Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/23/2018 10:11 AM
     2018 MA LAC Middle Atlantic Junior Olympics - 7/19/2018 to 7/22/2018      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sullivan, Mckaylie P      14 Upper Main Line-MA   1:05.52    1:04.26   20  
       30.22  1:04.26                                                      
  2 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  1:06.64    1:05.28   17  
       31.33  1:05.28                                                      
  3 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     1:06.84    1:05.51   16  
       30.54  1:05.51                                                      
  4 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA  1:06.02    1:06.13   15  
       31.69  1:06.13                                                      
  5 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  1:05.81    1:06.34   14  
       31.41  1:06.34                                                      
  6 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:07.86    1:06.73   13  
       32.12  1:06.73                                                      
  7 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  1:07.40    1:07.12   12  
       31.76  1:07.12                                                      
  8 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  1:08.42    1:08.96   11  
       32.26  1:08.96                                                      
B - Final
  9 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  1:09.24    1:07.25    9  
       31.22  1:07.25                                                      
 10 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  1:08.59    1:07.27    7  
       32.18  1:07.27                                                      
 11 Finnegan, Meghan M        13 Jersey Wahoos-MA     1:08.61    1:07.29    6  
       30.85  1:07.29                                                      
 12 Carlson, Lilian           14 Wcay Marlins-MA      1:08.85    1:07.49    5  
       31.39  1:07.49                                                      
 13 Hare, Emma                13 South Jersey Aqu-MA  1:08.92    1:08.07    4  
       32.16  1:08.07                                                      
 14 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  1:08.94    1:08.44    3  
       31.99  1:08.44                                                      
 15 Matthias, Jade A          13 Unattached-MA        1:08.73    1:09.08    2  
       31.38  1:09.08                                                      
 16 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  1:08.99    1:11.93    1  
       33.14  1:11.93                                                      
C - Final
 17 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  1:09.81    1:07.42  
       32.20  1:07.42                                                      
 18 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  1:10.09    1:08.00  
       31.52  1:08.00                                                      
 19 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  1:09.56    1:08.26  
       32.84  1:08.26                                                      
 20 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     1:09.91    1:08.80  
       32.47  1:08.80                                                      
 21 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  1:09.35    1:08.86  
       32.60  1:08.86                                                      
 22 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              1:09.43    1:09.33  
       32.22  1:09.33                                                      
 23 Fickett, Makennah J       14 Hershey Aquatic-MA   1:09.92    1:09.41  
       32.71  1:09.41                                                      
 24 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:09.88    1:09.95  
       32.03  1:09.95                                                      
 
Event 1  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sullivan, Mckaylie P      14 Upper Main Line-MA   1:02.76    1:05.52  
       30.83  1:05.52                                                      
  2 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  1:05.23    1:05.81  
       31.06  1:05.81                                                      
  3 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA  1:08.26    1:06.02  
       31.15  1:06.02                                                      
  4 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  1:04.98    1:06.64  
       31.81  1:06.64                                                      
  5 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     1:05.44    1:06.84  
       30.98  1:06.84                                                      
  6 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  1:07.88    1:07.40  
       31.56  1:07.40                                                      
  7 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:08.32    1:07.86  
       32.28  1:07.86                                                      
  8 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  1:09.40    1:08.42  
       32.18  1:08.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  1:08.50    1:08.59  
       31.83  1:08.59                                                      
 10 Finnegan, Meghan M        13 Jersey Wahoos-MA     1:10.56    1:08.61  
       31.83  1:08.61                                                      
 11 Matthias, Jade A          13 Unattached-MA        1:08.31    1:08.73  
       30.62  1:08.73                                                      
 12 Carlson, Lilian           14 Wcay Marlins-MA      1:10.33    1:08.85  
 13 Hare, Emma                13 South Jersey Aqu-MA  1:02.76Y   1:08.92  
       32.80  1:08.92                                                      
 14 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  1:10.03    1:08.94  
 15 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  1:11.41    1:08.99  
       32.43  1:08.99                                                      
 16 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  1:09.04    1:09.24  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  1:11.14    1:09.35  
       32.60  1:09.35                                                      
 18 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              1:08.99    1:09.43  
       32.46  1:09.43                                                      
 19 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  1:09.26    1:09.56  
       32.33  1:09.56                                                      
 20 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  1:09.42    1:09.81  
       33.38  1:09.81                                                      
 21 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:08.48    1:09.88  
       32.39  1:09.88                                                      
 22 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     1:09.82    1:09.91  
       32.27  1:09.91                                                      
 23 Fickett, Makennah J       14 Hershey Aquatic-MA   1:09.45    1:09.92  
       32.85  1:09.92                                                      
 24 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  1:11.55    1:10.09  
       32.16  1:10.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        1:10.92    1:10.26  
       32.11  1:10.26                                                      
 26 Babici, Briana M          14 Jersey Wahoos-MA     1:10.33    1:10.39  
       32.49  1:10.39                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     1:03.69Y   1:10.54  
       33.06  1:10.54                                                      
 28 Burns, Delaney M          14 Upper Main Line-MA   1:10.07    1:10.56  
 29 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     1:11.53    1:10.57  
 30 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA  1:08.98S   1:10.84  
 31 Puentes, Mya R            14 Emmaus Aquatic C-MA  1:02.50Y   1:11.07  
       33.11  1:11.07                                                      
 32 Truskett, Flynn F         13 Westtown Aquatic-MA  1:03.57Y   1:11.15  
       33.70  1:11.15                                                      
 33 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA  1:11.72    1:11.56  
       34.30  1:11.56                                                      
 34 Cappola, Christina M      14 Suburban Seahawk-MA  1:11.44    1:11.69  
       33.52  1:11.69                                                      
 34 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         1:02.39Y   1:11.69  
       32.77  1:11.69                                                      
 36 Kopec, Marissa J          14 Hershey Aquatic-MA   1:03.22Y   1:11.76  
 37 Vergara, Viviana E        14 Central Bucks Sw-MA  1:11.84    1:12.05  
 38 Yurconic, Sabrina J       14 Parkland Aquatic-MA  1:02.44Y   1:12.11  
       33.63  1:12.11                                                      
 39 Steckiel, Abigail G       14 Governor Mifflin-MA  1:03.23Y   1:12.18  
       33.05  1:12.18                                                      
 40 Keegan, Mary K            13 Unattached-MA        1:11.58    1:12.64  
       34.16  1:12.64                                                      
 41 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     1:02.10Y   1:12.71  
 42 Levensten, Sydney J       13 Suburban Seahawk-MA  1:01.50Y   1:13.00  
       34.40  1:13.00                                                      
 43 Parker, Hannah I          13 Hatboro Horsham-MA   1:02.56Y   1:13.13  
       34.18  1:13.13                                                      
 44 Kerner, Erica J           13 Jersey Wahoos-MA     1:11.41    1:13.15  
       34.23  1:13.15                                                      
 45 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  1:02.44Y   1:13.32  
 46 Cox, Bridget B            14 Hershey Aquatic-MA   1:02.53Y   1:13.33  
       34.63  1:13.33                                                      
 47 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  1:01.62Y   1:13.63  
       34.90  1:13.63                                                      
 48 Bocaj, Julia A            13 South Jersey Aqu-MA  1:11.10    1:13.76  
 49 Zeigler, Annie C          13 South Jersey Aqu-MA  1:03.58Y   1:13.96  
       35.13  1:13.96                                                      
 50 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA  1:03.38Y   1:14.47  
       33.49  1:14.47                                                      
 51 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA  1:11.46    1:15.12  
       34.11  1:15.12                                                      
 
Event 2  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA    58.51      58.31   20  
       27.17    58.31                                                      
  2 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA    59.60      59.30   17  
       27.80    59.30                                                      
  3 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     1:01.78    1:00.63   16  
       28.39  1:00.63                                                      
  4 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  1:01.03    1:01.11   15  
       28.24  1:01.11                                                      
  5 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  1:02.53    1:01.84   14  
       28.68  1:01.84                                                      
  6 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA   1:02.84    1:02.06   13  
       29.11  1:02.06                                                      
  7 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  1:02.11    1:03.50   12  
       29.88  1:03.50                                                      
  8 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  1:02.23    1:05.36   11  
       30.03  1:05.36                                                      
B - Final
  9 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA  1:03.11    1:02.06    9  
       29.07  1:02.06                                                      
 10 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  1:03.37    1:02.14    7  
       29.39  1:02.14                                                      
 11 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  1:03.87    1:02.87    6  
       28.77  1:02.87                                                      
 12 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  1:03.95    1:02.88    5  
       29.17  1:02.88                                                      
 13 Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA  1:03.42    1:03.04    4  
       29.48  1:03.04                                                      
 14 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  1:04.17    1:03.82    3  
       29.37  1:03.82                                                      
 15 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   1:04.10    1:04.01    2  
       29.84  1:04.01                                                      
 -- Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  1:03.34         DQ  
       28.72       DQ                                                      
C - Final
 17 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  1:04.30    1:03.66  
       29.75  1:03.66                                                      
 18 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA   1:04.48    1:03.69  
       29.67  1:03.69                                                      
 19 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA     1:04.42    1:04.23  
       29.19  1:04.23                                                      
 20 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA  1:05.24    1:04.31  
       29.46  1:04.31                                                      
 21 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA  1:05.94    1:04.61  
       30.18  1:04.61                                                      
 22 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     1:05.86    1:04.82  
       30.64  1:04.82                                                      
 23 Wendling, Andrew A        14 Emmaus Aquatic C-MA  1:05.58    1:05.57  
       30.29  1:05.57                                                      
 24 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  1:05.05    1:08.10  
       31.45  1:08.10                                                      
 
Event 2  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA    58.97      58.51  
       27.53    58.51                                                      
  2 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  1:02.76      59.60  
       27.83    59.60                                                      
  3 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  1:03.35    1:01.03  
       28.39  1:01.03                                                      
  4 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     1:00.98    1:01.78  
       29.75  1:01.78                                                      
  5 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  1:02.85    1:02.11  
       29.37  1:02.11                                                      
  6 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  1:05.03    1:02.23  
       29.26  1:02.23                                                      
  7 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  1:06.25    1:02.53  
  8 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA   1:02.70    1:02.84  
       29.44  1:02.84                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA  1:04.20    1:03.11  
       29.76  1:03.11                                                      
 10 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  1:03.28    1:03.34  
       29.28  1:03.34                                                      
 11 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  1:04.21    1:03.37  
 12 Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA  1:05.40    1:03.42  
 13 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  1:04.87    1:03.87  
       29.73  1:03.87                                                      
 14 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  1:05.12    1:03.95  
 15 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   1:05.91    1:04.10  
       30.02  1:04.10                                                      
 16 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  1:06.09    1:04.17  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  1:04.97    1:04.30  
       30.24  1:04.30                                                      
 18 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA       59.07Y   1:04.42  
       29.47  1:04.42                                                      
 19 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA   1:03.69    1:04.48  
       29.98  1:04.48                                                      
 20 Gordon, Daniel K          14 Hanover Ymca Sti-MA  1:04.33    1:04.75  
       29.48  1:04.75                                                      
 21 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  1:06.76    1:05.05  
       30.12  1:05.05                                                      
 22 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA  1:05.77    1:05.24  
       28.92  1:05.24                                                      
 23 Wendling, Andrew A        14 Emmaus Aquatic C-MA  1:07.21    1:05.58  
 24 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA       58.25Y   1:05.86  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA    57.47Y   1:05.94  
       30.96  1:05.94                                                      
 26 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  1:07.88    1:06.10  
       31.15  1:06.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA       59.20Y   1:06.19  
       31.10  1:06.19                                                      
 28 Hawke, Leo N              14 Upper Main Line-MA   1:06.70    1:06.25  
       30.49  1:06.25                                                      
 29 Lin, Kevin                14 Seahawks Swim Te-MA  1:06.37    1:06.30  
 30 Moen, Maxwell             13 Unattached-MA        1:06.38    1:06.34  
       30.89  1:06.34                                                      
 31 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        1:06.99    1:06.41  
 32 Ray, Prathit              14 Upper Main Line-MA   1:07.02    1:06.58  
       30.67  1:06.58                                                      
 33 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:06.48    1:06.92  
       31.06  1:06.92                                                      
 34 Leibfried, Grant T        14 Una Lac-MA             59.23Y   1:07.01  
       30.50  1:07.01                                                      
 35 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   1:07.69    1:07.19  
       30.42  1:07.19                                                      
 36 Sherry, Matt K            14 Central Bucks Sw-MA  1:07.73    1:07.40  
       30.04  1:07.40                                                      
 37 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        1:06.59    1:07.70  
       31.61  1:07.70                                                      
 38 Andrianto, Nico           14 Greater Philadel-MA  1:06.97    1:08.05  
       30.65  1:08.05                                                      
 39 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA    58.50Y   1:08.18  
       30.71  1:08.18                                                      
 40 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  1:07.67    1:08.63  
       30.52  1:08.63                                                      
 41 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA    58.36Y   1:09.00  
       31.37  1:09.00                                                      
 42 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA    59.40Y   1:09.14  
       31.52  1:09.14                                                      
 43 Brace, Shane L            14 Hershey Aquatic-MA   1:07.62    1:09.81  
 44 Jennings, Cole B          13 Greater Philadel-MA  1:07.74    1:09.97  
       32.00  1:09.97                                                      
 45 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA    59.44Y   1:10.74  
       31.81  1:10.74                                                      
 46 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  1:07.89    1:11.69  
       33.40  1:11.69                                                      
 
Event 3  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:28.11    2:24.17   20  
       31.58  1:08.01  1:45.89  2:24.17                                    
  2 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:32.05    2:27.99   17  
       32.16  1:10.08  1:49.30  2:27.99                                    
  3 Watkins, Azlynn K         12 Parkland Swimmin-MA  2:41.98    2:39.72   16  
       34.78  1:15.87  1:57.00  2:39.72                                    
  4 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA  2:42.11    2:42.75   15  
       34.72  1:16.48  1:58.94  2:42.75                                    
  5 Davidson, Lana M          12 UNSEA-MA             2:44.38    2:42.76   14  
       34.44  1:14.85  1:57.95  2:42.76                                    
  6 Sandhaus, Eliza M         12 Elite Performanc-MA  2:46.31    2:42.83   13  
       36.48  1:17.17  1:59.79  2:42.83                                    
  7 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  2:46.70    2:45.65   12  
       36.39  1:18.67  2:02.09  2:45.65                                    
  8 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA  2:45.61    2:46.48   11  
       33.34  1:13.49  1:58.23  2:46.48                                    
B - Final
  9 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     2:47.75    2:39.64    9  
       35.08  1:18.60  2:00.82  2:39.64                                    
 10 Nowoswiat, Jena M         11 Upper Main Line-MA   2:49.52    2:41.76    7  
       37.34  1:19.01  2:02.01  2:41.76                                    
 11 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:48.19    2:41.94    6  
       36.17  1:16.70  1:58.80  2:41.94                                    
 12 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA         2:48.91    2:45.66    5  
       36.63  1:18.55  2:02.38  2:45.66                                    
 13 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        2:47.57    2:47.68    4  
       35.53  1:18.31  2:03.29  2:47.68                                    
 14 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA  2:51.34    2:48.37    3  
       35.91  1:19.42  2:48.37                                             
 15 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           2:51.71    2:49.90    2  
       37.02  1:19.67  2:05.85  2:49.90                                    
 16 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  2:54.19    2:52.74    1  
       35.18  1:18.35  2:05.29  2:52.74                                    
 
Event 3  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:27.30    2:28.11  
       32.39  1:10.30  1:49.14  2:28.11                                    
  2 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:13.44Y   2:32.05  
              1:12.37  2:32.05                                             
  3 Watkins, Azlynn K         12 Parkland Swimmin-MA  2:49.24    2:41.98  
       35.27  1:16.49  1:58.72  2:41.98                                    
  4 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA  2:40.76    2:42.11  
       36.61  1:17.32  1:59.77  2:42.11                                    
  5 Davidson, Lana M          12 UNSEA-MA             2:48.55    2:44.38  
              1:16.50  2:01.20  2:44.38                                    
  6 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA  2:42.10    2:45.61  
              1:14.51  1:58.64  2:45.61                                    
  7 Sandhaus, Eliza M         12 Elite Performanc-MA  2:48.85    2:46.31  
       36.19  1:17.53  2:02.12  2:46.31                                    
  8 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  2:55.56    2:46.70  
              1:18.31  2:02.90  2:46.70                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        2:52.79    2:47.57  
              1:18.91  2:47.57                                             
 10 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     2:59.96    2:47.75  
       36.32  1:21.59  2:05.76  2:47.75                                    
 11 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:46.33    2:48.19  
       35.34  1:16.44  2:01.92  2:48.19                                    
 12 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA         2:44.26    2:48.91  
       37.19  1:19.52  2:03.53  2:48.91                                    
 13 Nowoswiat, Jena M         11 Upper Main Line-MA   2:56.79    2:49.52  
       37.43  1:19.26  2:03.95  2:49.52                                    
 14 Krauss, Natalie           12 Unattached-MA        2:53.80    2:50.81  
       36.58  1:19.33  2:05.30  2:50.81                                    
 15 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA  2:52.88    2:51.34  
       36.35  1:19.01  2:04.00  2:51.34                                    
 16 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           2:55.77    2:51.71  
       38.10  1:20.27  2:07.12  2:51.71                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  2:29.02Y   2:54.19  
              1:19.03  2:54.19                                             
 18 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  2:56.39    2:55.07  
       36.13  1:20.67  2:08.09  2:55.07                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rogers, Zoey S            11 Wilmington Aquat-MA  2:34.53Y   2:56.85  
       36.95  1:20.74  2:06.66  2:56.85                                    
 20 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   3:01.48    2:57.20  
              1:23.62  2:10.76  2:57.20                                    
 21 Archer, Elizabeth M       11 Plymouth Whitema-MA  2:58.67    2:58.65  
       38.54  1:25.37  2:12.03  2:58.65                                    
 22 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  2:33.54Y   2:59.29  
              1:18.66  2:59.29                                             
 23 Kupsky, Mary K            11 Kingston River O-MA  2:36.74Y   3:00.57  
       40.88  1:28.44  2:14.99  3:00.57                                    
 
Event 4  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:29.75    2:25.31   20  
       32.97  1:10.01  1:49.07  2:25.31                                    
  2 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     2:30.30    2:26.32   17  
       32.31  1:09.61  1:48.32  2:26.32                                    
  3 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        2:33.76    2:34.69   16  
       33.22  1:11.82  1:52.91  2:34.69                                    
  4 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  2:35.32    2:34.81   15  
       33.97  1:13.37  1:54.07  2:34.81                                    
  5 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        2:39.59    2:34.98   14  
       33.94  1:13.53  1:53.42  2:34.98                                    
  6 Croghan, Nicholas A       12 Hanover Ymca Sti-MA  2:38.29    2:37.21   13  
       35.82  1:16.78  1:57.27  2:37.21                                    
  7 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  2:40.65    2:37.40   12  
       35.56  1:16.34  1:57.43  2:37.40                                    
  8 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  2:43.98    2:39.44   11  
       34.16  1:12.86  1:55.09  2:39.44                                    
B - Final
  9 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     2:46.76    2:42.52    9  
       35.92  1:16.99  2:00.97  2:42.52                                    
 10 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          2:47.00    2:45.93    7  
       36.27  1:18.56  2:03.73  2:45.93                                    
 11 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:49.16    2:46.43    6  
       36.43  1:20.28  2:05.31  2:46.43                                    
 12 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   2:52.77    2:52.79    5  
       37.38  1:20.15  2:05.56  2:52.79                                    
 13 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:55.84    2:53.31    4  
       37.79  1:21.47  2:08.95  2:53.31                                    
 14 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  2:51.24    2:53.82    3  
       33.61  1:13.15  1:59.86  2:53.82                                    
 15 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  2:54.34    2:54.69    2  
       37.59  1:23.35  2:10.20  2:54.69                                    
 16 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         3:01.08    2:55.90    1  
       36.81  1:19.85  2:06.61  2:55.90                                    
 
Event 4  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:29.04    2:29.75  
       32.53  1:10.55  1:50.93  2:29.75                                    
  2 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     2:37.63    2:30.30  
       32.76  1:11.20  1:51.27  2:30.30                                    
  3 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        2:54.09    2:33.76  
       34.12  1:13.15  1:53.52  2:33.76                                    
  4 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  2:46.04    2:35.32  
       33.59  1:13.12  1:54.33  2:35.32                                    
  5 Croghan, Nicholas A       12 Hanover Ymca Sti-MA  2:42.66    2:38.29  
       34.87  1:14.80  1:57.25  2:38.29                                    
  6 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        2:49.20    2:39.59  
       35.15  1:15.33  1:57.50  2:39.59                                    
  7 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  2:41.15    2:40.65  
       35.58  1:16.16  1:58.77  2:40.65                                    
  8 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  2:18.63Y   2:43.98  
       35.32  1:14.42  1:59.69  2:43.98                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     2:53.91    2:46.76  
       36.86  1:18.97  2:02.90  2:46.76                                    
 10 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          2:47.13    2:47.00  
       36.17  1:19.47  2:03.57  2:47.00                                    
 11 Lemay, Zachery E          12 Central Bucks Fa-MA  2:52.17    2:48.69  
       37.34  1:20.79  2:04.63  2:48.69                                    
 12 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:27.33Y   2:49.16  
       35.62  1:18.05  2:03.65  2:49.16                                    
 13 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  2:41.34    2:51.24  
       37.58  1:20.60  2:04.73  2:51.24                                    
 14 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   2:56.31    2:52.77  
       36.28  1:18.23  2:04.53  2:52.77                                    
 15 Stanker, Matthew D        12 Greater Philadel-MA  2:37.83Y   2:54.34  
       37.47  1:20.86  2:07.25  2:54.34                                    
 16 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:50.09    2:55.84  
       38.30  1:22.44  2:09.89  2:55.84                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         2:55.30    3:01.08  
       38.51  1:22.16  3:01.08                                             
 18 Verbanas, Conner J        11 Unattached-MA        2:38.52Y   3:04.55  
       41.45  1:28.48  3:04.55                                             
 
Event 5  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     2:27.83    2:26.42   20  
       30.84  1:08.78  1:52.95  2:26.42                                    
  2 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:27.85    2:27.14   17  
       32.58  1:09.40  1:52.63  2:27.14                                    
  3 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  2:30.96    2:27.28   16  
       32.23  1:11.21  1:54.23  2:27.28                                    
  4 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  2:31.22    2:29.82   15  
       32.37  1:11.54  1:55.60  2:29.82                                    
  5 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  2:31.45    2:30.15   14  
       31.57  1:11.63  1:56.35  2:30.15                                    
  6 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:28.95    2:32.27   13  
       31.81  1:10.75  1:56.47  2:32.27                                    
  7 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  2:32.46    2:32.95   12  
       31.84  1:13.86  1:59.43  2:32.95                                    
  8 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           2:32.82    2:35.18   11  
       33.06  1:15.09  1:58.88  2:35.18                                    
B - Final
  9 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:35.55    2:32.92    9  
       32.43  1:11.05  1:58.31  2:32.92                                    
 10 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  2:34.35    2:33.06    7  
       33.48  1:14.30  1:58.28  2:33.06                                    
 11 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  2:34.65    2:33.07    6  
       32.59  1:10.44  1:58.84  2:33.07                                    
 12 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         2:33.84    2:34.60    5  
       34.27  1:13.19  1:59.42  2:34.60                                    
 13 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  2:36.53    2:34.74    4  
       33.87  1:13.17  1:59.80  2:34.74                                    
 14 Kapp, Christine O         14 York YMCA-MA         2:35.75    2:35.40    3  
       33.72  1:12.85  2:00.84  2:35.40                                    
 15 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  2:33.64    2:35.57    2  
       32.86  1:15.27  2:00.00  2:35.57                                    
 16 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:35.62    2:35.94    1  
       34.82  1:14.04  1:59.86  2:35.94                                    
C - Final
 17 Truskett, Flynn F         13 Westtown Aquatic-MA  2:37.68    2:33.69  
       33.25  1:12.04  1:58.89  2:33.69                                    
 18 Ott, Madeleine F          14 Suburban Seahawk-MA  2:40.32    2:35.81  
       33.75  1:14.01  2:00.85  2:35.81                                    
 19 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:40.67    2:37.05  
       32.89  1:12.27  2:01.56  2:37.05                                    
 20 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:41.39    2:37.73  
       32.87  1:12.07  2:03.71  2:37.73                                    
 21 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  2:39.80    2:38.25  
       32.16  1:12.94  2:02.69  2:38.25                                    
 22 Klaehn, Alina M           14 Una Eaac-MA          2:41.29    2:39.24  
       34.20  1:17.83  2:02.18  2:39.24                                    
 23 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  2:37.94    2:41.01  
       33.22  1:16.55  2:03.56  2:41.01                                    
 
Event 5  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     2:26.74    2:27.83  
       31.71  1:09.72  1:53.79  2:27.83                                    
  2 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:30.07    2:27.85  
       32.95  1:10.25  1:52.85  2:27.85                                    
  3 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:31.97    2:28.95  
       31.42  1:08.84  1:54.25  2:28.95                                    
  4 Mostek, Anya H            14 Phoenixville  YM-MA  2:34.49    2:30.80  
       33.52  1:09.69  1:54.98  2:30.80                                    
  5 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  2:32.84    2:30.96  
       32.32  1:13.96  1:57.81  2:30.96                                    
  6 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  2:33.98    2:31.22  
       32.24  1:11.17  1:55.62  2:31.22                                    
  7 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  2:32.55    2:31.45  
       31.84  1:11.71  1:56.96  2:31.45                                    
  8 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  2:31.04    2:32.46  
       31.84  1:14.08  1:59.06  2:32.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           2:34.72    2:32.82  
       32.88  1:14.48  1:57.35  2:32.82                                    
 10 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  2:35.66    2:33.64  
       32.54  1:13.53  1:58.13  2:33.64                                    
 11 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         2:18.32Y   2:33.84  
       34.55  1:12.94  1:59.25  2:33.84                                    
 12 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  2:35.61    2:34.35  
       34.04  1:14.88  1:59.15  2:34.35                                    
 13 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  2:37.36    2:34.65  
       33.08  1:11.23  2:00.51  2:34.65                                    
 14 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:34.83    2:35.55  
       32.35  1:12.13  1:59.65  2:35.55                                    
 15 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:15.69Y   2:35.62  
       33.78  1:13.13  1:59.18  2:35.62                                    
 16 Kapp, Christine O         14 York YMCA-MA         2:36.71    2:35.75  
       32.83  1:12.99  2:00.81  2:35.75                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  2:34.92    2:36.53  
       32.91  1:12.23  2:00.39  2:36.53                                    
 18 Keegan, Mary K            13 Unattached-MA        2:34.40    2:36.93  
       33.44  1:13.37  2:00.11  2:36.93                                    
 19 Dagg, Kiersten A          14 Unattached-MA        2:37.92    2:37.58  
              1:14.07  2:37.58                                             
 20 Truskett, Flynn F         13 Westtown Aquatic-MA  2:17.51Y   2:37.68  
       34.55  1:15.26  2:02.50  2:37.68                                    
 21 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  2:17.74Y   2:37.94  
       32.38  1:14.68  2:01.69  2:37.94                                    
 22 Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  2:15.78Y   2:37.99  
       33.57  1:15.25  2:02.82  2:37.99                                    
 23 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  2:38.14    2:39.80  
              1:12.97  2:39.80                                             
 24 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA  2:17.04Y   2:40.09  
       33.11  1:12.45  2:04.40  2:40.09                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Ott, Madeleine F          14 Suburban Seahawk-MA  2:14.51Y   2:40.32  
       33.74  1:14.32  2:03.31  2:40.32                                    
 26 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:16.54Y   2:40.67  
       33.37  1:14.59  2:04.83  2:40.67                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Klaehn, Alina M           14 Una Eaac-MA          2:15.75Y   2:41.29  
       34.83  1:18.36  2:04.00  2:41.29                                    
 28 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:16.98Y   2:41.39  
       33.76  1:14.61  2:07.19  2:41.39                                    
 29 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA  2:15.52Y   2:41.63  
       33.52  1:14.26  2:03.50  2:41.63                                    
 -- Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  2:34.16         DQ  
       34.33  1:15.94  2:00.81       DQ                                    
 
Event 6  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:15.10    2:13.73   20  
       27.78  1:00.93  1:41.78  2:13.73                                    
  2 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  2:21.33    2:17.58   17  
       29.86  1:05.57  1:45.54  2:17.58                                    
  3 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:17.34    2:18.47   16  
       29.87  1:05.51  1:47.66  2:18.47                                    
  4 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  2:21.61    2:19.08   15  
       29.82  1:06.13  1:46.75  2:19.08                                    
  5 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:19.87    2:19.43   14  
       29.84  1:05.90  1:45.81  2:19.43                                    
  6 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:18.10    2:20.78   13  
       31.46  1:10.27  1:48.68  2:20.78                                    
  7 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  2:21.74    2:21.07   12  
       29.34  1:06.47  1:47.14  2:21.07                                    
  8 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  2:23.53    2:24.23   11  
       29.47  1:05.96  1:50.33  2:24.23                                    
B - Final
  9 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     2:24.20    2:20.53    9  
       29.67  1:06.49  1:48.49  2:20.53                                    
 10 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  2:23.84    2:22.18    7  
       28.92  1:04.70  1:48.44  2:22.18                                    
 11 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  2:24.28    2:23.83    6  
       29.75  1:04.86  1:50.63  2:23.83                                    
 12 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  2:25.67    2:24.05    5  
       30.82  1:06.85  1:50.21  2:24.05                                    
 13 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  2:26.88    2:26.68    4  
       31.53  1:11.95  1:53.64  2:26.68                                    
 14 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  2:23.69    2:26.72    3  
       29.35  1:05.16  1:51.93  2:26.72                                    
 15 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     2:25.92    2:26.90    2  
       30.79  1:09.62  1:53.30  2:26.90                                    
 16 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  2:25.77    2:29.37    1  
       29.90  1:08.26  1:54.06  2:29.37                                    
C - Final
 17 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  2:28.34    2:21.91  
       31.26  1:09.01  1:50.78  2:21.91                                    
 18 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  2:26.97    2:24.67  
       31.46  1:10.14  1:51.19  2:24.67                                    
 19 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   2:27.02    2:24.76  
       30.92  1:08.30  1:51.06  2:24.76                                    
 20 Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  2:27.30    2:25.20  
       31.24  1:11.71  1:51.88  2:25.20                                    
 21 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  2:28.68    2:26.29  
       31.81  1:11.05  1:52.99  2:26.29                                    
 21 Blake, Teddy G            13 Nittany Lion Aqu-MA  2:28.57    2:26.29  
       31.82  1:08.40  1:53.72  2:26.29                                    
 23 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  2:26.90    2:27.31  
       30.75  1:09.64  1:53.29  2:27.31                                    
 24 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        2:28.61    2:27.99  
       31.81  1:08.56  1:54.04  2:27.99                                    
 
Event 6  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:17.84    2:15.10  
       27.88  1:01.56  1:42.37  2:15.10                                    
  2 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:21.71    2:17.34  
       29.91  1:04.41  1:45.98  2:17.34                                    
  3 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:22.99    2:18.10  
       31.13  1:08.19  1:46.56  2:18.10                                    
  4 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:22.02    2:19.87  
       30.24  1:05.94  1:45.80  2:19.87                                    
  5 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  2:29.65    2:21.33  
       30.30  1:07.97  1:48.40  2:21.33                                    
  6 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  2:26.66    2:21.61  
       30.52  1:08.09  1:48.71  2:21.61                                    
  7 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  2:22.10    2:21.74  
       29.25  1:06.34  1:47.04  2:21.74                                    
  8 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  2:30.26    2:23.53  
       29.48  1:06.39  1:49.53  2:23.53                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  2:04.27Y   2:23.69  
       28.65  1:04.52  1:50.12  2:23.69                                    
 10 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  2:24.41    2:23.84  
       28.97  1:04.63  1:48.92  2:23.84                                    
 11 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     2:05.40Y   2:24.20  
       30.11  1:08.55  1:51.72  2:24.20                                    
 12 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  2:26.83    2:24.28  
       29.94  1:06.06  1:51.04  2:24.28                                    
 13 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  2:30.24    2:25.67  
       30.20  1:07.66  1:51.99  2:25.67                                    
 14 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  2:28.52    2:25.77  
       29.42  1:07.72  1:51.95  2:25.77                                    
 15 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     2:27.56    2:25.92  
       30.37  1:10.95  1:53.01  2:25.92                                    
 16 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  2:10.08Y   2:26.88  
       30.93  1:12.17  1:55.53  2:26.88                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  2:29.20    2:26.90  
       30.97  1:08.73  1:53.36  2:26.90                                    
 18 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  2:27.60    2:26.97  
       31.53  1:11.28  1:53.01  2:26.97                                    
 19 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   2:28.73    2:27.02  
       32.20  1:10.61  1:54.09  2:27.02                                    
 20 Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  2:08.39Y   2:27.30  
       31.60  1:11.72  1:53.68  2:27.30                                    
 21 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  2:07.45Y   2:28.34  
       31.96  1:11.67  1:55.18  2:28.34                                    
 22 Blake, Teddy G            13 Nittany Lion Aqu-MA  2:29.08    2:28.57  
       31.54  1:08.31  1:55.80  2:28.57                                    
 23 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        2:27.27    2:28.61  
       32.19  1:09.77  1:54.28  2:28.61                                    
 24 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  2:30.54    2:28.68  
       31.97  1:11.01  1:54.44  2:28.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Pezzella, Nick E          14 South Jersey Aqu-MA  2:08.86Y   2:29.42  
       31.51  1:10.70  1:53.93  2:29.42                                    
 26 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        2:28.13    2:29.45  
       32.75  1:11.14  1:55.71  2:29.45                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              2:29.46    2:29.82  
       30.80  1:09.21  1:54.79  2:29.82                                    
 28 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  2:29.11    2:29.98  
              1:14.24  1:55.61  2:29.98                                    
 29 Gordon, Daniel K          14 Hanover Ymca Sti-MA  2:25.93    2:30.53  
       30.28  1:08.26  1:56.22  2:30.53                                    
 30 Hamill, Alexander M       14 Phoenixville  YM-MA  2:27.74    2:31.03  
       31.05  1:07.85  1:55.83  2:31.03                                    
 31 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:26.69    2:31.43  
       30.60  1:08.28  1:56.23  2:31.43                                    
 32 Moen, Maxwell             13 Unattached-MA        2:28.23    2:32.88  
       31.83  1:11.18  1:57.64  2:32.88                                    
 33 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA           2:10.12Y   2:34.75  
       31.60  1:09.77  1:58.67  2:34.75                                    
 34 Jennings, Cole B          13 Greater Philadel-MA  2:07.45Y   2:35.72  
              1:12.88  2:35.72                                             
 35 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  2:29.56    2:36.12  
       33.70  1:16.04  1:59.57  2:36.12                                    
 36 Petrunich, Kieran         14 Western Ymca Wah-MA  2:10.30Y   2:36.89  
       32.50  1:16.79  2:01.40  2:36.89                                    
 
Event 7  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:29.48    2:29.40   20  
       31.75  1:09.89  1:55.88  2:29.40                                    
  2 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  2:32.33    2:32.38   17  
       32.14  1:10.70  1:56.97  2:32.38                                    
  3 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     2:33.61    2:32.98   16  
       32.87  1:10.90  1:57.83  2:32.98                                    
  4 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         2:34.39    2:34.09   15  
       33.22  1:12.41  1:58.80  2:34.09                                    
  5 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:34.94    2:34.25   14  
       32.71  1:12.18  1:59.13  2:34.25                                    
  6 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  2:36.69    2:36.91   13  
       34.87  1:17.55  2:00.28  2:36.91                                    
  7 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  2:34.92    2:38.24   12  
       31.25  1:12.62  2:01.01  2:38.24                                    
  8 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  2:38.52    2:39.26   11  
       33.31  1:15.05  2:02.02  2:39.26                                    
B - Final
  9 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA        2:39.14    2:38.32    9  
       33.98  1:13.65  2:04.01  2:38.32                                    
 10 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   2:40.13    2:39.82    7  
       33.71  1:14.01  2:05.54  2:39.82                                    
 11 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  2:41.87    2:39.83    6  
       34.78  1:17.61  2:03.23  2:39.83                                    
 12 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  2:42.79    2:39.88    5  
       33.62  1:15.02  2:04.94  2:39.88                                    
 13 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  2:40.69    2:39.96    4  
       32.92  1:14.74  2:03.44  2:39.96                                    
 14 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:40.76    2:40.50    3  
       34.62  1:15.79  2:04.50  2:40.50                                    
 15 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     2:42.50    2:41.51    2  
       35.36  1:15.36  2:05.03  2:41.51                                    
 16 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA   2:41.31    2:46.91    1  
       34.69  1:18.88  2:09.90  2:46.91                                    
 
Event 7  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:30.79    2:29.48  
       32.22  1:10.41  1:56.24  2:29.48                                    
  2 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  2:37.41    2:32.33  
       32.50  1:10.98  1:56.38  2:32.33                                    
  3 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     2:34.17    2:33.61  
       33.01  1:10.15  1:57.03  2:33.61                                    
  4 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         2:33.87    2:34.39  
       33.71  1:12.75  1:59.12  2:34.39                                    
  5 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  2:40.79    2:34.92  
       31.45  1:12.10  1:59.28  2:34.92                                    
  6 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:32.43    2:34.94  
       33.01  1:14.17  2:00.31  2:34.94                                    
  7 Rigas, Christina E        12 Unattached-MA        2:35.31    2:36.29  
       34.00  1:15.19  2:00.24  2:36.29                                    
  8 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  2:40.97    2:36.69  
       34.25  1:17.29  1:59.24  2:36.69                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  2:38.80    2:38.52  
       33.59  1:14.55  2:01.34  2:38.52                                    
 10 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA        2:46.48    2:39.14  
       34.19  1:14.53  2:04.96  2:39.14                                    
 11 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   2:41.09    2:40.13  
              1:14.88  2:05.24  2:40.13                                    
 12 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  2:42.48    2:40.69  
       34.86  1:16.65  2:04.59  2:40.69                                    
 13 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:39.28    2:40.76  
       34.46  1:15.56  2:05.62  2:40.76                                    
 14 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA   2:48.24    2:41.31  
       34.51  1:15.15  2:06.86  2:41.31                                    
 15 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  2:45.12    2:41.87  
       34.97  1:18.45  2:05.33  2:41.87                                    
 16 Padilla, Kenzie           12 Phoenixville  YM-MA  2:40.95    2:42.18  
       32.80  1:15.71  2:05.21  2:42.18                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     2:26.93Y   2:42.50  
       35.24  1:15.95  2:05.69  2:42.50                                    
 18 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  2:46.40    2:42.79  
       34.85  1:16.71  2:06.68  2:42.79                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  2:45.38    2:43.02  
       35.27  1:18.08  2:07.06  2:43.02                                    
 20 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA   2:43.68    2:43.17  
       34.13  1:16.39  2:08.27  2:43.17                                    
 21 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  2:42.09    2:43.57  
       34.57  1:17.20  2:06.93  2:43.57                                    
 22 Rozes, Isabel K           12 Episcopal Academ-MA  2:26.89Y   2:43.65  
       34.49  1:16.80  2:07.05  2:43.65                                    
 23 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  2:49.37    2:43.75  
       34.87  1:16.46  2:07.42  2:43.75                                    
 24 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  2:24.52Y   2:44.19  
       33.78  1:18.99  2:04.80  2:44.19                                    
 25 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  2:48.30    2:44.21  
       34.37  1:16.32  2:07.15  2:44.21                                    
 26 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA  2:46.53    2:44.55  
       33.05  1:16.41  2:06.99  2:44.55                                    
 27 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA  2:43.59    2:44.56  
       34.18  1:18.37  2:04.74  2:44.56                                    
 28 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   2:46.47    2:44.73  
       35.20  1:16.39  2:08.54  2:44.73                                    
 29 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        2:47.72    2:45.16  
       35.35  1:16.50  2:07.64  2:45.16                                    
 30 O'Donoghue, Rowan B       11 Unattached-MA        2:43.48    2:45.56  
       36.47  1:19.47  2:10.74  2:45.56                                    
 31 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA  2:48.65    2:46.48  
       36.10  1:20.15  2:46.48                                             
 32 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA   2:47.47    2:46.84  
       35.22  1:19.90  2:08.35  2:46.84                                    
 33 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA         2:47.44    2:47.39  
       35.70  1:17.15  2:09.10  2:47.39                                    
 34 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA  2:45.98    2:47.44  
       35.04  1:18.30  2:08.74  2:47.44                                    
 35 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA  2:49.89    2:48.02  
       36.67  1:20.90  2:09.70  2:48.02                                    
 36 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA  2:46.19    2:48.10  
       36.28  1:19.83  2:11.20  2:48.10                                    
 37 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA   2:47.17    2:48.38  
       35.61  1:22.56  2:09.61  2:48.38                                    
 38 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  2:44.60    2:48.56  
       38.17  1:20.47  2:10.83  2:48.56                                    
 39 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  2:48.71    2:48.61  
       36.20  1:20.51  2:09.41  2:48.61                                    
 40 Lieu, Isabelle S          11 Plymouth Whitema-MA  2:49.05    2:48.74  
       37.06  1:21.01  2:10.30  2:48.74                                    
 41 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     2:47.63    2:48.99  
       37.68  1:20.62  2:12.51  2:48.99                                    
 42 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  2:45.79    2:49.05  
       36.12  1:20.13  2:09.64  2:49.05                                    
 43 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           2:43.29    2:49.48  
       37.20  1:20.22  2:10.83  2:49.48                                    
 44 Nowoswiat, Jena M         11 Upper Main Line-MA   2:48.32    2:49.84  
       35.85  1:20.75  2:11.81  2:49.84                                    
 45 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA  2:47.35    2:49.85  
       34.23  1:15.69  2:09.66  2:49.85                                    
 46 Watkins, Azlynn K         12 Parkland Swimmin-MA  2:48.52    2:49.88  
       35.81  1:18.64  2:12.01  2:49.88                                    
 47 O'Day, Heather M          12 Jersey Wahoos-MA     2:48.75    2:50.04  
       36.36  1:19.94  2:11.55  2:50.04                                    
 48 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA   2:49.15    2:50.06  
       35.96  1:20.69  2:10.93  2:50.06                                    
 49 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA  2:26.59Y   2:50.55  
       33.66  1:19.67  2:10.84  2:50.55                                    
 50 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   2:49.41    2:51.99  
       36.88  1:21.72  2:14.65  2:51.99                                    
 51 Sandhaus, Eliza M         12 Elite Performanc-MA  2:25.94Y   2:52.81  
       35.45  1:21.36  2:15.62  2:52.81                                    
 52 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA  2:26.70Y   2:53.36  
       38.64  1:21.70  2:14.20  2:53.36                                    
 53 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA  2:26.38Y   2:54.26  
       37.53  1:21.67  2:16.39  2:54.26                                    
 54 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  2:25.94Y   2:55.54  
       35.25  1:19.83  2:17.00  2:55.54                                    
 -- Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  2:47.15         DQ  
       34.07  1:15.84  2:04.13       DQ                                    
 
Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     2:27.26    2:23.84   20  
       30.32  1:08.41  1:51.80  2:23.84                                    
  2 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:27.68    2:26.24   17  
       31.73  1:08.29  1:52.85  2:26.24                                    
  3 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  2:26.70    2:26.60   16  
       30.04  1:06.67  1:53.45  2:26.60                                    
  4 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  2:30.44    2:28.77   15  
       31.67  1:10.55  1:54.11  2:28.77                                    
  5 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   2:36.44    2:29.05   14  
       32.26  1:11.90  1:54.51  2:29.05                                    
  6 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  2:34.49    2:32.78   13  
       32.27  1:12.26  1:56.25  2:32.78                                    
  7 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  2:37.26    2:33.01   12  
       34.05  1:13.98  1:57.31  2:33.01                                    
  8 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        2:31.01    2:35.60   11  
       33.35  1:12.37  1:59.92  2:35.60                                    
B - Final
  9 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     2:38.56    2:35.13    9  
       30.83  1:12.43  2:00.30  2:35.13                                    
 10 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     2:38.14    2:36.79    7  
       31.61  1:12.75  2:02.48  2:36.79                                    
 11 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  2:38.99    2:37.08    6  
       35.34  1:14.70  2:01.68  2:37.08                                    
 12 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     2:39.13    2:37.53    5  
       34.71  1:16.93  2:02.15  2:37.53                                    
 13 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:41.19    2:38.40    4  
       35.36  1:16.65  2:04.09  2:38.40                                    
 14 Croghan, Nicholas A       12 Hanover Ymca Sti-MA  2:38.50    2:39.36    3  
       35.09  1:16.55  2:02.25  2:39.36                                    
 15 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  2:39.78    2:39.82    2  
       34.61  1:13.88  2:04.46  2:39.82                                    
 16 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  2:38.39    2:40.33    1  
       34.32  1:17.70  2:05.19  2:40.33                                    
 
Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  2:34.34    2:26.70  
       30.05  1:05.66  1:53.20  2:26.70                                    
  2 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     2:36.48    2:27.26  
       30.66  1:08.79  1:54.22  2:27.26                                    
  3 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:29.21    2:27.68  
       32.75  1:08.92  1:54.34  2:27.68                                    
  4 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  2:32.42    2:30.44  
       32.14  1:09.50  1:55.84  2:30.44                                    
  5 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        2:36.26    2:31.01  
       33.87  1:12.61  1:56.89  2:31.01                                    
  6 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  2:35.21    2:34.49  
       32.68  1:12.68  1:57.43  2:34.49                                    
  7 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   2:34.03    2:36.44  
       33.35  1:13.33  2:00.38  2:36.44                                    
  8 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  2:36.99    2:37.26  
       35.01  1:13.87  1:59.74  2:37.26                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     2:46.65    2:38.14  
       32.12  1:12.99  2:02.81  2:38.14                                    
 10 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  2:40.29    2:38.39  
       34.01  1:16.90  2:03.79  2:38.39                                    
 11 Croghan, Nicholas A       12 Hanover Ymca Sti-MA  2:44.95    2:38.50  
       35.07  1:15.38  2:01.44  2:38.50                                    
 12 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     2:39.18    2:38.56  
       30.84  1:12.91  2:02.84  2:38.56                                    
 13 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  2:20.27Y   2:38.99  
       34.40  1:15.56  2:02.59  2:38.99                                    
 14 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     2:41.42    2:39.13  
       33.65  1:15.40  2:02.82  2:39.13                                    
 15 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  2:43.97    2:39.78  
       34.56  1:13.44  2:03.53  2:39.78                                    
 16 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:38.43    2:41.19  
       35.08  1:16.54  2:04.36  2:41.19                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chan, Alexander P         12 Ridley Area YMCA-MA  2:45.55    2:42.61  
       36.73  1:19.60  2:08.41  2:42.61                                    
 18 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  2:20.47Y   2:42.77  
       34.21  1:18.06  2:06.71  2:42.77                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA  2:47.40    2:43.70  
       34.00  1:19.31  2:04.02  2:43.70                                    
 20 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          2:44.97    2:44.46  
       36.48  1:20.65  2:08.43  2:44.46                                    
 21 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA   2:45.87    2:44.62  
       36.15  1:19.26  2:10.03  2:44.62                                    
 22 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   2:43.49    2:44.65  
       35.88  1:21.28  2:07.65  2:44.65                                    
 23 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA  2:46.93    2:45.41  
       33.08  1:13.69  2:06.78  2:45.41                                    
 24 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA  2:26.47Y   2:46.26  
       35.15  1:16.19  2:06.23  2:46.26                                    
 25 Ferroni, Ethan J          12 York YMCA-MA         2:46.32    2:46.38  
       37.71  1:19.94  2:11.67  2:46.38                                    
 26 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         2:44.69    2:46.66  
       36.19  1:20.93  2:10.19  2:46.66                                    
 27 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA     2:25.44Y   2:46.78  
       38.33  1:19.69  2:07.59  2:46.78                                    
 28 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  2:49.44    2:47.96  
       36.72  1:18.51  2:11.27  2:47.96                                    
 29 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        2:46.07    2:48.05  
       34.92  1:16.50  2:09.77  2:48.05                                    
 30 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA  2:48.40    2:48.24  
       34.76  1:21.56  2:10.12  2:48.24                                    
 31 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA  2:25.93Y   2:48.47  
       34.78  1:17.53  2:10.46  2:48.47                                    
 32 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:46.76    2:48.90  
       37.33  1:18.93  2:08.66  2:48.90                                    
 33 Byrd, Cameron             11 Western Ymca Wah-MA  2:47.71    2:49.15  
       34.16  1:18.46  2:13.27  2:49.15                                    
 34 Weaver, Colby             12 Wcay Marlins-MA      2:27.11Y   2:54.06  
       34.95  1:19.02  2:15.65  2:54.06                                    
 
Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     1:00.57      59.79   20  
       28.69    59.79                                                      
  2 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  1:00.48      59.87   17  
       28.84    59.87                                                      
  3 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  1:00.85    1:00.18   16  
       28.88  1:00.18                                                      
  4 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:01.33    1:00.26   15  
       29.19  1:00.26                                                      
  5 Vergara, Viviana E        14 Central Bucks Sw-MA  1:01.48    1:01.11   14  
       29.21  1:01.11                                                      
  6 Matthias, Jade A          13 Unattached-MA        1:01.64    1:01.95   13  
       29.14  1:01.95                                                      
  7 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  1:02.04    1:02.14   11.5
       29.58  1:02.14                                                      
  7 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA  1:01.89    1:02.14   11.5
       29.74  1:02.14                                                      
B - Final
  9 Fickett, Makennah J       14 Hershey Aquatic-MA   1:02.15    1:01.43    9  
       29.72  1:01.43                                                      
 10 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  1:02.10    1:01.92    7  
       29.44  1:01.92                                                      
 11 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        1:02.25    1:01.97    6  
       29.63  1:01.97                                                      
 12 Carlson, Lilian           14 Wcay Marlins-MA      1:02.29    1:02.54    5  
       30.18  1:02.54                                                      
 13 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  1:02.72    1:02.55    4  
       30.25  1:02.55                                                      
 14 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  1:02.83    1:02.72    3  
       30.08  1:02.72                                                      
 15 King, Hannah G            14 Wcay Marlins-MA      1:02.81    1:02.87    2  
       29.50  1:02.87                                                      
 16 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         1:02.89    1:03.74    1  
       30.97  1:03.74                                                      
C - Final
 17 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA   1:02.92    1:01.28  
       29.68  1:01.28                                                      
 18 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     1:03.32    1:02.49  
       30.07  1:02.49                                                      
 19 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  1:03.41    1:02.51  
       30.07  1:02.51                                                      
 20 Barber, Avery             14 Radnor Aquatic C-MA  1:03.21    1:02.76  
       29.68  1:02.76                                                      
 21 Littler, Alicia           14 Wcay Marlins-MA      1:02.93    1:03.24  
       30.34  1:03.24                                                      
 22 Finnegan, Meghan M        13 Jersey Wahoos-MA     1:03.51    1:03.42  
       30.74  1:03.42                                                      
 23 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  1:03.33    1:03.43  
       31.24  1:03.43                                                      
 24 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     1:03.71    1:03.86  
       30.57  1:03.86                                                      
 
Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  1:00.50    1:00.48  
       28.94  1:00.48                                                      
  2 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     1:01.87    1:00.57  
       29.07  1:00.57                                                      
  3 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  1:00.47    1:00.85  
       29.48  1:00.85                                                      
  4 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:00.22    1:01.33  
       29.81  1:01.33                                                      
  5 Vergara, Viviana E        14 Central Bucks Sw-MA  1:01.99    1:01.48  
       29.51  1:01.48                                                      
  6 Mostek, Anya H            14 Phoenixville  YM-MA  1:01.25    1:01.62  
       29.35  1:01.62                                                      
  7 Matthias, Jade A          13 Unattached-MA        1:01.18    1:01.64  
       28.66  1:01.64                                                      
  8 Dagg, Kiersten A          14 Unattached-MA          56.28Y   1:01.76  
       29.44  1:01.76                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA    55.02Y   1:01.89  
       29.75  1:01.89                                                      
 10 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  1:01.84    1:02.04  
       29.42  1:02.04                                                      
 11 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  1:00.71    1:02.10  
       29.72  1:02.10                                                      
 12 Fickett, Makennah J       14 Hershey Aquatic-MA   1:03.25    1:02.15  
       30.32  1:02.15                                                      
 13 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        1:02.57    1:02.25  
       29.69  1:02.25                                                      
 14 Carlson, Lilian           14 Wcay Marlins-MA      1:00.59    1:02.29  
       30.00  1:02.29                                                      
 15 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  1:01.94    1:02.72  
       30.36  1:02.72                                                      
 16 King, Hannah G            14 Wcay Marlins-MA      1:02.83    1:02.81  
       29.59  1:02.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  1:03.45    1:02.83  
       30.26  1:02.83                                                      
 18 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         1:02.88    1:02.89  
       30.70  1:02.89                                                      
 19 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA   1:02.73    1:02.92  
       29.64  1:02.92                                                      
 20 Littler, Alicia           14 Wcay Marlins-MA      1:02.85    1:02.93  
       30.26  1:02.93                                                      
 21 Barber, Avery             14 Radnor Aquatic C-MA    55.69Y   1:03.21  
       29.44  1:03.21                                                      
 22 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA       55.36Y   1:03.32  
       30.26  1:03.32                                                      
 23 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  1:01.71S   1:03.33  
       31.31  1:03.33                                                      
 24 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  1:03.31    1:03.41  
       30.48  1:03.41                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Finnegan, Meghan M        13 Jersey Wahoos-MA       56.07Y   1:03.51  
       31.18  1:03.51                                                      
 26 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA       56.10Y   1:03.71  
       30.86  1:03.71                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA    56.14Y   1:03.80  
       30.42  1:03.80                                                      
 28 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA       56.26Y   1:03.99  
       31.13  1:03.99                                                      
 29 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA    55.26Y   1:04.07  
       30.39  1:04.07                                                      
 30 Ott, Madeleine F          14 Suburban Seahawk-MA    54.81Y   1:04.09  
       31.24  1:04.09                                                      
 31 Kapp, Christine O         14 York YMCA-MA         1:03.55    1:04.24  
       30.88  1:04.24                                                      
 32 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA    55.86Y   1:04.29  
       30.41  1:04.29                                                      
 33 Mondick, Kate             13 Wcay Marlins-MA      1:03.64    1:04.45  
       31.14  1:04.45                                                      
 34 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA    55.85Y   1:04.51  
       31.23  1:04.51                                                      
 35 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA       55.85Y   1:04.53  
       31.35  1:04.53                                                      
 36 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA    55.77Y   1:04.63  
       30.12  1:04.63                                                      
 37 Klaehn, Alina M           14 Una Eaac-MA            55.52Y   1:05.39  
       31.42  1:05.39                                                      
 -- Bang, Lily M              14 SCAY-MA                56.14Y        DQ  
 
Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gordon, Daniel K          14 Hanover Ymca Sti-MA    56.44      55.30   20  
       26.49    55.30                                                      
  2 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA    55.80      55.36   17  
       26.85    55.36                                                      
  3 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA    56.83      55.93   16  
       26.97    55.93                                                      
  4 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA    57.06      56.54   15  
       27.52    56.54                                                      
  5 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA    57.91      57.11   14  
       27.55    57.11                                                      
  6 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA    57.96      57.26   13  
       27.31    57.26                                                      
  7 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA    57.35      57.51   12  
       27.75    57.51                                                      
  8 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA    57.93      57.85   11  
       27.64    57.85                                                      
B - Final
  9 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA    58.32      57.50    9  
       27.81    57.50                                                      
 10 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA    58.55      57.60    7  
       27.51    57.60                                                      
 11 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA    58.11      57.62    6  
       27.77    57.62                                                      
 12 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA    58.05      57.70    5  
       28.07    57.70                                                      
 13 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA    58.15      58.07    4  
       27.70    58.07                                                      
 14 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA     58.41      58.60    3  
       27.92    58.60                                                      
 15 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA    58.99      58.81    2  
       28.25    58.81                                                      
 16 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA    58.58      59.88    1  
       28.21    59.88                                                      
C - Final
 17 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA     59.06      58.29  
       28.30    58.29                                                      
 18 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA    59.53      59.04  
       28.69    59.04                                                      
 19 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA    59.53      59.06  
       28.07    59.06                                                      
 20 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA     59.26      59.28  
       28.36    59.28                                                      
 21 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA    59.17      59.29  
       28.78    59.29                                                      
 22 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA    59.33      59.84  
       28.50    59.84                                                      
 23 Butkiewicz, Maximian      14 Nrg Swimming-MA        59.75    1:00.43  
       28.64  1:00.43                                                      
 24 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA    59.04    1:00.68  
       28.67  1:00.68                                                      
 
Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA    56.05      55.80  
       26.94    55.80                                                      
  2 Gordon, Daniel K          14 Hanover Ymca Sti-MA    56.22      56.44  
       27.12    56.44                                                      
  3 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA    49.90Y     56.83  
       27.70    56.83                                                      
  4 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA    56.84      57.06  
       27.69    57.06                                                      
  5 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA    57.22      57.35  
       27.40    57.35                                                      
  6 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA    58.32      57.91  
       28.04    57.91                                                      
  7 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA    58.44      57.93  
       27.63    57.93                                                      
  8 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA    52.51Y     57.96  
       27.73    57.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA    59.05      58.05  
       28.37    58.05                                                      
 10 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA    58.52      58.11  
       28.00    58.11                                                      
 11 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  1:00.04      58.15  
       27.45    58.15                                                      
 12 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA    59.08      58.32  
       27.88    58.32                                                      
 13 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA     58.59      58.41  
       28.05    58.41                                                      
 14 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA    52.89Y     58.55  
       27.90    58.55                                                      
 15 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA    58.76      58.58  
       27.86    58.58                                                      
 16 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA    52.54Y     58.99  
       28.13    58.99                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA    59.58      59.04  
       28.14    59.04                                                      
 18 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA     58.93      59.06  
       28.09    59.06                                                      
 19 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA    59.85      59.17  
       28.84    59.17                                                      
 20 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA     59.63      59.26  
       28.33    59.26                                                      
 21 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA    59.92      59.33  
       28.52    59.33                                                      
 22 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA    59.80      59.53  
       28.38    59.53                                                      
 22 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA    59.36      59.53  
       28.40    59.53                                                      
 24 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA             59.30      59.74  
       29.00    59.74                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Butkiewicz, Maximian      14 Nrg Swimming-MA        52.86Y     59.75  
       28.51    59.75                                                      
 26 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA    59.63      59.93  
       28.78    59.93                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA    52.80Y   1:00.04  
       28.87  1:00.04                                                      
 28 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA       51.48Y   1:00.07  
       28.85  1:00.07                                                      
 29 Andrianto, Nico           14 Greater Philadel-MA    52.76Y   1:00.34  
       28.75  1:00.34                                                      
 30 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA       52.05Y   1:00.46  
       28.88  1:00.46                                                      
 31 Lin, Kevin                14 Seahawks Swim Te-MA    52.88Y   1:00.74  
       28.80  1:00.74                                                      
 32 Paul, Thomas M            14 Hershey Aquatic-MA     53.04Y   1:00.80  
       29.22  1:00.80                                                      
 33 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA    52.93Y   1:01.10  
       29.08  1:01.10                                                      
 34 Pezzella, Nick E          14 South Jersey Aqu-MA    52.44Y   1:01.18  
       29.30  1:01.18                                                      
 35 Mills, Bryce M            14 Hershey Aquatic-MA     52.63Y   1:01.56  
       28.34  1:01.56                                                      
 36 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA    52.83Y   1:01.71  
       29.02  1:01.71                                                      
 
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  1:00.97      59.67   20  
       28.95    59.67                                                      
  2 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   1:01.75    1:02.22   17  
       30.10  1:02.22                                                      
  3 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  1:04.86    1:03.66   16  
       30.70  1:03.66                                                      
  4 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  1:04.35    1:03.87   15  
       30.37  1:03.87                                                      
  5 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  1:03.78    1:04.12   14  
       30.80  1:04.12                                                      
  6 Padilla, Kenzie           12 Phoenixville  YM-MA  1:03.92    1:04.56   13  
       30.28  1:04.56                                                      
  7 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA   1:04.66    1:04.63   12  
       30.58  1:04.63                                                      
  8 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  1:04.08    1:05.20   11  
       30.76  1:05.20                                                      
B - Final
  9 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA  1:05.44    1:04.30    9  
       31.05  1:04.30                                                      
 10 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         1:05.44    1:04.89    7  
       30.93  1:04.89                                                      
 11 Benka-Davies, Zoe M       12 Elite Performanc-MA  1:04.88    1:05.20    6  
       30.82  1:05.20                                                      
 12 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  1:05.16    1:05.29    5  
       31.00  1:05.29                                                      
 13 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  1:05.73    1:05.45    4  
       31.19  1:05.45                                                      
 14 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA  1:05.63    1:05.70    3  
       31.66  1:05.70                                                      
 15 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  1:05.75    1:05.98    2  
       31.64  1:05.98                                                      
 16 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     1:05.80    1:07.91    1  
       31.58  1:07.91                                                      
C - Final
 17 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  1:05.94    1:03.54  
       30.17  1:03.54                                                      
 18 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  1:05.82    1:05.80  
       31.77  1:05.80                                                      
 19 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA  1:06.80    1:05.90  
       31.23  1:05.90                                                      
 20 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA  1:06.62    1:06.08  
       31.63  1:06.08                                                      
 21 Wimmer, Madison G         12 Methacton Aquati-MA  1:06.67    1:06.17  
       31.48  1:06.17                                                      
 22 Way, Emily J              12 York YMCA-MA         1:06.36    1:06.59  
       32.48  1:06.59                                                      
 23 Goetz, Peyton M           12 Westtown Aquatic-MA  1:06.71    1:07.52  
       32.19  1:07.52                                                      
 24 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  1:06.60    1:08.60  
       31.99  1:08.60                                                      
 
Event 11  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  1:00.60    1:00.97  
       29.81  1:00.97                                                      
  2 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   1:01.95    1:01.75  
       30.01  1:01.75                                                      
  3 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  1:06.15    1:03.78  
       30.94  1:03.78                                                      
  4 Padilla, Kenzie           12 Phoenixville  YM-MA  1:04.70    1:03.92  
       30.27  1:03.92                                                      
  5 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  1:06.89    1:04.08  
       30.19  1:04.08                                                      
  6 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  1:03.71    1:04.35  
       30.59  1:04.35                                                      
  7 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA   1:05.84    1:04.66  
       30.57  1:04.66                                                      
  8 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  1:04.30    1:04.86  
       31.62  1:04.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Benka-Davies, Zoe M       12 Elite Performanc-MA  1:06.53    1:04.88  
       30.40  1:04.88                                                      
 10 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  1:05.86    1:05.16  
       31.27  1:05.16                                                      
 11 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         1:04.61    1:05.44  
       30.87  1:05.44                                                      
 11 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA  1:05.93    1:05.44  
       30.88  1:05.44                                                      
 13 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA  1:05.95    1:05.63  
       31.47  1:05.63                                                      
 14 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  1:05.51    1:05.73  
       31.76  1:05.73                                                      
 15 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  1:07.42    1:05.75  
       31.42  1:05.75                                                      
 16 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     1:07.42    1:05.80  
       31.00  1:05.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  1:05.48    1:05.82  
       31.86  1:05.82                                                      
 18 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  1:07.83    1:05.94  
       31.18  1:05.94                                                      
 19 Way, Emily J              12 York YMCA-MA         1:06.94    1:06.36  
       32.04  1:06.36                                                      
 20 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  1:07.30    1:06.60  
       31.45  1:06.60                                                      
 21 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA  1:05.95    1:06.62  
       32.15  1:06.62                                                      
 22 Wimmer, Madison G         12 Methacton Aquati-MA    59.00Y   1:06.67  
       32.06  1:06.67                                                      
 23 Goetz, Peyton M           12 Westtown Aquatic-MA  1:06.22    1:06.71  
       31.34  1:06.71                                                      
 24 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA  1:05.87    1:06.80  
       31.23  1:06.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         1:05.94    1:07.01  
       32.38  1:07.01                                                      
 26 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   1:08.08    1:07.05  
       32.06  1:07.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Grindle, Ella P           12 Phoenixville  YM-MA    59.68Y   1:07.06  
       32.28  1:07.06                                                      
 28 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA  1:08.07    1:07.15  
       32.32  1:07.15                                                      
 29 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA  1:06.73    1:07.23  
       31.93  1:07.23                                                      
 30 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  1:07.29    1:07.29  
       32.63  1:07.29                                                      
 31 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  1:07.01    1:07.34  
       31.90  1:07.34                                                      
 32 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA    58.59Y   1:07.37  
       32.38  1:07.37                                                      
 33 Watkins, Azlynn K         12 Parkland Swimmin-MA    57.58Y   1:07.63  
       32.47  1:07.63                                                      
 34 Rigas, Christina E        12 Unattached-MA        1:06.89    1:07.79  
 35 Wolfe, Ella V             12 Marauder Aquatic-MA  1:07.52    1:07.82  
       31.94  1:07.82                                                      
 36 Cautilli, Marisha D       12 Greater Philadel-MA  1:07.62    1:07.85  
       32.48  1:07.85                                                      
 37 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA   1:07.70    1:07.94  
       32.09  1:07.94                                                      
 38 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA  1:06.85    1:08.06  
       32.42  1:08.06                                                      
 39 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    59.90Y   1:08.35  
       33.15  1:08.35                                                      
 40 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   1:08.02    1:08.43  
       32.60  1:08.43                                                      
 41 Hamill, Emily C           11 Phoenixville  YM-MA  1:07.95    1:08.64  
       32.42  1:08.64                                                      
 41 O'Day, Heather M          12 Jersey Wahoos-MA       59.93Y   1:08.64  
       32.50  1:08.64                                                      
 43 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA     59.66Y   1:08.76  
       32.45  1:08.76                                                      
 44 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA    58.57Y   1:08.77  
       32.62  1:08.77                                                      
 45 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        1:08.09    1:08.91  
       32.94  1:08.91                                                      
 46 Rozes, Isabel K           12 Episcopal Academ-MA    59.74Y   1:09.58  
       33.79  1:09.58                                                      
 47 Sandhaus, Eliza M         12 Elite Performanc-MA  1:07.93    1:09.65  
       33.80  1:09.65                                                      
 48 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          59.93Y   1:09.78  
       33.21  1:09.78                                                      
 49 Poach, Sarah J            12 North Penn Aquat-MA  1:08.09    1:09.81  
       33.07  1:09.81                                                      
 50 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           1:07.45    1:09.91  
       33.24  1:09.91                                                      
 51 Gugino, Lily G            12 Una Nlac-MA          1:08.07    1:10.02  
       33.24  1:10.02                                                      
 52 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA  1:07.80    1:10.37  
       33.19  1:10.37                                                      
 53 Caraballo, Bella K        12 Wilmington Aquat-MA  1:08.27    1:10.53  
       33.11  1:10.53                                                      
 -- Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA  1:07.16        DFS  
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA       59.94      58.40   20  
       28.72    58.40                                                      
  2 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA    59.84      59.03   17  
       28.61    59.03                                                      
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  1:00.75    1:00.80   16  
       29.55  1:00.80                                                      
  4 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:02.02    1:02.09   15  
       29.09  1:02.09                                                      
  5 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  1:03.03    1:02.16   14  
       30.52  1:02.16                                                      
  6 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  1:04.63    1:03.60   13  
       30.64  1:03.60                                                      
  7 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     1:04.68    1:04.96   12  
       30.66  1:04.96                                                      
  8 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  1:04.65    1:05.31   11  
       30.82  1:05.31                                                      
B - Final
  9 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   1:05.75    1:03.32    9  
       30.68  1:03.32                                                      
 10 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     1:04.82    1:03.53    7  
       29.88  1:03.53                                                      
 11 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA  1:06.37    1:04.07    6  
       29.67  1:04.07                                                      
 12 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     1:05.30    1:04.45    5  
       30.50  1:04.45                                                      
 13 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA   1:05.06    1:04.47    4  
       31.72  1:04.47                                                      
 14 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA  1:06.07    1:04.80    3  
       30.52  1:04.80                                                      
 15 Kennedy, Jake Z           12 Ridley Area YMCA-MA  1:06.19    1:05.30    2  
       31.14  1:05.30                                                      
 16 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     1:05.36    1:06.07    1  
       31.38  1:06.07                                                      
C - Final
 17 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  1:06.37    1:05.45  
       32.08  1:05.45                                                      
 18 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA  1:07.17    1:05.77  
       30.84  1:05.77                                                      
 19 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  1:06.81    1:06.16  
       31.90  1:06.16                                                      
 20 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  1:06.73    1:06.44  
       32.40  1:06.44                                                      
 21 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA  1:07.74    1:06.54  
       31.49  1:06.54                                                      
 22 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  1:07.16    1:07.28  
       32.36  1:07.28                                                      
 23 Drake, Matthew S          12 Governor Mifflin-MA  1:08.00    1:08.15  
       32.30  1:08.15                                                      
 24 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  1:07.63    1:08.76  
       32.88  1:08.76                                                      
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  1:02.10      59.84  
       29.14    59.84                                                      
  2 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     1:01.61      59.94  
       29.04    59.94                                                      
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  1:02.70    1:00.75  
       29.18  1:00.75                                                      
  4 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:04.87    1:02.02  
       29.36  1:02.02                                                      
  5 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  1:03.05    1:03.03  
       30.43  1:03.03                                                      
  6 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  1:05.83    1:04.63  
       31.07  1:04.63                                                      
  7 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  1:06.27    1:04.65  
       30.06  1:04.65                                                      
  8 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     1:05.47    1:04.68  
       30.61  1:04.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA       58.13Y   1:04.82  
       30.16  1:04.82                                                      
 10 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA   1:07.48    1:05.06  
       32.39  1:05.06                                                      
 11 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA       59.18Y   1:05.30  
       31.00  1:05.30                                                      
 12 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     1:05.93    1:05.36  
       31.40  1:05.36                                                      
 13 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   1:04.58    1:05.75  
       31.53  1:05.75                                                      
 14 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA  1:05.47    1:06.07  
       31.72  1:06.07                                                      
 15 Kennedy, Jake Z           12 Ridley Area YMCA-MA    56.85Y   1:06.19  
       31.55  1:06.19                                                      
 16 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA  1:05.71    1:06.37  
       31.26  1:06.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA    57.18Y  J1:06.37  
       31.55  1:06.37                                                      
 18 Weaver, Colby             12 Wcay Marlins-MA        58.02Y   1:06.49  
       31.23  1:06.49                                                      
 19 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA    58.22Y   1:06.73  
       32.28  1:06.73                                                      
 20 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA     1:07.54    1:06.74  
       30.65  1:06.74                                                      
 21 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA    58.96Y   1:06.81  
       32.30  1:06.81                                                      
 22 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  1:06.28    1:07.16  
       32.44  1:07.16                                                      
 23 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA    59.26Y   1:07.17  
       31.60  1:07.17                                                      
 24 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA    59.25Y   1:07.63  
       32.02  1:07.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA    58.83Y   1:07.74  
       32.17  1:07.74                                                      
 26 Drake, Matthew S          12 Governor Mifflin-MA    59.21Y   1:08.00  
       31.72  1:08.00                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Boratto, Evan A           11 Una Pcac-MA            59.61Y   1:08.04  
       32.67  1:08.04                                                      
 28 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  1:07.35    1:08.14  
       32.31  1:08.14                                                      
 29 Chan, Alexander P         12 Ridley Area YMCA-MA  1:07.43    1:08.44  
       32.38  1:08.44                                                      
 30 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         1:06.84    1:10.41  
       33.89  1:10.41                                                      
 -- Makaron, Adam             12 North Penn Aquat-MA  1:07.79        DFS  
 
Event 12S  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA       NT    1:03.62  
       29.54  1:03.62                                                      
  2 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA       NT    1:03.90  
       30.33  1:03.90                                                      
 
Event 13  Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA        20:07.19   19:16.25   20  
       34.31  1:12.14  1:50.60  2:28.93  3:07.42  3:45.73  4:23.57  5:01.83
     5:40.54  6:18.90  6:57.17  7:35.71  8:14.44  8:53.41  9:31.96 10:11.05
    10:49.76 11:29.14 12:08.12 12:47.33 13:26.52 14:05.36 14:44.48 15:23.84
    16:02.96 16:42.21 17:21.17 18:00.05 18:38.55 19:16.25                  
  2 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA 19:39.86Y  19:16.70   17  
       31.25  1:10.76  1:44.54  2:27.13  2:56.03  3:43.65  4:17.62  5:01.05
     5:33.02  6:18.60  6:52.48  7:36.52  8:15.48  8:54.51  9:33.80 10:12.19
    10:51.62 11:30.50 12:05.13 12:48.34 13:23.79 14:06.70 14:45.70 15:24.96
    16:03.90 16:43.55 17:22.86 18:01.92 18:39.32 19:16.70                  
  3 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA 19:55.31   19:27.50   16  
       32.62  1:10.38  1:48.83  2:27.85  3:06.00  3:45.40  4:24.65  5:04.87
     5:44.17  6:23.54  7:03.40  7:43.41  8:23.27  9:02.56  9:41.57 10:21.09
    11:00.27 11:39.45 12:18.62 12:58.60 13:38.03 14:17.93 14:57.28 15:36.68
    16:15.81 16:55.97 17:33.88 18:13.05 18:51.08 19:27.50                  
  4 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA    19:26.47Y  19:32.18   15  
       32.91  1:10.12  1:49.31  2:28.08  3:07.50  3:47.27  4:26.95  5:06.16
     5:45.87  6:26.11  7:06.53  7:46.36  8:26.47  9:06.63  9:46.98 10:26.11
    11:05.38 11:44.15 12:23.78 13:03.31 13:43.16 14:22.55 15:01.83 15:41.36
    16:20.48 17:00.00 17:40.12 18:18.60 18:57.14 19:32.18                  
  5 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA 20:18.89   19:43.25   14  
       34.71  1:13.44  1:52.59  2:32.03  3:10.84  3:50.53  4:30.33  5:10.29
     5:50.16  6:29.74  7:09.72  7:49.12  8:28.93  9:08.64  9:48.44 10:27.81
    11:07.38 11:46.09 12:25.20 13:04.65 13:44.61 14:24.38 15:04.52 15:44.84
    16:25.16 17:05.19 17:45.25 18:25.22 19:05.14 19:43.25                  
  6 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA 20:09.73   19:51.22   13  
       33.94  1:11.89  1:50.45  2:29.18  3:07.79  3:46.85  4:26.42  5:06.41
     5:46.57  6:26.77  7:06.43  7:46.20  8:26.58  9:06.05  9:46.25 10:26.18
    11:05.93 11:46.37 12:26.56 13:07.32 13:47.53 14:28.15 15:09.06 15:49.62
    16:30.99 17:10.51 17:51.66 18:31.65 19:12.87 19:51.22                  
  7 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA 19:41.65   19:59.88   12  
       32.89  1:10.97  1:50.43  2:30.07  3:10.14  3:50.24  4:30.18  5:10.45
     5:50.76  6:31.23  7:11.54  7:52.35  8:32.66  9:13.01  9:53.47 10:33.81
    11:14.39 11:55.16 12:36.05 13:16.66 13:57.58 14:38.07 15:18.44 15:59.09
    16:39.53 17:20.49 18:01.18 18:41.95 19:21.94 19:59.88                  
  8 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA 19:46.69Y  20:10.93   11  
       36.06  1:16.37  1:56.88  2:37.45  3:18.07  3:59.18  4:39.85  5:20.50
     6:01.61  6:42.46  7:23.42  8:03.98  8:44.59  9:25.15 10:06.10 10:46.91
    11:27.76 12:08.46 12:49.15 13:29.66 14:10.65 14:51.55 15:32.21 16:13.26
    16:53.61 17:33.66 18:13.79 18:53.55 19:33.10 20:10.93                  
  9 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA 20:11.20   20:18.59    9  
       35.68  1:15.48  1:55.60  2:36.43  3:17.72  3:57.36  4:38.98  5:20.23
     6:00.13  6:42.35  7:22.38  8:03.85  8:44.17  9:25.51 10:06.96 10:47.73
    11:29.42 12:10.94 12:52.37 13:33.44 14:14.27 14:55.35 15:35.88 16:16.52
    16:57.67 17:38.08 18:18.88 19:00.18 19:40.18 20:18.59                  
 10 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA 20:47.75Y  20:41.59    7  
       35.06  1:14.76  1:55.97  2:36.68  3:17.72  3:59.49  4:41.28  5:22.13
     6:04.13  6:45.77  7:27.62  8:09.70  8:52.78  9:34.37 10:16.16 10:57.26
    11:39.75 12:21.81 13:03.66 13:45.75 14:28.74 15:10.34 15:52.76 16:33.58
    17:15.36 17:57.36 18:39.52 19:20.82 20:01.84 20:41.59                  
 11 Kupsky, Mary K            11 Kingston River O-MA 20:22.72Y  20:43.90    6  
       36.31  1:17.12  1:58.66  2:39.44  3:21.12  4:02.22  4:44.15  5:25.71
     6:07.62  6:49.48  7:31.27  8:12.81  8:54.61  9:35.80 10:16.94 10:58.54
    11:40.42 12:22.04 13:03.96 13:45.89 14:27.74 15:10.47 15:45.57 16:34.55
    17:17.08 17:58.97 18:41.19 19:22.67 20:03.82 20:43.90                  
 12 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA 19:20.57Y  20:45.82    5  
       34.44  1:13.84  1:54.60  2:36.68  3:17.61  3:59.29  4:41.73  5:23.38
     6:05.34  6:47.59  7:30.47  8:12.96  8:55.21  9:37.07 10:19.09 11:00.80
    11:43.15 12:25.55 13:08.25 13:50.34 14:32.53 15:14.77 15:57.26 16:38.93
    17:19.84 18:01.49 18:43.19 19:24.54 20:05.39 20:45.82                  
 13 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA    20:34.79Y  20:48.43    4  
       34.19  1:14.33  1:55.69  2:36.53  3:17.02  3:58.23  4:39.91  5:20.96
     6:02.36  6:44.06  7:24.01  8:05.38  8:47.16  9:29.31 10:10.23 10:50.24
    11:31.69 12:14.57 12:58.04 13:41.65 14:25.60 15:09.41 15:51.82 16:34.00
    17:16.33 17:58.51 18:13.94          20:06.81 20:48.43                  
 14 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA 20:49.11   21:02.70    3  
       35.93  1:17.46  1:59.53  2:42.01  3:23.66  4:05.53  4:47.18  5:29.80
     6:12.45  6:55.12  7:35.02  8:19.64  9:02.55  9:46.18 10:26.33 11:11.45
    11:54.12 12:37.03 13:19.29 14:01.75 14:40.15 15:26.65 16:08.97 16:51.37
    17:27.45 18:15.70 18:57.65 19:39.66 20:21.50 21:02.70                  
 15 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA       20:12.52Y  21:48.36    2  
       35.46  1:16.42  1:38.38                    4:08.08  4:37.07  5:37.00
     6:20.87  7:04.36  7:47.52  8:31.70  9:15.37  9:59.34 10:43.11 11:27.72
    12:12.26 12:56.73 13:40.18 14:25.04 15:08.58 15:52.84 16:36.72 17:22.16
    18:06.34 18:51.70 19:36.17 20:21.17 21:05.17 21:48.36                  
 16 Benka-Davies, Zoe M       12 Elite Performanc-MA 20:46.78Y  22:44.53    1  
       34.40  1:16.74  1:59.54  2:43.18  3:27.12  4:11.97  4:57.07  5:42.33
     6:20.92  7:12.81  7:57.15  8:43.72  9:29.32 10:15.60 10:59.83 11:45.80
    12:32.08 13:19.42 14:05.24 14:52.78 15:40.85 16:30.09 17:16.12 18:03.75
    18:51.86 19:38.45 20:25.58 21:12.04 21:58.46 22:44.53                  
 
Event 13  Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA 18:33.22   17:43.08   20  
       30.43  1:03.78  1:37.98  2:12.75  2:47.40  3:22.69  3:58.67  4:34.22
     5:09.77  5:45.43  6:20.68  6:56.38  7:32.55  8:08.48  8:44.06  9:19.80
     9:55.59 10:31.39 11:07.28 11:43.00 12:19.02 12:55.16 13:31.48 14:07.65
    14:43.79 15:19.68 15:56.18 16:31.92 17:08.12 17:43.08                  
  2 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA    18:51.17   17:51.46   17  
       31.91  1:06.42  1:42.20  2:17.61  2:53.89  3:29.54  4:05.49  4:40.96
     5:16.76  5:52.43  6:28.47  7:04.08  7:40.32  8:16.27  8:52.44  9:28.57
    10:04.92 10:40.38 11:16.63 11:52.63 12:28.91 13:04.76 13:40.81 14:16.79
    14:53.04 15:29.06 16:05.28 16:40.88 17:16.57 17:51.46                  
  3 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA 18:08.07   17:56.71   16  
       31.22  1:05.96  1:41.40  2:17.00  2:52.66  3:28.73  4:04.75  4:40.48
     5:16.16  5:52.36  6:06.74           6:28.02  7:04.21  7:08.73         
     7:37.29  8:16.06  8:28.05           8:52.05  9:27.98 10:04.61 10:40.89
    14:54.82 15:31.39 16:07.81 16:44.62 17:21.05 17:56.71                  
  4 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA 18:15.27   18:17.68   15  
       32.11  1:07.79  1:43.94  2:20.36  2:56.85  3:33.37  4:09.64  4:46.29
     5:22.68  5:58.93  6:35.42  7:11.76  7:48.21  8:24.81  9:01.78  9:38.30
    10:15.73 10:52.06 11:29.51 12:06.21 12:44.17 13:20.76 13:58.34 14:36.71
    15:13.10 15:51.00 16:27.97 17:05.00 17:40.91 18:17.68                  
  5 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA    18:38.75   18:35.08   14  
       33.12  1:08.25  1:44.69  2:21.84  2:58.63  3:35.70  4:12.91  4:50.20
     5:26.81  6:03.73  6:41.38  7:18.96  7:56.00  8:33.83  9:11.35  9:49.38
    10:27.52 11:05.12 11:42.93 12:21.70 12:58.93 13:37.87 14:15.84 14:54.03
    15:31.64 16:09.88 16:47.37 17:24.33 18:00.50 18:35.08                  
  6 Gagnon, Kat A             13 Jersey Wahoos-MA    18:47.49   18:36.98   13  
       32.38  1:08.45  1:45.33  2:22.43  2:59.26  3:36.13  4:13.27  4:50.41
     5:28.12  6:06.03  6:43.21  7:20.54  7:58.17  8:35.74  9:13.39  9:50.82
    10:28.30 11:05.70 11:43.74 12:21.48 12:59.16 13:36.99 14:14.56 14:52.25
    15:30.29 16:08.48 16:46.34 17:23.31 18:00.58 18:36.98                  
  7 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA    18:24.03Y  18:40.68   12  
       34.23  1:10.63  1:47.84  2:24.89  3:02.39  3:39.61  4:16.98  4:54.54
     5:32.44  6:09.93  6:46.70  7:24.05  8:01.13  8:39.14  9:15.79  9:54.80
    10:32.78 11:10.53 11:48.14 12:26.25 13:04.28 13:42.10 14:18.97 14:57.72
    15:35.68 16:13.15 16:51.03 17:28.35 18:03.17 18:40.68                  
  8 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA 18:50.96   18:44.40   11  
       32.98           1:46.32           3:01.02           4:16.41         
     5:31.43           6:47.06           8:02.70           9:17.83         
    10:34.06          11:50.08          13:06.32          14:22.80         
    15:38.33 16:16.59 16:53.27 17:30.97 18:07.78 18:44.40                  
  9 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA 18:54.41   18:52.50    9  
       32.99  1:09.67  1:46.99  2:24.95  3:02.48  3:40.83  4:18.40  4:56.45
     5:34.54  6:12.95  6:50.20  7:27.79  8:05.63  8:43.56  9:18.10  9:59.57
    10:36.10 11:15.43 11:53.25 12:31.92 13:09.59 13:47.96 14:25.80 15:04.60
    15:42.49 16:20.81 16:58.67 17:37.09 18:09.48 18:52.50                  
 10 Parker, Hannah I          13 Hatboro Horsham-MA  19:19.18   18:54.86    7  
       32.92  1:09.85  1:48.23  2:25.58  3:02.90  3:41.49  4:19.90  4:59.07
     5:36.96  6:16.22  6:54.02  7:32.27  8:10.16  8:48.22  9:26.97 10:05.63
    10:44.19 11:22.42 12:00.88 12:39.32 13:17.16 13:54.92 14:32.82 15:10.78
    15:48.86 16:26.65 17:03.88 17:41.17 18:11.59 18:54.86                  
 11 Kalish, Lindsay P         13 Unattached-MA       19:36.37   19:04.67    6  
       35.20  1:12.19  1:50.02  2:27.67  3:05.53  3:43.48  4:21.54  4:59.65
     5:38.07  6:16.16  6:54.34  7:32.46  8:10.84  8:49.35  9:28.02 10:06.64
    10:45.31 11:23.77 12:02.18 12:40.56 13:19.25 13:57.63 14:36.23 15:14.55
    15:53.14 16:31.66 17:10.27 17:48.78 18:27.20 19:04.67                  
 12 Testa, Madison N          13 Unattached-MA       19:06.62   19:05.11    5  
       34.53  1:12.81  1:52.10  2:31.22  3:10.37  3:49.27  4:27.76  5:06.15
     5:44.45  6:23.12  7:01.23  7:39.83  8:18.23  8:56.85  9:34.93 10:13.50
    10:51.80 11:30.21 12:08.00 12:46.69 13:24.99 14:03.46 14:41.36 15:19.82
    15:57.49 16:35.55 17:13.50 17:51.21 18:22.09 19:05.11                  
 13 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA 19:09.07   19:08.46    4  
       33.12  1:09.61  1:43.45  2:25.05  3:02.56  3:40.68  4:18.67  4:56.72
     5:34.69  6:13.23  6:51.37  7:30.05  8:08.23  8:46.76  9:25.27 10:04.11
    10:42.81 11:21.80 12:00.81 12:39.88 13:18.56 13:57.58 14:36.43 15:15.95
    15:55.13 16:34.36 17:13.42 17:52.52 18:31.74 19:08.46                  
 14 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA 19:12.98   19:13.32    3  
       33.60  1:11.32  1:49.86  2:28.84  3:07.78  3:47.06  4:26.16  5:05.43
     5:44.31  6:23.63  7:02.75  7:42.05  8:20.97  8:59.73  9:38.87 10:17.29
    10:55.66 11:34.12 12:12.49 12:50.52 13:28.89 14:07.53 14:46.11 15:24.06
    16:02.93 16:41.28 17:19.67 17:58.45 18:36.68 19:13.32                  
 15 Klinedinst, Molly K       14 York YMCA-MA        19:08.68   19:23.05    2  
       30.09  1:13.14  1:51.53  2:30.58  3:09.52  3:48.33  4:26.83  5:05.34
     5:43.89  6:22.41  7:01.07  7:40.16  8:19.08  8:57.76  9:36.62 10:15.35
    10:54.14 11:32.85 12:12.09 12:51.11 13:30.49 14:09.55 14:48.83 15:28.10
    16:04.86 16:47.42 17:26.24 18:07.35 18:41.28 19:23.05                  
 16 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA 19:34.87   19:31.48    1  
       34.46  1:12.93  1:52.22  2:31.29  3:10.66  3:49.74  4:29.54  5:08.18
     5:48.11  6:27.00  7:06.84  7:45.89  8:25.66  9:04.94  9:44.99 10:24.03
    11:03.87 11:43.23 12:22.95 13:01.89 13:41.63 14:20.54 15:00.30 15:39.12
    16:18.55 16:57.92 17:37.95 18:16.56 18:54.74 19:31.48                  
 17 May, Tori E               13 Dover YMCA-MA       19:21.38Y  19:33.13  
       25.78  1:12.05  1:50.47  2:29.79  3:08.34  3:48.13  4:27.36  5:07.40
     5:47.12  6:26.87  7:06.68  7:46.99  8:26.96  9:06.96  9:46.58 10:26.11
    11:05.78 11:44.92 12:24.54 13:04.32 13:44.02 14:23.42 15:02.61 15:42.42
    16:21.82 17:01.30 17:40.22 18:18.53 18:56.67 19:33.13                  
 18 Castro, Jade I            13 SCAY-MA             19:53.95   19:33.42  
       35.42  1:14.57  1:54.61  2:34.59  3:14.86  3:54.53  4:33.85  5:13.47
     5:53.36  6:32.54  7:06.74  7:50.43  8:29.67  9:08.83  9:48.34 10:27.28
    11:00.39 11:45.96 12:25.56 13:04.73 13:44.12 14:23.64 15:02.85 15:42.19
    16:21.65 17:01.10 17:40.12 18:18.71 18:57.32 19:33.42                  
 19 Perot, Elizabeth B        14 Five Star Swim C-MA 19:52.32   19:43.11  
       34.56  1:12.58  1:52.46  2:31.56  3:11.72  3:51.49  4:31.17  5:10.89
     5:51.44  6:31.82  7:11.73  7:51.20  8:31.60  9:11.12  9:51.57 10:31.12
    11:11.49 11:51.35 12:31.66 13:11.15 13:51.43 14:30.60 15:10.38 15:49.85
    16:29.42 17:08.57 17:48.58 18:27.88 19:06.69 19:43.11                  
 20 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA 19:07.77   19:43.46  
       34.69  1:12.49  1:52.00  2:30.87  3:10.14  3:48.09  4:27.73  5:07.88
     5:47.76  6:27.55  7:07.82  7:46.98  8:27.59  9:07.34  9:46.84 10:27.02
    11:06.75 11:45.89 12:26.35 13:06.39 13:46.49 14:27.10 15:06.63 15:47.68
    16:28.00 17:07.84 17:47.30 18:26.70 19:02.14 19:43.46                  
 21 Turner, Sara C            14 Elite Performanc-MA 19:44.42   19:45.66  
       29.24  1:11.63  1:45.08  2:30.02  3:03.79  3:49.36  4:29.17  5:08.99
     5:48.69  6:28.58  7:07.01  7:48.31  8:21.95  9:08.47  9:41.51 10:28.90
    11:03.67 11:49.79 12:23.96 13:09.88 13:42.77 14:30.40 15:01.58 15:49.80
    16:22.61 17:09.39 17:43.39 18:29.49 19:01.42 19:45.66                  
 22 Chi, Maggie               14 Parkland Aquatic-MA 19:55.37   19:55.96  
       35.19  1:12.92  1:52.05  2:30.95  3:09.96  3:49.42  4:28.91  5:09.01
     5:49.08  6:28.97  7:09.10  7:49.35  8:29.03  9:08.97  9:49.00 10:29.08
    11:09.58 11:49.54 12:30.01 13:10.23 13:51.52 14:32.45 15:13.30 15:53.67
    16:34.54 17:15.10 17:56.54 18:36.88 19:16.91 19:55.96                  
 23 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA 19:36.20   20:05.86  
       33.81  1:11.65  1:51.27  2:30.84  3:01.79  3:50.24  4:29.90  5:10.09
     5:44.62  6:30.82  7:05.14  7:52.32  8:26.98  9:14.44  9:49.29 10:36.42
    11:12.43 11:58.81 12:35.36 13:21.76 13:57.13 14:44.15 15:26.01 16:07.29
    16:48.06 17:28.56 18:08.27 18:48.27 19:28.10 20:05.86                  
 24 Eby, Kendall E            13 Lancaster Aquati-MA 19:16.95Y  20:09.07  
       34.32  1:12.65  1:51.31  2:31.26  3:11.09  3:51.23  4:30.80  5:10.93
     5:50.85  6:31.30  7:11.27  7:52.26  8:32.92  9:14.35  9:54.68 10:35.95
    11:16.68 11:57.86 12:38.60 13:20.04 14:00.76 14:42.49 15:23.47 16:04.82
    16:45.58 17:27.21 18:07.97 18:49.24 19:29.72 20:09.07                  
 25 Batty, Alexandra M        14 East Coast C-Cer-MA 19:43.15   20:10.75  
       32.70  1:10.15  1:50.49  2:31.02  3:11.57  3:52.22  4:32.91  5:13.06
     5:53.13  6:33.37  7:13.82  7:54.83  8:35.97  9:16.80  9:57.82 10:39.45
    11:20.25 12:01.25 12:42.16 13:22.89 14:04.34 14:45.21 15:26.62 16:07.74
    16:48.64 17:29.35 18:10.02 18:50.61 19:30.94 20:10.75                  
 26 Kerner, Erica J           13 Jersey Wahoos-MA    19:53.24   21:33.18  
       33.23  1:16.28  1:51.99  2:40.15  3:22.91  4:06.24  4:49.81  5:32.81
     6:16.20  6:59.02  7:42.51  8:26.14  9:09.31  9:52.12 10:35.16 11:18.93
    12:02.31 12:45.69 13:29.68 14:13.69 14:54.99 15:41.59 16:26.21 17:11.28
    17:51.62 18:39.67 19:24.48 20:08.35 20:48.06 21:33.18                  
 
Event 14  Boys 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA       18:44.42   18:28.25   20  
       32.88  1:09.55  1:40.91  2:24.21  3:02.14  3:39.57  4:17.29  4:55.08
     5:32.75  6:10.43  6:48.11  7:25.11  8:02.57  8:40.81  9:17.34  9:54.31
    10:31.19 11:08.61 11:45.31 12:22.21 12:58.86 13:34.90 14:12.33 14:48.03
    15:24.60 16:01.82 16:38.52 17:14.98 17:52.34 18:28.25                  
  2 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA         18:03.30Y  18:30.80   17  
       26.32  1:07.19  1:43.59  2:20.46  2:56.86  3:33.67  4:05.99  4:47.67
     5:23.68  6:01.13  6:38.05  7:15.35  7:52.23  8:29.37  9:06.10  9:43.70
    10:20.89 10:58.46 11:35.72 12:13.70 12:51.57 13:29.58 14:07.29 14:45.51
    15:23.53 16:01.68 16:39.67 17:17.67 17:54.68 18:30.80                  
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA 19:37.64   18:32.16   16  
       31.79  1:07.52  1:45.22  2:22.34  2:59.48  3:36.45  4:14.25  4:51.67
     5:29.40  6:06.93  6:44.63  7:21.82  7:59.80  8:37.37  9:15.18  9:52.76
    10:30.41 11:08.32 11:45.80 12:23.31 13:00.81 13:38.28 14:15.92 14:52.76
    15:29.95 16:07.46 16:43.93 17:20.92 17:57.39 18:32.16                  
  4 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA        18:31.48Y  18:42.32   15  
       33.59  1:11.27  1:49.31           3:04.60           4:20.12  4:57.52
     5:36.19  6:14.11  6:52.53  7:29.85  8:07.90  8:45.58  9:24.09 10:01.89
    10:39.43 11:17.30 11:55.71 12:32.24 13:10.29 13:47.59 14:25.24 15:02.00
    15:39.49 16:16.68 16:54.33 17:30.11 18:07.49 18:42.32                  
  5 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA    18:46.98Y  18:52.92   14  
       33.44  1:11.32  1:49.73  2:27.66  3:05.96  3:43.70  4:21.89  4:59.24
     5:38.09  6:15.67  6:54.06  7:32.03  8:10.93  8:48.80  9:27.68 10:05.74
    10:44.71 11:23.18 12:02.07 12:40.14 13:17.74 13:54.47 14:31.74 15:08.83
    15:46.75 16:24.09 17:01.86 17:39.16 18:16.62 18:52.92                  
  6 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA 20:02.66   19:25.03   13  
       34.18  1:12.60  1:51.49  2:29.79  3:07.86  3:47.20  4:25.96  5:05.18
     5:44.26  6:23.03  7:02.04  7:41.37  8:20.70  9:00.82  9:38.92 10:18.46
    10:58.01 11:37.19 12:16.55 12:55.56 13:35.11 14:14.34 14:53.91 15:33.53
    16:13.35 16:52.30 17:31.78 18:10.78 18:49.38 19:25.03                  
  7 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA 19:34.84Y  19:36.22   12  
       33.91  1:12.21  1:50.68  2:28.93  3:07.38  3:46.34  4:25.65  5:04.74
     5:44.25  6:24.34  7:03.69  7:42.73  8:22.75  9:02.06  9:41.54 10:20.43
    11:00.81 11:41.54 12:21.35 13:01.22 13:41.69 14:21.14 14:59.97 15:40.96
    16:21.13 17:01.08 17:41.11 18:20.33 18:58.71 19:36.22                  
  8 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA 20:38.51   19:55.12   11  
       33.74  1:12.79  1:54.25  2:34.85  3:15.90  3:57.02  4:36.93  5:17.98
     5:58.70  6:39.76  7:20.66  8:00.80  8:41.78  9:21.44 10:02.04 10:43.13
    11:22.94 12:02.49 12:42.59 13:22.47 14:01.93 14:41.27 15:21.67 16:01.07
    16:41.40 17:20.94 18:00.36 18:39.68 19:17.77 19:55.12                  
  9 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA  19:18.41Y  20:02.51    9  
       32.61  1:13.08  1:51.86  2:30.67  3:09.98  3:49.50  4:28.87  5:09.22
     5:50.02  6:31.40  7:11.66  7:52.60  8:22.79  9:13.75  9:53.71 10:34.74
    11:15.01 11:56.27 12:36.54 13:17.75 13:58.69 14:40.24 15:21.42 16:02.51
    16:41.90 17:22.37 18:03.00 18:43.05 19:22.77 20:02.51                  
 10 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA    19:45.50Y  20:34.95    7  
       32.95  1:11.37  1:50.02  2:29.53  3:09.45  3:49.86  4:31.01  5:13.95
     5:55.95  6:39.44  7:22.74  8:04.19  8:46.35  9:29.21 10:11.78 10:54.96
    11:37.15 12:21.10 13:04.58 13:46.78 14:28.56 15:09.71 15:51.80 16:33.45
    17:14.22 17:55.58 18:36.88 19:17.97 19:46.42 20:34.95                  
 
Event 14  Boys 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA 16:48.40   16:24.97   20  
       30.04  1:02.12  1:34.88  2:07.56  2:40.66  3:13.74  3:46.99  4:20.45
     4:53.91  5:26.97  6:00.77  6:33.76  7:07.29  7:40.80  8:14.13  8:46.63
     9:19.40  9:52.37 10:25.21 10:58.37 11:31.33 12:04.21 12:37.19 13:10.24
    13:43.21 14:16.45 14:49.52 15:21.95 15:54.72 16:24.97                  
  2 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA 16:34.49   16:25.33   17  
       29.99  1:02.01  1:34.76  2:07.46  2:40.45  3:13.64  3:47.04  4:20.33
     4:53.83  5:27.19  6:00.61  6:33.85  7:07.33  7:40.78  8:12.98  8:45.65
     9:18.54  9:51.46 10:24.46 10:57.88 11:30.88 12:04.13 12:37.37 13:10.49
    13:43.73 14:17.29 14:50.54 15:23.66 15:54.87 16:25.33                  
  3 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA 16:42.55   16:29.05   16  
       29.38  1:01.61  1:34.41  2:07.07  2:40.11  3:13.19  3:46.56  4:19.59
     4:53.04  5:26.16  5:59.42  6:32.30  7:05.58  7:38.80  8:12.26  8:45.20
     9:18.53  9:51.69 10:25.07 10:58.36 11:31.79 12:05.00 12:38.37 13:11.79
    13:37.68 14:18.35 14:51.43 15:24.49 15:57.32 16:29.05                  
  4 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA 17:15.48   16:48.08   15  
       29.93  1:02.53  1:35.92  2:09.40  2:42.90  3:16.72  3:50.45  4:24.09
     4:57.46  5:31.38  6:05.25  6:39.14  7:12.80  7:46.87  8:20.84  8:55.03
     9:29.03 10:03.04 10:36.99 11:10.95 11:41.37 12:18.71 12:52.56 13:26.47
    14:00.20 14:34.07 15:07.91 15:42.01 16:15.62 16:48.08                  
  5 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA 17:57.29   17:13.41   14  
       29.80  1:02.58  1:36.32  2:10.28  2:44.73  3:19.12  3:53.71  4:28.12
     5:02.71  5:37.16  6:11.72  6:46.27  7:21.12  7:55.86  8:30.58  9:05.47
     9:40.12 10:14.97 10:49.87 11:24.89 11:59.56 12:34.72 13:09.74 13:44.68
    14:19.46 14:54.67 15:29.58 16:04.40 16:39.24 17:13.41                  
  6 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA 17:43.56   17:16.84   13  
       30.85  1:03.86  1:37.94  2:11.94  2:46.65  3:20.87  3:55.68  4:29.71
     5:04.51  5:38.87  6:13.83  6:48.37  7:22.94  7:57.45  8:32.31  9:06.27
     9:41.63 10:16.30 10:51.22 11:25.97 12:01.05 12:36.31 13:11.94 13:47.34
    14:22.37 14:57.92 15:33.31 16:08.24 16:43.60 17:16.84                  
  7 Blake, Teddy G            13 Nittany Lion Aqu-MA 18:02.60   17:26.13   12  
       30.30  1:04.46  1:39.17  2:14.37  2:49.32  3:24.06  3:58.72  4:34.15
     5:09.99  5:44.84  6:19.49  6:55.25  7:29.84  8:05.62  8:41.14  9:15.78
     9:51.30 10:26.74 11:02.61 11:37.87 12:13.20 12:48.61 13:23.86 13:58.55
    14:34.19 15:09.61 15:44.78 16:19.94 16:54.33 17:26.13                  
  8 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA 18:18.95   17:26.14   11  
                15.02    30.55  1:04.74  1:39.86  2:14.76  2:49.87  3:24.11
     3:59.06  4:34.81  5:10.23  5:44.88  6:19.67  6:55.16  7:29.46  8:05.28
     8:39.86  9:15.50  9:51.17 10:26.97 11:02.78 11:38.39 12:09.17 12:49.56
    13:23.44 13:59.17 14:35.12 15:11.01 15:45.81 17:26.14                  
  9 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA       17:22.57   17:28.40    9  
       30.76  1:04.09  1:38.46  2:13.23  2:48.13  3:22.94  3:58.06  4:33.02
     5:08.59  5:43.76  6:19.10  6:54.34  7:29.79  8:05.11  8:40.48  9:15.41
     9:50.81 10:26.23 11:01.96 11:37.13 12:12.94 12:48.21 13:23.87 13:59.39
    14:34.96 15:09.78 15:45.09 16:19.69 16:54.90 17:28.40                  
 10 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA 17:43.43   17:31.22    7  
       29.45  1:02.28  1:35.25  2:09.50  2:42.84  3:17.85  3:51.82  4:26.21
     5:01.20  5:36.43  6:12.04  6:46.43  7:21.74  7:57.35  8:32.78  9:08.50
     9:44.30 10:20.78 10:56.86 11:33.23 12:08.37 12:45.03 13:21.12 13:57.64
    14:33.49 15:09.65 15:45.32 16:21.29 16:56.54 17:31.22                  
 11 Fahrney, John J           14 Parkland Aquatic-MA 18:44.47   17:53.41    6  
       31.55  1:05.99  1:41.14  2:16.82  2:52.98  3:28.98  4:04.50  4:40.37
     5:16.40  5:52.30  6:28.79  7:05.08  7:41.17  8:17.48  8:54.19  9:30.75
    10:07.69 10:43.89 11:20.56 11:56.26 12:32.50 13:08.59 13:44.71 14:19.85
    14:55.83 15:31.83 16:07.98 16:43.39 17:19.24 17:53.41                  
 12 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA       18:07.98Y  18:01.05    5  
       32.82  1:08.74  1:45.84  2:22.93  2:59.38  3:35.62  4:11.90  4:48.09
     5:24.62  6:00.73  6:33.78  7:12.90  7:49.17  8:25.29  9:01.52  9:37.46
    10:13.72 10:49.95 11:26.29 12:02.35 12:38.78 13:14.77 13:51.35 14:27.28
    15:03.73 15:39.58 16:15.45 16:51.63 17:26.81 18:01.05                  
 13 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA 18:38.04   18:04.07    4  
       31.08  1:06.21  1:42.29  2:17.73  2:53.95  3:29.75  4:06.13  4:42.43
     5:19.09  5:54.86  6:31.44  7:07.80  7:44.65  8:21.04  8:57.71  9:34.45
    10:11.05 10:46.83 11:23.58 12:00.02 12:36.90 13:13.51 13:50.39 14:26.98
    15:03.71 15:40.01 16:16.50 16:53.08 17:28.86 18:04.07                  
 14 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA 18:10.25Y  18:05.72    3  
       33.29  1:10.20  1:46.90  2:23.91  3:01.31  3:37.74  4:14.40  4:51.04
     5:28.20  6:04.35  6:40.99  7:17.66  7:54.55  8:31.30  9:07.70  9:44.06
    10:20.26 10:56.46 11:32.85 12:08.96 12:45.01 13:21.52 13:57.97 14:33.56
    15:09.73 15:45.17 16:20.85 16:56.35 17:31.61 18:05.72                  
 15 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA    17:46.74Y  18:12.23    2  
       31.11  1:06.42  1:23.48           2:55.10  3:31.91  3:36.62         
     5:21.76  5:58.72  6:35.09  7:11.77  7:47.62  8:25.17  9:01.47  9:38.11
    10:14.46 10:51.32 11:28.30 12:04.68 12:41.45 13:18.79 13:55.92 14:32.98
    15:09.70 15:46.17 16:22.16 17:00.05 17:10.46 18:12.23                  
 16 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA 19:10.85   18:17.61    1  
       31.54  1:06.91  1:43.20  2:19.19  2:55.60  3:32.17  4:09.23  4:45.58
     5:23.85  5:59.97  6:36.61  7:13.45  7:49.53  8:26.59  9:03.87  9:41.64
    10:18.22 10:55.21 11:32.94 12:09.59 12:46.90 13:24.17 14:01.12 14:37.77
    15:14.99 15:52.41 16:30.06 17:06.43 17:42.66 18:17.61                  
 17 Zoldan, Alex P            13 Germantown Acade-MA 18:30.50   18:21.90  
       32.14  1:07.50  1:43.81  2:20.50  2:57.10  3:33.74  4:10.50  4:47.34
     5:22.60  6:01.30  6:38.45  7:14.92  7:52.03  8:29.27  9:06.04  9:42.99
    10:20.21 10:57.24 11:34.07 12:11.17 12:48.77 13:26.21 14:03.80 14:40.97
    15:18.06 15:55.44 16:32.99 17:09.87 17:46.69 18:21.90                  
 18 Skelly, Kyle D            13 UNDST-MA            18:47.79   18:22.94  
       26.29  1:08.43  1:45.22  2:22.51  2:59.52  3:35.80  4:12.78  4:49.81
     5:26.88  6:03.20  6:40.54  7:17.61  7:55.29  8:32.39  9:09.67  9:47.31
    10:24.72 11:02.19 11:39.37 12:16.48 12:53.51 13:30.45 14:07.12 14:44.29
    15:20.79 15:57.73 16:34.38 17:10.99 17:47.26 18:22.94                  
 19 Bullard, Alex             14 Friends Central-MA  19:12.16   18:28.26  
       31.91  1:09.05  1:45.98  2:23.46  2:59.99  3:37.12  4:14.05  4:51.36
     5:28.01  6:05.14  6:41.96  7:19.41  7:55.88  8:33.59  9:10.30  9:47.85
    10:24.65 11:02.33 11:39.34 12:16.94 12:54.22 13:31.62 14:09.19 14:46.10
    15:23.10 16:00.36 16:37.70 17:15.26 17:52.23 18:28.26                  
 20 Andrulonis, Jonas D       14 Upper Dublin Aqu-MA 18:38.42   18:37.21  
       32.84  1:08.87  1:45.69  2:23.03  3:00.88  3:38.96  4:16.60  4:54.89
     5:33.41  6:09.84  6:46.75  7:24.53  8:01.83  8:39.38  9:17.24  9:55.01
    10:32.65 11:10.27 11:48.22 12:25.60 13:03.02 13:40.56 14:17.95 14:54.94
    15:32.49 16:09.53 16:46.82 17:23.98 18:00.91 18:37.21                  
 21 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA 18:20.69Y  18:42.36  
       33.31  1:10.66  1:48.29  2:26.27  3:03.58  3:41.11  4:18.74  4:56.27
     5:33.56  6:11.19  6:48.69  7:26.41  8:03.75  8:41.42  9:18.54  9:56.53
    10:33.98 11:11.96 11:49.83 12:28.02 13:05.64 13:43.70 14:21.65 14:59.33
    15:37.19 16:14.91 16:52.32 17:30.33 18:07.47 18:42.36                  
 22 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA             19:00.25   18:44.98  
       31.45  1:06.23  1:42.73  2:19.11  2:56.21  3:33.16  4:10.65  4:47.70
     5:25.84  6:02.59  6:40.41  7:17.87  7:56.05  8:33.30  9:11.20  9:49.28
    10:28.04 11:05.92 11:44.72 12:22.57 13:00.87 13:39.39 14:18.62 14:56.43
    15:35.68 16:14.04 16:53.09 17:30.73 18:08.69 18:44.98                  
 23 Ehret, Andrew T           14 Una Paac-MA         18:57.91   18:45.24  
       31.67  1:07.17  1:44.03  2:21.09  2:57.76  3:35.05  4:12.67  4:50.51
     5:27.59  6:05.18  6:43.21  7:21.42  7:59.48  8:37.50  9:16.26  9:54.17
    10:32.28 11:10.11 11:48.43 12:26.63 13:04.40 13:42.35 14:20.76 14:58.86
    15:37.79 16:16.08 16:53.84 17:31.55 18:08.98 18:45.24                  
 24 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA 17:54.55Y  18:47.51  
       31.47  1:07.61  1:45.28  2:23.55  3:01.83  3:40.31  4:18.56  4:56.82
     5:35.41  6:14.13  6:52.62  7:30.98  8:09.40  8:47.00  9:25.83 10:03.11
    10:41.64 11:19.28 11:57.56 12:34.76 13:12.48 13:50.26 14:28.43 15:06.08
    15:44.15 16:21.55 16:59.12 17:35.52 18:12.34 18:47.51                  
 25 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA       18:42.49   18:52.57  
       32.91  1:09.67  1:47.00  2:24.72  3:02.18  3:40.60  4:18.27  4:56.46
     5:34.56  6:12.54  6:50.33  7:28.46  8:06.60  8:44.90  9:23.51 10:02.73
    10:40.23 11:18.36 11:56.76 12:35.25 13:13.11 13:51.87 14:29.71 15:07.66
    15:44.99 16:22.93 17:00.64 17:38.53 18:15.52 18:52.57                  
 26 Shonk, Ethan H            14 Una Lac-MA          18:49.87   18:55.54  
       31.33  1:06.86  1:36.87  2:21.02  2:57.93  3:35.77  4:13.64  4:52.09
     5:29.02  6:08.03  6:46.67  7:25.60  8:04.65  8:43.73  9:23.18 10:02.47
    10:40.79 11:19.17 11:57.43 12:35.94 13:14.40 13:53.09 14:31.83 15:10.50
    15:49.34 16:27.90 17:05.15 17:42.95 18:19.70 18:55.54                  
 27 Dold, Aidan               14 South Jersey Aqu-MA 18:07.18Y  18:56.17  
       32.43  1:08.84  1:46.42  2:24.34  3:02.16  3:39.57  4:17.08  4:54.75
     5:32.79  6:11.03  6:48.91  7:26.87  8:04.69  8:42.70  9:21.00  9:59.21
    10:37.67 11:16.05 11:54.15 12:32.79 13:11.44 13:48.75 14:27.67 15:06.54
    15:45.15 16:24.09 17:02.66 17:41.06 18:19.41 18:56.17                  
 28 Taylor, Ryan R            14 Plymouth Whitema-MA 18:35.95   18:58.39  
       31.60  1:07.44  1:44.75  2:22.61  3:00.22  3:37.92  4:15.00  4:53.03
     5:31.15  6:08.82  6:46.61  7:24.82  8:02.77  8:40.69  9:19.35  9:57.27
    10:35.77 11:15.54 11:53.65 12:32.39 13:11.22 13:50.12 14:29.32 15:08.34
    15:47.07 16:26.14 17:05.73 17:44.80 18:23.14 18:58.39                  
 29 Tierney, Brady J          13 Radnor Aquatic C-MA 18:27.58Y  19:06.82  
       32.62  1:10.20  1:47.96  2:25.83  3:04.12  3:42.09  4:19.95  4:58.03
     5:36.14  6:13.97  6:52.27  7:30.49  8:09.26  8:47.77  9:26.26 10:04.45
    10:43.26 11:22.07 12:00.70 12:39.78 13:17.82 13:56.42 14:35.61 15:14.48
    15:53.69 16:32.70 17:11.96 17:50.81 18:30.13 19:06.82                  
 30 Welker, Nathan W          13 York YMCA-MA        19:14.09   19:07.36  
       34.40  1:12.57  1:50.72  2:29.32  3:07.54  3:46.22  4:24.87  5:03.55
     5:41.97  6:20.39  6:58.82  7:37.16  8:15.45  8:53.96  9:32.65 10:10.77
    10:49.32 11:27.70 12:06.27 12:44.82 13:23.04 14:01.48 14:39.89 15:18.46
    15:57.29 16:35.69 17:14.35 17:52.72 18:30.74 19:07.36                  
 31 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA          18:56.44   19:27.43  
       31.86  1:07.38  1:44.49  2:21.94  3:00.14  3:38.28  4:16.79  4:56.52
     5:27.68  6:15.99  6:52.95  7:34.56  8:14.27  8:52.69  9:32.54 10:12.99
    10:52.72 11:32.47 12:12.32 12:51.47 13:31.60 14:12.10 14:52.03 15:31.88
    16:12.63 16:53.22 17:33.25 18:13.18 18:45.88 19:27.43                  
 32 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA 18:40.53   19:43.54  
       31.33  1:07.28  1:44.98  2:23.14  3:02.28  3:41.27  4:20.79  5:00.47
     5:41.48  6:20.37  7:00.89  7:41.82  8:22.48  9:03.24  9:43.58 10:24.51
    11:05.48 11:45.84 12:26.42 13:04.59 13:46.25 14:26.64 15:07.65 15:47.21
    16:27.90 17:08.39 17:46.57 18:26.48 19:04.55 19:43.54                  
 
Event 15  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     1:09.07    1:08.17   20  
       32.86  1:08.17                                                      
  2 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  1:10.79    1:09.10   17  
       33.69  1:09.10                                                      
  3 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  1:09.85    1:09.43   16  
       32.97  1:09.43                                                      
  4 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  1:09.87    1:09.72   15  
       34.21  1:09.72                                                      
  5 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA   1:09.81    1:10.06   14  
       33.53  1:10.06                                                      
  6 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  1:11.35    1:10.29   13  
       33.84  1:10.29                                                      
  7 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         1:11.25    1:11.08   12  
       34.31  1:11.08                                                      
  8 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  1:11.04    1:12.23   11  
       34.54  1:12.23                                                      
B - Final
  9 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   1:12.20    1:11.14    9  
       34.87  1:11.14                                                      
 10 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  1:14.17    1:13.02    7  
       35.16  1:13.02                                                      
 11 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA   1:13.72    1:13.17    6  
       35.36  1:13.17                                                      
 12 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         1:13.61    1:14.21    5  
       36.46  1:14.21                                                      
 13 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  1:13.33    1:14.35    3.5
       35.71  1:14.35                                                      
 13 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        1:13.35    1:14.35    3.5
       35.46  1:14.35                                                      
 15 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  1:14.29    1:14.69    2  
       36.54  1:14.69                                                      
 16 Hamill, Emily C           11 Phoenixville  YM-MA  1:14.08    1:14.95    1  
       36.36  1:14.95                                                      
C - Final
 17 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     1:15.22    1:13.41  
       35.26  1:13.41                                                      
 18 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         1:14.97    1:13.88  
       36.20  1:13.88                                                      
 19 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     1:14.42    1:14.23  
       36.52  1:14.23                                                      
 20 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   1:15.22    1:14.31  
       35.90  1:14.31                                                      
 21 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  1:14.92    1:14.49  
       36.24  1:14.49                                                      
 22 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  1:14.78    1:15.69  
       36.25  1:15.69                                                      
 23 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA   1:14.94    1:15.82  
       36.63  1:15.82                                                      
 24 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA  1:14.97    1:17.43  
       37.53  1:17.43                                                      
 
Event 15  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     1:08.85    1:09.07  
       33.46  1:09.07                                                      
  2 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA   1:09.41    1:09.81  
       33.27  1:09.81                                                      
  3 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  1:11.22    1:09.85  
       33.23  1:09.85                                                      
  4 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  1:13.64    1:09.87  
       34.41  1:09.87                                                      
  5 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  1:11.79    1:10.79  
       34.34  1:10.79                                                      
  6 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  1:14.28    1:11.04  
       34.34  1:11.04                                                      
  7 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         1:12.56    1:11.25  
       34.91  1:11.25                                                      
  8 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  1:10.80    1:11.35  
       34.03  1:11.35                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   1:11.94    1:12.20  
       35.26  1:12.20                                                      
 10 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  1:17.10    1:13.33  
       35.24  1:13.33                                                      
 11 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        1:13.60    1:13.35  
       35.24  1:13.35                                                      
 12 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         1:15.03    1:13.61  
       36.37  1:13.61                                                      
 13 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA   1:14.31    1:13.72  
       35.37  1:13.72                                                      
 14 Hamill, Emily C           11 Phoenixville  YM-MA  1:16.61    1:14.08  
       35.94  1:14.08                                                      
 15 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  1:14.28    1:14.17  
       36.09  1:14.17                                                      
 16 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  1:13.60    1:14.29  
       35.74  1:14.29                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     1:05.65Y   1:14.42  
       36.59  1:14.42                                                      
 18 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  1:06.03Y   1:14.78  
       35.20  1:14.78                                                      
 19 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  1:06.03Y   1:14.92  
       35.65  1:14.92                                                      
 20 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA   1:14.68    1:14.94  
       36.69  1:14.94                                                      
 21 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA  1:06.94Y   1:14.97  
 21 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         1:17.63    1:14.97  
       35.27  1:14.97                                                      
 23 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     1:16.98    1:15.22  
       36.11  1:15.22                                                      
 23 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   1:14.83    1:15.22  
       36.33  1:15.22                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sholevar, Meera G         12 Jersey Wahoos-MA     1:15.74    1:15.27  
       36.02  1:15.27                                                      
 26 Goetz, Peyton M           12 Westtown Aquatic-MA  1:15.42    1:15.30  
       36.18  1:15.30                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 O'Donoghue, Rowan B       11 Unattached-MA        1:14.84    1:15.75  
       37.33  1:15.75                                                      
 28 Ricciardi, Allyson J      12 Central Bucks Sw-MA  1:17.65    1:15.89  
       36.61  1:15.89                                                      
 29 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  1:14.91    1:16.30  
       36.52  1:16.30                                                      
 30 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  1:05.25Y   1:16.34  
       37.30  1:16.34                                                      
 31 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA   1:06.87Y   1:16.47  
 32 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA         1:15.94    1:16.49  
       36.38  1:16.49                                                      
 33 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:07.08Y   1:16.63  
 34 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  1:16.69    1:17.04  
       37.85  1:17.04                                                      
 35 Wolfe, Ella V             12 Marauder Aquatic-MA  1:06.20Y   1:17.61  
       36.84  1:17.61                                                      
 36 Palochik, Ava C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:17.62    1:17.90  
       38.22  1:17.90                                                      
 37 Watkins, Azlynn K         12 Parkland Swimmin-MA  1:06.70Y   1:18.94  
       38.27  1:18.94                                                      
 38 Rogers, Zoey S            11 Wilmington Aquat-MA  1:06.79Y   1:20.78  
 39 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA  1:17.09    1:20.81  
       38.53  1:20.81                                                      
 -- Rigas, Christina E        12 Unattached-MA        1:15.10         DQ  
       36.63       DQ                                                      
 
Event 16  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  1:06.89    1:05.64   20  
       31.35  1:05.64                                                      
  2 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  1:04.73    1:06.34   17  
       32.41  1:06.34                                                      
  3 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          1:09.00    1:06.53   16  
       32.41  1:06.53                                                      
  4 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     1:08.60    1:08.44   15  
       32.95  1:08.44                                                      
  5 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  1:07.97    1:10.10   14  
       34.48  1:10.10                                                      
  6 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:09.91    1:10.38   13  
       34.40  1:10.38                                                      
  7 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  1:09.85    1:11.11   12  
       34.45  1:11.11                                                      
  8 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   1:11.34    1:11.89   11  
       34.86  1:11.89                                                      
B - Final
  9 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     1:11.37    1:11.88    9  
       34.24  1:11.88                                                      
 10 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     1:12.57    1:12.34    7  
       35.01  1:12.34                                                      
 11 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  1:13.55    1:13.19    6  
       35.48  1:13.19                                                      
 12 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        1:13.01    1:13.42    5  
       36.26  1:13.42                                                      
 13 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        1:13.51    1:13.68    4  
       35.86  1:13.68                                                      
 14 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  1:12.85    1:14.68    3  
       36.21  1:14.68                                                      
 15 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA     1:13.65    1:14.99    2  
       36.81  1:14.99                                                      
 16 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     1:12.92    1:15.61    1  
       36.67  1:15.61                                                      
C - Final
 17 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         1:14.37    1:13.48  
       35.56  1:13.48                                                      
 18 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  1:15.39    1:13.92  
       35.66  1:13.92                                                      
 19 Ferroni, Ethan J          12 York YMCA-MA         1:15.42    1:14.72  
       36.25  1:14.72                                                      
 20 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA  1:14.82    1:14.83  
       35.96  1:14.83                                                      
 21 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA  1:15.32    1:15.06  
       36.08  1:15.06                                                      
 22 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA   1:15.60    1:15.33  
       37.04  1:15.33                                                      
 23 Kennedy, Jake Z           12 Ridley Area YMCA-MA  1:13.78    1:16.43  
       37.69  1:16.43                                                      
 24 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA  1:16.18    1:16.44  
       36.50  1:16.44                                                      
 
Event 16  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  1:06.81    1:04.73  
       30.75  1:04.73                                                      
  2 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  1:10.10    1:06.89  
       31.58  1:06.89                                                      
  3 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  1:10.38    1:07.97  
       32.23  1:07.97                                                      
  4 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     1:13.27    1:08.60  
       33.95  1:08.60                                                      
  5 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          1:08.84    1:09.00  
       33.48  1:09.00                                                      
  6 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  1:13.25    1:09.85  
       33.01  1:09.85                                                      
  7 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:11.58    1:09.91  
       33.61  1:09.91                                                      
  8 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   1:13.77    1:11.34  
       33.33  1:11.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     1:03.81Y   1:11.37  
       34.23  1:11.37                                                      
 10 Croghan, Nicholas A       12 Hanover Ymca Sti-MA  1:16.12    1:12.10  
       34.33  1:12.10                                                      
 11 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     1:12.89    1:12.57  
       34.93  1:12.57                                                      
 12 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  1:14.62    1:12.85  
       34.43  1:12.85                                                      
 13 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     1:15.54    1:12.92  
 14 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        1:16.26    1:13.01  
       36.20  1:13.01                                                      
 15 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        1:14.43    1:13.51  
       35.78  1:13.51                                                      
 16 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  1:13.44    1:13.55  
       35.95  1:13.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA     1:16.37    1:13.65  
       35.15  1:13.65                                                      
 18 Kennedy, Jake Z           12 Ridley Area YMCA-MA  1:14.96    1:13.78  
       35.43  1:13.78                                                      
 19 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         1:14.46    1:14.37  
       36.22  1:14.37                                                      
 20 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA  1:05.67Y   1:14.82  
       35.67  1:14.82                                                      
 21 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA  1:07.62Y   1:15.32  
       36.85  1:15.32                                                      
 22 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  1:15.43    1:15.39  
       36.42  1:15.39                                                      
 23 Ferroni, Ethan J          12 York YMCA-MA         1:16.49    1:15.42  
       37.09  1:15.42                                                      
 24 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA   1:07.76Y   1:15.60  
       36.73  1:15.60                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA  1:06.48Y   1:16.18  
       36.68  1:16.18                                                      
 26 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA  1:18.04    1:16.26  
       36.90  1:16.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Wu, Wade                  12 Parkland Aquatic-MA  1:18.09    1:16.97  
       37.47  1:16.97                                                      
 28 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     1:08.16Y   1:17.20  
       37.15  1:17.20                                                      
 29 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  1:16.03    1:17.23  
       37.08  1:17.23                                                      
 30 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  1:07.87Y   1:17.57  
       37.47  1:17.57                                                      
 31 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA  1:07.53Y   1:17.89  
       37.57  1:17.89                                                      
 32 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  1:15.62    1:18.03  
       37.49  1:18.03                                                      
 33 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:17.14    1:18.63  
       38.55  1:18.63                                                      
 34 Byrd, Cameron             11 Western Ymca Wah-MA  1:18.00    1:19.04  
       38.54  1:19.04                                                      
 35 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  1:17.01    1:19.41  
       37.64  1:19.41                                                      
 36 Seiverd, Charlie E        12 Seahawks Swim Te-MA  1:17.47    1:19.44  
       40.14  1:19.44                                                      
 37 Ronayne, Tristan X        12 Ridley Area YMCA-MA  1:07.45Y   1:19.51  
       38.17  1:19.51                                                      
 38 Oswald, Zachary M         12 Radnor Aquatic C-MA  1:08.15Y   1:20.00  
       37.78  1:20.00                                                      
 39 Thompson, Jack A          12 Malvern Swimming-MA  1:07.81Y   1:20.88  
 40 Waldron, Kevin P          12 Western Ymca Wah-MA  1:07.93Y   1:21.14  
       38.56  1:21.14                                                      
 
Event 17  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  1:08.24    1:06.84   20  
       32.61  1:06.84                                                      
  2 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     1:09.60    1:07.27   17  
       32.88  1:07.27                                                      
  3 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     1:08.44    1:08.08   16  
       32.95  1:08.08                                                      
  4 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA  1:10.02    1:08.48   15  
       32.52  1:08.48                                                      
  5 Matthias, Jade A          13 Unattached-MA        1:08.62    1:09.15   14  
       32.93  1:09.15                                                      
  6 Fickett, Makennah J       14 Hershey Aquatic-MA   1:09.86    1:09.78   13  
  7 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA  1:10.66    1:09.88   12  
       33.45  1:09.88                                                      
  8 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:10.70    1:10.11   11  
       33.76  1:10.11                                                      
B - Final
  9 Evans, Olivia M           14 Seahawks Swim Te-MA  1:11.22    1:10.68    9  
       33.70  1:10.68                                                      
 10 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  1:11.61    1:10.74    7  
       34.22  1:10.74                                                      
 11 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     1:11.65    1:10.97    6  
       34.27  1:10.97                                                      
 12 Ulmer, Sydney A           14 York YMCA-MA         1:12.09    1:11.36    5  
       34.64  1:11.36                                                      
 13 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:11.43    1:11.57    4  
       35.04  1:11.57                                                      
 14 Hare, Emma                13 South Jersey Aqu-MA  1:11.15    1:11.59    3  
       34.80  1:11.59                                                      
 15 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  1:12.07    1:11.82    2  
       35.04  1:11.82                                                      
 16 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         1:11.56    1:12.65    1  
       35.60  1:12.65                                                      
C - Final
 17 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  1:12.62    1:09.57  
       33.66  1:09.57                                                      
 18 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     1:12.96    1:11.10  
       35.26  1:11.10                                                      
 19 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     1:12.29    1:11.28  
       34.42  1:11.28                                                      
 20 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  1:12.33    1:11.69  
       35.35  1:11.69                                                      
 21 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  1:12.12    1:11.70  
       34.31  1:11.70                                                      
 22 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              1:12.15    1:11.82  
       34.42  1:11.82                                                      
 23 Barber, Avery             14 Radnor Aquatic C-MA  1:12.37    1:12.22  
       34.18  1:12.22                                                      
 24 Naveen, Annika            14 Friends Central-MA   1:12.13    1:12.64  
       34.18  1:12.64                                                      
 
Event 17  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mostek, Anya H            14 Phoenixville  YM-MA  1:08.56    1:07.06  
       32.39  1:07.06                                                      
  2 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  1:09.89    1:08.24  
       33.25  1:08.24                                                      
  3 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     1:08.91    1:08.44  
       33.63  1:08.44                                                      
  4 Matthias, Jade A          13 Unattached-MA        1:08.68    1:08.62  
       32.96  1:08.62                                                      
  5 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  1:10.43    1:08.89  
       34.71  1:08.89                                                      
  6 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     1:08.63    1:09.60  
       33.91  1:09.60                                                      
  7 Fickett, Makennah J       14 Hershey Aquatic-MA   1:10.99    1:09.86  
       34.25  1:09.86                                                      
  8 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA  1:00.36Y   1:10.02  
       33.40  1:10.02                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zelinske, Lauren N        13 Phoenixville  YM-MA  1:09.55    1:10.24  
       33.59  1:10.24                                                      
 10 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA  1:12.43    1:10.66  
       33.92  1:10.66                                                      
 11 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:08.60    1:10.70  
       34.36  1:10.70                                                      
 12 Hare, Emma                13 South Jersey Aqu-MA    59.83Y   1:11.15  
       34.61  1:11.15                                                      
 13 Evans, Olivia M           14 Seahawks Swim Te-MA  1:12.14    1:11.22  
       33.86  1:11.22                                                      
 14 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:12.10    1:11.43  
       35.05  1:11.43                                                      
 15 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         1:12.75    1:11.56  
       34.96  1:11.56                                                      
 16 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  1:10.85    1:11.61  
       34.04  1:11.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     1:10.59    1:11.65  
       34.60  1:11.65                                                      
 18 Eruslanova, Ekaterina     13 Suburban Seahawk-MA  1:12.60    1:11.71  
       35.28  1:11.71                                                      
 19 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  1:12.34    1:12.07  
       35.73  1:12.07                                                      
 20 Ulmer, Sydney A           14 York YMCA-MA         1:12.07    1:12.09  
       35.09  1:12.09                                                      
 21 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  1:02.58Y   1:12.12  
       34.35  1:12.12                                                      
 22 Naveen, Annika            14 Friends Central-MA   1:01.09Y   1:12.13  
       33.98  1:12.13                                                      
 23 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              1:03.53Y   1:12.15  
       34.35  1:12.15                                                      
 24 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     1:01.75Y   1:12.29  
       35.26  1:12.29                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  1:02.47Y   1:12.33  
       34.84  1:12.33                                                      
 26 Barber, Avery             14 Radnor Aquatic C-MA  1:03.23Y   1:12.37  
       34.48  1:12.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA  1:02.41Y   1:12.46  
       34.65  1:12.46                                                      
 28 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  1:11.22    1:12.62  
       35.31  1:12.62                                                      
 29 Terrazas, Olivia          14 Chambersburg Cha-MA  1:01.74Y   1:12.76  
       35.35  1:12.76                                                      
 30 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     1:02.36Y   1:12.96  
       36.04  1:12.96                                                      
 31 Finnegan, Meghan M        13 Jersey Wahoos-MA     1:00.93Y   1:12.99  
       35.57  1:12.99                                                      
 32 Maher, Kylie J            14 Phoenixville  YM-MA  1:01.96Y   1:13.12  
       35.92  1:13.12                                                      
 33 May, Tori E               13 Dover YMCA-MA        1:11.58    1:13.24  
       35.70  1:13.24                                                      
 34 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        1:12.68    1:13.53  
       35.43  1:13.53                                                      
 35 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA  1:02.67Y   1:13.77  
       35.03  1:13.77                                                      
 36 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           1:01.72Y   1:13.83  
       36.11  1:13.83                                                      
 37 Gagnon, Kat A             13 Jersey Wahoos-MA     1:12.64    1:13.96  
       35.85  1:13.96                                                      
 38 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:02.06Y   1:14.04  
       35.68  1:14.04                                                      
 39 Dye, Amelia E             14 Hershey Aquatic-MA   1:03.15Y   1:14.20  
       36.13  1:14.20                                                      
 40 Hahn, Lily                13 Radnor Aquatic C-MA  1:01.13Y   1:14.43  
       35.92  1:14.43                                                      
 41 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  1:02.26Y   1:15.20  
       36.03  1:15.20                                                      
 42 McCall, Cara E            13 Blue Dolphin Aqu-MA  1:03.27Y   1:17.37  
 
Event 18  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  1:02.99    1:01.66   20  
       30.01  1:01.66                                                      
  2 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  1:03.71    1:01.91   17  
       30.48  1:01.91                                                      
  3 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  1:02.90    1:02.49   16  
       30.88  1:02.49                                                      
  4 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  1:02.76    1:02.58   15  
       30.39  1:02.58                                                      
  5 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  1:04.71    1:04.42   14  
       30.96  1:04.42                                                      
  6 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  1:04.15    1:04.54   13  
       30.99  1:04.54                                                      
  7 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  1:05.37    1:05.65   12  
       31.72  1:05.65                                                      
  8 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  1:04.98    1:06.06   11  
       31.71  1:06.06                                                      
B - Final
  9 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  1:05.55    1:04.13    9  
       31.18  1:04.13                                                      
 10 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  1:05.63    1:05.29    7  
       31.16  1:05.29                                                      
 11 Hamill, Alexander M       14 Phoenixville  YM-MA  1:06.01    1:05.41    6  
       31.82  1:05.41                                                      
 12 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     1:06.40    1:05.88    5  
       31.86  1:05.88                                                      
 13 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     1:06.63    1:06.25    4  
       32.85  1:06.25                                                      
 14 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   1:07.15    1:06.37    3  
       32.25  1:06.37                                                      
 15 Blake, Teddy G            13 Nittany Lion Aqu-MA  1:07.23    1:06.74    2  
       32.23  1:06.74                                                      
 16 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  1:07.39    1:07.63    1  
       32.96  1:07.63                                                      
C - Final
 17 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   1:07.86    1:06.74  
       32.72  1:06.74                                                      
 18 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:08.24    1:06.91  
       31.99  1:06.91                                                      
 19 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  1:07.95    1:07.18  
       32.82  1:07.18                                                      
 20 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  1:07.55    1:07.53  
       33.23  1:07.53                                                      
 21 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  1:07.87    1:07.68  
       33.29  1:07.68                                                      
 22 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  1:08.11    1:07.80  
       33.42  1:07.80                                                      
 23 Lin, Kevin                14 Seahawks Swim Te-MA  1:08.29    1:07.86  
       32.47  1:07.86                                                      
 24 Wang, Ethan F             13 York YMCA-MA         1:08.00    1:08.35  
       34.00  1:08.35                                                      
 
Event 18  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  1:04.56    1:02.76  
       30.43  1:02.76                                                      
  2 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  1:03.23    1:02.90  
       30.91  1:02.90                                                      
  3 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  1:05.37    1:02.99  
       30.74  1:02.99                                                      
  4 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  1:03.90    1:03.71  
       30.67  1:03.71                                                      
  5 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  1:04.38    1:04.15  
       31.09  1:04.15                                                      
  6 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  1:05.33    1:04.71  
       31.43  1:04.71                                                      
  7 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  1:06.75    1:04.98  
       31.56  1:04.98                                                      
  8 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  1:06.95    1:05.37  
       31.78  1:05.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  1:09.15    1:05.55  
       31.56  1:05.55                                                      
 10 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  1:09.14    1:05.63  
       31.41  1:05.63                                                      
 11 Hamill, Alexander M       14 Phoenixville  YM-MA  1:07.11    1:06.01  
       32.06  1:06.01                                                      
 12 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA       57.43Y   1:06.40  
       31.86  1:06.40                                                      
 13 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     1:07.15    1:06.63  
       32.45  1:06.63                                                      
 14 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   1:08.33    1:07.15  
       32.34  1:07.15                                                      
 15 Blake, Teddy G            13 Nittany Lion Aqu-MA  1:08.66    1:07.23  
       32.39  1:07.23                                                      
 16 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  1:08.90    1:07.39  
       32.51  1:07.39                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA    56.08Y   1:07.55  
       31.64  1:07.55                                                      
 18 Gordon, Daniel K          14 Hanover Ymca Sti-MA  1:07.94    1:07.61  
       32.55  1:07.61                                                      
 19 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   1:07.14    1:07.86  
       32.86  1:07.86                                                      
 20 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA    59.25Y   1:07.87  
       32.90  1:07.87                                                      
 21 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  1:07.55    1:07.95  
       33.05  1:07.95                                                      
 22 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA           1:06.48    1:07.99  
       33.11  1:07.99                                                      
 23 Wang, Ethan F             13 York YMCA-MA         1:08.72    1:08.00  
       33.13  1:08.00                                                      
 24 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA    57.80Y   1:08.11  
       32.96  1:08.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  1:09.10    1:08.24  
       33.21  1:08.24                                                      
 26 Lin, Kevin                14 Seahawks Swim Te-MA  1:09.44    1:08.29  
       32.92  1:08.29                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Ehret, Andrew T           14 Una Paac-MA          1:07.96    1:08.45  
       33.09  1:08.45                                                      
 28 Pierce, Jeremy R          14 Suburban Seahawk-MA  1:00.12Y   1:08.95  
       32.72  1:08.95                                                      
 29 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA    58.87Y   1:09.27  
       33.81  1:09.27                                                      
 30 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  1:09.50    1:09.46  
       33.51  1:09.46                                                      
 31 Butkiewicz, Maximian      14 Nrg Swimming-MA        58.71Y   1:09.54  
       33.74  1:09.54                                                      
 31 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        1:09.19    1:09.54  
       33.71  1:09.54                                                      
 33 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA       59.78Y   1:09.55  
       34.01  1:09.55                                                      
 33 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  1:09.03    1:09.55  
       33.54  1:09.55                                                      
 35 Paul, Thomas M            14 Hershey Aquatic-MA   1:09.40    1:09.60  
       33.89  1:09.60                                                      
 35 Moll, James M             14 Lancaster Aquati-MA    59.35Y   1:09.60  
       33.03  1:09.60                                                      
 37 Simms, Robert S           13 Jersey Wahoos-MA     1:00.20Y   1:09.84  
       33.82  1:09.84                                                      
 38 Oliver, Justin A          14 Pocono Family YM-MA    58.72Y   1:10.30  
       34.16  1:10.30                                                      
 39 Pezzella, Nick E          14 South Jersey Aqu-MA    59.30Y   1:10.32  
       33.96  1:10.32                                                      
 40 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  1:08.19    1:10.56  
       34.00  1:10.56                                                      
 41 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA    58.42Y   1:11.02  
       33.48  1:11.02                                                      
 
Event 19  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  2:49.69    2:47.66   20  
       37.46  1:21.34  2:05.31  2:47.66                                    
  2 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  3:00.89    2:57.55   17  
       40.50  1:26.43  2:13.09  2:57.55                                    
  3 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         3:00.67    2:57.56   16  
       41.52  1:27.05  2:12.82  2:57.56                                    
  4 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA  3:00.92    2:58.41   15  
       40.47  1:25.79  2:11.21  2:58.41                                    
  5 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA  3:00.72    2:58.94   14  
       38.62  1:24.57  2:11.87  2:58.94                                    
  6 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  3:00.69    2:59.20   13  
       40.02  1:25.30  2:12.97  2:59.20                                    
  7 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  3:01.53    3:00.96   12  
       40.65  1:26.38  2:13.70  3:00.96                                    
  8 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA   3:01.92    3:01.80   11  
       41.59  1:28.00  2:15.35  3:01.80                                    
B - Final
  9 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  3:05.23    3:00.22    9  
       40.98  1:27.03  2:14.17  3:00.22                                    
 10 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA   3:05.11    3:02.46    7  
       41.00  1:27.09  2:15.11  3:02.46                                    
 11 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  3:03.16    3:03.86    6  
       41.17  1:28.52  2:17.33  3:03.86                                    
 12 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  3:04.01    3:04.03    5  
       41.38  1:28.91  2:17.47  3:04.03                                    
 13 Steinmetz, Zoe N          12 Northeast Swimmi-MA  3:09.75    3:04.87    4  
       42.77  1:30.00  2:17.77  3:04.87                                    
 14 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  3:09.14    3:04.90    3  
       42.38  1:29.55  2:16.74  3:04.90                                    
 15 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  3:06.07    3:05.14    2  
       41.83  1:29.68  2:17.92  3:05.14                                    
 16 Bair, Camryn N            11 Una Nlac-MA          3:09.82    3:08.75    1  
       41.62  1:30.40  2:20.08  3:08.75                                    
 
Event 19  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  3:02.72    2:49.69  
       37.18  1:20.08  2:04.62  2:49.69                                    
  2 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         3:00.31    3:00.67  
       41.61  1:27.26  2:13.67  3:00.67                                    
  3 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  3:02.86    3:00.69  
       41.12  1:26.48  2:13.55  3:00.69                                    
  4 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA  3:08.39    3:00.72  
       39.88  1:25.00  2:12.56  3:00.72                                    
  5 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  2:41.52Y   3:00.89  
       41.03  1:27.40  2:14.54  3:00.89                                    
  6 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA  3:04.83    3:00.92  
       41.27  1:27.14  2:14.31  3:00.92                                    
  7 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  3:06.30    3:01.53  
       41.05  1:27.12  2:14.08  3:01.53                                    
  8 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA   3:06.13    3:01.92  
       41.20  1:27.77  2:15.55  3:01.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  3:07.19    3:03.16  
       40.67  1:28.14  2:15.57  3:03.16                                    
 10 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  3:07.05    3:03.72  
       43.02  1:30.25  2:17.78  3:03.72                                    
 11 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  3:08.02    3:04.01  
       41.50  1:28.29  2:16.85  3:04.01                                    
 12 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA   2:49.24Y   3:05.11  
              1:31.23  3:05.11                                             
 13 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:35.37Y   3:05.23  
       42.83  1:29.84  2:18.88  3:05.23                                    
 14 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  3:07.46    3:06.07  
       41.12  1:29.64  2:18.93  3:06.07                                    
 15 Duncheskie, Grace C       12 Springfield Aqua-MA  3:01.46    3:06.43  
       40.41  1:26.67  2:16.83  3:06.43                                    
 16 Rigas, Christina E        12 Unattached-MA        3:00.58    3:07.92  
       42.00  1:29.97  3:07.92                                             
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  3:05.22    3:09.14  
       42.49  1:32.74  2:21.42  3:09.14                                    
 18 Steinmetz, Zoe N          12 Northeast Swimmi-MA  2:46.08Y   3:09.75  
              1:30.25  3:09.75                                             
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bair, Camryn N            11 Una Nlac-MA          3:07.86    3:09.82  
       41.25  1:30.98  2:20.16  3:09.82                                    
 20 Lieu, Isabelle S          11 Plymouth Whitema-MA  3:10.95    3:10.20  
       43.03  1:32.30  2:21.33  3:10.20                                    
 21 Caraballo, Bella K        12 Wilmington Aquat-MA  2:49.93Y   3:11.07  
              1:31.27  3:11.07                                             
 22 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  3:10.96    3:13.36  
       43.44  1:33.03  2:23.92  3:13.36                                    
 23 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  2:48.16Y   3:15.19  
              1:31.40  3:15.19                                             
 24 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA  2:44.61Y   3:15.68  
              1:35.54  3:15.68                                             
 25 Costa, Carina G           12 South Jersey Mar-MA  3:11.04    3:15.75  
       44.75  1:34.03  2:25.53  3:15.75                                    
 26 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     3:11.60    3:17.60  
       44.25  1:35.53  2:27.25  3:17.60                                    
 27 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           3:10.78    3:18.21  
       44.47  1:35.79  2:26.93  3:18.21                                    
 28 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA  2:43.75Y   3:18.29  
       43.04  1:33.09  2:25.87  3:18.29                                    
 29 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA  3:09.37    3:19.00  
 30 Palochik, Ava C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:48.47Y   3:22.58  
              1:39.02  3:22.58                                             
 
Event 20  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:47.88    2:46.52   20  
       37.82  1:19.76  2:04.39  2:46.52                                    
  2 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   2:55.48    2:50.11   17  
       39.72  1:22.97  2:07.12  2:50.11                                    
  3 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  2:56.85    2:52.46   16  
       39.21  1:23.46  2:07.89  2:52.46                                    
  4 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  2:53.93    2:52.70   15  
       37.86  1:21.53  2:06.52  2:52.70                                    
  5 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA  2:56.49    2:54.87   14  
       38.67  1:23.34  2:08.76  2:54.87                                    
  6 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     3:03.69    2:57.55   13  
       38.71  1:24.41  2:10.96  2:57.55                                    
  7 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          3:05.60    3:04.44   12  
       40.88  1:29.02  2:17.38  3:04.44                                    
  8 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   3:04.32    3:06.72   11  
       39.69  1:26.92  2:16.83  3:06.72                                    
B - Final
  9 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA  3:05.98    3:01.42    9  
       41.52  1:27.85  2:15.81  3:01.42                                    
 10 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  3:08.79    3:01.91    7  
       41.38  1:27.85  2:16.19  3:01.91                                    
 11 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     3:06.24    3:03.52    6  
       41.09  1:28.49  2:16.23  3:03.52                                    
 12 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA   3:07.67    3:06.75    5  
       44.75  1:34.00  2:22.25  3:06.75                                    
 13 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  3:09.12    3:06.78    4  
       43.30  1:30.51  2:18.68  3:06.78                                    
 14 Miller, Nathaniel D       12 Tide Water Aquat-MA  3:08.30    3:06.81    3  
       41.95  1:30.11  2:19.72  3:06.81                                    
 15 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA         3:07.23    3:07.61    2  
       43.25  1:31.02  2:18.90  3:07.61                                    
 16 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  3:06.73    3:11.35    1  
       43.37  1:32.80  2:22.76  3:11.35                                    
 
Event 20  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:50.64    2:47.88  
       38.06  1:20.80  2:04.22  2:47.88                                    
  2 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  2:58.42    2:53.93  
       39.45  1:23.88  2:08.42  2:53.93                                    
  3 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   2:55.32    2:55.48  
       39.46  1:24.11  2:09.96  2:55.48                                    
  4 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA  3:01.22    2:56.49  
       39.57  1:23.67  2:09.85  2:56.49                                    
  5 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  2:56.24    2:56.85  
       39.01  1:24.27  2:10.99  2:56.85                                    
  6 Croghan, Nicholas A       12 Hanover Ymca Sti-MA  2:47.56Y   3:03.06  
       41.88  1:29.67  2:17.27  3:03.06                                    
  7 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     3:00.13    3:03.69  
       40.32  1:27.82  2:16.07  3:03.69                                    
  8 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   3:02.41    3:04.32  
       40.94  1:28.35  2:17.11  3:04.32                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          3:08.05    3:05.60  
       42.49  1:30.49  2:19.59  3:05.60                                    
 10 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA  2:41.20Y   3:05.98  
       40.79  1:28.48  2:18.17  3:05.98                                    
 11 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     2:43.98Y   3:06.24  
       41.00  1:28.89  2:18.16  3:06.24                                    
 12 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA  3:06.52    3:06.52  
       41.75  1:30.15  2:18.97  3:06.52                                    
 13 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  3:10.46    3:06.73  
       41.90  1:31.13  2:20.57  3:06.73                                    
 14 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA         3:13.30    3:07.23  
       42.05  1:28.93  2:18.24  3:07.23                                    
 15 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA   2:43.63Y   3:07.67  
       44.07  1:34.46  2:22.06  3:07.67                                    
 16 Miller, Nathaniel D       12 Tide Water Aquat-MA  2:50.39Y   3:08.30  
       42.73  1:31.57  2:20.71  3:08.30                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  3:05.91    3:08.79  
       41.53  1:29.82  2:20.04  3:08.79                                    
 18 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:47.59Y   3:09.12  
       44.27  1:33.81  2:21.56  3:09.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chan, Alexander P         12 Ridley Area YMCA-MA  2:44.54Y   3:09.20  
       44.00  1:33.65  2:22.54  3:09.20                                    
 20 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         3:03.77    3:09.46  
       42.90  1:31.10  2:21.18  3:09.46                                    
 21 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA  3:05.33    3:10.43  
       42.73  1:32.21  2:21.88  3:10.43                                    
 22 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  2:47.37Y   3:10.60  
       40.61  1:29.08  2:20.52  3:10.60                                    
 23 Fung, Derek Y             12 Upper Main Line-MA   3:05.02    3:11.54  
       42.97  1:31.49  2:21.23  3:11.54                                    
 24 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA  2:52.23Y   3:12.74  
       42.79  1:31.23  2:21.25  3:12.74                                    
 25 Scholer, Richard Z        12 Central Bucks Sw-MA  2:46.86Y   3:13.56  
       43.48  1:33.21  2:23.72  3:13.56                                    
 26 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     3:13.44    3:14.45  
       43.28  1:33.02  2:23.72  3:14.45                                    
 27 Wu, Wade                  12 Parkland Aquatic-MA  2:49.96Y   3:15.22  
       45.37  1:34.19  2:26.15  3:15.22                                    
 28 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA  2:44.82Y   3:15.26  
       42.88  1:32.98  2:23.49  3:15.26                                    
 29 Lehman, Zachary C         12 Parkland Aquatic-MA  2:50.49Y   3:15.46  
       44.66  1:34.26  2:25.50  3:15.46                                    
 30 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA     2:44.83Y   3:15.50  
       44.33  1:33.57  2:24.64  3:15.50                                    
 31 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              2:50.09Y   3:16.67  
       44.56  1:34.20  2:26.41  3:16.67                                    
 32 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  2:51.69Y   3:19.05  
       43.72  1:35.55  2:28.09  3:19.05                                    
 33 George, Kiran L           12 Five Star Swim C-MA  3:14.12    3:19.36  
       46.26  1:37.76  2:29.60  3:19.36                                    
 34 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA  2:51.15Y   3:19.70  
       42.90  1:33.50  2:26.46  3:19.70                                    
 
Event 21  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:49.00    2:45.39   20  
       37.19  1:20.13  2:02.81  2:45.39                                    
  2 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  2:50.57    2:46.78   17  
       38.49  1:21.34  2:04.51  2:46.78                                    
  3 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  2:50.27    2:48.55   16  
       37.89  1:20.65  2:04.28  2:48.55                                    
  4 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  2:53.74    2:50.37   15  
       39.10  1:22.52  2:06.62  2:50.37                                    
  5 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  2:54.31    2:51.39   14  
       37.54  1:21.03  2:05.79  2:51.39                                    
  6 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:51.57    2:52.78   13  
       38.51  1:22.20  2:06.49  2:52.78                                    
  7 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:51.66    2:53.23   12  
       40.35  1:23.85  2:07.77  2:53.23                                    
  8 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  2:53.38    2:53.67   11  
       38.72  1:22.90  2:08.64  2:53.67                                    
B - Final
  9 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         2:56.30    2:51.71    9  
       38.18  1:21.48  2:06.89  2:51.71                                    
 10 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           2:55.13    2:51.78    7  
       38.81  1:22.55  2:07.60  2:51.78                                    
 11 Klaehn, Alina M           14 Una Eaac-MA          2:55.39    2:53.81    6  
       39.55  1:23.64  2:09.28  2:53.81                                    
 12 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA  2:54.74    2:54.68    5  
       38.95  1:23.12  2:08.91  2:54.68                                    
 13 Garcia-Kaliner, Arielle   14 Una Pcac-MA          2:57.17    2:56.40    4  
       39.46  1:24.08  2:10.29  2:56.40                                    
 14 Cottingham, Brianna A     14 SCAY-MA              2:57.36    2:58.48    3  
       41.31  1:26.33  2:12.88  2:58.48                                    
 15 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     2:57.47    2:58.55    2  
       41.41  1:26.72  2:13.11  2:58.55                                    
 16 Powell, Kari G            13 Chambersburg Cha-MA  2:57.37    2:59.81    1  
       39.24  1:25.53  2:13.20  2:59.81                                    
C - Final
 17 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA  3:00.50    2:58.23  
       40.13  1:26.01  2:12.31  2:58.23                                    
 18 Kopec, Marissa J          14 Hershey Aquatic-MA   2:58.82    2:59.75  
       39.88  1:25.67  2:13.28  2:59.75                                    
 19 Taylor, Emily M           13 Lancaster Aquati-MA  3:02.18    3:00.28  
       42.17  1:28.35  2:15.26  3:00.28                                    
 20 Turner, Sara C            14 Elite Performanc-MA  3:01.10    3:00.59  
       41.12  1:27.40  2:14.37  3:00.59                                    
 21 Gemma, Ava R              14 York YMCA-MA         3:03.66    3:01.13  
       41.49  1:27.40  2:14.91  3:01.13                                    
 22 Hendrickson, Ava E        14 Episcopal Academ-MA  3:01.22    3:01.89  
       40.08  1:26.78  2:16.07  3:01.89                                    
 23 Holtsberg, Cathryn F      14 Suburban Seahawk-MA  3:02.83    3:02.43  
       41.85  1:28.16  2:15.07  3:02.43                                    
 24 Chi, Maggie               14 Parkland Aquatic-MA  3:03.51    3:04.84  
       41.53  1:28.05  2:15.73  3:04.84                                    
 
Event 21  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mostek, Anya H            14 Phoenixville  YM-MA  2:24.55Y   2:48.68  
       37.44  1:20.08  2:04.51  2:48.68                                    
  2 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:46.17    2:49.00  
       37.20  1:20.10  2:04.76  2:49.00                                    
  3 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  2:53.32    2:50.27  
       38.39  1:22.59  2:06.67  2:50.27                                    
  4 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  2:50.91    2:50.57  
       39.35  1:23.12  2:07.07  2:50.57                                    
  5 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:49.87    2:51.57  
       38.17  1:22.69  2:06.75  2:51.57                                    
  6 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:51.98    2:51.66  
       38.24  1:22.54  2:07.33  2:51.66                                    
  7 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  2:29.10Y   2:53.38  
       38.86  1:22.97  2:08.69  2:53.38                                    
  8 Eruslanova, Ekaterina     13 Suburban Seahawk-MA  2:55.86    2:53.71  
       38.70  1:23.12  2:08.14  2:53.71                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  2:53.87    2:53.74  
       39.84  1:24.45  2:09.13  2:53.74                                    
 10 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  2:49.54    2:54.31  
       38.46  1:22.46  2:08.72  2:54.31                                    
 11 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA  2:57.86    2:54.74  
       39.89  1:23.37  2:08.75  2:54.74                                    
 12 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           2:56.85    2:55.13  
       38.98  1:24.59  2:10.15  2:55.13                                    
 13 Klaehn, Alina M           14 Una Eaac-MA          2:29.45Y   2:55.39  
       38.34  1:23.80  2:09.50  2:55.39                                    
 14 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         2:53.50    2:56.30  
       39.28  1:24.74  2:10.31  2:56.30                                    
 15 Garcia-Kaliner, Arielle   14 Una Pcac-MA          2:36.19Y   2:57.17  
       38.85  1:23.51  2:09.92  2:57.17                                    
 16 Cottingham, Brianna A     14 SCAY-MA              2:36.15Y   2:57.36  
       40.97  1:25.88  2:11.43  2:57.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Powell, Kari G            13 Chambersburg Cha-MA  2:36.06Y   2:57.37  
       38.96  1:25.39  2:12.37  2:57.37                                    
 18 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     2:57.71    2:57.47  
       40.30  1:25.14  2:11.89  2:57.47                                    
 19 Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  2:59.70    2:58.19  
       41.00  1:27.06  2:12.53  2:58.19                                    
 20 Kopec, Marissa J          14 Hershey Aquatic-MA   2:35.40Y   2:58.82  
       40.58  1:26.36  2:12.67  2:58.82                                    
 21 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  2:28.87Y   3:00.28  
       40.16  1:26.04  2:13.29  3:00.28                                    
 22 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA  2:38.97Y   3:00.50  
       40.75  1:26.65  2:13.84  3:00.50                                    
 23 Turner, Sara C            14 Elite Performanc-MA  2:36.86Y   3:01.10  
       41.24  1:27.31  2:14.70  3:01.10                                    
 24 Lyesnykova, Alina V       14 CVAC-MA              2:58.38    3:01.14  
       39.22  1:25.53  2:13.16  3:01.14                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Hendrickson, Ava E        14 Episcopal Academ-MA  2:36.40Y   3:01.22  
       40.59  1:27.18  2:14.94  3:01.22                                    
 26 Taylor, Emily M           13 Lancaster Aquati-MA  2:37.68Y   3:02.18  
       41.28  1:28.17  2:15.92  3:02.18                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Holtsberg, Cathryn F      14 Suburban Seahawk-MA  2:38.01Y   3:02.83  
       42.00  1:28.54  2:15.81  3:02.83                                    
 28 Chi, Maggie               14 Parkland Aquatic-MA  2:38.88Y   3:03.51  
       40.46  1:26.62  2:14.75  3:03.51                                    
 29 Gemma, Ava R              14 York YMCA-MA         2:58.79    3:03.66  
       40.66  1:26.29  2:15.46  3:03.66                                    
 30 Petrakis, Nyah M          13 Central Bucks Sw-MA  2:59.57    3:04.34  
       39.17  1:25.19  2:13.95  3:04.34                                    
 31 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  2:55.23    3:06.04  
       41.42  1:29.14  2:18.18  3:06.04                                    
 32 Ott, Madeleine F          14 Suburban Seahawk-MA  2:38.83Y   3:06.92  
       43.20  1:30.60  2:18.80  3:06.92                                    
 33 Perot, Elizabeth B        14 Five Star Swim C-MA  2:38.17Y   3:07.85  
       42.37  1:30.99  2:19.33  3:07.85                                    
 34 Collins, Audrey E         14 Radnor Aquatic C-MA  2:37.04Y   3:07.90  
       42.12  1:29.87  2:19.75  3:07.90                                    
 35 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:36.38Y   3:08.48  
       43.00  1:31.01  2:20.05  3:08.48                                    
 36 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA  2:38.96Y   3:08.50  
       42.69  1:31.07  2:19.65  3:08.50                                    
 37 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:37.85Y   3:08.64  
       42.63  1:31.52  2:21.23  3:08.64                                    
 38 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  2:38.88Y   3:09.08  
       44.83  1:33.27  2:20.97  3:09.08                                    
 39 Fleischaker, Leyna S      14 Parkland Aquatic-MA  2:38.37Y   3:12.75  
       42.98  1:31.03  2:21.32  3:12.75                                    
 -- Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  2:35.99Y  X3:02.80  
       41.28  1:28.17  2:15.41  3:02.80                                    
 -- Pagett, Mackenzie S       14 SCAY-MA              2:35.92Y       DFS  
 
Event 22  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:33.35    2:32.38   20  
       33.05  1:11.25  1:51.61  2:32.38                                    
  2 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  2:36.69    2:34.59   17  
       34.43  1:13.54  1:53.50  2:34.59                                    
  3 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:36.63    2:35.94   16  
       35.09  1:14.91  1:55.54  2:35.94                                    
  4 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  2:40.23    2:37.73   15  
       35.76  1:15.85  1:56.85  2:37.73                                    
  5 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  2:39.08    2:38.19   14  
       34.10  1:12.96  1:54.95  2:38.19                                    
  6 Wright, Owen C            14 Wcay Marlins-MA      2:39.90    2:38.56   13  
       34.96  1:15.28  1:56.53  2:38.56                                    
  7 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  2:40.64    2:40.90   12  
       35.87  1:16.44  1:58.55  2:40.90                                    
  8 Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  2:41.38    2:40.94   11  
       35.16  1:15.51  1:58.61  2:40.94                                    
B - Final
  9 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   2:46.38    2:40.90    9  
       37.67  1:18.65  2:00.25  2:40.90                                    
 10 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  2:42.74    2:42.14    7  
       37.71  1:19.02  2:00.82  2:42.14                                    
 11 El-Deiry, John R          14 Suburban Seahawk-MA  2:42.63    2:42.87    6  
       36.83  1:18.14  1:59.93  2:42.87                                    
 12 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   2:43.63    2:44.12    5  
       36.53  1:17.87  2:00.43  2:44.12                                    
 13 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:41.87    2:44.89    4  
       37.06  1:19.07  2:01.70  2:44.89                                    
 14 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  2:47.25    2:46.83    3  
       36.44  1:17.72  2:01.47  2:46.83                                    
 15 Pike, Cooper P            14 South Jersey Aqu-MA  2:46.48    2:46.94    2  
       37.15  1:19.78  2:03.69  2:46.94                                    
 16 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  2:47.25    2:49.30    1  
       37.62  1:21.62  2:05.70  2:49.30                                    
C - Final
 17 Pezzella, Nick E          14 South Jersey Aqu-MA  2:48.98    2:44.50  
       36.60  1:18.63  2:01.60  2:44.50                                    
 18 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     2:48.92    2:48.29  
       36.81  1:19.60  2:04.23  2:48.29                                    
 19 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  2:51.23    2:48.79  
       37.34  1:20.83  2:04.58  2:48.79                                    
 20 Sherry, Matt K            14 Central Bucks Sw-MA  2:52.21    2:49.56  
       37.26  1:20.78  2:05.51  2:49.56                                    
 21 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:53.42    2:50.17  
       38.79  1:22.02  2:06.14  2:50.17                                    
 22 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  2:52.39    2:50.68  
       38.03  1:21.70  2:05.99  2:50.68                                    
 23 Willis, Ryan F            14 SCAY-MA              2:53.23    2:52.64  
       38.50  1:22.30  2:07.52  2:52.64                                    
 24 Lee, Ryan                 13 Wsy Swimming-MA      2:52.17    2:55.85  
       39.24  1:24.29  2:09.60  2:55.85                                    
 
Event 22  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:35.14    2:33.35  
       33.37  1:11.67  1:52.70  2:33.35                                    
  2 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:39.05    2:36.63  
       35.44  1:15.67  1:56.53  2:36.63                                    
  3 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  2:38.97    2:36.69  
       36.17  1:16.46  1:56.59  2:36.69                                    
  4 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  2:38.34    2:39.08  
       34.73  1:14.83  1:56.54  2:39.08                                    
  5 Wright, Owen C            14 Wcay Marlins-MA      2:38.88    2:39.90  
       34.51  1:15.67  1:57.13  2:39.90                                    
  6 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  2:45.97    2:40.23  
       36.26  1:17.29  1:58.13  2:40.23                                    
  7 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  2:44.08    2:40.64  
       36.22  1:17.02  1:58.83  2:40.64                                    
  8 Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  2:46.61    2:41.38  
       36.85  1:18.49  2:00.47  2:41.38                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:45.47    2:41.87  
       36.51  1:17.19  1:59.41  2:41.87                                    
 10 El-Deiry, John R          14 Suburban Seahawk-MA  2:48.68    2:42.63  
       37.64  1:18.72  2:00.51  2:42.63                                    
 11 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  2:52.09    2:42.74  
       38.39  1:20.17  2:01.42  2:42.74                                    
 12 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   2:44.25    2:43.63  
       36.43  1:17.08  1:59.89  2:43.63                                    
 13 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   2:22.71Y   2:46.38  
       38.28  1:21.26  2:04.52  2:46.38                                    
 14 Pike, Cooper P            14 South Jersey Aqu-MA  2:24.69Y   2:46.48  
       36.69  1:19.27  2:03.71  2:46.48                                    
 15 Petrunich, Kieran         14 Western Ymca Wah-MA  2:44.96    2:46.62  
       36.94  1:20.33  2:03.63  2:46.62                                    
 16 Kao, Dylan Z              13 Methacton Aquati-MA  2:46.43    2:46.78  
       35.89  1:19.06  2:03.23  2:46.78                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  2:42.71    2:47.25  
       37.17  1:18.89  2:03.21  2:47.25                                    
 17 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  2:26.42Y   2:47.25  
       36.76  1:19.59  2:04.47  2:47.25                                    
 19 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     2:27.48Y   2:48.92  
       37.46  1:20.92  2:04.61  2:48.92                                    
 20 Pezzella, Nick E          14 South Jersey Aqu-MA  2:21.16Y   2:48.98  
       36.87  1:19.29  2:04.18  2:48.98                                    
 21 Durand, Connor            14 Palmyra Aquatic-MA   2:47.81    2:50.38  
       36.41  1:19.12  2:04.42  2:50.38                                    
 22 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  2:21.39Y   2:51.23  
       36.27  1:18.98  2:04.31  2:51.23                                    
 23 Lee, Ryan                 13 Wsy Swimming-MA      2:51.68    2:52.17  
       38.32  1:22.16  2:07.23  2:52.17                                    
 24 Sherry, Matt K            14 Central Bucks Sw-MA  2:49.68    2:52.21  
       37.88  1:21.64  2:07.05  2:52.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  2:20.68Y   2:52.39  
       38.12  1:21.46  2:06.30  2:52.39                                    
 25 Hershey, Ethan D          14 Five Star Swim C-MA  2:29.89Y   2:52.39  
       37.75  1:22.39  2:08.40  2:52.39                                    
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 27 Willis, Ryan F            14 SCAY-MA              2:29.86Y   2:53.23  
       38.16  1:22.82  2:08.07  2:53.23                                    
 28 Perose, Bobby J           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:50.76    2:53.42  
       39.00  1:23.41  2:08.41  2:53.42                                    
 29 Christou, Alex            14 Jersey Wahoos-MA     2:30.27Y   2:53.67  
       39.92  1:23.57  2:08.62  2:53.67                                    
 30 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  2:51.55    2:53.80  
       38.06  1:22.79  2:08.01  2:53.80                                    
 31 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  2:27.26Y   2:57.88  
       39.18  1:24.64  2:10.74  2:57.88                                    
 32 Fahrney, John J           14 Parkland Aquatic-MA  2:31.58Y   2:58.40  
       40.04  1:25.22  2:11.88  2:58.40                                    
 33 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        2:30.82Y   2:58.81  
       41.01  1:26.92  2:14.00  2:58.81                                    
 34 Nasielski, Michael L      14 Jersey Wahoos-MA     2:51.74    2:59.09  
       40.18  1:25.69  2:12.76  2:59.09                                    
 35 Jennings, Cole B          13 Greater Philadel-MA  2:26.67Y   2:59.64  
       39.45  1:25.49  2:12.92  2:59.64                                    
 36 Brace, Shane L            14 Hershey Aquatic-MA   2:31.14Y   2:59.68  
       40.89  1:27.31  2:14.26  2:59.68                                    
 37 Clough, Colin T           14 Hershey Aquatic-MA   2:26.10Y   2:59.90  
       39.30  1:24.84  2:11.77  2:59.90                                    
 38 Simms, Robert S           13 Jersey Wahoos-MA     2:29.15Y   3:01.40  
       40.00  1:25.68  2:12.72  3:01.40                                    
 39 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA  2:30.65Y   3:04.83  
       41.29  1:28.53  2:16.34  3:04.83                                    
 40 Oliver, Justin A          14 Pocono Family YM-MA  2:29.81Y   3:06.14  
       41.25  1:28.31  2:17.50  3:06.14                                    
 
Event 23  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA    30.13      29.65   20  
  2 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA    29.98      29.93   17  
  3 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA    30.79      31.03   16  
  4 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA     31.19      31.16   15  
  5 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA    31.48      31.20   14  
  6 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA       31.71      31.28   13  
  7 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA    31.51      31.42   12  
  8 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA           31.96      31.51   11  
B - Final
  9 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA    32.18      31.30    9  
 10 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA    31.99      31.57    7  
 11 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA           32.07      32.11    6  
 12 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA    32.39      32.63    5  
 13 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA    32.52      32.74    4  
 14 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA    32.47      32.78    3  
 15 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA     32.32      32.79    2  
 16 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA     32.06      33.22    1  
C - Final
 17 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA           32.77      32.42  
 18 Sholevar, Meera G         12 Jersey Wahoos-MA       33.13      32.49  
 19 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA    32.61      32.68  
 20 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA    33.10      32.69  
 21 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA       33.04      32.74  
 22 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA    32.76      32.79  
 23 Rozes, Isabel K           12 Episcopal Academ-MA    33.04      33.00  
 24 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA    33.08      33.44  
 
Event 23  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA    30.28      29.98  
  2 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA    30.37      30.13  
  3 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA    31.08      30.79  
  4 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA     31.45      31.19  
  5 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA    31.85      31.48  
  6 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA    34.35      31.51  
  7 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA       32.81      31.71  
  8 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA           32.08      31.96  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA    28.77Y     31.99  
 10 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA     32.40      32.06  
 11 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA           33.04      32.07  
 12 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA    32.26      32.18  
 13 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA     31.90      32.32  
 14 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA    32.58      32.39  
 15 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA    32.09      32.47  
 16 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA    32.66      32.52  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA    33.02      32.61  
 18 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA    33.02      32.76  
 19 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA           33.98      32.77  
 20 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA       33.48      33.04  
 20 Rozes, Isabel K           12 Episcopal Academ-MA    29.41Y     33.04  
 22 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA    33.79      33.08  
 23 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA    33.61      33.10  
 24 Sholevar, Meera G         12 Jersey Wahoos-MA       33.72      33.13  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA     33.40      33.22  
 26 Nowoswiat, Jena M         11 Upper Main Line-MA     33.60      33.26  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA       33.47      33.27  
 28 Way, Emily J              12 York YMCA-MA           34.28      33.32  
 29 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA    33.92      33.35  
 30 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA     33.91      33.37  
 31 Sandhaus, Eliza M         12 Elite Performanc-MA    33.09      33.42  
 31 Watkins, Azlynn K         12 Parkland Swimmin-MA    34.00      33.42  
 33 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA           33.63      33.47  
 34 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA    34.69      33.49  
 35 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA    29.04Y     33.62  
 36 O'Donoghue, Rowan B       11 Unattached-MA          34.43      33.69  
 36 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA    34.36      33.69  
 38 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    34.20      33.71  
 39 Ricciardi, Allyson J      12 Central Bucks Sw-MA    33.43      33.76  
 40 Davidson, Lana M          12 UNSEA-MA               32.26      33.78  
 41 Cerimele, Sophia A        12 Parkland Aquatic-MA    33.68      33.80  
 42 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA          33.77      33.82  
 43 Gasgonia, Marina          11 Pocono Family YM-MA    29.85Y     33.94  
 44 McCoy, Jade N             12 South Jersey Mar-MA    34.09      34.07  
 45 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA    34.59      34.22  
 46 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA     34.24      34.24  
 47 Mejia, Shailla H          12 Boyertown YMCA N-MA    34.44      34.33  
 48 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA          34.63      34.42  
 49 Palochik, Ava C           12 Blue Eagle Swimm-MA    34.02      34.54  
 50 Grindle, Ella P           12 Phoenixville  YM-MA    34.67      34.59  
 51 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA    34.35      34.60  
 52 Benka-Davies, Zoe M       12 Elite Performanc-MA    29.67Y     34.74  
 53 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA    33.51      35.41  
 54 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    34.59      36.03  
 55 Bishop, Lucy E            11 Marauder Aquatic-MA    34.59      36.09  
 
Event 24  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA       30.23      29.12   20  
  2 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA       29.52      29.16   17  
  3 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA    29.68      29.33   16  
  4 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA    30.82      30.62   15  
  5 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    30.73      30.72   14  
  6 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA       31.12      31.20   13  
  7 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA                31.68      31.69   12  
  8 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    31.27      32.17   11  
B - Final
  9 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA          31.91      31.38    9  
 10 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA    31.95      31.98    7  
 11 Makaron, Adam             12 North Penn Aquat-MA    32.69      32.02    6  
 12 Estep, Derek T            11 Unattached-MA          31.74      32.11    5  
 13 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA    32.29      32.34    4  
 14 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA    32.33      32.74    3  
 15 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA       32.42      33.01    2  
 16 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA    32.32      33.03    1  
C - Final
 17 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA    32.90      32.11  
 18 Kennedy, Jake Z           12 Ridley Area YMCA-MA    32.81      32.20  
 19 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA    33.33      32.71  
 20 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA    33.02      32.90  
 21 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA    33.05      33.22  
 22 Lemay, Zachery E          12 Central Bucks Fa-MA    33.17      33.30  
 23 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA    33.51      33.79  
 24 Akman, Atilla T           11 Souderton Area C-MA    33.81      34.18  
 
Event 24  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA       30.42      29.52  
  2 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA    30.63      29.68  
  3 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA       26.82Y     30.23  
  4 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    30.95      30.73  
  5 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA    30.96      30.82  
  6 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA       32.68      31.12  
  7 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    31.83      31.27  
  8 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA                32.63      31.68  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Estep, Derek T            11 Unattached-MA          33.01      31.74  
 10 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA          32.28      31.91  
 11 Whitaker, Brock H         12 Suburban Seahawk-MA    31.12      31.95  
 12 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA    31.96      32.19  
 13 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA    34.04      32.29  
 14 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA    33.05      32.32  
 15 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA    32.69      32.33  
 16 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA       33.24      32.42  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Makaron, Adam             12 North Penn Aquat-MA    29.94Y     32.69  
 18 Kennedy, Jake Z           12 Ridley Area YMCA-MA    33.61      32.81  
 19 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA    33.47      32.90  
 20 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA    33.55      33.02  
 21 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA    34.31      33.05  
 22 Lemay, Zachery E          12 Central Bucks Fa-MA    33.84      33.17  
 23 Byrd, Cameron             11 Western Ymca Wah-MA    29.29Y     33.24  
 24 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA    33.41      33.33  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA    33.83      33.51  
 26 Drake, Matthew S          12 Governor Mifflin-MA    34.03      33.59  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Chan, Alexander P         12 Ridley Area YMCA-MA    33.00      33.75  
 28 Akman, Atilla T           11 Souderton Area C-MA    33.39      33.81  
 29 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA           33.71      34.13  
 30 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA    33.91      34.17  
 31 Thompson, Jack A          12 Malvern Swimming-MA    29.69Y     34.29  
 32 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA            34.09      34.34  
 33 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA    34.25      34.49  
 34 Oswald, Zachary M         12 Radnor Aquatic C-MA    29.87Y     34.71  
 35 Fatta, Kaden L            11 York YMCA-MA           34.39      34.79  
 
Event 25  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     4:32.77    4:29.72   20  
       30.38  1:03.76  1:37.75  2:12.20  2:46.68  3:21.51  3:56.16  4:29.72
  2 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  4:40.00    4:34.62   17  
       31.32  1:05.67  1:40.51  2:15.40  2:50.45  3:25.40  4:00.22  4:34.62
  3 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  4:38.40    4:37.12   16  
       30.31  1:03.67  1:38.65  2:14.42  2:49.85  3:25.82  4:01.84  4:37.12
  4 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  4:42.51    4:37.79   15  
       30.94  1:05.02  1:40.09  2:15.77  2:51.42  3:27.72  4:02.78  4:37.79
  5 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  4:43.58    4:38.12   14  
       31.72  1:06.89  1:42.40  2:17.94  2:53.99  3:29.57  4:04.76  4:38.12
  6 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     4:41.47    4:40.80   13  
       32.30  1:06.90  1:43.04  2:18.91  2:55.23  3:31.42  4:07.49  4:40.80
  7 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  4:40.04    4:43.99   12  
       31.19  1:04.88  1:39.82  2:15.83  2:52.64  3:29.73  4:07.81  4:43.99
  8 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  4:44.20    4:44.68   11  
       30.99  1:05.93  1:41.65  2:18.07  2:54.62  3:31.56  4:08.36  4:44.68
B - Final
  9 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     4:45.19    4:39.81    9  
       32.17  1:07.03  1:42.98  2:18.74  2:54.59  3:30.06  4:05.51  4:39.81
 10 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  4:44.85    4:40.02    7  
       33.07  1:08.75  1:44.15  2:19.09  2:54.45  3:30.66  4:06.78  4:40.02
 11 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA   4:48.86    4:45.33    6  
       33.29           1:45.09  2:21.41  2:57.34           4:10.13  4:45.33
 12 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  4:44.86    4:45.59    5  
       32.60  1:08.65  1:45.68  2:22.20  2:57.99  3:34.67  4:10.73  4:45.59
 13 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         4:47.80    4:45.61    4  
       33.30  1:08.92  1:45.09  2:21.52  2:57.94  3:34.69  4:10.68  4:45.61
 14 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  4:47.14    4:45.87    3  
       32.68  1:08.38  1:44.08  2:20.38  2:56.93  3:33.56  4:10.51  4:45.87
 15 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA  4:47.74    4:46.74    2  
       32.29  1:07.78  1:44.28  2:21.53  2:57.92  3:35.36  4:11.70  4:46.74
 16 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  4:46.97    4:47.37    1  
       31.91  1:07.54  1:44.34  2:21.66  2:59.08  3:36.54  4:13.89  4:47.37
 
Event 25  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     4:33.08    4:32.77  
       30.25  1:03.90  1:38.45  2:13.48  2:48.14  3:23.73  3:59.02  4:32.77
  2 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  4:34.87    4:38.40  
       30.96  1:05.17  1:40.55  2:16.26  2:51.75  3:28.21  4:03.31  4:38.40
  3 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  4:39.77    4:40.00  
       31.88  1:07.20  1:42.83  2:18.51  2:54.47  3:30.31  4:05.92  4:40.00
  4 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  4:38.39    4:40.04  
       31.38  1:06.22  1:42.05  2:18.02  2:53.93  3:30.36  4:06.01  4:40.04
  5 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     4:43.82    4:41.47  
       32.22  1:07.42  1:43.59  2:20.09  2:56.70  3:32.78  4:08.96  4:41.47
  6 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  4:38.87    4:42.51  
       31.24  1:05.66  1:41.43  2:17.85  2:53.62  3:30.11  4:06.21  4:42.51
  7 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  4:48.40    4:43.58  
       31.89  1:07.61  1:44.24  2:20.38  2:57.43  3:33.54  4:09.73  4:43.58
  8 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  4:51.76    4:44.20  
       31.64  1:07.39  1:43.33  2:19.75  2:55.92  3:32.92  4:09.24  4:44.20
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  4:43.55    4:44.85  
       32.98  1:08.49  1:44.36  2:20.64  2:57.33  3:34.05  4:10.90  4:44.85
 10 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  4:45.73    4:44.86  
       32.04  1:07.83  1:44.07  2:21.06  2:57.11  3:34.04  4:10.49  4:44.86
 11 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     4:42.58    4:45.19  
       32.36  1:07.99  1:44.36  2:21.25  2:57.48  3:33.91  4:09.76  4:45.19
 12 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        4:42.08    4:46.03  
       31.05  1:05.48  1:41.52  2:17.85  2:54.45  3:31.89  4:09.52  4:46.03
 13 Dagg, Kiersten A          14 Unattached-MA        4:47.65    4:46.12  
       31.99  1:06.62  1:42.78  2:19.50  2:57.00  3:33.91  4:10.79  4:46.12
 14 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  4:50.39    4:46.97  
       32.36  1:07.93  1:44.17  2:21.11  2:57.71  3:35.35  4:12.29  4:46.97
 15 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  4:47.90    4:47.14  
       33.21  1:09.09  1:44.99  2:21.12  2:57.93  3:34.67  4:11.74  4:47.14
 16 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA  4:49.53    4:47.74  
       32.20  1:07.62  1:44.47  2:21.50  2:58.61  3:35.39  4:12.30  4:47.74
-------------------------------------------------------------------------
 17 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         4:45.72    4:47.80  
       32.58  1:08.38  1:44.85  2:21.47  2:57.71  3:34.61  4:11.44  4:47.80
 18 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA   4:48.49    4:48.86  
       31.22  1:06.17  1:42.29  2:19.68  2:57.18  3:34.88  4:12.68  4:48.86
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parker, Hannah I          13 Hatboro Horsham-MA   5:11.00Y   4:48.90  
       31.85  1:07.77  1:44.71  2:22.44  2:59.38  3:36.52  4:13.36  4:48.90
 20 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     4:54.41    4:48.91  
       32.64  1:08.85  1:46.09  2:23.34  3:00.59  3:37.90  4:15.21  4:48.91
 21 Hare, Emma                13 South Jersey Aqu-MA  5:26.00Y   4:50.12  
       33.42  1:09.26  1:45.99  2:23.13  2:59.94  3:37.47  4:14.66  4:50.12
 22 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  5:30.04Y   4:50.23  
       34.27  1:11.23  1:48.96  2:26.44  3:04.29  3:41.13  4:17.03  4:50.23
 23 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA  5:21.43Y   4:50.34  
       32.54  1:09.28  1:46.35  2:24.50  3:02.34  3:40.60  4:16.47  4:50.34
 24 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  5:12.01Y   4:51.70  
       32.27  1:08.82  1:45.82  2:23.80  3:01.56  3:39.14  4:15.93  4:51.70
 25 Yurconic, Sabrina J       14 Parkland Aquatic-MA  4:54.93    4:51.98  
       33.01  1:09.05  1:45.90  2:23.21  3:00.45  3:38.50  4:15.75  4:51.98
 26 Gagnon, Kat A             13 Jersey Wahoos-MA     5:24.55Y   4:52.99  
       33.48  1:10.32  1:47.89  2:25.71  3:03.24  3:41.82  4:17.71  4:52.99
 27 Klinedinst, Molly K       14 York YMCA-MA         4:52.82    4:53.08  
       33.51  1:10.42  1:47.80  2:25.52  3:03.05  3:40.41  4:17.67  4:53.08
 28 Collin, Ava M             14 Upper Main Line-MA   5:17.30Y   4:53.10  
       31.80  1:07.37  1:44.06  2:21.06  2:59.15  3:37.36  4:15.73  4:53.10
 29 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     5:29.46Y   4:53.34  
       32.14  1:09.22  1:47.07  2:24.79  3:02.45  3:40.39  4:17.20  4:53.34
 30 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA  4:52.89    4:53.39  
       32.92  1:09.85  1:47.81  2:25.91  3:04.06  3:41.25  4:18.17  4:53.39
 31 Mondick, Kate             13 Wcay Marlins-MA      4:53.69    4:54.65  
       33.17  1:09.51  1:46.56           3:02.82           4:18.98  4:54.65
 32 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  4:52.89    4:54.72  
       32.37  1:08.78  1:45.83  2:23.85  3:01.50  3:39.67  4:17.94  4:54.72
 33 Carlson, Lilian           14 Wcay Marlins-MA      4:44.31    4:55.77  
       32.55  1:09.04  1:47.02  2:25.29  3:02.63  3:40.56  4:18.74  4:55.77
 34 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  4:48.44    4:56.92  
       33.53  1:11.00  1:49.15  2:26.68  3:05.17  3:43.65  4:21.02  4:56.92
 35 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA  5:25.84Y   5:03.29  
       33.17  1:10.05  1:48.44  2:27.55  3:06.92  3:46.56  4:25.72  5:03.29
 36 Hilty, Alexa K            14 York YMCA-MA         5:24.13Y   5:08.26  
       34.63  1:12.81  1:51.85  2:31.28  3:10.61  3:50.50  5:08.26         
 
Event 26  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  4:15.08    4:12.20   20  
       29.09  1:00.71  1:33.10  2:05.32  2:37.68  3:09.89  3:41.74  4:12.20
  2 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  4:15.28    4:12.51   17  
       29.10  1:00.28  1:32.11  2:04.51  2:37.29  3:10.01  3:42.31  4:12.51
  3 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  4:17.78    4:14.29   16  
       28.83  1:00.58  1:32.86  2:05.38  2:37.55  3:10.32  3:42.85  4:14.29
  4 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  4:17.62    4:16.36   15  
       29.49  1:01.15  1:33.70  2:06.45  2:39.11  3:12.11  3:44.10  4:16.36
  5 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  4:23.48    4:20.70   14  
       29.46  1:01.39  1:34.48  2:07.45  2:41.25  3:14.88  3:48.28  4:20.70
  6 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  4:20.20    4:21.10   13  
       29.68  1:02.46  1:35.96  2:09.53  2:43.26  3:16.64  3:49.78  4:21.10
  7 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  4:21.08    4:23.18   12  
       28.59  1:01.60  1:34.91  2:08.66  2:43.08  3:17.38  3:51.01  4:23.18
  8 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        4:27.24    4:27.55   11  
       30.02  1:02.98  1:37.01  2:11.43  2:45.86  3:20.32  3:54.44  4:27.55
B - Final
  9 Blake, Teddy G            13 Nittany Lion Aqu-MA  4:27.62    4:24.23    9  
       29.52  1:02.35  1:36.37  2:10.24  2:44.57  3:18.78  3:52.66  4:24.23
 10 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  4:28.38    4:24.29    7  
       29.70  1:02.59  1:36.75  2:10.28  2:44.55  3:18.56  3:52.83  4:24.29
 11 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA  4:27.96    4:26.00    6  
       29.64  1:02.11  1:35.93  2:10.02  2:44.64  3:19.09  3:52.91  4:26.00
 12 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  4:31.53    4:27.67    5  
       28.97  1:02.27  1:36.33  2:10.85  2:45.94  3:20.87  3:55.23  4:27.67
 13 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  4:30.31    4:27.98    4  
       29.72  1:03.29  1:37.44  2:11.49  2:45.86  3:20.70  3:55.16  4:27.98
 14 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        4:31.41    4:33.29    3  
       30.82  1:05.04  1:40.25  2:15.19  2:50.87  3:26.31  4:01.24  4:33.29
 15 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     4:36.28    4:34.32    2  
       30.55  1:04.52  1:39.89  2:15.57  2:50.92  3:26.70  4:02.31  4:34.32
 16 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  4:36.30    4:37.36    1  
       29.79  1:03.81  1:39.05  2:14.80  2:50.58  3:26.48  4:02.38  4:37.36
 
Event 26  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  4:18.03    4:15.08  
       29.30  1:01.56  1:34.32  2:06.94  2:39.68  3:11.98  3:44.17  4:15.08
  2 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  4:15.86    4:15.28  
       29.41  1:01.49  1:34.03  2:06.64  2:39.43  3:12.01  3:44.45  4:15.28
  3 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  4:16.83    4:17.62  
       29.23  1:01.30  1:34.14  2:07.05  2:40.42  3:13.57  3:46.28  4:17.62
  4 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  4:18.63    4:17.78  
       28.96  1:01.34  1:34.25  2:07.14  2:40.28  3:13.61  3:46.56  4:17.78
  5 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  4:25.03    4:20.20  
       29.42  1:02.10  1:35.36  2:08.70  2:42.25  3:15.41  3:48.77  4:20.20
  6 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  4:31.67    4:21.08  
       29.04  1:01.71  1:35.12  2:09.24  2:42.71  3:16.40  3:49.01  4:21.08
  7 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  4:33.70    4:23.48  
       29.60  1:01.76  1:34.66  2:07.74  2:41.69  3:15.69  3:50.20  4:23.48
  8 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        4:27.77    4:27.24  
       30.03  1:02.85  1:36.63  2:10.89  2:45.66  3:20.08  3:54.05  4:27.24
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blake, Teddy G            13 Nittany Lion Aqu-MA  4:35.63    4:27.62  
       29.78  1:03.48  1:37.81  2:12.36  2:46.54  3:21.21  3:55.24  4:27.62
 10 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA  4:53.89Y   4:27.96  
       29.25  1:02.01  1:35.92  2:10.21  2:44.55  3:19.12  3:53.74  4:27.96
 11 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  4:25.04    4:28.38  
       30.40  1:03.67  1:38.09  2:12.98  2:47.17  3:21.70  3:55.09  4:28.38
 12 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  4:57.56Y   4:30.31  
       29.77  1:03.75  1:37.92  2:12.37  2:46.70  3:20.99  3:55.50  4:30.31
 13 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        5:08.76Y   4:31.41  
       31.08  1:05.20  1:39.95  2:14.93  2:49.40  3:24.32  3:58.31  4:31.41
 14 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  4:35.76    4:31.53  
       29.56  1:02.82  1:37.17  2:12.09  2:46.74  3:22.21  3:57.12  4:31.53
 15 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     4:56.26Y   4:36.28  
       30.20  1:03.70  1:38.39  2:14.14  2:50.40  3:26.62  4:02.20  4:36.28
 16 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  5:02.47Y   4:36.30  
       30.45  1:04.92  1:40.38  2:16.07  2:51.74  3:27.76  4:03.13  4:36.30
-------------------------------------------------------------------------
 17 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  5:08.77Y   4:36.75  
       30.42  1:04.44  1:39.95  2:15.35  2:51.17  3:27.20  4:03.49  4:36.75
 18 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     5:04.97Y   4:36.86  
       30.31  1:04.11  1:39.90  2:16.20  2:51.77  3:27.90  4:03.72  4:36.86
-------------------------------------------------------------------------
 19 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  5:05.48Y   4:37.16  
       30.58  1:04.83  1:40.53  2:16.13  2:52.33  3:28.59  4:04.28  4:37.16
 20 Ehret, Andrew T           14 Una Paac-MA          5:16.32Y   4:37.91  
       30.71  1:05.61  1:41.29  2:17.09  2:53.06  3:28.66  4:04.11  4:37.91
 21 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA     5:15.55Y   4:39.03  
       30.95  1:05.49  1:41.39  2:17.92  2:53.76  3:29.80  4:04.78  4:39.03
 22 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA  5:12.28Y   4:40.21  
       30.51  1:05.37  1:41.36  2:17.90  2:53.37  3:29.86  4:06.06  4:40.21
 22 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA           5:10.67Y   4:40.21  
       30.73  1:05.04  1:40.41  2:17.03  2:53.32  3:30.15  4:06.61  4:40.21
 24 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        4:32.82    4:40.48  
       31.65  1:06.56  1:42.65  2:18.61  2:54.31  3:30.18  4:06.13  4:40.48
 25 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  5:00.75Y   4:41.44  
       30.46           1:39.68           2:52.40  3:29.11  4:05.94  4:41.44
 26 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  5:08.64Y   4:42.81  
       30.84  1:05.65  1:41.91  2:18.40  2:54.77  3:31.19  4:07.33  4:42.81
 27 Butkiewicz, Maximian      14 Nrg Swimming-MA      5:17.56Y   4:43.33  
       31.26  1:06.93  1:44.69  2:20.61  2:56.12  3:32.89  4:09.56  4:43.33
 28 Stankus, Thomas           13 South Jersey Aqu-MA  5:11.13Y   4:44.19  
       30.71  1:05.08  1:41.27  2:17.62  2:54.47  3:31.40  4:08.48  4:44.19
 29 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  5:17.75Y   4:44.73  
       32.14  1:08.26  1:44.78  2:21.34  2:57.75  3:33.72  4:10.21  4:44.73
 30 Dold, Aidan               14 South Jersey Aqu-MA  5:14.91Y   4:45.33  
       30.69  1:05.89  1:41.99  2:18.72  2:55.67  3:33.34  4:10.02  4:45.33
 31 Welker, Nathan W          13 York YMCA-MA         5:16.99Y   4:45.85  
       31.69  1:06.99  1:43.64  2:20.88  2:57.62  3:34.63  4:10.71  4:45.85
 32 Taylor, Ryan R            14 Plymouth Whitema-MA  5:13.61Y   4:46.30  
       30.09  1:04.98  1:41.52  2:19.50  2:56.56  3:33.26  4:10.90  4:46.30
 33 Fahrney, John J           14 Parkland Aquatic-MA  5:08.69Y   4:46.75  
       31.58  1:06.54  1:43.07  2:20.10  2:57.50  3:34.04  4:10.72  4:46.75
 34 Lee, Ryan                 13 Wsy Swimming-MA      5:13.54Y   4:49.31  
       32.10  1:08.13  1:45.60  2:22.41  2:59.40  3:36.78  4:13.64  4:49.31
 35 Jennings, Cole B          13 Greater Philadel-MA  5:17.27Y   4:50.45  
       30.51  1:05.57  1:42.26  2:20.07  2:58.38  3:36.11  4:13.63  4:50.45
 36 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  5:10.16Y   4:50.96  
       31.12           1:42.52           2:57.67  4:50.96                  
 37 Paul, Thomas M            14 Hershey Aquatic-MA   5:16.78Y   4:51.74  
       32.74  1:09.32  1:47.09  2:24.78  3:02.47  3:39.50  4:16.50  4:51.74
 38 Mills, Bryce M            14 Hershey Aquatic-MA   5:16.83Y   4:59.42  
       30.25  1:05.88  1:43.69  2:22.58  3:01.77  3:41.38  4:20.86  4:59.42
 
Event 27  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  4:37.93    4:38.93   20  
       30.98  1:06.17  1:42.42  2:18.48  2:54.59  3:29.94  4:05.26  4:38.93
  2 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  4:57.59    4:47.32   17  
       32.57  1:08.58  1:45.65  2:22.59  2:59.68  3:36.53  4:13.04  4:47.32
  3 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  4:54.91    4:47.34   16  
       32.89  1:08.59  1:45.50  2:22.28  2:59.08  3:35.66  4:12.27  4:47.34
  4 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         4:56.40    4:47.49   15  
       32.56  1:08.55  1:45.20  2:22.43  2:59.38  3:36.46  4:12.62  4:47.49
  5 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  4:58.83    4:49.64   14  
       31.20  1:07.04  1:44.15  2:21.58  2:59.06  3:36.01  4:13.51  4:49.64
  6 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA  5:03.84    4:50.69   13  
       33.46  1:10.35  1:47.74  2:25.62  3:02.87  3:39.81  4:15.72  4:50.69
  7 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA        5:04.56    4:52.13   12  
       31.95  1:07.68  1:44.93  2:22.57  3:00.20  3:38.88  4:16.41  4:52.13
  8 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  5:05.80    4:54.31   11  
       32.14  1:08.54  1:45.87  2:23.96  3:03.45  3:41.03  4:18.89  4:54.31
  9 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  4:55.80    4:54.33    9  
       32.43  1:07.86  1:44.75  2:22.01  3:00.11  3:38.34  4:17.26  4:54.33
 10 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  5:10.28    4:56.94    7  
       32.95  1:10.03  1:47.98  2:25.28  3:04.06  3:42.67  4:20.85  4:56.94
 11 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  4:58.04    4:57.26    6  
       33.08  1:10.46  1:48.04  2:26.01  3:03.95  3:42.24  4:20.43  4:57.26
 12 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   4:57.57    4:57.64    5  
       33.29  1:09.62  1:47.36  2:25.59  3:04.02  3:42.94  4:21.14  4:57.64
 13 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  5:02.31    4:58.10    4  
       32.78  1:10.75  1:50.20  2:28.34  3:07.18  3:45.12  4:22.96  4:58.10
 14 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA  4:58.14    4:59.01    3  
       32.37  1:09.10  1:46.94  2:25.41  3:04.19  3:43.26  4:22.22  4:59.01
 15 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  5:11.01    5:00.40    2  
       33.70  1:11.14  1:49.56  2:28.29  3:06.91  3:45.89  4:23.82  5:00.40
 16 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA   5:06.02    5:00.66    1  
       32.37  1:10.50  1:49.07  2:28.67  3:07.12  3:46.85  4:24.80  5:00.66
 17 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA   5:10.42    5:01.00  
       34.12  1:12.25  1:50.81  2:30.08  3:09.57  3:48.52  4:26.84  5:01.00
 18 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  5:01.00    5:01.11  
       33.00  1:10.85  1:49.31  2:28.49  3:07.74  3:46.44  4:24.39  5:01.11
 19 Wimmer, Madison G         12 Methacton Aquati-MA  5:43.92Y   5:01.55  
       32.96  1:10.63  1:49.62  2:28.35  3:07.38  3:45.93  4:24.49  5:01.55
 20 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     5:03.38    5:01.64  
       33.11  1:10.40  1:48.99  2:28.44  3:07.48  3:46.74  4:24.65  5:01.64
 21 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  5:07.91    5:01.88  
       33.90  1:11.47  1:49.92  2:28.59  3:06.96  3:45.75  4:24.59  5:01.88
 22 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  5:04.06    5:02.53  
       33.00  1:10.33  1:48.40  2:27.38  3:06.17  3:45.38  4:24.53  5:02.53
 23 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  5:06.20    5:04.56  
       32.46  1:09.12  1:48.05  2:28.07  3:07.36  3:46.93  4:26.95  5:04.56
 24 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA  5:01.79    5:05.00  
       31.90  1:07.72  1:45.71  2:24.74  3:04.92  3:45.51  4:26.33  5:05.00
 25 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA  5:08.52    5:05.49  
       34.25  1:12.48  1:51.64  2:30.85  3:10.06  3:49.52  4:28.54  5:05.49
 26 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  5:11.10    5:05.60  
       35.15  1:13.87  1:53.34  2:32.54  3:11.40  3:50.46  4:29.24  5:05.60
 27 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA  5:10.24    5:07.03  
       34.66  1:12.54  1:51.44  2:30.67  3:09.93  3:50.25  4:29.26  5:07.03
 28 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     5:11.50    5:07.46  
       34.58  1:13.62  1:53.58  2:33.29  3:12.54  3:52.79  4:32.27  5:07.46
 29 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        5:12.17    5:07.99  
       34.77  1:13.00  1:52.19  2:31.63  3:11.15  3:50.77  4:29.83  5:07.99
 30 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           5:08.74    5:09.64  
       34.66  1:13.40  1:52.55  2:32.27  3:12.10  3:52.32  4:31.50  5:09.64
 31 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA  5:11.87    5:11.96  
       33.32  1:11.22  1:51.07  2:31.60  3:11.98  3:52.48  4:33.58  5:11.96
 32 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   5:10.47    5:12.12  
       34.50  1:12.82  1:52.70  2:33.10  3:13.07  3:53.94  4:33.63  5:12.12
 33 Watkins, Azlynn K         12 Parkland Swimmin-MA  5:43.03Y   5:12.14  
       34.75  1:14.19  1:54.15  2:34.84  3:15.44  3:56.24  4:35.96  5:12.14
 34 Kupsky, Mary K            11 Kingston River O-MA  5:46.79Y   5:16.81  
       36.43  1:17.42  1:57.90  2:38.52  3:19.44  3:59.82  4:39.56  5:16.81
 35 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  5:47.37Y   5:18.60  
       34.95  1:14.81  1:55.43  2:36.16  3:18.30  3:59.73  4:39.98  5:18.60
 
Event 28  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     4:36.93    4:29.36   20  
       30.37  1:03.77  1:37.78  2:12.68  2:47.01  3:21.71  3:56.11  4:29.36
  2 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          4:37.65    4:36.03   17  
       31.29  1:05.81  1:40.64  2:15.62  2:50.97  3:26.63  4:01.21  4:36.03
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  4:40.65    4:38.06   16  
       30.96  1:05.42  1:41.13  2:16.95  2:53.05  3:28.37  4:03.87  4:38.06
  4 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  4:41.23    4:39.32   15  
       30.97  1:06.17  1:42.03  2:18.30  2:54.88  3:30.28  4:06.18  4:39.32
  5 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        4:44.54    4:42.78   14  
       31.21  1:06.43  1:42.47  2:18.47  2:54.71  3:30.78  4:07.33  4:42.78
  6 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   4:49.35    4:44.55   13  
       32.32  1:07.93  1:43.64  2:19.64  2:55.45  3:32.38  4:08.63  4:44.55
  7 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         4:50.36    4:48.08   12  
       31.82  1:07.04  1:43.87  2:21.04  2:58.02  3:35.77  4:12.44  4:48.08
  8 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     4:58.88    4:48.79   11  
       31.84  1:08.40  1:45.56  2:23.01  2:59.94  3:36.91  4:14.05  4:48.79
  9 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     4:55.13    4:49.86    9  
       32.26  1:08.91  1:45.33  2:22.17  2:59.84  3:37.28  4:14.19  4:49.86
 10 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     5:03.37    4:54.15    7  
       32.28  1:09.89  1:47.57  2:24.79  3:02.52  3:40.50  4:17.98  4:54.15
 11 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     4:59.77    4:54.73    6  
       32.50  1:08.90  1:46.50  2:23.95  3:01.95  3:39.62  4:17.61  4:54.73
 12 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  4:59.31    4:58.88    5  
       33.52  1:11.50  1:49.85  2:28.62  3:06.99  3:45.38  4:23.39  4:58.88
 13 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  5:11.12    5:00.75    4  
       33.18  1:10.78  1:49.55  2:29.39  3:08.25  3:47.55  4:24.73  5:00.75
 14 Croghan, Nicholas A       12 Hanover Ymca Sti-MA  5:07.70    5:02.33    3  
       33.92  1:11.85  1:50.79  2:29.82  3:09.41  3:48.37  4:26.34  5:02.33
 15 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  5:01.08    5:02.73    2  
       33.19  1:10.38  1:49.20  2:27.82  3:07.10  3:45.79  4:24.07  5:02.73
 16 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         5:03.41    5:03.52    1  
       35.04  1:13.48  1:52.33  2:31.29  3:09.32  3:48.59  4:26.82  5:03.52
 17 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  5:47.95Y   5:04.60  
       34.11  1:12.94  1:52.31  2:32.18  3:11.48  3:50.32  4:27.99  5:04.60
 18 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   5:02.35    5:05.52  
       34.58  1:12.90  1:51.41  2:30.47  3:09.12  3:48.17  4:26.87  5:05.52
 19 Boratto, Evan A           11 Una Pcac-MA          5:00.03    5:06.31  
       34.62  1:12.99  1:52.20  2:31.12  3:10.26  3:50.12  4:29.48  5:06.31
 20 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  5:38.56Y   5:07.28  
       33.31  1:11.60  1:51.04  2:31.27  3:11.70  3:51.40  4:30.40  5:07.28
 21 Byrd, Cameron             11 Western Ymca Wah-MA  5:39.25Y   5:09.08  
       33.96  1:13.57  1:51.03  2:30.25  3:10.45  3:50.95  4:30.54  5:09.08
 22 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA     5:35.26Y   5:10.79  
       32.81  1:11.19  1:51.35  2:31.69  3:11.93  3:52.35  4:32.66  5:10.79
 23 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA     5:46.87Y   5:11.40  
       34.24  1:12.42  1:52.42  2:31.94  3:12.18  3:52.53  4:32.55  5:11.40
 24 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA  5:49.53Y   5:11.82  
       33.61  1:11.57  1:51.19  2:31.50  3:12.17  3:52.65  4:33.01  5:11.82
 25 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  5:11.05    5:15.38  
       32.36  1:10.88  1:51.75  2:32.80  3:13.72  3:55.38  4:36.38  5:15.38
 
Event 29  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:59.61    4:52.58   40  
     1) McMurray, Kylie N 10            2) McGlinchey, Scarlett R 10      
     3) Jackson, Kaelynn B 10           4) Kern, Abigail B 10             
       34.95  1:12.40  1:46.95  2:27.17  3:02.63  3:43.14  4:52.58         
  2 York YMCA-MA  'A'                                 5:37.05    5:10.51   34  
     1) Phifer, Isabelle R 10           2) Miller, Brianna E 10           
     3) Walsh, Aivleen E 10             4) Hinson, Kaliyah J 10           
       35.09  1:14.46  1:53.53  2:37.64  3:14.33  3:56.24  4:31.14  5:10.51
  3 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     4:44.61Y   5:12.70   32  
     1) Walsh, Ellie F 10               2) Schroeder, Audrey G 10         
     3) Iordanov, Isabella I 10         4) Tilger, Camryn N 10            
       35.80  1:15.84  1:54.29  2:35.87  3:14.63  4:00.48  4:34.53  5:12.70
  4 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   5:41.68    5:16.96   30  
     1) Elko, Madelyn E 8               2) Fenton, Kirra L 10             
     3) Grawl, Trina M 9                4) Keim, Lilliana E 10            
       37.13  1:20.11  1:58.01  2:41.11  3:17.20  3:59.78  4:36.25  5:16.96
 
Event 30  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York YMCA-MA  'A'                                 5:05.13    5:10.45   40  
     1) Lauterbach, Sidney L 10         2) Torres, Roman G 10             
     3) Flemister, Elkanah D 10         4) Rees, William H 10             
       37.02  1:16.87  1:52.74  2:39.31  3:14.55  3:58.73  4:33.07  5:10.45
  2 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   5:28.27    5:10.60   34  
     1) Falk, Brian J 10                2) Pozza, Andrew J 10             
     3) Kennedy, Liam J 10              4) Savov, Alex 10                 
       36.45  1:15.87  1:53.38  2:34.89  3:11.34  3:55.02  4:31.63  5:10.60
  3 Lancaster Aquatic Club-MA  'A'                    5:35.48    5:33.95   32  
     1) Martin, Jack M 10               2) Kieffer, Sam A 9               
     3) Shirey, Jackson E 9             4) Reber, Brody D 9               
       37.43  1:18.91  1:57.90  2:45.95  3:26.95  4:15.35  4:52.36  5:33.95
 
Event 31  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA  2:49.13    2:44.23   20  
       35.87  1:18.40  2:07.72  2:44.23                                    
  2 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA  2:58.15    2:46.22   17  
       34.77  1:18.70  2:09.11  2:46.22                                    
  3 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA  2:58.09    2:51.90   16  
       37.60  1:23.39  2:15.26  2:51.90                                    
  4 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA         2:50.70    2:52.64   15  
       37.40  1:21.74  2:52.64                                             
  5 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA         2:52.45    2:54.55   14  
       38.65  1:25.00  2:14.11  2:54.55                                    
  6 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA  3:01.66    2:55.21   13  
       38.05  1:24.00  2:18.85  2:55.21                                    
  7 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA  2:37.38Y   2:56.54   12  
       38.35  1:23.41  2:16.66  2:56.54                                    
  8 Hahn, Milla G             10 Parkland Swimmin-MA  2:55.72    2:56.94   11  
       37.07  1:24.93  2:16.92  2:56.94                                    
  9 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA  3:03.96    2:56.97    9  
       38.10  1:23.88  2:17.35  2:56.97                                    
 10 Parry, Mia J              10 Lancaster Aquati-MA  3:04.48    2:57.67    7  
       39.48  1:26.48  2:19.83  2:57.67                                    
 11 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA  3:00.61    2:58.40    6  
       39.51  1:25.17  2:19.06  2:58.40                                    
 12 Coombs, Ava               10 Plymouth Whitema-MA  3:06.15    2:58.59    5  
       38.27  1:22.16  2:20.43  2:58.59                                    
 13 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA  3:06.63    2:58.66    4  
       39.93  1:29.22  2:19.27  2:58.66                                    
 14 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA  2:41.71Y   3:00.69    3  
       41.57  1:26.15  2:21.66  3:00.69                                    
 15 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA  3:06.86    3:01.07    2  
       40.50  1:29.33  2:20.64  3:01.07                                    
 16 Wolbert, Sydney R         10 Pocono Family YM-MA  3:00.46    3:01.38    1  
       38.19  1:26.43  2:19.61  3:01.38                                    
 17 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA     3:05.10    3:02.19  
       38.11  1:26.43  2:21.09  3:02.19                                    
 18 Fox, Maddie D             10 Upper Main Line-MA   3:04.21    3:02.36  
       41.06  1:26.74  2:23.53  3:02.36                                    
 19 Dolan, Reilly D           10 Upper Main Line-MA   3:14.59    3:02.72  
       42.35  1:31.07  2:21.73  3:02.72                                    
 20 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA   3:07.80    3:03.74  
       40.07  1:28.10  2:23.05  3:03.74                                    
 21 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA  3:05.38    3:03.88  
       40.57  1:29.35  2:24.70  3:03.88                                    
 22 Napier, Alyssa            10 Western Ymca Wah-MA  3:14.09    3:06.08  
       39.02  1:28.72  2:23.91  3:06.08                                    
 23 Scime, Alex A             10 Golden Ram Aquat-MA  2:46.99Y   3:06.16  
       39.42  1:27.64  2:25.92  3:06.16                                    
 24 Johnson, Eliza C          10 Wilmington Aquat-MA  3:08.73    3:06.47  
       39.20  1:25.94  2:23.09  3:06.47                                    
 25 English, Penelope L       10 Friends Central-MA   3:10.32    3:07.73  
       40.58  1:27.45  2:25.57  3:07.73                                    
 26 Cassidy, Madelyn R        10 Tide Water Aquat-MA  3:10.24    3:10.20  
       41.32  1:31.99  2:29.89  3:10.20                                    
 27 Eckert, Jayla             10 Central York Aqu-MA  2:48.85Y   3:10.50  
       42.49  1:28.12  2:28.04  3:10.50                                    
 28 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA  3:11.39    3:11.46  
       40.26  1:29.30  2:30.06  3:11.46                                    
 29 Mahler, Olivia A          10 Hershey Aquatic-MA   3:14.94    3:11.47  
       42.41  1:31.52  2:27.68  3:11.47                                    
 30 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  3:11.88    3:11.53  
       41.60  1:29.56  2:29.63  3:11.53                                    
 31 Miller, Brianna E         10 York YMCA-MA         3:11.07    3:14.47  
       43.90  1:32.72  2:31.94  3:14.47                                    
 32 Hasis, Nicole             10 Waynesboro YMCA-MA   3:12.64    3:20.49  
       43.59  1:33.43  2:36.72  3:20.49                                    
 
Event 32  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA  2:51.01    2:50.87   20  
       38.33  1:23.33  2:14.18  2:50.87                                    
  2 Nowoswiat, Jacob E        10 Upper Main Line-MA   2:54.84    2:51.25   17  
       34.50  1:23.13  2:13.30  2:51.25                                    
  3 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA  2:56.66    2:52.89   16  
       36.61  1:20.91  2:13.64  2:52.89                                    
  4 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA  2:51.43    2:55.94   15  
       37.55  1:21.52  2:17.36  2:55.94                                    
  5 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA  2:59.76    2:56.31   14  
       40.34  1:23.97  2:18.78  2:56.31                                    
  6 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA  3:02.33    2:56.84   13  
       38.25  1:26.18  2:20.33  2:56.84                                    
  7 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA   2:54.62    2:58.37   12  
       40.57  1:25.73  2:15.61  2:58.37                                    
  8 Rees, William H           10 York YMCA-MA         2:57.30    2:59.52   11  
       38.38  1:23.79  2:19.27  2:59.52                                    
  9 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA  2:42.73Y   3:00.57    9  
       39.21  1:28.86  2:20.00  3:00.57                                    
 10 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA         2:55.96    3:00.86    7  
       38.00  1:25.66  2:21.68  3:00.86                                    
 11 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA  3:08.42    3:03.47    6  
       39.09  1:27.89  2:24.25  3:03.47                                    
 12 Jenza, Nikita             10 Tri-Hampton YMCA-MA  2:43.49Y   3:04.78    5  
       41.09  1:28.90  2:23.97  3:04.78                                    
 13 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA  2:58.30    3:05.70    4  
       41.81  1:28.83  2:25.20  3:05.70                                    
 14 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA   3:14.35    3:06.66    3  
              1:30.82  2:24.02  3:06.66                                    
 15 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA  3:07.80    3:08.15    2  
       40.73  1:28.15  2:26.55  3:08.15                                    
 16 Defrehn, Nikolas E        10 Greater Philadel-MA  3:10.27    3:09.47    1  
       40.82  1:29.12  2:27.82  3:09.47                                    
 17 Sleptsov, Nicholas A      10 Penn Charter Aqu-MA  3:16.21    3:09.87  
       44.06           2:31.45  3:09.87                                    
 18 Hong, Timothy D           10 Central Bucks Sw-MA  3:15.23    3:10.34  
              1:35.04  2:29.51  3:10.34                                    
 19 Flemister, Elkanah D      10 York YMCA-MA         3:10.56    3:10.60  
       42.04  1:30.66  2:31.16  3:10.60                                    
 20 Grimley, Jack P           10 Radnor Aquatic C-MA  3:09.15    3:11.62  
              1:32.54  2:29.25  3:11.62                                    
 21 Tinsley, Caleb M          10 Hershey Aquatic-MA   3:12.32    3:12.54  
              1:31.59  2:28.41  3:12.54                                    
 22 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA  3:12.59    3:13.41  
              1:33.24  2:31.36  3:13.41                                    
 23 Steckel, Heston L         10 Friends Central-MA   3:12.21    3:13.78  
              1:32.05  2:32.94  3:13.78                                    
 24 Tinsley, Luke A           10 Hershey Aquatic-MA   3:16.67    3:17.40  
       42.63           2:34.93  3:17.40                                    
 25 Reber, Brody D             9 Lancaster Aquati-MA  2:52.32Y   3:18.64  
       44.52  1:35.92  3:18.64                                             
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA           42.18      42.23   20  
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA    42.02      42.30   17  
  3 Dolan, Reilly D           10 Upper Main Line-MA     42.49      42.51   16  
  4 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA    45.25      42.83   15  
  5 Randolph, Lillian I       10 Upper Main Line-MA     46.75      43.16   13.5
  5 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA    42.16      43.16   13.5
  7 Trotter, Barcley R        10 Phoenixville  YM-MA    44.83      43.27   12  
  8 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA    44.02      43.28   11  
  9 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA           43.83      43.47    9  
 10 Hahn, Milla G             10 Parkland Swimmin-MA    38.07Y     43.49    7  
 11 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA    40.78Y     44.14    6  
 12 Wolbert, Sydney R         10 Pocono Family YM-MA    44.58      44.41    5  
 13 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA    46.53      44.57    4  
 14 Auwarter, Olivia N        10 Upper Dublin Aqu-MA    46.12      44.78    3  
 15 Majewski, Anna C           9 Central Bucks Sw-MA    45.95      44.84    2  
 16 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA    46.02      44.93    1  
 17 Curtis, Grace E           10 South Jersey Aqu-MA    44.90S     44.98  
 18 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA    45.96      45.00  
 19 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA    45.26S     45.08  
 20 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA     45.36      45.44  
 21 Parry, Mia J              10 Lancaster Aquati-MA    45.85      45.48  
 22 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA       47.01      45.49  
 23 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA    45.89      45.59  
 24 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA    39.70Y     47.06  
 25 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA    41.30Y     47.21  
 25 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA    46.09      47.21  
 27 Hasis, Nicole             10 Waynesboro YMCA-MA     45.40      47.99  
 28 Mahler, Olivia A          10 Hershey Aquatic-MA     46.96      48.07  
 29 Eckert, Jayla             10 Central York Aqu-MA    40.87Y     50.77  
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA    40.84      40.51   20  
  2 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA     40.85      40.83   17  
  3 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA    43.08      42.59   16  
  4 Nowoswiat, Jacob E        10 Upper Main Line-MA     43.02      42.96   15  
  5 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA    44.76      43.74   14  
  6 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA    45.47      44.67   13  
  7 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA    45.63      45.09   12  
  8 Rees, William H           10 York YMCA-MA           44.47      45.43   10  
  8 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA     40.23Y     45.43   10  
 10 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA    41.91Y     45.63    7  
 11 Moon, Peter               10 Jersey Wahoos-MA       45.06      45.94    6  
 12 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA    39.31Y     46.05    5  
 13 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA    47.56      46.43    4  
 14 Tinsley, Caleb M          10 Hershey Aquatic-MA     44.60      46.49    3  
 15 Neuman, Keenan J           9 Seahawks Swim Te-MA    47.90      46.71    2  
 16 Defrehn, Nikolas E        10 Greater Philadel-MA    41.03Y     47.00    1  
 17 Grimley, Jack P           10 Radnor Aquatic C-MA    47.64      47.07  
 18 Hong, Timothy D           10 Central Bucks Sw-MA    41.67Y     47.45  
 19 Gamber, Ian J             10 Wsy Swimming-MA        41.71Y     47.56  
 20 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA    47.59      47.58  
 21 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA           46.95      48.06  
 22 Blumhardt, Gavin P        10 Lower Moreland S-MA    39.13Y     48.15  
 23 Ciamaichelo, Anthony D    10 Lower Moreland S-MA    41.16Y     48.73  
 24 Summers, Evan              9 Williamsport Are-MA    47.62      50.53  
 
Event 35  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA    31.36      31.07   20  
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA    32.01      31.97   17  
  3 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA           31.54      32.09   16  
  4 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA    32.20      32.14   15  
  5 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA    32.40      32.81   14  
  6 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA    35.39      33.19   13  
  7 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA    34.59      33.24   12  
  8 Scime, Alex A             10 Golden Ram Aquat-MA    34.62      33.35   11  
  9 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA    34.08      33.38    9  
 10 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA    34.85      33.54    7  
 11 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA    35.26      33.78    6  
 12 Coombs, Ava               10 Plymouth Whitema-MA    34.68      33.86    5  
 13 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA           33.38      33.88    4  
 14 Serafin, Gabrielle O      10 Western Ymca Wah-MA    32.88      34.07    3  
 15 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA    34.23      34.12    2  
 16 Poon, Jaime C             10 Central Bucks Sw-MA    34.90      34.14    1  
 17 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA    34.72      34.22  
 18 Lewis, Brynn B            10 Phoenixville  YM-MA    30.85Y     34.27  
 19 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA    33.70      34.29  
 20 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA    33.59      34.31  
 21 Conner, Zharra B          10 Phoenixville  YM-MA    35.27      34.36  
 22 Napier, Alyssa            10 Western Ymca Wah-MA    33.47      34.41  
 23 Auwarter, Olivia N        10 Upper Dublin Aqu-MA    30.66Y     34.60  
 24 Cassidy, Madelyn R        10 Tide Water Aquat-MA    34.84      34.72  
 25 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA    35.10      34.77  
 26 Hopkinson, Emma M         10 Greater Susqueha-MA    34.28      34.79  
 27 Parry, Mia J              10 Lancaster Aquati-MA    30.98Y     34.85  
 28 Dennis, Laken B           10 Marauder Aquatic-MA    34.10      34.87  
 29 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA    33.28      34.89  
 30 Dolan, Reilly D           10 Upper Main Line-MA     35.04      34.95  
 31 English, Penelope L       10 Friends Central-MA     35.27      35.09  
 32 Serth, Claire M           10 Wcay Marlins-MA        34.50      35.16  
 33 Karasinski, Gabriella N    9 Una Gsa-MA             34.95      35.21  
 34 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA       34.48      35.27  
 35 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA     34.79      35.36  
 36 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA    34.55      35.93  
 37 Hasis, Nicole             10 Waynesboro YMCA-MA     30.30Y     37.22  
 
Event 36  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torelli, Mike B           10 Triton Swim Team-MA    34.09      31.79   20  
  2 Rees, Davis J             10 Methacton Aquati-MA    32.91      31.91   17  
  3 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA    32.43      32.12   16  
  4 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA    32.99      32.17   15  
  5 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA    32.28      32.48   14  
  6 Nowoswiat, Jacob E        10 Upper Main Line-MA     32.81      32.52   13  
  7 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA    33.21      32.96   12  
  8 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA    32.52      33.11   11  
  9 Annise, Lincoln J         10 Souderton Area C-MA    33.01      33.22    9  
 10 Ivory, David R            10 Malvern Swimming-MA    30.81Y     33.28    7  
 11 Martin, Jack M            10 Lancaster Aquati-MA    33.86      33.36    6  
 12 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA    33.97      33.39    5  
 13 Gulli, Jamie C            10 Wilmington Aquat-MA    34.07      33.66    4  
 14 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA    34.00      33.89    2.5
 14 Jenza, Nikita             10 Tri-Hampton YMCA-MA    33.55      33.89    2.5
 16 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA    34.11      34.06    1  
 17 Padilla, Kyle             10 Phoenixville  YM-MA    34.26      34.20  
 18 Tinsley, Luke A           10 Hershey Aquatic-MA     35.02      34.27  
 19 Martin, Shane             10 Unattached-MA          34.55      34.36  
 20 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA    30.77Y     34.43  
 21 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA     33.95      34.54  
 22 Kennedy, Liam J           10 Seahawks Swim Te-MA    30.03Y     34.58  
 23 Reber, Brody D             9 Lancaster Aquati-MA    30.48Y     34.62  
 24 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA     34.81      34.71  
 24 Shirey, Jackson E          9 Lancaster Aquati-MA    34.79      34.71  
 26 Rees, William H           10 York YMCA-MA           30.39Y     34.74  
 27 Ritchey, Oliver N          9 Parkland Aquatic-MA    34.90      34.80  
 27 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA    34.49      34.80  
 29 Pong, Cristian            10 Chambersburg Cha-MA    34.01      34.81  
 30 Moon, Peter               10 Jersey Wahoos-MA       34.87      34.94  
 31 Defrehn, Nikolas E        10 Greater Philadel-MA    33.35      34.97  
 32 Favre, Brayden N          10 Upper Perk YMCA-MA     34.79      35.17  
 33 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA    34.88      35.37  
 34 Riegel, Jack R             9 Central Bucks Sw-MA    34.08      35.42  
 35 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA           33.25      35.58  
 36 Beck, Billy               10 Unattached-MA          30.29Y     36.07  
 37 Reed, Chase T             10 York YMCA-MA           30.90Y     37.76  
 
Event 37  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:09.31    4:07.68   40  
     1) Skelly, Katharine A 14          2) Finnegan, Meghan M 13          
     3) Waggoner, Madeline M 13         4) Derivaux, Lillian E 13         
       29.99  1:02.94  1:32.49  2:05.10  2:35.23  3:08.63  3:36.90  4:07.68
  2 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    4:07.89    4:08.42   34  
     1) Lunn, Emma K 13                 2) Ott, Madeleine F 14            
     3) Levensten, Kate E 13            4) Gendzel, Maya C 13             
       29.47  1:01.51  1:32.23  2:05.21  2:35.51  3:08.68  3:36.99  4:08.42
  3 York YMCA-MA  'A'                                 4:11.03    4:09.02   32  
     1) Staretz, Presley E 13           2) Kapp, Christine O 14           
     3) Ulmer, Sydney A 14              4) Foltz, Caroline A 14           
       30.16  1:01.84  1:31.93  2:05.32  2:34.82  3:07.86  3:36.58  4:09.02
  4 Jersey Wahoos-MA  'B'                             4:23.63    4:19.93   30  
     1) Shuff, Darrah L 13              2) Jellig, Maria K 14             
     3) Kaczorowski, Gabriella A 14     4) Mullin, Sydney A 14            
       31.02  1:05.34  1:36.47  2:10.85  2:42.10  3:16.70  3:47.06  4:19.93
  5 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      4:15.09    4:22.70   28  
     1) Collin, Ava M 14                2) Robinson, Lily J 13            
     3) Wiley, Keira E 13               4) Burns, Delaney M 14            
       30.57  1:04.40  1:33.05  2:05.64  2:38.64  3:15.46  3:46.74  4:22.70
  6 Parkland Aquatic Club-MA  'A'                     4:18.82    4:24.37   26  
     1) Yurconic, Sabrina J 14          2) Tewksbury, Madison O 13        
     3) Vlaeminck, Chloe E 14           4) Szerencsits, Olivia S 14       
       31.41  1:05.77  1:37.30  2:11.80  2:44.22  3:19.25  3:50.16  4:24.37
 -- Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   4:17.56         DQ  
     1) Evans, Olivia M 14              2) Cassidy, Summer A 13           
     3) Elko, Meredith G 13             4) Fox, Megan E 14                
       29.90  1:04.34  1:34.06  2:08.46  2:42.12  3:19.03  3:48.33       DQ
 
Event 38  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Germantown Academy Aquatic  Cl-MA  'A'            4:04.97    3:47.69   40  
     1) Brooke, Gavin T 14              2) Maketa, John E 14              
     3) Kohm, Samuel J 14               4) Freeman, Jonathan D 13         
       27.76    57.91  1:24.45  1:53.82  2:21.31  2:51.11  3:18.04  3:47.69
  2 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    4:01.60    3:56.27   34  
     1) Wang, Gary Q 14                 2) Pierce, Jeremy R 14            
     3) Welgosh, Raymond L 14           4) Gao, Phillip J 14              
       28.19    59.38  1:26.87  2:00.48  2:28.05  2:58.21  3:26.22  3:56.27
  3 Parkland Aquatic Club-MA  'A'                     3:55.91    3:57.19   32  
     1) Avila, Jovannie J 14            2) D'Avella, Francesco 14         
     3) Camden, Eric S 14               4) D'Avella, Fulvio 14            
       27.53    58.36  1:26.03  1:56.98  2:25.71  2:58.31  3:25.97  3:57.19
  4 Parkland Aquatic Club-MA  'B'                     3:34.51Y   4:04.38   30  
     1) Magditch, Alexander R 14        2) Farina, Ronald R 14            
     3) Fahrney, John J 14              4) Toomey, Justin P 14            
       28.54  1:00.67  1:28.87  2:01.62  2:29.57  3:01.48  3:30.94  4:04.38
 
Event 39  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      4:24.62    4:20.08   40  
     1) Wang, Marina C 12               2) Undercofler, Gemma E 12        
     3) Fox, Sarah A 12                 4) Laganelli, Audrey L 12         
       30.11  1:01.64           1:27.13  2:40.24  3:15.53  3:45.34  4:20.08
  2 York YMCA-MA  'A'                                 4:23.86    4:24.45   34  
     1) Paxton, Madelyn L 12            2) Potteiger, Mckenna R 12        
     3) Way, Emily J 12                 4) Havice, Julia J 12             
       32.32  1:06.12  1:37.16  2:11.58  2:43.29  3:17.88  3:48.23  4:24.45
  3 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   4:22.46    4:26.13   32  
     1) Carlos, Katie L 12              2) Nguyen, Kayla V 12             
     3) McDonough, Eliza 12             4) Ricciotti, Jordyn C 12         
       30.26  1:04.07  1:39.06  2:14.72  2:45.99  3:21.58  3:52.07  4:26.13
  4 Plymouth Whitemarsh Aquatics-MA  'A'              4:33.63    4:28.01   30  
     1) Kitsul, Kristina 12             2) Archer, Elizabeth M 11         
     3) Walters, Ava M 12               4) Abruzzo, Torianne P 11         
       31.69  1:07.00  1:39.48  2:16.19  2:48.16  3:23.94  3:54.44  4:28.01
  5 Parkland Aquatic Club-MA  'A'                     3:53.37Y   4:28.41   28  
     1) Ford, Garrity A 12              2) Cheplick, Natalie A 11         
     3) Traub, Celia B 11               4) Lin, Simone 12                 
       30.66  1:05.32  1:37.85  2:14.17  2:46.35  3:21.84  3:53.04  4:28.41
  6 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:37.97    4:31.30   26  
     1) Moyer, Ava V 12                 2) O'Day, Heather M 12            
     3) Gallagher, Rachel J 12          4) Yerkes, Samantha J 12          
       32.08  1:07.32  1:40.03  2:15.74  2:47.98  3:24.93  3:55.33  4:31.30
  7 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 4:34.93    4:32.05   24  
     1) Vorobyeva, Arina I 11           2) Jia, Annie Z 11                
     3) Vitella, Olivia 11              4) Lochstet, Peregrine E 12       
       31.93  1:06.12  1:38.05  2:14.63  2:48.12  3:25.51  3:57.43  4:32.05
  8 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   3:54.03Y   4:35.12   22  
     1) Raser, Emma F 12                2) Poach, Sarah J 12              
     3) Potts, Mikayla E 11             4) Faikish, Madeline R 11         
       32.45  1:08.95  1:41.27  2:19.17  2:49.19  3:26.36  3:58.67  4:35.12
  9 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'B'                   4:46.66    4:44.03   18  
     1) Moore, Sydney R 12              2) Rossi, Izzy M 12               
     3) Latham, Julia M 11              4) Cornell, Rhylee M 12           
       32.33  1:08.42  1:42.03  2:20.02  2:54.56  3:32.31  4:05.53  4:44.03
 
Event 40  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:16.46    4:20.37   40  
     1) Gagner, Owen G 12               2) Moyer, John D 12               
     3) Derivaux, Charles H 12          4) McFadden, Henry I 12           
       30.95  1:05.75  1:36.73  2:11.13  2:41.89  3:16.86  3:46.16  4:20.37
  2 York YMCA-MA  'A'                                 4:21.89    4:31.72   34  
     1) Henry, Christian J 11           2) Ferroni, Ethan J 12            
     3) Fatta, Kaden L 11               4) Rees, Jonah A 12               
       33.06  1:08.11  1:41.46  2:16.37  2:49.35  3:25.91  3:56.59  4:31.72
  3 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   4:37.88    4:35.59   32  
     1) Dewitt, Dylan C 12              2) Nguyen, William 12             
     3) Neuman, Andrew C 12             4) Schreiner, Charles 12          
       31.82  1:07.17  1:40.01  2:17.54  2:50.17  3:27.21  3:59.86  4:35.59
  4 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     4:42.89    4:37.23   30  
     1) Hill, Andrew D 12               2) Haney, James 12                
     3) Denn, Christopher J 11          4) Armstrong, Patrick K 12        
       32.65  1:08.45  1:39.92  2:14.80  2:51.47  3:33.96  4:03.01  4:37.23
 
Event 41  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:21.57    2:18.29   20  
       31.26  1:06.23  1:42.97  2:18.29                                    
  2 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  2:26.16    2:19.24   17  
       31.81  1:07.26  1:42.75  2:19.24                                    
  3 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  2:30.18    2:27.56   16  
       32.36  1:09.14  1:48.01  2:27.56                                    
  4 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  2:36.37    2:33.45   15  
       32.94  1:11.44  1:53.12  2:33.45                                    
  5 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA  2:34.21    2:34.17   14  
       33.32  1:12.36  2:34.17                                             
  6 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  2:35.34    2:34.38   13  
       32.90  1:12.30  2:34.38                                             
  7 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  2:36.87    2:34.79   12  
       33.76  1:13.91  1:54.79  2:34.79                                    
  8 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        2:33.85    2:35.22   11  
       33.20  1:12.34  1:53.51  2:35.22                                    
B - Final
  9 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  2:38.25    2:28.68    9  
       33.09  1:10.81  1:49.90  2:28.68                                    
 10 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:36.91    2:28.91    7  
       33.29  1:11.30  1:50.59  2:28.91                                    
 11 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:36.90    2:34.43    6  
       34.47  1:13.04  1:54.09  2:34.43                                    
 12 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA  2:39.25    2:37.18    5  
       34.82  1:15.47  1:56.07  2:37.18                                    
 13 Finnegan, Meghan M        13 Jersey Wahoos-MA     2:42.25    2:37.73    4  
       32.79  1:11.48  1:54.84  2:37.73                                    
 14 Truskett, Flynn F         13 Westtown Aquatic-MA  2:39.12    2:38.09    3  
       34.06  1:14.14  1:56.11  2:38.09                                    
 15 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  2:42.18    2:40.33    2  
       34.98  1:16.93  1:59.61  2:40.33                                    
 16 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              2:40.72    2:41.90    1  
       34.20  1:14.12  1:56.22  2:41.90                                    
C - Final
 17 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:43.50    2:35.75  
       33.69  1:13.78  1:55.89  2:35.75                                    
 18 Yurconic, Sabrina J       14 Parkland Aquatic-MA  2:44.54    2:38.67  
       34.99  1:14.30  1:55.83  2:38.67                                    
 19 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  2:43.49    2:39.94  
       33.68  1:14.68  1:59.23  2:39.94                                    
 20 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:42.75    2:40.66  
       34.58  1:15.39  1:57.95  2:40.66                                    
 21 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  2:44.30    2:43.43  
       34.97  1:15.94  1:59.66  2:43.43                                    
 22 Rollings, Amanda          14 Wcay Marlins-MA      2:43.96    2:46.05  
       35.50  1:17.24  2:01.27  2:46.05                                    
 23 Burns, Delaney M          14 Upper Main Line-MA   2:45.25    2:47.06  
       35.46  1:17.44  2:03.04  2:47.06                                    
 24 Wiley, Keira E            13 Upper Main Line-MA   2:44.86    2:51.19  
       38.47  1:22.11  2:06.77  2:51.19                                    
 
Event 41  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:21.90    2:21.57  
       31.26  1:06.77  1:44.69  2:21.57                                    
  2 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  2:20.79    2:26.16  
       32.81  1:10.69  1:47.92  2:26.16                                    
  3 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  2:26.27    2:30.18  
       32.94  1:09.48  1:49.43  2:30.18                                    
  4 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        2:36.87    2:33.85  
       33.28  1:11.74  1:52.49  2:33.85                                    
  5 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA  2:34.99    2:34.21  
       33.66  1:13.23  1:53.05  2:34.21                                    
  6 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  2:35.51    2:35.34  
       33.60  1:13.17  1:54.54  2:35.34                                    
  7 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  2:39.02    2:36.37  
       33.10  1:12.01  1:52.89  2:36.37                                    
  8 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  2:34.64    2:36.87  
       34.66  1:14.62  1:55.53  2:36.87                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:36.05    2:36.90  
       34.92  1:15.24  1:56.37  2:36.90                                    
 10 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:30.03    2:36.91  
       35.20  1:14.60  1:55.61  2:36.91                                    
 11 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  2:33.59    2:38.25  
       33.87  1:14.86  1:56.60  2:38.25                                    
 12 Truskett, Flynn F         13 Westtown Aquatic-MA  2:24.89Y   2:39.12  
       34.49  1:14.85  1:56.89  2:39.12                                    
 13 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA  2:38.81    2:39.25  
       34.82  1:14.55  1:57.05  2:39.25                                    
 14 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              2:19.47Y   2:40.72  
       34.29  1:13.92  1:57.00  2:40.72                                    
 15 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  2:20.22Y   2:42.18  
       36.31  1:18.15  2:00.95  2:42.18                                    
 16 Finnegan, Meghan M        13 Jersey Wahoos-MA     2:21.66Y   2:42.25  
       33.83  1:15.82  1:58.91  2:42.25                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:24.37Y   2:42.75  
       34.70  1:16.70  2:00.28  2:42.75                                    
 18 Carlson, Lilian           14 Wcay Marlins-MA      2:16.43Y   2:43.00  
       35.29  1:17.32  2:01.09  2:43.00                                    
 19 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  2:19.37Y   2:43.49  
       35.58  1:17.73  2:02.62  2:43.49                                    
 20 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:23.91Y   2:43.50  
       34.81  1:15.64  1:59.71  2:43.50                                    
 21 Rollings, Amanda          14 Wcay Marlins-MA      2:42.69    2:43.96  
       35.35  1:16.92  2:00.53  2:43.96                                    
 22 Moran, Sofia              14 Penn Charter Aqu-MA  2:42.39    2:44.30  
       35.83  1:17.13  2:01.11  2:44.30                                    
 23 Yurconic, Sabrina J       14 Parkland Aquatic-MA  2:17.42Y   2:44.54  
       35.70  1:16.64  2:00.48  2:44.54                                    
 24 Wiley, Keira E            13 Upper Main Line-MA   2:19.72Y   2:44.86  
       35.65  1:17.01  2:00.30  2:44.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Burns, Delaney M          14 Upper Main Line-MA   2:19.38Y   2:45.25  
       34.82  1:15.97  2:00.84  2:45.25                                    
 26 Kerner, Erica J           13 Jersey Wahoos-MA     2:35.53    2:45.46  
       34.71  1:15.70  1:59.15  2:45.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     2:19.89Y   2:46.08  
       37.51  1:19.21  2:03.11  2:46.08                                    
 28 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  2:19.00Y   2:47.18  
       37.37  1:20.20  2:04.54  2:47.18                                    
 29 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         2:22.08Y   2:47.42  
       35.90  1:17.70  2:02.48  2:47.42                                    
 30 May, Tori E               13 Dover YMCA-MA        2:41.45    2:47.46  
       35.96  1:16.89  2:02.61  2:47.46                                    
 31 Parker, Hannah I          13 Hatboro Horsham-MA   2:42.97    2:47.96  
       36.56  1:19.05  2:03.20  2:47.96                                    
 32 Zeigler, Annie C          13 South Jersey Aqu-MA  2:19.45Y   2:48.39  
       37.28  1:20.10  2:05.19  2:48.39                                    
 33 Naveen, Annika            14 Friends Central-MA   2:24.79Y   2:50.53  
       34.92  1:18.65  2:04.98  2:50.53                                    
 
Event 42  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:10.69    2:08.09   20  
       28.55  1:00.88  1:33.94  2:08.09                                    
  2 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:15.80    2:15.08   17  
       30.23  1:04.02  1:39.19  2:15.08                                    
  3 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     2:21.64    2:18.25   16  
       30.81  1:06.50  1:42.66  2:18.25                                    
  4 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  2:19.41    2:19.42   15  
       30.78  1:05.48  1:42.38  2:19.42                                    
  5 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  2:24.35    2:20.88   14  
       31.60  1:07.47  1:44.47  2:20.88                                    
  6 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   2:21.54    2:21.85   13  
       30.93  1:07.02  1:43.84  2:21.85                                    
  7 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  2:22.66    2:21.87   12  
       31.44  1:06.87  1:44.80  2:21.87                                    
  8 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  2:20.72    2:23.24   11  
       30.05  1:05.13  1:42.69  2:23.24                                    
B - Final
  9 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  2:25.05    2:20.22    9  
       30.32  1:06.10  1:43.13  2:20.22                                    
 10 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        2:25.12    2:22.75    7  
       32.00  1:08.25  1:45.28  2:22.75                                    
 11 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:30.50    2:24.73    6  
       30.88  1:07.66  1:46.61  2:24.73                                    
 12 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     2:29.84    2:24.83    5  
       31.35  1:07.58  1:46.41  2:24.83                                    
 13 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  2:31.45    2:25.29    4  
       30.49  1:05.09  1:43.75  2:25.29                                    
 14 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA  2:30.60    2:29.44    3  
       32.89  1:12.54  1:53.45  2:29.44                                    
 15 Sleptsov, Alex D          13 Penn Charter Aqu-MA  2:29.10    2:29.92    2  
       32.41  1:10.33  1:50.28  2:29.92                                    
 16 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        2:30.41    2:32.19    1  
       33.78  1:12.40  1:52.38  2:32.19                                    
C - Final
 17 Hawke, Leo N              14 Upper Main Line-MA   2:32.03    2:28.01  
       32.81  1:11.24  1:49.76  2:28.01                                    
 18 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  2:32.45    2:28.11  
       32.09  1:09.15  1:48.31  2:28.11                                    
 19 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:34.79    2:29.55  
       33.25  1:11.73  1:51.56  2:29.55                                    
 20 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  2:35.89    2:30.58  
       32.60  1:11.90  1:51.37  2:30.58                                    
 21 Brace, Shane L            14 Hershey Aquatic-MA   2:32.88    2:30.83  
       32.98  1:11.55  1:51.21  2:30.83                                    
 22 Doran, Thomas E           13 Unattached-MA        2:32.08    2:33.08  
       34.09  1:12.42  1:52.77  2:33.08                                    
 23 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA  2:33.63    2:33.44  
       31.98  1:10.31  1:52.03  2:33.44                                    
 24 Zoldan, Alex P            13 Germantown Acade-MA  2:33.94    2:33.49  
       33.82  1:13.22  1:53.71  2:33.49                                    
 
Event 42  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:10.21    2:10.69  
       28.36  1:01.24  1:35.54  2:10.69                                    
  2 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:18.77    2:15.80  
       30.70  1:04.79  1:40.04  2:15.80                                    
  3 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  2:26.30    2:19.41  
       31.01  1:05.33  1:41.53  2:19.41                                    
  4 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  2:27.11    2:20.72  
       30.37  1:04.46  1:41.49  2:20.72                                    
  5 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   2:25.21    2:21.54  
       31.46  1:07.82  1:45.13  2:21.54                                    
  6 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     2:21.98    2:21.64  
       31.89  1:08.33  1:45.76  2:21.64                                    
  7 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  2:24.95    2:22.66  
       31.62  1:08.10  1:45.00  2:22.66                                    
  8 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  2:24.10    2:24.35  
       32.25  1:09.07  1:47.13  2:24.35                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  2:05.47Y   2:25.05  
       30.94  1:08.12  1:47.21  2:25.05                                    
 10 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        2:25.05    2:25.12  
       32.41  1:09.27  1:46.82  2:25.12                                    
 11 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA   2:30.40    2:28.43  
       32.09  1:08.30  1:45.73  2:28.43                                    
 12 Sleptsov, Alex D          13 Penn Charter Aqu-MA  2:32.57    2:29.10  
       32.74  1:10.57  1:49.55  2:29.10                                    
 13 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     2:32.72    2:29.84  
       31.44  1:08.14  1:48.16  2:29.84                                    
 14 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        2:28.20    2:30.41  
       33.35  1:11.22  1:50.53  2:30.41                                    
 15 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:26.93    2:30.50  
       31.63  1:08.66  1:48.55  2:30.50                                    
 16 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA  2:31.36    2:30.60  
       32.30  1:11.50  1:51.97  2:30.60                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  2:27.11    2:31.45  
       30.87  1:06.06  1:44.98  2:31.45                                    
 18 Hawke, Leo N              14 Upper Main Line-MA   2:16.80Y   2:32.03  
       33.09  1:13.02  1:51.69  2:32.03                                    
 19 Doran, Thomas E           13 Unattached-MA        2:34.41    2:32.08  
       33.70  1:11.59  2:32.08                                             
 20 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  2:11.10Y   2:32.45  
       32.94  1:12.56  1:52.39  2:32.45                                    
 21 Brace, Shane L            14 Hershey Aquatic-MA   2:31.15    2:32.88  
       33.21  1:12.35  1:52.42  2:32.88                                    
 22 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA  2:11.33Y   2:33.63  
       30.76  1:09.13  1:50.58  2:33.63                                    
 23 Zoldan, Alex P            13 Germantown Acade-MA  2:16.71Y   2:33.94  
       35.18  1:13.32  1:54.91  2:33.94                                    
 24 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:32.87    2:34.79  
       32.38  1:10.64  1:53.73  2:34.79                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  2:34.80    2:35.89  
       32.49  1:11.21  1:52.83  2:35.89                                    
 26 Wojcik, Matthew D         14 Hatboro Horsham-MA   2:13.67Y   2:36.28  
       34.08  1:13.60  1:56.02  2:36.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  2:35.43    2:37.61  
       34.14  1:13.84  1:55.54  2:37.61                                    
 28 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA  2:14.13Y   2:37.86  
       33.33  1:13.37  1:55.61  2:37.86                                    
 29 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  2:12.33Y   2:46.10  
       34.75  1:17.51  2:02.80  2:46.10                                    
 -- Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA  2:30.04         DQ  
       32.34  1:10.82  1:49.31       DQ                                    
 -- Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  2:14.37Y       DFS  
 -- Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  2:34.54        DFS  
 -- Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA  2:10.96Y       DFS  
 
Event 43  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  1:06.13    1:05.38   20  
       30.99  1:05.38                                                      
  2 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  1:09.21    1:07.91   17  
       32.39  1:07.91                                                      
  3 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  1:08.90    1:08.36   16  
       31.02  1:08.36                                                      
  4 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  1:09.52    1:09.55   15  
       31.79  1:09.55                                                      
  5 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     1:12.13    1:10.43   14  
       32.86  1:10.43                                                      
  6 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA  1:10.88    1:11.25   13  
       32.40  1:11.25                                                      
  7 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA   1:12.33    1:13.55   12  
       33.40  1:13.55                                                      
  8 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  1:12.80    1:14.40   11  
       33.49  1:14.40                                                      
B - Final
  9 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         1:12.87    1:11.38    9  
       34.63  1:11.38                                                      
 10 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  1:12.97    1:11.39    7  
       32.81  1:11.39                                                      
 11 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA         1:12.97    1:12.15    6  
       33.93  1:12.15                                                      
 12 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         1:13.74    1:12.16    5  
       33.74  1:12.16                                                      
 13 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA  1:13.55    1:12.61    4  
       34.55  1:12.61                                                      
 14 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA  1:13.40    1:12.80    3  
       32.97  1:12.80                                                      
 15 Davidson, Lana M          12 UNSEA-MA             1:12.93    1:14.01    2  
       33.84  1:14.01                                                      
 16 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  1:13.35    1:14.74    1  
       34.13  1:14.74                                                      
C - Final
 17 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA  1:13.79    1:12.41  
       33.16  1:12.41                                                      
 18 Nowoswiat, Jena M         11 Upper Main Line-MA   1:14.63    1:13.17  
       34.65  1:13.17                                                      
 19 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  1:13.95    1:13.36  
 20 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  1:15.53    1:14.49  
       34.57  1:14.49                                                      
 21 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         1:14.71    1:14.67  
       34.61  1:14.67                                                      
 22 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  1:15.14    1:15.07  
       35.11  1:15.07                                                      
 23 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  1:14.03    1:16.82  
       34.91  1:16.82                                                      
 24 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  1:15.42    1:20.25  
       36.38  1:20.25                                                      
 
Event 43  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  1:07.10    1:06.13  
       31.25  1:06.13                                                      
  2 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  1:10.87    1:08.90  
       31.54  1:08.90                                                      
  3 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  1:07.87    1:09.21  
       32.22  1:09.21                                                      
  4 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  1:11.91    1:09.52  
       32.27  1:09.52                                                      
  5 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA  1:11.17    1:10.88  
       32.53  1:10.88                                                      
  6 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     1:16.61    1:12.13  
       33.59  1:12.13                                                      
  7 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA   1:11.69    1:12.33  
       32.80  1:12.33                                                      
  8 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  1:14.38    1:12.80  
       33.59  1:12.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         1:11.92    1:12.87  
       33.95  1:12.87                                                      
 10 Davidson, Lana M          12 UNSEA-MA             1:12.38    1:12.93  
       33.75  1:12.93                                                      
 11 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  1:11.95    1:12.97  
       33.85  1:12.97                                                      
 11 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA         1:12.19    1:12.97  
       33.55  1:12.97                                                      
 13 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  1:17.25    1:13.35  
       33.55  1:13.35                                                      
 14 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA  1:07.63Y   1:13.40  
       33.83  1:13.40                                                      
 15 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA  1:13.00    1:13.55  
       34.72  1:13.55                                                      
 16 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         1:12.10    1:13.74  
       33.86  1:13.74                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA  1:13.98    1:13.79  
       33.00  1:13.79                                                      
 18 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  1:17.02    1:13.95  
       34.44  1:13.95                                                      
 19 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  1:17.27    1:14.03  
       33.35  1:14.03                                                      
 20 Nowoswiat, Jena M         11 Upper Main Line-MA   1:14.72    1:14.63  
 21 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         1:13.56    1:14.71  
       34.46  1:14.71                                                      
 22 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  1:15.11    1:14.85  
       35.77  1:14.85                                                      
 23 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  1:15.67    1:15.14  
       35.30  1:15.14                                                      
 24 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  1:06.19Y   1:15.42  
       34.71  1:15.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  1:13.60    1:15.53  
       33.14  1:15.53                                                      
 26 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        1:16.40    1:15.72  
       34.69  1:15.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Krauss, Natalie           12 Unattached-MA        1:15.72    1:16.00  
       36.17  1:16.00                                                      
 28 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA  1:17.26    1:17.04  
       34.64  1:17.04                                                      
 29 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  1:06.16Y   1:17.26  
       35.37  1:17.26                                                      
 30 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA  1:16.81    1:17.29  
       35.51  1:17.29                                                      
 31 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA  1:07.13Y   1:17.56  
       35.35  1:17.56                                                      
 32 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  1:16.86    1:20.24  
       34.71  1:20.24                                                      
 
Event 44  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     1:06.01    1:03.93   20  
       30.14  1:03.93                                                      
  2 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  1:04.45    1:03.99   17  
       29.85  1:03.99                                                      
  3 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     1:07.54    1:05.25   16  
       30.15  1:05.25                                                      
  4 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  1:11.70    1:09.24   15  
       32.89  1:09.24                                                      
  5 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  1:10.94    1:09.30   14  
       32.75  1:09.30                                                      
  6 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        1:11.12    1:09.87   13  
       32.35  1:09.87                                                      
  7 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     1:12.56    1:10.80   12  
       31.93  1:10.80                                                      
  8 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  1:12.11    1:12.37   11  
       34.18  1:12.37                                                      
B - Final
  9 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:12.79    1:11.77    9  
       34.11  1:11.77                                                      
 10 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  1:14.28    1:12.22    7  
       33.03  1:12.22                                                      
 11 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  1:15.04    1:12.40    6  
       33.17  1:12.40                                                      
 12 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     1:14.06    1:12.52    5  
       33.67  1:12.52                                                      
 13 Lemay, Zachery E          12 Central Bucks Fa-MA  1:14.78    1:12.75    4  
       33.85  1:12.75                                                      
 14 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA  1:16.12    1:14.08    3  
       32.79  1:14.08                                                      
 15 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  1:13.60    1:14.31    2  
       33.07  1:14.31                                                      
 16 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA  1:16.33    1:14.80    1  
       34.30  1:14.80                                                      
C - Final
 17 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         1:18.22    1:15.50  
       35.17  1:15.50                                                      
 18 Makaron, Adam             12 North Penn Aquat-MA  1:16.62    1:15.74  
       34.88  1:15.74                                                      
 19 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:19.08    1:16.18  
       36.27  1:16.18                                                      
 20 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  1:18.86    1:17.45  
       36.89  1:17.45                                                      
 21 Boyd, Wilson              12 Upper Dublin Aqu-MA  1:19.97    1:18.08  
       34.77  1:18.08                                                      
 
Event 44  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  1:05.23    1:04.45  
       29.87  1:04.45                                                      
  2 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     1:07.54    1:06.01  
       30.78  1:06.01                                                      
  3 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     1:09.96    1:07.54  
       30.47  1:07.54                                                      
  4 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  1:15.68    1:10.94  
       33.84  1:10.94                                                      
  5 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        1:12.59    1:11.12  
       34.15  1:11.12                                                      
  6 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  1:13.91    1:11.70  
       33.18  1:11.70                                                      
  7 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  1:13.43    1:12.11  
       33.50  1:12.11                                                      
  8 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     1:13.87    1:12.56  
       33.00  1:12.56                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:15.44    1:12.79  
       34.55  1:12.79                                                      
 10 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  1:15.73    1:13.60  
       33.70  1:13.60                                                      
 11 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     1:17.29    1:14.06  
       33.88  1:14.06                                                      
 12 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  1:13.93    1:14.28  
       33.01  1:14.28                                                      
 13 Lemay, Zachery E          12 Central Bucks Fa-MA  1:17.02    1:14.78  
       35.21  1:14.78                                                      
 14 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  1:15.29    1:15.04  
       33.87  1:15.04                                                      
 15 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA  1:14.81    1:15.16  
       34.59  1:15.16                                                      
 16 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA  1:14.48    1:16.12  
       33.35  1:16.12                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA  1:07.52Y   1:16.33  
       35.00  1:16.33                                                      
 18 Makaron, Adam             12 North Penn Aquat-MA  1:07.86Y   1:16.62  
       35.01  1:16.62                                                      
 19 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         1:17.61    1:18.22  
       37.06  1:18.22                                                      
 20 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  1:16.65    1:18.86  
       37.00  1:18.86                                                      
 21 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:16.85    1:19.08  
       37.12  1:19.08                                                      
 22 Boyd, Wilson              12 Upper Dublin Aqu-MA  1:08.35Y   1:19.97  
       35.66  1:19.97                                                      
 
Event 45  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  1:17.81    1:16.87   20  
       36.54  1:16.87                                                      
  2 Duncheskie, Grace C       12 Springfield Aqua-MA  1:21.34    1:19.38   17  
       37.90  1:19.38                                                      
  3 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA  1:21.50    1:20.45   16  
       37.11  1:20.45                                                      
  4 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA  1:23.32    1:22.09   15  
       39.53  1:22.09                                                      
  5 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  1:25.32    1:22.61   14  
       39.07  1:22.61                                                      
  6 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  1:24.67    1:23.73   13  
       39.50  1:23.73                                                      
  7 Gugino, Lily G            12 Una Nlac-MA          1:22.93    1:24.24   12  
       38.92  1:24.24                                                      
  8 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA   1:24.61    1:25.53   11  
       40.26  1:25.53                                                      
B - Final
  9 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA   1:27.69    1:25.30    9  
       40.37  1:25.30                                                      
 10 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  1:27.53    1:26.07    7  
       40.64  1:26.07                                                      
 11 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:27.01    1:26.39    6  
       40.51  1:26.39                                                      
 12 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA  1:27.92    1:26.82    5  
       41.03  1:26.82                                                      
 13 Bair, Camryn N            11 Una Nlac-MA          1:28.37    1:27.58    4  
       40.50  1:27.58                                                      
 14 Koehler, Sydney L         12 Upper Merion Aqu-MA  1:29.65    1:28.17    3  
       41.15  1:28.17                                                      
 15 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  1:28.28    1:28.38    2  
       41.50  1:28.38                                                      
 16 Steinmetz, Zoe N          12 Northeast Swimmi-MA  1:28.18    1:28.39    1  
       42.14  1:28.39                                                      
C - Final
 17 Caraballo, Bella K        12 Wilmington Aquat-MA  1:29.88    1:26.26  
       40.34  1:26.26                                                      
 18 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  1:31.33    1:29.41  
       41.75  1:29.41                                                      
 19 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA   1:31.63    1:30.23  
       42.13  1:30.23                                                      
 20 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA  1:31.44    1:31.38  
       42.73  1:31.38                                                      
 21 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  1:34.70    1:34.14  
       43.90  1:34.14                                                      
 
Event 45  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  1:19.45    1:17.81  
       36.99  1:17.81                                                      
  2 Duncheskie, Grace C       12 Springfield Aqua-MA  1:22.93    1:21.34  
       38.49  1:21.34                                                      
  3 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA  1:20.47    1:21.50  
       38.29  1:21.50                                                      
  4 Gugino, Lily G            12 Una Nlac-MA          1:22.17    1:22.93  
       38.52  1:22.93                                                      
  5 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA  1:23.48    1:23.32  
       38.48  1:23.32                                                      
  6 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA   1:25.53    1:24.61  
       39.12  1:24.61                                                      
  7 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  1:24.85    1:24.67  
       39.90  1:24.67                                                      
  8 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  1:24.97S   1:25.32  
       40.73  1:25.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA  1:27.54    1:27.01  
       40.21  1:27.01                                                      
 10 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  1:26.75    1:27.53  
       41.71  1:27.53                                                      
 11 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA   1:26.77    1:27.69  
       41.23  1:27.69                                                      
 12 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA  1:16.50Y   1:27.92  
       41.77  1:27.92                                                      
 13 Steinmetz, Zoe N          12 Northeast Swimmi-MA  1:17.31Y   1:28.18  
       41.90  1:28.18                                                      
 14 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  1:15.80Y   1:28.28  
       41.66  1:28.28                                                      
 15 Bair, Camryn N            11 Una Nlac-MA          1:26.92    1:28.37  
       40.26  1:28.37                                                      
 16 Koehler, Sydney L         12 Upper Merion Aqu-MA  1:15.44Y   1:29.65  
       41.17  1:29.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Caraballo, Bella K        12 Wilmington Aquat-MA  1:28.04    1:29.88  
       41.90  1:29.88                                                      
 18 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA  1:15.98Y   1:30.66  
       42.68  1:30.66                                                      
 19 Moore, Sydney R           12 Seahawks Swim Te-MA  1:17.18Y   1:31.33  
       43.09  1:31.33                                                      
 20 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA  1:15.39Y   1:31.44  
       42.99  1:31.44                                                      
 21 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA   1:15.87Y   1:31.63  
       42.52  1:31.63                                                      
 22 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  1:17.12Y   1:34.70  
       44.34  1:34.70                                                      
 
Event 46  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  1:14.84    1:15.15   20  
       35.03  1:15.15                                                      
  2 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          1:18.98    1:16.87   17  
       35.91  1:16.87                                                      
  3 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  1:20.61    1:19.35   16  
       37.13  1:19.35                                                      
  4 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   1:23.32    1:19.87   15  
       38.51  1:19.87                                                      
  5 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA  1:22.70    1:21.00   14  
       38.03  1:21.00                                                      
  6 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA   1:24.36    1:23.54   13  
       39.54  1:23.54                                                      
  7 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     1:23.59    1:24.15   12  
       38.97  1:24.15                                                      
  8 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     1:23.64    1:24.49   11  
       39.33  1:24.49                                                      
B - Final
  9 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   1:26.25    1:23.49    9  
       38.52  1:23.49                                                      
 10 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  1:26.13    1:23.58    7  
       40.42  1:23.58                                                      
 11 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA  1:25.17    1:23.65    6  
       39.57  1:23.65                                                      
 12 Mui, Carter E             12 Pocono Family YM-MA  1:25.57    1:25.37    5  
       40.36  1:25.37                                                      
 13 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         1:27.34    1:26.32    4  
       41.69  1:26.32                                                      
 14 Fung, Derek Y             12 Upper Main Line-MA   1:28.20    1:27.04    3  
       40.62  1:27.04                                                      
 15 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          1:27.80    1:27.91    2  
       42.57  1:27.91                                                      
 16 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA         1:27.51    1:28.29    1  
       41.73  1:28.29                                                      
C - Final
 17 Fatta, Kaden L            11 York YMCA-MA         1:29.46    1:26.09  
       40.49  1:26.09                                                      
 18 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  1:29.11    1:26.36  
       40.29  1:26.36                                                      
 19 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  1:30.02    1:26.38  
       40.74  1:26.38                                                      
 20 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA     1:29.27    1:29.25  
       41.27  1:29.25                                                      
 21 Lehman, Zachary C         12 Parkland Aquatic-MA  1:29.87    1:29.57  
       43.42  1:29.57                                                      
 22 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:31.08    1:29.84  
       42.17  1:29.84                                                      
 23 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA  1:30.02    1:30.34  
       42.81  1:30.34                                                      
 24 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA  1:30.93    1:30.66  
       42.03  1:30.66                                                      
 
Event 46  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  1:17.51    1:14.84  
       35.32  1:14.84                                                      
  2 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          1:18.41    1:18.98  
       37.28  1:18.98                                                      
  3 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  1:22.09    1:20.61  
       37.88  1:20.61                                                      
  4 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA  1:23.27    1:22.70  
       38.92  1:22.70                                                      
  5 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   1:20.34    1:23.32  
       40.06  1:23.32                                                      
  6 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     1:22.84    1:23.59  
       39.32  1:23.59                                                      
  7 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     1:27.97    1:23.64  
       38.79  1:23.64                                                      
  8 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA   1:27.00    1:24.36  
       39.66  1:24.36                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA  1:26.85S   1:25.17  
       38.72  1:25.17                                                      
 10 Mui, Carter E             12 Pocono Family YM-MA  1:29.01    1:25.57  
       40.95  1:25.57                                                      
 11 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  1:24.54    1:26.13  
       40.67  1:26.13                                                      
 12 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   1:22.54    1:26.25  
       39.99  1:26.25                                                      
 13 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         1:26.18    1:27.34  
       42.24  1:27.34                                                      
 14 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA         1:27.82    1:27.51  
       41.37  1:27.51                                                      
 15 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          1:27.83    1:27.80  
       41.17  1:27.80                                                      
 16 Fung, Derek Y             12 Upper Main Line-MA   1:26.59    1:28.20  
       41.27  1:28.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  1:27.68    1:29.11  
       41.08  1:29.11                                                      
 18 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA     1:16.26Y   1:29.27  
       40.73  1:29.27                                                      
 19 Fatta, Kaden L            11 York YMCA-MA         1:30.07    1:29.46  
       42.68  1:29.46                                                      
 20 Lehman, Zachary C         12 Parkland Aquatic-MA  1:18.87Y   1:29.87  
       42.21  1:29.87                                                      
 21 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA  1:18.75Y   1:30.02  
       41.67  1:30.02                                                      
 21 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  1:28.88    1:30.02  
       42.42  1:30.02                                                      
 23 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA  1:19.09Y   1:30.93  
       42.05  1:30.93                                                      
 24 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:26.85    1:31.08  
       42.31  1:31.08                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Kim, Joshua               11 Jersey Wahoos-MA     1:28.83    1:31.60  
       43.68  1:31.60                                                      
 26 Mistry, Aryan M           12 Hatboro Horsham-MA   1:17.45Y   1:31.85  
       44.11  1:31.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:29.47    1:31.91  
       44.06  1:31.91                                                      
 28 Scholer, Richard Z        12 Central Bucks Sw-MA  1:29.01    1:32.44  
       43.88  1:32.44                                                      
 29 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA  1:29.32    1:32.77  
       43.34  1:32.77                                                      
 -- Wu, Wade                  12 Parkland Aquatic-MA  1:30.25        DFS  
 
Event 47  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     2:11.49    2:09.07   20  
       29.27  1:01.82  1:35.73  2:09.07                                    
  2 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  2:14.98    2:11.72   17  
       29.95  1:03.29  1:37.84  2:11.72                                    
  3 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  2:15.17    2:13.31   16  
       30.63  1:04.18  1:39.15  2:13.31                                    
  4 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  2:14.01    2:13.79   15  
       30.50  1:04.06  1:38.76  2:13.79                                    
  5 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        2:15.08    2:13.93   14  
       30.74  1:04.85  1:39.74  2:13.93                                    
  6 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  2:15.37    2:13.97   13  
       31.57  1:05.43  1:40.06  2:13.97                                    
  7 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA   2:15.36    2:14.31   12  
       31.25  1:05.18  1:40.01  2:14.31                                    
  8 Vergara, Viviana E        14 Central Bucks Sw-MA  2:15.45    2:14.38   11  
       30.68  1:04.60  1:39.62  2:14.38                                    
B - Final
  9 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  2:15.48    2:13.66    9  
       31.03  1:05.38  1:39.88  2:13.66                                    
 10 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  2:16.11    2:14.30    7  
       31.49  1:04.73  1:39.35  2:14.30                                    
 11 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:18.75    2:14.41    6  
       31.29  1:05.30  1:40.01  2:14.41                                    
 12 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:18.00    2:14.45    5  
       32.15  1:06.02  1:40.53  2:14.45                                    
 13 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  2:15.68    2:14.64    4  
       31.22  1:05.66  1:41.33  2:14.64                                    
 14 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA  2:17.56    2:15.15    3  
       31.13  1:05.91  1:41.23  2:15.15                                    
 15 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     2:17.12    2:15.28    2  
       31.50  1:06.13  1:41.31  2:15.28                                    
 16 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           2:18.23    2:18.83    1  
       31.96  1:07.07  1:43.81  2:18.83                                    
C - Final
 17 Collin, Ava M             14 Upper Main Line-MA   2:21.08    2:16.18  
       32.15  1:06.71  1:41.91  2:16.18                                    
 18 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:19.27    2:17.64  
       31.99  1:07.24  1:43.14  2:17.64                                    
 19 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     2:19.00    2:18.32  
       31.46  1:06.81  1:43.31  2:18.32                                    
 20 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA  2:19.02    2:18.45  
       30.94  1:05.73  1:42.05  2:18.45                                    
 21 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:21.54    2:18.60  
       32.21  1:07.80  1:44.09  2:18.60                                    
 22 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     2:22.28    2:20.82  
       31.66  1:07.19  1:44.58  2:20.82                                    
 23 Yurconic, Sabrina J       14 Parkland Aquatic-MA  2:21.96    2:21.82  
       32.96  1:09.06  1:45.43  2:21.82                                    
 24 Burns, Delaney M          14 Upper Main Line-MA   2:22.19    2:23.24  
       32.12  1:08.50  1:47.26  2:23.24                                    
 
Event 47  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     2:10.72    2:11.49  
       29.81  1:02.92  1:37.37  2:11.49                                    
  2 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  2:12.53    2:14.01  
       30.39  1:03.77  1:39.00  2:14.01                                    
  3 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  2:12.70    2:14.98  
       31.07  1:05.14  1:40.34  2:14.98                                    
  4 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        2:14.47    2:15.08  
       30.51  1:04.71  1:40.17  2:15.08                                    
  5 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  2:14.06    2:15.17  
       30.87  1:04.80  1:40.25  2:15.17                                    
  6 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA   2:18.01    2:15.36  
       31.97  1:05.71  1:40.26  2:15.36                                    
  7 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  2:15.72    2:15.37  
       31.62  1:05.72  1:40.87  2:15.37                                    
  8 Vergara, Viviana E        14 Central Bucks Sw-MA  2:16.92    2:15.45  
       29.90  1:03.33  1:38.89  2:15.45                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  2:16.26    2:15.48  
       30.93  1:05.45  1:40.82  2:15.48                                    
 10 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  2:17.01    2:15.68  
       31.45  1:06.31  1:42.11  2:15.68                                    
 11 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  2:16.84    2:16.11  
       31.56  1:05.17  1:40.75  2:16.11                                    
 12 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     1:59.88Y   2:17.12  
       32.09  1:07.06  1:42.29  2:17.12                                    
 13 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA  2:16.85    2:17.56  
       31.15  1:06.23  1:42.11  2:17.56                                    
 14 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:14.37    2:18.00  
       32.69  1:07.42  1:43.09  2:18.00                                    
 15 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           2:02.25Y   2:18.23  
       31.88  1:07.81  1:44.31  2:18.23                                    
 16 Carlson, Lilian           14 Wcay Marlins-MA      2:13.58    2:18.52  
       31.32  1:06.81  1:43.49  2:18.52                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:15.51    2:18.75  
       32.18  1:07.02  1:43.24  2:18.75                                    
 18 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     2:17.81    2:19.00  
       31.43  1:06.90  1:43.74  2:19.00                                    
 19 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA  2:01.30Y   2:19.02  
       31.90  1:07.51  1:43.61  2:19.02                                    
 20 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:01.08Y   2:19.27  
       32.86  1:08.38  1:44.31  2:19.27                                    
 21 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  2:18.42    2:19.85  
       32.42  1:07.77  1:44.11  2:19.85                                    
 22 Collin, Ava M             14 Upper Main Line-MA   1:58.99Y   2:21.08  
       31.84  1:07.65  1:44.90  2:21.08                                    
 23 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:00.74Y   2:21.54  
       32.67  1:08.87  1:45.68  2:21.54                                    
 24 Yurconic, Sabrina J       14 Parkland Aquatic-MA  2:00.89Y   2:21.96  
       33.23  1:09.45  1:45.85  2:21.96                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Burns, Delaney M          14 Upper Main Line-MA   1:59.96Y   2:22.19  
       31.80  1:07.87  1:45.79  2:22.19                                    
 26 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA  2:18.47    2:22.21  
       32.74  1:08.23  1:45.49  2:22.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA     2:01.95Y   2:22.28  
       31.95  1:08.10  1:45.41  2:22.28                                    
 28 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  1:58.94Y   2:22.60  
       32.38  1:08.08  1:45.61  2:22.60                                    
 29 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  1:57.70Y   2:22.66  
       31.98  1:08.46  1:46.19  2:22.66                                    
 30 Naveen, Annika            14 Friends Central-MA   2:18.00    2:23.88  
       31.51  1:07.78  1:46.07  2:23.88                                    
 31 Klaehn, Alina M           14 Una Eaac-MA          1:59.90Y   2:23.95  
       32.68  1:09.68  1:47.33  2:23.95                                    
 -- Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  2:00.21Y       DFS  
 
Event 48  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  2:03.40    2:00.32   20  
       28.36    58.99  1:30.22  2:00.32                                    
  2 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:02.43    2:01.21   17  
       28.01    58.80  1:30.25  2:01.21                                    
  3 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:03.53    2:01.33   16  
       28.44    59.35  1:30.85  2:01.33                                    
  4 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  2:03.84    2:03.43   15  
       28.48    59.86  1:31.50  2:03.43                                    
  5 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  2:03.96    2:03.48   14  
       28.83    59.56  1:31.74  2:03.48                                    
  6 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  2:05.52    2:03.71   13  
       28.77  1:00.21  1:32.18  2:03.71                                    
  7 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  2:04.63    2:03.85   12  
       28.45  1:00.27  1:32.36  2:03.85                                    
  8 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:04.90    2:04.93   11  
       29.43  1:01.16  1:33.85  2:04.93                                    
B - Final
  9 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  2:07.83    2:05.60    9  
       28.29    59.95  1:33.21  2:05.60                                    
 10 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  2:05.56    2:05.85    7  
       28.89  1:01.35  1:33.87  2:05.85                                    
 11 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  2:06.34    2:05.88    6  
       29.50  1:01.87  1:34.45  2:05.88                                    
 12 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  2:06.19    2:06.83    5  
       29.04  1:01.56  1:34.54  2:06.83                                    
 13 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  2:08.03    2:08.01    4  
       29.92  1:02.33  1:35.69  2:08.01                                    
 14 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA  2:10.13    2:09.49    3  
       29.20  1:01.59  1:35.05  2:09.49                                    
 15 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   2:09.17    2:09.62    2  
       29.18  1:02.02  1:35.99  2:09.62                                    
 16 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   2:10.14    2:11.27    1  
       29.62  1:02.66  1:37.24  2:11.27                                    
C - Final
 17 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:10.47    2:07.78  
       30.16  1:03.00  1:36.06  2:07.78                                    
 18 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  2:10.59    2:08.52  
       29.43  1:01.65  1:35.84  2:08.52                                    
 19 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA   2:11.22    2:09.08  
       29.27  1:01.96  1:35.07  2:09.08                                    
 20 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:12.39    2:09.97  
       29.39  1:02.36  1:36.40  2:09.97                                    
 21 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA  2:10.58    2:11.14  
       29.20  1:02.09  1:36.61  2:11.14                                    
 22 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        2:10.75    2:11.51  
       30.52  1:03.82  1:38.22  2:11.51                                    
 23 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  2:12.31    2:11.68  
       29.28  1:02.33  1:36.77  2:11.68                                    
 24 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA   2:12.33    2:12.94  
       29.82  1:03.56  1:38.55  2:12.94                                    
 
Event 48  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:00.53    2:02.43  
       28.40    59.59  1:30.73  2:02.43                                    
  2 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  2:03.53    2:03.40  
       28.80  1:00.12  1:32.37  2:03.40                                    
  3 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:02.91    2:03.53  
       29.06  1:00.43  1:32.46  2:03.53                                    
  4 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  2:09.17    2:03.84  
       28.84  1:00.32  1:31.85  2:03.84                                    
  5 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  2:03.67    2:03.96  
       28.75  1:00.26  1:32.31  2:03.96                                    
  6 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  2:06.54    2:04.63  
       28.57    59.97  1:32.85  2:04.63                                    
  7 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:06.74    2:04.90  
       28.84  1:01.03  1:33.66  2:04.90                                    
  8 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA  1:50.31Y   2:05.52  
       29.34  1:01.13  1:33.08  2:05.52                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  2:06.54    2:05.56  
       28.92  1:00.67  1:33.64  2:05.56                                    
 10 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  2:07.39    2:06.19  
       29.01  1:00.75  1:33.57  2:06.19                                    
 11 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  2:06.25    2:06.34  
       29.35  1:01.55  1:34.30  2:06.34                                    
 12 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  2:09.69    2:07.83  
       28.23  1:00.30  1:34.62  2:07.83                                    
 13 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  2:08.70    2:08.03  
       29.40  1:01.56  1:34.77  2:08.03                                    
 14 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA   1:55.60Y   2:09.17  
       30.27  1:03.95  1:37.39  2:09.17                                    
 15 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA  2:09.73    2:10.13  
       28.95  1:01.56  1:35.12  2:10.13                                    
 16 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   1:56.00Y   2:10.14  
       30.12  1:03.02  1:36.95  2:10.14                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        2:11.50    2:10.47  
       30.47  1:03.23  1:37.40  2:10.47                                    
 18 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA  1:54.26Y   2:10.58  
       29.91  1:03.09  1:37.49  2:10.58                                    
 19 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  1:51.79Y   2:10.59  
       29.65  1:02.93  1:36.94  2:10.59                                    
 20 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        2:10.02    2:10.75  
       30.62  1:04.01  1:38.31  2:10.75                                    
 21 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA   2:11.31    2:11.22  
       30.84  1:04.37  1:38.14  2:11.22                                    
 22 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  1:54.11Y   2:12.31  
       29.83  1:02.91  1:37.85  2:12.31                                    
 23 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA   2:11.54    2:12.33  
       30.36  1:05.22  1:39.34  2:12.33                                    
 24 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:10.65    2:12.39  
       30.73  1:04.06  1:38.70  2:12.39                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Fahrney, John J           14 Parkland Aquatic-MA  1:54.76Y   2:12.60  
       29.92  1:02.96  1:37.69  2:12.60                                    
 26 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     2:10.32    2:13.13  
       30.24  1:03.94  1:38.97  2:13.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  1:55.78Y   2:13.19  
       29.95  1:03.80  1:38.91  2:13.19                                    
 28 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  2:10.85    2:13.52  
       29.71  1:03.08  1:38.20  2:13.52                                    
 29 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  1:56.22Y   2:13.70  
       29.76  1:03.60  1:38.66  2:13.70                                    
 30 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA  1:54.31Y   2:14.78  
       30.09  1:04.22  1:40.22  2:14.78                                    
 31 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  1:54.84Y   2:15.32  
       30.34  1:05.14  1:40.26  2:15.32                                    
 32 Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA  1:54.99Y   2:16.81  
       31.35  1:07.24  1:43.73  2:16.81                                    
 33 Paul, Thomas M            14 Hershey Aquatic-MA   1:55.08Y   2:17.45  
       31.95  1:07.14  1:43.06  2:17.45                                    
 -- D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:09.67        DFS  
 
Event 49  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:12.26    2:10.05   20  
       30.39  1:03.70  1:37.36  2:10.05                                    
  2 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  2:17.60    2:15.88   17  
       31.62  1:05.67  1:41.19  2:15.88                                    
  3 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA        2:17.66    2:18.15   16  
       31.51  1:06.61  1:42.53  2:18.15                                    
  4 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   2:17.95    2:18.21   15  
       32.01  1:07.34  1:43.58  2:18.21                                    
  5 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:17.40    2:18.43   14  
       31.70  1:06.56  1:42.84  2:18.43                                    
  6 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:18.64    2:19.87   13  
       33.07  1:09.24  1:45.76  2:19.87                                    
  7 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  2:17.95    2:20.19   12  
       32.16  1:07.21  1:44.29  2:20.19                                    
  8 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  2:19.47    2:21.62   11  
       31.56  1:07.85  1:45.08  2:21.62                                    
B - Final
  9 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA  2:22.70    2:18.86    9  
       32.44  1:08.29  1:43.88  2:18.86                                    
 10 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA  2:22.39    2:19.97    7  
       31.92  1:08.38  1:44.63  2:19.97                                    
 11 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA  2:22.75    2:20.19    6  
       32.19  1:07.87  1:44.33  2:20.19                                    
 12 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  2:24.66    2:23.47    5  
       32.21  1:08.12  1:45.90  2:23.47                                    
 13 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  2:24.36    2:24.82    4  
       32.47  1:09.07  1:47.64  2:24.82                                    
 14 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     2:24.83    2:25.13    3  
       32.60  1:09.60  1:48.31  2:25.13                                    
 15 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  2:25.06    2:25.88    2  
       33.42  1:10.45  1:48.35  2:25.88                                    
 16 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  2:23.72    2:27.65    1  
       32.90  1:11.10  1:50.87  2:27.65                                    
 
Event 49  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:12.00    2:12.26  
       30.83  1:04.82  1:39.01  2:12.26                                    
  2 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:19.16    2:17.40  
       32.24  1:07.10  1:42.35  2:17.40                                    
  3 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  2:22.04    2:17.60  
       31.80  1:06.86  1:42.88  2:17.60                                    
  4 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA        2:19.52    2:17.66  
       31.39  1:06.27  1:42.35  2:17.66                                    
  5 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   2:18.30    2:17.95  
       31.49  1:06.36  1:43.03  2:17.95                                    
  5 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  2:22.55    2:17.95  
       32.58  1:07.56  1:42.75  2:17.95                                    
  7 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:20.59    2:18.64  
       32.66  1:08.33  1:44.10  2:18.64                                    
  8 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  2:20.21    2:19.47  
       30.78  1:05.55  1:42.57  2:19.47                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  2:21.83    2:22.01  
       32.66  1:08.21  1:45.38  2:22.01                                    
 10 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA  2:21.76    2:22.39  
       32.42  1:08.16  1:45.59  2:22.39                                    
 11 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA  2:23.97    2:22.70  
       33.28  1:10.44  1:46.80  2:22.70                                    
 12 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA  2:21.29    2:22.75  
       32.59  1:08.57  1:45.95  2:22.75                                    
 13 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  2:27.01    2:23.72  
       32.93  1:10.59  1:48.80  2:23.72                                    
 14 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA  2:23.73    2:24.23  
       33.10  1:09.58  1:47.00  2:24.23                                    
 15 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  2:22.13    2:24.36  
       32.64  1:09.16  1:46.83  2:24.36                                    
 16 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  2:24.02    2:24.66  
       32.22  1:08.34  1:46.40  2:24.66                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA     2:27.41    2:24.83  
       32.71  1:09.63  1:48.19  2:24.83                                    
 18 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA  2:26.09    2:25.06  
       33.60  1:10.99  1:48.55  2:25.06                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  2:23.44    2:25.30  
       33.48  1:10.52  1:48.12  2:25.30                                    
 20 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           2:25.41    2:25.48  
       33.17  1:09.86  1:48.35  2:25.48                                    
 21 Valle, Isabela            12 Greater Philadel-MA  2:24.57    2:26.44  
       33.30  1:10.32  1:48.56  2:26.44                                    
 22 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         2:23.56    2:26.60  
       33.41  1:10.31  1:48.66  2:26.60                                    
 23 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   2:06.16Y   2:26.73  
       32.97  1:10.21  1:49.48  2:26.73                                    
 24 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  2:26.25    2:27.12  
       32.71  1:09.30  1:48.70  2:27.12                                    
 25 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA  2:06.00Y   2:27.52  
       33.82  1:11.03  1:50.42  2:27.52                                    
 26 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA  2:25.51    2:27.54  
       34.24  1:11.54  1:50.15  2:27.54                                    
 27 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  2:06.23Y   2:27.97  
       33.44  1:11.17  1:50.18  2:27.97                                    
 28 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   2:24.30    2:28.11  
       34.00  1:12.07  1:50.60  2:28.11                                    
 29 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     2:23.46    2:28.37  
       33.35  1:10.97  1:50.25  2:28.37                                    
 30 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA  2:08.38Y   2:28.72  
       33.25  1:11.02  1:50.14  2:28.72                                    
 31 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA  2:09.50Y   2:30.13  
       33.21  1:11.34  1:52.19  2:30.13                                    
 32 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA   2:09.54Y   2:30.41  
       33.84  1:12.00  1:51.80  2:30.41                                    
 33 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  2:06.71Y   2:33.67  
       33.42  1:12.27  1:53.31  2:33.67                                    
 -- McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  2:27.19         DQ  
       31.97  1:08.33  1:45.98       DQ                                    
 
Event 50  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     2:09.64    2:07.41   20  
       29.20  1:01.88  1:35.10  2:07.41                                    
  2 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  2:12.82    2:11.55   17  
       28.95  1:02.19  1:37.65  2:11.55                                    
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  2:13.68    2:12.27   16  
       30.47  1:03.96  1:38.72  2:12.27                                    
  4 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:15.20    2:12.31   15  
       30.13  1:04.05  1:38.67  2:12.31                                    
  5 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  2:20.19    2:19.54   14  
       32.15  1:07.41  1:43.71  2:19.54                                    
  6 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:21.46    2:19.88   13  
       31.72  1:06.83  1:44.10  2:19.88                                    
  7 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     2:20.66    2:21.61   12  
       31.57  1:07.83  1:45.81  2:21.61                                    
  8 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     2:20.51    2:24.67   11  
       31.43  1:07.88  1:46.44  2:24.67                                    
B - Final
  9 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  2:23.76    2:21.42    9  
       30.91  1:06.32  1:44.23  2:21.42                                    
 10 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  2:25.05    2:22.60    7  
       32.46  1:08.67  1:45.70  2:22.60                                    
 11 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  2:23.55    2:22.90    6  
       32.84  1:09.54  1:47.16  2:22.90                                    
 12 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA   2:21.96    2:22.96    4.5
       33.25  1:10.56  1:48.17  2:22.96                                    
 12 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        2:24.00    2:22.96    4.5
       32.64  1:09.59  1:46.31  2:22.96                                    
 14 Ordonez, Mason A          12 Greater Susqueha-MA  2:26.08    2:25.07    3  
       33.32  1:10.33  1:48.23  2:25.07                                    
 15 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA     2:25.58    2:26.34    2  
       32.74  1:09.89  1:48.69  2:26.34                                    
 16 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     2:24.64    2:27.58    1  
       33.36  1:11.56  1:51.27  2:27.58                                    
 
Event 50  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA     2:15.67    2:09.64  
       29.12  1:01.76  1:35.92  2:09.64                                    
  2 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  2:13.00    2:12.82  
       29.39  1:02.84  1:38.29  2:12.82                                    
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  2:13.51    2:13.68  
       30.38  1:04.16  1:39.39  2:13.68                                    
  4 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:13.74    2:15.20  
       31.76  1:06.19  1:41.38  2:15.20                                    
  5 Chiu, Brandon             11 Friends Select A-MA  2:23.88    2:20.19  
       31.87  1:07.45  1:43.72  2:20.19                                    
  6 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA     2:23.28    2:20.51  
       31.69  1:06.77  1:43.71  2:20.51                                    
  7 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     2:26.81    2:20.66  
       31.02  1:07.63  1:45.43  2:20.66                                    
  8 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:20.13    2:21.46  
       32.94  1:09.38  1:45.30  2:21.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA   2:22.32    2:21.96  
       32.68  1:08.82  1:46.59  2:21.96                                    
 10 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA  2:24.23    2:23.55  
       33.59  1:09.93  1:47.39  2:23.55                                    
 11 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA  2:09.55Y   2:23.76  
       33.28  1:09.90  1:47.27  2:23.76                                    
 12 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        2:25.15    2:24.00  
       32.98  1:10.21  1:47.61  2:24.00                                    
 13 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     2:09.18Y   2:24.64  
       32.64  1:09.06  1:47.28  2:24.64                                    
 14 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  2:24.46    2:25.05  
       32.58  1:08.89  1:46.80  2:25.05                                    
 15 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA     2:04.19Y   2:25.58  
       31.91  1:08.61  1:47.03  2:25.58                                    
 16 Boratto, Evan A           11 Una Pcac-MA          2:22.96    2:25.88  
       33.31  1:10.23  1:48.88  2:25.88                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ordonez, Mason A          12 Greater Susqueha-MA  2:26.21    2:26.08  
       32.62  1:09.15  1:47.93  2:26.08                                    
 18 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         2:26.93    2:26.56  
       34.78  1:12.59  1:50.11  2:26.56                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  2:09.14Y   2:26.70  
       33.01  1:10.57  1:49.99  2:26.70                                    
 20 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA   2:25.96    2:26.86  
       33.92  1:10.96  1:49.14  2:26.86                                    
 21 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  2:27.22    2:27.07  
       33.32  1:10.70  1:49.47  2:27.07                                    
 22 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA  2:08.54Y   2:27.43  
       32.34  1:09.40  1:48.65  2:27.43                                    
 23 Lemay, Zachery E          12 Central Bucks Fa-MA  2:10.47Y   2:27.54  
       34.30  1:11.83  1:50.27  2:27.54                                    
 24 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA  2:06.50Y   2:30.09  
       33.56  1:11.57  1:50.92  2:30.09                                    
 
Event 51  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA       32.74      32.08   20  
  2 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA     32.26      32.19   17  
  3 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA    32.81      32.49   16  
  4 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA    32.59      32.61   15  
  5 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA     33.47      33.47   14  
  6 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA          33.90      33.83   13  
  7 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA    34.24      33.98   12  
  8 Goetz, Peyton M           12 Westtown Aquatic-MA    34.38      34.20   11  
B - Final
  9 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA    34.53      33.51    9  
 10 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA          34.60      34.36    7  
 11 O'Day, Heather M          12 Jersey Wahoos-MA       34.72      34.42    5.5
 11 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA           34.66      34.42    5.5
 13 Ricciardi, Allyson J      12 Central Bucks Sw-MA    34.81      34.43    4  
 14 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    34.70      34.60    3  
 15 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA     34.93      34.68    2  
 16 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA       34.87      34.79    1  
C - Final
 17 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA    34.93      34.25  
 18 Hamill, Emily C           11 Phoenixville  YM-MA    35.06      34.51  
 19 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA     35.18      34.77  
 20 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA    35.33      35.02  
 21 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA           35.54      35.17  
 22 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA    35.11      35.25  
 23 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA           35.51      35.42  
 24 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA    35.33      35.76  
 
Event 51  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA     32.34      32.26  
  2 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA    32.89      32.59  
  3 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA       32.35      32.74  
  4 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA    32.96      32.81  
  5 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA     32.52      33.47  
  6 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA          33.99      33.90  
  7 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA    36.32      34.24  
  8 Goetz, Peyton M           12 Westtown Aquatic-MA    35.16      34.38  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA    34.15      34.53  
 10 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA          31.26Y     34.60  
 11 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA           30.05Y     34.66  
 12 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    36.23      34.70  
 13 O'Day, Heather M          12 Jersey Wahoos-MA       31.32Y     34.72  
 14 Ricciardi, Allyson J      12 Central Bucks Sw-MA    35.31      34.81  
 15 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA       31.16Y     34.87  
 16 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA     35.21      34.93  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA    34.95     J34.93  
 18 Hamill, Emily C           11 Phoenixville  YM-MA    36.55      35.06  
 19 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA    31.41Y     35.11  
 20 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA     35.62      35.18  
 21 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA    35.10      35.33  
 21 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA    31.45Y     35.33  
 23 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA           34.45      35.51  
 24 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA           35.18      35.54  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Palochik, Ava C           12 Blue Eagle Swimm-MA    35.76      35.58  
 26 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA    35.89      35.70  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA    31.21Y     36.06  
 28 Cappola, Ali G            11 Suburban Seahawk-MA    36.40      36.16  
 29 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA     36.26      36.42  
 30 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA    36.34      36.52  
 31 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA    35.47      36.85  
 32 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA    31.14Y     36.90  
 33 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    36.35      36.96  
 34 Gugino, Lily G            12 Una Nlac-MA            36.49      37.26  
 35 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA    30.99Y     37.29  
 36 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA    36.38      37.56  
 37 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA    36.27      38.27  
 
Event 51S  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Undercofler, Gemma E      12 Upper Main Line-MA        NT      33.68  
  2 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA       NT      33.99  
 
Event 52  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA    31.29      30.63   20  
  2 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA                31.49      31.09   17  
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA    31.40      31.15   16  
  4 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA       33.44      32.02   15  
  5 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA    32.94      33.01   14  
  6 Estep, Derek T            11 Unattached-MA          34.09      33.51   13  
  7 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    33.58      33.65   12  
  8 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA    33.87      33.96   11  
B - Final
  9 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA       34.28      33.01    9  
 10 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA    34.43      34.07    7  
 11 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA    35.36      34.16    6  
 12 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA       34.82      34.34    5  
 13 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA    34.91      34.54    4  
 14 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    34.34      34.85    3  
 15 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA     34.74      34.89    2  
 16 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA    34.84      34.92    1  
C - Final
 17 Drake, Matthew S          12 Governor Mifflin-MA    35.36      35.26  
 18 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA    35.55      35.30  
 19 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA       35.70      35.40  
 20 Ferroni, Ethan J          12 York YMCA-MA           35.86      35.57  
 21 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA       36.23      35.88  
 22 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA           38.15      36.33  
 
Event 52  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA    32.66      31.29  
  2 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA    32.29      31.40  
  3 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA                32.73      31.49  
  4 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA    33.77      32.94  
  5 McFadden, Henry I         12 Jersey Wahoos-MA       32.39      33.44  
  6 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    33.46      33.58  
  7 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA    34.81      33.87  
  8 Estep, Derek T            11 Unattached-MA          34.41      34.09  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA       35.83      34.28  
 10 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    35.78      34.34  
 11 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA    36.02      34.43  
 12 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA     36.05      34.74  
 13 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA       34.07      34.82  
 14 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA    35.23S     34.84  
 15 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA    35.33      34.91  
 16 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA    31.27Y     35.36  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Drake, Matthew S          12 Governor Mifflin-MA    35.48     J35.36  
 18 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA    35.06      35.55  
 19 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA       36.14      35.70  
 20 Mistry, Aryan M           12 Hatboro Horsham-MA     30.80Y     35.73  
 21 Ferroni, Ethan J          12 York YMCA-MA           35.54      35.86  
 22 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA       35.86      36.23  
 23 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA           31.66Y     38.15  
 -- Wu, Wade                  12 Parkland Aquatic-MA    31.12Y       DFS  
 
Event 53  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  5:14.04    5:06.85   20  
       31.39  1:07.43  1:47.78  2:28.08  3:12.86  3:58.11  4:33.37  5:06.85
  2 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     5:11.90    5:07.01   17  
       31.61  1:07.76  1:47.00  2:25.12  3:12.36  3:59.68  4:34.47  5:07.01
  3 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  5:17.52    5:10.48   16  
       32.88  1:11.67  1:52.98  2:33.87  3:18.28  4:03.16  4:37.52  5:10.48
  4 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     5:18.36    5:11.24   15  
       33.49  1:12.97  1:52.13  2:30.67  3:16.14  4:00.68  4:36.48  5:11.24
  5 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  5:17.77    5:15.69   14  
       32.34  1:10.68  1:52.15  2:32.82  3:18.15  4:04.63  4:40.73  5:15.69
  6 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  5:25.88    5:22.67   13  
       32.96  1:10.65  1:52.83  2:35.54  3:22.55  4:10.98  4:47.78  5:22.67
  7 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  5:22.25    5:23.14   12  
       33.15  1:13.52  1:55.62  2:37.65  3:23.22  4:10.00  4:47.77  5:23.14
  8 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     5:26.31    5:23.65   11  
       33.36  1:12.84  1:53.53  2:33.29  3:21.68  4:11.58  4:48.84  5:23.65
B - Final
  9 Ulmer, Sydney A           14 York YMCA-MA         5:28.79    5:23.14    9  
       32.36  1:10.29  1:51.24  2:31.65  3:19.82  4:08.31  4:46.50  5:23.14
 10 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  5:30.57    5:23.19    7  
       32.88  1:09.89  1:54.44  2:38.78  3:25.61  4:12.86  4:49.45  5:23.19
 11 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA  5:29.49    5:26.66    6  
       34.22  1:15.18  1:58.25  2:40.42  3:25.47  4:12.50  4:50.76  5:26.66
 12 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        5:30.85    5:29.88    5  
       32.83  1:11.59  1:54.66  2:37.03  3:27.62  4:19.07  4:55.64  5:29.88
 13 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         5:28.70    5:30.09    4  
       33.40  1:12.87  1:57.64  2:41.24  3:26.86  4:13.79  4:52.75  5:30.09
 14 Kapp, Christine O         14 York YMCA-MA         5:31.07    5:31.58    3  
       34.71  1:15.49  1:56.26  2:37.23  3:25.53  4:15.12  4:53.18  5:31.58
 15 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     5:30.86    5:32.23    2  
       35.24  1:16.88  2:01.70  2:47.24  3:34.04  4:21.77  4:57.45  5:32.23
 16 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              5:28.69    5:35.34    1  
       33.26  1:12.72  1:56.41  2:38.67  3:28.42  4:18.76  4:58.01  5:35.34
 
Event 53  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     5:11.99    5:11.90  
       31.48  1:09.17  1:46.97  2:26.15  3:11.97  4:00.67  4:37.22  5:11.90
  2 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  5:11.75    5:14.04  
       32.43  1:07.95  1:48.38  2:29.16  3:16.04  4:02.58  4:38.87  5:14.04
  3 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  5:15.34    5:17.52  
       33.28  1:13.51  1:56.08  2:39.22  3:23.19  4:08.34  4:43.76  5:17.52
  4 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  5:16.12    5:17.77  
       32.87  1:11.59  1:54.01  2:35.72  3:20.35  4:06.03  4:42.72  5:17.77
  5 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     5:16.49    5:18.36  
       34.75  1:16.04  1:56.76  2:37.47  3:21.14  4:06.73  4:43.42  5:18.36
  6 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  5:24.90    5:22.25  
       32.41  1:12.07  1:54.57  2:36.27  3:21.59  4:08.89  4:46.38  5:22.25
  7 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  5:21.70    5:25.88  
       32.57  1:11.26  1:53.29  2:36.52  3:24.35  4:13.63  4:49.31  5:25.88
  8 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     5:21.02    5:26.31  
       34.27  1:14.09  1:55.38  2:35.29  3:24.46  4:14.04  4:50.87  5:26.31
-------------------------------------------------------------------------
  9 Castro, Jade I            13 SCAY-MA              4:49.17Y   5:28.69  
       33.63  1:12.10  1:53.95  2:36.47  3:25.22  4:14.73  4:53.12  5:28.69
 10 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         4:51.46Y   5:28.70  
       33.72  1:13.69  1:59.01  2:43.34  3:27.79  4:13.23  4:52.88  5:28.70
 11 Ulmer, Sydney A           14 York YMCA-MA         5:31.30    5:28.79  
       32.26  1:09.88  1:51.91  2:34.12  3:22.25  4:11.92  4:50.24  5:28.79
 12 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA  5:38.70    5:29.49  
       34.90  1:15.17  1:58.39  2:40.48  3:27.29  4:13.84  4:51.85  5:29.49
 13 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  5:15.32    5:30.57  
       32.66  1:10.15  1:55.37  2:40.42  3:28.07  4:16.66  4:53.37  5:30.57
 14 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        5:38.56    5:30.85  
       32.79  1:11.98  1:55.45  2:37.57  3:28.38  4:19.76  4:55.49  5:30.85
 15 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA     5:38.99    5:30.86  
       35.67  1:18.06  2:02.69  2:50.00  3:34.71  4:21.87  4:57.04  5:30.86
 16 Kapp, Christine O         14 York YMCA-MA         5:38.29    5:31.07  
       34.86  1:16.37  1:57.64  2:39.66  3:27.33  4:17.14  4:54.66  5:31.07
-------------------------------------------------------------------------
 17 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  5:37.72    5:31.58  
       35.79  1:17.83  2:02.74  2:44.92  3:30.50  4:16.78  4:55.14  5:31.58
 18 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         5:28.04    5:32.05  
       34.73  1:17.10  1:55.93  2:36.85  3:26.60  4:17.57  4:54.89  5:32.05
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  5:31.77    5:32.81  
       35.19  1:17.95  2:01.06  2:44.93  3:31.01  4:18.20  4:55.68  5:32.81
 20 Parker, Hannah I          13 Hatboro Horsham-MA   4:53.81Y   5:34.20  
       36.58  1:19.89  2:00.56  2:43.05  3:31.63  4:22.63  4:58.04  5:34.20
 21 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  4:51.75Y   5:34.40  
       33.73  1:14.20  1:59.40  2:43.19  3:30.76  4:20.23  4:59.17  5:34.40
 22 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  4:47.83Y   5:34.47  
       34.54  1:16.73  1:59.19  2:39.17  3:29.95  4:22.37  4:58.31  5:34.47
 23 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           5:34.98    5:34.77  
       35.28  1:17.99  2:02.24  2:45.70  3:32.72  4:20.49  4:59.10  5:34.77
 24 Foltz, Caroline A         14 York YMCA-MA         5:26.95    5:34.86  
       35.87  1:18.37  2:00.52  2:43.76  3:31.09  4:19.99  4:58.61  5:34.86
 25 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  4:55.68Y   5:35.00  
       35.72  1:16.85  1:58.25  2:40.22  3:29.72  4:20.20  4:58.84  5:35.00
 26 Ott, Madeleine F          14 Suburban Seahawk-MA  4:49.50Y   5:36.19  
       36.17  1:18.16  2:01.13  2:43.25  3:32.53  4:20.92  4:59.50  5:36.19
 27 Klinedinst, Molly K       14 York YMCA-MA         5:37.69    5:36.43  
       34.93  1:15.62  2:00.22  2:44.59  3:33.38  4:23.56  5:01.04  5:36.43
 28 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     4:53.97Y   5:37.75  
       34.09  1:16.26  1:58.64  2:41.15  3:30.77  4:22.81  5:00.84  5:37.75
 29 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  5:36.42    5:39.19  
                20.70    34.81  1:14.38  3:32.04  4:25.68  5:02.75  5:39.19
 30 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     5:37.07    5:40.90  
       35.26  1:18.00  2:02.59  2:44.20  3:36.91  4:27.23  5:05.49  5:40.90
 31 Zeigler, Annie C          13 South Jersey Aqu-MA  4:53.16Y   5:46.05  
       37.43  1:20.69  2:04.66  2:47.85  3:38.75  4:30.01  5:08.81  5:46.05
 32 Kerner, Erica J           13 Jersey Wahoos-MA     5:39.40    5:56.60  
       35.05  1:15.42  2:03.58  2:50.38  3:42.22  4:34.41  5:15.70  5:56.60
 
Event 54  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  4:49.92    4:44.46   20  
       29.87  1:04.04  1:40.54  2:16.50  2:58.16  3:41.35  4:13.47  4:44.46
  2 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  4:53.21    4:48.57   17  
       28.60  1:02.07  1:38.62  2:15.96  2:59.42  3:41.81  4:15.45  4:48.57
  3 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  4:52.49    4:52.20   16  
       31.78  1:09.21  1:47.63  2:25.71  3:05.43  3:46.76  4:20.38  4:52.20
  4 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  4:57.98    4:54.65   15  
       30.40  1:06.44  1:45.51  2:23.48  3:03.58  3:45.31  4:21.26  4:54.65
  5 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     4:57.90    5:00.90   14  
       31.01  1:06.93  1:45.57  2:23.49  3:07.56  3:53.64  4:28.38  5:00.90
  6 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  5:00.83    5:02.07   13  
       30.08  1:05.68  1:43.70  2:21.87  3:08.65  3:55.13  4:29.31  5:02.07
  7 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  5:01.50    5:02.27   12  
       31.68  1:07.51  1:46.46  2:26.60  3:09.18  3:53.08  4:27.91  5:02.27
  8 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  4:59.39    5:03.78   11  
       31.90  1:09.87  1:46.20  2:22.26  3:08.88  3:57.00  4:30.89  5:03.78
B - Final
  9 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  5:06.21    5:01.52    9  
       30.25  1:05.70  1:46.62  2:26.79  3:10.43  3:55.48  4:29.31  5:01.52
 10 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  5:09.08    5:03.74    7  
       31.53  1:06.60  1:47.36  2:28.38  3:12.26  3:55.57  4:29.82  5:03.74
 11 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  5:09.23    5:05.16    6  
       31.77  1:09.70  1:49.67  2:29.26  3:12.22  3:55.90  4:30.77  5:05.16
 12 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  5:09.93    5:06.85    5  
       29.98  1:04.98  1:45.39  2:24.46  3:09.99  3:57.09  4:31.88  5:06.85
 13 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   5:07.05    5:07.58    4  
       31.79  1:09.38  1:49.27  2:28.82  3:12.23  3:56.94  4:32.63  5:07.58
 14 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  5:08.19    5:08.08    3  
       30.22  1:07.22  1:44.59  2:23.64  3:10.69  3:57.73  4:33.30  5:08.08
 15 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  5:08.69    5:11.01    2  
       30.26  1:07.55  1:49.02  2:28.72  3:13.45  3:59.75  4:36.18  5:11.01
 16 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        5:09.61    5:11.69    1  
       32.77  1:11.11  1:51.50  2:31.06  3:16.13  4:02.80  4:37.96  5:11.69
 
Event 54  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  4:46.32    4:49.92  
       30.97  1:06.11  1:42.38  2:18.48  3:00.64  3:44.33  4:17.85  4:49.92
  2 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  4:58.91    4:52.49  
       31.78  1:08.99  1:47.87  2:26.64  3:06.14  3:47.20  4:20.55  4:52.49
  3 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  4:47.33    4:53.21  
       29.76  1:03.06  1:40.30  2:17.23  3:01.10  3:44.89  4:19.19  4:53.21
  4 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     5:02.90    4:57.90  
       30.89  1:06.59  1:45.70  2:22.92  3:06.46  3:50.74  4:25.57  4:57.90
  5 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  4:59.22    4:57.98  
       30.79  1:07.50  1:45.46  2:23.99  3:04.70  3:46.76  4:22.89  4:57.98
  6 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  5:03.95    4:59.39  
       32.01  1:09.09  1:44.89  2:20.07  3:05.93  3:53.74  4:27.22  4:59.39
  7 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  5:11.11    5:00.83  
       29.87  1:05.16  1:44.16  2:23.86  3:09.60  3:56.05  4:28.45  5:00.83
  8 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  5:05.17    5:01.50  
       31.42  1:07.59  1:47.88  2:28.07  3:08.64  3:51.80  4:27.66  5:01.50
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  5:11.98    5:06.21  
       31.18  1:07.03  1:47.82  2:28.34  3:12.68  3:58.46  4:33.12  5:06.21
 10 Thorne, Spencer T         14 Friends Central-MA   4:39.56Y   5:07.05  
       32.12  1:09.59  1:49.81  2:29.77  3:12.93  3:56.97  4:31.88  5:07.05
 11 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  5:19.36    5:08.19  
       31.19  1:07.71  1:45.14  2:24.21  3:12.17  3:59.92  4:34.20  5:08.19
 12 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  5:21.60    5:08.69  
       30.35  1:06.80  1:47.28  2:26.95  3:13.01  3:59.83  4:35.84  5:08.69
 13 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  5:26.25    5:09.08  
       31.73  1:08.95  1:51.14  2:32.13  3:15.18  3:59.52  4:34.51  5:09.08
 14 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  5:13.44    5:09.23  
       33.06  1:11.38  1:52.25  2:33.22  3:15.32  3:59.47  4:35.43  5:09.23
 15 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        5:06.27    5:09.61  
       33.00  1:11.34  1:51.57  2:30.87  3:16.05  4:02.19  4:36.64  5:09.61
 16 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  5:06.79    5:09.93  
       30.92  1:07.00  1:46.14  2:24.91  3:10.69  3:58.23  4:33.97  5:09.93
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     5:17.27    5:10.39  
       31.32  1:07.88  1:49.17  2:29.80  3:13.10  3:58.14  4:35.67  5:10.39
 18 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        5:08.83    5:10.91  
       33.36  1:09.52  1:48.69  2:28.10  3:14.59  4:01.84  4:37.32  5:10.91
-------------------------------------------------------------------------
 19 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  5:25.28    5:11.70  
       33.07  1:11.81  1:53.20  2:34.27  3:17.28  4:00.55  4:37.09  5:11.70
 20 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  5:23.56    5:13.28  
       31.83  1:08.43  1:48.30  2:28.17  3:14.65  4:01.24  4:37.63  5:13.28
 21 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   5:18.84    5:14.92  
       33.25  1:13.64  1:53.37  2:34.61  3:18.05  4:03.39  4:40.03  5:14.92
 22 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  5:15.83    5:15.09  
       32.36  1:10.56  1:52.16  2:32.96  3:15.81  4:00.60  4:38.39  5:15.09
 23 Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  5:25.61    5:15.46  
       32.64  1:11.36  1:55.45  2:40.25  3:20.69  4:04.49  4:40.87  5:15.46
 24 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              4:38.25Y   5:17.21  
       32.35  1:10.24  1:50.45  2:30.19  3:16.46  4:04.62  4:41.49  5:17.21
 25 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  5:22.34    5:19.30  
       31.58  1:08.03  1:48.65  2:29.28  3:18.44  4:06.94  4:44.13  5:19.30
 26 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  4:34.98Y   5:20.88  
       33.61  1:14.45  1:56.98  2:38.03  3:24.44  4:11.55  4:46.45  5:20.88
 27 Hawke, Leo N              14 Upper Main Line-MA   5:25.46    5:21.26  
       32.28  1:08.56  1:51.25  2:32.21  3:20.23  4:09.14  4:46.04  5:21.26
 28 Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA  4:42.37Y   5:22.35  
       32.25  1:10.34  1:52.34  2:35.49  3:22.12  4:10.48  4:48.10  5:22.35
 29 Sleptsov, Alex D          13 Penn Charter Aqu-MA  5:25.60    5:22.53  
       32.90  1:11.37  1:52.01  2:32.95  3:21.18  4:08.85  4:45.61  5:22.53
 30 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA  4:38.03Y   5:23.15  
       33.52  1:15.28  1:57.54  2:38.82  3:27.59  4:16.84  4:49.45  5:23.15
 31 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA  5:25.73    5:23.98  
       32.96  1:12.20  1:50.05  2:29.98  3:19.90  4:10.12  4:47.48  5:23.98
 32 Zoldan, Alex P            13 Germantown Acade-MA  5:22.26    5:24.66  
       34.30  1:12.86  1:55.68  2:38.33  3:24.19  4:12.76  4:49.24  5:24.66
 33 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        5:25.89    5:26.51  
       32.66  1:11.66  1:54.73  2:37.23  3:27.14  4:16.15  4:52.05  5:26.51
 34 Taylor, Ryan R            14 Plymouth Whitema-MA  5:23.66    5:29.96  
       31.65  1:13.13  1:56.81  2:38.97  3:27.02  4:16.83  4:53.56  5:29.96
 35 Sempsey, Connor M         14 Lancaster Aquati-MA  5:26.84    5:33.01  
       33.86  1:13.79  1:56.02  2:39.01  3:26.75  4:15.25  4:54.48  5:33.01
 36 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA  4:43.01Y   5:35.13  
       32.50  1:12.07  1:55.65  2:38.75  3:27.58  4:17.14  4:56.08  5:35.13
 37 Oliver, Justin A          14 Pocono Family YM-MA  4:43.14Y   5:38.43  
       34.05  1:15.32  1:58.33  2:40.79  3:29.55  4:19.67  4:59.68  5:38.43
 
Event 55  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  5:23.51    5:13.62   20  
       32.12  1:09.87  1:50.33  2:30.99  3:16.47  4:03.79  4:39.37  5:13.62
  2 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  5:26.03    5:23.77   17  
       33.16  1:11.94  1:54.00  2:35.21  3:21.75  4:09.48  4:47.11  5:23.77
  3 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         5:35.81    5:28.86   16  
       35.17  1:16.29  1:58.60  2:38.91  3:27.04  4:15.69  4:52.34  5:28.86
  4 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     5:30.15    5:29.69   15  
       34.19  1:14.19  1:57.02  2:40.23  3:27.12  4:16.38  4:53.18  5:29.69
  5 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  5:39.22    5:33.08   14  
       35.39  1:16.26  1:58.98  2:40.77  3:30.65  4:19.49  4:56.52  5:33.08
  6 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  5:30.13    5:34.59   13  
       34.22  1:14.79  1:58.45  2:40.00  3:28.87  4:18.52  4:57.44  5:34.59
  7 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         5:37.39    5:38.07   12  
       35.43  1:17.27  1:59.71  2:43.01  3:33.33  4:24.61  5:01.50  5:38.07
  8 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  5:48.49    5:39.10   11  
       35.51  1:17.36  2:02.15  2:46.07  3:35.44  4:24.97  5:02.76  5:39.10
  9 Rozes, Isabel K           12 Episcopal Academ-MA  5:11.58Y   5:42.15    9  
       36.04  1:19.08  2:04.23  2:47.30  3:36.98  4:26.26  5:05.30  5:42.15
 10 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  5:51.57    5:42.80    7  
       36.02  1:18.65  2:04.45  2:47.25  3:36.78  4:27.41  5:06.10  5:42.80
 11 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        5:56.48    5:45.03    6  
       35.99  1:19.56  2:02.33  2:44.05  3:35.14  4:28.60  5:07.15  5:45.03
 12 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA  5:52.84    5:46.74    5  
       38.02  1:21.93  2:08.12  2:53.14  3:41.50  4:29.17  5:08.84  5:46.74
 13 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA           5:48.17    5:47.13    4  
       35.57  1:18.48  2:01.90  2:45.95  3:37.15  4:30.37  5:08.84  5:47.13
 14 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA     5:15.05Y   5:50.38    3  
       36.89  1:20.29  2:06.03  2:50.69  3:39.98  4:32.16  5:11.20  5:50.38
 15 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  5:56.29    5:50.64    2  
       34.84  1:17.43  2:04.91  2:48.89  3:41.27  4:33.87  5:12.97  5:50.64
 16 Vorobyeva, Arina I        11 Upper Dublin Aqu-MA  5:51.08    5:50.85    1  
       35.37  1:19.19  2:04.49  2:48.57  3:41.57  4:35.51  5:13.93  5:50.85
 17 Kalmanowicz, Kate E       12 York YMCA-MA         5:52.22    5:50.96  
       38.01  1:20.66  2:04.11  2:46.66  3:38.74  4:33.50  5:12.93  5:50.96
 18 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA   6:01.34    5:51.98  
       34.99  1:19.40  2:08.05  2:55.85  3:42.84  4:32.18  5:12.62  5:51.98
 19 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA  5:16.15Y   5:52.67  
       36.13  1:18.23  2:03.71  2:46.76  3:41.06  4:36.59  5:15.53  5:52.67
 20 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA  5:57.43    5:53.94  
       36.42  1:17.30  2:03.08  2:47.39  3:42.39  4:38.95  5:16.59  5:53.94
 21 Kupsky, Mary K            11 Kingston River O-MA  5:55.74    5:54.32  
       40.74  1:27.24  2:10.13  2:53.20  3:44.08  4:37.29  5:15.92  5:54.32
 22 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   5:59.64    5:54.85  
       38.23  1:26.30  2:09.43  2:53.71  3:46.78  4:39.27  5:18.09  5:54.85
 23 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA  6:02.05    5:55.67  
       37.78  1:26.74  2:11.92  2:54.54  3:44.88  4:36.42  5:16.87  5:55.67
 24 Lieu, Isabelle S          11 Plymouth Whitema-MA  5:56.18    5:56.27  
       38.87  1:24.58  2:09.86  2:54.24  3:46.45  4:38.22  5:17.53  5:56.27
 25 Nowoswiat, Jena M         11 Upper Main Line-MA   6:06.17    5:56.30  
       35.96  1:18.55  2:07.25  2:53.71  3:44.50  4:36.83  5:17.10  5:56.30
 26 English, Chloe L          12 Friends Central-MA   6:03.79    5:56.87  
       38.33  1:24.68  2:09.64  2:54.17  3:47.58  4:39.91  5:19.25  5:56.87
 27 Davidson, Lana M          12 UNSEA-MA             5:14.63Y   5:57.60  
       35.05  1:16.31  2:04.49  2:50.57  3:44.61  4:39.02  5:18.46  5:57.60
 28 Archer, Elizabeth M       11 Plymouth Whitema-MA  6:07.11    5:57.80  
       40.25  1:27.20  2:12.44  2:55.95  3:48.45  4:41.69  5:19.74  5:57.80
 29 Caraballo, Bella K        12 Wilmington Aquat-MA  6:05.85    6:05.12  
       37.75  1:27.85  2:17.81  3:05.59  3:53.53  4:45.15  5:26.04  6:05.12
 30 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA  5:14.81Y   6:12.61  
       38.77  1:25.75  2:12.96  2:59.46  3:54.37  4:51.23  5:32.52  6:12.61
 -- Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  5:48.68        DFS  
 -- Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA  5:50.27        DFS  
 
Event 56  Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          5:16.95    5:06.87   20  
       32.73  1:10.90  1:48.94  2:27.33  3:11.49  3:57.02  4:32.46  5:06.87
  2 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   5:26.89    5:17.35   17  
       33.79  1:12.62  1:52.81  2:33.69  3:18.44  4:05.18  4:41.55  5:17.35
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  5:25.24    5:21.18   16  
       32.84  1:12.84  1:53.62  2:33.44  3:21.43  4:10.01  4:46.03  5:21.18
  4 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     5:43.58    5:24.32   15  
       31.88  1:09.96  1:54.06  2:36.73  3:24.18  4:12.85  4:48.25  5:24.32
  5 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         5:31.89    5:29.85   14  
       35.15  1:17.34  2:00.13  2:41.22  3:29.60  4:18.53  4:55.43  5:29.85
  6 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  5:47.03    5:34.23   13  
       34.71  1:17.07  2:00.07  2:41.77  3:31.02  4:18.29  4:56.77  5:34.23
  7 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  5:43.54    5:34.99   12  
       34.99  1:17.20  1:58.93  2:39.76  3:29.79  4:21.13  4:58.92  5:34.99
  8 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA     5:51.29S   5:39.96   11  
       36.87  1:23.42  2:05.62  2:49.18  3:35.65  4:24.14  5:02.85  5:39.96
  9 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA  5:49.70    5:45.82    9  
       34.84  1:17.12  2:03.84  2:48.68  3:35.24  4:23.72  5:05.24  5:45.82
 10 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA          5:55.47    5:46.06    7  
       37.31  1:21.21  2:06.65  2:51.97  3:40.61  4:30.65  5:09.92  5:46.06
 11 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         5:47.81    5:46.74    6  
       37.29  1:19.88  2:05.22  2:49.99  3:40.50  4:32.40  5:10.32  5:46.74
 12 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA   5:46.55    5:49.17    5  
       37.47  1:22.84  2:08.34  2:51.59  3:43.66  4:36.43  5:13.03  5:49.17
 13 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     5:14.76Y   5:51.23    4  
       38.09  1:22.61  2:09.99  2:52.88  3:45.99  4:38.04  5:14.59  5:51.23
 14 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA  6:02.75    5:51.91    3  
       34.87  1:15.82  2:02.49  2:49.64  3:43.16  4:37.35  5:15.40  5:51.91
 15 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  6:02.36    5:54.54    2  
       38.79  1:24.06  2:09.13  2:53.31  3:41.41  4:31.60  5:13.82  5:54.54
 16 Ferenz, Matthew J         12 Tops Swimming-MA     5:17.22Y   6:05.64    1  
       37.73  1:25.16  2:11.32  2:57.07  3:50.28  4:44.19  5:25.53  6:05.64
 
Event 57  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:27.47    2:28.85   40  
     1) McMurray, Kylie N 10            2) McGlinchey, Scarlett R 10      
     3) Kern, Abigail B 10              4) Jackson, Kaelynn B 10          
       38.83  1:21.47  1:55.40  2:28.85                                    
  2 York YMCA-MA  'A'                                 2:34.12    2:38.23   34  
     1) Walsh, Aivleen E 10             2) Phifer, Isabelle R 10          
     3) Miller, Brianna E 10            4) Hinson, Kaliyah J 10           
       47.07  1:26.50  2:08.35  2:38.23                                    
  3 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     2:48.71    2:39.74   32  
     1) Walsh, Ellie F 10               2) Tilger, Camryn N 10            
     3) Schroeder, Audrey G 10          4) Iordanov, Isabella I 10        
       41.50  1:26.84  2:03.92  2:39.74                                    
  4 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   2:44.69    2:45.50   30  
     1) Elko, Madelyn E 8               2) Fenton, Kirra L 10             
     3) Grawl, Trina M 9                4) Keim, Lilliana E 10            
       42.97  1:29.81  2:10.12  2:45.50                                    
 
Event 58  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York YMCA-MA  'A'                                 2:38.93    2:39.86   40  
     1) Flemister, Elkanah D 10         2) Rees, William H 10             
     3) Lauterbach, Sidney L 10         4) Torres, Roman G 10             
       44.07  1:29.13  2:04.76  2:39.86                                    
  2 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   2:45.82    2:45.16   34  
     1) Kennedy, Liam J 10              2) Hughes, William J 10           
     3) Savov, Alex 10                  4) Smith, Sam J 10                
       39.44  1:28.82  2:08.22  2:45.16                                    
  3 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'B'                   2:53.17    2:51.00   32  
     1) Schreiner, Adam M 10            2) Neuman, Keenan J 9             
     3) Falk, Brian J 10                4) Pozza, Andrew J 10             
       42.62  1:32.18  2:14.62  2:51.00                                    
 
Event 59  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA  1:18.11    1:18.22   20  
       37.54  1:18.22                                                      
  2 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA  1:20.61    1:19.32   17  
  3 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA  1:27.16    1:20.78   16  
       40.01  1:20.78                                                      
  4 Mottershead, Freya L      10 Central Bucks Fa-MA  1:21.81    1:21.09   15  
       38.72  1:21.09                                                      
  5 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA  1:25.79    1:22.71   14  
       39.66  1:22.71                                                      
  6 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA  1:22.25    1:22.74   13  
  7 Coombs, Ava               10 Plymouth Whitema-MA  1:28.13    1:23.65   12  
       40.50  1:23.65                                                      
  8 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA  1:26.96    1:23.78   11  
       41.03  1:23.78                                                      
  9 Auwarter, Olivia N        10 Upper Dublin Aqu-MA  1:25.25    1:24.41    9  
       39.93  1:24.41                                                      
 10 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA  1:25.80    1:24.72    7  
       41.68  1:24.72                                                      
 11 Fox, Maddie D             10 Upper Main Line-MA   1:26.69    1:25.17    6  
       42.75  1:25.17                                                      
 12 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA         1:25.85    1:25.57    5  
       41.59  1:25.57                                                      
 13 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA  1:25.35    1:25.79    4  
       41.44  1:25.79                                                      
 14 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA     1:26.30    1:25.94    3  
       41.67  1:25.94                                                      
 15 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA  1:28.63    1:26.18    2  
       41.37  1:26.18                                                      
 16 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA   1:30.13    1:26.65    1  
       42.09  1:26.65                                                      
 17 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  1:27.41    1:26.97  
       42.18  1:26.97                                                      
 18 Eckert, Jayla             10 Central York Aqu-MA  1:28.16    1:27.28  
       41.89  1:27.28                                                      
 19 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA  1:26.24    1:27.42  
       42.26  1:27.42                                                      
 20 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA  1:17.55Y   1:27.53  
       42.36  1:27.53                                                      
 21 Walsh, Aivleen E          10 York YMCA-MA         1:29.62    1:27.85  
       43.68  1:27.85                                                      
 22 English, Penelope L       10 Friends Central-MA   1:27.02    1:28.14  
       42.95  1:28.14                                                      
 23 Johnson, Eliza C          10 Wilmington Aquat-MA  1:28.36    1:28.30  
       42.85  1:28.30                                                      
 24 Dolan, Reilly D           10 Upper Main Line-MA   1:27.34    1:28.99  
       44.61  1:28.99                                                      
 25 Landis, Dru K              9 Marauder Aquatic-MA  1:30.04    1:31.12  
       44.09  1:31.12                                                      
 26 O'Connor, Bryn C          10 Hatboro Horsham-MA   1:29.56    1:31.22  
       44.77  1:31.22                                                      
 
Event 60  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA  1:20.14    1:19.60   20  
       38.46  1:19.60                                                      
  2 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA  1:21.88    1:20.42   17  
       39.87  1:20.42                                                      
  3 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA  1:22.18    1:21.32   16  
       39.35  1:21.32                                                      
  4 Rees, William H           10 York YMCA-MA         1:20.57    1:21.41   15  
       40.24  1:21.41                                                      
  5 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA  1:21.53    1:22.50   14  
       40.82  1:22.50                                                      
  6 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA  1:23.30    1:22.69   13  
       40.47  1:22.69                                                      
  7 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA  1:23.20    1:22.76   12  
       40.51  1:22.76                                                      
  8 Annise, Lincoln J         10 Souderton Area C-MA  1:26.65    1:23.29   11  
       39.80  1:23.29                                                      
  9 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:21.42    1:23.77    9  
       39.64  1:23.77                                                      
 10 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA         1:25.61    1:26.40    7  
       43.02  1:26.40                                                      
 11 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA   1:26.61    1:26.41    6  
       40.94  1:26.41                                                      
 12 Kennedy, Liam J           10 Seahawks Swim Te-MA  1:26.21    1:26.58    5  
       42.61  1:26.58                                                      
 13 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA  1:28.13    1:27.28    4  
       43.22  1:27.28                                                      
 14 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA  1:29.80    1:27.56    3  
       41.50  1:27.56                                                      
 15 Boland, Wyatt F            9 CVAC-MA              1:29.10    1:27.91    2  
       43.03  1:27.91                                                      
 16 Harter, Evan J            10 Upper Perk YMCA-MA   1:30.21    1:28.21    1  
       43.59  1:28.21                                                      
 17 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA  1:26.57    1:28.37  
       42.88  1:28.37                                                      
 18 Smith, Sam J              10 Seahawks Swim Te-MA  1:30.60    1:28.76  
       43.51  1:28.76                                                      
 19 Padilla, Kyle             10 Phoenixville  YM-MA  1:26.55    1:28.79  
       43.91  1:28.79                                                      
 20 Santos, Marco D            9 CVAC-MA              1:30.67    1:29.98  
       44.35  1:29.98                                                      
 21 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA             1:19.15Y   1:30.38  
 22 Ritchey, Oliver N          9 Parkland Aquatic-MA  1:28.63    1:30.50  
       43.93  1:30.50                                                      
 
Event 61  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA  2:31.92    2:30.36   20  
       35.74  1:14.86  1:54.74  2:30.36                                    
  2 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA  2:32.54    2:32.49   17  
       35.79  1:15.08  2:32.49                                             
  3 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA         2:32.03    2:34.08   16  
       35.67  1:15.58  1:55.63  2:34.08                                    
  4 Coombs, Ava               10 Plymouth Whitema-MA  2:41.45    2:34.28   15  
       35.43  1:15.41  1:55.79  2:34.28                                    
  5 Hahn, Milla G             10 Parkland Swimmin-MA  2:42.35    2:35.34   14  
       35.50  1:15.73  1:56.06  2:35.34                                    
  6 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA         2:34.91    2:37.59   13  
       37.12  1:16.75  1:57.60  2:37.59                                    
  7 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA  2:43.58    2:38.10   12  
       36.91  1:18.22  1:58.85  2:38.10                                    
  8 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA  2:46.40    2:38.47   11  
       36.85  1:17.13  1:58.84  2:38.47                                    
  9 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA  2:42.47    2:38.83    9  
       36.01  1:18.40  1:59.70  2:38.83                                    
 10 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA  2:45.72    2:40.22    7  
       36.21  1:18.25  2:00.66  2:40.22                                    
 11 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA  2:44.83    2:41.49    6  
       36.92  1:19.06  2:01.76  2:41.49                                    
 12 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA  2:27.19Y   2:42.09    5  
       36.90  1:17.37  1:59.55  2:42.09                                    
 13 Scime, Alex A             10 Golden Ram Aquat-MA  2:49.59    2:42.10    4  
       37.50  1:20.25  2:04.16  2:42.10                                    
 14 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA  2:46.23    2:42.22    3  
       37.46  1:19.50  2:01.85  2:42.22                                    
 15 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA  2:48.86    2:42.59    2  
       36.71  1:19.02  2:01.38  2:42.59                                    
 16 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA   2:45.77    2:43.03    1  
       37.10  1:18.44  2:01.44  2:43.03                                    
 17 Serafin, Gabrielle O      10 Western Ymca Wah-MA  2:43.90    2:43.74  
       36.30  1:18.11  2:02.64  2:43.74                                    
 18 D'Ariano, Reese E          9 Germantown Acade-MA  2:49.84    2:43.79  
       37.58  1:20.04  2:03.54  2:43.79                                    
 19 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA  2:44.53    2:44.76  
       36.93  1:20.84  2:04.87  2:44.76                                    
 20 Petertonjes, Zoe          10 Unattached-MA        2:43.69    2:45.00  
       35.86  1:17.49  2:02.13  2:45.00                                    
 21 Mottershead, Freya L      10 Central Bucks Fa-MA  2:26.79Y   2:45.46  
       36.91  1:18.93  2:03.20  2:45.46                                    
 22 Wolbert, Sydney R         10 Pocono Family YM-MA  2:50.72    2:45.65  
       37.54  1:19.42  2:02.82  2:45.65                                    
 23 Dennis, Laken B           10 Marauder Aquatic-MA  2:45.95    2:48.25  
       36.60  1:19.11  2:04.39  2:48.25                                    
 24 Cassidy, Madelyn R        10 Tide Water Aquat-MA  2:30.78Y   2:48.62  
       39.24  1:22.71  2:07.02  2:48.62                                    
 25 Landis, Dru K              9 Marauder Aquatic-MA  2:44.76    2:49.21  
       38.99  1:24.66  2:09.02  2:49.21                                    
 26 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  2:30.69Y   2:49.45  
       38.51  1:21.63  2:06.55  2:49.45                                    
 27 English, Penelope L       10 Friends Central-MA   2:48.77    2:49.89  
       38.07  1:21.88  2:06.74  2:49.89                                    
 28 Kiess, Andie N             8 UNDST-MA             2:50.24    2:50.83  
       38.17  1:23.27  2:09.38  2:50.83                                    
 29 Johnson, Eliza C          10 Wilmington Aquat-MA  2:31.65Y   2:50.90  
       39.73  1:24.12  2:08.84  2:50.90                                    
 30 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA  2:45.49    2:51.14  
       37.67  1:21.82  2:51.14                                             
 31 Miller, Brianna E         10 York YMCA-MA         2:50.75    2:52.98  
       39.22  1:24.45  2:10.56  2:52.98                                    
 32 O'Connor, Bryn C          10 Hatboro Horsham-MA   2:31.81Y   2:53.88  
       40.81  1:27.46  2:13.60  2:53.88                                    
 
Event 62  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA  2:35.44    2:32.11   20  
       34.85  1:14.19  1:53.85  2:32.11                                    
  2 Nowoswiat, Jacob E        10 Upper Main Line-MA   2:22.36Y   2:32.48   17  
       34.66  1:13.93  1:53.99  2:32.48                                    
  3 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA  2:39.72    2:34.12   16  
       36.01  1:14.99  1:55.09  2:34.12                                    
  4 Rees, William H           10 York YMCA-MA         2:35.40    2:35.17   15  
       36.42  1:15.95  1:56.46  2:35.17                                    
  5 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA  2:35.83    2:35.43   14  
       36.26  1:16.48  1:58.42  2:35.43                                    
  6 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA  2:39.85    2:36.92   13  
       36.14  1:17.36  1:59.88  2:36.92                                    
  7 Torelli, Mike B           10 Triton Swim Team-MA  2:45.61    2:37.41   12  
       36.35  1:17.54  1:58.86  2:37.41                                    
  8 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA         2:33.88    2:37.83   11  
       35.95  1:16.46  1:57.98  2:37.83                                    
  9 Jenza, Nikita             10 Tri-Hampton YMCA-MA  2:27.52Y   2:38.07    9  
       35.77  1:17.82  1:59.06  2:38.07                                    
 10 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA  2:40.86    2:39.68    7  
       36.28  1:18.62  2:01.22  2:39.68                                    
 11 Rees, Davis J             10 Methacton Aquati-MA  2:22.51Y   2:40.49    6  
       35.32  1:17.21  1:59.55  2:40.49                                    
 12 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA   2:39.59    2:41.02    5  
       36.00  1:17.78  2:00.44  2:41.02                                    
 13 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA  2:43.31    2:42.42    4  
       37.34  1:19.40  2:01.57  2:42.42                                    
 14 Ritchey, Oliver N          9 Parkland Aquatic-MA  2:47.59    2:43.33    3  
       38.53  1:22.27  2:04.11  2:43.33                                    
 15 Steckel, Heston L         10 Friends Central-MA   2:50.78    2:45.03    2  
       38.60  1:22.39  2:04.04  2:45.03                                    
 16 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA  2:42.54    2:46.28    1  
       38.01  1:19.88  2:03.90  2:46.28                                    
 17 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA  2:50.81    2:46.81  
       39.24  1:22.60  2:05.61  2:46.81                                    
 18 Harter, Evan J            10 Upper Perk YMCA-MA   2:50.54    2:46.98  
       39.02  1:21.74  2:05.77  2:46.98                                    
 19 Favre, Brayden N          10 Upper Perk YMCA-MA   2:40.66    2:47.12  
       37.60  1:21.29  2:05.03  2:47.12                                    
 20 Martin, Shane             10 Unattached-MA        2:47.85    2:48.23  
       36.70  1:20.69  2:05.09  2:48.23                                    
 21 Tsaturyan, Aiden          10 Plymouth Whitema-MA  2:52.17    2:54.50  
       40.49  1:26.70  2:11.42  2:54.50                                    
 22 Smith, Sam J              10 Seahawks Swim Te-MA  2:50.99    2:55.89  
       39.27  1:24.96  2:12.41  2:55.89                                    
 23 Reed, Chase T             10 York YMCA-MA         2:29.75Y   3:03.91  
       42.02  1:29.32  3:03.91                                             
 -- Sleptsov, Nicholas A      10 Penn Charter Aqu-MA  2:51.98         DQ  
       36.90  1:19.89  2:03.94       DQ                                    
 
Event 63  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA         1:29.69    1:30.75   20  
       44.02  1:30.75                                                      
  2 Curtis, Grace E           10 South Jersey Aqu-MA  1:35.54S   1:32.99   17  
       45.17  1:32.99                                                      
  3 Dolan, Reilly D           10 Upper Main Line-MA   1:35.28    1:33.13   16  
       44.68  1:33.13                                                      
  4 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA  1:36.95    1:33.19   15  
       43.31  1:33.19                                                      
  5 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA         1:33.83    1:33.42   14  
       45.49  1:33.42                                                      
  6 Hahn, Milla G             10 Parkland Swimmin-MA  1:35.63    1:35.19   13  
       45.76  1:35.19                                                      
  7 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA  1:38.01    1:35.81   12  
       45.48  1:35.81                                                      
  8 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA  1:33.25    1:36.18   10  
       44.27  1:36.18                                                      
  8 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA  1:32.44    1:36.18   10  
       45.36  1:36.18                                                      
 10 Majewski, Anna C           9 Central Bucks Sw-MA  1:40.15    1:37.86    7  
       46.82  1:37.86                                                      
 11 Wolbert, Sydney R         10 Pocono Family YM-MA  1:38.41    1:38.57    6  
       46.32  1:38.57                                                      
 12 Mahler, Olivia A          10 Hershey Aquatic-MA   1:42.94    1:38.94    5  
       48.00  1:38.94                                                      
 13 In, Madison               10 Upper Dublin Aqu-MA  1:28.93Y   1:39.03    4  
       45.74  1:39.03                                                      
 14 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA   1:38.28    1:39.31    3  
       47.55  1:39.31                                                      
 15 Trotter, Barcley R        10 Phoenixville  YM-MA  1:39.91    1:39.65    2  
       46.61  1:39.65                                                      
 16 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA  1:37.76    1:39.85    1  
       48.04  1:39.85                                                      
 17 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA  1:38.86S   1:39.89  
       48.30  1:39.89                                                      
 18 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA  1:41.97    1:40.56  
       47.06  1:40.56                                                      
 19 Auwarter, Olivia N        10 Upper Dublin Aqu-MA  1:37.60    1:41.49  
       46.48  1:41.49                                                      
 20 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA  1:39.65    1:41.52  
       48.97  1:41.52                                                      
 21 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA     1:40.08    1:43.92  
       48.66  1:43.92                                                      
 22 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA     1:41.38    1:44.61  
       47.86  1:44.61                                                      
 23 Coombe, Taylor B          10 Parkland Swimmin-MA  1:41.73    1:44.82  
       49.70  1:44.82                                                      
 24 Short, Sophia N           10 Northeast Swimmi-MA  1:29.70Y   1:46.95  
       50.79  1:46.95                                                      
 
Event 64  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA   1:26.42    1:28.22   20  
       42.82  1:28.22                                                      
  2 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA  1:38.90    1:30.85   17  
       43.96  1:30.85                                                      
  3 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:29.10    1:31.58   16  
       42.31  1:31.58                                                      
  4 Rees, William H           10 York YMCA-MA         1:37.04    1:37.46   15  
       46.94  1:37.46                                                      
  5 Tinsley, Caleb M          10 Hershey Aquatic-MA   1:36.51    1:38.11   14  
       47.13  1:38.11                                                      
  6 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA  1:36.31    1:38.20   13  
       46.07  1:38.20                                                      
  7 Moon, Peter               10 Jersey Wahoos-MA     1:40.25    1:39.41   12  
       48.36  1:39.41                                                      
  8 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA   1:43.07    1:40.41   11  
       48.23  1:40.41                                                      
  9 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA  1:41.25    1:40.42    9  
       49.89  1:40.42                                                      
 10 Tith, Sebastian S          9 Boyertown YMCA N-MA  1:40.84    1:40.73    7  
       50.44  1:40.73                                                      
 11 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA  1:39.56    1:40.90    6  
       47.58  1:40.90                                                      
 12 Ciamaichelo, Anthony D    10 Lower Moreland S-MA  1:29.88Y   1:43.65    5  
       49.30  1:43.65                                                      
 13 Defrehn, Nikolas E        10 Greater Philadel-MA  1:28.29Y   1:43.94    4  
       49.58  1:43.94                                                      
 14 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA  1:31.55Y   1:46.64    3  
       50.69  1:46.64                                                      
 15 Neuman, Keenan J           9 Seahawks Swim Te-MA  1:31.37Y   1:47.27    2  
       49.98  1:47.27                                                      
 16 Smith, Sam J              10 Seahawks Swim Te-MA  1:43.51    1:50.26    1  
       53.82  1:50.26                                                      
 17 Smith, Cullen              9 Upper Dublin Aqu-MA  1:44.70    1:52.53  
       52.00  1:52.53                                                      
 
Event 65  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA    33.67      33.91   20  
  2 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA    36.07      34.29   17  
  3 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA    35.98      34.97   16  
  4 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA    34.87      35.21   15  
  5 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA    35.47      35.26   14  
  6 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA           35.55      35.47   13  
  7 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA    36.87      36.20   12  
  8 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA    38.39      36.52   11  
  9 Auwarter, Olivia N        10 Upper Dublin Aqu-MA    37.71      36.63    9  
 10 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA       37.69      37.09    7  
 11 Napier, Alyssa            10 Western Ymca Wah-MA    37.95      37.25    6  
 12 Hahn, Milla G             10 Parkland Swimmin-MA    36.39      37.34    5  
 13 Wolbert, Sydney R         10 Pocono Family YM-MA    37.14      37.54    4  
 14 Scime, Alex A             10 Golden Ram Aquat-MA    39.04      37.57    3  
 15 Hopkinson, Emma M         10 Greater Susqueha-MA    37.55      37.84    2  
 16 Johnson, Eliza C          10 Wilmington Aquat-MA    39.67      37.96    1  
 17 English, Penelope L       10 Friends Central-MA     39.65      38.16  
 18 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA    37.09      38.19  
 19 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA    38.62      38.31  
 20 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA    38.06      38.37  
 21 Petertonjes, Zoe          10 Unattached-MA          33.19Y     38.39  
 22 Cassidy, Madelyn R        10 Tide Water Aquat-MA    37.63      38.68  
 23 Simonetti, Elsa B         10 Cheltenham Aquat-MA    38.71      38.71  
 24 Finger, Gabriella N       10 Phoenixville  YM-MA    39.30      38.75  
 25 Mottershead, Freya L      10 Central Bucks Fa-MA    37.16      38.87  
 26 Randolph, Lillian I       10 Upper Main Line-MA     34.28Y     38.88  
 27 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA    38.16      38.94  
 28 Miller, Brianna E         10 York YMCA-MA           38.12      39.29  
 29 Karasinski, Gabriella N    9 Una Gsa-MA             38.93      39.40  
 30 Eckert, Jayla             10 Central York Aqu-MA    39.60      39.66  
 31 Fox, Maddie D             10 Upper Main Line-MA     39.69      39.91  
 32 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA    39.28      40.63  
 33 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA    33.26Y     41.04  
 34 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA    39.27      41.08  
 35 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA    39.89      41.57  
 
Event 66  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nowoswiat, Jacob E        10 Upper Main Line-MA     33.90      33.45   20  
  2 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA    35.34      34.73   17  
  3 Annise, Lincoln J         10 Souderton Area C-MA    35.43      35.32   16  
  4 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA    35.50      35.36   15  
  5 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA           35.35      35.39   14  
  6 Rees, Davis J             10 Methacton Aquati-MA    36.13      35.93   13  
  7 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA    37.16      36.10   12  
  8 Pong, Cristian            10 Chambersburg Cha-MA    37.76      36.75   11  
  9 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA    38.59      36.82    9  
 10 Jenza, Nikita             10 Tri-Hampton YMCA-MA    37.89      37.03    7  
 11 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA    34.03Y     37.10    6  
 12 Ivory, David R            10 Malvern Swimming-MA    38.41      37.36    5  
 13 Kennedy, Liam J           10 Seahawks Swim Te-MA    38.87      37.76    4  
 14 Grimley, Jack P           10 Radnor Aquatic C-MA    37.94      37.87    3  
 15 Tinsley, Luke A           10 Hershey Aquatic-MA     34.47Y     37.96    2  
 16 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA    37.00      38.70    1  
 17 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA     38.95      38.77  
 18 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA    39.32      39.15  
 19 Christie, Ryan M          10 Central Bucks Sw-MA    39.58      39.26  
 20 Smith, Cullen              9 Upper Dublin Aqu-MA    39.25      39.29  
 21 Torres, Roman G           10 York YMCA-MA           39.43      39.45  
 22 Favre, Brayden N          10 Upper Perk YMCA-MA     38.56      39.50  
 23 Ritchey, Oliver N          9 Parkland Aquatic-MA    39.80      39.74  
 -- Torelli, Mike B           10 Triton Swim Team-MA    38.25         DQ  
 
Event 67  Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York YMCA-MA  'A'                                 4:30.97    4:27.86   40  
     1) Leydig, Camryn G 14             2) Harnish, Meaghan K 14          
     3) Ulmer, Sydney A 14              4) Foltz, Caroline A 14           
       32.24  1:06.26  1:41.52  2:20.70  2:52.01  3:26.70  3:55.37  4:27.86
  2 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:36.90    4:38.75   34  
     1) Derivaux, Lillian E 13          2) Waggoner, Madeline M 13        
     3) Finnegan, Meghan M 13           4) Skelly, Katharine A 14         
       33.81  1:09.58  1:46.36  2:28.75  2:59.91  3:36.32  4:05.09  4:38.75
  3 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    4:39.27    4:40.83   32  
     1) Lunn, Emma K 13                 2) Feuzeu Mekoue, Laurielle Kel 14
     3) Levensten, Kate E 13            4) Gendzel, Maya C 13             
       32.88  1:08.55  1:47.50  2:32.12  3:03.30  3:39.53  4:08.88  4:40.83
  4 Emmaus Aquatic Club-MA  'A'                       4:09.23Y   4:44.77   30  
     1) King, Avery O 14                2) Sharp, Lauren E 14             
     3) Puentes, Mya R 14               4) Rautzhan, Peyton M 14          
       34.83  1:12.58  1:47.59  2:29.97  3:03.20  3:41.76  4:12.12  4:44.77
  5 Parkland Aquatic Club-MA  'A'                     4:55.08    4:51.02   28  
     1) Vlaeminck, Chloe E 14           2) Tewksbury, Madison O 13        
     3) Yurconic, Sabrina J 14          4) Szerencsits, Olivia S 14       
       36.31  1:14.97  1:52.76  2:35.17  3:08.45  3:47.27  4:17.30  4:51.02
  6 Jersey Wahoos-MA  'B'                             4:57.48    4:52.03   26  
     1) Kaczorowski, Gabriella A 14     2) Mullin, Sydney A 14            
     3) Jellig, Maria K 14              4) Shuff, Darrah L 13             
       35.09  1:12.41  1:52.37  2:36.61  3:10.19  3:47.70  4:18.04  4:52.03
  7 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      4:54.21    4:52.09   24  
     1) Collin, Ava M 14                2) Robinson, Lily J 13            
     3) Sullivan, Mckaylie P 14         4) Burns, Delaney M 14            
       35.57  1:14.33  1:54.66  2:41.24  3:12.15  3:47.83  4:18.40  4:52.09
  8 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   4:53.18    4:56.16   22  
     1) Elko, Meredith G 13             2) Evans, Olivia M 14             
     3) Cassidy, Summer A 13            4) Fox, Megan E 14                
       37.60  1:17.94  1:57.28  2:43.47  3:15.26  3:54.16  4:23.41  4:56.16
  9 Suburban Seahawks Club-MA  'B'                    5:03.24    4:56.81   18  
     1) Levensten, Sydney J 13          2) Holtsberg, Cathryn F 14        
     3) Cappola, Christina M 14         4) Ott, Madeleine F 14            
       36.69  1:15.96  1:56.29  2:42.17  3:15.16  3:53.94  4:24.17  4:56.81
 10 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:52.96    4:58.20   14  
     1) Defrehn, Alexandra L 13         2) McMurray, Allison P 13         
     3) Brennan, Isabella L 14          4) Warner, Lyndsey J 14           
       37.81  1:16.94  1:57.13  2:44.36  3:17.17  3:55.26  4:25.23  4:58.20
 11 State College Area Y Aqualions-MA  'A'            4:16.70Y   5:02.03   12  
     1) Bang, Lily M 14                 2) Pagett, Mackenzie S 14         
     3) Castro, Jade I 13               4) Cottingham, Brianna A 14       
       37.07  1:16.57  1:56.05  2:57.07  3:14.22  3:54.42  4:25.87  5:02.03
 
Event 68  Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Germantown Academy Aquatic  Cl-MA  'A'            4:37.65    4:12.32   40  
     1) Maketa, John E 14               2) Brooke, Gavin T 14             
     3) Kohm, Samuel J 14               4) Freeman, Jonathan D 13         
       30.35  1:02.83  1:35.32  2:13.50  2:42.43  3:15.49  3:42.08  4:12.32
  2 Parkland Aquatic Club-MA  'A'                     4:19.65    4:18.30   34  
     1) Camden, Eric S 14               2) D'Avella, Francesco 14         
     3) D'Avella, Fulvio 14             4) Avila, Jovannie J 14           
       31.26  1:04.90  1:37.46  2:17.68  2:43.98  3:19.61  3:47.08  4:18.30
  3 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            4:24.90    4:24.29   32  
     1) Simms, Sean A 14                2) Grisbaum, Dolan C 14           
     3) Jones, Tanner J 14              4) Andrianto, Nico 14             
       31.43  1:04.04  1:39.41  2:19.53  2:49.18  3:24.25  3:52.33  4:24.29
  4 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:38.42    4:26.54   30  
     1) Seidman, Josh D 13              2) Tao, James M 13                
     3) Poleto, John A 14               4) Cortes, Ryan P 13              
       32.47  1:06.89  1:42.99  2:24.77  2:53.53  3:27.64  3:55.45  4:26.54
  5 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      4:28.58    4:30.59   28  
     1) Hawke, Leo N 14                 2) Smolders, Dylan J 14           
     3) Ye, Brandon Z 14                4) Kim, Stanley T 14              
       33.66  1:10.74  1:46.42  2:26.60  2:56.24  3:31.88  3:59.78  4:30.59
 -- Parkland Aquatic Club-MA  'B'                     4:40.71         DQ  
     1) Toomey, Justin P 14             2) Farina, Ronald R 14            
     3) Fahrney, John J 14              4) Magditch, Alexander R 14       
       34.53  1:11.56  1:46.57  2:26.91  2:58.55  3:35.90  4:04.95       DQ
 -- Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    4:25.30         DQ  
     1) Pierce, Jeremy R 14             2) Wang, Gary Q 14                
     3) Welgosh, Raymond L 14           4) Gao, Phillip J 14              
       32.99  1:09.24  1:42.40  2:20.35  2:49.45  3:23.39  3:50.97       DQ
 
Event 69  Girls 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   4:49.01    4:45.66   40  
     1) Carlos, Katie L 12              2) McDonough, Eliza 12            
     3) Nguyen, Kayla V 12              4) Ricciotti, Jordyn C 12         
       33.53  1:10.09  1:47.86  2:31.62  3:03.15  3:41.69  4:12.07  4:45.66
  2 Jersey Wahoos-MA  'A'                             5:07.11    5:00.25   34  
     1) Yerkes, Samantha J 12           2) Gallagher, Rachel J 12         
     3) Moyer, Ava V 12                 4) O'Day, Heather M 12            
       34.17  1:11.47  1:53.13  2:43.95  3:17.22  3:54.55  4:26.41  5:00.25
  3 York YMCA-MA  'A'                                 5:12.93    5:00.67   32  
     1) Potteiger, Mckenna R 12         2) Paxton, Madelyn L 12           
     3) Havice, Julia J 12              4) Way, Emily J 12                
       36.54  1:15.09  1:56.62  2:43.11  3:15.79  3:54.56  4:26.72  5:00.67
  4 Plymouth Whitemarsh Aquatics-MA  'A'              5:08.47    5:02.99   30  
     1) Abruzzo, Torianne P 11          2) Lieu, Isabelle S 11            
     3) Kitsul, Kristina 12             4) Walters, Ava M 12              
       35.11  1:13.07  1:56.30           3:16.51  3:56.45  4:28.01  5:02.99
  5 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      4:59.70    5:03.88   28  
     1) Fox, Sarah A 12                 2) Laganelli, Audrey L 12         
     3) Nowoswiat, Jena M 11            4) Wang, Marina C 12              
       36.66  1:16.61  1:59.66  2:47.49  3:21.97  4:00.83  4:31.19  5:03.88
  6 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 5:07.37    5:06.27   26  
     1) Jia, Annie Z 11                 2) Vitella, Olivia 11             
     3) Lochstet, Peregrine E 12        4) Vorobyeva, Arina I 11          
       35.25  1:14.28  1:56.93  2:47.63  3:21.51  4:00.39  4:32.32  5:06.27
  7 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   4:25.44Y   5:10.69   24  
     1) Potts, Mikayla E 11             2) Poach, Sarah J 12              
     3) Raser, Emma F 12                4) Faikish, Madeline R 11         
       38.57  1:26.41  2:01.48  2:55.73  3:23.20  4:05.65  4:36.30  5:10.69
  8 Parkland Aquatic Club-MA  'A'                     5:12.08    5:12.44   22  
     1) Ford, Garrity A 12              2) Traub, Celia B 11              
     3) Cerimele, Sophia A 12           4) Lin, Simone 12                 
       37.25  1:17.51  1:58.12  2:44.59  3:19.51  4:05.00  4:36.13  5:12.44
  9 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'B'                   5:23.75    5:16.38   18  
     1) Latham, Julia M 11              2) Cornell, Rhylee M 12           
     3) Rossi, Izzy M 12                4) Moore, Sydney R 12             
       39.40  1:20.39  1:59.72  2:45.88  3:21.59  4:07.66  4:39.46  5:16.38
 -- Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     5:41.59         DQ  
     1) Wolfe, Ella V 12                2) Paisley, Zara P 12             
     3) Bishop, Lucy E 11               4) Janssen, Josie M 12            
       37.61  1:18.80  2:02.79  2:54.56  3:32.05  4:23.29  4:56.14       DQ
 
Event 70  Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos-MA  'A'                             4:52.22    4:50.97   40  
     1) Gagner, Owen G 12               2) Mortellite, Anthony M 12       
     3) Moyer, John D 12                4) Derivaux, Charles H 12         
       34.55  1:13.59  1:52.86  2:37.95  3:08.59  3:44.88  4:15.60  4:50.97
  2 York YMCA-MA  'A'                                 4:52.69    5:05.27   34  
     1) Ferroni, Ethan J 12             2) Fatta, Kaden L 11              
     3) Henry, Christian J 11           4) Rees, Jonah A 12               
       37.32  1:15.34  1:56.44  2:42.79  3:17.99  3:59.84  4:30.57  5:05.27
  3 Western Ymca Wahoos-MA  'A'                       5:11.28    5:07.34   32  
     1) Waldron, Kevin P 12             2) Stevens, Aaron Z 11            
     3) Byrd, Cameron 11                4) Commodore, Niles L 12          
       38.74  1:20.44  1:59.98  2:45.92  3:19.97  3:59.95  4:33.01  5:07.34
  4 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   5:19.15    5:15.38   30  
     1) Schreiner, Charles 12           2) Nguyen, William 12             
     3) Dewitt, Dylan C 12              4) Neuman, Andrew C 12            
       38.23  1:18.73  1:58.77  2:47.41  3:24.33  4:06.59  4:38.91  5:15.38
 -- East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     5:27.93         DQ  
     1) Haney, James 12                 2) Hill, Andrew D 12              
     3) Armstrong, Patrick K 12         4) Denn, Christopher J 11         
       34.78  1:10.73  1:53.19  2:43.45  3:15.15  3:52.85  4:29.43       DQ
 
Event 71  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     1:17.95    1:17.10   20  
       36.42  1:17.10                                                      
  2 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  1:19.45    1:17.23   17  
       37.27  1:17.23                                                      
  3 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:18.32    1:17.57   16  
       36.15  1:17.57                                                      
  4 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         1:19.59    1:18.66   15  
       37.18  1:18.66                                                      
  5 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:19.61    1:19.20   14  
       38.13  1:19.20                                                      
  6 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  1:20.54    1:19.42   13  
       37.62  1:19.42                                                      
  7 Powell, Kari G            13 Chambersburg Cha-MA  1:20.65    1:20.28   12  
       37.68  1:20.28                                                      
  8 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA  1:20.79    1:20.51   11  
       37.92  1:20.51                                                      
B - Final
  9 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  1:21.36    1:19.63    9  
       37.65  1:19.63                                                      
 10 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  1:21.35    1:19.66    7  
       38.22  1:19.66                                                      
 11 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           1:21.26    1:20.27    6  
       37.70  1:20.27                                                      
 12 Garcia-Kaliner, Arielle   14 Una Pcac-MA          1:20.98    1:20.69    5  
       37.96  1:20.69                                                      
 13 Petrakis, Nyah M          13 Central Bucks Sw-MA  1:22.51    1:20.89    4  
       37.80  1:20.89                                                      
 14 Cottingham, Brianna A     14 SCAY-MA              1:22.47    1:22.24    3  
       39.19  1:22.24                                                      
 15 Hofer, Natalie L          13 Westtown Aquatic-MA  1:22.33    1:22.41    2  
       38.46  1:22.41                                                      
 16 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  1:23.08    1:22.78    1  
       39.11  1:22.78                                                      
C - Final
 17 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  1:25.41    1:22.86  
       38.79  1:22.86                                                      
 18 Roma, Isabella G          14 South Jersey Aqu-MA  1:25.22    1:23.23  
       38.87  1:23.23                                                      
 19 Lyesnykova, Alina V       14 CVAC-MA              1:23.67    1:23.49  
       38.76  1:23.49                                                      
 20 Hendrickson, Ava E        14 Episcopal Academ-MA  1:25.06    1:23.55  
       38.36  1:23.55                                                      
 21 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:26.14    1:24.43  
       38.89  1:24.43                                                      
 22 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     1:26.97    1:24.55  
       39.25  1:24.55                                                      
 23 Pagett, Mackenzie S       14 SCAY-MA              1:24.86    1:24.82  
       39.36  1:24.82                                                      
 24 Holtsberg, Cathryn F      14 Suburban Seahawk-MA  1:26.56    1:26.77  
       40.77  1:26.77                                                      
 
Event 71  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     1:17.52    1:17.95  
       36.44  1:17.95                                                      
  2 Mostek, Anya H            14 Phoenixville  YM-MA  1:19.85    1:18.21  
       36.66  1:18.21                                                      
  3 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  1:20.11    1:18.32  
       36.19  1:18.32                                                      
  4 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA  1:20.74    1:19.45  
       37.59  1:19.45                                                      
  5 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA         1:20.49    1:19.59  
       37.55  1:19.59                                                      
  6 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA  1:19.05    1:19.61  
       37.87  1:19.61                                                      
  7 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  1:20.44    1:20.54  
       38.40  1:20.54                                                      
  8 Powell, Kari G            13 Chambersburg Cha-MA  1:08.25Y   1:20.65  
       37.56  1:20.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA  1:09.50Y   1:20.79  
       38.32  1:20.79                                                      
 10 Garcia-Kaliner, Arielle   14 Una Pcac-MA          1:21.93    1:20.98  
       38.42  1:20.98                                                      
 11 Furman, Naomi G           13 Una Rad-MA           1:21.48    1:21.26  
       37.73  1:21.26                                                      
 12 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA  1:19.27    1:21.35  
       39.27  1:21.35                                                      
 13 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA  1:21.65    1:21.36  
       38.22  1:21.36                                                      
 14 Klaehn, Alina M           14 Una Eaac-MA          1:07.95Y   1:21.90  
       37.46  1:21.90                                                      
 15 Hofer, Natalie L          13 Westtown Aquatic-MA  1:10.11Y   1:22.33  
       37.95  1:22.33                                                      
 16 Cottingham, Brianna A     14 SCAY-MA              1:11.82Y   1:22.47  
       40.33  1:22.47                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Petrakis, Nyah M          13 Central Bucks Sw-MA  1:22.41    1:22.51  
       38.00  1:22.51                                                      
 18 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  1:08.99Y   1:23.08  
       38.24  1:23.08                                                      
 19 Lyesnykova, Alina V       14 CVAC-MA              1:10.82Y   1:23.67  
       38.99  1:23.67                                                      
 20 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  1:21.39    1:23.96  
       39.06  1:23.96                                                      
 21 Decker, Alexandra G       14 Greater Susqueha-MA  1:22.10    1:24.41  
       39.60  1:24.41                                                      
 22 Crew, Eliana M            13 Tops Swimming-MA     1:12.06Y   1:24.57  
       40.03  1:24.57                                                      
 23 Pagett, Mackenzie S       14 SCAY-MA              1:23.02    1:24.86  
       39.29  1:24.86                                                      
 24 Hendrickson, Ava E        14 Episcopal Academ-MA  1:12.03Y   1:25.06  
       40.26  1:25.06                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Roma, Isabella G          14 South Jersey Aqu-MA  1:11.96Y   1:25.22  
       40.78  1:25.22                                                      
 26 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA  1:09.44Y   1:25.41  
       39.76  1:25.41                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA  1:12.13Y   1:25.56  
       41.30  1:25.56                                                      
 28 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA  1:20.10    1:26.14  
       39.82  1:26.14                                                      
 29 Holtsberg, Cathryn F      14 Suburban Seahawk-MA  1:12.91Y   1:26.56  
       40.11  1:26.56                                                      
 30 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     1:12.17Y   1:26.97  
       40.66  1:26.97                                                      
 31 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  1:11.63Y   1:27.20  
       41.38  1:27.20                                                      
 32 Fleischaker, Leyna S      14 Parkland Aquatic-MA  1:12.45Y   1:29.45  
       42.23  1:29.45                                                      
 33 Shields, Emma L           14 Unattached-MA        1:08.36Y   1:30.29  
       41.04  1:30.29                                                      
 -- Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  1:21.01   X1:22.68  
       39.03  1:22.68                                                      
 -- Storm, Hannah J           14 Penn Charter Aqu-MA  1:11.49Y  X1:25.99  
       40.21  1:25.99                                                      
 
Event 72  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  1:10.95    1:09.66   20  
       32.89  1:09.66                                                      
  2 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  1:10.91    1:09.72   17  
       32.51  1:09.72                                                      
  3 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  1:12.16    1:10.04   16  
       33.03  1:10.04                                                      
  4 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  1:14.80    1:12.32   15  
       34.60  1:12.32                                                      
  5 El-Deiry, John R          14 Suburban Seahawk-MA  1:13.96    1:13.74   14  
       34.63  1:13.74                                                      
  6 Smolders, Dylan J         14 Upper Main Line-MA   1:14.78    1:14.71   13  
       35.78  1:14.71                                                      
  7 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  1:14.36    1:14.92   12  
       35.82  1:14.92                                                      
  8 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  1:14.49    1:15.09   11  
       34.35  1:15.09                                                      
B - Final
  9 Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  1:15.12    1:13.54    9  
       34.66  1:13.54                                                      
 10 Kao, Dylan Z              13 Methacton Aquati-MA  1:17.49    1:14.59    7  
       35.14  1:14.59                                                      
 11 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   1:14.81    1:14.95    6  
       36.16  1:14.95                                                      
 12 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  1:16.15    1:15.36    5  
       35.55  1:15.36                                                      
 13 Petrunich, Kieran         14 Western Ymca Wah-MA  1:15.79    1:15.37    4  
       35.75  1:15.37                                                      
 14 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  1:15.33    1:15.60    3  
       35.27  1:15.60                                                      
 15 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  1:16.02    1:15.67    2  
       35.88  1:15.67                                                      
 16 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  1:16.91    1:15.98    1  
       35.68  1:15.98                                                      
C - Final
 17 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  1:18.03    1:15.40  
       35.82  1:15.40                                                      
 18 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     1:17.68    1:16.22  
       36.39  1:16.22                                                      
 19 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA   1:17.60    1:17.47  
       36.62  1:17.47                                                      
 20 Hershey, Ethan D          14 Five Star Swim C-MA  1:18.71    1:17.99  
       36.40  1:17.99                                                      
 21 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  1:19.30    1:18.26  
       37.12  1:18.26                                                      
 22 Christou, Alex            14 Jersey Wahoos-MA     1:18.52    1:19.04  
       36.77  1:19.04                                                      
 23 Willis, Ryan F            14 SCAY-MA              1:20.12    1:19.18  
       37.02  1:19.18                                                      
 24 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  1:20.05    1:21.05  
       38.04  1:21.05                                                      
 
Event 72  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  1:11.09    1:10.91  
       33.06  1:10.91                                                      
  2 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  1:09.76    1:10.95  
       33.29  1:10.95                                                      
  3 Wright, Owen C            14 Wcay Marlins-MA      1:13.17    1:12.11  
       33.78  1:12.11                                                      
  4 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA  1:11.81    1:12.16  
       34.40  1:12.16                                                      
  5 El-Deiry, John R          14 Suburban Seahawk-MA  1:16.45    1:13.96  
       35.55  1:13.96                                                      
  6 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  1:14.79    1:14.36  
       35.65  1:14.36                                                      
  7 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA  1:14.61    1:14.49  
       34.45  1:14.49                                                      
  8 Smolders, Dylan J         14 Upper Main Line-MA   1:13.86    1:14.78  
       35.22  1:14.78                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA  1:15.92    1:14.80  
       35.99  1:14.80                                                      
 10 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   1:18.88    1:14.81  
       36.21  1:14.81                                                      
 11 Farina, Ronald R          14 Parkland Aquatic-MA  1:16.21    1:15.12  
       35.13  1:15.12                                                      
 12 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA  1:16.80    1:15.33  
       35.41  1:15.33                                                      
 13 Petrunich, Kieran         14 Western Ymca Wah-MA  1:04.09Y   1:15.79  
       35.34  1:15.79                                                      
 14 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  1:17.30S   1:16.02  
       36.36  1:16.02                                                      
 15 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  1:07.72Y   1:16.15  
       35.73  1:16.15                                                      
 16 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  1:13.94    1:16.91  
       36.31  1:16.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kao, Dylan Z              13 Methacton Aquati-MA  1:16.04    1:17.49  
       35.99  1:17.49                                                      
 18 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA   1:07.28Y   1:17.60  
       36.26  1:17.60                                                      
 19 Tao, James M              13 Jersey Wahoos-MA     1:07.60Y   1:17.68  
       36.46  1:17.68                                                      
 20 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA  1:17.07    1:18.03  
       37.24  1:18.03                                                      
 21 Christou, Alex            14 Jersey Wahoos-MA     1:18.25    1:18.52  
       36.41  1:18.52                                                      
 22 Hershey, Ethan D          14 Five Star Swim C-MA  1:18.37    1:18.71  
       36.84  1:18.71                                                      
 23 Clemente, Patrick J       13 Wilmington Aquat-MA  1:18.02    1:19.30  
       37.41  1:19.30                                                      
 24 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA  1:17.80    1:20.05  
       36.74  1:20.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Willis, Ryan F            14 SCAY-MA              1:08.15Y   1:20.12  
       37.24  1:20.12                                                      
 26 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA  1:18.69    1:20.32  
       37.59  1:20.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 27 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  1:18.48    1:20.36  
       37.78  1:20.36                                                      
 28 Sherry, Matt K            14 Central Bucks Sw-MA  1:18.74    1:20.45  
       37.51  1:20.45                                                      
 29 Leibfried, Grant T        14 Una Lac-MA           1:07.35Y   1:20.67  
       37.64  1:20.67                                                      
 30 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  1:07.26Y   1:20.86  
       37.43  1:20.86                                                      
 31 Stoudt, Conner M          14 Tops Swimming-MA     1:18.96    1:21.84  
       37.89  1:21.84                                                      
 32 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  1:18.65    1:22.40  
       37.98  1:22.40                                                      
 
Event 73  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     2:29.34    2:27.77   20  
       33.82  1:11.69  1:50.54  2:27.77                                    
  2 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:35.60    2:29.42   17  
       34.65  1:12.78  1:51.75  2:29.42                                    
  3 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  2:31.16    2:30.24   16  
       35.01  1:13.09  1:51.65  2:30.24                                    
  4 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:35.89    2:30.93   15  
       35.06  1:14.08  1:53.84  2:30.93                                    
  5 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  2:35.54    2:32.85   14  
       34.04  1:12.64  1:52.63  2:32.85                                    
  6 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         2:33.94    2:35.53   13  
       35.35  1:13.96  1:55.19  2:35.53                                    
  7 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA   2:35.95    2:38.39   12  
       34.65  1:14.73  1:56.42  2:38.39                                    
  8 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  2:36.68    2:39.82   11  
       36.78  1:16.78  1:59.10  2:39.82                                    
B - Final
  9 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:37.41    2:34.00    9  
       36.27  1:14.66  1:54.72  2:34.00                                    
 10 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  2:39.45    2:35.81    7  
       35.88  1:15.84  1:56.14  2:35.81                                    
 11 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     2:37.94    2:36.31    6  
       35.66  1:15.11  1:56.33  2:36.31                                    
 12 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  2:37.61    2:36.50    5  
       36.92  1:17.74  1:57.54  2:36.50                                    
 13 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  2:40.14    2:36.93    4  
       37.04  1:15.89  1:56.88  2:36.93                                    
 14 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        2:37.14    2:37.91    3  
       36.39  1:16.44  1:57.52  2:37.91                                    
 15 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   2:41.09    2:39.86    2  
       37.86  1:18.22  1:59.58  2:39.86                                    
 16 Hamill, Emily C           11 Phoenixville  YM-MA  2:39.65    2:39.99    1  
       37.17  1:17.76  1:59.90  2:39.99                                    
 
Event 73  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA     2:30.00    2:29.34  
       34.41  1:12.75  1:51.35  2:29.34                                    
  2 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA  2:38.84    2:31.16  
       35.41  1:13.12  1:52.51  2:31.16                                    
  3 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA         2:32.56    2:33.94  
       35.97  1:15.61  1:55.50  2:33.94                                    
  4 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA  2:38.72    2:35.54  
       35.38  1:14.97  2:35.54                                             
  5 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA  2:33.47    2:35.60  
       36.06  1:15.94  1:56.89  2:35.60                                    
  6 Abruzzo, Torianne P       11 Plymouth Whitema-MA  2:14.66Y   2:35.89  
       36.14  1:15.58  1:56.88  2:35.89                                    
  7 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA   2:35.00    2:35.95  
       36.73  1:17.30  1:55.99  2:35.95                                    
  8 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA  2:35.78    2:36.68  
       36.92  1:16.84  1:57.47  2:36.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zuo, Bonita R             11 Unattached-MA        2:38.98    2:37.14  
       36.50  1:16.48  1:56.97  2:37.14                                    
 10 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         2:34.80    2:37.41  
       37.51  1:16.82  1:57.49  2:37.41                                    
 11 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA  2:45.21    2:37.61  
       36.72  1:16.62  1:58.42  2:37.61                                    
 12 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA     2:47.28    2:37.94  
       37.48  1:17.62  1:58.77  2:37.94                                    
 13 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA   2:38.81    2:38.69  
       36.66  1:16.13  1:57.93  2:38.69                                    
 14 Dudkina, Elena V          12 Central Bucks Sw-MA  2:39.60    2:38.93  
       36.87  1:16.66  1:57.79  2:38.93                                    
 15 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA  2:38.56    2:39.45  
       37.44  1:18.65  2:00.00  2:39.45                                    
 16 Hamill, Emily C           11 Phoenixville  YM-MA  2:39.87    2:39.65  
       37.32  1:18.43  1:59.52  2:39.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA  2:39.94    2:40.14  
       37.90  1:17.77  1:59.24  2:40.14                                    
 18 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA  2:22.27Y   2:40.90  
       37.06  1:17.90  1:59.80  2:40.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fox, Sarah A              12 Upper Main Line-MA   2:42.09    2:41.09  
       37.11  1:18.48  2:00.18  2:41.09                                    
 20 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA  2:41.89    2:41.83  
       36.65  1:17.74  2:00.78  2:41.83                                    
 21 Goetz, Peyton M           12 Westtown Aquatic-MA  2:20.60Y   2:43.05  
       38.11  1:21.19  2:04.88  2:43.05                                    
 22 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA         2:46.45    2:43.34  
       38.11  1:19.51  2:01.33  2:43.34                                    
 23 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA  2:45.80    2:43.86  
       39.31  1:21.15  2:02.73  2:43.86                                    
 24 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA  2:45.45    2:43.91  
       38.51  1:20.49  2:03.07  2:43.91                                    
 25 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA  2:48.52    2:45.31  
       38.08  1:20.39  2:03.82  2:45.31                                    
 26 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA  2:23.20Y   2:46.53  
       40.43  1:22.78  2:05.45  2:46.53                                    
 27 Palochik, Ava C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:46.69    2:47.15  
       37.94  1:20.98  2:05.43  2:47.15                                    
 28 Kupsky, Mary K            11 Kingston River O-MA  2:24.03Y   2:47.31  
       39.84  1:22.55  2:05.33  2:47.31                                    
 29 O'Day, Heather M          12 Jersey Wahoos-MA     2:26.13Y   2:48.01  
       40.74  1:24.30  2:07.87  2:48.01                                    
 30 Rozes, Isabel K           12 Episcopal Academ-MA  2:45.09    2:48.36  
       39.74  1:22.96  2:06.36  2:48.36                                    
 31 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA  2:22.45Y   2:48.63  
       38.98  1:22.02  2:06.04  2:48.63                                    
 32 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA  2:48.35    2:48.71  
       39.11  1:21.96  2:48.71                                             
 33 Wimmer, Madison G         12 Methacton Aquati-MA  2:25.44Y   2:49.67  
       40.74  1:24.48  2:07.99  2:49.67                                    
 34 Latham, Julia M           11 Seahawks Swim Te-MA  2:47.27    2:50.12  
       40.43  1:23.57  2:07.55  2:50.12                                    
 35 Wolfe, Ella V             12 Marauder Aquatic-MA  2:25.51Y   2:50.20  
       38.35  1:20.96  2:05.97  2:50.20                                    
 
Event 74  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:25.13    2:22.43   20  
       34.04  1:10.53  1:47.04  2:22.43                                    
  2 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  2:26.22    2:23.04   17  
       33.29  1:09.62  1:46.80  2:23.04                                    
  3 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  2:28.19    2:23.24   16  
       32.03  1:08.43  1:46.47  2:23.24                                    
  4 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  2:32.10    2:30.38   15  
       35.36  1:13.49  1:52.89  2:30.38                                    
  5 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  2:35.59    2:33.03   14  
       35.33  1:14.20  1:54.21  2:33.03                                    
  6 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     2:36.92    2:33.40   13  
       35.96  1:14.84  1:54.70  2:33.40                                    
  7 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:34.45    2:33.97   12  
       35.79  1:14.77  1:54.84  2:33.97                                    
  8 Ferroni, Ethan J          12 York YMCA-MA         2:37.08    2:35.83   11  
       36.89  1:16.30  1:56.75  2:35.83                                    
B - Final
  9 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   2:37.32    2:33.04    9  
       35.50  1:14.70  1:53.70  2:33.04                                    
 10 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        2:40.89    2:36.96    7  
       36.67  1:17.34  1:58.71  2:36.96                                    
 11 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              2:41.77    2:37.09    6  
       34.61  1:14.79  1:57.21  2:37.09                                    
 12 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA     2:39.93    2:37.42    5  
       37.34  1:16.90  1:57.98  2:37.42                                    
 13 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     2:37.55    2:38.23    4  
       35.84  1:16.86  1:59.14  2:38.23                                    
 14 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        2:38.31    2:39.52    3  
       36.50  1:16.51  1:58.46  2:39.52                                    
 15 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         2:43.25    2:44.21    2  
       39.20  1:20.40  2:02.99  2:44.21                                    
 16 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  2:42.59    2:46.13    1  
       37.85  1:19.78  2:03.39  2:46.13                                    
 
Event 74  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA          2:26.61    2:25.13  
       34.25  1:10.90  1:49.06  2:25.13                                    
  2 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA  2:28.16    2:26.22  
       33.44  1:10.03  1:48.72  2:26.22                                    
  3 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA  2:32.72    2:28.19  
       32.77  1:10.55  1:50.42  2:28.19                                    
  4 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA  2:43.49    2:32.10  
       36.25  1:15.42  1:54.70  2:32.10                                    
  5 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA         2:36.55    2:34.45  
       36.28  1:15.52  1:55.74  2:34.45                                    
  6 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA  2:38.82    2:35.59  
       35.59  1:15.17  1:56.26  2:35.59                                    
  7 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA     2:43.80    2:36.92  
       36.82  1:17.12  1:57.68  2:36.92                                    
  8 Ferroni, Ethan J          12 York YMCA-MA         2:40.46    2:37.08  
       38.24  1:17.71  1:58.77  2:37.08                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA   2:16.98Y   2:37.32  
       37.27  1:17.05  1:57.41  2:37.32                                    
 10 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA     2:42.62    2:37.55  
       36.12  1:16.76  1:57.65  2:37.55                                    
 11 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        2:36.50    2:38.31  
       37.88  1:17.71  1:58.10  2:38.31                                    
 12 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA     2:44.96    2:39.93  
       37.77  1:17.98  1:59.56  2:39.93                                    
 13 Estep, Derek T            11 Unattached-MA        2:48.23    2:40.89  
       37.16  1:19.02  1:59.97  2:40.89                                    
 14 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              2:44.69    2:41.77  
       36.41  1:18.20  2:01.12  2:41.77                                    
 15 Schnapf, Aidan M          12 Central Bucks Sw-MA  2:45.78    2:42.59  
       36.89  1:17.39  2:00.48  2:42.59                                    
 16 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA         2:44.15    2:43.25  
       38.97  1:20.60  2:02.61  2:43.25                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA  2:49.24    2:43.32  
       37.42  1:19.34  2:02.26  2:43.32                                    
 18 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA  2:22.25Y   2:44.34  
       37.02  1:18.53  2:02.25  2:44.34                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA  2:21.45Y   2:44.40  
       38.17  1:19.76  2:02.30  2:44.40                                    
 20 Coffman, Cole C           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:49.41    2:44.47  
       39.61  1:21.32  2:04.19  2:44.47                                    
 21 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA  2:22.81Y   2:44.51  
       37.62  1:19.62  2:02.41  2:44.51                                    
 22 Cottrell, Tre C           11 South Jersey Aqu-MA  2:24.67Y   2:44.67  
       37.67  1:19.86  2:04.48  2:44.67                                    
 23 King, Brady C             11 Emmaus Aquatic C-MA  2:50.65    2:46.14  
       39.96  1:22.54  2:05.39  2:46.14                                    
 24 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA  2:45.18    2:46.75  
       39.21  1:21.65  2:04.29  2:46.75                                    
 25 Broderick, Liam R         12 Jersey Wahoos-MA     2:25.54Y   2:47.32  
       39.06  1:22.05  2:05.63  2:47.32                                    
 26 Cummins, Jack P           11 Greater Philadel-MA  2:26.54Y   2:47.79  
       38.83  1:22.13  2:05.25  2:47.79                                    
 27 Mistry, Aryan M           12 Hatboro Horsham-MA   2:24.25Y   2:52.68  
       40.61  1:25.77  2:10.88  2:52.68                                    
 28 Scholer, Richard Z        12 Central Bucks Sw-MA  2:29.29Y   2:53.34  
       40.31  1:24.82  2:09.41  2:53.34                                    
 
Event 75  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     2:24.76    2:23.28   20  
       34.01  1:09.98  1:46.95  2:23.28                                    
  2 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  2:25.73    2:24.62   17  
       33.64  1:10.16  1:47.77  2:24.62                                    
  3 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:28.75    2:24.83   16  
       34.34  1:10.90  1:48.25  2:24.83                                    
  4 McHugh, Delaney N         13 UN-41-MA             2:28.59    2:27.45   15  
       34.70  1:11.46  1:49.44  2:27.45                                    
  5 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         2:29.42    2:28.81   14  
       35.14  1:12.33  1:50.65  2:28.81                                    
  6 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  2:32.31    2:30.71   13  
       36.13  1:13.79  1:52.59  2:30.71                                    
  7 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  2:32.82    2:31.18   12  
       35.20  1:14.11  1:53.18  2:31.18                                    
  8 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  2:30.90    2:32.03   11  
       35.26  1:13.53  1:52.95  2:32.03                                    
B - Final
  9 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:33.57    2:28.23    9  
       35.39  1:13.21  1:51.58  2:28.23                                    
 10 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA  2:34.24    2:30.22    7  
       34.51  1:12.12  1:51.07  2:30.22                                    
 11 Ulmer, Sydney A           14 York YMCA-MA         2:35.02    2:30.85    6  
       34.96  1:12.45  2:30.85                                             
 12 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA  2:34.58    2:31.92    5  
       34.88  1:13.17  2:31.92                                             
 13 Zelinske, Lauren N        13 Phoenixville  YM-MA  2:34.98    2:32.31    4  
       34.97  1:13.81  1:52.92  2:32.31                                    
 14 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  2:35.14    2:33.89    3  
       35.40  1:14.20  1:54.45  2:33.89                                    
 15 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:35.20    2:33.90    2  
       34.78  1:13.78  2:33.90                                             
 16 May, Tori E               13 Dover YMCA-MA        2:35.34    2:35.78    1  
       36.99  1:16.10  1:55.89  2:35.78                                    
C - Final
 17 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     2:35.59    2:31.85  
       35.28  1:13.56  1:52.79  2:31.85                                    
 18 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  2:35.50    2:35.13  
       36.10  1:15.17  1:55.26  2:35.13                                    
 19 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:37.03    2:35.53  
       36.38  1:15.87  1:56.07  2:35.53                                    
 20 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:38.23    2:36.21  
       36.10  1:15.69  1:56.77  2:36.21                                    
 21 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:37.66    2:36.84  
       37.62  1:17.36  1:58.56  2:36.84                                    
 22 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA  2:37.41    2:37.84  
       36.64  1:16.50  1:56.96  2:37.84                                    
 23 Terrazas, Olivia          14 Chambersburg Cha-MA  2:37.06    2:38.19  
       35.83  1:15.68  1:57.35  2:38.19                                    
 24 Ott, Madeleine F          14 Suburban Seahawk-MA  2:39.35    2:38.65  
       37.81  1:18.03  1:58.74  2:38.65                                    
 
Event 75  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     2:25.50    2:24.76  
       33.79  1:10.21  1:47.61  2:24.76                                    
  2 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA  2:29.84    2:25.73  
       34.17  1:10.88  1:48.74  2:25.73                                    
  3 Mostek, Anya H            14 Phoenixville  YM-MA  2:29.98    2:26.72  
       33.52  1:09.65  1:48.23  2:26.72                                    
  4 McHugh, Delaney N         13 UN-41-MA             2:25.41    2:28.59  
       35.22  1:12.03  1:49.59  2:28.59                                    
  5 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     2:25.45    2:28.75  
       34.56  1:11.78  1:50.49  2:28.75                                    
  6 Staretz, Presley E        13 York YMCA-MA         2:34.73    2:29.42  
       35.69  1:12.65  1:51.31  2:29.42                                    
  7 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA  2:30.49    2:30.90  
       35.39  1:13.50  1:52.10  2:30.90                                    
  8 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA  2:35.59    2:32.31  
       37.25  1:16.36  1:55.21  2:32.31                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA  2:15.60Y   2:32.82  
       36.74  1:15.74  1:54.73  2:32.82                                    
 10 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA     2:30.66    2:33.57  
       37.85  1:16.74  1:55.83  2:33.57                                    
 11 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA  2:12.87Y   2:34.24  
       35.20  1:14.17  1:54.87  2:34.24                                    
 12 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA  2:14.23Y   2:34.58  
       35.03  1:13.81  1:53.79  2:34.58                                    
 13 Zelinske, Lauren N        13 Phoenixville  YM-MA  2:11.61Y   2:34.98  
       34.59  1:13.68  1:54.68  2:34.98                                    
 14 Ulmer, Sydney A           14 York YMCA-MA         2:31.67    2:35.02  
       36.48  1:15.70  1:55.04  2:35.02                                    
 15 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA  2:33.50    2:35.14  
       35.86  1:15.28  1:55.72  2:35.14                                    
 16 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  2:11.48Y   2:35.20  
       35.21  1:14.57  1:55.37  2:35.20                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 May, Tori E               13 Dover YMCA-MA        2:34.11    2:35.34  
       36.76  1:15.60  1:55.32  2:35.34                                    
 18 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  2:13.16Y   2:35.50  
       35.91  1:14.94  1:55.32  2:35.50                                    
 19 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA     2:13.81Y   2:35.59  
       35.94  1:15.34  1:56.10  2:35.59                                    
 20 Evans, Olivia M           14 Seahawks Swim Te-MA  2:35.75    2:36.27  
       36.32  1:15.62  1:56.34  2:36.27                                    
 21 Sharp, Lauren E           14 Emmaus Aquatic C-MA  2:13.49Y   2:37.03  
       36.70  1:15.46  1:56.63  2:37.03                                    
 22 Terrazas, Olivia          14 Chambersburg Cha-MA  2:15.58Y   2:37.06  
       36.58  1:16.54  1:56.74  2:37.06                                    
 23 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA  2:14.12Y   2:37.41  
       37.35  1:17.11  1:57.45  2:37.41                                    
 24 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  2:14.31Y   2:37.66  
       38.08  1:17.40  1:58.28  2:37.66                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA     2:33.75    2:38.23  
       36.50  1:16.63  1:58.11  2:38.23                                    
 26 Ott, Madeleine F          14 Suburban Seahawk-MA  2:14.85Y   2:39.35  
       38.13  1:18.19  1:59.47  2:39.35                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Naveen, Annika            14 Friends Central-MA   2:16.41Y   2:40.14  
       36.41  1:17.12  1:58.97  2:40.14                                    
 28 Vlaeminck, Chloe E        14 Parkland Aquatic-MA  2:13.00Y   2:41.28  
       38.30  1:18.88  2:00.51  2:41.28                                    
 29 Roma, Isabella G          14 South Jersey Aqu-MA  2:14.83Y   2:41.31  
       38.58  1:20.20  2:01.91  2:41.31                                    
 30 Sheehan, Kailey R         14 South Jersey Aqu-MA  2:14.74Y   2:41.76  
       38.06  1:18.62  2:00.38  2:41.76                                    
 31 Haney, Hope R             13 South Jersey Aqu-MA  2:17.51Y   2:42.60  
       36.90  1:18.74  2:01.08  2:42.60                                    
 32 Testa, Madison N          13 Unattached-MA        2:34.04    2:43.78  
       37.18  1:18.68  2:01.50  2:43.78                                    
 33 Elko, Meredith G          13 Seahawks Swim Te-MA  2:17.49Y   2:47.09  
       39.17  1:21.72  2:04.71  2:47.09                                    
 34 Cullen, Casey S           14 Plymouth Whitema-MA  2:15.88Y   2:50.97  
       39.81  1:22.86  2:07.58  2:50.97                                    
 -- Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA  2:13.29Y  X2:33.27  
       37.02  1:16.06  1:55.24  2:33.27                                    
 
Event 76  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  2:13.45    2:12.27   20  
       31.67  1:04.99  1:38.98  2:12.27                                    
  2 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:20.15    2:16.17   17  
       31.38  1:05.95  1:41.27  2:16.17                                    
  3 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:19.08    2:18.09   16  
       32.76  1:07.94  1:43.62  2:18.09                                    
  4 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  2:19.56    2:19.91   15  
       31.75  1:06.62  1:43.20  2:19.91                                    
  5 Smolders, Dylan J         14 Upper Main Line-MA   2:20.76    2:20.44   14  
       32.86  1:08.86  1:45.05  2:20.44                                    
  6 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  2:19.84    2:20.86   13  
       31.68  1:07.74  1:45.96  2:20.86                                    
  7 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     2:18.81    2:21.24   12  
       33.19  1:09.01  1:45.36  2:21.24                                    
  8 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  2:20.36    2:23.81   11  
       32.71  1:08.89  1:46.16  2:23.81                                    
B - Final
  9 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  2:21.70    2:19.91    9  
       33.44  1:08.99  1:45.20  2:19.91                                    
 10 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  2:21.80    2:21.04    7  
       32.06  1:07.77  1:44.92  2:21.04                                    
 11 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  2:22.83    2:22.43    6  
       31.92  1:07.95  2:22.43                                             
 12 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:23.34    2:22.45    5  
       32.38  1:08.66  1:46.99  2:22.45                                    
 13 Hamill, Alexander M       14 Phoenixville  YM-MA  2:22.78    2:22.63    4  
       32.40  1:08.06  1:45.82  2:22.63                                    
 14 Ehret, Andrew T           14 Una Paac-MA          2:25.91    2:24.28    3  
       33.28  1:09.46  1:47.15  2:24.28                                    
 15 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     2:25.81    2:25.90    2  
       32.91  1:09.62  1:48.14  2:25.90                                    
 16 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:25.60    2:26.46    1  
       34.01  1:11.11  1:49.07  2:26.46                                    
C - Final
 17 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:27.75    2:23.61  
       34.38  1:10.95  1:47.95  2:23.61                                    
 18 Butkiewicz, Maximian      14 Nrg Swimming-MA      2:26.85    2:24.51  
       33.70  1:10.99  1:48.62  2:24.51                                    
 19 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   2:27.26    2:25.44  
       34.06  1:10.86  1:49.10  2:25.44                                    
 20 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  2:29.17    2:25.65  
       34.77  1:11.77  1:50.33  2:25.65                                    
 21 Wang, Ethan F             13 York YMCA-MA         2:29.32    2:27.09  
       34.54  1:11.84  1:50.10  2:27.09                                    
 22 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              2:27.24    2:28.05  
       33.93  1:11.53  2:28.05                                             
 23 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  2:27.31    2:28.33  
       32.92  1:10.35  1:49.12  2:28.33                                    
 24 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        2:27.13    2:28.58  
       34.69  1:12.42  1:51.19  2:28.58                                    
 
Event 76  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  2:15.47    2:13.45  
       31.91  1:05.26  1:39.81  2:13.45                                    
  2 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     2:22.15    2:18.81  
       32.81  1:07.67  1:43.92  2:18.81                                    
  3 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  2:21.54    2:19.08  
       32.54  1:07.61  1:43.72  2:19.08                                    
  4 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA  2:20.67    2:19.56  
       32.74  1:07.77  1:44.01  2:19.56                                    
  5 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA  2:03.13Y   2:19.84  
       32.05  1:07.95  1:45.37  2:19.84                                    
  6 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA  2:18.56    2:20.15  
       32.33  1:07.72  1:44.20  2:20.15                                    
  7 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  2:27.39    2:20.36  
       32.17  1:07.41  1:43.70  2:20.36                                    
  8 Smolders, Dylan J         14 Upper Main Line-MA   2:17.59    2:20.76  
       32.76  1:08.20  1:44.54  2:20.76                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  2:21.89    2:21.70  
       33.00  1:08.54  1:45.15  2:21.70                                    
 10 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  2:20.73    2:21.80  
       32.22  1:07.91  1:45.04  2:21.80                                    
 11 Hamill, Alexander M       14 Phoenixville  YM-MA  2:08.97Y   2:22.78  
       32.67  1:08.97  1:46.88  2:22.78                                    
 12 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA  2:10.08Y   2:22.83  
       32.09  1:08.14  1:46.39  2:22.83                                    
 13 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA  2:22.68    2:23.34  
       32.81  1:09.33  1:46.67  2:23.34                                    
 14 Lin, Kevin                14 Seahawks Swim Te-MA  2:26.28    2:25.33  
       33.38  1:10.04  1:48.06  2:25.33                                    
 15 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA  2:30.10    2:25.60  
       34.00  1:10.51  1:48.51  2:25.60                                    
 16 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA     2:05.34Y   2:25.81  
       33.29  1:09.81  1:48.21  2:25.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ehret, Andrew T           14 Una Paac-MA          2:29.52    2:25.91  
       33.93  1:10.02  1:48.70  2:25.91                                    
 18 Butkiewicz, Maximian      14 Nrg Swimming-MA      2:30.69    2:26.85  
       33.42  1:10.27  1:48.71  2:26.85                                    
 19 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        2:23.67    2:27.13  
       34.44  1:11.77  1:49.83  2:27.13                                    
 20 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              2:29.15    2:27.24  
       34.28  1:11.60  1:49.75  2:27.24                                    
 21 Drexler, Noah             14 Hershey Aquatic-MA   2:25.07    2:27.26  
       34.01  1:10.94  1:49.93  2:27.26                                    
 22 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA  2:23.87    2:27.31  
       33.21  1:10.44  1:49.42  2:27.31                                    
 23 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  2:25.77    2:27.75  
       34.74  1:12.43  1:51.00  2:27.75                                    
 24 Do, Ethan T               14 Seahawks Swim Te-MA  2:28.82    2:28.26  
       34.51  1:12.11  1:50.64  2:28.26                                    
-------------------------------------------------------------------------
 25 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  2:11.67Y   2:29.17  
       34.52  1:13.12  1:52.00  2:29.17                                    
 26 Wang, Ethan F             13 York YMCA-MA         2:29.98    2:29.32  
       34.78  1:12.17  1:51.13  2:29.32                                    
-------------------------------------------------------------------------
 27 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  2:30.38    2:30.14  
       35.13  1:13.11  1:51.51  2:30.14                                    
 28 Pierce, Jeremy R          14 Suburban Seahawk-MA  2:10.76Y   2:30.63  
       33.71  1:12.27  1:51.89  2:30.63                                    
 29 Oliver, Justin A          14 Pocono Family YM-MA  2:30.86    2:32.02  
       36.13  1:14.67  1:53.45  2:32.02                                    
 30 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA  2:10.94Y   2:32.06  
       35.91  1:14.05  1:53.05  2:32.06                                    
 31 Klein, Scott A            14 North Penn Aquat-MA  2:20.18    2:32.43  
       34.20  1:12.80  1:53.45  2:32.43                                    
 32 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA           2:25.95    2:32.87  
       35.37  1:13.87  1:53.21  2:32.87                                    
 33 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        2:29.58    2:32.90  
       35.92  1:14.82  1:54.20  2:32.90                                    
 34 Ferker, Noah Z            14 Lower Moreland S-MA  2:05.53Y   2:33.52  
       34.80  1:13.56  1:54.23  2:33.52                                    
 35 Taylor, Ryan R            14 Plymouth Whitema-MA  2:28.41    2:33.85  
       33.90  1:13.12  1:54.87  2:33.85                                    
 36 Paul, Thomas M            14 Hershey Aquatic-MA   2:10.28Y   2:34.64  
       36.13  1:15.71  1:55.70  2:34.64                                    
 37 Cohen, Ethan              14 Friends Central-MA   2:11.64Y   2:35.30  
       35.48  1:14.74  1:55.10  2:35.30                                    
 38 Nguyen, Brian             14 Lancaster Aquati-MA  2:07.85Y   2:36.51  
       35.28  1:14.42  1:55.50  2:36.51                                    
 
Event 77  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA    35.14      34.49   20  
  2 Duncheskie, Grace C       12 Springfield Aqua-MA    36.23      36.12   17  
  3 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA    36.71      36.58   16  
  4 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    37.94      37.34   15  
  5 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA    38.82      37.39   14  
  6 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA       38.28      37.57   13  
  7 Padilla, Kenzie           12 Phoenixville  YM-MA    38.26      38.32   12  
  8 Gugino, Lily G            12 Una Nlac-MA            38.70      38.33   11  
B - Final
  9 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA    39.32      37.60    9  
 10 Caraballo, Bella K        12 Wilmington Aquat-MA    39.11      38.33    7  
 11 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    39.48      38.81    6  
 12 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA    39.44      38.84    5  
 13 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA     39.11      39.50    4  
 14 Koehler, Sydney L         12 Upper Merion Aqu-MA    39.58      39.53    3  
 15 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA     39.47      39.92    2  
 16 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA    39.69      40.36    1  
C - Final
 17 Bair, Camryn N            11 Una Nlac-MA            39.96      38.91  
 18 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA       40.14      39.77  
 19 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA    40.00      39.79  
 20 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA     40.79      40.53  
 21 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA    42.43      40.59  
 22 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA    41.21      40.70  
 23 Lyn-Sue, Rachel E         12 Hershey Aquatic-MA     41.69      41.79  
 24 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA    41.35      42.24  
 
Event 77  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tegler, Taiylor A         12 Westtown Aquatic-MA    36.47      35.14  
  2 Duncheskie, Grace C       12 Springfield Aqua-MA    36.41      36.23  
  3 McDonough, Eliza          12 Seahawks Swim Te-MA    36.22      36.71  
  4 Park, Sue Bin             12 Lower Moreland S-MA    38.80      37.94  
  5 Padilla, Kenzie           12 Phoenixville  YM-MA    38.62      38.26  
  6 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA       39.44      38.28  
  7 Gugino, Lily G            12 Una Nlac-MA            39.69      38.70  
  8 Yushan, Denise            12 Pleasantville Aq-MA    34.21Y     38.82  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA     38.93      39.11  
  9 Caraballo, Bella K        12 Wilmington Aquat-MA    37.94      39.11  
 11 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA    38.23      39.32  
 12 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA           39.18      39.37  
 13 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA    34.69Y     39.44  
 14 Behling, Clara A          12 Friends Central-MA     40.46      39.47  
 15 Cornell, Rhylee M         12 Seahawks Swim Te-MA    39.58      39.48  
 16 Koehler, Sydney L         12 Upper Merion Aqu-MA    35.32Y     39.58  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA    40.26      39.69  
 18 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA    39.24      39.79  
 19 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA    40.54      39.91  
 20 Bair, Camryn N            11 Una Nlac-MA            39.30      39.96  
 21 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA    39.21      40.00  
 22 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA       35.16Y     40.14  
 23 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA     40.26      40.59  
 24 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA     35.23Y     40.79  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA    34.95Y     40.81  
 26 Vitella, Olivia           11 Upper Dublin Aqu-MA    35.40Y     41.10  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Suko, Caroline E          12 Central Bucks Sw-MA    35.47Y     41.21  
 28 Rossi, Izzy M             12 Seahawks Swim Te-MA    40.51      41.35  
 29 Lyn-Sue, Rachel E         12 Hershey Aquatic-MA     40.19      41.69  
 30 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA    40.47      42.43  
 
Event 78  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    33.93      34.19   20  
  2 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA            35.62      35.34   17  
  3 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA    36.57      35.88   16  
  4 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA    37.99      36.69   15  
  5 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA     37.77      36.84   14  
  6 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA    37.86      37.27   13  
  7 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA       37.94      37.52   12  
  8 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA     37.62      37.60   11  
B - Final
  9 Miller, Nathaniel D       12 Tide Water Aquat-MA    38.69      38.05    9  
 10 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA       38.26      38.30    6.5
 10 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA    40.13      38.30    6.5
 12 Thompson, Jack A          12 Malvern Swimming-MA    39.01      38.76    5  
 13 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA    38.67      39.34    4  
 14 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA    39.25      39.35    3  
 15 Strockoz, Jacob T         12 Tri-Hampton YMCA-MA    39.94      39.39    2  
 16 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA            38.71      40.28    1  
C - Final
 17 Fung, Derek Y             12 Upper Main Line-MA     40.56      40.02  
 18 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    40.18      40.26  
 19 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                40.59      40.80  
 20 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA           41.07      40.89  
 20 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    41.39      40.89  
 22 George, Kiran L           12 Five Star Swim C-MA    41.14      41.15  
 23 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA    41.56      41.26  
 24 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA       42.40      43.48  
 
Event 78  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    34.63      33.93  
  2 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA            36.97      35.62  
  3 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA    36.77      36.57  
  4 Angelinas, Konstantinos   12 Nazareth Easton-MA     39.33      37.62  
  5 Zagaceta, Magill M        11 Hershey Aquatic-MA     37.20      37.77  
  6 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA    38.14      37.86  
  7 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA       36.73      37.94  
  8 Chen, Conan C             11 Radnor Aquatic C-MA    38.40      37.99  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA       38.51      38.26  
 10 Hang, Kai V               12 Upper Perk YMCA-MA     37.77      38.58  
 11 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA    39.69S     38.67  
 12 Miller, Nathaniel D       12 Tide Water Aquat-MA    40.28      38.69  
 13 Lloyd, Ethan J            12 Una Fssc-MA            38.67      38.71  
 14 Thompson, Jack A          12 Malvern Swimming-MA    39.69      39.01  
 15 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA    39.20      39.25  
 16 Fatta, Kaden L            11 York YMCA-MA           40.60      39.44  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA    34.46Y     39.74  
 18 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA    40.94      39.89  
 19 Strockoz, Jacob T         12 Tri-Hampton YMCA-MA    40.41      39.94  
 20 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA    34.75Y     40.13  
 21 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    40.83      40.18  
 22 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA    39.08      40.43  
 23 Ferker, Joshua E          11 Lower Moreland S-MA    35.75Y     40.48  
 24 Fung, Derek Y             12 Upper Main Line-MA     40.05      40.56  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Franchetti, John E        12 DCAA-MA                40.94      40.59  
 26 Grega, Alexander B        12 York YMCA-MA           35.88Y     41.07  
-------------------------------------------------------------------------
 27 George, Kiran L           12 Five Star Swim C-MA    40.64      41.14  
 28 Neuman, Andrew C          12 Seahawks Swim Te-MA    40.88      41.39  
 29 Nguyen, William           12 Seahawks Swim Te-MA    40.72      41.56  
 30 Hill, Andrew D            12 East Coast C-Cer-MA    35.73Y     41.61  
 31 Behm, John E              11 Jersey Wahoos-MA       35.77Y     42.40  
 
Event 79  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA    27.85      27.50   20  
  2 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA    28.10      27.80   17  
  3 McKeaney, Annascott       14 Radnor Aquatic C-MA    28.59      28.20   16  
  4 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA       28.40      28.27   15  
  5 Vergara, Viviana E        14 Central Bucks Sw-MA    28.29      28.28   14  
  6 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA    28.47      28.35   13  
  7 Barber, Avery             14 Radnor Aquatic C-MA    28.54      28.44   12  
  8 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA    28.51      28.49   11  
B - Final
  9 Foltz, Caroline A         14 York YMCA-MA           28.82      28.35    9  
 10 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA    28.73      28.48    7  
 11 Evans, Olivia M           14 Seahawks Swim Te-MA    28.73      28.54    6  
 12 Naveen, Annika            14 Friends Central-MA     28.88      28.64    5  
 13 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA    28.97      28.93    4  
 14 Haney, Hope R             13 South Jersey Aqu-MA    29.14      29.11    3  
 15 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA    29.29      29.56    2  
 16 Puentes, Mya R            14 Emmaus Aquatic C-MA    29.13      29.57    1  
C - Final
 17 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA       29.44      28.77  
 18 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA    29.36      29.12  
 19 Wilson, Logan A           14 Unattached-MA          29.29      29.13  
 20 Conti, Amanda H           13 Springfield Aqua-MA    29.50      29.22  
 21 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA    29.40      29.28  
 22 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA    29.44      29.29  
 23 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA    29.48      29.44  
 24 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA    29.51      29.52  
 
Event 79  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gendzel, Maya C           13 Suburban Seahawk-MA    27.50      27.85  
  2 Warner, Lyndsey J         14 Greater Philadel-MA    28.16      28.10  
  3 Vergara, Viviana E        14 Central Bucks Sw-MA    28.79      28.29  
  4 Mostek, Anya H            14 Phoenixville  YM-MA    28.79      28.35  
  5 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA       28.90      28.40  
  6 Lunn, Emma K              13 Suburban Seahawk-MA    28.38      28.47  
  7 Rautzhan, Peyton M        14 Emmaus Aquatic C-MA    29.18      28.51  
  8 Matthias, Jade A          13 Unattached-MA          27.13      28.53  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barber, Avery             14 Radnor Aquatic C-MA    28.78      28.54  
 10 McKeaney, Annascott       14 Radnor Aquatic C-MA    29.54      28.59  
 11 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA    28.93      28.73  
 11 Evans, Olivia M           14 Seahawks Swim Te-MA    28.48      28.73  
 13 Foltz, Caroline A         14 York YMCA-MA           28.36      28.82  
 14 Naveen, Annika            14 Friends Central-MA     25.38Y     28.88  
 15 Stramara, Gabrielle R     14 Five Star Swim C-MA    29.52      28.97  
 16 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA     28.73      29.01  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Puentes, Mya R            14 Emmaus Aquatic C-MA    25.92Y     29.13  
 17 Johnson, Kayla L          14 Parkland Swimmin-MA    26.06Y     29.13  
 19 Haney, Hope R             13 South Jersey Aqu-MA    25.60Y     29.14  
 20 Friedlander, Ellie S      13 Governor Mifflin-MA    29.50      29.29  
 21 Wilson, Logan A           14 Unattached-MA          29.66     J29.29  
 22 Testa, Madison N          13 Unattached-MA          28.69     J29.29  
 23 Sullivan, Mckaylie P      14 Upper Main Line-MA     28.21      29.32  
 24 Fox, Megan E              14 Seahawks Swim Te-MA    29.13      29.36  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Zane, Abby                13 South Jersey Aqu-MA    25.92Y     29.40  
 26 Brennan, Isabella L       14 Greater Philadel-MA    25.41Y     29.44  
 26 Skelly, Katharine A       14 Jersey Wahoos-MA       25.48Y     29.44  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 28 Turner, Olivia M          14 Blue Dolphin Aqu-MA    28.78      29.48  
 29 Conti, Amanda H           13 Springfield Aqua-MA    26.07Y     29.50  
 30 Stark, Ilene R            14 Upper Dublin Aqu-MA    26.05Y     29.51  
 31 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA    25.77Y     29.52  
 32 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA       26.08Y     29.54  
 33 Truskett, Flynn F         13 Westtown Aquatic-MA    25.44Y     29.59  
 34 Fenn, Victoria A          13 Pocono Family YM-MA    29.49      29.60  
 35 Burns, Delaney M          14 Upper Main Line-MA     29.16      29.61  
 36 Waslyn, Rylee E           14 Wilmington Aquat-MA    26.04Y     29.63  
 37 Zelinske, Lauren N        13 Phoenixville  YM-MA    25.36Y     29.66  
 38 Mondick, Kate             13 Wcay Marlins-MA        26.08Y     29.67  
 39 Roma, Isabella G          14 South Jersey Aqu-MA    25.85Y     29.70  
 40 Kaczorowski, Gabriella A  14 Jersey Wahoos-MA       29.54      29.72  
 41 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA    29.53      29.75  
 42 Sheehan, Kailey R         14 South Jersey Aqu-MA    25.76Y     29.84  
 43 Romberger, Brynn E        14 Phoenixville  YM-MA    29.32      29.87  
 44 Bang, Lily M              14 SCAY-MA                25.60Y     29.90  
 45 Hofer, Natalie L          13 Westtown Aquatic-MA    25.99Y     29.93  
 46 Cassidy, Summer A         13 Seahawks Swim Te-MA    25.78Y     29.95  
 46 Levensten, Kate E         13 Suburban Seahawk-MA    25.74Y     29.95  
 48 Crew, Eliana M            13 Tops Swimming-MA       29.67      29.99  
 49 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA    25.29Y     30.01  
 50 Shields, Emma L           14 Unattached-MA          26.08Y     30.06  
 51 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA    25.66Y     30.08  
 52 Gutshall, Ashley N        13 PVAC-MA                29.09      30.09  
 53 Parker, Hannah I          13 Hatboro Horsham-MA     25.83Y     30.21  
 54 McCall, Cara E            13 Blue Dolphin Aqu-MA    26.00Y     30.23  
 55 Castro, Jade I            13 SCAY-MA                29.59      30.26  
 -- Feuzeu Mekoue, Laurielle  14 Suburban Seahawk-MA    28.02     X27.90  
 
Event 80  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA    25.74      25.53   20  
  2 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA    26.02      25.67   17  
  3 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA    26.22      25.78   16  
  4 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA    26.16      25.83   15  
  5 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA    26.21      25.92   14  
  6 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA    26.48      26.29   13  
  7 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA    26.79      26.58   12  
  8 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA    26.64      27.07   11  
B - Final
  9 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA    26.96      26.69    9  
 10 Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA    26.94      26.72    7  
 11 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA    26.97      26.76    6  
 12 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA     26.93      26.89    5  
 13 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA    27.01      26.92    4  
 14 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA    27.00      26.95    3  
 15 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA       26.98      27.00    2  
 16 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA    27.03      27.40    1  
C - Final
 17 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA    27.11      26.97  
 18 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA       27.23      27.04  
 19 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA    27.38      27.05  
 20 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA    27.14      27.10  
 21 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA     27.42      27.15  
 22 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA     27.13      27.16  
 23 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA    27.24      27.30  
 24 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA    27.37      27.56  
 
Event 80  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Buck, Quinn O             14 Central Bucks Sw-MA    26.83      25.74  
  2 Grossi, Timothy R         14 Lower Moreland S-MA    27.14      26.02  
  3 Maketa, John E            14 Germantown Acade-MA    27.21      26.16  
  4 Spector, Seth B           14 Central Bucks Sw-MA    26.86      26.21  
  5 Juskalian, Tyler J        14 Penn Charter Aqu-MA    26.36      26.22  
  6 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA    27.30      26.48  
  7 Wang, Gary Q              14 Suburban Seahawk-MA    26.75      26.64  
  8 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA    26.68      26.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kim, Stanley T            14 Upper Main Line-MA     26.70      26.93  
 10 Hayes, Daniel L           14 Blue Eagle Swimm-MA    27.30      26.94  
 11 Gao, Phillip J            14 Suburban Seahawk-MA    27.09      26.96  
 12 Perez Bonilla, Jan A      14 Phoenixville  YM-MA    26.53      26.97  
 13 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA       23.65Y     26.98  
 14 Brooke, Gavin T           14 Germantown Acade-MA    27.24      27.00  
 15 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA    23.95Y     27.01  
 16 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA    26.84      27.03  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Welgosh, Raymond L        14 Suburban Seahawk-MA    27.67      27.11  
 18 Ye, Brandon Z             14 Upper Main Line-MA     27.27      27.13  
 19 Gibbs, Thomas E           14 Methacton Aquati-MA    27.78      27.14  
 20 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA       24.27Y     27.23  
 21 Graver, Stephen M         14 Episcopal Academ-MA    27.13      27.24  
 22 D'Avella, Francesco       14 Parkland Aquatic-MA    24.33Y     27.37  
 23 D'Avella, Fulvio          14 Parkland Aquatic-MA    27.72      27.38  
 24 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA     27.46      27.42  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Lin, Kevin                14 Seahawks Swim Te-MA    27.84      27.57  
 26 Ray, Prathit              14 Upper Main Line-MA     27.32      27.58  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Nunez, Jai'den A          14 Greater Philadel-MA    27.73      27.68  
 28 Pierce, Jeremy R          14 Suburban Seahawk-MA    27.69      27.69  
 29 Wang, Ethan F             13 York YMCA-MA           27.65      27.78  
 29 Seidman, Josh D           13 Jersey Wahoos-MA       23.94Y     27.78  
 31 Andrianto, Nico           14 Greater Philadel-MA    27.50      27.87  
 32 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA             27.34      27.92  
 33 Zawodny, Adler E          13 Blue Eagle Swimm-MA    27.74      27.94  
 34 Leibfried, Grant T        14 Una Lac-MA             24.11Y     28.26  
 35 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA    27.41      28.36  
 36 Butkiewicz, Maximian      14 Nrg Swimming-MA        24.20Y     28.40  
 37 Oliver, Justin A          14 Pocono Family YM-MA    23.50Y     28.43  
 38 Boles, Andrew B           13 Germantown Acade-MA    27.89      28.61  
 
Event 81  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA    28.52      27.85   20  
  2 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA     28.61      28.47   17  
  3 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA    29.55      28.83   16  
  4 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA           29.35      29.07   15  
  5 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA    29.57      29.11   14  
  6 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA    29.83      29.17   13  
  7 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA    29.87      29.36   12  
  8 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA    29.71      29.59   11  
B - Final
  9 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA     30.00      29.23    9  
 10 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA       30.06      29.61    7  
 11 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA    29.89      29.88    5.5
 11 Ricciardi, Allyson J      12 Central Bucks Sw-MA    29.92      29.88    5.5
 13 Way, Emily J              12 York YMCA-MA           29.99      30.08    4  
 14 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA    30.01      30.17    3  
 15 Padilla, Kenzie           12 Phoenixville  YM-MA    29.99      30.24    2  
C - Final
 17 O'Day, Heather M          12 Jersey Wahoos-MA       30.12      29.79  
 18 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA    30.27      29.97  
 19 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA    30.37      30.11  
 20 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA    30.31      30.23  
 21 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA    30.25      30.28  
 22 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA    30.28      30.45  
 23 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA    30.37      30.47  
 24 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA     30.37      30.52  
 
Event 81  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA    27.88      28.52  
  2 Wang, Marina C            12 Upper Main Line-MA     28.21      28.61  
  3 Havice, Julia J           12 York YMCA-MA           29.47      29.35  
  4 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA    29.13      29.55  
  5 Ford, Garrity A           12 Parkland Aquatic-MA    29.90      29.57  
  6 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA    30.16      29.71  
  7 Grimley, Taylor O         12 Radnor Aquatic C-MA    29.74      29.83  
  8 Carlos, Katie L           12 Seahawks Swim Te-MA    30.35      29.87  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johnson, Isabelle C       12 Emmaus Aquatic C-MA    30.63      29.89  
 10 Ricciardi, Allyson J      12 Central Bucks Sw-MA    29.54      29.92  
 11 Padilla, Kenzie           12 Phoenixville  YM-MA    29.78      29.99  
 11 Way, Emily J              12 York YMCA-MA           26.97Y     29.99  
 13 Laganelli, Audrey L       12 Upper Main Line-MA     30.90      30.00  
 14 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA    30.37      30.01  
 15 Ruszala, Hailey C         12 Unattached-MA          29.96      30.06  
 15 Moyer, Ava V              12 Jersey Wahoos-MA       30.70      30.06  
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Day, Heather M          12 Jersey Wahoos-MA       30.91      30.12  
 18 Potts, Mikayla E          11 North Penn Aquat-MA    30.47      30.25  
 19 Nguyen, Kayla V           12 Seahawks Swim Te-MA    26.68Y     30.27  
 20 Jervis, Camdyn            12 Blue Dolphin Aqu-MA    30.91      30.28  
 21 Knopsnyder, Ava N         11 Governor Mifflin-MA    30.31      30.31  
 22 Goetz, Peyton M           12 Westtown Aquatic-MA    30.31      30.34  
 23 Oyerly, Calista M         12 Hershey Aquatic-MA     29.97      30.37  
 23 Heiland, Samantha R       12 Golden Ram Aquat-MA    27.11Y     30.37  
 23 Castellan, Giovanna       12 Greater Philadel-MA    29.95      30.37  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 26 Kitsul, Kristina          12 Plymouth Whitema-MA    26.43Y     30.43  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Yerkes, Samantha J        12 Jersey Wahoos-MA       30.24      30.50  
 28 Gonzales, Lydia R         11 Kingston River O-MA    30.00      30.57  
 29 Gallagher, Rachel J       12 Jersey Wahoos-MA       26.86Y     30.62  
 30 Jia, Annie Z              11 Upper Dublin Aqu-MA    27.27Y     30.64  
 31 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA    30.87      30.73  
 31 Willard, Campbell L       12 Jersey Wahoos-MA       30.59      30.73  
 33 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA    30.47      30.75  
 34 Grindle, Ella P           12 Phoenixville  YM-MA    26.99Y     30.80  
 35 Paisley, Zara P           12 Marauder Aquatic-MA    30.99      30.87  
 36 Wolfe, Ella V             12 Marauder Aquatic-MA    27.17Y     30.88  
 37 English, Chloe L          12 Friends Central-MA     30.73      30.90  
 38 Parker, Sarah E           11 Hatboro Horsham-MA     27.10Y     30.94  
 39 Neilly, Hannah F          12 Radnor Aquatic C-MA    30.90      31.09  
 40 Paxton, Madelyn L         12 York YMCA-MA           26.51Y     31.10  
 41 Martin, Catherine L       12 Hershey Aquatic-MA     26.94Y     31.15  
 42 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA    30.87      31.33  
 43 Gadzinski, Kacie N        12 Greater Philadel-MA    27.13Y     32.14  
 44 Colarossi, Natalie        12 Blue Dolphin Aqu-MA    30.99      32.26  
 45 Rozes, Isabel K           12 Episcopal Academ-MA    27.21Y     32.27  
 
Event 82  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA    27.84      27.40   20  
  2 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA    28.52      27.86   17  
  3 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA                28.71      27.87   16  
  4 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    28.80      28.39   15  
  5 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA       29.14      28.68   14  
  6 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    29.40      28.78   13  
  7 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA    29.45      29.11   12  
  8 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA    29.56      29.51   11  
B - Final
  9 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA       29.71      29.19    9  
 10 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA    29.70      29.62    7  
 11 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA    29.63      29.66    6  
 12 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA    30.25      29.78    5  
 13 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA       30.08      30.04    4  
 14 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA    30.00      30.12    3  
 15 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA          30.21      30.21    2  
 16 Ordonez, Mason A          12 Greater Susqueha-MA    30.33      30.40    1  
C - Final
 17 Makaron, Adam             12 North Penn Aquat-MA    30.43      29.61  
 18 Commodore, Niles L        12 Western Ymca Wah-MA    30.35      30.44  
 19 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA     30.60      30.65  
 20 Cottrell, Tre C           11 South Jersey Aqu-MA    31.09      30.74  
 21 Wadsworth, Ryan J         11 Hatboro Horsham-MA     30.67      30.78  
 22 Reichner, Trevor A        12 Greater Susqueha-MA    30.61      30.79  
 23 Estep, Derek T            11 Unattached-MA          31.10      30.88  
 24 Thompson, Jack A          12 Malvern Swimming-MA    31.04      30.94  
 
Event 82  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Potts, Mason W            12 North Penn Aquat-MA    28.03      27.84  
  2 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA    30.53      28.52  
  3 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA                28.96      28.71  
  4 Wang, Jake                12 Suburban Seahawk-MA    28.48      28.80  
  5 Gagner, Owen G            12 Jersey Wahoos-MA       30.61      29.14  
  6 Papanikolaou, Marcus P    11 Central Bucks Sw-MA    29.38      29.40  
  7 Koh, Anthony              12 Upper Dublin Aqu-MA    29.71      29.45  
  8 Zhao, Jason               12 Pocono Family YM-MA    26.99Y     29.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stevens, Aaron Z          11 Western Ymca Wah-MA    29.11      29.63  
 10 Curtis, Will J            12 South Jersey Aqu-MA    26.71Y     29.70  
 11 Moyer, John D             12 Jersey Wahoos-MA       29.95      29.71  
 12 Armstrong, Patrick K      12 East Coast C-Cer-MA    30.83      29.89  
 13 Almodovar, Jayden J       12 Lancaster Aquati-MA    29.96      30.00  
 14 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA       30.25      30.08  
 15 Weaver, Colby             12 Wcay Marlins-MA        29.78      30.21  
 15 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA          29.71      30.21  
-------------------------------------------------------------------------
 17 McGowan, James A          12 Springfield Aqua-MA    30.98      30.25  
 18 Ordonez, Mason A          12 Greater Susqueha-MA    26.81Y     30.33  
 19 Commodore, Niles L        12 Western Ymca Wah-MA    30.69      30.35  
 20 Byrd, Cameron             11 Western Ymca Wah-MA    30.96      30.38  
 21 Makaron, Adam             12 North Penn Aquat-MA    27.21Y     30.43  
 22 Tsaturyan, Alec           12 Plymouth Whitema-MA    27.00Y     30.48  
 23 Lehan, Sean C             12 Hershey Aquatic-MA     30.42      30.60  
 24 Reichner, Trevor A        12 Greater Susqueha-MA    31.02      30.61  
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sgaramella, Luca R        12 Plymouth Whitema-MA    30.65      30.63  
 26 Wadsworth, Ryan J         11 Hatboro Horsham-MA     30.99      30.67  
-------------------------------------------------------------------------
 27 Sonn, Matthew J           12 South Jersey Aqu-MA    30.17S     30.83  
 28 Thompson, Jack A          12 Malvern Swimming-MA    30.49      31.04  
 29 Cottrell, Tre C           11 South Jersey Aqu-MA    30.28S     31.09  
 30 Estep, Derek T            11 Unattached-MA          30.87      31.10  
 31 Drake, Matthew S          12 Governor Mifflin-MA    30.70      31.12  
 32 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA    30.47S     31.28  
 33 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA       30.53      31.76  
 
Event 83  Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mullins, Lainey J         12 Suburban Seahawk-MA 10:59.13Y   9:39.85   20  
       28.01  1:09.15  1:46.04  2:22.61  2:54.12  3:36.34  4:13.48  4:50.18
     5:26.40  6:02.90  6:39.89  7:16.68  7:52.74  8:29.44  8:55.18  9:39.85
  2 Potteiger, Mckenna R      12 York YMCA-MA         9:56.03    9:57.11   17  
       32.87  1:09.30  1:38.18  2:24.48  2:52.28  3:40.40  4:09.48  4:56.39
     5:25.20  6:12.35  6:50.16  7:28.13  8:06.27  8:43.73  9:20.87  9:57.11
  3 Carl, Mary A              12 Boyertown YMCA N-MA 10:28.61    9:58.07   16  
       23.47  1:11.84  1:50.44  2:28.15  3:06.20  3:43.97  4:21.71  4:59.53
     5:37.47  6:15.21  6:53.42  7:31.38  8:08.69  8:45.96  9:22.41  9:58.07
  4 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA 10:29.14   10:01.56   15  
       34.13  1:11.37  1:44.59  2:28.11  3:03.13  3:45.19  4:19.41  5:02.14
     5:40.15  6:18.64  6:49.77  7:33.92  8:04.57  8:48.66  9:19.16 10:01.56
  5 Ricciotti, Jordyn C       12 Seahawks Swim Te-MA 11:09.86Y  10:11.79   14  
       33.15  1:09.78  1:47.42  2:25.91  3:04.81  3:43.87  4:23.03  5:01.99
     5:41.16  6:19.86  6:59.04  7:38.04  8:17.51  8:55.93  9:34.53 10:11.79
  6 Faikish, Madeline R       11 North Penn Aquat-MA 11:47.67Y  10:12.25   13  
       33.38  1:10.12  1:48.38  2:26.14  3:05.36  3:44.20  4:23.81  5:02.35
     5:41.75  6:21.03  7:00.47  7:39.42  8:18.76  8:57.50  9:35.72 10:12.25
  7 Bockrath, Rachel K        12 Wilmington Aquat-MA 10:19.61   10:16.65   12  
       32.91  1:10.86  1:49.97  2:28.98  3:08.38  3:47.99  4:27.55  5:07.03
     5:46.53  6:25.61  7:04.69  7:43.97  8:23.27  9:02.06  9:40.15 10:16.65
  8 McCool, Kiaha M           12 Nittany Lion Aqu-MA 10:55.50   10:17.71   11  
       32.47  1:09.45  1:48.17  2:27.50  3:07.15  3:46.42  4:25.84  5:05.45
     5:44.57  6:23.93  7:03.77  7:42.92  8:22.20  9:00.85  9:40.19 10:17.71
  9 Walters, Ava M            12 Plymouth Whitema-MA 10:25.86   10:18.20    9  
       34.57  1:12.17  1:51.33  2:30.06  3:09.36  3:48.31  4:27.54  5:06.67
     5:46.10  6:25.17  7:04.39  7:44.19  8:23.26  9:02.62  9:41.56 10:18.20
 10 Lin, Simone               12 Parkland Aquatic-MA 10:10.67   10:20.50    7  
       35.52  1:16.09  1:55.21  2:34.82  3:13.22  3:52.13  4:30.86  5:10.53
     5:50.00  6:29.51  7:08.90  7:48.59  8:27.10  9:05.69  9:43.39 10:20.50
 11 Iordanov, Monica I        12 East Coast C-Cer-MA 10:41.00   10:23.98    6  
       33.19  1:10.43  1:49.16  2:27.98  3:06.67  3:46.55  4:24.87  5:06.12
     5:39.90  6:25.83  6:48.22  7:45.32  8:25.60  9:05.77  9:45.59 10:23.98
 12 Archer, Elizabeth M       11 Plymouth Whitema-MA 10:56.42   10:30.74    5  
       29.92  1:14.95  1:55.38  2:35.11  3:14.60  3:54.66  4:34.88  5:14.76
     5:55.14  6:35.49  7:15.71  7:56.64  8:37.84  9:15.93  9:54.61 10:30.74
 13 Lochstet, Peregrine E     12 Upper Dublin Aqu-MA 12:12.53Y  10:33.16    4  
       35.51  1:14.46  1:54.13  2:33.83  3:13.92  3:54.03  4:33.76  5:13.69
     5:53.52  6:33.64  7:14.03  7:54.72  8:34.77  9:15.05  9:50.28 10:33.16
 14 Raser, Emma F             12 North Penn Aquat-MA 10:44.73   10:39.35    3  
       34.38  1:13.10  1:53.84  2:34.07  3:15.35  3:56.24  4:37.02  5:18.21
     5:59.36  6:39.96  7:21.29  8:01.65  8:41.72  9:21.98 10:01.10 10:39.35
 15 Traub, Celia B            11 Parkland Aquatic-MA 10:47.27   10:39.82    2  
       34.60  1:13.76  1:54.16  2:35.29  3:15.63  3:56.20  4:36.91  5:18.02
     5:58.64  6:40.03  7:20.98  8:02.03  8:42.68  9:23.51 10:02.65 10:39.82
 16 Kelly, Alyssa M           12 Una Pfy-MA          11:38.38Y  10:43.25    1  
       34.72  1:13.54  1:54.17  2:34.44  3:16.04  3:56.44  4:37.61  5:18.66
     5:59.48  6:40.61  7:22.05  8:03.00  8:44.13  9:24.72 10:05.24 10:43.25
 17 Kupsky, Mary K            11 Kingston River O-MA 12:01.58Y  10:46.03  
       35.86  1:16.23  1:56.25  2:37.44  3:18.56  4:00.70  4:41.35  5:22.53
     6:03.61  6:44.37  7:25.51  8:05.99  8:46.72  9:27.24 10:07.55 10:46.03
 18 Tilley, Emma R            12 Dover YMCA-MA       11:59.50Y  11:05.67  
       35.76  1:16.15  1:57.81  2:39.67  3:21.78  4:04.28  4:46.83  5:29.77
     6:12.80  6:54.87  7:37.09  8:18.80  9:01.48  9:43.48 10:25.30 11:05.67
 19 Cheplick, Natalie A       11 Parkland Aquatic-MA 12:19.89Y  11:12.37  
       37.26  1:19.49  2:02.98  2:45.85  3:29.11  4:12.43  4:55.07  5:37.98
     6:21.61  7:04.72  7:47.25  8:30.08  9:11.93  9:53.50 10:33.96 11:12.37
 20 O'Neill, Eleanor G        12 Radnor Aquatic C-MA 12:10.32Y  11:33.32  
       37.49  1:19.96  2:03.14  2:45.63  3:29.38  4:13.52  4:58.05  5:41.91
     6:25.94  7:10.46  7:54.77  8:38.69  9:22.80 10:07.11 11:33.32         
 
Event 83  Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Lillian E       13 Jersey Wahoos-MA     9:23.27    9:10.88   20  
       30.79  1:04.28  1:38.71  2:13.31  2:47.82  3:22.41  3:57.25  4:32.04
     5:06.90  5:41.85  6:17.04  6:52.04  7:27.32  8:02.48  8:29.84  9:10.88
  2 Phelps, Anna E            13 Plymouth Whitema-MA  9:32.60    9:22.38   17  
       30.43  1:04.15  1:38.74  2:13.60  2:48.81  3:24.45  3:59.88  4:35.69
     5:10.44  5:46.93  6:22.75  6:59.30  7:35.28  8:11.30  8:47.60  9:22.38
  3 Stuart, Natalie M         14 Plymouth Whitema-MA  9:33.20    9:24.15   16  
       31.42  1:06.38  1:42.18  2:17.71  2:53.81  3:30.12  4:05.74  4:41.50
     5:17.31  5:52.98  6:28.54  7:04.17  7:39.78  8:15.26  8:50.48  9:24.15
  4 Harnish, Meaghan K        14 York YMCA-MA         9:47.81    9:24.22   15  
       33.36  1:09.57  1:45.14  2:20.63  2:56.12  3:31.22  4:06.80  4:42.35
     5:17.66  5:53.48  6:29.50  7:04.61  7:40.02  8:14.93  8:49.77  9:24.22
  5 Waggoner, Madeline M      13 Jersey Wahoos-MA     9:57.33    9:38.04   14  
       32.17  1:07.61  1:43.69  2:20.68  2:57.25  3:34.07  4:10.75  4:47.64
     5:24.40  6:01.42  6:38.15  7:14.71  7:51.12  8:27.30  9:03.40  9:38.04
  6 Foltz, Caroline A         14 York YMCA-MA         9:48.81    9:39.58   13  
       32.04  1:07.23  1:40.04  2:20.11  2:56.94  3:33.74  4:08.70  4:47.08
     5:24.25  6:01.36  6:38.09  7:14.97  7:48.65  8:28.44  8:59.75  9:39.58
  7 Ranile, Nicole G          14 Germantown Acade-MA  9:49.99    9:40.65   12  
       33.95  1:10.05  1:45.80  2:21.63  2:57.54  3:34.16  4:10.52  4:48.31
     5:24.90  6:02.20  6:38.75  7:16.45  7:52.94  8:29.95  9:06.00  9:40.65
  8 Mullin, Sydney A          14 Jersey Wahoos-MA    10:58.48Y   9:49.11   11  
       27.97  1:08.49  1:45.25  2:22.26  2:59.52  3:37.38  4:15.00  4:52.36
     5:28.40  6:08.63  6:46.41  7:24.25  8:01.46  8:38.33  9:14.68  9:49.11
  9 Jellig, Maria K           14 Jersey Wahoos-MA    10:56.29Y   9:49.72    9  
       32.56  1:08.98  1:46.10  2:23.82  3:01.25  3:38.95  4:16.84  4:55.20
     5:32.59  6:10.12  6:47.38  7:24.88  8:02.24  8:39.18  9:15.46  9:49.72
 10 Szerencsits, Olivia S     14 Parkland Aquatic-MA  9:56.90    9:51.51    7  
       33.35  1:09.80  1:46.75  2:24.24  3:01.74  3:39.63  4:16.92  4:54.06
     5:31.14  6:08.54  6:46.16  7:24.30  8:01.37  8:38.92  9:15.77  9:51.51
 11 Ehrnfeldt, Megan E        14 Boyertown YMCA N-MA  9:51.36    9:52.57    6  
       32.12           1:33.21  2:21.95  2:53.25  3:37.09  4:13.96         
     5:29.05  6:07.41  6:38.12  7:22.98  7:55.39  8:38.92  9:16.12  9:52.57
 12 Parker, Hannah I          13 Hatboro Horsham-MA  10:44.76Y   9:54.29    5  
       32.69  1:09.07  1:46.39  2:24.18  3:02.14  3:39.82  4:18.44  4:56.63
     5:34.08  6:11.59  6:49.16  7:27.20  8:04.24  8:41.18  9:18.62  9:54.29
 13 Leydig, Camryn G          14 York YMCA-MA        11:15.82Y   9:59.40    4  
       33.43  1:10.82  1:48.68  2:27.65  2:58.34  3:43.76  4:21.99  5:00.06
     5:38.36  6:16.44  6:54.39  7:32.43  8:10.09  8:47.59  9:19.08  9:59.40
 14 Klinedinst, Molly K       14 York YMCA-MA        10:06.68   10:00.31    3  
       33.95  1:11.11  1:48.58  2:26.21  3:04.09  3:41.88  4:19.93  4:58.23
     5:36.44  6:14.42  6:52.70  7:30.61  8:08.82  8:46.90  9:20.59 10:00.31
 15 King, Avery O             14 Emmaus Aquatic C-MA  9:58.13   10:02.02    2  
       33.65  1:09.96  1:46.24  2:24.73  3:02.08  3:39.91  4:17.77  4:55.73
     5:33.64  6:11.95  6:50.31  7:29.30  8:07.89  8:46.65  9:24.88 10:02.02
 16 Denn, Laci J              13 East Coast C-Cer-MA 11:27.82Y  10:03.74    1  
       34.29  1:12.39  1:51.11  2:29.50  3:07.97  3:46.22  4:25.12  5:03.46
     5:41.93  6:20.30  6:58.70  7:36.64  8:14.51  8:51.84  9:28.50 10:03.74
 17 Collin, Ava M             14 Upper Main Line-MA  11:29.24Y  10:04.94  
       33.27  1:10.72  1:44.61  2:27.25  3:05.93  3:44.47  4:23.17  5:01.50
     5:40.01  6:18.50  6:56.13  7:34.42  8:02.36  8:51.64  9:22.52 10:04.94
 18 Tewksbury, Madison O      13 Parkland Aquatic-MA 10:10.95   10:07.63  
       32.86  1:10.11  1:48.40  2:27.26  3:05.51  3:44.04  4:22.11  5:00.38
     5:38.90  6:17.47  6:56.32  7:35.09  8:11.68  8:52.73  9:31.00 10:07.63
 19 Defrehn, Alexandra L      13 Greater Philadel-MA 11:31.74Y  10:11.68  
       33.88  1:12.06  1:50.57  2:29.60  3:08.58  3:46.94  4:26.42  5:05.70
     5:44.93  6:23.53  7:02.75  7:41.53  8:20.36  8:58.23  9:35.90 10:11.68
 20 May, Tori E               13 Dover YMCA-MA       11:30.59Y  10:12.04  
       34.48  1:11.85  1:49.65  2:28.15  3:06.63  3:45.71  4:24.41  5:03.92
     5:42.80  6:21.53  7:00.45  7:39.90  8:19.44  8:58.01  9:36.17 10:12.04
 21 Robinson, Lily J          13 Upper Main Line-MA  10:09.42   10:13.16  
       34.11  1:11.65  1:49.48  2:27.31  3:02.66  3:43.08  4:21.44  4:59.58
     5:32.71  6:17.75  6:56.54  7:35.72  8:15.07  8:54.68 10:13.16         
 22 Perot, Elizabeth B        14 Five Star Swim C-MA 11:22.02Y  10:19.50  
       33.70  1:11.53  1:50.32  2:29.03  3:08.26  3:46.68  4:25.95  5:05.48
     5:44.64  6:24.30  7:03.89  7:43.79  8:23.33  9:02.95  9:41.87 10:19.50
 23 Dimartile, Meghan         14 Upper Dublin Aqu-MA 11:34.26Y  10:23.17  
       33.21  1:11.17  1:50.05  2:29.34  3:08.35  3:47.56  4:26.81  5:06.70
     5:46.51  6:26.06  7:06.34  7:46.58  8:26.06  9:05.15  9:44.42 10:23.17
 24 Butera, Arabella G        14 York YMCA-MA        10:09.15   10:31.99  
       34.82  1:14.21  1:54.47  2:34.28  3:08.66  3:53.68  4:29.18  5:13.98
     5:53.70  6:34.18  7:10.10  7:54.41  8:31.57  9:14.21  9:44.99 10:31.99
 25 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA    11:29.78Y  10:38.30  
       26.78  1:11.20  1:44.41  2:30.64  3:01.64  3:49.91  4:20.52  5:11.55
     5:40.37  6:33.64  7:08.47  7:57.18  8:32.98  9:19.34  9:45.59 10:38.30
 26 Kerner, Erica J           13 Jersey Wahoos-MA    11:31.50Y  11:11.63  
       35.09  1:14.80  1:56.19  2:38.61  3:21.42  4:04.37  4:47.27  5:30.37
     6:07.44  6:56.64  7:32.69  8:23.55  9:06.26  9:49.38 10:24.91 11:11.63
 -- Testa, Madison N          13 Unattached-MA        9:44.88         DQ  
 
Event 84  Boys 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ariano, Landon N        12 Una Gaac-MA         10:01.62    9:28.60   20  
       32.25  1:08.21  1:44.35  2:20.98  2:57.10  3:32.72  4:08.08  4:44.22
     5:20.02  5:55.78  6:31.79  7:07.88  7:43.92  8:19.70  8:54.92  9:28.60
  2 Winnington, Jude W        12 Unattached-MA        9:51.01    9:31.94   17  
       31.58  1:07.33  1:43.82  2:20.23  2:56.37  3:32.75  4:08.76  4:44.74
     5:21.22  5:56.68  6:33.11  7:09.28  7:45.09  8:21.04  8:57.19  9:31.94
  3 Zhou, Andrew R            12 Germantown Acade-MA 10:28.88    9:38.09   16  
       32.06  1:08.39  1:45.19  2:22.59  2:59.73  3:37.32  4:14.15  4:51.44
     5:28.13  6:05.00  6:41.35  7:17.22  7:53.10  8:29.01  9:04.21  9:38.09
  4 Rees, Jonah A             12 York YMCA-MA        10:12.81    9:57.35   15  
       33.15  1:10.38  1:47.81  2:25.76  3:03.19  3:41.30  4:19.17  4:57.58
     5:36.04  6:14.54  6:52.76  7:30.47  8:07.15  8:44.74  9:21.78  9:57.35
  5 Mortellite, Anthony M     12 Jersey Wahoos-MA    11:19.80Y   9:57.83   14  
       32.28  1:08.78  1:46.31  2:23.58  3:01.76  3:39.70  4:17.76  4:55.80
     5:33.73  6:11.92  6:50.15  7:28.40  8:06.16  8:43.99  9:21.85  9:57.83
  6 Haney, James              12 East Coast C-Cer-MA 10:15.85   10:06.38   13  
       33.82  1:11.66  1:49.85  2:27.69  3:06.58  3:45.41  4:23.69  5:02.14
     5:41.41  6:19.99  6:58.90  7:38.07  8:16.58  8:54.39  9:29.36 10:06.38
  7 Boone, Carter D           11 Nittany Lion Aqu-MA 10:47.19   10:18.65   12  
       32.98  1:11.04  1:50.29  2:29.84  3:09.36  3:48.58  4:27.60  5:06.46
     5:45.91  6:25.08  7:05.27  7:44.76  8:23.19  9:02.29  9:41.27 10:18.65
  8 Derivaux, Charles H       12 Jersey Wahoos-MA    11:45.46Y  10:19.99   11  
       26.28           1:51.92           3:10.75  3:50.11  4:29.69  5:08.90
     5:48.23  6:27.58  7:07.01  7:45.90  8:22.44  9:03.49  9:42.13 10:19.99
  9 Dewitt, Dylan C           12 Seahawks Swim Te-MA 11:40.29Y  10:22.07    9  
       30.52  1:10.58  1:44.19  2:28.47  3:07.94  3:45.52  4:25.28  5:05.16
     5:45.29  6:25.57  7:05.24  7:44.70  8:24.70  9:04.56  9:44.06 10:22.07
 10 Henry, Christian J        11 York YMCA-MA        10:23.54   10:26.48    7  
       31.81  1:13.68  1:53.22  2:32.79  3:12.39  3:52.07  4:31.89  5:11.52
     5:50.91  6:30.96  7:10.44  7:50.46  8:30.09  9:09.61  9:48.76 10:26.48
 11 Cummins, Jack P           11 Greater Philadel-MA 10:41.36   10:29.64    6  
       33.62  1:11.50  1:50.79  2:29.79  3:04.91  3:48.88  4:28.65  5:07.82
     5:48.38  6:28.37  7:05.56  7:49.35  8:30.11  9:10.92  9:50.47 10:29.64
 12 Schreiner, Charles        12 Seahawks Swim Te-MA 12:18.83Y  11:03.27    5  
       33.59  1:12.39  1:52.77  2:34.12  3:16.40  3:58.78  4:41.12  5:23.66
     6:06.46  6:49.71  7:32.42  8:14.93  8:57.30  9:39.77 10:21.98 11:03.27
 13 McCloskey, Nolan P        11 Upper Perk YMCA-MA  12:19.52Y  11:09.52    4  
       37.35  1:19.42  2:01.94  2:44.26  3:26.38  4:08.73  4:51.04  5:33.63
     6:16.38  6:59.47  7:41.95  8:23.75  9:06.04  9:47.60 11:09.52         
 
Event 84  Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simms, Sean A             14 Greater Philadel-MA  8:49.79    8:37.11   20  
       29.58  1:01.72  1:34.61  2:07.42  2:40.58  3:13.38  3:46.31  4:19.15
     4:51.88  5:24.52  5:57.21  6:29.70  7:02.28  7:34.62  8:06.18  8:37.11
  2 Morrissey, James H        14 Germantown Acade-MA  8:52.90    8:37.62   17  
       29.71  1:01.59  1:34.75  2:07.45  2:40.71  3:13.62  3:46.78  4:19.55
     4:52.45  5:25.15  5:58.02  6:30.59  7:03.33  7:35.48  8:07.84  8:37.62
  3 Kohm, Samuel J            14 Germantown Acade-MA  8:46.75    8:44.65   16  
       29.60  1:01.81  1:34.74  2:07.99  2:41.01  3:13.95  3:47.25  4:20.21
     4:53.05  5:26.06  5:59.17  6:32.78  7:05.38  7:38.76  8:12.17  8:44.65
  4 Grisbaum, Dolan C         14 Greater Philadel-MA  8:59.30    8:49.85   15  
       29.96  1:02.38  1:35.61  2:08.84  2:42.24  3:15.79  3:49.37  4:22.91
     4:56.55  5:30.38  6:03.90  6:37.51  7:10.99  7:44.57  8:17.69  8:49.85
  5 Jones, Tanner J           14 Greater Philadel-MA  9:12.34    8:59.60   14  
       30.31  1:03.39  1:36.99  2:11.14  2:45.43  3:19.91  3:54.28  4:28.94
     5:02.95  5:37.13  6:11.27  6:45.65  7:19.65  7:53.82  8:27.55  8:59.60
  6 Replogle, Jacob           14 North Penn Aquat-MA  9:13.99    9:00.52   13  
       30.49  1:03.02  1:37.26  2:10.62  2:44.82  3:18.82  3:53.66  4:27.49
     5:02.04  5:36.24  6:11.08  6:45.09  7:19.64  7:53.74  8:28.12  9:00.52
  7 Casey, Patrick            14 Radnor Aquatic C-MA  9:28.32    9:05.22   12  
       29.52  1:02.15  1:36.12  2:10.39  2:44.90  3:19.78  3:53.85  4:28.32
     5:03.22  5:38.09  6:12.88  6:47.68  7:22.34  7:56.68  8:30.83  9:05.22
  8 Boehme, Matthew C         13 Unattached-MA        9:06.43    9:10.40   11  
       30.65  1:04.34  1:39.06  2:13.44  2:48.09  3:22.73  3:57.85  4:32.72
     5:07.43  5:42.63  6:17.71  6:52.71  7:27.86  8:02.37  8:37.20  9:10.40
  9 Smolders, Dylan J         14 Upper Main Line-MA   9:36.50    9:10.70    9  
       30.70  1:04.21  1:38.46  2:13.32  2:48.18  3:23.20  3:58.17  4:33.00
     5:07.95  5:42.47  6:17.20  6:51.98  7:26.52  8:01.16  8:29.68  9:10.70
 10 Musante, Benjamin D       14 Hershey Aquatic-MA  10:21.24Y   9:22.17    7  
       30.96  1:05.44  1:39.19  2:16.36  2:51.93  3:27.71  3:58.16  4:39.09
     5:12.50  5:50.41  6:18.68  7:01.87  7:37.74  8:12.88  8:48.25  9:22.17
 11 Fahrney, John J           14 Parkland Aquatic-MA 10:48.44Y   9:23.34    6  
       30.72  1:04.49  1:39.51  2:14.67  2:50.49  3:26.05  4:01.80  4:38.09
     5:14.18  5:50.48  6:25.96  7:01.90  7:37.87  8:14.35  8:49.70  9:23.34
 12 Woodzell, Ryan W          13 Dover YMCA-MA        9:37.02    9:23.60    5  
       31.95  1:06.43  1:41.92  2:17.80  2:53.78  3:29.64  4:05.83  4:41.61
     5:17.40  5:53.35  6:29.36  7:05.15  7:40.72  8:15.81  8:51.06  9:23.60
 13 Rautzhan, Luke P          14 Emmaus Aquatic C-MA 11:08.04Y   9:24.84    4  
       24.20  1:06.22  1:36.93  2:18.33  2:54.55  3:29.98  4:04.68  4:41.87
     5:17.34  5:52.86  6:28.92  7:04.67  7:40.48  8:15.90  8:50.97  9:24.84
 14 Freeman, Jonathan D       13 Germantown Acade-MA  9:41.93    9:25.77    3  
       31.25  1:05.96  1:41.37  2:17.69  2:53.44  3:29.00  4:05.00  4:41.50
     5:17.71  5:53.88  6:30.02  7:05.30  7:41.17  8:16.52  8:51.88  9:25.77
 15 Toomey, Justin P          14 Parkland Aquatic-MA  9:36.22    9:28.10    2  
       30.83  1:05.61  1:41.23  2:16.86  2:52.81  3:28.86  4:04.63  4:40.71
     5:16.89  5:53.35  6:29.58  7:06.10  7:42.66  8:18.65  8:52.75  9:28.10
 16 Poleto, John A            14 Jersey Wahoos-MA     9:32.13    9:30.77    1  
       30.83  1:05.96  1:42.80  2:19.03  2:55.52  3:32.14  4:08.35  4:44.93
     5:20.68  5:57.08  6:33.31  7:09.63  7:45.56  8:21.90  8:45.85  9:30.77
 17 Erdley, Shawn M           13 Nittany Lion Aqu-MA  9:47.18    9:30.79  
       31.23  1:06.37  1:41.64  2:17.17  2:53.43  3:29.38  4:04.58  4:40.63
     5:13.78  5:53.57  6:30.32  7:07.79  7:43.91  8:20.31  8:56.09  9:30.79
 18 Kupsky, Eric J            13 Unattached-MA        9:25.84    9:30.83  
       31.29  1:06.83  1:42.23  2:18.56  2:54.42  3:31.13  4:07.51  4:43.87
     5:19.90           6:32.58  7:08.84  7:44.66  8:20.65  8:56.16  9:30.83
 19 Zoldan, Alex P            13 Germantown Acade-MA  9:47.18    9:32.75  
       27.08  1:07.99  1:36.41  2:20.41  2:56.69  3:32.74  4:09.37  4:45.39
     5:21.88  5:57.98  6:34.24  7:10.52  7:46.81  8:22.90  8:58.85  9:32.75
 20 Cortes, Ryan P            13 Jersey Wahoos-MA    10:55.21Y   9:34.76  
       30.93  1:05.93  1:41.32  2:17.66  2:53.51  3:30.26  3:48.63  4:44.25
     5:20.81  5:57.73  6:13.78           6:34.04  7:10.77  7:47.03  9:34.76
 21 Ehret, Andrew T           14 Una Paac-MA          9:55.48    9:35.81  
       30.36  1:05.06  1:40.31  2:15.84  2:51.78  3:27.86  4:04.40  4:39.28
     5:17.88  5:55.25  6:32.98  7:10.20  7:47.83  8:24.29  9:00.96  9:35.81
 22 Henry, Drew               13 Nrg Swimming-MA     10:56.10Y   9:36.46  
       32.37  1:07.37  1:43.55  2:19.57  2:56.17  3:32.53  4:09.36  4:45.73
     5:22.77  5:59.52  6:36.31  7:13.14  7:49.78  8:25.82  9:01.71  9:36.46
 23 Haupt, Henry D            14 Episcopal Academ-MA 10:50.58Y   9:39.66  
       32.13  1:08.04  1:45.07  2:22.17  2:59.20  3:36.58  4:14.09  4:50.63
     5:27.87  6:04.25  6:41.28  7:17.22  7:53.12  8:29.39  9:04.83  9:39.66
 24 Camden, Eric S            14 Parkland Aquatic-MA  9:33.65    9:39.85  
       31.42  1:07.46  1:44.74  2:20.46  2:56.03  3:31.56  4:07.02  4:43.46
     5:19.69  5:56.09  6:32.38  7:09.60  7:47.27  8:24.88  9:03.19  9:39.85
 25 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              9:55.61    9:43.44  
       32.73  1:07.83  1:43.56  2:19.95  2:55.82  3:32.69  4:09.39  4:46.51
     5:24.06  6:01.27  6:39.99  7:17.37  7:55.64  8:31.56  9:08.45  9:43.44
 26 Welker, Nathan W          13 York YMCA-MA         9:46.02    9:46.71  
       32.48  1:07.69  1:44.14  2:20.93  2:57.95  3:35.08  4:12.37  4:49.66
     5:26.75  6:03.62  6:41.18  7:18.56  7:56.07  8:33.45  9:10.56  9:46.71
 27 Tierney, Brady J          13 Radnor Aquatic C-MA  9:57.94    9:49.18  
       28.48  1:09.05  1:44.72  2:22.73  2:56.61  3:36.94  4:14.15  4:51.47
     5:28.65  6:06.24  6:43.69  7:20.90  7:58.18  8:35.40  9:12.97  9:49.18
 28 Texter, Jacob C           13 Unattached-MA        9:55.39    9:50.71  
       32.44  1:08.92  1:45.58  2:22.63  3:00.14  3:37.56  4:15.38  4:53.17
     5:30.86  6:08.22  6:45.97  7:23.71  8:00.61  8:37.96  9:14.57  9:50.71
 29 Vasser, Zachary H         13 Seahawks Swim Te-MA 11:07.55Y   9:52.73  
       29.83  1:09.42  1:46.70  2:24.13  3:01.32  3:38.78  4:16.57  4:54.24
     5:31.83  6:09.42  6:47.06  7:24.88  8:02.44  8:39.90  9:17.20  9:52.73
 30 Andrulonis, Jonas D       14 Upper Dublin Aqu-MA  9:44.26    9:53.71  
       32.33  1:06.31  1:41.63  2:17.94  2:55.19  3:32.71  4:10.25  4:48.19
     5:26.68  6:04.80  6:43.03  7:21.46  7:59.91  8:38.02  9:16.50  9:53.71
 31 Taylor, Ryan R            14 Plymouth Whitema-MA  9:36.43    9:54.53  
       32.33  1:08.38  1:45.51  2:22.61  2:59.60  3:36.01  4:14.51  4:52.35
     5:30.51  6:07.91  6:46.00  7:24.15  8:02.97  8:40.46  9:18.77  9:54.53
 32 Shonk, Ethan H            14 Una Lac-MA           9:52.40    9:57.73  
       31.65  1:07.52  1:44.20  2:21.86  2:56.36  3:38.25  4:16.83  4:54.38
     5:32.79  6:11.67  6:50.00  7:28.25  8:06.13  8:43.94  9:21.71  9:57.73
 33 Avila, Jovannie J         14 Parkland Aquatic-MA  9:56.37   10:07.31  
       28.27  1:07.33  1:43.81  2:20.05  2:56.74  3:35.36  4:13.76  4:52.49
     5:31.87  6:12.05  6:53.10  7:33.26  8:11.06  8:51.65  9:31.02 10:07.31
 34 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA 11:11.16Y  10:08.26  
       31.50  1:07.42  1:45.28  2:22.29  3:00.36  3:38.40  4:15.96  4:55.02
     5:33.96  6:14.42  6:54.72  7:34.01  8:15.62  8:52.42  9:21.58 10:08.26
 
Event 85  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Philadelphia Aquatic C-MA  'A'            2:11.93    2:10.95   40  
     1) McMurray, Kylie N 10            2) McGlinchey, Scarlett R 10      
     3) Jackson, Kaelynn B 10           4) Kern, Abigail B 10             
       33.07  1:06.52  1:40.06  2:10.95                                    
  2 Phoenixville  YMCA-MA  'A'                        2:14.39Y   2:17.69   34  
     1) Lewis, Brynn B 10               2) Conner, Zharra B 10            
     3) Finger, Gabriella N 10          4) Marks, Riley L 10              
       34.17  1:08.91  1:12.30  2:17.69                                    
  3 East Coast C-Cerpants-MA  'A'                     2:32.81    2:18.82   32  
     1) Walsh, Ellie F 10               2) Holzer, Avery G 8              
     3) Schroeder, Audrey G 10          4) Tilger, Camryn N 10            
       33.76  1:12.24  1:46.90  2:18.82                                    
  4 York YMCA-MA  'A'                                 2:25.53    2:18.91   30  
     1) Phifer, Isabelle R 10           2) Miller, Brianna E 10           
     3) Walsh, Aivleen E 10             4) Hinson, Kaliyah J 10           
       34.16  1:10.77  1:46.87  2:18.91                                    
  5 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   2:28.71    2:22.71   28  
     1) Elko, Madelyn E 8               2) Grawl, Trina M 9               
     3) Fenton, Kirra L 10              4) Keim, Lilliana E 10            
       35.95  1:13.25  1:48.46  2:22.71                                    
 
Event 86  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'A'                   2:20.94    2:17.82   40  
     1) Savov, Alex 10                  2) Kennedy, Liam J 10             
     3) Hughes, William J 10            4) Falk, Brian J 10               
       34.06  1:08.48  1:44.72  2:17.82                                    
  2 York YMCA-MA  'A'                                 2:16.46    2:19.16   34  
     1) Lauterbach, Sidney L 10         2) Torres, Roman G 10             
     3) Flemister, Elkanah D 10         4) Rees, William H 10             
       34.15  1:09.55  1:45.89  2:19.16                                    
  3 Lancaster Aquatic Club-MA  'A'                    2:19.62    2:24.99   32  
     1) Kieffer, Sam A 9                2) Martin, Jack M 10              
     3) Shirey, Jackson E 9             4) Reber, Brody D 9               
       50.54  1:11.70  1:49.16  2:24.99                                    
  4 Egg Harbor Twp Seahawks-MA  'B'                   2:34.20    2:28.94   30  
     1) Neuman, Keenan J 9              2) Smith, Sam J 10                
     3) Pozza, Christopher R 10         4) Pozza, Andrew J 10             
       37.58  1:13.17  1:52.61  2:28.94                                    
 
Event 87  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA  5:10.72    5:12.33   20  
       36.31  1:16.83  1:57.45  2:37.30  3:17.55  3:57.68  4:36.46  5:12.33
  2 Hahn, Milla G             10 Parkland Swimmin-MA  5:30.73    5:21.36   17  
       36.06  1:16.22  1:57.12  2:38.23  3:19.01  4:00.28  4:41.57  5:21.36
  3 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA  5:42.44    5:25.48   16  
       35.58  1:17.09  1:57.73  2:39.70  3:19.84  4:02.54  4:44.70  5:25.48
  4 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA  5:41.61    5:28.64   15  
       36.90  1:18.33  2:00.39  2:42.62  3:25.33  4:07.48  4:48.99  5:28.64
  5 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA         5:20.79    5:29.58   14  
       38.37  1:19.59  2:02.19  2:44.42  3:26.65  4:08.50  4:50.14  5:29.58
  6 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA  5:58.08Y   5:31.70   13  
       38.79  1:21.41  2:03.48  2:45.35  3:28.22  4:11.87  4:52.17  5:31.70
  7 Coombs, Ava               10 Plymouth Whitema-MA  5:36.61    5:31.75   12  
       36.95  1:19.69  2:02.14  2:44.69  3:27.55  4:10.40  4:51.89  5:31.75
  8 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA  5:41.84    5:37.77   11  
       37.97  1:20.20  2:03.42  2:45.96  3:29.67  4:12.81  4:56.49  5:37.77
  9 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA  5:43.07    5:39.91    9  
       38.22  1:21.96  2:04.53  2:48.21  3:31.09  4:14.30  4:57.72  5:39.91
 10 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA  5:50.10    5:40.81    7  
       37.52  1:22.41  2:06.29  2:50.41  3:35.10  4:18.13  5:00.11  5:40.81
 11 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA   5:58.03    5:42.98    6  
       39.13  1:23.16  2:07.01  2:50.76  3:34.93  4:19.20  5:01.71  5:42.98
 12 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA  6:17.82Y   5:47.12    5  
       39.38  1:23.04  2:07.06  2:52.41  3:37.01  4:21.55  5:05.16  5:47.12
 13 Scime, Alex A             10 Golden Ram Aquat-MA  6:01.00    5:48.35    4  
       37.84  1:21.48  2:06.16  2:51.97  3:37.49  4:23.55  5:07.53  5:48.35
 14 Johnson, Eliza C          10 Wilmington Aquat-MA  6:03.36    5:51.75    3  
       38.71  1:22.98  2:08.51  2:53.97  3:39.67  4:24.95  5:10.09  5:51.75
 15 English, Penelope L       10 Friends Central-MA   5:52.12    5:53.74    2  
       38.09  1:22.12  2:07.36  2:53.16  3:38.94  4:24.52  5:09.99  5:53.74
 16 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  6:43.11Y   6:00.51    1  
       41.35  1:27.91  2:14.62  3:01.01  3:47.91  4:34.05  5:19.85  6:00.51
 17 Wolbert, Sydney R         10 Pocono Family YM-MA  6:02.45    6:06.08  
       39.76  1:25.33  2:12.29  3:00.07  3:46.48  4:33.78  5:20.57  6:06.08
 
Event 88  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA  5:45.72    5:15.62   20  
       36.26  1:16.01  1:55.88  2:35.73  3:15.66  3:56.21  4:36.90  5:15.62
  2 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA  5:29.33    5:21.27   17  
       35.67  1:15.88  1:57.38  2:37.48  3:19.39  3:59.97  4:41.94  5:21.27
  3 Rees, William H           10 York YMCA-MA         5:18.93    5:21.35   16  
       35.84  1:16.35  1:57.76  2:38.76  3:20.13  4:01.19  4:42.69  5:21.35
  4 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA  6:01.26Y   5:28.70   15  
       36.38  1:18.78  2:01.52  2:44.18  3:26.93  4:10.19  4:50.88  5:28.70
  5 Annise, Lincoln J         10 Souderton Area C-MA  5:40.85    5:33.26   14  
       37.15  1:19.74  2:01.44  2:44.84  3:27.98  4:11.69  4:53.94  5:33.26
  6 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA         5:21.51    5:33.74   13  
       37.08  1:18.66  2:02.16  2:45.74  3:27.86  4:11.36  4:53.78  5:33.74
  7 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA   5:38.91    5:33.85   12  
       35.88  1:18.00  2:01.31  2:45.27  3:28.19  4:11.78  4:54.27  5:33.85
  8 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA  5:47.77    5:38.02   11  
       37.94  1:20.84  2:04.07  2:47.42  3:30.71  4:13.72  4:56.30  5:38.02
  9 Defrehn, Nikolas E        10 Greater Philadel-MA  6:14.84Y   5:40.17    9  
       38.17  1:21.40  2:05.48  2:48.67  3:31.66  4:15.19  4:58.50  5:40.17
 10 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA  6:46.26Y   5:40.96    7  
       38.21  1:21.65  2:04.49  2:48.90  3:32.74  4:16.74  4:59.37  5:40.96
 11 Sleptsov, Nicholas A      10 Penn Charter Aqu-MA  6:37.66Y   5:41.39    6  
       37.90  1:21.66  2:05.51  2:48.73  3:32.07  4:16.93  4:58.32  5:41.39
 12 Steckel, Heston L         10 Friends Central-MA   5:55.81    5:43.13    5  
       37.77  1:20.36  2:05.21  2:50.14  3:34.94  4:20.91  5:03.93  5:43.13
 13 Favre, Brayden N          10 Upper Perk YMCA-MA   5:45.34    5:45.49    4  
       38.18  1:21.89  2:04.47  2:49.38  3:32.80  4:18.30  5:45.49         
 14 Harter, Evan J            10 Upper Perk YMCA-MA   6:44.44Y   5:51.11    3  
       39.26  1:23.76  2:07.10  2:51.70  3:36.30  4:21.38  5:07.34  5:51.11
 15 Ritchey, Oliver N          9 Parkland Aquatic-MA  5:59.94    5:53.40    2  
       38.36  1:23.99  2:10.13  2:56.99  3:43.10  4:29.58  5:10.42  5:53.40
 16 Reber, Brody D             9 Lancaster Aquati-MA  6:39.49Y   5:56.78    1  
       39.44  1:23.70  2:08.65  2:53.93  3:39.07  4:25.93  5:56.78         
 17 Martin, Jack M            10 Lancaster Aquati-MA  6:02.00    5:58.66  
       37.87  1:21.12  2:06.82  2:53.76  3:40.86  4:27.89  5:15.62  5:58.66
 18 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA   6:02.09    5:58.89  
       37.15  1:21.74  2:08.92  2:56.32  3:42.42  4:29.54  5:14.95  5:58.89
 
Event 89  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA  1:17.66    1:15.27   20  
       34.36  1:15.27                                                      
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA  1:18.81    1:17.79   17  
       35.98  1:17.79                                                      
  3 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA  1:20.73    1:20.66   16  
       37.24  1:20.66                                                      
  4 Hahn, Milla G             10 Parkland Swimmin-MA  1:21.96    1:20.69   15  
       37.17  1:20.69                                                      
  5 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA         1:18.15    1:21.15   14  
       37.31  1:21.15                                                      
  6 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA  1:27.68    1:21.45   13  
       36.97  1:21.45                                                      
  7 Coombs, Ava               10 Plymouth Whitema-MA  1:27.80    1:23.41   12  
       38.28  1:23.41                                                      
  8 Wolbert, Sydney R         10 Pocono Family YM-MA  1:24.58    1:23.69   11  
       38.35  1:23.69                                                      
  9 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA  1:30.98    1:25.34    9  
       39.52  1:25.34                                                      
 10 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA  1:28.29    1:26.33    7  
       39.73  1:26.33                                                      
 11 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA         1:28.59    1:27.35    6  
       40.14  1:27.35                                                      
 12 Auwarter, Olivia N        10 Upper Dublin Aqu-MA  1:33.82    1:28.38    5  
       39.66  1:28.38                                                      
 13 Johnson, Eliza C          10 Wilmington Aquat-MA  1:30.39    1:29.50    4  
       41.16  1:29.50                                                      
 14 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA  1:21.36Y   1:30.28    3  
       40.12  1:30.28                                                      
 15 Eckert, Jayla             10 Central York Aqu-MA  1:28.36    1:30.42    2  
       40.61  1:30.42                                                      
 16 Randolph, Lillian I       10 Upper Main Line-MA   1:32.31    1:30.46    1  
       43.72  1:30.46                                                      
 17 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA   1:18.81Y   1:31.33  
       41.77  1:31.33                                                      
 18 Miller, Brianna E         10 York YMCA-MA         1:33.23    1:31.72  
       42.73  1:31.72                                                      
 19 Hopkinson, Emma M         10 Greater Susqueha-MA  1:28.43    1:31.88  
       40.49  1:31.88                                                      
 20 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA  1:20.92Y   1:32.47  
       42.27  1:32.47                                                      
 21 Karasinski, Gabriella N    9 Una Gsa-MA           1:20.51Y   1:34.29  
       43.33  1:34.29                                                      
 22 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA  1:20.77Y   1:35.09  
 23 Holzer, Avery G            8 East Coast C-Cer-MA  1:21.68Y   1:38.05  
       43.11  1:38.05                                                      
 24 Tooze, Grace P            10 Episcopal Academ-MA  1:21.50Y   1:41.65  
       46.25  1:41.65                                                      
 
Event 90  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nowoswiat, Jacob E        10 Upper Main Line-MA   1:15.97    1:13.89   20  
       34.21  1:13.89                                                      
  2 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA  1:20.58    1:16.99   17  
       37.33  1:16.99                                                      
  3 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA         1:18.08    1:17.62   16  
       36.20  1:17.62                                                      
  4 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA  1:24.70    1:20.50   15  
       37.59  1:20.50                                                      
  5 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA  1:22.33    1:21.92   14  
       37.86  1:21.92                                                      
  6 Rees, William H           10 York YMCA-MA         1:22.48    1:22.31   13  
       38.55  1:22.31                                                      
  7 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:24.84    1:22.57   12  
       37.14  1:22.57                                                      
  8 Keegan, Daniel P          10 South Jersey Aqu-MA  1:16.17Y   1:23.95   11  
       38.62  1:23.95                                                      
  9 Willard, George J          9 Jersey Wahoos-MA     1:30.14    1:25.06    9  
       40.18  1:25.06                                                      
 10 Rees, Davis J             10 Methacton Aquati-MA  1:26.61    1:25.28    7  
       39.73  1:25.28                                                      
 11 Jenza, Nikita             10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:28.43    1:26.09    6  
       39.58  1:26.09                                                      
 12 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA   1:28.89    1:26.14    5  
       39.61  1:26.14                                                      
 13 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA  1:16.88Y   1:26.16    4  
       40.60  1:26.16                                                      
 14 Favre, Brayden N          10 Upper Perk YMCA-MA   1:28.81    1:28.73    3  
       39.81  1:28.73                                                      
 15 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA  1:29.70    1:29.83    2  
       41.67  1:29.83                                                      
 16 Rogovin, Benjamin T       10 Greater Susqueha-MA  1:24.37Y   1:30.72    1  
       40.17  1:30.72                                                      
 17 Tinsley, Luke A           10 Hershey Aquatic-MA   1:23.49Y   1:30.80  
       41.97  1:30.80                                                      
 18 Flemister, Elkanah D      10 York YMCA-MA         1:34.91    1:31.33  
       42.21  1:31.33                                                      
 19 Steckel, Heston L         10 Friends Central-MA   1:21.01Y   1:31.39  
       43.37  1:31.39                                                      
 20 Tinsley, Caleb M          10 Hershey Aquatic-MA   1:23.45Y   1:32.30  
       43.57  1:32.30                                                      
 21 Pong, Cristian            10 Chambersburg Cha-MA  1:34.03    1:33.05  
       40.22  1:33.05                                                      
 22 Gulli, Jamie C            10 Wilmington Aquat-MA  1:22.13Y   1:34.45  
       42.92  1:34.45                                                      
 23 Madden, Jacob              9 Dover YMCA-MA        1:21.86Y   1:34.85  
       44.44  1:34.85                                                      
 24 Kennedy, Liam J           10 Seahawks Swim Te-MA  1:29.68    1:36.63  
       41.07  1:36.63                                                      
 25 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA  1:31.21    1:36.73  
       43.83  1:36.73                                                      
 26 Danze, Garett J           10 Tide Water Aquat-MA  1:23.72Y   1:42.97  
       46.48  1:42.97                                                      
 27 Fastrich, Austin R         9 Hershey Aquatic-MA   1:23.92Y   1:44.03  
       46.28  1:44.03                                                      
 
Event 91  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA    39.39      36.83   20  
  2 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA           37.95      36.88   17  
  3 Mottershead, Freya L      10 Central Bucks Fa-MA    38.29      37.75   16  
  4 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA    39.52      37.92   15  
  5 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA    38.05      37.96   14  
  6 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA    39.54      37.99   13  
  7 Scime, Alex A             10 Golden Ram Aquat-MA    38.14      38.12   12  
  8 Cortes, Erin B            10 Jersey Wahoos-MA       39.65      39.10   11  
  9 Fenton, Kirra L           10 Seahawks Swim Te-MA    41.28      39.26    9  
 10 Fox, Maddie D             10 Upper Main Line-MA     34.18Y     39.27    7  
 11 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA    39.80      39.31    6  
 12 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA    40.84      39.55    5  
 13 Auwarter, Olivia N        10 Upper Dublin Aqu-MA    40.89      39.63    4  
 14 Lewis, Brynn B            10 Phoenixville  YM-MA    41.07      39.68    3  
 15 O'Connor, Bryn C          10 Hatboro Horsham-MA     35.45Y     39.72    2  
 16 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA    40.25      39.87    1  
 17 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA    40.80      40.00  
 18 Finger, Gabriella N       10 Phoenixville  YM-MA    34.69Y     40.12  
 19 Cassidy, Madelyn R        10 Tide Water Aquat-MA    41.49      40.14  
 20 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA    41.04      40.22  
 21 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA    34.40Y     40.37  
 22 Grawl, Trina M             9 Seahawks Swim Te-MA    41.41      40.38  
 23 Johnson, Eliza C          10 Wilmington Aquat-MA    40.93      40.50  
 24 Schroeder, Audrey G       10 East Coast C-Cer-MA    41.10      40.79  
 25 Obenski, Lucille J        10 Phoenixville  YM-MA    41.85      40.90  
 26 Eckert, Jayla             10 Central York Aqu-MA    41.86      40.94  
 27 Derivaux, Audrey R         8 Jersey Wahoos-MA       36.00Y     41.04  
 28 Yao, Juliana              10 Malvern Swimming-MA    41.73      41.31  
 29 English, Penelope L       10 Friends Central-MA     41.08      41.43  
 30 Toland, Grace F           10 Springfield Aqua-MA    41.51      41.61  
 31 Karasinski, Gabriella N    9 Una Gsa-MA             40.49      41.91  
 32 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA    36.05Y     42.02  
 33 Walsh, Aivleen E          10 York YMCA-MA           35.45Y     42.20  
 34 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA    35.86Y     42.64  
 35 Dennis, Laken B           10 Marauder Aquatic-MA    41.40      43.14  
 36 Serafin, Gabrielle O      10 Western Ymca Wah-MA    41.55      44.04  
 -- Petertonjes, Zoe          10 Unattached-MA          34.67Y        DQ  
 
Event 92  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA    36.89      36.43   20  
  2 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA    37.22      36.77   17  
  3 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA    37.91      37.83   16  
  4 Jenza, Nikita             10 Tri-Hampton YMCA-MA    38.94      38.26   15  
  5 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA    39.05      38.48   14  
  6 Annise, Lincoln J         10 Souderton Area C-MA    39.57      38.53   13  
  7 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA    39.15      39.15   12  
  8 Bauriedel, Oskar J        10 Friends Central-MA     40.22      39.42   11  
  9 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA    40.29      39.72    9  
 10 Padilla, Kyle             10 Phoenixville  YM-MA    40.67      39.81    7  
 11 Kennedy, Liam J           10 Seahawks Swim Te-MA    39.63      39.83    6  
 12 Ketchum, Jack B           10 Elizabethtown Aq-MA    40.99      39.92    5  
 13 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA    40.59      40.13    4  
 14 Willard, George J          9 Jersey Wahoos-MA       40.72      40.24    3  
 15 Pozza, Andrew J           10 Seahawks Swim Te-MA    40.66      40.69    2  
 16 Keegan, Daniel P          10 South Jersey Aqu-MA    35.92Y     40.79    1  
 17 Torres, Roman G           10 York YMCA-MA           35.46Y     40.86  
 18 Boland, Wyatt F            9 CVAC-MA                41.12      40.94  
 19 Moon, Peter               10 Jersey Wahoos-MA       35.92Y     41.51  
 20 Defrehn, Nikolas E        10 Greater Philadel-MA    35.69Y     41.64  
 21 Reber, Brody D             9 Lancaster Aquati-MA    35.75Y     42.52  
 22 Riegel, Jack R             9 Central Bucks Sw-MA    41.03      43.61  
 
Event 93  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, Abigail B           10 Greater Philadel-MA  1:12.50    1:08.53   20  
       32.54  1:08.53                                                      
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 Suburban Seahawk-MA  1:15.48    1:08.93   17  
       34.06  1:08.93                                                      
  3 Tilger, Camryn N          10 East Coast C-Cer-MA  1:09.97    1:09.29   16  
       33.46  1:09.29                                                      
  4 Hinson, Kaliyah J         10 York YMCA-MA         1:09.50    1:09.39   15  
       34.18  1:09.39                                                      
  5 McMurray, Kylie N         10 Greater Philadel-MA  1:12.71    1:11.65   14  
       34.38  1:11.65                                                      
  6 Marks, Riley L            10 Phoenixville  YM-MA  1:13.52    1:11.66   13  
       34.00  1:11.66                                                      
  7 Coombs, Ava               10 Plymouth Whitema-MA  1:15.77    1:12.00   12  
       34.41  1:12.00                                                      
  8 Scime, Alex A             10 Golden Ram Aquat-MA  1:06.52Y   1:12.38   11  
       35.43  1:12.38                                                      
  9 Phifer, Isabelle R        10 York YMCA-MA         1:10.20    1:12.45    9  
       35.32  1:12.45                                                      
 10 Abruzzo, Gabrielle R      10 Plymouth Whitema-MA  1:15.05    1:12.73    7  
       35.46  1:12.73                                                      
 11 Fox, Maddie D             10 Upper Main Line-MA   1:14.97    1:13.76    6  
       35.96  1:13.76                                                      
 12 Mottershead, Freya L      10 Central Bucks Fa-MA  1:13.61    1:14.26    4.5
       35.39  1:14.26                                                      
 12 Walsh, Ellie F            10 East Coast C-Cer-MA  1:14.60    1:14.26    4.5
       35.22  1:14.26                                                      
 14 Petrakis, Grace L          9 Central Bucks Fa-MA  1:05.44Y   1:14.40    3  
 15 Decardona, Sophia E       10 Germantown Acade-MA  1:05.78Y   1:14.45    2  
       36.60  1:14.45                                                      
 16 Hickey, Lillian G         10 Triton Swim Team-MA  1:06.49Y   1:14.49    1  
       35.25  1:14.49                                                      
 17 Jackson, Kaelynn B        10 Greater Philadel-MA  1:07.64Y   1:14.54  
       36.00  1:14.54                                                      
 18 Serafin, Gabrielle O      10 Western Ymca Wah-MA  1:14.34    1:14.71  
       35.73  1:14.71                                                      
 19 Mellinger, Ashley E       10 Elizabethtown Aq-MA  1:13.81    1:15.01  
       35.48  1:15.01                                                      
 20 D'Ariano, Reese E          9 Germantown Acade-MA  1:17.42    1:15.10  
       35.11  1:15.10                                                      
 21 Petertonjes, Zoe          10 Unattached-MA        1:05.83Y   1:15.43  
       36.18  1:15.43                                                      
 22 Lewis, Brynn B            10 Phoenixville  YM-MA  1:08.57Y   1:15.48  
 23 Moore, Lily A             10 Hershey Aquatic-MA   1:06.24Y   1:15.65  
       36.27  1:15.65                                                      
 24 McGlinchey, Scarlett R    10 Greater Philadel-MA  1:14.75    1:15.72  
       35.91  1:15.72                                                      
 25 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA  1:17.32    1:15.98  
       35.94  1:15.98                                                      
 26 Landis, Dru K              9 Marauder Aquatic-MA  1:17.57    1:16.71  
       36.47  1:16.71                                                      
 27 Dennis, Laken B           10 Marauder Aquatic-MA  1:06.71Y   1:17.25  
       35.13  1:17.25                                                      
 28 English, Penelope L       10 Friends Central-MA   1:08.76Y   1:17.59  
       37.02  1:17.59                                                      
 29 Napier, Alyssa            10 Western Ymca Wah-MA  1:17.64    1:17.72  
       36.48  1:17.72                                                      
 30 Conner, Zharra B          10 Phoenixville  YM-MA  1:08.65Y   1:18.15  
       37.41  1:18.15                                                      
 31 Rasmussen, Charlotte B    10 Westtown Aquatic-MA  1:15.93    1:18.17  
       36.67  1:18.17                                                      
 
Event 94  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torelli, Mike B           10 Triton Swim Team-MA  1:15.58    1:08.85   20  
       32.54  1:08.85                                                      
  2 Vradinskiy, Sebastian     10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:12.88    1:10.34   17  
       34.48  1:10.34                                                      
  3 Nowoswiat, Jacob E        10 Upper Main Line-MA   1:12.46    1:10.53   16  
       33.85  1:10.53                                                      
  4 Herman, Roman L           10 Parkland Aquatic-MA  1:11.73    1:10.76   15  
       34.38  1:10.76                                                      
  5 Wang, Jerry Z             10 Suburban Seahawk-MA  1:12.44    1:11.73   14  
       34.79  1:11.73                                                      
  6 McDonough, Lucas G        10 Lower Moreland S-MA  1:11.51    1:11.81   13  
       34.16  1:11.81                                                      
  7 Huggins, Sam L            10 Nittany Lion Aqu-MA  1:13.44    1:12.01   12  
       35.21  1:12.01                                                      
  8 Filipovski, Luka K        10 Phoenixville  YM-MA  1:12.21    1:12.16   11  
       34.66  1:12.16                                                      
  9 Rees, Davis J             10 Methacton Aquati-MA  1:15.39    1:12.86    9  
       35.27  1:12.86                                                      
 10 Kirby, Connor C           10 Golden Ram Aquat-MA  1:15.99    1:13.19    7  
       34.54  1:13.19                                                      
 11 Rees, William H           10 York YMCA-MA         1:12.95    1:13.46    6  
       35.70  1:13.46                                                      
 12 Tran, Gavin H             10 Hershey Aquatic-MA   1:14.01    1:13.78    5  
       35.49  1:13.78                                                      
 13 Lauterbach, Sidney L      10 York YMCA-MA         1:12.85    1:13.90    4  
       36.11  1:13.90                                                      
 14 Jenza, Nikita             10 Tri-Hampton YMCA-MA  1:15.75    1:13.92    3  
       35.67  1:13.92                                                      
 15 Annise, Lincoln J         10 Souderton Area C-MA  1:14.15    1:14.53    2  
       35.77  1:14.53                                                      
 16 Defrehn, Nikolas E        10 Greater Philadel-MA  1:13.81    1:14.85    1  
       35.91  1:14.85                                                      
 17 Stanker, Ben M            10 Greater Philadel-MA  1:16.38    1:14.86  
       35.59  1:14.86                                                      
 18 Falk, Brian J             10 Seahawks Swim Te-MA  1:16.86    1:15.75  
       36.56  1:15.75                                                      
 19 Ritchey, Oliver N          9 Parkland Aquatic-MA  1:07.15Y   1:16.74  
       36.01  1:16.74                                                      
 20 Savov, Alex               10 Seahawks Swim Te-MA  1:17.23    1:16.97  
       36.82  1:16.97                                                      
 21 Pong, Cristian            10 Chambersburg Cha-MA  1:07.64Y   1:17.53  
       37.12  1:17.53                                                      
 22 Favre, Brayden N          10 Upper Perk YMCA-MA   1:16.19    1:17.57  
       37.42  1:17.57                                                      
 23 Gulli, Jamie C            10 Wilmington Aquat-MA  1:06.93Y   1:18.21  
       36.49  1:18.21                                                      
 24 Reber, Brody D             9 Lancaster Aquati-MA  1:06.56Y   1:18.59  
       37.81  1:18.59                                                      
 25 Smith, Sam J              10 Seahawks Swim Te-MA  1:07.68Y   1:19.83  
       38.14  1:19.83                                                      
 26 Keegan, Daniel P          10 South Jersey Aqu-MA  1:15.80S   1:21.42  
       38.13  1:21.42                                                      
 
Event 107  Girls 11-12 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA       NT    2:36.00  
       33.87  1:13.68  2:00.61  2:36.00                                    
 
Event 110  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA       NT    1:00.52  
                         29.08  1:00.52                                    
 
Event 175  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hare, Emma                13 South Jersey Aqu-MA       NT    2:30.64  
       35.68  1:14.29  1:53.05  2:30.64                                    
 
Event 201  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Jade I            13 SCAY-MA                   NT    1:09.80  
       32.02  1:09.80                                                      
  2 Testa, Madison N          13 Unattached-MA             NT    1:10.40  
       32.46  1:10.40                                                      
  3 Levensten, Sydney J       13 Suburban Seahawk-MA       NT    1:13.84  
       35.68  1:13.84                                                      
 
Event 217  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babici, Briana M          14 Jersey Wahoos-MA          NT    1:14.44  
       35.41  1:14.44                                                      
 
Event 232  Boys 9-10 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver N          9 Parkland Aquatic-MA       NT    3:16.20  
       43.70  1:33.92  2:34.55  3:16.20                                    
 
Event 248  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seman, Alexander N        14 Una Wsy-MA                NT    2:14.43  
       29.80  1:04.41  1:39.53  2:14.43                                    
 
Event 275  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Agne, Kira W              13 Wilmington Aquat-MA       NT    2:41.70  
       38.48  1:19.69  2:01.19  2:41.70                                    
 
Event 279  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleischaker, Leyna S      14 Parkland Aquatic-MA       NT      31.10  
 
Event 280  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA       NT      27.84  
 
Event 301  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuff, Darrah L           13 Jersey Wahoos-MA          NT    1:13.72  
       34.35  1:13.72                                                      
 
Event 309  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Hannah G            14 Wcay Marlins-MA           NT    1:02.12  
       29.90  1:02.12                                                      
  2 Littler, Alicia           14 Wcay Marlins-MA           NT    1:03.59  
       30.29  1:03.59                                                      
  3 Fleischaker, Leyna S      14 Parkland Aquatic-MA       NT    1:07.19  
       32.01  1:07.19                                                      
 
Event 311  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie A       11 Parkland Aquatic-MA       NT    1:09.41  
       33.29  1:09.41                                                      
 
Event 312  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordonez, Mason A          12 Greater Susqueha-MA       NT    1:08.00  
       33.37  1:08.00                                                      
 
Event 315  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Kimberly G       12 Greater Susqueha-MA       NT    1:10.21  
       34.81  1:10.21                                                      
 
Event 318  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Justin M            14 Western Ymca Wah-MA       NT    1:11.40  
       34.95  1:11.40                                                      
 
Event 321  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cottingham, Brianna A     14 SCAY-MA                   NT    2:55.76  
 
Event 323  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boles, Karly J            11 Germantown Acade-MA       NT      36.66  
 
Event 331  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keim, Lilliana E          10 Seahawks Swim Te-MA       NT      45.00  
 
Event 336  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciamaichelo, Anthony D    10 Lower Moreland S-MA       NT      35.95  
 
Event 346  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferker, Joshua E          11 Lower Moreland S-MA       NT    1:30.06  
       41.62  1:30.06                                                      
 
Event 371  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levensten, Sydney J       13 Suburban Seahawk-MA       NT    1:31.69  
       43.46  1:31.69                                                      
 
Event 372  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Bumyeol             14 Lower Moreland S-MA       NT    1:24.11  
       40.01  1:24.11                                                      
 
Event 377  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steinmetz, Zoe N          12 Northeast Swimmi-MA       NT      40.27  
 
Event 379  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Short, Gianna M           14 Northeast Swimmi-MA       NT      30.12  
 
Event 380  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fahrney, John J           14 Parkland Aquatic-MA       NT      27.69  
  2 Magditch, Alexander R     14 Parkland Aquatic-MA       NT      27.83  
  3 Ehret, Andrew T           14 Una Paac-MA               NT      28.09  
  4 Coffman, Ethan G          13 Blue Eagle Swimm-MA       NT      28.14  
 
Event 381  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Sarah E          11 Germantown Acade-MA       NT      31.60  
 
Event 389  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Napier, Alyssa            10 Western Ymca Wah-MA       NT    1:32.05  
       43.34  1:32.05                                                      
 
Event 466  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torelli, Mike B           10 Triton Swim Team-MA       NT      35.18  
 
Event 493  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Juliana              10 Malvern Swimming-MA       NT    1:23.83  
       38.77  1:23.83                                                      
 
Event 680  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blumhardt, Jude           13 Lower Moreland S-MA       NT      27.69