Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/8/2018 09:39 AM
                2018 MA PAAC Spring Thaw - 5/4/2018 to 5/6/2018                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              3:15.21    3:18.94   20  
       46.71  1:34.89  2:36.14  3:18.94                                    
  2 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA                   NT    3:40.60   17  
       52.68  1:48.12  2:52.72  3:40.60                                    
 
Event 2  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman L           10 PAAC-MA              2:44.99    2:43.40   20  
       34.46  1:18.24  2:06.68  2:43.40                                    
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              2:53.32    2:54.06   17  
       38.88  1:21.00  2:18.08  2:54.06                                    
  3 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                   NT    3:24.21   16  
              1:37.55  2:37.73  3:24.21                                    
  4 Chi, Kyle L               10 PAAC-MA                   NT    3:57.52   15  
     1:05.57  2:08.67  3:05.49  3:57.52                                    
 
Event 3  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              5:20.84    5:08.93   20  
       31.54  1:08.43  1:48.29  2:28.72  3:12.95  3:57.19  4:34.07  5:08.93
  2 Traub, Cece B             11 PAAC-MA              5:10.66    5:09.23   17  
       33.76  1:12.86  1:53.71  2:32.79  3:16.71  4:00.53  4:36.40  5:09.23
  3 Lin, Simone               12 PAAC-MA              5:05.27    5:10.42   16  
       33.45  1:14.78  1:52.93  2:30.71  3:16.04  4:01.40  4:36.53  5:10.42
  4 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                5:30.36    5:23.02   15  
       34.19  1:15.93  1:54.41  2:32.29  3:21.62  4:11.28  4:48.11  5:23.02
  5 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA                   NT    5:32.21   14  
       37.09  1:20.86  2:02.81  2:44.19  3:32.66  4:20.81  5:32.21         
  6 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA                   NT    5:35.45   13  
       34.35  1:15.69  1:58.37  2:41.25  3:32.27  4:21.27  4:59.19  5:35.45
  7 Murphy, Taegan M          12 KIDS-MA                   NT    6:17.59   12  
       41.42  1:35.85  2:22.10  3:06.47  3:58.22  4:52.03  5:34.57  6:17.59
  8 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA                   NT    6:38.18   11  
       42.72  1:35.95  2:26.97  3:18.63  4:14.21  5:09.92  5:54.15  6:38.18
 
Event 4  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stinner, Aaron D          12 KIDS-MA                   NT    5:27.11   20  
       32.25  1:12.34  1:54.13  2:37.72  3:27.11  4:16.43  4:52.02  5:27.11
  2 Lehman, Zack C            12 PAAC-MA                   NT    5:29.49   17  
       37.91  1:24.21  2:06.24  2:48.53  3:32.32  4:16.60  4:54.15  5:29.49
 
Event 5  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tewksbury, Madison O      13 PAAC-MA              4:54.36    4:51.51   20  
       31.43  1:09.51  1:46.25  2:24.89  3:05.00  3:46.21  4:19.32  4:51.51
  2 Sergent, Brooke D         13 PAAC-MA              4:50.37    4:54.06   17  
       30.18  1:04.70  1:42.46  2:20.87  3:03.86  3:46.52  4:21.38  4:54.06
  3 Szerencsits, Olivia S     14 PAAC-MA              4:58.88    5:04.57   16  
       33.58  1:10.89  1:50.15  2:29.13  3:13.15  3:56.54  4:30.65  5:04.57
  4 Chi, Maggie               14 PAAC-MA              5:04.94    5:07.78   15  
       32.68  1:11.09  1:49.56  2:29.22  3:11.92  3:56.05  4:31.89  5:07.78
  5 Mattison, Meghan E        14 BLUE-MA              5:14.75    5:21.30   14  
       33.88  1:11.91  1:54.20  2:34.51  3:21.88  4:09.82  4:46.80  5:21.30
  6 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              5:15.64    5:21.36   13  
       33.60  1:13.42  1:54.10  2:33.42  3:22.09  4:10.45  4:47.09  5:21.36
  7 Green, Olivia S           13 KIDS-MA              5:55.85    5:34.98   12  
       35.49  1:21.31  2:02.49  2:43.95  3:30.26  4:16.84  4:55.37  5:34.98
  8 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              5:08.76    5:36.77   11  
       34.81  1:14.95  2:39.46           3:31.22  4:22.04  4:59.57  5:36.77
  9 Rittle, Samantha A        14 KIDS-MA                   NT    5:48.38    9  
       37.92  1:22.73  2:04.02  2:46.45  3:37.27  4:26.78  5:08.41  5:48.38
 10 Davidson, Andrea P        13 KIDS-MA              6:22.77    5:58.48    7  
       39.66  1:29.70  2:10.80  2:51.94  3:43.10  4:36.61  5:17.89  5:58.48
 -- Dolan, Rachel M           14 PAAC-MA              5:28.29         DQ  
       34.68  1:16.78  1:59.86  2:41.69  3:30.22  4:19.90  5:00.87       DQ
 
Event 6  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBarre, David A          14 BLUE-MA              4:34.72    4:40.22   20  
       30.69  1:05.98  1:40.44  2:15.98  2:56.62  3:35.62  4:07.76  4:40.22
  2 Farina JR, RJ R           14 PAAC-MA              4:57.69    4:48.35   17  
       30.04  1:05.05           2:22.28  3:01.33  3:41.05  4:48.35         
  3 Fahrney, John J           14 PAAC-MA              4:53.38    4:50.18   16  
       30.64  1:07.58  1:44.18  2:21.08  3:02.64  3:46.37  4:19.71  4:50.18
  4 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA              4:57.89    5:00.17   15  
       31.41  1:08.45  1:45.08  2:20.93  3:06.60  3:50.55  4:26.11  5:00.17
  5 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA              5:26.43    5:06.97   14  
       30.47  1:06.80  1:48.30  2:30.02  3:14.77  4:00.09  4:34.23  5:06.97
  6 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              5:27.16    5:26.73   13  
       32.29  1:12.62  1:55.17  2:37.38  3:23.97  4:11.63  4:50.90  5:26.73
  7 Miller, Andrew S          13 BLUE-MA              6:52.43    6:19.63   12  
       46.41  1:43.76  2:26.15  3:09.05  4:04.41  4:59.92  5:40.33  6:19.63
 
Event 7  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alison               17 PAAC-MA              4:27.85    4:39.23   20  
       30.24  1:04.29  1:40.19  2:15.22  2:54.03  3:33.60  4:07.17  4:39.23
  2 Ritchey, Pepper M         15 PAAC-MA              4:41.05    4:52.50   17  
       31.46  1:07.09  1:45.46  2:22.82  3:05.06  3:46.87  4:20.37  4:52.50
  3 Hosking, Sarah O          15 KIDS-MA              5:14.48    4:56.85   16  
       31.42  1:07.91  1:46.34  2:24.08  3:03.87  3:45.68  4:22.98  4:56.85
  4 Farina, Gianna M          16 PAAC-MA              4:41.84    5:02.95   15  
       31.07  1:07.94  1:48.16  2:27.84  3:11.02  3:54.80  4:29.23  5:02.95
  5 Hull, Lauren R            16 PAAC-MA              4:51.48    5:05.28   14  
       32.15  1:08.14  1:47.92  2:27.37  3:09.52  3:51.95  4:30.04  5:05.28
  6 Svetz, Claire V           15 PAAC-MA              5:16.23    5:15.15   13  
       34.50  1:13.22  1:52.53  2:31.60  3:17.96  4:03.97  4:40.74  5:15.15
  7 Alulis, Rachael A         17 KIDS-MA              5:41.31    5:26.31   12  
       33.56  1:14.53  1:57.27  2:40.02  3:25.81  4:12.76  4:49.59  5:26.31
  8 Linsky, Marisa K          18 PAAC-MA              5:08.67    5:31.05   11  
       37.56  1:21.07  2:01.26  2:42.03  3:28.06  4:17.76  4:55.00  5:31.05
  9 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              6:13.70    5:38.92    9  
       36.62  1:21.44  2:05.05  2:47.32  3:35.71  4:23.80  5:02.44  5:38.92
 10 Kutney, Maddie M          16 KIDS-MA                   NT    5:40.08    7  
              1:17.97  1:58.94  2:39.46  3:29.07  4:21.28  5:00.44  5:40.08
 
Event 8  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, James              16 PAAC-MA              4:52.95    4:24.97   20  
       27.80    59.32  1:33.59  2:07.13  2:44.72  3:23.49  3:54.58  4:24.97
  2 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              4:19.33    4:28.15   17  
       28.37    59.12  1:33.55  2:08.09  2:46.20  3:25.40  3:57.02  4:28.15
  3 Holt, Logan R             17 PAAC-MA              4:30.62    4:37.61   16  
       27.01    58.85  1:33.38  2:05.67  2:49.52  3:35.36  4:06.36  4:37.61
  4 Lehman, Ben C             16 PAAC-MA              4:53.59    4:53.18   15  
       30.01  1:05.29  1:45.18  2:23.72  3:03.44  3:44.64  4:19.48  4:53.18
  5 Dolan, Nathaniel W        18 PAAC-MA              5:18.10    5:38.16   14  
       33.51  1:16.81  2:00.52  2:44.60  3:30.99  4:19.16  4:58.81  5:38.16
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergent, Brooke D         13 PAAC-MA                57.76      57.36   20  
       27.90    57.36                                                      
  2 Tewksbury, Madison O      13 PAAC-MA                57.74      57.79   17  
       28.21    57.79                                                      
  3 Szerencsits, Olivia S     14 PAAC-MA                58.41      59.74   16  
       28.82    59.74                                                      
  4 Latini, Sophia            13 BLUE-MA              1:00.38    1:00.52   15  
       28.89  1:00.52                                                      
  5 Mattison, Meghan E        14 BLUE-MA              1:00.80    1:01.78   14  
       30.42  1:01.78                                                      
  6 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA               1:02.64    1:02.38   13  
       28.81  1:02.38                                                      
  7 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              1:00.25    1:03.35   12  
       30.33  1:03.35                                                      
  8 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              1:03.01    1:03.45   11  
       30.63  1:03.45                                                      
  9 Rittle, Samantha A        14 KIDS-MA              1:02.34    1:03.48    9  
       30.14  1:03.48                                                      
 10 Chi, Maggie               14 PAAC-MA              1:03.61    1:03.87    7  
       30.82  1:03.87                                                      
 11 Mikosky, Sammy Jo         14 PAAC-MA              1:07.20    1:04.96    6  
       30.62  1:04.96                                                      
 12 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              1:06.74    1:06.50    5  
       32.41  1:06.50                                                      
 13 Lohr, Katie M             14 LVA-MA               1:06.38    1:06.66    4  
       31.58  1:06.66                                                      
 14 Dolan, Rachel M           14 PAAC-MA              1:06.64    1:07.31    3  
       31.98  1:07.31                                                      
 15 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              1:07.37    1:08.16    2  
       33.05  1:08.16                                                      
 16 Miles, Alina J            14 BLUE-MA              1:07.05    1:08.25    1  
       32.13  1:08.25                                                      
 17 Gower, Ava G              13 KIDS-MA              1:08.43    1:08.68  
       32.49  1:08.68                                                      
 18 Mazzetti, Sarah           14 EMAC-MA              1:16.75    1:15.77  
       37.01  1:15.77                                                      
 19 Latini, Bella R           13 BLUE-MA              1:26.67    1:23.92  
       39.66  1:23.92                                                      
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Daniel L           14 BLUE-MA                52.80      53.68   20  
       25.90    53.68                                                      
  2 Ehret, Andrew T           14 LVA-MA                 54.17      54.99   17  
       26.79    54.99                                                      
  3 Zawodny, Adler E          13 BLUE-MA                54.06      55.00   16  
       26.59    55.00                                                      
  4 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA                57.41      56.20   14.5
       26.17    56.20                                                      
  4 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA                56.88      56.20   14.5
       27.13    56.20                                                      
  6 Curto, Francesco G        14 BLUE-MA              1:08.84      57.99   13  
       27.70    57.99                                                      
  7 Guadamuz, Maverick        14 Nica Nadadores         58.26    1:00.00   12  
       28.71  1:00.00                                                      
  8 Treminio, Hamilton        14 Nica Nadadores       1:00.77    1:01.37   11  
       29.72  1:01.37                                                      
  9 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              1:03.66    1:01.92    9  
       29.57  1:01.92                                                      
 10 Perez, Kevin              14 Nica Nadadores       1:01.73    1:02.32    7  
 11 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA              1:09.19    1:03.79    6  
       29.45  1:03.79                                                      
 12 DeJohn, Ryan C            13 EMAC-MA              1:02.27    1:05.28    5  
       31.11  1:05.28                                                      
 13 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              1:07.36    1:06.58    4  
       31.91  1:06.58                                                      
 14 Mazzetti, Matthew R       14 EMAC-MA              1:11.49    1:12.49    3  
       34.11  1:12.49                                                      
 15 Goodreau, Payton J        13 EMAC-MA                   NT    1:13.60    2  
       35.03  1:13.60                                                      
 16 Miller, Andrew S          13 BLUE-MA              1:17.78    1:13.87    1  
       34.30  1:13.87                                                      
 17 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA              1:21.35    1:19.88  
 
Event 11  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alison               17 PAAC-MA                54.23      55.90   20  
       27.00    55.90                                                      
  2 Hill, Corinne E           15 BLUE-MA                56.43    1:00.20   17  
       28.95  1:00.20                                                      
  3 Kirsopp, Abby K           15 PAAC-MA              1:03.53    1:02.49   16  
       29.89  1:02.49                                                      
  4 Kutney, Maddie M          16 KIDS-MA                59.38    1:02.77   15  
       29.95  1:02.77                                                      
  5 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              1:03.42    1:02.80   14  
       30.07  1:02.80                                                      
  6 Svetz, Claire V           15 PAAC-MA              1:00.91    1:03.37   13  
       30.53  1:03.37                                                      
  7 Gallagher, Catherine W    17 BLUE-MA              1:03.37    1:05.96   12  
       31.46  1:05.96                                                      
  8 Wiragh, Grace E           15 EMAC-MA              1:05.16    1:06.50   11  
       31.74  1:06.50                                                      
  9 Wiener, Eliza T           15 EMAC-MA              1:08.95    1:07.83    9  
       32.01  1:07.83                                                      
 10 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              1:08.51    1:08.33    7  
       32.25  1:08.33                                                      
 11 Nolan, Hollie L           17 KIDS-MA              1:13.47    1:15.00    6  
       35.42  1:15.00                                                      
 
Event 12  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas II, Ricky J        17 EMAC-MA                47.03      51.06   20  
       25.00    51.06                                                      
  2 Holt, Logan R             17 PAAC-MA                51.07      51.39   17  
       25.08    51.39                                                      
  3 Zhang, James              16 PAAC-MA                52.15      51.64   16  
       25.42    51.64                                                      
  4 Jablonski, Daniel M       17 PAAC-MA                49.93      53.26   15  
       25.30    53.26                                                      
  5 Johnson, Andrew R         17 EMAC-MA                50.63      53.27   14  
       25.48    53.27                                                      
  6 Kocon, Cooper S           16 EMAC-MA                52.71      53.53   13  
       25.75    53.53                                                      
  7 Lehman, Ben C             16 PAAC-MA                52.35      54.49   12  
       25.84    54.49                                                      
  8 Kerr, Kyle T              16 PAAC-MA                53.29      55.27   11  
       26.38    55.27                                                      
  9 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA                55.01      55.57    9  
       26.32    55.57                                                      
 10 Durrwachter, Kyle A       16 EMAC-MA                55.54      55.83    7  
       26.57    55.83                                                      
 11 Kerr, Ryan G              16 PAAC-MA                52.37      56.03    6  
       27.68    56.03                                                      
 12 Ulianna, Ryan C           16 PAAC-MA                   NT      56.04    5  
       26.05    56.04                                                      
 13 Stevens, Philip T         16 PAAC-MA                59.98      58.75    4  
       28.03    58.75                                                      
 14 Ortiz, Gerald             18 Nica Nadadores       1:03.05    1:03.28    3  
       28.87  1:03.28                                                      
 15 Munguia, Fernando         15 Nica Nadadores       1:05.72    1:04.07    2  
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tewksbury, Madison O      13 PAAC-MA              2:34.70    2:32.08   20  
       34.78  1:13.73  1:53.02  2:32.08                                    
  2 Green, Olivia S           13 KIDS-MA              2:56.14    3:00.77   17  
       40.21  1:25.98  2:13.98  3:00.77                                    
  3 Miles, Alina J            14 BLUE-MA              2:58.62    3:03.20   16  
       42.38  1:29.32  2:17.69  3:03.20                                    
  4 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              2:52.75    3:05.18   15  
       42.01  1:30.30  2:18.75  3:05.18                                    
  5 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              3:05.34    3:10.43   14  
       43.42  1:32.11  2:21.58  3:10.43                                    
  6 Davidson, Andrea P        13 KIDS-MA              3:12.89    3:19.38   13  
       43.84  1:34.82  2:27.36  3:19.38                                    
  7 Latini, Bella R           13 BLUE-MA                   NT    3:32.46   12  
       47.84  1:41.00  2:38.49  3:32.46                                    
  8 Lohr, Katie M             14 LVA-MA               3:39.07    3:39.68   11  
       48.22  1:42.13  3:39.68                                             
  9 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA                   NT    4:01.17    9  
       54.40  1:56.07  2:59.05  4:01.17                                    
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBarre, David A          14 BLUE-MA              2:30.03    2:29.91   20  
       34.44  1:12.77  1:51.64  2:29.91                                    
  2 Ehret, Andrew T           14 LVA-MA               2:42.32    2:47.86   17  
       37.67  1:21.22  2:05.01  2:47.86                                    
  3 McClure, Luke G           13 LVA-MA               3:00.12    3:00.11   16  
       40.48  1:26.24  2:14.97  3:00.11                                    
  4 Goodreau, Payton J        13 EMAC-MA                   NT    3:31.01   15  
       46.62  1:41.47  3:31.01                                             
  5 Mazzetti, Matthew R       14 EMAC-MA              3:56.63    4:03.80   14  
       55.57  1:57.68  3:00.66  4:03.80                                    
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hosking, Sarah O          15 KIDS-MA              2:27.58    2:31.52   20  
       34.28  1:12.37  1:51.70  2:31.52                                    
  2 Hull, Lauren R            16 PAAC-MA              2:28.31    2:35.34   17  
       36.26  1:15.42  1:55.19  2:35.34                                    
  3 Ritchey, Pepper M         15 PAAC-MA              2:36.05    2:39.24   16  
       36.30  1:17.16  1:58.44  2:39.24                                    
  4 Hill, Corinne E           15 BLUE-MA              2:35.29    2:44.50   15  
       38.61  1:19.43  2:44.50                                             
  5 Wetmore, Kay E            17 PAAC-MA              2:49.11    2:51.53   14  
       39.20  1:23.00  2:07.76  2:51.53                                    
  6 Svetz, Claire V           15 PAAC-MA              2:56.19    2:55.32   13  
       40.90  1:26.22  2:11.14  2:55.32                                    
  7 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              2:59.01    3:03.83   12  
       41.77  1:30.50  2:17.69  3:03.83                                    
  8 Sripathi, Nikki           15 BLUE-MA              2:54.22    3:06.64   11  
       41.88  1:29.96  2:19.05  3:06.64                                    
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              2:19.49    2:22.47   20  
       33.13  1:09.80  1:46.33  2:22.47                                    
  2 Johnson, Andrew R         17 EMAC-MA              2:20.81    2:27.31   17  
       33.29  1:10.88  1:48.93  2:27.31                                    
  3 Kocon, Cooper S           16 EMAC-MA              2:21.28    2:29.97   16  
       35.94  1:14.41  1:51.94  2:29.97                                    
  4 Lehman, Ben C             16 PAAC-MA              2:21.42    2:30.24   15  
       33.01  1:09.98  1:49.82  2:30.24                                    
  5 Dolan, Nathaniel W        18 PAAC-MA              2:36.87    2:54.81   14  
       37.54  1:21.51  2:07.40  2:54.81                                    
  6 Munguia, Fernando         15 Nica Nadadores       2:45.81    2:56.89   13  
       40.02  1:24.20  2:12.55  2:56.89                                    
  7 Ortiz, Gerald             18 Nica Nadadores       2:47.61    2:59.65   12  
       38.19  1:23.24  2:11.60  2:59.65                                    
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergent, Brooke D         13 PAAC-MA              2:19.25    2:23.33   20  
       33.35  1:09.27  1:46.61  2:23.33                                    
  2 Chi, Maggie               14 PAAC-MA              2:25.87    2:28.43   17  
       35.25  1:12.38  1:50.62  2:28.43                                    
  3 Szerencsits, Olivia S     14 PAAC-MA              2:30.59    2:29.43   16  
       36.53  1:14.00  1:51.87  2:29.43                                    
  4 Rittle, Samantha A        14 KIDS-MA              2:30.33    2:32.44   15  
       35.47  1:14.15  1:54.02  2:32.44                                    
  5 Mattison, Meghan E        14 BLUE-MA              2:31.94    2:32.75   14  
       37.17  1:16.16  1:55.31  2:32.75                                    
  6 Davidson, Andrea P        13 KIDS-MA              2:35.96    2:34.82   13  
       36.59  1:15.74  1:55.96  2:34.82                                    
  7 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              2:32.08    2:36.08   12  
       37.25  1:16.37  1:56.46  2:36.08                                    
  8 Mikosky, Sammy Jo         14 PAAC-MA              2:45.95    2:39.21   11  
       38.40  1:18.45  2:00.41  2:39.21                                    
  9 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              2:37.33    2:39.40    9  
       36.57  1:16.10  1:57.93  2:39.40                                    
 10 Dolan, Rachel M           14 PAAC-MA              2:40.74    2:41.02    7  
       38.23  1:19.22  2:41.02                                             
 11 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              2:41.52    2:44.15    6  
       39.64  1:22.36  2:04.39  2:44.15                                    
 12 Gower, Ava G              13 KIDS-MA              2:56.85    2:49.79    5  
       39.70  1:23.21  2:08.10  2:49.79                                    
 13 Mazzetti, Sarah           14 EMAC-MA              3:23.74    3:02.56    4  
 
Event 18  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBarre, David A          14 BLUE-MA              2:06.66    2:09.49   20  
       31.49  1:05.20  1:37.57  2:09.49                                    
  2 Zawodny, Adler E          13 BLUE-MA              2:10.48    2:15.48   17  
              1:08.51  1:43.29  2:15.48                                    
  3 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA              2:19.11    2:16.85   16  
       31.96  1:06.72  1:42.69  2:16.85                                    
  4 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              2:34.63    2:30.13   15  
       33.78           1:51.70  2:30.13                                    
  5 Curto, Francesco G        14 BLUE-MA                   NT    2:30.96   14  
       35.06  1:13.97  1:52.99  2:30.96                                    
  6 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA                   NT    2:31.57   13  
       35.83  1:13.67  1:53.09  2:31.57                                    
  7 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA                   NT    2:40.21   12  
       36.56  1:16.19  1:59.15  2:40.21                                    
  8 Guadamuz, Maverick        14 Nica Nadadores       2:35.54    2:43.36   11  
              1:16.51  2:43.36                                             
  9 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              2:43.77    2:44.87    9  
       38.57  1:21.95  2:04.11  2:44.87                                    
 10 DeJohn, Ryan C            13 EMAC-MA              2:57.43    2:49.93    7  
       40.28  1:24.30  2:08.37  2:49.93                                    
 11 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA              3:19.03    3:21.76    6  
       48.10  1:39.82  3:21.76                                             
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alison               17 PAAC-MA              2:07.02    2:09.84   20  
       31.80  1:04.13  1:37.21  2:09.84                                    
  2 Hosking, Sarah O          15 KIDS-MA              2:14.38    2:19.50   17  
       32.62  1:07.22  1:44.01  2:19.50                                    
  3 Wetmore, Kay E            17 PAAC-MA              2:28.19    2:26.91   16  
       35.29  1:12.25  1:49.46  2:26.91                                    
  4 Bobeck, Sarah G           17 PAAC-MA              2:28.63    2:27.92   15  
       36.17  1:14.04  1:51.36  2:27.92                                    
  5 Wiragh, Grace E           15 EMAC-MA              2:25.25    2:31.19   14  
       36.06  1:13.95  1:52.91  2:31.19                                    
  6 Kutney, Maddie M          16 KIDS-MA              2:25.21    2:32.21   13  
       36.69  1:14.98  1:54.00  2:32.21                                    
  7 Wiener, Eliza T           15 EMAC-MA              2:40.08    2:35.89   12  
       37.61  1:17.71  1:57.02  2:35.89                                    
  8 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              2:37.43    2:39.08   11  
       38.65  1:18.85  1:59.26  2:39.08                                    
  9 Sripathi, Nikki           15 BLUE-MA              2:35.76    2:46.91    9  
       39.53           2:04.22  2:46.91                                    
 10 Nolan, Hollie L           17 KIDS-MA              2:54.50    2:58.07    7  
       41.43  1:26.29  2:13.19  2:58.07                                    
 11 Gallagher, Catherine W    17 BLUE-MA                   NT    3:02.92    6  
       44.02  1:29.73  2:16.53  3:02.92                                    
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holt, Logan R             17 PAAC-MA              1:54.08    1:58.21   20  
       28.24    57.99  1:28.30  1:58.21                                    
  2 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              2:09.68    2:09.42   17  
       31.83  1:04.70  1:37.20  2:09.42                                    
  3 Durrwachter, Kyle A       16 EMAC-MA              2:20.22    2:16.29   16  
       33.74  1:08.66  1:42.42  2:16.29                                    
  4 Thomas II, Ricky J        17 EMAC-MA              2:08.10    2:17.06   15  
       34.06  1:09.80  1:44.78  2:17.06                                    
  5 Kerr, Ryan G              16 PAAC-MA              2:20.74    2:21.15   14  
       33.71  1:10.03  1:46.69  2:21.15                                    
  6 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA              2:29.46    2:22.94   13  
       32.51  1:08.70  1:45.97  2:22.94                                    
  7 Ulianna, Ryan C           16 PAAC-MA                   NT    2:24.24   12  
       32.15  1:09.15  1:47.49  2:24.24                                    
  8 Kerr, Kyle T              16 PAAC-MA              2:31.13    2:24.51   11  
       33.34  1:10.04  1:48.25  2:24.51                                    
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattison, Meghan E        14 BLUE-MA              1:04.87    1:07.02   20  
       32.74  1:07.02                                                      
  2 Latini, Sophia            13 BLUE-MA              1:06.31    1:07.89   17  
       32.10  1:07.89                                                      
  3 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              1:10.78    1:10.45   16  
       33.49  1:10.45                                                      
  4 Dolan, Rachel M           14 PAAC-MA              1:13.82    1:14.91   15  
       35.11  1:14.91                                                      
  5 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              1:17.15    1:17.48   14  
       35.28  1:17.48                                                      
  6 Green, Olivia S           13 KIDS-MA              1:24.26    1:19.52   13  
       36.72  1:19.52                                                      
  7 Rittle, Samantha A        14 KIDS-MA              1:18.87    1:19.85   12  
       37.04  1:19.85                                                      
  8 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA               1:16.08    1:20.18   11  
       35.71  1:20.18                                                      
  9 Lohr, Katie M             14 LVA-MA               1:20.38    1:21.24    9  
       36.59  1:21.24                                                      
 10 Gower, Ava G              13 KIDS-MA              1:24.86    1:21.82    7  
       39.56  1:21.82                                                      
 11 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              1:33.30    1:29.19    6  
       40.48  1:29.19                                                      
 12 Davidson, Andrea P        13 KIDS-MA              1:38.74    1:30.55    5  
       40.51  1:30.55                                                      
 13 Mazzetti, Sarah           14 EMAC-MA              1:50.43    1:34.62    4  
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Daniel L           14 BLUE-MA                55.83    1:04.71   20  
       32.04  1:04.71                                                      
  2 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA              1:04.11    1:05.30   17  
       31.13  1:05.30                                                      
  3 McClure, Luke G           13 LVA-MA               1:07.09    1:06.85   16  
       30.71  1:06.85                                                      
  4 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA                   NT    1:11.22   15  
       33.16  1:11.22                                                      
  5 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              1:16.59    1:12.56   14  
       32.40  1:12.56                                                      
  6 Perez, Kevin              14 Nica Nadadores       1:10.73    1:12.74   13  
  7 Miller, Andrew S          13 BLUE-MA              1:44.84    1:36.51   12  
       43.20  1:36.51                                                      
 
Event 23  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Pepper M         15 PAAC-MA                59.77    1:01.71   20  
       29.58  1:01.71                                                      
  2 Lin, Alison               17 PAAC-MA              1:01.52    1:01.86   17  
       29.67  1:01.86                                                      
  3 Bobeck, Sarah G           17 PAAC-MA              1:04.67    1:04.09   16  
       29.93  1:04.09                                                      
  4 Hosking, Sarah O          15 KIDS-MA              1:04.64    1:04.38   15  
       29.83  1:04.38                                                      
  5 Hull, Lauren R            16 PAAC-MA              1:00.68    1:05.77   14  
       31.04  1:05.77                                                      
  6 Svetz, Claire V           15 PAAC-MA              1:11.59    1:11.76   13  
       34.07  1:11.76                                                      
  7 Kirsopp, Abby K           15 PAAC-MA              1:16.09    1:14.88   12  
       33.78  1:14.88                                                      
  8 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              1:18.23    1:18.49   11  
       34.71  1:18.49                                                      
  9 Nolan, Hollie L           17 KIDS-MA              1:31.05    1:25.44    9  
       40.64  1:25.44                                                      
 
Event 24  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, James              16 PAAC-MA              1:04.56      57.19   20  
       27.09    57.19                                                      
  2 Durrwachter, Kyle A       16 EMAC-MA                56.82    1:01.96   17  
       29.83  1:01.96                                                      
  3 Kerr, Ryan G              16 PAAC-MA                57.31    1:02.06   16  
       29.29  1:02.06                                                      
  4 Kerr, Kyle T              16 PAAC-MA              1:02.64    1:05.04   15  
       30.54  1:05.04                                                      
  5 Stevens, Philip T         16 PAAC-MA              1:09.95    1:05.43   14  
       29.63  1:05.43                                                      
  6 Munguia, Fernando         15 Nica Nadadores       1:11.25    1:15.25   13  
  7 Dolan, Nathaniel W        18 PAAC-MA              1:08.02    1:16.03   12  
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tewksbury, Madison O      13 PAAC-MA              2:20.61    2:19.44   20  
       31.78  1:07.37  1:47.30  2:19.44                                    
  2 Sergent, Brooke D         13 PAAC-MA              2:18.53    2:20.11   17  
       29.99  1:07.86  1:49.37  2:20.11                                    
  3 Chi, Maggie               14 PAAC-MA              2:26.29    2:26.76   16  
       32.81  1:10.39  1:51.96  2:26.76                                    
  4 Szerencsits, Olivia S     14 PAAC-MA              2:20.22    2:29.48   15  
       33.14  1:10.92  1:56.43  2:29.48                                    
  5 Latini, Sophia            13 BLUE-MA              2:27.02    2:31.56   14  
       33.30  1:11.62  1:57.38  2:31.56                                    
  6 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              2:35.11    2:32.33   13  
       33.31  1:12.09  1:58.53  2:32.33                                    
  7 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              2:21.71    2:32.66   12  
       33.06  1:12.84  1:57.78  2:32.66                                    
  8 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              2:33.65    2:36.12   11  
       33.36  1:13.42  2:01.43  2:36.12                                    
  9 Mikosky, Sammy Jo         14 PAAC-MA              2:45.70    2:40.06    9  
       39.80  1:21.55  2:03.86  2:40.06                                    
 10 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA               2:48.40    2:45.70    7  
       35.23  1:17.85  2:05.79  2:45.70                                    
 11 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              2:46.74    2:47.97    6  
       36.58  1:20.83  2:10.14  2:47.97                                    
 12 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              2:43.50    2:52.69    5  
       36.62  1:19.05  2:52.69                                             
 13 Latini, Bella R           13 BLUE-MA              3:38.38    3:21.84    4  
       45.22  1:39.58  3:21.84                                             
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBarre, David A          14 BLUE-MA              2:07.66    2:12.00   20  
       29.57  1:02.84  1:42.02  2:12.00                                    
  2 Hayes, Daniel L           14 BLUE-MA              2:12.16    2:17.07   17  
       28.54  1:04.69  1:46.01  2:17.07                                    
  3 Ehret, Andrew T           14 LVA-MA               2:16.09    2:19.38   16  
       30.82  1:03.07  1:48.89  2:19.38                                    
  4 Zawodny, Adler E          13 BLUE-MA              2:18.65    2:20.72   15  
       30.73  1:05.65  1:48.61  2:20.72                                    
  5 Curto, Francesco G        14 BLUE-MA              2:41.25    2:26.69   14  
       30.65  1:08.61  1:54.87  2:26.69                                    
  6 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA              2:29.79    2:26.70   13  
       30.94  1:09.20  1:54.01  2:26.70                                    
  7 McClure, Luke G           13 LVA-MA               2:34.82    2:42.21   12  
       35.15  1:15.77  2:05.49  2:42.21                                    
  8 DeJohn, Ryan C            13 EMAC-MA              2:40.55    2:42.99   11  
       37.91  1:21.42  2:05.95  2:42.99                                    
  9 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              2:51.64    2:50.90    9  
       43.93  1:24.81  2:15.52  2:50.90                                    
 10 Treminio, Hamilton        14 Nica Nadadores       2:44.23    2:53.13    7  
       38.51  1:26.90  2:17.43  2:53.13                                    
 11 Miller, Andrew S          13 BLUE-MA              3:03.88    3:02.29    6  
       43.91  1:25.40  2:23.32  3:02.29                                    
 12 Mazzetti, Matthew R       14 EMAC-MA              3:05.65    3:09.35    5  
       42.07  1:27.44  2:29.63  3:09.35                                    
 13 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA              3:28.81    3:19.92    4  
       48.61  1:40.47  3:19.92                                             
 14 Goodreau, Payton J        13 EMAC-MA                   NT    3:20.44    3  
       50.42  1:43.24  3:20.44                                             
 
Event 27  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Pepper M         15 PAAC-MA              2:12.88    2:19.67   20  
       30.77  1:07.53  1:48.34  2:19.67                                    
  2 Hull, Lauren R            16 PAAC-MA              2:15.45    2:23.53   17  
       30.59  1:07.31  1:49.63  2:23.53                                    
  3 Bobeck, Sarah G           17 PAAC-MA              2:25.62    2:24.25   16  
       30.34  1:08.32  1:51.56  2:24.25                                    
  4 Wetmore, Kay E            17 PAAC-MA              2:27.35    2:26.32   15  
       29.93  1:08.70  1:53.25  2:26.32                                    
  5 Hill, Corinne E           15 BLUE-MA              2:31.77    2:33.46   14  
       33.32  1:12.49  1:57.46  2:33.46                                    
  6 Kutney, Maddie M          16 KIDS-MA              2:34.86    2:37.49   13  
       34.61  1:14.27  2:01.43  2:37.49                                    
  7 Kirsopp, Abby K           15 PAAC-MA              2:41.20    2:39.85   12  
       35.17  1:15.63  2:03.94  2:39.85                                    
  8 Sripathi, Nikki           15 BLUE-MA              2:31.72    2:47.05   11  
       35.63  1:19.85  2:09.68  2:47.05                                    
  9 Wiener, Eliza T           15 EMAC-MA              2:47.36    2:48.27    9  
       38.61  1:19.97  2:10.14  2:48.27                                    
 10 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              2:51.74    2:55.49    7  
       38.94  1:21.51  2:14.68  2:55.49                                    
 11 Gallagher, Catherine W    17 BLUE-MA              2:59.19    3:05.06    6  
       41.98  1:27.14  2:28.37  3:05.06                                    
 
Event 28  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              2:02.68    2:03.44   20  
       26.52    58.96  1:34.58  2:03.44                                    
  2 Holt, Logan R             17 PAAC-MA              2:08.63    2:10.42   17  
       26.66    59.31  1:39.82  2:10.42                                    
  3 Thomas II, Ricky J        17 EMAC-MA              2:11.49    2:12.54   16  
       26.74  1:02.06  1:43.70  2:12.54                                    
  4 Johnson, Andrew R         17 EMAC-MA              2:07.22    2:13.18   15  
       27.39  1:05.55  1:42.51  2:13.18                                    
  5 Lehman, Ben C             16 PAAC-MA              2:06.64    2:16.36   14  
       29.88  1:06.57  1:44.41  2:16.36                                    
  6 Jablonski, Daniel M       17 PAAC-MA              2:07.09    2:16.81   13  
       29.52  1:05.09  1:44.70  2:16.81                                    
  7 Kocon, Cooper S           16 EMAC-MA              2:07.00    2:18.69   12  
       29.21  1:06.79  1:45.39  2:18.69                                    
  8 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA              2:17.92    2:20.37   11  
       28.37  1:04.77  1:48.34  2:20.37                                    
  9 Ulianna, Ryan C           16 PAAC-MA                   NT    2:20.60    9  
       29.82  1:07.28  1:49.88  2:20.60                                    
 10 Stevens, Philip T         16 PAAC-MA              2:31.97    2:29.10    7  
       30.76  1:07.54  1:52.20  2:29.10                                    
 11 Dolan, Nathaniel W        18 PAAC-MA              2:24.57    2:41.71    6  
       33.28  1:17.21  2:03.86  2:41.71                                    
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA              1:12.36    1:10.35   20  
       32.23  1:10.35                                                      
  2 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                1:12.71    1:10.80   17  
       31.61  1:10.80                                                      
  3 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA              1:14.83    1:14.48   16  
       35.17  1:14.48                                                      
  4 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA              1:17.51    1:17.80   15  
       36.60  1:17.80                                                      
  5 Murphy, Taegan M          12 KIDS-MA              1:18.12    1:17.90   14  
       36.29  1:17.90                                                      
  6 Camden, Madi N            11 PAAC-MA              1:22.76    1:18.88   13  
       37.69  1:18.88                                                      
  7 Gardner, Kara N           12 EMAC-MA              1:21.33    1:19.48   12  
       35.78  1:19.48                                                      
  8 Molnar, Nati S            11 PAAC-MA              1:22.83    1:20.12   11  
       38.58  1:20.12                                                      
  9 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA              1:19.53    1:20.89    9  
       37.78  1:20.89                                                      
 10 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              1:22.60    1:21.43    7  
       38.93  1:21.43                                                      
 11 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              1:23.08    1:22.86    6  
 12 Molnar, Maya M            11 PAAC-MA              1:29.19    1:23.11    5  
       38.85  1:23.11                                                      
 13 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:30.84    1:26.67    4  
       41.80  1:26.67                                                      
 14 Ciaccia, Kayla J          11 LVA-MA               1:36.29    1:31.06    3  
       42.55  1:31.06                                                      
 15 LaRussa, Abby G           12 EMAC-MA              1:53.61    1:48.80    2  
       48.86  1:48.80                                                      
 -- Baldwin, Amelia M         12 EMAC-MA              1:21.14         DQ  
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Zack C            12 PAAC-MA              1:14.14    1:12.87   20  
       35.39  1:12.87                                                      
  2 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              1:20.60    1:16.20   17  
       35.68  1:16.20                                                      
  3 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA              1:33.05    1:17.48   16  
       36.13  1:17.48                                                      
  4 Akus, Umut D              12 LVA-MA               1:24.82    1:19.98   15  
       37.87  1:19.98                                                      
  5 Franke, Ryan M            12 KIDS-MA              1:26.47    1:22.04   14  
       36.96  1:22.04                                                      
  6 Black, AJ J               12 LVA-MA               1:31.75    1:24.90   13  
       41.68  1:24.90                                                      
  7 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA              1:32.68    1:30.30   12  
       43.24  1:30.30                                                      
  8 Sinha, Neiv               11 PAAC-MA              1:57.46    1:50.67   11  
 
Event 31  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmon, Sophia D          10 EMAC-MA              1:25.61    1:24.52   20  
       38.73  1:24.52                                                      
  2 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              1:32.38    1:33.95   17  
       41.89  1:33.95                                                      
  3 Walp, Maliya H             9 KIDS-MA                   NT    1:37.77   16  
       46.82  1:37.77                                                      
  4 Newhard, Kate E            9 EMAC-MA              1:33.19    1:38.30   15  
       45.78  1:38.30                                                      
  5 Pechulis, Emme C          10 EMAC-MA              1:39.56    1:42.40   14  
       44.68  1:42.40                                                      
  6 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT    1:54.61   13  
       52.42  1:54.61                                                      
  7 Shannon, Lia M             9 BLUE-MA              1:56.79    1:57.73   12  
       54.50  1:57.73                                                      
  8 Kiss, Katelyn              9 KIDS-MA                   NT    2:03.39   11  
     1:00.53  2:03.39                                                      
  9 Buglino, Kaylee A          9 LVA-MA               1:59.65    2:03.43    9  
 -- Newhart, Reese E           9 EMAC-MA                   NT         DQ  
 -- Nalli, Alexia C           10 BLUE-MA              1:25.33         DQ  
       38.96       DQ                                                      
 
Event 32  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosel, Carson L            9 UN-MA                1:41.69    1:42.77   20  
       50.52  1:42.77                                                      
  2 Smith, Carter W            9 EMAC-MA              1:47.06    1:52.23   17  
       51.69  1:52.23                                                      
  3 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA              2:03.11    1:57.31   16  
  4 Solomon, Liam J            9 PAAC-MA              2:14.18    1:59.61   15  
       58.95  1:59.61                                                      
  5 Sinha, Vihaan              9 PAAC-MA              2:21.68    2:22.23   14  
     1:11.20  2:22.23                                                      
  6 LaRussa, Jax L             9 EMAC-MA              2:45.25    2:36.23   13  
     1:15.29  2:36.23                                                      
 -- Lucas, Ian P               9 LVA-MA                    NT         DQ  
     1:05.99       DQ                                                      
 -- Smith, Brennan H           9 EMAC-MA              1:58.35         DQ  
       59.48       DQ                                                      
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA                28.65      29.80   20  
  2 Lin, Simone               12 PAAC-MA                30.27      30.59   17  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA                35.43      35.23   20  
  2 Khais, Danneel            12 UN-MA                  43.01      40.46   17  
 
Event 35  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGlynn, Shea             10 BLUE-MA                41.19      40.05   20  
  2 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                42.21      43.50   17  
  3 Shannon, Lia M             9 BLUE-MA                48.89      50.98   16  
  4 Fastenberg, Christina N   10 PAAC-MA                55.89      54.54   15  
  5 Buglino, Kaylee A          9 LVA-MA                 59.77      55.40   14  
  6 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                51.20      55.73   13  
 
Event 36  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman L           10 PAAC-MA                36.51      36.01   20  
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                37.79      36.66   17  
  3 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                41.50      42.34   16  
  4 Smith, Carter W            9 EMAC-MA                47.79      52.07   15  
  5 Chi, Kyle L               10 PAAC-MA                54.30      53.21   14  
  6 Baker, Mike D              9 LVA-MA               1:00.57      54.61   13  
  7 Lucas, Ian P               9 LVA-MA               1:00.77      59.83   12  
 
Event 37  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA              2:14.46    2:12.61   20  
       30.60  1:04.76  1:39.92  2:12.61                                    
  2 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                2:17.71    2:12.94   17  
       31.61  1:05.24  1:39.89  2:12.94                                    
  3 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA              2:32.62    2:20.44   16  
       32.97  1:09.15  1:45.30  2:20.44                                    
  4 Gardner, Kara N           12 EMAC-MA              2:39.05    2:33.34   15  
       38.04  1:17.31  1:56.94  2:33.34                                    
  5 Baldwin, Amelia M         12 EMAC-MA              2:31.06    2:33.58   14  
       35.20  1:14.48  1:55.03  2:33.58                                    
  6 Murphy, Taegan M          12 KIDS-MA              2:57.55    2:35.62   13  
       33.46  1:12.97  1:54.39  2:35.62                                    
  7 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA              2:41.01    2:35.92   12  
       33.87  1:12.69  1:54.57  2:35.92                                    
  8 Molnar, Nati S            11 PAAC-MA              2:51.44    2:37.72   11  
       34.64  1:14.97  1:57.02  2:37.72                                    
  9 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              2:46.25    2:42.82    9  
       36.45  1:18.23  2:00.85  2:42.82                                    
 10 Ciaccia, Kayla J          11 LVA-MA               2:52.34    2:48.48    7  
       37.75  1:21.61  2:06.18  2:48.48                                    
 11 LaRussa, Abby G           12 EMAC-MA                   NT    3:28.93    6  
       47.80  1:39.35  3:28.93                                             
 
Event 38  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stinner, Aaron D          12 KIDS-MA              2:18.03    2:16.77   20  
       29.42  1:05.01  1:42.64  2:16.77                                    
  2 Lehman, Zack C            12 PAAC-MA              2:24.72    2:18.73   17  
       32.39  1:07.90  1:44.06  2:18.73                                    
  3 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              2:28.73    2:21.07   16  
       33.03  1:08.87  1:46.00  2:21.07                                    
  4 Coffman, Cole C           12 BLUE-MA              2:22.79    2:22.50   15  
       33.22  1:09.30  1:46.59  2:22.50                                    
  5 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA                   NT    2:25.35   14  
       33.93  1:12.21  1:50.57  2:25.35                                    
  6 Akus, Umut D              12 LVA-MA               2:27.06    2:33.84   13  
       33.75  1:13.41  2:33.84                                             
  7 Franke, Ryan M            12 KIDS-MA              2:49.22    2:39.93   12  
       35.25  1:17.51  2:00.59  2:39.93                                    
  8 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA              2:55.74    2:56.87   11  
       39.29  1:24.61  2:11.27  2:56.87                                    
 
Event 39  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGlynn, Shea             10 BLUE-MA              2:49.35    2:45.58   20  
       37.72  1:21.05  2:04.25  2:45.58                                    
  2 Nalli, Alexia C           10 BLUE-MA              2:44.39    2:52.51   17  
       37.59  1:21.45  2:07.80  2:52.51                                    
  3 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA                   NT    3:08.80   16  
       40.91  1:30.42  2:21.55  3:08.80                                    
  4 Newhard, Kate E            9 EMAC-MA                   NT    3:09.48   15  
       46.58  1:34.60  2:24.91  3:09.48                                    
  5 Pechulis, Emme C          10 EMAC-MA              3:08.14    3:13.51   14  
       42.64  1:32.95  2:25.79  3:13.51                                    
  6 Walp, Maliya H             9 KIDS-MA              3:16.88    3:18.46   13  
       43.04  1:33.57  3:18.46                                             
  7 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA              3:17.89    3:23.26   12  
       43.39  1:32.95  2:27.33  3:23.26                                    
  8 Kiss, Katelyn              9 KIDS-MA                   NT    3:43.65   11  
       50.64  1:47.66  2:47.20  3:43.65                                    
 
Event 40  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman L           10 PAAC-MA              2:24.03    2:25.72   20  
       32.63  1:09.77  1:48.38  2:25.72                                    
  2 Mosel, Carson L            9 UN-MA                     NT    3:15.90   17  
       42.92  1:34.79  2:25.52  3:15.90                                    
  3 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA                   NT    3:30.31   16  
       50.06  1:46.16  2:40.14  3:30.31                                    
  4 Chi, Kyle L               10 PAAC-MA              3:50.34    3:37.49   15  
       49.60  1:49.72  2:43.84  3:37.49                                    
  5 LaRussa, Jax L             9 EMAC-MA                   NT    4:51.17   14  
     1:10.12  2:24.94  3:40.67  4:51.17                                    
 
Event 41  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              1:21.06    1:23.19   20  
  2 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA              1:24.57    1:25.21   17  
       40.57  1:25.21                                                      
  3 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              1:32.35    1:32.86   16  
       44.99  1:32.86                                                      
  4 Camden, Madi N            11 PAAC-MA              1:37.60    1:34.03   15  
       44.92  1:34.03                                                      
  5 Molnar, Maya M            11 PAAC-MA              1:40.53    1:34.14   14  
       46.27  1:34.14                                                      
  6 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              1:35.38    1:36.29   13  
       45.58  1:36.29                                                      
  7 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:38.56    1:37.86   12  
       46.03  1:37.86                                                      
 
Event 42  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole C           12 BLUE-MA              1:20.05    1:24.77   20  
       41.91  1:24.77                                                      
  2 Black, AJ J               12 LVA-MA                    NT    1:42.38   17  
       46.79  1:42.38                                                      
  3 Khais, Danneel            12 UN-MA                1:54.20    1:49.42   16  
       52.66  1:49.42                                                      
  4 Sinha, Neiv               11 PAAC-MA                   NT    2:05.61   15  
       58.85  2:05.61                                                      
 
Event 43  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmon, Sophia D          10 EMAC-MA              1:37.30    1:36.54   20  
       45.60  1:36.54                                                      
  2 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA              2:03.68    1:53.80   17  
       54.62  1:53.80                                                      
  3 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              1:44.76    1:57.19   16  
       55.16  1:57.19                                                      
  4 Pechulis, Emme C          10 EMAC-MA              2:06.96    2:09.20   15  
     1:01.24  2:09.20                                                      
  5 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                   NT    2:19.53   14  
     1:06.41  2:19.53                                                      
  6 Fastenberg, Christina N   10 PAAC-MA                   NT    2:24.59   13  
     1:08.25  2:24.59                                                      
 
Event 44  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:42.25    1:43.52   20  
       48.53  1:43.52                                                      
  2 Mosel, Carson L            9 UN-MA                1:46.35    1:52.31   17  
       51.72  1:52.31                                                      
  3 Smith, Carter W            9 EMAC-MA              2:11.48    2:12.22   16  
     1:03.74  2:12.22                                                      
  4 Solomon, Liam J            9 PAAC-MA              2:22.60    2:14.03   15  
     1:03.33  2:14.03                                                      
  5 Smith, Brennan H           9 EMAC-MA                   NT    2:26.55   14  
     1:07.67  2:26.55                                                      
  6 Sinha, Vihaan              9 PAAC-MA                   NT    2:50.39   13  
     1:20.44  2:50.39                                                      
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                1:14.25    1:08.70   20  
       32.67  1:08.70                                                      
  2 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA              1:12.03    1:10.68   17  
       33.02  1:10.68                                                      
  3 Lin, Simone               12 PAAC-MA              1:14.69    1:15.57   16  
  4 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA              1:25.05    1:25.35   15  
       38.09  1:25.35                                                      
  5 Molnar, Nati S            11 PAAC-MA              1:42.83    1:29.89   14  
       42.77  1:29.89                                                      
  6 Gardner, Kara N           12 EMAC-MA                   NT    1:32.72   13  
       42.68  1:32.72                                                      
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stinner, Aaron D          12 KIDS-MA              1:12.10    1:10.89   20  
       32.94  1:10.89                                                      
  2 Coffman, Cole C           12 BLUE-MA              1:13.77    1:14.21   17  
       35.63  1:14.21                                                      
  3 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              1:22.91    1:19.40   16  
  4 Lehman, Zack C            12 PAAC-MA              1:24.06    1:23.81   15  
       40.06  1:23.81                                                      
  5 Akus, Umut D              12 LVA-MA               1:32.27    1:34.35   14  
  6 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA                   NT    1:38.54   13  
       44.56  1:38.54                                                      
 
Event 48  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman L           10 PAAC-MA              1:15.44    1:15.82   20  
       34.70  1:15.82                                                      
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA                25.87      27.10   20  
  2 Lin, Simone               12 PAAC-MA                27.22      27.65   17  
  3 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA                29.19      29.05   16  
  4 Baldwin, Amelia M         12 EMAC-MA                29.99      30.43   15  
  5 Murphy, Taegan M          12 KIDS-MA                32.06      30.79   14  
  6 Camden, Madi N            11 PAAC-MA                31.34      31.09   13  
  7 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA                31.52      31.50   12  
  8 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA                32.56      32.70   11  
  9 Ciaccia, Kayla J          11 LVA-MA                 39.36      32.86    9  
 10 Molnar, Maya M            11 PAAC-MA                35.42      34.25    7  
 11 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA                35.09      35.02    6  
 12 LaRussa, Abby G           12 EMAC-MA                44.17      44.77    5  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stinner, Aaron D          12 KIDS-MA                27.56      27.45   20  
  2 Black, AJ J               12 LVA-MA                 33.84      32.76   17  
  3 Franke, Ryan M            12 KIDS-MA                33.38      32.92   16  
  4 Khais, Danneel            12 UN-MA                  35.59      34.77   15  
  5 Sinha, Neiv               11 PAAC-MA                46.26      46.79   14  
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nalli, Alexia C           10 BLUE-MA                30.23      32.11   20  
  2 Harmon, Sophia D          10 EMAC-MA                34.30      33.92   17  
  3 McGlynn, Shea             10 BLUE-MA                33.75      34.31   16  
  4 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA                36.16      37.18   15  
  5 Newhard, Kate E            9 EMAC-MA                36.46      38.15   14  
  6 Walp, Maliya H             9 KIDS-MA                36.57      40.72   13  
  7 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA                41.28      41.26   12  
  8 Newhart, Reese E           9 EMAC-MA                47.98      44.05   11  
  9 Buglino, Kaylee A          9 LVA-MA                 45.17      46.79    9  
 10 Shannon, Lia M             9 BLUE-MA                44.61      48.07    7  
 11 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT      48.47    6  
 12 Kiss, Katelyn              9 KIDS-MA                49.46      51.37    5  
 13 Fastenberg, Christina N   10 PAAC-MA                46.31    1:03.65    4  
 
Event 52  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                30.61      30.34   20  
  2 Lucas, Ian P               9 LVA-MA                 54.55      44.80   17  
  3 Smith, Brennan H           9 EMAC-MA                43.15      45.16   16  
  4 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA                40.97      45.67   15  
  5 Baker, Mike D              9 LVA-MA                 55.00      46.13   14  
  6 Chi, Kyle L               10 PAAC-MA                46.21      46.26   13  
  7 Solomon, Liam J            9 PAAC-MA                48.90      48.40   12  
  8 Sinha, Vihaan              9 PAAC-MA                51.71      51.02   11  
  9 LaRussa, Jax L             9 EMAC-MA                55.34      59.66    9  
 
Event 53  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szerencsits, Olivia S     14 PAAC-MA              2:02.19    2:07.56   20  
       29.38  1:01.32  1:34.45  2:07.56                                    
  2 Chi, Maggie               14 PAAC-MA              2:10.04    2:15.69   17  
       31.34  1:05.76  1:40.71  2:15.69                                    
  3 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              2:13.04    2:21.50   16  
       32.06  1:07.70  1:44.77  2:21.50                                    
  4 Green, Olivia S           13 KIDS-MA              2:16.38    2:21.69   15  
       30.75  1:06.41  1:43.38  2:21.69                                    
  5 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA               2:32.29    2:24.27   14  
       32.83  1:09.87  1:47.34  2:24.27                                    
  6 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              2:25.50    2:25.66   13  
       33.26  1:10.20  1:49.04  2:25.66                                    
  7 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              2:20.51    2:27.37   12  
       33.62  1:11.05  1:49.89  2:27.37                                    
  8 Dolan, Rachel M           14 PAAC-MA              2:21.31    2:29.23   11  
       33.60  1:11.50  1:50.73  2:29.23                                    
  9 Davidson, Andrea P        13 KIDS-MA              2:33.55    2:29.49    9  
       33.56  1:11.46  1:50.60  2:29.49                                    
 10 Lohr, Katie M             14 LVA-MA               2:42.10    2:35.82    7  
       33.72  1:12.52  1:54.31  2:35.82                                    
 11 Gould, Morgan G           13 EMAC-MA              2:35.29    2:37.61    6  
       36.07  1:16.41  1:57.85  2:37.61                                    
 12 Gower, Ava G              13 KIDS-MA              2:36.40    2:39.04    5  
       35.87  1:16.87  1:58.34  2:39.04                                    
 
Event 54  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBarre, David A          14 BLUE-MA              2:00.12    2:01.14   20  
       28.32    59.40  1:30.62  2:01.14                                    
  2 Zawodny, Adler E          13 BLUE-MA              2:03.93    2:04.55   17  
       30.13  1:02.40  1:34.49  2:04.55                                    
  3 McClure, Luke G           13 LVA-MA               2:24.47    2:15.49   16  
       30.37  1:03.92  1:38.83  2:15.49                                    
  4 Treminio, Hamilton        14 Nica Nadadores       2:13.26    2:17.13   15  
       31.94  1:07.61  1:42.26  2:17.13                                    
  5 Guadamuz, Maverick        14 Nica Nadadores       2:18.28    2:17.99   14  
       31.38  1:06.64  1:43.67  2:17.99                                    
  6 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              2:25.78    2:18.02   13  
       30.85  1:05.24  1:42.07  2:18.02                                    
  7 Metzger, Seth R           14 EMAC-MA              2:25.91    2:18.20   12  
       31.25  1:06.03  1:43.92  2:18.20                                    
  8 DeJohn, Ryan C            13 EMAC-MA              2:15.02    2:18.43   11  
       31.48  1:06.74  1:43.79  2:18.43                                    
  9 Oswald, Connor A          14 BLUE-MA              2:21.81    2:18.98    9  
       30.84  1:07.54  1:44.35  2:18.98                                    
 10 Perez, Kevin              14 Nica Nadadores       2:20.85    2:24.37    7  
       31.37  1:07.42  1:46.00  2:24.37                                    
 11 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA              2:43.75    2:25.02    6  
       30.53  1:07.38  2:25.02                                             
 12 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              2:27.96    2:26.36    5  
       32.58  1:11.67  1:51.02  2:26.36                                    
 13 Goodreau, Payton J        13 EMAC-MA              2:48.84    2:47.14    4  
       36.79  1:20.72  2:06.03  2:47.14                                    
 14 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA              2:54.36    2:59.14    3  
       39.50  1:25.92  2:59.14                                             
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alison               17 PAAC-MA              1:59.21    2:00.17   20  
       28.44    58.96  1:29.76  2:00.17                                    
  2 Bobeck, Sarah G           17 PAAC-MA              1:56.57    2:04.90   17  
       29.31  1:00.82  1:33.00  2:04.90                                    
  3 Farina, Gianna M          16 PAAC-MA              1:59.30    2:08.56   16  
       29.35  1:01.82  1:35.46  2:08.56                                    
  4 Wetmore, Kay E            17 PAAC-MA              2:07.90    2:09.73   15  
       29.92  1:02.70  1:36.48  2:09.73                                    
  5 Kutney, Maddie M          16 KIDS-MA              2:07.36    2:15.01   14  
       30.83  1:04.46  1:39.41  2:15.01                                    
  6 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA              2:16.34    2:17.05   13  
       29.17  1:03.23  1:39.81  2:17.05                                    
  7 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              2:11.92    2:18.53   12  
       31.58  1:06.22  1:42.73  2:18.53                                    
  8 Alulis, Rachael A         17 KIDS-MA              2:13.99    2:19.93   11  
       30.93  1:06.80  1:44.33  2:19.93                                    
  9 Kirsopp, Abby K           15 PAAC-MA              2:18.74    2:20.12    9  
       30.83  1:05.56  1:43.15  2:20.12                                    
 10 Wiener, Eliza T           15 EMAC-MA              2:32.55    2:25.20    7  
       33.42  1:09.34  1:47.32  2:25.20                                    
 11 Wiragh, Grace E           15 EMAC-MA              2:25.48    2:26.72    6  
       32.91  1:09.80  1:48.89  2:26.72                                    
 12 Gallagher, Catherine W    17 BLUE-MA              2:20.09    2:28.67    5  
       34.45  1:12.92  1:51.45  2:28.67                                    
 13 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              2:26.69    2:34.85    4  
       34.92  1:14.06  1:54.27  2:34.85                                    
 14 Neuwirth, Liz C           15 BLUE-MA                   NT    2:43.19    3  
                       2:03.32  2:43.19                                    
 15 Nolan, Hollie L           17 KIDS-MA              2:37.90    2:46.38    2  
       37.45  1:19.04  2:02.80  2:46.38                                    
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanorden, Zaidian B       15 UN-MA                1:56.06    1:53.70   20  
       26.88    55.76  1:25.14  1:53.70                                    
  2 Holt, Logan R             17 PAAC-MA              1:49.86    1:53.89   17  
       27.24    56.54  1:26.10  1:53.89                                    
  3 Kerr, Ryan G              16 PAAC-MA              1:59.18    2:00.14   16  
       28.78    59.88  1:31.28  2:00.14                                    
  4 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              1:53.92    2:00.30   15  
       27.23    57.83  1:28.91  2:00.30                                    
  5 Lehman, Ben C             16 PAAC-MA              1:58.70    2:00.82   14  
       28.09    58.91  1:30.43  2:00.82                                    
  6 Huleatt, Peter E          16 BLUE-MA              1:53.05    2:03.18   13  
       27.83    58.98  1:31.19  2:03.18                                    
  7 Kerr, Kyle T              16 PAAC-MA              2:10.62    2:06.10   12  
       28.16  1:00.56  1:33.62  2:06.10                                    
  8 Ulianna, Ryan C           16 PAAC-MA                   NT    2:07.21   11  
       28.09  1:00.40  1:35.01  2:07.21                                    
  9 Dolan, Nathaniel W        18 PAAC-MA              2:07.28    2:15.69    9  
       30.28  1:03.24  1:39.06  2:15.69                                    
 10 Stevens, Philip T         16 PAAC-MA              2:16.52    2:17.23    7  
       29.51  1:03.75  1:40.29  2:17.23                                    
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tewksbury, Madison O      13 PAAC-MA              1:10.43    1:12.35   20  
       34.68  1:12.35                                                      
  2 Sergent, Brooke D         13 PAAC-MA              1:15.00    1:15.52   17  
       36.20  1:15.52                                                      
  3 Mikosky, Sammy Jo         14 PAAC-MA              1:21.15    1:18.87   16  
       37.12  1:18.87                                                      
  4 Green, Olivia S           13 KIDS-MA              1:21.53    1:22.12   15  
       37.73  1:22.12                                                      
  5 Miles, Alina J            14 BLUE-MA              1:20.74    1:24.18   14  
       40.07  1:24.18                                                      
  6 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              1:26.42    1:28.45   13  
       42.43  1:28.45                                                      
  7 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              1:21.22    1:30.82   12  
       41.78  1:30.82                                                      
  8 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              1:29.54    1:34.91   11  
       44.33  1:34.91                                                      
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farina JR, RJ R           14 PAAC-MA              1:04.02    1:08.36   20  
       32.08  1:08.36                                                      
  2 Curto, Francesco G        14 BLUE-MA              1:22.60    1:15.02   17  
       35.52  1:15.02                                                      
  3 Oswald, Connor A          14 BLUE-MA              1:10.25    1:15.28   16  
       35.17  1:15.28                                                      
  4 Hayes, Daniel L           14 BLUE-MA              1:12.35    1:15.41   15  
       36.46  1:15.41                                                      
  5 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA              1:20.95    1:16.09   14  
       36.04  1:16.09                                                      
  6 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA              1:24.12    1:16.65   13  
       36.29  1:16.65                                                      
  7 Zawodny, Adler E          13 BLUE-MA              1:10.34    1:16.66   12  
       36.41  1:16.66                                                      
  8 Ehret, Andrew T           14 LVA-MA               1:18.05    1:19.26   11  
       38.06  1:19.26                                                      
  9 DeJohn, Ryan C            13 EMAC-MA              1:19.61    1:21.04    9  
       38.57  1:21.04                                                      
 10 McClure, Luke G           13 LVA-MA               1:21.36    1:25.74    7  
       40.41  1:25.74                                                      
 
Event 59  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hosking, Sarah O          15 KIDS-MA              1:07.09    1:11.29   20  
       33.86  1:11.29                                                      
  2 Hull, Lauren R            16 PAAC-MA              1:08.51    1:12.58   17  
       34.76  1:12.58                                                      
  3 Kupsky, April M           16 UN-MA                1:12.21    1:12.78   16  
       34.08  1:12.78                                                      
  4 Hill, Corinne E           15 BLUE-MA              1:11.28    1:16.18   15  
       36.25  1:16.18                                                      
  5 Ritchey, Pepper M         15 PAAC-MA              1:13.04    1:16.98   14  
       37.62  1:16.98                                                      
  6 Bobeck, Sarah G           17 PAAC-MA              1:16.19    1:17.41   13  
       36.46  1:17.41                                                      
  7 Serafin, Emilia           16 BLUE-MA              1:14.81    1:23.22   12  
       39.45  1:23.22                                                      
  8 Alulis, Rachael A         17 KIDS-MA              1:19.48    1:23.76   11  
       39.45  1:23.76                                                      
  9 Svetz, Claire V           15 PAAC-MA              1:19.54    1:24.45    9  
       40.28  1:24.45                                                      
 10 Kirsopp, Abby K           15 PAAC-MA              1:22.95    1:26.32    7  
       41.14  1:26.32                                                      
 11 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              1:22.55    1:26.36    6  
       41.42  1:26.36                                                      
 12 Gallagher, Catherine W    17 BLUE-MA                   NT    1:46.38    5  
       50.69  1:46.38                                                      
 
Event 60  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kocon, Cooper S           16 EMAC-MA              1:02.46    1:05.94   20  
       31.91  1:05.94                                                      
  2 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              1:05.60    1:07.21   17  
       33.05  1:07.21                                                      
  3 Zhang, James              16 PAAC-MA              1:07.16    1:07.30   16  
       32.19  1:07.30                                                      
  4 Lehman, Ben C             16 PAAC-MA              1:03.70    1:07.64   15  
       31.36  1:07.64                                                      
  5 Huleatt, Peter E          16 BLUE-MA              1:02.08    1:08.09   14  
       32.70  1:08.09                                                      
  6 Johnson, Andrew R         17 EMAC-MA              1:05.00    1:08.31   13  
       31.87  1:08.31                                                      
  7 Thomas II, Ricky J        17 EMAC-MA              1:18.47    1:14.02   12  
       34.73  1:14.02                                                      
  8 Munguia, Fernando         15 Nica Nadadores       1:15.00    1:16.10   11  
       35.75  1:16.10                                                      
  9 Ortiz, Gerald             18 Nica Nadadores       1:12.54    1:16.12    9  
       35.48  1:16.12                                                      
 10 Dolan, Nathaniel W        18 PAAC-MA              1:12.22    1:21.92    7  
       37.70  1:21.92                                                      
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szerencsits, Olivia S     14 PAAC-MA              1:11.18    1:11.13   20  
       35.15  1:11.13                                                      
  2 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              1:09.93    1:13.11   17  
       35.36  1:13.11                                                      
  3 Davidson, Andrea P        13 KIDS-MA              1:13.83    1:13.88   16  
       36.41  1:13.88                                                      
  4 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              1:13.54    1:14.62   15  
       36.86  1:14.62                                                      
  5 Hark, Abby J              14 EMAC-MA              1:14.87    1:14.65   14  
       36.96  1:14.65                                                      
  6 Mikosky, Sammy Jo         14 PAAC-MA              1:18.42    1:14.87   13  
       36.67  1:14.87                                                      
  7 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA               1:15.32    1:16.57   12  
       36.15  1:16.57                                                      
  8 Dolan, Rachel M           14 PAAC-MA              1:17.38    1:18.10   11  
  9 Gower, Ava G              13 KIDS-MA              1:20.82    1:19.82    9  
       39.74  1:19.82                                                      
 10 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              1:22.16    1:20.16    7  
       38.49  1:20.16                                                      
 11 Gould, Morgan G           13 EMAC-MA              1:23.88    1:21.56    6  
       40.60  1:21.56                                                      
 12 Lohr, Katie M             14 LVA-MA               1:19.71    1:22.08    5  
       39.01  1:22.08                                                      
 13 Miles, Alina J            14 BLUE-MA              1:22.19    1:27.05    4  
       41.06  1:27.05                                                      
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBarre, David A          14 BLUE-MA                58.04      59.93   20  
       29.37    59.93                                                      
  2 Ehret, Andrew T           14 LVA-MA                    NT    1:03.17   17  
       30.76  1:03.17                                                      
  3 Curto, Francesco G        14 BLUE-MA              1:15.19    1:08.42   16  
       33.34  1:08.42                                                      
  4 Farina JR, RJ R           14 PAAC-MA              1:07.47    1:09.23   15  
       33.80  1:09.23                                                      
  5 Metzger, Seth R           14 EMAC-MA              1:14.69    1:09.75   14  
       33.02  1:09.75                                                      
  6 Puri, Jai K               14 PAAC-MA              1:13.06    1:10.15   13  
       33.77  1:10.15                                                      
  7 Guadamuz, Maverick        14 Nica Nadadores       1:10.70    1:11.06   12  
       34.75  1:11.06                                                      
  8 Goodreau, Payton J        13 EMAC-MA              1:25.56    1:28.39   11  
       42.49  1:28.39                                                      
  9 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA              1:35.63    1:38.78    9  
       49.14  1:38.78                                                      
 -- Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              1:20.83         DQ  
     1:18.25       DQ                                                      
 
Event 63  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alison               17 PAAC-MA              1:00.64      59.98   20  
       29.70    59.98                                                      
  2 Hull, Lauren R            16 PAAC-MA              1:00.70    1:04.40   17  
       31.18  1:04.40                                                      
  3 Kupsky, April M           16 UN-MA                1:02.62    1:04.66   16  
       31.74  1:04.66                                                      
  4 Wiragh, Grace E           15 EMAC-MA              1:06.66    1:09.77   15  
       34.32  1:09.77                                                      
  5 Svetz, Claire V           15 PAAC-MA              1:06.66    1:10.49   14  
  6 Kutney, Maddie M          16 KIDS-MA              1:05.55    1:10.76   13  
       34.51  1:10.76                                                      
  7 Svetz, Amanda K           16 PAAC-MA              1:05.41    1:10.81   12  
       34.61  1:10.81                                                      
  8 Hill, Corinne E           15 BLUE-MA              1:09.40    1:10.82   11  
       35.18  1:10.82                                                      
  9 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA              1:08.81    1:12.13    9  
       34.27  1:12.13                                                      
 10 Serafin, Emilia           16 BLUE-MA              1:04.52    1:12.70    7  
       35.32  1:12.70                                                      
 11 Wiener, Eliza T           15 EMAC-MA              1:17.00    1:14.83    6  
       36.26  1:14.83                                                      
 12 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              1:12.91    1:16.08    5  
       37.17  1:16.08                                                      
 13 Nolan, Hollie L           17 KIDS-MA              1:19.04    1:20.53    4  
       38.48  1:20.53                                                      
 -- Neuwirth, Liz C           15 BLUE-MA                   NT         DQ  
 
Event 64  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              1:02.36    1:01.95   20  
       30.52  1:01.95                                                      
  2 Stevens, Philip T         16 PAAC-MA              1:07.52    1:05.40   17  
       31.07  1:05.40                                                      
  3 Johnson, Andrew R         17 EMAC-MA              1:06.58    1:05.74   16  
       32.05  1:05.74                                                      
  4 Ulianna, Ryan C           16 PAAC-MA                   NT    1:06.02   15  
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Olivia S           13 KIDS-MA                   NT    3:05.07   20  
       36.86  1:25.97  2:15.52  3:05.07                                    
  2 Gower, Ava G              13 KIDS-MA                   NT    3:16.53   17  
       42.73  1:33.23  2:24.60  3:16.53                                    
  3 Davidson, Andrea P        13 KIDS-MA                   NT    3:26.89   16  
       43.43  1:37.34  2:32.90  3:26.89                                    
 
Event 66  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Daniel L           14 BLUE-MA              2:12.44    2:21.45   20  
       32.37  1:07.38  1:44.65  2:21.45                                    
  2 LaBarre, David A          14 BLUE-MA              2:22.16    2:27.36   17  
       32.52  1:10.40  1:49.34  2:27.36                                    
  3 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA              2:30.52    2:29.61   16  
       32.10  1:11.17  1:50.90  2:29.61                                    
  4 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA              2:57.28    2:34.64   15  
       35.74  1:14.53  1:54.73  2:34.64                                    
  5 Perez, Kevin              14 Nica Nadadores       2:47.95    2:46.25   14  
       34.29  1:13.72  1:57.83  2:46.25                                    
  6 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA                   NT    2:46.39   13  
       34.13  1:16.62  2:02.07  2:46.39                                    
 
Event 67  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Pepper M         15 PAAC-MA              2:14.60    2:20.73   20  
       32.47  1:09.16  2:20.73                                             
  2 Wetmore, Kay E            17 PAAC-MA              2:16.74    2:24.57   17  
       32.32  1:09.30  1:46.82  2:24.57                                    
  3 Hosking, Sarah O          15 KIDS-MA              2:30.60    2:28.09   16  
       33.12  1:11.26  1:50.43  2:28.09                                    
  4 Svetz, Amanda K           16 PAAC-MA              2:36.27    2:39.40   15  
       36.02  1:16.89  1:58.67  2:39.40                                    
 
Event 68  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              2:06.53    2:02.14   20  
       27.83    58.26  1:30.21  2:02.14                                    
  2 Vanorden, Zaidian B       15 UN-MA                2:08.67    2:10.04   17  
       29.49  1:02.26  1:36.15  2:10.04                                    
  3 Kerr, Ryan G              16 PAAC-MA                   NT    2:14.71   16  
       30.68  1:04.26  1:38.71  2:14.71                                    
  4 Holt, Logan R             17 PAAC-MA              2:02.20    2:15.48   15  
       29.61  1:03.96  1:39.55  2:15.48                                    
  5 Lehman, Ben C             16 PAAC-MA              2:25.78    2:29.78   14  
       30.68  1:06.50  2:29.78                                             
  6 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              3:04.53    2:30.40   13  
       31.28  1:08.37  1:49.42  2:30.40                                    
 -- Kerr, Kyle T              16 PAAC-MA                   NT         DQ  
       30.77  1:08.57  1:51.67       DQ                                    
 -- Kocon, Cooper S           16 EMAC-MA                   NT         DQ  
       32.46  1:09.69  1:49.63       DQ                                    
 
Event 69  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergent, Brooke D         13 PAAC-MA                27.10      27.01   20  
  2 Tewksbury, Madison O      13 PAAC-MA                26.88      27.29   17  
  3 Lambrugo, Kyla M          14 LVA-MA                 28.26      28.42   16  
  4 Szerencsits, Olivia S     14 PAAC-MA                27.08      28.50   15  
  5 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA                27.51      29.17   14  
  6 Chi, Maggie               14 PAAC-MA                29.46      29.96   13  
  7 Mikosky, Sammy Jo         14 PAAC-MA                30.66      30.11   12  
  8 Lohr, Katie M             14 LVA-MA                 30.80      30.22   11  
  9 Drager, Madison O         14 PAAC-MA                28.46      30.37    9  
 10 Miles, Alina J            14 BLUE-MA                30.18      30.53    7  
 11 Gould, Morgan G           13 EMAC-MA                31.57      30.58    6  
 12 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA                28.23      30.64    5  
 13 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA                30.43      30.89    4  
 14 Hark, Abby J              14 EMAC-MA                30.01      31.12    3  
 15 Dolan, Rachel M           14 PAAC-MA                29.67      31.68    2  
 
Event 70  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Daniel L           14 BLUE-MA                23.90      25.18   20  
  2 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA                26.17      25.61   17  
  3 Zawodny, Adler E          13 BLUE-MA                25.41      25.96   16  
  4 Ehret, Andrew T           14 LVA-MA                 25.28      26.02   15  
  5 Curto, Francesco G        14 BLUE-MA                28.88      26.70   14  
  6 McClure, Luke G           13 LVA-MA                 26.85      27.34   13  
  7 Oswald, Connor A          14 BLUE-MA                26.99      27.37   12  
  8 Guadamuz, Maverick        14 Nica Nadadores         26.10      27.38   11  
  9 DeJohn, Ryan C            13 EMAC-MA                28.07      28.83    9  
 10 Treminio, Hamilton        14 Nica Nadadores         27.53      28.86    7  
 11 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA                30.54      28.98    6  
 12 Metzger, Seth R           14 EMAC-MA                27.87      29.16    5  
 13 Perez, Kevin              14 Nica Nadadores         26.54      29.39    4  
 14 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA                30.80      30.35    3  
 15 Goodreau, Payton J        13 EMAC-MA                32.09      30.92    2  
 16 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                35.46      37.58    1  
 
Event 71  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bobeck, Sarah G           17 PAAC-MA                24.65      26.04   20  
  2 Kupsky, April M           16 UN-MA                  25.25      26.08   17  
  3 Farina, Gianna M          16 PAAC-MA                25.55      27.42   15.5
  3 Hull, Lauren R            16 PAAC-MA                26.11      27.42   15.5
  5 Hill, Corinne E           15 BLUE-MA                26.21      27.67   14  
  6 Svetz, Amanda K           16 PAAC-MA                27.92      28.40   13  
  7 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA                27.88      28.60   12  
  8 Svetz, Claire V           15 PAAC-MA                28.14      29.03   11  
  9 Kirsopp, Abby K           15 PAAC-MA                28.64      29.17    9  
 10 Serafin, Emilia           16 BLUE-MA                28.14      30.14    7  
 11 Alulis, Rachael A         17 KIDS-MA                28.20      30.20    6  
 12 Gallagher, Catherine W    17 BLUE-MA                29.83      30.28    5  
 13 Neuwirth, Liz C           15 BLUE-MA                   NT      30.60    4  
 14 Wiragh, Grace E           15 EMAC-MA                29.85      30.93    3  
 15 Wiener, Eliza T           15 EMAC-MA                32.38      31.00    2  
 16 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA                31.68      32.13    1  
 17 Nolan, Hollie L           17 KIDS-MA                34.42      34.37  
 
Event 72  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas II, Ricky J        17 EMAC-MA                24.19      23.34   20  
  2 Holt, Logan R             17 PAAC-MA                22.51      23.46   17  
  3 Zhang, James              16 PAAC-MA                24.68      23.96   16  
  4 Kocon, Cooper S           16 EMAC-MA                24.11      24.77   14.5
  4 Ulianna, Ryan C           16 PAAC-MA                   NT      24.77   14.5
  6 Johnson, Andrew R         17 EMAC-MA                24.89      24.91   13  
  7 Huleatt, Peter E          16 BLUE-MA                23.30      25.10   12  
  8 Stevens, Philip T         16 PAAC-MA                27.28      26.48   11  
  9 Dolan, Nathaniel W        18 PAAC-MA                25.90      27.14    9  
 10 Ortiz, Gerald             18 Nica Nadadores         25.68      27.65    7  
 11 Munguia, Fernando         15 Nica Nadadores         26.80      28.36    6  
 
Event 73  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alison               17 PAAC-MA             10:58.46   10:53.99   20  
       30.09  1:02.09  1:34.94  2:08.17  2:41.47  3:15.04  3:48.09  4:21.45
     4:54.69  5:27.67  5:59.92  6:32.64  7:05.67  7:38.35  8:11.06  8:43.88
     9:16.89  9:49.62 10:22.01 10:53.99                                    
  2 Tewksbury, Madison O      13 PAAC-MA             12:00.84   11:14.85   17  
       30.10  1:03.39  1:37.66  2:11.93  2:45.98  3:19.81  3:53.90  4:28.06
     5:02.55  5:36.82  6:10.99  6:45.25  7:18.96  7:52.86  8:26.98  9:01.04
     9:35.22 10:09.13 10:42.66 11:14.85                                    
  3 Sergent, Brooke D         13 PAAC-MA             11:33.24   11:16.84   16  
       30.28  1:03.67  1:37.82  2:11.96  2:45.84  3:19.82  3:54.05  4:28.24
     5:02.86  5:37.27  6:11.39  6:45.45  7:19.87  7:54.07  8:28.43  9:02.49
     9:36.83 10:10.92 10:44.67 11:16.84                                    
  4 Ritchey, Pepper M         15 PAAC-MA             11:36.87   11:31.35   15  
       31.17  1:05.02  1:40.27  2:15.25  2:49.92  3:24.41  3:59.29  4:34.41
     5:08.64  5:43.97  6:19.37  6:54.90  7:30.48  8:05.72  8:40.30  9:15.55
     9:50.42 10:25.15 10:59.17 11:31.35                                    
  5 Wetmore, Kay E            17 PAAC-MA             11:19.67   11:32.63   14  
       31.04  1:05.04  1:39.75  2:14.77  2:49.78  3:24.63  3:59.40  4:34.17
     5:09.04  5:44.14  6:19.26  6:54.25  7:29.02  8:03.67  8:38.50  9:13.60
     9:48.57 10:23.76 10:58.63 11:32.63                                    
  6 Lin, Simone               12 PAAC-MA                   NT   11:33.21   13  
       30.87  1:05.53  1:40.56  2:16.17  2:51.73  3:27.17  4:02.28  4:37.07
     5:12.25  5:47.06  6:21.59  6:56.43  7:31.03  8:06.13  8:41.37  9:16.52
     9:51.73 10:26.52 11:01.30 11:33.21                                    
  7 Hosking, Sarah O          15 KIDS-MA             13:01.00   11:41.75   12  
       31.39  1:05.76  1:40.63  2:15.91  2:51.28  3:26.50  4:02.70  4:38.25
     5:13.87  5:50.23  6:25.67  7:01.03  7:36.43  8:11.94  8:47.96  9:23.38
     9:58.96 10:34.17 11:08.88 11:41.75                                    
  8 Farina, Gianna M          16 PAAC-MA             11:22.72   11:48.68   11  
       31.49  1:06.47  1:42.00  2:17.88  2:54.26  3:30.22  4:06.11  4:41.93
     5:17.79  5:53.41  6:29.08  7:05.08  7:40.61  8:16.70  8:52.36  9:27.81
    10:03.35 10:39.08 11:14.23 11:48.68                                    
  9 Chi, Maggie               14 PAAC-MA             12:24.03   11:55.17    9  
       32.20  1:06.69  1:41.72  2:17.39  2:52.85  3:28.68  4:04.82  4:41.06
     5:17.03  5:53.10  6:29.35  7:05.32  7:41.48  8:17.99  8:54.54  9:31.25
    10:07.58 10:44.16 11:20.31 11:55.17                                    
 10 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA                   NT   12:19.89    7  
       32.98  1:10.56  1:48.69  2:25.82  3:04.35  3:41.73  4:19.81  4:56.97
     5:35.13  6:12.23  6:50.08  7:28.35  8:05.19  8:43.26  9:19.97  9:57.76
    10:34.30 11:10.77 11:46.13 12:19.89                                    
 11 Kutney, Maddie M          16 KIDS-MA                   NT   12:31.03    6  
       32.73  1:08.09  1:44.93  2:22.53  3:00.88  3:39.14  4:18.07  4:56.15
     5:33.68  6:11.79  6:49.67  7:28.15  8:05.54  8:42.58  9:21.17  9:59.11
    10:37.96 11:15.58 11:53.50 12:31.03                                    
 12 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA             12:21.56   12:40.29    5  
       33.65  1:10.73  1:48.41  2:26.41  3:04.32  3:42.54  4:20.52  4:59.31
     5:37.51  6:16.21  6:54.86  7:33.14  8:11.90  8:51.15  9:29.61 10:08.49
    10:46.89 11:25.25 12:02.91 12:40.29                                    
 13 Alulis, Rachael A         17 KIDS-MA             13:14.34   12:47.98    4  
       33.68  1:11.20  1:49.17  2:27.21  3:06.08  3:44.45  4:23.36  5:02.62
     5:41.78  6:21.36  7:00.23  7:40.34  8:20.16  8:59.86  9:39.38 10:17.84
    10:55.93 11:34.47 12:11.95 12:47.98                                    
 14 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA                   NT   12:48.96    3  
       33.19  1:10.33  1:48.86  2:27.27  3:06.09  3:45.21  4:24.08  5:03.07
     5:41.94  6:20.70  6:59.52  7:38.40  8:17.48  8:56.36  9:35.14 10:14.70
    10:53.85 11:32.55 12:11.49 12:48.96                                    
 15 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA             12:35.47   13:07.14    2  
       34.51  1:12.16  1:50.31  2:28.63  3:07.11  3:46.13  4:25.75  5:05.60
     5:46.56  6:26.73  7:07.53  7:48.58  8:27.19  9:06.71  9:46.57 10:25.36
    11:06.06 11:46.65 12:27.16 13:07.14                                    
 16 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA                   NT   13:12.71    1  
       32.59  1:10.32  1:48.87  2:27.92  3:07.36  3:47.71  4:28.23  5:08.77
     5:48.25  6:29.47  7:10.01  7:51.28  8:31.83  9:12.43  9:54.13 10:34.76
    11:15.03 11:55.43 12:34.41 13:12.71                                    
 17 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA                   NT   13:17.32  
       34.33  1:13.03  1:52.73  2:33.88  3:14.44  3:53.75  4:34.20  5:15.01
     5:55.32  6:35.48  7:16.89  7:57.50  8:38.82  9:20.29 10:00.63 10:40.33
    11:20.62 12:01.09 13:17.32                                             
 18 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA                   NT   14:03.17  
       36.44  1:18.92  2:01.90  2:44.85  3:27.76  4:10.26  4:53.07  5:35.30
     6:18.20  7:00.79  7:44.14  8:27.30  9:10.70  9:53.88 10:36.64 11:19.46
    12:01.70 12:43.34 13:24.23 14:03.17                                    
 
Event 74  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanorden, Zaidian B       15 UN-MA               10:45.40   10:33.08   20  
       28.73    59.96  1:31.45  2:03.32  2:35.28  3:07.11  3:38.89  4:10.84
     4:42.87  5:15.04  5:46.92  6:18.94  6:50.87  7:22.45  7:54.87  8:26.86
     8:58.78  9:30.65 10:02.33 10:33.08                                    
  2 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA             10:22.67   10:39.43   17  
       30.01  1:01.97  1:34.20  2:06.77  2:39.73  3:12.65  3:45.82  4:19.21
     4:51.75  5:24.26  5:56.44  6:28.67  7:01.05  7:32.55  8:04.02  8:35.36
     9:06.40  9:37.60 10:08.81 10:39.43                                    
  3 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA                   NT   11:08.69   16  
       29.02  1:01.28  1:35.10  2:08.37  2:42.35  3:16.68  3:50.58  4:24.81
     4:58.33  5:32.29  6:06.44  6:40.44  7:14.62  7:48.48  8:22.41  8:56.30
     9:30.53 10:04.64 10:37.57 11:08.69                                    
  4 Huleatt, Peter E          16 BLUE-MA             11:39.79   11:25.15   15  
       30.37  1:03.90  1:38.72  2:13.73  2:48.40  3:23.20  3:58.33  4:32.93
     5:07.77  5:43.15  6:17.82  6:52.98  7:27.55  8:03.01  8:37.36  9:11.96
     9:46.98 10:21.38 10:54.20 11:25.15                                    
  5 Kerr, Ryan G              16 PAAC-MA                   NT   11:26.42   14  
       29.94  1:03.11  1:37.28  2:12.08  2:47.43  3:22.63  3:57.84  4:33.55
     5:09.01  5:44.38  6:19.98  6:54.68  7:29.74  8:04.45  8:39.29  9:14.06
     9:48.53 10:22.72 10:55.78 11:26.42                                    
  6 Farina JR, RJ R           14 PAAC-MA                   NT   11:30.31   13  
       29.92  1:03.59  1:38.83  2:13.73  2:48.73  3:23.62  3:59.13  4:33.79
     5:09.07  5:43.59  6:18.89  6:54.63           8:05.60  8:40.34  9:15.85
     9:50.73 10:25.26 10:59.11 11:30.31                                    
  7 Magditch, Alex R          14 PAAC-MA                   NT   11:42.24   12  
       29.03  1:02.43  1:37.94  2:13.62  2:49.23  3:24.75  4:00.08  4:35.86
     5:11.37  5:47.11  6:22.84  6:58.75  7:34.82  8:10.53  8:46.38  9:22.14
     9:58.01 10:33.79 11:07.70 11:42.24                                    
  8 Coffman, Ethan G          13 BLUE-MA             12:34.50   12:07.12   11  
       30.53  1:05.37  1:40.96  2:16.54  2:53.46  3:30.85  4:07.16  4:44.41
     5:21.50  5:58.70  6:36.58  7:13.75  7:50.47  8:27.54  9:05.99  9:42.75
    10:19.82 10:56.88 11:33.09 12:07.12                                    
  9 Kerr, Kyle T              16 PAAC-MA                   NT   12:44.89    9  
       31.62  1:07.04  1:43.82  2:21.36  2:59.40  3:37.72  4:17.25  4:56.83
     5:36.24  6:15.45  6:54.74  7:33.97  8:13.23  8:52.78  9:32.13 10:11.61
    10:51.11 11:30.03 12:08.54 12:44.89                                    
 10 Lehman, Zack C            12 PAAC-MA                   NT   12:53.30    7  
       33.67  1:11.36  1:50.56  2:29.63  3:08.37  3:47.91  4:27.21  5:07.30
     5:46.67  6:25.65  7:04.51  7:43.76  8:22.98  9:01.89  9:42.03 10:21.46
    11:00.59 11:38.70 12:17.16 12:53.30                                    
 11 Rosenthal, Mitchell D     12 PAAC-MA                   NT   12:54.68    6  
       32.24  1:09.34  1:46.89  2:25.65  3:04.98  3:44.55  4:23.81  5:03.00
     5:42.44  6:22.32  7:02.06  7:41.16  8:20.84  9:00.56  9:40.65 10:20.28
    11:00.18 11:39.23 12:17.84 12:54.68                                    
 
Event 75  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA              3:01.57    3:01.66   20  
       41.12  1:27.00  2:14.53  3:01.66                                    
  2 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA              3:17.57    3:06.33   17  
       42.35  1:30.49  2:19.13  3:06.33                                    
  3 Baldwin, Amelia M         12 EMAC-MA                   NT    3:09.81   16  
       44.24  1:32.80  3:09.81                                             
  4 Camden, Madi N            11 PAAC-MA              3:36.74    3:15.06   15  
       44.75  1:35.55  2:26.38  3:15.06                                    
  5 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              3:15.48    3:17.52   14  
       44.63  1:35.10  2:27.60  3:17.52                                    
  6 Murphy, Taegan M          12 KIDS-MA              3:24.78    3:20.34   13  
       44.03  1:36.48  2:28.34  3:20.34                                    
  7 Molnar, Nati S            11 PAAC-MA                   NT    3:24.48   12  
       46.65  1:39.18  2:33.21  3:24.48                                    
  8 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA                   NT    3:29.12   11  
       47.26  1:40.91  2:35.01  3:29.12                                    
  9 Molnar, Maya M            11 PAAC-MA                   NT    3:31.82    9  
       49.33  1:44.03  2:39.72  3:31.82                                    
 
Event 76  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA              3:39.84    3:19.68   20  
       45.70  1:35.95  2:27.88  3:19.68                                    
 
Event 77  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA                   NT    2:29.02   20  
       31.65  1:08.12  1:49.34  2:29.02                                    
  2 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA                   NT    2:50.54   17  
       35.37  1:17.57  2:03.82  2:50.54                                    
  3 Murphy, Taegan M          12 KIDS-MA              3:27.05    3:37.20   16  
       44.38  1:41.11  2:39.87  3:37.20                                    
 
Event 78  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stinner, Aaron D          12 KIDS-MA                   NT    2:52.77   20  
       34.77  1:18.11  2:05.31  2:52.77                                    
  2 Akus, Umut D              12 LVA-MA                    NT    3:21.38   17  
       41.93  1:34.24  2:28.17  3:21.38                                    
 
Event 79  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nalli, Alexia C           10 BLUE-MA              1:09.82    1:12.60   20  
       34.25  1:12.60                                                      
  2 McGlynn, Shea             10 BLUE-MA              1:18.10    1:15.50   17  
       35.36  1:15.50                                                      
  3 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              1:21.71    1:22.83   16  
       39.62  1:22.83                                                      
  4 Lamm, Ava R               10 EMAC-MA              1:28.57    1:25.02   15  
  5 Pechulis, Emme C          10 EMAC-MA              1:24.78    1:25.80   14  
       37.15  1:25.80                                                      
  6 Walp, Maliya H             9 KIDS-MA              1:26.52    1:26.36   13  
  7 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA              1:31.20    1:28.98   12  
       42.29  1:28.98                                                      
  8 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA              1:32.60    1:31.90   11  
       42.62  1:31.90                                                      
  9 Kiss, Katelyn              9 KIDS-MA              1:46.03    1:45.84    9  
       49.34  1:45.84                                                      
 10 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT    1:46.88    7  
       50.38  1:46.88                                                      
 11 Fastenberg, Christina N   10 PAAC-MA              1:48.98    1:47.36    6  
       48.16  1:47.36                                                      
 12 Shannon, Lia M             9 BLUE-MA              1:50.43    1:52.29    5  
 
Event 80  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman L           10 PAAC-MA              1:05.53    1:05.81   20  
       31.37  1:05.81                                                      
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:08.05    1:07.15   17  
       31.96  1:07.15                                                      
  3 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA              1:25.26    1:21.88   16  
       36.93  1:21.88                                                      
  4 Smith, Carter W            9 EMAC-MA              1:36.68    1:39.46   15  
       46.42  1:39.46                                                      
  5 Smith, Brennan H           9 EMAC-MA              1:37.07    1:40.42   14  
       48.17  1:40.42                                                      
  6 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA              1:33.71    1:41.96   13  
       47.86  1:41.96                                                      
  7 Rojas, Eli C               9 PAAC-MA              1:38.72    1:43.92   12  
       45.02  1:43.92                                                      
  8 Garcia, Isaac J            9 LVA-MA                    NT    1:46.75   11  
  9 Pettinelli, Luke W         9 LVA-MA                    NT    1:53.69    9  
       52.77  1:53.69                                                      
 10 Solomon, Liam J            9 PAAC-MA              1:50.70    1:55.77    7  
       55.00  1:55.77                                                      
 11 Sinha, Vihaan              9 PAAC-MA              1:55.92    1:56.82    6  
 12 LaRussa, Jax L             9 EMAC-MA              1:58.06    2:08.42    5  
     1:00.86  2:08.42                                                      
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Simone               12 PAAC-MA                59.52    1:00.90   20  
       29.27  1:00.90                                                      
  2 Sandt, Meghan M           11 BLUE-MA              1:06.67    1:06.18   17  
       32.01  1:06.18                                                      
  3 Gardner, Kara N           12 EMAC-MA              1:11.35    1:08.06   16  
       32.84  1:08.06                                                      
  4 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA              1:11.09    1:09.10   15  
       32.63  1:09.10                                                      
  5 Hallam, Brie R            12 BLUE-MA              1:12.36    1:10.18   14  
       32.37  1:10.18                                                      
  6 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              1:11.76    1:11.43   13  
       33.72  1:11.43                                                      
  7 Ciaccia, Kayla J          11 LVA-MA               1:15.98    1:13.99   12  
       35.53  1:13.99                                                      
  8 Barnes, Mandy K           12 EMAC-MA                   NT    1:16.95   11  
       35.61  1:16.95                                                      
  9 Molnar, Maya M            11 PAAC-MA              1:18.68    1:18.53    9  
       37.34  1:18.53                                                      
 10 LaRussa, Abby G           12 EMAC-MA              1:38.79    1:37.21    7  
       45.89  1:37.21                                                      
 
Event 82  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stinner, Aaron D          12 KIDS-MA              1:02.67    1:02.37   20  
       29.38  1:02.37                                                      
  2 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA              1:03.84    1:03.73   17  
       30.90  1:03.73                                                      
  3 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              1:08.33    1:04.82   16  
       31.38  1:04.82                                                      
  4 Coffman, Cole C           12 BLUE-MA              1:04.26    1:04.91   15  
       31.41  1:04.91                                                      
  5 Lehman, Zack C            12 PAAC-MA              1:06.40    1:06.15   14  
       32.30  1:06.15                                                      
  6 Strucko, Michael P        11 UN-MA                     NT    1:14.02   13  
       33.85  1:14.02                                                      
  7 Franke, Ryan M            12 KIDS-MA              1:13.75    1:14.45   12  
       34.42  1:14.45                                                      
  8 Black, AJ J               12 LVA-MA               1:17.93    1:16.39   11  
       36.50  1:16.39                                                      
  9 Khais, Danneel            12 UN-MA                1:20.71    1:18.32    9  
       35.39  1:18.32                                                      
 10 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA              1:16.83    1:22.06    7  
       38.75  1:22.06                                                      
 11 Pettinelli, Christian D   12 LVA-MA               1:31.80    1:33.09    6  
       41.19  1:33.09                                                      
 12 Sinha, Neiv               11 PAAC-MA              1:42.59    1:47.47    5  
 
Event 83  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nalli, Alexia C           10 BLUE-MA              1:24.49    1:25.67   20  
       41.97  1:25.67                                                      
  2 McGlynn, Shea             10 BLUE-MA              1:28.09    1:27.08   17  
       42.50  1:27.08                                                      
  3 Pechulis, Emme C          10 EMAC-MA              1:34.71    1:29.37   16  
       44.37  1:29.37                                                      
  4 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              1:29.25    1:30.56   15  
       43.70  1:30.56                                                      
  5 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA              1:36.14    1:31.80   14  
       43.83  1:31.80                                                      
  6 Newhard, Kate E            9 EMAC-MA              1:34.16    1:38.14   13  
       47.69  1:38.14                                                      
  7 Lamm, Ava R               10 EMAC-MA              1:45.69    1:41.68   12  
     1:41.79  1:41.68                                                      
  8 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA              1:51.65    1:48.75   11  
       50.87  1:48.75                                                      
  9 Shannon, Lia M             9 BLUE-MA                   NT    1:53.08    9  
     1:54.95  1:53.08                                                      
 10 Fastenberg, Christina N   10 PAAC-MA              2:04.41    2:10.03    7  
     1:00.96  2:10.03                                                      
 -- Kiss, Katelyn              9 KIDS-MA                   NT         DQ  
       58.21       DQ                                                      
 
Event 84  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rojas, Eli C               9 PAAC-MA              1:49.80      51.54   20  
  2 Herman, Roman L           10 PAAC-MA              1:19.59    1:18.57   17  
       38.27  1:18.57                                                      
  3 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:17.68    1:19.98   16  
       39.28  1:19.98                                                      
  4 Smith, Carter W            9 EMAC-MA              1:46.30    1:46.94   15  
       50.76  1:46.94                                                      
  5 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA              1:49.99    1:49.51   14  
     1:54.54  1:49.51                                                      
  6 Smith, Brennan H           9 EMAC-MA              1:42.09    1:51.62   13  
  7 Chi, Kyle L               10 PAAC-MA              2:08.69    1:54.20   12  
       55.55  1:54.20                                                      
  8 LaRussa, Jax L             9 EMAC-MA              1:56.20    2:05.01   11  
     1:00.50  2:05.01                                                      
  9 Lucas, Ian P               9 LVA-MA                    NT    2:08.98    9  
     1:03.71  2:08.98                                                      
 10 Sinha, Vihaan              9 PAAC-MA                   NT    2:18.28    7  
     1:05.69  2:18.28                                                      
 -- Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA              1:42.36         DQ  
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                1:06.14    1:04.24   20  
       31.52  1:04.24                                                      
  2 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA              1:11.00    1:11.21   17  
       34.41  1:11.21                                                      
  3 Camden, Madi N            11 PAAC-MA              1:16.57    1:15.89   16  
       36.29  1:15.89                                                      
  4 Cheplick, Natalie A       11 PAAC-MA              1:13.94    1:16.80   15  
       37.46  1:16.80                                                      
  5 Sandt, Meghan M           11 BLUE-MA              1:16.45    1:17.99   14  
  6 Murphy, Taegan M          12 KIDS-MA              1:16.57    1:18.31   13  
       38.31  1:18.31                                                      
  7 Hallam, Brie R            12 BLUE-MA              1:16.27    1:19.79   12  
       38.92  1:19.79                                                      
  8 Baldwin, Amelia M         12 EMAC-MA              1:17.87    1:20.62   11  
       37.49  1:20.62                                                      
  9 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              1:25.30    1:24.22    9  
       41.39  1:24.22                                                      
 10 Molnar, Nati S            11 PAAC-MA              1:25.91    1:25.04    7  
       41.13  1:25.04                                                      
 11 Ciaccia, Kayla J          11 LVA-MA               1:33.52    1:30.16    6  
       43.69  1:30.16                                                      
 12 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:35.72    1:32.07    5  
       44.67  1:32.07                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole C           12 BLUE-MA              1:10.86    1:10.14   20  
       34.83  1:10.14                                                      
  2 Rosenthal, Mitchell D     12 PAAC-MA              1:16.67    1:13.65   17  
       35.23  1:13.65                                                      
  3 Akus, Umut D              12 LVA-MA               1:14.81    1:15.14   16  
       36.05  1:15.14                                                      
  4 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA              1:17.15    1:17.41   15  
       38.02  1:17.41                                                      
  5 Strucko, Michael P        11 UN-MA                     NT    1:25.40   14  
       40.53  1:25.40                                                      
  6 Pettinelli, Christian D   12 LVA-MA               1:53.55    1:54.09   13  
  7 Sinha, Neiv               11 PAAC-MA                   NT    1:58.01   12  
       54.76  1:58.01                                                      
 -- Franke, Ryan M            12 KIDS-MA              1:24.44         DQ  
 
Event 87  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nalli, Alexia C           10 BLUE-MA                46.18      46.99   20  
  2 Walp, Maliya H             9 KIDS-MA                53.56      52.71   17  
  3 Evans, Tegan R             9 PAAC-MA                55.49      54.36   16  
  4 Newhard, Kate E            9 EMAC-MA                54.20      54.44   15  
  5 Pechulis, Emme C          10 EMAC-MA              1:01.08      57.19   14  
  6 Shannon, Lia M             9 BLUE-MA                53.99    1:01.13   13  
 -- Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT         DQ  
 
Event 88  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chi, Kyle L               10 PAAC-MA                52.76      49.98   20  
  2 Smith, Carter W            9 EMAC-MA                59.08      57.95   17  
  3 Solomon, Liam J            9 PAAC-MA              1:02.93    1:08.21   16  
  4 Saylor, Logan P            9 KIDS-MA              1:07.22    1:09.08   15  
  5 Smith, Brennan H           9 EMAC-MA              1:25.10    1:12.71   14  
  6 LaRussa, Jax L             9 EMAC-MA              1:35.42    1:21.45   13  
  7 Sinha, Vihaan              9 PAAC-MA              1:29.55    1:26.06   12  
 -- Lucas, Ian P               9 LVA-MA               1:10.90         DQ  
 -- Garcia, Isaac J            9 LVA-MA                    NT         DQ  
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gardner, Kara N           12 EMAC-MA                43.21      41.60   20  
  2 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA                41.55      41.62   17  
  3 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA                45.34      44.43   16  
  4 LaRussa, Abby G           12 EMAC-MA              1:02.50    1:03.94   15  
 
Event 90  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                44.46      41.82   20  
  2 Longbons, Garrett J       12 EMAC-MA                45.82      44.00   17  
  3 McCourt, Teague P         11 EMAC-MA                45.18      45.03   16  
  4 Black, AJ J               12 LVA-MA                 47.45      45.62   15  
  5 Khais, Danneel            12 UN-MA                  52.60      51.86   14  
  6 Pettinelli, Christian D   12 LVA-MA                 55.60      58.24   13  
 
Event 91  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGlynn, Shea             10 BLUE-MA                37.17      40.91   20  
  2 Newhard, Kate E            9 EMAC-MA                44.52      45.84   17  
  3 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                44.96      46.33   16  
  4 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA                44.72      48.28   15  
  5 Walp, Maliya H             9 KIDS-MA                47.10      51.19   14  
  6 Lamm, Ava R               10 EMAC-MA                53.73      51.65   13  
  7 Fastenberg, Christina N   10 PAAC-MA                   NT    1:01.78   12  
  8 Froetschner, Avelyn C      9 KIDS-MA                   NT    1:09.11   11  
  9 Kiss, Katelyn              9 KIDS-MA                   NT    1:09.42    9  
 
Event 92  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman L           10 PAAC-MA                33.22      34.04   20  
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                36.41      35.80   17  
  3 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                51.09      47.72   16  
  4 Lucas, Ian P               9 LVA-MA                    NT    1:04.24   15  
  5 Chi, Kyle L               10 PAAC-MA              1:00.84    1:13.72   14  
  6 Garcia, Isaac J            9 LVA-MA                    NT    1:14.11   13  
  7 Solomon, Liam J            9 PAAC-MA              1:11.66    1:15.45   12  
 -- Pettinelli, Luke W         9 LVA-MA               1:18.04         DQ  
 -- Rojas, Eli C               9 PAAC-MA              1:07.87         DQ  
 
Event 93  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA                29.52      28.91   20  
  2 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                  32.18      31.32   17  
  3 Molnar, Nati S            11 PAAC-MA                38.55      38.02   16  
  4 Barnes, Mandy K           12 EMAC-MA                   NT      39.12   15  
  5 Camden, Madi N            11 PAAC-MA                40.04      39.21   14  
  6 Molnar, Maya M            11 PAAC-MA                38.73      40.22   13  
  7 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA                42.10      42.93   12  
  8 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA                43.05      44.51   11  
  9 LaRussa, Abby G           12 EMAC-MA                   NT    1:00.43    9  
 
Event 94  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, AJ J               12 LVA-MA                 41.89      39.73   20  
  2 Strucko, Michael P        11 UN-MA                     NT      40.44   17  
  3 Khais, Danneel            12 UN-MA                  41.58      44.32   16  
  4 Sinha, Neiv               11 PAAC-MA                53.07      54.85   15  
 
Event 95  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Simone               12 PAAC-MA              2:25.71    2:25.84   20  
       33.09  1:08.65  2:25.84                                             
  2 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                2:00.33    2:30.13   17  
       33.58  1:09.40  1:57.07  2:30.13                                    
  3 Cerimele, Sophia A        12 PAAC-MA              2:37.61    2:35.37   16  
       33.79  1:13.61  1:59.97  2:35.37                                    
  4 Hallam, Brie R            12 BLUE-MA              2:55.82    2:51.65   15  
       39.20  1:23.30  2:13.24  2:51.65                                    
  5 Sandt, Meghan M           11 BLUE-MA              2:48.84    2:53.09   14  
       40.50  1:22.23  2:16.13  2:53.09                                    
  6 Gardner, Kara N           12 EMAC-MA              2:57.45    2:53.30   13  
       41.63  1:23.69  2:15.58  2:53.30                                    
  7 Magditch, Georgia E       12 PAAC-MA              2:53.33    2:53.60   12  
       39.59  1:24.15  2:14.60  2:53.60                                    
  8 Herman, Alyvia L          12 PAAC-MA              2:50.35    2:55.03   11  
       39.73  1:25.96  2:16.52  2:55.03                                    
  9 Baldwin, Amelia M         12 EMAC-MA              2:52.87    2:55.30    9  
       42.74  1:23.89  2:18.28  2:55.30                                    
 10 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              2:58.55    3:01.73    7  
       42.21  1:27.91  2:20.91  3:01.73                                    
 11 Barnes, Mandy K           12 EMAC-MA                   NT    3:18.95    6  
       42.64  1:30.56  3:18.95                                             
 12 Ciaccia, Kayla J          11 LVA-MA               3:31.58    3:19.14    5  
       49.66  1:37.08  2:35.06  3:19.14                                    
 
Event 96  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosenthal, Mitchell D     12 PAAC-MA              2:27.83    2:29.78   20  
       30.87  1:11.93  1:54.65  2:29.78                                    
  2 Coffman, Cole C           12 BLUE-MA              2:31.12    2:32.85   17  
       34.56  1:12.43  1:58.82  2:32.85                                    
  3 Stinner, Aaron D          12 KIDS-MA              2:44.99    2:39.85   16  
       32.98  1:15.28  2:07.25  2:39.85                                    
  4 Lehman, Zack C            12 PAAC-MA              2:42.21    2:41.48   15  
       38.53  1:21.26  2:05.03  2:41.48                                    
  5 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              2:51.06    2:48.00   14  
       37.50  1:19.52  2:12.75  2:48.00                                    
  6 Akus, Umut D              12 LVA-MA               2:55.57    2:54.73   13  
       41.87  1:24.22  2:18.09  2:54.73                                    
  7 Franke, Ryan M            12 KIDS-MA                   NT    3:01.23   12  
       41.03  1:24.52  2:21.73  3:01.23