Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/25/2018 11:56 AM
               2018 MA PAAC Alloy Alliance MidSummer - 6/23/2018               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              2:38.12    2:37.25   20  
  2 Puentes, Mya R            14 EMAC-MA                   NT    2:40.04   17  
  3 Stangil, Annikka L        14 PAAC-MA              2:50.23    2:45.54   16  
     1:20.46  2:45.54                                                      
  4 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              2:43.56    2:47.06   15  
     1:23.74  2:47.06                                                      
  5 Robinson, Olivia M        14 EMAC-MA                   NT    2:48.49   14  
  6 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA                   NT    2:52.68   13  
  7 Lohr, Katie M             14 LVA-MA                    NT    2:55.31   12  
     1:22.03  2:55.31                                                      
  8 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              2:54.48    2:55.66   11  
  9 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA                    NT    3:00.03    9  
 10 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA              2:51.77    3:02.08    7  
 11 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              3:09.39    3:03.16    6  
 12 Pappentick, Addison K     11 EMAC-MA              2:58.58    3:06.43    5  
 13 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA                   NT    3:49.02    4  
 
Event 2  Boys 9-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendling, Andy A          14 EMAC-MA              2:24.58    2:25.83   20  
  2 Wu, Wade                  12 PAAC-MA              2:36.04    2:34.34   17  
     1:14.68  2:34.34                                                      
  3 Perose, Bobby J           13 EMAC-MA              2:38.38    2:40.06   16  
     1:16.27  2:40.06                                                      
  4 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              2:51.01    2:43.66   15  
     1:19.20  2:43.66                                                      
  5 Engel, Jack M             13 EMAC-MA                   NT    2:44.01   14  
     1:19.75  2:44.01                                                      
  6 Strella, Dylan T          14 EMAC-MA                   NT    2:48.35   13  
     2:48.40  2:48.35                                                      
  7 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              3:20.47    2:48.55   12  
  8 Desai, Sam D              13 EMAC-MA                   NT    3:00.00   11  
  9 Berstler, Josh/Joshua R   13 Neys Bluefins-MA          NT    3:11.29    9  
     3:11.52  3:11.29                                                      
 10 Hauff, Jacob P            13 Neys Bluefins-MA          NT    3:12.17    7  
 11 Desai, Cyrus D            13 EMAC-MA                   NT    3:17.20    6  
 12 Messenlehner, Griffin J   11 EMAC-MA                   NT    3:19.30    5  
 13 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA                   NT    3:20.14    4  
     1:37.15  3:20.14                                                      
 14 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    3:25.60    3  
 15 Khais, Dannik             12 UN-MA                     NT    3:28.15    2  
 -- Magditch, Alex R          14 PAAC-MA              2:27.89         DQ  
 
Event 3  Girls 9-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA                41.40      41.43   20  
  2 Price, Tryna M            11 EMAC-MA                   NT      47.16   17  
  3 Adams, Sara G             11 EMAC-MA                   NT      49.43   16  
  4 Shutkufski, Madison H     11 EMAC-MA                   NT      49.86   15  
  5 Heffner, Kaitlyn S        10 EMAC-MA                   NT      52.81   14  
 
Event 4  Boys 9-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA                39.06      38.55   20  
  2 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA                46.15      41.10   17  
  3 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                42.40      43.20   16  
  4 Herman, Roman L           10 PAAC-MA                42.71      45.12   15  
  5 Lovett, Graham C           9 EMAC-MA              1:01.70    1:04.21   14  
 
Event 5  Girls 9-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA                45.16      44.46   20  
  2 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA                51.45      48.16   17  
  3 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA                46.65      48.29   16  
  4 Robinson, Grace C         12 EMAC-MA                   NT      52.60   15  
  5 Pappentick, Addison K     11 EMAC-MA                52.89      54.51   14  
  6 Fry, Genevieve A          12 EMAC-MA                52.24      54.68   13  
  7 Shutkufski, Madison H     11 EMAC-MA                   NT      54.99   12  
  8 Daly, Harper O            12 EMAC-MA                   NT      56.01   11  
  9 Laski, Emilia C            9 EMAC-MA                50.94      56.18    9  
 10 Adams, Sara G             11 EMAC-MA                   NT      56.75    7  
 11 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA              1:04.59    1:03.40    6  
 
Event 6  Boys 9-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelinas, Konstantinos   12 Neys Bluefins-MA       40.14      39.33   20  
  2 Wu, Wade                  12 PAAC-MA                42.89      43.57   17  
  3 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                   NT      51.07   16  
  4 Lovett, Graham C           9 EMAC-MA              1:02.63      57.50   15  
  5 Lovett, Reid X            10 EMAC-MA                58.57    1:00.36   14  
  6 Khais, Dannik             12 UN-MA                     NT    1:02.68   13  
  7 Taylor, Sarin K           10 Neys Bluefins-MA     1:11.39    1:12.79   12  
 
Event 7  Girls 9-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA                   NT      35.15   20  
  2 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA                35.99      36.31   17  
  3 Taylor, Sovy M            12 Neys Bluefins-MA       37.58      40.58   16  
  4 Robinson, Grace C         12 EMAC-MA                   NT      40.87   15  
  5 Fry, Genevieve A          12 EMAC-MA                41.27      41.24   14  
  6 Price, Tryna M            11 EMAC-MA                44.27      47.24   13  
  7 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA                42.79      49.01   12  
  8 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA                50.51      52.30   11  
  9 Shutkufski, Madison H     11 EMAC-MA                   NT      53.41    9  
 
Event 8  Boys 9-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA                35.94      36.71   20  
  2 Herman, Roman L           10 PAAC-MA                37.16      39.51   17  
  3 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                39.80      41.30   16  
  4 Messenlehner, Griffin J   11 EMAC-MA                38.90      42.19   15  
  5 Lovett, Graham C           9 EMAC-MA              1:03.82      56.52   14  
  6 Lovett, Reid X            10 EMAC-MA                50.03      57.55   13  
  7 Taylor, Sarin K           10 Neys Bluefins-MA     1:04.42    1:02.54   12  
 
Event 9  Girls 9-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA                37.90      35.20   20  
  2 Taylor, Sovy M            12 Neys Bluefins-MA       33.20      35.39   17  
  3 Pappentick, Addison K     11 EMAC-MA                36.24      37.65   16  
  4 Daly, Harper O            12 EMAC-MA                   NT      37.99   15  
  5 Heffner, Kaitlyn S        10 EMAC-MA                   NT      46.91   14  
 
Event 10  Boys 9-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Wade                  12 PAAC-MA                33.86      32.16   20  
  2 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                   NT      34.57   17  
  3 Khais, Dannik             12 UN-MA                     NT      41.82   16  
  4 Lovett, Reid X            10 EMAC-MA                40.96      41.91   15  
  5 Lovett, Graham C           9 EMAC-MA                52.10      52.00   14  
 
Event 11  Girls 9-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA                   NT    2:56.58   20  
  2 Puentes, Mya R            14 EMAC-MA                   NT    2:57.29   17  
     1:21.42  2:57.29                                                      
  3 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              3:00.86    2:57.34   16  
     1:24.30  2:57.34                                                      
  4 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA              2:53.40    2:58.01   15  
     1:25.82  2:58.01                                                      
  5 White, Laryssa            14 EMAC-MA                   NT    3:06.91   14  
     1:32.16  3:06.91                                                      
  6 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              3:01.70    3:09.97   13  
     1:30.87  3:09.97                                                      
  7 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              3:00.95    3:14.00   12  
     1:29.83  3:14.00                                                      
  8 Fry, Genevieve A          12 EMAC-MA              3:06.53    3:16.50   11  
  9 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              3:18.52    3:21.89    9  
     1:35.28  3:21.89                                                      
 10 Lohr, Katie M             14 LVA-MA                    NT    3:29.48    7  
     1:38.19  3:29.48                                                      
 11 Robinson, Grace C         12 EMAC-MA                   NT    3:41.43    6  
 12 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              3:37.77    3:42.22    5  
     1:57.20  3:42.22                                                      
 13 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA              3:21.64    3:43.52    4  
 14 Wessner, Delaney R        13 EMAC-MA                   NT    3:45.13    3  
 15 Laski, Emilia C            9 EMAC-MA                   NT    4:12.85    2  
     2:13.61  4:12.85                                                      
 16 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA                   NT    4:18.77    1  
     2:12.81  4:18.77                                                      
 
Event 12  Boys 9-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendling, Andy A          14 EMAC-MA              2:41.01    2:46.69   20  
     1:16.87  2:46.69                                                      
  2 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              3:04.68    2:57.06   17  
     1:22.06  2:57.06                                                      
  3 Perose, Bobby J           13 EMAC-MA              2:50.80    2:57.83   16  
     1:27.53  2:57.83                                                      
  4 Angelinas, Konstantinos   12 Neys Bluefins-MA     2:57.80    3:01.02   15  
     1:29.60  3:01.02                                                      
  5 Engel, Jack M             13 EMAC-MA                   NT    3:03.60   14  
     1:25.91  3:03.60                                                      
  6 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA              2:56.33    3:05.98   13  
     1:27.15  3:05.98                                                      
  7 Herman, Roman L           10 PAAC-MA              3:08.99    3:15.37   12  
     1:33.12  3:15.37                                                      
  8 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA                   NT    3:21.32   11  
     1:36.79  3:21.32                                                      
  9 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              3:17.48    3:26.60    9  
     1:35.50  3:26.60                                                      
 10 Berstler, Josh/Joshua R   13 Neys Bluefins-MA          NT    3:34.47    7  
     1:38.92  3:34.47                                                      
 11 Hauff, Jacob P            13 Neys Bluefins-MA          NT    3:35.57    6  
     1:45.92  3:35.57                                                      
 12 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA                   NT    3:46.02    5  
 13 Messenlehner, Griffin J   11 EMAC-MA              3:24.81    3:46.56    4  
 
Event 13  Girls 9-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puentes, Mya R            14 EMAC-MA                   NT    1:23.10   20  
  2 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              1:20.93    1:23.59   17  
  3 White, Laryssa            14 EMAC-MA              1:29.26    1:32.03   16  
  4 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              1:26.91    1:33.36   15  
  5 Stangil, Annikka L        14 PAAC-MA              1:33.89    1:34.62   14  
  6 Robinson, Olivia M        14 EMAC-MA                   NT    1:35.16   13  
  7 Gosselin, Sydney P        13 EMAC-MA                   NT    1:38.58   12  
  8 Wessner, Delaney R        13 EMAC-MA                   NT    1:41.96   11  
  9 Adams, Sara G             11 EMAC-MA                   NT    1:46.22    9  
 10 Price, Tryna M            11 EMAC-MA              1:35.66    1:49.37    7  
 11 Heffner, Kaitlyn S        10 EMAC-MA                   NT    2:01.25    6  
 
Event 14  Boys 9-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendling, Andy A          14 EMAC-MA              1:15.59    1:18.23   20  
  2 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA              1:21.92    1:20.35   17  
  3 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              1:27.71    1:22.69   16  
  4 Perose, Bobby J           13 EMAC-MA              1:18.26    1:24.30   15  
  5 Engel, Jack M             13 EMAC-MA                   NT    1:31.47   14  
  6 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA              1:42.40    1:32.73   13  
  7 Strella, Dylan T          14 EMAC-MA                   NT    1:33.54   12  
  8 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA                   NT    1:38.47   11  
  9 Desai, Cyrus D            13 EMAC-MA                   NT    1:38.76    9  
 10 Desai, Sam D              13 EMAC-MA                   NT    1:39.59    7  
 11 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA                   NT    1:49.99    6  
 12 Khais, Dannik             12 UN-MA                     NT    1:52.75    5  
 13 Hauff, Jacob P            13 Neys Bluefins-MA          NT    1:54.15    4  
 14 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    1:56.09    3  
 
Event 15  Girls 9-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Laryssa            14 EMAC-MA              1:33.68    1:35.75   20  
  2 Puentes, Mya R            14 EMAC-MA                   NT    1:39.66   17  
  3 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA                   NT    1:44.09   16  
  4 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              1:41.97    1:44.14   15  
  5 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA              1:39.91    1:44.33   14  
  6 Robinson, Olivia M        14 EMAC-MA                   NT    1:45.23   13  
  7 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              1:37.39    1:47.04   12  
  8 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA                    NT    1:48.00   11  
  9 Taylor, Sovy M            12 Neys Bluefins-MA     1:50.12    1:49.79    9  
 10 Pappentick, Addison K     11 EMAC-MA              1:54.19    1:57.34    7  
 11 Gosselin, Sydney P        13 EMAC-MA                   NT    1:57.56    6  
 12 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:52.39    1:57.64    5  
 13 Daly, Harper O            12 EMAC-MA                   NT    1:57.83    4  
 14 Laski, Emilia C            9 EMAC-MA              1:52.71    1:59.61    3  
 15 Robinson, Grace C         12 EMAC-MA                   NT    2:00.46    2  
 16 Wessner, Delaney R        13 EMAC-MA                   NT    2:10.38    1  
 17 Stangil, Annikka L        14 PAAC-MA              2:17.43    2:17.36  
 
Event 16  Boys 9-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelinas, Konstantinos   12 Neys Bluefins-MA     1:27.00    1:30.35   20  
  2 Wendling, Andy A          14 EMAC-MA              1:29.84    1:31.46   17  
  3 Wu, Wade                  12 PAAC-MA              1:33.35    1:33.63   16  
  4 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA                   NT    1:35.11   15  
  5 Reppert, Jack C           12 EMAC-MA              1:42.48    1:44.55   14  
  6 Herman, Roman L           10 PAAC-MA              1:39.56    1:47.50   13  
  7 Desai, Cyrus D            13 EMAC-MA                   NT    1:47.81   12  
  8 Desai, Sam D              13 EMAC-MA                   NT    1:47.94   11  
  9 Berstler, Josh/Joshua R   13 Neys Bluefins-MA          NT    1:54.12    9  
 10 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA                   NT    1:54.87    7  
 11 Strella, Dylan T          14 EMAC-MA                   NT    1:55.92    6  
 12 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    2:07.74    5  
 
Event 17  Girls 9-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              1:12.44    1:12.43   20  
  2 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA              1:11.34    1:13.64   17  
  3 White, Laryssa            14 EMAC-MA              1:17.44    1:16.15   16  
  4 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA                    NT    1:16.71   15  
  5 Sparaco, Izzy M           12 EMAC-MA              1:11.81    1:16.95   14  
  6 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              1:12.56    1:17.78   13  
  7 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              1:17.83    1:18.35   12  
  8 Stangil, Annikka L        14 PAAC-MA              1:17.65    1:18.86   11  
  9 Lohr, Katie M             14 LVA-MA                    NT    1:19.12    9  
 10 Fry, Genevieve A          12 EMAC-MA              1:15.42    1:19.26    7  
 11 Robinson, Olivia M        14 EMAC-MA                   NT    1:20.34    6  
 12 Wessner, Delaney R        13 EMAC-MA                   NT    1:26.18    5  
 13 Gosselin, Sydney P        13 EMAC-MA                   NT    1:26.26    4  
 14 Daly, Harper O            12 EMAC-MA                   NT    1:27.85    3  
 15 Shutkufski, Madison H     11 EMAC-MA                   NT    1:29.81    2  
 16 Price, Tryna M            11 EMAC-MA              1:28.69    1:33.76    1  
 17 Laski, Emilia C            9 EMAC-MA              1:34.32    1:34.89  
 18 Adams, Sara G             11 EMAC-MA                   NT    1:35.48  
 19 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA              1:41.68    1:50.58  
 20 Heffner, Kaitlyn S        10 EMAC-MA                   NT    1:51.86  
 
Event 18  Boys 9-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA              1:08.83    1:04.46   20  
  2 Engel, Jack M             13 EMAC-MA                   NT    1:13.50   17  
  3 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              1:12.60    1:14.65   16  
  4 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA              1:20.17    1:15.65   15  
  5 Strella, Dylan T          14 EMAC-MA                   NT    1:16.50   14  
  6 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              1:19.08    1:16.56   13  
  7 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              1:17.98    1:16.57   12  
  8 Desai, Sam D              13 EMAC-MA                   NT    1:16.79   11  
  9 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:17.59    1:21.10    9  
 10 Berstler, Josh/Joshua R   13 Neys Bluefins-MA     1:24.99    1:23.29    7  
 11 Desai, Cyrus D            13 EMAC-MA                   NT    1:29.48    6  
 12 Messenlehner, Griffin J   11 EMAC-MA              1:26.93    1:29.65    5  
 13 Lovett, Reid X            10 EMAC-MA              1:32.07    1:37.25    4  
 14 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    1:37.55    3