Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/15/2018 10:57 AM
              2018 MA JW Sweetheart ABBC - 2/10/2018 to 2/11/2018              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Derivaux, Lilly           13 JW                     54.12      53.08  
       25.65    53.08                                                      
  2 Palmer, Lydia             14 JW                     55.83      54.01  
       26.25    54.01                                                      
  3 Thompson, Paris           14 SAKA                   56.58      54.65  
       26.37    54.65                                                      
  4 Skelly, Katharine         14 JW                     55.96      55.36  
       26.53    55.36                                                      
  5 Evans, Olivia             14 SEA                    57.36      55.55  
       26.21    55.55                                                      
  6 Ong, Ashley               14 JW                     56.69      55.71  
       26.56    55.71                                                      
  7 Waggoner, Maddie          13 JW                     56.10      56.26  
       26.95    56.26                                                      
  7 Mullin, Sydney            14 JW                     57.72      56.26  
       27.50    56.26                                                      
B - Final
  9 Kaczorowski, Gabby        13 JW                     58.65      55.85  
       27.18    55.85                                                      
 10 Jellig, Maria             14 JW                     58.57      56.65  
       27.70    56.65                                                      
 11 Babici, Briana            14 JW                     57.83      56.76  
       27.02    56.76                                                      
 12 Canale, Marlee            14 SEA                    58.21      57.25  
       27.66    57.25                                                      
 13 Neely, Maddy              13 JW                     58.31      57.59  
       28.03    57.59                                                      
 14 Merch, Angela             13 JW                     58.06      57.71  
       27.97    57.71                                                      
 15 Bokarev, Anna             14 NRG                    59.31      59.04  
       28.63    59.04                                                      
 16 Wait, Morgan              14 JW                     59.95      59.34  
       28.15    59.34                                                      
 
Event 1  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                    53.58      53.93  
       25.76    53.93                                                      
  2 Derivaux, Lilly           13 JW                     54.29      54.12  
       25.87    54.12                                                      
  3 Palmer, Lydia             14 JW                     55.46      55.83  
       27.26    55.83                                                      
  4 Skelly, Katharine         14 JW                     55.98      55.96  
       26.62    55.96                                                      
  5 Waggoner, Maddie          13 JW                     57.39      56.10  
       27.04    56.10                                                      
  6 Thompson, Paris           14 SAKA                   55.95      56.58  
       27.47    56.58                                                      
  7 Ong, Ashley               14 JW                     55.89      56.69  
       26.99    56.69                                                      
  8 Evans, Olivia             14 SEA                    55.50      57.36  
       27.31    57.36                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mullin, Sydney            14 JW                     57.03      57.72  
       27.98    57.72                                                      
 10 Babici, Briana            14 JW                     58.70      57.83  
       27.42    57.83                                                      
 11 Merch, Angela             13 JW                     57.01      58.06  
       28.15    58.06                                                      
 12 Lee, Natalie              14 BAC                    57.33      58.08  
       28.00    58.08                                                      
 13 Canale, Marlee            14 SEA                    57.49      58.21  
       27.88    58.21                                                      
 14 Neely, Maddy              13 JW                     58.04      58.31  
       28.58    58.31                                                      
 15 Jellig, Maria             14 JW                     58.58      58.57  
       28.09    58.57                                                      
 16 Kaczorowski, Gabby        13 JW                     56.98      58.65  
       28.41    58.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rizzi, Amelia             13 TAC                    58.73      58.97  
       28.15    58.97                                                      
 18 Marchand, Emily           14 TAC                    59.64      59.07  
       28.39    59.07                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bokarev, Anna             14 NRG                  1:00.40      59.31  
       28.83    59.31                                                      
 20 Cleveland, Bridget        14 TAC                    58.14      59.50  
       27.96    59.50                                                      
 21 Wait, Morgan              14 JW                   1:00.67      59.95  
       28.68    59.95                                                      
 22 Scanlon, Colleen          14 TAC                    58.96    1:00.02  
       28.50  1:00.02                                                      
 23 Atheras, Emily            14 TAC                  1:01.86    1:00.20  
       29.32  1:00.20                                                      
 24 Behm, Emma                13 JW                     58.87    1:00.22  
       29.02  1:00.22                                                      
 25 Butler, Veronica          13 MARLINS              1:03.84    1:00.34  
       28.60  1:00.34                                                      
 26 Burgess, Krista           13 SAKA                 1:03.28    1:00.49  
       28.92  1:00.49                                                      
 27 Greenleaf, Lauren         13 SEA                  1:01.38    1:00.66  
       29.38  1:00.66                                                      
 28 Kerner, Erica             13 JW                     58.98    1:00.69  
       29.40  1:00.69                                                      
 29 Bansky, Sarah             14 JW                     58.84    1:01.01  
       29.39  1:01.01                                                      
 30 Seiverd, Ally             13 SEA                    58.20    1:01.04  
       29.37  1:01.04                                                      
 31 Walker, Callie            13 NRG                  1:01.84    1:01.25  
       29.55  1:01.25                                                      
 32 Blood, Kylie              13 TAC                  1:04.04    1:02.33  
       29.44  1:02.33                                                      
 33 Adams, Heather            13 JW                   1:00.43    1:02.90  
       29.76  1:02.90                                                      
 34 Vota, Catherine           13 TAC                  1:01.61    1:03.23  
       30.66  1:03.23                                                      
 35 Elko, Meredith            13 SEA                  1:04.56    1:03.43  
       30.46  1:03.43                                                      
 36 Terry, Olivia             13 BAC                  1:01.05    1:04.78  
       30.44  1:04.78                                                      
 37 Teng, Sarah               13 JW                   1:03.13    1:04.83  
       31.08  1:04.83                                                      
 38 Kelly, Mara               14 BAC                  1:02.78    1:04.87  
       31.13  1:04.87                                                      
 39 Sheppard, Reese           13 VINY                 1:07.00    1:06.56  
       31.26  1:06.56                                                      
 40 Montvydas, Olivia         13 NRG                  1:07.62    1:06.89  
       32.22  1:06.89                                                      
 41 Gramigna, Emily           13 JW                   1:04.51    1:06.94  
       31.50  1:06.94                                                      
 42 Pham, Helena              14 JW                   1:07.10    1:07.24  
       32.36  1:07.24                                                      
 43 Yu, Sharon                13 JW                   1:03.71    1:07.52  
       32.32  1:07.52                                                      
 44 Minos, Gabby              13 JW                   1:08.49    1:07.64  
       33.15  1:07.64                                                      
 45 Foley, Caroline           13 JW                   1:08.49    1:07.87  
       31.88  1:07.87                                                      
 46 Bristow, Sammie           14 NRG                  1:09.16    1:08.22  
       32.79  1:08.22                                                      
 47 Lee, Anya                 14 JW                   1:08.43    1:09.03  
       32.98  1:09.03                                                      
 48 Nehmad, Ava               14 SEA                  1:10.99    1:09.14  
       33.60  1:09.14                                                      
 49 Sacerdote, Rachel         14 JW                   1:11.41    1:09.66  
       33.54  1:09.66                                                      
 50 Ellis, Lilli              13 JW                   1:09.26    1:09.74  
       33.28  1:09.74                                                      
 51 Tian, Esther              14 JW                   1:11.74    1:10.44  
       33.99  1:10.44                                                      
 52 Foley, Maggie             14 JW                   1:07.39    1:10.50  
       33.36  1:10.50                                                      
 53 Yang, Chelsea             14 JW                   1:10.01    1:10.73  
       33.64  1:10.73                                                      
 54 Green, Julia              13 JW                   1:10.31    1:11.94  
       34.41  1:11.94                                                      
 55 Burghardt, Olivia         13 JW                   1:06.92    1:12.00  
       34.73  1:12.00                                                      
 56 Caccamise, Cayley         13 TAC                  1:14.91    1:12.01  
       34.07  1:12.01                                                      
 57 Wells, Izzy               13 JW                   1:15.01    1:13.22  
       35.97  1:13.22                                                      
 58 Chick, Carly              13 JW                   1:16.99    1:19.13  
 59 Rosin, Rachel             13 JW                   1:20.31    1:20.23  
       38.50  1:20.23                                                      
 60 Karnik, Kruti             14 JW                   1:46.05    1:35.16  
 -- Bednarek, Casey           13 UN-99                1:06.58         DQ  
       32.34       DQ                                                      
 
Event 2  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dimayuga, Joshua          14 SEA                    52.89      51.96  
       24.92    51.96                                                      
  2 Seidman, Josh             13 JW                     53.21      52.66  
       25.32    52.66                                                      
  3 Tovar, Juan               13 SAKA                   54.12      53.14  
       25.56    53.14                                                      
  4 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                    55.72      53.46  
       25.91    53.46                                                      
  5 Lin, Kevin                14 SEA                    54.02      53.61  
       25.63    53.61                                                      
  6 Vizzard, Sean             14 JW                     55.98      54.25  
       26.11    54.25                                                      
  7 Jones IV, Master          14 SAKA                   56.06      55.67  
       26.78    55.67                                                      
  8 Gutekunst, Jack           14 JW                     56.64      56.09  
       26.81    56.09                                                      
B - Final
  9 Williams, Darien          13 SAKA                   56.95      55.40  
       26.92    55.40                                                      
 10 Cox, Jeremy               14 NRG                    57.20      55.71  
       26.80    55.71                                                      
 11 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                   58.02      56.17  
       26.79    56.17                                                      
 12 Christou, Alex            14 JW                     56.98      56.29  
       27.01    56.29                                                      
 13 Whartenby, Miller         13 JW                     58.90      56.77  
       27.48    56.77                                                      
 14 Jellig, Conor             14 JW                     59.33      57.02  
       27.58    57.02                                                      
 15 Orr, Harrison             14 JW                     58.56      57.68  
       27.84    57.68                                                      
 16 Nasielski, Michael        14 JW                     59.15      57.79  
       27.73    57.79                                                      
 
Event 2  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pasola, Matthew           14 TAC                    52.23      52.30  
       25.48    52.30                                                      
  2 Dimayuga, Joshua          14 SEA                    52.84      52.89  
       25.35    52.89                                                      
  3 Seidman, Josh             13 JW                     53.34      53.21  
       25.30    53.21                                                      
  4 Lin, Kevin                14 SEA                    53.41      54.02  
       26.00    54.02                                                      
  5 Tovar, Juan               13 SAKA                   53.69      54.12  
       25.99    54.12                                                      
  6 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                    56.42      55.72  
       26.63    55.72                                                      
  7 Vizzard, Sean             14 JW                     55.34      55.98  
       26.94    55.98                                                      
  8 Jones IV, Master          14 SAKA                   57.58      56.06  
       27.20    56.06                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rollins, Joshua           14 CHEL                   56.79      56.64  
       26.28    56.64                                                      
  9 Gutekunst, Jack           14 JW                     56.78      56.64  
       27.36    56.64                                                      
 11 Williams, Darien          13 SAKA                   55.16      56.95  
       27.34    56.95                                                      
 12 Dettlinger, Matt          14 TAC                    57.09      56.96  
       27.26    56.96                                                      
 13 Christou, Alex            14 JW                     58.29      56.98  
       27.39    56.98                                                      
 14 Cox, Jeremy               14 NRG                    56.14      57.20  
       27.19    57.20                                                      
 15 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                   57.26      58.02  
       28.08    58.02                                                      
 16 Orr, Harrison             14 JW                     57.19      58.56  
       28.16    58.56                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whartenby, Miller         13 JW                     57.24      58.90  
       28.48    58.90                                                      
 18 Nasielski, Michael        14 JW                   1:00.20      59.15  
       28.33    59.15                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jellig, Conor             14 JW                     57.66      59.33  
       28.38    59.33                                                      
 20 Sparks, Ryan              14 JW                   1:00.20      59.38  
       28.49    59.38                                                      
 21 Marrone, Jonathan         13 SEA                    59.13    1:00.00  
       29.57  1:00.00                                                      
 22 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                   58.38    1:00.08  
       29.00  1:00.08                                                      
 23 Ozer, Onur                13 ORCA                   59.97    1:00.77  
       28.54  1:00.77                                                      
 24 Ireland, Danny            13 SEA                    59.77    1:00.90  
       29.62  1:00.90                                                      
 25 Falk, Evan                13 SEA                  1:01.86    1:00.91  
       29.75  1:00.91                                                      
 26 Montgomery, Chase         14 CHEL                   59.06    1:01.23  
       28.68  1:01.23                                                      
 27 Tonelli, John             14 JW                   1:02.83    1:01.80  
       29.41  1:01.80                                                      
 28 Chen, Jaron               14 JW                   1:04.49    1:03.30  
       30.45  1:03.30                                                      
 29 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                   1:05.38    1:03.72  
       29.85  1:03.72                                                      
 30 yu, Gary                  13 JW                   1:05.74    1:04.93  
       30.89  1:04.93                                                      
 30 Yoon, Grant               13 JW                   1:04.42    1:04.93  
       30.76  1:04.93                                                      
 32 Black, Eamon              14 JW                   1:04.61    1:05.04  
       31.32  1:05.04                                                      
 33 Likhokon, Zakhar          14 ORCA                 1:03.60    1:06.27  
       30.62  1:06.27                                                      
 34 Orr, Jack                 13 JW                   1:03.85    1:06.68  
       30.66  1:06.68                                                      
 35 Yang, Rain                14 JW                   1:07.92    1:07.16  
       29.86  1:07.16                                                      
 36 Cardace, Dominick         13 TAC                  1:09.81    1:07.42  
       32.27  1:07.42                                                      
 37 Le, Austin                14 JW                   1:11.19    1:08.98  
       33.63  1:08.98                                                      
 38 Li, Erik                  14 JW                   1:07.69    1:09.72  
       20.69  1:09.72                                                      
 39 McDevitt, Kyle            13 JW                   1:09.41    1:09.94  
       33.68  1:09.94                                                      
 40 Podlubny, Michael         13 ORCA                 1:18.36    1:19.48  
       37.49  1:19.48                                                      
 41 Bedi, Aaron               13 JW                   1:25.59    1:26.04  
       39.41  1:26.04                                                      
 42 Sobol, Dan                13 JW                   1:25.67    1:27.44  
       39.31  1:27.44                                                      
 
Event 3  Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cavanagh, Erin            15 JW                     52.99      52.18  
       25.37    52.18                                                      
  2 Yoon, Grace               16 JW                     53.46      52.51  
       25.52    52.51                                                      
  3 Kaczorowski, Margot       16 JW                     54.23      52.76  
       25.63    52.76                                                      
  4 McClintock, Katie         15 SEA                    54.83      52.93  
       25.63    52.93                                                      
  5 Thomas, Myka              17 SAKA                   54.08      54.36  
       26.17    54.36                                                      
  6 Murphy, Erin              18 SEA                    53.84      54.39  
       25.72    54.39                                                      
  7 Sarhan, Leenah            18 SEA                    55.04      54.79  
       26.34    54.79                                                      
  8 Dougherty, Kaelyn         18 JW                     55.17      55.63  
       26.77    55.63                                                      
B - Final
  9 Phelps, Anna              12 PWAC                   55.60      54.92  
       26.17    54.92                                                      
 10 Disanti, Brianna          16 JW                     55.78      55.16  
       26.58    55.16                                                      
 11 Townend, Amy              15 SSC                    56.56      55.44  
       26.91    55.44                                                      
 12 Chambers, Emma            15 DST                    56.09      55.64  
       27.03    55.64                                                      
 13 Jensen, Erin              15 JW                     56.42      55.67  
       27.10    55.67                                                      
 14 Rollo, Sophia             15 JW                     56.06      55.69  
       27.12    55.69                                                      
 15 Kusters, Sam              17 NRG                    55.86      55.91  
       26.67    55.91                                                      
 16 Baines, Lauren            17 JW                     57.06      56.62  
       27.43    56.62                                                      
 
Event 3  Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cavanagh, Erin            15 JW                     51.67      52.99  
       25.79    52.99                                                      
  2 Yoon, Grace               16 JW                     52.72      53.46  
       26.04    53.46                                                      
  3 Murphy, Erin              18 SEA                    52.87      53.84  
       25.82    53.84                                                      
  4 Thomas, Myka              17 SAKA                   53.80      54.08  
       26.04    54.08                                                      
  5 Kaczorowski, Margot       16 JW                     51.37      54.23  
       26.46    54.23                                                      
  6 McClintock, Katie         15 SEA                    53.09      54.83  
       26.36    54.83                                                      
  7 Sarhan, Leenah            18 SEA                    53.50      55.04  
       26.59    55.04                                                      
  8 Dougherty, Kaelyn         18 JW                     53.33      55.17  
       26.60    55.17                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Phelps, Anna              12 PWAC                   54.98      55.60  
       22.00    55.60                                                      
 10 Disanti, Brianna          16 JW                     55.35      55.78  
       26.65    55.78                                                      
 11 Kusters, Sam              17 NRG                    56.20      55.86  
       26.58    55.86                                                      
 12 Rollo, Sophia             15 JW                     56.61      56.06  
       27.07    56.06                                                      
 13 Chambers, Emma            15 DST                    56.19      56.09  
       26.96    56.09                                                      
 14 Jensen, Erin              15 JW                     57.25      56.42  
 15 Townend, Amy              15 SSC                    56.41      56.56  
       27.51    56.56                                                      
 16 Baines, Lauren            17 JW                     56.25      57.06  
       27.57    57.06                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gerhart, Sophie           15 SCAY                   55.42      57.24  
       27.26    57.24                                                      
 18 Mazon, Madison            16 SSC                    58.79      57.33  
       26.82    57.33                                                      
 18 McAuley, Sara Brynn       17 JW                     56.49      57.33  
       27.64    57.33                                                      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Moore, Caitlin            16 SEA                    55.37      57.37  
       27.86    57.37                                                      
 20 Curry, Grace              17 SEA                    57.36      57.37  
       27.55    57.37                                                      
 22 Smith, Natalie            18 JW                     57.46      57.54  
       27.75    57.54                                                      
 23 Griffin, Carly            16 JW                     57.04      57.77  
       18.79    57.77                                                      
 24 Shaw, Brianna             15 JW                     57.09      57.85  
       28.13    57.85                                                      
 25 McMillan, Maggie          16 JW                     55.66      57.95  
       27.91    57.95                                                      
 26 Falk, Madeline            15 SEA                    56.33      58.56  
       28.00    58.56                                                      
 27 Parker, Ava               14 JW                     58.67      58.66  
       27.89    58.66                                                      
 28 Antonelli, Gianna         15 JW                     59.08      58.76  
       28.02    58.76                                                      
 29 Degnan, Kate              18 TAC                    56.01      58.84  
       28.07    58.84                                                      
 30 Raue, Shannon             16 JW                     56.93      59.33  
       27.85    59.33                                                      
 31 Steinmetz, Trinity        16 TAC                    59.17      59.53  
       28.52    59.53                                                      
 31 Paul, Alaina              15 TAC                    58.45      59.53  
       28.58    59.53                                                      
 33 Jackson, India            17 SAKA                   58.15      59.57  
       28.42    59.57                                                      
 34 LU, Chelsea               15 BAC                  1:00.16      59.67  
       28.75    59.67                                                      
 35 Stavros, Lauren           15 JW                     57.82      59.77  
       28.63    59.77                                                      
 36 Gould, Emma               16 TAC                    55.78      59.95  
       28.66    59.95                                                      
 37 Clarke, Olivia            17 TAC                    56.05      59.97  
       29.12    59.97                                                      
 38 Caputo, Maggie            16 JW                     58.77    1:00.88  
 39 Cotton, Lauren            15 JW                   1:00.99    1:00.90  
       29.37  1:00.90                                                      
 40 Swart, Allessa            15 TAC                    59.19    1:00.98  
       29.44  1:00.98                                                      
 41 Spanfelner, Julia         17 JW                     59.13    1:01.38  
       28.95  1:01.38                                                      
 42 Sleys, Nicole             15 TAC                    59.50    1:01.55  
       30.16  1:01.55                                                      
 43 Price, Emma               16 JW                   1:04.38    1:02.21  
       29.25  1:02.21                                                      
 44 Brown, Katherine          16 CHEL                   59.56    1:02.47  
 45 Gramigna, Abby            15 JW                     59.29    1:02.75  
       29.72  1:02.75                                                      
 46 Santamauro, Jules         16 TAC                    57.86    1:03.40  
       28.78  1:03.40                                                      
 47 Shimkus, Grace            15 TAC                  1:00.81    1:03.85  
       31.13  1:03.85                                                      
 48 Figliolino, Margaret      15 TAC                  1:04.37    1:05.55  
       31.41  1:05.55                                                      
 49 Gerhart, Abbie            15 SCAY                 1:06.56    1:07.96  
       31.89  1:07.96                                                      
 50 Miller, Milana            15 JW                   1:12.32    1:11.62  
 
Event 4  Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Skelly, Conor             18 JW                     48.98      47.98  
       22.89    47.98                                                      
  2 Pham, Andrew              16 JW                     48.53      48.61  
       23.23    48.61                                                      
  3 Obregon, Enrique          16 JW                     49.89      49.07  
       23.84    49.07                                                      
  4 Moon, Anthony             17 JW                     49.52      49.24  
       23.66    49.24                                                      
  5 Evans, Zach               16 SEA                    50.06      49.47  
       23.63    49.47                                                      
  6 Truong, Erik              17 SEA                    49.58      49.50  
       23.81    49.50                                                      
  7 Li, Fred                  15 NRG                    50.43      49.92  
       24.13    49.92                                                      
  8 Taylor, Andrew            15 JW                     50.74      50.52  
       24.57    50.52                                                      
B - Final
  9 Treglia, Mike             15 JW                     51.15      48.46  
       23.27    48.46                                                      
 10 Ployratana, Win           15 SEA                    51.17      50.54  
       24.25    50.54                                                      
 11 Weeks, Zion               15 SAKA                   51.42      50.74  
       24.60    50.74                                                      
 12 Tolen, Meade              18 JW                     51.41      51.00  
       24.65    51.00                                                      
 13 Houser, Paul              16 JW                     51.98      51.08  
       24.49    51.08                                                      
 14 Butler, Mitchell          15 MARLINS                51.54      51.18  
       24.66    51.18                                                      
 15 Whitaker, Miles           15 SSC                    51.68      51.23  
       24.72    51.23                                                      
 16 Mason, Dylan              17 SEA                    52.16      51.30  
       24.75    51.30                                                      
 
Event 4  Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pham, Andrew              16 JW                     48.49      48.53  
       23.11    48.53                                                      
  2 Skelly, Conor             18 JW                     46.34      48.98  
       23.37    48.98                                                      
  3 Moon, Anthony             17 JW                     49.22      49.52  
       24.03    49.52                                                      
  4 Truong, Erik              17 SEA                    50.35      49.58  
       23.60    49.58                                                      
  5 Cuozzo, Finn              17 TAC                    49.18      49.64  
       23.96    49.64                                                      
  6 Obregon, Enrique          16 JW                     49.42      49.89  
       23.98    49.89                                                      
  7 Evans, Zach               16 SEA                    49.56      50.06  
       23.70    50.06                                                      
  8 Haffner, Justin           18 SSC                    48.39      50.24  
       23.90    50.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Li, Fred                  15 NRG                    51.64      50.43  
       24.29    50.43                                                      
 10 Hughes, James             16 SSC                    50.99      50.64  
       23.86    50.64                                                      
 11 Taylor, Andrew            15 JW                     51.08      50.74  
       24.80    50.74                                                      
 12 DeSomma, DJ               17 TAC                    50.46      51.15  
       24.52    51.15                                                      
 12 Treglia, Mike             15 JW                     49.69      51.15  
       24.91    51.15                                                      
 14 Ployratana, Win           15 SEA                    50.88      51.17  
       24.37    51.17                                                      
 15 Boerger, Tommy            16 SSC                    51.60      51.33  
       24.74    51.33                                                      
 16 Tolen, Meade              18 JW                     50.76      51.41  
       25.18    51.41                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weeks, Zion               15 SAKA                   49.94      51.42  
       24.57    51.42                                                      
 18 Butler, Mitchell          15 MARLINS                54.74      51.54  
       24.72    51.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Whitaker, Miles           15 SSC                    51.62      51.68  
       25.03    51.68                                                      
 20 Salvatore, Vincent        18 TAC                    52.20      51.86  
       24.36    51.86                                                      
 21 Houser, Paul              16 JW                     52.60      51.98  
       24.92    51.98                                                      
 22 Hughes, Jack              16 SSC                    52.55      52.01  
       24.50    52.01                                                      
 23 McDonald, Luke            17 TAC                    50.62      52.13  
       24.85    52.13                                                      
 24 Mason, Dylan              17 SEA                    50.29      52.16  
       25.19    52.16                                                      
 25 Christou, Anthony         17 JW                     51.42      52.22  
       24.57    52.22                                                      
 26 Lilley, Jack              15 JW                     51.78      52.45  
       25.15    52.45                                                      
 27 Arzillo, Jay              16 JW                     51.41      52.56  
       25.20    52.56                                                      
 28 Hinds, Brenner            17 TAC                    49.48      52.59  
       24.93    52.59                                                      
 29 Winkelman, Luke           17 TAC                    51.04      52.70  
       24.83    52.70                                                      
 30 Hinds, Ethan              15 TAC                    51.31      52.79  
       25.14    52.79                                                      
 31 Cheng, David              17 JW                     52.92      52.87  
       25.22    52.87                                                      
 32 Thompson, Robbie          16 JW                     52.49      53.13  
       25.60    53.13                                                      
 33 Bell, Brandon             15 SEA                    52.86      53.22  
       25.41    53.22                                                      
 34 Foley, Kevin              16 JW                     52.18      53.52  
       25.89    53.52                                                      
 35 Wisniewski, Christian     18 JW                     52.04      53.57  
 36 Rademaker, Quinn          18 JW                     53.10      53.60  
       25.38    53.60                                                      
 37 Mcdevitt, Brendan         16 JW                     53.69      53.67  
       25.99    53.67                                                      
 38 Salvatore, Marco          18 TAC                    53.23      53.70  
       25.41    53.70                                                      
 39 Hsiao, Andrew             15 JW                     56.15      53.80  
       25.81    53.80                                                      
 40 Baldino, TJ               15 SSC                    55.91      53.84  
       25.82    53.84                                                      
 41 Derivaux, Chris           15 JW                     53.59      54.00  
       25.61    54.00                                                      
 42 Levy, Dylan               16 JW                     53.70      54.17  
       25.75    54.17                                                      
 43 Hasting, Daryl            17 TAC                    53.58      54.24  
       25.89    54.24                                                      
 44 Gould, Jack               15 TAC                    53.28      55.16  
       26.32    55.16                                                      
 45 Berzanski, Nolan          16 JW                     55.14      55.22  
       26.45    55.22                                                      
 46 Arjona, Sam               15 NRG                    56.51      55.98  
       27.19    55.98                                                      
 47 Cloud, Michael            17 TAC                    54.30      56.75  
       26.92    56.75                                                      
 48 Rosenthal, Zack           15 JW                     57.14      58.34  
       27.74    58.34                                                      
 49 Fetter, Timothy           15 TAC                    59.22    1:01.81  
       15.01  1:01.81                                                      
 50 Elamthuruthy, Mike        16 JW                   1:04.62    1:02.75  
       30.33  1:02.75                                                      
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Antonov, Alexandra        14 SEA                  2:13.92    2:12.23  
       28.67  1:01.48  1:36.20  2:12.23                                    
  2 Waggoner, Allie           14 JW                   2:16.63    2:15.67  
       30.14  1:04.52  1:40.19  2:15.67                                    
  3 Mullin, Sydney            14 JW                   2:22.53    2:19.89  
       30.77  1:06.08  1:42.67  2:19.89                                    
  4 Gagnon, Kat               13 JW                   2:26.27    2:25.24  
       31.39  1:08.50  1:47.10  2:25.24                                    
  5 Terry, Olivia             13 BAC                  2:38.12    2:31.88  
       31.85  1:10.76  1:51.11  2:31.88                                    
  6 Neely, Maddy              13 JW                   2:34.19    2:32.92  
       32.24  1:10.39  1:50.95  2:32.92                                    
  7 Bednarek, Casey           13 UN-99                2:53.38    2:45.72  
       35.25  1:16.92  2:00.56  2:45.72                                    
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Antonov, Alexandra        14 SEA                  2:16.37    2:13.92  
       29.29  1:02.82  1:37.78  2:13.92                                    
  2 Waggoner, Allie           14 JW                   2:18.98    2:16.63  
       29.86  1:04.40  1:41.60  2:16.63                                    
  3 Mullin, Sydney            14 JW                   2:25.67    2:22.53  
       31.80  1:09.33  1:46.94  2:22.53                                    
  4 Gagnon, Kat               13 JW                   2:30.62    2:26.27  
       32.13  1:09.19  1:47.86  2:26.27                                    
  5 Lee, Natalie              14 BAC                  2:25.59    2:31.87  
       31.64  1:09.87  2:31.87                                             
  6 Neely, Maddy              13 JW                   3:05.20    2:34.19  
       33.00  1:12.56  1:54.26  2:34.19                                    
  7 Tarzian, Ava              13 TAC                  2:41.65    2:34.74  
       31.93  1:10.29  1:52.32  2:34.74                                    
  8 Terry, Olivia             13 BAC                  2:58.86    2:38.12  
       33.99  1:14.12  1:57.09  2:38.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scanlon, Colleen          14 TAC                  2:40.13    2:39.33  
       34.04  1:12.56  1:56.24  2:39.33                                    
 10 Zulla, Olivia             13 TAC                  2:35.13    2:40.29  
       34.73  1:14.54  1:57.90  2:40.29                                    
 11 Bednarek, Casey           13 UN-99                3:03.06    2:53.38  
       38.54  1:22.67  2:08.32  2:53.38                                    
 12 Bellington, Kylie         14 JW                   3:01.75    3:05.18  
       36.66  1:21.78  2:13.31  3:05.18                                    
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Poleto, Jack              14 JW                   2:02.69    2:03.58  
       27.68    59.15  1:31.42  2:03.58                                    
  2 Wright, Grayson           14 JW                   2:09.46    2:04.10  
       27.26    58.52  1:31.73  2:04.10                                    
  3 Baker, Roan               14 BAC                  2:10.67    2:07.01  
       28.13  1:00.79  1:34.08  2:07.01                                    
  4 Tovar, Juan               13 SAKA                 2:21.82    2:17.04  
       29.29  1:04.03  1:40.53  2:17.04                                    
  5 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                 2:38.45    2:37.70  
       33.00  1:13.59  1:56.27  2:37.70                                    
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Poleto, Jack              14 JW                   2:01.16    2:02.69  
       27.72    58.95  1:30.59  2:02.69                                    
  2 Wright, Grayson           14 JW                   2:06.36    2:09.46  
       27.55    59.64  1:33.18  2:09.46                                    
  3 Baker, Roan               14 BAC                  2:18.70    2:10.67  
       29.44  1:02.35  1:36.23  2:10.67                                    
  4 Tovar, Juan               13 SAKA                 2:16.06    2:21.82  
       32.65  1:07.70  1:46.54  2:21.82                                    
  5 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                 2:40.44    2:38.45  
       33.81  1:14.24  1:56.40  2:38.45                                    
 
Event 7  Girls Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wisniewski, Emily         16 JW                   2:06.78    2:04.73  
       28.27  1:00.04  1:31.88  2:04.73                                    
  2 Kaczorowski, Margot       16 JW                   2:08.11    2:05.31  
       27.96  1:00.05  1:32.86  2:05.31                                    
  3 Henry, Allison            16 NRG                  2:07.96    2:06.19  
       28.67  1:00.80  1:33.68  2:06.19                                    
  4 Davis, Molly              17 JW                   2:13.44    2:08.68  
       29.18  1:01.85  1:34.60  2:08.68                                    
  5 Smith, Natalie            18 JW                   2:13.78    2:09.38  
       29.56  1:02.51  1:35.75  2:09.38                                    
  6 Curry, Grace              17 SEA                  2:15.33    2:10.08  
       29.14  1:02.13  1:35.88  2:10.08                                    
  7 Merch, Karolyn            16 JW                   2:10.54    2:15.28  
       29.58  1:03.20  1:39.33  2:15.28                                    
  8 Jensen, Erin              15 JW                   2:15.83    2:17.47  
       29.91  1:04.27  1:40.82  2:17.47                                    
B - Final
  9 Griffin, Carly            16 JW                   2:17.28    2:18.29  
       30.52  1:05.39  1:41.10  2:18.29                                    
 10 Fleisher, Sarah           17 JW                   2:22.98    2:23.76  
       31.68  1:08.80  1:45.43  2:23.76                                    
 
Event 7  Girls Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wisniewski, Emily         16 JW                   2:08.33    2:06.78  
       28.73  1:00.55  1:33.67  2:06.78                                    
  2 Henry, Allison            16 NRG                  2:06.92    2:07.96  
       28.87  1:01.36  1:34.83  2:07.96                                    
  3 Kaczorowski, Margot       16 JW                   2:03.78    2:08.11  
       28.44  1:01.34  1:35.32  2:08.11                                    
  4 Merch, Karolyn            16 JW                   2:09.62    2:10.54  
       29.03  1:01.44  1:35.06  2:10.54                                    
  5 Davis, Molly              17 JW                   2:06.12    2:13.44  
       30.10  1:03.84  1:37.73  2:13.44                                    
  6 Smith, Natalie            18 JW                   2:17.12    2:13.78  
       30.51  1:04.06  1:38.96  2:13.78                                    
  7 Curry, Grace              17 SEA                  2:10.52    2:15.33  
       30.57  1:05.26  1:40.58  2:15.33                                    
  8 Jensen, Erin              15 JW                   2:14.90    2:15.83  
       30.04  1:03.90  1:39.72  2:15.83                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Griffin, Carly            16 JW                   2:20.78    2:17.28  
       31.20  1:05.70  1:40.40  2:17.28                                    
 10 Fleisher, Sarah           17 JW                   2:22.41    2:22.98  
       30.59  1:06.64  1:45.12  2:22.98                                    
 11 Adams, Marin              17 SSC                  2:19.27    2:24.11  
       32.47  1:09.64  1:46.80  2:24.11                                    
 12 Durrua, Katie             15 TAC                  2:26.55    2:32.70  
       32.34  1:10.55  1:51.08  2:32.70                                    
 
Event 8  Boys Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fong, Josh                16 JW                   1:55.91    1:53.47  
       25.88    54.57  1:23.86  1:53.47                                    
  2 Bell, Cristian            17 SEA                  1:57.53    1:55.80  
       25.37    54.98  1:24.91  1:55.80                                    
  3 Garbutt, Cole             15 SEA                  2:04.88    1:59.47  
       26.23    56.44  1:27.66  1:59.47                                    
  4 Teng, Jeffrey             17 JW                   2:00.98    2:00.89  
       27.07    57.07  1:28.05  2:00.89                                    
  5 Evangelista, Rocco        16 JW                   2:01.99    2:01.30  
       26.96    57.39  1:29.61  2:01.30                                    
  6 Weeks, Zion               15 SAKA                 2:06.28    2:02.45  
       27.14    57.97  1:30.20  2:02.45                                    
  7 Pham, Andrew              16 JW                   2:04.19    2:03.39  
       27.21    57.75  1:30.15  2:03.39                                    
  8 Derivaux, Chris           15 JW                   2:13.14    2:11.85  
       28.21  1:00.57  1:34.70  2:11.85                                    
B - Final
  9 Eizner, Alvin             15 JW                   2:26.83    2:16.76  
     1:01.72           1:37.23  2:16.76                                    
 
Event 8  Boys Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fong, Josh                16 JW                   1:52.24    1:55.91  
       27.20    56.78  1:26.16  1:55.91                                    
  2 Bell, Cristian            17 SEA                  1:51.23    1:57.53  
       25.40    55.11  1:25.95  1:57.53                                    
  3 Teng, Jeffrey             17 JW                   2:00.81    2:00.98  
                58.12  1:28.94  2:00.98                                    
  4 Evangelista, Rocco        16 JW                   2:00.66    2:01.99  
       27.42    58.13  1:29.79  2:01.99                                    
  5 Adams, Sean               17 SSC                  2:06.99    2:03.93  
       27.90    59.27  1:30.94  2:03.93                                    
  6 Pham, Andrew              16 JW                   2:00.57    2:04.19  
       27.24    58.28  1:30.62  2:04.19                                    
  7 Garbutt, Cole             15 SEA                  2:12.69    2:04.88  
       27.43    58.75  1:31.54  2:04.88                                    
  8 Weeks, Zion               15 SAKA                 2:00.75    2:06.28  
       27.66    59.34  1:32.65  2:06.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Taylor, Andrew            15 JW                   2:06.68    2:09.81  
       27.96  1:00.40  1:34.97  2:09.81                                    
 10 Derivaux, Chris           15 JW                   2:15.04    2:13.14  
       29.85  1:03.40  1:37.97  2:13.14                                    
 11 Englert, John             15 TAC                  2:10.74    2:15.06  
       28.49  1:01.85  1:37.79  2:15.06                                    
 12 Hinds, Ethan              15 TAC                  2:07.23    2:17.76  
       30.36  1:05.07  1:41.93  2:17.76                                    
 13 Arzillo, Jay              16 JW                   2:16.03    2:20.77  
       31.13  1:06.81  1:43.70  2:20.77                                    
 14 Cuozzo, Finn              17 TAC                  2:19.10    2:22.57  
       28.96  1:03.66  1:42.81  2:22.57                                    
 15 Cloud, Michael            17 TAC                  2:23.23    2:25.85  
       31.03  1:08.02  1:47.01  2:25.85                                    
 16 Eizner, Alvin             15 JW                   2:11.52    2:26.83  
       31.57  1:08.14  1:46.23  2:26.83                                    
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Antonov, Alexandra        14 SEA                  1:10.91    1:08.31  
       32.02  1:08.31                                                      
  2 Waggoner, Maddie          13 JW                   1:10.25    1:09.69  
       32.54  1:09.69                                                      
  3 Jellig, Maria             14 JW                   1:12.17    1:12.48  
       33.74  1:12.48                                                      
  4 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                  1:12.64    1:13.26  
       34.11  1:13.26                                                      
  5 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   1:17.44    1:13.71  
       35.10  1:13.71                                                      
  6 Bansky, Sarah             14 JW                   1:17.32    1:14.43  
       35.43  1:14.43                                                      
  7 Gramigna, Emily           13 JW                   1:15.14    1:14.95  
       34.63  1:14.95                                                      
B - Final
  9 Wait, Morgan              14 JW                   1:20.77    1:19.41  
       37.10  1:19.41                                                      
 10 Seiverd, Ally             13 SEA                  1:24.75    1:19.51  
       37.76  1:19.51                                                      
 11 Sheppard, Reese           13 VINY                 1:23.78    1:20.62  
       37.14  1:20.62                                                      
 12 Teng, Sarah               13 JW                   1:24.16    1:22.08  
       39.23  1:22.08                                                      
 13 Pham, Helena              14 JW                   1:25.78    1:22.31  
       38.46  1:22.31                                                      
 14 Bednarek, Casey           13 UN-99                1:26.96    1:24.57  
       40.07  1:24.57                                                      
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waggoner, Maddie          13 JW                   1:10.16    1:10.25  
       33.05  1:10.25                                                      
  2 Antonov, Alexandra        14 SEA                  1:11.94    1:10.91  
       33.05  1:10.91                                                      
  3 Jellig, Maria             14 JW                   1:14.27    1:12.17  
       33.46  1:12.17                                                      
  4 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                  1:08.33    1:12.64  
       34.31  1:12.64                                                      
  5 Gramigna, Emily           13 JW                   1:15.80    1:15.14  
       35.15  1:15.14                                                      
  6 Bansky, Sarah             14 JW                   1:13.35    1:17.32  
       37.67  1:17.32                                                      
  7 Greenleaf, Lauren         13 SEA                  1:16.04    1:17.40  
       36.60  1:17.40                                                      
  8 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   1:15.25    1:17.44  
       37.13  1:17.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 DiGiovanni, Gabby         14 TAC                  1:19.03    1:17.46  
       36.38  1:17.46                                                      
 10 Tarzian, Ava              13 TAC                  1:16.11    1:18.17  
       36.65  1:18.17                                                      
 11 Marchand, Emily           14 TAC                  1:18.60    1:19.30  
       36.86  1:19.30                                                      
 12 Wait, Morgan              14 JW                   1:18.71    1:20.77  
       38.01  1:20.77                                                      
 13 Rizzi, Amelia             13 TAC                  1:23.58    1:22.15  
       37.88  1:22.15                                                      
 14 Zulla, Olivia             13 TAC                  1:23.41    1:23.70  
       39.96  1:23.70                                                      
 15 Sheppard, Reese           13 VINY                 1:22.26    1:23.78  
 16 Foley, Maggie             14 JW                   1:22.14    1:23.82  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Teng, Sarah               13 JW                   1:22.27    1:24.16  
       40.29  1:24.16                                                      
 18 Yang, Chelsea             14 JW                   1:23.98    1:24.64  
       40.51  1:24.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Seiverd, Ally             13 SEA                  1:19.83    1:24.75  
       40.22  1:24.75                                                      
 20 Pham, Helena              14 JW                   1:23.00    1:25.78  
       40.31  1:25.78                                                      
 21 Lee, Anya                 14 JW                   1:26.08    1:26.18  
       41.05  1:26.18                                                      
 22 Bednarek, Casey           13 UN-99                1:25.62    1:26.96  
       41.63  1:26.96                                                      
 23 Green, Julia              13 JW                   1:23.14    1:27.51  
       41.50  1:27.51                                                      
 24 Tian, Esther              14 JW                   1:24.75    1:28.24  
       41.88  1:28.24                                                      
 25 Atheras, Emily            14 TAC                  1:23.25    1:28.69  
       41.41  1:28.69                                                      
 26 Ellis, Lilli              13 JW                   1:30.20    1:29.14  
       42.37  1:29.14                                                      
 27 Montvydas, Olivia         13 NRG                  1:29.49    1:29.90  
       41.80  1:29.90                                                      
 28 Bellington, Kylie         14 JW                   1:27.04    1:29.92  
       42.66  1:29.92                                                      
 29 Nehmad, Ava               14 SEA                  1:32.82    1:31.90  
       43.79  1:31.90                                                      
 30 Bristow, Sammie           14 NRG                  1:31.64    1:34.18  
       45.40  1:34.18                                                      
 31 McMahon, Fiona            13 CHEL                 1:31.45    1:34.52  
       45.38  1:34.52                                                      
 32 Caccamise, Cayley         13 TAC                  1:36.65    1:35.85  
       45.00  1:35.85                                                      
 33 Jefferson, Cierra         14 CHEL                 1:42.87    1:39.02  
 34 Wells, Izzy               13 JW                   1:41.72    1:39.20  
       48.17  1:39.20                                                      
 35 Rosin, Rachel             13 JW                   1:51.90    1:50.69  
       53.07  1:50.69                                                      
 36 Karnik, Kruti             14 JW                   2:33.41    2:13.39  
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Baker, Roan               14 BAC                  1:05.27    1:03.66  
       30.11  1:03.66                                                      
  2 Dimayuga, Joshua          14 SEA                  1:05.47    1:04.99  
       30.86  1:04.99                                                      
  3 Cox, Jeremy               14 NRG                  1:11.18    1:10.81  
       32.83  1:10.81                                                      
  4 Christou, Alex            14 JW                   1:10.98    1:10.92  
       33.30  1:10.92                                                      
  5 Nasielski, Michael        14 JW                   1:12.78    1:11.20  
       32.98  1:11.20                                                      
  6 Sparks, Ryan              14 JW                   1:14.64    1:11.67  
       33.40  1:11.67                                                      
  7 Schwartz, Dov             13 JW                   1:13.66    1:11.89  
       33.46  1:11.89                                                      
  8 Jones IV, Master          14 SAKA                 1:14.30    1:12.67  
       33.78  1:12.67                                                      
B - Final
  9 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                 1:17.63    1:12.77  
       34.07  1:12.77                                                      
 10 Henry, Drew               13 NRG                  1:14.81    1:13.69  
       34.99  1:13.69                                                      
 11 Lin, Kevin                14 SEA                  1:14.95    1:13.85  
       35.08  1:13.85                                                      
 12 Marrone, Jonathan         13 SEA                  1:15.67    1:14.73  
       35.52  1:14.73                                                      
 13 Tonelli, John             14 JW                   1:21.47    1:17.22  
       35.91  1:17.22                                                      
 14 Yoon, Grant               13 JW                   1:20.33    1:19.05  
       37.37  1:19.05                                                      
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baker, Roan               14 BAC                  1:03.20    1:05.27  
       31.00  1:05.27                                                      
  2 Dimayuga, Joshua          14 SEA                  1:04.73    1:05.47  
       31.09  1:05.47                                                      
  3 Dettlinger, Matt          14 TAC                  1:13.27    1:10.61  
       33.22  1:10.61                                                      
  4 Christou, Alex            14 JW                   1:12.02    1:10.98  
       32.75  1:10.98                                                      
  5 Cox, Jeremy               14 NRG                  1:09.74    1:11.18  
       33.51  1:11.18                                                      
  6 Nasielski, Michael        14 JW                   1:12.61    1:12.78  
       34.86  1:12.78                                                      
  7 Schwartz, Dov             13 JW                   1:11.24    1:13.66  
       34.08  1:13.66                                                      
  8 Cardace, Dominick         13 TAC                  1:19.81    1:14.24  
       34.84  1:14.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones IV, Master          14 SAKA                 1:10.46    1:14.30  
       35.13  1:14.30                                                      
 10 Sparks, Ryan              14 JW                   1:13.42    1:14.64  
       35.11  1:14.64                                                      
 11 Henry, Drew               13 NRG                  1:13.08    1:14.81  
       35.29  1:14.81                                                      
 12 Lin, Kevin                14 SEA                  1:14.38    1:14.95  
       35.68  1:14.95                                                      
 13 Pasola, Matthew           14 TAC                  1:14.97    1:15.01  
       36.11  1:15.01                                                      
 14 Marrone, Jonathan         13 SEA                  1:12.78    1:15.67  
       36.10  1:15.67                                                      
 15 Montgomery, Chase         14 CHEL                 1:11.81    1:17.07  
       35.69  1:17.07                                                      
 16 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                 1:14.69    1:17.63  
       36.37  1:17.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                   1:18.49    1:19.43  
       38.01  1:19.43                                                      
 18 Yoon, Grant               13 JW                   1:19.68    1:20.33  
       37.78  1:20.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Black, Eamon              14 JW                   1:18.79    1:20.84  
       38.63  1:20.84                                                      
 20 Tonelli, John             14 JW                   1:20.33    1:21.47  
       38.49  1:21.47                                                      
 21 Yang, Rain                14 JW                   1:21.94    1:21.78  
       38.58  1:21.78                                                      
 22 Li, Erik                  14 JW                   1:20.79    1:23.31  
       38.36  1:23.31                                                      
 23 yu, Gary                  13 JW                   1:30.68    1:25.65  
       40.18  1:25.65                                                      
 24 Le, Austin                14 JW                   1:28.41    1:26.67  
       40.44  1:26.67                                                      
 25 Orr, Jack                 13 JW                   1:28.10    1:29.17  
       41.28  1:29.17                                                      
 26 Likhokon, Zakhar          14 ORCA                 1:25.07    1:29.73  
       42.85  1:29.73                                                      
 27 Ozer, Onur                13 ORCA                 1:26.60    1:31.41  
       42.34  1:31.41                                                      
 28 McDevitt, Kyle            13 JW                   1:38.21    1:32.89  
       44.10  1:32.89                                                      
 29 Chen, Jaron               14 JW                   1:33.36    1:33.24  
       45.75  1:33.24                                                      
 30 Bedi, Aaron               13 JW                   1:35.85    1:38.81  
       46.87  1:38.81                                                      
 31 Sobol, Dan                13 JW                   1:43.07    1:44.64  
       48.10  1:44.64                                                      
 32 Podlubny, Michael         13 ORCA                 1:43.12    1:45.59  
       51.32  1:45.59                                                      
 
Event 11  Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yoon, Grace               16 JW                   1:04.97    1:03.21  
       30.48  1:03.21                                                      
  2 Woods, Nora               17 JW                   1:04.55    1:03.39  
       29.83  1:03.39                                                      
  3 Palmer, Lydia             14 JW                   1:06.73    1:04.53  
       30.53  1:04.53                                                      
  4 Berzanski, Ava            15 JW                   1:08.63    1:05.94  
       31.08  1:05.94                                                      
  5 Henry, Allison            16 NRG                  1:07.04    1:06.32  
       31.59  1:06.32                                                      
  6 Baines, Lauren            17 JW                   1:06.92    1:07.39  
       31.76  1:07.39                                                      
  7 Merch, Karolyn            16 JW                   1:07.45    1:07.40  
       32.40  1:07.40                                                      
  8 Sarhan, Leenah            18 SEA                  1:09.23    1:08.49  
       32.37  1:08.49                                                      
B - Final
  9 Jackson, India            17 SAKA                 1:13.38    1:10.86  
       34.03  1:10.86                                                      
 10 Caputo, Maggie            16 JW                   1:14.85    1:11.53  
       33.77  1:11.53                                                      
 11 Disanti, Brianna          16 JW                   1:12.55    1:11.63  
       33.90  1:11.63                                                      
 12 Murphy, Erin              18 SEA                  1:12.60    1:11.82  
       33.30  1:11.82                                                      
 13 Kusters, Sam              17 NRG                  1:10.92    1:12.03  
       33.77  1:12.03                                                      
 14 Cotton, Lauren            15 JW                   1:13.01    1:13.19  
       35.10  1:13.19                                                      
 15 Raue, Shannon             16 JW                   1:16.18    1:17.30  
       36.57  1:17.30                                                      
 16 Shaw, Brianna             15 JW                   1:19.39    1:17.92  
       37.06  1:17.92                                                      
 
Event 11  Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Woods, Nora               17 JW                   1:03.20    1:04.55  
       29.97  1:04.55                                                      
  2 Yoon, Grace               16 JW                   1:03.46    1:04.97  
       31.41  1:04.97                                                      
  3 Palmer, Lydia             14 JW                   1:05.21    1:06.73  
       31.77  1:06.73                                                      
  4 Baines, Lauren            17 JW                   1:06.70    1:06.92  
       31.29  1:06.92                                                      
  5 Henry, Allison            16 NRG                  1:04.73    1:07.04  
       31.67  1:07.04                                                      
  6 Merch, Karolyn            16 JW                   1:06.74    1:07.45  
       32.52  1:07.45                                                      
  7 Berzanski, Ava            15 JW                   1:06.01    1:08.63  
       32.88  1:08.63                                                      
  8 Sarhan, Leenah            18 SEA                  1:06.51    1:09.23  
       33.10  1:09.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kusters, Sam              17 NRG                  1:09.06    1:10.92  
       33.50  1:10.92                                                      
 10 Disanti, Brianna          16 JW                   1:09.79    1:12.55  
       34.43  1:12.55                                                      
 11 Murphy, Erin              18 SEA                  1:10.51    1:12.60  
       33.61  1:12.60                                                      
 12 Cotton, Lauren            15 JW                   1:13.55    1:13.01  
       34.39  1:13.01                                                      
 13 Jackson, India            17 SAKA                 1:07.80    1:13.38  
       34.66  1:13.38                                                      
 14 Caputo, Maggie            16 JW                   1:12.90    1:14.85  
       35.32  1:14.85                                                      
 15 Mazon, Madison            16 SSC                  1:23.10    1:15.50  
       34.49  1:15.50                                                      
 16 Brown, Katherine          16 CHEL                 1:12.25    1:16.02  
       35.82  1:16.02                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Raue, Shannon             16 JW                   1:16.23    1:16.18  
       35.49  1:16.18                                                      
 18 LU, Chelsea               15 BAC                  1:16.87    1:17.25  
       36.26  1:17.25                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Speirs, Valerie           17 SEA                  1:12.25    1:17.45  
       35.99  1:17.45                                                      
 20 Gould, Emma               16 TAC                  1:15.77    1:18.15  
       36.35  1:18.15                                                      
 21 Falk, Madeline            15 SEA                  1:15.67    1:18.39  
       37.30  1:18.39                                                      
 22 Shaw, Brianna             15 JW                   1:25.46    1:19.39  
       37.95  1:19.39                                                      
 23 Steinmetz, Trinity        16 TAC                  1:19.69    1:19.51  
       37.29  1:19.51                                                      
 24 Paul, Alaina              15 TAC                  1:19.59    1:20.56  
       37.97  1:20.56                                                      
 25 Degnan, Kate              18 TAC                  1:16.30    1:20.67  
       37.34  1:20.67                                                      
 26 Price, Emma               16 JW                   1:20.69    1:20.85  
       38.44  1:20.85                                                      
 27 Antonelli, Gianna         15 JW                   1:17.95    1:21.35  
       37.60  1:21.35                                                      
 28 McAuley, Sara Brynn       17 JW                   1:25.54    1:21.77  
       38.90  1:21.77                                                      
 29 Steinmetz, Makana         15 TAC                  1:20.46    1:22.93  
       38.01  1:22.93                                                      
 30 Jones, Alex               15 SSC                  1:25.54    1:23.98  
       39.86  1:23.98                                                      
 31 Shimkus, Grace            15 TAC                  1:17.22    1:25.00  
       40.27  1:25.00                                                      
 32 Jones, Elizabeth          15 SSC                  1:25.84    1:26.15  
       40.29  1:26.15                                                      
 33 Gerhart, Abbie            15 SCAY                 1:27.19    1:27.47  
       40.80  1:27.47                                                      
 34 Figliolino, Margaret      15 TAC                  1:29.83    1:29.50  
       41.85  1:29.50                                                      
 35 Miller, Milana            15 JW                   1:35.88    1:32.26  
       41.84  1:32.26                                                      
 
Event 12  Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Moon, Anthony             17 JW                     57.97      57.55  
       27.24    57.55                                                      
  2 Fong, Josh                16 JW                     59.57      58.72  
       28.13    58.72                                                      
  3 Truong, Erik              17 SEA                  1:00.31      59.58  
       28.41    59.58                                                      
  4 Artis, Jack               15 JW                   1:00.44    1:00.13  
       28.33  1:00.13                                                      
  5 Rademaker, Quinn          18 JW                   1:01.33    1:00.93  
       28.70  1:00.93                                                      
  6 Gozdan, Michael           15 JW                   1:00.92    1:01.13  
       29.22  1:01.13                                                      
  7 Dragan, Paul              15 JW                   1:01.63    1:01.15  
       29.05  1:01.15                                                      
  8 Houser, Paul              16 JW                   1:01.84    1:01.75  
       28.99  1:01.75                                                      
B - Final
  9 Hughes, James             16 SSC                  1:05.34    1:04.84  
       30.05  1:04.84                                                      
 10 Foley, Kevin              16 JW                   1:06.64    1:05.23  
       31.01  1:05.23                                                      
 11 Ployratana, Win           15 SEA                  1:06.86    1:05.88  
       31.45  1:05.88                                                      
 12 Nguyen, Ben               15 SEA                  1:07.55    1:06.19  
       31.00  1:06.19                                                      
 13 Gagnon, Robert            16 JW                   1:06.65    1:06.71  
       31.28  1:06.71                                                      
 14 Palmer, Andrew            16 JW                   1:08.27    1:09.15  
       32.46  1:09.15                                                      
 -- Pham, Andrew              16 JW                   1:03.70         DQ  
       37.39                                                               
 
Event 12  Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moon, Anthony             17 JW                     59.01      57.97  
       27.41    57.97                                                      
  2 Fong, Josh                16 JW                     57.21      59.57  
       27.94    59.57                                                      
  3 Truong, Erik              17 SEA                    58.47    1:00.31  
       28.70  1:00.31                                                      
  4 Artis, Jack               15 JW                   1:00.89    1:00.44  
       28.35  1:00.44                                                      
  5 Gozdan, Michael           15 JW                     59.84    1:00.92  
       28.87  1:00.92                                                      
  6 Rademaker, Quinn          18 JW                     59.61    1:01.33  
       29.02  1:01.33                                                      
  7 Dragan, Paul              15 JW                   1:00.46    1:01.63  
       29.03  1:01.63                                                      
  8 Houser, Paul              16 JW                   1:02.60    1:01.84  
       29.11  1:01.84                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pham, Andrew              16 JW                   1:03.66    1:03.70  
       29.92  1:03.70                                                      
 10 Salvatore, Vincent        18 TAC                  1:04.76    1:04.65  
       29.76  1:04.65                                                      
 11 Hughes, James             16 SSC                  1:03.30    1:05.34  
       30.16  1:05.34                                                      
 12 Haffner, Justin           18 SSC                  1:01.24    1:06.15  
       30.99  1:06.15                                                      
 13 Foley, Kevin              16 JW                   1:04.28    1:06.64  
       31.58  1:06.64                                                      
 14 Gagnon, Robert            16 JW                   1:04.43    1:06.65  
       31.98  1:06.65                                                      
 15 Ployratana, Win           15 SEA                  1:09.04    1:06.86  
       32.01  1:06.86                                                      
 16 Hughes, Jack              16 SSC                  1:06.55    1:07.35  
       31.48  1:07.35                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hsiao, Andrew             15 JW                   1:06.97    1:07.39  
       31.80  1:07.39                                                      
 18 Nguyen, Ben               15 SEA                  1:08.04    1:07.55  
       31.31  1:07.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Evans, Zach               16 SEA                  1:03.93    1:08.22  
       31.41  1:08.22                                                      
 20 Palmer, Andrew            16 JW                   1:04.53    1:08.27  
       32.15  1:08.27                                                      
 21 Mason, Dylan              17 SEA                  1:06.44    1:09.40  
       32.98  1:09.40                                                      
 22 Winkelman, Luke           17 TAC                  1:04.99    1:09.41  
       31.94  1:09.41                                                      
 23 Bell, Brandon             15 SEA                  1:11.13    1:09.57  
       32.54  1:09.57                                                      
 24 Cheng, David              17 JW                   1:09.60    1:09.79  
       32.99  1:09.79                                                      
 25 McDonald, Luke            17 TAC                  1:06.06    1:10.41  
       32.63  1:10.41                                                      
 26 Levy, Dylan               16 JW                   1:10.10    1:11.81  
       33.87  1:11.81                                                      
 27 Hasting, Daryl            17 TAC                  1:06.84    1:12.42  
       33.74  1:12.42                                                      
 28 Cloud, Michael            17 TAC                  1:07.74    1:13.56  
       34.11  1:13.56                                                      
 29 Eizner, Alvin             15 JW                   1:08.55    1:18.36  
       37.41  1:18.36                                                      
 30 Fetter, Timothy           15 TAC                  1:19.30    1:21.29  
       38.12  1:21.29                                                      
 31 Rosenthal, Zack           15 JW                   1:21.15    1:22.43  
       37.85  1:22.43                                                      
 32 Elamthuruthy, Mike        16 JW                   1:31.22    1:30.09  
       41.65  1:30.09                                                      
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Behm, Annie               14 JW                   2:04.45    2:01.30  
       28.71    58.73  1:29.89  2:01.30                                    
  2 Derivaux, Lilly           13 JW                   2:07.44    2:05.72  
       29.50  1:00.83  1:33.30  2:05.72                                    
  3 Waggoner, Maddie          13 JW                   2:11.62    2:08.52  
       30.55  1:02.41  1:35.30  2:08.52                                    
  4 Fox, Megan                14 SEA                  2:14.12    2:09.41  
       30.01  1:02.51  1:36.08  2:09.41                                    
  5 Ong, Ashley               14 JW                   2:13.97    2:10.70  
       30.44  1:03.39  1:37.08  2:10.70                                    
  6 Waggoner, Allie           14 JW                   2:17.14    2:12.91  
       31.28  1:04.88  1:39.57  2:12.91                                    
  7 Canale, Marlee            14 SEA                  2:17.72    2:15.88  
       32.25  1:06.57  1:41.60  2:15.88                                    
  8 Gagnon, Kat               13 JW                   2:19.54    2:18.81  
       33.17  1:07.93  1:43.86  2:18.81                                    
B - Final
  9 Bansky, Sarah             14 JW                   2:20.98    2:14.72  
       32.39  1:06.42  1:41.10  2:14.72                                    
 10 Elko, Meredith            13 SEA                  2:23.76    2:21.74  
       32.53  1:08.93  1:46.26  2:21.74                                    
 11 Babici, Briana            14 JW                   2:23.43    2:22.55  
       32.95  1:09.62  1:46.55  2:22.55                                    
 12 Seiverd, Ally             13 SEA                  2:29.02    2:22.57  
       33.01  1:08.52  1:45.40  2:22.57                                    
 13 Walker, Callie            13 NRG                  2:29.37    2:25.70  
       33.80  1:10.79  1:48.04  2:25.70                                    
 14 Kerner, Erica             13 JW                   2:32.68    2:26.96  
       33.34  1:10.79  1:49.30  2:26.96                                    
 15 Bokarev, Anna             14 NRG                  2:30.49    2:27.44  
       34.50  1:11.71  1:49.88  2:27.44                                    
 16 Behm, Emma                13 JW                   2:29.80    2:27.75  
       33.95  1:11.63  1:50.43  2:27.75                                    
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Behm, Annie               14 JW                   2:02.67    2:04.45  
       29.26    59.96  1:32.10  2:04.45                                    
  2 Derivaux, Lilly           13 JW                   2:07.18    2:07.44  
       29.97  1:02.04  1:34.86  2:07.44                                    
  3 Waggoner, Maddie          13 JW                   2:10.42    2:11.62  
       30.66  1:03.92  1:37.89  2:11.62                                    
  4 Ong, Ashley               14 JW                   2:12.80    2:13.97  
       31.34  1:05.93  1:40.90  2:13.97                                    
  5 Fox, Megan                14 SEA                  2:09.88    2:14.12  
       31.48  1:05.20  1:39.68  2:14.12                                    
  6 Waggoner, Allie           14 JW                   2:12.07    2:17.14  
       32.27  1:06.90  1:42.24  2:17.14                                    
  7 Canale, Marlee            14 SEA                  2:14.08    2:17.72  
       32.11  1:07.01  1:42.59  2:17.72                                    
  8 Gagnon, Kat               13 JW                   2:21.07    2:19.54  
       33.42  1:08.53  1:44.77  2:19.54                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bansky, Sarah             14 JW                   2:14.97    2:20.98  
       33.48  1:08.77  1:44.86  2:20.98                                    
 10 Cleveland, Bridget        14 TAC                  2:15.95    2:23.38  
       32.69  1:08.63  1:46.33  2:23.38                                    
 11 Babici, Briana            14 JW                   2:22.60    2:23.43  
       33.67  1:10.89  1:48.17  2:23.43                                    
 12 Elko, Meredith            13 SEA                  2:25.19    2:23.76  
       33.41  1:09.90  1:47.26  2:23.76                                    
 13 Scanlon, Colleen          14 TAC                  2:22.75    2:27.41  
       34.04  1:12.24  1:50.61  2:27.41                                    
 14 Seiverd, Ally             13 SEA                  2:22.09    2:29.02  
       35.64  1:13.31  1:51.51  2:29.02                                    
 15 Walker, Callie            13 NRG                  2:31.66    2:29.37  
       35.26  1:12.67  1:51.16  2:29.37                                    
 16 Behm, Emma                13 JW                   2:30.10    2:29.80  
       34.75  1:12.35  1:51.64  2:29.80                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bokarev, Anna             14 NRG                  2:31.80    2:30.49  
       35.63  1:13.64  1:52.31  2:30.49                                    
 18 Vota, Catherine           13 TAC                  2:30.63    2:32.16  
       36.27  1:14.44  1:54.06  2:32.16                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kerner, Erica             13 JW                   2:27.31    2:32.68  
       35.81  1:14.30  1:54.04  2:32.68                                    
 20 Kelly, Mara               14 BAC                  2:28.16    2:33.80  
       36.57  1:15.41  1:54.69  2:33.80                                    
 21 Adams, Heather            13 JW                   2:22.90    2:34.19  
       36.16  1:15.21  1:54.69  2:34.19                                    
 22 Blood, Kylie              13 TAC                  2:44.76    2:34.38  
       35.82  1:14.20  1:54.38  2:34.38                                    
 23 Thompson, Paris           14 SAKA                 2:26.61    2:34.66  
       36.05  1:15.11  1:55.32  2:34.66                                    
 24 Foley, Caroline           13 JW                   2:32.51    2:36.55  
       36.73  1:16.16  1:57.88  2:36.55                                    
 25 Yu, Sharon                13 JW                   2:28.98    2:36.59  
       36.40  1:15.87  1:55.55  2:36.59                                    
 26 Atheras, Emily            14 TAC                  2:40.91    2:38.04  
       37.26  1:16.70  1:58.76  2:38.04                                    
 27 Burgess, Krista           13 SAKA                 2:42.75    2:38.88  
       38.33  1:18.58  1:59.76  2:38.88                                    
 28 Lee, Anya                 14 JW                   2:42.85    2:43.09  
       38.73  1:20.06  2:02.27  2:43.09                                    
 29 Burghardt, Olivia         13 JW                   2:43.73    2:43.24  
       38.45  1:19.86  2:43.24                                             
 30 Nehmad, Ava               14 SEA                  2:41.32    2:45.12  
       39.10  1:20.60  2:04.18  2:45.12                                    
 31 Montvydas, Olivia         13 NRG                  2:45.80    2:46.81  
       38.54  1:21.10  2:04.77  2:46.81                                    
 32 Minos, Gabby              13 JW                   2:50.53    2:49.37  
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Vizzard, Sean             14 JW                   2:03.89    2:01.78  
       29.00    59.54  1:31.50  2:01.78                                    
  2 Dimayuga, Joshua          14 SEA                  2:05.48    2:03.99  
       29.50  1:00.22  1:31.89  2:03.99                                    
  3 Poleto, Jack              14 JW                   2:03.54    2:05.29  
       29.36  1:00.67  1:32.98  2:05.29                                    
  4 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  2:10.84    2:08.36  
       30.15  1:03.59  1:36.34  2:08.36                                    
  5 Seidman, Josh             13 JW                   2:14.10    2:08.85  
       30.20  1:02.91  1:36.58  2:08.85                                    
  6 Wright, Grayson           14 JW                   2:12.19    2:09.98  
       29.99  1:02.70  1:36.95  2:09.98                                    
  7 Tovar, Juan               13 SAKA                 2:13.73    2:10.64  
       30.43  1:03.82  1:38.06  2:10.64                                    
  8 Williams, Darien          13 SAKA                 2:15.11    2:10.83  
       31.32  1:04.78  1:39.06  2:10.83                                    
B - Final
  9 Orr, Harrison             14 JW                   2:16.07    2:12.25  
       31.45  1:04.77  1:39.04  2:12.25                                    
 10 Jellig, Conor             14 JW                   2:21.43    2:15.79  
       31.34  1:05.79  1:41.18  2:15.79                                    
 11 Cox, Jeremy               14 NRG                  2:23.04    2:15.83  
       31.90  1:06.12  1:41.27  2:15.83                                    
 12 Ireland, Danny            13 SEA                  2:17.78    2:16.21  
       31.88  1:07.06  1:42.38  2:16.21                                    
 13 Schwartz, Dov             13 JW                   2:27.26    2:19.68  
       32.89  1:07.75  1:43.92  2:19.68                                    
 14 Falk, Evan                13 SEA                  2:25.08    2:22.14  
       33.77  1:09.37  1:45.53  2:22.14                                    
 15 Whartenby, Miller         13 JW                   2:25.08    2:22.22  
       34.05  1:09.42  1:45.85  2:22.22                                    
 16 Orr, Jack                 13 JW                   2:32.71    2:29.47  
       34.05  1:11.67  1:50.96  2:29.47                                    
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Poleto, Jack              14 JW                   2:00.60    2:03.54  
       29.64  1:01.27  1:32.79  2:03.54                                    
  2 Vizzard, Sean             14 JW                   2:06.38    2:03.89  
       29.46  1:01.17  1:33.03  2:03.89                                    
  3 Dimayuga, Joshua          14 SEA                  2:04.12    2:05.48  
       30.05  1:01.53  1:34.00  2:05.48                                    
  4 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  2:12.77    2:10.84  
       30.60  1:04.03  1:38.29  2:10.84                                    
  5 Wright, Grayson           14 JW                   2:06.27    2:12.19  
       30.30  1:04.18  1:39.00  2:12.19                                    
  6 Tovar, Juan               13 SAKA                 2:14.69    2:13.73  
       31.57  1:05.54  1:40.17  2:13.73                                    
  7 Seidman, Josh             13 JW                   2:12.25    2:14.10  
       31.28  1:05.37  1:40.61  2:14.10                                    
  8 Williams, Darien          13 SAKA                 2:12.74    2:15.11  
       32.51  1:06.78  1:41.78  2:15.11                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Orr, Harrison             14 JW                   2:13.76    2:16.07  
       32.41  1:07.21  1:42.58  2:16.07                                    
 10 Ireland, Danny            13 SEA                  2:17.68    2:17.78  
       32.96  1:08.05  1:43.67  2:17.78                                    
 11 Jellig, Conor             14 JW                   2:15.83    2:21.43  
       32.99  1:09.01  1:45.72  2:21.43                                    
 12 Cox, Jeremy               14 NRG                  2:15.56    2:23.04  
       33.09  1:09.21  1:46.35  2:23.04                                    
 13 Whartenby, Miller         13 JW                   2:19.53    2:25.08  
       34.49  1:11.32  1:49.01  2:25.08                                    
 13 Falk, Evan                13 SEA                  2:24.07    2:25.08  
       34.80  1:11.57  1:48.19  2:25.08                                    
 15 Schwartz, Dov             13 JW                   2:24.79    2:27.26  
       35.04  1:12.99  1:50.98  2:27.26                                    
 16 Gutekunst, Jack           14 JW                   2:20.86    2:27.66  
       35.19  1:12.22  1:50.02  2:27.66                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Orr, Jack                 13 JW                   2:27.21    2:32.71  
       34.81  1:13.27  1:53.48  2:32.71                                    
 
Event 15  Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McClintock, Katie         15 SEA                  2:05.97    2:01.70  
       29.12  1:00.19  1:31.29  2:01.70                                    
  2 Cavanagh, Erin            15 JW                   2:07.02    2:03.54  
       29.42  1:00.36  1:32.05  2:03.54                                    
  3 Merch, Karolyn            16 JW                   2:09.26    2:07.95  
       31.14  1:03.59  1:35.87  2:07.95                                    
  4 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   2:07.23    2:07.99  
       29.85  1:01.87  1:35.51  2:07.99                                    
  5 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   2:08.24    2:08.07  
       29.70  1:01.06  1:34.10  2:08.07                                    
  6 McMillan, Maggie          16 JW                   2:12.82    2:08.93  
       30.29  1:02.24  1:35.58  2:08.93                                    
  7 Rollo, Sophia             15 JW                   2:12.88    2:11.48  
       31.31  1:04.49  1:38.12  2:11.48                                    
  8 Jensen, Erin              15 JW                   2:12.96    2:14.04  
       31.41  1:04.98  1:39.96  2:14.04                                    
B - Final
  9 Curry, Grace              17 SEA                  2:16.72    2:08.69  
       29.37  1:01.77  1:35.27  2:08.69                                    
 10 Chambers, Emma            15 DST                  2:15.36    2:10.53  
       29.78  1:02.96  1:37.33  2:10.53                                    
 11 Moore, Caitlin            16 SEA                  2:14.90    2:12.40  
       30.81  1:03.85  1:38.36  2:12.40                                    
 12 Falk, Madeline            15 SEA                  2:19.97    2:14.58  
       31.80  1:05.58  1:40.12  2:14.58                                    
 13 Parker, Ava               14 JW                   2:22.97    2:15.92  
       31.91  1:05.67  1:41.25  2:15.92                                    
 14 Thomas, Myka              17 SAKA                 2:18.05    2:17.06  
       31.31  1:05.84  1:41.73  2:17.06                                    
 15 Caputo, Maggie            16 JW                   2:22.63    2:18.64  
       32.77  1:07.67  1:43.30  2:18.64                                    
 16 Fleisher, Sarah           17 JW                   2:24.36    2:21.86  
       32.73  1:09.61  1:46.32  2:21.86                                    
 
Event 15  Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McClintock, Katie         15 SEA                  2:01.25    2:05.97  
       30.33  1:02.94  1:34.64  2:05.97                                    
  2 Cavanagh, Erin            15 JW                   2:02.70    2:07.02  
       29.93  1:02.01  1:34.54  2:07.02                                    
  3 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   2:02.32    2:07.23  
       30.13  1:01.96  1:34.57  2:07.23                                    
  4 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   2:05.27    2:08.24  
       30.40  1:02.27  1:34.74  2:08.24                                    
  5 Merch, Karolyn            16 JW                   2:08.85    2:09.26  
       31.54  1:03.45  1:36.45  2:09.26                                    
  6 McMillan, Maggie          16 JW                   2:05.84    2:12.82  
       31.29  1:04.56  1:39.26  2:12.82                                    
  7 Rollo, Sophia             15 JW                   2:11.49    2:12.88  
       31.16  1:04.66  1:38.98  2:12.88                                    
  8 Jensen, Erin              15 JW                   2:11.98    2:12.96  
       31.49  1:04.56  1:39.13  2:12.96                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moore, Caitlin            16 SEA                  2:10.49    2:14.90  
       31.95  1:05.57  1:40.52  2:14.90                                    
 10 Chambers, Emma            15 DST                  2:11.09    2:15.36  
       31.14  1:05.63  1:40.87  2:15.36                                    
 11 Curry, Grace              17 SEA                  2:09.88    2:16.72  
       31.37  1:05.53  1:40.84  2:16.72                                    
 12 Thomas, Myka              17 SAKA                 2:12.53    2:18.05  
       31.63  1:06.45  1:42.44  2:18.05                                    
 13 Townend, Amy              15 SSC                  2:17.08    2:18.61  
       32.82  1:07.62  1:43.26  2:18.61                                    
 14 Falk, Madeline            15 SEA                  2:15.73    2:19.97  
       33.59  1:08.71  1:44.44  2:19.97                                    
 15 Speirs, Valerie           17 SEA                  2:16.96    2:22.40  
       32.92  1:08.92  1:46.15  2:22.40                                    
 16 Caputo, Maggie            16 JW                   2:17.96    2:22.63  
       34.45  1:10.82  1:47.21  2:22.63                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Parker, Ava               14 JW                   2:20.20    2:22.97  
       33.44  1:09.47  1:46.75  2:22.97                                    
 18 Spanfelner, Julia         17 JW                   2:14.40    2:23.05  
       33.35  1:09.25  1:46.14  2:23.05                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fleisher, Sarah           17 JW                   2:21.69    2:24.36  
       33.43  1:10.34  1:47.94  2:24.36                                    
 20 Stavros, Lauren           15 JW                   2:20.79    2:26.73  
       33.56  1:09.88  1:48.47  2:26.73                                    
 21 Steinmetz, Trinity        16 TAC                  2:25.26    2:27.11  
       34.31  1:11.01  1:49.03  2:27.11                                    
 22 Clarke, Olivia            17 TAC                  2:17.95    2:27.47  
       34.18  1:11.24  1:49.65  2:27.47                                    
 23 Swart, Allessa            15 TAC                  2:20.72    2:28.32  
       33.89  1:11.28  1:50.22  2:28.32                                    
 24 Gould, Emma               16 TAC                  2:18.86    2:30.00  
       34.64  1:12.22  1:51.59  2:30.00                                    
 25 Sleys, Nicole             15 TAC                  2:28.22    2:31.22  
       36.53  1:14.12  1:52.89  2:31.22                                    
 26 Steinmetz, Makana         15 TAC                  2:45.09    2:34.93  
       35.99  1:15.33  2:34.93                                             
 27 Santamauro, Jules         16 TAC                  2:29.63    2:36.39  
       36.09  1:16.34  1:56.30  2:36.39                                    
 28 Durrua, Katie             15 TAC                  2:33.41    2:36.44  
       36.78  1:16.38  1:56.66  2:36.44                                    
 29 Gramigna, Abby            15 JW                   2:26.78    2:37.36  
       36.42  1:15.79  1:56.67  2:37.36                                    
 
Event 16  Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bell, Cristian            17 SEA                  1:51.87    1:50.15  
       25.35    52.81  1:21.33  1:50.15                                    
  2 Obregon, Enrique          16 JW                   1:56.70    1:54.46  
       26.96    55.68  1:25.44  1:54.46                                    
  3 Tepper, Joey              15 SEA                  1:55.41    1:55.01  
       27.88    56.64  1:26.01  1:55.01                                    
  4 Fenton, Jack              18 JW                   1:57.37    1:55.93  
       27.44    56.68  1:26.39  1:55.93                                    
  5 Bell, Brandon             15 SEA                  2:00.37    1:59.69  
       27.91    57.66  1:28.57  1:59.69                                    
  6 Skelly, Conor             18 JW                   2:02.35    1:59.79  
       28.08    58.19  1:29.33  1:59.79                                    
  7 Lilley, Jack              15 JW                   1:59.78    2:00.23  
       27.85    58.32  1:29.60  2:00.23                                    
  8 Berzanski, Nolan          16 JW                   2:06.21    2:08.60  
       30.35  1:03.21  1:36.51  2:08.60                                    
B - Final
  9 Evans, Zach               16 SEA                  2:06.70    1:59.35  
       28.08    57.87  1:29.14  1:59.35                                    
 10 Hughes, Jack              16 SSC                  2:09.78    2:04.93  
       27.53    58.33  1:31.57  2:04.93                                    
 11 Houser, Paul              16 JW                   2:09.50    2:05.67  
       29.50  1:00.85  1:33.87  2:05.67                                    
 12 Mcdevitt, Brendan         16 JW                   2:11.07    2:07.69  
       30.57  1:02.99  1:35.73  2:07.69                                    
 13 Thompson, Robbie          16 JW                   2:08.85    2:08.04  
       29.23  1:00.58  1:34.25  2:08.04                                    
 14 Truong, Erik              17 SEA                  2:09.66    2:08.25  
       29.76  1:01.60  1:34.98  2:08.25                                    
 15 Li, Fred                  15 NRG                  2:09.92    2:09.51  
       30.01  1:02.68  1:36.29  2:09.51                                    
 16 Wisniewski, Christian     18 JW                   2:11.02    2:10.16  
       31.65  1:04.46  1:37.53  2:10.16                                    
 
Event 16  Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bell, Cristian            17 SEA                  1:46.59    1:51.87  
       26.34    54.58  1:23.07  1:51.87                                    
  2 Tepper, Joey              15 SEA                  1:55.59    1:55.41  
       27.75    56.49  1:25.66  1:55.41                                    
  3 Obregon, Enrique          16 JW                   1:53.65    1:56.70  
       27.56    57.06  1:27.17  1:56.70                                    
  4 Fenton, Jack              18 JW                   1:54.95    1:57.37  
       27.24    56.35  1:26.56  1:57.37                                    
  5 Lilley, Jack              15 JW                   1:58.95    1:59.78  
       28.26    58.55  1:29.66  1:59.78                                    
  6 Bell, Brandon             15 SEA                  1:56.28    2:00.37  
       28.08    57.80  1:28.79  2:00.37                                    
  7 Skelly, Conor             18 JW                   1:56.91    2:02.35  
       28.81    59.52  1:30.94  2:02.35                                    
  8 Berzanski, Nolan          16 JW                   2:07.76    2:06.21  
       29.83  1:01.79  1:34.51  2:06.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Evans, Zach               16 SEA                  1:58.72    2:06.70  
       28.92    59.66  1:32.96  2:06.70                                    
 10 Hinds, Brenner            17 TAC                  2:01.43    2:07.96  
       29.88  1:02.42  1:35.43  2:07.96                                    
 11 DeSomma, DJ               17 TAC                  2:06.52    2:08.64  
       29.43  1:01.88  1:35.49  2:08.64                                    
 12 Thompson, Robbie          16 JW                   2:08.50    2:08.85  
       30.08  1:02.43  1:35.82  2:08.85                                    
 13 Houser, Paul              16 JW                   1:58.98    2:09.50  
       30.45  1:03.58  1:36.78  2:09.50                                    
 14 Truong, Erik              17 SEA                  2:27.12    2:09.66  
       29.91  1:02.00  1:35.54  2:09.66                                    
 15 Hughes, Jack              16 SSC                  2:10.72    2:09.78  
       30.03  1:03.38  1:36.36  2:09.78                                    
 16 Boerger, Tommy            16 SSC                  2:08.42    2:09.87  
       30.38  1:03.30  1:37.21  2:09.87                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Li, Fred                  15 NRG                  2:11.54    2:09.92  
       30.25  1:02.51  1:36.20  2:09.92                                    
 18 Wisniewski, Christian     18 JW                   2:11.09    2:11.02  
       31.66  1:04.69  1:38.09  2:11.02                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mcdevitt, Brendan         16 JW                   2:10.96    2:11.07  
       30.82  1:04.36  1:38.50  2:11.07                                    
 20 Nguyen, Ben               15 SEA                  2:12.52    2:12.36  
       30.76  1:03.85  1:38.22  2:12.36                                    
 21 Stone, Matt               16 JW                   2:15.19    2:13.08  
       30.29  1:03.83  1:38.46  2:13.08                                    
 22 Hinds, Ethan              15 TAC                  2:11.56    2:13.75  
       30.83  1:04.30  1:39.17  2:13.75                                    
 23 Tolen, Meade              18 JW                   2:09.64    2:15.21  
       32.33  1:06.11  1:41.38  2:15.21                                    
 24 Salvatore, Marco          18 TAC                  2:06.53    2:16.49  
       30.45  1:04.22  1:39.81  2:16.49                                    
 25 Cuozzo, Finn              17 TAC                  2:10.23    2:16.93  
       30.76  1:05.87  1:41.98  2:16.93                                    
 26 Englert, John             15 TAC                  2:12.76    2:17.42  
       31.48  1:06.62  1:42.78  2:17.42                                    
 27 Gould, Jack               15 TAC                  2:23.32    2:19.79  
       31.52  1:06.47  1:42.90  2:19.79                                    
 28 Wright, Bennett           10 JW                   2:33.51    2:25.09  
       34.82  1:12.15  1:48.97  2:25.09                                    
 29 Arjona, Sam               15 NRG                  2:30.48    2:35.28  
       35.30  1:55.62  2:35.28                                             
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Behm, Annie               14 JW                   1:56.64    1:55.47  
       27.20    56.16  1:25.86  1:55.47                                    
  2 Antonov, Alexandra        14 SEA                  1:57.42    1:57.32  
       26.80    56.63  1:27.33  1:57.32                                    
  3 Fox, Megan                14 SEA                  1:58.68    1:57.94  
       27.10    56.21  1:26.98  1:57.94                                    
  4 Ong, Ashley               14 JW                   2:01.83    2:00.26  
       27.74    58.24  1:29.76  2:00.26                                    
  5 Mullin, Sydney            14 JW                   2:02.62    2:01.68  
       28.55    59.30  1:30.59  2:01.68                                    
  6 Skelly, Katharine         14 JW                   2:02.69    2:01.70  
       27.56    58.47  1:30.17  2:01.70                                    
  7 Jellig, Maria             14 JW                   2:05.74    2:02.87  
       28.82  1:00.19  1:31.86  2:02.87                                    
  8 Walker, Callie            13 NRG                  2:14.67    2:11.43  
       29.59  1:02.71  1:37.07  2:11.43                                    
B - Final
  9 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   2:08.64    2:00.74  
       28.14    59.11  1:30.42  2:00.74                                    
 10 Evans, Olivia             14 SEA                  2:07.94    2:03.71  
       27.61    59.29  1:30.99  2:03.71                                    
 11 Merch, Angela             13 JW                   2:08.96    2:08.42  
       28.78  1:01.38  1:35.50  2:08.42                                    
 12 Bokarev, Anna             14 NRG                  2:11.06    2:09.03  
       29.79  1:02.61  1:36.15  2:09.03                                    
 13 Neely, Maddy              13 JW                   2:10.64    2:09.82  
       29.94  1:02.68  1:36.54  2:09.82                                    
 14 Babici, Briana            14 JW                   2:13.40    2:11.17  
       29.85  1:03.50  1:38.06  2:11.17                                    
 15 Behm, Emma                13 JW                   2:13.95    2:12.61  
       30.40  1:04.24  1:39.44  2:12.61                                    
 16 Wait, Morgan              14 JW                   2:13.26    2:13.26  
       29.91  1:03.00  1:38.51  2:13.26                                    
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Behm, Annie               14 JW                   1:54.99    1:56.64  
       27.30    56.68  1:26.82  1:56.64                                    
  2 Antonov, Alexandra        14 SEA                  1:54.63    1:57.42  
       26.90    56.63  1:27.03  1:57.42                                    
  3 Fox, Megan                14 SEA                  1:55.86    1:58.68  
       27.41    57.40  1:28.28  1:58.68                                    
  4 Ong, Ashley               14 JW                   2:00.74    2:01.83  
       27.73    58.94  1:30.76  2:01.83                                    
  5 Mullin, Sydney            14 JW                   2:05.69    2:02.62  
       29.14  1:00.70  1:31.86  2:02.62                                    
  6 Skelly, Katharine         14 JW                   2:02.53    2:02.69  
       28.15    59.69  1:31.52  2:02.69                                    
  7 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                  2:01.86    2:05.27  
       28.66  1:00.81  1:33.55  2:05.27                                    
  8 Jellig, Maria             14 JW                   2:05.14    2:05.74  
       29.48  1:01.66  1:34.06  2:05.74                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Evans, Olivia             14 SEA                  2:08.82    2:07.94  
       27.97  1:00.15  1:34.35  2:07.94                                    
 10 DiGiovanni, Gabby         14 TAC                  2:10.79    2:08.45  
       29.98  1:02.79  1:36.21  2:08.45                                    
 11 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   2:02.71    2:08.64  
       29.82  1:03.13  1:36.61  2:08.64                                    
 12 Merch, Angela             13 JW                   2:05.75    2:08.96  
       29.69  1:02.67  1:36.21  2:08.96                                    
 13 Lee, Natalie              14 BAC                  2:07.55    2:10.07  
       30.12  1:03.77  1:37.26  2:10.07                                    
 14 Neely, Maddy              13 JW                   2:11.70    2:10.64  
       31.20  1:04.57  1:38.07  2:10.64                                    
 15 Bokarev, Anna             14 NRG                  2:10.35    2:11.06  
       30.26  1:03.36  1:37.25  2:11.06                                    
 16 Marchand, Emily           14 TAC                  2:08.10    2:11.48  
       30.12  1:03.45  1:37.98  2:11.48                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tarzian, Ava              13 TAC                  2:07.85    2:12.54  
       30.67  1:04.16  1:38.71  2:12.54                                    
 18 Wait, Morgan              14 JW                   2:12.29    2:13.26  
       30.12  1:03.79  1:38.89  2:13.26                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Babici, Briana            14 JW                   2:07.88    2:13.40  
       30.44  1:04.18  1:38.83  2:13.40                                    
 20 Behm, Emma                13 JW                   2:07.87    2:13.95  
       30.72  1:04.94  1:40.48  2:13.95                                    
 21 Walker, Callie            13 NRG                  2:16.17    2:14.67  
       31.57  1:06.43  1:40.97  2:14.67                                    
 22 Cleveland, Bridget        14 TAC                  2:05.28    2:15.12  
       29.95  1:04.37  1:39.88  2:15.12                                    
 23 Adams, Heather            13 JW                   2:08.56    2:16.44  
       31.12  1:05.99  1:41.82  2:16.44                                    
 24 Thompson, Paris           14 SAKA                 2:06.25    2:16.91  
       30.30  1:04.90  1:41.03  2:16.91                                    
 25 Greenleaf, Lauren         13 SEA                  2:10.31    2:17.10  
       30.93  1:06.03  1:41.41  2:17.10                                    
 26 Burgess, Krista           13 SAKA                 2:20.11    2:17.93  
       31.58  1:06.63  1:42.86  2:17.93                                    
 27 Vota, Catherine           13 TAC                  2:12.30    2:18.34  
       31.83  1:07.20  1:43.34  2:18.34                                    
 28 Blood, Kylie              13 TAC                  2:21.45    2:21.26  
       31.30  1:07.78  1:46.15  2:21.26                                    
 29 Elko, Meredith            13 SEA                  2:20.33    2:21.44  
       32.78  1:10.41  1:47.22  2:21.44                                    
 30 Teng, Sarah               13 JW                   2:26.85    2:23.24  
       33.19  1:10.08  1:47.80  2:23.24                                    
 31 Yu, Sharon                13 JW                   2:24.58    2:23.45  
       32.84  1:10.37  1:47.51  2:23.45                                    
 32 Gramigna, Emily           13 JW                   2:15.32    2:24.03  
       32.49  1:09.88  1:47.98  2:24.03                                    
 33 Zulla, Olivia             13 TAC                  2:20.89    2:24.47  
       32.71  1:09.92  1:46.89  2:24.47                                    
 34 Bristow, Sammie           14 NRG                  2:25.07    2:28.25  
       33.67  1:11.76  1:50.37  2:28.25                                    
 35 Minos, Gabby              13 JW                   2:18.11    2:30.27  
                       1:13.03  1:52.68  2:30.27                           
 36 Sheppard, Reese           13 VINY                 2:40.12    2:32.59  
       34.75  1:13.77  1:53.60  2:32.59                                    
 37 Pham, Helena              14 JW                   2:28.39    2:33.56  
       33.87  1:12.82  1:53.36  2:33.56                                    
 38 Caccamise, Cayley         13 TAC                  2:44.25    2:34.91  
       34.39  1:13.87  1:54.51  2:34.91                                    
 39 Yang, Chelsea             14 JW                   2:34.84    2:36.29  
       35.05  1:14.49  1:56.41  2:36.29                                    
 40 Burghardt, Olivia         13 JW                   2:31.37    2:36.77  
       35.80  1:15.94  1:57.62  2:36.77                                    
 41 Foley, Caroline           13 JW                   2:24.88    2:37.05  
       34.12  1:13.83  1:55.48  2:37.05                                    
 42 Foley, Maggie             14 JW                   2:26.61    2:37.76  
       34.36  1:14.59  1:56.08  2:37.76                                    
 43 Tian, Esther              14 JW                   2:35.89    2:38.78  
       36.11  1:16.11  1:57.42  2:38.78                                    
 44 Bellington, Kylie         14 JW                   2:35.33    2:41.23  
       35.41  1:16.45  2:00.24  2:41.23                                    
 45 Green, Julia              13 JW                   2:44.82    2:41.91  
       37.97  1:19.98  2:02.41  2:41.91                                    
 46 Sacerdote, Rachel         14 JW                   2:42.63    2:43.87  
       37.05  1:16.94  2:00.24  2:43.87                                    
 47 Wells, Izzy               13 JW                   2:52.00    2:47.09  
       38.83  1:21.84  2:05.70  2:47.09                                    
 48 Rosin, Rachel             13 JW                   3:08.49    2:59.63  
       41.41  1:28.15  2:15.60  2:59.63                                    
 
Event 18  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Baker, Roan               14 BAC                  1:53.58    1:51.78  
       26.60    55.16  1:23.94  1:51.78                                    
  2 Seidman, Josh             13 JW                   2:01.46    1:57.21  
       26.56    56.13  1:26.94  1:57.21                                    
  3 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  2:00.27    1:57.56  
       26.52    56.70  1:27.82  1:57.56                                    
  4 Lin, Kevin                14 SEA                  2:02.27    2:00.78  
       27.51    58.15  1:29.98  2:00.78                                    
  5 Williams, Darien          13 SAKA                 2:07.14    2:01.12  
       28.41    59.34  1:31.11  2:01.12                                    
  6 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                 2:05.48    2:01.41  
       27.98    58.81  1:30.44  2:01.41                                    
  7 Whartenby, Miller         13 JW                   2:07.20    2:05.52  
       28.84  1:01.02  1:33.76  2:05.52                                    
  8 Nasielski, Michael        14 JW                   2:07.01    2:07.47  
       28.62  1:01.03  1:34.73  2:07.47                                    
B - Final
  9 Jones IV, Master          14 SAKA                 2:08.10    2:04.43  
       27.84    59.89  1:32.63  2:04.43                                    
 10 Henry, Drew               13 NRG                  2:08.61    2:04.88  
       29.22  1:01.28  1:33.66  2:04.88                                    
 11 Marrone, Jonathan         13 SEA                  2:11.95    2:09.75  
       29.53  1:02.37  1:36.37  2:09.75                                    
 12 Falk, Evan                13 SEA                  2:13.13    2:09.98  
       29.86  1:02.89  1:36.93  2:09.98                                    
 13 Ireland, Danny            13 SEA                  2:12.23    2:10.58  
       29.88  1:03.63  1:38.02  2:10.58                                    
 14 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                 2:13.84    2:10.77  
       29.83  1:03.27  1:37.45  2:10.77                                    
 15 Tonelli, John             14 JW                   2:17.45    2:11.06  
       29.37  1:02.05  1:36.71  2:11.06                                    
 16 Yoon, Grant               13 JW                   2:27.52    2:21.24  
       31.67  1:08.12  1:45.44  2:21.24                                    
 
Event 18  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baker, Roan               14 BAC                  1:51.78    1:53.58  
       27.35    56.96  1:25.96  1:53.58                                    
  2 Pasola, Matthew           14 TAC                  1:57.12    1:57.86  
       27.06    56.96  1:27.72  1:57.86                                    
  3 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  2:02.47    2:00.27  
       27.26    58.33  1:29.94  2:00.27                                    
  4 Seidman, Josh             13 JW                   1:55.90    2:01.46  
       27.88    58.90  1:30.53  2:01.46                                    
  5 Lin, Kevin                14 SEA                  1:59.95    2:02.27  
       28.22  1:00.00  1:32.19  2:02.27                                    
  6 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                 2:04.60    2:05.48  
       29.24  1:01.23  1:33.69  2:05.48                                    
  7 Dettlinger, Matt          14 TAC                  2:11.11    2:06.30  
       29.08  1:01.17  1:33.54  2:06.30                                    
  8 Nasielski, Michael        14 JW                   2:08.49    2:07.01  
       28.44  1:00.75  1:34.59  2:07.01                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Williams, Darien          13 SAKA                 2:01.59    2:07.14  
       29.41  1:01.41  1:34.61  2:07.14                                    
 10 Whartenby, Miller         13 JW                   2:04.98    2:07.20  
       29.63  1:02.32  1:35.52  2:07.20                                    
 11 Jones IV, Master          14 SAKA                 1:54.76    2:08.10  
       28.94  1:01.65  1:35.12  2:08.10                                    
 12 Henry, Drew               13 NRG                  2:06.15    2:08.61  
       29.99  1:02.52  1:35.79  2:08.61                                    
 13 Marrone, Jonathan         13 SEA                  2:11.36    2:11.95  
       30.66  1:04.40  1:38.59  2:11.95                                    
 14 Ireland, Danny            13 SEA                  2:11.13    2:12.23  
       30.74  1:05.52  1:40.02  2:12.23                                    
 15 Falk, Evan                13 SEA                  2:13.46    2:13.13  
       30.46  1:04.55  1:39.26  2:13.13                                    
 16 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                 2:09.24    2:13.84  
       30.10  1:04.47  1:39.55  2:13.84                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tonelli, John             14 JW                   2:21.96    2:17.45  
       31.15  1:06.19  1:42.81  2:17.45                                    
 18 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                   2:21.65    2:21.31  
       31.92  1:08.94  1:45.25  2:21.31                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sparks, Ryan              14 JW                   2:17.96    2:22.65  
       31.77  1:08.70  1:45.70  2:22.65                                    
 20 Yoon, Grant               13 JW                   2:25.31    2:27.52  
       32.27  1:08.59  1:48.07  2:27.52                                    
 21 Black, Eamon              14 JW                   2:24.14    2:28.65  
       33.77  1:12.07  1:50.98  2:28.65                                    
 22 Cardace, Dominick         13 TAC                  2:33.96    2:29.23  
       33.03  1:11.34  1:51.79  2:29.23                                    
 23 Chen, Jaron               14 JW                   2:31.55    2:30.96  
       36.19  1:14.55  1:53.98  2:30.96                                    
 24 Yang, Rain                14 JW                   2:34.20    2:32.47  
       35.43  1:16.10  1:56.89  2:32.47                                    
 25 McDevitt, Kyle            13 JW                   2:33.01    2:32.60  
       34.08  1:13.23  1:52.31  2:32.60                                    
 26 Le, Austin                14 JW                   2:44.53    2:35.05  
       35.51  1:16.50  1:57.34  2:35.05                                    
 27 yu, Gary                  13 JW                   2:32.08    2:35.80  
       35.77  1:14.43  1:55.81  2:35.80                                    
 28 Li, Erik                  14 JW                   2:38.67    2:40.89  
       34.90  1:16.92  2:00.54  2:40.89                                    
 
Event 19  Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cavanagh, Erin            15 JW                   1:53.49    1:50.73  
       26.08    53.89  1:22.31  1:50.73                                    
  2 Yoon, Grace               16 JW                   1:55.03    1:50.85  
       26.32    54.23  1:22.60  1:50.85                                    
  3 Kaczorowski, Margot       16 JW                   1:55.50    1:55.34  
       26.91    55.70  1:25.38  1:55.34                                    
  4 Townend, Amy              15 SSC                  2:00.40    1:57.81  
       27.62    57.63  1:28.31  1:57.81                                    
  5 Sarhan, Leenah            18 SEA                  1:58.59    1:58.47  
       27.39    56.97  1:27.71  1:58.47                                    
  6 Berzanski, Ava            15 JW                   2:00.10    2:00.35  
       27.99    58.21  1:29.34  2:00.35                                    
  7 Kusters, Sam              17 NRG                  2:01.66    2:00.98  
       28.03    58.68  1:30.12  2:00.98                                    
  8 Woods, Nora               17 JW                   1:58.26    2:04.13  
       27.49    58.30  1:31.61  2:04.13                                    
B - Final
  9 Moore, Caitlin            16 SEA                  2:03.29    2:00.00  
       27.76    57.54  1:28.62  2:00.00                                    
 10 Gerhart, Sophie           15 SCAY                 2:03.94    2:00.61  
       26.95    57.43  1:29.04  2:00.61                                    
 11 Davis, Molly              17 JW                   2:05.69    2:01.08  
       28.62    59.62  1:30.87  2:01.08                                    
 12 Disanti, Brianna          16 JW                   2:03.55    2:01.13  
       27.82    58.46  1:29.72  2:01.13                                    
 13 Thomas, Myka              17 SAKA                 2:02.11    2:02.39  
       27.35    58.04  1:30.41  2:02.39                                    
 14 Smith, Natalie            18 JW                   2:03.03    2:03.06  
       28.49    59.34  1:31.35  2:03.06                                    
 15 Rollo, Sophia             15 JW                   2:05.12    2:03.14  
       28.91  1:00.22  1:32.05  2:03.14                                    
 16 Raue, Shannon             16 JW                   2:05.50    2:06.30  
       28.20    59.90  1:33.16  2:06.30                                    
 
Event 19  Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cavanagh, Erin            15 JW                   1:50.90    1:53.49  
     2:21.05           1:24.11  1:53.49                                    
  2 Yoon, Grace               16 JW                   1:52.58    1:55.03  
       14.36    56.01  1:25.83  1:55.03                                    
  3 Kaczorowski, Margot       16 JW                   1:52.93    1:55.50  
       27.47    56.43  1:26.07  1:55.50                                    
  4 Woods, Nora               17 JW                   1:58.73    1:58.26  
       27.57    57.00  1:27.40  1:58.26                                    
  5 Sarhan, Leenah            18 SEA                  1:56.08    1:58.59  
       27.59    57.27  1:27.93  1:58.59                                    
  6 Berzanski, Ava            15 JW                   2:03.89    2:00.10  
       28.02    58.56  1:29.59  2:00.10                                    
  7 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   1:55.23    2:00.30  
     2:21.14           1:28.56  2:00.30                                    
  8 Townend, Amy              15 SSC                  1:59.85    2:00.40  
       28.06    58.59  1:29.73  2:00.40                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kusters, Sam              17 NRG                  2:01.01    2:01.66  
       14.32    58.90  1:29.88  2:01.66                                    
 10 Thomas, Myka              17 SAKA                 1:58.98    2:02.11  
       27.74    58.25  1:30.42  2:02.11                                    
 11 Smith, Natalie            18 JW                   2:02.01    2:03.03  
              1:01.04  1:32.69  2:03.03                                    
 12 Moore, Caitlin            16 SEA                  1:59.40    2:03.29  
       29.10  1:00.04  1:32.02  2:03.29                                    
 13 Disanti, Brianna          16 JW                   2:01.20    2:03.55  
       28.72  1:00.05  1:31.94  2:03.55                                    
 14 Gerhart, Sophie           15 SCAY                 1:58.82    2:03.94  
       28.04    59.23  1:31.37  2:03.94                                    
 15 Rollo, Sophia             15 JW                   2:02.11    2:05.12  
       29.66  1:01.25  1:33.43  2:05.12                                    
 16 Raue, Shannon             16 JW                   2:03.42    2:05.50  
       28.76  1:00.75  1:33.81  2:05.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Davis, Molly              17 JW                   2:00.21    2:05.69  
       29.69  1:01.34  1:33.99  2:05.69                                    
 18 Antonelli, Gianna         15 JW                   2:05.19    2:06.59  
       28.74  1:00.42  1:33.28  2:06.59                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Griffin, Carly            16 JW                   2:03.79    2:06.66  
     2:21.58           1:34.13  2:06.66                                    
 20 Degnan, Kate              18 TAC                  2:00.62    2:09.66  
     2:21.33           1:35.68  2:09.66                                    
 21 McAuley, Sara Brynn       17 JW                   2:05.65    2:09.80  
     2:22.30           1:36.83  2:09.80                                    
 22 Clarke, Olivia            17 TAC                  1:58.78    2:09.97  
     2:22.51           1:36.27  2:09.97                                    
 23 Fleisher, Sarah           17 JW                   2:05.83    2:09.99  
       29.63  1:03.11  1:36.92  2:09.99                                    
 24 Mazon, Madison            16 SSC                  2:40.90    2:10.15  
       29.47  1:03.47  2:10.18  2:10.15                                    
 25 Jones, Elizabeth          15 SSC                  2:11.05    2:11.05  
       29.82  1:03.21  1:37.70  2:11.05                                    
 26 Paul, Alaina              15 TAC                  2:06.98    2:11.27  
       30.16  1:03.34  1:37.89  2:11.27                                    
 27 Stavros, Lauren           15 JW                   2:05.82    2:13.03  
       30.02  1:03.93  2:13.03                                             
 28 LU, Chelsea               15 BAC                  2:13.03    2:13.62  
       30.08  1:03.91  1:38.67  2:13.62                                    
 29 Parker, Ava               14 JW                   2:08.53    2:13.67  
       30.76  1:05.22  1:39.96  2:13.67                                    
 30 Sleys, Nicole             15 TAC                  2:06.13    2:14.01  
       31.19  1:05.15  1:39.99  2:14.01                                    
 31 Spanfelner, Julia         17 JW                   2:07.18    2:15.84  
       30.98  1:05.74  1:41.13  2:15.84                                    
 32 Jackson, India            17 SAKA                 2:10.97    2:16.97  
       30.85  1:05.50  1:41.33  2:16.97                                    
 33 Swart, Allessa            15 TAC                  2:08.37    2:17.33  
       30.92  1:05.50  1:42.10  2:17.33                                    
 34 Steinmetz, Makana         15 TAC                  2:16.28    2:18.71  
       31.12  1:06.37  1:43.65  2:18.71                                    
 35 Durrua, Katie             15 TAC                  2:12.50    2:18.94  
       32.12  1:07.96  1:44.54  2:18.94                                    
 36 Gramigna, Abby            15 JW                   2:07.03    2:19.29  
       30.74  1:05.83  1:42.68  2:19.29                                    
 37 Price, Emma               16 JW                   2:18.77    2:19.74  
       31.09  1:06.30  1:42.89  2:19.74                                    
 38 Santamauro, Jules         16 TAC                  2:11.55    2:25.58  
       31.08  1:08.36  1:47.09  2:25.58                                    
 39 Miller, Milana            15 JW                   2:42.45    2:39.54  
       33.64  1:14.04  1:58.34  2:39.54                                    
 
Event 20  Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fenton, Jack              18 JW                   1:48.22    1:46.91  
       24.88    52.09  1:19.44  1:46.91                                    
  2 Taylor, Andrew            15 JW                   1:49.10    1:47.76  
       25.04    52.43  1:20.45  1:47.76                                    
  3 Tepper, Joey              15 SEA                  1:47.82    1:48.38  
       25.86    53.58  1:21.08  1:48.38                                    
  4 Nasielski, Brian          16 JW                   1:48.84    1:48.55  
       25.81    53.09  1:21.38  1:48.55                                    
  5 Weeks, Zion               15 SAKA                 1:51.36    1:48.78  
       25.47    53.34  1:21.35  1:48.78                                    
  6 Palmer, Andrew            16 JW                   1:49.63    1:50.93  
       25.99    53.78  1:22.69  1:50.93                                    
  7 Moon, Anthony             17 JW                   1:49.42    1:51.36  
       25.32    53.03  1:21.69  1:51.36                                    
  8 Christou, Anthony         17 JW                   1:51.68    1:51.47  
       25.47    53.25  1:22.41  1:51.47                                    
B - Final
  9 Li, Fred                  15 NRG                  1:52.07    1:50.03  
       26.04    54.28  1:22.49  1:50.03                                    
 10 Garbutt, Cole             15 SEA                  1:52.72    1:50.11  
       25.71    53.95  1:22.65  1:50.11                                    
 11 Treglia, Mike             15 JW                   1:54.43    1:50.12  
       26.24    54.66  1:23.18  1:50.12                                    
 12 Whitaker, Miles           15 SSC                  1:52.07    1:50.17  
       25.94    53.41  1:22.17  1:50.17                                    
 13 Wisniewski, Christian     18 JW                   1:52.94    1:51.10  
       25.94    53.87  1:22.50  1:51.10                                    
 14 Hughes, James             16 SSC                  1:53.98    1:53.39  
       25.34    54.45  1:23.58  1:53.39                                    
 15 Butler, Mitchell          15 MARLINS              1:52.98    1:54.09  
       25.47    54.06  1:23.96  1:54.09                                    
 16 Gagnon, Robert            16 JW                   1:54.23    1:55.04  
       26.55    56.02  1:26.04  1:55.04                                    
 
Event 20  Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tepper, Joey              15 SEA                  1:48.29    1:47.82  
       25.46    52.48  1:20.25  1:47.82                                    
  2 Fenton, Jack              18 JW                   1:44.21    1:48.22  
       24.75    51.72  1:19.86  1:48.22                                    
  3 Nasielski, Brian          16 JW                   1:46.56    1:48.84  
       25.17    52.35  1:20.49  1:48.84                                    
  4 Taylor, Andrew            15 JW                   1:48.74    1:49.10  
                53.95  1:22.18  1:49.10                                    
  5 Moon, Anthony             17 JW                   1:50.14    1:49.42  
       25.50    52.91  1:20.86  1:49.42                                    
  6 Palmer, Andrew            16 JW                   1:47.60    1:49.63  
       26.02    53.56  1:21.90  1:49.63                                    
  7 DeSomma, DJ               17 TAC                  1:46.54    1:50.59  
       25.76    53.65  1:21.90  1:50.59                                    
  8 Weeks, Zion               15 SAKA                 1:47.91    1:51.36  
       25.85    54.02  1:22.99  1:51.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boerger, Tommy            16 SSC                  1:49.99    1:51.38  
       26.13    53.96  1:22.88  1:51.38                                    
 10 Christou, Anthony         17 JW                   1:52.18    1:51.68  
       25.81    53.84  1:22.87  1:51.68                                    
 11 Haffner, Justin           18 SSC                  1:48.00    1:52.03  
       25.65    54.42  1:22.88  1:52.03                                    
 12 Whitaker, Miles           15 SSC                  1:52.05    1:52.07  
       26.70    55.12  1:23.84  1:52.07                                    
 12 Li, Fred                  15 NRG                  1:52.59    1:52.07  
       26.35    54.68  1:23.82  1:52.07                                    
 14 Garbutt, Cole             15 SEA                  1:52.98    1:52.72  
       25.77    54.95  1:24.53  1:52.72                                    
 15 Wisniewski, Christian     18 JW                   1:50.57    1:52.94  
       26.39    54.85  1:24.01  1:52.94                                    
 16 Butler, Mitchell          15 MARLINS              1:57.59    1:52.98  
       25.08    53.71  1:23.46  1:52.98                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hughes, James             16 SSC                  1:53.24    1:53.98  
       25.50    54.41  1:23.89  1:53.98                                    
 18 Salvatore, Vincent        18 TAC                  1:51.18    1:54.18  
       26.00    55.07  1:25.00  1:54.18                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gagnon, Robert            16 JW                   1:55.36    1:54.23  
       26.80    55.89  1:25.04  1:54.23                                    
 20 Treglia, Mike             15 JW                   1:48.44    1:54.43  
       26.41    55.65  1:24.72  1:54.43                                    
 21 Mason, Dylan              17 SEA                  1:49.93    1:54.57  
       26.04    54.67  1:25.04  1:54.57                                    
 22 Tolen, Meade              18 JW                   1:49.22    1:54.99  
       13.36    55.33  1:25.32  1:54.99                                    
 23 Ployratana, Win           15 SEA                  1:57.21    1:55.61  
       25.06    53.39  1:23.41  1:55.61                                    
 24 Foley, Kevin              16 JW                   1:51.21    1:57.09  
       27.16    56.32  1:26.58  1:57.09                                    
 25 Lilley, Jack              15 JW                   1:52.62    1:57.10  
       27.17    57.21  1:27.14  1:57.10                                    
 26 McDonald, Luke            17 TAC                  1:53.51    1:57.88  
       25.73    55.43  1:26.53  1:57.88                                    
 27 Rademaker, Quinn          18 JW                   1:56.68    1:58.00  
       26.69    56.66  1:27.40  1:58.00                                    
 28 Arzillo, Jay              16 JW                   1:57.46    1:58.65  
       26.20    56.08  1:27.68  1:58.65                                    
 29 Mcdevitt, Brendan         16 JW                   1:58.31    1:58.99  
       27.51    57.97  1:29.09  1:58.99                                    
 30 Derivaux, Chris           15 JW                   1:55.42    1:59.15  
       26.98    57.04  1:27.96  1:59.15                                    
 31 Salvatore, Marco          18 TAC                  1:51.14    1:59.21  
       26.31    56.72  1:28.24  1:59.21                                    
 32 Cheng, David              17 JW                   1:58.82    1:59.69  
       26.80    56.86  1:28.32  1:59.69                                    
 33 Thompson, Robbie          16 JW                   1:54.65    2:00.08  
       27.37    57.88  1:28.91  2:00.08                                    
 34 Berzanski, Nolan          16 JW                   2:01.46    2:01.03  
       27.30    58.19  1:30.19  2:01.03                                    
 35 Englert, John             15 TAC                  1:53.30    2:01.27  
       27.54    57.95  1:30.07  2:01.27                                    
 36 Baldino, TJ               15 SSC                  2:01.37    2:01.55  
       27.01    58.05  1:29.90  2:01.55                                    
 37 Teng, Jeffrey             17 JW                   1:50.48    2:01.73  
       27.31    56.82  1:28.64  2:01.73                                    
 38 Hinds, Brenner            17 TAC                  1:49.38    2:03.27  
       28.43  1:00.77  1:32.46  2:03.27                                    
 39 Winkelman, Luke           17 TAC                  1:52.73    2:04.35  
       26.71    57.86  1:30.99  2:04.35                                    
 40 Rosenthal, Zack           15 JW                   2:06.62    2:05.11  
       28.70  1:01.07  1:34.93  2:05.11                                    
 41 Arjona, Sam               15 NRG                  2:09.82    2:05.44  
       28.18  1:00.04  1:32.96  2:05.44                                    
 42 Fetter, Timothy           15 TAC                  2:09.77    2:19.04  
       31.31  1:06.54  1:43.35  2:19.04                                    
 
Event 21  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Palmer, Lydia             14 JW                   4:42.77    4:34.67  
       28.84  1:03.13  1:39.38  2:14.88  2:52.88  3:31.56  4:03.40  4:34.67
  2 Behm, Annie               14 JW                   4:43.02    4:35.45  
       30.26  1:04.96  1:39.52  2:13.18  2:54.07  3:35.52  4:06.10  4:35.45
  3 Derivaux, Lilly           13 JW                   4:35.94    4:35.61  
       28.06  1:00.09  1:34.80  2:08.54  2:50.60  3:33.06  4:05.30  4:35.61
  4 Waggoner, Allie           14 JW                   4:41.36    4:36.08  
       29.86  1:04.65  1:40.54  2:15.67  2:55.03  3:35.80  4:06.71  4:36.08
  5 Canale, Marlee            14 SEA                  4:58.38    4:52.83  
       30.82  1:06.52  1:42.58  2:18.64  3:03.62  3:47.51  4:21.23  4:52.83
  6 Skelly, Katharine         14 JW                   5:01.52    4:53.97  
       31.81  1:06.43  1:43.83  2:20.58  3:04.25  3:49.61  4:22.26  4:53.97
  7 Fox, Megan                14 SEA                  5:01.24    4:56.32  
       31.67  1:09.04  1:44.91  2:19.60  3:05.75  3:53.30  4:24.70  4:56.32
  8 Gagnon, Kat               13 JW                   5:05.50    5:01.90  
       31.86  1:08.63  1:47.38  2:23.83  3:10.54  3:56.28  4:29.25  5:01.90
B - Final
  9 Kerner, Erica             13 JW                   5:07.13    5:01.45  
       31.38  1:08.61  1:46.50  2:25.53  3:08.55  3:53.34  4:27.92  5:01.45
 10 Merch, Angela             13 JW                   5:06.53    5:02.46  
       32.11  1:10.34  1:49.94  2:27.69  3:11.26  3:54.88  4:30.11  5:02.46
 11 Kelly, Mara               14 BAC                  5:30.71    5:19.33  
       34.82  1:15.80  1:55.29  2:33.77  3:21.48  4:08.63  4:44.26  5:19.33
 
Event 21  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lilly           13 JW                   4:32.65    4:35.94  
       28.26  1:00.32  1:35.13  2:10.19  2:50.63  3:32.54  4:05.25  4:35.94
  2 Waggoner, Allie           14 JW                   4:37.34    4:41.36  
       30.41  1:06.23  1:41.28  2:16.77  2:56.52  3:37.78  4:10.35  4:41.36
  3 Palmer, Lydia             14 JW                   4:35.59    4:42.77  
       30.57  1:05.82  1:42.18  2:18.70  2:57.20  3:37.70  4:11.42  4:42.77
  4 Behm, Annie               14 JW                   4:42.23    4:43.02  
       30.95  1:06.40  1:41.54  2:16.40  2:58.68  3:40.42  4:12.48  4:43.02
  5 Canale, Marlee            14 SEA                  5:05.22    4:58.38  
       31.47  1:07.94  1:45.37  2:22.31  3:06.71  3:50.39  4:25.28  4:58.38
  6 Fox, Megan                14 SEA                  4:47.83    5:01.24  
       32.81  1:11.41  1:48.05  2:24.69  3:10.36  3:57.95  4:30.39  5:01.24
  7 Skelly, Katharine         14 JW                   5:03.75    5:01.52  
       32.19  1:10.04  1:48.29  2:27.27  3:11.53  3:55.45  4:29.88  5:01.52
  8 Gagnon, Kat               13 JW                   5:05.40    5:05.50  
       32.04  1:09.47  1:48.30  2:26.30  3:12.89  3:59.50  4:33.69  5:05.50
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merch, Angela             13 JW                   5:09.24    5:06.53  
       33.42  1:13.23  1:52.43  2:32.09  3:14.54  3:58.41  4:33.99  5:06.53
 10 Kerner, Erica             13 JW                   4:59.40    5:07.13  
       32.80  1:10.32  1:50.87  2:31.56  3:14.61  4:00.16  4:34.21  5:07.13
 11 DiGiovanni, Gabby         14 TAC                  5:13.10    5:10.62  
       33.86  1:12.98  1:54.07  2:34.75  3:17.23  4:00.71  4:36.78  5:10.62
 12 Rizzi, Amelia             13 TAC                  5:12.36    5:12.54  
       31.55  1:10.11  1:49.36  2:28.80  3:14.32  4:00.87  4:37.59  5:12.54
 13 Terry, Olivia             13 BAC                  5:30.81    5:26.04  
       34.06  1:14.85  1:56.74  2:36.80  3:25.08  4:12.31  4:49.45  5:26.04
 14 Kelly, Mara               14 BAC                  5:38.79    5:30.71  
       37.21  1:20.59  2:02.33  2:43.35  3:30.96  4:17.91  4:55.10  5:30.71
 
Event 22  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Poleto, Jack              14 JW                   4:29.21    4:28.54  
       28.44  1:02.11  1:36.04  2:09.14  2:48.95  3:29.74  3:59.55  4:28.54
  2 Vizzard, Sean             14 JW                   4:37.74    4:31.97  
       28.39  1:02.36  1:36.13  2:08.88  2:49.93  3:31.36  4:02.39  4:31.97
  3 Wright, Grayson           14 JW                   4:38.58    4:37.07  
       28.57  1:02.18  1:37.57  2:12.60  2:52.43  3:33.40  4:05.19  4:37.07
  4 Orr, Harrison             14 JW                   4:54.15    4:46.59  
       32.32  1:09.43  1:45.07  2:21.03  3:02.15  3:43.81  4:15.56  4:46.59
  5 Henry, Drew               13 NRG                  4:58.55    4:49.45  
       31.37  1:08.55  1:45.52  2:22.14  3:02.58  3:44.24  4:17.76  4:49.45
  6 Christou, Alex            14 JW                   5:00.55    4:56.05  
       30.16  1:06.31  1:45.10  2:24.48  3:04.45  3:47.00  4:22.09  4:56.05
  7 Jellig, Conor             14 JW                   5:05.90    4:56.15  
       31.61  1:08.49  1:43.71  2:21.12  3:06.07  3:50.98  4:23.91  4:56.15
  8 Gutekunst, Jack           14 JW                   5:09.43    4:57.36  
       30.42  1:06.92  1:46.14  2:24.46  3:07.61  3:50.38  4:25.00  4:57.36
B - Final
  9 Schwartz, Dov             13 JW                   5:11.68    4:57.57  
       30.29  1:07.21  1:45.34  2:22.55  3:05.72  3:49.68  4:24.47  4:57.57
 
Event 22  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Poleto, Jack              14 JW                   4:23.05    4:29.21  
       28.88  1:01.74  1:36.10  2:09.86  2:49.02  3:30.47  3:59.67  4:29.21
  2 Vizzard, Sean             14 JW                   4:47.92    4:37.74  
       28.91  1:03.57  1:37.78  2:10.52  2:53.12  3:35.36  4:07.30  4:37.74
  3 Wright, Grayson           14 JW                   4:32.98    4:38.58  
       27.72  1:00.83  1:36.39                    2:53.80  3:34.86  4:06.81
     4:38.58                                                               
  4 Orr, Harrison             14 JW                   4:51.50    4:54.15  
       32.71  1:11.39  1:47.53  2:24.81  3:07.43  3:50.38  4:22.79  4:54.15
  5 Henry, Drew               13 NRG                  5:11.06    4:58.55  
       32.62  1:11.51  1:50.37  2:28.45  3:09.85  3:52.24  4:26.02  4:58.55
  6 Christou, Alex            14 JW                   5:15.15    5:00.55  
       31.21  1:07.70  1:48.34  2:27.52  3:08.68  3:52.36  4:26.45  5:00.55
  7 Jellig, Conor             14 JW                   5:00.83    5:05.90  
       33.02  1:11.35  1:47.85  2:26.18  3:12.15  3:58.20  4:31.82  5:05.90
  8 Gutekunst, Jack           14 JW                   5:05.34    5:09.43  
       32.60  1:12.35  1:52.49  2:32.81  3:16.15  3:59.38  4:35.48  5:09.43
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schwartz, Dov             13 JW                   5:09.21    5:11.68  
       33.38  1:14.63  1:54.41  2:34.05  3:18.00  4:02.05  4:37.93  5:11.68
 
Event 23  Girls Senior 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   4:26.24    4:25.30  
       28.59  1:00.90  1:34.15  2:06.92  2:44.38  3:22.19  3:54.23  4:25.30
  2 Henry, Allison            16 NRG                  4:32.36    4:29.62  
       28.52  1:01.77  1:36.78  2:12.03  2:50.23  3:28.81  3:59.90  4:29.62
  3 Phelps, Anna              12 PWAC                 4:38.30    4:31.87  
       27.94    59.82  1:34.22  2:08.69  2:48.51  3:28.56  4:00.69  4:31.87
  4 Woods, Nora               17 JW                   4:35.37    4:32.98  
       29.12  1:02.34  1:39.07  2:13.79  2:50.82  3:28.49  4:01.39  4:32.98
  5 Wisniewski, Emily         16 JW                   4:35.04    4:35.44  
       28.96  1:01.60  1:37.32  2:12.70  2:53.21  3:34.18  4:05.43  4:35.44
  6 McMillan, Maggie          16 JW                   4:50.15    4:40.30  
       30.46  1:05.68  1:41.63  2:15.24  2:56.47  3:36.76  4:09.12  4:40.30
  7 Berzanski, Ava            15 JW                   4:45.47    4:41.31  
       30.09  1:04.86  1:42.93  2:19.65  2:57.82  3:36.02  4:09.40  4:41.31
  8 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   4:46.77    4:43.71  
       29.95  1:04.56  1:38.84  2:13.27  2:55.34  3:38.69  4:11.32  4:43.71
B - Final
  9 Gerhart, Sophie           15 SCAY                 4:52.55    4:43.50  
       28.76  1:02.96  1:39.61  2:16.41  2:57.45  3:39.56  4:11.77  4:43.50
 10 Chambers, Emma            15 DST                  4:51.78    4:44.55  
       30.04  1:05.51  1:41.75  2:16.81  2:59.13  3:40.69  4:13.41  4:44.55
 11 Shaw, Brianna             15 JW                   4:58.64    4:55.32  
       29.98  1:04.47  1:42.36  2:19.69  3:03.27  3:47.86  4:22.11  4:55.32
 12 Cotton, Lauren            15 JW                   5:22.90    5:18.22  
       35.11  1:17.97  1:58.58  2:39.24  3:22.22  4:05.89  4:43.36  5:18.22
 
Event 23  Girls Senior 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   4:17.58    4:26.24  
       29.03  1:01.61  1:35.25  2:07.89  2:44.99  3:22.64  3:55.07  4:26.24
  2 Henry, Allison            16 NRG                  4:29.61    4:32.36  
       28.87  1:01.40  1:37.43  2:12.42  2:51.41  3:30.16  4:01.65  4:32.36
  3 Wisniewski, Emily         16 JW                   4:36.25    4:35.04  
       28.96  1:01.87  1:38.07  2:13.52  2:53.43  3:34.14  4:05.38  4:35.04
  4 Woods, Nora               17 JW                   4:33.45    4:35.37  
       28.58  1:01.95  1:39.61  2:16.54  2:52.87  3:30.68  4:03.66  4:35.37
  5 Phelps, Anna              12 PWAC                 4:39.30    4:38.30  
       28.41  1:01.05  1:36.33  2:11.07  2:52.19  3:34.00  4:06.86  4:38.30
  6 Berzanski, Ava            15 JW                   4:34.47    4:45.47  
       31.17  1:05.75  1:43.05  2:20.45  2:59.30  3:38.51  4:12.51  4:45.47
  7 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   4:34.14    4:46.77  
       30.54  1:05.56  1:40.38  2:15.35  2:57.46  3:40.45  4:13.99  4:46.77
  8 McMillan, Maggie          16 JW                   4:44.37    4:50.15  
       30.88  1:07.41  1:44.92  2:19.92  3:02.80  3:43.79  4:17.28  4:50.15
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chambers, Emma            15 DST                  4:43.84    4:51.78  
       31.19  1:07.53  1:45.06  2:21.42  3:04.47  3:46.56  4:19.57  4:51.78
 10 Gerhart, Sophie           15 SCAY                 4:35.71    4:52.55  
                       1:41.48  2:18.46  3:02.16  3:44.64  4:18.82  4:52.55
 11 Shaw, Brianna             15 JW                   4:54.75    4:58.64  
       30.40  1:04.67  1:42.53  2:20.66  3:04.94  3:49.72  4:24.96  4:58.64
 12 Cotton, Lauren            15 JW                   5:20.79    5:22.90  
       36.77  1:19.18  2:00.82  2:41.48  3:24.83  4:08.97  4:47.05  5:22.90
 13 Shimkus, Grace            15 TAC                  5:38.39    5:44.74  
       36.19  1:20.81  2:06.27  2:48.81  3:39.03  4:27.74  5:07.83  5:44.74
 14 Figliolino, Margaret      15 TAC                  6:05.53    5:53.13  
       36.43  1:19.41  2:07.22  2:53.34  3:43.42  4:34.57  5:14.49  5:53.13
 
Event 24  Boys Senior 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fong, Josh                16 JW                   4:15.93    4:08.12  
       27.03    56.89  1:28.83  1:59.94  2:35.61  3:11.45  3:40.39  4:08.12
  2 Obregon, Enrique          16 JW                   4:15.65    4:12.63  
       26.21    57.97  1:30.69  2:02.33  2:39.85  3:16.66  3:45.36  4:12.63
  3 Tepper, Joey              15 SEA                  4:15.56    4:14.49  
       27.18    58.08  1:29.01  1:59.74  2:38.53  3:17.52  3:46.69  4:14.49
  4 Artis, Jack               15 JW                   4:24.73    4:17.51  
       27.85  1:00.25  1:34.00  2:06.67  2:42.59  3:19.22  3:49.25  4:17.51
  5 Garbutt, Liam             16 SEA                  4:19.41    4:20.38  
       26.46    57.95  1:30.28  2:03.40  2:41.25  3:20.19  3:50.25  4:20.38
  6 Gozdan, Michael           15 JW                   4:25.87    4:22.99  
       28.88  1:01.85  1:35.68  2:08.99  2:44.64  3:21.36  3:52.75  4:22.99
  7 Evangelista, Rocco        16 JW                   4:27.63    4:26.13  
       27.94    59.04  1:32.90  2:05.64  2:44.10  3:22.71  3:54.58  4:26.13
  8 Garbutt, Cole             15 SEA                  4:22.43    4:27.32  
       27.00    59.07  1:33.32  2:06.55  2:46.09  3:25.33  3:56.89  4:27.32
B - Final
  9 Treglia, Mike             15 JW                   4:30.21    4:22.66  
       26.75    57.99  1:32.07  2:07.33  2:44.50  3:22.50  3:52.85  4:22.66
 10 Dragan, Paul              15 JW                   4:31.28    4:24.11  
       29.02  1:02.90  1:37.50  2:12.06  2:48.83  3:24.33  3:54.65  4:24.11
 11 Nasielski, Brian          16 JW                   4:34.83    4:28.04  
       27.47  1:00.07  1:32.69  2:05.61  2:44.34  3:23.61  3:56.07  4:28.04
 12 Christou, Anthony         17 JW                   4:33.97    4:31.64  
       28.21  1:00.68  1:36.03  2:11.45  2:49.76  3:30.30  4:01.74  4:31.64
 13 Whitaker, Miles           15 SSC                  4:29.27    4:32.64  
       28.58  1:02.06  1:37.99  2:13.14  2:52.34  3:32.30  4:03.89  4:32.64
 14 Gagnon, Robert            16 JW                   4:41.75    4:35.91  
       30.37  1:05.54  1:43.41  2:19.81  2:57.71  3:36.50  4:06.79  4:35.91
 
Event 24  Boys Senior 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bell, Cristian            17 SEA                  3:59.68    4:13.84  
       26.09    56.57  1:26.84  1:56.66  2:34.85  3:13.42  3:44.04  4:13.84
  2 Tepper, Joey              15 SEA                  4:16.64    4:15.56  
       27.49    58.11  1:28.92  1:59.39  2:38.51  3:18.11  3:47.32  4:15.56
  3 Obregon, Enrique          16 JW                   4:11.21    4:15.65  
       27.58    59.33  1:32.55  2:03.99  2:42.06  3:19.51  3:48.28  4:15.65
  4 Fong, Josh                16 JW                   4:04.50    4:15.93  
       27.57    58.44  1:30.92  2:03.19  2:39.51  3:16.55  3:46.53  4:15.93
  5 Garbutt, Liam             16 SEA                  4:14.81    4:19.41  
       26.50    57.47  1:30.25  2:02.93  2:40.84  3:19.68  3:50.04  4:19.41
  6 Garbutt, Cole             15 SEA                  4:21.41    4:22.43  
       27.71    59.75  1:33.92  2:07.17  2:45.74  3:24.35  3:53.93  4:22.43
  7 Artis, Jack               15 JW                   4:20.60    4:24.73  
       28.94  1:02.79  1:36.71  2:11.13  2:47.96  3:26.32  3:55.64  4:24.73
  8 Gozdan, Michael           15 JW                   4:34.39    4:25.87  
       29.66  1:03.43  1:37.90  2:11.41  2:48.14  3:25.17  3:56.15  4:25.87
-------------------------------------------------------------------------
  9 Evangelista, Rocco        16 JW                   4:20.14    4:27.63  
       28.02  1:00.27  1:34.25  2:07.24  2:46.84  3:26.99  3:58.55  4:27.63
 10 Whitaker, Miles           15 SSC                  4:35.82    4:29.27  
       28.34  1:00.93  1:36.15  2:10.27  2:48.44  3:28.47  3:59.64  4:29.27
 11 Treglia, Mike             15 JW                   4:28.53    4:30.21  
       28.61  1:01.07  1:36.30  2:10.84  2:50.77  3:29.76  4:00.78  4:30.21
 12 Dragan, Paul              15 JW                   4:19.94    4:31.28  
       29.18  1:04.01  1:40.25  2:14.78  2:51.42  3:29.06  4:00.14  4:31.28
 13 Christou, Anthony         17 JW                   4:51.31    4:33.97  
       28.27  1:00.83  1:36.33  2:11.19  2:50.23  3:30.88  4:03.24  4:33.97
 14 Nasielski, Brian          16 JW                   4:16.92    4:34.83  
       28.38  1:01.22  1:36.16  2:11.31  2:50.50  3:31.11  4:04.06  4:34.83
 15 Gagnon, Robert            16 JW                   4:28.45    4:41.75  
       30.37  1:06.57  1:44.94  2:22.15  3:00.14  3:38.63  4:11.03  4:41.75
 16 Hsiao, Andrew             15 JW                   4:52.45    4:50.84  
       29.27  1:02.60  1:44.95  2:24.09  3:03.67  3:44.16  4:18.08  4:50.84
-------------------------------------------------------------------------
 17 Eizner, Alvin             15 JW                   4:46.02    5:14.55  
       31.44  1:08.94  1:50.60  2:30.22  3:16.14  4:01.84  4:38.42  5:14.55
 18 Gould, Jack               15 TAC                  5:29.79    5:16.91  
       30.42  1:07.78  2:27.93           3:15.87  4:05.08  4:41.35  5:16.91
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Behm, Annie               14 JW                     57.84      57.01  
       28.20    57.01                                                      
  2 Fenska, Allie             14 JW                     59.99      58.27  
       28.10    58.27                                                      
  3 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                    59.97      59.00  
       28.50    59.00                                                      
  4 Waggoner, Maddie          13 JW                   1:00.01      59.59  
       28.96    59.59                                                      
  5 Fox, Megan                14 SEA                  1:01.71    1:00.14  
       29.19  1:00.14                                                      
  6 Ong, Ashley               14 JW                   1:01.84    1:00.17  
       28.83  1:00.17                                                      
  7 Waggoner, Allie           14 JW                   1:02.52    1:00.98  
       29.75  1:00.98                                                      
  8 Evans, Olivia             14 SEA                  1:02.91    1:01.82  
       29.68  1:01.82                                                      
B - Final
  9 Skelly, Katharine         14 JW                   1:03.00    1:01.75  
       30.07  1:01.75                                                      
 10 Palmer, Lydia             14 JW                   1:05.20    1:02.04  
       30.30  1:02.04                                                      
 11 Jellig, Maria             14 JW                   1:04.31    1:02.85  
       31.23  1:02.85                                                      
 12 Antonov, Alexandra        14 SEA                  1:04.49    1:03.05  
       30.46  1:03.05                                                      
 13 Babici, Briana            14 JW                   1:05.48    1:03.92  
       30.66  1:03.92                                                      
 14 Gagnon, Kat               13 JW                   1:05.12    1:04.71  
       31.59  1:04.71                                                      
 15 Seiverd, Ally             13 SEA                  1:07.12    1:04.82  
       31.47  1:04.82                                                      
 16 Thompson, Paris           14 SAKA                 1:06.82    1:05.15  
       31.82  1:05.15                                                      
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Behm, Annie               14 JW                     57.91      57.84  
       28.60    57.84                                                      
  2 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                  1:01.69      59.97  
       29.07    59.97                                                      
  3 Fenska, Allie             14 JW                   1:01.04      59.99  
       29.31    59.99                                                      
  4 Waggoner, Maddie          13 JW                     59.75    1:00.01  
       29.27  1:00.01                                                      
  5 Fox, Megan                14 SEA                  1:01.34    1:01.71  
       30.13  1:01.71                                                      
  6 Ong, Ashley               14 JW                   1:01.08    1:01.84  
       30.17  1:01.84                                                      
  7 Waggoner, Allie           14 JW                   1:02.20    1:02.52  
       30.84  1:02.52                                                      
  8 Evans, Olivia             14 SEA                  1:01.35    1:02.91  
       31.05  1:02.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Skelly, Katharine         14 JW                   1:02.68    1:03.00  
       30.49  1:03.00                                                      
 10 Canale, Marlee            14 SEA                  1:03.05    1:03.43  
       31.09  1:03.43                                                      
 11 McDonough, Ava            14 SEA                  1:02.52    1:04.02  
       31.58  1:04.02                                                      
 12 Jellig, Maria             14 JW                   1:07.46    1:04.31  
       32.08  1:04.31                                                      
 13 Antonov, Alexandra        14 SEA                  1:05.25    1:04.49  
       31.08  1:04.49                                                      
 14 Yang, Emma                13 BAC                  1:05.15    1:04.68  
       31.20  1:04.68                                                      
 15 Cleveland, Bridget        14 TAC                  1:02.54    1:04.94  
       30.99  1:04.94                                                      
 16 Gagnon, Kat               13 JW                   1:06.43    1:05.12  
       32.09  1:05.12                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Palmer, Lydia             14 JW                   1:04.27    1:05.20  
       31.72  1:05.20                                                      
 18 Babici, Briana            14 JW                   1:04.34    1:05.48  
       31.49  1:05.48                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rizzi, Amelia             13 TAC                  1:03.65    1:05.96  
       31.70  1:05.96                                                      
 20 Thompson, Paris           14 SAKA                 1:11.57    1:06.82  
       33.14  1:06.82                                                      
 21 Scanlon, Colleen          14 TAC                  1:05.90    1:07.11  
       33.06  1:07.11                                                      
 22 Seiverd, Ally             13 SEA                  1:05.29    1:07.12  
       32.90  1:07.12                                                      
 23 Tarzian, Ava              13 TAC                  1:04.75    1:07.27  
       33.37  1:07.27                                                      
 24 Bansky, Sarah             14 JW                   1:04.76    1:07.66  
       32.84  1:07.66                                                      
 25 Neely, Maddy              13 JW                   1:07.40    1:08.03  
       32.97  1:08.03                                                      
 26 Blood, Kylie              13 TAC                  1:08.78    1:08.32  
       32.69  1:08.32                                                      
 27 Walker, Callie            13 NRG                  1:10.65    1:08.36  
       33.66  1:08.36                                                      
 28 Adams, Heather            13 JW                   1:08.67    1:09.02  
       33.24  1:09.02                                                      
 29 Butler, Veronica          13 MARLINS              1:11.05    1:09.59  
       34.20  1:09.59                                                      
 30 Bokarev, Anna             14 NRG                  1:09.77    1:09.71  
       34.02  1:09.71                                                      
 31 Behm, Emma                13 JW                   1:05.36    1:10.02  
       33.72  1:10.02                                                      
 32 Teng, Sarah               13 JW                   1:09.74    1:11.02  
       35.11  1:11.02                                                      
 33 Bellington, Kylie         14 JW                   1:13.56    1:11.27  
       35.51  1:11.27                                                      
 34 Foley, Caroline           13 JW                   1:10.94    1:11.87  
       35.00  1:11.87                                                      
 35 Vota, Catherine           13 TAC                  1:12.14    1:12.61  
       35.50  1:12.61                                                      
 36 Burgess, Krista           13 SAKA                 1:14.48    1:12.91  
       35.88  1:12.91                                                      
 37 Pham, Helena              14 JW                   1:14.52    1:13.40  
       34.85  1:13.40                                                      
 38 Yu, Sharon                13 JW                   1:10.13    1:13.56  
       36.03  1:13.56                                                      
 39 Kelly, Mara               14 BAC                  1:09.22    1:14.16  
       36.46  1:14.16                                                      
 40 Nehmad, Ava               14 SEA                  1:16.76    1:14.35  
       36.15  1:14.35                                                      
 41 Tian, Esther              14 JW                   1:17.57    1:14.72  
       36.33  1:14.72                                                      
 42 Burghardt, Olivia         13 JW                   1:14.60    1:15.04  
       37.17  1:15.04                                                      
 43 Montvydas, Olivia         13 NRG                  1:17.17    1:15.39  
       36.80  1:15.39                                                      
 44 Sheppard, Reese           13 VINY                 1:17.89    1:15.69  
       36.24  1:15.69                                                      
 45 Ellis, Lilli              13 JW                   1:17.78    1:16.14  
       36.28  1:16.14                                                      
 46 Sacerdote, Rachel         14 JW                   1:19.27    1:17.18  
 47 Bristow, Sammie           14 NRG                  1:19.59    1:18.32  
       38.01  1:18.32                                                      
 48 Minos, Gabby              13 JW                   1:20.51    1:18.84  
       38.91  1:18.84                                                      
 49 Gramigna, Emily           13 JW                   1:17.50    1:18.98  
       37.97  1:18.98                                                      
 50 Foley, Maggie             14 JW                   1:23.47    1:19.34  
       39.04  1:19.34                                                      
 51 Mills, Capri              13 JW                   1:25.56    1:20.43  
       39.22  1:20.43                                                      
 52 Green, Julia              13 JW                   1:19.91    1:20.89  
       39.33  1:20.89                                                      
 53 Wells, Izzy               13 JW                   1:23.47    1:23.66  
       40.84  1:23.66                                                      
 54 Jefferson, Cierra         14 CHEL                 1:38.13    1:37.18  
       46.82  1:37.18                                                      
 55 Ostrikov, Emilia          13 ORCA                 1:38.01    1:38.12  
       47.33  1:38.12                                                      
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Vizzard, Sean             14 JW                     59.19      56.95  
       28.22    56.95                                                      
  2 Poleto, Jack              14 JW                     58.46      56.98  
       27.97    56.98                                                      
  3 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  1:00.11      58.71  
       28.66    58.71                                                      
  4 Xia, Peter                14 JW                   1:00.68      59.26  
       28.55    59.26                                                      
  5 Wright, Grayson           14 JW                     59.77      59.63  
       28.48    59.63                                                      
  6 Tovar, Juan               13 SAKA                 1:01.58    1:00.88  
       29.28  1:00.88                                                      
  7 Williams, Darien          13 SAKA                 1:01.98    1:01.93  
       30.48  1:01.93                                                      
  8 Gutekunst, Jack           14 JW                   1:03.41    1:03.15  
       30.81  1:03.15                                                      
B - Final
  9 Orr, Harrison             14 JW                   1:04.94    1:01.63  
       30.37  1:01.63                                                      
 10 Jellig, Conor             14 JW                   1:03.64    1:02.08  
       30.48  1:02.08                                                      
 11 Whartenby, Miller         13 JW                   1:05.87    1:03.13  
       30.82  1:03.13                                                      
 12 Falk, Evan                13 SEA                  1:08.62    1:07.11  
       32.83  1:07.11                                                      
 13 Rollins, Joshua           14 CHEL                 1:11.69    1:07.75  
       31.94  1:07.75                                                      
 14 Orr, Jack                 13 JW                   1:08.75    1:09.26  
       32.82  1:09.26                                                      
 15 yu, Gary                  13 JW                   1:09.97    1:10.56  
       34.31  1:10.56                                                      
 16 Yang, Rain                14 JW                   1:13.49    1:13.87  
       35.74  1:13.87                                                      
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baker, Roan               14 BAC                    55.92      56.82  
       28.16    56.82                                                      
  2 Poleto, Jack              14 JW                     57.57      58.46  
       28.48    58.46                                                      
  3 Vizzard, Sean             14 JW                     59.50      59.19  
       29.00    59.19                                                      
  4 Wright, Grayson           14 JW                     57.29      59.77  
       28.78    59.77                                                      
  5 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  1:03.23    1:00.11  
       29.69  1:00.11                                                      
  6 Xia, Peter                14 JW                   1:01.05    1:00.68  
       29.33  1:00.68                                                      
  7 Tovar, Juan               13 SAKA                 1:01.44    1:01.58  
       29.37  1:01.58                                                      
  8 Williams, Darien          13 SAKA                 1:02.63    1:01.98  
       31.08  1:01.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cox, Jeremy               14 NRG                  1:02.12    1:03.21  
       30.40  1:03.21                                                      
 10 Gutekunst, Jack           14 JW                   1:05.62    1:03.41  
       31.25  1:03.41                                                      
 11 Jellig, Conor             14 JW                   1:03.26    1:03.64  
       31.16  1:03.64                                                      
 12 Orr, Harrison             14 JW                   1:03.56    1:04.94  
       31.84  1:04.94                                                      
 13 Whartenby, Miller         13 JW                   1:03.81    1:05.87  
       32.56  1:05.87                                                      
 14 Falk, Evan                13 SEA                  1:08.50    1:08.62  
       33.75  1:08.62                                                      
 15 Orr, Jack                 13 JW                   1:08.86    1:08.75  
       32.80  1:08.75                                                      
 16 yu, Gary                  13 JW                   1:11.70    1:09.97  
       34.29  1:09.97                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                 1:11.37    1:11.07  
       34.53  1:11.07                                                      
 18 Rollins, Joshua           14 CHEL                 1:12.73    1:11.69  
       34.02  1:11.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yang, Rain                14 JW                   1:20.65    1:13.49  
       35.70  1:13.49                                                      
 20 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                   1:19.30    1:13.68  
       35.94  1:13.68                                                      
 21 Cardace, Dominick         13 TAC                  1:30.03    1:13.99  
       36.28  1:13.99                                                      
 22 Likhokon, Zakhar          14 ORCA                 1:14.82    1:14.46  
       35.52  1:14.46                                                      
 23 Le, Austin                14 JW                   1:14.78    1:15.87  
 24 Ozer, Onur                13 ORCA                 1:13.48    1:16.23  
       37.00  1:16.23                                                      
 25 McDevitt, Kyle            13 JW                   1:19.71    1:18.00  
       38.26  1:18.00                                                      
 26 Wong, Brandon             13 JW                   1:19.94    1:18.39  
       37.24  1:18.39                                                      
 27 Li, Erik                  14 JW                   1:26.66    1:23.37  
       40.56  1:23.37                                                      
 28 Sobol, Dan                13 JW                   1:37.68    1:32.78  
       43.45  1:32.78                                                      
 29 Bedi, Aaron               13 JW                   1:37.65    1:33.97  
       45.11  1:33.97                                                      
 30 Podlubny, Michael         13 ORCA                 1:31.10    1:33.98  
       46.19  1:33.98                                                      
 
Event 27  Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kolessar, Madison         15 SSC                    59.77      57.23  
       27.96    57.23                                                      
  2 Cavanagh, Erin            15 JW                     59.17      57.24  
       28.01    57.24                                                      
  3 Merch, Karolyn            16 JW                     59.14      58.16  
       28.56    58.16                                                      
  4 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   1:00.28      58.77  
       28.70    58.77                                                      
  5 Kolessar, Ashley          14 SSC                  1:01.05      59.18  
       29.10    59.18                                                      
  6 Rollo, Sophia             15 JW                   1:01.44    1:00.45  
       29.30  1:00.45                                                      
  7 Moore, Caitlin            16 SEA                  1:02.07    1:01.60  
       30.19  1:01.60                                                      
B - Final
  9 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   1:02.25      57.93  
       28.48    57.93                                                      
 10 McMillan, Maggie          16 JW                   1:02.77      59.86  
       29.58    59.86                                                      
 11 Mazon, Madison            16 SSC                  1:02.15    1:01.67  
       28.95  1:01.67                                                      
 12 Disanti, Brianna          16 JW                   1:04.79    1:03.58  
       30.91  1:03.58                                                      
 13 Speirs, Valerie           17 SEA                  1:05.78    1:04.09  
       31.32  1:04.09                                                      
 14 Shaw, Brianna             15 JW                   1:05.14    1:04.17  
       31.23  1:04.17                                                      
 15 Parker, Ava               14 JW                   1:04.98    1:04.32  
       30.79  1:04.32                                                      
 16 Caputo, Maggie            16 JW                   1:05.39    1:04.46  
       31.35  1:04.46                                                      
 
Event 27  Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Merch, Karolyn            16 JW                     59.28      59.14  
       29.27    59.14                                                      
  2 Cavanagh, Erin            15 JW                     57.16      59.17  
       28.96    59.17                                                      
  3 Kolessar, Madison         15 SSC                    57.05      59.77  
       29.08    59.77                                                      
  4 Thomas, Myka              17 SAKA                 1:00.30      59.84  
       29.24    59.84                                                      
  5 Bansky, Kaitlyn           18 JW                     58.05    1:00.28  
       29.40  1:00.28                                                      
  6 Kolessar, Ashley          14 SSC                    59.49    1:01.05  
       29.90  1:01.05                                                      
  7 Curry, Grace              17 SEA                    59.23    1:01.43  
       29.63  1:01.43                                                      
  8 Rollo, Sophia             15 JW                   1:00.20    1:01.44  
       30.02  1:01.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moore, Caitlin            16 SEA                  1:01.84    1:02.07  
       30.59  1:02.07                                                      
 10 Mazon, Madison            16 SSC                  1:05.26    1:02.15  
       29.65  1:02.15                                                      
 11 Dougherty, Kaelyn         18 JW                     56.34    1:02.25  
       30.00  1:02.25                                                      
 12 McMillan, Maggie          16 JW                     59.40    1:02.77  
       30.61  1:02.77                                                      
 13 Hipp, Alexa               16 SSC                  1:00.96    1:03.12  
       31.08  1:03.12                                                      
 14 Phelps, Anna              12 PWAC                 1:02.89    1:03.81  
       30.95  1:03.81                                                      
 15 Schuster, Danielle        16 SEA                  1:03.71    1:04.53  
       31.36  1:04.53                                                      
 16 Disanti, Brianna          16 JW                   1:04.06    1:04.79  
       31.13  1:04.79                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Parker, Ava               14 JW                   1:05.95    1:04.98  
       31.75  1:04.98                                                      
 18 Shaw, Brianna             15 JW                   1:03.67    1:05.14  
       31.82  1:05.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Caputo, Maggie            16 JW                   1:03.76    1:05.39  
       31.82  1:05.39                                                      
 20 Speirs, Valerie           17 SEA                  1:06.61    1:05.78  
       31.87  1:05.78                                                      
 21 Townend, Amy              15 SSC                  1:03.73    1:05.97  
       31.95  1:05.97                                                      
 22 Stavros, Lauren           15 JW                   1:03.10    1:06.45  
       32.57  1:06.45                                                      
 23 McAuley, Sara Brynn       17 JW                   1:05.70    1:06.48  
       32.42  1:06.48                                                      
 24 Raue, Shannon             16 JW                   1:06.69    1:06.53  
       32.36  1:06.53                                                      
 25 Fleisher, Sarah           17 JW                   1:06.53    1:07.02  
       32.08  1:07.02                                                      
 26 Williams, Gabi            18 SAKA                 1:03.96    1:07.35  
       32.79  1:07.35                                                      
 27 Spanfelner, Julia         17 JW                   1:03.50    1:07.49  
       32.41  1:07.49                                                      
 28 Petrovia, Arianna         16 NRG                  1:04.99    1:07.51  
       32.67  1:07.51                                                      
 29 Jones, Alex               15 SSC                  1:10.89    1:07.99  
       33.54  1:07.99                                                      
 30 Slupianek, Helena         15 SSC                  1:07.98    1:08.75  
       33.57  1:08.75                                                      
 31 LU, Chelsea               15 BAC                  1:08.45    1:10.62  
       34.90  1:10.62                                                      
 32 Jones, Elizabeth          15 SSC                  1:11.07    1:10.83  
       35.06  1:10.83                                                      
 33 Jones, Laura              15 SSC                  1:11.08    1:11.14  
       34.18  1:11.14                                                      
 34 Santamauro, Jules         16 TAC                  1:04.83    1:11.88  
       33.60  1:11.88                                                      
 35 Reifsnyder, Jillian       16 NRG                  1:06.80    1:13.15  
       35.47  1:13.15                                                      
 36 Steele, Stacey            16 TAC                  1:16.16    1:13.95  
       34.76  1:13.95                                                      
 37 Gerhart, Abbie            15 SCAY                 1:17.74    1:18.56  
       38.23  1:18.56                                                      
 38 Miller, Milana            15 JW                   1:22.99    1:22.42  
       39.37  1:22.42                                                      
 
Event 28  Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Obregon, Enrique          16 JW                     53.28      52.08  
       25.44    52.08                                                      
  2 Fenton, Jack              18 JW                     54.21      52.80  
       25.70    52.80                                                      
  3 Rogers, Joseph            18 SEA                    53.88      53.14  
       25.85    53.14                                                      
  4 Skelly, Conor             18 JW                     54.68      54.01  
       26.23    54.01                                                      
  5 Evans, Zach               16 SEA                    56.07      54.55  
       26.37    54.55                                                      
  6 Houser, Paul              16 JW                     55.90      56.29  
       27.70    56.29                                                      
  7 Butler, Mitchell          15 MARLINS                57.74      56.62  
       27.25    56.62                                                      
  8 Moon, Anthony             17 JW                     56.41      56.78  
       28.08    56.78                                                      
B - Final
  9 Lilley, Jack              15 JW                     57.80      55.44  
       27.34    55.44                                                      
 10 Hughes, Jack              16 SSC                    57.98      56.18  
       27.28    56.18                                                      
 11 Berzanski, Nolan          16 JW                     57.78      57.47  
       28.16    57.47                                                      
 12 Li, Fred                  15 NRG                    58.87      57.64  
       28.17    57.64                                                      
 13 Mason, Dylan              17 SEA                    59.39      58.63  
       28.67    58.63                                                      
 14 Thompson, Robbie          16 JW                     58.82      58.72  
       28.57    58.72                                                      
 15 Nguyen, Ben               15 SEA                    58.32      59.43  
       28.51    59.43                                                      
 16 Mcdevitt, Brendan         16 JW                     58.26    1:01.67  
       30.02  1:01.67                                                      
 
Event 28  Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Obregon, Enrique          16 JW                     52.25      53.28  
       26.10    53.28                                                      
  2 Rogers, Joseph            18 SEA                    53.42      53.88  
       26.16    53.88                                                      
  3 Fenton, Jack              18 JW                     53.09      54.21  
       26.27    54.21                                                      
  4 Skelly, Conor             18 JW                     52.13      54.68  
       26.64    54.68                                                      
  5 Houser, Paul              16 JW                     55.13      55.90  
       27.36    55.90                                                      
  6 Evans, Zach               16 SEA                    55.75      56.07  
       27.02    56.07                                                      
  7 Moon, Anthony             17 JW                     56.29      56.41  
       27.70    56.41                                                      
  8 Butler, Mitchell          15 MARLINS                58.67      57.74  
       27.85    57.74                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Berzanski, Nolan          16 JW                     58.66      57.78  
       28.19    57.78                                                      
 10 Lilley, Jack              15 JW                     56.19      57.80  
       27.90    57.80                                                      
 11 Hughes, Jack              16 SSC                    56.97      57.98  
       27.62    57.98                                                      
 12 Mcdevitt, Brendan         16 JW                     59.02      58.26  
       28.46    58.26                                                      
 13 Nguyen, Ben               15 SEA                    59.71      58.32  
       28.15    58.32                                                      
 14 Whitaker, Miles           15 SSC                    59.36      58.58  
       28.16    58.58                                                      
 15 Thompson, Robbie          16 JW                     59.76      58.82  
       28.97    58.82                                                      
 16 Li, Fred                  15 NRG                  1:00.68      58.87  
       28.64    58.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 DeSomma, DJ               17 TAC                    57.37      58.99  
       28.37    58.99                                                      
 18 Mason, Dylan              17 SEA                    58.09      59.39  
       29.17    59.39                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stone, Matt               16 JW                   1:00.55      59.48  
       28.58    59.48                                                      
 20 Hinds, Brenner            17 TAC                    56.39      59.90  
       29.29    59.90                                                      
 21 Tolen, Meade              18 JW                     58.92    1:01.23  
       30.02  1:01.23                                                      
 22 Baldino, TJ               15 SSC                  1:05.33    1:02.66  
       30.88  1:02.66                                                      
 23 Cheng, David              17 JW                   1:02.60    1:04.20  
       30.94  1:04.20                                                      
 24 Salvatore, Marco          18 TAC                    58.85    1:04.22  
       30.47  1:04.22                                                      
 25 Hasting, Daryl            17 TAC                  1:03.99    1:05.19  
       31.70  1:05.19                                                      
 26 Rosenthal, Zack           15 JW                   1:04.97    1:09.41  
       33.55  1:09.41                                                      
 27 Arjona, Sam               15 NRG                  1:28.33    1:09.71  
       33.78  1:09.71                                                      
 28 Elamthuruthy, Mike        16 JW                   1:20.26    1:18.25  
       38.30  1:18.25                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Derivaux, Lilly           13 JW                     58.29      58.76  
       27.29    58.76                                                      
  2 Ong, Ashley               14 JW                   1:01.59    1:00.52  
       28.27  1:00.52                                                      
  3 Jellig, Maria             14 JW                   1:01.78    1:01.07  
       28.70  1:01.07                                                      
  4 Mullin, Sydney            14 JW                   1:03.31    1:02.10  
       29.81  1:02.10                                                      
  5 Babici, Briana            14 JW                   1:01.89    1:02.38  
       28.38  1:02.38                                                      
  6 Neely, Maddy              13 JW                   1:03.88    1:02.70  
       29.38  1:02.70                                                      
  7 Kerner, Erica             13 JW                   1:05.50    1:05.53  
       30.64  1:05.53                                                      
  8 Bokarev, Anna             14 NRG                  1:09.59    1:07.99  
       31.37  1:07.99                                                      
B - Final
  9 Butler, Veronica          13 MARLINS              1:11.30    1:09.20  
       32.51  1:09.20                                                      
 10 Bednarek, Casey           13 UN-99                1:15.15    1:10.78  
       33.22  1:10.78                                                      
 11 Montvydas, Olivia         13 NRG                  1:13.56    1:12.98  
       34.36  1:12.98                                                      
 12 Pham, Helena              14 JW                   1:17.91    1:14.42  
       33.25  1:14.42                                                      
 13 Bristow, Sammie           14 NRG                  1:19.45    1:15.67  
       34.52  1:15.67                                                      
 14 Burghardt, Olivia         13 JW                   1:19.47    1:16.81  
       34.36  1:16.81                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lilly           13 JW                     59.46      58.29  
       27.35    58.29                                                      
  2 Ong, Ashley               14 JW                   1:02.12    1:01.59  
       28.57  1:01.59                                                      
  3 Jellig, Maria             14 JW                   1:04.39    1:01.78  
       29.49  1:01.78                                                      
  4 Babici, Briana            14 JW                   1:01.08    1:01.89  
       28.65  1:01.89                                                      
  5 Mullin, Sydney            14 JW                   1:02.92    1:03.31  
       30.57  1:03.31                                                      
  6 Neely, Maddy              13 JW                   1:06.01    1:03.88  
       30.09  1:03.88                                                      
  7 Kerner, Erica             13 JW                   1:04.92    1:05.50  
       30.53  1:05.50                                                      
  8 Zulla, Olivia             13 TAC                  1:07.10    1:08.50  
       31.50  1:08.50                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greenleaf, Lauren         13 SEA                  1:10.79    1:09.30  
       32.00  1:09.30                                                      
 10 Bokarev, Anna             14 NRG                  1:08.51    1:09.59  
       32.38  1:09.59                                                      
 11 Terry, Olivia             13 BAC                  1:10.13    1:10.60  
       32.48  1:10.60                                                      
 12 Butler, Veronica          13 MARLINS              1:12.66    1:11.30  
       32.37  1:11.30                                                      
 13 Montvydas, Olivia         13 NRG                  1:19.96    1:13.56  
       34.65  1:13.56                                                      
 14 Bednarek, Casey           13 UN-99                1:14.64    1:15.15  
       34.98  1:15.15                                                      
 15 Bellington, Kylie         14 JW                   1:14.71    1:15.49  
       34.81  1:15.49                                                      
 16 Pham, Helena              14 JW                   1:14.28    1:17.91  
       34.69  1:17.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bristow, Sammie           14 NRG                  1:21.54    1:19.45  
       36.00  1:19.45                                                      
 18 Burghardt, Olivia         13 JW                   1:17.14    1:19.47  
       36.89  1:19.47                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Foley, Maggie             14 JW                   1:23.02    1:23.02  
       38.04  1:23.02                                                      
 20 Foley, Caroline           13 JW                   1:15.85    1:23.42  
       36.78  1:23.42                                                      
 21 Minos, Gabby              13 JW                   1:25.35    1:23.61  
       37.94  1:23.61                                                      
 22 Yang, Chelsea             14 JW                   1:24.98    1:23.63  
       36.79  1:23.63                                                      
 23 Tian, Esther              14 JW                   1:27.39    1:27.42  
       39.95  1:27.42                                                      
 24 Green, Julia              13 JW                   1:28.66    1:27.99  
       40.20  1:27.99                                                      
 25 Mills, Capri              13 JW                   1:32.88    1:32.07  
       43.08  1:32.07                                                      
 -- Sacerdote, Rachel         14 JW                   1:24.69         DQ  
       37.39       DQ                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Poleto, Jack              14 JW                     57.63      55.92  
       26.27    55.92                                                      
  2 Williams, Aaron           14 VINY                   58.60      56.33  
       25.25    56.33                                                      
  3 Wright, Grayson           14 JW                     56.76      57.18  
       26.44    57.18                                                      
  4 Seidman, Josh             13 JW                   1:00.67      58.75  
       27.56    58.75                                                      
  5 Xia, Peter                14 JW                   1:00.37      59.10  
       27.83    59.10                                                      
  6 Williams, Reuben          14 VINY                 1:02.40      59.19  
       27.17    59.19                                                      
  7 Jellig, Conor             14 JW                   1:05.94    1:04.23  
       29.63  1:04.23                                                      
  8 Sparks, Ryan              14 JW                   1:06.41    1:05.36  
       29.92  1:05.36                                                      
B - Final
  9 Williams, Darien          13 SAKA                 1:08.83    1:04.98  
       30.72  1:04.98                                                      
 10 Schwartz, Dov             13 JW                   1:09.15    1:05.78  
       30.08  1:05.78                                                      
 11 Nasielski, Michael        14 JW                   1:09.76    1:06.85  
       30.55  1:06.85                                                      
 12 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                   1:11.92    1:10.30  
       32.11  1:10.30                                                      
 13 Le, Austin                14 JW                   1:14.59    1:15.96  
       34.77  1:15.96                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wright, Grayson           14 JW                     55.60      56.76  
       26.37    56.76                                                      
  2 Poleto, Jack              14 JW                     56.83      57.63  
       27.90    57.63                                                      
  3 Williams, Aaron           14 VINY                      NT      58.60  
       25.99    58.60                                                      
  4 Lin, Kevin                14 SEA                    58.77    1:00.30  
       28.27  1:00.30                                                      
  5 Xia, Peter                14 JW                     59.60    1:00.37  
       28.25  1:00.37                                                      
  6 Seidman, Josh             13 JW                   1:00.65    1:00.67  
       28.45  1:00.67                                                      
  7 Williams, Reuben          14 VINY                      NT    1:02.40  
       28.69  1:02.40                                                      
  8 Rollins, Joshua           14 CHEL                 1:04.76    1:05.80  
       28.18  1:05.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jellig, Conor             14 JW                   1:06.66    1:05.94  
       30.57  1:05.94                                                      
 10 Sparks, Ryan              14 JW                   1:13.51    1:06.41  
       29.80  1:06.41                                                      
 11 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                 1:09.69    1:07.46  
       31.48  1:07.46                                                      
 12 Williams, Darien          13 SAKA                 1:05.60    1:08.83  
       31.35  1:08.83                                                      
 13 Schwartz, Dov             13 JW                   1:11.91    1:09.15  
       31.76  1:09.15                                                      
 14 Nasielski, Michael        14 JW                   1:10.54    1:09.76  
       31.30  1:09.76                                                      
 15 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                   1:14.98    1:11.92  
       32.75  1:11.92                                                      
 16 Le, Austin                14 JW                   1:21.21    1:14.59  
       35.73  1:14.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chen, Jaron               14 JW                   1:17.29    1:15.47  
       36.62  1:15.47                                                      
 18 McDevitt, Kyle            13 JW                   1:23.86    1:25.28  
       38.67  1:25.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Li, Erik                  14 JW                   1:22.60    1:29.24  
       40.47  1:29.24                                                      
 20 Wong, Brandon             13 JW                   1:34.41    1:31.15  
       39.79  1:31.15                                                      
 
Event 31  Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kaczorowski, Margot       16 JW                     57.57      57.13  
       26.49    57.13                                                      
  2 Yoon, Grace               16 JW                     58.79      57.37  
       27.55    57.37                                                      
  3 Wisniewski, Emily         16 JW                     58.48      57.51  
       27.43    57.51                                                      
  4 Griffin, Carly            16 JW                     59.51      58.58  
       27.75    58.58                                                      
  5 Berzanski, Ava            15 JW                   1:00.25      58.71  
       27.70    58.71                                                      
  6 Henry, Allison            16 NRG                    58.94      59.30  
       27.77    59.30                                                      
  7 Curry, Grace              17 SEA                  1:01.20      59.36  
       27.89    59.36                                                      
  8 Merch, Karolyn            16 JW                     59.95      59.78  
       28.34    59.78                                                      
B - Final
  9 Kolessar, Ashley          14 SSC                  1:01.90      58.94  
       28.24    58.94                                                      
 10 Davis, Molly              17 JW                   1:01.47      59.32  
       28.49    59.32                                                      
 11 Jensen, Erin              15 JW                   1:01.46      59.76  
       27.90    59.76                                                      
 12 Smith, Natalie            18 JW                   1:01.21      59.80  
       28.25    59.80                                                      
 13 Townend, Amy              15 SSC                  1:03.95    1:02.55  
       29.36  1:02.55                                                      
 14 Fleisher, Sarah           17 JW                   1:07.58    1:06.09  
       30.67  1:06.09                                                      
 15 Kusters, Sam              17 NRG                  1:05.27    1:07.69  
       31.69  1:07.69                                                      
 
Event 31  Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kaczorowski, Margot       16 JW                     56.30      57.57  
       27.10    57.57                                                      
  2 Wisniewski, Emily         16 JW                     57.70      58.48  
       28.14    58.48                                                      
  3 Yoon, Grace               16 JW                     59.79      58.79  
       28.99    58.79                                                      
  4 Henry, Allison            16 NRG                    57.62      58.94  
       27.89    58.94                                                      
  5 Griffin, Carly            16 JW                     59.18      59.51  
       28.23    59.51                                                      
  6 Merch, Karolyn            16 JW                     59.35      59.95  
       28.23    59.95                                                      
  7 Berzanski, Ava            15 JW                     59.89    1:00.25  
       28.61  1:00.25                                                      
  8 Gerhart, Sophie           15 SCAY                   59.05    1:00.33  
       28.06  1:00.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Curry, Grace              17 SEA                    59.18    1:01.20  
       28.70  1:01.20                                                      
 10 Smith, Natalie            18 JW                   1:01.19    1:01.21  
       29.09  1:01.21                                                      
 11 Kolessar, Madison         15 SSC                    57.16    1:01.40  
       29.44  1:01.40                                                      
 12 Jensen, Erin              15 JW                     59.08    1:01.46  
       29.22  1:01.46                                                      
 13 Davis, Molly              17 JW                     58.64    1:01.47  
       29.05  1:01.47                                                      
 14 Kolessar, Ashley          14 SSC                    59.81    1:01.90  
       28.93  1:01.90                                                      
 15 Chambers, Emma            15 DST                  1:04.45    1:03.21  
       29.74  1:03.21                                                      
 16 Townend, Amy              15 SSC                  1:02.60    1:03.95  
       30.24  1:03.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hipp, Alexa               16 SSC                  1:03.56    1:05.16  
       30.48  1:05.16                                                      
 18 Kusters, Sam              17 NRG                  1:04.25    1:05.27  
       29.86  1:05.27                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Marlin, Krista            13 SSC                  1:03.26    1:07.40  
       30.93  1:07.40                                                      
 20 Fleisher, Sarah           17 JW                   1:05.62    1:07.58  
       31.73  1:07.58                                                      
 21 Steinmetz, Trinity        16 TAC                  1:07.99    1:08.12  
       31.72  1:08.12                                                      
 22 Petrovia, Arianna         16 NRG                  1:03.20    1:08.38  
       31.98  1:08.38                                                      
 23 Thomas, Myka              17 SAKA                 1:07.63    1:08.68  
       31.54  1:08.68                                                      
 24 Paul, Alaina              15 TAC                  1:09.95    1:08.79  
       32.28  1:08.79                                                      
 25 Jones, Alex               15 SSC                  1:10.13    1:09.14  
       33.36  1:09.14                                                      
 26 Reifsnyder, Jillian       16 NRG                  1:07.48    1:11.84  
       31.77  1:11.84                                                      
 27 Cotton, Lauren            15 JW                   1:16.42    1:12.01  
       34.63  1:12.01                                                      
 28 Gramigna, Abby            15 JW                   1:12.77    1:12.25  
       32.44  1:12.25                                                      
 29 Williams, Gabi            18 SAKA                 1:05.07    1:12.67  
       33.74  1:12.67                                                      
 30 Shimkus, Grace            15 TAC                  1:16.88    1:15.76  
       34.66  1:15.76                                                      
 31 Figliolino, Margaret      15 TAC                  1:15.00    1:16.15  
       35.14  1:16.15                                                      
 32 Santamauro, Jules         16 TAC                  1:06.09    1:16.70  
       34.09  1:16.70                                                      
 33 Steinmetz, Makana         15 TAC                  1:13.83    1:16.80  
       34.29  1:16.80                                                      
 34 Steele, Stacey            16 TAC                  1:14.40    1:17.41  
       34.04  1:17.41                                                      
 
Event 32  Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fong, Josh                16 JW                     53.28      51.32  
       24.19    51.32                                                      
  2 Skelly, Conor             18 JW                     52.23      52.44  
       24.46    52.44                                                      
  3 Pham, Andrew              16 JW                     53.69      52.73  
       24.45    52.73                                                      
  4 Haffner, Justin           18 SSC                    56.36      54.60  
       25.42    54.60                                                      
  5 Weeks, Zion               15 SAKA                   56.17      55.56  
       26.40    55.56                                                      
  6 Teng, Jeffrey             17 JW                     56.33      55.93  
       26.00    55.93                                                      
  6 Evangelista, Rocco        16 JW                     56.35      55.93  
       26.00    55.93                                                      
  8 Thompson, Robbie          16 JW                     56.23      56.30  
       26.70    56.30                                                      
B - Final
  9 Ployratana, Win           15 SEA                    56.52      55.82  
       25.96    55.82                                                      
 10 Tolen, Meade              18 JW                     56.68      56.23  
       25.83    56.23                                                      
 11 Arzillo, Jay              16 JW                     57.49      56.38  
       26.37    56.38                                                      
 12 Hughes, James             16 SSC                    57.56      56.81  
       26.31    56.81                                                      
 13 Li, Fred                  15 NRG                    58.19      57.57  
       26.86    57.57                                                      
 14 Wisniewski, Christian     18 JW                   1:00.06      58.82  
       27.54    58.82                                                      
 15 Christou, Anthony         17 JW                     58.44      59.18  
       27.15    59.18                                                      
 
Event 32  Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Skelly, Conor             18 JW                     50.49      52.23  
       24.47    52.23                                                      
  2 Fong, Josh                16 JW                     50.17      53.28  
       24.68    53.28                                                      
  3 Pham, Andrew              16 JW                     52.52      53.69  
       24.99    53.69                                                      
  4 Weeks, Zion               15 SAKA                   54.72      56.17  
       26.55    56.17                                                      
  5 Thompson, Robbie          16 JW                     56.45      56.23  
       26.76    56.23                                                      
  6 Teng, Jeffrey             17 JW                     54.69      56.33  
       26.25    56.33                                                      
  7 Evangelista, Rocco        16 JW                     56.01      56.35  
       26.34    56.35                                                      
  8 Haffner, Justin           18 SSC                    54.36      56.36  
       25.76    56.36                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ployratana, Win           15 SEA                    55.79      56.52  
       26.40    56.52                                                      
 10 Taylor, Andrew            15 JW                     56.79      56.66  
       26.40    56.66                                                      
 11 Tolen, Meade              18 JW                     57.34      56.68  
       27.04    56.68                                                      
 12 Boerger, Tommy            16 SSC                    58.67      57.31  
       27.03    57.31                                                      
 13 Arzillo, Jay              16 JW                     57.21      57.49  
       26.78    57.49                                                      
 14 Hughes, James             16 SSC                    57.21      57.56  
       26.92    57.56                                                      
 15 Tepper, Joey              15 SEA                    56.19      57.74  
       27.53    57.74                                                      
 16 Zipf, Aidan               15 SSC                  1:01.98      57.79  
       27.46    57.79                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Li, Fred                  15 NRG                    58.48      58.19  
       27.36    58.19                                                      
 18 Christou, Anthony         17 JW                   1:05.90      58.44  
       27.30    58.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Englert, John             15 TAC                    57.51      58.78  
       27.05    58.78                                                      
 20 Hinds, Ethan              15 TAC                    56.64      59.05  
       26.81    59.05                                                      
 21 Wisniewski, Christian     18 JW                   1:00.89    1:00.06  
       28.62  1:00.06                                                      
 22 Cheng, David              17 JW                     58.31    1:00.16  
       27.94  1:00.16                                                      
 23 Baldino, TJ               15 SSC                  1:01.27    1:01.49  
       27.90  1:01.49                                                      
 24 Eizner, Alvin             15 JW                     58.28    1:02.82  
       28.95  1:02.82                                                      
 25 Mallon, Bobby             17 SSC                  1:02.45    1:03.24  
       29.49  1:03.24                                                      
 26 Hasting, Daryl            17 TAC                  1:08.08    1:03.38  
       29.04  1:03.38                                                      
 27 Mcdevitt, Brendan         16 JW                   1:03.46    1:05.27  
       30.43  1:05.27                                                      
 28 Arjona, Sam               15 NRG                  1:45.55    1:08.32  
       31.39  1:08.32                                                      
 29 Rosenthal, Zack           15 JW                   1:05.54    1:10.40  
       31.27  1:10.40                                                      
 30 Fetter, Timothy           15 TAC                  1:12.71    1:14.46  
       34.78  1:14.46                                                      
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Palmer, Lydia             14 JW                   2:12.54    2:10.02  
       28.15  1:01.57  1:39.53  2:10.02                                    
  2 Behm, Annie               14 JW                   2:12.40    2:10.23  
       28.88  1:00.69  1:40.71  2:10.23                                    
  3 Derivaux, Lilly           13 JW                   2:10.27    2:12.79  
       27.79  1:01.14  1:42.06  2:12.79                                    
  4 Waggoner, Allie           14 JW                   2:17.21    2:13.44  
       30.01  1:03.58  1:43.87  2:13.44                                    
  5 Antonov, Alexandra        14 SEA                  2:14.74    2:15.68  
       29.06  1:04.03  1:43.73  2:15.68                                    
  6 Fox, Megan                14 SEA                  2:21.35    2:18.17  
       29.79  1:03.48  1:46.96  2:18.17                                    
  7 Mullin, Sydney            14 JW                   2:20.59    2:19.10  
       30.36  1:07.37  1:48.86  2:19.10                                    
  7 Skelly, Katharine         14 JW                   2:20.36    2:19.10  
       29.40  1:04.51  1:47.57  2:19.10                                    
B - Final
  9 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   2:21.81    2:16.54  
       29.88  1:04.54  1:45.32  2:16.54                                    
 10 Bansky, Sarah             14 JW                   2:23.02    2:16.61  
       30.83  1:05.07  1:45.70  2:16.61                                    
 11 Merch, Angela             13 JW                   2:23.29    2:20.56  
       30.31  1:06.55  1:48.41  2:20.56                                    
 12 Gagnon, Kat               13 JW                   2:25.21    2:24.43  
       30.36  1:06.10  1:52.55  2:24.43                                    
 13 Kerner, Erica             13 JW                   2:26.42    2:25.90  
       32.37  1:09.15  1:52.39  2:25.90                                    
 14 Behm, Emma                13 JW                   2:29.25    2:27.72  
       31.97  1:09.96  1:54.40  2:27.72                                    
 15 Adams, Heather            13 JW                   2:31.32    2:29.87  
       31.02  1:08.12  1:54.76  2:29.87                                    
 16 Wait, Morgan              14 JW                   2:34.24    2:33.89  
       32.32  1:13.89  1:59.56  2:33.89                                    
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Derivaux, Lilly           13 JW                   2:11.53    2:10.27  
       28.05  1:00.92  1:39.49  2:10.27                                    
  2 Behm, Annie               14 JW                   2:12.77    2:12.40  
       30.32  1:03.48  1:42.68  2:12.40                                    
  3 Palmer, Lydia             14 JW                   2:08.62    2:12.54  
       29.04  1:04.45  1:41.66  2:12.54                                    
  4 McDonough, Ava            14 SEA                  2:12.93    2:13.41  
       30.12  1:04.59  1:41.56  2:13.41                                    
  5 Antonov, Alexandra        14 SEA                  2:07.38    2:14.74  
       29.40  1:04.89  1:43.75  2:14.74                                    
  6 Waggoner, Allie           14 JW                   2:11.84    2:17.21  
       30.53  1:05.27  1:46.39  2:17.21                                    
  7 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                  2:14.86    2:17.49  
       28.91  1:04.15  1:45.53  2:17.49                                    
  8 Skelly, Katharine         14 JW                   2:19.90    2:20.36  
       29.67  1:05.22  1:48.36  2:20.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mullin, Sydney            14 JW                   2:19.68    2:20.59  
       31.14  1:08.30  1:51.14  2:20.59                                    
 10 Fox, Megan                14 SEA                  2:16.91    2:21.35  
       30.93  1:06.01  1:50.25  2:21.35                                    
 11 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   2:19.02    2:21.81  
       31.11  1:06.39  1:49.00  2:21.81                                    
 12 Canale, Marlee            14 SEA                  2:18.71    2:22.96  
       31.24  1:05.96  1:50.69  2:22.96                                    
 13 Bansky, Sarah             14 JW                   2:18.49    2:23.02  
       32.18  1:07.72  1:49.92  2:23.02                                    
 14 Merch, Angela             13 JW                   2:20.65    2:23.29  
       31.37  1:08.96  1:51.42  2:23.29                                    
 15 Gagnon, Kat               13 JW                   2:25.46    2:25.21  
       30.80  1:06.71  1:53.03  2:25.21                                    
 16 Evans, Olivia             14 SEA                  2:23.56    2:25.49  
       32.85  1:08.14  1:52.10  2:25.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kerner, Erica             13 JW                   2:22.92    2:26.42  
       31.76  1:09.56  1:53.87  2:26.42                                    
 18 Rizzi, Amelia             13 TAC                  2:26.32    2:27.86  
       30.84  1:08.77  1:53.19  2:27.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 DiGiovanni, Gabby         14 TAC                  2:30.09    2:28.00  
       31.99  1:11.67  1:52.70  2:28.00                                    
 20 Behm, Emma                13 JW                   2:27.30    2:29.25  
       32.29  1:10.15  1:55.97  2:29.25                                    
 21 Cleveland, Bridget        14 TAC                  2:27.18    2:29.30  
       31.50  1:09.95  1:55.00  2:29.30                                    
 22 Greenleaf, Lauren         13 SEA                  2:31.75    2:29.46  
       31.70  1:09.59  1:52.97  2:29.46                                    
 23 Adams, Heather            13 JW                   2:33.54    2:31.32  
       31.41  1:08.08  1:55.05  2:31.32                                    
 24 Seiverd, Ally             13 SEA                  2:26.68    2:33.40  
       33.99  1:11.41  1:58.39  2:33.40                                    
 25 Wait, Morgan              14 JW                   2:37.76    2:34.24  
       32.34  1:12.79  1:59.31  2:34.24                                    
 26 Burgess, Krista           13 SAKA                 2:40.74    2:34.91  
       33.64  1:12.05  2:00.39  2:34.91                                    
 27 Blood, Kylie              13 TAC                  2:41.50    2:35.30  
       35.66  1:14.25  2:01.49  2:35.30                                    
 28 Butler, Veronica          13 MARLINS              2:34.34    2:36.17  
       33.63  1:12.76  1:59.31  2:36.17                                    
 29 Terry, Olivia             13 BAC                  2:31.76    2:37.66  
       33.05  1:12.81  2:00.62  2:37.66                                    
 30 Teng, Sarah               13 JW                   2:41.09    2:40.80  
       35.88  1:16.16  2:02.99  2:40.80                                    
 31 Lee, Anya                 14 JW                   2:49.22    2:42.15  
       33.54  1:16.92  2:03.92  2:42.15                                    
 32 Sheppard, Reese           13 VINY                 2:45.68    2:44.76  
       33.77  1:18.32  2:05.11  2:44.76                                    
 33 Burghardt, Olivia         13 JW                   2:42.63    2:45.77  
       37.14  1:17.34  2:08.07  2:45.77                                    
 34 Yu, Sharon                13 JW                   2:34.31    2:45.93  
       36.12  1:18.46  2:07.91  2:45.93                                    
 35 Nehmad, Ava               14 SEA                  2:53.94    2:49.36  
       39.47  1:19.86  2:11.27  2:49.36                                    
 36 Foley, Caroline           13 JW                   2:47.44    2:51.71  
       37.48  1:19.33  2:10.48  2:51.71                                    
 37 Abraham, Evelyn           13 CHEL                 2:49.91    2:55.93  
       36.47  1:22.65  2:16.98  2:55.93                                    
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Vizzard, Sean             14 JW                   2:13.89    2:10.66  
       28.18    59.23  1:40.95  2:10.66                                    
  2 Wright, Grayson           14 JW                   2:14.28    2:11.20  
       27.10  1:00.98  1:42.10  2:11.20                                    
  3 Seidman, Josh             13 JW                   2:17.37    2:12.17  
       28.07  1:01.18  1:42.71  2:12.17                                    
  4 Lin, Kevin                14 SEA                  2:12.40    2:13.66  
       27.55  1:00.16  1:42.60  2:13.66                                    
  5 Orr, Harrison             14 JW                   2:23.21    2:14.29  
       31.24  1:04.16  1:44.51  2:14.29                                    
  6 Gutekunst, Jack           14 JW                   2:17.73    2:15.41  
       29.42  1:04.72  1:44.49  2:15.41                                    
  7 Christou, Alex            14 JW                   2:19.85    2:18.06  
       29.50  1:04.86  1:44.84  2:18.06                                    
  8 Jones IV, Master          14 SAKA                 2:24.04    2:23.94  
       30.10  1:08.68  1:50.68  2:23.94                                    
B - Final
  9 Whartenby, Miller         13 JW                   2:27.69    2:22.47  
       30.61  1:06.06  1:50.44  2:22.47                                    
 10 Falk, Evan                13 SEA                  2:29.73    2:25.59  
       31.93  1:08.49  1:52.75  2:25.59                                    
 11 Tonelli, John             14 JW                   2:30.02    2:27.99  
       33.67  1:10.48  1:53.66  2:27.99                                    
 12 Yoon, Grant               13 JW                   2:42.75    2:37.35  
       35.08  1:17.38  2:01.52  2:37.35                                    
 13 yu, Gary                  13 JW                   2:41.65    2:38.95  
       33.89  1:12.94  2:02.23  2:38.95                                    
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baker, Roan               14 BAC                  2:01.16    2:06.24  
       26.91    58.96  1:35.99  2:06.24                                    
  2 Lin, Kevin                14 SEA                  2:11.58    2:12.40  
       28.09  1:00.70  1:41.91  2:12.40                                    
  3 Vizzard, Sean             14 JW                   2:14.95    2:13.89  
       28.44  1:00.63  1:43.39  2:13.89                                    
  4 Wright, Grayson           14 JW                   2:08.49    2:14.28  
       27.41  1:01.62  1:43.16  2:14.28                                    
  5 Cox, Jeremy               14 NRG                  2:14.11    2:16.09  
       29.44  1:04.14  1:43.60  2:16.09                                    
  6 Seidman, Josh             13 JW                   2:12.36    2:17.37  
       29.54  1:04.01  1:46.84  2:17.37                                    
  7 Gutekunst, Jack           14 JW                   2:16.39    2:17.73  
       29.64  1:05.18  1:46.88  2:17.73                                    
  8 Christou, Alex            14 JW                   2:20.57    2:19.85  
       29.66  1:05.20  1:47.13  2:19.85                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henry, Drew               13 NRG                  2:24.13    2:21.32  
       31.04  1:07.07  1:48.41  2:21.32                                    
 10 Orr, Harrison             14 JW                   2:16.90    2:23.21  
       32.82  1:09.50  1:51.87  2:23.21                                    
 11 Jones IV, Master          14 SAKA                 2:23.48    2:24.04  
       29.80  1:07.60  1:50.63  2:24.04                                    
 12 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                 2:24.33    2:24.80  
       31.30  1:08.91  1:50.57  2:24.80                                    
 13 Whartenby, Miller         13 JW                   2:24.84    2:27.69  
       32.35  1:10.07  1:55.72  2:27.69                                    
 14 Falk, Evan                13 SEA                  2:31.10    2:29.73  
       32.85  1:10.29  1:55.57  2:29.73                                    
 15 Tonelli, John             14 JW                   2:37.33    2:30.02  
       33.93  1:11.45  1:55.33  2:30.02                                    
 16 Marrone, Jonathan         13 SEA                  2:26.70    2:31.67  
       32.53  1:13.65  1:55.79  2:31.67                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cardace, Dominick         13 TAC                  2:44.09    2:33.73  
       35.42  1:14.06  1:56.21  2:33.73                                    
 18 Black, Eamon              14 JW                   2:38.61    2:37.26  
       35.47  1:16.28  1:59.76  2:37.26                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 yu, Gary                  13 JW                   2:44.86    2:41.65  
       35.83  1:15.09  2:04.69  2:41.65                                    
 20 Yoon, Grant               13 JW                   2:34.63    2:42.75  
       36.13  1:19.77  2:05.17  2:42.75                                    
 21 Chen, Jaron               14 JW                   2:49.47    2:47.61  
       37.01  1:21.41  2:11.54  2:47.61                                    
 
Event 35  Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maccausland, Heather      16 SSC                  2:10.84    2:04.45  
       27.86  1:00.54  1:36.69  2:04.45                                    
  2 Cavanagh, Erin            15 JW                   2:09.43    2:05.00  
       27.42    59.01  1:36.21  2:05.00                                    
  3 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   2:10.22    2:05.69  
       27.88    59.94  1:36.22  2:05.69                                    
  4 Woods, Nora               17 JW                   2:10.59    2:06.98  
       27.43  1:00.72  1:36.52  2:06.98                                    
  5 Wisniewski, Emily         16 JW                   2:10.49    2:08.90  
       28.10  1:00.76  1:39.62  2:08.90                                    
  6 Henry, Allison            16 NRG                  2:10.86    2:10.05  
       28.25  1:02.91  1:40.32  2:10.05                                    
  7 Merch, Karolyn            16 JW                   2:11.04    2:11.02  
       29.00  1:02.52  1:39.57  2:11.02                                    
  8 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   2:13.19    2:12.48  
       29.06  1:00.49  1:40.21  2:12.48                                    
B - Final
  9 Berzanski, Ava            15 JW                   2:13.84    2:10.22  
       28.95  1:04.80  1:40.27  2:10.22                                    
 10 Phelps, Anna              12 PWAC                 2:14.99    2:10.33  
       27.97  1:00.65  1:40.34  2:10.33                                    
 11 McMillan, Maggie          16 JW                   2:17.07    2:11.70  
       28.70  1:01.04  1:40.95  2:11.70                                    
 12 Baines, Lauren            17 JW                   2:15.90    2:13.12  
       28.55  1:03.55  1:40.93  2:13.12                                    
 13 Jensen, Erin              15 JW                   2:16.55    2:15.41  
       28.65  1:02.89  1:43.72  2:15.41                                    
 14 Lebed, Michelle           17 NRG                  2:19.73    2:16.65  
       28.78  1:04.56  1:44.35  2:16.65                                    
 15 Griffin, Carly            16 JW                   2:18.78    2:17.18  
       28.94  1:03.82  1:45.59  2:17.18                                    
 16 Kusters, Sam              17 NRG                  2:19.79    2:22.56  
       32.48  1:08.85  1:49.72  2:22.56                                    
 
Event 35  Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cavanagh, Erin            15 JW                   2:06.37    2:09.43  
       28.79  1:01.17  1:39.48  2:09.43                                    
  2 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   2:03.42    2:10.22  
       29.71  1:03.54  1:40.63  2:10.22                                    
  3 Wisniewski, Emily         16 JW                   2:10.73    2:10.49  
       29.03  1:02.46  1:41.32  2:10.49                                    
  4 Woods, Nora               17 JW                   2:07.56    2:10.59  
       28.18  1:02.40  1:39.34  2:10.59                                    
  5 Maccausland, Heather      16 SSC                  2:00.73    2:10.84  
       28.91  1:03.82  1:41.05  2:10.84                                    
  6 Henry, Allison            16 NRG                  2:08.41    2:10.86  
       28.41  1:03.37  1:41.13  2:10.86                                    
  7 Merch, Karolyn            16 JW                   2:09.04    2:11.04  
       29.00  1:02.11  1:40.39  2:11.04                                    
  8 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   2:08.69    2:13.19  
       29.12  1:01.93  1:41.33  2:13.19                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Berzanski, Ava            15 JW                   2:09.43    2:13.84  
       29.41  1:05.89  2:13.84                                             
 10 Phelps, Anna              12 PWAC                 2:11.85    2:14.99  
       28.92  1:02.95  1:43.43  2:14.99                                    
 11 Baines, Lauren            17 JW                   2:11.28    2:15.90  
       29.40  1:04.87  1:43.64  2:15.90                                    
 12 Jensen, Erin              15 JW                   2:14.06    2:16.55  
       29.14  1:03.36  1:45.11  2:16.55                                    
 13 Gerhart, Sophie           15 SCAY                 2:12.18    2:16.67  
       29.01  1:04.43  1:45.19  2:16.67                                    
 14 McMillan, Maggie          16 JW                   2:09.56    2:17.07  
       30.10  1:04.76  1:45.52  2:17.07                                    
 15 Griffin, Carly            16 JW                   2:18.86    2:18.78  
       29.45  1:05.56  1:47.16  2:18.78                                    
 16 Lebed, Michelle           17 NRG                  2:19.57    2:19.73  
       29.37  1:05.59  1:46.91  2:19.73                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kusters, Sam              17 NRG                  2:16.08    2:19.79  
       32.16  1:07.17  1:47.51  2:19.79                                    
 18 Caputo, Maggie            16 JW                   2:19.26    2:21.99  
       32.21  1:07.14  1:48.46  2:21.99                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Speirs, Valerie           17 SEA                  2:17.51    2:23.60  
       31.98  1:07.90  1:51.12  2:23.60                                    
 20 Moore, Caitlin            16 SEA                  2:20.63    2:23.93  
       30.69  1:06.24  1:51.52  2:23.93                                    
 21 Townend, Lucy             18 SSC                  2:20.96    2:25.91  
       30.12  1:05.29  1:52.84  2:25.91                                    
 22 Stavros, Lauren           15 JW                   2:25.38    2:26.39  
       30.91  1:06.95  1:53.88  2:26.39                                    
 23 Schuster, Danielle        16 SEA                  2:24.45    2:26.43  
       32.90  1:08.82  1:53.08  2:26.43                                    
 24 Jackson, India            17 SAKA                 2:20.35    2:26.90  
       30.82  1:10.24  1:52.21  2:26.90                                    
 25 Antonelli, Gianna         15 JW                   2:23.39    2:28.43  
       30.82  1:09.11  1:54.30  2:28.43                                    
 26 Steinmetz, Trinity        16 TAC                  2:28.15    2:29.05  
       31.93  1:08.70  1:54.65  2:29.05                                    
 27 Paul, Alaina              15 TAC                  2:27.12    2:29.32  
       33.66  1:12.98  1:56.05  2:29.32                                    
 28 Slupianek, Helena         15 SSC                  2:28.72    2:31.21  
       32.60  1:11.12  1:57.42  2:31.21                                    
 29 Spanfelner, Julia         17 JW                   2:26.63    2:36.55  
       34.06  1:11.29  2:01.44  2:36.55                                    
 30 Price, Emma               16 JW                   2:38.80    2:36.85  
       35.38  1:15.75  2:00.86  2:36.85                                    
 31 Shimkus, Grace            15 TAC                  2:34.00    2:39.40  
       34.94  1:16.20  2:04.14  2:39.40                                    
 32 Steinmetz, Makana         15 TAC                  2:34.15    2:40.00  
       35.36  1:16.34  2:02.84  2:40.00                                    
 33 Gramigna, Abby            15 JW                   2:25.88    2:40.88  
       32.87  1:14.53  2:02.72  2:40.88                                    
 34 Figliolino, Margaret      15 TAC                  2:39.38    2:44.73  
       34.46  1:19.07  2:08.54  2:44.73                                    
 35 Miller, Milana            15 JW                   3:06.33    3:00.44  
       37.54  1:26.49  2:21.06  3:00.44                                    
 
Event 36  Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fong, Josh                16 JW                   2:01.11    1:56.12  
       25.96    55.00  1:29.09  1:56.12                                    
  2 Rogers, Joseph            18 SEA                  2:02.88    1:57.14  
       25.00    54.53  1:30.74  1:57.14                                    
  3 Artis, Jack               15 JW                   2:01.67    1:58.72  
       26.59    56.94  1:31.05  1:58.72                                    
  4 Gozdan, Michael           15 JW                   2:02.33    1:59.65  
       26.62    56.82  1:30.72  1:59.65                                    
  5 Dragan, Paul              15 JW                   2:02.62    2:01.57  
       27.05    59.11  1:33.14  2:01.57                                    
  6 Obregon, Enrique          16 JW                   1:59.65    2:05.08  
       27.09    57.73  1:34.71  2:05.08                                    
  7 Fenska, Evan              17 JW                   2:03.54    2:06.87  
       27.49  1:00.27  1:36.06  2:06.87                                    
  8 Moon, Anthony             17 JW                   2:00.56    2:28.53  
       31.78  1:11.32  1:52.18  2:28.53                                    
B - Final
  9 Haffner, Justin           18 SSC                  2:05.86    2:01.63  
       26.67    57.01  1:33.68  2:01.63                                    
 10 Evangelista, Rocco        16 JW                   2:05.37    2:01.65  
       26.52    57.11  1:32.87  2:01.65                                    
 11 Treglia, Mike             15 JW                   2:06.55    2:01.82  
       26.08    57.90  1:34.43  2:01.82                                    
 12 Nasielski, Brian          16 JW                   2:04.00    2:02.67  
       27.31    57.76  1:34.21  2:02.67                                    
 13 Pham, Andrew              16 JW                   2:03.59    2:03.02  
       26.68    59.10  1:35.61  2:03.02                                    
 14 Weeks, Zion               15 SAKA                 2:06.23    2:03.79  
       26.50    58.40  1:36.11  2:03.79                                    
 15 Houser, Paul              16 JW                   2:06.34    2:05.95  
       27.45    58.93  1:34.26  2:05.95                                    
 16 Mason, Dylan              17 SEA                  2:08.43    2:06.48  
       27.67    59.34  1:37.24  2:06.48                                    
 
Event 36  Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Obregon, Enrique          16 JW                   1:56.64    1:59.65  
       26.03    55.91  1:32.17  1:59.65                                    
  2 Moon, Anthony             17 JW                   2:00.99    2:00.56  
       26.81    59.14  1:32.56  2:00.56                                    
  3 Fong, Josh                16 JW                   1:54.43    2:01.11  
       25.86    55.63  1:31.31  2:01.11                                    
  4 Artis, Jack               15 JW                   2:02.31    2:01.67  
       26.69    58.49  1:33.36  2:01.67                                    
  5 Gozdan, Michael           15 JW                   2:04.40    2:02.33  
       27.47    59.26  1:33.87  2:02.33                                    
  6 Dragan, Paul              15 JW                   2:02.18    2:02.62  
       27.48    59.39  1:34.94  2:02.62                                    
  7 Rogers, Joseph            18 SEA                  1:58.79    2:02.88  
       25.74    56.71  1:34.97  2:02.88                                    
  8 Fenska, Evan              17 JW                   2:03.38    2:03.54  
       27.35  1:00.31  1:35.44  2:03.54                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pham, Andrew              16 JW                   2:02.01    2:03.59  
       26.81    59.49  1:35.50  2:03.59                                    
 10 Nasielski, Brian          16 JW                   2:02.20    2:04.00  
       27.69    59.88  1:36.06  2:04.00                                    
 11 Evangelista, Rocco        16 JW                   2:02.56    2:05.37  
       27.35    58.93  1:36.08  2:05.37                                    
 12 Haffner, Justin           18 SSC                  1:58.28    2:05.86  
       27.44    59.37  1:37.13  2:05.86                                    
 13 Weeks, Zion               15 SAKA                 2:03.89    2:06.23  
       27.00  1:00.00  1:38.10  2:06.23                                    
 14 Houser, Paul              16 JW                   2:04.39    2:06.34  
       28.40  1:00.02  1:35.68  2:06.34                                    
 15 Treglia, Mike             15 JW                   2:04.83    2:06.55  
       27.79    59.97  1:37.92  2:06.55                                    
 16 Whitaker, Miles           15 SSC                  2:08.30    2:06.58  
       27.03    59.12  1:37.22  2:06.58                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tepper, Joey              15 SEA                  2:02.49    2:06.82  
       28.17    57.96  1:37.74  2:06.82                                    
 18 Salvatore, Vincent        18 TAC                  2:04.08    2:08.13  
       26.16    59.24  1:37.22  2:08.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mason, Dylan              17 SEA                  2:05.01    2:08.43  
       27.95  1:00.28  1:38.88  2:08.43                                    
 20 Hughes, Jack              16 SSC                  2:08.68    2:09.75  
       28.58  1:01.89  1:38.95  2:09.75                                    
 21 Gagnon, Robert            16 JW                   2:08.35    2:10.60  
       29.18  1:05.31  1:41.59  2:10.60                                    
 22 DeSomma, DJ               17 TAC                  2:08.18    2:11.25  
       27.60  1:00.53  1:41.67  2:11.25                                    
 23 Butler, Mitchell          15 MARLINS              2:15.84    2:11.46  
       27.55  1:00.86  1:40.47  2:11.46                                    
 24 Lilley, Jack              15 JW                   2:07.02    2:13.28  
       29.54  1:02.77  1:42.82  2:13.28                                    
 25 Salvatore, Marco          18 TAC                  2:05.77    2:13.54  
       27.82  1:03.16  1:42.08  2:13.54                                    
 26 Wisniewski, Christian     18 JW                   2:05.87    2:13.82  
       30.18  1:04.55  1:43.43  2:13.82                                    
 27 Hinds, Brenner            17 TAC                  2:07.57    2:13.92  
       28.36  1:02.64  1:43.86  2:13.92                                    
 28 Hsiao, Andrew             15 JW                   2:13.15    2:14.13  
       28.20  1:03.83  1:42.13  2:14.13                                    
 29 Foley, Kevin              16 JW                   2:07.56    2:14.67  
       29.27  1:04.45  1:42.89  2:14.67                                    
 30 Arzillo, Jay              16 JW                   2:13.57    2:15.53  
       27.64  1:02.42  1:43.91  2:15.53                                    
 31 Levy, Dylan               16 JW                   2:17.67    2:16.14  
       28.19  1:04.12  1:44.52  2:16.14                                    
 32 Englert, John             15 TAC                  2:11.60    2:16.57  
       28.61  1:02.52  1:45.44  2:16.57                                    
 33 Berzanski, Nolan          16 JW                   2:16.37    2:17.80  
       29.67  1:03.93  1:46.76  2:17.80                                    
 34 Eizner, Alvin             15 JW                   2:12.93    2:23.57  
       30.79  1:06.85  1:49.42  2:23.57                                    
 35 Hinds, Ethan              15 TAC                  2:08.56    2:25.78  
       31.52  1:08.02  1:51.09  2:25.78                                    
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                    24.52      24.56  
  2 Fenska, Allie             14 JW                     25.06      24.73  
  3 Thompson, Paris           14 SAKA                   25.87      25.07  
  4 Evans, Olivia             14 SEA                    25.94      25.15  
  5 Ong, Ashley               14 JW                     25.97      25.54  
  6 Babici, Briana            14 JW                     26.81      26.43  
  7 Neely, Maddy              13 JW                     26.45      26.45  
  8 Merch, Angela             13 JW                     26.86      26.72  
B - Final
  9 Seiverd, Ally             13 SEA                    27.77      27.28  
 10 Butler, Veronica          13 MARLINS                28.06      27.36  
 11 Adams, Heather            13 JW                     29.06      27.50  
 12 Bokarev, Anna             14 NRG                    27.98      27.61  
 13 Burgess, Krista           13 SAKA                   27.77      27.67  
 14 Gramigna, Emily           13 JW                     29.32      28.88  
 15 Walker, Callie            13 NRG                    28.39      29.06  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feuzeu Mekoue, Laurielle  13 UN!                    24.26      24.52  
  2 Fenska, Allie             14 JW                     24.20      25.06  
  3 Yang, Emma                13 BAC                    25.18      25.80  
  4 Thompson, Paris           14 SAKA                   25.66      25.87  
  5 Evans, Olivia             14 SEA                    24.96      25.94  
  6 Ong, Ashley               14 JW                     25.60      25.97  
  7 Neely, Maddy              13 JW                     26.20      26.45  
  8 Babici, Briana            14 JW                     26.45      26.81  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merch, Angela             13 JW                     26.21      26.86  
 10 Tarzian, Ava              13 TAC                    26.58      27.11  
 11 Cleveland, Bridget        14 TAC                    26.14      27.22  
 12 Canale, Marlee            14 SEA                    26.52      27.30  
 13 Rizzi, Amelia             13 TAC                    26.31      27.42  
 14 Greenleaf, Lauren         13 SEA                    28.27      27.62  
 15 Burgess, Krista           13 SAKA                   28.30      27.77  
 15 Seiverd, Ally             13 SEA                    26.93      27.77  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Scanlon, Colleen          14 TAC                    26.95      27.88  
 18 Bokarev, Anna             14 NRG                    28.20      27.98  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Butler, Veronica          13 MARLINS                28.81      28.06  
 20 Walker, Callie            13 NRG                    28.28      28.39  
 21 Vota, Catherine           13 TAC                    29.28      28.82  
 22 Adams, Heather            13 JW                     27.94      29.06  
 23 Blood, Kylie              13 TAC                    29.01      29.08  
 24 Zulla, Olivia             13 TAC                    29.57      29.27  
 25 Gramigna, Emily           13 JW                     29.26      29.32  
 26 Tian, Esther              14 JW                     30.38      29.69  
 27 Kelly, Mara               14 BAC                    29.11      29.98  
 28 Abraham, Evelyn           13 CHEL                   29.73      30.04  
 29 Foley, Maggie             14 JW                     29.76      30.05  
 30 Ellis, Lilli              13 JW                     30.91      30.24  
 31 Minos, Gabby              13 JW                     30.16      30.31  
 32 Montvydas, Olivia         13 NRG                    29.96      30.42  
 33 Pham, Helena              14 JW                     29.23      30.45  
 34 Bellington, Kylie         14 JW                     31.12      30.61  
 35 Bednarek, Casey           13 UN-99                  30.11      30.66  
 36 Yang, Chelsea             14 JW                     31.86      31.09  
 37 Sacerdote, Rachel         14 JW                     30.76      31.39  
 38 Nehmad, Ava               14 SEA                    31.99      31.55  
 39 Bristow, Sammie           14 NRG                    30.81      31.71  
 40 Yu, Sharon                13 JW                     29.21      31.97  
 41 Wells, Izzy               13 JW                     31.59      32.62  
 42 Chick, Carly              13 JW                     34.44      33.12  
 43 Mills, Capri              13 JW                     32.57      33.28  
 44 Jefferson, Cierra         14 CHEL                   39.84      39.03  
 45 Ostrikov, Emilia          13 ORCA                   39.37      40.05  
 46 Karnik, Kruti             14 JW                     45.49      41.89  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Williams, Aaron           14 VINY                   24.36      24.03  
  2 Williams, Reuben          14 VINY                   24.62      24.06  
  3 Tovar, Juan               13 SAKA                   24.83      24.24  
  4 Rollins, Joshua           14 CHEL                   25.03      24.68  
  5 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                    25.21      24.73  
  6 Lin, Kevin                14 SEA                    25.22      25.26  
  7 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                   26.24      25.55  
  8 Jones IV, Master          14 SAKA                   25.71      25.60  
B - Final
  9 Whartenby, Miller         13 JW                     26.28      26.26  
 10 Sparks, Ryan              14 JW                     26.34      26.27  
 11 Marrone, Jonathan         13 SEA                    27.11      26.84  
 12 Tonelli, John             14 JW                     27.86      27.60  
 13 Yang, Rain                14 JW                     28.06      27.70  
 14 Falk, Evan                13 SEA                    28.28      27.83  
 15 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                     28.53      27.95  
 16 yu, Gary                  13 JW                     28.89      29.20  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Aaron           14 VINY                      NT      24.36  
  2 Williams, Reuben          14 VINY                      NT      24.62  
  3 Tovar, Juan               13 SAKA                   24.78      24.83  
  4 Rollins, Joshua           14 CHEL                   24.51      25.03  
  5 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                    25.52      25.21  
  6 Lin, Kevin                14 SEA                    24.74      25.22  
  7 Jones IV, Master          14 SAKA                   25.96      25.71  
  8 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                   26.56      26.24  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Whartenby, Miller         13 JW                     26.55      26.28  
 10 Sparks, Ryan              14 JW                     27.11      26.34  
 11 Ozer, Onur                13 ORCA                   27.06      27.08  
 12 Marrone, Jonathan         13 SEA                    26.66      27.11  
 13 Mejia-Reynoso, Antonio    13 SAKA                   26.97      27.17  
 14 Tonelli, John             14 JW                     28.65      27.86  
 15 Yang, Rain                14 JW                     29.00      28.06  
 16 Chen, Jaron               14 JW                     28.61      28.24  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Falk, Evan                13 SEA                    28.64      28.28  
 18 Kabai-Tokes, Tristan      14 JW                     29.81      28.53  
-------------------------------------------------------------------------
 19 yu, Gary                  13 JW                     29.16      28.89  
 20 Likhokon, Zakhar          14 ORCA                   29.29      29.07  
 21 Li, Erik                  14 JW                     29.41      29.37  
 22 Black, Eamon              14 JW                     29.80      29.41  
 23 Orr, Jack                 13 JW                     29.51      29.58  
 24 Yoon, Grant               13 JW                     30.01      29.74  
 25 Le, Austin                14 JW                     31.61      31.36  
 26 McDevitt, Kyle            13 JW                     31.17      31.47  
 27 Wong, Brandon             13 JW                     32.35      32.25  
 28 Podlubny, Michael         13 ORCA                   35.02      35.20  
 29 Bedi, Aaron               13 JW                     36.60      36.22  
 30 Sobol, Dan                13 JW                     37.30      38.01  
 
Event 39  Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kaczorowski, Margot       16 JW                     25.04      24.76  
  2 Griffin, Carly            16 JW                     25.62      25.32  
  3 Mazon, Madison            16 SSC                    26.02      25.48  
  4 McAuley, Sara Brynn       17 JW                     25.84      25.49  
  5 Disanti, Brianna          16 JW                     25.71      25.54  
  6 Rollo, Sophia             15 JW                     26.16      25.57  
  7 Lebed, Michelle           17 NRG                    26.05      25.80  
B - Final
  9 Curry, Grace              17 SEA                    26.91      25.99  
 10 Jensen, Erin              15 JW                     26.38      26.18  
 11 Townend, Amy              15 SSC                    26.91      26.24  
 12 Moore, Caitlin            16 SEA                    26.63      26.33  
 13 Raue, Shannon             16 JW                     26.56      26.35  
 14 Parker, Ava               14 JW                     26.72      26.37  
 15 Stavros, Lauren           15 JW                     26.92      26.42  
 16 Shaw, Brianna             15 JW                     27.01      26.81  
 
Event 39  Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kaczorowski, Margot       16 JW                     23.87      25.04  
  2 Thomas, Myka              17 SAKA                   25.10      25.52  
  3 Griffin, Carly            16 JW                     25.04      25.62  
  4 Disanti, Brianna          16 JW                     25.05      25.71  
  5 McAuley, Sara Brynn       17 JW                     25.62      25.84  
  6 Mazon, Madison            16 SSC                    26.71      26.02  
  7 Lebed, Michelle           17 NRG                    26.78      26.05  
  8 Chambers, Emma            15 DST                    25.91      26.06  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rollo, Sophia             15 JW                     26.21      26.16  
 10 Jensen, Erin              15 JW                     25.91      26.38  
 11 Raue, Shannon             16 JW                     26.49      26.56  
 12 Moore, Caitlin            16 SEA                    25.68      26.63  
 13 Parker, Ava               14 JW                     26.69      26.72  
 14 Hipp, Alexa               16 SSC                    26.12      26.73  
 15 Marlin, Krista            13 SSC                    26.39      26.84  
 16 Townend, Amy              15 SSC                    26.22      26.91  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Curry, Grace              17 SEA                    26.03     J26.91  
 18 Stavros, Lauren           15 JW                     27.07      26.92  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shaw, Brianna             15 JW                     26.64      27.01  
 20 Jones, Laura              15 SSC                    26.31      27.04  
 21 Jackson, India            17 SAKA                   26.41      27.11  
 22 Jones, Elizabeth          15 SSC                    26.72      27.17  
 22 Smith, Natalie            18 JW                     26.36      27.17  
 24 McMillan, Maggie          16 JW                     25.75      27.19  
 25 Steinmetz, Trinity        16 TAC                    27.09      27.30  
 26 Steele, Stacey            16 TAC                    28.69      27.60  
 27 Jones, Alex               15 SSC                    28.69      27.65  
 28 Antonelli, Gianna         15 JW                     27.04      27.69  
 29 LU, Chelsea               15 BAC                    27.65      27.70  
 30 Townend, Lucy             18 SSC                    25.76      27.97  
 31 Paul, Alaina              15 TAC                    26.94      28.25  
 32 Spanfelner, Julia         17 JW                     27.02      28.61  
 33 Price, Emma               16 JW                     29.04      28.79  
 34 Cotton, Lauren            15 JW                     28.27      28.97  
 35 Williams, Gabi            18 SAKA                   27.38      29.04  
 36 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK                   28.46      29.24  
 37 Santamauro, Jules         16 TAC                    26.04      30.03  
 38 Figliolino, Margaret      15 TAC                    29.22      30.13  
 39 Reifsnyder, Jillian       16 NRG                    27.07      30.21  
 40 Gerhart, Abbie            15 SCAY                   30.06      30.34  
 41 Miller, Milana            15 JW                     32.40      31.90  
 
Event 40  Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Skelly, Conor             18 JW                     22.14      22.13  
  2 Pham, Andrew              16 JW                     22.45      22.24  
  3 Treglia, Mike             15 JW                     23.03      22.32  
  4 Evans, Zach               16 SEA                    23.10      22.58  
  5 Ployratana, Win           15 SEA                    23.32      22.91  
  5 Hughes, James             16 SSC                    23.30      22.91  
  7 Fenton, Jack              18 JW                     23.16      22.98  
  8 Weeks, Zion               15 SAKA                   23.57      23.27  
B - Final
  9 Butler, Mitchell          15 MARLINS                23.87      23.10  
 10 Hughes, Jack              16 SSC                    23.81      23.17  
 10 Arzillo, Jay              16 JW                     23.82      23.17  
 12 Li, Fred                  15 NRG                    23.70      23.57  
 13 Mason, Dylan              17 SEA                    23.72      23.61  
 14 Thompson, Robbie          16 JW                     24.11      23.92  
 15 Tolen, Meade              18 JW                     24.17      23.95  
 16 Taylor, Andrew            15 JW                     24.07      24.08  
 
Event 40  Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Skelly, Conor             18 JW                     21.15      22.14  
  2 Pham, Andrew              16 JW                     22.08      22.45  
  3 Treglia, Mike             15 JW                     22.62      23.03  
  4 Evans, Zach               16 SEA                    22.86      23.10  
  5 Fenton, Jack              18 JW                     22.99      23.16  
  6 Hughes, James             16 SSC                    23.00      23.30  
  7 Ployratana, Win           15 SEA                    23.09      23.32  
  8 Zipf, Aidan               15 SSC                    24.30      23.42  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Weeks, Zion               15 SAKA                   23.17      23.57  
 10 Li, Fred                  15 NRG                    23.96      23.70  
 11 Mason, Dylan              17 SEA                    23.18      23.72  
 12 Hughes, Jack              16 SSC                    23.89      23.81  
 13 Arzillo, Jay              16 JW                     23.47      23.82  
 14 DeSomma, DJ               17 TAC                    23.16      23.84  
 15 Butler, Mitchell          15 MARLINS                24.51      23.87  
 16 Boerger, Tommy            16 SSC                    23.37      23.89  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Taylor, Andrew            15 JW                     23.82      24.07  
 18 Thompson, Robbie          16 JW                     24.14      24.11  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hinds, Brenner            17 TAC                    23.24      24.15  
 20 Tolen, Meade              18 JW                     23.98      24.17  
 20 Salvatore, Vincent        18 TAC                    23.64      24.17  
 22 Hinds, Ethan              15 TAC                    23.75      24.21  
 23 Cheng, David              17 JW                     23.47      24.32  
 24 Christou, Anthony         17 JW                     23.65      24.33  
 25 Rademaker, Quinn          18 JW                     23.98      24.34  
 26 Derivaux, Chris           15 JW                     23.80      24.37  
 27 Teng, Jeffrey             17 JW                     23.97      24.50  
 28 Salvatore, Marco          18 TAC                    23.71      24.68  
 29 Hsiao, Andrew             15 JW                     24.42      24.90  
 29 Wisniewski, Christian     18 JW                     24.00      24.90  
 31 Nguyen, Ben               15 SEA                    25.40      24.96  
 32 Hasting, Daryl            17 TAC                    24.47      25.14  
 33 Arjona, Sam               15 NRG                    31.85      25.42  
 34 Mallon, Bobby             17 SSC                    24.77      25.59  
 35 Berzanski, Nolan          16 JW                     24.68      25.79  
 36 Stone, Matt               16 JW                     25.65      26.23  
 37 Rosenthal, Zack           15 JW                     26.48      26.32  
 38 Mcdevitt, Brendan         16 JW                     24.88      26.42  
 39 Fetter, Timothy           15 TAC                    26.78      27.37  
 40 Elamthuruthy, Mike        16 JW                     28.55      28.45  
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Waggoner, Maddie          13 JW                   2:32.95    2:32.35  
       33.59  1:12.77  1:52.43  2:32.35                                    
  2 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   2:44.95    2:37.85  
       35.06  1:15.29  1:57.05  2:37.85                                    
  3 Bansky, Sarah             14 JW                   2:42.96    2:38.11  
       36.81  1:15.88  1:56.91  2:38.11                                    
  4 Jellig, Maria             14 JW                   2:36.38    2:38.78  
       34.90  1:16.25  1:57.17  2:38.78                                    
  5 Merch, Angela             13 JW                   2:46.61    2:43.30  
       36.88  1:18.21  2:01.67  2:43.30                                    
  6 Gramigna, Emily           13 JW                   2:49.61    2:43.64  
       36.26  1:17.61  2:00.69  2:43.64                                    
  7 Wait, Morgan              14 JW                   2:56.37    2:54.18  
       38.17  1:22.62  2:08.20  2:54.18                                    
  8 Teng, Sarah               13 JW                   3:02.10    2:55.54  
       39.36  1:23.73  2:10.08  2:55.54                                    
B - Final
  9 Bednarek, Casey           13 UN-99                3:04.15    2:54.87  
       39.69  1:24.50  2:09.56  2:54.87                                    
 10 Sheppard, Reese           13 VINY                 3:05.63    2:57.41  
       39.29  1:24.05  2:11.44  2:57.41                                    
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McDonough, Ava            14 SEA                  2:24.84    2:26.84  
       32.82  1:09.79  1:48.13  2:26.84                                    
  2 Waggoner, Maddie          13 JW                   2:29.99    2:32.95  
       33.28  1:12.24  1:52.96  2:32.95                                    
  3 Jellig, Maria             14 JW                   2:40.54    2:36.38  
       34.51  1:14.58  1:55.67  2:36.38                                    
  4 Bansky, Sarah             14 JW                   2:35.99    2:42.96  
       38.11  1:19.56  2:00.53  2:42.96                                    
  5 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   2:49.25    2:44.95  
       37.36  1:19.41  2:02.73  2:44.95                                    
  6 Merch, Angela             13 JW                   2:41.36    2:46.61  
       37.80  1:20.25  2:03.64  2:46.61                                    
  7 Gramigna, Emily           13 JW                   2:47.15    2:49.61  
       37.57  1:20.24  2:05.28  2:49.61                                    
  8 Tarzian, Ava              13 TAC                  2:43.72    2:50.30  
       39.32  1:23.12  2:07.38  2:50.30                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 DiGiovanni, Gabby         14 TAC                  2:48.93    2:51.26  
       37.63  1:20.87  2:06.06  2:51.26                                    
 10 Wait, Morgan              14 JW                   2:50.39    2:56.37  
       38.78  1:23.76  2:10.05  2:56.37                                    
 11 Zulla, Olivia             13 TAC                  2:53.60    2:57.43  
       40.89  1:26.81  2:12.91  2:57.43                                    
 12 Teng, Sarah               13 JW                   2:56.17    3:02.10  
       41.03  1:27.71  2:15.26  3:02.10                                    
 13 Yang, Chelsea             14 JW                   3:02.83    3:03.86  
       41.98  1:28.93  2:16.48  3:03.86                                    
 14 Bednarek, Casey           13 UN-99                3:07.00    3:04.15  
       42.24  1:30.75  2:17.21  3:04.15                                    
 15 Scanlon, Colleen          14 TAC                  2:50.84    3:04.67  
       41.17  1:29.54  2:17.40  3:04.67                                    
 16 Lee, Anya                 14 JW                   3:06.66    3:04.68  
       42.23  1:29.61  2:17.50  3:04.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Green, Julia              13 JW                   3:02.61    3:05.48  
       42.35  1:29.53  2:17.79  3:05.48                                    
 18 Sheppard, Reese           13 VINY                 3:03.02    3:05.63  
       40.21  1:27.64  2:17.35  3:05.63                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ellis, Lilli              13 JW                   3:15.43    3:18.87  
       43.35  1:33.89  2:27.10  3:18.87                                    
 20 Wells, Izzy               13 JW                   3:39.46    3:38.01  
       50.03  1:45.46  2:42.04  3:38.01                                    
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Christou, Alex            14 JW                   2:34.17    2:31.96  
       34.11  1:13.28  1:52.74  2:31.96                                    
  2 Nasielski, Michael        14 JW                   2:35.55    2:34.59  
       33.66  1:12.29  1:52.79  2:34.59                                    
  3 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                 2:46.08    2:36.65  
       34.92  1:14.73  1:55.74  2:36.65                                    
  4 Sparks, Ryan              14 JW                   2:37.45    2:40.13  
       35.97  1:16.43  1:58.91  2:40.13                                    
  5 Marrone, Jonathan         13 SEA                  2:43.29    2:42.40  
       36.01  1:16.74  1:59.09  2:42.40                                    
B - Final
  9 Jones IV, Master          14 SAKA                 2:46.61    2:44.01  
       34.74  1:16.61  2:00.68  2:44.01                                    
 10 Yang, Rain                14 JW                   2:53.47    2:48.41  
       37.56  1:20.14  2:04.61  2:48.41                                    
 11 Yoon, Grant               13 JW                   2:51.98    2:50.38  
       38.96  1:22.08  2:05.98  2:50.38                                    
 12 Orr, Jack                 13 JW                   3:08.43    3:04.90  
       41.24  1:29.14  2:16.98  3:04.90                                    
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baker, Roan               14 BAC                  2:21.61    2:27.62  
       33.70  1:11.29  1:48.87  2:27.62                                    
  2 Cox, Jeremy               14 NRG                  2:40.54    2:33.36  
       34.45  1:14.22  1:54.34  2:33.36                                    
  3 Christou, Alex            14 JW                   2:36.38    2:34.17  
       35.41  1:15.77  1:55.03  2:34.17                                    
  4 Nasielski, Michael        14 JW                   2:38.15    2:35.55  
       33.55  1:12.42  1:53.90  2:35.55                                    
  5 Sparks, Ryan              14 JW                   2:41.45    2:37.45  
       35.83  1:16.30  1:57.94  2:37.45                                    
  6 Cardace, Dominick         13 TAC                  2:49.13    2:40.19  
       35.43  1:15.53  1:57.56  2:40.19                                    
  7 Marrone, Jonathan         13 SEA                  2:39.69    2:43.29  
       36.79  1:18.30  2:00.62  2:43.29                                    
  8 Henry, Drew               13 NRG                  2:40.40    2:44.63  
       36.38  1:18.34  2:01.87  2:44.63                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pierce Jr., Johnny        13 SAKA                 2:45.26    2:46.08  
       37.61  1:19.17  2:02.69  2:46.08                                    
 10 Jones IV, Master          14 SAKA                 2:46.04    2:46.61  
       35.92  1:17.76  2:03.16  2:46.61                                    
 11 Yoon, Grant               13 JW                   2:47.73    2:51.98  
       39.26  1:22.53  2:07.09  2:51.98                                    
 12 Yang, Rain                14 JW                   2:56.01    2:53.47  
       38.82  1:23.50  2:09.07  2:53.47                                    
 13 Black, Eamon              14 JW                   2:53.99    2:55.96  
       39.40  1:24.09  2:10.17  2:55.96                                    
 14 Orr, Jack                 13 JW                   3:10.27    3:08.43  
       42.74  1:31.54  2:19.96  3:08.43                                    
 15 Bedi, Aaron               13 JW                   3:27.88    3:28.87  
       47.84  1:40.28  2:34.84  3:28.87                                    
 
Event 43  Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yoon, Grace               16 JW                   2:19.86    2:15.70  
       31.19  1:05.67  1:40.63  2:15.70                                    
  2 Maccausland, Heather      16 SSC                  2:21.06    2:16.40  
       31.36  1:06.22  1:41.74  2:16.40                                    
  3 Woods, Nora               17 JW                   2:22.82    2:17.74  
       31.11  1:05.99  1:41.60  2:17.74                                    
  4 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   2:24.00    2:20.04  
       31.96  1:07.35  1:43.56  2:20.04                                    
  5 Palmer, Lydia             14 JW                   2:25.11    2:22.30  
       31.72  1:07.71  1:44.66  2:22.30                                    
  6 Henry, Allison            16 NRG                  2:24.56    2:24.10  
       32.77  1:09.31  1:46.59  2:24.10                                    
  7 Berzanski, Ava            15 JW                   2:30.93    2:28.27  
       33.74  1:11.00  1:49.06  2:28.27                                    
  8 Baines, Lauren            17 JW                   2:30.72    2:28.93  
       33.34  1:10.89  1:49.65  2:28.93                                    
B - Final
  9 Kolessar, Ashley          14 SSC                  2:33.63    2:26.50  
       34.49  1:12.34  1:50.80  2:26.50                                    
 10 Cavanagh, Erin            15 JW                   2:31.25    2:27.02  
       33.54  1:10.21  1:50.18  2:27.02                                    
 11 Phelps, Anna              12 PWAC                 2:35.78    2:27.62  
       33.09  1:10.91  1:49.42  2:27.62                                    
 12 Disanti, Brianna          16 JW                   2:36.14    2:33.55  
       35.50  1:14.82  1:54.43  2:33.55                                    
 13 Caputo, Maggie            16 JW                   2:34.24    2:34.55  
       34.76  1:13.71  1:54.07  2:34.55                                    
 14 Kusters, Sam              17 NRG                  2:37.84    2:36.08  
       35.78  1:16.14  1:57.10  2:36.08                                    
 15 Lebed, Michelle           17 NRG                  2:38.72    2:37.04  
       35.17  1:15.12  1:56.09  2:37.04                                    
 16 Cotton, Lauren            15 JW                   2:44.82    2:37.16  
       35.73  1:16.77  1:58.02  2:37.16                                    
 
Event 43  Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yoon, Grace               16 JW                   2:17.99    2:19.86  
       32.56  1:07.76  1:44.02  2:19.86                                    
  2 Maccausland, Heather      16 SSC                  2:15.41    2:21.06  
       32.74  1:08.74  1:44.91  2:21.06                                    
  3 Woods, Nora               17 JW                   2:18.73    2:22.82  
       32.13  1:08.75  1:45.69  2:22.82                                    
  4 Dougherty, Kaelyn         18 JW                   2:18.45    2:24.00  
       33.50  1:10.00  1:47.21  2:24.00                                    
  5 Henry, Allison            16 NRG                  2:21.90    2:24.56  
       33.10  1:09.70  1:47.26  2:24.56                                    
  6 Palmer, Lydia             14 JW                   2:19.50    2:25.11  
       32.60  1:08.57  1:46.15  2:25.11                                    
  7 Baines, Lauren            17 JW                   2:25.57    2:30.72  
       33.92  1:11.29  1:50.61  2:30.72                                    
  8 Berzanski, Ava            15 JW                   2:24.85    2:30.93  
       33.84  1:12.14  1:51.36  2:30.93                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cavanagh, Erin            15 JW                   2:30.18    2:31.25  
       35.18  1:13.86  1:52.33  2:31.25                                    
 10 Kolessar, Ashley          14 SSC                  2:31.67    2:33.63  
       35.54  1:14.50  1:54.14  2:33.63                                    
 11 Caputo, Maggie            16 JW                   2:34.56    2:34.24  
       35.54  1:14.50  1:54.35  2:34.24                                    
 12 Phelps, Anna              12 PWAC                 2:31.55    2:35.78  
       34.96  1:13.80  1:54.73  2:35.78                                    
 13 Disanti, Brianna          16 JW                   2:34.82    2:36.14  
       35.74  1:15.32  1:56.06  2:36.14                                    
 14 Kusters, Sam              17 NRG                  2:36.52    2:37.84  
       36.40  1:15.71  1:57.44  2:37.84                                    
 15 Lebed, Michelle           17 NRG                  2:37.03    2:38.72  
 16 Chambers, Emma            15 DST                  2:37.89    2:39.89  
       36.97  1:17.87  1:58.87  2:39.89                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cotton, Lauren            15 JW                   2:41.66    2:44.82  
       38.21  1:19.88  2:02.46  2:44.82                                    
 18 Jackson, India            17 SAKA                 2:29.66    2:46.86  
       36.92  1:19.29  2:03.05  2:46.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Davis, Molly              17 JW                   2:53.42    2:50.84  
       38.93  1:22.84  2:06.97  2:50.84                                    
 20 LU, Chelsea               15 BAC                  2:48.01    2:51.03  
       37.70  1:20.68  2:05.89  2:51.03                                    
 21 Price, Emma               16 JW                   2:53.67    2:52.09  
       38.46  1:22.14  2:06.97  2:52.09                                    
 22 Steinmetz, Makana         15 TAC                  2:50.60    2:59.83  
       39.06  1:24.38  2:12.64  2:59.83                                    
 23 Berardinelli, KaceyMarie  16 HAWK                 2:49.16    3:00.21  
       40.14  1:26.89  2:16.15  3:00.21                                    
 
Event 44  Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gozdan, Michael           15 JW                   2:13.48    2:09.26  
       29.44  1:02.76  1:36.31  2:09.26                                    
  2 Fong, Josh                16 JW                   2:15.50    2:09.39  
       30.11  1:02.91  1:36.48  2:09.39                                    
  3 Artis, Jack               15 JW                   2:14.88    2:09.45  
       29.68  1:02.80  1:36.18  2:09.45                                    
  4 Moon, Anthony             17 JW                   2:12.29    2:12.01  
       29.67  1:02.95  1:36.97  2:12.01                                    
  5 Dragan, Paul              15 JW                   2:18.56    2:13.79  
       31.02  1:04.76  1:39.81  2:13.79                                    
  6 Rademaker, Quinn          18 JW                   2:17.69    2:16.61  
       30.18  1:05.12  1:40.75  2:16.61                                    
  7 Houser, Paul              16 JW                   2:16.28    2:21.45  
       30.49  1:06.19  1:43.69  2:21.45                                    
  8 Fenska, Evan              17 JW                   2:20.96    2:24.47  
       30.78  1:06.97  1:44.89  2:24.47                                    
B - Final
  9 Obregon, Enrique          16 JW                   2:23.57    2:17.23  
       31.60  1:06.75  1:42.60  2:17.23                                    
 10 Foley, Kevin              16 JW                   2:25.88    2:19.84  
       31.86  1:07.18  1:42.98  2:19.84                                    
 11 Nasielski, Brian          16 JW                   2:30.97    2:21.09  
       32.86  1:08.32  1:44.93  2:21.09                                    
 12 Hsiao, Andrew             15 JW                   2:25.75    2:23.99  
       32.28  1:08.40  1:46.23  2:23.99                                    
 13 Nguyen, Ben               15 SEA                  2:26.07    2:25.13  
       32.30  1:08.96  1:46.99  2:25.13                                    
 14 Gagnon, Robert            16 JW                   2:24.75    2:25.70  
       32.42  1:09.39  1:47.51  2:25.70                                    
 15 Palmer, Andrew            16 JW                   2:25.46    2:26.56  
       32.53  1:10.30  1:48.20  2:26.56                                    
 16 Derivaux, Chris           15 JW                   2:26.75    2:27.46  
       32.74  1:10.01  1:48.57  2:27.46                                    
 
Event 44  Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moon, Anthony             17 JW                   2:13.40    2:12.29  
       30.29  1:04.40  1:38.51  2:12.29                                    
  2 Gozdan, Michael           15 JW                   2:12.76    2:13.48  
       31.09  1:05.32  1:39.77  2:13.48                                    
  3 Artis, Jack               15 JW                   2:13.22    2:14.88  
       31.51  1:05.82  1:40.70  2:14.88                                    
  4 Zipf, Aidan               15 SSC                  2:15.07    2:15.48  
        9.54    30.98  1:06.30  2:15.48                                    
  5 Fong, Josh                16 JW                   2:11.22    2:15.50  
       30.82  1:05.01  1:39.71  2:15.50                                    
  6 Houser, Paul              16 JW                   2:17.33    2:16.28  
       30.74  1:05.27  1:39.97  2:16.28                                    
  7 Rademaker, Quinn          18 JW                   2:11.40    2:17.69  
       30.88  1:05.75  1:41.67  2:17.69                                    
  8 Dragan, Paul              15 JW                   2:13.66    2:18.56  
       32.18  1:07.46  1:42.71  2:18.56                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fenska, Evan              17 JW                   2:11.33    2:20.96  
       32.60  1:07.59  1:44.39  2:20.96                                    
 10 Obregon, Enrique          16 JW                   2:16.85    2:23.57  
       32.77  1:09.81  1:48.85  2:23.57                                    
 11 Salvatore, Vincent        18 TAC                  2:25.63    2:24.07  
       30.59  1:07.31  1:45.83  2:24.07                                    
 12 Haffner, Justin           18 SSC                  2:12.49    2:24.30  
       32.43  1:08.90  1:46.50  2:24.30                                    
 13 Gagnon, Robert            16 JW                   2:18.50    2:24.75  
       33.39  1:10.49  1:47.66  2:24.75                                    
 14 Palmer, Andrew            16 JW                   2:21.30    2:25.46  
       32.94  1:09.95  1:47.33  2:25.46                                    
 15 Hsiao, Andrew             15 JW                   2:28.36    2:25.75  
       33.48  1:10.78  1:48.44  2:25.75                                    
 16 Foley, Kevin              16 JW                   2:18.54    2:25.88  
       32.93  1:09.45  1:47.17  2:25.88                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nguyen, Ben               15 SEA                  2:26.84    2:26.07  
       32.55  1:09.55  1:47.80  2:26.07                                    
 18 Derivaux, Chris           15 JW                   2:30.57    2:26.75  
       33.00  1:09.95  1:47.89  2:26.75                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nasielski, Brian          16 JW                   2:19.39    2:30.97  
       33.31  1:10.60  1:49.79  2:30.97                                    
 20 Levy, Dylan               16 JW                   2:34.69    2:37.51  
       34.53  1:14.30  1:56.03  2:37.51                                    
 21 Eizner, Alvin             15 JW                   2:41.95    2:49.30  
       36.25  1:19.02  2:06.54  2:49.30                                    
 22 Fetter, Timothy           15 TAC                  2:50.38    2:59.22  
       40.13  1:26.75  2:13.61  2:59.22                                    
 
Event 45  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Behm, Annie               14 JW                   5:08.03    5:04.95  
       27.67    57.53  1:27.83  1:58.54  2:29.81  3:01.08  3:32.59  4:03.70
     4:34.58  5:04.95                                                      
  2 Waggoner, Allie           14 JW                   5:10.87    5:08.41  
       28.18    58.64  1:29.73  2:00.97  2:32.40  3:03.97  3:35.21  4:06.69
     4:38.03  5:08.41                                                      
  3 Fenska, Allie             14 JW                   5:18.56    5:10.28  
       28.31    59.17  1:30.69  2:02.75  2:34.67  3:06.41  3:37.71  4:09.00
     4:40.26  5:10.28                                                      
  4 Derivaux, Lilly           13 JW                   5:08.62    5:12.44  
       27.88    58.38  1:29.45  2:01.09  2:32.82  3:04.99  3:37.18  4:09.29
     4:41.36  5:12.44                                                      
  5 Fox, Megan                14 SEA                  5:15.49    5:12.80  
       27.83    58.54  1:29.93  2:01.36  2:32.90  3:05.21  3:37.40  4:09.57
     4:41.83  5:12.80                                                      
  6 Waggoner, Maddie          13 JW                   5:19.21    5:17.52  
       29.29  1:01.26  1:33.25  2:05.58  2:37.73  3:09.97  3:41.84  4:14.06
     4:46.26  5:17.52                                                      
  7 Mullin, Sydney            14 JW                   5:23.13    5:18.22  
       29.15  1:00.28  1:32.17  2:04.83  2:37.33  3:09.77  3:42.55  4:14.89
     4:47.41  5:18.22                                                      
  8 Gagnon, Kat               13 JW                   5:28.30    5:29.01  
       29.25  1:01.79  1:35.44  2:09.14  2:42.73  3:16.40  3:50.34  4:23.99
     4:56.89  5:29.01                                                      
B - Final
  9 Skelly, Katharine         14 JW                   5:35.40    5:29.46  
       28.45  1:01.30  1:34.99  2:09.06  2:42.84  3:16.79  3:50.35  4:23.76
     4:57.02  5:29.46                                                      
 10 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   5:48.06    5:32.08  
       29.32  1:01.81  1:35.76  2:10.28  2:44.32  3:18.16  3:52.37  4:26.42
     5:00.36  5:32.08                                                      
 11 Behm, Emma                13 JW                   5:49.01    5:42.50  
       29.77  1:03.18  1:37.93  2:13.60  2:48.58  3:23.55  3:59.32  4:34.35
     5:09.04  5:42.50                                                      
 12 Walker, Callie            13 NRG                  5:47.22    5:43.33  
       30.61  1:05.27  1:40.29  2:15.49  2:50.98  3:25.87  4:00.81  4:35.67
     5:10.46  5:43.33                                                      
 13 Kerner, Erica             13 JW                   5:41.65    5:46.12  
       30.53  1:03.80  1:38.89  2:14.78  2:50.50  3:26.26  4:01.88  4:37.47
     5:12.69  5:46.12                                                      
 14 Wait, Morgan              14 JW                   6:00.59    6:05.41  
       30.41  1:04.63  1:40.51  2:18.02  2:55.87  3:33.24  4:11.58  4:50.07
     5:28.93  6:05.41                                                      
 
Event 45  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Behm, Annie               14 JW                   5:09.54    5:08.03  
       28.17    58.66  1:29.82  2:00.98  2:32.40  3:03.69  3:35.04  4:06.45
     4:37.61  5:08.03                                                      
  2 Derivaux, Lilly           13 JW                   5:10.60    5:08.62  
       27.49    58.09  1:29.46  2:00.97  2:32.71  3:04.13  3:35.68  4:07.18
     4:38.82  5:08.62                                                      
  3 Waggoner, Allie           14 JW                   5:07.70    5:10.87  
       28.70  1:00.29  1:32.10  2:03.63  2:35.20  3:06.76  3:38.29  4:09.82
     4:41.30  5:10.87                                                      
  4 Fox, Megan                14 SEA                  5:04.46    5:15.49  
       27.55    58.14  1:29.64  2:01.89  2:33.68  3:05.96  3:38.32  4:10.77
     4:43.29  5:15.49                                                      
  5 Fenska, Allie             14 JW                   5:14.31    5:18.56  
       29.02  1:00.60  1:32.15  2:04.15  2:35.88  3:08.05  3:40.29  4:13.15
     4:45.49  5:18.56                                                      
  6 Waggoner, Maddie          13 JW                   5:19.89    5:19.21  
       29.67  1:01.50  1:34.13  2:06.90  2:39.50  3:11.75  3:44.14  4:16.02
     4:47.99  5:19.21                                                      
  7 Mullin, Sydney            14 JW                   5:24.22    5:23.13  
       29.69  1:02.14  1:34.79  2:07.93  2:41.44  3:14.95  3:47.74  4:20.43
     4:52.76  5:23.13                                                      
  8 Antonov, Alexandra        14 SEA                  5:10.38    5:27.00  
       28.22    59.80  1:32.16  2:04.97  2:38.26  3:12.19  3:46.04  4:20.28
     4:53.89  5:27.00                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gagnon, Kat               13 JW                   5:31.90    5:28.30  
       29.45  1:02.18  1:35.84  2:09.54  2:42.90  3:16.20  3:49.63  4:23.33
     4:56.31  5:28.30                                                      
 10 Skelly, Katharine         14 JW                   5:35.32    5:35.40  
       29.07  1:02.12  1:35.51  2:09.49  2:43.79  3:18.15  3:52.69  4:27.28
     5:01.84  5:35.40                                                      
 11 Yang, Emma                13 BAC                  5:52.40    5:35.48  
       30.53  1:03.77  1:37.73  2:11.88  2:46.09  3:20.48  3:55.36  4:29.73
     5:03.70  5:35.48                                                      
 12 Kerner, Erica             13 JW                   5:36.46    5:41.65  
       30.87  1:04.37  1:38.69  2:13.64  2:48.60  3:23.38  3:58.46  4:33.35
     5:08.10  5:41.65                                                      
 13 Vota, Catherine           13 TAC                  5:45.51    5:41.91  
       30.45  1:04.31  1:38.80  2:13.93  2:48.79  3:23.85  3:58.65  4:33.33
     5:08.18  5:41.91                                                      
 14 Walker, Callie            13 NRG                  5:56.25    5:47.22  
       31.41  1:06.40  1:41.81  2:17.41  2:52.53  3:27.87  4:03.33  4:38.52
     5:13.74  5:47.22                                                      
 15 Kaczorowski, Gabby        13 JW                   5:40.89    5:48.06  
       30.05  1:03.56  1:39.28  2:15.06  2:50.72  3:26.71  4:02.64  4:38.26
     5:13.76  5:48.06                                                      
 16 DiGiovanni, Gabby         14 TAC                  5:47.89    5:48.78  
       31.69  1:05.98  1:41.48  2:17.71  2:53.25  3:29.07  4:04.46  4:39.79
     5:14.90  5:48.78                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Behm, Emma                13 JW                   5:39.90    5:49.01  
       30.70  1:05.38  1:41.22  2:17.50  2:53.28  3:29.42  4:04.56  4:39.96
     5:14.84  5:49.01                                                      
 18 Kelly, Mara               14 BAC                  5:57.40    5:57.37  
       32.75  1:08.36  1:44.42  2:20.76  2:56.72  3:33.06  4:09.00  4:45.19
     5:21.35  5:57.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wait, Morgan              14 JW                   6:04.81    6:00.59  
       30.81  1:04.67  1:40.52  2:16.84  2:53.94  3:31.19  4:08.96  4:47.13
     5:24.96  6:00.59                                                      
 20 Terry, Olivia             13 BAC                  6:09.20    6:05.69  
       31.17  1:06.89  1:44.19  2:21.17  2:57.69  3:35.25  4:11.98  4:49.97
     5:28.29  6:05.69                                                      
 21 Lee, Anya                 14 JW                   7:20.08    6:56.90  
       35.30  1:15.59  1:57.87  2:40.65  3:23.03  4:05.58  4:49.26  5:31.88
     6:13.51  6:56.90                                                      
 22 Abraham, Evelyn           13 CHEL                 6:50.26    7:06.36  
       34.71  1:15.53  1:58.66  2:43.03  3:27.74  4:11.94  4:56.17  5:41.58
     6:24.53  7:06.36                                                      
 
Event 46  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Poleto, Jack              14 JW                   4:59.76    4:57.72  
       26.39    55.81  1:25.90  1:56.38  2:26.60  2:56.87  3:27.34  3:58.33
     4:28.79  4:57.72                                                      
  2 Vizzard, Sean             14 JW                   5:15.79    5:00.88  
       26.83    56.37  1:26.65  1:57.12  2:27.71  2:58.47  3:29.50  4:00.53
     4:31.36  5:00.88                                                      
  3 Seidman, Josh             13 JW                   5:22.00    5:14.68  
       27.45    58.01  1:29.90  2:02.14  2:34.47  3:07.07  3:39.73  4:12.65
     4:44.07  5:14.68                                                      
  4 Tovar, Juan               13 SAKA                 5:30.36    5:17.46  
       27.31    58.75  1:31.40  2:03.82  2:36.50  3:09.32  3:42.29  4:14.88
     4:46.95  5:17.46                                                      
  5 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  5:24.25    5:17.56  
       27.74    59.30  1:32.24  2:04.96  2:37.45  3:10.25  3:43.09  4:15.73
     4:47.24  5:17.56                                                      
  6 Jellig, Conor             14 JW                   5:29.67    5:17.87  
       27.46    58.51  1:30.57  2:03.15  2:35.95  3:08.46  3:41.16  4:13.67
     4:46.18  5:17.87                                                      
  7 Orr, Harrison             14 JW                   5:29.34    5:24.81  
       28.92  1:01.37  1:34.01  2:07.49  2:40.22  3:13.69  3:46.77  4:20.23
     4:53.48  5:24.81                                                      
B - Final
  9 Williams, Darien          13 SAKA                 5:37.46    5:27.04  
       29.00  1:01.38  1:34.50  2:07.64  2:41.03  3:14.61  3:48.18  4:22.02
     4:55.61  5:27.04                                                      
 10 Gutekunst, Jack           14 JW                   5:37.44    5:30.34  
       28.62  1:01.34  1:34.48  2:08.23  2:42.26  3:15.93  3:50.25  4:23.99
     4:58.21  5:30.34                                                      
 11 Schwartz, Dov             13 JW                   5:50.13    5:35.79  
       28.80  1:01.56  1:35.23  2:09.17  2:43.82  3:18.74  3:53.86  4:28.78
     5:03.07  5:35.79                                                      
 12 Christou, Alex            14 JW                   5:37.39    5:36.11  
       29.56  1:02.02  1:35.21  2:08.98  2:43.11  3:17.74  3:52.40  4:27.32
     5:02.60  5:36.11                                                      
 13 Nasielski, Michael        14 JW                   5:42.25    5:43.84  
       30.00  1:03.28  1:38.21  2:13.50  2:48.78  3:24.73  3:59.76  4:35.49
     5:10.20  5:43.84                                                      
 14 Tonelli, John             14 JW                   5:52.67    5:56.95  
       29.87  1:03.69  1:38.70  2:14.24  2:50.29  3:27.18  4:05.13  4:43.54
     5:22.65  5:56.95                                                      
 
Event 46  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Poleto, Jack              14 JW                   4:56.60    4:59.76  
       26.84    56.82  1:27.23  1:58.27  2:28.93  2:59.31  3:30.11  4:00.93
     4:31.48  4:59.76                                                      
  2 Vizzard, Sean             14 JW                   5:13.04    5:15.79  
       28.14    59.53  1:31.14  2:02.79  2:35.28  3:07.62  3:40.05  4:12.85
     4:44.83  5:15.79                                                      
  3 Seidman, Josh             13 JW                   5:22.48    5:22.00  
       28.12  1:00.21  1:32.91  2:06.30  2:39.84  3:13.05  3:45.96  4:18.38
     4:50.64  5:22.00                                                      
  4 Butkiewicz, Maximilian    13 NRG                  5:31.42    5:24.25  
       29.74  1:03.22  1:36.78  2:09.34  2:42.54  3:15.63  3:47.85  4:20.75
     4:54.08  5:24.25                                                      
  5 Xia, Peter                14 JW                   5:28.88    5:26.25  
       29.51  1:02.68  1:36.31  2:10.23  2:43.87  3:17.15  3:50.98  4:23.50
     4:55.52  5:26.25                                                      
  6 Orr, Harrison             14 JW                   5:26.60    5:29.34  
       29.75  1:03.35  1:37.12  2:11.02  2:45.12  3:18.95  3:52.50  4:26.18
     4:58.68  5:29.34                                                      
  7 Jellig, Conor             14 JW                   5:33.02    5:29.67  
       29.67  1:03.37  1:38.06  2:12.46  2:46.58  3:20.21  3:53.84  4:27.17
     4:59.48  5:29.67                                                      
  8 Tovar, Juan               13 SAKA                 5:30.41    5:30.36  
       28.20  1:00.76  1:34.39  2:07.91  2:42.14  3:16.09  3:50.20  4:24.13
     4:57.71  5:30.36                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henry, Drew               13 NRG                  5:38.71    5:31.79  
       30.75  1:03.84  1:37.44  2:11.14  2:44.99  3:18.72  3:52.35  4:25.90
     4:59.47  5:31.79                                                      
 10 Christou, Alex            14 JW                   6:05.99    5:37.39  
       29.73  1:03.00  1:36.76  2:10.39  2:44.67  3:18.94  3:53.28  4:28.01
     5:02.77  5:37.39                                                      
 11 Gutekunst, Jack           14 JW                   5:44.57    5:37.44  
       29.27  1:03.06  1:37.74  2:12.07  2:46.84  3:21.26  3:56.21  4:30.73
     5:05.05  5:37.44                                                      
 12 Williams, Darien          13 SAKA                 5:22.51    5:37.46  
       29.67  1:03.11  1:37.12  2:10.70  2:45.70  3:20.38  3:55.56  4:30.47
     5:05.23  5:37.46                                                      
 13 Nasielski, Michael        14 JW                   5:51.33    5:42.25  
       29.98  1:03.70  1:38.31  2:12.84  2:47.41  3:22.28  3:57.84  4:33.16
     5:08.48  5:42.25                                                      
 14 Schwartz, Dov             13 JW                   5:41.30    5:50.13  
       30.63  1:05.19  1:40.83  2:16.22  2:51.76  3:27.42  4:03.16  4:39.15
     5:15.26  5:50.13                                                      
 15 Tonelli, John             14 JW                   6:21.33    5:52.67  
       29.72  1:03.63  1:38.60  2:14.27  2:50.65  3:27.34  4:04.07  4:41.01
     5:18.20  5:52.67                                                      
 
Event 47  Girls Senior 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kolessar, Madison         15 SSC                  5:05.71    4:54.92  
       27.73    57.75  1:26.87  1:56.19  2:25.69  2:55.46  3:25.55  3:55.66
     4:25.61  4:54.92                                                      
  2 Yoon, Grace               16 JW                   5:07.64    4:57.32  
       27.48    57.61  1:27.45  1:57.41  2:27.86  2:58.49  3:28.71  3:58.89
     4:28.96  4:57.32                                                      
  3 Kaczorowski, Margot       16 JW                   5:10.19    5:03.15  
       28.09    58.45  1:29.04  1:59.99  2:30.99  3:02.30  3:33.29  4:04.14
     4:34.52  5:03.15                                                      
  4 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   5:18.64    5:19.51  
       28.27    58.77  1:30.64  2:02.88  2:35.58  3:08.83  3:41.94  4:15.14
     4:47.81  5:19.51                                                      
  5 Smith, Natalie            18 JW                   5:27.46    5:21.30  
       29.39  1:00.97  1:33.48  2:06.37  2:39.29  3:12.21  3:45.10  4:17.70
     4:49.91  5:21.30                                                      
  6 Davis, Molly              17 JW                   5:23.86    5:25.72  
       29.82  1:02.59  1:35.57  2:08.54  2:41.60  3:13.49  3:46.18  4:20.22
     4:54.02  5:25.72                                                      
  7 Speirs, Valerie           17 SEA                  5:28.88    5:26.08  
       28.26  1:00.19  1:33.18  2:06.59  2:40.14  3:13.80  3:47.56  4:20.97
     4:54.28  5:26.08                                                      
  8 Woods, Nora               17 JW                   5:29.20    5:34.38  
       29.38  1:02.77  1:36.99  2:11.69  2:46.07  3:20.28  3:54.55  4:28.34
     5:02.01  5:34.38                                                      
B - Final
  9 Shaw, Brianna             15 JW                   5:32.82    5:22.46  
       29.10  1:00.96  1:33.60  2:06.71  2:40.12  3:13.52  3:46.25  4:19.01
     4:51.47  5:22.46                                                      
 10 Rollo, Sophia             15 JW                   5:29.97    5:22.52  
       28.76  1:00.34  1:32.62  2:06.11  2:39.48  3:13.28  3:46.36  4:19.45
     4:51.84  5:22.52                                                      
 11 Raue, Shannon             16 JW                   5:31.12    5:29.89  
       28.41    59.78  1:33.02  2:07.08  2:41.24  3:15.72  3:49.67  4:23.66
     4:57.34  5:29.89                                                      
 12 Fleisher, Sarah           17 JW                   5:35.67    5:33.62  
       28.85  1:02.28  1:36.38  2:10.61  2:44.77  3:18.82  3:53.03  4:26.87
     5:00.65  5:33.62                                                      
 13 Parker, Ava               14 JW                   5:43.59    5:37.39  
       29.59  1:02.07  1:35.15  2:09.06  3:18.36  3:53.14  4:28.04  5:03.08
     5:37.39                                                               
 
Event 47  Girls Senior 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kolessar, Madison         15 SSC                  4:50.18    5:05.71  
       28.45    58.78  1:29.31  2:00.27  2:31.17  3:02.10  3:33.26  4:04.57
     4:35.83  5:05.71                                                      
  2 Yoon, Grace               16 JW                   5:00.04    5:07.64  
       28.56    59.19  1:30.30  2:01.39  2:32.48  3:03.64  3:34.81  4:06.10
     4:37.42  5:07.64                                                      
  3 Kaczorowski, Margot       16 JW                   5:00.95    5:10.19  
       28.99    59.92  1:30.96  2:02.17  2:33.47  3:04.86  3:36.11  4:07.64
     4:39.19  5:10.19                                                      
  4 Bansky, Kaitlyn           18 JW                   5:09.05    5:18.64  
       28.64    59.79  1:31.52  2:03.26  2:35.24  3:07.47  3:39.98  4:12.74
     4:46.24  5:18.64                                                      
  5 Davis, Molly              17 JW                   5:10.93    5:23.86  
       29.96  1:01.91  1:33.82  2:06.02  2:38.96  3:12.24  3:45.52  4:18.68
     4:51.59  5:23.86                                                      
  6 Smith, Natalie            18 JW                   5:18.15    5:27.46  
       30.09  1:02.23  1:35.18  2:08.50  2:42.27  3:15.76  3:49.05  4:22.21
     4:55.26  5:27.46                                                      
  7 Speirs, Valerie           17 SEA                  5:17.47    5:28.88  
       28.83  1:00.95  1:34.31  2:08.17  2:42.06  3:15.56  3:49.51  4:23.18
     4:56.64  5:28.88                                                      
  8 Woods, Nora               17 JW                   5:32.44    5:29.20  
       29.50  1:01.75  1:35.15  2:08.97  2:42.57  3:16.64  3:50.67  4:24.35
     4:57.29  5:29.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rollo, Sophia             15 JW                   5:27.87    5:29.97  
       29.21  1:01.38  1:34.19  2:07.80  2:41.22  3:15.87  3:50.08  4:24.01
     4:57.41  5:29.97                                                      
 10 Raue, Shannon             16 JW                   5:25.33    5:31.12  
       29.52  1:01.84  1:35.48  2:09.51  2:43.53  3:17.66  3:51.01  4:24.79
     4:57.98  5:31.12                                                      
 11 Shaw, Brianna             15 JW                   5:27.53    5:32.82  
       30.61  1:04.04  1:37.84  2:11.82  2:45.95  3:19.83  3:52.91  4:26.24
     5:00.21  5:32.82                                                      
 12 Fleisher, Sarah           17 JW                   5:34.93    5:35.67  
       29.19  1:02.72  1:37.11  2:11.43  2:45.91  3:20.54  3:54.81  4:28.80
     5:02.83  5:35.67                                                      
 13 Townend, Lucy             18 SSC                  5:24.08    5:41.12  
       30.65  1:03.94  1:38.01  2:12.34  2:47.11  3:21.86  3:56.67  4:31.61
     5:41.12                                                               
 14 Petrovia, Arianna         16 NRG                  5:34.83    5:41.29  
       31.57  1:05.64  1:40.37  2:15.19  2:49.84  3:24.61  3:58.64  4:33.27
     5:07.81  5:41.29                                                      
 15 Marlin, Krista            13 SSC                  5:26.74    5:41.84  
       30.71  1:04.61  1:39.61  2:14.83  2:49.62  3:24.43  3:59.61  4:34.31
     5:08.60  5:41.84                                                      
 16 Parker, Ava               14 JW                   5:58.22    5:43.59  
       31.04  1:05.38  1:40.28  2:14.80  2:49.43  3:24.15  3:59.29  4:34.35
     5:09.24  5:43.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schuster, Danielle        16 SEA                  5:52.74    5:49.12  
       30.95  1:05.77  1:41.25  2:16.59  2:52.12  3:27.56  4:02.93  4:38.86
     5:14.24  5:49.12                                                      
 18 McAuley, Sara Brynn       17 JW                   5:59.83    5:49.85  
       29.57  1:03.76  1:38.88  2:14.62  2:50.63  3:26.59  4:03.18  4:39.83
     5:16.21  5:49.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Antonelli, Gianna         15 JW                   5:32.07    5:50.70  
       29.98  1:03.37  1:38.59  2:14.01  2:50.62  3:26.84  4:03.29  4:39.79
     5:15.54  5:50.70                                                      
 20 Jones, Elizabeth          15 SSC                  5:50.47    5:58.59  
       31.54  1:06.98  1:43.54  2:20.77  2:58.36  3:34.92  4:11.33  4:47.87
     5:24.56  5:58.59                                                      
 21 Slupianek, Helena         15 SSC                  6:17.91    6:01.98  
       32.41  1:07.89  1:44.40  2:21.07  2:58.18  3:34.88  4:11.97  4:48.84
     5:26.07  6:01.98                                                      
 22 Gramigna, Abby            15 JW                   5:40.06    6:13.55  
       31.81  1:07.49  1:44.94  2:22.49  3:00.47  3:38.68  4:17.69  4:56.82
     5:35.46  6:13.55                                                      
 23 Shimkus, Grace            15 TAC                  5:46.80    6:17.25  
       33.47  1:10.64  1:49.53  2:28.12  3:06.55  3:45.20  4:24.53  5:03.30
     5:41.43  6:17.25                                                      
 
Event 48  Boys Senior 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nasielski, Brian          16 JW                   5:00.06    4:45.65  
       25.60    53.43  1:21.91  1:50.51  2:19.45  2:48.48  3:17.93  3:47.46
     4:17.31  4:45.65                                                      
  2 Fenton, Jack              18 JW                   4:54.45    4:46.84  
       25.02    52.79  1:21.27  1:50.00  2:19.24  2:48.32  3:17.98  3:47.94
     4:17.96  4:46.84                                                      
  3 Palmer, Andrew            16 JW                   4:50.09    4:49.31  
       25.87    53.92  1:22.78  1:51.83  2:21.21  2:50.98  3:20.95  3:50.98
     4:20.57  4:49.31                                                      
  4 Taylor, Andrew            15 JW                   4:51.87    4:49.65  
       25.56    53.79  1:22.89  1:51.92  2:21.18  2:50.88  3:20.99  3:51.16
     4:21.57  4:49.65                                                      
  5 Rogers, Joseph            18 SEA                  5:01.82    4:50.45  
       25.58    53.99  1:23.40  1:53.39  2:23.14  2:53.26  3:23.17  3:53.15
     4:22.90  4:50.45                                                      
  6 Gagnon, Robert            16 JW                   4:56.22    4:52.26  
       26.73    55.42  1:24.94  1:55.53  2:25.89  2:55.72  3:25.86  3:55.24
     4:24.61  4:52.26                                                      
  7 Lilley, Jack              15 JW                   5:08.74    5:03.76  
       27.30    57.51  1:28.69  1:59.65  2:30.61  3:01.60  3:32.27  4:03.14
     4:34.04  5:03.76                                                      
  8 Christou, Anthony         17 JW                   5:08.53    5:11.71  
       27.48    57.79  1:29.34  2:01.18  2:33.07  3:04.86  3:37.08  4:09.35
     4:41.09  5:11.71                                                      
B - Final
  9 Treglia, Mike             15 JW                   5:14.99    4:53.79  
       26.63    56.00  1:25.70  1:55.19  2:24.61  2:54.63  3:25.11  3:55.10
     4:25.04  4:53.79                                                      
 10 Rademaker, Quinn          18 JW                   5:18.63    5:17.83  
       27.67    58.18  1:29.96  2:02.45  2:35.23  3:07.77  3:40.46  4:13.43
     4:45.70  5:17.83                                                      
 11 Foley, Kevin              16 JW                   5:27.38    5:20.84  
       27.89    58.58  1:30.31  2:03.11  2:35.93  3:09.10  3:41.94  4:15.37
     4:48.67  5:20.84                                                      
 12 Derivaux, Chris           15 JW                   5:18.65    5:21.39  
       27.46    58.37  1:30.41  2:02.65  2:35.34  3:08.12  3:41.31  4:14.89
     4:48.50  5:21.39                                                      
 
Event 48  Boys Senior 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tepper, Joey              15 SEA                  4:38.28    4:48.55  
       26.37    54.54  1:23.12  1:52.15  2:21.54  2:51.00  3:20.54  3:50.01
     4:19.69  4:48.55                                                      
  2 Palmer, Andrew            16 JW                   4:46.78    4:50.09  
       26.68    55.50  1:25.02  1:54.61  2:24.23  2:53.76  3:23.43  3:52.90
     4:21.84  4:50.09                                                      
  3 Taylor, Andrew            15 JW                   4:51.82    4:51.87  
       26.77    55.66  1:25.44  1:55.07  2:24.35  2:54.24  3:23.57  3:53.54
     4:23.46  4:51.87                                                      
  4 Fenton, Jack              18 JW                   4:41.85    4:54.45  
       26.45    55.31  1:24.68  1:54.39  2:24.02  2:53.70  3:23.45  3:53.67
     4:24.47  4:54.45                                                      
  5 Gagnon, Robert            16 JW                   4:55.67    4:56.22  
       27.36    57.18  1:27.21  1:57.17  2:27.34  2:57.30  3:27.78  3:57.88
     4:27.64  4:56.22                                                      
  6 Whitaker, Miles           15 SSC                  5:01.91    4:59.18  
       27.12    56.55  1:26.96  1:57.38  2:27.87  2:58.49  3:29.43  3:59.59
     4:29.92  4:59.18                                                      
  7 Nasielski, Brian          16 JW                   4:42.58    5:00.06  
       26.44    54.70  1:23.79  1:53.29  2:23.02  2:53.11  3:23.70  3:55.79
     4:28.21  5:00.06                                                      
  8 Rogers, Joseph            18 SEA                  5:03.52    5:01.82  
       25.88    55.20  1:25.88  1:56.64  2:27.71  2:58.92  3:30.46  4:01.10
     4:32.35  5:01.82                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christou, Anthony         17 JW                   5:03.14    5:08.53  
       27.13    56.89  1:27.62  1:58.74  2:30.22  3:02.12  3:34.06  4:06.18
     4:37.99  5:08.53                                                      
 10 Lilley, Jack              15 JW                   5:01.40    5:08.74  
       27.70    58.29  1:29.55  2:01.19  2:33.13  3:04.50  3:36.67  4:08.48
     4:39.53  5:08.74                                                      
 11 Treglia, Mike             15 JW                   4:56.96    5:14.99  
       27.56    57.65  1:28.75  2:01.45  2:34.45  3:07.39  3:40.02  4:12.87
     4:44.74  5:14.99                                                      
 12 Rademaker, Quinn          18 JW                   5:27.46    5:18.63  
       28.08    59.43  1:31.63  2:04.34  2:36.83  3:09.50  3:42.09  4:14.57
     4:46.97  5:18.63                                                      
 13 Derivaux, Chris           15 JW                   5:29.12    5:18.65  
       27.68    59.18  1:31.42  2:03.98  2:36.41  3:09.32  3:42.06  4:14.50
     4:46.88  5:18.65                                                      
 14 Hughes, James             16 SSC                  5:31.72    5:20.59  
       28.42  1:00.98  1:34.06  2:07.42  2:41.30  3:14.38  3:47.71  4:21.08
     4:50.76  5:20.59                                                      
 15 Englert, John             15 TAC                  5:03.96    5:22.47  
       28.35    59.84  1:32.53  2:05.10  2:37.96  3:11.19  3:44.34  4:17.73
     4:50.96  5:22.47                                                      
 16 Foley, Kevin              16 JW                   5:11.38    5:27.38  
       28.60  1:00.38  1:33.28  2:06.35  2:40.06  3:13.66  3:47.97  4:21.45
     4:54.89  5:27.38                                                      
 
Event 101  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yerkes, Sammy             12 JW                   1:06.37    1:05.12   20  
       30.90  1:05.12                                                      
  2 Chow, Olivia              12 BAC                  1:05.35    1:05.45   17  
       29.73  1:05.45                                                      
  3 Albuquerque, Alicia       12 JW                   1:09.16    1:07.70   16  
       30.87  1:07.70                                                      
  4 Moyer, Ava                12 JW                   1:08.93    1:07.72   15  
       30.73  1:07.72                                                      
  5 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 1:09.66    1:08.06   14  
       32.60  1:08.06                                                      
  6 Moynihan, Delaney         12 BAC                  1:08.21    1:08.74   13  
       32.82  1:08.74                                                      
  7 Sholevar, Meera           12 JW                   1:09.71    1:08.95   12  
       30.90  1:08.95                                                      
  8 Dragan, Noelle            12 JW                   1:09.42    1:09.38   11  
       31.48  1:09.38                                                      
  9 Willard, Campbell         12 JW                   1:10.99    1:10.16    9  
       32.09  1:10.16                                                      
 10 Callahan, Margot          12 BAC                  1:23.71    1:10.36    7  
       32.68  1:10.36                                                      
 11 O'Day, Heather            12 JW                   1:11.15    1:10.59    6  
       34.06  1:10.59                                                      
 12 Neely, Abby               12 JW                   1:09.58    1:10.62    5  
       33.14  1:10.62                                                      
 13 Curran, Kate              12 BAC                  1:10.61    1:10.66    4  
       33.53  1:10.66                                                      
 14 Gallagher, Rachel         11 JW                   1:11.34    1:11.25    3  
       33.16  1:11.25                                                      
 15 Tonelli, Evangelia        12 JW                   1:13.24    1:11.83    2  
       34.33  1:11.83                                                      
 16 McKenna, Molly            12 TAC                  1:16.78    1:12.16    1  
       34.03  1:12.16                                                      
 17 Renouf, Stephanie         12 JW                   1:15.27    1:12.34  
       33.81  1:12.34                                                      
 18 Londo, Maya               12 NRG                  1:14.86    1:13.50  
       35.21  1:13.50                                                      
 19 Beggs, Christina          12 JW                   1:14.68    1:13.71  
       34.78  1:13.71                                                      
 20 Dimter, Emma              12 JW                   1:14.07    1:13.82  
       33.81  1:13.82                                                      
 21 Mahabir, Lily             12 VINY                 1:18.01    1:13.88  
       33.35  1:13.88                                                      
 22 Fahy, Kaitlyn             12 JW                   1:13.90    1:14.69  
       35.03  1:14.69                                                      
 23 Bundonis, Shaye           12 BAC                  1:22.58    1:14.85  
       33.73  1:14.85                                                      
 24 Diguey, Velina            11 UN!                  1:16.49    1:16.92  
       35.88  1:16.92                                                      
 25 Crawford, Katie           12 BAC                  1:25.89    1:16.94  
       35.02  1:16.94                                                      
 26 Gozdan, Madison           11 JW                   1:18.58    1:17.49  
       38.73  1:17.49                                                      
 27 Lai, Adriana              11 JW                   1:21.37    1:18.26  
       35.51  1:18.26                                                      
 28 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                 1:19.47    1:19.75  
       36.88  1:19.75                                                      
 29 Koller, Madeleine         11 BAC                  1:39.20    1:19.89  
       36.42  1:19.89                                                      
 30 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS              1:25.80    1:20.50  
       38.79  1:20.50                                                      
 31 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                 1:21.94    1:20.67  
       38.31  1:20.67                                                      
 32 Woods, Nicole             11 TAC                  1:27.09    1:20.86  
       37.54  1:20.86                                                      
 33 Miller, Dylan             12 CHEL                 1:23.91    1:21.21  
       36.57  1:21.21                                                      
 34 Finkelstein, Mari         11 BAC                  1:25.72    1:21.43  
       36.69  1:21.43                                                      
 35 Simms, Serena             12 JW                   1:27.20    1:21.48  
       38.81  1:21.48                                                      
 36 O'Day, Kerry              12 JW                   1:19.93    1:21.61  
       38.11  1:21.61                                                      
 37 Davis, Ellie              11 JW                   1:23.51    1:21.77  
       37.54  1:21.77                                                      
 38 Shields, Logan            11 JW                   1:19.27    1:22.52  
       36.12  1:22.52                                                      
 39 DeLong, Jessica           12 TAC                  1:24.81    1:22.77  
       38.70  1:22.77                                                      
 40 Petrella, Zoe             11 TAC                  1:23.48    1:23.24  
       39.51  1:23.24                                                      
 41 Ellis, Ava                11 JW                   1:24.05    1:24.39  
       40.77  1:24.39                                                      
 42 Vinod, Aaditi             11 JW                   1:26.54    1:24.84  
       39.74  1:24.84                                                      
 43 Borzillo, Ava             12 JW                   1:24.84    1:24.87  
       39.67  1:24.87                                                      
 44 Askarova, Aliia           12 ORCA                 1:22.20    1:26.34  
 45 Wagner, Kaitlyn           11 JW                   1:30.03    1:26.55  
       39.07  1:26.55                                                      
 46 Jimenez, Lorena           11 JW                   1:33.98    1:29.55  
       40.76  1:29.55                                                      
 47 Romer, Natalie            11 JW                   1:36.37    1:33.27  
       44.09  1:33.27                                                      
 48 Winkelman, Gabrielle      11 TAC                  1:35.16    1:34.34  
       41.81  1:34.34                                                      
 49 Mendel, Sadie             11 SAKA                 1:44.40    1:38.67  
       49.47  1:38.67                                                      
 50 Rosenberg, Tegan          11 JW                   1:46.76    1:44.62  
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Ryan              12 JW                   1:03.01    1:01.74   20  
       29.49  1:01.74                                                      
  2 McFadden, Henry           12 JW                   1:03.71    1:02.30   17  
       29.00  1:02.30                                                      
  3 Mortellite, Anthony       12 JW                   1:06.23    1:05.29   16  
       30.79  1:05.29                                                      
  4 Gagner, Owen              12 JW                   1:07.48    1:07.04   15  
       29.70  1:07.04                                                      
  5 Kim, Jonah                12 BAC                  1:09.52    1:09.01   14  
       33.49  1:09.01                                                      
  6 Catania, Massimo          12 JW                   1:10.82    1:10.07   13  
       32.39  1:10.07                                                      
  7 Kulp, Charlie             11 BAC                  1:09.08    1:10.34   12  
       31.83  1:10.34                                                      
  8 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                 1:11.07    1:10.44   11  
       33.65  1:10.44                                                      
  9 Broderick, Liam           11 JW                   1:11.71    1:11.19    9  
       32.07  1:11.19                                                      
 10 Li, Sean                  12 JW                   1:13.82    1:13.05    7  
       34.48  1:13.05                                                      
 11 Buonadonna, Dante         11 MARLINS              1:13.23    1:13.66    6  
       33.68  1:13.66                                                      
 12 Ageyev, David             12 ORCA                 1:14.72    1:13.79    5  
       32.01  1:13.79                                                      
 13 Staniszewski, Darek       12 JW                   1:14.82    1:13.81    4  
       32.88  1:13.81                                                      
 14 DeSumma, Trevor           11 JW                   1:21.79    1:15.54    3  
       34.24  1:15.54                                                      
 15 Broadbelt, Colin          11 JW                   1:14.70    1:15.84    2  
       34.23  1:15.84                                                      
 16 O'Day, Ryan               11 BAC                  1:16.26    1:16.08    1  
       34.34  1:16.08                                                      
 17 Staniszewski, Marek       12 JW                   1:18.40    1:17.27  
       35.76  1:17.27                                                      
 18 Yurkewicz, Alex           11 JW                   1:21.48    1:17.49  
       35.17  1:17.49                                                      
 19 Emmert, David             11 JW                   1:18.54    1:18.34  
       36.63  1:18.34                                                      
 20 Gilmore, Sean             11 UN-99                1:23.22    1:21.81  
       37.68  1:21.81                                                      
 21 Burmaster, Andrew         12 JW                   1:23.74    1:23.31  
       40.04  1:23.31                                                      
 22 Macko, Rohan              11 JW                   1:26.79    1:23.65  
       39.18  1:23.65                                                      
 23 Trampe, RJ                11 JW                   1:26.15    1:24.34  
       41.89  1:24.34                                                      
 24 Cloud, Max                11 TAC                  1:36.25    1:25.89  
       40.77  1:25.89                                                      
 25 Madpak, Alex              11 TAC                  1:29.78    1:26.44  
       39.03  1:26.44                                                      
 26 Yang, Noah                11 JW                   1:25.91    1:26.97  
 27 Connelly, John Ryan       11 JW                   1:25.11    1:28.21  
       41.16  1:28.21                                                      
 28 Matioukhin, Sasha         11 TAC                  1:34.66    1:31.34  
       41.72  1:31.34                                                      
 29 Elamthuruthy, Alex        12 JW                   1:35.15    1:31.95  
       43.18  1:31.95                                                      
 30 Bardinas, Luke            12 TAC                  1:43.89    1:32.00  
       45.94  1:32.00                                                      
 31 Gravuer, Chase            11 NRG                  1:43.06    1:37.09  
       44.36  1:37.09                                                      
 32 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                  1:49.88    1:43.72  
       52.78  1:43.72                                                      
 
Event 103  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emmert, Abby              10 JW                   1:20.39    1:17.59   20  
       35.10  1:17.59                                                      
  2 Foppa, Ashley             10 UN!                  1:18.94    1:17.93   17  
       35.24  1:17.93                                                      
  3 Crawford, Madeline        10 BAC                  1:23.02    1:18.23   16  
       36.97  1:18.23                                                      
  4 Treglia, Megan            10 JW                   1:21.32    1:20.09   15  
       35.92  1:20.09                                                      
  5 Cohen, Sarah              10 JW                   1:20.90    1:20.91   14  
       37.52  1:20.91                                                      
  6 Bak, Renee                10 JW                   1:27.58    1:21.10   13  
       36.72  1:21.10                                                      
  7 Garcia, Victoria          10 BAC                  1:28.17    1:22.14   12  
       39.11  1:22.14                                                      
  8 McGoldrick, Riley         10 BAC                  1:28.12    1:22.24   11  
       37.61  1:22.24                                                      
  9 Smith, Mia                10 TAC                  1:28.48    1:22.70    9  
       38.09  1:22.70                                                      
 10 White, Emily              10 NRG                  1:25.60    1:22.82    7  
       39.56  1:22.82                                                      
 11 Cortes, Erin              10 JW                   1:25.84    1:23.88    6  
       36.55  1:23.88                                                      
 12 Lehman, Alyce              9 JW                   1:22.13    1:26.02    5  
       37.64  1:26.02                                                      
 13 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                1:27.37    1:26.48    4  
       40.08  1:26.48                                                      
 14 Broderick, Ava            10 JW                   1:28.05    1:26.77    3  
       41.76  1:26.77                                                      
 15 Sheehan, Reagan            9 JW                   1:36.05    1:27.90    2  
       43.16  1:27.90                                                      
 16 Sobczak, Alexandra         9 JW                   1:31.70    1:28.36    1  
       39.64  1:28.36                                                      
 17 Kennedy, Aila             10 BAC                  1:33.53    1:28.43  
       42.90  1:28.43                                                      
 18 Dorsi, Hope                9 TAC                  1:34.67    1:28.82  
       38.89  1:28.82                                                      
 19 Smith, Trinity            10 SAKA                 1:32.45    1:28.83  
       39.64  1:28.83                                                      
 20 Ong, Thea                  9 JW                   1:34.95    1:29.14  
       41.55  1:29.14                                                      
 21 Simonetti, Elsa           10 CHEL                 1:32.05    1:29.35  
       42.03  1:29.35                                                      
 22 Shuff, Willow             10 UN-99                1:35.93    1:32.35  
       44.47  1:32.35                                                      
 23 Branscom, Raya            10 JW                   1:36.35    1:32.98  
       41.96  1:32.98                                                      
 24 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS              1:27.17    1:33.15  
       45.66  1:33.15                                                      
 25 Carmody, Zoey              9 JW                   1:43.04    1:34.54  
       40.59  1:34.54                                                      
 26 Bell, Sofia                9 CHEL                 1:40.17    1:35.54  
       46.35  1:35.54                                                      
 27 Renouf, Emily             10 JW                   1:39.00    1:38.05  
       43.14  1:38.05                                                      
 28 McQuaid, Madison           9 JW                   1:47.24    1:39.43  
       46.27  1:39.43                                                      
 29 Bocchiaro, Ava            10 TAC                  1:47.20    1:40.35  
       47.49  1:40.35                                                      
 30 Chatrath, Ivana            9 JW                   1:44.62    1:42.36  
       47.99  1:42.36                                                      
 31 Clark, Grace              10 TAC                  1:44.83    1:42.41  
       48.29  1:42.41                                                      
 32 Hayes, Mirabelle          10 CHEL                 1:41.84    1:43.13  
       48.14  1:43.13                                                      
 33 Protomastro, Catarina      9 TAC                  1:49.36    1:47.04  
       48.76  1:47.04                                                      
 34 Downs, Kenny               9 JW                   1:44.01    1:48.06  
       48.46  1:48.06                                                      
 35 Deck, Josephine            9 CHEL                 1:54.65    1:48.86  
       53.27  1:48.86                                                      
 36 Jakub, Sarah               9 TAC                  2:02.47    1:51.17  
       50.10  1:51.17                                                      
 37 Hackett, Lilly             9 TAC                  1:49.36    1:55.16  
       53.23  1:55.16                                                      
 38 Bradley, Hannah            9 TAC                  2:13.87    2:00.24  
     1:01.15  2:00.24                                                      
 39 Gaj, Catherine             9 JW                   2:04.34    2:06.98  
 -- Trampe, Carly             10 JW                   1:37.25         DQ  
       40.36       DQ                                                      
 
Event 104  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Bennett           10 JW                   1:13.14    1:12.74   20  
       33.42  1:12.74                                                      
  2 Kim, Joshua               10 JW                   1:14.04    1:15.51   17  
       35.40  1:15.51                                                      
  3 Smilevski, Max            10 SEA                  1:15.11    1:17.23   16  
       35.12  1:17.23                                                      
  4 Willard, Georgie           9 JW                   1:20.16    1:19.28   15  
       36.26  1:19.28                                                      
  5 Moyer, Ryan                9 JW                   1:21.07    1:22.77   14  
       37.82  1:22.77                                                      
  6 Adams, Sam                10 JW                   1:21.85    1:23.95   13  
       37.72  1:23.95                                                      
  7 Kulp, Jack                 9 BAC                  1:25.71    1:24.45   12  
       38.15  1:24.45                                                      
  8 Innis, Tanner             10 VINY                 1:24.72    1:25.04   11  
       38.06  1:25.04                                                      
  9 Tropea, Julian             9 SAKA                 1:26.04    1:25.38    9  
       38.64  1:25.38                                                      
 10 Steinmetz, Jovin           9 TAC                  1:26.94    1:25.39    7  
       41.81  1:25.39                                                      
 11 Moon, Peter                9 JW                   1:24.21    1:25.71    6  
       42.91  1:25.71                                                      
 12 Gagner, Quinn             10 JW                   1:25.25    1:26.29    5  
       37.89  1:26.29                                                      
 13 Lewandowski, Dominik       9 JW                   1:35.99    1:27.60    4  
       39.68  1:27.60                                                      
 14 Catania, Giovanni          9 JW                   1:31.49    1:28.44    3  
       39.67  1:28.44                                                      
 15 Gallagher, Nate            9 JW                   1:30.53    1:35.48    2  
       43.77  1:35.48                                                      
 16 Conti, Alex                9 TAC                  1:40.88    1:36.46    1  
       44.74  1:36.46                                                      
 17 Horan, Ryder               9 JW                   1:36.54    1:37.35  
       41.25  1:37.35                                                      
 18 Nicholls, Brant           10 JW                   1:48.81    1:37.49  
       43.28  1:37.49                                                      
 19 Witts, Ryan                9 JW                   1:47.83    1:40.82  
       48.42  1:40.82                                                      
 20 Shimkus, Noah              9 TAC                  1:39.49    1:41.85  
       47.85  1:41.85                                                      
 21 Yerkes, Jacob              9 JW                   1:47.14    1:42.26  
       48.98  1:42.26                                                      
 22 Finn, Luke                 9 TAC                  1:48.59    1:45.99  
       51.93  1:45.99                                                      
 23 Schneider, Tristan        10 JW                   1:45.37    1:51.04  
       53.58  1:51.04                                                      
 24 Strauss, Matthew           9 JW                   1:42.43    1:52.85  
       49.85  1:52.85                                                      
 25 Tsaoys, Lucas             10 TAC                  2:09.89    1:59.21  
       55.70  1:59.21                                                      
 -- Antes, Jack                9 JW                   1:49.63         DQ  
       51.18       DQ                                                      
 
Event 105  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Margot          12 BAC                  3:15.37L   2:45.97   20  
       38.47  1:21.28  2:45.97                                             
  2 Neely, Abby               12 JW                   2:43.71    2:47.80   17  
       37.33  1:19.19  2:04.04  2:47.80                                    
  3 Willard, Campbell         12 JW                   2:50.20    2:52.61   16  
       40.13  1:25.25  2:09.13  2:52.61                                    
  4 Tonelli, Evangelia        12 JW                   2:53.10    2:54.02   15  
       38.93  1:21.91  2:07.73  2:54.02                                    
  5 Petrella, Kathleen        11 TAC                  2:56.82    2:57.37   14  
       39.29  1:24.07  2:10.43  2:57.37                                    
  6 Wiley, Sadie              11 NRG                  3:20.72    3:12.02   13  
       43.13  1:31.55  2:21.67  3:12.02                                    
  7 Koller, Madeleine         11 BAC                  3:25.79    3:19.38   12  
       46.39  1:37.67  2:29.86  3:19.38                                    
  8 Wagner, Kaitlyn           11 JW                   3:35.48    3:28.26   11  
       48.37  1:42.29  2:36.32  3:28.26                                    
 -- Finnegan, Meg             12 JW                   2:44.03         DQ  
       36.50  1:17.38  2:00.03       DQ                                    
 
Event 106  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, James                12 JW                   2:34.27    2:33.43   20  
       33.40  1:12.24  1:53.17  2:33.43                                    
  2 Mortellite, Anthony       12 JW                   2:43.61    2:36.41   17  
       34.65  1:15.28  1:55.28  2:36.41                                    
  3 Behm, Jack                11 JW                   2:56.62    2:45.49   16  
       37.45  1:20.25  2:03.10  2:45.49                                    
  4 Derivaux, Charles         12 JW                   2:52.78    2:46.72   15  
       37.06  1:19.73  2:03.31  2:46.72                                    
  5 Smilevski, Leo            12 SEA                  2:51.81    2:49.83   14  
       38.35  1:20.46  2:05.15  2:49.83                                    
  6 Moyer, JD                 12 JW                   2:57.36    2:56.85   13  
       40.21  1:25.27  2:11.52  2:56.85                                    
  7 Li, Sean                  12 JW                   3:19.06    3:02.62   12  
       43.09  1:31.60  3:02.62                                             
  8 Smilevski, Alex           12 SEA                  3:01.36    3:06.86   11  
       40.70  1:28.38  2:17.87  3:06.86                                    
  9 Hackett, James            12 TAC                  3:09.15    3:08.11    9  
       42.12  1:29.57  2:18.63  3:08.11                                    
 10 Shimkus, John Paul        11 TAC                  2:51.15    3:12.98    7  
       43.42  1:32.28  2:23.98  3:12.98                                    
 11 Trampe, RJ                11 JW                   3:24.37    3:26.04    6  
       46.18  1:39.65  2:32.16  3:26.04                                    
 
Event 107  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Victoria         9 SAKA                 1:06.18    1:05.42   20  
       31.83  1:05.42                                                      
  2 Emmert, Abby              10 JW                   1:10.17    1:07.30   17  
       33.31  1:07.30                                                      
  3 Lee, Madelyn              10 BAC                  1:13.75    1:09.72   16  
       33.63  1:09.72                                                      
  4 Gerdes, Leah              10 TAC                  1:17.96    1:11.33   15  
       34.30  1:11.33                                                      
  5 Flanigan, Kathryn         10 BAC                  1:11.69    1:11.73   14  
       34.10  1:11.73                                                      
  6 Treglia, Megan            10 JW                   1:13.87    1:12.24   13  
       34.73  1:12.24                                                      
  7 Cohen, Sarah              10 JW                   1:11.90    1:12.26   12  
       34.64  1:12.26                                                      
  8 White, Emily              10 NRG                  1:17.54    1:13.57   11  
       34.58  1:13.57                                                      
  9 Smith, Mia                10 TAC                  1:11.70    1:14.27    9  
       34.82  1:14.27                                                      
 10 Lehman, Alyce              9 JW                   1:15.86    1:14.75    7  
       35.89  1:14.75                                                      
 11 Garcia, Victoria          10 BAC                  1:18.66    1:15.21    6  
       36.17  1:15.21                                                      
 12 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                1:21.89    1:16.07    5  
       36.64  1:16.07                                                      
 13 Bak, Renee                10 JW                   1:16.34    1:16.08    4  
       36.22  1:16.08                                                      
 14 Formon, Nicola             9 BAC                  1:14.67    1:16.26    3  
       35.73  1:16.26                                                      
 15 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS              1:17.71    1:16.49    2  
       36.89  1:16.49                                                      
 16 Kennedy, Aila             10 BAC                  1:17.09    1:17.09    1  
       36.98  1:17.09                                                      
 17 Smith, Trinity            10 SAKA                 1:17.66    1:17.34  
       37.00  1:17.34                                                      
 18 Cortes, Erin              10 JW                   1:18.26    1:17.72  
       36.31  1:17.72                                                      
 19 Sobczak, Alexandra         9 JW                   1:17.97    1:18.39  
       37.54  1:18.39                                                      
 20 Callahan, Delia           10 BAC                  1:19.35    1:19.10  
       37.60  1:19.10                                                      
 21 Broderick, Ava            10 JW                   1:19.17    1:19.33  
       37.54  1:19.33                                                      
 22 Callahan, Gillian         10 BAC                  1:23.50    1:19.45  
       37.96  1:19.45                                                      
 23 Sheehan, Reagan            9 JW                   1:19.43    1:22.00  
       39.32  1:22.00                                                      
 24 Shuff, Willow             10 UN-99                1:21.78    1:23.40  
       39.88  1:23.40                                                      
 25 Tovar, Eloisa              9 SAKA                 1:24.83    1:24.01  
       39.56  1:24.01                                                      
 26 Boczkowski, Hazel          9 SAKA                 1:24.14    1:26.23  
       40.87  1:26.23                                                      
 27 Branscom, Raya            10 JW                   1:38.99    1:27.37  
       41.51  1:27.37                                                      
 28 Bocchiaro, Ava            10 TAC                  1:33.07    1:28.76  
       42.29  1:28.76                                                      
 29 Renouf, Emily             10 JW                   1:33.65    1:29.40  
       14.06  1:29.40                                                      
 30 Bell, Sofia                9 CHEL                 1:29.97    1:29.51  
       43.04  1:29.51                                                      
 31 Clark, Grace              10 TAC                  1:55.64    1:29.52  
       42.27  1:29.52                                                      
 32 McQuaid, Madison           9 JW                   1:32.39    1:30.55  
       41.45  1:30.55                                                      
 33 Hayes, Mirabelle          10 CHEL                 1:32.61    1:33.49  
       42.99  1:33.49                                                      
 34 Protomastro, Catarina      9 TAC                  1:39.33    1:34.58  
       15.40  1:34.58                                                      
 35 Deck, Josephine            9 CHEL                 1:33.37    1:34.83  
       44.80  1:34.83                                                      
 36 Chatrath, Ivana            9 JW                   1:39.87    1:37.03  
       45.46  1:37.03                                                      
 37 Jakub, Sarah               9 TAC                  1:42.33    1:37.72  
       47.29  1:37.72                                                      
 38 Marchlik, Malia           10 JW                        NT    1:39.77  
 39 Montvydas, Sophia          9 NRG                  1:40.20    1:40.56  
       46.41  1:40.56                                                      
 40 Dawkins, Madison          10 SAKA                 1:37.63    1:41.23  
       47.79  1:41.23                                                      
 41 Hackett, Lilly             9 TAC                  1:40.68    1:43.68  
       46.84  1:43.68                                                      
 42 Gaj, Catherine             9 JW                   1:52.57    1:48.91  
       51.68  1:48.91                                                      
 43 Bradley, Hannah            9 TAC                  1:56.47    1:57.06  
 
Event 108  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Daren               10 TAC                  1:06.19    1:04.78   20  
       31.23  1:04.78                                                      
  2 Smilevski, Max            10 SEA                  1:04.73    1:06.06   17  
       31.29  1:06.06                                                      
  3 Tropea, Julian             9 SAKA                 1:13.25    1:10.07   16  
       33.55  1:10.07                                                      
  4 Willard, Georgie           9 JW                   1:11.38    1:13.49   15  
       34.74  1:13.49                                                      
  5 Adams, Sam                10 JW                   1:13.17    1:14.53   14  
       35.26  1:14.53                                                      
  6 Innis, Tanner             10 VINY                 1:14.82    1:14.72   13  
       35.43  1:14.72                                                      
  7 Steinmetz, Jovin           9 TAC                  1:16.94    1:15.30   12  
       36.49  1:15.30                                                      
  8 Borrelli, Connor           9 JW                   1:17.03    1:16.01   11  
       35.44  1:16.01                                                      
  9 Conti, Alex                9 TAC                  1:21.56    1:22.41    9  
       37.90  1:22.41                                                      
 10 Lewandowski, Dominik       9 JW                   1:22.50    1:22.96    7  
       38.65  1:22.96                                                      
 11 Gallagher, Nate            9 JW                   1:23.44    1:28.09    6  
       41.14  1:28.09                                                      
 12 Nicholls, Brant           10 JW                   1:30.42    1:29.53    5  
       42.20  1:29.53                                                      
 13 Shimkus, Noah              9 TAC                  1:30.54    1:30.48    4  
       41.64  1:30.48                                                      
 14 Finn, Luke                 9 TAC                  1:31.62    1:30.78    3  
       42.34  1:30.78                                                      
 15 Purumandla, Abhi          10 JW                   1:45.85    1:34.15    2  
       42.26  1:34.15                                                      
 16 Yerkes, Jacob              9 JW                   1:35.22    1:36.67    1  
       44.56  1:36.67                                                      
 17 Antes, Jack                9 JW                   1:31.22    1:36.82  
       44.78  1:36.82                                                      
 18 O'Toole, James            10 TAC                  1:38.46    1:38.10  
       44.98  1:38.10                                                      
 19 Schneider, Tristan        10 JW                   1:38.44    1:43.03  
       45.23  1:43.03                                                      
 20 Strauss, Matthew           9 JW                   1:40.13    1:52.36  
       44.90  1:52.36                                                      
 21 Tsaoys, Lucas             10 TAC                  1:56.87    1:54.35  
 22 Shimkus, AJ                9 TAC                  2:07.09    2:01.08  
 23 Sakpal, Shiv               9 JW                   2:05.92    2:01.14  
       51.83  2:01.14                                                      
 
Event 109  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yerkes, Sammy             12 JW                   1:00.16      58.57   20  
       28.03    58.57                                                      
  2 Albuquerque, Alicia       12 JW                   1:02.26      59.99   17  
       28.72    59.99                                                      
  3 Sholevar, Meera           12 JW                   1:00.93    1:00.40   16  
       28.41  1:00.40                                                      
  4 Moyer, Ava                12 JW                   1:01.56    1:00.52   15  
       28.70  1:00.52                                                      
  5 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 1:02.45    1:00.76   14  
       29.38  1:00.76                                                      
  6 McKenna, Molly            12 TAC                  1:04.30    1:01.30   13  
       29.61  1:01.30                                                      
  7 Dragan, Noelle            12 JW                   1:04.68    1:02.15   12  
       29.27  1:02.15                                                      
  8 Bundonis, Shaye           12 BAC                  1:04.37    1:02.17   11  
       29.91  1:02.17                                                      
  9 O'Day, Heather            12 JW                   1:06.73    1:02.55    9  
       30.26  1:02.55                                                      
 10 Smith, Megan              12 NRG                  1:04.10    1:03.41    7  
       30.50  1:03.41                                                      
 11 Fahy, Kaitlyn             12 JW                   1:04.86    1:04.57    6  
       30.37  1:04.57                                                      
 12 Diguey, Velina            11 UN!                  1:07.58    1:04.98    5  
       30.80  1:04.98                                                      
 13 Renouf, Stephanie         12 JW                   1:05.55    1:05.12    4  
       30.90  1:05.12                                                      
 14 Londo, Maya               12 NRG                  1:05.33    1:05.40    3  
       31.08  1:05.40                                                      
 15 Beggs, Christina          12 JW                   1:04.62    1:05.41    2  
       31.14  1:05.41                                                      
 16 Zingle, Kala              12 SAKA                 1:09.75    1:05.58    1  
       31.20  1:05.58                                                      
 17 Boyd, Samantha            12 CHEL                 1:06.52    1:05.91  
       31.29  1:05.91                                                      
 18 Dimter, Emma              12 JW                   1:08.04    1:06.31  
       31.93  1:06.31                                                      
 19 Mahabir, Lily             12 VINY                 1:06.37    1:06.33  
       30.87  1:06.33                                                      
 20 Sathe, Reva               12 BAC                  1:17.11    1:06.55  
       31.45  1:06.55                                                      
 21 Petrella, Kathleen        11 TAC                  1:08.48    1:07.68  
       32.81  1:07.68                                                      
 22 Crawford, Katie           12 BAC                  1:09.57    1:07.75  
       32.76  1:07.75                                                      
 23 Suleski, Kyra             11 JW                   1:06.83    1:08.13  
       31.90  1:08.13                                                      
 24 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                  1:07.62    1:08.22  
       32.97  1:08.22                                                      
 25 Gozdan, Madison           11 JW                   1:09.94    1:08.38  
       33.23  1:08.38                                                      
 26 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                 1:08.54    1:08.69  
       32.86  1:08.69                                                      
 27 Lai, Adriana              11 JW                   1:11.16    1:08.97  
       33.13  1:08.97                                                      
 28 Minnig, Riley             12 TAC                  1:12.45    1:09.79  
       33.22  1:09.79                                                      
 29 Hadley, Emma              11 SAKA                 1:10.83    1:10.18  
       33.85  1:10.18                                                      
 30 DeLong, Jessica           12 TAC                  1:15.73    1:10.60  
       34.26  1:10.60                                                      
 31 Benol, Amelia             11 TAC                  1:13.22    1:11.26  
       34.27  1:11.26                                                      
 32 Miller, Dylan             12 CHEL                 1:13.09    1:11.37  
       33.77  1:11.37                                                      
 33 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                 1:10.13    1:12.16  
       34.80  1:12.16                                                      
 34 Woods, Nicole             11 TAC                  1:16.59    1:12.76  
       34.73  1:12.76                                                      
 35 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS              1:16.21    1:13.03  
       35.19  1:13.03                                                      
 36 Shields, Logan            11 JW                   1:11.03    1:13.09  
       34.61  1:13.09                                                      
 37 Finkelstein, Mari         11 BAC                  1:18.57    1:16.17  
       35.00  1:16.17                                                      
 38 Vinod, Aaditi             11 JW                   1:16.76    1:16.47  
       36.73  1:16.47                                                      
 39 Borzillo, Ava             12 JW                   1:17.19    1:16.53  
       36.55  1:16.53                                                      
 40 Winkelman, Gabrielle      11 TAC                  1:18.69    1:17.76  
       36.46  1:17.76                                                      
 41 Askarova, Aliia           12 ORCA                 1:23.18    1:19.81  
       37.70  1:19.81                                                      
 42 Romer, Natalie            11 JW                   1:20.55    1:21.44  
       37.89  1:21.44                                                      
 43 Jimenez, Lorena           11 JW                   1:24.63    1:22.51  
       38.77  1:22.51                                                      
 44 Mendel, Sadie             11 SAKA                 1:29.65    1:25.65  
       39.50  1:25.65                                                      
 45 Rosenberg, Tegan          11 JW                   1:31.84    1:29.30  
       40.97  1:29.30                                                      
 
Event 110  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Henry           12 JW                     52.31      53.22   20  
       25.81    53.22                                                      
  2 Tao, James                12 JW                     56.55      58.04   17  
       27.57    58.04                                                      
  3 Smilevski, Leo            12 SEA                    58.62      58.12   16  
       27.71    58.12                                                      
  4 Kulp, Charlie             11 BAC                    58.03      58.53   15  
       28.20    58.53                                                      
  5 Gagner, Owen              12 JW                     58.13      59.32   14  
       27.73    59.32                                                      
  6 Derivaux, Charles         12 JW                   1:00.66    1:00.16   13  
       28.50  1:00.16                                                      
  7 Kim, Jonah                12 BAC                  1:00.58    1:00.37   12  
       29.41  1:00.37                                                      
  8 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                 1:06.05    1:01.15   11  
       29.54  1:01.15                                                      
  9 Catania, Massimo          12 JW                   1:01.60    1:01.21    8  
       29.99  1:01.21                                                      
  9 Broderick, Liam           11 JW                   1:02.97    1:01.21    8  
       29.65  1:01.21                                                      
 11 Smilevski, Alex           12 SEA                  1:01.78    1:01.34    6  
       29.67  1:01.34                                                      
 12 O'Day, Ryan               11 BAC                  1:10.65    1:09.28    5  
       32.08  1:09.28                                                      
 13 Staniszewski, Darek       12 JW                   1:07.34    1:09.29    3.5
       32.31  1:09.29                                                      
 13 Staniszewski, Marek       12 JW                   1:06.59    1:09.29    3.5
       33.09  1:09.29                                                      
 15 Cleveland, Sean           11 TAC                  1:09.71    1:09.32    2  
       32.53  1:09.32                                                      
 16 Macko, Rohan              11 JW                   1:10.10    1:09.61    1  
       33.51  1:09.61                                                      
 17 Emmert, David             11 JW                   1:09.37    1:09.69  
       32.98  1:09.69                                                      
 18 Yurkewicz, Alex           11 JW                   1:11.97    1:09.82  
       33.38  1:09.82                                                      
 19 Isakov, Idan              12 ORCA                 1:10.40    1:09.84  
       34.03  1:09.84                                                      
 20 Shimkus, John Paul        11 TAC                  1:06.27    1:09.95  
       32.57  1:09.95                                                      
 21 Hackett, James            12 TAC                  1:10.48    1:10.12  
       35.11  1:10.12                                                      
 22 DeSumma, Trevor           11 JW                   1:12.13    1:10.99  
       33.54  1:10.99                                                      
 23 Layshchuk, Vitaliy        12 ORCA                 1:13.51    1:11.66  
       33.60  1:11.66                                                      
 24 Jester, Derek             12 CHEL                 1:13.29    1:11.94  
       33.90  1:11.94                                                      
 25 Gilmore, Sean             11 UN-99                1:10.21    1:12.41  
       34.87  1:12.41                                                      
 26 Chua, Luke                11 BAC                  1:18.00    1:14.41  
       35.26  1:14.41                                                      
 27 Madpak, Alex              11 TAC                  1:15.48    1:14.46  
       34.65  1:14.46                                                      
 28 Cloud, Max                11 TAC                  1:17.29    1:15.42  
       36.49  1:15.42                                                      
 29 Reznitchenko, Andrew      11 ORCA                 1:16.58    1:15.83  
       35.92  1:15.83                                                      
 30 Trampe, RJ                11 JW                   1:18.02    1:16.08  
       35.53  1:16.08                                                      
 31 Burmaster, Andrew         12 JW                   1:16.68    1:17.79  
       36.75  1:17.79                                                      
 32 Connelly, John Ryan       11 JW                   1:15.31    1:19.33  
       38.11  1:19.33                                                      
 33 Elamthuruthy, Alex        12 JW                   1:23.60    1:19.71  
       36.76  1:19.71                                                      
 34 Cloud, Will               11 TAC                  1:22.99    1:20.23  
       38.18  1:20.23                                                      
 35 Culver, Joey              11 NRG                  1:27.22    1:20.88  
       37.98  1:20.88                                                      
 36 Kyrnychuk, Robert         11 ORCA                 1:20.03    1:20.94  
       37.61  1:20.94                                                      
 37 Yang, Noah                11 JW                   1:20.49    1:21.06  
       37.65  1:21.06                                                      
 38 Bardinas, Luke            12 TAC                  1:26.35    1:22.83  
       39.83  1:22.83                                                      
 39 Gravuer, Chase            11 NRG                  1:30.61    1:26.14  
       41.56  1:26.14                                                      
 40 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                  1:36.51    1:27.95  
       41.36  1:27.95                                                      
 41 Sumin, Anthony            11 ORCA                 1:28.63    1:33.22  
       42.15  1:33.22                                                      
 42 Bedi, Ryan                11 JW                   1:33.41    1:34.39  
       43.63  1:34.39                                                      
 43 Bartschi, Ryan            11 CHEL                 1:38.19    1:35.55  
 44 Mingioni, Alex            12 ORCA                 1:38.79    1:37.81  
       42.97  1:37.81                                                      
 
Event 111  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Victoria         9 SAKA                 1:15.64    1:15.65   20  
       35.24  1:15.65                                                      
  2 Crawford, Madeline        10 BAC                  1:18.16    1:16.85   17  
       36.74  1:16.85                                                      
  3 Lee, Madelyn              10 BAC                  1:22.89    1:19.38   16  
       37.86  1:19.38                                                      
  4 McGoldrick, Riley         10 BAC                  1:27.63    1:24.38   15  
       39.35  1:24.38                                                      
  5 Lehman, Alyce              9 JW                   1:29.54    1:24.41   14  
       39.42  1:24.41                                                      
  6 Dorsi, Hope                9 TAC                  1:35.90    1:25.96   13  
       40.68  1:25.96                                                      
  7 Flanigan, Kathryn         10 BAC                  1:45.10L   1:26.20   12  
       40.56  1:26.20                                                      
  8 Treglia, Megan            10 JW                   1:31.34    1:26.48   11  
       39.59  1:26.48                                                      
  9 Cohen, Sarah              10 JW                   1:20.91    1:26.82    9  
       41.60  1:26.82                                                      
 10 Formon, Nicola             9 BAC                  1:28.65    1:28.01    7  
       40.33  1:28.01                                                      
 11 Smith, Trinity            10 SAKA                 1:38.56    1:31.24    6  
       40.83  1:31.24                                                      
 12 Broderick, Ava            10 JW                   1:36.78    1:33.07    5  
       45.75  1:33.07                                                      
 13 Callahan, Delia           10 BAC                  1:34.76    1:37.23    4  
       46.76  1:37.23                                                      
 14 Tovar, Eloisa              9 SAKA                 2:01.50    1:44.47    3  
       46.41  1:44.47                                                      
 
Event 112  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Joshua               10 JW                   1:19.95    1:16.07   18.5
       36.11  1:16.07                                                      
  1 Chen, Daren               10 TAC                  1:19.16    1:16.07   18.5
       36.10  1:16.07                                                      
  3 Smilevski, Max            10 SEA                  1:16.98    1:18.01   16  
       35.19  1:18.01                                                      
  4 Willard, Georgie           9 JW                   1:19.17    1:21.38   15  
       38.41  1:21.38                                                      
  5 Moyer, Ryan                9 JW                   1:25.79    1:22.20   14  
       37.70  1:22.20                                                      
  6 Gagner, Quinn             10 JW                   1:25.49    1:23.71   13  
       38.94  1:23.71                                                      
  7 Steinmetz, Jovin           9 TAC                  1:30.15    1:33.02   12  
       42.39  1:33.02                                                      
  8 Kulp, Jack                 9 BAC                  1:40.87    1:33.30   11  
       41.47  1:33.30                                                      
  9 Horan, Ryder               9 JW                   1:53.76    2:01.06    9  
       50.92  2:01.06                                                      
 10 Purumandla, Abhi          10 JW                   2:18.76    2:11.44    7  
       58.73  2:11.44                                                      
 
Event 113  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Meg             12 JW                   1:02.50    1:04.03   20  
       30.48  1:04.03                                                      
  2 Curran, Kate              12 BAC                  1:08.08    1:07.35   17  
       32.77  1:07.35                                                      
  3 Moynihan, Delaney         12 BAC                  1:07.60    1:08.53   16  
       33.70  1:08.53                                                      
  4 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 1:12.38    1:08.92   15  
       32.26  1:08.92                                                      
  5 Sholevar, Meera           12 JW                   1:09.68    1:11.37   14  
       33.44  1:11.37                                                      
  6 Smith, Megan              12 NRG                  1:10.63    1:11.46   13  
       34.14  1:11.46                                                      
  7 Bundonis, Shaye           12 BAC                  1:18.79    1:13.69   12  
       33.42  1:13.69                                                      
  8 Gallagher, Rachel         11 JW                   1:09.79    1:15.81   11  
       32.99  1:15.81                                                      
  9 Zingle, Kala              12 SAKA                 1:22.33    1:16.00    9  
       36.59  1:16.00                                                      
 10 McKenna, Molly            12 TAC                  1:20.12    1:18.05    7  
       36.76  1:18.05                                                      
 11 Beggs, Christina          12 JW                   1:14.58    1:18.07    6  
       36.54  1:18.07                                                      
 12 Davis, Ellie              11 JW                   1:21.11    1:18.32    5  
       38.10  1:18.32                                                      
 13 Petrella, Zoe             11 TAC                  1:20.35    1:23.55    4  
       38.64  1:23.55                                                      
 14 Wagner, Kaitlyn           11 JW                   1:36.62    1:32.57    3  
       44.46  1:32.57                                                      
 15 Hadley, Emma              11 SAKA                 1:32.10    1:33.49    2  
       43.17  1:33.49                                                      
 16 Winkelman, Gabrielle      11 TAC                  1:46.21    1:47.49    1  
 
Event 114  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Ryan              12 JW                     59.98      59.07   20  
       27.38    59.07                                                      
  2 Moyer, JD                 12 JW                   1:01.11    1:00.12   17  
       28.47  1:00.12                                                      
  3 Kulp, Charlie             11 BAC                  1:08.06    1:08.56   16  
       32.56  1:08.56                                                      
  4 Smilevski, Leo            12 SEA                  1:07.27    1:08.82   15  
       32.24  1:08.82                                                      
  5 Smilevski, Alex           12 SEA                  1:13.39    1:14.71   14  
       34.23  1:14.71                                                      
  6 Ageyev, David             12 ORCA                 1:17.04    1:15.85   13  
       34.74  1:15.85                                                      
  7 Li, Sean                  12 JW                   1:40.00    1:22.73   12  
       39.22  1:22.73                                                      
  8 Cloud, Will               11 TAC                  1:31.53    1:29.14   11  
       41.63  1:29.14                                                      
 
Event 115  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emmert, Abby              10 JW                   1:18.34    1:13.33   20  
       36.42  1:13.33                                                      
  2 Williams, Victoria         9 SAKA                 1:17.45    1:17.27   17  
       38.57  1:17.27                                                      
  3 Lee, Madelyn              10 BAC                  1:21.18    1:18.55   16  
       38.78  1:18.55                                                      
  4 Gerdes, Leah              10 TAC                  1:32.09    1:20.64   15  
       38.66  1:20.64                                                      
  5 Smith, Mia                10 TAC                  1:17.21    1:22.22   14  
       39.67  1:22.22                                                      
  6 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                1:29.72    1:23.85   13  
       41.44  1:23.85                                                      
  7 Formon, Nicola             9 BAC                  1:25.04    1:24.37   12  
       41.16  1:24.37                                                      
  8 Cortes, Erin              10 JW                   1:25.82    1:25.23   11  
       40.78  1:25.23                                                      
  9 Callahan, Delia           10 BAC                  1:30.13    1:25.41    9  
       42.64  1:25.41                                                      
 10 Cohen, Sarah              10 JW                   1:22.36    1:25.66    7  
       41.99  1:25.66                                                      
 11 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS              1:31.83    1:26.20    6  
       42.50  1:26.20                                                      
 12 Bak, Renee                10 JW                   1:34.98    1:26.89    5  
       41.96  1:26.89                                                      
 13 Garcia, Victoria          10 BAC                  1:57.27    1:27.33    4  
     1:27.49  1:27.33                                                      
 14 Kennedy, Aila             10 BAC                  1:34.97    1:27.95    3  
       43.18  1:27.95                                                      
 15 McGoldrick, Riley         10 BAC                  1:27.95    1:28.17    2  
     1:28.27  1:28.17                                                      
 16 Callahan, Gillian         10 BAC                  1:27.03    1:28.62    1  
       43.37  1:28.62                                                      
 17 Sobczak, Alexandra         9 JW                   1:41.88    1:29.97  
       43.97  1:29.97                                                      
 18 Sheehan, Reagan            9 JW                   1:33.86    1:31.24  
       46.19  1:31.24                                                      
 19 Bell, Sofia                9 CHEL                 1:34.64    1:31.91  
       46.41  1:31.91                                                      
 20 Smith, Trinity            10 SAKA                 1:32.95    1:32.67  
       46.38  1:32.67                                                      
 21 Dorsi, Hope                9 TAC                  1:36.55    1:32.91  
       44.83  1:32.91                                                      
 22 Boczkowski, Hazel          9 SAKA                 1:38.46    1:37.78  
       47.26  1:37.78                                                      
 23 Hartwell, Klara            9 CHEL                 1:39.99    1:38.67  
       50.36  1:38.67                                                      
 24 Clark, Grace              10 TAC                  1:55.98    1:44.84  
       50.50  1:44.84                                                      
 25 Bocchiaro, Ava            10 TAC                  1:45.20    1:45.76  
       50.72  1:45.76                                                      
 26 Hackett, Lilly             9 TAC                  1:46.35    1:46.46  
       49.69  1:46.46                                                      
 27 Jakub, Sarah               9 TAC                  2:03.07    1:49.43  
       53.65  1:49.43                                                      
 28 Protomastro, Catarina      9 TAC                  1:45.09    1:49.75  
       56.43  1:49.75                                                      
 29 Chatrath, Ivana            9 JW                   1:52.10    1:50.83  
       54.16  1:50.83                                                      
 30 Gaj, Catherine             9 JW                   1:52.23    1:52.18  
       54.26  1:52.18                                                      
 31 Bradley, Hannah            9 TAC                  2:29.01    2:05.49  
     1:00.57  2:05.49                                                      
 32 Dawkins, Madison          10 SAKA                 1:52.94    2:08.75  
     1:02.47  2:08.75                                                      
 
Event 116  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Bennett           10 JW                   1:08.58    1:07.26   20  
       32.52  1:07.26                                                      
  2 Chen, Daren               10 TAC                  1:16.05    1:13.44   17  
       36.43  1:13.44                                                      
  3 Willard, Georgie           9 JW                   1:19.68    1:22.28   16  
       39.81  1:22.28                                                      
  4 Adams, Sam                10 JW                   1:19.20    1:22.94   15  
       39.63  1:22.94                                                      
  5 Moon, Peter                9 JW                   1:29.22    1:25.51   14  
       41.68  1:25.51                                                      
  6 Innis, Tanner             10 VINY                 1:28.96    1:25.57   13  
       41.74  1:25.57                                                      
  7 Moyer, Ryan                9 JW                   1:26.66    1:27.66   12  
       42.44  1:27.66                                                      
  8 Catania, Giovanni          9 JW                   1:30.32    1:28.17   11  
       42.85  1:28.17                                                      
  9 Steinmetz, Jovin           9 TAC                  1:27.96    1:29.66    9  
       44.64  1:29.66                                                      
 10 Conti, Alex                9 TAC                  1:34.95    1:30.17    7  
       43.79  1:30.17                                                      
 11 Horan, Ryder               9 JW                   1:31.36    1:32.10    6  
       44.65  1:32.10                                                      
 12 Shimkus, Noah              9 TAC                  1:38.04    1:34.12    5  
       45.96  1:34.12                                                      
 13 Yerkes, Jacob              9 JW                   1:39.76    1:38.26    4  
     1:38.25  1:38.26                                                      
 14 Finn, Luke                 9 TAC                  1:59.01    1:39.51    3  
       49.32  1:39.51                                                      
 15 Gallagher, Nate            9 JW                   1:34.77    1:40.78    2  
     1:40.78  1:40.78                                                      
 16 Schneider, Tristan        10 JW                   1:46.97    1:50.40    1  
       51.99  1:50.40                                                      
 17 Purumandla, Abhi          10 JW                   2:00.86    1:53.08  
       53.47  1:53.08                                                      
 18 O'Toole, James            10 TAC                  2:58.77    2:05.10  
     1:46.50  2:05.10                                                      
 19 Shimkus, AJ                9 TAC                  3:00.01    2:15.13  
     1:05.15  2:15.13                                                      
 -- Tsaoys, Lucas             10 TAC                  2:12.48         DQ  
     1:01.16       DQ                                                      
 
Event 117  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chow, Olivia              12 BAC                  2:16.87    2:13.50   20  
       32.47  1:06.29  1:39.65  2:13.50                                    
  2 Yerkes, Sammy             12 JW                   2:22.02    2:17.53   17  
       32.52  1:07.20  1:42.44  2:17.53                                    
  3 Willard, Campbell         12 JW                   2:27.29    2:20.33   16  
       33.61  1:09.20  1:45.08  2:20.33                                    
  4 Sholevar, Meera           12 JW                   2:25.25    2:29.66   15  
       34.83  1:12.95  1:52.21  2:29.66                                    
  5 Fahy, Kaitlyn             12 JW                   2:43.91    2:30.61   14  
       35.14  1:13.96  1:53.29  2:30.61                                    
  6 Sathe, Reva               12 BAC                  2:40.42    2:33.92   13  
       36.55  1:15.80  1:55.66  2:33.92                                    
  7 Renouf, Stephanie         12 JW                   2:40.55    2:39.95   12  
       37.26  1:18.35  2:00.06  2:39.95                                    
  8 Crawford, Katie           12 BAC                  3:03.56L   2:40.02   11  
       38.44           1:18.36  1:59.56  2:40.02                           
  9 Suleski, Kyra             11 JW                   2:39.12    2:42.17    9  
       37.42  1:18.51  2:01.64  2:42.17                                    
 10 Wiley, Sadie              11 NRG                  2:53.93    2:48.38    7  
       40.96           1:24.04  2:07.09  2:48.38                           
 11 Minnig, Riley             12 TAC                  2:52.15    2:49.58    6  
       39.08           1:23.11  2:07.55  2:49.58                           
 12 Davis, Ellie              11 JW                   3:05.21    2:52.44    5  
       42.87           1:28.28  2:12.31  2:52.44                           
 13 Koller, Madeleine         11 BAC                  2:59.02    2:55.52    4  
       40.37           1:25.31  2:10.61  2:55.52                           
 14 Vinod, Aaditi             11 JW                   3:02.15    2:57.11    3  
                                         2:13.34  2:57.11                  
 15 Wagner, Kaitlyn           11 JW                   3:03.92    3:00.59    2  
 
Event 118  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Henry           12 JW                   2:17.90    2:12.92   20  
       31.73  1:05.85  1:40.36  2:12.92                                    
  2 Cortes, Ryan              12 JW                   2:16.60    2:13.21   17  
       32.31  1:06.84  1:40.98  2:13.21                                    
  3 Tao, James                12 JW                   2:15.49    2:19.77   16  
       32.73  1:09.01  1:44.79  2:19.77                                    
  4 Smilevski, Leo            12 SEA                  2:23.20    2:22.13   15  
       33.66  1:09.71  1:45.63  2:22.13                                    
  5 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                 2:24.08    2:24.10   14  
       34.03  1:09.94  1:47.30  2:24.10                                    
  6 Behm, Jack                11 JW                   2:33.36    2:24.68   13  
       34.78  1:10.94  1:48.52  2:24.68                                    
  7 Broderick, Liam           11 JW                   2:29.63    2:25.54   12  
       34.71  1:11.87  1:49.60  2:25.54                                    
  8 Derivaux, Charles         12 JW                   2:32.09    2:25.62   11  
       34.59  1:11.99  1:49.25  2:25.62                                    
  9 Catania, Massimo          12 JW                   2:31.31    2:29.92    9  
       37.09  1:15.25  1:53.48  2:29.92                                    
 10 Smilevski, Alex           12 SEA                  2:35.59    2:34.06    7  
       36.76  1:17.00  1:56.80  2:34.06                                    
 11 Cleveland, Sean           11 TAC                  2:49.15    2:50.47    6  
       38.58  2:07.33  2:50.47                                             
 12 Reznitchenko, Andrew      11 ORCA                 2:59.90    3:00.52    5  
       42.29  1:27.80  2:16.42  3:00.52                                    
 13 Chua, Luke                11 BAC                  3:04.73    3:00.77    4  
     1:30.17  2:17.14  3:00.77                                             
 14 Madpak, Alex              11 TAC                  3:01.15    3:04.91    3  
       40.66  2:16.69  3:04.91                                             
 
Event 119  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Megan            10 JW                     40.92      40.89   20  
  2 Bak, Renee                10 JW                     42.62      41.72   17  
  3 Trampe, Carly             10 JW                     44.41      42.69   16  
  4 Foppa, Ashley             10 UN!                    42.86      42.75   15  
  5 Emmert, Abby              10 JW                     42.24      43.10   14  
  6 White, Emily              10 NRG                    47.31      43.91   13  
  7 Simonetti, Elsa           10 CHEL                   44.84      44.06   11.5
  7 Smith, Mia                10 TAC                    44.59      44.06   11.5
  9 Ong, Thea                  9 JW                     46.39      44.66    9  
 10 Tucker, Ruby               9 CHEL                   45.71      44.93    7  
 11 Gerdes, Leah              10 TAC                    46.04      44.94    6  
 12 Flanigan, Kathryn         10 BAC                    45.14      44.97    5  
 13 Crawford, Madeline        10 BAC                    46.14      45.20    4  
 14 Garcia, Victoria          10 BAC                    47.06      45.24    3  
 15 Kennedy, Aila             10 BAC                    48.73      45.73    2  
 16 Sheehan, Reagan            9 JW                     46.63      45.94    1  
 17 McGoldrick, Riley         10 BAC                    47.26      45.99  
 18 Shuff, Willow             10 UN-99                  45.85      46.07  
 19 Broderick, Ava            10 JW                     48.46      46.31  
 20 Sobczak, Alexandra         9 JW                     47.43      46.49  
 21 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS                46.09      47.53  
 22 Donahoe, Cheyenne         10 NRG                    47.52      47.58  
 23 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                  49.97      47.63  
 24 Lehman, Alyce              9 JW                     47.61      48.19  
 25 Bell, Sofia                9 CHEL                   49.23      48.86  
 26 Protomastro, Catarina      9 TAC                    56.20      50.39  
 27 Branscom, Raya            10 JW                     52.94      50.64  
 28 Renouf, Emily             10 JW                     55.57      50.74  
 29 Chatrath, Ivana            9 JW                     52.23      50.85  
 30 Dorsi, Hope                9 TAC                    53.17      51.23  
 31 Bechtel, Lyla              9 CHEL                   54.83      51.82  
 32 McQuaid, Madison           9 JW                     53.73      51.91  
 33 Hartwell, Klara            9 CHEL                   57.34      52.07  
 34 Callahan, Gillian         10 BAC                    52.66      53.25  
 35 Clark, Grace              10 TAC                    55.02      53.59  
 36 Marchlik, Malia           10 JW                     54.79      54.53  
 37 Montvydas, Sophia          9 NRG                    57.10      55.24  
 38 Tovar, Eloisa              9 SAKA                   55.33      56.21  
 39 Deck, Josephine            9 CHEL                   57.59      56.94  
 40 Wagner, Emily              9 JW                   1:01.30      58.53  
 41 Hackett, Lilly             9 TAC                    57.01    1:02.19  
 42 Jakub, Sarah               9 TAC                  1:09.11    1:07.65  
 43 Dawkins, Madison          10 SAKA                 1:12.54    1:13.01  
 44 Gaj, Catherine             9 JW                   1:12.83    1:23.53  
 -- Bocchiaro, Ava            10 TAC                    55.51         DQ  
 -- Bradley, Hannah            9 TAC                  1:20.01         DQ  
 
Event 120  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Daren               10 TAC                    42.10      41.11   20  
  2 Wright, Bennett           10 JW                     43.38      41.25   17  
  3 Moon, Peter                9 JW                     40.80      41.68   16  
  4 Moyer, Ryan                9 JW                     42.53      42.31   15  
  5 Borrelli, Connor           9 JW                     47.12      45.65   14  
  6 Lewandowski, Dominik       9 JW                     47.62      46.60   13  
  7 Innis, Tanner             10 VINY                   47.70      47.26   12  
  8 Adams, Sam                10 JW                     45.15      47.71   11  
  9 Catania, Giovanni          9 JW                     49.07      48.90    9  
 10 Kulp, Jack                 9 BAC                    57.99      49.36    7  
 11 Tropea, Julian             9 SAKA                   50.74      49.78    6  
 12 Witts, Ryan                9 JW                     53.37      49.88    5  
 13 Shimkus, Noah              9 TAC                    49.35      51.98    4  
 14 Nicholls, Brant           10 JW                     53.50      52.61    3  
 15 Schneider, Tristan        10 JW                     53.46      53.68    2  
 16 Yerkes, Jacob              9 JW                     59.18      53.89    1  
 17 Conti, Alex                9 TAC                    53.78      53.99  
 18 Gallagher, Nate            9 JW                     54.17      54.24  
 19 O'Toole, James            10 TAC                    54.56      54.32  
 20 Purumandla, Abhi          10 JW                     59.43      56.82  
 21 Finn, Luke                 9 TAC                    59.99      57.67  
 22 Tsaoys, Lucas             10 TAC                    57.86      58.92  
 23 Strauss, Matthew           9 JW                     56.17    1:00.34  
 24 Sakpal, Shiv               9 JW                   1:13.50    1:04.05  
 -- Antes, Jack                9 JW                     56.70         DQ  
 
Event 121  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neely, Abby               12 JW                     36.02      35.58   20  
  2 Finnegan, Meg             12 JW                     35.91      35.71   17  
  3 Gallagher, Rachel         11 JW                     36.75      36.35   16  
  4 Callahan, Margot          12 BAC                    35.42      36.61   15  
  5 O'Day, Heather            12 JW                     36.88      36.90   14  
  6 Dimter, Emma              12 JW                     38.54      37.03   13  
  7 Mahabir, Lily             12 VINY                   38.62      37.21   12  
  8 Tonelli, Evangelia        12 JW                     37.05      37.49   11  
  9 Diguey, Velina            11 UN!                    36.64      37.55    9  
 10 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS                38.53      37.72    7  
 11 Dragan, Noelle            12 JW                     39.33      37.92    6  
 12 Moynihan, Delaney         12 BAC                    35.63      38.00    5  
 13 Smith, Megan              12 NRG                    37.81      38.91    4  
 14 Suleski, Kyra             11 JW                     38.94      38.98    3  
 15 Petrella, Kathleen        11 TAC                    39.18      39.31    2  
 16 Gozdan, Madison           11 JW                     39.35      39.49    1  
 17 Zingle, Kala              12 SAKA                   43.79      41.12  
 18 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                   41.56      42.26  
 19 Ellis, Ava                11 JW                     43.96      42.56  
 20 Finkelstein, Mari         11 BAC                    42.31      42.60  
 21 Minnig, Riley             12 TAC                    42.87      42.67  
 22 Lai, Adriana              11 JW                     43.21      43.07  
 23 Askarova, Aliia           12 ORCA                   44.54      43.21  
 24 Simms, Serena             12 JW                     45.71      43.79  
 25 Petrella, Zoe             11 TAC                    44.55      43.83  
 26 Shields, Logan            11 JW                     42.83      44.02  
 27 Miller, Dylan             12 CHEL                   43.09      44.37  
 28 Benol, Amelia             11 TAC                    46.24      44.63  
 29 Borzillo, Ava             12 JW                     45.00      44.74  
 30 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                    47.43      44.76  
 31 Sathe, Reva               12 BAC                    46.06      45.83  
 32 Woods, Nicole             11 TAC                    50.55      47.00  
 33 Jimenez, Lorena           11 JW                     51.07      47.61  
 34 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                   46.21      48.27  
 35 Mendel, Sadie             11 SAKA                   50.12      48.96  
 36 Romer, Natalie            11 JW                     52.75      51.95  
 37 Gomberg, Ariah            11 CHEL                 1:01.68    1:06.62  
 
Event 122  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortellite, Anthony       12 JW                     33.72      33.26   20  
  2 Behm, Jack                11 JW                     36.83      36.09   17  
  3 Moyer, JD                 12 JW                     38.14      36.46   16  
  4 Li, Sean                  12 JW                     38.53      37.50   15  
  5 Gagner, Owen              12 JW                     42.21      38.32   14  
  6 Staniszewski, Marek       12 JW                     47.89      39.97   13  
  7 Jester, Derek             12 CHEL                   39.43      40.24   12  
  8 Broadbelt, Colin          11 JW                     39.45      40.51   11  
  9 Burmaster, Andrew         12 JW                     43.13      41.27    9  
 10 Staniszewski, Darek       12 JW                     43.47      41.33    7  
 11 Hackett, James            12 TAC                    43.94      41.83    6  
 12 O'Day, Ryan               11 BAC                    42.99      41.99    5  
 13 Chua, Luke                11 BAC                    42.85      42.82    4  
 14 Emmert, David             11 JW                     40.42      42.99    3  
 15 Trampe, RJ                11 JW                     42.18      43.09    2  
 16 Shimkus, John Paul        11 TAC                    41.08      43.60    1  
 17 Yang, Noah                11 JW                     49.60      43.99  
 18 Gilmore, Sean             11 UN-99                  44.23      44.12  
 19 Cleveland, Sean           11 TAC                    46.01      44.26  
 20 Cloud, Max                11 TAC                    45.42      45.13  
 21 Bardinas, Luke            12 TAC                    47.67      46.14  
 22 Macko, Rohan              11 JW                     45.50      46.40  
 23 Sakpal, Aditya            12 JW                     47.49      46.86  
 24 Dobleman, Landon          11 JW                     49.00      48.80  
 25 Elamthuruthy, Alex        12 JW                     48.37      49.31  
 26 Connelly, John Ryan       11 JW                     47.48      49.57  
 27 Cloud, Will               11 TAC                    48.44      50.56  
 28 Sumin, Anthony            11 ORCA                   51.70      52.46  
 29 Bedi, Ryan                11 JW                     52.58      53.66  
 30 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                    54.97      54.13  
 31 Bartschi, Ryan            11 CHEL                   41.77      54.50  
 32 Culver, Joey              11 NRG                  1:02.33      55.71  
 33 Gravuer, Chase            11 NRG                    56.95      57.55  
 -- Buonadonna, Dante         11 MARLINS                37.54         DQ  
 
Event 123  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chow, Olivia              12 BAC                    28.89      29.28   20  
  2 Albuquerque, Alicia       12 JW                     31.71      31.78   17  
  3 Moyer, Ava                12 JW                     32.17      31.89   16  
  4 O'Day, Heather            12 JW                     32.17      31.96   15  
  5 Dimter, Emma              12 JW                     32.33      32.11   14  
  6 Curran, Kate              12 BAC                    32.27      32.31   13  
  7 Dragan, Noelle            12 JW                     33.01      32.59   12  
  8 Tonelli, Evangelia        12 JW                     34.71      33.44   11  
  9 Fahy, Kaitlyn             12 JW                     35.28      33.81    9  
 10 Gallagher, Rachel         11 JW                     34.02      34.58    7  
 11 Mahabir, Lily             12 VINY                   34.78      34.66    6  
 12 Londo, Maya               12 NRG                    34.55      34.68    5  
 13 Beggs, Christina          12 JW                     33.46      35.16    4  
 14 McKenna, Molly            12 TAC                    36.39      35.68    3  
 15 Gozdan, Madison           11 JW                     34.93      35.80    1.5
 15 Boyd, Samantha            12 CHEL                   36.14      35.80    1.5
 17 Suleski, Kyra             11 JW                     34.75      35.91  
 18 Bundonis, Shaye           12 BAC                    36.28      36.25  
 19 Zingle, Kala              12 SAKA                   39.88      36.70  
 20 Petrella, Kathleen        11 TAC                    37.34      37.16  
 21 DeLong, Jessica           12 TAC                    37.17      37.17  
 22 Lai, Adriana              11 JW                     37.05      37.40  
 23 Shields, Logan            11 JW                     36.72      37.46  
 24 Finkelstein, Mari         11 BAC                    38.56      37.83  
 25 Simms, Serena             12 JW                     39.69      38.08  
 26 Ellis, Ava                11 JW                     38.01      38.68  
 27 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                   38.28      38.72  
 28 Woods, Nicole             11 TAC                    39.99      38.76  
 29 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS                38.53      39.07  
 30 Borzillo, Ava             12 JW                     39.95      39.39  
 31 Minnig, Riley             12 TAC                    38.00      39.47  
 32 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                    38.16      39.49  
 33 Jimenez, Lorena           11 JW                     40.77      39.52  
 34 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                   38.30      39.55  
 35 Vinod, Aaditi             11 JW                     40.12      39.97  
 36 Askarova, Aliia           12 ORCA                   40.31      40.12  
 37 Petrella, Zoe             11 TAC                    40.17      41.24  
 38 Hadley, Emma              11 SAKA                   41.49      41.68  
 39 Benol, Amelia             11 TAC                    41.86      41.94  
 40 Romer, Natalie            11 JW                     42.98      43.28  
 41 Mendel, Sadie             11 SAKA                   46.39      46.16  
 42 Rosenberg, Tegan          11 JW                     45.35      46.97  
 43 Gomberg, Ariah            11 CHEL                   50.92      50.57  
 
Event 124  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gagner, Owen              12 JW                     30.45      30.52   20  
  2 Kim, Jonah                12 BAC                    31.94      31.15   17  
  3 Ageyev, David             12 ORCA                   31.01      31.59   16  
  4 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                   31.76      31.90   15  
  5 Catania, Massimo          12 JW                     32.55      32.66   14  
  6 Cleveland, Sean           11 TAC                    36.04      34.15   13  
  7 Broadbelt, Colin          11 JW                     34.74      34.68   12  
  8 Staniszewski, Darek       12 JW                     33.33      35.56   11  
  9 Yurkewicz, Alex           11 JW                     36.68      36.25    9  
 10 DeSumma, Trevor           11 JW                     37.51      36.82    7  
 11 Shimkus, John Paul        11 TAC                    33.99      36.93    6  
 12 Emmert, David             11 JW                     35.77      36.99    5  
 13 Buonadonna, Dante         11 MARLINS                33.82      37.37    4  
 14 Layshchuk, Vitaliy        12 ORCA                   37.34      37.53    3  
 15 Cloud, Max                11 TAC                    39.92      37.67    2  
 16 Hackett, James            12 TAC                    38.14      38.21    1  
 17 Kyrnychuk, Robert         11 ORCA                   40.29      38.50  
 18 Reznitchenko, Andrew      11 ORCA                   39.11      38.63  
 19 Isakov, Idan              12 ORCA                   40.10      38.77  
 20 Connelly, John Ryan       11 JW                     36.43      39.12  
 21 Macko, Rohan              11 JW                     38.80      39.15  
 22 Staniszewski, Marek       12 JW                     36.85      39.18  
 23 Sakpal, Aditya            12 JW                     39.66      39.44  
 24 Madpak, Alex              11 TAC                    42.99      39.64  
 25 Gilmore, Sean             11 UN-99                  39.01      40.16  
 26 Burmaster, Andrew         12 JW                     41.73      40.39  
 27 Chua, Luke                11 BAC                    39.82      40.57  
 28 Yang, Noah                11 JW                     40.53      41.08  
 29 Elamthuruthy, Alex        12 JW                     44.56      43.61  
 30 Cloud, Will               11 TAC                    44.21      43.62  
 31 Culver, Joey              11 NRG                    47.78      45.72  
 32 Sumin, Anthony            11 ORCA                   44.37      45.83  
 33 Bedi, Ryan                11 JW                     49.59      45.96  
 34 Bardinas, Luke            12 TAC                    47.23      46.76  
 35 Mingioni, Alex            12 ORCA                   48.19      47.36  
 36 Dobleman, Landon          11 JW                     49.22      49.52  
 37 Gravuer, Chase            11 NRG                    50.47      50.84  
 38 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                    51.89      52.26  
 39 Bartschi, Ryan            11 CHEL                   51.39      55.04  
 
Event 125  Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Madeline        10 BAC                  6:34.58    6:09.45   20  
       33.28  1:10.29  1:48.17  2:26.20  3:05.14  3:43.49  4:21.14  4:58.39
     5:35.05  6:09.45                                                      
  2 Williams, Victoria         9 SAKA                 6:18.30    6:10.27   17  
       33.17  1:10.50  1:47.59  2:25.49  3:04.41  3:43.07  4:20.83  4:57.77
     5:36.12  6:10.27                                                      
  3 Flanigan, Kathryn         10 BAC                  7:03.63L   7:09.32   16  
       37.63  1:20.19  2:04.05  2:48.66  3:32.83  4:17.74  5:01.44  5:45.75
     6:29.87  7:09.32                                                      
  4 Lee, Madelyn              10 BAC                  7:24.21    7:10.13   15  
       36.48  1:19.04  2:02.52  2:46.44  3:30.72  4:16.18  5:01.51  5:46.06
     6:30.88  7:10.13                                                      
  5 Formon, Nicola             9 BAC                  7:21.08    7:11.67   14  
              2:03.70           2:47.66  3:31.67  4:16.68  4:58.93  5:43.69
     6:28.33  7:11.67                                                      
  6 Callahan, Delia           10 BAC                  8:07.86    7:22.48   13  
       39.91  1:25.30  2:11.94  2:57.13  3:43.74  4:28.24  5:13.73  5:57.16
     6:40.93  7:22.48                                                      
  7 Tucker, Ruby               9 CHEL                 8:20.78    8:31.34   12  
       43.02  1:33.44  2:26.29  3:17.88  4:12.03  5:04.90  5:56.68  6:48.70
     8:31.34                                                               
 
Event 126  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smilevski, Max            10 SEA                  6:16.60    6:04.83   20  
       32.12  1:07.98  1:45.34  2:22.22  2:58.96  3:35.68  4:13.60  4:51.78
     5:29.02  6:04.83                                                      
  2 Kulp, Jack                 9 BAC                  7:03.23    6:53.00   17  
       35.37  1:16.42  1:58.78  2:41.08  3:23.13  4:05.74  4:48.02  5:30.05
     6:12.66  6:53.00                                                      
 
Event 127  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yerkes, Sammy             12 JW                   5:10.21    4:56.59   20  
       30.92  1:06.88  1:44.43  2:22.71  3:05.77  3:50.67  4:24.70  4:56.59
  2 Finnegan, Meg             12 JW                   5:00.51    4:56.77   17  
       30.52  1:07.24  1:45.20  2:22.63  3:04.94  3:48.99  4:23.55  4:56.77
  3 Moynihan, Delaney         12 BAC                  5:13.87    5:06.08   16  
       35.16  1:13.38  1:52.66  2:31.70  3:15.96  3:58.59  4:33.21  5:06.08
  4 Chow, Olivia              12 BAC                  5:03.85    5:08.03   15  
       34.59  1:14.15  1:51.80  2:28.85  3:14.53  4:01.72  4:34.71  5:08.03
  5 Willard, Campbell         12 JW                   5:25.96    5:11.21   14  
       35.12  1:14.50  1:53.52  2:32.26  3:17.94  4:02.61  4:37.32  5:11.21
  6 Albuquerque, Alicia       12 JW                   5:22.22    5:12.85   13  
       32.32  1:11.32  1:51.94  2:31.09  3:16.83  4:03.26  4:39.03  5:12.85
  7 Callahan, Margot          12 BAC                  5:20.87    5:14.69   12  
       35.74           1:55.06  2:35.81  3:18.46  4:03.41  4:38.96  5:14.69
  8 Moyer, Ava                12 JW                   5:25.29    5:15.05   11  
       34.23  1:14.22  1:52.32  2:31.41  3:17.72  4:04.44  4:40.47  5:15.05
  9 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 5:26.45    5:17.39    9  
       33.68  1:12.77  2:34.12           3:18.19  4:03.05  4:40.82  5:17.39
 10 Neely, Abby               12 JW                   5:43.86    5:25.85    7  
       34.93  1:17.26  1:59.73  2:39.96  3:24.30  4:11.30  4:50.16  5:25.85
 11 Sathe, Reva               12 BAC                  5:38.07    5:26.00    6  
       35.34  1:15.10  1:55.03  2:35.86  3:24.78  4:13.63  4:49.83  5:26.00
 12 Renouf, Stephanie         12 JW                   5:37.38    5:31.74    5  
       35.85  1:17.65  2:00.73  2:43.81  3:29.58  4:16.45  4:55.35  5:31.74
 13 Crawford, Katie           12 BAC                  5:42.25    5:38.28    4  
       37.90  1:20.98  2:03.25  2:44.07  3:34.27  4:24.13  5:01.83  5:38.28
 14 Davis, Ellie              11 JW                   6:15.39    5:55.47    3  
       39.67  1:27.22  2:12.07  2:58.03  3:48.18  4:37.98  5:17.95  5:55.47
 15 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                  6:30.62    6:06.05    2  
       40.97  1:31.66  2:15.35  2:59.21  3:52.78  4:47.73  5:27.50  6:06.05
 16 Koller, Madeleine         11 BAC                  6:09.47    6:08.10    1  
       39.89  1:29.35  2:16.67  3:04.04  3:56.30  4:51.15  5:29.59  6:08.10
 
Event 128  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Ryan              12 JW                   4:55.92    4:40.41   20  
       29.08  1:03.38  1:41.39  2:19.49  3:00.08  3:41.05  4:11.31  4:40.41
  2 Tao, James                12 JW                   4:42.64    4:41.04   17  
       29.35  1:04.34  1:41.82  2:17.84  2:58.31  3:39.20  4:10.63  4:41.04
  3 Moyer, JD                 12 JW                   5:02.41    4:50.13   16  
       30.40  1:05.05  1:42.43  2:19.12  3:02.53  3:45.59  4:18.54  4:50.13
  4 McFadden, Henry           12 JW                   5:03.57    4:52.26   15  
       30.82  1:05.26  1:42.56  2:18.20  3:03.21  3:50.38  4:21.07  4:52.26
  5 Mortellite, Anthony       12 JW                   5:06.32    4:56.67   14  
       32.96  1:12.23  1:48.65  2:26.61  3:08.43  3:50.74  4:24.05  4:56.67
  6 Kulp, Charlie             11 BAC                  6:26.27L   5:10.89   13  
       32.60  1:13.85  1:53.67  2:32.80  3:20.68  4:07.88  4:39.23  5:10.89
  7 Broderick, Liam           11 JW                   5:22.63    5:14.76   12  
       33.16  1:11.80  1:51.24  2:31.35  3:18.67  4:07.72  4:41.30  5:14.76
  8 Behm, Jack                11 JW                   5:35.22    5:14.92   11  
       36.66  1:20.57  1:59.09  2:37.53  3:19.97  4:03.96  5:14.92         
  9 Kim, Jonah                12 BAC                  5:32.11    5:15.70    9  
       36.25  1:19.75  1:58.29  2:37.24  3:21.20  4:06.41  4:43.25  5:15.70
 10 Derivaux, Charles         12 JW                   5:22.25    5:16.88    7  
       34.93  1:19.40  1:58.25  2:37.44  3:23.10  4:07.01  4:42.60  5:16.88
 11 O'Day, Ryan               11 BAC                  5:56.68    5:42.60    6  
       38.14  1:23.85  2:05.72  2:48.24  3:35.62  4:25.47  5:04.10  5:42.60
 
Event 129  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chow, Olivia              12 BAC                  2:07.96    2:01.46   20  
       29.36  1:00.36  1:31.61  2:01.46                                    
  2 Finnegan, Meg             12 JW                   2:05.76    2:05.30   17  
       28.15    59.50  1:32.01  2:05.30                                    
  3 Yerkes, Sammy             12 JW                   2:18.78    2:08.04   16  
       28.97  1:01.26  1:35.60  2:08.04                                    
  4 Curran, Kate              12 BAC                  2:16.60    2:08.82   15  
       31.22  1:03.40  1:35.93  2:08.82                                    
  5 Bundonis, Shaye           12 BAC                  2:20.06    2:12.09   14  
       30.59  1:04.24  1:38.82  2:12.09                                    
  6 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 2:20.70    2:14.93   13  
       30.96  1:05.47  1:41.00  2:14.93                                    
  7 McKenna, Molly            12 TAC                  2:19.64    2:15.29   12  
       30.89  1:05.14  1:41.14  2:15.29                                    
  8 Beggs, Christina          12 JW                   2:18.49    2:16.64   11  
       31.56  1:06.18  1:42.78  2:16.64                                    
  9 Zingle, Kala              12 SAKA                 2:28.03    2:23.01    9  
       33.19  1:09.92  1:47.29  2:23.01                                    
 10 Wiley, Sadie              11 NRG                  2:22.72    2:23.33    7  
       33.76  1:10.49  1:47.68  2:23.33                                    
 11 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                  2:25.77    2:25.45    6  
       33.53  1:10.80  1:48.89  2:25.45                                    
 12 Sathe, Reva               12 BAC                  2:27.70    2:25.72    5  
       33.55  1:11.76  1:48.96  2:25.72                                    
 13 Koller, Madeleine         11 BAC                  2:46.06    2:28.36    4  
       33.48  1:11.66  1:50.60  2:28.36                                    
 14 Hadley, Emma              11 SAKA                 2:31.89    2:28.57    3  
       33.93  1:12.20  1:52.03  2:28.57                                    
 15 Suleski, Kyra             11 JW                   2:29.97    2:29.00    2  
       33.44  1:11.77  1:51.74  2:29.00                                    
 16 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                 2:31.06    2:30.04    1  
       34.24  1:13.37  1:52.57  2:30.04                                    
 17 Petrella, Kathleen        11 TAC                  2:33.84    2:30.70  
       32.85  1:11.42  1:51.33  2:30.70                                    
 18 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                 2:27.12    2:30.80  
       34.40  1:12.60  1:52.42  2:30.80                                    
 19 Benol, Amelia             11 TAC                  2:41.08    2:32.59  
       34.48  1:13.48  1:53.77  2:32.59                                    
 20 Lai, Adriana              11 JW                   2:35.22    2:34.23  
       34.47  1:15.62  1:56.49  2:34.23                                    
 21 Peifer, Ava               12 JW                   2:32.17    2:34.68  
       32.43  2:34.68                                                      
 22 DeLong, Jessica           12 TAC                  2:42.34    2:36.19  
       34.19  1:13.64  1:55.11  2:36.19                                    
 23 Vinod, Aaditi             11 JW                   2:45.66    2:46.35  
       37.28  1:21.08  2:05.46  2:46.35                                    
 
Event 130  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Henry           12 JW                   1:56.96    1:54.15   20  
       26.28    55.35  1:25.00  1:54.15                                    
  2 Cortes, Ryan              12 JW                   1:59.56    1:55.72   17  
       26.28    55.17  1:25.41  1:55.72                                    
  3 Tao, James                12 JW                   2:01.61    2:01.54   16  
       27.95    59.02  1:30.91  2:01.54                                    
  4 Moyer, JD                 12 JW                   2:05.93    2:07.77   15  
       29.52  1:02.94  1:36.55  2:07.77                                    
  5 Derivaux, Charles         12 JW                   2:11.85    2:08.20   14  
       29.92  1:03.44  1:36.52  2:08.20                                    
  6 Smilevski, Leo            12 SEA                  2:07.61    2:10.22   13  
       30.13  1:03.41  1:36.41  2:10.22                                    
  7 Broderick, Liam           11 JW                   2:16.57    2:11.82   12  
       29.82  1:03.17  1:38.14  2:11.82                                    
  8 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                 2:23.97    2:12.58   11  
       30.27  1:04.11  1:38.85  2:12.58                                    
  9 Behm, Jack                11 JW                   2:16.48    2:15.13    9  
       30.37  1:04.33  1:39.93  2:15.13                                    
 10 Catania, Massimo          12 JW                   2:16.34    2:15.77    7  
       31.36  1:05.98  1:41.51  2:15.77                                    
 11 Smilevski, Alex           12 SEA                  2:16.50    2:19.63    6  
       30.40  1:04.94  1:42.57  2:19.63                                    
 12 McGuinn, Pearse           11 HAWK                 2:25.59    2:20.99    5  
       30.78  1:05.96  1:43.49  2:20.99                                    
 13 Ageyev, David             12 ORCA                 2:24.50    2:22.43    4  
       31.33  1:06.87  1:44.71  2:22.43                                    
 14 O'Day, Ryan               11 BAC                  2:37.55    2:26.71    3  
       33.52  1:11.86  1:50.10  2:26.71                                    
 15 Shimkus, John Paul        11 TAC                  2:25.54    2:30.79    2  
       33.58  1:11.64  1:51.45  2:30.79                                    
 16 Gilmore, Sean             11 UN-99                2:51.05    2:33.09    1  
       35.72  1:15.38  1:54.90  2:33.09                                    
 17 Emmert, David             11 JW                   2:42.34    2:35.15  
       34.47  1:14.87  1:56.64  2:35.15                                    
 18 Madpak, Alex              11 TAC                  2:48.04    2:41.30  
       35.48  1:16.21  1:58.61  2:41.30                                    
 19 Turbitt, Declan           11 TAC                  2:47.85    2:52.01  
       37.76  1:21.32  2:08.21  2:52.01                                    
 20 Yang, Noah                11 JW                   3:02.62    3:00.42  
       37.71  1:24.58  2:13.11  3:00.42                                    
 
Event 131  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Victoria         9 SAKA                 2:23.94    2:21.25   20  
       32.45  1:08.42  1:46.45  2:21.25                                    
  2 Crawford, Madeline        10 BAC                  2:27.63    2:21.70   17  
       32.93  1:10.15  1:47.66  2:21.70                                    
  3 Emmert, Abby              10 JW                   2:34.29    2:29.52   16  
       33.90  1:12.93  1:53.06  2:29.52                                    
  4 Gerdes, Leah              10 TAC                  2:41.49    2:31.26   15  
       34.26  1:12.65  1:52.58  2:31.26                                    
  5 Cohen, Sarah              10 JW                   2:36.80    2:34.62   14  
       35.42  1:13.98  1:55.47  2:34.62                                    
  6 Lee, Madelyn              10 BAC                  2:43.18    2:35.96   13  
       34.18  1:14.27  1:55.89  2:35.96                                    
  7 Flanigan, Kathryn         10 BAC                  3:45.36    2:37.23   12  
       36.07  1:16.91  1:58.35  2:37.23                                    
  8 McGoldrick, Riley         10 BAC                  2:55.11    2:37.44   11  
       36.63  1:17.57  1:58.60  2:37.44                                    
  9 Garcia, Victoria          10 BAC                  2:57.87    2:40.82    9  
       36.67  1:17.40  2:40.82                                             
 10 Smith, Trinity            10 SAKA                 2:51.69    2:41.66    7  
       37.22  1:19.66  2:01.98  2:41.66                                    
 11 Chapins, Sophia           10 TAC                  2:44.96    2:42.92    6  
       36.26  1:16.89  2:00.43  2:42.92                                    
 12 Callahan, Gillian         10 BAC                  3:21.88    2:44.23    5  
       37.64  1:20.30  2:03.16  2:44.23                                    
 13 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                2:53.06    2:44.71    4  
       37.57  1:20.28  2:03.03  2:44.71                                    
 14 Formon, Nicola             9 BAC                  3:12.52    2:45.05    3  
       36.83  1:20.78  2:03.90  2:45.05                                    
 15 Lawlor, Keira             10 BAC                  3:03.01    2:46.59    2  
 16 Broderick, Ava            10 JW                   3:19.33    2:48.64    1  
       37.51  1:20.34  2:01.91  2:48.64                                    
 17 Sobczak, Alexandra         9 JW                   2:58.64    2:53.76  
       36.26  1:20.80  2:08.92  2:53.76                                    
 18 Tovar, Eloisa              9 SAKA                 3:04.84    2:56.85  
       41.71  1:27.74  2:12.70  2:56.85                                    
 19 Boczkowski, Hazel          9 SAKA                 3:24.99    3:09.16  
       41.58  1:31.52  2:21.55  3:09.16                                    
 20 Kaltner, Olivia           10 BAC                  3:09.38    3:12.87  
       43.73  1:34.95  2:25.37  3:12.87                                    
 
Event 132  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Bennett           10 JW                   2:18.08    2:15.24   20  
       31.01  1:05.74  1:40.18  2:15.24                                    
  2 Smilevski, Max            10 SEA                  2:19.86    2:20.69   17  
       31.35  1:06.70  1:43.42  2:20.69                                    
  3 Chen, Daren               10 TAC                  2:27.37    2:24.76   16  
       32.63  1:10.27  1:48.53  2:24.76                                    
  4 Kim, Joshua               10 JW                   2:28.39    2:28.96   15  
       33.34  1:11.17  1:51.49  2:28.96                                    
  5 Willard, Georgie           9 JW                   2:37.08    2:35.33   14  
       35.48  1:14.97  1:55.99  2:35.33                                    
  6 Tropea, Julian             9 SAKA                 2:47.23    2:35.59   13  
       35.08  1:14.72  1:56.22  2:35.59                                    
  7 Gagner, Quinn             10 JW                   2:34.78    2:36.93   12  
       34.14  1:13.38  1:55.14  2:36.93                                    
  8 Steinmetz, Jovin           9 TAC                  2:54.70    2:40.12   11  
       37.27  1:19.00  1:59.62  2:40.12                                    
  9 Adams, Sam                10 JW                   2:37.97    2:41.55    9  
       35.58  1:16.44  2:00.12  2:41.55                                    
 10 Gray, Caelan              10 SAKA                 2:48.38    2:47.72    7  
       38.35  1:22.67  2:08.04  2:47.72                                    
 11 O'Day, Andrew              9 BAC                  4:02.20    3:00.85    6  
              2:15.71  3:00.85                                             
 12 Lewandowski, Dominik       9 JW                   3:07.37    3:05.91    5  
       38.65  1:25.37  3:05.91                                             
 
Event 133  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Amelia            12 JW                   1:01.11    1:03.15   20  
       30.63  1:03.15                                                      
  2 Willard, Campbell         12 JW                   1:10.41    1:05.65   17  
       32.04  1:05.65                                                      
  3 Finnegan, Meg             12 JW                   1:02.54    1:05.71   16  
       32.47  1:05.71                                                      
  4 Moyer, Ava                12 JW                   1:08.86    1:07.43   15  
       32.50  1:07.43                                                      
  5 Kuball, Lilliana          12 JW                   1:08.13    1:08.07   14  
       33.09  1:08.07                                                      
  6 Albuquerque, Alicia       12 JW                   1:09.02    1:08.49   13  
       33.57  1:08.49                                                      
  7 Seiger, Audrey            12 JW                   1:06.67    1:09.11   12  
       33.68  1:09.11                                                      
  8 O'Day, Heather            12 JW                   1:09.81    1:09.36   11  
       33.42  1:09.36                                                      
  9 Tonelli, Evangelia        12 JW                   1:11.61    1:09.44    9  
       33.48  1:09.44                                                      
 10 Moynihan, Delaney         12 BAC                  1:12.44    1:09.52    7  
       34.44  1:09.52                                                      
 11 Dimter, Emma              12 JW                   1:13.26    1:10.76    6  
       33.36  1:10.76                                                      
 12 Dragan, Noelle            12 JW                   1:11.34    1:11.13    5  
       33.75  1:11.13                                                      
 13 Fahy, Kaitlyn             12 JW                   1:13.96    1:11.41    4  
       34.82  1:11.41                                                      
 14 Londo, Maya               12 NRG                  1:11.94    1:11.69    3  
       34.95  1:11.69                                                      
 15 Callahan, Margot          12 BAC                  1:12.75    1:12.62    2  
       35.41  1:12.62                                                      
 16 Shi, Michelle             12 JW                   1:15.19    1:12.86    1  
       35.02  1:12.86                                                      
 17 Renouf, Stephanie         12 JW                   1:16.33    1:13.32  
       35.32  1:13.32                                                      
 18 Beggs, Christina          12 JW                   1:12.70    1:14.19  
       36.04  1:14.19                                                      
 19 Mahabir, Lily             12 VINY                 1:19.92    1:14.28  
       35.89  1:14.28                                                      
 20 Peifer, Ava               12 JW                   1:14.05    1:15.46  
 21 Crawford, Katie           12 BAC                  1:16.32    1:15.73  
       37.44  1:15.73                                                      
 22 Suleski, Kyra             11 JW                   1:13.44    1:16.26  
       37.37  1:16.26                                                      
 23 Diguey, Velina            11 UN!                  1:21.94    1:17.27  
       36.53  1:17.27                                                      
 24 Lai, Adriana              11 JW                   1:20.97    1:18.69  
       39.29  1:18.69                                                      
 25 Shields, Logan            11 JW                   1:18.41    1:19.93  
       38.16  1:19.93                                                      
 26 Gozdan, Madison           11 JW                   1:17.77    1:20.05  
       39.58  1:20.05                                                      
 27 Finkelstein, Mari         11 BAC                  1:23.82    1:21.37  
       37.98  1:21.37                                                      
 28 DeLong, Jessica           12 TAC                  1:22.16    1:21.52  
       40.33  1:21.52                                                      
 29 Koller, Madeleine         11 BAC                  1:36.56    1:21.91  
       39.67  1:21.91                                                      
 30 Simms, Serena             12 JW                   1:27.75    1:22.12  
 31 Wagner, Kaitlyn           11 JW                   1:26.93    1:22.63  
 32 Borzillo, Ava             12 JW                   1:26.39    1:23.73  
 33 Vinod, Aaditi             11 JW                   1:26.92    1:24.68  
       41.91  1:24.68                                                      
 34 Benol, Amelia             11 TAC                  1:25.08    1:25.23  
       42.33  1:25.23                                                      
 35 Askarova, Aliia           12 ORCA                 1:25.50    1:25.25  
       40.37  1:25.25                                                      
 36 Hadley, Emma              11 SAKA                 1:25.65    1:25.64  
 37 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                 1:22.78    1:25.69  
       42.59  1:25.69                                                      
 38 Magnitsky, Anastasia      12 JW                   1:28.05    1:27.28  
       41.34  1:27.28                                                      
 39 Romer, Natalie            11 JW                   2:00.38    1:34.70  
       43.67  1:34.70                                                      
 40 Mendel, Sadie             11 SAKA                 1:41.51    1:37.26  
       46.85  1:37.26                                                      
 41 Shagas, Sofia             12 ORCA                 1:45.50    1:37.59  
 
Event 134  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gagner, Owen              12 JW                   1:09.03    1:03.81   20  
       31.03  1:03.81                                                      
  2 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                 1:06.88    1:04.85   17  
       31.47  1:04.85                                                      
  3 Smilevski, Leo            12 SEA                  1:05.71    1:05.81   16  
       32.24  1:05.81                                                      
  4 Kim, Jonah                12 BAC                  1:08.31    1:06.76   15  
       32.54  1:06.76                                                      
  5 Derivaux, Charles         12 JW                   1:10.44    1:07.78   14  
       32.96  1:07.78                                                      
  6 Behm, Jack                11 JW                   1:09.70    1:08.22   13  
       33.47  1:08.22                                                      
  7 Kulp, Charlie             11 BAC                  1:10.02    1:08.34   12  
       33.43  1:08.34                                                      
  8 Broderick, Liam           11 JW                   1:10.28    1:09.19   11  
       33.65  1:09.19                                                      
  9 Catania, Massimo          12 JW                   1:09.47    1:09.78    9  
       34.45  1:09.78                                                      
 10 Smilevski, Alex           12 SEA                  1:09.46    1:11.01    7  
       34.30  1:11.01                                                      
 11 McGuinn, Pearse           11 HAWK                 1:11.30    1:11.03    6  
       34.50  1:11.03                                                      
 12 Schaffling, Patrick       12 NRG                  1:16.49    1:13.66    5  
       36.34  1:13.66                                                      
 13 Staniszewski, Darek       12 JW                   1:22.50    1:15.08    4  
 14 Broadbelt, Colin          11 JW                   1:15.51    1:15.40    3  
       35.68  1:15.40                                                      
 15 Yurkewicz, Alex           11 JW                   1:18.13    1:16.24    2  
       36.86  1:16.24                                                      
 16 Shimkus, John Paul        11 TAC                  1:14.52    1:16.43    1  
       36.95  1:16.43                                                      
 17 Hackett, James            12 TAC                  1:22.27    1:17.29  
       39.69  1:17.29                                                      
 18 Emmert, David             11 JW                   1:18.31    1:17.51  
       39.12  1:17.51                                                      
 19 DeSumma, Trevor           11 JW                   1:22.78    1:17.98  
       36.98  1:17.98                                                      
 20 Li, Sean                  12 JW                   1:21.66    1:18.15  
       38.98  1:18.15                                                      
 21 Staniszewski, Marek       12 JW                   1:32.41    1:19.01  
       38.02  1:19.01                                                      
 22 Buchanan, Matthew         12 CHEL                 1:20.89    1:19.28  
       38.49  1:19.28                                                      
 23 Macko, Rohan              11 JW                   1:28.31    1:20.99  
       39.44  1:20.99                                                      
 24 Wei, Zachary              11 JW                   1:23.41    1:21.11  
       38.66  1:21.11                                                      
 25 Connelly, John Ryan       11 JW                   1:19.05    1:22.35  
       40.01  1:22.35                                                      
 26 Gilmore, Sean             11 UN-99                1:22.15    1:22.80  
       40.98  1:22.80                                                      
 27 Layshchuk, Vitaliy        12 ORCA                 1:47.50    1:24.11  
     1:24.24  1:24.11                                                      
 28 Chua, Luke                11 BAC                  1:27.07    1:24.84  
       41.74  1:24.84                                                      
 29 Madpak, Alex              11 TAC                  1:30.79    1:24.91  
       41.67  1:24.91                                                      
 30 Burmaster, Andrew         12 JW                   1:29.09    1:25.55  
 31 Yang, Noah                11 JW                   1:29.04    1:26.31  
       41.32  1:26.31                                                      
 32 Kyrnychuk, Robert         11 ORCA                 1:27.47    1:26.96  
       41.04  1:26.96                                                      
 33 Isakov, Idan              12 ORCA                 1:27.26    1:27.63  
       43.36  1:27.63                                                      
 34 Turbitt, Declan           11 TAC                  1:27.54    1:30.23  
       43.83  1:30.23                                                      
 35 Bardinas, Luke            12 TAC                  1:38.36    1:32.95  
       45.19  1:32.95                                                      
 36 Culver, Joey              11 NRG                  1:40.56    1:33.91  
       46.20  1:33.91                                                      
 37 Bedi, Ryan                11 JW                   1:38.01    1:36.73  
       46.71  1:36.73                                                      
 38 Elamthuruthy, Alex        12 JW                   1:37.37    1:38.75  
 39 Vepkhadze, George         11 ORCA                 1:35.50    1:38.88  
       46.99  1:38.88                                                      
 40 Sumin, Anthony            11 ORCA                 1:40.60    1:39.24  
       46.72  1:39.24                                                      
 41 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                  1:59.01    1:42.70  
     1:42.71  1:42.70                                                      
 42 Shinjiashvili, Georgi     11 ORCA                 1:49.50    1:51.34  
       53.23  1:51.34                                                      
 
Event 135  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emmert, Abby              10 JW                     34.08      34.05   20  
  2 Treglia, Megan            10 JW                     37.57      35.41   17  
  3 Lee, Madelyn              10 BAC                    36.70      36.09   16  
  4 Crawford, Madeline        10 BAC                    38.41      36.67   15  
  5 Gerdes, Leah              10 TAC                    38.41      36.71   14  
  6 Bak, Renee                10 JW                     41.16      37.27   13  
  7 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS                38.53      37.96   12  
  8 Cortes, Erin              10 JW                     38.87      38.41   11  
  9 Formon, Nicola             9 BAC                    38.17      38.54    9  
 10 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                  39.74      38.87    7  
 11 Chapins, Sophia           10 TAC                    40.44      39.38    6  
 12 Cohen, Sarah              10 JW                     39.07      39.48    5  
 13 Lehman, Alyce              9 JW                     40.73      39.59    4  
 14 Smith, Trinity            10 SAKA                   42.95      39.95    3  
 15 Kennedy, Aila             10 BAC                    41.82      40.10    2  
 16 White, Emily              10 NRG                    40.44      40.41    1  
 17 Callahan, Delia           10 BAC                    41.73      40.50  
 18 Sobczak, Alexandra         9 JW                     42.47      40.83  
 19 Bolstad, Nora             10 TAC                    40.07      41.06  
 20 Tolly, Emma               10 TAC                    43.09      41.35  
 21 Branscom, Raya            10 JW                     43.62      41.48  
 22 Stibler, Bella            10 JW                     43.50      41.84  
 23 Hill, Tierney             10 CHEL                   45.04      41.88  
 24 Boczkowski, Hazel          9 SAKA                   45.16      42.50  
 25 Sheehan, Reagan            9 JW                     49.01      42.61  
 26 Callahan, Gillian         10 BAC                    41.90      42.65  
 27 Trampe, Carly             10 JW                     44.80      42.98  
 28 Bell, Sofia                9 CHEL                   44.98      43.68  
 29 Shuff, Willow             10 UN-99                  46.51      43.95  
 30 Ho, Jane                  10 JW                     44.41      44.06  
 31 Tovar, Eloisa              9 SAKA                   45.81      44.19  
 32 Kaltner, Olivia           10 BAC                    42.62      44.41  
 33 McQuaid, Madison           9 JW                     47.48      44.44  
 34 Renouf, Emily             10 JW                     44.84      44.53  
 35 Hackett, Lilly             9 TAC                    46.84      45.87  
 36 Hartwell, Klara            9 CHEL                   45.72      46.65  
 37 Jakub, Sarah               9 TAC                    53.61      47.49  
 38 Spitzenberger, Tia        10 JW                     51.70      47.59  
 39 Clark, Grace              10 TAC                    47.08      47.92  
 40 Chatrath, Ivana            9 JW                     50.28      47.97  
 40 Wagner, Emily              9 JW                     49.77      47.97  
 42 Hayes, Mirabelle          10 CHEL                   46.48      48.49  
 43 Gaj, Catherine             9 JW                     50.19      49.38  
 44 Deck, Josephine            9 CHEL                   54.47      49.79  
       50.89    49.79                                                      
 45 Scott, Macyn              10 JW                     50.43      50.47  
 46 Montvydas, Sophia          9 NRG                    46.72      51.10  
 47 MacDougall, Cate           9 CHEL                   58.82      56.16  
 
Event 136  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Bennett           10 JW                     31.94      30.96   20  
  2 Chen, Daren               10 TAC                    34.28      33.31   17  
  3 Adams, Sam                10 JW                     35.93      36.08   16  
  4 Moon, Peter                9 JW                     37.60      36.72   15  
  5 Tropea, Julian             9 SAKA                   39.56      38.67   14  
  6 Kulp, Jack                 9 BAC                    39.85      39.65   13  
  7 Catania, Giovanni          9 JW                     40.71      40.19   12  
  8 Conti, Alex                9 TAC                    42.04      40.94   11  
  9 Moyer, Ryan                9 JW                     40.18      41.06    9  
 10 Horan, Ryder               9 JW                     42.76      41.64    7  
 11 Steinmetz, Jovin           9 TAC                    41.81      41.82    6  
 12 Quintieri, Tommy          10 NRG                    43.19      42.18    5  
 13 O'Day, Andrew              9 BAC                    43.07      42.88    4  
 14 Shimkus, Noah              9 TAC                    43.85      43.07    3  
 15 Lewandowski, Dominik       9 JW                     43.35      45.05    2  
 16 Yerkes, Jacob              9 JW                     45.46      45.35    1  
 17 Finn, Luke                 9 TAC                    47.32      45.86  
 18 Antes, Jack                9 JW                     47.79      46.14  
 19 Strauss, Matthew           9 JW                     47.99      47.20  
 20 Purumandla, Abhi          10 JW                     50.33      47.75  
 21 Massood, Jacobus           9 TAC                    51.71      48.40  
 22 Schneider, Tristan        10 JW                     48.79      50.21  
 23 Shinjiashvili, Nodari      9 ORCA                   45.50      50.41  
 24 Rakitskiy-Smetana, Aviel   9 ORCA                   48.80      51.49  
 25 McLean, Michael           10 JW                     55.91      52.31  
 26 Shimkus, AJ                9 TAC                  1:08.24      56.29  
 
Event 137  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Meg             12 JW                   2:32.51    2:24.34   20  
       31.11  1:06.89  1:44.89  2:24.34                                    
  2 Chow, Olivia              12 BAC                  2:35.31    2:33.77   17  
       31.97  1:09.24  1:51.72  2:33.77                                    
  3 Smith, Megan              12 NRG                  2:41.25    2:38.03   16  
       35.69  1:16.91  1:58.77  2:38.03                                    
  4 Sathe, Reva               12 BAC                  3:14.13L   2:42.39   15  
       35.60  1:18.11  2:01.16  2:42.39                                    
  5 Neely, Abby               12 JW                   2:44.06    2:42.75   14  
       34.43  1:16.38  2:01.09  2:42.75                                    
  6 Davis, Ellie              11 JW                   2:56.46    2:56.89   13  
       37.65  1:23.79  2:10.43  2:56.89                                    
  7 Petrella, Zoe             11 TAC                  2:55.15    3:11.26   12  
       42.64  1:30.88  2:22.41  3:11.26                                    
 
Event 138  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, James                12 JW                   2:13.90    2:10.29   20  
       28.94  1:02.02  1:36.46  2:10.29                                    
  2 Cortes, Ryan              12 JW                   2:23.23    2:11.43   17  
       29.98  1:02.24  1:37.69  2:11.43                                    
  3 Moyer, JD                 12 JW                   2:22.67    2:16.19   16  
       31.86  1:07.20  1:42.26  2:16.19                                    
  4 Kulp, Charlie             11 BAC                  2:41.02    2:36.00   15  
       34.78  1:15.01  1:58.12  2:36.00                                    
  5 O'Day, Ryan               11 BAC                  3:33.18L   2:52.67   14  
       38.05  1:22.64  2:07.84  2:52.67                                    
 
Event 139  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Victoria         9 SAKA                 2:46.92    2:41.45   20  
       34.67  1:15.58  2:05.58  2:41.45                                    
  2 Foppa, Ashley             10 UN!                  2:55.28    2:50.75   17  
       34.67  1:16.78  2:10.26  2:50.75                                    
  3 Lee, Madelyn              10 BAC                  3:03.30    2:52.92   16  
       37.30  1:21.37  2:13.82  2:52.92                                    
  4 Flanigan, Kathryn         10 BAC                  2:58.74    2:57.28   15  
       39.00  1:25.54  2:18.82  2:57.28                                    
  5 McGoldrick, Riley         10 BAC                  3:26.28    2:58.56   14  
       39.94  1:25.51  2:20.10  2:58.56                                    
  6 Garcia, Victoria          10 BAC                  3:06.84    3:00.71   13  
              1:25.84  2:20.01  3:00.71                                    
  7 Broderick, Ava            10 JW                   3:14.81    3:01.88   12  
       42.27  1:28.44  2:20.06  3:01.88                                    
  8 Formon, Nicola             9 BAC                  3:13.03    3:01.93   11  
       39.29  1:24.66  2:21.12  3:01.93                                    
  9 Lehman, Alyce              9 JW                   3:08.11    3:05.48    9  
       37.95  1:25.31  2:26.22  3:05.48                                    
 10 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                3:09.72    3:05.55    7  
       42.32  1:27.24  2:24.90  3:05.55                                    
 11 Lawlor, Keira             10 BAC                  3:12.89    3:05.65    6  
     1:28.96           2:26.05  3:05.65                                    
 12 Kennedy, Aila             10 BAC                  3:22.27    3:07.67    5  
       42.23  1:27.96  2:24.14  3:07.67                                    
 13 Callahan, Gillian         10 BAC                  3:17.06    3:10.70    4  
       44.40  1:31.76  2:30.69  3:10.70                                    
 14 Callahan, Delia           10 BAC                  3:11.34    3:11.47    3  
       45.35  1:32.72  2:29.02  3:11.47                                    
 15 Dorsi, Hope                9 TAC                  3:25.01    3:15.18    2  
       42.07  1:30.46  2:32.35  3:15.18                                    
 16 Kaltner, Olivia           10 BAC                  3:33.67    3:37.88    1  
       50.73  1:42.70  2:49.79  3:37.88                                    
 
Event 140  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Bennett           10 JW                   2:41.03    2:38.16   20  
       36.69  1:13.54  2:03.13  2:38.16                                    
  2 Kim, Joshua               10 JW                   2:40.74    2:42.89   17  
       34.70  1:15.35  2:03.29  2:42.89                                    
  3 Moyer, Ryan                9 JW                   2:57.80    2:56.22   16  
       37.31  1:23.71  2:14.45  2:56.22                                    
  4 Kulp, Jack                 9 BAC                  3:09.63    3:00.81   15  
       40.56  1:26.72  2:22.53  3:00.81                                    
  5 Adams, Sam                10 JW                   2:59.48    3:01.43   14  
       41.43  1:25.83  2:22.75  3:01.43                                    
  6 Gray, Caelan              10 SAKA                 3:22.69    3:10.70   13  
       41.63  1:29.02  2:27.60  3:10.70                                    
  7 Gallagher, Nate            9 JW                   3:27.38    3:27.79   12  
       47.15  1:39.89  2:41.19  3:27.79                                    
 
Event 141  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finnegan, Meg             12 JW                     26.20      27.06   20  
  2 Sholevar, Meera           12 JW                     27.37      27.16   17  
  3 Yerkes, Sammy             12 JW                     27.48      27.17   16  
  4 Seiger, Audrey            12 JW                     26.03      27.19   15  
  5 Albuquerque, Alicia       12 JW                     27.20      27.20   14  
  6 Dimter, Emma              12 JW                     28.28      27.41   12.5
  6 Wright, Amelia            12 JW                     26.64      27.41   12.5
  8 Gallagher, Rachel         11 JW                     28.05      27.42   11  
  9 Kuball, Lilliana          12 JW                     28.06      27.66    9  
 10 O'Day, Heather            12 JW                     28.60      27.70    7  
 11 Dragan, Noelle            12 JW                     28.57      27.84    6  
 12 Curran, Kate              12 BAC                    27.86      27.92    5  
 13 Bundonis, Shaye           12 BAC                    28.39      28.33    4  
 14 Peifer, Ava               12 JW                     28.76      28.49    3  
 15 Mahabir, Lily             12 VINY                   29.25      28.61    2  
 16 Moynihan, Delaney         12 BAC                    29.51      28.62    1  
 17 Diguey, Velina            11 UN!                    29.40      28.63  
 18 McKenna, Molly            12 TAC                    29.15      28.65  
 19 Fahy, Kaitlyn             12 JW                     29.12      28.80  
 20 Renouf, Stephanie         12 JW                     31.14      28.87  
 21 Smith, Megan              12 NRG                    29.77      29.39  
 22 Beggs, Christina          12 JW                     29.13      29.46  
 23 Londo, Maya               12 NRG                    30.18      29.60  
 24 Callahan, Margot          12 BAC                    29.94      29.80  
 25 Tonelli, Evangelia        12 JW                     31.25      30.05  
 26 Petrella, Kathleen        11 TAC                    30.62      30.41  
 26 Zingle, Kala              12 SAKA                   30.24      30.41  
 28 Gozdan, Madison           11 JW                     29.59      30.43  
 29 Shi, Michelle             12 JW                     31.99      30.55  
 30 Suleski, Kyra             11 JW                     31.21      30.72  
 31 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS                32.03      30.81  
 32 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                    31.43      30.91  
 33 Lai, Adriana              11 JW                     32.25      31.02  
 34 Crawford, Katie           12 BAC                    30.93      31.19  
 35 O'Day, Kerry              12 JW                     32.33      31.30  
 36 Ellis, Ava                11 JW                     32.68      31.76  
 37 Shields, Logan            11 JW                     32.19      32.21  
 38 Miller, Dylan             12 CHEL                   33.36      32.37  
 38 Hadley, Emma              11 SAKA                   32.65      32.37  
 40 Simms, Serena             12 JW                     34.00      32.57  
 41 DeLong, Jessica           12 TAC                    33.14      32.75  
 42 Koller, Madeleine         11 BAC                    35.47      32.91  
 43 Benol, Amelia             11 TAC                    34.17      33.22  
 44 Petrella, Zoe             11 TAC                    33.15      33.48  
 45 Romer, Natalie            11 JW                     34.34      33.84  
 46 Askarova, Aliia           12 ORCA                   37.21      33.93  
 47 Vinod, Aaditi             11 JW                     38.74      34.41  
 48 Finkelstein, Mari         11 BAC                    37.45      34.64  
 49 Borzillo, Ava             12 JW                     34.41      34.87  
 50 Magnitsky, Anastasia      12 JW                     35.63      35.33  
 51 Jenkins, Asata            11 CHEL                   37.14      36.79  
 52 Mendel, Sadie             11 SAKA                   40.04      37.39  
 53 Abraham, Audrey           12 CHEL                   37.74      37.48  
 54 Shagas, Sofia             12 ORCA                   46.60      39.27  
 
Event 142  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Henry           12 JW                     25.93      24.35   20  
  2 Gagner, Owen              12 JW                     26.27      26.43   17  
  3 Mortellite, Anthony       12 JW                     27.62      26.47   16  
  4 Kulp, Charlie             11 BAC                    27.05      27.03   15  
  5 Derivaux, Charles         12 JW                     27.66      27.12   14  
  6 Smilevski, Leo            12 SEA                    26.75      27.19   13  
  7 Kim, Jonah                12 BAC                    27.43      27.45   12  
  8 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                   28.16      28.16   11  
  9 Catania, Massimo          12 JW                     28.84      28.35    9  
 10 Smilevski, Alex           12 SEA                    28.44      28.48    7  
 11 McGuinn, Pearse           11 HAWK                   28.86      28.53    6  
 12 Ageyev, David             12 ORCA                   28.20      28.70    5  
 13 Staniszewski, Darek       12 JW                     29.50      28.74    4  
 14 Li, Sean                  12 JW                     28.82      28.75    3  
 15 Buonadonna, Dante         11 MARLINS                29.18      29.13    2  
 16 Staniszewski, Marek       12 JW                     30.86      29.23    1  
 17 Broadbelt, Colin          11 JW                     30.48      30.36  
 18 Emmert, David             11 JW                     30.34      30.38  
 19 Schaffling, Patrick       12 NRG                    31.88      30.52  
 20 Yurkewicz, Alex           11 JW                     32.47      30.58  
 21 Macko, Rohan              11 JW                     31.67      30.62  
 22 Hackett, James            12 TAC                    31.95      31.25  
 23 Layshchuk, Vitaliy        12 ORCA                   36.08      31.26  
 24 Isakov, Idan              12 ORCA                   33.53      31.43  
 25 DeSumma, Trevor           11 JW                     32.38      31.51  
 26 Buchanan, Matthew         12 CHEL                   31.75      31.80  
 27 Shimkus, John Paul        11 TAC                    30.69      31.83  
 28 Gilmore, Sean             11 UN-99                  32.46      31.88  
 29 Trampe, RJ                11 JW                     32.62      32.43  
 30 Jester, Derek             12 CHEL                   32.03      32.65  
 31 Wei, Zachary              11 JW                     41.56      32.90  
 32 Turbitt, Declan           11 TAC                    33.65      33.32  
 33 Madpak, Alex              11 TAC                    34.41      33.44  
 34 Burmaster, Andrew         12 JW                     33.88      33.59  
 35 Connelly, John Ryan       11 JW                     34.65      33.64  
 36 Kyrnychuk, Robert         11 ORCA                   34.96      33.97  
 37 Elamthuruthy, Alex        12 JW                     35.83      34.33  
 38 Yang, Noah                11 JW                     34.99      34.78  
 39 Sumin, Anthony            11 ORCA                   38.00      35.97  
 40 Bardinas, Luke            12 TAC                    39.17      37.71  
 41 Culver, Joey              11 NRG                    42.31      38.99  
 42 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                    42.54      39.25  
 43 Dobleman, Landon          11 JW                     42.69      40.22  
 44 Threston, Christopher     11 JW                     43.82      40.90  
 45 Shinjiashvili, Georgi     11 ORCA                   44.16      41.89  
 46 Vepkhadze, George         11 ORCA                   38.80      42.67  
 
Event 143  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Victoria         9 SAKA                   30.85      30.48   20  
  2 Emmert, Abby              10 JW                     32.30      30.85   17  
  3 Foppa, Ashley             10 UN!                    30.83      31.00   16  
  4 Bak, Renee                10 JW                     33.61      31.47   15  
  5 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS                32.15      31.92   14  
  6 Cohen, Sarah              10 JW                     30.19      31.98   13  
  7 Treglia, Megan            10 JW                     32.93      32.11   12  
  8 Lehman, Alyce              9 JW                     32.74      32.23   11  
  9 Gerdes, Leah              10 TAC                    33.42      32.59    9  
 10 White, Emily              10 NRG                    34.21      32.67    7  
 11 Sobczak, Alexandra         9 JW                     34.61      33.79    6  
 12 Chapins, Sophia           10 TAC                    32.32      34.28    5  
 13 Cortes, Erin              10 JW                     33.57      34.41    4  
 14 Lawlor, Keira             10 BAC                    33.77      34.43    3  
 15 Smith, Trinity            10 SAKA                   35.75      34.49    2  
 16 Sheehan, Reagan            9 JW                     36.68      35.52    1  
 17 Broderick, Ava            10 JW                     35.44      35.68  
 18 Bolstad, Nora             10 TAC                    34.94      35.97  
 19 Hill, Tierney             10 CHEL                   37.52      36.01  
 20 Callahan, Delia           10 BAC                    37.98      36.14  
 21 Stibler, Bella            10 JW                     36.72      36.63  
 22 Trampe, Carly             10 JW                     35.85      36.64  
 23 Shuff, Willow             10 UN-99                  37.45      36.67  
 24 Carmody, Zoey              9 JW                     39.00      36.95  
 25 Tolly, Emma               10 TAC                    36.84      37.47  
 26 Dorsi, Hope                9 TAC                    39.40      37.79  
 27 Downs, Kenny               9 JW                     39.93      37.95  
 28 McQuaid, Madison           9 JW                     41.06      38.00  
 29 Branscom, Raya            10 JW                     41.51      38.07  
 30 Tovar, Eloisa              9 SAKA                   38.15      38.18  
 31 Bell, Sofia                9 CHEL                   40.74      38.98  
 32 Renouf, Emily             10 JW                     39.13      39.10  
 33 Hayes, Mirabelle          10 CHEL                   39.53      39.13  
 34 Ho, Jane                  10 JW                     39.21      39.19  
 35 Boczkowski, Hazel          9 SAKA                   40.58      39.21  
 36 Deck, Josephine            9 CHEL                   40.57      39.91  
 37 Hartwell, Klara            9 CHEL                   40.50      40.39  
 38 Kaltner, Olivia           10 BAC                    37.62      40.70  
 39 Clark, Grace              10 TAC                    39.20      40.89  
 40 Jakub, Sarah               9 TAC                    45.26      42.03  
 41 Scott, Macyn              10 JW                     41.65      42.21  
 42 Schadel, Emmaline         10 CHEL                   41.92      42.40  
 43 Chatrath, Ivana            9 JW                     43.30      42.87  
 44 Hackett, Lilly             9 TAC                    45.97      44.54  
 45 Montvydas, Sophia          9 NRG                    36.21      45.38  
 46 Wagner, Emily              9 JW                     46.83      46.34  
 47 Spitzenberger, Tia        10 JW                     44.66      47.70  
 48 Gaj, Catherine             9 JW                     48.66      50.26  
 49 MacDougall, Cate           9 CHEL                   56.68    1:00.68  
 
Event 144  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Bennett           10 JW                     28.55      29.15   20  
  2 Chen, Daren               10 TAC                    29.99      30.07   17  
  3 Smilevski, Max            10 SEA                    29.55      30.27   16  
  4 Tropea, Julian             9 SAKA                   34.48      31.61   15  
  5 Gagner, Quinn             10 JW                     31.56      32.02   14  
  6 Willard, Georgie           9 JW                     32.18      32.37   13  
  7 Adams, Sam                10 JW                     32.43      32.88   12  
  8 Lewandowski, Dominik       9 JW                     34.99      33.67   11  
  9 Conti, Alex                9 TAC                    36.49      34.03    9  
 10 Gray, Caelan              10 SAKA                   35.46      34.14    7  
 11 Moon, Peter                9 JW                     35.77      34.24    6  
 12 Catania, Giovanni          9 JW                     35.24      35.19    5  
 13 Horan, Ryder               9 JW                     35.63      35.40    4  
 14 Kulp, Jack                 9 BAC                    33.08      36.33    3  
 15 Quintieri, Tommy          10 NRG                    38.04      36.67    2  
 16 Gallagher, Nate            9 JW                     37.56      37.02    1  
 17 O'Day, Andrew              9 BAC                    37.00      37.31  
 18 Witts, Ryan                9 JW                     40.05      38.27  
 19 Shimkus, Noah              9 TAC                    39.82      38.39  
 20 Antes, Jack                9 JW                     42.32      39.39  
 21 Finn, Luke                 9 TAC                    41.27      40.24  
 22 Purumandla, Abhi          10 JW                     44.77      40.61  
 23 Shinjiashvili, Nodari      9 ORCA                   40.53      41.35  
 24 Schneider, Tristan        10 JW                     42.93      42.39  
 25 Yerkes, Jacob              9 JW                     43.87      43.18  
 26 Massood, Jacobus           9 TAC                    49.17      43.24  
 27 Strauss, Matthew           9 JW                     42.43      44.09  
 28 Rakitskiy-Smetana, Aviel   9 ORCA                   43.90      46.05  
 29 McLean, Michael           10 JW                     57.92      51.40  
 30 Shimkus, AJ                9 TAC                    54.56      55.74  
 31 Sellers, Ian               9 CHEL                   54.08      55.92  
 
Event 145  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chow, Olivia              12 BAC                  2:20.94    2:19.84   20  
       30.59  1:04.73  1:48.87  2:19.84                                    
  2 Albuquerque, Alicia       12 JW                   2:32.34    2:24.83   17  
       30.48  1:07.98  1:52.00  2:24.83                                    
  3 Moynihan, Delaney         12 BAC                  2:25.15    2:25.23   16  
       32.66  1:09.84  1:52.19  2:25.23                                    
  4 Kuball, Lilliana          12 JW                   2:28.28    2:25.39   15  
       31.73  1:07.81  1:50.50  2:25.39                                    
  5 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 2:32.40    2:25.44   14  
       31.68  1:10.80  1:51.35  2:25.44                                    
  6 Willard, Campbell         12 JW                   2:34.12    2:26.02   13  
       32.38  1:09.51  1:54.93  2:26.02                                    
  7 Sholevar, Meera           12 JW                   2:43.40    2:26.82   12  
       30.42  1:07.36  1:53.12  2:26.82                                    
  8 Moyer, Ava                12 JW                   2:29.99    2:26.93   11  
       31.47  1:09.43  1:54.71  2:26.93                                    
  9 Callahan, Margot          12 BAC                  2:34.29    2:27.05    9  
       32.90  1:12.96  1:53.49  2:27.05                                    
 10 Curran, Kate              12 BAC                  2:30.72    2:29.34    7  
       32.25  1:08.30  1:56.55  2:29.34                                    
 11 Neely, Abby               12 JW                   2:31.02    2:30.82    6  
       31.76  1:11.88  1:54.93  2:30.82                                    
 12 O'Day, Heather            12 JW                   2:39.45    2:32.13    5  
       36.40  1:14.68  1:59.84  2:32.13                                    
 13 Bundonis, Shaye           12 BAC                  2:56.99    2:37.18    4  
       33.41  1:13.14  2:03.32  2:37.18                                    
 14 Fahy, Kaitlyn             12 JW                   2:46.73    2:37.34    3  
       32.73  1:12.20  2:01.01  2:37.34                                    
 15 McKenna, Molly            12 TAC                  2:37.90    2:39.27    2  
       37.34  1:17.53  2:04.70  2:39.27                                    
 16 Sathe, Reva               12 BAC                  2:40.33    2:42.17    1  
       36.14  1:16.62  2:06.57  2:42.17                                    
 17 Petrella, Kathleen        11 TAC                  2:39.15    2:45.41  
       36.44  1:17.87  2:05.61  2:45.41                                    
 18 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                 2:52.72    2:47.12  
       37.88  1:20.88  2:11.40  2:47.12                                    
 19 Shi, Michelle             12 JW                   2:49.60    2:48.37  
       37.62  1:17.98  2:09.34  2:48.37                                    
 20 Wiley, Sadie              11 NRG                  2:48.19    2:49.38  
       39.31  1:23.45  2:13.07  2:49.38                                    
 21 Davis, Ellie              11 JW                   2:58.25    2:53.08  
       38.78  1:22.87  2:14.33  2:53.08                                    
 22 O'Day, Kerry              12 JW                   2:54.89    2:53.95  
       40.17  1:23.64  2:15.79  2:53.95                                    
 23 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                  2:55.73    2:56.02  
       40.06  1:23.42  2:19.23  2:56.02                                    
 24 Wagner, Kaitlyn           11 JW                   3:12.62    3:01.62  
       42.36  1:26.01  2:19.83  3:01.62                                    
 25 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS              3:00.32    3:02.41  
       40.57  1:29.80  2:21.14  3:02.41                                    
 26 Finkelstein, Mari         11 BAC                  3:17.94    3:04.71  
       41.48  1:26.72  2:20.12  3:04.71                                    
 27 Askarova, Aliia           12 ORCA                 2:55.50    3:10.95  
       42.54  1:29.06  2:24.68  3:10.95                                    
 28 Romer, Natalie            11 JW                   3:23.83    3:28.38  
       45.05  1:40.05  2:44.03  3:28.38                                    
 29 Mendel, Sadie             11 SAKA                 3:55.51    3:31.32  
       54.51  1:46.79  2:43.03  3:31.32                                    
 
Event 146  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, James                12 JW                   2:11.55    2:09.15   20  
       27.82  1:02.64  1:39.21  2:09.15                                    
  2 Cortes, Ryan              12 JW                   2:17.71    2:12.36   17  
       27.80  1:03.19  1:42.39  2:12.36                                    
  3 Mortellite, Anthony       12 JW                   2:20.82    2:19.40   16  
       30.20  1:05.90  1:47.32  2:19.40                                    
  4 Smilevski, Leo            12 SEA                  2:20.31    2:27.31   15  
       32.40  1:09.23  1:52.99  2:27.31                                    
  5 Broderick, Liam           11 JW                   2:33.87    2:31.26   14  
       30.42  1:08.58  1:58.12  2:31.26                                    
  6 Catania, Massimo          12 JW                   2:34.60    2:31.68   13  
       34.09  1:14.12  1:59.49  2:31.68                                    
  7 Behm, Jack                11 JW                   2:32.33    2:31.84   12  
       34.51  1:12.76  1:57.91  2:31.84                                    
  8 Schaffling, Patrick       12 NRG                  2:49.77    2:39.57   11  
       35.71  1:14.38  2:02.51  2:39.57                                    
  9 O'Day, Ryan               11 BAC                  2:52.29    2:41.57    9  
       35.82  1:16.22  2:06.01  2:41.57                                    
 10 Yurkewicz, Alex           11 JW                   2:54.95    2:53.61    7  
       37.33  1:21.46  2:53.61                                             
 11 Chua, Luke                11 BAC                  3:16.11    3:02.90    6  
       42.70  1:28.40  2:20.53  3:02.90                                    
 
Event 147  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Victoria         9 SAKA                   33.40      33.61   20  
  2 Crawford, Madeline        10 BAC                    34.64      34.78   17  
  3 Lehman, Alyce              9 JW                     36.23      35.00   16  
  4 Cohen, Sarah              10 JW                     32.98      35.47   15  
  5 White, Emily              10 NRG                    39.19      35.50   14  
  6 Flanigan, Kathryn         10 BAC                    38.40      36.04   13  
  7 Bak, Renee                10 JW                     39.49      36.64   12  
  8 Garcia, Victoria          10 BAC                    38.85      36.80   11  
  9 McGoldrick, Riley         10 BAC                    37.61      37.25    9  
 10 Treglia, Megan            10 JW                     37.13      37.38    7  
 11 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS                38.26      37.78    6  
 12 Simonetti, Elsa           10 CHEL                   38.97      38.39    5  
 13 Smith, Trinity            10 SAKA                   40.18      38.43    4  
 14 Kennedy, Aila             10 BAC                    41.44      38.66    3  
 15 Dorsi, Hope                9 TAC                    41.92      38.68    2  
 16 Cortes, Erin              10 JW                     39.29      39.00    1  
 17 Broderick, Ava            10 JW                     40.80      40.45  
 18 Chapins, Sophia           10 TAC                    37.59      40.88  
 19 Trampe, Carly             10 JW                     48.69      41.70  
 20 Steinfort, Mollypaige     10 UN-99                  41.92      41.76  
 21 Bolstad, Nora             10 TAC                    41.52      41.82  
 22 Callahan, Gillian         10 BAC                    40.29      42.35  
 23 Branscom, Raya            10 JW                     44.90      43.43  
 24 Renouf, Emily             10 JW                     43.25      43.60  
 25 Ho, Jane                  10 JW                     46.93      44.72  
 26 Callahan, Delia           10 BAC                    43.36      45.39  
 27 Sheehan, Reagan            9 JW                     48.66      46.24  
 28 Stibler, Bella            10 JW                     45.81      47.71  
 29 Tovar, Eloisa              9 SAKA                   46.72      47.81  
 30 Clark, Grace              10 TAC                    46.29      48.40  
 31 McQuaid, Madison           9 JW                     53.35      48.79  
 32 Scott, Macyn              10 JW                     49.83      48.94  
 33 Boczkowski, Hazel          9 SAKA                   49.07      49.81  
 34 Chatrath, Ivana            9 JW                     55.65      51.14  
 35 Tolly, Emma               10 TAC                    48.93      51.23  
 36 Hackett, Lilly             9 TAC                  1:20.01      52.06  
 37 Spitzenberger, Tia        10 JW                     52.44      53.97  
 38 Wagner, Emily              9 JW                     55.43      56.93  
 39 Montvydas, Sophia          9 NRG                    56.88      57.01  
 40 Deck, Josephine            9 CHEL                   55.56      59.52  
 41 Jakub, Sarah               9 TAC                  1:11.34    1:00.71  
 42 Gaj, Catherine             9 JW                   1:00.28    1:01.08  
 
Event 148  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smilevski, Max            10 SEA                    32.94      34.02   20  
  2 Chen, Daren               10 TAC                    34.64      34.14   17  
  3 Willard, Georgie           9 JW                     35.21      35.41   16  
  4 Moyer, Ryan                9 JW                     36.04      35.47   15  
  5 Gagner, Quinn             10 JW                     34.06      36.66   14  
  6 Tropea, Julian             9 SAKA                   39.56      38.50   13  
  7 Steinmetz, Jovin           9 TAC                    38.83      40.61   12  
  8 Horan, Ryder               9 JW                     41.43      43.57   11  
  9 Gallagher, Nate            9 JW                     44.61      45.75    9  
 10 Conti, Alex                9 TAC                    48.95      50.43    7  
 11 Quintieri, Tommy          10 NRG                    49.55      50.49    6  
 12 Shimkus, Noah              9 TAC                    53.39      52.74    5  
 13 Purumandla, Abhi          10 JW                     58.35      52.76    4  
 14 Strauss, Matthew           9 JW                     48.74      52.81    3  
 15 Yerkes, Jacob              9 JW                     53.66      53.51    2  
 16 Schneider, Tristan        10 JW                     56.03      54.84    1  
 17 Antes, Jack                9 JW                   1:00.47      58.23  
 18 Finn, Luke                 9 TAC                    57.31      58.73  
 -- Lewandowski, Dominik       9 JW                     43.05         DQ  
 -- Massood, Jacobus           9 TAC                  1:12.01         DQ  
 -- Catania, Giovanni          9 JW                     44.89         DQ  
 
Event 149  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beyah, MeKhai             11 SAKA                 1:13.91    1:12.45   20  
       34.33  1:12.45                                                      
  2 Yerkes, Sammy             12 JW                   1:18.54    1:15.52   17  
       35.08  1:15.52                                                      
  3 Neely, Abby               12 JW                   1:17.81    1:16.28   16  
       36.05  1:16.28                                                      
  4 Gallagher, Rachel         11 JW                   1:17.92    1:17.58   15  
       36.00  1:17.58                                                      
  5 Wright, Amelia            12 JW                   1:19.05    1:20.92   14  
       38.23  1:20.92                                                      
  6 O'Day, Heather            12 JW                   1:21.94    1:20.96   13  
       38.69  1:20.96                                                      
  7 Willard, Campbell         12 JW                   1:21.32    1:21.17   12  
       38.52  1:21.17                                                      
  8 Dimter, Emma              12 JW                   1:24.31    1:21.70   11  
       38.41  1:21.70                                                      
  9 Tonelli, Evangelia        12 JW                   1:22.04    1:21.71    9  
       37.78  1:21.71                                                      
 10 Diguey, Velina            11 UN!                  1:24.11    1:22.44    7  
       38.60  1:22.44                                                      
 11 Moyer, Ava                12 JW                   1:24.49    1:22.70    6  
       39.88  1:22.70                                                      
 12 Dragan, Noelle            12 JW                   1:27.75    1:23.20    5  
       39.24  1:23.20                                                      
 13 Mahabir, Lily             12 VINY                 1:27.03    1:23.47    4  
       37.82  1:23.47                                                      
 14 Petrella, Kathleen        11 TAC                  1:23.91    1:24.23    3  
       39.77  1:24.23                                                      
 15 Renouf, Stephanie         12 JW                   1:27.96    1:24.67    2  
       39.19  1:24.67                                                      
 16 Suleski, Kyra             11 JW                   1:26.44    1:24.72    1  
       39.52  1:24.72                                                      
 17 Smith, Megan              12 NRG                  1:23.04    1:25.84  
       40.62  1:25.84                                                      
 18 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS              1:28.94    1:27.19  
       41.81  1:27.19                                                      
 19 Gozdan, Madison           11 JW                   1:27.62    1:28.47  
       41.84  1:28.47                                                      
 20 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                 1:32.96    1:29.21  
       42.05  1:29.21                                                      
 21 Crawford, Katie           12 BAC                  1:31.96    1:29.70  
       42.69  1:29.70                                                      
 22 Boyd, Samantha            12 CHEL                 1:34.99    1:31.00  
       43.62  1:31.00                                                      
 23 Davis, Ellie              11 JW                   1:35.71    1:35.13  
       44.80  1:35.13                                                      
 24 Miller, Dylan             12 CHEL                 1:31.81    1:35.51  
       44.51  1:35.51                                                      
 25 Petrella, Zoe             11 TAC                  1:38.08    1:35.54  
       46.02  1:35.54                                                      
 26 Benol, Amelia             11 TAC                  1:37.47    1:35.59  
       45.33  1:35.59                                                      
 27 Shields, Logan            11 JW                   1:35.82    1:35.69  
       45.07  1:35.69                                                      
 28 Koller, Madeleine         11 BAC                  1:39.83    1:35.72  
       45.74  1:35.72                                                      
 29 Borzillo, Ava             12 JW                   1:38.11    1:35.94  
       46.15  1:35.94                                                      
 30 Lai, Adriana              11 JW                   1:36.23    1:37.00  
       45.66  1:37.00                                                      
 31 Vinod, Aaditi             11 JW                   1:37.35    1:37.21  
       47.47  1:37.21                                                      
 32 Magnitsky, Anastasia      12 JW                   1:41.49    1:38.14  
       46.38  1:38.14                                                      
 33 Finkelstein, Mari         11 BAC                  1:37.74    1:38.73  
       46.59  1:38.73                                                      
 34 Wagner, Kaitlyn           11 JW                   1:42.97    1:40.21  
       48.17  1:40.21                                                      
 35 Abraham, Audrey           12 CHEL                 1:44.20    1:41.31  
       47.98  1:41.31                                                      
 36 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                 1:53.31    1:43.67  
       49.62  1:43.67                                                      
 37 Mendel, Sadie             11 SAKA                 1:52.62    1:51.03  
       51.65  1:51.03                                                      
 
Event 150  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortellite, Anthony       12 JW                   1:12.91    1:11.91   20  
       33.63  1:11.91                                                      
  2 McFadden, Henry           12 JW                   1:31.73    1:17.02   17  
       35.41  1:17.02                                                      
  3 Behm, Jack                11 JW                   1:19.27    1:19.21   16  
       37.25  1:19.21                                                      
  4 Kim, Jonah                12 BAC                  1:19.30    1:19.24   15  
       37.37  1:19.24                                                      
  5 Li, Sean                  12 JW                   1:23.02    1:20.50   14  
       38.11  1:20.50                                                      
  6 Moyer, JD                 12 JW                   1:23.54    1:20.83   13  
       38.08  1:20.83                                                      
  7 Gagner, Owen              12 JW                   1:23.47    1:21.73   12  
       38.19  1:21.73                                                      
  8 Smilevski, Alex           12 SEA                  1:26.38    1:24.22   11  
       39.79  1:24.22                                                      
  9 Staniszewski, Marek       12 JW                   1:31.11    1:26.67    9  
       40.21  1:26.67                                                      
 10 Buonadonna, Dante         11 MARLINS              1:24.67    1:27.02    7  
       40.62  1:27.02                                                      
 11 McGuinn, Pearse           11 HAWK                 1:25.41    1:27.28    6  
       41.41  1:27.28                                                      
 12 Burmaster, Andrew         12 JW                   1:32.90    1:28.38    5  
       42.53  1:28.38                                                      
 13 Hackett, James            12 TAC                  1:34.37    1:30.22    4  
       42.88  1:30.22                                                      
 14 Staniszewski, Darek       12 JW                   1:31.71    1:32.81    3  
       43.47  1:32.81                                                      
 15 Broadbelt, Colin          11 JW                   1:27.25    1:33.40    2  
       43.27  1:33.40                                                      
 16 Trampe, RJ                11 JW                   1:35.43    1:33.75    1  
       43.91  1:33.75                                                      
 17 Chua, Luke                11 BAC                  1:33.15    1:35.03  
       45.91  1:35.03                                                      
 18 Buchanan, Matthew         12 CHEL                 1:35.10    1:35.40  
       44.41  1:35.40                                                      
 19 Wei, Zachary              11 JW                   1:40.01    1:35.75  
       45.16  1:35.75                                                      
 20 Macko, Rohan              11 JW                   1:39.47    1:41.42  
       49.12  1:41.42                                                      
 21 Yang, Noah                11 JW                   1:38.23    1:41.74  
       47.57  1:41.74                                                      
 22 Bardinas, Luke            12 TAC                  1:42.27    1:42.30  
       48.10  1:42.30                                                      
 23 Dobleman, Landon          11 JW                   1:47.02    1:44.27  
       51.20  1:44.27                                                      
 24 Threston, Christopher     11 JW                   1:49.80    1:46.17  
       52.79  1:46.17                                                      
 25 Elamthuruthy, Alex        12 JW                   1:49.72    1:48.48  
       50.80  1:48.48                                                      
 26 Connelly, John Ryan       11 JW                   1:44.33    1:50.15  
       52.37  1:50.15                                                      
 27 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                  2:01.92    1:51.57  
       53.06  1:51.57                                                      
 
Event 151  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Megan            10 JW                   1:30.59    1:29.34   20  
       43.49  1:29.34                                                      
  2 Bak, Renee                10 JW                   1:32.04    1:30.06   17  
       42.14  1:30.06                                                      
  3 Emmert, Abby              10 JW                   1:34.25    1:31.94   16  
       44.19  1:31.94                                                      
  4 Foppa, Ashley             10 UN!                  1:36.21    1:33.66   15  
       44.61  1:33.66                                                      
  5 Crawford, Madeline        10 BAC                  1:36.63    1:33.89   14  
       45.92  1:33.89                                                      
  6 Lee, Madelyn              10 BAC                  1:36.52    1:34.29   13  
  7 Flanigan, Kathryn         10 BAC                  1:37.60    1:35.82   12  
       46.74  1:35.82                                                      
  8 Gerdes, Leah              10 TAC                  1:36.00    1:35.83   11  
       45.15  1:35.83                                                      
  9 Trampe, Carly             10 JW                   1:41.27    1:36.11    9  
       46.75  1:36.11                                                      
 10 Kennedy, Aila             10 BAC                  1:53.01    1:39.86    7  
       48.04  1:39.86                                                      
 11 Shuff, Willow             10 UN-99                1:44.55    1:40.54    6  
       48.66  1:40.54                                                      
 12 McGoldrick, Riley         10 BAC                  1:43.56    1:40.98    5  
       48.07  1:40.98                                                      
 13 Simonetti, Elsa           10 CHEL                 1:41.41    1:41.30    4  
       46.69  1:41.30                                                      
 14 Bell, Sofia                9 CHEL                 1:46.05    1:41.39    3  
       49.57  1:41.39                                                      
 15 Sobczak, Alexandra         9 JW                   1:43.60    1:41.41    2  
       48.67  1:41.41                                                      
 16 Sheehan, Reagan            9 JW                   1:44.52    1:41.86    1  
       48.06  1:41.86                                                      
 17 Garcia, Victoria          10 BAC                  1:51.60    1:42.47  
       48.77  1:42.47                                                      
 18 Stibler, Bella            10 JW                   1:45.66    1:42.96  
       50.22  1:42.96                                                      
 19 Lawlor, Keira             10 BAC                  1:45.92    1:46.56  
       51.46  1:46.56                                                      
 20 Formon, Nicola             9 BAC                  1:52.01    1:47.04  
       51.42  1:47.04                                                      
 21 Branscom, Raya            10 JW                   1:50.81    1:47.57  
       51.73  1:47.57                                                      
 22 DiLeonardo, Gia           10 MARLINS              1:37.47    1:47.73  
       51.93  1:47.73                                                      
 23 Chatrath, Ivana            9 JW                   1:51.10    1:48.24  
       52.09  1:48.24                                                      
 24 Ho, Jane                  10 JW                   1:48.91    1:50.23  
       54.55  1:50.23                                                      
 25 Scott, Macyn              10 JW                   1:54.28    1:52.85  
       53.93  1:52.85                                                      
 26 Spitzenberger, Tia        10 JW                   1:55.82    1:53.94  
       53.73  1:53.94                                                      
 27 Tolly, Emma               10 TAC                  2:01.91    1:58.97  
 28 Clark, Grace              10 TAC                  2:02.35    2:00.87  
 29 Hackett, Lilly             9 TAC                  2:05.12    2:04.71  
 30 Jakub, Sarah               9 TAC                  2:49.01    2:21.69  
 
Event 152  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Joshua               10 JW                   1:24.03    1:25.59   20  
       40.62  1:25.59                                                      
  2 Moon, Peter                9 JW                   1:31.43    1:28.55   17  
       42.65  1:28.55                                                      
  3 Steinmetz, Jovin           9 TAC                  1:39.60    1:34.56   16  
       46.33  1:34.56                                                      
  4 Willard, Georgie           9 JW                   1:34.55    1:35.24   15  
       45.69  1:35.24                                                      
  5 Smilevski, Max            10 SEA                  1:31.82    1:36.09   14  
       44.55  1:36.09                                                      
  6 Moyer, Ryan                9 JW                   1:34.74    1:37.73   13  
       45.61  1:37.73                                                      
  7 O'Day, Andrew              9 BAC                  2:05.31L   1:40.35   12  
       49.93  1:40.35                                                      
  8 Kulp, Jack                 9 BAC                  2:13.51    1:42.77   11  
       49.25  1:42.77                                                      
  9 Shimkus, Noah              9 TAC                  1:45.67    1:48.80    9  
       50.68  1:48.80                                                      
 10 Quintieri, Tommy          10 NRG                  1:49.21    1:49.15    7  
       50.94  1:49.15                                                      
 11 Conti, Alex                9 TAC                  1:56.02    1:55.11    6  
       56.58  1:55.11                                                      
 12 Yerkes, Jacob              9 JW                   2:33.53    1:56.59    5  
       55.20  1:56.59                                                      
 13 Gray, Caelan              10 SAKA                 1:58.83    1:59.64    4  
       56.06  1:59.64                                                      
 14 Gallagher, Nate            9 JW                   2:18.11    2:01.42    3  
       58.26  2:01.42                                                      
 15 Massood, Jacobus           9 TAC                  2:29.01    2:06.04    2  
 16 Purumandla, Abhi          10 JW                   2:11.30    2:11.40    1  
 -- Finn, Luke                 9 TAC                  2:07.35         DQ  
       59.10       DQ                                                      
 
Event 153  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chow, Olivia              12 BAC                    29.20      28.69   20  
  2 Moyer, Ava                12 JW                     28.34      28.97   17  
  3 Sholevar, Meera           12 JW                     30.79      29.84   16  
  4 Mahabir, Lily             12 VINY                   30.93      30.22   15  
  5 Neely, Abby               12 JW                     30.52      30.30   14  
  6 Curran, Kate              12 BAC                    30.50      30.58   13  
  7 Gallagher, Rachel         11 JW                     30.79      30.89   12  
  8 Moynihan, Delaney         12 BAC                    31.93      31.29   11  
  9 Beyah, MeKhai             11 SAKA                   31.94      31.48    9  
 10 Seiger, Audrey            12 JW                     30.87      31.56    7  
 11 Dragan, Noelle            12 JW                     32.88      31.60    6  
 12 Fahy, Kaitlyn             12 JW                     32.13      31.73    5  
 13 Peifer, Ava               12 JW                     33.20      31.95    4  
 14 Bundonis, Shaye           12 BAC                    35.24      32.21    3  
 15 Dimter, Emma              12 JW                     33.99      32.33    2  
 16 Wright, Amelia            12 JW                     32.92      32.48    1  
 17 Callahan, Margot          12 BAC                    33.15      32.53  
 18 Smith, Megan              12 NRG                    31.95      32.76  
 19 Beggs, Christina          12 JW                     32.32      32.79  
 20 Tonelli, Evangelia        12 JW                     33.62      33.56  
 21 McKenna, Molly            12 TAC                    34.46      33.60  
 22 Sathe, Reva               12 BAC                    33.08      33.62  
 23 Zingle, Kala              12 SAKA                   35.41      34.16  
 24 Crawford, Katie           12 BAC                    33.96      34.47  
 25 Shi, Michelle             12 JW                     37.43      35.32  
 26 Shields, Logan            11 JW                     34.45      35.40  
 27 DiLeonardo, Ava           11 MARLINS                38.25      35.95  
 28 Simms, Serena             12 JW                     38.13      36.77  
 29 Petrella, Zoe             11 TAC                    37.06      37.19  
 30 Miller, Dylan             12 CHEL                   37.54      37.44  
 31 Rhyshek, Jillian          11 SAKA                   37.84      38.53  
 32 DeLong, Jessica           12 TAC                    39.93      38.84  
 33 Gozdan, Madison           11 JW                     37.57      38.90  
 34 Figliolino, Elisabeth     11 TAC                    37.12      38.95  
 35 Magnitsky, Anastasia      12 JW                     41.40      40.33  
 36 Hadley, Emma              11 SAKA                   40.58      40.36  
 37 Romer, Natalie            11 JW                     41.97      41.10  
 38 Borzillo, Ava             12 JW                     41.31      41.56  
 39 Ellis, Ava                11 JW                     42.14      41.94  
 40 Wagner, Kaitlyn           11 JW                     42.46      42.31  
 41 Askarova, Aliia           12 ORCA                   44.26      42.53  
 42 Jenkins, Asata            11 CHEL                   57.62      50.33  
 
Event 154  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gagner, Owen              12 JW                     28.23      28.85   20  
  2 Kulp, Charlie             11 BAC                    29.01      29.81   17  
  3 Broderick, Liam           11 JW                     30.90      29.97   16  
  4 O'Day, Ryan               11 BAC                    31.95      31.43   15  
  5 Ageyev, David             12 ORCA                   32.66      32.47   14  
  6 Buonadonna, Dante         11 MARLINS                31.94      32.81   12.5
  6 Staniszewski, Darek       12 JW                     33.33      32.81   12.5
  8 Emmert, David             11 JW                     33.53      33.26   11  
  9 Schaffling, Patrick       12 NRG                    35.32      34.22    9  
 10 Staniszewski, Marek       12 JW                     34.02      34.26    7  
 11 Li, Sean                  12 JW                     33.75      34.81    6  
 12 Yurkewicz, Alex           11 JW                     35.18      35.95    5  
 13 Broadbelt, Colin          11 JW                     34.50      36.75    4  
 14 Wei, Zachary              11 JW                     39.15      37.12    3  
 15 Layshchuk, Vitaliy        12 ORCA                   43.10      37.22    2  
 16 DeSumma, Trevor           11 JW                     37.37      37.60    1  
 17 Jester, Derek             12 CHEL                   41.40      38.10  
 18 Burmaster, Andrew         12 JW                     41.29      38.43  
 19 Hackett, James            12 TAC                    45.17      39.03  
 20 Gilmore, Sean             11 UN-99                  39.85      39.32  
 21 Shimkus, John Paul        11 TAC                    38.71      39.41  
 22 Kyrnychuk, Robert         11 ORCA                   41.77      40.74  
 23 Trampe, RJ                11 JW                     40.16      41.90  
 24 Madpak, Alex              11 TAC                    43.28      42.40  
 25 Macko, Rohan              11 JW                     42.10      43.48  
 26 Connelly, John Ryan       11 JW                     46.61      46.83  
 27 Elamthuruthy, Alex        12 JW                     46.45      48.14  
 28 Culver, Joey              11 NRG                    52.25      49.73  
 29 Najdzinowicz, Collin      11 TAC                  1:12.01      51.47  
 30 Bardinas, Luke            12 TAC                    56.90      52.38  
 
Event 155  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yerkes, Sammy             12 JW                   6:00.75    5:40.94   20  
       30.08  1:03.72  1:38.21  2:12.58  2:47.15  3:22.84  3:57.87  4:32.91
     5:07.85  5:40.94                                                      
  2 Albuquerque, Alicia       12 JW                   6:00.85    5:45.19   17  
       30.52  1:05.84  1:41.63  2:17.14  2:51.86  3:26.35  4:03.09  4:38.72
     5:12.99  5:45.19                                                      
  3 Seiger, Audrey            12 JW                   6:01.85    5:59.16   16  
       32.01  1:07.99  1:45.44  2:22.69  2:59.69  3:36.59  4:12.61  4:49.93
     5:25.30  5:59.16                                                      
  4 Kuball, Lilliana          12 JW                   6:15.15    6:02.17   15  
       32.49  1:09.07  1:46.02  2:23.01  3:00.35  3:37.28  4:14.03  4:50.80
     5:27.17  6:02.17                                                      
  5 Willard, Campbell         12 JW                   6:28.55    6:02.92   14  
       33.57  1:10.80  1:48.13  2:25.66  3:01.87  3:38.14  4:14.64  4:51.50
     5:27.96  6:02.92                                                      
  6 Londo, Maya               12 NRG                  6:28.89    6:06.44   13  
       33.13  1:10.54  1:48.58  2:26.14  3:04.50  3:41.15  4:17.97  4:55.40
     5:32.26  6:06.44                                                      
  7 Renouf, Stephanie         12 JW                   6:28.17    6:10.56   12  
       32.93  1:10.08  1:47.79  2:25.76  3:03.17  3:41.45  4:19.89  4:57.90
     5:35.14  6:10.56                                                      
  8 Gallagher, Rachel         11 JW                   6:14.39    6:12.68   11  
       31.07  1:07.09  1:44.66  2:22.44  3:00.97  3:39.40  4:17.57  4:56.68
     5:35.42  6:12.68                                                      
  9 Zingle, Kala              12 SAKA                 6:57.93    6:30.71    9  
       34.64  1:13.14  1:52.32  2:31.50  3:11.02  3:51.53  4:31.22  5:11.32
     5:50.80  6:30.71                                                      
 10 Muhammad, Safiyah         11 SAKA                 6:23.62    6:33.90    7  
       35.20  1:14.74  1:54.30  2:34.40  3:14.78  3:55.58  4:36.45  5:16.74
     5:56.33  6:33.90                                                      
 11 Davis, Ellie              11 JW                   6:46.91    6:35.59    6  
       36.13  1:16.65  1:56.67  2:36.52  3:16.36  3:56.33  4:36.05  5:17.00
     5:56.38  6:35.59                                                      
 
Event 156  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Henry           12 JW                   5:19.17    5:09.03   20  
       26.93    57.60  1:29.21  2:00.83  2:32.38  3:03.94  3:36.33  4:07.83
     4:39.04  5:09.03                                                      
  2 Cortes, Ryan              12 JW                   5:18.65    5:15.55   17  
       27.97    59.09  1:30.73  2:02.85  2:35.33  3:07.79  3:40.54  4:12.86
     4:44.61  5:15.55                                                      
  3 Tao, James                12 JW                   5:33.01    5:24.93   16  
       28.60  1:00.83  1:33.53  2:06.32  2:39.22  3:13.34  3:46.55  4:20.94
     4:54.46  5:24.93                                                      
  4 Mortellite, Anthony       12 JW                   5:34.11    5:30.47   15  
       28.30  1:01.07  1:34.91  2:09.07  2:43.11  3:16.87  3:50.84  4:24.98
     4:59.11  5:30.47                                                      
  5 Moyer, JD                 12 JW                   5:47.53    5:38.79   14  
       30.05  1:04.00  1:38.82  2:13.33  2:48.16  3:22.88  3:57.58  4:32.38
     5:06.65  5:38.79                                                      
  6 Derivaux, Charles         12 JW                   5:57.42    5:42.52   13  
       30.40  1:04.80  1:39.76  2:14.32  2:49.32  3:24.60  3:59.58  4:34.62
     5:09.24  5:42.52                                                      
  7 Kim, Jonah                12 BAC                  5:49.08    5:44.68   12  
       30.12  1:03.79  1:39.10  2:14.40  2:50.37  3:26.27  4:01.98  4:37.12
     5:11.91  5:44.68                                                      
  8 Mandelbaum, Jordy         12 SAKA                 6:26.00    5:49.61   11  
       30.80  1:05.54  1:40.95  2:16.79  2:52.51  3:27.95  4:04.21  4:40.23
     5:15.65  5:49.61                                                      
  9 Chua, Luke                11 BAC                  9:29.92    7:30.90    9  
       36.17  1:19.77  2:04.09  2:50.33  3:36.49  4:23.45  5:11.27  5:59.16
     6:45.85  7:30.90                                                      
 
Event 239  Girls Senior 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries - Swim-off
  1 Townend, Amy              15 SSC                       NT      26.11  
  2 Curry, Grace              17 SEA                       NT      26.40