Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/16/2018 09:53 AM
                       2018 MA MSA Friar Mni - 1/14/2018                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:06.37    1:04.95   40  
     1:05.53  1:04.95                                                      
  2 Golden Ram Aquatics-MA  'A'                       1:06.57    1:09.92   34  
  3 Baldwin Swim Club-MA  'A'                         1:22.45    1:13.90   32  
     1:14.16  1:13.90                                                      
  4 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:27.33    1:14.71   30  
  5 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:16.30    1:15.09   28  
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:16.54    1:18.63   26  
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:26.51    1:24.97   24  
  8 Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 1:26.57    1:29.22   22  
  9 Friends' Central Aquatics-MA  'C'                 1:37.61    1:29.76   18  
 10 Malvern Swimming Association-MA  'A'              1:30.49    1:34.84   14  
 11 Baldwin Swim Club-MA  'B'                         1:31.29    1:34.91   12  
 12 Friends' Central Aquatics-MA  'D'                 1:46.64    1:50.55   10  
 13 Germantown Academy Aquatic Clu-MA  'A'                 NT    1:54.79    8  
     1) Gipson, Amelia B 8              2) Buerger, Ainsley B 7           
     3) Song, Sophia 8                  4) Hehmeyer, Calla S 8            
 14 Baldwin Swim Club-MA  'C'                         1:35.88    2:05.22    6  
 15 Golden Ram Aquatics-MA  'B'                            NT    2:19.39    4  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:19.86    1:09.03   40  
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:09.08    1:09.65   34  
  3 Golden Ram Aquatics-MA  'A'                       1:12.22    1:12.00   32  
  4 Malvern Swimming Association-MA  'A'              1:08.27    1:12.44   30  
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:17.57    1:15.25   28  
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:23.31    1:16.37   26  
  7 Malvern Swimming Association-MA  'B'              1:25.09    1:18.26   24  
  8 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:29.83    1:20.18   22  
  9 Baldwin Swim Club-MA  'A'                         1:53.31    1:20.57   18  
 10 Golden Ram Aquatics-MA  'B'                            NT    1:36.68   14  
 11 Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 2:12.16    1:47.12   12  
 12 Germantown Academy Aquatic Clu-MA  'A'                 NT    1:53.11   10  
     1) Garrido, Evan T 7               2) Gonnella, Samuel J 7           
     3) Popat, Om B 8                   4) Hsu, Benny S 8                 
 
Event 3  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reasons, Kaitlyn E         6 Radnor-MA                 NT      22.91   20  
  2 Baughman, Lilly G          6 GAAC-MA                   NT      24.12   17  
  3 Breeding, Ellie C          6 JW-MA                  42.57      28.28   16  
  4 Davidson, Norah R          5 FCA-MA                    NT      34.41   15  
  5 Gaynor, Eleanor J          6 JW-MA                  45.02      38.52   14  
  6 Heebner-Elliott, Piper P   5 GRA-MA                    NT      44.34   13  
  7 Henry, Briley M            4 GRA-MA                    NT      56.39   12  
  8 Forrest, Scarlett D        5 JW-MA                  52.97      59.42   11  
 -- Boden, Maggie M            6 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Wainstein, Emmie M         6 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Henry, Sidney E            6 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Rolfe, Brynn E             6 MSA-MA                 50.30         DQ  
 
Event 4  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filimonov, Feliks          6 UN-MA-MA               20.77      20.24   20  
  2 Jack, TJ J                 6 JW-MA                  35.13      32.18   17  
  3 Walsh, Killian J           6 JW-MA                  32.14      33.94   16  
  4 Libke, Dennis B            6 SSC-MA                 38.07      42.56   15  
  5 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                    NT      46.29   14  
 -- McDermott, Declan L        6 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Sullivan, Sawyer B         5 GRA-MA                    NT         DQ  
 
Event 5  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klaehn, Milla              7 UN-EA-MA               36.21      18.73   20  
  2 Bobalik, Vivian R          7 GRA-MA                 20.67      19.90   17  
  3 Grossi, Giuliana R         7 JW-MA                  27.14      24.06   16  
  4 Eruslanova, Liza           7 SSC-MA                 24.18      24.88   15  
  5 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                 27.18      25.40   14  
  6 Murray, Ellie R            7 GAAC-MA                35.82      26.68   13  
  7 Vitarelli, Eden J          7 JW-MA                  30.01      28.26   12  
  8 Halligan, Molly E          7 GAAC-MA                   NT      28.74   11  
  9 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                    NT      28.77    9  
 10 Vogl, Ilana C              7 FCA-MA                    NT      29.28    7  
 11 Stibler, Liv Q             7 JW-MA                  40.41      29.55    6  
 12 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                 31.11      30.12    5  
 13 Cantor, Avery E            7 BSC-MA                 28.72      30.29    4  
 14 Martin, Charlotte E        7 FCA-MA                    NT      31.16    3  
 15 Lightman, Chloe A          7 BSC-MA                    NT      32.56    2  
 16 Zarzecki, Madison V        7 JW-MA                  33.71      36.36    1  
 17 MacKenzie, Bea G           7 BSC-MA                 31.57      38.78  
 18 Baror, Maya                7 FCA-MA                    NT      43.59  
 -- Nalawde, Aasheeta A        7 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Rosenberg, Reese F         7 FCA-MA                 30.93         DQ  
 -- Ojha, Elina A              7 JW-MA                  51.46         DQ  
 
Event 6  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         7 UN-MA-MA                  NT      20.55   20  
  2 Deaver, Nicholas P         7 GRA-MA                 25.67      23.95   17  
  3 Gu, Ray                    7 SSC-MA                 23.18      24.04   16  
  4 McMillan, Ryan S           7 JW-MA                  31.25      25.03   15  
  5 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                 31.14      25.07   14  
  6 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                 33.45      27.72   13  
  7 Walsh, Eamonn P            7 JW-MA                  28.98      28.84   12  
  8 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                    NT      33.33   11  
 -- Garrido, Evan T            7 GAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Fisher, Soren J            7 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Sabado, Colin B            7 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Foo, Kent S                7 BSC-MA                 26.81         DQ  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 UN-MA-MA                  NT      15.55   20  
  2 Cosello, Nina E            8 JW-MA                  18.28      16.81   17  
  3 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                19.06      18.25   16  
  4 Roussakis, Claire M        8 UNGRA-MA                  NT      18.54   15  
  5 Jack, Olivia M             8 JW-MA                  25.36      19.79   14  
  6 Smith, Abby W              8 BSC-MA                 19.30      20.34   13  
  7 Smith, Sophie S            8 FCA-MA                 22.65      20.65   12  
  8 Kasmer, Natalia G          8 BSC-MA                 20.76      20.66   11  
  9 Werner, Mary K             8 GAAC-MA                22.03      20.75    9  
 10 Meckley, Eleanor K         8 FSSC-MA                26.54      21.94    7  
 11 Darmo, Ally T              8 GRA-MA                 31.71      22.20    6  
 12 Wojnovich, Amelia E        8 EAAC-MA                32.95      22.53    5  
 13 Le, Maya V                 8 SSC-MA                 21.66      22.55    4  
 14 Ewer, Lily C               8 MSA-MA                 21.23      23.07    3  
 15 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                 35.48      23.70    2  
 16 Hehmeyer, Calla S          8 GAAC-MA                26.04      23.85    1  
 17 DeShields, Milan B         8 UN-EA-MA                  NT      24.68  
 18 Chen, Clara F              8 FCA-MA                    NT      25.15  
 19 Olin, Lily K               8 FCA-MA                 26.62      25.67  
 20 Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                    NT      25.98  
 21 Gurk, Siena G              8 BSC-MA                 32.44      26.72  
 22 Chow, Alex T               8 FCA-MA                 39.07      27.59  
 23 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                 33.17      29.94  
 24 Hanway, Cassie T           8 SSC-MA                 38.74      33.97  
 25 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                    NT      35.63  
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snook, Landyn J            8 GRA-MA                 17.37      16.12   20  
  2 Black, Graham              8 SSC-MA                 16.10      16.61   17  
  3 Willard, Sam W             8 JW-MA                  16.43      19.09   16  
  4 Hricko, Jack P             8 GRA-MA                 30.56      19.58   15  
  5 Kennedy, Scott F           8 MSA-MA                 19.64      19.61   14  
  6 Goodman, Alex K            8 JW-MA                  26.07      21.31   13  
  7 Rose, Chase B              8 FCA-MA                 22.27      21.34   12  
  8 Scime, Tyler B             8 GRA-MA                    NT      22.09   11  
  9 Miller, Everett J          8 GRA-MA                 21.94      22.84    9  
 10 Scott, Conor S             8 FCA-MA                 24.07      23.02    7  
 11 Lund, Josh W               8 SSC-MA                 37.67      24.15    6  
 12 Rudnik, Tristan            8 JW-MA                  28.91      24.85    5  
 13 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 20.60      25.04    4  
 14 Monaghan, Isaac D          8 FSSC-MA                38.30      25.35    3  
 15 Gibbons, Noah C            8 MSA-MA                 30.01      26.91    2  
 16 Hauser, Nayan Z            8 UNBSC-MA                  NT      28.51    1  
 17 Sullivan, Cal              8 BSC-MA                 25.19      28.85  
 18 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                 38.48      36.72  
 -- wu, Andrew                 8 JW-MA                  40.21         DQ  
 -- Braud, Alexandre N         8 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Ramayanam, Rishi           8 MSA-MA                    NT         DQ  
 -- Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Lewandowski, Ben           8 JW-MA                  35.16         DQ  
 -- Popat, Om B                8 GAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 9  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosello, Nina E            8 JW-MA                  40.52      38.50   20  
  2 Gipson, Amelia B           8 GAAC-MA                46.18      39.43   17  
  3 Song, Sophia               8 GAAC-MA                   NT      42.70   16  
  4 Buerger, Ainsley B         7 GAAC-MA              1:00.91      48.74   15  
  5 Kim, Faith S               8 JW-MA                     NT      52.01   14  
  6 Harada, Maddy V            8 JW-MA                  55.79      52.90   13  
  7 Tucker, Megan              8 JW-MA                     NT      53.87   12  
  8 Swartz, Abigail V          8 FCA-MA                    NT      55.24   11  
  9 Wagner, Emily R            8 JW-MA                1:02.74      55.43    9  
 10 Rushdy, Hanna M            8 JW-MA                     NT      57.06    7  
 11 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA               1:18.46    1:01.66    6  
 12 Buzan, Reagan S            8 BSC-MA               1:08.45    1:03.46    5  
 -- Pentapalli, Thanvi N       8 JW-MA                     NT         DQ  
 
Event 10  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Patrick J           8 MSA-MA                 47.80      45.30   20  
  2 Markouski, Timophey V      8 UN-MA-MA               47.64      45.46   17  
  3 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                    NT      46.10   16  
  4 Kim, Caleb R               8 JW-MA                     NT      46.30   15  
  5 Sharp, Brenden J           8 JW-MA                     NT      49.68   14  
  6 Giordano, Ryan B           8 JW-MA                  54.56      52.54   13  
  7 Yerkes, Jacob M            8 JW-MA                1:14.84      53.66   12  
  8 Duncan, Connor A           8 JW-MA                     NT      54.57   11  
  9 Broderick, Ronan S         8 JW-MA                     NT      56.66    9  
 10 Waggoner, Gabe J           7 JW-MA                     NT      56.94    7  
 11 Luo, James H               7 SSC-MA                 59.64      57.36    6  
 12 Levy, Dylan P              8 JW-MA                     NT    1:01.02    5  
 13 Vinod, Sidd                7 JW-MA                     NT    1:03.94    4  
 -- Yu, Evan H                 8 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 11  Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 UN-MA-MA                  NT    1:29.76   20  
 -- Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Duranton, Natalia M        8 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 12  Boys 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Chase B              8 FCA-MA                    NT    1:59.16   20  
  2 Scott, Conor S             8 FCA-MA                    NT    2:02.86   17  
 -- Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baughman, Lilly G          6 GAAC-MA                   NT      20.28   20  
  2 Breeding, Ellie C          6 JW-MA                  25.23      23.94   17  
  3 Suchecki, Madison R        6 EAAC-MA                   NT      25.14   16  
  4 Yansick, Mary Kate K       6 JW-MA                  26.72      26.96   15  
  5 Boden, Maggie M            6 GRA-MA                 30.57      27.04   14  
  6 Herron, Mairead M          6 JW-MA                  31.34      27.80   13  
  7 Gaynor, Eleanor J          6 JW-MA                  31.08      28.36   12  
  8 Heebner-Elliott, Piper P   5 GRA-MA                 27.70      28.44   11  
  9 Henry, Sidney E            6 GRA-MA                    NT      28.72    9  
 10 Davidson, Norah R          5 FCA-MA                 45.27      29.73    7  
 11 Rolfe, Brynn E             6 MSA-MA                 29.83      33.08    6  
 12 Wainstein, Emmie M         6 GRA-MA                 41.65      34.77    5  
 13 Forrest, Scarlett D        5 JW-MA                  34.27      36.51    4  
 14 Henry, Briley M            4 GRA-MA                    NT      45.01    3  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filimonov, Feliks          6 UN-MA-MA               16.57      17.42   20  
  2 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                21.53      19.37   17  
  3 Perticari, Quin W          6 EAAC-MA                   NT      21.96   16  
  4 Suchecki, Luke D           6 EAAC-MA                   NT      22.09   15  
  5 Libke, Dennis B            6 SSC-MA                 23.05      24.09   14  
  6 McNally, Joey M            6 JW-MA                  27.06      24.23   13  
  7 Walsh, Killian J           6 JW-MA                  25.95      26.21   12  
  8 Jack, TJ J                 6 JW-MA                  27.31      26.88   11  
  9 Buzan, Wyatt M             6 BSC-MA                    NT      27.07    9  
 10 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                 44.60      28.51    7  
 11 Henderson, Gabe R          5 JW-MA                  36.06      30.12    6  
 12 Sullivan, Sawyer B         5 GRA-MA                    NT      31.24    5  
 13 Ryan, Sam S                6 EAAC-MA                   NT      41.08    4  
 14 Waldbuesser, August F      6 EAAC-MA                   NT      41.31    3  
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klaehn, Milla              7 UN-EA-MA               29.12      17.60   20  
  2 Waldbuesser, Nola R        7 EAAC-MA                   NT      18.46   16.5
  2 Bobalik, Vivian R          7 GRA-MA                 18.22      18.46   16.5
  4 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                 20.73      19.43   15  
  5 Ruse, Nora M               7 EAAC-MA                   NT      19.79   14  
  6 Stark, Sass A              7 MSA-MA                 19.01      20.58   13  
  7 Murray, Ellie R            7 GAAC-MA                24.24      21.50   12  
  8 Grossi, Giuliana R         7 JW-MA                  21.22      21.99   11  
  9 Vogl, Ilana C              7 FCA-MA                 24.31      22.88    9  
 10 Lightman, Chloe A          7 BSC-MA                 23.73      23.00    7  
 11 Halligan, Molly E          7 GAAC-MA                   NT      23.64    6  
 12 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                 22.35      23.76    5  
 13 Bijlani, Shaina J          7 MSA-MA                 22.93      23.81    4  
 14 Wadke, Raina K             7 BSC-MA                 26.14      24.02    3  
 15 MacKenzie, Bea G           7 BSC-MA                 21.58      24.17    2  
 16 Nalawde, Aasheeta A        7 JW-MA                     NT      24.25    1  
 17 Vitarelli, Eden J          7 JW-MA                  23.35      24.43  
 18 Stibler, Liv Q             7 JW-MA                  24.28      25.61  
 19 DiTullio, Kara J           7 GRA-MA                 31.08      25.80  
 20 Cantor, Avery E            7 BSC-MA                 23.63      26.01  
 21 Petersohn, Anna D          7 GAAC-MA                   NT      27.16  
 22 Ginesin, Celia F           7 BSC-MA                    NT      37.20  
 
Event 16  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         7 UN-MA-MA                  NT      16.91   20  
  2 Waggoner, Gabe J           7 JW-MA                  18.20      18.82   17  
  3 Deng, Jerry Y              7 MSA-MA                 20.58      19.84   16  
  4 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                 25.51      21.07   15  
  5 Heebner-Elliott, Trevor    7 GRA-MA                 24.79      21.54   14  
  6 Gardner-Kratz, Griffin J   7 JW-MA                  22.10      21.93   13  
  7 Vinod, Sidd                7 JW-MA                  21.83      22.05   12  
  8 Walsh, Eamonn P            7 JW-MA                  23.37      22.69   11  
  9 Gonnella, Samuel J         7 GAAC-MA                   NT      23.29    9  
 10 Sabado, Colin B            7 GRA-MA                 42.35      23.30    7  
 11 McMillan, Ryan S           7 JW-MA                  25.90      24.43    6  
 12 Ciongoli, Sam L            7 BSC-MA                 28.60      24.67    5  
 13 Julian, Jake R             7 MSA-MA                 27.79      25.85    4  
 14 Garrido, Evan T            7 GAAC-MA                   NT      30.88    3  
 15 Chon, Aiden L              7 JW-MA                  40.66      31.48    2  
 16 Fisher, Soren J            7 GRA-MA                    NT      33.13    1  
 17 Hartley, David W           7 UN-MA-MA                  NT      38.01  
 -- Deasy, Liam B              7 EAAC-MA                28.35     X29.30  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosello, Nina E            8 JW-MA                  15.91      15.28   20  
  2 Roussakis, Claire M        8 UNGRA-MA                  NT      15.77   17  
  3 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                    NT      16.82   16  
  4 McNally, Eden R            8 JW-MA                  17.50      17.17   15  
  5 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                17.79      17.37   14  
  6 Smith, Sophie S            8 FCA-MA                 20.99      17.45   13  
  7 Smith, Abby W              8 BSC-MA                 18.82      17.49   12  
  8 Werner, Mary K             8 GAAC-MA                18.71      18.05   11  
  9 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                 18.11      18.18    9  
 10 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                 16.89      18.40    7  
 11 Tucker, Megan              8 JW-MA                  19.17      18.46    6  
 12 Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                 19.72      18.58    5  
 13 Kasmer, Natalia G          8 BSC-MA                 18.98      19.16    4  
 14 Olin, Lily K               8 FCA-MA                 22.61      19.32    3  
 15 Porter, Lucille A          8 GRA-MA                 20.90      19.61    2  
 16 Duranton, Natalia M        8 FCA-MA                 21.71      19.78    1  
 17 Pentapalli, Thanvi N       8 JW-MA                  20.79      20.14  
 18 Swartz, Abigail V          8 FCA-MA                 21.26      20.16  
 19 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA                 25.21      21.56  
 20 DeShields, Milan B         8 UN-EA-MA                  NT      21.63  
 21 Gurk, Siena G              8 BSC-MA                 22.33      21.72  
 22 Ng, Doris S                8 JW-MA                  22.10      22.55  
 23 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                 23.46      24.21  
 24 Snyder, Ally J             8 EAAC-MA                39.75      24.28  
 25 Bowers, Jacques A          8 NHAC-MA                   NT      24.41  
 26 Hanway, Cassie T           8 SSC-MA                 25.76      25.35  
 27 Zinkand, Molly C           8 GAAC-MA                   NT      26.73  
 28 Zack, Lilly                8 BSC-MA                    NT      30.18  
 29 Risser, Addison L          8 NHAC-MA                33.47      30.39  
 30 Lucas, Sophia E            8 BSC-MA                    NT      31.52  
 -- Limaye, Meghan I           8 EAAC-MA                   NT     X23.83  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snook, Landyn J            8 GRA-MA                 15.32      14.82   20  
  2 Black, Graham              8 SSC-MA                 15.70      15.24   17  
  3 Willard, Sam W             8 JW-MA                  16.10      15.63   16  
  4 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA                17.74      15.65   15  
  5 Barry, Patrick J           8 MSA-MA                 15.31      16.27   14  
  6 Kennedy, Scott F           8 MSA-MA                 16.24      16.81   13  
  7 DiTullio, Nick J           8 GRA-MA                 19.67      17.40   12  
  8 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 17.72      17.78   11  
  9 Scime, Tyler B             8 GRA-MA                    NT      18.29    9  
 10 Rolfe, Andy A              8 MSA-MA                 18.06      18.31    7  
 11 Faulkingham, Evan J        8 MSA-MA                 18.66      18.53    6  
 12 Lewandowski, Ben           8 JW-MA                  20.50      18.92    5  
 13 Hauser, Nayan Z            8 UNBSC-MA               20.29      19.48    4  
 14 White, Wesley P            8 MSA-MA                    NT      19.93    3  
 15 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                24.60      20.04    2  
 16 Monaghan, Isaac D          8 FSSC-MA                20.07      20.11    1  
 17 Liggett, Cam               8 BSC-MA                 20.88      20.49  
 18 Bowers, Luke P             8 NHAC-MA                   NT      20.73  
 19 wu, Andrew                 8 JW-MA                  26.60      22.24  
 20 Hsu, Benny S               8 GAAC-MA                   NT      25.03  
 21 Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                   NT      29.05  
 22 Popat, Om B                8 GAAC-MA                   NT      35.06  
 -- Veli, Aleksandr V          8 UN-MA-MA               19.09     X18.83  
 
Event 19  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baughman, Lilly G          6 GAAC-MA                   NT      25.53   20  
  2 Heebner-Elliott, Piper P   5 GRA-MA                 30.44      27.49   17  
  3 Breeding, Ellie C          6 JW-MA                  29.50      27.68   16  
  4 Yansick, Mary Kate K       6 JW-MA                  31.35      28.48   15  
  5 Davidson, Norah R          5 FCA-MA                 36.05      28.87   14  
  6 Gaynor, Eleanor J          6 JW-MA                  33.69      31.77   13  
  7 Henry, Sidney E            6 GRA-MA                    NT      34.15   12  
  8 Herron, Mairead M          6 JW-MA                  31.51      34.62   11  
  9 Suchecki, Madison R        6 EAAC-MA                   NT      35.65    9  
 10 Boden, Maggie M            6 GRA-MA                 30.68      37.70    7  
 11 Wainstein, Emmie M         6 GRA-MA                 45.62      39.65    6  
 12 Forrest, Scarlett D        5 JW-MA                  43.02      41.40    5  
 13 Henry, Briley M            4 GRA-MA                    NT      46.62    4  
 -- Rolfe, Brynn E             6 MSA-MA                 34.83         DQ  
 
Event 20  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filimonov, Feliks          6 UN-MA-MA               21.03      20.83   20  
  2 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                25.18      22.43   17  
  3 Libke, Dennis B            6 SSC-MA                 27.88      25.37   16  
  4 Suchecki, Luke D           6 EAAC-MA                   NT      27.28   15  
  5 Henderson, Gabe R          5 JW-MA                  42.64      28.01   14  
  6 Liu, Enmon B               6 FCA-MA                 38.88      29.42   13  
  7 Jack, TJ J                 6 JW-MA                  32.13      30.52   12  
  8 Perticari, Quin W          6 EAAC-MA                   NT      32.19   11  
  9 McNally, Joey M            6 JW-MA                  34.71      32.77    9  
 10 Buzan, Wyatt M             6 BSC-MA                    NT      32.98    7  
 11 Walsh, Killian J           6 JW-MA                  31.63      33.51    6  
 12 Sullivan, Sawyer B         5 GRA-MA                    NT      33.98    5  
 13 Ryan, Sam S                6 EAAC-MA                   NT      40.48    4  
 -- Waldbuesser, August F      6 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 21  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wadke, Raina K             7 BSC-MA                    NT      22.99   20  
  2 Waldbuesser, Nola R        7 EAAC-MA                   NT      24.46   17  
  3 Eruslanova, Liza           7 SSC-MA                 24.36      24.52   16  
  4 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                 24.99      25.06   15  
  5 Stark, Sass A              7 MSA-MA                 24.05      25.44   14  
  6 Vitarelli, Eden J          7 JW-MA                  26.99      25.65   13  
  7 Martin, Charlotte E        7 FCA-MA                 26.14      25.89   12  
  8 Bijlani, Shaina J          7 MSA-MA                 27.44      26.44   11  
  9 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                 29.99      26.79    9  
 10 DiTullio, Kara J           7 GRA-MA                 31.76      27.00    7  
 11 Grossi, Giuliana R         7 JW-MA                  26.95      27.73    6  
 12 Vogl, Ilana C              7 FCA-MA                 39.22      27.79    5  
 13 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                 27.50      27.95    4  
 14 Halligan, Molly E          7 GAAC-MA                   NT      28.30    2.5
 14 Murray, Ellie R            7 GAAC-MA                27.64      28.30    2.5
 16 Stibler, Liv Q             7 JW-MA                  28.82      28.31    1  
 17 Nalawde, Aasheeta A        7 JW-MA                     NT      28.41  
 18 Lightman, Chloe A          7 BSC-MA                 27.87      28.61  
 19 MacKenzie, Bea G           7 BSC-MA                 31.53      30.53  
 20 Ginesin, Celia F           7 BSC-MA                    NT      35.83  
 21 Ojha, Elina A              7 JW-MA                  40.99      37.86  
 22 Petersohn, Anna D          7 GAAC-MA                   NT      38.69  
 
Event 22  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deaver, Nicholas P         7 GRA-MA                 23.34      23.93   20  
  2 Foo, Kent S                7 BSC-MA                 24.40      24.22   17  
  3 Deng, Jerry Y              7 MSA-MA                    NT      24.33   16  
  4 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                 23.70      24.52   15  
  5 Walsh, Eamonn P            7 JW-MA                  30.79      26.44   14  
  6 Julian, Jake R             7 MSA-MA                 30.82      27.15   13  
  7 Sabado, Colin B            7 GRA-MA                    NT      27.32   12  
  8 McMillan, Ryan S           7 JW-MA                  28.19      28.12   11  
  9 Rocca, Eli W               7 GRA-MA                 38.12      28.77    9  
 10 Ciongoli, Sam L            7 BSC-MA                 38.54      28.94    7  
 11 Heebner-Elliott, Trevor    7 GRA-MA                 36.19      30.05    6  
 12 Gardner-Kratz, Griffin J   7 JW-MA                  29.75      30.89    5  
 13 Chon, Aiden L              7 JW-MA                  36.06      33.70    4  
 14 Gonnella, Samuel J         7 GAAC-MA                   NT      34.60    3  
 15 Fisher, Soren J            7 GRA-MA                    NT      35.95    2  
 16 Hartley, David W           7 UN-MA-MA                  NT      39.58    1  
 -- Agger, Kevin R             7 EAAC-MA                20.94     X21.72  
 -- Deasy, Liam B              7 EAAC-MA                32.77        XDQ  
 -- Garrido, Evan T            7 GAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey R         8 JW-MA                  18.14      17.53   20  
  2 D'Ariano, Reese E          8 UN-MA-MA                  NT      18.08   17  
  3 Roussakis, Claire M        8 UNGRA-MA                  NT      19.13   16  
  4 Misener, Lucia C           8 FSSC-MA                   NT      19.14   15  
  5 Lu, Shannen G              8 FCA-MA                 22.75      19.70   14  
  6 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                 20.63      19.85   13  
  7 McNally, Eden R            8 JW-MA                  22.23      20.90   12  
  8 Ewer, Lily C               8 MSA-MA                 22.04      21.20   11  
  9 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                21.44      21.78    9  
 10 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                 20.68      21.86    7  
 11 Duranton, Natalia M        8 FCA-MA                 24.39      22.06    6  
 12 Christie, Grace K          8 EAAC-MA                   NT      22.08    5  
 13 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                 22.31      22.28    4  
 14 Smith, Abby W              8 BSC-MA                 22.20      23.02    3  
 15 Meckley, Eleanor K         8 FSSC-MA                23.07      23.07    2  
 16 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                 24.08      23.24    1  
 17 Le, Maya V                 8 SSC-MA                 22.85      23.57  
 18 Kasmer, Natalia G          8 BSC-MA                 24.32      23.99  
 19 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA                 24.55      24.23  
 20 Wojnovich, Amelia E        8 EAAC-MA                23.82      24.24  
 21 Werner, Mary K             8 GAAC-MA                24.79      26.64  
 22 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                 29.10      27.00  
 23 Zack, Lilly                8 BSC-MA                    NT      27.51  
 24 Swartz, Abigail V          8 FCA-MA                 25.24      27.64  
 25 Snyder, Ally J             8 EAAC-MA                50.53      27.84  
 26 Porter, Lucille A          8 GRA-MA                 27.62      28.85  
 27 Bowers, Jacques A          8 NHAC-MA                   NT      29.46  
 28 Zinkand, Molly C           8 GAAC-MA                   NT      31.68  
 29 Hanway, Cassie T           8 SSC-MA                 30.80      31.93  
 30 Risser, Addison L          8 NHAC-MA                38.74      39.30  
 -- Limaye, Meghan I           8 EAAC-MA                26.48     X26.66  
 -- Pentapalli, Thanvi N       8 JW-MA                  25.76         DQ  
 
Event 24  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snook, Landyn J            8 GRA-MA                 19.20      19.03   20  
  2 Willard, Sam W             8 JW-MA                  19.56      19.96   17  
  3 Broderick, Ronan S         8 JW-MA                  21.26      20.04   16  
  4 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA                24.33      20.48   15  
  5 Rose, Chase B              8 FCA-MA                 20.25      21.27   14  
  6 DiTullio, Nick J           8 GRA-MA                 22.35      21.71   13  
  7 White, Wesley P            8 MSA-MA                    NT      22.38   12  
  8 Kennedy, Scott F           8 MSA-MA                 21.41      22.52   10  
  8 Scime, Tyler B             8 GRA-MA                    NT      22.52   10  
 10 Miller, Everett J          8 GRA-MA                 23.24      22.56    7  
 11 Goodman, Alex K            8 JW-MA                  25.03      23.58    6  
 12 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 22.80      23.59    5  
 13 Sabado, Isaac J            8 GRA-MA                    NT      23.82    4  
 14 Faulkingham, Evan J        8 MSA-MA                 23.73      23.88    3  
 15 wu, Andrew                 8 JW-MA                  25.81      24.89    2  
 16 Braud, Alexandre N         8 FCA-MA                    NT      26.03    1  
 17 Lewandowski, Ben           8 JW-MA                  28.34      27.01  
 18 Bowers, Luke P             8 NHAC-MA                   NT      28.69  
 19 Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                   NT      34.66  
 20 Ramayanam, Rishi           8 MSA-MA                 34.28      36.01  
 21 Popat, Om B                8 GAAC-MA                   NT      37.94  
 22 Wainstein, Jake M          8 GRA-MA                    NT    1:02.56  
 -- Veli, Aleksandr V          8 UN-MA-MA               24.02     X27.20  
 -- Hsu, Benny S               8 GAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 25  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gipson, Amelia B           8 GAAC-MA                41.07      40.05   20  
  2 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                    NT      43.69   17  
  3 Jack, Olivia M             8 JW-MA                  45.36      44.53   16  
  4 Bobalik, Vivian R          7 GRA-MA                    NT      46.02   15  
  5 Tucker, Megan              8 JW-MA                  54.06      46.65   14  
  6 Darmo, Ally T              8 GRA-MA                 48.09      46.96   13  
  7 Song, Sophia               8 GAAC-MA                50.77      47.87   12  
  8 Buerger, Ainsley B         7 GAAC-MA                50.19      48.02   11  
  9 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                 54.31      49.26    9  
 10 Harada, Maddy V            8 JW-MA                  49.65      51.02    7  
 11 Christie, Grace K          8 EAAC-MA                   NT      51.97    6  
 12 Rushdy, Hanna M            8 JW-MA                     NT      52.77    5  
 13 Wagner, Emily R            8 JW-MA                  49.77      53.64    4  
 14 Hehmeyer, Calla S          8 GAAC-MA                58.85      54.61    3  
 15 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                    NT      54.74    2  
 16 Reasons, Kaitlyn E         6 Radnor-MA            1:06.01      56.51    1  
 17 Stark, Sass A              7 MSA-MA                    NT      56.76  
 18 Rosenberg, Reese F         7 FCA-MA               1:04.19      57.25  
 19 Bijlani, Shaina J          7 MSA-MA                 57.90      57.28  
 20 Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                    NT      57.90  
 21 Chow, Alex T               8 FCA-MA                    NT      58.61  
 22 Zarzecki, Madison V        7 JW-MA                     NT      59.09  
 23 Chen, Clara F              8 FCA-MA                    NT    1:00.68  
 24 Gurk, Siena G              8 BSC-MA                    NT    1:01.56  
 25 Porter, Lucille A          8 GRA-MA               1:04.62    1:02.58  
 26 Halligan, Molly E          7 GAAC-MA                   NT    1:04.08  
 27 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                    NT    1:04.29  
 28 Zinkand, Molly C           8 GAAC-MA                   NT    1:07.11  
 29 Baror, Maya                7 FCA-MA               1:23.84    1:08.13  
 30 Wainstein, Emmie M         6 GRA-MA                    NT    1:12.03  
 31 Petersohn, Anna D          7 GAAC-MA                   NT    1:20.66  
 -- Heebner-Elliott, Piper P   5 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Breeding, Ellie C          6 JW-MA                  59.27         DQ  
 
Event 26  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA               37.88      37.05   20  
  2 Hricko, Jack P             8 GRA-MA                 45.88      42.86   17  
  3 Richardson, Aahmad         7 UN-MA-MA                  NT      44.35   16  
  4 Sharp, Brenden J           8 JW-MA                  49.06      45.49   15  
  5 Lund, Josh W               8 SSC-MA                 47.64      46.28   14  
  6 Yerkes, Jacob M            8 JW-MA                  45.46      47.43   13  
  7 Duncan, Connor A           8 JW-MA                  48.75      49.74   12  
  8 Rudnik, Tristan            8 JW-MA                  56.03      49.79   11  
  9 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA               1:02.36      50.24    9  
 10 Gu, Ray                    7 SSC-MA                    NT      50.69    7  
 11 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA              1:07.40      51.71    6  
 12 Monaghan, Isaac D          8 FSSC-MA                   NT      51.76    5  
 13 Faulkingham, Evan J        8 MSA-MA                 53.22      52.13    4  
 14 Luo, James H               7 SSC-MA                 59.66      52.37    3  
 15 Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                    NT      54.51    2  
 16 Gibbons, Noah C            8 MSA-MA                 56.22      56.61    1  
 17 DePolo, Mikey M            8 MSA-MA                 58.57      57.12  
 18 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA               1:19.13      57.74  
 19 Yu, Evan H                 8 MSA-MA                    NT      58.21  
 20 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                 55.67    1:01.56  
 21 Rocca, Eli W               7 GRA-MA                    NT    1:05.25  
 22 Heebner-Elliott, Trevor    7 GRA-MA                    NT    1:06.76  
 23 McDermott, Declan L        6 GRA-MA                    NT    1:07.47  
 24 Garrido, Evan T            7 GAAC-MA                   NT    1:17.66  
 25 Hsu, Benny S               8 GAAC-MA                   NT    1:18.56  
 26 Popat, Om B                8 GAAC-MA                   NT    1:23.06  
 27 Gonnella, Samuel J         7 GAAC-MA                   NT    1:28.39  
 28 Dong, Keith H              7 FCA-MA                    NT    1:39.02  
 29 Wainstein, Jake M          8 GRA-MA                    NT    2:23.86  
 -- Agger, Kevin R             7 EAAC-MA                   NT     X46.96  
 
Event 27  Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 UN-MA-MA                  NT    1:23.40   20  
  2 Derivaux, Audrey R         8 JW-MA                     NT    1:28.12   17  
  3 Smith, Sophie S            8 FCA-MA               1:45.85    1:43.25   16  
  4 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT    1:48.63   15  
  5 Olin, Lily K               8 FCA-MA               1:57.60    1:53.82   14  
  6 Kim, Faith S               8 JW-MA                1:49.11    1:54.62   13  
  7 Zack, Lilly                8 BSC-MA                    NT    2:08.67   12  
 
Event 28  Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Caleb R               8 JW-MA                1:28.40    1:35.51   20  
  2 Broderick, Ronan S         8 JW-MA                     NT    1:35.85   17  
  3 Barry, Patrick J           8 MSA-MA                    NT    1:37.28   16  
  4 Waggoner, Gabe J           7 JW-MA                     NT    1:44.20   15  
  5 Scott, Conor S             8 FCA-MA               1:51.10    1:44.72   14  
  6 Levy, Dylan P              8 JW-MA                     NT    1:48.19   13  
  7 Giordano, Ryan B           8 JW-MA                     NT    1:49.44   12  
  8 Vinod, Sidd                7 JW-MA                     NT    1:53.93   11  
 -- Hricko, Jack P             8 GRA-MA                    NT         DQ  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gipson, Amelia B           8 GAAC-MA                35.74      33.47   20  
  2 Cosello, Nina E            8 JW-MA                  36.82      34.27   17  
  3 Misener, Lucia C           8 FSSC-MA                   NT      34.86   16  
  4 McNally, Eden R            8 JW-MA                  46.31      36.65   15  
  5 Roussakis, Claire M        8 UNGRA-MA                  NT      37.27   14  
  6 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                    NT      38.32   13  
  7 Klaehn, Milla              7 UN-EA-MA                  NT      38.46   12  
  8 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                 40.67      39.13   11  
  9 Jack, Olivia M             8 JW-MA                  41.60      39.16    9  
 10 Ewer, Lily C               8 MSA-MA                 40.50      39.55    7  
 11 Smith, Abby W              8 BSC-MA                 39.85      39.62    6  
 12 Hehmeyer, Calla S          8 GAAC-MA                42.13      40.14    5  
 13 Song, Sophia               8 GAAC-MA                40.99      40.77    4  
 14 Le, Maya V                 8 SSC-MA                 40.64      42.92    3  
 15 Buerger, Ainsley B         7 GAAC-MA                43.21      45.17    2  
 16 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                 46.08      45.23    1  
 17 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                 45.39      45.28  
 18 Werner, Mary K             8 GAAC-MA                41.55      45.73  
 19 Rushdy, Hanna M            8 JW-MA                     NT      46.12  
 20 Reasons, Kaitlyn E         6 Radnor-MA              57.11      46.28  
 21 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                 58.94      46.85  
 22 Baughman, Lilly G          6 GAAC-MA                   NT      47.21  
 23 Wagner, Emily R            8 JW-MA                  46.83      47.88  
 24 Grossi, Giuliana R         7 JW-MA                  49.42      48.18  
 25 Porter, Lucille A          8 GRA-MA                    NT      48.43  
 26 Meckley, Eleanor K         8 FSSC-MA                45.52      49.25  
 27 Buzan, Reagan S            8 BSC-MA                 51.44      49.46  
 28 Vogl, Ilana C              7 FCA-MA                    NT      49.72  
 29 DeShields, Milan B         8 UN-EA-MA                  NT      49.94  
 30 Murray, Ellie R            7 GAAC-MA                   NT      50.38  
 31 Eruslanova, Liza           7 SSC-MA                    NT      50.63  
 32 Ng, Doris S                8 JW-MA                     NT      50.99  
 33 Zarzecki, Madison V        7 JW-MA                     NT      52.97  
 34 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                    NT      53.41  
 35 Bijlani, Shaina J          7 MSA-MA                 57.39      54.28  
 36 Chow, Alex T               8 FCA-MA               1:06.74      54.49  
 37 Stark, Sass A              7 MSA-MA                 47.81      54.60  
 38 Halligan, Molly E          7 GAAC-MA                   NT      56.13  
 39 Rosenberg, Reese F         7 FCA-MA                 59.76      56.81  
 40 Martin, Charlotte E        7 FCA-MA                    NT      57.73  
 41 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                    NT      58.90  
 42 Zinkand, Molly C           8 GAAC-MA                   NT      59.21  
 43 Zack, Lilly                8 BSC-MA                    NT    1:02.54  
 44 Petersohn, Anna D          7 GAAC-MA                   NT    1:03.43  
 45 Risser, Addison L          8 NHAC-MA              1:13.70    1:05.17  
 46 Henry, Sidney E            6 GRA-MA                    NT    1:06.77  
 47 Bowers, Jacques A          8 NHAC-MA                   NT    1:08.97  
 48 Heebner-Elliott, Piper P   5 GRA-MA               1:48.92    1:09.45  
 49 Boden, Maggie M            6 GRA-MA                    NT    1:10.29  
 50 DiTullio, Kara J           7 GRA-MA                    NT    1:12.51  
 51 Rolfe, Brynn E             6 MSA-MA               1:09.16    1:13.33  
 52 Baror, Maya                7 FCA-MA               1:25.97    1:16.27  
 53 Ojha, Elina A              7 JW-MA                     NT    1:18.68  
 54 Whitney, Caroline G        8 FCA-MA                 41.14    1:20.43  
 
Event 30  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA               33.06      32.73   20  
  2 Snook, Landyn J            8 GRA-MA                 33.15      32.91   17  
  3 Black, Graham              8 SSC-MA                 33.39      33.40   16  
  4 Markouski, Timophey V      8 UN-MA-MA               36.50      36.57   15  
  5 Barry, Patrick J           8 MSA-MA                 35.10      36.95   14  
  6 Richardson, Aahmad         7 UN-MA-MA                  NT      37.40   13  
  7 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                 37.51      38.16   12  
  8 Giordano, Ryan B           8 JW-MA                  41.13      39.14   11  
  9 Miller, Everett J          8 GRA-MA                 40.13      40.60    9  
 10 Levy, Dylan P              8 JW-MA                  43.59      41.40    7  
 11 Rolfe, Andy A              8 MSA-MA                 43.34      42.32    6  
 12 Faulkingham, Evan J        8 MSA-MA                 42.30      42.46    5  
 13 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                44.94      42.64    4  
 14 Gu, Ray                    7 SSC-MA                    NT      42.87    3  
 15 Scime, Tyler B             8 GRA-MA                    NT      43.48    2  
 16 White, Wesley P            8 MSA-MA                    NT      43.68    1  
 17 Yerkes, Jacob M            8 JW-MA                  45.23      43.87  
 18 Lund, Josh W               8 SSC-MA                 41.79      43.98  
 19 Lewandowski, Ben           8 JW-MA                     NT      44.57  
 20 DiTullio, Nick J           8 GRA-MA                 46.33      44.67  
 21 Sabado, Isaac J            8 GRA-MA                    NT      44.69  
 22 Duncan, Connor A           8 JW-MA                  41.96      44.83  
 23 Gibbons, Noah C            8 MSA-MA                 45.68      45.43  
 24 Sullivan, Cal              8 BSC-MA                    NT      46.19  
 25 Goodman, Alex K            8 JW-MA                     NT      46.65  
 26 Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                    NT      46.83  
 27 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                58.50      47.99  
 28 Deaver, Nicholas P         7 GRA-MA                 48.17      48.01  
 29 Luo, James H               7 SSC-MA                 46.37      48.06  
 30 Rudnik, Tristan            8 JW-MA                  50.44      48.36  
 31 Bowers, Luke P             8 NHAC-MA                   NT      49.20  
 32 Liggett, Cam               8 BSC-MA                 50.57      50.56  
 33 Gardner-Kratz, Griffin J   7 JW-MA                  54.50      52.47  
 34 DePolo, Mikey M            8 MSA-MA                 50.62      52.92  
 35 Walsh, Eamonn P            7 JW-MA                  51.47      53.66  
 36 Yu, Evan H                 8 MSA-MA                 54.06      56.16  
 37 Gonnella, Samuel J         7 GAAC-MA                   NT      56.34  
 38 McDermott, Declan L        6 GRA-MA                    NT      56.69  
 39 Ramayanam, Rishi           8 MSA-MA               1:01.44      58.95  
 40 Sabado, Colin B            7 GRA-MA                    NT      59.19  
 41 Jack, TJ J                 6 JW-MA                1:00.37    1:01.31  
 42 Rocca, Eli W               7 GRA-MA               1:05.14    1:02.10  
 43 Hsu, Benny S               8 GAAC-MA                   NT    1:02.49  
 44 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                    NT    1:03.96  
 45 Sullivan, Sawyer B         5 GRA-MA                    NT    1:13.40  
 46 Popat, Om B                8 GAAC-MA                   NT    1:13.50  
 47 Fisher, Soren J            7 GRA-MA                    NT    1:18.07  
 48 Garrido, Evan T            7 GAAC-MA                   NT    1:25.85  
 -- Agger, Kevin R             7 EAAC-MA                40.26     X42.43  
 
Event 31  Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 UN-MA-MA                  NT    1:17.55   20  
  2 Darmo, Ally T              8 GRA-MA                    NT    1:30.51   17  
  3 Harada, Maddy V            8 JW-MA                1:53.86    1:33.25   16  
  4 Wojnovich, Amelia E        8 EAAC-MA                   NT    1:34.00   15  
  5 Hehmeyer, Calla S          8 GAAC-MA                   NT    1:37.42   14  
  6 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT    1:41.33   13  
  7 Waldbuesser, Nola R        7 EAAC-MA                   NT    1:42.32   12  
  8 Kim, Faith S               8 JW-MA                1:42.42    1:56.16   11  
  9 Chen, Clara F              8 FCA-MA                    NT    1:56.65    9  
 
Event 32  Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snook, Landyn J            8 GRA-MA               1:19.00    1:14.62   20  
  2 Sharp, Brenden J           8 JW-MA                     NT    1:29.36   17  
  3 Kim, Caleb R               8 JW-MA                1:23.40    1:29.87   16  
  4 Waggoner, Gabe J           7 JW-MA                1:33.81    1:36.30   15  
  5 Broderick, Ronan S         8 JW-MA                1:35.08    1:37.00   14  
  6 Rolfe, Andy A              8 MSA-MA               1:38.49    1:40.35   13  
  7 Gardner-Kratz, Griffin J   7 JW-MA                     NT    1:55.78   12  
  8 Monaghan, Isaac D          8 FSSC-MA              1:53.17    1:56.36   11  
  9 DePolo, Mikey M            8 MSA-MA               2:02.37    2:00.08    9  
 10 Braud, Alexandre N         8 FCA-MA                    NT    2:00.76    7  
 11 Rocca, Eli W               7 GRA-MA                    NT    2:13.50    6  
 12 Heebner-Elliott, Trevor    7 GRA-MA                    NT    2:18.79    5  
 13 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA               2:36.28    2:23.32    4  
 -- Agger, Kevin R             7 EAAC-MA                   NT   X1:35.64  
 
Event 33  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baughman, Lilly G          6 GAAC-MA                   NT      27.96   20  
  2 Yansick, Mary Kate K       6 JW-MA                  39.78      33.06   17  
 -- Forrest, Scarlett D        5 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Gaynor, Eleanor J          6 JW-MA                  43.90         DQ  
 -- Wainstein, Emmie M         6 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Rolfe, Brynn E             6 MSA-MA                 54.46         DQ  
 -- Davidson, Norah R          5 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Breeding, Ellie C          6 JW-MA                  36.53         DQ  
 
Event 34  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filimonov, Feliks          6 UN-MA-MA               24.25      23.84   20  
  2 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                28.50      27.30   17  
  3 McDermott, Declan L        6 GRA-MA                    NT      44.04   16  
 -- Walsh, Killian J           6 JW-MA                  38.73         DQ  
 -- McNally, Joey M            6 JW-MA                  38.42         DQ  
 -- Liu, Enmon B               6 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Ryan, Sam S                6 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 35  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klaehn, Milla              7 UN-EA-MA                  NT      25.69   20  
  2 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                 28.87      26.21   17  
  3 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                    NT      29.39   16  
  4 Rosenberg, Reese F         7 FCA-MA                 32.79      31.09   15  
  5 DiTullio, Kara J           7 GRA-MA                    NT      31.55   14  
  6 Waldbuesser, Nola R        7 EAAC-MA                   NT      32.01   13  
  7 Wadke, Raina K             7 BSC-MA                    NT      32.39   12  
  8 Vogl, Ilana C              7 FCA-MA                    NT      32.70   11  
  9 Eruslanova, Liza           7 SSC-MA                 32.55      33.37    9  
 10 Ginesin, Celia F           7 BSC-MA                    NT      34.38    7  
 11 Zarzecki, Madison V        7 JW-MA                  35.53      36.65    6  
 12 Bijlani, Shaina J          7 MSA-MA                 38.37      37.90    5  
 13 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                 35.46      38.41    4  
 14 Ojha, Elina A              7 JW-MA                  49.90      53.84    3  
 -- Stibler, Liv Q             7 JW-MA                  39.69         DQ  
 -- Vitarelli, Eden J          7 JW-MA                  38.79         DQ  
 -- Baror, Maya                7 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Nalawde, Aasheeta A        7 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Martin, Charlotte E        7 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- MacKenzie, Bea G           7 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Murray, Ellie R            7 GAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Ruse, Nora M               7 EAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 36  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deng, Jerry Y              7 MSA-MA                 26.76      25.36   20  
  2 Ciongoli, Sam L            7 BSC-MA                    NT      28.09   17  
  3 Gu, Ray                    7 SSC-MA                 29.83      28.46   16  
  4 Walsh, Eamonn P            7 JW-MA                  33.40      34.44   15  
  5 Julian, Jake R             7 MSA-MA                    NT      37.18   14  
  6 Gardner-Kratz, Griffin J   7 JW-MA                  40.25      44.88   13  
  7 Nixon, Noble J             7 FCA-MA                    NT      45.07   12  
 -- Rocca, Eli W               7 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- McMillan, Ryan S           7 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Chon, Aiden L              7 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Deasy, Liam B              7 EAAC-MA                30.88        XDQ  
 -- Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                 44.15         DQ  
 -- Foo, Kent S                7 BSC-MA                 31.38         DQ  
 -- Heebner-Elliott, Trevor    7 GRA-MA                    NT         DQ  
 
Event 37  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey R         8 JW-MA                  20.97      20.32   20  
  2 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                23.10      22.69   17  
  3 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                 23.90      22.90   16  
  4 Duranton, Natalia M        8 FCA-MA                 23.75      23.23   15  
  5 Le, Maya V                 8 SSC-MA                 23.56      23.64   14  
  6 Smith, Abby W              8 BSC-MA                 26.90      24.04   13  
  7 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                    NT      26.05   12  
  8 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                 38.26      27.36   11  
  9 Chen, Clara F              8 FCA-MA                    NT      28.01    9  
 10 Pentapalli, Thanvi N       8 JW-MA                  30.20      29.78    7  
 11 Bowers, Jacques A          8 NHAC-MA                   NT      29.98    6  
 12 Chow, Alex T               8 FCA-MA                    NT      31.36    5  
 13 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                 36.33      31.62    4  
 14 Buzan, Reagan S            8 BSC-MA                 31.54      33.32    3  
 15 Snyder, Ally J             8 EAAC-MA                   NT      33.98    2  
 16 Zack, Lilly                8 BSC-MA                    NT      35.58    1  
 17 Lucas, Sophia E            8 BSC-MA                    NT      36.03  
 18 Abbas, Norah L             8 FCA-MA                    NT      37.68  
 19 Hanway, Cassie T           8 SSC-MA                 38.25      37.88  
 20 Risser, Addison L          8 NHAC-MA                44.72      41.35  
 -- DeShields, Milan B         8 UN-EA-MA                  NT         DQ  
 -- Tucker, Megan              8 JW-MA                  27.31         DQ  
 -- Lu, Shannen G              8 FCA-MA                 24.08         DQ  
 -- Meckley, Eleanor K         8 FSSC-MA                   NT         DQ  
 -- Limaye, Meghan I           8 EAAC-MA                   NT        XDQ  
 -- Werner, Mary K             8 GAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 38  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willard, Sam W             8 JW-MA                  22.02      20.86   20  
  2 Markouski, Timophey V      8 UN-MA-MA               20.21      21.08   17  
  3 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA                26.39      21.57   16  
  4 Black, Graham              8 SSC-MA                 22.78      22.53   15  
  5 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 25.66      26.08   14  
  6 Kennedy, Scott F           8 MSA-MA                 27.01      26.25   13  
  7 wu, Andrew                 8 JW-MA                  30.87      26.39   12  
  8 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                   NT      26.40   11  
  9 Goodman, Alex K            8 JW-MA                  28.27      26.96    9  
 10 DePolo, Mikey M            8 MSA-MA                 26.60      27.73    7  
 11 Sabado, Isaac J            8 GRA-MA                    NT      27.94    6  
 12 Faulkingham, Evan J        8 MSA-MA                 29.45      28.71    5  
 13 DiTullio, Nick J           8 GRA-MA                 33.41      28.75    4  
 14 Miller, Everett J          8 GRA-MA                 31.22      28.87    3  
 15 Scott, Conor S             8 FCA-MA                 26.57      29.91    2  
 16 Scime, Tyler B             8 GRA-MA                    NT      32.82    1  
 17 Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                 43.17      33.64  
 18 Hsu, Benny S               8 GAAC-MA                   NT      34.15  
 19 Bowers, Luke P             8 NHAC-MA                   NT      34.39  
 20 White, Wesley P            8 MSA-MA                    NT      38.34  
 -- Kulach, Christian L        8 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Peters-Whitaker, Oliver    8 EAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Ramayanam, Rishi           8 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 39  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gipson, Amelia B           8 GAAC-MA                53.85      49.13   20  
  2 Misener, Lucia C           8 FSSC-MA                   NT      49.76   17  
  3 Lu, Shannen G              8 FCA-MA                 56.34      51.20   16  
  4 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                 52.41      52.20   15  
  5 Smith, Sophie S            8 FCA-MA               1:04.32      53.18   14  
  6 Le, Maya V                 8 SSC-MA                 52.52      53.59   13  
  7 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                 55.28      55.58   12  
  8 Bobalik, Vivian R          7 GRA-MA                    NT      55.81   10  
  8 Harada, Maddy V            8 JW-MA                  56.00      55.81   10  
 10 Ewer, Lily C               8 MSA-MA                 58.96      56.35    7  
 11 Reasons, Kaitlyn E         6 Radnor-MA                 NT      56.55    6  
 12 Wojnovich, Amelia E        8 EAAC-MA                   NT      56.65    5  
 13 Kasmer, Natalia G          8 BSC-MA                 58.42      56.76    4  
 14 Darmo, Ally T              8 GRA-MA                    NT      56.96    3  
 15 Gurk, Siena G              8 BSC-MA                    NT      57.08    2  
 16 Song, Sophia               8 GAAC-MA                57.01      57.33    1  
 17 Jack, Olivia M             8 JW-MA                     NT      58.07  
 18 Rushdy, Hanna M            8 JW-MA                     NT      58.82  
 19 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA               1:08.22    1:00.87  
 20 Wagner, Emily R            8 JW-MA                1:02.53    1:01.30  
 21 Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                    NT    1:02.97  
 22 Buerger, Ainsley B         7 GAAC-MA                   NT    1:03.40  
 23 Lucas, Sophia E            8 BSC-MA                    NT    1:12.50  
 24 Porter, Lucille A          8 GRA-MA                    NT    1:14.27  
 25 Hehmeyer, Calla S          8 GAAC-MA              1:14.73    1:14.50  
 26 Swartz, Abigail V          8 FCA-MA                    NT    1:17.29  
 27 Risser, Addison L          8 NHAC-MA                   NT    1:25.11  
 -- Ginesin, Celia F           7 BSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 40  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       8 UN-AK-MA               47.07      45.45   20  
  2 Markouski, Timophey V      8 UN-MA-MA               45.96      45.83   17  
  3 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA              1:00.05      47.62   16  
  4 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                 49.59      47.74   15  
  5 Rose, Chase B              8 FCA-MA                 56.74      48.21   14  
  6 Hricko, Jack P             8 GRA-MA                    NT      55.87   13  
  7 Giordano, Ryan B           8 JW-MA                1:01.54      56.02   12  
  8 Duncan, Connor A           8 JW-MA                     NT      57.83   11  
  9 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                    NT      58.58    9  
 10 Rudnik, Tristan            8 JW-MA                     NT      58.69    7  
 11 Hauser, Nayan Z            8 UNBSC-MA                  NT      59.05    6  
 12 Broderick, Ronan S         8 JW-MA                     NT      59.35    5  
 13 Vinod, Sidd                7 JW-MA                1:02.58      59.63    4  
 14 DiTullio, Nick J           8 GRA-MA                    NT    1:00.22    3  
 15 Deng, Jerry Y              7 MSA-MA               1:00.89    1:00.44    1.5
 15 Gibbons, Noah C            8 MSA-MA                 58.14    1:00.44    1.5
 17 Deaver, Nicholas P         7 GRA-MA                    NT    1:01.52  
 18 Rolfe, Andy A              8 MSA-MA                 58.87    1:02.71  
 19 Sabado, Isaac J            8 GRA-MA                    NT    1:03.08  
 20 Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                    NT    1:04.23  
 21 Luo, James H               7 SSC-MA               1:06.03    1:04.48  
 22 Yu, Evan H                 8 MSA-MA                    NT    1:09.28  
 -- DePolo, Mikey M            8 MSA-MA               1:04.67         DQ  
 -- Lewandowski, Ben           8 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Braud, Alexandre N         8 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Levy, Dylan P              8 JW-MA                     NT         DQ  
 
Event 41  Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey R         8 JW-MA                2:05.84    1:45.88   20  
  2 McNally, Eden R            8 JW-MA                     NT    1:52.97   17  
  3 Duranton, Natalia M        8 FCA-MA               2:05.75    1:58.24   16  
  4 Nixon, Gannon E            8 FCA-MA                    NT    2:06.39   15  
  5 Olin, Lily K               8 FCA-MA                    NT    2:06.94   14  
  6 Kim, Faith S               8 JW-MA                     NT    2:16.20   13  
  7 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA                    NT    2:24.31   12  
 
Event 42  Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Caleb R               8 JW-MA                1:50.36    1:51.89   20  
  2 Barry, Patrick J           8 MSA-MA               2:07.77    1:52.54   17  
  3 Monaghan, Isaac D          8 FSSC-MA                   NT    2:10.53   16  
  4 Waggoner, Gabe J           7 JW-MA                     NT    2:12.50   15  
 -- Duncan, Connor A           8 JW-MA                     NT         DQ  
 -- Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 43  Girls 6-7 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klaehn, Milla              7 UN-EA-MA                  NT    1:40.91   20  
  2 Bobalik, Vivian R          7 GRA-MA                    NT    1:44.51   17  
  3 Reasons, Kaitlyn E         6 Radnor-MA            2:01.98    1:53.78   16  
  4 Buerger, Ainsley B         7 GAAC-MA              1:55.63    1:54.27   15  
  5 Waldbuesser, Nola R        7 EAAC-MA                   NT    2:00.21   14  
  6 Ruse, Nora M               7 EAAC-MA                   NT    2:06.06   13  
  7 Burris, Gwen F             7 FCA-MA                    NT    2:10.68   12  
  8 Rosenberg, Reese F         7 FCA-MA               2:37.45    2:19.96   11  
  9 Martin, Charlotte E        7 FCA-MA                    NT    2:38.25    9  
 -- Grossi, Giuliana R         7 JW-MA                2:14.27         DQ  
 -- Yansick, Mary Kate K       6 JW-MA                     NT         DQ  
 -- MacKenzie, Bea G           7 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Davidson, Norah R          5 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Baror, Maya                7 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 44  Boys 6-7 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         7 UN-MA-MA                  NT    1:35.97   20  
  2 Filimonov, Feliks          6 UN-MA-MA             1:40.47    1:38.96   17  
  3 Gu, Ray                    7 SSC-MA               1:51.00    1:47.14   16  
  4 Deaver, Nicholas P         7 GRA-MA                    NT    1:55.73   15  
  5 Luo, James H               7 SSC-MA               1:59.70    1:57.75   14  
  6 Vinod, Sidd                7 JW-MA                2:08.86    1:59.99   13  
  7 Deng, Jerry Y              7 MSA-MA                    NT    2:00.30   12  
  8 Gursky, Solomon B          7 FCA-MA                    NT    2:04.41   11  
 -- Agger, Kevin R             7 EAAC-MA              1:59.89   X1:56.97  
 -- Stankiewicz-Goldsmit, Wi   7 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- McMillan, Ryan S           7 JW-MA                     NT         DQ  
 -- McDermott, Declan L        6 GRA-MA                    NT         DQ  
 -- Liu, Enmon B               6 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Nixon, Noble J             7 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 45  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derivaux, Audrey R         8 JW-MA                1:35.99    1:27.88   20  
  2 Cosello, Nina E            8 JW-MA                1:43.52    1:34.32   17  
  3 Misener, Lucia C           8 FSSC-MA                   NT    1:36.95   16  
  4 Lu, Shannen G              8 FCA-MA               1:51.14    1:39.41   15  
  5 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA              1:42.72    1:40.67   14  
  6 McNally, Eden R            8 JW-MA                1:46.44    1:42.43   13  
  7 Jack, Olivia M             8 JW-MA                1:49.85    1:45.84   12  
  8 Wilson, Paige S            8 GRA-MA                    NT    1:48.24   11  
  9 Smith, Sophie S            8 FCA-MA               2:01.78    1:49.16    9  
 10 Ewer, Lily C               8 MSA-MA               1:47.85    1:49.17    7  
 11 Wojnovich, Amelia E        8 EAAC-MA              1:58.00    1:49.45    6  
 12 Kasmer, Natalia G          8 BSC-MA               1:54.18    1:51.94    5  
 13 Doyle, Molly E             8 FCA-MA                    NT    1:52.81    4  
 14 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA               1:53.44    1:53.10    3  
 15 Simpkins, Kate F           8 FCA-MA               2:14.49    1:58.70    2  
 16 Wagner, Emily R            8 JW-MA                     NT    1:59.98    1  
 17 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT    2:00.10  
 18 Kim, Faith S               8 JW-MA                1:57.34    2:00.21  
 19 Chen, Clara F              8 FCA-MA                    NT    2:07.81  
 20 Swartz, Abigail V          8 FCA-MA                    NT    2:13.80  
 21 DeShields, Milan B         8 UN-EA-MA                  NT    2:13.97  
 22 Chow, Alex T               8 FCA-MA                    NT    2:17.43  
 -- Harada, Maddy V            8 JW-MA                1:47.08         DQ  
 -- Olin, Lily K               8 FCA-MA               2:02.61         DQ  
 -- Pentapalli, Thanvi N       8 JW-MA                2:14.10         DQ  
 -- Gipson, Amelia B           8 GAAC-MA              1:32.12         DQ  
 -- Song, Sophia               8 GAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Abbas, Norah L             8 FCA-MA                    NT         DQ  
 
Event 46  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Graham              8 SSC-MA               1:27.52    1:27.57   20  
  2 Willard, Sam W             8 JW-MA                1:34.29    1:28.79   17  
  3 Kim, Caleb R               8 JW-MA                1:36.69    1:33.13   16  
  4 Markouski, Timophey V      8 UN-MA-MA             1:35.90    1:37.30   15  
  5 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA               1:38.30    1:37.86   14  
  6 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA              2:00.47    1:38.20   13  
  7 Rose, Chase B              8 FCA-MA               1:43.05    1:39.93   12  
  8 Hricko, Jack P             8 GRA-MA               2:00.39    1:40.28   11  
  9 Sharp, Brenden J           8 JW-MA                1:52.13    1:42.15    9  
 10 Kennedy, Scott F           8 MSA-MA               1:46.83    1:45.05    7  
 11 Pennay, Frankie L          8 EAAC-MA                   NT    1:48.95    6  
 12 Scott, Conor S             8 FCA-MA               1:54.49    1:49.10    5  
 13 Miller, Everett J          8 GRA-MA               2:00.30    1:50.68    4  
 14 Lund, Josh W               8 SSC-MA               1:53.07    1:54.68    3  
 15 Goodman, Alex K            8 JW-MA                     NT    2:06.13    2  
 16 Rolfe, Andy A              8 MSA-MA               2:08.22    2:09.50    1  
 17 Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                    NT    2:13.71  
 18 Yu, Evan H                 8 MSA-MA                    NT    2:15.48  
 19 Bowers, Luke P             8 NHAC-MA                   NT    2:16.26  
 20 Braud, Alexandre N         8 FCA-MA                    NT    2:25.86  
 -- Kohler, Simeon E           8 FCA-MA                    NT         DQ  
 -- Levy, Dylan P              8 JW-MA                2:03.62         DQ  
 
Event 47  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:15.79    1:21.48   40  
  2 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:21.95    1:26.19   34  
  3 Golden Ram Aquatics-MA  'A'                       1:24.29    1:29.67   32  
  4 Germantown Academy Aquatic Clu-MA  'A'                 NT    1:30.88   30  
     1) Song, Sophia 8                  2) Gipson, Amelia B 8             
     3) Buerger, Ainsley B 7            4) Hehmeyer, Calla S 8            
  5 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:43.48    1:35.11   28  
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:29.00    1:36.29   26  
  7 Baldwin Swim Club-MA  'A'                         1:41.22    1:38.62   24  
  8 Friends' Central Aquatics-MA  'C'                 1:47.53    1:47.65   22  
  9 Friends' Central Aquatics-MA  'D'                      NT    2:17.31   18  
 -- Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 1:33.47         DQ  
 -- Germantown Academy Aquatic Clu-MA  'B'                 NT         DQ  
     1) Halligan, Molly E 7             2) Werner, Mary K 8               
     3) Murray, Ellie R 7               4) Zinkand, Molly C 8             
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:41.65         DQ  
 -- Golden Ram Aquatics-MA  'B'                            NT         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:28.50    1:21.37   40  
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:18.42    1:24.33   34  
  3 Golden Ram Aquatics-MA  'A'                       1:23.55    1:26.84   32  
  4 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:26.49    1:32.41   30  
  5 Malvern Swimming Association-MA  'A'              1:23.86    1:33.15   28  
  6 Friends' Central Aquatics-MA  'A'                 1:37.04    1:35.01   26  
  7 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:37.39    1:42.61   24  
  8 Golden Ram Aquatics-MA  'B'                            NT    1:47.60   22  
  9 Malvern Swimming Association-MA  'B'              1:54.53    1:51.88   18  
 -- Friends' Central Aquatics-MA  'B'                 2:12.82         DQ