Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/9/2018 09:31 AM
                2018 MA UDAC Winter Wonderland Mini - 1/7/2018                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Megan M             6 TRI-MA                 25.12      23.76  
  2 Sawka, Violet A            5 UDAC-MA                26.13      28.79  
  3 DiMartile, Kate G          5 UDAC-MA                28.49      29.01  
  4 Taylor, Talia A            6 CHEL-MA                28.41      29.43  
  5 Bush, Isla S               6 TRI-MA                    NT      33.32  
  6 McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                 29.34      33.42  
 
Event 2  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Filimonov, Feliks          6 UN*-MA                 16.57      17.10  
  2 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                   NT      21.53  
  3 Zacharia, Luke S           6 UDAC-MA                24.37      22.28  
  4 Shoff, Ryan M              6 LANY-MA                25.34      23.04  
  5 Boyd, Shane L              6 UDAC-MA                24.54      23.91  
  6 Smith, Momo                6 WA-MA                  26.07      24.80  
  7 Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 23.58      25.23  
  8 Boyd, Sawyer K             6 UDAC-MA                26.57      28.00  
  9 Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                 41.71      34.40  
 10 Vorobyev, Matthew          5 UDAC-MA                36.45      36.09  
 11 Arobone, Carter            6 NAAC-MA                47.59      40.64  
 12 Arandjelovic, Filip        5 CHEL-MA                   NT      46.72  
 
Event 3  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ernst, Jenna E             7 LANY-MA                18.46      16.56  
  2 Staszak, Lilly E           7 LANY-MA                19.22      19.16  
  3 Johnson, Izzy              7 NAAC-MA                24.08      21.34  
  4 Warner, Paisley W          7 WA-MA                  20.52      21.60  
  5 McAleer, Juliette L        7 UDAC-MA                   NT      23.29  
  6 Wills, Amber R             7 UDAC-MA                24.57      25.20  
  7 Renna, Elise G             7 NAAC-MA                31.65      27.17  
  8 Sutton, Emma C             7 PSC-MA                 28.14      28.95  
  9 Schadel, Gwenevere A       7 CHEL-MA                   NT      31.69  
 10 Iannitti, Cerie E          7 UDAC-MA                29.76      31.92  
 11 Bartschi, Kiersten         7 CHEL-MA                50.01      35.13  
 
Event 4  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ajunwa, Donovan C          7 UDAC-MA                16.74      17.49  
  2 Chernikh, Sergey           7 UN-MA                  18.50      17.79  
  3 Pierce, Parker M           7 UDAC-MA                18.49      17.95  
  4 Wenzel, Jack T             7 UDAC-MA                20.31      20.05  
  5 Kerins, Gavin T            7 TRI-MA                 22.95      20.50  
  6 Shapiro, Sam B             7 UDAC-MA                21.32      20.89  
  7 Corvino, Mason A           7 LANY-MA                21.98      21.09  
  8 Kerins, Dylan S            7 TRI-MA                 20.50      21.29  
  9 Daltry, Gavin V            7 WA-MA                     NT      22.24  
 10 Villano, Luke W            7 PSC-MA                 23.55      22.96  
 11 Iannitti, Shane F          7 UDAC-MA                25.18      28.53  
 
Event 5  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auwarter, Alyssa P         8 UDAC-MA                16.69      15.94  
  2 Grohsman, Elizabeth M      8 UDAC-MA                16.10      16.64  
  3 DiMartile, Bridget R       8 UDAC-MA                16.34      17.16  
  3 Sawka, Natalie J           8 UDAC-MA                17.40      17.16  
  5 Braun, Casey               8 UDAC-MA                17.77      17.47  
  6 Kearney, Arden J           8 UDAC-MA                17.50      17.62  
  7 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                   NT      17.79  
  8 Takiff, Ella A             8 UDAC-MA                21.08      18.44  
  9 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                18.40      18.81  
 10 Fichter, Bailey P          8 UDAC-MA                17.80      19.22  
 11 Kenney, Mikayla G          8 UDAC-MA                18.87      19.82  
 12 Mahnkopf, Sonja R          8 UDAC-MA                   NT      20.62  
 13 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                 20.28      20.82  
 14 Moschella, Alex J          8 WA-MA                  23.54      21.05  
 
Event 6  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleming, Grant S           8 WA-MA                  15.93      14.91  
  2 Smith, Cullen              8 UDAC-MA                15.44      15.77  
  3 Peev, Sebastian G          8 UDAC-MA                16.66      16.45  
  4 Myers, Patrick J           8 TRI-MA                 19.85      17.87  
  5 Snell, Julian B            8 LANY-MA                   NT      18.36  
  6 Sullivan, Luke T           8 UDAC-MA                17.91      18.42  
  7 Arandjeclovic, Luka        8 CHEL-MA                   NT      20.37  
  8 Blough, Max R              8 UDAC-MA                19.93      20.63  
  9 Zacharia, Wes              8 UDAC-MA                18.85      20.90  
 10 Gilbert, Conor L           8 WA-MA                  28.64      22.67  
 11 Kong, Justin               8 UDAC-MA                23.67      22.73  
 12 Luo, Bryan Z               8 UDAC-MA                19.89      22.94  
 -- Curcio, Joey               8 UDAC-MA                16.07         DQ  
 
Event 7  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 WA-MA                  34.43      31.77  
  2 Dai, Ariana                8 UDAC-MA                34.43      35.14  
  3 Auwarter, Alyssa P         8 UDAC-MA                39.20      37.23  
  4 LaBaugh, Sydney N          8 PSC-MA                 36.97      37.64  
  5 Binder, Lily J             8 TRI-MA                 40.49      37.79  
  6 Braun, Casey               8 UDAC-MA                55.04      38.42  
  7 Grohsman, Elizabeth M      8 UDAC-MA                36.48      38.46  
  8 Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                    NT      38.79  
  9 DiMartile, Bridget R       8 UDAC-MA                32.15      39.28  
 10 Waldron, Emily             8 UDAC-MA                40.10      39.87  
 11 Hahn, Farrah J             7 PSC-MA                 39.71      40.39  
 12 Clark, Kirsten V           8 UDAC-MA                41.26      41.70  
 13 Wagner, Grace A            8 LANY-MA                43.06      41.71  
 14 Krause, Mabry C            8 PSC-MA                    NT      42.00  
 15 Bell, Grace M              8 CHEL-MA                   NT      42.55  
 16 Grab, Caitlin B            8 PSC-MA                 45.12      43.59  
 17 Kenney, Mikayla G          8 UDAC-MA                   NT      44.24  
 18 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                   NT      44.90  
 19 Zeroual, Aya               8 NAAC-MA                   NT      45.17  
 20 Richman, Lily E            7 SERP-MA                46.15      45.80  
 21 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  42.02      46.04  
 22 Moore, Ruth A              7 SERP-MA                47.08      46.22  
 23 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA                 48.85      46.73  
 24 Mahnkopf, Sonja R          8 UDAC-MA                   NT      46.87  
 25 DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                46.95      49.57  
 26 Myers, Megan M             6 TRI-MA               1:03.32      58.08  
 
Event 8  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleming, Grant S           8 WA-MA                  34.68      34.19  
  2 Willard, Brady T           8 PSC-MA                 38.63      38.07  
  3 Peev, Sebastian G          8 UDAC-MA                37.71      38.21  
  4 Curcio, Joey               8 UDAC-MA                37.36      38.31  
  5 Boyd, Duncan               8 UDAC-MA                45.88      38.43  
  6 Ajunwa, Donovan C          7 UDAC-MA                40.69      39.70  
  7 Pierce, Parker M           7 UDAC-MA                41.96      39.72  
  8 Plaku, Dilan               8 UDAC-MA                40.76      40.30  
  9 Sullivan, Luke T           8 UDAC-MA                42.49      40.77  
 10 Chernikh, Sergey           7 UN-MA                  40.08      40.95  
 11 Snell, Julian B            8 LANY-MA                42.27      41.33  
 12 Coleman, Ethan J           8 PSC-MA                 41.59      41.80  
 13 Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                    NT      42.59  
 14 Rimler, Maack S            7 TRI-MA                 43.48      43.15  
 15 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                   NT      44.94  
 16 Wenzel, Jack T             7 UDAC-MA                43.32      45.70  
 17 Shapiro, Sam B             7 UDAC-MA                48.86      45.82  
 18 Skiles, Tanner M           8 LANY-MA              1:00.26      46.10  
 19 Zacharia, Wes              8 UDAC-MA                45.86      46.43  
 20 Wang, Mason                8 UDAC-MA                50.19      48.57  
 21 Corvino, Mason A           7 LANY-MA                50.73      48.77  
 22 Gilbert, Conor L           8 WA-MA                     NT      49.74  
 22 Blough, Max R              8 UDAC-MA                46.25      49.74  
 24 Kerins, Dylan S            7 TRI-MA                 43.98      51.37  
 25 Boucher, Max R             8 WA-MA                  55.65      52.83  
 26 Zacharia, Luke S           6 UDAC-MA              1:02.94      54.32  
 27 Luo, Bryan Z               8 UDAC-MA                48.64    1:00.07  
 28 Carter, James              7 WA-MA                     NT    1:15.06  
 29 Mellek, Aiden W            6 TRI-MA               1:21.36    1:19.35  
 
Event 9  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Megan M             6 TRI-MA                 29.97      28.44  
  2 DiMartile, Kate G          5 UDAC-MA                36.30      29.27  
  3 McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                 27.71      30.48  
  4 Sawka, Violet A            5 UDAC-MA                32.52      33.87  
  5 Bush, Isla S               6 TRI-MA                 38.43      38.93  
 -- Taylor, Talia A            6 CHEL-MA                   NT         DQ  
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Filimonov, Feliks          6 UN*-MA                 21.33      19.88  
  2 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                   NT      25.18  
  3 Zacharia, Luke S           6 UDAC-MA                33.12      29.33  
  4 Smith, Momo                6 WA-MA                  29.44      29.54  
  5 Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 29.03      31.45  
  6 Shoff, Ryan M              6 LANY-MA                26.22      32.42  
  7 Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                 40.96      34.46  
  8 Boyd, Shane L              6 UDAC-MA                30.84      35.12  
  9 Vorobyev, Matthew          5 UDAC-MA                46.81      37.07  
 10 Boyd, Sawyer K             6 UDAC-MA                31.05      37.23  
 11 Arobone, Carter            6 NAAC-MA                52.28      52.99  
 -- Arandjelovic, Filip        5 CHEL-MA                   NT         DQ  
 
Event 11  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA                 23.66      22.33  
  2 Ernst, Jenna E             7 LANY-MA                24.33      23.13  
  3 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA                 25.44      24.96  
  4 Warner, Paisley W          7 WA-MA                  27.44      25.01  
  5 McAleer, Juliette L        7 UDAC-MA                   NT      25.51  
  6 Johnson, Izzy              7 NAAC-MA                26.66      26.04  
  7 Sutton, Emma C             7 PSC-MA                 32.30      27.15  
  8 Bartschi, Kiersten         7 CHEL-MA                32.49      28.91  
  9 Wills, Amber R             7 UDAC-MA                28.25      29.09  
 10 Iannitti, Cerie E          7 UDAC-MA                30.56      31.37  
 11 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                  23.01      31.51  
 12 Schadel, Gwenevere A       7 CHEL-MA                37.65      34.04  
 13 Renna, Elise G             7 NAAC-MA                41.13      42.24  
 
Event 12  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenzel, Jack T             7 UDAC-MA                23.46      25.65  
  2 Daltry, Gavin V            7 WA-MA                  29.49      26.41  
  3 Corvino, Mason A           7 LANY-MA                26.18      26.72  
  4 Villano, Luke W            7 PSC-MA                    NT      27.23  
 -- Kerins, Gavin T            7 TRI-MA                 27.41         DQ  
 -- Iannitti, Shane F          7 UDAC-MA                30.16         DQ  
 
Event 13  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldron, Emily             8 UDAC-MA                22.55      21.27  
  2 DiMartile, Bridget R       8 UDAC-MA                20.89      21.39  
  3 Kearney, Arden J           8 UDAC-MA                22.29      21.42  
  4 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                   NT      21.44  
  5 Kenney, Mikayla G          8 UDAC-MA                21.99      21.57  
  6 Braun, Casey               8 UDAC-MA                22.11      21.81  
  7 Takiff, Ella A             8 UDAC-MA                25.20      22.39  
  8 Mahnkopf, Sonja R          8 UDAC-MA                23.38      22.41  
  9 Clark, Kirsten V           8 UDAC-MA                23.19      22.51  
 10 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                22.46      22.87  
 11 Fichter, Bailey P          8 UDAC-MA                23.19      23.49  
 12 Bell, Grace M              8 CHEL-MA                   NT      24.68  
 13 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                 25.49      24.98  
 14 Moschella, Alex J          8 WA-MA                  31.46      27.31  
 
Event 14  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Duncan               8 UDAC-MA                22.54      20.40  
  2 Snell, Julian B            8 LANY-MA                22.95      21.52  
  3 Plaku, Dilan               8 UDAC-MA                23.59      22.27  
  4 Sullivan, Luke T           8 UDAC-MA                25.99      23.90  
  5 Myers, Patrick J           8 TRI-MA                 24.09      24.37  
  6 Arandjeclovic, Luka        8 CHEL-MA                   NT      25.31  
  7 Luo, Bryan Z               8 UDAC-MA                22.31      25.45  
  8 Boucher, Max R             8 WA-MA                  25.12      25.91  
  9 Wang, Mason                8 UDAC-MA                24.61      25.99  
 10 Gilbert, Conor L           8 WA-MA                  33.53      26.48  
 11 Kong, Justin               8 UDAC-MA                27.75      27.88  
 12 Blough, Max R              8 UDAC-MA                26.88      31.73  
 
Event 15  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 WA-MA                  41.78      38.90  
  2 Dai, Ariana                8 UDAC-MA                   NT      39.57  
  3 Auwarter, Alyssa P         8 UDAC-MA                44.12      43.28  
  4 LaBaugh, Sydney N          8 PSC-MA                 45.19      43.93  
  5 Braun, Casey               8 UDAC-MA                46.17      44.93  
  6 Grohsman, Elizabeth M      8 UDAC-MA                44.71      45.26  
  7 Hahn, Farrah J             7 PSC-MA                 44.57      45.37  
  8 Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                    NT      46.00  
  9 Sawka, Natalie J           8 UDAC-MA                48.17      47.18  
 10 Richman, Lily E            7 SERP-MA                52.44      50.05  
 11 DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                50.67      52.13  
 12 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  58.33      53.73  
 13 Grab, Caitlin B            8 PSC-MA                 56.15      54.20  
 14 Moore, Ruth A              7 SERP-MA                50.95      55.20  
 15 Sutton, Emma C             7 PSC-MA                    NT    1:03.54  
 16 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                1:04.76    1:07.65  
 -- Krause, Mabry C            8 PSC-MA                 54.04     X50.62  
 -- Wagner, Grace A            8 LANY-MA                50.66         DQ  
 
Event 16  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Aahmad         7 UN!-MA                    NT      43.59  
  2 Curcio, Joey               8 UDAC-MA                   NT      45.34  
  3 Shapiro, Sam B             7 UDAC-MA                   NT      48.25  
  4 Chernikh, Sergey           7 UN-MA                  49.51      50.46  
  5 Coleman, Ethan J           8 PSC-MA                 50.83      50.67  
  5 Willard, Brady T           8 PSC-MA                 51.09      50.67  
  7 Pierce, Parker M           7 UDAC-MA                55.95      51.49  
  8 Zacharia, Wes              8 UDAC-MA                   NT      54.48  
  9 Corvino, Mason A           7 LANY-MA              1:02.14    1:01.11  
 10 Carter, James              7 WA-MA                1:05.15    1:01.57  
 -- Faikish, Brendan A         8 NPAC-MA                   NT     X44.80  
 -- Mellek, Aiden W            6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 17  Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ernst, Jenna E             7 LANY-MA                25.76      23.16  
  2 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  27.04      23.94  
  3 Warner, Paisley W          7 WA-MA                  27.46      27.40  
  4 Staszak, Lilly E           7 LANY-MA                29.81      27.46  
  5 Johnson, Izzy              7 NAAC-MA                41.47      29.98  
  6 Wills, Amber R             7 UDAC-MA                33.51      37.93  
  7 Schadel, Gwenevere A       7 CHEL-MA                   NT      38.38  
  8 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                  46.93      41.84  
  9 Sawka, Violet A            5 UDAC-MA                46.97      42.48  
 10 Iannitti, Cerie E          7 UDAC-MA                42.32      45.27  
 11 McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                    NT      50.02  
 -- DiMartile, Kate G          5 UDAC-MA                   NT         DQ  
 -- Bush, Isla S               6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Sutton, Emma C             7 PSC-MA                 43.00         DQ  
 -- Taylor, Talia A            6 CHEL-MA                   NT         DQ  
 -- Bartschi, Kiersten         7 CHEL-MA                   NT         DQ  
 -- McAleer, Juliette L        7 UDAC-MA                   NT         DQ  
 -- Renna, Elise G             7 NAAC-MA                52.45         DQ  
 
Event 18  Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimler, Maack S            7 TRI-MA                 22.10      21.67  
  2 Richardson, Aahmad         7 UN!-MA                 23.49      23.07  
  3 Filimonov, Feliks          6 UN*-MA                 24.43      24.57  
  4 Celik, Eren A              5 LMOR-MA                   NT      28.50  
  5 Villano, Luke W            7 PSC-MA                    NT      28.86  
  6 Kerins, Dylan S            7 TRI-MA                 29.77      29.46  
  7 Zacharia, Luke S           6 UDAC-MA                36.33      29.77  
  8 Shoff, Ryan M              6 LANY-MA                   NT      33.32  
  9 Kerins, Gavin T            7 TRI-MA                 33.40      33.71  
 10 Smith, Momo                6 WA-MA                  45.80      37.22  
 11 Daltry, Gavin V            7 WA-MA                     NT      37.96  
 12 Boyd, Sawyer K             6 UDAC-MA                   NT      41.56  
 13 Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                    NT      49.03  
 -- Vorobyev, Matthew          5 UDAC-MA                   NT         DQ  
 -- Iannitti, Shane F          7 UDAC-MA                54.91         DQ  
 -- Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 39.15         DQ  
 
Event 19  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Grace M              8 CHEL-MA                21.01      20.79  
  2 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                   NT      23.10  
  3 Sawka, Natalie J           8 UDAC-MA                28.46      25.06  
  4 Kearney, Arden J           8 UDAC-MA                28.09      25.48  
  5 Waldron, Emily             8 UDAC-MA                25.04      26.73  
  6 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                 36.23      28.19  
  7 Fichter, Bailey P          8 UDAC-MA                29.09      28.40  
  8 Wagner, Grace A            8 LANY-MA                31.09      30.80  
  9 Moschella, Alex J          8 WA-MA                  42.62      31.85  
 
Event 20  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peev, Sebastian G          8 UDAC-MA                22.85      22.00  
  2 Boyd, Duncan               8 UDAC-MA                21.53      23.14  
  3 Plaku, Dilan               8 UDAC-MA                26.57      24.57  
  4 Myers, Patrick J           8 TRI-MA                 29.04      26.75  
  5 Skiles, Tanner M           8 LANY-MA                   NT      27.64  
  6 Snell, Julian B            8 LANY-MA                   NT      28.18  
  7 Wang, Mason                8 UDAC-MA                32.23      28.65  
  8 Kong, Justin               8 UDAC-MA                30.22      32.02  
  9 Zacharia, Wes              8 UDAC-MA                32.96      34.77  
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dai, Ariana                8 UDAC-MA                   NT      44.95  
  2 Bell, Grace M              8 CHEL-MA                   NT      47.62  
  3 Clark, Kirsten V           8 UDAC-MA                   NT      50.09  
  4 Auwarter, Alyssa P         8 UDAC-MA                51.54      52.09  
  5 Grohsman, Elizabeth M      8 UDAC-MA                   NT      54.38  
  6 Binder, Lily J             8 TRI-MA                    NT      57.19  
  7 Krause, Mabry C            8 PSC-MA                    NT      58.99  
  8 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA               1:00.02    1:00.12  
  9 LaBaugh, Sydney N          8 PSC-MA               1:01.26    1:00.16  
 10 Hahn, Farrah J             7 PSC-MA                 58.78    1:00.22  
 11 Grab, Caitlin B            8 PSC-MA               1:11.86    1:01.08  
 12 Richman, Lily E            7 SERP-MA              1:03.51    1:07.21  
 13 Moore, Ruth A              7 SERP-MA              1:21.71    1:13.71  
 -- Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                59.47         DQ  
 
Event 22  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willard, Brady T           8 PSC-MA                 48.34      46.31  
  2 Smith, Cullen              8 UDAC-MA                   NT      48.18  
  3 Rimler, Maack S            7 TRI-MA                 50.60      50.26  
  4 Chernikh, Sergey           7 UN-MA                  50.55      52.36  
  5 Coleman, Ethan J           8 PSC-MA                 55.00      52.56  
  6 Ajunwa, Donovan C          7 UDAC-MA                   NT      52.89  
  7 Boucher, Max R             8 WA-MA                1:19.60    1:16.23  
 -- Faikish, Brendan A         8 NPAC-MA                   NT     X49.76  
 
Event 23  Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ernst, Jenna E             7 LANY-MA                21.14      19.08  
  2 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  23.37      23.80  
  3 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA                 25.30      23.88  
  4 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA                 26.65      25.98  
  5 Staszak, Lilly E           7 LANY-MA                27.68      26.99  
  6 McAleer, Juliette L        7 UDAC-MA                   NT      28.99  
  7 Johnson, Izzy              7 NAAC-MA                29.31      30.35  
  8 Wills, Amber R             7 UDAC-MA                30.48      30.54  
  9 Renna, Elise G             7 NAAC-MA                   NT      37.32  
 10 DiMartile, Kate G          5 UDAC-MA                   NT      43.62  
 11 Bartschi, Kiersten         7 CHEL-MA                   NT      44.92  
 12 McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                 42.29      50.90  
 13 Bush, Isla S               6 TRI-MA                 41.38      55.15  
 -- Taylor, Talia A            6 CHEL-MA                36.58         DQ  
 -- Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                  49.48         DQ  
 -- Iannitti, Cerie E          7 UDAC-MA                43.60         DQ  
 -- Sawka, Violet A            5 UDAC-MA                42.39         DQ  
 
Event 24  Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Filimonov, Feliks          6 UN*-MA                 20.01      19.13  
  2 Richardson, Aahmad         7 UN!-MA                    NT      19.97  
  3 Pierce, Parker M           7 UDAC-MA                21.37      20.88  
  4 Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                 25.80      23.49  
  5 Shapiro, Sam B             7 UDAC-MA                25.91      23.86  
  6 Wenzel, Jack T             7 UDAC-MA                26.79      25.60  
  7 Kerins, Gavin T            7 TRI-MA                 33.54      30.77  
  8 Villano, Luke W            7 PSC-MA                    NT      32.42  
  9 Smith, Momo                6 WA-MA                  37.50      32.92  
 10 Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 29.65      34.47  
 11 Kerins, Dylan S            7 TRI-MA                 27.66      35.57  
 12 Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                    NT      39.41  
 13 Daltry, Gavin V            7 WA-MA                     NT      39.68  
 -- Iannitti, Shane F          7 UDAC-MA                40.29         DQ  
 -- Mellek, Aiden W            6 TRI-MA                 37.20         DQ  
 -- Vorobyev, Matthew          5 UDAC-MA                   NT         DQ  
 -- Boyd, Sawyer K             6 UDAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 25  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Arden J           8 UDAC-MA                19.33      18.45  
  2 Quigley, Makayla           8 LMOR-MA                   NT      19.06  
  3 Braun, Casey               8 UDAC-MA                22.39      19.13  
  4 DiMartile, Bridget R       8 UDAC-MA                19.77      19.82  
  5 Binder, Lily J             8 TRI-MA                 21.00      20.18  
  6 Clark, Kirsten V           8 UDAC-MA                20.72      20.23  
  7 Robbins, Emme              8 UDAC-MA                21.95      21.79  
  8 Takiff, Ella A             8 UDAC-MA                   NT      21.86  
  9 Fichter, Bailey P          8 UDAC-MA                23.47      24.38  
 10 Kenney, Mikayla G          8 UDAC-MA                   NT      24.87  
 11 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                 25.94      25.63  
 12 Mahnkopf, Sonja R          8 UDAC-MA                25.01      25.87  
 13 Moschella, Alex J          8 WA-MA                  27.86      25.92  
 14 Wagner, Grace A            8 LANY-MA                33.45      30.08  
 
Event 26  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleming, Grant S           8 WA-MA                  17.13      15.80  
  2 Smith, Cullen              8 UDAC-MA                17.21      17.22  
  3 Boyd, Duncan               8 UDAC-MA                16.84      17.52  
  4 Peev, Sebastian G          8 UDAC-MA                18.97      17.86  
  5 Curcio, Joey               8 UDAC-MA                18.32      19.69  
  6 Plaku, Dilan               8 UDAC-MA                20.89      20.25  
  7 Myers, Patrick J           8 TRI-MA                 24.08      24.55  
  8 Skiles, Tanner M           8 LANY-MA                   NT      26.15  
  9 Kong, Justin               8 UDAC-MA                35.09      29.22  
 10 Boucher, Max R             8 WA-MA                  32.87      33.58  
 -- Luo, Bryan Z               8 UDAC-MA                24.28         DQ  
 -- Sullivan, Luke T           8 UDAC-MA                29.19         DQ  
 
Event 27  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 WA-MA                  40.29      37.16  
  2 Dai, Ariana                8 UDAC-MA                   NT      38.70  
  3 Sawka, Natalie J           8 UDAC-MA                50.70      46.54  
  4 Hahn, Farrah J             7 PSC-MA                 52.28      46.71  
  5 Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                 54.92      47.76  
  6 Binder, Lily J             8 TRI-MA                    NT      49.98  
  7 Moore, Ruth A              7 SERP-MA                57.76      53.48  
  8 Zeroual, Aya               8 NAAC-MA                   NT      57.75  
  9 DeMartinis, Cathrina       8 SERP-MA                55.82      59.18  
 10 Richman, Lily E            7 SERP-MA              1:00.53      59.54  
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleming, Grant S           8 WA-MA                  41.22      36.23  
  2 Smith, Cullen              8 UDAC-MA                44.22      39.08  
  3 Ajunwa, Donovan C          7 UDAC-MA                   NT      47.13  
  4 Willard, Brady T           8 PSC-MA                    NT      52.46  
  5 Blough, Max R              8 UDAC-MA                   NT    1:13.20  
 
Event 29  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Ariano, Reese E          8 WA-MA                1:31.94    1:24.55  
  2 Dai, Ariana                8 UDAC-MA              1:38.79    1:27.09  
  3 Auwarter, Alyssa P         8 UDAC-MA              1:35.34    1:34.12  
  4 Kearney, Arden J           8 UDAC-MA              1:58.01    1:43.03  
  5 Grohsman, Elizabeth M      8 UDAC-MA              1:32.94    1:43.63  
  6 Clark, Kirsten V           8 UDAC-MA                   NT    1:44.60  
  7 LaBaugh, Sydney N          8 PSC-MA               1:44.14    1:46.03  
  8 Takiff, Ella A             8 UDAC-MA                   NT    1:46.77  
  9 Waldron, Emily             8 UDAC-MA              1:47.44    1:47.19  
 10 Sawka, Natalie J           8 UDAC-MA              1:46.85    1:47.43  
 11 Fichter, Bailey P          8 UDAC-MA              2:01.18    1:48.17  
 12 Krause, Mabry C            8 PSC-MA                    NT    1:52.91  
 13 Grab, Caitlin B            8 PSC-MA                    NT    1:55.73  
 14 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA               1:53.48    1:59.26  
 15 Warner, Paisley W          7 WA-MA                2:03.92    2:04.30  
 16 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA               2:05.59    2:04.62  
 -- Bell, Grace M              8 CHEL-MA              1:44.07   X1:47.81  
 -- McAleer, Juliette L        7 UDAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 30  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faikish, Brendan A         8 NPAC-MA                   NT    1:32.09  
  2 Smith, Cullen              8 UDAC-MA              1:34.99    1:32.30  
  3 Richardson, Aahmad         7 UN!-MA                    NT    1:36.20  
  4 Boyd, Duncan               8 UDAC-MA              1:34.21    1:41.72  
  5 Rimler, Maack S            7 TRI-MA               1:45.28    1:46.19  
  6 Coleman, Ethan J           8 PSC-MA               1:43.45    1:47.63  
  7 Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                    NT    1:56.77  
  8 Skiles, Tanner M           8 LANY-MA                   NT    2:04.77  
  9 Wang, Mason                8 UDAC-MA                   NT    2:04.90  
 10 Kong, Justin               8 UDAC-MA                   NT    2:10.64  
 -- Mellek, Aiden W            6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Pierce, Parker M           7 UDAC-MA              2:02.40         DQ  
 -- Peev, Sebastian G          8 UDAC-MA                   NT         DQ  
 -- Ajunwa, Donovan C          7 UDAC-MA                   NT         DQ  
 -- Curcio, Joey               8 UDAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 31  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:06.47    1:09.24  
     1) Grohsman, Elizabeth M 8         2) DiMartile, Bridget R 8         
     3) Auwarter, Alyssa P 8            4) Clark, Kirsten V 8             
  2 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'B'                 1:12.34    1:14.55  
     1) Dai, Ariana 8                   2) Kearney, Arden J 8             
     3) Waldron, Emily 8                4) Kenney, Mikayla G 8            
  3 Triton Swim Team-MA  'A'                          1:20.63    1:26.37  
     1) Binder, Lily J 8                2) McCormick, Sarah R 8           
     3) Landim, Mariana B 8             4) Z'Ningray, Tenzee N 8          
  4 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'D'                 1:48.60    1:54.66  
     1) Takiff, Ella A 8                2) Sawka, Violet A 5              
     3) Wills, Amber R 7                4) DiMartile, Kate G 5            
  5 Cheltenham Aquatic Club-MA  'A'                   2:15.22    2:05.06  
     1) Schadel, Gwenevere A 7          2) Bartschi, Kiersten 7           
     3) Taylor, Talia A 6               4) Bell, Grace M 8                
 -- Westtown Aquatic Club-MA  'B'                          NT   X1:18.99  
 -- Upper Dublin Aquatic Club-MA  'C'                 1:18.60         DQ  
     1) Sawka, Natalie J 8              2) Robbins, Emme 8                
     3) Braun, Casey 8                  4) Fichter, Bailey P 8            
 
Event 32  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:04.37    1:06.85  
     1) Smith, Cullen 8                 2) Boyd, Duncan 8                 
     3) Curcio, Joey 8                  4) Peev, Sebastian G 8            
  2 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'B'                 1:12.31    1:16.13  
     1) Ajunwa, Donovan C 7             2) Plaku, Dilan 8                 
     3) Pierce, Parker M 7              4) Zacharia, Wes 8                
  3 Triton Swim Team-MA  'A'                          1:24.65    1:19.48  
     1) Myers, Patrick J 8              2) Grasso, Carmelo C 7            
     3) Kerins, Dylan S 7               4) Rimler, Maack S 7              
  4 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'D'                 1:33.46    1:24.51  
     1) Wenzel, Jack T 7                2) Luo, Bryan Z 8                 
     3) Zacharia, Luke S 6              4) Boyd, Shane L 6                
  5 Lancaster Family YMCA Lightnin-MA  'A'            1:31.97    1:30.14  
     1) Corvino, Mason A 7              2) Shoff, Ryan M 6                
     3) Snell, Julian B 8               4) Skiles, Tanner M 8             
  6 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'C'                 1:22.13    1:31.04  
     1) Sullivan, Luke T 8              2) Blough, Max R 8                
     3) Wang, Mason 8                   4) Shapiro, Sam B 7               
  7 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'E'                      NT    2:11.61  
     1) Jones, David A 8                2) Boyd, Sawyer K 6               
     3) Vorobyev, Matthew 5             4) Iannitti, Shane F 7            
  8 Triton Swim Team-MA  'B'                               NT    2:14.66  
     1) Papadopoulos, Frankie S 6       2) Kerins, Gavin T 7              
     3) Grasso, Marcello M 6            4)                                
 -- Westtown Aquatic Club-MA  'A'                          NT   X1:24.84  
     1) Fleming, Grant S 8              2) Gilbert, Conor L 8             
     3) Daltry, Gavin V 7               4) Boucher, Max R 8