Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/6/2017 06:05 PM
              2017 MA PAAC Fall Harvest - 11/3/2017 to 11/5/2017               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
C - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                     NT    2:16.98   20  
       31.18  1:06.04  1:42.15  2:16.98                                    
  2 White, Emily G            10 NRG-MA               2:58.96    2:46.78   17  
       35.09  1:17.86  2:46.78                                             
 
Event 2  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA              2:44.66    2:37.68   20  
       35.21  1:15.62  1:57.82  2:37.68                                    
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              2:49.10    2:51.14   17  
       37.78  1:22.72  2:08.24  2:51.14                                    
  3 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA   2:50.11    2:52.15   16  
       37.97  1:22.72  2:08.84  2:52.15                                    
C - Division  
  1 Taylor, Sarin K            9 Neys Bluefins-MA          NT    3:49.38   20  
       49.61  1:49.83  2:50.69  3:49.38                                    
  2 Chi, Kyle L                9 PAAC-MA                   NT    3:50.34   17  
       51.26  1:53.11  2:55.04  3:50.34                                    
 
Event 3  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bobeck, Sarah G           16 PAAC-MA              5:18.23    5:27.09   20  
       29.89  1:02.78  1:35.82  2:08.99  2:42.22  3:15.85  3:48.94  4:22.17
     4:55.13  5:27.09                                                      
  2 Sergent, Brooke D         12 PAAC-MA              5:38.79    5:29.30   17  
       28.61  1:01.47  1:34.95  2:08.82  2:42.58  3:16.28  3:49.91  4:23.87
     4:57.41  5:29.30                                                      
  3 Vlaeminck, Chloe E        14 PAAC-MA              5:35.30    5:30.69   16  
       30.12  1:02.99  1:36.46  2:10.49  2:43.44  3:16.59  3:50.50  4:24.61
     4:58.29  5:30.69                                                      
  4 Champagne, Katie E        16 PAAC-MA              5:18.15    5:32.67   15  
       29.68  1:02.04  1:35.19  2:08.70  2:42.55  3:17.09  3:51.40  4:25.43
     4:59.17  5:32.67                                                      
  5 Ritchey, Pepper M         14 PAAC-MA              5:34.06    5:33.61   14  
       28.96  1:02.55  1:36.35  2:10.54  2:44.58  3:18.78  3:53.45  4:27.34
     5:01.23  5:33.61                                                      
  6 Sheridan, Abigail K       17 UN-MA                5:33.52    5:35.84   13  
       30.87  1:03.79  1:36.90  2:10.53  2:44.63  3:18.54  3:52.87  4:27.36
     5:02.49  5:35.84                                                      
  7 Fahrney, Caroline F       15 PAAC-MA              5:17.87    5:41.39   12  
       30.09  1:03.05  1:37.22  2:12.12  2:46.90  3:21.67  3:56.92  4:32.24
     5:07.33  5:41.39                                                      
  8 Richter, Emily E          17 PAAC-MA              5:35.91    5:44.34   11  
       30.74  1:04.63  1:39.61  2:14.77  2:49.92  3:24.71  3:59.97  4:35.39
     5:10.51  5:44.34                                                      
  9 Farina, Gianna M          15 PAAC-MA              5:22.04    5:45.42    9  
       30.24  1:03.51  1:38.27  2:13.16  2:48.84  3:24.23  3:59.66  4:35.07
     5:10.80  5:45.42                                                      
BB - Division  
  1 Lin, Simone               12 PAAC-MA              5:49.42    5:41.09   20  
       30.44  1:04.46  1:39.42  2:14.31  2:49.28  3:24.46  3:59.06  4:33.73
     5:08.56  5:41.09                                                      
  2 Fleischaker, Leyna S      14 PAAC-MA              5:50.71    5:49.18   17  
        5.59    31.69  1:06.36  1:41.20  2:16.61  2:51.80  3:27.39  4:02.72
     4:38.57  5:49.18                                                      
  3 Svetz, Claire V           14 PAAC-MA              5:46.46    5:49.93   16  
       31.37  1:06.11  1:41.47  2:17.01  2:52.98  3:28.50  4:04.20  4:39.94
     5:49.93                                                               
  4 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               5:50.27    5:56.58   15  
       32.38  1:08.04  1:44.78  2:21.19  2:57.26  3:34.01  4:10.18  4:46.60
     5:22.00  5:56.58                                                      
  5 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              6:09.67    5:58.24   14  
        4.13    32.58  1:07.85  1:44.06  2:19.97  2:56.05  3:32.41  4:09.28
     4:46.27  5:58.24                                                      
  6 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              6:04.96    6:03.91   13  
       32.13  1:07.81  1:44.11  2:20.26  2:57.08  3:34.80  4:12.97  4:50.66
     5:28.35  6:03.91                                                      
  7 Walker, Callie E          12 NRG-MA               5:56.25    6:05.64   12  
        4.23    31.88  1:08.44  1:44.75  2:21.73  2:59.22  3:36.82  4:14.64
     4:52.32  6:05.64                                                      
  8 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA   6:05.04    6:06.86   11  
       32.07  1:08.62  1:45.92  2:23.36  3:02.42  3:39.85  4:17.16  4:55.18
     5:32.57  6:06.86                                                      
  9 Gerber, Lauren B          17 PAAC-MA              6:10.51    6:31.42    9  
       35.40  1:13.99  1:53.75  2:33.99  3:13.89  3:53.88  4:34.01  5:14.11
     5:53.26  6:31.42                                                      
C - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                     NT    6:06.75   20  
       32.98  1:09.54  1:47.27  2:25.22  3:03.42  3:40.84  4:18.22  4:55.05
     5:31.81  6:06.75                                                      
  2 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              6:22.12    6:10.87   17  
       30.60  1:06.99  1:45.63  2:23.41  3:00.79  3:39.03  4:17.47  4:56.55
     5:34.15  6:10.87                                                      
  3 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA              6:39.31    6:14.21   16  
       32.49  1:09.81  1:48.27  2:27.60  3:06.56  3:45.22  4:22.86  5:01.72
     5:39.76  6:14.21                                                      
  4 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              6:17.87    6:14.34   15  
       32.71  1:10.62  1:49.65  2:27.34  3:05.61  3:43.75  4:23.11  5:01.52
     5:39.38  6:14.34                                                      
  5 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              6:24.82    6:19.48   14  
       32.90  1:09.79  1:47.79  2:25.66  3:04.33  3:43.12  4:22.57  5:01.38
     5:40.71  6:19.48                                                      
  6 Dolan, Rachel M           13 PAAC-MA              6:27.82    6:21.57   13  
       33.99  1:11.89  1:51.09  2:29.67  3:08.90  3:47.53  4:27.59  5:05.75
     5:44.16  6:21.57                                                      
  7 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA   6:29.05    6:23.72   12  
       32.92  1:09.29  1:48.24  2:26.63  3:06.29  3:46.01  4:25.59  5:05.81
     5:45.77  6:23.72                                                      
  8 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    6:28.89   11  
       34.09  1:12.05  1:52.02  2:33.31  3:11.92  3:52.01  4:32.06  5:12.21
     5:52.88  6:28.89                                                      
  9 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              6:38.96    6:32.52    9  
       34.80  1:13.43  1:53.58  2:34.64  3:15.66  3:55.22  4:35.54  5:15.68
     5:55.33  6:32.52                                                      
 10 Mikosky, Sammy Jo         13 PAAC-MA              6:53.88    6:40.11    7  
       35.51  1:14.98  1:56.76  2:38.10  3:18.70  3:59.65  4:41.51  5:23.50
     6:03.13  6:40.11                                                      
 11 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              6:59.29    6:42.62    6  
       35.99  1:16.06  1:58.07  2:40.31  3:21.85  4:02.87  4:44.79  5:24.22
     6:04.06  6:42.62                                                      
 12 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA                   NT    6:54.86    5  
       36.35  1:18.28  2:00.02  2:42.92  3:26.33  4:10.53  4:52.72  5:35.59
     6:17.16  6:54.86                                                      
 13 Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA          NT    6:55.41    4  
       36.21  1:18.33  2:01.41  2:44.50  3:28.38  4:11.64  4:55.23  5:38.02
     6:18.52  6:55.41                                                      
 14 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              7:18.59    7:00.64    3  
       36.28  1:17.15  1:59.99  2:43.07  3:26.05  4:09.76  4:53.41  5:37.41
     7:00.64                                                               
 15 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA                   NT    7:21.33    2  
       34.53  1:14.88  1:59.04  2:43.41  3:28.67  4:15.87  5:03.11  5:49.89
     6:35.78  7:21.33                                                      
 16 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA                   NT    7:24.51    1  
       39.11  1:23.67  2:09.78  2:54.18  3:40.46  4:26.27  5:13.01  5:57.45
     6:41.51  7:24.51                                                      
 17 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA              7:19.85    7:25.30  
       36.18  1:18.78  2:04.69  2:51.46  3:39.06  4:24.03  5:10.82  5:58.40
     6:43.72  7:25.30                                                      
 
Event 4  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              4:57.32    5:03.34   20  
       27.04    56.66  1:26.59  1:56.88  2:27.53  2:58.91  3:30.52  4:02.27
     4:33.87  5:03.34                                                      
  2 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   5:00.18    5:08.83   17  
       27.50    57.42  1:27.89  1:58.92  2:30.13  3:01.54  3:33.48  4:05.69
     4:37.98  5:08.83                                                      
  3 Toomey, Justin P          13 PAAC-MA              5:02.47    5:24.12   16  
       27.11    57.94  1:30.60  2:03.58  2:37.36  3:11.21  3:44.70  4:18.10
     4:51.65  5:24.12                                                      
BB - Division  
  1 Zhang, James              15 PAAC-MA              5:32.68    5:03.09   20  
       26.83    57.00  1:27.34  1:58.22  2:29.34  3:00.66  3:31.74  4:02.86
     4:33.95  5:03.09                                                      
  2 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA              5:30.91    5:29.59   17  
       28.38  1:00.12  1:32.84  2:06.19  2:39.89  3:13.51  3:48.64  4:22.68
     4:56.65  5:29.59                                                      
C - Division  
  1 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               5:58.69    5:31.42   20  
       29.07  1:03.19  1:37.56  2:12.38  2:46.65  3:20.48  3:55.12  4:28.90
     5:01.77  5:31.42                                                      
  2 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              5:59.71    5:31.91   17  
       28.60  1:00.63  1:33.68  2:08.35  2:42.77  3:17.84  3:52.28  4:26.36
     5:00.54  5:31.91                                                      
  3 Shaud, James K            14 SSC-MA                    NT    5:34.31   16  
       29.84  1:03.32  1:37.48  2:11.70  2:46.25  3:20.43  3:54.40  4:28.25
     5:02.14  5:34.31                                                      
  4 Henry, Drew               13 NRG-MA               5:54.89    5:46.05   15  
       31.06  1:05.35  1:40.25  2:15.63  2:50.71  3:25.68  4:00.81  4:35.83
     5:11.33  5:46.05                                                      
  5 Gaumer, Jarin J           17 KIDS-MA                   NT    5:48.76   14  
       28.13  1:00.53  1:35.03  2:11.19  2:47.35  3:23.51  3:59.79  4:36.38
     5:13.59  5:48.76                                                      
  6 Kerchner, Jake M          16 KIDS-MA              5:53.28    5:52.02   13  
       29.54  1:02.91  1:37.80  2:13.51  2:50.02  3:27.21  4:03.81  4:40.54
     5:17.09  5:52.02                                                      
  7 Zaffiro, Nicholas M       13 PAAC-MA              6:10.62    6:00.33   12  
       30.62  1:05.77  1:42.29  2:18.37  2:55.62  3:32.42  4:09.30  4:47.89
     5:25.26  6:00.33                                                      
  8 Magditch, Alex R          13 PAAC-MA                   NT    6:05.02   11  
       32.07  1:09.22  1:47.48  2:25.88  3:04.10  3:41.19  4:19.59  4:57.66
     5:33.98  6:05.02                                                      
  9 Wu, Wade                  11 PAAC-MA              6:23.78    6:09.45    9  
       32.67  1:09.81  1:47.71  2:25.71  3:03.57  3:42.17  4:19.80  4:57.51
     5:34.92  6:09.45                                                      
 10 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA                    NT    6:10.60    7  
       32.60  1:09.20  1:47.25  2:25.71  3:03.54  3:41.16  4:19.34  4:56.96
     5:34.31  6:10.60                                                      
 11 Angelinas, Konstantinos   11 Neys Bluefins-MA          NT    6:11.14    6  
       33.31  1:11.09  1:49.43  2:27.87  3:06.19  3:44.35  4:21.89  4:59.03
     5:36.46  6:11.14                                                      
 12 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              6:53.35    6:12.46    5  
       32.68  1:09.67  1:47.35  2:25.87  3:03.59  3:41.53  4:19.75  4:57.73
     5:35.77  6:12.46                                                      
 13 Clark, Weston R           12 SSC-MA                    NT    6:14.64    4  
       33.25  1:11.58  1:50.30  2:29.22  3:06.59  3:45.87  4:23.87  5:02.00
     5:38.97  6:14.64                                                      
 14 Ritter, Nicholas C        12 Neys Bluefins-MA     6:14.27    6:18.14    3  
       32.87  1:11.65  1:51.98  2:31.93  3:10.27  3:49.56  4:27.38  5:05.71
     5:43.12  6:18.14                                                      
 15 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              6:56.57    6:30.59    2  
       34.21  1:12.45  1:51.44  2:31.13  3:11.90  3:52.41  4:32.28  5:12.23
     5:52.83  6:30.59                                                      
 16 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                   NT    6:31.33    1  
       36.58  1:16.50  1:55.74  2:35.76  3:16.05  3:56.33  4:36.68  5:16.45
     5:55.43  6:31.33                                                      
 17 Knepper, Caleb W          15 UN-MA                6:14.26    6:32.53  
     1:09.42           1:48.24                    3:48.94  4:30.01  6:32.53
 18 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA   7:04.71    6:53.83  
       34.03  1:13.66  1:53.69  2:36.25  3:18.47  4:03.57  4:47.23  5:31.70
     6:14.40  6:53.83                                                      
 19 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              7:39.26    7:00.90  
       35.46  1:16.52  2:00.70  2:45.94  3:30.04  4:12.92  4:55.68  5:39.02
     6:20.18  7:00.90                                                      
 20 Berstler, Josh/Joshua R   12 Neys Bluefins-MA     7:48.91    7:30.11  
       36.47  1:20.01  2:05.03  2:50.76  3:36.85  4:22.78  5:10.43  5:58.40
     6:44.90  7:30.11                                                      
 
Event 5  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Walls, Annie E            15 PAAC-MA              4:38.23    4:45.04   20  
       30.06  1:03.59  1:40.91  2:17.15  2:59.76  3:42.68  4:14.52  4:45.04
  2 Tewksbury, Madison O      12 PAAC-MA              5:11.92    5:05.37   17  
       32.28  1:13.15  1:52.55  2:32.77  3:14.84  3:57.50  4:32.37  5:05.37
  3 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              4:58.88    5:14.35   16  
       33.48  1:11.48  1:51.44  2:31.95  3:17.90  4:04.17  5:14.35         
BB - Division  
  1 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              5:24.58    5:15.64   20  
       33.81  1:13.73  1:52.95  2:31.33  3:18.78  4:06.70  4:41.58  5:15.64
  2 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              5:29.83    5:29.70   17  
       33.79  1:14.57  1:56.08  2:36.96  3:25.73  4:14.50  4:52.19  5:29.70
 -- Hosking, Sarah O          14 KIDS-MA              5:14.48         DQ  
       31.40  1:07.32  1:46.65  2:24.99  3:05.90  3:48.08  4:26.32       DQ
C - Division  
  1 Traub, Cece B             11 PAAC-MA                   NT    5:16.52   20  
       35.01  1:15.70  1:56.28  2:36.49  3:20.13  4:04.46  4:40.55  5:16.52
 
Event 6  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Holt, Logan R             16 PAAC-MA              4:33.63    4:30.62   20  
       27.18  1:00.18  1:32.52  2:05.84  2:46.67  3:29.17  4:00.38  4:30.62
  2 Johnston, Ian A           18 PAAC-MA              4:23.88    4:38.47   17  
       29.02  1:02.75  1:38.19  2:14.45  2:55.30  3:38.13  4:08.47  4:38.47
  3 Madigan, Tommy R          17 PAAC-MA              4:39.63    4:41.09   16  
       29.97  1:03.59  1:41.48  2:18.27  2:58.06  3:38.11  4:11.02  4:41.09
  4 Jablonski, Daniel M       16 PAAC-MA              4:31.36    4:41.39   15  
       29.90  1:05.24  1:41.99  2:19.03  2:59.41  3:41.29  4:11.65  4:41.39
  5 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA   4:42.47    4:42.14   14  
       30.64  1:05.98  1:43.29  2:19.32  2:57.60  3:37.38  4:10.56  4:42.14
  6 Burnette, Colin M         17 UN-MA                4:24.97    4:42.15   13  
       27.94  1:00.71  1:36.54  2:12.42  2:53.86  3:35.87  4:09.34  4:42.15
 -- Berlitz, Danny J          16 PAAC-MA              4:03.73         DQ  
       25.69    54.82  1:26.43  1:57.62  2:32.16  3:07.44  3:36.61       DQ
BB - Division  
  1 Carter, Nicholas R        14 PAAC-MA              5:01.58    4:43.08   20  
       30.11  1:06.55  1:42.81  2:19.66  2:57.47  3:38.12  4:10.76  4:43.08
  2 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA   4:57.33    4:53.55   17  
       32.29  1:09.88  1:47.84  2:25.35  3:05.63  3:47.23  4:21.09  4:53.55
  3 Harris, Nathan J          14 PAAC-MA              5:01.40    4:54.19   16  
       29.33  1:04.15  1:42.40  2:19.95  3:02.64  3:46.20  4:21.65  4:54.19
C - Division  
  1 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA                   NT    4:57.69   20  
       30.34  1:06.01  1:46.08  2:27.10  3:04.94  3:46.17  4:23.22  4:57.69
  2 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              5:25.33    5:04.97   17  
       31.53  1:09.28  1:49.14  2:28.56  3:11.41  3:55.88  4:30.50  5:04.97
  3 Scott, Dillon C           14 PAAC-MA              5:52.27    5:37.63   16  
       38.77  1:23.01  2:05.95  2:49.02  3:38.32  4:26.73  5:02.55  5:37.63
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA                59.09      58.41   20  
  2 Ritchey, Pepper M         14 PAAC-MA                58.30      58.57   17  
  3 Vlaeminck, Chloe E        14 PAAC-MA                58.52    1:00.07   16  
  4 Fleischaker, Leyna S      14 PAAC-MA                59.71    1:01.18   15  
  5 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:01.76    1:03.64   14  
BB - Division  
  1 Newton, Emily M           14 UN-MA                1:03.49    1:03.26   20  
       30.43  1:03.26                                                      
  2 Svetz, Claire V           14 PAAC-MA              1:03.85    1:03.64   17  
       30.59  1:03.64                                                      
  3 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              1:03.53    1:04.01   16  
       30.35  1:04.01                                                      
  4 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              1:03.66    1:04.39   15  
       30.61  1:04.39                                                      
  5 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              1:02.65    1:04.49   14  
  6 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              1:04.03    1:04.56   13  
       30.96  1:04.56                                                      
  7 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              1:03.10    1:04.58   12  
       30.71  1:04.58                                                      
  8 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              1:06.22    1:05.89   11  
       33.76  1:05.89                                                      
C - Division  
  1 Shoudt, Anneliese M       14 UN-MA                     NT    1:02.44   20  
       39.64  1:02.44                                                      
  2 Rittle, Samantha A        13 KIDS-MA              1:09.79    1:07.53   17  
       33.69  1:07.53                                                      
  3 Mikosky, Sammy Jo         13 PAAC-MA              1:08.67    1:09.06   16  
       34.38  1:09.06                                                      
  4 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              1:11.61    1:09.16   15  
       42.87  1:09.16                                                      
  5 Lubbe, Chelsea            13 Pocono Piranhas-MA   1:09.07    1:09.29   14  
       35.00  1:09.29                                                      
  6 Dolan, Rachel M           13 PAAC-MA              1:09.44    1:11.07   13  
       35.63  1:11.07                                                      
  7 Blose, Julia              13 Pocono Piranhas-MA   1:10.11    1:11.61   12  
       35.80  1:11.61                                                      
  8 Grandia, Isabella H       14 KIDS-MA              1:15.57    1:15.30   11  
       45.52  1:15.30                                                      
  9 Bartosh, Lexi R           14 KIDS-MA                   NT    1:18.82    9  
       45.71  1:18.82                                                      
 10 Hernandez, Bella J        13 PAAC-MA                   NT    1:26.65    7  
       50.59  1:26.65                                                      
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Harris, Nathan J          14 PAAC-MA                56.92      55.55   20  
       26.77    55.55                                                      
  2 Toomey, Justin P          13 PAAC-MA                55.03      55.67   17  
       26.69    55.67                                                      
  3 Carter, Nicholas R        14 PAAC-MA                55.32      56.21   16  
       26.92    56.21                                                      
  4 Camden, Eric S            14 PAAC-MA                55.03      56.58   15  
       27.15    56.58                                                      
  5 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA     55.91      56.63   14  
       27.28    56.63                                                      
BB - Division  
  1 Collins, Kyle J           14 Neys Bluefins-MA       59.71      58.19   20  
       26.57    58.19                                                      
  2 Magditch, Alex R          13 PAAC-MA                59.10      58.31   17  
       27.67    58.31                                                      
  3 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA              1:01.52    1:00.28   16  
       28.31  1:00.28                                                      
  4 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:02.24    1:03.57   15  
       30.38  1:03.57                                                      
C - Division  
  1 Zaffiro, Nicholas M       13 PAAC-MA              1:04.29    1:03.69   20  
       30.24  1:03.69                                                      
  2 Scott, Dillon C           14 PAAC-MA              1:04.84    1:06.54   17  
       32.61  1:06.54                                                      
  3 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA              1:16.57    1:09.19   16  
  4 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              1:14.18    1:14.26   15  
  5 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    1:31.05   14  
 -- Puri, Jai K               13 PAAC-MA              1:05.49         DQ  
 
Event 9  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA                 53.51      55.31   20  
       27.08    55.31                                                      
  2 Champagne, Katie E        16 PAAC-MA                52.94      55.96   17  
       26.99    55.96                                                      
  3 Walls, Annie E            15 PAAC-MA                54.24      56.20   16  
       27.19    56.20                                                      
  4 Bobeck, Sarah G           16 PAAC-MA                54.19      56.25   15  
       27.33    56.25                                                      
  5 Richter, Emily E          17 PAAC-MA                56.46      57.78   14  
       27.93    57.78                                                      
  6 Hull, Lauren R            16 UN-MA                  57.09      58.08   13  
       27.70    58.08                                                      
  7 Sheridan, Abigail K       17 UN-MA                  56.70      58.56   12  
       28.27    58.56                                                      
  8 Kusters, Sam R            17 NRG-MA                 56.62      58.73   11  
       28.14    58.73                                                      
  9 Campbell, Kara            15 UN-MA                  57.42      58.81    9  
       27.89    58.81                                                      
 10 Wetmore, Kay E            16 PAAC-MA              1:00.01      59.99    7  
       29.00    59.99                                                      
 11 Campbell, Cailin          17 UN-MA                  58.77    1:00.25    6  
       28.77  1:00.25                                                      
 12 Fahrney, Caroline F       15 PAAC-MA                58.93    1:00.33    5  
       28.94  1:00.33                                                      
 13 Farina, Gianna M          15 PAAC-MA                55.44    1:00.73    4  
       28.94  1:00.73                                                      
BB - Division  
  1 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              1:03.42    1:05.58   20  
       30.70  1:05.58                                                      
  2 Schoeneberger, Trinity K  16 KIDS-MA              1:04.19    1:06.27   17  
       31.97  1:06.27                                                      
  3 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   1:01.97    1:06.76   16  
       31.97  1:06.76                                                      
C - Division  
  1 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA                   NT    1:03.82   20  
       29.75  1:03.82                                                      
  2 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              1:08.64    1:08.51   17  
       32.30  1:08.51                                                      
  3 Mackowski, Jessica        15 Pocono Piranhas-MA   1:08.25    1:09.52   16  
       33.07  1:09.52                                                      
  4 Gerber, Lauren B          17 PAAC-MA              1:07.27    1:09.90   15  
       33.77  1:09.90                                                      
  5 Nolan, Hollie             16 KIDS-MA                   NT    1:17.35   14  
       37.13  1:17.35                                                      
 
Event 10  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wesley, Sam J             15 RAYS-MA                48.50      47.66   20  
       23.00    47.66                                                      
  2 Wesley, Ben J             15 RAYS-MA                49.20      49.62   17  
       23.42    49.62                                                      
  3 Holt, Logan R             16 PAAC-MA                53.18      51.07   16  
       24.63    51.07                                                      
  4 Li, Fred                  15 NRG-MA                 52.41      51.94   15  
       25.46    51.94                                                      
  5 Jablonski, Daniel M       16 PAAC-MA                50.41      52.44   14  
       25.27    52.44                                                      
  6 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA     51.26      52.66   13  
       25.68    52.66                                                      
  7 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA                53.20      53.02   12  
       25.72    53.02                                                      
  8 Madigan, Tommy R          17 PAAC-MA                51.28      53.14   11  
       25.79    53.14                                                      
  9 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA     51.71      53.44    9  
       25.94    53.44                                                      
 10 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA                53.31      53.94    7  
       25.75    53.94                                                      
 11 Johnston, Ian A           18 PAAC-MA                50.95      54.40    6  
       26.38    54.40                                                      
 12 Deemer, Adam R            16 Pocono Piranhas-MA     53.31      54.54    5  
       26.20    54.54                                                      
 13 Kerr, Ryan G              15 PAAC-MA                55.18      54.56    4  
       26.49    54.56                                                      
 14 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA                54.39      54.84    3  
       26.18    54.84                                                      
 15 Kerr, Kyle T              15 PAAC-MA                53.64      56.31    2  
       26.93    56.31                                                      
 16 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA     54.43      57.01    1  
       27.25    57.01                                                      
BB - Division  
  1 Zhang, James              15 PAAC-MA                55.93      52.15   20  
       25.71    52.15                                                      
  2 Kern, Brendan T           17 PAAC-MA                56.44      55.96   17  
       26.86    55.96                                                      
  3 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA                58.05      56.99   16  
       26.88    56.99                                                      
  4 Kerchner, Jake M          16 KIDS-MA                59.69      58.43   15  
       28.13    58.43                                                      
  5 Wible, Jason D            15 NRG-MA                 57.91      58.77   14  
       28.57    58.77                                                      
C - Division  
  1 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              1:02.58      55.29   20  
       26.37    55.29                                                      
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hosking, Sarah O          14 KIDS-MA              2:32.75    2:34.13   20  
       34.57  1:13.22  1:53.35  2:34.13                                    
  2 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              2:42.07    2:44.34   17  
       37.81  1:19.24  2:01.48  2:44.34                                    
  3 Fleischaker, Leyna S      14 PAAC-MA              2:44.35    2:53.08   16  
       39.28  1:23.74  2:08.23  2:53.08                                    
  4 Quinones, Kaya F          14 Pocono Piranhas-MA   2:46.85    2:58.39   15  
       39.26  1:24.12  2:10.83  2:58.39                                    
BB - Division  
  1 Svetz, Claire V           14 PAAC-MA              2:57.43    2:56.19   20  
       39.87  1:24.79  2:10.28  2:56.19                                    
  2 Mikosky, Sammy Jo         13 PAAC-MA              2:56.06    2:58.26   17  
       40.69  1:26.36  2:13.85  2:58.26                                    
  3 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              2:57.37    3:05.41   16  
       41.01  1:27.93  2:16.15  3:05.41                                    
C - Division  
 -- Bartosh, Lexi R           14 KIDS-MA                   NT         DQ  
       49.06  1:50.62  2:55.17       DQ                                    
 
Event 12  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA   2:33.02    2:37.62   20  
       35.25  1:15.01  1:56.24  2:37.62                                    
BB - Division  
  1 Carter, Nicholas R        14 PAAC-MA              2:39.60    2:31.10   20  
       33.44  1:12.30  1:51.71  2:31.10                                    
  2 Zaffiro, Nicholas M       13 PAAC-MA              2:44.83    2:43.47   17  
       37.98  1:20.23  2:01.99  2:43.47                                    
  3 Camden, Eric S            14 PAAC-MA              2:46.67    2:50.27   16  
       37.76  1:22.18  2:07.17  2:50.27                                    
C - Division  
  1 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              2:50.77    2:46.12   20  
       36.72  1:18.73  2:01.87  2:46.12                                    
  2 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               2:53.33    2:50.28   17  
       38.13  1:22.34  2:06.84  2:50.28                                    
  3 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:53.35    2:52.34   16  
       39.47  1:24.06  2:08.85  2:52.34                                    
  4 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              3:03.51    3:05.99   15  
       42.18  1:28.26  2:16.47  3:05.99                                    
  5 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              3:31.82    3:27.05   14  
       46.05  1:39.73  2:34.78  3:27.05                                    
 
Event 13  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               2:36.52    2:40.84   20  
       37.06  1:18.57  1:59.96  2:40.84                                    
C - Division  
  1 Mackowski, Jessica        15 Pocono Piranhas-MA   3:01.07    3:04.98   20  
       41.72  1:30.08  2:18.21  3:04.98                                    
  2 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              3:03.94    3:10.95   17  
       41.64  1:30.23  2:20.81  3:10.95                                    
 
Event 14  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   2:17.86    2:24.82   20  
       32.89  1:09.98  1:46.92  2:24.82                                    
  2 Jablonski, Daniel M       16 PAAC-MA              2:20.07    2:25.70   17  
       34.03  1:10.82  1:49.02  2:25.70                                    
  3 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA   2:24.47    2:26.48   16  
       32.92  1:09.89  1:48.28  2:26.48                                    
  4 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA              2:21.42    2:30.29   15  
       33.37  1:10.31  1:49.73  2:30.29                                    
BB - Division  
  1 Wesley, Sam J             15 RAYS-MA              2:34.23    2:20.28   20  
       31.33  1:07.92  1:44.62  2:20.28                                    
  2 Johnston, Ian A           18 PAAC-MA              2:40.37    2:40.18   17  
       36.28  1:17.23  1:59.00  2:40.18                                    
C - Division  
  1 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA              2:57.40    2:27.97   20  
       34.25  1:12.77  1:50.54  2:27.97                                    
  2 Kerr, Ryan G              15 PAAC-MA                   NT    2:34.81   17  
       35.44  1:14.22  1:54.25  2:34.81                                    
  3 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA                   NT    2:52.86   16  
       37.89  1:20.65  2:07.45  2:52.86                                    
 
Event 15  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vlaeminck, Chloe E        14 PAAC-MA              2:22.88    2:22.75   20  
       34.47  1:10.73  1:47.44  2:22.75                                    
BB - Division  
  1 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:30.54    2:31.87   20  
       36.24  1:14.75  1:54.05  2:31.87                                    
  2 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              2:27.96    2:33.24   17  
       36.46  1:15.79  1:55.18  2:33.24                                    
  3 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              2:32.26    2:40.33   16  
       37.24  1:17.78  1:59.25  2:40.33                                    
  4 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              2:37.33    2:44.14   15  
       37.45  1:19.51  2:02.33  2:44.14                                    
C - Division  
  1 Rittle, Samantha A        13 KIDS-MA              2:42.80    2:45.00   20  
       36.64  1:18.14  2:02.23  2:45.00                                    
  2 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              2:57.80    3:00.69   17  
       43.23  1:31.08  2:17.36  3:00.69                                    
  3 Grandia, Isabella H       14 KIDS-MA              2:57.50    3:02.68   16  
       41.34  1:26.93  2:15.26  3:02.68                                    
  4 Bartosh, Lexi R           14 KIDS-MA                   NT    3:18.29   15  
       45.84  3:18.29                                                      
  5 Hernandez, Bella J        13 PAAC-MA                   NT    3:45.20   14  
              1:51.37  3:45.20                                             
 -- Lubbe, Chelsea            13 Pocono Piranhas-MA   3:05.16         DQ  
       45.45  1:33.82       DQ                                             
 
Event 16  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               2:17.28    2:16.15   20  
       33.05  1:08.29  1:43.49  2:16.15                                    
  2 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA   2:16.78    2:16.85   17  
       32.54  1:07.46  1:42.64  2:16.85                                    
BB - Division  
  1 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:27.78    2:31.91   20  
       36.99  1:14.83  1:53.49  2:31.91                                    
C - Division  
  1 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    3:55.33   20  
       54.43  1:54.84  3:55.33                                             
 -- Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA                   NT         DQ  
       40.70  1:27.10  2:15.76       DQ                                    
 
Event 17  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Champagne, Katie E        16 PAAC-MA              2:11.36    2:14.80   20  
       32.76  1:07.34  1:41.03  2:14.80                                    
  2 Henry, Allison R          15 NRG-MA               2:14.83    2:15.83   17  
       32.93  1:07.56  1:42.23  2:15.83                                    
  3 Hull, Lauren R            16 UN-MA                2:13.39    2:20.76   16  
       33.58  1:08.86  1:45.16  2:20.76                                    
  4 Sheridan, Abigail K       17 UN-MA                2:15.22    2:21.08   15  
       33.92  1:09.79  1:45.89  2:21.08                                    
  5 Fahrney, Caroline F       15 PAAC-MA              2:23.03    2:27.23   14  
       34.46  1:11.31  1:49.89  2:27.23                                    
  6 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               2:14.45    2:27.94   13  
       34.48  1:12.22  1:50.62  2:27.94                                    
  7 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   2:25.40    2:34.10   12  
       37.33  1:16.69  1:56.29  2:34.10                                    
BB - Division  
  1 Schoeneberger, Trinity K  16 KIDS-MA              2:26.28    2:30.41   20  
       36.21  1:14.45  1:52.73  2:30.41                                    
  2 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              2:37.43    2:43.25   17  
       37.79  1:18.66  2:01.32  2:43.25                                    
C - Division  
  1 Campbell, Cailin          17 UN-MA                     NT    2:28.96   20  
       34.90  1:11.94  1:50.27  2:28.96                                    
  2 Campbell, Kara            15 UN-MA                     NT    2:30.33   17  
       35.25  1:13.19  1:52.16  2:30.33                                    
  3 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA                   NT    2:36.75   16  
       35.11  1:13.60  1:55.03  2:36.75                                    
  4 Nolan, Hollie             16 KIDS-MA                   NT    3:01.86   15  
       44.27  1:31.41  2:17.26  3:01.86                                    
 
Event 18  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Holt, Logan R             16 PAAC-MA              1:54.36    2:02.75   20  
       28.52    59.15  1:31.17  2:02.75                                    
  2 Zhang, James              15 PAAC-MA              2:11.02    2:04.20   17  
       29.70  1:00.96  1:32.87  2:04.20                                    
  3 Wesley, Ben J             15 RAYS-MA              2:08.38    2:05.92   16  
       29.06  1:01.15  1:33.67  2:05.92                                    
  4 Burnette, Colin M         17 UN-MA                2:03.43    2:08.82   15  
       29.77  1:02.05  1:35.65  2:08.82                                    
  5 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              2:11.28    2:11.72   14  
       31.73  1:05.18  1:38.59  2:11.72                                    
  6 Deemer, Adam R            16 Pocono Piranhas-MA   2:10.59    2:16.36   13  
       32.16  1:06.69  1:41.78  2:16.36                                    
  7 Li, Fred                  15 NRG-MA               2:11.54    2:17.49   12  
       31.95  1:06.50  1:42.25  2:17.49                                    
BB - Division  
  1 Wible, Jason D            15 NRG-MA               2:18.15    2:19.08   20  
       32.77  1:08.19  1:44.07  2:19.08                                    
C - Division  
  1 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              2:24.59    2:14.65   20  
       31.52  1:05.50  1:40.51  2:14.65                                    
  2 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA                   NT    2:29.46   17  
       33.87  1:10.80  1:50.44  2:29.46                                    
 
Event 19  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritchey, Pepper M         14 PAAC-MA              1:04.62    1:03.84   20  
       30.47  1:03.84                                                      
  2 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              1:07.01    1:08.12   17  
       32.41  1:08.12                                                      
BB - Division  
  1 Hosking, Sarah O          14 KIDS-MA              1:09.84    1:04.64   20  
       30.19  1:04.64                                                      
  2 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              1:12.17    1:11.19   17  
       33.39  1:11.19                                                      
  3 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:11.92    1:11.28   16  
       33.88  1:11.28                                                      
  4 Fleischaker, Leyna S      14 PAAC-MA              1:08.90    1:14.09   15  
       34.27  1:14.09                                                      
  5 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              1:11.77    1:14.11   14  
       33.78  1:14.11                                                      
  6 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              1:10.85    1:14.94   13  
       35.62  1:14.94                                                      
  7 Newton, Emily M           14 UN-MA                1:12.34    1:15.04   12  
       36.27  1:15.04                                                      
C - Division  
  1 Dolan, Rachel M           13 PAAC-MA              1:16.47    1:13.82   20  
       34.42  1:13.82                                                      
  2 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              1:18.11    1:16.09   17  
       35.55  1:16.09                                                      
  3 Blose, Julia              13 Pocono Piranhas-MA   1:22.45    1:26.86   16  
       39.51  1:26.86                                                      
  4 Lubbe, Chelsea            13 Pocono Piranhas-MA   1:35.99    1:41.38   15  
       43.28  1:41.38                                                      
 
Event 20  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          13 PAAC-MA              1:01.33    1:06.96   20  
       30.20  1:06.96                                                      
BB - Division  
  1 Carter, Nicholas R        14 PAAC-MA              1:06.45    1:04.40   20  
       30.58  1:04.40                                                      
  2 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA              1:06.87    1:04.98   17  
       29.89  1:04.98                                                      
  3 Collins, Kyle J           14 Neys Bluefins-MA     1:06.00    1:06.33   16  
       31.37  1:06.33                                                      
C - Division  
  1 Magditch, Alex R          13 PAAC-MA                   NT    1:16.17   20  
       35.95  1:16.17                                                      
  2 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              1:20.01    1:20.22   17  
       36.18  1:20.22                                                      
  3 Scott, Dillon C           14 PAAC-MA              1:14.12    1:21.71   16  
       39.58  1:21.71                                                      
  4 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              1:41.47    1:42.64   15  
       47.44  1:42.64                                                      
 -- Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               1:11.93         DQ  
       33.66       DQ                                                      
 
Event 21  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA                 57.62      58.74   20  
       27.75    58.74                                                      
  2 Walls, Annie E            15 PAAC-MA                59.09    1:03.07   17  
       30.04  1:03.07                                                      
  3 Sheridan, Abigail K       17 UN-MA                1:00.09    1:04.09   16  
       31.39  1:04.09                                                      
  4 Campbell, Kara            15 UN-MA                1:04.11    1:04.18   15  
       30.36  1:04.18                                                      
  5 Bobeck, Sarah G           16 PAAC-MA              1:04.67    1:04.84   14  
       30.40  1:04.84                                                      
  6 Richter, Emily E          17 PAAC-MA              1:04.09    1:06.34   13  
       31.48  1:06.34                                                      
  7 Wetmore, Kay E            16 PAAC-MA              1:00.33    1:06.39   12  
       31.72  1:06.39                                                      
  8 Snyder, Savanah M         15 UN-MA                1:02.87    1:07.28   11  
       30.71  1:07.28                                                      
  9 Farina, Gianna M          15 PAAC-MA              1:02.26    1:09.36    9  
       31.94  1:09.36                                                      
BB - Division  
  1 Campbell, Cailin          17 UN-MA                1:09.09    1:10.34   20  
       32.81  1:10.34                                                      
C - Division  
  1 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   1:13.34    1:18.05   20  
       36.90  1:18.05                                                      
  2 Mackowski, Jessica        15 Pocono Piranhas-MA   1:22.63    1:29.79   17  
  3 Nolan, Hollie             16 KIDS-MA                   NT    1:32.13   16  
       43.15  1:32.13                                                      
 
Event 22  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wesley, Sam J             15 RAYS-MA                58.88      54.62   20  
       24.94    54.62                                                      
  2 Li, Fred                  15 NRG-MA                 58.97      58.48   17  
       27.60    58.48                                                      
  3 Burnette, Colin M         17 UN-MA                  56.30      58.89   16  
       27.86    58.89                                                      
  4 Kerr, Ryan G              15 PAAC-MA                57.31      59.24   15  
       27.57    59.24                                                      
  5 Madigan, Tommy R          17 PAAC-MA                59.85      59.42   14  
       27.96    59.42                                                      
  6 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA     56.54      59.99   13  
       28.19    59.99                                                      
  7 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA     59.12    1:01.81   12  
       28.75  1:01.81                                                      
  8 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA     59.11    1:02.00   11  
       28.69  1:02.00                                                      
  9 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA                59.11    1:06.33    9  
       30.29  1:06.33                                                      
BB - Division  
  1 Johnston, Ian A           18 PAAC-MA              1:00.84    1:03.17   20  
       28.90  1:03.17                                                      
  2 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA              1:04.81    1:04.06   17  
       29.78  1:04.06                                                      
C - Division  
  1 Kerr, Kyle T              15 PAAC-MA              1:09.13    1:02.64   20  
       29.00  1:02.64                                                      
  2 Wible, Jason D            15 NRG-MA               1:40.18    1:09.99   17  
       31.91  1:09.99                                                      
 
Event 23  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vlaeminck, Chloe E        14 PAAC-MA              2:13.94    2:21.70   20  
       31.64  1:10.08  1:49.65  2:21.70                                    
  2 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              2:25.00    2:27.49   17  
       32.83  1:10.27  1:53.85  2:27.49                                    
  3 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:31.14    2:33.51   16  
       35.19  1:13.61  1:59.40  2:33.51                                    
BB - Division  
  1 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              2:32.20    2:36.74   20  
       33.84  1:14.88  2:00.15  2:36.74                                    
  2 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              2:41.20    2:42.75   17  
       36.08  1:17.69  2:07.90  2:42.75                                    
  3 Quinones, Kaya F          14 Pocono Piranhas-MA   2:32.21    2:42.99   16  
       35.20  1:16.36  2:03.94  2:42.99                                    
  4 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              2:43.50    2:45.46   15  
       35.80  1:15.72  2:08.60  2:45.46                                    
C - Division  
  1 Mikosky, Sammy Jo         13 PAAC-MA              2:50.64    2:48.53   20  
       44.08  1:27.25  2:13.01  2:48.53                                    
  2 Rittle, Samantha A        13 KIDS-MA                   NT    2:49.83   17  
       36.46  1:16.66  2:08.73  2:49.83                                    
  3 Blose, Julia              13 Pocono Piranhas-MA   3:17.42    3:09.32   16  
       39.86  1:26.55  2:27.39  3:09.32                                    
  4 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              3:20.53    3:12.27   15  
       42.33  1:29.10  2:35.15  3:12.27                                    
  5 Lubbe, Chelsea            13 Pocono Piranhas-MA   3:18.36    3:20.99   14  
       47.61  1:37.89  3:20.99                                             
 -- Hernandez, Bella J        13 PAAC-MA                   NT         DQ  
       54.56       DQ                                                      
 
Event 24  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Harris, Nathan J          14 PAAC-MA              2:17.87    2:16.84   20  
       28.77  1:04.30  1:45.93  2:16.84                                    
  2 Toomey, Justin P          13 PAAC-MA              2:13.42    2:19.33   17  
       30.52  1:06.25  1:46.85  2:19.33                                    
  3 Camden, Eric S            14 PAAC-MA              2:15.99    2:20.62   16  
       30.17  1:06.50  1:49.42  2:20.62                                    
  4 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA   2:21.31    2:21.02   15  
       31.22  1:08.04  1:49.74  2:21.02                                    
BB - Division  
  1 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              2:24.39    2:20.73   20  
       30.62  1:06.63  1:48.75  2:20.73                                    
  2 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA              2:24.39    2:22.12   17  
       30.32  1:08.86  1:48.34  2:22.12                                    
  3 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               2:23.08    2:29.23   16  
       33.84  1:09.83  1:54.74  2:29.23                                    
  4 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:29.19    2:32.96   15  
       33.83  1:13.10  1:56.61  2:32.96                                    
C - Division  
  1 Zaffiro, Nicholas M       13 PAAC-MA              2:39.91    2:34.72   20  
       34.05  1:17.39  2:00.35  2:34.72                                    
  2 Magditch, Alex R          13 PAAC-MA              2:39.66    2:37.54   17  
       35.16  1:16.44  2:03.44  2:37.54                                    
  3 Collins, Kyle J           14 Neys Bluefins-MA     2:38.88    2:48.07   16  
       30.73  1:12.20  2:08.77  2:48.07                                    
  4 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA              3:11.36    2:55.59   15  
       34.25  1:20.44  2:14.52  2:55.59                                    
  5 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    3:57.67   14  
       57.38  1:58.74  3:57.67                                             
 
Event 25  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA               2:08.41    2:09.99   20  
       28.77  1:04.18  1:40.38  2:09.99                                    
  2 Champagne, Katie E        16 PAAC-MA              2:07.81    2:19.84   17  
       30.49  1:06.26  1:47.02  2:19.84                                    
  3 Hull, Lauren R            16 UN-MA                2:15.45    2:21.52   16  
       31.06  1:06.82  1:47.51  2:21.52                                    
  4 Walls, Annie E            15 PAAC-MA              2:14.19    2:22.16   15  
       30.32  1:07.70  1:51.68  2:22.16                                    
  5 Fahrney, Caroline F       15 PAAC-MA              2:14.22    2:22.71   14  
       31.22  1:08.88  1:48.92  2:22.71                                    
  6 Snyder, Savanah M         15 UN-MA                2:24.25    2:23.68   13  
       31.13  1:07.73  1:52.07  2:23.68                                    
  7 Campbell, Kara            15 UN-MA                2:23.06    2:24.32   12  
       30.79  1:08.27  1:51.42  2:24.32                                    
  8 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               2:16.08    2:25.43   11  
       34.40  1:11.51  1:52.27  2:25.43                                    
  9 Campbell, Cailin          17 UN-MA                2:27.08    2:26.59    9  
       32.21  1:10.26  1:53.55  2:26.59                                    
 10 Wetmore, Kay E            16 PAAC-MA              2:27.35    2:31.31    7  
       31.96  1:12.80  1:57.49  2:31.31                                    
BB - Division  
  1 Richter, Emily E          17 PAAC-MA              2:30.49    2:30.23   20  
       32.08  1:12.18  1:57.12  2:30.23                                    
  2 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              2:37.72    2:41.95   17  
       34.19  1:17.70  2:06.96  2:41.95                                    
  3 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   2:34.24    2:42.60   16  
       37.23  1:17.90  2:07.15  2:42.60                                    
  4 Schoeneberger, Trinity K  16 KIDS-MA              2:34.08    2:47.50   15  
       38.61  1:18.75  2:09.96  2:47.50                                    
C - Division  
  1 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA                   NT    2:53.39   20  
       33.15  1:13.28  2:09.71  2:53.39                                    
  2 Mackowski, Jessica        15 Pocono Piranhas-MA   2:46.24    2:53.87   17  
       42.53  1:27.08  2:15.56  2:53.87                                    
  3 McCloskey, Madi R         15 KIDS-MA              2:51.74    2:55.12   16  
       40.21  1:23.38  2:17.05  2:55.12                                    
  4 Gerber, Lauren B          17 PAAC-MA              2:48.40    2:56.56   15  
       39.40  1:25.09  2:18.43  2:56.56                                    
 
Event 26  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wesley, Ben J             15 RAYS-MA              2:02.51    2:02.92   20  
       25.58    57.44  1:33.63  2:02.92                                    
  2 Zhang, James              15 PAAC-MA              2:06.04    2:07.91   17  
       29.26  1:01.83  1:38.75  2:07.91                                    
  3 Holt, Logan R             16 PAAC-MA              2:08.63    2:09.27   16  
       26.41    56.95  1:40.64  2:09.27                                    
  4 Jablonski, Daniel M       16 PAAC-MA              2:07.73    2:10.90   15  
       28.60  1:03.76  1:42.38  2:10.90                                    
  5 Burnette, Colin M         17 UN-MA                2:02.17    2:11.62   14  
       28.74  1:00.68  1:40.76  2:11.62                                    
  6 Madigan, Tommy R          17 PAAC-MA              2:04.59    2:11.91   13  
       29.24  1:04.77  1:42.81  2:11.91                                    
  7 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   2:05.40    2:14.64   12  
       28.34  1:04.84  1:43.56  2:14.64                                    
  8 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA   2:04.80    2:18.73   11  
       29.65  1:05.65  1:45.77  2:18.73                                    
  9 Li, Fred                  15 NRG-MA               2:14.14    2:19.88    9  
       28.59  1:03.53  1:47.67  2:19.88                                    
 10 Deemer, Adam R            16 Pocono Piranhas-MA   2:13.67    2:20.83    7  
       31.08  1:07.86  1:49.07  2:20.83                                    
BB - Division  
  1 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA              2:16.08    2:17.16   20  
       30.67  1:05.33  1:46.13  2:17.16                                    
  2 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA              2:22.96    2:18.25   17  
       30.12  1:07.93  1:46.88  2:18.25                                    
  3 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA   2:17.47    2:20.70   16  
       29.16  1:06.30  1:48.26  2:20.70                                    
C - Division  
  1 Kerr, Kyle T              15 PAAC-MA              2:29.97    2:23.79   20  
       30.45  1:07.65  1:52.03  2:23.79                                    
  2 Wible, Jason D            15 NRG-MA               3:16.00    2:27.47   17  
       32.23  1:07.87  1:51.86  2:27.47                                    
  3 Kerchner, Jake M          16 KIDS-MA              2:34.40    2:34.43   16  
       33.36  1:12.96  1:59.05  2:34.43                                    
 
Event 27  Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlgren, Aviah L         15 UN-MA               18:58.72   18:51.02   20  
       31.37  1:05.81  1:39.91  2:14.72  2:48.65  3:22.95  3:57.25  4:31.80
     5:05.95  5:40.13  6:14.72  6:49.37  7:23.66  7:57.70  8:31.98  9:06.58
     9:40.49 10:14.61 10:49.39 11:23.87 11:58.20 12:32.67 13:07.10 13:41.14
    14:15.71 14:49.69 15:23.69 15:58.57 16:33.05 17:07.40 17:42.77 18:17.42
    18:51.02
  2 Wetmore, Kay E            16 PAAC-MA             18:38.12   19:13.37   17  
       31.47  1:05.67  1:40.11  2:14.55  2:48.76  3:22.92  3:57.36  4:32.19
     5:06.78  5:41.65  6:16.51  6:51.53  7:26.95  8:02.18  8:37.36  9:12.40
     9:47.56 10:22.80 10:58.22 11:33.46 12:09.07 12:44.38 13:19.91 13:55.29
    14:30.84 15:06.36 15:41.84 16:17.50 16:53.10 17:28.67 18:03.78 18:39.16
    19:13.37
  3 Tewksbury, Madison O      12 PAAC-MA                   NT   19:17.74   16  
       30.63  1:04.91  1:40.09  2:15.64  2:51.47  3:26.97  4:02.52  4:38.26
     5:13.37  5:49.10  6:24.59  7:00.02  7:35.46  8:11.16  8:46.48  9:21.43
     9:56.81 10:32.24 11:07.79 11:43.48 12:19.40 12:54.80 13:30.23 14:05.68
    14:41.23 15:16.49 15:51.70 16:26.91 17:02.05 17:36.68 18:11.11 18:45.88
    19:17.74
  4 Ritchey, Pepper M         14 PAAC-MA                   NT   19:20.17   15  
       31.42  1:05.97  1:41.68  2:17.46  2:52.46  3:27.71  4:03.25  4:38.78
     5:13.78  5:49.40  6:25.17  7:00.39  7:35.94  8:11.01  8:46.41  9:21.83
     9:57.23 10:32.28 11:07.73 11:43.53 12:19.14 12:54.65 13:29.87 14:05.15
    14:40.52 15:16.11 15:51.51 16:27.05 17:02.37 17:37.15 18:12.37 18:47.21
    19:20.17
  5 Farina, Gianna M          15 PAAC-MA                   NT   19:58.16   14  
       31.34  1:06.72  1:43.12  2:19.85  2:56.68  3:33.33  4:10.05  4:46.60
     5:23.13  5:59.76  6:36.33  7:13.13  7:49.77  8:26.00  9:02.55  9:39.09
    10:15.55 10:52.01 11:28.85 12:05.42 12:41.88 13:18.48 13:55.13 14:31.76
    15:07.81 15:44.21 16:21.14 16:57.56 17:34.12 18:10.55 18:47.05 19:23.14
    19:58.16
  6 Svetz, Claire V           14 PAAC-MA             20:18.73   19:59.81   13  
       31.96  1:07.71  1:43.84  2:20.08  2:56.53  3:33.11  4:08.90  4:44.94
     5:20.84  5:57.09  6:33.61  7:09.85  7:46.45  8:22.64  8:59.15  9:35.58
    10:12.19 10:48.62 11:24.95 12:01.56 12:38.23 13:14.91 13:51.87 14:28.53
    15:05.21 15:42.35 16:19.44 16:56.42 17:33.70 18:10.52 18:47.93 19:24.85
    19:59.81
  7 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA             20:32.04   20:40.09   12  
       32.86  1:09.01  1:46.04  2:22.98  3:00.29  3:38.10  4:15.87  4:53.93
     5:32.01  6:09.94  6:47.55  7:25.36  8:03.10  8:40.84  9:19.30  9:56.65
    10:34.57 11:12.69 11:50.57 12:28.31 13:06.19 13:43.34 14:20.73 14:58.74
    15:36.62 16:14.69 16:52.82 17:31.12 18:09.24 18:47.78 19:26.28 20:04.20
    20:40.09
  8 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA  22:33.13   21:26.95   11  
       32.21  1:09.51  1:47.41  2:26.94                    4:22.80  5:01.90
     5:41.35  6:20.41  6:59.93  7:39.86  8:18.77  8:57.94  9:37.74 10:17.17
    10:57.42 11:37.45 12:18.07 12:58.82 13:38.52 14:18.67 14:57.64 15:37.48
    16:17.59 17:38.25 18:17.73          18:55.55 19:34.35 20:12.51 20:50.62
    21:26.95
  9 Dolan, Rachel M           13 PAAC-MA                   NT   22:22.36    9  
       35.78  1:15.62  1:55.29  2:35.22  3:15.01  3:54.32  4:33.85  5:14.32
     5:54.12  6:34.70  7:15.04  7:54.69  8:34.39  9:15.16  9:55.15 10:35.36
    11:15.97 11:56.42 12:35.94 13:16.50 13:56.81 14:38.54 15:19.89 16:01.74
    16:43.82 17:26.05 18:08.81 18:51.58 19:34.25 20:17.02 20:59.56 21:41.20
    22:22.36
 
Event 28  Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA             17:13.67   17:29.40   20  
       29.25  1:01.20  1:33.65  2:06.37  2:38.42  3:10.10  3:42.29  4:14.72
     4:46.95  5:18.72  5:51.21  6:23.01  6:55.11  7:27.29  7:59.62  8:31.58
     9:03.14  9:34.74 10:06.70 10:38.58 11:10.42 11:42.40 12:14.52 12:46.34
    13:18.18 13:49.54 14:21.10 14:52.77 15:24.15 15:56.11 16:27.65 16:58.81
    17:29.40
  2 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA  17:10.66   17:35.02   17  
       28.71    59.23  1:30.64  2:02.24  2:34.01  3:05.92  3:38.03  4:09.63
     4:41.47  5:13.79  5:46.10  6:18.01  6:50.20  7:22.10  7:53.79  8:25.90
     8:58.12  9:30.83 10:02.78 10:34.71 11:06.86 11:38.81 12:10.95 12:43.48
    13:16.14 13:47.90 14:20.10 14:53.03 15:25.57 15:58.23 16:30.06 17:02.63
    17:35.02
  3 Deemer, Adam R            16 Pocono Piranhas-MA  18:26.45   18:12.14   16  
       28.87  1:00.56  1:33.13  2:06.12  2:38.65  3:11.31  3:44.15  4:17.03
     4:49.96  5:23.17  5:56.20  6:29.54  7:02.57  7:35.91  8:09.06  8:42.70
     9:16.40  9:50.08 10:23.37 10:57.50 11:31.24 12:04.93 12:38.82 13:13.02
    13:46.90 14:20.50 14:53.88 15:27.59 16:00.69 16:34.10 17:07.32 17:40.25
    18:12.14
  4 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA                   NT   19:03.85   15  
       29.52  1:03.02  1:37.66  2:12.25  2:47.75  3:22.90  3:57.69  4:32.64
     5:07.75  5:42.51  6:17.26  6:52.58  7:27.13  8:02.13  8:36.61  9:11.71
     9:46.92 10:21.78 10:56.74 11:32.29 12:07.15 12:42.48 13:17.16 13:51.81
    14:27.12 15:02.01 15:36.91 16:11.77 16:47.57 17:22.33 17:57.27 18:31.65
    19:03.85
  5 Fahrney, John J           13 PAAC-MA             19:53.63   19:18.01   14  
       30.50  1:04.86  1:39.16  2:14.18  2:48.92  3:23.54  3:58.43  4:33.79
     5:08.90  5:43.81  6:18.80  6:53.90  7:28.31  8:03.79  8:39.01  9:14.21
     9:49.27 10:24.08 10:59.35 11:34.48 12:09.72 12:45.77 13:21.33 13:57.18
    14:32.94 15:08.81 15:44.97 16:20.42 16:55.99 17:31.51 18:08.05 18:44.36
    19:18.01
  6 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA             19:55.79   19:37.84   13  
       31.86  1:05.91  1:40.32  2:14.76  2:50.49  3:25.50  4:00.61  4:36.42
     5:12.44  5:47.91  6:22.91  6:57.98  7:32.94  8:08.85  8:43.77  9:20.06
     9:56.43 10:34.62 11:12.24 11:49.45 12:26.56 13:03.94 13:41.11 14:17.49
    14:54.75 15:29.29 16:03.88 16:40.53 17:16.61 17:53.30 18:29.49 19:04.10
    19:37.84
  7 Harris, Nathan J          14 PAAC-MA                   NT   19:49.31   12  
       30.32  1:04.70  1:39.89  2:15.79  2:50.96  3:26.72  4:02.98  4:39.28
     5:15.09  5:51.09  6:26.97  7:03.27  7:39.26  8:15.57  8:52.40  9:28.56
    10:05.14 10:41.59 11:18.16 11:55.04 12:31.91 13:08.73 13:45.09 14:21.77
    14:58.78 15:35.59 16:12.46 16:49.46 17:26.02 18:02.62 18:39.57 19:15.83
    19:49.31
  8 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA  20:11.70   20:16.62   11  
       31.14  1:06.14  1:42.26  2:18.31  2:54.41  3:31.81  4:09.27  4:46.59
     5:24.89  6:03.57  6:41.44  7:19.53  7:57.78  8:35.30  9:11.91  9:49.80
    10:27.65 11:06.06 11:43.67 12:21.56 12:58.34 13:36.56 14:13.98 14:51.80
    15:26.58 16:04.92 16:42.82 17:19.19 17:54.59 18:31.75 19:07.47 19:42.61
    20:16.62
  9 Bashir, Ameer             13 Rocs-De-MA          21:03.01   20:39.62    9  
       31.58  1:06.36  1:41.77  2:17.91  2:54.45  3:31.22  4:08.52  4:45.77
     5:22.40  5:59.75  6:38.14  7:15.95  7:54.11  8:31.83  9:08.29  9:46.90
    10:24.76 11:03.74 11:43.28 12:23.26 13:01.77 13:39.66 14:19.54 14:58.01
    15:36.18 16:12.56 16:52.08 17:31.19 18:07.76 18:44.78 19:24.09 20:02.70
    20:39.62
 10 Scott, Dillon C           14 PAAC-MA             21:12.70   20:52.29    7  
       36.66  1:15.06  1:53.77  2:31.70  3:09.69  3:48.44  4:26.46  5:04.25
     5:41.89  6:20.00  6:58.49  7:37.06  8:14.91  8:53.89  9:30.76 10:09.36
    10:46.79 11:25.99 12:03.99 12:42.62 13:21.11 13:58.74 14:35.67 15:13.39
    15:52.27 16:30.45 17:08.71 17:47.06 18:25.23 19:03.07 19:40.60 20:17.27
    20:52.29
 11 Kerchner, Jake M          16 KIDS-MA                   NT   21:04.70    6  
       31.94  1:09.12  1:47.84  2:26.44  3:05.46  3:44.54  4:23.53  5:02.87
     5:41.78  6:21.14  7:00.03  7:39.24  8:16.80  8:54.43  9:32.69 10:10.22
    10:49.24 11:27.47 12:05.75 12:44.58 13:23.03 14:01.48 14:40.05 15:18.89
    15:57.32 16:35.88 17:14.83 17:53.91 18:32.60 19:11.56 19:50.27 20:28.60
    21:04.70
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sergent, Brooke D         12 PAAC-MA              1:06.81    1:06.13   20  
       30.48  1:06.13                                                      
  2 Lin, Simone               12 PAAC-MA              1:07.43    1:08.15   17  
       32.74  1:08.15                                                      
  3 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              1:07.08    1:09.68   16  
       31.32  1:09.68                                                      
  4 Traub, Cece B             11 PAAC-MA              1:12.30    1:11.61   15  
       34.76  1:11.61                                                      
BB - Division  
  1 Pektor, Ava G             12 UN-MA                1:15.69    1:12.73   20  
       34.70  1:12.73                                                      
  2 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA   1:15.73    1:13.50   17  
       34.11  1:13.50                                                      
  3 Walker, Callie E          12 NRG-MA               1:15.09    1:14.47   16  
       34.52  1:14.47                                                      
  4 Londo, Maya               12 NRG-MA               1:16.44    1:14.86   15  
       34.63  1:14.86                                                      
  5 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA              1:17.81    1:16.19   14  
       33.64  1:16.19                                                      
  6 Patange, Advika           12 HQH-NJ               1:19.32    1:19.93   13  
       36.98  1:19.93                                                      
C - Division  
  1 Collins, Genine D         12 Neys Bluefins-MA     1:22.67    1:09.99   20  
       32.10  1:09.99                                                      
  2 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA   1:20.41    1:17.28   17  
       36.10  1:17.28                                                      
  3 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              1:22.59    1:18.56   16  
       38.73  1:18.56                                                      
  4 Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA     1:21.38    1:18.87   15  
       36.57  1:18.87                                                      
  5 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ               1:25.07    1:22.45   14  
       38.17  1:22.45                                                      
  6 Newton, Molly M           11 UN-MA                1:27.12    1:23.17   13  
       40.08  1:23.17                                                      
  7 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA              1:31.42    1:24.09   12  
       38.83  1:24.09                                                      
  8 Waked, Christelle M       11 UN-MA                     NT    1:24.36   11  
       37.71  1:24.36                                                      
  9 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              1:26.27    1:25.03    9  
       42.42  1:25.03                                                      
 10 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA              1:27.76    1:26.16    7  
       39.48  1:26.16                                                      
 11 Blanco, Hailey D          11 UN-MA                     NT    1:27.90    6  
       41.13  1:27.90                                                      
 12 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              1:32.88    1:28.24    5  
       40.86  1:28.24                                                      
 13 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA              1:27.71    1:28.65    4  
       40.85  1:28.65                                                      
 14 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:35.21    1:32.53    3  
       46.11  1:32.53                                                      
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritter, Nicholas C        12 Neys Bluefins-MA     1:09.74    1:08.18   20  
       31.34  1:08.18                                                      
BB - Division  
  1 Angelinas, Konstantinos   11 Neys Bluefins-MA     1:15.24    1:12.65   20  
       33.62  1:12.65                                                      
  2 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA   1:16.98    1:18.47   17  
       37.72  1:18.47                                                      
C - Division  
  1 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              1:21.25    1:18.76   20  
       38.38  1:18.76                                                      
  2 Carey, Gabriel T          12 UN-MA                     NT    1:18.81   17  
       37.24  1:18.81                                                      
  3 Floyd, Owen M             12 UN-MA                     NT    1:24.61   16  
       39.86  1:24.61                                                      
  4 Rodrigues, Aidan J        12 UN-MA                1:32.60    1:24.71   15  
       38.88  1:24.71                                                      
  5 Berstler, Josh/Joshua R   12 Neys Bluefins-MA     1:27.94    1:27.67   14  
       38.40  1:27.67                                                      
  6 Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT    1:32.20   13  
  7 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA              1:42.41    1:33.59   12  
  8 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA               1:51.73    1:43.06   11  
  9 Culver, Joey E            11 NRG-MA               1:58.15    1:46.34    9  
 -- Oldford, William B        12 UN-MA                1:31.19         DQ  
       44.03       DQ                                                      
 
Event 31  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                1:17.00    1:16.01   20  
       34.60  1:16.01                                                      
  2 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA              1:17.36    1:16.99   17  
       35.53  1:16.99                                                      
BB - Division  
  1 Colangelo, Kayanna E      10 KIDS-MA              1:23.95    1:16.73   20  
       36.82  1:16.73                                                      
  2 White, Emily G            10 NRG-MA               1:30.51    1:25.60   17  
       38.27  1:25.60                                                      
  3 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              1:27.82    1:28.08   16  
       42.28  1:28.08                                                      
C - Division  
  1 Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT    1:31.28   20  
       43.04  1:31.28                                                      
  2 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                     NT    1:34.81   17  
       45.58  1:34.81                                                      
  3 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ               1:39.30    1:36.14   16  
       46.23  1:36.14                                                      
  4 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT    1:50.91   15  
       50.73  1:50.91                                                      
 -- Blasi, Nora F              9 UN-MA                     NT         DQ  
     1:02.06       DQ                                                      
 
Event 32  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              1:23.27    1:18.74   20  
       36.60  1:18.74                                                      
  2 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA              1:23.68    1:23.08   17  
       37.13  1:23.08                                                      
  3 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:29.99    1:25.44   16  
       38.16  1:25.44                                                      
  4 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA   1:27.70    1:27.48   15  
       40.34  1:27.48                                                      
C - Division  
  1 Quintieri, Tommy P        10 NRG-MA               1:37.36    1:36.99   20  
       45.24  1:36.99                                                      
  2 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT    1:41.55   17  
       45.69  1:41.55                                                      
  3 Richardson, Xavier A      10 UN-MA                     NT    2:04.84   16  
       55.97  2:04.84                                                      
 -- Carey, Maxwell J          10 UN-MA                     NT         DQ  
       50.25       DQ                                                      
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Walker, Callie E          12 NRG-MA                 33.17         DQ  
BB - Division  
  1 Londo, Maya               12 NRG-MA                 34.82      35.34   20  
  2 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA                35.90      35.51   17  
  3 Davidson, Andrea P        12 KIDS-MA                36.87      36.01   16  
C - Division  
  1 Pektor, Ava G             12 UN-MA                     NT      36.31   20  
  2 Ritter, Kassie M          11 Neys Bluefins-MA       37.31      36.81   17  
  3 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA     37.64      36.89   16  
  4 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ                 38.32      37.15   15  
  5 Murphy, Taegan M          11 KIDS-MA                38.50      37.51   14  
  6 Newton, Molly M           11 UN-MA                  40.14      39.10   13  
  7 Colangelo, Janiyiah H     12 KIDS-MA                45.39      39.79   12  
  8 Patange, Advika           12 HQH-NJ                 39.27      39.96   11  
  9 Bartosh, Haley J          12 KIDS-MA                   NT      40.02    9  
 10 Blanco, Hailey D          11 UN-MA                     NT      40.25    7  
 11 Waked, Christelle M       11 UN-MA                  44.00      40.97    6  
 12 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA                46.60      44.65    5  
 13 Reihman, Tula C           11 PAAC-MA                   NT      47.22    4  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritter, Nicholas C        12 Neys Bluefins-MA       30.87      31.02   20  
C - Division  
  1 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                37.75      37.22   20  
  2 Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA     37.70      38.87   17  
  3 Rodrigues, Aidan J        12 UN-MA                     NT      39.46   16  
  4 Carey, Gabriel T          12 UN-MA                     NT      39.82   15  
  5 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT      40.65   14  
  6 Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT      41.00   13  
  7 Floyd, Owen M             12 UN-MA                  43.12      42.48   12  
  8 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA                51.35      44.23   11  
  9 Culver, Joey E            11 NRG-MA                 48.32      47.78    9  
 10 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA                 51.36      50.47    7  
 
Event 35  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                  32.47      32.23   20  
  2 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA                37.90      36.13   17  
BB - Division  
  1 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     41.29      39.93   20  
  2 White, Emily G            10 NRG-MA                 43.22      40.44   17  
  3 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA                42.89      44.52   16  
C - Division  
  1 Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT      45.68   20  
  2 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                     NT      46.41   17  
  3 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                   NT      49.11   16  
  4 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT      51.98   15  
  5 Pellegrino, Courtney K     9 UN-MA                     NT    1:03.97   14  
 -- Blasi, Nora F              9 UN-MA                     NT         DQ  
 
Event 36  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                40.34      39.31   20  
  2 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA                39.12      39.94   17  
  3 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA     40.15      39.97   16  
 -- Herman, Roman L            9 PAAC-MA                40.90         DQ  
C - Division  
  1 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT      43.46   20  
  2 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                44.68      43.81   17  
  3 Quintieri, Tommy P        10 NRG-MA                 47.70      46.15   16  
  4 Carey, Maxwell J          10 UN-MA                     NT      52.78   15  
  5 Richardson, Xavier A      10 UN-MA                     NT      59.56   14  
  6 Miller, Nathan R          10 UN-MA                     NT    1:00.28   13  
  7 Chi, Kyle L                9 PAAC-MA                59.30    1:02.06   12  
 -- Pellegrino, Nathan S       9 UN-MA                     NT         DQ  
 
Event 37  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Simone               12 PAAC-MA              2:18.03    2:12.39   20  
       31.58  1:05.90  1:39.97  2:12.39                                    
  2 Walker, Callie E          12 NRG-MA               2:16.17    2:16.91   17  
       31.84  1:07.10  1:42.12  2:16.91                                    
  3 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA   2:19.74    2:19.72   16  
       32.20  1:07.64  1:44.52  2:19.72                                    
BB - Division  
  1 Londo, Maya               12 NRG-MA               2:25.42    2:37.11   20  
       33.90  1:13.49  1:56.51  2:37.11                                    
C - Division  
  1 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA   2:32.18    2:21.60   20  
       32.12  1:08.12  1:45.16  2:21.60                                    
  2 Patange, Advika           12 HQH-NJ                    NT    2:31.03   17  
       33.98  1:12.31  1:52.72  2:31.03                                    
  3 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA              3:06.45    2:41.01   16  
       34.48  1:15.42  1:58.84  2:41.01                                    
  4 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA              2:52.37    2:45.38   15  
       34.60  1:16.93  2:02.62  2:45.38                                    
  5 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              2:54.94    2:53.44   14  
       39.58  1:24.44  2:10.17  2:53.44                                    
  6 Bartosh, Haley J          12 KIDS-MA                   NT    3:05.99   13  
       35.42  1:20.73  3:05.99                                             
  7 Reihman, Tula C           11 PAAC-MA                   NT    3:06.15   12  
       38.72  1:26.75  2:18.17  3:06.15                                    
 
Event 38  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              2:34.37    2:24.72   20  
       33.18  1:10.36  1:48.21  2:24.72                                    
  2 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT    2:33.53   17  
       34.38  1:13.22  1:54.63  2:33.53                                    
  3 Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA   2:30.90    2:36.03   16  
       35.72  1:16.77  1:57.98  2:36.03                                    
  4 Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT    3:03.61   15  
       40.18  1:26.48  2:16.56  3:03.61                                    
  5 Culver, Joey E            11 NRG-MA                    NT    3:08.50   14  
       43.82  1:31.91  2:21.14  3:08.50                                    
  6 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA                    NT    3:18.92   13  
       43.22  1:33.11  2:26.36  3:18.92                                    
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tewksbury, Madison O      12 PAAC-MA              1:16.42    1:13.29   20  
       35.39  1:13.29                                                      
  2 Traub, Cece B             11 PAAC-MA              1:18.90    1:19.91   17  
       38.53  1:19.91                                                      
  3 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA   1:18.00    1:24.33   16  
       39.39  1:24.33                                                      
C - Division  
  1 Pektor, Ava G             12 UN-MA                     NT    1:21.76   20  
       37.73  1:21.76                                                      
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              1:30.59    1:26.42   17  
       41.67  1:26.42                                                      
  3 Walker, Callie E          12 NRG-MA               1:34.18    1:30.52   16  
       43.39  1:30.52                                                      
  4 Londo, Maya               12 NRG-MA               1:30.03    1:31.15   15  
       43.49  1:31.15                                                      
  5 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              1:33.69    1:32.35   14  
       45.03  1:32.35                                                      
  6 Mehta, Shayna N           11 HQH-NJ               1:38.47    1:32.52   13  
       45.13  1:32.52                                                      
  7 Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA     1:34.93    1:32.71   12  
       43.93  1:32.71                                                      
  8 Newton, Molly M           11 UN-MA                1:34.03    1:33.39   11  
       45.05  1:33.39                                                      
  9 Murphy, Taegan M          11 KIDS-MA              1:37.91    1:33.44    9  
       44.02  1:33.44                                                      
 10 Blanco, Hailey D          11 UN-MA                     NT    1:37.34    7  
       47.39  1:37.34                                                      
 11 Davidson, Andrea P        12 KIDS-MA              1:39.64    1:37.36    6  
       45.51  1:37.36                                                      
 12 Colangelo, Janiyiah H     12 KIDS-MA              1:46.61    1:38.36    5  
       46.38  1:38.36                                                      
 13 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              1:46.17    1:40.93    4  
       48.75  1:40.93                                                      
 14 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:45.44    1:43.73    3  
       50.39  1:43.73                                                      
 15 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA              1:57.27    1:48.32    2  
       52.31  1:48.32                                                      
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Angelinas, Konstantinos   11 Neys Bluefins-MA     1:19.60    1:18.91   20  
       37.80  1:18.91                                                      
  2 Wu, Wade                  11 PAAC-MA              1:20.60    1:19.83   17  
       38.28  1:19.83                                                      
C - Division  
  1 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              1:30.33    1:25.43   20  
       41.72  1:25.43                                                      
  2 Carey, Gabriel T          12 UN-MA                     NT    1:32.33   17  
       43.33  1:32.33                                                      
  3 Floyd, Owen M             12 UN-MA                     NT    1:34.45   16  
       45.47  1:34.45                                                      
  4 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA   1:31.22    1:36.22   15  
       43.92  1:36.22                                                      
  5 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              1:50.98    1:37.46   14  
       47.35  1:37.46                                                      
  6 Oldford, William B        12 UN-MA                     NT    1:42.66   13  
       49.48  1:42.66                                                      
  7 Berstler, Josh/Joshua R   12 Neys Bluefins-MA     1:45.16    1:44.09   12  
       48.77  1:44.09                                                      
  8 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA              1:57.40    1:47.21   11  
       51.05  1:47.21                                                      
  9 Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT    1:53.97    9  
       52.63  1:53.97                                                      
 10 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA               2:12.84    2:10.35    7  
       58.90  2:10.35                                                      
 11 Culver, Joey E            11 NRG-MA               2:29.66    2:12.22    6  
 
Event 41  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Colangelo, Kayanna E      10 KIDS-MA              1:34.43    1:29.51   20  
       41.81  1:29.51                                                      
  2 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA   1:37.45    1:35.85   17  
       44.20  1:35.85                                                      
  3 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              1:44.11    1:42.47   16  
       49.27  1:42.47                                                      
  4 White, Emily G            10 NRG-MA               1:40.84    1:45.92   15  
       50.83  1:45.92                                                      
C - Division  
  1 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                     NT    1:41.73   20  
       48.18  1:41.73                                                      
  2 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ               1:49.19    1:49.63   17  
       53.12  1:49.63                                                      
  3 Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT    1:50.09   16  
       52.34  1:50.09                                                      
 
Event 42  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA   1:44.34    1:43.72   20  
       48.54  1:43.72                                                      
C - Division  
  1 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT      57.15   20  
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:45.88    1:44.44   17  
       50.18  1:44.44                                                      
  3 Quintieri, Tommy P        10 NRG-MA               1:49.87    1:49.62   16  
       51.67  1:49.62                                                      
  4 Chi, Kyle L                9 PAAC-MA              2:04.06    1:58.49   15  
       55.40  1:58.49                                                      
 -- Miller, Nathan R          10 UN-MA                     NT         DQ  
     1:12.39       DQ                                                      
 
Event 43  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sergent, Brooke D         12 PAAC-MA              1:04.85    1:04.00   20  
       30.78  1:04.00                                                      
  2 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              1:12.11    1:12.82   17  
       32.64  1:12.82                                                      
  3 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA   1:13.53    1:16.48   16  
       34.71  1:16.48                                                      
BB - Division  
  1 Collins, Genine D         12 Neys Bluefins-MA     1:19.46    1:08.73   20  
       31.32  1:08.73                                                      
  2 Ritter, Kassie M          11 Neys Bluefins-MA     1:19.00    1:22.02   17  
       37.50  1:22.02                                                      
C - Division  
  1 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA              1:22.04    1:17.42   20  
       34.26  1:17.42                                                      
  2 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA              1:30.83    1:32.38   17  
       41.65  1:32.38                                                      
 -- Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA     1:23.28         DQ  
       38.65       DQ                                                      
 
Event 44  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
 -- Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA   1:17.96         DQ  
       39.29       DQ                                                      
C - Division  
  1 Angelinas, Konstantinos   11 Neys Bluefins-MA     1:21.13    1:22.68   20  
       38.61  1:22.68                                                      
  2 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT    1:23.63   17  
       38.64  1:23.63                                                      
  3 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA   1:34.68    1:33.64   16  
       41.76  1:33.64                                                      
 
Event 45  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA              1:28.03    1:23.45   20  
       37.83  1:23.45                                                      
  2 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA   1:30.26    1:27.56   17  
C - Division  
  1 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                    NT    1:53.78   20  
       52.39  1:53.78                                                      
 
Event 46  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA              1:23.31    1:25.08   20  
       39.61  1:25.08                                                      
BB - Division  
  1 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              1:28.57    1:22.90   20  
 
Event 47  Girls 9-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Simone               12 PAAC-MA              2:23.42    2:20.17   20  
       33.47  1:09.37  1:45.38  2:20.17                                    
  2 Sergent, Brooke D         12 PAAC-MA              2:24.33    2:22.38   17  
       32.76  1:08.95  1:46.14  2:22.38                                    
  3 Tewksbury, Madison O      12 PAAC-MA              2:31.16    2:27.10   16  
       34.96  1:12.37  1:50.03  2:27.10                                    
  4 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                2:30.20    2:28.03   15  
       35.10  1:12.19  1:51.13  2:28.03                                    
  5 Traub, Cece B             11 PAAC-MA              2:35.89    2:34.51   14  
       37.72  1:16.62  1:56.55  2:34.51                                    
BB - Division  
  1 Ford, Garrity A           12 PAAC-MA              2:43.39    2:28.99   20  
       34.62  1:11.76  1:51.17  2:28.99                                    
  2 Davidson, Andrea P        12 KIDS-MA              2:46.95    2:42.44   17  
       38.06  1:19.14  2:01.85  2:42.44                                    
C - Division  
  1 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA                   NT    2:56.29   20  
       40.89  1:26.21  2:56.20  2:56.29                                    
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA                   NT    2:57.30   17  
       42.25  1:27.21  2:12.94  2:57.30                                    
  3 Camden, Madi N            10 PAAC-MA                   NT    2:57.38   16  
       43.96  1:30.16  2:16.73  2:57.38                                    
  4 Colangelo, Janiyiah H     12 KIDS-MA                   NT    3:03.67   15  
       43.00  1:31.04  2:17.88  3:03.67                                    
  5 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              3:22.42    3:12.19   14  
       44.75  1:34.23  2:24.05  3:12.19                                    
  6 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA                   NT    3:12.29   13  
       45.24  1:34.99  2:25.28  3:12.29                                    
  7 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              3:29.53    3:24.41   12  
       47.71  1:40.39  2:33.79  3:24.41                                    
 -- Colangelo, Kayanna E      10 KIDS-MA              3:10.16         DQ  
       41.07  1:29.08  2:16.43       DQ                                    
 
Event 48  Boys 9-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wu, Wade                  11 PAAC-MA              2:30.09    2:31.40   20  
       35.30  1:14.50  1:54.20  2:31.40                                    
C - Division  
  1 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                   NT    2:54.33   20  
       43.16  1:29.13  2:13.88  2:54.33                                    
  2 Berstler, Josh/Joshua R   12 Neys Bluefins-MA          NT    3:07.90   17  
       45.68  1:33.62  2:21.49  3:07.90                                    
  3 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA   3:06.17    3:10.29   16  
       44.55  1:33.62  2:22.48  3:10.29                                    
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Collins, Genine D         12 Neys Bluefins-MA       27.05      27.94   20  
BB - Division  
  1 Pektor, Ava G             12 UN-MA                  30.25      30.49   20  
  2 Patange, Advika           12 HQH-NJ                 30.39      31.09   17  
  3 Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA       30.74      31.69   16  
  4 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA                31.82      31.79   15  
C - Division  
  1 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA                32.35      31.68   20  
  2 Ritter, Kassie M          11 Neys Bluefins-MA       32.26      32.58   17  
  3 Murphy, Taegan M          11 KIDS-MA                34.18      32.68   16  
  4 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA                36.53      32.96   15  
  5 Colangelo, Janiyiah H     12 KIDS-MA                36.46      33.34   14  
  6 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA                33.20      33.51   13  
  7 Waked, Christelle M       11 UN-MA                     NT      34.49   12  
  8 Bartosh, Haley J          12 KIDS-MA                   NT      34.55   11  
  9 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA                35.06      34.79    9  
 10 Blanco, Hailey D          11 UN-MA                     NT      35.30    7  
 11 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA                40.93      35.99    6  
 12 Reihman, Tula C           11 PAAC-MA                   NT      36.35    5  
 13 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA                37.82      37.43    4  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritter, Nicholas C        12 Neys Bluefins-MA       27.18      27.63   20  
BB - Division  
  1 Wu, Wade                  11 PAAC-MA                29.11      29.19   20  
  2 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA     30.38      31.00   17  
C - Division  
  1 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA                34.13      31.66   20  
  2 Carey, Gabriel T          12 UN-MA                     NT      32.03   17  
  3 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                32.44      32.06   16  
  4 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT      32.28   15  
  5 Rodrigues, Aidan J        12 UN-MA                  35.12      33.51   14  
  6 Berstler, Josh/Joshua R   12 Neys Bluefins-MA       33.95      34.67   13  
  7 Floyd, Owen M             12 UN-MA                  36.00      35.12   12  
  8 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA                38.02      35.63   11  
  9 Oldford, William B        12 UN-MA                     NT      38.36    9  
 -- Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA     33.62         DQ  
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                  29.65      29.59   20  
  2 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA                30.35      29.76   17  
BB - Division  
  1 Camden, Madi N            10 PAAC-MA                33.42      34.90   20  
  2 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     33.25      35.74   17  
C - Division  
  1 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA                39.45      36.16   20  
  2 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                     NT      38.15   17  
  3 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT      41.70   16  
  4 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                   NT      43.08   15  
  5 Pellegrino, Courtney K     9 UN-MA                     NT      51.12   14  
 -- Blasi, Nora F              9 UN-MA                     NT        DNF  
 
Event 52  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA                31.64      33.03   20  
BB - Division  
  1 Herman, Roman L            9 PAAC-MA                33.17      31.78   20  
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                33.51      34.58   17  
C - Division  
  1 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT      40.09   20  
  2 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                41.19      40.16   17  
  3 Carey, Maxwell J          10 UN-MA                     NT      42.50   16  
  4 Chi, Kyle L                9 PAAC-MA                48.71      49.46   15  
  5 Pellegrino, Nathan S       9 UN-MA                     NT      50.52   14  
  6 Richardson, Xavier A      10 UN-MA                     NT      54.41   13  
  7 Miller, Nathan R          10 UN-MA                     NT      55.30   12  
 
Event 53  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              2:04.43    2:06.79   20  
       29.23  1:01.86  1:34.88  2:06.79                                    
  2 Bubser, Kelci L           14 PAAC-MA              2:05.48    2:10.83   17  
       29.84  1:02.42  1:36.32  2:10.83                                    
  3 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              2:13.07    2:17.23   16  
       31.63  1:06.89  1:42.71  2:17.23                                    
  4 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              2:12.75    2:21.13   15  
       32.01  1:07.86  1:44.97  2:21.13                                    
 -- Vlaeminck, Chloe E        14 PAAC-MA              2:06.23         DQ  
       29.52  1:02.30  1:35.27       DQ                                    
BB - Division  
  1 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              2:19.70    2:18.63   20  
       31.81  1:06.88  1:42.98  2:18.63                                    
  2 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              2:15.74    2:20.02   17  
       32.40  1:08.01  1:44.58  2:20.02                                    
  3 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              2:20.51    2:24.71   16  
       32.79  1:10.03  1:47.60  2:24.71                                    
  4 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              2:22.70    2:25.68   15  
       32.75  1:09.25  1:47.86  2:25.68                                    
  5 Stahley, Lauren E         14 PAAC-MA              2:24.22    2:28.59   14  
       34.30  1:12.22  1:50.57  2:28.59                                    
C - Division  
  1 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              2:30.07    2:30.07   20  
       35.02  1:13.99  1:53.33  2:30.07                                    
  2 Dolan, Rachel M           13 PAAC-MA              2:29.02    2:30.94   17  
       34.06  1:12.84  1:52.80  2:30.94                                    
  3 Rittle, Samantha A        13 KIDS-MA              2:36.51    2:33.73   16  
       32.37  1:10.59  1:52.39  2:33.73                                    
  4 Grandia, Isabella H       14 KIDS-MA              2:50.49    2:50.90   15  
       36.65  1:20.69  2:05.86  2:50.90                                    
  5 Bartosh, Lexi R           14 KIDS-MA                   NT    2:56.17   14  
       35.23           2:08.02  2:56.17                                    
 
Event 54  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          13 PAAC-MA              1:55.78    1:59.88   20  
       27.19    58.01  1:29.34  1:59.88                                    
  2 Carter, Nicholas R        14 PAAC-MA              1:58.84    2:01.39   17  
       27.35    57.92  1:30.07  2:01.39                                    
  3 Camden, Eric S            14 PAAC-MA              1:57.16    2:02.90   16  
       27.62    58.84  1:31.60  2:02.90                                    
  4 Harris, Nathan J          14 PAAC-MA              2:02.94    2:03.17   15  
       27.72    59.57  1:32.41  2:03.17                                    
BB - Division  
  1 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               2:07.14    2:08.05   20  
       28.37  1:01.31  1:35.22  2:08.05                                    
  2 Magditch, Alex R          13 PAAC-MA              2:15.91    2:13.09   17  
       30.26  1:04.40  1:38.99  2:13.09                                    
  3 Bashir, Ameer             13 Rocs-De-MA           2:11.90    2:23.01   16  
       29.75  1:04.85  1:44.35  2:23.01                                    
C - Division  
  1 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA              2:22.49    2:10.60   20  
       30.19  1:03.49  1:37.34  2:10.60                                    
  2 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              2:27.96    2:25.78   17  
       32.32  1:08.75  1:48.62  2:25.78                                    
  3 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA              2:51.44    2:43.75   16  
       34.41  1:16.94  2:02.07  2:43.75                                    
  4 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              2:41.81    2:43.92   15  
       35.85  1:18.71  2:01.72  2:43.92                                    
  5 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    3:15.79   14  
       43.38  1:32.26  2:24.07  3:15.79                                    
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Walls, Annie E            15 PAAC-MA              1:54.42    1:59.91   20  
       28.67    59.20  1:29.62  1:59.91                                    
  2 Lin, Ally                 16 PAAC-MA              1:59.21    2:00.10   17  
       28.80    59.22  1:29.81  2:00.10                                    
  3 Champagne, Katie E        16 PAAC-MA              1:56.45    2:00.68   16  
       28.62    59.38  1:30.30  2:00.68                                    
  4 Bobeck, Sarah G           16 PAAC-MA              1:56.57    2:02.82   15  
       29.12  1:00.55  1:31.75  2:02.82                                    
  5 Richter, Emily E          17 PAAC-MA              2:03.15    2:07.52   14  
       29.49  1:01.85  1:34.81  2:07.52                                    
  6 Fahrney, Caroline F       15 PAAC-MA              2:01.87    2:07.54   13  
       29.38  1:01.27  1:34.49  2:07.54                                    
  7 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               2:01.01    2:08.61   12  
       29.39  1:01.53  1:34.94  2:08.61                                    
  8 Wetmore, Kay E            16 PAAC-MA              2:07.90    2:08.90   11  
       29.76  1:02.59  1:35.99  2:08.90                                    
  9 Lebed, Michelle           16 NRG-MA               2:03.80    2:09.07    9  
       29.39  1:01.88  1:35.53  2:09.07                                    
 10 Hull, Lauren R            16 UN-MA                2:06.73    2:10.93    7  
       30.21  1:03.56  1:37.60  2:10.93                                    
 11 Fahrney, Elizabeth L      17 PAAC-MA              2:06.27    2:11.63    6  
       29.79  1:02.92  1:37.26  2:11.63                                    
 12 Farina, Gianna M          15 PAAC-MA              2:01.78    2:12.43    5  
       29.70  1:03.19  1:38.08  2:12.43                                    
 13 Snyder, Savanah M         15 UN-MA                2:07.14    2:14.21    4  
       29.85  1:04.13  1:39.63  2:14.21                                    
BB - Division  
  1 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   2:12.70    2:22.96   20  
       32.97  1:09.48  1:46.51  2:22.96                                    
  2 Schoeneberger, Trinity K  16 KIDS-MA              2:19.75    2:25.36   17  
       32.95  1:10.27  1:48.35  2:25.36                                    
C - Division  
  1 Campbell, Kara            15 UN-MA                     NT    2:09.27   20  
       29.47  1:01.86  1:35.38  2:09.27                                    
  2 Campbell, Cailin          17 UN-MA                     NT    2:10.87   17  
       30.06  1:02.77  1:36.83  2:10.87                                    
  3 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA                   NT    2:25.60   16  
       30.64  1:06.31  1:45.72  2:25.60                                    
  4 Nolan, Hollie             16 KIDS-MA                   NT    2:55.47   15  
       38.92  1:23.76  2:11.20  2:55.47                                    
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Holt, Logan R             16 PAAC-MA              1:55.91    1:51.82   20  
       26.16    55.19  1:24.09  1:51.82                                    
  2 Li, Fred                  15 NRG-MA               1:52.59    1:52.76   17  
       26.43    55.26  1:24.34  1:52.76                                    
  3 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              1:50.99    1:53.95   16  
       27.27    56.31  1:25.53  1:53.95                                    
  4 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA   1:54.70    1:56.16   15  
       27.25    56.93  1:26.26  1:56.16                                    
  5 Deemer, Adam R            16 Pocono Piranhas-MA   1:52.70    1:56.20   14  
       26.44    55.95  1:26.27  1:56.20                                    
  6 Rishel, Phil S            17 PAAC-MA              1:49.13    1:56.72   13  
       25.60    53.96  1:24.73  1:56.72                                    
  7 Johnston, Ian A           18 PAAC-MA              1:50.44    1:57.32   12  
       26.70    56.63  1:27.35  1:57.32                                    
  8 Madigan, Tommy R          17 PAAC-MA              1:56.66    1:58.28   11  
       26.90    57.10  1:28.00  1:58.28                                    
  9 Burnette, Colin M         17 UN-MA                1:57.68    2:02.08    9  
       27.66    58.25  1:30.31  2:02.08                                    
 10 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA              2:00.21    2:03.44    7  
       27.61    58.55  1:30.94  2:03.44                                    
BB - Division  
  1 Zhang, James              15 PAAC-MA              2:01.44    1:52.57   20  
       26.56    55.15  1:24.13  1:52.57                                    
  2 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              2:09.68    2:00.20   17  
       27.33    57.99  1:29.32  2:00.20                                    
  3 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA              2:01.98    2:00.21   16  
       26.89    56.61  1:28.56  2:00.21                                    
  4 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA   2:02.28    2:02.04   15  
       27.32    57.42  1:29.28  2:02.04                                    
  5 Kern, Brendan T           17 PAAC-MA              2:04.92    2:03.26   14  
       28.28    59.68  1:31.55  2:03.26                                    
  6 Wible, Jason D            15 NRG-MA               2:09.66    2:11.18   13  
       29.18  1:02.27  1:37.80  2:11.18                                    
  7 Kerchner, Jake M          16 KIDS-MA              2:09.07    2:13.56   12  
       29.29  1:03.19  1:38.85  2:13.56                                    
C - Division  
  1 Gaumer, Jarin J           17 KIDS-MA                   NT    2:05.78   20  
       27.40    59.09  1:32.80  2:05.78                                    
  2 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA              2:11.73    2:05.80   17  
       27.26    59.01  1:32.24  2:05.80                                    
  3 Knepper, Caleb W          15 UN-MA                2:22.44    2:22.73   16  
       31.75  1:07.09  1:45.10  2:22.73                                    
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hosking, Sarah O          14 KIDS-MA              1:09.68    1:10.84   20  
       32.85  1:10.84                                                      
  2 Bubser, Kelci L           14 PAAC-MA              1:12.65    1:16.27   17  
       36.25  1:16.27                                                      
  3 Newton, Emily M           14 UN-MA                1:17.57    1:16.71   16  
       36.94  1:16.71                                                      
  4 Fleischaker, Leyna S      14 PAAC-MA              1:16.42    1:18.04   15  
       37.12  1:18.04                                                      
  5 Quinones, Kaya F          14 Pocono Piranhas-MA   1:17.44    1:23.42   14  
       38.81  1:23.42                                                      
BB - Division  
  1 Ritchey, Pepper M         14 PAAC-MA              1:20.49    1:18.48   20  
       37.99  1:18.48                                                      
  2 Svetz, Claire V           14 PAAC-MA              1:24.08    1:22.68   17  
       39.25  1:22.68                                                      
  3 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:22.74    1:24.68   16  
       40.92  1:24.68                                                      
C - Division  
  1 Shoudt, Anneliese M       14 UN-MA                     NT    1:36.99   20  
       44.41  1:36.99                                                      
  2 Bartosh, Lexi R           14 KIDS-MA                   NT    1:47.52   17  
       49.41  1:47.52                                                      
  3 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              1:57.93    1:57.22   16  
       57.34  1:57.22                                                      
  4 Hernandez, Bella J        13 PAAC-MA                   NT    2:01.81   15  
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA              1:07.74    1:08.95   20  
       32.77  1:08.95                                                      
  2 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA   1:12.00    1:11.01   17  
       33.63  1:11.01                                                      
  3 Harris, Nathan J          14 PAAC-MA              1:11.78    1:13.82   16  
       34.47  1:13.82                                                      
C - Division  
  1 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              1:19.17    1:17.39   20  
       36.05  1:17.39                                                      
  2 Zaffiro, Nicholas M       13 PAAC-MA              1:18.57    1:18.10   17  
       36.88  1:18.10                                                      
  3 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               1:19.09    1:20.84   16  
       38.31  1:20.84                                                      
  4 Bashir, Ameer             13 Rocs-De-MA           1:19.49    1:22.73   15  
       38.04  1:22.73                                                      
  5 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA              1:44.00    1:30.49   14  
       40.51  1:30.49                                                      
  6 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT    1:59.04   13  
 
Event 59  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fahrney, Elizabeth L      17 PAAC-MA              1:09.95    1:11.98   20  
       34.30  1:11.98                                                      
  2 Hull, Lauren R            16 UN-MA                1:08.85    1:12.14   17  
       34.62  1:12.14                                                      
  3 Fahrney, Caroline F       15 PAAC-MA              1:09.35    1:12.30   16  
       34.43  1:12.30                                                      
  4 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               1:10.25    1:13.77   15  
       35.64  1:13.77                                                      
  5 Lebed, Michelle           16 NRG-MA               1:12.61    1:14.53   14  
       35.20  1:14.53                                                      
BB - Division  
  1 Bobeck, Sarah G           16 PAAC-MA              1:18.61    1:16.19   20  
       35.82  1:16.19                                                      
  2 Campbell, Kara            15 UN-MA                1:17.07    1:17.26   17  
       36.25  1:17.26                                                      
C - Division  
  1 Snyder, Savanah M         15 UN-MA                     NT    1:22.56   20  
       39.55  1:22.56                                                      
  2 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              1:24.29    1:27.05   17  
       40.46  1:27.05                                                      
  3 Schoeneberger, Trinity K  16 KIDS-MA              1:29.00    1:29.98   16  
       42.60  1:29.98                                                      
  4 Nolan, Hollie             16 KIDS-MA                   NT    1:46.38   15  
       51.93  1:46.38                                                      
 
Event 60  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wolbert, Zachary F        18 Pocono Piranhas-MA     59.14    1:02.80   20  
       29.66  1:02.80                                                      
  2 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   1:03.54    1:06.01   17  
       31.38  1:06.01                                                      
  3 Madigan, Tommy R          17 PAAC-MA              1:03.64    1:07.07   16  
       31.89  1:07.07                                                      
  4 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA   1:02.02    1:07.26   15  
       31.53  1:07.26                                                      
  5 Jablonski, Daniel M       16 PAAC-MA              1:05.98    1:07.65   14  
       31.99  1:07.65                                                      
  6 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA              1:04.83    1:11.15   13  
       33.21  1:11.15                                                      
BB - Division  
  1 Wible, Jason D            15 NRG-MA               1:14.08    1:15.91   20  
       35.46  1:15.91                                                      
C - Division  
  1 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA              1:16.37    1:07.41   20  
       31.55  1:07.41                                                      
  2 Johnston, Ian A           18 PAAC-MA              1:17.39    1:16.08   17  
       35.90  1:16.08                                                      
  3 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA                   NT    1:19.83   16  
       36.30  1:19.83                                                      
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritchey, Pepper M         14 PAAC-MA              1:04.98    1:06.69   20  
       32.56  1:06.69                                                      
  2 Vlaeminck, Chloe E        14 PAAC-MA              1:07.22    1:09.24   17  
       34.60  1:09.24                                                      
  3 Bubser, Kelci L           14 PAAC-MA              1:06.90    1:10.00   16  
       33.69  1:10.00                                                      
BB - Division  
  1 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA              1:09.62    1:09.22   20  
       33.94  1:09.22                                                      
  2 Svetz, Claire V           14 PAAC-MA              1:10.16    1:10.83   17  
       34.89  1:10.83                                                      
  3 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:09.98    1:10.98   16  
       35.07  1:10.98                                                      
  4 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              1:10.86    1:11.70   15  
       34.85  1:11.70                                                      
  5 Newton, Emily M           14 UN-MA                1:11.74    1:12.48   14  
       35.27  1:12.48                                                      
  6 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              1:11.18    1:13.00   13  
       35.84  1:13.00                                                      
  7 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA              1:11.68    1:13.35   12  
       35.67  1:13.35                                                      
  8 Drager, Madison O         14 PAAC-MA              1:11.19    1:14.13   11  
       36.07  1:14.13                                                      
  9 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              1:13.66    1:15.20    9  
       37.45  1:15.20                                                      
 10 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA              1:13.54    1:17.66    7  
       37.07  1:17.66                                                      
C - Division  
  1 Rittle, Samantha A        13 KIDS-MA              1:18.91    1:15.15   20  
       35.78  1:15.15                                                      
  2 Shoudt, Anneliese M       14 UN-MA                     NT    1:16.78   17  
       37.74  1:16.78                                                      
  3 Dolan, Rachel M           13 PAAC-MA              1:21.35    1:18.16   16  
       38.04  1:18.16                                                      
  4 Stahley, Lauren E         14 PAAC-MA              1:19.19    1:18.87   15  
       38.89  1:18.87                                                      
  5 Quinones, Kaya F          14 Pocono Piranhas-MA   1:16.99    1:19.61   14  
       38.18  1:19.61                                                      
  6 Stangil, Annikka L        13 PAAC-MA              1:25.16    1:24.41   13  
       41.64  1:24.41                                                      
  7 Grandia, Isabella H       14 KIDS-MA              1:21.62    1:26.17   12  
       41.65  1:26.17                                                      
  8 Bartosh, Lexi R           14 KIDS-MA                   NT    1:32.59   11  
  9 Hernandez, Bella J        13 PAAC-MA                   NT    1:51.88    9  
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Camden, Eric S            14 PAAC-MA                59.56    1:01.70   20  
       29.33  1:01.70                                                      
  2 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA   1:03.27    1:02.10   17  
       30.42  1:02.10                                                      
BB - Division  
  1 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               1:06.65    1:05.55   20  
       32.03  1:05.55                                                      
  2 Bashir, Ameer             13 Rocs-De-MA           1:08.73    1:14.97   17  
       35.32  1:14.97                                                      
C - Division  
  1 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              1:11.85    1:07.66   20  
       32.73  1:07.66                                                      
  2 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              1:13.06    1:13.93   17  
       35.92  1:13.93                                                      
  3 Magditch, Alex R          13 PAAC-MA              1:16.33    1:15.52   16  
       37.54  1:15.52                                                      
  4 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA              1:34.26    1:31.16   15  
       43.66  1:31.16                                                      
 
Event 63  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Champagne, Katie E        16 PAAC-MA                56.41    1:01.81   20  
       30.04  1:01.81                                                      
  2 Lin, Ally                 16 PAAC-MA              1:01.01    1:02.41   17  
       30.99  1:02.41                                                      
  3 Hull, Lauren R            16 UN-MA                1:00.70    1:03.82   16  
       31.38  1:03.82                                                      
  4 Sheridan, Abigail K       17 UN-MA                1:01.72    1:06.14   15  
       32.34  1:06.14                                                      
  5 Snyder, Savanah M         15 UN-MA                1:02.84    1:06.26   14  
       31.95  1:06.26                                                      
  6 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               1:03.03    1:09.17   13  
       33.82  1:09.17                                                      
BB - Division  
  1 Campbell, Cailin          17 UN-MA                1:08.07    1:08.55   20  
       33.57  1:08.55                                                      
  2 Richter, Emily E          17 PAAC-MA              1:10.90    1:10.97   17  
       35.01  1:10.97                                                      
  3 Schoeneberger, Trinity K  16 KIDS-MA              1:09.31    1:11.75   16  
       35.20  1:11.75                                                      
  4 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA   1:10.71    1:14.54   15  
       36.95  1:14.54                                                      
C - Division  
  1 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA                   NT    1:12.68   20  
       34.46  1:12.68                                                      
  2 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA              1:16.99    1:15.82   17  
       37.11  1:15.82                                                      
 -- Nolan, Hollie             16 KIDS-MA                   NT         DQ  
       42.47       DQ                                                      
 
Event 64  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wolbert, Zachary F        18 Pocono Piranhas-MA     50.82      53.44   20  
       25.80    53.44                                                      
  2 Zhang, James              15 PAAC-MA                57.59      58.39   17  
       28.87    58.39                                                      
  3 Burnette, Colin M         17 UN-MA                  55.65      58.96   16  
       28.51    58.96                                                      
  4 Li, Fred                  15 NRG-MA               1:00.68    1:01.21   15  
       30.02  1:01.21                                                      
  5 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA              1:00.01    1:06.15   14  
       31.65  1:06.15                                                      
BB - Division  
  1 Deemer, Adam R            16 Pocono Piranhas-MA   1:02.69    1:03.36   20  
       31.38  1:03.36                                                      
  2 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA   1:01.58    1:03.63   17  
       31.65  1:03.63                                                      
  3 Wible, Jason D            15 NRG-MA               1:03.80    1:04.01   16  
       31.51  1:04.01                                                      
  4 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA   1:02.26    1:06.92   15  
       31.91  1:06.92                                                      
C - Division  
  1 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA              1:09.18    1:02.36   20  
       30.67  1:02.36                                                      
  2 Kern, Brendan T           17 PAAC-MA              1:07.57    1:02.58   17  
       30.56  1:02.58                                                      
  3 Gaumer, Jarin J           17 KIDS-MA                   NT    1:08.86   16  
       33.44  1:08.86                                                      
  4 Knepper, Caleb W          15 UN-MA                1:22.97    1:21.36   15  
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:36.05    2:31.29   20  
       34.69  1:13.91  1:53.08  2:31.29                                    
  2 Dolan, Rachel M           13 PAAC-MA              2:39.90    2:38.65   17  
       34.59  1:15.23  1:57.05  2:38.65                                    
  3 Fleischaker, Leyna S      14 PAAC-MA              2:38.11    2:38.69   16  
       34.89  1:15.42  1:57.74  2:38.69                                    
 -- Chi, Maggie               13 PAAC-MA              2:37.56         DQ  
       35.97  1:16.41  2:01.06       DQ                                    
C - Division  
  1 Hosking, Sarah O          14 KIDS-MA              2:49.74    2:30.60   20  
       32.37  1:11.84  1:51.52  2:30.60                                    
  2 Svetz, Claire V           14 PAAC-MA              2:41.57    2:32.28   17  
       34.65  1:13.82  1:53.72  2:32.28                                    
  3 Walls, Lauren R           13 PAAC-MA                   NT    2:40.49   16  
       34.90  1:15.88  1:59.20  2:40.49                                    
  4 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              2:47.11    2:52.40   15  
       39.33  1:24.54  2:10.90  2:52.40                                    
  5 Stahley, Lauren E         14 PAAC-MA                   NT    3:11.77   14  
       40.33  1:29.75  2:20.77  3:11.77                                    
 
Event 66  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          13 PAAC-MA              2:13.01    2:20.09   20  
       30.25  1:05.57  1:42.89  2:20.09                                    
BB - Division  
  1 Carter, Nicholas R        14 PAAC-MA              2:28.55    2:27.22   20  
       31.26  1:08.19  1:46.68  2:27.22                                    
  2 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA   2:26.38    2:34.67   17  
       32.87  1:12.01  1:53.14  2:34.67                                    
C - Division  
  1 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA                   NT    2:29.77   20  
       31.93  1:08.48  1:48.26  2:29.77                                    
  2 Zaffiro, Nicholas M       13 PAAC-MA                   NT    2:41.87   17  
       36.46  1:18.36  1:59.64  2:41.87                                    
  3 Magditch, Alex R          13 PAAC-MA                   NT    2:57.28   16  
       34.72  1:15.85  2:03.37  2:57.28                                    
 
Event 67  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Walls, Annie E            15 PAAC-MA              2:07.94    2:12.93   20  
       30.42  1:03.71  1:38.22  2:12.93                                    
  2 Lin, Ally                 16 PAAC-MA              2:21.25    2:16.13   17  
       31.03  1:05.45  1:40.82  2:16.13                                    
  3 Wetmore, Kay E            16 PAAC-MA              2:19.04    2:23.36   16  
       31.80  1:08.22  1:45.31  2:23.36                                    
  4 Fahrney, Caroline F       15 PAAC-MA              2:13.26    2:23.61   15  
       31.90  1:08.37  2:23.61                                             
  5 Sheridan, Abigail K       17 UN-MA                2:18.25    2:25.64   14  
       32.21  1:08.76  1:47.69  2:25.64                                    
C - Division  
  1 Campbell, Kara            15 UN-MA                     NT    2:30.86   20  
       33.37  1:11.84  1:51.56  2:30.86                                    
  2 Campbell, Cailin          17 UN-MA                     NT    2:35.54   17  
       33.53  1:12.28  1:53.08  2:35.54                                    
 
Event 68  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wolbert, Zachary F        18 Pocono Piranhas-MA   1:48.44    1:55.12   20  
       25.94    54.90  1:24.51  1:55.12                                    
  2 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA              2:06.64    2:07.64   17  
       28.36  1:00.45  1:33.78  2:07.64                                    
  3 Burnette, Colin M         17 UN-MA                2:05.03    2:11.39   16  
       28.54  1:01.31  1:35.81  2:11.39                                    
  4 Holt, Logan R             16 PAAC-MA              2:02.20    2:14.98   15  
       29.22  1:02.00  1:38.25  2:14.98                                    
  5 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA   2:05.96    2:15.25   14  
       30.34  1:03.20  1:38.67  2:15.25                                    
  6 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA   2:14.36    2:16.36   13  
       30.84  1:04.65  1:40.78  2:16.36                                    
BB - Division  
  1 Johnston, Ian A           18 PAAC-MA              2:15.11    2:17.79   20  
       29.93  1:04.19  1:41.93  2:17.79                                    
  2 Li, Fred                  15 NRG-MA               2:18.32    2:20.92   17  
       30.61  1:05.80  1:43.03  2:20.92                                    
  3 Jablonski, Daniel M       16 PAAC-MA              2:19.31    2:27.95   16  
       32.07  1:07.51  1:47.30  2:27.95                                    
C - Division  
  1 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA                   NT    2:30.20   20  
       31.28  1:08.65  1:49.40  2:30.20                                    
 
Event 69  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritchey, Pepper M         14 PAAC-MA                26.86      26.99   20  
  2 Fleischaker, Leyna S      14 PAAC-MA                27.36      28.08   17  
  3 Newton, Emily M           14 UN-MA                  28.39      28.17   16  
  4 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA                27.83      28.45   14.5
  4 Vlaeminck, Chloe E        14 PAAC-MA                27.50      28.45   14.5
  6 Walls, Jillian Y          13 PAAC-MA                28.51      29.09   13  
BB - Division  
  1 Shoudt, Anneliese M       14 UN-MA                  28.84      27.79   20  
  2 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA                 29.03      28.93   17  
  3 Drager, Madison O         14 PAAC-MA                28.94      29.67   16  
  4 Quinones, Kaya F          14 Pocono Piranhas-MA     29.39      30.31   15  
  5 Rohrbach, Lily G          14 PAAC-MA                30.43      31.01   14  
C - Division  
  1 Rittle, Samantha A        13 KIDS-MA                31.06      29.54   20  
  2 Bartosh, Lexi R           14 KIDS-MA                   NT      33.95   17  
  3 Hernandez, Bella J        13 PAAC-MA                   NT      39.25   16  
 
Event 70  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Harris, Nathan J          14 PAAC-MA                25.07      25.05   20  
  2 Camden, Eric S            14 PAAC-MA                25.71      25.66   17  
  3 Toomey, Justin P          13 PAAC-MA                25.18      25.87   16  
  4 Oliver, Justin A          14 Pocono Piranhas-MA     25.78      26.03   15  
  5 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA                 26.45      26.04   14  
  6 Carter, Nicholas R        14 PAAC-MA                26.24      26.08   13  
  7 Fahrney, John J           13 PAAC-MA                26.16      26.55   12  
BB - Division  
  1 Farina JR, RJ R           13 PAAC-MA                27.26      27.45   20  
  2 Bashir, Ameer             13 Rocs-De-MA             27.44      28.18   17  
  3 Zaffiro, Nicholas M       13 PAAC-MA                28.45      29.21   16  
C - Division  
  1 Puri, Jai K               13 PAAC-MA                29.02      29.49   20  
  2 Argothy, Joshua J         14 PAAC-MA                33.54      30.54   17  
  3 Niggel, Jack P            13 PAAC-MA                34.70      33.12   16  
  4 Rodriguez, Malkolmx E     13 PAAC-MA                   NT      38.94   15  
 
Event 71  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bobeck, Sarah G           16 PAAC-MA                25.19      25.73   20  
  2 Champagne, Katie E        16 PAAC-MA                24.63      26.21   17  
  3 Walls, Annie E            15 PAAC-MA                25.64      26.36   16  
  4 Kusters, Sam R            17 NRG-MA                 25.93      26.94   14.5
  4 Richter, Emily E          17 PAAC-MA                26.03      26.94   14.5
  6 Lebed, Michelle           16 NRG-MA                 26.79      27.02   13  
  7 Sheridan, Abigail K       17 UN-MA                  26.71      27.37   12  
  8 Farina, Gianna M          15 PAAC-MA                26.19      28.26   11  
  9 Fahrney, Elizabeth L      17 PAAC-MA                27.39      28.47    9  
 10 Wetmore, Kay E            16 PAAC-MA                28.12      28.64    7  
BB - Division  
  1 Thomas, Morgan C          15 KIDS-MA                29.43      29.21   20  
  2 Poveromo, Savannah L      16 Pocono Piranhas-MA     28.70      30.28   17  
C - Division  
  1 Campbell, Kara            15 UN-MA                     NT      27.03   20  
  2 Campbell, Cailin          17 UN-MA                     NT      27.50   17  
  3 Bartosh, Trish A          16 KIDS-MA                   NT      28.58   16  
 
Event 72  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Holt, Logan R             16 PAAC-MA                22.99      22.99   20  
  2 Wolbert, Zachary F        18 Pocono Piranhas-MA     21.98      23.24   17  
  3 Rishel, Phil S            17 PAAC-MA                22.81      23.57   16  
  4 Madigan, Tommy R          17 PAAC-MA                23.98      24.01   15  
  5 Jablonski, Daniel M       16 PAAC-MA                23.89      24.02   14  
  6 Li, Fred                  15 NRG-MA                 23.96      24.15   13  
  7 Greer, Matthew J          15 PAAC-MA                24.03      24.74   12  
  8 Oliver, Kevin S           16 Pocono Piranhas-MA     23.50      24.99   11  
  9 Lehman, Ben C             15 PAAC-MA                24.40      25.04    8  
  9 Cerbone, William Z        15 Pocono Piranhas-MA     24.14      25.04    8  
 11 Deemer, Adam R            16 Pocono Piranhas-MA     24.99      25.08    6  
 12 Sechler-Stone, Timothy L  17 PAAC-MA                24.38      25.53    5  
 13 Hernandez, Juan C         15 Pocono Piranhas-MA     24.92      26.22    4  
BB - Division  
  1 Zhang, James              15 PAAC-MA                25.64      24.68   20  
  2 Wible, Jason D            15 NRG-MA                 25.62      25.69   17  
  3 Fragano, DJ T             15 KIDS-MA                26.80      26.17   16  
  4 Kerchner, Jake M          16 KIDS-MA                27.32      26.72   15  
C - Division  
  1 Kennedy, Jack W           16 KIDS-MA                28.86      25.06   20  
  2 Gaumer, Jarin J           17 KIDS-MA                   NT      25.30   17  
  3 Knepper, Caleb W          15 UN-MA                  29.32      29.30   16  
 
Event 73  Girls 9-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Traub, Cece B             11 PAAC-MA              2:59.63    2:49.73   20  
       39.25  1:22.75  2:06.79  2:49.73                                    
C - Division  
  1 Pektor, Ava G             12 UN-MA                     NT    2:55.92   20  
       39.29  1:23.08  2:09.47  2:55.92                                    
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              3:16.59    3:04.09   17  
       41.40  1:27.42  2:15.78  3:04.09                                    
  3 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    3:05.15   16  
       42.26  1:29.47  2:17.47  3:05.15                                    
  4 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA                   NT    3:17.57   15  
       44.23  1:35.49  2:26.23  3:17.57                                    
  5 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              3:16.96    3:17.73   14  
       45.09  1:36.44  2:26.92  3:17.73                                    
  6 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA              3:31.83    3:29.84   13  
       46.54  1:40.33  2:36.05  3:29.84                                    
  7 Camden, Madi N            10 PAAC-MA                   NT    3:36.74   12  
       50.76  1:47.03  3:36.74                                             
  8 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              3:45.16    3:38.09   11  
       49.31  1:45.02  2:41.56  3:38.09                                    
 
Event 74  Boys 9-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Angelinas, Konstantinos   11 Neys Bluefins-MA     3:03.90    2:48.49   20  
       39.76  1:23.87  2:07.53  2:48.49                                    
  2 Wu, Wade                  11 PAAC-MA              2:57.75    2:50.01   17  
       38.95  1:23.55  2:07.78  2:50.01                                    
C - Division  
  1 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              3:08.14    3:06.14   20  
       42.35  1:31.68  2:19.91  3:06.14                                    
  2 Carey, Gabriel T          12 UN-MA                     NT    3:13.64   17  
       44.97  1:34.36  2:23.69  3:13.64                                    
  3 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                   NT    3:27.22   16  
       49.51  1:42.86  2:36.78  3:27.22                                    
 
Event 75  Girls 9-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sergent, Brooke D         12 PAAC-MA              2:20.53    2:20.40   20  
       31.79  1:06.23  1:43.99  2:20.40                                    
BB - Division  
  1 Lin, Simone               12 PAAC-MA              2:48.68    2:45.79   20  
       34.83  1:18.07  2:01.23  2:45.79                                    
C - Division  
  1 Tewksbury, Madison O      12 PAAC-MA                   NT    2:46.62   20  
       33.83  1:15.12  2:00.84  2:46.62                                    
  2 Murphy, Taegan M          11 KIDS-MA                   NT    3:27.05   17  
       43.15  1:34.27  2:30.60  3:27.05                                    
 
Event 76  Boys 9-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosenthal, Mitchell D     12 PAAC-MA                   NT    2:42.56   20  
       35.74  1:16.12  1:58.42  2:42.56                                    
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tewksbury, Madison O      12 PAAC-MA              1:00.50      58.41   20  
       28.20    58.41                                                      
  2 Sergent, Brooke D         12 PAAC-MA                58.47      59.33   17  
       28.30    59.33                                                      
BB - Division  
  1 Londo, Maya               12 NRG-MA               1:07.05    1:07.59   20  
       32.77  1:07.59                                                      
  2 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA   1:04.44    1:07.66   17  
       31.94  1:07.66                                                      
C - Division  
  1 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA              1:14.42    1:08.24   20  
       32.79  1:08.24                                                      
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              1:10.71    1:08.31   17  
       32.24  1:08.31                                                      
  3 Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA     1:10.21    1:09.54   16  
       32.19  1:09.54                                                      
  4 Pektor, Ava G             12 UN-MA                     NT    1:09.68   15  
       32.09  1:09.68                                                      
  5 Newton, Molly M           11 UN-MA                1:18.82    1:11.11   14  
       33.52  1:11.11                                                      
  6 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA              1:15.85    1:11.20   13  
       33.87  1:11.20                                                      
  7 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA              1:12.62    1:12.28   12  
       34.50  1:12.28                                                      
  8 Ritter, Kassie M          11 Neys Bluefins-MA     1:12.93    1:13.18   11  
       33.82  1:13.18                                                      
  9 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               1:09.62    1:14.03    9  
       35.38  1:14.03                                                      
 10 Bartosh, Haley J          12 KIDS-MA                   NT    1:14.96    7  
 11 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA              1:17.65    1:16.44    6  
       36.41  1:16.44                                                      
 12 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:25.16    1:19.76    5  
       37.31  1:19.76                                                      
 13 Waked, Christelle M       11 UN-MA                     NT    1:20.47    4  
       37.08  1:20.47                                                      
 14 Blanco, Hailey D          11 UN-MA                     NT    1:20.96    3  
       37.15  1:20.96                                                      
 15 Reihman, Tula C           11 PAAC-MA              1:22.03    1:27.19    2  
       38.64  1:27.19                                                      
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Rosenthal, Mitchell D     12 PAAC-MA              1:05.04    1:02.96   20  
       29.91  1:02.96                                                      
C - Division  
  1 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA   1:09.26    1:07.65   20  
       31.97  1:07.65                                                      
  2 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              1:10.39    1:08.33   17  
       33.47  1:08.33                                                      
  3 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT    1:09.55   16  
       33.66  1:09.55                                                      
  4 Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA   1:10.89    1:11.52   15  
       33.94  1:11.52                                                      
  5 Carey, Gabriel T          12 UN-MA                     NT    1:13.25   14  
       34.38  1:13.25                                                      
  6 Rodrigues, Aidan J        12 UN-MA                     NT    1:13.31   13  
       34.85  1:13.31                                                      
  7 Behun, Stephen A          11 UN-MA                1:17.52    1:14.43   12  
       34.75  1:14.43                                                      
  8 Floyd, Owen M             12 UN-MA                     NT    1:14.87   10  
       34.41  1:14.87                                                      
  8 Long, Brandon R           12 UN-MA                1:20.71    1:14.87   10  
       35.58  1:14.87                                                      
 10 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA              1:26.80    1:22.06    7  
       37.66  1:22.06                                                      
 11 Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT    1:24.36    6  
       40.92  1:24.36                                                      
 12 Culver, Joey E            11 NRG-MA               1:30.61    1:27.22    5  
 13 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA               1:30.61    1:35.13    4  
       44.79  1:35.13                                                      
 14 Salari, Sam A             12 PAAC-MA                   NT    1:44.40    3  
 
Event 79  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                1:03.80    1:03.83   20  
       30.87  1:03.83                                                      
  2 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA              1:05.78    1:05.94   17  
       31.59  1:05.94                                                      
BB - Division  
  1 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA   1:13.92    1:12.01   20  
       33.77  1:12.01                                                      
  2 White, Emily G            10 NRG-MA               1:20.11    1:17.54   17  
       37.10  1:17.54                                                      
C - Division  
  1 Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT    1:24.42   20  
       38.80  1:24.42                                                      
  2 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT    1:31.34   17  
       41.41  1:31.34                                                      
  3 Angelini, Hope M          10 NRG-MA               1:47.80    1:49.73   16  
       51.05  1:49.73                                                      
  4 Salari, Lily S             9 PAAC-MA                   NT    1:50.09   15  
 
Event 80  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              1:10.34    1:09.76   20  
  2 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA              1:09.19    1:09.99   17  
       33.77  1:09.99                                                      
BB - Division  
  1 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA   1:19.49    1:13.64   20  
       34.19  1:13.64                                                      
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:18.96    1:14.50   17  
       35.52  1:14.50                                                      
C - Division  
  1 Behun, Will G              9 UN-MA                1:23.74    1:19.61   20  
       37.42  1:19.61                                                      
  2 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                   NT    1:26.22   17  
  3 Carey, Maxwell J          10 UN-MA                     NT    1:29.19   16  
       43.74  1:29.19                                                      
  4 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT    1:31.44   15  
       42.69  1:31.44                                                      
 -- Quintieri, Tommy P        10 NRG-MA               1:24.23         DQ  
       40.48       DQ                                                      
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Simone               12 PAAC-MA              1:06.74    1:07.83   20  
       33.49  1:07.83                                                      
C - Division  
  1 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA   1:24.84    1:17.90   20  
       38.25  1:17.90                                                      
  2 Murphy, Taegan M          11 KIDS-MA              1:22.39    1:20.40   17  
       38.81  1:20.40                                                      
  3 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA              1:26.97    1:27.47   16  
       41.87  1:27.47                                                      
  4 Waked, Christelle M       11 UN-MA                     NT    1:28.85   15  
       42.85  1:28.85                                                      
  5 Blanco, Hailey D          11 UN-MA                     NT    1:29.03   14  
  6 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA              1:29.78    1:30.80   13  
       44.23  1:30.80                                                      
  7 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA              1:32.28    1:31.73   12  
       43.18  1:31.73                                                      
  8 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              1:35.72    1:36.58   11  
       46.86  1:36.58                                                      
  9 Reihman, Tula C           11 PAAC-MA              1:35.92    1:39.91    9  
       48.30  1:39.91                                                      
 
Event 82  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritter, Nicholas C        12 Neys Bluefins-MA     1:09.13    1:06.88   20  
       32.27  1:06.88                                                      
  2 Wu, Wade                  11 PAAC-MA              1:08.64    1:09.90   17  
       33.81  1:09.90                                                      
C - Division  
  1 Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA   1:20.79    1:18.22   20  
       38.52  1:18.22                                                      
  2 Long, Brandon R           12 UN-MA                1:30.44    1:21.97   17  
       40.73  1:21.97                                                      
  3 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              1:22.00    1:24.52   16  
       41.46  1:24.52                                                      
  4 Behun, Stephen A          11 UN-MA                1:26.86    1:25.42   15  
       44.07  1:25.42                                                      
  5 Rodrigues, Aidan J        12 UN-MA                     NT    1:26.32   14  
       42.15  1:26.32                                                      
  6 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT    1:27.78   13  
       42.21  1:27.78                                                      
  7 Floyd, Owen M             12 UN-MA                     NT    1:29.79   12  
       43.32  1:29.79                                                      
  8 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA                   NT    1:36.18   11  
       46.68  1:36.18                                                      
  9 Culver, Joey E            11 NRG-MA               1:43.05    1:40.56    9  
       48.08  1:40.56                                                      
 10 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA               1:50.42    1:51.11    7  
       53.93  1:51.11                                                      
 -- Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT         DQ  
       43.08       DQ                                                      
 
Event 83  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                1:09.30    1:09.35   20  
       33.50  1:09.35                                                      
BB - Division  
  1 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              1:22.95    1:24.69   20  
       41.95  1:24.69                                                      
  2 White, Emily G            10 NRG-MA               1:32.86    1:28.13   17  
       42.46  1:28.13                                                      
C - Division  
  1 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              1:35.87    1:35.98   20  
       46.22  1:35.98                                                      
  2 Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT    1:36.38   17  
       46.02  1:36.38                                                      
 -- Angelini, Hope M          10 NRG-MA                    NT         DQ  
 
Event 84  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              1:26.67    1:23.56   20  
       40.69  1:23.56                                                      
  2 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA              1:23.24    1:24.40   17  
       42.45  1:24.40                                                      
  3 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA              1:24.86    1:25.14   16  
C - Division  
  1 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT    1:34.83   20  
       45.88  1:34.83                                                      
  2 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                   NT    1:42.36   17  
       47.93  1:42.36                                                      
  3 Quintieri, Tommy P        10 NRG-MA               1:34.50    1:42.43   16  
       49.95  1:42.43                                                      
  4 Chi, Kyle L                9 PAAC-MA              2:09.40    2:08.69   15  
     1:04.28  2:08.69                                                      
 -- Behun, Will G              9 UN-MA                1:36.07         DQ  
 
Event 85  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA     36.30      35.44   20  
  2 Sergent, Brooke D         12 PAAC-MA                36.29      35.71   17  
  3 Traub, Cece B             11 PAAC-MA                36.54      37.12   16  
C - Division  
  1 Pektor, Ava G             12 UN-MA                     NT      36.41   20  
  2 Newton, Molly M           11 UN-MA                  43.62      40.12   17  
  3 Ritter, Kassie M          11 Neys Bluefins-MA       41.58      41.68   16  
  4 Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA       45.41      42.83   15  
  5 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA                43.71      42.99   14  
  6 Murphy, Taegan M          11 KIDS-MA                43.07      43.53   13  
  7 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA                48.35      44.61   12  
  8 Blanco, Hailey D          11 UN-MA                     NT      45.07   11  
  9 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA                 43.40      45.83    9  
 10 Bartosh, Haley J          12 KIDS-MA                   NT      47.77    7  
 11 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA                46.59      49.76    6  
 -- Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA                44.41         DQ  
 
Event 86  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritter, Nicholas C        12 Neys Bluefins-MA       35.68      35.67   20  
  2 Angelinas, Konstantinos   11 Neys Bluefins-MA       36.36      36.60   17  
BB - Division  
  1 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA     40.46      41.63   20  
C - Division  
  1 Floyd, Owen M             12 UN-MA                     NT      42.23   20  
  2 Carey, Gabriel T          12 UN-MA                     NT      42.94   17  
  3 Rodrigues, Aidan J        12 UN-MA                     NT      48.45   16  
  4 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA                53.63      49.33   15  
  5 Behun, Stephen A          11 UN-MA                  50.07      52.63   14  
  6 Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT      53.61   13  
  7 Salari, Sam A             12 PAAC-MA                   NT      56.82   12  
  8 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA               1:01.15      56.95   11  
  9 Culver, Joey E            11 NRG-MA               1:04.61    1:02.33    9  
 -- Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA     56.56         DQ  
 
Event 87  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     43.36      45.54   20  
C - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                     NT      42.09   20  
  2 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                    NT      45.54   17  
  3 Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT      52.74   16  
  4 Angelini, Hope M          10 NRG-MA               1:02.44      57.60   15  
  5 Salari, Lily S             9 PAAC-MA              1:01.70      57.96   14  
  6 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT    1:02.73   13  
  7 Blasi, Nora F              9 UN-MA                     NT    1:04.49   12  
  8 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                   NT    1:06.04   11  
 
Event 88  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Herman, Roman L            9 PAAC-MA                43.10      44.04   20  
  2 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA     44.57      44.57   17  
C - Division  
  1 Quintieri, Tommy P        10 NRG-MA                 51.49      48.80   20  
  2 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                   NT      51.90   17  
  3 Chi, Kyle L                9 PAAC-MA                54.02      52.76   16  
  4 Bailey, Torin J           10 UN-MA                     NT      53.38   15  
  5 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT      55.39   14  
  6 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA              1:08.62    1:02.98   13  
  7 Carey, Maxwell J          10 UN-MA                     NT    1:07.56   12  
  8 Miller, Nathan R          10 UN-MA                     NT    1:08.25   11  
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA     32.38      31.17   20  
BB - Division  
  1 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA                35.21      32.07   20  
  2 Lin, Simone               12 PAAC-MA                33.18      32.33   17  
  3 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA     33.69      35.43   16  
  4 Ritter, Kassie M          11 Neys Bluefins-MA       35.24      36.94   15  
C - Division  
  1 Londo, Maya               12 NRG-MA                 37.41      36.68   20  
  2 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA                40.73      38.70   17  
  3 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA                36.49      38.87   16  
  4 Mains-Ferrier, Madi M     12 PAAC-MA                38.34      39.76   15  
  5 Waked, Christelle M       11 UN-MA                  44.21      40.04   14  
  6 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA                37.79      40.62   13  
  7 Bartosh, Haley J          12 KIDS-MA                   NT      40.89   12  
  8 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA                 38.23      40.96   11  
  9 Gandhi, Reva              12 PAAC-MA                44.96      42.17    9  
 10 Musselman, Kendra H       12 KIDS-MA                44.70      43.96    7  
 11 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA                43.05      47.81    6  
 12 Reihman, Tula C           11 PAAC-MA                50.86      51.96    5  
 
Event 90  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ritter, Nicholas C        12 Neys Bluefins-MA       28.97      29.55   20  
  2 Rosenthal, Mitchell D     12 PAAC-MA                30.52      30.44   17  
  3 Wu, Wade                  11 PAAC-MA                31.43      31.82   16  
BB - Division  
  1 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA                33.81      34.47   20  
C - Division  
  1 Poveromo, Brandon R       12 Pocono Piranhas-MA     37.36      36.45   20  
  2 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT      36.78   17  
  3 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA                38.53      39.85   16  
  4 Rodrigues, Aidan J        12 UN-MA                  44.38      39.93   15  
  5 Floyd, Owen M             12 UN-MA                     NT      40.91   14  
  6 Long, Brandon R           12 UN-MA                  44.19      46.71   13  
  7 Behun, Stephen A          11 UN-MA                  42.77      47.57   12  
  8 Haralambous, Niko C       12 NRG-MA                    NT      49.73   11  
  9 Sadanand, Evan R          11 PAAC-MA                53.29      50.17    9  
 10 Culver, Joey E            11 NRG-MA                 52.25      55.90    7  
 11 Gravuer, Chase B          11 NRG-MA               1:02.07      58.10    6  
 12 Salari, Sam A             12 PAAC-MA                   NT    1:06.36    5  
 
Event 91  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                  33.65      33.17   20  
  2 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA                34.71      36.86   17  
BB - Division  
  1 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA     37.43      36.88   20  
C - Division  
  1 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                    NT      45.99   20  
  2 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA                49.43      48.72   17  
  3 Camden, Madi N            10 PAAC-MA                44.12      49.32   16  
  4 Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT      51.19   15  
  5 Weiss, Caylin J           10 KIDS-MA                   NT      54.60   14  
  6 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT      56.87   13  
 -- Angelini, Hope M          10 NRG-MA               1:00.84         DQ  
 
Event 92  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA                34.56      36.30   20  
C - Division  
  1 Ritchey, Oliver N          9 PAAC-MA                50.87      41.39   20  
  2 Behun, Will G              9 UN-MA                  43.55      42.58   17  
  3 Quintieri, Tommy P        10 NRG-MA                 52.42      49.55   16  
  4 Sommons, Micah S          10 UN-MA                     NT      52.50   15  
  5 Tsarouhis, Christopher P   9 PAAC-MA                51.09      54.46   14  
 
Event 93  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tewksbury, Madison O      12 PAAC-MA              2:27.22    2:23.72   20  
       33.72  1:11.70  1:51.37  2:23.72                                    
  2 Traub, Cece B             11 PAAC-MA              2:35.50    2:31.16   17  
       34.54  1:14.42  1:57.92  2:31.16                                    
BB - Division  
  1 Piacenti, Lily            12 Pocono Piranhas-MA   2:40.39    2:44.70   20  
       35.12  1:17.96  2:08.46  2:44.70                                    
C - Division  
  1 Little, Jewel A           12 Pocono Piranhas-MA        NT    2:40.35   20  
       34.24  1:16.75  2:03.58  2:40.35                                    
  2 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    2:43.34   17  
       38.27  1:19.23  2:07.72  2:43.34                                    
  3 Pektor, Ava G             12 UN-MA                     NT    2:46.15   16  
       37.09  1:22.25  2:09.06  2:46.15                                    
  4 Cerimele, Sophia A        11 PAAC-MA              3:08.72    2:48.18   15  
       36.18  1:18.25  2:09.00  2:48.18                                    
  5 Taylor, Sovy M            11 Neys Bluefins-MA     2:54.48    2:56.20   14  
       38.55  1:23.63  2:17.62  2:56.20                                    
  6 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              2:56.82    2:57.01   13  
       42.46  1:27.91  2:18.65  2:57.01                                    
  7 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               3:02.27    2:58.00   12  
       42.57  1:29.14  2:20.34  2:58.00                                    
  8 Magditch, Georgia E       11 PAAC-MA              3:08.35    2:59.01   11  
       40.50  1:24.92  2:18.70  2:59.01                                    
  9 Otero-Rehrig, Hazel C     11 PAAC-MA              3:05.50    3:06.38    9  
       41.44  1:31.33  2:26.58  3:06.38                                    
 10 Fleischaker, Sada S       11 PAAC-MA              3:17.45    3:17.25    7  
       49.56  1:40.20  2:34.83  3:17.25                                    
 
Event 94  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Angelinas, Konstantinos   11 Neys Bluefins-MA     2:31.63         DQ  
       36.55  1:15.99  2:01.26       DQ                                    
BB - Division  
  1 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              2:44.87    2:45.27   20  
       41.71  1:23.34  2:10.35  2:45.27                                    
C - Division  
  1 Pletz, Andrew J           11 PAAC-MA              3:01.62    2:51.06   20  
       38.99  1:22.19  2:16.17  2:51.06                                    
  2 Wetmore, Tim D            12 UN-MA                     NT    2:56.26   17  
       38.96  1:27.12  2:16.62  2:56.26                                    
  3 Oliver, Donovan B         11 Pocono Piranhas-MA   2:53.78    2:56.79   16  
       42.23  1:28.22  2:20.27  2:56.79                                    
  4 Long, Brandon R           12 UN-MA                     NT    3:17.28   15  
       47.50  1:33.12  2:33.82  3:17.28                                    
 
Event 95  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cheplick, Natalie A       10 PAAC-MA              2:55.41    2:48.75   20  
       37.75  1:20.82  2:12.27  2:48.75                                    
BB - Division  
  1 Wolbert, Sydney R          9 Pocono Piranhas-MA   3:07.00    2:57.78   20  
       38.52  1:24.72  2:17.83  2:57.78                                    
  2 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              3:02.28    3:13.69   17  
       52.54  1:39.01  2:34.30  3:13.69                                    
C - Division  
  1 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT    3:09.53   20  
       41.83  1:26.61  2:25.31  3:09.53                                    
  2 Murphy, Ciara J           10 KIDS-MA              3:37.67    3:30.70   17  
       49.95  1:41.69  2:43.95  3:30.70                                    
 
Event 96  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              2:55.19    2:55.36   20  
       38.19  1:24.02  2:18.54  2:55.36                                    
BB - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P       10 PAAC-MA              2:58.35    3:02.76   20  
       41.10  1:26.82  2:24.99  3:02.76                                    
C - Division  
  1 Oliver, Kareem F          10 Pocono Piranhas-MA   3:20.78    3:04.25   20  
       41.40  1:28.50  2:25.08  3:04.25                                    
  2 Behun, Will G              9 UN-MA                     NT    3:39.74   17  
       49.96  1:40.52  2:53.92  3:39.74