Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/8/2017 09:55 AM
         2017 MA GPAC Veterans Memorial Mini - 11/4/2017 to 11/5/2017          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT      18.56   20  
  2 Briscoe, Chloe R           6 GPAC-MA                23.36      21.72   17  
  3 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA                24.86      22.94   16  
  4 Gramble, Addison L         6 GPAC-MA                   NT      23.11   15  
  5 Wainwright, Ella G         6 ECCC-MA                28.97      26.27   14  
  6 Thoensen, Avari            6 SEA-MA                    NT      26.30   13  
  7 Worthington, Ava G         6 SPRC-MD                   NT      29.41   12  
  8 Smith, Tristyn S           5 GPAC-MA                27.90      30.65   11  
  9 Hellmann, Annelise M       6 Pheasant Run-MA           NT      31.00    9  
 10 Bruenjes, Skye P           6 SPRC-MD                   NT      31.68    7  
 11 Popovich, Anna S           6 Pheasant Run-MA           NT      34.44    6  
 12 Bruce, Maddy               5 TAC-NJ                 35.25      37.54    5  
 13 Jenkins, Mackenzie L       5 ECCC-MA                   NT      41.08    4  
 
Event 1  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                17.30      15.49   20  
  2 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA                16.39      15.94   17  
  3 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA                20.32      17.89   16  
  4 Worthington, Ella G        7 SPRC-MD                19.08      18.18   15  
  5 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA                19.53      18.20   14  
  6 Robbins, Hope L            7 ECCC-MA                20.06      18.80   13  
  7 Leible, Charlotte R        7 TAC-NJ                 21.72      19.00   12  
  8 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                22.22      19.59   11  
  9 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  20.67      20.12    9  
 10 Lyman, Mackenzie M         7 SPRC-MD                   NT      20.13    7  
 11 Warner, Paisley W          7 WA-MA                  22.19      20.52    6  
 12 Margolis, Avery M          7 GPAC-MA                20.58      21.03    5  
 13 McAveety, Meghan O         7 WAVE-MA                23.61      22.18    4  
 14 Nehmad, Marcella B         7 SEA-MA                 24.85      22.52    3  
 15 Boczkowski, Stella W       7 SAKA-MA                27.85      23.22    2  
 16 Procida, Avery M           7 GPAC-MA                22.92      23.70    1  
 17 Kowaleski, Callie D        7 SEA-MA                 27.25      23.72  
 18 Lyman, Lauren K            7 SPRC-MD                   NT      24.34  
 19 Slater, Avery L            7 SPRC-MD                25.54      25.74  
 20 Emmett, Riley E            7 GPAC-MA                24.70      25.87  
 21 Cutler, Charlie L          7 ECCC-MA                   NT      25.91  
 22 Esgro, Addie R             7 GPAC-MA                24.48      26.31  
 23 Peter, Brennan O           7 Pheasant Run-MA           NT      29.97  
 24 Coyle, Grace R             7 TAC-NJ                 37.25      32.27  
 25 Reed, Kaylie R             7 ECCC-MA                   NT      32.38  
 26 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                  34.05      35.72  
 
Event 1  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                16.52      15.68   20  
  2 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA                 16.66      15.95   17  
  3 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA                16.40      15.99   16  
  4 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA                16.96      16.05   15  
  5 Fiore, Mariella S          8 Muhls-MA               15.38      16.18   14  
  6 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                 20.01      16.83   13  
  7 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA                18.73      17.14   12  
  8 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA                20.66      17.67   11  
  9 Crivella, Sophia E         8 SPRC-MD                   NT      17.98    9  
 10 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                20.20      18.14    7  
 11 Robbins, Addie F           8 ECCC-MA                18.55      18.15    6  
 12 Mosmiller, Grace M         8 SPRC-MD                19.03      18.24    5  
 13 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                17.56      18.49    4  
 14 Waldt, Sara G              8 BAAC-MD                   NT      19.16    3  
 15 An, Haley S                8 WA-MA                     NT      19.19    2  
 16 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA    19.27      19.45    1  
 17 Zilovic, Maya S            8 SEA-MA                    NT      19.64  
 18 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                19.20      19.68  
 19 Bailey, Micaela M          8 PCAC-MA                   NT      19.83  
 20 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ                 20.24      20.12  
 21 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ                 26.01      20.31  
 22 Cotton, Addi G             8 GPAC-MA                   NT      20.76  
 23 Bagley, Ava                8 SAKA-MA                23.91      21.08  
 24 Lutz, Emily A              8 TAC-NJ                 24.01      21.82  
 25 Bradley, Hannah E          8 TAC-NJ                 26.01      21.97  
 26 Napoli, Joanna             8 SEA-MA                 23.20      22.90  
 27 Moschella, Alex J          8 WA-MA                  33.68      23.54  
 28 Rech, Riley C              8 GPAC-MA                   NT      24.12  
 29 Hays, Gracie L             8 ECCC-MA                22.91      24.41  
 30 Nower, Amelia C            8 TAC-NJ                 30.35      25.80  
 31 Bradford, Valentina M      8 SPRC-MD                29.76      27.33  
 32 Bonner, Cecilia G          8 TAC-NJ                 27.25      40.39  
 
Event 2  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Greyson G        5 Pheasant Run-MA           NT      21.56   20  
  2 Donnelly, Kevin A          6 GPAC-MA                23.46      22.35   17  
  3 Cunningham, Liam B         6 SPRC-MD                23.12      23.72   16  
  4 Markowski, James A         5 ECCC-MA                   NT      24.87   15  
  5 Holzer, Bryce A            5 ECCC-MA                   NT      25.83   14  
  6 Smith, Momo                6 WA-MA                  34.62      26.07   13  
  7 Carter, James              6 WA-MA                  46.15      28.40   12  
  8 Wheeler, Jack R            6 ECCC-MA                   NT      29.13   11  
  9 Sprang, Brayden A          6 GPAC-MA                42.81      34.09    9  
 10 Cutler, Vallen J           5 ECCC-MA                   NT      40.01    7  
 
Event 2  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, Andrew        7 ORCA-MA                15.10      15.08   20  
  2 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                16.74      16.40   17  
  3 Markowski, Mason E         7 ECCC-MA                   NT      16.80   16  
  4 Bagley, Jaden              7 SAKA-MA                17.66      17.19   15  
  5 Roser, Matt W              7 GPAC-MA                17.97      17.52   14  
  6 Bateman, Brad D            7 TAC-NJ                 20.62      18.10   13  
  7 Pyne, John F               7 GPAC-MA                19.49      18.28   12  
  8 Buonadonna, Anthony M      7 ECCC-MA                19.64      18.43   11  
  9 Keim, Boden H              7 SEA-MA                 21.95      18.55    9  
 10 Keim, Asher C              7 SEA-MA                 21.10      18.70    7  
 11 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT      20.01    6  
 12 Shaffer, Owen C            7 GPAC-MA                23.02      21.45    5  
 13 Simpson, JW W              7 TAC-NJ                 29.25      21.53    4  
 14 Hamilton, Caleb A          7 GPAC-MA                21.45      21.91    3  
 15 Everingham, Bryce A        7 GPAC-MA                23.44      22.21    2  
 16 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                21.04      22.25    1  
 17 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA                28.03      23.64  
 18 Hocbo, Elijah              7 SEA-MA                    NT      23.84  
 19 Szilier, Trevor J          7 GPAC-MA                29.30      25.61  
 20 Hellmann, Chase D          7 Pheasant Run-MA           NT      25.65  
 21 Pendry, Preston M          7 Pheasant Run-MA           NT      26.33  
 22 Rehbein, Sean M            7 TAC-NJ                 29.76      26.97  
 23 Hurley, Cavan J            7 WA-MA                  40.41      34.52  
 
Event 2  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA                16.64      15.91   20  
  2 Fleming, Grant S           8 WA-MA                     NT      15.93   17  
  3 Shenk, Christian C         8 GPAC-MA                18.78      16.03   16  
  4 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA                 19.20      16.24   15  
  5 Hughes, Charlie A          8 SEA-MA                    NT      16.37   14  
  6 Madden, Jacob              8 DYD-MA                 17.18      16.44   13  
  7 Price, Luke C              8 GPAC-MA                   NT      16.70   12  
  8 Conti, Alex C              8 TAC-NJ                 19.80      16.87   11  
  9 Olszyk, Gabriel A          8 BAAC-MD                19.43      16.99    9  
 10 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA                 19.20      17.40    7  
 11 Miller, Joey R             8 SPRC-MD                18.17      17.90    6  
 12 Stephens, Sawyer S         8 Pheasant Run-MA           NT      17.92    5  
 13 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA                23.72      18.16    4  
 14 Coyle, Patrick W           8 GPAC-MA                22.22      18.75    3  
 15 Finn, Luke X               8 TAC-NJ                 30.05      18.78    2  
 16 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ                 19.34      18.97    1  
 17 Gunjal, Aarush S           8 Dolphin Swim Tea-MA    21.93      19.10  
 18 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA                19.49      19.16  
 19 Oliveti, Joey A            8 GPAC-MA                18.42      19.38  
 20 Mosendz, Michael           8 SEA-MA                 20.01      19.58  
 21 Manalang, Miguel R         8 SEA-MA                    NT      19.70  
 22 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                23.97      20.15  
 23 Sobanski, Max M            8 TAC-NJ                 25.01      20.21  
 24 Kelley, Nathan T           8 SPRC-MD                   NT      21.52  
 25 Henhaffer, Quinn Q         8 Pheasant Run-MA           NT      21.71  
 26 Kern, Sam W                8 GPAC-MA                23.24      21.88  
 27 Boucher, Max R             8 WA-MA                  25.66      23.22  
 28 Judge, Andrew              8 SPRC-MD                24.89      24.18  
 29 Mullin, Joshua D           8 JW-MA                  26.37      26.21  
 30 Langan, Cole J             8 GPAC-MA                   NT      27.31  
 
Event 3  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT      59.06   20  
  2 Thoensen, Avari            6 SEA-MA                    NT    1:01.07   17  
  3 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA              1:02.23    1:01.61   16  
  4 Wainwright, Ella G         6 ECCC-MA              1:32.61    1:12.81   15  
  5 Worthington, Ava G         6 SPRC-MD                   NT    1:14.23   14  
  6 Bruce, Maddy               5 TAC-NJ               2:00.25    1:19.10   13  
 -- Bruenjes, Skye P           6 SPRC-MD                   NT         DQ  
 
Event 3  Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                46.86      42.60   20  
  2 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA                51.35      49.50   17  
  3 Leible, Charlotte R        7 TAC-NJ               1:02.97      50.70   16  
  4 Desjardins, Piper J        7 SPRC-MD                52.60      53.64   15  
  5 Worthington, Ella G        7 SPRC-MD                55.90      54.24   14  
  6 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA                56.53      54.63   13  
  7 Boczkowski, Stella W       7 SAKA-MA                53.01      54.84   12  
  8 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                57.82      55.08   11  
  9 McAveety, Meghan O         7 WAVE-MA                   NT      55.88    9  
 10 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  59.46      58.33    7  
 11 Kowaleski, Callie D        7 SEA-MA               1:04.22      58.54    6  
 12 Margolis, Avery M          7 GPAC-MA                54.64      58.97    5  
 13 Emmett, Riley E            7 GPAC-MA                   NT    1:03.32    4  
 14 Nehmad, Marcella B         7 SEA-MA               1:06.15    1:04.63    3  
 15 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                1:11.22    1:04.76    2  
 16 Cutler, Charlie L          7 ECCC-MA                   NT    1:06.91    1  
 17 Coyle, Grace R             7 TAC-NJ               2:25.25    1:13.57  
 18 Reed, Kaylie R             7 ECCC-MA                   NT    1:14.42  
 -- Edge, Olivia Q             7 Dolphin Swim Tea-MA       NT         DQ  
 -- Robbins, Hope L            7 ECCC-MA                53.60         DQ  
 
Event 3  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA                42.95      41.16   20  
  2 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA                 44.00      41.71   17  
  3 Hale, Charlotte K          8 SPRC-MD                47.98      42.00   16  
  4 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                44.39      43.44   15  
  5 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA                48.70      43.58   14  
  6 Nordberg, Kaitlyn G        8 Wildwood Crest-MA      48.98      45.48   12.5
  6 Fiore, Mariella S          8 Muhls-MA               42.20      45.48   12.5
  8 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA                46.93      45.75   11  
  9 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                   NT      46.06    9  
 10 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA                51.38      47.60    7  
 11 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                53.58      48.08    6  
 12 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ                 48.25      48.25    5  
 13 Robbins, Addie F           8 ECCC-MA                50.20      49.07    4  
 14 Bagley, Ava                8 SAKA-MA                48.99      50.18    3  
 15 Waldt, Sara G              8 BAAC-MD                   NT      51.41    2  
 16 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA       NT      51.70    1  
 17 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                 59.40      51.84  
 18 Bailey, Micaela M          8 PCAC-MA                   NT      51.96  
 19 Lutz, Emily A              8 TAC-NJ               1:10.01      52.47  
 20 Hays, Gracie L             8 ECCC-MA                56.13      52.79  
 21 Bradley, Hannah E          8 TAC-NJ               1:20.01      54.86  
 22 Cotton, Addi G             8 GPAC-MA                   NT      55.89  
 23 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                   NT      57.25  
 24 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ               1:09.01    1:01.35  
 25 Nower, Amelia C            8 TAC-NJ               1:37.35    1:02.37  
 26 Napoli, Joanna             8 SEA-MA               1:02.39    1:03.33  
 27 Moschella, Alex J          8 WA-MA                1:31.98    1:08.09  
 -- Zilovic, Maya S            8 SEA-MA                    NT         DQ  
 -- Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                59.96         DQ  
 
Event 4  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheeler, Jack R            6 ECCC-MA                   NT    1:04.02   20  
  2 Carter, James              6 WA-MA                     NT    1:05.15   17  
 
Event 4  Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, Andrew        7 ORCA-MA                40.40      39.50   20  
  2 Bagley, Jaden              7 SAKA-MA                46.56      45.07   17  
  3 Markowski, Mason E         7 ECCC-MA                   NT      45.97   16  
  4 Roser, Matt W              7 GPAC-MA                   NT      46.12   15  
  5 Bateman, Brad D            7 TAC-NJ               1:05.01      46.84   14  
  6 Pyne, John F               7 GPAC-MA                   NT      47.61   13  
  7 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                   NT      48.48   12  
  8 Mealey, Gage P             7 GPAC-MA                49.92      49.90   11  
  9 Maier, Carter J            7 GPAC-MA                56.23      50.62    9  
 10 Buonadonna, Anthony M      7 ECCC-MA                56.20      51.12    7  
 11 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT      52.05    6  
 12 Keim, Asher C              7 SEA-MA                 55.26      53.44    5  
 13 Keim, Boden H              7 SEA-MA                 57.98      54.08    4  
 14 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                58.66      55.81    3  
 15 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA              1:02.83      56.04    2  
 16 Everingham, Bryce A        7 GPAC-MA                   NT    1:00.19    1  
 17 Simpson, JW W              7 TAC-NJ               1:50.35    1:01.55  
 18 Rehbein, Sean M            7 TAC-NJ               1:44.25    1:03.39  
 19 Hocbo, Elijah              7 SEA-MA                    NT    1:05.46  
 20 Hurley, Cavan J            7 WA-MA                1:43.67    1:23.89  
 
Event 4  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahl, Caden A              8 SPRC-MD                41.83      39.54   20  
  2 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA                 51.05      42.21   17  
  3 Conti, Alex C              8 TAC-NJ                 47.49      43.45   16  
  4 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ                 49.52      43.71   15  
  5 Madden, Jacob              8 DYD-MA                 48.78      44.05   14  
  6 Fleming, Grant S           8 WA-MA                     NT      44.08   13  
  7 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA                 49.52      45.09   12  
  8 Finn, Luke X               8 TAC-NJ                 55.25      47.32   11  
  9 Olszyk, Gabriel A          8 BAAC-MD                52.94      47.39    9  
 10 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ                 48.09      47.82    7  
 11 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA              1:03.49      48.00    6  
 12 Mosendz, Michael           8 SEA-MA                 49.66      48.10    5  
 13 Price, Luke C              8 GPAC-MA                47.04      50.01    4  
 14 Coyle, Patrick W           8 GPAC-MA              1:01.15      50.12    3  
 15 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                59.70      52.92    2  
 16 Oliveti, Joey A            8 GPAC-MA                   NT      53.50    1  
 17 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA                58.28      54.42  
 18 Sobanski, Max M            8 TAC-NJ               1:10.01      54.77  
 19 Boucher, Max R             8 WA-MA                1:11.66      55.01  
 20 Kern, Sam W                8 GPAC-MA              1:02.13      55.12  
 21 Manalang, Miguel R         8 SEA-MA                    NT      56.24  
 22 Merlino, Michael A         8 SEA-MA                    NT      56.78  
 
Event 5  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Briscoe, Chloe R           6 GPAC-MA                32.34      29.52   20  
  2 Gramble, Addison L         6 GPAC-MA                   NT      31.65   17  
  3 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA                37.25      33.49   16  
  4 Worthington, Ava G         6 SPRC-MD                   NT      41.03   15  
  5 Wainwright, Ella G         6 ECCC-MA                   NT      41.36   14  
  6 Bruenjes, Skye P           6 SPRC-MD                   NT      42.64   13  
  7 Smith, Tristyn S           5 GPAC-MA                56.11      47.66   12  
 -- Bruce, Maddy               5 TAC-NJ                 55.25         DQ  
 -- Jenkins, Mackenzie L       5 ECCC-MA                   NT         DQ  
 -- Popovich, Anna S           6 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
 
Event 5  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                25.65      23.44   20  
  2 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA                27.37      24.01   17  
  3 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA                29.75      24.32   16  
  4 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA                33.90      25.66   15  
  5 Leible, Charlotte R        7 TAC-NJ                 35.93      25.79   14  
  6 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  29.30      27.04   13  
  7 Robbins, Hope L            7 ECCC-MA                31.66      27.28   12  
  8 Warner, Paisley W          7 WA-MA                  30.48      27.46   11  
  9 Edge, Olivia Q             7 Dolphin Swim Tea-MA    28.70      27.48    9  
 10 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                27.48      27.99    7  
 11 Procida, Avery M           7 GPAC-MA                30.77      31.16    6  
 12 McAveety, Meghan O         7 WAVE-MA                33.15      31.65    5  
 13 Cutler, Charlie L          7 ECCC-MA                   NT      34.23    4  
 14 Lyman, Lauren K            7 SPRC-MD                   NT      34.33    3  
 15 Slater, Avery L            7 SPRC-MD                   NT      35.63    2  
 16 Esgro, Addie R             7 GPAC-MA                35.59      35.79    1  
 17 Nehmad, Marcella B         7 SEA-MA                 36.61      37.81  
 18 Emmett, Riley E            7 GPAC-MA                43.25      43.62  
 19 Coyle, Grace R             7 TAC-NJ                 58.25      45.79  
 20 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                     NT      46.93  
 -- Peter, Brennan O           7 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
 -- Kowaleski, Callie D        7 SEA-MA                    NT         DQ  
 -- Lyman, Mackenzie M         7 SPRC-MD                   NT         DQ  
 
Event 5  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA                20.78      21.01   20  
  2 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                23.59      22.14   17  
  3 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA                26.01      23.53   16  
  4 Robbins, Addie F           8 ECCC-MA                24.82      24.21   15  
  5 Mosmiller, Grace M         8 SPRC-MD                   NT      24.95   14  
  6 Crivella, Sophia E         8 SPRC-MD                   NT      25.15   13  
  7 An, Haley S                8 WA-MA                     NT      25.29   12  
  8 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                 38.53      26.69   11  
  9 Zilovic, Maya S            8 SEA-MA                    NT      26.76    9  
 10 Lutz, Emily A              8 TAC-NJ                 36.01      26.79    7  
 11 Eldridge, O'Malley M       8 TAC-NJ                 33.01      27.17    6  
 12 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                26.34      28.46    5  
 13 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ                 38.01      28.86    4  
 14 Waldt, Sara G              8 BAAC-MD                   NT      29.23    3  
 15 Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                34.44      29.44    2  
 16 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                33.12      29.67    1  
 17 Fiore, Mariella S          8 Muhls-MA               37.03      30.81  
 18 Bailey, Micaela M          8 PCAC-MA                   NT      33.06  
 19 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA    35.99      33.48  
 20 Hays, Gracie L             8 ECCC-MA                35.84      35.21  
 21 Bradford, Valentina M      8 SPRC-MD                34.29      35.93  
 22 Bradley, Hannah E          8 TAC-NJ                 40.01      36.17  
 23 Napoli, Joanna             8 SEA-MA                 42.92      38.84  
 24 Moschella, Alex J          8 WA-MA                     NT      42.62  
 25 Rech, Riley C              8 GPAC-MA                   NT      43.36  
 -- Nower, Amelia C            8 TAC-NJ                 45.35         DQ  
 
Event 6  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Liam B         6 SPRC-MD                29.96      29.46   20  
  2 Donnelly, Kevin A          6 GPAC-MA                31.32      31.36   17  
  3 Markowski, James A         5 ECCC-MA                   NT      31.61   16  
  4 Stephens, Greyson G        5 Pheasant Run-MA           NT      31.75   15  
  5 Carter, James              6 WA-MA                     NT      41.47   14  
  6 Smith, Momo                6 WA-MA                     NT      45.80   13  
 -- Wheeler, Jack R            6 ECCC-MA                   NT         DQ  
 
Event 6  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, Andrew        7 ORCA-MA                22.90      21.87   20  
  2 Keim, Asher C              7 SEA-MA                 30.48      26.48   17  
  3 Maier, Carter J            7 GPAC-MA                27.49      27.77   16  
  4 Shaffer, Owen C            7 GPAC-MA                29.21      28.03   15  
  5 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT      28.05   14  
  6 Buonadonna, Anthony M      7 ECCC-MA                28.55      29.38   13  
  7 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                37.41      29.59   12  
  8 Keim, Boden H              7 SEA-MA                 33.59      29.67   11  
  9 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA                30.87      30.42    9  
 10 Everingham, Bryce A        7 GPAC-MA                32.10      31.77    7  
 11 Hamilton, Caleb A          7 GPAC-MA                37.49      36.31    6  
 12 Bateman, Brad D            7 TAC-NJ                 55.83      37.21    5  
 13 Szilier, Trevor J          7 GPAC-MA                   NT      41.41    4  
 14 Rehbein, Sean M            7 TAC-NJ                 43.25      41.56    3  
 15 Hurley, Cavan J            7 WA-MA                     NT      45.44    2  
 -- Simpson, JW W              7 TAC-NJ                 50.55         DQ  
 -- Pendry, Preston M          7 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
 
Event 6  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Price, Luke C              8 GPAC-MA                   NT      22.23   20  
  2 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA                 25.03      23.25   17  
  3 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA                28.12      24.97   16  
  4 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ                 29.35      25.34   15  
  5 Coyle, Patrick W           8 GPAC-MA                32.10      25.86   14  
  6 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA                 27.99      26.13   13  
  7 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA                26.18      26.33   12  
  8 Hughes, Charlie A          8 SEA-MA                    NT      26.38   11  
  9 Gunjal, Aarush S           8 Dolphin Swim Tea-MA    28.80      26.79    9  
 10 Judge, Andrew              8 SPRC-MD                27.56      27.45    7  
 11 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                30.02      28.46    6  
 12 Miller, Joey R             8 SPRC-MD                   NT      28.99    5  
 13 Oliveti, Joey A            8 GPAC-MA                33.48      30.20    4  
 14 Stephens, Sawyer S         8 Pheasant Run-MA           NT      31.00    3  
 15 Boucher, Max R             8 WA-MA                     NT      31.80    2  
 16 Sobanski, Max M            8 TAC-NJ                 39.01      31.86    1  
 17 Kern, Sam W                8 GPAC-MA                31.09      32.97  
 18 Kelley, Nathan T           8 SPRC-MD                38.04      35.52  
 19 Mullin, Joshua D           8 JW-MA                1:01.52      36.95  
 -- Manalang, Miguel R         8 SEA-MA                    NT         DQ  
 -- Henhaffer, Quinn Q         8 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA              1:42.19    1:42.41   20  
       47.96  1:42.41                                                      
  2 Hale, Charlotte K          8 SPRC-MD                   NT    1:44.81   17  
       50.32  1:44.81                                                      
  3 Nordberg, Kaitlyn G        8 Wildwood Crest-MA         NT    1:47.53   16  
       51.09  1:47.53                                                      
  4 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ               1:55.76    1:54.45   15  
       52.70  1:54.45                                                      
  5 An, Haley S                8 WA-MA                     NT    1:56.24   14  
       55.30  1:56.24                                                      
  6 Robbins, Addie F           8 ECCC-MA              2:09.07    2:02.16   13  
       56.93  2:02.16                                                      
  7 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA                   NT    2:07.13   12  
     1:00.27  2:07.13                                                      
  8 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                    NT    2:10.61   11  
     1:00.01  2:10.61                                                      
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA                   NT    1:51.81   20  
       51.89  1:51.81                                                      
  2 Mosendz, Michael           8 SEA-MA                    NT    1:53.70   17  
       55.64  1:53.70                                                      
  3 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ               2:56.01    1:54.86   16  
       57.64  1:54.86                                                      
  4 Conti, Alex C              8 TAC-NJ               3:00.01    1:56.02   15  
       55.53  1:56.02                                                      
  5 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ               3:00.01    1:56.97   14  
       55.48  1:56.97                                                      
  6 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA                   NT    1:59.00   13  
       55.59  1:59.00                                                      
  7 Finn, Luke X               8 TAC-NJ               3:00.01    2:07.35   12  
     1:03.42  2:07.35                                                      
 
Event 9  Girls 6 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA                   NT    1:04.25   20  
  2 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT    1:05.59   17  
 
Event 9  Girls 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                46.99      39.81   20  
  2 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA                50.76      46.51   17  
  3 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA              1:04.04      53.61   16  
  4 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA                   NT      56.90   15  
  5 Desjardins, Piper J        7 SPRC-MD                57.79      57.70   14  
  6 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                     NT      59.99   13  
  7 Boczkowski, Stella W       7 SAKA-MA              1:15.72    1:02.96   12  
  8 Leible, Charlotte R        7 TAC-NJ               1:05.01    1:03.32   11  
  9 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                   NT    1:03.84    9  
 
Event 9  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA                 45.20      43.59   20  
  2 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                   NT      45.93   17  
  3 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA                55.54      49.69   16  
  4 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                59.22      51.56   15  
  5 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA              1:02.21      54.88   14  
  6 Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                   NT      57.35   13  
  7 Bagley, Ava                8 SAKA-MA                58.50    1:01.78   12  
  8 Moschella, Alex J          8 WA-MA                     NT    1:06.25   11  
 -- Cotton, Addi G             8 GPAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 10  Boys 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                   NT      43.50   20  
  2 Roser, Matt W              7 GPAC-MA                   NT      51.05   17  
  3 Pyne, John F               7 GPAC-MA                   NT      51.59   16  
  4 Mealey, Gage P             7 GPAC-MA                   NT      52.88   15  
  5 Keim, Asher C              7 SEA-MA                    NT      57.43   14  
  6 Keim, Boden H              7 SEA-MA                    NT      59.08   13  
 -- Bagley, Jaden              7 SAKA-MA                46.61         DQ  
 
Event 10  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madden, Jacob              8 DYD-MA                 47.33      37.94   20  
  2 Fleming, Grant S           8 WA-MA                     NT      41.22   17  
  3 Mahl, Caden A              8 SPRC-MD                43.03      41.48   16  
  4 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA                55.76      42.67   15  
  5 Olszyk, Gabriel A          8 BAAC-MD                50.62      42.68   14  
  6 Shenk, Christian C         8 GPAC-MA                   NT      45.99   13  
  7 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ               1:18.01      50.92   12  
  8 Gunjal, Aarush S           8 Dolphin Swim Tea-MA       NT      57.01   11  
  9 Coyle, Patrick W           8 GPAC-MA                   NT      59.87    9  
 10 Price, Luke C              8 GPAC-MA                   NT    1:02.92    7  
 11 Boucher, Max R             8 WA-MA                     NT    1:12.16    6  
 -- Henhaffer, Quinn Q         8 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
 
Event 11  Girls 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA              2:37.29    2:21.49   20  
     1:02.94  2:21.49                                                      
 -- Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT         DQ  
       58.03       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA              1:47.45    1:31.76   20  
       41.06  1:31.76                                                      
  2 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA              1:41.20    1:37.85   17  
       45.06  1:37.85                                                      
  3 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA              1:57.15    1:45.75   16  
       51.95  1:45.75                                                      
  4 Worthington, Ella G        7 SPRC-MD                   NT    1:51.97   15  
       54.74  1:51.97                                                      
  5 Edge, Olivia Q             7 Dolphin Swim Tea-MA  1:55.02    1:53.78   14  
       53.03  1:53.78                                                      
  6 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA              2:05.55    1:54.32   13  
       58.02  1:54.32                                                      
  7 Nehmad, Marcella B         7 SEA-MA                    NT    1:56.39   12  
     1:07.03  1:56.39                                                      
  8 Desjardins, Piper J        7 SPRC-MD              2:01.59    2:00.72   11  
       55.49  2:00.72                                                      
  9 Warner, Paisley W          7 WA-MA                3:08.93    2:03.92    9  
 10 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                   NT    2:07.48    7  
 11 McAveety, Meghan O         7 WAVE-MA                   NT    2:11.34    6  
     1:02.56  2:11.34                                                      
 12 Slater, Avery L            7 SPRC-MD                   NT    2:25.89    5  
     1:13.70  2:25.89                                                      
 13 Lyman, Lauren K            7 SPRC-MD                   NT    2:29.07    4  
     1:06.71  2:29.07                                                      
 14 Lyman, Mackenzie M         7 SPRC-MD                   NT    2:33.34    3  
     1:12.36  2:33.34                                                      
 -- Margolis, Avery M          7 GPAC-MA                   NT         DQ  
       58.21       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA              1:30.72    1:29.86   20  
       41.31  1:29.86                                                      
  2 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA               1:50.63    1:32.87   17  
       44.21  1:32.87                                                      
  3 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA              1:35.78    1:34.92   16  
       42.86  1:34.92                                                      
  4 Hale, Charlotte K          8 SPRC-MD              1:45.92    1:35.57   15  
       45.00  1:35.57                                                      
  5 Nordberg, Kaitlyn G        8 Wildwood Crest-MA    1:44.08    1:40.03   14  
       46.86  1:40.03                                                      
  6 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                   NT    1:41.15   13  
       47.88  1:41.15                                                      
  7 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA                   NT    1:42.86   12  
       48.89  1:42.86                                                      
  8 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                   NT    1:44.21   11  
       44.60  1:44.21                                                      
  9 Mosmiller, Grace M         8 SPRC-MD                   NT    1:46.18    9  
       49.68  1:46.18                                                      
 10 Crivella, Sophia E         8 SPRC-MD                   NT    1:46.87    7  
       49.37  1:46.87                                                      
 11 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA              2:11.69    1:47.58    6  
       46.94  1:47.58                                                      
 12 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ               1:50.38    1:47.95    5  
       51.67  1:47.95                                                      
 13 Fiore, Mariella S          8 Muhls-MA             2:07.99    1:49.24    4  
       48.67  1:49.24                                                      
 14 Robbins, Addie F           8 ECCC-MA              1:50.74    1:50.75    3  
       52.14  1:50.75                                                      
 15 Waldt, Sara G              8 BAAC-MD                   NT    1:52.83    2  
       53.36  1:52.83                                                      
 16 Lutz, Emily A              8 TAC-NJ               2:45.01    1:57.68    1  
       56.96  1:57.68                                                      
 17 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                   NT    1:59.30  
 18 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ               3:10.01    2:05.41  
     1:03.39  2:05.41                                                      
 19 Bradford, Valentina M      8 SPRC-MD                   NT    2:34.05  
 -- Bradley, Hannah E          8 TAC-NJ               3:00.01         DQ  
 -- Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                   NT         DQ  
       54.58       DQ                                                      
 
Event 12  Boys 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Liam B         6 SPRC-MD                   NT    2:26.31   20  
  2 Smith, Momo                6 WA-MA                     NT    2:39.54   17  
     1:12.30  2:39.54                                                      
 
Event 12  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, Andrew        7 ORCA-MA              1:34.84    1:29.86   20  
  2 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                   NT    1:39.76   17  
       47.84  1:39.76                                                      
  3 Bagley, Jaden              7 SAKA-MA              1:47.09    1:40.30   16  
  4 Pyne, John F               7 GPAC-MA                   NT    1:51.63   15  
       47.45  1:51.63                                                      
  5 Buonadonna, Anthony M      7 ECCC-MA                   NT    1:54.06   14  
       53.81  1:54.06                                                      
  6 Roser, Matt W              7 GPAC-MA                   NT    1:54.09   13  
       45.22  1:54.09                                                      
  7 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT    1:54.78   12  
       56.35  1:54.78                                                      
  8 Maier, Carter J            7 GPAC-MA                   NT    2:00.16   11  
       54.04  2:00.16                                                      
  9 Keim, Asher C              7 SEA-MA               2:16.24    2:00.17    9  
       58.52  2:00.17                                                      
 10 Shaffer, Owen C            7 GPAC-MA                   NT    2:02.43    7  
     1:00.02  2:02.43                                                      
 11 Bateman, Brad D            7 TAC-NJ               2:30.01    2:05.13    6  
       55.80  2:05.13                                                      
 12 Keim, Boden H              7 SEA-MA               2:02.95    2:05.39    5  
       58.91  2:05.39                                                      
 13 Everingham, Bryce A        7 GPAC-MA                   NT    2:10.34    4  
       58.21  2:10.34                                                      
 14 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                   NT    2:11.51    3  
     1:02.45  2:11.51                                                      
 15 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA                   NT    2:12.33    2  
     1:02.11  2:12.33                                                      
 -- Mealey, Gage P             7 GPAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 12  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA              1:43.13    1:34.87   20  
  2 Olszyk, Gabriel A          8 BAAC-MD              1:47.29    1:35.97   17  
  3 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA               1:53.76    1:36.03   16  
  4 Conti, Alex C              8 TAC-NJ               1:54.52    1:40.88   15  
  5 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ               1:51.54    1:43.47   14  
  6 Shenk, Christian C         8 GPAC-MA                   NT    1:43.87   13  
       49.08  1:43.87                                                      
  7 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA               2:14.27    1:47.02   12  
       49.55  1:47.02                                                      
  8 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA              2:16.59    1:48.42   11  
       51.94  1:48.42                                                      
  9 Hughes, Charlie A          8 SEA-MA                    NT    1:49.15    9  
       47.73  1:49.15                                                      
 10 Finn, Luke X               8 TAC-NJ               2:01.04    1:49.19    7  
       56.31  1:49.19                                                      
 11 Price, Luke C              8 GPAC-MA                   NT    1:51.79    6  
       58.09  1:51.79                                                      
 12 Mosendz, Michael           8 SEA-MA               1:57.13    1:51.88    5  
 13 Coyle, Patrick W           8 GPAC-MA                   NT    1:54.53    4  
       53.62  1:54.53                                                      
 14 Miller, Joey R             8 SPRC-MD                   NT    1:58.80    3  
       57.34  1:58.80                                                      
 15 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA                   NT    2:08.32    2  
     1:07.08  2:08.32                                                      
 16 Oliveti, Joey A            8 GPAC-MA                   NT    2:09.50    1  
     1:01.03  2:09.50                                                      
 17 Kelley, Nathan T           8 SPRC-MD                   NT    2:18.43  
 18 Kern, Sam W                8 GPAC-MA                   NT    2:19.27  
     1:04.72  2:19.27                                                      
 19 Judge, Andrew              8 SPRC-MD                   NT    2:20.94  
     1:12.98  2:20.94                                                      
 -- Boucher, Max R             8 WA-MA                     NT         DQ  
     1:05.38       DQ                                                      
 -- Sobanski, Max M            8 TAC-NJ               3:00.01         DQ  
     1:03.09       DQ                                                      
 -- Johnson, Will V            8 GPAC-MA                   NT         DQ  
     1:05.03       DQ                                                      
 
Event 13  Girls 8 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nordberg, Kaitlyn G        8 Wildwood Crest-MA    3:29.64    3:12.65   20  
       44.51  1:34.04  2:24.54  3:12.65                                    
  2 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA                   NT    3:28.56   17  
       46.08  1:42.11  2:38.98  3:28.56                                    
  3 Bagley, Ava                8 SAKA-MA              3:37.77    3:35.32   16  
       49.56  1:44.83  2:40.37  3:35.32                                    
  4 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA       NT    3:36.54   15  
       45.74  1:41.14  2:39.45  3:36.54                                    
 
Event 14  Boys 8 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahl, Caden A              8 SPRC-MD              3:00.16    2:49.81   20  
       38.52  1:22.67  2:08.83  2:49.81                                    
  2 Madden, Jacob              8 DYD-MA                    NT    2:49.96   17  
       37.57  1:19.72  2:08.23  2:49.96                                    
  3 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA              3:21.62    3:02.22   16  
       38.85  1:27.01  2:16.79  3:02.22                                    
 
Event 15  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT      46.25   20  
  2 Briscoe, Chloe R           6 GPAC-MA                   NT      49.17   17  
  3 Thoensen, Avari            6 SEA-MA                    NT      50.71   16  
  4 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA              1:01.13      58.38   15  
  5 Wainwright, Ella G         6 ECCC-MA              1:10.63    1:01.07   14  
  6 Resnick, Reese B           6 ECCC-MA              1:14.56    1:06.88   13  
  7 Hellmann, Annelise M       6 Pheasant Run-MA           NT    1:08.75   12  
  8 Bruce, Maddy               5 TAC-NJ               1:55.25    1:19.63   11  
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA                37.96      35.49   20  
  2 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                37.73      35.56   17  
  3 Jacob, Emily C             7 WAVE-MA                40.07      39.26   16  
  4 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA                48.19      41.24   15  
  5 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  48.34      42.02   14  
  6 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA                48.85      42.50   13  
  7 Stanker, Rhiannon G        7 GPAC-MA                42.85      42.82   12  
  8 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                45.04      43.96   11  
  9 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                51.04      46.46    9  
 10 Warner, Paisley W          7 WA-MA                  53.45      47.18    7  
 11 Lamond, Abigail G          7 SEA-MA                    NT      48.03    6  
 12 McAveety, Meghan O         7 WAVE-MA                54.74      49.61    5  
 13 Kowaleski, Callie D        7 SEA-MA                    NT      50.63    4  
 14 Boczkowski, Stella W       7 SAKA-MA              1:04.73      51.46    3  
 15 Lyman, Mackenzie M         7 SPRC-MD                   NT      51.80    2  
 16 Slater, Avery L            7 SPRC-MD                59.28      53.52    1  
 17 Esgro, Addie R             7 GPAC-MA                   NT      56.05  
 18 Lyman, Lauren K            7 SPRC-MD                   NT      57.19  
 19 Brown, Gianna C            7 TAC-NJ               1:27.66      57.95  
 20 Emmett, Riley E            7 GPAC-MA                   NT      58.09  
 21 Brown, Raegan J            7 SPRC-MD                   NT      58.80  
 22 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                1:24.05    1:13.17  
 
Event 15  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      8 PENN-MA                38.37      33.59   20  
  2 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA                 39.32      35.17   17  
  3 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA                36.11      35.22   16  
  4 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA                39.91      37.83   15  
  5 Fiore, Mariella S          8 Muhls-MA               34.72      38.19   14  
  6 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA                38.88      38.53   13  
  7 Doppler, Molly E           8 Pheasant Run-MA           NT      38.56  
  8 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                 47.86      38.63   12  
  9 An, Haley S                8 WA-MA                     NT      39.92   11  
 10 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA                50.30      40.15    9  
 11 Crivella, Sophia E         8 SPRC-MD                40.72      40.39    7  
 12 Brown, Katie G             8 Pheasant Run-MA           NT      40.45    6  
 13 Mosmiller, Grace M         8 SPRC-MD                43.10      41.00    5  
 14 Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                46.81      41.12    4  
 15 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                46.10      41.29    3  
 16 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                   NT      42.01    2  
 17 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA       NT      42.03    1  
 18 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                   NT      43.21  
 19 Mills, Molly K             8 Pheasant Run-MA           NT      44.76  
 20 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ               1:02.01      44.98  
 21 Bagley, Ava                8 SAKA-MA                45.37      45.38  
 22 Zilovic, Maya S            8 SEA-MA                    NT      46.53  
 23 Ageyev, Sonia              8 ORCA-MA                45.00      48.03  
 24 Kennedy, Maeve C           8 SEA-MA                 55.62      48.34  
 25 Bailey, Micaela M          8 PCAC-MA                   NT      48.70  
 26 Schroeder, Caroline K      8 ECCC-MA                50.77      50.26  
 27 Napoli, Joanna             8 SEA-MA                 52.62      50.49  
 28 Moschella, Alex J          8 WA-MA                1:16.46      52.77  
 29 Hays, Gracie L             8 ECCC-MA                52.62      56.27  
 30 Bradford, Valentina M      8 SPRC-MD              1:09.49    1:03.77  
 
Event 16  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Luke T            6 TAC-NJ               1:10.25      46.01   20  
  2 Su, Jerry                  6 SEA-MA               1:05.94      50.23   17  
  3 Hetsiy, Vania              6 ORCA-MA                55.50      51.44   16  
  4 Cunningham, Liam B         6 SPRC-MD                56.40      57.44   15  
  5 Schroeder, Emmett L        6 ECCC-MA              1:09.32    1:02.79   14  
  6 Wheeler, Jack R            6 ECCC-MA                   NT    1:05.64   13  
 
Event 16  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob, Shane R             7 WAVE-MA                37.46      36.74   20  
  2 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                   NT      37.73   17  
  3 Bagley, Jaden              7 SAKA-MA                37.99      38.67   16  
  4 Pyne, John F               7 GPAC-MA                   NT      40.61   15  
  5 Roser, Matt W              7 GPAC-MA                   NT      40.87   14  
  6 Mealey, Gage P             7 GPAC-MA                42.53      40.96   13  
  7 DeSantis, Jack D           7 WAVE-MA                   NT      42.14   12  
  8 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT      43.98   11  
  9 Maier, Carter J            7 GPAC-MA                46.35      45.80    9  
 10 Keim, Boden H              7 SEA-MA                 47.84      45.98    7  
 11 Pawlikowski, Jake N        7 ECCC-MA                   NT      46.45    6  
 12 Shaffer, Owen C            7 GPAC-MA                   NT      48.35    5  
 13 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA                58.76      51.06    4  
 14 Shalomeev, Bogdan          7 ORCA-MA                49.70      52.06    3  
 15 Popovich, Noah C           7 Pheasant Run-MA           NT      53.43    2  
 16 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                49.07      53.89    1  
 17 Szilier, Trevor J          7 GPAC-MA                   NT      57.16  
 18 Hocbo, Elijah              7 SEA-MA                    NT      58.60  
 19 Hellmann, Chase D          7 Pheasant Run-MA           NT    1:03.17  
 
Event 16  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleming, Grant S           8 WA-MA                     NT      34.68   20  
  2 Madden, Jacob              8 DYD-MA                 40.02      35.23   17  
  3 Nier, Dylan c              8 PENN-MA                36.21      35.65   16  
  4 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA                38.74      35.92   15  
  5 Mahl, Caden A              8 SPRC-MD                35.91      36.24   14  
  6 Conti, Alex C              8 TAC-NJ                 44.44      36.49   13  
  7 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA                    NT      37.23   12  
  8 Hughes, Charlie A          8 SEA-MA                    NT      38.51   11  
  9 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA                 43.67      38.65    9  
 10 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ                 40.07      39.41    7  
 11 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ                 43.91      41.16    6  
 12 Finn, Luke X               8 TAC-NJ                 44.85      41.33    5  
 13 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA                50.73      41.47    4  
 14 Sobanski, Max M            8 TAC-NJ               1:02.01      42.67    3  
 15 Gunjal, Aarush S           8 Dolphin Swim Tea-MA       NT      42.94    2  
 16 Mosendz, Michael           8 SEA-MA                 45.44      43.73    1  
 17 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA                48.98      43.76  
 18 Miller, Joey R             8 SPRC-MD                   NT      45.17  
 19 Rakitskiy-Smetana, Aviel   8 ORCA-MA                50.82      46.92  
 20 Dunca, Eric                8 BAAC-MD                44.92      47.69  
 21 Paraskevov, Eddy           8 ORCA-MA                47.40      48.23  
 22 Cedeno, Enzo B             8 GPAC-MA                   NT      48.41  
 23 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                47.86      49.17  
 24 Gerus, Christopher         8 ORCA-MA                   NT      51.15  
 25 Udych, Daniel              8 ORCA-MA                53.53      52.54  
 26 Kern, Sam W                8 GPAC-MA                58.11      52.85  
 27 Merlino, Michael A         8 SEA-MA                    NT      54.00  
 28 Judge, Andrew              8 SPRC-MD                54.19      55.08  
 29 Boucher, Max R             8 WA-MA                1:13.61      55.65  
 30 Fedenko, Timothy           8 ORCA-MA                53.60      55.80  
 31 Movchan, Christian         8 ORCA-MA              1:04.40      59.71  
 
Event 17  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA                27.83      25.71   20  
  2 Gramble, Addison L         6 GPAC-MA                   NT      25.97   17  
  3 Thoensen, Avari            6 SEA-MA                    NT      26.69    6  
  4 Briscoe, Chloe R           6 GPAC-MA                31.37      27.90   16  
  5 Resnick, Reese B           6 ECCC-MA                30.35      31.75   15  
  6 Wainwright, Ella G         6 ECCC-MA                40.38      32.59   14  
  7 Bruce, Maddy               5 TAC-NJ                 39.25      33.56   13  
  8 Hellmann, Annelise M       6 Pheasant Run-MA           NT      34.92   12  
  9 Jenkins, Mackenzie L       5 ECCC-MA                   NT      35.23   11  
 10 Smith, Tristyn S           5 GPAC-MA                37.24      36.19    9  
 11 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT      37.80    7  
 
Event 17  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                21.19      19.37   20  
  2 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA                21.86      20.05   17  
  3 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA                23.23      22.52   16  
  4 Jacob, Emily C             7 WAVE-MA                23.16      22.81   15  
  5 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA                24.88      23.66   14  
  6 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                25.46      24.35   13  
  7 Worthington, Ella G        7 SPRC-MD                23.77      24.45   12  
  8 Desjardins, Piper J        7 SPRC-MD                25.81      24.86   11  
  9 Stanker, Rhiannon G        7 GPAC-MA                24.59      24.87    9  
 10 Lyman, Mackenzie M         7 SPRC-MD                   NT      24.98    7  
 11 Lyman, Lauren K            7 SPRC-MD                   NT      25.04    6  
 12 Lamond, Abigail G          7 SEA-MA                    NT      25.07    5  
 13 McAveety, Meghan O         7 WAVE-MA                29.30      25.53    4  
 14 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                26.05      25.66    3  
 15 Kowaleski, Callie D        7 SEA-MA                    NT      26.08    2  
 16 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  27.21      26.56    1  
 17 Boczkowski, Stella W       7 SAKA-MA                28.22      27.06  
 18 Procida, Avery M           7 GPAC-MA                31.03      27.22  
 19 Peter, Brennan O           7 Pheasant Run-MA           NT      27.86  
 20 Esgro, Addie R             7 GPAC-MA                28.37      28.15  
 21 Slater, Avery L            7 SPRC-MD                38.20      29.57  
 22 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                  23.01      30.32  
 23 Emmett, Riley E            7 GPAC-MA                29.74      30.51  
 24 Brown, Raegan J            7 SPRC-MD                26.25      31.13  
 25 Brown, Gianna C            7 TAC-NJ                 45.18      33.97  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA                 20.33      19.51   20  
  2 Fiore, Mariella S          8 Muhls-MA               19.60      19.82   17  
  3 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA                22.78      20.16   16  
  4 Mosmiller, Grace M         8 SPRC-MD                23.12      20.82   15  
  5 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                 26.70      21.61   14  
  6 Doppler, Molly E           8 Pheasant Run-MA           NT      21.87   13  
  7 Crivella, Sophia E         8 SPRC-MD                   NT      21.98   12  
  8 An, Haley S                8 WA-MA                     NT      22.18   11  
  9 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA                23.45      22.19    9  
 10 Ageyev, Sonia              8 ORCA-MA                19.40      22.44    7  
 11 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA    21.37      22.47    6  
 12 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ                 22.31      22.50    5  
 13 Bagley, Ava                8 SAKA-MA                26.67      22.80    4  
 14 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                24.17      23.06    3  
 15 Zilovic, Maya S            8 SEA-MA                    NT      23.71    2  
 16 Hays, Gracie L             8 ECCC-MA                23.84      23.80    0.5
 16 Kennedy, Maeve C           8 SEA-MA                 26.33      23.80    0.5
 18 Bailey, Micaela M          8 PCAC-MA                   NT      24.23  
 19 Mills, Molly K             8 Pheasant Run-MA           NT      26.30  
 20 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ                 30.01      26.58  
 21 Napoli, Joanna             8 SEA-MA                 26.39      27.83  
 22 Schroeder, Caroline K      8 ECCC-MA                28.48      28.06  
 23 Moschella, Alex J          8 WA-MA                     NT      31.46  
 24 Bradford, Valentina M      8 SPRC-MD                33.94      31.88  
 
Event 18  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hetsiy, Vania              6 ORCA-MA                25.40      24.51   20  
  2 Su, Jerry                  6 SEA-MA                 23.27      25.77   17  
  3 McKenna, Luke T            6 TAC-NJ                 35.25      28.21   16  
  4 Carter, James              6 WA-MA                  39.67      28.74   15  
  5 Schroeder, Emmett L        6 ECCC-MA                33.64      28.81   14  
  6 Cunningham, Liam B         6 SPRC-MD                27.47      29.06   13  
  7 Wheeler, Jack R            6 ECCC-MA                   NT      29.27   12  
  8 Smith, Momo                6 WA-MA                  32.21      29.44   11  
  9 Sprang, Brayden A          6 GPAC-MA                43.95      39.70    9  
 
Event 18  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob, Shane R             7 WAVE-MA                22.17      20.18   20  
  2 Pyne, John F               7 GPAC-MA                23.07      20.87   17  
  3 Bagley, Jaden              7 SAKA-MA                22.07      21.07   16  
  4 DeSantis, Jack D           7 WAVE-MA                26.22      23.03   15  
  5 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                23.26      23.54   14  
  6 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                26.51      23.63   13  
  7 Maier, Carter J            7 GPAC-MA                24.78      24.05   12  
  8 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT      24.42   11  
  9 Pawlikowski, Jake N        7 ECCC-MA                   NT      24.57    9  
 10 Shalomeev, Bogdan          7 ORCA-MA                25.80      25.36    7  
 11 Keim, Boden H              7 SEA-MA                 25.19      26.45    6  
 12 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA                28.21      26.93    5  
 13 Raberi, Noah M             7 GPAC-MA                   NT      28.42    4  
 14 Hocbo, Elijah              7 SEA-MA                    NT      31.33    3  
 15 Popovich, Noah C           7 Pheasant Run-MA           NT      32.56    2  
 16 Szilier, Trevor J          7 GPAC-MA                41.09      34.55    1  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleming, Grant S           8 WA-MA                     NT      18.61   20  
  2 Nier, Dylan c              8 PENN-MA                20.07      19.04   17  
  3 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA                 23.33      19.88   16  
  4 Conti, Alex C              8 TAC-NJ                 23.08      19.90   15  
  5 Shenk, Christian C         8 GPAC-MA                22.03      20.05   14  
  6 Madden, Jacob              8 DYD-MA                 21.32      20.58   13  
  7 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA                 22.78      20.81   12  
  8 Mosendz, Michael           8 SEA-MA                 22.99      21.77   11  
  9 Rakitskiy-Smetana, Aviel   8 ORCA-MA                24.90      21.90    9  
 10 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA                29.49      22.03    7  
 11 Finn, Luke X               8 TAC-NJ                 26.04      22.68    6  
 12 Hughes, Charlie A          8 SEA-MA                    NT      22.70    5  
 13 Sobanski, Max M            8 TAC-NJ                 26.01      23.00    4  
 14 Paraskevov, Eddy           8 ORCA-MA                23.60      23.28    3  
 15 Udych, Daniel              8 ORCA-MA                24.70      23.29    2  
 16 Gerus, Christopher         8 ORCA-MA                   NT      24.29    1  
 17 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                30.12      24.42  
 18 Movchan, Christian         8 ORCA-MA                31.50      24.78  
 19 Langan, Cole J             8 GPAC-MA                   NT      25.02  
 20 Boucher, Max R             8 WA-MA                  30.63      25.12  
 21 Fedenko, Timothy           8 ORCA-MA                27.30      25.17  
 22 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA                25.34      25.28  
 23 Cedeno, Enzo B             8 GPAC-MA                   NT      25.66  
 24 Miller, Joey R             8 SPRC-MD                28.52      25.70  
 25 Kern, Sam W                8 GPAC-MA                25.95      26.41  
 26 Dunca, Eric                8 BAAC-MD                   NT      26.52  
 27 Mullin, Joshua D           8 JW-MA                  31.21      28.08  
 28 Judge, Andrew              8 SPRC-MD                30.46      29.30  
 
Event 19  Girls 8 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA                    NT    1:28.85   20  
       43.13  1:28.85                                                      
  2 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                   NT    1:40.39   17  
  3 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:40.81   16  
       49.07  1:40.81                                                      
  4 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                   NT    1:42.30   15  
       48.29  1:42.30                                                      
  5 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                   NT    1:45.25   14  
       52.46  1:45.25                                                      
  6 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA              1:54.74    1:45.38   13  
  7 Ageyev, Sonia              8 ORCA-MA              1:42.40    1:49.34   12  
       52.94  1:49.34                                                      
  8 Waldt, Sara G              8 BAAC-MD                   NT    1:54.22   11  
       56.38  1:54.22                                                      
  9 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                   NT    2:05.87    9  
     1:01.55  2:05.87                                                      
 
Event 20  Boys 8 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan c              8 PENN-MA              1:34.19    1:28.68   20  
       43.64  1:28.68                                                      
  2 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ               2:08.01    1:37.16   17  
       47.01  1:37.16                                                      
  3 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ               2:01.01    1:39.19   16  
       48.43  1:39.19                                                      
  4 Price, Luke C              8 GPAC-MA                   NT    1:42.32   15  
       48.76  1:42.32                                                      
  5 Paraskevov, Eddy           8 ORCA-MA              1:42.70    1:50.53   14  
       53.33  1:50.53                                                      
  6 Boucher, Max R             8 WA-MA                     NT    2:01.32   13  
       56.14  2:01.32                                                      
 
Event 21  Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT      56.08   20  
  2 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA                   NT    1:13.55   17  
 -- Resnick, Reese B           6 ECCC-MA                   NT         DQ  
 
Event 21  Girls 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                57.25      50.96   20  
  2 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA              1:00.91      52.89   17  
  3 Stanker, Rhiannon G        7 GPAC-MA                59.04      55.49   16  
  4 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA              1:06.27      56.45   15  
  5 Jacob, Emily C             7 WAVE-MA              1:02.96      57.68   14  
  6 Worthington, Ella G        7 SPRC-MD              1:04.45      59.81   13  
  7 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                     NT    1:00.67   12  
  8 Warner, Paisley W          7 WA-MA                1:12.12    1:01.77   11  
  9 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                   NT    1:02.08    9  
 10 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                   NT    1:02.11    7  
 11 Kowaleski, Callie D        7 SEA-MA                    NT    1:11.70    6  
 -- Brown, Gianna C            7 TAC-NJ               2:10.25         DQ  
 -- Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                     NT         DQ  
 
Event 21  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA                45.45      45.44   20  
  2 Karasinski, Gabriella      8 PENN-MA                54.38      46.04   17  
  3 Brown, Katie G             8 Pheasant Run-MA           NT      48.10   16  
  4 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                   NT      50.62   15  
  5 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA                53.25      52.19   14  
  6 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ                 51.23      52.60   13  
  7 Doppler, Molly E           8 Pheasant Run-MA           NT      53.42   12  
  8 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                    NT      59.27   11  
  9 Zilovic, Maya S            8 SEA-MA                    NT    1:01.42    9  
 10 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                   NT    1:04.14    7  
 11 Waldt, Sara G              8 BAAC-MD                   NT    1:04.48    6  
 12 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                   NT    1:05.14    5  
 13 Schroeder, Caroline K      8 ECCC-MA              1:09.10    1:06.66    4  
 14 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA              1:08.50    1:06.89    3  
 15 Hays, Gracie L             8 ECCC-MA              1:19.94    1:18.70    2  
 16 Napoli, Joanna             8 SEA-MA                    NT    1:27.39    1  
 17 Moschella, Alex J          8 WA-MA                     NT    1:29.53  
 -- Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 22  Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Jerry                  6 SEA-MA               1:14.83    1:02.49   20  
  2 Schroeder, Emmett L        6 ECCC-MA                   NT    1:27.96   17  
 -- McKenna, Luke T            6 TAC-NJ               2:45.25         DQ  
 
Event 22  Boys 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                   NT      52.45   20  
  2 Mealey, Gage P             7 GPAC-MA                   NT      58.02   17  
  3 Jacob, Shane R             7 WAVE-MA              1:15.36      59.93   16  
  4 Keim, Boden H              7 SEA-MA               1:09.32    1:00.08   15  
  5 Maier, Carter J            7 GPAC-MA                   NT    1:00.55   14  
  6 Pyne, John F               7 GPAC-MA                   NT    1:01.01   13  
  7 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT    1:03.03   12  
  8 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA                   NT    1:06.19   11  
  9 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                   NT    1:09.02    9  
 10 Roser, Matt W              7 GPAC-MA                   NT    1:09.94    7  
 -- Shaffer, Owen C            7 GPAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 22  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA                56.43      46.51   20  
  2 Mahl, Caden A              8 SPRC-MD                   NT      48.01   17  
  3 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA                 56.84      50.32   16  
  4 Mosendz, Michael           8 SEA-MA                 57.68      52.97   15  
  5 Conti, Alex C              8 TAC-NJ                 58.74      55.07   14  
  6 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA              1:04.52      56.11   13  
  7 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA               1:00.68      57.54   12  
  8 Gunjal, Aarush S           8 Dolphin Swim Tea-MA       NT      58.46   11  
  9 Finn, Luke X               8 TAC-NJ               1:09.69      59.99    9  
 10 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA              1:00.56    1:00.73    7  
 11 Cedeno, Enzo B             8 GPAC-MA                   NT    1:01.92    6  
 12 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                   NT    1:05.97    5  
 13 Dunca, Eric                8 BAAC-MD                   NT    1:13.48    4  
 14 Kern, Sam W                8 GPAC-MA                   NT    1:17.17    3  
 15 Boucher, Max R             8 WA-MA                     NT    1:19.60    2  
 -- Shenk, Christian C         8 GPAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA                28.04      27.05   20  
  2 Gramble, Addison L         6 GPAC-MA                   NT      29.48   17  
  3 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT      30.20   16  
  4 Briscoe, Chloe R           6 GPAC-MA                31.73      31.20   15  
  5 Smith, Tristyn S           5 GPAC-MA                   NT      40.28   14  
  6 Jenkins, Mackenzie L       5 ECCC-MA                   NT      42.71   13  
  7 Bruce, Maddy               5 TAC-NJ                 59.25    1:08.57   12  
 
Event 23  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA                18.63      16.79   20  
  2 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA                20.58      18.63   17  
  3 Jacob, Emily C             7 WAVE-MA                19.17      19.36   16  
  4 Worthington, Ella G        7 SPRC-MD                23.89      22.54   15  
  5 Warner, Paisley W          7 WA-MA                  26.10      22.81   13.5
  5 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA                26.86      22.81   13.5
  7 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA                24.74      22.84   12  
  8 Stewart, Quinlan M         7 WA-MA                  26.80      23.37   11  
  9 Karasinski, Helen          7 PENN-MA                26.13      23.81    9  
 10 Desjardins, Piper J        7 SPRC-MD                26.20      25.69    7  
 11 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                25.96      26.69    6  
 12 Lamond, Abigail G          7 SEA-MA                    NT      27.39    5  
 13 Boczkowski, Stella W       7 SAKA-MA                37.01      29.04    4  
 14 Emmett, Riley E            7 GPAC-MA                34.57      29.22    3  
 15 Esgro, Addie R             7 GPAC-MA                32.77      31.98    2  
 16 McAveety, Meghan O         7 WAVE-MA                32.09      32.07    1  
 17 Lyman, Lauren K            7 SPRC-MD                   NT      32.12  
 18 Procida, Avery M           7 GPAC-MA                38.01      33.02  
 19 Lyman, Mackenzie M         7 SPRC-MD                   NT      34.69  
 20 Brown, Raegan J            7 SPRC-MD                   NT      35.53  
 21 Kowaleski, Callie D        7 SEA-MA                 32.93      37.55  
 22 Slater, Avery L            7 SPRC-MD                40.56      42.65  
 23 Brown, Gianna C            7 TAC-NJ                 55.25      43.28  
 24 Benevento, Saoirse L       7 WA-MA                  49.68      49.48  
 
Event 23  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      8 PENN-MA                18.49      16.61   20  
  2 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA                19.16      17.48   17  
  3 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA                19.65      17.84   16  
  4 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA                 19.57      18.24   15  
  5 Brown, Katie G             8 Pheasant Run-MA           NT      18.60   14  
  6 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                22.29      19.56   13  
  7 Crivella, Sophia E         8 SPRC-MD                   NT      20.71   12  
  8 Mosmiller, Grace M         8 SPRC-MD                   NT      21.25   11  
  9 Mills, Molly K             8 Pheasant Run-MA           NT      21.84    9  
 10 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA                26.12      21.98    7  
 11 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ                 23.71      22.25    6  
 12 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA                25.68      22.68    5  
 13 An, Haley S                8 WA-MA                     NT      23.08    4  
 14 Doppler, Molly E           8 Pheasant Run-MA           NT      23.48    3  
 15 Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                24.12      24.03    2  
 16 Bagley, Ava                8 SAKA-MA                28.86      24.99    1  
 17 Zilovic, Maya S            8 SEA-MA                    NT      25.18  
 18 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ                 39.01      25.41  
 19 Bailey, Micaela M          8 PCAC-MA                   NT      25.74  
 20 Rimska, Sasha              8 SEA-MA                 30.23      26.49  
 21 Kennedy, Maeve C           8 SEA-MA                 31.27      27.47  
 22 Jorgensen, Annika L        8 Dolphin Swim Tea-MA    27.91      27.61  
 23 Moschella, Alex J          8 WA-MA                  47.14      27.86  
 24 Schroeder, Caroline K      8 ECCC-MA                27.03      28.53  
 25 Napoli, Joanna             8 SEA-MA                 28.82      31.45  
 26 Bradford, Valentina M      8 SPRC-MD                33.79      32.83  
 
Event 24  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Luke T            6 TAC-NJ                 55.55      30.62   20  
  2 Cunningham, Liam B         6 SPRC-MD                   NT      33.55   17  
  3 Smith, Momo                6 WA-MA                     NT      37.50   16  
  4 Schroeder, Emmett L        6 ECCC-MA                44.25      47.86   15  
  5 Carter, James              6 WA-MA                     NT      49.20   14  
 
Event 24  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob, Shane R             7 WAVE-MA                20.67      19.54   20  
  2 Bagley, Jaden              7 SAKA-MA                21.54      19.70   17  
  3 DeSantis, Jack D           7 WAVE-MA                25.62      21.46   16  
  4 Keim, Boden H              7 SEA-MA                 24.40      23.22   15  
  5 Shaffer, Owen C            7 GPAC-MA                   NT      27.68   14  
  6 Pawlikowski, Jake N        7 ECCC-MA                   NT      28.07   13  
  7 Sprang, Ryan P             7 UNGP-MA                28.84      29.23   12  
  8 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                33.35      30.67   11  
  9 Hellmann, Chase D          7 Pheasant Run-MA           NT      33.70    9  
 10 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT      34.50    7  
 11 Popovich, Noah C           7 Pheasant Run-MA           NT      35.08    6  
 12 Hocbo, Elijah              7 SEA-MA                    NT      38.25    5  
 
Event 24  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madden, Jacob              8 DYD-MA                 18.83      17.01   20  
  2 Fleming, Grant S           8 WA-MA                     NT      17.13   17  
  3 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA                21.57      18.12   16  
  4 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA                 25.11      19.48   15  
  5 Hughes, Charlie A          8 SEA-MA                    NT      20.58   14  
  6 Miller, Joey R             8 SPRC-MD                   NT      22.09   13  
  7 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ                 24.58      22.21   12  
  8 Slusarski, Stephen W       8 SEA-MA                 27.04      22.40   11  
  9 Mosendz, Michael           8 SEA-MA                 23.05      22.51    9  
 10 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA                32.99      22.67    7  
 11 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ                 24.63      22.90    6  
 12 Gunjal, Aarush S           8 Dolphin Swim Tea-MA    22.91      23.09    5  
 13 Sobanski, Max M            8 TAC-NJ                 33.01      25.87    4  
 14 Price, Luke C              8 GPAC-MA                   NT      26.18    3  
 15 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                29.61      30.42    2  
 16 Boucher, Max R             8 WA-MA                     NT      32.87    1  
 17 Judge, Andrew              8 SPRC-MD                33.47      34.66  
 18 Langan, Cole J             8 GPAC-MA                   NT      38.25  
 
Event 25  Girls 8 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waldt, Sara G              8 BAAC-MD                   NT    2:04.97   20  
       56.21  2:04.97                                                      
 
Event 27  Girls 6 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gatesman, Samantha L       6 Pheasant Run-MA           NT    1:53.64   20  
       51.72  1:53.64                                                      
  2 Davidson, Taylor A         6 ECCC-MA              2:21.71    2:15.90   17  
     1:02.78  2:15.90                                                      
 
Event 27  Girls 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holzer, Avery G            7 ECCC-MA              1:34.96    1:20.88   20  
       37.71  1:20.88                                                      
  2 McGlinchey, Simone I       7 GPAC-MA              1:28.77    1:26.18   17  
       37.68  1:26.18                                                      
  3 Aiken, Holly S             7 ECCC-MA              1:41.45    1:32.06   16  
       43.44  1:32.06                                                      
  4 Jacob, Emily C             7 WAVE-MA              1:39.39    1:35.60   15  
       42.59  1:35.60                                                      
  5 Schultz, Gretch E          7 ECCC-MA              1:46.91    1:38.26   14  
       47.68  1:38.26                                                      
  6 DeVito, Bella C            7 GPAC-MA                   NT    1:38.66   13  
       46.63  1:38.66                                                      
  7 Desjardins, Piper J        7 SPRC-MD              1:45.53    1:42.30   12  
       47.23  1:42.30                                                      
  8 Stanker, Rhiannon G        7 GPAC-MA                   NT    1:46.42   11  
       51.03  1:46.42                                                      
  9 Warner, Paisley W          7 WA-MA                1:55.51    1:55.61    9  
       53.69  1:55.61                                                      
 10 Boczkowski, Stella W       7 SAKA-MA              2:10.26    2:02.67    7  
       58.04  2:02.67                                                      
 
Event 27  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA              1:20.42    1:20.14   20  
       37.11  1:20.14                                                      
  2 Elko, Madelyn E            8 SEA-MA               1:33.17    1:26.33   17  
       40.27  1:26.33                                                      
  3 Rhyshek, Jannah S          8 SAKA-MA              1:25.74    1:27.22   16  
       40.30  1:27.22                                                      
  4 Fiore, Mariella S          8 Muhls-MA             1:31.11    1:27.28   15  
       39.94  1:27.28                                                      
  5 Sandy, Nora K              8 GPAC-MA                   NT    1:32.33   14  
       42.44  1:32.33                                                      
  6 Cummins, Ella M            8 GPAC-MA                   NT    1:32.69   13  
       43.53  1:32.69                                                      
  7 Doppler, Molly E           8 Pheasant Run-MA           NT    1:32.85   12  
       41.44  1:32.85                                                      
  8 Briscoe, Chanelle N        8 GPAC-MA                   NT    1:33.55   11  
       44.15  1:33.55                                                      
  9 Heim, MacKenzie            8 TAC-NJ               1:51.46    1:38.78    9  
       46.58  1:38.78                                                      
 10 Colon, Karrington R        8 GPAC-MA                   NT    1:39.34    7  
 11 Cornejo, Rachel P          8 PCAC-MA              1:49.50    1:39.69    6  
       47.94  1:39.69                                                      
 12 Bagley, Ava                8 SAKA-MA              1:46.15    1:42.09    5  
       50.08  1:42.09                                                      
 13 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA              2:23.64    1:42.30    4  
       47.11  1:42.30                                                      
 14 Dugan, Alyssa L            8 GPAC-MA                   NT    1:43.62    3  
       49.00  1:43.62                                                      
 15 Schroeder, Caroline K      8 ECCC-MA              1:54.79    1:58.69    2  
       54.09  1:58.69                                                      
 16 Matioukhin, Julia          8 TAC-NJ               2:45.01    2:16.88    1  
 
Event 28  Boys 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coll, Klint D              7 GPAC-MA                   NT    1:21.98   20  
       38.35  1:21.98                                                      
  2 Bagley, Jaden              7 SAKA-MA              1:30.33    1:30.11   17  
       42.93  1:30.11                                                      
  3 Mealey, Gage P             7 GPAC-MA                   NT    1:30.34   16  
       41.46  1:30.34                                                      
  4 Jacob, Shane R             7 WAVE-MA              1:33.46    1:32.21   15  
       43.89  1:32.21                                                      
  5 Roser, Matt W              7 GPAC-MA                   NT    1:36.54   14  
       44.96  1:36.54                                                      
  6 Pawlus, Kipton A           7 UNSE-MA                   NT    1:40.52   13  
       45.84  1:40.52                                                      
  7 Pyne, John F               7 GPAC-MA                   NT    1:44.36   12  
       46.46  1:44.36                                                      
  8 Keim, Boden H              7 SEA-MA               1:55.26    1:46.55   11  
       49.48  1:46.55                                                      
  9 Maier, Carter J            7 GPAC-MA                   NT    1:48.48    9  
       48.56  1:48.48                                                      
 10 DeSantis, Jack D           7 WAVE-MA                   NT    1:55.44    7  
       48.51  1:55.44                                                      
 11 Pawlikowski, Jake N        7 ECCC-MA                   NT    1:56.08    6  
       51.30  1:56.08                                                      
 12 Andryca, Derek P           7 WAVE-MA                   NT    2:04.36    5  
       57.16  2:04.36                                                      
 
Event 28  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nier, Dylan c              8 PENN-MA              1:30.10    1:16.93   20  
       36.75  1:16.93                                                      
  2 Madden, Jacob              8 DYD-MA               1:29.20    1:17.43   17  
       37.24  1:17.43                                                      
  3 Shenk, Christian C         8 GPAC-MA                   NT    1:24.83   16  
       39.42  1:24.83                                                      
  4 Cornell, Ryan W            8 SEA-MA               1:37.57    1:28.35   15  
       42.03  1:28.35                                                      
  5 Conti, Alex C              8 TAC-NJ               1:46.83    1:30.77   14  
       41.03  1:30.77                                                      
  6 Finn, Luke X               8 TAC-NJ               1:59.01    1:31.62   13  
       44.07  1:31.62                                                      
  7 Massone, Santiago B        8 TAC-NJ               1:38.74    1:33.90   12  
       45.17  1:33.90                                                      
  8 Price, Luke C              8 GPAC-MA                   NT    1:34.45   11  
  9 Bruce, Connor M            8 TAC-NJ               1:43.09    1:38.04    9  
       44.06  1:38.04                                                      
 10 Jenkins, Billy P           8 ECCC-MA              1:56.59    1:38.05    7  
       45.58  1:38.05                                                      
 11 Sobanski, Max M            8 TAC-NJ               2:05.01    1:39.03    6  
       43.83  1:39.03                                                      
 12 McCarthy, Nathan C         8 GPAC-MA                   NT    1:41.45    5  
 13 Johnson, Will V            8 GPAC-MA                   NT    1:41.97    4  
       50.35  1:41.97                                                      
 14 Kern, Sam W                8 GPAC-MA                   NT    1:55.08    3  
       53.76  1:55.08                                                      
 15 Dunca, Eric                8 BAAC-MD                   NT    2:02.25    2  
       57.07  2:02.25                                                      
 
Event 29  Girls 8 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karasinski, Gabriella      8 PENN-MA              3:26.27    3:06.44   20  
       40.98  1:25.30  2:23.96  3:06.44                                    
  2 Davidson, Aubrey E         8 ECCC-MA              3:17.68    3:13.54   17  
       40.85  1:30.24  2:26.59  3:13.54                                    
  3 McKeon, Kasidy B           8 ECCC-MA                   NT    3:53.30   16  
       58.33  1:55.04  3:53.30                                             
 
Event 30  Boys 8 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jaylin M            8 ECCC-MA                   NT    3:11.12   20  
       40.92  1:30.99  2:30.22  3:11.12                                    
  2 Mahl, Caden A              8 SPRC-MD                   NT    3:12.30   17  
       44.94  1:32.46  2:29.48  3:12.30