Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/17/2017 09:51 AM
                     2017 Dual EPAC vs. MARA - 11/12/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'A'                     1:40.57    1:53.26    8  
     1) DeMaria, Bailie W6              2) Winand, David M7               
     3) Orr, Aubrie W8                  4) Gustafson, Greyson M6          
  2 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'B'                          NT    2:07.70    4  
     1) Spiller, James M6               2) Boettger, Rhiley W7            
     3) Bishop, Catherine W8            4) Kalbach, Hunter M6             
 
Event 2  Mixed 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'A'                     2:49.18    2:40.24    8  
     1) Perry, Layne M10                2) Baldrige, Ellie W10            
     3) Dennis, Laken W9                4) Stoltz, Eddie M10              
  2 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'B'                     3:08.69    3:10.96    4  
     1) Alexander, Wyatt M10            2) Schwartz, Lilah W9             
     3) Wolpert, Makenzie W10           4) Colabucci, Andre M9            
 -- ELITE PERFORMANCE AQUATIC CLUB-MA  'A'            2:46.79         DQ  
     1) Turner, Hannah W9               2) Laudenslager, Cora W10         
     3) Castillo, Alec M10              4) Hughes, Murphy M10             
 
Event 3  Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'A'                     2:10.70    2:08.75    8  
     1) Wolfe, Ella W12                 2) Paisley, Zara W12              
     3) Almodovar, Jayden M11           4) Smecker, Ryan M12              
  2 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'B'                     2:21.15    2:17.92    4  
     1) Schweigert, Caroline W12        2) Root, Jack M11                 
     3) Fulmer, Bella W12               4) Clow, Brayden M12              
  3 ELITE PERFORMANCE AQUATIC CLUB-MA  'A'            2:22.13    2:21.93    2  
     1) Miller, Bryce M11               2) Leppla, Nathan M12             
     3) Sandhaus, Eliza W12             4) Benka-Davies, Zoe W12          
  4 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'C'                     2:37.70    2:35.57  
     1) Bresch, Grace W12               2) Reen, Noah M12                 
     3) Bishop, Lucy W11                4) Jones, BJ M11                  
  5 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'D'                     2:53.77    2:46.59  
     1) Helfrich, Eamon M11             2) Taylor, Maddie W11             
     3) Thompson, Haley W12             4) Long, Emerson M11              
 
Event 4  Mixed 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ELITE PERFORMANCE AQUATIC CLUB-MA  'A'            1:46.31    1:52.96    8  
     1) Seman, Alex M13                 2) Miller, Zack M15               
     3) Gallagher, Zoe W13              4) Plempel, Jordan W15            
  2 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'A'                     1:57.74    1:54.12    4  
     1) Shaub, Erica W16                2) Root, Ella W13                 
     3) Kendig, Wesley M14              4) Kunyu, Pan M14                 
  3 ELITE PERFORMANCE AQUATIC CLUB-MA  'B'            1:57.03    1:54.88    2  
     1) Reed, Emma W15                  2) Ward, Matt M18                 
     3) Burger, Alec M16                4) Rabino, Aliyah W15             
  4 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'B'                     2:06.83    2:05.02  
     1) Eberly, Nathan M14              2) Hughes, Xander M14             
     3) Russell, Annie W15              4) Clow, Jalyn W14                
  5 ELITE PERFORMANCE AQUATIC CLUB-MA  'C'            2:04.80    2:07.85  
     1) Augustine, Nicole W16           2) Snyder, Londyn W13             
     3) Garbanzos, Seth M14             4) Fisic, Trevor M14              
  6 ELITE PERFORMANCE AQUATIC CLUB-MA  'D'            2:15.21    2:15.26  
     1) Kothe, Ryan M13                 2) Estep, Mia W13                 
     3) Laudenslager, Grace W13         4) Miller, Brady M13              
  7 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'C'                     2:19.38    2:16.13  
     1) Miller, Will M14                2) MacKilligan, Cameron M14       
     3) McCormick, Kayla W15            4) Kendig, Jordyn W16             
  8 MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'D'                     2:20.79    2:17.51  
     1) Stengel, Luke M13               2) Moore, Scott M13               
     3) Brinkman, Sidney W14            4) Kauffman, Annalise W14         
  9 ELITE PERFORMANCE AQUATIC CLUB-MA  'E'            2:31.34    2:27.02  
     1) Kasputis, Bryton M13            2) Masser, Kendra W15             
     3) Douglass, Gaia W13              4) Inacio, Tommy M13              
 -- MARAUDER AQUATIC CLUB-MA  'E'                     2:27.61   X2:35.14  
     1) Ream, Dakota M13                2) Beelen, Annika W13             
     3) Clinton, Lily W13               4) Smith, Tori W13                
 
Event 5  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMaria, Bailie            6 MARA-MA                22.88      25.97    6  
  2 Helt, Emma                 6 MARA-MA                27.31      27.82    4  
 
Event 5  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Ciera              8 EPAC-MA                19.93      16.63    6  
  2 Orr, Aubrie                8 MARA-MA                18.41      18.70    4  
  3 Waltman, Madison           8 MARA-MA                21.13      20.77    3  
  4 Bishop, Catherine          8 MARA-MA                22.32      22.25    2  
  5 Alexander, Emerson         7 MARA-MA                22.05      22.34    1  
  6 Stoltz, Anna               8 MARA-MA                   NT      23.03  
  7 Wendler, Emma              8 MARA-MA                24.44      23.17  
  8 Swift, Emmaleigh           8 MARA-MA                25.65      26.69  
  9 Hoosier, Rylie             8 MARA-MA                30.16      30.32  
 10 Ream, Addison              8 MARA-MA                30.55      31.65  
 11 Jones, Ellie               7 MARA-MA                33.19      39.35  
 
Event 6  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gustafson, Greyson         6 MARA-MA                25.07      26.36    6  
  2 Kalbach, Hunter            6 MARA-MA                29.23      32.08    4  
  3 Spiller, James             6 MARA-MA                36.87      32.14    3  
 
Event 7  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennis, Laken              9 MARA-MA                32.02      32.77    6  
  2 Baldrige, Ellie           10 MARA-MA                33.57      34.45    4  
  3 Winand, Mary              10 MARA-MA                35.17      34.63    3  
  4 Laudenslager, Cora        10 EPAC-MA                36.08      36.20    2  
  5 Landis, Dru                9 MARA-MA                38.28      36.50    1  
  6 Schwartz, Lilah            9 MARA-MA                36.70      36.61  
  7 Turner, Hannah             9 EPAC-MA                33.73      36.62  
  8 Esh, Brianna              10 MARA-MA                34.54      36.77  
  9 Wolpert, Makenzie         10 MARA-MA                38.50      38.33  
 10 Shaw, Sami                10 MARA-MA                38.99      40.28  
 11 Crill, Ava                10 MARA-MA                44.20      42.35  
 12 Wise, Elizabeth            9 EPAC-MA                43.43      43.51  
 13 Geiger, Reese              9 MARA-MA                46.99      43.91  
 14 Marks, Hannah              9 MARA-MA                47.13      45.86  
 15 Kendig, Alexis            10 MARA-MA                49.94      47.13  
 16 Rittenhouse, Catherine     9 MARA-MA                51.11      48.97  
 17 Helfrich, Clare            9 MARA-MA                55.06      55.34  
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoltz, Eddie             10 MARA-MA                   NT      34.63    6  
  2 Carpenter, Grant          10 EPAC-MA                35.36      35.02    4  
  3 Kasputis, Daxton           9 EPAC-MA                36.43      35.89    3  
  4 Perry, Layne              10 MARA-MA                38.03      36.07    2  
  5 Ross, Max                  9 MARA-MA                   NT      43.12    1  
  6 Alexander, Wyatt          10 MARA-MA                45.76      47.35  
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benka-Davies, Zoe         12 EPAC-MA                57.68    1:00.07    6  
  2 Wolfe, Ella               12 MARA-MA              1:04.32    1:03.72    4  
  3 Schweigert, Caroline      12 MARA-MA              1:06.70    1:07.77    3  
  4 Paisley, Zara             12 MARA-MA              1:06.43    1:08.06    2  
  5 Fulmer, Bella             12 MARA-MA              1:11.02    1:08.64    1  
  6 Bresch, Grace             12 MARA-MA                   NT    1:10.53  
  7 Bishop, Lucy              11 MARA-MA              1:15.11    1:13.79  
  8 Thompson, Haley           12 MARA-MA              1:16.52    1:15.91  
  9 Hughes, Mikayla           12 MARA-MA              1:16.79    1:17.78  
 10 Winand, Nancy             11 MARA-MA              1:24.36    1:23.42  
 11 Taylor, Maddie            11 MARA-MA              1:20.75    1:25.48  
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almodovar, Jayden         11 MARA-MA                59.13    1:00.13    6  
  2 Smecker, Ryan             12 MARA-MA              1:03.59    1:03.55    4  
  3 Root, Jack                11 MARA-MA              1:08.21    1:10.84    3  
  4 Miller, Bryce             11 EPAC-MA              1:13.07    1:12.27    2  
  5 Reen, Noah                12 MARA-MA              1:19.48    1:14.73    1  
  6 Long, Emerson             11 MARA-MA              1:24.23    1:22.38  
  7 Jones, BJ                 11 MARA-MA              1:18.04    1:23.45  
  8 Leppla, Nathan            12 EPAC-MA              1:36.38    1:34.30  
  9 Helfrich, Eamon           11 MARA-MA              1:55.45    1:50.97  
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Sara              13 EPAC-MA              2:09.19    2:12.55    6  
  2 Douglass, Gaia            13 EPAC-MA              2:21.35    2:20.63    4  
  3 Clow, Jalyn               14 MARA-MA              2:23.32    2:21.48    3  
  4 Estep, Mia                13 EPAC-MA              2:17.60    2:26.86    2  
  5 Root, Ella                13 MARA-MA              2:23.61    2:29.74    1  
  6 Brinkman, Sidney          14 MARA-MA              2:32.17    2:30.71  
  7 Snyder, Londyn            13 EPAC-MA              2:29.30    2:31.87  
  8 Kauffman, Annalise        14 MARA-MA              2:33.85    2:40.17  
  9 Preston, Kairi            13 MARA-MA              2:54.72    2:44.29  
 10 Smith, Tori               13 MARA-MA                   NT    2:53.06  
 11 Clinton, Lily             13 MARA-MA                   NT    2:54.91  
 12 Seminara, Rosemarie       14 MARA-MA                   NT    3:05.25  
 13 Helfrich, Dara            14 MARA-MA                   NT    3:39.59  
 
Event 11  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Emma                15 EPAC-MA              2:06.61    2:08.49    6  
  2 Shaub, Erica              16 MARA-MA              2:19.52    2:14.63    4  
  3 Augustine, Nicole         16 EPAC-MA              2:20.61    2:18.24    3  
  4 Kendig, Jordyn            16 MARA-MA              2:14.13    2:21.83    2  
  5 Russell, Annie            15 MARA-MA              2:23.65    2:24.36    1  
  6 McCormick, Kayla          15 MARA-MA              2:29.89    2:34.35  
 
Event 12  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              1:56.44    1:59.36    6  
  2 Kendig, Wesley            14 MARA-MA              2:03.93    2:05.32    4  
  3 Garbanzos, Seth           14 EPAC-MA              2:06.55    2:07.34    3  
  4 MacKilligan, Cameron      14 MARA-MA              2:07.37    2:10.40    2  
  5 Eberly, Nathan            14 MARA-MA              2:08.65    2:11.43    1  
  6 Kothe, Ryan               13 EPAC-MA              2:11.45    2:13.54  
  7 Fisic, Trevor             14 EPAC-MA              2:15.45    2:17.57  
  8 Miller, Will              14 MARA-MA              2:22.48    2:22.79  
  9 Miller, Brady             13 EPAC-MA              2:16.47    2:23.22  
 10 Moore, Scott              13 MARA-MA              2:25.56    2:24.64  
 11 Stengel, Luke             13 MARA-MA              3:00.15    2:46.70  
 12 Inacio, Tommy             13 EPAC-MA              2:57.40    2:54.61  
 13 Ream, Dakota              13 MARA-MA                   NT    3:03.28  
 
Event 12  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Zack              15 EPAC-MA                   NT    2:01.65    6  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMaria, Bailie            6 MARA-MA                32.99      36.57    6  
 
Event 13  Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boettger, Rhiley           7 MARA-MA                30.54      28.82    6  
 -- Wendler, Emma              8 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 14  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winand, David              7 MARA-MA                26.61      28.04    6  
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldrige, Ellie           10 MARA-MA                44.03      45.72    6  
  2 Roth, Sarah               10 MARA-MA                46.79      48.70    4  
  3 Turner, Hannah             9 EPAC-MA                46.11      48.89    3  
  4 Cruz, Kaitlin              9 MARA-MA                47.77      49.77    2  
  5 Crill, Ava                10 MARA-MA                56.39      54.98    1  
  6 Geiger, Reese              9 MARA-MA                59.41      57.26  
  7 Winand, Autumn             9 MARA-MA                55.45      57.43  
  8 Hershock, Alice            9 MARA-MA                55.02      59.22  
  9 Marks, Hannah              9 MARA-MA              1:00.66      59.29  
 10 Wise, Elizabeth            9 EPAC-MA              1:00.51    1:06.34  
 -- Kendig, Alexis            10 MARA-MA                58.23         DQ  
 -- Rittenhouse, Catherine     9 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kasputis, Daxton           9 EPAC-MA                   NT      46.69    6  
  2 Castillo, Alec            10 EPAC-MA                54.75      48.69    4  
  3 Carpenter, Grant          10 EPAC-MA                52.90      49.25    3  
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandhaus, Eliza           12 EPAC-MA                36.56      37.14    6  
  2 Benka-Davies, Zoe         12 EPAC-MA                38.68      38.07    3.5
  2 Paisley, Zara             12 MARA-MA                38.81      38.07    3.5
  4 Thompson, Haley           12 MARA-MA                41.59      42.14    2  
  5 Winand, Nancy             11 MARA-MA                44.34      44.48    1  
  6 Taylor, Maddie            11 MARA-MA                43.85      45.33  
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Jack                11 MARA-MA                40.64      41.72    6  
  2 Clow, Brayden             12 MARA-MA                46.46      44.78    4  
  3 Reen, Noah                12 MARA-MA                45.59      48.13    3  
  4 Jones, BJ                 11 MARA-MA                47.53      49.52    2  
  5 Leppla, Nathan            12 EPAC-MA                47.93      49.79    1  
 
Event 19  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Ella                13 MARA-MA              1:12.22    1:15.36    6  
  2 Turner, Sara              13 EPAC-MA              1:14.21    1:17.36    4  
  3 Gallagher, Zoe            13 EPAC-MA              1:14.44    1:18.64    3  
  4 Estep, Mia                13 EPAC-MA              1:19.31    1:19.69    2  
  5 Snyder, Londyn            13 EPAC-MA              1:21.48    1:22.23    1  
  6 Clow, Jalyn               14 MARA-MA              1:19.19    1:24.08  
  7 Beelen, Annika            13 MARA-MA              1:33.25    1:32.54  
  8 Laudenslager, Grace       13 EPAC-MA                   NT    1:35.07  
  9 Clinton, Lily             13 MARA-MA              1:40.47    1:38.50  
 10 Smith, Tori               13 MARA-MA                   NT    1:42.16  
 11 Rittenhouse, Julianna     13 MARA-MA              1:42.27    1:42.60  
 12 Seminara, Rosemarie       14 MARA-MA              1:42.37    1:43.19  
 13 Caplan, Molly             14 MARA-MA              2:16.58    2:09.19  
 
Event 19  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plempel, Jordan           15 EPAC-MA              1:09.33    1:12.42    6  
  2 Rabino, Aliyah            15 EPAC-MA              1:18.75    1:18.20    4  
  3 Szobocsan, Liza           16 EPAC-MA              1:17.69    1:20.12    3  
  4 Masser, Kendra            15 EPAC-MA              1:27.52    1:27.68    2  
 
Event 20  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seman, Alex               13 EPAC-MA              1:10.13    1:10.26    6  
  2 Hughes, Xander            14 MARA-MA              1:14.86    1:17.01    4  
  3 Kothe, Ryan               13 EPAC-MA              1:20.34    1:19.00    3  
  4 MacKilligan, Cameron      14 MARA-MA              1:18.30    1:19.92    2  
  5 Moore, Scott              13 MARA-MA              1:24.38    1:24.91    1  
  6 Winand, Dale              13 MARA-MA                   NT    1:28.58  
  7 Stengel, Luke             13 MARA-MA              1:41.96    1:39.85  
  8 Inacio, Tommy             13 EPAC-MA              1:44.37    1:53.36  
 
Event 20  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Zack              15 EPAC-MA              1:05.54    1:09.07    6  
  2 Burger, Alec              16 EPAC-MA                   NT    1:25.28    4  
 
Event 21  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMaria, Bailie            6 MARA-MA                25.19      28.20    6  
  2 Helt, Emma                 6 MARA-MA                32.33      33.07    4  
 
Event 21  Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Ciera              8 EPAC-MA                24.99      21.49    6  
  2 Orr, Aubrie                8 MARA-MA                21.98      22.26    4  
  3 Alexander, Emerson         7 MARA-MA                27.02      25.52    3  
  4 Wendler, Emma              8 MARA-MA                27.73      27.41    2  
  5 Waltman, Madison           8 MARA-MA                30.18      27.56    1  
  6 Stoltz, Anna               8 MARA-MA                   NT      29.04  
  7 Bishop, Catherine          8 MARA-MA                29.18      30.14  
  8 Swift, Emmaleigh           8 MARA-MA                35.27      33.30  
  9 Ream, Addison              8 MARA-MA                   NT      33.77  
 10 Jones, Ellie               7 MARA-MA                42.38      39.18  
 
Event 22  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spiller, James             6 MARA-MA                34.26      27.54    6  
  2 Gustafson, Greyson         6 MARA-MA                30.98      31.11    4  
  3 Kalbach, Hunter            6 MARA-MA                38.55      43.13    3  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwartz, Lilah            9 MARA-MA                39.97      40.63    6  
  2 Winand, Mary              10 MARA-MA                41.38      41.18    4  
  3 Landis, Dru                9 MARA-MA                45.04      44.32    3  
  4 Esh, Brianna              10 MARA-MA                45.33      44.59    2  
  5 Turner, Hannah             9 EPAC-MA                43.45      44.80    1  
  6 Roth, Sarah               10 MARA-MA                42.66      45.21  
  7 Hershock, Alice            9 MARA-MA                46.18      45.64  
  8 Laudenslager, Cora        10 EPAC-MA                42.51      46.66  
  9 Shaw, Sami                10 MARA-MA                47.73      50.89  
 10 Winand, Autumn             9 MARA-MA                55.61      54.92  
 11 Marks, Hannah              9 MARA-MA              1:00.31      57.52  
 12 Rittenhouse, Catherine     9 MARA-MA                57.14      58.57  
 13 Kendig, Alexis            10 MARA-MA                59.24    1:01.60  
 14 Helfrich, Clare            9 MARA-MA              1:06.29    1:04.42  
 
Event 24  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Murphy            10 EPAC-MA                40.37      38.19    6  
  2 Castillo, Alec            10 EPAC-MA                38.42      38.54    4  
  3 Stoltz, Eddie             10 MARA-MA                   NT      47.15    3  
  4 Perry, Layne              10 MARA-MA                47.22      48.09    2  
  5 Alexander, Wyatt          10 MARA-MA                49.29      56.03    1  
  6 Colabucci, Andre           9 MARA-MA                59.90    1:03.82  
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandhaus, Eliza           12 EPAC-MA                30.93      32.88    6  
  2 Wolfe, Ella               12 MARA-MA                33.29      32.93    4  
  3 Schweigert, Caroline      12 MARA-MA                34.33      35.34    3  
  4 Bresch, Grace             12 MARA-MA                37.19      38.42    2  
  5 Bishop, Lucy              11 MARA-MA                39.47      40.62    1  
  6 Hughes, Mikayla           12 MARA-MA                43.45      44.34  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almodovar, Jayden         11 MARA-MA                32.58      33.63    6  
  2 Smecker, Ryan             12 MARA-MA                35.31      37.05    4  
  3 Clow, Brayden             12 MARA-MA                40.83      38.29    3  
  4 Miller, Bryce             11 EPAC-MA                35.65      38.54    2  
  5 Shoen, Ryan               11 EPAC-MA                38.55      39.20    1  
  6 Reen, Noah                12 MARA-MA                   NT      41.11  
  7 Long, Emerson             11 MARA-MA                41.79      43.20  
  8 Helfrich, Eamon           11 MARA-MA                52.93      48.94  
 -- Leppla, Nathan            12 EPAC-MA                45.84         DQ  
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Zoe            13 EPAC-MA              1:04.28    1:06.54    6  
  2 Douglass, Gaia            13 EPAC-MA              1:18.17    1:16.80    4  
  3 Laudenslager, Grace       13 EPAC-MA              1:18.62    1:19.99    3  
  4 Kauffman, Annalise        14 MARA-MA              1:23.71    1:24.73    2  
  5 Brinkman, Sidney          14 MARA-MA              1:25.12    1:25.76    1  
  6 Clinton, Lily             13 MARA-MA                   NT    1:30.87  
  7 Smith, Tori               13 MARA-MA                   NT    1:35.43  
  8 Beelen, Annika            13 MARA-MA              1:42.15    1:36.59  
  9 Rittenhouse, Julianna     13 MARA-MA              1:55.99    1:37.33  
 10 Seminara, Rosemarie       14 MARA-MA              1:50.13    1:45.14  
 11 Caplan, Molly             14 MARA-MA              2:00.17    2:05.22  
 -- Preston, Kairi            13 MARA-MA              1:36.49         DQ  
 -- Helfrich, Dara            14 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 27  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plempel, Jordan           15 EPAC-MA                59.55    1:03.11    6  
  2 Reed, Emma                15 EPAC-MA              1:02.67    1:03.81    4  
  3 Shaub, Erica              16 MARA-MA              1:10.00    1:07.14    3  
  4 Rabino, Aliyah            15 EPAC-MA              1:09.31    1:10.03    2  
  5 Augustine, Nicole         16 EPAC-MA              1:12.76    1:12.90    1  
  6 Russell, Annie            15 MARA-MA              1:13.82    1:13.84  
  7 Szobocsan, Liza           16 EPAC-MA                   NT    1:15.20  
  8 McCormick, Kayla          15 MARA-MA              1:17.20    1:18.50  
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              1:00.22    1:01.74    6  
  2 Kendig, Wesley            14 MARA-MA              1:03.91    1:05.72    4  
  3 Eberly, Nathan            14 MARA-MA              1:08.04    1:08.78    3  
  4 Miller, Brady             13 EPAC-MA              1:15.15    1:10.79    2  
  5 Fisic, Trevor             14 EPAC-MA              1:12.65    1:13.08    1  
  6 Miller, Will              14 MARA-MA              1:24.22    1:18.78  
  7 Winand, Dale              13 MARA-MA                   NT    1:23.86  
  8 Stengel, Luke             13 MARA-MA              1:23.79    1:24.70  
  9 Inacio, Tommy             13 EPAC-MA              1:31.45    1:34.93  
 10 Ream, Dakota              13 MARA-MA                   NT    1:38.36  
 
Event 28  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monge Abad, Joaquin       15 UN-EP-MA               59.38      58.56    6  
  2 Burger, Alec              16 EPAC-MA              1:01.93    1:03.90    4  
 
Event 29  Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Aubrie                8 MARA-MA                23.70      21.83    6  
  2 Waltman, Madison           8 MARA-MA                   NT      29.71    4  
  3 Bishop, Catherine          8 MARA-MA                   NT      30.95    3  
  4 Boettger, Rhiley           7 MARA-MA                27.57      31.55    2  
  5 Swift, Emmaleigh           8 MARA-MA                   NT      45.58    1  
 
Event 30  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gustafson, Greyson         6 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 30  Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winand, David              7 MARA-MA                22.92      23.57    6  
 
Event 31  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennis, Laken              9 MARA-MA                36.31      38.01    6  
  2 Wolpert, Makenzie         10 MARA-MA                41.95      45.33    4  
  3 Roth, Sarah               10 MARA-MA                43.36      47.32    3  
  4 Shaw, Sami                10 MARA-MA                49.49      50.37    2  
  5 Cruz, Kaitlin              9 MARA-MA                57.09      58.10    1  
 
Event 32  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castillo, Alec            10 EPAC-MA                38.41      39.60    6  
  2 Stoltz, Eddie             10 MARA-MA                   NT      41.67    4  
  3 Kasputis, Daxton           9 EPAC-MA                   NT      42.54    3  
  4 Hughes, Murphy            10 EPAC-MA                43.76      43.82    2  
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benka-Davies, Zoe         12 EPAC-MA                31.38      31.07    6  
  2 Sandhaus, Eliza           12 EPAC-MA                29.60      31.12    4  
  3 Fulmer, Bella             12 MARA-MA                35.39      36.10    3  
  4 Bresch, Grace             12 MARA-MA                37.56      36.49    2  
  5 Bishop, Lucy              11 MARA-MA                34.14      37.54    1  
  6 Thompson, Haley           12 MARA-MA                40.52      37.94  
  7 Hughes, Mikayla           12 MARA-MA                43.24      46.49  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almodovar, Jayden         11 MARA-MA                29.27      30.27    6  
  2 Smecker, Ryan             12 MARA-MA                34.29      35.91    4  
  3 Long, Emerson             11 MARA-MA                47.08      43.55    3  
  4 Shoen, Ryan               11 EPAC-MA                41.01      44.77    2  
  5 Jones, BJ                 11 MARA-MA                   NT      47.97    1  
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Sara              13 EPAC-MA              1:07.27    1:08.67    6  
  2 Clow, Jalyn               14 MARA-MA              1:10.64    1:12.86    4  
 -- Preston, Kairi            13 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 35  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabino, Aliyah            15 EPAC-MA              1:06.26    1:08.89    6  
  2 Augustine, Nicole         16 EPAC-MA              1:06.15    1:10.00    4  
  3 Russell, Annie            15 MARA-MA              1:15.59    1:16.72    3  
  4 Kendig, Jordyn            16 MARA-MA              1:17.25    1:20.75    2  
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendig, Wesley            14 MARA-MA                59.10    1:01.08    6  
  2 Seman, Alex               13 EPAC-MA              1:09.46    1:03.35    4  
  3 Garbanzos, Seth           14 EPAC-MA              1:06.70    1:07.90    3  
  4 Miller, Brady             13 EPAC-MA              1:12.99    1:16.81    2  
  5 Fisic, Trevor             14 EPAC-MA              1:31.36    1:19.03    1  
  6 Hughes, Xander            14 MARA-MA              1:14.95    1:19.82  
  7 Moore, Scott              13 MARA-MA                   NT    1:25.94  
  8 Kasputis, Bryton          13 EPAC-MA              1:34.84    1:26.47  
 
Event 36  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Zack              15 EPAC-MA                56.15      57.70    6  
  2 Monge Abad, Joaquin       15 UN-EP-MA               58.97      59.12    4  
  3 Burger, Alec              16 EPAC-MA              1:00.96    1:04.08    3  
  4 Ward, Matt                18 EPAC-MA              1:03.95    1:07.28    2  
 
Event 37  Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boettger, Rhiley           7 MARA-MA              2:37.27    2:25.08    6  
 -- Miller, Ciera              8 EPAC-MA              1:50.86         DQ  
 
Event 38  Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Winand, David              7 MARA-MA              1:56.59         DQ  
 
Event 39  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennis, Laken              9 MARA-MA              1:26.78    1:26.18    5  
  1 Baldrige, Ellie           10 MARA-MA              1:28.23    1:26.18    5  
  3 Schwartz, Lilah            9 MARA-MA              1:38.04    1:30.97    3  
  4 Landis, Dru                9 MARA-MA              1:39.27    1:36.82    2  
  5 Winand, Mary              10 MARA-MA                   NT    1:37.17    1  
  6 Wolpert, Makenzie         10 MARA-MA              1:33.98    1:39.15  
  7 Laudenslager, Cora        10 EPAC-MA              1:30.50    1:39.33  
  8 Esh, Brianna              10 MARA-MA              1:45.18    1:41.62  
  9 Cruz, Kaitlin              9 MARA-MA              1:47.38    1:50.42  
 10 Winand, Autumn             9 MARA-MA                   NT    1:54.93  
 11 Wise, Elizabeth            9 EPAC-MA              1:57.98    1:55.09  
 12 Crill, Ava                10 MARA-MA                   NT    1:55.98  
 
Event 40  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Murphy            10 EPAC-MA              1:32.46    1:27.25    6  
  2 Carpenter, Grant          10 EPAC-MA              1:35.04    1:28.77    4  
  3 Perry, Layne              10 MARA-MA                   NT    1:47.20    3  
 
Event 41  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Ella               12 MARA-MA              2:36.24    2:35.22    6  
  2 Schweigert, Caroline      12 MARA-MA              2:45.44    2:47.37    4  
  3 Paisley, Zara             12 MARA-MA              2:50.24    2:55.35    3  
  4 Fulmer, Bella             12 MARA-MA              2:53.29    2:57.21    2  
  5 Taylor, Maddie            11 MARA-MA              3:09.84    3:19.70    1  
  6 Winand, Nancy             11 MARA-MA              3:18.20    3:24.09  
 
Event 42  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Jack                11 MARA-MA              2:59.01    2:54.23    6  
 -- Miller, Bryce             11 EPAC-MA              2:58.58         DQ  
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Zoe            13 EPAC-MA              2:19.90    2:22.16    6  
  2 Estep, Mia                13 EPAC-MA              2:42.49    2:40.46    4  
  3 Snyder, Londyn            13 EPAC-MA              2:48.99    2:41.68    3  
  4 Root, Ella                13 MARA-MA              2:38.93    2:46.19    2  
  5 Douglass, Gaia            13 EPAC-MA              3:03.90    2:49.17    1  
  6 Brinkman, Sidney          14 MARA-MA              3:00.64    2:56.32  
  7 Kauffman, Annalise        14 MARA-MA              2:59.69    3:03.12  
  8 Laudenslager, Grace       13 EPAC-MA                   NT    3:06.57  
  9 Beelen, Annika            13 MARA-MA                   NT    3:18.90  
 10 Rittenhouse, Julianna     13 MARA-MA              3:26.82    3:19.84  
 
Event 43  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plempel, Jordan           15 EPAC-MA              2:18.57    2:18.53    6  
  2 Reed, Emma                15 EPAC-MA              2:22.70    2:26.48    4  
  3 Shaub, Erica              16 MARA-MA              2:33.76    2:30.42    3  
  4 Kendig, Jordyn            16 MARA-MA              2:37.58    2:44.20    2  
  5 McCormick, Kayla          15 MARA-MA              2:44.79    2:49.46    1  
  6 Masser, Kendra            15 EPAC-MA              2:55.05    3:00.14  
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seman, Alex               13 EPAC-MA              2:10.65    2:13.34    6  
  2 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              2:14.05    2:17.80    4  
  3 Garbanzos, Seth           14 EPAC-MA              2:27.53    2:27.49    3  
  4 MacKilligan, Cameron      14 MARA-MA              2:29.01    2:30.28    2  
  5 Eberly, Nathan            14 MARA-MA              2:32.73    2:31.91    1  
  6 Hughes, Xander            14 MARA-MA              2:32.66    2:32.64  
  7 Miller, Will              14 MARA-MA              2:44.99    2:44.26  
  8 Winand, Dale              13 MARA-MA                   NT    2:52.85  
  9 Kasputis, Bryton          13 EPAC-MA              2:55.81    2:53.05  
 
Event 44  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monge Abad, Joaquin       15 UN-EP-MA             2:10.17    2:08.29    6  
  2 Ward, Matt                18 EPAC-MA              2:26.78    2:29.38    4