Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/7/2018 11:29 AM
               2018 MA SJAC SCM Challenge - 5/5/2018 to 5/6/2018               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:32.17    1:39.11  
       44.45  1:39.11                                                      
  2 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:30.82    1:43.99  
       49.04  1:43.99                                                      
 
Event 2  Boys 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT    1:35.62  
       43.69  1:35.62                                                      
  2 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                   NT    1:46.58  
 
Event 3  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA                23.19      19.24  
  2 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT      20.47  
  3 Lewis, Ryen J             10 SJAC-MA                28.11      25.27  
  4 Thach, Ailani             10 LIFE-NJ                26.99      25.61  
  5 Tudge, Olivia L           10 LIFE-NJ                   NT      26.70  
  6 Mehta, Norah R            10 SJAC-MA                31.82      26.81  
  7 Swartz, Sarah G           10 SJAC-MA                31.07      28.45  
 
Event 4  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA                18.16      16.66  
  2 Inman, Liam R             10 SJAC-MA                16.50      17.54  
  3 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT      18.29  
  4 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT      18.72  
  5 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT      19.64  
  6 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT      22.45  
  7 Poerner, Milo              9 SJAC-MA                   NT      23.04  
  8 Nesbitt, AJ               10 LIFE-NJ                   NT      25.68  
  9 Connolly, Jack            10 LIFE-NJ                   NT      25.83  
 10 Griffel, Jordan B          9 LIFE-NJ                38.29      27.41  
 11 Paetzold, Jack R           9 SJAC-MA                   NT      29.00  
 12 Griffel, Tyler             9 LIFE-NJ                41.29      33.52  
 
Event 5  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaroslaw, Shayna M        11 SJAC-MA                   NT    1:20.65  
       37.21  1:20.65                                                      
  2 Dymek, Maria A            12 Lower Merion-MA           NT    1:21.02  
       37.84  1:21.02                                                      
  3 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT    1:21.17  
       37.70  1:21.17                                                      
  4 Durboraw, Kylie R         12 SJAC-MA                   NT    1:22.37  
       38.74  1:22.37                                                      
  5 Bui, Adrianna H           11 YBCC-MA                   NT    1:27.83  
       38.70  1:27.83                                                      
  6 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:26.78    1:33.02  
       43.06  1:33.02                                                      
  7 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA              1:39.48    1:33.44  
       42.24  1:33.44                                                      
  8 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA                   NT    1:34.25  
       40.48  1:34.25                                                      
  9 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA              2:13.89    1:34.85  
       43.85  1:34.85                                                      
 10 Mahabir, Lily A           12 VINY-MA                   NT    1:35.19  
       42.11  1:35.19                                                      
 11 Haro-Moss, Sofia          11 YBCC-MA                   NT    1:37.55  
       45.43  1:37.55                                                      
 12 Eng, Kaitlyn              12 Team85-MA                 NT    1:45.67  
       49.25  1:45.67                                                      
 13 McCleskey, Maddie         11 PENN-MA                   NT    1:50.53  
       51.32  1:50.53                                                      
 14 Patel, Mahi               11 PENN-MA                   NT    1:50.91  
       50.10  1:50.91                                                      
 15 Reagan, Zoe               12 Team85-MA                 NT    1:54.66  
       50.71  1:54.66                                                      
 
Event 6  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA              1:14.51    1:12.19  
       32.88  1:12.19                                                      
  2 Haney, Sean R             11 SJAC-MA                   NT    1:24.70  
       38.05  1:24.70                                                      
  3 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                   NT    1:30.64  
       43.77  1:30.64                                                      
  4 McNiff, Michael J         12 SJAC-MA                   NT    1:32.45  
       39.12  1:32.45                                                      
  5 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA                   NT    1:34.00  
       41.28  1:34.00                                                      
  6 Leone, Christian J        11 SJAC-MA                   NT    1:52.93  
 -- Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA              1:44.45         DQ  
       52.69       DQ                                                      
 -- Lo, Raphael Y             11 LIFE-NJ              1:55.29         DQ  
       57.75       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Annabel R          9 Lower Merion-MA           NT      41.21  
  2 Pro, Alexandra Y          10 Lower Merion-MA           NT      45.68  
  3 Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT      45.81  
  4 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT      48.64  
  5 DeNucci, Francesca T      10 SJAC-MA                   NT      49.62  
  6 Tudge, Olivia L           10 LIFE-NJ                   NT      51.89  
  7 Levin, Samantha           10 LIFE-NJ                49.99      52.44  
  8 Shih, Francesca           10 LIFE-NJ                50.33      54.24  
  9 Swartz, Sarah G           10 SJAC-MA              1:03.46      55.21  
 10 Lewis, Ryen J             10 SJAC-MA                   NT      57.85  
 11 Mehta, Norah R            10 SJAC-MA              1:03.51      59.99  
 
Event 8  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzeo, Nicholas A        10 Lower Merion-MA           NT      38.84  
  2 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA                   NT      40.64  
  3 Mazzeo, Alexander W       10 Lower Merion-MA           NT      40.65  
  4 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                41.78      42.13  
  5 Nier, Dylan c              9 PENN-MA                   NT      42.29  
  6 Inman, Liam R             10 SJAC-MA                   NT      42.50  
  7 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT      43.40  
  8 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                47.41      45.20  
  9 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT      47.52  
 10 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT      47.90  
 11 Connolly, Jack            10 LIFE-NJ                   NT      48.14  
 12 Paetzold, Jack R           9 SJAC-MA                   NT      56.83  
 13 Poerner, Milo              9 SJAC-MA                   NT      56.91  
 14 Griffel, Tyler             9 LIFE-NJ              1:18.29      59.78  
 
Event 9  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fekete, Em R              12 SJAC-MA                35.67      34.01  
  2 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA                38.56      34.56  
  3 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA           NT      35.19  
  4 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA                41.15      36.40  
  5 Jaroslaw, Shayna M        11 SJAC-MA                   NT      36.59  
  6 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT      36.72  
  7 DeVose, Shelby Y          12 YBCC-MA                   NT      37.53  
  8 Lawrence, Addie E         12 Lower Merion-MA           NT      38.29  
  9 Cooke, Lola R             12 SJAC-MA                   NT      39.22  
 10 Griffin, Sydney M         12 SJAC-MA                   NT      39.80  
 11 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA                45.28      41.36  
 12 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA                43.90      41.61  
 13 Hamer, Kenzie A           12 PENN-MA                   NT      42.19  
 14 McCleskey, Maddie         11 PENN-MA                   NT      43.43  
 15 Eng, Kaitlyn              12 Team85-MA                 NT      43.61  
 16 Volchansky, Emily         11 Team85-MA                 NT      44.43  
 17 Sutherland, Amelia V      11 PENN-MA                   NT      44.47  
 18 Patel, Mahi               11 PENN-MA              1:05.75      44.77  
 19 Eun, Kelly                12 Team85-MA                 NT      44.97  
 20 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA                43.90      44.99  
 21 Haro-Moss, Sofia          11 YBCC-MA                   NT      45.20  
 22 Arkan, Selen M            11 SJAC-MA                   NT      45.81  
 23 Chung, Keira              12 Team85-MA                 NT      49.65  
 24 Ortiz, Astashi            12 LIFE-NJ                49.44      51.65  
 25 Scott, Sophia R           11 LIFE-NJ                   NT      54.66  
 26 Cambridge, Anatalia       12 Team85-MA                 NT      58.00  
 -- Reagan, Zoe               12 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 10  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA                31.46      32.34  
  2 Cottrell, Tre C           11 SJAC-MA                   NT      34.81  
  3 Nier, Lukas               12 PENN-MA                   NT      34.88  
  4 Sonn, Matthew J           12 SJAC-MA                35.86      35.13  
  5 Curtis, Will J            12 SJAC-MA                   NT      35.23  
  6 Haney, Sean R             11 SJAC-MA                   NT      36.50  
  7 Steene, Luke D            12 YBCC-MA                   NT      37.05  
  8 Swanholm, Spencer A       11 SJAC-MA                   NT      38.23  
  9 Steenhoff, Michael P      11 Lower Merion-MA           NT      39.26  
 10 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                43.19      39.41  
 11 Swartz, Max F             12 SJAC-MA                42.34      40.00  
 12 Masters, Luke T           12 WAVE-MA                   NT      40.10  
 13 Greenleaf, Jake G         11 YBCC-MA                47.90      40.55  
 14 McNiff, Michael J         12 SJAC-MA                   NT      40.58  
 15 Byrne, TJ J               12 WAVE-MA                   NT      43.48  
 16 Campbell, Drew C          12 SJAC-MA                   NT      43.66  
 17 Ricci, Jay/Jason A        11 SJAC-MA                   NT      44.19  
 18 Czechowski, Ryan S        12 WAVE-MA                   NT      44.64  
 19 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA                   NT      44.81  
 20 Jing, Ray                 12 SJAC-MA                   NT      45.27  
 21 Owes, Arion               12 Team85-MA                 NT      46.98  
 22 Lo, Raphael Y             11 LIFE-NJ              1:02.29      49.52  
 23 Campbell, Matthew W       11 SJAC-MA                   NT      52.01  
 24 gor, Aidan D              11 GAAC-MA                52.35      52.47  
 
Event 11  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:13.02    1:17.29  
       37.13  1:17.29                                                      
  2 Dymek, Julia J             9 Lower Merion-MA           NT    1:25.43  
       40.09  1:25.43                                                      
  3 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:22.05    1:27.40  
       43.18  1:27.40                                                      
  4 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA              1:44.10    1:28.24  
       41.50  1:28.24                                                      
  5 Bailey, Annabel R          9 Lower Merion-MA           NT    1:30.54  
       42.43  1:30.54                                                      
  6 Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT    1:31.55  
       44.28  1:31.55                                                      
  7 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT    1:32.05  
       43.51  1:32.05                                                      
  8 Pro, Alexandra Y          10 Lower Merion-MA           NT    1:33.09  
       43.83  1:33.09                                                      
  9 DeNucci, Francesca T      10 SJAC-MA                   NT    1:33.43  
       45.24  1:33.43                                                      
 10 Tudge, Olivia L           10 LIFE-NJ                   NT    1:37.38  
       46.04  1:37.38                                                      
 11 Thach, Ailani             10 LIFE-NJ              1:34.16    1:42.18  
       48.24  1:42.18                                                      
 12 Levin, Samantha           10 LIFE-NJ              1:35.80    1:46.10  
 
Event 12  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA                   NT    1:15.80  
       36.05  1:15.80                                                      
  2 Nier, Dylan c              9 PENN-MA                   NT    1:21.38  
       38.27  1:21.38                                                      
  3 Mazzeo, Nicholas A        10 Lower Merion-MA           NT    1:21.39  
       39.05  1:21.39                                                      
  4 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA                   NT    1:23.89  
       39.36  1:23.89                                                      
  5 Inman, Liam R             10 SJAC-MA              1:20.62    1:23.91  
       41.10  1:23.91                                                      
  6 Mazzeo, Alexander W       10 Lower Merion-MA           NT    1:24.78  
       38.84  1:24.78                                                      
  7 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA              1:28.85    1:24.89  
       42.04  1:24.89                                                      
  8 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT    1:24.92  
       41.31  1:24.92                                                      
  9 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT    1:27.17  
       41.47  1:27.17                                                      
 10 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT    1:34.84  
       44.23  1:34.84                                                      
 11 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT    1:35.53  
       43.76  1:35.53                                                      
 12 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT    1:35.86  
       44.07  1:35.86                                                      
 13 Connolly, Jack            10 LIFE-NJ                   NT    1:36.98  
 14 Nesbitt, AJ               10 LIFE-NJ                   NT    1:48.79  
       48.32  1:48.79                                                      
 15 Paetzold, Jack R           9 SJAC-MA                   NT    1:50.74  
 
Event 13  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fekete, Em R              12 SJAC-MA              1:08.29    1:08.26  
       32.69  1:08.26                                                      
  2 Jaroslaw, Shayna M        11 SJAC-MA                   NT    1:10.08  
       33.84  1:10.08                                                      
  3 Dymek, Maria A            12 Lower Merion-MA           NT    1:11.41  
       34.64  1:11.41                                                      
  4 Griffin, Sydney M         12 SJAC-MA                   NT    1:13.17  
       35.49  1:13.17                                                      
  5 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT    1:13.54  
       35.92  1:13.54                                                      
  6 Dymek, Anna C             11 Lower Merion-MA           NT    1:13.61  
       35.27  1:13.61                                                      
  7 Durboraw, Kylie R         12 SJAC-MA              1:17.26    1:13.66  
       34.46  1:13.66                                                      
  8 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA              1:11.81    1:14.21  
       35.11  1:14.21                                                      
  9 Mahabir, Lily A           12 VINY-MA                   NT    1:15.46  
       36.00  1:15.46                                                      
 10 Lawrence, Addie E         12 Lower Merion-MA           NT    1:17.17  
       37.30  1:17.17                                                      
 11 Hamer, Kenzie A           12 PENN-MA                   NT    1:17.86  
       37.11  1:17.86                                                      
 12 Cooke, Lola R             12 SJAC-MA                   NT    1:18.59  
       37.94  1:18.59                                                      
 13 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:16.27    1:19.96  
       38.52  1:19.96                                                      
 14 DeVose, Shelby Y          12 YBCC-MA                   NT    1:20.46  
       37.18  1:20.46                                                      
 15 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA                   NT    1:21.87  
       38.27  1:21.87                                                      
 16 Eng, Kaitlyn              12 Team85-MA                 NT    1:23.04  
       40.05  1:23.04                                                      
 17 Reagan, Zoe               12 Team85-MA                 NT    1:23.23  
       39.22  1:23.23                                                      
 18 Eun, Kelly                12 Team85-MA                 NT    1:24.82  
       40.96  1:24.82                                                      
 19 McCleskey, Maddie         11 PENN-MA                   NT    1:26.57  
       41.47  1:26.57                                                      
 20 Patel, Mahi               11 PENN-MA                   NT    1:26.98  
       41.30  1:26.98                                                      
 21 Chung, Keira              12 Team85-MA                 NT    1:33.86  
       41.22  1:33.86                                                      
 22 Volchansky, Emily         11 Team85-MA                 NT    1:34.95  
       44.17  1:34.95                                                      
 23 Ortiz, Astashi            12 LIFE-NJ              1:33.06    1:41.21  
       48.29  1:41.21                                                      
 24 Scott, Sophia R           11 LIFE-NJ                   NT    1:41.27  
       45.25  1:41.27                                                      
 
Event 14  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA              1:03.61    1:03.09  
       30.22  1:03.09                                                      
  2 Cottrell, Tre C           11 SJAC-MA                   NT    1:07.97  
       32.26  1:07.97                                                      
  3 Nier, Lukas               12 PENN-MA                   NT    1:08.28  
       32.31  1:08.28                                                      
  4 Haney, Sean R             11 SJAC-MA                   NT    1:10.36  
       32.55  1:10.36                                                      
  5 Steene, Luke D            12 YBCC-MA                   NT    1:11.04  
       34.89  1:11.04                                                      
  6 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              1:22.30    1:13.06  
       35.78  1:13.06                                                      
  7 Swartz, Max F             12 SJAC-MA              1:21.03    1:14.78  
       35.24  1:14.78                                                      
  8 McNiff, Michael J         12 SJAC-MA                   NT    1:17.16  
       36.55  1:17.16                                                      
  9 Byrne, TJ J               12 WAVE-MA                   NT    1:17.89  
       38.15  1:17.89                                                      
 10 Masters, Luke T           12 WAVE-MA                   NT    1:18.37  
       37.21  1:18.37                                                      
 11 Swanholm, Spencer A       11 SJAC-MA                   NT    1:18.53  
       36.82  1:18.53                                                      
 12 Jing, Ray                 12 SJAC-MA                   NT    1:19.53  
       37.77  1:19.53                                                      
 13 Greenleaf, Jake G         11 YBCC-MA                   NT    1:19.85  
       38.58  1:19.85                                                      
 14 Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA              1:21.90    1:20.33  
       38.84  1:20.33                                                      
 15 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA                   NT    1:25.95  
       39.44  1:25.95                                                      
 16 Czechowski, Ryan S        12 WAVE-MA                   NT    1:26.76  
       42.53  1:26.76                                                      
 17 Ricci, Jay/Jason A        11 SJAC-MA                   NT    1:27.63  
 18 Campbell, Drew C          12 SJAC-MA              1:33.08    1:29.83  
       40.94  1:29.83                                                      
 19 Leone, Christian J        11 SJAC-MA                   NT    1:33.64  
       43.17  1:33.64                                                      
 20 Owes, Arion               12 Team85-MA                 NT    1:35.40  
       43.37  1:35.40                                                      
 21 Campbell, Matthew W       11 SJAC-MA                   NT    1:42.62  
 22 gor, Aidan D              11 GAAC-MA              1:43.11    1:43.36  
       49.59  1:43.36                                                      
 23 Lo, Raphael Y             11 LIFE-NJ              1:20.29    1:45.49  
 
Event 15  Girls 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thach, Ailani             10 LIFE-NJ                19.99      19.24  
  2 Swartz, Sarah G           10 SJAC-MA                22.08      19.59  
  3 Lewis, Ryen J             10 SJAC-MA                23.64      21.18  
  4 Mehta, Norah R            10 SJAC-MA                29.73      21.69  
  5 Levin, Samantha           10 LIFE-NJ                20.99      22.26  
 
Event 16  Boys 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzeo, Alexander W       10 Lower Merion-MA           NT      15.39  
  2 Walsh, Will D              9 SJAC-MA                   NT      15.85  
  3 Mazzeo, Nicholas A        10 Lower Merion-MA           NT      16.43  
  4 Nier, Dylan c              9 PENN-MA                   NT      16.70  
  5 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT      18.07  
  6 Poerner, Milo              9 SJAC-MA                   NT      19.76  
  7 Nesbitt, AJ               10 LIFE-NJ                   NT      22.50  
  8 Griffel, Tyler             9 LIFE-NJ                25.29      24.37  
  9 Griffel, Jordan B          9 LIFE-NJ                30.29      24.64  
 
Event 17  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA                49.91      44.90  
  2 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA                44.17      45.26  
  3 Dymek, Julia J             9 Lower Merion-MA           NT      53.11  
  4 Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT      53.25  
  5 DeNucci, Francesca T      10 SJAC-MA                   NT      54.28  
  6 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA                52.77      54.65  
  7 Pro, Alexandra Y          10 Lower Merion-MA           NT      57.47  
  8 Levin, Samantha           10 LIFE-NJ                56.20    1:03.83  
  9 Thach, Ailani             10 LIFE-NJ                57.85    1:08.60  
 10 Shih, Francesca           10 LIFE-NJ              1:00.33    1:09.81  
 
Event 18  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA                   NT      43.61  
  2 Walsh, Will D              9 SJAC-MA                   NT      48.46  
  3 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA                   NT      49.01  
  4 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT      49.07  
  5 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT      56.71  
  6 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT      57.59  
  7 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT    1:00.39  
  8 Griffel, Jordan B          9 LIFE-NJ              1:15.29    1:02.08  
 
Event 19  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fekete, Em R              12 SJAC-MA                41.66      40.17  
  2 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA                45.98      42.33  
  3 Dymek, Anna C             11 Lower Merion-MA           NT      44.14  
  4 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA           NT      46.17  
  5 DeVose, Shelby Y          12 YBCC-MA                   NT      46.62  
  6 Lawrence, Addie E         12 Lower Merion-MA           NT      48.86  
  7 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA                53.52      48.94  
  8 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA                48.24      49.74  
  9 Bui, Adrianna H           11 YBCC-MA                   NT      50.13  
 10 Hamer, Kenzie A           12 PENN-MA                   NT      50.52  
 11 Arkan, Selen M            11 SJAC-MA                   NT      50.89  
 12 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA                55.45      50.93  
 13 Patel, Mahi               11 PENN-MA              1:08.68      50.99  
 14 Chung, Keira              12 Team85-MA                 NT      52.12  
 15 Cooke, Lola R             12 SJAC-MA                   NT      52.26  
 16 Eun, Kelly                12 Team85-MA                 NT      53.07  
 17 Volchansky, Emily         11 Team85-MA                 NT      53.44  
 18 Reagan, Zoe               12 Team85-MA                 NT      53.93  
 19 Scott, Sophia R           11 LIFE-NJ                   NT      56.46  
 20 Cambridge, Anatalia       12 Team85-MA                 NT    1:04.86  
 
Event 20  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Will J            12 SJAC-MA                43.46      39.69  
  2 Sonn, Matthew J           12 SJAC-MA                   NT      40.10  
  3 Cottrell, Tre C           11 SJAC-MA                   NT      41.02  
  4 Nier, Lukas               12 PENN-MA                   NT      42.92  
  5 Jing, Ray                 12 SJAC-MA                   NT      43.07  
  6 Swanholm, Spencer A       11 SJAC-MA                   NT      46.19  
  7 Swartz, Max F             12 SJAC-MA                   NT      46.36  
  8 Steene, Luke D            12 YBCC-MA                   NT      46.58  
  9 Czechowski, Ryan S        12 WAVE-MA                   NT      46.92  
 10 Byrne, TJ J               12 WAVE-MA                   NT      49.78  
 11 Masters, Luke T           12 WAVE-MA                   NT      49.86  
 12 Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA                51.18      51.47  
 13 Greenleaf, Jake G         11 YBCC-MA                58.98      52.46  
 14 Owes, Arion               12 Team85-MA                 NT      52.54  
 15 Leone, Christian J        11 SJAC-MA                   NT      54.22  
 16 gor, Aidan D              11 GAAC-MA                56.92    1:00.89  
 17 Campbell, Matthew W       11 SJAC-MA                   NT    1:07.19  
 
Event 21  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:21.43    1:25.90  
       41.03  1:25.90                                                      
  2 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA              1:50.87    1:35.87  
       46.55  1:35.87                                                      
  3 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:34.48    1:38.09  
       47.61  1:38.09                                                      
  4 Bailey, Annabel R          9 Lower Merion-MA           NT    1:38.63  
       43.64  1:38.63                                                      
  5 Dymek, Julia J             9 Lower Merion-MA           NT    1:39.10  
       47.31  1:39.10                                                      
  6 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT    1:42.60  
       50.01  1:42.60                                                      
  7 Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT    1:47.29  
       54.27  1:47.29                                                      
  8 DeNucci, Francesca T      10 SJAC-MA                   NT    1:49.10  
       53.91  1:49.10                                                      
  9 Pro, Alexandra Y          10 Lower Merion-MA           NT    1:53.38  
 10 Tudge, Olivia L           10 LIFE-NJ                   NT    1:54.58  
       58.06  1:54.58                                                      
 11 Swartz, Sarah G           10 SJAC-MA              2:27.70    2:04.71  
 12 Lewis, Ryen J             10 SJAC-MA                   NT    2:06.31  
 
Event 22  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA              1:32.23    1:25.95  
       40.07  1:25.95                                                      
  2 Mazzeo, Nicholas A        10 Lower Merion-MA           NT    1:32.88  
       41.36  1:32.88                                                      
  3 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA              1:40.30    1:32.91  
       44.85  1:32.91                                                      
  4 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT    1:34.01  
       43.05  1:34.01                                                      
  5 Mazzeo, Alexander W       10 Lower Merion-MA           NT    1:35.21  
       41.44  1:35.21                                                      
  6 Nier, Dylan c              9 PENN-MA                   NT    1:36.73  
       46.16  1:36.73                                                      
  7 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                   NT    1:36.88  
       45.75  1:36.88                                                      
  8 Inman, Liam R             10 SJAC-MA              1:30.84    1:38.91  
       45.43  1:38.91                                                      
  9 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT    1:39.44  
       44.96  1:39.44                                                      
 10 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT    1:39.55  
       45.05  1:39.55                                                      
 11 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT    1:45.20  
       48.81  1:45.20                                                      
 12 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT    1:50.56  
       52.27  1:50.56                                                      
 13 Connolly, Jack            10 LIFE-NJ                   NT    1:58.56  
 14 Nesbitt, AJ               10 LIFE-NJ                   NT    2:02.48  
 15 Paetzold, Jack R           9 SJAC-MA              2:18.15    2:09.04  
 -- Griffel, Tyler             9 LIFE-NJ              2:50.29         DQ  
 -- Griffel, Jordan B          9 LIFE-NJ              2:50.29         DQ  
 
Event 23  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              3:19.51    2:48.58  
       34.19  1:17.11  2:09.48  2:48.58                                    
  2 Durboraw, Kylie R         12 SJAC-MA              3:04.23    2:58.08  
       37.11  1:23.47  2:17.26  2:58.08                                    
  3 Griffin, Sydney M         12 SJAC-MA                   NT    3:04.17  
       42.36  1:29.59  2:25.60  3:04.17                                    
  4 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA              3:00.52    3:08.65  
       42.49  1:28.77  2:26.34  3:08.65                                    
  5 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              3:05.83    3:17.49  
       44.46  1:37.58  2:33.55  3:17.49                                    
  6 Haro-Moss, Sofia          11 YBCC-MA                   NT    3:20.55  
       45.17  1:34.61  2:36.94  3:20.55                                    
  7 McCleskey, Maddie         11 PENN-MA                   NT    3:27.67  
       49.48  1:40.85  2:42.91  3:27.67                                    
  8 Arkan, Selen M            11 SJAC-MA                   NT    3:37.62  
       51.06  1:46.42  2:47.36  3:37.62                                    
 
Event 24  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA              2:35.06    2:32.91  
       33.27  1:11.63  1:58.68  2:32.91                                    
  2 Curtis, Will J            12 SJAC-MA              3:14.85    2:48.91  
       38.36  1:21.83  2:09.77  2:48.91                                    
  3 Nier, Lukas               12 PENN-MA                   NT    2:49.49  
       36.80  1:19.58  2:09.82  2:49.49                                    
  4 Sonn, Matthew J           12 SJAC-MA              2:54.79    2:49.81  
       38.07  1:19.15  2:09.68  2:49.81                                    
  5 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                   NT    3:09.26  
       45.22  1:31.71  2:29.60  3:09.26                                    
  6 Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA              3:23.77    3:15.43  
       44.94  1:35.32  2:34.03  3:15.43                                    
  7 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA                   NT    3:17.17  
       40.29  1:34.07  2:30.76  3:17.17                                    
  8 Masters, Luke T           12 WAVE-MA                   NT    3:21.94  
       47.06  1:37.26  2:38.34  3:21.94                                    
  9 Campbell, Drew C          12 SJAC-MA                   NT    3:41.25  
       50.76  1:43.78  2:52.17  3:41.25                                    
 10 Ricci, Jay/Jason A        11 SJAC-MA                   NT    3:46.14  
     3:01.15  3:46.14                                                      
 
Event 25  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane, Abby                13 SJAC-MA                31.21      30.30  
  2 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA                31.14      31.16  
  3 Bui, Angeline             13 YBCC-MA                34.80      31.78  
  4 Haney, Hope R             13 SJAC-MA                31.70      31.93  
  5 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT      32.12  
  6 Hare, Emma                13 SJAC-MA                34.33      32.42  
  7 Olhasso, Mo p             14 PENN-MA                32.61      32.66  
  8 Bocaj, Julia A            13 SJAC-MA                   NT      33.27  
  9 Bent, Sarah S             14 SJAC-MA                   NT      33.92  
 10 Decker, Laurel R          14 SJAC-MA                   NT      33.98  
 11 Farquhar, Jenna M         14 YBCC-MA                   NT      34.11  
 12 McNiff, Madison A         14 SJAC-MA                35.44      34.30  
 13 Swartz, Brianna I         13 SJAC-MA                   NT      34.36  
 14 Durboraw, Anna M          14 SJAC-MA                   NT      34.99  
 15 Zeigler, Annie C          13 SJAC-MA                35.31      35.12  
 16 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA                39.57      36.90  
 17 Sullivan, Kayla L         14 YBCC-MA                42.59      39.54  
 18 Johnson, Carleigh         13 Team85-MA                 NT      42.57  
 
Event 26  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA                   NT      27.94  
  2 Short, Nick C             14 SJAC-MA                   NT      29.71  
  3 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                   NT      30.08  
  4 Scott, Nate G             14 SJAC-MA                   NT      30.10  
  5 Kline, Tony S             14 SJAC-MA                35.55      30.19  
  6 Pike, Cooper P            14 SJAC-MA                   NT      30.54  
  7 Kim, Aidan J              14 SJAC-MA                   NT      30.56  
  8 Giegerich, Rocco F        13 WAVE-MA                49.34      30.96  
  9 Dold, Aidan               14 SJAC-MA                34.77      31.39  
 10 McClendon, Jaedon J       14 YBCC-MA                   NT      32.50  
 11 Tedesco, Brett M          14 SJAC-MA                   NT      34.04  
 12 Arkan, Kaan M             13 SJAC-MA                35.03      34.17  
 13 Cona, Michael N           14 SJAC-MA                   NT      35.07  
 14 Bashir, Ameer             14 Rocs-Ma-MA                NT      35.09  
 15 Strohl, Brandon C         13 YBCC-MA                   NT      35.21  
 16 Campbell, Spencer J       14 SJAC-MA                   NT      36.94  
 17 Pilla, Shreyas            14 Team85-MA                 NT      37.74  
 18 Clarke, Shawn P           13 YBCC-MA                   NT      38.46  
 19 Owes, Omari               14 Team85-MA                 NT      41.18  
 20 McCartney, Sean P         13 YBCC-MA                54.21      41.69  
 -- Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT         DQ  
 -- Volchansky, Samuel        13 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 27  Girls 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA              1:05.25    1:07.10  
       31.71  1:07.10                                                      
  2 Pley, Caroline R          15 SJAC-MA                   NT    1:19.96  
       36.35  1:19.96                                                      
  3 Ochalik, Isabella K       16 YBCC-MA                   NT    1:22.37  
       37.01  1:22.37                                                      
  4 Keegan, Emma              15 SJAC-MA                   NT    1:24.14  
       38.47  1:24.14                                                      
  5 Wilson, Jessica           15 Team85-MA                 NT    1:50.53  
       49.54  1:50.53                                                      
 
Event 28  Boys 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                   NT    1:02.83  
       29.61  1:02.83                                                      
  2 Maier, Andrew D           16 SJAC-MA                   NT    1:04.30  
       29.40  1:04.30                                                      
  3 Bocaj, Gabe E             15 SJAC-MA                   NT    1:06.59  
       31.09  1:06.59                                                      
  4 Wachter, Ryan *           16 YBCC-MA                   NT    1:07.28  
       31.96  1:07.28                                                      
  5 Messina, Santo            15 YBCC-MA                   NT    1:11.65  
       33.47  1:11.65                                                      
  6 Lucas, David B            16 WAVE-MA              1:19.29    1:12.33  
       33.42  1:12.33                                                      
  7 Phadnis, Nidheesh C       16 SJAC-MA                   NT    1:14.68  
       34.03  1:14.68                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shawaryn, Catie J         14 YBCC-MA              1:13.42    1:10.61  
       33.95  1:10.61                                                      
  2 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:17.27    1:16.43  
       36.08  1:16.43                                                      
  3 Martin, Erin M            13 SJAC-MA              1:26.53    1:20.61  
       38.22  1:20.61                                                      
  4 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA              1:26.14    1:22.69  
       40.53  1:22.69                                                      
  5 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              1:23.67    1:22.85  
       39.19  1:22.85                                                      
  6 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              1:28.91    1:22.86  
       39.16  1:22.86                                                      
  7 Farquhar, Jenna M         14 YBCC-MA                   NT    1:24.99  
       38.03  1:24.99                                                      
  8 Sullivan, Kayla L         14 YBCC-MA              1:39.02    1:28.66  
       38.18  1:28.66                                                      
  9 Schwegel, Hailey          14 VINY-MA                   NT    1:29.86  
       42.87  1:29.86                                                      
 10 Johnson, Carleigh         13 Team85-MA                 NT    1:37.28  
       44.13  1:37.28                                                      
 11 Vurganov, Addie L         13 VINY-MA              1:55.19    1:39.89  
       47.59  1:39.89                                                      
 -- Olhasso, Mo p             14 PENN-MA                   NT         DQ  
       35.38       DQ                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA              1:17.73    1:04.85  
       29.56  1:04.85                                                      
  2 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA              1:06.86    1:05.69  
       30.79  1:05.69                                                      
  3 Pezzella, Nick E          14 SJAC-MA                   NT    1:07.02  
       31.36  1:07.02                                                      
  4 Short, Nick C             14 SJAC-MA                   NT    1:08.18  
       32.23  1:08.18                                                      
  5 Pike, Cooper P            14 SJAC-MA                   NT    1:08.91  
       32.23  1:08.91                                                      
  6 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA              1:10.93    1:09.94  
       32.20  1:09.94                                                      
  7 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA              1:15.58    1:10.68  
       32.46  1:10.68                                                      
  8 Kim, Aidan J              14 SJAC-MA              1:21.87    1:11.39  
       32.13  1:11.39                                                      
  9 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              1:25.11    1:13.57  
       35.19  1:13.57                                                      
 10 Genel, Alexander T        14 SJAC-MA                   NT    1:14.37  
       34.24  1:14.37                                                      
 11 Ferraro, Anthony F        14 YBCC-MA                   NT    1:15.54  
       34.57  1:15.54                                                      
 12 Giegerich, Rocco F        13 WAVE-MA              1:26.93    1:15.75  
       34.47  1:15.75                                                      
 13 Tedesco, Brett M          14 SJAC-MA                   NT    1:16.83  
       37.88  1:16.83                                                      
 14 Genel, Ryan N             14 SJAC-MA                   NT    1:17.66  
       36.17  1:17.66                                                      
 15 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    1:17.76  
       34.35  1:17.76                                                      
 16 Gill, Ethan               13 LIFE-NJ              1:25.33    1:18.32  
       37.13  1:18.32                                                      
 17 Regovich, Jack            13 LIFE-NJ              1:15.33    1:22.70  
       37.12  1:22.70                                                      
 18 Eun, Kyle                 14 Team85-MA            1:40.95    1:25.14  
       38.85  1:25.14                                                      
 19 Owes, Omari               14 Team85-MA                 NT    1:26.66  
       40.77  1:26.66                                                      
 20 Pilla, Shreyas            14 Team85-MA                 NT    1:29.52  
       38.69  1:29.52                                                      
 21 McCartney, Sean P         13 YBCC-MA              1:46.48    1:29.55  
       39.49  1:29.55                                                      
 22 Lo, Isaac Y               13 LIFE-NJ              2:28.29    1:49.23  
       54.89  1:49.23                                                      
 -- Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA              1:21.80         DQ  
       33.46       DQ                                                      
 
Event 31  Girls 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA              2:23.93    2:21.99  
       31.26  1:04.70  1:47.84  2:21.99                                    
 
Event 32  Boys 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA              2:10.86    2:14.92  
       28.92  1:02.53  1:44.21  2:14.92                                    
  2 Tedesco, Tyler N          17 SJAC-MA              2:25.97    2:25.70  
       31.14  1:10.10  1:51.12  2:25.70                                    
  3 Foley, Michael J          15 SJAC-MA                   NT    2:26.12  
       30.40  1:08.97  1:53.05  2:26.12                                    
  4 Shivadevuni, SriDhanvi    15 PENN-MA              2:42.36    2:28.84  
       31.83  1:11.81  1:53.26  2:28.84                                    
  5 Blatney, August E         15 GAAC-MA              2:38.33    2:29.63  
       31.72  1:10.31  1:53.69  2:29.63                                    
  6 Spain, Zach N             16 GAAC-MA              2:37.61    2:30.22  
       32.84  1:10.13  1:56.74  2:30.22                                    
  7 Irwin, Bobby W            16 SJAC-MA                   NT    2:31.34  
       30.65  1:08.29  1:55.91  2:31.34                                    
  8 Bowen, Connor P           15 SJAC-MA                   NT    2:37.88  
       33.68  1:14.69  2:02.82  2:37.88                                    
  9 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT    2:55.21  
       34.10  1:19.10  2:11.95  2:55.21                                    
 10 Oleaga, Christian A       16 SJAC-MA                   NT    2:56.60  
       35.61  1:19.41  2:14.87  2:56.60                                    
 -- Lucas, David B            16 WAVE-MA              2:45.53         DQ  
       34.60  1:11.87  1:57.44       DQ                                    
 
Event 33  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shawaryn, Catie J         14 YBCC-MA                   NT      28.71  
  2 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA                28.60      29.17  
  3 Zane, Abby                13 SJAC-MA                29.92      29.21  
  4 Haney, Hope R             13 SJAC-MA                   NT      29.29  
  5 Hare, Emma                13 SJAC-MA                30.67      29.77  
  6 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA                30.24      29.92  
  7 Bent, Sarah S             14 SJAC-MA                   NT      29.96  
  8 Bui, Angeline             13 YBCC-MA                31.86      30.25  
  9 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT      30.50  
 10 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA                32.33      30.62  
 11 Bocaj, Julia A            13 SJAC-MA                   NT      30.98  
 12 McNiff, Madison A         14 SJAC-MA                   NT      31.75  
 13 Johnston, Ryleigh J       13 SJAC-MA                   NT      32.26  
 14 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA                32.57      32.48  
 14 Swartz, Brianna I         13 SJAC-MA                   NT      32.48  
 16 Durboraw, Anna M          14 SJAC-MA                   NT      32.78  
 17 Zeigler, Annie C          13 SJAC-MA                   NT      33.02  
 18 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA                33.63      33.50  
 19 Zeuli, Marissa G          14 SJAC-MA                   NT      33.83  
 20 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA                34.29      33.98  
 21 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA                34.67      35.31  
 22 Sullivan, Kayla L         14 YBCC-MA                   NT      35.92  
 23 Aloni, Aarushi            14 SJAC-MA                   NT      36.59  
 24 Johnson, Carleigh         13 Team85-MA                 NT      36.92  
 25 Schwegel, Hailey          14 VINY-MA                36.25      37.30  
 26 Vurganov, Addie L         13 VINY-MA                38.83      40.42  
 27 Kunta, Neha               14 Team85-MA                 NT      42.64  
 28 Singireddy, Medha         13 Team85-MA                 NT      45.18  
 -- Farquhar, Jenna M         14 YBCC-MA                   NT         DQ  
 
Event 34  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA                26.22      26.73  
  2 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                29.41      27.00  
  3 Scott, Nate G             14 SJAC-MA                   NT      27.57  
  4 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA                28.40      28.09  
  5 McClendon, Jaedon J       14 YBCC-MA                   NT      28.33  
  6 Kline, Tony S             14 SJAC-MA                33.06      28.40  
  7 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA                30.75      28.41  
  8 Genel, Alexander T        14 SJAC-MA                   NT      28.73  
  9 Ferraro, Anthony F        14 YBCC-MA                31.97      29.84  
 10 Cona, Michael N           14 SJAC-MA                   NT      29.99  
 11 Giegerich, Rocco F        13 WAVE-MA                33.09      30.03  
 12 Strohl, Brandon C         13 YBCC-MA                   NT      30.81  
 13 Bashir, Ameer             14 Rocs-Ma-MA                NT      30.97  
 14 Eun, Kyle                 14 Team85-MA                 NT      31.24  
 15 Campbell, Spencer J       14 SJAC-MA                33.29      31.31  
 16 Arkan, Kaan M             13 SJAC-MA                   NT      31.52  
 17 Clarke, Shawn P           13 YBCC-MA                   NT      32.00  
 18 Owes, Omari               14 Team85-MA                 NT      33.40  
 19 Pilla, Shreyas            14 Team85-MA                 NT      33.42  
 20 McCartney, Sean P         13 YBCC-MA                   NT      34.12  
 21 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT      34.75  
 22 Lo, Isaac Y               13 LIFE-NJ                50.29      40.61  
 23 Kalra, Shaurya            13 Team85-MA                 NT      41.51  
 24 Volchansky, Samuel        13 Team85-MA                 NT      43.73  
 
Event 35  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cieniuch, Julia           15 PENN-MA                   NT      30.71  
  2 Smedley, Faith A          16 SJAC-MA                33.21      31.08  
  3 Fisher, Lucy J            15 SJAC-MA                   NT      31.45  
  4 Pley, Caroline R          15 SJAC-MA                32.70      31.88  
  5 Ochalik, Isabella K       16 YBCC-MA                   NT      32.31  
  6 Keegan, Emma              15 SJAC-MA                   NT      32.65  
  7 McClendon, Janiya H       16 YBCC-MA                   NT      33.56  
  8 Wilson, Jessica           15 Team85-MA                 NT      35.96  
  9 Clarke, Emma H            15 YBCC-MA                   NT      37.67  
 
Event 36  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                27.22      26.00  
  2 Bowen, Connor P           15 SJAC-MA                   NT      26.80  
  3 Wachter, Ryan *           16 YBCC-MA                   NT      27.05  
  3 Szlaga, Damian            16 PENN-MA                26.99      27.05  
  5 Bocaj, Gabe E             15 SJAC-MA                   NT      27.34  
  6 Lyons, Kevin W            16 SJAC-MA                   NT      27.87  
  7 Spain, Zach N             16 GAAC-MA                28.95      28.05  
  8 Shivadevuni, SriDhanvi    15 PENN-MA                   NT      28.09  
  9 Balint, George A          15 WAVE-MA                30.06      28.99  
 10 Steele, Bryan             15 PENN-MA                30.65      29.32  
 11 Messina, Santo            15 YBCC-MA                   NT      29.56  
 12 Lucas, David B            16 WAVE-MA                31.20      29.61  
 13 Phadnis, Nidheesh C       16 SJAC-MA                   NT      29.87  
 14 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT      30.15  
 15 Oleaga, Christian A       16 SJAC-MA                   NT      30.61  
 
Event 37  Girls 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA              2:00.37    2:11.06  
       30.61  1:04.07  1:37.69  2:11.06                                    
  2 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA              2:10.92    2:14.39  
       31.53  1:05.28  1:40.34  2:14.39                                    
  3 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              2:20.79    2:22.98  
       32.68  1:09.31  1:46.30  2:22.98                                    
  4 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:48.05    2:27.83  
       33.85  1:12.01  1:50.81  2:27.83                                    
  5 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA                   NT    2:28.31  
       34.00  1:12.01  1:51.12  2:28.31                                    
  6 Olhasso, Mo p             14 PENN-MA                   NT    2:30.80  
  7 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              2:33.79    2:36.03  
       36.16  1:16.22  1:57.21  2:36.03                                    
  8 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              2:48.70    2:53.37  
       39.11  1:24.10  2:10.18  2:53.37                                    
  9 Kunta, Neha               14 Team85-MA                 NT    3:40.28  
       46.94  2:42.87  3:40.28                                             
 
Event 38  Boys 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA              1:51.06    1:57.00  
       27.02    56.84  1:26.93  1:57.00                                    
  2 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA              2:00.77    2:02.67  
       28.84  1:00.38  1:32.00  2:02.67                                    
  3 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA              1:58.66    2:02.93  
       28.00    59.54  1:31.61  2:02.93                                    
  4 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA              2:04.22    2:06.74  
       29.60  1:01.62  1:34.38  2:06.74                                    
  5 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA              2:01.09    2:09.12  
       29.97  1:02.22  1:35.76  2:09.12                                    
  6 Spain, Zach N             16 GAAC-MA              2:06.56    2:09.15  
       30.83  1:03.89  1:37.24  2:09.15                                    
  7 Irwin, Bobby W            16 SJAC-MA                   NT    2:10.39  
       30.50  1:03.70  1:37.63  2:10.39                                    
  8 Wells, Jesse              17 PENN-MA              2:06.04    2:11.41  
       29.91  1:02.41  1:36.95  2:11.41                                    
  9 Maier, Andrew D           16 SJAC-MA                   NT    2:15.08  
       31.39  1:05.46  1:40.52  2:15.08                                    
 10 Blatney, August E         15 GAAC-MA              2:12.97    2:15.20  
       32.58  1:07.17  1:41.76  2:15.20                                    
 11 Steele, Bryan             15 PENN-MA                   NT    2:17.94  
       32.23  1:08.00  1:43.53  2:17.94                                    
 12 Ferraro, Anthony F        14 YBCC-MA                   NT    2:18.33  
       33.12  1:08.12  1:43.63  2:18.33                                    
 13 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:12.80    2:19.25  
       31.69  1:06.91  1:43.16  2:19.25                                    
 14 Balint, George A          15 WAVE-MA              2:28.01    2:20.14  
       32.61  1:09.33  1:44.72  2:20.14                                    
 15 Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              2:20.03    2:21.24  
       32.70  1:08.98  1:45.55  2:21.24                                    
 16 Genel, Alexander T        14 SJAC-MA                   NT    2:22.09  
       32.77  1:09.70  2:22.09                                             
 17 Balint, Phil T            14 WAVE-MA                   NT    2:24.95  
       32.97  1:09.32  1:46.45  2:24.95                                    
 18 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA              2:24.80    2:28.57  
       34.04  1:11.53  1:50.82  2:28.57                                    
 19 Gill, Ethan               13 LIFE-NJ              2:30.33    2:31.25  
       35.40  1:13.93  1:53.29  2:31.25                                    
 20 Bashir, Ameer             14 Rocs-Ma-MA                NT    2:31.74  
       33.90  1:12.47  1:53.45  2:31.74                                    
 21 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    2:32.24  
       33.80  1:12.09  1:52.29  2:32.24                                    
 22 Regovich, Jack            13 LIFE-NJ              2:20.33    2:44.20  
       34.94  1:15.75  2:00.47  2:44.20                                    
 23 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    2:44.84  
       36.90  1:19.43  2:03.24  2:44.84                                    
 
Event 39  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shawaryn, Catie J         14 YBCC-MA                36.26      36.43  
  2 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA                41.17      40.05  
  3 Martin, Erin M            13 SJAC-MA                44.49      41.03  
  4 Bent, Sarah S             14 SJAC-MA                   NT      41.04  
  5 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA                40.72      41.46  
  6 Decker, Laurel R          14 SJAC-MA                   NT      41.92  
  7 Durboraw, Anna M          14 SJAC-MA                   NT      41.98  
  8 McNiff, Madison A         14 SJAC-MA                43.79      42.71  
  9 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA                45.33      43.71  
 10 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT      43.93  
 11 Zeuli, Marissa G          14 SJAC-MA                   NT      44.30  
 12 Schwegel, Hailey          14 VINY-MA                53.07      45.70  
 13 Johnston, Ryleigh J       13 SJAC-MA                   NT      46.31  
 14 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA                   NT      46.46  
 15 Farquhar, Jenna M         14 YBCC-MA                   NT      46.78  
 16 Vurganov, Addie L         13 VINY-MA                49.99      48.41  
 17 Johnson, Carleigh         13 Team85-MA                 NT      49.35  
 18 Aloni, Aarushi            14 SJAC-MA                   NT      52.00  
 19 Kunta, Neha               14 Team85-MA                 NT      55.42  
 -- Singireddy, Medha         13 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pezzella, Nick E          14 SJAC-MA                36.33      33.89  
  2 Short, Nick C             14 SJAC-MA                   NT      34.51  
  3 Pike, Cooper P            14 SJAC-MA                   NT      35.05  
  4 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                36.37      35.21  
  5 Scott, Nate G             14 SJAC-MA                38.65      35.26  
  6 Balint, Phil T            14 WAVE-MA                42.07      35.96  
  7 Tedesco, Brett M          14 SJAC-MA                   NT      36.98  
  8 Dold, Aidan               14 SJAC-MA                   NT      37.60  
  9 Gill, Ethan               13 LIFE-NJ                38.33      39.73  
 10 Giegerich, Rocco F        13 WAVE-MA                   NT      40.16  
 11 Campbell, Spencer J       14 SJAC-MA                44.01      40.56  
 12 McClendon, Jaedon J       14 YBCC-MA                   NT      41.93  
 13 Strohl, Brandon C         13 YBCC-MA                   NT      43.72  
 14 Regovich, Jack            13 LIFE-NJ                40.33      47.30  
 15 Eun, Kyle                 14 Team85-MA                 NT      47.39  
 16 Lo, Isaac Y               13 LIFE-NJ              1:01.29      50.62  
 -- Volchansky, Samuel        13 Team85-MA                 NT         DQ  
 -- Pilla, Shreyas            14 Team85-MA                 NT         DQ  
 -- Kalra, Shaurya            13 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 41  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Emma              15 SJAC-MA                41.87      40.34  
  2 Fisher, Lucy J            15 SJAC-MA                   NT      42.04  
  3 Smedley, Faith A          16 SJAC-MA                36.11      43.34  
  4 Cieniuch, Julia           15 PENN-MA                   NT      43.36  
  5 Ochalik, Isabella K       16 YBCC-MA                   NT      44.26  
  6 McClendon, Janiya H       16 YBCC-MA                   NT      48.50  
  7 Clarke, Emma H            15 YBCC-MA                   NT      49.83  
  8 Wilson, Jessica           15 Team85-MA                 NT      51.81  
 
Event 42  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szlaga, Damian            16 PENN-MA                32.87      32.64  
  2 Tedesco, Tyler N          17 SJAC-MA                33.25      33.42  
  3 Shivadevuni, SriDhanvi    15 PENN-MA                   NT      35.43  
  4 Balint, George A          15 WAVE-MA                38.13      36.13  
  5 Foley, Michael J          15 SJAC-MA                   NT      36.73  
  6 Wachter, Ryan *           16 YBCC-MA                   NT      37.11  
  7 Lyons, Kevin W            16 SJAC-MA                   NT      37.19  
  8 Messina, Santo            15 YBCC-MA                   NT      39.57  
  9 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT      40.90  
 
Event 43  Girls 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              3:14.33    3:11.93  
       41.31  1:32.73  2:23.40  3:11.93                                    
  2 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              3:21.27    3:25.05  
       46.17  1:38.57  2:31.93  3:25.05                                    
  3 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              3:37.61    3:29.27  
       46.42  1:38.70  2:34.31  3:29.27                                    
  4 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              3:32.15    3:36.80  
       48.42  1:43.63  2:40.88  3:36.80                                    
  5 Zeuli, Marissa G          14 SJAC-MA                   NT    3:37.34  
       47.43  1:44.87  2:41.98  3:37.34                                    
 
Event 44  Boys 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA              2:41.07    2:43.93  
       37.63  1:19.77  2:01.36  2:43.93                                    
  2 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA              2:42.99    2:48.08  
       37.44  1:20.01  2:04.03  2:48.08                                    
  3 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:59.00    2:57.28  
       40.58  1:25.73  2:11.94  2:57.28                                    
  4 Balint, George A          15 WAVE-MA              3:00.18    3:01.16  
       40.11  1:26.79  2:14.42  3:01.16                                    
  5 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              3:32.90    3:05.73  
  6 Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              2:59.34    3:06.60  
       42.35  1:30.35  2:19.42  3:06.60                                    
  7 Genel, Ryan N             14 SJAC-MA                   NT    3:10.11  
       42.26  1:31.30  2:21.46  3:10.11                                    
  8 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    3:21.07  
       44.27  1:34.84  2:28.43  3:21.07                                    
  9 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA                   NT    3:25.73  
       44.69  1:36.46  2:30.68  3:25.73                                    
 
Event 45  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane, Abby                13 SJAC-MA                   NT    1:07.98  
       32.64  1:07.98                                                      
  2 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              1:13.61    1:11.60  
       34.59  1:11.60                                                      
  3 Hare, Emma                13 SJAC-MA                   NT    1:11.68  
       35.08  1:11.68                                                      
  4 Olhasso, Mo p             14 PENN-MA              1:10.26    1:12.77  
       35.92  1:12.77                                                      
  5 Haney, Hope R             13 SJAC-MA              1:13.98    1:13.04  
       35.49  1:13.04                                                      
  6 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT    1:13.56  
       35.68  1:13.56                                                      
  7 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              1:12.12    1:14.19  
       35.97  1:14.19                                                      
  8 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              1:18.18    1:15.19  
       36.71  1:15.19                                                      
  9 Decker, Laurel R          14 SJAC-MA                   NT    1:16.36  
       36.85  1:16.36                                                      
 10 Bocaj, Julia A            13 SJAC-MA                   NT    1:17.07  
       36.75  1:17.07                                                      
 11 Zeigler, Annie C          13 SJAC-MA              1:19.63    1:18.47  
       38.87  1:18.47                                                      
 12 Martin, Erin M            13 SJAC-MA              1:26.32    1:20.82  
       39.66  1:20.82                                                      
 13 Swartz, Brianna I         13 SJAC-MA                   NT    1:22.43  
       40.27  1:22.43                                                      
 14 Johnston, Ryleigh J       13 SJAC-MA                   NT    1:24.09  
       40.53  1:24.09                                                      
 15 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              1:26.72    1:24.58  
       40.56  1:24.58                                                      
 16 Sullivan, Kayla L         14 YBCC-MA                   NT    1:26.10  
       39.35  1:26.10                                                      
 17 Aloni, Aarushi            14 SJAC-MA                   NT    1:43.73  
 -- Johnson, Carleigh         13 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 46  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA                59.24    1:03.49  
       30.62  1:03.49                                                      
  2 Pezzella, Nick E          14 SJAC-MA                   NT    1:09.58  
       33.57  1:09.58                                                      
  3 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA              1:05.77    1:09.66  
       33.56  1:09.66                                                      
  4 Dold, Aidan               14 SJAC-MA              1:15.81    1:10.83  
       33.81  1:10.83                                                      
  5 Kline, Tony S             14 SJAC-MA                   NT    1:10.97  
       33.63  1:10.97                                                      
  6 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA              1:21.23    1:11.06  
       34.46  1:11.06                                                      
  7 Ferraro, Anthony F        14 YBCC-MA              1:19.98    1:12.32  
       35.46  1:12.32                                                      
  8 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              1:12.57    1:15.51  
       36.74  1:15.51                                                      
  9 Kim, Aidan J              14 SJAC-MA              1:27.21    1:15.90  
       37.37  1:15.90                                                      
 10 Genel, Ryan N             14 SJAC-MA                   NT    1:16.22  
       37.61  1:16.22                                                      
 11 Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              1:19.66    1:18.89  
       38.77  1:18.89                                                      
 12 Bashir, Ameer             14 Rocs-Ma-MA                NT    1:21.49  
       38.65  1:21.49                                                      
 13 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA              1:20.54    1:21.79  
       39.97  1:21.79                                                      
 14 Arkan, Kaan M             13 SJAC-MA              1:25.43    1:22.35  
       39.09  1:22.35                                                      
 15 Strohl, Brandon C         13 YBCC-MA                   NT    1:23.12  
       39.53  1:23.12                                                      
 16 Regovich, Jack            13 LIFE-NJ              1:15.33    1:23.86  
       40.09  1:23.86                                                      
 17 Cona, Michael N           14 SJAC-MA                   NT    1:24.01  
 18 Clarke, Shawn P           13 YBCC-MA                   NT    1:24.70  
       42.01  1:24.70                                                      
 19 Gill, Ethan               13 LIFE-NJ              1:20.33    1:26.37  
       41.67  1:26.37                                                      
 20 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    1:27.30  
       42.31  1:27.30                                                      
 21 McCartney, Sean P         13 YBCC-MA                   NT    1:31.11  
       43.36  1:31.11                                                      
 
Event 47  Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cieniuch, Julia           15 PENN-MA              1:14.47    1:16.71  
       37.83  1:16.71                                                      
  2 Fisher, Lucy J            15 SJAC-MA                   NT    1:18.35  
       38.01  1:18.35                                                      
  3 Smedley, Faith A          16 SJAC-MA              1:13.74    1:23.13  
       40.47  1:23.13                                                      
  4 McClendon, Janiya H       16 YBCC-MA                   NT    1:30.48  
       43.38  1:30.48                                                      
 
Event 48  Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                   NT    1:04.15  
       31.18  1:04.15                                                      
  2 Irwin, Bobby W            16 SJAC-MA                   NT    1:04.32  
       31.55  1:04.32                                                      
  3 Wachter, Ryan *           16 YBCC-MA              1:06.95    1:06.01  
       32.43  1:06.01                                                      
  4 Blatney, August E         15 GAAC-MA              1:10.46    1:08.93  
       32.82  1:08.93                                                      
  5 Lucas, David B            16 WAVE-MA              1:16.70    1:09.72  
       34.22  1:09.72                                                      
  6 Foley, Michael J          15 SJAC-MA                   NT    1:10.07  
       34.26  1:10.07                                                      
  7 Bocaj, Gabe E             15 SJAC-MA                   NT    1:10.31  
       34.55  1:10.31                                                      
  8 Maier, Andrew D           16 SJAC-MA              1:13.28    1:11.41  
       35.22  1:11.41                                                      
  9 Tedesco, Tyler N          17 SJAC-MA              1:09.66    1:11.98  
       35.70  1:11.98                                                      
 10 Szlaga, Damian            16 PENN-MA                   NT    1:12.48  
       35.24  1:12.48                                                      
 11 Shivadevuni, SriDhanvi    15 PENN-MA              1:17.17    1:13.37  
       36.21  1:13.37                                                      
 12 Wells, Jesse              17 PENN-MA                   NT    1:14.63  
       36.35  1:14.63                                                      
 13 Bowen, Connor P           15 SJAC-MA                   NT    1:14.75  
       36.59  1:14.75                                                      
 14 Messina, Santo            15 YBCC-MA                   NT    1:17.86  
       37.54  1:17.86                                                      
 15 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT    1:19.92  
       39.16  1:19.92                                                      
 16 Oleaga, Christian A       16 SJAC-MA                   NT    1:22.15  
       40.00  1:22.15                                                      
 17 Phadnis, Nidheesh C       16 SJAC-MA                   NT    1:26.81  
       42.40  1:26.81                                                      
 
Event 49  Girls 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA              2:07.24    2:16.30  
       31.77  1:06.27  1:41.33  2:16.30                                    
  2 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA              2:29.08    2:33.91  
       35.33  1:14.11  1:54.04  2:33.91                                    
  3 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              2:44.29    2:47.73  
       38.38  1:21.23  2:05.05  2:47.73                                    
  4 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              2:51.18    2:49.90  
       41.50  1:24.32  2:07.31  2:49.90                                    
  5 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              2:53.22    2:58.13  
       41.80  1:27.95  2:15.02  2:58.13                                    
  6 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA                   NT    2:59.24  
 
Event 50  Boys 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA              2:09.87    2:17.16  
       32.37  1:06.87  1:42.60  2:17.16                                    
  2 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA              2:16.42    2:19.65  
       34.91  1:10.78  1:45.61  2:19.65                                    
  3 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA              2:20.12    2:21.26  
       33.97  1:09.99  1:45.91  2:21.26                                    
  4 Spain, Zach N             16 GAAC-MA              2:32.55    2:24.42  
       35.50  1:12.29  1:49.23  2:24.42                                    
  5 Steele, Bryan             15 PENN-MA                   NT    2:33.90  
       35.89  1:15.69  1:55.85  2:33.90                                    
  6 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:42.09    2:40.44  
       38.63  1:19.02  1:59.92  2:40.44                                    
  7 Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              2:42.79    2:42.29  
       39.16  1:20.39  2:01.46  2:42.29                                    
  8 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    2:48.27  
       38.90  1:21.06  2:05.41  2:48.27                                    
  9 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA                   NT    2:54.68  
       41.11  1:25.25  2:09.37  2:54.68                                    
 
Event 51  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA                32.43      34.23  
  2 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA                36.62      36.54  
  3 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA                44.72      38.25  
  4 Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT      38.36  
  5 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT      38.70  
  6 Fan, Catherine Y          10 Lower Merion-MA           NT      38.75  
  7 Merch, Laura A             9 SJAC-MA                53.32      45.95  
  8 Shih, Francesca           10 LIFE-NJ                45.33      46.66  
  9 Werner, Julia             10 LIFE-NJ                44.99      46.80  
 10 Swartz, Sarah G           10 SJAC-MA                   NT      46.91  
 11 Brasch, Corinne           10 LIFE-NJ                45.92      49.91  
 12 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                   NT      50.93  
 13 Mehta, Norah R            10 SJAC-MA              1:03.92      53.71  
 
Event 52  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA                37.22      33.32  
  2 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                39.18      35.76  
  3 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA                38.50      36.45  
  4 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT      36.81  
  5 Inman, Liam R             10 SJAC-MA                38.98      37.55  
  6 Walsh, Will D              9 SJAC-MA                   NT      37.87  
  7 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT      38.38  
  8 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT      39.32  
  9 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT      40.64  
 10 La Grou, Owen M            9 YBCC-MA                   NT      40.65  
 11 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT      41.01  
 12 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT      43.45  
 13 Poerner, Milo              9 SJAC-MA                   NT      44.65  
 14 Paetzold, Jack R           9 SJAC-MA                53.23      46.43  
 
Event 53  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fekete, Em R              12 SJAC-MA                31.16      30.65  
  2 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA                34.18      31.59  
  3 Jaroslaw, Shayna M        11 SJAC-MA                32.88      31.90  
  4 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT      31.95  
  5 Mahabir, Lily A           12 VINY-MA                32.60      32.36  
  6 Davis, Lilly G            12 SJAC-MA                   NT      32.69  
  7 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA                32.61      32.90  
  8 Griffin, Sydney M         12 SJAC-MA                   NT      33.21  
  9 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA           NT      33.61  
 10 DeVose, Shelby Y          12 YBCC-MA                   NT      33.84  
 11 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA                40.03      34.45  
 12 Sutherland, Amelia V      11 PENN-MA                   NT      34.46  
 13 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA                37.20      34.70  
 14 Cooke, Lola R             12 SJAC-MA                   NT      35.18  
 15 Heins, Pyper D            12 Lower Merion-MA           NT      35.32  
 16 Bui, Adrianna H           11 YBCC-MA                40.44      35.44  
 17 Stoloff, Jillian D        12 Lower Merion-MA           NT      35.64  
 18 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA                34.99      35.65  
 19 Ronkowski, Katie A        11 WAVE-MA                52.24      35.87  
 20 Scott, Jess J             11 SJAC-MA                   NT      36.72  
 21 Patel, Mahi               11 PENN-MA                59.18      37.45  
 22 Drake, Samantha           11 PENN-MA                49.09      37.77  
 23 Eng, Kaitlyn              12 Team85-MA                 NT      38.01  
 24 Stoloff, Jessica C        12 Lower Merion-MA           NT      38.06  
 25 Ether, Ashley             12 LIFE-NJ                36.67      38.26  
 26 Ronkowski, Maggie E       11 WAVE-MA                   NT      38.29  
 27 Yelverton, Ava C          12 YBCC-MA                   NT      38.50  
 28 Arkan, Selen M            11 SJAC-MA                41.35      38.82  
 29 Keeports, Samantha        11 YBCC-MA                   NT      39.59  
 30 Shapiro, Gwendolyn R      11 Lower Merion-MA           NT      41.04  
 31 Volchansky, Emily         11 Team85-MA                 NT      41.13  
 
Event 54  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonn, Matthew J           12 SJAC-MA                30.64      30.17  
  2 Cottrell, Tre C           11 SJAC-MA                32.30      30.28  
  3 Haney, Sean R             11 SJAC-MA                   NT      31.67  
  4 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                36.55      32.33  
  5 Swartz, Max F             12 SJAC-MA                   NT      33.09  
  6 McNiff, Michael J         12 SJAC-MA                   NT      33.35  
  7 Swanholm, Spencer A       11 SJAC-MA                40.50      34.18  
  8 Hickson, Jameel           11 LIFE-NJ                34.89      34.48  
  9 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA                   NT      35.57  
 10 Jing, Ray                 12 SJAC-MA                   NT      36.40  
 11 Czechowski, Ryan S        12 WAVE-MA                   NT      38.02  
 12 Jones, Reilly A           11 PENN-MA                   NT      38.65  
 13 Owes, Arion               12 Team85-MA                 NT      39.21  
 14 Ricci, Jay/Jason A        11 SJAC-MA                   NT      39.63  
 15 Vedaraj, Aaron            12 Team85-MA                 NT      44.40  
 16 gor, Aidan D              11 GAAC-MA                45.24      45.60  
 
Event 55  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA                36.46      39.67  
  2 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA                42.35      44.63  
  3 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT      45.35  
  4 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA                   NT      46.01  
  5 Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT      51.41  
  6 Merch, Laura A             9 SJAC-MA              1:02.62      52.96  
  7 Shih, Francesca           10 LIFE-NJ              1:00.33    1:05.40  
 
Event 56  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA                   NT      37.85  
  2 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                46.55      43.31  
  3 Inman, Liam R             10 SJAC-MA                45.87      43.38  
  4 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA                   NT      43.74  
  5 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT      43.99  
  6 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT      44.10  
  7 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT      44.33  
  8 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT      49.41  
  9 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT      53.86  
 
Event 57  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA                35.54      32.47  
  2 Fekete, Em R              12 SJAC-MA                   NT      34.33  
  3 Jaroslaw, Shayna M        11 SJAC-MA                   NT      34.35  
  4 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT      34.63  
  5 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA           NT      36.24  
  6 Bui, Adrianna H           11 YBCC-MA                44.20      36.58  
  7 Boles, Karly J            11 GAAC-MA                38.03      38.80  
  8 Cooke, Lola R             12 SJAC-MA                   NT      38.94  
  9 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA                39.24      39.10  
 10 Stoloff, Jillian D        12 Lower Merion-MA           NT      39.42  
 11 DeVose, Shelby Y          12 YBCC-MA                   NT      39.55  
 12 Yelverton, Ava C          12 YBCC-MA                   NT      40.40  
 13 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA                   NT      40.66  
 14 Scott, Jess J             11 SJAC-MA                   NT      40.67  
 15 Ronkowski, Katie A        11 WAVE-MA                   NT      41.22  
 16 Haro-Moss, Sofia          11 YBCC-MA                   NT      42.19  
 17 Ronkowski, Maggie E       11 WAVE-MA                   NT      42.46  
 18 Sutherland, Amelia V      11 PENN-MA                59.63      44.05  
 19 Eng, Kaitlyn              12 Team85-MA                 NT      45.47  
 20 Keeports, Samantha        11 YBCC-MA                   NT      45.57  
 21 Patel, Mahi               11 PENN-MA                   NT      46.61  
 22 Ether, Ashley             12 LIFE-NJ                59.99      49.15  
 
Event 58  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA                34.47      32.31  
  2 Sonn, Matthew J           12 SJAC-MA                34.69      35.19  
  3 Smith, Nick R             12 WAVE-MA                   NT      36.58  
  4 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA                   NT      38.09  
  5 Swartz, Max F             12 SJAC-MA                   NT      38.38  
  6 McNiff, Michael J         12 SJAC-MA                   NT      38.54  
  7 Racek, Philip             12 UN-MA                  42.78      39.83  
  8 Swanholm, Spencer A       11 SJAC-MA                45.64      40.13  
  9 Jing, Ray                 12 SJAC-MA                   NT      41.03  
 10 Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA                46.24      43.14  
 11 Hickson, Jameel           11 LIFE-NJ                49.26      45.97  
 12 Owes, Arion               12 Team85-MA                 NT      47.55  
 13 Ricci, Jay/Jason A        11 SJAC-MA                   NT      48.19  
 14 Czechowski, Ryan S        12 WAVE-MA                   NT      49.94  
 15 Vedaraj, Aaron            12 Team85-MA                 NT    1:03.40  
 
Event 59  Girls 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:20.28    1:23.83  
       41.35  1:23.83                                                      
  2 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA                   NT    1:35.69  
       45.79  1:35.69                                                      
  3 Fan, Catherine Y          10 Lower Merion-MA           NT    1:39.39  
       48.37  1:39.39                                                      
  4 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:35.36    1:39.86  
       49.38  1:39.86                                                      
  5 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT    1:46.35  
       50.96  1:46.35                                                      
  6 Merch, Laura A             9 SJAC-MA                   NT    1:48.93  
       51.96  1:48.93                                                      
  7 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                   NT    2:02.85  
       57.84  2:02.85                                                      
 -- Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT         DQ  
       50.31       DQ                                                      
 
Event 60  Boys 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA                   NT    1:26.13  
       41.90  1:26.13                                                      
  2 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA                   NT    1:32.20  
  3 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT    1:32.55  
       45.85  1:32.55                                                      
  4 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT    1:32.82  
       45.42  1:32.82                                                      
  5 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA              1:20.20    1:33.40  
       46.74  1:33.40                                                      
  6 Inman, Liam R             10 SJAC-MA              1:35.76    1:35.18  
       46.06  1:35.18                                                      
  7 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                   NT    1:38.53  
       47.86  1:38.53                                                      
  8 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT    1:44.00  
       50.57  1:44.00                                                      
  9 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT    1:49.94  
       52.87  1:49.94                                                      
 
Event 61  Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              1:25.63    1:16.01  
       36.47  1:16.01                                                      
  2 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA              1:19.68    1:21.42  
       39.49  1:21.42                                                      
  3 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              1:30.13    1:21.69  
       40.28  1:21.69                                                      
  4 Griffin, Sydney M         12 SJAC-MA                   NT    1:26.19  
       41.22  1:26.19                                                      
  5 Sutherland, Amelia V      11 PENN-MA              1:40.02    1:28.24  
       43.59  1:28.24                                                      
  6 Scott, Jess J             11 SJAC-MA                   NT    1:32.56  
       44.37  1:32.56                                                      
  7 Eng, Kaitlyn              12 Team85-MA                 NT    1:34.53  
       46.62  1:34.53                                                      
  8 Stoloff, Jessica C        12 Lower Merion-MA           NT    1:34.96  
       44.84  1:34.96                                                      
  9 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:30.63    1:35.47  
       46.97  1:35.47                                                      
 10 Arkan, Selen M            11 SJAC-MA                   NT    1:41.85  
       50.71  1:41.85                                                      
 11 Drake, Samantha           11 PENN-MA              2:08.04    1:44.59  
       51.37  1:44.59                                                      
 12 Shapiro, Gwendolyn R      11 Lower Merion-MA           NT    1:57.79  
       55.94  1:57.79                                                      
 -- Volchansky, Emily         11 Team85-MA                 NT         DQ  
 -- Boles, Karly J            11 GAAC-MA              1:12.47         DQ  
       37.05       DQ                                                      
 -- Patel, Mahi               11 PENN-MA                   NT         DQ  
       46.84       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA              1:06.61    1:07.46  
       32.98  1:07.46                                                      
  2 Curtis, Will J            12 SJAC-MA              1:28.49    1:17.43  
       37.21  1:17.43                                                      
  3 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              1:32.07    1:24.52  
       42.87  1:24.52                                                      
  4 Racek, Philip             12 UN-MA                1:34.58    1:28.56  
       44.25  1:28.56                                                      
  5 Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA              1:33.93    1:30.11  
       44.40  1:30.11                                                      
  6 Ricci, Jay/Jason A        11 SJAC-MA                   NT    1:36.63  
       47.62  1:36.63                                                      
  7 Owes, Arion               12 Team85-MA                 NT    1:50.36  
       52.18  1:50.36                                                      
 -- Vedaraj, Aaron            12 Team85-MA                 NT         DQ  
       58.17       DQ                                                      
 -- Haney, Sean R             11 SJAC-MA                   NT         DQ  
       39.24       DQ                                                      
 -- Jones, Reilly A           11 PENN-MA                   NT         DQ  
     1:42.62       DQ                                                      
 -- gor, Aidan D              11 GAAC-MA              1:59.86         DQ  
       54.91       DQ                                                      
 
Event 63  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartz, Sarah G           10 SJAC-MA                   NT      24.30  
  2 Werner, Julia             10 LIFE-NJ                29.99      24.61  
  3 Brasch, Corinne           10 LIFE-NJ                29.99      26.80  
  4 Mehta, Norah R            10 SJAC-MA                30.57      27.27  
 
Event 64  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT      24.03  
  2 Paetzold, Jack R           9 SJAC-MA                27.09      24.60  
  3 Poerner, Milo              9 SJAC-MA                   NT      27.68  
 
Event 65  Girls 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Grace E            9 SJAC-MA              1:46.85    1:35.54  
       46.14  1:35.54                                                      
  2 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:32.83    1:38.86  
       47.71  1:38.86                                                      
  3 Torres-Thorpe, Charlie A  10 SJAC-MA                   NT    1:55.30  
       54.67  1:55.30                                                      
  4 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:55.05    1:58.19  
       56.98  1:58.19                                                      
  5 Davis, Kennedy N          10 SJAC-MA                   NT    1:58.89  
       57.45  1:58.89                                                      
  6 Fan, Catherine Y          10 Lower Merion-MA           NT    2:04.52  
       56.51  2:04.52                                                      
  7 Merch, Laura A             9 SJAC-MA                   NT    2:04.94  
       58.67  2:04.94                                                      
  8 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                   NT    2:20.23  
     1:05.45  2:20.23                                                      
 -- Werner, Julia             10 LIFE-NJ              1:59.99         DQ  
 
Event 66  Boys 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keegan, Daniel P          10 SJAC-MA                   NT    1:36.50  
       46.26  1:36.50                                                      
  2 Schmidt, Jeff W           10 SJAC-MA                   NT    1:49.45  
       52.45  1:49.45                                                      
  3 Hogan, Joshua R           10 SJAC-MA                   NT    1:50.84  
       52.57  1:50.84                                                      
  4 Mann, Rocco A             10 SJAC-MA                   NT    1:59.20  
       55.75  1:59.20                                                      
  5 Inman, Liam R             10 SJAC-MA              1:56.94    2:00.48  
       58.40  2:00.48                                                      
  6 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT    2:05.08  
       59.03  2:05.08                                                      
  7 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT    2:06.42  
       58.96  2:06.42                                                      
  8 Kiss, Harrison G          10 SJAC-MA                   NT    2:08.45  
     1:00.04  2:08.45                                                      
  9 Haney, Gavin J             9 SJAC-MA                   NT    2:11.51  
     1:03.57  2:11.51                                                      
 
Event 67  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              2:17.52    1:35.39  
       45.46  1:35.39                                                      
  2 Mahabir, Lily A           12 VINY-MA              1:43.42    1:35.42  
       43.62  1:35.42                                                      
  3 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              1:42.28    1:35.43  
       46.35  1:35.43                                                      
  4 Davis, Lilly G            12 SJAC-MA              1:43.80    1:36.05  
       45.25  1:36.05                                                      
  5 Freeman, Sarah E          11 GAAC-MA              1:48.89    1:45.22  
       49.68  1:45.22                                                      
  6 Heins, Pyper D            12 Lower Merion-MA           NT    1:45.60  
       50.02  1:45.60                                                      
  7 Stoloff, Jessica C        12 Lower Merion-MA           NT    1:46.65  
       49.51  1:46.65                                                      
  8 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA              2:15.85    1:48.10  
       50.89  1:48.10                                                      
  9 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:47.26    1:48.76  
       51.91  1:48.76                                                      
 10 Arkan, Selen M            11 SJAC-MA              1:58.19    1:51.58  
       54.06  1:51.58                                                      
 11 Patel, Mahi               11 PENN-MA                   NT    1:56.32  
       53.75  1:56.32                                                      
 12 Ether, Ashley             12 LIFE-NJ              1:53.10    1:59.77  
       56.78  1:59.77                                                      
 13 Drake, Samantha           11 PENN-MA              1:46.31    2:01.30  
       57.75  2:01.30                                                      
 -- Volchansky, Emily         11 Team85-MA                 NT         DQ  
       54.35       DQ                                                      
 
Event 68  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA              1:20.29    1:21.52  
       38.23  1:21.52                                                      
  2 Curtis, Will J            12 SJAC-MA                   NT    1:26.85  
       40.47  1:26.85                                                      
  3 Cottrell, Tre C           11 SJAC-MA                   NT    1:33.03  
       43.64  1:33.03                                                      
  4 Smith, Nick R             12 WAVE-MA                   NT    1:36.90  
       44.65  1:36.90                                                      
  5 Czechowski, Ryan S        12 WAVE-MA                   NT    1:41.69  
       49.19  1:41.69                                                      
  6 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA                   NT    1:45.48  
       49.88  1:45.48                                                      
  7 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              2:04.24    1:45.99  
       50.77  1:45.99                                                      
  8 Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA              1:51.44    1:50.17  
       53.52  1:50.17                                                      
  9 Racek, Philip             12 UN-MA                     NT    1:50.49  
       53.15  1:50.49                                                      
 10 Hickson, Jameel           11 LIFE-NJ              1:52.39    1:56.80  
       53.99  1:56.80                                                      
 11 gor, Aidan D              11 GAAC-MA              2:05.13    2:11.21  
     1:03.82  2:11.21                                                      
 
Event 69  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartz, Sarah G           10 SJAC-MA                   NT      26.74  
  2 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                   NT      28.70  
  3 Werner, Julia             10 LIFE-NJ                34.99      29.79  
  4 Mehta, Norah R            10 SJAC-MA                40.53      30.91  
  5 Brasch, Corinne           10 LIFE-NJ                34.99      35.02  
 
Event 70  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Will D              9 SJAC-MA                   NT      21.76  
  2 La Grou, Owen M            9 YBCC-MA                   NT      23.80  
  3 Rotberg, Ian S             9 WAVE-MA                   NT      25.64  
  4 Poerner, Milo              9 SJAC-MA                   NT      27.80  
  5 Paetzold, Jack R           9 SJAC-MA                30.28      27.92  
 
Event 71  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fekete, Em R              12 SJAC-MA              1:19.06    1:14.61  
       34.56  1:14.61                                                      
  2 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              1:31.16    1:18.71  
       34.99  1:18.71                                                      
  3 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA           NT    1:23.27  
       36.35  1:23.27                                                      
  4 Griffin, Sydney M         12 SJAC-MA                   NT    1:23.28  
       39.40  1:23.28                                                      
  5 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              1:18.51    1:24.12  
       37.82  1:24.12                                                      
  6 Davis, Lilly G            12 SJAC-MA              1:31.11    1:24.53  
       40.25  1:24.53                                                      
  7 Mahabir, Lily A           12 VINY-MA              1:27.45    1:25.79  
       39.38  1:25.79                                                      
  8 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT    1:25.95  
       37.91  1:25.95                                                      
  9 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              1:29.57    1:26.11  
       40.34  1:26.11                                                      
 10 DeVose, Shelby Y          12 YBCC-MA                   NT    1:27.38  
       37.79  1:27.38                                                      
 11 Jaroslaw, Shayna M        11 SJAC-MA                   NT    1:27.66  
       37.87  1:27.66                                                      
 12 Stoloff, Jillian D        12 Lower Merion-MA           NT    1:28.61  
       39.54  1:28.61                                                      
 13 Heins, Pyper D            12 Lower Merion-MA           NT    1:28.97  
       39.95  1:28.97                                                      
 14 Sutherland, Amelia V      11 PENN-MA              1:47.39    1:30.22  
       42.15  1:30.22                                                      
 15 Haro-Moss, Sofia          11 YBCC-MA                   NT    1:32.68  
       41.38  1:32.68                                                      
 16 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:31.64    1:32.70  
       46.53  1:32.70                                                      
 17 Mountain, Sophia          12 WAVE-MA              1:39.80    1:32.87  
       43.46  1:32.87                                                      
 18 Scott, Jess J             11 SJAC-MA                   NT    1:33.39  
       43.32  1:33.39                                                      
 19 Ronkowski, Katie A        11 WAVE-MA                   NT    1:36.75  
       44.47  1:36.75                                                      
 20 Yelverton, Ava C          12 YBCC-MA                   NT    1:37.60  
       42.50  1:37.60                                                      
 21 Arkan, Selen M            11 SJAC-MA                   NT    1:39.18  
       48.70  1:39.18                                                      
 22 Keeports, Samantha        11 YBCC-MA                   NT    1:42.68  
       46.28  1:42.68                                                      
 23 Ronkowski, Maggie E       11 WAVE-MA                   NT    1:43.72  
 24 Drake, Samantha           11 PENN-MA              2:06.25    1:44.03  
       50.34  1:44.03                                                      
 25 Ether, Ashley             12 LIFE-NJ              1:44.12    1:46.97  
 -- Cooke, Lola R             12 SJAC-MA                   NT         DQ  
       40.01       DQ                                                      
 
Event 72  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Andy R              12 GAAC-MA              1:12.43    1:10.76  
       32.79  1:10.76                                                      
  2 Sonn, Matthew J           12 SJAC-MA              1:19.38    1:16.53  
       35.96  1:16.53                                                      
  3 Curtis, Will J            12 SJAC-MA              1:26.00    1:19.07  
       37.25  1:19.07                                                      
  4 Haney, Sean R             11 SJAC-MA                   NT    1:21.62  
       36.78  1:21.62                                                      
  5 Cottrell, Tre C           11 SJAC-MA                   NT    1:23.34  
       38.34  1:23.34                                                      
  6 Swartz, Max F             12 SJAC-MA                   NT    1:24.64  
       40.76  1:24.64                                                      
  7 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                   NT    1:25.17  
       39.06  1:25.17                                                      
  8 Smith, Nick R             12 WAVE-MA                   NT    1:25.63  
       39.33  1:25.63                                                      
  9 Swanholm, Spencer A       11 SJAC-MA              1:43.25    1:26.09  
       40.00  1:26.09                                                      
 10 Jing, Ray                 12 SJAC-MA                   NT    1:28.60  
       44.29  1:28.60                                                      
 11 McNiff, Michael J         12 SJAC-MA                   NT    1:28.77  
       39.39  1:28.77                                                      
 12 Racek, Philip             12 UN-MA                1:30.30    1:29.92  
       41.71  1:29.92                                                      
 13 McGlynn, Declan J         11 SJAC-MA              1:44.34    1:32.51  
       41.42  1:32.51                                                      
 14 Shapiro, Dylan G          11 GAAC-MA              1:35.67    1:32.72  
       43.14  1:32.72                                                      
 15 Czechowski, Ryan S        12 WAVE-MA                   NT    1:36.49  
       47.68  1:36.49                                                      
 16 Hickson, Jameel           11 LIFE-NJ              1:35.83    1:41.01  
       48.75  1:41.01                                                      
 17 Jones, Reilly A           11 PENN-MA                   NT    1:45.14  
       51.04  1:45.14                                                      
 18 Ricci, Jay/Jason A        11 SJAC-MA                   NT    1:46.46  
 
Event 73  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane, Abby                13 SJAC-MA              1:11.33    1:08.98  
       32.72  1:08.98                                                      
  2 Haney, Hope R             13 SJAC-MA              1:10.02    1:10.53  
       33.32  1:10.53                                                      
  3 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT    1:11.67  
       33.59  1:11.67                                                      
  4 Hare, Emma                13 SJAC-MA              1:15.83    1:12.83  
       34.19  1:12.83                                                      
  5 Bui, Angeline             13 YBCC-MA              1:19.68    1:13.40  
       34.47  1:13.40                                                      
  6 Olhasso, Mo p             14 PENN-MA                   NT    1:14.24  
       34.54  1:14.24                                                      
  7 Decker, Laurel R          14 SJAC-MA                   NT    1:15.03  
       34.92  1:15.03                                                      
  8 Zeigler, Annie C          13 SJAC-MA              1:17.29    1:15.47  
       35.91  1:15.47                                                      
  9 Bocaj, Julia A            13 SJAC-MA                   NT    1:15.57  
       34.61  1:15.57                                                      
 10 McNiff, Madison A         14 SJAC-MA              1:20.98    1:16.84  
       36.33  1:16.84                                                      
 11 Durboraw, Anna M          14 SJAC-MA                   NT    1:19.57  
       36.26  1:19.57                                                      
 12 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              1:32.75    1:27.25  
       40.06  1:27.25                                                      
 13 Koulas, Gianna M          14 SJAC-MA                   NT    1:38.80  
       42.56  1:38.80                                                      
 
Event 74  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron O         14 VINY-MA              1:08.09    1:05.80  
       29.45  1:05.80                                                      
  2 Kline, Tony S             14 SJAC-MA                   NT    1:07.86  
       32.07  1:07.86                                                      
  3 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA              1:05.93    1:08.04  
       31.36  1:08.04                                                      
  4 Short, Nick C             14 SJAC-MA                   NT    1:08.64  
       31.78  1:08.64                                                      
  5 Pike, Cooper P            14 SJAC-MA                   NT    1:08.71  
       32.53  1:08.71                                                      
  6 Pezzella, Nick E          14 SJAC-MA                   NT    1:09.39  
       32.86  1:09.39                                                      
  7 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              1:09.89    1:10.43  
       32.32  1:10.43                                                      
  8 Williams, Reuben O        14 VINY-MA              1:11.62    1:10.51  
       31.32  1:10.51                                                      
  9 Hoger, Ryan D             14 YBCC-MA                   NT    1:13.24  
       34.09  1:13.24                                                      
 10 Kim, Aidan J              14 SJAC-MA                   NT    1:14.28  
       33.31  1:14.28                                                      
 11 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA              1:18.83    1:15.34  
       35.47  1:15.34                                                      
 12 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              1:16.39    1:19.82  
       35.19  1:19.82                                                      
 13 Arkan, Kaan M             13 SJAC-MA                   NT    1:20.33  
       36.56  1:20.33                                                      
 14 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA              1:17.73    1:20.37  
       37.01  1:20.37                                                      
 15 Fan, Francis Y            13 Lower Merion-MA           NT    1:21.80  
       37.19  1:21.80                                                      
 16 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    1:23.63  
       37.19  1:23.63                                                      
 17 Strohl, Brandon C         13 YBCC-MA                   NT    1:25.82  
       38.16  1:25.82                                                      
 18 Eun, Kyle                 14 Team85-MA                 NT    1:36.92  
       40.70  1:36.92                                                      
 
Event 75  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cieniuch, Julia           15 PENN-MA                   NT      34.02  
  2 Anderson, Jillian C       15 SJAC-MA                36.70      35.37  
  3 Seybold, Madeline A       15 SJAC-MA                   NT      35.85  
  4 Kunkle, Delaney S         15 SJAC-MA                   NT      37.48  
  5 Keegan, Emma              15 SJAC-MA                37.64      38.05  
  6 Fisher, Lucy J            15 SJAC-MA                   NT      40.41  
  7 Wilson, Jessica           15 Team85-MA                 NT      45.81  
 
Event 76  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA                31.32      27.63  
  2 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                29.86      28.25  
  3 Foley, Michael J          15 SJAC-MA                30.62      29.05  
  4 Maier, Andrew D           16 SJAC-MA                29.55      29.25  
  5 Zeigler, Jack             17 SJAC-MA                   NT      29.34  
  6 Bocaj, Gabe E             15 SJAC-MA                   NT      29.43  
  7 Irwin, Bobby W            16 SJAC-MA                   NT      29.44  
  8 Olhasso, Nathan J         17 PENN-MA                   NT      29.65  
  9 Greer, Evan               15 SJAC-MA                   NT      30.42  
 10 Shivadevuni, SriDhanvi    15 PENN-MA                   NT      30.88  
 11 Phadnis, Nidheesh C       16 SJAC-MA                   NT      31.71  
 12 Bowen, Connor P           15 SJAC-MA                   NT      31.83  
 13 Stoloff, Quentin A        16 Lower Merion-MA           NT      32.48  
 14 Steele, Bryan             15 PENN-MA                   NT      32.62  
 15 Lucas, David B            16 WAVE-MA                35.38      33.03  
 16 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT      33.36  
 17 Balint, George A          15 WAVE-MA                   NT      33.70  
 18 Oleaga, Christian A       16 SJAC-MA                   NT      36.75  
 
Event 77  Girls 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA              2:27.46    2:27.15  
       32.96  1:10.07  1:48.16  2:27.15                                    
  2 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA              2:25.18    2:29.54  
       32.71  1:10.21  1:49.67  2:29.54                                    
  3 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              2:50.68    2:52.82  
       35.55  1:18.96  2:05.43  2:52.82                                    
 
Event 78  Boys 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA              2:14.27    2:12.58  
       30.72  1:04.57  1:38.50  2:12.58                                    
  2 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA              2:08.53    2:14.23  
       30.57  1:04.63  1:39.03  2:14.23                                    
  3 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA              2:18.64    2:21.82  
       31.77  1:07.97  1:44.17  2:21.82                                    
  4 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA              2:23.98    2:24.87  
       32.73  1:09.96  1:47.44  2:24.87                                    
  5 Henze, Griffin G          15 GAAC-MA              2:42.78    2:25.82  
       32.16  1:08.39  1:46.21  2:25.82                                    
  6 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA              2:26.89    2:43.75  
       34.92  1:16.62  2:00.22  2:43.75                                    
  7 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:42.52    2:51.18  
       35.34  1:16.78  2:03.28  2:51.18                                    
  8 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA              2:55.10    3:06.18  
       39.60  1:25.75  2:15.08  3:06.18                                    
 -- Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              2:31.75         DQ  
       36.19  1:17.70  1:59.91       DQ                                    
 
Event 79  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shawaryn, Catie J         14 YBCC-MA                   NT    2:33.31  
       34.52  1:14.67  1:57.41  2:33.31                                    
  2 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA              2:32.05    2:36.09  
       33.21  1:11.66  2:02.13  2:36.09                                    
  3 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT    2:41.58  
       33.49  1:13.77  2:05.11  2:41.58                                    
  4 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              2:53.15    2:42.94  
       35.33  1:16.45  2:06.18  2:42.94                                    
  5 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              2:44.75    2:44.60  
       36.33  1:19.68  2:07.27  2:44.60                                    
  6 Olhasso, Mo p             14 PENN-MA                   NT    2:48.91  
       35.33  1:17.09  2:10.02  2:48.91                                    
  7 Koulas, Gianna M          14 SJAC-MA                   NT    3:35.34  
       46.36  1:42.26  2:45.34  3:35.34                                    
 -- McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              2:53.85         DQ  
       40.29  1:25.40  2:18.72       DQ                                    
 
Event 80  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA              2:17.08    2:17.21  
       30.49  1:04.99  1:46.25  2:17.21                                    
  2 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA              2:10.91    2:22.94  
       29.68  1:04.70  1:47.76  2:22.94                                    
  3 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA              2:30.67    2:30.00  
       33.00  1:10.64  1:57.76  2:30.00                                    
  4 Scott, Nate G             14 SJAC-MA              2:41.62    2:32.89  
       31.78  1:13.18  1:58.12  2:32.89                                    
  5 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:28.31    2:36.41  
       33.12  1:14.10  2:00.38  2:36.41                                    
  6 Genel, Alexander T        14 SJAC-MA                   NT    2:38.70  
       33.84  1:15.00  2:02.89  2:38.70                                    
  7 Ferraro, Anthony F        14 YBCC-MA                   NT    2:41.91  
       35.35  1:14.24  2:06.73  2:41.91                                    
  8 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              2:42.75    2:42.60  
       35.05  1:16.53  2:04.65  2:42.60                                    
  9 Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              2:38.26    2:44.54  
       35.98  1:19.81  2:07.51  2:44.54                                    
 10 Mitchell, Thomas C        14 SJAC-MA              2:39.67    2:44.72  
       37.17  1:19.07  2:09.81  2:44.72                                    
 11 Genel, Ryan N             14 SJAC-MA                   NT    2:46.08  
       38.08  1:19.74  2:08.25  2:46.08                                    
 12 Cona, Michael N           14 SJAC-MA                   NT    2:52.72  
       37.51  1:22.81  2:13.27  2:52.72                                    
 13 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA              3:16.94    2:53.03  
       37.77  1:21.58  2:13.27  2:53.03                                    
 14 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA              2:52.74    2:57.40  
       38.93  1:22.96  2:17.75  2:57.40                                    
 15 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    2:59.92  
       38.23  1:24.03  2:17.00  2:59.92                                    
 16 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    3:01.74  
       37.43  1:22.31  2:17.37  3:01.74                                    
 17 Eun, Kyle                 14 Team85-MA                 NT    3:13.93  
       43.36  1:29.29  2:30.23  3:13.93                                    
 -- Campbell, Spencer J       14 SJAC-MA                   NT         DQ  
       39.00  1:24.11  2:16.29       DQ                                    
 
Event 81  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA              1:13.04    1:11.21  
       32.33  1:11.21                                                      
  2 Cieniuch, Julia           15 PENN-MA              1:26.80    1:19.23  
       36.57  1:19.23                                                      
  3 Keegan, Emma              15 SJAC-MA              1:22.54    1:20.50  
       39.22  1:20.50                                                      
  4 McClendon, Janiya H       16 YBCC-MA                   NT    1:27.28  
       39.05  1:27.28                                                      
  5 Wilson, Jessica           15 Team85-MA                 NT    1:38.48  
       47.46  1:38.48                                                      
 
Event 82  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA              1:12.76    1:04.57  
       29.75  1:04.57                                                      
  2 Blatney, August E         15 GAAC-MA                   NT    1:09.63  
       31.84  1:09.63                                                      
  3 Henze, Griffin G          15 GAAC-MA              1:22.28    1:11.01  
       34.36  1:11.01                                                      
  4 Stoloff, Quentin A        16 Lower Merion-MA           NT    1:12.47  
       33.09  1:12.47                                                      
  5 Balint, George A          15 WAVE-MA              1:13.32    1:12.80  
       34.99  1:12.80                                                      
  6 Steele, Bryan             15 PENN-MA              1:17.05    1:13.23  
       33.06  1:13.23                                                      
  7 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT    1:17.91  
       36.20  1:17.91                                                      
 
Event 83  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shawaryn, Catie J         14 YBCC-MA              1:03.10    1:01.53  
       29.41  1:01.53                                                      
  2 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA              1:00.66    1:01.71  
       30.06  1:01.71                                                      
  3 Zane, Abby                13 SJAC-MA              1:06.24    1:04.16  
       30.92  1:04.16                                                      
  4 Hare, Emma                13 SJAC-MA              1:08.37    1:04.99  
       31.11  1:04.99                                                      
  5 Haney, Hope R             13 SJAC-MA              1:05.24    1:05.02  
       30.69  1:05.02                                                      
  6 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT    1:05.95  
       31.79  1:05.95                                                      
  7 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              1:03.86    1:06.61  
       31.77  1:06.61                                                      
  8 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              1:10.86    1:06.83  
       32.34  1:06.83                                                      
  9 Bocaj, Julia A            13 SJAC-MA                   NT    1:07.64  
       32.42  1:07.64                                                      
 10 Decker, Laurel R          14 SJAC-MA                   NT    1:08.29  
       33.19  1:08.29                                                      
 11 Swartz, Brianna I         13 SJAC-MA              1:11.97    1:08.92  
       32.65  1:08.92                                                      
 12 Zeigler, Annie C          13 SJAC-MA              1:10.67    1:09.28  
       33.17  1:09.28                                                      
 13 McNiff, Madison A         14 SJAC-MA              1:12.23    1:09.31  
       33.23  1:09.31                                                      
 13 Olhasso, Mo p             14 PENN-MA                   NT    1:09.31  
       33.37  1:09.31                                                      
 15 Durboraw, Anna M          14 SJAC-MA              1:09.59    1:10.80  
       33.41  1:10.80                                                      
 16 Mahajan, Krisha           14 SJAC-MA                   NT    1:11.89  
       34.82  1:11.89                                                      
 17 Martin, Erin M            13 SJAC-MA              1:15.14    1:12.41  
       34.40  1:12.41                                                      
 18 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              1:29.27    1:14.81  
       35.71  1:14.81                                                      
 19 Schwegel, Hailey          14 VINY-MA              1:17.82    1:19.11  
       37.58  1:19.11                                                      
 20 Johnson, Carleigh         13 Team85-MA                 NT    1:24.54  
       37.94  1:24.54                                                      
 21 Vurganov, Addie L         13 VINY-MA                   NT    1:24.69  
       40.33  1:24.69                                                      
 22 Koulas, Gianna M          14 SJAC-MA              1:26.88    1:25.56  
       39.41  1:25.56                                                      
 23 Parikh, Renisha N         14 SJAC-MA                   NT    1:28.05  
       41.22  1:28.05                                                      
 24 Thompson, Julia N         13 VINY-MA              1:29.57    1:29.39  
       41.11  1:29.39                                                      
 25 Kunta, Neha               14 Team85-MA                 NT    1:35.83  
       45.36  1:35.83                                                      
 
Event 84  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA                56.97      57.19  
       27.88    57.19                                                      
  2 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA                54.58      57.33  
       27.64    57.33                                                      
  3 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA                58.30      57.62  
       28.26    57.62                                                      
  4 Hoger, Ryan D             14 YBCC-MA                   NT      58.41  
       27.92    58.41                                                      
  5 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                   NT      59.77  
       28.55    59.77                                                      
  6 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA              1:00.38      59.79  
       28.87    59.79                                                      
  7 Pezzella, Nick E          14 SJAC-MA              1:04.52    1:00.09  
       29.14  1:00.09                                                      
  8 Short, Nick C             14 SJAC-MA                   NT    1:01.27  
       29.00  1:01.27                                                      
  9 Dold, Aidan               14 SJAC-MA                   NT    1:01.43  
       29.06  1:01.43                                                      
 10 Kline, Tony S             14 SJAC-MA                   NT    1:01.80  
       29.99  1:01.80                                                      
 11 Scott, Nate G             14 SJAC-MA              1:05.87    1:02.29  
       29.89  1:02.29                                                      
 12 Williams, Aaron O         14 VINY-MA              1:01.17    1:02.39  
       28.92  1:02.39                                                      
 13 Pike, Cooper P            14 SJAC-MA              1:10.24    1:03.40  
       30.37  1:03.40                                                      
 14 Ferraro, Anthony F        14 YBCC-MA              1:09.89    1:04.68  
       31.01  1:04.68                                                      
 15 McClendon, Jaedon J       14 YBCC-MA                   NT    1:05.24  
       30.17  1:05.24                                                      
 16 Williams, Reuben O        14 VINY-MA              1:01.85    1:05.72  
       30.60  1:05.72                                                      
 17 Kim, Aidan J              14 SJAC-MA              1:10.99    1:05.97  
       31.59  1:05.97                                                      
 18 Genel, Alexander T        14 SJAC-MA                   NT    1:06.07  
       31.26  1:06.07                                                      
 19 Mitchell, Thomas C        14 SJAC-MA              1:04.51    1:06.33  
       32.12  1:06.33                                                      
 20 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              1:11.30    1:06.63  
       30.81  1:06.63                                                      
 21 Gill, Ethan               13 LIFE-NJ              1:10.33    1:07.47  
       32.05  1:07.47                                                      
 22 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA              1:13.32    1:07.71  
       33.66  1:07.71                                                      
 23 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA              1:18.68    1:07.72  
       31.95  1:07.72                                                      
 24 Cona, Michael N           14 SJAC-MA                   NT    1:08.70  
 25 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    1:08.72  
       32.20  1:08.72                                                      
 26 Taylor, Jaden D           14 YBCC-MA                   NT    1:08.88  
       32.67  1:08.88                                                      
 27 Arkan, Kaan M             13 SJAC-MA                   NT    1:08.91  
       32.39  1:08.91                                                      
 28 Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              1:07.23    1:09.23  
       33.14  1:09.23                                                      
 29 Campbell, Spencer J       14 SJAC-MA              1:13.03    1:09.24  
       33.37  1:09.24                                                      
 30 Fan, Francis Y            13 Lower Merion-MA           NT    1:09.78  
       32.90  1:09.78                                                      
 31 Eun, Kyle                 14 Team85-MA            1:41.45    1:11.22  
       34.19  1:11.22                                                      
 32 Clarke, Shawn P           13 YBCC-MA                   NT    1:11.24  
       33.72  1:11.24                                                      
 33 Regovich, Jack            13 LIFE-NJ              1:10.33    1:12.99  
       33.91  1:12.99                                                      
 34 Strohl, Brandon C         13 YBCC-MA                   NT    1:14.12  
       32.96  1:14.12                                                      
 35 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    1:15.49  
       35.87  1:15.49                                                      
 36 Yagiello, Brett           13 LIFE-NJ              1:30.33    1:21.92  
       35.92  1:21.92                                                      
 37 Volchansky, Samuel        13 Team85-MA                 NT    1:39.19  
       46.05  1:39.19                                                      
 
Event 85  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA                55.79    1:01.28  
       29.75  1:01.28                                                      
  2 Sohlberg, Nancy C         16 Sac-MA               1:08.89    1:07.03  
       31.71  1:07.03                                                      
  3 Cieniuch, Julia           15 PENN-MA              1:05.71    1:08.00  
       32.56  1:08.00                                                      
  4 Fisher, Lucy J            15 SJAC-MA                   NT    1:10.57  
       33.72  1:10.57                                                      
  5 Seybold, Madeline A       15 SJAC-MA              1:10.66    1:10.98  
       33.69  1:10.98                                                      
  6 Anderson, Jillian C       15 SJAC-MA              1:11.87    1:11.26  
       34.21  1:11.26                                                      
  7 McClendon, Janiya H       16 YBCC-MA                   NT    1:14.47  
       36.07  1:14.47                                                      
  8 Kunkle, Delaney S         15 SJAC-MA                   NT    1:20.18  
       38.29  1:20.18                                                      
  9 Clarke, Emma H            15 YBCC-MA                   NT    1:22.02  
       38.99  1:22.02                                                      
 10 Wilson, Jessica           15 Team85-MA                 NT    1:22.70  
       38.32  1:22.70                                                      
 
Event 86  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J              15 GAAC-MA                54.03      55.43  
       26.75    55.43                                                      
  2 Irwin, Bobby W            16 SJAC-MA                   NT      57.57  
       28.03    57.57                                                      
  2 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                   NT      57.57  
       27.62    57.57                                                      
  4 Bowen, Connor P           15 SJAC-MA                   NT      57.85  
       27.73    57.85                                                      
  5 Henze, Griffin G          15 GAAC-MA                58.31      58.67  
       28.53    58.67                                                      
  6 Foley, Michael J          15 SJAC-MA              1:00.09      59.25  
       28.45    59.25                                                      
  7 Maier, Andrew D           16 SJAC-MA              1:00.15      59.71  
       28.54    59.71                                                      
  8 Blatney, August E         15 GAAC-MA              1:01.45    1:00.24  
       28.79  1:00.24                                                      
  9 Bocaj, Gabe E             15 SJAC-MA                   NT    1:00.54  
       28.68  1:00.54                                                      
 10 Greer, Evan               15 SJAC-MA                   NT    1:02.29  
       29.86  1:02.29                                                      
 11 Olhasso, Nathan J         17 PENN-MA                   NT    1:02.34  
       29.51  1:02.34                                                      
 12 Shivadevuni, SriDhanvi    15 PENN-MA              1:03.62    1:02.50  
       29.88  1:02.50                                                      
 13 Zeigler, Jack             17 SJAC-MA                   NT    1:02.57  
       29.58  1:02.57                                                      
 14 Balint, George A          15 WAVE-MA              1:04.42    1:02.97  
       30.47  1:02.97                                                      
 15 Lucas, David B            16 WAVE-MA              1:07.93    1:04.18  
       30.71  1:04.18                                                      
 16 Stoloff, Quentin A        16 Lower Merion-MA           NT    1:04.73  
       30.03  1:04.73                                                      
 17 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT    1:07.17  
 18 Phadnis, Nidheesh C       16 SJAC-MA                   NT    1:07.43  
       32.30  1:07.43                                                      
 19 Oleaga, Christian A       16 SJAC-MA                   NT    1:09.37  
       32.57  1:09.37                                                      
 
Event 87  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shawaryn, Catie J         14 YBCC-MA              1:20.24    1:20.26  
       38.37  1:20.26                                                      
  2 Webb, Averi B             14 GAAC-MA              1:26.32    1:26.42  
       40.90  1:26.42                                                      
  3 Mahajan, Krisha           14 SJAC-MA              1:29.29    1:30.14  
       43.10  1:30.14                                                      
  4 Decker, Laurel R          14 SJAC-MA                   NT    1:30.66  
       43.60  1:30.66                                                      
  5 Durboraw, Anna M          14 SJAC-MA              1:26.66    1:30.73  
       42.40  1:30.73                                                      
  6 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              1:32.56    1:31.65  
       43.45  1:31.65                                                      
  7 McNiff, Madison A         14 SJAC-MA                   NT    1:32.63  
       44.66  1:32.63                                                      
  8 Bui, Angeline             13 YBCC-MA                   NT    1:33.05  
       43.56  1:33.05                                                      
  9 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              1:33.34    1:35.33  
       45.99  1:35.33                                                      
 10 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              1:51.94    1:37.65  
       45.53  1:37.65                                                      
 11 Schwegel, Hailey          14 VINY-MA              1:43.87    1:40.73  
       48.91  1:40.73                                                      
 12 Vurganov, Addie L         13 VINY-MA              1:50.18    1:48.62  
       50.53  1:48.62                                                      
 13 Parikh, Renisha N         14 SJAC-MA                   NT    1:55.93  
 14 Thompson, Julia N         13 VINY-MA              1:54.69    1:58.69  
       55.21  1:58.69                                                      
 
Event 88  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pezzella, Nick E          14 SJAC-MA              1:20.96    1:15.00  
       35.85  1:15.00                                                      
  2 Short, Nick C             14 SJAC-MA                   NT    1:16.96  
       36.46  1:16.96                                                      
  3 Kohm, Sam J               13 GAAC-MA              1:17.82    1:17.30  
       36.37  1:17.30                                                      
  4 Pike, Cooper P            14 SJAC-MA                   NT    1:19.33  
       37.59  1:19.33                                                      
  5 Cedar, Andrew             14 YBCC-MA                   NT    1:19.67  
       37.68  1:19.67                                                      
  6 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              1:25.96    1:20.98  
       37.60  1:20.98                                                      
  7 Dold, Aidan               14 SJAC-MA                   NT    1:21.34  
       38.59  1:21.34                                                      
  8 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              1:21.91    1:23.99  
       39.32  1:23.99                                                      
  9 Gill, Ethan               13 LIFE-NJ              1:30.00    1:27.20  
       41.24  1:27.20                                                      
 10 Hoger, Ryan D             14 YBCC-MA                   NT    1:27.86  
       41.19  1:27.86                                                      
 11 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA              1:42.98    1:29.69  
       42.48  1:29.69                                                      
 12 Genel, Ryan N             14 SJAC-MA                   NT    1:29.93  
       42.71  1:29.93                                                      
 13 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA                   NT    1:30.23  
       43.06  1:30.23                                                      
 14 Zoldan, Alex P            13 GAAC-MA              1:29.54    1:30.89  
       43.87  1:30.89                                                      
 15 Luong, Gavin              14 WAVE-MA                   NT    1:32.54  
       43.68  1:32.54                                                      
 16 Cona, Michael N           14 SJAC-MA                   NT    1:34.11  
       44.86  1:34.11                                                      
 17 McClendon, Jaedon J       14 YBCC-MA                   NT    1:34.25  
       43.87  1:34.25                                                      
 18 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    1:37.02  
       45.83  1:37.02                                                      
 19 Calabro, Stephen T        13 GAAC-MA              1:37.59    1:37.17  
       44.65  1:37.17                                                      
 20 Taylor, Jaden D           14 YBCC-MA                   NT    1:39.45  
       46.44  1:39.45                                                      
 21 Regovich, Jack            13 LIFE-NJ              1:20.33    1:47.76  
       48.66  1:47.76                                                      
 
Event 89  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sohlberg, Nancy C         16 Sac-MA               1:22.91    1:25.72  
       40.33  1:25.72                                                      
  2 Clarke, Emma H            15 YBCC-MA                   NT    1:45.25  
       50.92  1:45.25                                                      
 
Event 90  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shivadevuni, SriDhanvi    15 PENN-MA              1:23.35    1:17.04  
       36.51  1:17.04                                                      
  2 Blatney, August E         15 GAAC-MA              1:18.38    1:17.83  
       36.60  1:17.83                                                      
  3 Lucas, David B            16 WAVE-MA              1:28.02    1:18.77  
       36.78  1:18.77                                                      
  4 Foley, Michael J          15 SJAC-MA              1:20.84    1:19.41  
       37.80  1:19.41                                                      
  5 Bocaj, Gabe E             15 SJAC-MA                   NT    1:19.88  
       37.70  1:19.88                                                      
  6 Olhasso, Nathan J         17 PENN-MA                   NT    1:21.38  
       37.63  1:21.38                                                      
  7 Maier, Andrew D           16 SJAC-MA              1:22.60    1:23.06  
       38.85  1:23.06                                                      
  8 Balint, George A          15 WAVE-MA              1:19.32    1:23.51  
       39.48  1:23.51                                                      
  9 Stoloff, Quentin A        16 Lower Merion-MA           NT    1:25.97  
       39.17  1:25.97                                                      
 10 Bowen, Connor P           15 SJAC-MA                   NT    1:27.31  
       40.40  1:27.31                                                      
 11 Phadnis, Nidheesh C       16 SJAC-MA                   NT    1:28.52  
       40.54  1:28.52                                                      
 12 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC-MA                   NT    1:31.08  
       41.06  1:31.08                                                      
 13 Oleaga, Christian A       16 SJAC-MA                   NT    1:35.54  
       45.86  1:35.54                                                      
 
Event 91  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane, Abby                13 SJAC-MA                32.89      31.46  
  2 Bui, Angeline             13 YBCC-MA                33.68      32.10  
  3 Haney, Hope R             13 SJAC-MA                33.65      33.34  
  4 Ranile, Nicole G          14 GAAC-MA                33.69      33.51  
  5 Hare, Emma                13 SJAC-MA                36.37      33.74  
  6 Olhasso, Mo p             14 PENN-MA                33.24      34.49  
  7 White, Sadie N            14 Lower Merion-MA           NT      34.56  
  8 Bocaj, Julia A            13 SJAC-MA                   NT      35.47  
  9 Zeigler, Annie C          13 SJAC-MA                38.03      37.28  
 10 Martin, Erin M            13 SJAC-MA                39.49      37.64  
 11 Swartz, Brianna I         13 SJAC-MA                40.35      38.16  
 12 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA                39.82      39.96  
 13 Mahajan, Krisha           14 SJAC-MA                   NT      40.21  
 14 Schwegel, Hailey          14 VINY-MA                45.02      44.24  
 15 Johnson, Carleigh         13 Team85-MA                 NT      45.20  
 16 Parikh, Renisha N         14 SJAC-MA                   NT      49.10  
 17 Vurganov, Addie L         13 VINY-MA                   NT      49.17  
 18 Thompson, Julia N         13 VINY-MA                   NT      52.18  
 -- Kunta, Neha               14 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 92  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maketa, Jack E            14 GAAC-MA                35.63      29.84  
  2 Hoger, Ryan D             14 YBCC-MA                   NT      31.26  
  3 Kline, Tony S             14 SJAC-MA                   NT      32.10  
  4 Morrissey, Henry H        14 GAAC-MA                32.42      32.67  
  4 Dold, Aidan               14 SJAC-MA                34.65      32.67  
  6 Freeman, Jay D            13 GAAC-MA                34.65      33.04  
  7 Scott, Nate G             14 SJAC-MA                   NT      33.51  
  8 Ferraro, Anthony F        14 YBCC-MA                37.35      33.64  
  9 Kim, Aidan J              14 SJAC-MA                38.51      33.84  
 10 Mitchell, Thomas C        14 SJAC-MA                39.23      34.21  
 11 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA                35.92      34.80  
 12 Genel, Ryan N             14 SJAC-MA                   NT      35.58  
 13 Genel, Alexander T        14 SJAC-MA                   NT      35.92  
 14 Campbell, Spencer J       14 SJAC-MA                37.96      36.84  
 15 McClendon, Jaedon J       14 YBCC-MA                   NT      37.02  
 16 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA                41.03      37.23  
 17 Arkan, Kaan M             13 SJAC-MA                   NT      37.67  
 18 Strohl, Brandon C         13 YBCC-MA                   NT      37.69  
 19 Fan, Francis Y            13 Lower Merion-MA           NT      38.53  
 20 Gill, Ethan               13 LIFE-NJ                34.33      38.60  
 21 Regovich, Jack            13 LIFE-NJ                35.33      38.81  
 22 Clarke, Shawn P           13 YBCC-MA                   NT      39.07  
 23 Eun, Kyle                 14 Team85-MA              43.59      39.16  
 24 Volchansky, Samuel        13 Team85-MA                 NT      50.78  
 -- Yagiello, Brett           13 LIFE-NJ                40.33         DQ  
 
Event 93  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          16 GAAC-MA                29.45      30.84  
  2 Sohlberg, Nancy C         16 Sac-MA                 35.19      35.45  
  3 Anderson, Jillian C       15 SJAC-MA                36.85      36.21  
  4 Fisher, Lucy J            15 SJAC-MA                   NT      37.05  
  5 McClendon, Janiya H       16 YBCC-MA                   NT      39.82  
  6 Seybold, Madeline A       15 SJAC-MA                   NT      40.15  
  7 Keegan, Emma              15 SJAC-MA                42.85      41.38  
  8 Wilson, Jessica           15 Team85-MA                 NT      44.39  
 
Event 94  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                31.43      29.16  
  2 Irwin, Bobby W            16 SJAC-MA                   NT      30.30  
  3 Greer, Evan               15 SJAC-MA                   NT      30.70  
  4 Zeigler, Jack             17 SJAC-MA                   NT      31.45  
  5 Steele, Bryan             15 PENN-MA                   NT      32.94  
  6 Blatney, August E         15 GAAC-MA                32.25      33.19  
  7 Henze, Griffin G          15 GAAC-MA                42.29      36.54