Licensed to The Episcopal Academy  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/14/2018 04:41 PM
             EAAC January JamA-BB-C Meet - 1/13/2018 to 1/14/2018              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L    16 PCAC-MA              1:57.08    1:57.98        
                  27.39       57.34 (29.95)     1:27.77 (30.43)     1:57.98 (30.21)
  2 Towers, Alex        15 PCAC-MA              2:01.03    2:01.44        
                  28.67       59.19 (30.52)     1:30.65 (31.46)     2:01.44 (30.79)
  3 Mcallister, Maia R  15 PCAC-MA              1:58.66    2:03.51        
                  28.44       59.36 (30.92)     1:31.25 (31.89)     2:03.51 (32.26)
  4 Hazell, Elsley A    16 BSC-MA               2:06.54    2:06.69        
                  28.58     1:00.92 (32.34)     1:34.39 (33.47)     2:06.69 (32.30)
  5 Meiler, Tori G      15 BSC-MA               2:06.93    2:10.24        
                  30.39     1:03.27 (32.88)     1:36.56 (33.29)     2:10.24 (33.68)
  6 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              2:19.23    2:20.97        
                  31.90     1:07.83 (35.93)     1:45.14 (37.31)     2:20.97 (35.83)
  7 Check, Lauren E     15 Northeast Swimmi-MA  2:47.11    2:21.90        
                  32.48     1:07.49 (35.01)     1:44.45 (36.96)     2:21.90 (37.45)
  8 Miller, Lauren M    15 WA-MA                2:19.33    2:25.41        
                  33.95     1:11.09 (37.14)     1:49.00 (37.91)     2:25.41 (36.41)
  9 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                2:21.83    2:27.26        
                  35.07     1:12.43 (37.36)     1:50.28 (37.85)     2:27.26 (36.98)
 10 Gale, Morgan A      15 BSC-MA               2:24.38    2:30.71        
                  33.41     1:11.61 (38.20)     1:50.96 (39.35)     2:30.71 (39.75)
 11 LaBree, Hunter      15 Northeast Swimmi-MA       NT    2:39.90        
                  34.76     1:15.06 (40.30)     1:58.47 (43.41)     2:39.90 (41.43)
 -- Haupt, Lily K       15 EAAC-MA              2:01.60         NS        
 -- Murray, Annika L    16 PCAC-MA              2:07.68         NS        
 -- Ricci, Alaina S     17 WA-MA                2:01.59         NS        
 -- Callahan, Chloe K   15 WA-MA                2:04.97         NS        
 -- Minasyan, Anya      18 PCAC-MA              2:15.94         NS        
 -- Miller, Amanda R    15 WA-MA                     NT         NS        
 -- Ransom, Celea M     15 Unattached-MA        2:32.82         NS        
 
Event 2  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maziarz, Dylan      16 PCAC-MA              1:50.01    1:53.84        
                  26.09       55.69 (29.60)     1:24.63 (28.94)     1:53.84 (29.21)
  2 Hughes, James A     16 SSC-MA               1:57.68    1:56.33        
                  24.68       53.78 (29.10)     1:25.63 (31.85)     1:56.33 (30.70)
  3 Thomas, Jack F      18 BSC-MA               2:04.07    1:59.24        
                  27.02       56.79 (29.77)     1:27.73 (30.94)     1:59.24 (31.51)
  4 Baldino, TJ J       15 SSC-MA               2:01.37    2:02.57        
                  27.12       58.10 (30.98)     1:30.85 (32.75)     2:02.57 (31.72)
  5 Belkadi, Ameen H    16 WA-MA                1:59.99    2:04.34        
                  28.30     1:00.00 (31.70)     1:32.43 (32.43)     2:04.34 (31.91)
  6 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA    2:05.39    2:13.35        
                  29.33     1:02.50 (33.17)     1:38.73 (36.23)     2:13.35 (34.62)
  7 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA                   NT    2:19.00        
                  32.18     1:07.76 (35.58)     1:43.93 (36.17)     2:19.00 (35.07)
 -- Dencker, Jean-Paul  17 PCAC-MA                   NT   X1:55.84        
                  26.23       55.41 (29.18)     1:26.24 (30.83)     1:55.84 (29.60)
 -- Shack, Caleb A      17 PCAC-MA              2:00.17         NS        
 -- Williams, Erik D    16 PCAC-MA              1:50.89         NS        
 -- Francis, Samuel L   16 Wildwood Crest-MA    2:08.57         NS        
 -- Luckangelo, Jake O  17 Unattached-MA        2:53.74         NS        
 -- Gallagher, Billy A  18 PCAC-MA              1:57.05         NS        
 
Event 3  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  MAJO Junior Olympics
              1:10.49  A
              1:19.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              1:04.27         NS        
BB - Division  
  1 Coombs, Ava         10 PWAC-MA              1:11.00    1:10.50 BB     
                  33.21     1:10.50 (37.29)                                        
  2 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                1:14.14    1:10.88 BB     
                  33.19     1:10.88 (37.69)                                        
  3 Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA              1:14.89    1:11.42 BB     
                  33.71     1:11.42 (37.71)                                        
  4 Foppa, Ashley       10 SSC-MA               1:13.40    1:11.45 BB     
                  33.96     1:11.45 (37.49)                                        
  5 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                1:16.74    1:15.35 BB     
                  36.15     1:15.35 (39.20)                                        
  6 Wareikis, Ibby S    10 BSC-MA               1:17.76    1:16.37 BB     
                  35.77     1:16.37 (40.60)                                        
C - Division  
  1 Hanna, Kendall      10 Unattached-MA        1:20.48    1:14.02 BB     
                  36.25     1:14.02 (37.77)                                        
  2 Johnson, Kelly      10 EAAC-MA              1:26.10    1:18.28 BB     
                  37.07     1:18.28 (41.21)                                        
  3 Baykara, Kayla      10 EAAC-MA              1:20.19    1:19.46 BB     
                  36.56     1:19.46 (42.90)                                        
  4 Clancy, Paige S      9 WA-MA                1:23.76    1:20.95        
                  37.79     1:20.95 (43.16)                                        
  5 Sweeney, Ali V      10 PCAC-MA              1:22.65    1:21.27        
                  37.54     1:21.27 (43.73)                                        
  6 Flicker, Maya R     10 Unattached-MA             NT    1:21.34        
                  38.52     1:21.34 (42.82)                                        
  6 Smith, Sasha M      10 EAAC-MA              1:20.68    1:21.34        
                  38.06     1:21.34 (43.28)                                        
  8 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA              1:24.55    1:21.38        
                  37.72     1:21.38 (43.66)                                        
  9 Masucci, Olivia K    9 VINY-MA                   NT    1:21.95        
                  38.27     1:21.95 (43.68)                                        
 10 Enos, Kailani W      9 Unattached-MA        1:26.89    1:22.02        
                  38.98     1:22.02 (43.04)                                        
 11 Keitel, Arden S      9 PCAC-MA                   NT    1:23.48        
                  39.58     1:23.48 (43.90)                                        
 12 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA              1:23.81    1:23.79        
                  40.00     1:23.79 (43.79)                                        
 13 Soroush, Ava        10 EAAC-MA                   NT    1:25.24        
                  39.04     1:25.24 (46.20)                                        
 14 Paczewski, Gina      9 Northeast Swimmi-MA  1:37.02    1:26.70        
                  40.96     1:26.70 (45.74)                                        
 14 Hung, Danica Haile  10 ACAC-MA              1:29.27    1:26.70        
                  40.13     1:26.70 (46.57)                                        
 16 Jaskiewicz, Kaitly   9 Northeast Swimmi-MA  1:25.86    1:27.02        
                  39.18     1:27.02 (47.84)                                        
 17 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA              1:29.95    1:27.97        
                  41.13     1:27.97 (46.84)                                        
 18 Spears, Lily m      10 ACAC-MA                   NT    1:28.24        
                  42.07     1:28.24 (46.17)                                        
 19 Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                   NT    1:29.63        
                  41.86     1:29.63 (47.77)                                        
 20 An, Haley S          9 WA-MA                     NT    1:29.75        
                  42.24     1:29.75 (47.51)                                        
 21 Fleming, Reese J    10 WA-MA                1:32.79    1:29.94        
                  41.49     1:29.94 (48.45)                                        
 22 Murphy, Molly Z      9 BSC-MA                    NT    1:30.07        
                  40.91     1:30.07 (49.16)                                        
 23 Manion, Audrey K     9 EAAC-MA                   NT    1:31.93        
                  41.81     1:31.93 (50.12)                                        
 24 Meyers, Rocky M     10 Northeast Swimmi-MA  1:33.53    1:33.76        
                  43.39     1:33.76 (50.37)                                        
 25 Keitel, Nieve S      9 PCAC-MA                   NT    1:34.38        
                  41.86     1:34.38 (52.52)                                        
 26 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA              1:37.02    1:34.84        
                  43.61     1:34.84 (51.23)                                        
 27 Ranieri, Emily M    10 WA-MA                     NT    1:35.07        
                  42.05     1:35.07 (53.02)                                        
 28 Stallings, Alexa D   9 WA-MA                1:34.35    1:38.54        
                  45.82     1:38.54 (52.72)                                        
 29 Bailey, Micaela M    9 PCAC-MA                   NT    1:40.63        
                  47.79     1:40.63 (52.84)                                        
 30 Logan, Grace A       9 EAAC-MA                   NT    2:12.73        
                1:01.00   2:12.73 (1:11.73)                                        
 -- Preate, Ava G        9 EAAC-MA                   NT   X1:27.71        
                  41.96     1:27.71 (45.75)                                        
 -- Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                   NT   X1:33.96        
                  43.03     1:33.96 (50.93)                                        
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:06.69  A
              1:08.39  MAJO Junior Olympics
              1:18.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Liebsch, Michael M  10 ACAC-MA              1:10.51    1:09.84 BB     
                  33.34     1:09.84 (36.50)                                        
  2 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA        1:12.44    1:12.01 BB     
                  33.11     1:12.01 (38.90)                                        
  3 Innis, Tanner C     10 VINY-MA              1:15.64    1:14.82 BB     
                  34.53     1:14.82 (40.29)                                        
  4 Small, Sebastian E  10 PCAC-MA              1:16.22    1:18.19 BB     
                  36.26     1:18.19 (41.93)                                        
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA  1:07.68         NS        
 -- Francis, Luke B     10 Wildwood Crest-MA    1:08.32         NS        
C - Division  
  1 Nayak, Aru          10 EAAC-MA              1:22.62    1:16.32 BB     
                  35.93     1:16.32 (40.39)                                        
  2 Lee, Avery P        10 Unattached-MA        1:19.04    1:19.10        
                  36.31     1:19.10 (42.79)                                        
  3 Citara, Chase J     10 ACAC-MA              1:28.33    1:21.49        
                  36.17     1:21.49 (45.32)                                        
  4 Kohles, Taggart J   10 Unattached-MA        1:28.45    1:21.59        
                  37.73     1:21.59 (43.86)                                        
  5 Davey, Jack W       10 EAAC-MA                   NT    1:22.79        
                  38.28     1:22.79 (44.51)                                        
  6 Kawaguchi, Lucus     9 Northeast Swimmi-MA  1:30.79    1:27.81        
  7 Mondgock, Avi M     10 PCAC-MA              1:32.63    1:28.14        
                  41.01     1:28.14 (47.13)                                        
  8 Smith, Charlie J     9 EAAC-MA              1:32.06    1:28.72        
                  40.86     1:28.72 (47.86)                                        
  9 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA              1:28.34    1:30.44        
                  40.24     1:30.44 (50.20)                                        
 10 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA              1:37.97    1:34.06        
                  43.39     1:34.06 (50.67)                                        
 11 Schmale, Tyler G    10 WA-MA                1:40.69    1:35.97        
                  43.84     1:35.97 (52.13)                                        
 12 Jin, Max             9 Northeast Swimmi-MA  1:41.61    1:36.72        
                  46.11     1:36.72 (50.61)                                        
 13 Brown, Owen M        9 Unattached-MA             NT    1:39.70        
 14 Reisman, Seth H     10 Unattached-MA             NT    1:41.03        
                  45.82     1:41.03 (55.21)                                        
 15 Zhang, Ethan Y      10 EAAC-MA              1:44.47    1:44.70        
                  48.56     1:44.70 (56.14)                                        
 -- Kennedy, Dane R      9 Wildwood Crest-MA    1:33.39         NS        
 -- Bowen, Xander S      9 PCAC-MA              1:28.31         NS        
 
Event 5  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Towers, Alex        15 PCAC-MA              2:16.90    2:18.18        
                  32.48     1:07.21 (34.73)     1:43.13 (35.92)     2:18.18 (35.05)
  2 Meiler, Tori G      15 BSC-MA               2:20.87    2:27.21        
                  34.95     1:12.31 (37.36)     1:49.77 (37.46)     2:27.21 (37.44)
  3 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              2:36.07    2:31.34        
                  36.70     1:15.52 (38.82)     1:54.18 (38.66)     2:31.34 (37.16)
  4 Gale, Morgan A      15 BSC-MA               2:27.80    2:38.69        
                  36.41     1:16.69 (40.28)     1:57.78 (41.09)     2:38.69 (40.91)
  5 Lieu, Isa S         11 PWAC-MA              2:41.93    2:40.97        
                  38.03     1:19.35 (41.32)     2:00.86 (41.51)     2:40.97 (40.11)
  6 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    2:39.97    2:43.58        
                  38.52     1:19.74 (41.22)     2:01.95 (42.21)     2:43.58 (41.63)
  7 Sheppard, Reese M   13 VINY-MA              2:50.01    2:48.42        
                  38.26     1:19.96 (41.70)     2:04.99 (45.03)     2:48.42 (43.43)
  8 LaBree, Hunter      15 Northeast Swimmi-MA       NT    2:55.18        
                  38.55   2:55.18 (2:16.63)                                        
 -- Lehman, Maria F     15 PAY-MA                    NT   X2:39.21        
                  36.05     1:15.58 (39.53)     1:57.54 (41.96)     2:39.21 (41.67)
 -- Pejcic, Sofia       15 PCAC-MA              2:10.71         NS        
 -- Murray, Annika L    16 PCAC-MA                   NT         NS        
 -- Murray, Lane A      14 PCAC-MA              2:12.19         NS        
 -- Boyes, Sam R        16 PCAC-MA              2:17.93         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA              2:19.36         NS        
 -- Shaffer, Sabrina A  16 PCAC-MA              2:12.54         NS        
 -- Minasyan, Anya      18 PCAC-MA              2:36.52         NS        
 -- Maki, Caroline K    16 WA-MA                2:30.69         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              2:46.99         NS        
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              2:38.15         NS        
 
Event 6  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baldino, TJ J       15 SSC-MA               2:20.23    2:19.65        
                  33.74     1:08.98 (35.24)     1:44.14 (35.16)     2:19.65 (35.51)
  2 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA    2:34.67    2:35.96        
                  35.19     1:15.09 (39.90)     1:56.33 (41.24)     2:35.96 (39.63)
 -- Dencker, Jean-Paul  17 PCAC-MA                   NT   X2:16.43        
                  32.23     1:06.69 (34.46)     1:42.30 (35.61)     2:16.43 (34.13)
 -- Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Williams, Erik D    16 PCAC-MA              2:00.07         NS        
 
Event 7  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.29  MAJO Junior Olympics
                36.69  A
                41.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Hanna, Kendall      10 Unattached-MA          41.36      35.73 MAJO   
  2 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                  38.48      37.02 BB     
  3 Johnson, Kelly      10 EAAC-MA                40.56      38.30 BB     
  4 Baykara, Kayla      10 EAAC-MA                38.82      39.47 BB     
  5 Short, Sophia N     10 Northeast Swimmi-MA    38.90      40.03 BB     
  6 Smith, Sasha M      10 EAAC-MA                40.02      40.31 BB     
C - Division  
  1 Flicker, Maya R     10 Unattached-MA             NT      40.11 BB     
  2 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                  46.21      41.80 BB     
  3 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                42.37      42.00        
  4 Clancy, Paige S      9 WA-MA                  43.36      42.58        
  5 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                 43.98      42.75        
  6 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA                43.05      43.25        
  7 Burckhardt, Kalyn    9 Northeast Swimmi-MA    46.06      43.72        
  8 Jaskiewicz, Kaitly   9 Northeast Swimmi-MA    45.48      44.13        
  9 Masucci, Olivia K    9 VINY-MA                47.44      44.28        
 10 Zack, Rachel        10 BSC-MA                    NT      46.06        
 11 Keitel, Nieve S      9 PCAC-MA                   NT      46.31        
 12 Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                52.67      46.77        
 13 An, Haley S          9 WA-MA                     NT      47.11        
 14 Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                44.18      47.45        
 15 Hung, Danica Haile  10 ACAC-MA                46.28      47.54        
 16 Keitel, Arden S      9 PCAC-MA                   NT      47.88        
 16 Fleming, Reese J    10 WA-MA                     NT      47.88        
 18 Ranieri, Emily M    10 WA-MA                  49.94      48.06        
 19 Conti, Mia          10 Northeast Swimmi-MA       NT      48.10        
 20 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                49.55      48.19        
 21 Spears, Lily m      10 ACAC-MA                45.67      48.59        
 22 Stallings, Alexa D   9 WA-MA                     NT      50.33        
 23 Meyers, Rocky M     10 Northeast Swimmi-MA    47.78      50.57        
 24 Bailey, Micaela M    9 PCAC-MA                51.96      51.27        
 25 Paczewski, Gina      9 Northeast Swimmi-MA    50.10      51.49        
 26 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                52.00      52.61        
 -- Preate, Ava G        9 EAAC-MA                   NT     X46.40        
 -- Soroush, Ava        10 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  MAJO Junior Olympics
                37.09  A
                42.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Hess, Sebastian B   10 ACAC-MA                37.26      36.40 A      
  2 Innis, Tanner C     10 VINY-MA                40.20      39.51 BB     
  3 Liebsch, Michael M  10 ACAC-MA                38.24      39.66 BB     
  4 Hess, Emery S        9 ACAC-MA                42.36      40.24 BB     
  5 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                40.92      41.98 BB     
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA    38.12         NS        
C - Division  
  1 Lee, Avery P        10 Unattached-MA          44.75      40.37 BB     
  2 Nayak, Aru          10 EAAC-MA                42.66      40.90 BB     
  3 Hayne, Ryan A       10 EAAC-MA                46.86      41.76 BB     
  4 Citara, Chase J     10 ACAC-MA                44.44      41.86 BB     
  5 Kohles, Taggart J   10 Unattached-MA          42.93      43.24        
  6 Mondgock, Avi M     10 PCAC-MA                   NT      46.13        
  7 DiAngelo, Grayson    9 Unattached-MA          48.19      47.77        
  8 Davey, Jack W       10 EAAC-MA                   NT      48.60        
  9 Angelov, Alex V     10 WA-MA                  56.45      49.31        
 10 Schmale, Tyler G    10 WA-MA                  50.16      49.78        
 11 Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                47.60      50.23        
 12 Jin, Max             9 Northeast Swimmi-MA    48.94      50.28        
 13 Zhang, Ethan Y      10 EAAC-MA                48.45      51.71        
 14 Brown, Owen M        9 Unattached-MA             NT      51.83        
 15 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA                48.57      52.82        
 16 Kawaguchi, Lucus     9 Northeast Swimmi-MA       NT      53.99        
 -- Kennedy, Dane R      9 Wildwood Crest-MA      53.28         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 9  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L    16 PCAC-MA              1:09.17    1:09.45        
                  33.01     1:09.45 (36.44)                                        
  2 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                1:23.07    1:22.65        
                  39.32     1:22.65 (43.33)                                        
  3 Check, Lauren E     15 Northeast Swimmi-MA  1:26.73    1:24.46        
                  38.26     1:24.46 (46.20)                                        
  4 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              1:26.87    1:26.67        
                  40.99     1:26.67 (45.68)                                        
  5 Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                1:27.35    1:27.31        
                  41.23     1:27.31 (46.08)                                        
 -- Ratigan, Campbell   18 Unattached-MA             NT   X1:13.15        
                  34.14     1:13.15 (39.01)                                        
 -- Lehman, Maria F     15 PAY-MA                    NT   X1:33.68        
                  44.05     1:33.68 (49.63)                                        
 -- Haupt, Lily K       15 EAAC-MA              1:14.71         NS        
 -- Callahan, Chloe K   15 WA-MA                1:12.64         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                1:21.10         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA              1:10.45         NS        
 -- Hazell, Elsley A    16 BSC-MA               1:10.36         NS        
 
Event 10  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                  57.75    1:01.17        
                  28.56     1:01.17 (32.61)                                        
  2 Hughes, James A     16 SSC-MA               1:03.25    1:05.13        
                  30.26     1:05.13 (34.87)                                        
  3 Fredericksdorf, Bo  15 Northeast Swimmi-MA  1:11.62    1:14.34        
                  34.47     1:14.34 (39.87)                                        
  4 Belkadi, Ameen H    16 WA-MA                1:15.57    1:18.30        
                  36.41     1:18.30 (41.89)                                        
  5 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              1:20.60    1:19.73        
                  38.64     1:19.73 (41.09)                                        
  6 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA              1:22.32    1:21.66        
                  38.92     1:21.66 (42.74)                                        
 -- Shack, Caleb A      17 PCAC-MA              1:10.78         NS        
 -- Gallagher, Billy A  18 PCAC-MA              1:12.12         NS        
 
Event 11  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.39  MAJO Junior Olympics
              1:31.89  A
              1:44.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Sweeney, Ali V      10 PCAC-MA              1:33.51    1:32.79 BB     
                  46.09     1:32.79 (46.70)                                        
  2 Short, Sophia N     10 Northeast Swimmi-MA  1:33.81    1:34.11 BB     
                  44.86     1:34.11 (49.25)                                        
  3 Foppa, Ashley       10 SSC-MA               1:36.21    1:36.51 BB     
                  45.92     1:36.51 (50.59)                                        
  4 Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA              1:34.32    1:37.38 BB     
                  47.36     1:37.38 (50.02)                                        
  5 Wareikis, Ibby S    10 BSC-MA               1:35.11    1:37.93 BB     
                  47.50     1:37.93 (50.43)                                        
  6 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA               1:44.14    1:40.45 BB     
                  48.57     1:40.45 (51.88)                                        
C - Division  
  1 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                     NT    1:43.99 BB     
                  49.72     1:43.99 (54.27)                                        
  2 Coombs, Ava         10 PWAC-MA              1:49.87    1:44.25 BB     
                  48.53     1:44.25 (55.72)                                        
  3 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA              1:48.29    1:46.12        
                  52.10     1:46.12 (54.02)                                        
  4 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA              1:46.41    1:46.46        
                  51.84     1:46.46 (54.62)                                        
  5 Masucci, Olivia K    9 VINY-MA                   NT    1:50.24        
                  52.36     1:50.24 (57.88)                                        
  6 Enos, Kailani W      9 Unattached-MA             NT    1:51.36        
                  54.41     1:51.36 (56.95)                                        
  7 Murphy, Molly Z      9 BSC-MA               1:51.52    1:51.48        
                  51.47   1:51.48 (1:00.01)                                        
  8 An, Haley S          9 WA-MA                1:56.24    1:55.79        
                  54.58   1:55.79 (1:01.21)                                        
  9 Stallings, Alexa D   9 WA-MA                2:02.13    2:01.12        
                  57.07   2:01.12 (1:04.05)                                        
 10 Fleming, Reese J    10 WA-MA                     NT    2:02.41        
                  59.54   2:02.41 (1:02.87)                                        
 11 Hayes, Abby          9 Northeast Swimmi-MA  1:54.21    2:05.74        
                  56.10   2:05.74 (1:09.64)                                        
 12 Manion, Audrey K     9 EAAC-MA                   NT    2:16.41        
                1:02.12   2:16.41 (1:14.29)                                        
 -- Logan, Grace A       9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      False start
                1:09.80        DQ (1:20.93)                                        
 
Event 12  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.19  A
              1:32.29  MAJO Junior Olympics
              1:41.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA        1:29.87    1:28.42 A      
                  41.22     1:28.42 (47.20)                                        
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA  1:26.37         NS        
 -- Francis, Luke B     10 Wildwood Crest-MA    1:24.46         NS        
BB - Division  
 -- Small, Sebastian E  10 PCAC-MA              1:32.92         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  44.53          DQ (48.87)                                        
C - Division  
  1 Citara, Chase J     10 ACAC-MA              1:54.29    1:42.42        
                  47.38     1:42.42 (55.04)                                        
  2 Innis, Tanner C     10 VINY-MA                   NT    1:43.59        
                  48.91     1:43.59 (54.68)                                        
  3 Kohles, Taggart J   10 Unattached-MA        1:45.26    1:43.64        
                  47.52     1:43.64 (56.12)                                        
  4 Hayne, Ryan A       10 EAAC-MA              1:53.51    1:45.25        
                  49.90     1:45.25 (55.35)                                        
  5 Lee, Avery P        10 Unattached-MA        1:51.91    1:49.81        
                  53.24     1:49.81 (56.57)                                        
  6 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA              1:46.22    1:50.45        
                  52.92     1:50.45 (57.53)                                        
  7 Kawaguchi, Lucus     9 Northeast Swimmi-MA  1:49.00    1:50.66        
                  50.57   1:50.66 (1:00.09)                                        
  8 Angelov, Alex V     10 WA-MA                     NT    1:51.10        
                  54.56     1:51.10 (56.54)                                        
  9 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA              1:57.12    1:54.08        
                  51.36   1:54.08 (1:02.72)                                        
 10 Jin, Max             9 Northeast Swimmi-MA  1:53.65    1:57.80        
                  55.35   1:57.80 (1:02.45)                                        
 -- Schmale, Tyler G    10 WA-MA                     NT         DQ        
      One hand touch
                1:04.92        DQ (1:10.22)                                        
 -- Bowen, Xander S      9 PCAC-MA              2:25.95         NS        
 
Event 13  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mcallister, Maia R  15 PCAC-MA              2:12.18    2:17.90        
                  30.63     1:05.95 (35.32)     1:41.67 (35.72)     2:17.90 (36.23)
  2 Pejcic, Sofia       15 PCAC-MA              2:21.39    2:28.13        
                  32.17     1:09.08 (36.91)     1:46.44 (37.36)     2:28.13 (41.69)
  3 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA         NT    2:32.62        
                  34.57     1:13.43 (38.86)     1:53.70 (40.27)     2:32.62 (38.92)
 -- Murray, Lane A      14 PCAC-MA              2:22.32         NS        
 -- Shaffer, Sabrina A  16 PCAC-MA              2:08.18         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA              2:05.73         NS        
 -- Boyes, Sam R        16 PCAC-MA              2:15.09         NS        
 
Event 14  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maziarz, Dylan      16 PCAC-MA              1:59.32    2:03.97        
                  27.45       58.87 (31.42)     1:31.32 (32.45)     2:03.97 (32.65)
 -- Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA         NT         DQ        
      Kick breaststroke type
                  31.14     1:11.47 (40.33)     1:58.77 (47.30)          DQ (46.88)
 -- Shack, Caleb A      17 PCAC-MA              2:13.90         NS        
 -- Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Francis, Samuel L   16 Wildwood Crest-MA    2:41.57         NS        
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.59  MAJO Junior Olympics
                36.19  A
                41.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA                32.95         NS        
BB - Division  
  1 Hanna, Kendall      10 Unattached-MA          39.93      34.60 A      
  2 Baykara, Kayla      10 EAAC-MA                38.71      40.02 BB     
  3 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                  40.25      40.44 BB     
 -- Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                39.72         DQ        
      Alternating Kick
C - Division  
  1 Enos, Kailani W      9 Unattached-MA          46.66      40.67 BB     
  2 Clancy, Paige S      9 WA-MA                  47.39      41.99        
  3 Hayes, Abby          9 Northeast Swimmi-MA    47.31      42.61        
  4 Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA                42.02      43.64        
  5 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                 45.98      43.75        
  5 Flicker, Maya R     10 Unattached-MA             NT      43.75        
  7 Sweeney, Ali V      10 PCAC-MA                45.87      44.06        
  8 Jaskiewicz, Kaitly   9 Northeast Swimmi-MA    46.90      44.64        
  9 Conti, Mia          10 Northeast Swimmi-MA       NT      46.96        
 10 Masucci, Olivia K    9 VINY-MA                48.15      48.52        
 11 Hung, Danica Haile  10 ACAC-MA                49.67      49.33        
 12 Murphy, Molly Z      9 BSC-MA                 52.59      50.31        
 13 Keitel, Nieve S      9 PCAC-MA                   NT      50.90        
 14 Paczewski, Gina      9 Northeast Swimmi-MA  1:04.36      53.91        
 15 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                49.68      54.20        
 16 Bailey, Micaela M    9 PCAC-MA                55.85      55.71        
 17 Stallings, Alexa D   9 WA-MA                     NT      57.05        
 18 Zack, Rachel        10 BSC-MA               1:04.40      57.84        
 19 Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                59.54      58.43        
 20 Meyers, Rocky M     10 Northeast Swimmi-MA    54.18    1:03.10        
 -- Preate, Ava G        9 EAAC-MA                   NT     X48.42        
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.89  MAJO Junior Olympics
                35.39  A
                40.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA          34.94      35.69 BB     
 -- Francis, Luke B     10 Wildwood Crest-MA      33.46         NS        
BB - Division  
  1 Innis, Tanner C     10 VINY-MA                37.85      38.14 BB     
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA    37.75         NS        
C - Division  
  1 Small, Sebastian E  10 PCAC-MA                40.94      39.93 BB     
  2 Hess, Emery S        9 ACAC-MA                   NT      41.07        
  3 Nayak, Aru          10 EAAC-MA                41.69      41.39        
  4 Kohles, Taggart J   10 Unattached-MA          47.49      43.01        
  5 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                49.73      45.54        
  6 Davey, Jack W       10 EAAC-MA                   NT      46.10        
  7 Lee, Avery P        10 Unattached-MA          56.32      46.81        
  8 Reisman, Seth H     10 Unattached-MA             NT      50.65        
  9 DiAngelo, Grayson    9 Unattached-MA             NT      50.83        
 10 Kawaguchi, Lucus     9 Northeast Swimmi-MA    52.56      54.50        
 11 Brown, Owen M        9 Unattached-MA             NT      56.74        
 12 Smith, Charlie J     9 EAAC-MA              1:03.30      56.90        
 13 Kennedy, Dane R      9 Wildwood Crest-MA    1:08.00    1:09.53        
 -- Van Horn, Max        9 EAAC-MA                54.71         NS        
 -- Bowen, Xander S      9 PCAC-MA                54.45         NS        
 
Event 17  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L    16 PCAC-MA              4:43.74    4:46.63        
                  30.08     1:04.06 (33.98)     1:41.88 (37.82)     2:18.65 (36.77)
        2:59.18 (40.53)     3:40.89 (41.71)     4:14.72 (33.83)     4:46.63 (31.91)
  2 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA    5:16.89    5:21.41        
                  33.83     1:13.35 (39.52)     1:53.48 (40.13)     2:32.01 (38.53)
        3:20.98 (48.97)     4:11.03 (50.05)     4:47.61 (36.58)     5:21.41 (33.80)
  3 Callahan, Devin E   13 WA-MA                     NT    5:23.97        
                  33.47     1:14.02 (40.55)     1:54.33 (40.31)     2:33.81 (39.48)
        3:19.75 (45.94)     4:07.44 (47.69)     4:46.48 (39.04)     5:23.97 (37.49)
  4 Lieu, Isa S         11 PWAC-MA              5:31.27    5:30.43        
                  37.55     1:20.72 (43.17)     2:02.68 (41.96)     2:44.65 (41.97)
        3:29.64 (44.99)     4:16.39 (46.75)     4:54.32 (37.93)     5:30.43 (36.11)
  5 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    5:33.90    5:41.74        
                  36.65     1:16.46 (39.81)     2:01.21 (44.75)     2:43.49 (42.28)
        3:33.39 (49.90)     4:24.34 (50.95)     5:03.46 (39.12)     5:41.74 (38.28)
 -- Wilson, Logan A     14 WA-MA                     NT   X5:01.96        
                  32.06     1:08.12 (36.06)     1:45.81 (37.69)     2:22.82 (37.01)
        3:06.91 (44.09)     3:50.66 (43.75)     4:27.00 (36.34)     5:01.96 (34.96)
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              5:36.35         NS        
 -- Towers, Alex        15 PCAC-MA              4:54.26         NS        
 -- Moran, Sofia        13 PCAC-MA              5:34.40         NS        
 -- Murray, Lane A      14 PCAC-MA                   NT         NS        
 -- Reisman, Ava S      14 Unattached-MA             NT         NS        
 -- Shaffer, Sabrina A  16 PCAC-MA              4:35.35         NS        
 -- Ricci, Alaina S     17 WA-MA                     NT         NS        
 -- Maki, Caroline K    16 WA-MA                4:51.84         NS        
 -- Haupt, Lily K       15 EAAC-MA              4:52.92         NS        
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA                   NT         NS        
 
Event 18  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                4:06.04    4:12.22        
                  27.11       58.58 (31.47)     1:31.82 (33.24)     2:04.57 (32.75)
        2:38.79 (34.22)     3:14.29 (35.50)     3:44.48 (30.19)     4:12.22 (27.74)
  2 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              4:51.08    4:43.09        
                  30.37     1:05.74 (35.37)     1:43.87 (38.13)     2:20.97 (37.10)
        2:59.89 (38.92)     3:38.82 (38.93)     4:11.87 (33.05)     4:43.09 (31.22)
  3 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA         NT    6:10.14        
                  31.67     1:14.15 (42.48)                             2:49.64 ( )
      3:53.54 (1:03.90)   4:54.64 (1:01.10)     5:31.45 (36.81)     6:10.14 (38.69)
 -- Francis, Samuel L   16 Wildwood Crest-MA         NT         NS        
 -- Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 19  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L    16 PCAC-MA                54.38      54.92        
                  26.41       54.92 (28.51)                                        
  2 Towers, Alex        15 PCAC-MA                56.96      57.63        
                  27.67       57.63 (29.96)                                        
  3 Mcallister, Maia R  15 PCAC-MA                54.82      57.79        
                  27.83       57.79 (29.96)                                        
  4 Pejcic, Sofia       15 PCAC-MA                56.78      58.03        
                  27.94       58.03 (30.09)                                        
  5 Hazell, Elsley A    16 BSC-MA                 56.02      59.14        
                  28.11       59.14 (31.03)                                        
  6 Meiler, Tori G      15 BSC-MA                 59.36    1:01.41        
                  29.55     1:01.41 (31.86)                                        
  7 Check, Lauren E     15 Northeast Swimmi-MA  1:03.39    1:03.59        
                  30.14     1:03.59 (33.45)                                        
  8 Miller, Lauren M    15 WA-MA                1:04.48    1:04.58        
                  31.01     1:04.58 (33.57)                                        
  9 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              1:04.48    1:04.81        
                  31.01     1:04.81 (33.80)                                        
 10 Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                1:05.76    1:05.59        
                  31.37     1:05.59 (34.22)                                        
 11 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                1:04.29    1:08.66        
                  32.76     1:08.66 (35.90)                                        
 12 Gale, Morgan A      15 BSC-MA               1:06.55    1:09.95        
                  32.44     1:09.95 (37.51)                                        
 13 LaBree, Hunter      15 Northeast Swimmi-MA  1:13.57    1:11.78        
                  34.38     1:11.78 (37.40)                                        
 -- Lehman, Maria F     15 PAY-MA                    NT   X1:06.47        
                  31.83     1:06.47 (34.64)                                        
 -- Boyes, Sam R        16 PCAC-MA                54.50         NS        
 -- Murray, Annika L    16 PCAC-MA                55.30         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                1:04.47         NS        
 -- Callahan, Chloe K   15 WA-MA                  58.09         NS        
 -- Minasyan, Anya      18 PCAC-MA              1:01.38         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA                52.25         NS        
 -- Miller, Amanda R    15 WA-MA                1:06.87         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:01.51         NS        
 -- Ransom, Celea M     15 Unattached-MA        1:05.59         NS        
 
Event 20  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, James A     16 SSC-MA                 51.29      50.99        
                  23.88       50.99 (27.11)                                        
  2 Hughes, Jack R      16 SSC-MA                 53.37      52.55        
                  24.54       52.55 (28.01)                                        
  3 Maziarz, Dylan      16 PCAC-MA                50.83      53.04        
                  25.30       53.04 (27.74)                                        
  4 Thomas, Jack F      18 BSC-MA                 59.71      55.14        
                  26.07       55.14 (29.07)                                        
  5 Baldino, TJ J       15 SSC-MA                 55.96      55.91        
                  26.83       55.91 (29.08)                                        
  6 Belkadi, Ameen H    16 WA-MA                  55.87      56.27        
                  26.54       56.27 (29.73)                                        
  7 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA              1:02.74    1:00.87        
                  29.43     1:00.87 (31.44)                                        
  8 Fredericksdorf, Bo  15 Northeast Swimmi-MA  1:00.86    1:01.69        
                  28.24     1:01.69 (33.45)                                        
  9 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA      58.40    1:02.13        
                  28.42     1:02.13 (33.71)                                        
 10 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              1:01.72    1:02.66        
                  29.71     1:02.66 (32.95)                                        
 -- Dencker, Jean-Paul  17 PCAC-MA                   NT     X51.81        
                  25.11       51.81 (26.70)                                        
 -- Williams, Erik D    16 PCAC-MA                49.41         NS        
 -- Luckangelo, Jake O  17 Unattached-MA        1:02.74         NS        
 -- Buitron, Cruz C     16 WA-MA                  48.74         NS        
 -- Gallagher, Billy A  18 PCAC-MA                51.01         NS        
 -- Francis, Samuel L   16 Wildwood Crest-MA      57.10         NS        
 
Event 21  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.49  MAJO Junior Olympics
              1:20.79  A
              1:31.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Foppa, Ashley       10 SSC-MA               1:18.94    1:20.91 BB     
                  37.21     1:20.91 (43.70)                                        
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              1:15.43         NS        
BB - Division  
  1 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                1:29.31    1:22.83 BB     
                  38.05     1:22.83 (44.78)                                        
  2 Short, Sophia N     10 Northeast Swimmi-MA  1:28.94    1:25.87 BB     
                  40.44     1:25.87 (45.43)                                        
  3 Sweeney, Ali V      10 PCAC-MA              1:24.45    1:28.00 BB     
                  41.35     1:28.00 (46.65)                                        
  4 Baykara, Kayla      10 EAAC-MA              1:27.98    1:29.12 BB     
                  39.39     1:29.12 (49.73)                                        
C - Division  
  1 Hanna, Kendall      10 Unattached-MA             NT    1:23.55 BB     
                  36.79     1:23.55 (46.76)                                        
  2 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA              1:33.98    1:30.59 BB     
                  40.60     1:30.59 (49.99)                                        
  3 Enos, Kailani W      9 Unattached-MA        1:38.20    1:32.09        
                  43.39     1:32.09 (48.70)                                        
  4 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA              1:33.61    1:32.34        
                  42.15     1:32.34 (50.19)                                        
  5 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                1:39.54    1:32.37        
                  44.87     1:32.37 (47.50)                                        
  6 Flicker, Maya R     10 Unattached-MA        1:51.00    1:33.86        
                  42.15     1:33.86 (51.71)                                        
  7 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA               1:38.61    1:34.47        
                  44.35     1:34.47 (50.12)                                        
  8 Smith, Sasha M      10 EAAC-MA              1:35.04    1:34.95        
                  43.05     1:34.95 (51.90)                                        
  9 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA              1:43.06    1:36.25        
                  49.29     1:36.25 (46.96)                                        
 10 Clancy, Paige S      9 WA-MA                     NT    1:36.52        
                  41.64     1:36.52 (54.88)                                        
 11 Hayes, Abby          9 Northeast Swimmi-MA  1:34.26    1:37.48        
                  41.21     1:37.48 (56.27)                                        
 12 Masucci, Olivia K    9 VINY-MA              1:35.75    1:39.45        
                  46.17     1:39.45 (53.28)                                        
 13 Conti, Mia          10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:41.58        
                  49.01     1:41.58 (52.57)                                        
 14 Romano, Sophia B    10 Unattached-MA             NT    1:42.10        
                  47.62     1:42.10 (54.48)                                        
 15 An, Haley S          9 WA-MA                     NT    1:42.82        
                  49.58     1:42.82 (53.24)                                        
 16 Hung, Danica Haile  10 ACAC-MA              1:47.18    1:43.80        
                  49.63     1:43.80 (54.17)                                        
 17 Paczewski, Gina      9 Northeast Swimmi-MA  1:45.93    1:44.62        
                  52.13     1:44.62 (52.49)                                        
 18 Burckhardt, Kalyn    9 Northeast Swimmi-MA  2:01.66    1:45.07        
                  47.08     1:45.07 (57.99)                                        
 19 Fleming, Reese J    10 WA-MA                     NT    1:46.08        
                  52.40     1:46.08 (53.68)                                        
 20 Murphy, Molly Z      9 BSC-MA               1:45.18    1:46.15        
                  51.63     1:46.15 (54.52)                                        
 21 Keitel, Nieve S      9 PCAC-MA                   NT    1:49.80        
                  50.94     1:49.80 (58.86)                                        
 22 Meyers, Rocky M     10 Northeast Swimmi-MA  1:44.87    1:56.85        
                  56.14   1:56.85 (1:00.71)                                        
 23 Manion, Audrey K     9 EAAC-MA                   NT    1:56.98        
                  56.41   1:56.98 (1:00.57)                                        
 24 Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                   NT    1:56.99        
                  47.22   1:56.99 (1:09.77)                                        
 25 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                   NT    2:00.36        
                  57.09   2:00.36 (1:03.27)                                        
 26 Bailey, Micaela M    9 PCAC-MA                   NT    2:00.93        
 -- Preate, Ava G        9 EAAC-MA                   NT   X1:41.36        
                  46.47     1:41.36 (54.89)                                        
 -- Logan, Grace A       9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:10.44        DQ (1:16.26)                                        
 -- Keitel, Arden S      9 PCAC-MA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  49.05          DQ (53.84)                                        
 -- Zack, Rachel        10 BSC-MA                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  52.09        DQ (1:04.36)                                        
 
Event 22  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  MAJO Junior Olympics
              1:19.49  A
              1:29.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Francis, Luke B     10 Wildwood Crest-MA    1:16.47         NS        
BB - Division  
  1 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA        1:20.95    1:22.33 BB     
                  38.76     1:22.33 (43.57)                                        
  2 Hess, Sebastian B   10 ACAC-MA              1:24.62    1:22.76 BB     
                  38.15     1:22.76 (44.61)                                        
  3 Small, Sebastian E  10 PCAC-MA              1:24.09    1:26.25 BB     
                  42.60     1:26.25 (43.65)                                        
  4 Liebsch, Michael M  10 ACAC-MA              1:26.91    1:29.97        
                  40.31     1:29.97 (49.66)                                        
C - Division  
  1 Nayak, Aru          10 EAAC-MA              1:31.30    1:26.41 BB     
                  40.46     1:26.41 (45.95)                                        
  2 Hess, Emery S        9 ACAC-MA              1:29.62    1:31.38        
                  42.41     1:31.38 (48.97)                                        
  3 Citara, Chase J     10 ACAC-MA              1:41.16    1:31.57        
                  44.23     1:31.57 (47.34)                                        
  4 Kohles, Taggart J   10 Unattached-MA        1:35.24    1:32.64        
                  42.77     1:32.64 (49.87)                                        
  5 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA              1:40.63    1:34.67        
                  44.85     1:34.67 (49.82)                                        
  6 DiAngelo, Grayson    9 Unattached-MA        1:53.91    1:43.80        
                  47.99     1:43.80 (55.81)                                        
  7 Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT    1:51.23        
                  53.78     1:51.23 (57.45)                                        
  8 Brown, Owen M        9 Unattached-MA        1:59.12    1:52.32        
                  51.77   1:52.32 (1:00.55)                                        
  9 Zhang, Ethan Y      10 EAAC-MA              1:58.68    1:57.73        
                  57.84     1:57.73 (59.89)                                        
 10 Kennedy, Dane R      9 Wildwood Crest-MA    2:29.56    2:05.53        
                  59.76   2:05.53 (1:05.77)                                        
 -- Schmale, Tyler G    10 WA-MA                     NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.92          DQ (57.99)                                        
 -- Davey, Jack W       10 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  49.68          DQ (50.23)                                        
 -- Mondgock, Avi M     10 PCAC-MA              1:54.44         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  52.59        DQ (1:00.08)                                        
 -- Bowen, Xander S      9 PCAC-MA              1:39.76         NS        
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.29  MAJO Junior Olympics
                29.09  A
                31.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                  27.82      27.38 A      
  2 Tegler, Taiylor A   12 WA-MA                  27.61      27.45 A      
  3 Brady, Aisling C    12 PCAC-MA                27.93      27.52 A      
  4 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                  27.08      27.60 A      
  5 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                28.48      27.78 A      
  6 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                  28.88      28.43 A      
  7 McGeary, Maura A    12 EAAC-MA                27.73      28.80 A      
  8 Robertson, Katie A  12 EAAC-MA                28.93      28.94 A      
BB - Division  
  1 Goetz, Peyton M     12 WA-MA                  29.10      27.24 MAJO   
  2 Steinmetz, Zoe N    12 Northeast Swimmi-MA    30.51      28.70 A      
  3 Isaacs, Tali H      11 BSC-MA                 30.34      29.26 BB     
  4 Diguey, Velina      11 SSC-MA                 29.69      29.40 BB     
  5 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA                29.25      30.04 BB     
 -- Hayes, Megan        12 Northeast Swimmi-MA    31.36         NS        
C - Division  
  1 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                  33.01      30.17 BB     
  2 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA                33.05      31.33 BB     
  3 Lee, Min K          12 WA-MA                  31.92      31.41 BB     
  4 Smith, Sophie B     11 BSC-MA                 31.78      31.70        
  5 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                32.42      31.75        
  6 Elliott, Lily A     11 Unattached-MA          35.05      32.18        
  7 Foo, Cassie S       11 BSC-MA                 38.23      32.32        
  7 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA                31.52      32.32        
  9 Sellig, Izzy L      11 Unattached-MA             NT      32.73        
 10 Deng, Hailey M      11 EAAC-MA                   NT      32.74        
 11 Blatchford, Julia   11 EAAC-MA                   NT      32.97        
 12 Baisch, Mackenzie   11 PCAC-MA                34.93      33.28        
 13 Barbash, Liza P     11 Unattached-MA          35.39      33.62        
 14 Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA                35.10      33.82        
 15 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  34.13      34.16        
 16 McNeely, Michelle   11 Northeast Swimmi-MA    36.55      34.80        
 17 Glynn, Delaney C    11 Northeast Swimmi-MA    35.60      34.84        
 18 Nishikawa, Sarah    11 ACAC-MA                36.37      35.62        
 19 Meriwether, Riley   11 WA-MA                  36.37      36.04        
 20 Michalczewski, Mil  11 EAAC-MA                   NT      36.21        
 21 Cherifi, Lisa       11 Wildwood Crest-MA         NT      36.70        
 22 Kent, Lilly S       11 BSC-MA                 37.52      36.77        
 23 Brady, Fiona K      11 PCAC-MA                36.64      36.81        
 24 Vurganov, Addie L   12 VINY-MA                36.20      37.20        
 25 Murphy, Katie R     11 Unattached-MA          41.95      37.45        
 26 Snyder, Katie I     11 EAAC-MA                37.25      37.72        
 27 Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA                 37.50      37.85        
 28 Harhut, Amelia M    12 WA-MA                  39.45      39.24        
 29 Boory, Samantha     11 Northeast Swimmi-MA    40.67      39.78        
 30 Conybear, Charlott  11 BSC-MA                 45.00      43.49        
 -- Miller, Emily E     11 WA-MA                     NT     X39.34        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA      36.40         NS        
 -- Gasink, Samantha L  11 BSC-MA                 36.21         NS        
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.29  MAJO Junior Olympics
                27.89  A
                30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                  26.38      25.59 MAJO   
  2 Newhall, Charlie W  12 EAAC-MA                27.88      28.00 BB     
BB - Division  
 -- McLellan, Matt      12 WA-MA                  29.08         DQ        
      False start
 -- Newhall, Henry C    12 EAAC-MA                29.05         NS        
C - Division  
  1 Johnson, Tee G      12 WA-MA                  30.60      28.84 BB     
  2 Nangle, Will A      12 WA-MA                  32.07      30.39        
  3 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA    31.62      30.77        
  4 Johnson, Danny T    12 EAAC-MA                31.82      30.96        
  5 Bogveradze, Dachi   12 Northeast Swimmi-MA    31.23      31.17        
  6 Lee, Ryan T         11 Northeast Swimmi-MA    34.32      31.24        
  7 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                32.05      31.40        
  8 Delgado, William E  12 VINY-MA                32.01      32.00        
  9 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA                32.06      32.25        
 10 McCleery, Harrison  12 Unattached-MA          37.51      33.59        
 11 Nayak, Rohan        12 EAAC-MA                36.41      33.77        
 12 Montgomery, Jack A  12 EAAC-MA                   NT      34.15        
 13 Schrader, Dustin W  11 EAAC-MA                34.70      34.44        
 14 Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA                36.45      35.10        
 15 Alaoui, Munir       12 Northeast Swimmi-MA    37.22      35.52        
 16 Brango, Adam J      11 WA-MA                  36.58      36.09        
 17 French, Liam S      11 BSC-MA                 37.44      36.48        
 18 Weaver, Brandon M   11 Unattached-MA          40.66      37.24        
 19 Hegde, Rahul        11 Unattached-MA          43.22      37.66        
 20 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA      39.37      37.99        
 21 Cohn, Matt E        11 ACAC-MA                36.18      38.92        
 22 Palermo, Adam J     11 ACAC-MA                39.56      39.97        
 23 Coghlan, Hunter H   11 WA-MA                  39.64      41.64        
 -- Auslander, Andrew   12 EAAC-MA                   NT     X39.80        
 -- Wurcel, Isak C      11 VINY-MA                33.91         NS        
 -- Giraldo, Sebastian  12 Unattached-MA          35.12         NS        
 
Event 25  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.89  11-12 MAJO Junior Olympics
              2:18.19  11-12 A
              2:29.69  11-12 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA    2:11.62    2:11.71 A      
                  31.63     1:05.95 (34.32)     1:39.79 (33.84)     2:11.71 (31.92)
BB - Division  
  1 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                2:22.74    2:25.83 BB     
                  33.55     1:10.73 (37.18)     1:49.40 (38.67)     2:25.83 (36.43)
C - Division  
  1 Lombrana, Evelyn R  11 EAAC-MA              2:32.88    2:21.46 BB     
                  33.21     1:09.20 (35.99)     1:45.84 (36.64)     2:21.46 (35.62)
  2 Isaacs, Tali H      11 BSC-MA               2:36.71    2:23.15 BB     
                  31.54     1:07.52 (35.98)     1:45.98 (38.46)     2:23.15 (37.17)
  3 Lee, Min K          12 WA-MA                2:45.97    2:36.22        
                  32.99     1:12.95 (39.96)     1:55.06 (42.11)     2:36.22 (41.16)
  4 Franson, Annika     11 WA-MA                2:41.20    2:36.55        
                  35.27     1:15.74 (40.47)     1:57.82 (42.08)     2:36.55 (38.73)
  5 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              2:43.93    2:39.33        
                  35.69     1:16.85 (41.16)     1:59.49 (42.64)     2:39.33 (39.84)
  6 Baisch, Mackenzie   11 PCAC-MA              2:46.43    2:45.53        
                  37.42     1:19.54 (42.12)     2:01.61 (42.07)     2:45.53 (43.92)
  7 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                3:00.09    2:53.85        
                  39.10     1:24.22 (45.12)     2:09.62 (45.40)     2:53.85 (44.23)
  8 Cherifi, Lisa       11 Wildwood Crest-MA         NT    3:07.25        
                  39.52     1:25.77 (46.25)     2:16.75 (50.98)     3:07.25 (50.50)
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  13-14 MAJO Junior Olympics
              2:11.29  13-14 A
              2:22.19  13-14 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA               2:07.24    2:01.86 MAJO   
                  27.09       58.09 (31.00)     1:29.84 (31.75)     2:01.86 (32.02)
  2 Storm, Hannah J     14 PCAC-MA              2:04.82    2:05.17 A      
                  29.11     1:01.44 (32.33)     1:33.78 (32.34)     2:05.17 (31.39)
  3 Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               2:07.61    2:06.92 A      
                  28.29       59.66 (31.37)     1:32.87 (33.21)     2:06.92 (34.05)
  4 Klaehn, Alina M     13 Unattached-MA        2:08.20    2:07.23 A      
                  28.90     1:01.50 (32.60)     1:34.63 (33.13)     2:07.23 (32.60)
  5 An, Michelle N      13 WA-MA                2:10.61    2:08.33 A      
                  29.83     1:02.61 (32.78)     1:35.85 (33.24)     2:08.33 (32.48)
  6 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:05.51    2:09.82 A      
                  29.34     1:02.07 (32.73)     1:35.99 (33.92)     2:09.82 (33.83)
  7 Wilson, Mekhi S     13 SSC-MA               2:07.30    2:10.01 A      
                  29.45     1:02.20 (32.75)     1:35.97 (33.77)     2:10.01 (34.04)
  8 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                2:09.58    2:11.19 A      
                  30.60     1:05.07 (34.47)     1:39.12 (34.05)     2:11.19 (32.07)
  9 Moran, Sofia        13 PCAC-MA              2:09.47    2:11.26 A      
                  30.77     1:04.26 (33.49)     1:38.16 (33.90)     2:11.26 (33.10)
BB - Division  
  1 Albert, Em K        14 PCAC-MA              2:14.00    2:11.28 A      
                  30.22     1:04.02 (33.80)     1:38.09 (34.07)     2:11.28 (33.19)
  2 Callahan, Devin E   13 WA-MA                2:13.56    2:12.37 BB     
                  30.56     1:04.43 (33.87)     1:38.86 (34.43)     2:12.37 (33.51)
  3 Hayes, Brigid M     14 Northeast Swimmi-MA  2:18.89    2:12.81 BB     
                  31.17     1:04.95 (33.78)     1:39.37 (34.42)     2:12.81 (33.44)
  4 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:12.34    2:13.64 BB     
                  31.26     1:05.60 (34.34)   2:13.64 (1:08.04)                    
  5 Hegde, Ruchi        14 Unattached-MA        2:15.58    2:14.12 BB     
                  30.55     1:04.45 (33.90)     1:39.74 (35.29)     2:14.12 (34.38)
  6 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA  2:19.26    2:14.45 BB     
                  30.59     1:05.27 (34.68)     1:40.18 (34.91)     2:14.45 (34.27)
  7 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              2:19.15    2:16.89 BB     
                  32.27     1:08.34 (36.07)     1:43.53 (35.19)     2:16.89 (33.36)
  8 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              2:13.21    2:18.13 BB     
                  32.00     1:07.76 (35.76)     1:43.48 (35.72)     2:18.13 (34.65)
  9 Meyers, Izzy M      13 Northeast Swimmi-MA  2:19.70    2:19.36 BB     
                  30.66     1:05.66 (35.00)     1:43.14 (37.48)     2:19.36 (36.22)
C - Division  
  1 Bass, Kayla J       13 PCAC-MA              2:34.04    2:18.36 BB     
                  32.42     1:08.35 (35.93)     1:43.58 (35.23)     2:18.36 (34.78)
  2 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              2:22.33    2:19.40 BB     
                  32.11     1:07.33 (35.22)     1:44.19 (36.86)     2:19.40 (35.21)
  3 Buitron, Juliana M  14 WA-MA                2:35.73    2:23.68        
                  32.61     1:08.82 (36.21)     1:46.08 (37.26)     2:23.68 (37.60)
  4 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    2:23.76    2:26.48        
                  34.23     1:11.39 (37.16)     1:49.56 (38.17)     2:26.48 (36.92)
  5 Conti, Giovanna     13 Northeast Swimmi-MA  2:39.15    2:29.35        
                  30.41     1:07.19 (36.78)     1:47.18 (39.99)     2:29.35 (42.17)
  6 Bond, Valerie I     13 PCAC-MA              2:31.05    2:31.50        
                  33.43     1:11.02 (37.59)     1:51.51 (40.49)     2:31.50 (39.99)
  7 Kelly, Ava L        13 BSC-MA               2:42.83    2:39.71        
                  36.52     1:17.02 (40.50)     1:58.66 (41.64)     2:39.71 (41.05)
 -- Reisman, Ava S      14 Unattached-MA             NT         NS        
 -- Aloi, Beatrice      13 BSC-MA               2:41.85         NS        
 -- Miller, Maggie M    14 PCAC-MA              2:36.26         NS        
 
Event 26  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.79  11-12 MAJO Junior Olympics
              2:13.49  11-12 A
              2:24.59  11-12 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                1:59.56    2:00.41 MAJO   
                  27.40       57.78 (30.38)     1:29.37 (31.59)     2:00.41 (31.04)
  2 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              2:11.73    2:14.39 BB     
                  30.16     1:04.48 (34.32)     1:39.98 (35.50)     2:14.39 (34.41)
BB - Division  
  1 Newhall, Charlie W  12 EAAC-MA              2:17.92    2:15.82 BB     
                  31.02     1:05.39 (34.37)     1:41.81 (36.42)     2:15.82 (34.01)
C - Division  
  1 Lee, Ryan T         11 Northeast Swimmi-MA       NT    2:32.71        
                  35.06     1:13.80 (38.74)     1:53.71 (39.91)     2:32.71 (39.00)
  2 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA                   NT    2:33.58        
                  36.27     1:15.70 (39.43)     1:55.74 (40.04)     2:33.58 (37.84)
  3 Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA                   NT    2:48.49        
                  37.06     1:19.86 (42.80)     2:05.07 (45.21)     2:48.49 (43.42)
  4 Alaoui, Munir       12 Northeast Swimmi-MA  2:58.52    2:49.68        
                  37.97   2:49.68 (2:11.71)                                        
  5 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA    2:52.71    3:01.76        
                  43.52     1:32.59 (49.07)     2:19.55 (46.96)     3:01.76 (42.21)
  6 Schrader, Dustin W  11 EAAC-MA              3:09.53    3:05.87        
                  38.73     1:25.26 (46.53)     2:17.04 (51.78)     3:05.87 (48.83)
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.29  13-14 MAJO Junior Olympics
              2:02.59  13-14 A
              2:12.79  13-14 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA              1:55.41    1:56.29 MAJO   
                  26.44       56.20 (29.76)     1:26.49 (30.29)     1:56.29 (29.80)
  2 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA              2:00.63    1:56.77 A      
                  27.18       56.53 (29.35)     1:26.78 (30.25)     1:56.77 (29.99)
  3 Belkadi, Yaseen H   14 WA-MA                2:00.96    1:58.21 A      
                  26.41       56.69 (30.28)     1:27.13 (30.44)     1:58.21 (31.08)
  4 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:00.84    1:59.31 A      
                  27.65       57.86 (30.21)     1:28.82 (30.96)     1:59.31 (30.49)
  5 Rooney, Patrick O   14 BSC-MA               2:02.29    2:00.03 A      
                  27.44       56.98 (29.54)     1:28.17 (31.19)     2:00.03 (31.86)
  6 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              2:01.64    2:00.57 A      
                  28.11       59.32 (31.21)     1:30.49 (31.17)     2:00.57 (30.08)
  7 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA              1:58.51    2:00.98 A      
                  26.91       57.50 (30.59)     1:29.72 (32.22)     2:00.98 (31.26)
BB - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                2:04.38    2:02.41 A      
                  28.13       59.69 (31.56)     1:32.18 (32.49)     2:02.41 (30.23)
  2 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              2:07.86    2:05.89 BB     
                  28.29     1:00.08 (31.79)     1:33.28 (33.20)     2:05.89 (32.61)
  3 McGovern, Tim M     14 PCAC-MA              2:09.88    2:18.19        
                  30.32     1:08.79 (38.47)     1:44.40 (35.61)     2:18.19 (33.79)
C - Division  
  1 Sabine, Henry P     13 WA-MA                2:13.29    2:11.32 BB     
                  31.03     1:05.02 (33.99)     1:39.24 (34.22)     2:11.32 (32.08)
  2 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:17.84    2:12.75 BB     
                  29.30     1:02.42 (33.12)     1:38.18 (35.76)     2:12.75 (34.57)
  3 DeHaven, Regan J    14 WA-MA                2:17.77    2:13.71        
                  30.63     1:05.11 (34.48)     1:40.25 (35.14)     2:13.71 (33.46)
  4 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA              2:23.00    2:14.00        
                  31.74     1:06.73 (34.99)     1:41.92 (35.19)     2:14.00 (32.08)
  5 Mikolajewski, Char  13 PCAC-MA              2:23.86    2:18.19        
                  32.32     1:07.84 (35.52)     1:43.96 (36.12)     2:18.19 (34.23)
  5 Hann-Deschaine, Et  14 Unattached-MA        2:24.26    2:18.19        
                  32.31     1:08.80 (36.49)     1:43.29 (34.49)     2:18.19 (34.90)
  7 Sweeney, Scott S    13 PCAC-MA              2:31.77    2:21.40        
                  32.22     1:08.67 (36.45)     1:45.72 (37.05)     2:21.40 (35.68)
  8 Zabigalivk, Maksym  14 Northeast Swimmi-MA       NT    2:28.68        
                  30.41     1:06.30 (35.89)     1:48.63 (42.33)     2:28.68 (40.05)
  9 Gudipati, Shashank  13 Unattached-MA             NT    3:15.76        
                  41.23     1:31.77 (50.54)   3:15.76 (1:43.99)                    
 -- Cohn, Josh B        14 ACAC-MA              2:20.57         NS        
 -- Kao, Dylan Z        13 MAC-MA                    NT         NS        
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.39  MAJO Junior Olympics
              1:11.79  A
              1:18.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brady, Aisling C    12 PCAC-MA              1:09.35    1:08.10 A      
                  33.46     1:08.10 (34.64)                                        
  2 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:09.74    1:08.95 A      
                  34.18     1:08.95 (34.77)                                        
  3 McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              1:08.20    1:13.27 BB     
                  34.88     1:13.27 (38.39)                                        
BB - Division  
  1 Goetz, Peyton M     12 WA-MA                1:11.80    1:06.37 MAJO   
                  32.67     1:06.37 (33.70)                                        
  2 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:11.97    1:09.41 A      
                  34.31     1:09.41 (35.10)                                        
  3 Tegler, Taiylor A   12 WA-MA                1:14.51    1:10.21 A      
                  33.93     1:10.21 (36.28)                                        
  4 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:15.51    1:12.38 BB     
                  35.17     1:12.38 (37.21)                                        
  5 Robertson, Katie A  12 EAAC-MA              1:17.64    1:17.41 BB     
                  37.34     1:17.41 (40.07)                                        
  6 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:17.73    1:18.27 BB     
                  38.36     1:18.27 (39.91)                                        
C - Division  
  1 Steinmetz, Zoe N    12 Northeast Swimmi-MA       NT    1:14.42 BB     
                  35.35     1:14.42 (39.07)                                        
  2 Foo, Cassie S       11 BSC-MA               1:20.89    1:19.54        
                  38.13     1:19.54 (41.41)                                        
  3 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA              1:22.05    1:19.92        
  4 Smith, Sophie B     11 BSC-MA               1:22.47    1:20.01        
                  38.33     1:20.01 (41.68)                                        
  5 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA              1:18.61    1:20.12        
                  38.72     1:20.12 (41.40)                                        
  6 Lee, Min K          12 WA-MA                1:20.19    1:21.26        
                  38.88     1:21.26 (42.38)                                        
  7 McNeely, Michelle   11 Northeast Swimmi-MA  1:25.71    1:22.34        
  8 Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA              1:24.43    1:22.54        
                  40.32     1:22.54 (42.22)                                        
  9 Lombrana, Evelyn R  11 EAAC-MA              1:27.11    1:23.41        
                  40.79     1:23.41 (42.62)                                        
 10 Sellig, Izzy L      11 Unattached-MA             NT    1:28.30        
                  42.79     1:28.30 (45.51)                                        
 11 Franson, Annika     11 WA-MA                1:30.79    1:28.50        
 12 Snyder, Katie I     11 EAAC-MA                   NT    1:30.75        
                  43.91     1:30.75 (46.84)                                        
 13 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                1:33.96    1:34.55        
 14 Murphy, Katie R     11 Unattached-MA        1:39.07    1:34.98        
                  45.33     1:34.98 (49.65)                                        
 15 Cherifi, Lisa       11 Wildwood Crest-MA         NT    1:43.10        
 -- Barbash, Liza P     11 Unattached-MA             NT   X1:32.49        
                  44.46     1:32.49 (48.03)                                        
 -- Miller, Emily E     11 WA-MA                     NT   X1:37.86        
                  46.74     1:37.86 (51.12)                                        
 -- Boory, Samantha     11 Northeast Swimmi-MA       NT        XDQ        
      Delay initiating turn
                  50.28          DQ (54.67)                                        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA    1:33.57         NS        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.29  MAJO Junior Olympics
              1:09.29  A
              1:15.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                1:02.83    1:02.18 MAJO   
                  30.43     1:02.18 (31.75)                                        
 -- French, Liam S      11 BSC-MA                 54.89         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.40          DQ (48.26)                                        
BB - Division  
  1 Johnson, Tee G      12 WA-MA                1:13.95    1:11.72 BB     
                  34.16     1:11.72 (37.56)                                        
  2 McLellan, Matt      12 WA-MA                1:10.47    1:12.85 BB     
                  35.55     1:12.85 (37.30)                                        
C - Division  
  1 Nangle, Will A      12 WA-MA                1:20.34    1:12.95 BB     
                  35.00     1:12.95 (37.95)                                        
  2 Bogveradze, Dachi   12 Northeast Swimmi-MA  1:18.25    1:16.44        
                  36.30     1:16.44 (40.14)                                        
  3 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:22.13    1:21.02        
                  39.41     1:21.02 (41.61)                                        
  4 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA  1:25.29    1:21.03        
                  38.78     1:21.03 (42.25)                                        
  5 Delgado, William E  12 VINY-MA              1:24.38    1:22.35        
  6 Johnson, Danny T    12 EAAC-MA              1:23.38    1:22.68        
                  39.77     1:22.68 (42.91)                                        
  7 McCleery, Harrison  12 Unattached-MA             NT    1:27.94        
                  41.72     1:27.94 (46.22)                                        
  8 Montgomery, Jack A  12 EAAC-MA                   NT    1:33.32        
                  42.82     1:33.32 (50.50)                                        
  9 Hegde, Rahul        11 Unattached-MA             NT    1:34.42        
                  44.08     1:34.42 (50.34)                                        
 10 Brango, Adam J      11 WA-MA                1:35.48    1:38.13        
                  47.01     1:38.13 (51.12)                                        
 11 Palermo, Adam J     11 ACAC-MA              1:37.42    1:40.50        
                  49.96     1:40.50 (50.54)                                        
 12 Weaver, Brandon M   11 Unattached-MA        1:37.45    1:41.61        
                  50.58     1:41.61 (51.03)                                        
 13 Coghlan, Hunter H   11 WA-MA                1:42.19    1:47.09        
 -- Giraldo, Sebastian  12 Unattached-MA             NT         NS        
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.59  MAJO Junior Olympics
              1:06.19  A
              1:11.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA               1:01.77    1:01.69 MAJO   
                  30.20     1:01.69 (31.49)                                        
  2 Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               1:04.48    1:03.32 MAJO   
                  31.18     1:03.32 (32.14)                                        
  3 Cassidy, Megan E    13 GRA-MA               1:03.69    1:05.65 A      
                  31.58     1:05.65 (34.07)                                        
  4 Wilson, Mekhi S     13 SSC-MA               1:02.37    1:07.68 BB     
                  32.37     1:07.68 (35.31)                                        
  5 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              1:04.25    1:08.66 BB     
                  33.35     1:08.66 (35.31)                                        
BB - Division  
  1 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                1:07.59    1:07.54 BB     
                  32.64     1:07.54 (34.90)                                        
  2 Albert, Em K        14 PCAC-MA              1:09.56    1:08.06 BB     
                  33.34     1:08.06 (34.72)                                        
  3 Hegde, Ruchi        14 Unattached-MA        1:08.93    1:08.80 BB     
                  33.54     1:08.80 (35.26)                                        
  4 An, Michelle N      13 WA-MA                1:09.29    1:09.01 BB     
                  33.93     1:09.01 (35.08)                                        
  5 Moran, Sofia        13 PCAC-MA              1:09.25    1:09.48 BB     
                  34.27     1:09.48 (35.21)                                        
  6 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              1:08.74    1:09.63 BB     
                  34.25     1:09.63 (35.38)                                        
  7 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              1:10.98    1:11.78        
                  35.22     1:11.78 (36.56)                                        
  8 Callahan, Devin E   13 WA-MA                1:08.13    1:11.85        
                  34.89     1:11.85 (36.96)                                        
C - Division  
  1 Bluestein, Talia R  14 Northeast Swimmi-MA  1:15.94    1:10.88 BB     
                  34.78     1:10.88 (36.10)                                        
  2 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA  1:12.43    1:12.02        
                  34.33     1:12.02 (37.69)                                        
  3 Buitron, Juliana M  14 WA-MA                1:13.77    1:14.07        
                  36.16     1:14.07 (37.91)                                        
  4 Agostini, Natalie   14 BSC-MA               1:14.99    1:14.16        
                  36.46     1:14.16 (37.70)                                        
  5 Ritter, Callie G    13 ACAC-MA              1:18.02    1:14.92        
                  37.22     1:14.92 (37.70)                                        
  6 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              1:13.94    1:15.27        
                  36.54     1:15.27 (38.73)                                        
  7 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              1:17.04    1:15.45        
                  36.61     1:15.45 (38.84)                                        
  8 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    1:17.95    1:16.97        
                  37.52     1:16.97 (39.45)                                        
  9 Phonnathong, Laure  14 ACAC-MA              1:17.85    1:17.24        
                  37.86     1:17.24 (39.38)                                        
 10 Bond, Valerie I     13 PCAC-MA              1:17.35    1:18.02        
                  37.75     1:18.02 (40.27)                                        
 11 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA              1:20.00    1:18.58        
 12 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              1:22.84    1:20.59        
 13 MacKenzie, Edy L    13 Unattached-MA             NT    1:20.76        
                  38.86     1:20.76 (41.90)                                        
 14 Nishikawa, Lauren   13 ACAC-MA                   NT    1:23.82        
                  40.74     1:23.82 (43.08)                                        
 15 Casale, Sophie L    13 PCAC-MA              1:31.30    1:31.43        
                  45.41     1:31.43 (46.02)                                        
 16 Sumner, Nadia K     14 Northeast Swimmi-MA       NT    1:49.15        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                     NT   X1:12.14        
                  35.05     1:12.14 (37.09)                                        
 -- Kelly, Ava L        13 BSC-MA               1:23.20         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.40          DQ (42.47)                                        
 -- Aloi, Beatrice      13 BSC-MA               1:21.80         NS        
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.39  MAJO Junior Olympics
              1:01.79  A
              1:06.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA                55.74      58.18 MAJO   
                  28.42       58.18 (29.76)                                        
BB - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                1:04.75    1:03.77 BB     
                  31.64     1:03.77 (32.13)                                        
  2 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA              1:02.49    1:05.23 BB     
                  31.14     1:05.23 (34.09)                                        
  3 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA              1:05.68    1:07.39        
                  32.48     1:07.39 (34.91)                                        
C - Division  
  1 Williams, Reuben O  14 VINY-MA              1:12.87    1:05.43 BB     
  2 McGovern, Tim M     14 PCAC-MA              1:07.64    1:05.80 BB     
                  32.00     1:05.80 (33.80)                                        
  3 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              1:09.25    1:06.42 BB     
                  31.91     1:06.42 (34.51)                                        
  4 DeHaven, Regan J    14 WA-MA                1:12.38    1:09.01        
                  33.57     1:09.01 (35.44)                                        
  5 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA              1:12.86    1:12.41        
                  35.82     1:12.41 (36.59)                                        
  6 Hann-Deschaine, Et  14 Unattached-MA        1:16.63    1:12.65        
                  36.51     1:12.65 (36.14)                                        
  7 Zabigalivk, Maksym  14 Northeast Swimmi-MA  1:18.34    1:14.88        
  8 Mikolajewski, Char  13 PCAC-MA              1:19.31    1:15.29        
                  36.92     1:15.29 (38.37)                                        
  9 Sabine, Henry P     13 WA-MA                1:18.10    1:15.60        
                  36.56     1:15.60 (39.04)                                        
 10 Smith, Nic L        14 Unattached-MA        1:18.10    1:18.41        
                  37.31     1:18.41 (41.10)                                        
 11 Gudipati, Shashank  13 Unattached-MA        1:59.96    1:37.65        
 -- Lombrana, Paul J    13 EAAC-MA              1:26.55         DQ        
      Not on back off wall
                  38.67          DQ (40.45)                                        
 -- Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:18.90         NS        
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                35.49  MAJO Junior Olympics
                36.89  A
                39.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   12 WA-MA                  32.42      32.26 MAJO   
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                  33.21      33.51 MAJO   
  3 McGeary, Maura A    12 EAAC-MA                34.40      36.37 A      
  4 Diguey, Velina      11 SSC-MA                 36.64      38.16 BB     
BB - Division  
  1 Steinmetz, Zoe N    12 Northeast Swimmi-MA    37.50      36.35 A      
  2 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                  38.34      37.14 BB     
  3 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA                39.22      37.45 BB     
  4 Isaacs, Tali H      11 BSC-MA                 39.52      38.10 BB     
  5 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA                38.07      38.59 BB     
  6 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA                38.62      40.13        
C - Division  
  1 Brady, Aisling C    12 PCAC-MA                40.74      37.84 BB     
  2 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                  40.19      39.00 BB     
  3 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                  47.10      40.93        
  4 Glynn, Delaney C    11 Northeast Swimmi-MA    41.37      41.61        
  5 Elliott, Lily A     11 Unattached-MA          46.78      42.46        
  6 Foo, Cassie S       11 BSC-MA                 42.95      43.57        
  7 Vurganov, Addie L   12 VINY-MA                45.65      44.44        
  8 Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA                 44.46      44.47        
  9 Lombrana, Evelyn R  11 EAAC-MA                44.60      44.52        
 10 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                45.68      44.64        
 11 Nishikawa, Sarah    11 ACAC-MA                43.34      45.05        
 12 Meriwether, Riley   11 WA-MA                  48.08      45.10        
 13 Baisch, Mackenzie   11 PCAC-MA                46.26      45.41        
 14 Deng, Hailey M      11 EAAC-MA                   NT      46.04        
 15 Smith, Sophie B     11 BSC-MA                 45.97      46.36        
 16 Kent, Lilly S       11 BSC-MA                 46.29      47.06        
 17 Lee, Min K          12 WA-MA                  46.83      47.40        
 18 Murphy, Katie R     11 Unattached-MA          52.11      49.49        
 19 McNeely, Michelle   11 Northeast Swimmi-MA       NT      49.88        
 20 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  52.27      50.85        
 21 Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA                51.94      51.78        
 22 Boory, Samantha     11 Northeast Swimmi-MA    53.84      52.81        
 23 Snyder, Katie I     11 EAAC-MA                51.23      53.49        
 24 Michalczewski, Mil  11 EAAC-MA                   NT      53.80        
 25 Conybear, Charlott  11 BSC-MA                 58.27      56.21        
 26 Harhut, Amelia M    12 WA-MA                  57.49      57.54        
 27 Miller, Emily E     11 WA-MA                     NT      59.33        
 -- Barbash, Liza P     11 Unattached-MA             NT     X48.95        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA      49.67         NS        
 -- Gasink, Samantha L  11 BSC-MA                 45.98         NS        
 -- Hayes, Megan        12 Northeast Swimmi-MA    44.38         NS        
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                35.99  MAJO Junior Olympics
                36.19  A
                39.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                  33.02      32.53 MAJO   
  2 Newhall, Henry C    12 EAAC-MA                35.34      36.91 BB     
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA                39.52      37.53 BB     
 -- Newhall, Charlie W  12 EAAC-MA                36.98         NS        
C - Division  
  1 Bogveradze, Dachi   12 Northeast Swimmi-MA    40.33      39.94        
  2 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA    41.24      40.12        
  3 Nangle, Will A      12 WA-MA                  43.04      40.49        
  4 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA                42.24      40.85        
  4 Johnson, Danny T    12 EAAC-MA                44.00      40.85        
  6 Delgado, William E  12 VINY-MA                41.35      41.28        
  7 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                41.58      41.55        
  8 Nayak, Rohan        12 EAAC-MA                48.40      42.15        
  9 Lee, Ryan T         11 Northeast Swimmi-MA    44.34      42.25        
 10 McCleery, Harrison  12 Unattached-MA          46.44      44.39        
 11 Schrader, Dustin W  11 EAAC-MA                47.37      47.82        
 12 Cohn, Matt E        11 ACAC-MA                45.43      47.90        
 13 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA      47.08      48.57        
 14 Alaoui, Munir       12 Northeast Swimmi-MA    48.82      49.01        
 15 French, Liam S      11 BSC-MA                 53.94      54.09        
 16 Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA                55.96      54.19        
 17 Coghlan, Hunter H   11 WA-MA                  51.72      55.21        
 18 Brango, Adam J      11 WA-MA                  58.30      55.87        
 19 Hegde, Rahul        11 Unattached-MA        1:00.93      57.10        
 20 Weaver, Brandon M   11 Unattached-MA        1:01.33    1:01.01        
 -- Montgomery, Jack A  12 EAAC-MA                49.95         DQ        
      One hand touch
 -- Palermo, Adam J     11 ACAC-MA                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 -- Giraldo, Sebastian  12 Unattached-MA        1:06.96         NS        
 -- Wurcel, Isak C      11 VINY-MA                48.74         NS        
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.09  MAJO Junior Olympics
              1:15.99  A
              1:22.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA               1:08.33    1:09.86 MAJO   
                  33.19     1:09.86 (36.67)                                        
  2 Klaehn, Alina M     13 Unattached-MA        1:11.82    1:10.57 MAJO   
                  33.43     1:10.57 (37.14)                                        
  3 Storm, Hannah J     14 PCAC-MA              1:11.59    1:11.49 MAJO   
                  33.27     1:11.49 (38.22)                                        
  4 Short, Gianna M     14 Northeast Swimmi-MA  1:12.61    1:11.68 MAJO   
                  33.29     1:11.68 (38.39)                                        
  5 Agostini, Natalie   14 BSC-MA               1:10.95    1:13.88 A      
                  33.42     1:13.88 (40.46)                                        
  6 Bass, Kayla J       13 PCAC-MA              1:15.49    1:15.30 A      
                  35.97     1:15.30 (39.33)                                        
  7 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              1:14.43    1:15.94 A      
                  35.74     1:15.94 (40.20)                                        
BB - Division  
  1 Hayes, Brigid M     14 Northeast Swimmi-MA  1:21.93    1:19.08 BB     
                  37.25     1:19.08 (41.83)                                        
  2 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                1:20.72    1:19.57 BB     
                  37.93     1:19.57 (41.64)                                        
  3 Callahan, Devin E   13 WA-MA                1:19.25    1:20.74 BB     
                  38.31     1:20.74 (42.43)                                        
  4 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              1:17.31    1:22.08 BB     
                  39.77     1:22.08 (42.31)                                        
  5 Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               1:21.09    1:23.18        
                  37.51     1:23.18 (45.67)                                        
C - Division  
  1 Sheppard, Reese M   13 VINY-MA              1:24.06    1:22.26 BB     
                  38.37     1:22.26 (43.89)                                        
  2 An, Michelle N      13 WA-MA                1:24.36    1:22.67        
                  39.29     1:22.67 (43.38)                                        
  2 Hegde, Ruchi        14 Unattached-MA        1:23.47    1:22.67        
                  39.44     1:22.67 (43.23)                                        
  4 Albert, Em K        14 PCAC-MA              1:26.00    1:23.05        
                  39.45     1:23.05 (43.60)                                        
  5 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              1:22.88    1:25.53        
                  40.13     1:25.53 (45.40)                                        
  6 Meyers, Izzy M      13 Northeast Swimmi-MA  1:24.48    1:25.58        
                  39.25     1:25.58 (46.33)                                        
  7 Zeminski, Caroline  13 WA-MA                1:25.37    1:26.36        
                  41.20     1:26.36 (45.16)                                        
  8 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              2:03.19    1:28.51        
                  41.68     1:28.51 (46.83)                                        
  9 Feild, Carter       13 BSC-MA                    NT    1:29.94        
                  42.86     1:29.94 (47.08)                                        
 10 MacKenzie, Edy L    13 Unattached-MA             NT    1:32.25        
                  44.17     1:32.25 (48.08)                                        
 11 Phonnathong, Laure  14 ACAC-MA              1:30.96    1:32.27        
                  42.87     1:32.27 (49.40)                                        
 12 Conti, Giovanna     13 Northeast Swimmi-MA  1:30.03    1:32.46        
                  42.15     1:32.46 (50.31)                                        
 13 Sumner, Nadia K     14 Northeast Swimmi-MA  1:40.45    1:41.43        
                  45.18     1:41.43 (56.25)                                        
 14 Casale, Sophie L    13 PCAC-MA              1:41.11    1:47.03        
                  50.73     1:47.03 (56.30)                                        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                     NT   X1:21.80 BB     
                  38.17     1:21.80 (43.63)                                        
 -- Miller, Maggie M    14 PCAC-MA              1:27.48         NS        
 -- Reisman, Ava S      14 Unattached-MA        1:29.51         NS        
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.39  MAJO Junior Olympics
              1:09.79  A
              1:15.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rooney, Patrick O   14 BSC-MA               1:06.61    1:06.27 MAJO   
                  31.04     1:06.27 (35.23)                                        
  2 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA              1:09.54    1:10.63 BB     
                  33.64     1:10.63 (36.99)                                        
 -- Kao, Dylan Z        13 MAC-MA               1:08.83         NS        
BB - Division  
  1 Williams, Aaron O   14 VINY-MA              1:12.32    1:09.04 A      
                  31.23     1:09.04 (37.81)                                        
  2 Nangle, Jack P      14 WA-MA                1:10.75    1:10.88 BB     
                  34.63     1:10.88 (36.25)                                        
  3 Fredericksdorf, Br  13 Northeast Swimmi-MA  1:13.86    1:13.07 BB     
                  34.17     1:13.07 (38.90)                                        
  4 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:15.15    1:15.17 BB     
                  35.05     1:15.17 (40.12)                                        
  5 Williams, Reuben O  14 VINY-MA              1:12.71    1:16.04        
                  34.76     1:16.04 (41.28)                                        
C - Division  
  1 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA                   NT    1:13.25 BB     
                  34.89     1:13.25 (38.36)                                        
  2 Lee, Mike P         13 Northeast Swimmi-MA  1:17.00    1:15.79        
                  35.30     1:15.79 (40.49)                                        
  3 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              1:16.45    1:16.14        
                  35.59     1:16.14 (40.55)                                        
  4 Belkadi, Yaseen H   14 WA-MA                1:20.48    1:19.17        
                  37.04     1:19.17 (42.13)                                        
  5 Sweeney, Scott S    13 PCAC-MA              1:23.17    1:19.73        
                  37.44     1:19.73 (42.29)                                        
  6 Mikolajewski, Char  13 PCAC-MA              1:23.55    1:23.20        
                  39.46     1:23.20 (43.74)                                        
  7 McCaskill, Khai E   13 Unattached-MA             NT    1:23.79        
                  39.17     1:23.79 (44.62)                                        
  8 Lombrana, Paul J    13 EAAC-MA              1:40.56    1:33.20        
                  44.58     1:33.20 (48.62)                                        
  9 Gudipati, Shashank  13 Unattached-MA        1:54.10    1:33.34        
                  44.17     1:33.34 (49.17)                                        
 -- Cohn, Josh B        14 ACAC-MA              1:22.85         NS        
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.69  MAJO Junior Olympics
              1:11.49  A
              1:18.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA    1:08.12    1:07.82 A      
                  32.43     1:07.82 (35.39)                                        
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:08.48    1:09.20 A      
                  32.41     1:09.20 (36.79)                                        
BB - Division  
  1 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:13.79    1:09.23 A      
                  33.16     1:09.23 (36.07)                                        
  2 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:17.69    1:16.01 BB     
                  34.91     1:16.01 (41.10)                                        
C - Division  
  1 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:32.09    1:25.61        
                  38.83     1:25.61 (46.78)                                        
  2 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA              1:59.38    1:26.65        
                  40.33     1:26.65 (46.32)                                        
  3 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA              1:36.86    1:30.39        
                  41.16     1:30.39 (49.23)                                        
  4 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA              1:37.78    1:36.19        
                  43.94     1:36.19 (52.25)                                        
 -- Cherifi, Lisa       11 Wildwood Crest-MA         NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  52.04        DQ (1:07.05)                                        
 -- Hayes, Megan        12 Northeast Swimmi-MA  1:22.64         NS        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA    1:49.69         NS        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.79  MAJO Junior Olympics
              1:09.59  A
              1:16.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Tee G      12 WA-MA                1:19.50    1:15.31 BB     
                  34.29     1:15.31 (41.02)                                        
  2 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:30.74    1:29.89        
                  41.34     1:29.89 (48.55)                                        
  3 Cohn, Matt E        11 ACAC-MA              1:32.62    1:40.19        
                  45.06     1:40.19 (55.13)                                        
 -- Newhall, Henry C    12 EAAC-MA              1:17.08         NS        
 
Event 37  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.89  MAJO Junior Olympics
              2:25.79  A
              2:37.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cassidy, Megan E    13 GRA-MA               2:24.92    2:25.49 A      
                  31.88     1:07.06 (35.18)     1:45.85 (38.79)     2:25.49 (39.64)
BB - Division  
  1 Moran, Sofia        13 PCAC-MA              2:26.00    2:22.71 MAJO   
                  32.37     1:08.95 (36.58)     1:46.55 (37.60)     2:22.71 (36.16)
  2 Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               2:30.01    2:29.07 BB     
                  31.93     1:09.45 (37.52)     1:48.75 (39.30)     2:29.07 (40.32)
  3 Wilson, Mekhi S     13 SSC-MA               2:27.51    2:29.70 BB     
                  32.22     1:10.17 (37.95)     1:49.65 (39.48)     2:29.70 (40.05)
C - Division  
  1 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA  2:47.54    2:39.58        
                  32.95     1:14.36 (41.41)     1:58.04 (43.68)     2:39.58 (41.54)
  2 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    2:39.95    2:43.81        
                  36.42     1:17.54 (41.12)     2:00.27 (42.73)     2:43.81 (43.54)
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                     NT        XDQ        
      Alternating Kick
                  34.91     1:16.21 (41.30)     2:00.99 (44.78)          DQ (44.94)
 -- Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               2:48.95         NS        
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:49.85         NS        
 
Event 38  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.69  A
              2:17.19  MAJO Junior Olympics
              2:26.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA              2:05.65    2:11.88 A      
                  28.78     1:01.33 (32.55)     1:36.08 (34.75)     2:11.88 (35.80)
BB - Division  
  1 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:19.49    2:17.61 BB     
                  30.28     1:04.92 (34.64)     1:40.64 (35.72)     2:17.61 (36.97)
  2 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              2:17.13    2:19.11 BB     
                  30.26     1:05.72 (35.46)     1:42.41 (36.69)     2:19.11 (36.70)
 -- Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              2:16.63         NS        
C - Division  
 -- Graver, Stephen M   14 EAAC-MA              2:34.83         NS        
 -- Sabine, Henry P     13 WA-MA                2:49.87         NS        
 -- Kao, Dylan Z        13 MAC-MA                    NT         NS        
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.09  MAJO Junior Olympics
              2:34.89  A
              2:47.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   12 WA-MA                2:25.13    2:23.24 MAJO   
                  31.97     1:09.29 (37.32)     1:49.74 (40.45)     2:23.24 (33.50)
  2 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              2:32.45    2:29.25 A      
                  31.61     1:11.46 (39.85)     1:55.36 (43.90)     2:29.25 (33.89)
  3 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA    2:26.62    2:29.53 A      
                  32.44     1:09.77 (37.33)     1:55.85 (46.08)     2:29.53 (33.68)
  4 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                2:32.55    2:37.12 BB     
                  33.79     1:17.54 (43.75)     2:00.97 (43.43)     2:37.12 (36.15)
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              2:32.53         NS        
BB - Division  
  1 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                2:35.91    2:33.97 A      
                  33.23     1:11.25 (38.02)     1:58.05 (46.80)     2:33.97 (35.92)
  2 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                2:41.29    2:42.86 BB     
                  39.27     1:21.88 (42.61)     2:06.09 (44.21)     2:42.86 (36.77)
C - Division  
  1 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA              2:53.30    2:50.34        
                  41.65     1:25.02 (43.37)     2:10.97 (45.95)     2:50.34 (39.37)
  2 Diguey, Velina      11 SSC-MA               2:50.79    2:59.12        
                  39.59     1:26.27 (46.68)     2:19.83 (53.56)     2:59.12 (39.29)
  3 Smith, Sophie B     11 BSC-MA               2:58.68    3:01.04        
                  40.90     1:25.88 (44.98)     2:21.28 (55.40)     3:01.04 (39.76)
  4 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              3:06.01    3:08.73        
                  43.12     1:34.16 (51.04)     2:28.84 (54.68)     3:08.73 (39.89)
  5 Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA              3:26.80    3:13.08        
                  48.36     1:34.46 (46.10)     2:34.31 (59.85)     3:13.08 (38.77)
  6 Franson, Annika     11 WA-MA                3:10.37    3:13.22        
                  47.17     1:35.11 (47.94)     2:33.15 (58.04)     3:13.22 (40.07)
  7 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                     NT    3:17.49        
                  47.64     1:39.57 (51.93)     2:38.13 (58.56)     3:17.49 (39.36)
 -- Robertson, Katie A  12 EAAC-MA                   NT   X2:47.66 BB     
                  36.66     1:19.19 (42.53)     2:09.64 (50.45)     2:47.66 (38.02)
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  MAJO Junior Olympics
              2:30.89  A
              2:44.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              2:34.87    2:33.68 BB     
                  32.88     1:15.96 (43.08)     2:01.13 (45.17)     2:33.68 (32.55)
  2 McLellan, Matt      12 WA-MA                2:36.49    2:34.42 BB     
                  33.04     1:13.01 (39.97)     2:01.02 (48.01)     2:34.42 (33.40)
C - Division  
  1 Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT    2:48.56        
                  36.78     1:19.49 (42.71)     2:11.57 (52.08)     2:48.56 (36.99)
  2 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA  2:57.81    3:01.87        
                  41.06     1:27.16 (46.10)     2:19.47 (52.31)     3:01.87 (42.40)
  3 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA    3:23.99    3:21.59        
                  48.62     1:39.00 (50.38)     2:36.13 (57.13)     3:21.59 (45.46)
 -- Auslander, Andrew   12 EAAC-MA                   NT        XDQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.24     1:49.67 (59.43)   2:58.30 (1:08.63)          DQ (49.27)
 -- Montgomery, Jack A  12 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.21     1:35.95 (49.74)        DQ (1:44.17)                    
 -- Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              2:59.29         NS        
 -- Weaver, Brandon M   11 Unattached-MA             NT         NS        
 
Event 41  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  MAJO Junior Olympics
                27.99  A
                30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA                 24.57      24.26 MAJO   
  2 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                  27.17      26.67 A      
  3 Klaehn, Alina M     13 Unattached-MA          26.41      26.73 A      
  4 Storm, Hannah J     14 PCAC-MA                26.62      26.91 A      
  5 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA                26.62      27.18 A      
  6 Bailey, Elishka S   14 BSC-MA                 26.98      27.28 A      
  7 An, Michelle N      13 WA-MA                  27.63      27.59 A      
  8 Short, Gianna M     14 Northeast Swimmi-MA    27.27      27.95 A      
  9 Agostini, Natalie   14 BSC-MA                 27.80      28.27 BB     
 -- Cassidy, Megan E    13 GRA-MA                 26.46         NS        
BB - Division  
  1 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA                28.49      28.19 BB     
  2 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA                28.20      28.23 BB     
  3 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA    28.90      28.36 BB     
  4 Bass, Kayla J       13 PCAC-MA                28.74      28.67 BB     
  5 Albert, Em K        14 PCAC-MA                28.94      28.70 BB     
  6 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA                29.71      28.82 BB     
  7 Hayes, Brigid M     14 Northeast Swimmi-MA    29.09      28.94 BB     
  8 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA                29.72      29.15 BB     
  9 Meyers, Izzy M      13 Northeast Swimmi-MA    29.01      29.24 BB     
 10 Ritter, Callie G    13 ACAC-MA                29.90      29.69 BB     
 11 Buitron, Juliana M  14 WA-MA                  30.05      29.79 BB     
 12 Conti, Giovanna     13 Northeast Swimmi-MA    29.68      29.84 BB     
C - Division  
  1 Phonnathong, Laure  14 ACAC-MA                30.62      30.17 BB     
  2 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA                30.72      30.46        
  3 Bluestein, Talia R  14 Northeast Swimmi-MA    30.93      31.29        
  4 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA                31.40      31.71        
  5 MacKenzie, Edy L    13 Unattached-MA             NT      32.15        
  6 Bond, Valerie I     13 PCAC-MA                31.95      32.17        
  7 Nishikawa, Lauren   13 ACAC-MA                32.24      32.18        
  8 Feild, Carter       13 BSC-MA                    NT      32.19        
  9 Sumner, Nadia K     14 Northeast Swimmi-MA    34.67      33.94        
 10 Kelly, Ava L        13 BSC-MA                 33.76      34.79        
 11 Casale, Sophie L    13 PCAC-MA                37.66      38.11        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                     NT     X28.73 BB     
 -- Miller, Maggie M    14 PCAC-MA                31.25         NS        
 -- Aloi, Beatrice      13 BSC-MA                 32.98         NS        
 
Event 42  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.49  MAJO Junior Olympics
                25.69  A
                27.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA                23.41      23.89 MAJO   
  2 Williams, Aaron O   14 VINY-MA                24.81      24.18 MAJO   
  3 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA                23.95      24.50 A      
  4 Williams, Reuben O  14 VINY-MA                25.15      24.59 A      
  5 Lee, Mike P         13 Northeast Swimmi-MA    25.51      25.06 A      
BB - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                  26.03      25.23 A      
  2 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA                26.01      25.56 A      
  3 Belkadi, Yaseen H   14 WA-MA                  26.82      25.82 BB     
  4 Rooney, Patrick O   14 BSC-MA                 26.78      26.07 BB     
  5 DeHaven, Regan J    14 WA-MA                  27.63      26.61 BB     
  6 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA                27.39      27.44 BB     
 -- Kao, Dylan Z        13 MAC-MA                 26.55         NS        
C - Division  
  1 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA                27.90      27.46 BB     
  2 McGovern, Tim M     14 PCAC-MA                27.92      27.65 BB     
  3 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA                28.11      27.99        
  4 Zabigalivk, Maksym  14 Northeast Swimmi-MA    28.90      28.38        
  5 Sabine, Henry P     13 WA-MA                  29.37      29.22        
  6 Hann-Deschaine, Et  14 Unattached-MA          30.95      29.38        
  7 Fredericksdorf, Br  13 Northeast Swimmi-MA    29.61      29.64        
  8 Mikolajewski, Char  13 PCAC-MA                31.76      30.43        
  9 McCaskill, Khai E   13 Unattached-MA          32.71      30.49        
 10 Smith, Nic L        14 Unattached-MA          32.08      30.98        
 11 Lombrana, Paul J    13 EAAC-MA                33.23      32.97        
 -- Cohn, Josh B        14 ACAC-MA                28.40         NS        
 -- Sweeney, Scott S    13 PCAC-MA                33.45         NS        
 
Event 43  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mcallister, Maia R  15 PCAC-MA              5:24.72    5:23.59        
                  28.89     1:01.10 (32.21)     1:34.01 (32.91)     2:07.20 (33.19)
        2:40.58 (33.38)     3:14.05 (33.47)     3:47.34 (33.29)     4:20.37 (33.03)
        4:53.19 (32.82)     5:23.59 (30.40)                                        
  2 Towers, Alex        15 PCAC-MA              5:18.94    5:24.68        
                  29.44     1:01.36 (31.92)     1:34.26 (32.90)     2:07.46 (33.20)
        2:40.71 (33.25)     3:14.00 (33.29)     3:47.06 (33.06)     4:20.52 (33.46)
        4:53.29 (32.77)     5:24.68 (31.39)                                        
  3 Shields, Emma L     14 WA-MA                5:30.26    5:33.66        
                  28.77     1:00.83 (32.06)     1:34.62 (33.79)     2:08.33 (33.71)
        2:42.19 (33.86)     3:16.55 (34.36)     3:51.14 (34.59)     4:25.90 (34.76)
        5:00.37 (34.47)     5:33.66 (33.29)                                        
  4 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              5:50.41    5:57.62        
                  30.97     1:06.28 (35.31)     1:42.77 (36.49)     2:20.33 (37.56)
        2:58.44 (38.11)     3:35.58 (37.14)     4:12.43 (36.85)     4:48.82 (36.39)
        5:23.83 (35.01)     5:57.62 (33.79)                                        
  5 Callahan, Devin E   13 WA-MA                5:52.93    6:00.15        
                  32.17     1:08.52 (36.35)     1:45.17 (36.65)     2:22.19 (37.02)
        2:59.78 (37.59)     3:37.01 (37.23)     4:14.14 (37.13)     4:51.00 (36.86)
        5:26.81 (35.81)     6:00.15 (33.34)                                        
  6 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              6:19.52    6:09.23        
                  33.70     1:11.32 (37.62)     1:49.41 (38.09)     2:27.36 (37.95)
        3:04.84 (37.48)     3:41.17 (36.33)     4:18.35 (37.18)     4:55.72 (37.37)
        5:32.99 (37.27)     6:09.23 (36.24)                                        
  7 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                6:31.06    6:12.98        
                  32.98     1:09.25 (36.27)     1:47.24 (37.99)     2:25.76 (38.52)
        3:03.95 (38.19)     3:42.32 (38.37)     4:21.11 (38.79)     4:59.36 (38.25)
        5:37.62 (38.26)     6:12.98 (35.36)                                        
  8 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              6:15.24    6:14.84        
                  32.87     1:10.49 (37.62)     1:48.58 (38.09)     2:26.18 (37.60)
        3:04.22 (38.04)     3:42.14 (37.92)     4:20.11 (37.97)     4:57.80 (37.69)
        5:34.27 (36.47)     6:14.84 (40.57)                                        
  9 Miller, Lauren M    15 WA-MA                6:20.98    6:15.11        
                  33.69     1:10.24 (36.55)     1:48.06 (37.82)     2:26.46 (38.40)
        3:04.30 (37.84)     3:42.67 (38.37)     4:20.77 (38.10)     4:59.47 (38.70)
        5:37.97 (38.50)     6:15.11 (37.14)                                        
 10 Lombrana, Evelyn R  11 EAAC-MA                   NT    6:24.41        
                  34.91     1:13.83 (38.92)     1:52.76 (38.93)     2:32.30 (39.54)
        3:12.12 (39.82)     3:51.81 (39.69)     4:32.05 (40.24)     5:10.48 (38.43)
        5:49.31 (38.83)     6:24.41 (35.10)                                        
 11 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    6:16.25    6:27.99        
                  35.62     1:15.30 (39.68)     1:55.44 (40.14)     2:35.15 (39.71)
        3:14.52 (39.37)     3:53.86 (39.34)     4:33.59 (39.73)     5:12.61 (39.02)
        5:51.02 (38.41)     6:27.99 (36.97)                                        
 12 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA                   NT    6:29.41        
                  36.38     1:16.06 (39.68)     1:56.68 (40.62)     2:37.85 (41.17)
        3:17.89 (40.04)     3:58.08 (40.19)     4:38.22 (40.14)     5:17.66 (39.44)
        5:54.69 (37.03)     6:29.41 (34.72)                                        
 13 Meyers, Izzy M      13 Northeast Swimmi-MA  6:09.22    6:32.24        
                  32.60     1:10.79 (38.19)     1:50.31 (39.52)     2:30.78 (40.47)
        3:11.64 (40.86)     3:52.14 (40.50)     4:32.22 (40.08)     5:12.85 (40.63)
        5:53.11 (40.26)     6:32.24 (39.13)                                        
 14 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                6:48.17    6:39.53        
                  35.63     1:15.17 (39.54)     1:55.63 (40.46)     2:35.60 (39.97)
        3:16.29 (40.69)     3:56.46 (40.17)     4:37.67 (41.21)     5:18.34 (40.67)
        5:59.44 (41.10)     6:39.53 (40.09)                                        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                     NT   X5:58.89        
                  31.23     1:06.52 (35.29)     1:42.71 (36.19)     2:19.41 (36.70)
        2:56.99 (37.58)     3:34.03 (37.04)     4:11.48 (37.45)     4:48.43 (36.95)
        5:24.99 (36.56)     5:58.89 (33.90)                                        
 -- Seaman, Spencer E   17 EAAC-MA              5:44.87         NS        
 -- Burke, Emily M      13 UMAC-MA              6:30.09         NS        
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              6:02.46         NS        
 -- Callahan, Chloe K   15 WA-MA                5:39.32         NS        
 -- Ricketts, Katy A    14 WA-MA                6:09.58         NS        
 -- Lieu, Isa S         11 PWAC-MA              6:30.16         NS        
 
Event 44  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA              5:20.00    5:16.29        
                  28.14       59.52 (31.38)     1:31.52 (32.00)     2:03.82 (32.30)
        2:36.02 (32.20)     3:07.99 (31.97)     3:40.03 (32.04)     4:12.41 (32.38)
        4:44.70 (32.29)     5:16.29 (31.59)                                        
  2 Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA              5:18.50    5:18.57        
                  27.92       59.23 (31.31)     1:31.20 (31.97)     2:03.88 (32.68)
        2:36.74 (32.86)     3:09.37 (32.63)     3:42.10 (32.73)     4:14.83 (32.73)
        4:47.13 (32.30)     5:18.57 (31.44)                                        
  3 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              5:17.75    5:20.33        
                  29.40     1:01.63 (32.23)     1:34.30 (32.67)     2:07.12 (32.82)
        2:39.19 (32.07)     3:11.05 (31.86)     3:43.46 (32.41)     4:15.62 (32.16)
        4:48.48 (32.86)     5:20.33 (31.85)                                        
  4 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA    6:13.05    5:59.89        
                  29.83     1:04.41 (34.58)     1:40.67 (36.26)     2:18.04 (37.37)
        2:52.55 (34.51)     3:30.77 (38.22)     4:09.80 (39.03)     4:48.64 (38.84)
        5:28.26 (39.62)     5:59.89 (31.63)                                        
  5 McLellan, Matt      12 WA-MA                5:52.90    6:06.79        
                  31.83     1:08.83 (37.00)     1:46.64 (37.81)     2:24.77 (38.13)
        3:02.01 (37.24)     3:39.40 (37.39)     4:16.89 (37.49)     4:55.05 (38.16)
        5:31.31 (36.26)     6:06.79 (35.48)                                        
  6 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA         NT    8:08.29        
                  42.56     1:32.34 (49.78)     2:20.63 (48.29)     3:10.45 (49.82)
        3:58.39 (47.94)     4:46.88 (48.49)     5:35.81 (48.93)     6:23.87 (48.06)
        7:12.00 (48.13)     8:08.29 (56.29)                                        
 -- Small, Sebastian E  10 PCAC-MA                   NT   X7:34.69        
                  36.97     1:20.77 (43.80)     2:07.21 (46.44)     2:54.29 (47.08)
        3:42.50 (48.21)     4:30.16 (47.66)     5:17.51 (47.35)     6:04.75 (47.24)
        6:51.44 (46.69)     7:34.69 (43.25)                                        
 -- Shack, Caleb A      17 PCAC-MA              5:26.74         NS        
 -- Maziarz, Dylan      16 PCAC-MA              4:52.77         NS        
 -- Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              6:40.45         NS        
 
Event 45  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  MAJO Junior Olympics
                31.39  A
                35.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Koehler, Abby M     10 UMAC-MA                30.52      28.64 MAJO   
  2 Foppa, Ashley       10 SSC-MA                 30.95      30.83 MAJO   
  3 Coombs, Ava         10 PWAC-MA                31.38      31.37 A      
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA                29.14         NS        
BB - Division  
  1 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                  32.85      31.24 A      
  2 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                32.90      32.23 BB     
  3 Baykara, Kayla      10 EAAC-MA                33.42      33.51 BB     
  4 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                  34.94      34.36 BB     
 -- Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA                32.61         NS        
C - Division  
  1 Johnson, Kelly      10 EAAC-MA                36.76      32.59 BB     
  2 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA                35.87      34.64 BB     
  3 Keitel, Arden S      9 PCAC-MA                   NT      35.81        
  4 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                36.91      35.82        
  5 Clancy, Paige S      9 WA-MA                  37.51      35.94        
  5 Neuwirth, Lily S     9 BSC-MA                 39.94      35.94        
  7 Hayes, Abby          9 Northeast Swimmi-MA    38.34      36.21        
  8 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                 37.73      36.57        
  9 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                39.39      36.87        
 10 Jaskiewicz, Kaitly   9 Northeast Swimmi-MA    39.08      37.56        
 11 Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                37.67      37.77        
 12 Hung, Danica Haile  10 ACAC-MA                39.87      37.93        
 13 An, Haley S          9 WA-MA                  39.92      38.46        
 14 Foo, Vivi S          9 Unattached-MA          41.06      38.92        
 15 Perez, Morelia      10 BSC-MA                 41.07      39.52        
 16 Conti, Mia          10 Northeast Swimmi-MA    41.86      39.56        
 17 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                44.87      39.65        
 18 Poulos-Hopkins, Ma  10 BSC-MA                    NT      39.85        
 19 Manion, Audrey K     9 EAAC-MA                   NT      39.99        
 20 Bailey, Micaela M    9 PCAC-MA                41.01      40.36        
 21 Keitel, Nieve S      9 PCAC-MA                   NT      41.14        
 22 Meyers, Rocky M     10 Northeast Swimmi-MA    40.18      43.23        
 23 Yocum, Amanda M      9 EAAC-MA                   NT      45.34        
 24 Zack, Rachel        10 BSC-MA                 48.82      45.73        
 -- Preate, Ava G        9 EAAC-MA                   NT     X39.27        
 -- Logan, Grace A       9 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 46  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.69  MAJO Junior Olympics
                30.99  A
                34.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA    30.23         NS        
BB - Division  
  1 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA          31.33      32.13 BB     
  2 Moore, Brody A      10 WA-MA                  33.65      32.57 BB     
  3 Hess, Sebastian B   10 ACAC-MA                34.22      32.65 BB     
  4 Hess, Emery S        9 ACAC-MA                33.75      34.65        
  5 Small, Sebastian E  10 PCAC-MA                34.21      35.30        
C - Division  
  1 Nayak, Aru          10 EAAC-MA                36.53      34.29 BB     
  2 Lee, Avery P        10 Unattached-MA          36.96      34.72        
  3 Davey, Jack W       10 EAAC-MA                   NT      35.38        
  4 Citara, Chase J     10 ACAC-MA                36.19      35.41        
  5 Mondgock, Avi M     10 PCAC-MA                   NT      38.92        
  6 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                38.97      39.84        
  7 Rudolph, Jacob A    10 BSC-MA                    NT      40.51        
  8 DiAngelo, Grayson    9 Unattached-MA          44.24      40.63        
  9 Kennedy, Dane R      9 Wildwood Crest-MA      46.70      41.90        
 10 Wadke, Dhilan K      9 BSC-MA                 46.94      45.47        
 11 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA                42.72      45.72        
 12 Dekker, Willem C     9 EAAC-MA                53.51      54.57        
 13 Erheid, Mazen A     10 ACAC-MA                59.70    1:03.50        
 -- Johnson, Edward J    9 UMAC-MA                   NT     X35.84        
 -- Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Brown, Owen M        9 Unattached-MA          45.97         NS        
 -- Van Horn, Max        9 EAAC-MA                47.47         NS        
 -- Bowen, Xander S      9 PCAC-MA                43.39         NS        
 
Event 47  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shaffer, Sabrina A  16 PCAC-MA              1:01.81    1:02.47        
                  30.71     1:02.47 (31.76)                                        
  2 Towers, Alex        15 PCAC-MA              1:03.47    1:03.76        
                  31.12     1:03.76 (32.64)                                        
  3 Gale, Morgan A      15 BSC-MA               1:09.55    1:13.04        
                  35.21     1:13.04 (37.83)                                        
  4 Niemann, Brianna N  15 Unattached-MA        1:20.88    1:15.22        
                  36.12     1:15.22 (39.10)                                        
  5 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              1:17.41    1:16.15        
                  36.18     1:16.15 (39.97)                                        
  6 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                1:14.72    1:17.85        
                  38.60     1:17.85 (39.25)                                        
  7 Miller, Lauren M    15 WA-MA                1:17.97    1:18.65        
                  38.47     1:18.65 (40.18)                                        
  8 Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                1:19.36    1:20.10        
                  39.21     1:20.10 (40.89)                                        
  9 Miller, Amanda R    15 WA-MA                1:19.59    1:21.63        
                  39.40     1:21.63 (42.23)                                        
 -- Lehman, Maria F     15 PAY-MA                    NT   X1:12.99        
                  35.02     1:12.99 (37.97)                                        
 -- Boyes, Sam R        16 PCAC-MA              1:02.50         NS        
 -- Minasyan, Anya      18 PCAC-MA              1:12.89         NS        
 -- Pejcic, Sofia       15 PCAC-MA                59.21         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:08.47         NS        
 -- Seaman, Spencer E   17 EAAC-MA              1:04.56         NS        
 
Event 48  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jack R      16 SSC-MA                 58.69      57.96        
                  27.80       57.96 (30.16)                                        
  2 Baldino, TJ J       15 SSC-MA               1:05.33    1:05.88        
                  32.26     1:05.88 (33.62)                                        
  3 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA    1:08.61    1:10.01        
                  34.09     1:10.01 (35.92)                                        
  4 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA              1:14.21    1:10.68        
                  35.02     1:10.68 (35.66)                                        
  5 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              1:12.71    1:12.76        
                  35.53     1:12.76 (37.23)                                        
 -- Dencker, Jean-Paul  17 PCAC-MA                   NT   X1:02.29        
                  29.63     1:02.29 (32.66)                                        
 -- Gallagher, Billy A  18 PCAC-MA              1:01.02         NS        
 -- Luckangelo, Jake O  17 Unattached-MA        1:27.32         NS        
 -- Williams, Erik D    16 PCAC-MA                49.45         NS        
 -- Belkadi, Ameen H    16 WA-MA                1:06.18         NS        
 
Event 49  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.49  MAJO Junior Olympics
              1:19.29  A
              1:30.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Foppa, Ashley       10 SSC-MA               1:18.82    1:18.20 MAJO   
                  36.51     1:18.20 (41.69)                                        
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              1:13.48         NS        
BB - Division  
  1 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                1:26.10    1:20.85 BB     
                  39.12     1:20.85 (41.73)                                        
  2 Johnson, Kelly      10 EAAC-MA              1:30.58    1:22.58 BB     
                  39.87     1:22.58 (42.71)                                        
 -- Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA              1:23.91         NS        
C - Division  
  1 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                1:32.60    1:31.55        
                  44.07     1:31.55 (47.48)                                        
  2 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA              1:44.08    1:32.88        
                  44.55     1:32.88 (48.33)                                        
  3 Clancy, Paige S      9 WA-MA                     NT    1:34.40        
                  47.06     1:34.40 (47.34)                                        
  4 Hung, Danica Haile  10 ACAC-MA                   NT    1:39.41        
                  47.56     1:39.41 (51.85)                                        
  5 An, Haley S          9 WA-MA                     NT    1:40.23        
                  48.60     1:40.23 (51.63)                                        
  6 Foo, Vivi S          9 Unattached-MA             NT    1:41.91        
  7 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                   NT    1:43.25        
                  50.49     1:43.25 (52.76)                                        
  8 Keitel, Nieve S      9 PCAC-MA                   NT    1:46.81        
                  49.64     1:46.81 (57.17)                                        
  9 Keitel, Arden S      9 PCAC-MA                   NT    1:48.65        
                  51.70     1:48.65 (56.95)                                        
 10 Zack, Rachel        10 BSC-MA               1:54.58    1:50.24        
 -- Preate, Ava G        9 EAAC-MA                   NT   X1:38.86        
 -- Manion, Audrey K     9 EAAC-MA                   NT   X2:00.19        
 
Event 50  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.19  A
              1:19.29  MAJO Junior Olympics
              1:29.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Hess, Sebastian B   10 ACAC-MA              1:25.60    1:22.49 BB     
                  39.94     1:22.49 (42.55)                                        
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA  1:23.87         NS        
C - Division  
  1 Lee, Avery P        10 Unattached-MA        1:34.84    1:24.12 BB     
                  41.88     1:24.12 (42.24)                                        
  2 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA             NT    1:28.83 BB     
                  42.97     1:28.83 (45.86)                                        
  3 Nayak, Aru          10 EAAC-MA              1:31.25    1:29.97        
                  43.25     1:29.97 (46.72)                                        
  4 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA              1:41.71    1:44.96        
                  51.19     1:44.96 (53.77)                                        
  5 Mondgock, Avi M     10 PCAC-MA                   NT    1:45.00        
                  51.12     1:45.00 (53.88)                                        
  6 Rudolph, Jacob A    10 BSC-MA               1:50.21    1:47.20        
                  51.63     1:47.20 (55.57)                                        
 -- Johnson, Edward J    9 UMAC-MA                   NT   X1:41.11        
                  49.51     1:41.11 (51.60)                                        
 -- Kennedy, Dane R      9 Wildwood Crest-MA         NT         DQ        
      Multiple strokes
                  55.92          DQ (57.32)                                        
 -- Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Ciongoli, Nick A    10 BSC-MA               1:45.58         DQ        
      Delay initiating turn
                  47.57          DQ (55.82)                                        
 -- Bowen, Xander S      9 PCAC-MA                   NT         NS        
 -- Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 51  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L    16 PCAC-MA              2:28.29    2:30.25        
                  34.44     1:12.08 (37.64)     1:50.30 (38.22)     2:30.25 (39.95)
  2 Steinmetz, Zoe N    12 Northeast Swimmi-MA  2:50.72    2:46.08        
                  37.23     1:19.68 (42.45)     2:02.84 (43.16)     2:46.08 (43.24)
  3 Short, Gianna M     14 Northeast Swimmi-MA  2:42.71    2:47.30        
                  35.79     1:17.78 (41.99)     2:02.57 (44.79)     2:47.30 (44.73)
  4 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              3:18.43    3:02.10        
                  42.39     1:28.75 (46.36)     2:16.08 (47.33)     3:02.10 (46.02)
  5 Check, Lauren E     15 Northeast Swimmi-MA  3:07.08    3:08.51        
                  41.66     1:29.30 (47.64)     2:19.14 (49.84)     3:08.51 (49.37)
  6 Glynn, Delaney C    11 Northeast Swimmi-MA       NT    3:08.93        
                  42.68     1:32.13 (49.45)     2:20.81 (48.68)     3:08.93 (48.12)
  7 Vurganov, Addie L   12 VINY-MA              4:31.66    3:29.41        
                  45.81     1:39.23 (53.42)     2:35.09 (55.86)     3:29.41 (54.32)
  8 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                    NT    3:32.55        
                  48.10     1:43.20 (55.10)     2:39.11 (55.91)     3:32.55 (53.44)
 -- Hofer, Natalie L    12 WA-MA                2:44.52         NS        
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:52.32         NS        
 -- Foley, Sally E      15 PCAC-MA              2:22.28         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                2:58.73         NS        
 -- Callahan, Chloe K   15 WA-MA                2:40.49         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA              2:27.21         NS        
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              2:45.32         NS        
 -- Haupt, Lily K       15 EAAC-MA              2:42.20         NS        
 
Event 52  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fredericksdorf, Bo  15 Northeast Swimmi-MA  2:40.62    2:43.37        
                  34.45     1:15.65 (41.20)     1:59.00 (43.35)     2:43.37 (44.37)
  2 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA                   NT    3:11.89        
                  43.59     1:33.45 (49.86)     2:24.27 (50.82)     3:11.89 (47.62)
  3 Lombrana, Paul J    13 EAAC-MA                   NT    3:13.65        
                  44.83     1:34.66 (49.83)     2:25.41 (50.75)     3:13.65 (48.24)
  4 Small, Sebastian E  10 PCAC-MA                   NT    3:22.87        
                  47.01     1:40.00 (52.99)     2:31.81 (51.81)     3:22.87 (51.06)
  5 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA         NT    3:39.54        
                  51.08     1:47.70 (56.62)     2:44.02 (56.32)     3:39.54 (55.52)
 -- Shack, Caleb A      17 PCAC-MA              2:33.62         NS        
 -- Sweeney, Scott S    13 PCAC-MA              3:08.74         NS        
 -- Maziarz, Dylan      16 PCAC-MA              2:17.43         NS        
 -- Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA              4:06.69         NS        
 -- Newhall, Charlie W  12 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Buitron, Cruz C     16 WA-MA                2:04.18         NS        
 -- Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:44.09         NS        
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.59  MAJO Junior Olympics
                41.79  A
                47.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Foppa, Ashley       10 SSC-MA                 42.86      43.67 BB     
  2 Neuwirth, Lily S     9 BSC-MA                 46.29      47.89        
  3 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                46.79      47.93        
 -- Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA                44.63         NS        
C - Division  
  1 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                 48.94      46.80 BB     
  2 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                50.67      47.74        
  3 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                  47.71      48.79        
  4 Johnson, Kelly      10 EAAC-MA                54.81      49.48        
  5 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA                48.76      49.63        
  6 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                52.30      50.96        
  7 Keitel, Nieve S      9 PCAC-MA                   NT      51.02        
  8 Poulos-Hopkins, Ma  10 BSC-MA                    NT      51.52        
  9 Conti, Mia          10 Northeast Swimmi-MA    52.89      51.90        
 10 An, Haley S          9 WA-MA                     NT      53.43        
 11 Baykara, Kayla      10 EAAC-MA                49.30      54.97        
 12 Keitel, Arden S      9 PCAC-MA                   NT      55.03        
 13 Hung, Danica Haile  10 ACAC-MA                59.69      57.59        
 14 Hayes, Abby          9 Northeast Swimmi-MA    52.64      57.92        
 15 Meyers, Rocky M     10 Northeast Swimmi-MA    54.12      58.12        
 16 Perez, Morelia      10 BSC-MA                    NT      59.36        
 17 Foo, Vivi S          9 Unattached-MA          56.14      59.55        
 18 Manion, Audrey K     9 EAAC-MA                   NT    1:00.44        
 19 Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                57.57    1:01.15        
 20 Zack, Rachel        10 BSC-MA               1:03.44    1:03.66        
 21 Bailey, Micaela M    9 PCAC-MA                   NT    1:08.31        
 -- Preate, Ava G        9 EAAC-MA                   NT     X54.35        
 -- Yocum, Amanda M      9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      No touch
 -- Logan, Grace A       9 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 54  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  BB
                40.99  A
                42.09  MAJO Junior Olympics
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA          40.44      40.27 A      
  2 Small, Sebastian E  10 PCAC-MA                40.82      44.54        
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA    37.73         NS        
C - Division  
  1 Moore, Brody A      10 WA-MA                  44.10      43.35        
  2 Citara, Chase J     10 ACAC-MA                49.07      45.32        
  3 Hess, Sebastian B   10 ACAC-MA                45.09      46.88        
  4 Hess, Emery S        9 ACAC-MA                56.29      46.95        
  5 Lee, Avery P        10 Unattached-MA          52.39      47.70        
  6 Nayak, Aru          10 EAAC-MA                51.87      50.07        
  7 Wadke, Dhilan K      9 BSC-MA                 58.70      50.29        
  8 Ciongoli, Nick A    10 BSC-MA                 54.12      52.72        
  9 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT      54.75        
 10 Davey, Jack W       10 EAAC-MA                   NT      57.01        
 11 Mondgock, Avi M     10 PCAC-MA                   NT    1:00.93        
 12 DiAngelo, Grayson    9 Unattached-MA        1:03.30    1:01.58        
 13 Rudolph, Jacob A    10 BSC-MA               1:10.56    1:14.65        
 14 Dekker, Willem C     9 EAAC-MA                   NT    1:17.87        
 15 Kennedy, Dane R      9 Wildwood Crest-MA         NT    1:22.34        
 -- Erheid, Mazen A     10 ACAC-MA                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Bowen, Xander S      9 PCAC-MA              1:14.57         NS        
 -- Brown, Owen M        9 Unattached-MA             NT         NS        
 -- Van Horn, Max        9 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 55  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shaffer, Sabrina A  16 PCAC-MA                59.08    1:01.13        
                  29.16     1:01.13 (31.97)                                        
  2 Mcallister, Maia R  15 PCAC-MA              1:00.19    1:02.66        
                  29.41     1:02.66 (33.25)                                        
  3 Hazell, Elsley A    16 BSC-MA               1:02.25    1:04.61        
                  30.27     1:04.61 (34.34)                                        
  4 Towers, Alex        15 PCAC-MA              1:06.54    1:06.97        
                  31.03     1:06.97 (35.94)                                        
  5 Niemann, Brianna N  15 Unattached-MA             NT    1:12.37        
                  33.07     1:12.37 (39.30)                                        
  6 Miller, Amanda R    15 WA-MA                1:16.64    1:16.00        
                  34.87     1:16.00 (41.13)                                        
  7 Miller, Lauren M    15 WA-MA                1:13.12    1:18.37        
                  36.60     1:18.37 (41.77)                                        
 -- Minasyan, Anya      18 PCAC-MA              1:12.44         NS        
 -- Boyes, Sam R        16 PCAC-MA                59.61         NS        
 -- Pejcic, Sofia       15 PCAC-MA              1:02.17         NS        
 -- Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              1:22.18         NS        
 -- Seaman, Spencer E   17 EAAC-MA              1:04.26         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA                57.20         NS        
 
Event 56  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jack R      16 SSC-MA                 58.00      58.09        
                  26.82       58.09 (31.27)                                        
  2 Baldino, TJ J       15 SSC-MA               1:01.27    1:01.61        
                  28.62     1:01.61 (32.99)                                        
  3 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA    1:05.73    1:06.83        
                  29.47     1:06.83 (37.36)                                        
 -- Dencker, Jean-Paul  17 PCAC-MA                   NT     X59.15        
                  27.66       59.15 (31.49)                                        
 -- Shack, Caleb A      17 PCAC-MA              1:01.10         NS        
 -- Buitron, Cruz C     16 WA-MA                  51.75         NS        
 -- Maziarz, Dylan      16 PCAC-MA                54.50         NS        
 -- Thomas, Jack F      18 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Belkadi, Ameen H    16 WA-MA                  59.48         NS        
 -- Gallagher, Billy A  18 PCAC-MA                   NT         NS        
 -- Williams, Erik D    16 PCAC-MA                58.46         NS        
 
Event 57  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:22.49  MAJO Junior Olympics
              1:24.09  A
              1:39.09  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Koehler, Abby M     10 UMAC-MA              1:22.56    1:14.65 MAJO   
                  32.58     1:14.65 (42.07)                                        
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              1:17.16         NS        
BB - Division  
  1 Coombs, Ava         10 PWAC-MA              1:33.04    1:26.53 BB     
                  38.73     1:26.53 (47.80)                                        
  2 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA              1:32.84    1:27.12 BB     
                  40.33     1:27.12 (46.79)                                        
  3 Neuwirth, Lily S     9 BSC-MA               1:33.39    1:34.78 BB     
                  42.66     1:34.78 (52.12)                                        
C - Division  
  1 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                1:50.24    1:32.03 BB     
                  42.07     1:32.03 (49.96)                                        
  2 Hayes, Abby          9 Northeast Swimmi-MA  1:48.30    1:36.51 BB     
                  43.19     1:36.51 (53.32)                                        
  3 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                     NT    1:48.93        
                  51.50     1:48.93 (57.43)                                        
  4 Conti, Mia          10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:54.11        
                  51.84   1:54.11 (1:02.27)                                        
 
Event 58  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:23.49  A
              1:24.39  MAJO Junior Olympics
              1:37.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA             NT   X1:24.86 BB     
                  38.52     1:24.86 (46.34)                                        
 -- Lee, Avery P        10 Unattached-MA             NT         DQ        
      One hand touch
                  44.89          DQ (55.07)                                        
 
Event 59  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L    16 PCAC-MA              2:13.64    2:13.09        
                  29.05     1:03.69 (34.64)     1:42.43 (38.74)     2:13.09 (30.66)
  2 Shaffer, Sabrina A  16 PCAC-MA              2:11.13    2:16.43        
                  30.12     1:04.93 (34.81)     1:45.58 (40.65)     2:16.43 (30.85)
  3 Hazell, Elsley A    16 BSC-MA               2:18.22    2:25.39        
                  30.03     1:10.45 (40.42)     1:49.87 (39.42)     2:25.39 (35.52)
  4 Niemann, Brianna N  15 Unattached-MA             NT    2:43.84        
                  34.47     1:14.93 (40.46)     2:06.76 (51.83)     2:43.84 (37.08)
  5 Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                2:39.96    2:46.69        
                  40.02     1:22.77 (42.75)     2:09.71 (46.94)     2:46.69 (36.98)
 -- Lehman, Maria F     15 PAY-MA                    NT   X2:49.35        
                  38.94     1:18.27 (39.33)     2:12.40 (54.13)     2:49.35 (36.95)
 -- Haupt, Lily K       15 EAAC-MA              2:19.96         NS        
 -- Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              2:42.00         NS        
 -- Pejcic, Sofia       15 PCAC-MA              2:26.37         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              2:33.34         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                2:33.73         NS        
 -- Ricci, Alaina S     17 WA-MA                2:22.24         NS        
 -- Minasyan, Anya      18 PCAC-MA              2:36.71         NS        
 -- Seaman, Spencer E   17 EAAC-MA              2:22.93         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA              2:08.36         NS        
 -- Callahan, Chloe K   15 WA-MA                2:25.65         NS        
 
Event 60  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baldino, TJ J       15 SSC-MA               2:16.84    2:21.20        
                  29.18     1:05.11 (35.93)     1:48.36 (43.25)     2:21.20 (32.84)
  2 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              2:36.53    2:32.35        
                  31.14     1:13.22 (42.08)     1:57.86 (44.64)     2:32.35 (34.49)
  3 Fredericksdorf, Bo  15 Northeast Swimmi-MA  2:28.79    2:35.38        
                  32.18     1:13.88 (41.70)     1:56.38 (42.50)     2:35.38 (39.00)
  4 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA              2:43.30    2:36.46        
                  34.32     1:12.47 (38.15)     2:01.61 (49.14)     2:36.46 (34.85)
  5 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA    2:45.65    2:49.63        
                  30.95     1:12.09 (41.14)   2:13.94 (1:01.85)     2:49.63 (35.69)
 -- Maziarz, Dylan      16 PCAC-MA              2:00.03         NS        
 -- Luckangelo, Jake O  17 Unattached-MA        3:15.67         NS        
 -- Buitron, Cruz C     16 WA-MA                1:53.64         NS        
 -- Thomas, Jack F      18 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Belkadi, Ameen H    16 WA-MA                2:19.72         NS        
 
Event 61  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.39  MAJO Junior Olympics
              2:52.69  A
              3:15.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              2:37.41         NS        
BB - Division  
  1 Coombs, Ava         10 PWAC-MA              3:00.42    2:57.29 BB     
                  38.90     1:23.28 (44.38)     2:19.26 (55.98)     2:57.29 (38.03)
 -- Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA              3:02.57         NS        
C - Division  
  1 Foppa, Ashley       10 SSC-MA                    NT    2:55.28 BB     
                  36.20     1:19.75 (43.55)     2:15.13 (55.38)     2:55.28 (40.15)
  2 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                3:28.84    3:00.79 BB     
                  40.96     1:27.32 (46.36)     2:22.30 (54.98)     3:00.79 (38.49)
  3 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA               3:24.67    3:16.50        
                  44.19     1:33.35 (49.16)     2:29.51 (56.16)     3:16.50 (46.99)
  4 Neuwirth, Lily S     9 BSC-MA               3:19.37    3:21.85        
                  42.89     1:36.23 (53.34)     2:33.94 (57.71)     3:21.85 (47.91)
  5 Parikh, Payton E    10 PCAC-MA                   NT    3:22.82        
                  48.15     1:39.68 (51.53)     2:38.94 (59.26)     3:22.82 (43.88)
  6 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA              3:24.92    3:22.92        
                  47.47     1:42.24 (54.77)     2:41.99 (59.75)     3:22.92 (40.93)
  7 Jaskiewicz, Kaitly   9 Northeast Swimmi-MA       NT    3:30.96        
                  46.08     1:36.08 (50.00)   2:41.48 (1:05.40)     3:30.96 (49.48)
  8 Meyers, Rocky M     10 Northeast Swimmi-MA       NT    4:02.12        
                1:05.50     2:04.04 (58.54)   3:11.62 (1:07.58)     4:02.12 (50.50)
  9 Manion, Audrey K     9 EAAC-MA                   NT    4:27.86        
                1:11.40   2:18.12 (1:06.72)   3:31.51 (1:13.39)     4:27.86 (56.35)
 
Event 62  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:50.99  A
              2:52.69  MAJO Junior Olympics
              3:13.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klaehn, Mateo W     10 Unattached-MA             NT    3:01.95 BB     
                  38.83     1:28.56 (49.73)     2:19.50 (50.94)     3:01.95 (42.45)
  2 Davey, Jack W       10 EAAC-MA                   NT    3:47.01        
                  51.71     1:48.65 (56.94)   2:59.27 (1:10.62)     3:47.01 (47.74)
  3 Rudolph, Jacob A    10 BSC-MA                    NT    4:22.30        
                                                    3:33.63 ( )     4:22.30 (48.67)
 -- Lee, Avery P        10 Unattached-MA             NT   X3:14.53        
                  47.07     1:33.32 (46.25)     2:31.10 (57.78)     3:14.53 (43.43)
 -- Small, Sebastian E  10 PCAC-MA                   NT         NS        
 -- Ross, Cam E         10 Northeast Swimmi-MA       NT         NS        
 
Event 63  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cantoral, Gina L    16 PCAC-MA                24.82      25.32        
  2 Mcallister, Maia R  15 PCAC-MA                25.04      26.43        
  3 Shaffer, Sabrina A  16 PCAC-MA                25.87      26.85        
  4 Towers, Alex        15 PCAC-MA                26.83      27.03        
  5 Hazell, Elsley A    16 BSC-MA                 25.91      27.19        
  6 Niemann, Brianna N  15 Unattached-MA          28.81      28.29        
  7 Check, Lauren E     15 Northeast Swimmi-MA    28.55      28.91        
  8 Miller, Lauren M    15 WA-MA                  29.53      30.04        
  9 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                  29.68      30.55        
 10 Gale, Morgan A      15 BSC-MA                 29.51      30.90        
 11 Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                  30.12      30.99        
 12 Miller, Amanda R    15 WA-MA                  31.67      32.45        
 -- Lehman, Maria F     15 PAY-MA                    NT     X29.83        
 -- Boyes, Sam R        16 PCAC-MA                25.37         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                  29.44         NS        
 -- Pejcic, Sofia       15 PCAC-MA                26.10         NS        
 -- Minasyan, Anya      18 PCAC-MA                28.30         NS        
 -- Haupt, Lily K       15 EAAC-MA                26.81         NS        
 -- Weiss, Camille E    15 PCAC-MA                24.86         NS        
 -- Callahan, Chloe K   15 WA-MA                  27.13         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA                28.33         NS        
 
Event 64  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jack R      16 SSC-MA                 23.89      24.06        
  2 Lewis, Mason        16 Wildwood Crest-MA      25.74      25.93        
  3 Fredericksdorf, Bo  15 Northeast Swimmi-MA    27.73      27.52        
  4 Dileo, Graham       16 ACAC-MA                28.33      28.86        
 -- Dencker, Jean-Paul  17 PCAC-MA                   NT     X23.40        
 -- Gallagher, Billy A  18 PCAC-MA                22.86         NS        
 -- Luckangelo, Jake O  17 Unattached-MA          32.13         NS        
 -- Williams, Erik D    16 PCAC-MA                22.68         NS        
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  MAJO Junior Olympics
              1:03.09  A
              1:08.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:01.72      59.12 MAJO   
                  28.97       59.12 (30.15)                                        
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:02.08      59.91 MAJO   
                  29.24       59.91 (30.67)                                        
  3 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:01.79    1:00.35 A      
                  28.80     1:00.35 (31.55)                                        
  4 Brady, Aisling C    12 PCAC-MA              1:02.00    1:00.77 A      
                  29.26     1:00.77 (31.51)                                        
  5 McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              1:02.76    1:04.31 BB     
                  30.43     1:04.31 (33.88)                                        
BB - Division  
  1 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA    1:03.47    1:01.45 A      
                  29.42     1:01.45 (32.03)                                        
  2 Isaacs, Tali H      11 BSC-MA               1:05.19    1:03.81 BB     
                  30.12     1:03.81 (33.69)                                        
  3 Steinmetz, Zoe N    12 Northeast Swimmi-MA  1:04.46    1:04.53 BB     
                  30.58     1:04.53 (33.95)                                        
  4 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                1:08.11    1:04.72 BB     
                  30.91     1:04.72 (33.81)                                        
  5 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:06.40    1:06.32 BB     
                  31.57     1:06.32 (34.75)                                        
  6 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:06.61    1:07.74 BB     
                  32.23     1:07.74 (35.51)                                        
  7 Diguey, Velina      11 SSC-MA               1:07.58    1:07.90 BB     
                  31.34     1:07.90 (36.56)                                        
 -- Wimmer, Madison G   11 MAC-MA               1:03.15         NS        
C - Division  
  1 Koehler, Sydney L   11 UMAC-MA              1:08.85    1:04.19 BB     
                  30.48     1:04.19 (33.71)                                        
  2 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA              1:14.40    1:08.05 BB     
                  32.81     1:08.05 (35.24)                                        
  3 Hayes, Megan        12 Northeast Swimmi-MA  1:08.51    1:08.14 BB     
                  32.74     1:08.14 (35.40)                                        
  4 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              1:10.49    1:11.66        
                  34.28     1:11.66 (37.38)                                        
  5 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA              1:11.34    1:11.98        
                  33.76     1:11.98 (38.22)                                        
  6 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:14.30    1:12.72        
                  34.30     1:12.72 (38.42)                                        
  7 Franson, Annika     11 WA-MA                     NT    1:13.13        
  8 Kennedy, Ava M      12 BSC-MA               1:31.62    1:13.15        
  9 Baicoianu, Ada      11 UMAC-MA              1:24.50    1:15.13        
                  36.45     1:15.13 (38.68)                                        
 10 Schultz, Gabrielle  11 Unattached-MA        1:30.56    1:16.03        
                  36.01     1:16.03 (40.02)                                        
 11 Shields, Hayden E   11 WA-MA                1:22.06    1:16.30        
                  37.19     1:16.30 (39.11)                                        
 12 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                1:17.46    1:16.37        
                  37.23     1:16.37 (39.14)                                        
 13 Meriwether, Riley   11 WA-MA                1:20.85    1:16.61        
                  37.77     1:16.61 (38.84)                                        
 14 Glynn, Delaney C    11 Northeast Swimmi-MA  1:21.01    1:19.21        
                  37.65     1:19.21 (41.56)                                        
 15 Kent, Lilly S       11 BSC-MA               1:22.24    1:19.84        
                  37.28     1:19.84 (42.56)                                        
 16 McNeely, Michelle   11 Northeast Swimmi-MA  1:22.53    1:20.16        
 17 Brady, Fiona K      11 PCAC-MA              1:22.83    1:23.71        
                  39.93     1:23.71 (43.78)                                        
 18 Baggini, Julia R    11 EAAC-MA              1:25.69    1:24.84        
                  40.62     1:24.84 (44.22)                                        
 19 Harhut, Amelia M    12 WA-MA                     NT    1:28.97        
                  39.75     1:28.97 (49.22)                                        
 -- Goetz, Peyton M     12 WA-MA                     NT   X1:00.54 A      
                  29.58     1:00.54 (30.96)                                        
 -- Jia, Annie Z        11 UDAC-MA                   NT   X1:00.90 A      
                  29.06     1:00.90 (31.84)                                        
 -- Johnson, JoEllen J  11 UMAC-MA                   NT   X1:08.37        
                  32.44     1:08.37 (35.93)                                        
 -- Mahabir, Lily A     12 VINY-MA              1:10.35        XDQ        
      False start
                  31.62          DQ (35.74)                                        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Helmke, Ava D       12 MAC-MA               1:21.29         NS        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA    1:18.70         NS        
 -- Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA               1:13.20         NS        
 -- Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA              1:15.85         NS        
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  MAJO Junior Olympics
              1:00.89  A
              1:05.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                  57.38      55.47 MAJO   
                  26.76       55.47 (28.71)                                        
  2 Groff, Christopher  12 MAC-MA                 57.59      56.47 MAJO   
                  26.98       56.47 (29.49)                                        
  3 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA                59.97    1:00.67 A      
                  29.50     1:00.67 (31.17)                                        
  4 Newhall, Charlie W  12 EAAC-MA              1:00.65    1:01.67 BB     
BB - Division  
  1 Zhang, Andrew       12 MAC-MA               1:02.36    1:00.72 A      
                  29.65     1:00.72 (31.07)                                        
C - Division  
  1 Nangle, Will A      12 WA-MA                1:06.41    1:05.56 BB     
                  31.06     1:05.56 (34.50)                                        
  2 Bogveradze, Dachi   12 Northeast Swimmi-MA  1:10.50    1:09.22        
                  33.07     1:09.22 (36.15)                                        
  3 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA  1:12.59    1:09.46        
                  33.03     1:09.46 (36.43)                                        
  4 Lee, Ryan T         11 Northeast Swimmi-MA  1:16.99    1:09.99        
                  33.85     1:09.99 (36.14)                                        
  5 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA              1:10.22    1:10.06        
                  34.37     1:10.06 (35.69)                                        
  6 Johnson, Danny T    12 EAAC-MA              1:11.93    1:12.29        
                  34.77     1:12.29 (37.52)                                        
  7 Melli, Justin P     11 Wildwood Crest-MA         NT    1:12.62        
                  35.19     1:12.62 (37.43)                                        
  8 Heim, Carter N      11 ACAC-MA              1:19.10    1:15.53        
                  35.02     1:15.53 (40.51)                                        
  9 Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA              1:23.13    1:15.57        
                  34.55     1:15.57 (41.02)                                        
 10 Nayak, Rohan        12 EAAC-MA              1:27.15    1:17.57        
                  36.80     1:17.57 (40.77)                                        
 11 Schrader, Dustin W  11 EAAC-MA              1:20.44    1:18.70        
                  35.96     1:18.70 (42.74)                                        
 12 Alaoui, Munir       12 Northeast Swimmi-MA  1:19.98    1:22.26        
                  38.35     1:22.26 (43.91)                                        
 13 Brango, Adam J      11 WA-MA                1:24.95    1:25.91        
 14 Palermo, Adam J     11 ACAC-MA              1:29.94    1:31.37        
                  43.16     1:31.37 (48.21)                                        
 -- Coghlan, Hunter H   11 WA-MA                1:27.88         NS        
 -- Johnson, Tee G      12 WA-MA                1:06.95         NS        
 -- Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:11.93         NS        
 -- Delgado, William E  12 VINY-MA              1:11.90         NS        
 
Event 67  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  MAJO Junior Olympics
              1:00.69  A
              1:05.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA                 54.60      53.58 MAJO   
                  25.05       53.58 (28.53)                                        
  2 Murray, Lane A      14 PCAC-MA                55.56      57.53 A      
                  27.72       57.53 (29.81)                                        
  3 An, Michelle N      13 WA-MA                  59.86      57.99 A      
                  28.25       57.99 (29.74)                                        
  4 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                  59.26      58.15 A      
                  28.03       58.15 (30.12)                                        
  5 Storm, Hannah J     14 PCAC-MA                57.71      58.29 A      
                  27.39       58.29 (30.90)                                        
  6 Bailey, Elishka S   14 BSC-MA                 57.95      58.33 A      
                  27.99       58.33 (30.34)                                        
  7 Klaehn, Alina M     13 Unattached-MA          58.55      58.37 A      
                  27.99       58.37 (30.38)                                        
  8 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA                57.93      59.66 A      
                  28.45       59.66 (31.21)                                        
  9 Agostini, Natalie   14 BSC-MA                 59.98    1:01.11 BB     
                  29.08     1:01.11 (32.03)                                        
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA                 59.60         NS        
 -- Rosa, Gina T        13 MAC-MA                 59.98         NS        
BB - Division  
  1 Moran, Sofia        13 PCAC-MA              1:00.86    1:00.08 A      
                  29.15     1:00.08 (30.93)                                        
  2 Callahan, Devin E   13 WA-MA                1:01.60    1:00.41 A      
                  28.88     1:00.41 (31.53)                                        
  3 Burke, Emily M      13 UMAC-MA              1:01.99    1:00.84 BB     
                  29.08     1:00.84 (31.76)                                        
  4 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              1:00.74    1:01.31 BB     
                  29.43     1:01.31 (31.88)                                        
  5 Hegde, Ruchi        14 Unattached-MA        1:01.94    1:01.52 BB     
                  29.33     1:01.52 (32.19)                                        
  6 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA  1:04.24    1:01.71 BB     
                  29.53     1:01.71 (32.18)                                        
  7 Short, Gianna M     14 Northeast Swimmi-MA  1:01.80    1:01.86 BB     
                  28.64     1:01.86 (33.22)                                        
  8 Hayes, Brigid M     14 Northeast Swimmi-MA  1:05.75    1:02.00 BB     
                  30.08     1:02.00 (31.92)                                        
  9 Albert, Em K        14 PCAC-MA              1:03.17    1:02.12 BB     
                  29.89     1:02.12 (32.23)                                        
 10 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              1:01.71    1:02.25 BB     
                  29.56     1:02.25 (32.69)                                        
 11 Meyers, Izzy M      13 Northeast Swimmi-MA  1:02.77    1:03.91 BB     
                  30.50     1:03.91 (33.41)                                        
 12 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              1:04.39    1:03.97 BB     
                  31.72     1:03.97 (32.25)                                        
 13 Buitron, Juliana M  14 WA-MA                1:04.72    1:05.75 BB     
                  31.24     1:05.75 (34.51)                                        
 -- Garcia-Kaliner, Ar  14 UMAC-MA              1:04.56         NS        
C - Division  
  1 Henriquez, Nicole   13 Northeast Swimmi-MA  1:07.92    1:03.40 BB     
                  30.45     1:03.40 (32.95)                                        
  2 Conti, Giovanna     13 Northeast Swimmi-MA  1:07.61    1:05.21 BB     
                  30.32     1:05.21 (34.89)                                        
  3 Zeminski, Caroline  13 WA-MA                1:06.83    1:05.43 BB     
                  31.29     1:05.43 (34.14)                                        
  4 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              1:05.96    1:05.62 BB     
                  31.89     1:05.62 (33.73)                                        
  5 Ritter, Callie G    13 ACAC-MA              1:06.89    1:05.92        
                  32.00     1:05.92 (33.92)                                        
  6 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    1:07.13    1:06.17        
                  32.21     1:06.17 (33.96)                                        
  7 Phonnathong, Laure  14 ACAC-MA              1:11.12    1:06.75        
  8 Sheppard, Reese M   13 VINY-MA              1:24.16    1:07.00        
                  31.44     1:07.00 (35.56)                                        
  9 Bond, Valerie I     13 PCAC-MA              1:09.24    1:07.29        
                  31.90     1:07.29 (35.39)                                        
 10 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA              1:09.96    1:08.69        
                  32.19     1:08.69 (36.50)                                        
 11 Bluestein, Talia R  14 Northeast Swimmi-MA  1:09.28    1:08.88        
                  32.09     1:08.88 (36.79)                                        
 12 Heller, Juliane L   14 Unattached-MA        1:17.81    1:09.52        
                  32.72     1:09.52 (36.80)                                        
 13 Nishikawa, Lauren   13 ACAC-MA              1:15.37    1:10.47        
                  33.54     1:10.47 (36.93)                                        
 14 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              1:10.14    1:11.52        
                  32.81     1:11.52 (38.71)                                        
 15 Gaikwad, Aishna     13 EAAC-MA                   NT    1:15.79        
                  35.55     1:15.79 (40.24)                                        
 -- Shields, Emma L     14 WA-MA                     NT     X56.84 A      
                  27.01       56.84 (29.83)                                        
 -- Jia, Katherine X    13 UDAC-MA                   NT     X57.59 A      
                  27.68       57.59 (29.91)                                        
 -- Miller, Maggie M    14 PCAC-MA              1:12.38         NS        
 -- Aloi, Beatrice      13 BSC-MA               1:12.06         NS        
 -- Casale, Sophie L    13 PCAC-MA              1:20.83         NS        
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.09  MAJO Junior Olympics
                56.29  A
              1:00.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA                51.31      52.00 MAJO   
                  25.03       52.00 (26.97)                                        
  2 Gibbs, Tommy E      13 MAC-MA                 53.93      52.64 MAJO   
                  25.15       52.64 (27.49)                                        
  3 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA                54.91      54.16 A      
                  26.05       54.16 (28.11)                                        
  4 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA                53.02      54.59 A      
                  26.06       54.59 (28.53)                                        
  5 Nangle, Jack P      14 WA-MA                  55.79      54.94 A      
                  26.63       54.94 (28.31)                                        
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA                51.68         NS        
BB - Division  
  1 Belkadi, Yaseen H   14 WA-MA                  57.98      54.74 A      
                  25.77       54.74 (28.97)                                        
  2 Williams, Aaron O   14 VINY-MA                58.33      55.50 A      
                  25.61       55.50 (29.89)                                        
  3 Lee, Mike P         13 Northeast Swimmi-MA    57.41      55.89 A      
                  26.44       55.89 (29.45)                                        
  4 Rooney, Patrick O   14 BSC-MA                 57.34      56.00 A      
                  26.77       56.00 (29.23)                                        
  5 Williams, Reuben O  14 VINY-MA                58.13      56.59 BB     
                  25.90       56.59 (30.69)                                        
  6 Baicoianu, Luca     13 UMAC-MA                58.85      56.77 BB     
                  27.11       56.77 (29.66)                                        
  7 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA                58.60      57.69 BB     
                  27.62       57.69 (30.07)                                        
  8 McGovern, Tim M     14 PCAC-MA                59.97      59.49 BB     
                  29.14       59.49 (30.35)                                        
  9 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA              1:00.15    1:01.10        
                  29.53     1:01.10 (31.57)                                        
 -- Trosset, Jason M    14 EAAC-MA                58.05         NS        
C - Division  
  1 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA                   NT      58.01 BB     
                  27.74       58.01 (30.27)                                        
  2 DeHaven, Regan J    14 WA-MA                1:01.29      59.42 BB     
                  28.92       59.42 (30.50)                                        
  3 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:01.56    1:00.54 BB     
                  28.78     1:00.54 (31.76)                                        
  4 Sabine, Henry P     13 WA-MA                1:03.46    1:02.41        
                  30.06     1:02.41 (32.35)                                        
  5 Cohn, Josh B        14 ACAC-MA              1:03.13    1:03.03        
                  29.32     1:03.03 (33.71)                                        
  6 Zabigalivk, Maksym  14 Northeast Swimmi-MA  1:04.80    1:06.88        
                  31.24     1:06.88 (35.64)                                        
  7 Fredericksdorf, Br  13 Northeast Swimmi-MA  1:06.98    1:07.06        
                  31.24     1:07.06 (35.82)                                        
 -- Hann-Deschaine, Et  14 Unattached-MA        1:08.33         NS        
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  MAJO Junior Olympics
                32.89  A
                35.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goetz, Peyton M     12 WA-MA                  31.93      30.50 MAJO   
  2 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA      31.69      31.64 A      
  3 McGeary, Maura A    12 EAAC-MA                31.58      32.63 A      
BB - Division  
  1 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                  33.53      31.95 A      
  2 Tsai, Amanda        12 MAC-MA                 32.93      32.19 A      
  3 Brady, Aisling C    12 PCAC-MA                34.28      32.32 A      
  4 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                33.47      32.69 A      
  5 Tegler, Taiylor A   12 WA-MA                  35.42      33.55 BB     
  6 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                  33.65      33.75 BB     
  7 Robertson, Katie A  12 EAAC-MA                34.40      34.10 BB     
  8 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA                35.27      36.12        
  9 Diguey, Velina      11 SSC-MA                 35.44      36.16        
 -- Wimmer, Madison G   11 MAC-MA                 33.85         NS        
C - Division  
  1 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                  36.26      33.97 BB     
  2 Landsberg, Julia M  12 MAC-MA                 37.04      35.48 BB     
  3 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA                36.93      35.52 BB     
  4 Lee, Min K          12 WA-MA                  37.61      36.02        
  5 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA                38.90      36.71        
  6 McNeely, Michelle   11 Northeast Swimmi-MA    37.85      38.18        
  7 Kennedy, Ava M      12 BSC-MA                 44.78      39.05        
  8 Baisch, Mackenzie   11 PCAC-MA                40.77      39.16        
  9 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA                38.54      39.33        
 10 Deng, Hailey M      11 EAAC-MA                   NT      39.45        
 11 Helmke, Ava D       12 MAC-MA                 41.79      39.81        
 12 Sellig, Izzy L      11 Unattached-MA             NT      40.24        
 13 Schultz, Gabrielle  11 Unattached-MA          43.73      40.29        
 14 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                41.43      41.15        
 15 Snyder, Katie I     11 EAAC-MA                40.96      41.16        
 16 Franson, Annika     11 WA-MA                     NT      41.55        
 17 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  42.64      41.77        
 18 Kent, Lilly S       11 BSC-MA                 42.77      42.84        
 19 Baggini, Julia R    11 EAAC-MA                48.37      43.94        
 20 Shields, Hayden E   11 WA-MA                  44.43      44.13        
 21 Meriwether, Riley   11 WA-MA                  46.98      44.53        
 22 Glynn, Delaney C    11 Northeast Swimmi-MA    44.92      44.89        
 23 Harhut, Amelia M    12 WA-MA                  47.09      46.18        
 24 Brady, Fiona K      11 PCAC-MA                47.46      46.36        
 25 Conybear, Charlott  11 BSC-MA                 53.51      50.79        
 -- Jia, Annie Z        11 UDAC-MA                   NT     X31.77 A      
 -- Johnson, JoEllen J  11 UMAC-MA                   NT     X34.75 BB     
 -- Blatchford, Julia   11 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA                40.09         NS        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA      42.89         NS        
 -- Gasink, Samantha L  11 BSC-MA                 44.73         NS        
 -- Trosset, Allison M  12 EAAC-MA                56.96         NS        
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.79  MAJO Junior Olympics
                32.29  A
                35.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Groff, Christopher  12 MAC-MA                 29.02      28.56 MAJO   
  2 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                  29.46      29.07 MAJO   
BB - Division  
  1 Zhang, Andrew       12 MAC-MA                 34.71      34.30 BB     
 -- Johnson, Tee G      12 WA-MA                  34.24         NS        
C - Division  
  1 Bogveradze, Dachi   12 Northeast Swimmi-MA    35.68      33.70 BB     
  2 Moore, Chase J      12 WA-MA                  37.23      35.26 BB     
  3 Nangle, Will A      12 WA-MA                  35.61      35.69        
  4 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA    36.77      36.45        
  5 Johnson, Danny T    12 EAAC-MA                37.12      37.58        
  6 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA                37.95      37.85        
  7 Melli, Justin P     11 Wildwood Crest-MA         NT      39.53        
  8 Cohn, Matt E        11 ACAC-MA                42.33      42.21        
  9 Brango, Adam J      11 WA-MA                  42.31      42.59        
 10 Hegde, Rahul        11 Unattached-MA             NT      42.70        
 11 Schrader, Dustin W  11 EAAC-MA                42.79      44.21        
 12 Palermo, Adam J     11 ACAC-MA                45.33      49.02        
 -- Auslander, Andrew   12 EAAC-MA                   NT        XNS        
 -- Wurcel, Isak C      11 VINY-MA                46.66         NS        
 -- Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA      44.63         NS        
 -- Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                37.20         NS        
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.59  MAJO Junior Olympics
              2:23.39  A
              2:35.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               2:14.93    2:13.33 MAJO   
                  32.04     1:05.46 (33.42)     1:39.69 (34.23)     2:13.33 (33.64)
  2 Murray, Lane A      14 PCAC-MA              2:12.19    2:13.96 MAJO   
                  31.63     1:05.84 (34.21)     1:40.84 (35.00)     2:13.96 (33.12)
  3 Wilson, Mekhi S     13 SSC-MA               2:16.86    2:23.37 A      
                  32.49     1:08.11 (35.62)     1:45.93 (37.82)     2:23.37 (37.44)
  4 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:18.18    2:26.52 BB     
                  34.39     1:11.13 (36.74)     1:49.03 (37.90)     2:26.52 (37.49)
BB - Division  
  1 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                2:29.45    2:22.33 A      
                  33.87     1:10.29 (36.42)     1:46.84 (36.55)     2:22.33 (35.49)
  2 An, Michelle N      13 WA-MA                2:30.85    2:26.11 BB     
                  34.27     1:10.89 (36.62)     1:48.65 (37.76)     2:26.11 (37.46)
  3 Hegde, Ruchi        14 Unattached-MA        2:30.50    2:26.37 BB     
                  33.95     1:10.88 (36.93)     1:49.24 (38.36)     2:26.37 (37.13)
  4 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              2:28.64    2:27.96 BB     
                  35.38     1:13.04 (37.66)     1:50.83 (37.79)     2:27.96 (37.13)
  5 Callahan, Devin E   13 WA-MA                2:27.79    2:28.62 BB     
                  34.85     1:12.21 (37.36)     1:50.68 (38.47)     2:28.62 (37.94)
  6 Albert, Em K        14 PCAC-MA              2:29.30    2:31.07 BB     
                  35.45     1:13.70 (38.25)     1:53.13 (39.43)     2:31.07 (37.94)
  7 Moran, Sofia        13 PCAC-MA              2:30.98    2:34.58 BB     
                  36.58     1:15.57 (38.99)     1:55.87 (40.30)     2:34.58 (38.71)
C - Division  
  1 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA  2:35.85    2:35.01 BB     
                  35.83     1:15.05 (39.22)     1:56.44 (41.39)     2:35.01 (38.57)
  2 Bluestein, Talia R  14 Northeast Swimmi-MA  2:46.90    2:37.89        
                  37.57     1:18.16 (40.59)     1:59.34 (41.18)     2:37.89 (38.55)
  3 Bass, Kayla J       13 PCAC-MA              2:44.78    2:38.33        
                  37.33     1:18.05 (40.72)     1:59.12 (41.07)     2:38.33 (39.21)
  4 Buitron, Juliana M  14 WA-MA                2:41.49    2:39.48        
                  38.81     1:18.97 (40.16)     2:00.20 (41.23)     2:39.48 (39.28)
  5 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              2:39.81    2:39.59        
                  37.87     1:19.03 (41.16)     2:00.80 (41.77)     2:39.59 (38.79)
  6 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    2:39.97    2:40.41        
                  38.23     1:18.74 (40.51)     1:59.91 (41.17)     2:40.41 (40.50)
  7 Phonnathong, Laure  14 ACAC-MA                   NT    2:49.51        
 -- Jia, Katherine X    13 UDAC-MA                   NT   X2:20.87 A      
                  33.32     1:09.86 (36.54)     1:46.10 (36.24)     2:20.87 (34.77)
 -- Aloi, Beatrice      13 BSC-MA               2:58.18         NS        
 -- Emami, Elina A      14 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:35.52         NS        
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.99  MAJO Junior Olympics
              2:14.69  A
              2:25.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA              1:59.45    2:05.63 MAJO   
                  28.90       59.80 (30.90)     1:32.50 (32.70)     2:05.63 (33.13)
  2 Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA              2:09.68    2:12.24 A      
                  29.34     1:02.98 (33.64)     1:37.87 (34.89)     2:12.24 (34.37)
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA              2:04.41         NS        
BB - Division  
  1 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              2:25.35    2:22.85 BB     
                  32.55     1:08.36 (35.81)     1:45.55 (37.19)     2:22.85 (37.30)
C - Division  
  1 Sabine, Henry P     13 WA-MA                2:51.74    2:39.35        
                  38.47     1:19.51 (41.04)     2:00.55 (41.04)     2:39.35 (38.80)
  2 Mikolajewski, Char  13 PCAC-MA              2:46.24    2:39.75        
                  38.28     1:19.22 (40.94)     2:00.03 (40.81)     2:39.75 (39.72)
 -- Hann-Deschaine, Et  14 Unattached-MA        2:43.33         NS        
 -- Kao, Dylan Z        13 MAC-MA                    NT         NS        
 
Event 73  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:17.39  MAJO Junior Olympics
              1:20.39  A
              1:27.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   12 WA-MA                1:11.33    1:12.00 MAJO   
                  33.64     1:12.00 (38.36)                                        
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:14.51    1:14.01 MAJO   
                  35.21     1:14.01 (38.80)                                        
  3 McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              1:15.71    1:19.79 A      
                  37.86     1:19.79 (41.93)                                        
BB - Division  
  1 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:23.88    1:19.56 A      
                  37.88     1:19.56 (41.68)                                        
  2 Koehler, Sydney L   11 UMAC-MA              1:23.13    1:20.04 A      
                  38.43     1:20.04 (41.61)                                        
  3 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA    1:27.22    1:22.53 BB     
                  39.32     1:22.53 (43.21)                                        
  4 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA              1:25.45    1:22.68 BB     
                  38.95     1:22.68 (43.73)                                        
  5 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:22.71    1:23.05 BB     
                  39.86     1:23.05 (43.19)                                        
  6 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:22.95    1:23.13 BB     
                  39.06     1:23.13 (44.07)                                        
  7 Isaacs, Tali H      11 BSC-MA               1:24.90    1:23.82 BB     
                  39.13     1:23.82 (44.69)                                        
  8 Diguey, Velina      11 SSC-MA               1:24.11    1:26.57 BB     
                  40.19     1:26.57 (46.38)                                        
 -- Steinmetz, Zoe N    12 Northeast Swimmi-MA  1:20.96         DQ        
      False start
                  37.96          DQ (41.00)                                        
C - Division  
  1 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA              1:28.92    1:25.47 BB     
                  40.00     1:25.47 (45.47)                                        
  2 Glynn, Delaney C    11 Northeast Swimmi-MA  1:29.43    1:30.88        
                  42.85     1:30.88 (48.03)                                        
  3 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA              1:30.64    1:31.05        
                  41.49     1:31.05 (49.56)                                        
  4 Shields, Hayden E   11 WA-MA                1:42.68    1:35.48        
                  47.14     1:35.48 (48.34)                                        
  5 Vurganov, Addie L   12 VINY-MA              1:39.39    1:35.74        
                  44.72     1:35.74 (51.02)                                        
  6 Baisch, Mackenzie   11 PCAC-MA              1:46.37    1:37.69        
                  46.86     1:37.69 (50.83)                                        
  7 Meriwether, Riley   11 WA-MA                1:40.81    1:38.57        
                  48.59     1:38.57 (49.98)                                        
  8 Hayes, Megan        12 Northeast Swimmi-MA  1:37.10    1:38.58        
                  45.90     1:38.58 (52.68)                                        
  9 Kent, Lilly S       11 BSC-MA               1:37.06    1:39.19        
                  47.57     1:39.19 (51.62)                                        
 10 Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA               1:40.13    1:39.41        
                  46.52     1:39.41 (52.89)                                        
 11 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:41.61    1:40.09        
                  47.15     1:40.09 (52.94)                                        
 12 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              1:41.27    1:43.05        
                  49.97     1:43.05 (53.08)                                        
 13 Lee, Min K          12 WA-MA                1:40.13    1:45.39        
                  49.34     1:45.39 (56.05)                                        
 14 Baicoianu, Ada      11 UMAC-MA              1:51.18    1:45.96        
                  48.73     1:45.96 (57.23)                                        
 15 Michalczewski, Mil  11 EAAC-MA                   NT    1:53.29        
                  55.74     1:53.29 (57.55)                                        
 -- Jia, Annie Z        11 UDAC-MA                   NT   X1:22.05 BB     
                  38.31     1:22.05 (43.74)                                        
 -- Kennedy, Ava M      12 BSC-MA               1:57.89         DQ        
      One hand touch
                  54.20          DQ (58.18)                                        
 -- Nishikawa, Sarah    11 ACAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
                  46.03          DQ (53.08)                                        
 -- Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA                   NT         NS        
 -- Conybear, Charlott  11 BSC-MA               2:10.01         NS        
 -- Gasink, Samantha L  11 BSC-MA               1:49.08         NS        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA    1:48.88         NS        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 74  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.39  A
              1:19.09  MAJO Junior Olympics
              1:25.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                1:11.48    1:11.07 A      
                  33.70     1:11.07 (37.37)                                        
  2 Newhall, Charlie W  12 EAAC-MA              1:17.13    1:16.62 A      
                  36.39     1:16.62 (40.23)                                        
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:23.51    1:21.81 BB     
                  38.22     1:21.81 (43.59)                                        
C - Division  
  1 Newhall, Henry C    12 EAAC-MA              1:31.37    1:19.43 BB     
                  36.47     1:19.43 (42.96)                                        
  2 Bogveradze, Dachi   12 Northeast Swimmi-MA  1:27.66    1:25.99        
                  41.00     1:25.99 (44.99)                                        
  3 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA              1:29.40    1:30.09        
                  42.33     1:30.09 (47.76)                                        
  4 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA  1:33.36    1:31.50        
                  42.46     1:31.50 (49.04)                                        
  5 Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT    1:31.54        
                  43.93     1:31.54 (47.61)                                        
  6 Lee, Ryan T         11 Northeast Swimmi-MA  1:38.07    1:31.99        
                  43.35     1:31.99 (48.64)                                        
  7 Nayak, Rohan        12 EAAC-MA              1:45.69    1:34.31        
                  45.62     1:34.31 (48.69)                                        
  8 Heim, Carter N      11 ACAC-MA              1:38.80    1:39.05        
                  46.36     1:39.05 (52.69)                                        
  9 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA    1:39.14    1:41.04        
                  47.68     1:41.04 (53.36)                                        
 10 Alaoui, Munir       12 Northeast Swimmi-MA  1:44.66    1:41.87        
                  50.02     1:41.87 (51.85)                                        
 -- Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:30.42         NS        
 -- Coghlan, Hunter H   11 WA-MA                1:49.29         NS        
 -- Delgado, William E  12 VINY-MA              1:34.22         NS        
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.69  MAJO Junior Olympics
              2:44.59  A
              2:58.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Klaehn, Alina M     13 Unattached-MA        2:40.99    2:33.00 MAJO   
                  34.88     1:13.65 (38.77)     1:53.48 (39.83)     2:33.00 (39.52)
  2 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA               2:32.90    2:35.33 MAJO   
                  33.44     1:13.10 (39.66)     1:54.14 (41.04)     2:35.33 (41.19)
  3 Yuen, Lindsay H     14 UMAC-MA              2:40.52    2:38.21 MAJO   
                  35.06     1:15.56 (40.50)     1:56.93 (41.37)     2:38.21 (41.28)
  4 Shields, Emma L     14 WA-MA                2:34.53    2:39.43 MAJO   
                  35.95     1:16.26 (40.31)     1:57.65 (41.39)     2:39.43 (41.78)
  5 Storm, Hannah J     14 PCAC-MA              2:35.99    2:42.10 A      
                  35.44     1:16.82 (41.38)     1:59.21 (42.39)     2:42.10 (42.89)
  6 Agostini, Natalie   14 BSC-MA               2:37.18    2:44.26 A      
                  36.50     1:17.72 (41.22)     2:01.75 (44.03)     2:44.26 (42.51)
  7 Short, Gianna M     14 Northeast Swimmi-MA  2:42.71    2:49.39 BB     
                  36.01     1:18.55 (42.54)     2:03.13 (44.58)     2:49.39 (46.26)
 -- Garcia-Kaliner, Ar  14 UMAC-MA              2:41.96         NS        
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA               2:38.37         NS        
BB - Division  
  1 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:44.65    2:46.01 BB     
                  37.50     1:19.71 (42.21)     2:03.46 (43.75)     2:46.01 (42.55)
  2 Hayes, Brigid M     14 Northeast Swimmi-MA  2:53.83    2:52.20 BB     
                  39.36     1:22.92 (43.56)     2:07.64 (44.72)     2:52.20 (44.56)
  3 Bass, Kayla J       13 PCAC-MA              2:51.77    2:59.04        
                  40.96     1:26.70 (45.74)     2:14.39 (47.69)     2:59.04 (44.65)
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:52.32         NS        
 -- Callahan, Devin E   13 WA-MA                2:51.57         NS        
C - Division  
  1 Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               3:00.21    3:01.98        
                  39.42     1:25.58 (46.16)     2:14.29 (48.71)     3:01.98 (47.69)
  2 Zeminski, Caroline  13 WA-MA                3:06.33    3:02.77        
                  40.87     1:27.52 (46.65)     2:15.93 (48.41)     3:02.77 (46.84)
  3 Sheppard, Reese M   13 VINY-MA              3:43.81    3:03.02        
                  39.83     1:26.22 (46.39)     2:15.74 (49.52)     3:03.02 (47.28)
  4 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              3:04.88    3:06.64        
                  40.47     1:27.13 (46.66)     2:17.14 (50.01)     3:06.64 (49.50)
  5 Meyers, Izzy M      13 Northeast Swimmi-MA  3:14.19    3:08.54        
                  41.12     1:28.83 (47.71)     2:19.07 (50.24)     3:08.54 (49.47)
  6 Heller, Juliane L   14 Unattached-MA             NT    3:13.30        
                  40.92     1:30.92 (50.00)     2:22.52 (51.60)     3:13.30 (50.78)
  7 Gaikwad, Aishna     13 EAAC-MA                   NT    3:22.85        
                  47.19     1:40.29 (53.10)     2:33.76 (53.47)     3:22.85 (49.09)
 -- Miller, Maggie M    14 PCAC-MA              3:11.80         NS        
 -- Casale, Sophie L    13 PCAC-MA              3:31.18         NS        
 -- Emami, Elina A      14 BSC-MA               3:28.75         NS        
 -- Rosa, Gina T        13 MAC-MA               3:05.91         NS        
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.69  MAJO Junior Olympics
              2:32.89  A
              2:45.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rooney, Patrick O   14 BSC-MA               2:26.17    2:24.94 MAJO   
                  31.94     1:08.88 (36.94)     1:46.93 (38.05)     2:24.94 (38.01)
  2 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA              2:32.66    2:33.96 BB     
                  34.69     1:13.80 (39.11)     1:53.80 (40.00)     2:33.96 (40.16)
BB - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                2:39.21    2:35.77 BB     
                  35.46     1:14.93 (39.47)     1:56.60 (41.67)     2:35.77 (39.17)
  2 Fredericksdorf, Br  13 Northeast Swimmi-MA  2:38.99    2:42.13 BB     
                  35.33     1:18.10 (42.77)     2:01.11 (43.01)     2:42.13 (41.02)
  3 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              2:42.61    2:42.66 BB     
                  35.68     1:17.25 (41.57)     2:00.29 (43.04)     2:42.66 (42.37)
  4 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:44.09    2:44.76 BB     
                  36.41     1:17.95 (41.54)     2:01.92 (43.97)     2:44.76 (42.84)
 -- Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              2:33.84         NS        
C - Division  
  1 Mikolajewski, Char  13 PCAC-MA              2:54.16    2:58.22        
                  40.36     1:25.89 (45.53)     2:12.12 (46.23)     2:58.22 (46.10)
  2 Cohn, Josh B        14 ACAC-MA                   NT    3:00.47        
                  39.35     1:24.85 (45.50)     2:12.91 (48.06)     3:00.47 (47.56)
 -- Kao, Dylan Z        13 MAC-MA                    NT         NS        
 
Event 77  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.89  MAJO Junior Olympics
                31.49  A
                34.09  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                31.10      29.41 MAJO   
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                  30.63      30.70 A      
  3 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA      30.63      30.75 A      
  4 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA                30.93      32.44 BB     
BB - Division  
  1 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                  32.57      31.00 A      
  2 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                  33.08      31.05 A      
  3 Goetz, Peyton M     12 WA-MA                  33.39      31.53 BB     
  4 Tsai, Amanda        12 MAC-MA                 32.55      31.58 BB     
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA                31.81         NS        
C - Division  
  1 Brady, Aisling C    12 PCAC-MA                34.24      31.99 BB     
  2 Isaacs, Tali H      11 BSC-MA                 34.14      34.13        
  3 Landsberg, Julia M  12 MAC-MA                 35.27      34.69        
  4 Hayes, Megan        12 Northeast Swimmi-MA    37.53      35.56        
  5 Lee, Min K          12 WA-MA                  37.44      36.25        
  6 Blatchford, Julia   11 EAAC-MA                   NT      36.29        
  7 Deng, Hailey M      11 EAAC-MA                   NT      37.58        
  8 Sellig, Izzy L      11 Unattached-MA             NT      37.88        
  9 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA                36.41      38.60        
 10 Kennedy, Ava M      12 BSC-MA                 50.31      39.43        
 11 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA                40.79      39.51        
 12 Schultz, Gabrielle  11 Unattached-MA          51.23      41.15        
 13 Elliott, Lily A     11 Unattached-MA          42.72      41.36        
 14 McNeely, Michelle   11 Northeast Swimmi-MA    43.22      42.14        
 15 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                41.14      43.10        
 16 Michalczewski, Mil  11 EAAC-MA                   NT      44.37        
 17 Brady, Fiona K      11 PCAC-MA                56.23      44.79        
 18 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  51.41      46.30        
 19 Conybear, Charlott  11 BSC-MA                 50.59      47.60        
 20 Harhut, Amelia M    12 WA-MA                     NT      48.47        
 -- Robertson, Katie A  12 EAAC-MA                   NT     X33.65 BB     
 -- Johnson, JoEllen J  11 UMAC-MA                   NT     X34.73        
 -- Trosset, Allison M  12 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Weinberg, Zoe M     12 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 78  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.99  MAJO Junior Olympics
                31.19  A
                34.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Groff, Christopher  12 MAC-MA                 28.07      28.00 MAJO   
  2 D'Ariano, Landon N  12 WA-MA                  28.81      28.41 MAJO   
BB - Division  
  1 Newhall, Charlie W  12 EAAC-MA                31.61      31.84 BB     
  2 Newhall, Henry C    12 EAAC-MA                32.83      32.55 BB     
  3 Zhang, Andrew       12 MAC-MA                 33.45      32.81 BB     
 -- Johnson, Tee G      12 WA-MA                  31.81         NS        
C - Division  
  1 Moore, Chase J      12 WA-MA                  34.49      34.22        
  2 Heim, Carter N      11 ACAC-MA                37.68      38.68        
  3 Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA                45.54      39.43        
  4 Melli, Justin P     11 Wildwood Crest-MA         NT      40.98        
  5 Cohn, Matt E        11 ACAC-MA                41.15      42.25        
  6 Schrader, Dustin W  11 EAAC-MA                40.74      42.81        
  7 Hegde, Rahul        11 Unattached-MA          49.11      44.16        
  8 Alaoui, Munir       12 Northeast Swimmi-MA    55.04      49.55        
  9 Brango, Adam J      11 WA-MA                     NT      49.56        
 10 Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA      44.70      50.46        
 -- Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                36.79         NS        
 -- Auslander, Andrew   12 EAAC-MA                   NT        XNS        
 -- Wurcel, Isak C      11 VINY-MA                   NT         NS        
 -- Coghlan, Hunter H   11 WA-MA                  52.27         NS        
 
Event 79  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.69  MAJO Junior Olympics
              1:05.99  A
              1:11.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA               1:01.88    1:00.75 MAJO   
                  28.27     1:00.75 (32.48)                                        
  2 Murray, Lane A      14 PCAC-MA              1:04.33    1:02.01 MAJO   
                  29.06     1:02.01 (32.95)                                        
  3 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                1:05.43    1:04.80 A      
                  30.32     1:04.80 (34.48)                                        
  4 Moran, Sofia        13 PCAC-MA              1:05.97    1:05.10 A      
                  31.11     1:05.10 (33.99)                                        
  5 Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               1:04.88    1:05.63 A      
                  30.68     1:05.63 (34.95)                                        
  6 Wilson, Mekhi S     13 SSC-MA               1:03.14    1:06.48 BB     
                  30.35     1:06.48 (36.13)                                        
BB - Division  
  1 An, Michelle N      13 WA-MA                1:10.38    1:07.68 BB     
                  32.20     1:07.68 (35.48)                                        
  2 Hegde, Ruchi        14 Unattached-MA        1:07.94    1:08.43 BB     
                  31.47     1:08.43 (36.96)                                        
  3 Bass, Kayla J       13 PCAC-MA              1:09.14    1:10.24 BB     
                  33.43     1:10.24 (36.81)                                        
  4 Burke, Emily M      13 UMAC-MA              1:09.16    1:12.30        
                  34.18     1:12.30 (38.12)                                        
 -- Rosa, Gina T        13 MAC-MA               1:07.21         NS        
 -- Garcia-Kaliner, Ar  14 UMAC-MA              1:10.42         NS        
C - Division  
  1 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA  1:12.13    1:09.72 BB     
                  32.04     1:09.72 (37.68)                                        
  2 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              1:13.10    1:11.81        
                  33.94     1:11.81 (37.87)                                        
  3 Albert, Em K        14 PCAC-MA              1:15.73    1:12.78        
                  34.20     1:12.78 (38.58)                                        
  4 Conti, Giovanna     13 Northeast Swimmi-MA  1:21.58    1:15.06        
                  33.06     1:15.06 (42.00)                                        
  5 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    1:12.17    1:15.10        
                  35.55     1:15.10 (39.55)                                        
  6 Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               1:11.64    1:15.65        
                  34.32     1:15.65 (41.33)                                        
  7 Ritter, Callie G    13 ACAC-MA              1:18.90    1:16.99        
                  35.20     1:16.99 (41.79)                                        
  8 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              1:19.70    1:17.09        
                  34.90     1:17.09 (42.19)                                        
  9 Henriquez, Nicole   13 Northeast Swimmi-MA  1:44.70    1:18.64        
                  35.03     1:18.64 (43.61)                                        
 10 Buitron, Juliana M  14 WA-MA                1:23.87    1:23.02        
                  37.98     1:23.02 (45.04)                                        
 11 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA              1:24.76    1:24.42        
                  37.83     1:24.42 (46.59)                                        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                     NT   X1:10.77 BB     
                  33.07     1:10.77 (37.70)                                        
 -- Heller, Juliane L   14 Unattached-MA             NT         DQ        
      False start
                  40.95          DQ (57.17)                                        
 -- Miller, Maggie M    14 PCAC-MA                   NT         NS        
 -- O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              1:12.21         NS        
 -- Klaehn, Alina M     13 Unattached-MA             NT         NS        
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              1:13.06         NS        
 
Event 80  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.59  MAJO Junior Olympics
              1:01.29  A
              1:06.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA                55.57      57.20 MAJO   
                  26.87       57.20 (30.33)                                        
  2 Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA                56.42      57.31 MAJO   
                  26.81       57.31 (30.50)                                        
  3 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              1:00.99    1:01.38 BB     
                  28.36     1:01.38 (33.02)                                        
  4 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA              1:00.64    1:01.45 BB     
                  28.52     1:01.45 (32.93)                                        
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA                54.72         NS        
BB - Division  
  1 Gibbs, Tommy E      13 MAC-MA               1:01.30      58.47 MAJO   
                  27.69       58.47 (30.78)                                        
  2 Williams, Aaron O   14 VINY-MA              1:01.74      59.24 MAJO   
                  26.25       59.24 (32.99)                                        
  3 Belkadi, Yaseen H   14 WA-MA                1:05.09    1:02.05 BB     
                  29.62     1:02.05 (32.43)                                        
  4 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              1:02.89    1:03.30 BB     
                  29.34     1:03.30 (33.96)                                        
  5 Williams, Reuben O  14 VINY-MA              1:04.60    1:04.08 BB     
                  29.04     1:04.08 (35.04)                                        
  6 Nangle, Jack P      14 WA-MA                1:05.87    1:04.85 BB     
                  31.57     1:04.85 (33.28)                                        
 -- Muthaiyan, Pranav   14 WA-MA                1:06.14         NS        
 -- Kao, Dylan Z        13 MAC-MA               1:06.28         NS        
C - Division  
  1 McGovern, Tim M     14 PCAC-MA              1:29.19    1:08.70        
                  32.63     1:08.70 (36.07)                                        
  2 Lee, Mike P         13 Northeast Swimmi-MA  1:13.83    1:08.82        
                  29.93     1:08.82 (38.89)                                        
  3 Sabine, Henry P     13 WA-MA                1:15.52    1:12.73        
                  34.55     1:12.73 (38.18)                                        
  4 Hann-Deschaine, Et  14 Unattached-MA        1:15.34    1:13.89        
                  35.46     1:13.89 (38.43)                                        
  5 McCaskill, Khai E   13 Unattached-MA             NT    1:14.88        
                  34.59     1:14.88 (40.29)                                        
  6 Cohn, Josh B        14 ACAC-MA              1:14.13    1:18.92        
                  34.26     1:18.92 (44.66)                                        
  7 Zabigalivk, Maksym  14 Northeast Swimmi-MA  1:34.68    1:29.28        
                  38.97     1:29.28 (50.31)                                        
 -- DeHaven, Regan J    14 WA-MA                1:16.25         DQ        
      Arms underwater recovery
                  32.26          DQ (40.09)                                        
 -- Baicoianu, Luca     13 UMAC-MA              1:14.46         NS        
 -- Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:14.20         NS        
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:08.49  MAJO Junior Olympics
              1:12.29  A
              1:18.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   12 WA-MA                1:08.51    1:07.07 MAJO   
                  32.81     1:07.07 (34.26)                                        
  2 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:11.58    1:08.73 A      
                  31.40     1:08.73 (37.33)                                        
  3 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:07.04    1:09.56 A      
                  34.58     1:09.56 (34.98)                                        
  4 Crouthamel, Kaitly  12 Wildwood Crest-MA    1:09.97    1:09.93 A      
                  31.78     1:09.93 (38.15)                                        
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              1:09.03         NS        
BB - Division  
  1 Goetz, Peyton M     12 WA-MA                1:14.25    1:09.69 A      
                  32.09     1:09.69 (37.60)                                        
  2 Brady, Aisling C    12 PCAC-MA              1:13.63    1:09.98 A      
                  32.46     1:09.98 (37.52)                                        
  3 Tsai, Amanda        12 MAC-MA               1:13.98    1:12.85 BB     
                  32.22     1:12.85 (40.63)                                        
  4 Koehler, Sydney L   11 UMAC-MA              1:16.44    1:13.62 BB     
                  35.66     1:13.62 (37.96)                                        
  5 Isaacs, Tali H      11 BSC-MA               1:13.38    1:13.71 BB     
                  34.30     1:13.71 (39.41)                                        
  6 Steinmetz, Zoe N    12 Northeast Swimmi-MA  1:14.81    1:14.21 BB     
                  36.18     1:14.21 (38.03)                                        
  7 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:15.58    1:14.32 BB     
                  34.41     1:14.32 (39.91)                                        
  8 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:17.61    1:16.76 BB     
                  36.40     1:16.76 (40.36)                                        
  9 Robertson, Katie A  12 EAAC-MA              1:16.49    1:17.01 BB     
                  33.61     1:17.01 (43.40)                                        
 10 Diguey, Velina      11 SSC-MA               1:16.49    1:18.70        
                  35.63     1:18.70 (43.07)                                        
 -- Wimmer, Madison G   11 MAC-MA               1:15.30         NS        
C - Division  
  1 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                1:20.22    1:16.06 BB     
                  33.72     1:16.06 (42.34)                                        
  2 Landsberg, Julia M  12 MAC-MA               1:18.73    1:18.81        
                  36.81     1:18.81 (42.00)                                        
  3 Mahabir, Lily A     12 VINY-MA              1:19.44    1:18.90        
                  34.16     1:18.90 (44.74)                                        
  4 Bretschneider, Ell  12 PCAC-MA              1:19.58    1:19.88        
                  39.12     1:19.88 (40.76)                                        
  5 Lee, Min K          12 WA-MA                1:21.41    1:22.60        
                  36.79     1:22.60 (45.81)                                        
  6 Blatchford, Julia   11 EAAC-MA                   NT    1:24.86        
                  38.75     1:24.86 (46.11)                                        
  7 Helmke, Ava D       12 MAC-MA               1:28.83    1:25.49        
                  39.40     1:25.49 (46.09)                                        
  8 Baisch, Mackenzie   11 PCAC-MA              1:44.97    1:25.58        
                  39.33     1:25.58 (46.25)                                        
  9 Sellig, Izzy L      11 Unattached-MA             NT    1:25.61        
                  40.60     1:25.61 (45.01)                                        
 10 Hayes, Megan        12 Northeast Swimmi-MA  1:23.45    1:26.40        
                  41.18     1:26.40 (45.22)                                        
 11 Elliott, Lily A     11 Unattached-MA        1:32.19    1:26.90        
                  39.99     1:26.90 (46.91)                                        
 12 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:26.90    1:27.40        
                  42.83     1:27.40 (44.57)                                        
 13 Baicoianu, Ada      11 UMAC-MA              1:32.89    1:27.66        
                  41.10     1:27.66 (46.56)                                        
 14 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              1:26.19    1:28.07        
                  41.88     1:28.07 (46.19)                                        
 15 Schultz, Gabrielle  11 Unattached-MA        1:41.04    1:28.55        
                  41.77     1:28.55 (46.78)                                        
 16 Glynn, Delaney C    11 Northeast Swimmi-MA  1:27.42    1:29.13        
                  44.03     1:29.13 (45.10)                                        
 17 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                1:38.04    1:29.14        
                  44.11     1:29.14 (45.03)                                        
 18 Franson, Annika     11 WA-MA                1:29.38    1:29.21        
                  42.43     1:29.21 (46.78)                                        
 19 Vurganov, Addie L   12 VINY-MA              1:44.16    1:29.87        
                  44.76     1:29.87 (45.11)                                        
 20 Meriwether, Riley   11 WA-MA                1:36.22    1:30.96        
                  44.19     1:30.96 (46.77)                                        
 21 Shields, Hayden E   11 WA-MA                1:32.08    1:31.26        
                  42.34     1:31.26 (48.92)                                        
 22 McNeely, Michelle   11 Northeast Swimmi-MA  1:32.01    1:31.57        
                  43.93     1:31.57 (47.64)                                        
 23 Kent, Lilly S       11 BSC-MA               1:31.32    1:33.24        
                  44.09     1:33.24 (49.15)                                        
 24 Baggini, Julia R    11 EAAC-MA              1:48.82    1:35.25        
                  42.12     1:35.25 (53.13)                                        
 25 Snyder, Katie I     11 EAAC-MA                   NT    1:37.85        
                  46.92     1:37.85 (50.93)                                        
 -- Jia, Annie Z        11 UDAC-MA                   NT   X1:10.02 A      
                  31.82     1:10.02 (38.20)                                        
 -- Conybear, Charlott  11 BSC-MA               1:52.31         DQ        
      Not on back off wall - back
                  49.20        DQ (1:00.37)                                        
 -- Trosset, Allison M  12 EAAC-MA              2:09.57         NS        
 -- Deschenes, Reilly   12 Wildwood Crest-MA    1:33.74         NS        
 -- Cornejo, Leah F     11 PCAC-MA              1:33.27         NS        
 
Event 82  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:08.69  MAJO Junior Olympics
              1:09.09  A
              1:14.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Groff, Christopher  12 MAC-MA               1:07.50    1:06.52 MAJO   
                  29.64     1:06.52 (36.88)                                        
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:13.69    1:13.85 BB     
                  34.37     1:13.85 (39.48)                                        
C - Division  
  1 Nangle, Will A      12 WA-MA                1:19.98    1:17.01        
                  35.63     1:17.01 (41.38)                                        
  2 Bogveradze, Dachi   12 Northeast Swimmi-MA  1:18.52    1:18.45        
                  37.48     1:18.45 (40.97)                                        
  3 Wojnovich, Ethan J  11 EAAC-MA              1:22.43    1:21.83        
                  38.33     1:21.83 (43.50)                                        
  4 Tamulis, Chris      12 Northeast Swimmi-MA  1:19.07    1:22.57        
                  36.79     1:22.57 (45.78)                                        
  5 Lee, Ryan T         11 Northeast Swimmi-MA  1:28.93    1:23.63        
                  40.05     1:23.63 (43.58)                                        
  6 Johnson, Danny T    12 EAAC-MA              1:24.24    1:23.84        
                  38.98     1:23.84 (44.86)                                        
  7 Heim, Carter N      11 ACAC-MA              1:25.76    1:25.64        
                  40.38     1:25.64 (45.26)                                        
  8 Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA              1:38.29    1:27.93        
                  40.50     1:27.93 (47.43)                                        
  9 Alaoui, Munir       12 Northeast Swimmi-MA  1:33.95    1:34.74        
                  45.89     1:34.74 (48.85)                                        
 10 Schrader, Dustin W  11 EAAC-MA              1:36.37    1:35.19        
                  44.73     1:35.19 (50.46)                                        
 11 Cohn, Matt E        11 ACAC-MA              1:26.77    1:35.33        
                  45.33     1:35.33 (50.00)                                        
 12 Hegde, Rahul        11 Unattached-MA             NT    1:41.22        
                  45.19     1:41.22 (56.03)                                        
 -- Nayak, Rohan        12 EAAC-MA              1:36.11         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.81          DQ (44.27)                                        
 -- Melli, Justin P     11 Wildwood Crest-MA         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.90          DQ (45.32)                                        
 -- Wong, Kona C        11 Wildwood Crest-MA    1:34.29         DQ        
      Not on back off wall - back
                  48.63          DQ (48.45)                                        
 -- Delgado, William E  12 VINY-MA              1:19.55         NS        
 -- Coghlan, Hunter H   11 WA-MA                1:39.90         NS        
 -- Johnson, Tee G      12 WA-MA                1:15.35         NS        
 -- Palermo, Adam J     11 ACAC-MA                   NT         NS        
 -- Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:22.47         NS        
 
Event 83  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.99  MAJO Junior Olympics
              2:26.99  A
              2:39.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Feuzeu Mekoue, Lau  13 SSC-MA               2:14.86    2:16.85 MAJO   
                  28.45     1:03.22 (34.77)     1:44.37 (41.15)     2:16.85 (32.48)
  2 Klaehn, Alina M     13 Unattached-MA        2:25.11    2:21.30 A      
                  32.57     1:09.45 (36.88)     1:48.67 (39.22)     2:21.30 (32.63)
  3 Truskett, Flynn F   13 WA-MA                2:26.00    2:21.72 A      
                  31.00     1:08.17 (37.17)     1:49.30 (41.13)     2:21.72 (32.42)
  4 Murray, Lane A      14 PCAC-MA              2:24.40    2:22.04 A      
                  29.90     1:05.78 (35.88)     1:50.25 (44.47)     2:22.04 (31.79)
  5 Storm, Hannah J     14 PCAC-MA              2:19.37    2:24.07 A      
                  30.27     1:08.49 (38.22)     1:51.96 (43.47)     2:24.07 (32.11)
  6 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:26.66    2:28.08 BB     
                  31.97     1:12.86 (40.89)     1:54.89 (42.03)     2:28.08 (33.19)
  7 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:22.94    2:28.61 BB     
                  31.44     1:08.53 (37.09)     1:53.76 (45.23)     2:28.61 (34.85)
  8 Wilson, Mekhi S     13 SSC-MA               2:26.83    2:30.10 BB     
                  31.68     1:09.29 (37.61)     1:56.69 (47.40)     2:30.10 (33.41)
  9 Agostini, Natalie   14 BSC-MA               2:26.81    2:30.38 BB     
                  32.53     1:12.92 (40.39)     1:56.40 (43.48)     2:30.38 (33.98)
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA               2:23.03         NS        
BB - Division  
  1 An, Michelle N      13 WA-MA                2:32.03    2:28.60 BB     
                  31.58     1:09.45 (37.87)     1:55.33 (45.88)     2:28.60 (33.27)
  2 Callahan, Devin E   13 WA-MA                2:30.59    2:31.39 BB     
                  33.66     1:11.90 (38.24)     1:55.75 (43.85)     2:31.39 (35.64)
  3 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              2:35.05    2:35.22 BB     
                  34.31     1:13.26 (38.95)     2:02.14 (48.88)     2:35.22 (33.08)
  4 Albert, Em K        14 PCAC-MA              2:36.23    2:35.40 BB     
                  33.60     1:13.15 (39.55)     1:59.66 (46.51)     2:35.40 (35.74)
  5 Burke, Emily M      13 UMAC-MA              2:34.33    2:37.11 BB     
                  33.45     1:14.85 (41.40)     2:02.94 (48.09)     2:37.11 (34.17)
  6 Short, Gianna M     14 Northeast Swimmi-MA  2:34.24    2:39.20        
                  34.11     1:17.85 (43.74)     2:02.58 (44.73)     2:39.20 (36.62)
  7 Wong, Leilani Z     13 Wildwood Crest-MA    2:36.90    2:40.38        
                  33.61     1:14.00 (40.39)     2:04.89 (50.89)     2:40.38 (35.49)
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:37.49         NS        
 -- Rosa, Gina T        13 MAC-MA               2:33.17         NS        
C - Division  
  1 Szumski, Caitlyn E  13 Northeast Swimmi-MA       NT    2:31.33 BB     
                  33.20     1:12.13 (38.93)     1:58.92 (46.79)     2:31.33 (32.41)
  2 Hayes, Brigid M     14 Northeast Swimmi-MA  2:42.11    2:37.92 BB     
                  35.78     1:19.76 (43.98)     2:03.54 (43.78)     2:37.92 (34.38)
  3 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              2:42.63    2:43.02        
                  36.08     1:18.80 (42.72)     2:07.55 (48.75)     2:43.02 (35.47)
  4 Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               2:39.49    2:44.06        
                  35.08     1:19.00 (43.92)     2:04.91 (45.91)     2:44.06 (39.15)
  5 Zeminski, Caroline  13 WA-MA                2:48.45    2:45.23        
                  38.65     1:20.91 (42.26)     2:08.43 (47.52)     2:45.23 (36.80)
  6 Conti, Giovanna     13 Northeast Swimmi-MA  2:52.97    2:48.05        
                  34.08     1:19.92 (45.84)     2:09.24 (49.32)     2:48.05 (38.81)
  7 Bluestein, Talia R  14 Northeast Swimmi-MA  2:56.84    2:50.39        
                  35.67     1:17.78 (42.11)     2:12.56 (54.78)     2:50.39 (37.83)
  8 Phonnathong, Laure  14 ACAC-MA              2:51.61    2:51.31        
                  38.44     1:22.33 (43.89)     2:13.86 (51.53)     2:51.31 (37.45)
  9 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              2:52.98    2:51.41        
                  35.86     1:19.82 (43.96)     2:10.60 (50.78)     2:51.41 (40.81)
 10 Bond, Valerie I     13 PCAC-MA              3:00.76    2:54.22        
                  40.20     1:21.11 (40.91)     2:15.70 (54.59)     2:54.22 (38.52)
 11 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA              3:02.38    2:56.56        
                  38.48     1:22.30 (43.82)     2:18.50 (56.20)     2:56.56 (38.06)
 -- Jia, Katherine X    13 UDAC-MA                   NT   X2:19.02 A      
                  31.99     1:07.24 (35.25)     1:46.72 (39.48)     2:19.02 (32.30)
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                     NT   X2:30.38 BB     
                  33.59     1:12.71 (39.12)     1:56.47 (43.76)     2:30.38 (33.91)
 -- Meyers, Izzy M      13 Northeast Swimmi-MA  2:42.48         DQ        
      False start - Misc
                  37.86     1:23.53 (45.67)     2:12.69 (49.16)          DQ (36.14)
 -- Henriquez, Nicole   13 Northeast Swimmi-MA       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  37.30     1:28.53 (51.23)     2:21.52 (52.99)          DQ (37.48)
 -- Emami, Elina A      14 BSC-MA               3:11.16         NS        
 -- Casale, Sophie L    13 PCAC-MA                   NT         NS        
 
Event 84  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.19  MAJO Junior Olympics
              2:17.19  A
              2:30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Juskalian, Tyler J  14 PCAC-MA              2:05.92    2:11.63 A      
                  26.86       59.90 (33.04)     1:38.91 (39.01)     2:11.63 (32.72)
  2 Graver, Stephen M   14 EAAC-MA              2:15.08    2:16.15 A      
                  28.33     1:05.38 (37.05)     1:45.23 (39.85)     2:16.15 (30.92)
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA              2:08.13         NS        
BB - Division  
  1 Rooney, Patrick O   14 BSC-MA               2:19.47    2:13.06 A      
                  30.07     1:04.00 (33.93)     1:41.23 (37.23)     2:13.06 (31.83)
  2 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              2:18.20    2:14.85 A      
                  29.55     1:06.12 (36.57)     1:44.25 (38.13)     2:14.85 (30.60)
  3 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:17.24    2:16.71 A      
                  28.69     1:03.89 (35.20)     1:45.75 (41.86)     2:16.71 (30.96)
  4 Belkadi, Yaseen H   14 WA-MA                2:22.40    2:19.44 BB     
                  29.59     1:03.73 (34.14)     1:47.51 (43.78)     2:19.44 (31.93)
  5 Nangle, Jack P      14 WA-MA                2:19.68    2:19.55 BB     
                  30.23     1:06.88 (36.65)     1:49.42 (42.54)     2:19.55 (30.13)
  6 Sleptsov, Alex D    13 PCAC-MA              2:19.40    2:22.87 BB     
                  30.22     1:06.88 (36.66)     1:49.77 (42.89)     2:22.87 (33.10)
  7 Williams, Aaron O   14 VINY-MA              2:30.11    2:22.97 BB     
                  27.31     1:04.14 (36.83)     1:48.78 (44.64)     2:22.97 (34.19)
  8 McGovern, Tim M     14 PCAC-MA              2:29.73    2:29.63 BB     
                  31.95     1:08.87 (36.92)     1:55.81 (46.94)     2:29.63 (33.82)
 -- Trosset, Jason M    14 EAAC-MA              2:26.94         NS        
C - Division  
  1 Lee, Mike P         13 Northeast Swimmi-MA  2:39.63    2:28.68 BB     
                  32.09     1:11.57 (39.48)     1:55.63 (44.06)     2:28.68 (33.05)
  2 Baicoianu, Luca     13 UMAC-MA              2:31.73    2:29.42 BB     
                  32.17     1:12.02 (39.85)     1:55.73 (43.71)     2:29.42 (33.69)
  3 DeHaven, Regan J    14 WA-MA                2:41.07    2:32.64        
                  33.23     1:11.10 (37.87)     1:58.94 (47.84)     2:32.64 (33.70)
  4 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA              2:34.37    2:33.45        
                  34.07     1:14.43 (40.36)     2:00.43 (46.00)     2:33.45 (33.02)
  5 Sabine, Henry P     13 WA-MA                2:42.91    2:39.64        
                  34.53     1:16.42 (41.89)     2:05.85 (49.43)     2:39.64 (33.79)
  6 Fredericksdorf, Br  13 Northeast Swimmi-MA  2:35.43    2:39.98        
                  34.28     1:17.07 (42.79)     2:00.74 (43.67)     2:39.98 (39.24)
  7 Hann-Deschaine, Et  14 Unattached-MA        2:49.01    2:40.92        
                  35.80     1:14.83 (39.03)     2:07.40 (52.57)     2:40.92 (33.52)
  8 Mikolajewski, Char  13 PCAC-MA              2:39.58    2:41.42        
                  36.23     1:18.13 (41.90)     2:04.50 (46.37)     2:41.42 (36.92)
  9 Zabigalivk, Maksym  14 Northeast Swimmi-MA       NT    2:51.23        
                  36.66     1:16.94 (40.28)     2:12.74 (55.80)     2:51.23 (38.49)
 10 McCaskill, Khai E   13 Unattached-MA             NT    2:52.55        
                  37.57     1:23.20 (45.63)     2:10.60 (47.40)     2:52.55 (41.95)
 -- Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:36.75         NS