Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/8/2017 10:05 AM
                     2017 MA SSC Musical Mini - 11/4/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karpyn, Anna M             8 SSC-MA                    NT      35.55   20  
  2 Feeney, Monica B           8 ACAC-MA                   NT      37.40   17  
  3 Parker, Julia H            8 SSC-MA                    NT      37.43   16  
  4 Lydon, Aubrey K            8 CAA-MA                 39.60      37.77   15  
  5 Gardener, Mia F            8 SSC-MA                    NT      38.27   14  
  6 Carmella, Keira A          8 CAA-MA                 46.09      38.99   13  
  7 Bell, Catherine O          8 SSC-MA                 43.07      39.64   12  
  8 Riches, Eden E             8 SSC-MA                    NT      39.68   11  
  9 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                    NT      40.67    9  
 10 Lindsay, Cecilia J         8 SSC-MA                    NT      41.31    7  
 11 Cheplick, Sarah G          8 PAAC-MA                42.31      41.53    6  
 12 Flanagan, Elise C          8 SSC-MA                 48.96      43.57    5  
 13 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT      43.69    4  
 14 Le, Maya V                 8 SSC-MA                    NT      44.53    3  
 15 Nugent, Shea M             8 NHAC-MA                52.06      44.92    2  
 16 Smith, Jennah D            8 BSC-MA                    NT      45.09    1  
 17 Daniels, Ellie M           8 ACAC-MA                   NT      45.95  
 18 Evans, Tegan R             8 PAAC-MA                45.95      46.84  
 19 Cotterell, Cara            8 ACAC-MA                   NT      49.76  
 20 McMahon, Avery             8 SSC-MA                    NT      51.37  
 21 Buzan, Reagan S            8 BSC-MA                    NT      51.44  
 22 Woods, Isabella J          8 PAAC-MA                   NT      55.73  
 23 Risser, Addison L          8 NHAC-MA              1:13.70    1:04.64  
 
Event 2  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tith, Sebastian            8 BYNS-MA                   NT      33.38   20  
  2 Black, Graham              8 SSC-MA                    NT      33.39   17  
  3 Harris, Will P             8 PAAC-MA                34.31      33.59   16  
  4 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                 40.24      37.51   15  
  5 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA                50.37      37.81   14  
  6 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 48.05      41.73   13  
  7 Lund, Josh W               8 SSC-MA                    NT      41.79   12  
  8 Markakis, Yanni E          8 TRI-MA                 41.31      42.97   11  
  9 Holmes, Alexander A        8 SSC-MA                    NT      43.92    9  
 10 Nelson, James T            8 TRI-MA                 49.01      44.39    7  
 11 Zaher, Mohamed G           8 PAAC-MA                47.10      44.50    6  
 12 St-Laurent, Jeremy P       8 CAA-MA                 52.40      46.90    5  
 13 Heim, Brogan A             8 ACAC-MA                   NT      48.51    4  
 14 Landrum, Thiago E          8 TRI-MA                 49.89      49.12    3  
 15 Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                 59.22      54.82    2  
 -- Liggett, Cam               8 BSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 5  Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacKenzie, Bea G           6 BSC-MA                    NT      21.58   20  
  2 Carroll, Claire K          6 ACAC-MA                   NT      24.16   17  
  3 Solomon, Claire D          6 PAAC-MA                   NT      24.65   16  
  4 Myers, Megan M             6 TRI-MA                 30.67      25.12   15  
  5 McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                    NT      29.34   14  
  6 Santillo, Katharine H      6 SSC-MA                 31.56      33.67   13  
 
Event 6  Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 24.89      23.58   20  
  2 Libke, Dennis B            6 SSC-MA                    NT      27.14   17  
  3 Kelly, John D              6 SSC-MA                    NT      29.63   16  
  4 Mellek, Aiden W            6 TRI-MA                 36.64      33.49   15  
  5 Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                 44.24      41.71   14  
 
Event 7  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landim, Mariana B          7 TRI-MA                 21.81      19.81   20  
  2 Neidich, Meghan A          7 UNSSC-MA               23.12      19.82   17  
  3 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA                 22.15      20.39   16  
  4 Taylor, Reagan E           7 ACAC-MA                48.92      20.66   15  
  5 Fleischaker, Mazie R       7 PAAC-MA                21.45      20.81   14  
  6 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA                 22.87      20.96   13  
  7 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                 25.69      21.45   12  
  8 Martinak, Olivia S         7 SSC-MA                 24.49      22.07   11  
  9 Gurk, Siena G              7 BSC-MA                 28.57      22.33    9  
 10 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                    NT      22.35    7  
 11 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                29.75      23.48    6  
 12 Cantor, Avery E            7 BSC-MA                    NT      23.63    5  
 13 Lightman, Chloe A          7 BSC-MA                    NT      25.69    4  
 14 Hanway, Cassie T           7 SSC-MA                    NT      25.76    3  
 15 Navarro, Addison           7 BSC-MA                    NT      25.89    2  
 16 Wadke, Raina K             7 BSC-MA                    NT      26.14    1  
 17 Weede, Vaia                7 ACAC-MA                30.62      26.80  
 18 Bergmann, Sarah            7 ACAC-MA                   NT      27.67  
 19 Roberts, Lillian           7 ACAC-MA                   NT      29.43  
 20 Tewksbury, Victoria E      7 PAAC-MA                   NT      30.82  
 
Event 8  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimler, Maack S            7 TRI-MA                 18.72      18.50   20  
  2 Foo, Kent S                7 BSC-MA                 23.47      19.50   17  
  3 Sullivan, Cal              7 BSC-MA                    NT      19.57   16  
  4 Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                 22.58      19.62   15  
  5 Otto, Riggins              7 ACAC-MA                23.63      20.96   14  
  6 Hickey, Shane D            7 TRI-MA                 23.14      20.98   13  
  7 Putter, Max                7 SSC-MA                    NT      23.30   12  
  8 Davis, Aiden               7 ACAC-MA                29.12      24.16   11  
  9 Baldino, Alex J            7 SSC-MA                    NT      27.44    9  
 10 Chowansky, Luka Z          7 BSC-MA                    NT      30.14    7  
 11 Devon, Eli G               7 BSC-MA                    NT      30.41    6  
 12 Pennington, Garrett K      7 TRI-MA                    NT      32.77    5  
 
Event 9  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karpyn, Anna M             8 SSC-MA                    NT      15.87   20  
  2 Carmella, Keira A          8 CAA-MA                 17.53      16.87   17  
  3 Gardener, Mia F            8 SSC-MA                 17.82      16.95   16  
  4 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                    NT      17.62   15  
  5 Parker, Julia H            8 SSC-MA                    NT      17.74   14  
  6 Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                 18.52      17.77   13  
  7 Bell, Catherine O          8 SSC-MA                 18.95      17.97   12  
  8 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                 20.81      18.11   11  
  9 Aievoli, Ava C             8 CAA-MA                    NT      18.28    9  
 10 Aievoli, Gianna M          8 CAA-MA                    NT      18.37    7  
 11 Lindsay, Cecilia J         8 SSC-MA                    NT      18.66    6  
 12 Daniels, Ellie M           8 ACAC-MA                20.62      19.37    5  
 13 Le, Maya V                 8 SSC-MA                    NT      19.49    4  
 14 Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                    NT      19.72    3  
 15 Flanagan, Elise C          8 SSC-MA                 20.41      20.22    2  
 16 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                 21.62      20.28    1  
 17 Katzenbach, Marin J        8 BSC-MA                 23.84      21.10  
 18 Clymer, Addison G          8 ACAC-MA                   NT      21.27  
 19 Kammann, Maia G            8 BSC-MA                 28.31      22.83  
 20 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                    NT      23.83  
 21 Woods, Isabella J          8 PAAC-MA                   NT      27.95  
 22 Risser, Addison L          8 NHAC-MA                33.47      29.73  
 
Event 10  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA                17.74      16.60   20  
  2 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                 16.48      16.76   17  
  3 Piasecki, Alexander W      8 BSC-MA                 20.35      16.89   16  
  4 Holmes, Alexander A        8 SSC-MA                 19.12      17.00   15  
  5 Markakis, Yanni E          8 TRI-MA                 19.34      18.40   14  
  6 Reeser, Gabe W             8 NHAC-MA                20.36      19.83   13  
  7 Schroeder, Koen V          8 CAA-MA                 23.49      20.10   12  
  8 Rayer, John K              8 SSC-MA                    NT      23.11   11  
  9 Cullen, James B            8 SSC-MA                 30.21      24.52    9  
 10 Pennington, Reed L         8 TRI-MA                    NT      25.17    7  
 11 Ellis, Lucas T             8 PAAC-MA                28.04      29.30    6  
 12 Deirmengian, Gregory K     8 TRI-MA                 44.73      31.28    5  
 
Event 11  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feeney, Monica B           8 ACAC-MA                   NT      51.26   20  
  2 Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                    NT      54.92   17  
  3 Evans, Tegan R             8 PAAC-MA                55.86    1:01.75   16  
  4 Buzan, Reagan S            8 BSC-MA                    NT    1:08.45   15  
 
Event 12  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Graham              8 SSC-MA                 39.28      37.45   20  
  2 Harris, Will P             8 PAAC-MA                39.92      41.41   17  
  3 Tith, Sebastian            8 BYNS-MA                   NT      43.54   16  
  4 St-Laurent, Jeremy P       8 CAA-MA                    NT    1:03.99   15  
  5 Zaher, Mohamed G           8 PAAC-MA                   NT    1:07.44   14  
  6 Landrum, Thiago E          8 TRI-MA               1:17.20    1:09.34   13  
 
Event 13  Girls 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Claire D          6 PAAC-MA                   NT      30.57   20  
  2 MacKenzie, Bea G           6 BSC-MA                    NT      31.57   17  
 -- Myers, Megan M             6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 14  Boys 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 30.00      29.65   20  
  2 Mellek, Aiden W            6 TRI-MA                    NT      37.20   17  
 -- Kelly, John D              6 SSC-MA                    NT         DQ  
 -- Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Libke, Dennis B            6 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 15  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neidich, Meghan A          7 UNSSC-MA                  NT      21.94   20  
  2 Fleischaker, Mazie R       7 PAAC-MA                24.52      23.56   17  
  3 Eruslanova, Liza           7 SSC-MA                    NT      24.18   16  
  4 Landim, Mariana B          7 TRI-MA                 25.42      24.57   15  
  5 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA                 26.39      25.30   14  
  6 Martinak, Olivia S         7 SSC-MA                 36.84      26.55   13  
  7 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA                 27.70      26.82   12  
  8 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                    NT      28.61   11  
  9 Cantor, Avery E            7 BSC-MA                    NT      28.72    9  
 10 Weede, Vaia                7 ACAC-MA                   NT      30.94    7  
 11 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                    NT      31.11    6  
 12 Gurk, Siena G              7 BSC-MA                    NT      32.49    5  
 -- Hanway, Cassie T           7 SSC-MA                    NT         DQ  
 -- Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                38.72         DQ  
 -- Taylor, Reagan E           7 ACAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 16  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimler, Maack S            7 TRI-MA                 25.62      23.11   20  
  2 Sullivan, Cal              7 BSC-MA                    NT      25.19   17  
  3 Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                 26.81      25.80   16  
  4 Foo, Kent S                7 BSC-MA                 26.82      26.81   15  
  5 Hickey, Shane D            7 TRI-MA                 32.21      29.28   14  
  6 Putter, Max                7 SSC-MA                    NT      29.51   13  
  7 Chowansky, Luka Z          7 BSC-MA                    NT      36.83   12  
 -- Pennington, Garrett K      7 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Baldino, Alex J            7 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lydon, Aubrey K            8 CAA-MA                 19.87      18.36   20  
  2 Riches, Eden E             8 SSC-MA                 22.14      19.13   17  
  3 Gardener, Mia F            8 SSC-MA                 23.44      21.63   16  
  4 Parker, Julia H            8 SSC-MA                    NT      21.70   15  
  5 Aievoli, Ava C             8 CAA-MA                    NT      21.94   14  
  6 Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                 23.55      21.98   13  
  7 Bell, Catherine O          8 SSC-MA                 25.40      22.28   12  
  8 Flanagan, Elise C          8 SSC-MA                    NT      22.35   11  
  9 Le, Maya V                 8 SSC-MA                    NT      22.39    9  
 10 Aievoli, Gianna M          8 CAA-MA                    NT      22.78    7  
 11 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                 26.09      25.94    6  
 12 Smith, Jennah D            8 BSC-MA                    NT      26.38    5  
 13 Nugent, Shea M             8 NHAC-MA                   NT      26.63    4  
 14 Clymer, Addison G          8 ACAC-MA                   NT      28.53    3  
 15 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                    NT      33.17    2  
 -- Woods, Isabella J          8 PAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Graham              8 SSC-MA                 16.10      16.40   20  
  2 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                 20.33      18.39   17  
  3 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 29.89      20.60   16  
  4 Holmes, Alexander A        8 SSC-MA                    NT      23.83   15  
  5 Piasecki, Alexander W      8 BSC-MA                    NT      23.89   14  
  6 Rayer, John K              8 SSC-MA                    NT      28.15   13  
  7 Heim, Brogan A             8 ACAC-MA                46.44      29.98   12  
  8 Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                    NT      30.37   11  
  9 Nelson, James T            8 TRI-MA                 30.56      32.88    9  
 -- Reeser, Gabe W             8 NHAC-MA                33.17         DQ  
 -- Ellis, Lucas T             8 PAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Deirmengian, Gregory K     8 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Pennington, Reed L         8 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 19  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindsay, Cecilia J         8 SSC-MA                    NT      46.52   20  
  2 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT      46.96   17  
  3 Feeney, Monica B           8 ACAC-MA                   NT      52.00   16  
  4 Cheplick, Sarah G          8 PAAC-MA                   NT      56.65   14.5
  4 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                    NT      56.65   14.5
  6 Evans, Tegan R             8 PAAC-MA                57.02      57.52   13  
  7 Cotterell, Cara            8 ACAC-MA                   NT      59.65   12  
  8 McMahon, Avery             8 SSC-MA                    NT    1:02.15   11  
 
Event 20  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tith, Sebastian            8 BYNS-MA                   NT      42.93   20  
  2 Lund, Josh W               8 SSC-MA                 57.20      47.64   17  
  3 Markakis, Yanni E          8 TRI-MA                 54.69      49.13   16  
  4 Zaher, Mohamed G           8 PAAC-MA              1:00.63      56.07   15  
  5 Nelson, James T            8 TRI-MA               1:06.43      59.95   14  
 -- Landrum, Thiago E          8 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 23  Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Claire D          6 PAAC-MA                   NT      28.73   20  
  2 Carroll, Claire K          6 ACAC-MA                   NT      30.20   17  
  3 MacKenzie, Bea G           6 BSC-MA                    NT      31.53   16  
  4 Myers, Megan M             6 TRI-MA                 35.25      31.72   15  
  5 Santillo, Katharine H      6 SSC-MA                 28.59      32.23   14  
  6 McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                    NT      37.13   13  
 
Event 24  Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 31.01      29.03   20  
  2 Kelly, John D              6 SSC-MA                    NT      29.08   17  
  3 Libke, Dennis B            6 SSC-MA                    NT      29.52   16  
  4 Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                    NT      40.96   15  
 -- Mellek, Aiden W            6 TRI-MA                 57.96         DQ  
 
Event 25  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landim, Mariana B          7 TRI-MA                 25.69      23.21   20  
  2 Neidich, Meghan A          7 UNSSC-MA               26.71      24.11   17  
  3 Taylor, Reagan E           7 ACAC-MA                27.09      24.36   16  
  4 Fleischaker, Mazie R       7 PAAC-MA                26.57      24.71   15  
  5 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA                 23.98      25.16   14  
  6 Martinak, Olivia S         7 SSC-MA                 29.08      25.52   13  
  7 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                    NT      25.87   12  
  8 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                29.24      27.41   11  
  9 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                    NT      27.50    9  
 10 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA                 26.38      28.98    7  
 11 Gurk, Siena G              7 BSC-MA                    NT      30.54    6  
 12 Hanway, Cassie T           7 SSC-MA                    NT      30.80    5  
 13 Lightman, Chloe A          7 BSC-MA                    NT      31.20    4  
 14 Tewksbury, Victoria E      7 PAAC-MA                   NT      31.43    3  
 15 Roberts, Lillian           7 ACAC-MA                40.43      31.60    2  
 16 Weede, Vaia                7 ACAC-MA                37.62      33.49    1  
 -- Navarro, Addison           7 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Cantor, Avery E            7 BSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 26  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimler, Maack S            7 TRI-MA                 26.38      23.79   20  
  2 Putter, Max                7 SSC-MA                    NT      23.97   17  
  3 Foo, Kent S                7 BSC-MA                 27.50      24.40   16  
  4 Luo, James H               7 SSC-MA                    NT      25.23   15  
  5 Otto, Riggins              7 ACAC-MA                33.40      25.24   14  
  6 Davis, Aiden               7 ACAC-MA                26.19      25.31   13  
  7 Baldino, Alex J            7 SSC-MA                    NT      26.75   12  
  8 Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                 30.09      29.44   11  
  9 Devon, Eli G               7 BSC-MA                    NT      29.71    9  
 10 Hickey, Shane D            7 TRI-MA                 30.79      31.02    7  
 -- Chowansky, Luka Z          7 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Pennington, Garrett K      7 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 27  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karpyn, Anna M             8 SSC-MA                    NT      18.93   20  
  2 Carmella, Keira A          8 CAA-MA                 21.15      20.16   17  
  3 Riches, Eden E             8 SSC-MA                 21.05      20.73   16  
  4 Lindsay, Cecilia J         8 SSC-MA                    NT      21.53   15  
  5 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT      21.84   14  
  6 Clymer, Addison G          8 ACAC-MA                   NT      22.93   13  
  7 Gardener, Mia F            8 SSC-MA                 21.30      23.11   12  
  8 Parker, Julia H            8 SSC-MA                    NT      23.33   11  
  9 Flanagan, Elise C          8 SSC-MA                 22.81      23.36    9  
 10 Bell, Catherine O          8 SSC-MA                 23.90      23.86    7  
 11 Nugent, Shea M             8 NHAC-MA                   NT      24.03    6  
 12 Katzenbach, Marin J        8 BSC-MA                 28.99      24.15    5  
 13 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                 26.52      24.29    4  
 14 Woods, Isabella J          8 PAAC-MA                   NT      24.30    3  
 15 Daniels, Ellie M           8 ACAC-MA                25.23      24.66    2  
 16 Smith, Jennah D            8 BSC-MA                    NT      24.73    1  
 17 Aievoli, Gianna M          8 CAA-MA                    NT      24.85  
 18 Aievoli, Ava C             8 CAA-MA                    NT      25.11  
 19 Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                    NT      28.40  
 20 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                    NT      29.52  
 21 Risser, Addison L          8 NHAC-MA                38.74      33.47  
 -- Myers, Caroline E          8 SSC-MA                    NT         DQ  
 -- Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                 21.85         DQ  
 
Event 28  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Will P             8 PAAC-MA                19.21      19.00   20  
  2 Holmes, Alexander A        8 SSC-MA                 22.36      21.81   17  
  3 Piasecki, Alexander W      8 BSC-MA                 25.86      22.56   16  
  4 Markakis, Yanni E          8 TRI-MA                 23.61      22.80   15  
  5 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 24.63      22.94   14  
  6 Pennington, Reed L         8 TRI-MA                    NT      26.29   13  
  7 Reeser, Gabe W             8 NHAC-MA                24.34      26.98   12  
  8 Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                 28.83      27.14   11  
  9 Schroeder, Koen V          8 CAA-MA                 25.57      27.36    9  
 10 Rayer, John K              8 SSC-MA                    NT      28.87    7  
 11 Ellis, Lucas T             8 PAAC-MA                34.12      32.86    6  
 12 Deirmengian, Gregory K     8 TRI-MA                    NT      42.27    5  
 -- Liggett, Cam               8 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Cullen, James B            8 SSC-MA                 27.72         DQ  
 
Event 29  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lydon, Aubrey K            8 CAA-MA                    NT      54.32   20  
  2 Le, Maya V                 8 SSC-MA                    NT      54.45   17  
  3 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                    NT      56.12   16  
  4 Evans, Tegan R             8 PAAC-MA                57.71    1:00.38   15  
  5 Feeney, Monica B           8 ACAC-MA                   NT    1:00.59   14  
  6 Cheplick, Sarah G          8 PAAC-MA                   NT    1:04.31   13  
  7 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                    NT    1:04.98   12  
  8 Katzenbach, Marin J        8 BSC-MA                    NT    1:07.34   11  
  9 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT    1:08.22    9  
 -- Lindsay, Cecilia J         8 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 30  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tith, Sebastian            8 BYNS-MA                   NT      48.69   20  
  2 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA              1:00.05      49.03   17  
  3 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                    NT      49.59   16  
  4 St-Laurent, Jeremy P       8 CAA-MA                 59.56      56.53   15  
  5 Li, Kevin J                8 SSC-MA                    NT      58.27   14  
  6 Zaher, Mohamed G           8 PAAC-MA              1:01.27    1:06.03   13  
  7 Landrum, Thiago E          8 TRI-MA                    NT    1:06.97   12  
  8 Liggett, Cam               8 BSC-MA                    NT    1:09.66   11  
  9 Schroeder, Koen V          8 CAA-MA               1:09.15    1:11.96    9  
 10 Heim, Brogan A             8 ACAC-MA                   NT    1:12.17    7  
 -- Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Nelson, James T            8 TRI-MA               1:13.83         DQ  
 -- Piasecki, Alexander W      8 BSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 31  Girls 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Myers, Megan M             6 TRI-MA                    NT      33.68   20  
  2 Santillo, Katharine H      6 SSC-MA                 39.73      40.41   17  
 -- MacKenzie, Bea G           6 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- McDermott, Onnah M         6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Solomon, Claire D          6 PAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 32  Boys 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papadopoulos, Frankie S    6 TRI-MA                 39.15      39.75   20  
 -- Kelly, John D              6 SSC-MA                    NT         DQ  
 -- Grasso, Marcello M         6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Mellek, Aiden W            6 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Libke, Dennis B            6 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 33  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gurk, Siena G              7 BSC-MA                 29.87      27.05   20  
  2 Neidich, Meghan A          7 UNSSC-MA               29.79      28.02   17  
  3 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA                 37.55      28.37   16  
  4 Laaguiby, Sophia           7 BSC-MA                 34.49      28.87   15  
  5 Fleischaker, Mazie R       7 PAAC-MA                33.61      29.26   14  
  6 Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                33.32      30.45   13  
  7 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA                 31.98      32.09   12  
  8 Landim, Mariana B          7 TRI-MA                    NT      32.49   11  
  9 Eruslanova, Liza           7 SSC-MA                 42.55      32.55    9  
 10 Martinak, Olivia S         7 SSC-MA                 44.09      33.62    7  
 11 Shaud, Audrey A            7 SSC-MA                    NT      35.46    6  
 12 Navarro, Addison           7 BSC-MA                    NT      36.82    5  
 13 Tewksbury, Victoria E      7 PAAC-MA                   NT      37.37    4  
 14 Lightman, Chloe A          7 BSC-MA                    NT      39.84    3  
 -- Hanway, Cassie T           7 SSC-MA                    NT         DQ  
 -- Wadke, Raina K             7 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Roberts, Lillian           7 ACAC-MA              1:03.78         DQ  
 
Event 34  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimler, Maack S            7 TRI-MA                 28.09      23.10   20  
  2 Sullivan, Cal              7 BSC-MA                    NT      29.01   17  
  3 Otto, Riggins              7 ACAC-MA                34.03      29.12   16  
  4 Luo, James H               7 SSC-MA                    NT      29.90   15  
  5 Foo, Kent S                7 BSC-MA                    NT      31.38   14  
  6 Hickey, Shane D            7 TRI-MA                 36.51      33.88   13  
  7 Grasso, Carmelo C          7 TRI-MA                 33.64      36.83   12  
  8 Chowansky, Luka Z          7 BSC-MA                    NT      36.94   11  
  9 Putter, Max                7 SSC-MA                    NT      37.36    9  
 -- Baldino, Alex J            7 SSC-MA                    NT         DQ  
 -- Pennington, Garrett K      7 TRI-MA                    NT         DQ  
 
Event 35  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Le, Maya V                 8 SSC-MA                    NT      23.56   20  
  2 Myers, Caroline E          8 SSC-MA                    NT      23.99   17  
  3 Riches, Eden E             8 SSC-MA                 27.20      24.24   16  
  4 Carmella, Keira A          8 CAA-MA                 27.28      24.43   15  
  5 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                 28.16      24.45   14  
  6 Gardener, Mia F            8 SSC-MA                 26.20      25.27   13  
  7 Aievoli, Gianna M          8 CAA-MA                    NT      26.23   12  
  8 Kammann, Maia G            8 BSC-MA                 38.29      28.36   11  
  9 Z'Ningray, Tenzee N        8 TRI-MA                 28.97      29.34    9  
 10 Katzenbach, Marin J        8 BSC-MA                 32.51      30.02    7  
 11 Smith, Jennah D            8 BSC-MA                    NT      30.11    6  
 12 Pierce, Alexandra S        8 BSC-MA                    NT      31.36    5  
 13 Daniels, Ellie M           8 ACAC-MA                   NT      32.48    4  
 14 Flanagan, Elise C          8 SSC-MA                 40.06      33.74    3  
 15 Filippone, Jules G         8 BSC-MA                    NT      36.33    2  
 16 Deitz, Elsa A              8 BSC-MA                    NT      36.47    1  
 17 Risser, Addison L          8 NHAC-MA                44.72      37.43  
 18 Woods, Isabella J          8 PAAC-MA                   NT      43.89  
 -- Nugent, Shea M             8 NHAC-MA                   NT         DQ  
 -- Clymer, Addison G          8 ACAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 36  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Will P             8 PAAC-MA                22.10      22.03   20  
  2 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA                26.39      22.83   17  
  3 Li, Kevin J                8 SSC-MA                 29.18      25.66   16  
  4 Piasecki, Alexander W      8 BSC-MA                    NT      26.93   15  
  5 Lund, Josh W               8 SSC-MA                 36.75      26.99   14  
  6 Holmes, Alexander A        8 SSC-MA                 35.54      30.04   13  
  7 Cullen, James B            8 SSC-MA                    NT      32.62   12  
  8 Rayer, John K              8 SSC-MA                    NT      37.06   11  
 -- Tabas Carson, Justin O     8 BSC-MA                 30.07         DQ  
 -- Ellis, Lucas T             8 PAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Pennington, Reed L         8 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Reeser, Gabe W             8 NHAC-MA                33.44         DQ  
 -- Deirmengian, Gregory K     8 TRI-MA                 42.82         DQ  
 
Event 37  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Lindsay A          7 TRI-MA               2:08.45    1:57.65   20  
  2 Fleischaker, Mazie R       7 PAAC-MA              2:03.04    1:58.33   17  
  3 Landim, Mariana B          7 TRI-MA                    NT    2:10.22   16  
  4 Deveney, Brynn K           7 TRI-MA               2:07.88    2:14.64   15  
 -- Gandhi, Veda               7 PAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 38  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luo, James H               7 SSC-MA                    NT    2:07.49   20  
 -- Chowansky, Luka Z          7 BSC-MA                    NT         DQ  
 -- Rimler, Maack S            7 TRI-MA               2:08.42         DQ  
 
Event 39  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karpyn, Anna M             8 SSC-MA                    NT    1:30.31   20  
  2 Lydon, Aubrey K            8 CAA-MA               1:39.35    1:37.82   17  
  3 Carmella, Keira A          8 CAA-MA               1:51.34    1:39.06   16  
  4 Parker, Julia H            8 SSC-MA                    NT    1:44.60   15  
  5 Bell, Catherine O          8 SSC-MA               1:54.99    1:49.54   14  
  6 Dill, Orlaith Pronoun A    8 SSC-MA                    NT    1:53.44   13  
  7 Cheplick, Sarah G          8 PAAC-MA                   NT    1:58.46   12  
  8 Aievoli, Ava C             8 CAA-MA                    NT    1:58.76   11  
  9 McCormick, Sarah R         8 TRI-MA                    NT    1:58.81    9  
 10 Evans, Tegan R             8 PAAC-MA              1:52.30    2:02.62    7  
 11 Smith, Jennah D            8 BSC-MA                    NT    2:07.34    6  
 12 Katzenbach, Marin J        8 BSC-MA               2:26.08    2:13.09    5  
 13 McMahon, Avery             8 SSC-MA                    NT    2:29.40    4  
 -- Myers, Caroline E          8 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 40  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Graham              8 SSC-MA               1:31.20    1:27.52   20  
  2 Harris, Will P             8 PAAC-MA              1:28.04    1:28.57   17  
  3 Tith, Sebastian            8 BYNS-MA                   NT    1:29.91   16  
  4 Tiankwa, Cyrian E          8 SSC-MA                    NT    1:38.30   15  
  5 Caramenico, Matthew R      8 NHAC-MA              2:00.47    1:45.86   14  
  6 Lund, Josh W               8 SSC-MA                    NT    1:53.07   13  
  7 St-Laurent, Jeremy P       8 CAA-MA               2:02.40    2:01.51   12  
  8 Reeser, Gabe W             8 NHAC-MA                   NT    2:06.96   11  
  9 Heim, Brogan A             8 ACAC-MA                   NT    2:08.64    9  
 10 Schroeder, Koen V          8 CAA-MA                    NT    2:10.89    7  
 11 Landrum, Thiago E          8 TRI-MA                    NT    2:14.41    6  
 -- Markakis, Yanni E          8 TRI-MA                    NT         DQ  
 -- Zaher, Mohamed G           8 PAAC-MA                   NT         DQ  
 -- Nelson, James T            8 TRI-MA                    NT         DQ