Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/8/2018 03:52 PM
                  2018 MA HAC Vs GMAC Vs ACWS CPSA - 1/6/2018                  
                            Sanction #:  MA 1862 CI                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bourassa, Chloe E          6 Acws Swimming-MA          NT      26.38    7  
  2 Lenovich, Madison R        6 HAC-MA                 27.19      26.93    5  
  3 Kertes, Elliana J          5 Acws Swimming-MA          NT      31.10    4  
 
Event 1  Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paterno, Sally S           8 HAC-MA                 24.14      22.57    7  
  2 Driscoll, Kate E           7 HAC-MA                 29.28      23.54    5  
  3 Kertes, Lillian C          7 Acws Swimming-MA          NT      23.89    4  
  4 Steinkirchner, Kaitlin     8 Acws Swimming-MA       27.66      27.76    3  
  5 Shaw, Maggie               8 HAC-MA                 27.74      27.90    2  
  6 Leukus, Cydney A           8 Acws Swimming-MA          NT      32.42    1  
 
Event 2  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallo, Robby               6 HAC-MA                 33.81      34.40    7  
 -- Smith, Reid A              6 HAC-MA                 33.91         DQ  
 
Event 2  Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kertes, Jacob M            8 Acws Swimming-MA          NT      20.91    7  
  2 Lehan, Colin S             8 HAC-MA                 21.40      22.52    5  
  3 Ardire, George C           7 HAC-MA                 24.20      24.08    4  
  4 Brace, Colton              8 HAC-MA                 25.19      26.72    3  
  5 Hollerbach, Grant T        7 HAC-MA                 27.41     x28.44  
  6 Titzel, Andrew R           8 Acws Swimming-MA          NT      31.47    2  
  7 Sivarajah, Sebastian T     7 HAC-MA                 42.95     x47.73  
 
Event 3  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woronko, Julia M          10 HAC-MA                 35.01      34.68    7  
  2 Moore, Lily A             10 HAC-MA                 37.82      39.23    5  
  3 Mahler, Olivia A           9 HAC-MA                 40.07      39.29    4  
  4 Steckiel, Evangeline R    10 Gov Mifflin AC-MA      40.57      41.00    3  
  5 Ely, Samy L                9 Acws Swimming-MA       44.64      41.84    2  
  6 Huntsinger, Haley M        9 Gov Mifflin AC-MA         NT      44.96    1  
  7 Weiler-Timmins, Lillian    9 HAC-MA                 46.12     x45.11  
  8 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA                 45.08     x45.44  
  9 Kerschner, Grace E        10 Gov Mifflin AC-MA      43.33      46.48  
 10 Wyckoff, Emma L            9 HAC-MA                 49.46     x47.77  
 11 Forrester, Morgan W       10 HAC-MA                 50.47     x49.02  
 12 Verbos, Juju M            10 Acws Swimming-MA       48.34      49.79  
 13 Sheldon, Jane A           10 HAC-MA                 48.05     x51.16  
 14 Czernecki, Anna Grace G    9 HAC-MA                 50.66     x51.80  
 15 Tewell, Jaden M            9 Acws Swimming-MA          NT      52.29  
 16 Murray, Savannah J         9 Acws Swimming-MA       53.97     x52.54  
 -- Wang, Anna X               9 HAC-MA                    NT         DQ  
 
Event 4  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H              9 HAC-MA                 36.25      35.17    7  
  2 Harding, Owen R           10 Gov Mifflin AC-MA      38.38      37.23    5  
  3 Tinsley, Caleb M           9 HAC-MA                 40.14      39.10    4  
  4 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA                 42.14      40.54    3  
  5 Stratton, Carter D         9 Acws Swimming-MA          NT      44.11    2  
  6 Chetlen, Noah R            9 HAC-MA                 44.28     x46.78  
  7 Camp, Alex J               9 HAC-MA                 51.23     x47.62  
  8 Lyn-Sue, Jason A           9 HAC-MA                 52.28     x48.60  
  9 Hulays, Max D              9 HAC-MA                 54.66     x50.12  
 10 Epoca, Jacob C             9 HAC-MA                 51.18     x50.54  
 11 Murray, Cohen F            9 Acws Swimming-MA       51.61      59.58    1  
 12 Hollerbach, Jack T         9 HAC-MA                 58.89   x1:01.15  
 
Event 5  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linsey, Samantha C        12 Acws Swimming-MA          NT    1:16.01    7  
  2 DeLoretta, Sara E         12 Gov Mifflin AC-MA    1:18.61    1:16.80    5  
       36.29  1:16.80                                                      
  3 Steckiel, Avery K         12 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:18.48    4  
       37.47  1:18.48                                                      
  4 Minnich, Haley R          11 Gov Mifflin AC-MA    1:27.54    1:22.03    3  
       39.41  1:22.03                                                      
  5 Kim, Lauren W             11 HAC-MA                    NT    1:32.64    2  
       43.73  1:32.64                                                      
 -- Zubeck, Sophia M          11 HAC-MA                    NT         DQ  
 -- Friedlander, Emma T       11 Gov Mifflin AC-MA         NT         DQ  
       40.78       DQ                                                      
 
Event 6  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engle, Anthony J          12 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:14.25    7  
       36.79  1:14.25                                                      
  2 Yarnell, Will P           12 Acws Swimming-MA     1:19.30    1:14.29    5  
       36.19  1:14.29                                                      
  3 Madden, Luke T            12 HAC-MA               1:22.28    1:14.80    4  
       35.60  1:14.80                                                      
  4 Drake, Matthew S          12 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:15.49    3  
       36.32  1:15.49                                                      
  5 Kissinger, Alex M         11 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:18.36    2  
       37.44  1:18.36                                                      
  6 Van De Louw, Mathias      11 HAC-MA               1:21.17    1:20.28    1  
       39.19  1:20.28                                                      
  7 Anderson, Harry W         12 Acws Swimming-MA          NT    1:21.00  
       39.34  1:21.00                                                      
  8 Mailman, Matthew H        12 HAC-MA               1:24.57    1:22.20  
       39.07  1:22.20                                                      
  9 Bu, Jason J               11 HAC-MA               1:25.96   x1:24.66  
       41.12  1:24.66                                                      
 10 Troy, Jacob E             11 Gov Mifflin AC-MA    1:36.59   x1:27.84  
 11 Tucker, David A           11 Acws Swimming-MA          NT    1:29.36  
 12 Brewer, Alex W            11 Acws Swimming-MA          NT   x1:29.91  
       41.71  1:29.91                                                      
 
Event 7  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyerly, Cali M            12 HAC-MA               2:22.15    2:20.15    7  
       31.91  1:07.24  1:44.28  2:20.15                                    
  2 Pentz, Savannah T         12 Acws Swimming-MA     2:23.94    2:24.62    5  
       33.75  1:09.34  1:46.94  2:24.62                                    
  3 McMullen, Lydia K         12 HAC-MA               2:29.92    2:28.44    4  
       34.53  1:12.60  1:50.96  2:28.44                                    
  4 Martin, Catherine L       12 HAC-MA                    NT    2:35.28    3  
       36.35  1:16.85  1:57.28  2:35.28                                    
  5 kil, Sammy A              11 UN-MA                     NT    2:35.62    2  
       36.68  1:57.60  2:35.62                                             
  6 Stasz, Sydney R           12 HAC-MA                    NT   x2:36.22  
       36.65  1:17.77  1:59.11  2:36.22                                    
  7 Secord, Ann K             12 Acws Swimming-MA     3:09.08    2:40.39    1  
       37.40  1:18.37  2:00.62  2:40.39                                    
  8 Buck, Ava S               11 HAC-MA                    NT   x2:48.16  
       40.53  1:23.67  2:48.16                                             
  9 Lyn-Sue, Rachel E         12 HAC-MA               2:56.10   x2:53.20  
       40.81  1:26.07  2:12.38  2:53.20                                    
 10 Yohe, Ava E               12 Acws Swimming-MA          NT    2:56.35  
       40.56  1:25.82  2:56.35                                             
 11 Dye, Maggie J             12 HAC-MA                    NT   x2:56.69  
       42.90  1:28.97  2:13.66  2:56.69                                    
 12 Black, Skylar N           12 HAC-MA                    NT   x2:57.08  
       42.32  1:26.37  2:12.46  2:57.08                                    
 13 Leonard, Allie J          11 HAC-MA               3:11.97   x2:58.71  
 14 Fickett, Emma R           11 HAC-MA                    NT   x3:07.37  
       41.68  1:30.04  2:19.33  3:07.37                                    
 -- Beck, Issy N              11 HAC-MA                    NT         DQ  
       48.81                                                               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fickett, Makennah J       13 HAC-MA               2:15.11    2:14.67    7  
       32.06  1:06.50  1:40.69  2:14.67                                    
  2 Hurleman, Hannah T        13 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:22.68    5  
       33.62  2:22.68                                                      
  3 kil, Isabella C           13 UN-MA                2:23.80    2:22.74    4  
       33.00  1:09.20  1:46.52  2:22.74                                    
  4 Friedlander, Ellie S      13 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:24.16    3  
       33.33  1:10.19  1:47.76  2:24.16                                    
  5 Dye, Amelia E             13 HAC-MA               2:32.01    2:28.20    2  
       35.86  1:13.59  1:51.17  2:28.20                                    
  6 Madden, Maya J            14 HAC-MA               2:25.00    2:30.54    1  
       34.86  1:12.85  1:52.05  2:30.54                                    
  7 Andrews, Samantha J       13 HAC-MA               2:30.24   x2:31.07  
       36.06  1:14.19  1:52.74  2:31.07                                    
  8 Kulasinsky, Katrina E     13 HAC-MA               2:32.01   x2:33.00  
       37.14  1:15.63  1:54.77  2:33.00                                    
  9 Cox, Bridget B            13 HAC-MA               2:32.69   x2:34.30  
       35.58  1:14.74  1:54.67  2:34.30                                    
 10 Hubric, Ella B            14 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:36.73  
       35.23  1:15.10  1:56.66  2:36.73                                    
 11 Nguyen, Kayla M           13 HAC-MA               2:42.54   x2:38.45  
       36.81  1:17.70  1:58.73  2:38.45                                    
 12 Epoca, Kelsey L           13 HAC-MA               2:41.45   x2:39.16  
       36.99  1:17.68  1:59.56  2:39.16                                    
 13 Kopec, Marissa J          13 HAC-MA                    NT   x2:39.19  
       36.89  1:17.36  1:58.74  2:39.19                                    
 14 Steckiel, Abby G          13 Gov Mifflin AC-MA         NT   x2:41.22  
       36.89  1:18.11  2:00.41  2:41.22                                    
 15 Bliss, Hannah R           14 HAC-MA               2:51.99   x2:51.67  
       40.03  1:24.38  2:08.96  2:51.67                                    
 16 Marshall, Lillian C       13 Acws Swimming-MA     2:45.49    2:52.24  
       40.71  1:25.59  2:10.72  2:52.24                                    
 17 Edwards, Kelsie A         13 Acws Swimming-MA     3:08.17    2:55.32  
       41.54  1:26.72  2:12.59  2:55.32                                    
 18 Walter, Erin K            13 HAC-MA               3:42.51   x3:27.85  
       47.66  1:41.16  2:36.80  3:27.85                                    
 
Event 7  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitterer, Maya P          16 HAC-MA               2:39.05    2:41.69    7  
       37.41  1:18.15  2:00.37  2:41.69                                    
  2 Grubb, Kirsten A          15 HAC-MA               2:49.77    2:44.70    5  
       38.70  1:20.38  2:03.60  2:44.70                                    
  3 Pedersen, Ella S          15 HAC-MA               2:55.75    2:46.67    4  
       38.91  1:21.68  2:05.97  2:46.67                                    
 
Event 8  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill M        11 HAC-MA                    NT    2:20.79    7  
       33.57  1:09.08  1:45.44  2:20.79                                    
  2 Lehan, Sean C             12 HAC-MA               2:58.79    2:45.47    5  
       39.53  1:21.77  2:04.25  2:45.47                                    
  3 Wingert, Markus J         11 HAC-MA                    NT    2:48.63    4  
       40.63  1:23.61  2:07.35  2:48.63                                    
  4 Nguyen, Kyle A            11 HAC-MA                    NT   x2:54.90  
       38.93  1:23.02  2:54.90                                             
  5 Chappell, Will C          11 HAC-MA                    NT   x2:59.64  
       42.88  1:29.76  2:15.96  2:59.64                                    
  6 Fastrich, Owen S          11 HAC-MA                    NT   x3:07.49  
       42.80  1:30.70  2:20.47  3:07.49                                    
 -- McCall, Miles J           12 HAC-MA                    NT         DQ  
       45.61  1:35.18  2:26.91       DQ                                    
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blacker, Alex L           14 HAC-MA               2:02.39    2:06.86    7  
       28.74  1:00.00  1:33.02  2:06.86                                    
  2 Drexler, Noah             14 HAC-MA               2:17.31    2:10.36    5  
              1:03.70  1:37.38  2:10.36                                    
  3 Gerhard, Ben M            14 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:10.88    4  
       30.59  1:03.89  1:38.08  2:10.88                                    
  4 Paul, Tommy M             14 HAC-MA               2:10.76    2:12.40    3  
       31.28  1:04.78  1:39.27  2:12.40                                    
  5 Blandford, Caden D        14 Gov Mifflin AC-MA    2:18.00    2:18.09    2  
       32.21  1:07.63  1:44.17  2:18.09                                    
  6 Brace, Shane L            13 HAC-MA               2:26.21   x2:19.69  
       33.42  1:09.52  1:45.21  2:19.69                                    
  7 Mills, Bryce M            14 HAC-MA               2:21.62   x2:19.99  
       32.07  1:07.73  1:44.33  2:19.99                                    
  8 Clough, Colin T           13 HAC-MA               2:22.83   x2:21.61  
       33.30  1:09.18  1:46.71  2:21.61                                    
  9 Weller, Jason G           13 HAC-MA               2:23.32   x2:24.59  
       34.48  1:11.24  1:48.71  2:24.59                                    
 10 Orndorf, Colby J          13 Gov Mifflin AC-MA    2:33.97    2:29.00    1  
       35.49  1:13.37  1:51.94  2:29.00                                    
 11 Wenhold, Gregg H          13 Acws Swimming-MA     2:32.44    2:29.72  
       35.62  1:14.10  1:54.20  2:29.72                                    
 12 Paterno, Jack G           13 HAC-MA               2:33.27   x2:34.56  
       36.70  1:16.76  1:57.82  2:34.56                                    
 13 Wingert, Stephen A        13 HAC-MA               2:40.12   x2:35.53  
       36.41  2:35.53                                                      
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Horton, Ajay              15 Acws Swimming-MA          NT         DQ  
              1:14.17  1:56.06       DQ                                    
 
Event 9  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bourassa, Chloe E          6 Acws Swimming-MA       31.47      33.69    7  
 
Event 9  Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darowish, Maya J           8 HAC-MA                 25.77      26.25    7  
  2 Kertes, Lillian C          7 Acws Swimming-MA          NT      28.76    5  
  3 Steinkirchner, Kaitlin     8 Acws Swimming-MA          NT      33.84    4  
 -- Leukus, Cydney A           8 Acws Swimming-MA          NT         DQ  
 
Event 10  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kertes, Jacob M            8 Acws Swimming-MA          NT      26.24    7  
 -- Hollerbach, Grant T        7 HAC-MA                 32.26         DQ  
 -- Titzel, Andrew R           8 Acws Swimming-MA          NT         DQ  
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Mackenzie C        10 Gov Mifflin AC-MA      42.73      41.49    6  
  1 Woronko, Julia M          10 HAC-MA                 41.48      41.49    6  
  3 Kerschner, Grace E        10 Gov Mifflin AC-MA      44.72      45.45    4  
  4 Forrester, Morgan W       10 HAC-MA                 48.65      45.87    3  
  5 Tian, Claire S            10 HAC-MA                 45.92      46.33    2  
  6 Ely, Hannah L              9 Acws Swimming-MA       57.85      52.30    1  
  7 Kesterson, Avery B         8 HAC-MA                    NT     x53.46  
  8 Roeting, Bella P          10 HAC-MA                 51.57     x53.56  
  9 Wyckoff, Emma L            9 HAC-MA                 55.08     x54.24  
 10 Weiler-Timmins, Lillian    9 HAC-MA                 57.43     x54.78  
 11 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA                 55.12     x54.84  
 12 Sheldon, Jane A           10 HAC-MA                 56.67     x54.96  
 13 Ely, Samy L                9 Acws Swimming-MA       55.34      55.60  
 14 Mahler, Madeline J         7 HAC-MA                 56.29     x56.03  
 15 Huntsinger, Haley M        9 Gov Mifflin AC-MA         NT      56.92  
 16 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA                    NT     x57.04  
 17 Tewell, Jaden M            9 Acws Swimming-MA          NT      57.77  
 18 Verbos, Kat M             10 Acws Swimming-MA     1:00.78     x58.26  
 19 Colman, Emily K            8 HAC-MA               1:00.28     x58.30  
 20 Chappell, Elena            8 HAC-MA               1:02.51     x58.55  
 21 Murray, Savannah J         9 Acws Swimming-MA     1:02.70   x1:01.39  
 22 Verbos, Juju M            10 Acws Swimming-MA     1:01.17   x1:01.44  
 23 Czernecki, Anna Grace G    9 HAC-MA               1:00.36   x1:02.36  
 24 Driscoll, Kate E           7 HAC-MA                    NT   x1:08.42  
 25 Paterno, Sally S           8 HAC-MA                    NT   x1:10.71  
 -- Wang, Anna X               9 HAC-MA                    NT         DQ  
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H              9 HAC-MA                 37.05      37.68    7  
  2 Weise, Braden E           10 Gov Mifflin AC-MA      39.60      39.91    5  
  3 Tinsley, Caleb M           9 HAC-MA                 41.86      42.04    4  
  4 Owens, Zac S              10 Gov Mifflin AC-MA      44.33      43.72    3  
  5 Tinsley, Luke A            9 HAC-MA                 45.41      44.55    2  
  6 Darowish, Evan M          10 HAC-MA                 45.16     x44.82  
  7 Troy, Ryan S               9 Gov Mifflin AC-MA      47.26      46.42    1  
  8 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA                 47.77     x48.42  
  9 Chetlen, Noah R            9 HAC-MA                 48.87     x48.94  
 10 Lyn-Sue, Jason A           9 HAC-MA                 53.12     x51.24  
 11 Stratton, Carter D         9 Acws Swimming-MA       54.74      54.85  
 12 Lehan, Colin S             8 HAC-MA               1:15.19     x56.15  
 13 Wingert, Erik S            8 HAC-MA               1:13.78     x57.14  
 14 Brace, Colton              8 HAC-MA               1:00.54   x1:01.64  
 -- Andreae, Raphael J        10 HAC-MA                    NT         DQ  
 -- Murray, Cohen F            9 Acws Swimming-MA          NT         DQ  
 -- Chetlen, Nathaniel L       8 HAC-MA               1:05.78         DQ  
 
Event 13  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         11 Gov Mifflin AC-MA    1:22.17    1:19.42    7  
       36.81  1:19.42                                                      
  2 Lau, Syd K                12 Acws Swimming-MA          NT    1:26.23    5  
       39.56  1:26.23                                                      
  3 Linsey, Samantha C        12 Acws Swimming-MA     1:28.31    1:27.50    4  
       40.59  1:27.50                                                      
  4 Buck, Ava S               11 HAC-MA               1:27.72    1:31.42    3  
       41.98  1:31.42                                                      
  5 Minnich, Haley R          11 Gov Mifflin AC-MA    1:35.08    1:34.88    2  
       44.86  1:34.88                                                      
  6 Yohe, Ava E               12 Acws Swimming-MA     1:34.33    1:35.67    1  
       44.01  1:35.67                                                      
  7 Dye, Maggie J             12 HAC-MA               1:39.98    1:35.87  
       46.47  1:35.87                                                      
  8 Kulasinsky, Adrienne J    11 HAC-MA               1:43.59    1:38.07  
       46.35  1:38.07                                                      
  9 Beck, Issy N              11 HAC-MA               1:55.01   x1:44.46  
       49.70  1:44.46                                                      
 10 Wilhelm, Leah Rose R      11 HAC-MA               1:48.09   x1:46.05  
       50.89  1:46.05                                                      
 
Event 14  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bu, Jason J               11 HAC-MA               1:33.04    1:29.18    7  
       42.60  1:29.18                                                      
  2 Mailman, Matthew H        12 HAC-MA               1:33.30    1:30.33    5  
       42.95  1:30.33                                                      
  3 Troy, Jacob E             11 Gov Mifflin AC-MA    1:34.08    1:33.20    4  
       43.78  1:33.20                                                      
  4 Brewer, Alex W            11 Acws Swimming-MA     1:36.04    1:35.03    3  
       44.09  1:35.03                                                      
  5 Yarnell, Will P           12 Acws Swimming-MA     1:42.19    1:36.43    2  
       45.70  1:36.43                                                      
  6 Van De Louw, Mathias      11 HAC-MA               1:37.87    1:36.73    1  
       45.35  1:36.73                                                      
  7 Berg, Joey A              11 Gov Mifflin AC-MA    1:40.81    1:37.55  
       46.32  1:37.55                                                      
  8 Anderson, Harry W         12 Acws Swimming-MA          NT    1:37.73  
       46.21  1:37.73                                                      
  9 McCall, Miles J           12 HAC-MA                    NT   x1:49.96  
       50.33  1:49.96                                                      
 10 Tucker, David A           11 Acws Swimming-MA          NT   x1:59.65  
       57.20  1:59.65                                                      
 
Event 15  Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 kil, Isabella C           13 UN-MA                1:11.26    1:11.74    7  
       34.26  1:11.74                                                      
  2 Kuhn, Grace V             14 Gov Mifflin AC-MA    1:12.23    1:15.27    5  
       35.32  1:15.27                                                      
  3 Kopec, Marissa J          13 HAC-MA               1:16.84    1:16.89    4  
       36.26  1:16.89                                                      
  4 Fickett, Makennah J       13 HAC-MA               1:19.50    1:18.07    3  
       37.63  1:18.07                                                      
  5 Nguyen, Ashley M          15 HAC-MA               1:17.41    1:21.35    2  
       37.57  1:21.35                                                      
  6 Andrews, Samantha J       13 HAC-MA               1:23.05   x1:22.71  
       39.89  1:22.71                                                      
  7 Tarkenton, Maggie G       14 HAC-MA               1:23.63   x1:23.80  
       39.31  1:23.80                                                      
  8 Pedersen, Ella S          15 HAC-MA               1:21.76   x1:26.48  
       39.70  1:26.48                                                      
  9 Walter, Erin K            13 HAC-MA               1:34.33   x1:31.65  
       42.70  1:31.65                                                      
 10 Kulasinsky, Katrina E     13 HAC-MA               1:31.63   x1:31.72  
       43.45  1:31.72                                                      
 11 Grubb, Kirsten A          15 HAC-MA               1:32.78   x1:32.09  
       44.31  1:32.09                                                      
 12 Marshall, Lillian C       13 Acws Swimming-MA     1:32.77    1:38.79    1  
       46.31  1:38.79                                                      
 13 Semsel, Eden E            13 Gov Mifflin AC-MA    1:42.23    1:39.90  
       46.23  1:39.90                                                      
 14 Edwards, Kelsie A         13 Acws Swimming-MA     1:42.99    1:47.10  
       50.67  1:47.10                                                      
 
Event 16  Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drexler, Noah             14 HAC-MA               1:08.32    1:09.53    7  
       32.68  1:09.53                                                      
  2 Novotny, Matt J           13 Gov Mifflin AC-MA    1:11.48    1:10.70    5  
       33.37  1:10.70                                                      
  3 Paul, Tommy M             14 HAC-MA               1:10.96    1:12.55    4  
       34.24  1:12.55                                                      
  4 Musante, Ben D            14 HAC-MA               1:22.77    1:14.13    3  
       34.15  1:14.13                                                      
  5 Gao, Matt Z               13 HAC-MA               1:15.72   x1:15.02  
       35.39  1:15.02                                                      
  6 Horton, Ajay              15 Acws Swimming-MA          NT    1:18.11    2  
       36.19  1:18.11                                                      
  7 Weller, Jason G           13 HAC-MA               1:21.07   x1:21.60  
       38.59  1:21.60                                                      
  8 Wingert, Stephen A        13 HAC-MA               1:22.10   x1:22.28  
       39.45  1:22.28                                                      
  9 Troy, Will E              13 Gov Mifflin AC-MA    1:26.71    1:25.05    1  
       39.52  1:25.05                                                      
 
Event 17  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenovich, Madison R        6 HAC-MA                 28.35      27.38    7  
  2 Kertes, Elliana J          5 Acws Swimming-MA          NT      28.18    5  
 
Event 17  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahler, Madeline J         7 HAC-MA                 17.66      18.38    7  
  2 Darowish, Maya J           8 HAC-MA                 18.80      19.56    5  
  3 Kertes, Lillian C          7 Acws Swimming-MA          NT      22.13    4  
  4 Steinkirchner, Kaitlin     8 Acws Swimming-MA       25.60      22.85    3  
  5 Shaw, Maggie               8 HAC-MA                 25.94      25.87    2  
 
Event 18  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Reid A              6 HAC-MA                 30.60      30.03    7  
  2 Gallo, Robby               6 HAC-MA                 34.88      36.33    5  
 
Event 18  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kertes, Jacob M            8 Acws Swimming-MA          NT      19.13    7  
  2 Chetlen, Nathaniel L       8 HAC-MA                 21.76      19.89    5  
  3 Ardire, George C           7 HAC-MA                 21.34      20.48    4  
  4 Titzel, Andrew R           8 Acws Swimming-MA          NT      24.50    3  
  5 Hollerbach, Grant T        7 HAC-MA                 24.96      24.81    2  
  6 Sivarajah, Sebastian T     7 HAC-MA                 39.39     x39.94  
 
Event 19  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blough, Madelyn G          9 Acws Swimming-MA     1:10.63    1:11.03    7  
       34.02  1:11.03                                                      
  2 Mahler, Olivia A           9 HAC-MA               1:13.74    1:12.68    5  
       35.08  1:12.68                                                      
  3 Caron, Mackenzie C        10 Gov Mifflin AC-MA    1:14.55    1:12.72    4  
       34.42  1:12.72                                                      
  4 Tian, Claire S            10 HAC-MA               1:16.43    1:14.37    3  
       35.50  1:14.37                                                      
  5 Steckiel, Evangeline R    10 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:16.02    2  
       11.00  1:16.02                                                      
  6 Ely, Hannah L              9 Acws Swimming-MA          NT    1:26.89    1  
       42.24  1:26.89                                                      
  7 Huntsinger, Haley M        9 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:27.34  
       39.29  1:27.34                                                      
  8 Kesterson, Avery B         8 HAC-MA               1:35.68    1:29.81  
       44.12  1:29.81                                                      
  9 Ely, Samy L                9 Acws Swimming-MA     1:32.92    1:30.46  
       41.96  1:30.46                                                      
 10 Foley, Elizabeth A         9 HAC-MA               1:33.41   x1:31.89  
       43.25  1:31.89                                                      
 11 Sheldon, Jane A           10 HAC-MA               1:28.27   x1:32.29  
 12 Weiler-Timmins, Lillian    9 HAC-MA               1:37.69   x1:34.76  
       44.18  1:34.76                                                      
 13 Colman, Emily K            8 HAC-MA                    NT   x1:37.27  
       43.88  1:37.27                                                      
 14 Verbos, Juju M            10 Acws Swimming-MA     1:36.35   x1:37.36  
       43.83  1:37.36                                                      
 15 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA                    NT   x1:38.51  
       47.74  1:38.51                                                      
 16 Tewell, Jaden M            9 Acws Swimming-MA          NT   x1:41.20  
       45.94  1:41.20                                                      
 17 Wyckoff, Emma L            9 HAC-MA                    NT   x1:43.43  
       47.17  1:43.43                                                      
 18 Verbos, Kat M             10 Acws Swimming-MA          NT   x1:43.78  
       49.61  1:43.78                                                      
 19 Paterno, Sally S           8 HAC-MA               1:50.15   x1:46.24  
 20 Roeting, Bella P          10 HAC-MA               1:40.49   x1:47.99  
 21 Wang, Anna X               9 HAC-MA                    NT   x1:50.03  
 22 Chappell, Elena            8 HAC-MA                    NT   x1:50.43  
       11.34  1:50.43                                                      
 23 Murray, Savannah J         9 Acws Swimming-MA     2:11.02   x2:02.46  
       57.46  2:02.46                                                      
 24 Bourassa, Chloe E          6 Acws Swimming-MA          NT   x2:16.03  
     1:02.47  2:16.03                                                      
 
Event 20  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weise, Braden E           10 Gov Mifflin AC-MA    1:05.87    1:06.99    7  
  2 Tran, Gavin H              9 HAC-MA               1:07.98    1:07.42    5  
       32.03  1:07.42                                                      
  3 Seitz, Josh L             10 Acws Swimming-MA     1:12.27    1:11.10    4  
       33.90  1:11.10                                                      
  4 Tinsley, Luke A            9 HAC-MA               1:13.30    1:13.92    3  
       36.31  1:13.92                                                      
  5 Arutyunov, Alex           10 Acws Swimming-MA     1:19.71    1:17.32    2  
       36.86  1:17.32                                                      
  6 Fastrich, Austin R         9 HAC-MA               1:19.07    1:21.27    1  
       38.10  1:21.27                                                      
  7 Darowish, Evan M          10 HAC-MA               1:23.81   x1:22.35  
       37.25  1:22.35                                                      
  8 Harding, Owen R           10 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:26.71  
       10.38  1:26.71                                                      
  9 Stratton, Carter D         9 Acws Swimming-MA     1:30.65    1:26.77  
       39.50  1:26.77                                                      
 10 Lehan, Colin S             8 HAC-MA               1:25.88   x1:26.78  
       39.83  1:26.78                                                      
 11 Troy, Ryan S               9 Gov Mifflin AC-MA    1:28.28    1:30.56  
       41.27  1:30.56                                                      
 12 Andreae, Raphael J        10 HAC-MA                    NT   x1:33.73  
 13 Camp, Alex J               9 HAC-MA               1:33.80   x1:33.81  
       42.01  1:33.81                                                      
 14 Epoca, Jacob C             9 HAC-MA               1:29.02   x1:33.86  
       41.30  1:33.86                                                      
 15 Hulays, Max D              9 HAC-MA                    NT   x1:41.49  
       46.19  1:41.49                                                      
 16 Wingert, Erik S            8 HAC-MA               1:54.63   x1:48.49  
       48.27  1:48.49                                                      
 17 Murray, Cohen F            9 Acws Swimming-MA     1:42.02   x1:49.35  
       51.14  1:49.35                                                      
 18 Brace, Colton              8 HAC-MA                    NT   x1:57.09  
       52.35  1:57.09                                                      
 19 Hollerbach, Jack T         9 HAC-MA                    NT   x2:05.83  
     1:00.50  2:05.83                                                      
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyerly, Cali M            12 HAC-MA                 59.09      59.29    7  
       28.45    59.29                                                      
  2 Pentz, Savannah T         12 Acws Swimming-MA       59.98      59.44    5  
       28.46    59.44                                                      
  3 McMullen, Lydia K         12 HAC-MA               1:02.62    1:01.87    4  
       29.72  1:01.87                                                      
  4 Steckiel, Avery K         12 Gov Mifflin AC-MA    1:05.33    1:05.69    3  
       30.53  1:05.69                                                      
  5 Kulasinsky, Adrienne J    11 HAC-MA               1:06.22    1:06.45    2  
       31.98  1:06.45                                                      
  6 Linsey, Samantha C        12 Acws Swimming-MA     1:03.79    1:06.57    1  
       32.03  1:06.57                                                      
  7 Lau, Syd K                12 Acws Swimming-MA     1:05.90    1:06.71  
       31.95  1:06.71                                                      
  8 Lyn-Sue, Rachel E         12 HAC-MA               1:07.19   x1:08.40  
       33.72  1:08.40                                                      
  9 Secord, Ann K             12 Acws Swimming-MA     1:08.45   x1:08.46  
       32.44  1:08.46                                                      
 10 Friedlander, Emma T       11 Gov Mifflin AC-MA    1:15.88    1:12.30  
       33.67  1:12.30                                                      
 11 Leonard, Allie J          11 HAC-MA               1:13.55   x1:13.71  
       34.05  1:13.71                                                      
 12 Yohe, Ava E               12 Acws Swimming-MA     1:11.22   x1:16.08  
       35.41  1:16.08                                                      
 13 Black, Skylar N           12 HAC-MA               1:16.33   x1:16.11  
       35.24  1:16.11                                                      
 14 Wilhelm, Leah Rose R      11 HAC-MA               1:16.74   x1:16.89  
       36.95  1:16.89                                                      
 15 Kim, Lauren W             11 HAC-MA                    NT   x1:22.94  
       38.77  1:22.94                                                      
 16 Zubeck, Sophia M          11 HAC-MA               2:03.80   x1:37.15  
       45.05  1:37.15                                                      
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill M        11 HAC-MA                 58.18      58.42    7  
       28.32    58.42                                                      
  2 Engle, Anthony J          12 Gov Mifflin AC-MA    1:03.87    1:01.78    5  
       29.65  1:01.78                                                      
  3 Madden, Luke T            12 HAC-MA               1:01.63    1:02.23    4  
       29.43  1:02.23                                                      
  4 Lehan, Sean C             12 HAC-MA               1:04.21    1:04.61    3  
       31.19  1:04.61                                                      
  5 Anderson, Harry W         12 Acws Swimming-MA     1:06.26    1:05.07    2  
       31.01  1:05.07                                                      
  6 Kissinger, Alex M         11 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:05.59    1  
       31.10  1:05.59                                                      
  7 Drake, Matthew S          12 Gov Mifflin AC-MA    1:06.62    1:06.75  
       30.99  1:06.75                                                      
  8 Wingert, Markus J         11 HAC-MA               1:09.53   x1:08.07  
       32.18  1:08.07                                                      
  9 Yarnell, Will P           12 Acws Swimming-MA     1:11.71    1:08.76  
       32.78  1:08.76                                                      
 10 Nguyen, Kyle A            11 HAC-MA               1:14.26   x1:09.85  
       32.76  1:09.85                                                      
 11 Chappell, Will C          11 HAC-MA               1:14.17   x1:13.56  
       34.52  1:13.56                                                      
 12 Berg, Joey A              11 Gov Mifflin AC-MA    1:13.64   x1:14.83  
       35.49  1:14.83                                                      
 13 Brewer, Alex W            11 Acws Swimming-MA     1:20.48    1:15.93  
       35.75  1:15.93                                                      
 14 Tucker, David A           11 Acws Swimming-MA          NT   x1:18.67  
       40.02  1:18.67                                                      
 15 Fastrich, Owen S          11 HAC-MA               1:13.47   x1:20.92  
       36.54  1:20.92                                                      
 
Event 23  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hurleman, Hannah T        13 Gov Mifflin AC-MA      53.74      55.17    7  
       26.42    55.17                                                      
  2 kil, Isabella C           13 UN-MA                  56.68      55.90    5  
       26.97    55.90                                                      
  3 Friedlander, Ellie S      13 Gov Mifflin AC-MA      59.55      58.77    4  
       28.65    58.77                                                      
  4 Madden, Maya J            14 HAC-MA                 57.84    1:00.32    3  
       28.35  1:00.32                                                      
  5 Nguyen, Kayla M           13 HAC-MA               1:00.73    1:00.64    2  
       28.62  1:00.64                                                      
  6 Steckiel, Abby G          13 Gov Mifflin AC-MA    1:00.78    1:01.11    1  
       29.59  1:01.11                                                      
  7 Tarkenton, Maggie G       14 HAC-MA                 59.60    1:01.23  
       29.73  1:01.23                                                      
  8 Nguyen, Ashley M          15 HAC-MA               1:00.62   x1:02.36  
       29.03  1:02.36                                                      
  9 Dye, Amelia E             13 HAC-MA               1:06.13   x1:02.44  
       30.42  1:02.44                                                      
 10 Hubric, Ella B            14 Gov Mifflin AC-MA      59.21   x1:02.95  
       30.09  1:02.95                                                      
 11 Epoca, Kelsey L           13 HAC-MA               1:04.78   x1:05.19  
       30.98  1:05.19                                                      
 12 Bliss, Hannah R           14 HAC-MA               1:08.30   x1:05.43  
       30.96  1:05.43                                                      
 13 Grubb, Kirsten A          15 HAC-MA               1:07.77   x1:06.19  
       31.75  1:06.19                                                      
 14 Cox, Bridget B            13 HAC-MA               1:02.36   x1:06.21  
       31.63  1:06.21                                                      
 15 Marshall, Lillian C       13 Acws Swimming-MA     1:04.59    1:07.36  
       33.28  1:07.36                                                      
 16 Fitterer, Maya P          16 HAC-MA               1:03.87   x1:07.86  
       32.10  1:07.86                                                      
 17 Edwards, Kelsie A         13 Acws Swimming-MA     1:09.70    1:08.87  
       33.92  1:08.87                                                      
 18 Walter, Erin K            13 HAC-MA               1:32.64   x1:30.91  
       41.45  1:30.91                                                      
 
Event 24  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerhard, Ben M            14 Gov Mifflin AC-MA      51.96      52.89    7  
       25.58    52.89                                                      
  2 Blacker, Alex L           14 HAC-MA                 51.58      53.23    5  
       25.18    53.23                                                      
  3 Mills, Bryce M            14 HAC-MA                 53.75      53.47    4  
       24.81    53.47                                                      
  4 Blandford, Caden D        14 Gov Mifflin AC-MA      53.43      53.89    3  
       25.94    53.89                                                      
  5 Musante, Ben D            14 HAC-MA                 53.40      54.30    2  
       25.83    54.30                                                      
  6 Novotny, Matt J           13 Gov Mifflin AC-MA      56.13      55.83    1  
       27.04    55.83                                                      
  7 Clough, Colin T           13 HAC-MA                 55.93     x55.86  
       26.39    55.86                                                      
  8 Wenhold, Gregg H          13 Acws Swimming-MA       58.17      58.69  
       27.85    58.69                                                      
  9 Brace, Shane L            13 HAC-MA               1:00.89     x58.85  
       27.81    58.85                                                      
 10 Paterno, Jack G           13 HAC-MA               1:00.84     x59.34  
       28.29    59.34                                                      
 11 Gao, Matt Z               13 HAC-MA                 59.85   x1:00.15  
       28.55  1:00.15                                                      
 12 Troy, Will E              13 Gov Mifflin AC-MA    1:05.49   x1:04.81  
       30.24  1:04.81                                                      
 
Event 25  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kertes, Elliana J          5 Acws Swimming-MA          NT         DQ  
 
Event 25  Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kesterson, Avery B         8 HAC-MA                 21.98      21.12    7  
  2 Rickabaugh, Gemma R        8 HAC-MA                 19.46      21.27    5  
  3 Chappell, Elena            8 HAC-MA                 22.68      23.21    4  
  4 Colman, Emily K            8 HAC-MA                 23.22     x24.36  
  5 Shaw, Maggie               8 HAC-MA                 29.51     x30.05  
 
Event 26  Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ardire, George C           7 HAC-MA                    NT      26.65    7  
 
Event 27  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Lily A             10 HAC-MA               1:30.77    1:18.81    7  
       36.21  1:18.81                                                      
  2 Woronko, Julia M          10 HAC-MA               1:25.04    1:19.90    5  
       37.33  1:19.90                                                      
  3 Blough, Madelyn G          9 Acws Swimming-MA          NT    1:22.98    4  
       37.70  1:22.98                                                      
  4 Ely, Hannah L              9 Acws Swimming-MA     1:57.54    1:46.89    3  
       51.11  1:46.89                                                      
  5 Verbos, Kat M             10 Acws Swimming-MA          NT    2:07.95    2  
 
Event 28  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tinsley, Luke A            9 HAC-MA                    NT    1:27.20    7  
       41.36  1:27.20                                                      
  2 Tinsley, Caleb M           9 HAC-MA                    NT    1:30.21    5  
       44.06  1:30.21                                                      
  3 Owens, Zac S              10 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:33.15    4  
  4 Arutyunov, Alex           10 Acws Swimming-MA          NT    1:33.16    3  
       42.47  1:33.16                                                      
 -- Seitz, Josh L             10 Acws Swimming-MA     1:34.05         DQ  
       38.60       DQ                                                      
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeLoretta, Sara E         12 Gov Mifflin AC-MA      32.16      30.70    7  
  2 Stasz, Sydney R           12 HAC-MA                 32.00      30.91    5  
  3 Martin, Catherine L       12 HAC-MA                 31.55      31.09    4  
  4 Knopsnyder, Ava N         11 Gov Mifflin AC-MA      32.31      32.38    3  
  5 Buck, Ava S               11 HAC-MA                 34.09      33.76    2  
  6 Lau, Syd K                12 Acws Swimming-MA       35.33      34.14    1  
  7 Dye, Maggie J             12 HAC-MA                 35.70     x34.94  
  8 Fickett, Emma R           11 HAC-MA                 40.39     x37.07  
  9 Leonard, Allie J          11 HAC-MA                 39.91     x37.65  
 10 Black, Skylar N           12 HAC-MA                 39.07     x40.31  
 11 Wilhelm, Leah Rose R      11 HAC-MA                 41.21     x42.25  
 12 Kim, Lauren W             11 HAC-MA                    NT     x52.44  
 13 Zubeck, Sophia M          11 HAC-MA                 54.03     x59.82  
 -- Beck, Issy N              11 HAC-MA                 54.81         DQ  
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madden, Luke T            12 HAC-MA                 32.06      31.02    7  
  2 Mailman, Matthew H        12 HAC-MA                 34.91      34.95    5  
  3 Nguyen, Kyle A            11 HAC-MA                 36.47      36.13    4  
  4 Berg, Joey A              11 Gov Mifflin AC-MA      37.35      39.27    3  
  5 Chappell, Will C          11 HAC-MA                 39.28     x41.02  
  6 Fastrich, Owen S          11 HAC-MA                 37.04     x42.04  
  7 McCall, Miles J           12 HAC-MA                 49.75     x48.08  
 
Event 31  Girls 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuhn, Grace V             14 Gov Mifflin AC-MA    2:13.33    2:18.12    7  
       31.10  1:06.25  1:41.71  2:18.12                                    
  2 Fickett, Makennah J       13 HAC-MA               2:16.55    2:22.36    5  
       31.82  1:07.72  1:46.06  2:22.36                                    
  3 Pentz, Savannah T         12 Acws Swimming-MA          NT    2:30.32    4  
       31.34  1:07.91  1:48.92  2:30.32                                    
  4 Hurleman, Hannah T        13 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:33.97    3  
       32.58  1:11.53  1:52.23  2:33.97                                    
  5 Cox, Bridget B            13 HAC-MA               2:25.65    2:38.39    2  
       34.49  1:15.33  1:58.74  2:38.39                                    
  6 Kulasinsky, Katrina E     13 HAC-MA               2:36.59    2:39.07    1  
       35.17  1:15.44  1:56.77  2:39.07                                    
  7 Steckiel, Abby G          13 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:40.37  
       33.53  1:11.86  1:54.62  2:40.37                                    
  8 kil, Sammy A              11 UN-MA                     NT    2:43.77  
       37.17  1:18.87  2:02.55  2:43.77                                    
  9 Nguyen, Kayla M           13 HAC-MA               2:38.85   x2:45.80  
       35.11  1:17.46  2:02.45  2:45.80                                    
 10 Andrews, Samantha J       13 HAC-MA               2:47.31   x2:46.29  
       37.22  1:19.66  2:03.72  2:46.29                                    
 11 Nguyen, Ashley M          15 HAC-MA               2:58.09   x3:00.33  
       37.68  1:23.48  2:11.99  3:00.33                                    
 12 Kulasinsky, Adrienne J    11 HAC-MA               3:33.16   x3:13.80  
       40.42  1:31.19  2:24.64  3:13.80                                    
 
Event 32  Boys 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drexler, Noah             14 HAC-MA               2:28.85    2:20.17    7  
       31.63  1:08.20  1:44.28  2:20.17                                    
  2 Blandford, Caden D        14 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:27.09    5  
       30.75  1:08.09  1:48.42  2:27.09                                    
  3 Horton, Ajay              15 Acws Swimming-MA     2:38.31    2:29.41    4  
       30.69  1:06.42  1:47.40  2:29.41                                    
  4 Orndorf, Colby J          13 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:34.59    3  
       34.28  1:14.09  1:54.91  2:34.59                                    
  5 Weller, Jason G           13 HAC-MA               2:48.92    2:40.95    2  
       35.25  1:18.40  2:00.17  2:40.95                                    
  6 Wenhold, Gregg H          13 Acws Swimming-MA          NT    2:44.51    1  
       35.09  1:18.20  2:02.89  2:44.51                                    
  7 Wingert, Stephen A        13 HAC-MA                    NT    2:48.80  
       11.45  1:19.53  2:06.56  2:48.80                                    
  8 Lehan, Sean C             12 HAC-MA                    NT   x2:55.85  
       39.13  1:24.32  2:11.25  2:55.85                                    
  9 Paterno, Jack G           13 HAC-MA               2:46.06   x3:07.57  
       39.04  1:26.27  2:17.28  3:07.57                                    
 -- Wingert, Markus J         11 HAC-MA                    NT         DQ  
       38.20  1:23.38  2:11.67       DQ                                    
 
Event 33  Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahler, Madeline J         7 HAC-MA               1:45.22    1:44.20    7  
       50.10  1:44.20                                                      
  2 Driscoll, Kate E           7 HAC-MA                    NT    1:59.95    5  
       56.84  1:59.95                                                      
 -- Darowish, Maya J           8 HAC-MA               1:52.11         DQ  
       55.78       DQ                                                      
 
Event 34  Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingert, Erik S            8 HAC-MA               1:48.50    1:53.09    7  
       53.23  1:53.09                                                      
 -- Chetlen, Nathaniel L       8 HAC-MA               1:57.67         DQ  
       56.23       DQ                                                      
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Lily A             10 HAC-MA               1:18.60    1:18.00    7  
       36.65  1:18.00                                                      
  2 Blough, Madelyn G          9 Acws Swimming-MA     1:21.18    1:21.49    5  
       39.13  1:21.49                                                      
  3 Mahler, Olivia A           9 HAC-MA               1:25.20    1:21.53    4  
       38.42  1:21.53                                                      
  4 Tian, Claire S            10 HAC-MA               1:24.48    1:25.42    3  
       39.30  1:25.42                                                      
  5 Caron, Mackenzie C        10 Gov Mifflin AC-MA    1:27.87    1:26.65    2  
       41.03  1:26.65                                                      
  6 Steckiel, Evangeline R    10 Gov Mifflin AC-MA    1:28.16    1:29.67    1  
       40.60  1:29.67                                                      
  7 Kerschner, Grace E        10 Gov Mifflin AC-MA    1:34.05    1:38.01  
       45.91  1:38.01                                                      
  8 Forrester, Morgan W       10 HAC-MA               1:47.90   x1:41.47  
       49.02  1:41.47                                                      
  9 Roeting, Bella P          10 HAC-MA               1:48.94   x1:54.80  
       56.18  1:54.80                                                      
 10 Czernecki, Anna Grace G    9 HAC-MA                    NT   x1:59.92  
       56.40  1:59.92                                                      
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weise, Braden E           10 Gov Mifflin AC-MA    1:14.61    1:18.93    7  
  2 Seitz, Josh L             10 Acws Swimming-MA     1:22.73    1:24.62    5  
       40.05  1:24.62                                                      
  3 Arutyunov, Alex           10 Acws Swimming-MA     1:23.72    1:25.10    4  
       40.35  1:25.10                                                      
  4 Darowish, Evan M          10 HAC-MA               1:31.28    1:31.56    3  
       40.93  1:31.56                                                      
  5 Owens, Zac S              10 Gov Mifflin AC-MA    1:27.94    1:33.19    2  
       46.23  1:33.19                                                      
  6 Chetlen, Noah R            9 HAC-MA               1:35.70    1:35.72    1  
       45.37  1:35.72                                                      
  7 Harding, Owen R           10 Gov Mifflin AC-MA         NT    1:37.66  
       40.02  1:37.66                                                      
  8 Troy, Ryan S               9 Gov Mifflin AC-MA    1:38.46   x1:37.69  
       47.44  1:37.69                                                      
  9 Lyn-Sue, Jason A           9 HAC-MA               1:43.60    1:45.15  
       48.46  1:45.15                                                      
 10 Epoca, Jacob C             9 HAC-MA               1:46.42   x1:49.73  
       58.00  1:49.73                                                      
 -- Hulays, Max D              9 HAC-MA                    NT         DQ  
 -- Andreae, Raphael J        10 HAC-MA                    NT         DQ  
 -- Camp, Alex J               9 HAC-MA               1:48.02         DQ  
 
Event 37  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 kil, Sammy A              11 UN-MA                2:29.90    2:30.19    7  
       31.90  1:10.83  1:55.66  2:30.19                                    
  2 Martin, Catherine L       12 HAC-MA               2:35.96    2:32.78    5  
       33.36  1:13.94  1:58.99  2:32.78                                    
  3 Knopsnyder, Ava N         11 Gov Mifflin AC-MA    2:36.30    2:35.01    4  
       11.89  1:13.81  2:01.81  2:35.01                                    
  4 DeLoretta, Sara E         12 Gov Mifflin AC-MA    2:57.56    2:45.44    3  
       33.43  1:16.86  2:07.22  2:45.44                                    
  5 Steckiel, Avery K         12 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:49.00    2  
       33.55  1:18.24  2:12.48  2:49.00                                    
  6 Secord, Ann K             12 Acws Swimming-MA     2:48.61    2:56.15    1  
       37.32  1:19.65  2:16.57  2:56.15                                    
  7 Minnich, Haley R          11 Gov Mifflin AC-MA         NT   x2:58.62  
       39.32  1:24.21  2:18.45  2:58.62                                    
  8 Friedlander, Emma T       11 Gov Mifflin AC-MA         NT   x3:02.34  
       39.98  1:24.81  2:22.27  3:02.34                                    
  9 Fickett, Emma R           11 HAC-MA                    NT    3:02.48  
       39.53  1:24.59  2:22.80  3:02.48                                    
 
Event 38  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drake, Matthew S          12 Gov Mifflin AC-MA    3:09.78    2:39.30    7  
       34.38  1:14.63  2:03.73  2:39.30                                    
  2 Engle, Anthony J          12 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:40.02    5  
       32.94  1:13.42  2:04.88  2:40.02                                    
  3 Kissinger, Alex M         11 Gov Mifflin AC-MA         NT    2:41.32    4  
       34.52  1:17.69  2:05.39  2:41.32                                    
  4 Bu, Jason J               11 HAC-MA               3:00.33    2:57.36    3  
       37.79  1:25.87  2:16.60  2:57.36                                    
  5 Troy, Jacob E             11 Gov Mifflin AC-MA    3:00.85   x3:02.49  
       42.86  1:29.33  2:22.00  3:02.49                                    
  6 Van De Louw, Mathias      11 HAC-MA                    NT    3:04.59    2  
       43.88  1:27.15  2:23.87  3:04.59                                    
 
Event 39  Girls 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuhn, Grace V             14 Gov Mifflin AC-MA    5:00.33    4:57.84    7  
       30.32  1:06.20  1:45.40  2:25.04  3:06.52  3:50.34  4:25.50  4:57.84
  2 Friedlander, Ellie S      13 Gov Mifflin AC-MA         NT    5:21.12    5  
       34.77  1:15.17  1:54.17  2:33.33  3:24.56  4:14.41  4:48.59  5:21.12
  3 Oyerly, Cali M            12 HAC-MA                    NT    5:21.30    4  
       32.52  1:12.70  1:53.00  2:33.05  3:23.01  4:13.12  4:48.70  5:21.30
  4 Kopec, Marissa J          13 HAC-MA                    NT    5:22.11    3  
       33.67  1:12.31  1:55.10  2:38.58  3:22.90  4:08.09  4:46.14  5:22.11
  5 Dye, Amelia E             13 HAC-MA               5:42.68    5:23.35    2  
       35.14  1:15.53  1:56.29  2:35.93  3:24.88  4:13.05  4:49.11  5:23.35
  6 Stasz, Sydney R           12 HAC-MA                    NT   x5:32.29  
       34.44  1:16.89  2:01.70  2:45.26  3:32.21  4:18.70  4:57.59  5:32.29
  7 Madden, Maya J            14 HAC-MA                    NT   x5:34.25  
       34.02  1:13.73  1:56.26  2:38.67  3:28.87  4:21.97  5:00.04  5:34.25
  8 Tarkenton, Maggie G       14 HAC-MA                    NT   x5:39.17  
       35.00  1:19.24  2:02.99  2:46.18  3:35.85  4:25.26  5:03.00  5:39.17
  9 McMullen, Lydia K         12 HAC-MA               6:02.80   x5:41.75  
       38.15  1:24.86  2:05.96  2:47.22  3:38.61  4:31.41  5:08.12  5:41.75
 10 Epoca, Kelsey L           13 HAC-MA               5:42.19   x5:43.86  
       38.81  1:27.49  2:10.51  2:52.73  3:41.05  4:29.67  5:08.25  5:43.86
 11 Pedersen, Ella S          15 HAC-MA               5:43.11   x5:46.15  
       39.16  1:25.42           2:56.90  3:44.42  4:32.46  5:10.93  5:46.15
 12 Bliss, Hannah R           14 HAC-MA                    NT   x5:57.48  
       36.34  1:24.25  2:13.08  3:00.04  3:48.75  4:38.55  5:18.63  5:57.48
 13 Fitterer, Maya P          16 HAC-MA               6:01.08   x6:03.95  
       36.65  1:20.86  2:05.93  2:50.13  3:46.41  4:42.55  5:24.14  6:03.95
 14 Lyn-Sue, Rachel E         12 HAC-MA                    NT   x6:14.06  
       39.09  1:25.06  2:15.13  3:02.84  3:56.45  4:48.38  5:31.57  6:14.06
 
Event 40  Boys 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blacker, Alex L           14 HAC-MA               4:52.95    4:35.79    7  
       29.12  1:02.69  1:37.00  2:12.05  2:51.44  3:31.76  4:03.72  4:35.79
  2 Gerhard, Ben M            14 Gov Mifflin AC-MA         NT    4:48.03    5  
       29.88  1:05.55  1:43.23  2:18.77  3:02.83  3:45.27  4:17.69  4:48.03
  3 Musante, Ben D            14 HAC-MA               5:22.03    4:49.69    4  
       30.10  1:05.57  1:44.39  2:20.88  3:02.46  3:44.60  4:18.70  4:49.69
  4 Paul, Tommy M             14 HAC-MA               5:06.62    4:50.64    3  
       32.17  1:08.25  1:45.03  2:21.38  3:05.12  3:47.84  4:20.13  4:50.64
  5 Brace, Shane L            13 HAC-MA               4:47.92   x4:54.35  
       31.09  1:07.58  1:45.85  2:23.59  3:04.86  3:47.00  4:21.34  4:54.35
  6 Novotny, Matt J           13 Gov Mifflin AC-MA         NT    4:54.79    2  
       32.19  1:09.74  1:47.58  2:26.04  3:06.57  3:47.43  4:20.93  4:54.79
  7 Clough, Colin T           13 HAC-MA               4:57.65   x5:00.45  
       31.79  1:09.24  1:47.87  2:25.55  3:08.27  3:51.31  4:25.67  5:00.45
  8 Zagaceta, Magill M        11 HAC-MA               5:07.41   x5:03.33  
       31.98  1:10.08  1:48.17  2:27.60  3:11.34  3:56.07  4:29.75  5:03.33
  9 Mills, Bryce M            14 HAC-MA               5:39.22   x5:10.25  
       33.71  1:16.53  1:56.04  2:35.24  3:20.69  4:05.49  4:38.73  5:10.25
 10 Orndorf, Colby J          13 Gov Mifflin AC-MA    5:30.33    5:12.18    1  
       35.31  1:15.39  1:55.18  2:35.15  3:21.13  4:05.48  4:39.29  5:12.18
 11 Gao, Matt Z               13 HAC-MA                    NT   x5:18.89  
       31.94  1:08.55  1:51.29  2:33.04  3:18.50  4:03.90  4:42.16  5:18.89
 12 Troy, Will E              13 Gov Mifflin AC-MA         NT   x5:51.98  
       37.83  1:23.40           2:54.52  3:44.99  4:36.39  5:15.75  5:51.98
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      1:11.49    1:18.55    8  
     1) Mahler, Madeline J 7            2) Kesterson, Avery B 8           
     3) Rickabaugh, Gemma R 8           4) Paterno, Sally S 8             
       38.32  1:18.55                                                      
  2 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      1:17.56    1:23.51    4  
     1) Darowish, Maya J 8              2) Driscoll, Kate E 7             
     3) Chappell, Elena 8               4) Colman, Emily K 8              
       51.41  1:23.51                                                      
 
Event 42  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      1:18.29    1:23.36    8  
     1) Wingert, Erik S 8               2) Brace, Colton 8                
     3) Ardire, George C 7              4) Lehan, Colin S 8               
       42.28  1:23.36                                                      
  2 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      1:39.19    1:54.57    4  
     1) Gallo, Robby 6                  2) Hollerbach, Grant T 7          
     3) Smith, Reid A 6                 4) Chetlen, Nathaniel L 8         
     1:03.55  1:54.57                                                      
 
Event 43  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      2:12.45    2:12.64    8  
     1) Woronko, Julia M 10             2) Tian, Claire S 10              
     3) Mahler, Olivia A 9              4) Moore, Lily A 10               
       32.35  1:07.21  1:41.70  2:12.64                                    
  2 Governor Mifflin Aquatic Club-MA  'A'             2:15.19    2:25.64    4  
     1) Steckiel, Evangeline R 10       2) Kerschner, Grace E 10          
     3) Huntsinger, Haley M 9           4) Caron, Mackenzie C 10          
       33.14  1:12.59  1:51.92  2:25.64                                    
  3 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      2:43.31    2:48.28    2  
     1) Foley, Elizabeth A 9            2) Weiler-Timmins, Lillian S 9    
     3) Roeting, Bella P 10             4) Sheldon, Jane A 10             
                       2:08.62  2:48.28                                    
 
Event 44  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      2:13.83    2:14.68    8  
     1) Tinsley, Luke A 9               2) Tinsley, Caleb M 9             
     3) Fastrich, Austin R 9            4) Tran, Gavin H 9                
       33.50  1:07.55  1:44.62  2:14.68                                    
  2 Governor Mifflin Aquatic Club-MA  'A'             2:15.29    2:21.21    4  
     1) Harding, Owen R 10              2) Troy, Ryan S 9                 
     3) Owens, Zac S 10                 4) Weise, Braden E 10             
       33.06  1:13.27  1:51.34  2:21.21                                    
  3 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      2:31.89    2:42.18    2  
     1) Chetlen, Noah R 9               2) Camp, Alex J 9                 
     3) Epoca, Jacob C 9                4) Darowish, Evan M 10            
       41.99  1:27.51  2:06.33  2:42.18                                    
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      1:51.41    1:53.00    8  
     1) Martin, Catherine L 12          2) McMullen, Lydia K 12           
     3) Stasz, Sydney R 12              4) Oyerly, Cali M 12              
       28.17    56.90  1:25.57  1:53.00                                    
  2 Governor Mifflin Aquatic Club-MA  'A'             1:58.73    1:58.53    4  
     1) Steckiel, Avery K 12            2) DeLoretta, Sara E 12           
     3) Friedlander, Emma T 11          4) Knopsnyder, Ava N 11           
       29.03    58.42  1:31.15  1:58.53                                    
  3 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      2:01.66    2:04.95    2  
     1) Lyn-Sue, Rachel E 12            2) Buck, Ava S 11                 
     3) Fickett, Emma R 11              4) Kulasinsky, Adrienne J 11      
       30.52  1:05.21  1:36.15  2:04.95                                    
  4 Hershey Aquatic Club-MA  'C'                      2:12.73   x2:15.28  
     1) Leonard, Allie J 11             2) Wilhelm, Leah Rose R 11        
     3) Black, Skylar N 12              4) Dye, Maggie J 12               
       33.73  1:08.56  1:43.32  2:15.28                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      1:50.42    1:55.28    8  
     1) Zagaceta, Magill M 11           2) Madden, Luke T 12              
     3) Lehan, Sean C 12                4) Wingert, Markus J 11           
       26.85    54.82  1:25.23  1:55.28                                    
  2 Governor Mifflin Aquatic Club-MA  'A'             2:03.06    2:04.83    4  
     1) Drake, Matthew S 12             2) Troy, Jacob E 11               
     3) Berg, Joey A 11                 4) Engle, Anthony J 12            
       28.63  1:03.64  1:36.78  2:04.83                                    
  3 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      2:03.86    2:09.56    2  
     1) Van De Louw, Mathias 11         2) Chappell, Will C 11            
     3) Mailman, Matthew H 12           4) Nguyen, Kyle A 11              
       33.44  1:07.29  1:38.44  2:09.56                                    
 
Event 47  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Governor Mifflin Aquatic Club-MA  'A'             1:42.83    1:47.08    8  
     1) Hubric, Ella B 14               2) Kuhn, Grace V 14               
     3) Steckiel, Abby G 13             4) Hurleman, Hannah T 13          
       27.90    54.51  1:21.94  1:47.08                                    
  2 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      1:45.71    1:48.44    4  
     1) Nguyen, Ashley M 15             2) Madden, Maya J 14              
     3) Nguyen, Kayla M 13              4) Fickett, Makennah J 13         
       27.71    55.63  1:22.93  1:48.44                                    
  3 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      1:53.11    1:57.51    2  
     1) Andrews, Samantha J 13          2) Cox, Bridget B 13              
     3) Bliss, Hannah R 14              4) Pedersen, Ella S 15            
       28.66    58.99  1:28.20  1:57.51                                    
  4 Hershey Aquatic Club-MA  'C'                      1:56.04   x1:58.67  
     1) Epoca, Kelsey L 13              2) Fitterer, Maya P 16            
     3) Dye, Amelia E 13                4) Kulasinsky, Katrina E 13       
       29.74  1:00.02  1:29.71  1:58.67                                    
 
Event 48  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershey Aquatic Club-MA  'A'                      1:38.06    1:39.54    8  
     1) Mills, Bryce M 14               2) Clough, Colin T 13             
     3) Paul, Tommy M 14                4) Blacker, Alex L 14             
       24.63    49.55  1:15.13  1:39.54                                    
  2 Governor Mifflin Aquatic Club-MA  'A'             1:45.47    1:43.68    4  
     1) Blandford, Caden D 14           2) Novotny, Matt J 13             
     3) Orndorf, Colby J 13             4) Gerhard, Ben M 14              
       24.69    50.97  1:19.41  1:43.68                                    
  3 Hershey Aquatic Club-MA  'B'                      1:44.16    1:45.18    2  
     1) Drexler, Noah 14                2) Brace, Shane L 13              
     3) Gao, Matt Z 13                  4) Musante, Ben D 14              
       25.48    52.35  1:19.79  1:45.18