Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/23/2018 01:35 PM
                        2018 MA JW Feb Mini - 2/18/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandy, Nora                8 GPAC                 1:21.35    1:25.26   20  
  2 Pentapalli, Thanvi         8 JW                        NT    1:53.42   17  
  3 Potts, Megan               6 NPAC                      NT    1:59.93   16  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Brendan           8 NPAC                 1:34.12    1:22.11   20  
  2 Broderick, Ronan           8 JW                   1:35.08    1:31.00   17  
  3 Lewandowski, Ben           8 JW                        NT    1:48.75   16  
 -- Rivera, Alex               8 JW                        NT         DQ  
 
Event 3  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelsey, Peyton             6 WAVE                   21.83      20.37   20  
  2 Breeding, Ellie            6 JW                     23.94      22.45   17  
  3 Potts, Megan               6 NPAC                   24.99      22.65   16  
  4 Yansick, Mary Kate         6 JW                     26.72      26.68   15  
  5 Gaynor, Eleanor            6 JW                     28.36      26.89   14  
  6 Callahan, Amelia           6 JW                        NT      28.85   13  
  7 Forrest, Scarlett          6 JW                     34.27      32.79   12  
 
Event 4  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNally, Joey              6 JW                     24.23      23.66   20  
  2 Henderson, Gabe            6 JW                     30.12      28.11   17  
  3 Chen, Alex                 6 JW                     29.94      31.47   16  
 
Event 5  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berzanski, Audrey          7 JW                     20.06      18.81   20  
  2 Grossi, Giuliana           7 JW                     21.22      21.02   17  
  3 Deveney, Brynn             7 TRI                    20.96      21.15   16  
  4 Stibler, Liv               7 JW                     24.28      23.13   15  
  5 Nalawde, Aasheeta          7 JW                     24.25      23.38   14  
  6 Herron, Mairead            7 JW                     27.80      24.85   13  
  7 Xia, Hanna                 7 JW                     26.80      27.60   12  
  8 Stephens, Bridget          7 TRI                    30.47      30.10   11  
  9 Gowdy, Madison             7 JW                     30.57      31.03    9  
 
Event 6  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waggoner, Gabe             7 JW                     18.20      17.12   20  
  2 Mealey, Gage               7 GPAC                   17.09      17.36   17  
  3 Kerins, Dylan              7 TRI                    20.50      19.46   16  
  4 Masucci, Thomas            7 VINY                   19.31      19.60   15  
  5 Kerins, Gavin              7 TRI                    20.50      21.51   14  
  6 McMillan, Ryan             7 JW                     24.43      21.61   13  
  7 Papadopoulos, Frankie      7 TRI                    23.48      23.08   12  
  8 Walsh, Killian             7 JW                     25.95      26.16   11  
  9 Shields, Rylan             7 JW                     27.97      27.84    9  
 10 Chon, Aiden                7 JW                     31.48      28.86    7  
 11 Lam, Connor                7 JW                     35.56      34.52    6  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandy, Nora                8 GPAC                   15.71      16.52   20  
  2 Jack, Olivia               8 JW                     16.87      16.58   17  
  3 Kelsey, Madison            8 WAVE                   17.71      17.73   16  
  4 Rushdy, Hanna              8 JW                     22.03      18.41   15  
  5 Kim, Faith                 8 JW                     18.73      18.89   14  
  6 Jacobs, Heidi              8 JW                     18.23      19.06   13  
  7 Pham, Sofia                8 JW                     20.98      19.44   12  
  8 Daniel, Caroline           8 TRI                       NT      20.14   11  
  9 Mantini, Elena             8 FSA                    22.39      21.08    9  
 10 Lin, Abby                  8 JW                     20.28      21.62    7  
 11 Stephens, Abby             8 TRI                    22.14      21.84    6  
 12 Grandizio, Morgan          8 TRI                       NT      24.58    5  
 13 Brennan, Rachel            8 JW                        NT      28.98    4  
 14 Biron, Arielle             8 FSA                       NT      29.42    3  
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Sam               8 JW                     15.63      15.49   20  
  2 Kim, Caleb                 8 JW                     17.11      15.63   17  
  3 Giordano, Ryan             8 JW                     17.67      16.87   16  
  4 Patel, Manntram            8 VINY                   17.93      17.64   14  
  5 Sharp, Brenden             8 JW                     18.98      17.80   13  
  6 Goodman, Alex              8 JW                     19.98      18.85   12  
  7 Hickey, Shane              8 TRI                    20.98      19.56   11  
  8 Nelson, James              8 TRI                    21.61      20.07    9  
  9 Lewandowski, Ben           8 JW                     18.92      20.58    7  
 10 Gardner-Kratz, Griffin     8 JW                     21.93      20.94    6  
 11 Vinod, Sidd                8 JW                     21.83      22.05    5  
 12 wu, Andrew                 8 JW                     22.24      24.41    4  
 13 Mullin, Josh               8 JW                     26.37      25.56   15  
 14 Weston, Abe                8 FSA                       NT      25.68    3  
 15 Lam, Brandon               8 JW                     26.66      26.63    2  
 
Event 9  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey           8 JW                     36.40      34.03   20  
  2 Daniel, Caroline           8 TRI                       NT      47.19   17  
  3 Vitarelli, Eden            7 JW                   1:10.74      53.34   16  
  4 Zarzecki, Madison          7 JW                     52.97      54.36   15  
  5 Ibanez, Nadia              7 JW                        NT      55.84   14  
  6 Yansick, Mary Kate         6 JW                        NT    1:03.00   13  
  7 Ojha, Elina                7 JW                   1:18.68    1:20.29   12  
 
Event 10  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milano, Frank              8 TRI                    37.53      36.83   20  
  2 Duncan, Connor             8 JW                     41.96      42.35   17  
  3 Patel, Manntram            8 VINY                   41.07      42.93   16  
  4 Kerins, Dylan              7 TRI                    43.53      46.63   15  
  5 Jung, Max                  8 FSA                    51.44      49.32   14  
  6 Kerins, Gavin              7 TRI                    45.14      49.48   13  
  7 Walsh, Eamonn              8 JW                     51.47      49.57   12  
  8 Rudnik, Tristan            8 JW                     48.36      50.55   11  
  9 Walsh, Killian             7 JW                        NT      53.62    9  
 10 McNally, Joey              6 JW                        NT      54.46    7  
 11 Masucci, Thomas            7 VINY                   47.72    1:09.24    6  
 12 Henderson, Gabe            6 JW                        NT    1:10.76    5  
 
Event 11  Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNally, Eden              8 JW                        NT    1:31.46   20  
  2 Sandy, Nora                8 GPAC                 1:38.33    1:35.50   17  
       18.74  1:35.50                                                      
  3 DeVito, Isabella           8 GPAC                 1:47.43    1:46.06   16  
 
Event 12  Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snook, Landyn              8 GRA                       NT    1:28.12   20  
  2 Sharp, Brenden             8 JW                        NT    1:33.93   17  
  3 Miller, Everett            8 GRA                       NT    1:39.27   16  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaynor, Eleanor            6 JW                     31.77      25.36   20  
  2 Kelsey, Peyton             6 WAVE                   28.35      25.38   17  
  3 Breeding, Ellie            6 JW                     27.68      27.42   16  
  4 Potts, Megan               6 NPAC                   26.45      27.96   15  
  5 Yansick, Mary Kate         6 JW                     28.48      31.57   14  
  6 Callahan, Amelia           6 JW                        NT      33.79   13  
  7 Forrest, Scarlett          6 JW                     41.40      36.66   12  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson, Gabe            6 JW                     28.01      27.72   20  
  2 Chen, Alex                 6 JW                     30.73      29.20   17  
  3 McNally, Joey              6 JW                     32.77      31.01   16  
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berzanski, Audrey          7 JW                     23.31      21.48   20  
  2 Vitarelli, Eden            7 JW                     25.65      23.47   17  
  3 Deveney, Brynn             7 TRI                    24.96      25.11   16  
  4 Herron, Mairead            7 JW                     31.51      27.63   15  
  5 Xia, Hanna                 7 JW                     26.26      27.71   14  
  6 Stibler, Liv               7 JW                     28.31      28.00   13  
  7 Nalawde, Aasheeta          7 JW                     28.41      28.02   12  
  8 Ibanez, Nadia              7 JW                     28.53      28.97   11  
  9 Stephens, Bridget          7 TRI                       NT      30.43    9  
 10 Gowdy, Madison             7 JW                     37.97      30.65    7  
 11 Ojha, Elina                7 JW                     37.86      31.43    6  
 
Event 16  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Gage               7 GPAC                   24.37      21.06   20  
  2 McMillan, Ryan             7 JW                     28.12      22.35   17  
  3 Waggoner, Gabe             7 JW                     23.00      22.38   16  
  4 Masucci, Thomas            7 VINY                   24.62      25.19   15  
  5 Chon, Aiden                7 JW                     33.70      27.43   14  
  6 Papadopoulos, Frankie      7 TRI                    28.57      30.77   13  
  7 Lam, Connor                7 JW                     35.06      30.87   12  
  8 Shields, Rylan             7 JW                     37.12      37.19   11  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey           8 JW                     17.53      16.90   20  
  2 Jack, Olivia               8 JW                     21.93      20.38   17  
  3 Jacobs, Heidi              8 JW                     22.33      21.73   16  
  4 Rushdy, Hanna              8 JW                     21.48      21.85   15  
  5 Kelsey, Madison            8 WAVE                   22.61      22.17   14  
  6 Pham, Sofia                8 JW                     26.16      22.45   13  
  7 Pentapalli, Thanvi         8 JW                     25.76      22.81   12  
  8 Daniel, Caroline           8 TRI                       NT      23.63   11  
  9 Stephens, Abby             8 TRI                       NT      24.38    9  
 10 Mantini, Elena             8 FSA                    24.08      25.12    7  
 11 Biron, Arielle             8 FSA                       NT      30.30    6  
 12 Grandizio, Morgan          8 TRI                       NT      30.87    5  
 13 Brennan, Rachel            8 JW                        NT      31.77    4  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duncan, Connor             8 JW                     21.45      21.03   20  
  2 Levy, Dylan                8 JW                     26.66      22.13   17  
  3 Goodman, Alex              8 JW                     23.58      23.08   16  
  4 wu, Andrew                 8 JW                     24.89      23.93   15  
  5 Rivera, Alex               8 JW                     24.40      24.43   14  
  6 Gardner-Kratz, Griffin     8 JW                     29.75      27.15   13  
  7 Nelson, James              8 TRI                    26.27      27.40   12  
  8 Hickey, Shane              8 TRI                    25.04      28.16   11  
  9 Mullin, Josh               8 JW                     27.56      28.69    9  
 10 Weston, Abe                8 FSA                       NT      29.16    7  
 11 Walsh, Eamonn              8 JW                     26.44      29.26    6  
 12 Lam, Brandon               8 JW                     32.72      30.20    5  
 
Event 19  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosello, Nina              8 JW                     45.46      41.06   20  
  2 Sandy, Nora                8 GPAC                   41.79      46.71   17  
  3 DeVito, Isabella           8 GPAC                   49.70      47.76   16  
  4 Lin, Abby                  8 JW                     53.25      48.15   15  
  5 Mantini, Elena             8 FSA                    54.39      55.04   14  
  6 Wei, Lindsey               7 JW                   1:00.21      59.29   13  
  7 Zarzecki, Madison          7 JW                     59.09    1:00.03   12  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broderick, Ronan           8 JW                     43.78      42.95   20  
  2 Faikish, Brendan           8 NPAC                   48.21      44.88   17  
  3 Rudnik, Tristan            8 JW                     49.79      48.10   16  
  4 Rimler, Maack              7 TRI                    45.23      50.37   15  
  5 Vinod, Sidd                8 JW                     55.95      51.76   14  
  6 Jung, Max                  8 FSA                    55.89    1:00.88   13  
  7 Lewandowski, Ben           8 JW                        NT    1:01.37   12  
  8 Henderson, Gabe            6 JW                        NT    1:14.61   11  
 -- Chen, Alex                 6 JW                        NT         DQ  
 
Event 21  Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, Heidi              8 JW                        NT    1:52.41   20  
  2 DeVito, Isabella           8 GPAC                 2:05.69    2:03.78   17  
  3 Kim, Faith                 8 JW                   2:16.20    2:03.86   16  
 
Event 22  Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Sam               8 JW                   1:41.34    1:40.58   20  
  2 Rimler, Maack              7 TRI                  1:50.14    1:51.53   17  
  3 Kim, Caleb                 8 JW                   1:50.36    1:52.61   16  
  4 Mealey, Gage               7 GPAC                      NT    2:02.09   15  
 -- Giordano, Ryan             8 JW                   2:03.64         DQ  
 
Event 23  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelsey, Peyton             6 WAVE                   31.91      30.73   20  
  2 Breeding, Ellie            6 JW                     36.53      32.18   17  
  3 Yansick, Mary Kate         6 JW                     33.06      33.82   16  
  4 Gaynor, Eleanor            6 JW                     43.90      44.33   15  
  5 Forrest, Scarlett          6 JW                        NT    1:19.00   14  
 
Event 24  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNally, Joey              6 JW                     38.42      36.92   20  
  2 Chen, Alex                 6 JW                     40.19      39.05   17  
 
Event 25  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nalawde, Aasheeta          7 JW                     43.95      33.85   20  
  2 Stibler, Liv               7 JW                     39.69      34.12   17  
  3 Vitarelli, Eden            7 JW                     38.79      35.93   16  
  4 Zarzecki, Madison          7 JW                     35.53      37.26   15  
  5 Xia, Hanna                 7 JW                     35.78      38.03   14  
  6 Ojha, Elina                7 JW                     49.90      42.13   13  
  7 Ibanez, Nadia              7 JW                     35.10      42.89   12  
  8 Gowdy, Madison             7 JW                     46.47      43.79   11  
  9 Stephens, Bridget          7 TRI                    41.69      44.57    9  
 
Event 26  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waggoner, Gabe             7 JW                     26.81      26.90   20  
  2 Masucci, Thomas            7 VINY                   29.96      28.89   17  
  3 Kerins, Dylan              7 TRI                    29.46      29.32   16  
  4 Kerins, Gavin              7 TRI                    33.40      30.77   15  
  5 McMillan, Ryan             7 JW                        NT      31.53   14  
  6 Papadopoulos, Frankie      7 TRI                    39.15      34.68   13  
  7 Walsh, Killian             7 JW                     38.73      35.17   12  
  8 Lam, Connor                7 JW                     43.27      37.56   11  
  9 Chon, Aiden                7 JW                        NT      39.46    9  
 10 Shields, Rylan             7 JW                     48.55      48.72    7  
 
Event 27  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNally, Eden              8 JW                     22.50      23.29   20  
  2 Rushdy, Hanna              8 JW                     25.63      25.38   17  
  3 Jack, Olivia               8 JW                     27.43      26.53   16  
  4 Mantini, Elena             8 FSA                    27.07      27.06   15  
  5 Pentapalli, Thanvi         8 JW                     29.78      27.24   14  
  6 Lin, Abby                  8 JW                     30.31      27.96   13  
  7 Stephens, Abby             8 TRI                    28.59      28.06   12  
  8 Biron, Arielle             8 FSA                       NT      33.30   11  
  9 Grandizio, Morgan          8 TRI                       NT      41.29    9  
 10 Brennan, Rachel            8 JW                        NT      56.70    7  
 
Event 28  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duncan, Connor             8 JW                     26.97      25.30   20  
  2 wu, Andrew                 8 JW                     26.39      27.03   17  
  3 Vinod, Sidd                8 JW                     28.13      27.95   16  
  4 Rivera, Alex               8 JW                     32.80      30.08   15  
  5 Nelson, James              8 TRI                    35.22      32.30   14  
  6 Hickey, Shane              8 TRI                    33.88      32.53   13  
  7 Mullin, Josh               8 JW                     34.72      34.70   12  
  8 Gardner-Kratz, Griffin     8 JW                     40.25      36.61   11  
  9 Walsh, Eamonn              8 JW                     33.40      36.96    9  
 10 Lam, Brandon               8 JW                     40.05      38.10    7  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosello, Nina              8 JW                     55.18      48.78   20  
  2 McNally, Eden              8 JW                     59.81      50.34   17  
  3 DeVito, Isabella           8 GPAC                   57.87      58.77   16  
  4 Pham, Sofia                8 JW                        NT      59.91   15  
  5 Berzanski, Audrey          7 JW                        NT      59.92   14  
  6 Grossi, Giuliana           7 JW                        NT    1:09.04   13  
  7 Xia, Hanna                 7 JW                   1:12.06    1:14.92   12  
  8 Wei, Lindsey               7 JW                        NT    1:15.27   11  
 
Event 30  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Brendan           8 NPAC                   54.19      52.03   20  
  2 Milano, Frank              8 TRI                    53.31      54.89   17  
  3 Levy, Dylan                8 JW                        NT      56.98   16  
  4 Patel, Manntram            8 VINY                      NT      57.48   15  
  5 Rudnik, Tristan            8 JW                     58.69      59.48   14  
  6 Lewandowski, Ben           8 JW                        NT    1:03.04   13  
  7 wu, Andrew                 8 JW                        NT    1:06.59   12  
  8 Jung, Max                  8 FSA                  1:37.05    1:41.93   11  
 
Event 32  Boys 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snook, Landyn              8 GRA                       NT    1:25.44   20  
 
Event 33  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelsey, Peyton             6 WAVE                   24.20      26.09   20  
  2 Breeding, Ellie            6 JW                     28.28      33.24   17  
  3 Gaynor, Eleanor            6 JW                     38.52      42.22   16  
  4 Forrest, Scarlett          6 JW                     52.97      46.61   15  
 
Event 35  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berzanski, Audrey          7 JW                     23.43      22.44   20  
  2 Deveney, Brynn             7 TRI                    23.88      25.09   17  
  3 Vitarelli, Eden            7 JW                     28.26      30.35   16  
  4 Nalawde, Aasheeta          7 JW                     36.82      31.70   15  
  5 Zarzecki, Madison          7 JW                     33.71      33.98   14  
  6 Stibler, Liv               7 JW                     29.55      36.87   13  
  7 Ibanez, Nadia              7 JW                     32.92      38.82   12  
  8 Stephens, Bridget          7 TRI                       NT      42.32   11  
  9 Gowdy, Madison             7 JW                     46.44      45.65    9  
 10 Ojha, Elina                7 JW                     51.46      55.65    7  
 
Event 36  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerins, Dylan              7 TRI                    27.66      24.12   20  
  2 McMillan, Ryan             7 JW                     25.03      25.26   17  
  3 Papadopoulos, Frankie      7 TRI                    28.10      27.38   16  
  4 Walsh, Killian             7 JW                     32.14      30.57   15  
  5 Shields, Rylan             7 JW                     34.78      32.49   14  
  6 Kerins, Gavin              7 TRI                    30.77      33.20   13  
  7 Chon, Aiden                7 JW                        NT      39.81   12  
  8 Lam, Connor                7 JW                     48.24      43.20   11  
 
Event 37  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey           8 JW                     18.70      15.87   20  
  2 Cosello, Nina              8 JW                     16.81      16.46   17  
  3 Kelsey, Madison            8 WAVE                   16.96      18.14   16  
  4 Rushdy, Hanna              8 JW                     24.04      25.39   15  
  5 Stephens, Abby             8 TRI                       NT      27.03   14  
  6 Pentapalli, Thanvi         8 JW                     34.67      30.02   13  
  7 Daniel, Caroline           8 TRI                       NT      30.03   12  
  8 Grandizio, Morgan          8 TRI                       NT      34.96   11  
  9 Biron, Arielle             8 FSA                       NT      44.52    9  
 
Event 38  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Sam               8 JW                     16.43      18.64   20  
  2 Sharp, Brenden             8 JW                     20.47      19.25   17  
  3 Duncan, Connor             8 JW                     22.20      20.73   16  
  4 Levy, Dylan                8 JW                     25.39      21.18   15  
  5 Goodman, Alex              8 JW                     21.31      24.29   14  
  6 Rivera, Alex               8 JW                     33.35      24.60   13  
  7 Rudnik, Tristan            8 JW                     24.85      26.34   12  
  8 Walsh, Eamonn              8 JW                     28.84      28.45   11  
  9 Hickey, Shane              8 TRI                    29.28      29.72    9  
 10 Nelson, James              8 TRI                    29.22      30.62    7  
 11 Mullin, Josh               8 JW                     36.30      33.01    6  
 12 Gardner-Kratz, Griffin     8 JW                     34.73      34.07    5  
 13 Jung, Max                  8 FSA                    34.23      34.34    4  
 14 Lam, Brandon               8 JW                     47.20      41.12    3  
 
Event 39  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelsey, Madison            8 WAVE                   47.10      47.84   20  
  2 Kim, Faith                 8 JW                     52.01      48.84   17  
  3 Pham, Sofia                8 JW                        NT      58.33   16  
  4 Grossi, Giuliana           7 JW                        NT    1:06.00   15  
  5 Binder, Lily               8 TRI                    49.98    1:22.64   13.5
  5 Wei, Lindsey               7 JW                        NT    1:22.64   13.5
 
Event 40  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Caleb                 8 JW                     46.30      46.82   20  
  2 Broderick, Ronan           8 JW                     56.66      48.89   17  
  3 Milano, Frank              8 TRI                       NT      48.96   16  
  4 Giordano, Ryan             8 JW                     52.54      52.49   15  
  5 Miller, Everett            8 GRA                       NT      57.19   14  
  6 Vinod, Sidd                8 JW                   1:03.94    1:03.64   13  
 
Event 41  Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Grossi, Giuliana           7 JW                   2:14.27    2:11.14   17  
  1 Deveney, Brynn             7 TRI                  1:59.44    2:00.48   20  
 
Event 42  Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Gage               7 GPAC                 1:39.40    1:41.94   20  
  2 Rimler, Maack              7 TRI                  1:42.58    1:42.50   17  
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Rachel            8 JW                        NT    3:05.87   20  
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milano, Frank              8 TRI                  1:46.50    1:39.57   20  
  2 Patel, Manntram            8 VINY                 1:49.89    1:52.62   17  
  3 Goodman, Alex              8 JW                   2:06.13    1:59.85   16  
 
Event 45  Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey           8 JW                        NT    2:53.75   20  
  2 Cosello, Nina              8 JW                        NT    2:54.70   17  
  3 McNally, Eden              8 JW                        NT    3:14.68   16  
  4 Jack, Olivia               8 JW                        NT    3:17.31   15  
  5 Jacobs, Heidi              8 JW                        NT    3:26.78   14  
  6 Lin, Abby                  8 JW                        NT    3:51.86   13  
  7 Kim, Faith                 8 JW                        NT    3:56.71   12  
 
Event 46  Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snook, Landyn              8 GRA                       NT    2:43.43   20  
  2 Willard, Sam               8 JW                   2:43.31    2:49.69   17  
  3 Kim, Caleb                 8 JW                        NT    2:58.93   16  
  4 Faikish, Brendan           8 NPAC                      NT    3:04.94   15  
  5 Sharp, Brenden             8 JW                        NT    3:07.64   14  
  6 Waggoner, Gabe             7 JW                        NT    3:19.88   13  
  7 Giordano, Ryan             8 JW                        NT    3:26.37   12  
  8 Rimler, Maack              7 TRI                       NT    3:28.59   11  
  9 Broderick, Ronan           8 JW                        NT    3:28.91    9  
 10 Levy, Dylan                8 JW                        NT    3:30.75    7