Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/4/2017 10:25 AM
                     2017 MA MARA vs CYA Dual - 12/3/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:36.61    1:44.05    8  
     1) DeMaria, Bailie S 6             2) Boettger, Rhiley M 7           
     3) Orr, Aubrie E 8                 4) Waltman, Madison E 8           
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:54.15         DQ  
     1) Spiller, James M 6              2) Winand, David L 7              
     3) Appleby, Colton I 6             4) Gustafson, Greyson H 6         
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central York Aquatics-MA  'A'                     2:30.25    2:30.30    8  
     1) Eckert, Jayla 10                2) Yacoviello, Molly E 10         
     3) Kurilla, Campbell A 10          4) Hendershot, Brynn V 10         
       38.21  1:18.35  1:54.41  2:30.30                                    
  2 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     2:36.06    2:39.78    4  
     1) Winand, Mary L 10               2) Baldrige, Ellie L 10           
     3) Dennis, Laken B 9               4) Esh, Brianna L 10              
       47.92  1:26.08  2:04.67  2:39.78                                    
  3 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:52.97    2:53.79    2  
     1) Shaw, Sami J 10                 2) Roth, Sarah E 10               
     3) Wolpert, Makenzie P 10          4) Landis, Dru K 9                
       46.70  1:34.68  2:18.25  2:53.79                                    
  4 Central York Aquatics-MA  'B'                     3:00.48    3:10.23  
     1) Geesey, Kandyce H 10            2) Reustle, Addy M 9              
     3) Gyenes, Maddie E 10             4) Harshall, Avery E 10           
       50.23  1:37.57  2:30.11  3:10.23                                    
  5 Marauder Aquatic Club-MA  'C'                     3:15.47   x3:15.40  
     1) Marks, Hannah G 9               2) Crill, Ava E 10                
     3) Winand, Autumn B 9              4) Geiger, Reese R 9              
       52.51  1:47.65  2:32.85  3:15.40                                    
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central York Aquatics-MA  'A'                     2:55.85    3:10.29    8  
     1) Hagan, Ethan J 9                2) DeBell, Matthew N 9            
     3) Snyder, Nickolas S 10           4) Guzzone, Ethan E 10            
       51.25  1:41.39  2:21.08  3:10.29                                    
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central York Aquatics-MA  'A'                     2:18.50    2:14.91    8  
     1) Brenneman, Ava J 11             2) Hagan, Naomi L 12              
     3) Buss, Maddie M 11               4) Bookamyer, Caitlyn E 12        
       33.35  1:14.39  1:46.06  2:14.91                                    
  2 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     2:19.68    2:17.17    4  
     1) Bresch, Grace A 12              2) Paisley, Zara P 12             
     3) Bishop, Lucy E 11               4) Janssen, Josie M 11            
       36.59  1:14.25  1:47.24  2:17.17                                    
  3 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:29.35    2:28.60    2  
     1) Landis, Emma M 12               2) Winand, Nancy L 11             
     3) Fulmer, Bella G 12              4) Thompson, Haley G 12           
       36.65  1:22.31  1:55.51  2:28.60                                    
 -- Central York Aquatics-MA  'B'                     2:28.43         DQ  
     1) Keen, Jocelyn A 11              2) Guzzone, Emma K 12             
     3) Richardson, Jesse J 12          4) Grove, Lorelei P 12            
       37.52  1:22.06  2:00.00       DQ                                    
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central York Aquatics-MA  'A'                     2:29.49    2:38.80    8  
     1) Hendershot, Carter R 12         2) Eckert, Jevin 12               
     3) Lamison, Isaac W 11             4) Newpher, Ben T 12              
       35.50  1:17.40  1:58.26  2:38.80                                    
 -- Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     2:32.29         DQ  
     1) Reen, Noah R 12                 2) Root, Jack R 11                
     3) Smecker, Ryan J 12              4) Jones, BJ 11                   
              1:19.39  1:55.51       DQ                                    
 
Event 7  Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     2:09.67    2:11.43    8  
     1) Kauffman, Annalise F 14         2) Root, Ella A 13                
     3) Brinkman, Sidney Q 14           4) Russell, Annie 15              
       36.73  1:10.32  1:42.00  2:11.43                                    
  2 Central York Aquatics-MA  'A'                     2:29.05    2:33.81    4  
     1) Long, Felicity A 17             2) Stonesifer, Megan 13           
     3) Taylor, Erin M 13               4) Pawelczyk, Dylan R 13          
       39.92  1:22.88  2:02.71  2:33.81                                    
  3 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:38.43    2:38.76    2  
     1) Rittenhouse, Julianna R 13      2) Smith, Tori A 13               
     3) Clinton, Lily A 13              4) Beelen, Annika N 13            
       42.42  1:26.97  2:04.92  2:38.76                                    
 -- Marauder Aquatic Club-MA  'C'                     3:13.56         DQ  
     1) Caplan, Molly A 14              2) Seminara, Rosemarie V 14       
     3) Preston, Kairi E 13             4) Helfrich, Dara A 14            
       52.71  1:39.42  2:22.84       DQ                                    
 
Event 8  Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     2:04.47    2:05.38    8  
     1) Eberly, Nathan S 14             2) Miller, Will R 14              
     3) MacKilligan, Cameron P 14       4) Kunyu, Pan 14                  
       31.59  1:08.07  1:39.35  2:05.38                                    
 
Event 9  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMaria, Bailie S          6 MARA-MA                22.88      20.15    6  
  2 White, Cora L              6 CYA-MA                 36.07      35.11    4  
 
Event 9  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohannon, Lily M           8 CYA-MA                 23.01      19.27    6  
  2 Bishop, Catherine A        8 MARA-MA                22.25      20.15    4  
  3 Noll, Reese P              7 CYA-MA                 22.76      21.30    3  
  4 Wendler, Emma A            8 MARA-MA                23.17      22.08    2  
  5 Waltman, Madison E         8 MARA-MA                20.77      22.57    1  
  6 Stoltz, Anna F             8 MARA-MA                23.03     x23.02  
  7 Hoosier, Rylie H           8 MARA-MA                30.16     x29.70  
  8 Jones, Ellie J             7 MARA-MA                33.19     x33.92  
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gustafson, Greyson H       6 MARA-MA                25.07      27.09    6  
  2 Appleby, Colton I          6 MARA-MA                26.74      27.53    4  
  3 Kalbach, Hunter W          6 MARA-MA                29.23      31.40    3  
  4 Spiller, James M           6 MARA-MA                32.14     x31.91  
 
Event 10  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Vincent S      8 CYA-MA                 17.59      17.04    6  
  2 Potteiger, Owen G          8 CYA-MA                 23.08      21.71    4  
  3 Curley, Brycen E           7 CYA-MA                 29.28      25.88    3  
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurilla, Campbell A       10 CYA-MA                 31.63      32.03    6  
  2 Dennis, Laken B            9 MARA-MA                32.02      32.46    4  
  3 Baldrige, Ellie L         10 MARA-MA                33.57      33.61    3  
  4 Winand, Mary L            10 MARA-MA                34.63      34.24    2  
  5 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                34.54     x35.21  
  6 Eckert, Jayla             10 CYA-MA                 36.70      35.38    1  
  7 Landis, Dru K              9 MARA-MA                36.50     x36.50  
  8 Hendershot, Brynn V       10 CYA-MA                 36.88      37.25  
  9 Wolpert, Makenzie P       10 MARA-MA                38.33     x38.09  
 10 Shaw, Sami J              10 MARA-MA                38.99     x38.50  
 11 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                 37.92     x39.02  
 12 Reustle, Addy M            9 CYA-MA                 41.59     x39.77  
 13 Harshall, Avery E         10 CYA-MA                 40.99     x42.36  
 14 Bohannon, Claire A        10 CYA-MA                 49.68     x42.59  
 15 Geiger, Reese R            9 MARA-MA                43.91     x43.15  
 16 Crill, Ava E              10 MARA-MA                42.35     x43.59  
 17 Geesey, Kandyce H         10 CYA-MA                 44.98     x44.26  
 18 Marks, Hannah G            9 MARA-MA                45.86     x46.38  
 19 Rittenhouse, Catherine R   9 MARA-MA                48.97     x51.41  
 20 Helfrich, Clare R          9 MARA-MA                55.06     x57.08  
 21 White, Kayla R             9 CYA-MA                    NT     x59.03  
 
Event 12  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoltz, Eddie F           10 MARA-MA                34.63      33.29    6  
  2 Snyder, Nickolas S        10 CYA-MA                 32.55      33.61    4  
  3 DeBell, Matthew N          9 CYA-MA                 42.70      39.80    3  
  4 Hagan, Ethan J             9 CYA-MA                 45.41      43.14    2  
  5 Colabucci, Andre B         9 MARA-MA                50.34      44.96    1  
  6 Guzzone, Ethan E          10 CYA-MA                 44.28     x50.54  
  7 Scarberry, Austin D       10 CYA-MA                 56.58     x51.98  
 
Event 13  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bookamyer, Caitlyn E      12 CYA-MA               1:04.63    1:04.07    6  
       30.86  1:04.07                                                      
  2 Bresch, Grace A           12 MARA-MA              1:10.53    1:08.50    4  
       32.68  1:08.50                                                      
  3 Landis, Emma M            12 MARA-MA              1:13.08    1:08.57    3  
       32.38  1:08.57                                                      
  4 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              1:08.64    1:08.63    2  
       32.26  1:08.63                                                      
  5 Paisley, Zara P           12 MARA-MA              1:06.43   x1:10.43  
       28.74  1:10.43                                                      
  6 Janssen, Josie M          11 MARA-MA              1:14.22   x1:12.69  
       33.42  1:12.69                                                      
  7 Richardson, Jesse J       12 CYA-MA               1:20.61    1:12.94    1  
       34.14  1:12.94                                                      
  8 Keen, Jocelyn A           11 CYA-MA               1:17.45    1:13.71  
       34.97  1:13.71                                                      
  9 Bishop, Lucy E            11 MARA-MA              1:13.79   x1:13.79  
       34.70  1:13.79                                                      
 10 Thompson, Haley G         12 MARA-MA              1:15.91   x1:14.47  
       35.35  1:14.47                                                      
 11 Sauder, Riley M           11 CYA-MA               1:13.99   x1:15.06  
       35.98  1:15.06                                                      
 12 Winand, Nancy L           11 MARA-MA              1:23.42   x1:26.33  
       40.93  1:26.33                                                      
 13 Mann, Annaliese M         12 MARA-MA              1:35.39   x1:26.99  
       39.69  1:26.99                                                      
 14 Snyder, Kennedy E         12 CYA-MA                    NT   x1:50.14  
       49.97  1:50.14                                                      
 
Event 14  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA              1:03.55    1:03.93    6  
       30.43  1:03.93                                                      
  2 Hendershot, Carter R      12 CYA-MA               1:05.87    1:08.11    4  
       31.78  1:08.11                                                      
  3 Root, Jack R              11 MARA-MA              1:08.21    1:11.78    3  
       33.47  1:11.78                                                      
  4 Bucks, Christian M        12 CYA-MA               1:07.22    1:12.35    2  
       33.17  1:12.35                                                      
  5 Reen, Noah R              12 MARA-MA              1:14.73    1:16.02    1  
       35.23  1:16.02                                                      
  6 Jones, BJ                 11 MARA-MA              1:18.04   x1:17.49  
       36.34  1:17.49                                                      
  7 Long, Emerson M           11 MARA-MA              1:22.38   x1:18.37  
       36.22  1:18.37                                                      
  8 Lamison, Isaac W          11 CYA-MA               1:11.97    1:19.17  
       37.48  1:19.17                                                      
  9 Eckert, Jevin             12 CYA-MA               1:26.41   x1:25.76  
       40.27  1:25.76                                                      
 10 Perry, Layne C            11 MARA-MA              1:32.12   x1:27.81  
       37.04  1:27.81                                                      
 11 Newpher, Ben T            12 CYA-MA               1:30.85   x1:33.88  
       42.97  1:33.88                                                      
 12 Helfrich, Eamon M         11 MARA-MA              1:50.97   x1:46.23  
       51.61  1:46.23                                                      
 13 Ray, Zander C             11 CYA-MA                    NT   x1:52.68  
       47.59  1:52.68                                                      
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poland, Allison           14 CYA-MA               1:02.19    1:04.72    6  
       31.87  1:04.72                                                      
  2 Brinkman, Sidney Q        14 MARA-MA              1:08.01    1:06.32    4  
       31.78  1:06.32                                                      
  3 Root, Ella A              13 MARA-MA              1:05.43    1:07.19    3  
       32.06  1:07.19                                                      
  4 Pawelczyk, Dylan R        13 CYA-MA               1:20.40    1:07.48    2  
       31.60  1:07.48                                                      
  5 Kauffman, Annalise F      14 MARA-MA              1:09.41    1:08.62    1  
       33.03  1:08.62                                                      
  6 Stonesifer, Megan         13 CYA-MA               1:15.74    1:12.03  
       34.41  1:12.03                                                      
  7 Preston, Kairi E          13 MARA-MA              1:17.10   x1:15.74  
       35.28  1:15.74                                                      
  8 Taylor, Erin M            13 CYA-MA               1:12.73   x1:16.37  
       36.41  1:16.37                                                      
  9 Smith, Tori A             13 MARA-MA              1:16.22   x1:17.00  
       36.73  1:17.00                                                      
 10 Clinton, Lily A           13 MARA-MA                   NT   x1:17.08  
       36.32  1:17.08                                                      
 11 Beelen, Annika N          13 MARA-MA              1:17.90   x1:20.71  
       37.87  1:20.71                                                      
 12 Seminara, Rosemarie V     14 MARA-MA              1:25.20   x1:21.36  
       38.85  1:21.36                                                      
 13 Rittenhouse, Julianna R   13 MARA-MA              1:25.28   x1:23.44  
 14 Helfrich, Dara A          14 MARA-MA              1:41.48   x1:40.91  
       48.41  1:40.91                                                      
 15 Caplan, Molly A           14 MARA-MA              1:50.04   x1:47.72  
       51.92  1:47.72                                                      
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Annie            15 MARA-MA              1:04.65    1:05.36    6  
       31.52  1:05.36                                                      
  2 Long, Felicity A          17 CYA-MA               1:27.09    1:22.79    4  
       37.07  1:22.79                                                      
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kunyu, Pan                14 MARA-MA                52.47      53.72    6  
       24.94    53.72                                                      
  2 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA                58.07      57.47    4  
       27.60    57.47                                                      
  3 Eberly, Nathan S          14 MARA-MA                58.86      59.37    3  
       28.22    59.37                                                      
  4 Dundas, Nathan D          14 CYA-MA                 58.13      59.48    2  
       28.14    59.48                                                      
  5 Russell, Will J           13 MARA-MA              1:01.16   x1:01.89  
       29.20  1:01.89                                                      
  6 Moore, Scott R            13 MARA-MA              1:05.51   x1:03.35  
       30.25  1:03.35                                                      
  7 Miller, Will R            14 MARA-MA              1:04.92   x1:04.68  
       30.85  1:04.68                                                      
  8 Winand, Dale F            13 MARA-MA              1:06.94   x1:07.64  
       32.25  1:07.64                                                      
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Titus         16 CYA-MA               1:00.82      59.73    6  
       28.05    59.73                                                      
 
Event 17  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMaria, Bailie S          6 MARA-MA                32.99      37.91    6  
 -- White, Cora L              6 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 17  Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boettger, Rhiley M         7 MARA-MA                28.82      29.34    6  
 
Event 18  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Vincent S      8 CYA-MA                 22.22      21.88    6  
  2 Potteiger, Owen G          8 CYA-MA                 26.61      26.11    4  
  3 Winand, David L            7 MARA-MA                26.61      26.92    3  
 -- Curley, Brycen E           7 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Molly E       10 CYA-MA                 38.81      40.11    6  
  2 Kurilla, Campbell A       10 CYA-MA                 42.69      42.84    4  
  3 Baldrige, Ellie L         10 MARA-MA                44.03      44.59    3  
  4 Roth, Sarah E             10 MARA-MA                46.79      47.93    2  
  5 Hendershot, Brynn V       10 CYA-MA                 49.70      50.87    1  
  6 Winand, Autumn B           9 MARA-MA                55.45      53.74  
  7 Crill, Ava E              10 MARA-MA                54.98     x56.59  
  8 Bohannon, Claire A        10 CYA-MA                    NT     x57.27  
  9 Geiger, Reese R            9 MARA-MA                57.26     x57.39  
 10 Marks, Hannah G            9 MARA-MA                59.29   x1:00.24  
 11 Rittenhouse, Catherine R   9 MARA-MA                   NT   x1:20.66  
 -- White, Kayla R             9 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Thomas J          9 MARA-MA                52.19      50.82    6  
  2 Hagan, Ethan J             9 CYA-MA                 55.29      57.00    4  
  3 Guzzone, Ethan E          10 CYA-MA                 58.06    1:00.76    3  
 -- Colabucci, Andre B         9 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paisley, Zara P           12 MARA-MA              1:24.56    1:26.77    6  
       40.57  1:26.77                                                      
  2 Thompson, Haley G         12 MARA-MA              1:30.12    1:30.78    4  
       42.62  1:30.78                                                      
  3 Brenneman, Ava J          11 CYA-MA               1:36.60    1:33.76    3  
       43.93  1:33.76                                                      
  4 Buss, Maddie M            11 CYA-MA               1:35.69    1:34.11    2  
       45.23  1:34.11                                                      
  5 Sauder, Riley M           11 CYA-MA               1:38.70    1:35.29    1  
       44.90  1:35.29                                                      
  6 Richardson, Jesse J       12 CYA-MA               1:38.61   x1:36.27  
       44.74  1:36.27                                                      
  7 Guzzone, Emma K           12 CYA-MA               1:38.08   x1:36.74  
       45.51  1:36.74                                                      
  8 Janssen, Josie M          11 MARA-MA                   NT    1:39.36  
       45.73  1:39.36                                                      
  9 Grove, Lorelei P          12 CYA-MA                    NT   x1:39.66  
       45.89  1:39.66                                                      
 10 Mann, Annaliese M         12 MARA-MA              1:43.69   x1:41.86  
       47.39  1:41.86                                                      
 11 Winand, Nancy L           11 MARA-MA                   NT   x1:42.28  
       47.67  1:42.28                                                      
 -- Snyder, Kennedy E         12 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:11.30       DQ                                                      
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Jack R              11 MARA-MA              1:30.72    1:31.62    6  
       44.52  1:31.62                                                      
  2 Eckert, Jevin             12 CYA-MA               1:31.36    1:31.74    4  
       43.43  1:31.74                                                      
  3 Bucks, Christian M        12 CYA-MA               1:34.29    1:40.54    3  
       46.08  1:40.54                                                      
  4 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA                   NT    1:41.51    2  
       46.72  1:41.51                                                      
  5 Jones, BJ                 11 MARA-MA              1:45.63    1:41.79    1  
       48.25  1:41.79                                                      
 -- White, Michael A          11 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:09.84       DQ                                                      
 
Event 23  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Ella A              13 MARA-MA              1:12.22    1:14.74    6  
       34.77  1:14.74                                                      
  2 Stonesifer, Megan         13 CYA-MA               1:27.03    1:29.97    4  
       41.99  1:29.97                                                      
  3 Pawelczyk, Dylan R        13 CYA-MA               1:30.38    1:30.62    3  
       41.64  1:30.62                                                      
  4 Beelen, Annika N          13 MARA-MA              1:32.54    1:32.10    2  
       43.47  1:32.10                                                      
  5 Taylor, Erin M            13 CYA-MA               1:36.39    1:35.02    1  
       44.82  1:35.02                                                      
  6 Seminara, Rosemarie V     14 MARA-MA              1:42.37    1:41.29  
       47.58  1:41.29                                                      
 -- Caplan, Molly A           14 MARA-MA              2:09.19         DQ  
     1:03.08                                                               
 
Event 24  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dundas, Nathan D          14 CYA-MA               1:15.21    1:16.00    6  
       35.30  1:16.00                                                      
  2 Russell, Will J           13 MARA-MA              1:21.71    1:22.24    4  
       38.66  1:22.24                                                      
  3 Swartz, Ethan C           13 CYA-MA               1:22.64    1:24.48    3  
       39.48  1:24.48                                                      
  4 Moore, Scott R            13 MARA-MA              1:24.38    1:25.25    2  
       39.33  1:25.25                                                      
  5 Winand, Dale F            13 MARA-MA              1:27.77    1:31.97    1  
       42.80  1:31.97                                                      
 
Event 25  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMaria, Bailie S          6 MARA-MA                25.19      28.02    6  
 -- White, Cora L              6 CYA-MA                 43.07         DQ  
 
Event 25  Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Aubrie E              8 MARA-MA                21.98      22.27    6  
  2 Stoltz, Anna F             8 MARA-MA                29.04      26.01    4  
  3 Bohannon, Lily M           8 CYA-MA                 28.15      26.30    3  
  4 Wendler, Emma A            8 MARA-MA                27.41      26.90    2  
  5 Bishop, Catherine A        8 MARA-MA                29.18     x27.63  
  6 Hoosier, Rylie H           8 MARA-MA                33.94     x36.87  
  7 Jones, Ellie J             7 MARA-MA                39.18     x38.81  
  8 Waltman, Madison E         8 MARA-MA                27.56   x1:23.51  
 -- Noll, Reese P              7 CYA-MA                 25.53         DQ  
 
Event 26  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spiller, James M           6 MARA-MA                27.54      31.95    6  
  2 Appleby, Colton I          6 MARA-MA                30.83      33.33    4  
  3 Gustafson, Greyson H       6 MARA-MA                30.98      34.58    3  
  4 Kalbach, Hunter W          6 MARA-MA                38.55     x37.35  
 
Event 26  Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Vincent S      8 CYA-MA                 23.11      24.18    6  
  2 Curley, Brycen E           7 CYA-MA                    NT      32.85    4  
 
Event 27  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckert, Jayla             10 CYA-MA                 37.75      37.41    6  
  2 Winand, Mary L            10 MARA-MA                41.18      42.13    4  
  3 Roth, Sarah E             10 MARA-MA                42.66      43.88    3  
  4 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                44.59      44.94    2  
  5 Reustle, Addy M            9 CYA-MA                 47.67      48.38    1  
  6 Geesey, Kandyce H         10 CYA-MA                 46.14      49.65  
  7 Crill, Ava E              10 MARA-MA                52.80     x52.16  
  8 Bohannon, Claire A        10 CYA-MA                 55.15     x53.18  
  9 Rittenhouse, Catherine R   9 MARA-MA                57.14     x59.81  
 10 Helfrich, Clare R          9 MARA-MA              1:04.42   x1:07.62  
 11 White, Kayla R             9 CYA-MA               1:10.67   x1:16.67  
 -- Geiger, Reese R            9 MARA-MA              1:02.11         DQ  
 -- Shaw, Sami J              10 MARA-MA                47.73         DQ  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Nickolas S        10 CYA-MA                 41.60      43.68    6  
  2 Scarberry, Austin D       10 CYA-MA                 56.70      53.29    4  
  3 Colabucci, Andre B         9 MARA-MA                59.90    1:05.41    3  
 -- Stoltz, Eddie F           10 MARA-MA                47.15         DQ  
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buss, Maddie M            11 CYA-MA               1:18.56    1:12.11    6  
       36.81  1:12.11                                                      
  2 Brenneman, Ava J          11 CYA-MA               1:12.08    1:12.54    4  
       35.79  1:12.54                                                      
  3 Bookamyer, Caitlyn E      12 CYA-MA               1:14.63    1:14.45    3  
       36.40  1:14.45                                                      
  4 Keen, Jocelyn A           11 CYA-MA               1:19.13   x1:20.11  
       39.26  1:20.11                                                      
  5 Landis, Emma M            12 MARA-MA                   NT    1:20.94    2  
       39.18  1:20.94                                                      
  6 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              1:21.20    1:21.65    1  
       40.22  1:21.65                                                      
  7 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                   NT    1:22.37  
       39.96  1:22.37                                                      
  8 Grove, Lorelei P          12 CYA-MA                    NT   x1:23.09  
       39.67  1:23.09                                                      
  9 Bishop, Lucy E            11 MARA-MA              1:24.45   x1:27.79  
       42.50  1:27.79                                                      
 10 Sauder, Riley M           11 CYA-MA               1:36.69   x1:29.54  
       42.63  1:29.54                                                      
 11 Guzzone, Emma K           12 CYA-MA               1:28.34   x1:33.00  
       45.19  1:33.00                                                      
 12 Mann, Annaliese M         12 MARA-MA              2:11.83   x1:43.28  
       49.41  1:43.28                                                      
 13 Winand, Nancy L           11 MARA-MA                   NT   x1:43.44  
       50.61  1:43.44                                                      
 -- Snyder, Kennedy E         12 CYA-MA                    NT         DQ  
       58.84       DQ                                                      
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendershot, Carter R      12 CYA-MA               1:14.90    1:18.42    6  
       38.22  1:18.42                                                      
  2 Lamison, Isaac W          11 CYA-MA               1:25.72    1:25.66    4  
       41.92  1:25.66                                                      
  3 Reen, Noah R              12 MARA-MA              1:26.95    1:25.97    3  
       42.02  1:25.97                                                      
  4 Bucks, Christian M        12 CYA-MA               1:26.97    1:27.64    2  
       42.20  1:27.64                                                      
  5 Long, Emerson M           11 MARA-MA              1:35.13    1:33.92    1  
       45.00  1:33.92                                                      
  6 Perry, Layne C            11 MARA-MA                   NT    1:36.76  
       45.49  1:36.76                                                      
  7 Eckert, Jevin             12 CYA-MA               1:39.94   x1:54.95  
  8 Helfrich, Eamon M         11 MARA-MA                   NT   x1:57.24  
       54.94  1:57.24                                                      
  9 Ray, Zander C             11 CYA-MA                    NT   x2:06.98  
     1:02.81  2:06.98                                                      
 -- Jones, BJ                 11 MARA-MA              1:37.69         DQ  
       44.84       DQ                                                      
 -- White, Michael A          11 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:22.02       DQ                                                      
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poland, Allison           14 CYA-MA               1:09.44    1:10.60    6  
       35.24  1:10.60                                                      
  2 Root, Ella A              13 MARA-MA              1:15.44    1:20.66    4  
       39.24  1:20.66                                                      
  3 Kauffman, Annalise F      14 MARA-MA              1:23.71    1:24.28    3  
       39.77  1:24.28                                                      
  4 Brinkman, Sidney Q        14 MARA-MA              1:25.12    1:26.35    2  
       40.85  1:26.35                                                      
  5 Taylor, Erin M            13 CYA-MA               1:20.99    1:27.81    1  
       43.20  1:27.81                                                      
  6 Clinton, Lily A           13 MARA-MA              1:30.87   x1:28.46  
       42.85  1:28.46                                                      
  7 Smith, Tori A             13 MARA-MA              1:35.43   x1:33.00  
       45.05  1:33.00                                                      
  8 Preston, Kairi E          13 MARA-MA              1:36.49   x1:33.38  
       44.70  1:33.38                                                      
  9 Rittenhouse, Julianna R   13 MARA-MA              1:37.33   x1:36.99  
       46.41  1:36.99                                                      
 10 Seminara, Rosemarie V     14 MARA-MA              1:45.14   x1:41.78  
       49.52  1:41.78                                                      
 11 Caplan, Molly A           14 MARA-MA              2:00.17   x2:05.45  
 -- Helfrich, Dara A          14 MARA-MA                   NT         DQ  
       57.53       DQ                                                      
 
Event 31  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Annie            15 MARA-MA              1:13.82    1:13.09    6  
       35.97  1:13.09                                                      
  2 Long, Felicity A          17 CYA-MA               1:34.04    1:31.99    4  
       43.24  1:31.99                                                      
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              1:00.22    1:02.59    6  
       30.53  1:02.59                                                      
  2 Eberly, Nathan S          14 MARA-MA              1:08.04    1:06.75    4  
       32.17  1:06.75                                                      
  3 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA              1:10.93    1:12.62    3  
       35.84  1:12.62                                                      
 
Event 33  Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Aubrie E              8 MARA-MA                21.83      24.23    6  
  2 Wendler, Emma A            8 MARA-MA                   NT      28.81    4  
  3 Boettger, Rhiley M         7 MARA-MA                27.57      29.01    3  
  4 Bishop, Catherine A        8 MARA-MA                30.95     x29.83  
 -- Waltman, Madison E         8 MARA-MA                29.71         DQ  
 -- Bohannon, Lily M           8 CYA-MA                    NT         DQ  
 -- Noll, Reese P              7 CYA-MA                 27.84         DQ  
 
Event 34  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gustafson, Greyson H       6 MARA-MA                   NT      33.60    6  
 
Event 34  Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winand, David L            7 MARA-MA                22.92      21.04    6  
  2 Potteiger, Owen G          8 CYA-MA                 35.48      30.99    4  
 
Event 35  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Molly E       10 CYA-MA                 36.44      36.36    6  
  2 Dennis, Laken B            9 MARA-MA                36.31      36.58    4  
  3 Kurilla, Campbell A       10 CYA-MA                 36.81      37.24    3  
  4 Eckert, Jayla             10 CYA-MA                 41.18      37.96    2  
  5 Baldrige, Ellie L         10 MARA-MA                38.10      39.43    1  
  6 Landis, Dru K              9 MARA-MA                43.60      44.16  
  7 Hendershot, Brynn V       10 CYA-MA                 49.15     x45.55  
  8 Wolpert, Makenzie P       10 MARA-MA                41.95     x46.89  
  9 Winand, Autumn B           9 MARA-MA                50.94     x49.01  
 10 Harshall, Avery E         10 CYA-MA                 48.47     x50.16  
 11 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                 45.07     x51.62  
 12 Shaw, Sami J              10 MARA-MA                49.49     x59.08  
 
Event 36  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Nickolas S        10 CYA-MA                 36.41      40.15    6  
  2 Russell, Thomas J          9 MARA-MA                41.52      45.96    4  
  3 DeBell, Matthew N          9 CYA-MA                 48.81      47.94    3  
  4 Guzzone, Ethan E          10 CYA-MA                 57.22      58.50    2  
 -- Scarberry, Austin D       10 CYA-MA                    NT         DQ  
 -- Stoltz, Eddie F           10 MARA-MA                41.67      42.58  
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bookamyer, Caitlyn E      12 CYA-MA                    NT    1:20.40    6  
       36.11  1:20.40                                                      
  2 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              1:21.67    1:22.77    4  
       38.63  1:22.77                                                      
  3 Bishop, Lucy E            11 MARA-MA                   NT    1:24.72    3  
       37.85  1:24.72                                                      
  4 Richardson, Jesse J       12 CYA-MA               1:28.67    1:30.39    2  
       40.31  1:30.39                                                      
  5 Brenneman, Ava J          11 CYA-MA               1:20.06    1:30.92    1  
       40.04  1:30.92                                                      
  6 Janssen, Josie M          11 MARA-MA              1:36.53    1:31.02  
       38.24  1:31.02                                                      
  7 Keen, Jocelyn A           11 CYA-MA               1:42.28   x1:37.38  
       43.34  1:37.38                                                      
  8 Guzzone, Emma K           12 CYA-MA               1:42.31   x1:39.10  
       45.74  1:39.10                                                      
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA                   NT    1:18.46    6  
       35.74  1:18.46                                                      
  2 Root, Jack R              11 MARA-MA              1:26.12    1:25.35    4  
       39.27  1:25.35                                                      
 -- Newpher, Ben T            12 CYA-MA                    NT         DQ  
       56.07       DQ                                                      
 
Event 39  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poland, Allison           14 CYA-MA               1:09.86    1:48.65    6  
       51.76  1:48.65                                                      
 
Event 39  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Annie            15 MARA-MA              1:15.59    1:43.63    6  
       49.47  1:43.63                                                      
 
Event 40  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kunyu, Pan                14 MARA-MA                   NT    1:04.08    6  
       28.92  1:04.08                                                      
  2 Dundas, Nathan D          14 CYA-MA               1:12.37    1:11.48    4  
       32.39  1:11.48                                                      
  3 Swartz, Ethan C           13 CYA-MA               1:17.43    1:16.28    3  
       34.39  1:16.28                                                      
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Titus         16 CYA-MA               1:14.39    1:14.09    6  
       33.13  1:14.09                                                      
 
Event 41  Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boettger, Rhiley M         7 MARA-MA              2:25.08    2:30.60    6  
     1:09.76  2:30.60                                                      
 -- Orr, Aubrie E              8 MARA-MA              1:59.53         DQ  
       52.29       DQ                                                      
 
Event 42  Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winand, David L            7 MARA-MA              1:56.59    1:53.05    6  
       50.56  1:53.05                                                      
 
Event 43  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Molly E       10 CYA-MA               1:19.43    1:20.17    6  
       37.50  1:20.17                                                      
  2 Dennis, Laken B            9 MARA-MA              1:26.18    1:25.30    4  
       38.06  1:25.30                                                      
  3 Roth, Sarah E             10 MARA-MA              1:32.92    1:32.54    3  
       44.85  1:32.54                                                      
  4 Wolpert, Makenzie P       10 MARA-MA              1:33.98    1:33.94    2  
       43.12  1:33.94                                                      
  5 Winand, Mary L            10 MARA-MA              1:37.17   x1:33.97  
       40.40  1:33.97                                                      
  6 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA               1:43.37    1:40.26    1  
       47.33  1:40.26                                                      
  7 Reustle, Addy M            9 CYA-MA                    NT    1:43.63  
       49.47  1:43.63                                                      
  8 Esh, Brianna L            10 MARA-MA              1:41.62   x1:43.94  
       45.84  1:43.94                                                      
  9 Geesey, Kandyce H         10 CYA-MA               2:04.94   x1:48.65  
       51.76  1:48.65                                                      
 10 Winand, Autumn B           9 MARA-MA              1:54.93   x1:50.15  
       50.29  1:50.15                                                      
 11 Marks, Hannah G            9 MARA-MA              1:56.73   x1:58.92  
       58.93  1:58.92                                                      
 -- Harshall, Avery E         10 CYA-MA               1:50.04         DQ  
       51.23       DQ                                                      
 -- Landis, Dru K              9 MARA-MA              1:36.82         DQ  
       42.87       DQ                                                      
 
Event 44  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBell, Matthew N          9 CYA-MA               1:43.16    1:39.96    6  
       48.74  1:39.96                                                      
  2 Russell, Thomas J          9 MARA-MA              1:34.29    1:40.43    4  
       50.22  1:40.43                                                      
  3 Hagan, Ethan J             9 CYA-MA               1:50.08    1:48.09    3  
       51.60  1:48.09                                                      
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buss, Maddie M            11 CYA-MA               2:38.48    2:43.85    6  
       34.61  1:15.44  2:06.55  2:43.85                                    
  2 Paisley, Zara P           12 MARA-MA              2:50.24    2:54.20    4  
       36.04  1:21.78  2:15.32  2:54.20                                    
  3 Landis, Emma M            12 MARA-MA              2:56.76    2:55.04    3  
       39.33  1:23.19  2:17.06  2:55.04                                    
  4 Grove, Lorelei P          12 CYA-MA                    NT    2:56.62    2  
       38.94  1:23.25  2:17.99  2:56.62                                    
  5 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                   NT    2:58.00    1  
       35.75  1:18.33  2:18.59  2:58.00                                    
  6 Thompson, Haley G         12 MARA-MA              3:01.49   x3:03.79  
       40.59  1:28.86  2:19.51  3:03.79                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendershot, Carter R      12 CYA-MA               2:56.76    2:58.75    6  
       36.82  1:20.50  2:19.01  2:58.75                                    
  2 Reen, Noah R              12 MARA-MA                   NT    3:06.76    4  
       41.57  1:31.19  2:25.18  3:06.76                                    
  3 Lamison, Isaac W          11 CYA-MA               3:34.97    3:16.49    3  
       45.03  1:33.26  2:32.47  3:16.49                                    
  4 Long, Emerson M           11 MARA-MA                   NT    3:22.57    2  
       47.23  1:38.27  2:37.62  3:22.57                                    
  5 Newpher, Ben T            12 CYA-MA               3:45.61    3:54.04    1  
       56.37  1:52.46  2:58.93  3:54.04                                    
 -- Ray, Zander C             11 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:07.37  2:20.79  3:38.23       DQ                                    
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawelczyk, Dylan R        13 CYA-MA               3:03.22    2:50.50    6  
       36.90  1:19.66  2:10.82  2:50.50                                    
  2 Stonesifer, Megan         13 CYA-MA               2:58.31    2:55.15    4  
       40.70  1:26.08  2:14.46  2:55.15                                    
  3 Clinton, Lily A           13 MARA-MA                   NT    3:10.00    3  
       42.63  1:29.08  2:27.36  3:10.00                                    
  4 Smith, Tori A             13 MARA-MA                   NT    3:10.47    2  
       41.30  1:31.79  2:27.11  3:10.47                                    
  5 Beelen, Annika N          13 MARA-MA              3:18.90    3:17.97    1  
       46.94  1:37.16  2:30.44  3:17.97                                    
  6 Preston, Kairi E          13 MARA-MA                   NT   x3:27.29  
       44.67  1:35.83  2:43.84  3:27.29                                    
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA              2:29.01    2:29.25    6  
       33.08  1:09.97  1:55.42  2:29.25                                    
  2 Eberly, Nathan S          14 MARA-MA              2:31.91    2:32.49    4  
       35.57  1:12.29  1:58.32  2:32.49                                    
  3 Swartz, Ethan C           13 CYA-MA               2:39.25    2:37.80    3  
       34.11  1:15.12  2:00.64  2:37.80                                    
  4 Moore, Scott R            13 MARA-MA                   NT    2:45.27    2  
       35.87  1:24.12  2:10.39  2:45.27                                    
  5 Winand, Dale F            13 MARA-MA              2:48.63   x2:45.87  
       37.22  1:19.36  2:08.92  2:45.87                                    
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Titus         16 CYA-MA               2:31.12    2:27.29    6  
       32.95  1:08.65  1:53.81  2:27.29