Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/18/2018 02:12 PM
                   2018 MA NLAC LC Swimfest Mini - 6/17/2018                   
                              Swimfest Mini Meet                               
                                    Results                                    
 
Event 201  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behun, Katie E             7 UN-2-MA                54.83      42.19   20  
  2 Devlin, Keira E            6 WAC-MA                    NT      42.79   17  
  3 Braun, Casey               8 UDAC-MA                44.94      42.91   16  
  4 Ochs, Lia M                8 UN-14-MA                  NT      42.96   15  
  5 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                   NT      44.54   14  
  6 Ventresca, Khloe R         8 WAC-MA                    NT      46.84   13  
  7 Rice, Addison              8 WAC-MA                    NT      47.32   12  
  8 Trego, Natalie K           8 NLAC-MA                   NT      47.88   11  
  9 Persun, Kloey E            8 Williamsport-MA        59.17      52.60    9  
 10 Dare, Reagan A             8 NLAC-MA                   NT      56.19    7  
 11 Walakovits, Violet G       8 KIDS-MA                   NT    1:01.31    6  
 12 Dare, Harper E             7 NLAC-MA                   NT    1:07.02    5  
 13 Hoosier, Rylie H           8 MARA-MA                   NT    1:14.65    4  
 14 Simmons, Carly             6 T85-MA                    NT    1:20.31    3  
 
Event 202  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sommer, Kelly E            8 MAC-MA                    NT      38.25   20  
  2 Richardson, Aahmad         8 UN-16-MA               34.67Y     38.47   17  
  3 Deng, Jerry Y              8 MSA-MA                    NT      39.62   16  
  4 Koehle, Evan J             8 NLAC-MA                50.75      39.75   15  
  5 Connell, Logan M           7 WAC-MA                    NT      41.28   14  
  6 Fox, Max B                 7 WAC-MA                    NT      42.76   13  
  7 Gregg, Garner R            8 WAC-MA                    NT      43.27   12  
  8 Taylor, Sean T             8 LAC-MA                    NT      43.95   10  
  8 Deprenda, Nathaniel R      8 Williamsport-MA           NT      43.95   10  
 10 Petrakis, Michael G        7 UN=23-MA               56.74      49.59    7  
 11 Pagano, Vincent S          8 LAC-MA               1:03.05      57.04    6  
 12 Appleby, Colton I          6 MARA-MA                   NT      58.17    5  
 
Event 203  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behun, Katie E             7 UN-2-MA              1:00.58      49.66   20  
  2 Devlin, Keira E            6 WAC-MA                    NT      52.92   17  
       49.50    52.92                                                      
  3 Rice, Addison              8 WAC-MA                    NT      53.28   16  
  4 Ventresca, Khloe R         8 WAC-MA                    NT      53.50   15  
  5 Ochs, Lia M                8 UN-14-MA                  NT      56.25   14  
  6 Braun, Casey               8 UDAC-MA                56.64      56.52   13  
  7 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                   NT      58.27   12  
  8 Trego, Natalie K           8 NLAC-MA                   NT    1:03.10   11  
  9 Dare, Reagan A             8 NLAC-MA                   NT    1:07.36    9  
       48.88  1:07.36                                                      
 10 Walakovits, Violet G       8 KIDS-MA                   NT    1:10.25    7  
 11 Simmons, Carly             6 T85-MA                    NT    1:17.14    6  
 12 Hoosier, Rylie H           8 MARA-MA                   NT    1:21.15    5  
 13 Dare, Harper E             7 NLAC-MA                   NT    1:27.45    4  
     1:07.62  1:27.45                                                      
 
Event 204  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sommer, Kelly E            8 MAC-MA                    NT      45.33   20  
  2 Richardson, Aahmad         8 UN-16-MA               43.14Y     48.98   17  
  3 Koehle, Evan J             8 NLAC-MA              1:02.47      49.86   16  
  4 Fox, Max B                 7 WAC-MA                    NT      51.55   15  
       52.02    51.55                                                      
  5 Gregg, Garner R            8 WAC-MA                    NT      51.90   14  
  6 Connell, Logan M           7 WAC-MA                    NT      53.23   13  
       26.79    44.49    53.23                                             
  7 Deng, Jerry Y              8 MSA-MA                    NT      53.27   12  
  8 Petrakis, Michael G        7 UN=23-MA             1:14.40      57.60   11  
  9 Deprenda, Nathaniel R      8 Williamsport-MA           NT      58.53    9  
 10 Taylor, Sean T             8 LAC-MA                    NT    1:00.84    7  
 11 Pagano, Vincent S          8 LAC-MA               1:15.20    1:01.46    6  
 12 Appleby, Colton I          6 MARA-MA                   NT    1:07.01    5  
       43.33  1:07.01                                                      
 
Event 205  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Addison              8 WAC-MA                    NT      59.91   20  
  2 Persun, Kloey E            8 Williamsport-MA      1:12.37    1:03.83   17  
  3 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                   NT    1:04.31   16  
  4 Dare, Reagan A             8 NLAC-MA                   NT    1:05.32   15  
  5 Ventresca, Khloe R         8 WAC-MA                    NT    1:09.06   14  
  6 Dare, Harper E             7 NLAC-MA                   NT    1:17.53   13  
 -- Walakovits, Violet G       8 KIDS-MA                   NT         DQ  
 
Event 206  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         8 UN-16-MA               48.30Y     53.76   20  
  2 Deng, Jerry Y              8 MSA-MA                    NT      54.73   17  
  3 Fox, Max B                 7 WAC-MA                    NT    1:03.09   16  
  4 Petrakis, Michael G        7 UN=23-MA             1:19.45    1:07.70   15  
  5 Gregg, Garner R            8 WAC-MA                    NT    1:07.94   14  
  6 Deprenda, Nathaniel R      8 Williamsport-MA           NT    1:08.25   13  
  7 Pagano, Vincent S          8 LAC-MA                    NT    1:27.98   12  
 -- Taylor, Sean T             8 LAC-MA                    NT         DQ  
 
Event 207  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Casey               8 UDAC-MA                58.70      54.46   20  
  2 Behun, Katie E             7 UN-2-MA              1:04.72      55.06   17  
  3 Ochs, Lia M                8 UN-14-MA                  NT      55.14   16  
  4 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                   NT      55.82   15  
  5 Ventresca, Khloe R         8 WAC-MA                    NT    1:00.40   14  
  6 Rice, Addison              8 WAC-MA                    NT    1:01.89   13  
  7 Walakovits, Violet G       8 KIDS-MA                   NT    1:09.42   12  
 -- Trego, Natalie K           8 NLAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 208  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koehle, Evan J             8 NLAC-MA              1:11.40      46.83   20  
  2 Connell, Logan M           7 WAC-MA                    NT      47.05   17  
  3 Fox, Max B                 7 WAC-MA                    NT      52.70   16  
  4 Sommer, Kelly E            8 MAC-MA                    NT      56.12   15  
  5 Gregg, Garner R            8 WAC-MA                    NT      57.47   14  
  6 Taylor, Sean T             8 LAC-MA                    NT    1:03.86   13  
 -- Pagano, Vincent S          8 LAC-MA                    NT         DQ  
 
Event 209  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behun, Katie E             7 UN-2-MA              1:53.45    1:36.28   20  
       45.91  1:36.28                                                      
  2 Braun, Casey               8 UDAC-MA              1:45.14    1:38.58   17  
       46.58  1:38.58                                                      
  3 Ochs, Lia M                8 UN-14-MA                  NT    1:42.89   16  
       48.57  1:42.89                                                      
  4 Trego, Natalie K           8 NLAC-MA                   NT    1:54.86   15  
       55.88  1:54.86                                                      
  5 Persun, Kloey E            8 Williamsport-MA      2:11.57    1:58.46   14  
       57.78  1:58.46                                                      
  6 Dare, Reagan A             8 NLAC-MA                   NT    2:18.71   13  
     1:06.08  2:18.71                                                      
  7 Dare, Harper E             7 NLAC-MA                   NT    2:37.18   12  
 
Event 210  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         8 UN-16-MA             1:17.00Y   1:25.39   20  
       41.01  1:25.39                                                      
  2 Koehle, Evan J             8 NLAC-MA                   NT    1:30.18   17  
       43.29  1:30.18                                                      
  3 Connell, Logan M           7 WAC-MA                    NT    1:32.85   16  
       44.55  1:32.85                                                      
  4 Deng, Jerry Y              8 MSA-MA                    NT    1:33.88   15  
       46.68  1:33.88                                                      
  5 Petrakis, Michael G        7 UN=23-MA             2:07.34    1:59.57   14  
       56.07  1:59.57                                                      
 -- Deprenda, Nathaniel R      8 Williamsport-MA           NT         DQ  
       50.46       DQ