Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/13/2018 02:30 PM
              2018 MA CBST Spring Fever - 2/10/2018 to 2/11/2018               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:17.68    1:15.99   20  
       36.24  1:15.99                                                      
  2 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA              1:15.75    1:16.89   17  
       36.69  1:16.89                                                      
  3 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              1:20.33    1:17.44   16  
       34.24  1:17.44                                                      
  4 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA              1:17.64    1:17.49   15  
       37.83  1:17.49                                                      
  5 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:17.78    1:18.25   14  
       36.19  1:18.25                                                      
  6 Castela, Emily H          10 HQH-NJ               1:21.60    1:20.64   13  
       39.96  1:20.64                                                      
BB - Division  
  1 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA               1:20.55    1:21.08   20  
       38.77  1:21.08                                                      
  2 Bacinski, Riley           10 HQH-NJ               1:23.30    1:22.41   17  
       37.72  1:22.41                                                      
  3 O'Connor, Bryn C          10 HHAA-MA              1:21.66    1:23.18   16  
       38.63  1:23.18                                                      
  4 Poon, Jaime C             10 CBST-MA              1:20.58    1:23.25   15  
       37.91  1:23.25                                                      
  5 Trepper, Brynn            10 CORE-MA              1:26.87    1:25.15   14  
       38.63  1:25.15                                                      
  6 Enakhimion, Ivie F         9 EAAC-MA              1:30.89    1:27.05   13  
       42.30  1:27.05                                                      
  7 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA               1:31.19    1:27.31   12  
       41.29  1:27.31                                                      
  8 Nagle, Hannah P           10 Lower Merion-MA      1:29.67    1:27.43   11  
       40.24  1:27.43                                                      
  9 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA              1:31.67    1:27.71    9  
       40.65  1:27.71                                                      
 10 Beck, Elaine G            10 HHAA-MA                   NT    1:28.28    7  
       41.59  1:28.28                                                      
 11 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA               1:27.58    1:28.38    6  
 12 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA              1:30.59    1:28.60    5  
       40.72  1:28.60                                                      
 13 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:27.02    1:28.67    4  
       41.72  1:28.67                                                      
 14 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA               1:30.46    1:29.83    3  
       42.21  1:29.83                                                      
 15 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA              1:42.22    1:30.51    2  
       41.92  1:30.51                                                      
 16 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA              1:30.73    1:30.53    1  
       42.33  1:30.53                                                      
 17 Clarke, Katie             10 CBFY-MA              1:40.51    1:30.61  
       44.18  1:30.61                                                      
 18 Sherman, Ella L           10 FSA-MA               1:30.00    1:31.27  
       43.06  1:31.27                                                      
C - Division  
  1 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA              1:42.26    1:31.97   20  
       42.33  1:31.97                                                      
  2 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA              1:27.98    1:32.91   17  
  3 Cohen, Rachel E           10 THY-MA               1:34.06    1:34.92   16  
       42.80  1:34.92                                                      
  4 Williams, Hannah M         9 EAAC-MA              1:36.25    1:34.93   15  
       46.24  1:34.93                                                      
  5 Maltby, Elizabeth S        9 THY-MA               1:35.47    1:35.55   14  
       45.67  1:35.55                                                      
  6 Misener, Lucia C           9 EAAC-MA              1:36.10    1:36.71   13  
       42.90  1:36.71                                                      
  7 Moore, Kathryn J           9 SERP-MA              1:37.10    1:37.76   12  
  8 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                   NT    1:38.43   11  
       43.02  1:38.43                                                      
  9 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA              1:46.10    1:38.69    9  
       47.07  1:38.69                                                      
 10 Ali, Hanane A             10 SERP-MA              1:41.49    1:42.38    7  
       47.25  1:42.38                                                      
 11 Senior, Mina              10 CBFY-MA              1:44.24    1:42.73    6  
       48.30  1:42.73                                                      
 12 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA              1:45.29    1:43.19    5  
       50.77  1:43.19                                                      
 13 Scibona, Ellie J           9 THY-MA               1:52.78    1:43.82    4  
 14 Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA              1:43.71    1:45.36    3  
       49.97  1:45.36                                                      
 15 Fahey, Megan              10 CBFY-MA              2:07.30    1:48.61    2  
       49.92  1:48.61                                                      
 16 Gutshall, Jordyn K        10 PVAC-MA              1:48.69    1:48.81    1  
       47.17  1:48.81                                                      
 17 Nelson, Keira M           10 TRI-MA                    NT    2:13.11  
Non-Award Division  
 -- Swain, Marley M            9 CBST-MA                   NT         DQ  
       48.09       DQ                                                      
 
Event 2  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vradinskiy, Sebastian     10 THY-MA               1:12.82    1:12.19   20  
       33.98  1:12.19                                                      
  2 Fleck, Brandon G          10 THY-MA               1:12.02    1:12.41   17  
       33.84  1:12.41                                                      
BB - Division  
  1 Dec, Bartosz              10 CBST-MA              1:21.93    1:19.83   20  
       36.71  1:19.83                                                      
  2 Carl, Evan B              10 BYNS-MA              1:24.90    1:20.43   17  
       38.09  1:20.43                                                      
  3 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA               1:19.06    1:20.70   16  
       37.22  1:20.70                                                      
  4 Hong, Timothy D            9 CBST-MA              1:22.35    1:20.79   15  
       37.75  1:20.79                                                      
  5 Definis, Joseph T         10 GSA-MA                    NT    1:21.04   14  
       37.67  1:21.04                                                      
  6 Klaehn, Mateo W           10 EAAC-MA              1:20.95    1:22.39   13  
       38.75  1:22.39                                                      
  7 Tith, Sebastian S          9 BYNS-MA              1:25.79    1:22.74   12  
       39.74  1:22.74                                                      
  8 Muntz, Jacob L            10 Lower Merion-MA           NT    1:22.99   11  
       38.95  1:22.99                                                      
  9 Ferenz, Tyler J           10 BYNS-MA              1:25.02    1:23.90    9  
       37.37  1:23.90                                                      
 10 Durkin, Jack T            10 GAAC-MA              1:26.21    1:24.84    7  
       40.35  1:24.84                                                      
 11 Graaf, Sam M              10 TRI-MA               1:30.43    1:25.69    6  
       39.81  1:25.69                                                      
 12 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA              1:26.58    1:26.19    5  
       40.54  1:26.19                                                      
 13 Oreper, Adrian S           9 THY-MA               1:25.03    1:26.30    4  
 14 Christie, Ryan M           9 CBST-MA              1:25.88    1:26.90    3  
       37.95  1:26.90                                                      
 15 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA               1:31.05    1:27.88    2  
       39.94  1:27.88                                                      
 16 Lee, Avery P              10 UNEA-MA              1:36.76    1:28.47    1  
       41.51  1:28.47                                                      
C - Division  
  1 Ricciardi, James P         9 CBST-MA              1:31.63    1:30.60   20  
       42.64  1:30.60                                                      
  2 Milano, Jack M            10 TRI-MA               2:09.26    1:31.80   17  
       43.81  1:31.80                                                      
  3 Baran, Colin M             9 GAAC-MA                   NT    1:31.92   16  
       45.02  1:31.92                                                      
  4 Motuzenko, Denis           9 HHAA-MA                   NT    1:32.06   15  
       40.63  1:32.06                                                      
  5 Rasmussen, Marcus L        9 GAAC-MA                   NT    1:32.51   14  
       43.87  1:32.51                                                      
  6 Liu, Mathew D              9 CBFY-MA              1:52.38    1:35.20   13  
       44.40  1:35.20                                                      
  7 Binder, Samuel H           9 TRI-MA               1:40.66    1:35.29   12  
       47.96  1:35.29                                                      
  8 Roytman, Edward J         10 THY-MA               1:33.23    1:35.53   11  
       48.38  1:35.53                                                      
  9 Bekes, Max A              10 CBST-MA              1:36.57    1:36.60    9  
       44.57  1:36.60                                                      
 10 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA               1:33.83    1:37.04    7  
       46.10  1:37.04                                                      
 11 Clary, Aidan J            10 TRI-MA               1:41.26    1:38.36    6  
       43.57  1:38.36                                                      
 12 Jang, Nathan I             9 CBST-MA              1:42.50    1:39.80    5  
       49.36  1:39.80                                                      
 13 Jawork, Jack              10 FSA-MA               1:41.73    1:49.69    4  
       50.86  1:49.69                                                      
 14 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA              1:46.87    1:51.53    3  
       52.36  1:51.53                                                      
 15 Flaisher, Jonah            9 TRI-MA                    NT    1:52.71    2  
       52.04  1:52.71                                                      
 16 Campeggio, Michael A       9 UNTRI-MA                  NT    1:56.42    1  
       49.16  1:56.42                                                      
Non-Award Division  
 -- Brodnik, TJ J              9 TRI-MA               1:55.96         DQ  
       52.05       DQ                                                      
 -- Djakovic, Milan            9 FSA-MA               1:49.73         DQ  
       52.26       DQ                                                      
 -- McCloskey, Max D          10 CBST-MA              1:21.95         DQ  
       39.89       DQ                                                      
 -- Mehdi, Joshua J            9 TRI-MA                    NT         DQ  
       56.25       DQ                                                      
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:12.15    1:08.48   20  
       30.44  1:08.48                                                      
  2 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA              1:11.75    1:10.39   17  
       33.67  1:10.39                                                      
  3 He, Katie F               12 CBST-MA              1:11.68    1:12.13   16  
       33.75  1:12.13                                                      
BB - Division  
  1 Rhoge, Elana S            11 THY-MA               1:13.26    1:13.44   20  
       35.49  1:13.44                                                      
  2 Harris, Laney             11 Lower Merion-MA      1:15.12    1:13.65   17  
       32.92  1:13.65                                                      
  3 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA              1:15.14    1:13.76   16  
       35.42  1:13.76                                                      
  4 Suko, Caroline E          12 CBST-MA              1:12.35    1:14.07   15  
       34.88  1:14.07                                                      
  5 Van Orden, Olivia A       12 HQH-NJ               1:19.33    1:16.62   14  
       35.93  1:16.62                                                      
  6 Burson, Amaya S           12 FCA-MA                    NT    1:17.03   13  
       36.10  1:17.03                                                      
  7 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA      1:16.11    1:17.14   12  
       34.16  1:17.14                                                      
  8 Fee, Abby H               11 CBST-MA              1:22.18    1:17.27   11  
       33.85  1:17.27                                                      
  9 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA              1:15.75    1:17.52    9  
       35.55  1:17.52                                                      
 10 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA      1:14.15    1:17.65    7  
       33.00  1:17.65                                                      
 11 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ               1:18.53    1:18.03    6  
       37.04  1:18.03                                                      
C - Division  
  1 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA              1:24.41    1:19.47   20  
       35.50  1:19.47                                                      
  2 Oberdiek, Gretchen        11 Lower Merion-MA      1:20.91    1:19.59   17  
       36.25  1:19.59                                                      
  3 Baran, Georgia C          11 GAAC-MA              1:21.19    1:20.01   16  
       36.53  1:20.01                                                      
  4 Page, Zoe L               11 CBST-MA              1:19.40    1:20.31   15  
       36.86  1:20.31                                                      
  5 Bahn, Sophie E            11 THY-MA               1:24.94    1:20.63   14  
       35.64  1:20.63                                                      
  6 Lombrana, Evelyn R        11 EAAC-MA              1:25.52    1:20.67   13  
       38.05  1:20.67                                                      
  7 Stoloff, Jillian D        12 Lower Merion-MA      1:23.62    1:21.23   12  
       36.79  1:21.23                                                      
  8 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA               1:19.28    1:21.34   11  
       39.09  1:21.34                                                      
  9 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA              1:20.11    1:21.71    9  
       37.98  1:21.71                                                      
 10 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:26.13    1:22.56    7  
       38.80  1:22.56                                                      
 11 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA              1:23.71    1:22.60    6  
       39.31  1:22.60                                                      
 12 Pro, Matilda Y            12 Lower Merion-MA      1:37.16    1:23.00    5  
       38.26  1:23.00                                                      
 13 Russ, Olivia              12 CBFY-MA              1:25.37    1:24.25    4  
       40.30  1:24.25                                                      
 14 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA              1:27.24    1:24.32    3  
       37.21  1:24.32                                                      
 15 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA              1:26.90    1:24.84    2  
       42.00  1:24.84                                                      
 16 Wolk, Ellison H           11 Lower Merion-MA           NT    1:25.04    1  
       39.97  1:25.04                                                      
 17 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA              1:26.87    1:25.68  
       40.82  1:25.68                                                      
 18 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA              1:33.64    1:27.50  
       41.41  1:27.50                                                      
 19 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT    1:27.80  
       40.20  1:27.80                                                      
 20 Shaffer, Kayla L          11 THY-MA               1:39.53    1:28.45  
       40.60  1:28.45                                                      
 21 Lin, Sophie S             12 FSA-MA               1:32.22    1:29.97  
       43.37  1:29.97                                                      
 22 Sheth, Saara              11 CBFY-MA                   NT    1:30.63  
       42.37  1:30.63                                                      
 23 Weitz, Liana P            11 GSA-MA                    NT    1:31.65  
       43.94  1:31.65                                                      
 24 Conrad, Ava K             11 THY-MA               1:32.57    1:32.25  
       44.70  1:32.25                                                      
 25 Fernando, Swetha A        11 HQH-NJ               1:38.96    1:32.81  
       42.30  1:32.81                                                      
 26 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT    1:33.51  
       42.87  1:33.51                                                      
 27 Schwoyer, Emily G         11 BYNS-MA              1:39.38    1:35.99  
       44.57  1:35.99                                                      
 28 Magliaro, Lauren M        11 CBFY-MA                   NT    1:46.54  
       45.42  1:46.54                                                      
 
Event 4  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Connor, Matthew D         12 BYNS-MA              1:08.49    1:05.80   20  
       30.15  1:05.80                                                      
BB - Division  
  1 Brown, Ben R              12 THY-MA               1:09.46    1:09.51   20  
       32.35  1:09.51                                                      
  2 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA              1:06.89    1:09.59   17  
       31.19  1:09.59                                                      
  3 Newhall, Charlie W        12 EAAC-MA              1:08.17    1:09.85   16  
       33.43  1:09.85                                                      
  4 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:10.56    1:09.96   15  
       33.80  1:09.96                                                      
  5 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA              1:12.69    1:10.14   14  
       32.28  1:10.14                                                      
  6 Chiu, Brandon             11 FSA-MA               1:09.89    1:10.52   13  
       32.17  1:10.52                                                      
  7 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA              1:15.81    1:11.70   12  
       33.26  1:11.70                                                      
  8 Stewart, Jalen C          11 EAAC-MA              1:13.69    1:11.98   11  
       33.93  1:11.98                                                      
  9 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA              1:16.17    1:12.20    9  
       33.45  1:12.20                                                      
 10 Albinsky, David A         12 THY-MA               1:11.07    1:12.66    7  
       33.69  1:12.66                                                      
 11 Lever, Owen P             11 CBST-MA              1:14.06    1:14.63    6  
       36.33  1:14.63                                                      
C - Division  
  1 Huckel, Charles E         11 CBFY-MA              1:18.81    1:15.68   20  
       35.89  1:15.68                                                      
  2 Simon, Eric L             12 CBST-MA              1:21.43    1:16.60   17  
       36.96  1:16.60                                                      
  3 Schutta, Ben H            11 FSA-MA               1:18.39    1:17.73   16  
       35.30  1:17.73                                                      
  4 Feldman, Derek A          11 CBST-MA              1:21.46    1:18.06   15  
       37.05  1:18.06                                                      
  5 McGrath, Francis C        11 CBST-MA              1:23.23    1:18.11   14  
       36.16  1:18.11                                                      
  6 Scott, Brady A            11 CBST-MA              1:17.73    1:18.64   13  
       33.73  1:18.64                                                      
  7 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA               1:24.25    1:19.15   12  
       35.12  1:19.15                                                      
  8 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA              1:22.47    1:19.40   11  
       36.94  1:19.40                                                      
  9 Strockoz, Jacob T         11 THY-MA               1:20.72    1:19.72    9  
       37.78  1:19.72                                                      
 10 Belder, Steven A          11 THY-MA               1:18.74    1:20.92    7  
       37.95  1:20.92                                                      
 11 Wojnovich, Ethan J        11 EAAC-MA              1:21.83    1:21.57    6  
       38.52  1:21.57                                                      
 12 Wadsworth, Ryan J         11 HHAA-MA              1:25.63    1:21.71    5  
       36.63  1:21.71                                                      
 13 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:23.01    1:22.44    4  
       39.46  1:22.44                                                      
 14 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                   NT    1:22.59    3  
       37.21  1:22.59                                                      
 15 Graaf, Zach E             12 TRI-MA               1:23.70    1:23.05    2  
       39.31  1:23.05                                                      
 16 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA               1:21.63    1:23.17    1  
       39.16  1:23.17                                                      
 17 Chen, Alan                12 Lower Merion-MA      1:28.26    1:23.65  
       38.63  1:23.65                                                      
 18 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                   NT    1:25.40  
       38.75  1:25.40                                                      
 19 Bakalorz, Christopher M   12 TRI-MA               1:26.28    1:25.43  
       38.69  1:25.43                                                      
 20 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA              1:25.78    1:25.84  
       38.82  1:25.84                                                      
 21 Steenhoff, Michael P      11 Lower Merion-MA      1:30.94    1:26.36  
 22 Sung, Darren              11 CBFY-MA              1:32.05    1:30.06  
       38.54  1:30.06                                                      
 23 Behun, Stephen A          11 UNTMB-MA             1:26.19    1:30.87  
       38.20  1:30.87                                                      
 24 Jung, Ryan G              11 CBST-MA              1:36.50    1:31.14  
       42.64  1:31.14                                                      
 25 Morgan, Sean C            11 THY-MA               1:38.49    1:31.88  
       44.10  1:31.88                                                      
 26 Mehdi, Nathan             11 TRI-MA               1:34.85    1:31.96  
       42.61  1:31.96                                                      
 27 Huang, Aaron J            11 SERP-MA              1:37.70    1:32.31  
       44.55  1:32.31                                                      
 28 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA              1:40.44    1:35.50  
       43.55  1:35.50                                                      
 29 Cicalese, Joseph Y        12 Lower Merion-MA      1:43.01    1:36.24  
       42.59  1:36.24                                                      
 30 Schrader, Dustin W        11 EAAC-MA              1:35.19    1:37.95  
       45.42  1:37.95                                                      
 31 Carty, Shane F            12 TRI-MA                    NT    1:38.92  
       45.29  1:38.92                                                      
 32 Mastropaolo, Matthew D    11 THY-MA               1:38.05    1:43.03  
       47.59  1:43.03                                                      
 33 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA               1:46.23    1:44.19  
       47.34  1:44.19                                                      
 34 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA               2:05.33    1:54.68  
       56.98  1:54.68                                                      
Non-Award Division  
 -- Kaganov, Andrew J         11 THY-MA               1:50.43         DQ  
       52.06       DQ                                                      
 -- Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA              1:45.64         DQ  
       41.03       DQ                                                      
 
Event 5  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              1:19.31    1:13.91   20  
       35.89  1:13.91                                                      
  2 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:14.04    1:15.60   17  
       36.54  1:15.60                                                      
  3 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              1:17.23    1:15.67   16  
       37.06  1:15.67                                                      
  4 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA              1:18.20    1:16.06   15  
       37.18  1:16.06                                                      
BB - Division  
  1 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA               1:19.34    1:20.14   20  
       38.67  1:20.14                                                      
  2 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA               1:23.81    1:22.23   17  
       39.68  1:22.23                                                      
  3 Poon, Jaime C             10 CBST-MA              1:23.00    1:24.42   16  
       40.27  1:24.42                                                      
  4 Trepper, Brynn            10 CORE-MA                   NT    1:24.93   15  
       41.27  1:24.93                                                      
  5 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                   NT    1:25.44   14  
       41.43  1:25.44                                                      
  6 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA               1:27.56    1:26.28   13  
       41.91  1:26.28                                                      
  7 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA              1:33.74    1:26.60   12  
       42.37  1:26.60                                                      
  8 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA                    NT    1:28.36   11  
       42.46  1:28.36                                                      
  9 Nagle, Hannah P           10 Lower Merion-MA      1:24.67    1:28.93    9  
       43.72  1:28.93                                                      
 10 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA               1:37.07    1:29.78    7  
       44.23  1:29.78                                                      
 11 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:31.34    1:30.52    6  
       44.34  1:30.52                                                      
C - Division  
  1 Moore, Kathryn J           9 SERP-MA              1:33.91    1:32.55   18.5
       44.05  1:32.55                                                      
  1 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA              1:35.91    1:32.55   18.5
       44.02  1:32.55                                                      
  3 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA              1:32.98    1:32.99   16  
  4 Sherman, Ella L           10 FSA-MA               1:31.84    1:33.77   15  
       46.43  1:33.77                                                      
  5 Cohen, Rachel E           10 THY-MA               1:32.78    1:35.30   14  
  6 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA              1:33.15    1:35.59   13  
       45.54  1:35.59                                                      
  7 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA              1:47.45    1:45.85   12  
  8 Daniel, Mary Kate A       10 TRI-MA                    NT    1:46.68   11  
       47.19  1:46.68                                                      
  9 Ali, Hanane A             10 SERP-MA              1:43.14    1:47.35    9  
       51.54  1:47.35                                                      
 10 Grandizio, Madison M      10 TRI-MA               2:08.65    1:47.70    7  
       49.41  1:47.70                                                      
 11 Droesser, Ava S            9 TRI-MA               1:49.78    1:58.92    6  
       56.54  1:58.92                                                      
 12 Waliyud - Din, Aniya Z    10 SERP-MA                   NT    2:04.17    5  
     1:00.76  2:04.17                                                      
 13 Nelson, Keira M           10 TRI-MA                    NT    2:15.11    4  
       57.97  2:15.11                                                      
Non-Award Division  
 -- Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA              1:46.66         DQ  
       50.18       DQ                                                      
 -- Gutshall, Jordyn K        10 PVAC-MA              1:43.86         DQ  
       47.14       DQ                                                      
 -- Clarke, Katie             10 CBFY-MA                   NT         DQ  
       45.89       DQ                                                      
 
Event 6  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleck, Brandon G          10 THY-MA               1:11.23    1:12.07   20  
       35.83  1:12.07                                                      
  2 Vradinskiy, Sebastian     10 THY-MA               1:15.77    1:12.60   17  
       35.41  1:12.60                                                      
BB - Division  
  1 Park, Brody H             10 FSA-MA               1:23.29    1:20.54   20  
       39.98  1:20.54                                                      
  2 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA               1:19.55    1:22.05   17  
       40.54  1:22.05                                                      
  3 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                   NT    1:24.61   16  
       40.82  1:24.61                                                      
  4 Hong, Timothy D            9 CBST-MA              1:24.97    1:26.35   15  
       41.38  1:26.35                                                      
  5 Oreper, Adrian S           9 THY-MA                    NT    1:26.53   14  
       42.42  1:26.53                                                      
  6 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA              1:27.85    1:26.80   13  
       42.63  1:26.80                                                      
  7 Lee, Avery P              10 UNEA-MA              1:24.12    1:27.66   12  
       42.63  1:27.66                                                      
  8 Motuzenko, Denis           9 HHAA-MA              1:32.29    1:29.15   11  
       43.24  1:29.15                                                      
C - Division  
  1 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA               1:30.79    1:30.05   20  
       44.30  1:30.05                                                      
  2 Barker, Elijah X          10 CBFY-MA                   NT    1:32.00   17  
       45.84  1:32.00                                                      
  3 Milano, Jack M            10 TRI-MA                    NT    1:35.32   16  
       46.61  1:35.32                                                      
  4 Clary, Aidan J            10 TRI-MA               1:30.95    1:36.05   15  
       45.86  1:36.05                                                      
  5 Roytman, Edward J         10 THY-MA               1:34.55    1:37.06   14  
       47.90  1:37.06                                                      
  6 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA              1:42.95    1:38.99   13  
       47.26  1:38.99                                                      
  7 Baran, Colin M             9 GAAC-MA                   NT    1:43.77   12  
       50.65  1:43.77                                                      
  8 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA              1:47.48    1:44.53   11  
  9 Campeggio, Michael A       9 UNTRI-MA                  NT    1:45.65    9  
       51.41  1:45.65                                                      
 10 Binder, Samuel H           9 TRI-MA                    NT    1:46.63    7  
       51.76  1:46.63                                                      
 11 Jawork, Jack              10 FSA-MA               1:51.06    1:47.02    6  
       52.92  1:47.02                                                      
 12 Djakovic, Milan            9 FSA-MA               1:53.57    1:52.31    5  
       55.12  1:52.31                                                      
 13 Flaisher, Jonah            9 TRI-MA                    NT    2:05.88    4  
       59.86  2:05.88                                                      
 14 Mehdi, Joshua J            9 TRI-MA                    NT    2:13.49    3  
     1:05.95  2:13.49                                                      
 15 Coyle, Liam P             10 TRI-MA               2:33.99    2:39.05    2  
     1:18.04  2:39.05                                                      
Non-Award Division  
 -- Liu, Mathew D              9 CBFY-MA                   NT         DQ  
       47.95       DQ                                                      
 -- Durkin, Jack T            10 GAAC-MA              1:30.09         DQ  
       44.79       DQ                                                      
 -- Rasmussen, Marcus L        9 GAAC-MA              1:43.19         DQ  
       44.51       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:12.20    1:07.42   20  
       33.03  1:07.42                                                      
  2 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA              1:10.90    1:07.53   17  
       32.57  1:07.53                                                      
  3 Kulp, Aryanna B           12 BYNS-MA              1:11.83    1:07.57   16  
       33.17  1:07.57                                                      
  4 Dudkina, Elena V          12 CBST-MA              1:07.24    1:08.23   15  
       33.01  1:08.23                                                      
  5 Rozes, Isabel K           12 EAAC-MA              1:09.41    1:09.59   14  
       34.26  1:09.59                                                      
  6 Harris, Laney             11 Lower Merion-MA           NT    1:10.26   13  
       34.42  1:10.26                                                      
  7 Martin, Sydney G          12 UNLCY-MA             1:09.37    1:10.68   12  
       34.18  1:10.68                                                      
  8 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              1:11.42    1:10.76   11  
       33.70  1:10.76                                                      
  9 Ferraro, Ellianna J       12 BYNS-MA              1:12.61    1:11.46    9  
       34.41  1:11.46                                                      
 10 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA      1:09.73    1:11.73    7  
       34.93  1:11.73                                                      
BB - Division  
  1 Suko, Caroline E          12 CBST-MA              1:11.62    1:12.90   20  
       35.35  1:12.90                                                      
  2 Rhoge, Elana S            11 THY-MA               1:14.27    1:13.51   17  
       35.98  1:13.51                                                      
  3 Gutshall, Ashley N        12 PVAC-MA              1:18.42    1:14.25   16  
       36.78  1:14.25                                                      
  4 Lawrence, Addie E         11 Lower Merion-MA      1:17.20    1:14.61   15  
       36.24  1:14.61                                                      
  5 Suter, Erin E             12 CORE-MA              1:23.56    1:18.31   14  
       37.62  1:18.31                                                      
  6 Fee, Abby H               11 CBST-MA                   NT    1:18.37   13  
       37.83  1:18.37                                                      
C - Division  
  1 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ               1:21.10    1:18.79   20  
       38.30  1:18.79                                                      
  2 Oberdiek, Gretchen        11 Lower Merion-MA           NT    1:20.05   17  
       39.53  1:20.05                                                      
  3 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA              1:19.71    1:21.64   16  
       40.00  1:21.64                                                      
  4 Lombrana, Evelyn R        11 EAAC-MA              1:23.41    1:22.27   15  
       40.10  1:22.27                                                      
  5 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA               1:20.99    1:22.71   14  
       40.39  1:22.71                                                      
  6 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA              1:26.73    1:22.79   13  
       39.89  1:22.79                                                      
  7 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                   NT    1:22.88   12  
  8 Baran, Georgia C          11 GAAC-MA              1:19.89    1:23.47   11  
       40.78  1:23.47                                                      
  9 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:25.77    1:23.55    9  
       40.78  1:23.55                                                      
 10 Stoloff, Jessica C        12 Lower Merion-MA      1:33.74    1:23.83    7  
       40.26  1:23.83                                                      
 11 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA              1:35.43    1:24.19    6  
       40.70  1:24.19                                                      
 12 Lindenmuth, Haley N       11 BYNS-MA              1:23.59    1:24.36    5  
       40.46  1:24.36                                                      
 13 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA              1:23.40    1:24.82    4  
       42.49  1:24.82                                                      
 14 Metry, Jules              12 PVAC-MA                   NT    1:25.00    3  
       41.17  1:25.00                                                      
 15 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA              1:38.09    1:29.94    2  
 16 Shaffer, Kayla L          11 THY-MA               1:26.67    1:30.14    1  
       43.85  1:30.14                                                      
 17 Schwoyer, Emily G         11 BYNS-MA              1:39.22    1:33.36  
       45.38  1:33.36                                                      
 18 Weitz, Liana P            11 GSA-MA               1:40.42    1:34.85  
       45.87  1:34.85                                                      
 19 Fernando, Swetha A        11 HQH-NJ               1:36.38    1:36.44  
       48.27  1:36.44                                                      
 20 Noldy, Jessie             12 GSY-MA               1:35.23    1:36.63  
 21 Nartey, Afia S            11 SERP-MA              1:38.35    1:37.74  
       46.02  1:37.74                                                      
 22 Lin, Sophie S             12 FSA-MA               1:50.58    1:39.21  
       47.54  1:39.21                                                      
 23 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA                    NT    1:46.58  
       49.68  1:46.58                                                      
Non-Award Division  
 -- Shapiro, Gwendolyn R      11 Lower Merion-MA      1:53.45         DQ  
       47.75       DQ                                                      
 -- Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                   NT         DQ  
       33.84       DQ                                                      
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              1:06.69    1:06.12   20  
       32.28  1:06.12                                                      
  2 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA              1:10.90    1:06.61   17  
       32.47  1:06.61                                                      
  3 Chiu, Brandon             11 FSA-MA               1:10.71    1:07.97   16  
       33.14  1:07.97                                                      
BB - Division  
  1 Dec, Sebastian            12 CBST-MA              1:10.33    1:11.63   20  
       34.99  1:11.63                                                      
  2 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA              1:22.00    1:12.34   17  
       34.48  1:12.34                                                      
  3 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA              1:14.36    1:12.56   16  
       35.18  1:12.56                                                      
  4 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA              1:13.08    1:12.61   15  
       35.45  1:12.61                                                      
  5 Scott, Brady A            11 CBST-MA              1:15.57    1:14.91   14  
     1:15.06  1:14.91                                                      
  6 Phillips, Henry C         12 PVAC-MA              1:20.92    1:14.98   13  
       36.56  1:14.98                                                      
C - Division  
  1 McGrath, Francis C        11 CBST-MA              1:18.75    1:16.01   20  
       36.84  1:16.01                                                      
  2 Lever, Owen P             11 CBST-MA              1:13.49    1:17.17   17  
       38.01  1:17.17                                                      
  3 Albinsky, David A         12 THY-MA               1:16.33    1:17.74   16  
       36.70  1:17.74                                                      
  4 Bakalorz, Christopher M   12 TRI-MA               1:16.50    1:18.37   15  
       38.11  1:18.37                                                      
  5 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA              1:22.51    1:20.63   14  
       39.08  1:20.63                                                      
  6 McCallion, Samuel J       12 CBST-MA              1:16.73    1:20.78   13  
       39.17  1:20.78                                                      
  7 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA               1:15.34    1:20.80   12  
       39.72  1:20.80                                                      
  8 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA              1:21.02    1:21.86   11  
       39.76  1:21.86                                                      
  9 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA               1:22.62    1:22.54    9  
       40.19  1:22.54                                                      
 10 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:25.35    1:23.73    7  
       40.47  1:23.73                                                      
 11 Belder, Steven A          11 THY-MA               1:20.56    1:24.71    6  
       40.85  1:24.71                                                      
 12 Droesser, Patrick R       11 TRI-MA               1:29.25    1:28.69    5  
       42.70  1:28.69                                                      
 13 Steenhoff, Michael P      11 Lower Merion-MA      1:36.19    1:31.09    4  
 14 Carty, Shane F            12 TRI-MA               1:37.91    1:33.56    3  
 15 Mehdi, Nathan             11 TRI-MA               1:41.33    1:36.70    2  
       45.83  1:36.70                                                      
 16 Morgan, Sean C            11 THY-MA                    NT    1:37.07    1  
 17 Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA              1:33.32    1:38.31  
       47.34  1:38.31                                                      
 18 Jung, Ryan G              11 CBST-MA              1:39.71    1:38.91  
       48.00  1:38.91                                                      
 19 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA               2:03.18    1:48.08  
       53.12  1:48.08                                                      
 20 Bakalorz, Matthew         11 Lower Merion-MA      1:54.53    1:53.15  
       54.28  1:53.15                                                      
Non-Award Division  
 -- Huang, Aaron J            11 SERP-MA              1:38.71         DQ  
       48.99       DQ                                                      
 -- Burd, Eric T              12 TRI-MA                    NT        DNF  
 
Event 9  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              2:41.80    2:44.15   20  
       36.39  1:18.14  2:06.62  2:44.15                                    
  2 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA              3:00.77    2:45.39   17  
       38.48  1:21.50  2:08.83  2:45.39                                    
C - Division  
  1 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA              3:39.07    3:26.15   20  
       50.72  1:41.49  2:43.47  3:26.15                                    
  2 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA                   NT    3:43.20   17  
       52.31  1:47.74  2:52.38  3:43.20                                    
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rozes, Isabel K           12 EAAC-MA              2:28.80    2:26.89   20  
       31.20  1:09.65  1:53.75  2:26.89                                    
  2 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA              2:30.48    2:28.81   17  
       31.56  1:09.27  1:54.09  2:28.81                                    
  3 Carl, Mary A              12 BYNS-MA              2:29.73    2:30.19   16  
       32.47  1:12.12  1:56.71  2:30.19                                    
  4 He, Katie F               12 CBST-MA              2:31.56    2:32.05   15  
       32.45  1:13.80  1:56.82  2:32.05                                    
  5 Dudkina, Elena V          12 CBST-MA              2:28.73    2:32.63   14  
       31.68  1:09.39  1:57.83  2:32.63                                    
BB - Division  
  1 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA              2:44.82    2:42.12   20  
       37.33  1:19.70  2:05.70  2:42.12                                    
  2 Mejia, Shailla H          11 BYNS-MA              2:43.09    2:42.90   17  
       32.52  1:13.75  2:03.55  2:42.90                                    
  3 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              2:47.23    2:44.77   16  
       37.00  1:16.98  2:08.11  2:44.77                                    
C - Division  
  1 Gross, Molly A            12 CBFY-MA              3:08.63    2:49.26   20  
       39.11  1:21.76  2:11.41  2:49.26                                    
  2 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA               2:51.31    2:51.59   17  
       37.58  1:20.90  2:13.97  2:51.59                                    
  3 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              2:52.78    2:53.55   16  
       40.75  1:24.77  2:16.71  2:53.55                                    
  4 Russ, Maddy               12 CBFY-MA              3:12.03    2:57.06   15  
       39.89  1:25.40  2:17.83  2:57.06                                    
  5 Russ, Olivia              12 CBFY-MA                   NT    2:57.58   14  
       40.76  1:25.63  2:19.34  2:57.58                                    
  6 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA              3:02.04    3:01.69   13  
       43.23  1:29.22  3:01.69                                             
  7 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA              3:06.01    3:07.01   12  
       43.06  1:33.10  2:28.10  3:07.01                                    
  8 Metry, Jules              12 PVAC-MA              3:18.38    3:13.51   11  
       44.20  1:30.94  2:31.01  3:13.51                                    
 
Event 10  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleck, Brandon G          10 THY-MA               2:33.99    2:46.75   20  
       35.50  1:17.68  2:09.33  2:46.75                                    
BB - Division  
  1 Dec, Bartosz              10 CBST-MA              2:58.40    2:54.04   20  
       37.26  1:21.89  2:14.22  2:54.04                                    
  2 Tith, Sebastian S          9 BYNS-MA                   NT    2:59.23   17  
       41.70  1:26.91  2:18.83  2:59.23                                    
  3 Bryson, Travien D         10 SERP-MA              2:59.46    2:59.55   16  
       38.75  1:24.72  2:19.15  2:59.55                                    
  4 Ferenz, Tyler J           10 BYNS-MA              3:01.60    3:01.97   15  
       38.53  1:25.21  2:24.47  3:01.97                                    
  5 Durkin, Jack T            10 GAAC-MA              2:57.83    3:02.77   14  
       39.28  1:31.21  2:26.89  3:02.77                                    
  6 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA              3:04.21    3:04.21   13  
       44.05  1:31.05  2:26.44  3:04.21                                    
  7 Lee, Avery P              10 UNEA-MA              3:14.53    3:07.07   11.5
       43.17  1:30.32  2:26.69  3:07.07                                    
  7 Christie, Ryan M           9 CBST-MA              3:20.53    3:07.07   11.5
       38.11  1:27.66  2:27.80  3:07.07                                    
  9 Park, Brody H             10 FSA-MA               3:08.62    3:07.33    9  
       45.34  1:29.06  2:28.49  3:07.33                                    
C - Division  
  1 Young, Oliver B           10 SERP-MA                   NT    3:13.74   20  
       48.03  1:38.46  2:32.20  3:13.74                                    
  2 Motuzenko, Denis           9 HHAA-MA                   NT    3:22.08   17  
       45.76  1:37.49  2:36.91  3:22.08                                    
  3 Cui, Stanley X            10 PVAC-MA                   NT    3:24.96   16  
       47.33  1:42.96  2:40.47  3:24.96                                    
  4 Clary, Aidan J            10 TRI-MA               3:32.07    3:35.18   15  
       48.87  1:39.85  2:49.85  3:35.18                                    
  5 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA                   NT    3:57.20   14  
       52.14  1:53.68  3:04.33  3:57.20                                    
Non-Award Division  
 -- Brodnik, TJ J              9 TRI-MA                    NT         DQ  
       58.41  2:01.84       DQ                                             
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Connor, Matthew D         12 BYNS-MA              2:27.14    2:22.13   20  
       30.93  1:06.47  1:49.21  2:22.13                                    
  2 Brown, Ben R              12 THY-MA               2:29.81    2:28.96   17  
       33.86  1:12.39  1:56.37  2:28.96                                    
BB - Division  
  1 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              2:35.10    2:31.00   20  
       34.02  1:13.22  1:56.29  2:31.00                                    
  2 Chiu, Brandon             11 FSA-MA               2:30.68    2:31.08   17  
       32.62  1:12.41  1:58.28  2:31.08                                    
  3 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              2:37.09    2:32.94   16  
       35.40  1:13.53  1:57.34  2:32.94                                    
  4 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA              2:45.50    2:33.95   15  
       32.95  1:12.97  1:58.67  2:33.95                                    
  5 Newhall, Henry C          12 EAAC-MA                   NT    2:34.39   14  
       32.08  1:13.68  1:58.73  2:34.39                                    
  6 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              2:41.59    2:37.93   13  
       34.68  1:15.26  2:01.05  2:37.93                                    
  7 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA              2:35.62    2:39.72   12  
       34.87  1:15.11  2:04.06  2:39.72                                    
  8 Androsov, Max             12 UN-MA                2:51.96    2:42.85   11  
       35.35  1:18.73  2:07.33  2:42.85                                    
  9 Dec, Sebastian            12 CBST-MA              2:41.43    2:43.53    9  
       37.81  1:20.27  2:08.17  2:43.53                                    
 10 Young, Ethan M            12 FSA-MA               2:46.00    2:43.77    7  
       33.66  1:15.32  2:07.06  2:43.77                                    
C - Division  
  1 Simon, Eric L             12 CBST-MA              2:56.72    2:48.12   20  
       38.68  1:23.47  2:09.54  2:48.12                                    
  2 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA              2:59.29    2:55.78   17  
       39.44  1:24.25  2:16.49  2:55.78                                    
  3 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA               2:49.43    3:01.35   16  
       39.47  1:25.96  2:20.74  3:01.35                                    
  4 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA              2:55.88    3:02.03   15  
       40.34  1:25.45  2:21.71  3:02.03                                    
  5 McCallion, Samuel J       12 CBST-MA              2:59.65    3:04.94   14  
       42.03  1:26.06  2:27.32  3:04.94                                    
Non-Award Division  
 -- Graaf, Zach E             12 TRI-MA               3:00.13         DQ  
       37.39  1:28.49  2:23.97       DQ                                    
 -- Mehdi, Nathan             11 TRI-MA               3:33.45         DQ  
       45.14  1:39.80  2:44.02       DQ                                    
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA                38.08      38.67   20  
  2 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                41.42      41.03   17  
  3 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                39.89      41.37   16  
BB - Division  
  1 Castela, Emily H          10 HQH-NJ                 45.67      42.43   20  
  2 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     42.10      42.50   17  
  3 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA                 43.07      43.16   16  
  4 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                43.81      44.10   15  
  5 Beck, Elaine G            10 HHAA-MA                45.98      44.28   14  
  6 Bacinski, Riley           10 HQH-NJ                 44.21      44.57   13  
  7 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                44.69      45.00   12  
  8 Nagle, Hannah P           10 Lower Merion-MA        48.66      45.23   11  
  9 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                47.13      45.55    9  
 10 Enakhimion, Ivie F         9 EAAC-MA                46.79      45.78    7  
 11 Williams, Hannah M         9 EAAC-MA                47.74      46.24    6  
 12 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA                 47.41      46.32    5  
 13 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA                 47.49      47.33    4  
C - Division  
  1 Maltby, Elizabeth S        9 THY-MA                 47.70      47.85   20  
  2 Misener, Lucia C           9 EAAC-MA                49.02      47.92   17  
  3 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA                53.14      48.26   15.5
  3 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                47.86      48.26   15.5
  5 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA                47.54      48.59   14  
  6 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA                 46.50      48.83   13  
  7 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                51.04      49.60   12  
  8 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA                52.40      49.82   11  
  9 Bahn, Ellie C              9 THY-MA                 52.44      49.96    9  
 10 Swain, Marley M            9 CBST-MA                51.33      50.25    7  
 11 Clarke, Katie             10 CBFY-MA                   NT      50.68    6  
 12 Senior, Mina              10 CBFY-MA                54.16      51.25    5  
 13 Waliyud - Din, Aniya Z    10 SERP-MA                   NT      52.52    4  
 14 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA                49.30      52.70    3  
 15 Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA                53.97      54.06    2  
 16 Ali, Hanane A             10 SERP-MA                55.30      54.62    1  
 17 Pro, Alexandra Y          10 Lower Merion-MA        56.38      54.64  
 18 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA                54.21      55.25  
 19 Moore, Kathryn J           9 SERP-MA                55.39      56.65  
 20 Droesser, Ava S            9 TRI-MA               1:02.61      58.80  
 21 Turner, Ava M              9 THY-MA                    NT      59.23  
 22 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                58.08      59.64  
 23 Gonnella, Lila G           9 GAAC-MA                   NT    1:00.08  
 24 Cowan, Kelcie Q            9 FSA-MA                    NT    1:00.87  
 25 Fahey, Megan              10 CBFY-MA              1:01.39    1:03.43  
 26 Nelson, Keira M           10 TRI-MA                    NT    1:12.08  
Non-Award Division  
 -- Grandizio, Madison M      10 TRI-MA               1:06.34         DQ  
 
Event 12  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Bryson, Travien D         10 SERP-MA                42.28      42.01   20  
  2 Carl, Evan B              10 BYNS-MA                47.37      43.82   17  
  3 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                43.88      44.43   16  
  4 Muntz, Jacob L            10 Lower Merion-MA           NT      44.56   15  
  5 Durkin, Jack T            10 GAAC-MA                44.56      44.76   14  
  6 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA                 45.62      44.81   13  
  7 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                43.08      45.01   12  
  8 Martin, Shane              9 UNLCY-MA               44.11      45.59   11  
  9 Oreper, Adrian S           9 THY-MA                 46.54      46.41    9  
C - Division  
  1 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA                47.40      46.75   20  
  2 Young, Oliver B           10 SERP-MA                45.06      47.01   17  
  3 Lee, Avery P              10 UNEA-MA                47.70      47.38   16  
  4 Baran, Colin M             9 GAAC-MA                50.49      47.42   15  
  5 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                48.50      47.89   14  
  6 Cui, Stanley X            10 PVAC-MA                47.52      48.02   13  
  7 Roytman, Edward J         10 THY-MA                 47.49      48.08   12  
  8 Barker, Elijah X          10 CBFY-MA                52.16      48.21   11  
  9 Park, Brody H             10 FSA-MA                 45.24      48.25    9  
 10 Graaf, Sam M              10 TRI-MA                 47.91      48.33    7  
 11 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA                 47.66      48.75    6  
 12 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA                 50.31      49.43    5  
 13 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                49.42      49.57    4  
 14 Liu, Mathew D              9 CBFY-MA                52.40      50.86    3  
 15 Rasmussen, Marcus L        9 GAAC-MA              1:01.00      51.04    2  
 16 Binder, Samuel H           9 TRI-MA                 53.96      51.49    1  
 17 Milano, Jack M            10 TRI-MA                 55.40      51.74  
 18 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA                   NT      53.86  
 19 Bekes, Max A              10 CBST-MA                53.30      54.58  
 20 Mehdi, Joshua J            9 TRI-MA                    NT      54.78  
 21 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA                56.61      55.62  
 22 Behun, Will G             10 UNTMB-MA               58.61      58.41  
 23 Brodnik, TJ J              9 TRI-MA                 55.47      58.56  
 24 Jawork, Jack              10 FSA-MA               1:04.96    1:01.12  
 25 Flaisher, Jonah            9 TRI-MA                    NT    1:06.06  
Non-Award Division  
 -- Djakovic, Milan            9 FSA-MA                    NT         DQ  
 -- Campeggio, Michael A       9 UNTRI-MA                  NT         DQ  
 -- Seder, Mason R             9 FSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                34.54      35.25   20  
  2 Kulp, Aryanna B           12 BYNS-MA                35.29      35.30   17  
  3 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA                35.50      35.85   16  
  4 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA                35.56      36.31   15  
  5 Suko, Caroline E          12 CBST-MA                35.67      36.40   14  
  6 He, Katie F               12 CBST-MA                36.86      36.64   13  
  7 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA                36.60      36.84   12  
BB - Division  
  1 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA                37.32      37.21   20  
  2 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA                37.05      37.27   17  
  3 Carl, Mary A              12 BYNS-MA                36.57      37.92   16  
  4 Burson, Amaya S           12 FCA-MA                    NT      38.07   15  
  5 Mejia, Shailla H          11 BYNS-MA                38.28      38.30   14  
  6 Rhoge, Elana S            11 THY-MA                 38.73      39.35   13  
  7 Suter, Erin E             12 CORE-MA                39.45      39.96   12  
C - Division  
  1 Van Orden, Olivia A       12 HQH-NJ                 39.45      40.23   20  
  2 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ                 41.83      40.27   17  
  3 Baran, Georgia C          11 GAAC-MA                41.98      40.74   16  
  4 Weitz, Liana P            11 GSA-MA                 42.29      41.62   15  
  5 Lindenmuth, Haley N       11 BYNS-MA                42.31      42.47   14  
  6 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT      42.72   13  
  7 Boles, Karly J            11 GAAC-MA                42.14      42.86   12  
  8 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT      42.94   11  
  9 Lawrence, Addie E         11 Lower Merion-MA        43.10      42.96    9  
 10 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA                41.31      43.21    7  
 11 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                44.65      43.65    6  
 12 Oberdiek, Gretchen        11 Lower Merion-MA           NT      43.82    5  
 13 Lin, Sophie S             12 FSA-MA                 47.87      43.88    4  
 14 Stoloff, Jessica C        12 Lower Merion-MA        44.49      44.20    3  
 15 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA                 41.94      44.27    2  
 16 Pro, Matilda Y            12 Lower Merion-MA        45.11      44.53    1  
 17 Conrad, Ava K             11 THY-MA                 43.98      44.87  
 18 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA                44.64      45.11  
 19 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                46.68      45.61  
 20 Lombrana, Evelyn R        11 EAAC-MA                44.52      45.64  
 21 Heins, Pyper D            12 Lower Merion-MA        44.12      45.91  
 22 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA                46.06      46.33  
 23 Russ, Maddy               12 CBFY-MA                46.78      46.74  
 24 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA                46.09      47.14  
 25 Russ, Olivia              12 CBFY-MA                45.08      47.15  
 26 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA                52.07      48.78  
 27 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA                    NT      51.58  
 28 Snyder, Katie I           11 EAAC-MA                51.23      53.63  
 29 Magliaro, Lauren M        11 CBFY-MA                56.16      55.72  
 30 Shapiro, Gwendolyn R      11 Lower Merion-MA           NT      56.78  
 31 Nartey, Afia S            11 SERP-MA                   NT    1:00.27  
Non-Award Division  
 -- Page, Zoe L               11 CBST-MA                38.85         DQ  
 -- Ferraro, Ellianna J       12 BYNS-MA                38.66         DQ  
 -- Shaffer, Kayla L          11 THY-MA                 50.66         DQ  
 
Event 14  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA                36.01      35.69   20  
  2 Albinsky, David A         12 THY-MA                 34.48      35.79   17  
  3 Newhall, Charlie W        12 EAAC-MA                36.98      35.90   16  
BB - Division  
  1 Miksa, Theo               11 CBFY-MA                37.51      36.88   20  
  2 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA                36.98      37.00   17  
  3 Brown, Ben R              12 THY-MA                 35.80      37.26   16  
  4 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA                37.55      37.40   15  
  5 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                37.85      37.78   14  
  6 Feldman, Derek A          11 CBST-MA                39.32      38.18   13  
  7 Stewart, Jalen C          11 EAAC-MA                37.53      38.75   12  
  8 Huckel, Charles E         11 CBFY-MA                42.84      39.13   10  
  8 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA                42.78      39.13   10  
 10 Simon, Eric L             12 CBST-MA                40.92      39.59    7  
C - Division  
  1 Zholob, Oleksandr         11 UN-MA                  40.46      39.74   20  
  2 Dec, Sebastian            12 CBST-MA                39.53      39.75   17  
  3 Lever, Owen P             11 CBST-MA                39.62      40.09   16  
  4 Strockoz, Jacob T         11 THY-MA                 39.93      40.17   15  
  5 Young, Ethan M            12 FSA-MA                 40.13      40.25   14  
  6 Wojnovich, Ethan J        11 EAAC-MA                40.85      41.53   13  
  7 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA                 39.43      41.65   12  
  8 Chen, Alan                12 Lower Merion-MA        45.14      41.69   11  
  9 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA                39.78      41.75    9  
 10 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA                43.83      44.06    7  
 11 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA                 43.69      44.24    6  
 12 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                45.80      44.66    5  
 13 Graaf, Zach E             12 TRI-MA                 45.33      44.68    4  
 14 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                45.71      44.75    3  
 15 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                46.12      45.05    2  
 16 Belder, Steven A          11 THY-MA                 41.89      45.63    1  
 17 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA                41.55      45.84  
 18 Podoksik, Ronald          11 CBFY-MA                54.46      46.39  
 19 Behun, Stephen A          11 UNTMB-MA               45.40      46.92  
 20 Schrader, Dustin W        11 EAAC-MA                47.37      47.91  
 21 Huang, Aaron J            11 SERP-MA                50.52      48.52  
 22 Jung, Ryan G              11 CBST-MA                48.74      48.66  
 23 Bakalorz, Christopher M   12 TRI-MA                    NT      48.96  
 24 Cicalese, Joseph Y        12 Lower Merion-MA        46.75      50.04  
 25 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 54.52      50.05  
 26 Kaganov, Andrew J         11 THY-MA                 53.16      50.95  
 27 Mehdi, Nathan             11 TRI-MA                    NT      51.36  
 28 Bakalorz, Matthew         11 Lower Merion-MA        58.16      55.41  
 29 Sung, Darren              11 CBFY-MA                53.53      55.46  
 30 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                56.78      55.93  
 31 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA               1:00.10      56.45  
 32 Mastropaolo, Matthew D    11 THY-MA                 54.56    1:00.88  
 33 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA               1:11.81    1:09.46  
Non-Award Division  
 -- Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA                49.95         DQ  
 -- Burd, Eric T              12 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Scott, Brady A            11 CBST-MA                44.57         DQ  
 
Event 15  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              1:25.93    1:20.51   20  
       37.36  1:20.51                                                      
  2 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:20.40    1:23.09   17  
       37.87  1:23.09                                                      
BB - Division  
  1 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA               1:27.53    1:25.77   20  
       37.74  1:25.77                                                      
  2 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:32.86    1:27.83   17  
       41.11  1:27.83                                                      
  3 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA              1:27.12    1:32.36   16  
       42.94  1:32.36                                                      
C - Division  
  1 Sherman, Ella L           10 FSA-MA               1:43.65    1:43.33   20  
       48.96  1:43.33                                                      
  2 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA              1:52.05    1:53.72   17  
       52.91  1:53.72                                                      
 
Event 16  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vradinskiy, Sebastian     10 THY-MA               1:16.84    1:14.90   20  
       33.72  1:14.90                                                      
  2 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA               1:21.86    1:22.11   17  
       37.09  1:22.11                                                      
  3 Dec, Bartosz              10 CBST-MA              1:24.14    1:23.17   16  
       38.19  1:23.17                                                      
BB - Division  
  1 McCloskey, Max D          10 CBST-MA              1:22.86    1:26.13   20  
       40.22  1:26.13                                                      
  2 Christie, Ryan M           9 CBST-MA              1:38.05    1:26.50   17  
       38.98  1:26.50                                                      
  3 Durkin, Jack T            10 GAAC-MA              1:25.32    1:28.06   16  
       41.09  1:28.06                                                      
  4 Graaf, Sam M              10 TRI-MA               1:34.14    1:28.71   15  
       39.66  1:28.71                                                      
  5 Carl, Evan B              10 BYNS-MA                   NT    1:30.47   14  
       41.41  1:30.47                                                      
  6 Bryson, Travien D         10 SERP-MA              1:34.62    1:31.06   13  
       41.60  1:31.06                                                      
C - Division  
  1 Milano, Jack M            10 TRI-MA                    NT    1:49.76   20  
  2 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA                   NT    1:50.23   17  
       49.40  1:50.23                                                      
  3 Cui, Stanley X            10 PVAC-MA              1:45.15    1:50.47   16  
       50.42  1:50.47                                                      
  4 Young, Oliver B           10 SERP-MA              1:46.29    1:50.68   15  
       49.44  1:50.68                                                      
Non-Award Division  
 -- Behun, Will G             10 UNTMB-MA                  NT         DQ  
       46.14       DQ                                                      
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA              1:08.96    1:07.87   20  
       32.24  1:07.87                                                      
  2 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA              1:09.65    1:08.94   17  
       32.24  1:08.94                                                      
  3 Rozes, Isabel K           12 EAAC-MA              1:09.23    1:09.84   16  
       32.58  1:09.84                                                      
  4 He, Katie F               12 CBST-MA              1:12.21    1:11.10   15  
       33.24  1:11.10                                                      
  5 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:18.73    1:11.36   14  
       32.25  1:11.36                                                      
BB - Division  
  1 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT    1:15.56   20  
       34.03  1:15.56                                                      
  2 Gutshall, Ashley N        12 PVAC-MA              1:21.97    1:16.52   17  
       34.19  1:16.52                                                      
  3 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA              1:21.14    1:17.24   16  
       34.21  1:17.24                                                      
C - Division  
  1 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              1:21.85    1:19.73   20  
       37.84  1:19.73                                                      
  2 Baran, Georgia C          11 GAAC-MA              1:23.34    1:22.24   17  
       35.36  1:22.24                                                      
  3 Russ, Maddy               12 CBFY-MA              1:25.73    1:27.86   16  
       39.89  1:27.86                                                      
  4 Page, Zoe L               11 CBST-MA              1:28.35    1:28.81   15  
       38.07  1:28.81                                                      
  5 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT    1:33.06   14  
       40.81  1:33.06                                                      
  6 Metry, Jules              12 PVAC-MA                   NT    1:34.99   13  
       44.01  1:34.99                                                      
  7 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA              1:32.94    1:35.83   12  
       40.60  1:35.83                                                      
  8 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA                   NT    1:41.23   11  
       45.86  1:41.23                                                      
  9 Fernando, Swetha A        11 HQH-NJ               1:42.29    1:42.69    9  
       45.35  1:42.69                                                      
 10 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA                    NT    1:45.78    7  
       45.55  1:45.78                                                      
 11 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT    1:48.70    6  
 12 Nartey, Afia S            11 SERP-MA                   NT    2:00.57    5  
       56.42  2:00.57                                                      
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA              1:12.04    1:08.55   20  
       31.92  1:08.55                                                      
  2 Connor, Matthew D         12 BYNS-MA              1:10.84    1:08.57   17  
       31.29  1:08.57                                                      
BB - Division  
  1 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA              1:12.69    1:10.35   20  
       33.84  1:10.35                                                      
  2 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA              1:11.03    1:11.11   17  
       31.88  1:11.11                                                      
  3 Phillips, Henry C         12 PVAC-MA              1:18.92    1:11.75   16  
       34.62  1:11.75                                                      
  4 Huckel, Charles E         11 CBFY-MA              1:16.92    1:12.61   15  
       35.62  1:12.61                                                      
  5 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:12.92    1:12.78   14  
       34.20  1:12.78                                                      
  6 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA              1:12.89    1:13.28   13  
       34.49  1:13.28                                                      
  7 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              1:13.43    1:14.64   12  
       34.31  1:14.64                                                      
C - Division  
  1 Schutta, Ben H            11 FSA-MA               1:19.11    1:18.91   20  
       36.93  1:18.91                                                      
  2 Dec, Sebastian            12 CBST-MA              1:19.53    1:20.49   17  
       36.58  1:20.49                                                      
  3 Graaf, Zach E             12 TRI-MA               1:24.33    1:25.54   16  
       38.63  1:25.54                                                      
  4 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                   NT    1:27.07   15  
       39.43  1:27.07                                                      
  5 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA              1:29.89    1:27.78   14  
       40.26  1:27.78                                                      
  6 McCallion, Samuel J       12 CBST-MA              1:27.42    1:31.49   13  
       41.22  1:31.49                                                      
  7 Kaganov, Andrew J         11 THY-MA               2:02.05    2:06.76   12  
       59.05  2:06.76                                                      
Non-Award Division  
 -- Droesser, Patrick R       11 TRI-MA               1:36.67         DQ  
       45.25       DQ                                                      
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gonzales, Shae M          10 BYNS-MA                30.82      29.96   20  
  2 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                29.72      30.19   17  
  3 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                31.62      30.54   16  
  4 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA                30.74      30.64   15  
  5 Beck, Elaine G            10 HHAA-MA                34.12      31.15   14  
BB - Division  
  1 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA                 32.60      31.50   20  
  2 Enakhimion, Ivie F         9 EAAC-MA                32.23      31.54   17  
  3 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                30.24      31.84   16  
  4 O'Connor, Bryn C          10 HHAA-MA                31.64      32.36   15  
  5 Castela, Emily H          10 HQH-NJ                 33.55      32.40   14  
  6 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                34.26      32.66   13  
  7 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                32.15      32.71   12  
  8 Trepper, Brynn            10 CORE-MA                42.27      33.34   11  
  9 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA                33.81      33.67    9  
 10 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     33.25      33.96    7  
 11 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                35.39      34.25    6  
 12 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA                33.25      34.28    5  
 13 Nagle, Hannah P           10 Lower Merion-MA        33.92      34.34    4  
 14 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA                 36.20      34.49    2.5
 14 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA                36.63      34.49    2.5
 16 Bacinski, Riley           10 HQH-NJ                 34.71      34.80    1  
 17 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA                33.42      34.82  
 18 Pro, Alexandra Y          10 Lower Merion-MA        37.72      34.98  
C - Division  
  1 Sherman, Ella L           10 FSA-MA                 35.45      35.33   20  
  2 Misener, Lucia C           9 EAAC-MA                   NT      35.72   17  
  3 Clarke, Katie             10 CBFY-MA                40.82      35.74   16  
  4 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                36.44      36.14   15  
  5 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA                 35.53      36.59   14  
  6 Cohen, Rachel E           10 THY-MA                 36.07      36.63   13  
  7 Bahn, Ellie C              9 THY-MA                 38.24      36.83   12  
  8 Scibona, Ellie J           9 THY-MA                 40.89      37.27   11  
  9 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                36.47      37.86    9  
 10 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA                 38.61      38.07    7  
 11 Maltby, Elizabeth S        9 THY-MA                 38.48      38.19    6  
 12 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA                35.82      38.43    5  
 13 Moore, Kathryn J           9 SERP-MA                40.20      38.76    4  
 14 Daniel, Mary Kate A       10 TRI-MA                    NT      38.78    3  
 15 Williams, Hannah M         9 EAAC-MA                36.87      39.07    2  
 16 Kim, Yuna                 10 CBFY-MA                37.94      39.24    1  
 17 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA                42.68      39.43  
 18 Droesser, Ava S            9 TRI-MA                 39.36      39.55  
 19 Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA                40.53      40.54  
 20 Swain, Marley M            9 CBST-MA                40.38      40.56  
 21 Turner, Ava M              9 THY-MA                 43.35      40.89  
 22 Gutshall, Jordyn K        10 PVAC-MA                40.58      41.23  
 23 Grandizio, Madison M      10 TRI-MA                 51.14      41.35  
 24 Ali, Hanane A             10 SERP-MA                41.10      43.14  
 25 Cowan, Kelcie Q            9 FSA-MA                    NT      43.32  
 26 Gonnella, Lila G           9 GAAC-MA                   NT      43.71  
 27 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA                40.53      43.79  
 28 Fahey, Megan              10 CBFY-MA                42.56      44.52  
 29 Waliyud - Din, Aniya Z    10 SERP-MA                45.24      46.08  
 30 Nelson, Keira M           10 TRI-MA               1:03.33      56.41  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleck, Brandon G          10 THY-MA                 27.87      28.71   20  
  2 Vradinskiy, Sebastian     10 THY-MA                 29.30      29.79   17  
  3 Carl, Evan B              10 BYNS-MA                31.65      30.89   16  
  4 Bryson, Travien D         10 SERP-MA                30.55      30.90   15  
BB - Division  
  1 Muntz, Jacob L            10 Lower Merion-MA        32.79      32.04   20  
  2 Ferenz, Tyler J           10 BYNS-MA                31.44      32.76   17  
  3 Tith, Sebastian S          9 BYNS-MA                32.94      32.82   16  
  4 Park, Brody H             10 FSA-MA                 32.58      32.88   15  
  5 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA                 32.82      32.96   14  
  6 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA                 32.85      33.28   13  
  7 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                33.50      33.31   12  
  8 Martin, Shane              9 UNLCY-MA               31.96      33.57   11  
  9 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA                33.63      33.92    9  
 10 Graaf, Sam M              10 TRI-MA                 34.45      33.93    7  
 11 Young, Oliver B           10 SERP-MA                33.40      34.07    6  
 12 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                34.23      34.12    5  
 13 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                33.47      34.26    4  
 14 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                34.96      34.28    3  
C - Division  
  1 Oreper, Adrian S           9 THY-MA                 34.40      34.54   20  
  2 Clary, Aidan J            10 TRI-MA                 35.11      34.76   17  
  3 Lee, Avery P              10 UNEA-MA                34.72      34.83   16  
  4 Milano, Jack M            10 TRI-MA                 35.56      35.27   15  
  5 Behun, Will G             10 UNTMB-MA               35.08      35.77   14  
  6 Baran, Colin M             9 GAAC-MA                37.67      35.88   13  
  7 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                35.55      35.96   12  
  8 Bekes, Max A              10 CBST-MA                37.28      36.20   11  
  9 Roytman, Edward J         10 THY-MA                 36.78      36.83    9  
 10 Binder, Samuel H           9 TRI-MA                 36.64      37.09    7  
 11 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA                 34.30      37.86    6  
 12 Conway, Declan S           9 TRI-MA                 41.20      38.22    5  
 13 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA                37.99      38.32    4  
 14 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                39.21      38.80    3  
 15 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA                39.13      39.50    2  
 16 Flaisher, Jonah            9 TRI-MA                    NT      42.70    1  
 17 Jawork, Jack              10 FSA-MA                 41.29      43.26  
 18 Brodnik, TJ J              9 TRI-MA                 43.41      43.36  
 19 Djakovic, Milan            9 FSA-MA                 40.38      44.65  
 20 Mehdi, Joshua J            9 TRI-MA                 50.94      46.39  
 21 Campeggio, Michael A       9 UNTRI-MA                  NT      46.60  
 22 Seder, Mason R             9 FSA-MA                 49.73      52.94  
 -- Liu, Mathew D              9 CBFY-MA                44.70     X37.85  
Non-Award Division  
 -- Coyle, Liam P             10 TRI-MA                 58.45         DQ  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA                28.05      27.30   20  
  2 Gutshall, Ashley N        12 PVAC-MA                27.72      27.53   17  
  3 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA                27.58      27.79   16  
  4 Rozes, Isabel K           12 EAAC-MA                27.78      27.87   15  
  5 Kulp, Aryanna B           12 BYNS-MA                30.33      28.59   14  
  6 Rhoge, Elana S            11 THY-MA                 28.52      28.89   13  
  7 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                28.91      28.91   12  
BB - Division  
  1 Harris, Laney             11 Lower Merion-MA        28.85      29.14   20  
  2 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA                28.28      29.17   17  
  3 Suter, Erin E             12 CORE-MA                29.44      29.20   16  
  4 Mejia, Shailla H          11 BYNS-MA                30.12      29.50   15  
  5 Ferraro, Ellianna J       12 BYNS-MA                29.40      29.55   14  
  6 Van Orden, Olivia A       12 HQH-NJ                 29.79      29.66   13  
  7 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                30.54      29.71   12  
  8 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA                29.90      29.78   11  
  9 Martin, Sydney G          12 UNLCY-MA               28.86      30.25    9  
 10 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA        29.65      30.31    7  
 11 Page, Zoe L               11 CBST-MA                30.02      30.38    6  
 12 Fee, Abby H               11 CBST-MA                30.52      30.42    5  
 13 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA                32.91      30.49    4  
 14 Boles, Karly J            11 GAAC-MA                29.63      30.56    3  
 15 Baran, Georgia C          11 GAAC-MA                31.11      30.77    2  
 16 Sheth, Saara              11 CBFY-MA                30.91      30.79    1  
 17 Stoloff, Jillian D        12 Lower Merion-MA        31.66      30.90  
 18 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA                30.34      31.00  
 19 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                32.82      31.14  
C - Division  
  1 Lombrana, Evelyn R        11 EAAC-MA                33.54      31.70   20  
  2 Lawrence, Addie E         11 Lower Merion-MA        31.99      31.75   17  
  3 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA                 30.19      31.85   16  
  4 Heins, Pyper D            12 Lower Merion-MA        31.61      32.00   15  
  5 Oberdiek, Gretchen        11 Lower Merion-MA        32.20      32.32   13.5
  5 Lindenmuth, Haley N       11 BYNS-MA                32.85      32.32   13.5
  7 Wolk, Ellison H           11 Lower Merion-MA           NT      32.66   12  
  8 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA                31.75      32.88   11  
  9 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA                31.37      32.96    9  
 10 Metry, Jules              12 PVAC-MA                34.05      33.20    7  
 11 Russ, Maddy               12 CBFY-MA                32.10      33.27    6  
 12 Russ, Olivia              12 CBFY-MA                33.69      33.43    5  
 13 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                34.29      34.05    4  
 14 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA                33.51      34.06    3  
 15 Noldy, Jessie             12 GSY-MA                 34.03      34.08    2  
 16 Conrad, Ava K             11 THY-MA                 34.19      34.14    1  
 17 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA                36.24      34.21  
 18 Weitz, Liana P            11 GSA-MA                 35.89      34.33  
 19 Lin, Sophie S             12 FSA-MA                 41.11      34.53  
 20 Shapiro, Gwendolyn R      11 Lower Merion-MA        35.35      34.56  
 21 Pro, Matilda Y            12 Lower Merion-MA        33.57      34.60  
 22 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT      34.63  
 23 Shaffer, Kayla L          11 THY-MA                 34.50      34.67  
 24 Stoloff, Jessica C        12 Lower Merion-MA        34.57      34.74  
 25 Nartey, Afia S            11 SERP-MA                36.40      36.94  
 26 Schwoyer, Emily G         11 BYNS-MA                37.90      37.14  
 27 Snyder, Katie I           11 EAAC-MA                37.25      37.28  
 28 Maxim, Lucy A             11 TRI-MA                    NT      37.75  
 29 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT      39.07  
 30 Magliaro, Lauren M        11 CBFY-MA                40.87      39.22  
 
Event 22  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                26.15      26.33   20  
  2 Brown, Ben R              12 THY-MA                 27.34      26.99   17  
  3 Connor, Matthew D         12 BYNS-MA                27.68      27.36   16  
  4 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA                28.87      27.51   15  
  5 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA                27.77      27.59   14  
  6 Stewart, Jalen C          11 EAAC-MA                27.91      27.85   13  
BB - Division  
  1 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                29.03      27.97   20  
  2 Newhall, Charlie W        12 EAAC-MA                27.88      28.02   17  
  3 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                29.10      28.28   16  
  4 Newhall, Henry C          12 EAAC-MA                29.05      28.61   15  
  5 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA                28.52      28.62   14  
  6 Lever, Owen P             11 CBST-MA                28.62      28.86   13  
  7 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA                 26.86      28.88   12  
  8 Albinsky, David A         12 THY-MA                 29.05      29.49   11  
  9 Huckel, Charles E         11 CBFY-MA                30.57      29.59    9  
 10 Young, Ethan M            12 FSA-MA                 29.46      29.99    7  
 11 Phillips, Henry C         12 PVAC-MA                29.96      30.01    6  
 12 Androsov, Max             12 UN-MA                  29.21      30.05    5  
 13 Wadsworth, Ryan J         11 HHAA-MA                31.33      30.11    4  
 14 Scott, Brady A            11 CBST-MA                30.43      30.28    3  
 15 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                30.95      30.29    2  
C - Division  
  1 Feldman, Derek A          11 CBST-MA                30.75      30.65   20  
  2 Behun, Stephen A          11 UNTMB-MA               30.63      30.75   17  
  3 Schutta, Ben H            11 FSA-MA                 30.46      31.15   16  
  4 Droesser, Patrick R       11 TRI-MA                 33.02      31.40   15  
  5 Strockoz, Jacob T         11 THY-MA                 31.52      31.43   14  
  6 Belder, Steven A          11 THY-MA                 30.47      31.53   13  
  7 Simon, Eric L             12 CBST-MA                33.78      31.58   12  
  8 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA                30.74      31.93   11  
  9 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                32.91      31.98    9  
 10 Bakalorz, Christopher M   12 TRI-MA                 32.22      32.16    7  
 11 Wojnovich, Ethan J        11 EAAC-MA                32.06      32.24    6  
 12 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA                33.14      32.26    5  
 13 McCallion, Samuel J       12 CBST-MA                31.23      32.34    4  
 14 Graaf, Zach E             12 TRI-MA                 31.04      32.41    3  
 15 Mehdi, Nathan             11 TRI-MA                 33.34      32.79    2  
 16 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                35.93      32.95    1  
 17 Zholob, Oleksandr         11 UN-MA                  34.09      33.21  
 18 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                33.66      34.21  
 19 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 36.85      34.29  
 20 Schrader, Dustin W        11 EAAC-MA                34.44      34.35  
 21 Chen, Alan                12 Lower Merion-MA        34.24      34.50  
 22 Steenhoff, Michael P      11 Lower Merion-MA        34.86      34.62  
 23 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA                 33.43      34.77  
 23 Busick, Ben L             12 CBST-MA                34.28      34.77  
 25 Montgomery, Jack A        12 EAAC-MA                34.15      34.86  
 26 Sung, Darren              11 CBFY-MA                35.31      36.18  
 27 Podoksik, Ronald          11 CBFY-MA                36.62      36.71  
 28 Jung, Ryan G              11 CBST-MA                38.51      37.41  
 29 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                39.17      37.63  
 30 Mastropaolo, Matthew D    11 THY-MA                 38.16      37.76  
 31 Cicalese, Joseph Y        12 Lower Merion-MA        37.93      38.54  
 32 Huang, Aaron J            11 SERP-MA                38.09      39.35  
 33 Morgan, Sean C            11 THY-MA                 39.47      39.98  
 34 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA                 42.26      40.12  
 35 Burd, Eric T              12 TRI-MA                    NT      40.62  
 36 Kaganov, Andrew J         11 THY-MA                 42.20      44.05  
 37 Bakalorz, Matthew         11 Lower Merion-MA           NT      45.65  
 
Event 23  Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                   NT    6:13.37   20  
       33.70  1:11.37  1:50.42  2:28.72  3:06.33  3:43.69  4:21.34  4:59.30
     5:37.34  6:13.37                                                      
  2 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                   NT    6:38.11   17  
       36.06  1:16.71  1:58.94  2:39.54  3:19.99  4:00.19  4:40.09  5:20.62
     5:59.81  6:38.11                                                      
BB - Division  
  1 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA   6:51.34    6:50.99   20  
       35.50  1:15.51  1:57.76  2:39.51  3:22.10  4:04.52  4:46.55  5:29.31
     6:11.38  6:50.99                                                      
  2 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA               7:37.56    7:25.68   17  
       38.79  1:23.51  2:08.42  2:53.91  3:39.87  4:25.35  5:11.35  5:56.98
     6:42.27  7:25.68                                                      
 
Event 23  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dudkina, Elena V          12 CBST-MA              5:56.02    5:54.99   20  
       30.25  1:04.33  1:40.00  2:15.98  2:52.26  3:28.64  4:05.49  4:42.52
     5:19.76  5:54.99                                                      
  2 Perry, Kylie E            12 GSA-MA                    NT    6:07.68   17  
       33.03  1:10.04  1:47.87  2:25.79  3:03.50  3:42.03  4:19.09  4:56.29
     5:32.87  6:07.68                                                      
BB - Division  
  1 Gutshall, Ashley N        12 PVAC-MA              6:31.65    6:09.21   20  
       31.50  1:08.03  1:44.98  2:22.23  2:59.86  3:38.09  4:17.01  4:54.72
     5:32.72  6:09.21                                                      
  2 Tancini, Elyse C          12 PVAC-MA              6:51.98    6:14.34   17  
       31.76  1:08.57  1:47.00  2:25.91  3:03.89  3:42.59  4:21.24  5:00.27
     5:38.68  6:14.34                                                      
  3 Gross, Molly A            12 CBFY-MA              6:36.32    6:27.41   16  
       34.92  1:13.97  1:54.02  2:33.89  3:14.08  3:53.94  4:33.34  5:12.96
     5:51.21  6:27.41                                                      
  4 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA              6:35.76    6:33.16   15  
       34.66  1:12.77  1:53.58  2:33.42  3:13.84  3:55.28  4:34.95  5:15.86
     5:55.58  6:33.16                                                      
C - Division  
  1 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA              6:59.27    6:44.32   20  
       35.43  1:15.33  1:56.84  2:38.76  3:20.33  4:02.64  4:44.17  5:25.81
     6:06.26  6:44.32                                                      
  2 Farag, Hanna A            11 HQH-NJ                    NT    7:57.07   17  
       41.12  1:30.24  2:19.17  3:08.77  3:58.50  4:48.27  5:38.00  6:27.24
     7:12.92  7:57.07                                                      
 
Event 23  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              5:21.68    5:21.65   20  
       28.74  1:00.26  1:32.73  2:05.73  2:38.72  3:11.96  3:44.40  4:16.98
     4:49.81  5:21.65                                                      
  2 Vergara, Viviana E        13 CBST-MA              5:22.07    5:22.38   17  
       28.51    59.76  1:32.30  2:05.01  2:37.76  3:10.81  3:44.12  4:17.30
     4:50.59  5:22.38                                                      
BB - Division  
  1 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              5:42.86    5:52.01   20  
       30.31  1:04.13  1:39.51  2:15.21  2:50.96  3:27.11  4:03.23  4:39.60
     5:16.09  5:52.01                                                      
  2 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA              5:57.93    5:56.95   17  
       31.01  1:04.97  1:41.17  2:18.72  2:55.72  3:32.60  4:09.08  4:46.04
     5:22.26  5:56.95                                                      
  3 Paules, Lauren E          14 BYNS-MA              6:01.67    5:59.80   16  
       30.40  1:04.93  1:41.34  2:17.95  2:54.93  3:32.27  4:09.21  4:46.84
     5:24.05  5:59.80                                                      
  4 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              6:05.21    6:01.11   15  
       32.44  1:06.84  1:43.20  2:20.03  2:56.81  3:33.75  4:11.29  4:48.38
     5:25.35  6:01.11                                                      
  5 DiGregorio, Abigail N     13 CBST-MA              6:09.77    6:01.65   14  
       31.08  1:06.29  1:43.70  2:20.71  2:58.38  3:35.74  4:13.03  4:50.22
     5:27.91  6:01.65                                                      
  6 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA                   NT    6:03.38   13  
       32.97  1:09.02  1:45.59  2:22.66  3:00.66  3:38.21  4:16.29  4:53.53
     5:29.74  6:03.38                                                      
  7 Verrelli, Lauren A        13 EAAC-MA              6:10.76    6:06.20   12  
       33.52  1:10.30  1:47.96  2:25.30  3:02.68  3:39.39  4:17.55  4:54.35
     5:31.53  6:06.20                                                      
  8 Lerner, Isabella K        13 THY-MA                    NT    6:07.05   11  
       31.87  1:07.48  1:45.16  2:22.61  3:00.88  3:38.71  4:16.57  4:54.41
     5:32.09  6:07.05                                                      
  9 Santos, Hannah I          14 BYNS-MA                   NT    6:07.06    9  
       31.84  1:07.94  1:45.57  2:23.45  3:01.18  3:38.76  4:16.55  4:54.88
     5:32.13  6:07.06                                                      
 10 Reteneller, Riley T       13 CBST-MA              6:03.92    6:07.21    7  
       31.08  1:05.49  1:41.19  2:18.33  2:56.33  3:34.52  4:12.74  4:51.11
     5:29.43  6:07.21                                                      
 11 Acker, Lilly E            14 CBST-MA                   NT    6:10.73    6  
       32.44  1:08.94  1:46.57  2:24.48  3:03.39  3:41.42  4:20.16  4:57.90
     5:35.25  6:10.73                                                      
 12 Scott, Emily B            14 TRI-MA                    NT    6:11.04    5  
       33.41  1:09.82  1:47.53  2:26.08  3:04.56  3:42.10  4:20.47  4:58.73
     5:36.32  6:11.04                                                      
 13 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA                   NT    6:11.51    4  
       32.65  1:09.14  1:46.36  2:24.55  3:03.33  3:42.06  4:21.12  4:59.51
     5:36.66  6:11.51                                                      
 14 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              6:34.80    6:13.71    3  
       33.88  1:11.67  1:50.17  2:29.17  3:07.49  3:46.19  4:24.96  5:02.52
     5:39.64  6:13.71                                                      
 15 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              6:19.64    6:13.99    2  
       32.30  1:08.35  1:46.21  2:24.29  3:02.67  3:41.62  4:20.27  4:58.76
     5:36.86  6:13.99                                                      
 16 O'Shea, Ella S            13 EAAC-MA              6:09.23    6:14.11    1  
       32.22  1:09.34  1:46.38  2:24.33  3:01.63  3:39.81  4:18.13  4:56.80
     5:35.04  6:14.11                                                      
 17 Markakis, Gia             13 TRI-MA               6:26.09    6:17.38  
       32.25  1:08.10  1:46.19  2:24.25  3:02.89  3:41.13  4:20.27  4:58.90
     5:38.26  6:17.38                                                      
C - Division  
  1 Corino, Lillie A          13 CBST-MA                   NT    6:29.92   20  
       30.79  1:07.34  1:46.03  2:26.03  3:06.28  3:46.72  4:27.93  5:09.34
     5:50.42  6:29.92                                                      
  2 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              6:58.04    7:04.57   17  
       37.78  1:19.06  2:01.33  2:44.98  3:27.12  4:11.16  4:56.00  5:41.56
     6:24.41  7:04.57                                                      
 
Event 23  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              5:33.57    5:36.36   20  
       29.84  1:02.76  1:36.45  2:10.37  2:44.36  3:19.28  3:53.97  4:28.47
     5:02.69  5:36.36                                                      
BB - Division  
  1 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA              5:45.03    5:54.43   20  
       31.05  1:04.52  1:39.83  2:15.72  2:51.61  3:28.67  4:06.38  4:43.68
     5:19.76  5:54.43                                                      
C - Division  
  1 Worthington, Grace G      17 CBFY-MA              6:23.31    6:25.44   20  
       32.59  1:10.01  1:48.88  2:27.73  3:07.15  3:47.56  4:28.10  5:08.44
     5:48.07  6:25.44                                                      
  2 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA              6:53.72    6:50.43   17  
       34.86  1:15.23  1:54.92  2:35.72  3:17.61  3:59.69  4:42.54  5:25.37
     6:08.29  6:50.43                                                      
  3 David, Summer             16 FSA-MA                    NT    6:57.18   16  
       36.98  1:19.97  2:02.89  2:45.93  3:28.20  4:11.48  4:54.12  5:35.84
     6:18.38  6:57.18                                                      
  4 Thut, Emilia              15 SERP-MA              7:44.69    7:36.28   15  
       39.38  1:24.01  2:09.68  2:55.96  3:44.15  4:30.68  5:19.00  6:05.77
     6:51.58  7:36.28                                                      
 
Event 24  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA               7:00.60    7:19.36   20  
       38.64  1:20.99  2:03.96  2:47.33  3:32.02  4:19.00  5:04.42  5:49.64
     6:35.18  7:19.36                                                      
C - Division  
  1 Motuzenko, Denis           9 HHAA-MA                   NT    8:10.94   20  
       39.43  1:26.92  2:17.28  3:08.54  3:59.91  4:50.60  5:41.96  6:32.53
     7:23.30  8:10.94                                                      
 
Event 24  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brown, Ben R              12 THY-MA               5:39.03    5:42.84   20  
       30.23  1:03.65  1:38.68  2:13.62  2:49.20  3:24.49  4:00.13  4:35.22
     5:09.39  5:42.84                                                      
  2 Stewart, Jalen C          11 EAAC-MA              5:55.87    5:48.46   17  
       30.55  1:05.27  1:40.61  2:16.51  2:52.07  3:27.50  4:03.43  4:39.41
     5:15.08  5:48.46                                                      
  3 Chiu, Brandon             11 FSA-MA               6:20.13    5:50.56   16  
       32.10  1:07.50  1:43.90  2:20.31  2:56.36  3:31.51  4:06.74  4:41.32
     5:16.82  5:50.56                                                      
BB - Division  
  1 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                   NT    6:00.41   20  
       32.29  1:08.96  1:46.17  2:23.19  2:59.33  3:35.48  4:11.93  4:47.80
     5:24.24  6:00.41                                                      
  2 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              6:06.70    6:05.20   16.5
       31.53  1:07.72  1:44.48  2:22.06  2:59.32  3:36.37  4:14.64  4:52.14
     5:29.28  6:05.20                                                      
  2 Phillips, Henry C         12 PVAC-MA              6:30.90    6:05.20   16.5
       32.73  1:08.92  1:45.66  2:23.27  3:00.76  3:39.00  4:17.00  4:53.71
     5:30.42  6:05.20                                                      
C - Division  
  1 Schutta, Ben H            11 FSA-MA               7:46.58    6:43.15   20  
       34.80  1:14.68  1:55.52  2:36.41  3:18.06  3:59.53  4:41.64  5:23.76
     6:04.37  6:43.15                                                      
  2 Wadsworth, Ryan J         11 HHAA-MA                   NT    7:16.34   17  
       38.74  1:22.04  2:07.25  2:53.26  3:37.69  4:24.10  5:09.34  5:53.76
     6:37.39  7:16.34                                                      
 
Event 24  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goodyear, Connor H        14 THY-MA               5:17.89    5:02.65   20  
       26.80    56.40  1:26.47  1:57.17  2:28.06  2:58.74  3:29.91  4:01.15
     4:31.93  5:02.65                                                      
  2 Lombrana, Nicholas J      14 EAAC-MA              5:16.29    5:15.00   17  
       27.92    58.34  1:29.87  2:01.80  2:33.37  3:05.90  3:38.31  4:10.63
     4:42.88  5:15.00                                                      
  3 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              5:25.07    5:23.62   16  
       28.43  1:00.24  1:33.07  2:05.86  2:38.96  3:12.33  3:45.95  4:19.19
     4:52.14  5:23.62                                                      
  4 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA              6:10.15    5:29.60   15  
       28.25  1:00.43  1:34.31  2:07.93  2:42.21  3:15.88  3:50.12  4:25.36
     4:58.27  5:29.60                                                      
  5 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              5:37.78    5:29.81   14  
       30.01  1:03.53  1:37.17  2:11.19  2:44.62  3:17.90  3:51.14  4:24.83
     4:57.60  5:29.81                                                      
BB - Division  
  1 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA              5:48.95    5:32.37   20  
       29.69  1:02.13  1:35.70  2:09.73  2:44.04  3:18.21  3:52.35  4:26.76
     5:00.45  5:32.37                                                      
  2 Clark, Will T             13 GAAC-MA              5:26.69    5:32.79   17  
       30.33  1:04.36  1:38.65  2:12.54  2:46.22  3:20.00  3:53.90  4:27.26
     5:00.34  5:32.79                                                      
  3 McCallion, Max R          14 CBST-MA              5:42.71    5:35.41   16  
       28.41  1:02.11  1:35.96  2:09.91  2:44.13  3:18.31  3:52.96  4:27.56
     5:01.86  5:35.41                                                      
  4 Park, Tate J              14 FSA-MA               5:38.52    5:37.49   15  
       29.88  1:03.85  1:38.99  2:14.34  2:49.19  3:23.71  3:57.83  4:31.42
     5:04.84  5:37.49                                                      
  5 Bignault, Doug H          13 CBFY-MA              5:58.96    5:44.57   14  
       31.18  1:05.16  1:40.33  2:15.92  2:50.87  3:26.04  4:01.41  4:37.13
     5:11.81  5:44.57                                                      
C - Division  
  1 Leyzerzon, Alexander J    14 CBST-MA              6:10.90    6:02.89   20  
       32.11  1:07.66  1:43.72  2:21.20  2:57.62  3:35.87  4:13.06  4:50.69
     5:27.56  6:02.89                                                      
  2 Cohen, Jacob M            14 THY-MA               6:24.81    6:09.28   17  
       29.72  1:05.61  1:43.08  2:19.84  2:58.08  3:36.83  4:16.38  4:55.85
     5:33.87  6:09.28                                                      
  3 Kovan, Henry E            14 EAAC-MA              6:40.45    6:09.94   16  
       31.15  1:06.13  1:44.56  2:22.52  3:00.08  3:38.91  4:17.58  4:56.47
     5:34.96  6:09.94                                                      
  4 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA              6:23.50    6:21.98   15  
       33.40  1:11.91  1:52.13  2:30.38  3:09.00  3:48.83  4:28.12  5:07.45
     5:45.31  6:21.98                                                      
  5 Glancey, Dennis           14 TRI-MA               6:39.42    6:22.52   14  
       31.02  1:06.73  1:45.11  2:24.11  3:04.74  3:45.80  4:26.80  5:06.93
     5:46.02  6:22.52                                                      
  6 Smith, Gavin S            13 BYNS-MA                   NT    6:48.44   13  
       35.64  1:16.37  1:57.99  2:39.90  3:21.35  4:04.09  4:45.69  5:26.30
     6:07.92  6:48.44                                                      
 
Event 24  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Zisa, Jack R              15 THY-MA               5:29.98    5:19.07   20  
       28.08    59.48  1:31.61  2:04.45  2:37.15  3:10.09  3:42.73  4:15.09
     4:47.32  5:19.07                                                      
  2 Roytman, Gregory M        17 THY-MA               5:08.27    5:23.61   17  
       26.18    55.18  1:25.81  1:57.45  2:29.62  3:03.73  3:39.24  4:15.29
     4:52.61  5:23.61                                                      
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              2:31.09    2:26.68   20  
       32.49  1:09.76  1:48.12  2:26.68                                    
  2 Burke, Bryana N           14 CBST-MA              2:33.09    2:30.90   17  
       31.96  1:09.18  1:48.88  2:30.90                                    
C - Division  
  1 Webb, Averi B             13 GAAC-MA                   NT    2:38.72   20  
       32.87  1:13.90  1:55.81  2:38.72                                    
  2 Totoro, Alyssa M          13 EAAC-MA                   NT    2:40.18   17  
       34.83  1:14.71  1:57.44  2:40.18                                    
 
Event 25  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Burlein, Hannah J         18 GSY-MA               2:18.26    2:26.31   20  
       31.22  1:07.59  1:46.34  2:26.31                                    
C - Division  
  1 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA              2:57.75    2:48.44   20  
       35.86  1:18.17  2:02.84  2:48.44                                    
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Spector, Seth B           14 CBST-MA              2:13.20    2:10.46   20  
       27.95  1:00.40  1:35.07  2:10.46                                    
  2 Edwards, Dominic C        14 THY-MA               2:37.75    2:10.56   17  
       27.01    58.80  1:33.98  2:10.56                                    
  3 Rhoge, Mark E             14 THY-MA               2:16.58    2:15.30   16  
       29.87  1:03.02  1:39.79  2:15.30                                    
BB - Division  
  1 Stewart, Marcel A         14 EAAC-MA              2:16.64    2:18.58   20  
       29.87  1:04.89  1:41.60  2:18.58                                    
  2 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    2:18.86   17  
       30.62  1:05.17  1:43.28  2:18.86                                    
  3 Shmurak, James D          14 THY-MA               2:24.49    2:23.14   16  
       32.44  1:09.13  1:47.76  2:23.14                                    
  4 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:35.07    2:26.41   15  
       31.50  1:08.41  1:46.43  2:26.41                                    
  5 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              2:29.23    2:26.62   14  
       31.23  1:09.07  1:48.38  2:26.62                                    
C - Division  
  1 Fernando, Kennith T       13 HQH-NJ               3:14.70    3:11.69   20  
       37.41  1:26.49  2:18.87  3:11.69                                    
 
Event 26  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scarpitta, Michael S      16 CBFY-MA              2:06.36    2:04.84   20  
       27.28    58.46  1:31.07  2:04.84                                    
BB - Division  
  1 Vradinskiy, Martin        15 THY-MA               2:14.28    2:08.46   20  
       27.36    59.44  1:33.26  2:08.46                                    
  2 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              2:02.67    2:14.14   17  
       29.04  1:03.10  1:38.89  2:14.14                                    
  3 Belder, Andrew S          15 THY-MA               2:11.89    2:17.72   16  
       29.75  1:04.54  1:41.39  2:17.72                                    
C - Division  
  1 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA              2:46.69    2:42.54   20  
       31.57  1:13.16  1:58.92  2:42.54                                    
 
Event 27  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 He, Katie F               12 CBST-MA              2:51.72    2:47.99   20  
       37.24  1:19.50  2:03.42  2:47.99                                    
  2 Suko, Caroline E          12 CBST-MA              2:53.17    2:52.52   17  
       38.39  1:22.84  2:08.86  2:52.52                                    
  3 Claveau, Laney G          12 HHAA-MA              2:58.49    2:53.54   16  
       39.26  1:23.65  2:09.56  2:53.54                                    
BB - Division  
  1 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA                   NT    2:56.70   20  
       40.88  1:25.36  2:11.63  2:56.70                                    
  2 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA              2:51.60    2:57.47   17  
       38.51  1:23.43  2:10.16  2:57.47                                    
  3 Rhoge, Elana S            11 THY-MA                    NT    2:58.08   16  
       40.22  1:26.45  2:13.11  2:58.08                                    
C - Division  
  1 Russ, Olivia              12 CBFY-MA                   NT    3:23.23   20  
       45.09  1:36.79  2:30.34  3:23.23                                    
  2 Farag, Hanna A            11 HQH-NJ               3:49.20    3:43.52   17  
       50.10  1:49.01  2:48.02  3:43.52                                    
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              2:55.21    2:28.64   20  
       33.08  1:10.78  1:49.58  2:28.64                                    
  2 Nelson, Emmy T            14 THY-MA               2:47.62    2:42.75   17  
       36.16  1:17.03  1:59.44  2:42.75                                    
  3 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              2:35.83    2:44.50   16  
       35.37  1:17.07  2:00.49  2:44.50                                    
BB - Division  
  1 Peifer, Emily M           14 THY-MA               2:48.23    2:47.50   20  
       37.31  1:19.32  2:03.72  2:47.50                                    
  2 Huffman, Rosa             13 Lower Merion-MA           NT    2:49.24   17  
       39.52  1:23.44  2:08.10  2:49.24                                    
  3 Acker, Lilly E            14 CBST-MA              2:43.24    2:49.66   16  
       36.34  1:18.60  2:04.37  2:49.66                                    
  4 Goodling, Erin A          13 CBST-MA              2:36.46    2:52.40   15  
       38.22  1:21.49  2:06.77  2:52.40                                    
  5 Wozniak, Rachel G         14 THY-MA               2:40.54    2:53.75   14  
       36.67  1:20.48  2:06.63  2:53.75                                    
  6 Bass, Kayla J             13 PCAC-MA              2:51.77    2:53.96   13  
       38.02  1:22.84  2:09.26  2:53.96                                    
  7 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA                   NT    2:54.01   12  
       39.78  1:24.79  2:09.94  2:54.01                                    
  8 Jucewicz, Brianna L       14 CBST-MA              2:47.08    2:54.82   11  
       37.98  1:21.49  2:07.63  2:54.82                                    
  9 Webb, Averi B             13 GAAC-MA                   NT    2:55.07    9  
       39.48  1:24.72  2:11.39  2:55.07                                    
 10 Feinberg, Lindsay T       13 EAAC-MA              2:52.32    2:57.39    7  
       39.71  1:23.84  2:10.81  2:57.39                                    
 11 Tith, Rachanee K          14 BYNS-MA              2:56.86    2:58.20    6  
       39.63  1:25.10  2:12.17  2:58.20                                    
 12 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA               3:01.22    2:58.25    5  
       38.26  1:23.89  2:10.80  2:58.25                                    
C - Division  
  1 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              3:01.45    2:58.34   20  
       41.14  1:26.67  2:13.57  2:58.34                                    
  2 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              2:57.69    2:58.51   17  
       39.83  1:25.04  2:12.18  2:58.51                                    
  3 Paules, Lauren E          14 BYNS-MA                   NT    2:58.91   16  
       39.29  1:24.86  2:12.39  2:58.91                                    
  4 Armetta, Julia            14 GSY-MA               2:57.50    2:59.16   15  
       39.97  1:23.75  2:11.45  2:59.16                                    
  5 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA              3:09.42    2:59.48   14  
       40.34  1:26.63  2:13.92  2:59.48                                    
  6 Pye, Julia E              13 CBST-MA              3:03.03    3:05.15   13  
       41.54  1:29.01  2:17.94  3:05.15                                    
  7 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              3:08.34    3:05.61   12  
       43.31  1:30.38  2:18.57  3:05.61                                    
  8 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA                    NT    3:07.53   11  
       40.89  1:27.30  2:17.36  3:07.53                                    
  9 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA                   NT    3:10.72    9  
       41.42  1:29.69  2:20.24  3:10.72                                    
 10 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA              3:09.10    3:11.90    7  
       44.50  1:32.82  2:22.64  3:11.90                                    
 11 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              3:19.64    3:18.23    6  
       44.71  1:36.05  2:27.67  3:18.23                                    
Non-Award Division  
 -- Markakis, Gia             13 TRI-MA               3:02.86         DQ  
       41.23  1:29.10  2:17.16       DQ                                    
 -- Exler, Grace T            13 CBST-MA                   NT         DQ  
       41.35  1:32.67  2:25.72       DQ                                    
 
Event 27  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              2:32.51    2:37.70   20  
       34.61  1:15.06  1:56.71  2:37.70                                    
  2 Stewart, Allison          15 Lower Merion-MA      2:37.04    2:38.33   17  
       35.29  1:16.03  1:57.65  2:38.33                                    
BB - Division  
  1 Drabick, Emily K          16 BYNS-MA              2:41.90    2:40.92   20  
       35.18  1:17.19  1:58.80  2:40.92                                    
  2 von Schmidt, Kylie M      15 THY-MA               2:43.05    2:48.08   17  
       38.08  1:22.07  2:04.75  2:48.08                                    
C - Division  
  1 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA              2:54.35    2:55.02   20  
       38.18  1:21.72  2:07.40  2:55.02                                    
  2 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA              2:56.10    2:57.15   17  
       38.29  1:23.40  2:10.07  2:57.15                                    
  3 Growney, Riley J          15 CBST-MA              3:08.02    2:57.27   16  
       41.47  1:26.27  2:12.08  2:57.27                                    
  4 Kreiter, Kirsten          15 GSY-MA               3:20.30    3:15.96   15  
       42.46  1:32.37  2:23.42  3:15.96                                    
 
Event 28  Boys 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tith, Sebastian S          9 BYNS-MA                   NT    3:22.59   20  
       46.52  1:38.60  2:31.85  3:22.59                                    
 
Event 28  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              2:50.14    2:51.74   20  
       38.00  1:21.24  2:06.60  2:51.74                                    
  2 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              3:19.89    2:57.14   17  
       39.37  1:25.18  2:12.71  2:57.14                                    
  3 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA              3:04.73    2:58.13   16  
       39.49  1:25.01  2:12.15  2:58.13                                    
C - Division  
  1 Wojnovich, Ethan J        11 EAAC-MA              3:11.46    3:07.86   20  
       43.15  1:31.31  2:20.00  3:07.86                                    
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA              2:09.69    2:14.91   20  
       29.80  1:03.55  1:38.72  2:14.91                                    
  2 Park, Tate J              14 FSA-MA               2:24.49    2:27.82   17  
       33.02  1:10.44  1:48.89  2:27.82                                    
  3 Devaney, John A           14 CBST-MA              2:29.37    2:27.93   16  
       31.58  1:07.57  1:46.94  2:27.93                                    
  4 Alpert, Danny B           14 THY-MA               2:25.22    2:28.41   15  
       32.43  1:10.84  1:51.44  2:28.41                                    
  5 Spector, Seth B           14 CBST-MA                   NT    2:31.12   14  
       33.38  1:11.03  1:52.00  2:31.12                                    
BB - Division  
  1 McCallion, Max R          14 CBST-MA              2:38.02    2:36.95   20  
       34.01  1:13.69  1:55.72  2:36.95                                    
  2 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA              2:32.66    2:37.79   17  
       35.15  1:16.19  1:57.18  2:37.79                                    
  3 Kolesnikov, Ivan S        13 THY-MA               2:33.25    2:37.89   16  
       33.82  1:13.84  1:56.12  2:37.89                                    
  4 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA                   NT    2:39.93   15  
       35.61  1:15.58  1:57.53  2:39.93                                    
  5 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA              2:51.51    2:43.90   14  
       36.91  1:18.95  2:01.83  2:43.90                                    
  6 Shmurak, James D          14 THY-MA               2:51.20    2:45.56   13  
       38.29  1:22.15  2:05.04  2:45.56                                    
C - Division  
  1 Clark, Will T             13 GAAC-MA              2:41.15    2:46.48   20  
       36.89  1:19.91  2:03.83  2:46.48                                    
  2 Kovan, Henry E            14 EAAC-MA              2:44.09    2:46.68   17  
       37.66  1:21.06  2:04.16  2:46.68                                    
  3 Frolov, Elyas             13 THY-MA               2:58.85    2:50.80   16  
       36.88  1:19.43  2:05.85  2:50.80                                    
  4 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA              2:49.00    2:50.83   15  
       37.64  1:19.97  2:05.28  2:50.83                                    
  5 Leyzerzon, Alexander J    14 CBST-MA              2:56.78    2:51.64   14  
       38.47  1:22.13  2:07.75  2:51.64                                    
  6 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA                   NT    2:53.68   13  
       41.21  1:25.27  2:10.69  2:53.68                                    
  7 Menasion, Miles V         13 SERP-MA              2:56.00    2:53.83   12  
       39.07  1:23.05  2:08.91  2:53.83                                    
  8 Kim, Sam                  13 CBFY-MA                   NT    2:53.97   11  
       38.64  1:22.79  2:08.81  2:53.97                                    
  9 Bentley, Chase A          14 TRI-MA               3:05.10    2:57.56    9  
       39.77  1:24.11  2:11.01  2:57.56                                    
 10 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              3:18.29    2:57.74    7  
       37.51  1:23.05  2:11.36  2:57.74                                    
 11 Carson, Ryan W            13 Lower Merion-MA           NT    2:57.88    6  
       38.89  1:23.88  2:10.68  2:57.88                                    
 12 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA                    NT    3:00.17    5  
       40.92  1:28.40  2:15.88  3:00.17                                    
 13 Glancey, Dennis           14 TRI-MA               3:13.26    3:10.06    4  
       44.71  1:31.29  3:10.06                                             
 14 Basin, Daniel A           13 CBST-MA                   NT    3:17.44    3  
       42.54  1:31.94  2:24.70  3:17.44                                    
 15 Smith, Gavin S            13 BYNS-MA              3:12.35    3:17.50    2  
       44.63  1:35.51  2:28.75  3:17.50                                    
 16 Lombrana, Paul J          13 EAAC-MA              3:13.65    3:17.59    1  
       44.40  1:35.37  2:27.50  3:17.59                                    
 17 Moore, Thomas A           13 SERP-MA              3:33.05    3:23.40  
       44.95  1:37.73  2:30.94  3:23.40                                    
 18 Chalissery, Joseph G      14 Lower Merion-MA      3:50.92    3:44.23  
       48.34  1:45.38  2:43.93  3:44.23                                    
 
Event 28  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA              2:28.78    2:15.39   20  
       29.92  1:04.06  1:40.13  2:15.39                                    
  2 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   2:17.86    2:21.87   17  
       31.54  1:06.92  1:43.98  2:21.87                                    
BB - Division  
  1 Vradinskiy, Martin        15 THY-MA               2:26.86    2:27.00   20  
       33.62  1:11.88  1:50.08  2:27.00                                    
  2 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA              2:24.40    2:28.52   17  
       33.65  1:11.24  1:50.24  2:28.52                                    
C - Division  
  1 He, Kevin J               15 CBST-MA              2:34.36    2:34.90   20  
       34.27  1:13.34  1:53.94  2:34.90                                    
  2 Mckelvey, Pierce J        17 CBFY-MA              2:32.81    2:36.66   17  
       33.39  1:11.57  1:55.10  2:36.66                                    
  3 McBryan, Danny J          15 CBST-MA                   NT    2:37.81   16  
       31.52  1:06.86  1:53.14  2:37.81                                    
  4 Wegman, Zain M            15 BYNS-MA                   NT    2:40.39   15  
       35.55  1:16.36  1:58.03  2:40.39                                    
  5 Holden, Marquis I         16 SERP-MA              2:41.09    2:49.80   14  
       35.90  1:18.41  2:03.45  2:49.80                                    
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              2:08.24    2:13.39   20  
       29.25  1:01.83  1:42.28  2:13.39                                    
  2 Vergara, Viviana E        13 CBST-MA              2:18.22    2:17.18   17  
       28.37  1:05.04  1:46.03  2:17.18                                    
  3 Klaehn, Alina M           13 EAAC-MA              2:21.30    2:20.97   16  
       32.12  1:09.24  1:48.46  2:20.97                                    
  4 Wojnovich, Emma           14 EAAC-MA              2:22.94    2:22.30   15  
       29.92  1:04.19  1:48.98  2:22.30                                    
  5 Kuo, Jessica Y            14 CBST-MA              2:16.70    2:24.04   14  
       32.37  1:09.15  1:49.55  2:24.04                                    
BB - Division  
  1 Burke, Bryana N           14 CBST-MA              2:30.15    2:29.45   20  
       32.35  1:11.82  1:55.60  2:29.45                                    
  2 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              2:29.29    2:29.47   17  
       31.94  1:10.85  1:56.19  2:29.47                                    
  3 Peifer, Emily M           14 THY-MA               2:28.80    2:29.61   16  
       33.17  1:12.34  1:54.83  2:29.61                                    
  4 White, Sadie N            13 Lower Merion-MA      2:33.19    2:29.87   15  
       31.06  1:07.36  1:56.34  2:29.87                                    
  5 Huffman, Rosa             13 Lower Merion-MA      2:38.31    2:30.41   14  
       33.19  1:13.06  1:57.70  2:30.41                                    
  6 Webb, Averi B             13 GAAC-MA              2:28.42    2:31.34   13  
       32.80  1:14.17  1:58.00  2:31.34                                    
  7 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              2:27.80    2:31.67   12  
       32.44  1:14.04  1:56.84  2:31.67                                    
  8 Acker, Lilly E            14 CBST-MA              2:28.13    2:31.82   10  
       33.75  1:13.67  1:56.82  2:31.82                                    
  8 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA              2:34.91    2:31.82   10  
       33.36  1:09.52  1:57.30  2:31.82                                    
 10 Albert, Emily K           14 PCAC-MA                   NT    2:34.46    7  
       32.24  1:10.75  1:57.19  2:34.46                                    
 11 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              2:35.57    2:35.17    6  
       33.72  1:11.49  1:59.29  2:35.17                                    
 12 Girasole-Culhane, Alexa   13 FSA-MA               2:35.91    2:36.19    5  
       35.28  1:17.70  2:00.68  2:36.19                                    
 13 DiGregorio, Abigail N     13 CBST-MA              2:46.79    2:36.33    4  
       33.62  1:11.73  2:00.74  2:36.33                                    
 14 Hacherl, Allison L        13 HHAA-MA              2:39.13    2:36.98    3  
       33.88  1:13.91  2:01.53  2:36.98                                    
 15 Feinberg, Lindsay T       13 EAAC-MA              2:37.49    2:38.19    2  
       35.38  1:14.14  2:00.44  2:38.19                                    
 16 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              2:40.20    2:38.47    1  
       35.50  1:15.82  2:38.47                                             
C - Division  
  1 O'Shea, Ella S            13 EAAC-MA              2:35.05    2:40.97   20  
       34.81  1:13.36  2:04.30  2:40.97                                    
  2 Verrelli, Lauren A        13 EAAC-MA                   NT    2:41.78   17  
       33.91  1:15.45  2:04.47  2:41.78                                    
  3 Tith, Rachanee K          14 BYNS-MA              2:39.65    2:44.28   16  
       38.10  1:19.58  2:07.76  2:44.28                                    
  4 Jucewicz, Brianna L       14 CBST-MA              2:32.56    2:44.84   15  
       36.63  1:17.73  2:02.66  2:44.84                                    
  5 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA               2:52.00    2:44.95   14  
       36.74  1:17.56  2:06.21  2:44.95                                    
  6 Markakis, Gia             13 TRI-MA               2:39.59    2:45.79   13  
       37.21  1:19.56  2:08.73  2:45.79                                    
  7 Exler, Grace T            13 CBST-MA              2:58.11    2:52.71   12  
       37.42  1:25.00  2:16.41  2:52.71                                    
  8 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA               3:03.26    2:55.81   11  
       39.48  1:25.93  2:18.15  2:55.81                                    
  9 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              3:02.06    2:57.72    9  
       41.89  1:25.73  2:17.02  2:57.72                                    
 10 Khalil, Sarah             13 EAAC-MA              2:56.56    2:57.95    7  
       37.02  1:20.14  2:17.15  2:57.95                                    
 11 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA              2:55.36    2:59.33    6  
       39.53  1:27.11  2:20.65  2:59.33                                    
 12 Wimmer, Sara A            13 TRI-MA                    NT    3:22.74    5  
       45.39  1:38.96  2:40.81  3:22.74                                    
Non-Award Division  
 -- McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              2:48.16         DQ  
       38.70  1:16.92  2:04.66       DQ                                    
 
Event 29  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              2:15.41    2:13.24   20  
       29.30  1:04.95  1:43.88  2:13.24                                    
  2 Robinson, Kellsey L       15 THY-MA               2:18.85    2:19.92   17  
       30.05  1:06.32  1:47.59  2:19.92                                    
BB - Division  
  1 Kellner, Isabella I       16 CBST-MA              2:19.70    2:23.40   20  
       29.77  1:06.90  1:49.40  2:23.40                                    
  2 Stewart, Allison          15 Lower Merion-MA      2:23.23    2:24.98   17  
       32.56  1:10.14  1:50.54  2:24.98                                    
  3 Miksa, Leah               16 CBFY-MA              2:25.81    2:25.14   16  
       31.12  1:08.73  1:52.51  2:25.14                                    
  4 von Schmidt, Kylie M      15 THY-MA               2:23.19    2:25.87   15  
       30.36  1:07.68  1:53.40  2:25.87                                    
  5 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA              2:37.24    2:29.17   14  
       30.57  1:10.88  1:57.04  2:29.17                                    
  6 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA              2:32.42    2:31.12   13  
       31.74  1:12.18  1:57.70  2:31.12                                    
  7 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA              2:27.39    2:31.52   12  
       32.48  1:12.17  1:57.60  2:31.52                                    
C - Division  
  1 Moore, Audra K            16 CBST-MA              2:32.24    2:34.19   20  
       31.33  1:10.59  1:58.04  2:34.19                                    
  2 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA              2:33.66    2:36.33   17  
       35.53  1:13.69  2:02.42  2:36.33                                    
  3 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA              2:35.07    2:37.25   16  
       32.51  1:11.84  2:01.90  2:37.25                                    
  4 Armetta, Karina           18 GSY-MA               2:35.74    2:45.84   15  
       35.22  1:18.18  2:07.24  2:45.84                                    
  5 Thut, Emilia              15 SERP-MA              3:14.35    3:16.42   14  
       42.07  1:30.64  2:33.31  3:16.42                                    
  6 Schwab, Solomaya F        15 SERP-MA              3:20.37    3:18.98   13  
       42.66  1:32.70  2:34.59  3:18.98                                    
Non-Award Division  
 -- David, Summer             16 FSA-MA               3:03.78         DQ  
       40.01  1:26.46  2:20.53       DQ                                    
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA              1:58.81    2:00.79   20  
       26.77    57.69  1:32.14  2:00.79                                    
  2 Edwards, Dominic C        14 THY-MA               1:57.98    2:03.21   17  
       26.38    57.39  1:33.29  2:03.21                                    
  3 Goodyear, Connor H        14 THY-MA               2:12.42    2:09.59   16  
       28.36  1:00.74  1:40.37  2:09.59                                    
  4 Devaney, John A           14 CBST-MA              2:19.27    2:11.39   15  
       26.75  1:00.29  1:40.36  2:11.39                                    
  5 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              2:10.08    2:11.43   14  
       28.43  1:04.01  1:41.64  2:11.43                                    
  6 Alpert, Danny B           14 THY-MA               2:13.10    2:15.73   13  
       31.05  1:07.22  1:46.20  2:15.73                                    
  7 Rhoge, Mark E             14 THY-MA               2:16.64    2:16.85   12  
       29.08  1:04.43  1:45.78  2:16.85                                    
BB - Division  
  1 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA              2:15.08    2:17.41   20  
       28.84  1:05.66  1:46.09  2:17.41                                    
  2 Stewart, Marcel A         14 EAAC-MA              2:16.71    2:18.25   17  
       28.53  1:03.44  1:46.28  2:18.25                                    
  3 Park, Tate J              14 FSA-MA               2:15.89    2:18.74   16  
       32.45  1:11.25  1:48.45  2:18.74                                    
  4 Lombrana, Nicholas J      14 EAAC-MA              2:25.84    2:18.97   15  
       28.89  1:03.99  1:48.99  2:18.97                                    
  5 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              2:21.15    2:19.09   14  
       29.11  1:03.88  1:48.68  2:19.09                                    
  6 Shmurak, James D          14 THY-MA               2:18.78    2:19.75   13  
       29.93  1:05.89  1:48.45  2:19.75                                    
  7 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:23.79    2:20.76   12  
       30.04  1:07.26  1:48.17  2:20.76                                    
  8 Clark, Will T             13 GAAC-MA              2:21.59    2:22.74   11  
       31.94  1:09.48  1:51.35  2:22.74                                    
  9 Trosset, Jason M          14 EAAC-MA              2:26.94    2:25.60    9  
       29.79  1:06.05  1:50.73  2:25.60                                    
 10 Bignault, Doug H          13 CBFY-MA              2:31.69    2:25.73    7  
       31.09  1:10.95  1:52.23  2:25.73                                    
 11 Bentley, Chase A          14 TRI-MA               2:31.20    2:26.14    6  
       31.89  1:07.89  1:55.00  2:26.14                                    
 12 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA              2:26.40    2:27.45    5  
       34.34  1:11.28  1:54.63  2:27.45                                    
 13 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA              2:25.46    2:27.46    4  
       31.34  1:08.48  1:54.58  2:27.46                                    
 14 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA              2:33.53    2:27.89    3  
       30.51  1:10.70  1:55.67  2:27.89                                    
C - Division  
  1 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA                    NT    2:31.61   20  
       32.49  1:13.71  2:00.46  2:31.61                                    
  2 Acker, Andrew J           14 CBST-MA              2:21.73    2:31.99   17  
       32.80  1:09.43  1:55.48  2:31.99                                    
  3 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA              2:54.81    2:33.99   16  
       33.42  1:15.26  1:59.16  2:33.99                                    
  4 Menasion, Miles V         13 SERP-MA              2:33.76    2:34.15   15  
       32.69  1:11.95  1:58.31  2:34.15                                    
  5 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA                   NT    2:38.39   14  
       32.08  1:15.59  2:03.26  2:38.39                                    
  6 Leyzerzon, Alexander J    14 CBST-MA              3:11.79    2:40.83   13  
       35.53  1:19.18  2:04.96  2:40.83                                    
  7 Cohen, Jacob M            14 THY-MA               2:37.47    2:41.04   12  
       35.05  1:15.87  2:08.14  2:41.04                                    
  8 Nevrotski, Adam           14 CORE-MA              2:46.23    2:41.46   11  
       36.40  1:17.24  2:04.44  2:41.46                                    
  9 Moore, Thomas A           13 SERP-MA              2:46.00    2:45.12    9  
       36.99  1:17.29  2:08.74  2:45.12                                    
 10 Symons, Ryan M            13 CBST-MA              2:53.92    2:48.41    7  
       34.94  1:15.98  2:10.85  2:48.41                                    
 11 Young, Sahmir H           13 SERP-MA              3:03.91    2:57.95    6  
       34.68  1:19.56  2:15.88  2:57.95                                    
 12 Nemati, Navid             13 SERP-MA                   NT    3:22.26    5  
       45.08  1:34.70  2:39.14  3:22.26                                    
 
Event 30  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Roytman, Gregory M        17 THY-MA               2:03.45    2:08.87   20  
       27.27    57.59  1:37.84  2:08.87                                    
  2 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              2:12.30    2:12.10   17  
       16.71  1:00.92  1:42.16  2:12.10                                    
  3 Santos, Jacob D           15 BYNS-MA              2:11.42    2:12.36   16  
       27.66  1:01.23  1:42.15  2:12.36                                    
  4 Coleman, Cameron M        17 SERP-MA              2:48.37    2:13.62   15  
       32.46  1:17.01  2:13.62                                             
  5 Belder, Andrew S          15 THY-MA               2:15.31    2:15.01   14  
       28.71  1:04.79  1:45.11  2:15.01                                    
  6 Zisa, Jack R              15 THY-MA               2:28.79    2:18.75   13  
       31.17  1:05.43  1:47.29  2:18.75                                    
C - Division  
  1 Holden, Marquis I         16 SERP-MA              2:20.00    2:23.02   20  
       30.38  1:07.48  1:51.92  2:23.02                                    
  2 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA              2:34.06    2:30.64   17  
       29.98  1:09.33  1:57.11  2:30.64                                    
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA                57.28      59.89   20  
       29.66    59.89                                                      
  2 Wojnovich, Emma           14 EAAC-MA              1:04.25    1:04.30   17  
       31.65  1:04.30                                                      
  3 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA              1:04.60    1:04.99   16  
BB - Division  
  1 White, Sadie N            13 Lower Merion-MA      1:06.60    1:06.23   20  
       32.47  1:06.23                                                      
  2 Kuo, Jessica Y            14 CBST-MA              1:03.33    1:07.26   17  
       32.91  1:07.26                                                      
  3 Albert, Emily K           14 PCAC-MA                   NT    1:07.84   16  
       32.60  1:07.84                                                      
  4 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA              1:12.32    1:09.22   15  
       33.54  1:09.22                                                      
  5 Wozniak, Rachel G         14 THY-MA               1:06.00    1:09.76   14  
       32.91  1:09.76                                                      
  6 Webb, Averi B             13 GAAC-MA              1:06.94    1:09.85   13  
       34.35  1:09.85                                                      
  7 O'Shea, Ella S            13 EAAC-MA              1:08.74    1:10.34   12  
       34.16  1:10.34                                                      
  8 Acker, Lilly E            14 CBST-MA              1:10.10    1:11.48   11  
       35.00  1:11.48                                                      
  9 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA              1:09.72    1:11.65    9  
       35.11  1:11.65                                                      
C - Division  
  1 Santos, Hannah I          14 BYNS-MA              1:11.82    1:11.84   20  
       34.77  1:11.84                                                      
  2 Peifer, Emily M           14 THY-MA               1:11.07    1:12.03   17  
       35.70  1:12.03                                                      
  3 Feinberg, Lindsay T       13 EAAC-MA              1:10.98    1:12.37   16  
       35.51  1:12.37                                                      
  4 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA               1:15.21    1:12.57   15  
       35.02  1:12.57                                                      
  5 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              1:13.38    1:13.05   14  
       35.33  1:13.05                                                      
  6 Goodling, Erin A          13 CBST-MA              1:19.29    1:13.55   13  
       35.76  1:13.55                                                      
  7 Bass, Kayla J             13 PCAC-MA              1:11.66    1:13.90   12  
       36.17  1:13.90                                                      
  8 Corino, Lillie A          13 CBST-MA              1:13.81    1:13.92   11  
       35.96  1:13.92                                                      
  9 Lerner, Isabella K        13 THY-MA               1:14.17    1:14.12    9  
       35.99  1:14.12                                                      
 10 Reteneller, Riley T       13 CBST-MA              1:17.66    1:14.29    7  
       36.52  1:14.29                                                      
 11 Jucewicz, Brianna L       14 CBST-MA              1:13.68    1:14.46    6  
       36.51  1:14.46                                                      
 12 Ford, Sydney              14 GSY-MA               1:14.02    1:14.53    5  
       36.23  1:14.53                                                      
 13 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              1:16.40    1:14.93    4  
       37.33  1:14.93                                                      
 14 O'Connor, Rebecca         13 Lower Merion-MA      1:11.65    1:15.19    3  
       36.29  1:15.19                                                      
 15 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA              1:18.10    1:16.15    2  
       37.06  1:16.15                                                      
 16 Tith, Rachanee K          14 BYNS-MA              1:15.89    1:16.21    1  
       36.71  1:16.21                                                      
 17 Sheets, Maura M           13 GSY-MA               1:18.35    1:16.27  
       36.79  1:16.27                                                      
 18 Girasole-Culhane, Alexa   13 FSA-MA               1:15.80    1:16.50  
       37.53  1:16.50                                                      
 19 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              1:13.95    1:16.67  
       38.27  1:16.67                                                      
 20 Burke, Bryana N           14 CBST-MA              1:14.95    1:16.75  
       37.48  1:16.75                                                      
 21 Totoro, Alyssa M          13 EAAC-MA                   NT    1:17.47  
       38.13  1:17.47                                                      
 22 Pye, Julia E              13 CBST-MA              1:19.20    1:18.09  
       38.16  1:18.09                                                      
 23 DeLorenzo, Riley          13 CBFY-MA              1:17.56    1:18.67  
 24 Kopylova, Anastasia       13 CORE-MA                   NT    1:18.83  
       37.53  1:18.83                                                      
 25 Scott, Emily B            14 TRI-MA               1:20.17    1:19.11  
       39.29  1:19.11                                                      
 26 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA                58.72    1:19.12  
       37.80  1:19.12                                                      
 27 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA              1:22.01    1:22.80  
       38.87  1:22.80                                                      
 28 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA              1:23.08    1:23.47  
       40.74  1:23.47                                                      
 29 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA               1:25.73    1:26.51  
       42.10  1:26.51                                                      
 30 Wimmer, Sara A            13 TRI-MA                    NT    1:37.41  
       47.37  1:37.41                                                      
 
Event 31  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              1:00.39    1:00.91   20  
       29.67  1:00.91                                                      
BB - Division  
  1 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              1:02.23    1:03.83   20  
       30.38  1:03.83                                                      
  2 Drabick, Emily K          16 BYNS-MA              1:06.99    1:07.60   17  
       32.60  1:07.60                                                      
  3 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA              1:06.00    1:07.63   16  
       32.98  1:07.63                                                      
  4 Kellner, Isabella I       16 CBST-MA              1:06.44    1:07.93   15  
       32.65  1:07.93                                                      
  5 Burlein, Hannah J         18 GSY-MA               1:05.84    1:08.07   14  
       32.89  1:08.07                                                      
  6 Strunk, Skye R            15 BYNS-MA              1:08.59    1:08.21   13  
       32.99  1:08.21                                                      
  7 von Schmidt, Kylie M      15 THY-MA               1:07.26    1:08.90   12  
       33.33  1:08.90                                                      
C - Division  
  1 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA              1:08.88    1:09.79   20  
       33.86  1:09.79                                                      
  2 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA              1:11.49    1:10.00   17  
       33.88  1:10.00                                                      
  3 Miksa, Leah               16 CBFY-MA              1:09.37    1:10.53   16  
       35.00  1:10.53                                                      
  4 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA              1:11.40    1:13.09   15  
       35.39  1:13.09                                                      
  5 Worthington, Grace G      17 CBFY-MA              1:14.19    1:15.06   14  
       35.31  1:15.06                                                      
  6 Moore, Audra K            16 CBST-MA              1:12.12    1:16.34   13  
       36.52  1:16.34                                                      
  7 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA              1:14.16    1:18.16   12  
       38.41  1:18.16                                                      
  8 Kreiter, Kirsten          15 GSY-MA               1:16.39    1:18.27   11  
  9 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA              1:22.00    1:25.03    9  
       40.10  1:25.03                                                      
 10 David, Summer             16 FSA-MA               1:21.68    1:25.42    7  
       41.43  1:25.42                                                      
 11 Schwab, Solomaya F        15 SERP-MA              1:30.36    1:28.28    6  
       43.14  1:28.28                                                      
 12 Thut, Emilia              15 SERP-MA              1:31.95    1:34.05    5  
       46.62  1:34.05                                                      
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA                57.26      56.84   20  
       27.87    56.84                                                      
  2 Spector, Seth B           14 CBST-MA              1:00.05      59.72   17  
       29.00    59.72                                                      
  3 Goodyear, Connor H        14 THY-MA               1:00.49      59.84   16  
       29.82    59.84                                                      
  4 Swain, Franky A           14 CBST-MA              1:01.56    1:00.90   15  
       29.11  1:00.90                                                      
BB - Division  
  1 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              1:03.05    1:02.78   20  
       30.26  1:02.78                                                      
  2 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA              1:24.83    1:03.33   17  
       30.55  1:03.33                                                      
  3 Bentley, Chase A          14 TRI-MA               1:03.69    1:03.39   16  
       31.87  1:03.39                                                      
  4 Shmurak, James D          14 THY-MA               1:03.98    1:03.65   15  
       31.72  1:03.65                                                      
  5 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              1:04.77    1:03.67   14  
       31.11  1:03.67                                                      
  6 Alpert, Danny B           14 THY-MA               1:02.45    1:04.08   13  
       30.77  1:04.08                                                      
  7 Clark, Will T             13 GAAC-MA              1:08.03    1:06.48   12  
       32.38  1:06.48                                                      
  8 Trosset, Jason M          14 EAAC-MA              1:05.59    1:06.63   11  
       32.14  1:06.63                                                      
C - Division  
  1 Tishin, Maksim            13 CORE-MA              1:10.11    1:07.12   20  
       31.59  1:07.12                                                      
  2 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              1:07.12    1:07.57   17  
       33.04  1:07.57                                                      
  3 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA              1:07.24    1:07.78   16  
       33.40  1:07.78                                                      
  4 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA              1:07.01    1:07.90   15  
       33.66  1:07.90                                                      
  5 Acker, Andrew J           14 CBST-MA              1:03.62    1:08.75   14  
       33.20  1:08.75                                                      
  6 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA              1:11.77    1:10.26   13  
       34.42  1:10.26                                                      
  7 Menasion, Miles V         13 SERP-MA              1:10.30    1:12.08   12  
       34.44  1:12.08                                                      
  8 Nevrotski, Adam           14 CORE-MA              1:14.46    1:12.75   11  
       35.25  1:12.75                                                      
  9 Noldy, Kevin              13 GSY-MA               1:15.01    1:14.13    9  
       35.77  1:14.13                                                      
 10 Cohen, Jacob M            14 THY-MA               1:11.48    1:14.44    7  
       35.84  1:14.44                                                      
 11 Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:12.81    1:15.87    6  
       38.03  1:15.87                                                      
 12 Moore, Thomas A           13 SERP-MA              1:13.95    1:16.12    5  
       37.07  1:16.12                                                      
 13 Frolov, Elyas             13 THY-MA               1:24.86    1:17.92    4  
       37.49  1:17.92                                                      
 14 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              1:21.32    1:18.88    3  
       39.10  1:18.88                                                      
 15 Fernando, Kennith T       13 HQH-NJ               1:23.61    1:20.19    2  
       38.45  1:20.19                                                      
 16 Symons, Ryan M            13 CBST-MA              1:19.95    1:21.71    1  
       39.53  1:21.71                                                      
 17 Glancey, Dennis           14 TRI-MA               1:25.31    1:21.87  
       39.09  1:21.87                                                      
 18 Lombrana, Paul J          13 EAAC-MA              1:26.55    1:22.15  
       40.24  1:22.15                                                      
 19 Young, Sahmir H           13 SERP-MA              1:28.09    1:23.98  
 20 Smith, Gavin S            13 BYNS-MA              1:29.33    1:25.70  
       41.89  1:25.70                                                      
 21 Chalissery, Joseph G      14 Lower Merion-MA      1:29.45    1:26.94  
       40.49  1:26.94                                                      
 22 Nemati, Navid             13 SERP-MA              1:38.23    1:36.11  
       47.04  1:36.11                                                      
 
Event 32  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roytman, Gregory M        17 THY-MA                 53.14      54.48   20  
       25.97    54.48                                                      
BB - Division  
  1 Santos, Jacob D           15 BYNS-MA                57.06      57.64   20  
       28.14    57.64                                                      
  2 Scarpitta, Michael S      16 CBFY-MA              1:07.38      58.83   17  
       28.25    58.83                                                      
  3 Parkhill, Evan N          17 CBST-MA                   NT      59.57   16  
       28.88    59.57                                                      
  4 Wells, Jesse              17 PENN-MA              1:08.30    1:00.74   15  
       29.26  1:00.74                                                      
C - Division  
  1 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              1:01.45    1:02.94   20  
       30.39  1:02.94                                                      
  2 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              1:04.69    1:03.74   17  
       30.91  1:03.74                                                      
  3 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   1:01.58    1:04.27   16  
       31.03  1:04.27                                                      
  4 Zisa, Jack R              15 THY-MA               1:06.09    1:04.40   15  
       31.29  1:04.40                                                      
  5 Belder, Andrew S          15 THY-MA               1:04.16    1:04.99   14  
       32.13  1:04.99                                                      
  6 Holden, Marquis I         16 SERP-MA              1:09.09    1:10.59   13  
       34.89  1:10.59                                                      
  7 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA              1:11.81    1:10.95   12  
       34.14  1:10.95                                                      
  8 Baker, James W            15 CBST-MA              1:15.30    1:11.67   11  
       33.60  1:11.67                                                      
  9 He, Kevin J               15 CBST-MA              1:15.33    1:14.81    9  
       36.52  1:14.81                                                      
 10 Coleman, Cameron M        17 SERP-MA              1:20.00    1:25.54    7  
 
Event 33  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wojnovich, Emma           14 EAAC-MA                26.62      26.60   20  
  2 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA                26.40      26.68   17  
  3 Klaehn, Alina M           13 EAAC-MA                26.41      26.74   16  
  4 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA                27.09      27.20   15  
  5 Webb, Averi B             13 GAAC-MA                27.00      27.38   14  
  6 Nelson, Emmy T            14 THY-MA                 27.58      27.49   13  
  7 Wozniak, Rachel G         14 THY-MA                 26.78      27.91   12  
  8 White, Sadie N            13 Lower Merion-MA        27.30      27.98   11  
BB - Division  
  1 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA                27.01      28.11   20  
  2 Paules, Lauren E          14 BYNS-MA                28.23      28.13   17  
  3 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA                27.53      28.18   16  
  4 DiGregorio, Abigail N     13 CBST-MA                27.13      28.21   15  
  5 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA                28.12      28.35   14  
  6 Sheets, Maura M           13 GSY-MA                 28.13      28.40   13  
  7 Huffman, Rosa             13 Lower Merion-MA        28.98      28.59   12  
  8 Reteneller, Riley T       13 CBST-MA                27.67      28.64   11  
  9 Albert, Emily K           14 PCAC-MA                   NT      28.65    9  
 10 Bass, Kayla J             13 PCAC-MA                28.74      28.83    7  
 11 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA                29.68      28.86    5.5
 11 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA                28.33      28.86    5.5
 13 Santos, Hannah I          14 BYNS-MA                28.99      28.89    4  
 14 Corino, Lillie A          13 CBST-MA                28.48      28.93    3  
 15 Burke, Bryana N           14 CBST-MA                29.05      29.04    2  
 16 Exler, Grace T            13 CBST-MA                29.23      29.16    1  
 17 Peifer, Emily M           14 THY-MA                 28.79      29.23  
 17 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA                 30.12      29.23  
 19 Totoro, Alyssa M          13 EAAC-MA                28.82      29.28  
 20 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA                29.26      29.44  
 21 Lerner, Isabella K        13 THY-MA                 29.19      29.57  
 22 Verrelli, Lauren A        13 EAAC-MA                29.15      29.68  
 23 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA                29.06      29.71  
 24 Markakis, Gia             13 TRI-MA                 30.33      29.82  
 25 O'Shea, Ella S            13 EAAC-MA                28.19      30.00  
 26 Girasole-Culhane, Alexa   13 FSA-MA                 29.45      30.03  
 27 Armetta, Julia            14 GSY-MA                 29.12      30.05  
 27 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA                31.41      30.05  
 29 O'Connor, Rebecca         13 Lower Merion-MA        30.39      30.27  
C - Division  
  1 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA                30.74      30.32   20  
  2 Scott, Emily B            14 TRI-MA                 30.65      30.34   17  
  3 Kopylova, Anastasia       13 CORE-MA                30.59      30.42   16  
  4 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA                30.75      30.83   15  
  5 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA                31.70      31.10   14  
  6 Ford, Sydney              14 GSY-MA                 28.47      31.14   13  
  7 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA                 31.55      31.21   12  
  8 DeLorenzo, Riley          13 CBFY-MA                30.25      31.41   11  
  9 Khalil, Sarah             13 EAAC-MA                30.46      31.67    9  
 10 Jucewicz, Brianna L       14 CBST-MA                30.89      32.10    7  
 11 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA                31.23      33.25    6  
 12 Wimmer, Sara A            13 TRI-MA                    NT      34.16    5  
 
Event 33  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA                25.03      25.24   20  
  2 Strunk, Skye R            15 BYNS-MA                24.78      25.58   17  
  3 Robinson, Kellsey L       15 THY-MA                 25.17      26.07   16  
  4 Kellner, Isabella I       16 CBST-MA                26.19      26.39   15  
  5 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA                26.46      26.77   14  
BB - Division  
  1 Miksa, Leah               16 CBFY-MA                26.83      27.06   20  
  2 Drabick, Emily K          16 BYNS-MA                26.53      27.08   17  
  3 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA                26.16      27.09   16  
  4 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA                27.72      27.16   15  
  5 Burlein, Hannah J         18 GSY-MA                 26.33      27.65   14  
  6 Moore, Audra K            16 CBST-MA                27.73      27.94   13  
  7 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA                26.89      28.22   12  
C - Division  
  1 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA                27.79      29.30   20  
  2 Armetta, Karina           18 GSY-MA                 28.13      29.92   17  
  3 Growney, Riley J          15 CBST-MA                30.53      30.25   16  
  4 Kreiter, Kirsten          15 GSY-MA                 30.74      31.64   15  
  5 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA                31.92      32.11   14  
  6 David, Summer             16 FSA-MA                 31.22      32.24   13  
  7 Thut, Emilia              15 SERP-MA                33.37      34.46   12  
  8 Schwab, Solomaya F        15 SERP-MA                35.66      35.26   11  
 
Event 34  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Devaney, John A           14 CBST-MA                23.49      23.40   20  
  2 Edwards, Dominic C        14 THY-MA                 23.03      23.67   17  
  3 Hong, Joseph S            14 CBST-MA                23.84      23.89   16  
  4 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA                23.95      24.42   15  
  5 Alpert, Danny B           14 THY-MA                 24.39      24.76   14  
  6 Goodyear, Connor H        14 THY-MA                 24.68      24.80   13  
  7 Clark, Jack F             14 GAAC-MA                25.11      25.00   12  
  8 McCallion, Max R          14 CBST-MA                25.24      25.09   11  
  9 Park, Tate J              14 FSA-MA                 24.60      25.20    9  
 10 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA                25.88      25.40    7  
 11 Kolesnikov, Ivan S        13 THY-MA                 25.68      25.52    6  
BB - Division  
  1 Rhoge, Mark E             14 THY-MA                 25.11      25.83   20  
  2 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA                26.24      25.97   17  
  3 Lombrana, Nicholas J      14 EAAC-MA                25.56      26.00   16  
  4 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA                27.22      26.11   15  
  5 Trosset, Jason M          14 EAAC-MA                25.66      26.15   14  
  6 Tishin, Maksim            13 CORE-MA                26.58      26.31   13  
  7 Bentley, Chase A          14 TRI-MA                 27.10      26.44   12  
  8 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA                26.57      26.56   11  
  9 Swain, Franky A           14 CBST-MA                26.41      26.69    9  
 10 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA                26.56      26.74    7  
 11 Cohen, Jacob M            14 THY-MA                 26.62      26.82    6  
 12 Clark, Will T             13 GAAC-MA                26.16      27.11    5  
 13 Acker, Andrew J           14 CBST-MA                25.90      27.16    4  
 14 Bignault, Doug H          13 CBFY-MA                28.19      27.44    3  
 15 Noldy, Kevin              13 GSY-MA                 27.15      27.71    2  
 16 Menasion, Miles V         13 SERP-MA                27.59      27.89    1  
C - Division  
  1 Carson, Ryan W            13 Lower Merion-MA        28.72      28.03   20  
  2 Nevrotski, Adam           14 CORE-MA                29.70      28.53   17  
  3 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA                28.32      28.62   16  
  4 Young, Sahmir H           13 SERP-MA                28.20      28.90   15  
  5 Kim, Sam                  13 CBFY-MA                29.16      29.12   14  
  6 Leyzerzon, Alexander J    14 CBST-MA                29.10      29.16   13  
  7 Frolov, Elyas             13 THY-MA                 28.23      29.31   12  
  8 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA                29.11      29.34   11  
  9 Glancey, Dennis           14 TRI-MA                 30.63      29.65    9  
 10 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA                    NT      30.10    7  
 11 Moore, Thomas A           13 SERP-MA                29.95      30.81    6  
 12 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                29.69      31.56    5  
 13 Basin, Daniel A           13 CBST-MA                31.32      32.17    4  
 14 Chalissery, Joseph G      14 Lower Merion-MA        34.84      32.18    3  
 15 Lombrana, Paul J          13 EAAC-MA                32.97      32.88    2  
 16 Smith, Gavin S            13 BYNS-MA                34.01      32.96    1  
 17 Nemati, Navid             13 SERP-MA                35.41      34.51  
 
Event 34  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scarpitta, Michael S      16 CBFY-MA                23.35      23.20   20  
  2 Roytman, Gregory M        17 THY-MA                 22.19      23.49   17  
  3 Wells, Jesse              17 PENN-MA                24.20      23.76   16  
  4 Parkhill, Evan N          17 CBST-MA                23.25      23.96   15  
BB - Division  
  1 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA                24.90      24.33   20  
  2 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA                24.23      24.44   17  
  3 Vidal, Pat A              15 CBST-MA                25.77      24.71   16  
  4 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA     24.14      24.85   15  
  5 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA                25.05      25.03   14  
  6 Holden, Marquis I         16 SERP-MA                24.29      25.28   13  
  7 Zisa, Jack R              15 THY-MA                 26.10      25.34   12  
  8 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA                25.71      25.97   11  
C - Division  
  1 He, Kevin J               15 CBST-MA                23.76      26.11   20  
  2 Mckelvey, Pierce J        17 CBFY-MA                25.89      26.45   17  
  3 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA                25.14      26.58   16  
  4 Belder, Andrew S          15 THY-MA                 25.43      26.64   15  
  5 Baker, James W            15 CBST-MA                26.58      26.82   14  
  6 Coleman, Cameron M        17 SERP-MA                28.35      28.60   13  
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              1:04.70    1:05.93   20  
       30.97  1:05.93                                                      
  2 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA              1:06.45    1:06.52   17  
       32.18  1:06.52                                                      
  3 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              1:08.95    1:06.54   16  
       31.66  1:06.54                                                      
  4 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:05.78    1:07.61   15  
       32.69  1:07.61                                                      
  5 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA              1:10.20    1:07.69   14  
       32.72  1:07.69                                                      
  6 Gonzales, Shae M          10 BYNS-MA              1:09.21    1:09.14   13  
       33.27  1:09.14                                                      
  7 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA               1:10.25    1:09.32   12  
       33.58  1:09.32                                                      
  8 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:07.90    1:09.49   11  
       33.25  1:09.49                                                      
BB - Division  
  1 Beck, Elaine G            10 HHAA-MA                   NT    1:11.27   20  
       33.07  1:11.27                                                      
  2 O'Connor, Bryn C          10 HHAA-MA              1:14.93    1:11.31   17  
       34.36  1:11.31                                                      
  3 Bacinski, Riley           10 HQH-NJ               1:13.68    1:12.71   16  
       34.63  1:12.71                                                      
  4 Poon, Jaime C             10 CBST-MA              1:11.96    1:12.92   15  
       34.36  1:12.92                                                      
  5 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA   1:12.01    1:13.14   14  
       34.80  1:13.14                                                      
  6 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA               1:13.67    1:13.27   13  
       34.59  1:13.27                                                      
  7 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA               1:16.64    1:14.34   12  
       35.56  1:14.34                                                      
  8 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:17.14    1:15.10   11  
       36.29  1:15.10                                                      
  9 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA              1:16.15    1:15.76    9  
       35.38  1:15.76                                                      
 10 Nagle, Hannah P           10 Lower Merion-MA      1:13.84    1:15.97    7  
       36.56  1:15.97                                                      
 11 Jones, Camryn L            9 HHAA-MA                   NT    1:16.16    6  
       35.67  1:16.16                                                      
 12 Enakhimion, Ivie F         9 EAAC-MA              1:15.97    1:17.48    5  
 13 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA              1:26.50    1:17.57    4  
       37.73  1:17.57                                                      
 14 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA               1:18.76    1:18.03    3  
       36.54  1:18.03                                                      
 15 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA              1:19.99    1:18.54    2  
       36.60  1:18.54                                                      
 16 Martin, Samantha G         9 TRI-MA               1:22.61    1:18.88    1  
       38.11  1:18.88                                                      
C - Division  
  1 Moore, Kathryn J           9 SERP-MA              1:22.41    1:20.21   20  
  2 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA               1:23.71    1:20.29   17  
       37.90  1:20.29                                                      
  3 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                   NT    1:20.97   16  
       38.46  1:20.97                                                      
  4 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA              1:21.38    1:21.56   15  
       37.82  1:21.56                                                      
  5 Maltby, Elizabeth S        9 THY-MA               1:25.10    1:22.33   14  
       40.56  1:22.33                                                      
  6 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA              1:19.46    1:22.64   13  
       38.55  1:22.64                                                      
  7 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA              1:27.91    1:22.68   12  
       38.86  1:22.68                                                      
  8 Cohen, Rachel E           10 THY-MA               1:20.12    1:22.86   11  
       38.94  1:22.86                                                      
  9 Lin, Ava A                 9 FSA-MA               1:56.26    1:23.24    9  
       40.07  1:23.24                                                      
 10 Kim, Yuna                 10 CBFY-MA              1:33.88    1:24.24    7  
       41.19  1:24.24                                                      
 11 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA              1:26.53    1:25.03    6  
       40.40  1:25.03                                                      
 12 Williams, Hannah M         9 EAAC-MA              1:27.97    1:26.03    5  
       39.42  1:26.03                                                      
 13 Diffily-Kenney, Nora       9 SERP-MA              1:26.20    1:27.06    4  
 14 Scibona, Ellie J           9 THY-MA               1:36.90    1:28.17    3  
       41.23  1:28.17                                                      
 15 Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA              1:38.95    1:29.65    2  
       41.56  1:29.65                                                      
 16 Ali, Hanane A             10 SERP-MA              1:30.58    1:32.17    1  
       44.75  1:32.17                                                      
 17 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA              1:32.64    1:32.36  
       44.34  1:32.36                                                      
 18 Swain, Marley M            9 CBST-MA                   NT    1:34.56  
       41.31  1:34.56                                                      
 19 Fahey, Megan              10 CBFY-MA              1:46.47    1:34.98  
       45.55  1:34.98                                                      
 20 Grandizio, Madison M      10 TRI-MA                    NT    1:35.23  
       42.76  1:35.23                                                      
 21 Bush, Emma J              10 TRI-MA               1:48.36    1:36.07  
       45.68  1:36.07                                                      
 22 Turner, Ava M              9 THY-MA               1:42.28    1:36.80  
       43.81  1:36.80                                                      
 23 Droesser, Ava S            9 TRI-MA               1:34.51    1:38.32  
       46.67  1:38.32                                                      
 24 Gonnella, Lila G           9 GAAC-MA                   NT    1:39.90  
       47.81  1:39.90                                                      
 25 Chappelle, Liberty S       9 UNOJR-MA             1:49.48    1:43.29  
       48.64  1:43.29                                                      
 26 Waliyud - Din, Aniya Z    10 SERP-MA                   NT    1:43.90  
       47.68  1:43.90                                                      
 27 McDermott, Isabelle M      9 TRI-MA               1:50.00    1:45.07  
       49.04  1:45.07                                                      
 28 Maier, Charlotte E         9 TRI-MA                    NT    1:48.65  
 29 Nelson, Keira M           10 TRI-MA                    NT    2:01.09  
       54.06  2:01.09                                                      
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleck, Brandon G          10 THY-MA               1:01.04    1:01.14   20  
       29.28  1:01.14                                                      
BB - Division  
  1 Bryson, Travien D         10 SERP-MA              1:10.44    1:09.92   20  
       32.73  1:09.92                                                      
  2 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA               1:13.19    1:10.77   17  
       33.89  1:10.77                                                      
  3 Klaehn, Mateo W           10 EAAC-MA              1:12.01    1:11.40   16  
       32.39  1:11.40                                                      
  4 Dec, Bartosz              10 CBST-MA              1:14.15    1:11.79   15  
       34.36  1:11.79                                                      
  5 McCloskey, Max D          10 CBST-MA              1:11.15    1:12.33   14  
       34.42  1:12.33                                                      
  6 Young, Oliver B           10 SERP-MA              1:13.58    1:13.17   13  
       34.79  1:13.17                                                      
  7 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA              1:13.85    1:13.78   12  
       35.49  1:13.78                                                      
  8 Lee, Avery P              10 UNEA-MA              1:19.04    1:13.95   11  
       35.94  1:13.95                                                      
  9 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA               1:18.25    1:14.25    9  
       35.82  1:14.25                                                      
 10 Park, Brody H             10 FSA-MA               1:11.27    1:14.59    7  
       35.81  1:14.59                                                      
 11 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA               1:14.21    1:15.08    6  
       35.77  1:15.08                                                      
 12 Oreper, Adrian S           9 THY-MA               1:13.62    1:15.14    5  
       35.58  1:15.14                                                      
 13 Izhakov, Gabriel          10 UN-MA                1:29.28    1:16.52    4  
       36.09  1:16.52                                                      
 14 Cooper, Alex R            10 TRI-MA               1:20.40    1:16.71    3  
       36.44  1:16.71                                                      
 15 Hong, Timothy D            9 CBST-MA              1:19.05    1:16.84    2  
       36.48  1:16.84                                                      
C - Division  
  1 Ricciardi, James P         9 CBST-MA              1:17.94    1:19.91   20  
  2 Bekes, Max A              10 CBST-MA              1:19.94    1:21.03   17  
       38.24  1:21.03                                                      
  3 Roytman, Edward J         10 THY-MA               1:22.85    1:21.53   16  
       38.20  1:21.53                                                      
  4 Rasmussen, Marcus L        9 GAAC-MA                   NT    1:23.16   15  
       40.25  1:23.16                                                      
  5 Berger, Benjamin H        10 FSA-MA               1:21.92    1:24.89   14  
  6 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA              1:25.48    1:27.61   13  
       39.61  1:27.61                                                      
  7 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA              1:29.34    1:27.90   12  
       40.60  1:27.90                                                      
  8 Alderson, Cooper R         9 HHAA-MA              1:30.96    1:28.35   11  
       42.31  1:28.35                                                      
  9 Jawork, Jack              10 FSA-MA               1:33.47    1:34.12    9  
       44.69  1:34.12                                                      
 10 Ploucquet, Ian R          10 FSA-MA               1:52.49    1:37.64    7  
       46.17  1:37.64                                                      
 11 Djakovic, Milan            9 FSA-MA               1:37.03    1:44.14    6  
       51.76  1:44.14                                                      
 12 Sandroni, Danny Z         10 FSA-MA                    NT    1:51.77    5  
       52.26  1:51.77                                                      
 13 Zingarelli, Rocco E        9 FSA-MA                    NT    1:56.19    4  
       52.90  1:56.19                                                      
 14 Marino, Marco C            9 FSA-MA                    NT    1:56.57    3  
 15 McGarvey, Finn L           9 FSA-MA               2:01.44    2:02.28    2  
       58.82  2:02.28                                                      
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Potts, Mikayla E          11 NPAC-MA                   NT      59.30   20  
       28.37    59.30                                                      
  2 Rozes, Isabel K           12 EAAC-MA              1:00.35    1:00.21   17  
       28.96  1:00.21                                                      
  3 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:03.68    1:00.29   16  
       28.52  1:00.29                                                      
  4 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA              1:01.36    1:00.82   15  
       29.68  1:00.82                                                      
  5 Rhoge, Elana S            11 THY-MA               1:01.25    1:01.71   14  
       29.54  1:01.71                                                      
  6 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA              1:03.17    1:01.82   13  
       29.63  1:01.82                                                      
  7 He, Katie F               12 CBST-MA              1:02.73    1:02.93   12  
       30.09  1:02.93                                                      
BB - Division  
  1 Dudkina, Elena V          12 CBST-MA              1:02.22    1:03.32   20  
       29.83  1:03.32                                                      
  2 Harris, Laney             11 Lower Merion-MA      1:02.42    1:04.29   17  
       30.96  1:04.29                                                      
  3 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA              1:06.12    1:04.35   16  
       31.14  1:04.35                                                      
  4 Perry, Kylie E            12 GSA-MA               1:07.81    1:04.44   15  
       30.85  1:04.44                                                      
  5 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              1:07.30    1:04.92   14  
       30.98  1:04.92                                                      
  6 Patange, Advika           12 HQH-NJ               1:07.06    1:05.69   13  
       31.40  1:05.69                                                      
  7 Lint, Abigail H           11 Lower Merion-MA      1:07.36    1:05.80   12  
       31.48  1:05.80                                                      
  8 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA              1:05.78    1:05.99   11  
       31.62  1:05.99                                                      
  9 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA              1:05.64    1:06.12    9  
       31.60  1:06.12                                                      
 10 Bean, Alyssa M            12 HHAA-MA              1:08.81    1:06.13    7  
       31.93  1:06.13                                                      
 11 Dymek, Maria A            12 Lower Merion-MA      1:06.07    1:06.73    6  
       32.30  1:06.73                                                      
 12 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ               1:14.13    1:06.88    5  
       31.52  1:06.88                                                      
 13 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA      1:05.29    1:06.89    4  
       31.41  1:06.89                                                      
 14 Page, Zoe L               11 CBST-MA              1:07.11    1:07.06    3  
       30.91  1:07.06                                                      
 15 Valbert, Emma B           12 UNOJR-MA             1:08.70    1:07.15    2  
       31.48  1:07.15                                                      
 16 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA              1:10.69    1:07.22    1  
       32.21  1:07.22                                                      
 17 Van Orden, Olivia A       12 HQH-NJ               1:10.43    1:07.29  
       32.20  1:07.29                                                      
 18 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA              1:11.42    1:07.61  
       32.64  1:07.61                                                      
C - Division  
  1 Oberdiek, Gretchen        11 Lower Merion-MA      1:10.07    1:08.36   20  
       32.76  1:08.36                                                      
  2 Simpson, Grace M          12 UNOJR-MA             1:08.48    1:08.42   17  
       33.02  1:08.42                                                      
  3 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA               1:07.37    1:08.87   16  
       32.60  1:08.87                                                      
  4 Sheth, Saara              11 CBFY-MA              1:12.34    1:09.35   15  
       32.71  1:09.35                                                      
  5 Bahn, Sophie E            11 THY-MA               1:11.24    1:09.85   14  
       33.65  1:09.85                                                      
  6 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:11.82    1:09.96   13  
       34.31  1:09.96                                                      
  7 Rasmussen, Becca S        12 FSA-MA               1:13.44    1:10.71   12  
       33.45  1:10.71                                                      
  8 Heins, Pyper D            12 Lower Merion-MA      1:09.61    1:11.09   11  
       34.55  1:11.09                                                      
  9 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA              1:12.72    1:11.19    8  
       33.26  1:11.19                                                      
  9 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA              1:13.35    1:11.19    8  
       34.22  1:11.19                                                      
 11 Russ, Olivia              12 CBFY-MA              1:13.04    1:11.33    6  
       34.58  1:11.33                                                      
 12 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA              1:12.41    1:11.49    5  
       34.31  1:11.49                                                      
 13 Daley, Julia              12 CORE-MA              1:10.32    1:11.67    4  
       34.51  1:11.67                                                      
 14 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA              1:13.47    1:12.53    2.5
       35.07  1:12.53                                                      
 14 Enakhimion, Emiola A      11 EAAC-MA              1:10.49    1:12.53    2.5
       34.21  1:12.53                                                      
 16 Khelil Cherfi, Yasmine M  12 FSA-MA               1:16.56    1:13.24    1  
 17 Metry, Jules              12 PVAC-MA              1:12.00    1:13.37  
       34.32  1:13.37                                                      
 18 Conrad, Ava K             11 THY-MA               1:15.61    1:14.30  
       34.96  1:14.30                                                      
 19 Russ, Maddy               12 CBFY-MA              1:16.43    1:14.33  
       34.66  1:14.33                                                      
 20 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA              1:14.10    1:15.46  
       35.58  1:15.46                                                      
 21 Shaffer, Kayla L          11 THY-MA               1:18.62    1:15.94  
       36.11  1:15.94                                                      
 22 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT    1:16.92  
       35.13  1:16.92                                                      
 23 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA              1:21.10    1:17.35  
       36.74  1:17.35                                                      
 24 Deininger, Sophia K       11 UNOJR-MA             1:17.59    1:17.46  
       37.57  1:17.46                                                      
 25 Noldy, Jessie             12 GSY-MA               1:19.37    1:17.56  
       36.83  1:17.56                                                      
 26 Barbash, Liza P           11 UNEA-MA              1:20.52    1:19.13  
       37.35  1:19.13                                                      
 27 Nartey, Afia S            11 SERP-MA              1:23.42    1:20.08  
       37.75  1:20.08                                                      
 28 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA              1:27.52    1:23.42  
       39.97  1:23.42                                                      
 29 Schwab, Mary Ruth M       12 SERP-MA              1:44.21    1:51.69  
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                57.59      58.11   20  
       27.87    58.11                                                      
  2 Brown, Ben R              12 THY-MA                 59.55      59.16   17  
       28.41    59.16                                                      
  3 Newhall, Charlie W        12 EAAC-MA              1:00.35    1:00.08   16  
       28.94  1:00.08                                                      
  4 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA              1:03.04    1:00.12   15  
       28.70  1:00.12                                                      
  5 Stewart, Jalen C          11 EAAC-MA                59.97    1:00.18   14  
       29.08  1:00.18                                                      
  6 Chiu, Brandon             11 FSA-MA               1:02.32    1:00.41   13  
       29.45  1:00.41                                                      
  7 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA              1:00.52    1:00.44   12  
       28.98  1:00.44                                                      
BB - Division  
  1 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              1:01.43    1:01.74   20  
       29.83  1:01.74                                                      
  2 Newhall, Henry C          12 EAAC-MA              1:03.89    1:01.80   17  
       30.15  1:01.80                                                      
  3 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:04.36    1:02.79   15.5
       29.99  1:02.79                                                      
  3 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA              1:07.22    1:02.79   15.5
       30.23  1:02.79                                                      
  5 Lever, Owen P             11 CBST-MA              1:02.30    1:03.16   14  
       30.78  1:03.16                                                      
  6 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA               1:00.95    1:03.60   13  
       29.96  1:03.60                                                      
  7 McClurkin, Connor         12 CORE-MA              1:06.95    1:03.81   12  
       30.50  1:03.81                                                      
  8 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              1:06.92    1:03.82   11  
       30.83  1:03.82                                                      
  9 Androsov, Max             12 UN-MA                1:05.75    1:04.62    9  
       30.83  1:04.62                                                      
 10 Young, Ethan M            12 FSA-MA               1:04.63    1:05.62    7  
       31.23  1:05.62                                                      
 11 Albinsky, David A         12 THY-MA               1:04.95    1:05.74    6  
       30.53  1:05.74                                                      
 12 Dec, Sebastian            12 CBST-MA              1:05.13    1:05.77    5  
       31.92  1:05.77                                                      
 13 McGrath, Francis C        11 CBST-MA              1:08.17    1:05.82    4  
       32.19  1:05.82                                                      
C - Division  
  1 Schutta, Ben H            11 FSA-MA               1:07.51    1:06.20   20  
       31.77  1:06.20                                                      
  2 Strockoz, Jacob T         11 THY-MA               1:09.90    1:06.49   17  
       31.68  1:06.49                                                      
  3 Scott, Brady A            11 CBST-MA              1:05.38    1:06.50   16  
       31.51  1:06.50                                                      
  4 McCallion, Samuel J       12 CBST-MA              1:07.27    1:08.04   15  
       32.13  1:08.04                                                      
  5 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA              1:11.93    1:09.40   14  
       32.97  1:09.40                                                      
  6 Wojnovich, Ethan J        11 EAAC-MA              1:10.06    1:09.51   13  
       32.91  1:09.51                                                      
  7 Izhakov, Daniel           11 UN-MA                1:14.68    1:09.56   12  
       32.89  1:09.56                                                      
  8 Wadsworth, Ryan J         11 HHAA-MA                   NT    1:09.86   11  
       33.04  1:09.86                                                      
  9 Belder, Steven A          11 THY-MA               1:09.27    1:10.27    9  
       33.54  1:10.27                                                      
 10 Simon, Eric L             12 CBST-MA              1:12.68    1:10.32    7  
       32.55  1:10.32                                                      
 11 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA               1:11.67    1:10.39    6  
       34.37  1:10.39                                                      
 12 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA              1:11.41    1:10.47    5  
       33.65  1:10.47                                                      
 13 Feldman, Derek A          11 CBST-MA                   NT    1:11.38    4  
       34.30  1:11.38                                                      
 14 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                   NT    1:11.48    3  
       33.53  1:11.48                                                      
 15 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA              1:18.06    1:11.55    2  
       33.11  1:11.55                                                      
 16 Zholob, Oleksandr         11 UN-MA                     NT    1:12.06    1  
       33.49  1:12.06                                                      
 17 Droesser, Patrick R       11 TRI-MA               1:14.12    1:13.00  
       33.91  1:13.00                                                      
 18 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:12.90    1:14.52  
       35.73  1:14.52                                                      
 19 Sung, Darren              11 CBFY-MA              1:26.88    1:16.08  
       36.66  1:16.08                                                      
 20 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA              1:16.43    1:17.49  
       36.35  1:17.49                                                      
 21 Carty, Shane F            12 TRI-MA               1:27.67    1:18.29  
       37.68  1:18.29                                                      
 22 Schrader, Dustin W        11 EAAC-MA              1:18.70    1:19.76  
       35.82  1:19.76                                                      
 23 Jung, Ryan G              11 CBST-MA              1:24.70    1:23.29  
       37.84  1:23.29                                                      
 24 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA              1:27.80    1:23.33  
       39.57  1:23.33                                                      
 25 Morgan, Sean C            11 THY-MA               1:26.03    1:24.21  
       39.07  1:24.21                                                      
 26 Huang, Aaron J            11 SERP-MA              1:25.38    1:24.57  
       39.91  1:24.57                                                      
 27 Mastropaolo, Matthew D    11 THY-MA               1:22.99    1:25.45  
       40.12  1:25.45                                                      
 28 Tagliaferro, Michael J    12 TRI-MA               1:33.45    1:30.38  
       42.72  1:30.38                                                      
 29 Kaganov, Andrew J         11 THY-MA               1:35.25    1:33.60  
       44.13  1:33.60                                                      
 30 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA               1:37.53    1:35.89  
 31 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA               1:29.70    1:41.24  
       49.57  1:41.24                                                      
Non-Award Division  
 -- Lurie, Edwin M            12 THY-MA               1:12.70         DQ  
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                35.31      34.35   20  
  2 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                34.86      34.59   17  
  3 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                35.97      34.86   16  
  4 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                37.19      35.26   15  
  5 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     35.15      35.56   14  
  6 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA                 37.29      35.90   13  
BB - Division  
  1 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA                36.78      36.34   20  
  2 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA                39.72      37.07   17  
  3 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA                43.03      37.10   16  
  4 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                39.27      37.72   15  
  5 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA                38.38      38.52   14  
  6 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA                38.71      39.05   13  
  7 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                47.11      40.87   12  
  8 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA                 43.56      41.16   11  
C - Division  
  1 Moore, Kathryn J           9 SERP-MA                44.01      43.74   20  
  2 Beck, Elaine G            10 HHAA-MA                   NT      43.88   17  
  3 Nagle, Hannah P           10 Lower Merion-MA        41.50      44.26   16  
  4 Martin, Samantha G         9 TRI-MA                 42.37      44.54   15  
  5 McDermott, Emma M         10 TRI-MA                 55.25      44.61   14  
  6 Maltby, Elizabeth S        9 THY-MA                 48.67      44.68   13  
  7 Cohen, Rachel E           10 THY-MA                 43.52      45.89   12  
  8 Bahn, Ellie C              9 THY-MA                 50.76      46.00   11  
  9 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                44.85      46.05    9  
 10 Minnick, Keira            10 CBFY-MA                54.10      46.38    7  
 11 Lin, Ava A                 9 FSA-MA                    NT      49.39    6  
 12 Ali, Hanane A             10 SERP-MA                48.09      49.63    5  
 13 Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA                49.13      50.22    4  
 14 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA                57.72      50.52    3  
 15 Grandizio, Madison M      10 TRI-MA                    NT      51.69    2  
 16 Diffily-Kenney, Nora       9 SERP-MA                50.67      51.78    1  
 17 Chappelle, Liberty S       9 UNOJR-MA               56.12      53.37  
 18 Cowan, Kelcie Q            9 FSA-MA                    NT      53.56  
 19 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA                57.40      55.52  
 20 Maier, Charlotte E         9 TRI-MA                    NT    1:04.71  
 21 Gonnella, Lila G           9 GAAC-MA                   NT    1:10.68  
Non-Award Division  
 -- Bush, Emma J              10 TRI-MA               1:23.14         DQ  
 -- Waliyud - Din, Aniya Z    10 SERP-MA                   NT         DQ  
 -- Williams, Hannah M         9 EAAC-MA                52.34         DQ  
 -- McDermott, Isabelle M      9 TRI-MA               1:12.23         DQ  
 -- Nelson, Keira M           10 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleck, Brandon G          10 THY-MA                 31.36      31.85   20  
BB - Division  
  1 Ferenz, Tyler J           10 BYNS-MA                36.33      35.42   20  
  2 Klaehn, Mateo W           10 EAAC-MA                34.94      35.67   17  
  3 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                35.29      35.74   16  
  4 Carl, Evan B              10 BYNS-MA                41.35      36.15   15  
  5 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA                 35.90      36.37   14  
  6 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                37.65      37.40   13  
  7 Tith, Sebastian S          9 BYNS-MA                43.54      37.90   12  
  8 Bryson, Travien D         10 SERP-MA                39.91      38.42   11  
  9 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA                 40.53      39.20    9  
 10 Lee, Avery P              10 UNEA-MA                46.81      40.25    7  
C - Division  
  1 Izhakov, Gabriel          10 UN-MA                     NT      40.51   20  
  2 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                39.92      40.83   17  
  3 Oreper, Adrian S           9 THY-MA                 41.23      41.97   16  
  4 Bekes, Max A              10 CBST-MA                43.80      42.15   15  
  5 Barker, Elijah X          10 CBFY-MA                52.78      43.04   14  
  6 Cooper, Alex R            10 TRI-MA                 41.73      44.25   13  
  7 Liu, Mathew D              9 CBFY-MA                43.84      44.37   12  
  8 Roytman, Edward J         10 THY-MA                 45.26      45.68   11  
  9 Park, Brody H             10 FSA-MA                 50.35      46.44    9  
 10 Berger, Benjamin H        10 FSA-MA                 50.27      47.01    7  
 11 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA                45.11      47.65    6  
 12 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                48.99      49.38    5  
 13 Alderson, Cooper R         9 HHAA-MA                52.57      50.08    4  
 14 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA                52.08      52.14    3  
 15 Djakovic, Milan            9 FSA-MA                    NT      57.98    2  
 16 Marino, Marco C            9 FSA-MA                    NT    1:20.39    1  
Non-Award Division  
 -- McGarvey, Finn L           9 FSA-MA                    NT         DQ  
 -- Sandroni, Danny Z         10 FSA-MA                    NT         DQ  
 -- Jawork, Jack              10 FSA-MA                 49.87         DQ  
 -- Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA                42.39         DQ  
 -- Ploucquet, Ian R          10 FSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Potts, Mikayla E          11 NPAC-MA                   NT      29.44   20  
  2 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA                30.19      29.99   17  
  3 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA                31.80      30.25   16  
  4 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA                30.06      30.77   15  
BB - Division  
  1 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA        31.19      31.53   18.5
  1 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                32.61      31.53   18.5
  3 Carl, Mary A              12 BYNS-MA                31.15      31.86   16  
  4 Ferraro, Ellianna J       12 BYNS-MA                32.25      31.87   15  
  5 Mejia, Shailla H          11 BYNS-MA                32.23      31.96   14  
  6 Dudkina, Elena V          12 CBST-MA                30.33      32.42   13  
  7 Harris, Laney             11 Lower Merion-MA        32.08      32.66   12  
  8 Bean, Alyssa M            12 HHAA-MA                32.92      32.92   11  
  9 Valbert, Emma B           12 UNOJR-MA               34.03      33.10    9  
 10 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA                35.84      33.88    7  
 11 Lint, Abigail H           11 Lower Merion-MA        38.27      34.08    6  
C - Division  
  1 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA        32.78      34.14   20  
  2 Van Orden, Olivia A       12 HQH-NJ                 33.84      34.25   17  
  3 Spencer, Kate E           11 UNOJR-MA               34.81      34.45   16  
  4 Rhoge, Elana S            11 THY-MA                 32.68      34.59   15  
  5 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                37.48      34.82   14  
  6 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA                 34.52      35.26   13  
  7 Bahn, Sophie E            11 THY-MA                 35.43      35.45   12  
  8 Boles, Karly J            11 GAAC-MA                35.86      35.76   11  
  9 Page, Zoe L               11 CBST-MA                35.78      36.13    9  
 10 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA                34.76      36.16    7  
 11 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                38.86      36.28    6  
 12 Rasmussen, Becca S        12 FSA-MA                 42.62      36.41    5  
 13 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA                   NT      36.62    4  
 14 Patange, Advika           12 HQH-NJ                 35.23      36.98    3  
 15 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                38.62      37.00    2  
 16 Russ, Maddy               12 CBFY-MA                35.56      37.01    0.5
 16 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA                38.51      37.01    0.5
 18 Daley, Julia              12 CORE-MA                39.88      37.90  
 19 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA                40.31      38.74  
 20 Wolk, Ellison H           11 Lower Merion-MA        37.67      39.16  
 21 Enakhimion, Emiola A      11 EAAC-MA                41.83      39.56  
 22 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA                41.14      39.80  
 23 Russ, Olivia              12 CBFY-MA                41.42      39.90  
 24 Fernando, Swetha A        11 HQH-NJ                 42.19      39.96  
 25 Deininger, Sophia K       11 UNOJR-MA               43.65      40.16  
 26 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT      40.45  
 27 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA                44.59      40.60  
 28 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                44.72      40.66  
 29 Khelil Cherfi, Yasmine M  12 FSA-MA                 46.24      40.79  
 30 Shaffer, Kayla L          11 THY-MA                    NT      43.23  
 31 Barbash, Liza P           11 UNEA-MA                58.25      43.87  
 32 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA                46.16      44.82  
 33 Metry, Jules              12 PVAC-MA                42.72      45.10  
 34 Nartey, Afia S            11 SERP-MA                49.18      50.52  
 35 Noldy, Jessie             12 GSY-MA                 46.01      50.87  
 36 Schwab, Mary Ruth M       12 SERP-MA              1:12.15    1:17.74  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Connor, Matthew D         12 BYNS-MA                29.63      27.98   20  
  2 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                28.44      28.68   17  
  3 Chiu, Brandon             11 FSA-MA                 30.67      30.16   16  
  4 Newhall, Charlie W        12 EAAC-MA                31.54      30.69   15  
  5 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                30.97      30.76   14  
  6 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                32.06      31.15   13  
BB - Division  
  1 Newhall, Henry C          12 EAAC-MA                32.44      31.28   20  
  2 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA                33.61      31.90   17  
  3 Huckel, Charles E         11 CBFY-MA                32.87      32.27   16  
  4 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA                32.62      32.29   15  
  5 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA                33.42      32.34   14  
  6 Albinsky, David A         12 THY-MA                 31.56      32.53   13  
  7 Young, Ethan M            12 FSA-MA                 32.25      32.73   12  
  8 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA                32.79      32.74   11  
  9 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                32.91      32.83    9  
 10 Dec, Sebastian            12 CBST-MA                33.81      33.06    7  
 11 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA                32.43      33.09    6  
 12 McClurkin, Connor         12 CORE-MA                33.75      33.10    5  
 13 Brown, Ben R              12 THY-MA                 33.04      33.27    4  
 14 Schutta, Ben H            11 FSA-MA                 34.20      33.29    3  
C - Division  
  1 Scott, Brady A            11 CBST-MA                34.30      34.28   20  
  2 Suessmuth, Ethan J        11 UNOJR-MA               34.91      34.67   17  
  3 Wadsworth, Ryan J         11 HHAA-MA                36.93      35.21   16  
  4 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA                 32.44      35.33   15  
  5 Belder, Steven A          11 THY-MA                 37.45      35.66   14  
  6 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA                36.79      35.88   13  
  7 McCallion, Samuel J       12 CBST-MA                36.25      36.35   12  
  8 Simon, Eric L             12 CBST-MA                38.17      36.62   11  
  9 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                37.62      37.33    9  
 10 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                37.01      37.67    7  
 11 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                40.97      39.64    6  
 12 Feldman, Derek A          11 CBST-MA                   NT      39.88    5  
 13 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA                 39.07      41.61    4  
 14 Schrader, Dustin W        11 EAAC-MA                40.74      41.91    3  
 15 Droesser, Patrick R       11 TRI-MA                 41.47      43.55    2  
 16 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                49.92      45.47    1  
 17 Jung, Ryan G              11 CBST-MA                47.53      46.15  
 18 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 48.70      48.68  
 19 Huang, Aaron J            11 SERP-MA                49.95      49.57  
 20 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA                 54.81      50.56  
 21 Kaganov, Andrew J         11 THY-MA                 54.44      57.12  
Non-Award Division  
 -- Smallwood, Carson D       12 TRI-MA                 53.20         DQ  
 
Event 43  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA              2:37.30    2:23.93   20  
       33.08  1:09.99  1:48.05  2:23.93                                    
  2 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              2:36.41    2:26.79   17  
       31.66  1:08.24  1:47.92  2:26.79                                    
  3 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              2:29.99    2:27.17   16  
       34.57  1:12.84  1:50.98  2:27.17                                    
  4 Gonzales, Shae M          10 BYNS-MA              2:32.90    2:27.80   15  
       32.97  1:10.91  1:50.25  2:27.80                                    
  5 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA               2:32.89    2:32.63   14  
       34.25  1:13.07  1:52.80  2:32.63                                    
  6 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                   NT    2:33.83   13  
       34.63  1:13.90  1:54.68  2:33.83                                    
  7 Bacinski, Riley           10 HQH-NJ               2:37.17    2:34.38   12  
       35.83  1:15.08  1:54.87  2:34.38                                    
BB - Division  
  1 O'Connor, Bryn C          10 HHAA-MA              2:41.81    2:36.77   20  
       37.90  1:19.95  2:02.52  2:36.77                                    
  2 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                   NT    2:42.24   17  
       34.98  1:16.71  2:00.49  2:42.24                                    
  3 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              3:01.92    2:44.69   16  
       37.93  1:21.52  2:05.52  2:44.69                                    
  4 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA               2:43.10    2:44.76   15  
       37.40  1:20.14  2:03.71  2:44.76                                    
  5 Beck, Elaine G            10 HHAA-MA                   NT    2:49.29   14  
       40.36  1:25.40  2:49.29                                             
  6 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA                    NT    2:50.37   13  
       38.23  1:21.99  2:06.88  2:50.37                                    
  7 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA               2:58.96    2:53.75   12  
       38.78  1:23.55  2:08.94  2:53.75                                    
  8 Martin, Samantha G         9 TRI-MA               3:01.01    2:53.91   11  
       39.79  1:25.89  2:11.76  2:53.91                                    
  9 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA                   NT    2:55.46    9  
       39.88  1:25.46  2:12.68  2:55.46                                    
C - Division  
  1 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                   NT    2:57.61   20  
       38.85  1:25.83  2:14.33  2:57.61                                    
  2 Enakhimion, Ivie F         9 EAAC-MA              3:06.69    2:58.68   17  
       40.35  1:29.62  2:16.40  2:58.68                                    
  3 McDermott, Emma M         10 TRI-MA                    NT    3:13.60   16  
       41.96  1:30.41  2:23.16  3:13.60                                    
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Carl, Mary A              12 BYNS-MA              2:08.83    2:10.76   20  
       30.54  1:03.44  1:37.82  2:10.76                                    
  2 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA              2:12.92    2:11.84   17  
       31.20  1:04.59  1:38.68  2:11.84                                    
  3 Rozes, Isabel K           12 EAAC-MA              2:18.92    2:14.11   16  
       31.17  1:05.68  1:40.71  2:14.11                                    
  4 He, Katie F               12 CBST-MA              2:13.43    2:14.50   15  
       30.44  1:04.19  1:39.21  2:14.50                                    
BB - Division  
  1 Dymek, Maria A            12 Lower Merion-MA      2:21.82    2:23.80   20  
       32.64  1:08.57  1:45.94  2:23.80                                    
  2 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              2:25.67    2:25.10   17  
       33.19  1:10.30  1:48.62  2:25.10                                    
  3 Gross, Molly A            12 CBFY-MA              2:29.56    2:25.61   16  
       33.86  1:10.78  1:49.16  2:25.61                                    
  4 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA               2:27.53    2:26.73   15  
       33.63  1:11.75  1:50.11  2:26.73                                    
  5 Patange, Advika           12 HQH-NJ               2:31.03    2:26.80   14  
       34.58  1:11.93  1:50.28  2:26.80                                    
  6 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT    2:28.98   13  
       35.27  1:13.94  1:53.01  2:28.98                                    
  7 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA              2:26.01    2:29.26   12  
       33.95  1:12.23  1:51.97  2:29.26                                    
  8 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              2:31.34    2:29.41   11  
       35.56  1:13.45  1:52.37  2:29.41                                    
C - Division  
  1 Simpson, Grace M          12 UNOJR-MA                  NT    2:32.71   20  
       35.37  1:15.17  1:55.24  2:32.71                                    
  2 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA              2:38.87    2:34.39   17  
       36.45  1:17.42  1:57.91  2:34.39                                    
  3 Lawrence, Addie E         11 Lower Merion-MA           NT    2:34.57   16  
       35.04  1:13.17  1:53.98  2:34.57                                    
  4 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA              2:35.02    2:35.32   15  
       35.96  1:16.00  1:56.44  2:35.32                                    
  5 Doran, Erika L            11 Unattached-MA        2:27.17    2:35.71   14  
       34.65  1:13.32  1:54.15  2:35.71                                    
  6 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                   NT    2:36.91   13  
       35.68  1:15.13  1:57.77  2:36.91                                    
  7 Rasmussen, Becca S        12 FSA-MA                    NT    2:38.40   12  
       38.61  1:19.25  2:00.53  2:38.40                                    
  8 Enakhimion, Emiola A      11 EAAC-MA              2:40.83    2:40.23   11  
       36.16  1:18.55  2:01.03  2:40.23                                    
  9 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA              2:47.19    2:42.30    9  
       36.62  1:18.20  2:01.42  2:42.30                                    
 10 Khelil Cherfi, Yasmine M  12 FSA-MA                    NT    2:53.99    7  
       41.09  1:25.68  2:12.65  2:53.99                                    
 11 Fernando, Swetha A        11 HQH-NJ               3:11.09    3:00.62    6  
       40.68  1:26.67  2:14.86  3:00.62                                    
 12 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA              3:07.60    3:02.16    5  
       41.52  1:29.63  2:18.81  3:02.16                                    
 13 Nartey, Afia S            11 SERP-MA                   NT    3:06.65    4  
       42.61  1:29.89  2:19.22  3:06.65                                    
 
Event 44  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA               2:38.05    2:35.30   20  
       35.68  1:15.83  1:56.19  2:35.30                                    
  2 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA               2:38.97    2:37.42   17  
       36.20  1:16.30  1:57.65  2:37.42                                    
  3 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA                   NT    2:39.05   16  
       36.76  1:17.74  1:59.51  2:39.05                                    
  4 Klaehn, Mateo W           10 EAAC-MA              2:49.34    2:42.32   15  
       35.83  1:17.76  2:00.88  2:42.32                                    
  5 Lee, Avery P              10 UNEA-MA              3:16.12    2:43.82   14  
       37.83  1:19.70  2:02.93  2:43.82                                    
C - Division  
  1 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA               3:05.69    2:48.01   20  
       37.83  1:21.25  2:06.36  2:48.01                                    
  2 Young, Oliver B           10 SERP-MA                   NT    2:49.80   17  
       37.70  1:23.13  2:07.76  2:49.80                                    
  3 Park, Brody H             10 FSA-MA               2:50.55    2:50.48   16  
       37.50  1:21.10  2:07.25  2:50.48                                    
  4 Barker, Elijah X          10 CBFY-MA                   NT    2:52.15   15  
       39.08  1:23.11  2:09.50  2:52.15                                    
  5 Roytman, Edward J         10 THY-MA               2:56.59    2:54.76   14  
       41.08  1:27.56  2:12.52  2:54.76                                    
  6 Rasmussen, Marcus L        9 GAAC-MA                   NT    2:55.02   13  
       39.49  1:25.81  2:12.92  2:55.02                                    
  7 Berger, Benjamin H        10 FSA-MA                    NT    3:00.23   12  
       40.56  1:28.00  2:15.39  3:00.23                                    
  8 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA                   NT    3:04.15   11  
       42.26  1:28.61  2:19.48  3:04.15                                    
  9 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA                   NT    3:16.05    9  
       43.68  1:36.26  2:27.76  3:16.05                                    
 10 Jawork, Jack              10 FSA-MA               3:20.43    3:25.42    7  
       47.34  1:42.72  2:34.64  3:25.42                                    
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Connor, Matthew D         12 BYNS-MA              2:11.21    2:07.58   20  
       29.30  1:02.18  1:35.82  2:07.58                                    
  2 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA              2:15.78    2:09.01   17  
       29.34  1:02.19  1:35.80  2:09.01                                    
  3 Brown, Ben R              12 THY-MA               2:06.78    2:09.26   16  
       29.96  1:02.82  1:37.27  2:09.26                                    
  4 Chiu, Brandon             11 FSA-MA               2:10.90    2:09.63   15  
       31.32  1:04.29  1:37.80  2:09.63                                    
  5 Stewart, Jalen C          11 EAAC-MA              2:11.73    2:10.25   14  
       30.74  1:04.31  1:38.06  2:10.25                                    
  6 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA              2:15.55    2:12.98   13  
       29.24  1:02.90  1:38.15  2:12.98                                    
  7 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                   NT    2:13.06   12  
       30.28  1:04.56  1:39.59  2:13.06                                    
BB - Division  
  1 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              2:13.43    2:13.57   20  
       30.18  1:04.28  1:38.91  2:13.57                                    
  2 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA              2:18.95    2:14.42   17  
       32.28  1:06.94  1:41.88  2:14.42                                    
  3 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA              2:15.56    2:15.52   16  
       31.46  1:05.98  1:41.07  2:15.52                                    
  4 Lever, Owen P             11 CBST-MA              2:16.60    2:15.70   15  
       31.98  1:06.56  1:41.59  2:15.70                                    
  5 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              2:38.85    2:19.91   14  
       31.40  1:06.87  1:44.59  2:19.91                                    
C - Division  
  1 Scott, Brady A            11 CBST-MA              2:24.79    2:25.50   20  
       33.15  1:12.20  1:50.70  2:25.50                                    
  2 Androsov, Max             12 UN-MA                2:28.81    2:26.33   17  
       33.40  1:10.67  1:49.02  2:26.33                                    
  3 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA               2:15.91    2:29.42   16  
       32.55  1:09.44  1:48.00  2:29.42                                    
  4 Simon, Eric L             12 CBST-MA              2:43.36    2:30.99   15  
       34.26  1:14.09  1:54.55  2:30.99                                    
  5 Izhakov, Daniel           11 UN-MA                2:35.15    2:34.09   14  
       33.54  1:12.43  1:53.83  2:34.09                                    
  6 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA              2:31.79    2:34.88   13  
       35.55  1:15.50  1:56.13  2:34.88                                    
  7 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                   NT    2:40.44   12  
       34.70  1:17.07  1:57.96  2:40.44                                    
  8 Droesser, Patrick R       11 TRI-MA               2:45.04    2:43.91   11  
       37.42  1:18.64  2:01.55  2:43.91                                    
  9 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              2:45.57    2:46.31    9  
       38.26  1:22.06  2:06.23  2:46.31                                    
 10 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA               3:04.21    3:12.00    7  
       46.87  1:38.46  2:26.85  3:12.00                                    
 11 Tagliaferro, Michael J    12 TRI-MA                    NT    3:12.96    6  
       46.23  1:37.28  2:28.29  3:12.96                                    
 12 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA                    NT    3:38.02    5  
       47.77  1:42.87  2:42.40  3:38.02                                    
 
Event 45  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA              1:24.55    1:23.59   20  
       40.08  1:23.59                                                      
  2 DeCardona, Sophia E       10 GAAC-MA              1:28.17    1:28.36   17  
       42.46  1:28.36                                                      
  3 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA              1:28.55    1:30.70   16  
       43.16  1:30.70                                                      
  4 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              1:32.05    1:31.42   15  
       44.44  1:31.42                                                      
BB - Division  
  1 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:34.00    1:34.77   20  
       45.66  1:34.77                                                      
  2 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA               1:33.15    1:38.28   17  
       46.73  1:38.28                                                      
  3 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                   NT    1:38.61   16  
       46.46  1:38.61                                                      
  4 Schaenen, Nola A          10 FSA-MA               1:42.28    1:38.89   15  
       46.91  1:38.89                                                      
  5 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA               1:41.85    1:40.30   14  
       47.80  1:40.30                                                      
  6 Williams, Hannah M         9 EAAC-MA              1:46.12    1:42.95   13  
       49.31  1:42.95                                                      
  7 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA              1:43.65    1:44.58   12  
       50.86  1:44.58                                                      
C - Division  
  1 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA               1:40.78    1:45.00   20  
       50.71  1:45.00                                                      
  2 Lin, Ava A                 9 FSA-MA               1:41.45    1:45.81   17  
       50.27  1:45.81                                                      
  3 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA              1:46.79    1:45.96   16  
       50.93  1:45.96                                                      
  4 Bahn, Ellie C              9 THY-MA               1:48.14    1:46.27   15  
       52.13  1:46.27                                                      
  5 Jones, Camryn L            9 HHAA-MA                   NT    1:46.33   14  
       49.82  1:46.33                                                      
  6 Enakhimion, Ivie F         9 EAAC-MA              1:42.28    1:47.71   13  
       51.41  1:47.71                                                      
  7 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA              1:58.64    1:49.65   12  
       51.96  1:49.65                                                      
  8 Senior, Mina              10 CBFY-MA              1:55.14    1:50.16   11  
       53.21  1:50.16                                                      
  9 Diffily-Kenney, Nora       9 SERP-MA                   NT    1:52.36    9  
       51.27  1:52.36                                                      
 10 Swain, Marley M            9 CBST-MA              2:01.12    1:53.41    7  
       52.36  1:53.41                                                      
 11 Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA                   NT    1:55.39    6  
       54.43  1:55.39                                                      
 12 Ali, Hanane A             10 SERP-MA                   NT    1:56.56    5  
       55.85  1:56.56                                                      
 13 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA              2:00.00    1:58.17    4  
       57.61  1:58.17                                                      
 14 Bush, Emma J              10 TRI-MA               2:03.60    1:58.96    3  
       56.67  1:58.96                                                      
 15 Moore, Kathryn J           9 SERP-MA                   NT    2:03.93    2  
       55.85  2:03.93                                                      
 16 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA              2:04.37    2:05.95    1  
       59.79  2:05.95                                                      
 17 Droesser, Ava S            9 TRI-MA                    NT    2:08.37  
       59.52  2:08.37                                                      
 18 Fahey, Megan              10 CBFY-MA              2:14.03    2:12.81  
     1:02.74  2:12.81                                                      
 19 McDermott, Emma M         10 TRI-MA               2:08.81    2:12.92  
     1:01.59  2:12.92                                                      
 20 Maier, Charlotte E         9 TRI-MA                    NT    2:35.21  
 21 Nelson, Keira M           10 TRI-MA                    NT    2:45.04  
Non-Award Division  
 -- Waliyud - Din, Aniya Z    10 SERP-MA                   NT         DQ  
       53.98       DQ                                                      
 -- McDermott, Isabelle M      9 TRI-MA                    NT         DQ  
     1:13.16       DQ                                                      
 
Event 46  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleck, Brandon G          10 THY-MA               1:27.48    1:24.60   20  
       39.13  1:24.60                                                      
  2 Klaehn, Mateo W           10 EAAC-MA              1:28.42    1:28.42   17  
       42.19  1:28.42                                                      
BB - Division  
  1 Tith, Sebastian S          9 BYNS-MA              1:38.95    1:30.48   20  
       44.61  1:30.48                                                      
  2 Hong, Timothy D            9 CBST-MA              1:33.54    1:32.61   17  
       43.81  1:32.61                                                      
  3 Bryson, Travien D         10 SERP-MA              1:33.06    1:32.74   16  
       42.95  1:32.74                                                      
  4 Dec, Bartosz              10 CBST-MA              1:36.08    1:33.60   15  
       44.55  1:33.60                                                      
  5 Carl, Evan B              10 BYNS-MA              1:39.25    1:35.05   14  
       44.94  1:35.05                                                      
  6 Cooper, Alex R            10 TRI-MA               1:36.40    1:35.62   13  
       45.97  1:35.62                                                      
  7 McCloskey, Max D          10 CBST-MA              1:34.30    1:35.80   12  
       46.29  1:35.80                                                      
  8 Young, Oliver B           10 SERP-MA              1:39.83    1:39.71   11  
       46.63  1:39.71                                                      
  9 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA              1:41.06    1:40.40    9  
       48.76  1:40.40                                                      
C - Division  
  1 Oreper, Adrian S           9 THY-MA               1:42.26    1:42.63   20  
       47.74  1:42.63                                                      
  2 Lee, Avery P              10 UNEA-MA              1:49.81    1:42.91   17  
       48.64  1:42.91                                                      
  3 Roytman, Edward J         10 THY-MA               1:44.49    1:46.90   16  
       52.03  1:46.90                                                      
  4 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA               1:45.99    1:47.55   15  
       53.30  1:47.55                                                      
  5 Liu, Mathew D              9 CBFY-MA                   NT    1:48.07   14  
       52.52  1:48.07                                                      
  6 Ploucquet, Ian R          10 FSA-MA               2:03.30    1:51.39   13  
       52.48  1:51.39                                                      
  7 Rasmussen, Marcus L        9 GAAC-MA                   NT    1:51.67   12  
       53.90  1:51.67                                                      
  8 Bekes, Max A              10 CBST-MA                   NT    1:56.65   11  
       54.98  1:56.65                                                      
  9 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA                   NT    2:04.31    9  
       58.78  2:04.31                                                      
 
Event 47  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                   NT    1:16.29   20  
       36.67  1:16.29                                                      
  2 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA                   NT    1:17.87   17  
       37.42  1:17.87                                                      
  3 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA              1:18.28    1:18.94   16  
       37.78  1:18.94                                                      
  4 Spencer, Natalie A        12 UNOJR-MA             1:18.17    1:19.23   15  
       37.55  1:19.23                                                      
  5 He, Katie F               12 CBST-MA              1:18.89    1:19.85   14  
       37.68  1:19.85                                                      
BB - Division  
  1 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA              1:19.40    1:20.52   20  
       38.41  1:20.52                                                      
  2 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA              1:20.25    1:21.45   17  
       38.34  1:21.45                                                      
  3 Carl, Mary A              12 BYNS-MA              1:20.29    1:22.05   16  
       39.70  1:22.05                                                      
  4 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA              1:22.46    1:22.25   15  
       40.07  1:22.25                                                      
  5 Mejia, Shailla H          11 BYNS-MA              1:25.08    1:24.11   14  
       39.68  1:24.11                                                      
  6 Van Orden, Olivia A       12 HQH-NJ               1:28.58    1:25.86   13  
       42.00  1:25.86                                                      
  7 Page, Zoe L               11 CBST-MA              1:25.41    1:26.08   12  
       39.84  1:26.08                                                      
  8 Rhoge, Elana S            11 THY-MA               1:27.24    1:26.17   11  
       40.16  1:26.17                                                      
  9 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ               1:32.52    1:27.37    9  
       41.25  1:27.37                                                      
C - Division  
  1 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA              1:34.21    1:30.62   20  
       43.54  1:30.62                                                      
  2 Spencer, Kate E           11 UNOJR-MA             1:32.45    1:31.90   17  
       43.89  1:31.90                                                      
  3 Boles, Karly J            11 GAAC-MA              1:33.16    1:32.14   16  
       42.95  1:32.14                                                      
  4 Gross, Molly A            12 CBFY-MA              1:38.17    1:33.36   15  
       44.37  1:33.36                                                      
  5 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA              1:32.70    1:33.98   14  
       44.78  1:33.98                                                      
  6 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA               1:33.18    1:34.93   13  
       44.77  1:34.93                                                      
  7 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT    1:36.43   12  
       44.72  1:36.43                                                      
  8 Conrad, Ava K             11 THY-MA               1:37.86    1:36.80   11  
       45.28  1:36.80                                                      
  9 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA              1:40.09    1:37.04    9  
       45.88  1:37.04                                                      
 10 Doran, Erika L            11 Unattached-MA        1:35.16    1:37.05    7  
       46.36  1:37.05                                                      
 11 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA              1:39.31    1:37.13    6  
       46.52  1:37.13                                                      
 12 Heins, Pyper D            12 Lower Merion-MA      1:36.32    1:39.01    5  
       46.37  1:39.01                                                      
 13 Russ, Olivia              12 CBFY-MA              1:38.96    1:39.87    4  
       48.83  1:39.87                                                      
 14 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA              1:38.81    1:40.37    3  
 15 Russ, Maddy               12 CBFY-MA              1:41.68    1:41.92    2  
       47.15  1:41.92                                                      
 16 Shaffer, Kayla L          11 THY-MA               1:50.86    1:42.71    1  
       48.87  1:42.71                                                      
 17 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT    1:43.18  
       49.37  1:43.18                                                      
 17 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA              1:47.44    1:43.18  
       50.03  1:43.18                                                      
 19 Barbash, Liza P           11 UNEA-MA              1:56.34    1:44.93  
       49.83  1:44.93                                                      
 20 Metry, Jules              12 PVAC-MA                   NT    1:49.20  
       50.72  1:49.20                                                      
 
Event 48  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Newhall, Charlie W        12 EAAC-MA              1:16.62    1:17.90   20  
       37.38  1:17.90                                                      
  2 Albinsky, David A         12 THY-MA               1:15.75    1:18.11   17  
       36.07  1:18.11                                                      
BB - Division  
  1 Connor, Matthew D         12 BYNS-MA              1:19.64    1:18.86   20  
       38.17  1:18.86                                                      
  2 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              1:23.73    1:19.41   17  
       38.17  1:19.41                                                      
  3 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA              1:24.79    1:19.50   16  
       38.10  1:19.50                                                      
  4 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              1:21.29    1:20.53   15  
       38.43  1:20.53                                                      
  5 Brown, Ben R              12 THY-MA               1:19.24    1:22.00   14  
       38.18  1:22.00                                                      
  6 Chiu, Brandon             11 FSA-MA               1:22.67    1:22.05   13  
       40.22  1:22.05                                                      
  7 Newhall, Henry C          12 EAAC-MA              1:18.85    1:22.91   12  
       37.96  1:22.91                                                      
  8 Strockoz, Jacob T         11 THY-MA               1:28.71    1:23.75   11  
       38.67  1:23.75                                                      
  9 Androsov, Max             12 UN-MA                1:24.14    1:24.12    9  
       39.81  1:24.12                                                      
 10 Simon, Eric L             12 CBST-MA              1:35.77    1:25.11    7  
       39.85  1:25.11                                                      
C - Division  
  1 Zholob, Oleksandr         11 UN-MA                1:34.64    1:26.19   20  
       39.74  1:26.19                                                      
  2 Dec, Sebastian            12 CBST-MA              1:26.09    1:26.23   17  
       41.77  1:26.23                                                      
  3 McClurkin, Connor         12 CORE-MA              1:25.25    1:26.79   16  
       41.25  1:26.79                                                      
  4 Feldman, Derek A          11 CBST-MA              1:28.78    1:28.02   15  
       42.02  1:28.02                                                      
  5 Lever, Owen P             11 CBST-MA              1:26.21    1:28.06   14  
       42.22  1:28.06                                                      
  6 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA              1:30.42    1:29.47   13  
       42.69  1:29.47                                                      
  7 Wojnovich, Ethan J        11 EAAC-MA              1:29.40    1:29.56   12  
       41.94  1:29.56                                                      
  8 Young, Ethan M            12 FSA-MA               1:29.71    1:29.61   11  
       41.93  1:29.61                                                      
  9 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA              1:27.92    1:29.79    9  
       42.27  1:29.79                                                      
 10 Izhakov, Daniel           11 UN-MA                1:40.38    1:30.35    7  
       42.22  1:30.35                                                      
 11 Lurie, Edwin M            12 THY-MA                    NT    1:32.81    6  
       41.63  1:32.81                                                      
 12 Schutta, Ben H            11 FSA-MA               1:31.67    1:33.29    5  
       43.70  1:33.29                                                      
 13 Belder, Steven A          11 THY-MA               1:37.38    1:33.71    4  
       43.09  1:33.71                                                      
 14 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA               1:34.01    1:35.12    3  
       45.35  1:35.12                                                      
 15 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA              1:41.86    1:35.92    2  
       45.56  1:35.92                                                      
 16 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA                    NT    1:36.34    1  
       45.19  1:36.34                                                      
 17 Huang, Aaron J            11 SERP-MA              1:55.36    1:44.38  
       49.27  1:44.38                                                      
 18 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA              1:45.87    1:44.93  
       50.66  1:44.93                                                      
 19 Jung, Ryan G              11 CBST-MA              1:55.40    1:49.73  
       51.45  1:49.73                                                      
 20 Kaganov, Andrew J         11 THY-MA               1:54.31    1:53.58  
       52.40  1:53.58                                                      
 21 Carty, Shane F            12 TRI-MA                    NT    2:02.29  
       51.50  2:02.29                                                      
Non-Award Division  
 -- Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:39.26         DQ  
       45.09       DQ                                                      
 -- Tagliaferro, Michael J    12 TRI-MA                    NT         DQ  
     1:01.86       DQ                                                      
 -- Morgan, Sean C            11 THY-MA                    NT         DQ  
       45.93       DQ                                                      
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                36.65      34.16   20  
  2 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                33.90      34.53   17  
  3 DeMartinis, Liliana       10 SERP-MA                36.21      35.53   16  
  4 Dymek, Anna C             10 Lower Merion-MA           NT      36.14   15  
  5 O'Connor, Bryn C          10 HHAA-MA                36.00      36.22   14  
  6 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                36.55      36.58   13  
BB - Division  
  1 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                37.42      36.95   20  
  2 Gonzales, Shae M          10 BYNS-MA                37.23      37.53   17  
  3 Baykara, Kayla            10 EAAC-MA                38.82      38.27   16  
  4 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     39.93      38.65   15  
  5 Hickey, Lillian G         10 TRI-MA                 38.89      38.84   14  
  6 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                39.20      39.26   13  
  7 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                41.28      39.47   12  
  8 Bacinski, Riley           10 HQH-NJ                 40.01      40.10   11  
  9 Nagle, Hannah P           10 Lower Merion-MA        39.39      40.14    9  
 10 Misener, Lucia C           9 EAAC-MA                   NT      40.45    7  
 11 Ammon, Isabella R         10 FSA-MA                 40.32      40.86    6  
 12 Cohen, Rachel E           10 THY-MA                 42.58      41.14    5  
 13 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                42.30      41.17    4  
 14 Smallwood, Charlotte R     9 TRI-MA                 40.48      41.22    3  
 15 Beck, Elaine G            10 HHAA-MA                   NT      41.45    2  
 16 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA                42.01      41.57    1  
 17 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                43.59      41.88  
C - Division  
  1 Brazer, Charlotte E       10 GAAC-MA                42.58      42.43   20  
  2 Tooze, Grace P             9 EAAC-MA                41.95      42.49   17  
  3 Gonnella, Ava R           10 GAAC-MA                44.08      42.63   16  
  4 Jones, Camryn L            9 HHAA-MA                43.75      43.15   15  
  5 Martin, Samantha G         9 TRI-MA                 42.99      43.67   14  
  6 Senior, Mina              10 CBFY-MA                45.42      43.92   13  
  7 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                42.63      44.05   12  
  8 Maltby, Elizabeth S        9 THY-MA                 44.96      44.90   11  
  9 Kim, Yuna                 10 CBFY-MA                45.01      44.93    9  
 10 Enakhimion, Ivie F         9 EAAC-MA                42.86      45.60    7  
 11 Diffily-Kenney, Nora       9 SERP-MA                47.01      46.82    6  
 12 Karpinski, Vetta F         9 SERP-MA                51.71      47.72    5  
 13 Clark, Gabriella A         9 LMOR-MA                45.17      47.73    4  
 14 Minnick, Keira            10 CBFY-MA                52.98      47.79    3  
 15 Williams, Hannah M         9 EAAC-MA                52.00      48.18    2  
 16 McDermott, Emma M         10 TRI-MA                 50.30      48.28    1  
 17 Metry, Gabby I             9 PVAC-MA                47.50      48.89  
 18 Chappelle, Liberty S       9 UNOJR-MA                  NT      49.03  
 19 Ali, Hanane A             10 SERP-MA                47.33      49.27  
 20 Droesser, Ava S            9 TRI-MA                 50.21      49.51  
 21 Fahey, Megan              10 CBFY-MA                51.68      49.89  
 22 Turner, Ava M              9 THY-MA                 54.84      51.10  
 23 Grandizio, Madison M      10 TRI-MA                 55.32      51.43  
 24 Lin, Ava A                 9 FSA-MA                 49.94      51.69  
 25 Cowan, Kelcie Q            9 FSA-MA                    NT      51.77  
 26 Swain, Marley M            9 CBST-MA                50.99      51.99  
 27 McDermott, Isabelle M      9 TRI-MA                 55.54      52.27  
 28 Gonnella, Lila G           9 GAAC-MA                   NT      53.29  
 29 Bush, Emma J              10 TRI-MA                 59.36      59.23  
 30 Nelson, Keira M           10 TRI-MA               1:01.09      59.95  
Non-Award Division  
 -- Moore, Kathryn J           9 SERP-MA                43.19         DQ  
 -- Waliyud - Din, Aniya Z    10 SERP-MA                   NT         DQ  
 -- Scibona, Ellie J           9 THY-MA                    NT         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleck, Brandon G          10 THY-MA                 32.30      33.35   20  
  2 Carl, Evan B              10 BYNS-MA                35.74      35.62   17  
  3 Park, Brody H             10 FSA-MA                 37.36      37.02   16  
BB - Division  
  1 Tini, Jeffrey T            9 THY-MA                 37.12      37.97   20  
  2 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                38.64      38.72   17  
  3 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                38.26      38.73   16  
  4 Ferenz, Tyler J           10 BYNS-MA                40.10      38.80   15  
  5 Izhakov, Gabriel          10 UN-MA                  43.01      39.18   14  
  6 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                41.72      39.78   13  
  7 Shapiro, Dylan G          10 GAAC-MA                41.09      39.89   12  
  8 Lee, Avery P              10 UNEA-MA                40.37      40.44   11  
  9 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                41.47      41.39    9  
 10 Bryson, Travien D         10 SERP-MA                41.22      41.59    7  
 11 Smallwood, Cooper S       10 TRI-MA                 41.50      42.39    6  
C - Division  
  1 Oreper, Adrian S           9 THY-MA                 42.21      42.53   20  
  2 Wanner, Ryan J             9 TRI-MA                 39.48      42.57   17  
  3 Rasmussen, Marcus L        9 GAAC-MA                49.81      42.82   16  
  4 Young, Oliver B           10 SERP-MA                41.43      43.57   15  
  5 Bekes, Max A              10 CBST-MA                47.08      43.58   14  
  6 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                49.52      44.64   13  
  7 Liu, Mathew D              9 CBFY-MA                45.69      44.81   12  
  8 Sanders, Tavis A          10 SERP-MA                45.09      45.80   11  
  9 Jawork, Jack              10 FSA-MA                 46.19      48.32    9  
 10 Djakovic, Milan            9 FSA-MA                 47.17      48.33    7  
 11 Berger, Benjamin H        10 FSA-MA                 48.09      48.50    6  
 12 Ploucquet, Ian R          10 FSA-MA                    NT      50.37    5  
 13 Cratin, Ace J             10 GAAC-MA                47.81      50.83    4  
 14 Alderson, Cooper R         9 HHAA-MA                53.42      51.60    3  
 15 Zingarelli, Rocco E        9 FSA-MA                 53.59      54.45    2  
 16 McGarvey, Finn L           9 FSA-MA                    NT      56.22    1  
 17 Marino, Marco C            9 FSA-MA               1:00.00      59.16  
Non-Award Division  
 -- Sandroni, Danny Z         10 FSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA                31.91      31.57   20  
  2 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA                31.47      31.85   17  
  3 Ferraro, Ellianna J       12 BYNS-MA                32.95      31.94   16  
  4 Spencer, Natalie A        12 UNOJR-MA               36.97      32.25   15  
  5 Harris, Laney             11 Lower Merion-MA        32.02      32.44   14  
  6 Conner, Alexa R           11 Lower Merion-MA        32.15      32.60   13  
  7 Rozes, Isabel K           12 EAAC-MA                32.63      32.67   12  
BB - Division  
  1 Mejia, Shailla H          11 BYNS-MA                33.41      32.97   20  
  2 Porto, Luiza              12 Lower Merion-MA           NT      33.60   17  
  3 Mciver-Jenkins, Eva N     11 SERP-MA                33.39      33.92   16  
  4 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                33.42      33.97   15  
  5 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                34.59      34.02   14  
  6 Bean, Alyssa M            12 HHAA-MA                36.25      34.69   13  
  7 Lawrence, Addie E         11 Lower Merion-MA           NT      34.98   12  
  8 Rhoge, Elana S            11 THY-MA                 33.27      35.19   11  
  9 Lint, Abigail H           11 Lower Merion-MA        37.40      35.23    9  
 10 Valbert, Emma B           12 UNOJR-MA                  NT      35.24    7  
 11 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA                34.98      35.34    6  
C - Division  
  1 Daley, Julia              12 CORE-MA                36.56      35.80   20  
  2 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ                 36.90      35.90   17  
  3 Dymek, Maria A            12 Lower Merion-MA        35.28      35.95   16  
  4 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA                37.54      36.05   15  
  5 Oberdiek, Gretchen        11 Lower Merion-MA        37.13      36.83   14  
  6 Sheth, Saara              11 CBFY-MA                39.43      37.16   13  
  7 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                40.86      37.35   12  
  8 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA                   NT      37.58   10  
  8 DeCardona, Ella G         12 GAAC-MA                36.43      37.58   10  
 10 Rasmussen, Becca S        12 FSA-MA                 37.42      37.80    7  
 11 Page, Zoe L               11 CBST-MA                38.14      37.94    6  
 12 Bahn, Sophie E            11 THY-MA                 38.46      38.08    5  
 13 Wolk, Ellison H           11 Lower Merion-MA        38.04      38.19    4  
 14 Deininger, Sophia K       11 UNOJR-MA               39.81      38.38    3  
 15 Spencer, Kate E           11 UNOJR-MA               39.69      38.50    2  
 16 Metry, Jules              12 PVAC-MA                38.07      38.73    1  
 17 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                37.95      39.15  
 18 Arulselvam, Subhiksha S   11 GAAC-MA                39.59      39.51  
 19 Seidman, Jordan K         11 GAAC-MA                40.68      39.55  
 20 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA                40.26      39.68  
 21 Russ, Olivia              12 CBFY-MA                42.39      40.06  
 22 Enakhimion, Emiola A      11 EAAC-MA                38.54      40.19  
 23 Landers, Kaitlyn R        11 THY-MA                 38.37      40.35  
 24 Cosgrove, Scarlett J      11 GAAC-MA                38.15      40.52  
 25 Hendrickson, Lily J       11 EAAC-MA                41.15      40.71  
 26 Patange, Advika           12 HQH-NJ                 39.02      40.88  
 27 Snyder, Katie I           11 EAAC-MA                40.96      41.16  
 27 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                40.19      41.16  
 29 Murray, Sasha K           11 Lower Merion-MA           NT      41.27  
 30 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT      41.44  
 31 Barbash, Liza P           11 UNEA-MA                41.77      41.82  
 32 Doran, Erika L            11 Unattached-MA          47.88      41.88  
 33 Shaffer, Kayla L          11 THY-MA                 41.74      41.93  
 34 Khelil Cherfi, Yasmine M  12 FSA-MA                 46.87      42.00  
 35 Nartey, Afia S            11 SERP-MA                47.08      43.76  
 36 Fernando, Swetha A        11 HQH-NJ                 45.98      44.40  
 37 Noldy, Jessie             12 GSY-MA                 42.27      44.99  
 38 Schwab, Mary Ruth M       12 SERP-MA                56.60      59.42  
Non-Award Division  
 -- Russ, Maddy               12 CBFY-MA                39.44         DQ  
 -- Boles, Karly J            11 GAAC-MA                32.52         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                31.56      31.35   20  
  2 Mistry, Aryan M           12 HHAA-MA                32.01      31.55   17  
BB - Division  
  1 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA                34.40      32.54   20  
  2 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA                32.58      32.64   17  
  3 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                31.86      32.77   16  
  4 Dec, Sebastian            12 CBST-MA                32.76      33.49   15  
  5 Scott, Brady A            11 CBST-MA                33.67      34.39   14  
  6 Albinsky, David A         12 THY-MA                 35.19      34.51   13  
  7 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                37.48      34.53   12  
  8 Brown, Ben R              12 THY-MA                 34.92      34.92   11  
  9 Calabro, Stephen T        12 GAAC-MA                35.47      34.96    9  
 10 Feldman, Derek A          11 CBST-MA                35.48      35.24    7  
C - Division  
  1 Schutta, Ben H            11 FSA-MA                 37.56      35.43   20  
  2 Suessmuth, Ethan J        11 UNOJR-MA               36.79      35.47   17  
  3 Lever, Owen P             11 CBST-MA                35.58      35.66   16  
  4 Stewart, Jalen C          11 EAAC-MA                41.66      35.68   15  
  5 Pavluchenko, Michael K    12 THY-MA                 39.03      35.78   14  
  6 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                35.99      36.11   13  
  7 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA                35.83      36.55   12  
  8 McCallion, Samuel J       12 CBST-MA                35.60      36.91   11  
  9 Izhakov, Daniel           11 UN-MA                  37.47      36.96    9  
 10 Belder, Steven A          11 THY-MA                 37.07      37.26    6.5
 10 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA                38.14      37.26    6.5
 12 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                38.39      37.38    5  
 13 Strockoz, Jacob T         11 THY-MA                 45.87      37.98    4  
 14 Wojnovich, Ethan J        11 EAAC-MA                37.85      38.31    3  
 15 Feinberg, Carson J        12 EAAC-MA                37.20      38.46    2  
 16 Lurie, Edwin M            12 THY-MA                 37.91      38.54    1  
 17 Zamkov, Daveed E          11 THY-MA                 40.88      39.55  
 18 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                43.88      40.08  
 19 Carty, Shane F            12 TRI-MA                 45.72      40.75  
 20 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                45.61      41.30  
 21 Droesser, Patrick R       11 TRI-MA                 41.58      41.56  
 22 Sung, Darren              11 CBFY-MA                44.56      41.60  
 23 Schrader, Dustin W        11 EAAC-MA                42.79      45.45  
 24 Mastropaolo, Matthew D    11 THY-MA                 42.97      45.79  
 25 Huang, Aaron J            11 SERP-MA                46.48      45.90  
 26 Jung, Ryan G              11 CBST-MA                46.74      47.43  
 27 Pelzer, Jack B            12 FSA-MA                 47.23      48.86  
 28 Smallwood, Carson D       12 TRI-MA                 55.87      52.19  
 29 Kaganov, Andrew J         11 THY-MA                 49.86      56.35  
Non-Award Division  
 -- Tagliaferro, Michael J    12 TRI-MA                 52.50         DQ  
 -- Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                40.69         DQ  
 -- Young, Ethan M            12 FSA-MA                 35.27         DQ  
 
Event 53  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 He, Katie F               12 CBST-MA              5:19.05    5:15.57   20  
       33.20  1:12.78  1:54.05  2:35.35  3:19.43  4:04.63  4:40.66  5:15.57
BB - Division  
  1 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                5:40.30    5:30.36   20  
       34.36  1:14.13  1:56.16  2:36.21  3:25.71  4:15.97  4:54.33  5:30.36
  2 Rhoge, Elana S            11 THY-MA                    NT    5:36.36   17  
       36.23  1:19.84  2:04.06  2:46.87  3:35.98  4:25.64  5:01.67  5:36.36
C - Division  
  1 Parsia, Alex M            11 PVAC-MA                   NT    6:02.60   20  
       40.77  1:25.90  2:11.09  2:57.48  3:47.92  4:37.61  5:20.28  6:02.60
 
Event 53  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              4:59.53    4:55.96   20  
       31.82  1:08.44  1:46.44  2:23.37  3:07.12  3:51.97  4:24.34  4:55.96
  2 Wojnovich, Emma           14 EAAC-MA                   NT    4:59.11   17  
       30.02  1:06.82  1:43.71  2:20.32  3:05.94  3:51.20  4:25.99  4:59.11
  3 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              5:06.30    5:02.78   16  
       34.74  1:15.54  1:55.20  2:33.81  3:13.53  3:54.01  4:29.94  5:02.78
BB - Division  
  1 Burke, Bryana N           14 CBST-MA                   NT    5:15.65   20  
       32.69  1:10.96  1:52.34  2:34.12  3:18.90  4:04.37  4:40.35  5:15.65
  2 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              5:26.53    5:31.55   17  
       33.84  1:14.62  1:54.64  2:34.50  3:24.67  4:14.31  4:52.51  5:31.55
  3 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA                   NT    5:33.32   16  
       35.59  1:17.87  2:02.75  2:45.54  3:32.64  4:20.66  4:57.85  5:33.32
  4 Acker, Lilly E            14 CBST-MA              5:17.29    5:39.35   15  
       35.50  1:19.02  2:01.35  2:42.84  3:32.10  4:21.53  5:01.14  5:39.35
 
Event 53  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              4:49.39    4:46.57   20  
       28.74  1:01.98  1:38.71  2:14.84  2:55.52  3:37.58  4:12.78  4:46.57
BB - Division  
  1 Miksa, Leah               16 CBFY-MA              5:11.98    5:08.75   20  
       32.80  1:10.02  1:49.52  2:29.91  3:14.29  4:00.38  4:35.60  5:08.75
 
Event 54  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                   NT    5:20.56   20  
       34.66  1:16.53  1:57.78  2:37.85  3:24.64  4:10.32  4:46.15  5:20.56
  2 Ferenz, Matthew J         12 BYNS-MA                   NT    5:23.72   17  
       34.83  1:15.86  1:58.45  2:39.27  3:26.34  4:13.46  4:50.02  5:23.72
 
Event 54  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Spector, Seth B           14 CBST-MA              4:38.64    4:31.81   20  
       27.83  1:00.17  1:33.82  2:07.77  2:47.96  3:29.35  4:01.44  4:31.81
  2 Rhoge, Mark E             14 THY-MA               4:52.56    4:52.85   17  
       29.64  1:03.80  1:40.68  2:18.44  3:01.13  3:44.91  4:17.63  4:52.85
BB - Division  
  1 Alpert, Danny B           14 THY-MA               4:47.39    4:55.86   20  
       31.12  1:08.45  1:46.65  2:26.23  3:07.42  3:48.97  4:23.25  4:55.86
  2 Shmurak, James D          14 THY-MA               5:07.44    4:56.15   17  
       31.72  1:08.98  1:48.82  2:26.87  3:10.19  3:53.01  4:25.77  4:56.15
  3 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              5:03.35    4:57.87   16  
       30.01  1:05.12  1:42.40  2:18.94  3:06.74  3:54.44  4:26.18  4:57.87
  4 Clark, Will T             13 GAAC-MA              5:08.47    4:58.30   15  
       31.66  1:09.85  1:49.03  2:26.96  3:09.56  3:52.78  4:26.12  4:58.30
  5 Doran, Tommy E            13 Unattached-MA        5:01.64    5:01.72   14  
       31.81  1:07.66  1:46.71  2:24.58  3:07.89  3:52.58  4:27.40  5:01.72
  6 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA              5:08.97    5:04.61   13  
       32.14  1:08.82  1:47.31  2:25.78  3:11.35  3:56.47  4:31.00  5:04.61
  7 Park, Tate J              14 FSA-MA               5:11.78    5:05.92   12  
       34.33  1:14.02  1:54.72  2:35.02  3:17.15  3:58.05  4:32.47  5:05.92
  8 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA                   NT    5:13.39   11  
       18.13  1:12.20  1:53.32  2:33.49  3:17.64  4:03.56  4:38.92  5:13.39
Non-Award Division  
 -- Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              5:10.32         DQ  
       30.91  1:06.36  1:44.82  2:21.54  3:02.66  3:43.71  4:17.02       DQ
 
Event 54  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Belder, Joshua G          17 THY-MA               4:18.57    4:30.14   20  
       26.36    56.90  1:32.80  2:08.10  2:46.23  3:25.55  3:58.25  4:30.14
BB - Division  
  1 Belder, Andrew S          15 THY-MA               4:45.74    4:46.79   20  
       29.36  1:03.36  1:40.56  2:17.94  3:01.36  3:44.57  4:15.03  4:46.79
 
Event 55  Girls 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                   NT    2:36.90   20  
       37.57  1:18.24  1:57.74  2:36.90                                    
 
Event 55  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             11 UN-MA                2:24.75    2:21.74   20  
       33.46  1:09.11  1:45.04  2:21.74                                    
  2 Parker, Sarah E           11 HHAA-MA                   NT    2:25.26   17  
       33.97  1:11.45  1:49.08  2:25.26                                    
BB - Division  
  1 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA              2:39.38    2:31.61   20  
       37.75  1:17.60  1:56.60  2:31.61                                    
 
Event 55  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Unruh, Megan E            13 BYNS-MA              2:14.98    2:12.77   20  
       30.75  1:04.27  1:38.52  2:12.77                                    
  2 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              2:13.29    2:16.20   17  
       31.35  1:05.40  1:40.92  2:16.20                                    
  3 Kingsley, Emma B          14 FSA-MA               2:18.85    2:17.71   16  
       32.87  1:07.57  1:43.02  2:17.71                                    
  4 Wojnovich, Emma           14 EAAC-MA              2:18.18    2:18.20   15  
       32.78  1:07.66  1:43.22  2:18.20                                    
BB - Division  
  1 Suko, Anya F              14 CBST-MA              2:25.14    2:25.86   20  
       34.30  1:11.51  1:49.19  2:25.86                                    
  2 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA              2:25.50    2:26.13   17  
       33.12  1:12.30  1:50.91  2:26.13                                    
  3 Webb, Averi B             13 GAAC-MA              2:32.70    2:28.01   16  
       34.22  1:12.68  1:51.91  2:28.01                                    
  4 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA                   NT    2:29.08   15  
       35.24  1:13.15  1:51.78  2:29.08                                    
  5 Peifer, Emily M           14 THY-MA               2:30.08    2:29.28   14  
       35.04  1:13.05  1:51.86  2:29.28                                    
  6 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              2:21.29    2:30.08   13  
       33.53  1:11.50  1:51.73  2:30.08                                    
  7 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    2:32.21   12  
       37.94  1:17.52  1:56.61  2:32.21                                    
  8 Feinberg, Lindsay T       13 EAAC-MA              2:35.52    2:34.15   11  
       36.70  1:16.28  1:56.18  2:34.15                                    
  9 Acker, Lilly E            14 CBST-MA                   NT    2:35.30    9  
       37.35  1:16.60  1:56.52  2:35.30                                    
C - Division  
  1 Flamiano, Maddie S        13 UNOJR-MA             2:37.42    2:36.54   20  
       39.67  1:19.33  1:59.61  2:36.54                                    
  2 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              2:39.90    2:37.17   17  
       39.35  1:18.52  1:58.95  2:37.17                                    
  3 Verrelli, Lauren A        13 EAAC-MA              2:39.59    2:37.67   16  
       39.09  1:19.75  1:59.31  2:37.67                                    
  4 Harobin, Charlotte R      13 GAAC-MA                   NT    2:38.27   15  
       35.08  1:14.90  1:56.94  2:38.27                                    
  5 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              2:38.98    2:38.54   14  
       37.76  1:18.82  2:00.84  2:38.54                                    
  6 Bass, Kayla J             13 PCAC-MA              2:44.78    2:38.99   13  
       37.03  1:18.40  2:00.74  2:38.99                                    
  7 Girasole-Culhane, Alexa   13 FSA-MA                    NT    2:39.06   12  
       39.33  1:19.30  1:59.67  2:39.06                                    
  8 Jucewicz, Brianna L       14 CBST-MA              2:32.86    2:40.00   11  
       37.17  1:17.01  1:58.74  2:40.00                                    
  9 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA                    NT    2:40.05    9  
       36.31  1:16.82  2:00.02  2:40.05                                    
 10 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              2:44.36    2:40.07    7  
       36.36  1:17.55  1:59.12  2:40.07                                    
 11 Growney, Devyn J          13 CBST-MA                   NT    2:40.12    6  
       37.34  1:18.19  1:59.47  2:40.12                                    
 12 Tith, Rachanee K          14 BYNS-MA                   NT    2:42.57    5  
       37.05  1:17.94  2:00.73  2:42.57                                    
 13 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA              2:53.29    2:50.18    4  
       39.63  1:23.90  2:07.94  2:50.18                                    
 14 Kaganov, Lily A           14 THY-MA               2:59.57    2:54.79    3  
       39.26  1:22.72  2:08.88  2:54.79                                    
 15 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA                    NT    3:00.18    2  
       42.27  1:28.17  3:00.18                                             
Non-Award Division  
 -- Bernabeo, Devon E         14 TRI-MA               2:47.38         DQ  
       35.83  1:16.69  1:59.89       DQ                                    
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              2:19.26    2:17.50   20  
       31.07  1:05.80  1:41.77  2:17.50                                    
BB - Division  
  1 Peifer, Madison P         17 THY-MA               2:19.76    2:23.30   20  
       33.02  1:08.58  1:45.35  2:23.30                                    
  2 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA              2:25.06    2:26.06   17  
       34.16  1:10.99  1:49.16  2:26.06                                    
C - Division  
  1 Bryson, Morgan S          15 SERP-MA              3:13.81    3:25.70   20  
       45.75  3:25.70                                                      
 
Event 56  Boys 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tith, Sebastian S          9 BYNS-MA                   NT    2:52.08   20  
       41.30  1:25.28  2:09.29  2:52.08                                    
  2 Ferenz, Tyler J           10 BYNS-MA                   NT    2:55.70   17  
 
Event 56  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                   NT    2:22.20   20  
       33.07  1:09.67  1:46.86  2:22.20                                    
BB - Division  
  1 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              2:35.31    2:30.16   20  
       35.77  1:15.06  1:53.51  2:30.16                                    
C - Division  
  1 Bakalorz, Christopher M   12 TRI-MA                    NT    2:43.34   20  
       40.41  1:23.42  2:03.88  2:43.34                                    
 
Event 56  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Edwards, Dominic C        14 THY-MA               2:24.45    2:06.74   20  
       29.82  1:02.61  1:35.11  2:06.74                                    
  2 Swain, Franky A           14 CBST-MA              2:19.08    2:13.38   17  
       31.00  1:04.40  1:38.91  2:13.38                                    
BB - Division  
  1 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              2:19.67    2:16.09   20  
       32.24  1:06.78  1:41.59  2:16.09                                    
  2 Bentley, Chase A          14 TRI-MA               2:26.09    2:18.09   17  
       32.37  1:07.64  1:44.12  2:18.09                                    
  3 Shmurak, James D          14 THY-MA               2:16.88    2:19.38   16  
       33.08  1:08.43  1:45.28  2:19.38                                    
  4 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA                   NT    2:20.84   15  
       32.23  1:08.38  1:45.48  2:20.84                                    
  5 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA              2:23.21    2:21.34   14  
       32.97  1:09.07  1:45.68  2:21.34                                    
  6 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA                   NT    2:23.89   13  
       34.78  1:11.53  1:48.86  2:23.89                                    
C - Division  
  1 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA              2:28.14    2:26.53   20  
       34.50  1:12.46  1:50.88  2:26.53                                    
  2 Cohen, Jacob M            14 THY-MA               2:34.63    2:38.87   17  
       35.56  1:17.15  1:58.93  2:38.87                                    
  3 Richards, Logan M         13 UNOJR-MA                  NT    2:46.57   16  
       40.27  1:23.79  2:07.15  2:46.57                                    
  4 Fernando, Kennith T       13 HQH-NJ               2:57.65    2:59.29   15  
       38.12  1:22.23  2:11.13  2:59.29                                    
  5 Young, Sahmir H           13 SERP-MA              3:11.10    3:00.52   14  
  6 Nemati, Navid             13 SERP-MA              3:25.27    3:13.98   13  
       45.45           2:26.58  3:13.98                                    
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Roytman, Jacob J          17 THY-MA               1:59.43    2:11.63   20  
       30.93  1:04.51  1:38.61  2:11.63                                    
  2 Santos, Jacob D           15 BYNS-MA              2:08.07    2:12.86   17  
       30.82  1:04.56  1:38.89  2:12.86                                    
C - Division  
  1 Zisa, Jack R              15 THY-MA               2:25.84    2:17.08   20  
       32.08  1:06.48  1:41.78  2:17.08                                    
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              1:57.64    1:58.90   20  
       27.72    57.74  1:28.17  1:58.90                                    
  2 Klaehn, Alina M           13 EAAC-MA              2:07.23    2:04.05   17  
       28.38    59.86  1:32.15  2:04.05                                    
  3 Storm, Hannah J           14 PCAC-MA              2:04.82    2:05.83   16  
       28.14  1:00.22  1:33.36  2:05.83                                    
  4 Wojnovich, Emma           14 EAAC-MA              2:05.51    2:07.33   15  
       28.87  1:01.10  1:34.41  2:07.33                                    
  5 Kingsley, Emma B          14 FSA-MA               2:07.32    2:09.04   14  
       29.83  1:01.89  1:35.14  2:09.04                                    
  6 Moran, Sofia              13 PCAC-MA              2:09.47    2:10.38   13  
       30.46  1:03.43  1:36.97  2:10.38                                    
  7 Webb, Averi B             13 GAAC-MA              2:13.28    2:10.47   12  
       30.68  1:05.16  1:38.98  2:10.47                                    
BB - Division  
  1 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              2:10.87    2:12.96   20  
       29.96  1:03.40  1:38.40  2:12.96                                    
  2 Krissinger, Sarah         13 Lower Merion-MA      2:16.22    2:14.77   17  
       31.07  1:05.03  1:41.54  2:14.77                                    
  3 Patrick, Madeline A       14 THY-MA               2:14.97    2:15.13   16  
       31.40  1:06.11  1:40.77  2:15.13                                    
  4 Suko, Anya F              14 CBST-MA              2:13.84    2:15.48   15  
       30.67  1:05.50  1:40.73  2:15.48                                    
  5 White, Sadie N            13 Lower Merion-MA      2:16.50    2:15.60   14  
       30.03  1:04.34  1:39.79  2:15.60                                    
  6 Peifer, Emily M           14 THY-MA               2:22.16    2:15.89   13  
       31.42  1:05.85  1:40.88  2:15.89                                    
  7 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              2:16.05    2:16.60   12  
       30.84  1:05.33  1:41.52  2:16.60                                    
  8 Reteneller, Riley T       13 CBST-MA                   NT    2:16.68   11  
       30.89  1:05.17  1:40.96  2:16.68                                    
  9 Hacherl, Allison L        13 HHAA-MA                   NT    2:16.69    9  
       30.61  1:05.76  1:42.15  2:16.69                                    
 10 Lerner, Isabella K        13 THY-MA               2:21.47    2:17.84    7  
       31.45  1:07.20  1:42.60  2:17.84                                    
 11 Totoro, Alyssa M          13 EAAC-MA              2:16.89    2:18.19    6  
       32.23  1:08.37  1:44.58  2:18.19                                    
 12 DiGregorio, Abigail N     13 CBST-MA              2:25.17    2:18.53    5  
       30.49  1:05.93  1:43.10  2:18.53                                    
 13 Santos, Hannah I          14 BYNS-MA              2:20.87    2:19.10    4  
       31.69  1:07.33  1:43.79  2:19.10                                    
 14 Girasole-Culhane, Alexa   13 FSA-MA               2:22.65    2:20.75    3  
       33.44  1:09.29  1:45.65  2:20.75                                    
 15 Tith, Rachanee K          14 BYNS-MA              2:20.24    2:20.94    2  
       31.28  1:06.43  1:43.91  2:20.94                                    
 16 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA              2:14.88    2:21.26    1  
       32.27  1:08.69  1:46.22  2:21.26                                    
 17 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              2:24.67    2:21.34  
       33.85  1:10.11  1:47.25  2:21.34                                    
C - Division  
  1 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA               2:27.87    2:24.41   20  
       32.45  1:09.70  1:47.91  2:24.41                                    
  2 Sell, Katherine J         13 HQH-NJ               2:25.10    2:25.20   17  
       32.43  1:09.30  1:47.52  2:25.20                                    
  3 Goodling, Erin A          13 CBST-MA              2:24.54    2:26.26   16  
       33.56  1:10.14  1:48.59  2:26.26                                    
  4 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA                    NT    2:32.95   15  
       34.54  1:14.08  1:54.42  2:32.95                                    
  5 Kaganov, Lily A           14 THY-MA               2:36.19    2:34.27   14  
       34.81  1:14.28  1:53.91  2:34.27                                    
  6 Bernabeo, Devon E         14 TRI-MA               2:33.37    2:35.25   13  
       34.33  1:14.31  1:55.65  2:35.25                                    
  7 Harobin, Charlotte R      13 GAAC-MA              2:32.03    2:36.97   12  
       34.05  1:15.47  1:57.68  2:36.97                                    
  8 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              2:31.98    2:37.55   11  
       36.86  1:16.56  1:58.56  2:37.55                                    
  9 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA              2:30.26    2:40.82    9  
       35.20  1:17.32  2:01.12  2:40.82                                    
 10 Wimmer, Sara A            13 TRI-MA               2:51.17    2:46.18    7  
       37.50  1:19.82  2:03.61  2:46.18                                    
Non-Award Division  
 -- Growney, Devyn J          13 CBST-MA              2:28.52         DQ  
       33.70  1:11.78  1:51.32       DQ                                    
 
Event 57  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA              2:10.08    2:09.78   20  
       30.41  1:03.51  1:36.86  2:09.78                                    
  2 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA              2:13.19    2:11.20   17  
       30.51  1:03.91  1:37.80  2:11.20                                    
  3 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA              2:11.44    2:12.07   16  
       29.33  1:02.65  1:37.16  2:12.07                                    
  4 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA              2:06.99    2:13.57   15  
       29.20  1:02.45  1:37.48  2:13.57                                    
  5 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   2:12.70    2:17.46   14  
       31.81  1:07.25  1:42.91  2:17.46                                    
  6 Moore, Audra K            16 CBST-MA              2:14.66    2:17.90   13  
       29.90  1:05.33  1:42.23  2:17.90                                    
C - Division  
  1 Cavalluzzo, Christina M   15 CBFY-MA              2:19.05    2:19.63   20  
       31.36  1:08.04  2:19.63                                             
  2 Dyke, Shannon             17 CBFY-MA              2:29.82    2:25.44   17  
       33.24  1:10.58  1:48.63  2:25.44                                    
  3 Wagner, Carleyrose        15 CBFY-MA              2:36.66    2:28.52   16  
       33.29  1:11.33  1:50.31  2:28.52                                    
  4 Henry, Mikayla M          16 SERP-MA              2:35.07    2:41.54   15  
       35.52  1:16.28  1:58.89  2:41.54                                    
  5 Bryson, Morgan S          15 SERP-MA              2:41.41    2:47.16   14  
       36.14  1:17.80  2:02.41  2:47.16                                    
  6 Thut, Emilia              15 SERP-MA              2:44.18    2:49.27   13  
       38.49  1:21.97  2:07.24  2:49.27                                    
  7 Schwab, Solomaya F        15 SERP-MA              2:50.65    2:50.96   12  
       38.87  1:22.80  2:50.96                                             
Non-Award Division  
 -- Goodyear, Hailey A        16 THY-MA               2:11.74         DQ  
       29.14  1:02.17  1:35.32       DQ                                    
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goodyear, Connor H        14 THY-MA               1:52.75    1:50.57   20  
       26.08    53.62  1:22.06  1:50.57                                    
  2 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              1:54.10    1:55.28   17  
       26.09    54.65  1:24.61  1:55.28                                    
  3 Spector, Seth B           14 CBST-MA              1:58.32    1:55.35   16  
       25.55    54.89  1:25.41  1:55.35                                    
  4 Devaney, John A           14 CBST-MA              1:58.91    1:56.14   15  
       25.87    54.36  1:25.68  1:56.14                                    
  5 Stewart, Marcel A         14 EAAC-MA              1:59.31    1:58.78   14  
       27.16    57.21  1:28.31  1:58.78                                    
BB - Division  
  1 Rhoge, Mark E             14 THY-MA               2:14.14    2:03.75   20  
       27.44    58.89  1:31.76  2:03.75                                    
  2 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              2:05.39    2:04.36   17  
       29.33  1:01.56  1:33.22  2:04.36                                    
  3 Clark, Will T             13 GAAC-MA              2:03.95    2:04.44   16  
       28.03  1:00.11  1:33.17  2:04.44                                    
  4 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA               2:12.24    2:04.55   15  
       28.75    59.55  1:32.26  2:04.55                                    
  5 Kolesnikov, Ivan S        13 THY-MA                    NT    2:05.39   14  
       28.60  1:00.50  1:33.27  2:05.39                                    
  6 Alpert, Danny B           14 THY-MA               1:58.04    2:06.62   13  
       27.47    59.51  1:33.31  2:06.62                                    
  7 Bentley, Chase A          14 TRI-MA               2:17.38    2:08.22   12  
       29.72  1:02.94  1:36.57  2:08.22                                    
  8 Swain, Franky A           14 CBST-MA              2:03.34    2:08.69   11  
       28.73  1:01.60  1:35.28  2:08.69                                    
  9 Bignault, Doug H          13 CBFY-MA              2:13.78    2:08.96    9  
       30.00  1:03.26  1:36.65  2:08.96                                    
 10 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              2:11.11    2:09.47    7  
       29.68  1:02.24  1:36.53  2:09.47                                    
 11 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              2:01.88    2:09.82    6  
       29.61  1:02.70  1:36.82  2:09.82                                    
 12 Noldy, Kevin              13 GSY-MA               2:13.97    2:12.29    5  
       29.69  1:03.58  1:39.41  2:12.29                                    
C - Division  
  1 Kovan, Henry E            14 EAAC-MA              2:12.75    2:13.27   20  
       30.38  1:04.38  1:40.03  2:13.27                                    
  2 Acker, Andrew J           14 CBST-MA                   NT    2:15.18   17  
       29.55  1:04.33  1:40.65  2:15.18                                    
  3 Menasion, Miles V         13 SERP-MA              2:18.22    2:16.50   16  
       30.44  1:05.85  1:41.74  2:16.50                                    
  4 Leyzerzon, Alexander J    14 CBST-MA              2:21.22    2:17.47   15  
       31.43  1:06.80  1:42.64  2:17.47                                    
  5 Cohen, Jacob M            14 THY-MA               2:15.56    2:18.07   14  
       30.62  1:06.84  1:43.89  2:18.07                                    
  6 Snider, William H         13 HQH-NJ               2:21.44    2:22.46   13  
       32.39  1:08.54  1:45.64  2:22.46                                    
  7 Moore, Thomas A           13 SERP-MA              2:25.29    2:22.95   12  
       33.32  1:10.80  1:48.21  2:22.95                                    
  8 Young, Sahmir H           13 SERP-MA              2:32.47    2:28.46   11  
       32.51  1:10.06  1:50.90  2:28.46                                    
  9 Chalissery, Joseph G      14 Lower Merion-MA      2:50.62    2:39.67    9  
       33.43  1:14.23  1:57.74  2:39.67                                    
 10 Nemati, Navid             13 SERP-MA              2:54.86    2:55.58    7  
       38.92  1:24.49  2:11.30  2:55.58                                    
Non-Award Division  
 -- Graver, Stephen M         14 EAAC-MA              1:58.51         DQ  
       26.21    56.38  1:28.17       DQ                                    
 
Event 58  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA              1:56.73    1:51.45   20  
       24.84    52.84  1:22.21  1:51.45                                    
  2 Roytman, Gregory M        17 THY-MA               1:49.18    1:53.68   17  
       25.38    53.18  1:22.25  1:53.68                                    
BB - Division  
  1 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA              1:58.43    1:55.91   20  
       25.48    54.13  1:24.89  1:55.91                                    
  2 Zisa, Jack R              15 THY-MA               2:00.80    1:57.14   17  
       26.87    56.43  1:26.96  1:57.14                                    
  3 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              1:56.56    1:58.61   16  
       26.49    56.46  1:27.67  1:58.61                                    
  4 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA              2:06.10    1:59.51   15  
       27.54    57.66  1:28.80  1:59.51                                    
  5 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              2:01.69    1:59.97   14  
       26.71    57.01  1:28.72  1:59.97                                    
  6 Santos, Jacob D           15 BYNS-MA              1:56.25    2:00.43   13  
       26.79    56.51  1:28.29  2:00.43                                    
  7 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA              2:06.40    2:04.86   12  
       28.64  1:00.47  1:32.91  2:04.86                                    
C - Division  
  1 Holden, Marquis I         16 SERP-MA              1:59.76    2:05.60   20  
       27.48    58.58  1:31.93  2:05.60                                    
  2 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA              2:06.25    2:10.09   17  
       29.48  1:02.65  1:37.39  2:10.09                                    
  3 Vinhais, Emanuel          15 CBFY-MA              2:21.51    2:14.75   16  
       29.27  1:02.63  1:38.37  2:14.75                                    
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              1:00.85    1:02.08   20  
       28.95  1:02.08                                                      
  2 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:03.93    1:03.31   17  
       29.86  1:03.31                                                      
  3 Storm, Hannah J           14 PCAC-MA              1:07.79    1:05.71   16  
       30.62  1:05.71                                                      
BB - Division  
  1 White, Sadie N            13 Lower Merion-MA      1:07.19    1:06.91   20  
       31.14  1:06.91                                                      
  2 Moran, Sofia              13 PCAC-MA              1:05.10    1:07.02   17  
       31.57  1:07.02                                                      
  3 Patrick, Madeline A       14 THY-MA               1:08.38    1:07.74   16  
       31.75  1:07.74                                                      
  4 Webb, Averi B             13 GAAC-MA              1:07.73    1:07.87   15  
       31.98  1:07.87                                                      
  5 Kingsley, Emma B          14 FSA-MA               1:06.79    1:08.61   14  
       31.97  1:08.61                                                      
  6 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    1:10.14   13  
       32.40  1:10.14                                                      
  7 Burke, Bryana N           14 CBST-MA              1:08.04    1:10.50   12  
       32.50  1:10.50                                                      
  8 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA              1:12.30    1:10.86   11  
       32.13  1:10.86                                                      
  9 O'Shea, Ella S            13 EAAC-MA              1:12.21    1:11.15    9  
       33.11  1:11.15                                                      
C - Division  
  1 Harobin, Lucy C           13 GAAC-MA              1:16.57    1:11.74   20  
       32.74  1:11.74                                                      
  2 Totoro, Alyssa M          13 EAAC-MA              1:11.81    1:12.23   17  
       34.58  1:12.23                                                      
  3 Corino, Lillie A          13 CBST-MA              1:12.80    1:12.91   16  
       33.54  1:12.91                                                      
  4 Suko, Anya F              14 CBST-MA              1:13.90    1:13.00   15  
       34.60  1:13.00                                                      
  5 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              1:12.77    1:13.17   14  
       32.58  1:13.17                                                      
  6 Armetta, Julia            14 GSY-MA               1:15.48    1:13.22   13  
       34.09  1:13.22                                                      
  7 Flamiano, Maddie S        13 UNOJR-MA             1:17.61    1:13.53   12  
       34.17  1:13.53                                                      
  8 Lerner, Isabella K        13 THY-MA               1:15.47    1:13.76   11  
       33.14  1:13.76                                                      
  9 Krissinger, Sarah         13 Lower Merion-MA           NT    1:14.08    9  
       33.22  1:14.08                                                      
 10 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              1:19.19    1:14.99    7  
       34.71  1:14.99                                                      
 11 Verrelli, Lauren A        13 EAAC-MA              1:17.09    1:15.89    6  
       34.44  1:15.89                                                      
 12 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              1:10.74    1:16.45    5  
 13 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA              1:16.11    1:18.39    4  
       36.02  1:18.39                                                      
 14 Sheets, Maura M           13 GSY-MA               1:18.80    1:18.95    3  
       36.18  1:18.95                                                      
 15 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA              1:20.29    1:21.56    2  
       35.61  1:21.56                                                      
 16 Exler, Grace T            13 CBST-MA              1:27.06    1:22.04    1  
       36.95  1:22.04                                                      
 17 Khalil, Sarah             13 EAAC-MA              1:24.42    1:22.70  
       37.56  1:22.70                                                      
 18 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              1:26.11    1:23.56  
       39.44  1:23.56                                                      
 19 Kaganov, Lily A           14 THY-MA               1:26.42    1:25.28  
       37.87  1:25.28                                                      
 20 Wimmer, Sara A            13 TRI-MA                    NT    1:45.80  
       48.02  1:45.80                                                      
 
Event 59  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              1:01.12    1:00.55   20  
       27.93  1:00.55                                                      
BB - Division  
  1 Burlein, Hannah J         18 GSY-MA               1:01.84    1:03.99   20  
       29.30  1:03.99                                                      
  2 Goodyear, Hailey A        16 THY-MA               1:03.90    1:04.32   17  
       30.54  1:04.32                                                      
  3 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              1:04.35    1:04.64   16  
       29.52  1:04.64                                                      
  4 Miksa, Leah               16 CBFY-MA              1:09.31    1:06.40   15  
       30.96  1:06.40                                                      
  5 Moore, Audra K            16 CBST-MA              1:07.15    1:06.95   14  
       31.18  1:06.95                                                      
  6 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA              1:07.16    1:07.23   13  
       31.65  1:07.23                                                      
  7 von Schmidt, Kylie M      15 THY-MA               1:08.72    1:08.19   12  
       31.51  1:08.19                                                      
C - Division  
  1 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA              1:08.49    1:08.99   20  
       31.53  1:08.99                                                      
  2 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   1:13.34    1:12.55   17  
       34.33  1:12.55                                                      
  3 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA              1:08.98    1:14.43   16  
       33.34  1:14.43                                                      
  4 Armetta, Karina           18 GSY-MA               1:10.52    1:18.17   15  
       34.99  1:18.17                                                      
  5 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA              1:19.65    1:19.70   14  
       35.41  1:19.70                                                      
  6 Thut, Emilia              15 SERP-MA              1:33.38    1:33.57   13  
       43.85  1:33.57                                                      
  7 Schwab, Solomaya F        15 SERP-MA              1:41.56    1:35.90   12  
       42.54  1:35.90                                                      
  8 Henry, Mikayla M          16 SERP-MA              1:32.56    1:38.32   11  
       43.89  1:38.32                                                      
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Edwards, Dominic C        14 THY-MA                 53.64      56.73   20  
       26.38    56.73                                                      
  2 Goodyear, Connor H        14 THY-MA               1:01.62      59.09   17  
       28.02    59.09                                                      
  3 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA              1:00.64      59.67   16  
       28.01    59.67                                                      
  4 Devaney, John A           14 CBST-MA              1:00.48      59.96   15  
       28.12    59.96                                                      
  5 Rhoge, Mark E             14 THY-MA                 59.49    1:00.46   14  
       28.24  1:00.46                                                      
  6 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:00.57    1:00.67   13  
       27.47  1:00.67                                                      
  7 Stewart, Marcel A         14 EAAC-MA              1:00.99    1:00.99   12  
       28.15  1:00.99                                                      
BB - Division  
  1 Buck, Quinn O             14 CBST-MA                58.47    1:01.33   20  
       28.48  1:01.33                                                      
  2 Cano, Will                13 UNOJR-MA             1:03.72    1:02.04   17  
       29.81  1:02.04                                                      
  3 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA              1:05.23    1:03.23   16  
       30.19  1:03.23                                                      
  4 Clark, Jack F             14 GAAC-MA              1:03.89    1:03.37   15  
       29.36  1:03.37                                                      
  5 Shmurak, James D          14 THY-MA               1:05.14    1:04.12   14  
       30.51  1:04.12                                                      
  6 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              1:08.15    1:05.02   13  
       30.49  1:05.02                                                      
  7 Clark, Will T             13 GAAC-MA              1:07.44    1:06.06   12  
       30.68  1:06.06                                                      
C - Division  
  1 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA              1:13.32    1:07.98   20  
       31.88  1:07.98                                                      
  2 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA              1:10.14    1:09.81   17  
       32.57  1:09.81                                                      
  3 Park, Tate J              14 FSA-MA               1:14.91    1:10.32   16  
  4 Frolov, Elyas             13 THY-MA               1:11.64    1:10.86   15  
       31.89  1:10.86                                                      
  5 Menasion, Miles V         13 SERP-MA              1:11.46    1:12.32   14  
       34.16  1:12.32                                                      
  6 Symons, Ryan M            13 CBST-MA              1:16.07    1:13.58   13  
       34.73  1:13.58                                                      
  7 Niazy, Omar K             13 Lower Merion-MA           NT    1:13.65   12  
  8 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              1:35.58    1:13.91   11  
       33.31  1:13.91                                                      
  9 Snider, William H         13 HQH-NJ               1:22.40    1:16.26    9  
       33.61  1:16.26                                                      
 10 Moore, Thomas A           13 SERP-MA              1:11.55    1:18.53    7  
       36.70  1:18.53                                                      
 11 Hardis, Ethan M           13 CBFY-MA                   NT    1:23.54    6  
       38.29  1:23.54                                                      
 12 Fernando, Kennith T       13 HQH-NJ               1:27.01    1:25.13    5  
       37.53  1:25.13                                                      
 13 Young, Sahmir H           13 SERP-MA              1:25.36    1:25.37    4  
       38.31  1:25.37                                                      
 14 Richards, Logan M         13 UNOJR-MA                  NT    1:25.45    3  
       38.84  1:25.45                                                      
 15 McCormack, Matt T         13 TRI-MA               1:52.56    1:25.55    2  
       37.33  1:25.55                                                      
 16 Nemati, Navid             13 SERP-MA              1:36.22    1:35.73    1  
       43.84  1:35.73                                                      
Non-Award Division  
 -- Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:20.60         DQ  
       35.57       DQ                                                      
 
Event 60  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wells, Jesse              17 PENN-MA                56.95      56.63   20  
       26.42    56.63                                                      
  2 Krystkiewicz, Thomas M    15 CBST-MA                58.02      58.30   17  
       26.93    58.30                                                      
  3 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA     59.11    1:00.05   16  
       27.71  1:00.05                                                      
  4 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              1:00.31    1:00.20   15  
       27.97  1:00.20                                                      
C - Division  
  1 Vidal, Pat A              15 CBST-MA                58.33    1:01.55   20  
  2 Roytman, Jacob J          17 THY-MA                 55.57    1:02.36   17  
       27.95  1:02.36                                                      
  3 Mislan, Trevor B          17 CBST-MA              1:00.41    1:02.75   16  
       29.17  1:02.75                                                      
  4 Roytman, Gregory M        17 THY-MA                 56.54    1:02.86   15  
       28.60  1:02.86                                                      
  5 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA              1:04.36    1:03.10   14  
       29.56  1:03.10                                                      
  6 Belder, Andrew S          15 THY-MA               1:00.78    1:03.87   13  
       29.37  1:03.87                                                      
  7 Dolan, Daniel A           17 HHAA-MA              1:08.21    1:04.02   12  
       28.92  1:04.02                                                      
  8 Holden, Marquis I         16 SERP-MA              1:02.40    1:06.13   11  
       29.46  1:06.13                                                      
  9 He, Kevin J               15 CBST-MA              1:09.25    1:06.70    9  
       30.61  1:06.70                                                      
 10 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA              1:06.72    1:06.82    7  
       30.41  1:06.82                                                      
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kuo, Jessica Y            14 CBST-MA              1:07.82    1:08.85   20  
       32.74  1:08.85                                                      
  2 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              1:10.55    1:08.93   17  
       32.58  1:08.93                                                      
  3 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA                   NT    1:11.68   16  
       34.08  1:11.68                                                      
  4 Nelson, Emmy T            14 THY-MA               1:13.48    1:12.02   15  
       33.55  1:12.02                                                      
  5 Huffman, Rosa             13 Lower Merion-MA      1:20.97    1:14.93   14  
       34.35  1:14.93                                                      
  6 Unruh, Megan E            13 BYNS-MA              1:22.75    1:15.15   13  
       34.76  1:15.15                                                      
BB - Division  
  1 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              1:11.46    1:16.19   20  
       35.69  1:16.19                                                      
  2 Acker, Lilly E            14 CBST-MA              1:13.22    1:16.60   17  
       36.04  1:16.60                                                      
  3 Bass, Kayla J             13 PCAC-MA              1:15.49    1:17.11   16  
       36.24  1:17.11                                                      
  4 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              1:31.97    1:17.72   15  
       36.95  1:17.72                                                      
  5 Peifer, Emily M           14 THY-MA               1:18.83    1:17.75   14  
       36.74  1:17.75                                                      
  6 Webb, Averi B             13 GAAC-MA              1:21.15    1:17.77   13  
       36.34  1:17.77                                                      
  7 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA               1:17.49    1:18.93   12  
       36.15  1:18.93                                                      
  8 Feinberg, Lindsay T       13 EAAC-MA              1:17.31    1:19.65   11  
       38.12  1:19.65                                                      
  9 Sell, Katherine J         13 HQH-NJ               1:21.97    1:21.06    9  
       38.18  1:21.06                                                      
 10 Tith, Rachanee K          14 BYNS-MA              1:18.78    1:21.17    7  
       37.31  1:21.17                                                      
C - Division  
  1 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA              1:22.21    1:22.40   20  
       39.33  1:22.40                                                      
  2 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              1:16.41    1:22.42   17  
       38.84  1:22.42                                                      
  3 Girasole-Culhane, Alexa   13 FSA-MA               1:21.61    1:22.58   16  
       38.82  1:22.58                                                      
  4 Jucewicz, Brianna L       14 CBST-MA              1:18.13    1:22.91   15  
       38.85  1:22.91                                                      
  5 Reteneller, Riley T       13 CBST-MA              1:20.39    1:23.22   14  
       38.59  1:23.22                                                      
  6 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              1:25.01    1:23.81   13  
       40.64  1:23.81                                                      
  7 Pye, Julia E              13 CBST-MA              1:24.84    1:23.92   12  
       39.40  1:23.92                                                      
  8 Armetta, Julia            14 GSY-MA               1:19.22    1:24.08   11  
       40.13  1:24.08                                                      
  9 Hacherl, Allison L        13 HHAA-MA              1:21.75    1:24.15    9  
       38.86  1:24.15                                                      
 10 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              1:21.67    1:24.32    7  
       40.48  1:24.32                                                      
 11 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA              1:24.13    1:24.91    6  
       40.37  1:24.91                                                      
 12 Flamiano, Maddie S        13 UNOJR-MA             1:25.08    1:25.02    5  
       41.50  1:25.02                                                      
 13 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA              1:24.29    1:25.43    4  
       40.53  1:25.43                                                      
 14 Patrick, Madeline A       14 THY-MA               1:25.10    1:25.51    3  
       40.59  1:25.51                                                      
 15 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              1:28.99    1:26.43    2  
       40.77  1:26.43                                                      
 16 DiGregorio, Abigail N     13 CBST-MA                   NT    1:26.81    1  
       40.30  1:26.81                                                      
 17 Exler, Grace T            13 CBST-MA              1:32.54    1:27.03  
       40.87  1:27.03                                                      
 18 Bernabeo, Devon E         14 TRI-MA               1:27.40    1:27.68  
       40.68  1:27.68                                                      
 19 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA               1:26.40    1:28.10  
       41.56  1:28.10                                                      
 20 Gaikwad, Aishna           13 EAAC-MA              1:34.45    1:30.88  
       43.57  1:30.88                                                      
 21 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              1:35.04    1:31.41  
       43.85  1:31.41                                                      
 22 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA              1:31.88    1:31.52  
       42.77  1:31.52                                                      
 23 Growney, Devyn J          13 CBST-MA              1:33.60    1:32.28  
       43.71  1:32.28                                                      
 24 Kaganov, Lily A           14 THY-MA               1:36.62    1:38.75  
       46.00  1:38.75                                                      
 25 Wimmer, Sara A            13 TRI-MA               1:49.45    1:50.22  
       53.31  1:50.22                                                      
 
Event 61  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hartman, Sabina A         15 THY-MA               1:05.72    1:06.84   20  
       31.38  1:06.84                                                      
  2 Stewart, Allison          15 Lower Merion-MA      1:10.95    1:10.18   17  
       33.01  1:10.18                                                      
C - Division  
  1 von Schmidt, Kylie M      15 THY-MA               1:19.76    1:20.34   20  
       38.47  1:20.34                                                      
  2 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA              1:22.67    1:21.11   17  
       38.59  1:21.11                                                      
  3 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA              1:19.46    1:21.98   16  
       38.93  1:21.98                                                      
  4 Henry, Mikayla M          16 SERP-MA              1:20.73    1:22.34   15  
       39.41  1:22.34                                                      
  5 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA              1:21.41    1:22.45   14  
       39.00  1:22.45                                                      
  6 Cavalluzzo, Christina M   15 CBFY-MA              1:21.68    1:22.83   13  
       38.65  1:22.83                                                      
  7 Growney, Riley J          15 CBST-MA              1:28.24    1:24.85   12  
       41.54  1:24.85                                                      
  8 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA              1:23.68    1:27.56   11  
       40.99  1:27.56                                                      
  9 Bryson, Morgan S          15 SERP-MA              1:32.83    1:37.36    9  
       44.82  1:37.36                                                      
 10 Dyke, Shannon             17 CBFY-MA              1:49.86    1:39.64    7  
       46.73  1:39.64                                                      
 11 Wagner, Carleyrose        15 CBFY-MA              1:48.68    1:40.41    6  
       46.51  1:40.41                                                      
 12 Thut, Emilia              15 SERP-MA              1:49.73    1:53.90    5  
       55.13  1:53.90                                                      
 13 Schwab, Solomaya F        15 SERP-MA              1:52.71    1:54.15    4  
       53.54  1:54.15                                                      
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA                59.55    1:01.78   20  
       28.94  1:01.78                                                      
  2 Park, Tate J              14 FSA-MA               1:03.03    1:05.52   17  
       31.16  1:05.52                                                      
  3 Devaney, John A           14 CBST-MA              1:09.05    1:07.85   16  
       31.67  1:07.85                                                      
  4 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              1:04.63    1:08.11   15  
       32.53  1:08.11                                                      
  5 Alpert, Danny B           14 THY-MA               1:06.06    1:08.12   14  
       31.98  1:08.12                                                      
  6 Kolesnikov, Ivan S        13 THY-MA               1:08.64    1:08.79   13  
       31.98  1:08.79                                                      
BB - Division  
  1 McCallion, Max R          14 CBST-MA              1:10.54    1:09.88   20  
       32.63  1:09.88                                                      
  2 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA              1:09.54    1:10.06   17  
       33.23  1:10.06                                                      
  3 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA              1:16.17    1:13.48   16  
       34.52  1:13.48                                                      
  4 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA              1:17.15    1:14.02   15  
       34.30  1:14.02                                                      
  5 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA              1:18.30    1:14.06   14  
       35.39  1:14.06                                                      
  6 Clark, Will T             13 GAAC-MA              1:13.01    1:14.84   13  
       35.30  1:14.84                                                      
  7 Cohen, Matthew E          14 WCAC-MA              1:10.65    1:15.28   12  
       34.71  1:15.28                                                      
C - Division  
  1 Bignault, Doug H          13 CBFY-MA              1:16.36    1:15.97   20  
       35.02  1:15.97                                                      
  2 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA              1:19.25    1:17.22   17  
       37.49  1:17.22                                                      
  3 Acker, Andrew J           14 CBST-MA              1:17.71    1:17.23   16  
       36.31  1:17.23                                                      
  4 Shmurak, James D          14 THY-MA               1:16.72    1:17.67   15  
       36.78  1:17.67                                                      
  5 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA              1:26.08    1:18.79   14  
       36.18  1:18.79                                                      
  6 Frolov, Elyas             13 THY-MA               1:23.08    1:19.77   13  
       37.77  1:19.77                                                      
  7 Kim, Sam                  13 CBFY-MA              1:42.69    1:20.21   12  
       37.85  1:20.21                                                      
  8 Bentley, Chase A          14 TRI-MA               1:24.51    1:20.55   11  
       38.71  1:20.55                                                      
  9 Menasion, Miles V         13 SERP-MA              1:21.49    1:20.85    9  
       38.19  1:20.85                                                      
 10 Leyzerzon, Alexander J    14 CBST-MA              1:22.48    1:21.18    7  
       38.79  1:21.18                                                      
 11 Niazy, Omar K             13 Lower Merion-MA      1:25.27    1:23.00    6  
       39.57  1:23.00                                                      
 12 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA               1:23.26    1:24.22    5  
       39.88  1:24.22                                                      
 13 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              1:23.10    1:25.49    4  
       39.34  1:25.49                                                      
 14 Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:29.46    1:27.57    3  
       41.29  1:27.57                                                      
 15 Cohen, Jacob M            14 THY-MA               1:28.22    1:27.92    2  
       40.18  1:27.92                                                      
 16 Shindler, Ryan E          13 Lower Merion-MA      1:29.46    1:29.32    1  
       40.34  1:29.32                                                      
 17 Hardis, Ethan M           13 CBFY-MA              1:49.83    1:31.91  
       42.82  1:31.91                                                      
 18 Snider, William H         13 HQH-NJ               1:35.89    1:35.09  
       44.40  1:35.09                                                      
 19 Richards, Logan M         13 UNOJR-MA             1:35.37    1:35.55  
       46.82  1:35.55                                                      
 20 Moore, Thomas A           13 SERP-MA              1:38.56    1:36.47  
       45.96  1:36.47                                                      
 21 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                   NT    1:36.52  
       46.01  1:36.52                                                      
 22 McCormack, Matt T         13 TRI-MA                    NT    1:38.96  
       45.84  1:38.96                                                      
 23 Chalissery, Joseph G      14 Lower Merion-MA      1:46.88    1:45.54  
       49.61  1:45.54                                                      
 
Event 62  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   1:03.54    1:06.17   20  
       31.47  1:06.17                                                      
  2 McBryan, Danny J          15 CBST-MA              1:10.39    1:08.01   17  
       31.84  1:08.01                                                      
  3 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA              1:09.73    1:08.25   16  
       32.24  1:08.25                                                      
  4 Roytman, Gregory M        17 THY-MA               1:08.29    1:08.88   15  
       32.62  1:08.88                                                      
  5 Wells, Jesse              17 PENN-MA              1:10.84    1:09.88   14  
       32.82  1:09.88                                                      
  6 He, Kevin J               15 CBST-MA              1:11.00    1:10.38   13  
       32.85  1:10.38                                                      
C - Division  
  1 Zisa, Jack R              15 THY-MA               1:21.61    1:18.53   20  
       37.17  1:18.53                                                      
  2 Holden, Marquis I         16 SERP-MA              1:13.50    1:20.37   17  
       37.17  1:20.37                                                      
  3 Vinhais, Emanuel          15 CBFY-MA              1:27.43    1:20.42   16  
       38.80  1:20.42                                                      
  4 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA              1:21.23    1:25.40   15  
       39.65  1:25.40                                                      
 
Event 63  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA                55.09      55.26   20  
       27.09    55.26                                                      
  2 Klaehn, Alina M           13 EAAC-MA                58.37      56.40   17  
       27.07    56.40                                                      
  3 Kuo, Jessica Y            14 CBST-MA                57.83      57.66   16  
       27.79    57.66                                                      
  4 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA                58.32      58.06   15  
       28.01    58.06                                                      
  5 Wojnovich, Emma           14 EAAC-MA                57.93      58.12   14  
       27.83    58.12                                                      
  6 Storm, Hannah J           14 PCAC-MA                57.71      58.50   13  
       27.93    58.50                                                      
  7 Kingsley, Emma B          14 FSA-MA                 57.82      59.01   12  
       28.52    59.01                                                      
  8 White, Sadie N            13 Lower Merion-MA      1:00.05      59.69   11  
       29.09    59.69                                                      
  9 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA                58.88      59.91    9  
       29.00    59.91                                                      
 10 Webb, Averi B             13 GAAC-MA              1:00.07    1:00.21    7  
       29.06  1:00.21                                                      
 11 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    1:00.25    6  
       29.41  1:00.25                                                      
 12 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA                   NT    1:00.43    5  
       29.52  1:00.43                                                      
 13 Nelson, Emmy T            14 THY-MA               1:01.03    1:00.56    4  
       28.97  1:00.56                                                      
BB - Division  
  1 Huffman, Rosa             13 Lower Merion-MA      1:09.61    1:00.88   20  
       29.12  1:00.88                                                      
  2 Krissinger, Sarah         13 Lower Merion-MA        59.94    1:01.03   17  
       29.72  1:01.03                                                      
  3 DiGregorio, Abigail N     13 CBST-MA                59.91    1:01.25   16  
       28.85  1:01.25                                                      
  4 Burke, Bryana N           14 CBST-MA              1:04.03    1:01.95   15  
       30.11  1:01.95                                                      
  5 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA              1:05.39    1:02.02   14  
       30.20  1:02.02                                                      
  6 Corino, Lillie A          13 CBST-MA              1:03.01    1:02.11   13  
       30.03  1:02.11                                                      
  7 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA                59.38    1:02.19   12  
       30.33  1:02.19                                                      
  8 Patrick, Madeline A       14 THY-MA               1:02.94    1:02.27   11  
       30.33  1:02.27                                                      
  9 Sheets, Maura M           13 GSY-MA               1:03.02    1:02.37    9  
       29.63  1:02.37                                                      
 10 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              1:00.40    1:02.38    7  
       30.02  1:02.38                                                      
 11 Incollingo, Rachel D      13 GAAC-MA              1:02.66    1:02.52    5.5
       29.96  1:02.52                                                      
 11 Reteneller, Riley T       13 CBST-MA                   NT    1:02.52    5.5
       29.76  1:02.52                                                      
 13 Suko, Anya F              14 CBST-MA              1:01.91    1:03.05    4  
       30.33  1:03.05                                                      
 14 Peifer, Emily M           14 THY-MA               1:02.90    1:03.09    3  
       30.33  1:03.09                                                      
 15 O'Shea, Ella S            13 EAAC-MA              1:01.71    1:03.18    2  
       30.56  1:03.18                                                      
 16 Totoro, Alyssa M          13 EAAC-MA              1:03.63    1:03.24    1  
       30.82  1:03.24                                                      
 17 Harobin, Lucy C           13 GAAC-MA              1:04.34    1:03.31  
       30.93  1:03.31                                                      
 18 Santos, Hannah I          14 BYNS-MA              1:03.38    1:03.36  
       30.39  1:03.36                                                      
 19 Lerner, Isabella K        13 THY-MA               1:03.56    1:03.79  
       30.57  1:03.79                                                      
 20 Girasole-Culhane, Alexa   13 FSA-MA               1:04.01    1:04.01  
       30.86  1:04.01                                                      
 21 Okongwu, Ijenu U          13 SERP-MA              1:01.30    1:04.02  
       30.51  1:04.02                                                      
 22 Bass, Kayla J             13 PCAC-MA              1:04.33    1:04.35  
       30.91  1:04.35                                                      
 23 Gray, Elizabeth C         13 SERP-MA              1:02.12    1:04.41  
       30.88  1:04.41                                                      
 24 Hacherl, Allison L        13 HHAA-MA              1:03.54    1:04.52  
       30.45  1:04.52                                                      
 25 Acker, Lilly E            14 CBST-MA              1:02.69    1:04.57  
       30.89  1:04.57                                                      
 26 Verrelli, Lauren A        13 EAAC-MA              1:05.62    1:04.97  
       31.31  1:04.97                                                      
 27 Harobin, Charlotte R      13 GAAC-MA              1:08.54    1:05.51  
       30.93  1:05.51                                                      
 28 Thomas, Isabella M        14 TRI-MA               1:07.94    1:05.60  
       31.43  1:05.60                                                      
C - Division  
  1 McCrudden, Reiley M       13 GAAC-MA              1:07.66    1:05.83   20  
       31.65  1:05.83                                                      
  2 Armetta, Julia            14 GSY-MA               1:04.10    1:06.06   17  
       32.27  1:06.06                                                      
  3 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA              1:05.71    1:06.34   16  
       31.26  1:06.34                                                      
  4 Goodling, Erin A          13 CBST-MA              1:05.90    1:06.56   15  
       32.03  1:06.56                                                      
  5 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA              1:07.63    1:07.12   14  
       31.64  1:07.12                                                      
  6 Exler, Grace T            13 CBST-MA              1:09.57    1:07.24   13  
       32.33  1:07.24                                                      
  7 Sell, Katherine J         13 HQH-NJ               1:07.39    1:07.34   12  
       32.31  1:07.34                                                      
  8 Juliano-Smith, Lilianna   13 TRI-MA               1:11.44    1:07.77   11  
       32.92  1:07.77                                                      
  9 Growney, Devyn J          13 CBST-MA              1:09.35    1:08.47    9  
       32.81  1:08.47                                                      
 10 Feinberg, Lindsay T       13 EAAC-MA              1:07.64    1:08.80    7  
       33.21  1:08.80                                                      
 11 Pye, Julia E              13 CBST-MA              1:08.79    1:08.97    6  
       32.93  1:08.97                                                      
 12 Khalil, Sarah             13 EAAC-MA              1:08.69    1:09.13    5  
       32.89  1:09.13                                                      
 13 Blatney, Nora M           14 GAAC-MA              1:07.95    1:10.09    4  
       33.23  1:10.09                                                      
 14 Bernabeo, Devon E         14 TRI-MA               1:08.90    1:10.75    3  
       33.13  1:10.75                                                      
 15 Whitman, Paige E          13 GAAC-MA              1:13.03    1:11.05    2  
       34.18  1:11.05                                                      
 16 Kaganov, Lily A           14 THY-MA               1:09.89    1:11.50    1  
       34.21  1:11.50                                                      
 17 Wimmer, Sara A            13 TRI-MA               1:18.42    1:16.61  
       37.00  1:16.61                                                      
 18 Gaikwad, Aishna           13 EAAC-MA              1:15.79    1:16.86  
       36.60  1:16.86                                                      
 
Event 63  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA                54.94      54.64   20  
       26.34    54.64                                                      
  2 Miksa, Leah               16 CBFY-MA                58.32      57.63   17  
       27.82    57.63                                                      
  3 Hartman, Sabina A         15 THY-MA                 57.32      58.05   16  
       27.90    58.05                                                      
BB - Division  
  1 Burlein, Hannah J         18 GSY-MA                 56.94      59.03   20  
       28.21    59.03                                                      
  2 Goodyear, Hailey A        16 THY-MA               1:00.38      59.36   17  
       28.34    59.36                                                      
  3 Luckey, Azaria S          16 SERP-MA                58.37      59.66   16  
       28.33    59.66                                                      
  4 Mciver-Jenkins, Dru H     16 SERP-MA                58.69    1:00.18   15  
       28.89  1:00.18                                                      
  5 Peifer, Madison P         17 THY-MA                 58.71    1:01.22   14  
       29.28  1:01.22                                                      
  6 von Schmidt, Kylie M      15 THY-MA                 58.98    1:01.26   13  
       29.58  1:01.26                                                      
  7 Taylor, Kaia T            17 SERP-MA                59.27    1:01.40   12  
       29.88  1:01.40                                                      
  8 Cavalluzzo, Christina M   15 CBFY-MA              1:04.04    1:02.27   11  
       29.78  1:02.27                                                      
  9 Okongwu, Amara R          15 SERP-MA                58.91    1:02.28    9  
       29.29  1:02.28                                                      
 10 Moore, Audra K            16 CBST-MA                59.67    1:02.64    7  
       30.12  1:02.64                                                      
C - Division  
  1 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   1:01.97    1:03.98   20  
       30.53  1:03.98                                                      
  2 Growney, Riley J          15 CBST-MA              1:05.70    1:04.00   17  
       30.82  1:04.00                                                      
  3 Armetta, Karina           18 GSY-MA               1:00.30    1:04.64   16  
       31.07  1:04.64                                                      
  4 Dyke, Shannon             17 CBFY-MA              1:09.34    1:08.20   15  
       32.72  1:08.20                                                      
  5 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA              1:09.18    1:11.27   14  
       33.51  1:11.27                                                      
  6 Wagner, Carleyrose        15 CBFY-MA              1:12.12    1:11.50   13  
       34.06  1:11.50                                                      
  7 Bryson, Morgan S          15 SERP-MA              1:09.76    1:13.08   12  
       34.20  1:13.08                                                      
  8 Henry, Mikayla M          16 SERP-MA              1:08.44    1:16.20   11  
       35.88  1:16.20                                                      
  9 Schwab, Solomaya F        15 SERP-MA              1:17.26    1:17.03    9  
       37.47  1:17.03                                                      
 10 Thut, Emilia              15 SERP-MA              1:15.43    1:17.89    7  
       37.08  1:17.89                                                      
 
Event 64  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA                50.93      51.27   20  
       24.94    51.27                                                      
  2 Buck, Quinn O             14 CBST-MA                50.62      52.07   17  
       25.12    52.07                                                      
  3 Goodyear, Connor H        14 THY-MA                 51.65      52.16   16  
       25.36    52.16                                                      
  4 Graver, Stephen M         14 EAAC-MA                53.02      53.44   15  
       25.71    53.44                                                      
  5 Clark, Jack F             14 GAAC-MA                54.61      54.41   14  
       25.78    54.41                                                      
  6 McCallion, Max R          14 CBST-MA                54.92      54.68   13  
       26.08    54.68                                                      
  7 Stewart, Marcel A         14 EAAC-MA                54.16      54.92   12  
       26.61    54.92                                                      
  8 Park, Tate J              14 FSA-MA                 54.37      55.60   11  
       26.75    55.60                                                      
  9 Alpert, Danny B           14 THY-MA                 53.68      55.69    9  
       27.02    55.69                                                      
 10 Swain, Franky A           14 CBST-MA                56.03      55.86    7  
       26.71    55.86                                                      
 11 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA                58.07      56.07    6  
       26.72    56.07                                                      
BB - Division  
  1 Boles, Andrew B           13 GAAC-MA                57.86      56.57   20  
       27.27    56.57                                                      
  2 Rhoge, Mark E             14 THY-MA                 57.29      56.59   17  
       27.00    56.59                                                      
  3 Kapaj, Kleidi             14 TRI-MA                 58.99      57.10   16  
       28.06    57.10                                                      
  4 Cano, Will                13 UNOJR-MA               56.87      57.40   15  
       27.21    57.40                                                      
  5 Clark, Will T             13 GAAC-MA                57.75      57.50   14  
       27.83    57.50                                                      
  6 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                59.84      57.60   13  
       27.77    57.60                                                      
  7 McIver-Jenkins, Benjamin  14 SERP-MA                58.79      57.71   12  
       27.64    57.71                                                      
  8 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA                59.15      57.96   11  
       28.46    57.96                                                      
  9 Noldy, Kevin              13 GSY-MA                 59.88      58.97    9  
       28.63    58.97                                                      
 10 Bignault, Doug H          13 CBFY-MA              1:05.52      58.98    7  
       28.04    58.98                                                      
 11 Cohen, Jacob M            14 THY-MA               1:00.93      59.21    6  
       28.46    59.21                                                      
 12 Acker, Andrew J           14 CBST-MA                57.48      59.33    5  
       27.88    59.33                                                      
 13 Menasion, Miles V         13 SERP-MA              1:01.25      59.82    4  
       28.72    59.82                                                      
 14 Kovan, Henry E            14 EAAC-MA              1:00.54    1:00.29    3  
       28.90  1:00.29                                                      
C - Division  
  1 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA              1:07.78    1:01.56   20  
       29.69  1:01.56                                                      
  2 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA              1:05.73    1:02.19   17  
       29.83  1:02.19                                                      
  3 Leyzerzon, Alexander J    14 CBST-MA              1:05.46    1:02.91   16  
       30.08  1:02.91                                                      
  4 Young, Sahmir H           13 SERP-MA              1:04.68    1:04.22   15  
       30.59  1:04.22                                                      
  5 Niazy, Omar K             13 Lower Merion-MA      1:05.19    1:04.34   14  
       30.77  1:04.34                                                      
  6 Frolov, Elyas             13 THY-MA               1:04.51    1:04.91   13  
       30.06  1:04.91                                                      
  7 Moore, Thomas A           13 SERP-MA              1:05.18    1:05.21   12  
       31.77  1:05.21                                                      
  8 Symons, Ryan M            13 CBST-MA              1:06.73    1:07.89   11  
       32.82  1:07.89                                                      
  9 Fernando, Kennith T       13 HQH-NJ               1:10.60    1:08.63    9  
       32.30  1:08.63                                                      
 10 Richards, Logan M         13 UNOJR-MA             1:08.72    1:08.94    7  
       34.15  1:08.94                                                      
 11 Chalissery, Joseph G      14 Lower Merion-MA      1:12.14    1:10.63    6  
       32.74  1:10.63                                                      
 12 Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:13.30    1:12.52    5  
       34.48  1:12.52                                                      
 13 McCormack, Matt T         13 TRI-MA               1:21.80    1:14.24    4  
       35.01  1:14.24                                                      
 14 Shindler, Ryan E          13 Lower Merion-MA      1:15.24    1:16.83    3  
       35.13  1:16.83                                                      
 15 Nemati, Navid             13 SERP-MA              1:19.84    1:19.41    2  
       37.75  1:19.41                                                      
 
Event 64  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mislan, Trevor B          17 CBST-MA                50.80      49.54   20  
       23.90    49.54                                                      
  2 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA                51.21      50.56   17  
       24.38    50.56                                                      
  3 Belder, Joshua G          17 THY-MA                 49.88      51.65   16  
       24.60    51.65                                                      
BB - Division  
  1 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA                53.97      52.60   20  
       25.10    52.60                                                      
  2 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA     51.71      52.97   17  
       25.66    52.97                                                      
  3 Santos, Jacob D           15 BYNS-MA                52.56      53.45   16  
       25.87    53.45                                                      
  4 Zisa, Jack R              15 THY-MA                 54.50      53.64   15  
       26.00    53.64                                                      
  5 Vidal, Pat A              15 CBST-MA                52.93      54.31   14  
       26.09    54.31                                                      
  6 Krystkiewicz, Thomas M    15 CBST-MA                55.93      54.45   13  
       25.74    54.45                                                      
  7 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA                54.74      54.88   12  
       26.27    54.88                                                      
  8 Myatt-Knox, Hosni E       18 SERP-MA                56.20      56.17   11  
       27.38    56.17                                                      
  9 He, Kevin J               15 CBST-MA                56.27      56.92    9  
       27.68    56.92                                                      
C - Division  
  1 Holden, Marquis I         16 SERP-MA                53.56      57.33   20  
       26.61    57.33                                                      
  2 Vinhais, Emanuel          15 CBFY-MA              1:04.98    1:01.71   17  
       29.45  1:01.71                                                      
Non-Award Division  
 -- Wallace, Cameron J        15 CBST-MA                56.32         DQ  
       26.07       DQ