks Swim Te-MA    47.13      42.53  
 39 Huynh, Tue H              10 Friends Central-MA     41.63      42.62  
 40 Lovett, Reid X            10 Emmaus Aquatic C-MA    40.96      42.79  
 41 Maier, Carter J            8 Greater Philadel-MA    39.09Y     43.90  
 42 Lovett, Graham C           9 Emmaus Aquatic C-MA    41.48Y     43.91  
 43 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA     44.76      44.30  
 44 Gregg, Garner R            8 Wilmington Aquat-MA    43.27      44.45  
 45 Saverino, Travis V        10 Malvern Swimming-MA    42.58Y     44.50  
 46 Scott, Conor S             8 Friends Central-MA     41.77Y     44.56  
 47 Conway, Quinn D            9 Parkland Swimmin-MA    47.00      46.96  
 48 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 Friends Central-MA     46.83Y     48.16  
 
Event 123  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA       47.67      47.01  
  2 Serth, Claire M           10 Wcay Marlins-MA        49.15      47.69  
  3 Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA    48.90      47.80  
  4 Cassidy, Madelyn R        10 Tide Water Aquat-MA    41.65Y     48.06  
  5 English, Penelope L       10 Friends Central-MA     58.05      48.52  
  6 Davidson, Aubrey E         9 Una Sea-MA             48.70      48.66  
  7 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA       51.43Y     49.30  
  8 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA    52.24      49.42  
  9 Eby, Hayden G             10 Lancaster Aquati-MA    51.90      50.61  
 10 Shuff, Willow E           10 Jersey Wahoos-MA       53.55      51.07  
 11 Briscoe, Chanelle N        9 Greater Philadel-MA    51.12      51.76  
 12 McGlynn, Shea             10 Blue Eagle Swimm-MA    54.37      51.94  
 13 Whitney, Caroline G        8 Friends Central-MA     56.98      53.08  
 14 Ryan, Maxalyn E           10 Wilmington Aquat-MA    57.33      53.14  
 15 Nalli, Alexia C           10 Blue Eagle Swimm-MA    59.40      53.48  
 16 Cosello, Nina E            9 Jersey Wahoos-MA       48.78Y     53.51  
 17 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA    53.66      53.60  
 18 Carmella, Keira A          9 Coatesville Area-MA    50.36Y     53.78  
 19 Schofield, Ella            9 Blue Dolphin Aqu-MA    53.35      53.92  
 20 McGann, Sarah M            9 Wcay Marlins-MA        56.45      54.27  
 21 Clark, Gabriella A         9 Lower Moreland S-MA    55.21      54.40  
 22 Tooze, Grace P            10 Episcopal Academ-MA    48.22Y     54.89  
 23 Schultz, Gretchen E        8 East Coast C-Cer-MA    56.75      55.17  
 24 Kiess, Andie N             8 Unattached-MA          57.14      55.25  
 25 Gulli, Kendall J           8 Wilmington Aquat-MA    49.81Y     55.52  
 26 Smith, Sophie S            9 Friends Central-MA     59.35      56.08  
 27 Lehman, Alyce E           10 Jersey Wahoos-MA       55.78      56.21  
 28 Johnson, Cameron M         9 Emmaus Aquatic C-MA  1:03.68      57.27  
 29 Vitella, Sophia            9 Upper Dublin Aqu-MA    49.21Y     57.92  
 30 McGlinchey, Simone I       8 Greater Philadel-MA    52.74Y     58.84  
 31 Devito, Isabella C         8 Greater Philadel-MA    52.87Y     59.50  
 32 Cross, Haylee B           10 Blue Dolphin Aqu-MA    54.52      59.77  
 33 Kiess, Kylee E            10 Unattached-MA        1:03.08    1:01.07  
 34 Strader, Josephine E      10 Una Fca-MA             56.59Y   1:02.50  
 35 Gatesman, Samantha L       7 East Coast C-Cer-MA    55.67Y   1:03.37  
 36 Woodzell, Rachel          10 Dover YMCA-MA        1:02.74    1:04.10  
 
Event 124  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, William J         10 Seahawks Swim Te-MA    50.94      48.32  
  2 Boehme, Alexander M       10 Unattached-MA          50.33      50.58  
  3 Iannone, Lukas P          10 Blue Dolphin Aqu-MA    50.65      51.81  
  4 Schreiner, Adam M         10 Seahawks Swim Te-MA    48.14      51.89  
  5 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA    54.91      52.47  
  6 Manser, Brady C            9 Upper Dublin Aqu-MA    51.62      53.04  
  7 Gulli, Jamie C            10 Wilmington Aquat-MA    54.59      53.34  
  8 Chernikh, Sergey           7 Unattached-MA          48.67Y     53.38  
  9 Walsh, Jax A              10 Jersey Storm Swi-MA    55.97      53.54  
 10 Witmer, Andrew M          10 Friends Central-MA     56.58      53.66  
 11 Pozza, Christopher R      10 Seahawks Swim Te-MA    53.97      53.93  
 12 Mosendz, Michael           9 Seahawks Swim Te-MA    56.90      54.07  
 13 Kelly, Jaylin M            9 East Coast C-Cer-MA    52.14      54.17  
 14 Gilligan, Finn S          10 Friends Central-MA     54.95      55.99  
 15 Rose, Chase B              9 Friends Central-MA     56.34      56.25  
 16 Coll, Klint D              8 Greater Philadel-MA    48.71Y     56.42  
 17 Mealey, Gage P             8 Greater Philadel-MA    50.72Y     57.25  
 18 Burson, Beckett C         10 Friends Central-MA     59.60      57.76  
 19 McGlynn, Connor            8 Blue Eagle Swimm-MA  1:01.68      58.50  
 20 Lovett, Reid X            10 Emmaus Aquatic C-MA    58.57      58.96  
 21 Lovett, Graham C           9 Emmaus Aquatic C-MA    57.50      59.08  
 22 Maier, Carter J            8 Greater Philadel-MA    54.44Y     59.86  
 23 Scott, Conor S             8 Friends Central-MA     54.30Y   1:00.56  
 24 Danze, Garett J           10 Tide Water Aquat-MA    53.66Y   1:00.87  
 25 King, Bryce G             10 Emmaus Aquatic C-MA  1:03.41    1:01.92  
 26 Silipino, Peter F          9 Jersey Storm Swi-MA  1:00.26    1:07.18