Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/18/2018 11:30 AM
               2018 MA NPAC LCM Afternoon Pentathlon - 6/16/2018               
                         NPAC LCM Afternoon Pentathlon                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      9 UN-MA                1:37.32    1:39.69   12  
  2 Goldcamp, Morgan S         9 SOUD-MA                   NT    2:11.83   11  
  3 Johnson, Cami M            9 EMAC-MA              2:10.25    2:14.41   10  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla G             10 PSC-MA               1:20.33    1:24.02   12  
  2 Messmer, Ella B           10 GSA-MA               1:35.85    1:33.52   11  
  3 Oconnor, Bryn C           10 HHAA-MA                   NT    1:43.80   10  
  4 Wigginton, Sammie L       10 HHAA-MA                   NT    1:47.07    9  
  5 Gounder, Kavya R          10 GSA-MA               1:43.35    1:51.02    8  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA              1:15.16    1:17.28   12  
  2 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:20.78    1:26.23   11  
  3 Soroka, Michelina R       11 DCAA-MA              1:41.91    1:37.65   10  
  4 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               1:41.35    1:37.96    9  
  5 Price, Tryna M            11 EMAC-MA                   NT    1:43.57    8  
  6 Moore, Aubrie E           11 SOUD-MA                   NT    1:54.73    7  
  7 Gilmore, Madelyn M        11 GSA-MA               1:45.31    1:55.41    6  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watkins, Azlynn K         12 PSC-MA               1:15.03    1:14.56   12  
  2 Cicco, Mackenzie R        12 GSA-MA               1:15.52    1:17.69   11  
  3 Johnson, Isabelle C       12 EMAC-MA              1:19.77    1:19.78   10  
  4 Garrabrant, Megan S       12 GSA-MA               1:25.39    1:28.88    9  
  5 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              1:34.71    1:37.90    8  
  6 Wittmer, Sarah A          12 GSA-MA               1:45.34    1:47.07    7  
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevenson, Amelia         13 GSA-MA               1:09.35    1:12.14   12  
  2 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:10.83    1:13.09   11  
  3 Sharp, Lauren E           13 EMAC-MA              1:14.92    1:17.86   10  
  4 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:15.82    1:22.90    9  
  5 James, Morgan             13 SOUD-MA                   NT    1:25.31    8  
  6 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:31.90    1:25.71    7  
  7 Hetzel, Bitsy             13 DCAA-MA              1:23.38    1:26.19    6  
  8 Iacobelli, Sophia C       13 EMAC-MA              1:22.65    1:28.14    5  
  9 Gilmore, Emily A          13 GSA-MA               1:24.38    1:29.63    4  
 10 Hayner, Ellie G           13 DCAA-MA              1:18.57    1:29.80    3  
 11 Perry, Kylie E            13 GSA-MA               1:31.50    1:30.25    2  
 12 Goldman, Natasha P        13 PSC-MA               1:26.18    1:32.46    1  
 13 Mack, Natalie M           13 EMAC-MA              1:25.36    1:32.77  
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peshenko, Anna I          14 DCAA-MA              1:12.21    1:15.09   12  
  2 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA              1:12.95    1:16.32   11  
  3 King, Avery O             14 EMAC-MA              1:16.11    1:16.94   10  
  4 Corvaia, Devon T          14 PSC-MA               1:11.01    1:17.13    9  
  5 Hiestand, Ellie J         14 SOUD-MA              1:20.36    1:17.48    8  
  6 Weaver, Claire A          14 PSC-MA               1:18.71    1:18.23    7  
  7 Johnson, Kayla L          14 PSC-MA               1:15.78    1:18.43    6  
  8 Roth, Hillary J           14 PSC-MA               1:25.88    1:20.14    5  
  9 Gounder, Shreeya          14 GSA-MA               1:21.68    1:25.86    4  
 10 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA                   NT    1:26.76    3  
 11 Sheridan, Isabel L        14 UN-MA                1:23.26    1:27.47    2  
 12 Sidhu, Ruhbs K            14 EMAC-MA              1:27.76    1:30.27    1  
 
Event 1  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freed, Hailey             15 SOUD-MA              1:14.29    1:10.38   12  
  2 Calibeo, Cristina M       15 GSA-MA               1:07.74    1:15.08   11  
  3 Krause, Laurel E          15 PSC-MA               1:11.11    1:15.66   10  
  4 Iannacone, Megan C        15 GSA-MA               1:12.47    1:15.82    9  
  5 Stevenson, Olivia E       15 PSC-MA               1:18.39    1:17.32    8  
  6 Link, Natalie C           15 PSC-MA               1:11.72    1:18.78    7  
 
Event 1  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matson, Sara              16 GSA-MA               1:09.39    1:12.96   12  
  2 Fahrney, Caroline F       16 UN-MA                1:10.23    1:15.80   11  
  3 Dolan, Abby M             16 HHAA-MA              1:27.09    1:36.32   10  
 
Event 1  Girls 18-99 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sicinski, Courtney A      18 PSC-MA               1:07.75    1:09.54   12  
  2 Sicinski, Megan M         18 PSC-MA               1:14.23    1:13.97   11  
 
Event 2  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linden, Teddy W            9 GSA-MA                    NT    1:55.86   12  
  2 King, Bryce G              9 EMAC-MA                   NT    2:10.61   11  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Reed              10 WCAC-MA                   NT    1:36.99   12  
  2 Kleppinger, Nathan T      10 SOUD-MA              1:33.10    1:39.41   11  
  3 Chu, Jack                 10 PSC-MA               1:47.09    1:42.05   10  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Akman, Timur T            11 SOUD-MA              1:28.53    1:24.21   12  
  2 Taylor, James W           11 EMAC-MA              1:30.78    1:24.46   11  
  3 King, Brady C             11 EMAC-MA              1:23.04    1:26.87   10  
  4 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA              1:34.65    1:33.34    9  
  5 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               1:27.87    1:34.00    8  
  6 DeFinis, Joey T           11 GSA-MA               1:35.95    1:35.57    7  
  7 Wadsworth, Ryan J         11 HHAA-MA                   NT    1:36.04    6  
  8 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:32.74    1:38.26    5  
  9 Brush, Sean C             11 GSA-MA                    NT    1:42.30    4  
 10 Thau, Andrew L            11 GSA-MA                    NT    1:43.73    3  
 11 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA                   NT    1:44.64    2  
 12 Nash, Colin S             11 DCAA-MA                   NT    1:47.75    1  
 -- Freed, Logan              11 SOUD-MA                   NT         DQ  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Andy                12 UN-MA                1:12.45    1:12.01   12  
  2 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:14.18    1:15.44   11  
  3 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA              1:32.07    1:23.22   10  
  4 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:22.40    1:23.55    9  
  5 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:28.95    1:25.26    8  
  6 Sabalaske, Ryan T         12 GSA-MA               1:20.59    1:26.27    7  
  7 Taylor, Andrew I          12 EMAC-MA              1:44.16    1:38.35    6  
  8 Willard, Ethan P          12 PSC-MA               1:43.80    1:41.77    5  
  9 Sidhu, Karan S            12 EMAC-MA              1:40.37    1:47.48    4  
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:23.39    1:18.75   12  
  2 Eames, Chuckie R          13 DCAA-MA              1:22.67    1:19.58   11  
  3 Giuliana, Jack            13 HHAA-MA                   NT    1:25.44   10  
  4 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               1:41.72    1:33.27    9  
  5 Mishler, Matt R           13 GSA-MA                    NT    1:50.71    8  
 
Event 2  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:08.58    1:09.80   12  
  2 Wojcik, Matthew D         14 HHAA-MA              1:07.78    1:12.39   11  
  3 Willard, Luke A           14 PSC-MA               1:13.73    1:12.63   10  
  4 Soroka, Michael P         14 DCAA-MA              1:14.73    1:13.43    9  
  5 Dey, Om                   14 PSC-MA               1:12.70    1:15.05    8  
  6 Manley, James M           14 EMAC-MA              1:22.46    1:19.12    7  
  7 Zaffiro, Nick M           14 UN-MA                1:21.81    1:28.41    6  
 
Event 2  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iacobelli, Michael A      15 EMAC-MA              1:00.31    1:03.21   12  
  2 Deppen, Jack C            15 NPAC-MA              1:03.45    1:04.20   11  
  3 Soares, Nick C            15 EMAC-MA              1:01.82    1:04.95   10  
  4 Shriver, Connor D         15 UN-MA                1:02.70    1:10.58    9  
  5 Kushner, Shawn B          15 PSC-MA               1:04.76    1:11.77    8  
  6 Cicco, Josh R             15 GSA-MA               1:21.91    1:13.67    7  
  7 Yaya, ZeQ O               15 PSC-MA               1:16.60    1:17.62    6  
  8 Parry, Jacob              15 PSC-MA               1:43.53    1:22.27    5  
  9 Moreef, Isaiah G          15 PSC-MA               1:25.70    1:22.75    4  
 10 Erwine, Ethan F           15 DCAA-MA                   NT    1:23.93    3  
 11 Graham, Douglas S         15 PSC-MA               1:16.30    1:24.91    2  
 
Event 2  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wing, Janik T             16 EMAC-MA                57.56    1:01.38   12  
  2 Faikish, Sean A           16 NPAC-MA              1:02.58    1:01.78   11  
  3 Webb, Gavin M             16 PSC-MA               1:03.71    1:06.90   10  
  4 Petre, Paul W             16 EMAC-MA                   NT    1:15.90    9  
 
Event 2  Boys 17 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wojnovich, Davis J        17 GSA-MA                 59.92    1:08.52   12  
  2 Iannacone, Andrew R       17 GSA-MA               1:05.66    1:09.36   11  
  3 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA              1:12.48    1:19.54   10  
 
Event 2  Boys 18-99 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klar-Chaudhuri, Raahi     18 EMAC-MA                59.89    1:02.83   12  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      9 UN-MA                1:45.51    1:35.55   12  
  2 Johnson, Cami M            9 EMAC-MA              1:54.27    1:56.39   11  
  3 Goldcamp, Morgan S         9 SOUD-MA                   NT    2:09.70   10  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla G             10 PSC-MA               1:31.31    1:30.16   12  
  2 Oconnor, Bryn C           10 HHAA-MA              1:26.67    1:32.88   11  
  3 Gounder, Kavya R          10 GSA-MA               1:33.62    1:34.71   10  
  4 Messmer, Ella B           10 GSA-MA               1:36.61    1:36.45    9  
  5 Wigginton, Sammie L       10 HHAA-MA              1:35.01    1:36.77    8  
  6 Mothersbaugh, Eloise F    10 HHAA-MA              1:42.15    1:51.48    7  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA              1:15.71    1:20.24   12  
  2 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:21.64    1:28.33   11  
  3 Soroka, Michelina R       11 DCAA-MA              1:28.96    1:32.34   10  
  4 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               1:29.00    1:35.74    9  
  5 Gilmore, Madelyn M        11 GSA-MA               1:33.66    1:37.10    8  
  6 Price, Tryna M            11 EMAC-MA              1:38.31    1:41.28    7  
  7 Beck, Elaine G            11 HHAA-MA                   NT    1:41.51    6  
  8 Moore, Aubrie E           11 SOUD-MA                   NT    1:56.47    5  
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watkins, Azlynn K         12 PSC-MA               1:15.52    1:21.26   12  
  2 Cicco, Mackenzie R        12 GSA-MA               1:15.66    1:21.47   11  
  3 Johnson, Isabelle C       12 EMAC-MA              1:26.18    1:27.93   10  
  4 Garrabrant, Megan S       12 GSA-MA               1:30.97    1:32.54    9  
  5 Wittmer, Sarah A          12 GSA-MA               1:34.38    1:38.34    8  
  6 Soloff, Ava J             12 HHAA-MA                   NT    1:40.06    7  
 -- Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              1:22.28         DQ  
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharp, Lauren E           13 EMAC-MA              1:09.71    1:14.60   12  
  2 Stevenson, Amelia         13 GSA-MA               1:11.28    1:19.11   11  
  3 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:16.23    1:23.34   10  
  4 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:21.21    1:24.92    9  
  5 Hetzel, Bitsy             13 DCAA-MA              1:24.56    1:25.43    8  
  6 James, Morgan             13 SOUD-MA              1:18.33    1:26.25    7  
  7 Mack, Natalie M           13 EMAC-MA              1:16.79    1:26.60    6  
  8 Perry, Kylie E            13 GSA-MA               1:24.21    1:27.74    5  
  9 Iacobelli, Sophia C       13 EMAC-MA              1:21.21    1:27.84    4  
 10 Hayner, Ellie G           13 DCAA-MA              1:27.13    1:30.74    3  
 11 Goldman, Natasha P        13 PSC-MA               1:32.32    1:33.97    2  
 12 Gilmore, Emily A          13 GSA-MA               1:28.31    1:35.00    1  
 -- Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:16.88         DQ  
 
Event 3  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Avery O             14 EMAC-MA              1:10.85    1:15.24   12  
  2 Hiestand, Ellie J         14 SOUD-MA              1:11.62    1:16.34   11  
  3 Corvaia, Devon T          14 PSC-MA               1:09.39    1:16.65   10  
  4 Weaver, Claire A          14 PSC-MA               1:14.71    1:19.98    9  
  5 Peshenko, Anna I          14 DCAA-MA              1:12.82    1:21.28    8  
  6 Gounder, Shreeya          14 GSA-MA               1:19.73    1:22.00    7  
  7 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              1:16.57    1:22.56    6  
  8 Johnson, Kayla L          14 PSC-MA               1:15.01    1:25.34    5  
  9 Sheridan, Isabel L        14 UN-MA                1:22.61    1:26.12    4  
 10 Sidhu, Ruhbs K            14 EMAC-MA              1:23.96    1:26.58    3  
 11 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA                   NT    1:31.58    2  
 12 Roth, Hillary J           14 PSC-MA               1:29.86    1:32.14    1  
 
Event 3  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calibeo, Cristina M       15 GSA-MA               1:13.03    1:17.80   12  
  2 Krause, Laurel E          15 PSC-MA               1:11.69    1:18.19   11  
  3 Iannacone, Megan C        15 GSA-MA               1:13.11    1:18.54   10  
  4 Link, Natalie C           15 PSC-MA               1:25.40    1:25.90    9  
  5 Stevenson, Olivia E       15 PSC-MA               1:19.42    1:25.95    8  
 -- Freed, Hailey             15 SOUD-MA              1:06.28         DQ  
 
Event 3  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matson, Sara              16 GSA-MA               1:11.97    1:17.71   12  
  2 Fahrney, Caroline F       16 UN-MA                1:15.97    1:22.03   11  
  3 Dolan, Abby M             16 HHAA-MA              1:27.07    1:33.63   10  
 
Event 3  Girls 18-99 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sicinski, Courtney A      18 PSC-MA               1:12.19    1:15.09   12  
  2 Sicinski, Megan M         18 PSC-MA               1:14.76    1:17.77   11  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Bryce G              9 EMAC-MA              1:41.01    1:49.58   12  
  2 Linden, Teddy W            9 GSA-MA               1:49.91    1:54.35   11  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, Jack                 10 PSC-MA               1:34.90    1:37.46   12  
  2 Harris, Reed              10 WCAC-MA                   NT    1:47.48   11  
 -- Kleppinger, Nathan T      10 SOUD-MA              1:37.52         DQ  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Brady C             11 EMAC-MA              1:16.84    1:22.24   12  
  2 Freed, Logan              11 SOUD-MA              1:18.20    1:25.42   11  
  3 DeFinis, Joey T           11 GSA-MA               1:30.53    1:32.05   10  
  4 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               1:33.44    1:33.61    9  
  5 Brush, Sean C             11 GSA-MA               1:27.59    1:37.16    8  
  6 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA              1:35.68    1:39.48    7  
  7 Nash, Colin S             11 DCAA-MA              1:30.23    1:41.29    6  
  8 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:42.75    1:45.87    5  
  9 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA              1:40.85    1:46.54    4  
 10 Thau, Andrew L            11 GSA-MA               1:42.42    1:49.52    3  
 -- Akman, Timur T            11 SOUD-MA                   NT         DQ  
 -- Taylor, James W           11 EMAC-MA              1:28.39         DQ  
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Andy                12 UN-MA                1:07.94    1:11.37   12  
  2 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:10.94    1:13.70   11  
  3 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:13.25    1:22.51   10  
  4 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA              1:23.87    1:24.96    9  
  5 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:19.34    1:28.65    8  
  6 Taylor, Andrew I          12 EMAC-MA              1:26.34    1:31.35    7  
  7 Alderson, Spencer E       12 HHAA-MA              1:29.35    1:31.78    6  
  8 Willard, Ethan P          12 PSC-MA               1:34.46    1:31.81    5  
  9 Sabalaske, Ryan T         12 GSA-MA               1:24.05    1:32.11    4  
 10 Sidhu, Karan S            12 EMAC-MA              1:40.27    1:42.28    3  
 
Event 4  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eames, Chuckie R          13 DCAA-MA              1:18.00    1:19.61   12  
  2 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:18.70    1:19.64   11  
  3 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               1:30.75    1:31.40   10  
  4 Giuliana, Jack            13 HHAA-MA                   NT    1:32.55    9  
  5 Mishler, Matt R           13 GSA-MA               1:30.12    1:38.54    8  
 
Event 4  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:11.92    1:16.61   12  
  2 Soroka, Michael P         14 DCAA-MA              1:14.15    1:17.49   11  
  3 Wojcik, Matthew D         14 HHAA-MA              1:10.62    1:18.14   10  
  4 Willard, Luke A           14 PSC-MA               1:16.34    1:18.53    9  
  5 Dey, Om                   14 PSC-MA               1:17.49    1:21.27    8  
  6 Manley, James M           14 EMAC-MA              1:19.88    1:23.78    7  
  7 Zaffiro, Nick M           14 UN-MA                1:24.35    1:30.49    6  
 
Event 4  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soares, Nick C            15 EMAC-MA              1:00.15    1:04.39   12  
  2 Iacobelli, Michael A      15 EMAC-MA              1:01.93    1:08.13   11  
  3 Deppen, Jack C            15 NPAC-MA              1:05.95    1:08.18   10  
  4 Shriver, Connor D         15 UN-MA                     NT    1:14.20    9  
  5 Cicco, Josh R             15 GSA-MA               1:10.51    1:14.38    8  
  6 Moreef, Isaiah G          15 PSC-MA               1:05.80    1:15.64    7  
  7 Kushner, Shawn B          15 PSC-MA               1:13.40    1:16.69    6  
  8 Parry, Jacob              15 PSC-MA               1:14.82    1:21.90    5  
  9 Yaya, ZeQ O               15 PSC-MA               1:18.78    1:22.08    4  
 10 Erwine, Ethan F           15 DCAA-MA              1:24.11    1:24.21    3  
 11 Graham, Douglas S         15 PSC-MA               1:16.30    1:25.37    2  
 
Event 4  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Sean A           16 NPAC-MA              1:04.54    1:04.43   12  
  2 Wing, Janik T             16 EMAC-MA              1:01.51    1:09.80   11  
  3 Webb, Gavin M             16 PSC-MA               1:06.63    1:13.62   10  
  4 Petre, Paul W             16 EMAC-MA                   NT    1:20.12    9  
 
Event 4  Boys 17 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iannacone, Andrew R       17 GSA-MA               1:08.92    1:14.86   12  
  2 Wojnovich, Davis J        17 GSA-MA               1:06.40    1:18.13   11  
 
Event 4  Boys 18-99 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klar-Chaudhuri, Raahi     18 EMAC-MA              1:02.30    1:09.68   12  
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      9 UN-MA                1:57.22    1:54.14   12  
  2 Goldcamp, Morgan S         9 SOUD-MA                   NT    1:58.48   11  
  3 Johnson, Cami M            9 EMAC-MA              2:15.07    2:06.48   10  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla G             10 PSC-MA               1:35.60    1:37.10   12  
  2 Gounder, Kavya R          10 GSA-MA               1:49.86    1:52.11   11  
  3 Wigginton, Sammie L       10 HHAA-MA                   NT    1:53.83   10  
  4 Mothersbaugh, Eloise F    10 HHAA-MA              2:02.06    1:56.12    9  
  5 Oconnor, Bryn C           10 HHAA-MA              2:22.32    1:57.72    8  
  6 Messmer, Ella B           10 GSA-MA               2:06.64    2:06.20    7  
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA              1:25.90    1:30.51   12  
  2 Gockley, Anna E           11 HHAA-MA              1:43.83    1:35.70   11  
  3 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               1:38.90    1:42.37   10  
  4 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:47.72    1:49.18    9  
  5 Beck, Elaine G            11 HHAA-MA                   NT    1:54.86    8  
  6 Soroka, Michelina R       11 DCAA-MA              1:54.65    1:57.40    7  
  7 Price, Tryna M            11 EMAC-MA              1:55.20    1:58.07    6  
  8 Gilmore, Madelyn M        11 GSA-MA               1:49.17    1:59.13    5  
  9 Moore, Aubrie E           11 SOUD-MA                   NT    2:28.93    4  
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watkins, Azlynn K         12 PSC-MA               1:44.33    1:34.25   12  
  2 Cicco, Mackenzie R        12 GSA-MA               1:38.54    1:38.01   11  
  3 Johnson, Isabelle C       12 EMAC-MA              1:44.20    1:38.94   10  
  4 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              1:30.47    1:43.03    9  
  5 Soloff, Ava J             12 HHAA-MA              1:36.43    1:45.29    8  
  6 Garrabrant, Megan S       12 GSA-MA               1:48.96    1:50.51    7  
  7 Wittmer, Sarah A          12 GSA-MA               1:53.77    1:56.17    6  
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharp, Lauren E           13 EMAC-MA              1:17.32    1:22.50   12  
  2 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:23.47    1:25.76   11  
  3 James, Morgan             13 SOUD-MA              1:27.96    1:30.33   10  
  4 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:36.30    1:32.35    9  
  5 Iacobelli, Sophia C       13 EMAC-MA              1:29.46    1:34.93    8  
  6 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:31.87    1:37.22    7  
  7 Stevenson, Amelia         13 GSA-MA               1:28.13    1:37.38    6  
  8 Goldman, Natasha P        13 PSC-MA               1:34.11    1:37.68    5  
  9 Gilmore, Emily A          13 GSA-MA               1:38.61    1:39.43    4  
 10 Perry, Kylie E            13 GSA-MA               1:39.93    1:46.20    3  
 11 Mack, Natalie M           13 EMAC-MA              1:31.96    1:46.23    2  
 12 Hayner, Ellie G           13 DCAA-MA              1:39.78    1:46.50    1  
 13 Hetzel, Bitsy             13 DCAA-MA                   NT    2:11.33  
 
Event 5  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiestand, Ellie J         14 SOUD-MA              1:19.85    1:25.84   12  
  2 Peshenko, Anna I          14 DCAA-MA              1:21.20    1:26.95   11  
  3 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA              1:21.27    1:27.72   10  
  4 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              1:28.83    1:31.81    9  
  5 Roth, Hillary J           14 PSC-MA               1:40.43    1:36.94    8  
  6 Sidhu, Ruhbs K            14 EMAC-MA              1:38.75    1:37.13    7  
  7 King, Avery O             14 EMAC-MA              1:36.21    1:37.46    6  
  8 Weaver, Claire A          14 PSC-MA               1:40.31    1:38.00    5  
  9 Corvaia, Devon T          14 PSC-MA               1:41.26    1:38.56    4  
 10 Johnson, Kayla L          14 PSC-MA               1:40.24    1:39.17    3  
 11 Sheridan, Isabel L        14 UN-MA                1:37.34    1:40.99    2  
 12 Gounder, Shreeya          14 GSA-MA               1:35.24    1:42.34    1  
 
Event 5  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freed, Hailey             15 SOUD-MA              1:17.43    1:21.15   12  
  2 Stevenson, Olivia E       15 PSC-MA               1:24.90    1:34.14   11  
  3 Calibeo, Cristina M       15 GSA-MA               1:25.90    1:35.38   10  
  4 Link, Natalie C           15 PSC-MA               1:31.49    1:35.42    9  
  5 Iannacone, Megan C        15 GSA-MA               1:36.59    1:37.93    8  
  6 Krause, Laurel E          15 PSC-MA               1:29.51    1:39.95    7  
 
Event 5  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fahrney, Caroline F       16 UN-MA                1:17.61    1:26.50   12  
  2 Matson, Sara              16 GSA-MA                    NT    1:32.38   11  
  3 Dolan, Abby M             16 HHAA-MA                   NT    1:49.41   10  
 
Event 5  Girls 18-99 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sicinski, Megan M         18 PSC-MA               1:11.75    1:21.06   12  
  2 Sicinski, Courtney A      18 PSC-MA               1:13.66    1:21.08   11  
 
Event 6  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linden, Teddy W            9 GSA-MA               1:53.49    2:04.41   12  
  2 King, Bryce G              9 EMAC-MA              2:09.42    2:16.29   11  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Reed              10 WCAC-MA                   NT    1:59.20   12  
  2 Kleppinger, Nathan T      10 SOUD-MA                   NT    2:00.88   11  
  3 Chu, Jack                 10 PSC-MA               2:02.26    2:25.03   10  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freed, Logan              11 SOUD-MA              1:31.48    1:37.03   12  
  2 Taylor, James W           11 EMAC-MA              1:42.71    1:41.52   11  
  3 DeFinis, Joey T           11 GSA-MA               1:48.29    1:49.06   10  
  4 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               1:48.73    1:49.50    9  
  5 King, Brady C             11 EMAC-MA              1:51.22    1:49.51    8  
  6 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA              1:47.11    1:50.04    7  
  7 Thau, Andrew L            11 GSA-MA               1:46.40    1:52.20    6  
  8 Akman, Timur T            11 SOUD-MA                   NT    1:52.80    5  
  9 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:45.00    1:54.67    4  
 10 Brush, Sean C             11 GSA-MA               1:49.94    1:55.51    3  
 11 Nash, Colin S             11 DCAA-MA              1:50.74    1:55.70    2  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Andy                12 UN-MA                1:21.89    1:26.69   12  
  2 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:27.69    1:32.79   11  
  3 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:30.68    1:37.64   10  
  4 Willard, Ethan P          12 PSC-MA               1:41.24    1:38.12    9  
  5 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA                   NT    1:39.76    8  
  6 Taylor, Andrew I          12 EMAC-MA              1:37.37    1:40.82    7  
  7 Sabalaske, Ryan T         12 GSA-MA               1:36.17    1:41.00    6  
  8 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA              1:43.05    1:42.48    5  
  9 Sidhu, Karan S            12 EMAC-MA                   NT    2:05.64    4  
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:21.86    1:28.96   12  
  2 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               1:37.66    1:36.28   11  
  3 Giuliana, Jack            13 HHAA-MA                   NT    1:54.46   10  
  4 Mishler, Matt R           13 GSA-MA               2:01.03    1:56.04    9  
  5 Eames, Chuckie R          13 DCAA-MA                   NT    2:02.75    8  
 
Event 6  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:19.99    1:28.24   12  
  2 Soroka, Michael P         14 DCAA-MA              1:26.34    1:30.65   11  
  3 Zaffiro, Nick M           14 UN-MA                1:24.43    1:31.70   10  
  4 Willard, Luke A           14 PSC-MA               1:37.96    1:33.31    9  
  5 Wojcik, Matthew D         14 HHAA-MA                   NT    1:38.11    8  
  6 Manley, James M           14 EMAC-MA              1:38.09    1:40.48    7  
  7 Dey, Om                   14 PSC-MA               1:33.18    1:42.16    6  
 
Event 6  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iacobelli, Michael A      15 EMAC-MA              1:08.68    1:13.66   12  
  2 Kushner, Shawn B          15 PSC-MA               1:10.30    1:19.66   11  
  3 Deppen, Jack C            15 NPAC-MA              1:22.74    1:25.10   10  
  4 Soares, Nick C            15 EMAC-MA              1:19.41    1:25.84    9  
  5 Cicco, Josh R             15 GSA-MA               1:20.87    1:25.99    8  
  6 Erwine, Ethan F           15 DCAA-MA              1:20.81    1:28.62    7  
  7 Yaya, ZeQ O               15 PSC-MA               1:29.09    1:32.81    6  
  8 Graham, Douglas S         15 PSC-MA               1:32.09    1:33.02    5  
  9 Shriver, Connor D         15 UN-MA                     NT    1:37.26    4  
 10 Moreef, Isaiah G          15 PSC-MA               1:33.13    1:38.00    3  
 11 Parry, Jacob              15 PSC-MA               1:44.80    1:41.58    2  
 
Event 6  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Sean A           16 NPAC-MA              1:11.90    1:09.69   12  
  2 Wing, Janik T             16 EMAC-MA              1:13.17    1:20.72   11  
  3 Webb, Gavin M             16 PSC-MA               1:47.47    1:26.68   10  
  4 Petre, Paul W             16 EMAC-MA              1:17.48    1:28.89    9  
 
Event 6  Boys 17 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iannacone, Andrew R       17 GSA-MA               1:07.06    1:11.37   12  
  2 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA              1:12.43    1:17.00   11  
 -- Wojnovich, Davis J        17 GSA-MA               1:17.52         DQ  
 
Event 6  Boys 18-99 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klar-Chaudhuri, Raahi     18 EMAC-MA              1:09.47    1:18.92   12  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      9 UN-MA                1:21.01    1:23.24   12  
  2 Johnson, Cami M            9 EMAC-MA              1:40.20    1:32.81   11  
  3 Goldcamp, Morgan S         9 SOUD-MA              1:51.71    1:50.54   10  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla G             10 PSC-MA               1:18.98    1:16.28   12  
  2 Messmer, Ella B           10 GSA-MA               1:20.43    1:16.39   11  
  3 Oconnor, Bryn C           10 HHAA-MA              1:19.47    1:20.09   10  
  4 Wigginton, Sammie L       10 HHAA-MA              1:22.34    1:23.81    9  
  5 Gounder, Kavya R          10 GSA-MA               1:23.93    1:25.06    8  
  6 Mothersbaugh, Eloise F    10 HHAA-MA              1:29.87    1:31.18    7  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA              1:07.55    1:08.80   12  
  2 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:09.54    1:15.28   11  
  3 Soroka, Michelina R       11 DCAA-MA              1:17.70    1:16.99   10  
  4 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               1:15.51    1:19.04    9  
  5 Beck, Elaine G            11 HHAA-MA              1:18.59    1:23.08    8  
  6 Price, Tryna M            11 EMAC-MA              1:24.45    1:28.69    7  
  7 Gilmore, Madelyn M        11 GSA-MA               1:23.85    1:31.66    6  
  8 Moore, Aubrie E           11 SOUD-MA                   NT    1:33.45    5  
  9 Gockley, Anna E           11 HHAA-MA              1:36.87    1:34.34    4  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Isabelle C       12 EMAC-MA              1:09.12    1:07.16   12  
  2 Cicco, Mackenzie R        12 GSA-MA               1:06.88    1:08.80   11  
  3 Watkins, Azlynn K         12 PSC-MA               1:05.19    1:09.53   10  
  4 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              1:09.62    1:15.10    9  
  5 Garrabrant, Megan S       12 GSA-MA               1:20.50    1:20.93    8  
  6 Soloff, Ava J             12 HHAA-MA              1:17.61    1:22.26    7  
  7 Wittmer, Sarah A          12 GSA-MA               1:18.85    1:25.15    6  
 
Event 7  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharp, Lauren E           13 EMAC-MA              1:04.60    1:06.38   12  
  2 Stevenson, Amelia         13 GSA-MA               1:04.92    1:07.89   11  
  3 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:03.74    1:08.03   10  
  4 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:06.61    1:11.44    9  
  5 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:10.62    1:12.21    8  
  6 James, Morgan             13 SOUD-MA              1:08.69    1:13.22    7  
  7 Perry, Kylie E            13 GSA-MA               1:12.03    1:14.01    6  
  8 Hayner, Ellie G           13 DCAA-MA              1:09.92    1:14.62    5  
  9 Iacobelli, Sophia C       13 EMAC-MA              1:13.21    1:15.34    4  
 10 Hetzel, Bitsy             13 DCAA-MA              1:14.39    1:15.50    3  
 11 Goldman, Natasha P        13 PSC-MA               1:16.60    1:16.87    2  
 12 Mack, Natalie M           13 EMAC-MA              1:09.11    1:18.99    1  
 13 Gilmore, Emily A          13 GSA-MA               1:14.57    1:22.00  
 
Event 7  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Avery O             14 EMAC-MA              1:03.00    1:05.11   12  
  2 Johnson, Kayla L          14 PSC-MA               1:11.19    1:07.34   11  
  3 Peshenko, Anna I          14 DCAA-MA              1:04.76    1:08.47   10  
  4 Weaver, Claire A          14 PSC-MA               1:07.12    1:08.82    9  
  5 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA              1:03.84    1:08.95    8  
  6 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              1:07.09    1:09.51    7  
  7 Sidhu, Ruhbs K            14 EMAC-MA              1:05.79    1:09.56    6  
  8 Corvaia, Devon T          14 PSC-MA               1:04.04    1:10.22    5  
  9 Hiestand, Ellie J         14 SOUD-MA              1:05.98    1:10.33    4  
 10 Roth, Hillary J           14 PSC-MA               1:13.13    1:13.12    3  
 11 Gounder, Shreeya          14 GSA-MA               1:13.04    1:14.61    2  
 12 Sheridan, Isabel L        14 UN-MA                1:13.57    1:15.52    1  
 
Event 7  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freed, Hailey             15 SOUD-MA              1:02.29    1:02.75   12  
  2 Krause, Laurel E          15 PSC-MA               1:02.70    1:06.47   11  
  3 Stevenson, Olivia E       15 PSC-MA               1:04.26    1:06.57   10  
  4 Iannacone, Megan C        15 GSA-MA               1:04.88    1:07.63    9  
  5 Calibeo, Cristina M       15 GSA-MA               1:03.47    1:08.53    8  
  6 Link, Natalie C           15 PSC-MA               1:04.44    1:11.66    7  
 
Event 7  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matson, Sara              16 GSA-MA               1:04.40    1:06.76   12  
  2 Fahrney, Caroline F       16 UN-MA                1:06.72    1:09.47   11  
  3 Dolan, Abby M             16 HHAA-MA              1:14.42    1:22.84   10  
 
Event 7  Girls 18-99 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sicinski, Courtney A      18 PSC-MA               1:03.60    1:07.90   12  
  2 Sicinski, Megan M         18 PSC-MA               1:02.81    1:10.52   11  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Bryce G              9 EMAC-MA              1:31.24    1:38.03   12  
  2 Linden, Teddy W            9 GSA-MA               1:33.50    1:44.31   11  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleppinger, Nathan T      10 SOUD-MA              1:21.28    1:23.51   12  
  2 Harris, Reed              10 WCAC-MA              1:20.07    1:24.12   11  
  3 Chu, Jack                 10 PSC-MA               1:24.26    1:28.15   10  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, Ryan J         11 HHAA-MA              1:14.41    1:11.95   12  
  2 Taylor, James W           11 EMAC-MA              1:15.68    1:12.67   11  
  3 King, Brady C             11 EMAC-MA              1:11.65    1:13.82   10  
  4 Freed, Logan              11 SOUD-MA              1:09.94    1:13.93    9  
  5 Akman, Timur T            11 SOUD-MA              1:16.54    1:15.74    8  
  6 DeFinis, Joey T           11 GSA-MA               1:15.01    1:17.49    7  
  7 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               1:18.21    1:19.17    6  
  8 Thau, Andrew L            11 GSA-MA               1:22.29    1:19.42    5  
  9 Brush, Sean C             11 GSA-MA               1:17.19    1:20.42    4  
 10 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:23.28    1:25.47    3  
 11 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA              1:21.87    1:26.14    2  
 12 Nash, Colin S             11 DCAA-MA              1:19.20    1:33.23    1  
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Andy                12 UN-MA                1:02.84    1:02.70   12  
  2 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              1:03.70    1:06.06   11  
  3 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA              1:08.37    1:10.08   10  
  4 Alderson, Spencer E       12 HHAA-MA              1:14.56    1:11.73    9  
  5 Taylor, Andrew I          12 EMAC-MA              1:10.56    1:13.57    8  
  6 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:09.86    1:14.51    7  
  7 Willard, Ethan P          12 PSC-MA               1:18.98    1:16.98    6  
  8 Sabalaske, Ryan T         12 GSA-MA               1:13.55    1:18.66    5  
  9 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              1:15.69    1:19.84    4  
 10 Sidhu, Karan S            12 EMAC-MA              1:22.40    1:25.85    3  
 
Event 8  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:03.36    1:07.68   12  
  2 Eames, Chuckie R          13 DCAA-MA              1:07.75    1:10.76   11  
  3 Mishler, Matt R           13 GSA-MA               1:17.62    1:16.43   10  
  4 Giuliana, Jack            13 HHAA-MA                   NT    1:16.50    9  
  5 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               1:23.11    1:19.20    8  
 
Event 8  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:02.46    1:04.89   12  
  2 Soroka, Michael P         14 DCAA-MA              1:05.44    1:05.47   11  
  3 Willard, Luke A           14 PSC-MA               1:06.09    1:06.04   10  
  4 Wojcik, Matthew D         14 HHAA-MA              1:04.78    1:07.12    9  
  5 Dey, Om                   14 PSC-MA               1:05.49    1:08.96    8  
  6 Manley, James M           14 EMAC-MA              1:08.70    1:10.24    7  
  7 Zaffiro, Nick M           14 UN-MA                1:07.84    1:13.54    6  
 
Event 8  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soares, Nick C            15 EMAC-MA                54.92      57.65   12  
  2 Deppen, Jack C            15 NPAC-MA                57.38      57.93   11  
  3 Iacobelli, Michael A      15 EMAC-MA                57.54    1:00.31   10  
  4 Kushner, Shawn B          15 PSC-MA                 58.68    1:02.62    9  
  5 Shriver, Connor D         15 UN-MA                     NT    1:03.19    8  
  6 Cicco, Josh R             15 GSA-MA               1:06.14    1:05.54    7  
  7 Yaya, ZeQ O               15 PSC-MA               1:06.06    1:06.21    6  
  8 Parry, Jacob              15 PSC-MA               1:05.78    1:06.88    5  
  9 Erwine, Ethan F           15 DCAA-MA              1:05.63    1:08.09    4  
 10 Moreef, Isaiah G          15 PSC-MA               1:04.01    1:08.55    3  
 11 Graham, Douglas S         15 PSC-MA               1:04.49    1:09.86    2  
 
Event 8  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Sean A           16 NPAC-MA                57.56      57.78   12  
  2 Wing, Janik T             16 EMAC-MA                55.35      58.42   11  
  3 Webb, Gavin M             16 PSC-MA                 57.15    1:00.46   10  
  4 Petre, Paul W             16 EMAC-MA                   NT    1:04.02    9  
 
Event 8  Boys 17 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iannacone, Andrew R       17 GSA-MA                 57.28    1:01.58   12  
  2 Wojnovich, Davis J        17 GSA-MA                 54.66    1:01.77   11  
  3 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA              1:04.30    1:09.76   10  
 
Event 8  Boys 18-99 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klar-Chaudhuri, Raahi     18 EMAC-MA                53.15      57.70   12  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      9 UN-MA                3:22.30    3:23.35   12  
     1:40.29  3:23.35                                                      
  2 Johnson, Cami M            9 EMAC-MA              4:14.01    4:04.79   11  
  3 Goldcamp, Morgan S         9 SOUD-MA                   NT    4:20.27   10  
     2:12.56  4:20.27                                                      
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla G             10 PSC-MA               2:56.07    3:03.30   12  
     1:28.57  3:03.30                                                      
  2 Gounder, Kavya R          10 GSA-MA               3:25.06    3:24.17   11  
     1:40.36  3:24.17                                                      
  3 Oconnor, Bryn C           10 HHAA-MA                   NT    3:26.44   10  
     1:41.47  3:26.44                                                      
  4 Wigginton, Sammie L       10 HHAA-MA              3:27.78    3:31.83    9  
     1:45.55  3:31.83                                                      
  5 Mothersbaugh, Eloise F    10 HHAA-MA              3:52.57    3:46.87    8  
 -- Messmer, Ella B           10 GSA-MA               3:29.31         DQ  
     1:39.37       DQ                                                      
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA              2:47.36    2:49.15   12  
     1:21.81  2:49.15                                                      
  2 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              3:05.02    3:06.82   11  
     1:27.74  3:06.82                                                      
  3 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               3:06.94    3:14.95   10  
     1:37.59  3:14.95                                                      
  4 Soroka, Michelina R       11 DCAA-MA              3:18.33    3:17.08    9  
     1:32.31  3:17.08                                                      
  5 Gockley, Anna E           11 HHAA-MA                   NT    3:32.79    8  
     1:46.44  3:32.79                                                      
  6 Gilmore, Madelyn M        11 GSA-MA               3:18.42    3:44.20    7  
     1:44.73  3:44.20                                                      
  7 Price, Tryna M            11 EMAC-MA              3:40.22    3:47.14    6  
     1:48.04  3:47.14                                                      
  8 Beck, Elaine G            11 HHAA-MA              3:49.12    3:47.42    5  
  9 Moore, Aubrie E           11 SOUD-MA                   NT    4:05.75    4  
     1:58.94  4:05.75                                                      
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watkins, Azlynn K         12 PSC-MA               2:44.35    2:48.52   12  
     1:20.64  2:48.52                                                      
  2 Cicco, Mackenzie R        12 GSA-MA               2:55.12    2:52.58   11  
     1:18.45  2:52.58                                                      
  3 Johnson, Isabelle C       12 EMAC-MA              3:09.41    2:59.01   10  
     1:25.35  2:59.01                                                      
  4 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              2:59.14    3:11.87    9  
     1:34.19  3:11.87                                                      
  5 Garrabrant, Megan S       12 GSA-MA               3:10.84    3:20.99    8  
     1:36.08  3:20.99                                                      
  6 Wittmer, Sarah A          12 GSA-MA               3:16.01    3:31.87    7  
     1:43.54  3:31.87                                                      
  7 Soloff, Ava J             12 HHAA-MA                   NT    3:38.74    6  
 
Event 9  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              2:35.60    2:42.26   12  
     1:18.89  2:42.26                                                      
  2 Stevenson, Amelia         13 GSA-MA               2:43.82    2:43.56   11  
     1:16.97  2:43.56                                                      
  3 Sharp, Lauren E           13 EMAC-MA              2:33.63    2:43.69   10  
     1:18.66  2:43.69                                                      
  4 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               2:51.45    2:54.14    9  
     1:26.63  2:54.14                                                      
  5 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              2:44.08    3:00.64    8  
     1:24.10  3:00.64                                                      
  6 Iacobelli, Sophia C       13 EMAC-MA              2:51.48    3:01.04    7  
     1:26.27  3:01.04                                                      
  7 Perry, Kylie E            13 GSA-MA               3:03.79    3:07.08    6  
     1:29.78  3:07.08                                                      
  8 James, Morgan             13 SOUD-MA                   NT    3:08.14    5  
  9 Mack, Natalie M           13 EMAC-MA              2:53.42    3:12.91    4  
     1:32.96  3:12.91                                                      
 10 Hayner, Ellie G           13 DCAA-MA              3:00.20    3:13.48    3  
     1:30.88  3:13.48                                                      
 11 Goldman, Natasha P        13 PSC-MA               3:06.89    3:13.89    2  
     1:33.49  3:13.89                                                      
 12 Gilmore, Emily A          13 GSA-MA               3:05.78    3:15.16    1  
     1:37.36  3:15.16                                                      
 13 Hetzel, Bitsy             13 DCAA-MA              3:22.29    3:17.27  
     1:29.57  3:17.27                                                      
 
Event 9  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peshenko, Anna I          14 DCAA-MA              2:33.62    2:43.61   12  
     1:21.01  2:43.61                                                      
  2 Hiestand, Ellie J         14 SOUD-MA              2:40.12    2:44.48   11  
     1:19.41  2:44.48                                                      
  3 King, Avery O             14 EMAC-MA              2:44.86    2:45.88   10  
     1:18.96  2:45.88                                                      
  4 McCouch, Sandra L         14 DCAA-MA              2:53.48    2:52.40    9  
     1:23.79  2:52.40                                                      
  5 Weaver, Claire A          14 PSC-MA               2:46.31    2:52.90    8  
     1:23.12  2:52.90                                                      
  6 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA              2:53.23    2:53.31    7  
     1:26.03  2:53.31                                                      
  7 Johnson, Kayla L          14 PSC-MA               2:46.01    2:54.25    6  
     1:21.84  2:54.25                                                      
  8 Gounder, Shreeya          14 GSA-MA               2:59.35    3:01.46    5  
     1:26.16  3:01.46                                                      
  9 Corvaia, Devon T          14 PSC-MA               2:39.82    3:01.78    4  
     1:22.11  3:01.78                                                      
 10 Sidhu, Ruhbs K            14 EMAC-MA              3:08.30    3:02.81    3  
     1:29.87  3:02.81                                                      
 11 Roth, Hillary J           14 PSC-MA               3:15.45    3:02.96    2  
     1:24.57  3:02.96                                                      
 12 Sheridan, Isabel L        14 UN-MA                3:00.55    3:03.21    1  
     1:28.65  3:03.21                                                      
 
Event 9  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freed, Hailey             15 SOUD-MA              2:33.73    2:38.06   12  
     1:13.53  2:38.06                                                      
  2 Stevenson, Olivia E       15 PSC-MA               2:43.93    2:47.08   11  
     1:21.93  2:47.08                                                      
  3 Calibeo, Cristina M       15 GSA-MA               2:35.71    2:47.68   10  
     1:19.81  2:47.68                                                      
  4 Iannacone, Megan C        15 GSA-MA               2:39.86    2:48.56    9  
     1:19.96  2:48.56                                                      
  5 Krause, Laurel E          15 PSC-MA               2:41.90    2:52.47    8  
     1:21.96  2:52.47                                                      
  6 Link, Natalie C           15 PSC-MA               2:38.68    2:57.14    7  
     1:24.95  2:57.14                                                      
 
Event 9  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matson, Sara              16 GSA-MA               2:36.06    2:42.08   12  
     1:16.49  2:42.08                                                      
  2 Fahrney, Caroline F       16 UN-MA                2:29.01    2:42.60   11  
     1:19.42  2:42.60                                                      
  3 Dolan, Abby M             16 HHAA-MA                   NT    3:23.35   10  
 
Event 9  Girls 18-99 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sicinski, Courtney A      18 PSC-MA               2:23.70    2:34.55   12  
     1:13.49  2:34.55                                                      
  2 Sicinski, Megan M         18 PSC-MA               2:24.86    2:39.30   11  
     1:18.86  2:39.30                                                      
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linden, Teddy W            9 GSA-MA               3:46.25    3:50.68   12  
     1:57.93  3:50.68                                                      
  2 King, Bryce G              9 EMAC-MA              3:55.67    4:07.85   11  
     2:04.22  4:07.85                                                      
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Reed              10 WCAC-MA                   NT    3:34.74   12  
     1:47.13  3:34.74                                                      
  2 Chu, Jack                 10 PSC-MA               3:33.65    3:40.51   11  
     1:42.13  3:40.51                                                      
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freed, Logan              11 SOUD-MA                   NT    3:01.45   12  
     1:28.39  3:01.45                                                      
  2 Taylor, James W           11 EMAC-MA              3:08.24    3:02.63   11  
     1:31.16  3:02.63                                                      
  3 King, Brady C             11 EMAC-MA              3:04.14    3:04.05   10  
     1:26.98  3:04.05                                                      
  4 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               3:17.40    3:06.58    9  
     1:31.16  3:06.58                                                      
  5 DeFinis, Joey T           11 GSA-MA               3:11.81    3:11.76    8  
     1:35.86  3:11.76                                                      
  6 Akman, Timur T            11 SOUD-MA                   NT    3:14.16    7  
     1:33.03  3:14.16                                                      
  7 Thau, Andrew L            11 GSA-MA               3:22.99    3:21.48    6  
     1:45.98  3:21.48                                                      
  8 Brush, Sean C             11 GSA-MA               3:18.69    3:23.99    5  
     1:40.35  3:23.99                                                      
  9 Linden, Luke J            11 GSA-MA               3:21.54    3:31.41    4  
     1:48.31  3:31.41                                                      
 10 Nash, Colin S             11 DCAA-MA              3:21.29    3:32.11    3  
     1:41.07  3:32.11                                                      
 11 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA                   NT    3:35.83    2  
     1:46.34  3:35.83                                                      
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Andy                12 UN-MA                2:37.44    2:37.12   12  
     1:13.63  2:37.12                                                      
  2 Pervall, Ian C            12 DCAA-MA              3:06.13    2:46.51   11  
     1:17.75  2:46.51                                                      
  3 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              2:46.33    2:54.23   10  
     1:23.47  2:54.23                                                      
  4 Franchetti, John E        12 DCAA-MA              2:56.27    3:01.90    9  
     1:28.30  3:01.90                                                      
  5 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA              3:00.18    3:03.76    8  
     1:28.04  3:03.76                                                      
  6 Sabalaske, Ryan T         12 GSA-MA               3:00.26    3:07.78    7  
     1:31.54  3:07.78                                                      
  7 Taylor, Andrew I          12 EMAC-MA              3:08.45    3:12.65    6  
     1:36.17  3:12.65                                                      
  8 Willard, Ethan P          12 PSC-MA               3:09.80    3:17.51    5  
     1:38.75  3:17.51                                                      
  9 Alderson, Spencer E       12 HHAA-MA                   NT    3:18.61    4  
     1:34.37  3:18.61                                                      
 10 Sidhu, Karan S            12 EMAC-MA              3:36.09    3:45.28    3  
     1:50.90  3:45.28                                                      
 
Event 10  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               2:38.97    2:49.27   12  
     1:19.89  2:49.27                                                      
  2 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               3:11.05    3:11.01   11  
     1:37.72  3:11.01                                                      
  3 Eames, Chuckie R          13 DCAA-MA                   NT    3:12.90   10  
     1:23.22  3:12.90                                                      
  4 Giuliana, Jack            13 HHAA-MA                   NT    3:13.49    9  
     1:29.87  3:13.49                                                      
  5 Mishler, Matt R           13 GSA-MA               3:29.67    3:22.19    8  
     1:42.94  3:22.19                                                      
 
Event 10  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Luke A           14 PSC-MA               2:48.06    2:41.75   12  
     1:14.89  2:41.75                                                      
  2 Soroka, Michael P         14 DCAA-MA              2:46.04    2:44.98   11  
     1:17.92  2:44.98                                                      
  3 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              2:35.58    2:45.54   10  
     1:17.86  2:45.54                                                      
  4 Wojcik, Matthew D         14 HHAA-MA              2:35.98    2:47.81    9  
     1:20.64  2:47.81                                                      
  5 Zaffiro, Nick M           14 UN-MA                2:48.88    2:54.34    8  
     1:26.89  2:54.34                                                      
  6 Dey, Om                   14 PSC-MA               2:49.23    2:55.14    7  
     1:22.26  2:55.14                                                      
  7 Manley, James M           14 EMAC-MA              2:52.69    2:59.84    6  
     1:25.67  2:59.84                                                      
 
Event 10  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iacobelli, Michael A      15 EMAC-MA              2:10.46    2:24.72   12  
     1:09.42  2:24.72                                                      
  2 Soares, Nick C            15 EMAC-MA              2:28.56    2:26.62   11  
     1:09.27  2:26.62                                                      
  3 Deppen, Jack C            15 NPAC-MA              2:28.19    2:28.68   10  
     1:09.03  2:28.68                                                      
  4 Kushner, Shawn B          15 PSC-MA               2:21.67    2:36.79    9  
     1:18.21  2:36.79                                                      
  5 Cicco, Josh R             15 GSA-MA               2:35.77    2:40.38    8  
     1:17.00  2:40.38                                                      
  6 Shriver, Connor D         15 UN-MA                     NT    2:44.83    7  
     1:17.23  2:44.83                                                      
  7 Parry, Jacob              15 PSC-MA               2:47.76    2:50.29    6  
     1:23.61  2:50.29                                                      
  8 Yaya, ZeQ O               15 PSC-MA               2:44.20    2:51.26    5  
     1:22.96  2:51.26                                                      
  9 Graham, Douglas S         15 PSC-MA               2:44.36    2:53.49    4  
     1:23.45  2:53.49                                                      
 10 Moreef, Isaiah G          15 PSC-MA               2:38.82    2:53.99    3  
     1:22.53  2:53.99                                                      
 11 Erwine, Ethan F           15 DCAA-MA              2:42.96    2:55.34    2  
     1:28.42  2:55.34                                                      
 
Event 10  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Sean A           16 NPAC-MA              2:18.27    2:17.57   12  
     1:05.63  2:17.57                                                      
  2 Wing, Janik T             16 EMAC-MA              2:13.75    2:26.61   11  
     1:09.74  2:26.61                                                      
  3 Webb, Gavin M             16 PSC-MA               2:21.22    2:34.52   10  
     1:14.40  2:34.52                                                      
  4 Petre, Paul W             16 EMAC-MA                   NT    2:46.51    9  
     1:21.04  2:46.51                                                      
 
Event 10  Boys 17 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iannacone, Andrew R       17 GSA-MA               2:18.45    2:28.75   12  
     1:14.35  2:28.75                                                      
  2 Wojnovich, Davis J        17 GSA-MA               2:20.08    2:47.06   11  
     1:16.22  2:47.06                                                      
  3 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA                   NT    2:55.80   10  
     1:30.12  2:55.80                                                      
 
Event 10  Boys 18-99 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klar-Chaudhuri, Raahi     18 EMAC-MA              2:19.17    2:31.92   12  
     1:13.10  2:31.92