Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/13/2018 01:38 PM
             2018 MA BLUE Mini Duck Derby - 2/10/2018 to 2/11/2018             
                           BLUE Mini Duck Derby 2018                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Farrah               7 PSC-MA               1:29.89    1:27.36  
       39.81  1:27.36                                                      
  2 Sommons, Amelia            7 TRA-MA                    NT    1:37.70  
       45.04  1:37.70                                                      
  3 Reppert, Zoe               7 EMAC-MA              1:44.87    1:38.47  
       45.04  1:38.47                                                      
  4 Fleischaker, Mazie         7 PAAC-MA              1:42.64    1:39.44  
       46.10  1:39.44                                                      
  5 Rojas, Norah               7 PAAC-MA                   NT    1:44.61  
       46.42  1:44.61                                                      
  6 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                   NT    1:49.58  
       51.82  1:49.58                                                      
  7 Reddy, Sriya               7 EMAC-MA                   NT    2:11.18  
       52.60  2:11.18                                                      
  8 Reddy, Adhira              7 EMAC-MA                   NT    2:11.25  
     1:00.68  2:11.25                                                      
 
Event 1  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBaugh, Sydney            8 PSC-MA               1:24.25    1:22.49  
       37.78  1:22.49                                                      
  2 Specht, Hailee             8 PSC-MA               1:31.42    1:28.07  
       40.12  1:28.07                                                      
  3 Krause, Mabry              8 PSC-MA               1:38.28    1:28.99  
       41.75  1:28.99                                                      
  4 Cheplick, Sarah            8 PAAC-MA                   NT    1:38.21  
       45.14  1:38.21                                                      
  5 Grab, Caitlin              8 PSC-MA                    NT    1:41.25  
       47.85  1:41.25                                                      
  6 May, Grace                 8 BLUE-MA                   NT    1:44.74  
       51.37  1:44.74                                                      
  7 Rao, Kaavya                8 EMAC-MA                   NT    1:48.27  
       49.36  1:48.27                                                      
  8 Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                   NT    1:48.66  
       49.38  1:48.66                                                      
  9 Lenhart, Caelee Maye       8 EMAC-MA                   NT    1:56.97  
       52.66  1:56.97                                                      
 10 Wegner, Abigail            8 TRA-MA                    NT    2:00.44  
       56.08  2:00.44                                                      
 11 Lyons, Eleanor             8 EMAC-MA                   NT    2:04.39  
       53.96  2:04.39                                                      
 
Event 2  Boys 6 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bevins, James              6 BLUE-MA                   NT    1:52.86  
       51.35  1:52.86                                                      
 
Event 2  Boys 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jankowski, Kellen          7 EMAC-MA                   NT    1:48.49  
       49.33  1:48.49                                                      
  2 DiGiacinto, Alexander      7 BLUE-MA                   NT    2:02.30  
       55.14  2:02.30                                                      
 
Event 2  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan                8 PENN-MA              1:18.41    1:17.46  
       36.13  1:17.46                                                      
  2 Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA              1:38.77    1:22.73  
       38.58  1:22.73                                                      
  3 Coleman, Ethan             8 PSC-MA               1:29.56    1:28.71  
       40.49  1:28.71                                                      
  4 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA              1:32.74    1:29.25  
       40.06  1:29.25                                                      
  5 Willard, Brady             8 PSC-MA               1:28.42    1:29.46  
       40.27  1:29.46                                                      
  6 Korman, Samuel             8 PSC-MA                    NT    1:32.38  
  7 Lovett, Graham             8 EMAC-MA                   NT    1:39.77  
       45.90  1:39.77                                                      
  8 Nguyen, Ian                8 EMAC-MA              1:43.73    1:41.11  
       49.55  1:41.11                                                      
  9 Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                   NT    1:41.52  
       48.15  1:41.52                                                      
 10 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA              1:44.87    1:41.66  
       49.69  1:41.66                                                      
 11 Castro, Dylan              8 BLUE-MA                   NT    1:54.98  
       51.45  1:54.98                                                      
 12 Park, Alex                 8 EMAC-MA                   NT    1:58.32  
 
Event 3  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Rojas, Caroline            5 PAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Solomon, Claire            6 PAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 3  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Farrah               7 PSC-MA                 25.52      25.55  
  2 Sommons, Amelia            7 TRA-MA                 31.50      28.31  
  2 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                28.32      28.31  
  4 Kenner, Kayla              7 EMAC-MA                28.22      29.12  
  5 Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA               30.09      29.66  
  6 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                30.45      29.79  
  7 Mosel, Chloe               7 PSC-MA                 39.99      32.95  
  8 Tewksbury, Victoria        7 PAAC-MA                36.88      35.08  
  9 Walakovits, Violet         7 KIDS-MA                   NT      38.86  
 -- Robinson, Lily             7 EMAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 3  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Specht, Hailee             8 PSC-MA                 22.53      25.27  
  2 Lenhart, Caelee Maye       8 EMAC-MA                27.68      27.72  
  3 Grab, Caitlin              8 PSC-MA                 28.14      27.96  
  4 May, Grace                 8 BLUE-MA                30.88      29.31  
  5 Wegner, Abigail            8 TRA-MA                 40.53      29.76  
  6 Schellenberger, Elizabet   8 BLUE-MA                   NT      34.67  
  7 Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                39.43      35.07  
  8 Riddle, Samantha           8 LVA-MA                 36.79      37.34  
 
Event 4  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bevins, James              6 BLUE-MA                34.78         DQ  
 
Event 4  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT      26.79  
  2 DiGiacinto, Alexander      7 BLUE-MA                33.42      31.71  
  3 Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT      40.69  
  4 Avila, Angel               7 PAAC-MA                   NT      40.98  
 
Event 4  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Brady             8 PSC-MA                 22.44      21.16  
  2 Thomas, D'One              8 PENN-MA                24.26      21.89  
  3 Nier, Dylan                8 PENN-MA                25.34      22.44  
  4 Denton, Christopher        8 PSC-MA                    NT      22.99  
  5 Coleman, Ethan             8 PSC-MA                 24.52      23.66  
  6 Korman, Samuel             8 PSC-MA                 30.48      27.96  
  7 Hazlett, Christian         8 EMAC-MA                33.97      32.84  
  8 LaRussa, Evan              8 EMAC-MA                31.02      34.16  
  9 Kennedy, Joseph            8 KIDS-MA                   NT      37.88  
 10 Lamparella, Colin          8 EMAC-MA                28.78      40.08  
 11 Foley, Shane               8 KIDS-MA                   NT      46.31  
 -- Pettinelli, Luke           8 LVA-MA                    NT         DQ  
 -- Castro, Dylan              8 BLUE-MA                35.91         DQ  
 -- Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                36.80         DQ  
 -- Ellis, Lucas               8 PAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Claire            6 PAAC-MA                   NT    1:02.20  
 -- Laliotis, Catherine        5 BLUE-MA                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA               48.20      42.86  
  2 Fleischaker, Mazie         7 PAAC-MA                54.95      47.22  
  3 Rojas, Norah               7 PAAC-MA                56.36      48.51  
  4 Reppert, Zoe               7 EMAC-MA                55.14      49.38  
  5 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                54.09      50.66  
  6 Sommons, Amelia            7 TRA-MA                    NT      53.35  
  7 Kenner, Kayla              7 EMAC-MA                   NT      56.50  
  8 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                   NT      56.99  
  9 Reddy, Adhira              7 EMAC-MA              1:12.78    1:02.49  
 10 Reddy, Sriya               7 EMAC-MA              1:02.48    1:02.62  
 11 Tewksbury, Victoria        7 PAAC-MA                   NT    1:04.71  
 12 Mosel, Chloe               7 PSC-MA                    NT    1:05.44  
 -- Smith, Sophia              7 BLUE-MA                   NT         DQ  
 -- Walakovits, Violet         7 KIDS-MA                   NT         DQ  
 -- Tiers, Sophia              7 BLUE-MA                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBaugh, Sydney            8 PSC-MA                 43.93      41.28  
  2 Krause, Mabry              8 PSC-MA                 50.62      47.94  
  3 Specht, Hailee             8 PSC-MA                 47.23      49.47  
  4 May, Grace                 8 BLUE-MA                47.32      49.84  
  5 Rao, Kaavya                8 EMAC-MA                   NT      50.88  
  6 Grab, Caitlin              8 PSC-MA                 54.20      53.57  
  7 Trujillo, Eva              8 LVA-MA                 59.04      54.31  
  8 Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                57.58      54.58  
  9 Cheplick, Sarah            8 PAAC-MA                53.04      59.02  
 10 Lyons, Eleanor             8 EMAC-MA              1:05.68    1:00.83  
 11 Lenhart, Caelee Maye       8 EMAC-MA              1:07.85    1:01.37  
 12 Froetschner, Avelyn        8 KIDS-MA                   NT    1:02.98  
 13 Schellenberger, Elizabet   8 BLUE-MA              1:19.06    1:16.74  
 -- Wegner, Abigail            8 TRA-MA                    NT         DQ  
 
Event 6  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Jaxon               6 BLUE-MA                   NT      58.06  
  2 Bevins, James              6 BLUE-MA                   NT      59.12  
  3 Butts, Leander             5 BLUE-MA                   NT    1:15.80  
 
Event 6  Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT      44.77  
  2 DiGiacinto, Alexander      7 BLUE-MA                53.86      55.57  
  3 Jankowski, Kellen          7 EMAC-MA              1:03.71    1:04.17  
  4 Laclair, Elliot            7 BLUE-MA                   NT    1:08.57  
  5 Avila, Angel               7 PAAC-MA                   NT    1:16.61  
  6 Butts, Griffin             7 BLUE-MA                   NT    1:18.40  
 
Event 6  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan                8 PENN-MA                41.12      40.26  
  2 Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA                51.15      42.22  
  3 Thomas, D'One              8 PENN-MA                   NT      43.63  
  4 Denton, Christopher        8 PSC-MA                 48.12      46.81  
  5 Coleman, Ethan             8 PSC-MA                 50.67      48.05  
  5 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA                48.23      48.05  
  7 Korman, Samuel             8 PSC-MA                    NT      51.67  
  8 Castro, Dylan              8 BLUE-MA                51.46      52.46  
  9 Willard, Brady             8 PSC-MA                 50.67      53.40  
 10 Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                53.57      53.91  
 11 Nguyen, Ian                8 EMAC-MA                56.36      54.20  
 12 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA              1:00.63      54.72  
 13 Park, Alex                 8 EMAC-MA                   NT      56.23  
 14 Lovett, Graham             8 EMAC-MA                   NT      56.72  
 15 Garcia, Isaac              8 LVA-MA                    NT      58.31  
 16 Hazlett, Christian         8 EMAC-MA                   NT      58.68  
 17 Felsted, Henry             8 BLUE-MA                   NT    1:00.54  
 18 Ellis, Lucas               8 PAAC-MA                   NT    1:05.45  
 19 LaRussa, Evan              8 EMAC-MA                   NT    1:11.38  
 20 Lamparella, Colin          8 EMAC-MA              1:18.73    1:25.76  
 -- Hock, Gregory              8 BLUE-MA              1:08.58         DQ  
 
Event 7  Girls 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Farrah               7 PSC-MA                 46.71      45.11  
  2 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                57.26      50.61  
  3 Fleischaker, Mazie         7 PAAC-MA                   NT      54.38  
  4 Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA             1:00.33      58.79  
  5 Rojas, Norah               7 PAAC-MA                   NT    1:10.90  
  6 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                   NT    1:12.81  
 -- Reppert, Zoe               7 EMAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBaugh, Sydney            8 PSC-MA                 52.54      43.80  
  2 Krause, Mabry              8 PSC-MA                 55.93      47.85  
  3 Cheplick, Sarah            8 PAAC-MA                   NT      56.98  
 -- Riddle, Samantha           8 LVA-MA                    NT         DQ  
 -- Trujillo, Eva              8 LVA-MA                    NT         DQ  
 -- Lyons, Eleanor             8 EMAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 8  Boys 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT      47.28  
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA                   NT      41.88  
  2 Denton, Christopher        8 PSC-MA                    NT      43.75  
  3 Thomas, D'One              8 PENN-MA                   NT      44.60  
  4 Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA                58.78      45.34  
  5 Lovett, Graham             8 EMAC-MA                   NT      58.25  
  6 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA              1:08.97    1:00.57  
  7 Nguyen, Ian                8 EMAC-MA                   NT    1:07.03  
 -- Garcia, Isaac              8 LVA-MA                    NT         DQ  
 
Event 9  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Claire            6 PAAC-MA                23.44      22.64  
  2 Rojas, Caroline            5 PAAC-MA                35.07      32.48  
  3 Laliotis, Catherine        5 BLUE-MA                   NT      38.80  
 
Event 9  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Farrah               7 PSC-MA                 18.45      17.72  
  2 Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA               17.52      18.11  
  3 Sommons, Amelia            7 TRA-MA                    NT      19.04  
  4 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                21.39      19.77  
  5 Reppert, Zoe               7 EMAC-MA                20.72      19.90  
  6 Kenner, Kayla              7 EMAC-MA                20.46      19.95  
  7 Reddy, Sriya               7 EMAC-MA                25.38      22.47  
  8 Tiers, Sophia              7 BLUE-MA                28.87      24.64  
  9 Sutton, Emma               7 PSC-MA                 28.14      25.47  
 10 Tewksbury, Victoria        7 PAAC-MA                26.32      25.52  
 11 Mosel, Chloe               7 PSC-MA                 28.69      25.65  
 12 Smith, Sophia              7 BLUE-MA                32.10      29.98  
 13 Robinson, Lily             7 EMAC-MA                   NT      33.62  
 
Event 9  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBaugh, Sydney            8 PSC-MA                 16.51      16.54  
  2 Specht, Hailee             8 PSC-MA                 17.65      17.99  
  3 Grab, Caitlin              8 PSC-MA                 21.09      19.91  
  4 May, Grace                 8 BLUE-MA                23.40      20.66  
  5 Rao, Kaavya                8 EMAC-MA                21.94      21.17  
  6 Lyons, Eleanor             8 EMAC-MA                22.43      21.67  
  7 Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                22.53      22.27  
  8 Wegner, Abigail            8 TRA-MA                 30.97      22.36  
  9 Froetschner, Avelyn        8 KIDS-MA                26.89      22.37  
 10 Lenhart, Caelee Maye       8 EMAC-MA                22.98      22.56  
 11 Riddle, Samantha           8 LVA-MA                 21.22      23.13  
 12 Schellenberger, Elizabet   8 BLUE-MA                25.06      27.38  
 13 Trujillo, Eva              8 LVA-MA                 28.05      31.67  
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Jaxon               6 BLUE-MA                23.84      22.22  
  2 Bevins, James              6 BLUE-MA                23.99      22.90  
  3 Butts, Leander             5 BLUE-MA                36.77      33.00  
  4 Valvano, Gabriel           6 BLUE-MA                47.60      42.94  
 
Event 10  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT      20.41  
  2 Butts, Griffin             7 BLUE-MA                25.43      23.97  
  3 Jankowski, Kellen          7 EMAC-MA                22.24      24.01  
  4 DiGiacinto, Alexander      7 BLUE-MA                22.91      25.03  
  5 Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT      25.41  
  6 Avila, Angel               7 PAAC-MA                34.50      29.31  
  7 Laclair, Elliot            7 BLUE-MA                36.83      32.96  
 
Event 10  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan                8 PENN-MA                16.74      15.54  
  2 Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA                17.21      15.96  
  3 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA                18.36      16.71  
  4 Thomas, D'One              8 PENN-MA                18.29      17.51  
  5 Denton, Christopher        8 PSC-MA                 17.30      17.52  
  6 Willard, Brady             8 PSC-MA                 17.45      17.61  
  7 Korman, Samuel             8 PSC-MA                 19.85      18.02  
  8 Coleman, Ethan             8 PSC-MA                 18.96      18.08  
  9 Lovett, Graham             8 EMAC-MA                18.69      18.25  
 10 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA                18.45      20.06  
 11 Kennedy, Joseph            8 KIDS-MA                22.00      20.30  
 12 Hazlett, Christian         8 EMAC-MA                21.85      20.35  
 13 Castro, Dylan              8 BLUE-MA                20.30      20.93  
 14 Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                24.12      20.95  
 15 Nguyen, Ian                8 EMAC-MA                19.11      21.20  
 16 Garcia, Isaac              8 LVA-MA                 24.23      21.45  
 17 Hock, Gregory              8 BLUE-MA                27.17      23.74  
 18 Pettinelli, Luke           8 LVA-MA                 24.57      25.21  
 19 Park, Alex                 8 EMAC-MA                23.88      25.22  
 20 Felsted, Henry             8 BLUE-MA                27.47      27.00  
 21 Lamparella, Colin          8 EMAC-MA                27.13      27.30  
 22 LaRussa, Evan              8 EMAC-MA                28.90      27.80  
 23 Ellis, Lucas               8 PAAC-MA                28.04      28.71  
 24 Foley, Shane               8 KIDS-MA                44.37      34.63  
 
Event 11  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Claire            6 PAAC-MA                   NT      56.34  
  2 Laliotis, Catherine        5 BLUE-MA                   NT    1:12.04  
 
Event 11  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Farrah               7 PSC-MA                 39.71      38.88  
  2 Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA               43.34      40.51  
  3 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                45.92      40.58  
  4 Sommons, Amelia            7 TRA-MA                 43.68      42.42  
  5 Reppert, Zoe               7 EMAC-MA                45.93      42.62  
  6 Fleischaker, Mazie         7 PAAC-MA                53.94      44.84  
  7 Kenner, Kayla              7 EMAC-MA                49.40      49.68  
  8 Rojas, Norah               7 PAAC-MA                46.88      50.24  
  9 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                50.17      50.33  
 10 Tewksbury, Victoria        7 PAAC-MA                   NT      53.92  
 11 Reddy, Adhira              7 EMAC-MA              1:02.79      54.22  
 12 Mosel, Chloe               7 PSC-MA               1:09.22      55.08  
 13 Tiers, Sophia              7 BLUE-MA              1:12.42      57.82  
 14 Smith, Sophia              7 BLUE-MA              1:25.36    1:05.15  
 15 Robinson, Lily             7 EMAC-MA                   NT    1:05.86  
 
Event 11  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Specht, Hailee             8 PSC-MA                 39.96      39.44  
  2 Krause, Mabry              8 PSC-MA                 42.00      40.00  
  3 Grab, Caitlin              8 PSC-MA                 43.59      42.54  
  4 Cheplick, Sarah            8 PAAC-MA                42.31      42.60  
  5 May, Grace                 8 BLUE-MA                51.96      44.49  
  6 Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                54.96      46.88  
  7 Rao, Kaavya                8 EMAC-MA                48.75      47.22  
  8 Lenhart, Caelee Maye       8 EMAC-MA                55.58      50.00  
  9 Wegner, Abigail            8 TRA-MA                    NT      50.11  
 10 Schellenberger, Elizabet   8 BLUE-MA              1:09.64      58.32  
 
Event 12  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Jaxon               6 BLUE-MA              1:01.69      50.99  
  2 Butts, Leander             5 BLUE-MA              1:32.84    1:06.11  
 
Event 12  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT      42.88  
  2 Jankowski, Kellen          7 EMAC-MA                53.63      52.13  
  3 Butts, Griffin             7 BLUE-MA              1:08.56    1:00.64  
  4 Laclair, Elliot            7 BLUE-MA                   NT    1:05.85  
  5 Avila, Angel               7 PAAC-MA                   NT    1:07.31  
 
Event 12  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan                8 PENN-MA                35.20      34.45  
  2 Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA                38.11      37.12  
  3 Denton, Christopher        8 PSC-MA                 42.86      37.42  
  4 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA                39.98      37.65  
  5 Dorang, Jackson            8 LVA-MA                 39.39      38.16  
  6 Coleman, Ethan             8 PSC-MA                 41.59      38.46  
  7 Korman, Samuel             8 PSC-MA                    NT      40.92  
  8 Lovett, Graham             8 EMAC-MA                44.55      41.48  
  9 Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                48.97      44.38  
 10 Nguyen, Ian                8 EMAC-MA                46.12      44.41  
 11 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA                44.63      45.40  
 12 Hazlett, Christian         8 EMAC-MA                46.51      45.67  
 13 Garcia, Isaac              8 LVA-MA                 56.96      47.52  
 14 Park, Alex                 8 EMAC-MA                   NT      54.11  
 15 Pettinelli, Luke           8 LVA-MA                 58.44      54.72  
 16 Lamparella, Colin          8 EMAC-MA                56.67      58.61  
 17 LaRussa, Evan              8 EMAC-MA                   NT    1:03.04  
 18 Ellis, Lucas               8 PAAC-MA              1:04.64    1:03.46  
 19 Kern, Maxwell              8 EMAC-MA                   NT    1:05.90  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Claire            6 PAAC-MA                25.20      27.12  
  2 Laliotis, Catherine        5 BLUE-MA                   NT      34.27  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA               19.56      19.51  
  2 Hahn, Farrah               7 PSC-MA                 21.41      20.73  
  3 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                23.30      21.51  
  4 Sommons, Amelia            7 TRA-MA                 24.38      24.79  
  5 Tiers, Sophia              7 BLUE-MA                27.78      24.94  
  6 Reddy, Sriya               7 EMAC-MA                28.43      25.12  
  7 Reddy, Adhira              7 EMAC-MA                34.59      25.73  
  8 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                27.41      25.80  
  9 Smith, Sophia              7 BLUE-MA                30.18      26.05  
 10 Mosel, Chloe               7 PSC-MA                 30.85      26.90  
 11 Tewksbury, Victoria        7 PAAC-MA                30.32      27.81  
 12 Robinson, Lily             7 EMAC-MA                   NT      28.69  
 
Event 13  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 May, Grace                 8 BLUE-MA                23.77      21.67  
  2 Specht, Hailee             8 PSC-MA                 21.81      22.73  
  3 Rao, Kaavya                8 EMAC-MA                24.56      23.24  
  4 Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                29.08      24.59  
  5 Grab, Caitlin              8 PSC-MA                 23.72      24.87  
  6 Froetschner, Avelyn        8 KIDS-MA                30.46      25.68  
  7 Wegner, Abigail            8 TRA-MA                 34.85      26.19  
  8 Schellenberger, Elizabet   8 BLUE-MA                31.03      33.58  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Jaxon               6 BLUE-MA                28.71      25.60  
  2 Butts, Leander             5 BLUE-MA                32.40      33.79  
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT      22.93  
  2 Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT      26.45  
  3 Avila, Angel               7 PAAC-MA                45.37      35.02  
  4 Butts, Griffin             7 BLUE-MA                32.40      35.90  
  5 Laclair, Elliot            7 BLUE-MA                41.45      39.91  
 
Event 14  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan                8 PENN-MA                18.54      18.47  
  2 Denton, Christopher        8 PSC-MA                 23.92      21.28  
  3 Coleman, Ethan             8 PSC-MA                 22.41      21.77  
  4 Kennedy, Joseph            8 KIDS-MA                23.37      23.39  
  5 Korman, Samuel             8 PSC-MA                 25.06      24.30  
  6 Hazlett, Christian         8 EMAC-MA                29.56      24.56  
  7 Pettinelli, Luke           8 LVA-MA                 27.60      24.78  
  8 Park, Alex                 8 EMAC-MA                29.06      25.18  
  9 Garcia, Isaac              8 LVA-MA                 28.50      26.02  
 10 Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                25.76      26.16  
 11 Ellis, Lucas               8 PAAC-MA                34.12      29.16  
 12 Kern, Maxwell              8 EMAC-MA                   NT      29.74  
 13 Foley, Shane               8 KIDS-MA                49.23      35.40  
 
Event 15  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Solomon, Claire            6 PAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA               22.34      19.76  
  2 Hahn, Farrah               7 PSC-MA                 19.72      19.92  
  3 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                24.27      21.23  
  4 Reppert, Zoe               7 EMAC-MA                23.32      23.51  
  5 Tewksbury, Victoria        7 PAAC-MA                37.53      36.45  
  6 Walakovits, Violet         7 KIDS-MA                   NT      36.56  
  7 Kenner, Kayla              7 EMAC-MA                   NT      38.42  
 -- Mosel, Chloe               7 PSC-MA                 50.24         DQ  
 
Event 15  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 May, Grace                 8 BLUE-MA                24.33      20.65  
  2 Grab, Caitlin              8 PSC-MA                 24.00      22.70  
  3 Wegner, Abigail            8 TRA-MA                    NT      30.31  
  4 Froetschner, Avelyn        8 KIDS-MA                   NT      34.14  
 -- Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                29.47         DQ  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ellis, Jaxon               6 BLUE-MA                   NT         DQ  
 
Event 16  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT      24.61  
  2 Juarez, Sebastian          7 KIDS-MA                   NT      31.16  
  3 Jankowski, Kellen          7 EMAC-MA                38.57      36.68  
  4 Avila, Angel               7 PAAC-MA                   NT      37.03  
 
Event 16  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan                8 PENN-MA                21.12      17.85  
  2 Denton, Christopher        8 PSC-MA                 20.38      18.04  
  3 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA                20.61      18.32  
  4 Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA                18.60      18.51  
  5 Korman, Samuel             8 PSC-MA                 24.99      25.64  
  6 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA                23.58      26.77  
  7 Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                33.02      26.93  
  8 Kennedy, Joseph            8 KIDS-MA                   NT      29.22  
  9 Hazlett, Christian         8 EMAC-MA                   NT      32.84  
 10 Pettinelli, Luke           8 LVA-MA                    NT      44.64  
 11 Foley, Shane               8 KIDS-MA                   NT    1:05.47  
 -- Ellis, Lucas               8 PAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Lamparella, Colin          8 EMAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 17  Girls 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleischaker, Mazie         7 PAAC-MA              1:02.80      58.96  
  2 Sommons, Amelia            7 TRA-MA                    NT    1:05.83  
  3 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA              1:20.69    1:06.04  
  4 Reppert, Zoe               7 EMAC-MA                   NT    1:07.02  
  5 Rojas, Norah               7 PAAC-MA              1:29.12    1:08.66  
 -- Reddy, Adhira              7 EMAC-MA                   NT         DQ  
 -- Tewksbury, Victoria        7 PAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Behun, Kathryn             7 UN-TQ-MA                  NT         DQ  
 -- Reddy, Sriya               7 EMAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Specht, Hailee             8 PSC-MA                 57.30      55.29  
  2 Lenhart, Caelee Maye       8 EMAC-MA                   NT      59.66  
  3 Krause, Mabry              8 PSC-MA                 58.99    1:00.54  
  4 Cheplick, Sarah            8 PAAC-MA              1:04.60    1:01.94  
 
Event 18  Boys 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Jankowski, Kellen          7 EMAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lovett, Graham             8 EMAC-MA                53.84      51.38  
  2 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA                55.22      51.43  
  3 Denton, Christopher        8 PSC-MA                 52.85      52.07  
  4 Coleman, Ethan             8 PSC-MA                 52.56      52.49  
  5 Dorang, Jackson            8 LVA-MA               1:06.55      53.23  
  6 Nguyen, Ian                8 EMAC-MA                   NT      58.21  
  7 Korman, Samuel             8 PSC-MA                    NT    1:01.64  
  8 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA              1:01.27    1:08.35  
  9 LaRussa, Evan              8 EMAC-MA                   NT    1:10.95  
 -- Garcia, Isaac              8 LVA-MA                    NT         DQ  
 -- Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA                   NT         DQ  
 -- Park, Alex                 8 EMAC-MA                   NT         DQ  
 -- Lamparella, Colin          8 EMAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 19  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Farrah               7 PSC-MA               1:42.15    1:38.41  
  2 Karasinski, Helen          7 PENN-MA              1:54.71    1:45.23  
  3 Fleischaker, Mazie         7 PAAC-MA              1:55.77    1:47.97  
  4 Sommons, Amelia            7 TRA-MA               1:55.42    1:55.48  
  5 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA              2:16.12    2:06.98  
  6 Rojas, Norah               7 PAAC-MA              2:18.71    2:07.37  
  7 Kenner, Kayla              7 EMAC-MA                   NT    2:25.02  
  8 Walakovits, Violet         7 KIDS-MA                   NT    2:31.10  
 -- Reppert, Zoe               7 EMAC-MA              2:05.18         DQ  
 
Event 19  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krause, Mabry              8 PSC-MA               1:52.91    1:45.68  
  2 Specht, Hailee             8 PSC-MA               1:44.45    1:47.03  
  3 May, Grace                 8 BLUE-MA                   NT    1:50.25  
  4 Grab, Caitlin              8 PSC-MA               1:55.73    1:52.67  
  5 Cheplick, Sarah            8 PAAC-MA              1:52.98    1:58.16  
  6 Rao, Kaavya                8 EMAC-MA                   NT    2:03.88  
  7 Lenhart, Caelee Maye       8 EMAC-MA                   NT    2:09.10  
  8 Grimaldi, Ella             8 BLUE-MA                   NT    2:09.65  
  9 Wegner, Abigail            8 TRA-MA                    NT    2:11.35  
 
Event 20  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 UN-PSC-MA                 NT    1:46.42  
 
Event 20  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan                8 PENN-MA              1:35.67    1:28.99  
  2 McGlynn, Connor            8 BLUE-MA              1:48.08    1:38.93  
  3 Dorang, Jackson            8 LVA-MA               1:36.74    1:38.98  
  4 Coleman, Ethan             8 PSC-MA               1:43.45    1:39.46  
  5 Pechulis, Samuel           8 EMAC-MA              1:47.69    1:41.06  
  6 Nguyen, Ian                8 EMAC-MA              1:56.83    1:57.36  
  7 Zaher, Mohamed             8 PAAC-MA              2:07.35    2:08.70  
  8 LaRussa, Evan              8 EMAC-MA                   NT    2:27.75  
 -- Skirlis, Andreas           8 BLUE-MA                   NT         DQ  
 -- Lovett, Graham             8 EMAC-MA              1:51.64         DQ