Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/11/2017 08:38 PM
                 2017 Winter Storm Mini Meet (Dec 9-10, 2017)                  
                        Hosted by Jersey Storm Swimming                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Maggie              6 BGH-NJ                    NT    1:50.76   20  
       50.63  1:50.76                                                      
  2 Burslem, Makayla           6 DST-MA               2:12.92    2:03.88   17  
  3 Karanjia, Anna             6 DST-MA                    NT    2:24.58   16  
     1:01.96  2:24.58                                                      
  4 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT    2:31.31   15  
 -- Correale, Adria            6 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 1  Girls 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA              1:20.88    1:16.19   20  
       36.19  1:16.19                                                      
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA               1:20.67    1:23.67   17  
       39.43  1:23.67                                                      
  3 Scopio, Adeline            7 DST-MA                    NT    1:39.66   16  
       45.75  1:39.66                                                      
  4 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ              1:36.97    1:41.08   15  
  5 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA               1:46.25    1:45.21   14  
       48.90  1:45.21                                                      
  6 Kaczur, Maia               7 Pheasant Run-MA           NT    1:49.58   13  
       49.44  1:49.58                                                      
  7 McWilliams, Addison        7 Wildwood Crest-MA         NT    1:58.87   12  
       53.69  1:58.87                                                      
  8 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                    NT    2:04.48   11  
       53.41  2:04.48                                                      
 
Event 1  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA    1:19.11    1:18.02   20  
       37.78  1:18.02                                                      
  2 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ              1:20.78    1:18.58   17  
       37.68  1:18.58                                                      
  3 Crawford, Averie           8 DST-MA               1:27.51    1:21.31   16  
  4 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA              1:41.66    1:21.77   15  
       37.41  1:21.77                                                      
  5 Fitzpatrick, Riley         8 TWAC-MA              1:26.35    1:22.01   14  
       38.54  1:22.01                                                      
  6 Brady, Leah                8 TWAC-MA              1:44.38    1:24.47   13  
       39.77  1:24.47                                                      
  7 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA              1:22.99    1:24.71   12  
       38.36  1:24.71                                                      
  8 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    1:39.92    1:25.22   11  
       39.91  1:25.22                                                      
  9 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA       NT    1:26.99    9  
       39.49  1:26.99                                                      
 10 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ              1:33.22    1:27.18    7  
       41.10  1:27.18                                                      
 11 Geberth, Becca             8 THY-MA               1:30.15    1:27.60    6  
       41.85  1:27.60                                                      
 12 Odell, Lauren              8 SJAC-MA                   NT    1:28.13    5  
       40.29  1:28.13                                                      
 13 Chin, Natalie              8 LIFE-NJ              1:28.53    1:28.24    4  
       41.94  1:28.24                                                      
 14 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA  1:47.81    1:29.54    3  
       39.75  1:29.54                                                      
 15 Yeager, Quinn              8 TWAC-MA                   NT    1:29.58    2  
       40.77  1:29.58                                                      
 16 Binder, Lily               8 TRI-MA                    NT    1:31.24    1  
       42.45  1:31.24                                                      
 17 Delatush, Lucy             8 LIFE-NJ              1:35.89    1:34.02  
       44.88  1:34.02                                                      
 18 McKendrick, Ainsley        8 TWAC-MA              1:40.00    1:34.25  
       41.59  1:34.25                                                      
 19 Jorgensen, Annika          8 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:35.23  
       43.28  1:35.23                                                      
 20 Merch, Laura               8 SJAC-MA              1:40.50    1:35.62  
       44.42  1:35.62                                                      
 21 Landers, Meghan            8 THY-MA               1:31.72    1:39.28  
 22 Rykaczewski, Reagan        8 DST-MA               1:45.48    1:39.77  
       44.20  1:39.77                                                      
 23 Meara, Jackie              8 DST-MA                    NT    1:41.08  
       45.83  1:41.08                                                      
 24 Landim, Mariana            8 TRI-MA                    NT    1:41.78  
       45.48  1:41.78                                                      
 25 Leon, Gracie               8 BGH-NJ                    NT    1:45.49  
       46.96  1:45.49                                                      
 26 McCormick, Sarah           8 TRI-MA                    NT    1:47.11  
       47.86  1:47.11                                                      
 27 Morris, Adriana            8 DST-MA               2:05.04    1:47.74  
       51.43  1:47.74                                                      
 28 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                   NT    1:54.10  
       51.73  1:54.10                                                      
 29 Sabatini, Lindsay          8 LIFE-NJ              1:50.89    1:56.40  
 30 Olson, Kyra                8 SJAC-MA                   NT    2:00.34  
 31 Carroll, Teagan            8 STRM-MA              2:03.20    2:05.99  
       52.16  2:05.99                                                      
 32 Risser, Addison            8 NHAC-MA              2:47.55    2:30.77  
 -- Cottrell, Lia              8 SJAC-MA              1:26.22         DQ  
 
Event 2  Boys 6 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Logan             6 DST-MA                    NT    2:09.19   20  
       57.39  2:09.19                                                      
 
Event 2  Boys 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ              1:20.18    1:13.96   20  
       35.60  1:13.96                                                      
  2 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA               1:30.59    1:23.17   17  
       40.56  1:23.17                                                      
  3 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                    NT    1:30.25   16  
       42.22  1:30.25                                                      
  4 Tomlin, Anthony            7 DST-MA               1:37.58    1:33.05   15  
  5 Weag, Carter               7 SJAC-MA                   NT    1:38.66   14  
       46.02  1:38.66                                                      
  6 Osadchuk, Bohdan           7 Wildwood Crest-MA         NT    1:43.15   13  
       50.75  1:43.15                                                      
  7 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ              2:00.89    1:44.33   12  
  8 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                   NT    1:46.20   11  
       48.56  1:46.20                                                      
  9 Harris, Anthony            7 Wildwood Crest-MA         NT    1:59.94    9  
       54.73  1:59.94                                                      
 
Event 2  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liang, Ben                 8 THY-MA               1:16.71    1:14.14   20  
       35.48  1:14.14                                                      
  2 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA  1:20.12    1:14.25   17  
  3 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA             1:19.54    1:14.40   16  
       33.39  1:14.40                                                      
  4 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ               1:27.38    1:22.32   15  
       38.79  1:22.32                                                      
  5 McHugh, Finn               8 DST-MA               1:35.96    1:23.07   14  
       37.83  1:23.07                                                      
  6 Beregovoi, Anton           8 GSA-MA               1:36.51    1:27.66   13  
       40.35  1:27.66                                                      
  7 Bonczak, Michael           8 LIFE-NJ              2:00.89    1:29.07   12  
       38.65  1:29.07                                                      
  8 Markakis, Yanni            8 TRI-MA               1:44.76    1:29.21   11  
       41.84  1:29.21                                                      
  9 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ              1:32.10    1:31.02    9  
       43.72  1:31.02                                                      
 10 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA              1:57.94    1:32.54    7  
       40.85  1:32.54                                                      
 11 Cooke, Kai                 8 JCCS-MA                   NT    1:35.30    6  
       43.05  1:35.30                                                      
 12 Baker, Jason               8 GSA-MA               1:42.87    1:36.82    5  
 13 Crutchfield, Austin        8 SJAC-MA              1:35.35    1:42.08    4  
 14 Condon III, Liam           8 GSA-MA                    NT    1:42.22    3  
       46.14  1:42.22                                                      
 15 Harris, Marshall           8 BGH-NJ                    NT    1:44.11    2  
 16 Gunjal, Aarush             8 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:45.55    1  
 17 Nelson, James              8 TRI-MA               1:59.22    1:46.12  
       49.58  1:46.12                                                      
 18 Grady, Ben                 8 SJAC-MA              1:49.14    1:46.17  
 19 Taylor, Owen               8 BGH-NJ                    NT    1:47.79  
       48.71  1:47.79                                                      
 20 Reeser, Gabe               8 NHAC-MA                   NT    1:48.75  
       49.17  1:48.75                                                      
 21 Silipino, Peter            8 STRM-MA                   NT    2:07.50  
       58.47  2:07.50                                                      
 -- Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ              1:32.91         DQ  
 
Event 3  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalchik, Mary Grace      5 LIFE-NJ                34.97      24.39   20  
  2 Fleck, Veronica            6 THY-MA                 25.67      25.40   17  
  3 Kelly, Maggie              6 BGH-NJ                 28.72      25.51   16  
  4 Burslem, Makayla           6 DST-MA                 29.05      26.13   15  
  5 Felix, Juliet              6 LIFE-NJ                28.57      27.42   14  
  6 McDermott, Onnah           6 TRI-MA                 37.13      27.71   13  
  7 McAllister, Aubrey         6 DST-MA                 31.95      28.44   12  
  8 Prange, Delaney            6 DST-MA                 31.93      29.27   11  
  9 Duckworth, Aliya           6 TWAC-MA                52.81      29.72    9  
 10 Myers, Megan               6 TRI-MA                 31.72      29.97    7  
 11 Karanjia, Anna             6 DST-MA                 32.27      30.02    6  
 12 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT      30.50    5  
 13 Patel, Shreya              6 BGH-NJ                 31.72      31.75    4  
 14 Hellmann, Anneliese        6 Pheasant Run-MA        34.92      34.69    3  
 15 Bush, Isla                 6 TRI-MA                    NT      38.43    2  
 
Event 3  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                19.37      20.02   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA                 21.42      20.79   17  
  3 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ                22.55      21.89   16  
  4 Yuan, Carolyn              7 THY-MA                 22.37      23.16   15  
  5 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA                 23.98      23.66   14  
  6 Scopio, Adeline            7 DST-MA                 24.24      24.48   13  
  7 Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                22.97      25.02   12  
  8 Bomba, Vivienne            7 DST-MA                 27.02      25.19   11  
  9 Deveney, Brynn             7 TRI-MA                 26.38      25.44    9  
 10 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                 27.46      25.65    7  
 11 Peter, Brennan             7 Pheasant Run-MA        27.86      26.49    6  
 12 Kaczur, Maia               7 Pheasant Run-MA           NT      26.79    5  
 13 Rusinski, Tori             7 Devilrays-MA           28.13      26.82    4  
 14 Jess, Cecelia              7 TWAC-MA                28.38      26.95    3  
 15 Rineer, Brie               7 DST-MA                 32.64      27.19    2  
 16 Mitchell, Maura            7 SJAC-MA                36.38      27.89    1  
 17 Hutchison, Ella            7 SJAC-MA                27.93      28.22  
 18 Longo, Natalie             7 SJAC-MA                26.65      30.22  
 19 Cordery, Cassidy           7 TWAC-MA                33.30      30.72  
 20 McWilliams, Addison        7 Wildwood Crest-MA      35.87      34.99  
 
Event 3  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      21.71      19.44   20  
  2 Crawford, Averie           8 DST-MA                 19.98      19.45   17  
  3 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA                19.88      19.79   16  
  4 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA    20.93      20.54   15  
  5 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                23.04      20.71   14  
  6 Kalish, Morgan             8 DST-MA                 21.86      21.13   13  
  7 Brown, Katie               8 Pheasant Run-MA           NT      21.17   12  
  8 Brady, Leah                8 TWAC-MA                21.81      21.28   11  
  9 Rykaczewski, Reagan        8 DST-MA                 22.06      21.49    9  
 10 Morris, Adriana            8 DST-MA                 22.24      21.66    7  
 11 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ                22.62      21.93    6  
 12 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      21.78      21.98    4.5
 12 Prange, Kennedy            8 DST-MA                 21.71      21.98    4.5
 14 Delatush, Lucy             8 LIFE-NJ                24.32      22.20    3  
 15 Jorgensen, Annika          8 Dolphin Swim Tea-MA    21.37      22.46    2  
 16 Lotta, Grace               8 THY-MA                 22.90      22.54    1  
 17 Owen, Sheridan             8 GSA-MA                    NT      22.58  
 18 Odell, Lauren              8 SJAC-MA                22.95      22.77  
 19 Binder, Lily               8 TRI-MA                 24.87      22.97  
 20 Chin, Natalie              8 LIFE-NJ                23.37      23.03  
 21 Landim, Mariana            8 TRI-MA                 23.21      23.27  
 22 Crook, Pearie              8 LIFE-NJ                24.47      23.34  
 23 Meara, Jackie              8 DST-MA                 25.44      23.40  
 24 Leon, Gracie               8 BGH-NJ                    NT      24.93  
 25 Priolo, Sophia             8 Pheasant Run-MA        30.08      25.20  
 26 Sabatini, Lindsay          8 LIFE-NJ                24.43      25.45  
 27 Alvarez, Alana             8 DST-MA                    NT      25.46  
 28 McCormick, Sarah           8 TRI-MA                 27.79      25.49  
 29 Mastropaolo, Lilly         8 THY-MA                 23.27      25.52  
 30 Mills, Molly               8 Pheasant Run-MA        26.30      25.66  
 31 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                27.51      26.71  
 32 Trice, Sarah               8 DST-MA                    NT      26.73  
 33 Carroll, Teagan            8 STRM-MA                23.63      27.18  
 34 Behr, Samantha             8 SJAC-MA                34.06      29.26  
 35 Risser, Addison            8 NHAC-MA                38.74      39.06  
 -- Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA    25.27         DQ  
 
Event 4  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burkhardt, James           6 Northeast Swimmi-MA       NT      23.63   20  
  2 Stephens, Greyson          5 Pheasant Run-MA           NT      25.75   17  
  3 Sabatini, Tyler            6 LIFE-NJ                29.75      25.85   16  
  4 Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA    28.56      27.07   15  
  5 Albinsky, Arthur           5 THY-MA                 28.11      28.74   14  
  6 Mancinelli, Brayden        6 SJAC-MA                32.28      29.59   13  
  7 Stewart, Logan             6 DST-MA                 33.34      29.69   12  
  8 Peden, Kyle                6 TWAC-MA                33.47      29.98   11  
  9 Duckworth, Easton          6 TWAC-MA                30.82      31.50    9  
 10 Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA                 29.03      35.18    7  
 11 Patel, Veer                5 BGH-NJ                 42.93      37.55    6  
 12 Schell, Erick              5 TWAC-MA                40.82      38.34    5  
 
Event 4  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 20.44      20.25   20  
  2 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ                19.33      20.62   17  
  3 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 22.31      21.38   16  
  4 Weag, Carter               7 SJAC-MA                22.65      23.08   15  
  5 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                 24.60      23.39   14  
  6 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ                25.29      23.48   13  
  7 Osadchuk, Bohdan           7 Wildwood Crest-MA      26.41      24.64   12  
  8 Hickey, Shane              7 TRI-MA                 30.79      25.04   11  
  9 Beach, Brayden             7 SJAC-MA                27.48      25.30    9  
 10 Anton, Joseph              7 SJAC-MA                23.16      25.51    7  
 11 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                24.46      25.84    6  
 12 Soule, Nicholas            7 Pheasant Run-MA           NT      25.99    5  
 13 Aum, Tate                  7 FSA-MA                    NT      27.37    4  
 14 Kerins, Gavin              7 TRI-MA                    NT      27.41    3  
 15 Coe, Travis                7 SJAC-MA                27.07      27.89    2  
 16 Kerins, Dylan              7 TRI-MA                 30.17      28.96    1  
 17 Harris, Anthony            7 Wildwood Crest-MA      33.66      29.27  
 18 Sharp, Nate                7 SJAC-MA                28.98      29.52  
 19 Day, Jonathan              7 LIFE-NJ                30.89      29.57  
 20 Toney, Kolby               7 DST-MA                 30.95      31.07  
 -- Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                24.44         DQ  
 
Event 4  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA    20.21      18.03   20  
  2 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA               17.92      18.71   17  
  3 McCarroll, Owen            8 TWAC-MA                19.35      19.14   16  
  4 Liang, Ben                 8 THY-MA                 19.37      19.66   15  
  5 McHugh, Finn               8 DST-MA                 22.28      20.55   14  
  6 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 21.29      20.61   13  
  7 Crutchfield, Austin        8 SJAC-MA                21.19      21.06   12  
  8 DeNick, Mason              8 TWAC-MA                23.21      21.33   11  
  9 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ                20.93      21.56    9  
 10 Markakis, Yanni            8 TRI-MA                 22.80      22.24    7  
 11 Stephens, Sawyer           8 Pheasant Run-MA           NT      22.62    6  
 12 McCarroll, Liam            8 TWAC-MA                25.11      23.18    5  
 13 Maciorowski, Max           8 Devilrays-MA              NT      23.44    4  
 14 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ                22.46      23.87    3  
 15 Riely, Finn                8 LIFE-NJ                26.84      24.00    2  
 16 Myers, Patrick             8 TRI-MA                 27.09      24.09    1  
 17 Hill, Collin               8 Pheasant Run-MA        26.55      24.10  
 18 Harris, Marshall           8 BGH-NJ                 25.18      24.38  
 19 Gunjal, Aarush             8 Dolphin Swim Tea-MA    23.65      24.64  
 20 Condon III, Liam           8 GSA-MA                    NT      24.65  
 21 Reeser, Gabe               8 NHAC-MA                24.34      26.31  
 22 Jung, Max                  8 FSA-MA                    NT      26.74  
 23 Bhaskaran, Rajat           8 DST-MA                    NT      27.53  
 24 Silipino, Peter            8 STRM-MA                28.34      27.60  
 25 Nelson, James              8 TRI-MA                 26.27      28.12  
       27.83    28.12                                                      
 26 Grady, Ben                 8 SJAC-MA                27.35      29.78  
 27 Taylor, Owen               8 BGH-NJ                    NT      31.03  
 28 Driscoll, Michael          8 TWAC-MA                32.17      38.30  
 -- McComb, Crossett           8 SJAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Felix, Juliet              6 LIFE-NJ              1:15.89         DQ  
 -- McDermott, Onnah           6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Prange, Delaney            6 DST-MA                    NT         DQ  
 -- McAllister, Aubrey         6 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Burslem, Makayla           6 DST-MA               1:27.72         DQ  
 
Event 5  Girls 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                50.96      48.93   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA               1:00.76      52.47   17  
  3 Longo, Natalie             7 SJAC-MA              1:02.71      57.60   16  
  4 Scopio, Adeline            7 DST-MA                 58.12      58.34   15  
  5 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA               1:03.67    1:00.02   14  
  6 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ              1:15.89    1:02.27   13  
  7 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ               1:09.21    1:08.02   12  
  8 Kaczur, Maia               7 Pheasant Run-MA           NT    1:12.11   11  
  9 Mitchell, Maura            7 SJAC-MA                   NT    1:17.71    9  
 10 Martine, Grace             7 SJAC-MA                   NT    1:20.20    7  
 11 Hutchison, Ella            7 SJAC-MA                   NT    1:21.66    6  
 -- Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Averie           8 DST-MA                 49.22      45.14   20  
  2 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                45.55      45.15   17  
  3 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      47.82      45.26   16  
  4 Brown, Katie               8 Pheasant Run-MA        48.10      47.26   15  
  5 Fitzpatrick, Riley         8 TWAC-MA                49.61      50.28   14  
  6 Merch, Laura               8 SJAC-MA                   NT      51.32   13  
  7 Chin, Natalie              8 LIFE-NJ                55.16      52.32   12  
  8 Geberth, Becca             8 THY-MA                 53.30      53.46   11  
  9 Prange, Kennedy            8 DST-MA                 54.09      53.64    9  
 10 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA                58.91      53.96    7  
 11 Odell, Lauren              8 SJAC-MA                   NT      54.32    6  
 12 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA       NT      54.49    5  
 13 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA    49.93      54.95    4  
 14 Rykaczewski, Reagan        8 DST-MA                 55.93      56.39    3  
 15 McKendrick, Ainsley        8 TWAC-MA              1:03.65      57.77    1.5
 15 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ              1:00.19      57.77    1.5
 17 Meara, Jackie              8 DST-MA                 54.74      58.83  
 18 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA                58.00      59.88  
 19 Owen, Sheridan             8 GSA-MA               1:01.99    1:00.19  
 20 Yeager, Quinn              8 TWAC-MA                   NT    1:00.53  
 21 Delatush, Lucy             8 LIFE-NJ              1:10.89    1:00.54  
 22 Landers, Meghan            8 THY-MA               1:01.42    1:02.30  
 23 Olson, Kyra                8 SJAC-MA                   NT    1:03.49  
 24 Morris, Adriana            8 DST-MA                 59.88    1:03.86  
 25 Cottrell, Lia              8 SJAC-MA              1:03.12    1:09.19  
 26 Jorgensen, Annika          8 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:11.44  
 27 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                   NT    1:24.05  
 28 Risser, Addison            8 NHAC-MA                   NT    1:25.99  
 -- Sabatini, Lindsay          8 LIFE-NJ              1:10.89         DQ  
 -- McCormick, Sarah           8 TRI-MA               1:04.98         DQ  
 -- Crook, Pearie              8 LIFE-NJ              1:20.89         DQ  
 -- Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      49.24         DQ  
 -- Lotta, Grace               8 THY-MA               1:01.30         DQ  
 -- Trice, Sarah               8 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Carroll, Teagan            8 STRM-MA              1:15.60         DQ  
 
Event 6  Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA       NT      58.14   20  
 -- Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Hill, Darren               6 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
 -- Stewart, Logan             6 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 6  Boys 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 52.50      51.39   20  
  2 Beach, Brayden             7 SJAC-MA              1:02.34      57.80   17  
  3 Weag, Carter               7 SJAC-MA              1:00.07      58.67   16  
  4 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                   NT      59.37   15  
  5 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ              1:03.37    1:03.64   14  
  6 Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                   NT    1:05.82   13  
  7 Coe, Travis                7 SJAC-MA                   NT    1:08.29   12  
  8 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                    NT    1:10.52   11  
 -- Sharp, Nate                7 SJAC-MA                   NT         DQ  
 -- Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ              1:00.89         DQ  
 -- Hickey, Shane              7 TRI-MA               1:38.18         DQ  
 -- Anton, Joseph              7 SJAC-MA              1:06.67         DQ  
 -- Kerins, Dylan              7 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 6  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA              1:00.05      47.27   20  
  2 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA       NT      48.15   17  
  3 McCarroll, Owen            8 TWAC-MA                   NT      48.37   16  
  4 Liang, Ben                 8 THY-MA                    NT      51.04   15  
  5 Baker, Jason               8 GSA-MA               1:06.15      52.24   14  
  6 DeNick, Mason              8 TWAC-MA                   NT      52.62   13  
  7 Hill, Collin               8 Pheasant Run-MA           NT      53.29   12  
  8 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 58.12      53.55   11  
  9 Bonczak, Michael           8 LIFE-NJ              1:10.89      55.74    9  
 10 Riely, Finn                8 LIFE-NJ                56.58      55.78    7  
 11 McCarroll, Liam            8 TWAC-MA              1:00.10      56.81    6  
 12 Condon III, Liam           8 GSA-MA                    NT      58.39    5  
 13 Crutchfield, Austin        8 SJAC-MA              1:10.51      59.25    4  
 14 Beregovoi, Anton           8 GSA-MA               1:04.53    1:02.33    3  
 15 Markakis, Yanni            8 TRI-MA               1:17.51    1:04.59    2  
 16 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ              1:15.89    1:05.31    1  
 17 Cooke, Kai                 8 JCCS-MA                   NT    1:08.33  
 18 Gunjal, Aarush             8 Dolphin Swim Tea-MA    58.46    1:08.91  
 19 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ              1:00.99    1:09.37  
 20 Silipino, Peter            8 STRM-MA                   NT    1:09.52  
 21 Grady, Ben                 8 SJAC-MA              1:15.26    1:20.26  
 -- Driscoll, Michael          8 TWAC-MA              1:26.77         DQ  
 -- Nelson, James              8 TRI-MA               1:13.83         DQ  
 -- McHugh, Finn               8 DST-MA                 50.88         DQ  
 -- Harris, Marshall           8 BGH-NJ                    NT         DQ  
 
Event 7  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleck, Veronica            6 THY-MA                 27.32      27.81   20  
  2 Kelly, Maggie              6 BGH-NJ                 34.36      28.63   17  
  3 Burslem, Makayla           6 DST-MA                 32.70      32.84   16  
  4 Myers, Megan               6 TRI-MA                    NT      35.33   15  
  5 Patel, Shreya              6 BGH-NJ                    NT      39.61   14  
  6 Bush, Isla                 6 TRI-MA                    NT      41.38   13  
  7 McDermott, Onnah           6 TRI-MA                    NT      42.29   12  
  8 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT      43.06   11  
  9 Correale, Adria            6 DST-MA                    NT    1:07.02    9  
 -- Duckworth, Aliya           6 TWAC-MA                59.49         DQ  
 -- Hellmann, Anneliese        6 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
 -- McAllister, Aubrey         6 DST-MA                 48.75         DQ  
 -- Karanjia, Anna             6 DST-MA                 35.60         DQ  
 
Event 7  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                16.79      16.86   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA                 19.45      20.44   17  
  3 Yuan, Carolyn              7 THY-MA                 22.32      21.78   16  
  4 Kaczur, Maia               7 Pheasant Run-MA           NT      25.54   15  
  5 Jess, Cecelia              7 TWAC-MA                29.38      25.69   14  
  6 Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                24.76      25.79   13  
  7 Deveney, Brynn             7 TRI-MA                 25.30      26.44   12  
  8 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA                 26.82      26.65   11  
  9 Longo, Natalie             7 SJAC-MA                26.82      28.93    9  
 10 Martine, Grace             7 SJAC-MA                38.36      30.28    7  
 11 Scopio, Adeline            7 DST-MA                    NT      31.21    6  
 12 Mitchell, Maura            7 SJAC-MA                34.44      34.94    5  
 13 Bomba, Vivienne            7 DST-MA                 34.41      35.20    4  
 14 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                 43.15      36.03    3  
 15 Hutchison, Ella            7 SJAC-MA                33.44      36.54    2  
 16 Cordery, Cassidy           7 TWAC-MA                37.14      37.21    1  
 17 Rusinski, Tori             7 Devilrays-MA              NT      37.32  
 18 Peter, Brennan             7 Pheasant Run-MA           NT      50.62  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA                16.88      17.20   20  
  2 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                16.28      17.41   17  
  3 Brady, Leah                8 TWAC-MA                21.07      17.96   16  
  4 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA    18.20      18.21   15  
  5 McKendrick, Ainsley        8 TWAC-MA                18.26      18.27   14  
  6 Brown, Katie               8 Pheasant Run-MA        18.60      18.78   13  
  7 Stankoski, Norah           8 TWAC-MA                20.27      19.05   12  
  8 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      24.23      19.26   11  
  9 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA                20.70      19.45    9  
 10 Crawford, Averie           8 DST-MA                 22.50      20.30    7  
 11 Yeager, Quinn              8 TWAC-MA                21.26      20.45    6  
 12 Binder, Lily               8 TRI-MA                 29.24      21.00    5  
 13 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      23.56      21.75    4  
 14 Owen, Sheridan             8 GSA-MA                 23.11      21.83    3  
 15 Odell, Lauren              8 SJAC-MA                22.12      22.59    2  
 16 Chin, Natalie              8 LIFE-NJ                31.14      22.68    1  
 17 Mills, Molly               8 Pheasant Run-MA        21.84      23.09  
 18 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ              1:00.89      23.23  
 19 Landers, Meghan            8 THY-MA                    NT      23.56  
 20 Rykaczewski, Reagan        8 DST-MA                 24.61      23.60  
 21 Landim, Mariana            8 TRI-MA                 24.57      23.76  
 22 Lotta, Grace               8 THY-MA                 21.88      23.85  
 23 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA    30.77      24.14  
 24 Meara, Jackie              8 DST-MA                 26.23      24.31  
 25 Crook, Pearie              8 LIFE-NJ                26.82      25.95  
 26 Geberth, Becca             8 THY-MA                 23.49      25.96  
 27 Cottrell, Lia              8 SJAC-MA                27.91      26.13  
 28 Prange, Kennedy            8 DST-MA                    NT      26.26  
 29 Morris, Adriana            8 DST-MA                 30.61      26.31  
 30 McCormick, Sarah           8 TRI-MA                 25.94      27.21  
 31 Mastropaolo, Lilly         8 THY-MA                 26.83      27.68  
 32 Jorgensen, Annika          8 Dolphin Swim Tea-MA    27.91      27.96  
 33 Leon, Gracie               8 BGH-NJ                    NT      28.41  
 34 Olson, Kyra                8 SJAC-MA                29.97      29.62  
 35 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                26.37      30.15  
 36 Carroll, Teagan            8 STRM-MA                23.88      30.98  
 37 Alvarez, Alana             8 DST-MA                    NT      32.45  
 38 Priolo, Sophia             8 Pheasant Run-MA        48.89      33.56  
 39 Trice, Sarah               8 DST-MA                    NT      42.20  
 -- Behr, Samantha             8 SJAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 8  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Greyson          5 Pheasant Run-MA           NT      30.17   20  
  2 Hill, Darren               6 Pheasant Run-MA        38.86      33.14   17  
  3 Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA                 29.65      35.33   16  
  4 Burkhardt, James           6 Northeast Swimmi-MA       NT      35.81   15  
  5 Peden, Kyle                6 TWAC-MA                44.88      37.75   14  
  6 Stewart, Logan             6 DST-MA                    NT      39.84   13  
  7 Mancinelli, Brayden        6 SJAC-MA                45.35      51.78   12  
 -- Schell, Erick              5 TWAC-MA                41.42         DQ  
 -- Patel, Veer                5 BGH-NJ                    NT         DQ  
 -- Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA       NT         DQ  
 -- Grasso, Marcello           6 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 8  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 19.41      18.42   20  
  2 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 22.46      21.57   17  
  3 Weag, Carter               7 SJAC-MA                19.92      22.54   16  
  4 Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                22.38      22.68   15  
  5 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                 24.30      22.91   14  
  6 Pierce, Jackson            7 JCCS-MA                   NT      23.19   13  
  7 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ                20.15      23.44   12  
  8 Sharp, Nate                7 SJAC-MA                25.13      25.19   11  
  9 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                26.55      25.40    9  
 10 Anton, Joseph              7 SJAC-MA                22.56      25.70    7  
 11 Beach, Brayden             7 SJAC-MA                29.52      27.12    6  
 12 Kerins, Dylan              7 TRI-MA                 29.57      27.66    5  
 13 Coe, Travis                7 SJAC-MA                25.15      28.26    4  
 14 Hickey, Shane              7 TRI-MA                 29.28      29.49    3  
 15 Osadchuk, Bohdan           7 Wildwood Crest-MA      40.68      30.76    2  
 16 Harris, Anthony            7 Wildwood Crest-MA         NT      32.62    1  
 17 Kerins, Gavin              7 TRI-MA                    NT      33.54  
 18 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ                30.89      34.45  
 19 Martella, Chase            7 TWAC-MA                34.10      34.54  
 20 Aum, Tate                  7 FSA-MA                    NT      36.26  
 -- Toney, Kolby               7 DST-MA                 41.38         DQ  
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarroll, Owen            8 TWAC-MA                16.85      16.58   20  
  2 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA    17.78      17.63   17  
  3 Liang, Ben                 8 THY-MA                 20.30      19.18   16  
  4 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 21.74      19.19   15  
  5 DeNick, Mason              8 TWAC-MA                18.81      20.01   14  
  6 Harris, Marshall           8 BGH-NJ                 27.92      20.75   13  
  7 McCarroll, Liam            8 TWAC-MA                22.11      21.50   12  
  8 Stephens, Sawyer           8 Pheasant Run-MA           NT      21.99   11  
  9 Crutchfield, Austin        8 SJAC-MA                22.07      22.19    9  
 10 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA                29.61      23.09    7  
 11 McHugh, Finn               8 DST-MA                 25.02      23.38    6  
 12 Hill, Collin               8 Pheasant Run-MA        26.86      23.62    5  
 13 Myers, Patrick             8 TRI-MA                 27.14      24.08    4  
 14 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ                26.12      27.32    3  
 15 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ                29.31      28.65    2  
 16 Nelson, James              8 TRI-MA                 30.56      29.22    1  
 17 Reeser, Gabe               8 NHAC-MA                33.17      29.46  
 18 Maciorowski, Max           8 Devilrays-MA              NT      29.59  
 19 Grady, Ben                 8 SJAC-MA                29.88      31.17  
 20 Bhaskaran, Rajat           8 DST-MA                    NT      32.59  
 21 Taylor, Owen               8 BGH-NJ                    NT      33.74  
 22 Silipino, Peter            8 STRM-MA                33.92      35.49  
 -- Jung, Max                  8 FSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 9  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Maggie              6 BGH-NJ               1:03.45      51.42   20  
  2 Felix, Juliet              6 LIFE-NJ                56.94      53.76   17  
  3 Burslem, Makayla           6 DST-MA                 52.90      56.03   16  
  4 Fleck, Veronica            6 THY-MA                 48.97      56.16   15  
  5 Myers, Megan               6 TRI-MA                    NT    1:03.32   14  
  6 McAllister, Aubrey         6 DST-MA               1:11.91    1:07.08   13  
  7 Patel, Shreya              6 BGH-NJ                    NT    1:10.56   12  
  8 Karanjia, Anna             6 DST-MA               1:11.67    1:14.00   11  
  9 Kowalchik, Mary Grace      5 LIFE-NJ              1:23.89    1:14.46    9  
 10 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT    1:19.37    7  
 11 McDermott, Onnah           6 TRI-MA                    NT    1:19.93    6  
 12 Correale, Adria            6 DST-MA                    NT    1:23.87    5  
 13 Bush, Isla                 6 TRI-MA                    NT    1:31.16    4  
 
Event 9  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                35.56      35.20   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA                 36.53      38.08   17  
  3 Yuan, Carolyn              7 THY-MA                 39.87      39.09   16  
  4 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ                43.52      43.21   15  
  5 Deveney, Brynn             7 TRI-MA                 49.62      48.85   14  
  6 Longo, Natalie             7 SJAC-MA                45.08      49.17   13  
  7 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA                 55.64      49.59   12  
  8 Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                44.54      49.87   11  
  9 Scopio, Adeline            7 DST-MA                 45.94      50.09    9  
 10 Rusinski, Tori             7 Devilrays-MA           54.79      51.10    7  
 11 Kaczur, Maia               7 Pheasant Run-MA           NT      52.97    6  
 12 Martine, Grace             7 SJAC-MA                   NT      53.51    5  
 13 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                 55.76      53.89    4  
 14 Hutchison, Ella            7 SJAC-MA                52.29      55.59    3  
 15 McWilliams, Addison        7 Wildwood Crest-MA         NT      56.14    2  
 16 Rineer, Brie               7 DST-MA                    NT      57.13    1  
 17 Mitchell, Maura            7 SJAC-MA                56.39      59.82  
 18 Jess, Cecelia              7 TWAC-MA              1:10.52    1:01.90  
 19 Bomba, Vivienne            7 DST-MA                 53.22    1:02.12  
 20 Cordery, Cassidy           7 TWAC-MA                   NT    1:10.11  
 
Event 9  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Averie           8 DST-MA                 33.69      34.19   20  
  2 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                33.63      35.80   17  
  3 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      38.98      35.93   16  
  4 Brady, Leah                8 TWAC-MA                37.96      36.32   15  
  5 Fitzpatrick, Riley         8 TWAC-MA                39.44      36.39   14  
  6 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA       NT      38.01   13  
  7 Brown, Katie               8 Pheasant Run-MA        40.45      38.10   12  
  8 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      38.52      38.62   11  
  9 Owen, Sheridan             8 GSA-MA                 39.63      38.88    9  
 10 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA                37.59      39.05    7  
 11 McKendrick, Ainsley        8 TWAC-MA                38.30      40.07    6  
 12 Stankoski, Norah           8 TWAC-MA                40.37      40.30    5  
 13 Binder, Lily               8 TRI-MA                    NT      40.49    4  
 14 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ                39.93      40.55    3  
 15 Chin, Natalie              8 LIFE-NJ                41.74      41.65    2  
 16 Lotta, Grace               8 THY-MA                 45.02      42.48    1  
 17 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA    46.87      42.93  
 18 Merch, Laura               8 SJAC-MA                   NT      43.20  
 19 Rykaczewski, Reagan        8 DST-MA                 41.23      43.24  
 20 Prange, Kennedy            8 DST-MA                 43.97      43.78  
 21 Delatush, Lucy             8 LIFE-NJ                41.89      44.33  
 22 Crook, Pearie              8 LIFE-NJ                49.75      44.75  
 23 Meara, Jackie              8 DST-MA                    NT      46.37  
 24 Landers, Meghan            8 THY-MA                 41.73      47.11  
 25 Jorgensen, Annika          8 Dolphin Swim Tea-MA    42.03      47.44  
 26 McCormick, Sarah           8 TRI-MA                 58.69      47.61  
 27 Leon, Gracie               8 BGH-NJ                    NT      47.97  
 28 Landim, Mariana            8 TRI-MA                 48.68      48.50  
 29 Mills, Molly               8 Pheasant Run-MA        44.76      48.54  
 30 Morris, Adriana            8 DST-MA                 47.24      48.92  
 31 Alvarez, Alana             8 DST-MA                    NT      49.41  
 32 Mastropaolo, Lilly         8 THY-MA                 48.52      50.00  
 33 Sabatini, Lindsay          8 LIFE-NJ                48.89      52.14  
 34 Carroll, Teagan            8 STRM-MA                46.08      56.03  
 35 Behr, Samantha             8 SJAC-MA              1:00.48    1:04.03  
 36 Trice, Sarah               8 DST-MA                    NT    1:05.41  
 37 Risser, Addison            8 NHAC-MA              1:13.70    1:10.79  
 
Event 10  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA       NT      47.54   20  
  2 Sabatini, Tyler            6 LIFE-NJ                46.89      48.22   17  
  3 Burkhardt, James           6 Northeast Swimmi-MA       NT      52.27   16  
  4 Hill, Darren               6 Pheasant Run-MA           NT      53.32   15  
  5 Stephens, Greyson          5 Pheasant Run-MA           NT      57.34   14  
  6 Stewart, Logan             6 DST-MA               1:01.85    1:00.24   13  
  7 Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA               1:08.96    1:04.15   12  
  8 Mancinelli, Brayden        6 SJAC-MA                   NT    1:06.50   11  
  9 Albinsky, Arthur           5 THY-MA               1:06.62    1:09.55    9  
 10 Duckworth, Easton          6 TWAC-MA                   NT    1:15.30    7  
 11 Peden, Kyle                6 TWAC-MA              1:49.29    1:21.93    6  
 12 Patel, Veer                5 BGH-NJ                    NT    1:24.07    5  
 
Event 10  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ                36.17      36.60   20  
  2 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 38.65      38.09   17  
  3 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 39.50      39.13   16  
  4 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                 43.95      43.01   15  
  5 Kerins, Dylan              7 TRI-MA                    NT      43.98   14  
  6 Anton, Joseph              7 SJAC-MA                44.17      44.61   13  
  7 Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                   NT      45.43   12  
  8 Beach, Brayden             7 SJAC-MA                45.47      45.47   11  
  9 Osadchuk, Bohdan           7 Wildwood Crest-MA      52.75      46.65    9  
 10 Sharp, Nate                7 SJAC-MA                45.02      47.33    7  
 11 Pierce, Jackson            7 JCCS-MA                   NT      48.37    6  
 12 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ                50.89      49.22    5  
 13 Kerins, Gavin              7 TRI-MA                    NT      49.54    4  
 14 Coe, Travis                7 SJAC-MA                   NT      50.72    3  
 15 Hickey, Shane              7 TRI-MA                 51.71      51.20    2  
 16 Harris, Anthony            7 Wildwood Crest-MA    1:10.33      52.89    1  
 17 Martella, Chase            7 TWAC-MA                   NT      56.36  
 18 Aum, Tate                  7 FSA-MA                    NT      57.27  
 19 Toney, Kolby               7 DST-MA                    NT      57.89  
 20 Soule, Nicholas            7 Pheasant Run-MA           NT    1:03.82  
 21 Day, Jonathan              7 LIFE-NJ                59.89    1:04.61  
 
Event 10  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA    33.46      32.95   20  
  2 Liang, Ben                 8 THY-MA                 34.87      34.19   17  
  3 McCarroll, Owen            8 TWAC-MA                36.83      36.00   16  
  4 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 37.50      36.79   15  
  5 Bonczak, Michael           8 LIFE-NJ                40.89      38.40   14  
  6 McHugh, Finn               8 DST-MA                 37.86      39.15   13  
  7 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ                39.31      39.32   12  
  8 Beregovoi, Anton           8 GSA-MA                 39.07      39.50   11  
  9 Baker, Jason               8 GSA-MA                 38.68      39.64    9  
 10 DeNick, Mason              8 TWAC-MA                   NT      39.86    7  
 11 Stephens, Sawyer           8 Pheasant Run-MA           NT      40.78    6  
 12 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA                50.37      40.91    5  
 13 McCarroll, Liam            8 TWAC-MA                42.68      42.21    4  
 14 Markakis, Yanni            8 TRI-MA                 41.31      42.36    3  
 15 Riely, Finn                8 LIFE-NJ                42.69      42.65    2  
 16 Myers, Patrick             8 TRI-MA                    NT      42.67    1  
 17 Harris, Marshall           8 BGH-NJ                 44.35      43.39  
 18 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ                39.73      43.41  
 19 Cooke, Kai                 8 JCCS-MA                   NT      43.45  
 20 Hill, Collin               8 Pheasant Run-MA           NT      44.27  
 21 Gunjal, Aarush             8 Dolphin Swim Tea-MA    42.94      44.40  
 22 Condon III, Liam           8 GSA-MA                    NT      45.43  
 23 Reeser, Gabe               8 NHAC-MA                47.89      46.36  
 24 Crutchfield, Austin        8 SJAC-MA                46.77      46.66  
 25 Nelson, James              8 TRI-MA                 44.39      48.25  
 26 Taylor, Owen               8 BGH-NJ                    NT      48.86  
 27 Bhaskaran, Rajat           8 DST-MA                    NT      51.39  
 28 Silipino, Peter            8 STRM-MA                56.27      58.38  
 29 Maciorowski, Max           8 Devilrays-MA              NT      58.78  
 30 Jung, Max                  8 FSA-MA                    NT    1:02.83  
 31 Driscoll, Michael          8 TWAC-MA                   NT    1:12.10  
 32 McComb, Crossett           8 SJAC-MA                   NT    1:38.63  
 
Event 11  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tri Hampton YMCA-MA  'B'                          2:15.23    1:23.66   40  
     1) Marsden, Kate 8                 2) Mastropaolo, Lilly 8           
     3) Schlindwein, Madeline 8         4) Fleck, Veronica 6              
       45.23  1:23.66                                                      
  2 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:20.48    1:25.74   34  
     1) Prange, Kennedy 8               2) Crawford, Averie 8             
     3) Kiess, Andie 7                  4) Rykaczewski, Reagan 8          
       47.71  1:25.74                                                      
  3 Metro Area Life Time Swimming-NJ  'A'             1:22.07    1:25.91   32  
     1) Castro, Alexandra 8             2) Chin, Natalie 8                
     3) Tran, Kim 8                     4) Lin, Clytie 7                  
       48.50  1:25.91                                                      
  4 Tri Hampton YMCA-MA  'A'                          1:32.37    1:37.47   30  
     1) Yuan, Carolyn 7                 2) Landers, Meghan 8              
     3) Geberth, Becca 8                4) Lotta, Grace 8                 
       55.94  1:37.47                                                      
  5 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:39.62    1:37.50   28  
     1) Morris, Adriana 8               2) Scopio, Adeline 7              
     3) Meara, Jackie 8                 4) Burslem, Makayla 6             
       55.71  1:37.50                                                      
  6 Tide Water Aquatics Club-MA  'B'                  1:49.35    1:41.86   26  
     1) Gasparovic, Anastasia 8         2) Jess, Cecelia 7                
     3) Maiese, Kirstin 8               4) Jansen, Sophia 7               
       49.37  1:41.86                                                      
  7 Triton Swim Team-MA  'A'                          1:40.06    1:46.46   24  
     1) Cooper, Lindsay 7               2) Deveney, Brynn 7               
     3) Landim, Mariana 8               4) Binder, Lily 8                 
       55.32  1:46.46                                                      
  8 Brigantine Green Heads Swim Te-NJ  'A'            1:54.21    2:06.56   22  
     1) Kelly, Maggie 6                 2) Bown, Zoey 7                   
     3) Leon, Gracie 8                  4) Patel, Shreya 6                
     1:04.80  2:06.56                                                      
 -- Tide Water Aquatics Club-MA  'A'                  1:21.21         DQ  
     1) Petrillo, Jenna 8               2) Fitzpatrick, Riley 8           
     3) McKendrick, Ainsley 8           4) Stankoski, Norah 8             
 
Event 12  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:42.76    1:21.62   40  
     1) McHugh, Finn 8                  2) Cavanaugh, Brett 7             
     3) Walstrom, Seamus 7              4) Toney, Kolby 7                 
       44.73  1:21.62                                                      
  2 Metro Area Life Time Swimming-NJ  'A'             1:32.36    1:30.87   34  
     1) Pun, Henry 8                    2) Yu, Isaac 8                    
     3) Sabatini, Tyler 6               4) Bonczak, Michael 8             
       55.70  1:30.87                                                      
  3 Tide Water Aquatics Club-MA  'A'                  1:20.97    1:38.21   32  
     1) Duffield, Bobby 7               2) McCarroll, Liam 8              
     3) McCarroll, Owen 8               4) DeNick, Mason 8                
  4 Pheasant Run Swim Club-MA  'A'                         NT    1:42.95   30  
     1) Soule, Nicholas 7               2) Stephens, Sawyer 8             
     3) Hill, Collin 8                  4) Hill, Darren 6                 
       55.75  1:42.95                                                      
  5 Triton Swim Team-MA  'A'                          1:41.42    1:44.25   28  
     1) Nelson, James 8                 2) Markakis, Yanni 8              
     3) Myers, Patrick 8                4) Kerins, Dylan 7                
       57.52  1:44.25                                                      
 
Event 13  Girls 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reasons, Kaitlyn           6 Radnor-MA                 NT    2:01.98   20  
  2 Burslem, Makayla           6 DST-MA               2:31.97    2:16.10   17  
     1:05.16  2:16.10                                                      
  3 Headrick, Lucy             6 SJAC-MA                   NT    2:26.98   16  
     1:13.45  2:26.98                                                      
  4 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT    2:49.04   15  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA              1:31.76    1:28.03   20  
       40.71  1:28.03                                                      
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA               1:33.41    1:31.88   17  
       41.57  1:31.88                                                      
  3 Karasinski, Helen          7 PENN-MA              1:54.71    1:48.44   16  
       47.20  1:48.44                                                      
  4 Edge, Olivia               7 Dolphin Swim Tea-MA  1:53.78    1:52.30   15  
  5 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ              1:58.90    1:52.83   14  
       52.29  1:52.83                                                      
  6 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA               1:57.65    1:53.48   13  
       55.05  1:53.48                                                      
  7 Brost, Ruby                7 Wildwood Crest-MA         NT    2:04.42   12  
     1:03.91  2:04.42                                                      
  8 Deveney, Brynn             7 TRI-MA               2:07.88    2:05.59   11  
       56.33  2:05.59                                                      
  9 Rineer, Brie               7 DST-MA               2:31.71    2:17.56    9  
 10 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                    NT    2:18.06    7  
     1:08.94  2:18.06                                                      
 
Event 13  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ              1:24.12    1:26.33   20  
       40.14  1:26.33                                                      
  2 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA    1:32.26    1:27.66   17  
       44.46  1:27.66                                                      
  3 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA              1:37.24    1:32.67   16  
       42.92  1:32.67                                                      
  4 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA              1:48.21    1:34.45   15  
       42.07  1:34.45                                                      
  5 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA  1:40.54    1:36.35   14  
       41.77  1:36.35                                                      
  6 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA    1:33.96    1:36.64   13  
       45.94  1:36.64                                                      
  7 Doppler, Molly             8 Pheasant Run-MA      1:38.89    1:36.80   12  
       44.13  1:36.80                                                      
  8 Geberth, Becca             8 THY-MA               1:45.26    1:40.11   11  
       48.79  1:40.11                                                      
  9 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                   NT    1:42.72    9  
       47.38  1:42.72                                                      
 10 Bell, Grace                8 CHEL-MA              1:49.95    1:44.07    7  
       49.28  1:44.07                                                      
 11 Merch, Laura               8 SJAC-MA              1:48.19    1:45.63    6  
       48.73  1:45.63                                                      
 12 Stankoski, Norah           8 TWAC-MA              1:49.75    1:46.92    5  
 13 Landers, Meghan            8 THY-MA               1:52.73    1:47.46    4  
       47.79  1:47.46                                                      
 14 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA  1:49.34    1:47.94    3  
       52.57  1:47.94                                                      
 15 Miller, Ellie              8 Aqua Culture-MD           NT    1:50.54    2  
       54.31  1:50.54                                                      
 16 Ochs, Lia                  8 UN-HY-MA             1:51.81    1:53.63    1  
       52.03  1:53.63                                                      
 17 Keller, Anna               8 DST-MA                    NT    1:54.71  
       52.04  1:54.71                                                      
 18 Meara, Jackie              8 DST-MA                    NT    1:57.55  
       59.13  1:57.55                                                      
 19 Carroll, Teagan            8 STRM-MA              2:08.60    2:05.21  
       51.64  2:05.21                                                      
 20 Landim, Mariana            8 TRI-MA               2:10.22    2:05.45  
       50.58  2:05.45                                                      
 21 Haupt, Chase               8 DST-MA               2:14.48    2:05.63  
 22 Olson, Kyra                8 SJAC-MA                   NT    2:07.56  
       59.92  2:07.56                                                      
 23 McCauley, Catie            8 TWAC-MA                   NT    2:14.11  
     1:01.31  2:14.11                                                      
 -- Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ              1:50.61         DQ  
 -- Cottrell, Lia              8 SJAC-MA              1:53.92         DQ  
 
Event 14  Boys 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA  2:05.63    1:52.06   20  
  2 Hill, Darren               6 Pheasant Run-MA           NT    2:17.12   17  
     1:10.77  2:17.12                                                      
 -- Stewart, Logan             6 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA               1:42.77    1:32.66   20  
       43.79  1:32.66                                                      
  2 Jiang, Aiden               7 LIFE-NJ              1:40.89    1:42.21   17  
       47.53  1:42.21                                                      
  3 Rimler, Maack              7 TRI-MA               2:08.42    1:45.28   16  
       52.36  1:45.28                                                      
  4 Weag, Carter               7 SJAC-MA                   NT    1:45.85   15  
       48.69  1:45.85                                                      
  5 Walstrom, Seamus           7 DST-MA               1:47.65    1:46.63   14  
       44.69  1:46.63                                                      
  6 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                   NT    1:48.64   13  
       49.58  1:48.64                                                      
  7 Chhun, Austin              7 Aqua Culture-MD           NT    1:50.86   12  
       55.37  1:50.86                                                      
  8 Anton, Joseph              7 SJAC-MA                   NT    2:00.72   11  
       52.42  2:00.72                                                      
  9 Duffield, Bobby            7 TWAC-MA              1:58.51    2:02.68    9  
 -- Barksdale, Christian       7 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ              1:39.89         DQ  
 
Event 14  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA  1:28.25    1:24.99   20  
       38.16  1:24.99                                                      
  2 Liang, Ben                 8 THY-MA               1:27.39    1:25.14   17  
       39.76  1:25.14                                                      
  3 McCarroll, Owen            8 TWAC-MA              1:31.66    1:30.14   16  
       40.54  1:30.14                                                      
  4 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ               1:35.12    1:32.08   15  
  5 Nier, Dylan                8 PENN-MA              1:35.67    1:36.16   14  
       43.98  1:36.16                                                      
  6 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA              2:00.47    1:37.15   13  
  7 Beregovoi, Anton           8 GSA-MA               2:06.26    1:41.51   12  
       46.15  1:41.51                                                      
  8 McCarroll, Liam            8 TWAC-MA              2:17.52    1:42.13   11  
       48.95  1:42.13                                                      
  9 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ              1:55.15    1:48.14    9  
       52.06  1:48.14                                                      
 10 Hill, Collin               8 Pheasant Run-MA           NT    1:48.30    7  
       52.87  1:48.30                                                      
 11 Baker, Jason               8 GSA-MA                    NT    1:49.69    6  
       54.61  1:49.69                                                      
 12 Gunjal, Aarush             8 Dolphin Swim Tea-MA  2:02.03    1:50.94    5  
       52.10  1:50.94                                                      
 13 Paetzold, Jack             8 SJAC-MA              2:01.92    2:09.51    4  
 14 Silipino, Peter            8 STRM-MA              2:16.21    2:10.63    3  
 
Event 15  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleck, Veronica            6 THY-MA                    NT      58.47   20  
  2 Karanjia, Anna             6 DST-MA                    NT    1:02.10   17  
  3 Burslem, Makayla           6 DST-MA               1:10.68    1:02.14   16  
  4 Felix, Juliet              6 LIFE-NJ              1:03.39    1:02.61   15  
  5 Reasons, Kaitlyn           6 Radnor-MA            1:24.98    1:06.01   14  
  6 Yon, Janice                5 BGH-NJ                    NT    1:10.32   13  
  7 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT    1:13.52   12  
  8 Sahl, Jenny                5 BGH-NJ                    NT    1:48.40   11  
 -- Headrick, Lucy             6 SJAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                42.60      41.44   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA                 49.88      42.89   17  
  3 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ                48.91      47.59   16  
  4 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                54.09      49.01   15  
  5 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA                    NT      52.93   14  
  6 Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                50.31      54.97   13  
  7 Jansen, Sophia             7 TWAC-MA                   NT      56.05   12  
  8 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ                47.89      58.87   11  
  9 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ               1:04.37    1:00.88    9  
 10 Brost, Ruby                7 Wildwood Crest-MA         NT    1:01.45    7  
 11 Longo, Natalie             7 SJAC-MA              1:02.32    1:04.01    6  
 12 Wei, Aily                  7 LIFE-NJ              1:15.89    1:05.96    5  
 -- Edge, Olivia               7 Dolphin Swim Tea-MA       NT         DQ  
 -- Mitchell, Maura            7 SJAC-MA              1:14.01         DQ  
 -- Bomba, Vivienne            7 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 15  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      42.82      41.80   20  
  2 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                40.68      42.20   17  
  3 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA                43.83      42.39   16  
  4 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      42.31      43.87   15  
  5 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA                45.16      43.95   14  
  6 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA       NT      45.31   13  
  7 Kenderdine, Skylar         8 TWAC-MA                52.10      45.34   12  
  8 Brady, Leah                8 TWAC-MA                47.67      46.36   11  
  9 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ                49.47      47.49    9  
 10 Owen, Sheridan             8 GSA-MA                 49.83      48.29    7  
 11 Doppler, Molly             8 Pheasant Run-MA        46.16      48.40    6  
 12 Cottrell, Lia              8 SJAC-MA                54.04      48.48    5  
 13 Carroll, Teagan            8 STRM-MA                52.57      49.04    4  
 14 Keller, Anna               8 DST-MA                 47.00      49.71    3  
 15 Geberth, Becca             8 THY-MA                 46.55      50.07    2  
 16 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA    57.00      50.31    1  
 17 Ochs, Lia                  8 UN-HY-MA               49.62      50.88  
 18 Lotta, Grace               8 THY-MA                 49.08      51.34  
 19 Merch, Laura               8 SJAC-MA                   NT      51.39  
 20 Landers, Meghan            8 THY-MA                 48.04      52.54  
 21 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                58.88      53.11  
 22 Bell, Grace                8 CHEL-MA                   NT      54.63  
 23 Miller, Ellie              8 Aqua Culture-MD           NT      55.05  
 23 Sabatini, Lindsay          8 LIFE-NJ                58.89      55.05  
 25 Landim, Mariana            8 TRI-MA                 55.06      56.32  
 26 Olson, Kyra                8 SJAC-MA                58.09      56.33  
 27 Roberts, Sophia            8 GSA-MA                    NT      56.90  
 28 Meara, Jackie              8 DST-MA                    NT      59.43  
 29 Haupt, Chase               8 DST-MA                 56.82    1:00.50  
 
Event 16  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatini, Tyler            6 LIFE-NJ              1:10.89      55.39   20  
  2 Burkhardt, James           6 Northeast Swimmi-MA       NT      56.00   17  
  3 Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA       NT      58.39   16  
  4 Dobson, Justin             6 PENN-MA                   NT      59.69   15  
  5 Stewart, Logan             6 DST-MA               1:13.41    1:03.94   14  
  6 Mancinelli, Brayden        6 SJAC-MA                   NT    1:10.75   13  
  7 Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA               1:27.34    1:12.70   12  
 -- Molnar, Jackson            5 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Albinsky, Arthur           5 THY-MA                    NT         DQ  
 
Event 16  Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ                47.01      42.46   20  
  2 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 43.58      42.97   17  
  3 Jiang, Aiden               7 LIFE-NJ                47.89      44.01   16  
  4 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 52.39      46.74   15  
  5 Rimler, Maack              7 TRI-MA                 48.40      49.57   14  
  6 Weag, Carter               7 SJAC-MA                48.10      49.87   13  
  7 Duffield, Bobby            7 TWAC-MA                48.42      50.74   12  
  8 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                    NT      52.11   11  
  9 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ                55.90      53.28    9  
 10 Chhun, Austin              7 Aqua Culture-MD           NT      54.12    7  
 11 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                   NT      55.18    6  
 12 Anton, Joseph              7 SJAC-MA                53.05      56.68    5  
 13 Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                   NT    1:02.06    4  
 14 Sharp, Nate                7 SJAC-MA              1:09.98    1:02.71    3  
 15 Savery, Gray               7 DST-MA               1:09.03    1:04.17    2  
 16 Barksdale, Christian       7 DST-MA               1:02.66    1:08.75    1  
 17 Balto, Max                 7 Aqua Culture-MD           NT    1:10.45  
 
Event 16  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA               39.50      37.88   20  
  2 Liang, Ben                 8 THY-MA                 40.22      39.07   17  
  3 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA    40.21      39.32   16  
  4 Nier, Dylan                8 PENN-MA                41.12      41.31   15  
  5 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 43.40      41.88   14  
  6 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ                49.45      43.92   13  
  7 Beregovoi, Anton           8 GSA-MA                 46.08      46.65   12  
  8 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ                50.77      49.59   11  
  9 Gunjal, Aarush             8 Dolphin Swim Tea-MA       NT      52.43    9  
 10 Baker, Jason               8 GSA-MA                 49.59      52.79    7  
 11 Paetzold, Jack             8 SJAC-MA                56.88      55.43    6  
 12 Jung, Max                  8 FSA-MA                    NT      55.89    5  
 13 Silipino, Peter            8 STRM-MA              1:01.24      56.60    4  
 14 Savery, Aydan              8 DST-MA                 55.82      57.02    3  
 15 Bhaskaran, Rajat           8 DST-MA                    NT    1:01.22    2  
 16 McComb, Crossett           8 SJAC-MA                   NT    1:38.50    1  
 
Event 17  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reasons, Kaitlyn           6 Radnor-MA              30.98      28.37   20  
  2 Felix, Juliet              6 LIFE-NJ                33.56      31.28   17  
  3 Headrick, Lucy             6 SJAC-MA                32.90      33.35   16  
  4 Burslem, Makayla           6 DST-MA                 35.37      36.32   15  
  5 Fleck, Veronica            6 THY-MA                    NT      36.53   14  
  6 Hellmann, Anneliese        6 Pheasant Run-MA           NT      44.26   13  
  7 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT      44.72   12  
  8 Karanjia, Anna             6 DST-MA               1:04.21      50.04   11  
 -- Taylor, Talia              6 CHEL-MA                   NT         DQ  
 -- Yon, Janice                5 BGH-NJ                    NT         DQ  
 
Event 17  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                22.58      22.75   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA                 25.46      24.05   17  
  3 Longo, Natalie             7 SJAC-MA                24.92      25.30   16  
  4 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA                 28.37      26.52   15  
  5 Edge, Olivia               7 Dolphin Swim Tea-MA    27.48      28.24   14  
  6 Wei, Aily                  7 LIFE-NJ                29.25      29.09   13  
  7 Brost, Ruby                7 Wildwood Crest-MA      33.26      29.70   12  
  8 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                28.32      29.82   11  
  9 Deveney, Brynn             7 TRI-MA                 31.98      30.15    9  
 10 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                 28.22      30.26    7  
 11 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ                31.08      31.08    6  
 12 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ                32.49      33.20    5  
 13 Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                34.28      33.65    4  
 14 Jansen, Sophia             7 TWAC-MA                31.75      34.60    3  
 15 Rineer, Brie               7 DST-MA                 36.35      34.65    2  
 16 Mitchell, Maura            7 SJAC-MA                33.08      35.85    1  
 17 Peter, Brennan             7 Pheasant Run-MA           NT      36.44  
 18 Zimmermann, Liesl          7 Pheasant Run-MA           NT      43.51  
 -- Bomba, Vivienne            7 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Grace                8 CHEL-MA                22.84      21.01   20  
  2 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                22.20      21.51   17  
  3 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      24.34      21.96   16  
  4 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA    21.87      22.46   15  
  5 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      24.77      23.02   14  
  6 Miller, Ellie              8 Aqua Culture-MD           NT      23.25   13  
  7 Doppler, Molly             8 Pheasant Run-MA        23.96      23.88   12  
  8 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA       NT      25.17   11  
  9 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                   NT      25.19    9  
 10 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ                36.06      26.21    7  
 11 Meara, Jackie              8 DST-MA                 26.14      26.75    6  
 12 Lotta, Grace               8 THY-MA                 27.51      27.11    5  
 13 Alvarez, Alana             8 DST-MA                    NT      27.30    4  
 14 Stankoski, Norah           8 TWAC-MA                25.77      27.98    3  
 15 Landers, Meghan            8 THY-MA                 26.85      27.99    2  
 16 Ochs, Lia                  8 UN-HY-MA               25.19      29.08    1  
 17 Sabatini, Lindsay          8 LIFE-NJ                27.69      29.39  
 18 Haupt, Chase               8 DST-MA                 29.63      31.35  
 19 Carroll, Teagan            8 STRM-MA                34.12      32.52  
 20 Keller, Anna               8 DST-MA                 43.96      32.79  
 21 McCauley, Catie            8 TWAC-MA                36.32      33.62  
 22 Cottrell, Lia              8 SJAC-MA                29.13      35.64  
 23 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                38.62      36.01  
 24 Mastropaolo, Lilly         8 THY-MA                 33.38      36.53  
 25 Priolo, Sophia             8 Pheasant Run-MA        43.85      37.40  
 26 Roberts, Sophia            8 GSA-MA                    NT      42.51  
 
Event 18  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA    25.19      25.96   20  
  2 Sabatini, Tyler            6 LIFE-NJ                30.89      29.10   17  
  3 Hill, Darren               6 Pheasant Run-MA        33.46      30.30   16  
  4 Burkhardt, James           6 Northeast Swimmi-MA       NT      36.54   15  
  5 Stewart, Logan             6 DST-MA                 43.49      45.72   14  
 -- Stephens, Greyson          5 Pheasant Run-MA        31.75         DQ  
 -- Duffield, Andrew           6 TWAC-MA                   NT         DQ  
 -- Schell, Erick              5 TWAC-MA                54.30         DQ  
 -- Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA                 39.15         DQ  
 -- Molnar, Jackson            5 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Mancinelli, Brayden        6 SJAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 18  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 25.79      22.05   20  
  2 Rimler, Maack              7 TRI-MA                 23.10      22.10   17  
  3 Chhun, Austin              7 Aqua Culture-MD           NT      24.75   16  
  4 Jiang, Aiden               7 LIFE-NJ                25.42      25.28   15  
  5 Weag, Carter               7 SJAC-MA                26.08      25.84   14  
  6 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                 30.23      26.06   13  
  7 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                27.35      27.59   12  
  8 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ                29.01      28.08   11  
  9 Singer, Danny              7 TWAC-MA                33.29      28.83    9  
 10 Sharp, Nate                7 SJAC-MA                30.19      29.43    7  
 11 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ                31.32      29.76    6  
 12 Kerins, Dylan              7 TRI-MA                 35.93      29.77    5  
 13 Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                28.36      30.71    4  
 14 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 33.50      30.84    3  
 15 Duffield, Bobby            7 TWAC-MA                28.77      31.93    2  
 16 Balto, Max                 7 Aqua Culture-MD           NT      32.38    1  
 17 Popovich, Noah             7 Pheasant Run-MA        42.95      33.07  
 18 Kerins, Gavin              7 TRI-MA                    NT      33.40  
 19 Zink, Wesley               7 Pheasant Run-MA           NT      33.65  
 20 Hellmann, Chase            7 Pheasant Run-MA           NT      33.94  
 21 Martella, Chase            7 TWAC-MA                35.47      37.97  
 -- Savery, Gray               7 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA    22.07      21.29   20  
  2 McCarroll, Owen            8 TWAC-MA                22.40      21.58   17  
  3 Condon III, Liam           8 GSA-MA                    NT      22.14   16  
  4 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA                26.39      22.40   15  
  5 Liang, Ben                 8 THY-MA                    NT      23.49   14  
  6 DeNick, Mason              8 TWAC-MA                23.80      23.55   13  
  7 Nier, Dylan                8 PENN-MA                25.34      24.33   12  
  8 Hill, Collin               8 Pheasant Run-MA        27.98      24.58   11  
  9 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 26.10      24.79    9  
 10 McCarroll, Liam            8 TWAC-MA                24.81      25.18    7  
 11 Stephens, Sawyer           8 Pheasant Run-MA        31.00      26.13    6  
 12 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ                28.85      27.61    5  
 13 Paetzold, Jack             8 SJAC-MA                26.79      29.21    4  
 14 Silipino, Peter            8 STRM-MA                28.39      31.63    3  
 15 Jung, Max                  8 FSA-MA                    NT      38.94    2  
 16 Savery, Aydan              8 DST-MA                    NT      39.06    1  
 17 Henhaffer, Quinn           8 Pheasant Run-MA           NT      39.93  
 18 McComb, Crossett           8 SJAC-MA                   NT    1:08.09  
 -- Baker, Jason               8 GSA-MA                    NT         DQ  
 -- Bhaskaran, Rajat           8 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Pun, Henry                 8 LIFE-NJ                30.66         DQ  
 
Event 19  Girls 6 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reasons, Kaitlyn           6 Radnor-MA                 NT    1:05.67   20  
  2 Burslem, Makayla           6 DST-MA               1:45.40    1:07.35   17  
  3 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA         NT    1:43.22   16  
 
Event 19  Girls 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                39.81      36.91   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA                 45.31      44.86   17  
  3 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                57.26      55.56   16  
  4 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA                    NT      58.51   15  
  5 Longo, Natalie             7 SJAC-MA                   NT    1:01.60   14  
  6 Deveney, Brynn             7 TRI-MA               1:08.51    1:01.98   13  
  7 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                    NT    1:23.53   12  
 -- Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 19  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                40.77      39.39   20  
  2 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA                42.10      40.78   17  
  3 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      46.31      44.79   16  
  4 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA       NT      45.11   15  
  5 Kenderdine, Skylar         8 TWAC-MA                54.53      45.17   14  
  6 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA                48.05      49.56   13  
  7 Owen, Sheridan             8 GSA-MA                    NT      49.84   12  
  8 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      59.85      50.19   11  
  9 Doppler, Molly             8 Pheasant Run-MA        46.88      50.76    9  
 10 Merch, Laura               8 SJAC-MA                   NT      55.66    7  
 11 Meara, Jackie              8 DST-MA                    NT      56.86    6  
 12 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ              2:00.89      59.82    5  
 13 Cottrell, Lia              8 SJAC-MA                   NT    1:02.71    4  
 14 Landim, Mariana            8 TRI-MA                    NT    1:03.44    3  
 15 Alvarez, Alana             8 DST-MA                    NT    1:04.66    2  
 16 Keller, Anna               8 DST-MA                 59.72    1:05.63    1  
 17 Haupt, Chase               8 DST-MA               1:07.90    1:12.86  
 18 Olson, Kyra                8 SJAC-MA                   NT    1:13.88  
 19 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                   NT    1:14.44  
 -- Carroll, Teagan            8 STRM-MA              1:12.98         DQ  
 
Event 20  Boys 6 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 20  Boys 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 43.81      40.74   20  
  2 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 52.39      48.45   17  
  3 Weag, Carter               7 SJAC-MA                   NT      51.29   16  
  4 Ciechanowski, Max          7 LIFE-NJ                51.89      53.96   15  
  5 Jiang, Aiden               7 LIFE-NJ                55.89      57.82   14  
  6 Rimler, Maack              7 TRI-MA                    NT      58.06   13  
  7 Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                   NT      59.04   12  
  8 Anton, Joseph              7 SJAC-MA                58.53    1:00.44   11  
  9 Kiss, Evan                 7 SJAC-MA                   NT    1:01.68    9  
 10 Sharp, Nate                7 SJAC-MA                   NT    1:05.02    7  
 11 Martella, Chase            7 TWAC-MA                   NT    1:20.72    6  
 12 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ              1:10.89    1:27.59    5  
 
Event 20  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liang, Ben                 8 THY-MA                 41.05      39.70   20  
  2 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA    41.94      39.92   17  
  3 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA               45.50      41.12   16  
  4 DeNick, Mason              8 TWAC-MA                   NT      44.49   15  
  5 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 44.94      47.84   14  
  6 Beregovoi, Anton           8 GSA-MA                    NT      49.52   13  
  7 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA                   NT      53.06   12  
  8 Gunjal, Aarush             8 Dolphin Swim Tea-MA    57.01      57.68   11  
  9 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ              1:18.74      58.57    9  
 10 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ              1:05.89    1:05.61    7  
 11 Silipino, Peter            8 STRM-MA                   NT    1:11.67    6  
 12 Paetzold, Jack             8 SJAC-MA              1:05.45    1:14.96    5  
 13 Savery, Aydan              8 DST-MA               1:22.68    1:29.31    4  
 
Event 21  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burslem, Makayla           6 DST-MA                 23.41      22.30   20  
  2 Reasons, Kaitlyn           6 Radnor-MA              26.51      22.31   17  
  3 Felix, Juliet              6 LIFE-NJ                22.74      22.60   16  
  4 Fleck, Veronica            6 THY-MA                 20.69      23.48   15  
  5 Headrick, Lucy             6 SJAC-MA                24.87      25.53   14  
  6 Taylor, Talia              6 CHEL-MA                31.11      28.41   13  
  7 Karanjia, Anna             6 DST-MA                 27.08      28.57   12  
  8 Hellmann, Anneliese        6 Pheasant Run-MA        31.00      28.61   11  
  9 Popovich, Anna             6 Pheasant Run-MA        34.44      30.14    9  
 10 Yon, Janice                5 BGH-NJ                    NT      35.34    7  
 11 Nordberg, Alaina           5 Wildwood Crest-MA      38.17      36.03    6  
 12 Sahl, Jenny                5 BGH-NJ                    NT      47.55    5  
 
Event 21  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery              7 ECCC-MA                15.49      15.28   20  
  2 Kiess, Andie               7 DST-MA                 17.51      17.06   17  
  3 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                21.39      20.58   16  
  4 Cooper, Lindsay            7 TRI-MA                 20.39      20.79   14.5
  4 Lin, Clytie                7 LIFE-NJ                18.39      20.79   14.5
  6 Longo, Natalie             7 SJAC-MA                22.48      20.84   13  
  7 Rineer, Brie               7 DST-MA                 22.92      21.65   12  
  8 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ                23.42      22.97   11  
  9 Bown, Zoey                 7 BGH-NJ                 20.71      23.38    9  
 10 Brost, Ruby                7 Wildwood Crest-MA      29.13      23.43    7  
 11 Kouser, Maddie             7 SJAC-MA                20.56      23.59    6  
 12 Peter, Brennan             7 Pheasant Run-MA        29.97      23.65    5  
 13 Deveney, Brynn             7 TRI-MA                 20.96      23.84    4  
 14 Bomba, Vivienne            7 DST-MA                 22.01      24.67    3  
 15 Jansen, Sophia             7 TWAC-MA                22.08      25.23    2  
 16 Mitchell, Maura            7 SJAC-MA                23.60      25.73    1  
 17 Wei, Aily                  7 LIFE-NJ                27.15      26.53  
 18 Zimmermann, Liesl          7 Pheasant Run-MA           NT      33.58  
 
Event 21  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Kim                  8 LIFE-NJ                15.21      15.45   20  
  2 Petrillo, Jenna            8 TWAC-MA                16.30      15.55   17  
  3 Kiesel, Addison            8 SJAC-MA                16.27      16.36   16  
  4 Brady, Leah                8 TWAC-MA                18.60      16.49   15  
  5 Rodriguez, Neomi           8 Northeast Swimmi-MA    15.95      16.79   14  
  6 Bowen, Marika              8 Northeast Swimmi-MA    17.26      17.21   13  
  7 Kenderdine, Skylar         8 TWAC-MA                20.43      17.52   12  
  8 Crouthamel, Lauren         8 Wildwood Crest-MA      17.52      17.64   11  
  9 Doppler, Molly             8 Pheasant Run-MA        17.11      17.65    9  
 10 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                   NT      17.82    7  
 11 Nordberg, Kaitlyn          8 Wildwood Crest-MA      20.11      18.10    6  
 12 Stankoski, Norah           8 TWAC-MA                17.49      18.14    5  
 13 Lotta, Grace               8 THY-MA                 17.95      18.53    4  
 14 Owen, Sheridan             8 GSA-MA                    NT      18.59    3  
 15 Castro, Alexandra          8 LIFE-NJ                19.07      18.75    2  
 16 Merch, Laura               8 SJAC-MA                20.84      19.23    1  
 17 Miller, Ellie              8 Aqua Culture-MD           NT      19.68  
 18 Meara, Jackie              8 DST-MA                 19.85      19.98  
 19 Bell, Grace                8 CHEL-MA                19.59      20.07  
 20 Keller, Anna               8 DST-MA                 19.76      20.36  
 21 Maiese, Kirstin            8 TWAC-MA                19.50      20.37  
 22 Landim, Mariana            8 TRI-MA                 19.81      20.61  
 23 Mastropaolo, Lilly         8 THY-MA                 19.39      21.11  
 24 Landers, Meghan            8 THY-MA                 18.88      21.16  
 25 Ochs, Lia                  8 UN-HY-MA               18.73      21.67  
 26 Carroll, Teagan            8 STRM-MA                21.89      22.14  
 27 Sabatini, Lindsay          8 LIFE-NJ                21.09      22.54  
 28 Priolo, Sophia             8 Pheasant Run-MA        32.36      22.82  
 29 Olson, Kyra                8 SJAC-MA                23.48      23.12  
 30 Roberts, Sophia            8 GSA-MA                    NT      23.38  
 31 McCauley, Catie            8 TWAC-MA                   NT      23.93  
 32 Haupt, Chase               8 DST-MA                 22.00      24.18  
 
Event 22  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowen, Lesnid              6 Northeast Swimmi-MA    21.00      20.70   20  
  2 Sabatini, Tyler            6 LIFE-NJ                20.90      21.05   17  
  3 Dobson, Justin             6 PENN-MA                   NT      21.49   16  
  4 Stephens, Greyson          5 Pheasant Run-MA        21.56      21.60   15  
  5 Burkhardt, James           6 Northeast Swimmi-MA       NT      22.22   14  
  6 Hill, Darren               6 Pheasant Run-MA        24.97      24.29   13  
  7 Stewart, Logan             6 DST-MA                 26.52      27.29   12  
  8 Papadopoulos, Frankie      6 TRI-MA                 23.58      27.76   11  
  9 Peden, Kyle                6 TWAC-MA                33.66      28.00    9  
 10 Albinsky, Arthur           5 THY-MA                 25.48      29.78    7  
 11 Mancinelli, Brayden        6 SJAC-MA                29.80      31.16    6  
 12 Duffield, Andrew           6 TWAC-MA                31.26      31.36    5  
 13 Schell, Erick              5 TWAC-MA                32.13      39.19    4  
 14 Molnar, Jackson            5 DST-MA                 48.69      49.23    3  
 
Event 22  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walstrom, Seamus           7 DST-MA                 17.76      16.52   20  
  2 Cavanaugh, Brett           7 DST-MA                 17.70      17.13   17  
  3 Tomlin, Anthony            7 DST-MA                 19.69      18.62   16  
  4 Duffield, Bobby            7 TWAC-MA                20.96      19.40   15  
  5 Rimler, Maack              7 TRI-MA                 18.50      19.45   14  
  6 Jiang, Aiden               7 LIFE-NJ                20.94      19.86   13  
  7 Sharp, Nate                7 SJAC-MA                18.59      19.88   12  
  8 Anton, Joseph              7 SJAC-MA                18.59      20.47   11  
  9 Kerins, Dylan              7 TRI-MA                 23.50      20.50    9  
 10 Chiarieri, Owen            7 SJAC-MA                19.55      21.10    7  
 11 Elzawawy, Kareem           7 LIFE-NJ                22.72      21.58    6  
 12 Chhun, Austin              7 Aqua Culture-MD           NT      21.77    5  
 13 Singer, Danny              7 TWAC-MA                   NT      22.47    4  
 14 Kerins, Gavin              7 TRI-MA                    NT      22.95    3  
 15 Popovich, Noah             7 Pheasant Run-MA        31.42      24.48    2  
 16 Martella, Chase            7 TWAC-MA                23.98      25.05    1  
 17 Balto, Max                 7 Aqua Culture-MD           NT      25.15  
 18 Hellmann, Chase            7 Pheasant Run-MA        25.65      28.09  
 19 Barksdale, Christian       7 DST-MA                 22.17      29.24  
 20 Savery, Gray               7 DST-MA                    NT      33.56  
 21 Zink, Wesley               7 Pheasant Run-MA           NT      36.92  
 
Event 22  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA               14.50      14.86   20  
  2 Brown, Thatcher            8 Northeast Swimmi-MA    15.89      15.58   17  
  3 Stephens, Sawyer           8 Pheasant Run-MA        17.92      16.58   16  
  4 Nier, Dylan                8 PENN-MA                16.74      16.97   15  
  5 Caramenico, Matthew        8 NHAC-MA                17.74      17.24   14  
  6 Sahl, Myatt                8 BGH-NJ                 18.65      17.32   13  
  7 Yu, Isaac                  8 LIFE-NJ                17.83      17.46   12  
  8 Baker, Jason               8 GSA-MA                    NT      18.04   11  
  9 McCarroll, Liam            8 TWAC-MA                18.00      18.19    9  
 10 Hill, Collin               8 Pheasant Run-MA        21.05      19.07    7  
 11 Pun, Henry                 8 LIFE-NJ                18.48      19.44    6  
 12 Condon III, Liam           8 GSA-MA                    NT      19.80    5  
 13 Henhaffer, Quinn           8 Pheasant Run-MA        21.71      21.65    4  
 14 Jung, Max                  8 FSA-MA                    NT      22.63    3  
 15 Bhaskaran, Rajat           8 DST-MA                    NT      22.78    2  
 16 Savery, Aydan              8 DST-MA                    NT      24.50    1  
 17 Silipino, Peter            8 STRM-MA                25.30      26.37  
 18 McComb, Crossett           8 SJAC-MA                39.32      41.12  
 
Event 23  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tide Water Aquatics Club-MA  'A'                  1:09.95    1:10.62   40  
     1) Stankoski, Norah 8              2) Petrillo, Jenna 8              
     3) McKendrick, Ainsley 8           4) Fitzpatrick, Riley 8           
       36.87  1:10.62                                                      
  2 Metro Area Life Time Swimming-NJ  'A'             1:10.59    1:14.55   34  
     1) Sabatini, Lindsay 8             2) Castro, Alexandra 8            
     3) Lin, Clytie 7                   4) Tran, Kim 8                    
       39.80  1:14.55                                                      
  3 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:19.12    1:21.34   32  
     1) Rineer, Brie 7                  2) Meara, Jackie 8                
     3) Keller, Anna 8                  4) Kiess, Andie 7                 
       42.64  1:21.34                                                      
  4 Tri Hampton YMCA-MA  'A'                          1:18.12    1:23.06   30  
     1) Lotta, Grace 8                  2) Landers, Meghan 8              
     3) Fleck, Veronica 6               4) Geberth, Becca 8               
       41.32  1:23.06                                                      
  5 Pheasant Run Swim Club-MA  'A'                         NT    1:36.43   28  
     1) Hellmann, Anneliese 6           2) Priolo, Sophia 8               
     3) Peter, Brennan 7                4) Doppler, Molly 8               
       53.95  1:36.43                                                      
 
Event 24  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tide Water Aquatics Club-MA  'A'                  1:12.04    1:13.57   40  
     1) McCarroll, Owen 8               2) Duffield, Bobby 7              
     3) McCarroll, Liam 8               4) DeNick, Mason 8                
       39.04  1:13.57                                                      
  2 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:24.48    1:14.50   34  
     1) Cavanaugh, Brett 7              2) Bhaskaran, Rajat 8             
     3) Tomlin, Anthony 7               4) Walstrom, Seamus 7             
       40.30  1:14.50                                                      
  3 Metro Area Life Time Swimming-NJ  'A'             1:13.13    1:16.61   32  
     1) Yu, Isaac 8                     2) Sabatini, Tyler 6              
     3) Pun, Henry 8                    4) Ciechanowski, Max 7            
       43.03  1:16.61                                                      
  4 Pheasant Run Swim Club-MA  'A'                         NT    1:24.26   30  
     1) Stephens, Greyson 5             2) Henhaffer, Quinn 8             
     3) Hill, Collin 8                  4) Stephens, Sawyer 8             
       43.42  1:24.26                                                      
  5 Triton Swim Team-MA  'A'                          1:24.14    1:32.04   28  
     1) Kerins, Dylan 7                 2) Rimler, Maack 7                
     3) Kerins, Gavin 7                 4) Papadopoulos, Frankie 6        
       47.02  1:32.04                                                      
  6 Tide Water Aquatics Club-MA  'B'                  1:56.90    2:06.34   26  
     1) Duckworth, Easton 6             2) Duffield, Andrew 6             
     3) Ludman, Jonathan 7              4) Martella, Chase 7              
     1:06.92  2:06.34