Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/7/2018 10:28 AM
              2018 MA PWAC Cinco de Mayo Closed Invite - 5/5/2018              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Remar, Brynn              10 WCAC-MA                29.91      29.70   20  
  2 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA                 30.30      30.38   17  
  3 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA                32.19      33.17   16  
  4 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA                 32.88      33.25   15  
  5 Guess, Giavanna M         10 PWAC-MA                   NT      35.11   14  
  6 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA                34.55      36.27   13  
  7 Sgaramella, Maggie M       9 PWAC-MA                42.08      36.56   12  
  8 Remar, Kyla               10 WCAC-MA                38.34      36.75   11  
  9 Williams, Mazie            9 WCAC-MA                36.58      37.41    9  
 10 Jameson, Harper G          9 EAAC-MA                41.61      38.14    7  
 11 Wojnovich, Amelia E        9 EAAC-MA                40.71      38.92    6  
 12 McGinn, Maggie A           9 EAAC-MA                   NT      40.15    5  
 13 Frascella, Juliana R       9 TRI-MA                 48.50      50.64    4  
 
Event 1  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitsul, Kristina          12 PWAC-MA                26.43      26.91   20  
  2 Lieu, Isa S               11 PWAC-MA                30.25      29.47   17  
  3 Fu, Bernice C             12 PWAC-MA                   NT      29.84   16  
  4 McGinn, Julia I           11 EAAC-MA                   NT      31.01   15  
  5 Wetzel, Kirsten           11 PWAC-MA                31.49      31.54   14  
  6 Colonna, Violet H         11 PWAC-MA                39.12      32.68   13  
  7 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA                 36.74      34.97   12  
  8 Baggini, Julia R          11 EAAC-MA                38.93      35.14   11  
  9 Upadhya, Sachita S        11 PWAC-MA                41.80      39.48    9  
 10 Bush, Emma J              11 TRI-MA                 43.63      42.03    7  
 
Event 1  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markey, Madelyn E         14 PWAC-MA                26.65      26.86   20  
  2 Margerison, Lauren E      13 PWAC-MA                27.83      28.17   17  
  3 Totoro, Alyssa M          14 EAAC-MA                28.78      29.26   16  
  4 Markakis, Gia             13 TRI-MA                 29.08      29.37   15  
  5 Fu, Eunice C              14 PWAC-MA                   NT      30.01   14  
  6 Wagle, Namrta V           13 EAAC-MA                34.11      32.65   12.5
  6 Gaikwad, Aishna           14 EAAC-MA                33.40      32.65   12.5
 
Event 1  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Mia M            15 PWAC-MA                25.74      24.64   20  
 
Event 2  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Reed              10 WCAC-MA                32.27      32.20   20  
  2 Olszewski, Brady L        10 PWAC-MA                32.46      32.44   17  
  3 Hayne, Ryan A             10 EAAC-MA                40.78      35.52   16  
  4 Wagle, Yesh               10 EAAC-MA              1:04.65      57.12   15  
 
Event 2  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC-MA                32.88      28.80   20  
  2 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 34.29      32.14   17  
  3 Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA                34.15      32.35   16  
  4 Nayak, Rohan              12 EAAC-MA                33.77      32.56   15  
  5 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA                32.57      32.98   14  
  6 Smallwood, Cooper S       11 TRI-MA                 32.86      36.08   13  
 
Event 2  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA                23.69      24.06   20  
  2 Taylor, Ryan R            14 PWAC-MA                24.89      24.96   17  
  3 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA                24.62      25.35   16  
  4 Kirlin, Matthew R         14 TRI-MA                    NT      26.34   15  
  5 Glancey, Dennis           14 TRI-MA                 29.65      28.09   14  
  6 Kovan, Henry E            14 EAAC-MA                27.46      28.41   13  
 
Event 2  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Furia, Frederick D        15 TRI-MA                 29.37      28.12   20  
 
Event 3  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC-MA              1:03.67    1:05.18   20  
       30.72  1:05.18                                                      
  2 Coombs, Ava               10 PWAC-MA              1:09.92    1:07.16   17  
       31.86  1:07.16                                                      
  3 Remar, Brynn              10 WCAC-MA              1:07.67    1:07.26   16  
       32.37  1:07.26                                                      
  4 Remar, Kyla               10 WCAC-MA                   NT    1:23.69   15  
       39.21  1:23.69                                                      
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fu, Bernice C             12 PWAC-MA                   NT    1:10.72   20  
       32.52  1:10.72                                                      
  2 Keagy, Jenny M            11 PWAC-MA              1:12.11    1:15.82   17  
       35.90  1:15.82                                                      
  3 Baggini, Julia R          11 EAAC-MA              1:24.84    1:20.58   16  
       37.59  1:20.58                                                      
 
Event 3  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markey, Madelyn E         14 PWAC-MA                58.25    1:00.02   20  
       28.70  1:00.02                                                      
  2 Totoro, Alyssa M          14 EAAC-MA              1:02.12    1:01.64   17  
       30.23  1:01.64                                                      
  3 Verrelli, Lauren A        14 EAAC-MA              1:04.97    1:04.22   16  
       30.67  1:04.22                                                      
  4 Wagle, Namrta V           13 EAAC-MA              1:22.87    1:09.41   15  
       34.77  1:09.41                                                      
  5 Macturk, Jeannette L      13 WCAC-MA              1:10.61    1:11.61   14  
       34.11  1:11.61                                                      
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsaturyan, Aiden          10 PWAC-MA              1:14.47    1:11.21   20  
       34.35  1:11.21                                                      
  2 Harris, Reed              10 WCAC-MA              1:10.72    1:11.92   17  
       35.27  1:11.92                                                      
  3 Olszewski, Brady L        10 PWAC-MA              1:12.22    1:15.07   16  
       34.90  1:15.07                                                      
  4 Babka, Erik N              9 PWAC-MA              1:26.78    1:26.89   15  
       42.47  1:26.89                                                      
  5 Wagle, Yesh               10 EAAC-MA                   NT    2:08.10   14  
       59.41  2:08.10                                                      
 
Event 4  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Aaron R           12 PWAC-MA              1:09.02    1:07.54   20  
       32.63  1:07.54                                                      
  2 Miller, Justin            12 WCAC-MA              1:08.78    1:10.91   17  
       33.38  1:10.91                                                      
  3 Lee, Avery P              11 UN-MA                1:13.95    1:12.10   16  
       35.12  1:12.10                                                      
  4 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA               1:29.70    1:24.15   15  
       41.32  1:24.15                                                      
 
Event 4  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA                52.15      53.13   20  
       25.84    53.13                                                      
  2 Kirlin, Matthew R         14 TRI-MA                    NT      58.64   17  
       29.04    58.64                                                      
  3 Glancey, Dennis           14 TRI-MA               1:02.63    1:02.87   16  
       30.10  1:02.87                                                      
 
Event 4  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Furia, Frederick D        15 TRI-MA               1:02.41    1:01.76   20  
       30.42  1:01.76                                                      
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Archer, Ellie M           11 PWAC-MA              2:15.17    2:14.73   20  
       31.48  1:05.98  1:40.81  2:14.73                                    
  2 Upadhya, Sachita S        11 PWAC-MA                   NT    3:09.90   17  
       43.37  1:33.38  2:23.07  3:09.90                                    
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Margerison, Lauren E      13 PWAC-MA              2:10.81    2:09.87   20  
       30.19  1:03.42  1:37.28  2:09.87                                    
  2 Markey, Madelyn E         14 PWAC-MA              2:07.45    2:12.52   17  
       29.98  1:03.63  1:38.43  2:12.52                                    
  3 Markakis, Gia             13 TRI-MA               2:21.19    2:17.47   16  
       31.51  1:05.42  1:40.93  2:17.47                                    
  4 Fu, Eunice C              14 PWAC-MA                   NT    2:22.21   15  
       31.75  1:07.03  1:44.70  2:22.21                                    
 
Event 5  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Kayla A          15 TRI-MA               2:08.01    2:11.38   20  
       30.36  1:03.59  1:37.56  2:11.38                                    
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Avery P              11 UN-MA                2:43.82    2:38.47   20  
       37.48  1:19.10  2:00.18  2:38.47                                    
  2 Babka, Alex W             11 PWAC-MA              2:53.78    2:45.44   17  
       36.52  1:19.78  2:03.34  2:45.44                                    
  3 Perera, Kemith S          12 PWAC-MA              2:51.51    2:53.44   16  
       37.79  1:21.76  2:08.26  2:53.44                                    
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              2:09.68    2:05.85   20  
              1:01.64  2:05.85                                             
 
Event 6  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keagy, Ryan P             17 PWAC-MA              2:02.02    2:02.28   20  
       26.03    56.49  1:29.10  2:02.28                                    
  2 Furia, Frederick D        15 TRI-MA               2:18.21    2:23.79   17  
       34.07  1:11.36  1:48.36  2:23.79                                    
 
Event 7  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA                37.10      38.84   20  
  2 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA                 38.22      39.21   17  
  3 Williams, Mazie            9 WCAC-MA                42.89      43.70   16  
  4 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA                40.65      44.36   15  
  5 Sgaramella, Maggie M       9 PWAC-MA                   NT      46.38   14  
  6 Frascella, Juliana R       9 TRI-MA                    NT      57.60   13  
 -- Jameson, Harper G          9 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lieu, Isa S               11 PWAC-MA                35.15      34.74   20  
  2 Fu, Bernice C             12 PWAC-MA                   NT      35.78   17  
  3 McGinn, Julia I           11 EAAC-MA                   NT      38.72   16  
  4 Wetzel, Kirsten           11 PWAC-MA                38.38      38.91   15  
  5 Colonna, Violet H         11 PWAC-MA                47.26      41.82   14  
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olszewski, Brady L        10 PWAC-MA                37.65      38.86   20  
  2 Hayne, Ryan A             10 EAAC-MA                41.76      44.21   17  
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA                46.89      39.79   20  
  2 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 40.75      39.96   17  
  3 Smallwood, Cooper S       11 TRI-MA                 39.69      44.16   16  
  4 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA                 51.72      57.03   15  
 
Event 8  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirlin, Matthew R         14 TRI-MA                    NT      38.04   20  
 
Event 9  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coombs, Ava               10 PWAC-MA              1:17.66    1:17.23   20  
       37.52  1:17.23                                                      
  2 Williams, Mazie            9 WCAC-MA              1:33.09    1:39.76   17  
       48.89  1:39.76                                                      
 -- Jameson, Harper G          9 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitsul, Kristina          12 PWAC-MA              1:11.42    1:08.17   20  
       32.30  1:08.17                                                      
  2 Upadhya, Sachita S        11 PWAC-MA              1:46.94    1:41.00   17  
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Margerison, Lauren E      13 PWAC-MA              1:09.40    1:11.23   20  
       34.39  1:11.23                                                      
  2 Verrelli, Lauren A        14 EAAC-MA              1:10.67    1:12.74   17  
       35.18  1:12.74                                                      
 
Event 9  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andress, Alana G          16 PWAC-MA              1:05.29    1:06.16   20  
       32.34  1:06.16                                                      
 
Event 10  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsaturyan, Aiden          10 PWAC-MA              1:22.10    1:23.34   20  
       40.89  1:23.34                                                      
  2 Olszewski, Brady L        10 PWAC-MA              1:19.00    1:28.68   17  
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glancey, Dennis           14 TRI-MA               1:18.16    1:17.87   20  
 
Event 10  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keagy, Ryan P             17 PWAC-MA              1:02.61    1:03.32   20  
       29.69  1:03.32                                                      
  2 Furia, Frederick D        15 TRI-MA               1:15.31    1:16.62   17  
       38.20  1:16.62                                                      
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Tori P           11 PWAC-MA              2:14.66    2:15.96   20  
       30.65  1:05.54  1:40.69  2:15.96                                    
  2 Archer, Ellie M           11 PWAC-MA              2:38.15    2:32.57   17  
       36.35  1:15.50  1:54.48  2:32.57                                    
  3 Keagy, Jenny M            11 PWAC-MA              3:06.76    3:01.32   16  
                       2:16.64  3:01.32                                    
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stuart, Natalie M         14 PWAC-MA              2:21.61    2:18.52   20  
       33.08  1:08.00  1:43.50  2:18.52                                    
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Aaron R           12 PWAC-MA              3:00.05    2:48.82   20  
       40.91  1:24.06  2:07.80  2:48.82                                    
  2 Lee, Avery P              11 UN-MA                     NT    3:03.28   17  
       43.95  1:31.60  2:17.82  3:03.28                                    
  3 Perera, Kemith S          12 PWAC-MA                   NT    3:06.46   16  
       44.69  1:34.78  2:23.04  3:06.46                                    
 
Event 12  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Ryan R            14 PWAC-MA              2:09.39    2:10.04   20  
       29.05  1:02.84  1:37.89  2:10.04                                    
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA                 42.47      40.78   20  
  2 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC-MA                42.70      41.30   17  
  3 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA                48.92      48.22   16  
  4 Guess, Giavanna M         10 PWAC-MA                   NT      48.50   15  
  5 Remar, Kyla               10 WCAC-MA                50.02      51.02   14  
  6 McGinn, Maggie A           9 EAAC-MA                   NT      51.53   13  
  7 Sgaramella, Maggie M       9 PWAC-MA                   NT      52.88   12  
  8 Wojnovich, Amelia E        9 EAAC-MA                56.65      54.60   11  
 -- Frascella, Juliana R       9 TRI-MA               1:12.78         DQ  
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGinn, Julia I           11 EAAC-MA                   NT      42.93   20  
  2 Wetzel, Kirsten           11 PWAC-MA                44.63      44.39   17  
  3 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA                 50.09      47.30   16  
  4 Baggini, Julia R          11 EAAC-MA                57.33      48.79   15  
  5 Bush, Emma J              11 TRI-MA                 55.78      53.56   14  
 
Event 13  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaikwad, Aishna           14 EAAC-MA                41.63      40.69   20  
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayne, Ryan A             10 EAAC-MA                48.76      46.44   20  
  2 Wagle, Yesh               10 EAAC-MA                58.75      54.63   17  
 -- Babka, Erik N              9 PWAC-MA                52.37         DQ  
 
Event 14  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsaturyan, Alec           12 PWAC-MA                33.13      35.84   20  
  2 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA                40.82      41.87   17  
  3 Nayak, Rohan              12 EAAC-MA                42.10      42.00   16  
  4 Miller, Justin            12 WCAC-MA                42.18      43.68   15  
  5 Babka, Alex W             11 PWAC-MA                42.78      44.14   14  
  6 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 50.05      45.92   13  
  7 Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA                49.95      46.92   12  
 
Event 14  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirlin, Matthew R         14 TRI-MA                    NT      38.21   20  
 
Event 15  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA               1:31.05    1:32.67   20  
       44.22  1:32.67                                                      
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitsul, Kristina          12 PWAC-MA              1:15.39    1:18.16   20  
       36.94  1:18.16                                                      
  2 Fu, Bernice C             12 PWAC-MA                   NT    1:28.30   17  
       41.43  1:28.30                                                      
  3 Keagy, Jenny M            11 PWAC-MA              1:42.25    1:47.59   16  
       50.70  1:47.59                                                      
  4 Upadhya, Sachita S        11 PWAC-MA                   NT    1:55.80   15  
       55.81  1:55.80                                                      
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagle, Namrta V           13 EAAC-MA              1:31.56    1:27.33   20  
       42.07  1:27.33                                                      
  2 Macturk, Jeannette L      13 WCAC-MA              1:27.01    1:28.92   17  
       42.45  1:28.92                                                      
  3 Gaikwad, Aishna           14 EAAC-MA              1:30.73    1:31.35   16  
       43.81  1:31.35                                                      
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Karis E              16 PWAC-MA              1:12.40    1:13.83   20  
       35.18  1:13.83                                                      
  2 Andress, Alana G          16 PWAC-MA              1:18.63    1:19.39   17  
       38.19  1:19.39                                                      
  3 Hammond, Kayla A          15 TRI-MA               1:25.18    1:25.61   16  
       40.61  1:25.61                                                      
 
Event 16  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayne, Ryan A             10 EAAC-MA              1:45.25    1:39.90   20  
  2 Tsaturyan, Aiden          10 PWAC-MA              1:37.56    1:44.54   17  
       49.25  1:44.54                                                      
  3 Wagle, Yesh               10 EAAC-MA              2:12.22    1:58.68   16  
       56.00  1:58.68                                                      
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC-MA                   NT    1:27.27   20  
       40.74  1:27.27                                                      
  2 Nayak, Rohan              12 EAAC-MA              1:31.41    1:30.54   17  
       43.27  1:30.54                                                      
  3 Babka, Alex W             11 PWAC-MA              1:36.05    1:37.25   16  
       47.01  1:37.25                                                      
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glancey, Dennis           14 TRI-MA               1:32.55    1:27.71   20  
 
Event 17  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Tori P           11 PWAC-MA              2:35.37    2:42.68   20  
       37.32  1:18.20  2:00.51  2:42.68                                    
  2 Lieu, Isa S               11 PWAC-MA              2:50.41    2:47.80   17  
       38.42  2:06.16  2:47.80                                             
  3 Archer, Ellie M           11 PWAC-MA                   NT    3:14.57   16  
       45.47  1:35.56  2:25.89  3:14.57                                    
 -- Bush, Emma J              11 TRI-MA                    NT         DQ  
                       3:02.07       DQ                                    
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markakis, Gia             13 TRI-MA               2:47.46    2:56.47   20  
       40.59  1:26.14  2:11.46  2:56.47                                    
  2 Margerison, Lauren E      13 PWAC-MA                   NT    3:02.97   17  
                       2:17.00  3:02.97                                    
 
Event 17  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 18  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsaturyan, Alec           12 PWAC-MA              2:38.66    2:44.58   20  
       36.67  1:18.79  2:01.92  2:44.58                                    
  2 Lee, Avery P              11 UN-MA                     NT    3:41.88   17  
       51.49  1:48.85  2:47.29  3:41.88                                    
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC-MA                31.41      32.66   20  
  2 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA                 35.84      35.38   17  
  3 Remar, Brynn              10 WCAC-MA                35.80      35.41   16  
  4 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA                36.84      38.69   15  
  5 Remar, Kyla               10 WCAC-MA                42.55      45.65   14  
  6 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA                 44.02      46.45   13  
  7 Sgaramella, Maggie M       9 PWAC-MA                   NT      46.98   12  
  8 Wojnovich, Amelia E        9 EAAC-MA                   NT      47.75   11  
  9 McGinn, Maggie A           9 EAAC-MA                   NT      49.47    9  
 -- Frascella, Juliana R       9 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA                    NT      40.69   20  
  2 Colonna, Violet H         11 PWAC-MA                50.43      41.37   17  
 -- Baggini, Julia R          11 EAAC-MA                47.27         DQ  
 
Event 19  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fu, Eunice C              14 PWAC-MA                   NT      32.85   20  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Reed              10 WCAC-MA                36.26      37.39   20  
  2 Babka, Erik N              9 PWAC-MA                43.92      44.11   17  
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC-MA                46.85      33.73   20  
  2 Miller, Justin            12 WCAC-MA                36.19      35.81   17  
  3 Taylor, Aaron R           12 PWAC-MA                37.15      38.05   16  
  4 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA                37.30      38.72   15  
  5 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 48.68      42.17   14  
  6 Smallwood, Cooper S       11 TRI-MA                 45.68      49.77   13  
  7 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA                 51.76      54.19   12  
 
Event 20  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Ryan R            14 PWAC-MA                   NT      26.78   20  
 
Event 21  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coombs, Ava               10 PWAC-MA              1:19.92    1:15.72   20  
       34.80  1:15.72                                                      
  2 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA              1:22.72    1:21.50   17  
       38.10  1:21.50                                                      
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitsul, Kristina          12 PWAC-MA              1:09.87    1:07.63   20  
       31.25  1:07.63                                                      
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Totoro, Alyssa M          14 EAAC-MA              1:10.50    1:10.10   20  
       34.00  1:10.10                                                      
 
Event 21  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Kayla A          15 TRI-MA               1:02.67    1:07.46   20  
       31.78  1:07.46                                                      
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Tsaturyan, Alec           12 PWAC-MA                59.14         DQ  
       32.11       DQ                                                      
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA                58.08      59.33   20  
       27.64    59.33                                                      
  2 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:00.57    1:03.23   17  
       29.45  1:03.23                                                      
 
Event 22  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keagy, Ryan P             17 PWAC-MA              1:03.16    1:04.16   20  
       29.53  1:04.16                                                      
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Tori P           11 PWAC-MA                   NT    2:21.90   20  
       30.92  1:07.49  1:46.30  2:21.90                                    
  2 Archer, Ellie M           11 PWAC-MA                   NT    2:50.16   17  
       38.70  1:22.62  2:07.87  2:50.16                                    
 
Event 25  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC-MA              1:14.51    1:13.09   20  
       34.22  1:13.09                                                      
  2 Coombs, Ava               10 PWAC-MA              1:18.37    1:17.80   17  
       35.28  1:17.80                                                      
  3 Remar, Brynn              10 WCAC-MA              1:18.96    1:20.06   16  
  4 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA               1:25.85    1:29.71   15  
       41.96  1:29.71                                                      
  5 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA              1:27.03    1:30.96   14  
       39.31  1:30.96                                                      
  6 Wojnovich, Amelia E        9 EAAC-MA              1:44.67    1:43.62   13  
  7 McGinn, Maggie A           9 EAAC-MA                   NT    1:48.75   12  
       50.06  1:48.75                                                      
  8 Jameson, Harper G          9 EAAC-MA              2:07.05    1:51.54   11  
       53.84  1:51.54                                                      
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGinn, Julia I           11 EAAC-MA                   NT    1:24.03   20  
       39.15  1:24.03                                                      
  2 Wetzel, Kirsten           11 PWAC-MA              1:22.80    1:24.83   17  
       39.40  1:24.83                                                      
  3 Keagy, Jenny M            11 PWAC-MA              1:30.20    1:31.28   16  
       43.39  1:31.28                                                      
  4 Colonna, Violet H         11 PWAC-MA                   NT    1:32.22   15  
  5 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA               1:38.42    1:32.32   14  
       41.91  1:32.32                                                      
  6 Bush, Emma J              11 TRI-MA               1:51.44    1:55.42   13  
       59.91  1:55.42                                                      
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fu, Eunice C              14 PWAC-MA                   NT    1:14.17   20  
       36.07  1:14.17                                                      
  2 Wagle, Namrta V           13 EAAC-MA              1:34.34    1:24.82   17  
 
Event 25  Girls 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Kayla A          15 TRI-MA               1:14.96    1:12.57   20  
       33.60  1:12.57                                                      
 
Event 26  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Reed              10 WCAC-MA              1:25.68    1:24.52   20  
       39.69  1:24.52                                                      
  2 Tsaturyan, Aiden          10 PWAC-MA              1:28.65    1:24.75   17  
       40.81  1:24.75                                                      
  3 Babka, Erik N              9 PWAC-MA              1:34.01    1:38.14   16  
       46.20  1:38.14                                                      
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC-MA              1:25.34    1:17.73   20  
       36.50  1:17.73                                                      
  2 Perera, Kemith S          12 PWAC-MA              1:26.08    1:25.53   17  
       41.61  1:25.53                                                      
  3 Cohen, Radek A            11 WCAC-MA              1:21.96    1:26.20   16  
  4 Nayak, Rohan              12 EAAC-MA              1:24.31    1:27.28   15  
       42.41  1:27.28                                                      
  5 Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA              1:45.64    1:29.30   14  
       43.19  1:29.30                                                      
  6 Smallwood, Cooper S       11 TRI-MA               1:31.63    1:39.48   13  
       48.00  1:39.48                                                      
  7 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA               1:51.29    1:56.37   12  
       57.64  1:56.37                                                      
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:05.58    1:05.32   20  
       29.63  1:05.32                                                      
 
Event 27  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Tori P           11 PWAC-MA              2:15.17    2:24.18   20  
       31.88  1:08.67  1:52.36  2:24.18                                    
  2 Lieu, Isa S               11 PWAC-MA              2:31.66    2:34.69   17  
       35.30  1:15.98  1:59.88  2:34.69                                    
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Totoro, Alyssa M          14 EAAC-MA              2:41.16    2:39.39   20  
       35.34  1:16.90  2:06.60  2:39.39                                    
  2 Markakis, Gia             13 TRI-MA               2:35.28    2:39.81   17  
              1:20.10  2:05.64  2:39.81                                    
  3 Verrelli, Lauren A        14 EAAC-MA              2:36.33    2:42.31   16  
       34.30  1:14.92  2:05.99  2:42.31                                    
 
Event 28  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Aaron R           12 PWAC-MA              2:48.16    2:55.63   20  
       41.00  1:24.74  2:17.66  2:55.63                                    
  2 Babka, Alex W             11 PWAC-MA              3:06.15    3:12.63   17  
       46.11  1:34.48  2:30.24  3:12.63                                    
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA              2:11.29    2:13.50   20  
       28.46  1:04.01  1:44.05  2:13.50                                    
  2 Taylor, Ryan R            14 PWAC-MA              2:16.09    2:14.85   17  
       28.44  1:04.14  1:45.07  2:14.85                                    
 -- Kovan, Henry E            14 EAAC-MA              2:30.86         DQ  
       34.41  1:17.06  2:01.16       DQ                                    
 
Event 28  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keagy, Ryan P             17 PWAC-MA              2:14.59    2:15.33   20  
       29.92  1:02.33  1:43.68  2:15.33