Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/16/2018 09:43 AM
         2018 MA BLUE Mid-Winter Classic East - 1/12/2018 to 1/14/2018         
                            Sanction #: MA 18138 A                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camden, Madison           11 PAAC                 7:00.25    6:34.17   20  
       35.11  1:14.73  1:55.16  2:35.37  3:16.69  3:57.52  4:37.88  5:18.35
     5:57.43  6:34.17                                                      
  2 Cerimele, Sophia          11 PAAC                 6:49.54    6:35.98   17  
       33.65  1:13.53  1:54.44  2:35.34  3:16.35  3:57.40  4:37.81  5:18.73
     5:58.25  6:35.98                                                      
  3 Dahlgren, Brenna          11 KRO                       NT    6:38.56   16  
       34.20  1:11.85  1:52.25  2:32.86  3:13.73  3:55.25  4:36.36  5:17.30
     5:59.28  6:38.56                                                      
  4 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                  6:46.75    6:44.54   15  
       33.79  1:13.38  1:53.93  2:35.02  3:16.76  3:58.61  4:40.51  5:22.51
     6:04.27  6:44.54                                                      
  5 Colarossi, Natalie        11 BDA                  7:03.15    6:44.72   14  
       32.13  1:10.89  1:53.95  2:34.51  3:16.33  3:58.60  4:41.36  5:24.64
     6:05.15  6:44.72                                                      
  6 Zaffiro, Julianne         11 PSC                  7:16.27    6:45.83   13  
       32.63  1:11.75  1:53.41  2:35.51  3:17.27  3:59.49  4:42.56  5:25.44
     6:08.39  6:45.83                                                      
  7 Fry, Genevieve            11 EMAC                 6:48.90    6:51.66   12  
       36.07  1:17.15  1:59.27  2:41.16  3:23.23  4:05.26  4:47.87  5:30.73
     6:12.92  6:51.66                                                      
  8 Magditch, Georgia         11 PAAC                 7:21.33    7:14.91   11  
       36.32  1:18.09  2:02.65  2:46.76  3:31.57  4:17.06  5:02.95  5:48.14
     6:32.68  7:14.91                                                      
  9 Roseman, Madison          11 PSC                       NT    7:16.10    9  
       38.15  1:19.86  2:01.67  2:46.56  3:30.28  4:15.54  5:01.79  5:49.07
     6:34.35  7:16.10                                                      
 10 Fleischaker, Sada         11 PAAC                 7:24.51    7:31.19    7  
       37.70  1:22.16  2:07.92  2:53.59  3:40.38  4:27.01  5:13.12  6:00.14
     6:46.72  7:31.19                                                      
 11 Brezinsky, Natalie        11 BLUE                 7:49.60    7:35.60    6  
       39.92  1:25.56  2:12.13  2:57.75  3:45.18  4:31.25  5:18.83  6:05.95
     6:51.95  7:35.60                                                      
 12 Connell, Samantha         11 LVA                  7:29.81    7:42.14    5  
       41.08  1:27.42  2:14.69  3:01.26  3:49.72  4:36.67  5:24.28  6:11.37
     6:58.29  7:42.14                                                      
 13 Hallam, Brielyn           11 BLUE                 8:18.95    7:45.38    4  
       38.74  1:24.09  2:11.83  2:59.86  3:48.38  4:37.45  5:25.39  6:13.18
     7:02.70  7:45.38                                                      
 14 McCormick, Maeve          11 BLUE                 8:52.38    8:11.94    3  
       41.39  1:30.52  3:13.00           4:04.78  4:53.80  5:45.60  6:34.28
     8:11.94                                                               
 15 Galko, Zoe                11 BDA                  8:43.81    8:23.42    2  
       38.40  1:25.35  2:15.29  3:07.67  4:02.26  4:54.67  5:49.01  6:41.53
     7:33.70  8:23.42                                                      
 16 Kwiecinski, Stella        11 BDA                  9:05.20    8:35.28    1  
       39.39  1:27.70  2:20.53  3:13.95  4:09.09  5:04.72  5:57.00  6:50.28
     7:45.78  8:35.28                                                      
 17 Cawley, Maeve             11 BDA                       NT    9:18.34  
       45.46  1:38.97  2:36.82  3:34.95  4:32.71  5:32.42  6:32.94  7:31.87
     8:21.77  9:18.34                                                      
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                 5:29.30    5:30.12   20  
       29.19  1:02.01  1:35.35  2:08.85  2:42.27  3:16.07  3:50.24  4:24.45
     4:58.29  5:30.12                                                      
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                  5:55.35    5:43.03   17  
       30.44  1:03.94  1:38.88  2:13.96  2:49.59  3:24.71  4:00.29  4:35.72
     5:10.48  5:43.03                                                      
  3 Tassinari, Marianne       12 PFY                  5:53.75    5:43.76   16  
       30.43  1:03.35  1:37.65  2:12.22  2:47.46  3:22.88  3:58.50  4:34.43
     5:09.94  5:43.76                                                      
  4 Cross, Mackenzie          12 BDA                  5:54.08    5:48.90   15  
       30.47  1:04.39  1:39.46  2:14.98  2:50.24  3:26.31  4:02.57  4:38.59
     5:14.50  5:48.90                                                      
  5 Ford, Garrity             12 PAAC                 6:10.87    6:05.10   14  
       30.48  1:05.35  1:42.21  2:19.53  2:55.23  3:31.77  4:48.01         
     5:27.50  6:05.10                                                      
  6 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 6:07.94    6:09.47   13  
       32.21  1:07.28  1:43.56  2:20.78  2:58.67  3:37.11  4:15.31  4:53.78
     5:32.38  6:09.47                                                      
  7 Gilgallon, Hope           12 BDA                  6:26.96    6:12.26   12  
       31.50  1:07.45  1:44.90  2:23.24  3:01.87  3:41.23  4:19.66  4:58.26
     5:36.87  6:12.26                                                      
  8 Herman, Alyvia            12 PAAC                 6:40.90    6:42.74   11  
       33.71  1:12.66  1:53.46  2:34.85  3:15.99  3:57.88  4:39.52  5:21.39
     6:03.19  6:42.74                                                      
  9 Hubert, Julia             12 BLUE                 6:53.63    6:44.30    9  
       31.77  1:09.23  1:48.43  2:30.51  3:13.85  3:56.96  4:39.87  5:22.52
     6:05.14  6:44.30                                                      
 10 Johnson, Isabelle         12 EMAC                      NT    6:44.89    7  
       26.71  1:05.12  1:46.62  2:30.05  3:12.09  3:54.72  4:37.73  5:19.87
     6:00.07  6:44.89                                                      
 11 Mains-Ferrier, Madison    12 PAAC                      NT    7:16.61    6  
       38.24  1:21.24  2:03.24  2:46.85  3:32.38  4:18.35  5:04.14  5:48.83
     6:34.23  7:16.61                                                      
 12 Talijan, Julianne         12 BLUE                 7:43.61    7:42.31    5  
       37.54  1:21.35  2:04.01  2:52.65  3:42.39  4:31.38  5:20.87  6:08.51
     7:42.31                                                               
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 5:17.68    5:26.22   20  
       29.10  1:01.41  1:34.47  2:07.98  2:41.09  3:14.75  3:48.73  4:22.10
     4:55.29  5:26.22                                                      
  2 King, Avery               13 EMAC                 5:29.43    5:29.27   17  
       28.80  1:00.02  1:32.29  2:05.37  2:38.77  3:12.52  3:46.74  4:21.29
     4:56.00  5:29.27                                                      
  3 McCall, Cara              13 BDA                  5:48.45    5:41.52   16  
       29.83  1:02.82  1:36.87  2:11.41  2:46.87  3:21.46  3:56.87  4:31.94
     5:07.14  5:41.52                                                      
  4 Weaver, Claire            13 PSC                  6:09.14    5:48.89   15  
              1:06.29  1:41.62  2:17.34  2:53.33  3:28.85  4:04.32  4:40.07
     5:15.38  5:48.89                                                      
  5 Forgione, Ava             13 BDA                  6:12.47    5:59.61   14  
       30.77  1:04.76  1:40.83  2:17.44  2:54.28  3:31.63  4:08.93  4:46.66
     5:23.93  5:59.61                                                      
  6 Sheridan, Isabel          13 PAAC                 6:14.34    6:15.43   13  
       32.62  1:09.64  1:48.90  2:26.56  3:04.00  3:42.06  4:20.12  4:59.04
     5:38.15  6:15.43                                                      
  7 Johnson, Kayla            13 PSC                       NT    6:20.64   12  
       33.36  1:11.06  1:50.28  2:29.58  3:07.21  3:45.61  4:26.22  5:05.78
     5:45.60  6:20.64                                                      
  8 O'Leary, Hailey           13 BDA                  6:21.77    6:21.11   11  
       32.22  1:08.52  1:46.58  2:25.57  3:05.25  3:44.75  4:24.14  5:03.95
     5:43.46  6:21.11                                                      
  9 Sheets, Maura             13 GSY                  6:17.88    6:29.98    9  
       32.42  1:09.14  1:48.42  2:28.90  3:09.72  3:50.58  4:31.13  5:12.43
     5:52.60  6:29.98                                                      
 10 Mack, Natalie             13 EMAC                      NT    6:31.12    7  
       34.12  1:12.13  1:51.73  2:31.68  3:12.24  3:53.04  4:33.63  5:13.51
     5:53.52  6:31.12                                                      
 11 Stangil, Annikka          13 PAAC                 6:32.52    6:32.68    6  
       33.64  1:12.16  1:52.44  2:32.90  3:13.87  3:55.07  4:35.60  5:15.81
     5:55.26  6:32.68                                                      
 12 Corrado, Aliah            13 LVA                  6:31.45    6:38.88    5  
       33.27  1:11.04  1:50.84  2:31.25  3:13.09  3:55.29  4:37.32  5:19.38
     6:00.24  6:38.88                                                      
 13 Benjamin, Nicole          13 BDA                  6:41.99    6:39.20    4  
       34.56  1:14.97  1:56.04  2:37.29  3:18.65  4:01.22  4:43.19  5:24.77
     6:02.74  6:39.20                                                      
 14 Galko, Anastasia          13 BDA                  7:05.35    6:47.74    3  
       34.65  1:14.77  1:56.59  2:38.34  3:22.10  4:03.00  4:45.76  5:26.14
     6:07.17  6:47.74                                                      
 15 Renion, Angela            13 PSC                       NT    7:00.96    2  
       35.71  1:16.27  1:58.94  2:41.63  3:25.21  4:09.07  4:53.17  5:37.49
     6:21.64  7:00.96                                                      
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koss, Nicola              14 BLUE                 5:28.03    5:26.13   20  
       29.37  1:01.01  1:33.85  2:07.45  2:40.63  3:14.05  3:48.32  4:21.35
     4:54.58  5:26.13                                                      
  2 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                 5:30.69    5:30.07   17  
       29.74  1:02.45  1:35.23  2:09.08  2:42.69  3:16.80  3:50.75  4:24.61
     4:58.93  5:30.07                                                      
  3 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                 5:37.49    5:30.43   16  
       29.38  1:01.70  1:35.28  2:09.31  2:43.22  3:17.58  3:51.88  4:26.30
     4:59.00  5:30.43                                                      
  4 Turner, Olivia            14 BDA                  5:53.57    5:35.39   15  
       28.53  1:00.87  1:34.49  2:08.72  2:43.23  3:17.95  3:52.96  4:28.26
     5:02.64  5:35.39                                                      
  5 Healey, Madeline          14 BDA                  5:45.69    5:38.36   14  
       29.66  1:02.71  1:36.47  2:10.52  2:45.32  3:19.96  3:54.71  4:29.57
     5:04.30  5:38.36                                                      
  6 Svetz, Claire             14 PAAC                 5:38.93    5:38.52   13  
       30.18  1:03.69  1:37.61  2:12.09  2:46.59  3:21.14  3:55.94  4:30.74
     5:05.21  5:38.52                                                      
  7 Armetta, Julia            14 GSY                  6:20.07    6:40.32   12  
       32.56           1:49.15  2:29.42  3:11.08  3:53.45  4:36.34  5:19.10
     6:00.51  6:40.32                                                      
  8 Hark, Abigail             14 EMAC                 7:18.32    6:51.14   11  
       34.69  1:15.16  1:57.95  2:40.95  3:24.11  4:07.12  4:49.23  5:30.93
     6:12.75  6:51.14                                                      
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletz, Andrew             11 PAAC                 6:31.33    6:36.12   20  
       34.86  1:13.35  1:53.79  2:34.42  3:15.37  3:55.25  4:36.36  5:17.35
     5:58.34  6:36.12                                                      
  2 Willard, Ethan            11 PSC                  6:49.92    6:41.96   17  
       34.09  1:13.22  1:53.58  2:34.53  3:16.00  3:57.09  4:38.58  5:20.80
     6:02.45  6:41.96                                                      
  3 Taylor, James             11 EMAC                      NT    7:02.50   16  
       32.33  1:08.83  1:49.61  2:34.45  3:19.96  4:04.76  4:48.83  5:33.55
     7:02.50                                                               
  4 Murray, Lucas             11 BDA                  7:18.43    7:23.19   15  
       35.52  1:17.88  2:02.08  2:48.18  3:33.78  4:20.47  5:06.20  5:52.29
     6:38.27  7:23.19                                                      
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhao, Jason               12 PFY                       NT    5:50.37   20  
       30.86  1:05.16  1:41.23  2:17.03  2:52.93  3:29.42  4:06.06  4:42.39
     5:17.40  5:50.37                                                      
  2 Reppert, Jack             12 EMAC                 6:26.54    6:23.68   17  
       31.88  1:08.94  1:46.73  2:25.72  3:05.63  3:46.27  4:27.09  5:07.08
     5:45.83  6:23.68                                                      
  3 Aguero, Abner             12 BLUE                 6:24.59    6:27.37   16  
       32.96  1:09.93  1:49.14  2:28.88  3:09.58  3:50.16  4:30.61  5:09.24
     5:48.17  6:27.37                                                      
  4 Akus, Umut                12 LVA                  6:53.78    6:53.17   15  
       33.42  1:12.84  2:38.52           4:05.49  4:48.95           5:32.74
     6:14.31  6:53.17                                                      
  5 Doule, Josh               12 BLUE                 6:51.50    6:57.19   14  
       36.10  1:17.37  1:59.78  2:42.35  3:25.48  4:09.04  4:52.70  5:35.59
     6:18.28  6:57.19                                                      
  6 Moreef, Marcus            12 PSC                  7:48.61    7:02.10   13  
       35.94  1:16.99  2:00.09  2:43.94  3:27.65  4:11.97  4:55.86  5:40.37
     6:21.94  7:02.10                                                      
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                 5:30.70    5:16.61   20  
       27.43    58.71  1:30.67  2:02.54  2:34.90  3:07.17  3:40.09  4:13.23
     4:45.67  5:16.61                                                      
  2 Willard, Luke             13 PSC                  5:50.31    5:38.79   17  
       29.56  1:02.31  1:36.16  2:10.36  2:44.68  3:19.66  3:54.76  4:29.88
     5:05.04  5:38.79                                                      
  3 Daiute, Antonio           13 UN-HAZY                   NT    5:40.26   16  
       30.84  1:04.66  1:40.36  2:15.25  2:50.45  3:25.01  4:00.34  4:35.84
     5:08.14  5:40.26                                                      
  4 Manley, James             13 EMAC                      NT    6:20.18   15  
       31.33  1:06.26  1:43.79  2:21.98  3:01.32  3:41.28  4:21.56  5:01.41
     5:41.94  6:20.18                                                      
  5 Niggel, John              13 PAAC                 7:00.90    6:34.61   14  
       32.54  1:12.65  1:54.60  2:36.00  3:17.97  3:58.66  4:41.00  5:19.63
     5:58.67  6:34.61                                                      
 
Event 2  Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Avella, Francesco       14 PAAC                 5:12.91    5:05.48   20  
       26.46    56.28  1:27.01  1:58.01  2:29.27  3:00.61  3:32.27  4:04.05
     4:35.61  5:05.48                                                      
  2 Carter, Nicholas          14 PAAC                 5:19.64    5:10.51   17  
       27.60    58.51  1:29.94  2:01.71  2:33.29  3:05.01  3:36.22  4:07.73
     4:39.40  5:10.51                                                      
  3 Fahrney, John             14 PAAC                 5:27.32    5:11.50   16  
       27.28    57.42  1:28.90  2:00.79  2:32.76  3:05.03  3:37.32  4:09.66
     4:41.36  5:11.50                                                      
  4 Kovalick, Ryan            14 UN-HAZY              5:09.64    5:12.81   15  
       26.92    56.86  1:28.20  2:00.33  2:32.38  3:04.81  3:37.42  4:09.92
     4:42.40  5:12.81                                                      
  5 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                 5:10.16    5:13.38   14  
       26.09    56.14  1:27.28  1:58.93  2:30.86  3:03.58  3:36.05  4:08.64
     4:41.58  5:13.38                                                      
  6 LaBarre, David            14 BLUE                 5:44.66    5:25.41   13  
       29.05  1:00.88  1:33.39  2:06.97  2:40.45  3:13.88  3:47.52  4:20.79
     4:53.72  5:25.41                                                      
  7 Galko, Benjamin           14 BDA                  5:18.79    5:25.91   12  
       27.39    58.58  1:30.70  2:03.82  2:37.52  3:11.65  3:46.34  4:20.72
     4:54.70  5:25.91                                                      
  8 Pandher, Armaan           14 BLUE                 5:54.67    5:48.86   11  
       30.02  1:02.93  1:37.06  2:11.28  2:47.10  3:23.32  4:00.22  4:37.83
     5:14.33  5:48.86                                                      
  9 Dey, Priyanshu            14 UN-PSC               6:39.29    6:10.00    9  
       32.09  1:07.99  1:45.06  2:22.75  3:00.80  3:39.52  4:17.41  4:55.33
     5:34.28  6:10.00                                                      
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolbert, Sydney            9 PFY                       NT    6:51.34   20  
       35.06  1:15.51  1:58.22  2:40.93  3:22.27  4:04.96  4:46.73  5:29.34
     6:11.23  6:51.34                                                      
  2 Hattala, Caroline          9 EMAC                      NT    8:16.84   17  
       33.69  1:16.54  2:06.83  2:59.61  3:52.02  4:45.98  5:39.81  6:33.81
     7:27.94  8:16.84                                                      
  3 Murray, Lily               9 BDA                  9:04.59    9:07.76   16  
       43.05  1:37.08  2:34.31  3:30.22  4:27.39  5:25.80  6:22.84  7:18.42
     8:16.62  9:07.76                                                      
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie         10 PAAC                 6:14.21    6:08.74   20  
       31.32  1:07.85  1:45.73  2:24.08  3:01.61  3:39.62  4:17.91  4:55.62
     5:33.41  6:08.74                                                      
  2 Hahn, Milla               10 PSC                  6:36.11    6:18.72   17  
       32.56  1:09.57  1:48.37  2:27.52  3:05.08  3:44.51  4:23.15  5:02.51
     5:41.53  6:18.72                                                      
  3 Katona, Zoe               10 UN-HAZY              6:47.92    6:47.82   16  
       34.74  1:15.19  1:55.83  2:37.41  3:18.90  4:00.83  4:42.34  5:25.28
     6:08.53  6:47.82                                                      
  4 Kushner, Emma             10 PSC                  7:03.03    6:51.57   15  
       36.22  1:18.44  2:00.28  2:43.37  3:26.01  4:08.93  4:52.63  5:34.99
     6:14.89  6:51.57                                                      
  5 Pappentick, Addison       10 EMAC                 7:42.06    7:27.24   14  
       39.72  1:24.70  2:10.47  2:56.01  3:41.95  4:28.15  5:14.24  6:00.65
     6:46.73  7:27.24                                                      
  6 Nalli, Alexia             10 BLUE                 7:40.29    7:28.45   13  
       37.76  1:20.09  2:05.30  2:51.80  3:39.27  4:26.99  5:14.23  6:01.19
     6:46.28  7:28.45                                                      
  7 Molnar, Natalie           10 PAAC                      NT    7:31.29   12  
       36.62  1:19.68  2:05.45  2:52.53  3:40.45  4:25.82  5:13.10  6:00.85
     6:47.39  7:31.29                                                      
  8 Coombe, Taylor            10 PSC                  7:41.30    7:31.50   11  
       36.62  1:20.66  2:07.19  2:53.78  3:41.05  4:28.71  5:16.00  6:02.75
     6:49.81  7:31.50                                                      
  9 Molnar, Maya              10 PAAC                      NT    7:53.72    9  
       37.68  1:23.75  2:11.69  2:59.63  3:48.94  4:37.28  5:27.15  6:16.50
     7:06.26  7:53.72                                                      
 10 Cross, Haylee             10 BDA                  7:57.72    8:09.86    7  
       36.53  1:23.98  2:13.97  3:04.22  3:55.82  4:46.09  5:39.06  6:31.16
     7:22.52  8:09.86                                                      
 11 Galko, Sophia             10 BDA                  7:47.22    8:31.71    6  
       41.01  1:31.49  2:25.57  3:17.84  4:11.88  5:03.93  5:55.29  6:48.54
     7:44.15  8:31.71                                                      
 12 Mucha, Madelyn            10 BDA                  8:45.15    9:12.43    5  
       39.86  1:32.05  2:30.00  3:26.94  4:25.69  5:26.55  6:23.02  7:21.85
     8:19.52  9:12.43                                                      
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver            9 PAAC                 7:18.14    6:43.96   20  
       34.45  1:16.44  1:58.39  2:41.02  3:21.48  4:03.53  4:46.13  5:26.43
     6:06.85  6:43.96                                                      
  2 King, Bryce                9 EMAC                 8:25.96    7:57.27   17  
       41.06  1:28.38  2:17.61  3:07.41  3:57.21  4:46.55  5:36.65  6:25.71
     7:14.21  7:57.27                                                      
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman             10 PAAC                 6:38.99    6:24.12   20  
       31.45  1:09.31  1:48.60  2:28.71  3:09.17  3:48.92  4:28.55  5:08.95
     5:47.16  6:24.12                                                      
  2 Aguero, Daniel            10 BLUE                 7:44.82    7:28.67   17  
       36.10  1:20.00  2:05.89  2:52.58  3:39.31  4:26.09  5:12.78  5:59.75
     6:45.23  7:28.67                                                      
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                  5:17.24    5:04.51   20  
       32.81  1:10.91  1:49.29  2:26.88  3:11.27  3:56.37  4:31.41  5:04.51
  2 Traub, Celia              11 PAAC                 5:16.52    5:11.50   17  
       35.00  1:14.80  1:55.57  2:35.27  3:18.83  4:02.75  4:38.11  5:11.50
  3 Daukshus, Claire          11 BLUE                 6:34.24    6:28.48   16  
       41.04           2:20.49  3:08.09  4:05.40  5:03.31  5:47.21  6:28.48
  4 Colarossi, Natalie        11 BDA                  6:35.18    6:38.80   15  
       37.38  1:30.11  2:21.46  3:09.69  4:09.91  5:11.57  5:55.80  6:38.80
  5 Galko, Zoe                11 BDA                       NT    7:28.52   14  
       45.58  1:48.00  3:33.77           4:40.55  5:47.09  6:39.02  7:28.52
  6 Cawley, Maeve             11 BDA                       NT    8:33.61   13  
       55.84           4:08.46           5:20.25  6:36.36  7:36.14  8:33.61
 -- Kwiecinski, Stella        11 BDA                       NT         DQ  
       51.82  1:55.31  3:54.66           4:55.83  5:56.57  6:49.05       DQ
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tewksbury, Madison        12 PAAC                 5:05.37    5:00.37   20  
       32.40  1:10.59  1:48.13  2:26.95  3:08.66  3:51.87  4:26.90  5:00.37
  2 Lin, Simone               12 PAAC                 5:05.27    5:09.20   17  
       34.03  1:15.23  1:53.24  2:31.14  3:15.48  3:59.64  4:35.49  5:09.20
  3 Cross, Mackenzie          12 BDA                  5:23.53    5:21.29   16  
       33.28  1:14.39  1:55.68  2:37.29  3:23.66  4:10.06  4:46.40  5:21.29
  4 Latini, Sophia            12 BLUE                 5:37.24    5:27.10   15  
       32.59  1:11.80  1:52.81  2:34.39  3:20.91  4:08.56  4:48.71  5:27.10
  5 Palochik, Ava             12 BLUE                 5:41.22    5:40.69   14  
       36.90  1:18.89  2:00.51  2:42.55  3:31.56  4:20.09  5:01.39  5:40.69
  6 Gilgallon, Hope           12 BDA                       NT    5:54.43   13  
       38.53  1:29.67  2:13.17  2:57.02  3:46.37  4:36.34  5:16.10  5:54.43
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walls, Lauren             13 PAAC                 5:29.70    5:08.76   20  
       32.51  1:10.28  1:49.63  2:28.34  3:14.01  4:00.22  4:35.72  5:08.76
  2 Chi, Maggie               13 PAAC                 5:04.94    5:09.81   17  
       32.28  1:10.34  1:48.20  2:27.08  3:11.96  3:58.03  4:34.37  5:09.81
  3 Shucavage, Grace          13 EMAC                      NT    5:13.95   16  
       30.25  1:07.79  1:49.03  2:28.38  3:12.26  4:00.08  4:37.00  5:13.95
  4 McCall, Cara              13 BDA                  5:19.63    5:14.16   15  
       32.80  1:10.87  1:50.40  2:28.72  3:17.44  4:07.19  4:41.05  5:14.16
  5 Puentes, Mya              13 EMAC                      NT    5:19.22   14  
       31.37  1:05.79  1:48.13  2:29.96  3:16.53  4:05.18  4:42.96  5:19.22
  6 Dolan, Rachel             13 PAAC                 5:28.46    5:28.29   13  
       33.73  1:13.59  1:55.52  2:36.88  3:24.44  4:12.47  4:50.86  5:28.29
  7 Forgione, Ava             13 BDA                  5:42.93    5:33.13   12  
       35.72  1:19.16  2:01.49  2:43.50  3:32.33  4:20.23  4:57.35  5:33.13
  8 Sheridan, Sophie          13 PAAC                      NT    5:35.54   11  
       36.31  1:19.24  2:01.76  2:42.24  3:33.10  4:23.20  4:59.69  5:35.54
  9 O'Leary, Hailey           13 BDA                  5:48.66    5:49.06    9  
       35.38  1:21.43  2:04.94  2:47.91  3:38.86  4:30.27  5:09.60  5:49.06
 10 Benjamin, Nicole          13 BDA                  6:03.60    5:54.17    7  
       37.76  1:26.97  2:16.37  3:02.41  3:51.01  4:38.27  5:17.41  5:54.17
 11 Galko, Anastasia          13 BDA                  6:15.35    6:02.31    6  
       36.34  1:21.67  2:08.71  2:58.44  3:49.20  4:40.19  5:22.25  6:02.31
 
Event 5  Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 4:55.04    4:42.09   20  
       28.72  1:04.25  1:40.23  2:15.84  2:56.82  3:37.89  4:11.66  4:42.09
  2 Turner, Olivia            14 BDA                  5:18.00    4:54.80   17  
       29.11  1:03.67  1:44.13  2:23.64  3:03.99  3:45.70  4:21.77  4:54.80
  3 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 5:00.07    5:04.67   16  
       31.86  1:09.49  1:48.66  2:27.45  3:10.23  3:54.53  4:30.28  5:04.67
  4 Drager, Madison           14 PAAC                 5:20.51    5:08.88   15  
       31.58  1:10.41  1:49.65  2:29.58  3:14.03  4:00.06  4:34.90  5:08.88
  5 Healey, Madeline          14 BDA                  5:26.60    5:24.47   14  
       33.48  1:15.93  1:56.99  2:37.83  3:26.87  4:14.48  4:50.12  5:24.47
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                 5:46.82    5:31.91   20  
       34.19  1:15.78  1:58.45  2:41.35  3:29.70  4:16.88  4:55.09  5:31.91
  2 King, Brady               11 EMAC                      NT    5:45.30   17  
       36.66  1:18.04  2:00.25  2:42.71  3:34.73  4:28.19  5:07.94  5:45.30
  3 Murray, Lucas             11 BDA                  7:08.26    6:51.96   16  
       41.80  1:30.88  3:08.65  4:15.38  5:23.55           6:08.10  6:51.96
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                 4:52.86    4:54.97   20  
       29.87  1:03.52  1:40.54  2:17.21  3:01.10  3:45.69  4:21.32  4:54.97
  2 Miller, Andrew            12 BLUE                      NT    6:52.43   17  
       49.57  1:51.95           3:26.66  4:27.53  5:25.01  6:10.16  6:52.43
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toomey, Justin            13 PAAC                 4:40.23    4:37.25   20  
       28.73  1:03.02  1:39.27  2:15.39  2:53.98  3:33.55  4:05.49  4:37.25
  2 Wendling, Andrew          13 EMAC                      NT    5:03.01   17  
       30.24  1:04.22  1:45.09  2:25.27  3:08.77  3:53.16  4:28.65  5:03.01
  3 Coffman, Ethan            13 BLUE                 5:03.44    5:05.81   16  
       31.82  1:10.66  1:46.71  2:23.58  3:11.06  3:55.65  4:30.79  5:05.81
  4 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 5:56.11    5:16.86   15  
       35.18  1:17.20  1:59.22  2:40.61  3:22.36  4:04.69  4:41.45  5:16.86
  5 Perose, Bobby             13 EMAC                      NT    5:20.24   14  
       33.59  1:16.25  1:55.79  2:34.54  3:19.40  4:03.71  4:42.72  5:20.24
  6 Lamack, Andrew            13 EMAC                      NT    5:23.25   13  
       31.22  1:11.46  1:51.32  2:31.90  3:20.38  4:08.58  4:47.21  5:23.25
  7 Daiute, Antonio           13 UN-HAZY              5:35.75    5:29.81   12  
       34.95  1:17.93  2:00.36  2:42.17  3:32.62  4:22.30  4:56.32  5:29.81
  8 McClure, Luke             13 LVA                       NT    5:37.16   11  
       34.61  1:17.62  2:00.41  2:42.46  3:31.04  4:21.33  4:58.96  5:37.16
 
Event 6  Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camden, Eric              14 PAAC                 4:42.79    4:40.96   20  
       28.49  1:02.44  1:37.35  2:10.93  2:53.54  3:37.36  4:09.83  4:40.96
  2 Harris, Nathan            14 PAAC                 4:54.19    4:44.45   17  
       28.40  1:01.43  1:39.34  2:16.20  2:57.15  3:39.66  4:13.27  4:44.45
  3 Galko, Benjamin           14 BDA                  5:30.35    5:08.91   16  
       29.50  1:06.38  1:45.22  2:24.16  3:11.47  4:01.65  4:35.63  5:08.91
  4 Scott, Dillon             14 PAAC                 5:23.81    5:22.72   15  
       36.87  1:20.37  1:59.26  2:38.49  3:27.06  4:13.53  4:49.03  5:22.72
  5 Puri, Jai                 14 PAAC                 5:37.12    5:27.16   14  
       34.14  1:16.96  1:58.02  2:39.51  3:25.37  4:13.28  4:50.90  5:27.16
 -- Pandher, Armaan           14 BLUE                      NT   X4:54.58  
       30.13  1:05.38  1:42.92  2:19.69  3:05.18  3:47.27  4:21.74  4:54.58
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                   29.55      28.98   20  
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                    31.03      29.45   17  
  3 Jervis, Camdyn            12 BDA                    30.80      29.70   16  
  4 Johnson, Isabelle         12 EMAC                   30.45      29.95   15  
  5 Abdu, Rania               12 BDA                    32.65      31.95   14  
  6 Norris, Mara              12 PSC                    36.12      32.38   13  
  7 Herman, Alyvia            12 PAAC                   36.49      36.89   12  
  8 Platt, Sydney             12 PSC                    40.34      41.03   11  
  9 Blikshteyn, Shayna        12 PSC                       NT      48.54    9  
 10 Noldy, Jessie             12 GSY                    46.57      49.72    7  
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                   28.56      27.13   20  
  2 Lehman, Zachary           12 PAAC                   37.38      36.25   17  
  3 Taylor, Andrew            12 EMAC                   38.64      37.23   16  
  4 Puente, Sebastian         12 BLUE                   40.45      39.60   15  
  5 Moreef, Marcus            12 PSC                    50.26      39.86   14  
  6 Sidhu, Karansher          12 EMAC                   37.53      40.49   13  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                 2:05.35    2:03.75   20  
       28.59  1:00.21  1:32.31  2:03.75                                    
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                  2:10.61    2:08.00   17  
       29.77  1:01.94  1:35.57  2:08.00                                    
  3 Lin, Simone               12 PAAC                 2:10.18    2:08.67   16  
       29.99  1:02.73  1:36.57  2:08.67                                    
  4 Ford, Garrity             12 PAAC                 2:12.97    2:09.92   15  
       28.91  1:01.45  1:35.58  2:09.92                                    
  5 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 2:16.53    2:15.30   14  
       30.49  1:04.22  1:39.54  2:15.30                                    
  6 Latini, Sophia            12 BLUE                 2:25.61    2:19.19   13  
       31.50  1:06.68  1:43.33  2:19.19                                    
  7 Gilgallon, Hope           12 BDA                  2:28.25    2:20.58   12  
       32.30  1:08.42  1:45.55  2:20.58                                    
  8 Hubert, Julia             12 BLUE                 2:25.16    2:21.78   11  
       30.55  1:06.37  1:45.28  2:21.78                                    
  9 Bozzi, Joline             12 BLUE                 2:47.56    2:36.06    9  
       33.97  1:13.64  1:57.15  2:36.06                                    
 10 Mains-Ferrier, Madison    12 PAAC                 2:46.68    2:37.34    7  
       35.27  1:15.69  1:57.83  2:37.34                                    
 11 Latini, Isabella          12 BLUE                 3:37.59    3:29.14    6  
       45.21  1:39.15  3:29.14                                             
 -- Talijan, Julianne         12 BLUE                 3:22.64        DNF  
 
Event 9  Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Avery               13 EMAC                 2:01.43    2:03.42   20  
       28.24    58.94  1:31.09  2:03.42                                    
  2 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 2:02.19    2:04.56   17  
       28.86  1:00.03  1:32.53  2:04.56                                    
  3 McCall, Cara              13 BDA                  2:12.35    2:07.68   16  
       29.24  1:01.33  1:34.84  2:07.68                                    
  4 Weaver, Claire            13 PSC                  2:07.14    2:08.84   15  
       30.41  1:03.22  1:36.42  2:08.84                                    
  5 Puentes, Mya              13 EMAC                 2:17.71    2:09.08   14  
       30.70  1:03.53  1:36.54  2:09.08                                    
  6 Chi, Maggie               13 PAAC                 2:13.58    2:10.04   13  
       30.27  1:02.78  1:36.50  2:10.04                                    
  7 Forgione, Ava             13 BDA                  2:20.31    2:14.23   12  
       30.89  1:04.59  1:39.76  2:14.23                                    
  8 Johnson, Kayla            13 PSC                  2:20.17    2:14.71   11  
       29.90  1:03.82  1:39.48  2:14.71                                    
  9 Laslo, Kiera              13 BLUE                 2:21.24    2:15.32    9  
       31.88  1:06.76  1:41.35  2:15.32                                    
 10 Mattison, Meghan          13 BLUE                 2:13.31    2:15.92    7  
       31.62  1:06.34  1:42.01  2:15.92                                    
 11 Sheridan, Sophie          13 PAAC                 2:21.12    2:20.37    6  
       31.09  1:07.03  1:44.23  2:20.37                                    
 12 Sheridan, Isabel          13 PAAC                 2:22.70    2:20.73    5  
       32.15  1:09.16  1:45.44  2:20.73                                    
 13 O'Leary, Hailey           13 BDA                  2:23.02    2:21.57    4  
       31.58  1:07.75  1:45.11  2:21.57                                    
 14 Sheets, Maura             13 GSY                  2:17.57    2:22.12    3  
       31.31  1:07.04  1:44.94  2:22.12                                    
 15 Chiricos, Nicole          13 BDA                  2:21.57    2:22.49    2  
       32.06  1:08.00  1:45.30  2:22.49                                    
 16 Benjamin, Nicole          13 BDA                  2:34.22    2:26.62    1  
       33.47  1:12.49  1:51.86  2:26.62                                    
 17 Robinson, Olivia          13 EMAC                 3:09.48    2:28.70  
       32.16  1:08.96  1:48.91  2:28.70                                    
 18 Leuthe, Olivia            13 PSC                  2:44.29    2:32.88  
       33.62  1:12.86  1:53.25  2:32.88                                    
 19 Roth, Hillary             13 PSC                       NT    2:32.91  
       32.22  1:09.24  1:50.30  2:32.91                                    
 20 Kachala, Elaine           13 BLUE                 2:43.46    2:36.67  
       35.33  1:14.89  1:56.59  2:36.67                                    
 21 Goldman, Natasha          13 PSC                  2:47.49    2:36.72  
       33.28  1:12.70  1:55.19  2:36.72                                    
 22 Renion, Angela            13 PSC                  2:51.18    2:39.56  
       33.95  1:14.25  1:57.64  2:39.56                                    
 23 Smith, Madison            13 BLUE                 2:49.30    2:46.02  
       36.60  1:19.12  2:03.66  2:46.02                                    
 24 Hernandez, Izabella       13 PAAC                      NT    2:56.74  
 
Event 9  Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  2:00.04    1:57.90   20  
       27.78    57.66  1:27.87  1:57.90                                    
  2 Koss, Nicola              14 BLUE                 2:01.52    1:59.61   17  
       27.83    57.60  1:28.68  1:59.61                                    
  3 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                 2:06.23    2:03.51   16  
       29.27  1:00.80  1:32.82  2:03.51                                    
  4 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                 2:06.39    2:03.72   15  
       28.93  1:00.48  1:32.44  2:03.72                                    
  5 Turner, Olivia            14 BDA                  2:07.62    2:05.60   14  
       28.02    59.32  1:32.57  2:05.60                                    
  6 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 2:12.50    2:05.94   13  
       28.84  1:00.36  1:33.45  2:05.94                                    
  7 Healey, Madeline          14 BDA                  2:10.04    2:07.67   12  
       28.84  1:00.77  1:34.20  2:07.67                                    
  8 Svetz, Claire             14 PAAC                 2:08.34    2:09.72   11  
       30.00  1:03.04  1:36.90  2:09.72                                    
  9 Pal, Mallika              14 BLUE                 2:10.93    2:11.20    9  
       30.20  1:03.30  1:37.83  2:11.20                                    
 10 Keck, Angelina            14 BLUE                 2:26.34    2:15.26    7  
       29.53  1:03.74  1:39.61  2:15.26                                    
 11 Perez, Brianna            14 BLUE                 2:22.48    2:20.43    6  
       32.39  1:08.41  1:45.72  2:20.43                                    
 12 Rosa, Isabella            14 BLUE                 2:21.96    2:22.88    5  
              1:10.07  1:47.82  2:22.88                                    
 13 White, Laryssa            14 EMAC                 2:27.89    2:24.85    4  
       32.23  1:08.40  2:24.85                                             
 14 Armetta, Julia            14 GSY                  2:18.33    2:26.62    3  
       32.41  1:09.10  1:48.45  2:26.62                                    
 15 Hark, Abigail             14 EMAC                 2:26.94    2:27.82    2  
       32.95  1:10.80  1:50.18  2:27.82                                    
 16 Sheka, Neethi             14 BLUE                 2:52.00    2:45.32    1  
       38.00  1:20.52  2:05.11  2:45.32                                    
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguero, Abner             12 BLUE                 2:18.32    2:18.24   20  
       31.36  1:06.27  1:42.62  2:18.24                                    
  2 Reppert, Jack             12 EMAC                 2:17.06    2:19.30   17  
       30.57  1:04.55  1:41.77  2:19.30                                    
  3 Akus, Umut                12 LVA                  2:32.32    2:27.06   16  
       32.65  1:09.80  1:48.17  2:27.06                                    
  4 Doule, Josh               12 BLUE                 2:33.26    2:28.78   15  
       34.40  1:11.95  1:51.06  2:28.78                                    
  5 Berstler, Joshua          12 NEYS                 2:41.23    2:41.60   14  
       36.29  1:17.20  1:58.72  2:41.60                                    
  6 Miller, Andrew            12 BLUE                 2:49.22    2:42.54   13  
       35.42  1:17.96  2:03.34  2:42.54                                    
  7 Hambly, Parker            12 EMAC                 3:11.08    2:47.57   12  
       36.36  1:20.59  2:06.48  2:47.57                                    
  8 Felsted, Sam              12 BLUE                      NT    3:31.53   11  
       46.67  1:40.78  3:31.53                                             
 
Event 10  Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toomey, Justin            13 PAAC                 1:55.78    1:56.15   20  
       26.41    56.03  1:26.31  1:56.15                                    
  2 Avila, Jovannie           13 PAAC                 2:00.06    1:56.59   17  
       25.84    55.36  1:25.81  1:56.59                                    
  3 Daiute, Antonio           13 UN-HAZY              2:07.88    2:04.11   16  
       29.52  1:01.83  1:34.02  2:04.11                                    
  4 Lamack, Andrew            13 EMAC                 2:08.81    2:04.78   15  
       28.18    59.97  1:32.76  2:04.78                                    
  5 Ferris, Ethan             13 EMAC                 2:13.71    2:06.37   14  
       28.92  1:00.84  1:33.44  2:06.37                                    
  6 Coffman, Ethan            13 BLUE                 2:08.83    2:06.72   13  
       29.04  1:01.46  1:34.72  2:06.72                                    
  7 Willard, Luke             13 PSC                  2:09.15    2:07.93   12  
       29.08  1:00.95  1:34.24  2:07.93                                    
  8 Magditch, Alexander       13 PAAC                 2:06.93    2:10.58   11  
       29.32  1:02.06  1:36.77  2:10.58                                    
  9 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 2:14.64    2:15.34    9  
       29.90  1:04.90  1:40.93  2:15.34                                    
 10 Manley, James             13 EMAC                 2:18.35    2:15.37    7  
       29.89  1:03.70  1:39.62  2:15.37                                    
 11 Noldy, Kevin              13 GSY                       NT    2:19.02    6  
       31.52  1:06.66  1:43.55  2:19.02                                    
 12 Iannone, Alex             13 BDA                  2:35.28    2:25.32    5  
       33.02  1:09.62  1:47.40  2:25.32                                    
 13 Niggel, John              13 PAAC                 2:41.81    2:27.96    4  
       33.33  1:11.49  1:50.73  2:27.96                                    
 14 Engel, John               13 EMAC                 2:35.80    2:28.63    3  
       34.04  1:11.46  1:50.68  2:28.63                                    
 15 Hou, Vjay                 13 BLUE                 2:48.16    2:38.22    2  
       33.30  1:12.39  1:55.54  2:38.22                                    
 16 Hauff, Jacob              13 NEYS                 4:04.67    2:46.15    1  
       36.76  1:19.47  2:46.15                                             
 17 Desai, Sam                13 EMAC                 3:05.33    2:54.75  
       38.60  1:22.78  2:09.48  2:54.75                                    
 18 Rodriguez, Malkolmx       13 PAAC                 2:54.87    2:57.83  
       39.05  1:24.39  2:12.13  2:57.83                                    
 -- Desai, Cyrus              13 EMAC                 3:35.59         DQ  
       40.59  1:28.99  2:17.95       DQ                                    
 
Event 10  Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                 1:54.52    1:54.11   20  
       25.96    54.86  1:24.83  1:54.11                                    
  2 D'Avella, Francesco       14 PAAC                 1:55.41    1:54.20   17  
       26.02    55.08  1:25.23  1:54.20                                    
  3 Camden, Eric              14 PAAC                 1:57.16    1:56.80   16  
       26.83    56.52  1:27.24  1:56.80                                    
  4 Hayes, Daniel             14 BLUE                 1:58.48    1:57.14   15  
       27.77    57.82  1:28.63  1:57.14                                    
  5 Carter, Nicholas          14 PAAC                 1:58.84    1:57.17   14  
       26.65    56.34  1:27.30  1:57.17                                    
  6 Fahrney, John             14 PAAC                 1:58.99    1:57.58   13  
       26.06    55.52  1:26.58  1:57.58                                    
  7 Kovalick, Ryan            14 UN-HAZY              1:56.35    1:57.66   12  
       26.44    55.63  1:26.84  1:57.66                                    
  8 Galko, Benjamin           14 BDA                  2:00.93    1:59.17   11  
       27.49    58.10  1:28.46  1:59.17                                    
  9 LaBarre, David            14 BLUE                 2:05.47    2:00.12    9  
       27.75    59.36  1:30.77  2:00.12                                    
 10 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:05.28    2:00.66    7  
       27.13    57.70  1:28.74  2:00.66                                    
 11 Ehret, Andrew             14 LVA                  1:59.11    2:01.13    6  
       27.52    57.67  1:29.48  2:01.13                                    
 12 Aguero, Omar              14 BLUE                 2:04.79    2:04.08    5  
       27.87    59.26  1:31.46  2:04.08                                    
 13 Sheetz, Owen              14 UN-2S                2:06.08    2:07.84    4  
       28.94  1:01.21  1:35.13  2:07.84                                    
 14 Scott, Dillon             14 PAAC                 2:19.38    2:10.99    3  
       29.98  1:03.00  1:37.43  2:10.99                                    
 15 Dey, Priyanshu            14 UN-PSC               2:18.63    2:12.01    2  
       30.48  1:04.40  1:39.14  2:12.01                                    
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tewksbury, Madison        12 PAAC                 1:10.43    1:10.70   20  
       33.68  1:10.70                                                      
  2 Schofield, Carly          12 BDA                  1:19.87    1:16.42   17  
       36.14  1:16.42                                                      
  3 Lin, Simone               12 PAAC                 1:18.47    1:17.97   16  
       37.04  1:17.97                                                      
  4 Cross, Mackenzie          12 BDA                  1:14.96    1:18.64   15  
       37.68  1:18.64                                                      
  5 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 1:19.09    1:19.52   14  
       38.80  1:19.52                                                      
  6 Jervis, Camdyn            12 BDA                  1:22.38    1:20.71   13  
       39.90  1:20.71                                                      
  7 Palochik, Ava             12 BLUE                 1:19.26    1:21.06   11.5
       40.07  1:21.06                                                      
  7 Ford, Garrity             12 PAAC                 1:25.26    1:21.06   11.5
       39.28  1:21.06                                                      
  9 Bozzi, Joline             12 BLUE                 1:24.41    1:22.88    9  
       40.80  1:22.88                                                      
 10 Herman, Alyvia            12 PAAC                 1:26.42    1:24.57    7  
       39.25  1:24.57                                                      
 11 Blasko, Gabby             12 UN-HAZY              1:34.30    1:26.78    6  
       41.50  1:26.78                                                      
 12 Talijan, Julianne         12 BLUE                 1:46.50    1:39.89    5  
       48.01  1:39.89                                                      
 13 Villano, Maryann          12 PSC                       NT    1:44.39    4  
       48.50  1:44.39                                                      
 
Event 11  Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shucavage, Grace          13 EMAC                 1:17.73    1:16.17   20  
       35.46  1:16.17                                                      
  2 Chiricos, Nicole          13 BDA                  1:17.20    1:16.34   17  
       36.17  1:16.34                                                      
  3 Hunsinger, Sadie          13 UN-HAZY              1:15.19    1:17.90   16  
       36.78  1:17.90                                                      
  4 Schultz, Lianna           13 PSC                  1:25.80    1:19.09   15  
       36.76  1:19.09                                                      
  5 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 1:17.80    1:20.48   14  
       38.43  1:20.48                                                      
  6 Walls, Lauren             13 PAAC                 1:23.99    1:21.22   13  
       37.82  1:21.22                                                      
  7 Robinson, Olivia          13 EMAC                 1:23.22    1:22.38   12  
       38.90  1:22.38                                                      
  8 Mack, Natalie             13 EMAC                 1:25.59    1:22.65   11  
       38.78  1:22.65                                                      
  9 Leuthe, Olivia            13 PSC                  1:24.56    1:23.24    9  
       38.74  1:23.24                                                      
 10 Benjamin, Nicole          13 BDA                  1:27.24    1:24.46    7  
       40.52  1:24.46                                                      
 11 Forgione, Ava             13 BDA                  1:28.26    1:24.88    6  
       41.13  1:24.88                                                      
 12 Sheridan, Isabel          13 PAAC                 1:26.80    1:25.97    5  
       41.52  1:25.97                                                      
 13 Dolan, Rachel             13 PAAC                 1:30.84    1:26.36    4  
       41.25  1:26.36                                                      
 14 Sheets, Maura             13 GSY                  1:24.97    1:26.94    3  
       41.01  1:26.94                                                      
 15 Goldman, Natasha          13 PSC                  1:32.65    1:27.45    2  
       40.89  1:27.45                                                      
 16 Galko, Anastasia          13 BDA                  1:31.24    1:29.87    1  
       42.14  1:29.87                                                      
 17 Kachala, Elaine           13 BLUE                 1:36.79    1:38.93  
       46.40  1:38.93                                                      
 18 Vidal, Emily              13 BLUE                 1:36.32    1:40.70  
       47.36  1:40.70                                                      
 19 Smith, Madison            13 BLUE                 1:47.26    1:42.99  
       49.09  1:42.99                                                      
 20 Hernandez, Izabella       13 PAAC                 2:01.81    1:47.58  
       49.50  1:47.58                                                      
 21 Wessner, Delaney          13 EMAC                 1:53.72    1:48.56  
       49.29  1:48.56                                                      
 
Event 11  Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                 1:10.42    1:09.84   20  
       33.78  1:09.84                                                      
  2 Turner, Olivia            14 BDA                  1:08.51    1:10.19   17  
       33.22  1:10.19                                                      
  3 Schofield, Lauren         14 BDA                  1:17.21    1:10.21   16  
       33.24  1:10.21                                                      
  4 Houser, Gwendolyn         14 PSC                  1:14.58    1:12.54   15  
       34.18  1:12.54                                                      
  5 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 1:18.48    1:13.04   14  
       34.23  1:13.04                                                      
  6 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 1:16.42    1:14.27   13  
       35.08  1:14.27                                                      
  7 Keck, Angelina            14 BLUE                 1:17.98    1:16.37   12  
       35.99  1:16.37                                                      
  8 Healey, Madeline          14 BDA                  1:20.41    1:20.01   11  
       36.57  1:20.01                                                      
  9 Drager, Madison           14 PAAC                 1:21.94    1:20.29    9  
       38.72  1:20.29                                                      
 10 White, Laryssa            14 EMAC                 1:21.22    1:20.82    7  
       37.85  1:20.82                                                      
 11 Rosa, Isabella            14 BLUE                 1:18.34    1:22.20    6  
 12 Lambrugo, Kyla            14 LVA                  1:24.75    1:25.43    5  
       40.02  1:25.43                                                      
 13 Armetta, Julia            14 GSY                  1:19.22    1:25.91    4  
       41.29  1:25.91                                                      
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                 1:15.39    1:13.70   20  
       34.46  1:13.70                                                      
  2 Angelinas, Konstantinos   12 NEYS                 1:17.62    1:18.14   17  
       37.53  1:18.14                                                      
  3 Lehman, Zachary           12 PAAC                 1:25.38    1:24.64   16  
       40.52  1:24.64                                                      
  4 Hulbert, Miles            12 EMAC                      NT    1:29.82   15  
       41.41  1:29.82                                                      
  5 Goodreau, Payton          12 EMAC                      NT    1:30.85   14  
       41.99  1:30.85                                                      
  6 Doule, Josh               12 BLUE                 1:28.82    1:31.81   13  
       44.28  1:31.81                                                      
  7 Puente, Sebastian         12 BLUE                      NT    1:32.17   12  
       42.25  1:32.17                                                      
  8 Miller, Andrew            12 BLUE                 1:41.32    1:37.81   11  
       46.00  1:37.81                                                      
  9 Salari, Sam               12 PAAC                      NT    1:56.10    9  
       56.12  1:56.10                                                      
 
Event 12  Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farina JR, Ronald         13 PAAC                 1:05.16    1:05.96   20  
       31.15  1:05.96                                                      
  2 Toomey, Justin            13 PAAC                 1:08.72    1:08.49   17  
       32.02  1:08.49                                                      
  3 Perose, Bobby             13 EMAC                 1:13.24    1:11.55   16  
       34.79  1:11.55                                                      
  4 Wendling, Andrew          13 EMAC                 1:11.58    1:13.02   15  
       34.96  1:13.02                                                      
  5 Pollock, Tommy            13 UN-HAZY              1:17.09    1:18.37   14  
       37.26  1:18.37                                                      
  6 Desai, Cyrus              13 EMAC                 1:50.38    1:43.45   13  
       51.83  1:43.45                                                      
  7 Roy, Somak                13 LVA                  1:56.10    1:51.65   12  
       53.14  1:51.65                                                      
 -- Rodriguez, Malkolmx       13 PAAC                 1:48.69         DQ  
 
Event 12  Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Nicholas          14 PAAC                 1:06.80    1:06.05   20  
       31.51  1:06.05                                                      
  2 Fahrney, John             14 PAAC                 1:14.75    1:10.02   17  
       33.28  1:10.02                                                      
  3 Harris, Nathan            14 PAAC                 1:11.78    1:10.32   16  
       32.87  1:10.32                                                      
  4 Oswald, Connor            14 BLUE                 1:11.95    1:10.78   15  
       34.54  1:10.78                                                      
  5 Sheetz, Owen              14 UN-2S                1:12.20    1:14.24   14  
       34.77  1:14.24                                                      
  6 Kovalick, Ryan            14 UN-HAZY              1:14.44    1:16.59   13  
       36.03  1:16.59                                                      
  7 Puri, Jai                 14 PAAC                 1:29.31    1:23.78   12  
       39.60  1:23.78                                                      
  8 Ameerally, Aadam          14 LVA                  1:35.95    1:32.60   11  
       43.78  1:32.60                                                      
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, Mackenzie          12 BDA                  2:40.28    2:44.86   20  
       35.26  1:15.74  1:59.84  2:44.86                                    
 
Event 13  Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattison, Meghan          13 BLUE                 2:30.19    2:29.56   20  
       32.81  1:10.17  1:49.06  2:29.56                                    
  2 Walls, Lauren             13 PAAC                 2:40.49    2:30.94   17  
       32.38  1:10.16  1:49.92  2:30.94                                    
  3 Laslo, Kiera              13 BLUE                 2:33.08    2:32.20   16  
       33.53  1:12.17  1:52.15  2:32.20                                    
  4 Puentes, Mya              13 EMAC                 2:23.47    2:34.24   15  
       32.73  1:10.69  1:50.63  2:34.24                                    
  5 Dolan, Rachel             13 PAAC                 2:38.65    2:37.20   14  
       34.52  1:14.15  1:55.35  2:37.20                                    
  6 Chi, Maggie               13 PAAC                 2:37.56    2:42.36   13  
       34.14  1:13.86  1:57.09  2:42.36                                    
  7 Sheridan, Sophie          13 PAAC                      NT    2:46.43   12  
       35.71  1:20.18  2:04.50  2:46.43                                    
  8 Galko, Anastasia          13 BDA                  3:03.16    2:56.09   11  
       38.26  1:23.53  2:11.15  2:56.09                                    
 
Event 13  Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  2:15.04    2:16.91   20  
       30.51  1:04.65  1:40.55  2:16.91                                    
  2 Svetz, Claire             14 PAAC                 2:32.28    2:23.63   17  
       32.48  1:08.87  1:45.84  2:23.63                                    
 
Event 14  Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farina JR, Ronald         13 PAAC                 2:20.76    2:20.66   20  
       29.53  1:04.19  1:41.99  2:20.66                                    
  2 Wendling, Andrew          13 EMAC                 2:11.64    2:25.34   17  
       30.33  1:04.82  1:43.68  2:25.34                                    
  3 Coffman, Ethan            13 BLUE                 2:35.04    2:30.52   16  
       34.01  1:12.75  1:53.98  2:30.52                                    
  4 Willard, Luke             13 PSC                  2:29.32    2:30.83   15  
       33.09  1:11.35  1:51.65  2:30.83                                    
  5 Lamack, Andrew            13 EMAC                 2:40.52    2:34.39   14  
       32.41  1:13.70  1:54.78  2:34.39                                    
  6 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 2:41.87    2:46.72   13  
       36.41  1:19.36  2:03.48  2:46.72                                    
 -- Manley, James             13 EMAC                      NT         DQ  
       33.39  1:15.23       DQ                                             
 
Event 14  Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Avella, Francesco       14 PAAC                 2:09.21    2:06.74   20  
       27.33    59.17  1:32.71  2:06.74                                    
  2 Hayes, Daniel             14 BLUE                 2:13.33    2:12.44   17  
       29.47  1:03.39  1:39.96  2:12.44                                    
  3 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                 2:10.58    2:12.49   16  
       27.89  1:00.68  1:35.75  2:12.49                                    
  4 Camden, Eric              14 PAAC                 2:17.34    2:14.75   15  
       29.70  1:04.69  1:40.03  2:14.75                                    
  5 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:22.06    2:15.18   14  
       30.03  1:04.20  1:39.11  2:15.18                                    
  6 LaBarre, David            14 BLUE                 2:27.11    2:22.16   13  
       31.00  1:07.53  1:45.41  2:22.16                                    
  7 Galko, Benjamin           14 BDA                  2:19.53    2:22.44   12  
       29.96  1:05.98  1:44.18  2:22.44                                    
  8 Aguero, Omar              14 BLUE                 2:32.22    2:25.89   11  
       31.66  1:08.49  1:47.40  2:25.89                                    
  9 Dey, Priyanshu            14 UN-PSC               2:57.06    2:45.46    9  
       33.66  1:13.20  1:58.36  2:45.46                                    
 10 Puri, Jai                 14 PAAC                      NT    2:50.16    7  
       33.78  1:16.04  2:03.48  2:50.16                                    
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                 1:05.46    1:05.50   20  
       32.09  1:05.50                                                      
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                  1:08.83    1:06.70   17  
       33.34  1:06.70                                                      
  3 Tewksbury, Madison        12 PAAC                 1:07.67    1:07.68   16  
       33.15  1:07.68                                                      
  4 Latini, Sophia            12 BLUE                 1:08.59    1:08.64   15  
  5 Gilgallon, Hope           12 BDA                  1:17.04    1:14.75   14  
       36.29  1:14.75                                                      
  6 Norris, Mara              12 PSC                  1:19.62    1:15.36   13  
       37.03  1:15.36                                                      
  7 Johnson, Isabelle         12 EMAC                 1:19.96    1:17.80   12  
       37.48  1:17.80                                                      
  8 Mains-Ferrier, Madison    12 PAAC                 1:31.73    1:28.16   11  
       42.02  1:28.16                                                      
  9 Noldy, Jessie             12 GSY                       NT    1:35.23    9  
 10 Blikshteyn, Shayna        12 PSC                       NT    1:36.03    7  
 
Event 15  Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Avery               13 EMAC                 1:02.58    1:03.69   20  
       30.70  1:03.69                                                      
  2 McCall, Cara              13 BDA                  1:06.49    1:04.27   17  
       31.30  1:04.27                                                      
  3 Shucavage, Grace          13 EMAC                 1:07.32    1:06.43   16  
       32.24  1:06.43                                                      
  4 Schultz, Lianna           13 PSC                  1:08.98    1:06.89   15  
       32.00  1:06.89                                                      
  5 Weaver, Claire            13 PSC                  1:07.01    1:07.83   14  
       33.94  1:07.83                                                      
  6 Mack, Natalie             13 EMAC                 1:15.52    1:10.22   13  
       34.88  1:10.22                                                      
  7 Sadowski, Maris           13 UN-HAZY              1:13.00    1:10.46   12  
       34.16  1:10.46                                                      
  8 Forgione, Ava             13 BDA                  1:13.54    1:11.39   11  
       34.78  1:11.39                                                      
  9 O'Leary, Hailey           13 BDA                  1:14.08    1:12.87    9  
       35.11  1:12.87                                                      
 10 Mattison, Meghan          13 BLUE                 1:11.51    1:12.99    7  
       35.64  1:12.99                                                      
 11 Chiricos, Nicole          13 BDA                  1:13.97    1:13.17    6  
       35.36  1:13.17                                                      
 12 Corrado, Aliah            13 LVA                  1:16.10    1:17.88    5  
       37.40  1:17.88                                                      
 13 Wessner, Delaney          13 EMAC                 1:20.90    1:18.80    4  
       37.59  1:18.80                                                      
 14 Roth, Hillary             13 PSC                       NT    1:23.12    3  
       38.74  1:23.12                                                      
 15 Renion, Angela            13 PSC                  1:26.03    1:26.03    2  
       41.82  1:26.03                                                      
 16 Goldman, Natasha          13 PSC                  1:25.36    1:27.11    1  
 17 Vidal, Emily              13 BLUE                 1:29.46    1:30.52  
       43.35  1:30.52                                                      
 
Event 15  Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 1:03.56    1:02.33   20  
       30.81  1:02.33                                                      
  2 Koss, Nicola              14 BLUE                 1:04.23    1:03.60   17  
       31.07  1:03.60                                                      
  3 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                 1:05.35    1:05.21   16  
       31.69  1:05.21                                                      
  4 Svetz, Claire             14 PAAC                 1:06.66    1:08.86   15  
       33.70  1:08.86                                                      
  5 Pal, Mallika              14 BLUE                 1:11.62    1:10.74   14  
       34.74  1:10.74                                                      
  6 Drager, Madison           14 PAAC                 1:09.93    1:11.62   13  
       34.50  1:11.62                                                      
  7 Hark, Abigail             14 EMAC                 1:16.58    1:15.56   12  
       37.29  1:15.56                                                      
  8 Lambrugo, Kyla            14 LVA                  1:15.32    1:16.47   11  
       36.50  1:16.47                                                      
  9 Perez, Brianna            14 BLUE                 1:16.56    1:16.63    9  
       36.20  1:16.63                                                      
 10 Sheka, Neethi             14 BLUE                 1:27.06    1:29.93    7  
       43.35  1:29.93                                                      
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                 1:05.96    1:03.23   20  
       31.24  1:03.23                                                      
  2 Angelinas, Konstantinos   12 NEYS                 1:11.52    1:08.75   17  
       33.99  1:08.75                                                      
  3 Aguero, Abner             12 BLUE                 1:13.38    1:12.91   16  
       35.41  1:12.91                                                      
  4 Reppert, Jack             12 EMAC                 1:16.02    1:14.08   15  
       35.84  1:14.08                                                      
  5 Akus, Umut                12 LVA                  1:21.43    1:15.40   14  
       36.75  1:15.40                                                      
  6 Lehman, Zachary           12 PAAC                 1:19.51    1:18.66   13  
       38.52  1:18.66                                                      
  7 Berstler, Joshua          12 NEYS                 1:24.89    1:23.82   12  
       38.03  1:23.82                                                      
  8 Hulbert, Miles            12 EMAC                 1:23.27    1:25.26   11  
  9 Goodreau, Payton          12 EMAC                      NT    1:25.56    9  
       40.85  1:25.56                                                      
 10 Sidhu, Karansher          12 EMAC                 1:36.95    1:31.64    7  
       44.36  1:31.64                                                      
 11 Hambly, Parker            12 EMAC                      NT    1:35.42    6  
 12 Salari, Sam               12 PAAC                      NT    2:04.03    5  
       58.87  2:04.03                                                      
 
Event 16  Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                 1:03.80    1:04.41   20  
       31.46  1:04.41                                                      
  2 Coffman, Ethan            13 BLUE                 1:10.11    1:04.52   17  
       30.96  1:04.52                                                      
  3 Lamack, Andrew            13 EMAC                 1:05.14    1:05.96   16  
       31.31  1:05.96                                                      
  4 Perose, Bobby             13 EMAC                 1:06.69    1:06.54   15  
       32.63  1:06.54                                                      
  5 Ferris, Ethan             13 EMAC                 1:05.94    1:08.20   14  
       32.59  1:08.20                                                      
  6 Willard, Luke             13 PSC                  1:07.43    1:09.27   13  
       33.63  1:09.27                                                      
  7 Magditch, Alexander       13 PAAC                 1:11.50    1:12.24   12  
       36.14  1:12.24                                                      
  8 Daiute, Antonio           13 UN-HAZY              1:16.52    1:14.13   11  
       36.57  1:14.13                                                      
  9 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 1:19.31    1:14.50    9  
       35.68  1:14.50                                                      
 10 Iannone, Alex             13 BDA                  1:19.44    1:15.66    7  
       36.73  1:15.66                                                      
 11 Noldy, Kevin              13 GSY                       NT    1:15.94    6  
       36.95  1:15.94                                                      
 12 Hou, Vjay                 13 BLUE                 1:25.73    1:19.70    5  
       38.23  1:19.70                                                      
 13 Niggel, John              13 PAAC                 1:31.16    1:20.83    4  
       40.19  1:20.83                                                      
 14 Engel, John               13 EMAC                 1:24.65    1:25.53    3  
       40.62  1:25.53                                                      
 15 Desai, Sam                13 EMAC                 1:30.33    1:30.19    2  
       43.96  1:30.19                                                      
 16 Roy, Somak                13 LVA                  1:52.18    1:48.66    1  
 
Event 16  Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                 1:00.92      59.18   20  
       28.45    59.18                                                      
  2 Harris, Nathan            14 PAAC                 1:00.33      59.79   17  
       28.85    59.79                                                      
  3 Hayes, Daniel             14 BLUE                 1:05.05    1:02.12   16  
       29.88  1:02.12                                                      
  4 Ehret, Andrew             14 LVA                  1:00.76    1:03.61   15  
       31.05  1:03.61                                                      
  5 Scott, Dillon             14 PAAC                 1:14.42    1:11.90   14  
       35.55  1:11.90                                                      
  6 Oswald, Connor            14 BLUE                 1:15.07    1:13.27   13  
       35.65  1:13.27                                                      
  7 Ameerally, Aadam          14 LVA                       NT    1:28.62   12  
       43.07  1:28.62                                                      
 
Event 17  Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubert, Julia             12 BLUE                   28.07      27.15   20  
  2 Tewksbury, Madison        12 PAAC                   27.47      27.25   17  
  3 Lin, Simone               12 PAAC                   28.07      27.92   16  
  4 Johnson, Isabelle         12 EMAC                   27.83      27.99   15  
  5 Latini, Sophia            12 BLUE                   27.74      28.00   14  
  6 Cross, Mackenzie          12 BDA                    28.09      28.50   13  
  7 Palochik, Ava             12 BLUE                   29.29      28.62   12  
  8 Jervis, Camdyn            12 BDA                    29.36      28.98   11  
  9 Schofield, Carly          12 BDA                    29.49      29.09    9  
 10 Norris, Mara              12 PSC                    31.35      29.75    7  
 11 Gilgallon, Hope           12 BDA                    30.78      30.03    6  
 12 Abdu, Rania               12 BDA                    29.71      30.28    5  
 13 Talijan, Julianne         12 BLUE                   33.00      32.12    4  
 14 Platt, Sydney             12 PSC                    32.07      32.16    3  
 15 Blasko, Gabby             12 UN-HAZY                33.28      33.32    2  
 16 Villano, Maryann          12 PSC                       NT      35.15    1  
 17 Noldy, Jessie             12 GSY                    35.45      35.26  
 18 Latini, Isabella          12 BLUE                   39.24      38.02  
 19 Blikshteyn, Shayna        12 PSC                  1:01.36      41.41  
 
Event 17  Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Avery               13 EMAC                   26.14      26.36   20  
  2 Puentes, Mya              13 EMAC                   26.93      26.45   17  
  3 McCall, Cara              13 BDA                    27.43      26.83   16  
  4 Shucavage, Grace          13 EMAC                   27.05      26.86   15  
  5 Weaver, Claire            13 PSC                    27.85      27.61   14  
  6 Johnson, Kayla            13 PSC                    29.13      27.88   13  
  7 Schultz, Lianna           13 PSC                    27.81      27.98   12  
  8 Hunsinger, Sadie          13 UN-HAZY                27.68      28.00   11  
  9 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                   27.08      28.03    9  
 10 Sadowski, Maris           13 UN-HAZY                28.40      28.08    7  
 11 Mack, Natalie             13 EMAC                   29.45      28.13    6  
 12 Laslo, Kiera              13 BLUE                   28.68      28.30    5  
 13 Corrado, Aliah            13 LVA                    28.83      28.59    4  
 14 Sheets, Maura             13 GSY                    28.13      28.62    3  
 15 Walls, Lauren             13 PAAC                   28.23      28.90    2  
 16 Sheridan, Sophie          13 PAAC                   29.70      29.29    1  
 17 Chi, Maggie               13 PAAC                   29.46      29.63  
 18 O'Leary, Hailey           13 BDA                    30.01      29.80  
 19 Sheridan, Isabel          13 PAAC                   29.85      29.97  
 20 Robinson, Olivia          13 EMAC                   31.51      30.06  
 21 Dolan, Rachel             13 PAAC                   31.57      30.51  
 22 Roth, Hillary             13 PSC                       NT      31.18  
 23 Kachala, Elaine           13 BLUE                   32.72      31.37  
 24 Leuthe, Olivia            13 PSC                    32.86      31.50  
 25 Renion, Angela            13 PSC                    35.16      32.57  
 26 Benjamin, Nicole          13 BDA                    30.68      32.81  
 27 Wessner, Delaney          13 EMAC                   31.18      32.99  
 28 Galko, Anastasia          13 BDA                    32.31      33.00  
 29 Smith, Madison            13 BLUE                   33.65      33.41  
 30 Hernandez, Izabella       13 PAAC                   39.25      36.75  
 31 Vidal, Emily              13 BLUE                   35.42      36.99  
 
Event 17  Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                   25.60      25.87   18.5
  1 Koss, Nicola              14 BLUE                   26.22      25.87   18.5
  3 Rosa, Isabella            14 BLUE                   26.29      25.99   16  
  4 Turner, Olivia            14 BDA                    25.48      26.02   15  
  5 Pal, Mallika              14 BLUE                   26.38      26.35   14  
  6 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                   27.50      26.93   13  
  7 Keck, Angelina            14 BLUE                   27.33      26.96   12  
  8 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                   26.99      26.99   11  
  9 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                   26.99      27.35    9  
 10 Perez, Brianna            14 BLUE                   27.97      27.83    6.5
 10 Healey, Madeline          14 BDA                    28.49      27.83    6.5
 12 Drager, Madison           14 PAAC                   28.78      28.46    5  
 13 Lambrugo, Kyla            14 LVA                    28.44      29.19    4  
 14 White, Laryssa            14 EMAC                   30.23      29.39    3  
 15 Hark, Abigail             14 EMAC                   30.21      30.28    2  
 16 Armetta, Julia            14 GSY                    29.12      31.03    1  
 17 Sheka, Neethi             14 BLUE                   33.54      33.60  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelinas, Konstantinos   12 NEYS                   28.09      28.51   20  
  2 Aguero, Abner             12 BLUE                   28.46      28.67   17  
  3 Taylor, Andrew            12 EMAC                   29.61      28.88   16  
  4 Reppert, Jack             12 EMAC                   28.70      28.97   15  
  5 Doule, Josh               12 BLUE                   30.24      30.43   14  
  6 Akus, Umut                12 LVA                    30.35      30.68   13  
  7 Moreef, Marcus            12 PSC                    31.33      30.85   12  
  8 Goodreau, Payton          12 EMAC                      NT      33.09   11  
  9 Hulbert, Miles            12 EMAC                   33.32      34.05    9  
 10 Miller, Andrew            12 BLUE                   34.34      34.16    7  
 11 Puente, Sebastian         12 BLUE                   35.90      34.19    6  
 12 Felsted, Sam              12 BLUE                   46.17      43.84    5  
 13 Salari, Sam               12 PAAC                      NT      48.02    4  
 
Event 18  Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                   24.84      24.56   20  
  2 Toomey, Justin            13 PAAC                   25.18      25.05   17  
  3 Wendling, Andrew          13 EMAC                   25.38      25.38   16  
  4 Ferris, Ethan             13 EMAC                   26.19      25.58   15  
  5 Farina JR, Ronald         13 PAAC                   26.29      26.74   14  
  6 Daiute, Antonio           13 UN-HAZY                26.89      26.75   13  
  7 Magditch, Alexander       13 PAAC                   26.66      27.03   12  
  8 Pollock, Tommy            13 UN-HAZY                27.28      27.16   11  
  9 Noldy, Kevin              13 GSY                    28.80      27.52    9  
 10 Manley, James             13 EMAC                   27.97      27.53    7  
 11 Perose, Bobby             13 EMAC                   28.95      28.46    6  
 12 Engel, John               13 EMAC                   32.88      29.71    5  
 13 Iannone, Alex             13 BDA                    31.31      30.72    4  
 14 Niggel, John              13 PAAC                   33.12      30.80    3  
 15 Hou, Vjay                 13 BLUE                   33.81      31.14    2  
 16 Desai, Sam                13 EMAC                   32.56      32.14    1  
 17 Hauff, Jacob              13 NEYS                   33.51      33.40  
 18 Desai, Cyrus              13 EMAC                   34.41      34.71  
 19 Rodriguez, Malkolmx       13 PAAC                   38.94      36.59  
 20 Roy, Somak                13 LVA                    41.09      40.11  
 
Event 18  Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Avella, Francesco       14 PAAC                   24.55      24.33   20  
  2 Pandher, Armaan           14 BLUE                   24.93      24.50   17  
  3 LaBarre, David            14 BLUE                   25.01      24.54   16  
  4 Camden, Eric              14 PAAC                   24.79      24.83   15  
  5 Galko, Benjamin           14 BDA                    25.14      24.99   14  
  6 Harris, Nathan            14 PAAC                   24.63      25.15   13  
  7 Carter, Nicholas          14 PAAC                   26.08      25.27   12  
  8 Fahrney, John             14 PAAC                   25.42      25.29   11  
  9 Kovalick, Ryan            14 UN-HAZY                25.18      25.57    9  
 10 Aguero, Omar              14 BLUE                   26.09      25.85    7  
 11 Ehret, Andrew             14 LVA                    27.16      25.92    6  
 12 Sheetz, Owen              14 UN-2S                  26.68      27.05    5  
 13 Dey, Priyanshu            14 UN-PSC                 27.35      27.71    4  
 14 Oswald, Connor            14 BLUE                   27.22      27.81    3  
 15 Scott, Dillon             14 PAAC                   29.62      28.34    2  
 16 Puri, Jai                 14 PAAC                   29.02      28.37    1  
 17 Ameerally, Aadam          14 LVA                    33.90      32.29  
 
Event 19  Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Garrity             12 PAAC                 1:07.08    1:05.63   20  
       29.36  1:05.63                                                      
  2 Hubert, Julia             12 BLUE                 1:12.56    1:11.32   17  
       32.67  1:11.32                                                      
  3 Schofield, Carly          12 BDA                  1:16.63    1:12.23   16  
       35.57  1:12.23                                                      
  4 Palochik, Ava             12 BLUE                 1:09.68    1:12.55   15  
       31.83  1:12.55                                                      
  5 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 1:11.00    1:12.63   14  
       34.64  1:12.63                                                      
  6 Bozzi, Joline             12 BLUE                 1:18.97    1:17.32   13  
       37.09  1:17.32                                                      
  7 Abdu, Rania               12 BDA                  1:17.03    1:17.44   12  
       35.43  1:17.44                                                      
  8 Herman, Alyvia            12 PAAC                 1:17.51    1:18.06   11  
       37.05  1:18.06                                                      
  9 Blasko, Gabby             12 UN-HAZY              1:28.48    1:24.80    9  
       41.94  1:24.80                                                      
 10 Platt, Sydney             12 PSC                  1:28.64    1:25.46    7  
       41.36  1:25.46                                                      
 11 Mains-Ferrier, Madison    12 PAAC                 1:25.48    1:25.54    6  
       38.65  1:25.54                                                      
 12 Latini, Isabella          12 BLUE                 1:37.84    1:36.10    5  
       46.60  1:36.10                                                      
 13 Villano, Maryann          12 PSC                       NT    1:36.92    4  
       45.75  1:36.92                                                      
 
Event 20  Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berstler, Joshua          12 NEYS                 1:27.67    1:20.29   20  
       37.98  1:20.29                                                      
  2 Taylor, Andrew            12 EMAC                 1:20.17    1:20.87   17  
       38.09  1:20.87                                                      
  3 Moreef, Marcus            12 PSC                  1:26.26    1:20.97   16  
       39.06  1:20.97                                                      
  4 Hambly, Parker            12 EMAC                 1:38.94    1:26.84   15  
       39.81  1:26.84                                                      
  5 Sidhu, Karansher          12 EMAC                 1:32.33    1:35.85   14  
       44.89  1:35.85                                                      
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hattala, Caroline          9 EMAC                 2:56.46    2:53.69   20  
       35.51  1:19.29  2:07.28  2:53.69                                    
  2 Murray, Lily               9 BDA                  3:30.90    3:14.23   17  
       39.35  1:29.44  2:21.91  3:14.23                                    
  3 Sanders, Ariana            9 BLUE                      NT    3:22.60   16  
       45.07  1:36.52  2:30.82  3:22.60                                    
  4 Laski, Emilia              9 EMAC                      NT    3:23.58   15  
       41.94  1:34.19  2:32.00  3:23.58                                    
  5 Valvano, Sydney            9 BLUE                      NT    3:26.08   14  
       41.67  1:32.69  2:30.72  3:26.08                                    
  6 Major, Abigail             9 BLUE                      NT    3:31.55   13  
       47.01  1:40.11  2:37.31  3:31.55                                    
  7 Geiger, Madison            9 UN-HAZY                   NT    3:32.45   12  
       45.21  1:42.44  2:40.48  3:32.45                                    
 
Event 22  Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, William            9 PAAC                      NT    2:47.79   20  
       37.58  1:21.51  2:07.43  2:47.79                                    
  2 King, Bryce                9 EMAC                 3:02.26    3:04.04   17  
       43.27  3:04.04                                                      
  3 Mann, Taylor               9 BLUE                      NT    3:27.77   16  
       47.88  1:41.15  3:27.77                                             
  4 Smith, Brennan             9 EMAC                 3:36.46    3:41.18   15  
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie         10 PAAC                 2:20.99    2:19.03   20  
       31.38  1:07.06  1:43.48  2:19.03                                    
  2 Katona, Zoe               10 UN-HAZY              2:34.06    2:31.78   17  
       34.12  1:12.67  1:53.07  2:31.78                                    
  3 Kushner, Emma             10 PSC                  2:35.61    2:33.07   16  
       34.56  1:13.88  1:54.09  2:33.07                                    
  4 Nalli, Alexia             10 BLUE                 2:44.39    2:45.68   15  
       35.82  1:17.61  2:02.00  2:45.68                                    
  5 Pappentick, Addison       10 EMAC                 2:52.04    2:49.32   14  
       38.11  1:21.84  2:07.29  2:49.32                                    
  6 McGlynn, Shea             10 BLUE                 2:54.09    2:51.27   13  
       37.95  1:22.82  2:08.25  2:51.27                                    
  7 Molnar, Maya              10 PAAC                 3:10.15    2:52.78   12  
       38.05  1:22.53  2:09.04  2:52.78                                    
  8 Laslo, Molly              10 BLUE                 2:58.80    2:53.68   11  
       37.89  1:21.86  2:08.41  2:53.68                                    
  9 Elston, Ayanna            10 BLUE                 2:57.25    2:56.62    9  
       36.51  1:21.28  2:56.62                                             
 10 Cross, Haylee             10 BDA                  3:02.64    2:59.32    7  
       36.66  1:23.81  2:13.00  2:59.32                                    
 11 Bozzi, Joanne             10 BLUE                 3:06.72    3:01.58    6  
       39.77  1:26.76  2:16.98  3:01.58                                    
 12 Galko, Sophia             10 BDA                  3:01.73    3:02.31    5  
       39.89  1:28.53  3:02.31                                             
 13 Pechulis, Emelia          10 EMAC                 3:08.31    3:08.14    4  
       39.87  1:25.92  2:16.47  3:08.14                                    
 14 Korman, Cecelia           10 UN-PSC                    NT    3:13.90    3  
       44.65  1:33.49  3:13.90                                             
 15 Mucha, Madelyn            10 BDA                       NT    3:17.86    2  
       41.83  1:32.31  2:25.05  3:17.86                                    
 16 Kachala, Sienna           10 BLUE                 3:18.89    3:22.00    1  
       44.75  1:36.16  2:30.23  3:22.00                                    
 17 Skirlis, Samantha         10 BLUE                 3:45.08    3:29.04  
       47.95  1:40.68  2:36.21  3:29.04                                    
 -- Abramovich, Elizabeth     10 EMAC                      NT         DQ  
       52.07  1:56.99  3:00.56       DQ                                    
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY              2:30.55    2:20.81   20  
       31.05  1:07.31  1:44.36  2:20.81                                    
  2 Herman, Roman             10 PAAC                 2:25.20    2:24.03   17  
       31.61  1:07.83  1:46.44  2:24.03                                    
  3 Grab, Jacob               10 PSC                  2:44.70    2:42.05   16  
       36.71  1:18.82  2:02.68  2:42.05                                    
  4 Aguero, Daniel            10 BLUE                 2:45.54    2:43.86   15  
       35.46  1:17.94  2:03.08  2:43.86                                    
  5 Iannone, Lukas            10 BDA                  3:19.12    2:47.90   14  
       37.11  1:20.37  2:05.84  2:47.90                                    
  6 Beaney, Matthew           10 BLUE                 2:55.97    3:01.51   13  
       39.89  1:25.48  2:13.07  3:01.51                                    
  7 Cornish, Douglas          10 EMAC                 3:10.81    3:07.99   12  
       40.23  1:28.35  2:18.92  3:07.99                                    
  8 Lyons, Joseph             10 EMAC                 3:32.53    3:25.95   11  
       45.00  1:38.26  2:32.19  3:25.95                                    
  9 McHugh, Jackson           10 BDA                  3:40.48    3:38.02    9  
       43.84  3:38.02                                                      
 
Event 25  Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                  2:10.15    2:07.38   20  
       29.38  1:01.31  1:34.28  2:07.38                                    
  2 Traub, Celia              11 PAAC                 2:20.67    2:15.83   17  
       32.73  1:08.18  1:43.23  2:15.83                                    
  3 Zuo, Bonita               11 UN-BSC               2:17.71    2:16.54   16  
       30.57  1:04.52  1:40.90  2:16.54                                    
  4 Sparaco, Isabella         11 EMAC                 2:30.18    2:21.27   15  
       33.29  1:08.51  1:45.02  2:21.27                                    
  5 Sandt, Meghan             11 BLUE                 2:31.21    2:25.48   14  
       33.71  1:10.72  1:48.58  2:25.48                                    
  6 Robinson, Grace           11 EMAC                 2:41.25    2:32.17   13  
       34.08  1:12.76  1:52.92  2:32.17                                    
  7 Taylor, Sovannary         11 NEYS                 2:36.34    2:32.39   12  
       34.04  1:12.92  1:53.04  2:32.39                                    
  8 Colarossi, Natalie        11 BDA                  2:49.88    2:33.34   11  
       31.79  1:10.46  1:52.41  2:33.34                                    
  9 Daukshus, Claire          11 BLUE                 2:48.07    2:42.35    9  
       37.12  1:18.56  2:02.79  2:42.35                                    
 10 Gardner, Kara             11 EMAC                      NT    2:43.18    7  
       38.18  1:20.34  2:02.36  2:43.18                                    
 11 Brezinsky, Natalie        11 BLUE                 3:01.91    2:46.21    6  
       38.00  1:20.78  2:05.15  2:46.21                                    
 12 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                      NT    2:46.24    5  
       34.81  1:17.47  2:03.72  2:46.24                                    
 13 Dadio, Megan              11 BLUE                 2:55.10    2:47.38    4  
       38.34  1:21.67  2:05.84  2:47.38                                    
 14 Connell, Samantha         11 LVA                  2:54.60    2:48.04    3  
       38.24  1:20.65  2:05.01  2:48.04                                    
 15 Fleischaker, Sada         11 PAAC                 2:53.44    2:48.55    2  
       37.52  1:21.23  2:06.06  2:48.55                                    
 16 Shutkufski, Madison       11 EMAC                 3:03.66    2:52.83    1  
       39.81  1:23.74  2:10.22  2:52.83                                    
 17 Smith, Eve                11 EMAC                 3:11.37    2:57.99  
       40.71  1:26.38  2:14.70  2:57.99                                    
 18 Galko, Zoe                11 BDA                  3:15.14    2:58.53  
       38.06  1:23.48  2:13.73  2:58.53                                    
 19 McCormick, Maeve          11 BLUE                 3:21.70    2:59.16  
       40.17  1:26.59  2:14.96  2:59.16                                    
 20 Price, Katryna            11 EMAC                 3:00.91    3:00.98  
       37.60  1:22.53  2:11.59  3:00.98                                    
 21 Kwiecinski, Stella        11 BDA                  3:11.77    3:07.17  
       38.49  1:26.54  3:07.17                                             
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Brady               11 EMAC                 2:24.69    2:18.49   20  
       32.38  1:08.56  1:45.01  2:18.49                                    
  2 Pletz, Andrew             11 PAAC                 2:30.49    2:28.73   17  
       33.94  1:11.89  1:50.75  2:28.73                                    
  3 Willard, Ethan            11 PSC                  2:34.89    2:29.06   16  
       33.57  1:11.96  1:51.44  2:29.06                                    
  4 Taylor, James             11 EMAC                      NT    2:31.59   15  
       33.84  1:12.21  1:52.74  2:31.59                                    
  5 Hartman, Logan            11 EMAC                 2:32.97    2:35.93   14  
       35.76  1:16.16  1:56.51  2:35.93                                    
  6 Murray, Lucas             11 BDA                  2:36.02    2:39.28   13  
       33.90  1:13.70  1:57.09  2:39.28                                    
  7 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                      NT    2:43.56   12  
       37.68  1:19.50  2:01.68  2:43.56                                    
  8 Lu, Jack                  11 BLUE                      NT    2:43.75   11  
       34.00  1:14.93  1:59.61  2:43.75                                    
  9 Sheetz, Gavin             11 UN-2S                3:01.62    2:47.29    9  
       37.20  1:19.57  2:03.92  2:47.29                                    
 10 Khais, Danneel            11 PSC                  2:57.95    2:57.67    7  
       36.48  1:20.45  2:09.40  2:57.67                                    
 11 Longbons, Garrett         11 EMAC                 2:58.95    3:05.45    6  
       42.48  1:30.47  2:20.24  3:05.45                                    
 12 Sheka, Veeren             11 BLUE                 4:15.06    3:47.52    5  
       50.39  1:53.85  3:47.52                                             
 
Event 27  Girls 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hattala, Caroline          9 EMAC                 1:29.48    1:27.48   20  
       42.35  1:27.48                                                      
  2 Troxell, Lyla              9 BLUE                      NT    1:37.64   17  
       47.16  1:37.64                                                      
  3 Kehoe-Huck, Adelaide       9 PSC                       NT    1:40.08   16  
       46.88  1:40.08                                                      
  4 Geiger, Alexandra          9 UN-HAZY                   NT    1:41.50   15  
       48.35  1:41.50                                                      
  5 Johnson, Cameron           9 EMAC                 1:46.78    1:42.59   14  
       50.09  1:42.59                                                      
  6 Newhard, Kate              9 EMAC                      NT    1:46.70   13  
       49.78  1:46.70                                                      
  7 Vezenov, Zoe               9 EMAC                 1:53.90    1:50.15   12  
  8 Murray, Lily               9 BDA                  1:44.37    1:50.61   11  
       52.65  1:50.61                                                      
  9 Laski, Emilia              9 EMAC                      NT    1:52.58    9  
       53.49  1:52.58                                                      
 10 Evans, Tegan               9 PAAC                      NT    2:00.46    7  
       57.24  2:00.46                                                      
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver            9 PAAC                 1:24.86    1:19.68   20  
       38.15  1:19.68                                                      
  2 King, Bryce                9 EMAC                 1:35.72    1:31.92   17  
       45.94  1:31.92                                                      
  3 Piccini, Jacob             9 PSC                       NT    1:37.64   16  
       46.04  1:37.64                                                      
  4 Hartman, Ridley            9 EMAC                      NT    1:41.12   15  
       49.32  1:41.12                                                      
  5 Smith, Carter              9 EMAC                 1:47.55    1:47.21   14  
       51.12  1:47.21                                                      
  6 Smith, Brennan             9 EMAC                 1:53.11    1:50.25   13  
       54.14  1:50.25                                                      
  7 Hazlett, Brady             9 EMAC                      NT    1:52.64   12  
       54.06  1:52.64                                                      
  8 Tyson, Brandon             9 BLUE                      NT    1:55.72   11  
       55.16  1:55.72                                                      
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katona, Zoe               10 UN-HAZY              1:20.88    1:17.44   20  
       37.64  1:17.44                                                      
  2 Molnar, Natalie           10 PAAC                 1:31.87    1:25.91   17  
       41.36  1:25.91                                                      
  3 Harmon, Sophia            10 EMAC                      NT    1:28.05   16  
       42.49  1:28.05                                                      
  4 Pappentick, Addison       10 EMAC                 1:31.39    1:30.74   15  
       44.04  1:30.74                                                      
  5 Cross, Haylee             10 BDA                  1:32.24    1:33.86   14  
  6 Platt, Mackenzie          10 PSC                  1:43.10    1:34.04   13  
       45.65  1:34.04                                                      
  7 Kachala, Sienna           10 BLUE                 1:34.11    1:34.13   12  
       45.08  1:34.13                                                      
  8 Pechulis, Emelia          10 EMAC                 1:39.44    1:34.71   11  
       45.73  1:34.71                                                      
  9 Galko, Sophia             10 BDA                  1:42.58    1:41.38    9  
       51.39  1:41.38                                                      
 10 Mucha, Madelyn            10 BDA                  1:46.41    1:45.15    7  
       50.20  1:45.15                                                      
 11 Abramovich, Elizabeth     10 EMAC                 1:54.76    1:54.94    6  
       55.91  1:54.94                                                      
 12 Salari, Lillian           10 PAAC                      NT    2:10.76    5  
       59.71  2:10.76                                                      
 -- Kern, Hannah              10 EMAC                      NT         DQ  
       58.91       DQ                                                      
 -- Park, Seoryung            10 EMAC                      NT         DQ  
     1:00.47       DQ                                                      
 -- Lamm, Ava                 10 EMAC                 1:53.12         DQ  
       50.53       DQ                                                      
 
Event 30  Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, Jack                 10 UN-PSC                    NT    1:24.15   20  
       41.43  1:24.15                                                      
  2 Grab, Jacob               10 PSC                  1:27.37    1:27.16   17  
       42.27  1:27.16                                                      
  3 Powell, Brandon           10 EMAC                      NT    1:44.32   16  
  4 McHugh, Jackson           10 BDA                       NT    1:50.90   15  
  5 Palumbo, Samuel           10 PSC                  2:23.13    2:04.72   14  
       58.89  2:04.72                                                      
  6 Carter, Michael           10 EMAC                      NT    2:08.27   13  
       58.23  2:08.27                                                      
 -- Lyons, Joseph             10 EMAC                      NT         DQ  
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuo, Bonita               11 UN-BSC               1:09.60    1:07.03   20  
       32.47  1:07.03                                                      
  2 Kelly, Alyssa             11 KRO                  1:08.87    1:09.16   17  
       34.06  1:09.16                                                      
  3 Cerimele, Sophia          11 PAAC                 1:11.00    1:12.70   16  
       35.24  1:12.70                                                      
  4 Fry, Genevieve            11 EMAC                 1:14.85    1:13.28   15  
       35.69  1:13.28                                                      
  5 Traub, Celia              11 PAAC                 1:14.91    1:13.56   14  
       36.40  1:13.56                                                      
  6 Sandt, Meghan             11 BLUE                 1:18.22    1:17.43   13  
       38.35  1:17.43                                                      
  7 Zaffiro, Julianne         11 PSC                  1:31.85    1:18.73   12  
       38.05  1:18.73                                                      
  8 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                 1:20.04    1:19.61   11  
  9 Camden, Madison           11 PAAC                 1:22.95    1:19.72    9  
       39.20  1:19.72                                                      
 10 Roseman, Madison          11 PSC                  1:20.50    1:20.28    7  
       37.62  1:20.28                                                      
 11 Colarossi, Natalie        11 BDA                  1:24.22    1:20.99    6  
       39.30  1:20.99                                                      
 12 Magditch, Georgia         11 PAAC                 1:32.08    1:21.51    5  
 13 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                  1:19.01    1:21.66    4  
       38.58  1:21.66                                                      
 14 Dahlgren, Brenna          11 KRO                  1:22.51    1:22.33    3  
       40.24  1:22.33                                                      
 15 Taylor, Sovannary         11 NEYS                 1:22.77    1:22.62    2  
       39.51  1:22.62                                                      
 16 Gardner, Kara             11 EMAC                 1:28.59    1:23.17    1  
       40.10  1:23.17                                                      
 17 Robinson, Grace           11 EMAC                 1:30.22    1:24.46  
       41.32  1:24.46                                                      
 18 Leuthe, Ava               11 PSC                       NT    1:25.38  
       41.86  1:25.38                                                      
 19 Galko, Zoe                11 BDA                  1:27.60    1:28.71  
 20 Smith, Eve                11 EMAC                 1:33.01    1:33.40  
       45.42  1:33.40                                                      
 21 Price, Katryna            11 EMAC                      NT    1:35.57  
       44.76  1:35.57                                                      
 22 Baylor, Madison           11 BLUE                      NT    1:36.22  
       45.21  1:36.22                                                      
 23 Kwiecinski, Stella        11 BDA                       NT    1:44.58  
       49.50  1:44.58                                                      
 -- Olsen, Emily              11 BLUE                      NT         DQ  
       52.53       DQ                                                      
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                 1:16.40    1:11.94   20  
       35.62  1:11.94                                                      
  2 King, Brady               11 EMAC                 1:10.83    1:12.29   17  
       35.97  1:12.29                                                      
  3 Murray, Lucas             11 BDA                  1:19.68    1:20.46   16  
       39.01  1:20.46                                                      
  4 Willard, Ethan            11 PSC                  1:24.99    1:23.43   15  
       41.21  1:23.43                                                      
  5 Behun, Stephen            11 UN-TQ                1:20.90    1:23.79   14  
       42.06  1:23.79                                                      
  6 Taylor, James             11 EMAC                 1:22.12    1:24.10   13  
       41.44  1:24.10                                                      
  7 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                 1:22.04    1:29.28   12  
       42.36  1:29.28                                                      
  8 Longbons, Garrett         11 EMAC                 1:33.18    1:29.82   11  
       44.39  1:29.82                                                      
  9 Sheetz, Gavin             11 UN-2S                1:37.04    1:30.83    9  
       45.35  1:30.83                                                      
 10 Khais, Danneel            11 PSC                  1:31.30    1:36.56    7  
       46.09  1:36.56                                                      
 
Event 33  Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hattala, Caroline          9 EMAC                   44.00      44.93   20  
  2 McPeek, Kelsey             9 PSC                    46.94      52.07   17  
  3 Valvano, Sydney            9 BLUE                      NT      53.63   16  
  4 Murray, Lily               9 BDA                    56.31      55.92   15  
  5 Evans, Tegan               9 PAAC                   57.71      56.58   14  
  6 Geiger, Madison            9 UN-HAZY                54.18      57.47   13  
  7 Newhard, Kate              9 EMAC                   57.20      58.54   12  
  8 Johnson, Cameron           9 EMAC                   58.86      59.56   11  
  9 Troxell, Lyla              9 BLUE                 1:02.32      59.57    9  
 10 Sanders, Ariana            9 BLUE                 1:10.70      59.69    7  
 11 Major, Abigail             9 BLUE                 1:00.73    1:00.50    6  
 12 Vezenov, Zoe               9 EMAC                 1:01.95    1:05.33    5  
 -- Shannon, Lia               9 BLUE                 1:07.45         DQ  
 -- Loebsack, Sydney           9 BLUE                 1:08.77         DQ  
 
Event 34  Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faenza, Dominic            9 PSC                    45.82      45.88   20  
  2 Harris, William            9 PAAC                   46.68      47.22   17  
  3 Mosel, Carson              9 PSC                    49.92      48.64   16  
  4 Villano, Bradley           9 PSC                       NT      55.13   15  
  5 Mann, Taylor               9 BLUE                   55.77      58.14   14  
  6 Benfield, Jace             9 PSC                       NT    1:03.90   13  
  7 Hartman, Ridley            9 EMAC                      NT    1:04.78   12  
  8 Mason, Benton              9 BLUE                 1:14.94    1:11.80   11  
 -- Otten, Mark                9 BLUE                 1:26.96         DQ  
 -- Tyson, Brandon             9 BLUE                 1:01.75         DQ  
 
Event 35  Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla               10 PSC                    39.79      39.80   20  
  2 Ragab, Alexia             10 BLUE                   43.11      42.54   17  
  3 Laslo, Molly              10 BLUE                   43.88      43.35   16  
  4 Bozzi, Joanne             10 BLUE                   43.68      44.16   15  
  5 Nalli, Alexia             10 BLUE                   47.28      46.18   14  
  6 Mucha, Madelyn            10 BDA                    44.59      46.37   13  
  7 Harmon, Sophia            10 EMAC                   46.91      47.26   12  
  8 Elston, Ayanna            10 BLUE                   45.80      48.17   11  
  9 Molnar, Maya              10 PAAC                   48.35      48.74    9  
 10 Korman, Cecelia           10 UN-PSC                 57.58      50.08    7  
 11 Cross, Haylee             10 BDA                    54.64      50.81    6  
 12 Reck, Gianna              10 PSC                    59.41      55.05    5  
 13 Galko, Sophia             10 BDA                    59.08      55.69    4  
 14 Salari, Lillian           10 PAAC                   57.96      57.02    3  
 15 Park, Seoryung            10 EMAC                      NT    1:04.20    2  
 16 Skirlis, Samantha         10 BLUE                 1:02.21    1:05.11    1  
 17 Felsted, Julia            10 BLUE                      NT    1:26.50  
 -- Kern, Hannah              10 EMAC                      NT         DQ  
 -- Lamm, Ava                 10 EMAC                   52.12         DQ  
 
Event 36  Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY                36.81      36.77   20  
  2 Herman, Roman             10 PAAC                   40.47      40.69   17  
  3 Tipton, Luke              10 BLUE                   46.72      45.50   16  
  4 Iannone, Lukas            10 BDA                    45.65      46.42   15  
  5 Beaney, Matthew           10 BLUE                   45.70      46.64   14  
  6 Aguero, Daniel            10 BLUE                   46.42      46.88   13  
  7 Cornish, Douglas          10 EMAC                   47.90      47.70   12  
  8 Kearney, Ryan             10 PSC                    57.31      53.83   11  
  9 McHugh, Jackson           10 BDA                    58.83    1:00.60    9  
 10 Carter, Michael           10 EMAC                      NT    1:01.04    7  
 11 Taylor, Sarin             10 NEYS                 1:03.98    1:02.30    6  
 12 Palumbo, Samuel           10 PSC                  1:10.06    1:04.91    5  
 13 Renion, Jaicob            10 PSC                  1:16.33    1:15.59    4  
 -- Laclair, Gabriel          10 BLUE                      NT         DQ  
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sparaco, Isabella         11 EMAC                   37.59      38.12   20  
  2 Dahlgren, Brenna          11 KRO                    40.66      38.78   17  
  3 Roseman, Madison          11 PSC                    41.55      42.14   16  
  4 Brezinsky, Natalie        11 BLUE                   42.17      42.40   15  
  5 Zuo, Bonita               11 UN-BSC                 42.09      42.74   14  
  6 Dadio, Megan              11 BLUE                   42.70      42.88   13  
  7 Hallam, Brielyn           11 BLUE                   44.40      43.63   12  
  8 Daukshus, Claire          11 BLUE                   46.83      44.46   11  
  9 Leuthe, Ava               11 PSC                    44.73      44.59    9  
 10 Gardner, Kara             11 EMAC                   48.55      45.00    7  
 11 Zaffiro, Julianne         11 PSC                    48.01      45.90    6  
 12 Fleischaker, Sada         11 PAAC                   48.77      46.87    5  
 13 Kwiecinski, Stella        11 BDA                    47.35      48.45    4  
 14 McCormick, Maeve          11 BLUE                   55.47      49.54    3  
 15 Price, Katryna            11 EMAC                   49.58      51.21    2  
 16 Cawley, Maeve             11 BDA                       NT      54.10    1  
 17 Galko, Zoe                11 BDA                    55.32      56.04  
 18 Olsen, Emily              11 BLUE                 1:10.32         DQ  
 
Event 38  Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Ethan            11 PSC                    41.33      42.31   20  
  2 Hartman, Logan            11 EMAC                   48.94      43.49   17  
  3 Taylor, James             11 EMAC                   45.26      44.37   16  
  4 Pletz, Andrew             11 PAAC                   44.46      44.67   15  
  5 Davila, Jayden            11 BLUE                   47.41      45.38   14  
  6 Behun, Stephen            11 UN-TQ                  45.40      45.45   13  
  7 Villano, Nicholas         11 PSC                       NT      49.76   12  
  8 Sheka, Veeren             11 BLUE                   53.22      53.01   11  
  9 Khais, Danneel            11 PSC                    52.60      54.83    9  
 10 Wastler, Cooper           11 PSC                    56.50      55.25    7  
 
Event 39  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McPeek, Kelsey             9 PSC                  1:33.65    1:37.09   20  
       46.96  1:37.09                                                      
  2 Geiger, Alexandra          9 UN-HAZY              1:37.66    1:42.74   17  
       49.11  1:42.74                                                      
  3 Murray, Lily               9 BDA                  1:52.10    1:44.73   16  
       53.24  1:44.73                                                      
  4 Laski, Emilia              9 EMAC                 1:44.78    1:45.04   15  
       50.54  1:45.04                                                      
  5 Newhard, Kate              9 EMAC                 1:45.03    1:45.07   14  
       49.13  1:45.07                                                      
  6 Johnson, Cameron           9 EMAC                 1:49.66    1:45.93   13  
       50.42  1:45.93                                                      
  7 Geiger, Madison            9 UN-HAZY              2:05.66    1:53.64   12  
       56.52  1:53.64                                                      
  8 Vezenov, Zoe               9 EMAC                 1:56.71    1:53.85   11  
       54.56  1:53.85                                                      
  9 Evans, Tegan               9 PAAC                 1:52.30    1:55.66    9  
       58.98  1:55.66                                                      
 -- Loebsack, Sydney           9 BLUE                 2:22.44         DQ  
     1:03.87       DQ                                                      
 
Event 40  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver            9 PAAC                 1:25.19    1:22.49   20  
  2 King, Bryce                9 EMAC                 1:40.74    1:39.14   17  
  3 Mosel, Carson              9 PSC                  1:47.12    1:46.39   16  
  4 Piccini, Jacob             9 PSC                  1:50.21    1:46.75   15  
  5 Smith, Carter              9 EMAC                 1:47.11    1:54.54   14  
  6 Villano, Bradley           9 PSC                       NT    1:59.32   13  
 -- Hazlett, Brady             9 EMAC                 1:51.09         DQ  
 
Event 41  Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla               10 PSC                  1:15.42    1:14.43   20  
       35.17  1:14.43                                                      
  2 Cheplick, Natalie         10 PAAC                 1:16.99    1:15.38   17  
       34.89  1:15.38                                                      
  3 Katona, Zoe               10 UN-HAZY              1:18.92    1:19.11   16  
       36.98  1:19.11                                                      
  4 Ragab, Alexia             10 BLUE                 1:27.51    1:25.13   15  
       39.91  1:25.13                                                      
  5 Molnar, Natalie           10 PAAC                 1:32.74    1:27.87   14  
       41.55  1:27.87                                                      
  6 McGlynn, Shea             10 BLUE                 1:28.74    1:28.15   13  
       41.69  1:28.15                                                      
  7 Cross, Haylee             10 BDA                  1:34.90    1:33.72   12  
  8 Pappentick, Addison       10 EMAC                 1:30.52    1:34.87   11  
       45.51  1:34.87                                                      
  9 Galko, Sophia             10 BDA                  1:38.70    1:36.88    9  
 10 Mucha, Madelyn            10 BDA                  1:34.68    1:37.98    7  
       47.06  1:37.98                                                      
 11 Lamm, Ava                 10 EMAC                 1:40.95    1:43.73    6  
 12 Pechulis, Emelia          10 EMAC                 1:40.96    1:47.87    5  
 13 Reck, Gianna              10 PSC                  1:57.18    1:52.77    4  
 14 Abramovich, Elizabeth     10 EMAC                 2:17.83    2:03.29    3  
 15 Salari, Lillian           10 PAAC                      NT    2:11.66    2  
 -- Park, Seoryung            10 EMAC                      NT         DQ  
 
Event 42  Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY              1:12.66    1:12.85   20  
  2 Iannone, Lukas            10 BDA                  1:27.45    1:26.61   17  
       39.74  1:26.61                                                      
  3 Chu, Jack                 10 UN-PSC               1:30.35    1:27.18   16  
       41.73  1:27.18                                                      
  4 Grab, Jacob               10 PSC                  1:31.58    1:30.59   15  
       42.19  1:30.59                                                      
  5 Kearney, Ryan             10 PSC                  1:41.96    1:40.57   14  
  6 McHugh, Jackson           10 BDA                  1:49.14    1:48.88   13  
       50.60  1:48.88                                                      
  7 Taylor, Sarin             10 NEYS                 1:52.21    1:53.54   12  
       51.39  1:53.54                                                      
  8 Lyons, Joseph             10 EMAC                 1:56.15    1:59.65   11  
       56.60  1:59.65                                                      
  9 Palumbo, Samuel           10 PSC                  2:19.65    2:06.09    9  
 -- Tipton, Luke              10 BLUE                 1:34.79         DQ  
       43.26       DQ                                                      
 
Event 43  Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerimele, Sophia          11 PAAC                 1:14.79    1:13.93   20  
       34.35  1:13.93                                                      
  2 Zuo, Bonita               11 UN-BSC               1:15.69    1:14.01   17  
       32.99  1:14.01                                                      
  3 Sparaco, Isabella         11 EMAC                 1:14.26    1:14.69   16  
       35.50  1:14.69                                                      
  4 Roseman, Madison          11 PSC                  1:19.91    1:19.77   15  
       35.68  1:19.77                                                      
  5 Taylor, Sovannary         11 NEYS                 1:18.87    1:19.99   14  
       35.93  1:19.99                                                      
  6 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                  1:24.97    1:21.72   13  
       38.13  1:21.72                                                      
  7 Robinson, Grace           11 EMAC                 1:26.04    1:22.13   12  
       37.87  1:22.13                                                      
  8 Fry, Genevieve            11 EMAC                 1:20.12    1:22.80   11  
       37.70  1:22.80                                                      
  9 Magditch, Georgia         11 PAAC                 1:22.06    1:23.38    9  
       39.24  1:23.38                                                      
 10 Gardner, Kara             11 EMAC                 1:27.09    1:23.46    7  
       38.67  1:23.46                                                      
 11 Camden, Madison           11 PAAC                 1:27.58    1:24.39    6  
       40.64  1:24.39                                                      
 12 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                 1:22.73    1:25.06    5  
       37.43  1:25.06                                                      
 13 Colarossi, Natalie        11 BDA                  1:27.52    1:26.19    4  
       37.46  1:26.19                                                      
 14 Baylor, Madison           11 BLUE                 1:35.96    1:31.49    3  
       42.45  1:31.49                                                      
 15 Shutkufski, Madison       11 EMAC                 1:30.10    1:31.62    2  
       44.82  1:31.62                                                      
 16 Connell, Samantha         11 LVA                  1:33.18    1:32.89    1  
       44.25  1:32.89                                                      
 17 Galko, Zoe                11 BDA                  1:38.83    1:34.97  
 18 Kwiecinski, Stella        11 BDA                  1:33.51    1:39.29  
       48.09  1:39.29                                                      
 19 Smith, Eve                11 EMAC                 1:36.10    1:40.59  
       45.27  1:40.59                                                      
 -- Cawley, Maeve             11 BDA                  1:48.08         DQ  
       50.68       DQ                                                      
 
Event 44  Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Brady               11 EMAC                 1:16.62    1:16.48   20  
       34.01  1:16.48                                                      
  2 Hartman, Logan            11 EMAC                 1:30.04    1:23.84   17  
       38.69  1:23.84                                                      
  3 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                 1:24.06    1:27.08   16  
       40.51  1:27.08                                                      
  4 Behun, Stephen            11 UN-TQ                1:26.19    1:27.13   15  
       40.72  1:27.13                                                      
  5 Murray, Lucas             11 BDA                  1:26.31    1:27.85   14  
       37.88  1:27.85                                                      
  6 Sheetz, Gavin             11 UN-2S                1:33.91    1:28.22   13  
       40.78  1:28.22                                                      
  7 Khais, Danneel            11 PSC                  1:31.03    1:33.87   12  
       45.37  1:33.87                                                      
  8 Longbons, Garrett         11 EMAC                 1:32.68    1:38.45   11  
       44.86  1:38.45                                                      
  9 Davila, Jayden            11 BLUE                 1:41.92    1:40.05    9  
       49.69  1:40.05                                                      
 10 Villano, Nicholas         11 PSC                       NT    1:41.62    7  
       50.70  1:41.62                                                      
 11 Wastler, Cooper           11 PSC                  1:54.07    1:49.46    6  
       51.10  1:49.46                                                      
 -- Taylor, James             11 EMAC                 1:24.55         DQ  
       39.57       DQ                                                      
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hattala, Caroline          9 EMAC                   32.45      32.56   20  
  2 Kehoe-Huck, Adelaide       9 PSC                    40.26      38.33   17  
  3 Valvano, Sydney            9 BLUE                      NT      38.47   16  
  4 Murray, Lily               9 BDA                    38.45      38.92   15  
  5 Geiger, Alexandra          9 UN-HAZY                37.51      39.06   14  
  6 Newhard, Kate              9 EMAC                   38.21      39.45   13  
  7 McPeek, Kelsey             9 PSC                    38.48      39.84   12  
  8 Laski, Emilia              9 EMAC                   38.93      40.04   11  
  9 Troxell, Lyla              9 BLUE                   40.22      40.08    9  
 10 Johnson, Cameron           9 EMAC                   41.21      42.03    7  
 11 Geiger, Madison            9 UN-HAZY                40.94      42.06    6  
 12 Vezenov, Zoe               9 EMAC                   49.28      43.13    5  
 13 Sanders, Ariana            9 BLUE                   46.79      44.88    4  
 14 Major, Abigail             9 BLUE                   49.62      45.34    3  
 15 Shannon, Lia               9 BLUE                   48.26      47.79    2  
 16 Loebsack, Sydney           9 BLUE                   42.39      47.88    1  
 17 Quick, Mikayla             9 BLUE                 1:02.82    1:02.60  
 
Event 46  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver            9 PAAC                   33.51      31.12   20  
  2 Faenza, Dominic            9 PSC                    33.09      32.31   17  
  3 Harris, William            9 PAAC                   33.59      33.01   16  
  4 King, Bryce                9 EMAC                   38.25      37.06   15  
  5 Mann, Taylor               9 BLUE                   39.96      37.84   14  
  6 Mosel, Carson              9 PSC                    39.84      41.41   13  
  7 Hartman, Ridley            9 EMAC                   43.75      41.87   12  
  8 Piccini, Jacob             9 PSC                    40.07      42.44   11  
  9 Smith, Carter              9 EMAC                   43.86      42.95    9  
 10 Hazlett, Brady             9 EMAC                   41.76      44.91    7  
 11 Smith, Brennan             9 EMAC                   48.02      44.99    6  
 12 Mason, Benton              9 BLUE                   50.95      45.55    5  
 13 Otten, Mark                9 BLUE                   46.60      47.03    4  
 14 Villano, Bradley           9 PSC                       NT      48.31    3  
 15 Tyson, Brandon             9 BLUE                   54.64      50.85    2  
 16 Benfield, Jace             9 PSC                       NT    1:01.69    1  
 
Event 47  Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie         10 PAAC                   29.57      29.34   20  
  2 Nalli, Alexia             10 BLUE                   31.06      30.23   17  
  3 Hahn, Milla               10 PSC                    30.69      31.05   16  
  4 Kushner, Emma             10 PSC                    31.25      32.13   15  
  5 Molnar, Natalie           10 PAAC                   34.29      32.29   14  
  6 Elston, Ayanna            10 BLUE                   35.29      32.96   13  
  7 Ragab, Alexia             10 BLUE                   33.23      33.54   12  
  8 McGlynn, Shea             10 BLUE                   35.19      33.75   11  
  9 Cross, Haylee             10 BDA                    33.32      33.77    9  
 10 Harmon, Sophia            10 EMAC                   35.98      34.30    7  
 11 Molnar, Maya              10 PAAC                   36.79      35.42    5.5
 11 Bozzi, Joanne             10 BLUE                   35.21      35.42    5.5
 13 Pappentick, Addison       10 EMAC                   34.91      35.78    4  
 14 Laslo, Molly              10 BLUE                   36.89      36.20    3  
 15 Platt, Mackenzie          10 PSC                    35.81      36.30    2  
 16 Pechulis, Emelia          10 EMAC                   35.79      36.70    1  
 17 Galko, Sophia             10 BDA                    36.45      36.73  
 18 Korman, Cecelia           10 UN-PSC                 40.53      37.32  
 19 Mucha, Madelyn            10 BDA                    40.39      38.68  
 20 Lamm, Ava                 10 EMAC                   40.42      39.91  
 21 Kern, Hannah              10 EMAC                      NT      44.51  
 22 Reck, Gianna              10 PSC                    43.00      45.09  
 23 Skirlis, Samantha         10 BLUE                   42.87      45.81  
 24 Abramovich, Elizabeth     10 EMAC                   48.56      50.39  
 25 Felsted, Julia            10 BLUE                   55.82      51.27  
 26 Park, Seoryung            10 EMAC                   53.04      51.89  
 
Event 48  Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herman, Roman             10 PAAC                   30.70      30.26   20  
  2 Tipton, Luke              10 BLUE                   32.62      32.04   17  
  3 Iannone, Lukas            10 BDA                    31.87      32.53   16  
  4 Aguero, Daniel            10 BLUE                   32.60      34.36   15  
  5 Grab, Jacob               10 PSC                    34.04      34.53   14  
  6 Chu, Jack                 10 UN-PSC                 35.38      35.53   13  
  7 Kearney, Ryan             10 PSC                    37.44      37.88   12  
  8 Beaney, Matthew           10 BLUE                   36.46      38.65   11  
  9 Cornish, Douglas          10 EMAC                   40.54      39.56    9  
 10 McHugh, Jackson           10 BDA                    40.57      40.30    7  
 11 Lyons, Joseph             10 EMAC                   42.41      40.45    6  
 12 Taylor, Sarin             10 NEYS                   42.93      44.08    5  
 13 Powell, Brandon           10 EMAC                   45.96      47.89    4  
 14 Carter, Michael           10 EMAC                      NT      48.78    3  
 15 Laclair, Gabriel          10 BLUE                   52.16      49.65    2  
 16 Palumbo, Samuel           10 PSC                    50.63      50.60    1  
 17 Renion, Jaicob            10 PSC                    54.94      51.68  
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                    28.14      28.75   20  
  2 Traub, Celia              11 PAAC                   31.29      29.43   17  
  3 Taylor, Sovannary         11 NEYS                   29.13      29.59   16  
  4 Roseman, Madison          11 PSC                    30.49      30.70   15  
  5 Daukshus, Claire          11 BLUE                   32.17      30.80   14  
  6 Sandt, Meghan             11 BLUE                   31.59      30.90   13  
  7 Colarossi, Natalie        11 BDA                    31.80      31.09   12  
  8 Robinson, Grace           11 EMAC                   31.20      31.53   11  
  9 Hallam, Brielyn           11 BLUE                   31.21      31.54    9  
 10 Zaffiro, Julianne         11 PSC                    32.36      31.79    7  
 11 Dadio, Megan              11 BLUE                   32.13      31.83    6  
 12 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                    32.26      32.14    5  
 13 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                   31.43      32.42    4  
 14 Dahlgren, Brenna          11 KRO                    34.58      32.43    3  
 15 Magditch, Georgia         11 PAAC                   32.15      32.54    2  
 16 Fry, Genevieve            11 EMAC                   32.27      33.15    1  
 17 Brezinsky, Natalie        11 BLUE                   33.76      33.25  
 18 Camden, Madison           11 PAAC                   33.42      33.52  
 19 Leuthe, Ava               11 PSC                    34.25      34.17  
 20 Baylor, Madison           11 BLUE                   36.97      34.96  
 21 Price, Katryna            11 EMAC                   36.95      35.06  
 22 McCormick, Maeve          11 BLUE                   39.12      36.32  
 23 Smith, Eve                11 EMAC                   35.62      37.18  
 24 Fleischaker, Sada         11 PAAC                   36.08      37.26  
 25 Galko, Zoe                11 BDA                    36.05      37.53  
 26 Kwiecinski, Stella        11 BDA                    36.56      38.17  
 27 Olsen, Emily              11 BLUE                   42.02      39.35  
 28 Cawley, Maeve             11 BDA                    41.45      40.24  
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                   30.72      30.11   20  
  2 Pletz, Andrew             11 PAAC                   30.81      31.45   17  
  3 Lu, Jack                  11 BLUE                   33.50      31.46   16  
  4 Taylor, James             11 EMAC                   32.63      31.48   15  
  5 Behun, Stephen            11 UN-TQ                  31.15      31.78   14  
  6 Murray, Lucas             11 BDA                    30.59      32.57   13  
  7 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                   33.03      33.24   12  
  8 Sheetz, Gavin             11 UN-2S                  34.20      35.39   11  
  9 Khais, Danneel            11 PSC                    35.94      35.59    9  
 10 Longbons, Garrett         11 EMAC                   34.15      35.79    7  
 11 Davila, Jayden            11 BLUE                   37.32      37.35    6  
 12 Villano, Nicholas         11 PSC                       NT      41.63    5  
 13 Wastler, Cooper           11 PSC                    42.48      43.99    4  
 14 Sheka, Veeren             11 BLUE                   47.80      47.69    3  
 
Event 51  Girls 9 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kehoe-Huck, Adelaide       9 PSC                       NT    1:46.71   20  
       47.38  1:46.71                                                      
  2 Geiger, Alexandra          9 UN-HAZY                   NT    1:48.85   17  
       50.79  1:48.85                                                      
 
Event 52  Boys 9 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faenza, Dominic            9 PSC                       NT    1:41.88   20  
       43.20  1:41.88                                                      
 
Event 53  Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla               10 PSC                  1:16.43    1:14.91   20  
       35.70  1:14.91                                                      
  2 Kushner, Emma             10 PSC                  1:32.50    1:31.35   17  
  3 Harmon, Sophia            10 EMAC                 1:55.13    1:41.82   16  
       42.96  1:41.82                                                      
  4 Kachala, Sienna           10 BLUE                 1:45.90    1:47.91   15  
       48.28  1:47.91                                                      
  5 Platt, Mackenzie          10 PSC                       NT    1:49.14   14  
 
Event 54  Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY                   NT    1:13.98   20  
       33.69  1:13.98                                                      
  2 Iannone, Lukas            10 BDA                  1:29.73    1:30.63   17  
       41.70  1:30.63                                                      
  3 Chu, Jack                 10 UN-PSC               1:31.57    1:31.11   16  
 
Event 55  Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                  1:10.40    1:10.55   20  
       32.75  1:10.55                                                      
  2 Cerimele, Sophia          11 PAAC                 1:14.21    1:12.22   17  
       33.23  1:12.22                                                      
  3 Zaffiro, Julianne         11 PSC                  1:32.29    1:22.72   16  
       38.21  1:22.72                                                      
  4 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                  1:23.41    1:25.15   15  
       39.05  1:25.15                                                      
  5 Hallam, Brielyn           11 BLUE                 1:36.01    1:25.77   14  
  6 Colarossi, Natalie        11 BDA                  1:38.38    1:27.68   13  
       39.00  1:27.68                                                      
  7 Connell, Samantha         11 LVA                  1:47.00    1:42.63   12  
       47.21  1:42.63                                                      
 
Event 56  Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Lucas             11 BDA                  1:22.91    1:33.85   20  
  2 Hartman, Logan            11 EMAC                      NT    1:33.96   17  
 
Event 57  Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                  2:55.58    2:49.94   20  
       37.73  1:21.61  2:06.54  2:49.94                                    
  2 Sparaco, Isabella         11 EMAC                 3:00.41    3:02.94   17  
       40.51  1:26.52  2:15.10  3:02.94                                    
  3 Dahlgren, Brenna          11 KRO                  3:06.69    3:06.44   16  
       40.58  1:28.63  2:18.75  3:06.44                                    
  4 Shutkufski, Madison       11 EMAC                 3:33.64    3:22.70   15  
  5 Leuthe, Ava               11 PSC                  3:19.25    3:25.36   14  
       47.34  1:39.45  2:33.01  3:25.36                                    
  6 Fry, Genevieve            11 EMAC                      NT    3:29.46   13  
       49.09  1:42.30  2:36.46  3:29.46                                    
 
Event 58  Boys 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                 2:59.81    2:59.03   20  
       42.04  1:27.12  2:13.48  2:59.03                                    
  2 Willard, Ethan            11 PSC                  3:15.76    3:12.12   17  
       43.92  1:33.51  2:23.91  3:12.12                                    
  3 Lu, Jack                  11 BLUE                      NT    3:21.96   16  
       44.94  1:37.09  2:30.47  3:21.96                                    
  4 King, Brady               11 EMAC                      NT    3:22.53   15  
       47.05  1:39.72  2:31.24  3:22.53                                    
 
Event 59  Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lin, Simone               12 PAAC                   30.39      30.27   20  
  2 Tewksbury, Madison        12 PAAC                   31.51      31.15   17  
  3 Norris, Mara              12 PSC                    35.29      34.70   16  
  4 Johnson, Isabelle         12 EMAC                   36.19      36.23   15  
  5 Platt, Sydney             12 PSC                    37.39      36.47   14  
  6 Wiragh, Kendall           12 EMAC                   39.84      40.73   13  
  7 Blikshteyn, Shayna        12 PSC                    42.79      42.61   12  
 
Event 59  Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lin, Simone               12 PAAC                   30.97      30.39  
  2 Tewksbury, Madison        12 PAAC                   31.95      31.51  
  3 Norris, Mara              12 PSC                    37.07      35.29  
  4 Johnson, Isabelle         12 EMAC                   36.38      36.19  
  5 Platt, Sydney             12 PSC                    37.72      37.39  
  6 Wiragh, Kendall           12 EMAC                   40.32      39.84  
  7 Noldy, Jessie             12 GSY                    44.55      42.27  
  8 Blikshteyn, Shayna        12 PSC                       NT      42.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Villano, Maryann          12 PSC                       NT      44.93  
 -- Latini, Sophia            12 BLUE                   31.95         DQ  
 
Event 60  Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                   28.65      28.86   20  
  2 Hulbert, Miles            12 EMAC                   40.24      38.90   17  
  3 Sidhu, Karansher          12 EMAC                   41.92      40.88   16  
  4 Moreef, Marcus            12 PSC                    38.65      41.29   15  
 
Event 60  Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                   30.19      28.65  
  2 Moreef, Marcus            12 PSC                    39.46      38.65  
  3 Hulbert, Miles            12 EMAC                   38.24      40.24  
  4 Sidhu, Karansher          12 EMAC                   43.04      41.92  
 
Event 61  Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                 2:20.46    2:18.53   20  
       30.70  1:06.05  1:46.92  2:18.53                                    
  2 Ford, Garrity             12 PAAC                 2:27.62    2:23.58   17  
       31.88  1:06.66  1:49.76  2:23.58                                    
  3 Cross, Mackenzie          12 BDA                  2:33.04    2:31.57   16  
       32.23  1:12.97  1:57.02  2:31.57                                    
  4 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 2:33.63    2:32.29   15  
       33.19  1:13.48  1:56.94  2:32.29                                    
  5 Schofield, Carly          12 BDA                  2:39.27    2:41.05   14  
       35.31  1:17.85  2:03.84  2:41.05                                    
  6 Hubert, Julia             12 BLUE                 2:39.45    2:42.26   13  
       33.83  1:12.59  2:05.38  2:42.26                                    
  7 Herman, Alyvia            12 PAAC                 2:51.73    2:50.77   12  
       38.12  1:22.79  2:11.32  2:50.77                                    
  8 Bozzi, Joline             12 BLUE                 2:51.23    2:53.74   11  
       38.98  1:22.07  2:11.00  2:53.74                                    
 
Event 61  Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                 2:22.49    2:20.46  
       30.83  1:07.61  1:47.83  2:20.46                                    
  2 Ford, Garrity             12 PAAC                 2:36.81    2:27.62  
       31.51  1:08.50  1:53.36  2:27.62                                    
  3 Cross, Mackenzie          12 BDA                  2:29.57    2:33.04  
       32.26  1:12.60  1:57.90  2:33.04                                    
  4 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 2:30.71    2:33.63  
       34.46  1:14.25  1:58.64  2:33.63                                    
  5 Schofield, Carly          12 BDA                  2:43.03    2:39.27  
       35.21  1:18.83  2:02.35  2:39.27                                    
  6 Hubert, Julia             12 BLUE                 2:44.22    2:39.45  
       31.98  1:10.62  2:02.74  2:39.45                                    
  7 Bozzi, Joline             12 BLUE                 2:54.72    2:51.23  
       38.05  1:21.44  2:11.79  2:51.23                                    
  8 Herman, Alyvia            12 PAAC                 2:50.35    2:51.73  
       39.73  1:24.79  2:14.13  2:51.73                                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Latini, Isabella          12 BLUE                 3:38.38         DQ  
       48.72  1:48.04  2:44.77       DQ                                    
 
Event 61  Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 2:25.03    2:20.22   20  
       31.33  1:06.98  1:48.73  2:20.22                                    
  2 Fenn, Victoria            13 PFY                  2:24.89    2:24.16   17  
       30.76  1:06.34  1:50.90  2:24.16                                    
  3 King, Avery               13 EMAC                 2:26.74    2:25.61   16  
       30.74  1:05.15  1:53.16  2:25.61                                    
  4 Weaver, Claire            13 PSC                  2:35.65    2:26.89   15  
       33.66  1:09.29  1:55.65  2:26.89                                    
  5 Shucavage, Grace          13 EMAC                 2:28.77    2:28.05   14  
       31.35  1:08.39  1:53.56  2:28.05                                    
  6 Puentes, Mya              13 EMAC                 2:30.47    2:28.18   13  
       31.17  1:09.82  1:56.17  2:28.18                                    
  7 McCall, Cara              13 BDA                  2:28.87    2:28.99   12  
       31.53  1:07.80  1:56.59  2:28.99                                    
  8 Laslo, Kiera              13 BLUE                 2:30.41    2:29.31   11  
       32.02  1:10.48  1:54.75  2:29.31                                    
 
Event 61  Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fenn, Victoria            13 PFY                  2:30.79    2:24.89  
       30.48  1:06.54  1:51.17  2:24.89                                    
  2 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 2:25.00    2:25.03  
       30.78  1:09.10  1:51.99  2:25.03                                    
  3 King, Avery               13 EMAC                 2:26.57    2:26.74  
       31.06  1:05.75  1:54.82  2:26.74                                    
  4 Shucavage, Grace          13 EMAC                 2:25.63    2:28.77  
       32.02  1:08.73  1:54.01  2:28.77                                    
  5 McCall, Cara              13 BDA                  2:32.44    2:28.87  
       31.23  1:06.25  1:55.38  2:28.87                                    
  6 Laslo, Kiera              13 BLUE                 2:30.73    2:30.41  
       31.03  1:11.35  1:55.89  2:30.41                                    
  7 Puentes, Mya              13 EMAC                 2:30.73    2:30.47  
       30.10  1:09.41  1:55.77  2:30.47                                    
  8 Weaver, Claire            13 PSC                  2:30.73    2:35.65  
       35.55  1:13.03  2:02.20  2:35.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Walls, Lauren             13 PAAC                 2:37.13    2:37.20  
       33.12  1:12.19  2:01.17  2:37.20                                    
 10 Mack, Natalie             13 EMAC                 2:39.98    2:37.47  
       35.32  1:15.10  2:02.21  2:37.47                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Johnson, Kayla            13 PSC                  2:43.89    2:37.70  
       33.09  1:15.01  2:02.32  2:37.70                                    
 12 Sheridan, Sophie          13 PAAC                 2:42.38    2:37.76  
       34.47  1:14.48  2:04.40  2:37.76                                    
 13 Forgione, Ava             13 BDA                  2:43.27    2:38.72  
       36.42  1:16.29  2:03.94  2:38.72                                    
 14 Flamiano, Maddie          13 UN-OJR                    NT    2:39.20  
       33.63  1:13.63  2:01.01  2:39.20                                    
 15 Dolan, Rachel             13 PAAC                 2:40.87    2:39.48  
       34.25  1:14.18  2:02.66  2:39.48                                    
 16 Sadowski, Maris           13 UN-HAZY              2:52.95    2:39.73  
       34.91  1:15.17  2:05.13  2:39.73                                    
 17 O'Leary, Hailey           13 BDA                  2:43.53    2:43.73  
       35.02  1:15.66  2:08.77  2:43.73                                    
 18 Robinson, Olivia          13 EMAC                 2:52.96    2:47.51  
       34.87  1:19.03  2:10.13  2:47.51                                    
 19 Benjamin, Nicole          13 BDA                  2:51.14    2:49.11  
       39.52  1:25.51  2:13.49  2:49.11                                    
 20 Leuthe, Olivia            13 PSC                  2:54.87    2:49.66  
       36.25  1:20.35  2:08.83  2:49.66                                    
 21 Galko, Anastasia          13 BDA                  2:51.52    2:50.06  
       35.78  1:20.95  2:10.18  2:50.06                                    
 22 Roth, Hillary             13 PSC                       NT    2:52.63  
       35.42  1:17.00  2:12.21  2:52.63                                    
 23 Renion, Angela            13 PSC                  3:12.48    3:05.14  
       40.92  1:27.82  2:23.22  3:05.14                                    
 24 Wessner, Delaney          13 EMAC                 3:04.17    3:11.47  
       41.51  1:25.05  2:25.73  3:11.47                                    
 25 Gosselin, Sydney          13 EMAC                      NT    3:17.86  
       43.25  1:31.28  2:31.32  3:17.86                                    
 26 Vidal, Emily              13 BLUE                 3:12.91    3:21.13  
       48.29  1:38.27  2:35.09  3:21.13                                    
 
Event 61  Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  2:16.12    2:12.77   20  
       29.24  1:03.27  1:42.25  2:12.77                                    
  2 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 2:16.28    2:12.88   17  
       28.52  1:03.11  1:43.08  2:12.88                                    
  3 Roerig, Skylar            14 KRO                  2:17.04    2:19.97   16  
       29.03  1:02.00  1:49.04  2:19.97                                    
  4 Koss, Nicola              14 BLUE                 2:21.60    2:20.54   15  
       30.13  1:04.22  1:50.27  2:20.54                                    
  5 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 2:30.76    2:24.41   14  
       31.09  1:08.12  1:50.56  2:24.41                                    
  6 Drager, Madison           14 PAAC                 2:29.15    2:26.51   13  
       30.85  1:08.49  1:52.17  2:26.51                                    
  7 Svetz, Claire             14 PAAC                 2:32.29    2:27.82   12  
       32.27  1:08.91  1:53.71  2:27.82                                    
  8 Healey, Madeline          14 BDA                  2:30.20    2:32.37   11  
       32.31  1:10.38  1:58.24  2:32.37                                    
 
Event 61  Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  2:17.27    2:16.12  
       29.66  1:04.35  1:44.64  2:16.12                                    
  2 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 2:21.12    2:16.28  
       29.29  1:04.04  1:44.73  2:16.28                                    
  3 Roerig, Skylar            14 KRO                  2:19.13    2:17.04  
       28.27  1:01.51  1:47.48  2:17.04                                    
  4 Koss, Nicola              14 BLUE                 2:22.77    2:21.60  
       29.01  1:05.31  1:49.85  2:21.60                                    
  5 Drager, Madison           14 PAAC                 2:25.37    2:29.15  
       31.53  1:09.64  1:54.37  2:29.15                                    
  6 Healey, Madeline          14 BDA                  2:29.86    2:30.20  
       32.49  1:10.33  1:56.44  2:30.20                                    
  7 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 2:23.86    2:30.76  
       32.81  1:11.61  1:55.26  2:30.76                                    
  8 Svetz, Claire             14 PAAC                 2:32.49    2:32.29  
       33.41  1:11.59  1:57.86  2:32.29                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 White, Laryssa            14 EMAC                 2:41.51    2:39.72  
       37.20  1:18.00  2:04.76  2:39.72                                    
 10 Hoyer, Sophia             14 UN-1H                2:37.12    2:41.13  
       33.55  1:16.01  2:04.69  2:41.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Perez, Brianna            14 BLUE                 2:39.23    2:47.39  
       32.83  1:15.90  2:07.62  2:47.39                                    
 12 Hark, Abigail             14 EMAC                 2:48.87    2:49.46  
       36.15  1:21.58  2:11.07  2:49.46                                    
 
Event 62  Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Rosenthal, Mitchell       12 PAAC                 2:30.86    2:27.83   20  
       30.82  1:08.68  1:53.91  2:27.83                                    
  2 Baur, Jake                12 KRO                  2:35.00    2:30.37   17  
       30.86  1:09.27  1:56.03  2:30.37                                    
  3 Reppert, Jack             12 EMAC                 2:42.91    2:40.01   16  
       34.24  1:14.73  2:05.55  2:40.01                                    
  4 Lehman, Zachary           12 PAAC                 2:42.92    2:42.21   15  
       38.47  1:20.81  2:06.63  2:42.21                                    
  5 Taylor, Andrew            12 EMAC                 3:02.57    2:59.04   14  
       41.94           2:22.06  2:59.04                                    
 
Event 62  Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rosenthal, Mitchell       12 PAAC                 2:42.18    2:30.86  
       31.53  1:11.28  1:57.38  2:30.86                                    
  2 Baur, Jake                12 KRO                       NT    2:35.00  
       30.59  1:08.54  1:59.18  2:35.00                                    
  3 Reppert, Jack             12 EMAC                      NT    2:42.91  
       34.03  1:14.52  2:06.91  2:42.91                                    
  4 Lehman, Zachary           12 PAAC                 2:44.87    2:42.92  
       38.78  1:18.83  2:06.47  2:42.92                                    
  5 Akus, Umut                12 LVA                  3:11.15    2:55.57  
       41.89  1:22.42  2:16.85  2:55.57                                    
  6 Taylor, Andrew            12 EMAC                      NT    3:02.57  
       41.26  1:26.81  2:23.56  3:02.57                                    
 
Event 62  Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Wendling, Andrew          13 EMAC                 2:19.55    2:17.90   20  
       29.75  1:04.40  1:46.77  2:17.90                                    
  2 Lamack, Andrew            13 EMAC                 2:27.07    2:23.72   17  
       30.43  1:07.13  1:50.49  2:23.72                                    
  3 Coffman, Ethan            13 BLUE                 2:25.20    2:24.16   16  
       31.45  1:06.95  1:51.73  2:24.16                                    
  4 Ferris, Ethan             13 EMAC                 2:25.94    2:24.77   15  
       29.62  1:07.09  1:53.76  2:24.77                                    
  5 Perose, Bobby             13 EMAC                 2:29.54    2:26.90   14  
       33.76  1:10.95  1:52.41  2:26.90                                    
  6 Willard, Luke             13 PSC                  2:32.32    2:28.44   13  
       31.73  1:08.63  1:55.53  2:28.44                                    
  7 Magditch, Alexander       13 PAAC                 2:31.53    2:29.79   12  
       34.24  1:12.02  1:57.78  2:29.79                                    
  8 McClure, Luke             13 LVA                  2:35.70    2:38.38   11  
       34.22  1:12.65  2:01.18  2:38.38                                    
 
Event 62  Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wendling, Andrew          13 EMAC                 2:17.32    2:19.55  
       28.76  1:04.92  1:47.34  2:19.55                                    
  2 Coffman, Ethan            13 BLUE                 2:25.19    2:25.20  
       31.42  1:06.52  1:52.03  2:25.20                                    
  3 Ferris, Ethan             13 EMAC                 2:31.00    2:25.94  
       29.40  1:05.83  1:52.75  2:25.94                                    
  4 Lamack, Andrew            13 EMAC                 2:26.77    2:27.07  
       30.68  1:07.56  1:53.26  2:27.07                                    
  5 Perose, Bobby             13 EMAC                 2:31.76    2:29.54  
       34.72  1:12.11  1:54.60  2:29.54                                    
  6 Magditch, Alexander       13 PAAC                 2:33.01    2:31.53  
       33.57  1:12.28  1:59.12  2:31.53                                    
  7 Willard, Luke             13 PSC                  2:30.72    2:32.32  
       32.09  1:10.76  1:58.68  2:32.32                                    
  8 McClure, Luke             13 LVA                  2:42.89    2:35.70  
       31.68  1:10.40  1:58.46  2:35.70                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hou, Vjay                 13 BLUE                 3:04.87    2:53.14  
       39.80  1:22.44  2:11.18  2:53.14                                    
 10 Howard, Vaughn            13 EMAC                      NT    2:54.49  
       37.40  1:20.07  2:12.27  2:54.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Desai, Sam                13 EMAC                 3:06.54    3:06.13  
       42.30  1:30.50  2:25.23  3:06.13                                    
 -- Toomey, Justin            13 PAAC                 2:13.42   X2:13.96  
       29.18  1:04.16  1:43.57  2:13.96                                    
 
Event 62  Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 D'Avella, Francesco       14 PAAC                 2:08.92    2:05.28   20  
       26.81    58.20  1:34.90  2:05.28                                    
  2 LaBarre, David            14 BLUE                 2:10.12    2:09.69   17  
       27.92    59.46  1:38.49  2:09.69                                    
  3 Harris, Nathan            14 PAAC                 2:12.73    2:10.91   16  
       27.65  1:01.32  1:40.76  2:10.91                                    
  4 Carter, Nicholas          14 PAAC                 2:14.27    2:12.09   15  
       28.85  1:03.93  1:40.65  2:12.09                                    
  5 Hayes, Daniel             14 BLUE                 2:18.31    2:12.16   14  
       26.97  1:01.29  1:43.77  2:12.16                                    
  6 Oliver, Justin            14 PFY                  2:18.30    2:13.10   13  
       29.36  1:04.83  1:42.82  2:13.10                                    
  7 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:12.60    2:13.23   12  
       27.70  1:00.58  1:42.22  2:13.23                                    
  8 Camden, Eric              14 PAAC                 2:17.14    2:14.31   11  
       27.95  1:02.23  1:44.50  2:14.31                                    
 
Event 62  Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Avella, Francesco       14 PAAC                 2:07.56    2:08.92  
       27.09    59.74  1:36.92  2:08.92                                    
  2 LaBarre, David            14 BLUE                 2:15.54    2:10.12  
       27.84    59.44  1:39.50  2:10.12                                    
  3 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:11.15    2:12.60  
       27.10    59.65  1:40.94  2:12.60                                    
  4 Harris, Nathan            14 PAAC                 2:11.51    2:12.73  
       27.90  1:01.89  1:42.16  2:12.73                                    
  5 Carter, Nicholas          14 PAAC                 2:11.64    2:14.27  
       29.10  1:04.13  1:42.23  2:14.27                                    
  6 Camden, Eric              14 PAAC                 2:15.99    2:17.14  
       27.96  1:02.70  1:45.46  2:17.14                                    
  7 Oliver, Justin            14 PFY                  2:21.02    2:18.30  
       30.50  1:06.20  1:45.85  2:18.30                                    
  8 Hayes, Daniel             14 BLUE                 2:16.75    2:18.31  
       28.34  1:04.53  1:47.41  2:18.31                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ehret, Andrew             14 LVA                  2:16.09    2:20.19  
       30.21  1:04.70  1:49.96  2:20.19                                    
 10 Galko, Benjamin           14 BDA                  2:24.78    2:21.14  
       28.17  1:03.75  1:50.39  2:21.14                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kovalick, Ryan            14 UN-HAZY              2:24.08    2:24.11  
       31.07  1:09.02  1:52.67  2:24.11                                    
 12 Oswald, Connor            14 BLUE                 2:34.21    2:33.30  
       32.83  1:13.13  1:55.70  2:33.30                                    
 13 Puri, Jai                 14 PAAC                 2:40.44    2:34.58  
       34.15  1:11.20  1:58.57  2:34.58                                    
 14 Dey, Priyanshu            14 UN-PSC               2:38.13    2:37.77  
       32.15  1:10.80  2:02.62  2:37.77                                    
 
Event 63  Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Spencer, Natalie          12 UN-OJR                 59.55      58.10   20  
       28.30    58.10                                                      
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                    59.96      58.58   17  
       28.53    58.58                                                      
  3 Lin, Simone               12 PAAC                 1:00.37      59.52   16  
       28.96    59.52                                                      
  4 Latini, Sophia            12 BLUE                 1:01.93    1:01.64   15  
       29.22  1:01.64                                                      
  5 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 1:02.95    1:03.68   14  
       30.47  1:03.68                                                      
  6 Hubert, Julia             12 BLUE                 1:02.67    1:03.87   13  
       30.07  1:03.87                                                      
  7 Gilgallon, Hope           12 BDA                  1:03.81    1:04.66   12  
       30.97  1:04.66                                                      
  8 Norris, Mara              12 PSC                  1:04.65    1:05.21   11  
       31.60  1:05.21                                                      
 
Event 63  Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Spencer, Natalie          12 UN-OJR               1:00.04      59.55  
       28.73    59.55                                                      
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                    57.80      59.96  
       28.74    59.96                                                      
  3 Lin, Simone               12 PAAC                 1:00.03    1:00.37  
       29.23  1:00.37                                                      
  4 Latini, Sophia            12 BLUE                 1:02.54    1:01.93  
       29.60  1:01.93                                                      
  5 Hubert, Julia             12 BLUE                 1:03.22    1:02.67  
       29.90  1:02.67                                                      
  6 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 1:01.60    1:02.95  
       30.28  1:02.95                                                      
  7 Gilgallon, Hope           12 BDA                  1:07.38    1:03.81  
       30.57  1:03.81                                                      
  8 Norris, Mara              12 PSC                  1:11.98    1:04.65  
       31.68  1:04.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johnson, Isabelle         12 EMAC                 1:02.82    1:05.53  
       31.46  1:05.53                                                      
 10 Talijan, Julianne         12 BLUE                 1:15.04    1:10.02  
       32.58  1:10.02                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Platt, Sydney             12 PSC                  1:12.84    1:11.75  
       35.41  1:11.75                                                      
 12 Mains-Ferrier, Madison    12 PAAC                 1:15.35    1:13.03  
       35.24  1:13.03                                                      
 13 Blikshteyn, Shayna        12 PSC                  2:30.12    1:25.99  
       41.94  1:25.99                                                      
 14 Villano, Maryann          12 PSC                       NT    1:27.56  
       39.16  1:27.56                                                      
 15 Latini, Isabella          12 BLUE                 1:26.67    1:36.11  
       42.33  1:36.11                                                      
 
Event 63  Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 King, Avery               13 EMAC                   56.29      56.78   20  
       27.34    56.78                                                      
  2 Fenn, Victoria            13 PFY                    58.40      57.28   17  
       27.65    57.28                                                      
  3 McCall, Cara              13 BDA                    58.83      58.09   16  
       27.70    58.09                                                      
  4 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 1:00.10      59.09   15  
       28.84    59.09                                                      
  5 Weaver, Claire            13 PSC                  1:01.67      59.28   14  
       29.18    59.28                                                      
  6 Puentes, Mya              13 EMAC                   58.54      59.39   13  
       28.45    59.39                                                      
  7 Mattison, Meghan          13 BLUE                 1:00.80    1:01.55   12  
       30.33  1:01.55                                                      
  8 Sadowski, Maris           13 UN-HAZY              1:02.74    1:01.63   11  
       29.47  1:01.63                                                      
 
Event 63  Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 King, Avery               13 EMAC                   55.85      56.29  
       27.31    56.29                                                      
  2 Fenn, Victoria            13 PFY                    58.88      58.40  
       28.01    58.40                                                      
  3 Puentes, Mya              13 EMAC                   59.90      58.54  
       28.30    58.54                                                      
  4 McCall, Cara              13 BDA                    59.80      58.83  
       28.33    58.83                                                      
  5 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                   58.41    1:00.10  
       29.02  1:00.10                                                      
  6 Mattison, Meghan          13 BLUE                 1:03.01    1:00.80  
       29.90  1:00.80                                                      
  7 Weaver, Claire            13 PSC                    59.72    1:01.67  
       30.34  1:01.67                                                      
  8 Sadowski, Maris           13 UN-HAZY              1:03.01    1:02.74  
       29.68  1:02.74                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Forgione, Ava             13 BDA                  1:05.45    1:02.89  
       30.45  1:02.89                                                      
 10 Johnson, Kayla            13 PSC                  1:02.88    1:02.91  
       29.72  1:02.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chi, Maggie               13 PAAC                 1:04.03    1:03.61  
       30.88  1:03.61                                                      
 12 Sheets, Maura             13 GSY                  1:03.02    1:03.82  
       30.33  1:03.82                                                      
 13 Sheridan, Isabel          13 PAAC                 1:05.16    1:04.98  
       31.41  1:04.98                                                      
 14 O'Leary, Hailey           13 BDA                  1:06.13    1:07.05  
       31.67  1:07.05                                                      
 15 Dolan, Rachel             13 PAAC                 1:09.44    1:08.21  
       32.52  1:08.21                                                      
 16 Stangil, Annikka          13 PAAC                 1:09.16    1:08.24  
       32.63  1:08.24                                                      
 17 Wiley, Hannah             13 UN-OJR               1:11.18    1:08.25  
       32.57  1:08.25                                                      
 18 Roth, Hillary             13 PSC                       NT    1:08.84  
       32.40  1:08.84                                                      
 19 Leuthe, Olivia            13 PSC                  1:07.94    1:09.15  
       33.13  1:09.15                                                      
 20 Benjamin, Nicole          13 BDA                  1:11.37    1:09.21  
       33.89  1:09.21                                                      
 21 Kreider, Arianna          13 UN-OJR                    NT    1:10.39  
       33.23  1:10.39                                                      
 22 Goldman, Natasha          13 PSC                  1:14.20    1:10.62  
       33.24  1:10.62                                                      
 23 Wessner, Delaney          13 EMAC                 1:13.58    1:13.18  
       34.29  1:13.18                                                      
 24 Kachala, Elaine           13 BLUE                 1:10.61    1:14.57  
       35.36  1:14.57                                                      
 25 Renion, Angela            13 PSC                  1:14.37    1:15.20  
       35.46  1:15.20                                                      
 26 Smith, Madison            13 BLUE                 1:19.72    1:16.93  
       37.17  1:16.93                                                      
 27 Gosselin, Sydney          13 EMAC                 1:20.93    1:18.40  
       35.63  1:18.40                                                      
 28 Vidal, Emily              13 BLUE                 1:19.85    1:21.72  
 29 Hernandez, Izabella       13 PAAC                 1:26.65    1:25.33  
       40.29  1:25.33                                                      
 
Event 63  Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Koss, Nicola              14 BLUE                   55.88      56.44   20  
       27.48    56.44                                                      
  2 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                   59.85      57.13   17  
       27.76    57.13                                                      
  3 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                   59.06      57.78   16  
       28.05    57.78                                                      
  4 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 1:01.05      58.21   15  
       28.23    58.21                                                      
  5 Pal, Mallika              14 BLUE                   59.91      58.65   14  
       28.16    58.65                                                      
  6 Healey, Madeline          14 BDA                    59.14      59.53   13  
       28.83    59.53                                                      
  7 Keck, Angelina            14 BLUE                 1:01.01    1:00.22   12  
       28.84  1:00.22                                                      
  8 Delaney, Zoey             14 PFY                  1:02.92    1:05.34   11  
       30.36  1:05.34                                                      
 
Event 63  Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Koss, Nicola              14 BLUE                   56.32      55.88  
       27.18    55.88                                                      
  2 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                   58.52      59.06  
       29.12    59.06                                                      
  3 Healey, Madeline          14 BDA                    59.27      59.14  
       28.29    59.14                                                      
  4 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                   58.95      59.85  
       29.21    59.85                                                      
  5 Pal, Mallika              14 BLUE                   58.30      59.91  
       29.15    59.91                                                      
  6 Keck, Angelina            14 BLUE                 1:00.95    1:01.01  
       29.63  1:01.01                                                      
  7 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                   58.18    1:01.05  
       29.62  1:01.05                                                      
  8 Delaney, Zoey             14 PFY                  1:09.46    1:02.92  
       29.84  1:02.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Drager, Madison           14 PAAC                 1:03.66    1:03.01  
       30.47  1:03.01                                                      
 10 Hoyer, Sophia             14 UN-1H                1:03.04    1:03.38  
       30.06  1:03.38                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Svetz, Claire             14 PAAC                 1:00.91    1:03.55  
       30.73  1:03.55                                                      
 12 Perez, Brianna            14 BLUE                 1:01.80    1:03.96  
       30.56  1:03.96                                                      
 13 Lambrugo, Kyla            14 LVA                  1:03.97    1:05.10  
       30.40  1:05.10                                                      
 14 Armetta, Julia            14 GSY                  1:04.10    1:06.87  
       31.48  1:06.87                                                      
 15 Hark, Abigail             14 EMAC                 1:07.06    1:07.18  
       32.59  1:07.18                                                      
 16 Sheka, Neethi             14 BLUE                 1:15.99    1:16.20  
       36.74  1:16.20                                                      
 -- Sidhu, Ruhbani            14 EMAC                 1:03.60   X1:00.01  
       28.20  1:00.01                                                      
 
Event 64  Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Baur, Jake                12 KRO                  1:02.09    1:00.59   20  
       30.11  1:00.59                                                      
  2 Rosenthal, Mitchell       12 PAAC                   58.73    1:01.52   17  
       29.50  1:01.52                                                      
  3 Reppert, Jack             12 EMAC                 1:04.36    1:01.94   16  
       29.88  1:01.94                                                      
  4 Moreef, Marcus            12 PSC                  1:13.58    1:13.78   15  
       34.78  1:13.78                                                      
  5 Sidhu, Karansher          12 EMAC                 1:19.34    1:17.92   14  
       36.85  1:17.92                                                      
  6 Miller, Andrew            12 BLUE                 1:17.78    1:22.45   13  
       36.63  1:22.45                                                      
 
Event 64  Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rosenthal, Mitchell       12 PAAC                 1:02.96      58.73  
       28.41    58.73                                                      
  2 Baur, Jake                12 KRO                  1:01.91    1:02.09  
       29.96  1:02.09                                                      
  3 Aguero, Abner             12 BLUE                 1:02.50    1:02.51  
       29.29  1:02.51                                                      
  4 Reppert, Jack             12 EMAC                 1:01.94    1:04.36  
       30.47  1:04.36                                                      
  5 Moreef, Marcus            12 PSC                  1:12.08    1:13.58  
       33.79  1:13.58                                                      
  6 Miller, Andrew            12 BLUE                 1:19.35    1:17.78  
       35.79  1:17.78                                                      
  7 Sidhu, Karansher          12 EMAC                 1:19.87    1:19.34  
 
Event 64  Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                   53.57      53.02   20  
       25.25    53.02                                                      
  2 Toomey, Justin            13 PAAC                   54.42      54.13   17  
       25.69    54.13                                                      
  3 Wendling, Andrew          13 EMAC                   55.91      56.37   16  
       26.62    56.37                                                      
  4 Cano, Will                13 UN-OJR                 56.91      56.91   15  
       27.47    56.91                                                      
  5 Magditch, Alexander       13 PAAC                   58.04      57.88   14  
       28.16    57.88                                                      
  6 Coffman, Ethan            13 BLUE                   58.62      57.94   13  
       27.95    57.94                                                      
  7 Lamack, Andrew            13 EMAC                   59.41      58.06   12  
       28.15    58.06                                                      
  8 Ferris, Ethan             13 EMAC                   57.91      58.17   11  
       28.42    58.17                                                      
 
Event 64  Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                   53.35      53.57  
       25.37    53.57                                                      
  2 Toomey, Justin            13 PAAC                   54.17      54.42  
       26.07    54.42                                                      
  3 Wendling, Andrew          13 EMAC                   55.68      55.91  
       27.06    55.91                                                      
  4 Cano, Will                13 UN-OJR                 56.87      56.91  
       27.83    56.91                                                      
  5 Ferris, Ethan             13 EMAC                   57.79      57.91  
       28.29    57.91                                                      
  6 Magditch, Alexander       13 PAAC                   57.63      58.04  
       28.14    58.04                                                      
  7 Daiute, Antonio           13 UN-HAZY                59.79      58.52  
       28.70    58.52                                                      
  8 Coffman, Ethan            13 BLUE                   56.88      58.62  
       28.38    58.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lamack, Andrew            13 EMAC                   58.38      59.41  
       28.18    59.41                                                      
 10 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 1:03.69      59.92  
       28.63    59.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Noldy, Kevin              13 GSY                  1:06.12    1:00.59  
       29.14  1:00.59                                                      
 12 Pollock, Tommy            13 UN-HAZY              1:08.30    1:00.73  
       28.43  1:00.73                                                      
 13 McClure, Luke             13 LVA                  1:02.77    1:01.51  
       29.32  1:01.51                                                      
 14 Manley, James             13 EMAC                 1:05.62    1:02.08  
       29.11  1:02.08                                                      
 15 DeJohn, Ryan              13 EMAC                      NT    1:06.12  
       31.40  1:06.12                                                      
 16 Iannone, Alex             13 BDA                  1:08.20    1:07.06  
       32.11  1:07.06                                                      
 17 Niggel, John              13 PAAC                 1:14.18    1:07.36  
       32.94  1:07.36                                                      
 18 Howard, Vaughn            13 EMAC                 1:16.64    1:08.63  
       32.05  1:08.63                                                      
 19 Desai, Sam                13 EMAC                 1:12.82    1:12.18  
       35.25  1:12.18                                                      
 20 Hou, Vjay                 13 BLUE                 1:16.10    1:14.10  
       34.51  1:14.10                                                      
 21 Rodriguez, Malkolmx       13 PAAC                 1:22.21    1:21.49  
       39.11  1:21.49                                                      
 22 Desai, Cyrus              13 EMAC                 1:22.90    1:22.55  
       41.04  1:22.55                                                      
 
Event 64  Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                   53.93      53.12   20  
       25.68    53.12                                                      
  2 D'Avella, Francesco       14 PAAC                   53.82      53.39   17  
       25.62    53.39                                                      
  3 LaBarre, David            14 BLUE                   54.48      54.15   16  
       25.83    54.15                                                      
  4 Fahrney, John             14 PAAC                   54.47      54.28   15  
       25.70    54.28                                                      
  5 Galko, Benjamin           14 BDA                    54.88      54.34   14  
       26.04    54.34                                                      
  6 Camden, Eric              14 PAAC                   55.15      54.78   13  
       26.32    54.78                                                      
  7 Harris, Nathan            14 PAAC                   54.20      55.98   12  
       26.32    55.98                                                      
  8 Carter, Nicholas          14 PAAC                   56.50      57.29   11  
       27.23    57.29                                                      
 
Event 64  Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Avella, Francesco       14 PAAC                   53.75      53.82  
       25.86    53.82                                                      
  2 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                   53.08      53.93  
       25.66    53.93                                                      
  3 Harris, Nathan            14 PAAC                   55.55      54.20  
       26.27    54.20                                                      
  4 Fahrney, John             14 PAAC                   54.34      54.47  
       26.02    54.47                                                      
  5 LaBarre, David            14 BLUE                   56.89      54.48  
       26.87    54.48                                                      
  6 Galko, Benjamin           14 BDA                    54.24      54.88  
       26.67    54.88                                                      
  7 Camden, Eric              14 PAAC                   55.03      55.15  
       26.39    55.15                                                      
  8 Kovalick, Ryan            14 UN-HAZY                53.88      56.15  
       27.04    56.15                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carter, Nicholas          14 PAAC                   55.32      56.50  
       27.08    56.50                                                      
 10 Ehret, Andrew             14 LVA                    54.81      56.81  
       27.67    56.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aguero, Omar              14 BLUE                   56.15      56.83  
       26.79    56.83                                                      
 12 Dey, Priyanshu            14 UN-PSC               1:01.04      59.20  
       28.25    59.20                                                      
 13 Scott, Dillon             14 PAAC                 1:04.03    1:02.53  
       30.26  1:02.53                                                      
 
Event 65  Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Schofield, Carly          12 BDA                  2:49.91    2:47.29   20  
       39.48  1:23.77  2:05.61  2:47.29                                    
  2 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 2:51.28    2:47.80   17  
       38.65  1:21.02  2:04.35  2:47.80                                    
  3 Cross, Mackenzie          12 BDA                  2:54.19    2:47.87   16  
       38.30  1:22.63  2:06.52  2:47.87                                    
  4 Palochik, Ava             12 BLUE                 2:56.47    2:50.85   15  
       39.53  1:24.19  2:07.86  2:50.85                                    
  5 Tassinari, Marianne       12 PFY                  2:54.65    2:52.27   14  
       39.64  1:23.54  2:08.41  2:52.27                                    
  6 Bozzi, Joline             12 BLUE                 2:55.85    2:59.52   13  
       41.22  1:28.11  2:15.59  2:59.52                                    
  7 Herman, Alyvia            12 PAAC                 3:01.57    3:02.73   12  
       40.55  1:28.34  2:15.80  3:02.73                                    
  8 Wiragh, Kendall           12 EMAC                 3:11.34    3:12.86   11  
       44.77  1:32.87  2:23.57  3:12.86                                    
 
Event 65  Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schofield, Carly          12 BDA                  2:54.01    2:49.91  
       38.70  1:23.03  2:06.90  2:49.91                                    
  2 Reinhard, Hailey          12 EMAC                 2:48.27    2:51.28  
       39.42  1:21.65  2:06.49  2:51.28                                    
  3 Cross, Mackenzie          12 BDA                  2:55.60    2:54.19  
       39.54  1:24.73  2:10.27  2:54.19                                    
  4 Tassinari, Marianne       12 PFY                  2:56.87    2:54.65  
       39.08  1:23.52  2:10.32  2:54.65                                    
  5 Bozzi, Joline             12 BLUE                 3:02.58    2:55.85  
       40.81  1:26.32  2:12.39  2:55.85                                    
  6 Palochik, Ava             12 BLUE                 2:51.36    2:56.47  
       39.51  1:25.05  2:11.76  2:56.47                                    
  7 Herman, Alyvia            12 PAAC                 3:04.09    3:01.57  
       40.10  1:26.74  2:14.67  3:01.57                                    
  8 Wiragh, Kendall           12 EMAC                 3:12.46    3:11.34  
       43.15  1:31.64  2:21.59  3:11.34                                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Ford, Garrity             12 PAAC                 3:02.42         DQ  
       38.78  1:23.85       DQ                                             
 
Event 65  Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Laslo, Kiera              13 BLUE                 2:48.92    2:45.58   20  
       38.06  1:20.02  2:02.98  2:45.58                                    
  2 Walls, Lauren             13 PAAC                 2:57.90    2:52.75   17  
       38.25  1:22.02  2:07.24  2:52.75                                    
  3 Leuthe, Olivia            13 PSC                  3:02.08    2:58.49   16  
       40.57  1:24.32  2:11.18  2:58.49                                    
  4 Goldman, Natasha          13 PSC                  3:08.38    3:01.18   15  
       40.20  1:26.51  2:13.70  3:01.18                                    
  5 Benjamin, Nicole          13 BDA                  3:06.70    3:01.87   14  
       41.50  1:28.75  2:16.82  3:01.87                                    
  6 Mack, Natalie             13 EMAC                 3:02.85    3:02.12   13  
       41.24  1:28.71  2:16.08  3:02.12                                    
  7 Sheridan, Isabel          13 PAAC                 3:02.04    3:04.19   12  
       42.36  1:29.77  2:17.90  3:04.19                                    
  8 Galko, Anastasia          13 BDA                  3:08.18    3:06.67   11  
       42.67  1:28.98  2:17.70  3:06.67                                    
 
Event 65  Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Laslo, Kiera              13 BLUE                 2:46.24    2:48.92  
       39.47  1:22.90  2:06.66  2:48.92                                    
  2 Walls, Lauren             13 PAAC                 3:03.14    2:57.90  
       40.14  1:24.90  2:11.48  2:57.90                                    
  3 Sheridan, Isabel          13 PAAC                 3:11.58    3:02.04  
       41.91  1:27.72  2:15.91  3:02.04                                    
  4 Leuthe, Olivia            13 PSC                       NT    3:02.08  
       41.63  1:29.09  2:15.25  3:02.08                                    
  5 Mack, Natalie             13 EMAC                 3:06.04    3:02.85  
       41.32  1:28.52  2:15.99  3:02.85                                    
  6 Benjamin, Nicole          13 BDA                  3:09.05    3:06.70  
       43.01  1:31.00  2:20.94  3:06.70                                    
  7 Galko, Anastasia          13 BDA                  3:15.76    3:08.18  
       41.60  1:29.29  3:08.18                                             
  8 Goldman, Natasha          13 PSC                  3:26.96    3:08.38  
       40.98  1:28.57  2:18.36  3:08.38                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sheridan, Sophie          13 PAAC                 3:34.57    3:13.87  
       43.13  1:32.06  2:24.04  3:13.87                                    
 10 Gasgonia, Andrea          13 PFY                  3:15.50    3:14.55  
       41.88  1:31.41  2:23.34  3:14.55                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kachala, Elaine           13 BLUE                 3:31.83    3:27.66  
       47.28  1:40.98  2:35.30  3:27.66                                    
 12 Vidal, Emily              13 BLUE                 3:21.31    3:39.39  
       49.66  1:44.96  2:43.01  3:39.39                                    
 13 Smith, Madison            13 BLUE                      NT    3:44.22  
       50.63  1:47.14  2:46.45  3:44.22                                    
 
Event 65  Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  2:37.38    2:30.86   20  
       34.93  1:13.89  1:52.92  2:30.86                                    
  2 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                 2:39.30    2:31.05   17  
       35.16  1:14.29  1:53.39  2:31.05                                    
  3 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 2:40.35    2:36.05   16  
       35.63  1:15.76  1:55.97  2:36.05                                    
  4 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 2:49.45    2:38.37   15  
       36.27  1:15.85  1:56.78  2:38.37                                    
  5 White, Laryssa            14 EMAC                 2:52.60    2:52.91   14  
       38.83  1:23.90  2:09.27  2:52.91                                    
  6 Delaney, Zoey             14 PFY                  3:02.64    3:01.92   13  
       41.05  1:28.50  2:15.01  3:01.92                                    
 
Event 65  Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  2:32.54    2:37.38  
       36.46  1:16.77  1:57.46  2:37.38                                    
  2 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                 2:33.50    2:39.30  
       36.93  1:18.60  1:59.68  2:39.30                                    
  3 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 2:46.79    2:40.35  
       36.14  1:17.71  1:59.34  2:40.35                                    
  4 Fleischaker, Leyna        14 PAAC                 2:40.81    2:49.45  
       38.33  1:21.18  2:05.41  2:49.45                                    
  5 White, Laryssa            14 EMAC                 2:57.26    2:52.60  
       38.32  1:22.14  2:07.96  2:52.60                                    
  6 Armetta, Julia            14 GSY                  2:57.54    3:01.83  
       41.77  1:27.18  2:15.22  3:01.83                                    
  7 Delaney, Zoey             14 PFY                       NT    3:02.64  
       41.29  1:28.32  2:17.82  3:02.64                                    
 
Event 66  Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                 2:37.95    2:37.07   20  
       35.25  1:15.28  1:56.39  2:37.07                                    
  2 Lehman, Zachary           12 PAAC                 2:57.53    2:57.05   17  
       39.94  1:26.60  2:13.25  2:57.05                                    
  3 Hulbert, Miles            12 EMAC                 3:20.48    3:15.87   16  
       44.22  1:32.62  2:24.70  3:15.87                                    
 
Event 66  Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                 2:42.51    2:37.95  
       36.20  1:16.20  1:57.61  2:37.95                                    
  2 Lehman, Zachary           12 PAAC                 2:58.78    2:57.53  
       41.52  1:27.48  2:13.47  2:57.53                                    
  3 Hulbert, Miles            12 EMAC                 3:11.34    3:20.48  
       44.68  1:36.67  2:28.47  3:20.48                                    
 
Event 66  Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Perose, Bobby             13 EMAC                 2:38.65    2:35.50   20  
       35.14  1:15.53  1:55.73  2:35.50                                    
  2 DeJohn, Ryan              13 EMAC                 3:01.60    3:01.21   17  
       39.26  1:25.90  2:13.10  3:01.21                                    
  3 Manley, James             13 EMAC                 3:03.93    3:05.62   16  
       41.20  1:27.50  2:16.63  3:05.62                                    
 
Event 66  Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perose, Bobby             13 EMAC                 2:37.23    2:38.65  
       36.01  1:16.22  1:57.72  2:38.65                                    
  2 DeJohn, Ryan              13 EMAC                      NT    3:01.60  
       39.63  1:24.40  2:13.31  3:01.60                                    
  3 Manley, James             13 EMAC                 3:08.60    3:03.93  
       40.44  1:27.12  2:15.97  3:03.93                                    
  4 Rodriguez, Malkolmx       13 PAAC                      NT    3:47.77  
       50.86  1:48.79  3:47.77                                             
  5 Desai, Cyrus              13 EMAC                      NT    3:56.44  
       54.33  1:52.67  2:55.46  3:56.44                                    
 
Event 66  Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Carter, Nicholas          14 PAAC                 2:30.71    2:27.66   20  
       32.34  1:08.50  1:47.64  2:27.66                                    
  2 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:31.67    2:29.65   17  
       33.63  1:12.17  1:51.56  2:29.65                                    
  3 Oliver, Justin            14 PFY                  2:39.54    2:29.81   16  
       34.19  1:12.89  1:51.63  2:29.81                                    
  4 Fahrney, John             14 PAAC                 2:38.12    2:36.10   15  
       34.29  1:13.61  1:54.35  2:36.10                                    
  5 Hayes, Daniel             14 BLUE                 2:43.60    2:38.12   14  
       35.39  1:15.44  1:57.12  2:38.12                                    
  6 Oswald, Connor            14 BLUE                 2:44.18    2:43.68   13  
       34.94  1:17.90  2:00.53  2:43.68                                    
 
Event 66  Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carter, Nicholas          14 PAAC                 2:26.75    2:30.71  
       34.59  1:12.91  1:52.71  2:30.71                                    
  2 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:42.73    2:31.67  
       34.24  1:13.05  1:52.28  2:31.67                                    
  3 Fahrney, John             14 PAAC                 2:46.12    2:38.12  
       34.60  1:14.25  1:55.80  2:38.12                                    
  4 Oliver, Justin            14 PFY                  2:33.02    2:39.54  
       35.61  1:16.29  1:57.52  2:39.54                                    
  5 Hayes, Daniel             14 BLUE                 2:43.71    2:43.60  
       37.63  1:20.22  2:02.40  2:43.60                                    
  6 Oswald, Connor            14 BLUE                 2:46.27    2:44.18  
       37.00  1:19.21  2:02.68  2:44.18                                    
  7 Aguero, Omar              14 BLUE                 2:51.57    2:57.07  
       40.40  1:25.52  2:11.85  2:57.07                                    
  8 Puri, Jai                 14 PAAC                 3:03.51    3:02.38  
       40.75  1:27.03  2:15.00  3:02.38                                    
 
Event 67  Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                 1:03.31    1:03.87   20  
       30.81  1:03.87                                                      
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                  1:06.98    1:06.27   17  
       31.36  1:06.27                                                      
  3 Tewksbury, Madison        12 PAAC                 1:08.63    1:07.11   16  
       31.83  1:07.11                                                      
  4 Cross, Mackenzie          12 BDA                  1:10.11    1:08.43   15  
       32.27  1:08.43                                                      
  5 Latini, Sophia            12 BLUE                 1:10.45    1:09.86   14  
       30.46  1:09.86                                                      
  6 Johnson, Isabelle         12 EMAC                 1:14.69    1:12.11   13  
       34.38  1:12.11                                                      
  7 Hubert, Julia             12 BLUE                 1:15.96    1:16.04   12  
       33.74  1:16.04                                                      
  8 Schofield, Carly          12 BDA                  1:19.56    1:19.26   11  
       35.38  1:19.26                                                      
 
Event 67  Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sergent, Brooke           12 PAAC                 1:03.42    1:03.31  
       29.75  1:03.31                                                      
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                  1:07.08    1:06.98  
       32.01  1:06.98                                                      
  3 Tewksbury, Madison        12 PAAC                 1:10.02    1:08.63  
       32.45  1:08.63                                                      
  4 Spencer, Natalie          12 UN-OJR               1:10.01    1:09.25  
       31.36  1:09.25                                                      
  5 Cross, Mackenzie          12 BDA                  1:07.90    1:10.11  
       33.63  1:10.11                                                      
  6 Latini, Sophia            12 BLUE                 1:11.80    1:10.45  
       33.08  1:10.45                                                      
  7 Johnson, Isabelle         12 EMAC                 1:12.63    1:14.69  
       32.78  1:14.69                                                      
  8 Hubert, Julia             12 BLUE                 1:20.80    1:15.96  
       34.63  1:15.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schofield, Carly          12 BDA                  1:13.55    1:19.56  
       35.99  1:19.56                                                      
 10 Mains-Ferrier, Madison    12 PAAC                      NT    1:30.77  
       41.29  1:30.77                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Platt, Sydney             12 PSC                       NT    1:37.75  
       47.39  1:37.75                                                      
 12 Talijan, Julianne         12 BLUE                 1:42.77    1:40.03  
 
Event 67  Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Puentes, Mya              13 EMAC                 1:04.32    1:03.76   20  
       30.27  1:03.76                                                      
  2 Mattison, Meghan          13 BLUE                 1:06.46    1:05.76   17  
       31.14  1:05.76                                                      
  3 Shucavage, Grace          13 EMAC                 1:04.63    1:05.86   16  
       30.79  1:05.86                                                      
  4 Schultz, Lianna           13 PSC                  1:07.49    1:06.13   15  
       30.95  1:06.13                                                      
  5 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 1:06.29    1:06.22   14  
       31.42  1:06.22                                                      
  6 Laslo, Kiera              13 BLUE                 1:07.31    1:06.27   13  
       31.81  1:06.27                                                      
  7 King, Avery               13 EMAC                 1:08.31    1:07.69   12  
       30.83  1:07.69                                                      
  8 Fenn, Victoria            13 PFY                  1:08.34    1:12.51   11  
       32.73  1:12.51                                                      
 
Event 67  Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Puentes, Mya              13 EMAC                 1:02.50    1:04.32  
       30.46  1:04.32                                                      
  2 Shucavage, Grace          13 EMAC                 1:07.02    1:04.63  
       30.36  1:04.63                                                      
  3 Szerencsits, Olivia       13 PAAC                 1:07.01    1:06.29  
       31.98  1:06.29                                                      
  4 Mattison, Meghan          13 BLUE                 1:07.42    1:06.46  
       31.49  1:06.46                                                      
  5 Laslo, Kiera              13 BLUE                 1:08.12    1:07.31  
       31.24  1:07.31                                                      
  6 Schultz, Lianna           13 PSC                  1:07.32    1:07.49  
       30.98  1:07.49                                                      
  7 King, Avery               13 EMAC                 1:07.22    1:08.31  
       31.79  1:08.31                                                      
  8 Fenn, Victoria            13 PFY                  1:07.99    1:08.34  
       31.09  1:08.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Walls, Lauren             13 PAAC                 1:09.39    1:11.39  
       32.44  1:11.39                                                      
 10 Chi, Maggie               13 PAAC                 1:11.77    1:13.30  
       33.42  1:13.30                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Johnson, Kayla            13 PSC                  1:16.12    1:13.57  
 12 Dolan, Rachel             13 PAAC                 1:13.82    1:14.04  
       34.71  1:14.04                                                      
 13 Sheridan, Sophie          13 PAAC                 1:17.54    1:14.74  
       35.02  1:14.74                                                      
 14 Roth, Hillary             13 PSC                       NT    1:15.85  
       35.14  1:15.85                                                      
 15 O'Leary, Hailey           13 BDA                  1:15.96    1:17.63  
       35.76  1:17.63                                                      
 16 Forgione, Ava             13 BDA                  1:21.71    1:17.72  
       35.85  1:17.72                                                      
 17 Galko, Anastasia          13 BDA                  1:22.81    1:19.28  
       36.73  1:19.28                                                      
 18 Gasgonia, Andrea          13 PFY                  1:18.36    1:20.20  
       37.69  1:20.20                                                      
 19 Sheets, Maura             13 GSY                  1:18.80    1:22.99  
       38.25  1:22.99                                                      
 20 Goldman, Natasha          13 PSC                  1:35.44    1:24.65  
       38.98  1:24.65                                                      
 21 Stangil, Annikka          13 PAAC                 1:33.94    1:33.30  
       42.24  1:33.30                                                      
 22 Renion, Angela            13 PSC                  1:40.33    1:33.51  
       42.49  1:33.51                                                      
 23 Wessner, Delaney          13 EMAC                 1:31.62    1:37.56  
       43.39  1:37.56                                                      
 24 Hernandez, Izabella       13 PAAC                      NT    1:55.19  
       51.75  1:55.19                                                      
 
Event 67  Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  1:00.74    1:00.11   20  
       28.48  1:00.11                                                      
  2 Roerig, Skylar            14 KRO                  1:01.33    1:00.39   17  
       28.62  1:00.39                                                      
  3 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                 1:06.47    1:03.64   16  
       29.95  1:03.64                                                      
  4 Koss, Nicola              14 BLUE                 1:02.75    1:03.94   15  
       30.02  1:03.94                                                      
  5 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                 1:06.98    1:04.34   14  
       31.47  1:04.34                                                      
  6 Keck, Angelina            14 BLUE                 1:10.72    1:06.78   13  
       30.89  1:06.78                                                      
  7 Pal, Mallika              14 BLUE                 1:09.85    1:08.94   12  
       31.85  1:08.94                                                      
  8 Drager, Madison           14 PAAC                 1:07.52    1:10.81   11  
       31.94  1:10.81                                                      
 
Event 67  Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schofield, Lauren         14 BDA                  1:01.67    1:00.74  
       28.45  1:00.74                                                      
  2 Roerig, Skylar            14 KRO                  1:02.51    1:01.33  
       29.14  1:01.33                                                      
  3 Koss, Nicola              14 BLUE                 1:06.00    1:02.75  
       29.73  1:02.75                                                      
  4 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                 1:04.47    1:06.47  
       31.24  1:06.47                                                      
  5 Vlaeminck, Chloe          14 PAAC                 1:04.88    1:06.98  
       32.11  1:06.98                                                      
  6 Drager, Madison           14 PAAC                 1:06.09    1:07.52  
       31.16  1:07.52                                                      
  7 Pal, Mallika              14 BLUE                 1:11.98    1:09.85  
       32.66  1:09.85                                                      
  8 Keck, Angelina            14 BLUE                 1:07.50    1:10.72  
       32.46  1:10.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Healey, Madeline          14 BDA                  1:11.05    1:13.85  
       33.02  1:13.85                                                      
 10 Hoyer, Sophia             14 UN-1H                1:16.42    1:17.20  
       35.44  1:17.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Armetta, Julia            14 GSY                  1:15.48    1:20.11  
       37.02  1:20.11                                                      
 12 White, Laryssa            14 EMAC                 1:17.80    1:20.62  
       37.23  1:20.62                                                      
 13 Sheka, Neethi             14 BLUE                 1:22.48    1:22.39  
       37.74  1:22.39                                                      
 -- Sidhu, Ruhbani            14 EMAC                 1:24.79   X1:17.51  
       34.27  1:17.51                                                      
 
Event 68  Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Rosenthal, Mitchell       12 PAAC                 1:06.21    1:06.68   20  
       31.09  1:06.68                                                      
  2 Baur, Jake                12 KRO                  1:09.36    1:08.38   17  
       31.85  1:08.38                                                      
  3 Reppert, Jack             12 EMAC                 1:21.86    1:21.32   16  
       35.69  1:21.32                                                      
  4 Sidhu, Karansher          12 EMAC                 1:37.49    1:35.18   15  
       45.22  1:35.18                                                      
  5 Taylor, Andrew            12 EMAC                 1:33.14    1:37.16   14  
       43.09  1:37.16                                                      
  6 Miller, Andrew            12 BLUE                 1:44.84    1:50.64   13  
       50.62  1:50.64                                                      
 
Event 68  Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rosenthal, Mitchell       12 PAAC                 1:09.84    1:06.21  
       31.48  1:06.21                                                      
  2 Baur, Jake                12 KRO                  1:10.67    1:09.36  
       31.92  1:09.36                                                      
  3 Aguero, Abner             12 BLUE                 1:14.71    1:16.43  
       36.13  1:16.43                                                      
  4 Reppert, Jack             12 EMAC                      NT    1:21.86  
       36.34  1:21.86                                                      
  5 Akus, Umut                12 LVA                  1:36.82    1:32.27  
       42.80  1:32.27                                                      
  6 Taylor, Andrew            12 EMAC                      NT    1:33.14  
       43.08  1:33.14                                                      
  7 Sidhu, Karansher          12 EMAC                 1:38.93    1:37.49  
  8 Miller, Andrew            12 BLUE                      NT    1:44.84  
       46.63  1:44.84                                                      
 
Event 68  Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                 1:00.01      59.13   20  
       27.65    59.13                                                      
  2 Wendling, Andrew          13 EMAC                   59.88    1:00.03   17  
       28.06  1:00.03                                                      
  3 Toomey, Justin            13 PAAC                 1:03.57    1:02.63   16  
       28.51  1:02.63                                                      
  4 Cano, Will                13 UN-OJR               1:06.85    1:03.72   15  
       30.37  1:03.72                                                      
  5 Lamack, Andrew            13 EMAC                 1:03.99    1:04.12   14  
       30.27  1:04.12                                                      
  6 Willard, Luke             13 PSC                  1:07.94    1:07.88   13  
       31.63  1:07.88                                                      
  7 McClure, Luke             13 LVA                  1:10.66    1:10.37   12  
       31.58  1:10.37                                                      
  8 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 1:12.26    1:12.78   11  
       32.51  1:12.78                                                      
 
Event 68  Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wendling, Andrew          13 EMAC                   57.03      59.88  
       28.48    59.88                                                      
  2 Avila, Jovannie           13 PAAC                   59.61    1:00.01  
       27.53  1:00.01                                                      
  3 Toomey, Justin            13 PAAC                 1:01.33    1:03.57  
       29.20  1:03.57                                                      
  4 Lamack, Andrew            13 EMAC                 1:04.82    1:03.99  
       29.17  1:03.99                                                      
  5 Cano, Will                13 UN-OJR               1:07.52    1:06.85  
       30.43  1:06.85                                                      
  6 Willard, Luke             13 PSC                  1:07.89    1:07.94  
       31.47  1:07.94                                                      
  7 McClure, Luke             13 LVA                  1:10.11    1:10.66  
       31.93  1:10.66                                                      
  8 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 1:25.58    1:12.26  
       32.70  1:12.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Magditch, Alexander       13 PAAC                 1:15.31    1:14.88  
 10 Iannone, Alex             13 BDA                       NT    1:24.37  
       39.39  1:24.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Niggel, John              13 PAAC                 1:41.47    1:30.15  
       41.16  1:30.15                                                      
 12 Hou, Vjay                 13 BLUE                 1:30.06    1:30.31  
       41.60  1:30.31                                                      
 
Event 68  Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hayes, Daniel             14 BLUE                   59.05      55.83   20  
       26.28    55.83                                                      
  2 D'Avella, Francesco       14 PAAC                   58.20      56.06   17  
       26.66    56.06                                                      
  3 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                   59.00      57.42   16  
       26.91    57.42                                                      
  4 Harris, Nathan            14 PAAC                   59.64      59.26   15  
       27.45    59.26                                                      
  5 Camden, Eric              14 PAAC                 1:02.56    1:01.45   14  
       28.03  1:01.45                                                      
  6 Galko, Benjamin           14 BDA                  1:03.71    1:01.66   13  
       28.10  1:01.66                                                      
  7 Fahrney, John             14 PAAC                 1:03.49    1:03.86   12  
       29.54  1:03.86                                                      
  8 Ehret, Andrew             14 LVA                  1:05.21    1:04.01   11  
       30.52  1:04.01                                                      
 
Event 68  Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 D'Avella, Francesco       14 PAAC                   57.72      58.20  
       26.97    58.20                                                      
  2 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                   57.32      59.00  
       27.58    59.00                                                      
  3 Hayes, Daniel             14 BLUE                   58.49      59.05  
       27.59    59.05                                                      
  4 Harris, Nathan            14 PAAC                 1:00.23      59.64  
       27.67    59.64                                                      
  5 Camden, Eric              14 PAAC                 1:01.85    1:02.56  
       28.55  1:02.56                                                      
  6 Fahrney, John             14 PAAC                 1:03.49    1:03.49  
       29.10  1:03.49                                                      
  7 Galko, Benjamin           14 BDA                  1:01.90    1:03.71  
       28.64  1:03.71                                                      
  8 Ehret, Andrew             14 LVA                  1:04.18    1:05.21  
       30.69  1:05.21                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kovalick, Ryan            14 UN-HAZY              1:04.84    1:08.56  
       31.02  1:08.56                                                      
 10 Dey, Priyanshu            14 UN-PSC               1:10.89    1:08.66  
       32.00  1:08.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Oswald, Connor            14 BLUE                 1:14.60    1:13.48  
       34.40  1:13.48                                                      
 12 Puri, Jai                 14 PAAC                 1:20.01    1:16.59  
       34.09  1:16.59                                                      
 13 Scott, Dillon             14 PAAC                 1:14.12    1:16.65  
       37.30  1:16.65                                                      
 
Event 69  Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Watkins, Azlynn           12 PSC                  2:29.60    2:22.49   20  
       34.73  1:11.16  1:47.74  2:22.49                                    
  2 Tewksbury, Madison        12 PAAC                 2:26.87    2:23.51   17  
       34.10  1:10.86  1:47.87  2:23.51                                    
  3 Palochik, Ava             12 BLUE                 2:34.16    2:29.42   16  
       35.15  1:13.08  1:52.20  2:29.42                                    
  4 Tassinari, Marianne       12 PFY                  2:34.74    2:33.75   15  
       35.98  1:15.17  1:55.11  2:33.75                                    
  5 Gilgallon, Hope           12 BDA                  2:39.29    2:42.53   14  
       37.59  1:19.09  2:01.13  2:42.53                                    
  6 Norris, Mara              12 PSC                  2:42.08    2:46.03   13  
       37.66  1:19.47  2:02.68  2:46.03                                    
 
Event 69  Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tewksbury, Madison        12 PAAC                 2:27.10    2:26.87  
       34.58  1:12.26  1:50.12  2:26.87                                    
  2 Watkins, Azlynn           12 PSC                  2:37.69    2:29.60  
       36.08  1:14.34  1:53.05  2:29.60                                    
  3 Palochik, Ava             12 BLUE                 2:29.90    2:34.16  
       34.31  1:13.57  1:54.38  2:34.16                                    
  4 Tassinari, Marianne       12 PFY                  2:30.96    2:34.74  
       36.00  1:15.58  1:55.66  2:34.74                                    
  5 Gilgallon, Hope           12 BDA                  2:45.84    2:39.29  
       36.73  1:17.45  1:58.73  2:39.29                                    
  6 Norris, Mara              12 PSC                       NT    2:42.08  
       36.46  1:17.38  2:00.18  2:42.08                                    
 
Event 69  Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McCall, Cara              13 BDA                  2:19.51    2:20.22   20  
       33.16  1:08.33  1:44.79  2:20.22                                    
  2 Schultz, Lianna           13 PSC                  2:29.47    2:25.87   16.5
       34.42  1:11.51  1:49.36  2:25.87                                    
  2 Chi, Maggie               13 PAAC                 2:31.47    2:25.87   16.5
       33.94  1:10.54  1:48.21  2:25.87                                    
  4 Weaver, Claire            13 PSC                  2:31.88    2:26.23   15  
       35.24  1:12.25  1:49.97  2:26.23                                    
  5 Shucavage, Grace          13 EMAC                 2:30.84    2:33.43   14  
       34.92  1:13.01  1:53.19  2:33.43                                    
  6 Mattison, Meghan          13 BLUE                 2:36.09    2:34.63   13  
       36.67  1:15.13  1:55.38  2:34.63                                    
  7 Mack, Natalie             13 EMAC                 2:38.00    2:35.82   12  
       36.45  1:15.65  1:56.18  2:35.82                                    
  8 Flamiano, Maddie          13 UN-OJR               2:37.42    2:39.33   11  
       36.43  1:16.32  1:58.90  2:39.33                                    
 
Event 69  Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCall, Cara              13 BDA                  2:25.20    2:19.51  
       32.70  1:08.24  1:44.55  2:19.51                                    
  2 Schultz, Lianna           13 PSC                  2:28.70    2:29.47  
       35.02  1:12.67  1:51.42  2:29.47                                    
  3 Shucavage, Grace          13 EMAC                 2:30.33    2:30.84  
       34.34  1:12.68  1:52.14  2:30.84                                    
  4 Chi, Maggie               13 PAAC                 2:29.84    2:31.47  
       35.65  1:13.51  1:52.56  2:31.47                                    
  5 Weaver, Claire            13 PSC                  2:27.54    2:31.88  
       37.17  1:16.12  1:55.21  2:31.88                                    
  6 Mattison, Meghan          13 BLUE                 2:36.06    2:36.09  
       36.81  1:15.87  1:56.60  2:36.09                                    
  7 Flamiano, Maddie          13 UN-OJR                    NT    2:37.42  
       37.08  1:16.90  1:57.87  2:37.42                                    
  8 Mack, Natalie             13 EMAC                      NT    2:38.00  
       37.64  1:17.15  1:57.86  2:38.00                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sheridan, Isabel          13 PAAC                 2:36.94    2:42.61  
       38.42  1:19.56  2:01.86  2:42.61                                    
 10 Stangil, Annikka          13 PAAC                 2:57.80    2:51.24  
       41.12  1:24.93  2:08.52  2:51.24                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gasgonia, Andrea          13 PFY                  2:51.99    2:53.14  
       39.50  1:22.34  2:08.01  2:53.14                                    
 12 Wiley, Hannah             13 UN-OJR                    NT    2:54.11  
       38.24  1:21.85  2:09.44  2:54.11                                    
 13 Kachala, Elaine           13 BLUE                 2:57.42    2:58.68  
       40.95  1:25.77  2:12.61  2:58.68                                    
 14 Gosselin, Sydney          13 EMAC                      NT    3:07.65  
 15 Smith, Madison            13 BLUE                 3:54.65    3:10.12  
       43.68           2:20.38  3:10.12                                    
 16 Hernandez, Izabella       13 PAAC                 3:45.20    3:44.24  
 -- Kreider, Arianna          13 UN-OJR                    NT         DQ  
       39.25  1:21.06  2:06.66       DQ                                    
 
Event 69  Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 2:18.68    2:13.99   20  
       32.02  1:06.73  1:41.13  2:13.99                                    
  2 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                 2:26.35    2:20.06   17  
       33.74  1:09.38  1:44.95  2:20.06                                    
  3 Svetz, Claire             14 PAAC                 2:27.12    2:21.92   16  
       33.92  1:09.60  1:45.97  2:21.92                                    
  4 Keck, Angelina            14 BLUE                 2:29.51    2:24.59   15  
       33.81  1:09.89  1:47.55  2:24.59                                    
  5 Pal, Mallika              14 BLUE                 2:37.83    2:35.36   14  
       36.43  1:15.12  1:55.53  2:35.36                                    
  6 Hark, Abigail             14 EMAC                 2:48.59    2:42.60   13  
       38.10  1:19.68  2:01.84  2:42.60                                    
  7 Delaney, Zoey             14 PFY                  2:45.60    2:45.37   12  
       37.68  1:20.76  2:03.50  2:45.37                                    
  8 Sheka, Neethi             14 BLUE                 3:15.06    3:07.26   11  
       42.54  1:30.61  3:07.26                                             
 
Event 69  Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ritchey, Pepperrell       14 PAAC                 2:21.92    2:18.68  
       32.78  1:08.78  1:44.78  2:18.68                                    
  2 Yurconic, Sabrina         14 PAAC                 2:22.05    2:26.35  
       35.91  1:12.81  1:49.83  2:26.35                                    
  3 Svetz, Claire             14 PAAC                 2:22.11    2:27.12  
       35.51  1:12.48  1:50.55  2:27.12                                    
  4 Keck, Angelina            14 BLUE                 2:27.07    2:29.51  
       35.29  1:13.15  1:51.64  2:29.51                                    
  5 Pal, Mallika              14 BLUE                 2:33.69    2:37.83  
       37.32  1:16.80  1:57.61  2:37.83                                    
  6 Delaney, Zoey             14 PFY                       NT    2:45.60  
       37.61  1:21.21  2:03.88  2:45.60                                    
  7 Hark, Abigail             14 EMAC                 2:41.52    2:48.59  
       40.64  1:23.88  2:07.25  2:48.59                                    
  8 Perez, Brianna            14 BLUE                 2:43.28    2:54.81  
       40.30  1:24.92  2:10.04  2:54.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sheka, Neethi             14 BLUE                 3:11.77    3:15.06  
       46.57  1:36.34  3:15.06                                             
 
Event 70  Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                 2:16.65    2:16.68   20  
       31.89  1:06.70  1:42.18  2:16.68                                    
  2 Lehman, Zachary           12 PAAC                 2:48.90    2:43.34   17  
       38.94  1:20.40  2:02.63  2:43.34                                    
  3 Moreef, Marcus            12 PSC                  3:11.22    3:14.14   16  
       43.88  1:34.80  2:25.40  3:14.14                                    
 
Event 70  Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zawodny, Adler            12 BLUE                 2:20.25    2:16.65  
       31.89  1:06.43  1:41.59  2:16.65                                    
  2 Lehman, Zachary           12 PAAC                      NT    2:48.90  
       40.38  1:23.92  2:07.38  2:48.90                                    
  3 Moreef, Marcus            12 PSC                  3:20.98    3:11.22  
       45.05  1:33.60  2:23.41  3:11.22                                    
 
Event 70  Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                 2:21.58    2:19.68   20  
       32.35  1:07.29  1:43.35  2:19.68                                    
  2 Coffman, Ethan            13 BLUE                 2:23.38    2:23.19   17  
       32.74  1:08.86  1:46.39  2:23.19                                    
  3 Perose, Bobby             13 EMAC                 2:27.86    2:25.13   16  
       33.95  1:10.59  1:49.12  2:25.13                                    
  4 Ferris, Ethan             13 EMAC                 2:28.23    2:27.45   15  
              1:11.26  1:50.56  2:27.45                                    
  5 Willard, Luke             13 PSC                  2:29.22    2:31.23   14  
       35.66  1:14.08  1:53.02  2:31.23                                    
  6 Iannone, Alex             13 BDA                  2:42.48    2:33.75   13  
       35.07  1:13.87  1:54.43  2:33.75                                    
 
Event 70  Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Avila, Jovannie           13 PAAC                      NT    2:21.58  
       32.32  1:08.03  1:45.25  2:21.58                                    
  2 Coffman, Ethan            13 BLUE                 2:19.11    2:23.38  
       32.72  1:09.10  1:46.66  2:23.38                                    
  3 Perose, Bobby             13 EMAC                 2:31.28    2:27.86  
       35.08  1:12.85  1:51.07  2:27.86                                    
  4 Ferris, Ethan             13 EMAC                 2:33.97    2:28.23  
       34.55  1:11.26  1:49.83  2:28.23                                    
  5 Willard, Luke             13 PSC                  2:27.16    2:29.22  
       34.80  1:12.27  1:50.84  2:29.22                                    
  6 Daiute, Antonio           13 UN-HAZY                   NT    2:39.08  
       37.06  1:17.65  1:59.46  2:39.08                                    
  7 Iannone, Alex             13 BDA                  2:47.95    2:42.48  
       37.09  1:18.59  2:01.00  2:42.48                                    
  8 Noldy, Kevin              13 GSY                       NT    2:44.60  
              1:19.08  2:44.60                                             
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zaffiro, Nicholas         13 PAAC                 2:48.16    2:45.60  
       38.50  1:20.36  2:04.19  2:45.60                                    
 10 Howard, Vaughn            13 EMAC                 3:08.42    2:45.96  
       38.31  1:20.37  2:03.73  2:45.96                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Niggel, John              13 PAAC                      NT    2:56.97  
       41.82  1:28.01  2:14.40  2:56.97                                    
 12 DeJohn, Ryan              13 EMAC                      NT    2:57.43  
       40.72  1:23.94  2:10.83  2:57.43                                    
 13 Desai, Sam                13 EMAC                      NT    3:15.05  
       45.76  1:36.12  3:15.05                                             
 14 Rodriguez, Malkolmx       13 PAAC                 3:55.33    3:36.83  
       52.20  1:46.89  2:42.44  3:36.83                                    
 -- Manley, James             13 EMAC                 2:37.51         DQ  
       36.34  1:17.97  2:00.00       DQ                                    
 -- Desai, Cyrus              13 EMAC                      NT         DQ  
                       2:37.02       DQ                                    
 
Event 70  Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                 2:14.68    2:08.30   20  
       29.78  1:02.79  1:36.38  2:08.30                                    
  2 LaBarre, David            14 BLUE                 2:10.33    2:08.69   17  
       30.46  1:03.42  1:36.43  2:08.69                                    
  3 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:10.87    2:09.49   16  
       29.80  1:03.00  1:36.56  2:09.49                                    
  4 Oliver, Justin            14 PFY                  2:16.11    2:11.53   15  
       31.39  1:04.75  1:38.38  2:11.53                                    
  5 Scott, Dillon             14 PAAC                 2:32.26    2:29.52   14  
       36.49  1:14.14  1:51.94  2:29.52                                    
 
Event 70  Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LaBarre, David            14 BLUE                 2:09.39    2:10.33  
       31.47  1:06.13  1:38.64  2:10.33                                    
  2 Pandher, Armaan           14 BLUE                 2:09.93    2:10.87  
       30.26  1:03.55  1:37.94  2:10.87                                    
  3 D'Avella, Fulvio          14 PAAC                 2:14.86    2:14.68  
       30.99  1:05.01  1:40.25  2:14.68                                    
  4 Oliver, Justin            14 PFY                  2:15.26    2:16.11  
       32.81  1:07.25  1:41.92  2:16.11                                    
  5 Aguero, Omar              14 BLUE                 2:20.84    2:22.42  
       33.54  1:09.64  1:46.33  2:22.42                                    
  6 Scott, Dillon             14 PAAC                 2:38.47    2:32.26  
       36.96  1:15.96  1:54.81  2:32.26                                    
 
Event 71  Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lin, Simone               12 PAAC                   34.05      35.10   20  
  2 Sergent, Brooke           12 PAAC                   35.83      35.37   17  
  3 Spencer, Natalie          12 UN-OJR                 35.73      35.53   16  
  4 Ford, Garrity             12 PAAC                   37.31      37.00   15  
  5 Herman, Alyvia            12 PAAC                   38.94      38.04   14  
  6 Palochik, Ava             12 BLUE                   38.31      38.08   13  
  7 Bozzi, Joline             12 BLUE                   39.31      39.24   12  
  8 Tassinari, Marianne       12 PFY                    39.13      39.28   11  
 
Event 71  Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lin, Simone               12 PAAC                   36.36      34.05  
  2 Spencer, Natalie          12 UN-OJR                 35.55      35.73  
  3 Sergent, Brooke           12 PAAC                   35.71      35.83  
  4 Ford, Garrity             12 PAAC                   38.33      37.31  
  5 Palochik, Ava             12 BLUE                   37.41      38.31  
  6 Herman, Alyvia            12 PAAC                   40.14      38.94  
  7 Tassinari, Marianne       12 PFY                    39.12      39.13  
  8 Bozzi, Joline             12 BLUE                   39.47      39.31  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gilgallon, Hope           12 BDA                    42.24      40.19  
 10 Wiragh, Kendall           12 EMAC                   40.78      40.99  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mains-Ferrier, Madison    12 PAAC                   46.59      46.67  
 12 Talijan, Julianne         12 BLUE                   46.39      46.76  
 13 Villano, Maryann          12 PSC                       NT      47.26  
 14 Latini, Isabella          12 BLUE                   48.96      48.07  
 15 Blikshteyn, Shayna        12 PSC                       NT      48.68  
 16 Noldy, Jessie             12 GSY                       NT      59.64  
 
Event 72  Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hulbert, Miles            12 EMAC                   40.61      40.37   20  
  2 Taylor, Andrew            12 EMAC                   41.99      41.50   17  
  3 Miller, Andrew            12 BLUE                   46.51      46.56   16  
 
Event 72  Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aguero, Abner             12 BLUE                   41.15      39.87  
  2 Hulbert, Miles            12 EMAC                   38.93      40.61  
  3 Taylor, Andrew            12 EMAC                   42.98      41.99  
  4 Akus, Umut                12 LVA                    43.80      42.51  
  5 Miller, Andrew            12 BLUE                   47.46      46.51  
 
Event 73  Girls 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                  2:34.36    2:33.37   20  
       34.02  1:12.59  1:54.53  2:33.37                                    
 
Event 74  Boys 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                 2:57.94    2:51.06   20  
       34.97  1:16.21  2:04.30  2:51.06                                    
 
Event 75  Girls 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McPeek, Kelsey             9 PSC                  1:41.37    1:39.89   20  
       48.82  1:39.89                                                      
  2 Laski, Emilia              9 EMAC                      NT    1:46.52   17  
       49.83  1:46.52                                                      
  3 Murray, Lily               9 BDA                       NT    1:56.69   16  
       55.47  1:56.69                                                      
  4 Johnson, Cameron           9 EMAC                 2:05.68    1:59.57   15  
       58.86  1:59.57                                                      
  5 Geiger, Madison            9 UN-HAZY                   NT    2:00.12   14  
       58.81  2:00.12                                                      
  6 Vezenov, Zoe               9 EMAC                      NT    2:01.24   13  
       58.23  2:01.24                                                      
  7 Sanders, Ariana            9 BLUE                      NT    2:02.28   12  
       58.40  2:02.28                                                      
  8 Newhard, Kate              9 EMAC                      NT    2:03.02   11  
       59.27  2:03.02                                                      
  9 Evans, Tegan               9 PAAC                      NT    2:03.68    9  
       58.06  2:03.68                                                      
 
Event 76  Boys 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faenza, Dominic            9 PSC                  1:42.01    1:41.75   20  
       46.72  1:41.75                                                      
  2 Ritchey, Oliver            9 PAAC                 1:44.44    1:42.25   17  
       48.41  1:42.25                                                      
  3 Harris, William            9 PAAC                      NT    1:43.78   16  
       49.75  1:43.78                                                      
  4 Mosel, Carson              9 PSC                  1:51.48    1:51.00   15  
       52.54  1:51.00                                                      
  5 King, Bryce                9 EMAC                 2:01.80    2:00.25   14  
       58.89  2:00.25                                                      
  6 Villano, Bradley           9 PSC                       NT    2:01.92   13  
       59.41  2:01.92                                                      
  7 Mann, Taylor               9 BLUE                 1:58.39    2:07.06   12  
     1:00.17  2:07.06                                                      
  8 Hazlett, Brady             9 EMAC                      NT    2:09.75   11  
  9 Machey, Cason              9 UN-HAZY              3:16.08    2:14.47    9  
     1:03.54  2:14.47                                                      
 10 Benfield, Jace             9 PSC                       NT    2:22.72    7  
     1:05.75  2:22.72                                                      
 
Event 77  Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla               10 PSC                  1:27.75    1:26.75   20  
       41.54  1:26.75                                                      
  2 Cheplick, Natalie         10 PAAC                 1:34.95    1:30.85   17  
       42.56  1:30.85                                                      
  3 Kushner, Emma             10 PSC                  1:39.10    1:32.33   16  
       45.05  1:32.33                                                      
  4 Spencer, Kate             10 UN-OJR               1:35.49    1:32.45   15  
       44.12  1:32.45                                                      
  5 Bozzi, Joanne             10 BLUE                 1:37.92    1:37.69   14  
       45.94  1:37.69                                                      
  6 Ragab, Alexia             10 BLUE                 1:35.89    1:37.72   13  
       46.63  1:37.72                                                      
  7 Laslo, Molly              10 BLUE                 1:36.29    1:38.18   12  
       45.17  1:38.18                                                      
  8 Molnar, Natalie           10 PAAC                 1:48.84    1:38.66   11  
       47.25  1:38.66                                                      
  9 McGlynn, Shea             10 BLUE                 1:40.93    1:39.76    9  
 10 Mucha, Madelyn            10 BDA                  1:38.08    1:41.34    7  
       46.91  1:41.34                                                      
 11 Molnar, Maya              10 PAAC                 1:49.93    1:42.42    6  
       48.88  1:42.42                                                      
 12 Nalli, Alexia             10 BLUE                 1:46.09    1:42.80    5  
       49.25  1:42.80                                                      
 13 Ehasz, Brenna             10 BLUE                 1:48.90    1:44.56    4  
       50.45  1:44.56                                                      
 14 Pappentick, Addison       10 EMAC                 1:45.60    1:48.92    3  
       51.59  1:48.92                                                      
 15 Lamm, Ava                 10 EMAC                 1:53.85    1:51.25    2  
 16 Reck, Gianna              10 PSC                  2:05.97    1:56.45    1  
 17 Galko, Sophia             10 BDA                       NT    1:56.70  
       55.33  1:56.70                                                      
 18 Burke, Ella               10 BLUE                      NT    2:00.07  
       56.62  2:00.07                                                      
 19 Skirlis, Samantha         10 BLUE                 2:19.52    2:16.40  
     1:06.87  2:16.40                                                      
 -- Park, Seoryung            10 EMAC                      NT         DQ  
     1:02.86       DQ                                                      
 
Event 78  Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY              1:26.25    1:23.09   20  
       39.23  1:23.09                                                      
  2 Herman, Roman             10 PAAC                 1:28.63    1:27.22   17  
       41.62  1:27.22                                                      
  3 Beaney, Matthew           10 BLUE                 1:40.84    1:38.84   16  
       47.79  1:38.84                                                      
  4 Aguero, Daniel            10 BLUE                 1:40.61    1:40.74   15  
       46.43  1:40.74                                                      
  5 Iannone, Lukas            10 BDA                  1:40.25    1:41.42   14  
       47.98  1:41.42                                                      
  6 Cornish, Douglas          10 EMAC                 1:43.08    1:43.40   13  
       49.61  1:43.40                                                      
  7 Chu, Jack                 10 UN-PSC               1:47.77    1:49.37   12  
       52.18  1:49.37                                                      
  8 McHugh, Jackson           10 BDA                       NT    2:10.06   11  
     1:01.28  2:10.06                                                      
  9 Lyons, Joseph             10 EMAC                      NT    2:19.52    9  
     1:09.23  2:19.52                                                      
 10 Palumbo, Samuel           10 PSC                  2:26.53    2:26.01    7  
     1:08.44  2:26.01                                                      
 
Event 79  Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                  1:21.41    1:19.98   20  
       37.83  1:19.98                                                      
  2 Sparaco, Isabella         11 EMAC                 1:21.99    1:22.72   17  
       38.91  1:22.72                                                      
  3 Dahlgren, Brenna          11 KRO                  1:29.22    1:26.16   16  
       39.90  1:26.16                                                      
  4 Roseman, Madison          11 PSC                  1:35.73    1:32.00   15  
       42.45  1:32.00                                                      
  5 Robinson, Grace           11 EMAC                 1:36.71    1:33.20   14  
       44.93  1:33.20                                                      
  6 Gardner, Kara             11 EMAC                 1:37.38    1:34.37   13  
       45.53  1:34.37                                                      
  7 Brezinsky, Natalie        11 BLUE                 1:35.04    1:35.54   12  
       45.30  1:35.54                                                      
  8 Leuthe, Ava               11 PSC                  1:31.73    1:35.83   11  
       46.06  1:35.83                                                      
  9 Magditch, Georgia         11 PAAC                 1:36.35    1:35.87    9  
       45.30  1:35.87                                                      
 10 Hallam, Brielyn           11 BLUE                 1:36.00    1:37.55    7  
       46.51  1:37.55                                                      
 11 Fry, Genevieve            11 EMAC                 1:39.33    1:37.62    6  
       46.28  1:37.62                                                      
 12 Baylor, Madison           11 BLUE                      NT    1:41.48    5  
       48.55  1:41.48                                                      
 13 Fleischaker, Sada         11 PAAC                 1:43.73    1:41.97    4  
       48.14  1:41.97                                                      
 14 Messenlehner, Cassidy     11 EMAC                      NT    1:42.39    3  
       49.78  1:42.39                                                      
 15 Connell, Samantha         11 LVA                  1:43.28    1:45.79    2  
       50.29  1:45.79                                                      
 16 McCormick, Maeve          11 BLUE                 1:54.09    1:46.03    1  
       50.93  1:46.03                                                      
 17 Kwiecinski, Stella        11 BDA                  1:54.60    1:46.28  
       50.50  1:46.28                                                      
 18 Smith, Eve                11 EMAC                 1:58.68    1:49.49  
       52.72  1:49.49                                                      
 19 Price, Katryna            11 EMAC                      NT    1:53.13  
       53.43  1:53.13                                                      
 20 Galko, Zoe                11 BDA                  2:06.57    1:59.96  
       57.69  1:59.96                                                      
 -- Shutkufski, Madison       11 EMAC                 1:34.79         DQ  
       47.39       DQ                                                      
 
Event 80  Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lu, Jack                  11 BLUE                      NT    1:29.98   20  
       42.71  1:29.98                                                      
  2 Willard, Ethan            11 PSC                  1:29.61    1:30.57   17  
       42.59  1:30.57                                                      
  3 Pletz, Andrew             11 PAAC                 1:37.46    1:34.73   16  
       46.84  1:34.73                                                      
  4 King, Brady               11 EMAC                      NT    1:38.23   15  
       47.50  1:38.23                                                      
  5 Longbons, Garrett         11 EMAC                 1:41.68    1:43.78   14  
       49.57  1:43.78                                                      
  6 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                      NT    1:44.35   13  
       50.88  1:44.35                                                      
  7 Wasilow, Jack             11 EMAC                      NT    1:48.02   12  
       50.76  1:48.02                                                      
  8 Sheka, Veeren             11 BLUE                 1:54.57    1:51.28   11  
       52.72  1:51.28                                                      
  9 Khais, Danneel            11 PSC                  2:02.98    1:54.20    9  
       54.58  1:54.20                                                      
 10 Villano, Nicholas         11 PSC                       NT    1:55.38    7  
       54.28  1:55.38                                                      
 11 Murray, Lucas             11 BDA                       NT    1:56.16    6  
       54.84  1:56.16                                                      
 12 Wunderler, Reese          11 EMAC                      NT    2:02.87    5  
       57.46  2:02.87                                                      
 13 Wastler, Cooper           11 PSC                  2:02.84    2:03.34    4  
       58.16  2:03.34                                                      
 -- Taylor, James             11 EMAC                      NT         DQ  
       47.14       DQ                                                      
 
Event 81  Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valvano, Sydney            9 BLUE                      NT      45.12   20  
  2 Geiger, Alexandra          9 UN-HAZY                48.41      45.32   17  
  3 Kehoe-Huck, Adelaide       9 PSC                    47.93      46.27   16  
  4 Newhard, Kate              9 EMAC                   46.59      47.50   15  
  5 Johnson, Cameron           9 EMAC                   52.42      48.62   14  
  6 McPeek, Kelsey             9 PSC                    45.69      48.67   13  
  7 Vezenov, Zoe               9 EMAC                   51.69      48.74   12  
  8 Troxell, Lyla              9 BLUE                   49.24      49.35   11  
  9 Major, Abigail             9 BLUE                   51.60      50.07    9  
 10 Laski, Emilia              9 EMAC                   50.11      50.53    7  
 11 Murray, Lily               9 BDA                    51.00      50.57    6  
 12 Geiger, Madison            9 UN-HAZY                52.61      50.64    5  
 13 Sanders, Ariana            9 BLUE                   48.68      52.71    4  
 14 Shannon, Lia               9 BLUE                   54.37      52.85    3  
 15 Quick, Mikayla             9 BLUE                 1:04.36    1:01.32    2  
 
Event 82  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver            9 PAAC                   39.31      38.09   20  
  2 Harris, William            9 PAAC                   39.48      38.55   17  
  3 Piccini, Jacob             9 PSC                    45.13      47.19   16  
  4 Smith, Carter              9 EMAC                   50.73      47.79   15  
  5 Smith, Brennan             9 EMAC                   50.60      47.87   14  
  6 Mosel, Carson              9 PSC                    49.22      49.64   13  
  7 Rojas, Elijah              9 PAAC                   48.78      50.84   12  
  8 Hazlett, Brady             9 EMAC                   52.81      51.07   11  
  9 Otten, Mark                9 BLUE                   52.64      53.62    9  
 10 Villano, Bradley           9 PSC                       NT      56.62    7  
 11 Benfield, Jace             9 PSC                       NT    1:21.07    6  
 -- Tyson, Brandon             9 BLUE                 1:00.71         DQ  
 -- Mason, Benton              9 BLUE                   59.97         DQ  
 
Event 83  Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie         10 PAAC                   36.13      35.58   20  
  2 Hahn, Milla               10 PSC                    35.66      36.05   17  
  3 Nalli, Alexia             10 BLUE                   38.71      38.58   16  
  4 Elston, Ayanna            10 BLUE                   42.46      39.57   15  
  5 Cross, Haylee             10 BDA                    40.81      40.88   14  
  6 Coombe, Taylor            10 PSC                    40.90      40.90   13  
  7 Molnar, Maya              10 PAAC                   43.42      42.18   12  
  8 Laslo, Molly              10 BLUE                   41.02      42.52   11  
  9 Galko, Sophia             10 BDA                    44.46      42.93    9  
 10 Korman, Cecelia           10 UN-PSC                 47.10      43.39    7  
 11 Platt, Mackenzie          10 PSC                    46.81      43.65    6  
 12 Ehasz, Brenna             10 BLUE                   48.67      46.18    5  
 13 Burke, Ella               10 BLUE                   52.67      46.76    4  
 14 Lamm, Ava                 10 EMAC                   48.76      47.30    3  
 15 Reck, Gianna              10 PSC                    52.92      51.00    2  
 16 Kern, Hannah              10 EMAC                      NT      54.16    1  
 17 Park, Seoryung            10 EMAC                   57.55    1:01.26  
 
Event 84  Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tipton, Luke              10 BLUE                   40.35      38.67   20  
  2 Chu, Jack                 10 UN-PSC                 40.58      40.69   17  
  3 Kearney, Ryan             10 PSC                    46.55      42.09   16  
  4 Beaney, Matthew           10 BLUE                   42.14      43.14   15  
  5 Grab, Jacob               10 PSC                    40.35      43.72   14  
  6 Cornish, Douglas          10 EMAC                   49.39      44.02   13  
  7 Powell, Brandon           10 EMAC                   48.45      47.26   12  
  8 McHugh, Jackson           10 BDA                    51.14      50.49   11  
  9 Lyons, Joseph             10 EMAC                   50.89      51.37    9  
 10 Renion, Jaicob            10 PSC                  1:06.58      54.36    7  
 11 Laclair, Gabriel          10 BLUE                 1:10.03      57.00    6  
 12 Carter, Michael           10 EMAC                      NT    1:00.57    5  
 13 Palumbo, Samuel           10 PSC                  1:07.55    1:01.33    4  
 
Event 85  Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuo, Bonita               11 UN-BSC                 32.19      31.18   20  
  2 Cerimele, Sophia          11 PAAC                   34.22      33.68   17  
  3 Gasgonia, Marina          11 PFY                    33.97      34.20   16  
  4 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                   35.83      34.74   15  
  5 Traub, Celia              11 PAAC                   36.58      34.77   14  
  6 Zaffiro, Julianne         11 PSC                    37.49      36.58   13  
  7 Sandt, Meghan             11 BLUE                   34.29      36.71   12  
  8 Gardner, Kara             11 EMAC                   40.39      36.91   11  
  9 Roseman, Madison          11 PSC                    36.67      36.97    9  
 10 Hoyer, Alexis             11 UN-1H                  37.53      37.26    7  
 11 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                    37.02      37.34    6  
 12 Camden, Madison           11 PAAC                   38.13      37.40    5  
 13 Magditch, Georgia         11 PAAC                   37.09      37.76    4  
 14 Colarossi, Natalie        11 BDA                    37.76      37.98    3  
 15 Robinson, Grace           11 EMAC                   43.93      38.87    2  
 16 Dadio, Megan              11 BLUE                   39.62      39.20    1  
 17 Dahlgren, Brenna          11 KRO                    39.09      39.64  
 18 Leuthe, Ava               11 PSC                    39.36      40.04  
 19 Messenlehner, Cassidy     11 EMAC                   41.20      40.76  
 20 Shutkufski, Madison       11 EMAC                   45.56      41.86  
 21 Price, Katryna            11 EMAC                   40.35      42.33  
 22 Galko, Zoe                11 BDA                    41.84      43.27  
 23 Fleischaker, Sada         11 PAAC                   44.65      46.49  
 24 Kwiecinski, Stella        11 BDA                    45.03      47.51  
 25 Olsen, Emily              11 BLUE                   52.05      47.92  
 26 Cawley, Maeve             11 BDA                    48.23      47.96  
 
Event 86  Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Lucas             11 BDA                    36.73      36.79   18.5
  1 Suessmuth, Ethan          11 UN-OJR                    NT      36.79   18.5
  3 Pletz, Andrew             11 PAAC                   37.22      38.36   16  
  4 Taylor, James             11 EMAC                   40.23      38.71   15  
  5 Longbons, Garrett         11 EMAC                   40.36      39.32   14  
  6 Khais, Danneel            11 PSC                    43.01      43.07   13  
  7 Wasilow, Jack             11 EMAC                   50.79      47.74   12  
  8 Sheka, Veeren             11 BLUE                   51.85      50.46   11  
  9 Wastler, Cooper           11 PSC                    50.19      57.03    9  
 10 Wunderler, Reese          11 EMAC                 1:00.20      57.89    7  
 -- Villano, Nicholas         11 PSC                       NT         DQ  
 
Event 87  Girls 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiger, Alexandra          9 UN-HAZY                   NT    3:30.77   20  
       50.82  1:48.19  2:47.84  3:30.77                                    
  2 Murray, Lily               9 BDA                  3:47.33    3:42.90   17  
       51.33  1:49.75  2:55.10  3:42.90                                    
 
Event 88  Boys 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Bryce                9 EMAC                      NT    3:30.45   20  
              1:47.78  2:50.45  3:30.45                                    
  2 Smith, Carter              9 EMAC                      NT    3:51.85   17  
       54.49  1:48.49  2:58.13  3:51.85                                    
  3 Mann, Taylor               9 BLUE                      NT    3:53.09   16  
              1:55.26  3:04.46  3:53.09                                    
 
Event 89  Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla               10 PSC                  2:38.75    2:40.95   20  
       35.75  1:17.70  2:05.42  2:40.95                                    
  2 McGlynn, Shea             10 BLUE                 3:04.24    3:03.71   17  
       41.06  1:27.23  2:22.97  3:03.71                                    
  3 Coombe, Taylor            10 PSC                  3:04.90    3:04.92   16  
              1:31.24  2:24.75  3:04.92                                    
  4 Elston, Ayanna            10 BLUE                 3:27.58    3:17.48   15  
       44.74  1:34.31  2:34.65  3:17.48                                    
  5 Pappentick, Addison       10 EMAC                 3:13.96    3:17.68   14  
       49.56  1:38.12  2:35.24  3:17.68                                    
  6 Cross, Haylee             10 BDA                  3:25.41    3:20.12   13  
       42.85  1:33.31  2:35.34  3:20.12                                    
  7 Bozzi, Joanne             10 BLUE                 3:23.31    3:23.47   12  
       51.07  1:44.13  2:37.35  3:23.47                                    
  8 Galko, Sophia             10 BDA                  3:45.11    3:28.20   11  
       45.49  1:39.28  2:43.25  3:28.20                                    
  9 Kachala, Sienna           10 BLUE                 3:39.02    3:29.36    9  
       44.24  1:30.84  2:37.80  3:29.36                                    
 10 Mucha, Madelyn            10 BDA                  3:29.29    3:31.07    7  
       47.86  1:43.93  2:41.45  3:31.07                                    
 11 Skirlis, Samantha         10 BLUE                      NT    4:11.52    6  
       56.95  1:57.11  3:17.66  4:11.52                                    
 -- Molnar, Natalie           10 PAAC                 3:02.51         DQ  
       43.29  1:27.14  2:25.37       DQ                                    
 
Event 90  Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY              2:38.37    2:38.94   20  
       33.58  1:17.09  2:04.72  2:38.94                                    
  2 Herman, Roman             10 PAAC                 2:47.72    2:45.27   17  
       36.49  1:19.74  2:09.43  2:45.27                                    
  3 Aguero, Daniel            10 BLUE                 3:15.82    3:07.15   16  
       41.15  1:28.49  2:28.38  3:07.15                                    
  4 Chu, Jack                 10 UN-PSC               3:11.52    3:07.34   15  
       43.20  1:30.86  2:28.09  3:07.34                                    
  5 Iannone, Lukas            10 BDA                  3:12.34    3:07.42   14  
       41.08  1:28.94  2:25.03  3:07.42                                    
  6 Grab, Jacob               10 PSC                  3:08.93    3:10.64   13  
       43.93  1:29.22  2:31.36  3:10.64                                    
  7 Beaney, Matthew           10 BLUE                 3:20.74    3:14.81   12  
       47.64  1:34.13  2:29.43  3:14.81                                    
  8 Cornish, Douglas          10 EMAC                      NT    3:30.32   11  
       52.39  1:43.54  2:43.11  3:30.32                                    
  9 McHugh, Jackson           10 BDA                       NT    4:00.18    9  
       55.39  1:56.25  3:08.53  4:00.18                                    
 
Event 91  Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuo, Bonita               11 UN-BSC               2:33.82    2:36.23   20  
       32.14  1:09.93  2:00.74  2:36.23                                    
  2 Cerimele, Sophia          11 PAAC                 2:39.75    2:38.53   17  
       32.03  1:11.78  2:01.12  2:38.53                                    
  3 Gasgonia, Marina          11 PFY                  2:38.71    2:40.67   16  
       33.66  1:14.48  2:04.40  2:40.67                                    
  4 Sparaco, Isabella         11 EMAC                 2:43.19    2:43.70   15  
       36.96  1:19.65  2:06.99  2:43.70                                    
  5 Dahlgren, Brenna          11 KRO                  2:56.82    2:49.77   14  
       40.44  1:24.20  2:12.07  2:49.77                                    
  6 Fry, Genevieve            11 EMAC                 2:57.24    2:53.78   13  
       39.83  1:19.51  2:15.06  2:53.78                                    
  7 Hallam, Brielyn           11 BLUE                 2:59.39    2:55.82   12  
       38.66  1:19.13  2:15.02  2:55.82                                    
  8 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                  2:54.05    2:57.83   11  
       37.60  1:21.77  2:18.14  2:57.83                                    
  9 Robinson, Grace           11 EMAC                 3:02.83    2:59.88    9  
       36.75  1:23.98  2:20.46  2:59.88                                    
 10 Colarossi, Natalie        11 BDA                  3:08.23    3:00.58    7  
       38.54  1:24.46  2:24.20  3:00.58                                    
 11 Zaffiro, Julianne         11 PSC                  3:04.49    3:01.35    6  
       40.03  1:23.56  2:22.47  3:01.35                                    
 12 Daukshus, Claire          11 BLUE                 3:06.48    3:02.63    5  
       40.16  1:27.11  2:25.09  3:02.63                                    
 13 Brezinsky, Natalie        11 BLUE                 3:06.74    3:04.12    4  
       42.53  1:28.91  2:22.07  3:04.12                                    
 14 Dadio, Megan              11 BLUE                 3:07.40    3:06.14    3  
       41.34  1:29.05  2:22.74  3:06.14                                    
 15 Connell, Samantha         11 LVA                  3:20.24    3:14.91    2  
       46.85  1:35.30  2:31.61  3:14.91                                    
 16 Shutkufski, Madison       11 EMAC                 3:22.35    3:15.65    1  
       46.21  1:37.38  2:33.76  3:15.65                                    
 17 McCormick, Maeve          11 BLUE                 3:44.46    3:19.37  
       44.15  1:36.76  2:36.73  3:19.37                                    
 18 Baylor, Madison           11 BLUE                 3:30.14    3:19.47  
              1:37.49  2:35.70  3:19.47                                    
 19 Smith, Eve                11 EMAC                 3:24.73    3:26.25  
       48.55  1:37.42  2:42.44  3:26.25                                    
 20 Galko, Zoe                11 BDA                  3:33.64    3:31.38  
       48.04  1:38.38  2:42.08  3:31.38                                    
 21 Kwiecinski, Stella        11 BDA                  3:27.92    3:35.93  
       50.21  1:46.32  2:48.09  3:35.93                                    
 
Event 92  Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                 2:38.61    2:36.53   20  
       34.76  1:13.63  2:00.17  2:36.53                                    
  2 King, Brady               11 EMAC                 2:42.64    2:45.74   17  
       34.67  1:16.76  2:09.67  2:45.74                                    
  3 Willard, Ethan            11 PSC                  2:54.62    2:54.93   16  
       42.67  1:25.91  2:16.73  2:54.93                                    
  4 Murray, Lucas             11 BDA                  3:06.34    3:02.52   15  
       37.19  1:20.72  2:23.85  3:02.52                                    
  5 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                      NT    3:06.60   14  
       37.20  1:26.21  2:24.66  3:06.60                                    
  6 Lu, Jack                  11 BLUE                      NT    3:10.57   13  
       46.58  1:33.56  2:26.56  3:10.57                                    
  7 Khais, Danneel            11 PSC                  3:17.45    3:21.28   12  
       44.97  3:21.28                                                      
 -- Taylor, James             11 EMAC                      NT         DQ  
       38.04  1:23.10  2:18.57       DQ                                    
 -- Longbons, Garrett         11 EMAC                 3:29.22         DQ  
       50.98  1:39.02  2:41.96       DQ                                    
 
Event 93  Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McPeek, Kelsey             9 PSC                  1:22.76    1:25.20   20  
       41.53  1:25.20                                                      
  2 Laski, Emilia              9 EMAC                      NT    1:26.17   17  
       40.83  1:26.17                                                      
  3 Kehoe-Huck, Adelaide       9 PSC                  1:33.13    1:26.52   16  
       40.95  1:26.52                                                      
  4 Troxell, Lyla              9 BLUE                      NT    1:26.97   15  
       42.29  1:26.97                                                      
  5 Vezenov, Zoe               9 EMAC                 1:37.41    1:28.87   14  
       41.85  1:28.87                                                      
  6 Johnson, Cameron           9 EMAC                 1:34.57    1:30.65   13  
       44.48  1:30.65                                                      
  7 Murray, Lily               9 BDA                  1:33.36    1:31.49   12  
       42.54  1:31.49                                                      
  8 Newhard, Kate              9 EMAC                 1:31.02    1:32.37   11  
       41.96  1:32.37                                                      
  9 Valvano, Sydney            9 BLUE                      NT    1:34.50    9  
       41.06  1:34.50                                                      
 10 Geiger, Madison            9 UN-HAZY              1:38.51    1:36.48    7  
       44.57  1:36.48                                                      
 11 Sanders, Ariana            9 BLUE                 1:41.69    1:39.30    6  
 12 Evans, Tegan               9 PAAC                 1:42.37    1:39.92    5  
       45.90  1:39.92                                                      
 13 Major, Abigail             9 BLUE                 1:45.40    1:41.84    4  
       48.69  1:41.84                                                      
 
Event 94  Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver            9 PAAC                 1:14.50    1:08.29   20  
       32.89  1:08.29                                                      
  2 Faenza, Dominic            9 PSC                  1:12.83    1:14.25   17  
       33.90  1:14.25                                                      
  3 Harris, William            9 PAAC                 1:15.86    1:16.54   16  
       35.54  1:16.54                                                      
  4 King, Bryce                9 EMAC                 1:27.47    1:25.13   15  
       42.74  1:25.13                                                      
  5 Piccini, Jacob             9 PSC                  1:26.20    1:29.56   14  
       41.91  1:29.56                                                      
  6 Mosel, Carson              9 PSC                  1:27.18    1:30.41   13  
       43.03  1:30.41                                                      
  7 Machey, Cason              9 UN-HAZY              1:28.88    1:32.83   12  
  8 Mann, Taylor               9 BLUE                 1:31.11    1:38.23   11  
       49.43  1:38.23                                                      
  9 Smith, Brennan             9 EMAC                 1:37.25    1:39.00    9  
       49.77  1:39.00                                                      
 10 Rojas, Elijah              9 PAAC                      NT    1:39.20    7  
       45.24  1:39.20                                                      
 11 Villano, Bradley           9 PSC                       NT    1:50.61    6  
       51.43  1:50.61                                                      
 12 Tyson, Brandon             9 BLUE                 1:55.87    1:53.74    5  
       52.93  1:53.74                                                      
 
Event 95  Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheplick, Natalie         10 PAAC                 1:03.76    1:03.91   20  
       30.62  1:03.91                                                      
  2 Spencer, Kate             10 UN-OJR               1:12.43    1:09.66   17  
       33.27  1:09.66                                                      
  3 Nalli, Alexia             10 BLUE                 1:10.20    1:09.82   16  
       33.12  1:09.82                                                      
  4 Kushner, Emma             10 PSC                  1:11.00    1:10.35   15  
       33.90  1:10.35                                                      
  5 Ragab, Alexia             10 BLUE                 1:15.07    1:13.19   14  
       35.02  1:13.19                                                      
  6 Coombe, Taylor            10 PSC                  1:17.36    1:17.38   13  
       36.55  1:17.38                                                      
  7 Molnar, Maya              10 PAAC                 1:21.23    1:18.76   12  
       37.29  1:18.76                                                      
  8 McGlynn, Shea             10 BLUE                 1:18.10    1:19.43   11  
       37.84  1:19.43                                                      
  9 Pappentick, Addison       10 EMAC                 1:17.92    1:19.50    9  
       38.77  1:19.50                                                      
 10 Korman, Cecelia           10 UN-PSC               1:39.39    1:19.89    7  
       37.86  1:19.89                                                      
 11 Cross, Haylee             10 BDA                  1:17.48    1:21.25    6  
       35.72  1:21.25                                                      
 12 Elston, Ayanna            10 BLUE                 1:15.31    1:21.63    5  
       37.99  1:21.63                                                      
 13 Laslo, Molly              10 BLUE                 1:20.85    1:21.66    4  
       38.11  1:21.66                                                      
 14 Bozzi, Joanne             10 BLUE                 1:19.07    1:22.01    3  
       38.04  1:22.01                                                      
 15 Galko, Sophia             10 BDA                  1:23.55    1:25.03    2  
       40.19  1:25.03                                                      
 16 Ehasz, Brenna             10 BLUE                 1:19.30    1:26.32    1  
       39.42  1:26.32                                                      
 17 Platt, Mackenzie          10 PSC                  1:30.25    1:26.42  
       41.20  1:26.42                                                      
 18 Lamm, Ava                 10 EMAC                 1:31.41    1:28.87  
       41.21  1:28.87                                                      
 19 Burke, Ella               10 BLUE                 1:41.08    1:32.69  
       45.71  1:32.69                                                      
 20 Kachala, Sienna           10 BLUE                 1:33.66    1:33.37  
       43.61  1:33.37                                                      
 21 Mucha, Madelyn            10 BDA                  1:30.43    1:33.95  
       43.30  1:33.95                                                      
 22 Reck, Gianna              10 PSC                  1:40.07    1:37.38  
       47.60  1:37.38                                                      
 23 Skirlis, Samantha         10 BLUE                 1:34.50    1:37.41  
       48.14  1:37.41                                                      
 24 Kern, Hannah              10 EMAC                      NT    1:38.24  
       44.72  1:38.24                                                      
 25 Park, Seoryung            10 EMAC                      NT    2:00.23  
       58.14  2:00.23                                                      
 
Event 96  Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY              1:05.05    1:06.07   20  
       31.88  1:06.07                                                      
  2 Aguero, Daniel            10 BLUE                 1:13.37    1:14.55   17  
       35.37  1:14.55                                                      
  3 Grab, Jacob               10 PSC                  1:17.16    1:16.68   16  
       37.12  1:16.68                                                      
  4 Iannone, Lukas            10 BDA                  1:14.98    1:17.14   15  
       36.41  1:17.14                                                      
  5 Kearney, Ryan             10 PSC                  1:24.21    1:27.13   14  
       38.50  1:27.13                                                      
  6 Lyons, Joseph             10 EMAC                 1:40.02    1:33.09   13  
       45.54  1:33.09                                                      
  7 McHugh, Jackson           10 BDA                  1:37.16    1:36.82   12  
       44.81  1:36.82                                                      
  8 Powell, Brandon           10 EMAC                 1:49.55    1:51.09   11  
       49.82  1:51.09                                                      
  9 Palumbo, Samuel           10 PSC                  2:03.34    1:52.35    9  
       52.25  1:52.35                                                      
 10 Carter, Michael           10 EMAC                      NT    1:54.21    7  
       51.82  1:54.21                                                      
 11 Renion, Jaicob            10 PSC                  1:58.68    2:02.43    6  
 -- Tipton, Luke              10 BLUE                 1:13.16         DQ  
       34.54       DQ                                                      
 
Event 97  Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa             11 KRO                  1:03.00    1:00.99   20  
       29.58  1:00.99                                                      
  2 Zuo, Bonita               11 UN-BSC               1:03.78    1:02.31   17  
       30.07  1:02.31                                                      
  3 Traub, Celia              11 PAAC                 1:05.59    1:03.29   16  
       31.42  1:03.29                                                      
  4 Gasgonia, Marina          11 PFY                  1:03.44    1:04.65   15  
       31.45  1:04.65                                                      
  5 Sandt, Meghan             11 BLUE                 1:07.82    1:06.67   14  
       32.32  1:06.67                                                      
  6 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                  1:08.22    1:09.42   13  
       32.94  1:09.42                                                      
  7 Roseman, Madison          11 PSC                  1:09.96    1:10.14   12  
       32.74  1:10.14                                                      
  8 Dahlgren, Brenna          11 KRO                  1:10.60    1:10.89   11  
  9 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                 1:13.56    1:11.75    9  
       33.35  1:11.75                                                      
 10 Gardner, Kara             11 EMAC                 1:15.96    1:12.18    6.5
       35.00  1:12.18                                                      
 10 Fry, Genevieve            11 EMAC                 1:10.91    1:12.18    6.5
       34.83  1:12.18                                                      
 12 Hoyer, Alexis             11 UN-1H                1:10.87    1:12.33    5  
       33.15  1:12.33                                                      
 13 Zaffiro, Julianne         11 PSC                  1:13.22    1:12.52    4  
       34.94  1:12.52                                                      
 14 Magditch, Georgia         11 PAAC                 1:11.20    1:12.54    3  
       33.94  1:12.54                                                      
 15 Daukshus, Claire          11 BLUE                 1:13.32    1:12.64    2  
       36.66  1:12.64                                                      
 16 Camden, Madison           11 PAAC                 1:11.62    1:12.90    1  
       35.29  1:12.90                                                      
 17 Dadio, Megan              11 BLUE                 1:13.76    1:13.05  
       34.86  1:13.05                                                      
 18 Hallam, Brielyn           11 BLUE                 1:12.36    1:13.71  
       34.59  1:13.71                                                      
 19 Colarossi, Natalie        11 BDA                  1:16.10    1:14.32  
       35.50  1:14.32                                                      
 20 Leuthe, Ava               11 PSC                  1:12.73    1:16.06  
       36.37  1:16.06                                                      
 21 Brezinsky, Natalie        11 BLUE                 1:21.19    1:17.67  
       36.72  1:17.67                                                      
 22 Connell, Samantha         11 LVA                  1:19.97    1:19.37  
       38.89  1:19.37                                                      
 23 Price, Katryna            11 EMAC                 1:19.58    1:20.47  
       38.96  1:20.47                                                      
 24 Baylor, Madison           11 BLUE                 1:20.57    1:21.19  
       39.48  1:21.19                                                      
 25 Fleischaker, Sada         11 PAAC                 1:19.76    1:21.91  
       38.76  1:21.91                                                      
 26 McCormick, Maeve          11 BLUE                 1:22.02    1:22.72  
       39.61  1:22.72                                                      
 27 Galko, Zoe                11 BDA                  1:24.85    1:23.96  
       39.87  1:23.96                                                      
 28 Olsen, Emily              11 BLUE                 1:32.19    1:26.97  
 29 Kwiecinski, Stella        11 BDA                  1:26.85    1:29.71  
       41.57  1:29.71                                                      
 30 Cawley, Maeve             11 BDA                  1:31.64    1:34.10  
       45.24  1:34.10                                                      
 
Event 98  Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                 1:14.36    1:04.26   20  
       31.05  1:04.26                                                      
  2 King, Brady               11 EMAC                 1:04.64    1:05.05   17  
  3 Pletz, Andrew             11 PAAC                 1:08.33    1:08.78   16  
       32.73  1:08.78                                                      
  4 Taylor, James             11 EMAC                 1:10.99    1:09.39   15  
       32.72  1:09.39                                                      
  5 Willard, Ethan            11 PSC                  1:09.76    1:10.60   14  
       33.04  1:10.60                                                      
  6 Murray, Lucas             11 BDA                  1:10.80    1:11.69   13  
       33.51  1:11.69                                                      
  7 Lu, Jack                  11 BLUE                 1:23.86    1:14.65   12  
       35.07  1:14.65                                                      
  8 Khais, Danneel            11 PSC                  1:20.83    1:23.34   11  
       38.87  1:23.34                                                      
  9 Wasilow, Jack             11 EMAC                 1:27.37    1:25.80    9  
       41.05  1:25.80                                                      
 10 Villano, Nicholas         11 PSC                       NT    1:35.50    7  
       45.14  1:35.50                                                      
 11 Wastler, Cooper           11 PSC                  1:38.43    1:36.11    6  
       45.66  1:36.11                                                      
 12 Sheka, Veeren             11 BLUE                 1:50.20    1:43.59    5  
 13 Wunderler, Reese          11 EMAC                 1:44.94    1:46.98    4  
       49.96  1:46.98                                                      
 
Event 99  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laski, Emilia              9 EMAC                      NT      44.01   20  
  2 Geiger, Alexandra          9 UN-HAZY                43.93      45.77   17  
  3 Kehoe-Huck, Adelaide       9 PSC                    45.92      45.83   16  
  4 Newhard, Kate              9 EMAC                   45.83      46.60   15  
  5 Johnson, Cameron           9 EMAC                   46.22      49.89   14  
  6 Troxell, Lyla              9 BLUE                      NT      53.10   13  
  7 Murray, Lily               9 BDA                    52.53      53.44   12  
  8 Major, Abigail             9 BLUE                   59.03      55.25   11  
  9 Evans, Tegan               9 PAAC                   55.86      57.22    9  
 10 Geiger, Madison            9 UN-HAZY                   NT    1:00.13    7  
 11 Vezenov, Zoe               9 EMAC                 1:00.01    1:01.92    6  
 -- Valvano, Sydney            9 BLUE                      NT         DQ  
 -- Shannon, Lia               9 BLUE                      NT         DQ  
 
Event 100  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritchey, Oliver            9 PAAC                   37.36      36.41   20  
  2 Faenza, Dominic            9 PSC                    39.73      40.40   17  
  3 Machey, Cason              9 UN-HAZY                45.18      48.00   16  
  4 Piccini, Jacob             9 PSC                    55.70      50.02   15  
  5 King, Bryce                9 EMAC                   51.42      50.38   14  
  6 Smith, Carter              9 EMAC                   50.72      55.37   13  
  8 Hazlett, Brady             9 EMAC                   53.79    1:07.70   11  
  9 Mason, Benton              9 BLUE                      NT    1:08.92    9  
 10 Smith, Brennan             9 EMAC                      NT    1:10.14    7  
 11 Rojas, Elijah              9 PAAC                      NT    1:14.63    6  
 12 Benfield, Jace             9 PSC                       NT         DQ    5  
 -- Otten, Mark                9 BLUE                      NT         DQ  
  7 Tyson, Brandon             9 BLUE                 1:06.19         DQ   12  
 
Event 101  Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Milla               10 PSC                    31.93      33.47   20  
  2 Cheplick, Natalie         10 PAAC                   34.71      34.24   17  
  3 Spencer, Kate             10 UN-OJR                 36.12      34.81   16  
  4 Kushner, Emma             10 PSC                    36.69      37.10   15  
  5 Ragab, Alexia             10 BLUE                   40.26      39.07   14  
  6 Molnar, Natalie           10 PAAC                   38.55      39.57   13  
  7 Cross, Haylee             10 BDA                    40.86      41.69   12  
  8 Kachala, Sienna           10 BLUE                   41.50      42.26   11  
  9 Korman, Cecelia           10 UN-PSC                 52.38      43.48    9  
 10 Pappentick, Addison       10 EMAC                   43.62      45.69    7  
 11 Platt, Mackenzie          10 PSC                    44.88      47.35    6  
 12 Mucha, Madelyn            10 BDA                    48.37      49.46    5  
 13 Lamm, Ava                 10 EMAC                   54.74      53.73    4  
 14 Park, Seoryung            10 EMAC                      NT    1:04.47    3  
 
Event 102  Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadowski, Blaise          10 UN-HAZY                32.08      32.00   20  
  2 Herman, Roman             10 PAAC                   34.54      33.22   17  
  3 Iannone, Lukas            10 BDA                    35.60      35.96   16  
  4 Tipton, Luke              10 BLUE                   38.65      37.49   15  
  5 Chu, Jack                 10 UN-PSC                 41.31      42.53   14  
  6 Grab, Jacob               10 PSC                    42.77      42.97   13  
  7 Kearney, Ryan             10 PSC                    57.28      44.67   12  
  8 Lyons, Joseph             10 EMAC                   54.32      53.92   11  
  9 McHugh, Jackson           10 BDA                    55.80      54.63    9  
 10 Laclair, Gabriel          10 BLUE                      NT    1:03.50    7  
 11 Palumbo, Samuel           10 PSC                  1:26.06    1:10.29    6  
 -- Carter, Michael           10 EMAC                      NT         DQ  
 
Event 103  Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerimele, Sophia          11 PAAC                   30.76      30.45   20  
  2 Gasgonia, Marina          11 PFY                    31.82      32.42   17  
  3 Traub, Celia              11 PAAC                   32.54      33.62   16  
  4 Sparaco, Isabella         11 EMAC                   34.09      34.21   15  
  5 Colarossi, Natalie        11 BDA                    35.20      34.97   14  
  6 Hoyer, Alexis             11 UN-1H                  35.76      35.83   13  
  7 Kehoe-Huck, Isabel        11 PSC                    35.98      36.26   12  
  8 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                   36.13      36.57   11  
  9 Roseman, Madison          11 PSC                    37.05      36.67    9  
 10 Zaffiro, Julianne         11 PSC                    39.51      38.12    7  
 11 Messenlehner, Cassidy     11 EMAC                   39.46      38.96    6  
 12 Dahlgren, Brenna          11 KRO                    37.80      40.20    5  
 13 Price, Katryna            11 EMAC                   40.85      41.26    4  
 14 Leuthe, Ava               11 PSC                    40.82      41.51    3  
 15 Shutkufski, Madison       11 EMAC                   42.59      44.38    2  
 16 Fleischaker, Sada         11 PAAC                   43.05      46.69    1  
 17 Smith, Eve                11 EMAC                   58.23      46.97  
 18 Olsen, Emily              11 BLUE                      NT      49.26  
 19 Cawley, Maeve             11 BDA                       NT      50.74  
 -- Kwiecinski, Stella        11 BDA                    46.34         DQ  
 
Event 104  Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletz, Andrew             11 PAAC                   33.81      34.46   20  
  2 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                   34.93      35.04   17  
  3 Murray, Lucas             11 BDA                    33.92      35.56   16  
  4 Suessmuth, Ethan          11 UN-OJR                 34.91      36.29   15  
  5 Taylor, James             11 EMAC                   38.25      38.07   14  
  6 Willard, Ethan            11 PSC                    39.90      40.86   13  
  7 Longbons, Garrett         11 EMAC                   45.60      48.14   12  
  8 Wasilow, Jack             11 EMAC                      NT      53.16   11  
 
Event 105  Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuo, Bonita               11 UN-BSC               2:25.30    2:24.75   20  
       33.30  1:09.30  1:47.25  2:24.75                                    
  2 Kelly, Alyssa             11 KRO                       NT    2:27.12   17  
       34.59  1:11.14  1:49.83  2:27.12                                    
  3 Cerimele, Sophia          11 PAAC                 2:42.30    2:43.06   16  
              1:21.09  2:03.16  2:43.06                                    
  4 Fry, Genevieve            11 EMAC                 2:43.52    2:44.14   15  
       39.03  1:21.29  2:04.21  2:44.14                                    
  5 Sandt, Meghan             11 BLUE                 2:46.94    2:46.36   14  
       39.80  1:21.99  2:05.31  2:46.36                                    
  6 Gasgonia, Marina          11 PFY                       NT    2:46.66   13  
       39.75  1:22.04  2:05.98  2:46.66                                    
  7 Sparaco, Isabella         11 EMAC                 2:49.80    2:47.29   12  
       39.56  1:21.99  2:05.96  2:47.29                                    
  8 Camden, Madison           11 PAAC                 2:57.38    2:49.68   11  
       41.38  1:25.41  2:08.72  2:49.68                                    
  9 Colarossi, Natalie        11 BDA                  3:00.17    2:55.40    9  
       40.92  1:27.19  2:11.79  2:55.40                                    
 10 Magditch, Georgia         11 PAAC                 2:56.29    2:55.82    7  
                       2:09.80  2:55.82                                    
 11 Robinson, Grace           11 EMAC                 3:05.31    3:01.22    6  
       41.06  1:27.76  3:01.22                                             
 12 Gardner, Kara             11 EMAC                      NT    3:03.22    5  
       45.79  1:33.82  2:18.63  3:03.22                                    
 13 Vezenov, Elizabeth        11 EMAC                      NT    3:03.31    4  
       40.89  1:27.82  2:17.12  3:03.31                                    
 14 Daukshus, Claire          11 BLUE                 3:05.51    3:05.07    3  
       42.13  1:30.32  2:19.68  3:05.07                                    
 15 Galko, Zoe                11 BDA                  3:31.17    3:15.40    2  
       45.36  1:33.55  3:15.40                                             
 16 Smith, Eve                11 EMAC                 3:20.61    3:19.07    1  
       45.17  1:36.07  2:29.11  3:19.07                                    
 
Event 106  Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coffman, Cole             11 BLUE                 2:37.79    2:32.68   20  
       36.12  1:14.64  1:54.63  2:32.68                                    
  2 King, Brady               11 EMAC                 2:36.59    2:34.72   17  
       37.57  1:17.83  1:58.34  2:34.72                                    
  3 Messenlehner, Griffin     11 EMAC                      NT    3:18.67   16  
       45.08  1:36.92  2:29.88  3:18.67