Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 3/28/2018 02:08 PM
           2018 MA DST Silver Championships - 3/23/2018 to 3/25/2018           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               5:55.93    5:48.33   20  
  2 Londo, Maya               12 NRG-MA               6:06.44    5:56.39   17  
       31.43  5:56.39                                                      
  3 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                6:10.56    6:01.77   16  
  4 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              6:16.95    6:04.27   15  
       31.35  1:06.90  1:43.19  2:19.88  2:57.04  3:34.29  4:12.12  4:50.00
     5:27.68  6:04.27                                                      
  5 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA  6:06.02    6:11.89   14  
       31.04  1:06.30  1:43.10  2:20.56  2:58.89  3:37.39  4:16.28  4:56.04
     5:34.79  6:11.89                                                      
  6 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               6:26.92    6:12.77   13  
  7 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                6:42.28    6:15.14   12  
       32.54  1:10.16  1:47.71  2:26.07  3:04.69  3:42.54  4:21.85  5:00.64
     5:39.05  6:15.14                                                      
  8 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA              6:19.48    6:19.54   11  
       32.81  1:09.18  1:47.17  2:25.83  3:04.95  3:44.26  4:23.32  5:02.65
     5:42.22  6:19.54                                                      
  9 Davis, Ellie              11 JW-MA                6:35.59    6:21.50    9  
       33.52  1:12.11  1:51.27  2:29.78  3:09.23  3:48.49  4:27.80  5:06.37
     5:45.30  6:21.50                                                      
 10 Andryca, Emily            12 WAVE-MA              6:37.70    6:21.67    7  
       33.55  1:11.57  1:50.65  2:29.60  3:08.06  3:47.53  4:26.87  5:06.21
     5:44.86  6:21.67                                                      
 11 Karpf, Lana               12 GSA-MA               6:28.85    6:25.29    6  
 12 Hillman, Anna             11 CAA-MA               6:36.43    6:28.82    5  
       34.56  1:15.23  1:55.48  2:34.93  3:15.21  3:55.21  4:35.47  5:15.55
     5:54.38  6:28.82                                                      
 13 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA              6:37.58    6:30.42    4  
 14 Wittmer, Sarah            11 GSA-MA               6:38.21    6:31.60    3  
       35.78  1:14.62  1:54.37  2:35.58  3:15.61  3:56.16  4:36.41  5:16.75
     5:56.29  6:31.60                                                      
 15 Petty, Charlotte          12 GSA-MA               6:41.23    6:32.26    2  
       34.17  1:12.46  1:51.39  2:31.50  3:10.90  3:52.30  4:33.89  5:15.14
     5:56.06  6:32.26                                                      
 16 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA              6:42.70    6:36.93    1  
       33.09  1:12.90  1:54.14  2:33.99  3:14.70  3:55.30  4:36.63  5:16.72
     5:57.67  6:36.93                                                      
 17 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA               6:41.28    6:39.07  
       35.43  1:14.48  1:54.28  2:35.21  3:15.58  3:56.34  4:38.03  5:19.22
     6:00.63  6:39.07                                                      
 18 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA              6:47.22    6:50.76  
 
Event 2  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behm, Jack                11 JW-MA                5:59.89    5:46.87   20  
       31.51  1:06.23  1:42.04  2:16.76  2:52.51  3:27.71  4:02.94  4:38.16
     5:12.86  5:46.87                                                      
  2 Chapman, AJ               12 DST-MA               5:55.46    5:48.63   17  
       31.79  1:06.68  1:42.75  2:18.12  2:54.41  3:29.69  4:05.56  4:41.55
     5:17.33  5:48.63                                                      
  3 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               6:10.24    6:03.26   16  
       31.57  1:06.50  1:42.88  2:20.12  2:56.45  3:33.05  4:10.68  4:48.87
     5:25.36  6:03.26                                                      
  4 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              6:25.17    6:16.22   15  
       32.70  1:09.10  1:46.93  2:25.21  3:04.11  3:43.64  4:22.86  5:01.16
     5:40.27  6:16.22                                                      
  5 Franchetti, John          12 DCAA-MA              6:50.34    6:17.89   14  
       31.91  1:09.51  1:48.73  2:27.33  3:06.03  3:44.42  4:23.66  5:03.01
     5:41.26  6:17.89                                                      
  6 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               6:38.45    6:21.74   13  
       32.78  1:10.36  1:48.93  2:27.35  3:06.07  3:45.55  4:25.40  5:05.61
     5:44.54  6:21.74                                                      
  7 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                6:49.39    6:23.60   12  
       33.03  1:10.57  1:49.72  2:27.40  3:06.14  3:44.77  4:24.24  5:03.97
     5:44.47  6:23.60                                                      
  8 Taylor, Andrew            12 DST-MA               6:33.26    6:30.82   11  
       33.30  1:11.15  1:50.22  2:29.42  3:09.77  3:50.29  4:31.97  5:12.59
     5:52.94  6:30.82                                                      
  9 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA    6:46.24    6:34.70    9  
       33.27  1:13.54  1:54.66  2:35.26  3:15.96  3:56.11  4:37.94  5:18.56
     5:59.06  6:34.70                                                      
 10 Thau, Andrew              11 GSA-MA               6:49.98    6:36.61    7  
       35.16  1:14.96  1:55.12  2:36.14  3:17.37  3:58.71  4:39.62  5:19.87
     5:59.97  6:36.61                                                      
 11 Moen, Ethan               11 DST-MA               6:37.02    6:42.34    6  
       35.37  1:14.91  1:55.49  2:37.27  3:17.91  4:00.01  4:43.11  5:24.92
     6:05.56  6:42.34                                                      
 12 Linden, Luke              11 GSA-MA               6:43.15    6:55.62    5  
       35.02  1:16.71  2:00.77  2:43.32  3:25.64  4:09.23  4:52.94  5:34.19
     6:16.32  6:55.62                                                      
 
Event 3  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              5:34.24    5:23.73   20  
       29.20  1:01.34  1:34.02  2:06.79  2:39.55  3:12.41  3:45.12  4:18.32
     4:51.56  5:23.73                                                      
  2 Shawaryn, Catie           13 YBCC-MA              5:44.24    5:27.46   17  
       29.46  1:01.12  1:33.48  2:06.56  2:39.92  3:13.78  3:47.76  4:21.92
     4:55.49  5:27.46                                                      
  3 Parker, Ava               14 JW-MA                5:37.39    5:28.17   16  
       29.93  1:02.83  1:35.48  2:08.52  2:41.43  3:14.56  3:48.42  4:22.20
     4:55.54  5:28.17                                                      
  4 Wahl, Julianna            14 YBCC-MA              5:54.80    5:35.31   15  
       29.55  1:02.63  1:36.61  2:11.20  2:45.81  3:20.08  3:53.82  4:28.09
     5:02.08  5:35.31                                                      
  5 Merch, Angela             13 JW-MA                5:55.08    5:39.74   14  
       30.03  1:03.59  1:38.69  2:13.78  2:48.95  3:23.87  3:58.75  4:34.40
     5:08.15  5:39.74                                                      
  6 Neely, Madaline           13 JW-MA                5:57.72    5:40.69   13  
       30.51  1:04.43  1:38.94  2:14.43  2:49.50  3:24.42  3:59.96  4:35.15
     5:09.20  5:40.69                                                      
  7 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              5:46.01    5:41.17   12  
       28.71  1:01.34  1:36.06  2:11.28  2:46.95  3:22.33  3:58.11  4:33.95
     5:08.69  5:41.17                                                      
  8 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               5:33.13    5:41.53   11  
       30.28  1:02.82  1:37.26  2:12.25  2:47.44  3:22.98  3:57.99  4:33.05
     5:07.73  5:41.53                                                      
  9 Walker, Callie            13 NRG-MA               5:43.33    5:47.66    9  
       29.67  1:03.16  1:37.83  2:13.07  2:47.73  3:22.99  3:59.04  4:35.58
     5:11.91  5:47.66                                                      
 10 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  5:46.85    5:48.22    7  
       29.90  1:04.18  1:39.61  2:15.44  2:51.88  3:27.88  4:03.53  4:39.40
     5:14.82  5:48.22                                                      
 11 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  5:56.73    5:54.40    6  
       30.82  1:05.17  1:40.59  2:16.77  2:53.35  3:30.36  4:07.22  4:44.07
     5:20.67  5:54.40                                                      
 12 Ward, Reagan              13 GSA-MA               5:55.95    5:56.15    5  
       30.89  1:05.33  1:41.23  2:18.33  2:54.60  3:30.80  4:07.93  4:44.87
     5:21.63  5:56.15                                                      
 13 Wait, Morgan              14 JW-MA                6:00.59    5:57.85    4  
       30.82  1:05.44  1:41.57  2:18.02  2:54.59  3:31.36  4:07.95  4:44.98
     5:22.29  5:57.85                                                      
 14 Adams, Heather            13 JW-MA                5:41.92    5:58.11    3  
       29.69  1:02.44  1:37.18  2:13.40  2:49.87  3:27.16  4:04.19  4:42.14
     5:20.57  5:58.11                                                      
 
Event 4  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               5:20.26    5:19.03   20  
       27.63    58.78  1:30.82  2:03.66  2:36.55  3:09.39  3:42.27  4:14.92
     4:47.56  5:19.03                                                      
  2 Henry, Drew               13 NRG-MA               5:31.79    5:19.69   17  
              1:00.41  1:32.54  2:05.31  2:38.14  3:10.96  3:43.66  4:16.49
     4:48.90  5:19.69                                                      
  3 Cicco, Josh               14 GSA-MA               5:21.54    5:21.35   16  
       28.07    59.60  1:31.85  2:04.66  2:37.88  3:11.00  3:44.23  4:17.45
     4:50.08  5:21.35                                                      
  4 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                5:30.34    5:24.05   15  
       28.29  1:00.58  1:33.30  2:06.67  2:40.28  3:13.93  3:46.99  4:20.11
     4:52.03  5:24.05                                                      
  5 Whartenby, Miller         13 JW-MA                5:42.87    5:25.60   14  
       29.20  1:01.52  1:34.11  2:06.94  2:40.47  3:13.67  3:47.14  4:20.60
     4:54.11  5:25.60                                                      
  6 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               5:45.44    5:27.64   13  
       28.78  1:00.63  1:33.50  2:06.27  2:39.83  3:13.18  3:47.22  4:21.48
     4:55.45  5:27.64                                                      
  7 Schwartz, Dov             14 JW-MA                5:35.79    5:29.11   12  
       28.17  1:00.17  1:33.34  2:06.91  2:41.09  3:14.65  3:49.16  4:23.43
     4:57.24  5:29.11                                                      
  8 Christou, Alex            14 JW-MA                5:36.11    5:29.25   11  
       29.00  1:00.99  1:34.01  2:06.83  2:39.66  3:13.16  3:46.73  4:21.07
     4:55.70  5:29.25                                                      
  9 Orr, Harrison             14 JW-MA                5:24.81    5:29.54    9  
       29.37  1:01.76  1:34.81           2:41.71  3:15.45  3:49.37  4:23.57
     4:57.64  5:29.54                                                      
 10 Eizner, Eddie             13 JW-MA                5:53.05    5:42.67    7  
       30.44  1:03.51  1:37.55  2:12.78  2:47.78  3:22.72  3:58.44  4:34.17
     5:09.83  5:42.67                                                      
 11 Nasielski, Michael        14 JW-MA                5:42.25    5:45.22    6  
       29.61  1:02.57  1:37.45  2:12.24  2:47.65  3:23.42  3:59.07  4:35.29
     5:11.00  5:45.22                                                      
 12 Thompson, Will            14 MSA-MA               5:49.72    5:47.03    5  
       30.67  1:05.37  1:41.40  2:17.11  2:53.30  3:28.36  4:04.22  4:39.22
     5:13.98  5:47.03                                                      
 13 Jacob, Conor              13 WAVE-MA              5:49.16    5:55.87    4  
       29.80  1:03.54  1:39.74  2:15.29  2:51.93  3:29.37  4:06.94  4:44.46
     5:20.27  5:55.87                                                      
 14 Tonelli, John             14 JW-MA                5:52.67    6:15.19    3  
       30.81  1:05.71  1:42.41  2:20.36  2:59.99  3:38.93  4:19.27  4:59.77
     5:37.12  6:15.19                                                      
 
Event 5  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               5:31.24    5:27.10   20  
       28.53    59.92  1:32.47  2:05.93  2:39.29  3:12.99  3:46.92  4:21.00
     4:54.09  5:27.10                                                      
  2 Snyder, Ava               15 YBCC-MA              5:30.09    5:28.01   17  
       28.89  1:00.99  1:33.79  2:07.02  2:40.61  3:14.44  3:48.11  4:22.41
     4:55.70  5:28.01                                                      
  3 Fleisher, Sarah           17 JW-MA                5:33.62    5:29.90   16  
       28.64  1:01.35  1:35.03  2:08.38  2:41.76  3:15.35  3:48.95  4:23.25
     4:57.15  5:29.90                                                      
  4 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               6:02.44    5:29.92   15  
       28.39    59.96  1:31.94  2:05.46  2:39.68  3:13.89  3:48.06  4:22.40
     4:56.57  5:29.92                                                      
  5 Fry, Mikaela              16 YBCC-MA              5:32.23    5:33.20   14  
       29.93  1:02.09  1:35.40  2:08.95  2:42.35  3:16.25  3:50.42  4:24.73
     4:59.21  5:33.20                                                      
  6 Raue, Shannon             16 JW-MA                5:25.33    5:33.52   13  
       29.65  1:01.91  1:36.10  2:11.12  2:46.19  3:20.62  3:54.25  4:28.00
     5:01.69  5:33.52                                                      
  7 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA               5:47.20    5:35.01   12  
       29.92  1:04.01  1:38.42  2:12.86  2:46.55  3:20.91  3:54.58  4:28.43
     5:03.09  5:35.01                                                      
  8 Caputo, Maggie            17 JW-MA                5:59.48    5:37.97   11  
       30.32  1:03.61  1:37.84  2:11.93  2:45.98  3:20.16  3:54.71  4:29.52
     5:04.10  5:37.97                                                      
  9 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA               5:37.35    5:39.64    9  
       29.65  1:02.52  1:36.28  2:10.55  2:45.15  3:20.28  3:55.42  4:30.19
     5:05.14  5:39.64                                                      
 10 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                5:32.07    5:45.51    7  
       28.56  1:01.14  1:35.67  2:10.86  2:46.93  3:22.98  3:59.34  4:35.34
     5:11.19  5:45.51                                                      
 11 Mecca, Gina               18 YBCC-MA              5:43.12    5:45.66    6  
       29.82  1:02.82  1:36.95  2:11.93  2:47.10  3:22.96  3:58.91  4:34.69
     5:10.98  5:45.66                                                      
 12 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               5:46.10    5:49.30    5  
       31.10  1:05.08  1:40.06  2:15.82  2:51.82  3:27.15  4:02.45  4:38.51
     5:14.44  5:49.30                                                      
 13 Adams, Julia              16 JW-MA                5:45.47    5:53.96    4  
       30.19  1:04.51  1:39.06  2:14.60  2:50.96  3:27.33  4:04.48  4:41.78
     5:18.72  5:53.96                                                      
 14 Wilson, Frances           15 RAD-MA               5:44.94    5:54.44    3  
       30.96  1:04.78  1:40.16  2:16.88  2:53.82  3:31.52  4:08.95  4:45.45
     5:21.42  5:54.44                                                      
 15 Silvers, Kaity            15 DST-MA               6:01.14    5:55.21    2  
       30.16  1:04.01  1:39.29  2:15.33  2:51.92  3:29.18  4:06.17  4:43.49
     5:20.27  5:55.21                                                      
 16 Karpf, Skylar             15 GSA-MA               6:42.35    6:15.02    1  
       30.10  1:04.40  1:41.38  2:20.15  2:59.42  3:38.85  4:18.31  4:58.12
     5:37.29  6:15.02                                                      
 17 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA              6:17.02    6:18.21  
       31.66  1:08.93  1:48.21  2:26.94  3:06.05  3:45.33  4:24.69  5:03.96
     5:42.46  6:18.21                                                      
 18 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              6:00.08    6:26.24  
       33.14  1:09.78  1:47.89  2:26.94  3:06.40  3:45.97  4:26.04  5:06.34
     5:46.78  6:26.24                                                      
 19 Gramigna, Abby            15 JW-MA                5:54.19    6:31.11  
       31.75  1:07.54  1:45.56  2:25.04  3:06.21  3:47.71  4:28.94  5:10.23
     5:51.34  6:31.11                                                      
 20 Serrano, Nia              18 JW-MA                7:05.13    6:41.84  
       34.49  1:13.95  1:54.73  2:35.58  3:16.71  3:58.00  4:39.47  5:20.66
     6:02.11  6:41.84                                                      
 
Event 6  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA              5:05.85    5:02.08   20  
       28.09    57.84  1:28.15  1:58.98  2:29.72  3:00.21  3:30.87  4:02.20
     4:32.86  5:02.08                                                      
  2 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              5:16.86    5:11.04   17  
       27.22    57.31  1:28.53  2:00.06  2:31.68  3:03.35  3:35.52  4:08.18
     4:40.15  5:11.04                                                      
  3 Connell, Danny            15 LVA-MA               5:21.19    5:11.12   16  
       27.79    58.05  1:29.14  2:00.74  2:32.65  3:04.28  3:36.36  4:08.41
     4:40.60  5:11.12                                                      
  4 Foley, Kevin              16 JW-MA                5:11.38    5:12.01   15  
       27.15    56.45  1:26.62  1:57.88  2:29.51  3:01.26  3:33.75  4:06.54
     4:39.20  5:12.01                                                      
  5 Lucas, David              15 WAVE-MA              5:18.03    5:12.49   14  
       27.76    58.26  1:29.60  2:00.96  2:32.87  3:05.30  3:37.56  4:09.93
     4:41.92  5:12.49                                                      
  6 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA              5:31.91    5:16.52   13  
       27.29    58.01  1:29.67  2:02.33  2:34.82  3:07.10  3:39.63  4:12.19
     4:45.16  5:16.52                                                      
  7 Hoch, Andy                15 DST-MA               5:29.73    5:20.49   12  
       27.01    56.60  1:27.36  1:59.64  2:32.47  3:06.30  3:40.09  4:14.12
     4:48.52  5:20.49                                                      
  8 Comber, Kurt              15 YBCC-MA              5:28.11    5:22.48   11  
       28.35    59.38  1:31.86  2:05.08  2:38.31  3:11.27  3:44.28  4:18.06
     4:51.36  5:22.48                                                      
  9 Pant, Dhruv               15 CAA-MA               5:20.57    5:27.39    9  
       29.44  1:02.38  1:35.16  2:08.71  2:42.65  3:16.40  3:50.55  4:24.05
     4:56.78  5:27.39                                                      
 10 Eizner, Alvin             15 JW-MA                5:27.55    5:27.45    7  
       29.31  1:01.98  1:35.41  2:08.99  2:42.48  3:16.54  3:50.31  4:23.90
     4:56.89  5:27.45                                                      
 11 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                5:45.37    5:34.16    6  
       27.97    59.16  1:31.44  2:04.32  2:38.53  3:13.23  3:48.57  4:23.94
     4:59.68  5:34.16                                                      
 12 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              5:53.13    5:38.53    5  
       28.87  1:00.88  1:34.31  2:08.00  2:42.65  3:17.79  3:52.89  4:28.34
     5:04.10  5:38.53                                                      
 13 Petty, Andrew             15 GSA-MA               5:47.74    5:41.54    4  
       30.05  1:03.69  1:38.10  2:13.34  2:48.17  3:23.30  3:58.34  4:33.24
     5:08.63  5:41.54                                                      
 -- Christou, Anthony         17 JW-MA                5:03.14         DQ  
       26.74    55.82  1:25.92  1:56.68  2:27.76  2:59.28  3:30.85  4:02.49
     4:34.00       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Carly            10 DST-MA               6:58.32    6:25.73   20  
       33.31  1:11.33  1:50.49  2:30.14  3:10.75  3:50.31  4:30.00  5:10.78
     5:50.15  6:25.73                                                      
  2 Hickey, Lillian           10 TRI-MA               7:17.79    6:37.78   17  
       33.50  1:10.95  1:49.92  2:29.99  3:10.72  3:51.74  4:33.13  5:15.29
     5:57.35  6:37.78                                                      
  3 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA              7:00.96    7:01.76   16  
       34.65  1:15.86  1:58.73  2:42.49  3:26.36  4:09.74  4:53.43  5:37.92
     6:21.71  7:01.76                                                      
  4 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA               7:07.54    7:03.18   15  
       35.52  1:15.81  1:58.38  2:42.09  3:25.97  4:09.94  4:54.04  5:38.32
     6:22.62  7:03.18                                                      
  5 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA    7:07.96    7:25.17   14  
       36.30  1:20.02  2:03.77  2:47.54  3:32.10  4:16.82  5:01.45  5:46.27
     6:29.43  7:25.17                                                      
 
Event 8  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gagner, Quinn             10 JW-MA                7:15.57    6:57.18   20  
       36.39  1:17.98  2:00.56  2:42.55  3:24.01  4:07.38  4:50.53  5:33.75
     6:17.12  6:57.18                                                      
  2 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA               6:53.19    7:00.13   17  
       38.08  1:20.40  2:03.67  2:46.67  3:29.42  4:12.71  4:56.47  5:39.50
     6:22.11  7:00.13                                                      
  3 Moen, James               10 DST-MA               7:00.66    7:00.30   16  
       36.18  1:18.84  2:02.79  2:46.65  3:30.24  4:13.46  4:57.70  5:40.71
     6:22.03  7:00.30                                                      
  4 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               7:37.34    7:52.67   15  
       37.03  1:24.05  2:14.29  3:04.47  3:52.97  4:43.05  5:32.23  6:20.53
     7:08.89  7:52.67                                                      
 
Event 9  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Victoria        12 DST-MA               5:42.95    5:06.41   20  
       32.86  1:11.03  1:50.11  2:30.11  3:14.28  3:59.99  4:33.84  5:06.41
  2 Neely, Abby               12 JW-MA                5:25.85    5:22.90   17  
       34.73  1:14.75  1:55.33  2:35.01  3:20.98  4:07.00  4:46.00  5:22.90
  3 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                5:31.74    5:26.88   16  
       33.77  1:15.29  1:56.43  2:37.64  3:26.34  4:13.19  4:50.64  5:26.88
  4 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                5:45.12    5:29.44   15  
       35.89  1:19.85  2:00.95  2:40.94  3:27.31  4:14.10  4:51.99  5:29.44
  5 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA  5:29.38    5:38.76   14  
       37.29  1:21.79  2:05.76  2:51.65  3:35.66  4:21.78  5:01.40  5:38.76
  6 Davis, Ellie              11 JW-MA                5:55.47    5:55.01   13  
       39.39  1:25.14  2:10.50  2:56.26  3:46.60  4:36.05  5:15.42  5:55.01
 
Event 10  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Conan               11 RAD-MA               5:34.66    5:09.39   20  
       31.43  1:09.82  1:50.03  2:30.59  3:12.24  3:57.39  4:33.92  5:09.39
  2 Verbanas, Conner          11 DST-MA               5:35.76    5:29.98   17  
       35.03  1:17.48  1:58.00  2:39.26  3:26.78  4:14.49  4:52.57  5:29.98
  3 Lewis, Colin              12 DST-MA               5:43.94    5:44.50   16  
       35.73  1:20.24  2:03.01  2:47.38  3:36.09  4:26.55  5:06.47  5:44.50
  4 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA    6:02.24    5:49.29   15  
       35.92  1:22.64  2:07.62  2:52.04  3:42.80  4:31.24  5:10.71  5:49.29
 -- Strukelj, Andre           12 DST-MA               5:41.96         DQ  
       32.61  1:11.81  1:50.61  2:27.99  3:14.96  4:03.11  4:38.09       DQ
 
Event 11  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merch, Angela             13 JW-MA                5:02.46    4:54.44   20  
       31.29  1:09.64  1:46.27  2:23.13  3:05.62  3:48.76  4:22.97  4:54.44
  2 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               5:06.54    5:03.59   17  
       32.71  1:09.93  1:50.06  2:29.40  3:11.97  3:55.55  4:30.12  5:03.59
  3 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    5:27.23    5:22.60   16  
       33.66  1:10.98  1:52.21  2:32.86  3:21.81  4:10.32  4:46.72  5:22.60
  4 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  5:26.88    5:32.83   15  
       34.04  1:16.29  2:02.20  2:47.44  3:30.64  4:16.72  4:56.63  5:32.83
 -- Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA  5:35.72         DQ  
       32.15  1:20.24  2:03.21  2:47.55  3:32.64  4:20.58  5:01.37       DQ
 -- Walker, Callie            13 NRG-MA               5:33.71         DQ  
       34.00  1:15.51  1:55.59  2:35.21  3:24.43  4:12.88  4:48.66       DQ
 
Event 12  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               4:51.72    4:42.53   20  
       30.53  1:05.78  1:41.45  2:16.34  2:56.54  3:36.44  4:10.39  4:42.53
  2 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               4:48.97    4:46.10   17  
       30.44  1:06.49  1:40.56  2:14.96  2:58.80  3:43.72  4:14.67  4:46.10
  3 Schwartz, Dov             14 JW-MA                4:57.57    4:48.08   16  
       29.62  1:05.22  1:40.80  2:16.70  2:59.04  3:41.74  4:15.23  4:48.08
  4 Jellig, Conor             14 JW-MA                4:56.15    4:51.84   15  
       30.51  1:04.93  1:39.33  2:16.19  3:00.69  3:45.93  4:18.71  4:51.84
  5 Christou, Alex            14 JW-MA                4:56.05    4:51.86   14  
       31.25  1:06.93  1:43.09  2:19.91  3:02.86  3:45.24  4:18.60  4:51.86
  6 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                4:57.36    4:55.40   13  
       31.19  1:10.30  1:48.11  2:24.99  3:07.67  3:49.99  4:22.67  4:55.40
  7 Cicco, Josh               14 GSA-MA               4:53.70    4:55.86   12  
       31.29  1:08.46  1:46.55  2:23.82  3:06.13  3:50.44  4:24.13  4:55.86
  8 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               5:14.54    4:59.35   11  
       33.03  1:10.60  1:47.76  2:23.46  3:08.09  3:52.11  4:26.62  4:59.35
  9 Eizner, Eddie             13 JW-MA                5:05.88    4:59.46    9  
       31.81  1:08.29  1:45.98  2:23.75  3:07.91  3:53.15  4:27.29  4:59.46
 10 Orr, Harrison             14 JW-MA                4:46.59    5:06.49    7  
       33.31  1:12.97  1:51.26  2:29.49  3:13.80  3:58.23  4:32.67  5:06.49
 11 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      5:23.32    5:12.62    6  
       32.78  1:12.75  1:52.68  2:31.96  3:15.42  3:59.04  4:36.26  5:12.62
 12 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              5:27.97    5:15.05    5  
       36.86  1:19.25  1:59.74  2:37.99  3:21.70  4:04.88  4:41.03  5:15.05
 13 Whartenby, Miller         13 JW-MA                5:22.91    5:16.89    4  
       32.80  1:14.51  1:54.06  2:33.13  3:19.38  4:05.72  4:42.13  5:16.89
 14 Sparks, Ryan              14 JW-MA                5:18.54    5:22.98    3  
       33.92  1:15.20  1:58.14  2:39.86  3:23.28  4:08.32  4:47.00  5:22.98
 15 Denn, Adam                13 DST-MA               5:21.08    5:25.96    2  
       34.72  1:15.13  1:57.75  2:38.50  3:21.72  4:07.56  4:48.05  5:25.96
 -- Tonelli, John             14 JW-MA                5:25.91         DQ  
       37.16  1:25.75  2:08.67  2:51.23  3:36.96  4:27.10  5:06.54       DQ
 -- Nasielski, Michael        14 JW-MA                5:16.92        DFS  
 -- Soroka, Michael           13 DCAA-MA              5:11.82        DFS  
 
Event 13  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Brianna             15 JW-MA                4:54.75    4:51.05   20  
       29.69  1:03.19  1:40.18  2:16.77  3:01.54  3:46.34  4:19.22  4:51.05
  2 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               4:52.20    4:53.56   17  
       30.51  1:06.92  1:41.94  2:17.43  3:02.48  3:47.93  4:20.84  4:53.56
  3 Fleisher, Sarah           17 JW-MA                5:00.70    4:59.77   16  
       31.02  1:07.66  1:46.47  2:24.94  3:09.26  3:53.99  4:27.32  4:59.77
  4 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               5:12.79    5:04.25   15  
       32.61  1:09.65  1:47.96  2:25.81  3:10.95  3:54.89  4:30.40  5:04.25
  5 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               5:02.06    5:05.91   14  
       32.08  1:11.68  1:49.38  2:26.91  3:13.50  4:00.42  4:33.94  5:05.91
  6 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               5:01.32    5:08.75   13  
       30.88  1:06.95  1:46.62  2:27.06  3:09.58  3:54.61  4:32.02  5:08.75
  7 Raue, Shannon             16 JW-MA                5:02.14    5:11.61   12  
       34.39  1:18.22  1:56.97  2:35.87  3:19.57  4:04.11  4:39.11  5:11.61
  8 Outlaw, Simone            17 YBCC-MA              5:39.25    5:24.33   11  
       33.60  1:14.93  1:56.52  2:37.69  3:25.03  4:13.80  4:49.45  5:24.33
  9 Silvers, Kaity            15 DST-MA               5:34.42    5:31.07    9  
       34.04  1:18.26  1:59.50  2:40.66  3:30.46  4:19.50  4:55.67  5:31.07
 -- Cotton, Lauren            15 JW-MA                5:18.22        DFS  
 
Event 14  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eizner, Alvin             15 JW-MA                4:46.02    4:46.98   20  
       30.12  1:05.95  1:42.33  2:18.60  3:01.13  3:41.60  4:14.71  4:46.98
  2 Pant, Dhruv               15 CAA-MA               4:55.20    4:51.21   17  
       30.87  1:06.58  1:46.15  2:23.97  3:05.61  3:46.25  4:19.40  4:51.21
 -- Hsiao, Andrew             15 JW-MA                4:50.84        DFS  
 
Event 15  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 George School Aquatics-MA  'A'                    2:14.03    2:03.82   40  
     1) Cicco, Mackenzie 12             2) Schluchterer, Brooke 12        
     3) Stevenson, Amelia 12            4) Karpf, Lana 12                 
       31.39  1:11.04  1:35.91  2:03.82                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:05.30    2:05.01   34  
     1) O'Day, Heather 12               2) Tonelli, Evangelia 12          
     3) Neely, Abby 12                  4) Dimter, Emma 12                
       31.52  1:08.40  1:38.12  2:05.01                                    
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:10.35    2:08.41   32  
     1) Beggs, Christina 12             2) Suleski, Kyra 11               
     3) Fahy, Kaitlyn 12                4) Dragan, Noelle 12              
       32.51  1:10.00  1:41.09  2:08.41                                    
  4 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            2:18.80    2:13.51   30  
     1) Hollister, Marley 12            2) Pennekamp, Elle 11             
     3) Hetzel, Bitsy 12                4) McCottry, Maya 11              
       34.21  1:13.21  1:45.38  2:13.51                                    
  5 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              2:15.91    2:13.64   28  
     1) Bui, Adrianna 11                2) Waldhauser, Eleni 11           
     3) Mansukani, Jayne 11             4) Shawaryn, Stephanie 12         
       33.02  1:13.55  1:45.54  2:13.64                                    
  6 Nrg Swimming-MA  'A'                              2:19.52    2:14.52   26  
     1) Londo, Maya 12                  2) Smith, Megan 12                
     3) Samuel, Ava 12                  4) Wiley, Sadie 11                
       34.05  1:11.49  1:47.65  2:14.52                                    
  7 Medford Wave-MA  'A'                              2:14.88    2:15.00   24  
     1) Andryca, Emily 12               2) Walsh, Kelly 11                
     3) Shapiro, Alisa 12               4) Peterson, Gracie 12            
       33.42  1:15.58  1:44.52  2:15.00                                    
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:17.58    2:16.55   22  
     1) Shi, Michelle 12                2) O'Day, Kerry 12                
     3) Renouf, Stephanie 12            4) Gozdan, Madison 11             
       33.71  1:13.06  1:45.80  2:16.55                                    
  9 George School Aquatics-MA  'B'                    2:24.52    2:18.30   18  
     1) Gilmore, Madelyn 11             2) Stevenson, Abigail 11          
     3) Garrabrant, Megan 11            4) Petty, Charlotte 12            
       35.46  1:14.04  1:47.83  2:18.30                                    
 10 Delaware Swim Team-MA  'A'                        2:14.52    2:18.86   14  
     1) Sterkenburg, Laci 11            2) Cooper, Sadie 12               
     3) Kulon, Claudia 12               4) Phillips, Victoria 12          
       36.04  1:15.65  1:50.97  2:18.86                                    
 11 Kids Swim Club-MA  'A'                            2:25.91    2:22.60   12  
     1) Musselman, Kendra 12            2) Colangelo, Kayanna 11          
     3) Murphy, Taegan 12               4) Colangelo, Janiyiah 12         
       37.93  1:14.76  1:52.89  2:22.60                                    
 12 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              2:20.54    2:24.73   10  
     1) Sanfilippo, Lia 12              2) DeVose, Shelby 12              
     3) Yelverton, Ava 12               4) Haro-Moss, Sofia 11            
       35.43  1:16.21  1:52.56  2:24.73                                    
 
Event 16  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:16.01    2:06.26   40  
     1) Broderick, Liam 11              2) Behm, Jack 11                  
     3) Catania, Massimo 12             4) Li, Sean 12                    
       32.62  1:07.90  1:38.40  2:06.26                                    
  2 George School Aquatics-MA  'A'                    2:18.50    2:16.87   34  
     1) Brush, Sean 11                  2) Shea IV, Jack 12               
     3) Sabalaske, Ryan 11              4) Muller Jr, Tommy 11            
       35.95  1:14.84  1:46.68  2:16.87                                    
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:27.05    2:18.29   32  
     1) Broadbelt, Colin 11             2) Raue, Colin 11                 
     3) Emmert, David 12                4) Yurkewicz, Alex 11             
       34.89           1:47.78  2:18.29                                    
  4 George School Aquatics-MA  'B'                    2:26.17    2:25.78   30  
     1) Mishler, Matt 12                2) Linden, Luke 11                
     3) Birnbaum, Jake 11               4) Thau, Andrew 11                
       36.86  1:19.47  1:54.60  2:25.78                                    
 -- Delaware Swim Team-MA  'A'                        2:13.14         DQ  
     1) Strukelj, Andre 12              2) Pittala, Sritan 11             
     3) Verbanas, Conner 11             4) Chapman, AJ 12                 
       30.75  1:08.80  1:41.79       DQ                                    
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:23.32         DQ  
     1) Connelly, John Ryan 11          2) Burmaster, Andrew 12           
     3) Serrano, Noah 11                4) DeSumma, Trevor 11             
       34.82  1:13.13  1:55.59       DQ                                    
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              2:00.78    1:56.76   40  
     1) Bui, Angeline 13                2) Brown, Allie 13                
     3) Sugra, Paige 14                 4) Blaskovich, Emily 13           
       28.61  1:01.15  1:29.84  1:56.76                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:03.07    1:59.61   34  
     1) Parker, Ava 14                  2) Merch, Angela 13               
     3) Jellig, Maria 14                4) Neely, Madaline 13             
       31.10  1:05.36  1:33.91  1:59.61                                    
  3 George School Aquatics-MA  'A'                    2:05.99    2:00.29   32  
     1) Ward, Reagan 13                 2) Sabalaske, Emma 13             
     3) Sweitzer, Maggie 13             4) Heimowitz, Miranda 13          
       31.41  1:04.33  1:33.92  2:00.29                                    
  4 Medford Wave-MA  'A'                              2:03.38    2:01.60   30  
     1) Walsh, Shannon 14               2) Shellem, Michaela 14           
     3) Ruona, Kate 13                  4) Rodier, Annamarie 14           
       31.93  1:06.92  1:36.05  2:01.60                                    
  5 George School Aquatics-MA  'B'                    2:13.13    2:02.77   28  
     1) Muller, Alexis 13               2) Martillotti, Ashley 13         
     3) Gounder, Shreeya 13             4) Perry, Kylie 13                
       30.66  1:04.14  1:34.25  2:02.77                                    
  6 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            2:02.41    2:02.84   26  
     1) McCouch, Sandra 14              2) Peshenko, Anna 14              
     3) Hayner, Ellie 13                4) McCottry, Leah 13              
       33.14  1:05.94  1:36.36  2:02.84                                    
  7 Northeast Swimming Club-MA  'A'                   2:07.83    2:05.92   24  
     1) Bluestein, Talia 14             2) Short, Gianna 14               
     3) Szumski, Caitlyn 13             4) Hayes, Brigid 14               
       33.71  1:06.44  1:37.04  2:05.92                                    
  8 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              2:11.84    2:06.37   22  
     1) Barrett, Allison 13             2) Sickler, Laura 14              
     3) Barr, Caitlin 13                4) Murray, Mikaela 14             
       33.08  1:10.32  1:39.87  2:06.37                                    
  9 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:07.72    2:08.22   18  
     1) Adams, Heather 13               2) Gramigna, Emily 13             
     3) Bellington, Kylie 14            4) Wait, Morgan 14                
       32.27  1:07.83  1:40.59  2:08.22                                    
 10 Kids Swim Club-MA  'A'                            2:09.35    2:14.50   14  
     1) Davidson, Andrea 13             2) Green, Olivia 13               
     3) Gower, Ava 13                   4) Rittle, Samantha 14            
       35.77  1:13.94  1:47.14  2:14.50                                    
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:11.74         DQ  
     1) Foley, Caroline 13              2) Pham, Helena 14                
     3) Yu, Sharon 13                   4) Teng, Sarah 13                 
       31.91  1:08.53  1:40.74       DQ                                    
 
Event 18  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              1:56.58    1:52.79   40  
     1) Walker, Larry 14                2) Cedar, Andrew 14               
     3) Sheehan, Dermot 14              4) Miglin, Lucas 13               
       27.47    59.94  1:27.37  1:52.79                                    
  2 Medford Wave-MA  'A'                              1:56.95    1:52.93   34  
     1) Denn, Luke 14                   2) Balint, Phil 14                
     3) Reihl, Alexander 13             4) Poole, Isaiah 14               
       28.78  1:00.41  1:27.90  1:52.93                                    
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:56.06    1:55.51   32  
     1) Orr, Harrison 14                2) Christou, Alex 14              
     3) Eizner, Eddie 13                4) Gutekunst, Jack 14             
       30.13  1:02.36  1:30.42  1:55.51                                    
  4 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              2:03.92    1:57.32   30  
     1) Ferraro, Anthony 14             2) Machristie, Michael 13         
     3) Horsley, Croix 14               4) McClendon, Jaedon 14           
       29.62  1:03.28  1:31.54  1:57.32                                    
  5 Medford Wave-MA  'B'                              2:11.33    2:02.36   28  
     1) Luong, Gavin 14                 2) Jacob, Conor 13                
     3) Giegerich, Rocco 13             4) Zietek, Matthew 13             
       37.93  1:06.80  1:34.68  2:02.36                                    
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:08.76    2:03.04   26  
     1) Orr, Jack 13                    2) Schwartz, Dov 14               
     3) Kabai-Tokes, Tristan 14         4) Tonelli, John 14               
       31.78  1:03.82  1:35.01  2:03.04                                    
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:02.10         DQ  
     1) Jellig, Conor 14                2) Nasielski, Michael 14          
     3) Sparks, Ryan 14                 4) Whartenby, Miller 13           
       30.11  1:03.75  1:30.39       DQ                                    
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:01.75    1:55.86   40  
     1) Adams, Julia 16                 2) Caputo, Maggie 17              
     3) Shaw, Brianna 15                4) McAuley, Sara 17               
       29.48  1:02.32  1:30.44  1:55.86                                    
  2 George School Aquatics-MA  'A'                    2:10.75    1:56.52   34  
     1) Iannacone, Megan 15             2) Stimmel, Avery 15              
     3) Valdepenas-Mellor, Zoe 18       4) Hendricks, Tori 18             
       30.97  1:02.56  1:30.75  1:56.52                                    
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:06.05    1:58.48   32  
     1) Stavros, Lauren 15              2) Cotton, Lauren 15              
     3) Buck, Gabby 16                  4) Antonelli, Gianna 15           
       30.80  1:04.94  1:32.09  1:58.48                                    
  4 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              2:04.17    1:59.96   30  
     1) Barrett, Erin 16                2) Mateo, Isabella 15             
     3) Hynoski, Lauren 16              4) Cherubino, Alyssa 18           
       30.23  1:06.65  1:33.89  1:59.96                                    
  5 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              2:08.61    2:03.95   28  
     1) Outlaw, Simone 17               2) Angelucci, Jenna 15            
     3) Curley, Kristina 17             4) Fry, Mikaela 16                
       29.85  1:08.13  1:36.97  2:03.95                                    
  6 Ybcc Phoenix-MA  'C'                              2:18.93    2:07.96   26  
     1) Mogil, Abby 17                  2) Pierson, Julia 16              
     3) Mecca, Gina 18                  4) Pelagatti, Grace 17            
       31.58  1:07.94  1:38.46  2:07.96                                    
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:12.00    2:08.92   24  
     1) Lee, Anya 15                    2) Gramigna, Abby 15              
     3) Fleisher, Sarah 17              4) Raue, Shannon 16               
       33.97  1:12.43  1:41.87  2:08.92                                    
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              2:07.48    1:47.12   40  
     1) Wachter, Ryan 16                2) Hess, Charlie 16               
     3) Marble, Jack 15                 4) Brown, Shane 15                
       27.83    56.28  1:21.87  1:47.12                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:55.04    1:47.43   34  
     1) Lilley, Jack 15                 2) Foley, Kevin 16                
     3) Eizner, Alvin 15                4) Hsiao, Andrew 15               
       26.50    56.42  1:23.31  1:47.43                                    
  3 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              1:55.21    1:49.13   32  
     1) Comber, Kurt 15                 2) DuBois, Spenser 16             
     3) Balkey, Griffin 16              4) Messina, Santo 15              
       27.94    56.87  1:24.10  1:49.13                                    
 -- George School Aquatics-MA  'A'                         NT   X1:54.67  
     1) Ward, Ryan 14                   2) Wittmer, Chris 13              
     3) Cicco, Josh 14                  4) Petty, Andrew 15               
       26.95  1:00.10  1:28.22  1:54.67                                    
 -- Kids Swim Club-MA  'A'                            2:20.62   X2:11.52  
     1) Thomas, Ian 12                  2) Kennedy, Jack 16               
     3) Stinner, Aaron 12               4) Franke, Ryan 12                
       32.99  1:05.86  1:39.29  2:11.52                                    
 
Event 21  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               2:09.82    2:08.81   20  
       29.56  1:02.69  1:36.47  2:08.81                                    
  2 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    2:12.03    2:10.89   17  
       30.66  1:04.05  1:38.56  2:10.89                                    
  3 Smith, Megan              12 NRG-MA               2:11.90    2:13.24   16  
       30.57  1:04.16  1:38.88  2:13.24                                    
  4 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              2:15.86    2:13.42   15  
       30.98  1:04.85  1:39.51  2:13.42                                    
  5 Beggs, Christina          12 JW-MA                2:18.61    2:13.56   14  
       31.44  1:06.04  1:40.04  2:13.56                                    
  6 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA              2:18.45    2:14.47   13  
       31.91  1:06.18  1:40.82  2:14.47                                    
  7 Hollister, Marley         12 DCAA-MA              2:18.69    2:14.84   12  
       31.85  1:06.30  1:40.95  2:14.84                                    
  8 Gibson, Madison           12 TRI-MA               2:15.76    2:15.07   11  
       31.22  1:05.23  1:40.62  2:15.07                                    
B - Final
  9 Londo, Maya               12 NRG-MA               2:20.11    2:15.59    9  
       31.04  1:05.62  1:41.31  2:15.59                                    
 10 Dymek, Maria              12 Lower Merion-MA      2:21.35    2:16.27    7  
       31.88  1:06.56  1:41.46  2:16.27                                    
 11 Shapiro, Alisa            12 WAVE-MA              2:18.85    2:16.81    6  
       30.57  1:05.37  1:41.57  2:16.81                                    
 12 Neely, Abby               12 JW-MA                2:22.12    2:20.04    5  
       32.06  1:08.76  1:45.56  2:20.04                                    
 13 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               2:21.74    2:20.18    4  
       32.64  1:08.95  1:45.46  2:20.18                                    
 14 Samuel, Ava               12 NRG-MA               2:22.54    2:20.42    3  
       32.57  1:08.86  1:45.28  2:20.42                                    
 15 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      2:21.49    2:20.86    2  
       32.65  1:09.40  1:46.86  2:20.86                                    
 16 Horning, Lauren           12 TVAC-MA              2:20.87    2:21.48    1  
       32.48  1:08.38  1:45.85  2:21.48                                    
 
Event 21  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               2:14.13    2:09.82  
       29.45  1:02.65  1:35.93  2:09.82                                    
  2 Smith, Megan              12 NRG-MA               2:14.30    2:11.90  
       29.99  1:03.04  1:37.74  2:11.90                                    
  3 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    2:11.62    2:12.03  
       30.10  1:03.94  1:39.03  2:12.03                                    
  4 Phillips, Victoria        12 DST-MA               2:12.70    2:12.06  
       29.19  1:02.96  1:37.97  2:12.06                                    
  5 Gibson, Madison           12 TRI-MA               2:14.56    2:15.76  
       31.42  1:05.93  1:40.87  2:15.76                                    
  6 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              2:15.05    2:15.86  
       31.17  1:05.58  1:41.22  2:15.86                                    
  7 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA              2:29.94    2:18.45  
       31.36  1:06.70  1:42.05  2:18.45                                    
  8 Beggs, Christina          12 JW-MA                2:16.64    2:18.61  
       31.71  1:06.71  1:43.09  2:18.61                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hollister, Marley         12 DCAA-MA              2:20.44    2:18.69  
       31.99  1:07.24  1:42.95  2:18.69                                    
 10 Shapiro, Alisa            12 WAVE-MA              2:26.24    2:18.85  
       30.52  1:06.38  1:43.05  2:18.85                                    
 11 Londo, Maya               12 NRG-MA               2:19.12    2:20.11  
       31.74  1:07.90  1:44.80  2:20.11                                    
 12 Horning, Lauren           12 TVAC-MA              2:19.04    2:20.87  
       30.76  1:05.62  1:43.89  2:20.87                                    
 13 Dymek, Maria              12 Lower Merion-MA      2:21.82    2:21.35  
       32.40  1:07.77  1:45.43  2:21.35                                    
 14 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      2:24.48    2:21.49  
       31.84  1:08.41  1:45.90  2:21.49                                    
 15 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               2:28.09    2:21.74  
       32.77  1:09.02  1:46.07  2:21.74                                    
 16 Neely, Abby               12 JW-MA                2:18.38    2:22.12  
       33.26  1:10.69  1:47.55  2:22.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Samuel, Ava               12 NRG-MA               2:29.64    2:22.54  
       32.34  1:08.19  1:45.82  2:22.54                                    
 18 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA  2:20.04    2:23.06  
       31.76  1:08.24  1:46.80  2:23.06                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Andryca, Emily            12 WAVE-MA              2:31.07    2:23.53  
       33.85  1:10.42  1:48.30  2:23.53                                    
 20 Wiley, Sadie              11 NRG-MA               2:22.72    2:24.04  
       33.37  1:09.73  1:46.79  2:24.04                                    
 21 Sawicki, Isabelle         11 CAA-MA               2:23.40    2:24.16  
       31.70  1:07.80  1:46.87  2:24.16                                    
 22 Hillman, Anna             11 CAA-MA               2:28.18    2:24.21  
       33.31  1:10.51  1:49.19  2:24.21                                    
 23 Hayes, Megan              12 Northeast Swimmi-MA  2:31.81    2:25.51  
       31.66  1:08.60  1:46.83  2:25.51                                    
 24 Karpf, Lana               12 GSA-MA               2:26.42    2:25.79  
       32.36  1:09.60  1:48.51  2:25.79                                    
 25 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA              2:22.48    2:26.25  
       33.54  1:11.46  1:48.88  2:26.25                                    
 26 Lai, Adriana              11 JW-MA                2:34.23    2:27.24  
       33.62  1:11.82  1:51.41  2:27.24                                    
 27 Petty, Charlotte          12 GSA-MA               2:28.36    2:27.28  
       32.80  1:10.13  1:49.57  2:27.28                                    
 28 Wittmer, Sarah            11 GSA-MA               2:32.08    2:28.46  
       34.38  1:13.72  1:52.46  2:28.46                                    
 29 Aceto, Ally               12 MSA-MA               2:26.99    2:32.09  
       33.81  1:12.31  1:52.37  2:32.09                                    
 30 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA              2:31.67    2:33.71  
       33.50  1:13.18  1:53.96  2:33.71                                    
 31 Schluchterer, Brooke      12 GSA-MA               2:34.32    2:35.14  
       35.61  1:15.17  1:54.78  2:35.14                                    
 
Event 22  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Strukelj, Andre           12 DST-MA               2:10.63    2:08.97   20  
       29.67  1:02.90  1:36.51  2:08.97                                    
  2 Broderick, Liam           11 JW-MA                2:11.84    2:09.18   17  
       29.52  1:02.62  1:36.48  2:09.18                                    
  3 Catania, Massimo          12 JW-MA                2:13.04    2:12.69   16  
       30.79  1:05.54  1:40.32  2:12.69                                    
  4 Thompson, Jack            12 MSA-MA               2:14.46    2:13.11   15  
       31.20  1:40.63  2:13.11                                             
  5 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              2:16.91    2:14.44   14  
       29.89  1:04.72  1:40.41  2:14.44                                    
  6 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               2:15.33    2:15.94   13  
       32.08  1:06.23  1:41.72  2:15.94                                    
  7 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              2:20.42    2:18.03   12  
       29.80  1:04.82  1:42.28  2:18.03                                    
  8 Bakalorz, Christopher     12 TRI-MA               2:24.54    2:26.38   11  
       31.97  1:10.34  1:49.01  2:26.38                                    
B - Final
  9 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                2:29.65    2:19.06    9  
       31.45  1:06.22  1:41.94  2:19.06                                    
 10 Taylor, Andrew            12 DST-MA               2:25.03    2:20.96    7  
       31.69  1:08.22  1:45.62  2:20.96                                    
 11 Conn, Miles               12 MSA-MA               2:25.05    2:21.04    6  
       33.16  1:10.28  1:47.65  2:21.04                                    
 12 Jiang, Alex               12 MSA-MA               2:25.10    2:24.23    5  
       31.80  1:08.57  1:47.36  2:24.23                                    
 13 Mishler, Matt             12 GSA-MA               2:29.22    2:25.26    4  
       33.89  1:12.14  1:49.28  2:25.26                                    
 14 Brush, Sean               11 GSA-MA               2:30.47    2:25.37    3  
       33.29  1:10.95  1:48.47  2:25.37                                    
 15 Masters, Luke             12 WAVE-MA              2:30.62    2:30.63    2  
       33.38  1:12.65  1:52.87  2:30.63                                    
 16 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA  2:31.67    2:32.58    1  
       33.56  1:12.17  1:52.41  2:32.58                                    
 
Event 22  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strukelj, Andre           12 DST-MA               2:11.42    2:10.63  
       30.13  1:03.99  1:38.94  2:10.63                                    
  2 Broderick, Liam           11 JW-MA                2:11.82    2:11.84  
       29.32  1:02.54  1:38.01  2:11.84                                    
  3 Catania, Massimo          12 JW-MA                2:15.77    2:13.04  
       31.71  1:07.22  1:41.73  2:13.04                                    
  4 Chen, Conan               11 RAD-MA               2:12.76    2:14.31  
              1:04.37  1:39.52  2:14.31                                    
  5 Thompson, Jack            12 MSA-MA               2:18.04    2:14.46  
       30.95  1:05.68  1:40.96  2:14.46                                    
  6 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               2:18.41    2:15.33  
       30.84  1:04.84  1:40.77  2:15.33                                    
  7 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              2:25.59    2:16.91  
       30.36  1:04.85  1:41.13  2:16.91                                    
  8 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              2:27.22    2:20.42  
       31.02  1:06.85  1:43.92  2:20.42                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bakalorz, Christopher     12 TRI-MA               2:24.91    2:24.54  
       34.30  1:12.09  1:49.48  2:24.54                                    
 10 Taylor, Andrew            12 DST-MA               2:30.90    2:25.03  
       31.79  1:10.09  1:48.68  2:25.03                                    
 11 Conn, Miles               12 MSA-MA               2:27.83    2:25.05  
       33.39  1:11.03  1:49.62  2:25.05                                    
 12 Jiang, Alex               12 MSA-MA               2:32.61    2:25.10  
       32.22  1:09.76  1:48.59  2:25.10                                    
 13 Mishler, Matt             12 GSA-MA               2:29.15    2:29.22  
       34.75  1:13.12  1:52.31  2:29.22                                    
 14 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                2:29.13    2:29.65  
       32.20  1:09.45  1:49.72  2:29.65                                    
 15 Gilmore, Sean             11 UN-99-MA             2:33.09    2:29.72  
       34.10  1:13.02  1:52.43  2:29.72                                    
 16 Brush, Sean               11 GSA-MA               2:29.24    2:30.47  
       34.62  1:14.13  1:53.17  2:30.47                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Masters, Luke             12 WAVE-MA              2:27.52    2:30.62  
       32.92  1:11.73  1:52.36  2:30.62                                    
 18 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA  2:32.71    2:31.67  
       33.19  1:12.13  1:52.67  2:31.67                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Graaf, Zach               12 TRI-MA               2:29.20   J2:31.67  
       32.78  1:11.47  1:53.17  2:31.67                                    
 20 Thau, Andrew              11 GSA-MA               2:32.01    2:32.26  
       34.98  1:14.63  1:54.58  2:32.26                                    
 21 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA               2:32.43    2:34.06  
       34.14  1:13.27  1:54.24  2:34.06                                    
 22 Linden, Luke              11 GSA-MA               2:32.96    2:36.88  
       35.56  1:16.47  1:57.94  2:36.88                                    
 
Event 23  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wahl, Julianna            14 YBCC-MA              2:02.80    1:59.80   20  
       28.15    58.81  1:28.77  1:59.80                                    
  2 Jellig, Maria             14 JW-MA                2:03.12    2:01.08   17  
       28.27    58.69  1:29.87  2:01.08                                    
  3 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              2:05.87    2:02.64   16  
       28.53    59.80  1:31.72  2:02.64                                    
  4 Parker, Ava               14 JW-MA                2:05.93    2:03.97   15  
       29.13  1:00.59  1:32.59  2:03.97                                    
  5 Merch, Angela             13 JW-MA                2:06.37    2:04.26   14  
       28.38    59.99  1:32.57  2:04.26                                    
  6 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               2:07.56    2:04.43   13  
       28.55    59.92  1:32.25  2:04.43                                    
  7 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               2:05.77    2:06.30   12  
       28.78  1:00.92  1:33.81  2:06.30                                    
  8 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              2:07.04    2:09.37   11  
       28.94  1:01.52  1:35.28  2:09.37                                    
B - Final
  9 Neely, Madaline           13 JW-MA                2:07.83    2:05.20    9  
       29.30  1:01.72  1:33.83  2:05.20                                    
 10 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA               2:08.39    2:06.74    7  
       29.51  1:01.09  1:33.67  2:06.74                                    
 11 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               2:09.66    2:07.61    6  
       29.44  1:01.92  1:34.58  2:07.61                                    
 12 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:08.03    2:07.98    5  
       29.35  1:02.30  1:35.63  2:07.98                                    
 13 Rodi, Kylie               14 YBCC-MA              2:10.65    2:09.56    4  
       29.85  1:02.39  1:36.15  2:09.56                                    
 14 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              2:10.50    2:10.17    3  
       29.98  1:03.52  1:37.04  2:10.17                                    
 15 Walker, Callie            13 NRG-MA               2:09.89    2:11.06    2  
       29.87  1:03.37  1:37.27  2:11.06                                    
 16 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  2:12.67    2:11.40    1  
       30.05  1:03.42  1:38.04  2:11.40                                    
 
Event 23  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wahl, Julianna            14 YBCC-MA              2:04.44    2:02.80  
       28.33    59.26  1:30.56  2:02.80                                    
  2 Jellig, Maria             14 JW-MA                2:02.87    2:03.12  
       28.99  1:00.31  1:32.12  2:03.12                                    
  3 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               2:09.03    2:05.77  
       28.37  1:00.07  1:32.86  2:05.77                                    
  4 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              2:06.10    2:05.87  
       28.82  1:00.74  1:33.42  2:05.87                                    
  5 Parker, Ava               14 JW-MA                2:08.53    2:05.93  
       29.01  1:00.78  1:33.71  2:05.93                                    
  6 Merch, Angela             13 JW-MA                2:05.75    2:06.37  
       29.11  1:01.54  1:35.08  2:06.37                                    
  7 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              2:09.19    2:07.04  
       29.42  1:02.07  1:35.17  2:07.04                                    
  8 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               2:03.51    2:07.56  
       29.20  1:01.19  1:34.77  2:07.56                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Neely, Madaline           13 JW-MA                2:09.88    2:07.83  
       29.16  1:01.80  1:35.15  2:07.83                                    
 10 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:07.59    2:08.03  
       29.30  1:01.88  1:35.34  2:08.03                                    
 11 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA               2:11.21    2:08.39  
       30.06  1:02.31  1:35.14  2:08.39                                    
 12 Coonley, Campbell         13 RAD-MA               2:05.27    2:08.78  
       29.88  1:02.50  1:35.92  2:08.78                                    
 13 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               2:13.99    2:09.66  
       30.18  1:03.40  1:36.80  2:09.66                                    
 14 Walker, Callie            13 NRG-MA               2:11.43    2:09.89  
       29.35  1:02.23  1:36.45  2:09.89                                    
 15 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              2:11.85    2:10.50  
       29.90  1:03.46  1:37.21  2:10.50                                    
 16 Rodi, Kylie               14 YBCC-MA              2:06.36    2:10.65  
       29.87  1:02.67  1:36.91  2:10.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  2:11.54    2:12.67  
       29.99  1:03.78  1:38.75  2:12.67                                    
 18 Hillman, Olivia           14 CAA-MA               2:08.31    2:13.26  
       30.75  1:04.82  1:39.24  2:13.26                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA               2:14.18    2:13.60  
       29.97  1:04.15  1:39.55  2:13.60                                    
 20 Barrett, Allison          13 YBCC-MA              2:17.64    2:14.10  
       31.52  1:05.91  1:40.61  2:14.10                                    
 21 Adams, Heather            13 JW-MA                2:08.56    2:14.13  
       29.85  1:03.36  1:39.10  2:14.13                                    
 22 Ward, Reagan              13 GSA-MA               2:15.44    2:14.26  
       31.40  1:05.74  1:41.07  2:14.26                                    
 23 Masters, Jordan           14 WAVE-MA              2:17.34    2:15.16  
       30.92  1:05.55  1:40.59  2:15.16                                    
 24 Cella, Olivia             13 RAD-MA               2:19.12    2:15.21  
       30.05  1:03.41  1:38.96  2:15.21                                    
 25 Sabalaske, Emma           13 GSA-MA               2:17.68    2:15.26  
       31.53  1:06.26  1:41.35  2:15.26                                    
 26 Holm, Fiona               14 CAA-MA               2:17.71    2:15.98  
       31.14  1:06.37  1:42.22  2:15.98                                    
 27 Wait, Morgan              14 JW-MA                2:12.29    2:16.03  
       30.73  1:05.06  1:40.65  2:16.03                                    
 28 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  2:12.81    2:16.30  
       30.76  1:05.13  1:41.15  2:16.30                                    
 29 Shoudt, Anneliese         14 Tiger Sharks-MA      2:16.26    2:16.36  
       30.24  1:04.67  1:40.93  2:16.36                                    
 30 Hayner, Ellie             13 DCAA-MA              2:18.80    2:16.70  
       30.94  1:05.39  1:41.52  2:16.70                                    
 31 Green, Olivia             13 KIDS-MA              2:16.38    2:17.12  
       31.34  1:06.39  1:41.59  2:17.12                                    
 32 Corrado, Lia              13 LVA-MA               2:18.29    2:17.49  
       31.40  1:06.22  1:42.04  2:17.49                                    
 33 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               2:15.06    2:17.63  
       32.57  1:08.26  1:43.90  2:17.63                                    
 34 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA               2:16.44    2:17.70  
       32.63  1:08.68  1:45.33  2:17.70                                    
 35 Ritter, Callie            13 ACAC-MA              2:18.52    2:18.67  
       31.89  1:07.00  1:43.38  2:18.67                                    
 36 Gramigna, Emily           13 JW-MA                2:15.32    2:18.93  
       32.03  1:07.78  1:44.05  2:18.93                                    
 37 Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA  2:18.95    2:19.60  
       31.18  1:06.24  1:44.51  2:19.60                                    
 38 Bakker, Anna              14 MSA-MA               2:19.71    2:19.72  
       32.04  1:07.86  1:44.37  2:19.72                                    
 39 Perry, Kylie              13 GSA-MA               2:18.51    2:20.65  
       32.84  1:08.82  1:45.80  2:20.65                                    
 40 Meyers, Izzy              13 Northeast Swimmi-MA  2:19.36    2:20.97  
       32.72  1:08.46  1:44.97  2:20.97                                    
 41 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    2:20.21    2:21.49  
       32.75  1:08.27  1:45.45  2:21.49                                    
 42 Yu, Sharon                13 JW-MA                2:20.30    2:22.51  
       33.12  1:10.19  1:46.47  2:22.51                                    
 43 Sakers, Lexi              13 DST-MA               2:20.26    2:22.59  
       32.20  1:07.85  1:45.14  2:22.59                                    
 -- Minos, Gabby              13 JW-MA                2:18.11         DQ  
       33.43  1:10.48  1:48.50       DQ                                    
 
Event 24  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               1:54.82    1:54.55   20  
       25.69    54.83  1:25.56  1:54.55                                    
  2 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               1:58.83    1:56.40   17  
       26.99    56.13  1:26.70  1:56.40                                    
  3 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:01.00    1:58.06   16  
       27.14    56.99  1:27.79  1:58.06                                    
  4 Walker, Larry             14 YBCC-MA              2:01.92    1:58.58   15  
       26.51    56.81  1:27.95  1:58.58                                    
  5 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                2:01.76    2:00.50   14  
       27.61    58.20  1:29.61  2:00.50                                    
  6 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:02.50    2:01.10   13  
       28.27    59.42  1:30.76  2:01.10                                    
  7 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:01.69    2:02.63   12  
       27.63    58.24  1:30.60  2:02.63                                    
  8 Schwartz, Dov             14 JW-MA                2:03.72    2:04.37   11  
       27.38    58.81  1:31.64  2:04.37                                    
B - Final
  9 Christou, Alex            14 JW-MA                2:07.87    2:02.44    9  
       28.34    59.22  1:30.99  2:02.44                                    
 10 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               2:06.13    2:02.53    7  
       28.27    59.78  1:31.93  2:02.53                                    
 11 Denn, Luke                14 WAVE-MA              2:05.82    2:03.20    6  
       28.16  1:00.10  1:32.11  2:03.20                                    
 12 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:06.12    2:04.19    5  
       28.98  1:00.47  1:32.76  2:04.19                                    
 13 Orr, Harrison             14 JW-MA                2:06.87    2:04.53    4  
       28.76  1:00.85  1:33.12  2:04.53                                    
 14 Ferraro, Anthony          14 YBCC-MA              2:08.05    2:08.42    3  
       29.92  1:02.74  1:36.60  2:08.42                                    
 15 Orsulak, Michael          14 MSA-MA               2:06.62    2:08.66    2  
       29.50  1:02.96  1:35.82  2:08.66                                    
 16 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA              2:07.64    2:08.96    1  
       29.64  1:03.27  1:36.25  2:08.96                                    
 
Event 24  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               1:57.56    1:54.82  
       25.88    55.15  1:25.17  1:54.82                                    
  2 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               1:59.11    1:58.83  
       27.27    57.47  1:28.60  1:58.83                                    
  3 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:00.08    2:01.00  
       27.13    57.92  1:29.55  2:01.00                                    
  4 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:03.29    2:01.69  
       27.25    57.82  1:30.21  2:01.69                                    
  5 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                2:03.44    2:01.76  
       27.96    59.22  1:31.37  2:01.76                                    
  6 Walker, Larry             14 YBCC-MA              2:02.67    2:01.92  
       27.29    58.58  1:30.94  2:01.92                                    
  7 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:02.72    2:02.50  
       27.85    58.97  1:31.14  2:02.50                                    
  8 Schwartz, Dov             14 JW-MA                2:06.02    2:03.72  
       27.73    59.10  1:31.81  2:03.72                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA               2:04.55    2:05.29  
       28.96  1:00.03  1:33.13  2:05.29                                    
 10 Denn, Luke                14 WAVE-MA              2:07.46    2:05.82  
       28.20    59.93  1:32.83  2:05.82                                    
 11 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:04.88    2:06.12  
       28.74  1:00.41  1:33.37  2:06.12                                    
 12 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               2:07.93    2:06.13  
       29.06  1:01.59  1:34.59  2:06.13                                    
 13 Orsulak, Michael          14 MSA-MA               2:06.21    2:06.62  
       28.66  1:00.43  1:33.26  2:06.62                                    
 14 Orr, Harrison             14 JW-MA                2:02.83    2:06.87  
       29.25  1:01.64  1:35.05  2:06.87                                    
 15 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA              2:08.71    2:07.64  
       29.22  1:02.18  1:35.02  2:07.64                                    
 16 Christou, Alex            14 JW-MA                2:09.93    2:07.87  
       29.26  1:01.26  1:34.72  2:07.87                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ferraro, Anthony          14 YBCC-MA              2:09.10    2:08.05  
       29.83  1:02.22  1:35.35  2:08.05                                    
 18 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA  2:10.59    2:08.31  
       27.88  1:00.70  1:35.49  2:08.31                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Eizner, Eddie             13 JW-MA                2:05.42    2:08.57  
       29.68  1:02.65  1:36.37  2:08.57                                    
 20 Miglin, Lucas             13 YBCC-MA              2:11.17    2:09.42  
       28.69  1:01.36  1:35.64  2:09.42                                    
 21 Nasielski, Michael        14 JW-MA                2:07.01    2:10.78  
       29.54  1:02.46  1:36.91  2:10.78                                    
 22 Thompson, Will            14 MSA-MA               2:13.93    2:10.94  
       30.78  1:04.28  1:38.03  2:10.94                                    
 23 Sparks, Ryan              14 JW-MA                2:17.96    2:10.99  
       30.10  1:04.82  1:40.99  2:10.99                                    
 24 Jacob, Conor              13 WAVE-MA              2:15.22    2:11.20  
       29.76  1:03.01  1:36.82  2:11.20                                    
 25 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA              2:12.86    2:11.38  
       29.93  1:03.03  1:38.03  2:11.38                                    
 26 Ivory, Christopher        13 MSA-MA               2:17.32    2:11.42  
       31.05  1:05.46  1:39.61  2:11.42                                    
 27 Balint, Phil              14 WAVE-MA              2:07.91    2:13.53  
       29.06  1:01.98  1:37.48  2:13.53                                    
 28 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              2:18.07    2:14.24  
       30.93  1:05.41  1:40.87  2:14.24                                    
 29 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      2:18.73    2:14.31  
       30.26  1:04.78  1:40.17  2:14.31                                    
 30 Denn, Adam                13 DST-MA               2:18.88    2:15.07  
       30.38  1:05.29  1:40.59  2:15.07                                    
 31 Zietek, Matthew           13 WAVE-MA              2:16.67    2:16.16  
       31.78  1:07.31  1:42.42  2:16.16                                    
 32 Hann-Deschaine, Ethan     14 Jcc-MA               2:15.96    2:16.74  
       32.07  1:07.35  1:43.73  2:16.74                                    
 33 Eames, Chuckie            13 DCAA-MA              2:16.60    2:17.17  
       31.46  1:06.47  1:42.08  2:17.17                                    
 34 Grogan, Tatum             14 MSA-MA               2:15.32    2:17.64  
       30.76  1:06.01  1:42.67  2:17.64                                    
 35 Reinhart, Jack            13 MSA-MA               2:17.44    2:19.59  
       32.16  1:07.95  1:44.38  2:19.59                                    
 
Event 25  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stimmel, Avery            15 GSA-MA                 56.27      55.26   20  
       27.09    55.26                                                      
  2 McAuley, Sara             17 JW-MA                  56.25      55.29   17  
       26.65    55.29                                                      
  3 Kusters, Sam              17 NRG-MA                 56.05      55.66   16  
       26.43    55.66                                                      
  4 Snyder, Ava               15 YBCC-MA                56.57      56.61   15  
       27.45    56.61                                                      
  5 Buck, Gabby               16 JW-MA                  57.21      56.76   14  
       27.50    56.76                                                      
  6 Raue, Shannon             16 JW-MA                  57.23      57.57   13  
       27.78    57.57                                                      
  7 Scudder, Kiera            16 MSA-MA                 57.24      57.79   12  
       27.98    57.79                                                      
  8 Hendricks, Tori           18 GSA-MA                 56.80      58.52   11  
       28.09    58.52                                                      
B - Final
  9 Shaw, Brianna             15 JW-MA                  57.42      57.21    9  
       27.80    57.21                                                      
 10 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA                 57.98      57.50    7  
       28.09    57.50                                                      
 11 Iannacone, Megan          15 GSA-MA                 57.30      57.52    6  
       27.73    57.52                                                      
 12 Curley, Kristina          17 YBCC-MA                57.61      57.76    5  
       28.18    57.76                                                      
 13 Barrett, Erin             16 YBCC-MA                57.59      57.78    4  
       27.45    57.78                                                      
 14 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA                 58.08      59.17    3  
       28.58    59.17                                                      
 15 Cherubino, Alyssa         18 YBCC-MA                57.98      59.43    2  
       27.69    59.43                                                      
 16 Hammond, Kayla            15 TRI-MA                 57.71    1:00.00    1  
       29.11  1:00.00                                                      
 
Event 25  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kusters, Sam              17 NRG-MA                 55.86      56.05  
       26.86    56.05                                                      
  2 McAuley, Sara             17 JW-MA                  56.49      56.25  
       27.09    56.25                                                      
  3 Stimmel, Avery            15 GSA-MA                 56.11      56.27  
       27.43    56.27                                                      
  4 Snyder, Ava               15 YBCC-MA                56.47      56.57  
       27.34    56.57                                                      
  5 Hendricks, Tori           18 GSA-MA                 55.70      56.80  
       26.85    56.80                                                      
  6 Buck, Gabby               16 JW-MA                  58.31      57.21  
       27.09    57.21                                                      
  7 Raue, Shannon             16 JW-MA                  56.93      57.23  
       27.36    57.23                                                      
  8 Scudder, Kiera            16 MSA-MA                 59.87      57.24  
       27.75    57.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Iannacone, Megan          15 GSA-MA                 57.88      57.30  
       27.55    57.30                                                      
 10 Shaw, Brianna             15 JW-MA                  57.29      57.42  
       27.55    57.42                                                      
 11 Barrett, Erin             16 YBCC-MA                57.76      57.59  
       27.40    57.59                                                      
 12 Curley, Kristina          17 YBCC-MA                58.12      57.61  
       28.22    57.61                                                      
 13 Hammond, Kayla            15 TRI-MA                 59.40      57.71  
       28.31    57.71                                                      
 14 Cherubino, Alyssa         18 YBCC-MA                56.05      57.98  
       27.56    57.98                                                      
 14 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA                 58.65      57.98  
       28.13    57.98                                                      
 16 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA                 58.40      58.08  
       28.06    58.08                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mateo, Isabella           15 YBCC-MA                58.84      58.17  
       28.08    58.17                                                      
 18 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA                 58.04     J58.17  
       27.97    58.17                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                  58.76      58.31  
       27.65    58.31                                                      
 20 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA                 57.63      58.50  
       28.08    58.50                                                      
 21 Adams, Julia              16 JW-MA                  58.61      58.66  
       28.40    58.66                                                      
 22 Meiler, Tori              15 BSC-MA                 59.36      59.13  
       28.68    59.13                                                      
 23 Stavros, Lauren           15 JW-MA                  57.82      59.17  
       28.30    59.17                                                      
 24 Outlaw, Simone            17 YBCC-MA                57.93      59.19  
       28.56    59.19                                                      
 25 Hynoski, Lauren           16 YBCC-MA                58.46      59.22  
       28.38    59.22                                                      
 26 Gudas, Sarah              18 Northeast Swimmi-MA  1:01.27      59.27  
       28.05    59.27                                                      
 27 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA                 58.44      59.30  
       28.43    59.30                                                      
 28 Fleisher, Sarah           17 JW-MA                  58.30      59.31  
       28.38    59.31                                                      
 29 Cotton, Lauren            15 JW-MA                1:00.90      59.32  
       28.63    59.32                                                      
 30 Caputo, Maggie            17 JW-MA                  58.77      59.69  
       28.44    59.69                                                      
 31 Silvers, Kaity            15 DST-MA               1:01.89    1:00.03  
       28.87  1:00.03                                                      
 32 Eckerd, Kate              15 Caa-MA               1:00.09    1:00.11  
       28.68  1:00.11                                                      
 33 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               1:01.76    1:00.14  
       29.25  1:00.14                                                      
 34 Mecca, Gina               18 YBCC-MA                59.89    1:00.19  
       28.81  1:00.19                                                      
 35 Sciarretta, Francesca     15 CAA-MA               1:01.12    1:00.32  
       28.81  1:00.32                                                      
 36 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA                59.38    1:00.45  
       29.13  1:00.45                                                      
 37 Karpf, Skylar             15 GSA-MA               1:01.46    1:00.53  
       28.77  1:00.53                                                      
 38 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              1:03.02    1:00.56  
       29.10  1:00.56                                                      
 39 Wilson, Frances           15 RAD-MA                 58.47    1:00.68  
       29.22  1:00.68                                                      
 40 Denn, Maisy               15 WAVE-MA              1:00.30    1:00.70  
       28.34  1:00.70                                                      
 41 Bartosh, Trish            16 KIDS-MA              1:03.82    1:00.80  
       28.89  1:00.80                                                      
 42 Mogil, Abby               17 YBCC-MA              1:00.35    1:00.85  
       29.14  1:00.85                                                      
 43 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA              1:02.91    1:01.80  
       29.86  1:01.80                                                      
 44 Dietrich, Brooke          15 MSA-MA               1:01.70    1:02.08  
       29.80  1:02.08                                                      
 45 Angelucci, Jenna          15 YBCC-MA              1:02.31    1:02.44  
       29.64  1:02.44                                                      
 46 Torrillo, Nicole          16 BSC-MA               1:04.47    1:02.46  
       30.25  1:02.46                                                      
 47 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              1:01.78    1:03.21  
       29.62  1:03.21                                                      
 48 Price, Emma               17 JW-MA                1:02.21    1:03.34  
       29.45  1:03.34                                                      
 49 Gramigna, Abby            15 JW-MA                  59.29    1:03.56  
       29.30  1:03.56                                                      
 50 McClendon, Janiya         16 YBCC-MA              1:06.75    1:04.50  
       30.65  1:04.50                                                      
 51 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              1:03.91    1:06.14  
       31.54  1:06.14                                                      
 52 Pelagatti, Grace          17 YBCC-MA              1:06.48    1:06.40  
       32.05  1:06.40                                                      
 53 Lee, Anya                 15 JW-MA                1:08.43    1:08.10  
       32.22  1:08.10                                                      
 54 Serrano, Nia              18 JW-MA                1:11.95    1:09.11  
       32.15  1:09.11                                                      
 55 Bossi, Courtney           16 CAA-MA               1:10.91    1:10.87  
       33.83  1:10.87                                                      
 56 Law, Cammi                15 DST-MA               1:11.36    1:11.60  
       34.42  1:11.60                                                      
 57 LaBree, Hunter            15 Northeast Swimmi-MA  1:09.49    1:12.64  
       33.58  1:12.64                                                      
 58 Schluchterer, Hailey      17 GSA-MA               1:15.33    1:15.88  
       35.92  1:15.88                                                      
 -- Fry, Mikaela              16 YBCC-MA                59.75         DQ  
       28.31       DQ                                                      
 
Event 25S  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Mateo, Isabella           15 YBCC-MA                58.17      57.27  
       27.38    57.27                                                      
  2 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA                 58.17      57.54  
       28.05    57.54                                                      
 
Event 26  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lilley, Jack              15 JW-MA                  50.32      49.34   20  
       23.64    49.34                                                      
  2 Marble, Jack              15 YBCC-MA                51.22      50.30   17  
       24.21    50.30                                                      
  3 Hess, Charlie             16 YBCC-MA                52.05      51.06   16  
       24.54    51.06                                                      
  4 Levy, Dylan               16 JW-MA                  52.44      51.42   15  
       24.48    51.42                                                      
  5 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA                52.27      51.89   14  
       25.36    51.89                                                      
  6 Hill, Brendan             18 CAA-MA                 51.88      52.05   13  
       25.17    52.05                                                      
  7 Foley, Kevin              16 JW-MA                  52.34      52.95   12  
       25.47    52.95                                                      
  8 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA                52.92      53.51   11  
       25.76    53.51                                                      
B - Final
  9 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA                53.34      51.78    9  
       24.82    51.78                                                      
 10 Hoch, Andy                15 DST-MA                 53.13      53.09    7  
       26.09    53.09                                                      
 11 Vannoy, Jacob             15 CAA-MA                 53.00      53.38    6  
       25.70    53.38                                                      
 12 Eizner, Alvin             15 JW-MA                  54.55      53.99    5  
       25.76    53.99                                                      
 13 Comber, Kurt              15 YBCC-MA                54.08      54.14    4  
       26.22    54.14                                                      
 14 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                  53.83      54.28    3  
       26.00    54.28                                                      
 15 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA                 53.93      54.43    2  
       26.43    54.43                                                      
 16 Fresoli, Dom              16 LVA-MA                 54.15      55.34    1  
       26.96    55.34                                                      
 
Event 26  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lilley, Jack              15 JW-MA                  51.78      50.32  
       24.20    50.32                                                      
  2 Marble, Jack              15 YBCC-MA                50.64      51.22  
       24.97    51.22                                                      
  3 Hill, Brendan             18 CAA-MA                 52.98      51.88  
       25.29    51.88                                                      
  4 Hess, Charlie             16 YBCC-MA                51.74      52.05  
       25.10    52.05                                                      
  5 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA                51.81      52.27  
       25.42    52.27                                                      
  6 Foley, Kevin              16 JW-MA                  52.18      52.34  
       25.33    52.34                                                      
  7 Levy, Dylan               16 JW-MA                  53.70      52.44  
       25.28    52.44                                                      
  8 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA                54.08      52.92  
       25.25    52.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vannoy, Jacob             15 CAA-MA                 56.63      53.00  
       25.40    53.00                                                      
 10 Hoch, Andy                15 DST-MA                 52.38      53.13  
       25.69    53.13                                                      
 11 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA                55.29      53.34  
       25.73    53.34                                                      
 12 Thomas, Williams          16 TRI-MA                 56.50      53.48  
       25.79    53.48                                                      
 13 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                  53.80      53.83  
       25.92    53.83                                                      
 14 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA                 54.63      53.93  
       26.20    53.93                                                      
 15 Comber, Kurt              15 YBCC-MA                54.06      54.08  
       25.86    54.08                                                      
 16 Fresoli, Dom              16 LVA-MA                 54.28      54.15  
       26.27    54.15                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Eizner, Alvin             15 JW-MA                  55.36      54.55  
       26.22    54.55                                                      
 18 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                  54.36      55.04  
       25.86    55.04                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rowe, Jack                15 YBCC-MA                58.10      55.21  
       26.46    55.21                                                      
 20 Pennington, Ryder         16 CAA-MA                 55.39      55.26  
       26.58    55.26                                                      
 21 Connell, Danny            15 LVA-MA                 57.33      55.75  
       26.77    55.75                                                      
 22 Balint, George            15 WAVE-MA                55.24      55.82  
       26.60    55.82                                                      
 23 Brown, Shane              15 YBCC-MA                56.98      56.46  
       27.12    56.46                                                      
 24 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA                57.22      56.54  
       27.08    56.54                                                      
 25 West, Brian               18 CAA-MA                 56.67      56.59  
       26.58    56.59                                                      
 26 Pant, Dhruv               15 CAA-MA                 56.76      56.64  
       27.35    56.64                                                      
 27 Mumma, J.J.               15 YBCC-MA                56.98      56.85  
       27.68    56.85                                                      
 28 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA                59.73      57.97  
       27.89    57.97                                                      
 29 Messina, Santo            15 YBCC-MA                56.67      58.60  
       27.93    58.60                                                      
 30 Petty, Andrew             15 GSA-MA                 59.20      58.65  
       28.69    58.65                                                      
 31 Rosenthal, Zack           15 JW-MA                  57.14      59.03  
       28.15    59.03                                                      
 32 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA              1:00.69      59.52  
       28.96    59.52                                                      
 33 Feeney, Brendan           16 CAA-MA               1:02.29    1:00.40  
       28.49  1:00.40                                                      
 34 Dileo, Graham             17 ACAC-MA              1:02.53    1:02.96  
       30.39  1:02.96                                                      
 35 Turley, Alex              16 TRI-MA               1:13.20    1:12.19  
       33.97  1:12.19                                                      
 -- West, Steven              15 CAA-MA                 55.21         DQ  
       26.16       DQ                                                      
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Phillips, Victoria        12 DST-MA               1:19.80    1:17.54   20  
       36.54  1:17.54                                                      
  2 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA               1:18.90    1:17.84   17  
       36.81  1:17.84                                                      
  3 Dimter, Emma              12 JW-MA                1:19.92    1:19.04   16  
       37.25  1:19.04                                                      
  4 Dragan, Noelle            12 JW-MA                1:21.90    1:20.78   15  
       38.08  1:20.78                                                      
  5 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                1:20.06    1:21.15   14  
       37.49  1:21.15                                                      
  6 Smith, Megan              12 NRG-MA               1:21.20    1:22.22   13  
       39.10  1:22.22                                                      
  7 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA              1:22.70    1:22.55   12  
       39.36  1:22.55                                                      
  8 Suleski, Kyra             11 JW-MA                1:24.24    1:24.26   11  
       38.43  1:24.26                                                      
B - Final
  9 Mahabir, Lily             12 VINY-MA              1:24.52    1:23.97    9  
       38.58  1:23.97                                                      
 10 Gozdan, Madison           11 JW-MA                1:26.04    1:24.18    7  
       40.35  1:24.18                                                      
 11 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA              1:24.71    1:24.28    6  
       39.73  1:24.28                                                      
 12 Schluchterer, Brooke      12 GSA-MA               1:26.02    1:24.66    5  
       41.28  1:24.66                                                      
 13 O'Day, Kerry              12 JW-MA                1:25.42    1:25.41    4  
       40.60  1:25.41                                                      
 14 Karpf, Lana               12 GSA-MA               1:26.15    1:26.73    3  
       41.13  1:26.73                                                      
 15 Gilmore, Emily            12 GSA-MA               1:27.22    1:27.51    2  
       42.46  1:27.51                                                      
 16 Schwacke, Cara            12 MSA-MA               1:26.53    1:27.64    1  
       41.31  1:27.64                                                      
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA               1:22.25    1:18.90  
       38.42  1:18.90                                                      
  2 Phillips, Victoria        12 DST-MA               1:17.66    1:19.80  
       37.07  1:19.80                                                      
  3 Dimter, Emma              12 JW-MA                1:20.10    1:19.92  
       37.58  1:19.92                                                      
  4 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                1:19.26    1:20.06  
       37.04  1:20.06                                                      
  5 Smith, Megan              12 NRG-MA               1:23.04    1:21.20  
       38.32  1:21.20                                                      
  6 Dragan, Noelle            12 JW-MA                1:23.20    1:21.90  
       39.58  1:21.90                                                      
  7 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA              1:27.81    1:22.70  
       38.96  1:22.70                                                      
  8 Isaacs, Tali              12 BSC-MA               1:23.82    1:22.91  
       38.64  1:22.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Suleski, Kyra             11 JW-MA                1:24.72    1:24.24  
       38.27  1:24.24                                                      
 10 Mahabir, Lily             12 VINY-MA              1:23.47    1:24.52  
       39.06  1:24.52                                                      
 11 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA              1:21.39    1:24.71  
       39.11  1:24.71                                                      
 12 O'Day, Kerry              12 JW-MA                1:31.90    1:25.42  
       40.19  1:25.42                                                      
 13 Shi, Michelle             12 JW-MA                1:29.72    1:25.67  
       40.84  1:25.67                                                      
 14 Schluchterer, Brooke      12 GSA-MA               1:28.16    1:26.02  
       41.01  1:26.02                                                      
 15 Gozdan, Madison           11 JW-MA                1:27.62    1:26.04  
       41.26  1:26.04                                                      
 16 Karpf, Lana               12 GSA-MA               1:30.08    1:26.15  
       40.60  1:26.15                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schwacke, Cara            12 MSA-MA               1:26.73    1:26.53  
       40.64  1:26.53                                                      
 18 Gilmore, Emily            12 GSA-MA               1:27.10    1:27.22  
       41.63  1:27.22                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA              1:28.29    1:27.33  
       42.32  1:27.33                                                      
 20 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               1:28.90    1:27.35  
       41.21  1:27.35                                                      
 21 Glynn, Delaney            11 Northeast Swimmi-MA  1:27.94    1:28.56  
       42.30  1:28.56                                                      
 22 Cooper, Sadie             12 DST-MA               1:30.77    1:28.74  
       42.57  1:28.74                                                      
 23 Giegerich, Gianna         12 WAVE-MA              1:35.26    1:29.04  
       42.50  1:29.04                                                      
 24 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA              1:28.64    1:29.77  
       42.14  1:29.77                                                      
 25 Petty, Charlotte          12 GSA-MA               1:30.69    1:29.87  
       42.21  1:29.87                                                      
 26 Ellis, Ava                11 JW-MA                1:34.92    1:30.79  
       43.09  1:30.79                                                      
 27 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA              1:29.80    1:31.19  
       42.50  1:31.19                                                      
 28 Colangelo, Janiyiah       12 KIDS-MA              1:32.85    1:31.51  
       43.83  1:31.51                                                      
 29 Weitz, Liana              12 GSA-MA               1:33.67    1:32.03  
       43.06  1:32.03                                                      
 30 Kulon, Claudia            12 DST-MA               1:33.80    1:32.78  
       44.06  1:32.78                                                      
 31 Waldhauser, Eleni         11 YBCC-MA              1:30.84    1:33.36  
       43.32  1:33.36                                                      
 32 Wiley, Sadie              11 NRG-MA               1:32.65    1:33.70  
       44.76  1:33.70                                                      
 33 Wareikis, Ibby            11 BSC-MA               1:35.11    1:34.02  
       45.57  1:34.02                                                      
 34 Lai, Adriana              11 JW-MA                1:35.24    1:34.52  
       45.04  1:34.52                                                      
 34 Nishikawa, Sarah          12 ACAC-MA              1:33.41    1:34.52  
       44.66  1:34.52                                                      
 36 Sanfilippo, Lia           12 YBCC-MA              1:34.83    1:34.89  
       44.36  1:34.89                                                      
 37 Musselman, Kendra         12 KIDS-MA              1:35.38    1:37.01  
       45.77  1:37.01                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Behm, Jack                11 JW-MA                1:17.67    1:17.02   20  
       36.31  1:17.02                                                      
  2 Li, Sean                  12 JW-MA                1:18.87    1:17.58   17  
       37.41  1:17.58                                                      
  3 Pittala, Sritan           11 DST-MA               1:24.09    1:20.21   16  
       38.67  1:20.21                                                      
  4 Franchetti, John          12 DCAA-MA              1:22.63    1:21.21   15  
       38.85  1:21.21                                                      
  5 Smith, Nick               12 WAVE-MA              1:22.13    1:21.67   14  
       38.00  1:21.67                                                      
  6 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:23.32    1:23.15   13  
       39.01  1:23.15                                                      
  7 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               1:24.94    1:25.17   12  
       39.95  1:25.17                                                      
  8 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                1:23.65    1:25.44   11  
       38.96  1:25.44                                                      
B - Final
  9 Burmaster, Andrew         12 JW-MA                1:25.49    1:23.53    9  
       39.99  1:23.53                                                      
 10 Lewis, Colin              12 DST-MA               1:25.04    1:24.24    7  
       39.86  1:24.24                                                      
 11 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA    1:28.16    1:26.51    6  
       41.50  1:26.51                                                      
 12 Jiang, Alex               12 MSA-MA               1:27.16    1:27.96    5  
       41.78  1:27.96                                                      
 13 Raue, Colin               11 JW-MA                1:29.55    1:28.04    4  
       41.77  1:28.04                                                      
 14 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:26.80    1:28.52    3  
       42.59  1:28.52                                                      
 15 Shea IV, Jack             12 GSA-MA               1:26.01    1:29.31    2  
       42.72  1:29.31                                                      
 16 Delgado, William          12 VINY-MA              1:29.10    1:30.15    1  
       42.12  1:30.15                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Behm, Jack                11 JW-MA                1:19.21    1:17.67  
       36.43  1:17.67                                                      
  2 Li, Sean                  12 JW-MA                1:19.50    1:18.87  
       36.97  1:18.87                                                      
  3 Smith, Nick               12 WAVE-MA              1:27.22    1:22.13  
       38.58  1:22.13                                                      
  4 Franchetti, John          12 DCAA-MA              1:20.09    1:22.63  
       39.67  1:22.63                                                      
  5 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:22.04    1:23.32  
       39.22  1:23.32                                                      
  6 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                1:31.76    1:23.65  
       38.23  1:23.65                                                      
  7 Pittala, Sritan           11 DST-MA               1:23.20    1:24.09  
       40.68  1:24.09                                                      
  8 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               1:26.96    1:24.94  
       39.99  1:24.94                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lewis, Colin              12 DST-MA               1:25.47    1:25.04  
       40.27  1:25.04                                                      
 10 Burmaster, Andrew         12 JW-MA                1:28.38    1:25.49  
       41.49  1:25.49                                                      
 11 Shea IV, Jack             12 GSA-MA               1:28.99    1:26.01  
       41.55  1:26.01                                                      
 12 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:25.99    1:26.80  
       40.55  1:26.80                                                      
 13 Jiang, Alex               12 MSA-MA               1:31.18    1:27.16  
       40.39  1:27.16                                                      
 14 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA    1:24.46    1:28.16  
       41.76  1:28.16                                                      
 15 Delgado, William          12 VINY-MA              1:26.65    1:29.10  
       41.41  1:29.10                                                      
 16 Raue, Colin               11 JW-MA                1:25.03    1:29.55  
       41.84  1:29.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                1:27.25    1:29.62  
       42.10  1:29.62                                                      
 18 Verbanas, Conner          11 DST-MA               1:28.26    1:30.58  
       42.52  1:30.58                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jones, RJ                 11 DCAA-MA              1:30.87    1:31.00  
       43.03  1:31.00                                                      
 20 Guardiola, Michael        11 MSA-MA               1:31.32    1:31.54  
       42.95  1:31.54                                                      
 21 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA  1:29.21    1:31.79  
       43.72  1:31.79                                                      
 22 Millard, Mason            11 Lower Merion-MA      1:32.84    1:32.35  
       43.62  1:32.35                                                      
 23 Carpenter, Matthew        12 CAA-MA               1:32.28    1:32.36  
       43.22  1:32.36                                                      
 24 Trampe, RJ                11 JW-MA                1:33.75    1:32.58  
       43.37  1:32.58                                                      
 25 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA              1:31.08    1:33.84  
       45.08  1:33.84                                                      
 26 Heim, Carter              12 ACAC-MA              1:33.35    1:34.55  
       45.10  1:34.55                                                      
 27 Linden, Luke              11 GSA-MA               1:32.74    1:35.87  
       44.15  1:35.87                                                      
 28 Thau, Andrew              11 GSA-MA               1:33.98    1:36.44  
       45.85  1:36.44                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              1:13.65    1:11.72   20  
       34.19  1:11.72                                                      
  2 Brown, Allie              13 YBCC-MA              1:14.20    1:12.79   17  
       34.15  1:12.79                                                      
  3 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               1:14.69    1:13.72   15.5
       35.17  1:13.72                                                      
  3 Sabalaske, Emma           13 GSA-MA               1:16.72    1:13.72   15.5
       34.83  1:13.72                                                      
  5 Muller, Alexis            13 GSA-MA               1:15.63    1:14.94   14  
       35.15  1:14.94                                                      
  6 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               1:15.78    1:15.19   13  
       36.15  1:15.19                                                      
  7 Wahl, Julianna            14 YBCC-MA              1:15.64    1:15.34   12  
       35.50  1:15.34                                                      
  8 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:16.58    1:16.69   11  
       36.11  1:16.69                                                      
B - Final
  9 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA               1:17.98    1:16.04    9  
       36.20  1:16.04                                                      
 10 Gramigna, Emily           13 JW-MA                1:18.24    1:17.04    7  
       36.04  1:17.04                                                      
 11 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  1:16.92    1:17.05    6  
       36.33  1:17.05                                                      
 12 Shellem, Michaela         14 WAVE-MA              1:18.70    1:18.44    5  
       36.62  1:18.44                                                      
 13 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              1:18.46    1:18.77    4  
       36.73  1:18.77                                                      
 14 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               1:19.13    1:18.99    3  
       37.28  1:18.99                                                      
 15 Pham, Helena              14 JW-MA                1:20.58    1:20.43    2  
       37.91  1:20.43                                                      
 16 Neely, Madaline           13 JW-MA                1:19.53    1:21.63    1  
       39.25  1:21.63                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              1:13.34    1:13.65  
       35.16  1:13.65                                                      
  2 Brown, Allie              13 YBCC-MA              1:14.23    1:14.20  
       34.72  1:14.20                                                      
  3 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               1:13.31    1:14.69  
       35.77  1:14.69                                                      
  4 Muller, Alexis            13 GSA-MA               1:18.77    1:15.63  
       36.80  1:15.63                                                      
  5 Wahl, Julianna            14 YBCC-MA              1:13.57    1:15.64  
       35.53  1:15.64                                                      
  6 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               1:16.25    1:15.78  
       36.68  1:15.78                                                      
  7 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:16.84    1:16.58  
       36.50  1:16.58                                                      
  8 Sabalaske, Emma           13 GSA-MA               1:13.77    1:16.72  
       35.82  1:16.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sakers, Lexi              13 DST-MA               1:15.85    1:16.75  
       36.54  1:16.75                                                      
 10 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  1:18.93    1:16.92  
       36.33  1:16.92                                                      
 11 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA               1:14.19    1:17.98  
       36.67  1:17.98                                                      
 12 Gramigna, Emily           13 JW-MA                1:14.95    1:18.24  
       36.55  1:18.24                                                      
 13 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              1:19.31    1:18.46  
       36.75  1:18.46                                                      
 14 Shellem, Michaela         14 WAVE-MA              1:16.70    1:18.70  
       36.85  1:18.70                                                      
 15 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               1:17.07    1:19.13  
       37.38  1:19.13                                                      
 16 Neely, Madaline           13 JW-MA                1:20.22    1:19.53  
       38.50  1:19.53                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pham, Helena              14 JW-MA                1:21.53    1:20.58  
       37.82  1:20.58                                                      
 18 Thomas, Isabella          14 TRI-MA               1:17.49    1:20.81  
       37.58  1:20.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA               1:18.95    1:20.98  
       38.00  1:20.98                                                      
 20 Teng, Sarah               13 JW-MA                1:22.08    1:21.02  
       38.40  1:21.02                                                      
 21 Isaacs, Eve               13 BSC-MA               1:21.09    1:21.07  
       37.68  1:21.07                                                      
 22 Lessick, Emma             13 CAA-MA               1:22.73    1:21.10  
       36.89  1:21.10                                                      
 23 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              1:24.63    1:21.22  
       38.16  1:21.22                                                      
 24 Foley, Maggie             14 JW-MA                1:22.02    1:21.28  
       38.41  1:21.28                                                      
 25 Markakis, Gia             13 TRI-MA               1:21.81    1:21.47  
       38.68  1:21.47                                                      
 26 Tian, Esther              14 JW-MA                1:24.75    1:21.79  
       39.12  1:21.79                                                      
 27 Wait, Morgan              14 JW-MA                1:18.71    1:21.90  
       38.53  1:21.90                                                      
 28 Corrado, Lia              13 LVA-MA               1:21.18    1:22.92  
       39.04  1:22.92                                                      
 29 Nunciato, Chayse          13 CAA-MA               1:24.19    1:22.94  
       39.05  1:22.94                                                      
 30 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA              1:24.73    1:23.05  
       39.23  1:23.05                                                      
 31 Heller, Juliane           14 Jcc-MA               1:22.00    1:23.63  
       38.80  1:23.63                                                      
 32 Sheppard, Reese           13 VINY-MA              1:20.62    1:23.86  
       38.89  1:23.86                                                      
 33 Green, Olivia             13 KIDS-MA              1:21.53    1:23.92  
       38.62  1:23.92                                                      
 34 Yang, Chelsea             14 JW-MA                1:23.98    1:24.02  
       39.59  1:24.02                                                      
 35 Dileo, Annette            13 ACAC-MA              1:22.88    1:24.05  
       39.16  1:24.05                                                      
 36 Sickler, Laura            14 YBCC-MA              1:22.16    1:24.06  
       39.27  1:24.06                                                      
 37 Bednarek, Casey           13 UN-99-MA             1:22.58    1:24.26  
       40.20  1:24.26                                                      
 38 Green, Julia              13 JW-MA                1:23.14    1:24.56  
       40.63  1:24.56                                                      
 39 Gounder, Shreeya          13 GSA-MA               1:24.12    1:24.91  
       40.33  1:24.91                                                      
 40 Lambrugo, Kyla            14 LVA-MA               1:23.48    1:25.66  
       39.42  1:25.66                                                      
 41 Lawson, Grace             13 YBCC-MA              1:24.76    1:25.72  
       40.79  1:25.72                                                      
 42 Walsh, Shannon            14 WAVE-MA              1:24.31    1:26.11  
       40.79  1:26.11                                                      
 43 Masters, Jordan           14 WAVE-MA              1:25.19    1:28.14  
       41.44  1:28.14                                                      
 44 Meyers, Izzy              13 Northeast Swimmi-MA  1:24.48    1:29.89  
       42.22  1:29.89                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               1:09.54    1:07.33   20  
       31.89  1:07.33                                                      
  2 Thompson, Will            14 MSA-MA               1:10.35    1:08.78   17  
       32.65  1:08.78                                                      
  3 Christou, Alex            14 JW-MA                1:11.91    1:10.48   16  
       33.24  1:10.48                                                      
  4 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                1:11.80    1:10.71   15  
       33.39  1:10.71                                                      
  5 Schwartz, Dov             14 JW-MA                1:10.94    1:11.21   14  
       33.04  1:11.21                                                      
  6 Fredericksdorf, Brandon   13 Northeast Swimmi-MA  1:11.93    1:11.37   13  
       33.25  1:11.37                                                      
  7 Williams, Reuben          14 VINY-MA              1:11.92    1:12.25   12  
       32.65  1:12.25                                                      
  8 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA  1:12.26    1:13.54   11  
       33.46  1:13.54                                                      
B - Final
  9 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              1:12.30    1:07.38    9  
       31.38  1:07.38                                                      
 10 Ivory, Christopher        13 MSA-MA               1:12.52    1:09.94    7  
       32.89  1:09.94                                                      
 11 Cicco, Josh               14 GSA-MA               1:12.80    1:11.55    6  
       33.57  1:11.55                                                      
 12 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               1:13.64    1:12.30    5  
       34.60  1:12.30                                                      
 13 Suit, Benny               13 DCAA-MA              1:12.82    1:12.69    4  
       34.88  1:12.69                                                      
 14 Nasielski, Michael        14 JW-MA                1:12.35    1:12.72    3  
       34.24  1:12.72                                                      
 15 Ward, Ryan                14 GSA-MA               1:12.57    1:12.88    2  
       34.29  1:12.88                                                      
 16 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:13.98    1:15.37    1  
       35.40  1:15.37                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               1:09.74    1:09.54  
       33.53  1:09.54                                                      
  2 Thompson, Will            14 MSA-MA               1:09.63    1:10.35  
       33.40  1:10.35                                                      
  3 Schwartz, Dov             14 JW-MA                1:11.24    1:10.94  
       32.90  1:10.94                                                      
  4 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                1:12.39    1:11.80  
       33.38  1:11.80                                                      
  5 Christou, Alex            14 JW-MA                1:10.92    1:11.91  
       33.48  1:11.91                                                      
  6 Williams, Reuben          14 VINY-MA              1:11.07    1:11.92  
       32.64  1:11.92                                                      
  7 Fredericksdorf, Brandon   13 Northeast Swimmi-MA  1:11.73    1:11.93  
       33.69  1:11.93                                                      
  8 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA  1:15.79    1:12.26  
       33.13  1:12.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              1:10.55    1:12.30  
       33.54  1:12.30                                                      
 10 Nasielski, Michael        14 JW-MA                1:11.20    1:12.35  
       34.07  1:12.35                                                      
 11 Ivory, Christopher        13 MSA-MA               1:16.35    1:12.52  
       34.69  1:12.52                                                      
 12 Ward, Ryan                14 GSA-MA               1:17.30    1:12.57  
       34.10  1:12.57                                                      
 13 Cicco, Josh               14 GSA-MA               1:11.43    1:12.80  
       34.08  1:12.80                                                      
 14 Suit, Benny               13 DCAA-MA              1:11.38    1:12.82  
       35.11  1:12.82                                                      
 15 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               1:16.07    1:13.64  
       34.90  1:13.64                                                      
 16 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:13.08    1:13.98  
       35.19  1:13.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Denn, Adam                13 DST-MA               1:15.13    1:14.44  
       35.07  1:14.44                                                      
 18 Moen, Max                 13 DST-MA               1:17.40    1:14.55  
       34.92  1:14.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              1:15.00    1:14.87  
       35.23  1:14.87                                                      
 20 Reinhart, Jack            13 MSA-MA               1:14.28    1:15.69  
       35.34  1:15.69                                                      
 21 Yoon, Grant               13 JW-MA                1:19.05    1:16.04  
       35.35  1:16.04                                                      
 22 Black, Eamon              14 JW-MA                1:18.79    1:16.74  
       36.49  1:16.74                                                      
 23 Miglin, Lucas             13 YBCC-MA              1:15.12    1:17.06  
       35.11  1:17.06                                                      
 24 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                1:18.49    1:17.53  
       37.63  1:17.53                                                      
 25 Bulette, Evan             14 Tiger Sharks-MA      1:20.87    1:18.83  
       37.00  1:18.83                                                      
 26 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA               1:23.26    1:18.95  
       37.86  1:18.95                                                      
 27 Jacob, Conor              13 WAVE-MA              1:18.65    1:19.00  
       35.94  1:19.00                                                      
 28 Tonelli, John             14 JW-MA                1:17.22    1:19.17  
       36.00  1:19.17                                                      
 29 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA              1:17.98    1:19.94  
       37.41  1:19.94                                                      
 30 Grogan, Tatum             14 MSA-MA               1:22.20    1:20.48  
       38.39  1:20.48                                                      
 31 Yuan, Kelvin              14 JW-MA                1:24.51    1:20.62  
       37.37  1:20.62                                                      
 32 Bentley, Chase            14 TRI-MA               1:19.84    1:20.65  
       38.10  1:20.65                                                      
 33 Yang, Rain                14 JW-MA                1:20.56    1:20.79  
       39.27  1:20.79                                                      
 34 yu, Gary                  13 JW-MA                1:25.41    1:20.91  
       37.08  1:20.91                                                      
 35 Luong, Gavin              14 WAVE-MA              1:20.36    1:21.31  
       37.27  1:21.31                                                      
 36 McClure, Luke             13 LVA-MA               1:22.90    1:21.36  
       38.02  1:21.36                                                      
 37 Niazy, Omar               13 Lower Merion-MA      1:23.00    1:21.80  
       37.84  1:21.80                                                      
 38 Le, Austin                14 JW-MA                1:26.67    1:22.49  
       40.14  1:22.49                                                      
 39 McClendon, Jaedon         14 YBCC-MA              1:22.72    1:23.36  
       38.37  1:23.36                                                      
 40 Skrobot, Johnny           14 Jcc-MA               1:24.97    1:25.12  
       40.64  1:25.12                                                      
 41 Zabigalivk, Maksym        14 Northeast Swimmi-MA  1:32.21    1:25.15  
       39.56  1:25.15                                                      
 42 Maliwanag, Matthew        13 DST-MA               1:30.10    1:26.13  
       41.56  1:26.13                                                      
 43 Orr, Jack                 13 JW-MA                1:28.10    1:26.77  
       39.99  1:26.77                                                      
 44 Taylor, Jaden             14 YBCC-MA              1:26.93    1:29.48  
       41.86  1:29.48                                                      
 45 Gudipati, Shashankdhar    13 Jcc-MA               1:32.06    1:32.09  
       44.80  1:32.09                                                      
 46 Floyd, Owen               13 Tiger Sharks-MA      1:31.66    1:32.70  
       44.21  1:32.70                                                      
 
Event 31  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cotton, Lauren            15 JW-MA                2:36.56    2:36.07   20  
       35.55  1:15.89  1:56.58  2:36.07                                    
  2 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               2:40.10    2:39.70   17  
       36.56  1:16.55  1:57.91  2:39.70                                    
  3 Dietrich, Brooke          15 MSA-MA               2:40.03    2:40.65   16  
       36.52  1:16.84  1:58.45  2:40.65                                    
  4 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA               2:45.57    2:43.60   15  
       37.47  1:19.21  2:01.54  2:43.60                                    
  5 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              2:48.31    2:45.28   14  
       37.14  1:19.65  2:02.54  2:45.28                                    
  6 Shaw, Brianna             15 JW-MA                2:47.79    2:46.37   13  
       38.73  1:21.28  2:04.24  2:46.37                                    
  7 Eckerd, Kate              15 Caa-MA               2:49.37    2:49.31   12  
       37.53  1:20.87  2:04.96  2:49.31                                    
  8 Gudas, Sarah              18 Northeast Swimmi-MA  2:49.33    2:50.75   11  
       37.20  1:20.99  2:06.54  2:50.75                                    
B - Final
  9 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              2:50.62    2:45.70    9  
       37.80  1:19.73  2:03.41  2:45.70                                    
 10 Price, Emma               17 JW-MA                2:50.33    2:48.84    7  
       37.54  1:20.03  2:04.40  2:48.84                                    
 11 Hendricks, Tori           18 GSA-MA               2:52.99    2:49.50    6  
       38.38  1:21.97  2:06.41  2:49.50                                    
 12 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA              2:55.47    2:51.35    5  
       39.25  1:22.18  2:07.32  2:51.35                                    
 13 Angelucci, Jenna          15 YBCC-MA              3:00.09    2:58.26    4  
       39.97  1:26.35  2:12.26  2:58.26                                    
 14 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              3:00.54    2:59.15    3  
       40.26  1:25.29  2:11.79  2:59.15                                    
 
Event 31  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cotton, Lauren            15 JW-MA                2:37.16    2:36.56  
       36.64  1:15.84  1:56.86  2:36.56                                    
  2 Dietrich, Brooke          15 MSA-MA               2:40.14    2:40.03  
       36.52  1:16.71  1:57.77  2:40.03                                    
  3 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               2:39.05    2:40.10  
       36.74  1:17.15  1:59.08  2:40.10                                    
  4 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA               2:43.82    2:45.57  
       38.19  1:20.97  2:03.35  2:45.57                                    
  5 Shaw, Brianna             15 JW-MA                3:02.35    2:47.79  
       38.73  1:22.21  2:05.28  2:47.79                                    
  6 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              2:52.49    2:48.31  
       37.44  1:20.64  2:04.77  2:48.31                                    
  7 Gudas, Sarah              18 Northeast Swimmi-MA  2:44.29    2:49.33  
       36.77  1:20.77  2:05.43  2:49.33                                    
  8 Eckerd, Kate              15 Caa-MA               2:43.05    2:49.37  
       35.97  1:18.14  2:03.12  2:49.37                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Price, Emma               17 JW-MA                2:52.09    2:50.33  
       38.48  1:21.57  2:05.50  2:50.33                                    
 10 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              2:48.18    2:50.62  
       38.41  1:22.71  2:07.10  2:50.62                                    
 11 Hendricks, Tori           18 GSA-MA               2:46.79    2:52.99  
       38.92  1:22.58  2:07.58  2:52.99                                    
 12 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA              2:49.16    2:55.47  
       38.78  1:23.08  2:09.94  2:55.47                                    
 13 Angelucci, Jenna          15 YBCC-MA              2:54.03    3:00.09  
       40.34  1:26.13  2:13.54  3:00.09                                    
 14 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              2:58.12    3:00.54  
       40.54  1:25.86  2:13.16  3:00.54                                    
 15 Silvers, Kaity            15 DST-MA               2:59.00    3:03.62  
       41.27  1:28.52  2:15.95  3:03.62                                    
 16 Lee, Anya                 15 JW-MA                3:04.68    3:07.28  
       41.90  1:28.33  2:17.71  3:07.28                                    
 
Event 32  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Vannoy, Ethan             17 CAA-MA               2:28.42    2:24.35   20  
       33.08  1:09.71  1:47.29  2:24.35                                    
  2 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                2:29.81    2:26.56   17  
       32.74  1:09.83  1:48.06  2:26.56                                    
  3 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA              2:30.89    2:27.80   16  
       33.90  1:11.68  1:49.66  2:27.80                                    
  4 Levy, Dylan               16 JW-MA                2:33.80    2:32.94   15  
       32.87  1:11.55  1:52.00  2:32.94                                    
  5 Connell, Danny            15 LVA-MA               2:37.33    2:33.43   14  
       34.87  1:14.17  1:54.50  2:33.43                                    
  6 Pant, Dhruv               15 CAA-MA               2:35.27    2:35.33   13  
       35.78  1:15.59  1:56.52  2:35.33                                    
  7 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              2:39.42    2:38.93   12  
       34.99  1:15.16  1:57.08  2:38.93                                    
  8 Balint, George            15 WAVE-MA              2:43.47    2:39.84   11  
       34.50  1:15.38  1:57.68  2:39.84                                    
 
Event 32  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Williams          16 TRI-MA               2:27.84    2:21.72  
       31.46  1:07.53  1:43.65  2:21.72                                    
  2 Vannoy, Ethan             17 CAA-MA               2:26.60    2:28.42  
       33.68  1:11.40  1:50.05  2:28.42                                    
  3 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                2:27.34    2:29.81  
       33.30  1:11.82  1:50.49  2:29.81                                    
  4 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA              2:36.36    2:30.89  
       33.88  1:12.04  1:51.39  2:30.89                                    
  5 Levy, Dylan               16 JW-MA                2:34.69    2:33.80  
       33.65  1:12.92  1:53.46  2:33.80                                    
  6 Pant, Dhruv               15 CAA-MA               2:34.16    2:35.27  
       35.32  1:15.31  1:56.95  2:35.27                                    
  7 Connell, Danny            15 LVA-MA               2:36.24    2:37.33  
       35.35  1:15.21  1:56.53  2:37.33                                    
  8 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              2:41.04    2:39.42  
       34.83  1:14.22  1:56.57  2:39.42                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Balint, George            15 WAVE-MA              2:39.50    2:43.47  
       35.89  1:17.08  1:59.35  2:43.47                                    
 10 Dileo, Graham             17 ACAC-MA              3:15.53    3:00.72  
       38.98  1:24.29  2:12.95  3:00.72                                    
 11 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA              3:17.55    3:01.85  
       36.68  1:21.35  2:10.93  3:01.85                                    
 -- Hoch, Andy                15 DST-MA               2:31.18         DQ  
       34.25  1:13.68  1:55.27       DQ                                    
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:05.89    1:04.95   20  
       30.43  1:04.95                                                      
  2 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               1:07.67    1:06.70   17  
       31.11  1:06.70                                                      
  3 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                1:07.69    1:09.20   16  
       31.40  1:09.20                                                      
  4 Neely, Abby               12 JW-MA                1:09.39    1:10.81   15  
       32.57  1:10.81                                                      
  5 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:12.15    1:11.35   14  
       33.00  1:11.35                                                      
  6 Smith, Megan              12 NRG-MA               1:11.10    1:11.68   13  
       33.87  1:11.68                                                      
  7 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                1:13.75    1:13.48   12  
       34.46  1:13.48                                                      
  8 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA              1:13.64    1:14.28   11  
       35.20  1:14.28                                                      
B - Final
  9 Beggs, Christina          12 JW-MA                1:13.97    1:11.97    9  
       32.99  1:11.97                                                      
 10 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA              1:17.58    1:14.89    7  
       34.32  1:14.89                                                      
 11 Davis, Ellie              11 JW-MA                1:19.70    1:15.49    6  
       34.51  1:15.49                                                      
 12 Gilmore, Emily            12 GSA-MA               1:17.71    1:16.48    5  
       35.33  1:16.48                                                      
 13 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA               1:15.42    1:16.57    4  
       36.75  1:16.57                                                      
 14 Walsh, Kelly              11 WAVE-MA              1:20.74    1:18.14    3  
       35.71  1:18.14                                                      
 15 Shields, Logan            11 JW-MA                1:19.58    1:23.05    2  
       36.57  1:23.05                                                      
 16 Hayes, Megan              12 Northeast Swimmi-MA  1:21.59    1:24.04    1  
       36.69  1:24.04                                                      
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:07.82    1:05.89  
       30.99  1:05.89                                                      
  2 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               1:09.53    1:07.67  
       31.37  1:07.67                                                      
  3 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                1:12.25    1:07.69  
       31.96  1:07.69                                                      
  4 Neely, Abby               12 JW-MA                1:10.66    1:09.39  
       32.50  1:09.39                                                      
  5 Smith, Megan              12 NRG-MA               1:10.63    1:11.10  
       33.32  1:11.10                                                      
  6 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:12.47    1:12.15  
       33.11  1:12.15                                                      
  7 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA              1:14.69    1:13.64  
       34.50  1:13.64                                                      
  8 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                1:14.36    1:13.75  
       33.51  1:13.75                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Beggs, Christina          12 JW-MA                1:14.58    1:13.97  
       35.42  1:13.97                                                      
 10 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA               1:18.63    1:15.42  
       35.15  1:15.42                                                      
 11 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA              1:20.66    1:17.58  
       36.10  1:17.58                                                      
 12 Gilmore, Emily            12 GSA-MA               1:14.53    1:17.71  
       35.20  1:17.71                                                      
 13 Shields, Logan            11 JW-MA                1:24.17    1:19.58  
       36.93  1:19.58                                                      
 14 Davis, Ellie              11 JW-MA                1:18.32    1:19.70  
       36.47  1:19.70                                                      
 15 Walsh, Kelly              11 WAVE-MA              1:21.30    1:20.74  
       35.71  1:20.74                                                      
 16 Hayes, Megan              12 Northeast Swimmi-MA  1:22.64    1:21.59  
       36.65  1:21.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Haro-Moss, Sofia          11 YBCC-MA              1:21.86    1:21.61  
       37.82  1:21.61                                                      
 18 Aceto, Ally               12 MSA-MA               1:17.95    1:21.65  
       36.44  1:21.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sawicki, Isabelle         11 CAA-MA               1:18.59    1:23.03  
       38.51  1:23.03                                                      
 20 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA              1:24.43    1:27.01  
       39.29  1:27.01                                                      
 
Event 34  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Strukelj, Andre           12 DST-MA               1:12.29    1:09.75   20  
       32.66  1:09.75                                                      
  2 Serrano, Noah             11 JW-MA                1:12.77    1:10.02   17  
       33.01  1:10.02                                                      
  3 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               1:11.40    1:11.18   16  
       32.56  1:11.18                                                      
  4 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              1:12.10    1:12.83   15  
       33.02  1:12.83                                                      
  5 Verbanas, Conner          11 DST-MA               1:14.97    1:13.11   14  
       34.10  1:13.11                                                      
  6 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:14.42    1:13.79   13  
       33.80  1:13.79                                                      
  7 Smith, Nick               12 WAVE-MA              1:17.41    1:15.71   12  
       34.23  1:15.71                                                      
  8 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                1:15.31    1:17.91   11  
       36.33  1:17.91                                                      
B - Final
  9 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA    1:18.40    1:13.13    9  
       35.70  1:13.13                                                      
 10 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:17.80    1:14.31    7  
       34.05  1:14.31                                                      
 11 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA               1:20.88    1:17.61    6  
       36.25  1:17.61                                                      
 12 Conn, Miles               12 MSA-MA               1:20.83    1:21.46    5  
       37.24  1:21.46                                                      
 13 Linden, Luke              11 GSA-MA               1:24.81    1:21.91    4  
       37.48  1:21.91                                                      
 14 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA      1:20.72    1:22.62    3  
       38.48  1:22.62                                                      
 15 Graaf, Zach               12 TRI-MA               1:25.05    1:23.18    2  
       38.03  1:23.18                                                      
 16 Muller Jr, Tommy          11 GSA-MA               1:28.42    1:29.11    1  
       38.32  1:29.11                                                      
 
Event 34  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               1:11.48    1:11.40  
       34.14  1:11.40                                                      
  2 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              1:14.13    1:12.10  
       33.98  1:12.10                                                      
  3 Strukelj, Andre           12 DST-MA               1:14.94    1:12.29  
       33.75  1:12.29                                                      
  4 Serrano, Noah             11 JW-MA                1:21.81    1:12.77  
       34.36  1:12.77                                                      
  5 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:14.52    1:14.42  
       35.07  1:14.42                                                      
  6 Verbanas, Conner          11 DST-MA               1:13.80    1:14.97  
       35.90  1:14.97                                                      
  7 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                1:21.34    1:15.31  
       35.99  1:15.31                                                      
  8 Emmert, David             12 JW-MA                1:18.07    1:15.90  
       35.54  1:15.90                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Nick               12 WAVE-MA              1:20.85    1:17.41  
       35.14  1:17.41                                                      
 10 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:16.59    1:17.80  
       36.86  1:17.80                                                      
 11 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA    1:20.76    1:18.40  
       36.03  1:18.40                                                      
 12 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA      1:20.18    1:20.72  
       37.90  1:20.72                                                      
 13 Conn, Miles               12 MSA-MA               1:21.38    1:20.83  
       37.10  1:20.83                                                      
 14 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA               1:22.79    1:20.88  
       37.49  1:20.88                                                      
 15 Linden, Luke              11 GSA-MA               1:22.32    1:24.81  
       39.07  1:24.81                                                      
 16 Graaf, Zach               12 TRI-MA               1:24.33    1:25.05  
       39.49  1:25.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yan, Ethan                11 MSA-MA               1:21.61    1:25.15  
       38.92  1:25.15                                                      
 18 Muller Jr, Tommy          11 GSA-MA               1:23.39    1:28.42  
       39.27  1:28.42                                                      
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              1:05.20    1:03.78   20  
       29.99  1:03.78                                                      
  2 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              1:04.97    1:04.12   17  
       29.36  1:04.12                                                      
  3 Merch, Angela             13 JW-MA                1:06.14    1:04.15   16  
       29.72  1:04.15                                                      
  4 Parker, Ava               14 JW-MA                1:06.04    1:05.15   15  
       31.27  1:05.15                                                      
  5 Hillman, Olivia           14 CAA-MA               1:07.11    1:06.86   14  
       30.67  1:06.86                                                      
  6 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               1:07.69    1:07.12   13  
       31.52  1:07.12                                                      
  7 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:06.97    1:08.60   12  
       31.78  1:08.60                                                      
  8 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  1:07.38    1:10.83   11  
       32.56  1:10.83                                                      
B - Final
  9 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA               1:09.41    1:05.42    9  
       31.72  1:05.42                                                      
 10 Muller, Alexis            13 GSA-MA               1:08.70    1:08.50    7  
       31.59  1:08.50                                                      
 11 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    1:09.75    1:08.83    6  
       32.16  1:08.83                                                      
 12 Gramigna, Emily           13 JW-MA                1:10.94    1:08.86    5  
       31.94  1:08.86                                                      
 13 Reynolds, Emily           14 RAD-MA               1:09.09    1:09.40    3.5
       31.45  1:09.40                                                      
 13 Hayner, Ellie             13 DCAA-MA              1:09.72    1:09.40    3.5
       32.44  1:09.40                                                      
 15 Blaskovich, Emily         13 YBCC-MA              1:08.32    1:10.26    2  
       30.63  1:10.26                                                      
 16 Ward, Reagan              13 GSA-MA               1:10.83    1:11.58    1  
       33.96  1:11.58                                                      
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              1:04.63    1:04.97  
       29.41  1:04.97                                                      
  2 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              1:04.96    1:05.20  
       30.40  1:05.20                                                      
  3 Parker, Ava               14 JW-MA                1:11.32    1:06.04  
       30.48  1:06.04                                                      
  4 Merch, Angela             13 JW-MA                1:05.84    1:06.14  
       31.01  1:06.14                                                      
  5 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:10.21    1:06.97  
       30.78  1:06.97                                                      
  6 Hillman, Olivia           14 CAA-MA               1:06.91    1:07.11  
       30.96  1:07.11                                                      
  7 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  1:07.79    1:07.38  
       30.58  1:07.38                                                      
  8 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               1:07.99    1:07.69  
       31.46  1:07.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blaskovich, Emily         13 YBCC-MA              1:13.41    1:08.32  
       30.18  1:08.32                                                      
 10 Coonley, Campbell         13 RAD-MA               1:07.73    1:08.59  
       32.27  1:08.59                                                      
 11 Muller, Alexis            13 GSA-MA               1:11.60    1:08.70  
       31.30  1:08.70                                                      
 12 Reynolds, Emily           14 RAD-MA               1:11.31    1:09.09  
       31.80  1:09.09                                                      
 13 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA               1:11.04    1:09.41  
       33.05  1:09.41                                                      
 14 Hayner, Ellie             13 DCAA-MA              1:14.20    1:09.72  
       32.26  1:09.72                                                      
 15 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    1:12.17    1:09.75  
       32.50  1:09.75                                                      
 16 Ward, Reagan              13 GSA-MA               1:15.58    1:10.83  
       33.68  1:10.83                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gramigna, Emily           13 JW-MA                1:09.43    1:10.94  
       32.01  1:10.94                                                      
 18 Barr, Caitlin             13 YBCC-MA              1:10.17    1:11.41  
       32.25  1:11.41                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Conti, Giovanna           13 Northeast Swimmi-MA  1:15.06    1:11.53  
       32.58  1:11.53                                                      
 20 Oberly, Tia               13 DST-MA               1:11.42    1:11.65  
       33.92  1:11.65                                                      
 21 Bednarek, Casey           13 UN-99-MA             1:10.78    1:11.74  
       33.80  1:11.74                                                      
 22 Gounder, Shreeya          13 GSA-MA               1:15.77    1:12.14  
       33.80  1:12.14                                                      
 23 Ritter, Callie            13 ACAC-MA              1:13.67    1:12.55  
       34.60  1:12.55                                                      
 24 Barrett, Allison          13 YBCC-MA              1:15.19    1:12.69  
       33.64  1:12.69                                                      
 25 Adams, Heather            13 JW-MA                1:12.09    1:12.74  
       33.11  1:12.74                                                      
 26 Cella, Olivia             13 RAD-MA               1:12.32    1:13.11  
       32.72  1:13.11                                                      
 27 Isaacs, Eve               13 BSC-MA               1:11.64    1:13.38  
       33.41  1:13.38                                                      
 28 Pham, Helena              14 JW-MA                1:14.28    1:14.32  
       33.67  1:14.32                                                      
 29 McDonnell, Lilly          14 TRI-MA               1:14.61    1:14.68  
       32.94  1:14.68                                                      
 30 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              1:14.36    1:14.77  
       33.08  1:14.77                                                      
 31 Yu, Sharon                13 JW-MA                1:12.57    1:16.53  
       34.82  1:16.53                                                      
 32 Bakker, Anna              14 MSA-MA               1:15.33    1:16.83  
       33.43  1:16.83                                                      
 33 Foley, Caroline           13 JW-MA                1:15.85    1:18.24  
       33.85  1:18.24                                                      
 34 Bellington, Kylie         14 JW-MA                1:14.71    1:19.82  
       35.91  1:19.82                                                      
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              1:03.13      59.89   20  
       27.99    59.89                                                      
  2 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               1:02.68    1:00.62   17  
       28.78  1:00.62                                                      
  3 Sparks, Ryan              14 JW-MA                1:02.76    1:03.06   16  
       28.51  1:03.06                                                      
  4 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               1:04.16    1:03.30   15  
       30.01  1:03.30                                                      
  5 Eizner, Eddie             13 JW-MA                1:03.25    1:03.44   14  
       29.18  1:03.44                                                      
  6 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      1:04.91    1:03.82   13  
       29.39  1:03.82                                                      
  7 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:04.02    1:04.94   12  
       30.15  1:04.94                                                      
  8 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA              1:02.91    1:05.79   11  
       29.52  1:05.79                                                      
B - Final
  9 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA              1:05.33    1:04.18    9  
       29.91  1:04.18                                                      
 10 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA              1:05.50    1:04.44    7  
       29.00  1:04.44                                                      
 11 Bulette, Evan             14 Tiger Sharks-MA      1:05.85    1:06.16    6  
       29.33  1:06.16                                                      
 12 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA              1:05.85    1:07.14    5  
       30.17  1:07.14                                                      
 13 McClure, Luke             13 LVA-MA               1:07.09    1:07.62    4  
       30.86  1:07.62                                                      
 14 Bentley, Chase            14 TRI-MA               1:09.18    1:07.79    3  
       32.94  1:07.79                                                      
 15 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                1:10.86    1:08.81    2  
       31.86  1:08.81                                                      
 16 Horsley, Croix            14 YBCC-MA              1:08.79    1:10.24    1  
       31.51  1:10.24                                                      
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               1:04.01    1:02.68  
       29.40  1:02.68                                                      
  2 Sparks, Ryan              14 JW-MA                1:04.53    1:02.76  
       28.25  1:02.76                                                      
  3 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA              1:04.99    1:02.91  
       29.20  1:02.91                                                      
  4 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              1:02.81    1:03.13  
       29.15  1:03.13                                                      
  5 Eizner, Eddie             13 JW-MA                1:02.44    1:03.25  
       29.24  1:03.25                                                      
  6 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:09.41    1:04.02  
       30.27  1:04.02                                                      
  7 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               1:06.77    1:04.16  
       30.36  1:04.16                                                      
  8 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      1:08.38    1:04.91  
       30.35  1:04.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA              1:03.65    1:05.33  
       30.65  1:05.33                                                      
 10 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA              1:03.78    1:05.50  
       29.80  1:05.50                                                      
 11 Bulette, Evan             14 Tiger Sharks-MA      1:09.51    1:05.85  
       30.43  1:05.85                                                      
 11 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA              1:05.50    1:05.85  
       29.76  1:05.85                                                      
 13 McClure, Luke             13 LVA-MA               1:08.69    1:07.09  
       30.09  1:07.09                                                      
 14 Horsley, Croix            14 YBCC-MA              1:09.14    1:08.79  
       30.87  1:08.79                                                      
 15 Bentley, Chase            14 TRI-MA               1:08.85    1:09.18  
       31.68  1:09.18                                                      
 16 Maliwanag, Matthew        13 DST-MA               1:15.22    1:09.57  
       32.72  1:09.57                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hann-Deschaine, Ethan     14 Jcc-MA               1:12.92    1:10.81  
       33.58  1:10.81                                                      
 18 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                1:10.30    1:10.86  
       33.17  1:10.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Denn, Adam                13 DST-MA               1:11.76    1:11.17  
       32.46  1:11.17                                                      
 20 Fredericksdorf, Brandon   13 Northeast Swimmi-MA  1:13.59    1:11.55  
       32.83  1:11.55                                                      
 21 Grogan, Tatum             14 MSA-MA               1:11.99    1:12.57  
       33.31  1:12.57                                                      
 22 Le, Austin                14 JW-MA                1:14.59    1:13.79  
       33.54  1:13.79                                                      
 23 Eames, Chuckie            13 DCAA-MA              1:13.02    1:14.17  
       33.34  1:14.17                                                      
 24 Yang, Rain                14 JW-MA                1:14.90    1:14.37  
       32.78  1:14.37                                                      
 25 Strohl, Brandon           13 YBCC-MA              1:12.89    1:15.44  
       31.72  1:15.44                                                      
 26 Yoon, Grant               13 JW-MA                1:11.37    1:16.22  
       35.11  1:16.22                                                      
 27 Niazy, Omar               13 Lower Merion-MA      1:13.65    1:17.45  
       36.57  1:17.45                                                      
 -- Chen, Jaron               14 JW-MA                1:15.47        DFS  
 -- Staniszewski, Darek       13 JW-MA                1:15.13        DFS  
 
Event 37  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               2:26.41    2:24.73   20  
       33.32  1:09.37  1:47.58  2:24.73                                    
  2 Mecca, Gina               18 YBCC-MA              2:26.34    2:24.79   17  
       31.79  1:07.26  1:45.58  2:24.79                                    
  3 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:32.57    2:32.01   16  
       32.36  1:10.66  1:50.99  2:32.01                                    
  4 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               2:40.55    2:35.01   15  
       33.57  1:13.16  1:53.79  2:35.01                                    
  5 Oswald, Abby              15 MSA-MA               3:00.89    2:54.29   14  
       38.09  1:20.43  2:08.30  2:54.29                                    
 
Event 37  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mecca, Gina               18 YBCC-MA              2:22.91    2:26.34  
       31.71  1:07.79  1:46.72  2:26.34                                    
  2 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               2:31.29    2:26.41  
       33.87  1:11.18  1:48.76  2:26.41                                    
  3 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:43.75    2:32.57  
       31.32  1:08.76  1:49.74  2:32.57                                    
  4 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               2:39.44    2:40.55  
       33.47  1:13.56  1:56.40  2:40.55                                    
  5 Oswald, Abby              15 MSA-MA               2:53.90    3:00.89  
       38.62  1:23.39  2:13.45  3:00.89                                    
 -- Cherubino, Alyssa         18 YBCC-MA              2:35.22        DFS  
 
Event 38  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pant, Dhruv               15 CAA-MA               2:25.56    2:21.24   20  
       30.85  1:06.52  1:44.39  2:21.24                                    
  2 Lucas, David              15 WAVE-MA              2:23.34    2:21.31   17  
       29.21  1:04.22  1:42.19  2:21.31                                    
 
Event 38  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lucas, David              15 WAVE-MA              2:26.00    2:23.34  
       29.36  1:05.34  1:43.32  2:23.34                                    
  2 Pant, Dhruv               15 CAA-MA               2:20.65    2:25.56  
       31.86  1:08.42  1:46.65  2:25.56                                    
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 O'Day, Heather            12 JW-MA                2:26.43    2:26.13   20  
       33.54  1:10.52  1:48.24  2:26.13                                    
  2 Shapiro, Alisa            12 WAVE-MA              2:29.15    2:29.87   17  
       33.03  1:10.59  1:50.62  2:29.87                                    
  3 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                2:29.58    2:30.67   16  
       34.96  1:12.70  1:52.43  2:30.67                                    
  4 Dimter, Emma              12 JW-MA                2:30.62    2:32.46   15  
       34.40  1:13.03  1:54.08  2:32.46                                    
  5 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                2:30.05    2:33.76   14  
       34.83  1:14.33  1:54.72  2:33.76                                    
  6 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA              2:34.65    2:33.97   13  
       35.62  1:15.28  1:56.05  2:33.97                                    
  7 Andryca, Emily            12 WAVE-MA              2:38.58    2:36.79   12  
       36.83  1:17.05  1:57.88  2:36.79                                    
  8 Bui, Adrianna             11 YBCC-MA              2:36.72    2:37.31   11  
       37.10  1:16.03  1:57.40  2:37.31                                    
B - Final
  9 Suleski, Kyra             11 JW-MA                2:38.80    2:38.22    9  
       36.29  1:16.65  1:57.83  2:38.22                                    
 10 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA              2:44.43    2:41.52    7  
       38.00  1:18.68  2:00.69  2:41.52                                    
 11 Davis, Ellie              11 JW-MA                2:46.94    2:46.08    6  
       39.00  1:21.44  2:04.29  2:46.08                                    
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Day, Heather            12 JW-MA                2:39.90    2:26.43  
       35.21  1:12.61  1:50.27  2:26.43                                    
  2 Shapiro, Alisa            12 WAVE-MA              2:34.68    2:29.15  
       33.63  1:11.88  1:51.23  2:29.15                                    
  3 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                2:29.31    2:29.58  
       34.80  1:12.80  1:51.16  2:29.58                                    
  4 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                2:30.61    2:30.05  
       35.52  1:13.71  1:53.07  2:30.05                                    
  5 Dimter, Emma              12 JW-MA                2:45.84    2:30.62  
       35.44  1:15.16  1:54.03  2:30.62                                    
  6 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA              2:45.69    2:34.65  
       36.61  1:15.73  1:56.50  2:34.65                                    
  7 Bui, Adrianna             11 YBCC-MA              2:41.26    2:36.72  
       37.24  1:17.62  1:57.68  2:36.72                                    
  8 Shi, Michelle             12 JW-MA                2:41.86    2:38.02  
       36.21  1:16.56  1:57.69  2:38.02                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andryca, Emily            12 WAVE-MA              2:41.40    2:38.58  
       37.22  1:18.22  1:59.25  2:38.58                                    
 10 Suleski, Kyra             11 JW-MA                2:39.12    2:38.80  
       36.60  1:17.49  1:58.63  2:38.80                                    
 11 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA              2:44.83    2:44.43  
       40.02  1:22.33  2:03.90  2:44.43                                    
 12 Sterkenburg, Laci         11 DST-MA               2:42.40    2:45.55  
       38.25  1:20.68  2:02.78  2:45.55                                    
 13 Davis, Ellie              11 JW-MA                2:46.01    2:46.94  
       39.53  1:21.88  2:04.80  2:46.94                                    
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Strukelj, Andre           12 DST-MA               2:32.20    2:27.91   20  
       34.48  1:12.94  1:51.88  2:27.91                                    
  2 Bakalorz, Christopher     12 TRI-MA               2:43.49    2:41.83   17  
       39.27  1:20.43  2:02.53  2:41.83                                    
  3 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA      2:45.48    2:43.17   16  
       39.99  1:20.18  2:02.63  2:43.17                                    
  4 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                2:47.10    2:44.41   15  
       37.27  1:18.93  2:02.14  2:44.41                                    
  5 Taylor, Andrew            12 DST-MA               2:46.68    2:44.87   14  
       38.26  1:21.01  2:04.68  2:44.87                                    
  6 Masters, Luke             12 WAVE-MA              2:52.76    2:52.85   13  
       39.48  1:23.63  2:09.00  2:52.85                                    
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strukelj, Andre           12 DST-MA               2:40.70    2:32.20  
       35.40  1:14.68  1:54.95  2:32.20                                    
  2 Moen, Ethan               11 DST-MA               2:41.06    2:40.89  
       38.59  1:20.40  2:02.15  2:40.89                                    
  3 Bakalorz, Christopher     12 TRI-MA               2:43.34    2:43.49  
       38.83  1:22.00  2:03.42  2:43.49                                    
  4 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA      2:56.19    2:45.48  
       41.33  1:24.00  2:05.83  2:45.48                                    
  5 Taylor, Andrew            12 DST-MA               2:53.97    2:46.68  
       38.45  1:20.96  2:05.18  2:46.68                                    
  6 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                2:50.26    2:47.10  
       38.48  1:21.04  2:04.35  2:47.10                                    
  7 Masters, Luke             12 WAVE-MA              2:48.20    2:52.76  
       39.63  1:24.73  2:10.25  2:52.76                                    
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sugra, Paige              14 YBCC-MA              2:16.34    2:15.63   20  
       31.15  1:04.99  1:40.25  2:15.63                                    
  2 Shawaryn, Catie           13 YBCC-MA              2:18.10    2:16.75   17  
       32.46  1:06.99  1:42.05  2:16.75                                    
  3 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              2:21.33    2:22.74   16  
       32.77  1:09.37  1:45.93  2:22.74                                    
  4 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              2:23.71    2:23.68   15  
       33.99  1:10.62  1:47.61  2:23.68                                    
  5 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA               2:25.16    2:24.50   14  
       33.74  1:10.30  1:48.09  2:24.50                                    
  6 Muller, Alexis            13 GSA-MA               2:24.00    2:26.80   13  
       34.18  1:10.86  1:49.65  2:26.80                                    
  7 Ward, Reagan              13 GSA-MA               2:26.50    2:27.91   12  
       35.26  1:12.42  1:50.52  2:27.91                                    
  8 Scudder, Diedre           13 MSA-MA               2:26.15    2:28.16   11  
       33.80  1:11.61  1:50.59  2:28.16                                    
B - Final
  9 Walker, Callie            13 NRG-MA               2:26.81    2:27.44    9  
       33.94  1:11.23  1:49.18  2:27.44                                    
 10 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               2:29.35    2:29.56    7  
       36.49  1:14.64  1:52.66  2:29.56                                    
 11 Teng, Sarah               13 JW-MA                2:30.64    2:29.77    6  
       35.73  1:13.62  1:52.18  2:29.77                                    
 12 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA              2:32.26    2:30.33    5  
       34.47  1:12.86  1:52.20  2:30.33                                    
 13 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              2:28.96    2:30.96    4  
       34.44  1:12.44  1:51.93  2:30.96                                    
 14 Gounder, Shreeya          13 GSA-MA               2:33.16    2:31.38    3  
       34.79  1:12.50  1:52.90  2:31.38                                    
 15 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    2:34.26    2:32.67    2  
       35.91  1:14.13  1:53.44  2:32.67                                    
 16 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              2:32.47    2:35.05    1  
       35.92  1:15.79  1:56.14  2:35.05                                    
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sugra, Paige              14 YBCC-MA              2:21.04    2:16.34  
       31.49  1:05.61  1:41.17  2:16.34                                    
  2 Shawaryn, Catie           13 YBCC-MA              2:24.00    2:18.10  
       33.87  1:09.14  1:43.96  2:18.10                                    
  3 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              2:21.29    2:21.33  
       31.90  1:08.41  1:45.72  2:21.33                                    
  4 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              2:22.37    2:23.71  
       33.85  1:10.40  1:47.33  2:23.71                                    
  5 Muller, Alexis            13 GSA-MA               2:26.11    2:24.00  
       34.11  1:10.72  1:48.05  2:24.00                                    
  6 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA               2:30.91    2:25.16  
       34.63  1:12.08  1:49.21  2:25.16                                    
  7 Scudder, Diedre           13 MSA-MA               2:33.19    2:26.15  
       34.06  1:11.08  1:49.35  2:26.15                                    
  8 Ward, Reagan              13 GSA-MA               2:29.23    2:26.50  
       34.61  1:11.63  1:49.82  2:26.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Walker, Callie            13 NRG-MA               2:25.70    2:26.81  
       34.48  1:11.63  1:49.20  2:26.81                                    
 10 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              2:26.87    2:28.96  
       33.87  1:11.47  1:50.51  2:28.96                                    
 11 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               2:31.74    2:29.35  
       36.30  1:14.36  1:52.56  2:29.35                                    
 12 Teng, Sarah               13 JW-MA                2:31.77    2:30.64  
       35.75  1:13.37  1:52.25  2:30.64                                    
 13 Yu, Sharon                13 JW-MA                2:28.98    2:31.70  
       36.23  1:14.70  1:53.23  2:31.70                                    
 14 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA              2:35.04    2:32.26  
       34.22  1:11.94  1:50.98  2:32.26                                    
 15 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              2:33.95    2:32.47  
       35.52  1:13.58  1:52.73  2:32.47                                    
 16 Gounder, Shreeya          13 GSA-MA               2:36.29    2:33.16  
       36.26  1:14.66  1:54.72  2:33.16                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    2:34.07    2:34.26  
       36.77  1:15.77  1:55.12  2:34.26                                    
 18 Davidson, Andrea          13 KIDS-MA              2:36.29    2:35.96  
       36.08  1:15.98  1:56.72  2:35.96                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Walsh, Shannon            14 WAVE-MA              2:31.00    2:35.98  
       34.41  1:13.54  1:55.08  2:35.98                                    
 20 Bluestein, Talia          14 Northeast Swimmi-MA  2:34.92    2:36.54  
       36.29  1:15.91  1:57.04  2:36.54                                    
 21 Foley, Caroline           13 JW-MA                2:32.51    2:36.62  
       35.99  1:15.71  1:56.49  2:36.62                                    
 22 Sakers, Lexi              13 DST-MA               2:34.96    2:39.10  
       36.08  1:15.10  1:56.78  2:39.10                                    
 23 Perry, Kylie              13 GSA-MA               2:35.69    2:39.43  
       37.39  1:17.75  1:59.17  2:39.43                                    
 -- Murray, Mikaela           14 YBCC-MA              2:19.09        DFS  
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:11.34    2:10.92   20  
       29.38  1:02.06  1:36.78  2:10.92                                    
  2 Orr, Harrison             14 JW-MA                2:15.15    2:15.66   17  
       32.10  1:07.44  1:42.45  2:15.66                                    
  3 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:18.00    2:16.06   16  
       32.06  1:07.14  1:42.20  2:16.06                                    
  4 Denn, Luke                14 WAVE-MA              2:14.61    2:16.34   15  
       30.38  1:04.51  1:41.42  2:16.34                                    
  5 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA              2:21.16    2:19.79   14  
       32.34  1:07.49  1:44.28  2:19.79                                    
  6 Whartenby, Miller         13 JW-MA                2:16.88    2:21.21   13  
       31.69  1:07.58  1:44.94  2:21.21                                    
  7 Ferraro, Anthony          14 YBCC-MA              2:22.98    2:23.07   12  
       33.18  1:08.86  1:45.73  2:23.07                                    
  8 Orsulak, Michael          14 MSA-MA               2:21.26    2:23.23   11  
       32.08  1:08.74  1:45.98  2:23.23                                    
B - Final
  9 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA              2:24.53    2:22.17    9  
       32.45  1:09.07  1:47.59  2:22.17                                    
 10 Eizner, Eddie             13 JW-MA                2:26.27    2:22.47    7  
       33.18  1:09.65  1:47.13  2:22.47                                    
 11 Suit, Benny               13 DCAA-MA              2:28.91    2:24.67    6  
       33.90  1:11.03  1:49.19  2:24.67                                    
 12 Orr, Jack                 13 JW-MA                2:27.02    2:24.82    5  
       33.20  1:10.07  1:48.45  2:24.82                                    
 13 Zietek, Matthew           13 WAVE-MA              2:26.57    2:25.02    4  
       35.22  1:12.02  1:49.16  2:25.02                                    
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:12.45    2:11.34  
       29.95  1:03.19  1:37.60  2:11.34                                    
  2 Denn, Luke                14 WAVE-MA              2:17.97    2:14.61  
       31.06  1:06.06  1:41.72  2:14.61                                    
  3 Orr, Harrison             14 JW-MA                2:12.25    2:15.15  
       32.63  1:07.76  1:42.42  2:15.15                                    
  4 Whartenby, Miller         13 JW-MA                2:19.53    2:16.88  
       32.22  1:07.17  1:43.00  2:16.88                                    
  5 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:14.48    2:18.00  
       32.17  1:07.48  1:43.50  2:18.00                                    
  6 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA              2:20.28    2:21.16  
       33.14  1:08.98  1:45.58  2:21.16                                    
  7 Orsulak, Michael          14 MSA-MA               2:18.51    2:21.26  
       32.05  1:07.76  1:44.47  2:21.26                                    
  8 Ferraro, Anthony          14 YBCC-MA              2:30.06    2:22.98  
       33.50  1:09.94  1:46.85  2:22.98                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA              2:26.82    2:24.53  
       32.51  1:10.41  1:49.10  2:24.53                                    
 10 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      2:27.33    2:25.62  
       33.37  1:09.40  1:47.29  2:25.62                                    
 11 Eizner, Eddie             13 JW-MA                2:17.25    2:26.27  
       34.20  1:11.32  1:49.63  2:26.27                                    
 12 Zietek, Matthew           13 WAVE-MA              2:28.49    2:26.57  
       34.98  1:13.19  1:50.68  2:26.57                                    
 13 Orr, Jack                 13 JW-MA                2:27.21    2:27.02  
       33.61  1:11.18  1:49.77  2:27.02                                    
 14 Suit, Benny               13 DCAA-MA              2:30.39    2:28.91  
       34.24  1:11.70  1:50.51  2:28.91                                    
 15 Tonelli, John             14 JW-MA                2:27.68    2:34.73  
       36.19  1:15.09  2:34.73                                             
 
Event 43  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA                 59.68      59.07   20  
       28.37    59.07                                                      
  2 Phillips, Victoria        12 DST-MA               1:00.10      59.24   17  
       28.38    59.24                                                      
  3 O'Day, Heather            12 JW-MA                1:00.40      59.93   16  
       28.83    59.93                                                      
  4 Gibson, Madison           12 TRI-MA               1:01.19    1:00.53   15  
       29.45  1:00.53                                                      
  5 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA              1:01.80    1:01.45   14  
       29.88  1:01.45                                                      
  6 Dragan, Noelle            12 JW-MA                1:00.22    1:01.49   13  
       28.69  1:01.49                                                      
  7 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:01.21    1:01.67   12  
       29.61  1:01.67                                                      
  8 Dimter, Emma              12 JW-MA                1:01.41    1:02.98   11  
       30.55  1:02.98                                                      
B - Final
  9 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:01.88    1:01.42    9  
       29.69  1:01.42                                                      
 10 Hollister, Marley         12 DCAA-MA              1:01.89    1:01.90    7  
       29.41  1:01.90                                                      
 11 Horning, Lauren           12 TVAC-MA              1:02.63    1:02.17    6  
       28.95  1:02.17                                                      
 12 Shapiro, Alisa            12 WAVE-MA              1:02.76    1:02.52    5  
       29.64  1:02.52                                                      
 13 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                1:04.59    1:05.01    4  
       30.88  1:05.01                                                      
 14 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      1:04.21    1:05.56    3  
       30.91  1:05.56                                                      
 15 Mlodzienski, Sophia       12 RAD-MA               1:03.63    1:05.87    2  
       30.71  1:05.87                                                      
 16 Mahabir, Lily             12 VINY-MA              1:05.04    1:06.32    1  
       31.08  1:06.32                                                      
 
Event 43  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               1:00.04      59.68  
       28.66    59.68                                                      
  2 Phillips, Victoria        12 DST-MA               1:02.70    1:00.10  
       28.98  1:00.10                                                      
  3 Dragan, Noelle            12 JW-MA                1:00.87    1:00.22  
       28.37  1:00.22                                                      
  4 O'Day, Heather            12 JW-MA                1:02.55    1:00.40  
       29.42  1:00.40                                                      
  5 Gibson, Madison           12 TRI-MA               1:01.18    1:01.19  
       29.55  1:01.19                                                      
  6 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:00.66    1:01.21  
       29.21  1:01.21                                                      
  7 Dimter, Emma              12 JW-MA                1:06.31    1:01.41  
       30.02  1:01.41                                                      
  8 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA              1:01.10    1:01.80  
       29.75  1:01.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:02.27    1:01.88  
       29.83  1:01.88                                                      
 10 Hollister, Marley         12 DCAA-MA              1:04.09    1:01.89  
       30.18  1:01.89                                                      
 11 Horning, Lauren           12 TVAC-MA              1:04.09    1:02.63  
       29.38  1:02.63                                                      
 12 Shapiro, Alisa            12 WAVE-MA              1:03.54    1:02.76  
       30.03  1:02.76                                                      
 13 Mlodzienski, Sophia       12 RAD-MA               1:02.03    1:03.63  
       29.69  1:03.63                                                      
 14 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      1:04.73    1:04.21  
       30.44  1:04.21                                                      
 15 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                1:05.12    1:04.59  
       30.40  1:04.59                                                      
 16 Mahabir, Lily             12 VINY-MA              1:06.33    1:05.04  
       30.37  1:05.04                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sawicki, Isabelle         11 CAA-MA               1:03.72    1:05.41  
       30.75  1:05.41                                                      
 18 Dymek, Maria              12 Lower Merion-MA      1:06.07    1:05.64  
       31.61  1:05.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Isaacs, Tali              12 BSC-MA               1:03.81    1:06.44  
       31.00  1:06.44                                                      
 20 Hayes, Megan              12 Northeast Swimmi-MA  1:06.34    1:08.98  
       32.91  1:08.98                                                      
 21 Wiley, Sadie              11 NRG-MA               1:05.55    1:09.12  
       33.28  1:09.12                                                      
 
Event 44  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 59.87      58.21   20  
       28.80    58.21                                                      
  2 Broderick, Liam           11 JW-MA                1:00.35    1:00.58   17  
       28.83  1:00.58                                                      
  3 Chapman, AJ               12 DST-MA               1:01.44    1:00.83   16  
       29.15  1:00.83                                                      
  4 Catania, Massimo          12 JW-MA                1:00.93    1:00.94   15  
       29.63  1:00.94                                                      
  5 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              1:02.71    1:01.19   14  
       29.23  1:01.19                                                      
  6 Behm, Jack                11 JW-MA                1:02.66    1:02.26   13  
       30.02  1:02.26                                                      
  7 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA              1:03.68    1:02.52   12  
       30.52  1:02.52                                                      
  8 Li, Sean                  12 JW-MA                1:03.58    1:04.03   11  
       31.22  1:04.03                                                      
B - Final
  9 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              1:03.79    1:02.67    9  
       30.47  1:02.67                                                      
 10 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:04.13    1:02.87    7  
       29.94  1:02.87                                                      
 11 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:05.93    1:04.57    6  
       30.96  1:04.57                                                      
 12 Yan, Ethan                11 MSA-MA               1:08.32    1:06.61    5  
       31.31  1:06.61                                                      
 
Event 44  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pittala, Sritan           11 DST-MA               1:00.30      59.87  
       29.98    59.87                                                      
  2 Broderick, Liam           11 JW-MA                1:01.21    1:00.35  
  3 Catania, Massimo          12 JW-MA                1:01.21    1:00.93  
       29.84  1:00.93                                                      
  4 Chapman, AJ               12 DST-MA               1:03.41    1:01.44  
  5 Chen, Conan               11 RAD-MA               1:01.13    1:01.95  
  6 Behm, Jack                11 JW-MA                1:02.85    1:02.66  
  7 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              1:05.99    1:02.71  
  8 Li, Sean                  12 JW-MA                1:04.66    1:03.58  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA              1:03.25    1:03.68  
       31.35  1:03.68                                                      
 10 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              1:03.22    1:03.79  
 11 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:04.11    1:04.13  
       30.42  1:04.13                                                      
 12 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:05.60    1:05.93  
       31.14  1:05.93                                                      
 13 Yan, Ethan                11 MSA-MA               1:06.89    1:08.32  
       32.83  1:08.32                                                      
 
Event 45  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Buck, Gabby               16 JW-MA                1:02.78    1:02.86   20  
       30.64  1:02.86                                                      
  2 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              1:03.13    1:03.32   17  
       30.93  1:03.32                                                      
  3 Shaw, Brianna             15 JW-MA                1:03.50    1:04.11   16  
       31.46  1:04.11                                                      
  4 McAuley, Sara             17 JW-MA                1:04.46    1:04.82   15  
       31.59  1:04.82                                                      
  5 Caputo, Maggie            17 JW-MA                1:05.37    1:04.84   14  
       31.70  1:04.84                                                      
  6 Fry, Mikaela              16 YBCC-MA              1:04.65    1:05.09   13  
       32.11  1:05.09                                                      
  7 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               1:04.93    1:05.23   12  
       32.02  1:05.23                                                      
  8 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               1:04.91    1:05.28   11  
       32.09  1:05.28                                                      
B - Final
  9 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA               1:07.57    1:06.55    9  
       32.56  1:06.55                                                      
 10 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA              1:07.60    1:07.09    7  
       33.31  1:07.09                                                      
 11 Mogil, Abby               17 YBCC-MA              1:07.01    1:07.10    6  
       32.55  1:07.10                                                      
 12 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               1:07.96    1:08.23    5  
       33.47  1:08.23                                                      
 13 Curley, Kristina          17 YBCC-MA              1:07.56    1:08.31    4  
       33.37  1:08.31                                                      
 14 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              1:08.64    1:10.01    3  
       34.58  1:10.01                                                      
 15 Raue, Shannon             16 JW-MA                1:08.55    1:10.13    2  
       33.55  1:10.13                                                      
 16 Hendricks, Tori           18 GSA-MA               1:08.54    1:10.22    1  
       34.09  1:10.22                                                      
 
Event 45  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Buck, Gabby               16 JW-MA                1:04.37    1:02.78  
       30.68  1:02.78                                                      
  2 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              1:03.31    1:03.13  
       30.59  1:03.13                                                      
  3 Shaw, Brianna             15 JW-MA                1:03.67    1:03.50  
       31.29  1:03.50                                                      
  4 McAuley, Sara             17 JW-MA                1:05.70    1:04.46  
       31.32  1:04.46                                                      
  5 Fry, Mikaela              16 YBCC-MA              1:04.67    1:04.65  
       31.65  1:04.65                                                      
  6 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               1:04.57    1:04.91  
       31.90  1:04.91                                                      
  7 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               1:04.99    1:04.93  
       31.54  1:04.93                                                      
  8 Meiler, Tori              15 BSC-MA               1:05.58    1:05.28  
       31.87  1:05.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Caputo, Maggie            17 JW-MA                1:03.76    1:05.37  
       31.93  1:05.37                                                      
 10 Mogil, Abby               17 YBCC-MA              1:06.63    1:07.01  
       33.04  1:07.01                                                      
 11 Curley, Kristina          17 YBCC-MA              1:14.35    1:07.56  
       33.68  1:07.56                                                      
 12 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA               1:06.12    1:07.57  
       33.21  1:07.57                                                      
 13 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA              1:05.55    1:07.60  
       33.11  1:07.60                                                      
 14 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               1:09.98    1:07.96  
       33.09  1:07.96                                                      
 15 Gale, Morgan              15 BSC-MA               1:09.55    1:08.43  
       33.14  1:08.43                                                      
 16 Hendricks, Tori           18 GSA-MA               1:06.61    1:08.54  
       33.25  1:08.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Raue, Shannon             16 JW-MA                1:06.53    1:08.55  
       33.30  1:08.55                                                      
 18 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              1:12.60    1:08.64  
       33.83  1:08.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Angelucci, Jenna          15 YBCC-MA              1:08.15    1:08.95  
       33.22  1:08.95                                                      
 20 Bartosh, Trish            16 KIDS-MA              1:08.81    1:09.13  
       32.82  1:09.13                                                      
 21 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               1:09.14    1:09.14  
       33.39  1:09.14                                                      
 22 Mateo, Isabella           15 YBCC-MA              1:08.92    1:09.50  
       34.25  1:09.50                                                      
 23 Hynoski, Lauren           16 YBCC-MA              1:07.41    1:09.89  
       33.48  1:09.89                                                      
 24 Gramigna, Abby            15 JW-MA                1:08.28    1:10.59  
       33.96  1:10.59                                                      
 25 Karpf, Skylar             15 GSA-MA               1:10.69    1:10.94  
       34.86  1:10.94                                                      
 26 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               1:09.69    1:11.03  
       34.85  1:11.03                                                      
 27 Denn, Maisy               15 WAVE-MA              1:10.79    1:11.21  
       34.36  1:11.21                                                      
 28 Wilson, Frances           15 RAD-MA               1:08.63    1:11.35  
       34.78  1:11.35                                                      
 29 Cotton, Lauren            15 JW-MA                1:10.22    1:11.92  
       34.96  1:11.92                                                      
 30 Silvers, Kaity            15 DST-MA               1:09.63    1:12.54  
       35.17  1:12.54                                                      
 31 Lee, Anya                 15 JW-MA                1:14.46    1:13.65  
       35.20  1:13.65                                                      
 32 McClendon, Janiya         16 YBCC-MA              1:15.01    1:18.09  
       37.82  1:18.09                                                      
 33 LaBree, Hunter            15 Northeast Swimmi-MA  1:17.80    1:19.87  
       36.91  1:19.87                                                      
 34 Bossi, Courtney           16 CAA-MA               1:22.65    1:22.54  
       39.41  1:22.54                                                      
 35 Schluchterer, Hailey      17 GSA-MA               1:32.88    1:32.97  
       44.50  1:32.97                                                      
 -- Law, Cammi                15 DST-MA               1:25.45         DQ  
       41.97       DQ                                                      
 
Event 46  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dragan, Paul              15 JW-MA                  59.34      58.70   20  
       28.85    58.70                                                      
  2 Vannoy, Jacob             15 CAA-MA                 58.68      59.28   17  
       28.69    59.28                                                      
  3 Marble, Jack              15 YBCC-MA              1:01.30      59.73   16  
       28.91    59.73                                                      
  4 Vannoy, Ethan             17 CAA-MA               1:00.15    1:00.65   15  
       29.39  1:00.65                                                      
  5 Brown, Shane              15 YBCC-MA              1:02.27    1:01.50   14  
       29.99  1:01.50                                                      
  6 Hess, Charlie             16 YBCC-MA              1:01.56    1:01.68   13  
       29.57  1:01.68                                                      
  7 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              1:02.42    1:02.69   12  
       30.66  1:02.69                                                      
  8 Comber, Kurt              15 YBCC-MA              1:01.61    1:03.19   11  
       30.15  1:03.19                                                      
B - Final
  9 Eizner, Alvin             15 JW-MA                1:02.52    1:02.37    9  
       30.49  1:02.37                                                      
 10 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA               1:04.26    1:03.09    7  
       30.71  1:03.09                                                      
 11 Rowe, Jack                15 YBCC-MA              1:02.87    1:03.25    6  
       30.69  1:03.25                                                      
 12 Fresoli, Dom              16 LVA-MA               1:03.23    1:03.64    5  
       31.47  1:03.64                                                      
 13 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                1:04.01    1:03.71    4  
       30.52  1:03.71                                                      
 14 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                1:03.53    1:03.80    3  
       30.98  1:03.80                                                      
 15 Hill, Brendan             18 CAA-MA               1:03.13    1:04.14    2  
       31.27  1:04.14                                                      
 16 Lucas, David              15 WAVE-MA              1:03.79    1:04.33    1  
       31.32  1:04.33                                                      
 
Event 46  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vannoy, Jacob             15 CAA-MA               1:02.51      58.68  
       28.61    58.68                                                      
  2 Dragan, Paul              15 JW-MA                  59.58      59.34  
       28.89    59.34                                                      
  3 Vannoy, Ethan             17 CAA-MA               1:05.94    1:00.15  
       29.36  1:00.15                                                      
  4 Marble, Jack              15 YBCC-MA              1:01.40    1:01.30  
       29.99  1:01.30                                                      
  5 Hess, Charlie             16 YBCC-MA              1:06.47    1:01.56  
       30.11  1:01.56                                                      
  6 Comber, Kurt              15 YBCC-MA              1:04.11    1:01.61  
       29.27  1:01.61                                                      
  7 Brown, Shane              15 YBCC-MA              1:01.20    1:02.27  
       30.56  1:02.27                                                      
  8 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              1:09.00    1:02.42  
       30.75  1:02.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Eizner, Alvin             15 JW-MA                1:03.62    1:02.52  
       30.66  1:02.52                                                      
 10 Rowe, Jack                15 YBCC-MA              1:06.34    1:02.87  
       30.46  1:02.87                                                      
 11 Hill, Brendan             18 CAA-MA               1:04.55    1:03.13  
       31.37  1:03.13                                                      
 12 West, Steven              15 CAA-MA               1:03.60    1:03.20  
     1:03.49  1:03.20                                                      
 13 Fresoli, Dom              16 LVA-MA               1:02.65    1:03.23  
       31.64  1:03.23                                                      
 14 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                1:06.28    1:03.53  
       30.74  1:03.53                                                      
 15 Lucas, David              15 WAVE-MA              1:03.89    1:03.79  
       31.50  1:03.79                                                      
 16 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                1:03.28    1:04.01  
       31.25  1:04.01                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA               1:06.42    1:04.26  
       31.63  1:04.26                                                      
 18 Mumma, J.J.               15 YBCC-MA              1:08.03    1:05.14  
       31.79  1:05.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 West, Brian               18 CAA-MA               1:04.59    1:06.47  
       31.31  1:06.47                                                      
 20 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA              1:05.69    1:07.57  
       33.51  1:07.57                                                      
 21 Messina, Santo            15 YBCC-MA              1:06.80    1:07.96  
       32.58  1:07.96                                                      
 22 Rosenthal, Zack           15 JW-MA                1:04.97    1:08.27  
       33.79  1:08.27                                                      
 23 Petty, Andrew             15 GSA-MA               1:10.37    1:08.34  
       33.81  1:08.34                                                      
 24 Feeney, Brendan           16 CAA-MA               1:07.14    1:12.18  
       34.27  1:12.18                                                      
 25 Turley, Alex              16 TRI-MA               1:37.22    1:27.21  
       41.45  1:27.21                                                      
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 O'Day, Heather            12 JW-MA                  31.38      31.32   20  
  2 Conner, Alexa             11 Lower Merion-MA        31.45      31.62   17  
  3 Dragan, Noelle            12 JW-MA                  31.61      31.72   16  
  4 Gibson, Madison           12 TRI-MA                 33.24      33.22   15  
  5 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                  32.67      33.23   14  
  6 Andryca, Emily            12 WAVE-MA                33.31      33.45   13  
  7 Hanna, Kendall            11 Jcc-MA                 32.44      33.55   12  
  8 Beggs, Christina          12 JW-MA                  33.68      33.87   11  
B - Final
  9 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA                33.80      32.96    9  
 10 DeVose, Shelby            12 YBCC-MA                33.87      33.32    7  
 11 Londo, Maya               12 NRG-MA                 33.94      33.47    6  
 12 Lawrence, Addie           11 Lower Merion-MA        34.04      34.04    5  
 13 Bui, Adrianna             11 YBCC-MA                33.97      34.13    4  
 14 Suleski, Kyra             11 JW-MA                  34.43      34.20    3  
 15 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA                34.07      34.57    2  
 16 Hollister, Marley         12 DCAA-MA                34.22      35.01    1  
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Day, Heather            12 JW-MA                  31.96      31.38  
  2 Conner, Alexa             11 Lower Merion-MA        32.15      31.45  
  3 Dragan, Noelle            12 JW-MA                  32.59      31.61  
  4 Hanna, Kendall            11 Jcc-MA                 34.69      32.44  
  5 Tonelli, Evangelia        12 JW-MA                  33.44      32.67  
  6 Gibson, Madison           12 TRI-MA                 33.43      33.24  
  7 Andryca, Emily            12 WAVE-MA                34.43      33.31  
  8 Beggs, Christina          12 JW-MA                  33.46      33.68  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA                32.98      33.80  
 10 DeVose, Shelby            12 YBCC-MA                36.64      33.87  
 11 Londo, Maya               12 NRG-MA                 34.55      33.94  
 12 Bui, Adrianna             11 YBCC-MA                34.26      33.97  
 13 Lawrence, Addie           11 Lower Merion-MA        34.98      34.04  
 14 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA                34.78      34.07  
 15 Hollister, Marley         12 DCAA-MA                34.73      34.22  
 16 Suleski, Kyra             11 JW-MA                  34.75      34.43  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mlodzienski, Sophia       12 RAD-MA                 32.86      34.52  
 18 Mahabir, Lily             12 VINY-MA                33.03      34.67  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Walsh, Kelly              11 WAVE-MA                36.03      34.69  
 20 Lai, Adriana              11 JW-MA                  37.05      34.70  
 21 Petty, Charlotte          12 GSA-MA                 37.05      34.94  
 22 Gozdan, Madison           11 JW-MA                  34.93      34.95  
 23 Shields, Logan            11 JW-MA                  36.72      34.96  
 24 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA                34.40      35.06  
 25 Dymek, Anna               11 Lower Merion-MA        36.14      35.07  
 26 Gilmore, Emily            12 GSA-MA                 34.94      35.14  
 27 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA    34.07      35.15  
 28 Hillman, Anna             11 CAA-MA                 36.90      35.26  
 29 Giegerich, Gianna         12 WAVE-MA                36.35      35.33  
 30 Sanfilippo, Lia           12 YBCC-MA                36.16      35.59  
 31 Schwacke, Cara            12 MSA-MA                 34.31      35.80  
 32 O'Day, Kerry              12 JW-MA                  36.91      35.86  
 33 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA                36.35      35.90  
 34 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA                35.56      36.68  
 35 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA                 37.55      36.95  
 36 Dymek, Maria              12 Lower Merion-MA        35.28      37.20  
 37 Ellis, Ava                11 JW-MA                  37.38      37.43  
 38 Walker, Taylor            12 DST-MA                 37.41      37.73  
 39 Sterkenburg, Laci         11 DST-MA                 36.47      38.24  
 40 Aievoli, Sophia           12 CAA-MA                 36.95      39.49  
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 31.38      30.94   20  
  2 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA                31.73      31.09   17  
  3 Chapman, AJ               12 DST-MA                 32.33      31.45   16  
  4 Catania, Massimo          12 JW-MA                  31.85      32.08   15  
  5 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA    33.62      33.58   14  
  6 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA      34.62      34.22   13  
  7 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                  34.61      34.56   12  
  8 Taylor, Andrew            12 DST-MA                 34.54      35.24   11  
B - Final
  9 Franchetti, John          12 DCAA-MA                34.96      33.53    9  
 10 Bakalorz, Christopher     12 TRI-MA                 35.64      33.98    7  
 11 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                  34.95      34.44    6  
 12 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                  35.40      34.47    5  
 13 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA                34.84      34.64    4  
 14 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA                 34.76      34.98    3  
 15 Lewis, Colin              12 DST-MA                 35.76      35.24    2  
 16 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                  35.57      35.38    1  
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 32.00      31.38  
  2 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA                33.17      31.73  
  3 Catania, Massimo          12 JW-MA                  32.14      31.85  
  4 Chapman, AJ               12 DST-MA                 32.61      32.33  
  5 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA    33.70      33.62  
  6 Taylor, Andrew            12 DST-MA                 36.18      34.54  
  7 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                  36.82      34.61  
  8 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA      35.42      34.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Conan               11 RAD-MA                 35.38      34.71  
 10 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA                 35.74      34.76  
 11 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA                34.39      34.84  
 12 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                  36.25      34.95  
 13 Franchetti, John          12 DCAA-MA                35.11      34.96  
 14 Emmert, David             12 JW-MA                  35.77      35.08  
 15 Christopher, Ryan         11 DST-MA                 37.45      35.22  
 16 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                  34.68      35.40  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                  36.43      35.57  
 18 Bakalorz, Christopher     12 TRI-MA                 37.13      35.64  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hess, Sebastian           11 ACAC-MA                36.40      35.69  
 20 Lewis, Colin              12 DST-MA                 35.19      35.76  
 21 Serrano, Noah             11 JW-MA                  36.22      35.79  
 22 Brush, Sean               11 GSA-MA                 36.63      35.83  
 23 Gilmore, Sean             11 UN-99-MA               38.09      35.85  
 24 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA        36.79      36.17  
 25 Moen, Ethan               11 DST-MA                 37.33      36.28  
 26 Shea IV, Jack             12 GSA-MA                 36.75      36.38  
 27 Hetzel, Sean              12 MSA-MA                 37.09      36.80  
 28 Smith, Nick               12 WAVE-MA                35.77      36.87  
 29 Giraldo, Sebastian        12 Jcc-MA                 37.51      37.11  
 30 Masters, Luke             12 WAVE-MA                37.14      37.45  
 31 Mishler, Matt             12 GSA-MA                 37.94      37.75  
 32 Franke, Ryan              12 KIDS-MA                38.53      37.94  
 33 Conn, Miles               12 MSA-MA                 38.85      38.37  
 34 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA                 38.11      38.57  
 35 Delgado, William          12 VINY-MA                37.25      38.75  
 36 Jiang, Alex               12 MSA-MA                 38.47      38.91  
 37 Yan, Ethan                11 MSA-MA                 38.99      39.22  
 38 Droesser, Patrick         11 TRI-MA                 37.91      39.39  
 39 Cromwell, Nolan           11 TVAC-MA                38.72      40.26  
 
Event 49  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jellig, Maria             14 JW-MA                  57.46      56.67   20  
       27.61    56.67                                                      
  2 Parker, Ava               14 JW-MA                  57.08      56.82   17  
       27.55    56.82                                                      
  3 Neely, Madaline           13 JW-MA                  57.19      57.11   16  
       27.72    57.11                                                      
  4 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA                57.18      57.18   15  
       27.83    57.18                                                      
  5 Merch, Angela             13 JW-MA                  57.55      57.37   14  
       27.61    57.37                                                      
  6 Bokarev, Anna             14 NRG-MA                 58.05      57.68   13  
       28.00    57.68                                                      
  7 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA                 57.96      57.75   12  
       27.84    57.75                                                      
  8 Sugra, Paige              14 YBCC-MA                57.85      58.85   11  
       28.07    58.85                                                      
B - Final
  9 Pittala, Sreeya           14 DST-MA                 58.85      57.52    9  
       28.17    57.52                                                      
 10 Brown, Allie              13 YBCC-MA                58.94      58.38    7  
       28.46    58.38                                                      
 11 Murray, Mikaela           14 YBCC-MA                58.90      58.69    6  
       27.66    58.69                                                      
 12 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA                 58.79      59.50    5  
       28.53    59.50                                                      
 13 Reynolds, Emily           14 RAD-MA                 59.62      59.84    4  
       28.43    59.84                                                      
 14 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA                59.26      59.87    3  
       28.57    59.87                                                      
 15 McCottry, Leah            13 DCAA-MA                58.83    1:00.17    2  
       28.74  1:00.17                                                      
 16 Shoudt, Anneliese         14 Tiger Sharks-MA        59.14    1:00.23    1  
       28.71  1:00.23                                                      
 
Event 49  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Parker, Ava               14 JW-MA                  58.66      57.08  
       27.84    57.08                                                      
  2 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA                57.77      57.18  
       27.93    57.18                                                      
  3 Neely, Madaline           13 JW-MA                  57.59      57.19  
       27.88    57.19                                                      
  4 Jellig, Maria             14 JW-MA                  56.65      57.46  
       27.73    57.46                                                      
  5 Merch, Angela             13 JW-MA                  57.01      57.55  
       28.00    57.55                                                      
  6 Sugra, Paige              14 YBCC-MA                56.87      57.85  
       27.94    57.85                                                      
  7 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA               1:00.43      57.96  
       28.00    57.96                                                      
  8 Bokarev, Anna             14 NRG-MA                 59.04      58.05  
       28.31    58.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA                 59.74      58.79  
       28.40    58.79                                                      
 10 McCottry, Leah            13 DCAA-MA                59.00      58.83  
       28.12    58.83                                                      
 11 Pittala, Sreeya           14 DST-MA                 59.18      58.85  
       28.71    58.85                                                      
 12 Murray, Mikaela           14 YBCC-MA              1:02.37      58.90  
       27.95    58.90                                                      
 13 Brown, Allie              13 YBCC-MA                59.30      58.94  
       28.81    58.94                                                      
 14 Shoudt, Anneliese         14 Tiger Sharks-MA        59.10      59.14  
       28.47    59.14                                                      
 15 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              1:00.92      59.26  
       28.34    59.26                                                      
 16 Reynolds, Emily           14 RAD-MA                 58.61      59.62  
       28.45    59.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Walker, Callie            13 NRG-MA               1:00.31      59.69  
       28.65    59.69                                                      
 18 Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA  1:00.36    1:00.14  
       27.50  1:00.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Blaskovich, Emily         13 YBCC-MA              1:01.35    1:00.18  
       28.61  1:00.18                                                      
 20 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA               1:02.17    1:00.99  
       29.80  1:00.99                                                      
 21 Cella, Olivia             13 RAD-MA                 58.96    1:01.15  
       29.29  1:01.15                                                      
 22 Hillman, Olivia           14 CAA-MA               1:01.19    1:01.16  
       29.86  1:01.16                                                      
 23 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              1:00.13    1:01.29  
       29.72  1:01.29                                                      
 24 Masters, Jordan           14 WAVE-MA              1:02.42    1:01.34  
       29.16  1:01.34                                                      
 25 Coonley, Campbell         13 RAD-MA                 58.57    1:01.41  
       29.56  1:01.41                                                      
 26 Wait, Morgan              14 JW-MA                  59.34    1:01.52  
       29.34  1:01.52                                                      
 27 Barr, Caitlin             13 YBCC-MA              1:01.50    1:01.58  
       29.04  1:01.58                                                      
 28 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               1:02.12    1:01.73  
       29.83  1:01.73                                                      
 29 Hayner, Ellie             13 DCAA-MA              1:02.47    1:01.76  
       30.16  1:01.76                                                      
 30 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              1:01.87    1:01.82  
       28.90  1:01.82                                                      
 31 Rodi, Kylie               14 YBCC-MA                59.53    1:01.98  
       29.37  1:01.98                                                      
 32 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  1:01.60    1:02.09  
       29.40  1:02.09                                                      
 33 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA              1:02.52    1:02.34  
       30.16  1:02.34                                                      
 34 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  1:02.00    1:02.41  
       30.08  1:02.41                                                      
 35 Adams, Heather            13 JW-MA                1:00.43    1:02.60  
       29.66  1:02.60                                                      
 36 Sabalaske, Emma           13 GSA-MA               1:02.37    1:02.70  
       30.36  1:02.70                                                      
 37 Corrado, Lia              13 LVA-MA               1:02.49    1:02.96  
       30.71  1:02.96                                                      
 38 Teng, Sarah               13 JW-MA                1:01.39    1:03.08  
       30.14  1:03.08                                                      
 39 Green, Olivia             13 KIDS-MA              1:02.51    1:03.19  
       30.03  1:03.19                                                      
 40 Lambrugo, Kyla            14 LVA-MA               1:02.64    1:04.18  
       30.13  1:04.18                                                      
 41 Meyers, Izzy              13 Northeast Swimmi-MA  1:02.77    1:07.08  
       32.01  1:07.08                                                      
 
Event 50  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Williams, Aaron           14 VINY-MA                52.91      52.34   20  
       24.93    52.34                                                      
  2 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                54.34      52.83   17  
       25.37    52.83                                                      
  3 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA                 53.30      52.86   16  
       25.56    52.86                                                      
  4 Walker, Larry             14 YBCC-MA                55.34      53.90   15  
       25.38    53.90                                                      
  5 Ehret, Andrew             14 LVA-MA                 54.17      54.45   14  
       26.30    54.45                                                      
  6 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                  55.64      55.02   12.5
       26.25    55.02                                                      
  6 Williams, Reuben          14 VINY-MA                55.17      55.02   12.5
       25.80    55.02                                                      
  8 Denn, Luke                14 WAVE-MA                55.46      56.09   11  
       26.67    56.09                                                      
B - Final
  9 Cox, Jeremy               14 NRG-MA                 55.66      54.63    9  
       26.23    54.63                                                      
 10 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA    55.74      55.28    7  
       25.92    55.28                                                      
 11 Wittmer, Chris            13 GSA-MA                 56.74      55.96    6  
       27.18    55.96                                                      
 12 Christou, Alex            14 JW-MA                  57.40      56.54    5  
       27.35    56.54                                                      
 13 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA                56.08      56.80    4  
       26.78    56.80                                                      
 14 Whartenby, Miller         13 JW-MA                  57.07      57.42    3  
       27.71    57.42                                                      
 15 Suit, Benny               13 DCAA-MA                57.63      59.11    2  
       28.09    59.11                                                      
 16 Sparks, Ryan              14 JW-MA                  57.68    1:00.05    1  
       28.23  1:00.05                                                      
 
Event 50  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Aaron           14 VINY-MA                53.66      52.91  
       25.27    52.91                                                      
  2 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA                 53.46      53.30  
       25.71    53.30                                                      
  3 Ehret, Andrew             14 LVA-MA                 54.39      54.17  
       26.44    54.17                                                      
  4 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                53.99      54.34  
       25.91    54.34                                                      
  5 Williams, Reuben          14 VINY-MA                55.10      55.17  
       26.06    55.17                                                      
  6 Walker, Larry             14 YBCC-MA                55.03      55.34  
       26.10    55.34                                                      
  7 Denn, Luke                14 WAVE-MA                56.26      55.46  
       26.55    55.46                                                      
  8 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                  56.09      55.64  
       26.82    55.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cox, Jeremy               14 NRG-MA                 55.71      55.66  
       26.55    55.66                                                      
 10 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA                 57.10      55.70  
       27.55    55.70                                                      
 11 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA    55.89      55.74  
       26.46    55.74                                                      
 12 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA                56.30      56.08  
       26.63    56.08                                                      
 13 Wittmer, Chris            13 GSA-MA                 58.08      56.74  
       27.28    56.74                                                      
 14 Whartenby, Miller         13 JW-MA                  56.77      57.07  
       27.55    57.07                                                      
 15 Christou, Alex            14 JW-MA                  56.29      57.40  
       27.31    57.40                                                      
 16 Suit, Benny               13 DCAA-MA                57.77      57.63  
       27.49    57.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sparks, Ryan              14 JW-MA                  59.38      57.68  
       27.90    57.68                                                      
 18 Schwartz, Dov             14 JW-MA                  57.79     J57.68  
       27.44    57.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Horsley, Croix            14 YBCC-MA                59.36      58.15  
       27.89    58.15                                                      
 20 Maliwanag, Matthew        13 DST-MA               1:00.67      58.66  
       28.71    58.66                                                      
 21 Jellig, Conor             14 JW-MA                  57.02      58.72  
       27.89    58.72                                                      
 22 Ivory, Christopher        13 MSA-MA                 59.04      58.73  
       28.69    58.73                                                      
 23 Orr, Harrison             14 JW-MA                  57.19      58.96  
       28.56    58.96                                                      
 24 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA              1:00.03      59.02  
       28.26    59.02                                                      
 24 Miglin, Lucas             13 YBCC-MA                57.82      59.02  
       28.10    59.02                                                      
 26 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA                58.00      59.09  
       28.17    59.09                                                      
 27 Bentley, Chase            14 TRI-MA                 58.34      59.16  
       28.83    59.16                                                      
 28 Ferraro, Anthony          14 YBCC-MA              1:00.36      59.23  
       28.77    59.23                                                      
 29 McClendon, Jaedon         14 YBCC-MA                58.91      59.28  
       27.87    59.28                                                      
 30 Balint, Phil              14 WAVE-MA                58.32      59.30  
       27.99    59.30                                                      
 31 Bulette, Evan             14 Tiger Sharks-MA      1:00.21      59.47  
       28.44    59.47                                                      
 32 McClure, Luke             13 LVA-MA               1:01.51      59.87  
       28.53    59.87                                                      
 33 Thompson, Will            14 MSA-MA                 59.48      59.91  
       29.01    59.91                                                      
 34 Orsulak, Michael          14 MSA-MA                 59.42    1:00.26  
       28.71  1:00.26                                                      
 35 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                1:03.39    1:00.84  
       29.15  1:00.84                                                      
 36 Nasielski, Michael        14 JW-MA                  57.79    1:01.12  
       28.97  1:01.12                                                      
 37 Jacob, Conor              13 WAVE-MA              1:00.82    1:01.14  
       29.17  1:01.14                                                      
 38 Reinhart, Jack            13 MSA-MA               1:01.84    1:01.18  
       29.84  1:01.18                                                      
 39 Luong, Gavin              14 WAVE-MA              1:03.16    1:01.31  
       29.40  1:01.31                                                      
 40 Taylor, Jaden             14 YBCC-MA              1:01.80    1:01.77  
       29.57  1:01.77                                                      
 41 Eames, Chuckie            13 DCAA-MA                59.84    1:02.17  
       29.17  1:02.17                                                      
 42 Strohl, Brandon           13 YBCC-MA              1:01.30    1:03.16  
       29.22  1:03.16                                                      
 43 Tonelli, John             14 JW-MA                1:01.80    1:03.45  
       29.66  1:03.45                                                      
 44 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              1:02.51    1:03.46  
       30.81  1:03.46                                                      
 
Event 51  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               2:03.49    2:01.23   20  
       27.92    57.95  1:29.64  2:01.23                                    
  2 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               2:02.05    2:01.32   17  
       27.81    58.06  1:29.77  2:01.32                                    
  3 Scudder, Kiera            16 MSA-MA               2:03.85    2:02.44   16  
       28.46    58.76  1:30.89  2:02.44                                    
  4 Snyder, Ava               15 YBCC-MA              2:03.13    2:02.84   15  
       28.17    59.09  1:30.99  2:02.84                                    
  5 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               2:05.15    2:04.13   14  
       28.86  1:00.28  1:32.59  2:04.13                                    
  6 Raue, Shannon             16 JW-MA                2:03.85    2:04.22   13  
       28.58    59.66  1:31.89  2:04.22                                    
  7 Curley, Kristina          17 YBCC-MA              2:05.91    2:06.46   12  
       29.02  1:00.74  1:33.58  2:06.46                                    
  8 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA               2:06.25    2:08.45   11  
       30.11  1:02.22  1:35.31  2:08.45                                    
B - Final
  9 Stavros, Lauren           15 JW-MA                2:08.23    2:05.70    9  
       28.44  1:00.01  1:32.88  2:05.70                                    
 10 Buck, Gabby               16 JW-MA                2:08.49    2:06.04    7  
       29.58  1:02.02  1:34.59  2:06.04                                    
 11 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              2:06.70    2:06.93    6  
       28.93  1:01.05  1:34.30  2:06.93                                    
 12 Mateo, Isabella           15 YBCC-MA              2:08.56    2:07.50    5  
       29.44  1:01.32  1:34.82  2:07.50                                    
 13 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:08.43    2:07.68    4  
       29.08  1:00.93  1:34.63  2:07.68                                    
 14 Fleisher, Sarah           17 JW-MA                2:08.44    2:07.83    3  
       29.40  1:02.46  1:35.81  2:07.83                                    
 15 Fry, Mikaela              16 YBCC-MA              2:07.86    2:08.43    2  
       30.05  1:02.34  1:35.69  2:08.43                                    
 16 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               2:08.45    2:16.26    1  
       31.14  1:05.23  1:40.87  2:16.26                                    
 
Event 51  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               2:02.82    2:02.05  
       28.35    59.17  1:31.07  2:02.05                                    
  2 Snyder, Ava               15 YBCC-MA              2:02.58    2:03.13  
       28.24    59.34  1:31.85  2:03.13                                    
  3 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               2:01.55    2:03.49  
       28.40    59.64  1:31.76  2:03.49                                    
  4 Raue, Shannon             16 JW-MA                2:03.42    2:03.85  
       28.71    59.75  1:32.46  2:03.85                                    
  4 Scudder, Kiera            16 MSA-MA               2:06.52    2:03.85  
       29.50  1:01.74  1:32.95  2:03.85                                    
  6 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               2:04.85    2:05.15  
       29.15  1:00.72  1:33.17  2:05.15                                    
  7 Curley, Kristina          17 YBCC-MA              2:06.34    2:05.91  
       29.65  1:01.52  1:33.78  2:05.91                                    
  8 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA               2:06.65    2:06.25  
       30.13  1:02.38  1:34.70  2:06.25                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              2:06.57    2:06.70  
       29.43  1:01.68  1:33.95  2:06.70                                    
 10 Fry, Mikaela              16 YBCC-MA              2:08.89    2:07.86  
       30.16  1:02.31  1:35.40  2:07.86                                    
 11 Meiler, Tori              15 BSC-MA               2:06.93    2:08.16  
       29.81  1:02.27  1:35.38  2:08.16                                    
 12 Stavros, Lauren           15 JW-MA                2:05.82    2:08.23  
       29.14  1:01.75  1:35.54  2:08.23                                    
 13 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:05.19    2:08.43  
       29.25  1:00.84  1:34.75  2:08.43                                    
 14 Fleisher, Sarah           17 JW-MA                2:05.83    2:08.44  
       29.16  1:02.26  1:35.86  2:08.44                                    
 15 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               2:08.01    2:08.45  
       30.05  1:02.86  1:36.05  2:08.45                                    
 16 Buck, Gabby               16 JW-MA                2:09.05    2:08.49  
       30.16  1:02.65  1:35.54  2:08.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mateo, Isabella           15 YBCC-MA              2:09.78    2:08.56  
       30.10  1:02.37  1:35.63  2:08.56                                    
 18 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA               2:04.25    2:09.27  
       29.50  1:02.21  1:35.70  2:09.27                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Caputo, Maggie            17 JW-MA                2:06.09    2:09.40  
       30.34  1:03.17  1:36.72  2:09.40                                    
 20 Cherubino, Alyssa         18 YBCC-MA              2:06.01    2:09.88  
       29.00  1:01.70  1:35.65  2:09.88                                    
 21 Adams, Julia              16 JW-MA                2:07.94    2:09.95  
       29.86  1:03.00  1:36.78  2:09.95                                    
 22 Outlaw, Simone            17 YBCC-MA              2:11.99    2:10.37  
       29.14  1:02.43  1:36.44  2:10.37                                    
 23 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA               2:08.36    2:10.48  
       29.90  1:02.97  1:36.86  2:10.48                                    
 24 Sciarretta, Francesca     15 CAA-MA               2:12.77    2:11.82  
       29.64  1:03.45  1:38.43  2:11.82                                    
 25 Denn, Maisy               15 WAVE-MA              2:15.12    2:12.16  
       30.79  1:05.38  1:38.86  2:12.16                                    
 26 Mecca, Gina               18 YBCC-MA              2:14.11    2:12.18  
       30.74  1:04.42  1:38.91  2:12.18                                    
 27 Wilson, Frances           15 RAD-MA               2:09.67    2:12.68  
       30.14  1:02.92  1:37.83  2:12.68                                    
 28 Mogil, Abby               17 YBCC-MA              2:09.49    2:13.48  
       31.22  1:05.02  1:39.87  2:13.48                                    
 29 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA              2:07.36    2:13.70  
       30.49  1:03.87  1:39.32  2:13.70                                    
 30 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              2:13.99    2:15.17  
       30.50  1:05.24  1:40.95  2:15.17                                    
 31 Hynoski, Lauren           16 YBCC-MA              2:13.45    2:15.57  
       30.07  1:04.00  1:39.94  2:15.57                                    
 32 Dietrich, Brooke          15 MSA-MA               2:16.60    2:15.85  
       32.05  1:06.35  1:41.64  2:15.85                                    
 33 Bartosh, Trish            16 KIDS-MA              2:25.60    2:16.34  
              1:03.16  1:39.47  2:16.34                                    
 34 Karpf, Skylar             15 GSA-MA               2:20.35    2:17.82  
       30.78  1:05.37  1:41.67  2:17.82                                    
 35 Torrillo, Nicole          16 BSC-MA               2:30.68    2:18.08  
       31.60  1:07.36  1:43.33  2:18.08                                    
 36 Price, Emma               17 JW-MA                2:18.77    2:19.24  
       31.34  1:06.88  1:43.32  2:19.24                                    
 37 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA              2:21.28    2:20.37  
       31.96  1:09.29  1:46.48  2:20.37                                    
 38 Gramigna, Abby            15 JW-MA                2:09.77    2:21.17  
       30.34  1:04.99  1:42.49  2:21.17                                    
 39 Pelagatti, Grace          17 YBCC-MA              2:22.66    2:21.50  
       34.07  1:10.54  1:46.68  2:21.50                                    
 40 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              2:18.52    2:23.22  
       32.08  1:07.89  1:45.66  2:23.22                                    
 41 Oswald, Abby              15 MSA-MA               2:30.28    2:29.61  
       36.16  1:14.24  1:52.66  2:29.61                                    
 42 McClendon, Janiya         16 YBCC-MA              2:34.06    2:31.67  
       34.44  1:11.80  1:52.31  2:31.67                                    
 43 Serrano, Nia              18 JW-MA                2:39.72    2:32.48  
       34.02  1:12.87  1:53.82  2:32.48                                    
 44 Bossi, Courtney           16 CAA-MA               2:39.06    2:38.09  
       36.12  1:15.69  1:57.93  2:38.09                                    
 45 Schluchterer, Hailey      17 GSA-MA               2:54.46    2:51.16  
       36.88  1:19.86  2:51.16                                             
 -- Law, Cammi                15 DST-MA               2:33.95         DQ  
       36.87  1:17.72  1:58.94       DQ                                    
 
Event 52  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lilley, Jack              15 JW-MA                1:49.89    1:48.96   20  
       25.24    52.86  1:20.89  1:48.96                                    
  2 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA              1:55.10    1:53.06   17  
       26.62    55.23  1:24.80  1:53.06                                    
  3 Dragan, Paul              15 JW-MA                1:53.62    1:53.38   16  
       25.99    54.50  1:23.89  1:53.38                                    
  4 Foley, Kevin              16 JW-MA                1:53.62    1:53.52   15  
       25.72    53.90  1:23.63  1:53.52                                    
  5 Levy, Dylan               16 JW-MA                1:56.22    1:53.79   14  
       25.97    54.92  1:24.16  1:53.79                                    
  6 McCullough, Zach          16 WAVE-MA              1:57.33    1:54.72   13  
       25.49    54.23  1:24.12  1:54.72                                    
  7 Vannoy, Ethan             17 CAA-MA               1:57.49    1:56.88   12  
       25.96    54.83  1:25.54  1:56.88                                    
  8 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              1:57.11    1:57.50   11  
       26.33    55.91  1:26.52  1:57.50                                    
B - Final
  9 Hoch, Andy                15 DST-MA               1:58.23    1:54.39    9  
       26.16    55.13  1:24.97  1:54.39                                    
 10 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA               1:58.56    1:57.14    7  
       28.45    59.45  1:28.86  1:57.14                                    
 11 Connell, Danny            15 LVA-MA               1:58.98    1:57.54    6  
       27.40    56.99  1:27.51  1:57.54                                    
 12 Hill, Brendan             18 CAA-MA               1:59.21    1:57.77    5  
       27.08    57.48  1:28.61  1:57.77                                    
 13 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                1:58.81    2:01.35    4  
       27.09    57.16  1:29.22  2:01.35                                    
 14 Lucas, David              15 WAVE-MA              2:01.68    2:01.63    3  
       27.87    59.04  1:31.02  2:01.63                                    
 15 Vannoy, Jacob             15 CAA-MA               1:59.75    2:01.77    2  
       28.43    59.84  1:31.96  2:01.77                                    
 16 Rowe, Jack                15 YBCC-MA              2:01.38    2:03.55    1  
       28.21    59.06  1:31.13  2:03.55                                    
 
Event 52  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lilley, Jack              15 JW-MA                1:52.62    1:49.89  
       25.75    54.06  1:21.85  1:49.89                                    
  2 Foley, Kevin              16 JW-MA                1:51.21    1:53.62  
       26.29    54.58  1:23.49  1:53.62                                    
  2 Dragan, Paul              15 JW-MA                1:51.88    1:53.62  
       26.06    54.72  1:24.35  1:53.62                                    
  4 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA              1:54.84    1:55.10  
       27.20    57.04  1:26.50  1:55.10                                    
  5 Levy, Dylan               16 JW-MA                1:57.96    1:56.22  
       26.19    55.98  1:26.47  1:56.22                                    
  6 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              2:27.52    1:57.11  
       25.84    55.30  1:26.27  1:57.11                                    
  7 McCullough, Zach          16 WAVE-MA              1:52.29    1:57.33  
       26.22    55.99  1:26.70  1:57.33                                    
  8 Vannoy, Ethan             17 CAA-MA               1:54.66    1:57.49  
       27.32    56.60  1:26.54  1:57.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hoch, Andy                15 DST-MA               1:57.45    1:58.23  
       26.53    55.85  1:27.37  1:58.23                                    
 10 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA               1:59.90    1:58.56  
       28.71  1:00.45  1:29.91  1:58.56                                    
 11 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                2:02.91    1:58.81  
       27.23    57.37  1:28.34  1:58.81                                    
 12 Connell, Danny            15 LVA-MA               2:02.30    1:58.98  
       27.60    57.12  1:28.00  1:58.98                                    
 13 Hill, Brendan             18 CAA-MA               2:05.39    1:59.21  
       27.92    59.01  1:30.22  1:59.21                                    
 14 Vannoy, Jacob             15 CAA-MA               2:01.51    1:59.75  
       27.88    57.91  1:29.38  1:59.75                                    
 15 Thomas, Williams          16 TRI-MA               2:04.56    2:00.32  
       27.25    57.31  1:29.24  2:00.32                                    
 16 Rowe, Jack                15 YBCC-MA              2:04.34    2:01.38  
       27.80    58.74  1:30.55  2:01.38                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lucas, David              15 WAVE-MA              2:01.69    2:01.68  
       28.22    59.43  1:31.16  2:01.68                                    
 18 Comber, Kurt              15 YBCC-MA              2:01.47    2:01.86  
       27.04    57.95  1:30.16  2:01.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fresoli, Dom              16 LVA-MA               2:07.75    2:02.01  
       28.33    59.52  1:31.71  2:02.01                                    
 20 Mumma, J.J.               15 YBCC-MA              2:01.17    2:03.30  
       28.75    59.90  1:31.78  2:03.30                                    
 21 Eizner, Alvin             15 JW-MA                2:00.15    2:03.37  
     2:22.80  2:03.37                                                      
 22 Hess, Charlie             16 YBCC-MA              2:01.04    2:03.70  
       27.87    59.11  1:31.51  2:03.70                                    
 23 Balint, George            15 WAVE-MA              2:01.56    2:04.51  
       28.02  1:00.12  1:32.05  2:04.51                                    
 24 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA              2:08.43    2:06.89  
       28.75  1:02.25  1:35.38  2:06.89                                    
 25 Petty, Andrew             15 GSA-MA               2:07.60    2:07.90  
       30.03  1:03.46  1:37.66  2:07.90                                    
 26 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              2:12.08    2:08.07  
       28.98  1:01.31  1:34.99  2:08.07                                    
 27 Rosenthal, Zack           15 JW-MA                2:05.11    2:10.97  
       29.80  1:03.32  1:37.91  2:10.97                                    
 28 Messina, Santo            15 YBCC-MA              2:14.03    2:13.76  
       29.40  1:03.58  1:38.67  2:13.76                                    
 29 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA              2:29.46    2:20.24  
       29.53  1:05.03  1:42.99  2:20.24                                    
 
Event 53  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Neely, Abby               12 JW-MA                2:29.76    2:30.37   20  
       32.97  1:11.43  1:55.08  2:30.37                                    
  2 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                2:35.68    2:34.50   17  
       33.09  1:12.59  2:01.09  2:34.50                                    
  3 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      2:34.26    2:34.91   16  
       32.51  1:13.57  1:59.90  2:34.91                                    
  4 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                2:35.21    2:35.76   15  
       32.57  1:13.01  2:03.14  2:35.76                                    
  5 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA  2:39.39    2:37.32   14  
       34.56  1:18.53  2:01.75  2:37.32                                    
  6 Londo, Maya               12 NRG-MA               2:39.76    2:38.79   13  
       37.30  1:16.55  2:04.69  2:38.79                                    
  7 Karpf, Lana               12 GSA-MA               2:43.14    2:44.15   12  
       34.94  1:17.33  2:06.78  2:44.15                                    
  8 Gozdan, Madison           11 JW-MA                2:43.34    2:44.49   11  
       38.92  1:20.62  2:07.14  2:44.49                                    
B - Final
  9 Davis, Ellie              11 JW-MA                2:45.69    2:42.63    9  
       34.93  1:15.19  2:05.03  2:42.63                                    
 10 O'Day, Kerry              12 JW-MA                2:46.72    2:43.64    7  
       37.19  1:18.51  2:07.71  2:43.64                                    
 11 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA              2:48.54    2:44.28    6  
       37.54  1:17.62  2:07.66  2:44.28                                    
 12 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA              2:50.24    2:44.84    5  
       36.74  1:18.16  2:07.47  2:44.84                                    
 13 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               2:46.28    2:45.11    4  
       39.18  1:20.55  2:09.58  2:45.11                                    
 14 Shi, Michelle             12 JW-MA                2:43.75    2:46.63    3  
       36.34  1:17.10  2:08.15  2:46.63                                    
 15 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA              2:47.59    2:46.81    2  
       39.31  1:22.75  2:10.01  2:46.81                                    
 16 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA               2:48.56    2:48.64    1  
       35.67  1:18.46  2:11.43  2:48.64                                    
 
Event 53  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Neely, Abby               12 JW-MA                2:30.82    2:29.76  
       32.12  1:11.14  1:54.72  2:29.76                                    
  2 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      2:38.28    2:34.26  
       31.96  1:13.42  1:58.63  2:34.26                                    
  3 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                2:37.34    2:35.21  
       32.55  1:12.30  2:01.35  2:35.21                                    
  4 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                2:40.66    2:35.68  
       34.12  1:13.15  2:00.21  2:35.68                                    
  5 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA  2:38.48    2:39.39  
       37.06  1:18.13  2:03.05  2:39.39                                    
  6 Londo, Maya               12 NRG-MA               2:39.95    2:39.76  
       36.91  1:15.73  2:05.44  2:39.76                                    
  7 Karpf, Lana               12 GSA-MA               2:43.25    2:43.14  
       34.66  1:18.45  2:07.26  2:43.14                                    
  8 Gozdan, Madison           11 JW-MA                2:50.35    2:43.34  
       37.44  1:18.61  2:07.98  2:43.34                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shi, Michelle             12 JW-MA                2:48.37    2:43.75  
       35.81  1:15.08  2:05.78  2:43.75                                    
 10 Davis, Ellie              11 JW-MA                2:53.08    2:45.69  
       36.74  1:19.53  2:08.71  2:45.69                                    
 11 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               2:50.63    2:46.28  
       37.70  1:21.11  2:10.21  2:46.28                                    
 12 O'Day, Kerry              12 JW-MA                2:46.53    2:46.72  
       37.02  1:19.11  2:08.41  2:46.72                                    
 13 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA              2:48.70    2:47.59  
       39.70  1:22.24  2:13.34  2:47.59                                    
 14 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA              2:52.21    2:48.54  
       40.17  1:22.55  2:12.35  2:48.54                                    
 15 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA               2:50.49    2:48.56  
       36.74  1:18.00  2:11.48  2:48.56                                    
 16 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA              2:48.63    2:50.24  
       39.45  1:22.59  2:11.84  2:50.24                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Aceto, Ally               12 MSA-MA               2:49.85    2:54.26  
       36.51  1:24.17  2:15.76  2:54.26                                    
 18 Wittmer, Sarah            11 GSA-MA               2:53.12    2:55.85  
       40.91  1:25.62  2:19.27  2:55.85                                    
 
Event 54  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Behm, Jack                11 JW-MA                2:26.99    2:25.44   20  
       33.82  1:09.99  1:51.73  2:25.44                                    
  2 Broderick, Liam           11 JW-MA                2:30.54    2:29.03   17  
       30.92  1:09.18  1:55.98  2:29.03                                    
  3 Chapman, AJ               12 DST-MA               2:30.54    2:29.85   16  
       33.28  1:08.85  1:55.96  2:29.85                                    
  4 Thompson, Jack            12 MSA-MA               2:35.50    2:35.54   15  
       34.12  1:13.99  2:00.91  2:35.54                                    
  5 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              2:35.11    2:36.85   14  
       35.15  1:14.82  2:02.24  2:36.85                                    
  6 Franchetti, John          12 DCAA-MA              2:35.69    2:37.28   13  
       35.28  1:14.30  2:01.71  2:37.28                                    
  7 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               2:37.73    2:39.77   12  
       34.49  1:14.80  2:03.32  2:39.77                                    
  8 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               2:39.21    2:41.24   11  
       34.65  1:15.51  2:04.49  2:41.24                                    
B - Final
  9 Serrano, Noah             11 JW-MA                2:40.00    2:36.03    9  
       33.45  1:12.44  2:01.04  2:36.03                                    
 10 Verbanas, Conner          11 DST-MA               2:39.79    2:36.13    7  
       35.33  1:16.29  2:01.33  2:36.13                                    
 11 Li, Sean                  12 JW-MA                2:40.41    2:36.32    6  
       34.68  1:16.85  2:01.73  2:36.32                                    
 12 Lewis, Colin              12 DST-MA               2:43.47    2:45.59    5  
       35.72  1:17.48  2:07.51  2:45.59                                    
 13 Shea IV, Jack             12 GSA-MA               2:52.96    2:48.47    4  
       38.20  1:19.64  2:09.18  2:48.47                                    
 14 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                2:46.95    2:48.95    3  
       37.72  1:19.20  2:11.92  2:48.95                                    
 15 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  2:54.51    2:51.31    2  
       39.32  1:19.62  2:11.43  2:51.31                                    
 16 Graaf, Zach               12 TRI-MA               2:57.71    2:58.18    1  
       38.83  1:27.23  2:20.63  2:58.18                                    
 
Event 54  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Behm, Jack                11 JW-MA                2:31.84    2:26.99  
       34.27  1:09.66  1:53.28  2:26.99                                    
  2 Broderick, Liam           11 JW-MA                2:31.26    2:30.54  
       30.46  1:09.39  1:57.98  2:30.54                                    
  2 Chapman, AJ               12 DST-MA               2:31.74    2:30.54  
       33.09  1:09.91  1:56.91  2:30.54                                    
  4 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              2:34.25    2:35.11  
       34.26  1:14.10  2:00.36  2:35.11                                    
  5 Thompson, Jack            12 MSA-MA               2:35.57    2:35.50  
       32.68  1:13.22  2:00.62  2:35.50                                    
  6 Franchetti, John          12 DCAA-MA              2:42.95    2:35.69  
       34.83  1:13.71  2:00.57  2:35.69                                    
  7 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               2:39.57    2:37.73  
       35.14  1:14.40  2:01.02  2:37.73                                    
  8 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               2:41.41    2:39.21  
       34.25  1:15.31  2:02.95  2:39.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Verbanas, Conner          11 DST-MA               2:40.99    2:39.79  
       35.07  1:18.11  2:04.68  2:39.79                                    
 10 Serrano, Noah             11 JW-MA                2:48.45    2:40.00  
       34.01  1:15.20  2:05.07  2:40.00                                    
 11 Li, Sean                  12 JW-MA                2:44.92    2:40.41  
       35.47  1:19.78  2:02.88  2:40.41                                    
 12 Lewis, Colin              12 DST-MA               2:41.34    2:43.47  
       35.35  1:17.28  2:06.49  2:43.47                                    
 13 Emmert, David             12 JW-MA                2:45.01    2:46.17  
       36.97  1:19.91  2:11.04  2:46.17                                    
 14 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                2:53.61    2:46.95  
       36.89  1:17.50  2:08.62  2:46.95                                    
 15 Shea IV, Jack             12 GSA-MA               2:53.23    2:52.96  
       40.80  1:22.97  2:13.94  2:52.96                                    
 16 Moen, Ethan               11 DST-MA               2:54.53    2:53.30  
       41.76  1:23.22  2:13.73  2:53.30                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  2:50.65    2:54.51  
       37.80  1:19.94  2:12.29  2:54.51                                    
 18 Graaf, Zach               12 TRI-MA               2:54.54    2:57.71  
       38.67  1:25.46  2:21.09  2:57.71                                    
 
Event 55  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        2:20.65    2:17.27   40  
     1) Chapman, Carly 10               2) Wilson, MacKenzie 10           
     3) Phillips, Allie 10              4) Doig, Melissa 10               
       34.87  1:15.34  1:45.88  2:17.27                                    
  2 George School Aquatics-MA  'A'                    2:32.98    2:24.21   34  
     1) Gounder, Kavya 10               2) Cicco, Emily 10                
     3) Messmer, Ella 10                4) Whalen, Kara 10                
       37.60  1:17.58  1:52.96  2:24.21                                    
  3 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            2:27.56    2:24.99   32  
     1) Kraft, Olivia 10                2) Hartman, Jamison 10            
     3) Campbell, Harbor 9              4) Pennekamp, Katie 10            
       35.25  1:18.31  1:58.60  2:24.99                                    
  4 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:27.57    2:28.95   30  
     1) Cortes, Erin 10                 2) Trampe, Carly 10               
     3) Lehman, Alyce 9                 4) Sobczak, Alexandra 9           
       36.61  1:19.86  1:55.97  2:28.95                                    
  5 Northeast Swimming Club-MA  'A'                   2:50.39    2:33.10   28  
     1) Burckhardt, Kalyn 9             2) Short, Sophia 10               
     3) Hayes, Abby 9                   4) Jaskiewicz, Kaitlyn 9          
       41.79  1:21.58  2:02.25  2:33.10                                    
  6 Triton Swim Team-MA  'A'                          2:44.28    2:33.40   26  
     1) Smallwood, Charlotte 9          2) Hickey, Lillian 10             
     3) Martin, Samantha 9              4) Z'Ningray, Tenzee 8            
       38.22  1:19.52  1:57.90  2:33.40                                    
  7 Delaware Swim Team-MA  'B'                        2:37.79    2:35.95   24  
     1) Rodgers, Ava 9                  2) Coughlin, Kate 10              
     3) Kiess, Kylee 10                 4) Chapman, Leah 9                
       42.72  1:24.29  2:35.95                                             
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:47.32    2:48.71   22  
     1) Carmody, Zoey 9                 2) Chatrath, Ivana 9              
     3) Renouf, Emily 10                4) Shaw, CJ 9                     
       41.00  1:32.39  2:13.74  2:48.71                                    
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:37.10         DQ  
     1) Broderick, Ava 10               2) Sheehan, Reagan 9              
     3) Cosello, Nina 9                 4) Wang, Mira 10                  
       41.95  1:27.34  2:06.88       DQ                                    
 
Event 56  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:21.30    2:22.33   40  
     1) Borrelli, Connor 9              2) Moyer, Ryan 9                  
     3) Gagner, Quinn 10                4) Adams, Sam 10                  
       36.25  1:16.62  1:32.19  2:22.33                                    
  2 Delaware Swim Team-MA  'A'                        2:31.90    2:26.93   34  
     1) Moen, James 10                  2) Belair, Jonathan 9             
     3) Lewis, Brady 9                  4) Walsh, Aidan 9                 
       37.58  1:17.63  1:55.19  2:26.93                                    
  3 George School Aquatics-MA  'A'                    2:32.84    2:30.58   32  
     1) Wozniak, John 10                2) Linden, Teddy 9                
     3) DeFinis, Joey 10                4) Fleming, Sean 9                
       35.49  1:19.44  1:56.90  2:30.58                                    
  4 Triton Swim Team-MA  'A'                          2:28.90    2:31.47   30  
     1) Wanner, Ryan 9                  2) Cooper, Alex 10                
     3) Graaf, Sam 10                   4) Torelli, Mike 10               
       39.60    55.42  1:22.61  2:31.47                                    
  5 Medford Wave-MA  'A'                              2:35.89    2:37.06   28  
     1) Mountain, Julian 10             2) Romano, Paul 10                
     3) Pearson, Lucas 10               4) Richards, Liam 9               
       42.79  1:24.00  2:00.34  2:37.06                                    
  6 Delaware Swim Team-MA  'B'                        2:43.88    2:43.29   26  
     1) Tomlin, David 9                 2) McHugh, Finn 9                 
     3) Cavanaugh, Brett 8              4) Texter, Ben 10                 
       45.17  1:25.65  2:07.51  2:43.29                                    
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:45.46    2:49.38   24  
     1) Catania, Giovanni 9             2) Lewandowski, Dominik 10        
     3) Morton, Andrew 9                4) Antes, Jack 9                  
       39.79  1:22.83  2:11.76  2:49.38                                    
  8 Triton Swim Team-MA  'B'                          2:51.73    2:49.75   22  
     1) Clary, Aidan 10                 2) Rimler, Maack 7                
     3) Milano, Jack 10                 4) Myers, Nicholas 10             
       44.89  1:32.03  2:13.95  2:49.75                                    
  9 Delaware Swim Team-MA  'C'                        2:49.30    2:56.41   18  
     1) Kammerzelt, Beau 9              2) Gilger, Ryan 9                 
     3) Burslem, Christopher 9          4) LI, Benjamin 10                
       46.47  1:38.86  2:21.72  2:56.41                                    
 -- Northeast Swimming Club-MA  'A'                   2:52.77         DQ  
     1) Brown, Thatcher 9               2) Ross, Cam 10                   
     3) Kawaguchi, Lucus 9              4) Jin, Max 9                     
       35.82  1:14.06  2:02.19       DQ                                    
 
Event 57  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Carly            10 DST-MA               1:11.52    1:05.53   20  
       32.09  1:05.53                                                      
  2 Hickey, Lillian           10 TRI-MA               1:08.90    1:06.49   17  
       32.30  1:06.49                                                      
  3 Lehman, Alyce              9 JW-MA                1:14.75    1:10.05   16  
       34.02  1:10.05                                                      
  4 Messmer, Ella             10 GSA-MA               1:11.36    1:11.04   15  
       34.59  1:11.04                                                      
  5 Kraft, Olivia             10 DCAA-MA              1:12.90    1:11.12   14  
  6 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99-MA             1:15.46    1:11.24   12.5
       34.77  1:11.24                                                      
  6 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA              1:12.04    1:11.24   12.5
       34.02  1:11.24                                                      
  8 Doig, Melissa             10 DST-MA               1:16.34    1:11.69   11  
       34.02  1:11.69                                                      
  9 Coughlin, Kate            10 DST-MA               1:14.57    1:12.17    9  
       35.16  1:12.17                                                      
 10 Bak, Renee                10 JW-MA                1:16.08    1:12.82    7  
       32.29  1:12.82                                                      
 11 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA               1:13.70    1:12.88    6  
       34.63  1:12.88                                                      
 12 Short, Sophia             10 Northeast Swimmi-MA  1:14.34    1:13.20    5  
       35.09  1:13.20                                                      
 13 Whalen, Kara              10 GSA-MA               1:15.56    1:13.43    4  
       35.06  1:13.43                                                      
 14 Gounder, Kavya            10 GSA-MA               1:15.92    1:14.13    3  
       36.10  1:14.13                                                      
 15 Cortes, Erin              10 JW-MA                1:17.72    1:14.15    2  
       34.60  1:14.15                                                      
 16 Campbell, Harbor           9 DCAA-MA              1:13.64    1:14.20    1  
       36.09  1:14.20                                                      
 17 Trampe, Carly             10 JW-MA                1:19.27    1:14.73  
       35.10  1:14.73                                                      
 18 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA              1:19.20    1:15.48  
       36.18  1:15.48                                                      
 19 Fiore, Mariella            8 Muhls-MA-MA          1:19.29    1:15.72  
       35.95  1:15.72                                                      
 20 Kiess, Andie               8 DST-MA               1:17.32    1:15.73  
       36.19  1:15.73                                                      
 21 Masucci, Olivia            9 VINY-MA              1:18.34    1:15.90  
       36.45  1:15.90                                                      
 22 Chapman, Leah              9 DST-MA               1:21.01    1:15.95  
       36.65  1:15.95                                                      
 23 Ade, Natalie              10 RAD-MA               1:23.32    1:16.06  
       35.22  1:16.06                                                      
 24 Martin, Samantha           9 TRI-MA               1:18.88    1:16.14  
       36.60  1:16.14                                                      
 25 Broderick, Ava            10 JW-MA                1:19.17    1:16.59  
       36.53  1:16.59                                                      
 26 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                1:15.49    1:16.62  
       36.34  1:16.62                                                      
 27 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA    1:15.88    1:16.63  
       35.83  1:16.63                                                      
 28 Shaw, CJ                   9 JW-MA                1:22.06    1:17.43  
       37.02  1:17.43                                                      
 29 Hayes, Abby                9 Northeast Swimmi-MA  1:21.74    1:17.52  
       38.41  1:17.52                                                      
 30 McNamara, Elizabeth        9 CAA-MA               1:21.73    1:18.09  
       36.75  1:18.09                                                      
 31 Cosello, Nina              9 JW-MA                1:21.07    1:18.15  
       37.79  1:18.15                                                      
 32 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                1:19.43    1:18.19  
       37.26  1:18.19                                                      
 33 Lake, Alice                9 RAD-MA               1:22.87    1:18.27  
       35.75  1:18.27                                                      
 34 Enos, Kailani             10 Jcc-MA               1:19.97    1:18.34  
       38.46  1:18.34                                                      
 35 Rodgers, Ava               9 DST-MA               1:19.81    1:19.92  
       37.16  1:19.92                                                      
 36 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA               1:22.01    1:20.35  
       35.56  1:20.35                                                      
 37 Fiore, Autumn             10 Muhls-MA-MA          1:18.62    1:21.60  
       36.92  1:21.60                                                      
 38 Shuff, Willow             10 UN-99-MA             1:21.78    1:21.68  
       37.73  1:21.68                                                      
 39 Murphy, Ciara             10 KIDS-MA              1:22.08    1:21.71  
       38.33  1:21.71                                                      
 40 Gallagher, Brynn           9 TVAC-MA              1:22.95    1:24.86  
       39.71  1:24.86                                                      
 
Event 58  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Innis, Tanner             10 VINY-MA              1:14.72    1:08.46   20  
       32.76  1:08.46                                                      
  2 Adams, Sam                10 JW-MA                1:13.17    1:10.13   17  
       33.15  1:10.13                                                      
  3 Ivory, David              10 MSA-MA               1:13.38    1:10.31   16  
       33.76  1:10.31                                                      
  4 Wozniak, John             10 GSA-MA               1:08.80    1:10.49   15  
       32.80  1:10.49                                                      
  5 Muntz, Jacob              10 Lower Merion-MA      1:28.92    1:10.64   14  
       32.50  1:10.64                                                      
  6 Hess, Emery                9 ACAC-MA              1:21.01    1:10.82   13  
       33.75  1:10.82                                                      
  7 Walsh, Aidan               9 DST-MA               1:18.41    1:11.52   12  
       35.67  1:11.52                                                      
  8 Moyer, Ryan                9 JW-MA                1:18.00    1:11.83   11  
       34.50  1:11.83                                                      
  9 Gagner, Quinn             10 JW-MA                1:10.88    1:11.84    9  
       33.42  1:11.84                                                      
 10 Romano, Paul              10 WAVE-MA              1:11.49    1:12.37    7  
       34.86  1:12.37                                                      
 11 Brown, Thatcher            9 Northeast Swimmi-MA  1:12.29    1:12.40    6  
       34.42  1:12.40                                                      
 12 Moen, James               10 DST-MA               1:15.42    1:12.48    5  
       34.32  1:12.48                                                      
 13 Caccuro, Caden            10 YBCC-MA              1:23.69    1:12.60    4  
       35.27  1:12.60                                                      
 14 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:15.04    1:14.07    3  
       35.15  1:14.07                                                      
 15 Aievoli, Dominick         10 CAA-MA               1:22.35    1:14.11    1.5
       34.62  1:14.11                                                      
 15 Nash, Colin               10 DCAA-MA              1:09.95    1:14.11    1.5
       35.10  1:14.11                                                      
 17 Wanner, Ryan               9 TRI-MA               1:14.25    1:14.25  
       35.29  1:14.25                                                      
 18 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA               1:13.03    1:14.70  
       36.08  1:14.70                                                      
 19 Quintieri, Tommy          10 NRG-MA               1:24.23    1:15.10  
       34.67  1:15.10                                                      
 20 Belair, Jonathan           9 DST-MA               1:12.20    1:15.28  
       36.04  1:15.28                                                      
 20 Graaf, Sam                10 TRI-MA               1:17.34    1:15.28  
       35.64  1:15.28                                                      
 22 Mountain, Julian          10 WAVE-MA              1:12.71    1:15.31  
       35.97  1:15.31                                                      
 23 DePolo, Nicky             10 MSA-MA               1:18.59    1:15.47  
       36.00  1:15.47                                                      
 24 Barry, Patrick             8 MSA-MA               1:18.93    1:15.63  
       36.60  1:15.63                                                      
 25 Borrelli, Connor           9 JW-MA                1:16.01    1:16.36  
       34.71  1:16.36                                                      
 26 McHugh, Finn               9 DST-MA               1:15.22    1:16.38  
       36.25  1:16.38                                                      
 27 Yu, Alex                  10 RAD-MA               1:29.62    1:16.81  
       34.76  1:16.81                                                      
 28 Tomlin, David              9 DST-MA               1:18.24    1:17.20  
       36.14  1:17.20                                                      
 29 Texter, Ben               10 DST-MA               1:21.86    1:17.25  
       36.72  1:17.25                                                      
 30 Jestice, Mason            10 ACAC-MA              1:20.93    1:17.46  
       37.37  1:17.46                                                      
 31 Milano, Jack              10 TRI-MA               1:19.28    1:17.55  
       36.38  1:17.55                                                      
 32 Clary, Aidan              10 TRI-MA               1:17.23    1:17.82  
       35.53  1:17.82                                                      
 33 Oswald, Benjamin          10 MSA-MA               1:21.71    1:18.01  
       36.84  1:18.01                                                      
 34 Cooper, Alex              10 TRI-MA               1:16.71    1:18.22  
       36.61  1:18.22                                                      
 35 Myers, Nicholas           10 TRI-MA               1:19.85    1:18.36  
       37.26  1:18.36                                                      
 36 Pearson, Lucas            10 WAVE-MA              1:19.55    1:19.02  
       38.19  1:19.02                                                      
 37 Brasfield, Benjamin       10 Lower Merion-MA      1:21.18    1:19.33  
       37.39  1:19.33                                                      
 38 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               1:18.00    1:19.49  
       37.22  1:19.49                                                      
 39 Bulette, Andrew           10 Tiger Sharks-MA      1:23.38    1:19.51  
 40 Healy, Connor             10 YBCC-MA              1:24.55    1:19.92  
       36.35  1:19.92                                                      
 41 Morton, Andrew             9 JW-MA                1:20.44    1:19.96  
       38.10  1:19.96                                                      
 42 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA               1:20.24    1:20.11  
       38.94  1:20.11                                                      
 43 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                1:22.50    1:20.18  
       36.13  1:20.18                                                      
 44 Farhy, Jackson            10 RAD-MA               1:21.30    1:20.36  
       37.45  1:20.36                                                      
 45 Yan, Ivan                  9 MSA-MA               1:24.66    1:20.37  
       36.90  1:20.37                                                      
 46 Fleming, Sean              9 GSA-MA               1:19.37    1:20.53  
       37.10  1:20.53                                                      
 47 Lewis, Brady               9 DST-MA               1:22.57    1:20.62  
       37.57  1:20.62                                                      
 48 Sao, Shreyas              10 MSA-MA               1:23.58    1:20.66  
       37.41  1:20.66                                                      
 49 LI, Benjamin              10 DST-MA               1:23.77    1:21.77  
       37.59  1:21.77                                                      
 50 Markakis, Yanni            9 TRI-MA               1:29.21    1:22.30  
       37.44  1:22.30                                                      
 51 Rielly, Jonathan          10 WAVE-MA              1:26.44    1:23.50  
       39.74  1:23.50                                                      
 52 Linden, Teddy              9 GSA-MA               1:22.58    1:23.61  
       38.97  1:23.61                                                      
 53 Burslem, Christopher       9 DST-MA               1:26.15    1:23.78  
       39.55  1:23.78                                                      
 54 Richards, Liam             9 WAVE-MA              1:24.74    1:23.89  
       38.39  1:23.89                                                      
 55 Baker, Kyle                9 GSA-MA               1:21.90    1:25.00  
       39.04  1:25.00                                                      
 56 Tomlin, Anthony            7 DST-MA               1:23.67    1:25.06  
 57 Kammerzelt, Beau           9 DST-MA               1:27.91    1:25.23  
       40.45  1:25.23                                                      
 58 Walstrom, Seamus           7 DST-MA               1:23.08    1:25.57  
 59 Stokes, Kayden             8 LYM-MA               1:24.11    1:26.84  
       41.37  1:26.84                                                      
 60 Dorang, Jackson            8 LVA-MA               1:27.24    1:27.27  
       40.76  1:27.27                                                      
 61 Antes, Jack                9 JW-MA                1:30.04    1:27.93  
       40.27  1:27.93                                                      
 62 Reisman, Seth             10 Jcc-MA               1:27.72    1:28.07  
       41.60  1:28.07                                                      
 63 Kraft, Chase               9 DCAA-MA              1:28.25    1:28.36  
       43.42  1:28.36                                                      
 64 Kawaguchi, Lucus           9 Northeast Swimmi-MA  1:26.26    1:31.26  
       39.28  1:31.26                                                      
 65 Iannacone, Daniel         10 GSA-MA               1:29.84    1:32.89  
       42.30  1:32.89                                                      
 66 Loh, Jason                10 GSA-MA               1:28.98    1:36.07  
       46.10  1:36.07                                                      
 
Event 59  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Allie           10 DST-MA                 41.94      40.85   20  
  2 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA                 41.87      41.24   17  
  3 Hickey, Lillian           10 TRI-MA                 42.64      42.47   16  
  4 Kraft, Olivia             10 DCAA-MA                42.15      43.39   15  
  5 Trampe, Carly             10 JW-MA                  42.69      43.46   14  
  6 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA                42.90      43.48   13  
  7 Chapman, Carly            10 DST-MA                 46.59      43.58   12  
  8 Russell, Ana              10 CAA-MA                 43.97      43.70   11  
  9 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                  45.94      43.80    9  
 10 Lehman, Alyce              9 JW-MA                  46.24      43.82    7  
 11 Doig, Melissa             10 DST-MA                 43.45      44.07    6  
 12 Hartman, Jamison          10 DCAA-MA                44.39      44.08    5  
 13 Campbell, Harbor           9 DCAA-MA                44.43      44.59    4  
 14 Coughlin, Kate            10 DST-MA                 44.54      44.69    3  
 15 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA      44.03      44.70    2  
 16 Cortes, Erin              10 JW-MA                  46.38      44.88    1  
 17 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA                44.78      45.13  
 18 Neuwirth, Lily             9 BSC-MA                 46.29      45.18  
 19 Rodgers, Ava               9 DST-MA                 46.48      45.20  
 20 Gounder, Kavya            10 GSA-MA                 46.54      45.39  
 21 Daniel, Mary Kate         10 TRI-MA                 47.61      45.59  
 22 Nikolic, Daria            10 BSC-MA                 46.80      45.70  
 23 Whalen, Kara              10 GSA-MA                 46.25      45.74  
 24 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                  46.49      45.89  
 25 Broderick, Ava            10 JW-MA                  45.38      46.40  
 26 Lake, Alice                9 RAD-MA                 48.54      46.64  
 27 Shuff, Willow             10 UN-99-MA               45.85      46.69  
 28 Kroll, Delaney             9 YBCC-MA                51.34      47.23  
 29 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      49.24      47.74  
 30 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA                 45.50      47.95  
 31 Enos, Kailani             10 Jcc-MA                 48.85      48.66  
 32 Kiess, Andie               8 DST-MA                 49.77      48.82  
 33 Christel, Delaney          9 DST-MA                 48.36      49.39  
 34 Wang, Mira                10 JW-MA                  47.22      49.42  
 35 Gallagher, Brynn           9 TVAC-MA                47.59      49.57  
 36 Choo, Olivia              10 RAD-MA                 49.52      49.75  
 37 Lydon, Aubrey              9 CAA-MA                 50.43      49.81  
 38 Masucci, Olivia            9 VINY-MA                50.83      49.96  
 39 Cosello, Nina              9 JW-MA                  48.78      50.04  
 40 Chatrath, Ivana            9 JW-MA                  49.67      50.25  
 41 Carmella, Keira            9 CAA-MA                 51.30      50.36  
 42 Downs, Kenny               9 JW-MA                  50.55      50.56  
 43 Droesser, Ava              9 TRI-MA                 51.52      50.60  
 44 Renouf, Emily             10 JW-MA                  50.74      51.19  
 
Event 60  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Ryan                9 JW-MA                  42.31      40.66   20  
  2 Brown, Thatcher            9 Northeast Swimmi-MA    42.58      41.91   17  
  3 Romano, Paul              10 WAVE-MA                43.49      42.14   16  
  4 Adams, Sam                10 JW-MA                  45.15      43.26   15  
  5 Ivory, David              10 MSA-MA                 42.56      43.27   14  
  6 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                  45.92      43.43   13  
  7 Linden, Teddy              9 GSA-MA                 42.86      43.80   12  
  8 Faulkingham, Jacob        10 MSA-MA                 44.96      43.90   11  
  9 DeFinis, Joey             10 GSA-MA                 44.81      44.26    9  
 10 Innis, Tanner             10 VINY-MA                47.26      44.92    7  
 11 Borrelli, Connor           9 JW-MA                  45.65      45.22    6  
 12 Baker, Kyle                9 GSA-MA                 48.55      45.36    5  
 13 Quintieri, Tommy          10 NRG-MA                 48.80      45.68    4  
 14 Walsh, Aidan               9 DST-MA                 45.29      45.77    3  
 15 Caccuro, Caden            10 YBCC-MA                47.25      45.86    2  
 16 Rimler, Maack              7 TRI-MA                 50.26      46.22    1  
 17 Moen, James               10 DST-MA                 45.25      46.62  
 18 Catania, Giovanni          9 JW-MA                  48.90      46.73  
 18 DePolo, Nicky             10 MSA-MA                 46.22      46.73  
 20 Wozniak, John             10 GSA-MA                 45.87      46.97  
 21 Kawaguchi, Lucus           9 Northeast Swimmi-MA    46.33      47.01  
 22 Hess, Emery                9 ACAC-MA                46.57      47.03  
 23 Fleming, Sean              9 GSA-MA                 48.46      47.09  
 24 McHugh, Finn               9 DST-MA                 47.04      47.19  
 25 Jestice, Mason            10 ACAC-MA                51.44      47.36  
 26 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 47.25      47.49  
 27 Graaf, Sam                10 TRI-MA                 46.70      47.58  
 28 Iannacone, Daniel         10 GSA-MA                 49.30      48.08  
 29 Aievoli, Dominick         10 CAA-MA                 51.49      48.41  
 30 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA                 49.23      48.43  
 31 Wanner, Ryan               9 TRI-MA                 47.46      48.45  
 32 Barry, Patrick             8 MSA-MA                 49.80      48.58  
 33 Tomlin, David              9 DST-MA                 48.99      48.89  
 34 Schneider, Tristan        10 JW-MA                  53.46      48.97  
 35 Milano, Jack              10 TRI-MA                 48.80      49.18  
 36 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA                 47.80      49.29  
 37 Mountain, Julian          10 WAVE-MA                47.28      49.48  
 38 Yan, Ivan                  9 MSA-MA                 51.47      49.61  
 39 Gilger, Ryan               9 DST-MA                 50.54      50.00  
 40 Jin, Max                   9 Northeast Swimmi-MA    51.90      50.40  
 41 Skowronski, Braydon        9 JW-MA                  52.23      50.62  
 42 Rielly, Jonathan          10 WAVE-MA                48.00      50.93  
 43 Myers, Nicholas           10 TRI-MA                 53.09      51.03  
 44 Gagner, Quinn             10 JW-MA                  52.75      51.51  
 45 Milano, Frank              9 TRI-MA                 53.31      51.60  
 46 Christie, Preston          9 GSA-MA                 53.28      51.66  
 47 LI, Benjamin              10 DST-MA                 52.23      52.43  
 48 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                 52.02      52.88  
 49 Dorang, Jackson            8 LVA-MA                 53.23      53.34  
 50 Kraft, Chase               9 DCAA-MA                51.71      54.36  
 51 Loh, Jason                10 GSA-MA                 53.54      54.61  
 
Event 61  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99-MA             1:21.61    1:20.02   20  
       38.84  1:20.02                                                      
  2 Hickey, Lillian           10 TRI-MA               1:22.23    1:21.73   17  
       39.72  1:21.73                                                      
  3 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA              1:23.58    1:21.89   16  
       40.44  1:21.89                                                      
  4 Doig, Melissa             10 DST-MA               1:24.46    1:22.50   15  
  5 Whalen, Kara              10 GSA-MA               1:29.45    1:22.98   14  
       40.89  1:22.98                                                      
  6 Gounder, Kavya            10 GSA-MA               1:22.69    1:24.78   13  
  7 Lake, Alice                9 RAD-MA               1:31.66    1:24.97   12  
       41.19  1:24.97                                                      
  8 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA               1:26.28    1:25.05   11  
       41.37  1:25.05                                                      
  9 Cortes, Erin              10 JW-MA                1:25.23    1:25.21    9  
       40.77  1:25.21                                                      
 10 Messmer, Ella             10 GSA-MA               1:26.96    1:25.33    7  
       41.57  1:25.33                                                      
 11 Bak, Renee                10 JW-MA                1:26.89    1:25.36    6  
 12 Quinn, Emma                9 DCAA-MA              1:29.09    1:25.49    5  
       41.51  1:25.49                                                      
 13 Short, Sophia             10 Northeast Swimmi-MA  1:25.32    1:26.20    4  
       42.25  1:26.20                                                      
 14 Lehman, Alyce              9 JW-MA                1:31.27    1:26.63    3  
       42.06  1:26.63                                                      
 15 Ade, Natalie              10 RAD-MA               1:33.93    1:26.76    2  
       40.99  1:26.76                                                      
 16 Wang, Mira                10 JW-MA                1:28.87    1:26.87    1  
       43.52  1:26.87                                                      
 17 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA    1:27.86    1:27.46  
       42.58  1:27.46                                                      
 18 Choo, Olivia              10 RAD-MA               1:29.08    1:28.15  
       42.03  1:28.15                                                      
 19 Kiess, Andie               8 DST-MA               1:30.14    1:28.46  
       42.43  1:28.46                                                      
 20 Gallagher, Brynn           9 TVAC-MA              1:28.85    1:28.76  
       42.33  1:28.76                                                      
 21 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                1:31.24    1:29.62  
       43.83  1:29.62                                                      
 22 McNamara, Elizabeth        9 CAA-MA               1:34.11    1:29.69  
       42.85  1:29.69                                                      
 23 Kiess, Kylee              10 DST-MA               1:42.04    1:30.69  
       43.70  1:30.69                                                      
 24 Murphy, Ciara             10 KIDS-MA              1:29.25    1:30.81  
       42.97  1:30.81                                                      
 25 Broderick, Ava            10 JW-MA                1:33.86    1:30.94  
       44.59  1:30.94                                                      
 26 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    1:31.41    1:30.99  
       44.33  1:30.99                                                      
 27 Hartman, Jamison          10 DCAA-MA              1:32.01    1:31.04  
       45.57  1:31.04                                                      
 28 Thompson, Alison          10 VINY-MA              1:42.52    1:31.28  
       43.12  1:31.28                                                      
 29 Cao, Cynthia               9 DST-MA               1:29.34    1:31.42  
 30 Kush, McKenna              9 GSA-MA               1:41.11    1:31.68  
       42.40  1:31.68                                                      
 31 Jaskiewicz, Kaitlyn        9 Northeast Swimmi-MA  1:37.44    1:31.80  
       45.41  1:31.80                                                      
 32 Finn, Addie                9 JW-MA                1:43.45    1:31.93  
       42.77  1:31.93                                                      
 33 Martin, Samantha           9 TRI-MA               1:32.22    1:33.26  
       45.60  1:33.26                                                      
 34 Haralambous, Alex         10 NRG-MA               1:36.27    1:33.99  
       44.71  1:33.99                                                      
 35 Shuff, Willow             10 UN-99-MA             1:34.12    1:34.76  
       45.18  1:34.76                                                      
 36 Burckhardt, Kalyn          9 Northeast Swimmi-MA  1:38.07    1:34.95  
     1:34.93  1:34.95                                                      
 37 Renouf, Emily             10 JW-MA                1:36.97    1:35.01  
       45.99  1:35.01                                                      
 38 Walp, Maliya               9 KIDS-MA              1:37.13    1:35.10  
       44.28  1:35.10                                                      
 39 Christel, Delaney          9 DST-MA               1:43.61    1:35.26  
       47.53  1:35.26                                                      
 40 Evans, Emily              10 TVAC-MA              1:43.34    1:35.80  
       46.17  1:35.80                                                      
 41 Weiss, Caylin             10 KIDS-MA              1:38.58    1:36.14  
       45.49  1:36.14                                                      
 42 Rodgers, Ava               9 DST-MA               1:32.45    1:36.42  
 43 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA               1:38.59    1:37.59  
       46.39  1:37.59                                                      
 44 Hower, Megan               9 Tiger Sharks-MA      1:39.65    1:38.97  
       48.23  1:38.97                                                      
 45 Masiello, Reese            9 ACAC-MA              1:40.28    1:39.83  
       47.41  1:39.83                                                      
 46 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA  1:32.65    1:40.65  
 47 Christianson, Leah         9 WAVE-MA              1:41.33    1:43.70  
 -- Cosello, Nina              9 JW-MA                1:43.45         DQ  
       47.11       DQ                                                      
 -- Downs, Kenny               9 JW-MA                1:41.51         DQ  
       49.34       DQ                                                      
 -- Shaw, CJ                   9 JW-MA                1:34.84         DQ  
       45.26       DQ                                                      
 -- Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                1:29.97         DQ  
       42.46       DQ                                                      
 -- Patel, Maahishee          10 VINY-MA              1:34.33         DQ  
       44.21       DQ                                                      
 -- St-Laurent, Alexandra     10 CAA-MA               1:33.11         DQ  
       44.41       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:24.12    1:20.08   20  
       40.28  1:20.08                                                      
  2 Nash, Colin               10 DCAA-MA              1:19.69    1:20.59   17  
       38.70  1:20.59                                                      
  3 Faulkingham, Jacob        10 MSA-MA               1:19.98    1:20.70   16  
       39.39  1:20.70                                                      
  4 Ross, Cam                 10 Northeast Swimmi-MA  1:22.09    1:21.58   15  
  5 DeFinis, Joey             10 GSA-MA               1:19.96    1:21.59   14  
       40.12  1:21.59                                                      
  6 Innis, Tanner             10 VINY-MA              1:25.57    1:22.28   13  
       39.79  1:22.28                                                      
  7 Pearson, Lucas            10 WAVE-MA              1:25.52    1:23.07   12  
       40.67  1:23.07                                                      
  8 Gagner, Quinn             10 JW-MA                1:29.28    1:24.01   11  
       40.30  1:24.01                                                      
  9 DePolo, Nicky             10 MSA-MA               1:29.76    1:24.19    9  
       40.98  1:24.19                                                      
 10 Walsh, Aidan               9 DST-MA               1:25.61    1:25.45    7  
       42.69  1:25.45                                                      
 11 Hess, Emery                9 ACAC-MA              1:27.37    1:26.35    6  
       41.97  1:26.35                                                      
 12 Ivory, David              10 MSA-MA               1:31.93    1:26.73    5  
       43.29  1:26.73                                                      
 13 McHugh, Finn               9 DST-MA               1:26.18    1:27.01    4  
 14 Romano, Paul              10 WAVE-MA              1:28.11    1:27.57    3  
       43.68  1:27.57                                                      
 15 Catania, Giovanni          9 JW-MA                1:28.17    1:27.69    2  
       42.20  1:27.69                                                      
 16 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA               1:28.68    1:28.20    1  
       43.15  1:28.20                                                      
 17 Lewis, Brady               9 DST-MA               1:28.12    1:28.46  
       42.57  1:28.46                                                      
 18 Caccuro, Caden            10 YBCC-MA              1:34.94    1:30.09  
       44.29  1:30.09                                                      
 19 Morton, Andrew             9 JW-MA                1:29.50    1:30.80  
 20 Burslem, Christopher       9 DST-MA               1:30.94    1:31.17  
       45.37  1:31.17                                                      
 21 Quintieri, Tommy          10 NRG-MA               1:34.50    1:31.48  
       43.35  1:31.48                                                      
 22 Texter, Ben               10 DST-MA               1:28.44    1:32.21  
       45.19  1:32.21                                                      
 23 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA               1:31.00    1:32.57  
       45.46  1:32.57                                                      
 24 Tomlin, David              9 DST-MA               1:35.24    1:32.89  
     1:33.47  1:32.89                                                      
 25 Mountain, Julian          10 WAVE-MA              1:29.15    1:32.95  
       44.84  1:32.95                                                      
 26 Wanner, Ryan               9 TRI-MA               1:29.43    1:33.51  
 27 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                1:32.44    1:33.99  
       45.05  1:33.99                                                      
 28 Oswald, Benjamin          10 MSA-MA               1:33.12    1:34.12  
       45.41  1:34.12                                                      
 29 Clary, Aidan              10 TRI-MA               1:30.95    1:34.75  
       45.75  1:34.75                                                      
 30 Barry, Patrick             8 MSA-MA               1:37.28    1:35.59  
       45.13  1:35.59                                                      
 31 Markakis, Yanni            9 TRI-MA               1:37.29    1:36.11  
       45.88  1:36.11                                                      
 32 Saverino, Travis          10 MSA-MA               1:34.38    1:36.18  
 33 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               1:32.39    1:38.39  
       47.48  1:38.39                                                      
 34 Loh, Jason                10 GSA-MA               1:35.19    1:38.75  
       48.67  1:38.75                                                      
 35 LI, Benjamin              10 DST-MA               1:33.32    1:41.40  
       48.13  1:41.40                                                      
 -- Linden, Teddy              9 GSA-MA               1:37.08         DQ  
 -- Healy, Connor             10 YBCC-MA              1:31.83         DQ  
       41.86       DQ                                                      
 
Event 63  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bak, Renee                10 JW-MA                  34.75      33.72   20  
  2 Lehman, Alyce              9 JW-MA                  35.00      34.22   17  
  3 Hickey, Lillian           10 TRI-MA                 37.06      35.84   16  
  4 Ade, Natalie              10 RAD-MA                 36.42      36.08   15  
  5 Messmer, Ella             10 GSA-MA                 37.91      36.40   14  
  6 Campbell, Harbor           9 DCAA-MA                35.36      36.61   13  
  7 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA                38.74      36.64   12  
  8 Cortes, Erin              10 JW-MA                  39.00      36.74   11  
  9 Enos, Kailani             10 Jcc-MA                 38.00      36.85    9  
 10 Chapman, Carly            10 DST-MA                 36.35      37.18    7  
 11 Short, Sophia             10 Northeast Swimmi-MA    40.18      37.40    6  
 12 Lake, Alice                9 RAD-MA                 38.42      37.51    5  
 13 Whalen, Kara              10 GSA-MA                 39.85      38.19    4  
 14 Doig, Melissa             10 DST-MA                 40.17      38.50    3  
 15 Russell, Ana              10 CAA-MA                 41.31      39.04    2  
 16 McNamara, Elizabeth        9 CAA-MA                 42.09      39.35    1  
 17 Kiess, Kylee              10 DST-MA                 40.08      39.36  
 18 Coughlin, Kate            10 DST-MA                 38.38      39.51  
 19 Neuwirth, Lily             9 BSC-MA                 39.45      39.79  
 20 Broderick, Ava            10 JW-MA                  40.45      40.10  
 20 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                  46.24      40.10  
 22 Gounder, Kavya            10 GSA-MA                 40.27      40.22  
 23 Trampe, Carly             10 JW-MA                  41.70      40.47  
 24 Martin, Samantha           9 TRI-MA                 42.37      40.60  
 25 St-Laurent, Alexandra     10 CAA-MA                 43.71      40.74  
 26 Hayes, Abby                9 Northeast Swimmi-MA    40.85      40.87  
 27 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA                43.47      40.97  
 28 Cosello, Nina              9 JW-MA                  38.50      41.01  
 29 Chapman, Leah              9 DST-MA                 41.03      41.07  
 30 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA      39.18      41.14  
 31 Wang, Mira                10 JW-MA                  42.51      41.41  
 32 Kiess, Andie               8 DST-MA                 41.15      41.89  
 33 Rodgers, Ava               9 DST-MA                 41.26      42.46  
 34 Lydon, Aubrey              9 CAA-MA                 41.31      42.58  
 35 Rittenhouse, Hailey        9 MSA-MA                 45.53      42.59  
 36 Nikolic, Daria            10 BSC-MA                 43.75      42.91  
 37 Renouf, Emily             10 JW-MA                  43.25      43.12  
 38 Hung, Danica Hailey       10 ACAC-MA                46.54      43.20  
 39 Patel, Maahishee          10 VINY-MA                41.30      43.35  
 40 Hower, Megan               9 Tiger Sharks-MA        47.74      43.56  
 41 Strader, Josephine         9 Lower Merion-MA        43.66      43.76  
 42 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA    44.97      44.27  
 43 Jaskiewicz, Kaitlyn        9 Northeast Swimmi-MA    42.54      44.31  
 44 Choo, Olivia              10 RAD-MA                 45.00      44.41  
 45 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                  47.43      44.62  
 46 Weiss, Caylin             10 KIDS-MA                45.15      44.96  
 47 Masucci, Olivia            9 VINY-MA                48.15      45.84  
 48 Kush, McKenna              9 GSA-MA                 47.84      46.00  
 49 Z'Ningray, Tenzee          8 TRI-MA                 47.76      46.45  
 50 Christianson, Leah         9 WAVE-MA                48.76      46.46  
 51 Walp, Maliya               9 KIDS-MA                47.27      47.10  
 52 Christel, Delaney          9 DST-MA                 46.27      47.42  
 53 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      46.56      47.50  
 54 Kroll, Delaney             9 YBCC-MA                47.36      49.13  
 55 Cao, Cynthia               9 DST-MA                 47.08      49.35  
 56 Haralambous, Alex         10 NRG-MA                 47.08      51.55  
 -- Grandizio, Madison        10 TRI-MA                 45.71         DQ  
 -- Fuhr, Avery                9 CAA-MA                 42.08         DQ  
 
Event 64  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muntz, Jacob              10 Lower Merion-MA        36.43      34.25   20  
  2 Moyer, Ryan                9 JW-MA                  35.47      34.77   17  
  3 Innis, Tanner             10 VINY-MA                36.45      34.84   16  
  4 Ivory, David              10 MSA-MA                 35.27      35.14   15  
  5 Graaf, Sam                10 TRI-MA                 35.67      36.55   14  
  6 Nash, Colin               10 DCAA-MA                39.06      36.99   13  
  7 Adams, Sam                10 JW-MA                  38.30      37.11   12  
  8 Borrelli, Connor           9 JW-MA                  37.36      37.25   11  
  9 DeFinis, Joey             10 GSA-MA                 37.76      37.74    9  
 10 Texter, Ben               10 DST-MA                 40.55      39.08    6.5
 10 Ross, Cam                 10 Northeast Swimmi-MA    36.29      39.08    6.5
 12 Romano, Paul              10 WAVE-MA                41.58      39.48    5  
 13 Farhy, Jackson            10 RAD-MA                 39.83      39.50    4  
 14 Lewis, Brady               9 DST-MA                 39.44      39.51    3  
 15 Hess, Emery                9 ACAC-MA                36.90      39.88    2  
 16 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 40.74      40.19    1  
 17 Wozniak, John             10 GSA-MA                 40.85      40.70  
 18 Brown, Thatcher            9 Northeast Swimmi-MA    39.07      40.95  
 19 Healy, Connor             10 YBCC-MA                41.96      41.35  
 20 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                  41.83      41.40  
 21 Mountain, Julian          10 WAVE-MA                38.99      41.67  
 22 Barry, Patrick             8 MSA-MA                 43.32      42.37  
 23 Moen, James               10 DST-MA                 44.17      42.57  
 24 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA                 42.79      42.61  
 25 Walsh, Aidan               9 DST-MA                 43.82      43.00  
 26 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 42.26      43.31  
 27 Cooper, Alex              10 TRI-MA                 41.73      43.44  
 27 Burslem, Christopher       9 DST-MA                 45.45      43.44  
 29 Yu, Alex                  10 RAD-MA                 42.08      43.53  
 30 Oswald, Benjamin          10 MSA-MA                 44.96      43.75  
 31 Wanner, Ryan               9 TRI-MA                 39.20      43.89  
 32 Richardson, Aahmad         8 DST-MA                 45.78      44.09  
 33 Tomlin, David              9 DST-MA                 40.19      44.29  
 34 Kraft, Chase               9 DCAA-MA                46.17      44.72  
 35 Yan, Ivan                  9 MSA-MA                 44.46      45.06  
 36 Catania, Giovanni          9 JW-MA                  44.89      45.36  
 37 Linden, Teddy              9 GSA-MA                 46.31      45.39  
 38 Dorang, Jackson            8 LVA-MA                 44.32      45.56  
 39 Clary, Aidan              10 TRI-MA                 45.69      45.67  
 40 Kammerzelt, Beau           9 DST-MA                 45.01      45.69  
 41 Milano, Jack              10 TRI-MA                 43.21      45.90  
 42 Fleming, Sean              9 GSA-MA                 44.17      47.52  
 43 Stokes, Kayden             8 LYM-MA                 45.29      47.81  
 44 LI, Benjamin              10 DST-MA                 47.18      49.57  
 45 Morton, Andrew             9 JW-MA                  45.98      49.76  
 -- Aievoli, Dominick         10 CAA-MA                 42.09         DQ  
 -- Pearson, Lucas            10 WAVE-MA                38.72         DQ  
 -- Reisman, Seth             10 Jcc-MA                 47.27         DQ  
 
Event 65  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA              2:53.37    2:49.60   20  
       38.55  1:21.19  2:11.81  2:49.60                                    
  2 Doig, Melissa             10 DST-MA               3:04.30    2:55.71   17  
       40.54  1:23.94  2:17.19  2:55.71                                    
  3 Kraft, Olivia             10 DCAA-MA              3:22.67    2:57.30   16  
       40.36  1:22.95  2:17.41  2:57.30                                    
  4 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99-MA             3:05.55    3:00.06   15  
       40.41  1:25.64  2:19.08  3:00.06                                    
  5 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA    3:12.55    3:00.98   14  
       43.05  1:29.26  2:22.47  3:00.98                                    
  6 Gounder, Kavya            10 GSA-MA               3:05.36    3:01.12   13  
       41.26  1:28.84  2:21.57  3:01.12                                    
  7 Cortes, Erin              10 JW-MA                3:12.48    3:02.29   12  
       39.82  1:25.38  2:20.39  3:02.29                                    
  8 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA               3:10.69    3:03.37   11  
       43.48  1:29.36  2:24.92  3:03.37                                    
  9 Lehman, Alyce              9 JW-MA                3:05.48    3:04.71    9  
       40.48  1:26.03  2:23.46  3:04.71                                    
 10 Broderick, Ava            10 JW-MA                3:01.88    3:04.86    7  
       41.29  1:29.40  2:23.47  3:04.86                                    
 11 Messmer, Ella             10 GSA-MA               3:17.05    3:04.87    5.5
       40.73  1:25.93  2:25.64  3:04.87                                    
 11 Whalen, Kara              10 GSA-MA               3:05.81    3:04.87    5.5
       39.16  1:27.58  2:23.17  3:04.87                                    
 13 Kiess, Andie               8 DST-MA               3:16.00    3:10.86    4  
       46.82  1:36.47  2:32.71  3:10.86                                    
 14 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA              3:09.66    3:11.34    3  
       45.96  1:31.51  2:29.50  3:11.34                                    
 15 Trampe, Carly             10 JW-MA                3:03.26    3:12.57    2  
       42.10  1:32.81  2:27.91  3:12.57                                    
 16 Nikolic, Daria            10 BSC-MA               3:16.50    3:13.21    1  
       44.63  1:33.95  2:28.84  3:13.21                                    
 17 Neuwirth, Lily             9 BSC-MA               3:19.37    3:14.17  
       39.98  1:32.98  2:28.93  3:14.17                                    
 18 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    3:17.47    3:16.01  
       48.69  1:37.74  3:16.01                                             
 19 Kiess, Kylee              10 DST-MA               3:18.74    3:16.02  
       41.68  1:31.88  2:29.68  3:16.02                                    
 20 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA               3:19.89    3:18.18  
       47.65  1:38.76  2:34.94  3:18.18                                    
 21 Cosello, Nina              9 JW-MA                3:18.75    3:18.40  
       44.74  1:39.04  2:37.68  3:18.40                                    
 22 Martin, Samantha           9 TRI-MA               3:21.50    3:20.64  
       43.38  1:33.89  2:40.31  3:20.64                                    
 23 Murphy, Ciara             10 KIDS-MA              3:15.21    3:26.50  
       50.99  1:39.35  2:40.96  3:26.50                                    
 -- Campbell, Harbor           9 DCAA-MA              2:53.64         DQ  
       39.02  1:26.16  2:19.02       DQ                                    
 
Event 66  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Ryan                9 JW-MA                2:56.22    2:50.83   20  
       36.04  1:20.06  2:12.12  2:50.83                                    
  2 Adams, Sam                10 JW-MA                2:59.48    2:55.59   17  
       39.53  1:22.55  2:15.86  2:55.59                                    
  3 Wozniak, John             10 GSA-MA               2:59.37    2:57.07   16  
       40.93  1:21.72  2:18.86  2:57.07                                    
  4 Romano, Paul              10 WAVE-MA              2:59.32    2:59.16   15  
       40.22  1:27.86  2:18.85  2:59.16                                    
  5 Nash, Colin               10 DCAA-MA              2:57.79    3:01.10   14  
       40.55  1:24.05  2:19.64  3:01.10                                    
  6 Hess, Emery                9 ACAC-MA              3:23.82    3:01.88   13  
       41.91  1:28.06  2:23.31  3:01.88                                    
  7 Gagner, Quinn             10 JW-MA                3:03.43    3:03.59   12  
       38.11  1:23.71  2:24.20  3:03.59                                    
  8 Walsh, Aidan               9 DST-MA               3:11.77    3:04.95   11  
       44.30  1:30.83  2:25.17  3:04.95                                    
  9 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA               3:16.12    3:13.00    9  
       45.69  1:33.27  2:30.68  3:13.00                                    
 10 Mountain, Julian          10 WAVE-MA              3:13.18    3:13.06    7  
       45.57  1:35.20  2:34.01  3:13.06                                    
 11 Lewis, Brady               9 DST-MA               3:10.33    3:13.69    6  
       44.02  1:31.17  2:30.08  3:13.69                                    
 12 Wanner, Ryan               9 TRI-MA               3:04.59    3:13.78    5  
       45.26  1:34.12  2:33.47  3:13.78                                    
 13 DePolo, Nicky             10 MSA-MA               3:20.91    3:19.80    4  
       50.14  1:37.63  2:36.89  3:19.80                                    
 14 Linden, Teddy              9 GSA-MA               3:23.90    3:19.83    3  
       49.59  1:42.61  2:34.87  3:19.83                                    
 15 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA               3:13.26    3:20.08    2  
       48.79  1:37.96  2:36.39  3:20.08                                    
 16 Fleming, Sean              9 GSA-MA               3:19.86    3:27.13    1  
       50.17  1:41.43  3:27.13                                             
 -- McHugh, Finn               9 DST-MA               2:58.33         DQ  
       43.07  1:30.18  2:24.20       DQ                                    
 -- Barry, Patrick             8 MSA-MA               3:23.47         DQ  
       45.18  1:34.87       DQ                                             
 -- Tomlin, David              9 DST-MA               3:09.59         DQ  
       45.42  1:40.19  2:41.19       DQ                                    
 
Event 67  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 George School Aquatics-MA  'A'                    1:56.94    1:49.23   40  
     1) Stevenson, Amelia 12            2) Karpf, Lana 12                 
     3) Gilmore, Emily 12               4) Cicco, Mackenzie 12            
       25.50    54.05  1:22.80  1:49.23                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:49.63    1:50.59   34  
     1) Dragan, Noelle 12               2) Dimter, Emma 12                
     3) Fahy, Kaitlyn 12                4) O'Day, Heather 12              
       28.14    55.39  1:23.43  1:50.59                                    
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:55.68    1:55.49   32  
     1) Beggs, Christina 12             2) Renouf, Stephanie 12           
     3) Gozdan, Madison 11              4) Neely, Abby 12                 
       28.50    57.81  1:26.87  1:55.49                                    
  4 Nrg Swimming-MA  'A'                              2:02.10    1:57.46   30  
     1) Londo, Maya 12                  2) Wiley, Sadie 11                
     3) Samuel, Ava 12                  4) Smith, Megan 12                
       29.17    59.22  1:28.56  1:57.46                                    
  5 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            2:00.03    1:58.17   28  
     1) Hollister, Marley 12            2) Hetzel, Bitsy 12               
     3) Pennekamp, Elle 11              4) McCottry, Maya 11              
       29.12    59.84  1:29.90  1:58.17                                    
  6 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              2:01.78    1:59.09   26  
     1) Waldhauser, Eleni 11            2) DeVose, Shelby 12              
     3) Devone, Tessa 11                4) Shawaryn, Stephanie 12         
       30.36  1:00.09  1:30.37  1:59.09                                    
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:00.91    1:59.20   24  
     1) O'Day, Kerry 12                 2) Shi, Michelle 12               
     3) Suleski, Kyra 11                4) Lai, Adriana 11                
       31.03  1:00.48  1:30.27  1:59.20                                    
  8 Medford Wave-MA  'A'                              2:04.19    2:02.81   22  
     1) Peterson, Gracie 12             2) Walsh, Kelly 11                
     3) Giegerich, Gianna 12            4) Andryca, Emily 12              
       30.67  1:01.72  1:31.99  2:02.81                                    
  9 Kids Swim Club-MA  'A'                            2:07.03    2:03.25   18  
     1) Colangelo, Kayanna 11           2) Colangelo, Janiyiah 12         
     3) Murphy, Taegan 12               4) Musselman, Kendra 12           
       30.47  1:01.48  1:31.91  2:03.25                                    
 10 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:59.72    2:03.79   14  
     1) Sterkenburg, Laci 11            2) Cooper, Sadie 12               
     3) Walker, Taylor 12               4) Phillips, Victoria 12          
       33.38  1:05.05  1:36.33  2:03.79                                    
 11 George School Aquatics-MA  'B'                    2:01.45    2:03.86   12  
     1) Stevenson, Abigail 11           2) Garrabrant, Megan 11           
     3) Schluchterer, Brooke 12         4) Petty, Charlotte 12            
       30.37  1:02.44  1:33.69  2:03.86                                    
 12 Northeast Swimming Club-MA  'A'                   2:06.42    2:04.57   10  
     1) Steinmetz, Zoe 12               2) Glynn, Delaney 11              
     3) McNeely, Michelle 11            4) Hayes, Megan 12                
       29.78  1:03.18  1:36.24  2:04.57                                    
 13 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              2:12.34    2:07.86    8  
     1) Sanfilippo, Lia 12              2) Yelverton, Ava 12              
     3) Bui, Adrianna 11                4) Kirchhoff, Katie 12            
                       1:37.69  2:07.86                                    
 
Event 68  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:54.42    1:50.75   40  
     1) Christopher, Ryan 11            2) Taylor, Andrew 12              
     3) Strukelj, Andre 12              4) Pittala, Sritan 11             
       28.99    56.84  1:23.92  1:50.75                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:01.36    1:51.44   34  
     1) Broderick, Liam 11              2) Li, Sean 12                    
     3) Behm, Jack 11                   4) Catania, Massimo 12            
       28.33    56.03  1:24.35  1:51.44                                    
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:08.51    2:01.32   32  
     1) Emmert, David 12                2) Yurkewicz, Alex 11             
     3) Connelly, John Ryan 11          4) Broadbelt, Colin 11            
       29.15  1:00.16  1:31.89  2:01.32                                    
  4 George School Aquatics-MA  'B'                    2:10.71    2:03.60   30  
     1) Mishler, Matt 12                2) Shea IV, Jack 12               
     3) Loh, Ethan 12                   4) Birnbaum, Jake 11              
       30.94  1:02.71  1:33.15  2:03.60                                    
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:06.74    2:05.36   28  
     1) DeSumma, Trevor 11              2) Serrano, Noah 11               
     3) Raue, Colin 11                  4) Trampe, RJ 11                  
       30.91  1:01.94  1:33.41  2:05.36                                    
 -- George School Aquatics-MA  'A'                    2:04.56         DQ  
     1) Brush, Sean 11                  2) Muller Jr, Tommy 11            
     3) Thau, Andrew 11                 4) Sabalaske, Ryan 11             
       30.56  1:01.00  1:31.40       DQ                                    
 
Event 69  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:47.04    1:44.52   40  
     1) Merch, Angela 13                2) Parker, Ava 14                 
     3) Jellig, Maria 14                4) Neely, Madaline 13             
       26.68    52.85  1:19.00  1:44.52                                    
  2 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              1:52.46    1:47.54   34  
     1) Barrett, Allison 13             2) Shawaryn, Catie 13             
     3) Rodi, Kylie 14                  4) Blaskovich, Emily 13           
       28.41    53.24  1:20.32  1:47.54                                    
  3 George School Aquatics-MA  'A'                    1:50.71    1:48.03   32  
     1) Martillotti, Ashley 13          2) Heimowitz, Miranda 13          
     3) Gounder, Shreeya 13             4) Sweitzer, Maggie 13            
       27.36    53.85  1:21.68  1:48.03                                    
  4 Medford Wave-MA  'A'                              1:49.74    1:49.75   30  
     1) Rodier, Annamarie 14            2) Ruona, Kate 13                 
     3) Masters, Jordan 14              4) Walsh, Shannon 14              
       26.48    53.66  1:21.38  1:49.75                                    
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:51.60    1:52.20   28  
     1) Wait, Morgan 14                 2) Adams, Heather 13              
     3) Teng, Sarah 13                  4) Gramigna, Emily 13             
       28.37    55.69  1:23.37  1:52.20                                    
  6 George School Aquatics-MA  'B'                    1:56.67    1:52.30   26  
     1) Sabalaske, Emma 13              2) Perry, Kylie 13                
     3) Ward, Reagan 13                 4) Muller, Alexis 13              
       28.04    56.94  1:24.87  1:52.30                                    
  7 Northeast Swimming Club-MA  'A'                   1:52.82    1:52.83   24  
     1) Short, Gianna 14                2) Hayes, Brigid 14               
     3) Conti, Giovanna 13              4) Szumski, Caitlyn 13            
       27.19    56.09  1:24.97  1:52.83                                    
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:57.56    1:56.46   22  
     1) Foley, Maggie 14                2) Bellington, Kylie 14           
     3) Pham, Helena 14                 4) Tian, Esther 14                
       29.28    58.99  1:28.34  1:56.46                                    
  9 Kids Swim Club-MA  'A'                            1:54.93    1:57.90   18  
     1) Rittle, Samantha 14             2) Gower, Ava 13                  
     3) Green, Olivia 13                4) Davidson, Andrea 13            
       27.67    58.00  1:26.14  1:57.90                                    
 -- Ybcc Phoenix-MA  'B'                                   NT   X1:50.37  
     1) Murray, Mikaela 14              2) Lawson, Grace 13               
     3) Bui, Angeline 13                4) Wahl, Julianna 14              
       27.00    57.46  1:24.47  1:50.37                                    
 -- Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:48.12         DQ  
     1) McCottry, Leah 13               2) Hayner, Ellie 13               
     3) McCouch, Sandra 14              4) Peshenko, Anna 14              
       27.01    55.20  1:21.62       DQ                                    
 
Event 70  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              1:42.61    1:39.31   40  
     1) Miglin, Lucas 13                2) Horsley, Croix 14              
     3) Cedar, Andrew 14                4) Walker, Larry 14               
       26.02    50.98  1:15.62  1:39.31                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:42.05    1:42.06   34  
     1) Sparks, Ryan 14                 2) Simms, Robert 13               
     3) Whartenby, Miller 13            4) Gutekunst, Jack 14             
       26.28    51.56  1:17.21  1:42.06                                    
  3 Medford Wave-MA  'A'                              1:43.67    1:42.49   32  
     1) Denn, Luke 14                   2) Poole, Isaiah 14               
     3) Giegerich, Rocco 13             4) Balint, Phil 14                
       26.21    50.95  1:16.72  1:42.49                                    
  4 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              1:46.23    1:43.74   30  
     1) McClendon, Jaedon 14            2) Strohl, Brandon 13             
     3) Shappell, Nate 14               4) Sheehan, Dermot 14             
       25.70    51.73  1:17.26  1:43.74                                    
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:46.28    1:45.67   28  
     1) Schwartz, Dov 14                2) Orr, Harrison 14               
     3) Jellig, Conor 14                4) Christou, Alex 14              
       26.42    53.15  1:20.20  1:45.67                                    
  6 Medford Wave-MA  'B'                              1:50.74    1:50.86   26  
     1) Reihl, Alexander 13             2) Jacob, Conor 13                
     3) Zietek, Matthew 13              4) Luong, Gavin 14                
       27.50    54.89  1:23.02  1:50.86                                    
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:50.70    1:53.72   24  
     1) Eizner, Eddie 13                2) Kabai-Tokes, Tristan 14        
     3) Yang, Rain 14                   4) yu, Gary 13                    
       27.83    43.98  1:25.79  1:53.72                                    
 
Event 71  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 George School Aquatics-MA  'A'                    1:45.48    1:43.77   40  
     1) Stimmel, Avery 15               2) Valdepenas-Mellor, Zoe 18      
     3) Iannacone, Megan 15             4) Hendricks, Tori 18             
       25.75    52.14  1:18.07  1:43.77                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:45.51    1:45.66   34  
     1) Stavros, Lauren 15              2) Adams, Julia 16                
     3) Raue, Shannon 16                4) McAuley, Sara 17               
       27.11    53.54  1:20.12  1:45.66                                    
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:49.24    1:46.40   32  
     1) Antonelli, Gianna 15            2) Buck, Gabby 16                 
     3) Caputo, Maggie 17               4) Shaw, Brianna 15               
       27.98    53.57  1:19.95  1:46.40                                    
  4 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              1:46.10    1:46.74   30  
     1) Cherubino, Alyssa 18            2) Barrett, Erin 16               
     3) Hynoski, Lauren 16              4) Outlaw, Simone 17              
       27.18    53.77  1:20.26  1:46.74                                    
  5 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              1:50.65    1:50.97   28  
     1) Curley, Kristina 17             2) Mogil, Abby 17                 
     3) Mecca, Gina 18                  4) Fry, Mikaela 16                
       27.37    55.55  1:23.97  1:50.97                                    
  6 Kids Swim Club-MA  'A'                            1:52.88    1:51.25   26  
     1) Alulis, Rachael 17              2) Kutney, Maddie 16              
     3) Bartosh, Trish 16               4) Thomas, Morgan 15              
       28.20    56.21  1:23.29  1:51.25                                    
  7 Ybcc Phoenix-MA  'C'                              1:53.60    1:54.59   24  
     1) Reed, Marisa 16                 2) Long, Ryann 16                 
     3) McClendon, Janiya 16            4) Angelucci, Jenna 15            
       28.51    56.82  1:26.25  1:54.59                                    
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:03.80    1:55.52   22  
     1) Gramigna, Abby 15               2) Cotton, Lauren 15              
     3) Price, Emma 17                  4) Lee, Anya 15                   
       28.84    56.81  1:25.13  1:55.52                                    
 
Event 72  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              1:35.39    1:35.01   40  
     1) Wachter, Ryan 16                2) DuBois, Spenser 16             
     3) Comber, Kurt 15                 4) Marble, Jack 15                
       24.15    48.09  1:11.65  1:35.01                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:37.10    1:35.77   34  
     1) Dragan, Paul 15                 2) Hsiao, Andrew 15               
     3) Foley, Kevin 16                 4) Lilley, Jack 15                
       23.74    48.64  1:13.20  1:35.77                                    
  3 Ybcc Phoenix-MA  'B'                              1:42.18    1:39.80   32  
     1) Hess, Charlie 16                2) Balkey, Griffin 16             
     3) Brown, Shane 15                 4) Messina, Santo 15              
       23.51    48.89  1:14.40  1:39.80                                    
  4 Kids Swim Club-MA  'A'                            1:48.21    1:45.05   30  
     1) Fragano, DJ 15                  2) Kennedy, Jack 16               
     3) Thomas, Ian 12                  4) Stinner, Aaron 12              
       25.14    48.98  1:16.82  1:45.05                                    
  5 Ybcc Phoenix-MA  'C'                              1:49.33    1:45.75   28  
     1) Cerchiaro, Cole 15              2) Mumma, J.J. 15                 
     3) Lavery, AJ 15                   4) Boyko, Sergy 15                
       26.24    51.84  1:18.50  1:45.75                                    
 -- George School Aquatics-MA  'A'                         NT   X1:42.08  
     1) Ward, Ryan 14                   2) Cicco, Josh 14                 
     3) Wittmer, Chris 13               4) Petty, Andrew 15               
       24.41    50.10  1:15.74  1:42.08                                    
 
Event 73  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Megan              12 NRG-MA               2:59.48    2:54.53   20  
       39.26  1:23.84  2:08.68  2:54.53                                    
  2 Gozdan, Madison           11 JW-MA                3:02.46    2:58.17   17  
       41.03  1:26.38  2:12.67  2:58.17                                    
  3 Glynn, Delaney            11 Northeast Swimmi-MA  3:07.70    3:04.56   16  
       41.72  1:28.60  2:17.68  3:04.56                                    
  4 Suleski, Kyra             11 JW-MA                3:06.97    3:05.22   15  
       42.38  1:30.57  2:19.79  3:05.22                                    
 
Event 73  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Megan              12 NRG-MA               2:56.50    2:59.48  
       40.47  1:25.46  2:11.95  2:59.48                                    
  2 Gozdan, Madison           11 JW-MA                3:07.34    3:02.46  
       42.11  1:29.96  2:16.51  3:02.46                                    
  3 Suleski, Kyra             11 JW-MA                3:02.61    3:06.97  
       40.44  1:28.35  2:17.65  3:06.97                                    
  4 Glynn, Delaney            11 Northeast Swimmi-MA  3:06.83    3:07.70  
       42.93  1:31.85  2:20.11  3:07.70                                    
 
Event 74  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              2:59.19    2:55.49   20  
       41.18  1:24.78  2:10.61  2:55.49                                    
 
Event 74  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              2:58.86    2:59.19  
       42.03  1:30.33  2:17.05  2:59.19                                    
  2 Strukelj, Andre           12 DST-MA               3:08.83    2:59.62  
       41.29  1:28.80  2:15.95  2:59.62                                    
  3 Lewis, Colin              12 DST-MA               3:03.40    3:06.57  
       42.16  1:29.70  2:18.56  3:06.57                                    
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               2:39.80    2:37.11   20  
       35.64  1:15.37  1:55.83  2:37.11                                    
  2 Merch, Angela             13 JW-MA                2:44.41    2:41.86   17  
       36.24  1:17.30  1:59.41  2:41.86                                    
  3 Muller, Alexis            13 GSA-MA               2:46.19    2:43.93   16  
       36.20  1:17.50  2:00.47  2:43.93                                    
  4 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:47.89    2:44.97   15  
       37.29  1:19.53  2:03.28  2:44.97                                    
  5 Sakers, Lexi              13 DST-MA               2:46.24    2:45.89   14  
       36.67  1:17.66  2:01.25  2:45.89                                    
  6 Coonley, Campbell         13 RAD-MA               2:48.99    2:46.30   13  
       37.51  1:19.69  2:02.69  2:46.30                                    
  7 Gramigna, Emily           13 JW-MA                2:46.98    2:47.59   12  
       37.11  1:19.62  2:03.52  2:47.59                                    
  8 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  2:49.02    2:51.76   11  
       37.74  1:20.91  2:06.19  2:51.76                                    
B - Final
  9 Markakis, Gia             13 TRI-MA               2:52.30    2:47.46    9  
       38.75  1:21.86  2:04.87  2:47.46                                    
 10 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               2:50.74    2:48.72    7  
       38.80  1:21.82  2:05.74  2:48.72                                    
 11 Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA  2:49.51    2:51.22    6  
       37.79  1:22.38  2:07.23  2:51.22                                    
 12 Neely, Madaline           13 JW-MA                2:56.95    2:55.78    5  
       39.94  1:24.55  2:10.48  2:55.78                                    
 13 Wait, Morgan              14 JW-MA                2:55.25    2:55.86    4  
       39.11  1:23.74  2:09.67  2:55.86                                    
 14 Foley, Maggie             14 JW-MA                2:57.22    2:57.20    3  
       39.35  1:23.92  2:57.20                                             
 15 Green, Julia              13 JW-MA                2:57.17    2:58.55    2  
       40.91  1:25.30  2:12.06  2:58.55                                    
 16 Thomas, Isabella          14 TRI-MA               2:58.46    2:59.21    1  
       38.94  1:24.31  2:12.06  2:59.21                                    
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               2:44.52    2:39.80  
       36.92  1:18.50  1:59.01  2:39.80                                    
  2 Merch, Angela             13 JW-MA                2:41.36    2:44.41  
       37.05  1:19.07  2:01.74  2:44.41                                    
  3 Muller, Alexis            13 GSA-MA               2:46.48    2:46.19  
       37.46  1:20.32  2:03.40  2:46.19                                    
  4 Sakers, Lexi              13 DST-MA               2:47.67    2:46.24  
       37.77  1:19.37  2:02.64  2:46.24                                    
  5 Gramigna, Emily           13 JW-MA                2:43.22    2:46.98  
       36.82  1:19.30  2:03.34  2:46.98                                    
  6 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:47.09    2:47.89  
       37.36  1:20.10  2:04.27  2:47.89                                    
  7 Coonley, Campbell         13 RAD-MA               2:44.05    2:48.99  
       37.88  1:20.59  2:04.46  2:48.99                                    
  8 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  2:46.51    2:49.02  
       38.13  1:21.44  2:05.79  2:49.02                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA  2:42.71    2:49.51  
       35.85  1:18.93  2:03.66  2:49.51                                    
 10 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               2:52.15    2:50.74  
       39.11  1:22.37  2:06.97  2:50.74                                    
 11 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA               2:52.82    2:51.25  
       36.82  1:20.25  2:07.41  2:51.25                                    
 12 Markakis, Gia             13 TRI-MA               3:02.86    2:52.30  
       39.42  1:23.53  2:08.60  2:52.30                                    
 13 Wait, Morgan              14 JW-MA                2:50.39    2:55.25  
       39.17  1:23.36  2:09.28  2:55.25                                    
 14 Neely, Madaline           13 JW-MA                2:49.45    2:56.95  
       40.66  1:25.75  2:11.79  2:56.95                                    
 15 Green, Julia              13 JW-MA                3:02.61    2:57.17  
       40.90  1:25.78  2:11.48  2:57.17                                    
 16 Foley, Maggie             14 JW-MA                2:57.91    2:57.22  
       39.06  1:23.51  2:10.03  2:57.22                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Teng, Sarah               13 JW-MA                2:55.54    2:57.25  
       40.54  1:25.95  2:12.01  2:57.25                                    
 18 Thomas, Isabella          14 TRI-MA               2:58.25    2:58.46  
       38.09  1:22.47  2:10.53  2:58.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pham, Helena              14 JW-MA                2:59.70    2:58.49  
       40.00  1:25.01  2:11.66  2:58.49                                    
 20 Bednarek, Casey           13 UN-99-MA             2:54.87    2:59.53  
       40.35  1:25.71  2:12.51  2:59.53                                    
 21 Green, Olivia             13 KIDS-MA              2:56.14    3:00.25  
       39.48  1:24.69  2:12.13  3:00.25                                    
 22 Isaacs, Eve               13 BSC-MA               3:00.21    3:00.65  
       39.54  1:25.04  2:12.94  3:00.65                                    
 23 Corrado, Lia              13 LVA-MA               3:02.70    3:01.21  
       39.03  1:24.33  2:12.22  3:01.21                                    
 24 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              3:01.88    3:02.55  
       40.15  1:26.32  2:14.43  3:02.55                                    
 25 Yang, Chelsea             14 JW-MA                3:02.83    3:02.60  
       41.08  1:26.87  2:14.09  3:02.60                                    
 26 Lawson, Grace             13 YBCC-MA              3:01.98    3:03.72  
       43.06  1:30.42  2:18.10  3:03.72                                    
 27 Sheppard, Reese           13 VINY-MA              2:57.41    3:03.82  
       40.77  1:27.29  2:15.32  3:03.82                                    
 28 Reisman, Ava              14 Jcc-MA               3:01.56    3:04.52  
       41.28  1:28.21  2:15.84  3:04.52                                    
 29 Lydon, Madison            14 CAA-MA               3:01.70    3:14.21  
       44.91  1:34.65  2:24.24  3:14.21                                    
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:28.30    2:25.54   20  
       33.39  1:09.02  1:46.81  2:25.54                                    
  2 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              2:36.75    2:28.57   17  
       32.37  1:10.29  1:49.26  2:28.57                                    
  3 Thompson, Will            14 MSA-MA               2:32.18    2:32.45   16  
       34.03  1:12.22  1:52.06  2:32.45                                    
  4 Schwartz, Dov             14 JW-MA                2:37.15    2:32.56   15  
       34.01  1:13.21  1:53.25  2:32.56                                    
  5 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               2:39.57    2:37.77   14  
       36.66  1:16.84  1:57.99  2:37.77                                    
  6 Ward, Ryan                14 GSA-MA               2:39.91    2:38.67   13  
       36.02  1:16.66  1:57.75  2:38.67                                    
  7 Nasielski, Michael        14 JW-MA                2:37.93    2:41.03   12  
       35.64  1:16.88  1:59.43  2:41.03                                    
  8 Ivory, Christopher        13 MSA-MA               2:39.75    2:41.53   11  
       35.76  1:17.51  1:59.43  2:41.53                                    
B - Final
  9 Sparks, Ryan              14 JW-MA                2:41.65    2:32.42    9  
       33.12  1:12.29  1:52.98  2:32.42                                    
 10 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:43.26    2:35.84    7  
       35.13  1:15.85  1:55.83  2:35.84                                    
 11 Fredericksdorf, Brandon   13 Northeast Swimmi-MA  2:43.05    2:36.37    6  
       33.68  1:15.19  1:57.22  2:36.37                                    
 12 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               2:41.43    2:36.68    5  
       35.11  1:15.65  1:57.78  2:36.68                                    
 13 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:44.57    2:42.60    4  
       36.98  1:18.82  2:01.63  2:42.60                                    
 14 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              2:41.16    2:43.20    3  
       36.02  1:17.08  2:00.59  2:43.20                                    
 15 Denn, Adam                13 DST-MA               2:45.19    2:44.19    2  
       37.92  1:18.98  2:00.89  2:44.19                                    
 16 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                2:49.89    2:45.65    1  
       37.62  1:20.56  2:02.54  2:45.65                                    
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:33.36    2:28.30  
       32.60  1:10.36  1:49.18  2:28.30                                    
  2 Thompson, Will            14 MSA-MA               2:32.77    2:32.18  
       34.67  1:13.42  1:53.72  2:32.18                                    
  3 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              2:34.58    2:36.75  
       34.53  1:13.91  1:54.92  2:36.75                                    
  4 Schwartz, Dov             14 JW-MA                2:37.88    2:37.15  
       35.11  1:15.46  1:56.75  2:37.15                                    
  5 Nasielski, Michael        14 JW-MA                2:34.59    2:37.93  
       35.02  1:14.50  1:56.30  2:37.93                                    
  6 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               2:46.67    2:39.57  
       37.06  1:17.71  1:59.21  2:39.57                                    
  7 Ivory, Christopher        13 MSA-MA               2:46.96    2:39.75  
       35.21  1:15.19  1:57.22  2:39.75                                    
  8 Ward, Ryan                14 GSA-MA               2:43.86    2:39.91  
       36.34  1:17.72  1:58.85  2:39.91                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              2:39.47    2:41.16  
       35.36  1:16.07  1:58.71  2:41.16                                    
 10 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               2:48.71    2:41.43  
       37.47  1:19.55  2:01.44  2:41.43                                    
 11 Sparks, Ryan              14 JW-MA                2:37.45    2:41.65  
       36.14  1:17.16  2:00.23  2:41.65                                    
 12 Fredericksdorf, Brandon   13 Northeast Swimmi-MA  2:36.72    2:43.05  
       34.97  1:17.31  2:00.66  2:43.05                                    
 13 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:40.25    2:43.26  
       35.46  1:17.27  2:01.07  2:43.26                                    
 14 Yoon, Grant               13 JW-MA                2:47.73    2:43.43  
       36.37  1:17.58  2:00.39  2:43.43                                    
 15 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:40.40    2:44.57  
       37.21  1:19.12  2:02.36  2:44.57                                    
 16 Balint, Phil              14 WAVE-MA              2:40.23    2:44.63  
       35.36  1:16.30  1:59.56  2:44.63                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Denn, Adam                13 DST-MA               2:47.38    2:45.19  
       38.06  1:18.86  2:01.69  2:45.19                                    
 18 Eizner, Eddie             13 JW-MA                2:41.96    2:48.74  
       37.39  1:19.62  2:05.52  2:48.74                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                2:49.82    2:49.89  
       37.19  1:20.21  2:05.05  2:49.89                                    
 20 Orr, Harrison             14 JW-MA                2:40.36    2:50.54  
       38.61  1:23.85  2:50.54                                             
 21 Jacob, Conor              13 WAVE-MA              2:51.80    2:53.81  
       38.32  1:22.57  2:09.57  2:53.81                                    
 -- Yang, Rain                14 JW-MA                2:48.41         DQ  
       39.45  1:25.71  2:10.89       DQ                                    
 
Event 77  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hendricks, Tori           18 GSA-MA                 26.25      26.09   20  
  2 Buck, Gabby               16 JW-MA                  27.00      26.30   17  
  3 Snyder, Ava               15 YBCC-MA                26.51      26.38   16  
  4 Shaw, Brianna             15 JW-MA                  26.92      26.46   15  
  5 Raue, Shannon             16 JW-MA                  26.81      26.57   14  
  6 Wolstenholme, Lauren      15 CAA-MA                 26.95      26.60   13  
  7 Stavros, Lauren           15 JW-MA                  27.03      26.71   12  
  8 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA                 26.79      26.95   11  
B - Final
  9 Caputo, Maggie            17 JW-MA                  27.15      26.67    9  
 10 Barrett, Erin             16 YBCC-MA                27.03      26.93    7  
 11 Scudder, Kiera            16 MSA-MA                 27.24      26.96    6  
 12 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA                 27.20      27.05    5  
 13 Karpf, Skylar             15 GSA-MA                 27.16      27.14    4  
 14 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA                 27.16      27.31    3  
 15 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                  27.27      27.36    2  
 16 Gudas, Sarah              18 Northeast Swimmi-MA    27.13      27.50    1  
 
Event 77  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hendricks, Tori           18 GSA-MA                 26.00      26.25  
  2 Snyder, Ava               15 YBCC-MA                26.18      26.51  
  3 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA                 26.72      26.79  
  4 Raue, Shannon             16 JW-MA                  26.35      26.81  
  5 Shaw, Brianna             15 JW-MA                  26.64      26.92  
  6 Wolstenholme, Lauren      15 CAA-MA                 26.00      26.95  
  7 Buck, Gabby               16 JW-MA                  26.95      27.00  
  8 Stavros, Lauren           15 JW-MA                  26.42      27.03  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barrett, Erin             16 YBCC-MA                27.01     J27.03  
 10 Hynoski, Lauren           16 YBCC-MA                26.79      27.06  
 11 Outlaw, Simone            17 YBCC-MA                26.54      27.08  
 12 Gudas, Sarah              18 Northeast Swimmi-MA    26.96      27.13  
 13 Caputo, Maggie            17 JW-MA                  26.83      27.15  
 14 Karpf, Skylar             15 GSA-MA                 27.40      27.16  
 14 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA                 26.97      27.16  
 16 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA                 27.79      27.20  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Scudder, Kiera            16 MSA-MA                 27.54      27.24  
 18 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                  27.04      27.27  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Eckerd, Kate              15 Caa-MA                 27.98      27.28  
 20 Denn, Maisy               15 WAVE-MA                27.07      27.36  
 21 Sciarretta, Francesca     15 CAA-MA                 27.83      27.64  
 22 Hammond, Kayla            15 TRI-MA                 27.76      27.69  
 23 Wilson, Frances           15 RAD-MA                 27.67      27.72  
 24 Curley, Kristina          17 YBCC-MA                27.17      27.82  
 24 Machuca, Melanie          15 DCAA-MA                27.84      27.82  
 26 Silvers, Kaity            15 DST-MA                 27.83      27.89  
 27 Fry, Mikaela              16 YBCC-MA                28.18      27.97  
 28 Adams, Julia              16 JW-MA                  27.41      28.20  
 29 Cotton, Lauren            15 JW-MA                  28.27      28.21  
 30 Bartosh, Trish            16 KIDS-MA                27.88      28.23  
 31 Thomas, Morgan            15 KIDS-MA                29.21      28.26  
 32 Mecca, Gina               18 YBCC-MA                27.69      28.34  
 33 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA                30.00      28.35  
 34 Reed, Marisa              16 YBCC-MA                28.34      28.42  
 35 Torrillo, Nicole          16 BSC-MA                 33.14      28.46  
 36 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA                28.45      28.68  
 37 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA                28.46      28.75  
 38 Price, Emma               17 JW-MA                  28.79      28.88  
 39 Mogil, Abby               17 YBCC-MA                28.47      28.92  
 40 Angelucci, Jenna          15 YBCC-MA                28.78      28.99  
 41 Long, Ryann               16 YBCC-MA                28.48      29.20  
 42 Machuca, Emily            15 DCAA-MA                29.01      29.45  
 43 Ochalik, Isabella         16 YBCC-MA                30.59      29.51  
 44 McClendon, Janiya         16 YBCC-MA                29.45      30.40  
 45 Serrano, Nia              18 JW-MA                  32.04      30.70  
 46 Lee, Anya                 15 JW-MA                  31.07      30.81  
 47 Oswald, Abby              15 MSA-MA                 30.66      31.46  
 48 Law, Cammi                15 DST-MA                 31.99      32.62  
 49 Bossi, Courtney           16 CAA-MA                 31.68      32.87  
 50 Schluchterer, Hailey      17 GSA-MA                 34.19      34.81  
 -- Niemann, Brianna          15 Jcc-MA                 28.29         DQ  
 
Event 78  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lilley, Jack              15 JW-MA                  23.33      23.29   20  
  2 Marble, Jack              15 YBCC-MA                23.74      23.33   17  
  3 Hess, Charlie             16 YBCC-MA                23.45      23.40   16  
  4 Li, Fred                  15 NRG-MA                 23.57      23.41   15  
  5 Levy, Dylan               16 JW-MA                  24.15      23.64   14  
  6 McCullough, Zach          16 WAVE-MA                23.99      23.81   13  
  7 Hill, Brendan             18 CAA-MA                 24.16      24.06   12  
  8 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA                24.08      24.13   11  
B - Final
  9 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA                24.28      23.81    9  
 10 Comber, Kurt              15 YBCC-MA                24.47      24.29    7  
 11 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA                24.44      24.31    6  
 12 Hoch, Andy                15 DST-MA                 24.81      24.49    5  
 13 Foley, Kevin              16 JW-MA                  24.72      24.58    4  
 14 Pennington, Ryder         16 CAA-MA                 24.71      24.59    3  
 15 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA                 24.80      24.90    2  
 16 Fragano, DJ               15 KIDS-MA                25.34      25.09    1  
 
Event 78  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lilley, Jack              15 JW-MA                  24.27      23.33  
  2 Hess, Charlie             16 YBCC-MA                23.26      23.45  
  3 Li, Fred                  15 NRG-MA                 23.57      23.57  
  4 Marble, Jack              15 YBCC-MA                23.10      23.74  
  5 McCullough, Zach          16 WAVE-MA                23.45      23.99  
  6 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA                25.06      24.08  
  7 Levy, Dylan               16 JW-MA                  24.61      24.15  
  8 Hill, Brendan             18 CAA-MA                 23.92      24.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA                23.65      24.28  
 10 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA                25.08      24.44  
 11 Comber, Kurt              15 YBCC-MA                23.97      24.47  
 12 Pennington, Ryder         16 CAA-MA                 24.83      24.71  
 13 Foley, Kevin              16 JW-MA                  24.38      24.72  
 14 Eizner, Alvin             15 JW-MA                  24.68      24.75  
 15 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA                 25.08      24.80  
 16 Hoch, Andy                15 DST-MA                 24.30      24.81  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fragano, DJ               15 KIDS-MA                25.52      25.34  
 18 Fresoli, Dom              16 LVA-MA                 26.12      25.42  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA                25.99      25.60  
 20 Mumma, J.J.               15 YBCC-MA                25.78      25.69  
 21 Balint, George            15 WAVE-MA                25.25      25.91  
 22 Brown, Shane              15 YBCC-MA                25.75      26.05  
 23 Messina, Santo            15 YBCC-MA                25.76      26.11  
 24 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA                25.59      26.33  
 25 Lucas, David              15 WAVE-MA                26.56      26.57  
 26 Lavery, AJ                15 YBCC-MA                26.85      27.15  
 27 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA                27.59      27.34  
 28 Petty, Andrew             15 GSA-MA                 27.29      27.47  
 29 Feeney, Brendan           16 CAA-MA                 27.48      27.65  
 30 Turley, Alex              16 TRI-MA                 32.57      31.80  
 
Event 79  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA        35.05      34.33   20  
  2 Dimter, Emma              12 JW-MA                  36.28      35.76   17  
  3 O'Day, Heather            12 JW-MA                  36.90      36.05   16  
  4 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA                 37.14      36.18   15  
  5 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA    37.00      37.32   14  
  6 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA                38.06      37.58   13  
  7 Isaacs, Tali              12 BSC-MA                 37.17      37.65   12  
  8 Suleski, Kyra             11 JW-MA                  38.21      38.45   11  
B - Final
  9 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 38.74      38.78    9  
 10 Schluchterer, Brooke      12 GSA-MA                 39.30      38.97    7  
 11 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA                39.27      39.03    6  
 12 O'Day, Kerry              12 JW-MA                  39.45      39.07    5  
 13 Gozdan, Madison           11 JW-MA                  39.43      39.40    4  
 14 Andryca, Emily            12 WAVE-MA                39.54      39.51    3  
 15 Horning, Lauren           12 TVAC-MA                39.32      39.89    2  
 16 Schwacke, Cara            12 MSA-MA                 39.60      40.40    1  
 
Event 79  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA        35.79      35.05  
  2 Dimter, Emma              12 JW-MA                  37.03      36.28  
  3 O'Day, Heather            12 JW-MA                  36.88      36.90  
  4 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA    36.05      37.00  
  5 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA                 38.31      37.14  
  6 Isaacs, Tali              12 BSC-MA                 37.99      37.17  
  7 Hung, Danielle Hana       11 ACAC-MA                36.27      37.45  
  8 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA                36.67      38.06  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Suleski, Kyra             11 JW-MA                  38.94      38.21  
 10 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 40.58      38.74  
 11 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA                36.76      39.27  
 12 Schluchterer, Brooke      12 GSA-MA                 39.85      39.30  
 13 Horning, Lauren           12 TVAC-MA                38.56      39.32  
 14 Gozdan, Madison           11 JW-MA                  39.35      39.43  
 15 O'Day, Kerry              12 JW-MA                  40.61      39.45  
 16 Andryca, Emily            12 WAVE-MA                41.15      39.54  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schwacke, Cara            12 MSA-MA                 39.05      39.60  
 18 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA                 40.81      39.64  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Weitz, Liana              12 GSA-MA                 41.62      39.78  
 20 Samuel, Ava               12 NRG-MA                 43.91      39.95  
 21 Shi, Michelle             12 JW-MA                  42.86      40.22  
 22 Cooper, Sadie             12 DST-MA                 39.98      40.25  
 23 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA                42.42      40.37  
 24 Dymek, Anna               11 Lower Merion-MA        40.57      40.54  
 24 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA                40.13      40.54  
 26 Davis, Ellie              11 JW-MA                  42.60      40.76  
 27 Ellis, Ava                11 JW-MA                  42.56      40.94  
 28 Horning, Haylee           11 TVAC-MA                39.26      40.95  
 29 Hanich, Katie             11 DST-MA                 43.02      41.09  
 30 Wiley, Sadie              11 NRG-MA                 43.36      41.24  
 31 Shields, Logan            11 JW-MA                  42.18      41.37  
 32 DeVose, Shelby            12 YBCC-MA                41.18      41.58  
 32 Waldhauser, Eleni         11 YBCC-MA                39.95      41.58  
 34 Sanfilippo, Lia           12 YBCC-MA                41.74      41.73  
 35 Fard Sanei, Anita         11 DST-MA                 42.61      42.14  
 36 Glynn, Delaney            11 Northeast Swimmi-MA    40.77      42.18  
 37 Murray, Sasha             11 Lower Merion-MA        42.94      42.62  
 38 Matalonis, Cassie         12 DST-MA                 43.12      42.86  
 39 Lawrence, Addie           11 Lower Merion-MA        42.96      42.99  
 40 Nishikawa, Sarah          12 ACAC-MA                42.00      43.06  
 41 Hanna, Kendall            11 Jcc-MA                 43.37      43.23  
 42 Aceto, Ally               12 MSA-MA                 42.87      43.28  
 42 Sheehan, Fiona            12 YBCC-MA                43.70      43.28  
 44 Kulon, Claudia            12 DST-MA                 42.52      43.73  
 45 Simms, Serena             12 JW-MA                  43.65      43.78  
 46 Cromwell, Erin            11 TVAC-MA                43.47      43.97  
 47 Gilmore, Madelyn          11 GSA-MA                 42.24      45.22  
 -- Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA                 43.66         DQ  
 
Event 80  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Sean                  12 JW-MA                  36.18      35.53   20  
  2 Behm, Jack                11 JW-MA                  36.09      35.77   17  
  3 Franchetti, John          12 DCAA-MA                38.20      37.23   16  
  4 Smith, Nick               12 WAVE-MA                37.79      37.75   15  
  5 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                  39.46      38.30   14  
  6 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 39.12      38.61   13  
  7 Burmaster, Andrew         12 JW-MA                  39.09      39.41   12  
  8 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA                 38.86      39.44   11  
B - Final
  9 Shea IV, Jack             12 GSA-MA                 40.50      39.20    9  
 10 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA    39.49      39.33    7  
 11 Guardiola, Michael        11 MSA-MA                 39.96      39.51    6  
 12 Raue, Colin               11 JW-MA                  40.25      39.56    5  
 13 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA      40.56      39.90    4  
 14 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA    41.13      41.56    3  
 15 Akus, Umut                12 LVA-MA                 41.40      42.06    2  
 16 Shand, Colin              12 YBCC-MA                40.76      42.50    1  
 
Event 80  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Behm, Jack                11 JW-MA                  36.09      36.09  
  2 Li, Sean                  12 JW-MA                  37.50      36.18  
  3 Smith, Nick               12 WAVE-MA                39.26      37.79  
  4 Franchetti, John          12 DCAA-MA                36.49      38.20  
  5 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA                 39.05      38.86  
  6 Burmaster, Andrew         12 JW-MA                  41.27      39.09  
  7 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 39.07      39.12  
  8 Jiang, Alex               12 MSA-MA                 40.85      39.39  
-------------------------------------------------------------------------
  9 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                  41.49      39.46  
 10 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA    39.73      39.49  
 11 Guardiola, Michael        11 MSA-MA                 39.67      39.96  
 12 Raue, Colin               11 JW-MA                  39.92      40.25  
 13 Shea IV, Jack             12 GSA-MA                 41.34      40.50  
 14 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA      39.82      40.56  
 15 Weaver, Matty             12 BSC-MA                 39.20      40.62  
 16 Shand, Colin              12 YBCC-MA                40.16      40.76  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Delgado, William          12 VINY-MA                39.86      41.02  
 18 Millard, Mason            11 Lower Merion-MA        40.50      41.09  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA    41.34      41.13  
 20 Akus, Umut                12 LVA-MA                 42.51      41.40  
 21 Linden, Luke              11 GSA-MA                 42.61      41.54  
 22 Jones, RJ                 11 DCAA-MA                42.85      42.25  
 23 Muller Jr, Tommy          11 GSA-MA                 41.12      42.42  
 24 Serrano, Noah             11 JW-MA                  43.80      42.66  
 25 Loh, Ethan                12 GSA-MA                 43.76      43.02  
 26 Crawford, Aiden           11 DST-MA                 43.85      43.18  
 27 Hess, Sebastian           11 ACAC-MA                43.55      43.27  
 28 Graaf, Zach               12 TRI-MA                 43.90      43.30  
 29 Yang, Noah                11 JW-MA                  43.99      43.54  
 30 Trampe, RJ                11 JW-MA                  42.18      43.74  
 31 Heim, Carter              12 ACAC-MA                42.48      43.97  
 -- Thau, Andrew              11 GSA-MA                 43.17         DQ  
 
Event 81  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Parker, Ava               14 JW-MA                  26.51      26.13   20  
  2 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA                 26.42      26.25   17  
  3 Neely, Madaline           13 JW-MA                  26.28      26.32   16  
  4 Jellig, Maria             14 JW-MA                  26.57      26.37   15  
  5 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA                26.83      26.38   14  
  6 McCottry, Leah            13 DCAA-MA                26.74      26.43   13  
  7 Merch, Angela             13 JW-MA                  26.53      26.48   12  
  8 Bokarev, Anna             14 NRG-MA                 26.78      26.60   11  
B - Final
  9 Bui, Angeline             13 YBCC-MA                27.32      26.58    9  
 10 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA                 26.94      26.68    7  
 11 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA                26.88      26.94    6  
 12 Murray, Mikaela           14 YBCC-MA                27.38      27.15    5  
 13 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA                 27.30      27.35    4  
 14 Shoudt, Anneliese         14 Tiger Sharks-MA        27.04      27.40    3  
 15 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA                27.35      27.62    2  
 16 Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA    27.26      28.13    1  
 
Event 81  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Neely, Madaline           13 JW-MA                  26.20      26.28  
  2 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA                 26.46      26.42  
  3 Parker, Ava               14 JW-MA                  26.37      26.51  
  4 Merch, Angela             13 JW-MA                  26.21      26.53  
  5 Jellig, Maria             14 JW-MA                  27.76      26.57  
  6 McCottry, Leah            13 DCAA-MA                26.96      26.74  
  7 Bokarev, Anna             14 NRG-MA                 27.61      26.78  
  8 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA                26.48      26.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA                27.18      26.88  
 10 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA                 27.18      26.94  
 11 Shoudt, Anneliese         14 Tiger Sharks-MA        26.83      27.04  
 12 Reynolds, Emily           14 RAD-MA                 26.31      27.19  
 13 Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA    26.88      27.26  
 14 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA                 27.30      27.30  
 15 Bui, Angeline             13 YBCC-MA                26.99      27.32  
 16 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA                28.05      27.35  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Murray, Mikaela           14 YBCC-MA                28.86      27.38  
 18 Rodi, Kylie               14 YBCC-MA                26.99      27.42  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Blaskovich, Emily         13 YBCC-MA                27.28      27.44  
 20 Ruona, Kate               13 WAVE-MA                27.74      27.51  
 21 Cella, Olivia             13 RAD-MA                 27.01      27.61  
 22 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA                 26.77      27.71  
 22 Miller, Kaitlyn           14 RAD-MA                 27.04      27.71  
 24 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA                 27.88      27.89  
 25 Walker, Callie            13 NRG-MA                 27.88      27.94  
 26 Pittala, Sreeya           14 DST-MA                 27.42      28.03  
 27 Gounder, Shreeya          13 GSA-MA                 27.86      28.09  
 28 Masters, Jordan           14 WAVE-MA                28.53      28.27  
 29 Wait, Morgan              14 JW-MA                  27.70      28.31  
 30 Sabalaske, Emma           13 GSA-MA                 28.59      28.35  
 31 Adams, Heather            13 JW-MA                  27.50      28.38  
 32 Hillman, Olivia           14 CAA-MA                 28.11      28.41  
 33 Holm, Fiona               14 CAA-MA                 28.74      28.48  
 34 Muller, Alexis            13 GSA-MA                 28.70      28.50  
 35 Barrett, Allison          13 YBCC-MA                28.73      28.54  
 36 Ward, Reagan              13 GSA-MA                 28.66      28.55  
 37 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA                 28.37      28.57  
 38 Corrado, Lia              13 LVA-MA                 28.34      28.60  
 39 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA    27.81      28.65  
 40 Sheppard, Reese           13 VINY-MA                28.18      28.67  
 41 Gramigna, Emily           13 JW-MA                  28.88      28.70  
 42 Teng, Sarah               13 JW-MA                  28.02      28.73  
 43 Tian, Esther              14 JW-MA                  28.91      28.81  
 44 Coonley, Campbell         13 RAD-MA                 27.12      28.85  
 45 Lambrugo, Kyla            14 LVA-MA                 28.26      28.97  
 46 Ritter, Callie            13 ACAC-MA                28.46      29.22  
 47 Walsh, Shannon            14 WAVE-MA                28.63      29.36  
 48 Bakker, Anna              14 MSA-MA                 28.77      29.39  
 49 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA    28.76      29.86  
 50 Meyers, Izzy              13 Northeast Swimmi-MA    28.86      29.99  
 
Event 82  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Walker, Larry             14 YBCC-MA                24.43      24.01   20  
  2 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA                 25.06      24.20   17  
  3 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                24.81      24.58   16  
  4 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                  25.24      25.02   15  
  5 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA                25.32      25.18   14  
  6 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA    25.29      25.26   13  
  7 Simms, Robert             13 JW-MA                  25.46      25.29   12  
  8 Moen, Max                 13 DST-MA                 25.38      25.37   11  
B - Final
  9 Denn, Luke                14 WAVE-MA                25.63      25.39    9  
 10 Horsley, Croix            14 YBCC-MA                25.65      25.55    7  
 11 Ehret, Andrew             14 LVA-MA                 25.52      25.57    6  
 12 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA                 25.81      25.78    5  
 13 Wittmer, Chris            13 GSA-MA                 25.96      25.81    4  
 14 Cox, Jeremy               14 NRG-MA                 25.71      25.86    3  
 15 McClendon, Jaedon         14 YBCC-MA                25.80      25.97    2  
 16 Christou, Alex            14 JW-MA                  26.19      26.25    1  
 
Event 82  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Larry             14 YBCC-MA                24.87      24.43  
  2 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                24.69      24.81  
  3 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA                 24.73      25.06  
  4 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                  26.28      25.24  
  5 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA    24.87      25.29  
  6 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA                25.44      25.32  
  7 Moen, Max                 13 DST-MA                 25.76      25.38  
  8 Simms, Robert             13 JW-MA                  25.03      25.46  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ehret, Andrew             14 LVA-MA                 25.28      25.52  
 10 Denn, Luke                14 WAVE-MA                25.55      25.63  
 11 Horsley, Croix            14 YBCC-MA                26.06      25.65  
 12 Cox, Jeremy               14 NRG-MA                 25.72      25.71  
 13 McClendon, Jaedon         14 YBCC-MA                26.39      25.80  
 14 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA                 26.31      25.81  
 15 Wittmer, Chris            13 GSA-MA                 26.51      25.96  
 16 Shappell, Nate            14 YBCC-MA                25.93      26.10  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Christou, Alex            14 JW-MA                  26.74      26.19  
 18 Miglin, Lucas             13 YBCC-MA                26.13      26.24  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Whartenby, Miller         13 JW-MA                  26.26      26.32  
 20 Sparks, Ryan              14 JW-MA                  26.27      26.33  
 21 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA                26.42      26.51  
 22 Bentley, Chase            14 TRI-MA                 26.44      26.52  
 23 Strohl, Brandon           13 YBCC-MA                26.84      26.66  
 24 Bulette, Evan             14 Tiger Sharks-MA        27.79      26.77  
 25 Ivory, Christopher        13 MSA-MA                 27.37      26.79  
 26 McClure, Luke             13 LVA-MA                 28.25      26.85  
 27 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA                26.94      26.90  
 28 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA        28.34      27.50  
 29 Thompson, Will            14 MSA-MA                 27.03      27.55  
 30 Reinhart, Jack            13 MSA-MA                 27.83      27.61  
 31 Maliwanag, Matthew        13 DST-MA                 27.58      27.70  
 32 Orsulak, Michael          14 MSA-MA                 27.30      27.71  
 33 Eames, Chuckie            13 DCAA-MA                27.64      27.79  
 34 Hann-Deschaine, Ethan     14 Jcc-MA                 28.44      27.84  
 35 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA                27.06      27.88  
 36 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                  27.95      27.91  
 37 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                28.02      28.13  
 38 Zabigalivk, Maksym        14 Northeast Swimmi-MA    27.81      28.19  
 39 Niazy, Omar               13 Lower Merion-MA        28.56      28.23  
 40 yu, Gary                  13 JW-MA                  28.49      28.31  
 -- Nasielski, Michael        14 JW-MA                  27.78         DQ  
 
Event 83  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reed, Marisa              16 YBCC-MA              1:15.70    1:13.14   20  
       35.05  1:13.14                                                      
  2 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               1:13.07    1:13.23   17  
       34.67  1:13.23                                                      
  3 Machuca, Melanie          15 DCAA-MA              1:15.57    1:13.34   16  
       34.08  1:13.34                                                      
  4 Cotton, Lauren            15 JW-MA                1:14.70    1:13.98   15  
       35.64  1:13.98                                                      
  5 Dietrich, Brooke          15 MSA-MA               1:15.43    1:14.13   14  
       35.06  1:14.13                                                      
  6 Raue, Shannon             16 JW-MA                1:17.61    1:16.38   13  
       35.84  1:16.38                                                      
  7 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA               1:16.31    1:16.81   12  
       36.67  1:16.81                                                      
  8 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               1:18.64    1:18.41   11  
       37.64  1:18.41                                                      
B - Final
  9 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA              1:19.45    1:16.25    9  
       35.51  1:16.25                                                      
 10 Gudas, Sarah              18 Northeast Swimmi-MA  1:19.12    1:17.82    7  
       36.54  1:17.82                                                      
 11 Shaw, Brianna             15 JW-MA                1:19.28    1:18.20    6  
       37.07  1:18.20                                                      
 12 Price, Emma               17 JW-MA                1:19.90    1:18.46    5  
       37.05  1:18.46                                                      
 13 Wolstenholme, Lauren      15 CAA-MA               1:20.12    1:18.47    4  
       36.87  1:18.47                                                      
 14 Hendricks, Tori           18 GSA-MA               1:18.99    1:18.54    3  
       37.26  1:18.54                                                      
 15 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              1:20.31    1:20.54    2  
       38.22  1:20.54                                                      
 16 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              1:23.21    1:21.80    1  
       38.94  1:21.80                                                      
 
Event 83  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               1:12.99    1:13.07  
       34.27  1:13.07                                                      
  2 Cotton, Lauren            15 JW-MA                1:13.01    1:14.70  
       35.88  1:14.70                                                      
  3 Dietrich, Brooke          15 MSA-MA               1:14.64    1:15.43  
       36.09  1:15.43                                                      
  4 Machuca, Melanie          15 DCAA-MA              1:15.18    1:15.57  
       35.35  1:15.57                                                      
  5 Reed, Marisa              16 YBCC-MA              1:13.63    1:15.70  
       35.81  1:15.70                                                      
  6 Eckerd, Kate              15 Caa-MA               1:14.83    1:16.24  
       35.80  1:16.24                                                      
  7 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA               1:15.55    1:16.31  
       36.02  1:16.31                                                      
  8 Raue, Shannon             16 JW-MA                1:16.18    1:17.61  
       36.62  1:17.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               1:19.94    1:18.64  
       37.87  1:18.64                                                      
 10 Hendricks, Tori           18 GSA-MA               1:16.97    1:18.99  
       37.16  1:18.99                                                      
 11 Gudas, Sarah              18 Northeast Swimmi-MA  1:17.25    1:19.12  
       37.40  1:19.12                                                      
 12 Shaw, Brianna             15 JW-MA                1:17.92    1:19.28  
       37.80  1:19.28                                                      
 13 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK-MA              1:16.79    1:19.45  
       37.66  1:19.45                                                      
 14 Price, Emma               17 JW-MA                1:20.69    1:19.90  
       37.60  1:19.90                                                      
 15 Wolstenholme, Lauren      15 CAA-MA               1:19.02    1:20.12  
       37.64  1:20.12                                                      
 16 Long, Ryann               16 YBCC-MA              1:19.66    1:20.28  
       38.24  1:20.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              1:19.48    1:20.31  
       37.61  1:20.31                                                      
 18 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              1:20.20    1:23.21  
       39.32  1:23.21                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pryshchenko, Katya        15 MSA-MA               1:22.03    1:23.27  
       39.34  1:23.27                                                      
 20 Gramigna, Abby            15 JW-MA                1:21.21    1:23.52  
       39.08  1:23.52                                                      
 20 Torrillo, Nicole          16 BSC-MA               1:23.00    1:23.52  
       39.39  1:23.52                                                      
 22 Karpf, Skylar             15 GSA-MA               1:23.57    1:24.02  
       40.17  1:24.02                                                      
 23 Angelucci, Jenna          15 YBCC-MA              1:22.34    1:24.18  
       39.78  1:24.18                                                      
 24 Thomas, Morgan            15 KIDS-MA              1:22.55    1:24.35  
       40.14  1:24.35                                                      
 25 Sciarretta, Francesca     15 CAA-MA               1:29.09    1:27.48  
       42.02  1:27.48                                                      
 26 Devone, Amelia            17 YBCC-MA              1:27.93    1:27.49  
       41.85  1:27.49                                                      
 27 Schoeneberger, Trinity    16 KIDS-MA              1:27.02    1:29.54  
       42.30  1:29.54                                                      
 28 Silvers, Kaity            15 DST-MA               1:23.72    1:29.80  
       42.34  1:29.80                                                      
 29 Serrano, Nia              18 JW-MA                1:33.55    1:34.44  
       43.40  1:34.44                                                      
 30 Schluchterer, Hailey      17 GSA-MA               1:35.86    1:34.96  
       44.24  1:34.96                                                      
 -- Andino, Isabella          16 YBCC-MA              1:17.54   X1:14.51  
       33.93  1:14.51                                                      
 
Event 84  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                1:06.18    1:06.54   20  
       31.44  1:06.54                                                      
  2 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                1:06.62    1:07.57   17  
       32.45  1:07.57                                                      
  3 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA              1:10.54    1:08.12   16  
       32.38  1:08.12                                                      
  4 Comber, Kurt              15 YBCC-MA              1:09.80    1:08.18   15  
       32.48  1:08.18                                                      
  5 Levy, Dylan               16 JW-MA                1:09.76    1:08.30   14  
       32.19  1:08.30                                                      
  6 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA              1:10.52    1:09.35   13  
       32.58  1:09.35                                                      
  7 Lilley, Jack              15 JW-MA                1:10.70    1:10.45   12  
       33.72  1:10.45                                                      
  8 Connell, Danny            15 LVA-MA               1:11.75    1:11.78   11  
       34.04  1:11.78                                                      
B - Final
  9 Hoch, Andy                15 DST-MA               1:12.01    1:10.63    9  
       33.36  1:10.63                                                      
 10 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              1:13.16    1:11.37    7  
       33.74  1:11.37                                                      
 11 Marble, Jack              15 YBCC-MA              1:13.45    1:11.70    6  
       34.50  1:11.70                                                      
 12 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA              1:19.07    1:18.11    5  
       36.24  1:18.11                                                      
 13 Messina, Santo            15 YBCC-MA              1:18.68    1:20.43    4  
       37.25  1:20.43                                                      
 14 Petty, Andrew             15 GSA-MA               1:18.85    1:20.50    3  
       37.19  1:20.50                                                      
 15 Feeney, Brendan           16 CAA-MA               1:23.93    1:23.16    2  
       38.10  1:23.16                                                      
 16 Turley, Alex              16 TRI-MA               1:50.55    1:46.72    1  
       47.19  1:46.72                                                      
 
Event 84  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                1:06.97    1:06.18  
       31.11  1:06.18                                                      
  2 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                1:06.95    1:06.62  
       30.75  1:06.62                                                      
  3 Levy, Dylan               16 JW-MA                1:10.10    1:09.76  
       32.71  1:09.76                                                      
  4 Comber, Kurt              15 YBCC-MA              1:07.49    1:09.80  
       32.80  1:09.80                                                      
  5 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA              1:22.48    1:10.52  
       32.86  1:10.52                                                      
  6 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA              1:12.06    1:10.54  
       33.66  1:10.54                                                      
  7 Lilley, Jack              15 JW-MA                1:17.82    1:10.70  
       33.65  1:10.70                                                      
  8 Connell, Danny            15 LVA-MA               1:12.32    1:11.75  
       34.07  1:11.75                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hoch, Andy                15 DST-MA               1:11.75    1:12.01  
       34.00  1:12.01                                                      
 10 Balint, George            15 WAVE-MA              1:08.96    1:12.53  
       33.87  1:12.53                                                      
 11 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              1:12.26    1:13.16  
       34.49  1:13.16                                                      
 12 Marble, Jack              15 YBCC-MA              1:11.12    1:13.45  
       34.80  1:13.45                                                      
 13 Lavery, AJ                15 YBCC-MA              1:15.25    1:16.51  
       35.22  1:16.51                                                      
 14 Messina, Santo            15 YBCC-MA              1:16.92    1:18.68  
       36.47  1:18.68                                                      
 15 Petty, Andrew             15 GSA-MA               1:20.31    1:18.85  
       37.07  1:18.85                                                      
 16 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA              1:28.79    1:19.07  
       36.28  1:19.07                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Feeney, Brendan           16 CAA-MA               1:23.57    1:23.93  
       38.29  1:23.93                                                      
 18 Turley, Alex              16 TRI-MA               1:47.92    1:50.55  
       49.45  1:50.55                                                      
 
Event 85  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 O'Day, Heather            12 JW-MA                  27.71      27.35   18.5
  1 Gibson, Madison           12 TRI-MA                 27.48      27.35   18.5
  3 Dimter, Emma              12 JW-MA                  27.78      27.48   16  
  4 Dragan, Noelle            12 JW-MA                  28.11      27.87   15  
  5 Phillips, Victoria        12 DST-MA                 28.31      27.88   14  
  6 Horning, Lauren           12 TVAC-MA                28.22      28.11   13  
  7 Mahabir, Lily             12 VINY-MA                28.39      28.13   12  
  8 Peifer, Ava               12 JW-MA                  28.34      29.01   11  
B - Final
  9 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA                28.99      28.61    8  
  9 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                  29.19      28.61    8  
 11 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                  28.92      28.64    6  
 12 McCottry, Maya            11 DCAA-MA                28.81      28.66    5  
 13 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 29.16      28.94    4  
 14 Hollister, Marley         12 DCAA-MA                29.02      29.03    3  
 15 Gilmore, Emily            12 GSA-MA                 29.15      29.62    2  
 16 Gozdan, Madison           11 JW-MA                  29.32      29.76    1  
 
Event 85  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gibson, Madison           12 TRI-MA                 28.03      27.48  
  2 O'Day, Heather            12 JW-MA                  27.70      27.71  
  3 Dimter, Emma              12 JW-MA                  27.41      27.78  
  4 Dragan, Noelle            12 JW-MA                  27.66      28.11  
  5 Horning, Lauren           12 TVAC-MA                27.60      28.22  
  6 Phillips, Victoria        12 DST-MA                 27.95      28.31  
  7 Peifer, Ava               12 JW-MA                  28.49      28.34  
  8 Mahabir, Lily             12 VINY-MA                28.54      28.39  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McCottry, Maya            11 DCAA-MA                29.01      28.81  
 10 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                  28.80      28.92  
 11 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA                28.17      28.99  
 12 Hollister, Marley         12 DCAA-MA                29.43      29.02  
 13 Gilmore, Emily            12 GSA-MA                 30.47      29.15  
 14 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 28.58      29.16  
 15 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                  28.87      29.19  
 16 Gozdan, Madison           11 JW-MA                  29.59      29.32  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beggs, Christina          12 JW-MA                  28.80      29.36  
 18 Sawicki, Isabelle         11 CAA-MA                 29.27      29.50  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Neely, Abby               12 JW-MA                  28.88      29.54  
 20 Smith, Megan              12 NRG-MA                 29.39      29.75  
 21 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA                 30.55      29.92  
 22 Londo, Maya               12 NRG-MA                 29.60      29.96  
 23 Devone, Tessa             11 YBCC-MA                30.38      29.99  
 24 Hillman, Anna             11 CAA-MA                 30.59      30.00  
 25 Petty, Charlotte          12 GSA-MA                 30.83      30.02  
 26 Samuel, Ava               12 NRG-MA                 31.33      30.11  
 27 Shi, Michelle             12 JW-MA                  30.55      30.13  
 28 DeVose, Shelby            12 YBCC-MA                30.91      30.17  
 29 Wiley, Sadie              11 NRG-MA                 30.44      30.21  
 29 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA    28.70      30.21  
 31 Cusack, Caroline          12 MSA-MA                 29.94      30.22  
 32 Hayes, Megan              12 Northeast Swimmi-MA    31.20      30.23  
 33 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA                30.35      30.39  
 33 Mlodzienski, Sophia       12 RAD-MA                 28.37      30.39  
 35 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA                29.92      30.45  
 36 Kirchhoff, Katie          12 YBCC-MA                31.27      30.50  
 37 Dymek, Anna               11 Lower Merion-MA        31.45      30.51  
 38 Vassallo, Margherita      11 RAD-MA                 31.47      30.56  
 39 Giegerich, Gianna         12 WAVE-MA                31.09      30.60  
 40 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA                30.49      30.79  
 41 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA                30.40      30.96  
 42 Dymek, Maria              12 Lower Merion-MA        30.47      31.03  
 43 Waldhauser, Eleni         11 YBCC-MA                31.50      31.04  
 43 Lawrence, Addie           11 Lower Merion-MA        31.75      31.04  
 45 Walsh, Kelly              11 WAVE-MA                30.47      31.12  
 46 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA                 31.66      31.34  
 47 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA                30.88      31.44  
 48 Wittmer, Sarah            11 GSA-MA                 31.96      31.48  
 49 Hung, Danielle Hana       11 ACAC-MA                30.89      31.54  
 50 Sterkenburg, Laci         11 DST-MA                 32.09      31.66  
 51 Soroka, Michelina         11 DCAA-MA                31.53      31.69  
 52 Schluchterer, Brooke      12 GSA-MA                 31.58      31.96  
 53 Colangelo, Janiyiah       12 KIDS-MA                31.92      31.98  
 54 Heins, Pyper              12 Lower Merion-MA        31.61      32.08  
 55 Sheehan, Fiona            12 YBCC-MA                31.45      32.44  
 56 Ellis, Ava                11 JW-MA                  31.76      32.49  
 57 Walker, Taylor            12 DST-MA                 31.55      32.79  
 
Event 86  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Carpenter, Matthew        12 CAA-MA                 27.48      26.99   20  
  2 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 27.56      27.35   17  
  3 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA                28.36      27.56   16  
  4 Broderick, Liam           11 JW-MA                  28.23      27.79   15  
  5 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA                27.77      27.80   14  
  6 Catania, Massimo          12 JW-MA                  28.16      27.96   13  
  7 Li, Sean                  12 JW-MA                  28.33      28.48   12  
  8 Thomas, Ian               12 KIDS-MA                28.53      28.51   11  
B - Final
  9 Taylor, Andrew            12 DST-MA                 29.06      28.27    9  
 10 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA                29.24      28.89    7  
 11 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                  29.83      29.16    6  
 12 Emmert, David             12 JW-MA                  29.35      29.24    5  
 13 Behm, Jack                11 JW-MA                  29.49      29.28    4  
 14 Akus, Umut                12 LVA-MA                 30.13      29.73    3  
 15 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                  29.94      30.35    2  
 16 Nenchev, Charlie          12 Lower Merion-MA        30.23      30.59    1  
 
Event 86  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carpenter, Matthew        12 CAA-MA                 29.54      27.48  
  2 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 28.20      27.56  
  3 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA                28.86      27.77  
  4 Catania, Massimo          12 JW-MA                  28.35      28.16  
  5 Broderick, Liam           11 JW-MA                  28.73      28.23  
  6 Chen, Conan               11 RAD-MA                 28.15      28.25  
  7 Li, Sean                  12 JW-MA                  28.75      28.33  
  8 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA                28.67      28.36  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thomas, Ian               12 KIDS-MA                28.96      28.53  
 10 Taylor, Andrew            12 DST-MA                 30.38      29.06  
 11 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA                28.94      29.24  
 12 Emmert, David             12 JW-MA                  29.84      29.35  
 13 Behm, Jack                11 JW-MA                  29.48      29.49  
 14 Jiang, Alex               12 MSA-MA                 31.15      29.60  
 15 Weaver, Matty             12 BSC-MA                 30.06      29.81  
 16 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                  30.36      29.83  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                  30.58      29.94  
 18 Akus, Umut                12 LVA-MA                 30.35      30.13  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mishler, Matt             12 GSA-MA                 32.49      30.16  
 20 Nenchev, Charlie          12 Lower Merion-MA        30.83      30.23  
 21 Serrano, Noah             11 JW-MA                  30.92      30.43  
 22 Muller Jr, Tommy          11 GSA-MA                 30.49      30.52  
 23 Graaf, Zach               12 TRI-MA                 31.04      30.65  
 24 Yan, Ethan                11 MSA-MA                 30.75      30.81  
 25 Masters, Luke             12 WAVE-MA                31.28      31.06  
 26 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA        32.49      31.08  
 27 Gilmore, Sean             11 UN-99-MA               31.88      31.21  
 28 Conn, Miles               12 MSA-MA                 30.20      31.24  
 29 Brush, Sean               11 GSA-MA                 31.76      31.32  
 30 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA                 32.44      31.38  
 31 Droesser, Patrick         11 TRI-MA                 31.40      31.40  
 32 Thau, Andrew              11 GSA-MA                 31.76      31.45  
 33 Shand, Colin              12 YBCC-MA                31.06      31.55  
 34 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                  31.51      31.57  
 35 Raue, Colin               11 JW-MA                  32.69      31.59  
 36 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                  31.71      31.61  
 37 Loh, Ethan                12 GSA-MA                 32.28      31.68  
 38 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA    31.24      31.74  
 39 Escobar, Brandon          11 Northeast Swimmi-MA    31.47      31.87  
 40 Moen, Ethan               11 DST-MA                 31.70      32.05  
 41 Heim, Carter              12 ACAC-MA                32.73      33.41  
 42 Trampe, RJ                11 JW-MA                  32.43      34.01  
 43 Crawford, Aiden           11 DST-MA                 31.78      34.76  
 44 Opechowski, Antos         12 DST-MA                 32.40      34.85  
 -- Christopher, Ryan         11 DST-MA                 29.61     X28.61  
 -- Giraldo, Sebastian        12 Jcc-MA                 30.97         DQ  
 
Event 87  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Parker, Ava               14 JW-MA                1:05.15    1:02.64   20  
       30.80  1:02.64                                                      
  2 Murray, Mikaela           14 YBCC-MA              1:04.01    1:02.67   17  
       30.20  1:02.67                                                      
  3 Shawaryn, Catie           13 YBCC-MA              1:04.93    1:03.99   16  
       31.34  1:03.99                                                      
  4 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              1:05.07    1:04.32   15  
       31.64  1:04.32                                                      
  5 Rodi, Kylie               14 YBCC-MA              1:06.07    1:04.70   14  
       31.54  1:04.70                                                      
  6 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              1:05.76    1:05.87   13  
       31.98  1:05.87                                                      
  7 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               1:06.13    1:06.67   12  
       32.44  1:06.67                                                      
  8 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:07.33    1:07.33   11  
       32.28  1:07.33                                                      
B - Final
  9 Ward, Reagan              13 GSA-MA               1:07.74    1:07.36    9  
       33.20  1:07.36                                                      
 10 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              1:08.34    1:08.65    7  
       33.55  1:08.65                                                      
 11 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA              1:07.92    1:08.79    6  
       33.24  1:08.79                                                      
 12 Walker, Callie            13 NRG-MA               1:08.88    1:09.01    5  
       32.98  1:09.01                                                      
 13 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA               1:09.12    1:09.13    4  
       33.28  1:09.13                                                      
 14 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              1:08.79    1:09.18    3  
       33.47  1:09.18                                                      
 15 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               1:09.80    1:09.30    2  
       34.06  1:09.30                                                      
 16 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:09.57    1:10.90    1  
       34.60  1:10.90                                                      
 
Event 87  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murray, Mikaela           14 YBCC-MA              1:05.08    1:04.01  
       30.76  1:04.01                                                      
  2 Shawaryn, Catie           13 YBCC-MA              1:10.20    1:04.93  
       31.77  1:04.93                                                      
  3 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              1:07.37    1:05.07  
       31.78  1:05.07                                                      
  4 Parker, Ava               14 JW-MA                1:04.32    1:05.15  
       31.64  1:05.15                                                      
  5 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              1:05.11    1:05.76  
       32.05  1:05.76                                                      
  6 Rodi, Kylie               14 YBCC-MA              1:06.88    1:06.07  
       31.85  1:06.07                                                      
  7 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               1:09.71    1:06.13  
       32.57  1:06.13                                                      
  8 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              1:09.42    1:07.33  
       32.34  1:07.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ward, Reagan              13 GSA-MA               1:08.44    1:07.74  
       33.44  1:07.74                                                      
 10 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA              1:11.34    1:07.92  
       32.94  1:07.92                                                      
 11 Cella, Olivia             13 RAD-MA               1:05.88    1:08.23  
       32.61  1:08.23                                                      
 12 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              1:09.49    1:08.34  
       33.16  1:08.34                                                      
 13 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              1:07.63    1:08.79  
       33.00  1:08.79                                                      
 14 Walker, Callie            13 NRG-MA               1:08.36    1:08.88  
       33.06  1:08.88                                                      
 15 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA               1:08.72    1:09.12  
       33.58  1:09.12                                                      
 16 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:09.85    1:09.57  
       33.81  1:09.57                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Martillotti, Ashley       13 GSA-MA               1:10.50    1:09.80  
       34.04  1:09.80                                                      
 18 Miller, Kaitlyn           14 RAD-MA               1:09.92    1:09.81  
       33.74  1:09.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Adams, Heather            13 JW-MA                1:08.67    1:09.83  
       33.86  1:09.83                                                      
 20 Neely, Madaline           13 JW-MA                1:07.40    1:09.91  
       34.28  1:09.91                                                      
 21 Scudder, Diedre           13 MSA-MA               1:12.03    1:10.38  
       34.16  1:10.38                                                      
 22 Bertolotti, Adriana       13 MSA-MA               1:10.19    1:10.45  
       34.95  1:10.45                                                      
 23 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               1:10.01    1:10.57  
       34.61  1:10.57                                                      
 24 Walsh, Shannon            14 WAVE-MA              1:07.95    1:10.94  
       35.04  1:10.94                                                      
 25 Teng, Sarah               13 JW-MA                1:09.74    1:10.99  
       34.34  1:10.99                                                      
 26 Gounder, Shreeya          13 GSA-MA               1:10.42    1:11.03  
       34.60  1:11.03                                                      
 27 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA               1:12.15    1:11.43  
       34.84  1:11.43                                                      
 28 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA               1:10.77    1:11.52  
       35.14  1:11.52                                                      
 29 Sabalaske, Emma           13 GSA-MA               1:12.39    1:11.73  
       35.01  1:11.73                                                      
 30 Green, Olivia             13 KIDS-MA              1:10.69    1:11.83  
       34.43  1:11.83                                                      
 31 Foley, Caroline           13 JW-MA                1:10.19    1:12.09  
       33.97  1:12.09                                                      
 32 Hillman, Olivia           14 CAA-MA               1:12.01    1:12.30  
       35.30  1:12.30                                                      
 33 Ritter, Callie            13 ACAC-MA              1:10.78    1:12.68  
       36.14  1:12.68                                                      
 34 Pham, Helena              14 JW-MA                1:12.80    1:12.88  
       34.21  1:12.88                                                      
 35 Shoudt, Anneliese         14 Tiger Sharks-MA      1:11.81    1:12.97  
       35.76  1:12.97                                                      
 36 Bellington, Kylie         14 JW-MA                1:11.27    1:13.11  
       35.00  1:13.11                                                      
 37 Sheppard, Reese           13 VINY-MA              1:12.71    1:13.50  
       35.15  1:13.50                                                      
 38 Sakers, Lexi              13 DST-MA               1:12.67    1:13.51  
       35.34  1:13.51                                                      
 39 Thomas, Isabella          14 TRI-MA               1:11.98    1:13.74  
       35.31  1:13.74                                                      
 40 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA               1:11.29    1:13.96  
       36.34  1:13.96                                                      
 41 Bluestein, Talia          14 Northeast Swimmi-MA  1:10.11    1:14.34  
       36.51  1:14.34                                                      
 
Event 88  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Walker, Larry             14 YBCC-MA              1:00.74      59.53   20  
       28.48    59.53                                                      
  2 Jellig, Conor             14 JW-MA                1:00.70    1:00.53   17  
       29.23  1:00.53                                                      
  3 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               1:00.76    1:01.35   16  
       29.95  1:01.35                                                      
  4 Denn, Luke                14 WAVE-MA              1:01.09    1:01.70   15  
       29.57  1:01.70                                                      
  5 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                1:03.20    1:02.75   14  
       30.63  1:02.75                                                      
  6 Bentley, Chase            14 TRI-MA               1:03.55    1:02.81   13  
       31.07  1:02.81                                                      
  7 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA              1:03.95    1:03.77   12  
       30.57  1:03.77                                                      
  8 Williams, Aaron           14 VINY-MA              1:03.78    1:04.10   11  
       31.09  1:04.10                                                      
B - Final
  9 Christou, Alex            14 JW-MA                1:04.65    1:02.93    9  
       31.13  1:02.93                                                      
 10 Cicco, Josh               14 GSA-MA               1:05.17    1:02.97    7  
       30.78  1:02.97                                                      
 11 Schwartz, Dov             14 JW-MA                1:04.87    1:03.16    6  
       30.79  1:03.16                                                      
 12 Whartenby, Miller         13 JW-MA                1:04.34    1:04.06    5  
       31.34  1:04.06                                                      
 13 Soroka, Michael           13 DCAA-MA              1:07.28    1:05.49    4  
       32.03  1:05.49                                                      
 14 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      1:05.46    1:05.63    3  
       31.05  1:05.63                                                      
 15 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:06.61    1:06.02    2  
       32.34  1:06.02                                                      
 16 Williams, Reuben          14 VINY-MA              1:06.89    1:06.09    1  
       31.03  1:06.09                                                      
 
Event 88  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jellig, Conor             14 JW-MA                1:02.08    1:00.70  
       29.51  1:00.70                                                      
  2 Walker, Larry             14 YBCC-MA              1:02.60    1:00.74  
       29.02  1:00.74                                                      
  3 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               1:00.76    1:00.76  
       29.53  1:00.76                                                      
  4 Denn, Luke                14 WAVE-MA              1:01.69    1:01.09  
       29.57  1:01.09                                                      
  5 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                1:03.15    1:03.20  
       31.13  1:03.20                                                      
  6 Bentley, Chase            14 TRI-MA               1:03.39    1:03.55  
       31.41  1:03.55                                                      
  7 Williams, Aaron           14 VINY-MA              1:02.46    1:03.78  
       30.45  1:03.78                                                      
  8 Poole, Isaiah             14 WAVE-MA              1:04.77    1:03.95  
       31.20  1:03.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shappell, Nate            14 YBCC-MA              1:04.70    1:04.30  
       31.50  1:04.30                                                      
 10 Whartenby, Miller         13 JW-MA                1:03.13    1:04.34  
       31.33  1:04.34                                                      
 11 Christou, Alex            14 JW-MA                1:04.87    1:04.65  
       31.21  1:04.65                                                      
 12 Schwartz, Dov             14 JW-MA                1:04.18    1:04.87  
       31.66  1:04.87                                                      
 13 Cicco, Josh               14 GSA-MA               1:02.28    1:05.17  
       31.86  1:05.17                                                      
 14 Eizner, Eddie             13 JW-MA                1:03.56    1:05.18  
       31.67  1:05.18                                                      
 15 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      1:07.78    1:05.46  
       31.75  1:05.46                                                      
 16 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:11.74    1:06.61  
       33.06  1:06.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Williams, Reuben          14 VINY-MA              1:02.86    1:06.89  
 18 Soroka, Michael           13 DCAA-MA              1:06.68    1:07.28  
       32.34  1:07.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA              1:08.50    1:07.65  
       32.93  1:07.65                                                      
 20 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA              1:04.95    1:08.28  
       32.66  1:08.28                                                      
 21 Orr, Jack                 13 JW-MA                1:08.75    1:08.41  
       32.90  1:08.41                                                      
 22 yu, Gary                  13 JW-MA                1:09.01    1:08.57  
       33.35  1:08.57                                                      
 23 Eames, Chuckie            13 DCAA-MA              1:09.85    1:08.89  
       33.36  1:08.89                                                      
 24 Orsulak, Michael          14 MSA-MA               1:03.98    1:08.98  
       33.02  1:08.98                                                      
 25 Luong, Gavin              14 WAVE-MA              1:08.42    1:09.38  
       31.97  1:09.38                                                      
 26 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              1:10.62    1:10.09  
       34.40  1:10.09                                                      
 27 Denn, Adam                13 DST-MA               1:13.39    1:10.20  
       34.47  1:10.20                                                      
 28 Zietek, Matthew           13 WAVE-MA              1:12.66    1:10.39  
       34.71  1:10.39                                                      
 29 Bulette, Evan             14 Tiger Sharks-MA      1:12.66    1:10.60  
       34.45  1:10.60                                                      
 30 Reinhart, Jack            13 MSA-MA               1:09.67    1:10.67  
 31 Hann-Deschaine, Ethan     14 Jcc-MA               1:12.57    1:10.91  
       35.14  1:10.91                                                      
 32 Miglin, Lucas             13 YBCC-MA              1:12.78    1:11.41  
       34.23  1:11.41                                                      
 33 Le, Austin                14 JW-MA                1:13.13    1:12.26  
       35.12  1:12.26                                                      
 34 Strohl, Brandon           13 YBCC-MA              1:11.02    1:12.30  
       35.01  1:12.30                                                      
 35 Jacob, Conor              13 WAVE-MA              1:10.28    1:13.03  
       35.12  1:13.03                                                      
 36 McClendon, Jaedon         14 YBCC-MA              1:13.58    1:13.96  
       35.55  1:13.96                                                      
 37 Yang, Rain                14 JW-MA                1:13.49    1:16.71  
       36.79  1:16.71                                                      
 
Event 89  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Caputo, Maggie            17 JW-MA                2:17.81    2:14.14   20  
       31.85  1:05.60  1:39.84  2:14.14                                    
  2 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               2:18.96    2:18.71   17  
       33.30  1:08.20  1:43.99  2:18.71                                    
  3 Buck, Gabby               16 JW-MA                2:22.30    2:19.82   16  
       32.37  1:07.53  1:43.86  2:19.82                                    
  4 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              2:20.33    2:22.46   15  
       33.05  1:08.12  1:44.37  2:22.46                                    
  5 McAuley, Sara             17 JW-MA                2:21.22    2:22.91   14  
       33.25  1:09.44  1:46.62  2:22.91                                    
  6 Mogil, Abby               17 YBCC-MA              2:27.82    2:23.67   13  
       33.69  1:10.08  1:47.57  2:23.67                                    
  7 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA               2:24.43    2:23.88   12  
       35.03  1:11.10  1:47.92  2:23.88                                    
  8 Stavros, Lauren           15 JW-MA                2:23.95    2:24.38   11  
       33.42  1:10.02  1:47.57  2:24.38                                    
B - Final
  9 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA              2:32.58    2:26.69    9  
       35.24  1:12.89  1:50.57  2:26.69                                    
 10 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:31.25    2:26.96    7  
       35.40  1:13.22  1:51.23  2:26.96                                    
 11 Schoeneberger, Trinity    16 KIDS-MA              2:29.47    2:27.15    6  
       35.51  1:11.85  1:49.89  2:27.15                                    
 12 Bartosh, Trish            16 KIDS-MA              2:32.60    2:28.27    5  
       33.99  1:10.95  1:49.94  2:28.27                                    
 13 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              2:33.05    2:32.88    4  
       34.64  1:12.76  1:53.35  2:32.88                                    
 
Event 89  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caputo, Maggie            17 JW-MA                2:17.96    2:17.81  
       33.53  1:08.73  1:43.79  2:17.81                                    
  2 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               2:18.27    2:18.96  
       33.01  1:07.80  1:43.50  2:18.96                                    
  3 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              2:17.91    2:20.33  
       33.01  1:08.48  1:44.62  2:20.33                                    
  4 McAuley, Sara             17 JW-MA                2:24.12    2:21.22  
       32.27  1:08.19  1:45.01  2:21.22                                    
  5 Buck, Gabby               16 JW-MA                2:21.26    2:22.30  
       34.09  1:10.39  1:46.18  2:22.30                                    
  6 Stavros, Lauren           15 JW-MA                2:20.79    2:23.95  
       34.53  1:11.08  1:47.79  2:23.95                                    
  7 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA               2:23.52    2:24.43  
       34.67  1:11.46  1:48.65  2:24.43                                    
  8 Gale, Morgan              15 BSC-MA               2:27.80    2:24.52  
       33.80  1:09.88  1:47.38  2:24.52                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               2:30.54    2:27.33  
       34.88  1:11.99  1:49.96  2:27.33                                    
 10 Mogil, Abby               17 YBCC-MA              2:24.76    2:27.82  
       34.37  1:11.46  1:50.13  2:27.82                                    
 11 Angelucci, Jenna          15 YBCC-MA              2:26.01    2:29.08  
       34.88  1:12.91  1:51.24  2:29.08                                    
 12 Schoeneberger, Trinity    16 KIDS-MA              2:26.28    2:29.47  
       35.95  1:13.83  1:51.79  2:29.47                                    
 13 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:30.29    2:31.25  
       35.84  1:14.89  1:52.65  2:31.25                                    
 14 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA              2:25.21    2:32.58  
       35.30  1:12.88  1:52.16  2:32.58                                    
 15 Bartosh, Trish            16 KIDS-MA              2:36.75    2:32.60  
       34.25  1:12.30  1:52.07  2:32.60                                    
 16 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              2:28.00    2:33.05  
       35.55  1:13.92  1:53.52  2:33.05                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hynoski, Lauren           16 YBCC-MA              2:37.39    2:34.53  
       36.43  1:14.84  1:54.77  2:34.53                                    
 -- Meiler, Tori              15 BSC-MA               2:20.87   X2:20.61  
       32.81  1:07.69  1:44.13  2:20.61                                    
 
Event 90  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dragan, Paul              15 JW-MA                2:05.86    2:04.68   20  
       29.49  1:00.60  1:32.45  2:04.68                                    
  2 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA              2:09.66    2:05.12   17  
       29.72  1:00.58  1:33.09  2:05.12                                    
  3 Li, Fred                  15 NRG-MA               2:12.00    2:09.04   16  
       30.53  1:03.17  1:36.06  2:09.04                                    
  4 Lucas, David              15 WAVE-MA              2:13.28    2:13.80   15  
       31.28  1:04.89  1:39.49  2:13.80                                    
  5 Feeney, Brendan           16 CAA-MA               2:41.27    2:37.99   14  
       35.99  1:15.47  1:56.46  2:37.99                                    
 
Event 90  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dragan, Paul              15 JW-MA                2:08.33    2:05.86  
       30.02  1:01.70  1:33.52  2:05.86                                    
  2 Kennedy, Jack             16 KIDS-MA              2:14.65    2:09.66  
       31.05  1:03.37  1:36.81  2:09.66                                    
  3 Li, Fred                  15 NRG-MA               2:09.51    2:12.00  
       30.59  1:03.58  1:37.50  2:12.00                                    
  4 Lucas, David              15 WAVE-MA              2:16.15    2:13.28  
       30.97  1:04.35  1:39.40  2:13.28                                    
  5 Brown, Shane              15 YBCC-MA              2:18.14    2:15.18  
       31.58  1:06.23  1:41.72  2:15.18                                    
  6 Mumma, J.J.               15 YBCC-MA              2:22.83    2:19.16  
       33.23  1:07.87  1:43.23  2:19.16                                    
  7 Feeney, Brendan           16 CAA-MA               2:38.19    2:41.27  
       35.74  1:15.65  1:58.51  2:41.27                                    
 
Event 91  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               1:06.83    1:07.09   20  
       31.89  1:07.09                                                      
  2 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:07.70    1:07.33   17  
       32.87  1:07.33                                                      
  3 O'Day, Heather            12 JW-MA                1:09.15    1:07.58   16  
       32.96  1:07.58                                                      
  4 Dragan, Noelle            12 JW-MA                1:09.19    1:09.23   15  
       32.76  1:09.23                                                      
  5 Dimter, Emma              12 JW-MA                1:11.04    1:10.93   14  
       35.02  1:10.93                                                      
  6 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA              1:12.10    1:11.22   13  
       33.94  1:11.22                                                      
  7 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                1:12.46    1:11.51   12  
       33.90  1:11.51                                                      
  8 Peifer, Ava               12 JW-MA                1:12.64    1:12.31   11  
       34.86  1:12.31                                                      
B - Final
  9 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:12.84    1:12.11    9  
       35.43  1:12.11                                                      
 10 Londo, Maya               12 NRG-MA               1:13.07    1:12.46    7  
       35.56  1:12.46                                                      
 11 Beggs, Christina          12 JW-MA                1:14.00    1:12.83    6  
       35.36  1:12.83                                                      
 12 Bui, Adrianna             11 YBCC-MA              1:12.68    1:13.04    5  
       35.37  1:13.04                                                      
 13 Suleski, Kyra             11 JW-MA                1:14.84    1:14.40    4  
       35.94  1:14.40                                                      
 14 Lawrence, Addie           11 Lower Merion-MA      1:14.72    1:14.99    3  
       35.93  1:14.99                                                      
 15 Lai, Adriana              11 JW-MA                1:14.59    1:15.15    2  
       36.88  1:15.15                                                      
 16 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA              1:14.76    1:15.88    1  
       37.14  1:15.88                                                      
 
Event 91  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               1:09.72    1:06.83  
       32.09  1:06.83                                                      
  2 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:07.92    1:07.70  
       33.18  1:07.70                                                      
  3 O'Day, Heather            12 JW-MA                1:09.36    1:09.15  
       33.98  1:09.15                                                      
  4 Dragan, Noelle            12 JW-MA                1:11.13    1:09.19  
       32.87  1:09.19                                                      
  5 Dimter, Emma              12 JW-MA                1:09.29    1:11.04  
       35.38  1:11.04                                                      
  6 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA              1:10.68    1:12.10  
       34.84  1:12.10                                                      
  7 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                1:11.41    1:12.46  
       35.50  1:12.46                                                      
  8 Peifer, Ava               12 JW-MA                1:13.01    1:12.64  
       35.62  1:12.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bui, Adrianna             11 YBCC-MA              1:15.70    1:12.68  
       35.11  1:12.68                                                      
 10 McCottry, Maya            11 DCAA-MA              1:13.55    1:12.84  
       35.39  1:12.84                                                      
 11 Londo, Maya               12 NRG-MA               1:11.69    1:13.07  
       35.34  1:13.07                                                      
 12 Beggs, Christina          12 JW-MA                1:12.03    1:14.00  
       36.55  1:14.00                                                      
 13 Lai, Adriana              11 JW-MA                1:18.69    1:14.59  
       37.21  1:14.59                                                      
 14 Lawrence, Addie           11 Lower Merion-MA      1:14.61    1:14.72  
       36.64  1:14.72                                                      
 15 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA              1:14.69    1:14.76  
       36.38  1:14.76                                                      
 16 Suleski, Kyra             11 JW-MA                1:13.44    1:14.84  
       35.58  1:14.84                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hollister, Marley         12 DCAA-MA              1:14.59    1:14.93  
       35.51  1:14.93                                                      
 18 Andryca, Emily            12 WAVE-MA              1:16.03    1:15.47  
       36.64  1:15.47                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Samuel, Ava               12 NRG-MA               1:17.67    1:15.57  
       36.76  1:15.57                                                      
 20 Mlodzienski, Sophia       12 RAD-MA               1:11.79    1:15.68  
       35.51  1:15.68                                                      
 21 Cusack, Caroline          12 MSA-MA               1:16.89    1:16.53  
       36.69  1:16.53                                                      
 22 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA              1:16.57    1:17.23  
       37.08  1:17.23                                                      
 23 Hillman, Anna             11 CAA-MA               1:22.08    1:17.92  
       37.55  1:17.92                                                      
 24 Hung, Danielle Hana       11 ACAC-MA              1:16.03    1:17.98  
       37.36  1:17.98                                                      
 25 Pennekamp, Elle           11 DCAA-MA              1:18.83    1:17.99  
       38.26  1:17.99                                                      
 26 Sanfilippo, Lia           12 YBCC-MA              1:17.55    1:18.05  
       37.50  1:18.05                                                      
 27 Devone, Tessa             11 YBCC-MA              1:19.57    1:18.53  
       37.73  1:18.53                                                      
 27 Mahabir, Lily             12 VINY-MA              1:13.48    1:18.53  
       38.14  1:18.53                                                      
 29 Kirchhoff, Katie          12 YBCC-MA              1:19.15    1:18.67  
       39.15  1:18.67                                                      
 30 Wiley, Sadie              11 NRG-MA               1:22.20    1:19.55  
       39.58  1:19.55                                                      
 31 Sterkenburg, Laci         11 DST-MA               1:16.35    1:19.78  
       37.79  1:19.78                                                      
 32 Schwacke, Cara            12 MSA-MA               1:16.40    1:19.90  
       38.14  1:19.90                                                      
 33 Musselman, Kendra         12 KIDS-MA              1:22.48    1:20.24  
       39.42  1:20.24                                                      
 34 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA               1:21.59    1:20.35  
       38.94  1:20.35                                                      
 35 Soroka, Michelina         11 DCAA-MA              1:18.57    1:20.67  
       38.23  1:20.67                                                      
 36 Simms, Serena             12 JW-MA                1:22.12    1:21.70  
       39.88  1:21.70                                                      
 37 Walsh, Kelly              11 WAVE-MA              1:18.95    1:22.23  
       39.80  1:22.23                                                      
 38 McNeely, Michelle         11 Northeast Swimmi-MA  1:22.34    1:22.57  
       40.59  1:22.57                                                      
 39 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA              1:21.51    1:22.69  
       40.18  1:22.69                                                      
 40 Gilmore, Madelyn          11 GSA-MA               1:22.72    1:23.19  
       41.16  1:23.19                                                      
 41 Fard Sanei, Anita         11 DST-MA               1:21.18    1:23.46  
       38.63  1:23.46                                                      
 42 Jimenez, Lorena           12 JW-MA                1:21.17    1:24.47  
       40.60  1:24.47                                                      
 -- Hanna, Kendall            11 Jcc-MA               1:22.86         DQ  
       36.89       DQ                                                      
 
Event 92  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Catania, Massimo          12 JW-MA                1:06.63    1:06.60   20  
       32.75  1:06.60                                                      
  2 Thompson, Jack            12 MSA-MA               1:10.64    1:07.81   17  
  3 Broderick, Liam           11 JW-MA                1:10.56    1:08.16   16  
       33.21  1:08.16                                                      
  4 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              1:09.78    1:09.36   15  
       33.89  1:09.36                                                      
  5 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:13.51    1:11.51   14  
       34.51  1:11.51                                                      
  6 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                1:14.09    1:12.22   13  
       35.31  1:12.22                                                      
  7 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA              1:14.09    1:12.61   12  
       36.41  1:12.61                                                      
  8 Franchetti, John          12 DCAA-MA              1:13.70    1:15.12   11  
       36.37  1:15.12                                                      
B - Final
  9 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                1:14.83    1:13.76    9  
       36.81  1:13.76                                                      
 10 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               1:14.55    1:13.84    7  
       36.96  1:13.84                                                      
 11 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:15.26    1:14.14    6  
       35.43  1:14.14                                                      
 12 Moen, Ethan               11 DST-MA               1:15.94    1:14.46    5  
       36.38  1:14.46                                                      
 13 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                1:16.89    1:15.41    4  
       36.12  1:15.41                                                      
 14 Akus, Umut                12 LVA-MA               1:14.81    1:15.57    3  
       37.09  1:15.57                                                      
 15 Nenchev, Charlie          12 Lower Merion-MA      1:15.46    1:16.04    2  
       36.94  1:16.04                                                      
 16 Taylor, Andrew            12 DST-MA               1:18.06    1:17.12    1  
       37.58  1:17.12                                                      
 
Event 92  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Catania, Massimo          12 JW-MA                1:08.53    1:06.63  
       32.81  1:06.63                                                      
  2 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              1:11.30    1:09.78  
       34.04  1:09.78                                                      
  3 Broderick, Liam           11 JW-MA                1:09.19    1:10.56  
       34.12  1:10.56                                                      
  4 Thompson, Jack            12 MSA-MA               1:16.50    1:10.64  
  5 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:13.89    1:13.51  
       35.62  1:13.51                                                      
  6 Franchetti, John          12 DCAA-MA              1:10.08    1:13.70  
       35.14  1:13.70                                                      
  7 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA              1:13.59    1:14.09  
       37.28  1:14.09                                                      
  7 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                1:15.40    1:14.09  
       35.96  1:14.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               1:13.66    1:14.55  
       37.26  1:14.55                                                      
 10 Akus, Umut                12 LVA-MA               1:15.40    1:14.81  
       36.38  1:14.81                                                      
 11 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                1:16.24    1:14.83  
       36.44  1:14.83                                                      
 12 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:16.06    1:15.26  
       35.46  1:15.26                                                      
 13 Chen, Conan               11 RAD-MA               1:14.15    1:15.34  
       36.32  1:15.34                                                      
 14 Nenchev, Charlie          12 Lower Merion-MA      1:16.88    1:15.46  
       37.45  1:15.46                                                      
 15 Moen, Ethan               11 DST-MA               1:15.62    1:15.94  
       37.74  1:15.94                                                      
 16 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                1:19.05    1:16.89  
       37.76  1:16.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lewis, Colin              12 DST-MA               1:16.57    1:17.19  
       38.14  1:17.19                                                      
 18 Gilmore, Sean             11 UN-99-MA             1:22.15    1:17.49  
       38.89  1:17.49                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Haralambous, Niko         12 NRG-MA               1:23.59    1:17.79  
       38.91  1:17.79                                                      
 20 Hess, Sebastian           11 ACAC-MA              1:22.49    1:17.90  
       38.02  1:17.90                                                      
 21 Taylor, Andrew            12 DST-MA               1:22.37    1:18.06  
       38.01  1:18.06                                                      
 22 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA      1:21.94    1:18.45  
       38.55  1:18.45                                                      
 23 Verbanas, Conner          11 DST-MA               1:19.36    1:18.47  
       38.24  1:18.47                                                      
 24 Brush, Sean               11 GSA-MA               1:17.36    1:18.75  
       39.40  1:18.75                                                      
 25 Shea IV, Jack             12 GSA-MA               1:21.70    1:19.56  
       38.46  1:19.56                                                      
 26 Mishler, Matt             12 GSA-MA               1:22.06    1:19.60  
       39.40  1:19.60                                                      
 27 Hetzel, Sean              12 MSA-MA               1:21.91    1:20.59  
       38.15  1:20.59                                                      
 28 Burmaster, Andrew         12 JW-MA                1:21.92    1:20.73  
       40.34  1:20.73                                                      
 29 Masters, Luke             12 WAVE-MA              1:18.20    1:20.85  
       38.92  1:20.85                                                      
 30 Waldhauser, Nick          12 YBCC-MA              1:22.50    1:20.87  
       39.80  1:20.87                                                      
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  2:33.32    2:31.35   20  
       31.50  1:11.03  1:51.26  2:31.35                                    
  2 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    2:35.29    2:32.06   17  
       33.50  1:10.98  1:50.63  2:32.06                                    
  3 Bednarek, Casey           13 UN-99-MA             2:42.40    2:43.09   16  
       34.37  1:15.82  1:58.94  2:43.09                                    
  4 Isaacs, Eve               13 BSC-MA               2:50.22    2:43.69   15  
       34.18  1:15.34  1:59.97  2:43.69                                    
  5 McDonnell, Lilly          14 TRI-MA               3:02.72    3:01.55   14  
       36.91  1:21.14  2:09.27  3:01.55                                    
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  2:29.42    2:33.32  
       32.49  1:11.57  1:52.07  2:33.32                                    
  2 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    2:37.67    2:35.29  
       34.36  1:13.62  1:54.37  2:35.29                                    
  3 Oberly, Tia               13 DST-MA               2:49.02    2:42.14  
       34.44  1:15.54  1:58.90  2:42.14                                    
  4 Bednarek, Casey           13 UN-99-MA             2:45.72    2:42.40  
       35.83  1:17.16  2:00.84  2:42.40                                    
  5 Isaacs, Eve               13 BSC-MA               2:48.95    2:50.22  
       34.91  1:17.06  2:03.10  2:50.22                                    
  6 McDonnell, Lilly          14 TRI-MA               2:49.40    3:02.72  
       40.12  1:26.39  2:13.04  3:02.72                                    
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:18.88    2:15.34   20  
       29.87  1:03.58  1:39.20  2:15.34                                    
  2 Soroka, Michael           13 DCAA-MA              2:28.92    2:17.98   17  
       30.29  1:04.93  1:41.52  2:17.98                                    
  3 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA              2:35.56    2:28.50   16  
       31.14  1:08.03  1:47.76  2:28.50                                    
  4 Zietek, Matthew           13 WAVE-MA              2:32.89    2:29.60   15  
       33.43  1:11.64  1:50.44  2:29.60                                    
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:23.49    2:18.88  
       31.11  1:05.96  1:42.38  2:18.88                                    
  2 Soroka, Michael           13 DCAA-MA              2:21.86    2:28.92  
       33.27  1:11.46  1:49.66  2:28.92                                    
  3 Zietek, Matthew           13 WAVE-MA              2:37.01    2:32.89  
       34.18  1:13.66  1:54.05  2:32.89                                    
  4 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA              2:32.93    2:35.56  
       32.80  1:11.80  1:52.06  2:35.56                                    
 
Event 95  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cherubino, Alyssa         18 YBCC-MA              1:03.34    1:00.82   20  
       27.69  1:00.82                                                      
  2 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               1:04.92    1:03.83   17  
       29.86  1:03.83                                                      
  3 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               1:04.17    1:04.01   16  
       29.77  1:04.01                                                      
  4 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               1:04.86    1:04.40   15  
       30.97  1:04.40                                                      
  5 Snyder, Ava               15 YBCC-MA              1:04.40    1:04.60   14  
       29.74  1:04.60                                                      
  6 Curley, Kristina          17 YBCC-MA              1:04.34    1:04.64   13  
       30.26  1:04.64                                                      
  7 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               1:04.27    1:05.00   12  
       30.14  1:05.00                                                      
  8 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               1:05.99    1:06.92   11  
       30.97  1:06.92                                                      
B - Final
  9 Adams, Julia              16 JW-MA                1:10.66    1:04.35    9  
       29.81  1:04.35                                                      
 10 Scudder, Kiera            16 MSA-MA               1:07.41    1:04.92    7  
       30.60  1:04.92                                                      
 11 Mecca, Gina               18 YBCC-MA              1:07.09    1:06.21    6  
       30.35  1:06.21                                                      
 12 Denn, Maisy               15 WAVE-MA              1:07.01    1:07.46    5  
       30.42  1:07.46                                                      
 13 McAuley, Sara             17 JW-MA                1:09.08    1:09.44    4  
       31.84  1:09.44                                                      
 14 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              1:10.56    1:10.74    3  
       33.04  1:10.74                                                      
 15 Gramigna, Abby            15 JW-MA                1:11.35    1:11.20    2  
       32.15  1:11.20                                                      
 
Event 95  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cherubino, Alyssa         18 YBCC-MA              1:02.19    1:03.34  
       28.96  1:03.34                                                      
  2 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               1:06.18    1:04.17  
       30.30  1:04.17                                                      
  3 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               1:03.20    1:04.27  
       30.14  1:04.27                                                      
  4 Curley, Kristina          17 YBCC-MA              1:03.37    1:04.34  
       30.10  1:04.34                                                      
  5 Snyder, Ava               15 YBCC-MA              1:02.32    1:04.40  
       30.00  1:04.40                                                      
  6 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               1:02.67    1:04.86  
       30.98  1:04.86                                                      
  7 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               1:07.15    1:04.92  
       30.33  1:04.92                                                      
  8 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               1:05.23    1:05.99  
       30.82  1:05.99                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Denn, Maisy               15 WAVE-MA              1:07.61    1:07.01  
       30.24  1:07.01                                                      
 10 Mecca, Gina               18 YBCC-MA              1:04.38    1:07.09  
       31.43  1:07.09                                                      
 11 Scudder, Kiera            16 MSA-MA               1:06.39    1:07.41  
       32.13  1:07.41                                                      
 12 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               1:09.46    1:07.52  
       31.92  1:07.52                                                      
 13 McAuley, Sara             17 JW-MA                1:06.04    1:09.08  
       31.42  1:09.08                                                      
 14 Wilson, Frances           15 RAD-MA               1:06.67    1:10.05  
       32.21  1:10.05                                                      
 15 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              1:10.07    1:10.56  
       32.80  1:10.56                                                      
 16 Adams, Julia              16 JW-MA                1:06.33    1:10.66  
       31.29  1:10.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gramigna, Abby            15 JW-MA                1:12.25    1:11.35  
       32.02  1:11.35                                                      
 18 Ochalik, Isabella         16 YBCC-MA              1:13.36    1:11.75  
       33.63  1:11.75                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Torrillo, Nicole          16 BSC-MA               1:14.42    1:12.26  
       32.42  1:12.26                                                      
 20 Oswald, Abby              15 MSA-MA               1:12.74    1:13.04  
       33.96  1:13.04                                                      
 21 Niemann, Brianna          15 Jcc-MA               1:10.20    1:13.75  
       33.13  1:13.75                                                      
 22 Outlaw, Simone            17 YBCC-MA              1:08.25    1:13.92  
       33.36  1:13.92                                                      
 23 Machuca, Emily            15 DCAA-MA              1:13.41    1:16.04  
       34.19  1:16.04                                                      
 24 McClendon, Janiya         16 YBCC-MA              1:20.00    1:22.21  
       35.58  1:22.21                                                      
 25 Lee, Anya                 15 JW-MA                1:27.52    1:22.84  
       34.77  1:22.84                                                      
 26 Bossi, Courtney           16 CAA-MA               1:25.94    1:29.12  
       39.25  1:29.12                                                      
 -- Andino, Isabella          16 YBCC-MA              1:10.57   X1:06.65  
       30.23  1:06.65                                                      
 -- Meiler, Tori              15 BSC-MA               1:13.66   X1:06.99  
       32.19  1:06.99                                                      
 
Event 96  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McCullough, Zach          16 WAVE-MA                59.41      55.88   20  
       26.28    55.88                                                      
  2 Li, Fred                  15 NRG-MA                 57.42      55.93   17  
       26.02    55.93                                                      
  3 Dragan, Paul              15 JW-MA                  57.23      56.73   16  
       26.73    56.73                                                      
  4 Foley, Kevin              16 JW-MA                  58.68      57.69   15  
       27.33    57.69                                                      
  5 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA                59.33      58.77   14  
       27.64    58.77                                                      
  6 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                1:00.46      59.42   13  
       27.39    59.42                                                      
  7 Hess, Charlie             16 YBCC-MA              1:00.37      59.83   12  
       28.13    59.83                                                      
  8 Fragano, DJ               15 KIDS-MA              1:00.42    1:00.57   11  
       27.84  1:00.57                                                      
B - Final
  9 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA              1:04.24      59.87    9  
       27.80    59.87                                                      
 10 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              1:01.18    1:00.19    7  
       27.91  1:00.19                                                      
 11 Hill, Brendan             18 CAA-MA               1:02.41    1:01.64    6  
       29.16  1:01.64                                                      
 12 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA               1:02.15    1:02.68    5  
       28.61  1:02.68                                                      
 13 Pennington, Ryder         16 CAA-MA               1:02.84    1:02.87    4  
       29.25  1:02.87                                                      
 14 Messina, Santo            15 YBCC-MA              1:03.71    1:02.99    3  
       29.18  1:02.99                                                      
 15 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                1:02.38    1:03.00    2  
       29.07  1:03.00                                                      
 16 Connell, Danny            15 LVA-MA               1:01.70    1:03.68    1  
       29.99  1:03.68                                                      
 
Event 96  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dragan, Paul              15 JW-MA                  58.88      57.23  
       26.86    57.23                                                      
  2 Li, Fred                  15 NRG-MA                 57.57      57.42  
       27.05    57.42                                                      
  3 Eizner, Alvin             15 JW-MA                  58.28      58.56  
       27.79    58.56                                                      
  4 Foley, Kevin              16 JW-MA                  59.72      58.68  
       28.45    58.68                                                      
  5 Wachter, Ryan             16 YBCC-MA                58.33      59.33  
       27.90    59.33                                                      
  6 McCullough, Zach          16 WAVE-MA                57.86      59.41  
       27.77    59.41                                                      
  7 Hess, Charlie             16 YBCC-MA              1:07.99    1:00.37  
       27.68  1:00.37                                                      
  8 Fragano, DJ               15 KIDS-MA                59.25    1:00.42  
       27.87  1:00.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                  59.30    1:00.46  
       27.89  1:00.46                                                      
 10 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              1:01.21    1:01.18  
       29.08  1:01.18                                                      
 11 Connell, Danny            15 LVA-MA               1:05.89    1:01.70  
       28.57  1:01.70                                                      
 12 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA               1:06.92    1:02.15  
       28.48  1:02.15                                                      
 13 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                1:01.43    1:02.38  
       28.44  1:02.38                                                      
 14 Hill, Brendan             18 CAA-MA               1:04.69    1:02.41  
       28.48  1:02.41                                                      
 15 Pennington, Ryder         16 CAA-MA               1:03.22    1:02.84  
       29.03  1:02.84                                                      
 16 Brown, Shane              15 YBCC-MA              1:00.68    1:02.86  
       29.71  1:02.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Messina, Santo            15 YBCC-MA              1:01.38    1:03.71  
       30.07  1:03.71                                                      
 18 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA              1:01.14    1:04.24  
       29.28  1:04.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lucas, David              15 WAVE-MA              1:04.61    1:05.05  
       30.19  1:05.05                                                      
 
Event 97  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                2:41.34    2:41.44   20  
       34.38  1:14.63  1:58.89  2:41.44                                    
  2 Davis, Ellie              11 JW-MA                2:46.11    2:48.43   17  
       36.24  1:19.52  2:04.90  2:48.43                                    
 
Event 97  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                2:47.83    2:41.34  
       33.74  2:41.34                                                      
  2 Davis, Ellie              11 JW-MA                2:56.46    2:46.11  
       37.61  2:46.11                                                      
 
Event 98  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Strukelj, Andre           12 DST-MA               3:00.09    2:45.23  
       35.69  2:45.23                                                      
 
Event 99  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA                 30.02      29.63   20  
  2 Phillips, Victoria        12 DST-MA                 30.58      29.71   17  
  3 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA      29.57      29.83   16  
  4 Neely, Abby               12 JW-MA                  30.74      30.19   15  
  5 Dragan, Noelle            12 JW-MA                  30.59      30.25   14  
  6 Mahabir, Lily             12 VINY-MA                30.97      30.66   13  
  7 Peifer, Ava               12 JW-MA                  32.08      32.03   12  
  8 Kirchhoff, Katie          12 YBCC-MA                32.17      32.12   11  
B - Final
  9 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA        32.18      31.43    9  
 10 Smith, Megan              12 NRG-MA                 32.63      31.60    7  
 11 Beggs, Christina          12 JW-MA                  32.39      31.83    6  
 12 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA                32.35      31.95    5  
 13 McCottry, Maya            11 DCAA-MA                32.32      32.25    4  
 14 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA                32.35      32.58    3  
 15 Gilmore, Emily            12 GSA-MA                 32.51      33.42    2  
 16 Davis, Ellie              11 JW-MA                  32.78      34.71    1  
 
Event 99  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA      30.28      29.57  
  2 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA                 30.96      30.02  
  3 Phillips, Victoria        12 DST-MA                 31.20      30.58  
  4 Dragan, Noelle            12 JW-MA                  30.36      30.59  
  5 Neely, Abby               12 JW-MA                  30.05      30.74  
  6 Mahabir, Lily             12 VINY-MA                30.15      30.97  
  7 Gibson, Madison           12 TRI-MA                 31.24      31.09  
  8 Peifer, Ava               12 JW-MA                  31.95      32.08  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kirchhoff, Katie          12 YBCC-MA                32.99      32.17  
 10 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA        31.36      32.18  
 11 McCottry, Maya            11 DCAA-MA                32.50      32.32  
 12 Hetzel, Bitsy             12 DCAA-MA                32.38      32.35  
 12 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA                32.82      32.35  
 14 Beggs, Christina          12 JW-MA                  31.90      32.39  
 15 Gilmore, Emily            12 GSA-MA                 32.44      32.51  
 16 Smith, Megan              12 NRG-MA                 31.95      32.63  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Davis, Ellie              11 JW-MA                  35.34      32.78  
 18 Shi, Michelle             12 JW-MA                  34.49      32.85  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Petty, Charlotte          12 GSA-MA                 35.52      32.89  
 20 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA                33.03      33.08  
 21 Giegerich, Gianna         12 WAVE-MA                35.03      33.24  
 22 Sawicki, Isabelle         11 CAA-MA                 33.40      33.54  
 23 Bui, Adrianna             11 YBCC-MA                35.03      33.58  
 24 Isaacs, Tali              12 BSC-MA                 34.13      33.73  
 25 Lai, Adriana              11 JW-MA                  35.80      33.84  
 26 Shields, Logan            11 JW-MA                  33.54      33.88  
 27 DeVose, Shelby            12 YBCC-MA                36.00      33.95  
 28 Aceto, Ally               12 MSA-MA                 34.38      33.96  
 29 Shawaryn, Stephanie       12 YBCC-MA                33.18      33.99  
 30 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 33.32      34.07  
 31 Hanna, Kendall            11 Jcc-MA                 33.27      34.10  
 32 Dymek, Maria              12 Lower Merion-MA        33.65      34.20  
 33 O'Day, Kerry              12 JW-MA                  36.96      34.31  
 33 Walsh, Kelly              11 WAVE-MA                32.78      34.31  
 35 Aievoli, Sophia           12 CAA-MA                 36.57      34.80  
 36 Yelverton, Ava            12 YBCC-MA                35.39      34.82  
 36 Garrabrant, Megan         11 GSA-MA                 34.97      34.82  
 38 Matalonis, Cassie         12 DST-MA                 36.10      35.13  
 39 Cusack, Caroline          12 MSA-MA                 34.23      35.32  
 40 Schluchterer, Brooke      12 GSA-MA                 36.89      35.71  
 41 Devone, Tessa             11 YBCC-MA                36.09      36.38  
 42 Gilmore, Madelyn          11 GSA-MA                 35.98      36.52  
 43 Walker, Taylor            12 DST-MA                 36.53      37.06  
 44 Simms, Serena             12 JW-MA                  35.85      37.11  
 45 Hayes, Megan              12 Northeast Swimmi-MA    33.91      37.35  
 46 Soroka, Michelina         11 DCAA-MA                35.54      37.78  
 47 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA                36.06      38.11  
 
Event 100  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 30.83      29.62   20  
  2 Thompson, Jack            12 MSA-MA                 30.42      29.69   17  
  3 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA      32.58      31.53   16  
  4 Serrano, Noah             11 JW-MA                  32.22      31.55   15  
  5 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA                32.65      31.87   14  
  6 Smith, Nick               12 WAVE-MA                33.29      32.48   13  
  7 Machristie, Noah          11 YBCC-MA                33.20      33.51   12  
 -- Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA                 32.42         DQ  
B - Final
  9 Verbanas, Conner          11 DST-MA                 33.93      32.67    9  
 10 Emmert, David             12 JW-MA                  33.35      32.76    7  
 11 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA                 33.43      32.83    6  
 12 Conn, Miles               12 MSA-MA                 34.26      32.88    5  
 13 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA                34.49      33.75    4  
 14 Taylor, Andrew            12 DST-MA                 34.75      34.21    3  
 15 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA                 34.55      34.24    2  
 16 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA    34.58      34.57    1  
 
Event 100  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thompson, Jack            12 MSA-MA                 32.51      30.42  
  2 Chen, Conan               11 RAD-MA                 30.20      30.47  
  3 Pittala, Sritan           11 DST-MA                 30.67      30.83  
  4 Serrano, Noah             11 JW-MA                  33.53      32.22  
  5 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA                 32.12      32.42  
  6 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA      33.46      32.58  
  7 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA                31.77      32.65  
  8 Machristie, Noah          11 YBCC-MA                33.10      33.20  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Nick               12 WAVE-MA                32.61      33.29  
 10 Emmert, David             12 JW-MA                  33.26      33.35  
 11 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA                 34.22      33.43  
 12 Verbanas, Conner          11 DST-MA                 33.49      33.93  
 13 Conn, Miles               12 MSA-MA                 37.13      34.26  
 14 McAveety, Jonathan        12 WAVE-MA                33.61      34.49  
 15 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA                 35.05      34.55  
 16 Lee, Ryan                 11 Northeast Swimmi-MA    38.61      34.58  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Taylor, Andrew            12 DST-MA                 38.04      34.75  
 18 Delgado, William          12 VINY-MA                33.77      34.78  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hess, Sebastian           11 ACAC-MA                38.05      34.82  
 20 Carpenter, Matthew        12 CAA-MA                 37.60      35.22  
 21 Muller Jr, Tommy          11 GSA-MA                 34.55      35.48  
 22 Linden, Luke              11 GSA-MA                 36.78      35.62  
 23 Graaf, Zach               12 TRI-MA                 33.92      35.81  
 24 Nenchev, Charlie          12 Lower Merion-MA        35.61      36.15  
 25 Rodrigues, Aidan          12 Tiger Sharks-MA        36.06      36.65  
 26 Millard, Mason            11 Lower Merion-MA        37.10      36.83  
 27 Thau, Andrew              11 GSA-MA                 36.66      37.20  
 28 Burmaster, Andrew         12 JW-MA                  38.43      37.32  
 29 Yan, Ethan                11 MSA-MA                 37.95      37.52  
 30 Mishler, Matt             12 GSA-MA                 37.57      37.82  
 31 Hetzel, Sean              12 MSA-MA                 35.23      37.96  
 32 Heim, Carter              12 ACAC-MA                38.56      38.06  
 33 Droesser, Patrick         11 TRI-MA                 37.53      38.32  
 34 Trampe, RJ                11 JW-MA                  38.45      38.50  
 -- Christopher, Ryan         11 DST-MA                 36.63     X34.53  
 
Event 101  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              2:16.63    2:15.68   20  
       30.22  1:05.63  1:44.97  2:15.68                                    
  2 Shawaryn, Catie           13 YBCC-MA              2:17.70    2:17.55   17  
       31.26  1:06.74  1:45.92  2:17.55                                    
  3 Wahl, Julianna            14 YBCC-MA              2:19.81    2:17.69   16  
       28.71  1:03.93  1:44.70  2:17.69                                    
  4 Merch, Angela             13 JW-MA                2:20.01    2:18.84   15  
       29.67  1:05.36  1:47.42  2:18.84                                    
  5 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               2:23.51    2:21.46   14  
       31.13  1:08.32  1:48.88  2:21.46                                    
  6 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              2:25.17    2:25.30   13  
       30.92  1:07.25  1:51.76  2:25.30                                    
  7 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               2:25.06    2:25.54   12  
       31.32  1:07.64  1:51.85  2:25.54                                    
  8 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:27.94    2:29.23   11  
       32.23  1:10.55  1:55.21  2:29.23                                    
B - Final
  9 Parker, Ava               14 JW-MA                2:28.72    2:23.49    9  
       29.97  1:04.51  1:51.29  2:23.49                                    
 10 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              2:28.12    2:24.92    7  
       30.18  1:06.30  1:51.94  2:24.92                                    
 11 Coonley, Campbell         13 RAD-MA               2:30.49    2:25.32    6  
       30.49  1:07.63  1:52.55  2:25.32                                    
 12 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              2:29.10    2:26.47    5  
       30.69  1:05.99  1:53.60  2:26.47                                    
 13 Muller, Alexis            13 GSA-MA               2:28.30    2:27.85    4  
       31.02  1:07.85  1:51.95  2:27.85                                    
 14 Miller, Kaitlyn           14 RAD-MA               2:29.72    2:31.75    3  
       31.50  1:08.81  1:56.29  2:31.75                                    
 15 Hillman, Olivia           14 CAA-MA               2:30.97    2:32.50    2  
       30.90  1:09.94  1:57.57  2:32.50                                    
 16 Gramigna, Emily           13 JW-MA                2:30.78    2:35.67    1  
       32.07  1:12.07  2:00.02  2:35.67                                    
 
Event 101  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peshenko, Anna            14 DCAA-MA              2:19.06    2:16.63  
       30.69  1:06.66  1:46.62  2:16.63                                    
  2 Shawaryn, Catie           13 YBCC-MA              2:21.69    2:17.70  
              1:07.31  1:46.23  2:17.70                                    
  3 Wahl, Julianna            14 YBCC-MA              2:22.35    2:19.81  
       29.07  1:05.18  1:46.43  2:19.81                                    
  4 Merch, Angela             13 JW-MA                2:20.56    2:20.01  
       30.24  1:06.53  1:48.51  2:20.01                                    
  5 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               2:23.10    2:23.51  
       32.35  1:10.35  1:51.02  2:23.51                                    
  6 Bokarev, Anna             14 NRG-MA               2:30.14    2:25.06  
     1:08.20           1:51.31  2:25.06                                    
  7 Ruona, Kate               13 WAVE-MA              2:26.60    2:25.17  
       31.18  1:07.69  1:51.71  2:25.17                                    
  8 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:27.76    2:27.94  
       32.88  1:11.34  1:54.70  2:27.94                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 McCottry, Leah            13 DCAA-MA              2:32.93    2:28.12  
       31.47  1:08.54  1:54.17  2:28.12                                    
 10 Muller, Alexis            13 GSA-MA               2:29.90    2:28.30  
       31.64  1:08.66  1:53.95  2:28.30                                    
 11 Parker, Ava               14 JW-MA                2:35.29    2:28.72  
       31.65  1:07.98  1:55.49  2:28.72                                    
 12 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              2:27.48    2:29.10  
       31.26  1:08.21  1:53.84  2:29.10                                    
 13 Miller, Kaitlyn           14 RAD-MA               2:29.72    2:29.72  
              1:08.90  1:54.90  2:29.72                                    
 14 Coonley, Campbell         13 RAD-MA               2:23.35    2:30.49  
       30.89  1:10.79  1:56.44  2:30.49                                    
 15 Gramigna, Emily           13 JW-MA                2:33.69    2:30.78  
              1:11.24  1:55.61  2:30.78                                    
 16 Hillman, Olivia           14 CAA-MA               2:36.44    2:30.97  
       31.24  1:10.30  1:56.70  2:30.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barrett, Allison          13 YBCC-MA              2:38.14    2:31.31  
       32.29  1:12.18  1:57.20  2:31.31                                    
 18 Sabalaske, Emma           13 GSA-MA               2:31.43    2:31.90  
       34.98  1:13.77  1:56.89  2:31.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Walker, Callie            13 NRG-MA               2:34.85    2:31.91  
       33.64  1:12.54  1:58.88  2:31.91                                    
 20 Rodi, Kylie               14 YBCC-MA              2:24.27    2:32.17  
       32.43  1:09.57  1:57.04  2:32.17                                    
 21 Heimowitz, Miranda        13 GSA-MA               2:34.64    2:32.87  
       32.68  1:11.53  1:58.44  2:32.87                                    
 22 Murray, Mikaela           14 YBCC-MA              2:33.66    2:33.12  
       33.32  1:11.24  1:57.53  2:33.12                                    
 23 McCouch, Sandra           14 DCAA-MA              2:33.58    2:33.22  
     1:13.90           1:58.95  2:33.22                                    
 24 Adams, Heather            13 JW-MA                     NT    2:34.30  
       31.76  1:10.30  1:57.84  2:34.30                                    
 25 Ceribelli, Lila           14 CAA-MA               2:29.75    2:34.32  
       35.70  1:14.51  2:00.20  2:34.32                                    
 26 Sweitzer, Maggie          13 GSA-MA               2:32.61    2:35.17  
              1:11.28  2:00.30  2:35.17                                    
 27 Markakis, Gia             13 TRI-MA               2:39.59    2:35.28  
       35.35  1:16.49  2:00.52  2:35.28                                    
 28 Ritter, Callie            13 ACAC-MA              2:34.98    2:35.40  
       33.46  1:12.42  1:59.64  2:35.40                                    
 29 Masters, Jordan           14 WAVE-MA              2:37.67    2:35.86  
       34.54  1:13.33  2:00.67  2:35.86                                    
 30 Ward, Reagan              13 GSA-MA               2:33.67    2:36.62  
       34.39  1:12.47  2:01.60  2:36.62                                    
 31 Scudder, Diedre           13 MSA-MA               2:40.05    2:37.20  
       34.97  1:13.74  2:03.61  2:37.20                                    
 32 Hayes, Brigid             14 Northeast Swimmi-MA  2:36.23    2:37.57  
       35.40  1:18.60  2:03.68  2:37.57                                    
 33 Gounder, Shreeya          13 GSA-MA               2:41.75    2:38.41  
       33.79  1:12.24  2:02.46  2:38.41                                    
 34 Corrado, Lia              13 LVA-MA               2:40.96    2:38.69  
       35.30  1:17.36  2:03.66  2:38.69                                    
 35 Wait, Morgan              14 JW-MA                2:33.89    2:38.78  
       34.90  1:15.59  2:03.16  2:38.78                                    
 36 Short, Gianna             14 Northeast Swimmi-MA  2:33.49    2:38.91  
       32.27  1:15.63  2:00.33  2:38.91                                    
 37 Green, Olivia             13 KIDS-MA              2:36.71    2:39.01  
       36.12  1:15.05  2:01.65  2:39.01                                    
 38 Ostaszewski, Claire       13 WAVE-MA              2:38.63    2:39.04  
       35.06  1:14.76  2:04.42  2:39.04                                    
 39 Hayner, Ellie             13 DCAA-MA              2:39.31    2:39.16  
       32.29  1:12.76  2:03.08  2:39.16                                    
 40 Blaskovich, Emily         13 YBCC-MA              2:41.36    2:39.31  
       30.50  1:08.43  2:01.81  2:39.31                                    
 41 Wong, Leilani             14 Wildwood Crest-MA    2:35.22    2:39.35  
       35.45  1:15.78  2:04.34  2:39.35                                    
 42 Rittle, Samantha          14 KIDS-MA              2:39.80    2:39.37  
       34.84  1:13.36  2:01.29  2:39.37                                    
 43 Pham, Helena              14 JW-MA                2:37.57    2:39.73  
       34.04  1:15.29  2:01.47  2:39.73                                    
 44 Lawson, Grace             13 YBCC-MA              2:40.00    2:39.78  
       34.38  1:14.22  2:03.25  2:39.78                                    
 45 Sakers, Lexi              13 DST-MA               2:37.36    2:40.10  
       35.47  1:16.55  2:01.62  2:40.10                                    
 46 Bednarek, Casey           13 UN-99-MA             2:39.18    2:40.18  
       34.44  1:15.74  2:03.45  2:40.18                                    
 47 Conti, Giovanna           13 Northeast Swimmi-MA  2:42.30    2:40.42  
       32.23  1:14.67  2:01.90  2:40.42                                    
 48 Szumski, Caitlyn          13 Northeast Swimmi-MA  2:31.33    2:40.46  
       33.63  1:14.32  2:03.81  2:40.46                                    
 49 Isaacs, Eve               13 BSC-MA               2:39.49    2:40.74  
       34.60  1:15.37  2:01.62  2:40.74                                    
 50 Meyers, Izzy              13 Northeast Swimmi-MA  2:41.39    2:44.16  
       35.32  1:18.53  2:07.44  2:44.16                                    
 50 Perry, Kylie              13 GSA-MA               2:42.33    2:44.16  
       37.02  1:18.31  2:09.95  2:44.16                                    
 52 Thomas, Isabella          14 TRI-MA               2:41.47    2:46.60  
       36.99  1:17.27  2:08.06  2:46.60                                    
 53 Lydon, Madison            14 CAA-MA               2:38.39    2:50.42  
       36.97  1:20.83  2:10.00  2:50.42                                    
 
Event 102  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rooney, Patrick           14 BSC-MA               2:11.65    2:10.16   20  
       28.48  1:02.35  1:38.82  2:10.16                                    
  2 Williams, Aaron           14 VINY-MA              2:15.12    2:12.03   17  
       25.58    59.87  1:40.54  2:12.03                                    
  3 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               2:15.26    2:12.09   16  
       29.32  1:01.24  1:41.62  2:12.09                                    
  4 Christou, Alex            14 JW-MA                2:15.99    2:14.67   15  
       28.88  1:03.10  1:43.20  2:14.67                                    
  5 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:14.02    2:15.31   14  
       29.11  1:03.29  1:43.10  2:15.31                                    
  6 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                2:15.82    2:16.11   13  
       30.34  1:05.99  1:45.33  2:16.11                                    
  7 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               2:17.17    2:16.21   12  
       30.24  1:02.20  1:46.51  2:16.21                                    
  8 Simms, Robert             13 JW-MA                2:18.03    2:17.23   11  
       29.54  1:04.00  1:43.60  2:17.23                                    
B - Final
  9 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              2:18.54    2:14.64    9  
       28.49  1:04.90  1:43.55  2:14.64                                    
 10 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:21.19    2:17.58    7  
       30.33  1:05.70  1:46.55  2:17.58                                    
 11 Schwartz, Dov             14 JW-MA                2:20.18    2:17.63    6  
       29.36  1:03.92  1:45.70  2:17.63                                    
 12 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:20.86    2:19.34    5  
       30.62  1:05.73  1:46.54  2:19.34                                    
 13 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               2:22.46    2:20.41    4  
       31.28  1:06.11  1:48.31  2:20.41                                    
 14 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:19.92    2:24.17    3  
       30.86  1:07.41  1:51.62  2:24.17                                    
 15 Miglin, Lucas             13 YBCC-MA              2:25.14    2:25.22    2  
       30.77  1:08.07  1:49.92  2:25.22                                    
 16 Whartenby, Miller         13 JW-MA                2:23.21    2:28.85    1  
       32.24  1:09.20  1:55.18  2:28.85                                    
 
Event 102  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rooney, Patrick           14 BSC-MA               2:11.23    2:11.65  
       28.66  1:03.46  1:39.60  2:11.65                                    
  2 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:14.11    2:14.02  
       29.49  1:03.37  1:42.74  2:14.02                                    
  3 Williams, Aaron           14 VINY-MA              2:19.27    2:15.12  
       26.02  1:01.01  1:42.28  2:15.12                                    
  4 Butkiewicz, Maximilian    14 NRG-MA               2:20.37    2:15.26  
       30.98  1:04.18  1:46.23  2:15.26                                    
  5 Gutekunst, Jack           14 JW-MA                2:15.41    2:15.82  
       29.84  1:06.41  1:45.80  2:15.82                                    
  6 Christou, Alex            14 JW-MA                2:18.06    2:15.99  
       29.06  1:03.57  1:44.27  2:15.99                                    
  7 Ehret, Andrew             14 LVA-MA               2:16.09    2:17.17  
       29.37  1:02.17  1:46.64  2:17.17                                    
  8 Simms, Robert             13 JW-MA                2:16.82    2:18.03  
       30.01  1:05.05  1:45.45  2:18.03                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA              2:11.28    2:18.54  
       29.13  1:06.72  1:46.31  2:18.54                                    
 10 Jellig, Conor             14 JW-MA                2:18.76    2:19.92  
       30.39  1:06.47  1:49.20  2:19.92                                    
 11 Schwartz, Dov             14 JW-MA                2:20.19    2:20.18  
       30.03  1:05.01  1:48.08  2:20.18                                    
 12 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:21.32    2:20.86  
       31.24  1:07.28  1:48.09  2:20.86                                    
 13 Cicco, Josh               14 GSA-MA               2:21.36    2:21.19  
       31.20  1:07.72  1:49.86  2:21.19                                    
 14 Wittmer, Chris            13 GSA-MA               2:26.53    2:22.46  
       30.71  1:05.68  1:48.84  2:22.46                                    
 15 Whartenby, Miller         13 JW-MA                2:22.47    2:23.21  
       30.58  1:06.66  1:50.73  2:23.21                                    
 16 Balint, Phil              14 WAVE-MA              2:23.97    2:24.31  
       30.75  1:07.10  1:49.09  2:24.31                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Miglin, Lucas             13 YBCC-MA              2:28.39    2:25.14  
       30.87  1:10.51  1:50.93  2:25.14                                    
 18 Eizner, Eddie             13 JW-MA                2:19.26    2:25.20  
       30.21  1:09.56  1:52.20  2:25.20                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sheehan, Dermot           14 YBCC-MA              2:29.00    2:25.78  
       29.80  1:08.03  1:51.55  2:25.78                                    
 20 Bentley, Chase            14 TRI-MA               2:26.14    2:26.07  
       32.44  1:08.89  1:53.13  2:26.07                                    
 21 Sparks, Ryan              14 JW-MA                2:27.44    2:26.28  
       31.34  1:09.23  1:53.81  2:26.28                                    
 22 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA               2:31.29    2:26.29  
       30.62  1:10.66  1:54.51  2:26.29                                    
 23 Soroka, Michael           13 DCAA-MA              2:26.65    2:27.08  
       31.86  1:08.05  1:53.02  2:27.08                                    
 24 Thompson, Will            14 MSA-MA               2:34.29    2:27.48  
       33.53  1:12.61  1:54.06  2:27.48                                    
 25 Nasielski, Michael        14 JW-MA                2:25.37    2:28.14  
       31.82  1:11.03  1:54.04  2:28.14                                    
 26 Bulette, Evan             14 Tiger Sharks-MA      2:30.06    2:28.51  
       31.12  1:10.83  1:55.64  2:28.51                                    
 27 Ivory, Christopher        13 MSA-MA               2:34.78    2:28.64  
       34.80  1:13.53  1:54.86  2:28.64                                    
 28 Denn, Adam                13 DST-MA               2:33.10    2:29.24  
       33.51  1:12.06  1:54.11  2:29.24                                    
 29 Machristie, Michael       13 YBCC-MA              2:36.01    2:30.36  
       36.13  1:13.76  1:56.39  2:30.36                                    
 30 Fredericksdorf, Brandon   13 Northeast Swimmi-MA  2:34.04    2:31.72  
       33.17  1:13.00  1:56.32  2:31.72                                    
 31 Giegerich, Rocco          13 WAVE-MA              2:30.52    2:33.41  
       30.27  1:10.07  1:57.28  2:33.41                                    
 32 Lee, Mike                 13 Northeast Swimmi-MA  2:26.39    2:33.62  
       31.29  1:09.97  1:55.47  2:33.62                                    
 33 Black, Eamon              14 JW-MA                2:37.26    2:33.90  
       35.47  1:14.92  1:57.73  2:33.90                                    
 34 Yoon, Grant               13 JW-MA                2:34.63    2:34.51  
       34.29  1:16.04  1:59.79  2:34.51                                    
 35 Reinhart, Jack            13 MSA-MA               2:37.27    2:34.79  
       36.79  1:16.60  2:00.14  2:34.79                                    
 36 McClure, Luke             13 LVA-MA               2:35.70    2:34.82  
       31.40  1:09.72  1:57.97  2:34.82                                    
 37 Denn, Luke                14 WAVE-MA              2:33.01    2:36.95  
       30.41  1:07.70  2:01.10  2:36.95                                    
 38 Jacob, Conor              13 WAVE-MA              2:34.30    2:37.23  
       35.49  1:15.10  2:02.29  2:37.23                                    
 39 Reihl, Alexander          13 WAVE-MA              2:26.26    2:38.19  
       32.53  1:12.76  2:00.67  2:38.19                                    
 40 Yang, Rain                14 JW-MA                2:36.91    2:38.81  
       33.72  1:14.84  2:01.09  2:38.81                                    
 41 yu, Gary                  13 JW-MA                2:38.95    2:38.91  
       34.33  1:13.18  2:01.70  2:38.91                                    
 -- Kabai-Tokes, Tristan      14 JW-MA                2:36.19         DQ  
       33.16  1:12.73  1:57.03       DQ                                    
 
Event 103  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               2:18.18    2:15.41   20  
       29.36  1:05.45  1:44.51  2:15.41                                    
  2 Shaw, Brianna             15 JW-MA                2:17.96    2:15.75   17  
       28.79  1:02.92  1:44.95  2:15.75                                    
  3 Caputo, Maggie            17 JW-MA                2:20.86    2:19.63   16  
       30.87  1:06.40  1:47.04  2:19.63                                    
  4 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               2:22.01    2:21.64   15  
       30.66  1:05.10  1:49.20  2:21.64                                    
  5 Buck, Gabby               16 JW-MA                2:25.36    2:21.71   14  
       29.41  1:05.48  1:49.95  2:21.71                                    
  6 Raue, Shannon             16 JW-MA                2:23.86    2:21.95   13  
       32.09  1:08.86  1:50.34  2:21.95                                    
  7 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               2:23.66    2:24.49   12  
       30.74  1:07.12  1:51.99  2:24.49                                    
  8 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:26.93    2:27.54   11  
       31.06  1:08.69  1:53.61  2:27.54                                    
B - Final
  9 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              2:27.68    2:23.51    9  
       30.89  1:07.44  1:49.09  2:23.51                                    
 10 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               2:28.12    2:25.06    7  
       31.41  1:11.40  1:51.94  2:25.06                                    
 11 McAuley, Sara             17 JW-MA                2:27.24    2:28.12    6  
       31.68  1:09.55  1:55.61  2:28.12                                    
 12 Cotton, Lauren            15 JW-MA                2:27.26    2:28.52    5  
       34.26  1:13.52  1:55.49  2:28.52                                    
 13 Stavros, Lauren           15 JW-MA                2:29.91    2:29.10    4  
       31.38  1:08.65  1:56.60  2:29.10                                    
 14 Denn, Maisy               15 WAVE-MA              2:31.71    2:30.50    3  
       31.69  1:10.05  1:57.85  2:30.50                                    
 15 Machuca, Melanie          15 DCAA-MA              2:30.27    2:30.53    2  
       31.01  1:09.21  1:53.02  2:30.53                                    
 16 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              2:31.26    2:36.76    1  
       34.47  1:14.54  2:00.42  2:36.76                                    
 
Event 103  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shaw, Brianna             15 JW-MA                2:21.89    2:17.96  
       29.44  1:04.71  1:46.80  2:17.96                                    
  2 Stimmel, Avery            15 GSA-MA               2:20.03    2:18.18  
       30.40  1:07.01  1:46.97  2:18.18                                    
  3 Caputo, Maggie            17 JW-MA                2:19.26    2:20.86  
       30.91  1:06.96  1:47.54  2:20.86                                    
  4 Petrovia, Arianna         16 NRG-MA               2:21.09    2:22.01  
       30.82  1:05.22  1:49.92  2:22.01                                    
  5 Iannacone, Megan          15 GSA-MA               2:21.19    2:23.66  
       30.29  1:06.24  1:50.80  2:23.66                                    
  6 Raue, Shannon             16 JW-MA                2:22.03    2:23.86  
       33.27  1:10.20  1:52.02  2:23.86                                    
  7 Cherubino, Alyssa         18 YBCC-MA              2:26.27    2:24.85  
       29.96  1:05.30  1:51.08  2:24.85                                    
  8 Buck, Gabby               16 JW-MA                2:22.99    2:25.36  
       29.47  1:07.15  1:51.81  2:25.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Antonelli, Gianna         15 JW-MA                2:23.39    2:26.93  
       30.83  1:08.57  1:53.80  2:26.93                                    
 10 Wolstenholme, Lauren      15 CAA-MA               2:29.51    2:27.00  
       32.34  1:08.89  1:53.69  2:27.00                                    
 11 McAuley, Sara             17 JW-MA                2:24.28    2:27.24  
       30.78  1:09.41  1:54.38  2:27.24                                    
 12 Cotton, Lauren            15 JW-MA                2:28.83    2:27.26  
       34.40  1:12.70  1:53.86  2:27.26                                    
 13 Barrett, Erin             16 YBCC-MA              2:26.72    2:27.68  
       31.51  1:08.84  1:52.20  2:27.68                                    
 14 Fry, Mikaela              16 YBCC-MA              2:31.83    2:28.11  
       32.87  1:09.21  1:54.21  2:28.11                                    
 15 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               2:24.14    2:28.12  
       30.42  1:10.95  1:52.30  2:28.12                                    
 16 Gravuer, Kiersten         15 NRG-MA               2:31.14    2:28.45  
              1:10.51  1:54.67  2:28.45                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hendricks, Tori           18 GSA-MA               2:24.71    2:28.50  
       30.08  1:08.99  1:53.77  2:28.50                                    
 18 Stavros, Lauren           15 JW-MA                2:25.38    2:29.91  
       31.45  1:08.34  1:56.73  2:29.91                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Machuca, Melanie          15 DCAA-MA              2:33.03    2:30.27  
       31.48  1:10.10  1:53.26  2:30.27                                    
 20 Ceribelli, Mia            16 CAA-MA               2:28.59    2:31.15  
       33.21  1:10.79  1:58.38  2:31.15                                    
 21 Wheeler, Grace            16 Ybcc-MA              2:29.43    2:31.26  
       33.98  1:11.20  1:55.47  2:31.26                                    
 22 Denn, Maisy               15 WAVE-MA              2:31.46    2:31.71  
       32.22  1:10.73  1:56.54  2:31.71                                    
 23 Alulis, Rachael           17 KIDS-MA              2:28.77    2:31.90  
       33.38  1:14.52  1:59.00  2:31.90                                    
 24 Dietrich, Brooke          15 MSA-MA               2:30.19    2:32.03  
       33.67  1:12.92  1:56.49  2:32.03                                    
 25 Schluchterer, Paige       15 GSA-MA               2:29.53    2:32.22  
              1:12.82  1:57.94  2:32.22                                    
 26 Reed, Marisa              16 YBCC-MA              2:25.73    2:32.26  
       33.16  1:12.83  1:56.50  2:32.26                                    
 27 Wilson, Frances           15 RAD-MA               2:22.74    2:33.74  
       32.80  1:12.32  1:58.14  2:33.74                                    
 28 Gramigna, Abby            15 JW-MA                2:29.51    2:33.82  
       32.48  1:10.91  1:57.00  2:33.82                                    
 29 Thomas, Morgan            15 KIDS-MA              2:35.97    2:33.91  
       33.97  1:14.08  2:00.20  2:33.91                                    
 30 Silvers, Kaity            15 DST-MA               2:36.89    2:33.95  
 31 Hammond, Kayla            15 TRI-MA               2:36.18    2:34.03  
       32.07  1:12.61  2:01.07  2:34.03                                    
 32 Adams, Julia              16 JW-MA                2:24.54    2:34.63  
       31.35  1:07.58  1:58.38  2:34.63                                    
 33 Mecca, Gina               18 YBCC-MA              2:32.96    2:35.22  
       32.34  1:13.14  2:00.90  2:35.22                                    
 34 Outlaw, Simone            17 YBCC-MA              2:23.98    2:35.25  
       33.45  1:11.99  1:59.51  2:35.25                                    
 35 Price, Emma               17 JW-MA                2:36.85    2:35.66  
       34.69  1:15.83  1:59.99  2:35.66                                    
 36 Kutney, Maddie            16 KIDS-MA              2:34.86    2:36.91  
       34.10  1:13.71  2:01.54  2:36.91                                    
 37 Bartosh, Trish            16 KIDS-MA              2:53.39    2:40.41  
       33.74  1:12.98  2:02.90  2:40.41                                    
 38 Karpf, Skylar             15 GSA-MA               2:42.50    2:40.43  
       34.03  1:13.40  2:02.86  2:40.43                                    
 39 Harpel, Zoe               15 DCAA-MA              2:45.09    2:41.49  
       35.32  1:18.30  2:04.62  2:41.49                                    
 40 Schoeneberger, Trinity    16 KIDS-MA              2:34.08    2:42.84  
       38.28  1:17.86  2:06.62  2:42.84                                    
 41 Machuca, Emily            15 DCAA-MA              2:38.15    2:43.41  
       36.01  1:15.78  2:04.10  2:43.41                                    
 42 Oswald, Abby              15 MSA-MA               2:44.91    2:44.08  
       36.15  1:18.46  2:07.23  2:44.08                                    
 43 Ochalik, Isabella         16 YBCC-MA              2:48.70    2:44.82  
       33.58  1:13.33  2:05.18  2:44.82                                    
 44 Niemann, Brianna          15 Jcc-MA               2:40.03    2:46.15  
       34.22  1:16.13  2:08.59  2:46.15                                    
 45 Lee, Anya                 15 JW-MA                2:42.15    2:47.52  
       35.55  1:18.28  2:08.23  2:47.52                                    
 46 Serrano, Nia              18 JW-MA                2:54.96    2:56.75  
       39.19  1:24.20  2:16.91  2:56.75                                    
 47 Devone, Amelia            17 YBCC-MA              2:57.42    2:57.37  
       39.72  1:24.94  2:13.44  2:57.37                                    
 -- Meiler, Tori              15 BSC-MA               2:26.83   X2:28.11  
       32.07  1:08.67  1:55.68  2:28.11                                    
 
Event 104  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              2:10.37    2:08.59   20  
       28.18  1:02.55  1:38.08  2:08.59                                    
  2 Hoch, Andy                15 DST-MA               2:12.40    2:09.87   17  
       28.00  1:01.18  1:40.15  2:09.87                                    
  3 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                2:13.30    2:10.24   16  
       27.49  1:02.31  1:38.93  2:10.24                                    
  4 Levy, Dylan               16 JW-MA                2:14.64    2:13.67   15  
       27.37  1:02.59  1:43.46  2:13.67                                    
  5 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                2:15.41    2:14.76   14  
       28.40  1:03.86  1:43.53  2:14.76                                    
  6 Connell, Danny            15 LVA-MA               2:14.33    2:14.89   13  
       29.13  1:04.40  1:43.88  2:14.89                                    
  7 Marble, Jack              15 YBCC-MA              2:18.54    2:15.09   12  
       26.42  1:00.23  1:42.57  2:15.09                                    
  8 Fragano, DJ               15 KIDS-MA              2:20.08    2:20.99   11  
       28.42  1:05.61  1:48.51  2:20.99                                    
B - Final
  9 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA              2:20.43    2:15.41    9  
       28.62  1:03.73  1:45.04  2:15.41                                    
 10 Hill, Brendan             18 CAA-MA               2:22.84    2:23.21    7  
       29.12  1:04.86  1:52.63  2:23.21                                    
 11 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              2:25.83    2:23.93    6  
       30.89  1:07.77  1:49.88  2:23.93                                    
 12 Petty, Andrew             15 GSA-MA               2:30.53    2:30.30    5  
       32.09  1:10.54  1:55.20  2:30.30                                    
 13 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA              2:35.85    2:34.35    4  
       32.14  1:11.60  1:57.26  2:34.35                                    
 
Event 104  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCullough, Zach          16 WAVE-MA              2:10.45    2:03.33  
       27.07    57.75  1:34.73  2:03.33                                    
  2 DuBois, Spenser           16 YBCC-MA              2:11.28    2:10.37  
       28.66  1:03.52  1:39.89  2:10.37                                    
  3 Hoch, Andy                15 DST-MA               2:13.64    2:12.40  
       28.81  1:02.58  1:42.46  2:12.40                                    
  4 Eizner, Alvin             15 JW-MA                2:12.93    2:12.95  
       28.34  1:02.38  1:41.83  2:12.95                                    
  5 Hsiao, Andrew             15 JW-MA                2:13.15    2:13.30  
       28.39  1:03.81  1:40.72  2:13.30                                    
  6 Connell, Danny            15 LVA-MA               2:18.19    2:14.33  
       29.31  1:04.22  1:43.59  2:14.33                                    
  7 Levy, Dylan               16 JW-MA                2:16.14    2:14.64  
       27.85  1:03.29  1:44.23  2:14.64                                    
  8 Vozzi, Jakob              17 JW-MA                2:12.60    2:15.41  
       28.99  1:04.81  1:43.46  2:15.41                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grunza Jr, Steven         15 MSA-MA               2:22.92    2:17.90  
       29.34  1:05.71  1:47.82  2:17.90                                    
 10 Hess, Charlie             16 YBCC-MA              2:13.23    2:18.50  
       28.90  1:04.04  1:44.70  2:18.50                                    
 11 Marble, Jack              15 YBCC-MA              2:09.69    2:18.54  
       27.51  1:02.58  1:45.96  2:18.54                                    
 12 Fragano, DJ               15 KIDS-MA              2:17.92    2:20.08  
       28.90  1:05.42  1:47.35  2:20.08                                    
 13 Balkey, Griffin           16 YBCC-MA              2:19.81    2:20.43  
       29.41  1:06.44  1:48.90  2:20.43                                    
 14 Comber, Kurt              15 YBCC-MA              2:15.60    2:20.85  
       29.07  1:06.46  1:48.60  2:20.85                                    
 15 Balint, George            15 WAVE-MA              2:20.45    2:21.63  
       31.22  1:08.64  1:49.41  2:21.63                                    
 16 Hill, Brendan             18 CAA-MA               2:26.68    2:22.84  
       29.76  1:06.51  1:51.56  2:22.84                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mumma, J.J.               15 YBCC-MA              2:27.13    2:24.40  
       30.55  1:07.57  1:50.90  2:24.40                                    
 18 Erwine, Ethan             15 DCAA-MA              2:29.96    2:25.83  
       31.68  1:08.70  1:52.07  2:25.83                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lavery, AJ                15 YBCC-MA              2:26.43    2:29.09  
       31.58  1:09.90  1:53.23  2:29.09                                    
 20 Petty, Andrew             15 GSA-MA               2:26.33    2:30.53  
       33.53  1:12.32  1:56.31  2:30.53                                    
 21 Cerchiaro, Cole           15 YBCC-MA              2:43.14    2:35.85  
       31.52  1:11.60  1:58.23  2:35.85                                    
 
Event 105  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               1:08.20    1:08.10   20  
       31.09  1:08.10                                                      
  2 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:09.06    1:08.50   17  
       31.42  1:08.50                                                      
  3 Phillips, Victoria        12 DST-MA               1:08.80    1:08.51   16  
       30.97  1:08.51                                                      
  4 Neely, Abby               12 JW-MA                1:10.01    1:08.91   15  
       32.59  1:08.91                                                      
  5 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      1:12.79    1:11.51   14  
       32.77  1:11.51                                                      
  6 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                1:14.47    1:13.06   13  
       34.81  1:13.06                                                      
  7 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                1:12.94    1:13.07   12  
       33.52  1:13.07                                                      
  8 Isaacs, Tali              12 BSC-MA               1:13.91    1:13.90   11  
       34.33  1:13.90                                                      
B - Final
  9 Petty, Charlotte          12 GSA-MA               1:14.78    1:13.16    9  
       33.45  1:13.16                                                      
 10 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA  1:15.35    1:14.66    7  
       35.15  1:14.66                                                      
 11 Londo, Maya               12 NRG-MA               1:14.76    1:14.95    6  
       35.92  1:14.95                                                      
 12 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA              1:15.48    1:15.08    5  
       32.11  1:15.08                                                      
 13 Gilmore, Emily            12 GSA-MA               1:16.08    1:15.86    4  
       35.81  1:15.86                                                      
 14 O'Day, Kerry              12 JW-MA                1:15.98    1:16.02    3  
       35.22  1:16.02                                                      
 15 Hollister, Marley         12 DCAA-MA              1:15.38    1:16.07    2  
       33.61  1:16.07                                                      
 16 Lai, Adriana              11 JW-MA                1:16.28    1:16.49    1  
       34.70  1:16.49                                                      
 
Event 105  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cicco, Mackenzie          12 GSA-MA               1:10.58    1:08.20  
       30.45  1:08.20                                                      
  2 Phillips, Victoria        12 DST-MA               1:08.55    1:08.80  
       30.80  1:08.80                                                      
  3 Crouthamel, Kaitlyn       12 Wildwood Crest-MA    1:09.22    1:09.06  
       31.07  1:09.06                                                      
  4 Neely, Abby               12 JW-MA                1:09.58    1:10.01  
       32.96  1:10.01                                                      
  5 Pektor, Ava               12 Tiger Sharks-MA      1:10.83    1:12.79  
       34.93  1:12.79                                                      
  6 Fahy, Kaitlyn             12 JW-MA                1:13.90    1:12.94  
       33.45  1:12.94                                                      
  7 Gibson, Madison           12 TRI-MA               1:10.98    1:13.11  
       33.02  1:13.11                                                      
  8 Isaacs, Tali              12 BSC-MA               1:13.71    1:13.91  
       34.37  1:13.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Horning, Lauren           12 TVAC-MA              1:12.90    1:13.95  
       35.75  1:13.95                                                      
 10 Renouf, Stephanie         12 JW-MA                1:12.34    1:14.47  
       33.92  1:14.47                                                      
 11 Londo, Maya               12 NRG-MA               1:13.50    1:14.76  
       35.19  1:14.76                                                      
 12 Petty, Charlotte          12 GSA-MA               1:18.15    1:14.78  
       34.27  1:14.78                                                      
 13 Steinmetz, Zoe            12 Northeast Swimmi-MA  1:13.93    1:15.35  
       36.16  1:15.35                                                      
 14 Hollister, Marley         12 DCAA-MA              1:15.24    1:15.38  
       34.96  1:15.38                                                      
 15 Mansukani, Jayne          11 YBCC-MA              1:16.59    1:15.48  
       33.57  1:15.48                                                      
 16 O'Day, Kerry              12 JW-MA                1:18.03    1:15.98  
       36.30  1:15.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gilmore, Emily            12 GSA-MA               1:15.13    1:16.08  
       36.28  1:16.08                                                      
 18 Lai, Adriana              11 JW-MA                1:18.26    1:16.28  
       34.31  1:16.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Andryca, Emily            12 WAVE-MA              1:17.84    1:16.62  
       35.37  1:16.62                                                      
 20 Giegerich, Gianna         12 WAVE-MA              1:19.73    1:17.11  
       35.02  1:17.11                                                      
 21 Dymek, Anna               11 Lower Merion-MA      1:16.74    1:17.23  
       34.95  1:17.23                                                      
 22 Mlodzienski, Sophia       12 RAD-MA               1:14.81    1:17.25  
       33.53  1:17.25                                                      
 23 Peterson, Gracie          12 WAVE-MA              1:17.09    1:17.80  
       35.79  1:17.80                                                      
 24 Stevenson, Abigail        11 GSA-MA               1:18.27    1:17.94  
       38.27  1:17.94                                                      
 25 Murphy, Taegan            12 KIDS-MA              1:18.56    1:18.12  
       36.02  1:18.12                                                      
 26 Shields, Logan            11 JW-MA                1:18.22    1:18.61  
       35.73  1:18.61                                                      
 27 Colangelo, Kayanna        11 KIDS-MA              1:16.69    1:19.49  
       37.49  1:19.49                                                      
 28 Aceto, Ally               12 MSA-MA               1:19.74    1:19.66  
       36.29  1:19.66                                                      
 29 Schwacke, Cara            12 MSA-MA               1:19.73    1:20.62  
       38.41  1:20.62                                                      
 30 Hayes, Megan              12 Northeast Swimmi-MA  1:19.77    1:22.30  
       38.93  1:22.30                                                      
 
Event 106  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Behm, Jack                11 JW-MA                1:09.39    1:08.06   20  
       32.47  1:08.06                                                      
  2 Catania, Massimo          12 JW-MA                1:09.03    1:08.41   17  
       31.56  1:08.41                                                      
  3 Broderick, Liam           11 JW-MA                1:10.86    1:08.53   16  
       31.53  1:08.53                                                      
  4 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:13.14    1:11.56   15  
       33.70  1:11.56                                                      
  5 Li, Sean                  12 JW-MA                1:11.99    1:11.91   14  
       33.69  1:11.91                                                      
  6 Franchetti, John          12 DCAA-MA              1:13.14    1:12.53   13  
       34.07  1:12.53                                                      
  7 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:13.45    1:13.45   12  
       33.78  1:13.45                                                      
  8 Smith, Nick               12 WAVE-MA              1:13.26    1:14.44   11  
       33.83  1:14.44                                                      
B - Final
  9 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                1:14.68    1:13.17    9  
       34.10  1:13.17                                                      
 10 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               1:15.79    1:13.74    7  
       33.97  1:13.74                                                      
 11 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              1:13.95    1:13.77    6  
       32.67  1:13.77                                                      
 12 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              1:16.34    1:14.56    5  
       34.43  1:14.56                                                      
 13 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               1:13.95    1:15.07    4  
       34.13  1:15.07                                                      
 14 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                1:14.91    1:15.66    3  
       34.31  1:15.66                                                      
 15 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                1:15.37    1:15.69    2  
       35.25  1:15.69                                                      
 16 Verbanas, Conner          11 DST-MA               1:16.77    1:16.34    1  
       35.73  1:16.34                                                      
 
Event 106  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Catania, Massimo          12 JW-MA                1:09.62    1:09.03  
       31.64  1:09.03                                                      
  2 Behm, Jack                11 JW-MA                1:11.90    1:09.39  
       32.92  1:09.39                                                      
  3 Broderick, Liam           11 JW-MA                1:11.19    1:10.86  
       32.43  1:10.86                                                      
  4 Strukelj, Andre           12 DST-MA               1:11.06    1:11.65  
       32.33  1:11.65                                                      
  5 Li, Sean                  12 JW-MA                1:13.05    1:11.99  
       34.61  1:11.99                                                      
  6 Thomas, Ian               12 KIDS-MA              1:12.67    1:13.14  
       34.93  1:13.14                                                      
  6 Franchetti, John          12 DCAA-MA              1:14.94    1:13.14  
       34.11  1:13.14                                                      
  8 Smith, Nick               12 WAVE-MA              1:14.18    1:13.26  
       34.04  1:13.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Machristie, Noah          11 YBCC-MA              1:14.94    1:13.45  
       34.45  1:13.45                                                      
 10 Sabalaske, Ryan           11 GSA-MA               1:13.49    1:13.95  
       34.22  1:13.95                                                      
 10 McGuinn, Pearse           11 HAWK-MA              1:15.23    1:13.95  
       32.67  1:13.95                                                      
 12 DeSumma, Trevor           11 JW-MA                1:15.54    1:14.68  
       34.46  1:14.68                                                      
 13 Yurkewicz, Alex           11 JW-MA                1:17.49    1:14.91  
       34.13  1:14.91                                                      
 14 Broadbelt, Colin          11 JW-MA                1:14.70    1:15.37  
       34.40  1:15.37                                                      
 15 Schaffling, Patrick       12 NRG-MA               1:15.19    1:15.79  
       35.21  1:15.79                                                      
 16 Lewis, Colin              12 DST-MA               1:17.09    1:16.24  
       34.86  1:16.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stinner, Aaron            12 KIDS-MA              1:17.24    1:16.34  
       36.58  1:16.34                                                      
 18 Verbanas, Conner          11 DST-MA               1:17.51    1:16.77  
       36.46  1:16.77                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Emmert, David             12 JW-MA                1:18.27    1:17.14  
       36.05  1:17.14                                                      
 20 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:15.50    1:17.34  
       36.05  1:17.34                                                      
 21 Shea IV, Jack             12 GSA-MA               1:16.01    1:17.63  
       36.14  1:17.63                                                      
 22 Shand, Colin              12 YBCC-MA              1:16.96    1:18.64  
       36.31  1:18.64                                                      
 23 Delgado, William          12 VINY-MA              1:18.59    1:18.83  
       37.19  1:18.83                                                      
 24 Birnbaum, Jake            11 GSA-MA               1:21.52    1:19.06  
       35.26  1:19.06                                                      
 25 Gilmore, Sean             11 UN-99-MA             1:21.60    1:19.14  
       37.63  1:19.14                                                      
 26 Brush, Sean               11 GSA-MA               1:20.00    1:19.37  
       36.66  1:19.37                                                      
 27 Francis, Luke             11 Wildwood Crest-MA    1:16.47    1:19.69  
       35.95  1:19.69                                                      
 28 Carpenter, Matthew        12 CAA-MA               1:21.85    1:20.41  
       37.68  1:20.41                                                      
 29 Yan, Ethan                11 MSA-MA               1:17.90    1:20.60  
       37.98  1:20.60                                                      
 30 Jiang, Alex               12 MSA-MA               1:21.41    1:21.87  
       38.72  1:21.87                                                      
 31 Conn, Miles               12 MSA-MA               1:21.49    1:22.15  
       39.95  1:22.15                                                      
 32 Linden, Luke              11 GSA-MA               1:20.78    1:22.18  
       39.39  1:22.18                                                      
 33 Masters, Luke             12 WAVE-MA              1:20.90    1:22.23  
       36.92  1:22.23                                                      
 34 Connelly, John Ryan       11 JW-MA                1:21.21    1:24.56  
       40.66  1:24.56                                                      
 35 Heim, Carter              12 ACAC-MA              1:21.14    1:25.80  
       39.02  1:25.80                                                      
 -- Christopher, Ryan         11 DST-MA               1:21.85   X1:18.77  
       37.81  1:18.77                                                      
 -- Moen, Ethan               11 DST-MA               1:19.81         DQ  
       37.30       DQ                                                      
 
Event 107  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 George School Aquatics-MA  'A'                    2:10.56    2:07.81   40  
     1) Kush, McKenna 9                 2) Gounder, Kavya 10              
     3) Cicco, Emily 10                 4) Messmer, Ella 10               
       35.31  1:03.98  1:35.88  2:07.81                                    
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:13.86    2:08.51   34  
     1) Sobczak, Alexandra 9            2) Cortes, Erin 10                
     3) Cosello, Nina 9                 4) Lehman, Alyce 9                
       33.19  1:04.64  1:37.23  2:08.51                                    
  3 Delaware Swim Team-MA  'A'                        2:13.00    2:09.31   32  
     1) Wilson, MacKenzie 10            2) Rodgers, Ava 9                 
     3) Crawford, Averie 8              4) Doig, Melissa 10               
       33.03  1:05.94  1:37.71  2:09.31                                    
  4 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            2:16.04    2:10.72   30  
     1) Campbell, Harbor 9              2) Hartman, Jamison 10            
     3) Kraft, Olivia 10                4) Pennekamp, Katie 10            
       32.60  1:10.29  1:39.72  2:10.72                                    
  5 Triton Swim Team-MA  'A'                          2:21.00    2:15.20   28  
     1) Hickey, Lillian 10              2) Daniel, Mary Kate 10           
     3) Martin, Samantha 9              4) Smallwood, Charlotte 9         
       30.85  1:09.01  1:42.56  2:15.20                                    
  6 Northeast Swimming Club-MA  'A'                   2:20.17    2:16.43   26  
     1) Hayes, Abby 9                   2) Paczewski, Gina 10             
     3) Short, Sophia 10                4) Jaskiewicz, Kaitlyn 9          
       33.40  1:09.73  1:41.17  2:16.43                                    
  7 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              2:24.48    2:17.35   24  
     1) Mansukani, Grace 8              2) Machristie, Hannah 10          
     3) Kroll, Delaney 9                4) Conlon, Lily 10                
       36.05  1:08.75  1:45.54  2:17.35                                    
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   2:29.54    2:23.24   22  
     1) Carmody, Zoey 9                 2) Shaw, CJ 9                     
     3) Downs, Kenny 9                  4) Ong, Thea 9                    
       35.91  1:10.43  1:47.33  2:23.24                                    
  9 Delaware Swim Team-MA  'B'                        2:28.12    2:27.43   18  
     1) Prange, Kennedy 9               2) Christel, Delaney 9            
     3) Kiess, Kylee 10                 4) Kiess, Andie 8                 
       39.77  1:16.17  1:53.17  2:27.43                                    
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:22.05         DQ  
     1) Wang, Mira 10                   2) Sheehan, Reagan 9              
     3) Trampe, Carly 10                4) Broderick, Ava 10              
       33.90  1:08.74  1:53.59       DQ                                    
 
Event 108  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   2:10.00    2:08.33   40  
     1) Adams, Sam 10                   2) Moyer, Ryan 9                  
     3) Borrelli, Connor 9              4) Gagner, Quinn 10               
       31.46  1:03.90  1:37.23  2:08.33                                    
  2 Delaware Swim Team-MA  'A'                        2:12.47    2:10.21   34  
     1) Tomlin, David 9                 2) Moen, James 10                 
     3) Walsh, Aidan 9                  4) Belair, Jonathan 9             
       32.55  1:05.74  1:37.38  2:10.21                                    
  3 Triton Swim Team-MA  'A'                          2:10.22    2:11.54   32  
     1) Wanner, Ryan 9                  2) Smallwood, Cooper 10           
     3) Milano, Jack 10                 4) Graaf, Sam 10                  
       31.94  1:06.11  1:39.12  2:11.54                                    
  4 Northeast Swimming Club-MA  'A'                   2:17.86    2:14.83   30  
     1) Ross, Cam 10                    2) Kawaguchi, Lucus 9             
     3) Jin, Max 9                      4) Brown, Thatcher 9              
       29.21  1:03.94  2:14.83                                             
  5 George School Aquatics-MA  'A'                    2:18.26    2:14.84   28  
     1) Wozniak, John 10                2) DeFinis, Joey 10               
     3) Fleming, Sean 9                 4) Linden, Teddy 9                
       30.97  1:09.53  1:43.34  2:14.84                                    
  6 Medford Wave-MA  'A'                              2:20.93    2:16.13   26  
     1) Pearson, Lucas 10               2) Romano, Paul 10                
     3) Rielly, Jonathan 10             4) Mountain, Julian 10            
       33.02  1:08.12  1:44.07  2:16.13                                    
  7 Ybcc Phoenix-MA  'A'                              2:21.60    2:17.51   24  
     1) Lavallee, Jack 10               2) Caccuro, Cole 8                
     3) Healy, Connor 10                4) Caccuro, Caden 10              
       34.69  1:11.58  1:46.34  2:17.51                                    
  8 Triton Swim Team-MA  'B'                          2:19.97    2:17.97   22  
     1) Cooper, Alex 10                 2) Clary, Aidan 10                
     3) Binder, Samuel 10               4) Milano, Frank 9                
       33.28  1:09.32  1:42.48  2:17.97                                    
  9 Delaware Swim Team-MA  'B'                        2:22.75    2:20.51   18  
     1) Lewis, Brady 9                  2) Cavanaugh, Brett 8             
     3) McHugh, Finn 9                  4) Texter, Ben 10                 
       34.86  1:10.61  1:45.23  2:20.51                                    
 10 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   2:37.88    2:23.98   14  
     1) Catania, Giovanni 9             2) Antes, Jack 9                  
     3) Witts, Ryan 9                   4) Lewandowski, Dominik 10        
       35.24  1:12.40  1:50.74  2:23.98                                    
 11 Delaware Swim Team-MA  'C'                        2:29.74    2:25.31   12  
     1) Richardson, Aahmad 8            2) Tomlin, Anthony 7              
     3) Burslem, Christopher 9          4) LI, Benjamin 10                
       34.83  1:12.25  1:50.81  2:25.31                                    
 
Event 109  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Lillian           10 TRI-MA                 31.42      30.30   20  
  2 Fan, Brianna              10 MSA-MA                 32.73      30.64   17  
  3 Messmer, Ella             10 GSA-MA                 32.49      31.64   16  
  4 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA                32.01      31.68   15  
  5 Short, Sophia             10 Northeast Swimmi-MA    32.62      31.90   14  
  6 Doig, Melissa             10 DST-MA                 31.85      31.97   13  
  7 Lehman, Alyce              9 JW-MA                  32.23      32.25   12  
  8 Campbell, Harbor           9 DCAA-MA                32.51      32.42   11  
  9 Russell, Ana              10 CAA-MA                 33.66      32.48    9  
 10 Cortes, Erin              10 JW-MA                  33.57      32.54    7  
 11 Conlon, Lily              10 YBCC-MA                32.51      32.58    6  
 12 Barbich, Eva              10 YBCC-MA                34.06      32.59    5  
 13 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA                 34.49      32.88    4  
 14 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA      34.26      32.90    3  
 15 Trampe, Carly             10 JW-MA                  35.85      33.13    2  
 16 Rodgers, Ava               9 DST-MA                 33.71      33.15    1  
 17 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA                 34.74      33.25  
 18 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                  33.01      33.27  
 19 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA                35.50      33.37  
 20 Crawford, Averie           8 DST-MA                 33.02      33.75  
 21 Cosello, Nina              9 JW-MA                  34.27      33.79  
 22 Fiore, Mariella            8 Muhls-MA-MA            34.57      34.02  
 23 Hayes, Abby                9 Northeast Swimmi-MA    34.54      34.12  
 24 Masucci, Olivia            9 VINY-MA                34.53      34.19  
 25 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                  35.52      34.23  
 26 Fiore, Autumn             10 Muhls-MA-MA            35.29      34.32  
 27 Kiess, Andie               8 DST-MA                 34.42      34.43  
 28 Broderick, Ava            10 JW-MA                  35.23      34.58  
 29 Ade, Natalie              10 RAD-MA                 35.67      34.63  
 30 Quinn, Emma                9 DCAA-MA                36.02      34.83  
 31 Martin, Samantha           9 TRI-MA                 36.53      35.02  
 32 Carmella, Keira            9 CAA-MA                 36.33      35.11  
 33 Enos, Kailani             10 Jcc-MA                 35.53      35.21  
 34 Phillips, Gabby           10 MSA-MA                 35.11      35.39  
 35 Kiess, Kylee              10 DST-MA                 35.72      35.51  
 36 Hartman, Jamison          10 DCAA-MA                36.58      35.65  
 37 Shuff, Willow             10 UN-99-MA               36.67      35.81  
 38 Ong, Thea                  9 JW-MA                  36.44      36.80  
 39 Gallagher, Brynn           9 TVAC-MA                35.41      36.87  
 40 Walp, Maliya               9 KIDS-MA                36.57      37.24  
 -- Kraft, Olivia             10 DCAA-MA                32.19         DQ  
 
Event 110  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ivory, David              10 MSA-MA                 31.06      30.81   20  
  2 Muntz, Jacob              10 Lower Merion-MA        32.04      30.86   17  
  3 Wanner, Ryan               9 TRI-MA                 32.84      31.14   16  
  4 DeFinis, Joey             10 GSA-MA                 32.48      31.52   15  
  5 Gagner, Quinn             10 JW-MA                  31.25      31.54   14  
  6 Brown, Thatcher            9 Northeast Swimmi-MA    31.69      31.58   13  
  7 Nash, Colin               10 DCAA-MA                32.47      31.94   12  
  8 Caccuro, Caden            10 YBCC-MA                33.85      31.96   11  
  9 Adams, Sam                10 JW-MA                  32.43      31.98    9  
 10 Liebsch, Michael          10 ACAC-MA                32.08      32.08    7  
 11 Moen, James               10 DST-MA                 33.03      32.19    6  
 12 Tomlin, David              9 DST-MA                 34.27      32.41    5  
 13 Moyer, Ryan                9 JW-MA                  33.08      32.58    4  
 14 Hess, Emery                9 ACAC-MA                32.89      32.73    2.5
 14 Walsh, Aidan               9 DST-MA                 33.05      32.73    2.5
 16 Graaf, Sam                10 TRI-MA                 32.86      32.76    1  
 17 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA                 33.29      32.86  
 18 Aievoli, Dominick         10 CAA-MA                 34.23      32.91  
 19 Borrelli, Connor           9 JW-MA                  33.46      33.04  
 20 Mountain, Julian          10 WAVE-MA                31.94      33.12  
 21 Romano, Paul              10 WAVE-MA                33.40      33.35  
 22 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 33.25      33.37  
 23 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                  33.67      33.42  
 24 Quintieri, Tommy          10 NRG-MA                 36.67      33.63  
 25 Pearson, Lucas            10 WAVE-MA                37.81      33.79  
 26 Barry, Patrick             8 MSA-MA                 35.10      33.82  
 27 DePolo, Nicky             10 MSA-MA                 34.64      33.83  
 28 Healy, Connor             10 YBCC-MA                34.61      33.90  
 29 McHugh, Finn               9 DST-MA                 35.58      34.08  
 30 Milano, Jack              10 TRI-MA                 33.35      34.19  
 31 Belair, Jonathan           9 DST-MA                 32.12      34.22  
 32 Yan, Ivan                  9 MSA-MA                 36.01      34.23  
 33 Cooper, Alex              10 TRI-MA                 34.64      34.57  
 34 Yu, Alex                  10 RAD-MA                 36.85      34.63  
 35 Richardson, Aahmad         8 DST-MA                 37.40      34.67  
 36 Farhy, Jackson            10 RAD-MA                 35.86      34.99  
 37 Clary, Aidan              10 TRI-MA                 34.76      35.05  
 38 Fleming, Sean              9 GSA-MA                 35.96      35.11  
 38 Jestice, Mason            10 ACAC-MA                39.32      35.11  
 40 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA                 36.15      35.15  
 40 Rielly, Jonathan          10 WAVE-MA                37.78      35.15  
 42 Catania, Giovanni          9 JW-MA                  35.19      35.21  
 43 Binder, Samuel            10 TRI-MA                 36.64      35.34  
 44 Sao, Shreyas              10 MSA-MA                 37.14      35.38  
 45 Kawaguchi, Lucus           9 Northeast Swimmi-MA    35.97      35.43  
 46 Oswald, Benjamin          10 MSA-MA                 38.88      35.45  
 47 Milano, Frank              9 TRI-MA                 36.83      35.60  
 48 Bulette, Andrew           10 Tiger Sharks-MA        38.29      35.63  
 48 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 38.93      35.63  
 50 LI, Benjamin              10 DST-MA                 36.23      35.65  
 51 Caccuro, Cole              8 YBCC-MA                36.95      35.92  
 52 Texter, Ben               10 DST-MA                 35.19      36.13  
 53 Lewis, Brady               9 DST-MA                 35.83      36.17  
 54 Lavallee, Jack            10 YBCC-MA                35.31      36.42  
 55 Linden, Teddy              9 GSA-MA                 38.37      37.09  
 56 Burslem, Christopher       9 DST-MA                 37.79      37.12  
 57 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                 38.34      37.35  
 58 Dorang, Jackson            8 LVA-MA                 38.16      37.82  
 59 Gilger, Ryan               9 DST-MA                 36.79      38.22  
 60 Antes, Jack                9 JW-MA                  37.37      38.90  
 61 Kammerzelt, Beau           9 DST-MA                 39.33      39.03  
 62 Witts, Ryan                9 JW-MA                  38.27      39.32  
 63 Baker, Kyle                9 GSA-MA                 38.32      39.66  
 64 Christie, Preston          9 GSA-MA                 38.89      40.77  
 
Event 111  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA              1:31.91    1:29.87   20  
       43.97  1:29.87                                                      
  2 Hickey, Lillian           10 TRI-MA               1:32.81    1:31.05   17  
       42.96  1:31.05                                                      
  3 Cortes, Erin              10 JW-MA                1:42.13    1:33.76   16  
       44.97  1:33.76                                                      
  4 Kraft, Olivia             10 DCAA-MA              1:32.97    1:34.19   15  
       44.63  1:34.19                                                      
  5 Hartman, Jamison          10 DCAA-MA              1:35.45    1:34.50   14  
       45.94  1:34.50                                                      
  6 Crawford, Averie           8 DST-MA               1:40.84    1:34.57   13  
       45.76  1:34.57                                                      
  7 Trampe, Carly             10 JW-MA                1:36.11    1:34.58   12  
       44.41  1:34.58                                                      
  8 Doig, Melissa             10 DST-MA               1:35.90    1:35.45   11  
       45.37  1:35.45                                                      
  9 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA               1:38.77    1:35.68    9  
       44.09  1:35.68                                                      
 10 Phillips, Gabby           10 MSA-MA               1:39.22    1:36.53    7  
       45.19  1:36.53                                                      
 11 Ong, Thea                  9 JW-MA                1:34.90    1:36.70    6  
       45.89  1:36.70                                                      
 12 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA    1:36.79    1:36.80    5  
       46.72  1:36.80                                                      
 13 Gounder, Kavya            10 GSA-MA               1:39.02    1:37.03    4  
       46.39  1:37.03                                                      
 14 Broderick, Ava            10 JW-MA                1:44.17    1:37.04    3  
       46.76  1:37.04                                                      
 15 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA              1:42.72    1:37.50    2  
       47.46  1:37.50                                                      
 16 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99-MA             1:49.81    1:37.79    1  
       46.40  1:37.79                                                      
 17 Rodgers, Ava               9 DST-MA               1:47.68    1:38.67  
       45.91  1:38.67                                                      
 18 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                1:37.82    1:39.34  
       46.90  1:39.34                                                      
 19 Lehman, Alyce              9 JW-MA                1:39.97    1:40.31  
       47.54  1:40.31                                                      
 20 Shuff, Willow             10 UN-99-MA             1:40.54    1:40.35  
       46.99  1:40.35                                                      
 21 Dymek, Julia               9 Lower Merion-MA      1:37.82    1:40.59  
       46.88  1:40.59                                                      
 22 Ho, Jane                  10 JW-MA                1:47.12    1:41.38  
       48.68  1:41.38                                                      
 23 Lake, Alice                9 RAD-MA               1:46.80    1:41.45  
       46.71  1:41.45                                                      
 24 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                1:41.86    1:41.52  
       48.70  1:41.52                                                      
 25 Nikolic, Daria            10 BSC-MA               1:40.45    1:41.93  
       48.94  1:41.93                                                      
 26 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    1:39.46    1:42.94  
       49.17  1:42.94                                                      
 27 Wang, Mira                10 JW-MA                1:45.75    1:43.11  
       48.40  1:43.11                                                      
 28 Davis, Julia               9 Northeast Swimmi-MA  1:58.75    1:43.49  
       47.68  1:43.49                                                      
 29 Kiess, Andie               8 DST-MA               1:49.25    1:44.47  
       49.68  1:44.47                                                      
 30 Murphy, Ciara             10 KIDS-MA              1:52.88    1:44.76  
       50.84  1:44.76                                                      
 31 Haralambous, Alex         10 NRG-MA               1:50.09    1:46.28  
       49.25  1:46.28                                                      
 32 Downs, Kenny               9 JW-MA                1:51.00    1:46.76  
       50.42  1:46.76                                                      
 33 Masucci, Olivia            9 VINY-MA              1:48.98    1:47.12  
       51.28  1:47.12                                                      
 34 Chatrath, Ivana            9 JW-MA                1:47.99    1:48.04  
       51.96  1:48.04                                                      
 35 Enos, Kailani             10 Jcc-MA               1:47.12    1:48.61  
       52.01  1:48.61                                                      
 36 Renouf, Emily             10 JW-MA                1:56.23    1:49.83  
       52.29  1:49.83                                                      
 37 Quinn, Emma                9 DCAA-MA              1:52.30    1:50.73  
       52.10  1:50.73                                                      
 38 Walp, Maliya               9 KIDS-MA              1:55.17    1:51.55  
       52.56  1:51.55                                                      
 39 Christel, Delaney          9 DST-MA               1:50.52    1:51.70  
       53.59  1:51.70                                                      
 40 Kiess, Kylee              10 DST-MA               1:51.58    1:52.03  
       53.57  1:52.03                                                      
 41 Prange, Kennedy            9 DST-MA               1:49.71    1:54.38  
       54.01  1:54.38                                                      
 42 Shaw, CJ                   9 JW-MA                1:54.28    1:55.66  
       56.87  1:55.66                                                      
 43 Yeomans, Lillian           9 GSA-MA               1:57.77    1:58.45  
       57.62  1:58.45                                                      
 44 Hower, Megan               9 Tiger Sharks-MA      1:57.48    1:59.28  
       54.16  1:59.28                                                      
 45 Cao, Cynthia               9 DST-MA               1:55.36    2:02.00  
 -- Barbich, Eva              10 YBCC-MA              1:37.58         DQ  
 
Event 112  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Ryan                9 JW-MA                1:34.74    1:28.27   18.5
       42.78  1:28.27                                                      
  1 Romano, Paul              10 WAVE-MA              1:33.56    1:28.27   18.5
       42.01  1:28.27                                                      
  3 Brown, Thatcher            9 Northeast Swimmi-MA  1:41.91    1:33.23   16  
       44.48  1:33.23                                                      
  4 Walsh, Aidan               9 DST-MA               1:40.61    1:34.24   15  
       45.72  1:34.24                                                      
  5 Cooper, Alex              10 TRI-MA               1:35.62    1:34.98   14  
       44.36  1:34.98                                                      
  6 DeFinis, Joey             10 GSA-MA               1:36.91    1:35.65   13  
       45.08  1:35.65                                                      
  7 Ivory, David              10 MSA-MA               1:38.65    1:36.09   12  
       45.33  1:36.09                                                      
  8 Innis, Tanner             10 VINY-MA              1:43.59    1:37.52   11  
       45.91  1:37.52                                                      
  9 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                1:43.09    1:37.80    9  
       45.71  1:37.80                                                      
 10 Nash, Colin               10 DCAA-MA              1:38.31    1:37.81    7  
       46.01  1:37.81                                                      
 11 Faulkingham, Jacob        10 MSA-MA               1:40.96    1:38.00    6  
       47.85  1:38.00                                                      
 12 Baker, Kyle                9 GSA-MA               1:41.37    1:38.66    5  
       45.75  1:38.66                                                      
 13 Quintieri, Tommy          10 NRG-MA               1:49.15    1:38.72    4  
       46.47  1:38.72                                                      
 14 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:41.63    1:39.32    3  
       48.46  1:39.32                                                      
 15 Linden, Teddy              9 GSA-MA               1:40.48    1:40.24    2  
       47.34  1:40.24                                                      
 16 McHugh, Finn               9 DST-MA               1:37.19    1:41.01    1  
       47.79  1:41.01                                                      
 17 Wozniak, John             10 GSA-MA               1:40.06    1:41.18  
       48.52  1:41.18                                                      
 18 Iannacone, Daniel         10 GSA-MA               1:48.56    1:42.92  
       49.40  1:42.92                                                      
 19 DePolo, Nicky             10 MSA-MA               1:44.42    1:43.04  
       48.86  1:43.04                                                      
 20 Kawaguchi, Lucus           9 Northeast Swimmi-MA  1:46.66    1:43.33  
       49.63  1:43.33                                                      
 21 Mountain, Julian          10 WAVE-MA              1:42.74    1:43.69  
       49.73  1:43.69                                                      
 22 Schneider, Tristan        10 JW-MA                1:53.55    1:44.04  
       50.16  1:44.04                                                      
 23 Yan, Ivan                  9 MSA-MA               1:56.30    1:44.52  
       50.06  1:44.52                                                      
 24 Fleming, Sean              9 GSA-MA               1:50.72    1:44.72  
       49.99  1:44.72                                                      
 25 Tomlin, David              9 DST-MA               1:46.91    1:44.91  
       50.16  1:44.91                                                      
 26 Rimler, Maack              7 TRI-MA               1:50.14    1:45.68  
       48.88  1:45.68                                                      
 27 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               1:48.04    1:45.74  
       50.24  1:45.74                                                      
 28 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA               1:47.48    1:47.24  
       51.39  1:47.24                                                      
 29 Jin, Max                   9 Northeast Swimmi-MA  1:51.80    1:48.98  
       51.45  1:48.98                                                      
 30 Binder, Samuel            10 TRI-MA               1:46.16    1:49.04  
       51.64  1:49.04                                                      
 31 Witts, Ryan                9 JW-MA                1:47.23    1:49.96  
       52.51  1:49.96                                                      
 32 Skowronski, Braydon        9 JW-MA                1:52.67    1:49.99  
 33 Barry, Patrick             8 MSA-MA               1:52.54    1:50.76  
       51.30  1:50.76                                                      
 
Event 113  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Annabel            9 Lower Merion-MA        38.52      36.40   20  
  2 Fan, Brianna              10 MSA-MA                 40.15      36.94   17  
  3 Cortes, Erin              10 JW-MA                  38.41      37.00   16  
  4 Hickey, Lillian           10 TRI-MA                 38.84      37.48   15  
  5 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA                38.66      37.52   14  
  6 Gounder, Kavya            10 GSA-MA                 37.44      37.65   13  
  7 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99-MA               38.14      37.66   12  
  8 Doig, Melissa             10 DST-MA                 39.25      38.01   11  
  9 Short, Sophia             10 Northeast Swimmi-MA    38.90      38.09    9  
 10 Fiore, Mariella            8 Muhls-MA-MA            42.20      38.10    7  
 11 Messmer, Ella             10 GSA-MA                 39.83      38.85    5.5
 11 Wang, Mira                10 JW-MA                  40.81      38.85    5.5
 13 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                  39.67      38.94    4  
 14 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA                39.19      39.23    3  
 15 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA                 39.00      39.39    2  
 16 Lake, Alice                9 RAD-MA                 40.41      39.64    1  
 17 Lehman, Alyce              9 JW-MA                  39.59      39.73  
 18 Ade, Natalie              10 RAD-MA                 40.17      40.01  
 19 Nikolic, Daria            10 BSC-MA                 42.75      40.09  
 20 Gallagher, Brynn           9 TVAC-MA                41.10      40.18  
 21 Ong, Thea                  9 JW-MA                  40.49      40.48  
 22 Fiore, Autumn             10 Muhls-MA-MA            42.02      40.95  
 23 Quinn, Emma                9 DCAA-MA                42.72      40.99  
 24 Carmella, Keira            9 CAA-MA                 43.26      41.48  
 25 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA      41.00      41.57  
 26 McNamara, Elizabeth        9 CAA-MA                 43.06      41.80  
 27 Kiess, Kylee              10 DST-MA                 42.71      41.91  
 28 Rittenhouse, Hailey        9 MSA-MA                 44.73      42.03  
 29 Johnson, Mary Kate        10 CAA-MA                 44.04      42.12  
 30 Burckhardt, Kalyn          9 Northeast Swimmi-MA    43.72      42.13  
 31 Cosello, Nina              9 JW-MA                  41.06      42.15  
 32 Weiss, Caylin             10 KIDS-MA                43.46      42.21  
 33 Hayes, Abby                9 Northeast Swimmi-MA    43.90      42.22  
 34 Wachs, Marisa             10 Lower Merion-MA        42.61      42.29  
 35 Broderick, Ava            10 JW-MA                  40.70      42.71  
 36 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                  42.61      42.81  
 37 Shuff, Willow             10 UN-99-MA               43.95      42.84  
 38 Ho, Jane                  10 JW-MA                  44.06      42.94  
 39 Thompson, Alison          10 VINY-MA                44.07      42.95  
 40 Kush, McKenna              9 GSA-MA                 44.36      43.32  
 41 St-Laurent, Alexandra     10 CAA-MA                 43.53      43.37  
 42 Shaw, CJ                   9 JW-MA                  43.95      43.38  
 43 Martin, Samantha           9 TRI-MA                 42.99      43.43  
 44 Strader, Josephine         9 Lower Merion-MA        44.01      43.52  
 45 Christel, Delaney          9 DST-MA                 43.91      43.59  
 46 Masucci, Olivia            9 VINY-MA                42.77      43.70  
 47 Jaskiewicz, Kaitlyn        9 Northeast Swimmi-MA    44.13      43.72  
 48 Cao, Cynthia               9 DST-MA                 43.93      44.06  
 49 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA                 41.91      44.15  
 50 Murphy, Ciara             10 KIDS-MA                41.10      44.47  
 51 Mansukani, Grace           8 YBCC-MA                43.21      44.59  
 52 Renouf, Emily             10 JW-MA                  44.53      44.62  
 53 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      42.31      44.63  
 54 Downs, Kenny               9 JW-MA                  44.68      44.68  
 55 Phillips, Gabby           10 MSA-MA                 43.24      44.85  
 56 Evans, Emily              10 TVAC-MA                43.49      45.79  
 57 Zukin, Rose                9 ACAC-MA                44.54      46.50  
 -- Carmody, Zoey              9 JW-MA                  43.44         DQ  
 -- Trampe, Carly             10 JW-MA                  42.98         DQ  
 -- Hartman, Jamison          10 DCAA-MA                43.76         DQ  
 -- Rodgers, Ava               9 DST-MA                 40.96         DQ  
 
Event 114  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borrelli, Connor           9 JW-MA                  36.84      35.53   20  
  2 Ross, Cam                 10 Northeast Swimmi-MA    36.23      36.14   17  
  3 Moen, James               10 DST-MA                 38.44      37.35   16  
  4 Pearson, Lucas            10 WAVE-MA                41.81      37.39   15  
  5 Innis, Tanner             10 VINY-MA                36.32      37.56   14  
  6 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 37.85      37.72   12.5
  6 Gagner, Quinn             10 JW-MA                  37.95      37.72   12.5
  8 Liebsch, Michael          10 ACAC-MA                38.24      37.96   11  
  9 Muntz, Jacob              10 Lower Merion-MA        37.60      38.08    9  
 10 Wanner, Ryan               9 TRI-MA                 39.37      38.66    7  
 11 DeFinis, Joey             10 GSA-MA                 38.33      38.78    6  
 12 DePolo, Nicky             10 MSA-MA                 39.61      38.98    5  
 13 Moyer, Ryan                9 JW-MA                  40.18      39.05    4  
 14 Walsh, Aidan               9 DST-MA                 40.74      39.58    3  
 15 Tomlin, David              9 DST-MA                 41.03      39.64    2  
 16 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA                 41.50      39.69    1  
 17 Hess, Emery                9 ACAC-MA                40.24      39.75  
 18 Catania, Giovanni          9 JW-MA                  40.19      40.01  
 19 Yan, Ivan                  9 MSA-MA                 45.91      40.33  
 20 Caccuro, Caden            10 YBCC-MA                41.89      40.40  
 21 Aievoli, Dominick         10 CAA-MA                 42.80      40.43  
 22 Lewis, Brady               9 DST-MA                 40.64      40.57  
 23 Lavallee, Jack            10 YBCC-MA                44.54      40.69  
 24 McHugh, Finn               9 DST-MA                 42.76      40.83  
 25 Yu, Alex                  10 RAD-MA                 43.46      41.14  
 25 Ivory, David              10 MSA-MA                 39.03      41.14  
 27 Graaf, Sam                10 TRI-MA                 42.62      41.26  
 28 Brasfield, Benjamin       10 Lower Merion-MA        44.74      41.30  
 29 Quintieri, Tommy          10 NRG-MA                 42.18      41.31  
 30 Romano, Paul              10 WAVE-MA                42.60      41.41  
 31 Farhy, Jackson            10 RAD-MA                 43.36      41.75  
 32 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA                 42.97      42.05  
 33 Burslem, Christopher       9 DST-MA                 42.02      42.09  
 34 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                  43.35      42.17  
 35 Healy, Connor             10 YBCC-MA                41.31      42.23  
 36 Rielly, Jonathan          10 WAVE-MA                41.74      42.27  
 37 Loh, Jason                10 GSA-MA                 45.24      42.30  
 38 Barry, Patrick             8 MSA-MA                 43.78      42.38  
 39 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 46.74      42.39  
 40 Oswald, Benjamin          10 MSA-MA                 41.79      42.67  
 41 Clary, Aidan              10 TRI-MA                 42.31      42.89  
 42 Jestice, Mason            10 ACAC-MA                45.84      43.19  
 43 Mountain, Julian          10 WAVE-MA                39.71      43.49  
 44 LI, Benjamin              10 DST-MA                 45.60      43.58  
 45 Sao, Shreyas              10 MSA-MA                 44.35      43.90  
 46 Richardson, Aahmad         8 DST-MA                 44.35      44.36  
 47 Gilger, Ryan               9 DST-MA                 43.10      44.75  
 48 Texter, Ben               10 DST-MA                 43.14      44.89  
 49 Fleming, Sean              9 GSA-MA                 46.37      44.96  
 50 Strauss, Matthew           9 JW-MA                  46.35      45.09  
 51 Antes, Jack                9 JW-MA                  46.05      45.87  
 52 Christie, Preston          9 GSA-MA                 46.46      46.87  
 53 Linden, Teddy              9 GSA-MA                 45.91      46.97  
 54 Skowronski, Braydon        9 JW-MA                  45.69      48.30  
 55 Witts, Ryan                9 JW-MA                  46.00      48.45  
 56 Rimler, Maack              7 TRI-MA                 45.23      48.53  
 
Event 115  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Alyce              9 JW-MA                1:23.41    1:17.74   20  
       35.84  1:17.74                                                      
  2 Hickey, Lillian           10 TRI-MA               1:27.93    1:21.36   17  
       37.01  1:21.36                                                      
  3 Campbell, Harbor           9 DCAA-MA              1:23.26    1:22.05   16  
       37.41  1:22.05                                                      
  4 Fan, Brianna              10 MSA-MA               1:23.84    1:23.19   15  
       36.96  1:23.19                                                      
  5 Cortes, Erin              10 JW-MA                1:29.91    1:23.51   14  
       37.27  1:23.51                                                      
  6 Messmer, Ella             10 GSA-MA               1:31.78    1:24.66   13  
       39.59  1:24.66                                                      
  7 Gounder, Kavya            10 GSA-MA               1:43.82    1:31.28   12  
       43.03  1:31.28                                                      
  8 Wang, Mira                10 JW-MA                1:40.10    1:31.77   11  
       43.70  1:31.77                                                      
  9 Kiess, Andie               8 DST-MA               1:38.34    1:33.07    9  
       43.07  1:33.07                                                      
 10 Hayes, Abby                9 Northeast Swimmi-MA  1:36.51    1:34.87    7  
 11 Cosello, Nina              9 JW-MA                1:40.05    1:35.09    6  
       42.07  1:35.09                                                      
 12 St-Laurent, Alexandra     10 CAA-MA               1:39.52    1:36.89    5  
       43.20  1:36.89                                                      
 13 Rodgers, Ava               9 DST-MA               1:43.58    1:37.32    4  
       43.60  1:37.32                                                      
 14 Kiess, Kylee              10 DST-MA               1:39.75    1:38.87    3  
       42.19  1:38.87                                                      
 15 Jaskiewicz, Kaitlyn        9 Northeast Swimmi-MA  1:45.45    1:40.00    2  
       43.83  1:40.00                                                      
 16 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    1:41.43    1:47.19    1  
 
Event 116  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeFinis, Joey             10 GSA-MA               1:24.82    1:24.75   20  
       39.55  1:24.75                                                      
  2 Graaf, Sam                10 TRI-MA               1:25.55    1:25.23   17  
       38.10  1:25.23                                                      
  3 Adams, Sam                10 JW-MA                1:32.62    1:28.46   16  
       39.72  1:28.46                                                      
  4 Lewis, Brady               9 DST-MA               1:31.14    1:31.78   15  
       41.74  1:31.78                                                      
  5 Texter, Ben               10 DST-MA               1:34.97    1:32.94   14  
       43.05  1:32.94                                                      
  6 Mountain, Julian          10 WAVE-MA              1:39.33    1:35.15   13  
       45.58  1:35.15                                                      
 -- Burslem, Christopher       9 DST-MA               1:41.52         DQ  
       46.46       DQ                                                      
 -- Walstrom, Seamus           7 DST-MA               1:46.55         DQ  
 -- Wozniak, John             10 GSA-MA               1:35.26         DQ  
       41.51       DQ                                                      
 
Event 117  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Lillian           10 TRI-MA               1:19.28    1:17.94   20  
       36.79  1:17.94                                                      
  2 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA              1:21.01    1:18.31   17  
       36.83  1:18.31                                                      
  3 Kraft, Olivia             10 DCAA-MA              1:21.15    1:20.88   16  
       37.66  1:20.88                                                      
  4 Cortes, Erin              10 JW-MA                1:23.88    1:20.95   15  
       36.91  1:20.95                                                      
  5 Doig, Melissa             10 DST-MA               1:22.67    1:22.12   14  
       38.03  1:22.12                                                      
  6 Short, Sophia             10 Northeast Swimmi-MA  1:23.44    1:22.29   13  
       38.13  1:22.29                                                      
  7 Campbell, Harbor           9 DCAA-MA              1:21.96    1:22.65   12  
       39.26  1:22.65                                                      
  8 Lehman, Alyce              9 JW-MA                1:22.13    1:23.74   11  
       36.82  1:23.74                                                      
  9 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99-MA             1:23.25    1:23.98    9  
       39.89  1:23.98                                                      
 10 Gounder, Kavya            10 GSA-MA               1:27.11    1:24.00    7  
       40.34  1:24.00                                                      
 11 Fan, Brianna              10 MSA-MA               1:26.03    1:24.39    6  
       37.87  1:24.39                                                      
 12 Russell, Ana              10 CAA-MA               1:30.97    1:25.53    5  
       40.76  1:25.53                                                      
 13 Messmer, Ella             10 GSA-MA               1:27.58    1:25.59    4  
       39.43  1:25.59                                                      
 14 Trampe, Carly             10 JW-MA                1:37.25    1:25.63    3  
       41.30  1:25.63                                                      
 15 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA    1:27.66    1:25.71    2  
       40.52  1:25.71                                                      
 16 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA               1:29.83    1:25.85    1  
       40.90  1:25.85                                                      
 17 Machristie, Hannah        10 YBCC-MA              1:29.89    1:26.80  
       41.10  1:26.80                                                      
 18 Broderick, Ava            10 JW-MA                1:26.67    1:27.04  
       41.95  1:27.04                                                      
 19 Lake, Alice                9 RAD-MA               1:33.73    1:27.08  
       39.30  1:27.08                                                      
 20 Barbich, Eva              10 YBCC-MA              1:28.44    1:27.16  
       43.38  1:27.16                                                      
 21 Sheehan, Reagan            9 JW-MA                1:27.90    1:27.19  
       42.62  1:27.19                                                      
 22 Wang, Mira                10 JW-MA                1:28.19    1:27.21  
       41.04  1:27.21                                                      
 23 Kiess, Andie               8 DST-MA               1:27.75    1:27.43  
       40.84  1:27.43                                                      
 24 Enos, Kailani             10 Jcc-MA               1:29.54    1:27.45  
       40.03  1:27.45                                                      
 25 Ong, Thea                  9 JW-MA                1:29.14    1:27.76  
       41.14  1:27.76                                                      
 26 Fuhr, Avery                9 CAA-MA               1:34.61    1:27.85  
       39.63  1:27.85                                                      
 27 Hartman, Jamison          10 DCAA-MA              1:30.78    1:27.92  
 28 Bailey, Annabel            9 Lower Merion-MA      1:36.94    1:28.51  
       38.35  1:28.51                                                      
 29 Ade, Natalie              10 RAD-MA               1:27.01    1:28.63  
       38.56  1:28.63                                                      
 30 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                1:26.19    1:29.25  
       42.16  1:29.25                                                      
 31 Nikolic, Daria            10 BSC-MA               1:34.47    1:29.42  
       40.85  1:29.42                                                      
 31 Dymek, Julia               9 Lower Merion-MA      1:30.03    1:29.42  
       42.54  1:29.42                                                      
 33 Carmella, Keira            9 CAA-MA               1:35.97    1:29.53  
       41.49  1:29.53                                                      
 34 McNamara, Elizabeth        9 CAA-MA               1:38.12    1:29.85  
       40.54  1:29.85                                                      
 35 Shaw, CJ                   9 JW-MA                1:35.74    1:31.21  
       42.83  1:31.21                                                      
 36 Cosello, Nina              9 JW-MA                1:34.32    1:31.37  
       43.16  1:31.37                                                      
 37 Shuff, Willow             10 UN-99-MA             1:32.35    1:31.48  
       43.67  1:31.48                                                      
 38 Gallagher, Brynn           9 TVAC-MA              1:33.84    1:31.68  
       41.82  1:31.68                                                      
 39 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    1:33.96    1:31.85  
       45.57  1:31.85                                                      
 40 Quinn, Emma                9 DCAA-MA              1:35.24    1:32.21  
       44.29  1:32.21                                                      
 41 Rodgers, Ava               9 DST-MA               1:27.13    1:32.34  
       44.09  1:32.34                                                      
 42 Masucci, Olivia            9 VINY-MA              1:34.97    1:33.29  
       43.59  1:33.29                                                      
 43 Daniel, Mary Kate         10 TRI-MA               1:36.14    1:33.58  
 44 Martin, Samantha           9 TRI-MA               1:34.96    1:33.81  
       42.47  1:33.81                                                      
 45 Wilson, MacKenzie         10 DST-MA               1:36.01    1:33.87  
       43.93  1:33.87                                                      
 46 Hayes, Abby                9 Northeast Swimmi-MA  1:33.77    1:33.98  
       43.21  1:33.98                                                      
 47 Crawford, Averie           8 DST-MA               1:28.92    1:34.38  
 48 Carmody, Zoey              9 JW-MA                1:34.54    1:35.07  
       42.68  1:35.07                                                      
 49 Ho, Jane                  10 JW-MA                1:37.99    1:35.14  
       43.86  1:35.14                                                      
 50 Wachs, Marisa             10 Lower Merion-MA      1:39.96    1:35.65  
       44.19  1:35.65                                                      
 51 Kiess, Kylee              10 DST-MA               1:33.07    1:35.81  
       43.14  1:35.81                                                      
 52 Murphy, Ciara             10 KIDS-MA              1:32.38    1:35.97  
       43.33  1:35.97                                                      
 53 St-Laurent, Alexandra     10 CAA-MA               1:39.37    1:36.15  
       43.22  1:36.15                                                      
 54 Kroll, Delaney             9 YBCC-MA              1:37.46    1:36.21  
       45.32  1:36.21                                                      
 55 Jaskiewicz, Kaitlyn        9 Northeast Swimmi-MA  1:34.91    1:36.50  
       43.04  1:36.50                                                      
 56 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA  1:37.19    1:37.62  
       47.14  1:37.62                                                      
 57 Renouf, Emily             10 JW-MA                1:38.05    1:37.67  
       43.58  1:37.67                                                      
 58 Haralambous, Alex         10 NRG-MA               1:31.28    1:38.41  
       46.95  1:38.41                                                      
 59 Thompson, Alison          10 VINY-MA              1:39.74    1:38.72  
       44.15  1:38.72                                                      
 60 Hower, Megan               9 Tiger Sharks-MA      1:36.39    1:40.32  
       44.96  1:40.32                                                      
 61 Phillips, Gabby           10 MSA-MA               1:39.90    1:41.81  
       50.19  1:41.81                                                      
 62 Cao, Cynthia               9 DST-MA               1:37.33    1:44.25  
       46.72  1:44.25                                                      
 -- Kush, McKenna              9 GSA-MA               1:38.33         DQ  
       45.35       DQ                                                      
 -- Strader, Josephine         9 Lower Merion-MA      1:38.95         DQ  
       45.19       DQ                                                      
 
Event 118  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeFinis, Joey             10 GSA-MA               1:19.56    1:19.08   20  
       36.82  1:19.08                                                      
  2 Moyer, Ryan                9 JW-MA                1:21.07    1:20.21   17  
       37.22  1:20.21                                                      
  3 Brown, Thatcher            9 Northeast Swimmi-MA  1:22.16    1:20.98   16  
       37.40  1:20.98                                                      
  4 Adams, Sam                10 JW-MA                1:21.85    1:21.33   15  
       36.61  1:21.33                                                      
  5 Faulkingham, Jacob        10 MSA-MA               1:21.71    1:21.42   14  
       38.14  1:21.42                                                      
  6 Innis, Tanner             10 VINY-MA              1:24.72    1:22.19   13  
       37.37  1:22.19                                                      
  7 Ivory, David              10 MSA-MA               1:25.42    1:22.86   12  
       39.91  1:22.86                                                      
  8 Wozniak, John             10 GSA-MA               1:19.81    1:23.21   11  
       37.70  1:23.21                                                      
  9 Moen, James               10 DST-MA               1:23.91    1:24.08    9  
       38.87  1:24.08                                                      
 10 Nash, Colin               10 DCAA-MA              1:22.31    1:24.42    7  
       38.68  1:24.42                                                      
 11 Romano, Paul              10 WAVE-MA              1:24.03    1:24.72    6  
 12 Borrelli, Connor           9 JW-MA                1:24.88    1:25.03    5  
       37.46  1:25.03                                                      
 13 Walsh, Aidan               9 DST-MA               1:26.84    1:25.19    4  
       41.30  1:25.19                                                      
 14 Belair, Jonathan           9 DST-MA               1:23.96    1:26.02    3  
       41.27  1:26.02                                                      
 15 Liebsch, Michael          10 ACAC-MA              1:25.59    1:26.13    2  
       39.07  1:26.13                                                      
 16 Hess, Emery                9 ACAC-MA              1:26.97    1:26.14    1  
       40.57  1:26.14                                                      
 17 Quintieri, Tommy          10 NRG-MA               1:36.99    1:26.38  
       40.43  1:26.38                                                      
 18 Gagner, Quinn             10 JW-MA                1:25.25    1:26.48  
       37.49  1:26.48                                                      
 19 Tomlin, David              9 DST-MA               1:33.97    1:26.90  
       40.18  1:26.90                                                      
 20 Aievoli, Dominick         10 CAA-MA               1:37.79    1:26.95  
       38.53  1:26.95                                                      
 21 Wanner, Ryan               9 TRI-MA               1:27.88    1:27.33  
       40.76  1:27.33                                                      
 22 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:26.89    1:27.36  
       41.55  1:27.36                                                      
 23 Caccuro, Caden            10 YBCC-MA              1:28.34    1:27.43  
       42.02  1:27.43                                                      
 24 Catania, Giovanni          9 JW-MA                1:28.44    1:27.45  
       39.13  1:27.45                                                      
 25 McHugh, Finn               9 DST-MA               1:27.98    1:27.88  
       42.22  1:27.88                                                      
 26 Cooper, Alex              10 TRI-MA               1:31.06    1:27.94  
       43.36  1:27.94                                                      
 27 Lewandowski, Dominik      10 JW-MA                1:27.60    1:28.42  
       41.28  1:28.42                                                      
 28 Lewis, Brady               9 DST-MA               1:30.40    1:29.24  
       41.00  1:29.24                                                      
 29 Dorang, Jackson            8 LVA-MA               1:36.74    1:30.14  
       41.87  1:30.14                                                      
 30 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA               1:28.30    1:30.23  
       43.00  1:30.23                                                      
 31 Brasfield, Benjamin       10 Lower Merion-MA      1:39.00    1:30.31  
       42.06  1:30.31                                                      
 32 DePolo, Nicky             10 MSA-MA               1:32.18    1:30.43  
       41.31  1:30.43                                                      
 33 Mountain, Julian          10 WAVE-MA              1:28.38    1:30.58  
       41.97  1:30.58                                                      
 34 Yan, Ivan                  9 MSA-MA               1:38.39    1:31.28  
       43.26  1:31.28                                                      
 35 Yu, Alex                  10 RAD-MA               1:36.66    1:31.58  
       40.60  1:31.58                                                      
 36 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA               1:33.83    1:31.63  
       42.37  1:31.63                                                      
 37 Fleming, Sean              9 GSA-MA               1:35.48    1:32.74  
       47.11  1:32.74                                                      
 38 Healy, Connor             10 YBCC-MA              1:34.41    1:32.77  
       42.58  1:32.77                                                      
 39 Linden, Teddy              9 GSA-MA               1:34.94    1:33.20  
       47.89  1:33.20                                                      
 40 Texter, Ben               10 DST-MA               1:34.73    1:33.38  
       43.14  1:33.38                                                      
 41 LI, Benjamin              10 DST-MA               1:36.12    1:33.40  
       43.21  1:33.40                                                      
 42 Jestice, Mason            10 ACAC-MA              1:38.37    1:33.70  
       45.30  1:33.70                                                      
 43 Skowronski, Braydon        9 JW-MA                1:45.02    1:35.05  
 44 Farhy, Jackson            10 RAD-MA               1:39.55    1:35.22  
       41.93  1:35.22                                                      
 45 Tomlin, Anthony            7 DST-MA               1:44.91    1:35.50  
       46.91  1:35.50                                                      
 46 Oswald, Benjamin          10 MSA-MA               1:35.01    1:35.61  
       44.64  1:35.61                                                      
 47 Milano, Frank              9 TRI-MA               1:39.57    1:35.66  
       45.56  1:35.66                                                      
 48 Binder, Samuel            10 TRI-MA               1:35.29    1:36.16  
       46.29  1:36.16                                                      
 49 Markakis, Yanni            9 TRI-MA               1:42.46    1:36.94  
       45.97  1:36.94                                                      
 50 Clary, Aidan              10 TRI-MA               1:38.36    1:37.14  
       43.79  1:37.14                                                      
 51 Lavallee, Jack            10 YBCC-MA              1:36.26    1:37.37  
       42.71  1:37.37                                                      
 52 Baker, Kyle                9 GSA-MA               1:36.95    1:38.44  
       49.69  1:38.44                                                      
 53 Iannacone, Daniel         10 GSA-MA               1:43.19    1:38.50  
       49.00  1:38.50                                                      
 54 Kraft, Chase               9 DCAA-MA              1:41.29    1:39.02  
       50.54  1:39.02                                                      
 55 Caccuro, Cole              8 YBCC-MA              1:46.91    1:39.18  
 56 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               1:35.97    1:39.21  
       45.75  1:39.21                                                      
 57 Rimler, Maack              7 TRI-MA               1:42.50    1:40.16  
       48.05  1:40.16                                                      
 58 Rielly, Jonathan          10 WAVE-MA              1:35.91    1:40.23  
 59 Schneider, Tristan        10 JW-MA                1:45.37    1:40.56  
       49.75  1:40.56                                                      
 60 Burslem, Christopher       9 DST-MA               1:44.61    1:40.64  
       46.99  1:40.64                                                      
 61 Jin, Max                   9 Northeast Swimmi-MA  1:45.69    1:41.27  
       49.41  1:41.27                                                      
 62 Antes, Jack                9 JW-MA                1:44.06    1:41.63  
       49.69  1:41.63                                                      
 63 Strauss, Matthew           9 JW-MA                1:42.43    1:42.55  
       47.19  1:42.55                                                      
 64 Subramanian, Vaibhav       9 DST-MA               1:41.91    1:43.23  
       50.27  1:43.23                                                      
 65 Kammerzelt, Beau           9 DST-MA               1:45.27    1:43.25  
       46.07  1:43.25                                                      
 66 Loh, Jason                10 GSA-MA               1:47.39    1:43.74  
       51.17  1:43.74                                                      
 67 Gilger, Ryan               9 DST-MA               1:45.41    1:44.67  
       50.20  1:44.67                                                      
 68 Dalton, Gavin             10 TRI-MA               1:46.39    1:48.00  
       54.56  1:48.00                                                      
 69 Witts, Ryan                9 JW-MA                1:40.82    1:48.25  
       54.60  1:48.25                                                      
 70 Walstrom, Seamus           7 DST-MA               1:39.44    1:48.83  
       46.26  1:48.83                                                      
 -- Graaf, Sam                10 TRI-MA               1:25.69         DQ  
       39.95       DQ                                                      
 -- Barry, Patrick             8 MSA-MA               1:35.70         DQ  
       42.69       DQ                                                      
 -- Contratti, Vincent        10 Devilrays-MA         1:48.03         DQ  
       49.29       DQ                                                      
 
Event 119  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennekamp, Katie          10 DCAA-MA              2:34.84    2:34.86   20  
       34.21  1:14.25  1:56.56  2:34.86                                    
  2 Campbell, Harbor           9 DCAA-MA              2:35.10    2:37.30   17  
       35.69  1:16.54  1:58.41  2:37.30                                    
  3 Conlon, Lily              10 YBCC-MA              2:38.32    2:37.83   16  
       36.04  1:17.32  1:59.30  2:37.83                                    
  4 Messmer, Ella             10 GSA-MA               2:44.07    2:39.65   15  
       36.70  1:18.68  2:00.99  2:39.65                                    
  5 Kiess, Andie               8 DST-MA               2:52.18    2:39.98   14  
       37.82  1:21.15  2:02.46  2:39.98                                    
  6 Gounder, Kavya            10 GSA-MA               2:46.65    2:40.47   13  
       37.16  1:19.04  2:01.09  2:40.47                                    
  7 Crouthamel, Lauren         9 Wildwood Crest-MA    2:47.28    2:41.30   12  
       37.37  1:19.86  2:02.82  2:41.30                                    
  8 Smallwood, Charlotte       9 TRI-MA               2:41.27    2:43.03   11  
       37.05  1:19.40  2:02.28  2:43.03                                    
  9 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99-MA             2:44.71    2:43.48    9  
       38.02  1:21.19  2:05.13  2:43.48                                    
 10 Doig, Melissa             10 DST-MA               2:39.55    2:44.46    7  
       37.36  1:21.30  2:04.79  2:44.46                                    
 11 Broderick, Ava            10 JW-MA                2:48.64    2:47.35    6  
       37.91  1:20.03  2:04.74  2:47.35                                    
 12 Martin, Samantha           9 TRI-MA               2:53.91    2:49.29    5  
       39.69  1:23.86  2:07.90  2:49.29                                    
 13 Sobczak, Alexandra         9 JW-MA                2:53.76    2:51.21    4  
       37.05  1:21.55  2:08.02  2:51.21                                    
 14 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    2:55.46    2:57.75    3  
       40.91  1:27.89  2:13.13  2:57.75                                    
 15 Cosello, Nina              9 JW-MA                2:54.70    2:58.22    2  
       39.38  1:25.52  2:13.91  2:58.22                                    
 
Event 120  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Innis, Tanner             10 VINY-MA              2:37.81    2:31.17   20  
       34.16  1:12.18  1:51.84  2:31.17                                    
  2 Gagner, Quinn             10 JW-MA                2:33.84    2:34.46   17  
        3.91  1:14.06  1:55.82  2:34.46                                    
  3 Wozniak, John             10 GSA-MA               2:34.37    2:36.18   16  
        8.47  1:14.41  1:55.80  2:36.18                                    
  4 Smallwood, Cooper         10 TRI-MA               2:34.04    2:37.99   15  
       36.65  1:17.79  1:59.36  2:37.99                                    
  5 Ivory, David              10 MSA-MA               2:45.73    2:38.73   14  
       36.07  1:16.19  1:54.45  2:38.73                                    
  6 Adams, Sam                10 JW-MA                2:37.97    2:41.19   13  
     3:18.08           1:59.18  2:41.19                                    
  7 Walsh, Aidan               9 DST-MA               2:51.46    2:41.77   12  
       37.69  1:19.43  2:02.68  2:41.77                                    
  8 Moyer, Ryan                9 JW-MA                2:50.50    2:42.18   11  
       38.41  1:20.66  2:01.71  2:42.18                                    
  9 McHugh, Finn               9 DST-MA               2:37.14    2:42.71    9  
       36.52  1:19.57  2:02.52  2:42.71                                    
 10 Romano, Paul              10 WAVE-MA              2:42.58    2:44.51    7  
       36.91  1:18.71  2:03.06  2:44.51                                    
 11 Nash, Colin               10 DCAA-MA              2:36.68    2:46.52    6  
       36.39  1:18.47  2:03.54  2:46.52                                    
 12 Texter, Ben               10 DST-MA               2:51.46    2:48.18    5  
       38.08  1:21.79  2:06.36  2:48.18                                    
 13 Tomlin, David              9 DST-MA               2:48.26    2:50.85    4  
       37.18  1:21.28  2:07.47  2:50.85                                    
 14 Cavanaugh, Brett           8 DST-MA               2:50.00    2:51.27    3  
       38.38  1:24.93  2:10.24  2:51.27                                    
 15 Cooper, Alex              10 TRI-MA               2:48.79    2:52.10    2  
       38.30  1:22.63  2:52.10                                             
 16 Clary, Aidan              10 TRI-MA               2:54.09    2:52.79    1  
       38.15  1:23.05  2:10.33  2:52.79                                    
 17 Lewis, Brady               9 DST-MA               2:51.69    2:54.33  
       38.32  1:23.19  2:09.42  2:54.33                                    
 18 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               2:51.27    2:58.87  
       38.98  1:25.56  2:13.71  2:58.87                                    
 19 Barry, Patrick             8 MSA-MA               2:51.46    2:59.35  
       38.44  1:24.78  2:12.82  2:59.35                                    
 
Event 177  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Stavros, Lauren           15 JW-MA                  27.03      26.42  
  2 Barrett, Erin             16 YBCC-MA                27.03      26.63