Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/16/2018 03:31 PM
             2018 MA HAC May Flower Developmental Meet - 5/13/2018             
                               Happy Mothers Day                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      2:10.62    2:11.64   12  
     1) Tran, Gavin H M10               2) Mahler, Olivia A W9            
     3) Tian, Claire S W10              4) Tinsley, Caleb M M10           
       31.07  1:05.46  1:37.89  2:11.64                                    
  2 Lancaster Aquatic Club-MA  'A'                    2:31.09    2:25.28    8  
     1) Kieffer, Sam A M9               2) Velez, Julia E W10             
     3) Krista, Lennon M W9             4) Romero, Jocelyn M W10          
       35.38  1:13.38  1:52.85  2:25.28                                    
  3 Kids Swim Club-MA  'A'                                 NT    2:56.00    6  
     1) Weiss, Caylin J W10             2) Saylor, Logan P M9             
     3) Froetschner, Avelyn C W9        4) Gower, Gabe M M10              
       39.67  1:23.51  1:42.51  2:56.00                                    
  4 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      3:02.53    2:59.38    4  
     1) Kesterson, Avery B W9           2) Brace, Colton M9               
     3) Hollerbach, Jack T M9           4) Paterno, Sally S W9            
       41.83  1:26.50  2:19.45  2:59.38                                    
 
Event 2  Mixed 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      2:46.36    2:44.29   12  
     1) Mahler, Madeline J W8           2) Wingert, Erik S M8             
     3) Ardire, George C M8             4) Rickabaugh, Gemma R W8         
       38.75  1:23.85  2:07.41  2:44.29                                    
  2 Lancaster Aquatic Club-MA  'A'                         NT    2:53.28    8  
     1) Kieffer, Keely K W7             2) Pfautz, Mia R W7               
     3) Sahd, Claire E W8               4) Kowitz, Lucy M W8              
       44.40  1:34.79  2:15.79  2:53.28                                    
  3 Central York Aquatics-MA  'A'                     3:34.46    3:47.74    6  
     1) Noll, Reese P W8                2) Lichtwardt, Stella M W8        
     3) Bhonde, Jheel P W8              4) King, Bennett S M8             
       56.76  1:44.64  2:53.72  3:47.74                                    
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA                 37.29      36.16    6  
  2 Paterno, Sally S           9 HAC-MA                 39.98      39.86    4  
  3 Krista, Lennon M           9 LAC-MA                 43.07      40.14    3  
  4 Kesterson, Avery B         9 HAC-MA                 41.26      41.21    2  
  5 Darowish, Maya J           9 HAC-MA                 43.11      41.73    1  
  6 Wyckoff, Emma L            9 HAC-MA                 45.02      43.46  
  7 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT      47.13  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woronko, Julia M          10 HAC-MA                 30.56      30.12    6  
  2 Tian, Claire S            10 HAC-MA                 33.39      32.02    4  
  3 Romero, Jocelyn M         10 LAC-MA                 32.78      33.17    3  
  4 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                 30.58      33.77    2  
  5 Horvat, Isabella E        10 UN-MA                  34.75      35.02    1  
  6 Fiore, Autumn M           10 Unatt-Ma-MA            34.32      35.17  
  7 Velez, Julia E            10 LAC-MA                 38.87      36.24  
  8 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA                 41.87      38.00  
  9 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                39.56      39.94  
 10 Roeting, Bella P          10 HAC-MA                 42.40      42.29  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA                 35.85      33.59    6  
  2 Kieffer, Sam A             9 LAC-MA                 36.37      35.23    4  
  3 Lehan, Colin S             9 HAC-MA                 37.15      36.69    3  
  4 Epoca, Jacob C             9 HAC-MA                 39.56      38.24    2  
  5 Camp, Alex J               9 HAC-MA                 37.23      38.84    1  
  6 Brace, Colton              9 HAC-MA                 47.59      43.47  
  7 Hulays, Max D              9 HAC-MA                 41.53      45.30  
  8 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA                40.97      46.74  
  9 Hollerbach, Jack T         9 HAC-MA                 53.70      55.01  
 10 Ritchey, Beckett P         9 CYA-MA                 53.46      55.71  
 11 Foley, Shane P             9 KIDS-MA                   NT    1:08.29  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tinsley, Luke A           10 HAC-MA                 32.20      30.56    6  
  2 Tinsley, Caleb M          10 HAC-MA                 33.88      34.14    4  
  3 Gower, Gabe M             10 KIDS-MA                   NT      47.71    3  
 
Event 5  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiore, Mariella S          8 Unatt-Ma-MA            15.37      14.70    6  
  2 Kowitz, Lucy M             8 LAC-MA                 17.31      16.92    4  
  3 Mahler, Madeline J         8 HAC-MA                 17.66      17.83    3  
  4 DeVito, Isabella C         8 GPAC-MA                17.97      18.17    2  
  5 Noll, Reese P              8 CYA-MA                 21.30      22.44    1  
  6 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA                 27.44      29.41  
 
Event 6  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Gage P             8 GPAC-MA                16.83      16.18    6  
  2 Hollerbach, Grant T        8 HAC-MA                 24.81      22.91    4  
  3 Pagano, Vincent S          8 LAC-MA                 22.16      23.59    3  
  4 King, Bennett S            8 CYA-MA                 28.70      24.96    2  
  5 Sivarajah, Sebastian T     8 HAC-MA                 39.39      34.22    1  
 
Event 7  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reber, Peyton E            7 LAC-MA                 17.67      17.32    6  
  2 Pfautz, Mia R              7 LAC-MA                 21.27      21.42    4  
  3 Lenovich, Madison R        7 HAC-MA                 27.38      23.76    3  
 
Event 8  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Henry S             7 HAC-MA                 19.13      19.48    6  
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Reid A              6 HAC-MA                 30.03      27.88    6  
  2 Gallo, Robby               6 HAC-MA                 34.88      36.56    4  
 
Event 11  Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kieffer, Keely K           7 LAC-MA                    NT      44.03    6  
  2 Pfautz, Mia R              7 LAC-MA                 48.00      49.70    4  
  3 Walakovits, Violet G       7 KIDS-MA                57.34      53.05    3  
 
Event 11  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiore, Mariella S          8 Unatt-Ma-MA            33.13      33.45    6  
  2 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                 35.72      36.43    4  
  3 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA                 39.77      38.00    3  
  4 Mahler, Madeline J         8 HAC-MA                 40.95      38.37    2  
  5 Bobalik, Vivian R          8 GRA-MA                 40.46      39.30    1  
  6 Fuertes, Allyssa D         8 LAC-MA                 44.81      43.15  
  7 Sahd, Claire E             8 LAC-MA                 44.95      43.81  
  8 Lichtwardt, Stella M       8 CYA-MA                 50.59      50.82  
  9 Noll, Reese P              8 CYA-MA                 46.95      54.34  
 
Event 12  Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Henry S             7 HAC-MA                 45.15      47.15    6  
  2 Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT      47.43    4  
 
Event 12  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingert, Erik S            8 HAC-MA                 41.35      42.67    6  
  2 Kennedy, Joe               8 KIDS-MA                   NT      43.33    4  
  3 Ardire, George C           8 HAC-MA                 45.32      44.31    3  
  4 Hollerbach, Grant T        8 HAC-MA                 51.01      51.68    2  
  5 Pagano, Vincent S          8 LAC-MA                 47.37      53.78    1  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahler, Olivia A           9 HAC-MA               1:12.68    1:14.51    6  
       36.18  1:14.51                                                      
  2 Huntsinger, Haley M        9 Unatt-Ma-MA          1:17.56    1:17.64    4  
       34.72  1:17.64                                                      
  3 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT    1:45.75    3  
       49.11  1:45.75                                                      
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romero, Jocelyn M         10 LAC-MA               1:11.14    1:13.34    6  
       36.03  1:13.34                                                      
  2 Wilson, Aubrie E          10 GRA-MA               1:20.59    1:14.14    4  
       34.76  1:14.14                                                      
  3 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA               1:19.53    1:14.96    3  
       36.24  1:14.96                                                      
  4 Horvat, Isabella E        10 UN-MA                1:18.35    1:20.29    2  
       37.32  1:20.29                                                      
  5 Sheldon, Jane A           10 HAC-MA               1:28.27    1:23.38    1  
       39.93  1:23.38                                                      
  6 Fiore, Autumn M           10 Unatt-Ma-MA          1:18.62    1:24.42  
       40.90  1:24.42                                                      
  7 Velez, Julia E            10 LAC-MA               1:26.07    1:26.90  
       39.94  1:26.90                                                      
  8 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA              1:31.20    1:27.58  
       41.87  1:27.58                                                      
  9 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA               1:30.97    1:34.10  
       44.50  1:34.10                                                      
 10 Wang, Anna X              10 HAC-MA               1:50.03    1:43.98  
       47.36  1:43.98                                                      
 
Event 14  Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA               1:15.71    1:16.05    6  
       35.59  1:16.05                                                      
  2 Lehan, Colin S             9 HAC-MA               1:21.98    1:23.67    4  
       39.11  1:23.67                                                      
  3 Epoca, Jacob C             9 HAC-MA               1:29.02    1:28.98    3  
  4 Kieffer, Sam A             9 LAC-MA               1:21.05    1:29.94    2  
       40.73  1:29.94                                                      
  5 Hulays, Max D              9 HAC-MA               1:40.15    1:41.54    1  
       50.23  1:41.54                                                      
  6 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA              1:33.71    1:42.69  
  7 Hollerbach, Jack T         9 HAC-MA               2:05.83    1:57.81  
       55.78  1:57.81                                                      
  8 Ritchey, Beckett P         9 CYA-MA               1:58.26    2:02.62  
       58.19  2:02.62                                                      
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H             10 HAC-MA               1:05.40    1:07.31    6  
       31.87  1:07.31                                                      
 
Event 15  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colman, Emily K            8 HAC-MA                 20.52      19.93    6  
  2 Kowitz, Lucy M             8 LAC-MA                 21.50      19.95    4  
  3 DeVito, Isabella C         8 GPAC-MA                20.94      20.81    3  
  4 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA                 33.20      33.86    2  
 -- Noll, Reese P              8 CYA-MA                 25.49         DQ  
 
Event 16  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Gage P             8 GPAC-MA                20.24      19.72    6  
  2 Pagano, Vincent S          8 LAC-MA                 24.59      27.73    4  
  3 King, Bennett S            8 CYA-MA                 28.69      27.99    3  
 -- Sivarajah, Sebastian T     8 HAC-MA                 42.95         DQ  
 
Event 17  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reber, Peyton E            7 LAC-MA                 21.82      21.35    6  
  2 Lenovich, Madison R        7 HAC-MA                 26.93      25.07    4  
  3 Walakovits, Violet G       7 KIDS-MA                26.15      27.22    3  
 
Event 20  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallo, Robby               6 HAC-MA                 33.81      28.75    6  
  2 Smith, Reid A              6 HAC-MA                 33.91      29.06    4  
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA                 44.78      43.08    6  
  2 Huntsinger, Haley M        9 Unatt-Ma-MA            42.28      43.19    4  
  3 Kesterson, Avery B         9 HAC-MA                 46.62      44.02    3  
  4 Krista, Lennon M           9 LAC-MA                 45.10      44.98    2  
  5 Darowish, Maya J           9 HAC-MA                 52.87      48.40    1  
  6 Wyckoff, Emma L            9 HAC-MA                 47.77      49.93  
  7 Paterno, Sally S           9 HAC-MA                 50.26      50.34  
  8 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                51.20      56.24  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woronko, Julia M          10 HAC-MA                 33.10      33.06    6  
  2 Tian, Claire S            10 HAC-MA                 38.44      37.07    4  
  3 Wilson, Aubrie E          10 GRA-MA                 39.83      38.70    3  
  4 Romero, Jocelyn M         10 LAC-MA                 38.17      39.21    2  
  5 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                42.21      42.08    1  
  6 Fiore, Autumn M           10 Unatt-Ma-MA            40.95      42.91  
  7 Horvat, Isabella E        10 UN-MA                  43.37      43.29  
  8 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA                 42.23      44.74  
  9 Wang, Anna X              10 HAC-MA                    NT      48.78  
 10 Roeting, Bella P          10 HAC-MA                 52.11      52.63  
 -- Velez, Julia E            10 LAC-MA                 44.15         DQ  
 
Event 22  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA                 38.56      40.04    6  
  2 Camp, Alex J               9 HAC-MA                 47.38      47.96    4  
  3 Epoca, Jacob C             9 HAC-MA                 50.54      48.81    3  
  4 Lehan, Colin S             9 HAC-MA                 48.93      51.78    2  
  5 Hulays, Max D              9 HAC-MA                 50.12      53.26    1  
  6 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA                53.18      54.80  
  7 Hollerbach, Jack T         9 HAC-MA                 58.89      57.35  
  8 Brace, Colton              9 HAC-MA                 57.99      58.24  
  9 Ritchey, Beckett P         9 CYA-MA                 58.85      58.84  
 -- Foley, Shane P             9 KIDS-MA                   NT         DQ  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H             10 HAC-MA                 35.00      35.36    6  
  2 Tinsley, Caleb M          10 HAC-MA                 39.10      38.54    4  
  3 Gower, Gabe M             10 KIDS-MA                   NT      56.86    3  
 
Event 23  Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walakovits, Violet G       7 KIDS-MA                   NT    1:02.49    6  
 -- Kieffer, Keely K           7 LAC-MA                    NT         DQ  
 
Event 23  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiore, Mariella S          8 Unatt-Ma-MA            38.10      39.84    6  
  2 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                 42.46      41.49    4  
  3 Bobalik, Vivian R          8 GRA-MA                 45.00      44.59    3  
  4 Colman, Emily K            8 HAC-MA                 46.38      44.71    2  
  5 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA                 51.53      47.85    1  
  6 Sahd, Claire E             8 LAC-MA                 53.23      50.09  
  7 Fuertes, Allyssa D         8 LAC-MA                 52.00      51.42  
  8 Lichtwardt, Stella M       8 CYA-MA               1:00.87      56.96  
  9 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA               1:20.70    1:14.42  
 
Event 24  Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT      55.06    6  
 
Event 24  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingert, Erik S            8 HAC-MA                 56.26      48.21    6  
  2 Kennedy, Joe               8 KIDS-MA                   NT      50.70    4  
 -- Pagano, Vincent S          8 LAC-MA                 57.91         DQ  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahler, Olivia A           9 HAC-MA               1:21.53    1:24.11    6  
       40.00  1:24.11                                                      
  2 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA               1:39.17    1:31.79    4  
       42.85  1:31.79                                                      
  3 Kesterson, Avery B         9 HAC-MA               1:32.47    1:34.88    3  
       44.92  1:34.88                                                      
  4 Huntsinger, Haley M        9 Unatt-Ma-MA          1:30.21    1:38.12    2  
       43.50  1:38.12                                                      
  5 Wyckoff, Emma L            9 HAC-MA               1:43.06    1:49.95    1  
       52.14  1:49.95                                                      
 -- Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT         DQ  
     1:01.25       DQ                                                      
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woronko, Julia M          10 HAC-MA               1:15.83    1:14.07    6  
       33.82  1:14.07                                                      
  2 Tian, Claire S            10 HAC-MA               1:23.75    1:23.53    4  
       39.12  1:23.53                                                      
  3 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA               1:31.40    1:28.15    3  
       42.56  1:28.15                                                      
  4 Sheldon, Jane A           10 HAC-MA               1:38.74    1:35.73    2  
       45.41  1:35.73                                                      
  5 Horvat, Isabella E        10 UN-MA                1:31.22    1:36.40    1  
       45.18  1:36.40                                                      
  6 Velez, Julia E            10 LAC-MA               1:37.32    1:47.65  
       52.11  1:47.65                                                      
  7 Roeting, Bella P          10 HAC-MA               1:48.94    1:49.76  
       54.25  1:49.76                                                      
  8 Wang, Anna X              10 HAC-MA                    NT    1:52.90  
       53.15  1:52.90                                                      
 -- Wilson, Aubrie E          10 GRA-MA               1:28.78         DQ  
       38.76       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA               1:24.18    1:28.06    6  
       40.47  1:28.06                                                      
  2 Brace, Colton              9 HAC-MA               2:02.73    1:55.47    4  
 -- Hulays, Max D              9 HAC-MA               1:59.64         DQ  
       58.32       DQ                                                      
 -- Kieffer, Sam A             9 LAC-MA               1:36.95         DQ  
       46.61       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H             10 HAC-MA               1:12.63    1:14.38    6  
       36.06  1:14.38                                                      
  2 Tinsley, Luke A           10 HAC-MA               1:26.96    1:21.21    4  
       39.25  1:21.21                                                      
  3 Tinsley, Caleb M          10 HAC-MA               1:22.08    1:21.92    3  
       38.53  1:21.92                                                      
 -- Gower, Gabe M             10 KIDS-MA                   NT         DQ  
 
Event 27  Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kieffer, Keely K           7 LAC-MA               2:06.14    1:56.63    6  
  2 Pfautz, Mia R              7 LAC-MA               2:11.75    2:02.03    4  
       58.70  2:02.03                                                      
 
Event 27  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiore, Mariella S          8 Unatt-Ma-MA          1:35.35    1:31.42    6  
       40.97  1:31.42                                                      
  2 Colman, Emily K            8 HAC-MA               1:37.78    1:34.92    4  
       44.07  1:34.92                                                      
  3 Wilson, Paige S            8 GRA-MA               1:34.50    1:35.08    3  
       44.90  1:35.08                                                      
  4 Kowitz, Lucy M             8 LAC-MA               1:40.68    1:35.85    2  
       43.33  1:35.85                                                      
  5 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA               1:42.51    1:37.30    1  
       45.17  1:37.30                                                      
  6 Mahler, Madeline J         8 HAC-MA               1:39.03    1:38.91  
       45.73  1:38.91                                                      
  7 DeVito, Isabella C         8 GPAC-MA              1:39.90    1:44.76  
       49.65  1:44.76                                                      
  8 Bobalik, Vivian R          8 GRA-MA               1:39.03    1:46.04  
       46.39  1:46.04                                                      
  9 Sahd, Claire E             8 LAC-MA                    NT    1:47.96  
       51.07  1:47.96                                                      
 10 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA               2:59.21    2:44.00  
 
Event 28  Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT         DQ  
     1:03.28       DQ                                                      
 
Event 28  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Gage P             8 GPAC-MA              1:37.11    1:33.82    6  
       41.56  1:33.82                                                      
  2 Wingert, Erik S            8 HAC-MA               1:42.46    1:38.68    4  
       46.45  1:38.68                                                      
  3 Ardire, George C           8 HAC-MA                    NT    1:58.47    3  
       52.09  1:58.47                                                      
 -- Kennedy, Joe               8 KIDS-MA                   NT         DQ  
 
Event 29  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reber, Peyton E            7 LAC-MA                 27.14      24.94    6  
  2 Lenovich, Madison R        7 HAC-MA                    NT      34.94    4  
 
Event 29  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVito, Isabella C         8 GPAC-MA                25.73      24.10    6  
  2 Lichtwardt, Stella M       8 CYA-MA                    NT      30.61    4  
  3 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA                 41.03      40.25    3  
 -- Noll, Reese P              8 CYA-MA                 29.36         DQ  
 
Event 30  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Henry S             7 HAC-MA                 33.21      29.50    6  
 
Event 30  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Gage P             8 GPAC-MA                23.35      23.04    6  
  2 Ardire, George C           8 HAC-MA                 26.41      28.85    4  
  3 Pagano, Vincent S          8 LAC-MA                 36.08      34.15    3  
 -- King, Bennett S            8 CYA-MA                    NT         DQ  
 -- Hollerbach, Grant T        8 HAC-MA                 32.26         DQ  
 
Event 33  Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reber, Peyton E            7 LAC-MA                 59.17      56.33    6  
  2 Kieffer, Keely K           7 LAC-MA                    NT      59.61    4  
  3 Pfautz, Mia R              7 LAC-MA               1:07.05    1:04.69    3  
  4 Walakovits, Violet G       7 KIDS-MA              1:13.64    1:17.15    2  
 
Event 33  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiore, Mariella S          8 Unatt-Ma-MA               NT      50.54    6  
  2 Kowitz, Lucy M             8 LAC-MA                 51.93      51.50    4  
  3 Colman, Emily K            8 HAC-MA                 53.39      51.60    3  
  4 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                    NT      52.28    2  
  5 Bobalik, Vivian R          8 GRA-MA                 54.73      52.83    1  
  6 Mahler, Madeline J         8 HAC-MA                 54.76      53.05  
  7 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA                 57.04      53.11  
  8 Fuertes, Allyssa D         8 LAC-MA               1:01.67      56.43  
  9 Sahd, Claire E             8 LAC-MA               1:02.12      59.27  
 
Event 34  Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT    1:35.98    6  
 
Event 34  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingert, Erik S            8 HAC-MA                 55.19      52.09    6  
  2 Kennedy, Joe               8 KIDS-MA                   NT    1:18.41    4  
 -- Hollerbach, Grant T        8 HAC-MA                    NT         DQ  
 
Event 35  Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahler, Olivia A           9 HAC-MA                 43.38      44.06    6  
  2 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA                 50.80      47.10    4  
  3 Darowish, Maya J           9 HAC-MA                 56.08      54.45    3  
  4 Krista, Lennon M           9 LAC-MA                 59.87      58.29    2  
  5 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT    1:09.04    1  
  6 Paterno, Sally S           9 HAC-MA               1:10.71    1:13.03  
 
Event 35  Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woronko, Julia M          10 HAC-MA                 39.57      39.27    6  
  2 Tian, Claire S            10 HAC-MA                 45.33      45.20    4  
  3 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                 48.45      46.26    3  
  4 Wilson, Aubrie E          10 GRA-MA                 50.63      49.20    2  
  5 Velez, Julia E            10 LAC-MA                 46.88      50.00    1  
  6 Roeting, Bella P          10 HAC-MA                 51.57      52.18  
  7 Wang, Anna X              10 HAC-MA                    NT      58.08  
  8 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA                 56.27      58.15  
  9 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA              1:01.48      59.42  
 
Event 36  Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camp, Alex J               9 HAC-MA                 53.79      52.88    6  
  2 Lehan, Colin S             9 HAC-MA                 56.15      53.12    4  
  3 Brace, Colton              9 HAC-MA                 54.90      53.37    3  
  4 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA              1:07.22    1:09.06    2  
  5 Foley, Shane P             9 KIDS-MA                   NT    1:23.56    1  
 -- Ritchey, Beckett P         9 CYA-MA                    NT         DQ  
 -- Hulays, Max D              9 HAC-MA               1:07.53         DQ  
 -- Epoca, Jacob C             9 HAC-MA                 52.05         DQ  
 
Event 36  Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H             10 HAC-MA                 35.60      37.59    6  
  2 Tinsley, Caleb M          10 HAC-MA                 41.86      41.03    4  
  3 Tinsley, Luke A           10 HAC-MA                 44.55      43.66    3  
  4 Gower, Gabe M             10 KIDS-MA                   NT    1:10.02    2  
 
Event 37  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reber, Peyton E            7 LAC-MA                 21.61      20.79    6  
 
Event 37  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVito, Isabella C         8 GPAC-MA                23.30      19.68    6  
  2 Colman, Emily K            8 HAC-MA                 23.22      20.87    4  
  3 Sahd, Claire E             8 LAC-MA                 21.78      21.79    3  
  4 Lichtwardt, Stella M       8 CYA-MA                 30.57      27.90    2  
 -- Noll, Reese P              8 CYA-MA                 27.84         DQ  
 
Event 38  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Henry S             7 HAC-MA                 24.32      27.40    6  
 
Event 38  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Gage P             8 GPAC-MA                17.51      17.82    6  
 -- Ardire, George C           8 HAC-MA                 24.64         DQ  
 -- King, Bennett S            8 CYA-MA                 36.09         DQ  
 
Event 41  Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfautz, Mia R              7 LAC-MA               1:19.31      59.80    6  
  2 Walakovits, Violet G       7 KIDS-MA                   NT    1:03.78    4  
 
Event 41  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowitz, Lucy M             8 LAC-MA                 49.36      44.18    6  
  2 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA                 45.20      44.68    4  
  3 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                 50.68      44.85    3  
  4 Mahler, Madeline J         8 HAC-MA                 49.11      49.50    2  
  5 Bobalik, Vivian R          8 GRA-MA                 45.53      52.93    1  
  6 Fuertes, Allyssa D         8 LAC-MA                 59.56      57.53  
 
Event 42  Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT         DQ  
 
Event 42  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingert, Erik S            8 HAC-MA                 44.32      45.33    6  
  2 Kennedy, Joe               8 KIDS-MA                   NT      57.12    4  
 
Event 43  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahler, Olivia A           9 HAC-MA                 36.32      38.54    6  
  2 Huntsinger, Haley M        9 Unatt-Ma-MA            37.72      41.97    4  
  3 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA                 49.47      44.30    3  
  4 Kesterson, Avery B         9 HAC-MA                 44.38      47.08    2  
  5 Krista, Lennon M           9 LAC-MA                 50.11      48.01    1  
  6 Darowish, Maya J           9 HAC-MA                    NT      53.34  
  7 Paterno, Sally S           9 HAC-MA                 53.52      55.84  
 
Event 43  Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woronko, Julia M          10 HAC-MA                 33.00      33.48    6  
  2 Romero, Jocelyn M         10 LAC-MA                 38.39      37.21    4  
  3 Wilson, Aubrie E          10 GRA-MA                 39.04      38.36    3  
  4 Sheldon, Jane A           10 HAC-MA                 45.76      42.51    2  
  5 Horvat, Isabella E        10 UN-MA                  41.44      43.07    1  
  6 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                44.96      43.28  
  7 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                 45.07      43.41  
  8 Fiore, Autumn M           10 Unatt-Ma-MA               NT      46.13  
  9 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA               1:10.22      55.67  
 10 Roeting, Bella P          10 HAC-MA                 52.34      58.07  
 -- Wang, Anna X              10 HAC-MA                    NT         DQ  
 
Event 44  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA                 37.59      39.83    6  
  2 Lehan, Colin S             9 HAC-MA                 42.15      43.96    4  
  3 Camp, Alex J               9 HAC-MA                 45.61      45.17    3  
  4 Kieffer, Sam A             9 LAC-MA                 43.91      46.33    2  
  5 Epoca, Jacob C             9 HAC-MA                 51.95      53.42    1  
  6 Brace, Colton              9 HAC-MA                    NT    1:11.36  
 -- Saylor, Logan P            9 KIDS-MA                57.94         DQ  
 -- Foley, Shane P             9 KIDS-MA                   NT         DQ  
 
Event 44  Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tinsley, Luke A           10 HAC-MA                 36.10      34.47    6  
  2 Tran, Gavin H             10 HAC-MA                 33.41      35.33    4  
  3 Gower, Gabe M             10 KIDS-MA                   NT    1:10.91    3  
 
Event 45  Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central York Aquatics-MA  'A'                     1:50.12    2:07.40   12  
     1) Bhonde, Jheel P W8              2) Noll, Reese P W8               
     3) Lichtwardt, Stella M W8         4) King, Bennett S M8             
     1:16.17  2:07.40                                                      
 -- Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      1:41.16         DQ  
     1) Lenovich, Madison R W7          2) Colman, Emily K W8             
     3) Moore, Henry S M7               4) Hollerbach, Grant T M8         
       53.96       DQ                                                      
 
Event 46  Mixed 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      2:30.90    2:34.95   12  
     1) Woronko, Julia M W10            2) Tinsley, Luke A M10            
     3) Fastrich, Austin R M9           4) Foley, Elizabeth A W9          
       34.31  1:16.77  2:02.50  2:34.95                                    
  2 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      2:58.72    3:08.76    8  
     1) Wyckoff, Emma L W9              2) Roeting, Bella P W10           
     3) Lehan, Colin S M9               4) Camp, Alex J M9                
       49.74  1:43.78  2:28.08  3:08.76                                    
  3 Hershey Aquatic Club-MA  'C'                      3:12.21    3:19.83    6  
     1) Darowish, Maya J W9             2) Epoca, Jacob C M9              
     3) Sheldon, Jane A W10             4) Hulays, Max D M9               
       52.64  1:47.64  2:36.79  3:19.83                                    
  4 Kids Swim Club-MA  'A'                                 NT    3:37.96    4  
     1) Saylor, Logan P M9              2) Gower, Gabe M M10              
     3) Weiss, Caylin J W10             4) Froetschner, Avelyn C W9       
       53.15  2:12.38  2:50.50  3:37.96