Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/19/2018 09:36 AM
               2018 MA NLAC Last Chance - 2/17/2018 to 2/18/2018               
                            NLAC  Last Chance Meet                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wakiyama, Kelsey A        14 RAD-MA               2:36.86    2:28.59  
       33.44  1:11.32  1:51.13  2:28.59                                    
C - Division  
  1 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA           NT    2:26.51  
       32.62  1:09.79  1:49.96  2:26.51                                    
  2 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA              2:51.03    2:41.22  
       32.69  1:12.89  1:58.26  2:41.22                                    
 -- Kourt, Belle J            13 NHAC-MA              3:14.59         DQ  
       39.07  1:28.92  2:22.76       DQ                                    
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hoffman, Leif E           14 Un-Ma-MA             2:03.10    2:11.28  
       29.05  1:02.42  1:36.71  2:11.28                                    
BB - Division  
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA               2:19.57    2:15.18  
       28.79  1:04.09  1:41.32  2:15.18                                    
 
Event 3  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              2:36.74    2:31.87  
       32.89  1:11.38  1:52.37  2:31.87                                    
 
Event 4  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bloom, Reece W            15 NLAC-MA              2:18.75    2:17.02  
       29.69  1:04.11  1:39.86  2:17.02                                    
  2 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA           NT    2:18.09  
       30.20  1:06.58  1:43.00  2:18.09                                    
  3 Fisher, Garrett M         17 NHAC-MA              2:28.16    2:29.90  
       30.93  1:08.05  1:48.39  2:29.90                                    
  4 Ortiz, Brian J            16 NHAC-MA                   NT    2:49.01  
       33.33  1:14.80  2:00.88  2:49.01                                    
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Montgomery, Maisy R       14 RAD-MA               2:06.29    1:59.13  
       27.22    57.33  1:28.75  1:59.13                                    
  2 Coonley, Campbell P       13 RAD-MA               2:09.79    2:05.27  
       28.88  1:00.39  1:33.08  2:05.27                                    
  3 O'Neill, Emmie C          14 RAD-MA               2:11.21    2:09.64  
       28.44  1:01.20  1:35.45  2:09.64                                    
BB - Division  
  1 Conti, Amanda H           13 SPFD-MA              2:15.88    2:10.79  
       28.16  1:01.22  1:36.13  2:10.79                                    
  2 Miller, Kaitlyn E         14 RAD-MA               2:16.71    2:12.39  
       29.57  1:03.08  1:38.67  2:12.39                                    
  3 Wakiyama, Kelsey A        14 RAD-MA               2:15.19    2:14.47  
       31.06  1:05.40  1:40.15  2:14.47                                    
  4 Caramenico, Isabelle P    13 NHAC-MA              2:20.39    2:21.95  
       31.52  1:08.06  1:46.91  2:21.95                                    
C - Division  
  1 Yates, Julia C            13 HAY-MA               2:27.89    2:19.68  
       30.21  1:06.02  1:43.46  2:19.68                                    
  2 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              2:23.59    2:20.21  
       31.44  1:06.77  1:43.65  2:20.21                                    
  3 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA              2:28.19    2:21.15  
       31.33  1:07.28  1:44.72  2:21.15                                    
  4 Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA              2:25.01    2:22.88  
       31.11  1:06.75  1:45.00  2:22.88                                    
  5 Bloomfield, Gigi G        13 RAD-MA               2:24.17    2:23.88  
       33.19  1:10.30  1:48.05  2:23.88                                    
  6 Kelly, Bryna              13 NHAC-MA              2:36.17    2:25.31  
       32.73  1:08.91  1:47.60  2:25.31                                    
  7 Granson, Anna             14 RAD-MA               2:24.87    2:25.40  
       32.00  1:09.52  1:48.60  2:25.40                                    
  8 Kourt, Belle J            13 NHAC-MA              2:32.18    2:34.33  
       35.25  1:15.60  1:55.87  2:34.33                                    
  9 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA              2:42.00    2:43.88  
       36.52  1:18.93  2:01.60  2:43.88                                    
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hoffman, Leif E           14 Un-Ma-MA             1:54.13    1:54.13  
       26.78    56.09  1:25.71  1:54.13                                    
  2 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA               1:56.21    1:54.45  
       26.43    55.85  1:25.89  1:54.45                                    
  3 Raub, Jack C              14 HAY-MA               2:01.27    2:03.16  
       28.12    59.29  1:31.35  2:03.16                                    
BB - Division  
  1 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA              2:04.86    2:01.03  
       26.55    57.30  1:29.01  2:01.03                                    
  2 Tierney, Brady J          13 RAD-MA               2:05.52    2:02.82  
       28.17    59.37  1:31.36  2:02.82                                    
  3 Smith, Trey P             14 HAY-MA               2:13.78    2:08.70  
       27.91  1:36.14  2:08.70                                             
  4 Jones, Chad B             13 NHAC-MA              2:12.01    2:13.71  
       29.54  1:03.62  1:39.00  2:13.71                                    
C - Division  
  1 Flores, Alan K            14 HAY-MA               2:44.37    2:00.01  
       25.47    54.61  1:26.62  2:00.01                                    
  2 Duffy, PJ J               13 RAD-MA               2:18.97    2:08.92  
       28.73  1:01.07  1:35.49  2:08.92                                    
  3 Raub, Peter E             13 HAY-MA                    NT    2:13.53  
       29.12  1:04.97  1:41.79  2:13.53                                    
  4 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              2:41.75    2:41.76  
       35.38  1:18.50  2:02.63  2:41.76                                    
  5 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA      2:41.41    2:42.39  
       37.07  1:18.47  2:01.82  2:42.39                                    
  6 Reeser, Dylan S           13 NHAC-MA              3:06.41    3:03.87  
       39.81  1:28.81  3:03.87                                             
 
Event 7  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              1:59.79    2:10.12  
       29.59  1:02.50  1:36.41  2:10.12                                    
  2 Hasse, Elizabeth A        15 NHAC-MA              2:10.80    2:16.93  
       29.69  1:03.96  1:41.16  2:16.93                                    
  3 Dwight, Kristen L         16 Marlins-MA           2:27.69    2:17.49  
       31.61  1:06.74  1:43.12  2:17.49                                    
  4 Lindquist, Jemma P        15 NHAC-MA              2:22.09    2:22.91  
       31.73  1:07.76  1:45.64  2:22.91                                    
  5 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              2:20.20    2:23.43  
       33.07  1:10.52  1:47.90  2:23.43                                    
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA              1:50.44    1:52.42  
       25.98    54.31  1:23.70  1:52.42                                    
  2 Zheng, Garrick            15 NLAC-MA              1:52.44    1:53.37  
       25.63    54.05  1:24.10  1:53.37                                    
  3 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA      1:57.54    1:58.09  
       27.29    57.54  1:28.91  1:58.09                                    
  4 Haris, Jack J             16 NLAC-MA              1:55.77    1:58.12  
       26.78    56.96  1:28.48  1:58.12                                    
  5 Fisher, Garrett M         17 NHAC-MA              2:05.73    2:08.36  
       28.82  1:01.42  1:35.51  2:08.36                                    
  6 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA              2:12.49    2:10.03  
       28.38  1:01.03  1:35.79  2:10.03                                    
  7 Flores, Angel A           15 HAY-MA               2:16.71    2:12.37  
       29.31  1:02.31  1:36.78  2:12.37                                    
  8 Ortiz, Brian J            16 NHAC-MA              2:22.73    2:18.56  
       30.33  1:05.45  1:43.44  2:18.56                                    
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Montgomery, Maisy R       14 RAD-MA               2:41.07    2:37.64  
       34.21  1:14.72  1:56.39  2:37.64                                    
BB - Division  
  1 Parks, Kylee E            14 HAY-MA               2:53.19    2:39.35  
       34.60  1:14.47  1:56.06  2:39.35                                    
  2 Wakiyama, Kelsey A        14 RAD-MA               2:51.73    2:46.29  
       38.17  1:19.75  2:04.20  2:46.29                                    
  3 Conti, Amanda H           13 SPFD-MA              2:51.95    2:48.08  
       36.45  1:18.86  2:04.25  2:48.08                                    
  4 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA              2:52.99    2:49.57  
       38.76  1:22.87  2:07.03  2:49.57                                    
C - Division  
  1 Caramenico, Isabelle P    13 NHAC-MA              3:03.52    2:55.92  
       39.90  1:25.47  2:10.15  2:55.92                                    
  2 Giardinelli, Haleigh G    13 RAD-MA                    NT    3:11.59  
       40.12  1:28.14  2:19.79  3:11.59                                    
  3 Fisher, Ellie A           14 Williamsport-MA      3:10.82    3:16.80  
       39.43  1:25.69  2:11.78  3:16.80                                    
  4 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA              3:32.30    3:31.17  
       49.02  1:44.03  2:37.56  3:31.17                                    
 -- Coonley, Campbell P       13 RAD-MA                    NT   X2:44.05  
       37.88  1:19.73  2:02.40  2:44.05                                    
 -- Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA              3:04.29         DQ  
       41.80  1:28.46  2:15.20       DQ                                    
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BB - Division  
  1 Jones, Chad B             13 NHAC-MA              2:45.48    2:37.74  
       36.56  1:16.73  1:59.54  2:37.74                                    
C - Division  
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA                    NT    2:38.94  
       36.52  1:17.51  1:59.77  2:38.94                                    
  2 Raub, Peter E             13 HAY-MA                    NT    2:56.23  
       39.99  1:24.95  2:11.85  2:56.23                                    
  3 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              3:41.45    3:38.54  
       48.55  1:45.02  2:42.51  3:38.54                                    
 -- Raub, Jack C              14 HAY-MA                    NT         DQ  
       38.29  1:26.14  2:13.12       DQ                                    
 
Event 11  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lydia A            16 Williamsport-MA      2:55.40    2:48.60  
       37.75  1:20.76  2:05.05  2:48.60                                    
 
Event 12  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zheng, Garrick            15 NLAC-MA              2:28.17    2:30.51  
       33.65  1:12.63  1:52.13  2:30.51                                    
  2 West, Ryan C              15 HAY-MA               2:46.71    2:44.61  
       35.90  1:18.04  2:03.36  2:44.61                                    
  3 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA              2:55.55    2:52.49  
       38.55  1:21.91  2:06.89  2:52.49                                    
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Barber, Avery             14 RAD-MA               1:04.96    1:03.23  
       30.53  1:03.23                                                      
  2 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA               1:06.18    1:07.63  
       31.80  1:07.63                                                      
BB - Division  
  1 O'Neill, Emmie C          14 RAD-MA               1:08.52    1:07.52  
       31.62  1:07.52                                                      
  2 Butler, Veronica M        13 Marlins-MA           1:11.05    1:07.91  
       32.53  1:07.91                                                      
  3 O'Malley, Lauren K        13 SPFD-MA              1:09.96    1:08.95  
       32.79  1:08.95                                                      
 -- Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              1:10.00   X1:15.74  
       35.82  1:15.74                                                      
C - Division  
  1 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA      1:12.77    1:07.25  
       33.04  1:07.25                                                      
  2 Reynolds, Emily           14 RAD-MA               1:13.18    1:08.28  
       33.09  1:08.28                                                      
  3 Miller, Kaitlyn E         14 RAD-MA               1:13.40    1:10.43  
       34.27  1:10.43                                                      
  4 Yates, Julia C            13 HAY-MA               1:18.65    1:13.87  
       35.96  1:13.87                                                      
  5 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA              1:21.07    1:14.06  
       35.66  1:14.06                                                      
  6 Bloomfield, Gigi G        13 RAD-MA               1:16.27    1:15.18  
       36.80  1:15.18                                                      
  7 Granson, Anna             14 RAD-MA               1:17.69    1:15.89  
       36.79  1:15.89                                                      
  8 Parks, Kylee E            14 HAY-MA               1:17.64    1:15.99  
       37.23  1:15.99                                                      
  9 Giardinelli, Haleigh G    13 RAD-MA                    NT    1:20.65  
       38.13  1:20.65                                                      
 10 Kourt, Belle J            13 NHAC-MA              1:23.02    1:21.96  
       39.97  1:21.96                                                      
 11 Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA              1:27.56    1:25.45  
       41.18  1:25.45                                                      
 12 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA              1:37.36    1:29.12  
       42.76  1:29.12                                                      
 -- Kelly, Bryna              13 NHAC-MA              1:16.48         DQ  
       37.61       DQ                                                      
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hoffman, Leif E           14 Un-Ma-MA               57.21      57.72  
       28.59    57.72                                                      
BB - Division  
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA               1:03.88    1:05.72  
       31.37  1:05.72                                                      
  2 Tierney, Brady J          13 RAD-MA               1:07.33    1:07.71  
       32.53  1:07.71                                                      
C - Division  
  1 Jones, Chad B             13 NHAC-MA              1:20.78    1:04.71  
       32.09  1:04.71                                                      
  2 McDonough, Ryan D         14 UN-6-MA              1:13.20    1:05.85  
       31.67  1:05.85                                                      
  3 Smith, Trey P             14 HAY-MA               1:08.53    1:07.68  
  4 Duffy, PJ J               13 RAD-MA               1:13.09    1:08.31  
       32.87  1:08.31                                                      
  5 Raub, Jack C              14 HAY-MA               1:10.17    1:10.88  
       33.38  1:10.88                                                      
  6 Raub, Peter E             13 HAY-MA               1:20.58    1:19.76  
       39.82  1:19.76                                                      
  7 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA      1:26.06    1:24.39  
       41.40  1:24.39                                                      
  8 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              1:32.20    1:29.50  
       43.54  1:29.50                                                      
  9 Reeser, Dylan S           13 NHAC-MA              1:52.94    1:55.28  
       55.01  1:55.28                                                      
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwight, Kristen L         16 Marlins-MA           1:13.01    1:10.09  
       33.67  1:10.09                                                      
  2 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              1:06.61    1:10.19  
       34.03  1:10.19                                                      
  3 Lindquist, Jemma P        15 NHAC-MA              1:15.83    1:14.19  
       35.70  1:14.19                                                      
  4 Hagarman, Emmaleigh M     15 HAY-MA               1:18.05    1:15.29  
       34.84  1:15.29                                                      
  5 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              1:13.40    1:15.78  
       36.88  1:15.78                                                      
 -- Hasse, Elizabeth A        15 NHAC-MA              1:14.69         DQ  
       35.13       DQ                                                      
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Mitchell D        15 Marlins-MA             58.67      56.72  
       27.32    56.72                                                      
  2 Haris, Jack J             16 NLAC-MA              1:02.76    1:04.37  
       31.13  1:04.37                                                      
  3 West, Ryan C              15 HAY-MA               1:04.72    1:05.51  
       32.06  1:05.51                                                      
  4 Fisher, Garrett M         17 NHAC-MA              1:07.38    1:06.14  
       30.94  1:06.14                                                      
  5 Flores, Angel A           15 HAY-MA               1:10.94    1:07.41  
       33.52  1:07.41                                                      
  6 Toth, Spencer P           15 HAY-MA               1:13.13    1:08.52  
       33.47  1:08.52                                                      
  7 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA              1:12.23    1:09.06  
       32.94  1:09.06                                                      
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Montgomery, Maisy R       14 RAD-MA                 26.90      25.61  
  2 Barber, Avery             14 RAD-MA                 25.98      25.80  
  3 Conti, Amanda H           13 SPFD-MA                26.96      26.07  
  4 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA        26.95      26.57  
  5 Reynolds, Emily           14 RAD-MA                 26.92      26.58  
  6 O'Malley, Lauren K        13 SPFD-MA                26.32      26.78  
  6 O'Neill, Emmie C          14 RAD-MA                 27.18      26.78  
  8 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA                 27.02      27.04  
  9 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA                27.63      27.90  
 10 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA                 27.41      28.51  
 11 Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA                27.87      29.27  
 -- Butler, Veronica M        13 Marlins-MA             27.37     X27.14  
BB - Division  
  1 Miller, Kaitlyn E         14 RAD-MA                 28.25      27.04  
  2 Coonley, Campbell P       13 RAD-MA                 28.38      27.12  
  3 Granson, Anna             14 RAD-MA                 29.97      28.78  
  4 Yates, Julia C            13 HAY-MA                 29.29      28.84  
  5 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA                29.24      28.86  
  6 Kelly, Bryna              13 NHAC-MA                28.74      29.31  
  7 Caramenico, Isabelle P    13 NHAC-MA                30.00      30.00  
  8 Giardinelli, Haleigh G    13 RAD-MA                 29.45      30.87  
C - Division  
  1 Slodysko, Brilee G        14 Williamsport-MA        31.29      30.14  
  2 Parks, Kylee E            14 HAY-MA                 31.31      30.36  
  3 Fisher, Ellie A           14 Williamsport-MA        31.49      30.58  
  4 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA                30.56      30.97  
  5 Kourt, Belle J            13 NHAC-MA                30.71      31.49  
  6 Bloomfield, Gigi G        13 RAD-MA                 33.61      31.56  
  7 Haley, Madeleine R        13 HAY-MA                 32.35      32.17  
  8 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA                33.69      34.12  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA                 23.67      23.43  
  2 Flores, Alan K            14 HAY-MA                 24.28      24.36  
  3 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA                24.87      24.61  
  4 Smith, Trey P             14 HAY-MA                 25.38      24.90  
BB - Division  
  1 Tierney, Brady J          13 RAD-MA                 26.71      26.17  
  2 Raub, Jack C              14 HAY-MA                 26.07      26.35  
  3 Jones, Chad B             13 NHAC-MA                27.21      27.50  
C - Division  
  1 Raub, Peter E             13 HAY-MA                 28.62      26.91  
  2 McDonough, Ryan D         14 UN-6-MA                29.44      27.02  
  3 Duffy, PJ J               13 RAD-MA                 29.70      28.58  
  4 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA                30.58      29.26  
  5 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA        33.47      35.44  
  6 Reeser, Dylan S           13 NHAC-MA                38.36      38.28  
 
Event 19  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasse, Elizabeth A        15 NHAC-MA                26.57      26.55  
  2 Hagarman, Emmaleigh M     15 HAY-MA                 28.58      27.92  
  3 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA                27.20      28.03  
  4 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA                28.98      29.62  
 -- Dwight, Kristen L         16 Marlins-MA             27.32     X28.14  
 
Event 20  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Mitchell D        15 Marlins-MA             24.51      23.50  
  2 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                23.88      23.97  
  3 Zheng, Garrick            15 NLAC-MA                24.53      24.35  
  4 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA        24.96      24.65  
  5 Fisher, Garrett M         17 NHAC-MA                24.08      24.81  
  6 Bloom, Reece W            15 NLAC-MA                24.68      25.11  
  7 Toth, Spencer P           15 HAY-MA                 26.24      25.28  
  8 Haris, Jack J             16 NLAC-MA                25.14      25.68  
  9 Ortiz, Brian J            16 NHAC-MA                27.78      26.06  
 10 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA                27.21      27.05  
 11 Flores, Angel A           15 HAY-MA                 27.43      27.67  
 12 West, Ryan C              15 HAY-MA                 27.83      28.10  
 13 Crawley, Gabe L           15 Williamsport-MA           NT    1:08.18  
 
Event 21  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA              5:20.35    5:11.52  
                32.51    51.10  1:11.91  1:30.24  1:49.48  2:08.91  2:28.83
     2:52.11  3:16.57  3:39.68  4:03.26  4:20.47  4:38.06  4:54.74  5:11.52
  2 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA           NT    5:14.71  
                31.91    50.29  1:09.03  1:29.04  1:49.12  2:08.78  2:29.73
     2:53.25  3:18.67  3:40.81  4:05.27  4:23.09  4:41.25  4:58.45  5:14.71
  3 Smith, Lydia A            16 Williamsport-MA      5:16.01    5:15.37  
                31.72    50.67  1:10.49  1:31.44  1:51.63  2:12.27  2:33.13
     2:54.72  3:17.66  3:40.70  4:03.08  4:21.96  4:40.07  4:58.27  5:15.37
  4 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA                   NT    5:16.47  
                33.04    52.38  1:13.87  1:34.56  1:54.98  2:15.40  2:35.98
     2:57.88  3:21.29  3:42.96  4:05.54  4:22.59  4:40.59  4:59.16  5:16.47
  5 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              5:03.61    5:21.24  
                32.67    51.12  1:10.41  1:30.86  1:50.91  2:10.78  2:31.84
     2:55.52  3:19.01  3:42.68  4:08.35  4:26.79  4:45.18  5:03.29  5:21.24
  6 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              5:29.17    5:41.46  
       16.24    33.29    53.58  1:13.28  1:36.12  1:57.30  2:19.76  2:40.40
     3:06.45  3:32.41  3:59.55  4:25.10  4:44.82  5:04.00  5:23.68  5:41.46
  7 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA                    NT    5:53.65  
       16.18    33.87    54.30  1:19.52  1:39.96  2:01.46  2:22.22  2:46.02
     3:11.85  3:40.39  4:07.36  4:35.35  4:54.54  5:14.79  5:34.16  5:53.65
  8 Bloomfield, Gigi G        13 RAD-MA                    NT    5:59.45  
       17.70    39.25  1:02.66  1:27.30  1:48.77  2:10.07  2:31.23  2:53.74
     3:19.89  3:48.60  4:14.78  4:43.80  5:02.15  5:22.09  5:41.08  5:59.45
 -- Lindquist, Jemma P        15 NHAC-MA                   NT         DQ  
       18.01    39.72  1:03.64  1:27.76  1:49.55  2:11.17  2:33.26  2:56.33
     3:22.08  3:47.34  4:13.80  4:39.80  4:59.12  5:18.23  5:37.02       DQ
 
Event 22  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Leif E           14 Un-Ma-MA             4:25.80    4:39.51  
       29.80    46.56  1:03.95  1:22.36  1:39.71  1:57.26  2:14.37  2:35.21
     2:56.34  3:17.29  3:39.16  3:55.20  4:10.31  4:25.07  4:39.51         
  2 Bloom, Reece W            15 NLAC-MA              4:36.11    4:42.92  
       29.74    47.05  1:04.34  1:22.98  1:40.87  1:58.72  2:16.65  2:37.41
     2:58.20  3:19.22  3:40.04  3:55.93  4:11.71  4:27.56  4:42.92         
  3 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA           NT    4:49.61  
                29.72    47.07  1:05.12  1:24.34  1:42.98  2:02.17  2:20.31
     2:42.49  3:03.67  3:25.07  3:46.38  4:02.74  4:18.70  4:34.99  4:49.61
  4 Haris, Jack J             16 NLAC-MA              4:48.46    4:49.80  
       29.49    46.13  1:04.07  1:22.96  1:41.45  1:59.66  2:18.14  2:39.31
     3:00.85  3:21.72  3:43.21  3:59.95  4:16.82  4:33.59  4:49.80         
  5 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              4:56.39    4:53.47  
       31.54    50.01  1:08.67  1:28.38  1:46.67  2:05.96  2:23.85  2:44.57
     3:05.36  3:26.89  3:47.73  4:04.42  4:21.22  4:38.00  4:53.47         
  6 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA              5:20.36    5:08.12  
                30.67    48.57  1:08.55  1:27.48  1:46.20  2:04.57  2:24.61
     2:46.31  3:10.39  3:34.73  3:59.97  4:17.16  4:34.63  4:51.71  5:08.12
  7 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              5:22.56    5:13.83  
                33.66    52.63  1:12.10  1:31.41  1:51.36  2:11.20  2:31.25
     2:54.67  3:18.06  3:40.79  4:03.48  4:21.45  4:39.53  4:57.45  5:13.83
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA               2:16.26    2:18.77   20  
       31.24  1:05.88  1:42.26  2:18.88  2:42.09  2:18.77                  
BB - Division  
  1 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA              2:41.64    2:24.32   20  
       32.31  1:08.02  1:45.88  2:24.41  2:41.83  2:24.32                  
C - Division  
  1 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD         NT    2:37.06   20  
       37.45  1:17.19  1:57.70  2:37.12  2:37.06                           
  2 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD         NT    2:44.89   17  
       39.53  1:22.19           2:05.20  2:44.89                           
 
Event 24  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              2:32.46    2:20.48   20  
       32.32  1:08.94  1:45.49  2:20.48                                    
C - Division  
  1 Croghan, Nick A           12 HAY-MA                    NT    2:24.98   20  
       34.95  1:11.38  1:49.02  2:24.98                                    
  2 Marr, Max P               11 RAD-MA                    NT    2:27.93   17  
       34.45  1:12.06  1:51.06  2:27.93                                    
  3 Raub, James G             11 HAY-MA                    NT    2:52.43   16  
       40.28  1:24.49  2:09.38  2:52.43                                    
  4 Line, Grey B              11 RAD-MA                    NT    2:56.49   15  
       41.48  1:26.34  2:12.99  2:56.49                                    
  5 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT    3:06.61   14  
       44.79  1:32.71  2:20.73  3:06.61                                    
 
Event 25  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              1:13.49    1:11.34   20  
       33.91  1:11.34                                                      
  2 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA              1:14.93    1:16.15   17  
       34.67  1:16.15                                                      
  3 Wade, Emma M               9 SPFD-MA              1:18.69    1:16.22   16  
       36.73  1:16.22                                                      
  4 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA              1:14.17    1:16.49   15  
       35.63  1:16.49                                                      
  5 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA              1:15.29    1:16.88   14  
       36.44  1:16.88                                                      
  6 Nagel, Eliza J             9 RAD-MA               1:20.36    1:17.10   13  
       36.76  1:17.10                                                      
  7 Commander, Abi K          10 NHAC-MA              1:19.24    1:18.39   12  
       38.09  1:18.39                                                      
  8 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA      1:20.85    1:20.40   11  
       37.52  1:20.40                                                      
C - Division  
  1 Hendrzak, Anna G          10 SPFD-MA              1:22.13    1:12.98   20  
       34.16  1:12.98                                                      
  2 Tierney, Carson           10 RAD-MA               1:21.11    1:17.34   17  
       36.48  1:17.34                                                      
  3 McGranaghan, Murphy C      9 SPFD-MA              1:21.75    1:18.94   16  
       38.10  1:18.94                                                      
  4 Kile, Bella C              9 HAY-MA               1:27.21    1:20.65   15  
        3.30  1:20.65                                                      
  5 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              1:22.46    1:21.22   14  
        3.38  1:21.22                                                      
  6 Yates, Esme Y             10 HAY-MA               1:28.83    1:21.63   13  
       37.92  1:21.63                                                      
  7 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA              1:22.45    1:25.54   12  
  8 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA              1:28.89    1:26.36   11  
       40.66  1:26.36                                                      
  9 Yard, Laney K              9 HAY-MA               1:27.95    1:27.97    9  
       39.09  1:27.97                                                      
 10 Edwards, Oliva M           9 SPFD-MA              1:32.89    1:29.96    7  
       42.10  1:29.96                                                      
 11 Butters, Izzy M           10 Williamsport-MA      1:31.87    1:32.26    6  
       41.73  1:32.26                                                      
 12 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA              1:40.12    1:38.38    5  
       44.93  1:38.38                                                      
 
Event 26  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              1:05.92    1:09.25   20  
       33.16  1:09.25                                                      
BB - Division  
  1 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA              1:13.27    1:12.02   20  
       35.07  1:12.02                                                      
C - Division  
  1 Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA              1:29.00    1:07.71   20  
       31.27  1:07.71                                                      
  2 Fasi, Boti B              10 NLAC-MA                   NT    1:14.29   17  
  3 Grimley, Jack P           10 RAD-MA               1:22.83    1:15.64   16  
       35.19  1:15.64                                                      
  4 Lynch, Danny T            10 SPFD-MA              1:23.89    1:15.85   15  
  5 Duncheskie, Stephen A     10 SPFD-MA              1:22.06    1:17.32   14  
       35.80  1:17.32                                                      
  6 Kennedy, Tommy P          10 SPFD-MA              1:23.58    1:17.37   13  
       37.62  1:17.37                                                      
  7 Rosenbach, Liam J          9 HAY-MA               1:29.61    1:20.06   12  
       36.85  1:20.06                                                      
  8 Summers, Evan              9 Williamsport-MA      1:24.15    1:20.22   11  
       36.73  1:20.22                                                      
  9 Haley, Sam N               9 HAY-MA                    NT    1:24.51    9  
       39.17  1:24.51                                                      
 10 Clemson, Roman A           9 NHAC-MA              1:41.30    1:36.28    7  
       43.87  1:36.28                                                      
 11 Foytack, Caleb L           9 NLAC-MA              1:50.20    1:44.64    6  
 12 Almaras, Cooper            9 Williamsport-MA           NT    1:44.95    5  
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hahn, Lily                12 RAD-MA                 58.14      57.21   20  
       27.64    57.21                                                      
  2 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA                 58.96      57.84   17  
       27.88    57.84                                                      
  3 Cella, Olivia             12 RAD-MA               1:00.41      58.96   16  
       28.07    58.96                                                      
  4 Neilly, Hannah F          12 RAD-MA                 59.74      59.21   15  
       28.29    59.21                                                      
  5 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA              1:00.63      59.24   14  
       28.40    59.24                                                      
  6 Duncheskie, Grace C       12 SPFD-MA              1:00.30      59.48   13  
       28.23    59.48                                                      
  7 Nagel, Mackenzie          12 RAD-MA                 58.31      59.95   12  
       27.66    59.95                                                      
BB - Division  
  1 Mlodzienski, Sophia M     12 RAD-MA               1:06.96    1:02.03   20  
       29.23  1:02.03                                                      
  2 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA              1:04.40    1:02.53   17  
       29.53  1:02.53                                                      
  3 Musser, Finley R          12 NLAC-MA              1:03.84    1:03.67   16  
       30.04  1:03.67                                                      
  4 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA              1:06.78    1:03.72   15  
       30.56  1:03.72                                                      
  5 Talbot, Tess H            12 SPFD-MA              1:07.75    1:05.71   14  
       31.33  1:05.71                                                      
  6 Vangen, Ella              12 SPFD-MA              1:07.11    1:08.18   13  
       32.55  1:08.18                                                      
  7 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD    1:08.19    1:08.92   12  
       32.84  1:08.92                                                      
C - Division  
  1 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA              1:08.35    1:07.31   20  
       32.51  1:07.31                                                      
  2 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA              1:08.67    1:07.66   17  
       33.04  1:07.66                                                      
  3 Bills, Jacey J            11 NHAC-MA              1:09.68    1:09.26   16  
       33.74  1:09.26                                                      
  4 Steinbrook, Abigail C     11 SPFD-MA              1:09.62    1:09.36   15  
       33.34  1:09.36                                                      
  5 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA              1:08.47    1:09.78   14  
       33.13  1:09.78                                                      
  6 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:11.08    1:09.86   13  
       33.00  1:09.86                                                      
  7 Scanlon, Katie            11 SPFD-MA              1:10.53    1:10.19   12  
       33.75  1:10.19                                                      
  8 Oswald, Delaney R         11 RAD-MA               1:16.23    1:11.11   11  
       32.91  1:11.11                                                      
  9 Kile, Victoria G          11 HAY-MA               1:16.35    1:12.52    9  
       34.60  1:12.52                                                      
 10 Cohick, Kendall A         11 Williamsport-MA      1:14.79    1:13.46    7  
       34.37  1:13.46                                                      
 11 Haley, Greta E            11 HAY-MA               1:26.04    1:22.59    6  
       38.87  1:22.59                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA                57.65      58.12   20  
       28.29    58.12                                                      
  2 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              1:01.43    1:00.52   17  
       29.12  1:00.52                                                      
  3 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              1:01.45    1:00.93   16  
       28.97  1:00.93                                                      
BB - Division  
  1 Cross, Will *             12 SPFD-MA              1:04.23      59.94   20  
       28.83    59.94                                                      
  2 Oswald, Zach M            11 RAD-MA               1:03.43    1:00.28   17  
       28.57  1:00.28                                                      
  3 Pugh, Sam R               12 SPFD-MA              1:02.05    1:00.96   16  
       29.31  1:00.96                                                      
  4 McGowan, James A          11 SPFD-MA              1:03.24    1:01.42   15  
       29.46  1:01.42                                                      
  5 Croghan, Nick A           12 HAY-MA               1:05.15    1:01.58   14  
       29.21  1:01.58                                                      
  6 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA              1:06.59    1:02.27   13  
       29.97  1:02.27                                                      
  7 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              1:03.33    1:02.34   12  
       29.69  1:02.34                                                      
  8 Toth, Cam W               12 HAY-MA               1:04.29    1:03.83   11  
       30.24  1:03.83                                                      
  9 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA              1:06.74    1:05.38    9  
       31.10  1:05.38                                                      
C - Division  
  1 Mallory, Hayden           11 SPFD-MA              1:07.06    1:05.17   20  
       31.32  1:05.17                                                      
  2 Barber, Jake              11 RAD-MA               1:14.45    1:05.93   17  
       31.24  1:05.93                                                      
  3 Fluehr, Gabe J            12 SPFD-MA              1:10.26    1:06.15   16  
       31.18  1:06.15                                                      
  4 Sherry, Owen R            11 SPFD-MA              1:07.17    1:06.30   15  
       31.30  1:06.30                                                      
  5 Raub, Sam P               11 HAY-MA                    NT    1:10.49   14  
       34.15  1:10.49                                                      
  6 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA              1:36.71    1:10.98   13  
       33.15  1:10.98                                                      
  7 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA              1:18.84    1:11.84   12  
       34.48  1:11.84                                                      
  8 Yaegel, Tommy             11 SPFD-MA              1:11.52    1:12.51   11  
       33.94  1:12.51                                                      
  9 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA               1:23.00    1:14.88    9  
       36.59  1:14.88                                                      
 10 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA              1:15.21    1:15.12    7  
       35.17  1:15.12                                                      
 11 Line, Grey B              11 RAD-MA               1:15.84    1:15.30    6  
       35.58  1:15.30                                                      
 12 Milheim, Sam W            11 NHAC-MA              1:17.01    1:20.06    5  
       37.15  1:20.06                                                      
 13 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA              1:26.13    1:20.53    4  
       37.23  1:20.53                                                      
 14 Manderewicz, Aaron T      12 NHAC-MA              1:26.76    1:26.64    3  
       40.09  1:26.64                                                      
 15 Gonzalez, Ayden C         11 NHAC-MA              1:26.39    1:31.21    2  
       42.80  1:31.21                                                      
 -- Guinter, Gage M           12 Williamsport-MA           NT   X1:19.04  
       35.74  1:19.04                                                      
 -- Guinter, Griffin M        12 Williamsport-MA           NT   X4:03.98  
     2:05.94  4:03.98                                                      
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toland, Gracie F           9 SPFD-MA                36.95      35.30   20  
BB - Division  
  1 McGranaghan, Murphy C      9 SPFD-MA                42.99      42.03   20  
  2 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA                42.71      42.15   17  
  3 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA                38.52      42.29   16  
  4 Tierney, Carson           10 RAD-MA                 42.88      42.46   15  
  5 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA                41.10      42.94   14  
  6 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA                43.09      43.42   13  
  7 Commander, Abi K          10 NHAC-MA                42.96      43.59   12  
C - Division  
  1 Hendrzak, Anna G          10 SPFD-MA                44.23      41.71   20  
  2 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA                46.43      42.88   17  
  3 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA                44.15      44.12   16  
  4 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA        45.30      44.88   15  
  5 Yates, Esme Y             10 HAY-MA                 43.52      45.23   14  
  6 Kile, Bella C              9 HAY-MA                 48.93      47.11   13  
  7 Edwards, Oliva M           9 SPFD-MA                49.37      47.66   12  
  8 Yard, Laney K              9 HAY-MA                 51.72      48.49   11  
  9 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA                48.35      50.36    9  
 10 Hill, Georgia              9 Williamsport-MA           NT    1:09.80    7  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA                35.01      37.03   20  
BB - Division  
  1 Grimley, Jack P           10 RAD-MA                 41.00      38.66   20  
  2 Lynch, Danny T            10 SPFD-MA                42.10      39.57   17  
  3 Duncheskie, Stephen A     10 SPFD-MA                40.03      39.65   16  
C - Division  
  1 Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA                49.66      38.93   20  
  2 Kennedy, Tommy P          10 SPFD-MA                43.97      40.47   17  
  3 Rosenbach, Liam J          9 HAY-MA                 44.37      41.65   16  
  4 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA                43.77      41.90   15  
  5 Almaras, Cooper            9 Williamsport-MA           NT      51.01   14  
  6 Foytack, Caleb L           9 NLAC-MA                54.85      51.34   13  
  7 Clemson, Roman A           9 NHAC-MA                50.24      53.45   12  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA                 28.62      29.74   20  
  2 Cella, Olivia             12 RAD-MA                 31.49      30.78   17  
  3 Neilly, Hannah F          12 RAD-MA                 31.55      31.14   16  
  4 Loss, Joslyn L            12 HAY-MA                 32.86      33.92   15  
BB - Division  
  1 Mlodzienski, Sophia M     12 RAD-MA                 33.66      32.86   20  
  2 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA                34.89      33.00   17  
  3 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA                 35.62      33.15   16  
  4 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD      34.07      34.94   15  
  5 Oswald, Delaney R         11 RAD-MA                 35.68      35.32   14  
C - Division  
  1 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA                36.54      36.97   20  
  2 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                37.20      37.11   17  
  3 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA                37.47      37.14   16  
  4 Steinbrook, Abigail C     11 SPFD-MA                37.33      37.34   15  
  5 Cohick, Kendall A         11 Williamsport-MA        37.96      37.38   14  
  6 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA                36.62      38.14   13  
  7 Edwards, Abby M           12 SPFD-MA                40.12      38.19   12  
  8 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA                38.30      38.51   11  
  9 Scanlon, Katie            11 SPFD-MA                44.20      39.53    9  
 10 Edwards, Kate A           12 SPFD-MA                39.44      39.62    7  
 11 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA                40.84      39.86    6  
 12 Kile, Victoria G          11 HAY-MA                 42.95      40.87    5  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                28.26      29.52   20  
  2 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA                29.84      30.91   17  
  3 Toth, Cam W               12 HAY-MA                 32.26      31.05   16  
  4 Marr, Max P               11 RAD-MA                 30.74      31.15   15  
  5 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA                30.62      31.39   14  
  6 Cross, Will *             12 SPFD-MA                32.52      31.85   13  
  7 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA                32.32      31.89   12  
  8 McGowan, James A          11 SPFD-MA                32.57      32.45   11  
BB - Division  
  1 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA                34.58      33.53   20  
  2 Sherry, Owen R            11 SPFD-MA                34.24      34.38   17  
C - Division  
  1 Barber, Jake              11 RAD-MA                 39.26      34.91   20  
  2 Mallory, Hayden           11 SPFD-MA                37.39      35.26   17  
  3 Fluehr, Gabe J            12 SPFD-MA                36.74      35.59   16  
  4 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA                40.14      35.80   15  
  5 Raub, James G             11 HAY-MA                 40.49      39.23   14  
  6 Line, Grey B              11 RAD-MA                 39.00      39.39   13  
  7 Raub, Sam P               11 HAY-MA                 40.38      39.77   12  
  8 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA                 41.32      41.93   11  
  9 Milheim, Sam W            11 NHAC-MA                40.68      42.82    9  
 10 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                49.31      45.03    7  
 11 Gonzalez, Ayden C         11 NHAC-MA                51.44      49.18    6  
 12 Manderewicz, Aaron T      12 NHAC-MA                48.53      50.06    5  
 13 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA                50.36      50.61    4  
 
Event 33  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA                   NT    2:48.08   20  
       36.92  1:20.24  2:06.68  2:48.08                                    
 
Event 34  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              2:27.85    2:32.54   20  
       32.65  1:10.95  1:51.25  2:32.54                                    
BB - Division  
  1 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA              2:43.09    2:47.88   20  
       33.36  1:15.56  2:02.12  2:47.88                                    
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              1:35.35    1:34.75   20  
       45.50  1:34.75                                                      
  2 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              1:39.70    1:36.70   17  
       45.33  1:36.70                                                      
  3 Yates, Esme Y             10 HAY-MA               1:43.83    1:45.22   16  
       49.76  1:45.22                                                      
C - Division  
  1 Wade, Emma M               9 SPFD-MA                   NT    1:41.32   20  
       50.44  1:41.32                                                      
  2 Nagel, Eliza J             9 RAD-MA                    NT    1:42.74   17  
       48.76  1:42.74                                                      
  3 Tierney, Carson           10 RAD-MA                    NT    1:44.62   16  
       50.45  1:44.62                                                      
  4 Commander, Abi K          10 NHAC-MA              1:51.00    1:48.55   15  
       52.40  1:48.55                                                      
  5 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA              1:53.60    1:49.92   14  
       51.48  1:49.92                                                      
  6 Kile, Bella C              9 HAY-MA               2:01.27    1:53.26   13  
       53.39  1:53.26                                                      
  7 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA              2:03.46    1:58.85   12  
       56.30  1:58.85                                                      
  8 Butters, Izzy M           10 Williamsport-MA           NT    2:00.53   11  
       55.82  2:00.53                                                      
  9 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA                   NT    2:19.90    9  
     1:03.74  2:19.90                                                      
 -- Hendrzak, Anna G          10 SPFD-MA                   NT         DQ  
       47.37       DQ                                                      
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              1:34.31    1:38.18   20  
       46.00  1:38.18                                                      
C - Division  
  1 Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA              1:53.92    1:30.05   20  
       42.01  1:30.05                                                      
  2 Summers, Evan              9 Williamsport-MA           NT    1:40.50   17  
       45.65  1:40.50                                                      
  3 Haley, Sam N               9 HAY-MA                    NT    1:44.83   16  
       50.19  1:44.83                                                      
  4 Grimley, Jack P           10 RAD-MA                    NT    1:46.04   15  
       50.48  1:46.04                                                      
  5 Lynch, Danny T            10 SPFD-MA                   NT    1:48.69   14  
       51.33  1:48.69                                                      
 -- Almaras, Cooper            9 Williamsport-MA           NT         DQ  
     1:04.20       DQ                                                      
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duncheskie, Grace C       12 SPFD-MA              1:16.16    1:10.74   20  
       33.54  1:10.74                                                      
  2 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA               1:18.19    1:15.98   17  
       35.59  1:15.98                                                      
  3 Musser, Finley R          12 NLAC-MA              1:19.44    1:21.07   16  
       38.34  1:21.07                                                      
BB - Division  
  1 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA              1:27.91    1:19.43   20  
       37.04  1:19.43                                                      
  2 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA               1:24.98    1:20.77   17  
       37.27  1:20.77                                                      
  3 Loss, Joslyn L            12 HAY-MA               1:23.02    1:20.94   16  
       38.76  1:20.94                                                      
  4 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA              1:27.85    1:22.89   15  
       40.26  1:22.89                                                      
  5 Nagel, Mackenzie          12 RAD-MA               1:26.00    1:24.49   14  
       40.62  1:24.49                                                      
  6 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA              1:28.67    1:29.70   13  
       43.79  1:29.70                                                      
C - Division  
  1 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD         NT    1:22.56   20  
       40.21  1:22.56                                                      
  2 Edwards, Abby M           12 SPFD-MA              1:31.74    1:26.95   17  
       41.15  1:26.95                                                      
  3 Edwards, Kate A           12 SPFD-MA              1:34.37    1:28.60   16  
       42.95  1:28.60                                                      
  4 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD    1:29.71    1:29.50   15  
       43.64  1:29.50                                                      
  5 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA              1:30.40    1:30.54   14  
       43.35  1:30.54                                                      
  6 Scanlon, Katie            11 SPFD-MA              1:53.22    1:36.27   13  
       45.77  1:36.27                                                      
  7 Bills, Jacey J            11 NHAC-MA              1:36.40    1:37.54   12  
       46.69  1:37.54                                                      
  8 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:46.48    1:46.92   11  
       49.00  1:46.92                                                      
  9 Haley, Greta E            11 HAY-MA                    NT    1:47.84    9  
       52.61  1:47.84                                                      
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              1:13.74    1:14.65   20  
       35.67  1:14.65                                                      
  2 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              1:13.35    1:15.29   17  
       35.83  1:15.29                                                      
BB - Division  
  1 Croghan, Nick A           12 HAY-MA               1:21.46    1:16.95   20  
       36.88  1:16.95                                                      
  2 Pugh, Sam R               12 SPFD-MA              1:22.82    1:17.74   17  
       36.94  1:17.74                                                      
  3 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              1:23.01    1:19.53   16  
       38.14  1:19.53                                                      
  4 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA              1:26.06    1:21.89   15  
       38.67  1:21.89                                                      
  5 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA              1:21.12    1:24.70   14  
       39.64  1:24.70                                                      
C - Division  
  1 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA              1:47.62    1:27.85   20  
       41.05  1:27.85                                                      
  2 Raub, Sam P               11 HAY-MA               1:37.74    1:29.63   17  
       43.00  1:29.63                                                      
  3 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA              1:38.54    1:29.81   16  
       43.15  1:29.81                                                      
  4 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA              1:34.13    1:29.96   15  
       42.81  1:29.96                                                      
  5 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              1:32.14    1:31.14   14  
       43.05  1:31.14                                                      
  6 Yaegel, Tommy             11 SPFD-MA              1:40.21    1:35.05   13  
       43.59  1:35.05                                                      
  7 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA              1:40.57    1:39.63   12  
       47.07  1:39.63                                                      
  8 Milheim, Sam W            11 NHAC-MA              1:43.04    1:48.03   11  
       50.67  1:48.03                                                      
  9 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA                    NT    1:51.22    9  
       52.22  1:51.22                                                      
 10 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA              2:16.56    1:57.93    7  
       54.45  1:57.93                                                      
 11 Manderewicz, Aaron T      12 NHAC-MA              2:04.80    1:59.27    6  
       57.81  1:59.27                                                      
 12 Gonzalez, Ayden C         11 NHAC-MA                   NT    2:05.14    5  
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA                36.23      37.16   20  
BB - Division  
  1 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA                37.83      36.38   20  
  2 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA                39.08      39.74   17  
C - Division  
  1 Toland, Gracie F           9 SPFD-MA                45.92      42.59   20  
  2 Wade, Emma M               9 SPFD-MA                45.65      44.12   17  
  3 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA                46.23      44.25   16  
  4 McGranaghan, Murphy C      9 SPFD-MA                42.52      44.32   15  
  5 Nagel, Eliza J             9 RAD-MA                 46.43      44.69   14  
  6 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA                44.68      45.44   13  
  7 Yates, Esme Y             10 HAY-MA                    NT      46.24   12  
  8 Kile, Bella C              9 HAY-MA                    NT      48.96   11  
  9 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA        46.99      49.23    9  
 10 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA                50.10      50.80    7  
 11 Yard, Laney K              9 HAY-MA                 47.79      53.40    6  
 12 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA                55.10      54.43    5  
 13 Butters, Izzy M           10 Williamsport-MA        55.39      54.73    4  
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA                35.62      37.65   20  
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA                39.16      38.74   20  
  2 Grimley, Jack P           10 RAD-MA                 40.75      39.60   17  
C - Division  
  1 Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA                   NT      36.97   20  
  2 Duncheskie, Stephen A     10 SPFD-MA                46.07      41.84   17  
  3 Lynch, Danny T            10 SPFD-MA                45.43      43.66   16  
  4 Kennedy, Tommy P          10 SPFD-MA                44.79      43.87   15  
  5 Summers, Evan              9 Williamsport-MA           NT      44.62   14  
  6 Rosenbach, Liam J          9 HAY-MA                 47.28      50.92   13  
  7 Foytack, Caleb L           9 NLAC-MA                   NT      57.37   12  
  8 Clemson, Roman A           9 NHAC-MA                   NT      58.65   11  
 -- Haley, Sam N               9 HAY-MA                 47.03         DQ  
 -- Almaras, Cooper            9 Williamsport-MA           NT         DQ  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA                 28.34      28.51   20  
  2 Nagel, Mackenzie          12 RAD-MA                 30.67      30.90   17  
  3 Cella, Olivia             12 RAD-MA                 31.72      31.09   16  
  4 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA                 31.27      31.24   15  
  5 Steinbrook, Abigail C     11 SPFD-MA                31.47      32.77   14  
BB - Division  
  1 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA                33.06      31.92   20  
  2 Oswald, Delaney R         11 RAD-MA                 33.25      32.51   17  
  3 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA                33.63      33.64   16  
  4 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                33.98      35.13   15  
C - Division  
  1 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA                38.05      33.33   20  
  2 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                34.80      34.16   17  
  3 Mlodzienski, Sophia M     12 RAD-MA                 35.95      34.43   16  
  4 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD         NT      35.91   15  
  5 Cohick, Kendall A         11 Williamsport-MA        37.03      36.56   14  
  6 Loss, Joslyn L            12 HAY-MA                 37.21      37.32   13  
  7 Edwards, Kate A           12 SPFD-MA                36.67      37.80   12  
  8 Talbot, Tess H            12 SPFD-MA                37.12      37.86   11  
  9 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA                37.58      38.31    9  
 10 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA                38.01      38.74    7  
 11 Bills, Jacey J            11 NHAC-MA                37.07      39.50    6  
 12 Kile, Victoria G          11 HAY-MA                 47.82      42.65    5  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA                30.78      29.86   20  
  2 Oswald, Zach M            11 RAD-MA                 30.59      29.87   17  
  3 McGowan, James A          11 SPFD-MA                30.96      30.00   16  
  4 Boone, Carter D           11 NLAC-MA                30.85      30.23   15  
  5 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                29.89      30.41   14  
  6 Cross, Will *             12 SPFD-MA                31.63      30.70   13  
  7 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA                31.24      31.29   12  
BB - Division  
  1 Croghan, Nick A           12 HAY-MA                 31.81      31.33   20  
  2 Mallory, Hayden           11 SPFD-MA                32.79      32.23   17  
  3 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                32.91      32.35   16  
  4 Sherry, Owen R            11 SPFD-MA                33.56      33.27   15  
  5 Toth, Cam W               12 HAY-MA                 33.45      34.85   14  
C - Division  
  1 Line, Grey B              11 RAD-MA                 35.59      37.03   20  
  2 Raub, James G             11 HAY-MA                    NT      39.50   17  
  3 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA                 42.89      41.17   16  
  4 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA                58.92      41.54   15  
  5 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                44.43      42.21   14  
  6 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                49.79      44.22   13  
  7 Gonzalez, Ayden C         11 NHAC-MA              1:05.52      59.27   12  
  8 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA              1:08.73    1:02.94   11  
 
Event 43  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              3:07.09    2:59.71   20  
       39.46  1:25.50  2:17.65  2:59.71                                    
  2 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA              3:12.71    3:16.43   17  
       43.49  1:34.35  2:33.39  3:16.43                                    
  3 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA              3:17.01    3:19.28   16  
       42.66  1:33.12  2:39.11  3:19.28                                    
C - Division  
  1 Commander, Abi K          10 NHAC-MA              3:21.62    3:14.98   20  
       47.64  1:36.27  2:32.82  3:14.98                                    
  2 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA              3:17.93    3:21.39   17  
       50.38  1:40.85  2:40.29  3:21.39                                    
  3 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              3:18.09    3:23.25   16  
     1:43.33  2:37.52  3:23.25                                             
  4 Edwards, Oliva M           9 SPFD-MA                   NT    3:36.03   15  
       50.73  1:45.27  2:49.01  3:36.03                                    
  5 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA           NT    3:38.48   14  
       52.28  1:45.10  2:52.98  3:38.48                                    
 
Event 44  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA              3:05.48    3:03.09   20  
       41.45  1:30.62  2:24.98  3:03.09                                    
C - Division  
  1 Grimley, Jack P           10 RAD-MA               3:23.14    3:12.69   20  
       44.03  1:33.52  2:31.47  3:12.69                                    
 -- Haley, Sam N               9 HAY-MA                    NT         DQ  
     1:47.99  2:47.66       DQ                                             
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Neilly, Hannah F          12 RAD-MA               2:30.16    2:27.89   20  
       30.12  1:09.01  1:54.07  2:27.89                                    
  2 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA              2:33.51    2:31.53   17  
       33.21  1:10.17  1:57.91  2:31.53                                    
 -- Nagel, Mackenzie          12 RAD-MA               2:30.10   X2:32.39  
       32.27  1:13.45  2:01.11  2:32.39                                    
BB - Division  
  1 Duncheskie, Grace C       12 SPFD-MA              2:40.76    2:31.58   20  
       32.68  1:11.73  1:54.94  2:31.58                                    
  2 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA               2:44.30    2:36.58   17  
       32.57  1:12.95  1:59.80  2:36.58                                    
  3 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD    2:43.38    2:43.85   16  
       39.50  1:20.83  2:08.11  2:43.85                                    
  4 Musser, Finley R          12 NLAC-MA              2:43.05    2:49.32   15  
       38.36  1:19.60  2:11.36  2:49.32                                    
C - Division  
  1 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA              2:54.35    2:53.69   20  
       40.44  1:22.99  2:18.77  2:53.69                                    
  2 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA              2:49.59    2:54.26   17  
     1:25.26  2:15.64  2:54.26                                             
  3 Talbot, Tess H            12 SPFD-MA              3:00.98    2:58.22   16  
       39.26  1:21.36  2:58.22                                             
  4 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              2:59.08    3:05.57   15  
     1:28.29  2:27.36  3:05.57                                             
 -- Bills, Jacey J            11 NHAC-MA              2:57.69         DQ  
       43.71  1:34.97  2:31.25       DQ                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA              2:26.81    2:25.86   20  
       32.01  1:07.71  1:53.80  2:25.86                                    
  2 Croghan, Nick A           12 HAY-MA               2:26.23    2:27.95   17  
       32.10  1:09.58  1:52.94  2:27.95                                    
BB - Division  
  1 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              2:34.52    2:32.27   20  
       33.45  1:13.87  1:58.96  2:32.27                                    
  2 Oswald, Zach M            11 RAD-MA               2:42.01    2:32.42   17  
       32.84  1:11.08  1:59.14  2:32.42                                    
  3 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              2:41.19    2:34.62   16  
       32.44  1:11.63  2:00.95  2:34.62                                    
  4 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA              2:45.05    2:34.99   15  
       35.46  1:13.70  2:01.19  2:34.99                                    
C - Division  
  1 McGowan, James A          11 SPFD-MA                   NT    2:30.58   20  
       32.94  1:11.51  1:57.32  2:30.58                                    
  2 Raub, Sam P               11 HAY-MA                    NT    2:51.88   17  
       40.56  1:25.13  2:14.32  2:51.88                                    
  3 Raub, James G             11 HAY-MA                    NT    2:54.94   16  
       41.53  1:25.84  2:18.93  2:54.94                                    
  4 Yaegel, Tommy             11 SPFD-MA                   NT    2:56.48   15  
       38.73  1:23.92  2:17.55  2:56.48                                    
  5 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA                   NT    3:04.17   14  
       43.50  1:35.96  2:25.12  3:04.17                                    
  6 Line, Grey B              11 RAD-MA               3:06.73    3:04.21   13  
       39.75  1:25.80  2:24.74  3:04.21                                    
 
Event 47  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Coonley, Campbell P       13 RAD-MA               1:00.56      58.57  
       28.34    58.57                                                      
  2 Reynolds, Emily           14 RAD-MA                 59.35      58.61  
       27.56    58.61                                                      
  3 O'Neill, Emmie C          14 RAD-MA                 59.28      58.67  
       27.72    58.67                                                      
  4 Conti, Amanda H           13 SPFD-MA              1:00.75      58.84  
       28.39    58.84                                                      
  5 O'Malley, Lauren K        13 SPFD-MA                59.96      59.04  
       28.58    59.04                                                      
  6 Butler, Veronica M        13 Marlins-MA           1:00.66      59.42  
       28.24    59.42                                                      
  7 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA      1:00.03      59.66  
       28.93    59.66                                                      
  8 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA               1:00.64      59.71  
       28.57    59.71                                                      
  9 Collins, Audrey E         14 RAD-MA                 59.47    1:01.24  
       29.40  1:01.24                                                      
 10 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA              1:00.68    1:03.31  
       30.20  1:03.31                                                      
BB - Division  
  1 Miller, Kaitlyn E         14 RAD-MA               1:01.84    1:01.80  
       30.02  1:01.80                                                      
  2 Granson, Anna             14 RAD-MA               1:03.97    1:03.28  
       30.49  1:03.28                                                      
  3 Kelly, Bryna              13 NHAC-MA              1:05.49    1:04.96  
       31.28  1:04.96                                                      
  4 Caramenico, Isabelle P    13 NHAC-MA              1:04.97    1:05.79  
       31.41  1:05.79                                                      
  5 Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA              1:03.40    1:06.34  
       31.67  1:06.34                                                      
C - Division  
  1 Yates, Julia C            13 HAY-MA               1:06.77    1:03.22  
       30.53  1:03.22                                                      
  2 Fisher, Ellie A           14 Williamsport-MA      1:08.80    1:06.67  
       31.63  1:06.67                                                      
  3 Bloomfield, Gigi G        13 RAD-MA               1:06.98    1:07.59  
       32.89  1:07.59                                                      
  4 Giardinelli, Haleigh G    13 RAD-MA               1:06.67    1:09.20  
       32.50  1:09.20                                                      
  5 Slodysko, Brilee G        14 Williamsport-MA      1:10.03    1:09.29  
       33.27  1:09.29                                                      
  6 Rovenolt, Madison P       14 Williamsport-MA      1:12.42    1:09.51  
       33.74  1:09.51                                                      
  7 Kourt, Belle J            13 NHAC-MA              1:10.15    1:11.36  
       33.99  1:11.36                                                      
  8 Haley, Madeleine R        13 HAY-MA               1:15.38    1:12.16  
       33.96  1:12.16                                                      
  9 Ryder, Elizabeth          13 Williamsport-MA      1:21.05    1:13.13  
       36.66  1:13.13                                                      
 10 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA              1:13.78    1:13.32  
       35.82  1:13.32                                                      
 
Event 48  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA                 51.95      50.95  
       24.60    50.95                                                      
  2 Flores, Alan K            14 HAY-MA                 56.41      53.51  
       25.10    53.51                                                      
  3 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA                54.41      53.73  
       25.78    53.73                                                      
  4 Raub, Jack C              14 HAY-MA                 56.60      55.83  
       26.76    55.83                                                      
BB - Division  
  1 Cosgrove, Rhett A         14 RAD-MA                 57.22      55.78  
       26.76    55.78                                                      
  2 Tierney, Brady J          13 RAD-MA                 58.47      56.60  
       27.31    56.60                                                      
  3 Smith, Trey P             14 HAY-MA               1:00.69      57.78  
       27.74    57.78                                                      
  4 Jones, Chad B             13 NHAC-MA                59.96      59.09  
       28.41    59.09                                                      
C - Division  
  1 Raub, Peter E             13 HAY-MA               1:04.05      58.22  
       28.27    58.22                                                      
  2 McDonough, Ryan D         14 UN-6-MA              1:05.01      59.31  
       28.05    59.31                                                      
  3 Duffy, PJ J               13 RAD-MA               1:05.12    1:00.09  
       28.83  1:00.09                                                      
  4 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              1:12.12    1:10.74  
       33.32  1:10.74                                                      
  5 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA      1:14.74    1:14.55  
       35.75  1:14.55                                                      
 
Event 49  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA                57.09      56.89  
       27.70    56.89                                                      
  2 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA                57.42      57.99  
       27.80    57.99                                                      
  3 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA                58.29      58.29  
       28.49    58.29                                                      
  4 Hasse, Elizabeth A        15 NHAC-MA                58.68      59.29  
       28.28    59.29                                                      
  5 Dwight, Kristen L         16 Marlins-MA           1:03.37    1:00.93  
       29.17  1:00.93                                                      
  6 Hagarman, Emmaleigh M     15 HAY-MA               1:03.68    1:03.16  
       29.29  1:03.16                                                      
  7 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              1:05.11    1:03.73  
       29.94  1:03.73                                                      
  8 Gall, Erin F              15 NLAC-MA              1:15.28    1:05.26  
       31.96  1:05.26                                                      
  9 Lindquist, Jemma P        15 NHAC-MA              1:04.88    1:05.34  
       31.56  1:05.34                                                      
 
Event 50  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                50.87      51.45  
       25.14    51.45                                                      
  2 Butler, Mitchell D        15 Marlins-MA             52.94      51.53  
       24.70    51.53                                                      
  3 Zheng, Garrick            15 NLAC-MA                51.83      51.84  
       25.02    51.84                                                      
  4 Dorobish, Cole C          16 PTSC-AM                51.46      51.99  
       25.16    51.99                                                      
  5 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA        53.81      53.50  
       25.74    53.50                                                      
  6 Bloom, Reece W            15 NLAC-MA                52.51      53.69  
       25.77    53.69                                                      
  7 Haris, Jack J             16 NLAC-MA                54.21      55.17  
       26.69    55.17                                                      
  8 Horner, Harry J           15 NLAC-MA                56.74      56.92  
       27.17    56.92                                                      
  9 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA                59.89      59.74  
       28.42    59.74                                                      
 10 Ortiz, Brian J            16 NHAC-MA              1:03.02      59.95  
       28.60    59.95                                                      
 11 Flores, Angel A           15 HAY-MA                 58.84    1:00.12  
       28.65  1:00.12                                                      
 12 Toth, Spencer P           15 HAY-MA                 57.14    1:00.15  
       28.93  1:00.15                                                      
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Montgomery, Maisy R       14 RAD-MA               1:12.52    1:11.32  
       33.07  1:11.32                                                      
  2 Collins, Audrey E         14 RAD-MA               1:14.20    1:13.51  
       34.53  1:13.51                                                      
BB - Division  
  1 Parks, Kylee E            14 HAY-MA               1:18.56    1:13.60  
       34.56  1:13.60                                                      
  2 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA               1:16.78    1:14.19  
       35.31  1:14.19                                                      
  3 Wakiyama, Kelsey A        14 RAD-MA               1:19.54    1:16.54  
       36.28  1:16.54                                                      
  4 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA              1:21.16    1:25.20  
       40.07  1:25.20                                                      
C - Division  
  1 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              1:23.22    1:17.68  
       36.22  1:17.68                                                      
  2 Miller, Kaitlyn E         14 RAD-MA               1:24.12    1:21.65  
       37.42  1:21.65                                                      
  3 Kelly, Bryna              13 NHAC-MA              1:26.19    1:22.90  
       39.28  1:22.90                                                      
  4 Fisher, Ellie A           14 Williamsport-MA      1:26.74    1:23.60  
       39.72  1:23.60                                                      
  5 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA           NT    1:24.81  
       40.17  1:24.81                                                      
  6 Caramenico, Isabelle P    13 NHAC-MA              1:23.77    1:25.24  
       40.79  1:25.24                                                      
  7 Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA              1:23.19    1:25.79  
       41.63  1:25.79                                                      
  8 Giardinelli, Haleigh G    13 RAD-MA               1:24.37    1:28.27  
       40.82  1:28.27                                                      
  9 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA               1:24.01    1:29.02  
       40.40  1:29.02                                                      
 10 Granson, Anna             14 RAD-MA               1:31.05    1:30.31  
       42.16  1:30.31                                                      
 11 Rovenolt, Madison P       14 Williamsport-MA      1:28.60    1:31.32  
       42.99  1:31.32                                                      
 12 Haley, Madeleine R        13 HAY-MA               1:42.86    1:35.41  
       44.53  1:35.41                                                      
 13 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA              1:39.05    1:40.49  
       48.69  1:40.49                                                      
 -- Ryder, Elizabeth          13 Williamsport-MA           NT         DQ  
       45.29       DQ                                                      
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BB - Division  
  1 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA              1:11.68    1:10.76  
       34.00  1:10.76                                                      
  2 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA               1:12.41    1:13.66  
       34.09  1:13.66                                                      
  3 Jones, Chad B             13 NHAC-MA              1:14.38    1:14.72  
       35.20  1:14.72                                                      
C - Division  
  1 Raub, Peter E             13 HAY-MA               1:27.88    1:24.58  
       40.67  1:24.58                                                      
  2 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              1:48.55    1:43.61  
       48.72  1:43.61                                                      
  3 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA           NT    1:59.86  
       55.64  1:59.86                                                      
 
Event 53  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              1:13.83    1:15.81  
       35.09  1:15.81                                                      
  2 Scanlon, Maura K          15 SPFD-MA                   NT    1:23.49  
       39.00  1:23.49                                                      
  3 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              1:26.05    1:26.14  
       40.51  1:26.14                                                      
  4 Gall, Erin F              15 NLAC-MA              1:41.17    1:27.15  
       41.16  1:27.15                                                      
  5 Lindquist, Jemma P        15 NHAC-MA              1:30.30    1:35.19  
       43.74  1:35.19                                                      
 
Event 54  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA              1:05.24    1:06.00  
       31.51  1:06.00                                                      
  2 Dorobish, Cole C          16 PTSC-AM              1:04.48    1:06.88  
       31.35  1:06.88                                                      
  3 Butler, Mitchell D        15 Marlins-MA           1:11.36    1:07.83  
       31.83  1:07.83                                                      
  4 Zheng, Garrick            15 NLAC-MA              1:06.93    1:12.94  
       34.22  1:12.94                                                      
  5 West, Ryan C              15 HAY-MA               1:16.00    1:13.85  
       34.05  1:13.85                                                      
  6 Haris, Jack J             16 NLAC-MA              1:12.60    1:16.32  
       35.99  1:16.32                                                      
  7 Horner, Harry J           15 NLAC-MA              1:24.74    1:18.72  
       37.29  1:18.72                                                      
  8 Ortiz, Brian J            16 NHAC-MA              1:23.86    1:19.21  
       38.04  1:19.21                                                      
 
Event 55  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 -- Barber, Avery             14 RAD-MA               2:21.56   X2:20.13  
       31.65  1:06.59  1:43.90  2:20.13                                    
BB - Division  
  1 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA               2:32.53    2:25.95  
       33.65  1:10.45  1:48.96  2:25.95                                    
C - Division  
  1 Bloomfield, Gigi G        13 RAD-MA               2:41.86    2:41.28  
       38.61  1:19.41  2:00.97  2:41.28                                    
  2 Granson, Anna             14 RAD-MA                    NT    2:44.77  
       40.04  1:21.62  2:03.47  2:44.77                                    
  3 Kourt, Belle J            13 NHAC-MA              2:53.29    2:56.64  
       42.22  1:27.81  2:12.99  2:56.64                                    
 -- Ryder, Elizabeth          13 Williamsport-MA           NT         DQ  
       40.84  1:26.79  2:17.49       DQ                                    
 
Event 56  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA                    NT    2:21.32  
       33.33  1:09.71  1:46.90  2:21.32                                    
  2 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              3:26.12    3:12.99  
       45.31  1:36.32  2:27.03  3:12.99                                    
 -- Raub, Jack C              14 HAY-MA               2:28.81         DQ  
       33.95  1:12.06  1:52.12       DQ                                    
 
Event 57  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Maura K          15 SPFD-MA              2:37.53    2:26.81  
       34.78  1:12.24  1:49.81  2:26.81                                    
  2 Dwight, Kristen L         16 Marlins-MA           2:28.79    2:32.84  
       35.92  1:14.93  1:54.57  2:32.84                                    
  3 Hasse, Elizabeth A        15 NHAC-MA              2:41.87    2:36.86  
       37.54  1:19.06  2:00.09  2:36.86                                    
 
Event 58  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorobish, Cole C          16 PTSC-AM              2:03.64    2:09.21  
       29.53  1:02.08  1:35.83  2:09.21                                    
  2 Bloom, Reece W            15 NLAC-MA              2:09.28    2:15.24  
       31.46  1:05.56  1:40.53  2:15.24                                    
  3 West, Ryan C              15 HAY-MA               2:18.22    2:24.93  
       32.93  1:10.08  1:48.49  2:24.93                                    
  4 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA              2:32.65    2:35.66  
       35.41  1:15.65  1:55.86  2:35.66                                    
  5 Flores, Angel A           15 HAY-MA               2:35.72    2:39.87  
       36.66  1:18.19  2:00.59  2:39.87                                    
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Wakiyama, Kelsey A        14 RAD-MA               1:05.51    1:02.38  
       30.24  1:02.38                                                      
  2 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA      1:03.82    1:03.23  
       30.18  1:03.23                                                      
BB - Division  
  1 Conti, Amanda H           13 SPFD-MA              1:10.73    1:06.62  
       31.20  1:06.62                                                      
  2 Coonley, Campbell P       13 RAD-MA               1:07.87    1:07.73  
       32.13  1:07.73                                                      
  3 O'Neill, Emmie C          14 RAD-MA               1:11.45    1:07.88  
       30.70  1:07.88                                                      
  4 Butler, Veronica M        13 Marlins-MA           1:11.10    1:08.80  
       32.41  1:08.80                                                      
  5 Barber, Avery             14 RAD-MA               1:07.17    1:08.89  
       31.66  1:08.89                                                      
  6 O'Malley, Lauren K        13 SPFD-MA              1:08.15    1:12.40  
       32.12  1:12.40                                                      
C - Division  
  1 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA              1:12.82    1:13.61  
       33.12  1:13.61                                                      
  2 Reynolds, Emily           14 RAD-MA               1:12.27    1:16.43  
       35.51  1:16.43                                                      
  3 Yates, Julia C            13 HAY-MA               1:33.57    1:22.87  
       36.86  1:22.87                                                      
  4 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA                    NT    1:24.26  
       35.98  1:24.26                                                      
  5 Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA              1:24.96    1:30.64  
       42.21  1:30.64                                                      
  6 Kourt, Belle J            13 NHAC-MA              1:35.19    1:33.18  
       44.28  1:33.18                                                      
 -- Haley, Madeleine R        13 HAY-MA                    NT         DQ  
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA                 58.53      58.79  
       27.38    58.79                                                      
BB - Division  
  1 Cosgrove, Rhett A         14 RAD-MA               1:04.84      59.18  
       27.69    59.18                                                      
  2 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA              1:03.02    1:00.93  
       27.88  1:00.93                                                      
  3 Raub, Jack C              14 HAY-MA               1:06.86    1:06.00  
       30.98  1:06.00                                                      
C - Division  
  1 Jones, Chad B             13 NHAC-MA              1:09.07    1:06.79  
       32.47  1:06.79                                                      
  2 Smith, Trey P             14 HAY-MA                    NT    1:07.34  
       31.02  1:07.34                                                      
 
Event 61  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              1:03.32    1:03.24  
       29.39  1:03.24                                                      
  2 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA              1:05.77    1:04.00  
  3 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              1:03.68    1:07.94  
       30.79  1:07.94                                                      
  4 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              1:06.86    1:08.18  
       31.23  1:08.18                                                      
  5 Hagarman, Emmaleigh M     15 HAY-MA               1:15.54    1:16.45  
       33.66  1:16.45                                                      
  6 Hasse, Elizabeth A        15 NHAC-MA              1:18.48    1:18.20  
       34.78  1:18.20                                                      
 
Event 62  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                55.34      56.48  
       26.51    56.48                                                      
  2 Dorobish, Cole C          16 PTSC-AM                54.28      56.62  
       26.54    56.62                                                      
  3 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA        59.86    1:00.11  
       29.03  1:00.11                                                      
  4 Ortiz, Brian J            16 NHAC-MA              1:08.75    1:04.95  
       29.32  1:04.95                                                      
  5 Toth, Spencer P           15 HAY-MA               1:05.51    1:07.43  
       30.49  1:07.43                                                      
  6 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA              1:13.48    1:14.06  
       34.60  1:14.06                                                      
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Montgomery, Maisy R       14 RAD-MA               2:21.65    2:17.32  
       29.26  1:04.27  1:45.70  2:17.32                                    
  2 Collins, Audrey E         14 RAD-MA               2:25.30    2:29.87  
       30.88  1:11.14  1:55.39  2:29.87                                    
BB - Division  
  1 Coonley, Campbell P       13 RAD-MA               2:28.76    2:23.35  
       31.15  1:07.97  1:51.40  2:23.35                                    
  2 Pardoe, Mallory R         14 Williamsport-MA      2:35.93    2:28.38  
       30.92  1:08.86  1:54.82  2:28.38                                    
  3 Butler, Veronica M        13 Marlins-MA           2:34.34    2:29.70  
       32.47  1:09.11  1:55.37  2:29.70                                    
  4 Miller, Kaitlyn E         14 RAD-MA               2:36.79    2:29.72  
       31.51  1:09.08  1:55.28  2:29.72                                    
  5 Vanderslice, Gabby        14 RAD-MA               2:30.37    2:34.59  
       32.00  1:11.82  1:58.29  2:34.59                                    
  6 Koehle, Ally E            13 NLAC-MA              2:34.09    2:38.26  
       33.68  1:14.67  2:03.22  2:38.26                                    
C - Division  
  1 Parks, Kylee E            14 HAY-MA               2:46.68    2:39.90  
       35.06  1:16.58  2:01.41  2:39.90                                    
  2 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              2:41.04    2:40.28  
       36.13  1:15.78  2:01.92  2:40.28                                    
  3 Caramenico, Isabelle P    13 NHAC-MA              2:43.55    2:44.34  
       37.14  1:22.71  2:07.43  2:44.34                                    
  4 Kelly, Bryna              13 NHAC-MA              2:52.72    2:44.96  
       37.69  1:20.57  2:07.84  2:44.96                                    
  5 Bevenour, Holly E         13 RAD-MA               2:45.54    2:46.38  
       35.50  1:15.06  2:08.61  2:46.38                                    
  6 Bloomfield, Gigi G        13 RAD-MA               2:48.51    2:48.28  
       39.50  1:20.84  2:13.26  2:48.28                                    
  7 Giardinelli, Haleigh G    13 RAD-MA               2:53.27    2:54.74  
       39.16  1:24.42  2:16.11  2:54.74                                    
  8 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA              3:09.01    3:12.16  
       44.79  1:33.46  2:29.66  3:12.16                                    
 
Event 64  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Gordon, Daniel K          14 HAY-MA               2:12.92    2:12.47  
       27.17  1:02.23  1:43.24  2:12.47                                    
  2 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA              2:16.49    2:18.91  
       28.41  1:04.43  1:46.83  2:18.91                                    
BB - Division  
  1 Raub, Jack C              14 HAY-MA               2:28.52    2:30.13  
       31.88  1:11.26  1:57.47  2:30.13                                    
C - Division  
  1 Flores, Alan K            14 HAY-MA               2:31.68    2:20.20  
       29.34  1:05.79  1:47.55  2:20.20                                    
  2 Smith, Trey P             14 HAY-MA               2:37.25    2:35.60  
       32.21  1:09.73  1:59.61  2:35.60                                    
  3 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              3:11.79    3:09.28  
       42.04  1:34.65  2:29.54  3:09.28                                    
 -- Raub, Peter E             13 HAY-MA                    NT         DQ  
       38.06  1:22.11  2:11.06       DQ                                    
 
Event 65  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              2:25.67    2:25.51  
       31.66  1:08.86  1:52.03  2:25.51                                    
  2 Scanlon, Maura K          15 SPFD-MA              2:29.01    2:32.76  
       31.92  1:10.22  1:56.39  2:32.76                                    
  3 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              2:26.91    2:35.82  
       31.93  1:11.92  2:00.66  2:35.82                                    
  4 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              2:41.89    2:41.21  
       32.88  1:13.17  2:05.54  2:41.21                                    
  5 Hagarman, Emmaleigh M     15 HAY-MA                    NT    2:45.78  
       32.76  1:15.38  2:08.93  2:45.78                                    
 
Event 66  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorobish, Cole C          16 PTSC-AM              2:04.14    2:08.71  
       27.23  1:00.27  1:37.95  2:08.71                                    
  2 Haris, Jack J             16 NLAC-MA              2:12.27    2:15.68  
       28.60  1:04.50  1:46.03  2:15.68                                    
  3 Bloom, Reece W            15 NLAC-MA              2:12.69    2:15.89  
       28.50  1:03.48  1:44.63  2:15.89                                    
  4 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA      2:15.17    2:16.02  
       29.34  1:04.82  1:46.92  2:16.02                                    
  5 Horner, Harry J           15 NLAC-MA              2:26.35    2:27.23  
       30.18  1:08.24  1:54.70  2:27.23                                    
 
Event 67  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coonley, Campbell P       13 RAD-MA               5:43.06    5:31.53  
       29.08  1:01.42  1:34.96  2:08.59  2:42.62  3:16.61  3:50.93  4:25.53
     4:59.54  5:31.53                                                      
  2 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA              5:32.39    5:36.94  
       29.21  1:02.10  1:35.67  2:10.15  2:43.44  3:18.89  3:54.02  4:28.88
     5:03.47  5:36.94                                                      
  3 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              5:14.09    5:45.45  
       30.73  1:04.67  1:39.21  2:14.10  2:49.02  3:24.32  3:59.42  4:35.23
     5:11.04  5:45.45                                                      
  4 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              5:39.06    5:45.90  
       30.60  1:04.17  1:38.63  2:13.27  2:48.61  3:23.85  3:59.78  4:36.12
     5:12.72  5:45.90                                                      
  5 Hasse, Elizabeth A        15 NHAC-MA              6:06.64    5:50.41  
       30.52  1:04.79  1:40.13  2:15.99  2:52.76  3:29.15  4:05.46  4:41.93
     5:17.97  5:50.41                                                      
  6 Wakiyama, Kelsey A        14 RAD-MA               6:01.38    5:54.53  
       31.77  1:06.51  1:42.49  2:18.67  2:54.91  3:31.34  4:07.79  4:44.14
     5:20.28  5:54.53                                                      
  7 Scanlon, Maura K          15 SPFD-MA              5:52.17    6:03.31  
       31.08  1:06.48  1:43.71  2:21.55  2:59.37  3:37.11  4:14.70  4:52.54
     5:28.54  6:03.31                                                      
  8 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA              6:04.72    6:06.36  
       32.68  1:08.43  1:45.21  2:22.52  3:00.42  3:38.03  4:16.90  4:54.50
     5:31.67  6:06.36                                                      
  9 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              6:07.22    6:10.06  
       33.18  1:09.97  1:47.98  2:26.62  3:03.51  3:41.37  4:20.05  4:57.05
     5:34.35  6:10.06                                                      
 10 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              6:25.43    6:14.28  
       32.08  1:07.98  1:45.96  2:23.83  3:02.51  3:41.07  4:20.62  4:59.17
     5:37.87  6:14.28                                                      
 11 Caramenico, Isabelle P    13 NHAC-MA              6:17.25    6:18.05  
       33.19  1:10.69  1:48.62  2:26.04  3:04.61  3:43.91  4:22.68  5:02.15
     5:40.63  6:18.05                                                      
 12 Lindquist, Jemma P        15 NHAC-MA              6:38.24    6:26.61  
       34.08  1:13.36  1:52.53  2:31.63  3:11.57  3:51.09  4:30.85  5:11.00
     5:49.75  6:26.61                                                      
 13 Kourt, Belle J            13 NHAC-MA              6:40.79    6:30.56  
       33.99  1:12.97  1:52.54  2:32.70  3:12.93  3:52.94  4:33.29  5:13.96
     5:53.53  6:30.56                                                      
 14 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA              6:38.38    6:32.71  
       34.86  1:14.07  1:53.85  2:34.34  3:13.80  3:54.74  4:34.85  5:14.82
     5:56.48  6:32.71                                                      
 15 Yates, Julia C            13 HAY-MA                    NT    6:34.29  
       32.90  1:12.61  1:52.36  2:33.21  3:14.20  3:55.80  4:37.41  5:18.92
     5:58.87  6:34.29                                                      
 16 Kerchner, Ashley M        14 NHAC-MA              6:37.74    6:39.36  
       33.29  1:11.33  1:51.75  2:32.86  3:14.01  3:54.50  4:36.28  5:18.28
     5:59.81  6:39.36                                                      
 17 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA              6:47.55    6:51.39  
       34.92  1:15.40  1:56.20  2:37.36  3:19.13  4:01.44  4:44.18  5:28.29
     6:10.91  6:51.39                                                      
 18 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              7:15.09    7:03.20  
       35.44  1:17.70  2:01.93  2:46.34  3:30.71  4:14.39  4:58.63  5:42.13
     6:24.40  7:03.20                                                      
 19 Risser, Audrey L          13 NHAC-MA                   NT    7:18.52  
       37.24  1:20.14  2:03.69  2:47.95  3:33.28  4:18.95  5:03.86  5:49.17
     6:34.68  7:18.52                                                      
 20 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA                   NT    8:22.81  
       40.40  1:30.57  2:21.51  3:13.76  4:06.09  4:57.58  5:50.40  6:40.43
     7:31.62  8:22.81                                                      
 21 Yard, Laney K              9 HAY-MA               8:16.84    8:35.00  
       39.99  1:31.15  3:17.26  4:11.72           5:07.00  6:52.57  7:45.46
     8:35.00                                                               
 -- Miller, Kaitlyn E         14 RAD-MA               6:00.00   X6:04.95  
       30.55  1:06.46  1:43.74  2:20.10  2:58.04  3:35.51  4:13.66  4:50.65
     5:29.32  6:04.95                                                      
 -- Granson, Anna             14 RAD-MA               6:14.00   X6:17.77  
       32.59  1:09.82  1:48.42  2:26.82  3:05.03  3:43.87  4:22.83  5:01.86
     5:40.58  6:17.77                                                      
 
Event 68  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zheng, Garrick            15 NLAC-MA              5:15.36    5:05.13  
       27.06    56.27  1:26.29  1:57.10  2:27.78  2:59.53  3:32.11  4:03.66
     4:34.97  5:05.13                                                      
  2 Cosgrove, Rhett A         14 RAD-MA               5:33.23    5:11.87  
       26.95    57.53  1:29.46  2:01.32  2:33.28  3:05.06  3:37.13  4:08.81
     4:41.55  5:11.87                                                      
  3 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              5:30.82    5:25.96  
       28.60  1:00.84  1:34.43  2:07.77  2:40.89  3:13.75  3:46.65  4:20.36
     4:54.16  5:25.96                                                      
  4 Haris, Jack J             16 NLAC-MA              5:13.45    5:27.69  
       27.74    58.98  1:31.80  2:05.18  2:39.38  3:13.12  3:47.25  4:21.55
     4:55.68  5:27.69                                                      
  5 Tierney, Brady J          13 RAD-MA               5:33.49    5:28.89  
       28.43  1:00.00  1:32.85  2:06.27  2:40.16  3:14.17  3:48.21  4:22.62
     4:56.41  5:28.89                                                      
  6 Raub, Jack C              14 HAY-MA                    NT    5:30.92  
       29.51  1:02.37  1:36.16  2:10.04  2:43.56  3:17.60  3:51.64  4:26.56
     4:59.06  5:30.92                                                      
  7 West, Ryan C              15 HAY-MA               6:10.95    5:35.89  
       29.23  1:01.97  1:35.78  2:09.72  2:44.45  3:19.71  3:55.29  4:30.16
     5:04.44  5:35.89                                                      
  8 Horner, Harry J           15 NLAC-MA              5:39.28    5:36.80  
       29.36  1:01.39  1:34.63  2:08.78  2:43.76  3:17.42  3:52.50  4:27.14
     5:01.80  5:36.80                                                      
  9 Risser, Samuel S          15 NHAC-MA              5:41.10    5:41.60  
       28.81  1:01.28  1:35.23  2:09.82  2:44.72  3:20.49  3:56.66  4:32.71
     5:07.92  5:41.60                                                      
 10 Jones, Chad B             13 NHAC-MA              6:12.68    5:49.71  
       30.70  1:04.75  1:39.72  2:14.88  2:50.55  3:25.89  4:02.17  4:38.48
     5:14.44  5:49.71                                                      
 11 Croghan, Nick A           12 HAY-MA                    NT    5:50.88  
       30.30  1:06.27  1:42.61  2:18.55  2:54.05  3:30.59  4:05.83  4:41.74
     5:17.24  5:50.88                                                      
 12 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              6:19.74    5:55.65  
       31.25  1:06.65  1:43.58  2:20.23  2:56.54  3:33.20  4:10.10  4:46.56
     5:22.63  5:55.65                                                      
 13 Toth, Spencer P           15 HAY-MA                    NT    5:56.37  
       31.23  1:06.85  1:42.95  2:19.63  2:56.46  3:31.90  4:07.69  4:43.34
     5:20.55  5:56.37                                                      
 14 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              5:52.35    6:04.60  
       29.79  1:05.08  1:43.47  2:20.96  2:59.31  3:38.18  4:16.14  4:53.54
     5:29.78  6:04.60                                                      
 15 Flores, Angel A           15 HAY-MA               6:18.89    6:11.43  
       30.11  1:03.10  1:37.55  2:14.19  2:53.13  3:33.18  4:13.58  4:53.36
     5:34.06  6:11.43                                                      
 16 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              6:20.19    6:19.50  
       33.31  1:10.29  1:48.34  2:26.92  3:06.13  3:45.18  4:24.34  5:03.20
     5:42.51  6:19.50                                                      
 17 Raub, James G             11 HAY-MA                    NT    6:24.72  
       33.72  1:11.96  1:50.01  2:28.82  3:08.82  3:48.09  4:28.09  5:08.26
     5:47.44  6:24.72                                                      
 18 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA              6:53.47    6:24.99  
       33.49  1:10.67  1:51.30  2:30.91  3:09.31  3:50.20  4:31.25  5:11.01
     5:52.41  6:24.99                                                      
 19 Raub, Peter E             13 HAY-MA                    NT    6:31.41  
       33.42  1:13.80  1:54.98  2:36.66  3:16.50  3:57.72  4:38.23  5:18.30
     5:57.15  6:31.41                                                      
 20 Raub, Sam P               11 HAY-MA                    NT    6:33.56  
       34.95  1:14.32  1:53.52  2:33.58  3:13.44  3:54.35  4:35.76  5:15.65
     5:56.14  6:33.56                                                      
 21 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA              6:59.08    6:56.59  
       37.90  1:19.88  2:02.78  2:46.14  3:27.87  4:10.92  4:53.82  5:35.06
     6:16.91  6:56.59                                                      
 22 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA              7:09.73    7:00.90  
       37.58  1:19.50  2:02.53  2:46.26  3:28.33  4:10.84  4:53.42  5:36.74
     6:19.35  7:00.90                                                      
 23 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA      7:08.79    7:04.16  
       37.11  1:19.18  2:01.78  2:44.74  3:27.96  4:12.33  4:56.69  5:40.98
     6:23.60  7:04.16                                                      
 24 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA              7:50.56    7:11.41  
       35.09  1:16.41  2:00.12  2:45.07  3:28.36  4:15.06  4:59.20  5:44.71
     6:29.12  7:11.41                                                      
 25 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA              8:35.02    7:31.07  
       38.74  1:22.53  2:08.33  2:54.19  3:40.76  4:27.99  5:13.92  6:01.38
     6:47.11  7:31.07                                                      
 -- Duffy, PJ J               13 RAD-MA               6:00.00   X5:41.16  
       30.28  1:04.18  1:38.67  2:13.64  2:48.72  3:23.19  3:58.35  4:33.12
     5:07.88  5:41.16                                                      
 
Event 69  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duncheskie, Grace C       12 SPFD-MA              2:47.88    2:41.64   20  
       36.01  1:15.82  1:57.89  2:41.64                                    
BB - Division  
  1 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA              3:01.66    2:57.48   20  
       39.47  1:24.36  2:10.77  2:57.48                                    
  2 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA              3:05.07    3:03.06   17  
       42.54  1:29.33  2:16.01  3:03.06                                    
C - Division  
  1 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD         NT    2:57.16   20  
       41.48  1:26.52  2:12.58  2:57.16                                    
 
Event 70  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              2:36.82    2:37.36   20  
       34.94  1:14.71  1:56.80  2:37.36                                    
  2 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              2:48.54    2:37.75   17  
       35.46  1:16.81  1:58.19  2:37.75                                    
  3 Chen, Conan C             11 RAD-MA               2:48.21    2:40.34   16  
       33.89  1:14.28  1:56.96  2:40.34                                    
BB - Division  
  1 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              2:59.25    2:50.26   20  
       37.57  1:19.25  2:06.19  2:50.26                                    
  2 Pugh, Sam R               12 SPFD-MA              2:58.41    2:51.96   17  
       37.23  1:22.00  2:07.41  2:51.96                                    
  3 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA              3:02.76    3:03.15   16  
       40.13  1:26.79  2:15.34  3:03.15                                    
C - Division  
  1 Croghan, Nick A           12 HAY-MA                    NT    2:47.56   20  
       37.10  1:20.29  2:03.57  2:47.56                                    
  2 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                   NT    3:09.35   17  
       41.57  1:30.19  2:20.14  3:09.35                                    
  3 Yaegel, Tommy             11 SPFD-MA                   NT    3:20.95   16  
       43.75  1:34.67  2:28.18  3:20.95                                    
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Workman, Molly L          10 NLAC-MA                31.07      31.99   20  
BB - Division  
  1 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA                32.22      30.88   20  
  2 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA                33.30      32.54   17  
  3 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA                35.16      34.84   16  
  4 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA                35.64      35.12   15  
  5 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA                33.35      35.21   14  
C - Division  
  1 Toland, Gracie F           9 SPFD-MA                35.71      32.97   20  
  2 Wade, Emma M               9 SPFD-MA                36.29      33.18   17  
  3 Hendrzak, Anna G          10 SPFD-MA                37.50      33.22   16  
  4 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA                36.55      34.83   15  
  5 Tierney, Carson           10 RAD-MA                 36.54      34.95   14  
  6 Yates, Esme Y             10 HAY-MA                 35.84      35.28   13  
  7 McGranaghan, Murphy C      9 SPFD-MA                36.71      35.53   12  
  8 Kile, Bella C              9 HAY-MA                 37.12      35.94   11  
  9 Commander, Abi K          10 NHAC-MA                36.40      35.99    9  
 10 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA        36.95      36.04    7  
 11 Kelley, Peyton            10 Williamsport-MA           NT      36.15    6  
 12 Yard, Laney K              9 HAY-MA                 38.29      36.28    5  
 13 Edwards, Oliva M           9 SPFD-MA                38.20      36.50    4  
 14 Butters, Izzy M           10 Williamsport-MA        42.21      37.19    3  
 15 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA                39.62      38.46    2  
 16 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA                43.71      42.13    1  
 17 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                44.02      43.14  
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA                30.65      31.75   20  
BB - Division  
  1 Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA                33.84      30.41   20  
  2 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA                33.79      33.95   17  
  3 Grimley, Jack P           10 RAD-MA                 34.02      34.12   16  
C - Division  
  1 Lynch, Danny T            10 SPFD-MA                38.60      33.44   20  
  2 Fasi, Boti B              10 NLAC-MA                   NT      33.73   17  
  3 Duncheskie, Stephen A     10 SPFD-MA                35.66      34.58   16  
  4 Rosenbach, Liam J          9 HAY-MA                 36.54      35.28   15  
  5 Kennedy, Tommy P          10 SPFD-MA                38.59      35.34   14  
  6 Summers, Evan              9 Williamsport-MA        35.92      36.50   13  
  7 Haley, Sam N               9 HAY-MA                 41.59      37.20   12  
  8 Clemson, Roman A           9 NHAC-MA                42.05      42.79   11  
  9 Foytack, Caleb L           9 NLAC-MA                49.01      45.20    9  
 10 Yungwirth, Austin          9 Williamsport-MA           NT    1:06.56    7  
 
Event 73  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA                 26.29      26.68   20  
  2 Hahn, Lily                12 RAD-MA                 26.85      26.78   17  
  3 Cella, Olivia             12 RAD-MA                 27.61      27.21   16  
  4 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA                27.73      27.41   15  
  5 Duncheskie, Grace C       12 SPFD-MA                28.00      27.78   14  
  6 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA                28.72      27.97   13  
 -- Neilly, Hannah F          12 RAD-MA                 27.88     X27.29  
BB - Division  
  1 Mlodzienski, Sophia M     12 RAD-MA                 29.80      28.37   20  
  2 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA                30.85      30.03   17  
  3 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                29.97      30.33   15  
  3 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA                30.06      30.33   15  
  3 Steinbrook, Abigail C     11 SPFD-MA                31.47      30.33   15  
  6 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA                30.22      30.74   13  
  7 Loss, Joslyn L            12 HAY-MA                 31.20      30.79   12  
  8 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA                30.21      31.06   11  
  9 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD      31.60      31.95    9  
 10 Bills, Jacey J            11 NHAC-MA                31.21      33.06    7  
C - Division  
  1 Kelley, Sydney            12 Williamsport-MA        33.65      30.53   20  
  2 Oswald, Delaney R         11 RAD-MA                 31.70      31.05   17  
  3 Scanlon, Katie            11 SPFD-MA                31.86      31.68   16  
  4 Cohick, Kendall A         11 Williamsport-MA        32.52      31.85   15  
  5 Kile, Victoria G          11 HAY-MA                 33.86      32.39   14  
  6 Edwards, Kate A           12 SPFD-MA                32.67      32.40   13  
  7 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA                32.89      32.93   12  
  8 Martz, Ashlynn N          11 Williamsport-MA        35.80      37.63   11  
 -- Edwards, Abby M           12 SPFD-MA                   NT     X31.47  
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                25.17      25.79   20  
  2 Pugh, Sam R               12 SPFD-MA                27.85      27.23   17  
  3 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA                26.75      27.27   16  
  4 Oswald, Zach M            11 RAD-MA                 28.25      27.68   15  
  5 Marr, Max P               11 RAD-MA                 28.38      27.87   14  
  6 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA                28.00      27.99   13  
  7 Boone, Carter D           11 NLAC-MA                28.18      28.01   12  
BB - Division  
  1 Cross, Will *             12 SPFD-MA                29.13      27.81   20  
  2 McGowan, James A          11 SPFD-MA                28.61      27.86   17  
  3 Croghan, Nick A           12 HAY-MA                 28.89      27.95   16  
  4 Toth, Cam W               12 HAY-MA                 28.80      28.71   15  
  5 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA                29.76      28.76   14  
  6 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                29.10      28.84   13  
  7 Mallory, Hayden           11 SPFD-MA                30.00      29.89   12  
  8 Sherry, Owen R            11 SPFD-MA                29.62      30.25   11  
  9 Fluehr, Gabe J            12 SPFD-MA                30.37      31.81    9  
C - Division  
  1 Barber, Jake              11 RAD-MA                 31.37      30.05   20  
  2 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA                40.11      31.02   17  
  3 Raub, James G             11 HAY-MA                    NT      31.56   16  
  4 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                34.84      32.15   15  
  5 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                33.24      32.48   14  
  6 Guinter, Gage M           12 Williamsport-MA        34.79      33.08   13  
  7 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA                 36.62      33.45   12  
  8 Line, Grey B              11 RAD-MA                 34.40      34.00   11  
  9 Milheim, Sam W            11 NHAC-MA                33.97      35.02    9  
 10 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA                38.62      35.14    7  
 11 Manderewicz, Aaron T      12 NHAC-MA                38.09      37.38    6  
 12 Guinter, Griffin M        12 Williamsport-MA      1:48.52    1:58.76    5  
 
Event 75  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA              1:33.23    1:29.08   20  
       42.56  1:29.08                                                      
  2 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              1:27.38    1:29.67   17  
       42.65  1:29.67                                                      
  3 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA              1:31.05    1:33.47   16  
       44.06  1:33.47                                                      
C - Division  
  1 Toland, Gracie F           9 SPFD-MA                   NT    1:22.79   20  
       40.00  1:22.79                                                      
  2 Commander, Abi K          10 NHAC-MA              1:35.77    1:32.17   17  
       44.86  1:32.17                                                      
  3 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA              1:36.32    1:33.31   16  
       43.84  1:33.31                                                      
  4 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA              1:33.52    1:33.73   15  
       45.40  1:33.73                                                      
  5 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              1:34.27    1:34.74   14  
       46.13  1:34.74                                                      
  6 Kile, Bella C              9 HAY-MA               1:48.13    1:37.27   13  
       46.05  1:37.27                                                      
  7 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA              1:40.40    1:40.01   12  
       47.28  1:40.01                                                      
  8 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                   NT    1:47.29   11  
       49.55  1:47.29                                                      
  9 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA              1:54.65    1:54.71    9  
       54.71  1:54.71                                                      
 -- Yates, Esme Y             10 HAY-MA                    NT         DQ  
       45.88       DQ                                                      
 
Event 76  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynch, Danny T            10 SPFD-MA                   NT    1:21.08   20  
     1:23.90  1:21.08                                                      
  2 Duncheskie, Stephen A     10 SPFD-MA                   NT    1:24.85   17  
       40.50  1:24.85                                                      
  3 Grimley, Jack P           10 RAD-MA               1:31.66    1:27.16   16  
       42.41  1:27.16                                                      
  4 Kennedy, Tommy P          10 SPFD-MA                   NT    1:30.22   15  
       45.44  1:30.22                                                      
  5 Clemson, Roman A           9 NHAC-MA                   NT    1:51.55   14  
       54.97  1:51.55                                                      
 -- Yungwirth, Austin          9 Williamsport-MA           NT         DQ  
     1:10.61       DQ                                                      
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cella, Olivia             12 RAD-MA               1:07.76    1:05.88   20  
       31.37  1:05.88                                                      
  2 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA              1:07.18    1:06.87   17  
       32.02  1:06.87                                                      
  3 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD    1:12.47    1:13.61   16  
       36.21  1:13.61                                                      
BB - Division  
  1 Loss, Joslyn L            12 HAY-MA               1:14.18    1:11.21   20  
       34.35  1:11.21                                                      
  2 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA              1:16.65    1:11.44   17  
       34.24  1:11.44                                                      
  3 Mlodzienski, Sophia M     12 RAD-MA               1:17.05    1:11.79   16  
       34.37  1:11.79                                                      
  4 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA               1:16.58    1:13.38   15  
       34.83  1:13.38                                                      
C - Division  
  1 Oswald, Delaney R         11 RAD-MA               1:25.27    1:17.67   20  
       37.28  1:17.67                                                      
  2 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA              1:20.05    1:19.95   17  
       38.53  1:19.95                                                      
  3 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA              1:21.55    1:20.26   16  
       39.39  1:20.26                                                      
  4 Scanlon, Katie            11 SPFD-MA                   NT    1:23.27   15  
       40.02  1:23.27                                                      
  5 Kile, Victoria G          11 HAY-MA               1:36.74    1:26.24   14  
       41.53  1:26.24                                                      
  6 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:24.86    1:26.33   13  
       41.94  1:26.33                                                      
  7 Martz, Ashlynn N          11 Williamsport-MA           NT    1:33.53   12  
       44.05  1:33.53                                                      
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toth, Cam W               12 HAY-MA               1:09.64    1:06.50   20  
       31.98  1:06.50                                                      
  2 Croghan, Nick A           12 HAY-MA               1:09.25    1:07.79   17  
       32.54  1:07.79                                                      
  3 Oswald, Zach M            11 RAD-MA               1:09.05    1:08.15   16  
       32.91  1:08.15                                                      
 -- McGowan, James A          11 SPFD-MA              1:10.00   X1:09.77  
       34.21  1:09.77                                                      
BB - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              1:13.05    1:06.76   20  
       32.22  1:06.76                                                      
  2 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              1:14.64    1:11.36   17  
       34.24  1:11.36                                                      
  3 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA              1:15.27    1:11.77   16  
       32.26  1:11.77                                                      
  4 Chen, Conan C             11 RAD-MA               1:15.05    1:14.15   15  
       34.99  1:14.15                                                      
C - Division  
  1 Cross, Will *             12 SPFD-MA              1:20.09    1:10.12   20  
       34.37  1:10.12                                                      
  2 Raub, Sam P               11 HAY-MA                    NT    1:21.01   17  
       39.45  1:21.01                                                      
  3 Raub, James G             11 HAY-MA                    NT    1:21.22   16  
       39.76  1:21.22                                                      
  4 Line, Grey B              11 RAD-MA               1:22.66    1:25.00   15  
       41.66  1:25.00                                                      
  5 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA               1:33.34    1:29.97   14  
       43.91  1:29.97                                                      
  6 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA              2:01.27    1:33.14   13  
       44.23  1:33.14                                                      
  7 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA                   NT    1:43.99   12  
       50.88  1:43.99                                                      
 -- Manderewicz, Aaron T      12 NHAC-MA                   NT         DQ  
       54.54       DQ                                                      
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wade, Emma M               9 SPFD-MA                46.97      43.92   20  
  2 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA                45.68      44.07   17  
  3 Workman, Molly L          10 NLAC-MA                42.87      44.19   16  
  4 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA                45.46      44.34   15  
  5 Yates, Esme Y             10 HAY-MA                 44.66      44.93   14  
C - Division  
  1 Hendrzak, Anna G          10 SPFD-MA                48.22      44.89   20  
  2 Tierney, Carson           10 RAD-MA                 47.84      47.72   17  
  3 McGranaghan, Murphy C      9 SPFD-MA                51.17      48.53   16  
  4 Edwards, Oliva M           9 SPFD-MA                54.52      51.55   15  
  5 Butters, Izzy M           10 Williamsport-MA        56.25      51.63   14  
  6 Commander, Abi K          10 NHAC-MA                50.99      51.93   13  
  7 Kile, Bella C              9 HAY-MA                 57.03      52.09   12  
  8 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA        53.52      53.04   11  
  9 Kelley, Peyton            10 Williamsport-MA           NT      53.54    9  
 10 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA                53.57      55.19    7  
 11 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                55.95      57.06    6  
 12 Yard, Laney K              9 HAY-MA               1:02.48      59.59    5  
 13 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA              1:06.36    1:04.56    4  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Summers, Evan              9 Williamsport-MA        47.15      42.50   20  
  2 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA                44.82      44.63   17  
C - Division  
  1 Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA                   NT      42.54   20  
  2 Haley, Sam N               9 HAY-MA                 49.97      47.37   17  
  3 Lynch, Danny T            10 SPFD-MA                49.70      47.83   16  
  4 Grimley, Jack P           10 RAD-MA                 48.18      48.39   15  
  5 Duncheskie, Stephen A     10 SPFD-MA                52.43      49.06   14  
  6 Foytack, Caleb L           9 NLAC-MA                   NT    1:07.94   13  
 -- Yungwirth, Austin          9 Williamsport-MA           NT         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duncheskie, Grace C       12 SPFD-MA                33.52      32.35   20  
  2 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA                 36.29      34.95   17  
BB - Division  
  1 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA                39.12      36.95   20  
  2 Cella, Olivia             12 RAD-MA                 38.84      37.85   17  
  3 Loss, Joslyn L            12 HAY-MA                 37.59      37.91   16  
  4 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA                 38.72      38.16   15  
  5 Edwards, Abby M           12 SPFD-MA                40.16      38.50   14  
  6 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD      38.40      39.27   13  
  7 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                40.52      40.94   12  
  8 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD      40.54      41.35   11  
C - Division  
  1 Edwards, Kate A           12 SPFD-MA                42.30      40.82   20  
  2 Mlodzienski, Sophia M     12 RAD-MA                 43.09      41.80   17  
  3 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA                41.18      41.86   16  
  4 Kelley, Sydney            12 Williamsport-MA        48.75      42.00   15  
  5 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA                41.17      42.54   14  
  6 Bills, Jacey J            11 NHAC-MA                43.23      44.13   13  
  7 Scanlon, Katie            11 SPFD-MA                45.70      44.39   12  
  8 Cohick, Kendall A         11 Williamsport-MA        55.79      47.12   11  
  9 Haley, Greta E            11 HAY-MA                 49.29      48.89    9  
 -- Martz, Ashlynn N          11 Williamsport-MA           NT         DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pugh, Sam R               12 SPFD-MA                36.65      34.66   20  
  2 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                35.98      34.72   17  
  3 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA                36.84      36.86   16  
BB - Division  
  1 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA                37.12      36.27   20  
  2 Marr, Max P               11 RAD-MA                 38.43      36.63   17  
  3 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA                37.17      37.95   16  
  4 Toth, Cam W               12 HAY-MA                 40.12      38.35   15  
  5 Cross, Will *             12 SPFD-MA                40.28      38.91   14  
C - Division  
  1 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA                41.99      40.32   20  
  2 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA                57.60      40.49   17  
  3 Yaegel, Tommy             11 SPFD-MA                42.42      41.77   16  
  4 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                48.34      42.13   15  
  5 Fluehr, Gabe J            12 SPFD-MA                44.57      42.99   14  
  6 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                46.77      43.87   13  
  7 Mallory, Hayden           11 SPFD-MA                47.60      44.21   12  
  8 Milheim, Sam W            11 NHAC-MA                47.71      46.73   11  
  9 Line, Grey B              11 RAD-MA                 48.19      47.84    9  
 10 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA                57.52      51.34    7  
 11 Manderewicz, Aaron T      12 NHAC-MA                54.10      53.83    6  
 -- Raub, Sam P               11 HAY-MA                 44.38         DQ  
 
Event 83  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              1:23.98    1:21.50   20  
       38.59  1:21.50                                                      
BB - Division  
  1 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA              1:32.61    1:32.47   20  
       42.84  1:32.47                                                      
  2 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA              1:34.88    1:39.08   17  
       41.68  1:39.08                                                      
C - Division  
  1 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA                   NT    1:52.50   20  
       47.84  1:52.50                                                      
 
Event 84  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA              1:19.23    1:23.96   20  
       38.88  1:23.96                                                      
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              1:29.33    1:26.66   20  
       39.65  1:26.66                                                      
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Neilly, Hannah F          12 RAD-MA               1:06.22    1:03.43   20  
       28.97  1:03.43                                                      
  2 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA               1:06.39    1:05.79   17  
       29.54  1:05.79                                                      
  3 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA               1:09.89    1:09.29   16  
       31.70  1:09.29                                                      
  4 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA              1:10.90    1:12.74   15  
       33.32  1:12.74                                                      
BB - Division  
  1 Oswald, Delaney R         11 RAD-MA               1:16.61    1:15.27   20  
       34.23  1:15.27                                                      
C - Division  
  1 Cella, Olivia             12 RAD-MA               1:22.93    1:12.32   20  
       33.21  1:12.32                                                      
  2 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA                   NT    1:17.81   17  
       36.29  1:17.81                                                      
  3 Steinbrook, Abigail C     11 SPFD-MA              1:23.71    1:18.88   16  
       37.40  1:18.88                                                      
  4 Hooper, Kate A            12 NLAC-MA              1:30.64    1:25.59   15  
       39.68  1:25.59                                                      
  5 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:24.55    1:26.63   14  
       42.17  1:26.63                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              1:05.84    1:06.67   20  
       31.78  1:06.67                                                      
  2 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              1:10.05    1:08.09   17  
       31.61  1:08.09                                                      
  3 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA              1:09.40    1:08.83   16  
       31.25  1:08.83                                                      
BB - Division  
  1 Chen, Conan C             11 RAD-MA               1:10.64    1:06.82   20  
       30.60  1:06.82                                                      
  2 McGowan, James A          11 SPFD-MA              1:11.02    1:07.52   17  
       32.26  1:07.52                                                      
  3 Oswald, Zach M            11 RAD-MA               1:11.36    1:08.18   16  
       31.85  1:08.18                                                      
C - Division  
  1 Line, Grey B              11 RAD-MA               1:32.40    1:29.95   20  
       42.87  1:29.95                                                      
 -- Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT         DQ  
       44.34       DQ                                                      
 
Event 87  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              2:38.39    2:34.80   20  
       34.84  1:14.68  1:55.09  2:34.80                                    
  2 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA              2:46.77    2:44.61   17  
       37.90  1:19.95  2:03.97  2:44.61                                    
C - Division  
  1 Tierney, Carson           10 RAD-MA                    NT    2:55.03   20  
       38.78  1:23.40  2:10.21  2:55.03                                    
  2 Shore, Kayla M            10 NHAC-MA              3:16.49    3:06.34   17  
       41.08  1:30.25  2:19.39  3:06.34                                    
  3 Yard, Laney K              9 HAY-MA               3:10.07    3:10.80   16  
       38.85  1:29.94  2:20.19  3:10.80                                    
 -- Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA           NT   X3:02.29  
       41.14  1:28.34  2:16.91  3:02.29                                    
 
Event 87  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCool, Kiaha M           12 NLAC-MA              2:10.74    2:10.68   20  
       29.75  1:02.57  1:37.06  2:10.68                                    
BB - Division  
  1 Hahn, Lily                12 RAD-MA               2:18.66    2:08.88   20  
       30.61  1:03.94  1:37.68  2:08.88                                    
  2 Grimley, Taylor O         12 RAD-MA               2:19.99    2:12.97   17  
       29.51  1:03.27  1:38.56  2:12.97                                    
  3 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA              2:20.43    2:23.10   16  
       32.73  1:08.92  1:46.17  2:23.10                                    
  4 Pece, Laney R             11 Marlboro Dukes-AD    2:23.87    2:23.63   15  
       33.31  1:10.32  1:47.51  2:23.63                                    
  5 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD    2:23.43    2:29.84   14  
       34.54  1:13.07  1:52.12  2:29.84                                    
C - Division  
  1 Vangen, Ella              12 SPFD-MA              2:47.77    2:30.46   20  
       33.18  1:11.59  1:51.76  2:30.46                                    
  2 Cohick, Kendall A         11 Williamsport-MA      2:42.87    2:32.08   17  
       36.23  1:15.43  1:54.41  2:32.08                                    
  3 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              2:30.36    2:35.20   16  
       35.46  1:15.66  1:56.17  2:35.20                                    
  4 Bills, Jacey J            11 NHAC-MA              2:35.10    2:35.32   15  
       35.85  1:16.34  1:58.47  2:35.32                                    
  5 Rideout, Peyton A         12 NHAC-MA              2:30.11    2:36.98   14  
       35.14  1:16.12  1:57.39  2:36.98                                    
  6 Kile, Victoria G          11 HAY-MA               2:45.03    2:38.53   13  
       36.91  1:16.86  1:58.97  2:38.53                                    
 
Event 88  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA              2:34.06    2:38.66   20  
       36.28  1:16.47  1:59.12  2:38.66                                    
C - Division  
  1 Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA                   NT    2:28.62   20  
       33.76  1:11.86  1:50.84  2:28.62                                    
  2 Grimley, Jack P           10 RAD-MA               3:13.99    2:54.09   17  
       38.27  1:24.24  2:09.39  2:54.09                                    
 
Event 88  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              2:06.43    2:06.39   20  
       28.48  1:01.09  1:34.91  2:06.39                                    
  2 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              2:13.93    2:16.81   17  
       30.23  1:05.62  1:42.23  2:16.81                                    
  3 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              2:13.43    2:17.42   16  
       30.24  1:05.32  1:42.04  2:17.42                                    
BB - Division  
  1 Croghan, Nick A           12 HAY-MA               2:23.85    2:13.85   20  
       30.24  1:04.37  1:39.61  2:13.85                                    
C - Division  
  1 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA              2:31.85    2:24.12   20  
       31.75  1:09.53  1:47.96  2:24.12                                    
  2 Barber, Jake              11 RAD-MA                    NT    2:26.36   17  
       33.09  1:09.99  1:48.80  2:26.36                                    
  3 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA              2:56.36    2:41.47   16  
       35.63  1:16.27  1:58.99  2:41.47                                    
  4 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA               3:07.80    2:48.38   15  
       37.33  1:20.34  2:05.82  2:48.38                                    
  5 LaFrazza-Schwartz, Vince  11 NLAC-MA              3:11.25    2:51.19   14  
       37.90  1:22.62  2:06.85  2:51.19                                    
  6 Milheim, Sam W            11 NHAC-MA              2:46.67    2:54.74   13  
       37.80  1:21.50  2:08.06  2:54.74                                    
  7 Guinter, Gage M           12 Williamsport-MA      3:08.92    2:58.96   12  
       38.27  1:23.98  2:11.36  2:58.96                                    
  8 Manderewicz, Aaron T      12 NHAC-MA              3:05.78    3:02.24   11  
       41.34  1:29.02  2:16.68  3:02.24                                    
 -- Guinter, Griffin M        12 Williamsport-MA           NT   X8:09.42  
              4:07.89  6:08.62  8:09.42                                    
 
Event 89  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              1:25.45    1:23.68   20  
       38.55  1:23.68                                                      
  2 Rideout, Avery J          10 NHAC-MA              1:30.08    1:30.30   17  
       43.19  1:30.30                                                      
  3 Ludwig, Allie C           10 NHAC-MA              1:30.32    1:32.91   16  
       41.69  1:32.91                                                      
C - Division  
  1 Wade, Emma M               9 SPFD-MA              1:33.51    1:27.17   20  
       41.91  1:27.17                                                      
  2 Toland, Gracie F           9 SPFD-MA              1:33.51    1:27.57   17  
       41.03  1:27.57                                                      
  3 Yates, Esme Y             10 HAY-MA               1:35.50    1:29.65   16  
       40.66  1:29.65                                                      
  4 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              1:40.24    1:29.92   15  
       42.73  1:29.92                                                      
  5 McGranaghan, Murphy C      9 SPFD-MA              1:37.17    1:30.61   14  
       42.48  1:30.61                                                      
  6 Hendrzak, Anna G          10 SPFD-MA              1:37.71    1:31.00   13  
       44.72  1:31.00                                                      
  7 Commander, Abi K          10 NHAC-MA              1:33.87    1:32.81   12  
       43.23  1:32.81                                                      
  8 Jones, Paytyn N           10 NHAC-MA              1:34.24    1:34.31   11  
       46.19  1:34.31                                                      
  9 Bathgate, Ava M           10 NLAC-MA              1:41.43    1:37.39    9  
       44.70  1:37.39                                                      
 10 Edwards, Oliva M           9 SPFD-MA              1:43.39    1:41.02    7  
       48.14  1:41.02                                                      
 11 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA      1:43.08    1:41.27    6  
       47.77  1:41.27                                                      
 12 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA              1:50.91    1:51.99    5  
 13 Lemons, Leslie M           9 NHAC-MA              2:01.10    1:52.33    4  
       51.29  1:52.33                                                      
 -- Kile, Bella C              9 HAY-MA               1:45.41         DQ  
       44.66       DQ                                                      
 -- Butters, Izzy M           10 Williamsport-MA      1:58.25         DQ  
       51.18       DQ                                                      
 
Event 90  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              1:21.41    1:20.65   20  
       36.97  1:20.65                                                      
  2 Garlicki, Leo J           10 NLAC-MA              1:25.70    1:26.83   17  
       41.12  1:26.83                                                      
  3 Duncheskie, Stephen A     10 SPFD-MA              1:29.69    1:27.13   16  
       40.00  1:27.13                                                      
C - Division  
  1 Summers, Evan              9 Williamsport-MA      1:34.61    1:30.11   20  
       46.11  1:30.11                                                      
  2 Grimley, Jack P           10 RAD-MA               1:32.21    1:30.36   17  
       40.50  1:30.36                                                      
  3 Rosenbach, Liam J          9 HAY-MA               1:40.74    1:31.20   16  
       39.96  1:31.20                                                      
  4 Kennedy, Tommy P          10 SPFD-MA              1:37.32    1:35.05   15  
       43.58  1:35.05                                                      
  5 Haley, Sam N               9 HAY-MA               1:39.07    1:35.56   14  
       44.50  1:35.56                                                      
  6 Foytack, Caleb L           9 NLAC-MA                   NT    1:59.11   13  
 -- Clemson, Roman A           9 NHAC-MA              1:56.66         DQ  
       56.82       DQ                                                      
 -- Wanner, Aidan L           10 NHAC-MA              1:55.25         DQ  
       38.80       DQ                                                      
 
Event 91  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duncheskie, Grace C       12 SPFD-MA              1:10.00    1:07.84   20  
       32.70  1:07.84                                                      
  2 Cella, Olivia             12 RAD-MA               1:10.26    1:08.18   17  
       30.47  1:08.18                                                      
 -- Grimley, Taylor O         12 RAD-MA               1:04.50   X1:05.28  
       29.54  1:05.28                                                      
 -- Neilly, Hannah F          12 RAD-MA               1:09.52   X1:07.67  
       30.46  1:07.67                                                      
BB - Division  
  1 Murray, Amanda W          11 SPFD-MA              1:15.38    1:10.93   20  
       32.55  1:10.93                                                      
  2 O'Neill, Gracie G         12 RAD-MA               1:14.41    1:12.04   17  
       32.62  1:12.04                                                      
  3 Mlodzienski, Sophia M     12 RAD-MA               1:14.81    1:15.25   16  
       32.92  1:15.25                                                      
C - Division  
  1 Vos, Brooke C             11 Marlboro Dukes-AD    1:19.58    1:18.67   20  
       37.09  1:18.67                                                      
  2 Edwards, Abby M           12 SPFD-MA              1:25.46    1:19.76   17  
       38.80  1:19.76                                                      
  3 Packer, Katelyn E         12 NLAC-MA              1:19.36    1:20.09   16  
       36.24  1:20.09                                                      
  4 Milhomme, Saylor          12 NLAC-MA              1:22.01    1:20.18   15  
       38.04  1:20.18                                                      
  5 Edwards, Kate A           12 SPFD-MA              1:23.76    1:20.19   14  
       39.62  1:20.19                                                      
  6 Bills, Jacey J            11 NHAC-MA              1:21.63    1:25.65   13  
       43.74  1:25.65                                                      
  7 Scanlon, Katie            11 SPFD-MA              1:26.07    1:25.84   12  
       39.14  1:25.84                                                      
  8 Kile, Victoria G          11 HAY-MA                    NT    1:30.32   11  
       40.93  1:30.32                                                      
  9 Haley, Greta E            11 HAY-MA               1:40.24    1:37.18    9  
       49.50  1:37.18                                                      
 -- Kelley, Sydney            12 Williamsport-MA      1:31.06         DQ  
       35.55       DQ                                                      
 
Event 92  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Uhlig, Ty R               12 NLAC-MA              1:08.34    1:06.41   20  
       29.32  1:06.41                                                      
  2 Chen, Conan C             11 RAD-MA               1:10.83    1:06.87   17  
       31.67  1:06.87                                                      
BB - Division  
  1 McGowan, James A          11 SPFD-MA              1:11.39    1:09.60   20  
       31.89  1:09.60                                                      
  2 Oswald, Zach M            11 RAD-MA               1:14.82    1:11.29   17  
       32.59  1:11.29                                                      
  3 Lloyd, Ethan J            12 NHAC-MA              1:12.57    1:11.33   16  
       33.08  1:11.33                                                      
  4 Pugh, Sam R               12 SPFD-MA              1:15.61    1:11.90   15  
       34.72  1:11.90                                                      
  5 Cross, Will *             12 SPFD-MA              1:16.85    1:13.08   14  
       32.52  1:13.08                                                      
  6 Hasse, Peter E            12 NHAC-MA              1:13.39    1:16.05   13  
       35.19  1:16.05                                                      
 -- Toth, Cam W               12 HAY-MA               1:13.36         DQ  
       32.78       DQ                                                      
C - Division  
  1 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              1:17.62    1:13.69   20  
       33.53  1:13.69                                                      
  2 Mallory, Hayden           11 SPFD-MA              1:17.89    1:17.33   17  
       34.88  1:17.33                                                      
  3 Delgado, Zach J           12 NHAC-MA              1:20.52    1:17.95   16  
       35.79  1:17.95                                                      
  4 Raub, Sam P               11 HAY-MA               1:27.43    1:18.73   15  
       37.98  1:18.73                                                      
  5 Raub, James G             11 HAY-MA               1:29.23    1:19.38   14  
       37.20  1:19.38                                                      
  6 Yaegel, Tommy             11 SPFD-MA              1:23.31    1:21.92   13  
       37.63  1:21.92                                                      
  7 Wanner, Ethan J           12 NHAC-MA              1:45.31    1:23.11   12  
       39.71  1:23.11                                                      
  8 Line, Grey B              11 RAD-MA               1:25.67    1:26.69   11  
       39.68  1:26.69                                                      
  9 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA              1:30.40    1:28.64    9  
       40.69  1:28.64                                                      
 10 Coonley, Coleman T        11 RAD-MA               1:28.03    1:32.22    7  
       42.15  1:32.22                                                      
 11 Milheim, Sam W            11 NHAC-MA              1:27.38    1:32.40    6  
       42.07  1:32.40