Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/15/2017 04:02 PM
            2017 MA  DST First State Cup - 11/11/2017 to 11/12/2017            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR              2:01.29    2:03.80   20  
  2 Travis, Chase C           15 NCAP-PV              2:03.69    2:06.08   17  
  3 Paoletti, Isabella N      15 DST-MA               2:04.38    2:06.18   16  
  4 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR              2:05.77    2:06.58   15  
  5 Menzer, Emma G            16 DST-MA               2:06.96    2:07.35   14  
  6 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              2:07.62    2:08.15   13  
  7 Yoon, Grace S             15 JW-MA                2:04.00    2:08.92   12  
  8 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              2:08.29    2:09.20   11  
  9 Pfaff, Rabea K            16 DST-MA               2:05.42    2:09.46    9  
 10 Bates, Diana N            15 AGUA-MR              2:06.65    2:09.74    7  
 11 Chen, Erika B             15 NCAP-PV              2:11.55    2:10.01    5.5
 11 Hjelle, Erica E           16 RMSC-PV              2:08.04    2:10.01    5.5
 13 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA               2:07.01    2:10.49    4  
 14 Mara, Maddie A            16 NCAP-PV              2:09.16    2:10.76    3  
 15 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR              2:09.90    2:10.87    2  
 16 Deionno, Alexis H         17 DST-MA               2:11.21    2:10.95    1  
 17 Cavanagh, Erin G          14 JW-MA                2:06.37    2:11.14  
 18 Woods, Nora C             17 JW-MA                2:08.57    2:11.41  
 19 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                2:03.42    2:11.59  
 20 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR              2:09.65    2:12.24  
 21 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR              2:18.69    2:12.28  
 22 Merch, Karolyn L          15 JW-MA                2:09.04    2:12.76  
 23 Menzer, Kate M            14 DST-MA               2:11.50    2:13.09  
 24 Belyakov, Anastasia I     15 RMSC-PV              2:15.16    2:13.16  
 25 Kim, Bridgette H          16 RMSC-PV              2:14.32    2:13.27  
 26 Shema, Erin O             15 UN!-MA               2:08.85    2:13.81  
 26 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR              2:11.34    2:13.81  
 26 Ryan, Sophia A            16 RMSC-PV              2:14.45    2:13.81  
 29 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                2:09.51    2:13.98  
 30 Gould, Katherine L        15 RMSC-PV              2:14.13    2:14.13  
 31 Gould, Hannah I           17 RMSC-PV              2:09.91    2:14.16  
 32 Wisniewski, Emily         16 JW-MA                2:13.15    2:14.25  
 33 Hallmark, Kate C          13 NCAP-PV              2:13.27    2:14.31  
 34 Kaiser, Alison E          15 RMSC-PV              2:17.76    2:14.55  
 35 Giddings, Grace B         17 RMSC-PV              2:09.31    2:14.60  
 36 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              2:16.08    2:14.73  
 37 Myers, Ella D             13 NCAP-PV              2:13.80    2:14.75  
 38 Norton, Electa            15 AGUA-MR              2:16.21    2:14.79  
 39 Meyer, Payden R           14 NCAP-PV              2:14.65    2:14.85  
 40 Arndt, Hannah E           14 NCAP-PV              2:16.10    2:15.55  
 41 Waggoner, Allie M         14 JW-MA                2:15.89    2:15.78  
 42 Behm, Annie E             14 JW-MA                2:16.83    2:15.90  
 43 Mann, Emily M             16 Unattached-PV        2:15.60    2:16.06  
 44 McCullough, Tori G        16 NCAP-PV              2:12.42    2:16.32  
 45 Olszewski, Liz M          17 SSC-MA               2:12.26    2:16.62  
 46 Wade, Allison E           17 RMSC-PV              2:10.57    2:17.34  
 47 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                2:09.43    2:17.51  
 48 Rollo, Sophia R           15 JW-MA                2:21.15    2:17.64  
 49 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                2:11.00    2:17.71  
 50 Liu, Amanda               15 RMSC-PV              2:15.79    2:17.89  
 51 Ceely, Kiera A            14 RMSC-PV              2:19.53    2:18.26  
 52 Disanti, Brianna K        15 JW-MA                2:19.99    2:18.32  
 53 Griffin, Carly E          15 JW-MA                2:19.37    2:18.86  
 54 Bacon, Alex A             15 RMSC-PV              2:13.89    2:18.90  
 55 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              2:16.96    2:19.37  
 56 Austin-Vaias, Kayden B    14 RMSC-PV              2:22.73    2:19.52  
 57 Baines, Lauren O          17 JW-MA                2:11.28    2:19.80  
 58 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              2:19.00    2:19.97  
 59 Quackenbush, Esther C     17 RMSC-PV              2:10.45    2:20.13  
 60 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              2:22.02    2:20.67  
 61 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA               2:16.66    2:20.83  
 62 Morissette, Kylie G       14 RMSC-PV              2:18.22    2:21.83  
 63 Fan, Julie                15 RMSC-PV              2:16.92    2:22.65  
 64 Ong, Ashley               14 JW-MA                2:20.96    2:22.96  
 65 Poole, Abigail C          16 DST-MA               2:15.38    2:23.68  
 66 Meisel, Gabrielle         16 RMSC-PV              2:20.75    2:24.43  
 67 Caputo, Maggie E          16 JW-MA                2:19.26    2:24.53  
 68 McIntyre, Emma J          15 JW-MA                2:21.26    2:24.66  
 69 Nonato, Megan N           14 RMSC-PV              2:22.10    2:25.35  
 70 Smith, Sara X             15 RMSC-PV              2:26.99    2:25.82  
 71 Tozzi, Marisa R           14 RMSC-PV              2:18.78    2:26.62  
 72 Fleisher, Sarah R         16 JW-MA                2:25.02    2:27.74  
 73 Antonelli, Gianna N       15 JW-MA                2:23.39    2:28.70  
 74 Spanfelner, Julia T       17 JW-MA                2:26.63    2:29.43  
 75 Cotton, Lauren A          14 JW-MA                2:32.85    2:31.16  
 76 Silvers, Kaity E          15 DST-MA               2:43.29    2:36.89  
 77 Price, Emma G             16 JW-MA                2:40.78    2:39.81  
 78 Yu, Sharon S              13 JW-MA                2:34.31    2:41.03  
 
Event 2  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              1:57.74    1:54.43   20  
  2 Lindner, Jacob M          16 NCAP-PV              1:56.58    1:57.33   17  
  3 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              2:01.11    1:57.48   16  
  4 Sita, John R              17 NCAP-PV              1:56.95    1:57.49   15  
  5 Hochman, Brian J          15 DST-MA               1:56.31    1:58.48   14  
  6 Boeckx, Alex A            16 SSC-MA               1:55.20    1:59.20   13  
  7 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              2:01.37    1:59.22   12  
  8 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              2:01.15    1:59.55   11  
  9 Martinez, Andrew P        17 RMSC-PV              2:03.20    2:00.07    9  
 10 Fong, Josh L              16 JW-MA                1:55.82    2:00.19    7  
 11 Handy, Evan R             16 RMSC-PV              1:58.69    2:00.31    6  
 12 Demitz, Connor P          17 RMSC-PV              2:10.23    2:00.54    5  
 13 Wills, John B             17 RMSC-PV              1:57.44    2:00.88    4  
 14 Song, Kenny               15 RMSC-PV              2:02.72    2:00.97    3  
 15 Crane, Duncan R           17 RMSC-PV              2:02.11    2:01.26    2  
 16 Watts, Nathan H           16 RMSC-PV              1:59.83    2:01.29    1  
 17 Pirrung, Ryan M           16 DST-MA               1:53.74    2:01.34  
 18 Pottker, Matthew T        16 NCAP-PV              2:02.73    2:01.35  
 19 Higgins, Nathan S         17 NCAP-PV              2:00.74    2:01.55  
 20 Lin, Howie H              16 UN#-MR               2:02.99    2:01.58  
 21 Nagard, Daniel            16 NCAP-PV              2:01.33    2:01.69  
 22 Moon, Anthony *           17 JW-MA                2:00.99    2:01.73  
 23 Lazar, Aaron M            17 RMSC-PV              2:01.81    2:02.15  
 24 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR              2:02.25    2:02.38  
 25 Nonato, Joseph A          16 RMSC-PV              2:04.87    2:02.64  
 26 Obregon, Enrique L        16 JW-MA                1:58.96    2:02.83  
 27 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              2:04.89    2:03.05  
 28 Kim, Nathan J             17 RMSC-PV              2:02.39    2:03.58  
 28 Dickson, Joey L           15 DST-MA               2:03.75    2:03.58  
 30 Smith, Eamon H            14 RMSC-PV              2:03.03    2:03.74  
 31 Zeineddin, Pierre A       14 RMSC-PV              2:03.21    2:04.03  
 32 Aboelenin, Kareem A       17 AGUA-MR              2:05.00    2:04.24  
 33 Egan, Niles S             16 RMSC-PV              2:04.22    2:04.48  
 34 Artis, Jack M             15 JW-MA                2:02.31    2:04.64  
 35 Morales, Diego F          16 RMSC-PV              2:00.58    2:05.02  
 36 Dragan, Paul G            15 JW-MA                2:04.19    2:05.09  
 37 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              2:03.87    2:05.35  
 38 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA               2:00.58    2:05.82  
 39 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:09.65    2:05.90  
 40 Otaiza, Jorge E           14 RMSC-PV              2:09.87    2:06.12  
 41 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR              2:06.90    2:06.15  
 42 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              2:07.77    2:06.38  
 43 Haffner, Justin T         18 SSC-MA               1:58.28    2:06.66  
 44 Eckrich, Josh T           16 DST-MA               2:03.05    2:06.89  
 45 Crescente, Anton G        15 SSC-MA               1:59.97    2:06.92  
 46 Penafiel, Michael P       16 RMSC-PV              2:03.86    2:07.85  
 47 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              2:09.94    2:07.86  
 48 Sharkey, TJ J             17 RMSC-PV              2:09.37    2:07.87  
 49 Taylor, Andrew C          15 JW-MA                2:10.63    2:07.95  
 50 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              2:13.29    2:08.32  
 51 Christou, Anthony         17 JW-MA                2:13.49    2:08.46  
 52 Wisniewski, Christian     18 JW-MA                2:05.87    2:08.48  
 53 Gagnon, Robert L          16 JW-MA                2:08.35    2:08.93  
 54 Tan, Ren-e                14 NCAP-PV              2:09.77    2:08.94  
 55 Sorensen, Jacob L         17 RMSC-PV              2:05.14    2:08.99  
 56 Fahmy, Malec              15 RMSC-PV              2:12.60    2:09.01  
 57 Benson, Jacob R           16 DST-MA               2:03.09    2:09.09  
 58 Nasielski, Brian C        16 JW-MA                2:02.20    2:09.12  
 59 Lai, Leon                 17 AGUA-MR              2:08.72    2:09.44  
 60 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA               2:07.85    2:09.64  
 61 Houser, Paul W            15 JW-MA                2:04.39    2:09.72  
 62 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR              2:12.65    2:10.51  
 63 Evangelista, Rocco B      16 JW-MA                2:02.56    2:10.63  
 64 Fenska, Evan W            17 JW-MA                2:03.38    2:10.67  
 65 Rademaker, Quinn J        18 JW-MA                2:02.65    2:11.23  
 66 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR              2:14.97    2:11.29  
 67 Palmer, Andrew D          16 JW-MA                2:09.02    2:11.32  
 68 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                2:10.72    2:11.67  
 69 Treglia, Mike E           15 JW-MA                2:04.83    2:11.74  
 70 Hausler, Justin M         15 DST-MA               2:09.15    2:12.16  
 71 Elkassem, Karim           14 RMSC-PV              2:09.75    2:12.17  
 72 Davis, Sean M             14 RMSC-PV              2:18.17    2:12.81  
 73 Foley, Kevin P            16 JW-MA                2:08.61    2:12.87  
 74 Wright, Grayson J         14 JW-MA                2:13.28    2:13.68  
 75 Eizner, Alvin             15 JW-MA                2:12.93    2:14.22  
 76 Derivaux, Chris C         14 JW-MA                2:13.36    2:14.67  
 77 Liu, Jason E              14 RMSC-PV              2:12.44    2:14.95  
 78 Vizzard, Sean M           14 JW-MA                2:18.66    2:15.42  
 79 Vozzi, Vozzi J            16 UN&-MA               2:13.49    2:16.23  
 80 Berzanski, Nolan R        16 JW-MA                2:19.73    2:16.37  
 81 Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:19.33    2:18.54  
 82 Thompson, Robbie M        16 JW-MA                2:12.01    2:19.45  
 83 Hsiao, Andrew S           15 JW-MA                2:16.51    2:19.96  
 
Event 3  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Keyla M            16 NCAP-PV                23.45      24.06   20  
  2 Belyakov, Catherine I     15 RMSC-PV                25.31      24.29   17  
  3 Grant, Sammie I           17 NCAP-PV                24.34      24.43   16  
  4 Maccausland, Heather C    16 SSC-MA                 23.13      24.53   15  
  5 Drill, Maya I             16 RMSC-PV                24.39      24.59   13.5
  5 Kannan, Hannah H          17 RMSC-PV                24.12      24.59   13.5
  7 Gemmell, Erin M           12 NCAP-PV                24.43      24.68   12  
  8 Carter, Camryn B          16 SSC-MA                 23.57      24.82   11  
  9 Chen, Erika B             15 NCAP-PV                24.75      24.83    9  
 10 Tan, Jing-E               16 NCAP-PV                25.80      24.87    7  
 11 LeFauve, Jolie E          15 RMSC-PV                24.70      24.91    5.5
 11 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR                24.23      24.91    5.5
 13 Sharkey, Megan K          16 RMSC-PV                24.89      24.99    4  
 14 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV                24.59      25.02    3  
 15 Bush, Malia               14 RMSC-PV                24.98      25.05    2  
 16 Kilama, Atim              17 DST-MA                 24.28      25.11    0.5
 16 Fenska, Allie P           14 JW-MA                  24.56      25.11    0.5
 18 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR                25.04      25.14  
 19 Travis, Brooke S          17 UN$-PV                 25.15      25.16  
 20 Basler, Alia R            13 AGUA-MR                24.61      25.17  
 21 Derderian, Serena M       18 DST-MA                 23.61      25.21  
 22 Baroldi, Giulia           13 NCAP-PV                24.81      25.24  
 23 Tirrell, Audrey E         16 Unattached-PV          24.93      25.26  
 24 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA                 24.59      25.33  
 25 Umhofer, Jane E           14 RMSC-PV                25.36      25.41  
 26 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                  24.98      25.45  
 27 Liu, Chelsey              15 SSC-MA                 24.31      25.56  
 28 Nolan, Kennedy C          17 RMSC-PV                25.14      25.57  
 29 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV                25.69      25.60  
 29 Aravantinou, Athena       17 NCAP-PV                25.44      25.60  
 31 Kolessar, Madison M       15 SSC-MA                 25.92      25.63  
 32 Elliott, Sarah E          15 RMSC-PV                25.25      25.64  
 33 Hallmark, Caroline S      15 RMSC-PV                25.66      25.67  
 34 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR                25.57      25.76  
 35 Forman, Emma L            15 DST-MA                 25.76      25.84  
 36 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR                24.93      25.86  
 37 Disanti, Brianna K        15 JW-MA                  25.11      25.90  
 37 Mann, Emily M             16 Unattached-PV          24.79      25.90  
 39 Borjigin, Moshelle        15 RMSC-PV                26.02      25.91  
 40 Kolanowski, Kelly E       17 RMSC-PV                26.14      26.00  
 41 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 23.74      26.07  
 42 Shema, Erin O             15 UN!-MA                 25.61      26.13  
 43 Menzer, Kate M            14 DST-MA                 25.87      26.16  
 44 Wallace, Taylor O         14 RMSC-PV                24.98      26.18  
 45 McAuley, Sara Brynn B     16 JW-MA                  25.62      26.19  
 46 Tondravi, Maya R          16 RMSC-PV                25.68      26.26  
 47 Anderson, Kasey C         15 RMSC-PV                26.42      26.28  
 48 Carr, Abby L              14 RMSC-PV                25.80      26.36  
 49 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA                 25.73      26.45  
 50 Kaiser, Alison E          15 RMSC-PV                26.14      26.48  
 50 Chlopak, Kate S           17 NCAP-PV                26.76      26.48  
 52 Raue, Shannon K           16 JW-MA                  26.62      26.49  
 53 Tat, Katelyn N            16 RMSC-PV                26.45      26.53  
 54 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                26.39      26.71  
 55 Jensen, Erin E            15 JW-MA                  25.91      26.81  
 56 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR                27.58      26.92  
 57 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV                27.19      26.96  
 58 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                  25.75      27.15  
 59 Poole, Abigail C          16 DST-MA                 26.58      27.27  
 60 Paglia, Sam J             17 SSC-MA                 26.08      27.32  
 61 Townend, Lucy M           17 SSC-MA                 25.76      27.48  
 62 Caputo, Maggie E          16 JW-MA                  26.83      28.03  
 63 Spanfelner, Julia T       17 JW-MA                  27.02      28.24  
 64 Antonelli, Gianna N       15 JW-MA                  27.04      28.25  
 65 Silvers, Kaity E          15 DST-MA                 29.22      29.11  
 66 Cotton, Lauren A          14 JW-MA                  28.54      29.16  
 67 Price, Emma G             16 JW-MA                  29.04      29.28  
 68 Wiest, Catherine E        17 DST-MA                 30.36      30.04  
 69 Yu, Sharon S              13 JW-MA                  29.21      30.50  
 70 Law, Cammi E              14 DST-MA                 33.28      32.75  
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuyus, Tyler E            17 UN$-PV                 21.42      21.36   20  
  2 Brennan, Brian P          16 SSC-MA                 20.95      21.38   17  
  3 Mathis, Ryan A            16 UN$-PV                 22.12      21.52   16  
  4 Ribeiro, Damion           17 AGUA-MR                21.62      21.79   15  
  5 Afolabi-Brown, Gregory    18 RMSC-PV                21.35      22.00   14  
  6 Skelly, Conor T           18 JW-MA                  21.15      22.10   13  
  7 Ellett, Timmy S           17 RMSC-PV                21.98      22.16   12  
  8 Johnson, Jake C           17 DST-MA                 21.44      22.21   11  
  9 Aboelenin, Kareem A       17 AGUA-MR                22.00      22.38    9  
 10 Pham, Andrew T            16 JW-MA                  22.25      22.42    7  
 11 Demitz, Connor P          17 RMSC-PV                22.26      22.48    6  
 12 Jurcik, Emils B           17 DST-MA                 22.66      22.51    5  
 13 Moon, Anthony *           17 JW-MA                  22.97      22.72    4  
 14 Handy, Evan R             16 RMSC-PV                22.24      22.80    3  
 15 Rutberg, Noah J           15 NCAP-PV                23.31      22.81    2  
 16 Lu, Eric                  17 RMSC-PV                23.79      22.90    1  
 17 Wratney, Nathan C         17 RMSC-PV                22.70      23.15  
 18 Kim, Jisu                 16 RMSC-PV                23.10      23.24  
 19 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA                 21.74      23.27  
 20 Paulos, Michael           15 RMSC-PV                23.41      23.29  
 21 Wills, John B             17 RMSC-PV                23.53      23.37  
 22 Martinez, Kenny B         17 RMSC-PV                23.46      23.41  
 23 Hochman, Brian J          15 DST-MA                 22.90      23.42  
 24 Smith, Eamon H            14 RMSC-PV                24.34      23.46  
 25 Crossland, Jeffrey T      17 DST-MA                 22.72      23.47  
 26 Arzillo, Jay A            16 JW-MA                  23.77      23.48  
 27 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR                23.59      23.52  
 28 Song, Kenny               15 RMSC-PV                24.82      23.53  
 29 Collishaw, James W        15 RMSC-PV                23.46      23.55  
 30 Morales, Diego F          16 RMSC-PV                22.91      23.58  
 31 Greenberg, Cole P         13 NCAP-PV                23.67      23.66  
 32 Haffner, Justin T         18 SSC-MA                 22.13      23.68  
 33 Danaie, Dylan A           14 NCAP-PV                23.49      23.73  
 34 Oleynik, Joseph D         16 RMSC-PV                23.87      23.74  
 35 Bagshaw, Henry            14 RMSC-PV                24.49      24.05  
 35 Mitchell, Cole            14 RMSC-PV                23.70      24.05  
 37 Tolen, Meade J            18 JW-MA                  23.98      24.07  
 38 Babej, Max C              17 AGUA-MR                25.94      24.09  
 39 Ciecko, Evan C            15 DST-MA                 24.40      24.25  
 40 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                  24.06      24.34  
 41 Houser, Paul W            15 JW-MA                  24.82      24.37  
 42 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR                25.26      24.51  
 43 Imam, Adam R              14 AGUA-MR                24.41      24.66  
 44 Levy, Dylan S             15 JW-MA                  25.14      24.78  
 45 Rademaker, Quinn J        18 JW-MA                  23.98      25.02  
 46 Bruno, Jamie M            17 SSC-MA                 24.09      25.06  
 47 Thomas, Nic M             14 NCAP-PV                27.06      25.78  
 
Event 5  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tan, Jing-E               16 NCAP-PV                55.60      55.87   20  
  2 Kannan, Hannah H          17 RMSC-PV                54.88      56.44   17  
  3 Paoletti, Olivia M        18 DST-MA                 57.05      57.10   16  
  4 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV                56.19      57.44   15  
  5 Deionno, Alexis H         17 DST-MA                 57.21      58.19   14  
  6 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR                56.35      58.70   13  
  7 Paoletti, Isabella N      15 DST-MA                 58.80      58.84   12  
  8 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR                58.41      58.93   11  
  9 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR                57.59      59.16    9  
 10 Dickson, Heidi R          17 DST-MA               1:00.72      59.24    7  
 11 Drill, Maya I             16 RMSC-PV                59.92      59.27    6  
 12 Fan, Julie                15 RMSC-PV                59.30      59.41    5  
 13 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA                  56.71      59.48    4  
 14 Feld, Emma F              13 AGUA-MR                59.78      59.63    3  
 15 Nolan, Kennedy C          17 RMSC-PV                58.53      59.70    2  
 16 Hallmark, Kate C          13 NCAP-PV                58.33      59.88    1  
 17 Pfaff, Rabea K            16 DST-MA                 59.97      59.92  
 18 Belyakov, Anastasia I     15 RMSC-PV              1:01.54    1:00.14  
 19 Woods, Nora C             17 JW-MA                1:01.08    1:00.21  
 20 Menzer, Emma G            16 DST-MA                 59.97    1:00.31  
 20 Hjelle, Erica E           16 RMSC-PV                59.29    1:00.31  
 22 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR              1:00.79    1:00.65  
 23 Wisniewski, Emily         16 JW-MA                  58.81    1:00.66  
 24 Maccausland, Heather C    16 SSC-MA                 55.99    1:00.86  
 24 Liu, Amanda               15 RMSC-PV                58.90    1:00.86  
 26 Wright, Beth K            17 RMSC-PV                58.99    1:00.93  
 27 LeFauve, Jolie E          15 RMSC-PV              1:00.41    1:01.00  
 28 Jensen, Erin E            15 JW-MA                1:00.15    1:01.01  
 29 McGovern, Clare K         17 DST-MA               1:00.38    1:01.04  
 30 Mara, Maddie A            16 NCAP-PV                58.23    1:01.10  
 31 McKenna, Paige S          14 UN$-PV               1:00.44    1:01.27  
 31 Griffin, Carly E          15 JW-MA                1:00.87    1:01.27  
 31 Olszewski, Liz M          17 SSC-MA                 58.03    1:01.27  
 34 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR                59.85    1:01.28  
 35 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 56.66    1:01.39  
 36 Chlopak, Kate S           17 NCAP-PV              1:02.84    1:01.46  
 36 Kim, Bridgette H          16 RMSC-PV                59.49    1:01.46  
 38 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                59.59    1:01.64  
 39 Smith, Natalie E          17 JW-MA                1:02.09    1:01.69  
 40 Forman, Emma L            15 DST-MA               1:01.59    1:01.71  
 41 Ryan, Sophia A            16 RMSC-PV              1:03.60    1:01.79  
 42 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:02.03    1:01.93  
 43 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               1:00.13    1:02.06  
 44 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA                 59.50    1:02.11  
 45 Attar, Clara M            13 NCAP-PV              1:01.08    1:02.15  
 46 Merch, Karolyn L          15 JW-MA                  59.35    1:02.22  
 47 Davis, Molly A            17 JW-MA                  58.64    1:02.26  
 48 Krupinski, Noelle M       14 RMSC-PV              1:01.44    1:02.27  
 49 Gould, Hannah I           17 RMSC-PV              1:04.51    1:02.31  
 50 Kilama, Atim              17 DST-MA                 59.31    1:02.51  
 51 Shaw, Brianna L           15 JW-MA                1:02.01    1:02.65  
 52 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              1:02.35    1:02.67  
 53 Anderson, Kasey C         15 RMSC-PV              1:03.28    1:02.74  
 54 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               1:00.08    1:02.94  
 55 Arndt, Hannah E           14 NCAP-PV                59.32    1:03.02  
 55 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR                   NT    1:03.02  
 57 Bacon, Alex A             15 RMSC-PV              1:03.08    1:03.08  
 58 Bush, Malia               14 RMSC-PV              1:07.83    1:03.26  
 59 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              1:01.00    1:03.45  
 60 Brown, Keyla M            16 NCAP-PV              1:01.79    1:03.59  
 61 Rollo, Sophia R           15 JW-MA                1:02.86    1:03.62  
 62 Burgett, Grace E          16 RMSC-PV              1:02.88    1:03.66  
 63 Quackenbush, Esther C     17 RMSC-PV                57.32    1:03.76  
 64 Ong, Ashley               14 JW-MA                1:03.18    1:04.35  
 65 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR              1:03.89    1:04.44  
 66 Baines, Lauren O          17 JW-MA                1:05.65    1:04.79  
 67 Morissette, Kylie G       14 RMSC-PV              1:02.89    1:04.87  
 68 Paglia, Sam J             17 SSC-MA               1:02.80    1:04.89  
 69 Ceely, Kiera A            14 RMSC-PV              1:05.78    1:05.41  
 70 Meisel, Gabrielle         16 RMSC-PV              1:08.76    1:06.72  
 71 Stevenson, Katie X        15 RMSC-PV              1:06.16    1:06.79  
 72 Rudolph, Stacy V          15 NCAP-PV              1:06.92    1:06.81  
 73 McIntyre, Emma J          15 JW-MA                1:04.11    1:07.04  
 74 Fleisher, Sarah R         16 JW-MA                1:05.92    1:07.56  
 75 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              1:14.21    1:08.14  
 76 Tozzi, Marisa R           14 RMSC-PV              1:05.06    1:08.28  
 77 McAuley, Sara Brynn B     16 JW-MA                1:06.04    1:08.65  
 78 Parker, Ava R             13 JW-MA                1:11.32    1:12.33  
 79 Wiest, Catherine E        17 DST-MA                    NT    1:16.28  
 80 Law, Cammi E              14 DST-MA               1:25.24    1:20.99  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jake C           17 DST-MA                 47.77      49.90   20  
  2 Vipavetz, Ryan P          16 RMSC-PV                50.90      51.10   17  
  3 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR                50.44      51.80   16  
  4 Mathis, Ryan A            16 UN$-PV                 52.27      52.22   15  
  5 Ellett, Timmy S           17 RMSC-PV                50.97      52.53   14  
  6 Jensen, Erik A            17 UN&-MA                 50.85      53.03   13  
  7 Skelly, Conor T           18 JW-MA                  50.49      53.10   12  
  8 Rosner, Jacob M           16 RMSC-PV                53.71      53.26   11  
  9 Pottker, Matthew T        16 NCAP-PV                53.80      53.32    9  
 10 Jurcik, Emils B           17 DST-MA                 55.39      53.40    7  
 11 Lindner, Jacob M          16 NCAP-PV                52.19      53.59    6  
 12 Kim, Jisu                 16 RMSC-PV                53.56      53.64    5  
 13 Kim, Nathan J             17 RMSC-PV                53.98      53.66    4  
 14 Boeckx, Alex A            16 SSC-MA                 52.96      53.92    3  
 15 Otaiza, Jorge E           14 RMSC-PV                53.40      53.93    2  
 16 Pham, Andrew T            16 JW-MA                  53.89      54.08    1  
 17 Darhower, Jeb J           17 DST-MA                 52.62      54.09  
 18 Khanna, Varun             17 AGUA-MR                53.03      54.10  
 19 Song, Kevin X             17 RMSC-PV                53.66      54.18  
 20 Ribeiro, Damion           17 AGUA-MR                53.32      54.19  
 21 Egan, Niles S             16 RMSC-PV                54.42      54.26  
 22 Afolabi-Brown, Gregory    18 RMSC-PV                53.01      54.32  
 23 Rutberg, Noah J           15 NCAP-PV                54.80      54.48  
 24 Brun, Alex E              16 RMSC-PV                53.08      54.71  
 25 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR                52.99      54.76  
 26 Goetcheus, Hayes M        15 NCAP-PV                54.36      54.83  
 27 Crane, Duncan R           17 RMSC-PV                54.07      54.97  
 28 Braviak, Matthew P        18 RMSC-PV                55.76      55.13  
 28 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV                55.76      55.13  
 30 Nagard, Daniel            16 NCAP-PV                57.07      55.27  
 31 Lazar, Aaron M            17 RMSC-PV                54.50      55.33  
 32 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                55.77      55.40  
 33 Munson, Drew V            16 RMSC-PV                55.51      55.47  
 34 Schlosser, Trent W        16 RMSC-PV                56.74      55.58  
 35 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR                55.37      55.61  
 36 Eckrich, Josh T           16 DST-MA                 54.92      55.74  
 37 Bandak, Ziad F            15 RMSC-PV                57.20      56.03  
 38 Lewke, Kevin S            15 DST-MA                 58.14      56.21  
 39 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR                57.81      56.42  
 40 Greenberg, Cole P         13 NCAP-PV                58.23      56.67  
 40 Babej, Max C              17 AGUA-MR                58.03      56.67  
 42 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV                58.53      56.74  
 43 Crossland, Jeffrey T      17 DST-MA                 55.04      56.79  
 44 Wratney, Nathan C         17 RMSC-PV                56.69      57.08  
 45 Arzillo, Jay A            16 JW-MA                  58.73      57.21  
 46 Paulos, Michael           15 RMSC-PV                59.97      57.36  
 47 Cheadle, Quintin M        16 RMSC-PV                56.03      57.48  
 48 Sharkey, TJ J             17 RMSC-PV                56.73      57.55  
 49 Sellemi, Antonio A        15 RMSC-PV                59.11      57.68  
 50 Crescente, Anton G        15 SSC-MA                 56.66      57.80  
 51 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                  54.69      57.83  
 52 Nonato, Joseph A          16 RMSC-PV                57.56      58.12  
 53 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR                58.45      58.17  
 54 Poleto, Jack A            14 UN&-MA                 56.91      58.20  
 55 Higgins, Nathan S         17 NCAP-PV                58.87      58.23  
 56 Hausler, Justin M         15 DST-MA                 57.73      58.25  
 57 Martinez, Kenny B         17 RMSC-PV                57.68      58.32  
 58 Fenton, Jack R            17 JW-MA                  55.81      58.53  
 59 Evangelista, Rocco B      16 JW-MA                  56.17      58.58  
 60 Wright, Grayson J         14 JW-MA                  58.13      58.72  
 61 Loayza, Andrew A          16 RMSC-PV                59.85      59.09  
 62 Sorensen, Jacob L         17 RMSC-PV              1:02.25      59.39  
 63 Nguyen, John J            16 RMSC-PV                57.82      59.44  
 64 Penafiel, Michael P       16 RMSC-PV                56.98      59.74  
 65 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR                59.71      59.80  
 66 Bagshaw, Henry            14 RMSC-PV              1:00.01      59.89  
 67 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR              1:01.55    1:00.34  
 68 Ye, Jonathan              14 RMSC-PV              1:03.20    1:00.45  
 69 Lewis, Brendan J          15 DST-MA               1:00.54    1:00.52  
 70 Benson, Jacob R           16 DST-MA               1:00.89    1:00.66  
 71 Davis, Sean M             14 RMSC-PV              1:00.95    1:00.79  
 72 Pitt, David H             15 AGUA-MR                59.16    1:01.07  
 73 Vozzi, Vozzi J            16 UN&-MA               1:04.57    1:01.70  
 74 Eizner, Alvin             15 JW-MA                  58.28    1:02.17  
 75 Hsiao, Andrew S           15 JW-MA                  59.30    1:02.33  
 76 Liu, Jason E              14 RMSC-PV              1:05.03    1:04.66  
 
Event 7  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis, Chase C           15 NCAP-PV              4:45.22    4:47.26   20  
  2 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR              4:48.27    4:55.57   17  
  3 Travis, Brooke S          17 UN$-PV               4:55.95    4:57.49   16  
  4 McKenna, Paige S          14 UN$-PV               5:02.15    4:57.87   15  
  5 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              5:02.36    4:58.38   14  
  6 McCullough, Tori G        16 NCAP-PV              4:52.28    5:01.26   13  
  7 Giddings, Grace B         17 RMSC-PV              4:54.24    5:01.66   12  
  8 Belyakov, Catherine I     15 RMSC-PV              5:13.45    5:01.72   11  
  9 Tirrell, Audrey E         16 Unattached-PV        5:06.29    5:03.10    9  
 10 Kolessar, Madison M       15 SSC-MA               4:50.18    5:04.14    7  
 11 Paoletti, Olivia M        18 DST-MA               5:05.39    5:04.64    6  
 12 Yoon, Grace S             15 JW-MA                5:01.06    5:05.49    5  
 13 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR              5:10.00    5:05.92    4  
 14 Dickson, Heidi R          17 DST-MA               5:05.30    5:06.34    3  
 15 Cavanagh, Erin G          14 JW-MA                5:06.42    5:07.92    2  
 16 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR              5:05.71    5:08.73    1  
 17 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              5:13.33    5:09.68  
 18 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR              5:02.73    5:09.91  
 19 Kolanowski, Kelly E       17 RMSC-PV              5:00.51    5:10.09  
 20 Gemmell, Erin M           12 NCAP-PV              5:09.45    5:10.15  
 21 Borjigin, Moshelle        15 RMSC-PV              5:10.66    5:10.27  
 22 Grant, Sammie I           17 NCAP-PV              5:09.19    5:11.56  
 23 Baroldi, Giulia           13 NCAP-PV              5:11.58    5:11.91  
 24 Bates, Diana N            15 AGUA-MR              5:34.64    5:11.94  
 25 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              5:19.36    5:12.70  
 26 Stevenson, Katie X        15 RMSC-PV              5:19.09    5:13.91  
 27 Waggoner, Allie M         14 JW-MA                5:18.76    5:14.24  
 28 Norton, Electa            15 AGUA-MR              5:04.79    5:14.29  
 29 Carr, Abby L              14 RMSC-PV              5:18.23    5:15.37  
 30 McGovern, Clare K         17 DST-MA               4:59.88    5:15.47  
 31 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                5:07.86    5:15.59  
 32 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              5:15.09    5:15.82  
 33 Wade, Allison E           17 RMSC-PV              5:11.48    5:16.34  
 34 Behm, Annie E             14 JW-MA                5:21.21    5:16.75  
 35 Elliott, Sarah E          15 RMSC-PV              5:30.02    5:17.42  
 36 Myers, Ella D             13 NCAP-PV              5:19.51    5:17.84  
 37 Aravantinou, Athena       17 NCAP-PV              5:25.80    5:18.24  
 38 Umhofer, Jane E           14 RMSC-PV              5:26.43    5:19.41  
 39 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA                5:01.58    5:19.51  
 40 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR              5:11.57    5:19.64  
 41 Gould, Katherine L        15 RMSC-PV              5:15.36    5:19.99  
 42 Derderian, Serena M       18 DST-MA               5:06.05    5:20.25  
 43 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              5:21.73    5:20.42  
 44 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                5:12.62    5:20.79  
 45 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                5:09.05    5:21.63  
 46 Tondravi, Maya R          16 RMSC-PV              5:19.80    5:22.14  
 47 Meyer, Payden R           14 NCAP-PV              5:23.66    5:22.34  
 48 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR              5:26.51    5:22.83  
 49 Fenska, Allie P           14 JW-MA                5:14.31    5:23.78  
 50 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                5:17.46    5:23.81  
 51 Sharkey, Megan K          16 RMSC-PV              5:15.09    5:25.96  
 52 Wallace, Taylor O         14 RMSC-PV              5:18.93    5:26.65  
 53 Smith, Natalie E          17 JW-MA                5:21.21    5:27.13  
 54 Raue, Shannon K           16 JW-MA                5:25.33    5:27.39  
 55 Burgett, Grace E          16 RMSC-PV              5:21.35    5:28.02  
 56 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA               5:35.23    5:29.31  
 57 Rudolph, Stacy V          15 NCAP-PV              5:26.83    5:30.24  
 58 Davis, Molly A            17 JW-MA                5:10.93    5:30.30  
 59 Attar, Clara M            13 NCAP-PV              5:23.78    5:30.44  
 60 Smith, Sara X             15 RMSC-PV              5:40.32    5:32.41  
 61 Krupinski, Noelle M       14 RMSC-PV              5:35.27    5:32.42  
 62 Tat, Katelyn N            16 RMSC-PV              5:18.00    5:34.32  
 63 Austin-Vaias, Kayden B    14 RMSC-PV                   NT    5:34.56  
 64 Hallmark, Caroline S      15 RMSC-PV              5:29.73    5:36.55  
 65 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              5:25.07    5:41.64  
 66 Shaw, Brianna L           15 JW-MA                5:32.08    5:42.63  
 67 Nonato, Megan N           14 RMSC-PV              5:44.44    5:51.40  
 68 Parker, Ava R             13 JW-MA                     NT    6:00.02  
 -- Wright, Beth K            17 RMSC-PV              5:17.48        DFS  
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vipavetz, Ryan P          16 RMSC-PV              4:29.75    4:32.21   20  
  2 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              4:35.38    4:34.13   17  
  3 Rosner, Jacob M           16 RMSC-PV              4:34.09    4:35.77   16  
  4 Zuyus, Tyler E            17 UN$-PV               4:41.88    4:36.26   15  
  5 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              4:45.00    4:39.39   14  
  6 Watts, Nathan H           16 RMSC-PV              4:38.43    4:39.53   13  
  7 Lu, Eric                  17 RMSC-PV              4:39.84    4:40.72   12  
  8 Sita, John R              17 NCAP-PV              4:39.30    4:42.35   11  
  9 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              4:37.78    4:42.68    9  
 10 Munson, Drew V            16 RMSC-PV              4:45.35    4:43.66    7  
 11 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              4:48.04    4:44.32    6  
 12 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              4:58.22    4:44.81    5  
 13 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              4:42.75    4:45.21    4  
 14 Goetcheus, Hayes M        15 NCAP-PV              4:37.88    4:47.36    3  
 15 Martinez, Andrew P        17 RMSC-PV              4:51.58    4:48.23    2  
 16 Braviak, Matthew P        18 RMSC-PV              4:34.61    4:48.44    1  
 17 Nguyen, John J            16 RMSC-PV              4:54.28    4:49.86  
 18 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              4:52.98    4:49.91  
 19 Darhower, Jeb J           17 DST-MA               4:36.58    4:50.30  
 20 Pirrung, Ryan M           16 DST-MA               4:48.85    4:52.09  
 21 Lewke, Kevin S            15 DST-MA               5:02.06    4:52.27  
 22 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR              5:09.18    4:52.43  
 23 Brun, Alex E              16 RMSC-PV              4:55.10    4:53.38  
 24 Bandak, Ziad F            15 RMSC-PV              5:13.25    4:54.46  
 25 Obregon, Enrique L        16 JW-MA                4:58.60    4:54.62  
 26 Fenton, Jack R            17 JW-MA                4:51.09    4:56.16  
 27 Cheadle, Quintin M        16 RMSC-PV              4:54.63    4:56.71  
 28 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV              4:56.69    4:56.73  
 29 Collishaw, James W        15 RMSC-PV              5:12.25    4:57.08  
 30 Fong, Josh L              16 JW-MA                4:42.01    4:57.27  
 31 Loayza, Andrew A          16 RMSC-PV              4:57.64    4:57.94  
 32 Taylor, Andrew C          15 JW-MA                5:04.61    4:58.21  
 33 Jensen, Erik A            17 UN&-MA               4:39.46    4:58.86  
 34 Palmer, Andrew D          16 JW-MA                4:46.85    4:59.10  
 35 Schlosser, Trent W        16 RMSC-PV              4:55.54    4:59.82  
 36 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              5:25.23    4:59.87  
 37 Mitchell, Cole            14 RMSC-PV              4:52.54    4:59.91  
 38 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR              4:59.57    4:59.95  
 39 Lin, Howie H              16 UN#-MR                    NT    5:00.42  
 40 Fahmy, Malec              15 RMSC-PV              5:02.02    5:01.26  
 41 Lilley, Jack A            15 JW-MA                5:05.43    5:02.21  
 42 Ciecko, Evan C            15 DST-MA               4:56.84    5:02.40  
 43 Dickson, Joey L           15 DST-MA               4:49.73    5:02.75  
 44 Zeineddin, Pierre A       14 RMSC-PV              5:30.12    5:03.13  
 44 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA               4:56.10    5:03.13  
 46 Song, Kevin X             17 RMSC-PV              5:10.28    5:03.72  
 47 Gagnon, Robert L          16 JW-MA                4:57.02    5:03.77  
 48 Wisniewski, Christian     18 JW-MA                4:55.87    5:04.23  
 49 Poleto, Jack A            14 UN&-MA               4:56.60    5:04.45  
 50 Christou, Anthony         17 JW-MA                5:07.38    5:04.94  
 51 Artis, Jack M             15 JW-MA                4:57.57    5:06.51  
 52 Nasielski, Brian C        16 JW-MA                4:42.58    5:07.35  
 53 Tolen, Meade J            18 JW-MA                5:04.30    5:08.16  
 54 Oleynik, Joseph D         16 RMSC-PV              4:59.67    5:08.32  
 55 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              5:17.86    5:08.62  
 56 Danaie, Dylan A           14 NCAP-PV              5:46.00    5:10.21  
 57 Elkassem, Karim           14 RMSC-PV              5:12.56    5:10.44  
 58 Treglia, Mike E           15 JW-MA                4:56.96    5:10.54  
 59 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR              5:13.39    5:10.89  
 60 Ye, Jonathan              14 RMSC-PV              5:28.72    5:11.34  
 61 Tan, Ren-e                14 NCAP-PV              5:16.95    5:12.15  
 62 Foley, Kevin P            16 JW-MA                5:17.77    5:12.75  
 63 Dragan, Paul G            15 JW-MA                5:09.85    5:13.82  
 64 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                5:11.86    5:13.86  
 65 Lewis, Brendan J          15 DST-MA               5:16.67    5:16.50  
 66 Vizzard, Sean M           14 JW-MA                5:13.04    5:17.24  
 67 Sellemi, Antonio A        15 RMSC-PV              5:23.18    5:18.87  
 68 Thompson, Robbie M        16 JW-MA                5:17.00    5:18.95  
 69 Fenska, Evan W            17 JW-MA                5:19.92    5:20.22  
 70 Thomas, Nic M             14 NCAP-PV              5:26.43    5:23.30  
 71 Levy, Dylan S             15 JW-MA                     NT    5:28.67  
 72 Derivaux, Chris C         14 JW-MA                5:29.12    5:29.85  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:34.61    1:36.60   40  
     1) Krevitt, Charlotte 15           2) Zhang, Sophia 15               
     3) Olszewski, Inez I 17            4) Gormley, Isabel G 15           
  2 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:36.79    1:37.25   34  
     1) Chen, Erika B 15                2) Brown, Keyla M 16              
     3) Higgins, Makenzie S 15          4) Grant, Sammie I 17             
  3 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:36.80    1:38.48   32  
     1) Belyakov, Catherine I 15        2) Kannan, Hannah H 17            
     3) LeFauve, Jolie E 15             4) Drill, Maya I 16               
  4 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:37.07    1:39.04   30  
     1) Paoletti, Olivia M 18           2) Pfaff, Rabea K 16              
     3) Kilama, Atim 17                 4) Paoletti, Isabella N 15        
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:36.71    1:40.64   28  
     1) Bates, Diana N 15               2) Starzyk, Suzanne 16            
     3) Basler, Alia R 13               4) Brennan, Catie F 17            
  6 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:34.75    1:40.80   26  
     1) Maccausland, Heather C 16       2) Paglia, Syd J 15               
     3) Kolessar, Madison M 15          4) Carter, Camryn B 16            
  7 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:40.50    1:40.83   24  
     1) Derderian, Serena M 18          2) Menzer, Emma G 16              
     3) Forman, Emma L 15               4) Deionno, Alexis H 17           
  8 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:39.25    1:41.61   20  
     1) Travis, Chase C 15              2) Mara, Maddie A 16              
     3) Aravantinou, Athena 17          4) Tan, Jing-E 16                 
  8 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:40.80    1:41.61   20  
     1) Sharkey, Megan K 16             2) Bush, Malia 14                 
     3) Umhofer, Jane E 14              4) Nolan, Kennedy C 17            
 10 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:38.41    1:41.75   14  
     1) Fenska, Allie P 14              2) Yoon, Grace S 15               
     3) Cavanagh, Erin G 14             4) Kaczorowski, Margot A 16       
 11 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:40.97    1:43.22   12  
     1) Disanti, Brianna K 15           2) Dougherty, Kaelyn M 17         
     3) Bansky, Kaitlyn R 17            4) Gozdan, Ally E 17              
 12 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:42.51   x1:43.31  
     1) Griffin, Carly E 15             2) McAuley, Sara Brynn B 16       
     3) McMillan, Maggie K 16           4) Wisniewski, Emily 16           
 13 Suburban Seahawks Club-MA  'B'                    1:41.10    1:43.74   10  
     1) Kolessar, Ashley O 13           2) Liu, Chelsey 15                
     3) Pujadas, Riley E 15             4) Townend, Lucy M 17             
 14 Delaware Swim Team-MA  'C'                        1:44.34   x1:44.47  
     1) Menzer, Kate M 14               2) McGovern, Clare K 17           
     3) Poole, Abigail C 16             4) Dickson, Heidi R 17            
 
Event 10  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:25.71    1:27.09   40  
     1) Afolabi-Brown, Gregory 18       2) Ellett, Timmy S 17             
     3) Demitz, Connor P 17             4) Handy, Evan R 16               
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:27.39    1:27.57   34  
     1) Ribeiro, Damion 17              2) Porges, Dylan R 17             
     3) Aboelenin, Kareem A 17          4) Sabovic, Adell 15              
  3 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:28.00    1:28.27   32  
     1) Jurcik, Emils B 17              2) Crossland, Jeffrey T 17        
     3) Darhower, Jeb J 17              4) Johnson, Jake C 17             
  4 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:26.35    1:28.56   30  
     1) Brennan, Brian P 16             2) Waterland, Daniel C 17         
     3) Haffner, Justin T 18            4) Boeckx, Alex A 16              
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:28.33    1:29.16   28  
     1) Skelly, Conor T 18              2) Fenton, Jack R 17              
     3) Pham, Andrew T 16               4) Fong, Josh L 16                
  6 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:28.83    1:29.94   26  
     1) Lindner, Jacob M 16             2) Higgins, Nathan S 17           
     3) Sita, John R 17                 4) Goetcheus, Hayes M 15          
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:32.82    1:30.50   24  
     1) Rhee, Dylan 16                  2) Hinckley, CJ 17                
     3) MacLennan, Alexander L 13       4) Wen, Nicholas J 16             
  8 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:29.90    1:30.66   22  
     1) Vipavetz, Ryan P 16             2) Egan, Niles S 16               
     3) Wratney, Nathan C 17            4) Crane, Duncan R 17             
  9 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:32.85    1:31.85   18  
     1) Pottker, Matthew T 16           2) Spicer, Nick A 15              
     3) Danaie, Dylan A 14              4) Rutberg, Noah J 15             
 10 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:31.95    1:32.59   14  
     1) Treglia, Mike E 15              2) Fenska, Evan W 17              
     3) Obregon, Enrique L 16           4) Moon, Anthony * 17             
 11 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:31.50    1:32.78   12  
     1) Eckrich, Josh T 16              2) Pirrung, Ryan M 16             
     3) Benson, Jacob R 16              4) Hochman, Brian J 15            
 12 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:34.79   x1:35.29  
     1) Nasielski, Brian C 16           2) Artis, Jack M 15               
     3) Gozdan, Michael G 14            4) Arzillo, Jay A 16              
 13 Delaware Swim Team-MA  'C'                        1:35.85   x1:37.33  
 
Event 11  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR              1:58.53    2:01.77   20  
  2 Ryan, Sophia A            16 RMSC-PV              2:03.33    2:01.93   17  
  3 Travis, Chase C           15 NCAP-PV              1:59.81    2:03.25   16  
  4 Travis, Brooke S          17 UN$-PV               2:03.38    2:04.08   15  
  5 Kannan, Hannah H          17 RMSC-PV              2:02.56    2:04.38   14  
  6 Baroldi, Giulia           13 NCAP-PV              2:11.83    2:05.13   13  
  7 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR              2:01.95    2:05.39   12  
  8 Tan, Jing-E               16 NCAP-PV              2:05.28    2:05.74   11  
  9 Belyakov, Catherine I     15 RMSC-PV              2:13.14    2:05.78    9  
 10 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV              2:00.47    2:07.27    7  
 11 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR              2:04.63    2:07.30    6  
 12 Paoletti, Isabella N      15 DST-MA               2:06.17    2:07.80    5  
 13 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              2:12.58    2:07.93    4  
 14 Behm, Annie E             14 JW-MA                2:05.43    2:08.07    3  
 15 Aravantinou, Athena       17 NCAP-PV              2:03.56    2:08.09    2  
 16 Meyer, Payden R           14 NCAP-PV              2:08.77    2:08.19    1  
 17 McGovern, Clare K         17 DST-MA               2:04.56    2:08.50  
 18 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR              2:03.81    2:08.53  
 19 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              2:07.19    2:08.65  
 20 Gemmell, Erin M           12 NCAP-PV              2:11.70    2:08.70  
 21 McKenna, Paige S          14 UN$-PV               2:10.28    2:09.02  
 22 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              2:09.03    2:09.67  
 23 Liu, Amanda               15 RMSC-PV              2:09.43    2:09.70  
 24 Gould, Katherine L        15 RMSC-PV              2:07.01    2:09.76  
 25 Kolessar, Madison M       15 SSC-MA               1:59.95    2:09.79  
 26 Myers, Ella D             13 NCAP-PV              2:11.07    2:10.33  
 27 Hallmark, Kate C          13 NCAP-PV              2:07.39    2:10.47  
 28 Chlopak, Kate S           17 NCAP-PV              2:12.70    2:10.49  
 29 Forman, Emma L            15 DST-MA               2:13.25    2:10.65  
 30 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                2:02.32    2:10.78  
 31 Cavanagh, Erin G          14 JW-MA                2:02.70    2:10.89  
 32 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                2:05.27    2:10.91  
 33 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              2:04.07    2:11.01  
 34 Paoletti, Olivia M        18 DST-MA               2:07.23    2:11.03  
 35 Kolanowski, Kelly E       17 RMSC-PV              2:12.95    2:12.27  
 36 Umhofer, Jane E           14 RMSC-PV              2:19.35    2:12.45  
 37 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              2:13.62    2:12.48  
 38 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR              2:15.07    2:12.60  
 39 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                2:07.98    2:12.77  
 40 Drill, Maya I             16 RMSC-PV              2:12.29    2:12.91  
 41 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA               2:10.99    2:13.13  
 42 Tirrell, Audrey E         16 Unattached-PV        2:12.73    2:13.14  
 43 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                2:05.36    2:13.63  
 44 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA               2:09.28    2:13.71  
 45 Bacon, Alex A             15 RMSC-PV              2:09.25    2:13.89  
 46 Anderson, Kasey C         15 RMSC-PV              2:17.82    2:13.98  
 47 Austin-Vaias, Kayden B    14 RMSC-PV              2:20.74    2:14.11  
 48 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               2:13.93    2:15.20  
 49 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              2:22.74    2:15.37  
 50 Tat, Katelyn N            16 RMSC-PV              2:16.30    2:15.40  
 51 Deionno, Alexis H         17 DST-MA               2:13.63    2:15.66  
 52 Sharkey, Megan K          16 RMSC-PV              2:18.23    2:15.84  
 53 Ong, Ashley               14 JW-MA                2:17.23    2:16.64  
 54 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              2:19.74    2:16.79  
 55 McCullough, Tori G        16 NCAP-PV              2:12.90    2:16.88  
 56 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               2:08.92    2:16.95  
 57 Spanfelner, Julia T       17 JW-MA                2:14.40    2:17.29  
 58 Poole, Abigail C          16 DST-MA               2:11.40    2:17.52  
 59 Carter, Camryn B          16 SSC-MA               2:08.00    2:17.53  
 60 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR              2:10.26    2:18.02  
 61 Derderian, Serena M       18 DST-MA               2:12.74    2:18.62  
 62 Jensen, Erin E            15 JW-MA                2:11.98    2:18.72  
 63 Smith, Sara X             15 RMSC-PV              2:17.02    2:19.12  
 64 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:16.76    2:19.15  
 65 Hallmark, Caroline S      15 RMSC-PV              2:17.55    2:19.21  
 66 Fan, Julie                15 RMSC-PV              2:14.31    2:19.33  
 67 Shaw, Brianna L           15 JW-MA                2:16.32    2:19.85  
 68 Paglia, Syd J             15 SSC-MA               2:04.15    2:19.90  
 69 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              2:17.98    2:20.18  
 70 Mann, Emily M             16 Unattached-PV             NT    2:20.24  
 71 Caputo, Maggie E          16 JW-MA                2:17.96    2:20.29  
 72 Tondravi, Maya R          16 RMSC-PV              2:19.10    2:20.46  
 73 Paglia, Sam J             17 SSC-MA               2:14.72    2:20.76  
 74 McIntyre, Emma J          15 JW-MA                2:20.90    2:21.17  
 75 Elliott, Sarah E          15 RMSC-PV              2:23.36    2:21.26  
 76 Tozzi, Marisa R           14 RMSC-PV              2:20.55    2:22.21  
 77 Nonato, Megan N           14 RMSC-PV              2:31.74    2:23.53  
 78 Parker, Ava R             13 JW-MA                2:25.40    2:24.54  
 79 McAuley, Sara Brynn B     16 JW-MA                2:32.28    2:25.90  
 80 Fleisher, Sarah R         16 JW-MA                2:21.69    2:26.71  
 81 Antonelli, Gianna N       15 JW-MA                2:28.96    2:30.29  
 -- Law, Cammi E              14 DST-MA               3:03.52         DQ  
 -- Yu, Sharon S              13 JW-MA                2:28.98         DQ  
 
Event 12  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jake C           17 DST-MA               1:45.38    1:49.42   20  
  2 Zuyus, Tyler E            17 UN$-PV               1:53.67    1:53.08   17  
  3 Braviak, Matthew P        18 RMSC-PV              1:54.69    1:55.64   16  
  4 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              1:58.44    1:55.85   15  
  5 Watts, Nathan H           16 RMSC-PV              1:54.28    1:56.03   14  
  6 Smith, Eamon H            14 RMSC-PV              1:57.61    1:56.22   13  
  7 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              1:59.60    1:56.31   12  
  8 Higgins, Nathan S         17 NCAP-PV              1:54.88    1:57.03   11  
  9 Sita, John R              17 NCAP-PV              1:54.40    1:57.16    9  
 10 Martinez, Andrew P        17 RMSC-PV              1:59.16    1:57.43    7  
 11 Wills, John B             17 RMSC-PV              1:53.80    1:57.95    6  
 12 Song, Kenny               15 RMSC-PV              2:04.24    1:58.22    5  
 13 Pirrung, Ryan M           16 DST-MA               2:01.62    1:58.25    4  
 14 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA               1:55.32    1:58.39    3  
 15 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV              2:00.64    1:58.76    2  
 16 Handy, Evan R             16 RMSC-PV              1:57.83    1:59.29    1  
 17 Egan, Niles S             16 RMSC-PV              2:03.11    2:00.11  
 18 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              2:01.89    2:00.18  
 19 Demitz, Connor P          17 RMSC-PV              2:07.61    2:00.34  
 20 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR              2:00.12    2:00.42  
 21 Loayza, Andrew A          16 RMSC-PV              1:59.19    2:00.77  
 22 Skelly, Conor T           18 JW-MA                1:56.91    2:01.28  
 23 Fong, Josh L              16 JW-MA                1:54.93    2:01.30  
 24 Collishaw, James W        15 RMSC-PV              2:05.69    2:01.31  
 25 Crane, Duncan R           17 RMSC-PV              1:59.76    2:01.33  
 26 Lin, Howie H              16 UN#-MR                    NT    2:01.47  
 27 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              2:01.73    2:01.65  
 28 Tan, Ren-e                14 NCAP-PV              2:03.95    2:01.78  
 29 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              2:10.77    2:01.99  
 30 Lazar, Aaron M            17 RMSC-PV              1:58.05    2:02.16  
 31 Lu, Eric                  17 RMSC-PV              2:03.25    2:02.24  
 32 Lilley, Jack A            15 JW-MA                1:59.81    2:03.43  
 33 Fahmy, Malec              15 RMSC-PV              2:09.16    2:04.07  
 34 Fenton, Jack R            17 JW-MA                1:54.95    2:04.12  
 35 Crossland, Jeffrey T      17 DST-MA               2:00.22    2:05.00  
 36 Wratney, Nathan C         17 RMSC-PV              2:00.93    2:05.07  
 36 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              2:07.99    2:05.07  
 38 Obregon, Enrique L        16 JW-MA                1:58.71    2:05.21  
 39 Martinez, Kenny B         17 RMSC-PV              2:06.35    2:05.33  
 40 Poleto, Jack A            14 UN&-MA               2:03.69    2:05.45  
 41 Schlosser, Trent W        16 RMSC-PV              2:11.29    2:05.49  
 42 Otaiza, Jorge E           14 RMSC-PV              2:09.87    2:05.97  
 43 Davis, Sean M             14 RMSC-PV              2:07.47    2:06.30  
 44 Vizzard, Sean M           14 JW-MA                2:10.27    2:06.38  
 45 Oleynik, Joseph D         16 RMSC-PV              2:05.20    2:06.39  
 46 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                2:09.99    2:08.50  
 47 Berzanski, Nolan R        16 JW-MA                2:07.76    2:08.59  
 48 Elkassem, Karim           14 RMSC-PV              2:10.53    2:09.61  
 49 Houser, Paul W            15 JW-MA                2:04.48    2:10.08  
 50 Evangelista, Rocco B      16 JW-MA                2:06.02    2:10.88  
 51 Liu, Jason E              14 RMSC-PV              2:10.28    2:10.91  
 52 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA               2:08.42    2:11.85  
 53 Mcdevitt, Brendan P       15 JW-MA                2:10.96    2:11.93  
 54 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              2:16.62    2:12.87  
 55 Christou, Anthony         17 JW-MA                2:13.05    2:13.16  
 56 Zeineddin, Pierre A       14 RMSC-PV                   NT    2:13.53  
 57 Tolen, Meade J            18 JW-MA                2:10.10    2:13.86  
 58 Lewis, Brendan J          15 DST-MA               2:15.02    2:14.87  
 59 Wright, Grayson J         14 JW-MA                2:09.36    2:16.13  
 60 Thompson, Robbie M        16 JW-MA                2:08.50    2:16.76  
 61 Thomas, Nic M             14 NCAP-PV              2:15.43    2:16.82  
 62 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR              2:11.27    2:16.87  
 -- Ye, Jonathan              14 RMSC-PV              2:06.32        DFS  
 
Event 13  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR              1:00.85    1:03.70   20  
  2 Paoletti, Olivia M        18 DST-MA                    NT    1:04.73   17  
  3 Woods, Nora C             17 JW-MA                1:04.09    1:04.95   16  
  4 Yoon, Grace S             15 JW-MA                1:03.46    1:05.27   15  
  5 Pfaff, Rabea K            16 DST-MA               1:02.79    1:05.59   14  
  6 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR              1:05.50    1:06.10   13  
  7 Hjelle, Erica E           16 RMSC-PV              1:05.64    1:07.61   12  
  8 Menzer, Emma G            16 DST-MA               1:06.02    1:07.66   11  
  9 Bates, Diana N            15 AGUA-MR              1:03.77    1:07.72    9  
 10 Mara, Maddie A            16 NCAP-PV              1:03.96    1:07.86    7  
 11 Kaiser, Alison E          15 RMSC-PV              1:06.58    1:07.91    6  
 12 Sun, Eleanor              12 NCAP-PV              1:07.63    1:08.08    5  
 13 Kim, Bridgette H          16 RMSC-PV              1:06.16    1:08.23    3.5
 13 Gould, Hannah I           17 RMSC-PV              1:06.57    1:08.23    3.5
 15 Belyakov, Anastasia I     15 RMSC-PV              1:08.29    1:08.68    2  
 16 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              1:09.68    1:09.17    1  
 17 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                1:04.88    1:09.38  
 18 Meisel, Gabrielle         16 RMSC-PV              1:07.58    1:09.81  
 19 Travis, Brooke S          17 UN$-PV               1:11.51    1:10.11  
 20 LeFauve, Jolie E          15 RMSC-PV              1:06.52    1:10.34  
 21 Menzer, Kate M            14 DST-MA               1:10.51    1:10.45  
 22 Wade, Allison E           17 RMSC-PV              1:06.73    1:10.49  
 23 Olszewski, Liz M          17 SSC-MA               1:06.06    1:11.13  
 24 Norton, Electa            15 AGUA-MR              1:15.44    1:11.30  
 25 Baines, Lauren O          17 JW-MA                1:06.70    1:11.41  
 26 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                1:06.23    1:11.80  
 27 Giddings, Grace B         17 RMSC-PV              1:12.40    1:12.10  
 28 Shema, Erin O             15 UN!-MA               1:12.42    1:12.12  
 29 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              1:11.30    1:12.49  
 30 Borjigin, Moshelle        15 RMSC-PV              1:15.27    1:13.03  
 31 Bush, Malia               14 RMSC-PV              1:11.71    1:13.40  
 32 Carr, Abby L              14 RMSC-PV              1:12.02    1:14.91  
 33 Caputo, Maggie E          16 JW-MA                1:12.90    1:15.05  
 34 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR              1:15.83    1:15.76  
 35 Brown, Keyla M            16 NCAP-PV              1:15.23    1:15.94  
 36 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               1:06.46    1:15.96  
 37 Wallace, Taylor O         14 RMSC-PV              1:17.74    1:16.05  
 38 Raue, Shannon K           16 JW-MA                1:16.43    1:16.23  
 39 Kilama, Atim              17 DST-MA               1:15.74    1:16.59  
 40 Morissette, Kylie G       14 RMSC-PV              1:18.36    1:19.41  
 41 Antonelli, Gianna N       15 JW-MA                1:17.95    1:20.47  
 42 Price, Emma G             16 JW-MA                1:20.83    1:20.69  
 43 Mann, Emily M             16 Unattached-PV             NT    1:20.92  
 44 Poole, Abigail C          16 DST-MA               1:21.50    1:23.04  
 45 Silvers, Kaity E          15 DST-MA               1:26.25    1:25.26  
 
Event 14  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellett, Timmy S           17 RMSC-PV              1:00.39      59.04   20  
  2 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR                59.07      59.59   16.5
  2 Moon, Anthony *           17 JW-MA                1:00.41      59.59   16.5
  4 Mathis, Ryan A            16 UN$-PV               1:00.45      59.74   15  
  5 Pirrung, Ryan M           16 DST-MA                 58.86    1:00.39   14  
  6 Song, Kevin X             17 RMSC-PV              1:00.41    1:00.57   13  
  7 Nagard, Daniel            16 NCAP-PV                59.30    1:01.09   12  
  8 Afolabi-Brown, Gregory    18 RMSC-PV              1:01.13    1:01.88   11  
  9 Martinez, Andrew P        17 RMSC-PV              1:01.82    1:01.95    9  
 10 Babej, Max C              17 AGUA-MR              1:00.99    1:02.02    7  
 11 Boeckx, Alex A            16 SSC-MA                 59.93    1:02.03    6  
 12 Bagshaw, Henry            14 RMSC-PV              1:02.36    1:02.90    5  
 13 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              1:02.45    1:03.13    4  
 14 Artis, Jack M             15 JW-MA                1:00.89    1:03.19    3  
 15 Nguyen, John J            16 RMSC-PV              1:02.72    1:03.20    2  
 16 Danaie, Dylan A           14 NCAP-PV              1:02.81    1:03.30    1  
 17 Hausler, Justin M         15 DST-MA               1:01.74    1:03.34  
 18 Dragan, Paul G            15 JW-MA                1:02.41    1:03.36  
 19 Darhower, Jeb J           17 DST-MA               1:03.74    1:03.45  
 20 Crescente, Anton G        15 SSC-MA               1:03.03    1:03.57  
 21 Hochman, Brian J          15 DST-MA               1:09.07    1:03.60  
 22 Obregon, Enrique L        16 JW-MA                1:02.34    1:03.67  
 23 Rademaker, Quinn J        18 JW-MA                  59.61    1:03.71  
 24 Benson, Jacob R           16 DST-MA               1:01.46    1:03.83  
 25 Paulos, Michael           15 RMSC-PV              1:02.20    1:03.93  
 26 Fenska, Evan W            17 JW-MA                1:01.73    1:04.05  
 27 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              1:04.32    1:04.06  
 28 Wratney, Nathan C         17 RMSC-PV              1:05.22    1:04.19  
 29 Bruno, Jamie M            17 SSC-MA               1:00.11    1:04.26  
 30 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                1:05.02    1:04.29  
 31 Penafiel, Michael P       16 RMSC-PV              1:02.00    1:04.53  
 32 Sellemi, Antonio A        15 RMSC-PV              1:04.89    1:04.70  
 33 Rutberg, Noah J           15 NCAP-PV              1:30.87    1:04.79  
 34 Houser, Paul W            15 JW-MA                1:03.48    1:05.04  
 35 Morales, Diego F          16 RMSC-PV              1:05.11    1:05.34  
 36 Sorensen, Jacob L         17 RMSC-PV              1:00.56    1:05.36  
 37 Dickson, Joey L           15 DST-MA               1:06.99    1:05.48  
 38 Lin, Howie H              16 UN#-MR               1:07.18    1:05.75  
 39 Pham, Andrew T            16 JW-MA                1:03.94    1:05.86  
 40 Mitchell, Cole            14 RMSC-PV              1:05.03    1:05.89  
 41 Foley, Kevin P            16 JW-MA                1:04.28    1:05.92  
 42 Haffner, Justin T         18 SSC-MA               1:01.45    1:06.25  
 43 Eckrich, Josh T           16 DST-MA               1:07.10    1:06.39  
 44 Lazar, Aaron M            17 RMSC-PV                   NT    1:06.63  
 45 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR              1:06.50    1:06.74  
 46 Lewke, Kevin S            15 DST-MA               1:08.20    1:07.11  
 47 Wisniewski, Christian     18 JW-MA                1:06.40    1:07.56  
 48 Liu, Jason E              14 RMSC-PV              1:05.92    1:07.66  
 49 Greenberg, Cole P         13 NCAP-PV              1:08.75    1:07.90  
 50 Vozzi, Vozzi J            16 UN&-MA               1:07.03    1:08.02  
 51 Gagnon, Robert L          16 JW-MA                1:04.43    1:08.42  
 52 Eizner, Alvin             15 JW-MA                1:08.55    1:08.88  
 52 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR              1:09.14    1:08.88  
 54 Nasielski, Brian C        16 JW-MA                1:04.99    1:09.87  
 55 Derivaux, Chris C         14 JW-MA                1:07.75    1:10.40  
 56 Hsiao, Andrew S           15 JW-MA                1:07.14    1:10.64  
 57 Palmer, Andrew D          16 JW-MA                1:06.87    1:11.01  
 58 Levy, Dylan S             15 JW-MA                1:12.17    1:11.06  
 
Event 15  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR              2:00.28    2:01.99   20  
  2 Paoletti, Isabella N      15 DST-MA               2:03.32    2:04.55   17  
  3 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR              2:02.91    2:06.45   16  
  4 Chen, Erika B             15 NCAP-PV              2:08.40    2:07.03   15  
  5 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA                2:03.78    2:07.46   14  
  6 Travis, Chase C           15 NCAP-PV              2:04.15    2:07.73   13  
  7 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              2:05.52    2:08.48   12  
  8 Nolan, Kennedy C          17 RMSC-PV              2:10.04    2:08.93   11  
  9 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR              2:09.68    2:08.99    9  
 10 Dickson, Heidi R          17 DST-MA               2:13.97    2:09.63    7  
 11 Yoon, Grace S             15 JW-MA                2:04.13    2:09.96    5.5
 11 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA               2:08.45    2:09.96    5.5
 13 Arndt, Hannah E           14 NCAP-PV              2:11.23    2:10.15    4  
 14 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              2:13.53    2:10.93    3  
 15 Cavanagh, Erin G          14 JW-MA                2:05.32    2:11.54    2  
 16 Davis, Molly A            17 JW-MA                2:06.12    2:12.84    1  
 17 Wisniewski, Emily         16 JW-MA                2:09.67    2:13.05  
 18 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              2:10.49    2:13.23  
 19 Attar, Clara M            13 NCAP-PV              2:11.49    2:13.56  
 20 Bates, Diana N            15 AGUA-MR              2:25.57    2:13.62  
 21 McGovern, Clare K         17 DST-MA               2:09.41    2:13.67  
 22 Gould, Hannah I           17 RMSC-PV              2:12.09    2:15.04  
 23 Grant, Sammie I           17 NCAP-PV              2:18.39    2:16.29  
 24 McCullough, Tori G        16 NCAP-PV              2:10.61    2:16.59  
 25 Wade, Allison E           17 RMSC-PV              2:14.11    2:16.89  
 26 Shaw, Brianna L           15 JW-MA                2:17.22    2:17.07  
 27 Smith, Natalie E          17 JW-MA                2:18.71    2:17.12  
 28 Hallmark, Kate C          13 NCAP-PV              2:15.95    2:17.16  
 29 Liu, Amanda               15 RMSC-PV              2:14.68    2:17.31  
 30 Fan, Julie                15 RMSC-PV              2:10.37    2:17.92  
 31 Krupinski, Noelle M       14 RMSC-PV              2:17.41    2:18.08  
 32 Rollo, Sophia R           15 JW-MA                2:20.36    2:18.12  
 33 Quackenbush, Esther C     17 RMSC-PV              2:08.50    2:18.53  
 34 Jensen, Erin E            15 JW-MA                2:15.26    2:18.77  
 35 Stevenson, Katie X        15 RMSC-PV              2:21.48    2:18.80  
 36 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR              2:16.25    2:18.85  
 37 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              2:12.16    2:19.01  
 38 Burgett, Grace E          16 RMSC-PV              2:14.51    2:19.49  
 39 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:13.44    2:19.90  
 40 Sun, Eleanor              12 NCAP-PV              2:23.06    2:20.01  
 41 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR              2:21.25    2:20.49  
 42 Ceely, Kiera A            14 RMSC-PV              2:19.66    2:21.15  
 43 Griffin, Carly E          15 JW-MA                2:20.78    2:22.50  
 44 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                2:19.19    2:22.74  
 45 Bacon, Alex A             15 RMSC-PV              2:17.31    2:23.29  
 45 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               2:16.49    2:23.29  
 47 Fleisher, Sarah R         16 JW-MA                2:23.79    2:24.89  
 48 McIntyre, Emma J          15 JW-MA                2:20.37    2:25.39  
 49 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               2:20.17    2:26.01  
 50 Rudolph, Stacy V          15 NCAP-PV              2:28.51    2:26.48  
 
Event 16  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vipavetz, Ryan P          16 RMSC-PV              1:49.45    1:49.48   20  
  2 Johnson, Jake C           17 DST-MA               1:46.78    1:49.71   17  
  3 Rosner, Jacob M           16 RMSC-PV              1:53.51    1:53.05   16  
  4 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              1:52.39    1:53.20   15  
  5 Kim, Jisu                 16 RMSC-PV              1:57.38    1:56.97   14  
  6 Jurcik, Emils B           17 DST-MA               1:55.90    1:57.48   13  
  7 Kim, Nathan J             17 RMSC-PV              1:57.36    1:57.84   12  
  8 Fong, Josh L              16 JW-MA                1:52.80    1:57.98   11  
  9 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              1:58.00    1:59.20    9  
 10 Jensen, Erik A            17 UN&-MA               1:52.55    1:59.22    7  
 11 Pottker, Matthew T        16 NCAP-PV              2:01.62    1:59.52    6  
 12 Goetcheus, Hayes M        15 NCAP-PV              1:59.83    2:00.16    5  
 13 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              2:02.87    2:01.13    4  
 14 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              2:00.37    2:01.20    3  
 15 Munson, Drew V            16 RMSC-PV              2:02.26    2:01.29    2  
 16 Lewke, Kevin S            15 DST-MA               2:08.67    2:01.57    1  
 17 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                2:00.81    2:02.17  
 18 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              2:04.69    2:02.45  
 19 Cheadle, Quintin M        16 RMSC-PV              2:02.68    2:02.67  
 20 Bandak, Ziad F            15 RMSC-PV              2:08.15    2:02.77  
 21 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              1:59.77    2:03.04  
 22 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR                   NT    2:03.07  
 23 Lindner, Jacob M          16 NCAP-PV              2:04.79    2:03.15  
 24 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR              2:02.95    2:03.24  
 25 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR              1:57.51    2:03.48  
 26 Song, Kenny               15 RMSC-PV              2:12.23    2:03.60  
 27 Brun, Alex E              16 RMSC-PV              2:04.72    2:03.85  
 28 Lai, Leon                 17 AGUA-MR              2:02.55    2:04.48  
 29 Sharkey, TJ J             17 RMSC-PV              2:02.36    2:05.38  
 30 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:09.21    2:05.77  
 31 Taylor, Andrew C          15 JW-MA                     NT    2:06.68  
 32 Dickson, Joey L           15 DST-MA               2:00.73    2:06.69  
 33 Loayza, Andrew A          16 RMSC-PV              2:06.21    2:06.80  
 34 Nonato, Joseph A          16 RMSC-PV              2:14.78    2:07.75  
 35 Ciecko, Evan C            15 DST-MA               2:11.78    2:08.96  
 36 Evangelista, Rocco B      16 JW-MA                2:01.37    2:09.26  
 37 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR                   NT    2:10.40  
 38 Treglia, Mike E           15 JW-MA                2:10.55    2:12.14  
 39 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              2:26.34    2:12.29  
 40 Fenton, Jack R            17 JW-MA                2:01.76    2:12.35  
 41 Poleto, Jack A            14 UN&-MA               2:01.16    2:12.89  
 42 Thompson, Robbie M        16 JW-MA                2:09.31    2:13.78  
 43 Wright, Grayson J         14 JW-MA                2:06.37    2:14.23  
 44 Lewis, Brendan J          15 DST-MA               2:15.21    2:14.43  
 45 Artis, Jack M             15 JW-MA                2:16.69    2:14.44  
 46 Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:15.50    2:14.72  
 47 Penafiel, Michael P       16 RMSC-PV              2:23.59    2:15.16  
 48 Ye, Jonathan              14 RMSC-PV                   NT    2:15.21  
 49 Eizner, Alvin             15 JW-MA                2:11.52    2:17.60  
 50 Nguyen, John J            16 RMSC-PV              2:26.61    2:17.67  
 51 Sorensen, Jacob L         17 RMSC-PV              2:10.99    2:19.37  
 
Event 17  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR                51.23      51.75   20  
  2 Belyakov, Catherine I     15 RMSC-PV                52.75      52.05   17  
  3 Gemmell, Erin M           12 NCAP-PV                52.93      52.55   16  
  4 Chen, Erika B             15 NCAP-PV                52.21      52.82   15  
  5 Grant, Sammie I           17 NCAP-PV                52.67      53.07   14  
  6 Kannan, Hannah H          17 RMSC-PV                52.52      53.42   13  
  7 Pfaff, Rabea K            16 DST-MA                 53.34      53.54   12  
  8 Basler, Alia R            13 AGUA-MR                54.52      53.56   11  
  9 Tirrell, Audrey E         16 Unattached-PV          52.57      53.57    9  
 10 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR                52.66      53.59    7  
 11 Tan, Jing-E               16 NCAP-PV                54.26      53.61    6  
 12 Brown, Keyla M            16 NCAP-PV                52.28      53.73    5  
 13 Deionno, Alexis H         17 DST-MA                 53.03      53.89    4  
 14 LeFauve, Jolie E          15 RMSC-PV                53.17      53.95    3  
 15 Menzer, Emma G            16 DST-MA                 54.69      53.97    2  
 16 McKenna, Paige S          14 UN$-PV                 54.64      54.19    1  
 17 Derderian, Serena M       18 DST-MA                 51.75      54.28  
 18 Baroldi, Giulia           13 NCAP-PV                53.12      54.29  
 19 Ryan, Sophia A            16 RMSC-PV                54.66      54.34  
 20 Dickson, Heidi R          17 DST-MA                 55.02      54.41  
 21 Kilama, Atim              17 DST-MA                 53.25      54.46  
 22 Drill, Maya I             16 RMSC-PV                53.55      54.47  
 23 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV                53.43      54.55  
 24 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA                 52.71      54.59  
 25 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR                53.15      54.64  
 26 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR                55.13      54.65  
 27 Belyakov, Anastasia I     15 RMSC-PV                54.49      54.80  
 28 Nolan, Kennedy C          17 RMSC-PV                54.14      54.83  
 29 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                  52.53      54.85  
 30 Meyer, Payden R           14 NCAP-PV                55.24      54.86  
 31 Carter, Camryn B          16 SSC-MA                 52.09      54.87  
 32 Hjelle, Erica E           16 RMSC-PV                54.01      54.96  
 33 Sharkey, Megan K          16 RMSC-PV                53.80      54.98  
 34 Kolessar, Madison M       15 SSC-MA                 52.84      55.04  
 35 Anderson, Kasey C         15 RMSC-PV                57.22      55.05  
 36 Borjigin, Moshelle        15 RMSC-PV                54.70      55.10  
 37 Aravantinou, Athena       17 NCAP-PV                54.60      55.24  
 37 Myers, Ella D             13 NCAP-PV                56.81      55.24  
 39 Bush, Malia               14 RMSC-PV                53.68      55.28  
 40 Forman, Emma L            15 DST-MA                 55.49      55.46  
 41 Umhofer, Jane E           14 RMSC-PV                56.12      55.50  
 42 Elliott, Sarah E          15 RMSC-PV                56.28      55.59  
 43 Liu, Chelsey              15 SSC-MA                 53.56      55.64  
 44 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR                54.52      55.65  
 45 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR                56.42      55.68  
 45 Gould, Katherine L        15 RMSC-PV                55.34      55.68  
 47 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR                54.82      55.69  
 48 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV                56.72      55.70  
 48 Kolanowski, Kelly E       17 RMSC-PV                55.39      55.70  
 50 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA                  52.18      55.87  
 50 Mara, Maddie A            16 NCAP-PV                53.68      55.87  
 52 Giddings, Grace B         17 RMSC-PV                54.87      55.93  
 53 Hallmark, Caroline S      15 RMSC-PV                55.31      56.08  
 54 Carr, Abby L              14 RMSC-PV                55.37      56.18  
 55 Kim, Bridgette H          16 RMSC-PV                54.66      56.19  
 56 Tat, Katelyn N            16 RMSC-PV                56.62      56.22  
 57 Tondravi, Maya R          16 RMSC-PV                55.76      56.24  
 58 Wisniewski, Emily         16 JW-MA                  54.28      56.31  
 59 Chlopak, Kate S           17 NCAP-PV                56.17      56.33  
 60 Norton, Electa            15 AGUA-MR                56.28      56.42  
 61 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR                57.98      56.54  
 62 Shema, Erin O             15 UN!-MA                 55.02      56.72  
 63 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 52.18      56.84  
 64 Raue, Shannon K           16 JW-MA                  57.36      56.93  
 65 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR                54.46      57.01  
 66 Griffin, Carly E          15 JW-MA                  58.89      57.04  
 67 Menzer, Kate M            14 DST-MA                 55.82      57.12  
 68 Burgett, Grace E          16 RMSC-PV                56.13      57.20  
 69 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA                 55.23      57.28  
 70 Arndt, Hannah E           14 NCAP-PV                58.50      57.39  
 71 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                  55.76      57.54  
 72 Wallace, Taylor O         14 RMSC-PV                54.88      57.57  
 73 Rollo, Sophia R           15 JW-MA                  59.06      57.59  
 74 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA                 57.58      57.60  
 75 McAuley, Sara Brynn B     16 JW-MA                  56.49      57.62  
 75 Woods, Nora C             17 JW-MA                  54.90      57.62  
 77 Quackenbush, Esther C     17 RMSC-PV                53.73      57.74  
 77 Ong, Ashley               14 JW-MA                  57.67      57.74  
 79 Kaiser, Alison E          15 RMSC-PV                57.57      57.78  
 80 Stevenson, Katie X        15 RMSC-PV                58.97      57.87  
 81 Krupinski, Noelle M       14 RMSC-PV                57.52      58.04  
 82 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR                57.73      58.11  
 82 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR                56.24      58.11  
 84 Austin-Vaias, Kayden B    14 RMSC-PV                57.29      58.12  
 85 Attar, Clara M            13 NCAP-PV                58.52      58.15  
 86 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV                58.20      58.38  
 87 Smith, Natalie E          17 JW-MA                  57.46      58.43  
 88 Nonato, Megan N           14 RMSC-PV                57.70      58.53  
 89 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                56.40      58.66  
 90 Ceely, Kiera A            14 RMSC-PV                57.54      58.81  
 91 Morissette, Kylie G       14 RMSC-PV                56.84      58.87  
 91 Rudolph, Stacy V          15 NCAP-PV                58.98      58.87  
 93 Davis, Molly A            17 JW-MA                  58.04      58.97  
 94 Tozzi, Marisa R           14 RMSC-PV                57.11      59.39  
 95 Smith, Sara X             15 RMSC-PV                59.10      59.40  
 96 Parker, Ava R             13 JW-MA                1:01.30      59.55  
 97 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                  56.28      59.73  
 98 Spanfelner, Julia T       17 JW-MA                  59.27      59.83  
 99 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR                58.90    1:00.07  
100 Baines, Lauren O          17 JW-MA                  56.25    1:00.16  
101 Paglia, Sam J             17 SSC-MA                 57.97    1:00.53  
102 Meisel, Gabrielle         16 RMSC-PV              1:02.36    1:00.89  
103 Price, Emma G             16 JW-MA                1:04.38    1:04.88  
104 Silvers, Kaity E          15 DST-MA               1:03.87    1:06.23  
105 Yu, Sharon S              13 JW-MA                1:03.71    1:06.41  
106 Law, Cammi E              14 DST-MA               1:14.31    1:12.62  
 
Event 18  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuyus, Tyler E            17 UN$-PV                 46.19      46.13   20  
  2 Brennan, Brian P          16 SSC-MA                 46.25      47.51   17  
  3 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR                46.96      47.71   16  
  4 Demitz, Connor P          17 RMSC-PV                48.33      48.02   14  
  4 Ribeiro, Damion           17 AGUA-MR                48.11      48.02   14  
  4 Jurcik, Emils B           17 DST-MA                 47.57      48.02   14  
  7 Ellett, Timmy S           17 RMSC-PV                48.40      48.40   12  
  8 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR                47.29      48.61   11  
  9 Hochman, Brian J          15 DST-MA                 48.98      48.78    9  
 10 Afolabi-Brown, Gregory    18 RMSC-PV                48.23      48.79    7  
 11 Vipavetz, Ryan P          16 RMSC-PV                47.64      48.85    6  
 12 Rosner, Jacob M           16 RMSC-PV                48.68      48.89    5  
 13 Darhower, Jeb J           17 DST-MA                 47.06      48.92    4  
 14 Rutberg, Noah J           15 NCAP-PV                49.49      48.97    2.5
 14 Skelly, Conor T           18 JW-MA                  46.34      48.97    2.5
 16 Handy, Evan R             16 RMSC-PV                48.72      48.99    1  
 17 Higgins, Nathan S         17 NCAP-PV                48.97      49.05  
 18 Goetcheus, Hayes M        15 NCAP-PV                48.71      49.21  
 19 Moon, Anthony *           17 JW-MA                  50.48      49.22  
 20 Lindner, Jacob M          16 NCAP-PV                48.81      49.29  
 21 Wills, John B             17 RMSC-PV                50.62      49.31  
 22 Lu, Eric                  17 RMSC-PV                48.87      49.33  
 23 Mathis, Ryan A            16 UN$-PV                 48.92      49.34  
 24 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR                51.11      49.35  
 25 Munson, Drew V            16 RMSC-PV                49.57      49.56  
 26 Aboelenin, Kareem A       17 AGUA-MR                49.00      49.59  
 27 Smith, Eamon H            14 RMSC-PV                52.37      49.64  
 28 Jensen, Erik A            17 UN&-MA                 47.58      49.74  
 29 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA                 48.54      49.78  
 30 Braviak, Matthew P        18 RMSC-PV                50.27      49.82  
 30 Egan, Niles S             16 RMSC-PV                49.39      49.82  
 32 Pham, Andrew T            16 JW-MA                  49.45      49.90  
 32 Brun, Alex E              16 RMSC-PV                51.21      49.90  
 34 Sita, John R              17 NCAP-PV                49.80      49.96  
 35 Watts, Nathan H           16 RMSC-PV                49.40      50.00  
 36 Song, Kevin X             17 RMSC-PV                49.67      50.08  
 37 Boeckx, Alex A            16 SSC-MA                 48.56      50.10  
 38 Crescente, Anton G        15 SSC-MA                 50.96      50.21  
 39 Collishaw, James W        15 RMSC-PV                49.93      50.22  
 40 Crane, Duncan R           17 RMSC-PV                48.48      50.27  
 41 Kim, Jisu                 16 RMSC-PV                50.04      50.41  
 42 Morales, Diego F          16 RMSC-PV                50.11      50.44  
 42 Greenberg, Cole P         13 NCAP-PV                50.41      50.44  
 44 Otaiza, Jorge E           14 RMSC-PV                50.37      50.78  
 45 Eckrich, Josh T           16 DST-MA                 53.43      50.91  
 46 Nonato, Joseph A          16 RMSC-PV                52.44      50.99  
 47 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR                51.82      51.02  
 48 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR                52.02      51.09  
 49 Bandak, Ziad F            15 RMSC-PV                50.48      51.13  
 50 Mitchell, Cole            14 RMSC-PV                51.20      51.43  
 50 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR                50.93      51.43  
 52 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR                52.00      51.47  
 53 Pottker, Matthew T        16 NCAP-PV                51.61      51.64  
 54 Schlosser, Trent W        16 RMSC-PV                52.76      51.65  
 54 Taylor, Andrew C          15 JW-MA                  52.64      51.65  
 56 Imam, Adam R              14 AGUA-MR                53.19      51.73  
 57 Kim, Nathan J             17 RMSC-PV                52.53      51.74  
 57 Martinez, Kenny B         17 RMSC-PV                51.15      51.74  
 57 Babej, Max C              17 AGUA-MR                54.00      51.74  
 60 Crossland, Jeffrey T      17 DST-MA                 50.07      51.79  
 61 Sharkey, TJ J             17 RMSC-PV                51.45      51.86  
 62 Haffner, Justin T         18 SSC-MA                 48.39      51.90  
 63 Oleynik, Joseph D         16 RMSC-PV                50.99      51.94  
 64 Tan, Ren-e                14 NCAP-PV                55.99      51.98  
 65 Tolen, Meade J            18 JW-MA                  50.76      52.03  
 66 Paulos, Michael           15 RMSC-PV                52.40      52.13  
 67 Nagard, Daniel            16 NCAP-PV                51.54      52.19  
 68 Treglia, Mike E           15 JW-MA                  50.63      52.25  
 69 Danaie, Dylan A           14 NCAP-PV                52.15      52.38  
 70 Cheadle, Quintin M        16 RMSC-PV                52.72      52.39  
 71 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV                52.08      52.46  
 72 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA                 51.60      52.50  
 73 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                52.63      52.73  
 74 Benson, Jacob R           16 DST-MA                 52.42      52.76  
 75 Lilley, Jack A            15 JW-MA                  51.78      52.80  
 76 Fahmy, Malec              15 RMSC-PV                53.76      52.84  
 77 Ciecko, Evan C            15 DST-MA                 53.36      52.87  
 77 Foley, Kevin P            16 JW-MA                  52.18      52.87  
 79 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR                53.64      52.90  
 80 Christou, Anthony         17 JW-MA                  54.31      53.00  
 81 Zeineddin, Pierre A       14 RMSC-PV                52.93      53.25  
 82 Derivaux, Chris C         14 JW-MA                  53.59      53.69  
 83 Sellemi, Antonio A        15 RMSC-PV                53.45      53.72  
 84 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                  51.35      53.97  
 85 Dragan, Paul G            15 JW-MA                  52.19      53.99  
 86 Hausler, Justin M         15 DST-MA                 52.90      54.10  
 87 Palmer, Andrew D          16 JW-MA                  51.51      54.11  
 88 Fenska, Evan W            17 JW-MA                  50.42      54.13  
 89 Gagnon, Robert L          16 JW-MA                  53.64      54.23  
 90 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR                54.39      54.33  
 91 Davis, Sean M             14 RMSC-PV                55.37      54.36  
 92 Mcdevitt, Brendan P       15 JW-MA                  53.69      54.42  
 93 Wisniewski, Christian     18 JW-MA                  52.82      54.46  
 94 Levy, Dylan S             15 JW-MA                  54.04      54.48  
 95 Bagshaw, Henry            14 RMSC-PV                53.42      54.56  
 96 Elkassem, Karim           14 RMSC-PV                57.60      54.59  
 97 Rademaker, Quinn J        18 JW-MA                  53.48      54.67  
 98 Nasielski, Brian C        16 JW-MA                  50.30      55.26  
 99 Vizzard, Sean M           14 JW-MA                  57.62      55.34  
100 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR                55.80      55.52  
101 Pitt, David H             15 AGUA-MR                56.22      55.60  
102 Berzanski, Nolan R        16 JW-MA                  55.14      55.69  
103 Thomas, Nic M             14 NCAP-PV                56.07      56.51  
104 Hsiao, Andrew S           15 JW-MA                  56.15      56.88  
105 Vozzi, Vozzi J            16 UN&-MA                 54.36      56.98  
106 Bruno, Jamie M            17 SSC-MA                 54.78      57.21  
 
Event 19  Girls 400 Yard 100 IM's Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            3:55.00    3:57.17   40  
     1) Zhang, Sophia 15                2) Krevitt, Charlotte 15          
     3) Bates, Diana N 15               4) Gormley, Isabel G 15           
  2 Delaware Swim Team-MA  'A'                        4:03.55    3:58.82   34  
     1) Paoletti, Isabella N 15         2) Pfaff, Rabea K 16              
     3) Menzer, Emma G 16               4) Paoletti, Olivia M 18          
  3 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                4:03.00    4:01.27   32  
     1) Tan, Jing-E 16                  2) Mara, Maddie A 16              
     3) Johnson, Jillian V 15           4) Chen, Erika B 15               
  4 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            4:02.10    4:03.78   30  
     1) Belyakov, Catherine I 15        2) Carr, Abby L 14                
     3) Hjelle, Erica E 16              4) Kannan, Hannah H 17            
  5 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                4:12.50    4:08.05   28  
     1) Grant, Sammie I 17              2) Aravantinou, Athena 17         
     3) Brown, Keyla M 16               4) Travis, Chase C 15             
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   4:00.00    4:10.27   26  
     1) Kaczorowski, Margot A 16        2) Woods, Nora C 17               
     3) Gozdan, Ally E 17               4) Dougherty, Kaelyn M 17         
  7 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            4:08.17    4:11.17   24  
     1) Belyakov, Anastasia I 15        2) Kim, Bridgette H 16            
     3) Ryan, Sophia A 16               4) Elliott, Sarah E 15            
  8 Delaware Swim Team-MA  'B'                        4:12.60    4:12.69   22  
     1) Deionno, Alexis H 17            2) Menzer, Kate M 14              
     3) McGovern, Clare K 17            4) Dickson, Heidi R 17            
  9 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    4:08.50    4:16.83   18  
     1) Paglia, Syd J 15                2) Kolessar, Ashley O 13          
     3) Aguirre, Maddie T 17            4) Kolessar, Madison M 15         
 10 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   4:09.00    4:17.67   14  
     1) Wisniewski, Emily 16            2) Bansky, Kaitlyn R 17           
     3) Baines, Lauren O 17             4) Berzanski, Ava L 15            
 11 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   4:12.00   x4:19.39  
     1) Ong, Ashley 14                  2) Griffin, Carly E 15            
     3) Rollo, Sophia R 15              4) Shaw, Brianna L 15             
 12 Suburban Seahawks Club-MA  'B'                    4:12.50    4:19.66   12  
     1) Liu, Chelsey 15                 2) Olszewski, Liz M 17            
     3) Carter, Camryn B 16             4) Paglia, Sam J 17               
 13 Delaware Swim Team-MA  'C'                        4:30.11   x4:19.72  
     1) Kilama, Atim 17                 2) Forman, Emma L 15              
     3) Poole, Abigail C 16             4) Derderian, Serena M 18         
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            4:02.00         DQ  
     1) Olszewski, Inez I 17            2) Silveira, Luiza E 16           
     3) Starzyk, Suzanne 16             4) Zhang, Angelina 16             
 
Event 20  Boys 400 Yard 100 IM's Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        3:38.00    3:36.45   40  
     1) Johnson, Jake C 17              2) Pirrung, Ryan M 16             
     3) Darhower, Jeb J 17              4) Jurcik, Emils B 17             
  2 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            3:38.76    3:38.45   34  
     1) Ellett, Timmy S 17              2) Martinez, Andrew P 17          
     3) Handy, Evan R 16                4) Demitz, Connor P 17            
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            3:40.00    3:40.25   32  
     1) Rhee, Dylan 16                  2) Porges, Dylan R 17             
     3) Sabovic, Adell 15               4) Wen, Nicholas J 16             
  4 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   3:42.00    3:41.74   30  
     1) Moon, Anthony * 17              2) Skelly, Conor T 18             
     3) Obregon, Enrique L 16           4) Fong, Josh L 16                
  5 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                3:43.50    3:42.28   28  
     1) Lindner, Jacob M 16             2) Sita, John R 17                
     3) Nagard, Daniel 16               4) Rutberg, Noah J 15             
  6 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    3:52.50    3:44.82   26  
     1) Boeckx, Alex A 16               2) Crescente, Anton G 15          
     3) Haffner, Justin T 18            4) Waterland, Daniel C 17         
  7 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            3:56.45    3:44.94   24  
     1) Wills, John B 17                2) Song, Kenny 15                 
     3) Crane, Duncan R 17              4) Watts, Nathan H 16             
  8 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                3:54.00    3:49.64   22  
     1) Goetcheus, Hayes M 15           2) Higgins, Nathan S 17           
     3) Pottker, Matthew T 16           4) Spicer, Nick A 15              
  9 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            3:45.00    3:52.47   18  
     1) Hinckley, CJ 17                 2) Pragnell, Tristan Z 14         
     3) MacLennan, Alexander L 13       4) Ribeiro, Damion 17             
 10 Delaware Swim Team-MA  'B'                        3:52.00    3:52.65   14  
     1) Crossland, Jeffrey T 17         2) Dickson, Joey L 15             
     3) Hausler, Justin M 15            4) Hochman, Brian J 15            
 11 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   3:52.00    3:57.16   12  
     1) Pham, Andrew T 16               2) Fenton, Jack R 17              
     3) Dragan, Paul G 15               4) Artis, Jack M 15               
 12 Delaware Swim Team-MA  'C'                        4:04.50   x4:02.14  
     1) Eckrich, Josh T 16              2) Lewis, Brendan J 15            
     3) Ciecko, Evan C 15               4) Lewke, Kevin S 15              
 13 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   4:02.00   x4:03.01  
     1) Taylor, Andrew C 15             2) Wisniewski, Christian 18       
     3) Christou, Anthony 17            4) Gagnon, Robert L 16            
 
Event 21  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis, Chase C           15 NCAP-PV              9:46.62   10:01.33   20  
  2 McKenna, Paige S          14 UN$-PV              10:16.88   10:08.30   17  
  3 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR             10:00.60   10:09.29   16  
  4 McCullough, Tori G        16 NCAP-PV              9:58.08   10:11.07   15  
  5 Travis, Brooke S          17 UN$-PV              10:12.09   10:13.49   14  
  6 Chen, Erika B             15 NCAP-PV             10:19.66   10:22.47   13  
  7 Giddings, Grace B         17 RMSC-PV             10:00.25   10:23.62   12  
  8 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR             10:08.80   10:30.01   11  
  9 Baroldi, Giulia           13 NCAP-PV             11:07.12   10:32.78    9  
 10 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR             10:25.76   10:33.77    7  
 11 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR             11:10.44   10:34.49    6  
 12 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA               10:33.32   10:35.25    5  
 13 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV             10:46.02   10:37.88    4  
 14 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR             10:47.42   10:40.55    3  
 15 Kolanowski, Kelly E       17 RMSC-PV             10:16.98   10:41.67    2  
 16 Hallmark, Kate C          13 NCAP-PV             10:28.41   10:44.87    1  
 17 Tirrell, Audrey E         16 Unattached-PV       10:39.81   10:44.97  
 18 Norton, Electa            15 AGUA-MR             10:29.11   10:46.30  
 19 Grant, Sammie I           17 NCAP-PV             10:36.47   10:47.61  
 20 Feld, Emma F              13 AGUA-MR             10:50.44   10:51.22  
 21 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA               10:09.42   10:51.26  
 22 Wallace, Taylor O         14 RMSC-PV             11:08.36   10:52.46  
 23 Stevenson, Katie X        15 RMSC-PV             10:59.64   10:52.64  
 24 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR                   NT   10:52.99  
 25 Attar, Clara M            13 NCAP-PV             11:21.93   10:58.56  
 26 Sharkey, Megan K          16 RMSC-PV                   NT   11:00.86  
 27 Ceely, Kiera A            14 RMSC-PV             11:02.69   11:02.07  
 28 Raue, Shannon K           16 JW-MA               11:09.78   11:02.29  
 29 Arndt, Hannah E           14 NCAP-PV             10:39.58   11:03.48  
 30 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR             10:51.19   11:03.99  
 31 Behm, Annie E             14 JW-MA               11:56.80   11:04.51  
 32 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR             11:00.43   11:05.08  
 33 Meyer, Payden R           14 NCAP-PV             12:05.96   11:08.35  
 34 Quackenbush, Esther C     17 RMSC-PV             11:00.87   11:09.04  
 35 Smith, Natalie E          17 JW-MA                     NT   11:10.95  
 36 Bacon, Alex A             15 RMSC-PV             11:15.04   11:11.64  
 37 Morissette, Kylie G       14 RMSC-PV             11:10.59   11:14.22  
 38 Sun, Eleanor              12 NCAP-PV             11:36.06   11:17.01  
 39 Rudolph, Stacy V          15 NCAP-PV             11:16.24   11:17.10  
 40 Davis, Molly A            17 JW-MA               10:39.82   11:21.48  
 41 Ong, Ashley               14 JW-MA               11:37.73   11:26.96  
 42 Basler, Alia R            13 AGUA-MR             11:30.44   11:27.74  
 43 Brown, Keyla M            16 NCAP-PV             11:58.11   11:33.15  
 44 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA                    NT   11:34.40  
 45 Parker, Ava R             13 JW-MA                     NT   12:18.76  
 
Event 22  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vipavetz, Ryan P          16 RMSC-PV              9:13.70    9:23.04   20  
  2 Rosner, Jacob M           16 RMSC-PV              9:30.21    9:29.85   17  
  3 Zuyus, Tyler E            17 UN$-PV              10:11.54    9:32.33   16  
  4 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              9:24.91    9:33.12   15  
  5 Sita, John R              17 NCAP-PV              9:56.11    9:35.97   14  
  6 Watts, Nathan H           16 RMSC-PV              9:34.14    9:42.75   13  
  7 Munson, Drew V            16 RMSC-PV              9:48.17    9:44.10   12  
  8 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              9:45.00    9:45.21   11  
  9 Jurcik, Emils B           17 DST-MA               9:49.16    9:46.60    9  
 10 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              9:48.65    9:50.21    7  
 11 Goetcheus, Hayes M        15 NCAP-PV              9:33.57    9:51.45    6  
 12 Lu, Eric                  17 RMSC-PV              9:36.38    9:51.72    5  
 13 Rutberg, Noah J           15 NCAP-PV             10:10.84    9:55.97    4  
 14 Cheadle, Quintin M        16 RMSC-PV             10:17.81    9:56.02    3  
 15 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              9:48.94    9:59.10    2  
 16 Smith, Eamon H            14 RMSC-PV             10:17.05    9:59.68    1  
 17 Darhower, Jeb J           17 DST-MA              10:06.75   10:00.47  
 18 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR             10:12.60   10:00.84  
 19 Brun, Alex E              16 RMSC-PV             10:13.35   10:04.08  
 20 Fong, Josh L              16 JW-MA                9:46.34   10:05.30  
 21 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR             10:30.44   10:06.06  
 22 Braviak, Matthew P        18 RMSC-PV              9:24.17   10:06.07  
 23 Nasielski, Brian C        16 JW-MA                9:48.03   10:07.74  
 24 Mitchell, Cole            14 RMSC-PV             10:13.18   10:08.98  
 25 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV             10:42.86   10:09.24  
 26 Morales, Diego F          16 RMSC-PV              9:57.06   10:12.00  
 27 Martinez, Andrew P        17 RMSC-PV             10:18.00   10:12.97  
 28 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR             10:16.19   10:14.01  
 29 Fenton, Jack R            17 JW-MA                9:54.88   10:14.94  
 30 Taylor, Andrew C          15 JW-MA                     NT   10:18.29  
 31 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA              10:16.10   10:19.03  
 32 Pottker, Matthew T        16 NCAP-PV             11:01.46   10:20.88  
 33 Loayza, Andrew A          16 RMSC-PV             10:08.44   10:20.98  
 34 Fahmy, Malec              15 RMSC-PV             10:23.93   10:21.78  
 35 Treglia, Mike E           15 JW-MA               10:29.69   10:23.15  
 36 Ciecko, Evan C            15 DST-MA              10:23.76   10:25.02  
 37 Lin, Howie H              16 UN#-MR                    NT   10:29.71  
 38 Christou, Anthony         17 JW-MA               10:45.00   10:31.26  
 39 Sharkey, TJ J             17 RMSC-PV             10:06.54   10:31.30  
 40 Artis, Jack M             15 JW-MA               10:57.02   10:31.57  
 41 Jensen, Erik A            17 UN&-MA               9:50.96   10:31.83  
 42 Poleto, Jack A            14 UN&-MA              10:27.74   10:35.41  
 43 Obregon, Enrique L        16 JW-MA               10:13.60   10:36.69  
 44 Davis, Sean M             14 RMSC-PV             10:42.91   10:36.80  
 45 Dragan, Paul G            15 JW-MA               11:10.62   10:37.27  
 46 Vizzard, Sean M           14 JW-MA               11:27.60   10:41.88  
 47 Lewis, Brendan J          15 DST-MA              11:29.86   10:42.55  
 48 Tolen, Meade J            18 JW-MA                     NT   10:44.79  
 49 Thomas, Nic M             14 NCAP-PV             11:22.76   10:50.44  
 50 Ye, Jonathan              14 RMSC-PV             11:33.18   10:55.88  
 51 Gozdan, Michael G         14 JW-MA               11:42.84   10:58.92  
 52 Foley, Kevin P            16 JW-MA                     NT   10:59.96  
 53 Wright, Grayson J         14 JW-MA               11:29.05   11:01.83  
 
Event 23  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR              1:48.81    1:51.33   20  
  2 Travis, Chase C           15 NCAP-PV              1:49.51    1:52.59   17  
  3 Belyakov, Catherine I     15 RMSC-PV              1:57.03    1:52.87   16  
  4 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              1:52.94    1:54.02   15  
  5 Tirrell, Audrey E         16 Unattached-PV        1:52.58    1:54.16   14  
  6 Ryan, Sophia A            16 RMSC-PV              1:54.50    1:54.62   13  
  7 Giddings, Grace B         17 RMSC-PV              1:54.47    1:54.73   12  
  8 Chen, Erika B             15 NCAP-PV              1:51.32    1:54.95   11  
  9 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR              1:54.08    1:55.02    9  
 10 Travis, Brooke S          17 UN$-PV               1:53.68    1:55.09    7  
 11 Baroldi, Giulia           13 NCAP-PV              1:54.50    1:55.41    6  
 12 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR              1:55.89    1:55.64    5  
 13 Gemmell, Erin M           12 NCAP-PV              1:55.06    1:55.76    4  
 14 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA               1:53.95    1:55.91    3  
 15 Grant, Sammie I           17 NCAP-PV              1:53.55    1:55.95    2  
 16 Tan, Jing-E               16 NCAP-PV              1:58.91    1:56.02    1  
 17 Kannan, Hannah H          17 RMSC-PV              1:54.26    1:56.06  
 18 Dickson, Heidi R          17 DST-MA               1:54.89    1:56.31  
 19 Hallmark, Kate C          13 NCAP-PV              1:55.00    1:56.65  
 20 Derderian, Serena M       18 DST-MA               1:52.99    1:56.77  
 21 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR              1:55.79    1:57.24  
 22 LeFauve, Jolie E          15 RMSC-PV              1:57.46    1:57.34  
 23 Nolan, Kennedy C          17 RMSC-PV              2:00.79    1:57.40  
 24 Chlopak, Kate S           17 NCAP-PV              2:01.48    1:57.45  
 25 Kolanowski, Kelly E       17 RMSC-PV              1:53.92    1:57.74  
 26 Aravantinou, Athena       17 NCAP-PV                   NT    1:57.80  
 27 Drill, Maya I             16 RMSC-PV              1:57.29    1:57.99  
 28 Norton, Electa            15 AGUA-MR              1:56.84    1:58.07  
 29 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                1:54.35    1:58.10  
 30 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:58.11    1:58.22  
 31 Wisniewski, Emily         16 JW-MA                1:56.69    1:58.23  
 32 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA                1:52.93    1:58.31  
 33 Mann, Emily M             16 Unattached-PV        2:00.39    1:58.43  
 34 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              2:03.10    1:58.63  
 35 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR              1:56.73    1:58.70  
 36 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              1:53.70    1:58.82  
 37 Mara, Maddie A            16 NCAP-PV              1:55.47    1:58.90  
 38 Gould, Katherine L        15 RMSC-PV              1:55.87    1:58.92  
 39 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR              1:56.90    1:59.08  
 40 Anderson, Kasey C         15 RMSC-PV              2:05.75    1:59.26  
 41 Myers, Ella D             13 NCAP-PV              2:00.76    1:59.29  
 42 Brown, Keyla M            16 NCAP-PV              1:56.91    1:59.55  
 43 Arndt, Hannah E           14 NCAP-PV              2:02.14    1:59.63  
 44 Carr, Abby L              14 RMSC-PV                   NT    1:59.65  
 45 McGovern, Clare K         17 DST-MA               1:53.45    1:59.67  
 46 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR              2:01.66    1:59.74  
 47 Meyer, Payden R           14 NCAP-PV              1:58.13    1:59.75  
 48 Sun, Eleanor              12 NCAP-PV              2:02.85    2:00.06  
 49 McCullough, Tori G        16 NCAP-PV              1:53.39    2:00.14  
 50 Kim, Bridgette H          16 RMSC-PV              1:58.20    2:00.24  
 51 Stevenson, Katie X        15 RMSC-PV              2:00.89    2:00.37  
 52 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              2:02.18    2:00.47  
 53 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:01.08    2:00.71  
 54 Hallmark, Caroline S      15 RMSC-PV              2:01.21    2:00.72  
 55 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR                   NT    2:00.76  
 56 Fenska, Allie P           14 JW-MA                1:55.28    2:00.82  
 57 Kilama, Atim              17 DST-MA               1:58.07    2:01.05  
 58 Forman, Emma L            15 DST-MA               2:03.83    2:01.35  
 59 Wallace, Taylor O         14 RMSC-PV              2:00.90    2:01.50  
 60 Disanti, Brianna K        15 JW-MA                2:01.20    2:01.56  
 60 Bush, Malia               14 RMSC-PV              1:59.69    2:01.56  
 62 Shema, Erin O             15 UN!-MA               1:55.38    2:01.64  
 63 Tat, Katelyn N            16 RMSC-PV              2:02.61    2:01.69  
 64 Waggoner, Allie M         14 JW-MA                2:01.23    2:02.30  
 65 Sharkey, Megan K          16 RMSC-PV              1:58.76    2:02.56  
 66 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV              1:58.81    2:02.59  
 67 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              1:57.42    2:02.67  
 68 Rollo, Sophia R           15 JW-MA                2:04.98    2:02.92  
 69 Austin-Vaias, Kayden B    14 RMSC-PV              2:04.21    2:03.39  
 69 Davis, Molly A            17 JW-MA                2:00.21    2:03.39  
 71 Raue, Shannon K           16 JW-MA                2:03.52    2:03.42  
 72 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA               2:07.03    2:03.44  
 73 Ceely, Kiera A            14 RMSC-PV              2:01.21    2:03.45  
 74 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR              2:05.81    2:03.54  
 75 Paglia, Syd J             15 SSC-MA               1:53.35    2:03.86  
 76 Quackenbush, Esther C     17 RMSC-PV              1:58.87    2:03.92  
 77 Krupinski, Noelle M       14 RMSC-PV              2:04.58    2:04.21  
 78 Smith, Sara X             15 RMSC-PV              2:08.79    2:04.34  
 79 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA               2:02.96    2:04.59  
 80 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR              2:01.27    2:04.71  
 81 Shaw, Brianna L           15 JW-MA                2:02.95    2:04.81  
 82 Liu, Amanda               15 RMSC-PV              2:03.97    2:05.22  
 83 Attar, Clara M            13 NCAP-PV              2:05.91    2:05.31  
 84 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              2:05.06    2:05.37  
 85 Griffin, Carly E          15 JW-MA                2:07.99    2:05.46  
 86 McAuley, Sara Brynn B     16 JW-MA                2:07.74    2:05.65  
 87 Poole, Abigail C          16 DST-MA               1:59.54    2:06.08  
 88 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              2:05.66    2:06.13  
 89 Jensen, Erin E            15 JW-MA                2:01.60    2:06.86  
 90 Fan, Julie                15 RMSC-PV              2:03.02    2:07.04  
 91 Rudolph, Stacy V          15 NCAP-PV              2:04.76    2:07.17  
 92 Magness, Brenna G         15 SSC-MA               2:01.81    2:07.69  
 93 Tozzi, Marisa R           14 RMSC-PV              2:03.79    2:08.50  
 94 Spanfelner, Julia T       17 JW-MA                2:07.22    2:09.06  
 95 Nonato, Megan N           14 RMSC-PV              2:05.83    2:09.16  
 96 Fleisher, Sarah R         16 JW-MA                2:07.01    2:09.33  
 97 Stavros, Lauren P         15 JW-MA                2:05.82    2:10.38  
 98 Smith, Natalie E          17 JW-MA                2:02.27    2:10.55  
 99 Antonelli, Gianna N       15 JW-MA                2:05.36    2:10.56  
100 Parker, Ava R             13 JW-MA                2:16.51    2:14.26  
101 Meisel, Gabrielle         16 RMSC-PV              2:15.00    2:14.30  
102 Price, Emma G             16 JW-MA                2:22.95    2:18.77  
103 Silvers, Kaity E          15 DST-MA               2:19.34    2:23.24  
104 Yu, Sharon S              13 JW-MA                2:24.58    2:25.39  
105 Law, Cammi E              14 DST-MA               2:34.32    2:33.95  
 
Event 24  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuyus, Tyler E            17 UN$-PV               1:40.62    1:40.39   20  
  2 Vipavetz, Ryan P          16 RMSC-PV              1:42.25    1:42.39   17  
  3 Jurcik, Emils B           17 DST-MA               1:41.25    1:42.69   16  
  4 Johnson, Jake C           17 DST-MA               1:44.91    1:43.15   15  
  5 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              1:42.64    1:43.32   14  
  6 Magness, Matthew T        16 SSC-MA               1:39.67    1:44.24   13  
  7 Rosner, Jacob M           16 RMSC-PV              1:43.05    1:44.39   12  
  8 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              1:47.59    1:44.74   11  
  9 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              1:43.33    1:44.84    9  
 10 Ellett, Timmy S           17 RMSC-PV              1:44.66    1:45.38    7  
 11 Sita, John R              17 NCAP-PV              1:46.53    1:45.75    6  
 12 Goetcheus, Hayes M        15 NCAP-PV              1:45.47    1:45.80    5  
 13 Lu, Eric                  17 RMSC-PV              1:43.90    1:45.84    4  
 14 Egan, Niles S             16 RMSC-PV              1:47.88    1:45.88    3  
 15 Wills, John B             17 RMSC-PV              1:50.08    1:46.04    2  
 16 Rutberg, Noah J           15 NCAP-PV              1:47.39    1:46.60    1  
 17 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              1:47.42    1:46.63  
 17 Braviak, Matthew P        18 RMSC-PV              1:43.42    1:46.63  
 19 Hochman, Brian J          15 DST-MA               1:45.33    1:46.70  
 20 Demitz, Connor P          17 RMSC-PV              1:46.01    1:46.80  
 21 Munson, Drew V            16 RMSC-PV              1:46.60    1:46.96  
 22 Handy, Evan R             16 RMSC-PV              1:46.06    1:47.16  
 23 Higgins, Nathan S         17 NCAP-PV              1:45.69    1:47.31  
 24 Afolabi-Brown, Gregory    18 RMSC-PV              1:45.47    1:47.37  
 25 Jensen, Erik A            17 UN&-MA               1:42.70    1:47.90  
 26 Nguyen, John J            16 RMSC-PV              1:49.67    1:48.36  
 27 Crane, Duncan R           17 RMSC-PV              1:45.96    1:48.49  
 28 Collishaw, James W        15 RMSC-PV              1:50.11    1:48.50  
 29 Darhower, Jeb J           17 DST-MA               1:41.05    1:48.75  
 30 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              1:49.63    1:49.01  
 31 Martinez, Andrew P        17 RMSC-PV              1:49.72    1:49.04  
 32 Greenberg, Cole P         13 NCAP-PV              1:48.02    1:49.09  
 33 Skelly, Conor T           18 JW-MA                1:41.34    1:49.22  
 34 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR              1:54.65    1:49.54  
 35 Brun, Alex E              16 RMSC-PV              1:50.19    1:49.89  
 36 Aboelenin, Kareem A       17 AGUA-MR              1:48.00    1:49.98  
 37 Bandak, Ziad F            15 RMSC-PV              1:53.14    1:50.09  
 38 Ribeiro, Damion           17 AGUA-MR              1:54.32    1:50.14  
 38 Kim, Jisu                 16 RMSC-PV              1:48.41    1:50.14  
 40 Schlosser, Trent W        16 RMSC-PV              1:50.84    1:50.38  
 41 Song, Kevin X             17 RMSC-PV              1:50.07    1:50.44  
 42 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR              1:56.27    1:50.45  
 43 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              1:47.52    1:50.49  
 44 Taylor, Andrew C          15 JW-MA                1:53.78    1:50.50  
 45 Otaiza, Jorge E           14 RMSC-PV              1:56.78    1:50.63  
 46 Moon, Anthony *           17 JW-MA                1:52.00    1:50.67  
 47 Fenton, Jack R            17 JW-MA                1:45.86    1:50.70  
 48 Boeckx, Alex A            16 SSC-MA               1:45.99    1:50.91  
 49 Eckrich, Josh T           16 DST-MA               1:53.44    1:50.94  
 50 Wratney, Nathan C         17 RMSC-PV              1:50.43    1:51.12  
 51 Kim, Nathan J             17 RMSC-PV              1:51.72    1:51.19  
 52 Tolen, Meade J            18 JW-MA                1:49.97    1:51.49  
 53 Nonato, Joseph A          16 RMSC-PV              1:59.29    1:51.50  
 54 Pottker, Matthew T        16 NCAP-PV              1:53.97    1:51.86  
 55 Song, Kenny               15 RMSC-PV              1:54.76    1:51.87  
 56 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV              1:48.77    1:51.89  
 57 Zeineddin, Pierre A       14 RMSC-PV              2:00.70    1:52.35  
 58 Oleynik, Joseph D         16 RMSC-PV              1:51.52    1:52.40  
 59 Lewke, Kevin S            15 DST-MA               1:54.47    1:52.45  
 60 Danaie, Dylan A           14 NCAP-PV              1:56.77    1:52.46  
 61 Mathis, Ryan A            16 UN$-PV               1:47.58    1:52.48  
 62 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA               1:47.35    1:52.63  
 63 Lilley, Jack A            15 JW-MA                1:53.27    1:53.04  
 64 Pham, Andrew T            16 JW-MA                1:49.26    1:53.44  
 65 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              1:57.21    1:53.46  
 66 Crossland, Jeffrey T      17 DST-MA               1:53.89    1:53.92  
 67 Paulos, Michael           15 RMSC-PV              1:58.80    1:54.21  
 68 Mitchell, Cole            14 RMSC-PV              1:50.79    1:54.25  
 69 Martinez, Kenny B         17 RMSC-PV              1:54.27    1:54.28  
 70 Sellemi, Antonio A        15 RMSC-PV              1:59.49    1:54.33  
 71 Haffner, Justin T         18 SSC-MA               1:48.00    1:54.34  
 72 Cheadle, Quintin M        16 RMSC-PV              1:53.55    1:54.36  
 73 Treglia, Mike E           15 JW-MA                1:48.44    1:54.45  
 74 Foley, Kevin P            16 JW-MA                1:51.21    1:54.49  
 75 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              2:00.50    1:54.59  
 76 Ye, Jonathan              14 RMSC-PV              1:58.68    1:54.60  
 77 Thompson, Robbie M        16 JW-MA                1:55.82    1:54.65  
 78 Lazar, Aaron M            17 RMSC-PV              1:51.65    1:54.68  
 79 Fahmy, Malec              15 RMSC-PV              1:54.02    1:55.07  
 80 Loayza, Andrew A          16 RMSC-PV              1:53.37    1:55.15  
 81 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              1:54.96    1:55.42  
 82 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR              1:54.01    1:55.77  
 83 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              2:02.49    1:56.26  
 84 Vizzard, Sean M           14 JW-MA                2:00.60    1:56.31  
 85 Hausler, Justin M         15 DST-MA               2:00.77    1:56.42  
 86 Elkassem, Karim           14 RMSC-PV              1:57.81    1:56.68  
 86 Rademaker, Quinn J        18 JW-MA                1:57.95    1:56.68  
 88 Bagshaw, Henry            14 RMSC-PV              2:00.08    1:56.69  
 89 Lai, Leon                 17 AGUA-MR              1:55.54    1:56.73  
 90 Arzillo, Jay A            16 JW-MA                2:01.20    1:57.46  
 91 Nasielski, Brian C        16 JW-MA                1:47.10    1:58.01  
 92 Christou, Anthony         17 JW-MA                1:57.58    1:58.33  
 93 Davis, Sean M             14 RMSC-PV              2:03.97    1:58.72  
 94 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                1:50.48    1:59.59  
 95 Thomas, Nic M             14 NCAP-PV              2:01.36    2:00.00  
 96 Poleto, Jack A            14 UN&-MA               1:54.78    2:00.16  
 97 Berzanski, Nolan R        16 JW-MA                2:01.88    2:01.46  
 98 Ciecko, Evan C            15 DST-MA               1:53.23    2:02.79  
 99 Mcdevitt, Brendan P       15 JW-MA                1:58.31    2:03.76  
 
Event 25  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kannan, Hannah H          17 RMSC-PV                56.31      57.23   20  
  2 Ryan, Sophia A            16 RMSC-PV                58.81      58.20   17  
  3 Aravantinou, Athena       17 NCAP-PV                56.51      58.46   16  
  4 Tan, Jing-E               16 NCAP-PV                55.29      58.84   14.5
  4 Forman, Emma L            15 DST-MA                 59.13      58.84   14.5
  6 Borjigin, Moshelle        15 RMSC-PV                58.54      59.03   13  
  7 Paoletti, Isabella N      15 DST-MA               1:00.38      59.34   12  
  8 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR                57.13      59.51   11  
  9 Baroldi, Giulia           13 NCAP-PV                59.93      59.66    9  
 10 Travis, Brooke S          17 UN$-PV                 58.02      59.93    7  
 11 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR                57.76    1:00.03    6  
 12 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR                57.72    1:00.17    5  
 13 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV                57.30    1:00.21    4  
 14 McGovern, Clare K         17 DST-MA                 59.16    1:00.58    3  
 15 Merch, Karolyn L          15 JW-MA                1:00.40    1:00.67    2  
 16 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                  58.05    1:00.95    1  
 17 Liu, Amanda               15 RMSC-PV                59.96    1:00.99  
 18 Myers, Ella D             13 NCAP-PV              1:02.05    1:01.32  
 19 Behm, Annie E             14 JW-MA                1:00.27    1:01.34  
 20 Umhofer, Jane E           14 RMSC-PV              1:03.99    1:01.40  
 21 Maccausland, Heather C    16 SSC-MA                 56.62    1:01.44  
 22 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                58.67    1:01.55  
 23 Meyer, Payden R           14 NCAP-PV                58.53    1:01.66  
 24 Dickson, Heidi R          17 DST-MA               1:02.07    1:01.74  
 25 Hjelle, Erica E           16 RMSC-PV              1:01.01    1:01.75  
 26 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              1:01.01    1:01.91  
 27 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA               1:00.95    1:02.21  
 28 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 56.72    1:02.29  
 29 Brown, Keyla M            16 NCAP-PV                59.75    1:02.32  
 30 Gould, Katherine L        15 RMSC-PV                58.64    1:02.38  
 31 Fenska, Allie P           14 JW-MA                1:01.04    1:02.60  
 32 Deionno, Alexis H         17 DST-MA               1:04.31    1:02.64  
 33 Bush, Malia               14 RMSC-PV              1:02.00    1:02.86  
 33 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                  59.77    1:02.86  
 35 Menzer, Kate M            14 DST-MA               1:02.74    1:02.95  
 36 Chlopak, Kate S           17 NCAP-PV              1:02.12    1:02.97  
 37 Drill, Maya I             16 RMSC-PV              1:04.56    1:03.06  
 37 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA                 59.68    1:03.06  
 39 Bacon, Alex A             15 RMSC-PV              1:01.17    1:03.19  
 40 Poole, Abigail C          16 DST-MA               1:00.41    1:03.25  
 40 Belyakov, Anastasia I     15 RMSC-PV              1:07.63    1:03.25  
 42 Ong, Ashley               14 JW-MA                1:02.83    1:03.28  
 43 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                  59.51    1:03.44  
 44 Kolanowski, Kelly E       17 RMSC-PV              1:02.67    1:03.48  
 45 Anderson, Kasey C         15 RMSC-PV              1:04.55    1:03.78  
 46 Townend, Lucy M           17 SSC-MA                 59.97    1:04.16  
 46 Jensen, Erin E            15 JW-MA                1:00.89    1:04.16  
 48 Magness, Brenna G         15 SSC-MA                 58.99    1:04.19  
 49 Spanfelner, Julia T       17 JW-MA                1:03.50    1:04.22  
 50 Derderian, Serena M       18 DST-MA               1:01.18    1:04.23  
 51 Tirrell, Audrey E         16 Unattached-PV        1:03.27    1:04.49  
 52 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              1:03.97    1:04.53  
 53 Fan, Julie                15 RMSC-PV              1:02.66    1:04.55  
 54 Grant, Sammie I           17 NCAP-PV              1:03.43    1:04.69  
 55 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:02.18    1:04.73  
 56 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR              1:04.91    1:04.90  
 57 Elliott, Sarah E          15 RMSC-PV              1:04.72    1:05.16  
 58 Tat, Katelyn N            16 RMSC-PV              1:05.39    1:05.33  
 59 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              1:04.27    1:05.36  
 60 Austin-Vaias, Kayden B    14 RMSC-PV              1:05.18    1:05.50  
 61 Kannan, Leah H            15 RMSC-PV              1:04.51    1:05.77  
 62 Kilama, Atim              17 DST-MA               1:04.05    1:06.18  
 63 Paglia, Sam J             17 SSC-MA               1:01.97    1:06.24  
 64 Hallmark, Caroline S      15 RMSC-PV              1:03.28    1:06.26  
 65 Wallace, Taylor O         14 RMSC-PV              1:07.37    1:06.28  
 66 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              1:02.47    1:06.40  
 67 Caputo, Maggie E          16 JW-MA                1:03.76    1:06.44  
 68 Stavros, Lauren P         15 JW-MA                1:03.10    1:07.01  
 69 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR              1:09.55    1:07.04  
 70 McAuley, Sara Brynn B     16 JW-MA                1:05.70    1:07.06  
 71 Raue, Shannon K           16 JW-MA                1:07.58    1:07.13  
 72 Smith, Sara X             15 RMSC-PV              1:04.74    1:07.15  
 73 Nonato, Megan N           14 RMSC-PV              1:07.66    1:07.24  
 74 Tozzi, Marisa R           14 RMSC-PV              1:04.93    1:07.63  
 75 McIntyre, Emma J          15 JW-MA                1:05.96    1:08.32  
 76 Silvers, Kaity E          15 DST-MA               1:12.74    1:09.63  
 77 Fleisher, Sarah R         16 JW-MA                1:06.53    1:10.11  
 78 Parker, Ava R             13 JW-MA                1:08.91    1:10.62  
 79 Rudolph, Stacy V          15 NCAP-PV              1:11.70    1:11.04  
 80 Yu, Sharon S              13 JW-MA                1:10.13    1:13.78  
 81 Law, Cammi E              14 DST-MA               1:25.45    1:28.01  
 
Event 26  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellett, Timmy S           17 RMSC-PV                52.35      52.62   20  
  2 Obregon, Enrique L        16 JW-MA                  52.74      53.62   17  
  3 Rutberg, Noah J           15 NCAP-PV                53.24      53.67   16  
  4 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA                 52.75      53.80   15  
  5 Braviak, Matthew P        18 RMSC-PV                53.77      54.20   14  
  6 Watts, Nathan H           16 RMSC-PV                53.70      54.31   13  
  7 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR                52.73      54.63   12  
  8 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR                55.25      54.88   11  
  9 Lindner, Jacob M          16 NCAP-PV                54.10      55.27    9  
 10 Pirrung, Ryan M           16 DST-MA                 56.78      55.34    7  
 11 Collishaw, James W        15 RMSC-PV                57.61      55.57    6  
 12 Lazar, Aaron M            17 RMSC-PV                54.41      55.82    5  
 13 Higgins, Nathan S         17 NCAP-PV                53.82      55.94    4  
 14 Kim, Nathan J             17 RMSC-PV                54.84      55.96    3  
 15 Bandak, Ziad F            15 RMSC-PV                57.40      56.00    2  
 16 Skelly, Conor T           18 JW-MA                  52.13      56.06    1  
 17 Handy, Evan R             16 RMSC-PV                54.04      56.10  
 18 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV                55.91      56.31  
 19 Egan, Niles S             16 RMSC-PV                56.75      56.44  
 20 Crescente, Anton G        15 SSC-MA                 56.17      56.46  
 21 Smith, Eamon H            14 RMSC-PV                55.25      56.48  
 22 Greenberg, Cole P         13 NCAP-PV                55.88      56.63  
 23 Khanna, Varun             17 AGUA-MR                55.27      56.67  
 24 Lu, Eric                  17 RMSC-PV                56.63      56.73  
 25 Song, Kenny               15 RMSC-PV                57.53      56.88  
 26 Demitz, Connor P          17 RMSC-PV                57.09      56.92  
 27 Fenton, Jack R            17 JW-MA                  54.04      57.10  
 28 Tan, Ren-e                14 NCAP-PV              1:02.51      57.15  
 29 Ribeiro, Damion           17 AGUA-MR              1:01.30      57.18  
 30 Song, Kevin X             17 RMSC-PV                55.98      57.24  
 31 Wratney, Nathan C         17 RMSC-PV                55.91      57.61  
 32 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR                58.90      57.91  
 33 Crossland, Jeffrey T      17 DST-MA                 56.10      57.98  
 34 Lilley, Jack A            15 JW-MA                  56.23      58.00  
 35 Crane, Duncan R           17 RMSC-PV                57.65      58.07  
 36 Brun, Alex E              16 RMSC-PV                56.31      58.14  
 37 Houser, Paul W            15 JW-MA                  58.32      58.25  
 38 Eckrich, Josh T           16 DST-MA                 58.04      58.26  
 39 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR                58.77      58.38  
 40 Otaiza, Jorge E           14 RMSC-PV                59.22      58.51  
 41 Nonato, Joseph A          16 RMSC-PV              1:02.11      58.55  
 42 Berzanski, Nolan R        16 JW-MA                  58.76      58.66  
 43 Pham, Andrew T            16 JW-MA                  57.99      58.68  
 44 Martinez, Kenny B         17 RMSC-PV                58.51      58.90  
 45 Loayza, Andrew A          16 RMSC-PV                57.39      58.92  
 46 Munson, Drew V            16 RMSC-PV              1:00.52    1:00.05  
 47 Thompson, Robbie M        16 JW-MA                  59.76    1:00.12  
 48 Vizzard, Sean M           14 JW-MA                1:02.54    1:00.15  
 49 Aboelenin, Kareem A       17 AGUA-MR                56.00    1:00.32  
 50 Fahmy, Malec              15 RMSC-PV                59.86    1:00.33  
 51 Elkassem, Karim           14 RMSC-PV              1:02.65    1:00.36  
 52 Davis, Sean M             14 RMSC-PV              1:01.38    1:00.37  
 53 Oleynik, Joseph D         16 RMSC-PV                57.33    1:00.38  
 54 Taylor, Andrew C          15 JW-MA                1:00.07    1:00.39  
 55 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR                57.60    1:00.48  
 56 Kim, Jisu                 16 RMSC-PV                58.92    1:00.63  
 57 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR              1:02.18    1:00.77  
 58 Liu, Jason E              14 RMSC-PV              1:01.32    1:00.97  
 59 Ciecko, Evan C            15 DST-MA                 59.14    1:00.98  
 60 Lai, Leon                 17 AGUA-MR              1:00.20    1:01.27  
 61 Arzillo, Jay A            16 JW-MA                1:04.41    1:01.29  
 62 Wright, Grayson J         14 JW-MA                  59.64    1:01.57  
 63 Mcdevitt, Brendan P       15 JW-MA                1:00.27    1:02.41  
 64 Lewis, Brendan J          15 DST-MA               1:04.28    1:02.63  
 65 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              1:02.04    1:02.89  
 66 Tolen, Meade J            18 JW-MA                  58.92    1:03.08  
 67 Eizner, Alvin             15 JW-MA                1:03.62    1:03.91  
 68 Pitt, David H             15 AGUA-MR              1:05.89    1:04.26  
 69 Vozzi, Vozzi J            16 UN&-MA               1:03.28    1:04.60  
 70 Thomas, Nic M             14 NCAP-PV              1:03.43    1:05.48  
 
Event 27  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paoletti, Olivia M        18 DST-MA               2:14.89    2:20.49   20  
  2 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR              2:16.23    2:21.54   17  
  3 Pfaff, Rabea K            16 DST-MA               2:16.75    2:21.59   16  
  4 Woods, Nora C             17 JW-MA                2:19.46    2:22.26   15  
  5 Yoon, Grace S             15 JW-MA                2:17.04    2:22.76   14  
  6 Sun, Eleanor              12 NCAP-PV              2:25.87    2:24.89   13  
  7 Bates, Diana N            15 AGUA-MR              2:18.23    2:25.73   12  
  8 Mara, Maddie A            16 NCAP-PV              2:18.19    2:26.07   11  
  9 Kaiser, Alison E          15 RMSC-PV              2:22.36    2:27.31    9  
 10 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                2:18.45    2:27.99    7  
 11 Menzer, Emma G            16 DST-MA               2:25.54    2:28.21    6  
 12 Gould, Hannah I           17 RMSC-PV              2:27.41    2:28.48    5  
 13 Belyakov, Anastasia I     15 RMSC-PV              2:29.92    2:28.79    4  
 14 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              2:29.44    2:29.96    3  
 15 Kim, Bridgette H          16 RMSC-PV              2:27.96    2:30.15    2  
 16 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR              2:28.38    2:30.35    1  
 17 Wade, Allison E           17 RMSC-PV              2:22.29    2:31.33  
 18 Olszewski, Liz M          17 SSC-MA               2:22.86    2:31.45  
 19 Merch, Karolyn L          15 JW-MA                2:26.39    2:31.78  
 20 McKenna, Paige S          14 UN$-PV               2:41.59    2:32.80  
 21 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA               2:31.67    2:32.86  
 22 Arndt, Hannah E           14 NCAP-PV              2:29.99    2:33.58  
 23 LeFauve, Jolie E          15 RMSC-PV              2:27.25    2:34.61  
 24 Travis, Chase C           15 NCAP-PV              2:30.00    2:34.86  
 25 Baines, Lauren O          17 JW-MA                2:25.57    2:35.04  
 26 Shema, Erin O             15 UN!-MA               2:38.27    2:35.27  
 27 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                2:24.85    2:36.61  
 28 Paglia, Sam J             17 SSC-MA               2:24.57    2:37.12  
 29 Borjigin, Moshelle        15 RMSC-PV              2:45.44    2:38.32  
 30 Meisel, Gabrielle         16 RMSC-PV              2:28.74    2:38.58  
 31 Carr, Abby L              14 RMSC-PV              2:31.40    2:39.47  
 32 Caputo, Maggie E          16 JW-MA                2:34.56    2:39.71  
 33 Disanti, Brianna K        15 JW-MA                2:34.82    2:40.03  
 34 Ceely, Kiera A            14 RMSC-PV              2:40.51    2:40.05  
 35 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              2:36.07    2:41.12  
 36 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               2:24.19    2:42.43  
 37 Norton, Electa            15 AGUA-MR              2:41.41    2:42.49  
 38 Griffin, Carly E          15 JW-MA                2:43.76    2:43.93  
 39 Cotton, Lauren A          14 JW-MA                2:47.50    2:44.20  
 40 Price, Emma G             16 JW-MA                2:55.29    2:53.67  
 41 Antonelli, Gianna N       15 JW-MA                2:45.89    2:55.69  
 
Event 28  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              2:07.42    2:02.77   20  
  2 Nagard, Daniel            16 NCAP-PV              2:09.27    2:13.06   17  
  3 Sita, John R              17 NCAP-PV              2:08.77    2:13.29   16  
  4 Fong, Josh L              16 JW-MA                2:14.15    2:15.20   15  
  5 Moon, Anthony *           17 JW-MA                2:16.36    2:15.34   14  
  6 Babej, Max C              17 AGUA-MR              2:15.13    2:15.83   13  
  7 Jurcik, Emils B           17 DST-MA               2:17.98    2:17.16   12  
  8 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              2:14.88    2:17.65   11  
  9 Paulos, Michael           15 RMSC-PV              2:16.92    2:18.34    9  
 10 Rademaker, Quinn J        18 JW-MA                2:11.40    2:19.40    7  
 11 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              2:18.59    2:19.50    6  
 12 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                2:20.20    2:20.10    5  
 13 Lindner, Jacob M          16 NCAP-PV              2:19.02    2:20.32    4  
 14 Benson, Jacob R           16 DST-MA               2:13.60    2:20.55    3  
 15 Houser, Paul W            15 JW-MA                2:17.54    2:21.08    2  
 16 Sellemi, Antonio A        15 RMSC-PV              2:22.53    2:21.62    1  
 17 Morales, Diego F          16 RMSC-PV              2:21.28    2:21.82  
 18 Penafiel, Michael P       16 RMSC-PV              2:13.55    2:21.85  
 19 Tan, Ren-e                14 NCAP-PV              2:28.86    2:21.88  
 20 Artis, Jack M             15 JW-MA                2:13.22    2:21.95  
 21 Dickson, Joey L           15 DST-MA               2:17.94    2:22.26  
 22 Mathis, Ryan A            16 UN$-PV               2:18.47    2:22.32  
 23 Dragan, Paul G            15 JW-MA                2:17.47    2:22.36  
 24 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR              2:19.77    2:22.80  
 25 Darhower, Jeb J           17 DST-MA                    NT    2:23.08  
 26 Crescente, Anton G        15 SSC-MA               2:18.24    2:23.21  
 27 Bagshaw, Henry            14 RMSC-PV              2:25.45    2:23.24  
 28 Hausler, Justin M         15 DST-MA               2:16.29    2:23.32  
 29 Danaie, Dylan A           14 NCAP-PV              2:18.69    2:23.59  
 30 Lin, Howie H              16 UN#-MR                    NT    2:23.65  
 31 Bruno, Jamie M            17 SSC-MA               2:19.41    2:24.31  
 32 Fenska, Evan W            17 JW-MA                2:16.65    2:24.32  
 33 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR              2:22.57    2:25.01  
 34 Sorensen, Jacob L         17 RMSC-PV              2:16.84    2:25.52  
 35 Liu, Jason E              14 RMSC-PV              2:23.25    2:27.03  
 36 Mitchell, Cole            14 RMSC-PV              2:23.67    2:27.27  
 37 Wisniewski, Christian     18 JW-MA                2:23.10    2:27.89  
 38 Foley, Kevin P            16 JW-MA                2:18.54    2:28.26  
 39 Gagnon, Robert L          16 JW-MA                2:18.64    2:28.74  
 40 Vozzi, Vozzi J            16 UN&-MA               2:29.93    2:31.42  
 41 Hsiao, Andrew S           15 JW-MA                2:28.36    2:34.55  
 42 Treglia, Mike E           15 JW-MA                2:23.44    2:34.75  
 -- Haffner, Justin T         18 SSC-MA               2:12.49         DQ  
 
Event 29  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR              4:13.71    4:19.69   20  
  2 Belyakov, Catherine I     15 RMSC-PV              4:29.39    4:24.43   17  
  3 Paoletti, Isabella N      15 DST-MA               4:23.17    4:26.20   16  
  4 Paoletti, Olivia M        18 DST-MA               4:16.30    4:28.08   15  
  5 Pfaff, Rabea K            16 DST-MA               4:22.45    4:29.71   14  
  6 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              4:29.25    4:29.99   13  
  7 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              4:33.52    4:30.94   12  
  8 Menzer, Emma G            16 DST-MA               4:36.75    4:32.24   11  
  9 Yoon, Grace S             15 JW-MA                4:25.97    4:34.22    9  
 10 McCullough, Tori G        16 NCAP-PV              4:28.25    4:35.28    7  
 11 Bates, Diana N            15 AGUA-MR              4:30.35    4:36.24    6  
 12 Nolan, Kennedy C          17 RMSC-PV              4:42.27    4:36.56    5  
 13 Chen, Erika B             15 NCAP-PV              4:32.70    4:36.65    4  
 14 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA                4:36.47    4:36.89    3  
 15 Giddings, Grace B         17 RMSC-PV              4:31.37    4:37.30    2  
 16 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR              4:40.06    4:37.70    1  
 17 Umhofer, Jane E           14 RMSC-PV              4:49.05    4:38.32  
 18 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                4:17.58    4:38.94  
 19 Deionno, Alexis H         17 DST-MA               4:35.93    4:39.34  
 20 McKenna, Paige S          14 UN$-PV               4:35.94    4:39.74  
 21 Waggoner, Allie M         14 JW-MA                4:38.63    4:40.61  
 22 Hjelle, Erica E           16 RMSC-PV              4:31.41    4:40.77  
 23 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR              4:37.90    4:40.87  
 24 Cavanagh, Erin G          14 JW-MA                4:26.24    4:41.14  
 25 Wade, Allison E           17 RMSC-PV              4:36.08    4:44.16  
 26 Gemmell, Erin M           12 NCAP-PV              5:25.75    4:44.40  
 27 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                4:34.14    4:44.63  
 28 Mann, Emily M             16 Unattached-PV        4:53.40    4:44.83  
 29 Wisniewski, Emily         16 JW-MA                4:36.25    4:45.29  
 30 Woods, Nora C             17 JW-MA                4:33.45    4:45.79  
 31 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              4:50.48    4:46.04  
 32 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR              4:38.04    4:46.29  
 33 Elliott, Sarah E          15 RMSC-PV              4:50.33    4:46.90  
 34 Attar, Clara M            13 NCAP-PV              4:43.80    4:47.06  
 35 Kaiser, Alison E          15 RMSC-PV              4:46.03    4:48.15  
 36 Rollo, Sophia R           15 JW-MA                4:53.07    4:48.58  
 37 Morissette, Kylie G       14 RMSC-PV              4:52.60    4:48.59  
 38 Menzer, Kate M            14 DST-MA               4:40.76    4:48.82  
 39 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              4:43.48    4:49.08  
 40 Gould, Hannah I           17 RMSC-PV              4:40.00    4:49.78  
 41 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              4:43.38    4:50.99  
 42 Olszewski, Liz M          17 SSC-MA               4:37.42    4:51.82  
 43 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                4:34.47    4:52.29  
 44 Krupinski, Noelle M       14 RMSC-PV              4:52.43    4:52.73  
 45 Bacon, Alex A             15 RMSC-PV              4:42.36    4:52.99  
 46 Behm, Annie E             14 JW-MA                4:52.35    4:53.11  
 47 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               4:28.24    4:54.74  
 48 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              4:54.42    4:54.85  
 49 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              4:45.04    4:55.08  
 50 Ong, Ashley               14 JW-MA                4:59.08    4:55.19  
 51 Baines, Lauren O          17 JW-MA                4:37.99    4:56.78  
 52 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                4:44.37    4:57.22  
 53 Shaw, Brianna L           15 JW-MA                4:54.75    5:02.20  
 54 Kannan, Leah H            15 RMSC-PV              4:45.46    5:03.98  
 55 McIntyre, Emma J          15 JW-MA                4:57.63    5:04.56  
 56 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              4:49.72    5:05.02  
 57 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               4:53.76    5:09.73  
 58 Cotton, Lauren A          14 JW-MA                5:38.19    5:20.79  
 
Event 30  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jake C           17 DST-MA               3:51.84    3:56.72   20  
  2 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              4:09.98    4:03.36   17  
  3 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              4:08.07    4:07.76   16  
  4 Pirrung, Ryan M           16 DST-MA               4:05.15    4:07.91   15  
  5 Zuyus, Tyler E            17 UN$-PV               4:24.43    4:08.14   14  
  6 Watts, Nathan H           16 RMSC-PV              4:11.40    4:10.16   13  
  7 Magness, Matthew T        16 SSC-MA               3:59.83    4:10.47   12  
  8 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              4:19.05    4:12.28   11  
  9 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              4:12.09    4:13.24    9  
 10 Wills, John B             17 RMSC-PV              4:32.12    4:15.38    7  
 11 Vipavetz, Ryan P          16 RMSC-PV              4:24.52    4:16.79    6  
 12 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              4:14.49    4:19.42    5  
 13 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR              4:21.70    4:19.46    4  
 14 Fong, Josh L              16 JW-MA                4:08.15    4:19.59    3  
 15 Hochman, Brian J          15 DST-MA               4:10.22    4:19.76    2  
 16 Boeckx, Alex A            16 SSC-MA               4:18.54    4:20.40    1  
 17 Martinez, Andrew P        17 RMSC-PV              4:22.13    4:21.13  
 18 Zeineddin, Pierre A       14 RMSC-PV              4:28.66    4:22.30  
 19 Pottker, Matthew T        16 NCAP-PV              4:25.20    4:22.42  
 20 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              4:50.96    4:23.39  
 21 Obregon, Enrique L        16 JW-MA                4:11.46    4:24.30  
 22 Lin, Howie H              16 UN#-MR                    NT    4:25.13  
 23 Smith, Eamon H            14 RMSC-PV              4:28.44    4:25.21  
 24 Dragan, Paul G            15 JW-MA                4:33.40    4:25.49  
 25 Schlosser, Trent W        16 RMSC-PV              4:28.81    4:25.54  
 26 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              4:32.99    4:25.56  
 27 Dickson, Joey L           15 DST-MA               4:15.94    4:25.89  
 28 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              4:25.16    4:26.10  
 29 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR              4:29.24    4:26.13  
 30 Nguyen, John J            16 RMSC-PV              4:24.42    4:27.67  
 31 Lewke, Kevin S            15 DST-MA               4:38.26    4:27.78  
 32 Nagard, Daniel            16 NCAP-PV              4:24.98    4:27.80  
 33 Babej, Max C              17 AGUA-MR              4:39.21    4:29.84  
 34 Cheadle, Quintin M        16 RMSC-PV              4:33.85    4:32.95  
 35 Wisniewski, Christian     18 JW-MA                4:24.27    4:33.33  
 36 Penafiel, Michael P       16 RMSC-PV              4:32.01    4:34.07  
 37 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                4:36.99    4:34.51  
 38 Artis, Jack M             15 JW-MA                4:20.60    4:34.78  
 39 Benson, Jacob R           16 DST-MA               4:26.41    4:37.18  
 40 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR              5:18.68    4:38.64  
 41 Nasielski, Brian C        16 JW-MA                4:18.78    4:40.30  
 42 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                4:35.97    4:40.66  
 43 Poleto, Jack A            14 UN&-MA               4:26.71    4:40.89  
 44 Lewis, Brendan J          15 DST-MA               4:50.08    4:41.15  
 45 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR              4:52.35    4:42.43  
 46 Pitt, David H             15 AGUA-MR                   NT    4:42.67  
 47 Gagnon, Robert L          16 JW-MA                4:28.45    4:44.29  
 48 Wright, Grayson J         14 JW-MA                4:36.90    4:44.38  
 49 Eizner, Alvin             15 JW-MA                4:49.91    4:46.02  
 50 Fenska, Evan W            17 JW-MA                4:44.17    4:47.82  
 51 Hsiao, Andrew S           15 JW-MA                4:58.30    5:02.73  
 -- Goetcheus, Hayes M        15 NCAP-PV              4:16.23         DQ  
 
Event 31  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:48.11    1:47.90   40  
     1) Forman, Emma L 15               2) Paoletti, Olivia M 18          
     3) Deionno, Alexis H 17            4) Paoletti, Isabella N 15        
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:43.82    1:48.83   34  
     1) Gormley, Isabel G 15            2) Bates, Diana N 15              
     3) Zhang, Sophia 15                4) Krevitt, Charlotte 15          
  3 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:46.07    1:48.85   32  
     1) Aravantinou, Athena 17          2) Mara, Maddie A 16              
     3) Tan, Jing-E 16                  4) Brown, Keyla M 16              
  4 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:45.36    1:50.69   30  
     1) Carr, Abby L 14                 2) Umhofer, Jane E 14             
     3) Elliott, Sarah E 15             4) Belyakov, Catherine I 15       
  5 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:45.41    1:51.82   28  
     1) Paglia, Syd J 15                2) Maccausland, Heather C 16      
     3) Olszewski, Liz M 17             4) Kolessar, Ashley O 13          
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:48.02    1:52.49   26  
     1) Guarino, Kiana B 14             2) Starzyk, Suzanne 16            
     3) Zhang, Angelina 16              4) Olszewski, Inez I 17           
  7 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:55.42    1:52.65   24  
     1) McGovern, Clare K 17            2) Menzer, Emma G 16              
     3) Pfaff, Rabea K 16               4) Kilama, Atim 17                
  8 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:47.98    1:52.86   22  
     1) Dougherty, Kaelyn M 17          2) Woods, Nora C 17               
     3) Cavanagh, Erin G 14             4) Kaczorowski, Margot A 16       
  9 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:50.18    1:53.15   18  
     1) Bansky, Kaitlyn R 17            2) Yoon, Grace S 15               
     3) Fenska, Allie P 14              4) Wisniewski, Emily 16           
 10 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:50.29    1:53.57   14  
     1) Hjelle, Erica E 16              2) Belyakov, Anastasia I 15       
     3) Nolan, Kennedy C 17             4) LeFauve, Jolie E 15            
 11 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:53.79   x1:55.48  
     1) Behm, Annie E 14                2) Berzanski, Ava L 15            
     3) Merch, Karolyn L 15             4) Disanti, Brianna K 15          
 12 Delaware Swim Team-MA  'C'                        2:00.05   x1:55.60  
     1) Poole, Abigail C 16             2) Menzer, Kate M 14              
     3) Dickson, Heidi R 17             4) Derderian, Serena M 18         
 13 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:49.48    1:56.56   12  
     1) Higgins, Makenzie S 15          2) Johnson, Jillian V 15          
     3) Chen, Erika B 15                4) Grant, Sammie I 17             
 -- Suburban Seahawks Club-MA  'B'                    1:51.56         DQ  
     1) Aguirre, Maddie T 17            2) Paglia, Sam J 17               
     3) Brennan, Reilly E 14            4) Pujadas, Riley E 15            
 
Event 32  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware Swim Team-MA  'A'                        1:40.07    1:37.47   40  
     1) Johnson, Jake C 17              2) Pirrung, Ryan M 16             
     3) Jurcik, Emils B 17              4) Darhower, Jeb J 17             
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:32.14    1:37.73   34  
     1) De Jong, Taiyo A 16             2) Rhee, Dylan 16                 
     3) Porges, Dylan R 17              4) Sabovic, Adell 15              
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   1:39.14    1:38.39   32  
     1) Skelly, Conor T 18              2) Moon, Anthony * 17             
     3) Fong, Josh L 16                 4) Pham, Andrew T 16              
  4 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'A'            1:35.04    1:38.87   30  
     1) Watts, Nathan H 16              2) Ellett, Timmy S 17             
     3) Vipavetz, Ryan P 16             4) Kim, Jisu 16                   
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:44.32    1:39.49   28  
     1) Pragnell, Tristan Z 14          2) Babej, Max C 17                
     3) Ribeiro, Damion 17              4) Wen, Nicholas J 16             
  6 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                    1:40.74    1:40.09   26  
     1) Waterland, Daniel C 17          2) Boeckx, Alex A 16              
     3) Magness, Matthew T 16           4) Haffner, Justin T 18           
  7 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'                1:40.50    1:40.83   24  
     1) Rutberg, Noah J 15              2) Sita, John R 17                
     3) Lindner, Jacob M 16             4) Goetcheus, Hayes M 15          
  8 Nation's Capital Swim Club-PV  'B'                1:47.71    1:42.53   22  
     1) Higgins, Nathan S 17            2) Nagard, Daniel 16              
     3) Pottker, Matthew T 16           4) Spicer, Nick A 15              
  9 Delaware Swim Team-MA  'B'                        1:44.57    1:42.70   18  
     1) Crossland, Jeffrey T 17         2) Hausler, Justin M 15           
     3) Lewke, Kevin S 15               4) Eckrich, Josh T 16             
 10 Rockville Montgomery Swim Club-PV  'B'            1:40.39    1:44.42   14  
     1) Martinez, Andrew P 17           2) Nguyen, John J 16              
     3) Schlosser, Trent W 16           4) Cheadle, Quintin M 16          
 11 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   1:43.55    1:45.03   12  
     1) Obregon, Enrique L 16           2) Artis, Jack M 15               
     3) Arzillo, Jay A 16               4) Fenton, Jack R 17              
 12 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   1:48.73   x1:46.22  
     1) Lilley, Jack A 15               2) Rademaker, Quinn J 18          
     3) Teng, Jeffrey 17                4) Fenska, Evan W 17              
 13 Delaware Swim Team-MA  'C'                        1:48.61   x1:50.76  
     1) Lewis, Brendan J 15             2) Benson, Jacob R 16             
     3) Dickson, Joey L 15              4) Ciecko, Evan C 15