Licensed to Germantown Academy/GAAC
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/5/2017 06:34 PM
               GAAC November Meet-2017 - 11/4/2017 to 11/5/2017                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  MAJO
                31.39  A
                35.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA                30.62      30.59 MAJO   
BB - Division  
  1 Napier, Alyssa      10 WEST-MA                31.84      30.51 MAJO   
  2 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA                32.59      32.10 BB     
  3 Serafin, Gabby O    10 WEST-MA                33.03      33.56 BB     
  4 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA                34.53      35.29        
C - Division  
  1 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA                37.01      32.76 BB     
  2 Spencer, Kate E     10 UN-MA                     NT      34.18 BB     
  3 McCullough, Saryn   10 WEST-MA                36.19      34.41 BB     
  4 Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                42.61      36.63        
  5 Hill, Tierney E      9 CHEL-MA                40.11      37.52        
  6 Tucker, Ruby C       9 CHEL-MA                39.67      37.91        
  7 McCord-Amasis, Ama  10 CHEL-MA                45.02      38.08        
  8 Simonetti, Elsa B   10 CHEL-MA                46.14      40.02        
  9 Hayes, Mirabelle C  10 CHEL-MA                43.09      40.04        
 10 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA                40.45      40.20        
 11 Deck, Josephine M    9 CHEL-MA                42.48      41.32        
 12 Jenkins, Asata N    10 CHEL-MA                   NT      41.46        
 13 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA                39.86      41.49        
 14 Gomberg, Ariah      10 CHEL-MA                   NT      42.55        
 15 Ali, Hanane A       10 SERP-MA                45.38      42.95        
 16 Chappelle, Liberty   9 UN-MA                     NT      44.25        
 17 Bell, Sofia R        9 CHEL-MA                44.13      44.79        
 18 Hartwell, Klara E    9 CHEL-MA                   NT      48.61        
 19 Barber, Hannah N     9 Devilrays-MA         1:11.63      59.29        
 -- Mapps-Evans, Savan  10 GLEC-MA                   NT     X49.27        
 -- Higuita, Sofia       9 GLEC-MA                   NT     X56.08        
 -- MacDougall, Cate S   9 CHEL-MA                57.27         DQ        
      No touch on turn
 
Event 2  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.69  MAJO
                30.99  A
                34.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA                30.65      30.55 MAJO   
  2 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA                30.65      31.06 BB     
BB - Division  
  1 Carl, Evan B        10 BYNS-MA                32.45      31.65 BB     
  2 Bryson, Travien D   10 SERP-MA                31.06      31.96 BB     
  3 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA                32.73      32.30 BB     
  4 Ferenz, Tyler J     10 BYNS-MA                33.20      32.36 BB     
C - Division  
  1 Young, Oliver B     10 SERP-MA                35.24      34.44 BB     
  2 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT      35.15        
  3 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA                36.52      37.61        
  4 Mittal, Umang K     10 GAAC-MA                38.52      38.24        
  5 Huang, Aaron J      10 SERP-MA                45.20      39.26        
  6 Cratin, Ace J        9 GAAC-MA                39.13      39.32        
  7 Westover, Parker W   9 GAAC-MA                   NT      42.75        
  8 O'Donnell, Cole A    9 GAAC-MA                55.75      45.16        
  9 gor, Aidan D        10 GAAC-MA                44.92      45.40        
 10 Cai, Andrew Q        9 GAAC-MA                52.99      47.01        
 11 Werner, Michael T    9 GAAC-MA                   NT      47.44        
 12 McElwain, Grayson   10 Devilrays-MA           48.31      48.28        
 13 Sellers, Ian A       9 CHEL-MA                   NT      54.08        
 14 Kukon, John Luca L  10 Devilrays-MA           57.82      54.92        
 -- Weber, John          9 CHEL-MA                   NT         NS        
 
Event 3  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cranker, Emi L      15 WEST-MA                58.57    1:04.62        
              31.22     1:04.62 (33.40)                                        
  2 Thornton, Hannah E  17 WEST-MA              1:04.66    1:05.71        
              31.98     1:05.71 (33.73)                                        
  3 Thompson, Emily R   17 GAAC-MA              1:04.30    1:06.39        
  4 Agger, Kate E       17 EAAC-MA              1:04.47    1:06.88        
              32.40     1:06.88 (34.48)                                        
  5 Wujcik, Cassidy     15 WEST-MA              1:04.45    1:07.65        
              33.11     1:07.65 (34.54)                                        
  6 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA              1:05.19    1:07.67        
              32.49     1:07.67 (35.18)                                        
  7 Drabick, Emily K    16 UN-MA                1:08.13    1:08.07        
              33.34     1:08.07 (34.73)                                        
  8 Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:10.43    1:08.47        
              33.34     1:08.47 (35.13)                                        
  9 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA              1:06.00    1:09.09        
 10 McGrellis, Erin M   17 WEST-MA              1:02.45    1:11.27        
              33.90     1:11.27 (37.37)                                        
 11 Blankenship, Tori   16 WEST-MA              1:05.85    1:11.85        
              34.88     1:11.85 (36.97)                                        
 12 Keener, Tori M      15 BYNS-MA              1:16.21    1:17.31        
 13 McGillis, Micaela   17 CHEL-MA              1:27.45    1:27.58        
              41.25     1:27.58 (46.33)                                        
 -- Thomas, Anisah T    16 SERP-MA              1:08.80         DQ        
      Delay initiating turn
              33.50          DQ (35.33)                                        
 -- Coleman, Michayla   17 Devilrays-MA              NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
              42.64          DQ (46.72)                                        
 -- McClain, Corrine M  15 Devilrays-MA              NT         NS        
 -- Okongwu, Amara R    15 SERP-MA              1:08.88         NS        
 -- Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA              1:14.16         NS        
 -- Smith, Nina D       17 EAAC-MA                59.60         NS        
 -- Henry, Mikayla M    16 SERP-MA              1:21.42         NS        
 
Event 4  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA                56.67      55.59        
              27.36       55.59 (28.23)                                        
  2 Keenan, Sean E      16 GAAC-MA                56.16      57.17        
              27.36       57.17 (29.81)                                        
  3 Byrd, Bryan         17 WEST-MA                54.60      57.71        
              27.39       57.71 (30.32)                                        
  4 Shirk, Roanoke R    15 BYNS-MA                58.55      59.46        
              28.85       59.46 (30.61)                                        
  5 Tye, Oliver J       16 BYNS-MA              1:01.38      59.77        
              28.70       59.77 (31.07)                                        
  6 Arsever, Marc L     16 GAAC-MA                58.07      59.80        
              28.46       59.80 (31.34)                                        
  7 Santos, Jacob D     15 BYNS-MA                57.06      59.91        
              28.89       59.91 (31.02)                                        
  8 Williamson, Patric  16 WEST-MA                59.38    1:00.94        
              29.45     1:00.94 (31.49)                                        
  9 Moore, Sean V       16 WEST-MA              1:00.41    1:03.29        
              30.20     1:03.29 (33.09)                                        
 10 Blatney, August E   15 GAAC-MA              1:03.48    1:04.45        
              29.68     1:04.45 (34.77)                                        
 11 Rankin, Patrick     15 LYM                  1:03.78    1:04.92        
              30.86     1:04.92 (34.06)                                        
 12 Spain, Zach N       15 GAAC-MA              1:08.73    1:05.91        
              32.46     1:05.91 (33.45)                                        
 13 Weidner, Christoph  17 WEST-MA              1:09.44    1:09.71        
              33.73     1:09.71 (35.98)                                        
 14 Kim, Haemin         15 WEST-MA              1:28.75    1:16.48        
              36.68     1:16.48 (39.80)                                        
 15 Moon, Kyle A        16 SERP-MA              1:22.13    1:21.77        
 16 Jones, Myles C      15 SERP-MA              1:23.35    1:22.57        
              40.73     1:22.57 (41.84)                                        
 17 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA              1:20.00    1:23.77        
 18 Taylor, Jack H      15 WEST-MA                   NT    1:27.57        
              42.70     1:27.57 (44.87)                                        
 -- Levy, Gabe M        16 GAAC-MA              1:02.02         NS        
 -- Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA              1:11.81         NS        
 
Event 5  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.49  MAJO
              1:19.29  A
              1:30.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA              1:12.69    1:13.75 MAJO   
              36.18     1:13.75 (37.57)                                        
BB - Division  
  1 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA              1:22.69    1:21.77 BB     
              39.85     1:21.77 (41.92)                                        
  2 Napier, Alyssa      10 WEST-MA              1:28.60    1:23.38 BB     
              40.11     1:23.38 (43.27)                                        
  3 McCullough, Saryn   10 WEST-MA              1:23.25    1:24.88 BB     
              40.40     1:24.88 (44.48)                                        
 -- Serafin, Gabby O    10 WEST-MA              1:27.21         DQ        
      Multiple strokes
              42.42          DQ (46.61)                                        
C - Division  
  1 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA              1:33.15    1:25.77 BB     
              41.80     1:25.77 (43.97)                                        
  2 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA              1:31.34    1:34.86        
              46.80     1:34.86 (48.06)                                        
  3 Tucker, Ruby C       9 CHEL-MA                   NT    1:35.50        
              45.98     1:35.50 (49.52)                                        
  4 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA              1:46.85    1:37.68        
              46.55     1:37.68 (51.13)                                        
  5 Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                   NT    1:39.25        
              48.44     1:39.25 (50.81)                                        
  6 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA                   NT    1:41.24        
              50.58     1:41.24 (50.66)                                        
  7 Ali, Hanane A       10 SERP-MA              2:00.24    1:50.65        
              52.21     1:50.65 (58.44)                                        
  8 Chappelle, Liberty   9 UN-MA                     NT    2:01.82        
              55.52   2:01.82 (1:06.30)                                        
  9 Barber, Hannah N     9 Devilrays-MA              NT    2:49.53        
 -- Bell, Sofia R        9 CHEL-MA                   NT         DQ        
      Multiple strokes
              51.48          DQ (53.71)                                        
 -- Hayes, Mirabelle C  10 CHEL-MA                   NT         DQ        
      Not on back off wall
              52.11          DQ (54.84)                                        
 
Event 6  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.19  A
              1:19.29  MAJO
              1:29.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA              1:16.70    1:15.32 A      
              37.02     1:15.32 (38.30)                                        
BB - Division  
  1 Carl, Evan B        10 BYNS-MA              1:20.17    1:20.60 BB     
              39.70     1:20.60 (40.90)                                        
  2 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA              1:23.62    1:24.36 BB     
              40.41     1:24.36 (43.95)                                        
  3 Ferenz, Tyler J     10 BYNS-MA              1:27.17    1:31.58        
              45.23     1:31.58 (46.35)                                        
C - Division  
  1 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT    1:28.26 BB     
              43.07     1:28.26 (45.19)                                        
  2 Young, Oliver B     10 SERP-MA              1:38.46    1:32.62        
              44.90     1:32.62 (47.72)                                        
  3 Mittal, Umang K     10 GAAC-MA              1:48.45    1:49.76        
              52.26     1:49.76 (57.50)                                        
  4 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA              1:53.15    1:53.77        
  5 Westover, Parker W   9 GAAC-MA                   NT    2:08.71        
            1:06.92   2:08.71 (1:01.79)                                        
  6 Werner, Michael T    9 GAAC-MA                   NT    2:11.30        
            1:02.50   2:11.30 (1:08.80)                                        
  7 Kukon, John Luca L  10 Devilrays-MA              NT    2:14.19        
            1:01.78   2:14.19 (1:12.41)                                        
  8 McElwain, Grayson   10 Devilrays-MA         2:08.64    2:15.15        
            1:03.61   2:15.15 (1:11.54)                                        
 -- Huang, Aaron J      10 SERP-MA                   NT         DQ        
      No touch at turn
              52.51          DQ (56.65)                                        
 
Event 7  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R    16 GAAC-MA              2:43.17    2:34.91        
              34.47     1:13.04 (38.57)     1:53.32 (40.28)     2:34.91 (41.59)
  2 Thompson, Emily R   17 GAAC-MA              2:38.11    2:39.91        
              37.59     1:18.23 (40.64)     1:59.05 (40.82)     2:39.91 (40.86)
  3 Keener, Tori M      15 BYNS-MA              2:48.31    2:50.56        
              37.75     1:21.43 (43.68)     2:06.16 (44.73)     2:50.56 (44.40)
  4 Brown, Katherine A  16 CHEL-MA              2:53.30    2:50.86        
              38.93     1:23.53 (44.60)     2:07.31 (43.78)     2:50.86 (43.55)
  5 Wujcik, Cassidy     15 WEST-MA              2:49.97    2:56.16        
              40.72     1:25.78 (45.06)     2:11.88 (46.10)     2:56.16 (44.28)
  6 Murray, Emilee L    17 WEST-MA              2:47.03    2:56.17        
              39.08     1:23.89 (44.81)     2:10.27 (46.38)     2:56.17 (45.90)
  7 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA              2:54.07    2:57.30        
              38.51     1:22.04 (43.53)     2:08.48 (46.44)     2:57.30 (48.82)
  8 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA              2:54.35    3:00.37        
              39.13     1:23.66 (44.53)     2:11.86 (48.20)     3:00.37 (48.51)
  9 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA                   NT    3:02.51        
              40.42     1:27.82 (47.40)     2:16.01 (48.19)     3:02.51 (46.50)
 10 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA              3:19.52    3:04.58        
              42.67     1:30.81 (48.14)     2:18.37 (47.56)     3:04.58 (46.21)
 11 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA              3:01.19    3:04.83        
              42.31     1:28.95 (46.64)     2:17.17 (48.22)     3:04.83 (47.66)
 12 Thomas, Avery L     15 WEST-MA              2:55.65    3:09.51        
              41.74     1:29.55 (47.81)     2:18.88 (49.33)     3:09.51 (50.63)
 13 Lane, Tessa A       16 CHEL-MA              3:16.60    3:12.24        
              41.81     1:31.36 (49.55)     2:21.69 (50.33)     3:12.24 (50.55)
 14 Adams, Lyssa        11 WEST-MA                   NT    3:55.59        
              48.71   1:50.77 (1:02.06)   2:54.16 (1:03.39)   3:55.59 (1:01.43)
 -- Nolte, Nikolette M  17 BYNS-MA              2:23.37         NS        
 -- Henry, Mikayla M    16 SERP-MA              2:56.19         NS        
 
Event 8  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hou, Kevin Q        16 GAAC-MA              2:25.80    2:21.31        
              31.66     1:06.84 (35.18)     1:43.47 (36.63)     2:21.31 (37.84)
  2 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA              2:29.91    2:25.11        
              33.18     1:10.46 (37.28)     1:47.96 (37.50)     2:25.11 (37.15)
  3 Williamson, Patric  16 WEST-MA              2:20.24    2:27.45        
              32.71     1:10.05 (37.34)     1:48.81 (38.76)     2:27.45 (38.64)
  4 Tye, Oliver J       16 BYNS-MA              2:43.87    2:32.56        
              33.00     1:11.73 (38.73)     1:52.92 (41.19)     2:32.56 (39.64)
  5 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA              2:37.12    2:41.74        
              35.65     1:16.86 (41.21)     1:59.64 (42.78)     2:41.74 (42.10)
  6 Clark, Will T       12 GAAC-MA              2:46.78    2:47.84        
              36.94     1:20.60 (43.66)     2:04.99 (44.39)     2:47.84 (42.85)
  7 Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA                   NT    3:04.73        
              39.41     1:27.54 (48.13)     2:16.53 (48.99)     3:04.73 (48.20)
  8 Kim, Haemin         15 WEST-MA              3:37.56    3:13.44        
              42.30     1:30.63 (48.33)     2:21.28 (50.65)     3:13.44 (52.16)
 -- Vradinskiy, Martin  15 THY-MA               2:26.86   X2:25.10        
              32.65     1:09.74 (37.09)     1:48.00 (38.26)     2:25.10 (37.10)
 -- Fein, Ryley W       17 NPAC-MA              2:41.67         NS        
 -- Holden, Marquis I   16 SERP-MA              2:41.09         NS        
 
Event 9  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.59  MAJO
                41.79  A
                47.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA                41.77      40.42 MAJO   
BB - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA                44.92      41.15 MAJO   
  2 Napier, Alyssa      10 WEST-MA                42.55      42.76 BB     
  3 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA                47.18      46.09 BB     
  4 McCullough, Saryn   10 WEST-MA                44.45      46.36 BB     
  5 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA                45.83      46.60 BB     
C - Division  
  1 Spencer, Kate E     10 UN-MA                     NT      44.50 BB     
  2 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA                49.60      47.54        
  3 Tucker, Ruby C       9 CHEL-MA                49.18      48.89        
  4 Serafin, Gabby O    10 WEST-MA                49.44      49.47        
  5 Simonetti, Elsa B   10 CHEL-MA                50.58      50.14        
  6 Bell, Sofia R        9 CHEL-MA                51.71      52.45        
  7 Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                   NT      53.14        
  8 Hill, Tierney E      9 CHEL-MA                   NT      56.60        
  9 Deck, Josephine M    9 CHEL-MA                58.49      58.40        
 10 Ali, Hanane A       10 SERP-MA                59.79      59.22        
 11 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA              1:03.34    1:00.86        
 12 MacDougall, Cate S   9 CHEL-MA                   NT    1:05.26        
 13 Barber, Hannah N     9 Devilrays-MA         1:17.82    1:26.85        
 -- McCord-Amasis, Ama  10 CHEL-MA                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Gomberg, Ariah      10 CHEL-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hartwell, Klara E    9 CHEL-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 10  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                40.99  A
                42.09  MAJO
                46.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA                42.34      42.46 BB     
  2 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA                44.27      43.18 BB     
  3 Bryson, Travien D   10 SERP-MA                42.28      44.86 BB     
  4 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA                43.59      45.88 BB     
 -- Young, Oliver B     10 SERP-MA                46.57         DQ        
      Two strokes under water
C - Division  
  1 Carl, Evan B        10 BYNS-MA                50.84      47.37        
  2 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT      47.61        
  3 Huang, Aaron J      10 SERP-MA                59.60      51.44        
  4 gor, Aidan D        10 GAAC-MA              1:03.57      54.44        
  5 Cratin, Ace J        9 GAAC-MA              1:02.22      56.61        
  6 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA                   NT    1:05.44        
  7 McElwain, Grayson   10 Devilrays-MA           58.53    1:07.55        
  8 Werner, Michael T    9 GAAC-MA                   NT    1:09.81        
 -- Westover, Parker W   9 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- O'Donnell, Cole A    9 GAAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Mittal, Umang K     10 GAAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Weber, John          9 CHEL-MA                   NT         NS        
 
Event 11  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thornton, Hannah E  17 WEST-MA                58.08    1:01.28        
              28.40     1:01.28 (32.88)                                        
  2 Woomer, Rachel L    16 BYNS-MA              1:00.08    1:02.45        
              29.80     1:02.45 (32.65)                                        
  3 Agger, Kate E       17 EAAC-MA                57.31    1:02.97        
              29.56     1:02.97 (33.41)                                        
  4 Thompson, Emily R   17 GAAC-MA              1:05.37    1:04.88        
              31.15     1:04.88 (33.73)                                        
  5 Cranker, Emi L      15 WEST-MA              1:01.68    1:05.27        
              30.42     1:05.27 (34.85)                                        
  6 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA              1:00.65    1:05.60        
              29.79     1:05.60 (35.81)                                        
  7 Murray, Emilee L    17 WEST-MA              1:01.45    1:07.00        
              31.35     1:07.00 (35.65)                                        
  8 Thomas, Avery L     15 WEST-MA              1:06.81    1:10.34        
              32.35     1:10.34 (37.99)                                        
  9 Blankenship, Tori   16 WEST-MA              1:08.74    1:10.88        
              32.35     1:10.88 (38.53)                                        
 10 Wujcik, Cassidy     15 WEST-MA              1:07.29    1:11.01        
              33.34     1:11.01 (37.67)                                        
 11 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA              1:08.49    1:11.43        
              31.60     1:11.43 (39.83)                                        
 12 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA              1:10.34    1:12.30        
              32.87     1:12.30 (39.43)                                        
 13 Lunetta, Tess       15 WEST-MA              1:14.64    1:15.06        
              34.43     1:15.06 (40.63)                                        
 14 Thomas, Anisah T    16 SERP-MA              1:14.78    1:16.88        
              33.71     1:16.88 (43.17)                                        
 15 Coleman, Michayla   17 Devilrays-MA              NT    1:27.77        
              38.75     1:27.77 (49.02)                                        
 -- McClain, Corrine M  15 Devilrays-MA              NT         NS        
 -- Okongwu, Amara R    15 SERP-MA              1:08.98         NS        
 -- Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA              1:07.16         NS        
 -- Smith, Nina D       17 EAAC-MA                59.85         NS        
 -- Henry, Mikayla M    16 SERP-MA              1:32.56         NS        
 
Event 12  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA                54.01      55.03        
              26.44       55.03 (28.59)                                        
  2 Byrd, Bryan         17 WEST-MA                53.01      55.25        
              25.55       55.25 (29.70)                                        
  3 Shirk, Roanoke R    15 BYNS-MA                53.28      55.47        
              26.03       55.47 (29.44)                                        
  4 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA                52.71      55.92        
              26.50       55.92 (29.42)                                        
  5 Arsever, Marc L     16 GAAC-MA              1:07.49      58.25        
              26.29       58.25 (31.96)                                        
  6 Weidner, Gregory S  15 WEST-MA              1:05.22    1:04.29        
              29.85     1:04.29 (34.44)                                        
  7 Weidner, Christoph  17 WEST-MA              1:03.66    1:05.91        
              30.13     1:05.91 (35.78)                                        
  8 Rankin, Patrick     15 LYM                  1:08.22    1:09.83        
              31.35     1:09.83 (38.48)                                        
  9 Spain, Zach N       15 GAAC-MA              1:20.08    1:10.18        
              32.48     1:10.18 (37.70)                                        
 10 Blatney, August E   15 GAAC-MA              1:14.76    1:10.65        
              31.42     1:10.65 (39.23)                                        
 11 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA              1:17.08    1:19.58        
              32.96     1:19.58 (46.62)                                        
 12 Kim, Haemin         15 WEST-MA              1:33.95    1:21.19        
              37.61     1:21.19 (43.58)                                        
 13 Moon, Kyle A        16 SERP-MA              1:29.27    1:24.44        
              37.08     1:24.44 (47.36)                                        
 14 Rankin, Connor      15 LYM                  1:37.79    1:27.01        
              40.11     1:27.01 (46.90)                                        
 15 Jones, Myles C      15 SERP-MA              1:27.79    1:32.27        
              40.51     1:32.27 (51.76)                                        
 -- Levy, Gabe M        16 GAAC-MA                52.73         NS        
 -- Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA              1:06.72         NS        
 -- Holden, Marquis I   16 SERP-MA              1:02.40         NS        
 
Event 13  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:22.49  MAJO
              1:24.09  A
              1:39.09  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA              1:23.37    1:27.54 BB     
              40.61     1:27.54 (46.93)                                        
BB - Division  
  1 Napier, Alyssa      10 WEST-MA              1:33.12    1:28.77 BB     
              41.01     1:28.77 (47.76)                                        
C - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA                   NT    1:25.22 BB     
              39.85     1:25.22 (45.37)                                        
  2 Spencer, Kate E     10 UN-MA                     NT    1:30.76 BB     
              42.12     1:30.76 (48.64)                                        
  3 McCullough, Saryn   10 WEST-MA                   NT    1:35.59 BB     
              42.10     1:35.59 (53.49)                                        
  4 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA                   NT    1:51.77        
              52.47     1:51.77 (59.30)                                        
  5 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA              1:59.29    1:53.07        
              50.15   1:53.07 (1:02.92)                                        
 
Event 14  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:23.49  A
              1:24.39  MAJO
              1:37.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA              1:29.12    1:33.50 BB     
              42.04     1:33.50 (51.46)                                        
  2 Bryson, Travien D   10 SERP-MA              1:34.62    1:41.30        
              43.30     1:41.30 (58.00)                                        
C - Division  
  1 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT    1:36.61 BB     
              44.61     1:36.61 (52.00)                                        
  2 Young, Oliver B     10 SERP-MA                   NT    1:51.56        
              49.98   1:51.56 (1:01.58)                                        
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R    16 GAAC-MA              2:09.67    2:11.14        
              28.63       59.59 (30.96)     1:39.37 (39.78)     2:11.14 (31.77)
  2 Cranker, Emi L      15 WEST-MA              2:11.89    2:19.86        
              30.79     1:06.32 (35.53)     1:47.24 (40.92)     2:19.86 (32.62)
  3 Agger, Kate E       17 EAAC-MA              2:12.47    2:23.83        
              31.04     1:08.43 (37.39)     1:50.36 (41.93)     2:23.83 (33.47)
  4 Drabick, Emily K    16 UN-MA                2:21.35    2:24.47        
              31.28     1:09.95 (38.67)     1:51.95 (42.00)     2:24.47 (32.52)
  5 Woomer, Rachel L    16 BYNS-MA              2:22.48    2:25.21        
              30.29     1:09.89 (39.60)     1:52.33 (42.44)     2:25.21 (32.88)
  6 Thornton, Hannah E  17 WEST-MA              2:19.41    2:25.92        
              29.54     1:06.89 (37.35)     1:55.25 (48.36)     2:25.92 (30.67)
  7 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA              2:21.73    2:29.22        
              30.53     1:10.63 (40.10)     1:55.12 (44.49)     2:29.22 (34.10)
  8 Blankenship, Tori   16 WEST-MA              2:21.22    2:30.16        
              33.04     1:11.65 (38.61)     1:56.23 (44.58)     2:30.16 (33.93)
  9 Wujcik, Cassidy     15 WEST-MA              2:23.29    2:30.60        
              32.09     1:10.89 (38.80)     1:56.16 (45.27)     2:30.60 (34.44)
 10 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA              2:36.48    2:34.03        
              33.20     1:13.90 (40.70)     1:59.64 (45.74)     2:34.03 (34.39)
 11 Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              2:33.34    2:35.18        
              32.85     1:13.40 (40.55)     2:00.55 (47.15)     2:35.18 (34.63)
 12 Thomas, Anisah T    16 SERP-MA              2:30.12    2:35.39        
              34.19     1:12.82 (38.63)     2:00.45 (47.63)     2:35.39 (34.94)
 13 Thomas, Avery L     15 WEST-MA              2:27.74    2:35.60        
              32.98     1:11.18 (38.20)     2:00.10 (48.92)     2:35.60 (35.50)
 14 Keener, Tori M      15 BYNS-MA              2:43.87    2:36.45        
              35.45     1:18.70 (43.25)     2:00.28 (41.58)     2:36.45 (36.17)
 15 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA              2:27.39    2:38.37        
              33.35     1:14.60 (41.25)     2:02.66 (48.06)     2:38.37 (35.71)
 16 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA              2:33.66    2:38.79        
              37.23     1:17.33 (40.10)     2:04.41 (47.08)     2:38.79 (34.38)
 17 McGrellis, Erin M   17 WEST-MA              2:33.22    2:44.59        
              33.84     1:14.04 (40.20)     2:05.80 (51.76)     2:44.59 (38.79)
 -- Nolte, Nikolette M  17 BYNS-MA              2:11.62         NS        
 -- Okongwu, Amara R    15 SERP-MA              2:35.07         NS        
 -- Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA              2:32.42         NS        
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA              1:58.88    2:00.44        
              26.41       56.80 (30.39)     1:33.58 (36.78)     2:00.44 (26.86)
  2 Shirk, Roanoke R    15 BYNS-MA                   NT    2:06.74        
              25.85       57.72 (31.87)     1:39.03 (41.31)     2:06.74 (27.71)
  3 Hou, Kevin Q        16 GAAC-MA              2:04.63    2:07.91        
              29.01     1:00.94 (31.93)     1:37.86 (36.92)     2:07.91 (30.05)
  4 Arsever, Marc L     16 GAAC-MA              2:11.44    2:09.75        
              27.63       59.07 (31.44)     1:38.61 (39.54)     2:09.75 (31.14)
  5 Tye, Oliver J       16 BYNS-MA              2:19.00    2:11.48        
              26.38     1:00.96 (34.58)     1:41.89 (40.93)     2:11.48 (29.59)
  6 Keenan, Sean E      16 GAAC-MA              2:14.46    2:14.10        
              27.78     1:01.65 (33.87)     1:43.80 (42.15)     2:14.10 (30.30)
  7 Santos, Jacob D     15 BYNS-MA              2:11.42    2:15.81        
              28.55     1:02.60 (34.05)     1:44.22 (41.62)     2:15.81 (31.59)
  8 Williamson, Patric  16 WEST-MA              2:08.27    2:18.15        
              30.23     1:07.26 (37.03)     1:46.24 (38.98)     2:18.15 (31.91)
  9 Spain, Zach N       15 GAAC-MA              2:33.92    2:21.99        
              33.25     1:08.56 (35.31)     1:51.64 (43.08)     2:21.99 (30.35)
 10 Blatney, August E   15 GAAC-MA              2:25.02    2:22.64        
              30.39     1:07.17 (36.78)     1:50.12 (42.95)     2:22.64 (32.52)
 11 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA              2:11.43    2:22.89        
              27.85     1:06.24 (38.39)     1:49.88 (43.64)     2:22.89 (33.01)
 12 Moore, Sean V       16 WEST-MA              2:16.01    2:25.12        
              29.11     1:05.44 (36.33)     1:50.21 (44.77)     2:25.12 (34.91)
 13 Rankin, Patrick     15 LYM                  2:24.04    2:26.40        
              30.93     1:06.30 (35.37)     1:52.84 (46.54)     2:26.40 (33.56)
 14 Weidner, Gregory S  15 WEST-MA              2:26.42    2:26.54        
              30.30     1:09.90 (39.60)     1:52.52 (42.62)     2:26.54 (34.02)
 15 Moon, Kyle A        16 SERP-MA              3:08.18    3:01.03        
              36.89     1:22.31 (45.42)   2:23.09 (1:00.78)     3:01.03 (37.94)
 16 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA              2:48.37    3:01.43        
              33.99     1:21.31 (47.32)     2:20.77 (59.46)     3:01.43 (40.66)
 17 Jones, Myles C      15 SERP-MA              3:11.89    3:12.92        
              42.13     1:27.45 (45.32)   2:33.03 (1:05.58)     3:12.92 (39.89)
 -- Vradinskiy, Martin  15 THY-MA               2:05.55   X2:09.18        
              28.08     1:00.15 (32.07)     1:38.90 (38.75)     2:09.18 (30.28)
 -- Rankin, Connor      15 LYM                  3:29.39         DQ        
      Out of sequence - IM
              44.17     1:42.42 (58.25)     2:40.66 (58.24)          DQ (45.13)
 -- Taylor, Jack H      15 WEST-MA                   NT         NS        
 -- Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA              2:38.86         NS        
 -- Holden, Marquis I   16 SERP-MA              2:20.00         NS        
 
Event 17  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.39  MAJO
              2:52.69  A
              3:15.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA              2:49.31    2:46.76 MAJO   
              39.06     1:20.07 (41.01)     2:10.61 (50.54)     2:46.76 (36.15)
BB - Division  
  1 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA              2:54.12    2:50.33 MAJO   
              39.25     1:24.69 (45.44)     2:13.31 (48.62)     2:50.33 (37.02)
  2 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA              2:52.78    3:03.02 BB     
              42.77     1:29.80 (47.03)     2:24.05 (54.25)     3:03.02 (38.97)
  3 Napier, Alyssa      10 WEST-MA              3:04.23    3:03.21 BB     
              40.37     1:30.87 (50.50)     2:22.30 (51.43)     3:03.21 (40.91)
  4 McCullough, Saryn   10 WEST-MA              2:59.29    3:06.31 BB     
              42.20     1:30.47 (48.27)     2:26.43 (55.96)     3:06.31 (39.88)
C - Division  
  1 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA              3:22.17    3:13.07 BB     
              42.83     1:32.09 (49.26)     2:29.20 (57.11)     3:13.07 (43.87)
  2 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA              3:26.45    3:30.52        
              52.15     1:46.06 (53.91)     2:43.53 (57.47)     3:30.52 (46.99)
  3 Simonetti, Elsa B   10 CHEL-MA                   NT    3:38.15        
              48.10     1:47.22 (59.12)     2:46.68 (59.46)     3:38.15 (51.47)
  4 Ali, Hanane A       10 SERP-MA              4:32.51    3:54.09        
              53.70   1:55.30 (1:01.60)   2:59.81 (1:04.51)     3:54.09 (54.28)
 -- Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
              54.90     1:50.87 (55.97)   2:55.61 (1:04.74)          DQ (49.02)
 
Event 18  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:50.99  A
              2:52.69  MAJO
              3:13.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA              3:02.94    2:53.05 BB     
              41.42     1:24.91 (43.49)     2:19.19 (54.28)     2:53.05 (33.86)
  2 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              3:03.18    2:56.04 BB     
              43.91     1:27.12 (43.21)     2:17.70 (50.58)     2:56.04 (38.34)
  3 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA              3:03.93    3:05.07 BB     
              41.49     1:29.49 (48.00)     2:24.59 (55.10)     3:05.07 (40.48)
  4 Bryson, Travien D   10 SERP-MA              3:01.02    3:10.87 BB     
              44.42     1:33.39 (48.97)     2:28.16 (54.77)     3:10.87 (42.71)
C - Division  
  1 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT    3:06.47 BB     
              46.08     1:30.90 (44.82)     2:26.65 (55.75)     3:06.47 (39.82)
  2 Ferenz, Tyler J     10 BYNS-MA              3:33.84    3:09.98 BB     
              41.83     1:29.76 (47.93)   2:31.30 (1:01.54)     3:09.98 (38.68)
 
Event 19  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R    16 GAAC-MA                24.73      24.94        
  2 Thornton, Hannah E  17 WEST-MA                24.04      25.57        
  3 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA                25.31      26.30        
  4 Cranker, Emi L      15 WEST-MA                25.68      26.92        
  5 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA                26.16      27.05        
  6 Thomas, Anisah T    16 SERP-MA                27.06      27.68        
  7 Murray, Emilee L    17 WEST-MA                25.99      27.76        
  8 Drabick, Emily K    16 UN-MA                  27.16      28.00        
  9 Blankenship, Tori   16 WEST-MA                26.29      28.18        
 10 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA                27.79      28.43        
 11 Brown, Katherine A  16 CHEL-MA                29.06      28.48        
 12 Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA                28.33      28.54        
 13 Thomas, Avery L     15 WEST-MA                27.02      28.75        
 14 Lunetta, Tess       15 WEST-MA                29.29      29.89        
 15 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA                28.61      30.03        
 16 McGrellis, Erin M   17 WEST-MA                27.74      30.67        
 17 Coleman, Michayla   17 Devilrays-MA              NT      33.35        
 18 McGillis, Micaela   17 CHEL-MA                32.86      35.10        
 -- McClain, Corrine M  15 Devilrays-MA              NT         NS        
 -- Smith, Nina D       17 EAAC-MA                24.48         NS        
 -- Okongwu, Amara R    15 SERP-MA                26.46         NS        
 -- Henry, Mikayla M    16 SERP-MA                30.73         NS        
 -- Nolte, Nikolette M  17 BYNS-MA                24.87         NS        
 -- Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA                26.89         NS        
 
Event 20  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA                22.40      22.84        
  2 Shirk, Roanoke R    15 BYNS-MA                22.38      22.99        
  3 Arsever, Marc L     16 GAAC-MA                22.82      23.07        
  4 Byrd, Bryan         17 WEST-MA                22.47      23.15        
  5 Tye, Oliver J       16 BYNS-MA                23.60      23.59        
  6 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA                22.10      23.95        
  7 Williamson, Patric  16 WEST-MA                23.87      24.35        
  8 Hou, Kevin Q        16 GAAC-MA                24.53      24.40        
  9 Moore, Sean V       16 WEST-MA                23.23      24.49        
 10 Keenan, Sean E      16 GAAC-MA                24.99      24.75        
 11 Blatney, August E   15 GAAC-MA                25.21      25.07        
 12 Weidner, Gregory S  15 WEST-MA                25.72      25.79        
 13 Weidner, Christoph  17 WEST-MA                26.51      26.62        
 14 Rankin, Patrick     15 LYM                    27.04      26.85        
 15 Spain, Zach N       15 GAAC-MA                28.17      27.10        
 16 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA                28.54      28.60        
 17 Moon, Kyle A        16 SERP-MA                28.91      29.05        
 18 Jones, Myles C      15 SERP-MA                30.61      29.49        
 19 Taylor, Jack H      15 WEST-MA                29.88      29.73        
 20 Kim, Haemin         15 WEST-MA                40.34      29.84        
 21 Rankin, Connor      15 LYM                    34.84      37.12        
 -- Levy, Gabe M        16 GAAC-MA                23.27         NS        
 -- Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA                25.14         NS        
 -- Holden, Marquis I   16 SERP-MA                24.29         NS        
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  MAJO
              1:03.09  A
              1:08.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Carl, Mary A        12 BYNS-MA                58.58      59.65 MAJO   
              28.92       59.65 (30.73)                                        
  2 Janton, Sandy       12 WEST-MA              1:01.00      59.91 MAJO   
              28.52       59.91 (31.39)                                        
 -- Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA              1:02.41         NS        
BB - Division  
  1 Jessop, Autumn G    11 UN-MA                1:03.64    1:02.97 A      
              30.30     1:02.97 (32.67)                                        
  2 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA              1:08.26    1:05.64 BB     
              31.92     1:05.64 (33.72)                                        
  3 Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA              1:06.96    1:06.23 BB     
              31.18     1:06.23 (35.05)                                        
  4 DePasquale, Gianna  11 LYM                  1:07.02    1:06.52 BB     
              32.31     1:06.52 (34.21)                                        
  5 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA              1:07.88    1:07.02 BB     
              32.32     1:07.02 (34.70)                                        
  6 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA              1:07.31    1:07.18 BB     
              31.71     1:07.18 (35.47)                                        
  7 Boles, Karly J      11 GAAC-MA              1:08.24    1:07.30 BB     
              32.03     1:07.30 (35.27)                                        
C - Division  
  1 Spencer, Natalie A  12 UN-MA                     NT    1:04.56 BB     
              30.46     1:04.56 (34.10)                                        
  2 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA              1:14.75    1:07.58 BB     
              31.89     1:07.58 (35.69)                                        
  3 Cutrona, Olivia A   12 WEST-MA              1:09.03    1:07.68 BB     
              31.65     1:07.68 (36.03)                                        
  4 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA              1:10.80    1:08.57        
              32.98     1:08.57 (35.59)                                        
  5 Ferraro, Ellianna   12 BYNS-MA              1:16.93    1:08.62        
              32.87     1:08.62 (35.75)                                        
  6 Valbert, Emma B     11 UN-MA                     NT    1:08.70        
              32.20     1:08.70 (36.50)                                        
  7 Plank, Samantha L   12 WEST-MA              1:10.15    1:08.79        
              32.81     1:08.79 (35.98)                                        
  8 Luviano, Cate A     12 UN-MA                     NT    1:08.90        
              31.79     1:08.90 (37.11)                                        
  9 Simpson, Grace M    12 UN-MA                1:25.24    1:09.23        
              33.96     1:09.23 (35.27)                                        
 10 Napier, Ava         11 WEST-MA              1:13.57    1:09.65        
              34.62     1:09.65 (35.03)                                        
 11 Hailu, Yohanna      11 WEST-MA              1:19.18    1:09.94        
              31.76     1:09.94 (38.18)                                        
 12 Olmstead, Elise K   11 LYM                  1:12.66    1:12.42        
              34.55     1:12.42 (37.87)                                        
 13 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA              1:19.37    1:13.47        
              35.36     1:13.47 (38.11)                                        
 14 McFadden, Lucy G    11 CHEL-MA              1:42.76    1:15.07        
              35.13     1:15.07 (39.94)                                        
 15 Dang, Jasmine L     12 LYM                  1:15.97    1:15.23        
              34.36     1:15.23 (40.87)                                        
 16 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:17.65    1:15.71        
              35.57     1:15.71 (40.14)                                        
 17 Deininger, Sophia   11 UN-MA                     NT    1:19.13        
              36.55     1:19.13 (42.58)                                        
 18 Abraham, Audrey     11 CHEL-MA              1:35.10    1:24.85        
              39.36     1:24.85 (45.49)                                        
 19 Adams, Lyssa        11 WEST-MA              1:26.07    1:25.37        
              37.51     1:25.37 (47.86)                                        
 20 Schwab, Mary Ruth   12 SERP-MA              2:07.32    1:44.21        
 21 Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT    1:44.46        
              47.35     1:44.46 (57.11)                                        
 -- Furahi-Ali, Sanaa   11 GLEC-MA                   NT   X1:37.15        
              44.80     1:37.15 (52.35)                                        
 -- Garcia-Rios, Saman  11 GLEC-MA                   NT   X1:38.35        
              45.13     1:38.35 (53.22)                                        
 -- Ali, Ayan A         12 SERP-MA                   NT         NS        
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  MAJO
              1:00.89  A
              1:05.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Clark, Will T       12 GAAC-MA                59.11      58.01 MAJO   
              27.80       58.01 (30.21)                                        
  2 Zhou, Andy          12 UN-MA                1:00.85      58.93 MAJO   
              28.85       58.93 (30.08)                                        
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:01.97      59.97 MAJO   
              29.13       59.97 (30.84)                                        
  2 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA              1:01.99    1:00.29 A      
              28.90     1:00.29 (31.39)                                        
  3 Shaffer, Reilly     11 LYM                  1:02.31    1:00.38 A      
              29.21     1:00.38 (31.17)                                        
  4 Green, Gabriel      12 LYM                  1:04.83    1:01.14 BB     
              29.46     1:01.14 (31.68)                                        
  5 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA              1:03.85    1:01.33 BB     
              29.68     1:01.33 (31.65)                                        
  6 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA              1:02.09    1:01.88 BB     
              30.18     1:01.88 (31.70)                                        
  7 Keener, Declan T    12 BYNS-MA              1:01.99    1:03.02 BB     
              30.38     1:03.02 (32.64)                                        
  8 Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA              1:03.69    1:03.04 BB     
              29.42     1:03.04 (33.62)                                        
C - Division  
  1 Tyler, Timmy        11 WEST-MA              1:06.42    1:06.01        
              31.73     1:06.01 (34.28)                                        
  2 Moore, Thomas A     12 SERP-MA              1:08.46    1:06.18        
              32.34     1:06.18 (33.84)                                        
  3 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA              1:11.99    1:06.42        
              31.64     1:06.42 (34.78)                                        
  4 Waldron, Kevin P    12 UN-MA                1:08.13    1:07.46        
              32.33     1:07.46 (35.13)                                        
  5 Green, Brock        11 LYM                  1:10.02    1:08.11        
              32.78     1:08.11 (35.33)                                        
  6 Lynch, Ren W        11 WEST-MA              1:09.26    1:08.66        
              32.68     1:08.66 (35.98)                                        
  7 Warriner, Tommy G   12 WEST-MA              1:12.07    1:08.92        
              33.03     1:08.92 (35.89)                                        
  8 Richards, Logan M   12 UN-MA                     NT    1:09.16        
              33.44     1:09.16 (35.72)                                        
  9 Flores, Amilcar     11 WEST-MA              1:18.57    1:14.33        
              34.56     1:14.33 (39.77)                                        
 10 Emrick, Sebastian   12 BYNS-MA              1:18.89    1:19.46        
              37.25     1:19.46 (42.21)                                        
 11 McDonnell, Aidan M  11 UN-MA                     NT    1:19.60        
              38.47     1:19.60 (41.13)                                        
 12 Fulmor, Max I       12 CHEL-MA              1:25.88    1:20.23        
              37.92     1:20.23 (42.31)                                        
 13 Bartschi, Ryan      11 CHEL-MA                   NT    1:48.98        
              50.51     1:48.98 (58.47)                                        
 
Event 23  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  MAJO
              1:00.69  A
              1:05.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA                56.24      56.58 A      
              27.23       56.58 (29.35)                                        
  2 Kummerer, Katherin  13 BYNS-MA                58.60      59.62 A      
              28.74       59.62 (30.88)                                        
  3 Klaehn, Alina       13 UN-MA                1:00.46    1:00.45 A      
              28.82     1:00.45 (31.63)                                        
 -- Pesti, Korinna      14 UDAC-MA                58.92     X57.04 A      
              27.48       57.04 (29.56)                                        
 -- Webb, Averi B       13 GAAC-MA              1:00.07         NS        
BB - Division  
  1 Waldron, Meghan E   14 UN-MA                1:01.47    1:00.57 A      
              28.53     1:00.57 (32.04)                                        
  2 Clark, Julia M      14 BYNS-MA              1:01.13    1:01.40 BB     
              29.72     1:01.40 (31.68)                                        
  3 Tith, Rachanee K    14 BYNS-MA              1:02.77    1:02.29 BB     
              29.52     1:02.29 (32.77)                                        
  4 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA              1:05.74    1:03.69 BB     
              30.31     1:03.69 (33.38)                                        
  5 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              1:03.27    1:03.78 BB     
            1:03.78         1:03.78 ( )                                        
  6 Taylor, Ella J      13 WEST-MA              1:04.58    1:05.84        
              31.50     1:05.84 (34.34)                                        
 -- Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA              1:03.91         NS        
 -- Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA              1:03.32         NS        
C - Division  
  1 Santos, Hannah I    13 BYNS-MA              1:07.01    1:03.38 BB     
              29.69     1:03.38 (33.69)                                        
  2 Abraham, Evelyn V   13 CHEL-MA              1:06.01    1:06.67        
              31.65     1:06.67 (35.02)                                        
  3 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA              1:08.67    1:07.66        
              32.70     1:07.66 (34.96)                                        
  4 Schnell, Katie E    13 UN-MA                     NT    1:08.08        
              32.11     1:08.08 (35.97)                                        
  5 Wiley, Hannah E     13 UN-MA                     NT    1:11.18        
              33.34     1:11.18 (37.84)                                        
  6 McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA         1:08.37    1:13.14        
              34.34     1:13.14 (38.80)                                        
  7 Matsinger, Zoe A    14 CHEL-MA              1:19.76    1:14.33        
              36.50     1:14.33 (37.83)                                        
  8 Schwab, Solomaya F  14 SERP-MA              1:21.22    1:17.26        
              37.63     1:17.26 (39.63)                                        
  9 McGillis, Isabela   13 CHEL-MA              1:23.32    1:21.14        
              36.90     1:21.14 (44.24)                                        
 10 Jefferson, Cicerra  14 CHEL-MA                   NT    1:40.44        
 -- Bryson, Morgan S    14 SERP-MA              1:09.76         NS        
 -- Schermerhorn, Mare  13 BYNS-MA                   NT         NS        
 -- Mafla, Veronica     14 CHEL-MA              1:23.62         NS        
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA              1:15.43         NS        
 
Event 24  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.09  MAJO
                56.29  A
              1:00.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA                52.99      51.28 MAJO   
              24.75       51.28 (26.53)                                        
  2 Thornton, Steven S  14 WEST-MA                52.86      52.31 MAJO   
              25.96       52.31 (26.35)                                        
  3 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA                52.95      52.52 MAJO   
              25.76       52.52 (26.76)                                        
  4 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA                53.64      53.52 A      
              25.53       53.52 (27.99)                                        
  5 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA                55.01      53.58 A      
              25.54       53.58 (28.04)                                        
  6 Janton, Tommy F     13 WEST-MA                54.45      54.82 A      
              26.25       54.82 (28.57)                                        
  7 Taylor, Sam F       14 WEST-MA                54.75      56.42 BB     
              27.16       56.42 (29.26)                                        
 -- Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA                55.74         NS        
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA                51.68         NS        
BB - Division  
  1 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA                57.18      54.45 A      
              26.15       54.45 (28.30)                                        
  2 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA                59.87      55.36 A      
              26.56       55.36 (28.80)                                        
  3 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA                59.73      55.38 A      
              26.71       55.38 (28.67)                                        
  4 Suchyj, Tyler       14 WEST-MA                59.53      56.03 A      
              27.01       56.03 (29.02)                                        
  5 McGrellis, Andrew   14 WEST-MA                57.37      57.22 BB     
              26.76       57.22 (30.46)                                        
  6 Petrunich, Kieran   14 WEST-MA                59.32      57.32 BB     
              27.56       57.32 (29.76)                                        
  7 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA                57.97      57.86 BB     
              27.56       57.86 (30.30)                                        
  8 Clark, Jack F       14 GAAC-MA                57.10      57.92 BB     
              27.06       57.92 (30.86)                                        
  9 Yoon, Michael       14 UDAC-MA                58.17      58.88 BB     
              27.95       58.88 (30.93)                                        
 10 Whitton, Alex J     13 UN-MA                  58.45      58.95 BB     
              28.00       58.95 (30.95)                                        
 11 Rollins, Joshua G   14 CHEL-MA                57.85      59.13 BB     
              26.77       59.13 (32.36)                                        
 12 Green, Jordan       13 LYM                  1:00.13    1:00.42 BB     
              29.13     1:00.42 (31.29)                                        
 -- McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA                59.81         NS        
C - Division  
  1 Hou, Harry P        14 GAAC-MA              1:01.18      57.15 BB     
              27.01       57.15 (30.14)                                        
  2 Cano, Will          13 UN-MA                     NT      57.92 BB     
              27.86       57.92 (30.06)                                        
  3 Montgomery, Chase   13 CHEL-MA              1:01.87      59.46 BB     
              27.80       59.46 (31.66)                                        
  4 Bowman, Colin A     14 WEST-MA              1:04.60    1:00.82 BB     
              29.62     1:00.82 (31.20)                                        
  5 Luviano, Jack J     14 GAAC-MA                   NT    1:01.04        
              28.27     1:01.04 (32.77)                                        
  6 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                1:02.57    1:01.17        
              29.62     1:01.17 (31.55)                                        
  7 DeSantis, Trey N    13 GAAC-MA              1:04.06    1:01.55        
              28.69     1:01.55 (32.86)                                        
  8 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:04.09    1:03.11        
              29.83     1:03.11 (33.28)                                        
  9 Menasion, Miles V   13 SERP-MA              1:04.18    1:03.99        
              29.97     1:03.99 (34.02)                                        
 10 Young, Sahmir H     13 SERP-MA              1:07.47    1:05.09        
              29.94     1:05.09 (35.15)                                        
 11 Caballero, Benjami  14 CHEL-MA              1:07.87    1:07.02        
              31.35     1:07.02 (35.67)                                        
 12 Mauk, David J       13 UN-MA                1:14.30    1:10.50        
              32.94     1:10.50 (37.56)                                        
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  MAJO
                32.89  A
                35.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Janton, Sandy       12 WEST-MA                32.03      32.11 A      
  2 Kulp, Aryanna B     12 BYNS-MA                32.06      32.23 A      
  3 Boles, Karly J      11 GAAC-MA                32.52      32.97 BB     
 -- Unruh, Megan E      12 BYNS-MA                30.27         NS        
BB - Division  
  1 Mejia, Shailla H    11 BYNS-MA                33.56      33.41 BB     
  2 Ferraro, Ellianna   12 BYNS-MA                32.98      34.00 BB     
  3 Cutrona, Olivia A   12 WEST-MA                35.31      36.17        
 -- Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA                33.39         NS        
C - Division  
  1 Brown, Jillian      11 CHEL-MA                36.23      34.81 BB     
  2 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA                37.50      36.07        
  2 Clark, Katrina M    12 BYNS-MA                   NT      36.07        
  4 Kreider, Arianna M  12 UN-MA                     NT      36.23        
  5 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA                37.51      36.39        
  6 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA                36.63      36.43        
  7 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA                37.62      36.69        
  8 DePasquale, Gianna  11 LYM                    37.55      36.74        
  9 Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA                35.98      36.95        
 10 Hailu, Yohanna      11 WEST-MA                39.01      37.22        
 11 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA                37.45      37.71        
 12 Napier, Ava         11 WEST-MA                37.58      38.03        
 13 Olmstead, Elise K   11 LYM                    38.77      38.35        
 14 Luviano, Cate A     12 UN-MA                     NT      38.39        
 15 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA                38.15      41.36        
 16 Deininger, Sophia   11 UN-MA                     NT      41.60        
 17 Adams, Lyssa        11 WEST-MA                46.64      43.68        
 18 Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT      51.53        
 -- Schwab, Mary Ruth   12 SERP-MA              1:02.93         DQ        
      No touch at turn
 -- Lindenmuth, Haley   11 BYNS-MA                37.64         NS        
 -- Ali, Ayan A         12 SERP-MA                   NT         NS        
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.79  MAJO
                32.29  A
                35.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Andy          12 UN-MA                  30.06      29.87 MAJO   
  2 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA                31.02      33.05 BB     
BB - Division  
  1 Waldron, Kevin P    12 UN-MA                  33.13      33.27 BB     
  2 Moore, Thomas A     12 SERP-MA                35.06      35.59        
C - Division  
  1 Tye, Harry I        12 BYNS-MA                35.50      34.84 BB     
  2 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA                36.09      35.47        
  3 Warriner, Tommy G   12 WEST-MA                36.64      36.30        
  4 Green, Brock        11 LYM                    37.86      36.86        
  5 Richards, Logan M   12 UN-MA                  44.64      37.97        
  6 Buchanan, Matthew   12 CHEL-MA                37.83      38.08        
  7 Lynch, Ren W        11 WEST-MA                37.65      39.49        
  8 Fulmor, Jude I      12 CHEL-MA                   NT      41.31        
  9 Jester, Derek L     12 CHEL-MA                   NT      41.91        
 10 Flores, Amilcar     11 WEST-MA                43.92      43.78        
 11 Fulmor, Max I       12 CHEL-MA                46.72      46.26        
 12 McDonnell, Aidan M  11 UN-MA                     NT      46.39        
 -- Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.59  MAJO
              2:23.39  A
              2:35.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              2:20.06    2:16.96 MAJO   
              32.50     1:07.31 (34.81)     1:42.35 (35.04)     2:16.96 (34.61)
 -- Ehrnfeldt, Megan E  13 BYNS-MA              2:18.63         NS        
 -- Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:18.18         NS        
BB - Division  
  1 Waldron, Meghan E   14 UN-MA                2:24.57    2:25.72 BB     
              35.13     1:11.06 (35.93)     1:48.60 (37.54)     2:25.72 (37.12)
  2 Kummerer, Katherin  13 BYNS-MA              2:30.44    2:28.30 BB     
              35.27     1:12.81 (37.54)     1:51.15 (38.34)     2:28.30 (37.15)
 -- Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA              2:26.88         NS        
C - Division  
  1 Clark, Julia M      14 BYNS-MA              2:40.70    2:26.17 BB     
              34.23     1:11.25 (37.02)     1:48.88 (37.63)     2:26.17 (37.29)
  2 Wynn, nya A         14 WEST-MA              2:45.32    2:42.03        
              36.05   2:42.03 (2:05.98)                                        
  3 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA              2:40.70    2:45.17        
              40.00     1:21.07 (41.07)     2:03.36 (42.29)     2:45.17 (41.81)
  4 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA                   NT    2:47.46        
              38.61     1:20.17 (41.56)     2:03.84 (43.67)     2:47.46 (43.62)
  5 McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA         2:52.54    3:03.72        
              41.81     1:27.86 (46.05)     2:16.06 (48.20)     3:03.72 (47.66)
 -- Jefferson, Cicerra  14 CHEL-MA                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
                            1:54.00 ( )   2:54.79 (1:00.79)        DQ (1:04.19)
 -- Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA              2:43.67         NS        
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA              3:18.66         NS        
 -- Bryson, Morgan S    14 SERP-MA              3:13.81         NS        
 -- Webb, Averi B       13 GAAC-MA                   NT         NS        
 -- Schermerhorn, Mare  13 BYNS-MA                   NT         NS        
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.99  MAJO
              2:14.69  A
              2:25.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA              2:06.31    2:03.02 MAJO   
              28.71       59.69 (30.98)     1:31.45 (31.76)     2:03.02 (31.57)
  2 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA              2:09.38    2:05.10 MAJO   
              30.52     1:02.19 (31.67)     1:34.18 (31.99)     2:05.10 (30.92)
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA              2:04.41         NS        
BB - Division  
  1 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA              2:14.73    2:09.61 MAJO   
              30.90     1:03.55 (32.65)     1:36.81 (33.26)     2:09.61 (32.80)
  2 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA              2:16.53    2:12.22 A      
              31.85     1:05.30 (33.45)     1:39.03 (33.73)     2:12.22 (33.19)
  3 Suchyj, Tyler       14 WEST-MA              2:15.21    2:19.29 BB     
              33.11     1:08.95 (35.84)     1:45.19 (36.24)     2:19.29 (34.10)
  4 Clark, Jack F       14 GAAC-MA              2:23.93    2:29.16        
              35.60     1:14.02 (38.42)     1:52.36 (38.34)     2:29.16 (36.80)
C - Division  
  1 Janton, Tommy F     13 WEST-MA              2:33.33    2:11.33 MAJO   
              31.21     1:04.81 (33.60)     1:38.55 (33.74)     2:11.33 (32.78)
  2 Hou, Harry P        14 GAAC-MA              3:03.47    2:20.32 BB     
              31.75     1:06.41 (34.66)     1:43.52 (37.11)     2:20.32 (36.80)
  3 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA              2:27.67    2:21.27 BB     
              33.44     1:08.84 (35.40)     1:45.56 (36.72)     2:21.27 (35.71)
  4 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA                   NT    2:24.65 BB     
              34.58     1:11.57 (36.99)     1:48.78 (37.21)     2:24.65 (35.87)
  5 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA                   NT    2:26.63        
              35.49     1:12.61 (37.12)     1:50.27 (37.66)     2:26.63 (36.36)
  6 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA                   NT    2:27.88        
              35.36     1:13.08 (37.72)     1:51.96 (38.88)     2:27.88 (35.92)
  7 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                2:34.69    2:28.23        
              34.99     1:12.78 (37.79)     1:51.17 (38.39)     2:28.23 (37.06)
  8 Taylor, Sam F       14 WEST-MA                   NT    2:29.92        
              35.39     1:14.18 (38.79)     1:52.48 (38.30)     2:29.92 (37.44)
  9 Menasion, Miles V   13 SERP-MA              2:39.90    2:38.79        
              36.62     1:16.14 (39.52)     1:57.89 (41.75)     2:38.79 (40.90)
 10 Bowman, Colin A     14 WEST-MA                   NT    2:42.68        
              37.89     1:19.76 (41.87)     2:02.15 (42.39)     2:42.68 (40.53)
 11 Mauk, David J       13 UN-MA                     NT    2:43.44        
              39.45     1:21.05 (41.60)     2:04.14 (43.09)     2:43.44 (39.30)
 12 Young, Sahmir H     13 SERP-MA                   NT    3:19.16        
              44.49                             2:30.40 ( )     3:19.16 (48.76)
 -- Caballero, Benjami  14 CHEL-MA              3:24.83         DQ        
      Multiple strokes
              50.03     1:40.43 (50.40)     2:33.93 (53.50)          DQ (57.50)
 -- McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA              2:28.74         NS        
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:17.39  MAJO
              1:20.39  A
              1:27.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wynn, Rozlyn L      12 WEST-MA              1:19.41    1:18.24 A      
              38.20     1:18.24 (40.04)                                        
  2 Kulp, Aryanna B     12 BYNS-MA              1:16.00    1:18.40 A      
              37.52     1:18.40 (40.88)                                        
 -- Jessop, Autumn G    11 UN-MA                1:20.07         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
              36.94          DQ (41.48)                                        
BB - Division  
  1 Clark, Katrina M    12 BYNS-MA              1:20.91    1:23.31 BB     
              38.51     1:23.31 (44.80)                                        
  2 Plank, Samantha L   12 WEST-MA              1:26.62    1:30.75        
              42.71     1:30.75 (48.04)                                        
 -- Unruh, Megan E      12 BYNS-MA              1:22.75         NS        
 -- Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA              1:22.67         NS        
C - Division  
  1 Spencer, Natalie A  12 UN-MA                1:31.61    1:20.20 A      
              37.85     1:20.20 (42.35)                                        
  2 Luviano, Cate A     12 UN-MA                     NT    1:23.31 BB     
              37.88     1:23.31 (45.43)                                        
  3 Dang, Jasmine L     12 LYM                       NT    1:25.00 BB     
              38.79     1:25.00 (46.21)                                        
  4 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA              1:27.58    1:29.45        
              42.04     1:29.45 (47.41)                                        
  5 Simpson, Grace M    12 UN-MA                1:47.65    1:31.52        
              43.33     1:31.52 (48.19)                                        
  6 Boles, Karly J      11 GAAC-MA              1:34.10    1:33.16        
              44.62     1:33.16 (48.54)                                        
  7 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA              1:36.54    1:35.57        
              45.15     1:35.57 (50.42)                                        
  8 Napier, Ava         11 WEST-MA              1:34.02    1:38.65        
              46.36     1:38.65 (52.29)                                        
  9 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA              1:58.66    1:39.14        
              46.29     1:39.14 (52.85)                                        
 10 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA              1:47.66    1:39.23        
              48.36     1:39.23 (50.87)                                        
 11 Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA              1:41.78    1:39.70        
              45.84     1:39.70 (53.86)                                        
 12 Kreider, Arianna M  12 UN-MA                     NT    1:41.38        
              46.36     1:41.38 (55.02)                                        
 13 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:46.72    1:42.33        
              48.88     1:42.33 (53.45)                                        
 14 Abraham, Audrey     11 CHEL-MA              1:44.40    1:44.20        
              48.21     1:44.20 (55.99)                                        
 -- Lindenmuth, Haley   11 BYNS-MA                   NT         NS        
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.39  A
              1:19.09  MAJO
              1:25.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Clark, Will T       12 GAAC-MA              1:15.20    1:16.47 A      
              36.49     1:16.47 (39.98)                                        
BB - Division  
  1 Zhou, Andy          12 UN-MA                1:21.09    1:16.59 A      
              36.82     1:16.59 (39.77)                                        
  2 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA              1:19.44    1:19.81 BB     
              36.90     1:19.81 (42.91)                                        
  3 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA              1:19.64    1:21.52 BB     
              38.22     1:21.52 (43.30)                                        
  4 Shaffer, Reilly     11 LYM                  1:25.18    1:23.32 BB     
              40.18     1:23.32 (43.14)                                        
  5 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:25.23    1:23.51 BB     
              40.79     1:23.51 (42.72)                                        
  6 Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA              1:24.26    1:24.35 BB     
              38.41     1:24.35 (45.94)                                        
  7 Keener, Declan T    12 BYNS-MA              1:22.87    1:25.24 BB     
              39.19     1:25.24 (46.05)                                        
C - Division  
  1 Tyler, Timmy        11 WEST-MA              1:28.55    1:24.59 BB     
              39.87     1:24.59 (44.72)                                        
  2 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA              1:35.95    1:29.94        
              41.94     1:29.94 (48.00)                                        
  3 Tye, Harry I        12 BYNS-MA                   NT    1:30.40        
              42.18     1:30.40 (48.22)                                        
  4 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA                   NT    1:31.20        
              42.37     1:31.20 (48.83)                                        
  5 Lynch, Ren W        11 WEST-MA              1:28.77    1:31.34        
              41.97     1:31.34 (49.37)                                        
  6 Buchanan, Matthew   12 CHEL-MA              1:35.10    1:37.65        
              45.71     1:37.65 (51.94)                                        
  7 Emrick, Sebastian   12 BYNS-MA              1:36.60    1:42.60        
              47.03     1:42.60 (55.57)                                        
  8 McDonnell, Aidan M  11 UN-MA                     NT    1:54.53        
              54.41   1:54.53 (1:00.12)                                        
 -- Bartschi, Ryan      11 CHEL-MA                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
 
Event 31  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.69  MAJO
              2:44.59  A
              2:58.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:44.65    2:53.26 BB     
              38.80     1:23.24 (44.44)     2:08.05 (44.81)     2:53.26 (45.21)
  2 Tith, Rachanee K    14 BYNS-MA              2:56.86    3:01.47        
              40.46     1:25.92 (45.46)     2:14.05 (48.13)     3:01.47 (47.42)
C - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              3:04.53    2:56.10 BB     
              40.09     1:24.63 (44.54)     2:09.86 (45.23)     2:56.10 (46.24)
  2 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA                   NT    3:02.12        
              41.08     1:27.65 (46.57)     2:14.44 (46.79)     3:02.12 (47.68)
  3 Wynn, nya A         14 WEST-MA              3:08.88    3:03.34        
              40.49     1:26.88 (46.39)     2:15.48 (48.60)     3:03.34 (47.86)
  4 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA                   NT    3:13.12        
              43.46     1:33.76 (50.30)     2:24.15 (50.39)     3:13.12 (48.97)
  5 Matsinger, Zoe A    14 CHEL-MA              3:40.17    3:23.57        
              47.39     1:39.35 (51.96)     2:32.28 (52.93)     3:23.57 (51.29)
  6 McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA         3:17.76    3:26.87        
              47.46     1:39.86 (52.40)     2:34.57 (54.71)     3:26.87 (52.30)
  7 Jefferson, Cicerra  14 CHEL-MA                   NT    3:54.49        
              50.08   1:51.19 (1:01.11)   2:52.96 (1:01.77)   3:54.49 (1:01.53)
 -- Bryson, Morgan S    14 SERP-MA              3:26.64         NS        
 
Event 32  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.69  MAJO
              2:32.89  A
              2:45.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA              2:27.54    2:24.44 MAJO   
              33.13     1:10.04 (36.91)     1:47.49 (37.45)     2:24.44 (36.95)
  2 Hou, Harry P        14 GAAC-MA              2:32.19    2:24.53 MAJO   
              32.99     1:10.38 (37.39)     1:48.33 (37.95)     2:24.53 (36.20)
  3 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA              2:21.40    2:25.00 MAJO   
              32.81     1:09.52 (36.71)     1:47.36 (37.84)     2:25.00 (37.64)
  4 Petrunich, Kieran   14 WEST-MA              2:31.43    2:28.26 MAJO   
              33.66     1:11.60 (37.94)     1:49.77 (38.17)     2:28.26 (38.49)
  5 Suchyj, Tyler       14 WEST-MA              2:24.51    2:32.04 A      
              33.51     1:12.89 (39.38)     1:52.78 (39.89)     2:32.04 (39.26)
BB - Division  
  1 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA              2:36.17    2:26.84 MAJO   
              33.20     1:10.83 (37.63)     1:49.21 (38.38)     2:26.84 (37.63)
C - Division  
  1 Yoon, Michael       14 UDAC-MA                   NT    2:36.34 BB     
              35.48     1:15.40 (39.92)     1:56.14 (40.74)     2:36.34 (40.20)
  2 DeSantis, Trey N    13 GAAC-MA                   NT    2:40.91 BB     
              35.03     1:15.22 (40.19)     1:57.93 (42.71)     2:40.91 (42.98)
  3 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA                   NT    2:42.48 BB     
              36.83     1:18.33 (41.50)     2:01.20 (42.87)     2:42.48 (41.28)
  4 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:48.97    2:49.88        
              38.07     1:21.54 (43.47)     2:06.11 (44.57)     2:49.88 (43.77)
  5 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA                   NT    2:51.46        
              40.13     1:23.13 (43.00)     2:07.51 (44.38)     2:51.46 (43.95)
  6 Luviano, Jack J     14 GAAC-MA                   NT    2:52.47        
              37.91     1:22.15 (44.24)     2:08.86 (46.71)     2:52.47 (43.61)
  7 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                2:47.99    2:58.44        
              39.97     1:25.70 (45.73)     2:12.88 (47.18)     2:58.44 (45.56)
  8 Clark, Jack F       14 GAAC-MA              3:19.57    3:06.99        
              41.44     1:29.05 (47.61)     2:18.08 (49.03)     3:06.99 (48.91)
 -- Montgomery, Chase   13 CHEL-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
              38.84     1:21.32 (42.48)     2:08.22 (46.90)          DQ (45.65)
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.89  MAJO
                31.49  A
                34.09  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Janton, Sandy       12 WEST-MA                30.27      29.69 MAJO   
  2 Carl, Mary A        12 BYNS-MA                31.15      32.03 BB     
BB - Division  
  1 Wynn, Rozlyn L      12 WEST-MA                31.94      32.91 BB     
  2 Ferraro, Ellianna   12 BYNS-MA                32.39      33.08 BB     
  3 Mejia, Shailla H    11 BYNS-MA                32.62      33.33 BB     
  4 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA                32.99      33.77 BB     
  5 Marcheskie, Mollie  12 BYNS-MA                33.25      34.16        
  6 Olmstead, Elise K   11 LYM                    32.41      35.54        
  7 Clark, Katrina M    12 BYNS-MA                33.55      36.68        
C - Division  
  1 Spencer, Natalie A  12 UN-MA                  34.64      30.56 A      
  2 Valbert, Emma B     11 UN-MA                     NT      34.03 BB     
  3 Hailu, Yohanna      11 WEST-MA                36.64      34.24        
  4 Brown, Jillian      11 CHEL-MA                37.30      34.85        
  5 Luviano, Cate A     12 UN-MA                     NT      36.02        
  6 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA                38.56      36.07        
  7 Cutrona, Olivia A   12 WEST-MA                35.74      36.09        
  8 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA                38.66      36.24        
  9 Boles, Karly J      11 GAAC-MA                35.86      36.30        
 10 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA                37.42      37.72        
 11 Plank, Samantha L   12 WEST-MA                37.09      37.85        
 12 Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA                38.14      38.03        
 13 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA                44.34      40.31        
 14 McFadden, Lucy G    11 CHEL-MA                47.84      40.33        
 15 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                41.36      41.14        
 16 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA                40.09      42.20        
 17 Deininger, Sophia   11 UN-MA                     NT      43.65        
 18 Adams, Lyssa        11 WEST-MA                43.66      45.63        
 19 Schwab, Mary Ruth   12 SERP-MA              1:27.43    1:12.15        
 -- Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- DePasquale, Gianna  11 LYM                    40.57         DQ        
      False start
 -- Lindenmuth, Haley   11 BYNS-MA                37.35         NS        
 -- Ali, Ayan A         12 SERP-MA                   NT         NS        
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.99  MAJO
                31.19  A
                34.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Clark, Will T       12 GAAC-MA                30.39      30.64 A      
  2 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA                29.94      30.93 A      
BB - Division  
  1 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA                31.96      30.93 A      
  2 Zhou, Andy          12 UN-MA                  31.87      31.05 A      
  3 Green, Gabriel      12 LYM                    32.64      31.66 BB     
  4 Keener, Declan T    12 BYNS-MA                32.08      32.13 BB     
  5 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA                34.18      33.44 BB     
C - Division  
  1 Shaffer, Reilly     11 LYM                    36.51      33.40 BB     
  2 Warriner, Tommy G   12 WEST-MA                43.68      33.58 BB     
  3 Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA                37.78      33.81 BB     
  4 Tyler, Timmy        11 WEST-MA                38.35      34.19 BB     
  5 Waldron, Kevin P    12 UN-MA                  35.66      34.83        
  6 Moore, Thomas A     12 SERP-MA                35.81      35.80        
  7 Tye, Harry I        12 BYNS-MA                34.53      35.91        
  8 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA                36.72      37.54        
  9 Fulmor, Jude I      12 CHEL-MA                38.07      39.16        
 10 Jester, Derek L     12 CHEL-MA                   NT      41.40        
 11 Flores, Amilcar     11 WEST-MA                43.95      42.61        
 -- Richards, Logan M   12 UN-MA                  57.37         NS        
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.69  MAJO
              1:05.99  A
              1:11.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              1:01.72    1:01.41 MAJO   
              29.10     1:01.41 (32.31)                                        
 -- Ehrnfeldt, Megan E  13 BYNS-MA              1:00.60         NS        
BB - Division  
  1 Waldron, Meghan E   14 UN-MA                1:10.42    1:09.97 BB     
              31.82     1:09.97 (38.15)                                        
  2 Taylor, Ella J      13 WEST-MA              1:11.16    1:13.95        
              34.45     1:13.95 (39.50)                                        
 -- Webb, Averi B       13 GAAC-MA              1:07.73         NS        
 -- Schermerhorn, Mare  13 BYNS-MA              1:06.30         NS        
C - Division  
  1 Kummerer, Katherin  13 BYNS-MA              1:11.51    1:13.38        
              33.48     1:13.38 (39.90)                                        
  2 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA                   NT    1:19.19        
              36.03     1:19.19 (43.16)                                        
  3 Abraham, Evelyn V   13 CHEL-MA              1:21.37    1:21.03        
              35.95     1:21.03 (45.08)                                        
  4 Wynn, nya A         14 WEST-MA              1:26.76    1:23.18        
              36.81     1:23.18 (46.37)                                        
  5 Schnell, Katie E    13 UN-MA                     NT    1:38.04        
              41.99     1:38.04 (56.05)                                        
  6 Schwab, Solomaya F  14 SERP-MA              1:53.36    1:41.56        
 -- Wiley, Hannah E     13 UN-MA                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
              38.29          DQ (48.62)                                        
 -- Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA              1:12.30         NS        
 -- Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA              1:16.11         NS        
 -- Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              1:27.21         NS        
 -- Mafla, Veronica     14 CHEL-MA                   NT         NS        
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA              1:33.38         NS        
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.59  MAJO
              1:02.29  A
              1:06.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA                53.54      54.49 MAJO   
              25.62       54.49 (28.87)                                        
  2 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA              1:00.37      57.57 MAJO   
              27.26       57.57 (30.31)                                        
  3 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA                59.42      58.22 MAJO   
              28.02       58.22 (30.20)                                        
  4 Janton, Tommy F     13 WEST-MA                59.96      59.63 A      
              27.60       59.63 (32.03)                                        
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA                54.72         NS        
BB - Division  
  1 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA              1:05.79    1:02.59 BB     
              29.61     1:02.59 (32.98)                                        
  2 Rollins, Joshua G   14 CHEL-MA              1:04.76    1:04.90 BB     
              28.62     1:04.90 (36.28)                                        
  3 Thornton, Steven S  14 WEST-MA              1:02.31    1:04.91 BB     
              30.65     1:04.91 (34.26)                                        
  4 Whitton, Alex J     13 UN-MA                1:03.75    1:05.76 BB     
              30.95     1:05.76 (34.81)                                        
  5 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                1:05.35    1:09.16        
              32.25     1:09.16 (36.91)                                        
 -- Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              1:02.31         NS        
C - Division  
  1 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA              1:08.73    1:03.42 BB     
              29.63     1:03.42 (33.79)                                        
  2 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA              1:07.74    1:06.87        
              31.69     1:06.87 (35.18)                                        
  3 Petrunich, Kieran   14 WEST-MA              1:09.37    1:07.16        
              31.76     1:07.16 (35.40)                                        
  4 Cano, Will          13 UN-MA                     NT    1:07.52        
              31.84     1:07.52 (35.68)                                        
  5 McGrellis, Andrew   14 WEST-MA                   NT    1:08.30        
              30.97     1:08.30 (37.33)                                        
  6 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA              1:09.99    1:09.13        
              32.29     1:09.13 (36.84)                                        
  7 Yoon, Michael       14 UDAC-MA              1:35.94    1:09.24        
              32.04     1:09.24 (37.20)                                        
  8 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA              1:13.78    1:09.48        
              32.42     1:09.48 (37.06)                                        
  9 Green, Jordan       13 LYM                  1:09.07    1:10.37        
              32.80     1:10.37 (37.57)                                        
 10 Clark, Jack F       14 GAAC-MA              1:07.09    1:10.65        
              32.75     1:10.65 (37.90)                                        
 11 Luviano, Jack J     14 GAAC-MA                   NT    1:11.76        
              32.01     1:11.76 (39.75)                                        
 12 Menasion, Miles V   13 SERP-MA              1:15.79    1:13.86        
              33.03     1:13.86 (40.83)                                        
 13 Bowman, Colin A     14 WEST-MA              1:17.14    1:14.18        
              34.52     1:14.18 (39.66)                                        
 14 Mauk, David J       13 UN-MA                     NT    1:19.20        
              36.00     1:19.20 (43.20)                                        
 15 Young, Sahmir H     13 SERP-MA              1:27.09    1:30.92        
              38.61     1:30.92 (52.31)                                        
 -- McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA              1:13.20         NS        
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:08.49  MAJO
              1:12.29  A
              1:18.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Janton, Sandy       12 WEST-MA              1:10.33    1:10.83 A      
              31.62     1:10.83 (39.21)                                        
 -- Unruh, Megan E      12 BYNS-MA              1:07.43         NS        
BB - Division  
  1 Wynn, Rozlyn L      12 WEST-MA              1:13.64    1:11.22 A      
              33.38     1:11.22 (37.84)                                        
  2 Kulp, Aryanna B     12 BYNS-MA              1:14.24    1:12.93 BB     
              34.27     1:12.93 (38.66)                                        
  3 Mejia, Shailla H    11 BYNS-MA              1:17.01    1:15.35 BB     
              33.58     1:15.35 (41.77)                                        
  4 Boles, Karly J      11 GAAC-MA              1:16.91    1:18.57        
 -- Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA              1:12.90         NS        
C - Division  
  1 Marcheskie, Mollie  12 BYNS-MA                   NT    1:13.59 BB     
              33.38     1:13.59 (40.21)                                        
  2 Carl, Mary A        12 BYNS-MA                   NT    1:13.99 BB     
              34.36     1:13.99 (39.63)                                        
  3 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA              1:25.27    1:17.85 BB     
              36.91     1:17.85 (40.94)                                        
  4 Simpson, Grace M    12 UN-MA                1:39.65    1:20.44        
              37.76     1:20.44 (42.68)                                        
  5 Valbert, Emma B     11 UN-MA                     NT    1:21.04        
              35.59     1:21.04 (45.45)                                        
  6 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA              1:21.64    1:21.19        
              38.31     1:21.19 (42.88)                                        
  7 Dang, Jasmine L     12 LYM                  1:53.26    1:21.53        
              40.11     1:21.53 (41.42)                                        
  8 Brown, Jillian      11 CHEL-MA              1:23.12    1:21.58        
              36.49     1:21.58 (45.09)                                        
  9 Luviano, Cate A     12 UN-MA                     NT    1:21.72        
              38.55     1:21.72 (43.17)                                        
 10 Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA              1:22.49    1:22.04        
              36.92     1:22.04 (45.12)                                        
 11 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA              1:22.81    1:22.37        
              38.31     1:22.37 (44.06)                                        
 12 Plank, Samantha L   12 WEST-MA              1:20.64    1:22.94        
              39.93     1:22.94 (43.01)                                        
 13 Napier, Ava         11 WEST-MA              1:26.18    1:23.83        
              40.15     1:23.83 (43.68)                                        
 14 Olmstead, Elise K   11 LYM                  1:18.55    1:24.30        
              38.59     1:24.30 (45.71)                                        
 15 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA              1:26.69    1:24.47        
              40.33     1:24.47 (44.14)                                        
 16 Hailu, Yohanna      11 WEST-MA              1:26.78    1:24.75        
              36.56     1:24.75 (48.19)                                        
 17 Kreider, Arianna M  12 UN-MA                     NT    1:25.53        
              37.83     1:25.53 (47.70)                                        
 18 DePasquale, Gianna  11 LYM                  1:23.80    1:27.92        
              40.51     1:27.92 (47.41)                                        
 19 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:32.31    1:27.94        
              40.64     1:27.94 (47.30)                                        
 20 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA              1:36.12    1:28.82        
              42.16     1:28.82 (46.66)                                        
 21 McFadden, Lucy G    11 CHEL-MA                   NT    1:30.38        
              42.66     1:30.38 (47.72)                                        
 -- Jessop, Autumn G    11 UN-MA                     NT   X1:14.50 BB     
              35.98     1:14.50 (38.52)                                        
 -- Abraham, Audrey     11 CHEL-MA              1:52.15         DQ        
      Two strokes under water - breast
              50.43          DQ (52.75)                                        
 -- Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
              58.39        DQ (1:01.17)                                        
 -- Ali, Ayan A         12 SERP-MA                   NT         NS        
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:08.69  MAJO
              1:09.09  A
              1:14.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Clark, Will T       12 GAAC-MA              1:08.33    1:09.88 BB     
              33.13     1:09.88 (36.75)                                        
BB - Division  
  1 Zhou, Andy          12 UN-MA                1:09.11    1:06.79 MAJO   
              31.44     1:06.79 (35.35)                                        
  2 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA              1:13.01    1:13.67 BB     
              34.68     1:13.67 (38.99)                                        
  3 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:14.46    1:13.69 BB     
              35.19     1:13.69 (38.50)                                        
C - Division  
  1 Shaffer, Reilly     11 LYM                  1:16.49    1:13.47 BB     
              34.25     1:13.47 (39.22)                                        
  2 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA              1:17.61    1:15.19        
              35.08     1:15.19 (40.11)                                        
  3 Tyler, Timmy        11 WEST-MA              1:15.60    1:16.15        
              36.26     1:16.15 (39.89)                                        
  4 Waldron, Kevin P    12 UN-MA                1:15.05    1:16.91        
              34.60     1:16.91 (42.31)                                        
  5 Tye, Harry I        12 BYNS-MA              1:22.34    1:18.56        
              36.16     1:18.56 (42.40)                                        
  6 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA              1:23.24    1:20.98        
              39.88     1:20.98 (41.10)                                        
  7 Moore, Thomas A     12 SERP-MA              1:19.11    1:21.27        
              35.89     1:21.27 (45.38)                                        
  8 Lynch, Ren W        11 WEST-MA              1:19.44    1:22.08        
              39.97     1:22.08 (42.11)                                        
  9 Richards, Logan M   12 UN-MA                     NT    1:23.14        
              38.34     1:23.14 (44.80)                                        
 10 Buchanan, Matthew   12 CHEL-MA              1:25.97    1:24.47        
              38.70     1:24.47 (45.77)                                        
 11 Flores, Amilcar     11 WEST-MA                   NT    1:34.07        
              45.49     1:34.07 (48.58)                                        
 12 Emrick, Sebastian   12 BYNS-MA                   NT    1:34.30        
              44.47     1:34.30 (49.83)                                        
 13 McDonnell, Aidan M  11 UN-MA                     NT    1:40.57        
              51.87     1:40.57 (48.70)                                        
 -- Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA              1:23.54   X1:15.81        
              35.39     1:15.81 (40.42)                                        
 
Event 39  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.99  MAJO
              2:26.99  A
              2:39.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              2:22.17    2:20.30 A      
              29.04     1:04.16 (35.12)     1:49.55 (45.39)     2:20.30 (30.75)
  2 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:26.66    2:35.48 BB     
              34.90     1:15.52 (40.62)     2:00.35 (44.83)     2:35.48 (35.13)
 -- Ehrnfeldt, Megan E  13 BYNS-MA              2:24.82         NS        
 -- Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:24.30         NS        
BB - Division  
  1 Klaehn, Alina       13 UN-MA                2:27.86    2:26.55 A      
              32.63     1:11.36 (38.73)     1:52.90 (41.54)     2:26.55 (33.65)
  2 Clark, Julia M      14 BYNS-MA              2:33.64    2:33.33 BB     
              35.49     1:12.39 (36.90)     1:59.99 (47.60)     2:33.33 (33.34)
 -- Webb, Averi B       13 GAAC-MA              2:28.42         NS        
C - Division  
  1 Santos, Hannah I    13 BYNS-MA              2:41.67    2:39.62        
              33.42     1:13.38 (39.96)     2:03.05 (49.67)     2:39.62 (36.57)
  2 Tith, Rachanee K    14 BYNS-MA              2:39.65    2:40.22        
              36.82     1:17.05 (40.23)     2:04.57 (47.52)     2:40.22 (35.65)
  3 Taylor, Ella J      13 WEST-MA              2:42.92    2:44.08        
              35.54     1:19.54 (44.00)     2:06.68 (47.14)     2:44.08 (37.40)
  4 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA                   NT    2:45.27        
              36.67     1:19.74 (43.07)     2:08.13 (48.39)     2:45.27 (37.14)
  5 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA              2:59.70    2:48.16        
              39.97     1:21.40 (41.43)     2:09.98 (48.58)     2:48.16 (38.18)
  6 Abraham, Evelyn V   13 CHEL-MA              2:49.91    2:54.29        
              36.35     1:22.17 (45.82)     2:14.11 (51.94)     2:54.29 (40.18)
  7 Matsinger, Zoe A    14 CHEL-MA              3:24.00    3:08.79        
              45.93     1:33.76 (47.83)     2:27.55 (53.79)     3:08.79 (41.24)
  8 Schnell, Katie E    13 UN-MA                     NT    3:13.53        
              44.01     1:30.79 (46.78)     2:30.05 (59.26)     3:13.53 (43.48)
  9 Schwab, Solomaya F  14 SERP-MA              3:40.72    3:20.37        
              44.94     1:35.39 (50.45)   2:37.11 (1:01.72)     3:20.37 (43.26)
 10 McGillis, Isabela   13 CHEL-MA                   NT    3:24.22        
              47.35     1:40.71 (53.36)     2:38.60 (57.89)     3:24.22 (45.62)
 -- Bryson, Morgan S    14 SERP-MA              3:12.14         NS        
 -- Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA              2:47.01         NS        
 -- McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA         2:52.29         NS        
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA              3:19.00         NS        
 -- Mafla, Veronica     14 CHEL-MA                   NT         NS        
 -- Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA              2:39.21         NS        
 
Event 40  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.19  MAJO
              2:17.19  A
              2:28.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA              2:05.69    2:04.54 MAJO   
              26.14       57.58 (31.44)     1:35.01 (37.43)     2:04.54 (29.53)
  2 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA              2:07.12    2:05.25 MAJO   
              27.70       59.91 (32.21)     1:37.81 (37.90)     2:05.25 (27.44)
  3 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA              2:11.42    2:11.10 MAJO   
              27.94     1:02.27 (34.33)     1:40.47 (38.20)     2:11.10 (30.63)
  4 Suchyj, Tyler       14 WEST-MA              2:12.91    2:19.96 BB     
              30.38     1:07.71 (37.33)     1:48.38 (40.67)     2:19.96 (31.58)
  5 Thornton, Steven S  14 WEST-MA              2:16.34    2:23.45 BB     
              30.29     1:05.30 (35.01)     1:52.21 (46.91)     2:23.45 (31.24)
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA              2:08.13         NS        
BB - Division  
  1 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA              2:20.73    2:15.74 A      
              29.84     1:03.69 (33.85)     1:47.00 (43.31)     2:15.74 (28.74)
  2 Janton, Tommy F     13 WEST-MA              2:18.93    2:17.81 BB     
              28.56     1:04.48 (35.92)     1:46.49 (42.01)     2:17.81 (31.32)
  3 Yoon, Michael       14 UDAC-MA              2:21.37    2:19.15 BB     
              30.75     1:07.04 (36.29)     1:47.52 (40.48)     2:19.15 (31.63)
  4 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA              2:25.23    2:23.09 BB     
              33.08     1:08.12 (35.04)     1:52.51 (44.39)     2:23.09 (30.58)
  5 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA              2:23.79    2:24.91 BB     
              31.10     1:08.66 (37.56)     1:52.07 (43.41)     2:24.91 (32.84)
  6 Taylor, Sam F       14 WEST-MA              2:24.13    2:28.48 BB     
              32.52     1:10.69 (38.17)     1:55.24 (44.55)     2:28.48 (33.24)
  7 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                2:27.39    2:30.87        
              33.03     1:12.11 (39.08)     1:57.33 (45.22)     2:30.87 (33.54)
  8 Clark, Jack F       14 GAAC-MA              2:28.56    2:32.47        
              31.95     1:09.06 (37.11)     1:59.21 (50.15)     2:32.47 (33.26)
 -- Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:17.24         NS        
C - Division  
  1 Hou, Harry P        14 GAAC-MA              2:35.16    2:20.37 BB     
              34.94     1:08.33 (33.39)     1:47.79 (39.46)     2:20.37 (32.58)
  2 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA              2:29.68    2:24.28 BB     
              31.46     1:07.90 (36.44)     1:52.62 (44.72)     2:24.28 (31.66)
  3 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA              2:37.68    2:27.89 BB     
              30.85     1:11.34 (40.49)     1:55.52 (44.18)     2:27.89 (32.37)
  4 McGrellis, Andrew   14 WEST-MA              2:33.98    2:32.28        
              31.84     1:11.38 (39.54)     1:59.48 (48.10)     2:32.28 (32.80)
  5 DeSantis, Trey N    13 GAAC-MA              2:42.10    2:32.97        
              34.32     1:13.31 (38.99)     1:59.48 (46.17)     2:32.97 (33.49)
  6 Whitton, Alex J     13 UN-MA                2:28.85    2:34.98        
              32.94     1:13.82 (40.88)     2:00.11 (46.29)     2:34.98 (34.87)
  7 Luviano, Jack J     14 GAAC-MA                   NT    2:37.01        
              32.41     1:11.56 (39.15)     2:00.51 (48.95)     2:37.01 (36.50)
  8 Menasion, Miles V   13 SERP-MA              2:47.89    2:37.02        
              32.95     1:12.11 (39.16)     1:59.99 (47.88)     2:37.02 (37.03)
  9 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:36.75    2:39.61        
              36.11     1:20.74 (44.63)     2:04.61 (43.87)     2:39.61 (35.00)
 10 Bowman, Colin A     14 WEST-MA              2:44.86    2:42.93        
              33.14     1:14.07 (40.93)     2:06.28 (52.21)     2:42.93 (36.65)
 11 Caballero, Benjami  14 CHEL-MA              2:55.21    2:54.71        
              38.23     1:25.90 (47.67)     2:15.94 (50.04)     2:54.71 (38.77)
 -- McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA              2:29.83         NS        
 
Event 41  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thornton, Hannah E  17 WEST-MA              1:53.97    1:58.59        
              27.10       56.93 (29.83)     1:27.92 (30.99)     1:58.59 (30.67)
  2 Agger, Kate E       17 EAAC-MA              2:02.67    2:06.15        
              29.46     1:01.58 (32.12)     1:34.61 (33.03)     2:06.15 (31.54)
  3 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA              1:59.10    2:06.91        
              28.63     1:00.89 (32.26)     1:34.44 (33.55)     2:06.91 (32.47)
  4 Cranker, Emi L      15 WEST-MA              1:59.22    2:06.92        
              30.42     1:03.86 (33.44)     1:35.81 (31.95)     2:06.92 (31.11)
  5 Blankenship, Tori   16 WEST-MA              2:03.22    2:09.02        
              30.41     1:03.12 (32.71)     1:35.97 (32.85)     2:09.02 (33.05)
  6 Drabick, Emily K    16 UN-MA                2:11.48    2:09.23        
              29.85     1:02.87 (33.02)     1:36.59 (33.72)     2:09.23 (32.64)
  7 Woomer, Rachel L    16 BYNS-MA              2:09.45    2:09.27        
              30.76     1:03.93 (33.17)     1:37.60 (33.67)     2:09.27 (31.67)
  8 Jackett, Paige E    16 UN-MA                2:00.80    2:10.66        
              29.86     1:02.80 (32.94)     1:36.69 (33.89)     2:10.66 (33.97)
  9 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA              2:10.08    2:12.38        
              30.18     1:03.56 (33.38)     1:38.13 (34.57)     2:12.38 (34.25)
 10 Federici, Madi R    16 River Otters-MA           NT    2:13.06        
              30.89     1:04.89 (34.00)     1:39.21 (34.32)     2:13.06 (33.85)
 11 Marin, Jessica      15 UDAC-MA              2:07.54    2:13.39        
              30.79     1:04.78 (33.99)     1:38.70 (33.92)     2:13.39 (34.69)
 12 Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA              2:13.95    2:14.95        
              31.57     1:05.72 (34.15)     1:40.52 (34.80)     2:14.95 (34.43)
 13 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA              2:06.99    2:15.65        
              30.06     1:03.83 (33.77)     1:39.53 (35.70)     2:15.65 (36.12)
 14 Okongwu, Amara R    15 SERP-MA              2:11.44    2:15.91        
              30.89     1:05.97 (35.08)     1:42.47 (36.50)     2:15.91 (33.44)
 15 Thomas, Avery L     15 WEST-MA              2:08.27    2:15.97        
              30.81     1:04.74 (33.93)     1:40.30 (35.56)     2:15.97 (35.67)
 16 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA              2:16.59    2:16.59        
              31.67     1:06.62 (34.95)     1:42.52 (35.90)     2:16.59 (34.07)
 17 Murray, Emilee L    17 WEST-MA              2:10.17    2:16.63        
              31.10     1:06.03 (34.93)     1:41.52 (35.49)     2:16.63 (35.11)
 18 Keener, Tori M      15 BYNS-MA              2:14.58    2:16.78        
              31.76     1:07.02 (35.26)     1:42.31 (35.29)     2:16.78 (34.47)
 19 McGrellis, Erin M   17 WEST-MA              2:17.15    2:17.36        
              31.24     1:06.33 (35.09)     1:42.57 (36.24)     2:17.36 (34.79)
 20 Thomas, Anisah T    16 SERP-MA              2:11.95    2:18.68        
              30.80     1:05.69 (34.89)     1:42.84 (37.15)     2:18.68 (35.84)
 21 Lunetta, Tess       15 WEST-MA              2:19.73    2:21.61        
              32.72     1:09.17 (36.45)     1:45.76 (36.59)     2:21.61 (35.85)
 22 Grundeland, Gracie  16 Devilrays-MA         2:24.17    2:28.01        
              34.39     1:11.77 (37.38)     1:50.47 (38.70)     2:28.01 (37.54)
 23 Coleman, Michayla   17 Devilrays-MA              NT    2:46.19        
              35.98     1:16.27 (40.29)     2:00.90 (44.63)     2:46.19 (45.29)
 24 Henry, Mikayla M    16 SERP-MA              2:35.07    2:47.62        
              35.84     1:18.90 (43.06)     2:03.70 (44.80)     2:47.62 (43.92)
 -- McClain, Corrine M  15 Devilrays-MA              NT   X3:52.81        
              49.20     1:48.70 (59.50)   2:51.81 (1:03.11)   3:52.81 (1:01.00)
 -- Ortiz, Isabella     15 WEST-MA              2:29.70         NS        
 -- Smith, Nina D       17 EAAC-MA              1:56.86         NS        
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA              1:42.50    1:45.75        
              24.47       51.06 (26.59)     1:18.42 (27.36)     1:45.75 (27.33)
  2 Jobin, Zac C        15 UDAC-MA              1:49.71    1:52.95        
              26.25       55.02 (28.77)     1:24.43 (29.41)     1:52.95 (28.52)
  3 Arsever, Marc L     16 GAAC-MA              1:58.99    1:54.03        
              26.46       55.15 (28.69)     1:25.37 (30.22)     1:54.03 (28.66)
  4 Keenan, Sean E      16 GAAC-MA              1:54.34    1:56.63        
              26.68       55.68 (29.00)     1:26.28 (30.60)     1:56.63 (30.35)
  5 Hou, Kevin Q        16 GAAC-MA              1:56.66    1:56.68        
              26.20       55.11 (28.91)     1:25.68 (30.57)     1:56.68 (31.00)
  6 Williamson, Patric  16 WEST-MA              2:01.96    1:59.68        
              27.62       58.44 (30.82)     1:29.83 (31.39)     1:59.68 (29.85)
  7 Blatney, August E   15 GAAC-MA              2:03.62    1:59.79        
              26.87       56.87 (30.00)     1:28.58 (31.71)     1:59.79 (31.21)
  8 Santos, Jacob D     15 BYNS-MA              1:56.25    2:00.36        
              27.17       57.62 (30.45)     1:29.04 (31.42)     2:00.36 (31.32)
  9 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA              1:53.28    2:01.28        
              27.55       58.86 (31.31)     1:30.83 (31.97)     2:01.28 (30.45)
 10 Spain, Zach N       15 GAAC-MA              2:08.91    2:01.79        
              28.33       59.34 (31.01)     1:31.03 (31.69)     2:01.79 (30.76)
 10 Holden, Marquis I   16 SERP-MA              1:59.76    2:01.79        
              26.72       56.77 (30.05)     1:28.82 (32.05)     2:01.79 (32.97)
 12 Gewartowski, Nicho  16 UDAC-MA              2:06.23    2:05.76        
              29.12     1:01.29 (32.17)     1:35.50 (34.21)     2:05.76 (30.26)
 13 Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA              2:07.50    2:06.25        
              28.04       59.88 (31.84)     1:33.66 (33.78)     2:06.25 (32.59)
 14 Brogan, Sean P      16 UDAC-MA              2:04.70    2:11.97        
              30.15     1:02.89 (32.74)     1:37.70 (34.81)     2:11.97 (34.27)
 15 Grundeland, Erik M  18 Devilrays-MA         2:11.23    2:14.65        
              31.03     1:04.89 (33.86)     1:40.00 (35.11)     2:14.65 (34.65)
 16 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA              2:29.15    2:26.38        
              29.89     1:06.71 (36.82)     1:46.49 (39.78)     2:26.38 (39.89)
 17 Moon, Kyle A        16 SERP-MA              2:27.87    2:32.81        
              31.90     1:10.91 (39.01)     1:52.75 (41.84)     2:32.81 (40.06)
 18 Jones, Myles C      15 SERP-MA              2:42.04    2:36.60        
              34.99     1:14.59 (39.60)     1:57.47 (42.88)     2:36.60 (39.13)
 19 Taylor, Jack H      15 WEST-MA              2:38.32    2:37.29        
              33.74     1:12.46 (38.72)     1:57.00 (44.54)     2:37.29 (40.29)
 -- Gewartowski, Josep  18 UDAC-MA              1:49.06         NS        
 
Event 43  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  MAJO
              1:10.49  A
              1:19.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jia, Annie Z        10 UDAC-MA              1:03.94    1:03.25 MAJO   
              29.90     1:03.25 (33.35)                                        
  2 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA              1:08.43    1:05.78 MAJO   
              31.43     1:05.78 (34.35)                                        
  3 Koehler, Abby M     10 UMAC-MA              1:08.86    1:06.91 MAJO   
              31.63     1:06.91 (35.28)                                        
  4 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA              1:09.48    1:12.28 BB     
              34.65     1:12.28 (37.63)                                        
BB - Division  
  1 Napier, Alyssa      10 WEST-MA              1:12.37    1:08.53 MAJO   
              32.59     1:08.53 (35.94)                                        
  2 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA              1:19.15    1:11.82 BB     
              35.34     1:11.82 (36.48)                                        
  3 Gonzales, Shae M    10 BYNS-MA              1:12.80    1:12.31 BB     
              34.56     1:12.31 (37.75)                                        
  4 Serafin, Gabby O    10 WEST-MA              1:15.50    1:13.93 BB     
              34.49     1:13.93 (39.44)                                        
C - Division  
  1 Spencer, Kate E     10 UN-MA                     NT    1:15.31 BB     
              35.23     1:15.31 (40.08)                                        
  2 In, Madison         10 UDAC-MA              1:26.33    1:15.67 BB     
              35.99     1:15.67 (39.68)                                        
  3 McCullough, Saryn   10 WEST-MA              1:20.98    1:15.89 BB     
              35.25     1:15.89 (40.64)                                        
  4 Auwarter, Oliva N    9 UDAC-MA              1:22.81    1:18.26 BB     
              35.60     1:18.26 (42.66)                                        
  5 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA              1:22.80    1:20.82        
              38.19     1:20.82 (42.63)                                        
  6 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA              1:35.67    1:22.70        
              38.19     1:22.70 (44.51)                                        
  7 McKeown, Rebecca L   9 UDAC-MA              1:27.47    1:26.94        
              40.48     1:26.94 (46.46)                                        
  8 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA              1:29.48    1:27.31        
              40.81     1:27.31 (46.50)                                        
  9 Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                   NT    1:27.36        
              40.04     1:27.36 (47.32)                                        
 10 Diffily-Kenney, No   9 SERP-MA              1:40.41    1:34.03        
              41.72     1:34.03 (52.31)                                        
 11 LePore, Audrey       9 WEST-MA              2:03.17    2:04.59        
              57.86   2:04.59 (1:06.73)                                        
 
Event 44  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.39  MAJO
              1:09.69  A
              1:18.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA              1:08.34    1:08.08 MAJO   
              32.92     1:08.08 (35.16)                                        
BB - Division  
  1 Carl, Evan B        10 BYNS-MA              1:10.52    1:08.33 MAJO   
              32.99     1:08.33 (35.34)                                        
  2 Durkin, Jack T      10 GAAC-MA              1:11.81    1:11.19 BB     
              32.68     1:11.19 (38.51)                                        
  3 Bryson, Travien D   10 SERP-MA              1:11.01    1:11.27 BB     
  4 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              1:15.16    1:11.57 BB     
              33.39     1:11.57 (38.18)                                        
  5 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA              1:10.02    1:11.72 BB     
              34.37     1:11.72 (37.35)                                        
  6 Ferenz, Tyler J     10 BYNS-MA              1:12.36    1:13.51 BB     
              34.65     1:13.51 (38.86)                                        
  7 Young, Oliver B     10 SERP-MA              1:17.19    1:15.80 BB     
              36.42     1:15.80 (39.38)                                        
C - Division  
  1 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT    1:17.76 BB     
              37.06     1:17.76 (40.70)                                        
  2 Walsh, Sean C       10 GAAC-MA                   NT    1:20.52        
              38.16     1:20.52 (42.36)                                        
  3 Johnson, Eddie J     9 UMAC-MA                   NT    1:23.85        
              37.80     1:23.85 (46.05)                                        
  4 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA              1:29.80    1:24.94        
              39.53     1:24.94 (45.41)                                        
  5 Cratin, Ace J        9 GAAC-MA              1:32.58    1:25.48        
              39.72     1:25.48 (45.76)                                        
  6 Huang, Aaron J      10 SERP-MA              1:40.18    1:29.82        
              41.66     1:29.82 (48.16)                                        
  7 Mittal, Umang K     10 GAAC-MA              1:30.37    1:29.88        
              41.72     1:29.88 (48.16)                                        
  8 gor, Aidan D        10 GAAC-MA              1:53.12    1:38.30        
              45.79     1:38.30 (52.51)                                        
  9 Contratti, Vincent   9 Devilrays-MA         1:37.43    1:42.50        
              47.09     1:42.50 (55.41)                                        
 10 Rothman, Drew A      9 UDAC-MA              1:46.48    1:48.20        
              49.95     1:48.20 (58.25)                                        
 11 O'Donnell, Cole A    9 GAAC-MA                   NT    1:49.57        
 12 McElwain, Grayson   10 Devilrays-MA         1:48.65    1:56.90        
              55.17   1:56.90 (1:01.73)                                        
 -- Westover, Parker W   9 GAAC-MA                   NT         DQ        
      No touch on turn
              51.19        DQ (1:02.34)                                        
 
Event 45  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R    16 GAAC-MA              1:57.94    2:00.23        
              27.80       57.97 (30.17)     1:28.93 (30.96)     2:00.23 (31.30)
  2 Cranker, Emi L      15 WEST-MA              2:06.65    2:18.72        
              31.36     1:06.87 (35.51)     1:42.57 (35.70)     2:18.72 (36.15)
  3 McGrellis, Erin M   17 WEST-MA              2:16.13    2:27.55        
              33.98     1:11.74 (37.76)     1:50.32 (38.58)     2:27.55 (37.23)
  4 Marin, Jessica      15 UDAC-MA              2:24.18    2:27.68        
              34.25     1:11.27 (37.02)     1:49.89 (38.62)     2:27.68 (37.79)
  5 Linton, Kasey E     15 PVAC-MA              2:23.53    2:28.20        
              35.08     1:12.85 (37.77)     1:51.41 (38.56)     2:28.20 (36.79)
  6 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA              2:24.33    2:28.30        
              33.49     1:11.04 (37.55)     1:50.16 (39.12)     2:28.30 (38.14)
  7 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA              2:25.06    2:28.72        
              35.80     1:13.27 (37.47)     1:52.04 (38.77)     2:28.72 (36.68)
  8 Thomas, Anisah T    16 SERP-MA              2:29.43    2:32.31        
              34.74     1:12.46 (37.72)     1:52.76 (40.30)     2:32.31 (39.55)
  9 Jackett, Paige E    16 UN-MA                2:20.91    2:32.82        
              35.07     1:13.37 (38.30)     1:52.83 (39.46)     2:32.82 (39.99)
 10 Thomas, Avery L     15 WEST-MA              2:29.45    2:33.89        
              35.20     1:13.17 (37.97)     1:53.40 (40.23)     2:33.89 (40.49)
 11 Kupsky, Mary Kate   11 River Otters-MA           NT    2:36.56        
              37.88     1:17.95 (40.07)     1:57.91 (39.96)     2:36.56 (38.65)
 12 Okongwu, Amara R    15 SERP-MA              2:33.76    2:37.05        
              34.88     1:14.13 (39.25)     1:55.63 (41.50)     2:37.05 (41.42)
 13 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA              2:48.52    2:42.01        
              38.14   2:00.23 (1:22.09)     2:42.01 (41.78)                    
 14 Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA              2:43.86    2:45.53        
              39.26     1:21.04 (41.78)     2:03.22 (42.18)     2:45.53 (42.31)
 15 Grundeland, Gracie  16 Devilrays-MA              NT    2:50.15        
              39.20     1:22.15 (42.95)     2:06.52 (44.37)     2:50.15 (43.63)
 16 Henry, Mikayla M    16 SERP-MA              3:04.97    3:11.51        
              42.83   3:11.51 (2:28.68)                                        
 17 Coleman, Michayla   17 Devilrays-MA              NT    3:17.45        
              43.59     1:32.23 (48.64)     2:24.88 (52.65)     3:17.45 (52.57)
 18 Adams, Lyssa        11 WEST-MA                   NT    3:28.50        
              45.20     1:38.39 (53.19)     2:34.77 (56.38)     3:28.50 (53.73)
 -- Marcheskie, Mollie  12 BYNS-MA                   NT   X2:30.61        
              34.55     1:11.66 (37.11)     1:51.21 (39.55)     2:30.61 (39.40)
 -- Jia, Katherine X    12 UDAC-MA                   NT         NS        
 
Event 46  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA              1:57.00    2:00.35        
              28.85       59.59 (30.74)     1:30.34 (30.75)     2:00.35 (30.01)
  2 Deppen, Jack C      15 NPAC-MA              1:56.39    2:03.41        
              28.30       58.95 (30.65)     1:30.68 (31.73)     2:03.41 (32.73)
  3 Kupsky, Woobie J    12 River Otters-MA      2:09.56    2:07.48        
              30.74     1:02.80 (32.06)     1:35.32 (32.52)     2:07.48 (32.16)
  4 Hou, Kevin Q        16 GAAC-MA              2:04.50    2:07.99        
              29.99     1:02.00 (32.01)     1:35.24 (33.24)     2:07.99 (32.75)
  5 Keenan, Sean E      16 GAAC-MA              2:06.78    2:12.83        
              30.67     1:04.13 (33.46)     1:38.34 (34.21)     2:12.83 (34.49)
  6 Williamson, Patric  16 WEST-MA              2:09.11    2:15.40        
              31.84     1:07.58 (35.74)     1:42.89 (35.31)     2:15.40 (32.51)
  7 Santos, Jacob D     15 BYNS-MA              2:08.07    2:15.48        
              31.19     1:05.13 (33.94)     1:40.54 (35.41)     2:15.48 (34.94)
  8 Blatney, August E   15 GAAC-MA              2:20.82    2:19.30        
              32.26     1:06.80 (34.54)     1:43.79 (36.99)     2:19.30 (35.51)
  9 Spain, Zach N       15 GAAC-MA              2:27.61    2:21.26        
              34.55     1:10.17 (35.62)     1:46.37 (36.20)     2:21.26 (34.89)
 10 Gewartowski, Nicho  16 UDAC-MA              2:24.02    2:25.74        
              34.43     1:11.31 (36.88)     1:49.76 (38.45)     2:25.74 (35.98)
 11 Brogan, Sean P      16 UDAC-MA              2:13.39    2:26.98        
              33.44     1:11.68 (38.24)     1:49.82 (38.14)     2:26.98 (37.16)
 12 Holden, Marquis I   16 SERP-MA              2:28.38    2:27.18        
              34.81     1:11.71 (36.90)   2:27.18 (1:15.47)                    
 13 Grundeland, Erik M  18 Devilrays-MA         2:29.62    2:28.34        
              35.90     1:13.41 (37.51)     1:51.72 (38.31)     2:28.34 (36.62)
 14 Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA              2:35.36    2:38.94        
              35.92     1:15.90 (39.98)     1:57.81 (41.91)     2:38.94 (41.13)
 15 Moon, Kyle A        16 SERP-MA              3:05.97    2:57.74        
              40.45   2:14.25 (1:33.80)     2:57.74 (43.49)                    
 16 Jones, Myles C      15 SERP-MA              3:26.19    2:57.94        
              41.03     1:27.49 (46.46)   2:57.94 (1:30.45)                    
 17 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA              2:56.75    3:13.00        
            1:29.08     2:22.85 (53.77)     3:13.00 (50.15)                    
 -- Taylor, Sam F       14 WEST-MA                   NT         NS        
 -- Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA              2:09.68         NS        
 
Event 47  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.29  MAJO
                36.69  A
                41.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA                35.10      35.16 MAJO   
  2 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA                36.21      38.51 BB     
BB - Division  
  1 Koehler, Abby M     10 UMAC-MA                38.68      36.33 A      
  2 Gonzales, Shae M    10 BYNS-MA                39.24      37.58 BB     
  3 Napier, Alyssa      10 WEST-MA                39.40      37.91 BB     
  4 Auwarter, Oliva N    9 UDAC-MA                39.41      38.02 BB     
  5 McCullough, Saryn   10 WEST-MA                38.19      38.30 BB     
  6 Serafin, Gabby O    10 WEST-MA                40.28      41.34 BB     
C - Division  
  1 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA                43.35      40.68 BB     
  2 In, Madison         10 UDAC-MA                41.95      41.23 BB     
  3 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA                42.58      44.20        
  4 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA                45.51      44.25        
  5 McKeown, Rebecca L   9 UDAC-MA                   NT      44.98        
  6 Clark, Gabriella A   9 LMOR-MA                   NT      45.17        
  7 Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                   NT      46.56        
  8 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA                46.41      46.67        
  9 Diffily-Kenney, No   9 SERP-MA                51.65      47.68        
 10 Ali, Hanane A       10 SERP-MA                57.10      49.35        
 11 LePore, Audrey       9 WEST-MA              1:03.14      58.72        
 -- Mauldin, Laila N    10 WEST-MA                   NT         NS        
 
Event 48  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  MAJO
                37.09  A
                42.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA                35.03      35.71 MAJO   
  2 Durkin, Jack T      10 GAAC-MA                 6.29      41.45 BB     
BB - Division  
  1 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA                38.31      38.38 BB     
  2 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA                38.78      38.55 BB     
  3 Bryson, Travien D   10 SERP-MA                41.22      41.69 BB     
  4 Ferenz, Tyler J     10 BYNS-MA                40.10      41.84 BB     
C - Division  
  1 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT      41.46 BB     
  2 Young, Oliver B     10 SERP-MA                43.18      43.57        
  3 Johnson, Eddie J     9 UMAC-MA                   NT      44.35        
  4 Walsh, Sean C       10 GAAC-MA                   NT      46.50        
  5 gor, Aidan D        10 GAAC-MA                55.55      47.16        
  6 Mittal, Umang K     10 GAAC-MA                45.34      48.26        
  7 Huang, Aaron J      10 SERP-MA                54.91      49.26        
  8 Cratin, Ace J        9 GAAC-MA                47.81      50.04        
  9 Cai, Andrew Q        9 GAAC-MA              1:07.27      53.62        
 10 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA                52.07      53.99        
 11 Contratti, Vincent   9 Devilrays-MA           52.36      54.64        
 12 Westover, Parker W   9 GAAC-MA                   NT      54.71        
 13 Kukon, John Luca L  10 Devilrays-MA           56.86      57.38        
 14 McElwain, Grayson   10 Devilrays-MA           55.04      59.24        
 15 Rothman, Drew A      9 UDAC-MA                58.08      59.85        
 -- O'Donnell, Cole A    9 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Herrada, Benjamin   10 UN-MA                     NT         NS        
 
Event 49  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R    16 GAAC-MA              1:14.23    1:13.38        
              34.58     1:13.38 (38.80)                                        
  2 Drabick, Emily K    16 UN-MA                1:13.10    1:13.49        
              34.45     1:13.49 (39.04)                                        
  3 Agger, Kate E       17 EAAC-MA              1:08.87    1:14.69        
              35.03     1:14.69 (39.66)                                        
  4 Federici, Madi R    16 River Otters-MA      1:10.00    1:15.26        
              34.97     1:15.26 (40.29)                                        
  5 Thompson, Emily R   17 GAAC-MA              1:16.43    1:15.67        
              36.49     1:15.67 (39.18)                                        
  6 Woomer, Rachel L    16 BYNS-MA              1:14.56    1:16.23        
              36.15     1:16.23 (40.08)                                        
  7 Keener, Tori M      15 BYNS-MA              1:16.85    1:18.93        
              37.05     1:18.93 (41.88)                                        
  8 Thomas, Anisah T    16 SERP-MA              1:18.00    1:20.98        
              38.92     1:20.98 (42.06)                                        
  9 Okongwu, Amara R    15 SERP-MA              1:19.46    1:20.99        
              38.93     1:20.99 (42.06)                                        
 10 Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:21.76    1:21.28        
              38.08     1:21.28 (43.20)                                        
 11 Henry, Mikayla M    16 SERP-MA              1:22.26    1:21.57        
              38.61     1:21.57 (42.96)                                        
 12 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA              1:20.96    1:23.24        
              39.34     1:23.24 (43.90)                                        
 13 Marin, Jessica      15 UDAC-MA              1:22.94    1:24.48        
              40.19     1:24.48 (44.29)                                        
 14 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA              1:22.67    1:24.92        
              40.23     1:24.92 (44.69)                                        
 15 Linton, Kasey E     15 PVAC-MA                   NT    1:26.32        
              41.54     1:26.32 (44.78)                                        
 16 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA              1:23.68    1:26.77        
              42.14     1:26.77 (44.63)                                        
 17 Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA              1:21.41    1:27.40        
              41.25     1:27.40 (46.15)                                        
 18 McGrellis, Erin M   17 WEST-MA              1:19.89    1:28.37        
              40.86     1:28.37 (47.51)                                        
 19 Thomas, Avery L     15 WEST-MA              1:22.81    1:29.08        
              42.40     1:29.08 (46.68)                                        
 20 Jackett, Paige E    16 UN-MA                1:25.58    1:32.00        
              43.23     1:32.00 (48.77)                                        
 -- Blankenship, Tori   16 WEST-MA              1:17.00   X1:22.52        
              39.20     1:22.52 (43.32)                                        
 -- Ortiz, Isabella     15 WEST-MA              1:42.46         NS        
 
Event 50  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williamson, Patric  16 WEST-MA              1:02.51    1:05.29        
              31.12     1:05.29 (34.17)                                        
  2 Arsever, Marc L     16 GAAC-MA              1:07.11    1:05.71        
              30.79     1:05.71 (34.92)                                        
  3 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA              1:12.63    1:09.44        
              33.19     1:09.44 (36.25)                                        
  4 Deppen, Jack C      15 NPAC-MA              1:09.67    1:09.77        
              32.99     1:09.77 (36.78)                                        
  5 Blatney, August E   15 GAAC-MA              1:13.18    1:10.61        
              32.92     1:10.61 (37.69)                                        
  6 Jobin, Zac C        15 UDAC-MA              1:15.12    1:11.28        
              33.33     1:11.28 (37.95)                                        
  7 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA              1:10.38    1:11.99        
              33.76     1:11.99 (38.23)                                        
  8 Gewartowski, Nicho  16 UDAC-MA              1:17.15    1:16.35        
              36.30     1:16.35 (40.05)                                        
  9 Holden, Marquis I   16 SERP-MA              1:13.50    1:16.72        
              36.16     1:16.72 (40.56)                                        
 10 Spain, Zach N       15 GAAC-MA              1:25.68    1:21.37        
              39.08     1:21.37 (42.29)                                        
 11 Brogan, Sean P      16 UDAC-MA              1:19.95    1:22.79        
              38.30     1:22.79 (44.49)                                        
 12 Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA              1:22.26    1:22.91        
              39.17     1:22.91 (43.74)                                        
 13 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA              1:27.23    1:29.49        
              40.87     1:29.49 (48.62)                                        
 14 Jones, Myles C      15 SERP-MA              1:44.89    1:51.66        
              51.82     1:51.66 (59.84)                                        
 -- Vradinskiy, Martin  15 THY-MA               1:06.93   X1:09.20        
              32.24     1:09.20 (36.96)                                        
 -- Gewartowski, Josep  18 UDAC-MA                   NT         NS        
 -- Fein, Ryley W       17 NPAC-MA                58.87         NS        
 
Event 51  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.39  MAJO
              1:31.89  A
              1:44.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jia, Annie Z        10 UDAC-MA              1:19.65    1:21.68 MAJO   
              38.37     1:21.68 (43.31)                                        
  2 Parsia, Alex M      10 PVAC-MA              1:26.82    1:22.46 MAJO   
              39.53     1:22.46 (42.93)                                        
BB - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA              1:37.21    1:28.17 MAJO   
              41.73     1:28.17 (46.44)                                        
  2 Napier, Alyssa      10 WEST-MA              1:42.78    1:35.53 BB     
              44.68     1:35.53 (50.85)                                        
  3 In, Madison         10 UDAC-MA              1:37.54    1:37.08 BB     
              44.33     1:37.08 (52.75)                                        
  4 McCullough, Saryn   10 WEST-MA              1:38.69    1:37.42 BB     
              46.10     1:37.42 (51.32)                                        
  5 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA              1:42.75    1:40.44 BB     
              47.40     1:40.44 (53.04)                                        
  6 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA              1:37.93    1:41.84 BB     
              49.16     1:41.84 (52.68)                                        
  7 Serafin, Gabby O    10 WEST-MA              1:40.03    1:46.11        
              49.46     1:46.11 (56.65)                                        
C - Division  
  1 Spencer, Kate E     10 UN-MA                     NT    1:36.39 BB     
              46.08     1:36.39 (50.31)                                        
  2 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA              1:49.84    1:46.46        
              51.30     1:46.46 (55.16)                                        
  3 LePore, Audrey       9 WEST-MA              2:41.59    2:19.20        
 -- Diffily-Kenney, No   9 SERP-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
              53.62        DQ (1:02.23)                                        
 
Event 52  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.19  A
              1:32.29  MAJO
              1:41.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              1:34.52    1:31.13 MAJO   
              42.92     1:31.13 (48.21)                                        
  2 Bryson, Travien D   10 SERP-MA              1:34.90    1:33.44 BB     
              43.53     1:33.44 (49.91)                                        
  3 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA              1:31.46    1:37.06 BB     
              45.52     1:37.06 (51.54)                                        
  4 Young, Oliver B     10 SERP-MA              1:41.39    1:41.82 BB     
              47.22     1:41.82 (54.60)                                        
  5 Durkin, Jack T      10 GAAC-MA              1:37.85    1:42.11        
              45.81     1:42.11 (56.30)                                        
 -- Gordon, Nathan A     9 UMAC-MA              1:32.86   X1:34.46 BB     
              45.06     1:34.46 (49.40)                                        
C - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA              1:44.35    1:37.94 BB     
              46.02     1:37.94 (51.92)                                        
  2 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT    1:43.35        
              49.49     1:43.35 (53.86)                                        
  3 Walsh, Sean C       10 GAAC-MA                   NT    2:00.54        
              56.19   2:00.54 (1:04.35)                                        
  4 gor, Aidan D        10 GAAC-MA                   NT    2:02.22        
              57.53   2:02.22 (1:04.69)                                        
  5 Mittal, Umang K     10 GAAC-MA                   NT    2:04.94        
            1:00.02   2:04.94 (1:04.92)                                        
  6 Contratti, Vincent   9 Devilrays-MA         2:02.48    2:06.92        
              59.39   2:06.92 (1:07.53)                                        
  7 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA              2:09.96    2:18.31        
            1:04.15   2:18.31 (1:14.16)                                        
 -- McElwain, Grayson   10 Devilrays-MA         2:02.98         DQ        
      One hand touch
            1:10.45        DQ (1:15.02)                                        
 
Event 53  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Emily R   17 GAAC-MA              2:16.61    2:15.33        
              31.36     1:05.26 (33.90)     1:40.28 (35.02)     2:15.33 (35.05)
  2 Thornton, Hannah E  17 WEST-MA              2:20.52    2:21.93        
              29.83     1:04.54 (34.71)     1:41.97 (37.43)     2:21.93 (39.96)
  3 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA              2:15.31    2:33.44        
              31.20     1:08.52 (37.32)     1:50.34 (41.82)     2:33.44 (43.10)
  4 Murray, Emilee L    17 WEST-MA              2:18.42    2:34.84        
              33.26     1:12.16 (38.90)     1:54.05 (41.89)     2:34.84 (40.79)
  5 Blankenship, Tori   16 WEST-MA              2:45.81    2:36.45        
              33.77     1:13.36 (39.59)     1:54.79 (41.43)     2:36.45 (41.66)
  6 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA              2:45.97    2:44.01        
              34.25     1:14.49 (40.24)     1:58.53 (44.04)     2:44.01 (45.48)
  7 Kupsky, Mary Kate   11 River Otters-MA           NT    2:55.37        
              38.78     1:24.87 (46.09)     2:11.32 (46.45)     2:55.37 (44.05)
  8 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA                   NT    3:25.77        
              43.91     1:37.72 (53.81)     2:33.24 (55.52)     3:25.77 (52.53)
 -- Jia, Katherine X    12 UDAC-MA              2:44.17         NS        
 -- Jackett, Paige E    16 UN-MA                2:33.19         NS        
 
Event 54  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA              2:03.66    2:02.16        
              28.11       59.36 (31.25)     1:31.02 (31.66)     2:02.16 (31.14)
  2 Kupsky, Woobie J    12 River Otters-MA      2:13.58    2:12.88        
              30.31     1:04.49 (34.18)     1:39.82 (35.33)     2:12.88 (33.06)
  3 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA              2:03.44    2:16.35        
              29.20     1:03.09 (33.89)     1:40.04 (36.95)     2:16.35 (36.31)
 -- Deppen, Jack C      15 NPAC-MA              2:00.59         NS        
 -- Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA              2:09.94         NS        
 
Event 55  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.59  MAJO
                36.19  A
                41.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jia, Annie Z        10 UDAC-MA                31.30      32.24 MAJO   
 -- Koehler, Abby M     10 UMAC-MA                32.80     X32.45 MAJO   
BB - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA                40.64      36.78 BB     
  2 Napier, Alyssa      10 WEST-MA                37.91      36.93 BB     
  3 Auwarter, Oliva N    9 UDAC-MA                40.72      38.48 BB     
  4 McCullough, Saryn   10 WEST-MA                37.87      38.80 BB     
  5 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA                38.51      39.76 BB     
C - Division  
  1 Spencer, Kate E     10 UN-MA                     NT      36.81 BB     
  2 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA                41.91      40.20 BB     
  3 In, Madison         10 UDAC-MA                49.36      43.06        
  4 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA                48.33      44.29        
  5 McKeown, Rebecca L   9 UDAC-MA                48.37      45.76        
  6 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA                50.13      48.54        
  7 Ali, Hanane A       10 SERP-MA                57.87      50.76        
  8 Clark, Gabriella A   9 LMOR-MA                   NT      50.85        
  9 Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                51.63      52.31        
 10 Diffily-Kenney, No   9 SERP-MA                50.67      54.89        
 11 Chappelle, Liberty   9 UN-MA                     NT      58.96        
 
Event 56  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.89  MAJO
                35.39  A
                40.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA                34.67      37.28 BB     
BB - Division  
  1 Durkin, Jack T      10 GAAC-MA                37.37      36.95 BB     
  2 Ferenz, Tyler J     10 BYNS-MA                38.69      38.47 BB     
  3 Bryson, Travien D   10 SERP-MA                40.31      39.91 BB     
C - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA                44.56      38.28 BB     
  2 Carl, Evan B        10 BYNS-MA                42.57      41.35        
  3 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT      45.77        
  4 Walsh, Sean C       10 GAAC-MA                   NT      46.34        
  5 Young, Oliver B     10 SERP-MA                47.21      49.11        
  6 Huang, Aaron J      10 SERP-MA              1:04.87      49.95        
  7 Johnson, Eddie J     9 UMAC-MA                   NT      50.00        
  8 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA                   NT      50.64        
  9 Cratin, Ace J        9 GAAC-MA                53.18      52.08        
 10 gor, Aidan D        10 GAAC-MA                   NT      56.12        
 11 O'Donnell, Cole A    9 GAAC-MA                   NT    1:01.75        
 12 Contratti, Vincent   9 Devilrays-MA         1:00.43    1:04.91        
 -- Kukon, John Luca L  10 Devilrays-MA              NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rothman, Drew A      9 UDAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Westover, Parker W   9 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Mittal, Umang K     10 GAAC-MA                51.32         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Herrada, Benjamin   10 UN-MA                     NT         NS        
 
Event 57  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R    16 GAAC-MA                52.36      53.86        
              26.03       53.86 (27.83)                                        
  2 Thornton, Hannah E  17 WEST-MA                51.67      55.19        
              26.63       55.19 (28.56)                                        
  3 Cranker, Emi L      15 WEST-MA                56.00      57.53        
              27.91       57.53 (29.62)                                        
  4 Tyler, Meagan N     15 WEST-MA                55.29      57.55        
              27.36       57.55 (30.19)                                        
  5 Agger, Kate E       17 EAAC-MA                55.50      58.75        
              28.92       58.75 (29.83)                                        
  6 Drabick, Emily K    16 UN-MA                  58.09      59.55        
              28.54       59.55 (31.01)                                        
  7 Blankenship, Tori   16 WEST-MA                57.90    1:00.51        
              29.40     1:00.51 (31.11)                                        
  8 Luckey, Azaria S    15 SERP-MA                58.37    1:00.55        
              28.68     1:00.55 (31.87)                                        
  9 Okongwu, Amara R    15 SERP-MA                58.91    1:00.90        
              29.18     1:00.90 (31.72)                                        
 10 Mciver-Jenkins, Dr  15 SERP-MA                58.69    1:00.97        
              29.61     1:00.97 (31.36)                                        
 11 Murray, Emilee L    17 WEST-MA                56.61    1:01.08        
              29.77     1:01.08 (31.31)                                        
 12 Thomas, Anisah T    16 SERP-MA                59.97    1:01.60        
              29.01     1:01.60 (32.59)                                        
 13 Federici, Madi R    16 River Otters-MA           NT    1:01.62        
              29.18     1:01.62 (32.44)                                        
 14 Taylor, Kaia T      17 SERP-MA                59.27    1:01.83        
              30.15     1:01.83 (31.68)                                        
 15 Thomas, Avery L     15 WEST-MA                58.18    1:01.88        
              29.81     1:01.88 (32.07)                                        
 16 Marin, Jessica      15 UDAC-MA                58.81    1:02.44        
              29.84     1:02.44 (32.60)                                        
 17 Jackett, Paige E    16 UN-MA                  56.03    1:02.45        
              29.93     1:02.45 (32.52)                                        
 18 Keener, Tori M      15 BYNS-MA              1:01.29    1:02.85        
              29.91     1:02.85 (32.94)                                        
 19 Linton, Kasey E     15 PVAC-MA                59.36    1:02.87        
              30.64     1:02.87 (32.23)                                        
 20 Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:01.51    1:03.05        
              30.20     1:03.05 (32.85)                                        
 21 Boettcher, Lexi P   15 WEST-MA              1:02.59    1:03.98        
              30.58     1:03.98 (33.40)                                        
 22 Lunetta, Tess       15 WEST-MA              1:04.36    1:06.05        
              31.35     1:06.05 (34.70)                                        
 23 McGrellis, Erin M   17 WEST-MA                59.50    1:06.28        
              31.12     1:06.28 (35.16)                                        
 24 Grundeland, Gracie  16 Devilrays-MA         1:06.64    1:07.76        
              32.27     1:07.76 (35.49)                                        
 25 Coleman, Michayla   17 Devilrays-MA              NT    1:13.29        
              35.15     1:13.29 (38.14)                                        
 26 Henry, Mikayla M    16 SERP-MA              1:08.44    1:14.20        
              34.83     1:14.20 (39.37)                                        
 -- McClain, Corrine M  15 Devilrays-MA              NT   X1:46.39        
              51.25     1:46.39 (55.14)                                        
 -- Smith, Nina D       17 EAAC-MA                53.92         NS        
 -- Ortiz, Isabella     15 WEST-MA              1:07.27         NS        
 
Event 58  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kohm, Zach J        15 GAAC-MA                48.68      49.79        
              24.12       49.79 (25.67)                                        
  2 Arsever, Marc L     16 GAAC-MA                51.42      52.63        
              25.28       52.63 (27.35)                                        
  3 Hou, Kevin Q        16 GAAC-MA                53.72      53.08        
              25.49       53.08 (27.59)                                        
  4 Holden, Marquis I   16 SERP-MA                53.56      53.85        
              25.84       53.85 (28.01)                                        
  5 Williamson, Patric  16 WEST-MA                52.76      53.86        
              25.72       53.86 (28.14)                                        
  6 Keenan, Sean E      16 GAAC-MA                52.40      54.09        
              26.00       54.09 (28.09)                                        
  7 Zwilgmeyer, Matt    18 WEST-MA                49.99      54.84        
              26.61       54.84 (28.23)                                        
  8 Blatney, August E   15 GAAC-MA                56.93      55.36        
              26.24       55.36 (29.12)                                        
  9 Gewartowski, Nicho  16 UDAC-MA                54.82      55.58        
              27.11       55.58 (28.47)                                        
 10 Myatt-Knox, Hosni   17 SERP-MA                56.20      57.20        
              27.23       57.20 (29.97)                                        
 11 Spain, Zach N       15 GAAC-MA                59.81      57.26        
              28.15       57.26 (29.11)                                        
 12 Brogan, Sean P      16 UDAC-MA                55.32      58.81        
              27.17       58.81 (31.64)                                        
 13 Grundeland, Erik M  18 Devilrays-MA         1:00.18    1:00.05        
              28.65     1:00.05 (31.40)                                        
 14 Jones, Myles C      15 SERP-MA              1:06.23    1:05.14        
              31.20     1:05.14 (33.94)                                        
 15 Moon, Kyle A        16 SERP-MA              1:05.41    1:05.49        
              31.05     1:05.49 (34.44)                                        
 16 Coleman, Cameron M  17 SERP-MA              1:04.51    1:06.82        
              30.46     1:06.82 (36.36)                                        
 17 Taylor, Jack H      15 WEST-MA              1:08.99    1:07.45        
              31.50     1:07.45 (35.95)                                        
 -- Gewartowski, Josep  18 UDAC-MA                47.98         NS        
 
Event 59  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.49  MAJO
              1:20.79  A
              1:31.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jia, Annie Z        10 UDAC-MA              1:11.38    1:12.07 MAJO   
              34.07     1:12.07 (38.00)                                        
  2 Parsia, Alex M      10 PVAC-MA              1:19.15    1:16.61 MAJO   
              36.75     1:16.61 (39.86)                                        
  3 DeMartinis, Lilian  10 SERP-MA              1:19.35    1:22.67 BB     
              40.01     1:22.67 (42.66)                                        
BB - Division  
  1 DeCardona, Sophia   10 GAAC-MA              1:23.99    1:17.68 MAJO   
              36.87     1:17.68 (40.81)                                        
  2 Napier, Alyssa      10 WEST-MA              1:24.31    1:22.78 BB     
              38.25     1:22.78 (44.53)                                        
  3 McCullough, Saryn   10 WEST-MA              1:21.29    1:23.76 BB     
              38.32     1:23.76 (45.44)                                        
  4 Seidman, Jordan K   10 GAAC-MA              1:26.13    1:26.50 BB     
              42.64     1:26.50 (43.86)                                        
  5 Gonzales, Shae M    10 BYNS-MA              1:27.12    1:29.12 BB     
              39.15     1:29.12 (49.97)                                        
  6 Serafin, Gabby O    10 WEST-MA              1:27.75    1:32.95        
              42.14     1:32.95 (50.81)                                        
  7 Brazer, Charlotte    9 GAAC-MA              1:28.64    1:32.99        
              43.78     1:32.99 (49.21)                                        
C - Division  
  1 Moore, Kathryn J     9 SERP-MA              1:51.11    1:39.57        
  2 Baughman, Caroline   9 GAAC-MA              1:36.17    1:42.05        
              49.12     1:42.05 (52.93)                                        
  3 Gonnella, Ava R     10 GAAC-MA                   NT    1:46.10        
              51.46     1:46.10 (54.64)                                        
  4 Clark, Gabriella A   9 LMOR-MA              2:14.84    1:46.30        
              51.06     1:46.30 (55.24)                                        
  5 Ali, Hanane A       10 SERP-MA              2:02.86    1:46.97        
              50.87     1:46.97 (56.10)                                        
  6 Chappelle, Liberty   9 UN-MA                     NT    2:06.91        
              56.74   2:06.91 (1:10.17)                                        
 -- LePore, Audrey       9 WEST-MA                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
 -- Mauldin, Laila N    10 WEST-MA                   NT         NS        
 
Event 60  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  MAJO
              1:19.49  A
              1:29.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brooke, Foster S    10 GAAC-MA              1:19.19    1:23.63 BB     
              39.74     1:23.63 (43.89)                                        
BB - Division  
  1 Burnell, Luke D     10 WEST-MA              1:23.62    1:22.22 BB     
              37.68     1:22.22 (44.54)                                        
  2 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              1:25.20    1:22.43 BB     
              39.06     1:22.43 (43.37)                                        
  3 Carl, Evan B        10 BYNS-MA              1:25.58    1:24.90 BB     
              38.61     1:24.90 (46.29)                                        
  4 Ferenz, Tyler J     10 BYNS-MA              1:29.30    1:25.37 BB     
              40.04     1:25.37 (45.33)                                        
  5 Durkin, Jack T      10 GAAC-MA              1:26.21    1:29.48        
              44.06     1:29.48 (45.42)                                        
C - Division  
  1 Shapiro, Dylan G    10 GAAC-MA                   NT    1:28.67 BB     
              42.21     1:28.67 (46.46)                                        
  2 Huang, Aaron J      10 SERP-MA              1:57.42    1:39.20        
              47.99     1:39.20 (51.21)                                        
  3 Walsh, Sean C       10 GAAC-MA                   NT    1:39.67        
              47.58     1:39.67 (52.09)                                        
  4 Cratin, Ace J        9 GAAC-MA              1:47.46    1:46.87        
              51.91     1:46.87 (54.96)                                        
  5 gor, Aidan D        10 GAAC-MA                   NT    1:48.93        
              54.02     1:48.93 (54.91)                                        
  6 Mittal, Utsav K     10 GAAC-MA              1:51.01    1:49.92        
              55.06     1:49.92 (54.86)                                        
  7 Contratti, Vincent   9 Devilrays-MA         1:48.03    1:59.07        
              58.31   1:59.07 (1:00.76)                                        
 -- Gordon, Nathan A     9 UMAC-MA              1:35.39   X1:29.27 BB     
              42.81     1:29.27 (46.46)                                        
 -- Westover, Parker W   9 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- O'Donnell, Cole A    9 GAAC-MA                   NT         DQ        
      No touch - breast
              59.75        DQ (1:08.33)                                        
 -- Mittal, Umang K     10 GAAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
              52.43          DQ (55.27)                                        
 -- Herrada, Benjamin   10 UN-MA                     NT         NS        
 
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.29  MAJO
                29.09  A
                31.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Janton, Sandy       12 WEST-MA                26.93      26.93 MAJO   
  2 Carl, Mary A        12 BYNS-MA                27.48      27.64 A      
  3 Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA                28.52      29.00 A      
BB - Division  
  1 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA                30.71      29.95 BB     
  2 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA                31.13      30.32 BB     
  3 Clark, Katrina M    12 BYNS-MA                29.91      30.34 BB     
  3 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA                31.10      30.34 BB     
  5 Koehler, Sydney L   11 UMAC-MA                30.47      30.51 BB     
  6 Plank, Samantha L   12 WEST-MA                30.92      30.92 BB     
  7 O'Connor, Lindsey   11 WEST-MA                31.44      30.95 BB     
  8 Johnson, JoEllen J  11 UMAC-MA                29.79      31.36 BB     
 -- Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA                29.96         NS        
C - Division  
  1 Spencer, Natalie A  12 UN-MA                  31.66      27.63 A      
  2 Mejia, Shailla H    11 BYNS-MA                31.77      30.91 BB     
  3 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA                32.03      31.22 BB     
  4 Hailu, Yohanna      11 WEST-MA                31.71      31.61        
  5 Napier, Ava         11 WEST-MA                32.73      31.77        
  6 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                34.57      32.42        
  7 Tancini, Elyse C    12 PVAC-MA                34.33      32.54        
  8 Price, Ryann J      11 WEST-MA                34.54      33.20        
  9 Whitton, Sloane     11 WEST-MA                34.48      33.50        
 10 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA                33.53      33.51        
 11 Adams, Lyssa        11 WEST-MA                36.13      35.09        
 12 Zaker, Maimoonah K  12 SERP-MA                44.86      41.71        
 13 Schwab, Mary Ruth   12 SERP-MA                55.27      45.00        
 -- Ali, Ayan A         12 SERP-MA                   NT         NS        
 -- Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.29  MAJO
                27.89  A
                30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Clark, Will T       12 GAAC-MA                26.75      26.16 MAJO   
  2 Zhou, Andy          12 UN-MA                  27.19      26.90 MAJO   
  3 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA                27.85      27.41 A      
  4 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA                27.77      28.00 BB     
BB - Division  
  1 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA                28.02      27.68 A      
  2 In, Jonathan        12 UDAC-MA                29.19      28.22 BB     
  3 Keener, Declan T    12 BYNS-MA                27.97      28.53 BB     
  4 Yang, Peter J       11 UDAC-MA                29.63      29.27 BB     
  5 Tyler, Timmy        11 WEST-MA                30.15      30.08 BB     
  6 Waldron, Kevin P    12 UN-MA                  29.52      30.20 BB     
  7 Moore, Thomas A     12 SERP-MA                29.95      30.91        
C - Division  
  1 Phillips, Henry C   12 PVAC-MA                31.06      30.44        
  2 Warriner, Tommy G   12 WEST-MA                31.65      30.75        
  3 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA                32.02      30.77        
  4 Flores, Amilcar     11 WEST-MA                34.41      31.63        
  5 Lynch, Ren W        11 WEST-MA                31.93      31.86        
  6 Smith, Gavin S      12 BYNS-MA                34.49      34.26        
  7 Reazor, Owen M      11 WEST-MA                45.69      36.28        
  8 Sadeghi, Kian       11 UDAC-MA                51.61      44.53        
 -- Petrunich, Reece    12 WEST-MA                31.34         NS        
 
Event 63  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.89  11-12 MAJO
              2:18.19  11-12 A
              2:29.69  11-12 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vorobyeva, Arina I  11 UDAC-MA              2:12.13    2:12.14 A      
              29.68     1:03.22 (33.54)     1:38.13 (34.91)     2:12.14 (34.01)
  2 Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA              2:16.90    2:18.94 BB     
              32.13     1:07.12 (34.99)     1:43.43 (36.31)     2:18.94 (35.51)
  3 Carl, Mary A        12 BYNS-MA              2:13.99    2:19.93 BB     
              32.35     1:07.79 (35.44)     1:44.03 (36.24)     2:19.93 (35.90)
BB - Division  
  1 Boles, Karly J      11 GAAC-MA              2:28.54    2:25.67 BB     
              33.45     1:11.12 (37.67)     1:49.78 (38.66)     2:25.67 (35.89)
  2 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA              2:29.61    2:26.25 BB     
              32.43     1:10.02 (37.59)     1:48.96 (38.94)     2:26.25 (37.29)
  3 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA              2:26.22    2:32.25        
              34.93     1:13.57 (38.64)     1:54.03 (40.46)     2:32.25 (38.22)
 -- Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA              2:24.98         NS        
C - Division  
  1 Marcheskie, Mollie  12 BYNS-MA                   NT    2:15.84 A      
              31.40     1:05.91 (34.51)     1:41.37 (35.46)     2:15.84 (34.47)
  2 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA              2:35.60    2:26.01 BB     
              33.92     1:11.03 (37.11)     1:49.49 (38.46)     2:26.01 (36.52)
  3 McKeown, Hannah K   12 UDAC-MA              2:30.76    2:31.66        
              33.10     1:13.04 (39.94)     1:53.71 (40.67)     2:31.66 (37.95)
  4 Berkoski, Riley M   12 BYNS-MA                   NT    2:32.41        
              34.46     1:12.77 (38.31)     1:53.20 (40.43)     2:32.41 (39.21)
  5 Tancini, Elyse C    12 PVAC-MA              2:38.64    2:32.86        
              35.24     1:14.24 (39.00)     1:54.44 (40.20)     2:32.86 (38.42)
  6 Plank, Samantha L   12 WEST-MA              2:37.69    2:33.40        
              34.67     1:15.96 (41.29)     1:57.13 (41.17)     2:33.40 (36.27)
  7 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA              2:38.46    2:35.02        
              36.00     1:16.73 (40.73)     1:57.82 (41.09)     2:35.02 (37.20)
  8 Napier, Ava         11 WEST-MA              2:47.90    2:36.92        
              37.61     1:18.37 (40.76)     1:59.94 (41.57)     2:36.92 (36.98)
  9 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA                   NT    2:37.55        
              35.51     1:15.83 (40.32)     1:57.94 (42.11)     2:37.55 (39.61)
 10 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA              2:46.66    2:43.82        
              34.83     1:16.27 (41.44)     2:01.43 (45.16)     2:43.82 (42.39)
 11 Zaker, Maimoonah K  12 SERP-MA                   NT    3:40.46        
              48.47     1:43.59 (55.12)     2:40.89 (57.30)     3:40.46 (59.57)
 -- Waldron, Rebecca    12 UDAC-MA              2:32.19        XNS        
 -- Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  13-14 MAJO
              2:11.29  13-14 A
              2:22.19  13-14 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              2:01.42    2:00.39 MAJO   
              28.59       59.07 (30.48)     1:29.82 (30.75)     2:00.39 (30.57)
  2 Mikalic, Maggie     14 UDAC-MA              2:00.76    2:01.20 MAJO   
              28.05       58.69 (30.64)     1:30.33 (31.64)     2:01.20 (30.87)
  3 Kummerer, Katherin  13 BYNS-MA              2:02.90    2:09.30 A      
              29.72     1:02.67 (32.95)     1:36.64 (33.97)     2:09.30 (32.66)
  4 Marin, Allison      13 UDAC-MA              2:10.67    2:10.04 A      
              29.57     1:02.82 (33.25)     1:36.72 (33.90)     2:10.04 (33.32)
  5 Clark, Julia M      14 BYNS-MA              2:09.82    2:10.88 A      
              30.06     1:03.55 (33.49)     1:37.84 (34.29)     2:10.88 (33.04)
  6 Schermerhorn, Mare  13 BYNS-MA              2:09.20    2:12.00 BB     
              29.81     1:03.57 (33.76)     1:38.59 (35.02)     2:12.00 (33.41)
 -- Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:08.24         NS        
BB - Division  
  1 Pesti, Korinna      14 UDAC-MA              2:12.44    2:08.48 A      
              29.28     1:01.84 (32.56)     1:35.40 (33.56)     2:08.48 (33.08)
  2 Lee, Lana E         14 UDAC-MA              2:21.95    2:14.67 BB     
              30.57     1:04.43 (33.86)     1:39.60 (35.17)     2:14.67 (35.07)
  3 Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA              2:18.32    2:14.88 BB     
              30.64     1:04.30 (33.66)     1:40.42 (36.12)     2:14.88 (34.46)
  4 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:14.55    2:15.27 BB     
              31.12     1:06.81 (35.69)     1:42.07 (35.26)     2:15.27 (33.20)
  5 McKernan, Sydney    14 UDAC-MA              2:16.36    2:15.85 BB     
              30.11     1:04.30 (34.19)     1:40.51 (36.21)     2:15.85 (35.34)
  6 Webb, Averi B       13 GAAC-MA              2:13.28    2:16.77 BB     
              31.35     1:05.58 (34.23)     1:42.08 (36.50)     2:16.77 (34.69)
  7 Laurenceau, Kelley  13 WEST-MA              2:22.18    2:20.32 BB     
              30.93     1:05.87 (34.94)     1:42.61 (36.74)     2:20.32 (37.71)
  8 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA              2:21.07    2:21.59 BB     
              32.76     1:08.51 (35.75)     1:45.86 (37.35)     2:21.59 (35.73)
 -- Tith, Rachanee K    14 BYNS-MA              2:21.06         NS        
 -- Klaehn, Alina       13 UN-MA                2:12.58         NS        
C - Division  
  1 O'Dwyer, Hannah N   13 UN-MA                2:34.30    2:16.77 BB     
              30.52     1:04.89 (34.37)     1:40.65 (35.76)     2:16.77 (36.12)
  2 Stark, Heather E    13 UN-MA                2:25.48    2:17.25 BB     
              31.14     1:05.56 (34.42)     1:41.14 (35.58)     2:17.25 (36.11)
  3 Burke, Emily M      13 UMAC-MA              2:27.37    2:18.39 BB     
              31.53     1:07.11 (35.58)     1:44.13 (37.02)     2:18.39 (34.26)
  4 Paules, Lauren E    13 BYNS-MA                   NT    2:19.08 BB     
              30.69     1:05.50 (34.81)     1:42.61 (37.11)     2:19.08 (36.47)
  5 Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA              2:29.49    2:24.73        
              33.00     1:11.36 (38.36)     1:50.62 (39.26)     2:24.73 (34.11)
  6 Dougherty, Emma D   14 UDAC-MA                   NT    2:25.54        
              31.37     1:07.97 (36.60)     1:47.21 (39.24)     2:25.54 (38.33)
  7 Caldwell, Michaela  13 UDAC-MA              3:18.37    2:28.43        
              31.76     1:09.16 (37.40)     1:49.92 (40.76)     2:28.43 (38.51)
  8 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA              2:26.42    2:31.28        
              34.35     1:12.20 (37.85)     1:52.38 (40.18)     2:31.28 (38.90)
  9 Whitman, Paige E    13 GAAC-MA              2:31.98    2:35.48        
              36.63     1:17.30 (40.67)     1:57.84 (40.54)     2:35.48 (37.64)
 10 Grayauskie, Sam or  13 PVAC-MA                   NT    2:38.12        
              37.61     1:18.07 (40.46)     1:59.06 (40.99)     2:38.12 (39.06)
 11 McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA         2:30.97    2:39.81        
              35.17     1:16.44 (41.27)   2:39.81 (1:23.37)                    
 12 Bryson, Morgan S    14 SERP-MA              2:41.41    2:41.55        
              35.81     1:16.42 (40.61)     1:59.18 (42.76)     2:41.55 (42.37)
 13 Schwab, Solomaya F  14 SERP-MA              2:56.30    2:50.65        
              39.51     1:22.46 (42.95)     2:07.79 (45.33)     2:50.65 (42.86)
 14 Enterline, Zoe E    14 BYNS-MA              3:19.63    3:20.27        
              44.74     1:37.50 (52.76)     2:29.93 (52.43)     3:20.27 (50.34)
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA              2:49.60         NS        
 
Event 64  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.79  11-12 MAJO
              2:13.49  11-12 A
              2:24.59  11-12 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kupsky, Woobie J    12 River Otters-MA      1:58.05    1:57.65 MAJO   
              27.87       57.98 (30.11)     1:28.20 (30.22)     1:57.65 (29.45)
  2 Koh, Anthony        11 UDAC-MA              2:11.18    2:12.61 A      
              29.75     1:03.84 (34.09)     1:39.63 (35.79)     2:12.61 (32.98)
  3 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              2:12.80    2:13.61 BB     
              30.44     1:04.60 (34.16)     1:40.01 (35.41)     2:13.61 (33.60)
 -- Clark, Will T       12 GAAC-MA              2:07.18         NS        
BB - Division  
  1 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA              2:20.09    2:14.56 BB     
              31.57     1:06.33 (34.76)     1:40.83 (34.50)     2:14.56 (33.73)
  2 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA              2:15.88    2:19.20 BB     
              32.17     1:07.40 (35.23)     1:44.09 (36.69)     2:19.20 (35.11)
  3 Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA              2:20.40    2:19.65 BB     
              30.41     1:06.10 (35.69)     1:43.58 (37.48)     2:19.65 (36.07)
  4 Salimov, Daniil T   12 UDAC-MA              2:23.07    2:23.70 BB     
              32.49     1:08.48 (35.99)     1:46.54 (38.06)     2:23.70 (37.16)
C - Division  
  1 Quimby, Jordan J    12 PVAC-MA                   NT    2:26.57        
              33.39     1:11.38 (37.99)     1:50.33 (38.95)     2:26.57 (36.24)
  2 Lynch, Ren W        11 WEST-MA              2:30.29    2:29.45        
              34.06     1:11.97 (37.91)     1:51.32 (39.35)     2:29.45 (38.13)
  3 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA              2:30.78    2:31.29        
              33.43     1:13.12 (39.69)     1:53.38 (40.26)     2:31.29 (37.91)
  4 Smith, Gavin S      12 BYNS-MA              2:38.11    2:40.38        
              37.05     1:17.93 (40.88)     2:00.82 (42.89)     2:40.38 (39.56)
  5 Flores, Amilcar     11 WEST-MA              2:52.33    2:46.79        
              36.40     1:18.99 (42.59)     2:03.93 (44.94)     2:46.79 (42.86)
 
Event 64  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.29  13-14 MAJO
              2:02.59  13-14 A
              2:12.79  13-14 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lemishko, Michael   14 UMAC-MA              1:52.68    1:49.80 MAJO   
              26.07       53.89 (27.82)     1:22.28 (28.39)     1:49.80 (27.52)
  2 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA              1:52.29    1:49.96 MAJO   
              26.19       54.29 (28.10)     1:22.67 (28.38)     1:49.96 (27.29)
  3 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA              1:51.23    1:50.46 MAJO   
              25.97       54.46 (28.49)     1:22.81 (28.35)     1:50.46 (27.65)
  4 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA              2:01.78    1:54.27 MAJO   
              26.39       55.24 (28.85)     1:24.87 (29.63)     1:54.27 (29.40)
  5 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA              2:00.43    1:57.26 A      
              27.56       57.29 (29.73)     1:27.84 (30.55)     1:57.26 (29.42)
  6 Thornton, Steven S  14 WEST-MA              1:56.71    1:57.36 A      
              27.26       56.79 (29.53)     1:26.43 (29.64)     1:57.36 (30.93)
  7 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA              2:01.73    1:59.09 A      
              27.50       58.47 (30.97)     1:30.08 (31.61)     1:59.09 (29.01)
  8 Naessig, Dylan D    14 UN-MA                2:01.58    1:59.63 A      
              27.07       57.23 (30.16)     1:29.13 (31.90)     1:59.63 (30.50)
  9 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:01.74    2:01.51 A      
              27.33       57.72 (30.39)     1:29.75 (32.03)     2:01.51 (31.76)
BB - Division  
  1 Suchyj, Tyler       14 WEST-MA              2:02.79    2:01.31 A      
              28.07       59.11 (31.04)     1:31.18 (32.07)     2:01.31 (30.13)
  2 Petrunich, Kieran   14 WEST-MA              2:06.17    2:03.52 BB     
              27.98       59.89 (31.91)     1:32.65 (32.76)     2:03.52 (30.87)
  3 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA              2:11.32    2:05.11 BB     
              29.10     1:01.15 (32.05)     1:33.64 (32.49)     2:05.11 (31.47)
  4 Taylor, Sam F       14 WEST-MA              2:05.86    2:05.35 BB     
              28.00       58.82 (30.82)     1:31.10 (32.28)     2:05.35 (34.25)
  5 Clark, Jack F       14 GAAC-MA              2:11.19    2:08.70 BB     
              29.41     1:02.76 (33.35)     1:36.09 (33.33)     2:08.70 (32.61)
  6 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                2:10.61    2:09.67 BB     
              29.99     1:03.46 (33.47)     1:37.01 (33.55)     2:09.67 (32.66)
  7 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA              2:06.83    2:10.22 BB     
              29.92     1:02.97 (33.05)     1:36.45 (33.48)     2:10.22 (33.77)
  8 McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA              2:11.20    2:11.03 BB     
              30.15     1:03.81 (33.66)     1:38.51 (34.70)     2:11.03 (32.52)
  9 Whitton, Alex J     13 UN-MA                2:09.21    2:11.63 BB     
              29.38     1:03.10 (33.72)     1:38.13 (35.03)     2:11.63 (33.50)
C - Division  
  1 Zelkind, Maximilli  14 UDAC-MA              2:13.53    2:02.92 BB     
              29.02     1:01.35 (32.33)     1:32.70 (31.35)     2:02.92 (30.22)
  2 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA              2:12.98    2:03.10 BB     
              28.93     1:01.60 (32.67)     1:33.43 (31.83)     2:03.10 (29.67)
  3 Hou, Harry P        14 GAAC-MA              2:36.14    2:08.71 BB     
              27.79       59.69 (31.90)     1:34.36 (34.67)     2:08.71 (34.35)
  4 McGrellis, Andrew   14 WEST-MA                   NT    2:10.21 BB     
              28.90     1:01.55 (32.65)     1:36.28 (34.73)     2:10.21 (33.93)
  5 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:26.07    2:17.84        
              30.00     1:04.53 (34.53)     1:41.48 (36.95)     2:17.84 (36.36)
  6 Menasion, Miles V   13 SERP-MA              2:23.40    2:18.63        
              30.80     1:05.40 (34.60)     1:42.16 (36.76)     2:18.63 (36.47)
  7 Gewartowski, Micha  13 UDAC-MA              2:19.66    2:18.94        
              31.49     1:07.09 (35.60)   2:18.94 (1:11.85)                    
  8 Mauk, David J       13 UN-MA                     NT    2:32.20        
              34.05     1:13.42 (39.37)     1:51.26 (37.84)     2:32.20 (40.94)
  9 Young, Sahmir H     13 SERP-MA              2:34.19    2:34.46        
              32.33     1:11.98 (39.65)     1:54.40 (42.42)     2:34.46 (40.06)
 10 Nemati, Navid       13 SERP-MA              2:59.93    2:54.86        
              38.28     1:23.29 (45.01)     2:09.91 (46.62)     2:54.86 (44.95)
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.39  MAJO
              1:11.79  A
              1:18.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Janton, Sandy       12 WEST-MA              1:10.53    1:10.49 A      
              33.98     1:10.49 (36.51)                                        
BB - Division  
  1 Vorobyeva, Arina I  11 UDAC-MA              1:14.31    1:10.04 A      
              34.38     1:10.04 (35.66)                                        
  2 Boles, Karly J      11 GAAC-MA              1:12.17    1:11.42 A      
              34.72     1:11.42 (36.70)                                        
  3 Mejia, Shailla H    11 BYNS-MA              1:12.56    1:13.40 BB     
              35.28     1:13.40 (38.12)                                        
 -- Waldron, Rebecca    12 UDAC-MA              1:15.22        XNS        
C - Division  
  1 McKeown, Hannah K   12 UDAC-MA              1:19.09    1:17.82 BB     
              37.83     1:17.82 (39.99)                                        
  2 Johnson, JoEllen J  11 UMAC-MA                   NT    1:19.05        
              37.10     1:19.05 (41.95)                                        
  3 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA              1:22.15    1:19.71        
              38.91     1:19.71 (40.80)                                        
  4 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA              1:25.93    1:19.89        
              38.18     1:19.89 (41.71)                                        
  5 Hailu, Yohanna      11 WEST-MA              1:27.32    1:21.17        
              39.04     1:21.17 (42.13)                                        
  6 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA              1:21.89    1:21.59        
              40.08     1:21.59 (41.51)                                        
  7 Berkoski, Riley M   12 BYNS-MA              1:19.54    1:21.77        
              39.79     1:21.77 (41.98)                                        
  8 Napier, Ava         11 WEST-MA              1:24.03    1:21.90        
              41.43     1:21.90 (40.47)                                        
  9 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA              1:25.76    1:24.71        
              41.66     1:24.71 (43.05)                                        
 10 Baicoianu, Ada      11 UMAC-MA              1:32.34    1:27.79        
              42.22     1:27.79 (45.57)                                        
 11 Adams, Lyssa        11 WEST-MA              1:43.10    1:37.35        
              44.79     1:37.35 (52.56)                                        
 12 Zaker, Maimoonah K  12 SERP-MA              1:47.57    1:46.46        
 -- Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT         NS        
 -- Ali, Ayan A         12 SERP-MA                   NT         NS        
 -- Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA              1:18.80         NS        
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.29  MAJO
              1:09.29  A
              1:15.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Andy          12 UN-MA                1:05.50    1:04.12 MAJO   
              31.29     1:04.12 (32.83)                                        
  2 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA              1:07.81    1:09.60 BB     
              33.56     1:09.60 (36.04)                                        
BB - Division  
  1 Koh, Anthony        11 UDAC-MA              1:10.48    1:06.77 MAJO   
              32.26     1:06.77 (34.51)                                        
  2 In, Jonathan        12 UDAC-MA              1:09.45    1:09.86 BB     
              33.64     1:09.86 (36.22)                                        
  3 Waldron, Kevin P    12 UN-MA                1:12.93    1:12.40 BB     
              34.71     1:12.40 (37.69)                                        
  4 Yang, Peter J       11 UDAC-MA              1:13.72    1:15.27 BB     
              36.00     1:15.27 (39.27)                                        
 -- Clark, Will T       12 GAAC-MA              1:09.34         NS        
C - Division  
  1 Moore, Thomas A     12 SERP-MA              1:15.89    1:16.90        
              37.49     1:16.90 (39.41)                                        
  2 Warriner, Tommy G   12 WEST-MA              1:22.03    1:17.97        
              38.70     1:17.97 (39.27)                                        
  3 Tyler, Timmy        11 WEST-MA              1:18.73    1:18.15        
              38.38     1:18.15 (39.77)                                        
  4 Phillips, Henry C   12 PVAC-MA                   NT    1:22.34        
              40.54     1:22.34 (41.80)                                        
  5 Lynch, Ren W        11 WEST-MA              1:20.31    1:24.79        
              41.61     1:24.79 (43.18)                                        
  6 Smith, Gavin S      12 BYNS-MA                   NT    1:29.33        
              44.26     1:29.33 (45.07)                                        
  7 Flores, Amilcar     11 WEST-MA              1:33.88    1:32.56        
              45.18     1:32.56 (47.38)                                        
  8 Sadeghi, Kian       11 UDAC-MA                   NT    1:59.39        
              57.17   1:59.39 (1:02.22)                                        
 -- Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA              1:27.30         DQ        
      Multiple strokes
              42.06          DQ (45.84)                                        
 -- Petrunich, Reece    12 WEST-MA              1:24.62         NS        
 
Event 67  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.59  MAJO
              1:06.19  A
              1:11.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Waldron, Meghan E   14 UN-MA                1:04.67    1:04.82 A      
              31.64     1:04.82 (33.18)                                        
  2 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              1:05.42    1:05.05 A      
              32.44     1:05.05 (32.61)                                        
  3 Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA              1:05.20    1:05.81 A      
              31.14     1:05.81 (34.67)                                        
  4 Mikalic, Maggie     14 UDAC-MA              1:05.55    1:06.78 BB     
              33.06     1:06.78 (33.72)                                        
  5 McKernan, Sydney    14 UDAC-MA              1:06.09    1:07.69 BB     
              32.93     1:07.69 (34.76)                                        
 -- Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              1:04.25         NS        
BB - Division  
  1 Webb, Averi B       13 GAAC-MA              1:06.94    1:08.37 BB     
              32.97     1:08.37 (35.40)                                        
  2 Lee, Lana E         14 UDAC-MA              1:07.77    1:08.63 BB     
              33.09     1:08.63 (35.54)                                        
  3 Stark, Ilene R      13 UN-MA                1:07.02    1:08.64 BB     
              33.61     1:08.64 (35.03)                                        
  4 Clark, Julia M      14 BYNS-MA              1:09.96    1:08.71 BB     
              33.54     1:08.71 (35.17)                                        
  5 Pesti, Korinna      14 UDAC-MA              1:10.29    1:08.89 BB     
              33.82     1:08.89 (35.07)                                        
  6 Laurenceau, Kelley  13 WEST-MA              1:11.52    1:12.65        
              34.36     1:12.65 (38.29)                                        
  7 Marin, Allison      13 UDAC-MA              1:11.45    1:14.25        
              35.59     1:14.25 (38.66)                                        
  8 Stark, Heather E    13 UN-MA                1:10.08    1:16.31        
              37.14     1:16.31 (39.17)                                        
 -- Klaehn, Alina       13 UN-MA                1:09.67         NS        
C - Division  
  1 Santos, Hannah I    13 BYNS-MA                   NT    1:13.97        
              35.35     1:13.97 (38.62)                                        
  2 Flamiano, Maddie S  13 UN-MA                1:14.67    1:14.41        
              35.49     1:14.41 (38.92)                                        
  3 Burke, Emily M      13 UMAC-MA                   NT    1:15.58        
              36.45     1:15.58 (39.13)                                        
  4 Whitman, Paige E    13 GAAC-MA              1:13.95    1:15.83        
              38.11     1:15.83 (37.72)                                        
  5 Paules, Lauren E    13 BYNS-MA                   NT    1:16.19        
              37.23     1:16.19 (38.96)                                        
  6 Wiley, Hannah E     13 UN-MA                     NT    1:17.96        
              37.07     1:17.96 (40.89)                                        
  7 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA              1:16.40    1:17.99        
              38.08     1:17.99 (39.91)                                        
  8 Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA              1:18.10    1:18.38        
              38.03     1:18.38 (40.35)                                        
  9 Price, Payton M     14 WEST-MA              1:21.12    1:18.62        
              37.28     1:18.62 (41.34)                                        
 10 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA              1:20.34    1:19.38        
              37.77     1:19.38 (41.61)                                        
 11 Caldwell, Michaela  13 UDAC-MA              1:35.77    1:20.94        
              38.31     1:20.94 (42.63)                                        
 12 McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA         1:18.05    1:22.21        
              39.50     1:22.21 (42.71)                                        
 13 Dougherty, Emma D   14 UDAC-MA              1:25.34    1:22.40        
              39.75     1:22.40 (42.65)                                        
 14 Bryson, Morgan S    14 SERP-MA              1:31.51    1:33.10        
              44.29     1:33.10 (48.81)                                        
 15 Enterline, Zoe E    14 BYNS-MA              1:41.29    1:42.40        
              50.24     1:42.40 (52.16)                                        
 -- Schwab, Solomaya F  14 SERP-MA              1:39.31         DQ        
      Multiple strokes
              44.32          DQ (46.21)                                        
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA              1:31.95         NS        
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.39  MAJO
              1:01.79  A
              1:06.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA                56.99      56.29 MAJO   
              27.44       56.29 (28.85)                                        
  2 Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA                58.01      58.16 MAJO   
              27.90       58.16 (30.26)                                        
  3 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA                59.08      59.53 MAJO   
              29.70       59.53 (29.83)                                        
  4 Janton, Tommy F     13 WEST-MA              1:01.71    1:00.01 MAJO   
              29.63     1:00.01 (30.38)                                        
  5 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA              1:01.57    1:00.36 MAJO   
              29.59     1:00.36 (30.77)                                        
 -- Lemishko, Michael   14 UMAC-MA                57.83         NS        
BB - Division  
  1 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA              1:04.49    1:01.09 A      
              29.82     1:01.09 (31.27)                                        
  2 Suchyj, Tyler       14 WEST-MA              1:05.76    1:04.54 BB     
              30.76     1:04.54 (33.78)                                        
  3 Taylor, Sam F       14 WEST-MA              1:06.88    1:06.06 BB     
              32.16     1:06.06 (33.90)                                        
  4 Thornton, Steven S  14 WEST-MA              1:04.87    1:06.19 BB     
              32.59     1:06.19 (33.60)                                        
  5 Clark, Jack F       14 GAAC-MA              1:06.59    1:07.91        
              32.82     1:07.91 (35.09)                                        
 -- Yoon, Michael       14 UDAC-MA              1:04.73   X1:05.00 BB     
              31.38     1:05.00 (33.62)                                        
C - Division  
  1 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA              1:08.31    1:03.57 BB     
              31.41     1:03.57 (32.16)                                        
  2 Zelkind, Maximilli  14 UDAC-MA              1:08.84    1:03.69 BB     
              30.55     1:03.69 (33.14)                                        
  3 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA              1:11.69    1:04.74 BB     
              31.40     1:04.74 (33.34)                                        
  4 Hou, Harry P        14 GAAC-MA              1:11.12    1:06.36 BB     
              32.40     1:06.36 (33.96)                                        
  5 McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA              1:08.75    1:08.39        
              34.56     1:08.39 (33.83)                                        
  6 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA              1:07.38    1:08.67        
              33.45     1:08.67 (35.22)                                        
  7 Baicoianu, Luca     13 UMAC-MA              1:12.69    1:09.57        
              33.24     1:09.57 (36.33)                                        
  8 Whitton, Alex J     13 UN-MA                1:11.45    1:11.41        
              35.09     1:11.41 (36.32)                                        
  9 Menasion, Miles V   13 SERP-MA              1:15.96    1:11.98        
              35.64     1:11.98 (36.34)                                        
 10 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA              1:25.60    1:12.27        
              36.03     1:12.27 (36.24)                                        
 11 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                1:11.77    1:12.62        
              35.53     1:12.62 (37.09)                                        
 12 O'Connor, Garrett   13 WEST-MA                   NT    1:13.13        
              36.10     1:13.13 (37.03)                                        
 13 Gewartowski, Micha  13 UDAC-MA                   NT    1:13.50        
 14 Mauk, David J       13 UN-MA                1:18.96    1:17.46        
              38.80     1:17.46 (38.66)                                        
 15 Reazor, Gavin P     13 WEST-MA              1:29.83    1:23.61        
 16 Young, Sahmir H     13 SERP-MA              1:40.50    1:30.80        
 17 Nemati, Navid       13 SERP-MA              1:40.77    1:38.23        
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                35.49  MAJO
                36.89  A
                39.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Clark, Katrina M    12 BYNS-MA                36.47      37.63 BB     
BB - Division  
  1 Koehler, Sydney L   11 UMAC-MA                37.23      37.35 BB     
  2 Vorobyeva, Arina I  11 UDAC-MA                38.61      38.48 BB     
  3 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA                39.78      38.97 BB     
  4 Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA                38.09      39.05 BB     
  5 O'Connor, Lindsey   11 WEST-MA                38.83      39.09 BB     
  6 Mejia, Shailla H    11 BYNS-MA                38.28      39.60 BB     
  7 Plank, Samantha L   12 WEST-MA                39.43      40.13        
C - Division  
  1 Spencer, Natalie A  12 UN-MA                     NT      36.81 A      
  2 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA                40.01      39.64 BB     
  3 Boles, Karly J      11 GAAC-MA                42.66      42.14        
  4 Kupsky, Mary Kate   11 River Otters-MA        43.97      42.43        
  5 Napier, Ava         11 WEST-MA                43.39      42.69        
  6 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA                41.31      42.84        
  7 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA                43.02      43.57        
  8 Price, Ryann J      11 WEST-MA                46.56      44.81        
  9 Whitton, Sloane     11 WEST-MA                   NT      45.09        
 10 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA                51.32      46.06        
 11 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA                47.67      46.20        
 11 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                45.73      46.20        
 13 Tancini, Elyse C    12 PVAC-MA                52.84      48.70        
 14 Adams, Lyssa        11 WEST-MA                52.52      49.84        
 15 Zaker, Maimoonah K  12 SERP-MA                58.11      57.96        
 16 Schwab, Mary Ruth   12 SERP-MA              1:15.69    1:10.44        
 -- Ali, Ayan A         12 SERP-MA                   NT         NS        
 -- Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA                45.55         NS        
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                35.99  MAJO
                36.19  A
                39.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Koh, Anthony        11 UDAC-MA                35.99      36.32 BB     
BB - Division  
  1 Kupsky, Woobie J    12 River Otters-MA        36.70      34.97 MAJO   
  2 Zhou, Andy          12 UN-MA                  38.68      35.59 MAJO   
  3 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA                36.77      36.21 BB     
  4 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA                37.31      36.31 BB     
  5 In, Jonathan        12 UDAC-MA                37.65      37.21 BB     
  6 Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA                37.28      37.83 BB     
  7 Salimov, Daniil T   12 UDAC-MA                38.42      38.55 BB     
  8 Keener, Declan T    12 BYNS-MA                37.65      39.06 BB     
  9 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA                39.52      39.97        
 -- Petrunich, Reece    12 WEST-MA                39.10         NS        
C - Division  
  1 Quimby, Jordan J    12 PVAC-MA                41.53      39.09 BB     
  2 Tyler, Timmy        11 WEST-MA                44.16      39.75        
  3 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA                43.26      39.78        
  4 Lynch, Ren W        11 WEST-MA                40.26      40.93        
  5 Smith, Gavin S      12 BYNS-MA                42.40      42.77        
  6 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA                   NT      45.22        
  7 Moore, Thomas A     12 SERP-MA                45.26      46.16        
  8 Reazor, Owen M      11 WEST-MA                52.11      50.02        
  9 Flores, Amilcar     11 WEST-MA                53.98      52.22        
 10 Sadeghi, Kian       11 UDAC-MA              1:01.85      59.76        
 
Event 71  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.09  MAJO
              1:15.99  A
              1:22.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Garcia-Kaliner, Ar  14 UMAC-MA              1:11.92    1:15.37 A      
              34.65     1:15.37 (40.72)                                        
  2 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              1:14.43    1:18.11 BB     
              36.60     1:18.11 (41.51)                                        
 -- Klaehn, Alina       13 UN-MA                1:13.04         NS        
BB - Division  
  1 Lee, Lana E         14 UDAC-MA              1:18.80    1:17.74 BB     
              36.98     1:17.74 (40.76)                                        
  2 O'Dwyer, Hannah N   13 UN-MA                1:21.44    1:19.05 BB     
              36.78     1:19.05 (42.27)                                        
  3 McKernan, Sydney    14 UDAC-MA              1:18.90    1:19.24 BB     
              37.50     1:19.24 (41.74)                                        
  4 Waldron, Meghan E   14 UN-MA                1:20.88    1:20.44 BB     
              37.44     1:20.44 (43.00)                                        
  5 Webb, Averi B       13 GAAC-MA              1:21.15    1:21.64 BB     
              37.76     1:21.64 (43.88)                                        
  6 Paules, Lauren E    13 BYNS-MA              1:21.06    1:24.28        
              39.17     1:24.28 (45.11)                                        
  7 Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA              1:22.21    1:25.08        
              38.95     1:25.08 (46.13)                                        
 -- Tith, Rachanee K    14 BYNS-MA              1:18.78         NS        
C - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              1:25.24    1:23.54        
              40.08     1:23.54 (43.46)                                        
  2 Taylor, Ella J      13 WEST-MA                   NT    1:23.76        
              39.60     1:23.76 (44.16)                                        
  3 Dougherty, Emma D   14 UDAC-MA              1:25.35    1:24.52        
              40.33     1:24.52 (44.19)                                        
  4 Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA              1:24.97    1:24.93        
              39.64     1:24.93 (45.29)                                        
  5 Grayauskie, Sam or  13 PVAC-MA                   NT    1:26.86        
              40.98     1:26.86 (45.88)                                        
  6 Pesti, Korinna      14 UDAC-MA              1:33.94    1:27.30        
              42.04     1:27.30 (45.26)                                        
  7 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA                   NT    1:27.95        
              41.35     1:27.95 (46.60)                                        
  8 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA                   NT    1:28.99        
              41.62     1:28.99 (47.37)                                        
  9 Flamiano, Maddie S  13 UN-MA                     NT    1:30.01        
              42.21     1:30.01 (47.80)                                        
 10 Kummerer, Katherin  13 BYNS-MA                   NT    1:31.20        
              42.46     1:31.20 (48.74)                                        
 11 Laurenceau, Kelley  13 WEST-MA              1:27.76    1:31.61        
              43.48     1:31.61 (48.13)                                        
 12 Whitman, Paige E    13 GAAC-MA              1:36.21    1:37.36        
              45.35     1:37.36 (52.01)                                        
 13 Bryson, Morgan S    14 SERP-MA              1:32.83    1:38.41        
              46.13     1:38.41 (52.28)                                        
 14 McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA         1:29.54    1:39.13        
              47.57     1:39.13 (51.56)                                        
 15 Wiley, Hannah E     13 UN-MA                     NT    1:39.18        
              45.77     1:39.18 (53.41)                                        
 16 Schwab, Solomaya F  14 SERP-MA              2:00.78    1:52.71        
              53.26     1:52.71 (59.45)                                        
 -- Marin, Allison      13 UDAC-MA              1:28.97         DQ        
      One hand touch
              43.08          DQ (46.86)                                        
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA              1:52.82         NS        
 
Event 72  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.39  MAJO
              1:09.79  A
              1:15.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA              1:06.58    1:05.45 MAJO   
              31.67     1:05.45 (33.78)                                        
  2 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA              1:08.50    1:07.34 MAJO   
              32.00     1:07.34 (35.34)                                        
  3 Petrunich, Kieran   14 WEST-MA              1:08.69    1:08.10 MAJO   
              31.95     1:08.10 (36.15)                                        
  4 Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA              1:09.28    1:10.72 BB     
              33.33     1:10.72 (37.39)                                        
 -- Suchyj, Tyler       14 WEST-MA              1:08.33         DQ        
      Double pull / kicks
              32.86          DQ (37.24)                                        
BB - Division  
  1 Hou, Harry P        14 GAAC-MA              1:10.33    1:07.81 MAJO   
              32.52     1:07.81 (35.29)                                        
  2 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA              1:11.29    1:10.11 BB     
              33.28     1:10.11 (36.83)                                        
 -- Yoon, Michael       14 UDAC-MA              1:13.77   X1:13.35 BB     
              34.58     1:13.35 (38.77)                                        
C - Division  
  1 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:17.37    1:15.50 BB     
              35.30     1:15.50 (40.20)                                        
  2 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA              1:25.06    1:17.40        
              36.76     1:17.40 (40.64)                                        
  3 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA              1:18.30    1:18.48        
              37.55     1:18.48 (40.93)                                        
  4 McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA              1:17.15    1:18.49        
              37.08     1:18.49 (41.41)                                        
  5 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA                   NT    1:18.78        
              37.53     1:18.78 (41.25)                                        
  6 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA              1:24.82    1:18.84        
              37.64     1:18.84 (41.20)                                        
  7 Baicoianu, Luca     13 UMAC-MA              1:17.11    1:19.26        
              35.90     1:19.26 (43.36)                                        
  8 McGrellis, Andrew   14 WEST-MA                   NT    1:21.79        
              38.47     1:21.79 (43.32)                                        
  9 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                1:20.67    1:22.22        
              38.68     1:22.22 (43.54)                                        
 10 O'Connor, Garrett   13 WEST-MA              1:22.36    1:22.80        
              39.02     1:22.80 (43.78)                                        
 11 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA                   NT    1:24.69        
              39.74     1:24.69 (44.95)                                        
 12 Menasion, Miles V   13 SERP-MA              1:25.55    1:25.11        
              39.55     1:25.11 (45.56)                                        
 13 Clark, Jack F       14 GAAC-MA                   NT    1:27.29        
              40.51     1:27.29 (46.78)                                        
 14 Reazor, Gavin P     13 WEST-MA              1:39.21    1:32.77        
              44.44     1:32.77 (48.33)                                        
 15 Mauk, David J       13 UN-MA                     NT    1:35.04        
              44.78     1:35.04 (50.26)                                        
 
Event 73  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.69  MAJO
              1:11.49  A
              1:18.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Janton, Sandy       12 WEST-MA              1:13.33    1:11.14 A      
              31.57     1:11.14 (39.57)                                        
  2 Carl, Mary A        12 BYNS-MA              1:12.74    1:12.54 BB     
              34.24     1:12.54 (38.30)                                        
  3 Vorobyeva, Arina I  11 UDAC-MA              1:14.41    1:13.11 BB     
              34.50     1:13.11 (38.61)                                        
  4 Kupsky, Mary Kate   11 River Otters-MA      1:15.49    1:19.85        
              36.60     1:19.85 (43.25)                                        
C - Division  
  1 Spencer, Natalie A  12 UN-MA                     NT    1:10.01 A      
              31.46     1:10.01 (38.55)                                        
  2 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA              1:23.54    1:23.34        
              37.50     1:23.34 (45.84)                                        
  3 Boles, Karly J      11 GAAC-MA              1:24.53    1:23.52        
              39.09     1:23.52 (44.43)                                        
  4 Johnson, JoEllen J  11 UMAC-MA                   NT    1:36.90        
              39.90     1:36.90 (57.00)                                        
  5 Baicoianu, Ada      11 UMAC-MA              1:39.32    1:41.84        
              45.25     1:41.84 (56.59)                                        
 -- Waldron, Rebecca    12 UDAC-MA              1:22.87        XNS        
 
Event 74  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.79  MAJO
              1:09.59  A
              1:16.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Andy          12 UN-MA                1:09.30    1:09.01 A      
              32.51     1:09.01 (36.50)                                        
 -- Clark, Will T       12 GAAC-MA              1:07.44         NS        
BB - Division  
  1 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA              1:12.89    1:13.21 BB     
              34.62     1:13.21 (38.59)                                        
C - Division  
  1 Koh, Anthony        11 UDAC-MA              1:17.12    1:13.40 BB     
              33.84     1:13.40 (39.56)                                        
  2 Keener, Declan T    12 BYNS-MA              1:22.86    1:14.09 BB     
              34.57     1:14.09 (39.52)                                        
  3 Tyler, Timmy        11 WEST-MA              1:18.18    1:17.59        
              36.15     1:17.59 (41.44)                                        
  4 Yang, Peter J       11 UDAC-MA                   NT    1:20.12        
              36.24     1:20.12 (43.88)                                        
  5 Warriner, Tommy G   12 WEST-MA                   NT    1:20.68        
              36.98     1:20.68 (43.70)                                        
  6 Moore, Thomas A     12 SERP-MA              1:19.37    1:21.22        
              37.56     1:21.22 (43.66)                                        
  7 Waldron, Kevin P    12 UN-MA                     NT    1:22.97        
              38.43     1:22.97 (44.54)                                        
  8 Phillips, Henry C   12 PVAC-MA              1:18.92    1:23.06        
              38.40     1:23.06 (44.66)                                        
  9 Salimov, Daniil T   12 UDAC-MA              1:31.41    1:25.61        
              40.06     1:25.61 (45.55)                                        
 10 Cawley, Dylan J     12 GAAC-MA              1:22.59    1:28.61        
              40.58     1:28.61 (48.03)                                        
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.89  MAJO
              2:25.79  A
              2:37.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA              2:17.73    2:13.98 MAJO   
              30.09     1:03.95 (33.86)     1:39.05 (35.10)     2:13.98 (34.93)
C - Division  
  1 Schermerhorn, Mare  13 BYNS-MA                   NT    2:34.74 BB     
              32.62     1:11.83 (39.21)     1:55.43 (43.60)     2:34.74 (39.31)
  2 Stark, Ilene R      13 UN-MA                     NT    2:42.53        
              34.75     1:15.84 (41.09)     1:59.43 (43.59)     2:42.53 (43.10)
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.69  A
              2:17.19  MAJO
              2:26.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA              2:00.09    1:59.22 A      
              26.72       57.22 (30.50)     1:27.94 (30.72)     1:59.22 (31.28)
  2 Lemishko, Michael   14 UMAC-MA              2:05.18    2:04.31 A      
              27.14       58.33 (31.19)     1:31.06 (32.73)     2:04.31 (33.25)
  3 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA              2:12.12    2:06.07 A      
              28.78     1:01.11 (32.33)     1:33.77 (32.66)     2:06.07 (32.30)
 -- Hoy, Andrew J       14 UMAC-MA              2:09.00   X2:12.03 A      
              28.52     1:01.48 (32.96)     1:36.29 (34.81)     2:12.03 (35.74)
BB - Division  
  1 Naessig, Dylan D    14 UN-MA                2:20.68    2:17.26 BB     
              29.70     1:04.94 (35.24)     1:41.42 (36.48)     2:17.26 (35.84)
  2 Zelkind, Maximilli  14 UDAC-MA              2:17.82    2:19.23 BB     
              29.95     1:04.64 (34.69)     1:42.46 (37.82)     2:19.23 (36.77)
  3 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:20.60    2:19.49 BB     
              30.07     1:05.49 (35.42)     1:42.45 (36.96)     2:19.49 (37.04)
  4 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                2:25.84    2:27.98        
              33.61     1:12.12 (38.51)     1:50.90 (38.78)     2:27.98 (37.08)
C - Division  
  1 Janton, Tommy F     13 WEST-MA                   NT    2:17.82 BB     
              30.08     1:06.07 (35.99)     1:42.26 (36.19)     2:17.82 (35.56)
  2 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA              2:52.67    2:26.65 BB     
              30.69     1:07.99 (37.30)     1:46.47 (38.48)     2:26.65 (40.18)
  3 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA              2:36.85    2:27.47        
              33.18     1:11.63 (38.45)     1:51.06 (39.43)     2:27.47 (36.41)
  4 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA              2:44.45    2:33.15        
              33.42     1:12.55 (39.13)     1:53.77 (41.22)     2:33.15 (39.38)
  5 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA                   NT    2:35.07        
              33.83     1:12.48 (38.65)     1:53.35 (40.87)     2:35.07 (41.72)
  6 Clark, Jack F       14 GAAC-MA              2:37.15    2:37.53        
              33.78     1:14.60 (40.82)     1:56.05 (41.45)     2:37.53 (41.48)
 
Event 77  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.09  MAJO
              2:34.89  A
              2:47.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mciver-Jenkins, Ev  11 SERP-MA              2:34.59    2:37.57 BB     
              32.51     1:13.39 (40.88)     2:00.35 (46.96)     2:37.57 (37.22)
BB - Division  
  1 Janton, Sandy       12 WEST-MA              2:40.63    2:32.93 A      
              31.44     1:11.81 (40.37)     1:57.91 (46.10)     2:32.93 (35.02)
  2 Fischer, Peyton A   12 WEST-MA              2:45.10    2:44.66 BB     
              37.99     1:21.41 (43.42)     2:07.74 (46.33)     2:44.66 (36.92)
  3 Holman, Ainsley E   12 WEST-MA              2:47.67    2:45.83 BB     
              37.94     1:22.44 (44.50)     2:09.65 (47.21)     2:45.83 (36.18)
C - Division  
  1 Boles, Karly J      11 GAAC-MA              2:53.47    2:49.50        
              39.38     1:18.68 (39.30)     2:09.99 (51.31)     2:49.50 (39.51)
  2 O'Connor, Lindsey   11 WEST-MA                   NT    2:50.84        
              39.17     1:25.64 (46.47)     2:12.24 (46.60)     2:50.84 (38.60)
  3 Berkoski, Riley M   12 BYNS-MA                   NT    2:54.42        
              38.44     1:22.51 (44.07)     2:14.31 (51.80)     2:54.42 (40.11)
  4 Koehler, Sydney L   11 UMAC-MA              2:48.61    2:54.51        
              37.50     1:22.64 (45.14)     2:13.33 (50.69)     2:54.51 (41.18)
  5 Plank, Samantha L   12 WEST-MA              2:51.75    2:54.98        
              40.85     1:27.06 (46.21)     2:16.41 (49.35)     2:54.98 (38.57)
  6 Baran, Georgia C    11 GAAC-MA              2:54.42    2:56.72        
              37.14     1:21.44 (44.30)     2:17.13 (55.69)     2:56.72 (39.59)
  7 Cosgrove, Scarlett  11 GAAC-MA              3:31.29    3:02.04        
              43.64     1:30.51 (46.87)     2:23.70 (53.19)     3:02.04 (38.34)
  8 Hailu, Yohanna      11 WEST-MA                   NT    3:02.44        
              37.82     1:25.79 (47.97)     2:23.77 (57.98)     3:02.44 (38.67)
  9 Remenicky, Isabell  11 WEST-MA              2:59.87    3:02.49        
              39.50     1:26.98 (47.48)     2:24.38 (57.40)     3:02.49 (38.11)
 10 DeCardona, Ella G   12 GAAC-MA              3:09.55    3:03.10        
              44.20     1:29.01 (44.81)     2:26.61 (57.60)     3:03.10 (36.49)
 11 Tancini, Elyse C    12 PVAC-MA              3:33.66    3:03.55        
              43.55     1:27.19 (43.64)     2:24.71 (57.52)     3:03.55 (38.84)
 12 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              3:31.46    3:06.47        
              41.69     1:31.44 (49.75)     2:26.40 (54.96)     3:06.47 (40.07)
 13 Baicoianu, Ada      11 UMAC-MA                   NT    3:16.63        
              47.22     1:35.54 (48.32)   2:35.56 (1:00.02)     3:16.63 (41.07)
 -- McKeown, Hannah K   12 UDAC-MA                   NT         NS        
 -- Freeman, Sarah E    11 GAAC-MA              2:55.21         NS        
 -- Minnich, Molly C    11 GAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 78  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  MAJO
              2:30.89  A
              2:44.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Andy          12 UN-MA                2:29.45    2:23.69 MAJO   
              32.60     1:07.61 (35.01)     1:51.35 (43.74)     2:23.69 (32.34)
  2 In, Jonathan        12 UDAC-MA              2:28.80    2:28.06 MAJO   
              33.45     1:11.31 (37.86)     1:55.34 (44.03)     2:28.06 (32.72)
 -- Clark, Will T       12 GAAC-MA              2:26.76         NS        
BB - Division  
  1 Connor, Matthew D   11 BYNS-MA              2:32.94    2:30.76 A      
              31.56     1:09.93 (38.37)     1:55.52 (45.59)     2:30.76 (35.24)
  2 Calabro, Stephen T  12 GAAC-MA              2:35.62    2:39.08 BB     
              34.32     1:13.66 (39.34)     2:04.04 (50.38)     2:39.08 (35.04)
  3 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              2:34.87    2:41.43 BB     
              34.54     1:18.63 (44.09)     2:07.13 (48.50)     2:41.43 (34.30)
  4 Ferenz, Matthew J   11 BYNS-MA              2:42.69    2:46.65        
              35.98     1:18.59 (42.61)     2:09.16 (50.57)     2:46.65 (37.49)
C - Division  
  1 Stevens, Aaron Z    11 WEST-MA              2:46.60    2:35.38 BB     
              32.68     1:14.36 (41.68)     2:00.08 (45.72)     2:35.38 (35.30)
  2 Salimov, Daniil T   12 UDAC-MA              2:45.01    2:40.91 BB     
              36.28     1:16.38 (40.10)     2:03.70 (47.32)     2:40.91 (37.21)
  3 Yang, Peter J       11 UDAC-MA                   NT    2:44.05 BB     
              34.76     1:17.66 (42.90)     2:05.88 (48.22)     2:44.05 (38.17)
  4 Quimby, Jordan J    12 PVAC-MA                   NT    2:48.73        
              37.54     1:20.79 (43.25)     2:10.98 (50.19)     2:48.73 (37.75)
  5 Phillips, Henry C   12 PVAC-MA                   NT    2:53.57        
              37.98     1:21.92 (43.94)     2:17.27 (55.35)     2:53.57 (36.30)
  6 Lynch, Ren W        11 WEST-MA              2:48.68    2:54.05        
              39.31     1:26.68 (47.37)     2:15.15 (48.47)     2:54.05 (38.90)
  7 Flores, Amilcar     11 WEST-MA                   NT    3:20.09        
              43.51     1:34.95 (51.44)   2:36.23 (1:01.28)     3:20.09 (43.86)
  8 Reazor, Owen M      11 WEST-MA              3:59.87    3:21.41        
              48.82     1:37.46 (48.64)   2:38.11 (1:00.65)     3:21.41 (43.30)
 -- Petrunich, Reece    12 WEST-MA              2:56.31         NS        
 
Event 79  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  MAJO
                27.99  A
                30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ranile, Nicole G    13 GAAC-MA                26.30      25.77 MAJO   
  2 Pesti, Korinna      14 UDAC-MA                26.65      26.68 A      
  3 Schermerhorn, Mare  13 BYNS-MA                26.83      27.16 A      
  4 Waldron, Meghan E   14 UN-MA                  26.69      27.38 A      
  5 McKernan, Sydney    14 UDAC-MA                26.68      27.47 A      
  6 Webb, Averi B       13 GAAC-MA                27.00      27.53 A      
  7 Stark, Ilene R      13 UN-MA                  27.12      27.60 A      
  8 Kummerer, Katherin  13 BYNS-MA                26.38      27.76 A      
  9 Burke, Emily M      13 UMAC-MA                27.55      28.13 BB     
 10 Okongwu, Ijenu U    13 SERP-MA                27.72      28.56 BB     
 11 Marin, Allison      13 UDAC-MA                27.46      29.02 BB     
 -- Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA                26.80         NS        
 -- Klaehn, Alina       13 UN-MA                  27.68         NS        
 -- Tith, Rachanee K    14 BYNS-MA                27.54         NS        
BB - Division  
  1 Clark, Julia M      14 BYNS-MA                28.32      28.35 BB     
  2 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA                28.20      28.50 BB     
  3 Lee, Lana E         14 UDAC-MA                29.85      28.59 BB     
  4 O'Dwyer, Hannah N   13 UN-MA                  29.09      28.75 BB     
  5 Santos, Hannah I    13 BYNS-MA                30.15      29.16 BB     
  6 Paules, Lauren E    13 BYNS-MA                28.23      29.18 BB     
  7 Garcia-Kaliner, Ar  14 UMAC-MA                28.66      29.21 BB     
  8 Gray, Elizabeth C   13 SERP-MA                29.27      29.26 BB     
  9 Taylor, Ella J      13 WEST-MA                29.03      29.30 BB     
 10 Stark, Heather E    13 UN-MA                  29.37      29.98 BB     
 11 Incollingo, Rachel  13 GAAC-MA                29.70      30.17 BB     
C - Division  
  1 Dougherty, Emma D   14 UDAC-MA                   NT      29.97 BB     
  1 Caldwell, Michaela  13 UDAC-MA                31.16      29.97 BB     
  3 Grayauskie, Sam or  13 PVAC-MA                   NT      30.31        
  4 Wiley, Hannah E     13 UN-MA                     NT      30.97        
  5 Flamiano, Maddie S  13 UN-MA                  31.73      31.31        
  6 McCrudden, Reiley   13 GAAC-MA                   NT      31.50        
  7 McElwain, Audrey S  13 Devilrays-MA           30.90      32.89        
  8 Bryson, Morgan S    14 SERP-MA                32.08      33.29        
  9 Price, Payton M     14 WEST-MA                33.25      33.38        
 10 Whitman, Paige E    13 GAAC-MA                31.23      34.04        
 11 Schwab, Solomaya F  14 SERP-MA                36.51      35.66        
 12 Enterline, Zoe E    14 BYNS-MA                39.04      41.98        
 -- Thut, Emilia        14 SERP-MA                33.37         NS        
 
Event 80  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.49  MAJO
                25.69  A
                27.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lemishko, Michael   14 UMAC-MA                23.10      22.75 MAJO   
  2 Maketa, Jack E      13 GAAC-MA                23.54      23.78 MAJO   
  3 Thornton, Steven S  14 WEST-MA                24.40      24.37 MAJO   
  4 Brooke, Gavin T     13 GAAC-MA                24.44      24.41 MAJO   
  5 Taylor, Sam F       14 WEST-MA                24.07      24.54 A      
  6 Naessig, Dylan D    14 UN-MA                  24.85      24.69 A      
  7 Freeman, Jay D      13 GAAC-MA                25.14      25.52 A      
BB - Division  
  1 Janton, Tommy F     13 WEST-MA                25.83      25.01 A      
  2 Henze, Griffin G    14 GAAC-MA                27.18      25.45 A      
  3 Petrunich, Kieran   14 WEST-MA                27.48      25.56 A      
  4 Morrissey, Henry H  14 GAAC-MA                26.78      25.59 A      
  5 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA                25.72      25.82 BB     
  6 Walsh, Aidan J      14 GAAC-MA                27.07      26.01 BB     
  7 Clark, Jack F       14 GAAC-MA                25.92      26.14 BB     
  8 Baicoianu, Luca     13 UMAC-MA                26.43      26.16 BB     
  9 Zelkind, Maximilli  14 UDAC-MA                26.25      26.56 BB     
 10 Whitton, Alex J     13 UN-MA                  26.62      26.76 BB     
 11 McIver-Jenkins, Be  14 SERP-MA                26.73      26.80 BB     
 12 Boles, Andrew B     13 GAAC-MA                26.57      26.92 BB     
C - Division  
  1 McGrellis, Andrew   14 WEST-MA                   NT      25.11 A      
  2 Kohm, Sam J         13 GAAC-MA                29.41      25.36 A      
  3 Hou, Harry P        14 GAAC-MA                30.42      26.11 BB     
  4 Gewartowski, Micha  13 UDAC-MA                28.29      27.84 BB     
  5 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA                28.48      28.17        
  6 Menasion, Miles V   13 SERP-MA                28.86      28.19        
  7 Young, Sahmir H     13 SERP-MA                29.21      28.20        
  8 O'Connor, Garrett   13 WEST-MA                29.07      28.74        
  9 Zoldan, Alex P      13 UN-MA                  28.67      28.75        
 10 Mauk, David J       13 UN-MA                     NT      32.14        
 11 Reazor, Gavin P     13 WEST-MA                34.20      32.53        
 12 Nemati, Navid       13 SERP-MA                35.72      35.41