Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/2/2018 11:56 AM
                    2018 MA FCA Spring May Mini - 4/29/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:18.05    1:21.88  
       46.28  1:21.88                                                      
  2 Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 1:34.03    1:42.61  
       59.28  1:42.61                                                      
  3 Friends' Central Aquatics-MA  'C'                 1:55.54    2:03.80  
     1:05.21  2:03.80                                                      
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:31.13    1:31.49  
 -- Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 1:51.36         DQ  
 
Event 3  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suchecki, Madison R        6 EAAC-MA                23.14      22.02  
  2 Davidson, Norah R          6 FCA-MA                 25.96      24.35  
  3 Simmons, Carly             6 Team85-MA                 NT      28.65  
 
Event 4  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Celik, Eren A              6 LMOR-MA                18.24      18.65  
  2 Suchecki, Luke D           6 EAAC-MA                19.68      19.11  
  3 Stewart, Logan L           6 DST-MA                 21.60      20.51  
  4 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                 23.65      22.66  
  5 Bektembay, Daniyar         6 UN-MA                     NT      25.63  
  6 Gest, Leo                  6 CHEL-MA                   NT      27.93  
  7 Waldbuesser, August F      6 EAAC-MA                41.31      39.38  
  8 Barber, Hosea E            5 Devilrays-MA           49.20      50.33  
  9 McLaughlin, Jack T         5 PENN-MA                   NT      50.59  
       45.20    50.59                                                      
 10 Hayes, Wyeth E             5 Devilrays-MA              NT      53.89  
 11 Barrett, Cooper O          5 Devilrays-MA         2:31.71    1:05.02  
 -- Motoshige, Cameron K       5 Devilrays-MA              NT         DQ  
 
Event 5  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burslem, Makayla A         7 DST-MA                 22.23      19.01  
  2 Rusinski, Tori R           7 Devilrays-MA           21.14      20.16  
  3 Cahill, Eliza C            7 EAAC-MA                23.74      20.71  
  4 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                 20.57      22.26  
  5 Bossi, Giovanna            7 Team85-MA              27.60      22.99  
  6 Taylor, Talia A            7 CHEL-MA                24.77      24.22  
  7 Patel, Roma B              7 PENN-MA                   NT      31.83  
 
Event 6  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernikh, Sergey           7 UN-MA                  18.50      17.40  
  2 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                 20.09      18.70  
  3 Carfi, Thiago              7 DST-MA                 20.44      18.90  
  4 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                 20.24      19.59  
  5 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                 20.73      20.43  
  6 Divinsky, Samuel B         7 UN-MA                  25.03      20.58  
  7 Gray, James B              7 SERP-MA                   NT      23.01  
  8 Liu, Rich                  7 FCA-MA                    NT      27.03  
  9 Dong, Keith H              7 FCA-MA                 24.64      29.08  
 10 Barrett, Jackson O         7 Devilrays-MA         1:56.99    1:19.51  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitney, Caroline G        8 FCA-MA                 15.96      15.54  
  2 Lu, Shannen G              8 FCA-MA                 17.37      17.64  
  2 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                 18.96      17.64  
  4 Waldbuesser, Nola R        8 EAAC-MA                18.46      18.58  
  5 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA                 20.00      19.38  
  6 Chen, Clara F              8 FCA-MA                 21.62      19.51  
  7 Jarantow, Alexandra K      8 PENN-MA                   NT      19.76  
  8 Bessemer, Abbey K          8 EAAC-MA                   NT      22.12  
  9 Limaye, Meghan I           8 EAAC-MA                23.83      22.33  
 10 Chow, Alex T               8 FCA-MA                 23.20      22.72  
 11 Kamienchick, Gili          8 FCA-MA                    NT      23.18  
 12 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                 24.84      24.34  
 13 Kebede, Helina Y           8 FCA-MA                    NT      25.40  
 14 Bonta, Sonia s             8 FCA-MA                    NT      25.96  
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, D'One D            8 PENN-MA                15.26      15.40  
     1:20.49    15.40                                                      
  2 Stavchanskiy, Ethan        8 UN-MA                  21.07      17.89  
  3 Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA           26.12      21.17  
  4 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                 20.97      21.70  
  5 Simpkins, Liam P           8 FCA-MA                 24.95      22.10  
  6 Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                24.57      22.70  
  7 Perlman, Joah R            8 CHEL-MA                   NT      25.58  
  8 Bossi, Enzo                8 Team85-MA                 NT      27.66  
 
Event 9  Girls 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiess, Andie N             8 DST-MA               1:33.07    1:35.96  
       42.59  1:35.96                                                      
 -- Steckel, Annabelle R       8 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 10  Boys 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ma, Mark K                 8 DST-MA                    NT         DQ  
       50.21       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiess, Andie N             8 DST-MA                 34.18      34.82  
  2 Steckel, Annabelle R       8 FCA-MA                 36.68      36.47  
  3 Klaehn, Milla              8 EAAC-MA                37.07      37.56  
  4 Lu, Shannen G              8 FCA-MA                 40.00      39.94  
  5 Devito, Isabella C         8 GPAC-MA                40.17      40.16  
  6 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                 43.47      41.03  
  7 DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                46.95      41.87  
  8 Richman, Lily E            7 SERP-MA                46.15      42.18  
  9 Jarantow, Alexandra K      8 PENN-MA                   NT      43.60  
 10 Ali, Hidaia A              8 SERP-MA                54.34      47.61  
 11 Limaye, Meghan I           8 EAAC-MA                53.00      48.20  
 12 Suchecki, Madison R        6 EAAC-MA                   NT      50.58  
 13 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                 50.56      50.71  
 14 Bossi, Giovanna            7 Team85-MA                 NT      51.65  
 15 Bessemer, Abbey K          8 EAAC-MA                   NT      54.15  
 16 Bonta, Sonia s             8 FCA-MA                    NT    1:02.11  
 17 Patel, Roma B              7 PENN-MA                   NT    1:12.81  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         8 DST-MA                 34.67      35.26  
  2 Carfi, Thiago              7 DST-MA                 45.22      41.90  
  3 Celik, Eren A              6 LMOR-MA                40.06      42.33  
  4 Suchecki, Luke D           6 EAAC-MA                   NT      44.96  
  5 Simpkins, Liam P           8 FCA-MA               1:00.93      50.01  
  6 Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA           58.78      54.30  
  7 Bossi, Enzo                8 Team85-MA                 NT      57.78  
  8 Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                56.98      59.01  
  9 Dong, Keith H              7 FCA-MA               1:02.30      59.08  
 10 Liu, Rich                  7 FCA-MA                    NT    1:04.53  
 11 McLaughlin, Jack T         5 PENN-MA                   NT    2:13.21  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suchecki, Madison R        6 EAAC-MA                31.88      26.78  
  2 Davidson, Norah R          6 FCA-MA                 28.52      27.04  
  3 Simmons, Carly             6 Team85-MA                 NT      31.00  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bektembay, Daniyar         6 UN-MA                     NT      24.24  
  2 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                 26.00      25.10  
  3 Suchecki, Luke D           6 EAAC-MA                26.60      25.52  
  4 Stewart, Logan L           6 DST-MA                 26.24      25.61  
  5 Gest, Leo                  6 CHEL-MA                   NT      30.82  
  6 Waldbuesser, August F      6 EAAC-MA                   NT      44.47  
  7 McLaughlin, Jack T         5 PENN-MA                   NT      44.79  
  8 Barber, Hosea E            5 Devilrays-MA           44.56      51.27  
  9 Barrett, Cooper O          5 Devilrays-MA              NT      51.98  
 10 Hayes, Wyeth E             5 Devilrays-MA              NT    1:02.36  
       20.44  1:23.08  1:02.36                                             
 11 Motoshige, Cameron K       5 Devilrays-MA              NT    1:46.30  
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Eliza C            7 EAAC-MA                25.45      22.20  
  2 Burslem, Makayla A         7 DST-MA                 24.97      23.41  
  3 Rusinski, Tori R           7 Devilrays-MA           24.96      23.82  
  4 Taylor, Talia A            7 CHEL-MA                37.46      26.50  
  5 Bossi, Giovanna            7 Team85-MA              30.44      26.53  
  6 Patel, Roma B              7 PENN-MA                   NT      33.48  
 
Event 16  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                 22.61      21.28  
  2 Carfi, Thiago              7 DST-MA                 22.86      21.51  
  3 Divinsky, Samuel B         7 UN-MA                  30.45      22.63  
  4 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                 24.36      22.91  
  5 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                 23.07      23.24  
  6 Liu, Rich                  7 FCA-MA                    NT      26.83  
  7 Gray, James B              7 SERP-MA                   NT      27.91  
  8 Barrett, Jackson O         7 Devilrays-MA         1:32.22    1:10.79  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitney, Caroline G        8 FCA-MA                 19.64      20.01  
  2 Waldbuesser, Nola R        8 EAAC-MA                22.50      21.89  
  3 Jarantow, Alexandra K      8 PENN-MA                   NT      22.68  
  4 Chen, Clara F              8 FCA-MA                 25.96      22.83  
  5 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA                 23.32      23.40  
  6 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                 23.24      23.68  
  7 Kamienchick, Gili          8 FCA-MA                    NT      23.79  
  8 Kebede, Helina Y           8 FCA-MA                    NT      24.57  
  9 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                 26.90      24.88  
 10 Bessemer, Abbey K          8 EAAC-MA                   NT      25.47  
 11 Chow, Alex T               8 FCA-MA                 25.98      28.88  
 12 Bonta, Sonia s             8 FCA-MA                    NT      34.91  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                 23.74      22.17  
  2 Stavchanskiy, Ethan        8 UN-MA                     NT      22.48  
  3 Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA           23.44      23.13  
  4 Simpkins, Liam P           8 FCA-MA                 29.47      24.46  
  5 Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                25.90      29.58  
  6 Bossi, Enzo                8 Team85-MA                 NT      37.65  
 
Event 19  Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Grace M              8 CHEL-MA              1:37.38    1:37.32  
       46.41  1:37.32                                                      
  2 Limaye, Meghan I           8 EAAC-MA                   NT    2:30.18  
 
Event 20  Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               1:45.02    1:43.98  
       50.79  1:43.98                                                      
  2 Thomas, D'One D            8 PENN-MA                   NT    1:44.56  
       51.27  1:44.56                                                      
  3 Scott, Conor S             8 FCA-MA                    NT    2:02.60  
       57.60  2:02.60                                                      
 -- Chernikh, Sergey           7 UN-MA                     NT         DQ  
       51.57       DQ                                                      
 -- Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                   NT         DQ  
       51.55       DQ                                                      
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steckel, Annabelle R       8 FCA-MA                 40.07      42.97  
  2 Lu, Shannen G              8 FCA-MA                 41.43      43.62  
  3 DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                50.67      44.04  
  4 Devito, Isabella C         8 GPAC-MA                46.76      44.93  
  5 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                 47.68      45.49  
  6 Richman, Lily E            7 SERP-MA                52.44      47.14  
  7 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA                 48.90      48.46  
  8 Klaehn, Milla              8 EAAC-MA                   NT      50.77  
  9 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                 58.95      52.33  
 10 Bessemer, Abbey K          8 EAAC-MA                   NT      58.53  
 11 Kebede, Helina Y           8 FCA-MA                    NT      58.64  
 12 Chow, Alex T               8 FCA-MA                 58.61      58.95  
 13 Ali, Hidaia A              8 SERP-MA              1:07.24    1:03.95  
 14 Simmons, Carly             6 Team85-MA                 NT    1:07.20  
 15 Patel, Roma B              7 PENN-MA                   NT    1:24.19  
 
Event 22  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, D'One D            8 PENN-MA                40.36      41.21  
  2 Scott, Conor S             8 FCA-MA                 52.80      43.52  
  3 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                 49.84      45.98  
  4 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                 51.29      47.59  
  5 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                51.71      47.60  
  6 Carfi, Thiago              7 DST-MA                 53.99      48.16  
  7 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                 49.20      49.92  
  8 Celik, Eren A              6 LMOR-MA                   NT      50.95  
  9 Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA         1:04.59      52.56  
 10 Dong, Keith H              7 FCA-MA               1:01.64    1:00.52  
 11 Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                   NT    1:03.18  
 12 Barber, Hosea E            5 Devilrays-MA         1:51.73    1:58.23  
 -- McLaughlin, Jack T         5 PENN-MA                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Norah R          6 FCA-MA                 38.79      31.77  
 -- Suchecki, Madison R        6 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 24  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Logan L           6 DST-MA                 42.41      34.52  
  2 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                    NT      45.17  
 -- Waldbuesser, August F      6 EAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Bektembay, Daniyar         6 UN-MA                     NT         DQ  
 -- Gest, Leo                  6 CHEL-MA                   NT         DQ  
 
Event 25  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burslem, Makayla A         7 DST-MA                 29.29      28.36  
  2 Rusinski, Tori R           7 Devilrays-MA           32.66      28.68  
  3 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                 29.39      30.13  
 -- Bossi, Giovanna            7 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 26  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Divinsky, Samuel B         7 UN-MA                  31.73      27.71  
  2 Gray, James B              7 SERP-MA                   NT      34.62  
  3 Liu, Rich                  7 FCA-MA                    NT      40.38  
 -- Dong, Keith H              7 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 27  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Grace M              8 CHEL-MA                19.79      20.80  
  2 Lu, Shannen G              8 FCA-MA                 23.32      24.87  
  3 Jarantow, Alexandra K      8 PENN-MA                   NT      25.96  
  4 Chen, Clara F              8 FCA-MA                 28.01      27.77  
  5 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                 27.36      30.95  
  6 Kebede, Helina Y           8 FCA-MA                    NT      33.85  
 -- Kamienchick, Gili          8 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Bonta, Sonia s             8 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Waldbuesser, Nola R        8 EAAC-MA                25.05         DQ  
 -- Limaye, Meghan I           8 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 28  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stavchanskiy, Ethan        8 UN-MA                  27.99      25.13  
  2 Simpkins, Liam P           8 FCA-MA                 36.43      33.37  
 -- Bossi, Enzo                8 Team85-MA                 NT         DQ  
 -- Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 29  Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiess, Andie N             8 DST-MA               1:28.46    1:29.79  
       43.89  1:29.79                                                      
  2 Chen, Clara F              8 FCA-MA                    NT    1:49.35  
       54.47  1:49.35                                                      
  3 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                    NT    1:57.43  
       58.68  1:57.43                                                      
  4 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                    NT    2:03.31  
 
Event 30  Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                    NT    1:44.26  
       51.21  1:44.26                                                      
  2 Carfi, Thiago              7 DST-MA                    NT    1:46.00  
       51.82  1:46.00                                                      
  3 Ma, Mark K                 8 DST-MA                    NT    1:54.37  
       53.39  1:54.37                                                      
 
Event 31  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Grace M              8 CHEL-MA                44.80      46.91  
  2 Steckel, Annabelle R       8 FCA-MA                 52.80      51.86  
  3 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                 54.91      52.41  
  4 Devito, Isabella C         8 GPAC-MA                53.45      52.87  
  5 Waldbuesser, Nola R        8 EAAC-MA                   NT      57.72  
  6 Klaehn, Milla              8 EAAC-MA                   NT      58.90  
  7 Richman, Lily E            7 SERP-MA              1:03.51      59.00  
  8 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA               1:11.41    1:05.17  
  9 Ali, Hidaia A              8 SERP-MA                   NT    1:10.01  
 10 Davidson, Norah R          6 FCA-MA                    NT    1:13.33  
 11 Chow, Alex T               8 FCA-MA                    NT    1:16.87  
 -- DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                59.47         DQ  
 
Event 32  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         8 DST-MA                 48.50      49.20  
  2 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                   NT      54.40  
  3 Ma, Mark K                 8 DST-MA                    NT      55.33  
  4 Celik, Eren A              6 LMOR-MA                   NT      58.00  
  5 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                 55.75      58.40  
 -- Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 34  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Logan L           6 DST-MA                 32.47      31.45  
  2 Suchecki, Luke D           6 EAAC-MA                   NT      33.45  
 -- Barber, Hosea E            5 Devilrays-MA              NT         DQ  
 
Event 35  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burslem, Makayla A         7 DST-MA                 24.78      26.29  
  2 Taylor, Talia A            7 CHEL-MA                26.82      26.86  
  3 Bossi, Giovanna            7 Team85-MA                 NT      30.81  
 
Event 36  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                 24.56      22.58  
  2 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                 27.66      25.11  
  3 Gray, James B              7 SERP-MA                   NT      28.00  
 -- Liu, Rich                  7 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 37  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klaehn, Milla              8 EAAC-MA                17.46      18.47  
  2 Jarantow, Alexandra K      8 PENN-MA                   NT      22.02  
  3 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                 32.69      32.93  
  4 Kamienchick, Gili          8 FCA-MA                    NT      35.36  
 -- Bonta, Sonia s             8 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Kebede, Helina Y           8 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 38  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Conor S             8 FCA-MA                 21.68      19.89  
  2 Simpkins, Liam P           8 FCA-MA                 30.58      28.96  
  3 Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA           29.59      29.09  
 
Event 39  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiess, Andie N             8 DST-MA               1:15.07    1:16.55  
       35.68  1:16.55                                                      
  2 Bell, Grace M              8 CHEL-MA                   NT    1:35.47  
       44.88  1:35.47                                                      
  3 Chow, Alex T               8 FCA-MA                    NT    1:59.17  
       53.94  1:59.17                                                      
  4 Davidson, Norah R          6 FCA-MA                    NT    2:06.71  
 
Event 40  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               1:18.00    1:17.00  
       37.48  1:17.00                                                      
  2 Scott, Conor S             8 FCA-MA               1:30.11    1:24.45  
       39.51  1:24.45                                                      
  3 Chernikh, Sergey           7 UN-MA                1:35.92    1:31.87  
       42.16  1:31.87                                                      
  4 Stavchanskiy, Ethan        8 UN-MA                     NT    1:34.03  
       44.58  1:34.03                                                      
  5 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                   NT    1:35.09  
       45.09  1:35.09                                                      
  6 Ma, Mark K                 8 DST-MA                    NT    1:36.18  
       45.15  1:36.18                                                      
  7 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                    NT    1:52.45  
       52.27  1:52.45                                                      
  8 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA               1:56.24    1:55.20  
       52.65  1:55.20                                                      
  9 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                    NT    2:05.18  
 
Event 41  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steckel, Annabelle R       8 FCA-MA                 40.21      41.22  
  2 DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                55.82      51.32  
  3 Devito, Isabella C         8 GPAC-MA              1:03.84      53.70  
  4 Chen, Clara F              8 FCA-MA                    NT      57.57  
  5 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                    NT      59.26  
  6 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                    NT    1:16.96  
 -- Ali, Hidaia A              8 SERP-MA                   NT         DQ  
 -- Taylor, Talia A            7 CHEL-MA                   NT         DQ  
 -- Richman, Lily E            7 SERP-MA              1:00.53         DQ  
 
Event 42  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, D'One D            8 PENN-MA                41.58      50.36  
 
Event 43  Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burslem, Makayla A         7 DST-MA               2:03.06    2:00.23  
 
Event 44  Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                    NT    1:08.67  
  2 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                    NT    2:11.63  
  3 Stewart, Logan L           6 DST-MA               2:15.25    2:16.96  
     1:03.89  2:16.96                                                      
 -- Dong, Keith H              7 FCA-MA                    NT         DQ  
     1:13.23       DQ                                                      
 -- Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                    NT         DQ  
       54.50       DQ                                                      
 
Event 45  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klaehn, Milla              8 EAAC-MA              1:40.91    1:41.06  
       49.17  1:41.06                                                      
  2 Waldbuesser, Nola R        8 EAAC-MA              1:43.86    1:41.74  
       45.75  1:41.74                                                      
  3 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA               2:04.88    1:46.09  
       49.56  1:46.09                                                      
  4 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA               1:58.70    1:56.33  
       52.46  1:56.33                                                      
  5 Doyle, Molly E             8 FCA-MA               1:52.81    1:58.29  
  6 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                    NT    2:15.99  
     1:05.07  2:15.99                                                      
 -- Kamienchick, Gili          8 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 46  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         8 DST-MA               1:34.33    1:31.39  
       41.87  1:31.39                                                      
  2 Scott, Conor S             8 FCA-MA               1:41.69    1:38.59  
       45.67  1:38.59                                                      
 -- Thomas, D'One D            8 PENN-MA              1:39.48         DQ  
       43.65       DQ                                                      
 -- Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA              1:48.95         DQ  
       52.80       DQ                                                      
 
Event 47  Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiess, Andie N             8 DST-MA               3:09.02    3:12.82  
       46.16  1:35.14  2:32.31  3:12.82                                    
  2 Lu, Shannen G              8 FCA-MA               3:55.80    3:41.77  
       48.90  1:44.26  2:48.11  3:41.77                                    
  3 Devito, Isabella C         8 GPAC-MA              3:45.27    3:45.88  
       56.39  1:50.85  2:55.57  3:45.88                                    
 
Event 48  Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ma, Mark K                 8 DST-MA                    NT         DQ  
       54.53  1:54.05  2:58.87       DQ                                    
 
Event 49  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:08.94    1:17.75  
       40.27  1:17.75                                                      
  2 Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 1:23.37    1:34.71  
       56.98  1:34.71                                                      
 
Event 50  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:19.88    1:24.43  
       45.12  1:24.43                                                      
  2 Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 1:34.21    1:40.07  
       50.80  1:40.07