Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/1/2017 10:01 AM
            2017 MA CBST Autumn Festival - 10/28/2017 to 10/29/2017            
                             CBST Autumn Festival                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Sarah E           10 HHAA-MA              1:10.13    1:11.16   20  
       32.84  1:11.16                                                      
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA               1:13.99    1:11.92   17  
       32.71  1:11.92                                                      
  3 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              1:21.95    1:16.32   16  
       35.24  1:16.32                                                      
  4 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA             1:23.36    1:17.25   15  
       34.93  1:17.25                                                      
  5 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA              1:21.59    1:17.64   14  
       36.36  1:17.64                                                      
  6 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA              1:20.36    1:18.76   13  
       34.98  1:18.76                                                      
  7 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:24.70    1:19.25   12  
       35.28  1:19.25                                                      
  8 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA             1:19.70    1:19.40   11  
       36.34  1:19.40                                                      
  9 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              1:20.84    1:20.33    9  
       35.54  1:20.33                                                      
BB - Division  
  1 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                    NT    1:24.31   20  
       38.56  1:24.31                                                      
  2 Poon, Jaime C             10 CBST-MA              1:34.99    1:25.40   17  
       39.58  1:25.40                                                      
  3 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA               1:24.90    1:25.54   16  
       40.43  1:25.54                                                      
  4 Kennedy, Rori T            9 SSC-MA               1:33.41    1:26.73   15  
       37.69  1:26.73                                                      
  5 Block, Rebecca M           9 SSC-MA               1:28.29    1:26.96   14  
       38.59  1:26.96                                                      
  6 English, Penelope L        9 FCA-MA               1:29.11    1:27.02   13  
       39.92  1:27.02                                                      
  7 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA               1:30.59    1:27.82   12  
       39.53  1:27.82                                                      
  8 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                   NT    1:29.06   11  
       41.16  1:29.06                                                      
  9 Si, Christina K           10 SSC-MA               1:26.02    1:29.12    9  
       40.95  1:29.12                                                      
 10 Fiander, Lila E           10 CBST-MA                   NT    1:31.49    7  
       42.06  1:31.49                                                      
 11 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA               1:32.87    1:31.50    6  
       45.00  1:31.50                                                      
C - Division  
  1 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA               1:33.08    1:32.77   20  
       41.02  1:32.77                                                      
  2 Maurya, Anshi             10 UMAC-MA              1:34.90    1:34.32   17  
       44.89  1:34.32                                                      
  3 Messmer, Ella B            9 GSA-MA               1:39.40    1:34.80   16  
       43.89  1:34.80                                                      
  4 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT    1:35.44   15  
       43.46  1:35.44                                                      
  5 Watkins, Evie M            9 SSC-MA               1:39.26    1:35.66   14  
       46.40  1:35.66                                                      
  6 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA               1:35.12    1:36.28   13  
       45.23  1:36.28                                                      
  7 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA               1:38.12    1:38.27   12  
  8 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA               1:39.91    1:40.05   11  
       50.17  1:40.05                                                      
  9 Chayka, Abigail S          9 CBST-MA                   NT    1:40.96    9  
       47.51  1:40.96                                                      
 10 Hedlund, Paige             9 SSC-MA               1:39.54    1:41.97    7  
       44.07  1:41.97                                                      
 11 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                   NT    1:42.22    6  
       46.36  1:42.22                                                      
 12 Senior, Mina              10 CBFY-MA              1:57.67    1:44.24    5  
       49.78  1:44.24                                                      
 13 Summer, Megan E            8 HHAA-MA                   NT    1:45.36    4  
       51.76  1:45.36                                                      
 14 Scungio, Siena J           9 SSC-MA                    NT    1:45.81    3  
 15 Kelly, Tess R             10 SSC-MA               1:48.86    1:47.78    2  
       48.49  1:47.78                                                      
 16 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                    NT    1:48.48    1  
       48.71  1:48.48                                                      
Non-Award Division  
 -- Whittemore, Lil A          9 GSA-MA               1:35.84         DQ  
       42.46       DQ                                                      
 
Event 2  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA               1:16.68    1:16.31   20  
       34.46  1:16.31                                                      
  2 Huckel, Charles E         10 CBFY-MA              1:23.22    1:18.81   17  
       34.99  1:18.81                                                      
BB - Division  
  1 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT    1:22.92   20  
       36.24  1:22.92                                                      
  2 Feldman, Derek A          10 CBST-MA                   NT    1:23.24   17  
       38.22  1:23.24                                                      
  3 Yaegel, Tommy             10 SPFD-MA              1:27.88    1:23.31   16  
       37.78  1:23.31                                                      
  4 Wozniak, John A           10 GSA-MA               1:24.37    1:23.32   15  
       36.95  1:23.32                                                      
  5 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                   NT    1:24.27   14  
       37.66  1:24.27                                                      
  6 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT    1:25.66   13  
  7 Annise, Lincoln J          9 UN-SO-MA                  NT    1:26.25   12  
       36.42  1:26.25                                                      
  8 Summer, Josh S            10 HHAA-MA              1:28.50    1:26.74   11  
       42.68  1:26.74                                                      
  9 Thau, Andrew L            10 GSA-MA               1:34.29    1:26.88    9  
       41.42  1:26.88                                                      
 10 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                   NT    1:28.77    7  
       42.58  1:28.77                                                      
C - Division  
  1 Brush, Sean C             10 GSA-MA               1:27.54    1:30.31   20  
       40.18  1:30.31                                                      
  2 Ricciardi, James P         9 CBST-MA              1:40.61    1:31.63   17  
       44.27  1:31.63                                                      
  3 Sung, Darren              10 CBFY-MA                   NT    1:32.05   16  
       41.39  1:32.05                                                      
  4 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT    1:33.55   15  
       41.76  1:33.55                                                      
  5 Linden, Teddy W            9 GSA-MA               1:38.28    1:35.70   14  
       46.98  1:35.70                                                      
  6 Bekes, Max A              10 CBST-MA                   NT    1:36.57   13  
  7 Zhang, Alan                9 CBFY-MA              1:41.92    1:36.94   12  
       44.07  1:36.94                                                      
  8 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT    1:37.15   11  
       47.05  1:37.15                                                      
  9 Kothari, Adi N            10 SSC-MA               1:38.54    1:39.68    9  
       45.93  1:39.68                                                      
 10 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT    1:40.56    7  
 11 Fleming, Sean F            9 GSA-MA               1:45.49    1:46.08    6  
       55.16  1:46.08                                                      
 12 Baker, Kyle P              9 GSA-MA               2:03.43    1:48.75    5  
 13 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                   NT    1:48.96    4  
       52.62  1:48.96                                                      
 14 Iannacone, Daniel R       10 GSA-MA               1:56.55    1:54.11    3  
       53.41  1:54.11                                                      
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA               1:02.40    1:05.09   20  
       29.80  1:05.09                                                      
  2 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA              1:12.31    1:08.16   17  
       31.67  1:08.16                                                      
  3 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA               1:06.19    1:08.81   16  
       30.83  1:08.81                                                      
  4 Pillar, Claire            12 FCA-MA               1:08.21    1:09.04   15  
       32.05  1:09.04                                                      
  5 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               1:09.33    1:09.70   14  
       31.23  1:09.70                                                      
  6 Conti, Amanda H           12 SPFD-MA              1:11.73    1:09.74   13  
       32.18  1:09.74                                                      
  7 Brennan, Molly C          12 SPFD-MA              1:10.28    1:10.48   12  
       33.33  1:10.48                                                      
  8 Duncheskie, Grace C       11 SPFD-MA              1:12.93    1:10.92   11  
       33.62  1:10.92                                                      
  9 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:15.34    1:12.15    9  
       32.18  1:12.15                                                      
BB - Division  
  1 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA              1:24.75    1:12.42   20  
       33.99  1:12.42                                                      
  2 He, Katie F               12 CBST-MA              1:14.71    1:13.58   17  
       34.28  1:13.58                                                      
  3 Burns, Jessica K          12 SOUD-MA              1:14.60    1:13.75   16  
       35.55  1:13.75                                                      
  4 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA               1:15.71    1:13.84   15  
       34.15  1:13.84                                                      
  5 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA              1:14.43    1:14.23   14  
       36.36  1:14.23                                                      
  6 Suko, Caroline E          12 CBST-MA              1:19.60    1:15.06   13  
       34.40  1:15.06                                                      
  7 English, Chloe L          12 FCA-MA               1:20.23    1:15.64   12  
       34.58  1:15.64                                                      
  8 Johnson, Anna K           12 SSC-MA               1:19.42    1:16.06   11  
       34.01  1:16.06                                                      
  9 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA               1:19.28    1:17.24    9  
       36.27  1:17.24                                                      
 10 Karpf, Lana               12 GSA-MA               1:17.52    1:17.56    7  
       35.61  1:17.56                                                      
 11 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA              1:19.51    1:17.61    6  
       36.50  1:17.61                                                      
C - Division  
  1 Pye, Julia E              12 CBST-MA                   NT    1:18.55   20  
       36.61  1:18.55                                                      
  2 Cappola, Ali G            11 SSC-MA               1:22.78    1:19.31   17  
       36.04  1:19.31                                                      
  3 Bean, Alyssa M            11 HHAA-MA                   NT    1:19.42   16  
       35.24  1:19.42                                                      
  4 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                   NT    1:20.90   15  
       36.73  1:20.90                                                      
  5 Gross, Molly A            12 CBFY-MA              1:43.71    1:21.24   14  
       36.87  1:21.24                                                      
  6 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT    1:21.40   13  
       37.93  1:21.40                                                      
  7 Fee, Abby H               11 CBST-MA                   NT    1:22.18   12  
       35.61  1:22.18                                                      
  8 Russ, Maddy               11 CBFY-MA              1:28.92    1:22.29   11  
       37.00  1:22.29                                                      
  9 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA               1:28.20    1:22.68    9  
       38.87  1:22.68                                                      
 10 Olberding, Maddie         11 SOUD-MA              1:25.93    1:23.43    7  
       35.68  1:23.43                                                      
 11 Russ, Olivia              11 CBFY-MA              1:30.03    1:25.37    6  
       41.71  1:25.37                                                      
 12 Kuttymartin, Mira         11 SSC-MA               1:27.69    1:25.43    5  
       40.41  1:25.43                                                      
 13 Bookwalter, Olivia M      12 SSC-MA               1:28.73    1:25.97    4  
       37.79  1:25.97                                                      
 14 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA               1:25.86    1:26.48    3  
       40.39  1:26.48                                                      
 15 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA                   NT    1:27.22    2  
       39.47  1:27.22                                                      
 16 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                   NT    1:28.68    1  
       41.51  1:28.68                                                      
 17 Gitman, Alexandra R       11 CBST-MA              1:31.45    1:29.32  
       44.03  1:29.32                                                      
 18 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA               1:32.56    1:29.78  
       43.15  1:29.78                                                      
 19 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA                   NT    1:30.49  
       43.86  1:30.49                                                      
 20 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT    1:32.73  
       40.78  1:32.73                                                      
 21 Baicoianu, Ada            11 UMAC-MA              1:32.89    1:35.28  
       42.72  1:35.28                                                      
Non-Award Division  
 -- Magliaro, Lauren M        11 CBFY-MA                   NT         DQ  
       49.57       DQ                                                      
 -- Foisy, Emmy R             11 CBST-MA                   NT         DQ  
       51.20       DQ                                                      
 
Event 4  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Jake                11 SSC-MA               1:09.53    1:09.07   20  
       31.92  1:09.07                                                      
BB - Division  
  1 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA              1:16.40    1:11.35   20  
       32.73  1:11.35                                                      
  2 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT    1:11.72   17  
       33.63  1:11.72                                                      
  3 Tishin, Maksim            12 CORE-MA              1:09.44    1:12.35   16  
       31.65  1:12.35                                                      
  4 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT    1:12.48   15  
       32.94  1:12.48                                                      
  5 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA              1:17.16    1:12.69   14  
       32.61  1:12.69                                                      
  6 Riches, Gabe J            12 SSC-MA               1:36.56    1:13.47   13  
       10.89  1:13.47                                                      
  7 Freed, Logan              11 SOUD-MA              1:13.68    1:14.00   12  
       33.12  1:14.00                                                      
  8 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA               1:15.16    1:14.68   11  
       34.50  1:14.68                                                      
  9 Lever, Owen P             11 CBST-MA              1:18.29    1:14.70    9  
       35.68  1:14.70                                                      
C - Division  
  1 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA              1:14.46    1:15.68   20  
       33.11  1:15.68                                                      
  2 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT    1:16.98   17  
       35.48  1:16.98                                                      
  3 Riches, Noah W            11 SSC-MA               1:28.76    1:17.77   16  
       36.65  1:17.77                                                      
  4 Murphy, Nol W             11 SSC-MA               1:22.00    1:19.23   15  
       34.62  1:19.23                                                      
  5 Teplov, Jake V            12 CRSC-MA                   NT    1:20.20   14  
       37.64  1:20.20                                                      
  6 Simon, Eric L             12 CBST-MA              1:21.43    1:21.47   13  
       39.40  1:21.47                                                      
  7 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               1:23.13    1:23.17   12  
       38.65  1:23.17                                                      
  8 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT    1:23.23   11  
       37.40  1:23.23                                                      
  9 Heery, Quinn R            12 SSC-MA               1:22.88    1:23.74    9  
       37.52  1:23.74                                                      
 10 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT    1:23.84    7  
       38.33  1:23.84                                                      
 11 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:23.10    1:23.95    6  
       39.46  1:23.95                                                      
 12 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:33.22    1:29.28    5  
       10.86  1:29.28                                                      
 13 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                   NT    1:40.44    4  
       46.72  1:40.44                                                      
Non-Award Division  
 -- Kennedy, Gavin J          11 SSC-MA               1:35.16         DQ  
       45.23       DQ                                                      
 -- Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                   NT         DQ  
       38.44       DQ                                                      
 
Event 5  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA             1:15.12    1:13.55   20  
       35.88  1:13.55                                                      
  2 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:18.09    1:16.30   17  
       37.02  1:16.30                                                      
  3 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              1:18.64    1:18.96   16  
       37.95  1:18.96                                                      
BB - Division  
  1 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              1:19.69    1:19.31   20  
       38.12  1:19.31                                                      
  2 O'Connor, Bryn C           9 HHAA-MA                   NT    1:21.97   17  
       40.21  1:21.97                                                      
  3 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA               1:24.38    1:22.02   16  
       39.60  1:22.02                                                      
  4 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA               1:28.29    1:22.72   15  
       40.32  1:22.72                                                      
  5 English, Penelope L        9 FCA-MA               1:26.47    1:23.51   14  
       40.70  1:23.51                                                      
  6 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                   NT    1:25.19   13  
       40.93  1:25.19                                                      
  7 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA               1:23.25    1:26.04   12  
       42.48  1:26.04                                                      
  8 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                    NT    1:26.33   11  
       41.94  1:26.33                                                      
  9 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                    NT    1:26.96    9  
       42.23  1:26.96                                                      
 10 Whittemore, Lil A          9 GSA-MA               1:28.08    1:30.20    7  
       44.29  1:30.20                                                      
C - Division  
  1 Fiander, Lila E           10 CBST-MA                   NT    1:30.82   20  
       44.63  1:30.82                                                      
  2 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA                    NT    1:31.75   17  
       44.37  1:31.75                                                      
  3 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                   NT    1:32.98   16  
       44.17  1:32.98                                                      
  4 Messmer, Ella B            9 GSA-MA               1:39.85    1:36.38   15  
       47.38  1:36.38                                                      
  5 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA              1:40.87    1:37.61   14  
       47.93  1:37.61                                                      
  6 Hedlund, Paige             9 SSC-MA                    NT    1:41.61   13  
       48.68  1:41.61                                                      
  7 Maurya, Anshi             10 UMAC-MA                   NT    1:41.96   12  
       50.14  1:41.96                                                      
Non-Award Division  
 -- Kelly, Tess R             10 SSC-MA                    NT         DQ  
       52.27       DQ                                                      
 -- Minnick, Keira            10 CBFY-MA                   NT         DQ  
       55.11       DQ                                                      
 -- Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT         DQ  
       46.21       DQ                                                      
 
Event 6  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA               1:14.05    1:14.19   20  
       36.22  1:14.19                                                      
  2 Wozniak, John A           10 GSA-MA               1:20.15    1:16.56   17  
       37.31  1:16.56                                                      
BB - Division  
  1 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT    1:19.26   20  
       36.72  1:19.26                                                      
  2 Brush, Sean C             10 GSA-MA               1:26.16    1:27.93   17  
       43.05  1:27.93                                                      
C - Division  
  1 Motuzenko, Denis           9 HHAA-MA                   NT    1:32.29   20  
       43.76  1:32.29                                                      
  2 Linden, Teddy W            9 GSA-MA               1:40.38    1:37.08   17  
  3 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT    1:38.51   16  
       47.54  1:38.51                                                      
  4 Thau, Andrew L            10 GSA-MA                    NT    1:39.04   15  
       48.65  1:39.04                                                      
  5 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT    1:40.51   14  
  6 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT    1:40.53   13  
       48.39  1:40.53                                                      
  7 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT    1:44.82   12  
Non-Award Division  
 -- Fleming, Sean F            9 GSA-MA                    NT         DQ  
       56.64       DQ                                                      
 -- Baker, Kyle P              9 GSA-MA                    NT         DQ  
       57.65       DQ                                                      
 -- Feldman, Derek A          10 CBST-MA                   NT         DQ  
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA               1:02.42    1:02.39   20  
       30.51  1:02.39                                                      
  2 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA               1:05.54    1:06.60   17  
       32.55  1:06.60                                                      
  3 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA               1:05.28    1:08.62   16  
       33.62  1:08.62                                                      
  4 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA              1:11.26    1:09.65   15  
       33.45  1:09.65                                                      
  5 DiGregorio, Abigail N     12 CBST-MA              1:13.50    1:09.97   14  
       32.62  1:09.97                                                      
  6 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               1:13.57    1:10.41   13  
       34.27  1:10.41                                                      
  7 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA              1:19.40    1:10.90   12  
       34.60  1:10.90                                                      
  8 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA               1:14.00    1:11.70   11  
       34.18  1:11.70                                                      
BB - Division  
  1 Kennedy, Kayleigh J       12 SSC-MA               1:13.65    1:12.97   20  
       35.46  1:12.97                                                      
  2 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:12.20    1:13.97   17  
       35.01  1:13.97                                                      
  3 Suko, Caroline E          12 CBST-MA              1:16.21    1:14.63   16  
       36.04  1:14.63                                                      
  4 English, Chloe L          12 FCA-MA               1:18.06    1:16.68   15  
  5 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA               1:15.97    1:16.86   14  
       37.19  1:16.86                                                      
  6 Kelly, Jo J               12 SSC-MA                    NT    1:17.34   13  
       38.28  1:17.34                                                      
  7 Cappola, Ali G            11 SSC-MA               1:20.10    1:17.53   12  
       36.57  1:17.53                                                      
  8 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA              1:21.38    1:17.56   11  
       37.45  1:17.56                                                      
  9 Bean, Alyssa M            11 HHAA-MA                   NT    1:17.65    9  
       37.31  1:17.65                                                      
 10 Perry, Kylie E            12 GSA-MA               1:16.29    1:18.48    7  
       38.75  1:18.48                                                      
C - Division  
  1 Petty, Charlotte A        12 GSA-MA               1:21.99    1:18.76   20  
       38.37  1:18.76                                                      
  2 Johnson, Anna K           12 SSC-MA               1:19.97    1:19.59   17  
       38.76  1:19.59                                                      
  3 Pye, Julia E              12 CBST-MA                   NT    1:19.89   16  
       39.25  1:19.89                                                      
  4 Bookwalter, Olivia M      12 SSC-MA               1:21.20    1:21.98   15  
       39.62  1:21.98                                                      
  5 Karpf, Lana               12 GSA-MA               1:21.86    1:23.42   14  
       40.15  1:23.42                                                      
  6 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA               1:21.72    1:23.92   13  
       41.63  1:23.92                                                      
  7 Russ, Maddy               11 CBFY-MA              1:31.46    1:24.51   12  
       40.30  1:24.51                                                      
  8 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA               1:31.83    1:24.96   11  
  9 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA               1:24.31    1:27.68    9  
       42.95  1:27.68                                                      
 10 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA               1:28.75    1:30.31    7  
       43.36  1:30.31                                                      
 11 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA               1:36.86    1:30.85    6  
       44.72  1:30.85                                                      
 12 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT    1:30.90    5  
       42.84  1:30.90                                                      
 13 Russ, Olivia              11 CBFY-MA              1:35.28    1:31.56    4  
       45.10  1:31.56                                                      
 14 Baicoianu, Ada            11 UMAC-MA              1:32.34    1:34.43    3  
       47.56  1:34.43                                                      
 15 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT    1:38.09    2  
Non-Award Division  
 -- Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                   NT         DQ  
       37.68       DQ                                                      
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              1:10.02    1:06.69   20  
       32.75  1:06.69                                                      
  2 Whitaker, Brock H         12 SSC-MA               1:09.04    1:07.40   17  
       32.66  1:07.40                                                      
BB - Division  
  1 Tishin, Maksim            12 CORE-MA              1:11.41    1:10.11   20  
       33.95  1:10.11                                                      
  2 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA              1:08.91    1:10.90   17  
       34.32  1:10.90                                                      
  3 Wang, Jake                11 SSC-MA               1:15.69    1:12.62   16  
       35.42  1:12.62                                                      
  4 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT    1:13.72   15  
       35.75  1:13.72                                                      
  5 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA              1:16.23    1:14.07   14  
       35.73  1:14.07                                                      
  6 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA               1:16.89    1:14.16   13  
       35.35  1:14.16                                                      
  7 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA              1:13.08    1:14.39   12  
       35.94  1:14.39                                                      
  8 McElrath, Walker M        12 UN-Y-MA                   NT    1:14.91   11  
       35.95  1:14.91                                                      
  9 Murphy, Nol W             11 SSC-MA               1:22.67    1:15.18    9  
       36.45  1:15.18                                                      
C - Division  
  1 Lever, Owen P             11 CBST-MA                   NT    1:16.23   20  
       36.98  1:16.23                                                      
  2 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA               1:15.94    1:17.74   17  
       38.31  1:17.74                                                      
  3 Riches, Noah W            11 SSC-MA                    NT    1:17.95   16  
       37.48  1:17.95                                                      
  4 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT    1:18.75   15  
       38.02  1:18.75                                                      
  5 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT    1:18.92   14  
       39.09  1:18.92                                                      
  6 Clark, Weston R           12 SSC-MA               1:16.37    1:19.62   13  
       38.46  1:19.62                                                      
  7 Alderson, Spencer E       11 HHAA-MA              1:23.65    1:20.44   12  
       38.81  1:20.44                                                      
  8 Teplov, Jake V            12 CRSC-MA                   NT    1:20.83   11  
       39.33  1:20.83                                                      
  9 Heery, Quinn R            12 SSC-MA               1:28.26    1:21.40    9  
       41.56  1:21.40                                                      
 10 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA              1:31.87    1:22.51    7  
       40.01  1:22.51                                                      
 11 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT    1:23.72    6  
       41.77  1:23.72                                                      
 12 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                    NT    1:23.85    5  
       41.37  1:23.85                                                      
 13 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:25.75    1:25.35    4  
       42.22  1:25.35                                                      
 14 Conrad, Dan A             11 CBST-MA                   NT    1:25.79    3  
       41.03  1:25.79                                                      
 15 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               1:24.41    1:26.98    2  
       42.91  1:26.98                                                      
 16 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:35.00    1:33.08    1  
       46.93  1:33.08                                                      
 
Event 9  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              2:50.10    2:48.25   20  
       38.06  1:21.61  2:11.23  2:48.25                                    
C - Division  
  1 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA                   NT    3:22.20   20  
       43.63  1:35.29  2:34.27  3:22.20                                    
  2 Messmer, Ella B            9 GSA-MA               3:35.09    3:28.11   17  
              1:41.10  2:44.15  3:28.11                                    
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Levensten, Kate E         12 SSC-MA               2:29.48    2:28.19   20  
       29.11  1:08.05  1:52.78  2:28.19                                    
BB - Division  
  1 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA              2:39.37    2:36.90   20  
       32.84  1:11.36  2:00.05  2:36.90                                    
  2 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA               2:35.77    2:38.95   17  
       34.83  1:14.99  2:04.23  2:38.95                                    
  3 Perry, Kylie E            12 GSA-MA               2:44.95    2:46.61   16  
       38.51  1:20.40  2:11.19  2:46.61                                    
C - Division  
  1 Petty, Charlotte A        12 GSA-MA               2:51.28    2:53.88   20  
       36.67  1:19.64  2:11.76  2:53.88                                    
  2 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA               3:06.23    2:54.25   17  
       41.72  1:26.29  2:18.80  2:54.25                                    
  3 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA               3:08.00    2:56.09   16  
       39.83  1:24.14  2:18.11  2:56.09                                    
  4 Kelly, Jo J               12 SSC-MA               2:55.35    3:01.69   15  
       39.87  1:24.98  2:19.85  3:01.69                                    
  5 Bookwalter, Olivia M      12 SSC-MA               2:59.93    3:07.29   14  
       43.21  1:26.23  2:25.81  3:07.29                                    
  6 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA               3:10.38    3:09.46   13  
       42.94  1:33.14  2:29.31  3:09.46                                    
  7 Gitman, Alexandra R       11 CBST-MA              3:14.15    3:14.28   12  
       49.34  1:36.31  2:31.05  3:14.28                                    
  8 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA               3:11.00    3:15.67   11  
       45.93  1:36.57  2:28.75  3:15.67                                    
  9 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT    3:18.17    9  
       46.36  1:35.38  2:34.76  3:18.17                                    
 10 Baicoianu, Ada            11 UMAC-MA                   NT    3:26.86    7  
       48.56  1:41.54  2:43.31  3:26.86                                    
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              2:35.44    2:35.10   20  
       34.44  1:14.31  1:58.66  2:35.10                                    
  2 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT    2:37.09   17  
       35.41  1:16.71  2:02.12  2:37.09                                    
  3 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              2:55.33    2:41.59   16  
       36.76  1:17.98  2:04.13  2:41.59                                    
  4 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA               2:41.50    2:42.64   15  
       36.02  1:17.97  2:06.71  2:42.64                                    
  5 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA               2:52.21    2:42.68   14  
       35.94  1:16.30  2:06.36  2:42.68                                    
C - Division  
  1 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA                   NT    2:44.88   20  
       38.16  1:18.78  2:08.33  2:44.88                                    
  2 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA               2:50.43    2:49.80   17  
       34.50  1:17.91  2:10.92  2:49.80                                    
  3 Simon, Eric L             12 CBST-MA              2:56.72    2:57.43   16  
       40.22  1:26.34  2:15.32  2:57.43                                    
  4 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               3:02.60    3:02.72   15  
       39.28  1:26.96  2:21.80  3:02.72                                    
  5 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                   NT    3:14.54   14  
              1:33.25  2:29.49  3:14.54                                    
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA               40.53      39.43   20  
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA                 40.46      40.55   17  
  3 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA                40.61      40.66   16  
  4 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                43.08      41.42   15  
BB - Division  
  1 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                44.32      41.95   20  
  2 Maurya, Anshi             10 UMAC-MA                43.02      42.26   17  
  3 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA                 43.26      43.70   16  
  4 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                45.64      44.17   15  
  5 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA               49.30      44.91   14  
  6 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA                 46.55      45.27   13  
  7 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                 45.58      45.32   12  
  8 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA                 48.35      45.84   11  
  9 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                51.79      46.18    9  
 10 English, Penelope L        9 FCA-MA                 55.44      46.99    7  
 11 Whittemore, Lil A          9 GSA-MA                 47.37      47.44    6  
C - Division  
  1 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                   NT      47.61   20  
  2 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                55.18      47.77   17  
  3 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 50.16      48.14   16  
  4 Si, Christina K           10 SSC-MA                 49.40      48.41   15  
  5 Kennedy, Rori T            9 SSC-MA                 57.27      48.83   14  
  6 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA                 50.48      49.86   13  
  7 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT      49.94   12  
  8 Watkins, Evie M            9 SSC-MA                 51.13      50.87   11  
  9 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA                    NT      51.22    9  
 10 Swain, Marley M            9 CBST-MA                   NT      51.33    7  
 11 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                   NT      51.77    6  
 12 Fiander, Lila E           10 CBST-MA                   NT      52.82    5  
 13 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA                 53.13      53.15    4  
 14 Summer, Megan E            8 HHAA-MA                   NT      53.67    3  
 15 Chayka, Abigail S          9 CBST-MA                   NT      54.53    2  
 16 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                 52.88      54.82    1  
 17 Senior, Mina              10 CBFY-MA                54.16      54.84  
 18 Scungio, Siena J           9 SSC-MA                    NT      55.47  
 19 Messmer, Ella B            9 GSA-MA                 55.41      56.71  
 20 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                   NT      58.08  
 21 Kelly, Tess R             10 SSC-MA                    NT    1:00.60  
 22 Hedlund, Paige             9 SSC-MA                    NT    1:03.76  
 23 Minnick, Keira            10 CBFY-MA                   NT    1:12.35  
 
Event 12  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 41.19      41.89   20  
  2 Bocchino, Gian Carlo L    10 SOUD-MA                44.77      42.18   17  
  3 Yaegel, Tommy             10 SPFD-MA                45.89      42.42   16  
  4 Huckel, Charles E         10 CBFY-MA                45.87      42.84   15  
  5 Summer, Josh S            10 HHAA-MA                48.84      44.68   14  
  6 Thau, Andrew L            10 GSA-MA                 48.36      45.68   13  
  7 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                   NT      45.99   12  
C - Division  
  1 Linden, Teddy W            9 GSA-MA                 46.92      47.04   20  
  2 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                   NT      47.17   16.5
  2 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT      47.17   16.5
  4 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT      47.81   15  
  5 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT      48.74   14  
  6 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                   NT      49.21   13  
  7 Brush, Sean C             10 GSA-MA                 50.65      49.28   12  
  8 Fleming, Sean F            9 GSA-MA                 54.02      50.58   11  
  9 Baker, Kyle P              9 GSA-MA                 55.30      50.75    9  
 10 Iannacone, Daniel R       10 GSA-MA                 52.84      51.40    7  
 11 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                 51.41      52.35    6  
 12 Bekes, Max A              10 CBST-MA                   NT      53.30    5  
 13 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT      55.48    4  
 14 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                   NT      56.44    3  
Non-Award Division  
 -- Alderson, Cooper R         9 HHAA-MA                   NT         DQ  
 -- Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duncheskie, Grace C       11 SPFD-MA                35.13      33.82   20  
  2 Pillar, Claire            12 FCA-MA                 33.36      34.59   17  
  3 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA                 34.01      34.62   16  
  4 Burns, Jessica K          12 SOUD-MA                34.74      34.76   15  
  5 Brennan, Molly C          12 SPFD-MA                35.74      34.80   14  
  6 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA                35.56      35.97   13  
  7 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                36.78      36.25   12  
BB - Division  
  1 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA                36.35      37.95   20  
  2 He, Katie F               12 CBST-MA                39.56      38.12   17  
  3 Suko, Caroline E          12 CBST-MA                37.99      38.14   16  
  4 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA                40.20      38.90   15  
  5 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT      38.93   14  
  6 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA                 38.31      39.14   13  
  7 Johnson, Anna K           12 SSC-MA                 39.73      39.27   11.5
  7 Pye, Julia E              12 CBST-MA                   NT      39.27   11.5
C - Division  
  1 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                44.19      40.52   20  
  2 Kennedy, Kayleigh J       12 SSC-MA                 39.61      40.66   17  
  3 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA                 38.42      40.68   16  
  4 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 41.54      40.74   15  
  5 Kuttymartin, Mira         11 SSC-MA                 40.35      40.84   14  
  6 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                 41.58      41.84   13  
  7 Cappola, Ali G            11 SSC-MA                 43.68      42.09   12  
  8 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA                 41.78      42.84   11  
  9 Perry, Kylie E            12 GSA-MA                 41.01      43.01    8  
  9 Fee, Abby H               11 CBST-MA                   NT      43.01    8  
 11 Petty, Charlotte A        12 GSA-MA                 41.53      43.58    6  
 12 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                46.32      44.65    5  
 13 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA                   NT      45.00    4  
 14 Russ, Olivia              11 CBFY-MA                49.35      45.08    3  
 15 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA                 45.30      46.76    2  
 16 Russ, Maddy               11 CBFY-MA              1:03.93      46.78    1  
 17 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA                 49.28      48.64  
 18 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT      48.86  
 19 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA                 48.13      49.35  
 20 Bookwalter, Olivia M      12 SSC-MA                 51.53      50.21  
 21 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT      51.85  
 22 Magliaro, Lauren M        11 CBFY-MA                56.16      57.57  
 23 Foisy, Emmy R             11 CBST-MA                   NT      59.58  
 
Event 14  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Tishin, Maksim            12 CORE-MA                38.98      37.40   20  
  2 Miksa, Theo               11 CBFY-MA                38.11      37.51   17  
  3 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA                38.52      37.54   16  
  4 Freed, Logan              11 SOUD-MA                38.56      38.63   15  
  5 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                45.55      39.20   14  
  6 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT      39.39   13  
C - Division  
  1 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                41.16      40.09   20  
  2 McGowan, James A          11 SPFD-MA                41.72      40.19   17  
  3 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT      40.43   16  
  4 Lever, Owen P             11 CBST-MA                40.76      40.61   15  
  5 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT      40.89   14  
  6 Simon, Eric L             12 CBST-MA                43.95      40.92   13  
  7 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                42.68      42.02   12  
  8 Teplov, Jake V            12 CRSC-MA                   NT      44.23   11  
  9 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA                 46.64      44.35    9  
 10 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA                44.80      44.94    7  
 11 Linden, Luke J            11 GSA-MA                 47.01      45.07    6  
 12 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                49.65      45.57    5  
 13 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT      45.71    4  
 14 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                46.75      45.80    3  
 15 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                   NT      46.12    2  
 16 Heery, Quinn R            12 SSC-MA                 51.03      46.58    1  
 17 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                   NT      47.75  
 18 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 50.39      48.65  
 19 Conrad, Dan A             11 CBST-MA                   NT      49.67  
 20 Rayer, Michael            11 SSC-MA                 59.63      49.80  
 21 Kennedy, Gavin J          11 SSC-MA                 49.72      52.08  
 22 Hanway, Jon R             12 SSC-MA               1:00.71      56.46  
 23 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                   NT      56.78  
Non-Award Division  
 -- Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 44.68         DQ  
 
Event 15  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Sarah E           10 HHAA-MA              1:18.42    1:13.30   20  
       33.56  1:13.30                                                      
BB - Division  
  1 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                   NT    1:25.61   20  
       39.58  1:25.61                                                      
  2 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                   NT    1:25.93   17  
       39.37  1:25.93                                                      
  3 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA             1:28.55    1:26.56   16  
       39.61  1:26.56                                                      
  4 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                    NT    1:28.36   15  
       39.23  1:28.36                                                      
  5 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA               1:41.67    1:32.95   14  
       41.57  1:32.95                                                      
  6 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA             1:35.98    1:35.41   13  
       40.43  1:35.41                                                      
  7 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA               1:39.71    1:38.56   12  
       42.24  1:38.56                                                      
C - Division  
  1 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA                    NT    1:45.43   20  
       49.20  1:45.43                                                      
 
Event 16  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Huckel, Charles E         10 CBFY-MA              1:17.17    1:16.92   20  
       37.08  1:16.92                                                      
BB - Division  
  1 Yaegel, Tommy             10 SPFD-MA              1:29.17    1:28.55   20  
       38.58  1:28.55                                                      
  2 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT    1:29.14   17  
       41.41  1:29.14                                                      
  3 Wozniak, John A           10 GSA-MA               1:56.02    1:35.26   16  
       42.61  1:35.26                                                      
C - Division  
  1 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT    1:38.05   20  
       42.49  1:38.05                                                      
Non-Award Division  
 -- Annise, Lincoln J          9 UN-SO-MA                  NT         DQ  
       40.07       DQ                                                      
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Levensten, Kate E         12 SSC-MA               1:02.04    1:02.46   20  
       29.16  1:02.46                                                      
  2 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA               1:01.26    1:04.20   17  
       30.07  1:04.20                                                      
  3 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               1:06.79    1:04.85   16  
       30.71  1:04.85                                                      
  4 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA               1:04.18    1:05.16   15  
       30.68  1:05.16                                                      
  5 Conti, Amanda H           12 SPFD-MA              1:11.11    1:10.73   14  
       32.35  1:10.73                                                      
BB - Division  
  1 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA              1:22.40    1:12.49   20  
       33.17  1:12.49                                                      
  2 He, Katie F               12 CBST-MA              1:23.74    1:13.00   17  
       33.29  1:13.00                                                      
  3 Kennedy, Kayleigh J       12 SSC-MA               1:13.10    1:13.30   16  
       34.92  1:13.30                                                      
  4 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA               1:14.59    1:13.92   15  
       34.62  1:13.92                                                      
  5 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA                    NT    1:17.10   14  
       11.81  1:17.10                                                      
  6 English, Chloe L          12 FCA-MA               1:16.33    1:17.22   13  
       35.62  1:17.22                                                      
C - Division  
  1 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:20.88    1:18.73   20  
       34.85  1:18.73                                                      
  2 Burns, Jessica K          12 SOUD-MA              1:25.45    1:18.77   17  
       35.99  1:18.77                                                      
  3 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA               1:19.88    1:19.88   16  
       37.98  1:19.88                                                      
  4 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA               1:24.25    1:22.34   15  
       36.81  1:22.34                                                      
  5 Russ, Maddy               11 CBFY-MA                   NT    1:25.73   14  
       40.22  1:25.73                                                      
  6 Perry, Kylie E            12 GSA-MA               1:33.73    1:26.44   13  
       41.51  1:26.44                                                      
  7 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT    1:27.06   12  
       38.09  1:27.06                                                      
  8 Kelly, Jo J               12 SSC-MA                    NT    1:30.60   11  
       40.73  1:30.60                                                      
  9 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA                    NT    1:32.75    9  
       44.06  1:32.75                                                      
 10 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA               1:49.18    1:36.55    7  
       43.73  1:36.55                                                      
 11 Baicoianu, Ada            11 UMAC-MA              1:39.32    1:42.06    6  
       13.95  1:42.06                                                      
Non-Award Division  
 -- Petty, Charlotte A        12 GSA-MA               1:22.60         DQ  
       38.14       DQ                                                      
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Whitaker, Brock H         12 SSC-MA               1:03.98    1:03.63   20  
       29.90  1:03.63                                                      
BB - Division  
  1 Wang, Jake                11 SSC-MA               1:08.86    1:09.91   20  
       33.77  1:09.91                                                      
  2 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT    1:12.92   17  
       34.63  1:12.92                                                      
C - Division  
  1 Riches, Gabe J            12 SSC-MA                    NT    1:16.70   20  
       34.33  1:16.70                                                      
  2 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA               1:14.82    1:17.14   17  
       36.45  1:17.14                                                      
  3 McElrath, Walker M        12 UN-Y-MA              1:27.45    1:17.29   16  
       35.04  1:17.29                                                      
  4 Riches, Noah W            11 SSC-MA               1:23.93    1:20.36   15  
       36.82  1:20.36                                                      
  5 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA               1:24.91    1:22.95   14  
       37.77  1:22.95                                                      
  6 Clark, Weston R           12 SSC-MA               1:25.20    1:23.38   13  
       37.35  1:23.38                                                      
  7 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                    NT    1:31.41   12  
       41.08  1:31.41                                                      
Non-Award Division  
 -- McGowan, James A          11 SPFD-MA              1:12.21         DQ  
       33.50       DQ                                                      
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Sarah E           10 HHAA-MA                   NT      27.97   20  
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA                 29.66      29.51   17  
  3 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA               30.22      30.94   15.5
  3 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                30.66      30.94   15.5
  5 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA               30.85      31.17   14  
BB - Division  
  1 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                32.65      31.91   20  
  2 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA                32.30      32.05   17  
  3 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                32.15      32.37   16  
  4 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA                 31.33      32.71   15  
  5 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                31.62      33.06   14  
  6 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                 33.71      33.73   13  
  7 O'Connor, Bryn C           9 HHAA-MA                   NT      33.90   12  
  8 English, Penelope L        9 FCA-MA                 36.20      33.94   11  
  9 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                37.20      34.26    9  
 10 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA                 34.35      34.72    7  
 11 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                 35.39      34.91    6  
 12 Kennedy, Rori T            9 SSC-MA                 34.22      35.04    5  
C - Division  
  1 Si, Christina K           10 SSC-MA                 33.46      35.50   20  
  2 Messmer, Ella B            9 GSA-MA                 35.84      35.96   17  
  3 Maurya, Anshi             10 UMAC-MA                38.59      37.72   16  
  4 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA                33.25      37.90   15  
  5 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA                 36.39      38.42   14  
  6 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA                 37.77      38.43   13  
  7 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 36.39      38.49   12  
  8 Mothersbaugh, Eloise F     9 HHAA-MA                   NT      38.64   11  
  9 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA                 35.92      38.78    8  
  9 Whittemore, Lil A          9 GSA-MA                 38.45      38.78    8  
 11 Scungio, Siena J           9 SSC-MA                 46.94      39.70    6  
 12 Watkins, Evie M            9 SSC-MA                 39.10      40.07    5  
 13 Summer, Megan E            8 HHAA-MA                   NT      40.43    4  
 14 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT      40.62    3  
 15 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                38.70      41.41    2  
 16 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA                 39.73      41.89    1  
 17 Chayka, Abigail S          9 CBST-MA                   NT      42.04  
 18 Hedlund, Paige             9 SSC-MA                 39.92      42.08  
 19 Kelly, Tess R             10 SSC-MA                 42.47      42.25  
 20 Swain, Marley M            9 CBST-MA                   NT      44.54  
 21 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                 40.91      45.45  
 22 Minnick, Keira            10 CBFY-MA                47.41      48.48  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 30.28      30.50   20  
BB - Division  
  1 Huckel, Charles E         10 CBFY-MA                30.57      31.64   20  
  2 Annise, Lincoln J          9 UN-SO-MA               31.87      31.87   17  
  3 Wozniak, John A           10 GSA-MA                 32.64      32.10   16  
  4 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT      32.75   15  
  5 Brush, Sean C             10 GSA-MA                 33.59      33.15   14  
  6 Thau, Andrew L            10 GSA-MA                 35.14      33.69   13  
  7 Bocchino, Gian Carlo L    10 SOUD-MA                34.10      33.70   12  
  8 Summer, Josh S            10 HHAA-MA                36.60      34.28   11  
C - Division  
  1 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                   NT      34.80   20  
  2 Motuzenko, Denis           9 HHAA-MA                   NT      34.88   17  
  3 Sung, Darren              10 CBFY-MA                35.54      35.31   16  
  4 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                   NT      35.90   15  
  5 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                   NT      36.53   14  
  6 Bekes, Max A              10 CBST-MA                   NT      37.28   13  
  7 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                 37.92      38.59   12  
  8 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT      38.92   11  
  9 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT      39.44    9  
 10 Fleming, Sean F            9 GSA-MA                 40.93      39.67    7  
 11 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT      40.54    6  
 12 Alderson, Cooper R         9 HHAA-MA                   NT      40.61    5  
 13 Linden, Teddy W            9 GSA-MA                 38.37      41.37    4  
 14 Baker, Kyle P              9 GSA-MA                 45.27      42.08    3  
 15 Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                 44.92      42.76    2  
 16 Iannacone, Daniel R       10 GSA-MA                 44.50      42.87    1  
 17 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                   NT      44.79  
Non-Award Division  
 -- McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT         DQ  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA                    NT      25.73   20  
  2 Pillar, Claire            12 FCA-MA                 26.74      26.96   17  
  3 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA                 26.96      26.98   16  
  4 Conti, Amanda H           12 SPFD-MA                27.78      27.11   15  
  5 Thorning, Jillian R       12 CBFY-MA                28.65      27.58   14  
  6 Brennan, Molly C          12 SPFD-MA                27.27      27.60   13  
  7 DiGregorio, Abigail N     12 CBST-MA                   NT      27.90   12  
  8 Duncheskie, Grace C       11 SPFD-MA                29.12      28.59   11  
  9 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA                 28.82      28.79    9  
BB - Division  
  1 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA                28.91      29.24   20  
  2 He, Katie F               12 CBST-MA                30.32      29.28   17  
  3 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                28.93      29.37   16  
  4 English, Chloe L          12 FCA-MA                 30.02      29.39   15  
  5 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA                30.56      29.49   14  
  6 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT      29.94   13  
  7 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA                30.09      30.20   12  
  8 Johnson, Anna K           12 SSC-MA                 30.53      30.26   11  
  9 Cappola, Ali G            11 SSC-MA                 30.21      30.28    8  
  9 Suko, Caroline E          12 CBST-MA                32.51      30.28    8  
 11 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA                 28.90      30.41    6  
 12 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 31.34      30.72    5  
 13 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                31.67      30.93    4  
 14 Bean, Alyssa M            11 HHAA-MA                   NT      31.09    3  
 15 Perry, Kylie E            12 GSA-MA                 30.76      31.11    2  
 16 Petty, Charlotte A        12 GSA-MA                 30.83      31.29    1  
 17 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                 30.17      31.32  
 18 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                   NT      31.38  
C - Division  
  1 Olberding, Maddie         11 SOUD-MA                32.94      31.64   20  
  2 Fee, Abby H               11 CBST-MA                   NT      31.71   17  
  3 Pye, Julia E              12 CBST-MA                   NT      32.62   16  
  4 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                34.89      32.82   15  
  5 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA                32.80      33.08   14  
  6 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                   NT      33.14   13  
  7 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA                   NT      33.19   12  
  8 Kuttymartin, Mira         11 SSC-MA                 32.00      33.32   11  
  9 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA                 33.17      33.65    9  
 10 Russ, Olivia              11 CBFY-MA                33.69      34.06    7  
 11 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA                   NT      34.07    6  
 12 Russ, Maddy               11 CBFY-MA                32.10      34.15    5  
 13 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA                 34.63      34.87    4  
 14 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA                 34.42      34.95    3  
 15 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA                 34.74      35.08    2  
 16 Kelly, Jo J               12 SSC-MA                 38.51      35.49    1  
 17 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA                 34.53      35.83  
 18 Gitman, Alexandra R       11 CBST-MA                41.08      36.24  
 19 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT      36.33  
 20 Magliaro, Lauren M        11 CBFY-MA                40.87      41.00  
 21 Foisy, Emmy R             11 CBST-MA                   NT      46.07  
 
Event 22  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tishin, Maksim            12 CORE-MA                26.60      26.98   20  
  2 Whitaker, Brock H         12 SSC-MA                 26.81      27.04   17  
  3 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                28.33      27.09   16  
BB - Division  
  1 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT      28.52   20  
  2 Riches, Gabe J            12 SSC-MA                 33.27      28.68   16.5
  2 Lever, Owen P             11 CBST-MA                29.50      28.68   16.5
  4 Yeniay, Can               11 SSC-MA                 28.36      28.78   15  
  5 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                28.85      28.98   14  
  6 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                29.02      29.03   13  
  7 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                29.44      29.18   12  
  8 Freed, Logan              11 SOUD-MA                30.07      29.57   11  
  9 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA                29.78      29.69    9  
 10 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA                 31.17      30.28    7  
C - Division  
  1 Murphy, Nol W             11 SSC-MA                 30.16      30.55   20  
  2 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT      30.86   17  
  3 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA                 30.91      30.91   16  
  4 Teplov, Jake V            12 CRSC-MA                   NT      31.05   15  
  5 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT      31.19   14  
  6 Clark, Weston R           12 SSC-MA                 30.12      31.29   13  
  7 Alderson, Spencer E       11 HHAA-MA                31.80      31.65   12  
  8 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 31.47      31.87   11  
  9 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 32.88      32.29    9  
 10 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA                34.67      33.14    7  
 11 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                32.91      33.47    6  
 12 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT      33.71    5  
 13 Linden, Luke J            11 GSA-MA                 36.28      35.07    4  
 14 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                   NT      35.62    3  
 15 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                   NT      35.93    2  
 16 Miksa, Theo               11 CBFY-MA                30.41      35.97    1  
 17 Conrad, Dan A             11 CBST-MA                   NT      37.51  
 18 Kennedy, Gavin J          11 SSC-MA                 36.67      37.55  
 19 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                   NT      39.17  
 20 Rayer, Michael            11 SSC-MA                 42.69      41.29  
 21 Hanway, Jon R             12 SSC-MA                 44.26      41.93  
 
Event 23  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA               5:23.40    5:19.51   20  
       28.60  1:00.57  1:33.15  2:05.43  2:38.85  3:11.45  3:44.11  4:17.75
     4:49.56  5:19.51                                                      
  2 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA               5:37.79    5:29.87   17  
       29.59  1:02.47  1:36.64  2:10.81  2:44.78  3:17.92  3:51.96  4:25.36
     4:58.84  5:29.87                                                      
  3 Levensten, Kate E         12 SSC-MA               6:21.88    6:01.54   16  
       31.97  1:08.45  1:45.29  2:22.93  3:00.18  3:37.24  4:13.90  4:51.18
     5:27.91  6:01.54                                                      
  4 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               6:36.59    6:07.38   15  
       34.42  1:10.50  1:47.75  2:24.46  3:02.64  3:38.96  4:16.80  4:55.02
     5:31.98  6:07.38                                                      
BB - Division  
  1 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                   NT    6:36.32   20  
       36.33  1:16.30  1:57.48  2:39.49  3:20.45  4:01.35  4:41.07  5:21.26
     5:58.86  6:36.32                                                      
 
Event 23  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              5:21.68    5:22.49   20  
       28.68    59.82  1:31.74  2:04.13  2:37.00  3:09.97  3:42.98  4:16.24
     4:49.81  5:22.49                                                      
  2 Riegel, Julia K           14 CBST-MA              5:25.12    5:27.01   17  
       29.97  1:02.08  1:35.08  2:08.33  2:41.59  3:14.74  3:48.14  4:21.60
     4:55.14  5:27.01                                                      
  3 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              5:37.25    5:28.05   16  
       28.65  1:00.80  1:33.46  2:07.03  2:40.70  3:14.49  3:47.91  4:21.73
     4:55.06  5:28.05                                                      
  4 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              5:18.71    5:28.49   15  
       28.40    59.89  1:31.93  2:04.71  2:37.91  3:11.64  3:45.87  4:20.31
     4:55.08  5:28.49                                                      
  5 Gendzel, Maya C           13 SSC-MA               5:38.05    5:30.04   14  
       30.58  1:03.18  1:37.00  2:10.59  2:44.29  3:17.23  3:50.77  4:24.25
     4:57.65  5:30.04                                                      
  6 Kuo, Jessica Y            13 CBST-MA              5:50.93    5:41.00   13  
       29.69  1:02.10  1:35.90  2:10.24  2:44.89  3:19.97  3:55.51  4:31.01
     5:06.73  5:41.00                                                      
  7 Goodling, Kaylin P        14 CBST-MA              5:42.48    5:46.50   12  
       30.62  1:04.50  1:39.05  2:14.39  2:50.11  3:25.70  4:01.56  4:37.18
     5:12.63  5:46.50                                                      
  8 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              5:42.86    5:49.92   11  
       31.33  1:05.69  1:40.94  2:15.92  2:51.76  3:28.25  4:03.13  4:38.78
     5:14.75  5:49.92                                                      
BB - Division  
  1 Suko, Anya F              14 CBST-MA                   NT    5:54.78   20  
       30.99  1:05.78  1:41.98  2:18.63  2:55.59  3:32.23  4:08.85  4:45.12
     5:21.18  5:54.78                                                      
  2 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    6:02.45   17  
       32.69  1:10.09  1:46.86  2:23.82  3:01.06  3:38.18  4:15.34  4:53.35
     5:29.59  6:02.45                                                      
  3 Growney, Riley J          14 CBST-MA              6:23.37    6:04.97   16  
       32.27  1:07.27  1:43.80  2:21.29  2:58.39  3:36.10  4:13.48  4:51.07
     5:29.20  6:04.97                                                      
  4 Garcia-Kaliner, Arielle   14 UMAC-MA              6:04.62    6:09.19   15  
       30.09  1:04.98  1:42.18  2:20.58  2:58.68  3:36.94  4:15.21  4:54.21
     5:32.48  6:09.19                                                      
C - Division  
  1 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               6:18.71    6:41.62   20  
       35.57  1:15.69  1:57.12  2:38.49  3:19.94  4:01.03  4:42.30  5:22.81
     6:03.17  6:41.62                                                      
  2 Olsen, Livia C            14 CBST-MA              7:14.67    7:13.97   17  
       37.65  1:19.95  2:04.05  2:48.60  3:33.56  4:18.89  5:03.39  5:47.73
     6:31.51  7:13.97                                                      
 
Event 23  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Morgan E           17 CBST-MA              4:49.61    4:57.27   20  
       27.13    56.84  1:27.20  1:57.50  2:27.85  2:57.73  3:27.93  3:58.35
     4:28.33  4:57.27                                                      
  2 Mottel, Lauren G          16 SSC-MA               5:24.47    5:29.60   17  
       29.90  1:02.19  1:34.79  2:08.22  2:41.84  3:15.24  3:48.91  4:22.97
     4:56.85  5:29.60                                                      
  3 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               5:14.37    5:33.59   16  
       29.41  1:01.67  1:34.99  2:08.85  2:42.83  3:16.98  3:51.46  4:25.67
     5:33.59                                                               
  4 Brasch, Kirsten E         18 CBST-MA              5:20.91    5:35.10   15  
       29.65  1:02.13  1:35.45  2:08.96  2:42.89  3:16.88  3:51.29  4:26.19
     5:01.05  5:35.10                                                      
  5 Young, Maggie L           15 CBST-MA              5:26.57    5:39.00   14  
       30.06  1:03.13  1:37.01  2:11.77  2:46.51  3:21.40  3:56.38  4:30.98
     5:06.14  5:39.00                                                      
  6 Kearns, Abigail E         16 CBST-MA              5:46.29    5:41.90   13  
       31.64  1:05.58  1:40.21  2:15.39  2:50.38  3:25.62  4:00.36  4:35.03
     5:09.60  5:41.90                                                      
  7 Sterner, Courtney B       15 CBFY-MA              5:38.39    5:48.62   12  
       30.97  1:05.17  1:40.60  2:15.72  2:51.35  3:27.14  4:02.64  4:38.86
     5:14.33  5:48.62                                                      
  8 Jones, Elizabeth G        15 SSC-MA               5:50.47    6:00.38   11  
       30.83  1:05.42  1:41.56  2:18.48  2:56.01  3:33.47  4:10.81  4:48.55
     5:26.50  6:00.38                                                      
  9 Allison, Jennifer L       15 HHAA-MA                   NT    6:15.44    9  
       32.61  1:08.00  1:45.27  2:24.68  3:02.87  3:41.35  4:20.57  5:00.39
     5:39.37  6:15.44                                                      
 10 Dyke, Shannon             17 CBFY-MA              6:35.61    6:23.32    7  
       33.57  1:11.13  1:49.87  2:28.62  3:07.31  3:46.61  4:26.00  5:05.54
     5:45.29  6:23.32                                                      
 11 Holland, Kaylie M         16 HHAA-MA                   NT    6:48.61    6  
       35.07  1:14.38  1:56.07  2:39.07  3:21.54  4:03.99  4:46.35  5:28.27
     6:09.35  6:48.61                                                      
 12 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA                   NT    6:57.70    5  
       36.04  1:17.32  2:00.16  2:42.38  3:26.08  4:09.07  4:53.19  5:35.60
     6:17.96  6:57.70                                                      
 
Event 24  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                    NT    6:44.91   20  
       33.41  1:14.03  1:55.65  2:37.00  3:19.10  4:02.36  4:43.96  5:26.98
     6:06.86  6:44.91                                                      
C - Division  
  1 Boehme, Alex M             9 UN-MA                8:07.14    8:05.60   20  
       39.44  1:27.56  2:19.75  3:12.03  4:01.84  4:53.55  5:43.29  6:32.60
     7:20.71  8:05.60                                                      
 
Event 24  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Boehme, Matthew C         12 UN-MA                5:06.69    5:04.03   20  
       27.86    57.79  1:28.40  1:59.08  2:30.34  3:01.34  3:32.34  4:03.36
     4:34.05  5:04.03                                                      
BB - Division  
  1 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              6:17.21    6:06.70   20  
       32.31  1:08.30  1:46.00  2:23.36  3:00.98  3:38.67  4:16.12  4:53.97
     5:30.93  6:06.70                                                      
  2 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA                   NT    6:12.31   17  
       31.47  1:08.56  1:47.30  2:24.43  3:02.36  3:40.64  4:18.92  4:56.72
     5:35.07  6:12.31                                                      
  3 McElrath, Walker M        12 UN-Y-MA                   NT    6:24.39   16  
       33.57  1:10.93  1:49.03  2:28.45  3:07.93  3:47.67  4:27.51  5:07.83
     5:47.88  6:24.39                                                      
C - Division  
  1 McGowan, James A          11 SPFD-MA                   NT    6:32.22   20  
       33.49  1:11.79  1:52.23  2:31.54  3:11.26  3:52.38  4:33.87  5:14.66
     5:54.79  6:32.22                                                      
  2 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              6:33.58    6:36.49   17  
       34.58  1:13.52  1:54.38  2:35.93  3:17.58  3:58.26  4:38.67  5:19.67
     5:59.94  6:36.49                                                      
  3 Simon, Eric L             12 CBST-MA              7:18.42    7:01.13   16  
       35.71  1:17.84  2:00.81  2:43.62  3:27.21  4:10.53  4:53.94  5:36.84
     6:19.90  7:01.13                                                      
 
Event 24  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hoy, Andrew J             14 UMAC-MA              5:18.50    5:24.75   20  
       27.80    59.03  1:31.67  2:04.80  2:38.05  3:11.44  3:44.87  4:18.41
     4:52.11  5:24.75                                                      
  2 Poon, Chris S             13 CBST-MA              5:50.94    5:29.69   17  
       27.90    59.74  1:32.65  2:06.22  2:40.30  3:14.43  3:48.76  4:23.56
     4:57.69  5:29.69                                                      
BB - Division  
  1 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA              6:07.52    5:48.95   20  
       30.27  1:03.71  1:38.66  2:14.31  2:49.90  3:25.93  4:02.27  4:38.92
     5:15.01  5:48.95                                                      
  2 Boehme, Joseph R          14 UN-MA                5:38.26    5:54.63   17  
       31.83  1:07.83  1:44.95  2:22.52  2:56.77  3:32.77  4:10.30  4:45.36
     5:21.00  5:54.63                                                      
  3 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               7:11.09    5:57.50   16  
       30.70  1:05.50  1:40.91  2:17.30  2:54.06  3:30.99  4:08.81  4:46.44
     5:22.96  5:57.50                                                      
C - Division  
  1 Baker, James W            14 CBST-MA              6:23.31    6:09.20   20  
       31.73  1:07.03  1:43.96  2:20.96  2:58.63  4:14.63           4:53.57
     5:32.42  6:09.20                                                      
  2 Leyzerzon, Alexander J    13 CBST-MA                   NT    6:10.90   17  
       31.52  1:07.53  1:44.79  2:22.95  3:00.96  3:39.73  4:18.83  4:57.30
     5:35.81  6:10.90                                                      
  3 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA                   NT    6:23.50   16  
       32.80  1:10.95  1:50.32  2:30.17  3:09.24  3:48.65  4:29.44  5:09.17
     5:47.57  6:23.50                                                      
 
Event 24  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huuki, Erik D             16 CBST-MA              4:48.18    4:52.91   20  
       26.85    55.76  1:25.17  1:54.30  2:23.87  2:53.47  3:23.21  3:52.84
     4:23.24  4:52.91                                                      
  2 Boehme, Robert J          16 UN-MA                5:05.16    5:02.57   17  
       27.29    57.33  1:27.79  1:58.38  2:29.18  3:00.18  3:30.97  4:02.42
     4:32.65  5:02.57                                                      
  3 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              5:11.81    5:12.30   16  
       27.92    58.51  1:29.52  2:00.89  2:32.43  3:04.31  3:35.95  4:08.17
     4:40.64  5:12.30                                                      
  4 Guo, Matthew              17 CBST-MA              5:10.34    5:22.81   15  
       28.26    59.45  1:31.40  2:03.55  2:36.35  3:09.31  3:42.56  4:15.96
     4:49.40  5:22.81                                                      
  5 McElrath, Jeffery         17 CBFY-MA                   NT    5:25.57   14  
       27.13    57.61  1:29.34  2:01.72  2:35.01  3:08.63  3:43.00  4:17.50
     4:52.33  5:25.57                                                      
  6 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA                   NT    5:27.47   13  
       27.44    59.11  1:32.63  2:06.33  2:40.57  3:13.98  3:47.53  4:22.00
     4:55.36  5:27.47                                                      
  7 Bauman, Brian M           16 HHAA-MA              5:14.49    5:35.05   12  
       28.51  1:00.74  1:34.62  2:09.02  2:43.49  3:17.98  3:52.94  4:27.84
     5:02.63  5:35.05                                                      
  8 Grande, Douglas J         17 HHAA-MA                   NT    6:03.62   11  
       28.79  1:02.19  1:38.25  2:16.32  2:54.63  3:33.10  4:11.62  4:50.30
     5:27.75  6:03.62                                                      
  9 Vinhais, Emanuel          15 CBFY-MA                   NT    6:12.13    9  
       30.32  1:04.14  1:40.11  2:18.57  2:57.07  3:35.42  4:13.61  4:54.00
     5:34.86  6:12.13                                                      
 10 Flagler, Andrew M         15 HHAA-MA                   NT    6:24.11    7  
       32.34  1:10.28  1:49.70  2:29.15  3:08.22           4:27.14  5:08.19
     5:47.51  6:24.11                                                      
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              2:11.95    2:15.08   20  
       29.80  1:03.60  1:38.82  2:15.08                                    
BB - Division  
  1 Burke, Bryana N           13 CBST-MA                   NT    2:33.09   20  
       32.69  1:10.26  1:51.44  2:33.09                                    
  2 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              2:28.21    2:33.42   17  
       32.88  1:10.86  2:33.42                                             
 
Event 25  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA              2:30.23    2:23.57   20  
       30.27  1:06.18  1:43.63  2:23.57                                    
 
Event 26  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA              2:46.22    2:37.36   20  
       34.49  1:15.23  1:56.84  2:37.36                                    
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lemishko, Michael A       14 UMAC-MA              2:05.18    2:05.97   20  
       27.30    58.76  1:31.94  2:05.97                                    
  2 Hoy, Andrew J             14 UMAC-MA              2:09.94    2:13.29   17  
       29.21  1:03.34  1:38.86  2:13.29                                    
  3 Krystkiewicz, Thomas M    14 CBST-MA              2:14.33    2:13.63   16  
       27.51    59.88  1:34.89  2:13.63                                    
  4 Spector, Seth B           13 CBST-MA              2:15.50    2:15.02   15  
       28.87  1:01.64  1:38.15  2:15.02                                    
C - Division  
  1 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    2:27.84   20  
       33.21  1:12.00  1:50.09  2:27.84                                    
  2 Huegel, Michael M         13 SSC-MA                    NT    2:29.64   17  
       30.75  1:07.77  1:47.61  2:29.64                                    
  3 Walker, Darius D          13 SSC-MA               3:25.13    3:17.97   16  
       10.04           2:25.02  3:17.97                                    
 
Event 26  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patti, Alex J             16 CBST-MA              2:15.29    2:01.08   20  
       26.96    57.37  1:28.87  2:01.08                                    
  2 Mignogna, Zachary P       15 HHAA-MA                   NT    2:04.63   17  
       27.59    59.67  1:32.20  2:04.63                                    
  3 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              2:02.67    2:06.30   16  
       28.32  1:00.04  1:33.21  2:06.30                                    
  4 Scarpitta, Michael S      16 CBFY-MA                   NT    2:06.36   15  
       27.81  1:00.12  1:32.90  2:06.36                                    
  5 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA              2:16.93    2:24.50   14  
       28.97  1:03.04  1:41.71  2:24.50                                    
 
Event 27  Girls 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                   NT    3:11.88   20  
       42.19  1:29.69  2:22.20  3:11.88                                    
 -- Swain, Marley M            9 CBST-MA                   NT         DQ  
       51.15  1:54.66  2:59.67       DQ                                    
 
Event 27  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 He, Katie F               12 CBST-MA              3:03.98    2:54.58   20  
       38.67  1:22.58  2:08.60  2:54.58                                    
  2 Dougherty, Kaitlyn M      12 CBST-MA                   NT    2:59.99   17  
       40.28  1:26.39  2:13.55  2:59.99                                    
C - Division  
  1 Pye, Julia E              12 CBST-MA                   NT    3:09.84   20  
       42.10  1:30.98  2:20.64  3:09.84                                    
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kuo, Jessica Y            13 CBST-MA              2:29.49    2:29.53   20  
       33.34  1:10.70  1:49.86  2:29.53                                    
  2 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA              2:43.78    2:37.38   17  
       35.85  1:15.57  1:56.80  2:37.38                                    
  3 Vergara, Viviana E        13 CBST-MA              2:41.17    2:39.36   16  
       35.60  1:15.81  1:57.49  2:39.36                                    
  4 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA              2:35.06    2:41.45   15  
       36.68  1:17.04  1:58.91  2:41.45                                    
  5 Stimmel, Avery            14 GSA-MA               2:36.98    2:42.60   14  
       35.67  1:16.82  1:59.43  2:42.60                                    
  6 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              2:37.88    2:43.34   13  
       36.28  1:17.76  2:00.99  2:43.34                                    
  7 Acker, Lilly E            13 CBST-MA              3:16.56    2:44.18   12  
       34.49  1:15.17  1:59.24  2:44.18                                    
BB - Division  
  1 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               2:46.28    2:44.86   20  
       36.81  1:18.64  2:01.43  2:44.86                                    
  2 Garcia-Kaliner, Arielle   14 UMAC-MA              2:41.96    2:45.79   17  
       36.28  1:18.68  2:02.32  2:45.79                                    
  3 Scharschan, Clare J       14 SSC-MA               2:44.22    2:47.39   16  
       36.69  1:19.40  2:03.23  2:47.39                                    
  4 Jucewicz, Brianna L       13 CBST-MA              2:47.08    2:47.67   15  
       37.47  1:19.43  2:02.90  2:47.67                                    
  5 Muller, Alexis M          13 GSA-MA               2:55.31    2:49.64   14  
       38.60  1:22.06  2:06.49  2:49.64                                    
C - Division  
  1 Growney, Devyn J          13 CBST-MA                   NT    3:10.73   20  
       42.54  1:30.63  2:20.81  3:10.73                                    
  2 Karpf, Skylar             14 GSA-MA               3:20.24    3:13.16   17  
       43.56  1:32.39  2:22.34  3:13.16                                    
Non-Award Division  
 -- Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              2:55.21         DQ  
       35.27  1:15.08  1:55.59       DQ                                    
 
Event 27  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              2:34.85    2:32.51   20  
       33.86  1:12.38  1:52.23  2:32.51                                    
  2 Rounsavill, Jacqueline M  17 GSA-MA               2:39.40    2:38.99   17  
       35.00  1:16.70  1:57.88  2:38.99                                    
  3 Whalen, Caitlin           15 GSA-MA               2:39.70    2:43.97   16  
       37.58  1:19.20  2:02.19  2:43.97                                    
  4 Miksa, Leah               15 CBFY-MA              2:49.59    2:45.13   15  
       37.69  1:19.34  2:03.40  2:45.13                                    
  5 Booth, Emily G            16 CBFY-MA              2:37.71    2:47.02   14  
       36.26  1:19.85  2:04.02  2:47.02                                    
 
Event 28  Boys 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bocchino, Gian Carlo L    10 SOUD-MA                   NT    3:27.04   20  
       45.72  1:39.64  2:33.96  3:27.04                                    
  2 Summer, Josh S            10 HHAA-MA                   NT    3:27.79   17  
       47.20  1:41.42  2:36.51  3:27.79                                    
 
Event 28  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wang, Jake                11 SSC-MA               2:58.06    2:51.09   20  
       39.60  1:23.06  2:06.97  2:51.09                                    
C - Division  
  1 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT    3:01.67   20  
       43.01  1:29.50  2:16.71  3:01.67                                    
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA              2:13.13    2:12.86   20  
       30.14  1:04.12  1:38.08  2:12.86                                    
  2 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              2:24.09    2:31.99   17  
       33.62  1:11.79  1:51.67  2:31.99                                    
BB - Division  
  1 He, Kevin J               14 CBST-MA              2:34.36    2:34.90   20  
       34.57  1:13.82  1:54.47  2:34.90                                    
  2 McCallion, Max R          14 CBST-MA              2:39.05    2:38.02   17  
       33.28  1:12.61  1:54.96  2:38.02                                    
  3 Devaney, John A           14 CBST-MA              2:39.78    2:40.81   16  
       35.51  1:15.91  1:58.37  2:40.81                                    
C - Division  
  1 Acker, Andrew J           13 CBST-MA              3:30.07    2:45.68   20  
       36.77  1:18.50  2:01.61  2:45.68                                    
  2 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA                   NT    2:49.00   17  
       37.82  1:20.65  2:04.61  2:49.00                                    
  3 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA                   NT    2:51.16   16  
       38.11  1:22.12  2:07.56  2:51.16                                    
  4 Leyzerzon, Alexander J    13 CBST-MA              3:16.77    2:56.78   15  
       39.49  1:24.92  2:10.45  2:56.78                                    
  5 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA                    NT    2:57.29   14  
       39.76  1:25.35  2:11.87  2:57.29                                    
  6 Ela, Jordan M             13 GSA-MA                    NT    3:00.77   13  
       39.89  1:26.31  2:14.18  3:00.77                                    
  7 Axler, Sam                14 CBFY-MA              3:12.99    3:10.52   12  
       41.91  1:29.34  2:20.37  3:10.52                                    
Non-Award Division  
 -- Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              3:18.29         DQ  
       39.17  1:26.85  2:18.67       DQ                                    
 
Event 28  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mislan, Trevor B          16 CBST-MA              2:10.93    2:16.31   20  
       30.13  1:04.34  1:39.54  2:16.31                                    
  2 Parkhill, Evan N          16 CBST-MA              2:16.01    2:19.52   17  
       30.68  1:05.06  1:41.48  2:19.52                                    
  3 Haffner, Justin T         18 SSC-MA               2:12.49    2:25.53   16  
       31.68  1:07.84  1:46.11  2:25.53                                    
  4 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              2:19.28    2:26.55   15  
       32.22  1:09.28  1:47.68  2:26.55                                    
  5 Dolan, Daniel A           16 HHAA-MA              2:26.45    2:28.48   14  
       33.29  1:10.73  1:49.02  2:28.48                                    
  6 Guo, Matthew              17 CBST-MA                   NT    2:32.07   13  
       34.04  1:12.46  1:52.16  2:32.07                                    
  7 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT    2:33.74   12  
       33.41  1:12.36  1:53.26  2:33.74                                    
  8 Vinhais, Emanuel          15 CBFY-MA              3:13.21    3:04.38   11  
       40.30  1:26.05  2:15.06  3:04.38                                    
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              2:08.24    2:13.23   20  
       29.59  1:02.80  1:42.58  2:13.23                                    
  2 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              2:14.81    2:17.17   17  
       28.34  1:04.32  1:45.81  2:17.17                                    
  3 Riegel, Julia K           14 CBST-MA              2:15.89    2:18.21   16  
       30.54  1:06.73  1:47.42  2:18.21                                    
  4 Kuo, Jessica Y            13 CBST-MA              2:16.70    2:19.59   15  
       31.72  1:06.68  1:46.05  2:19.59                                    
  5 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA               2:18.53    2:20.68   14  
       29.87  1:04.24  1:47.80  2:20.68                                    
BB - Division  
  1 Burke, Bryana N           13 CBST-MA              2:36.65    2:31.85   20  
       32.87  1:12.39  1:56.55  2:31.85                                    
  2 Suko, Anya F              14 CBST-MA              2:39.14    2:32.05   17  
       32.60  1:12.52  1:57.29  2:32.05                                    
  3 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               2:41.62    2:32.61   16  
       31.96  1:09.95  1:57.50  2:32.61                                    
  4 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              2:47.04    2:35.57   15  
       32.58  1:10.81  1:58.38  2:35.57                                    
  5 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               2:37.81    2:36.43   14  
       37.80  1:17.19  2:00.32  2:36.43                                    
  6 Burke, Emily M            13 UMAC-MA              2:34.33    2:38.91   13  
       33.34  1:13.45  2:02.29  2:38.91                                    
C - Division  
  1 Growney, Riley J          14 CBST-MA              2:45.09    2:39.68   20  
       35.40  1:15.32  2:03.22  2:39.68                                    
  2 Corino, Lillie A          13 CBST-MA                   NT    2:39.81   17  
       33.82  1:12.76  2:03.21  2:39.81                                    
  3 Jucewicz, Brianna L       13 CBST-MA              2:32.56    2:42.40   16  
       36.86  1:16.90  2:01.17  2:42.40                                    
  4 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA              2:47.54    2:42.97   15  
       34.37  1:14.52  2:05.01  2:42.97                                    
  5 Heimowitz, Rebecca L      14 CRSC-MA                   NT    2:56.04   14  
       36.48  1:18.89  2:13.58  2:56.04                                    
  6 Rayer, Rory               13 SSC-MA                    NT    3:07.12   13  
       38.86  1:27.98  2:20.27  3:07.12                                    
 
Event 29  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Morgan E           17 CBST-MA              2:02.53    2:08.71   20  
       11.04    59.14  1:37.71  2:08.71                                    
  2 Zlotnikoff, Carly B       16 CBST-MA              2:18.12    2:13.29   17  
       27.95  1:02.65  1:43.62  2:13.29                                    
  3 Brandbergh, Ellie J       15 CBST-MA              2:12.34    2:15.30   16  
       27.89  1:01.64  1:41.73  2:15.30                                    
  4 Freed, Hailey             15 SOUD-MA              2:20.10    2:15.78   15  
       28.28  1:02.26  1:43.30  2:15.78                                    
  5 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              2:15.38    2:16.57   14  
       29.97  1:04.70  1:43.64  2:16.57                                    
  6 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               2:12.71    2:17.19   13  
       29.08  1:03.42  1:45.08  2:17.19                                    
  7 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              2:15.41    2:17.77   12  
       29.16  1:04.09  1:45.35  2:17.77                                    
  8 Goroshko, Julia           16 CBST-MA              2:18.91    2:18.66   11  
       29.36  1:03.76  1:46.99  2:18.66                                    
  9 Mottel, Lauren G          16 SSC-MA               2:12.96    2:18.84    9  
       30.36  1:06.15  1:46.99  2:18.84                                    
 10 Whalen, Caitlin           15 GSA-MA               2:13.66    2:20.74    7  
       29.65  1:05.65  1:48.49  2:20.74                                    
 11 Kellner, Isabella I       15 CBST-MA              2:19.70    2:21.78    6  
       29.22  1:04.70  1:46.82  2:21.78                                    
 12 Kearns, Abigail E         16 CBST-MA              2:19.15    2:22.66    5  
       31.84  1:08.14  1:50.16  2:22.66                                    
 13 Townend, Amy P            15 SSC-MA               2:14.51    2:23.21    4  
       31.54  1:08.29  1:50.37  2:23.21                                    
 14 Cassidy, Caroline R       18 CBST-MA              2:18.57    2:23.56    3  
       29.87  1:06.14  1:50.29  2:23.56                                    
 15 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA              2:32.43    2:26.01    2  
       29.72  1:09.23  1:55.13  2:26.01                                    
 16 Rounsavill, Jacqueline M  17 GSA-MA               2:27.28    2:26.31    1  
       29.89  1:08.83  1:53.00  2:26.31                                    
 17 Miksa, Leah               15 CBFY-MA              2:25.81    2:26.55  
       31.46  1:09.17  1:52.82  2:26.55                                    
 18 Yim, Natalie S            15 CBST-MA              2:28.80    2:26.67  
       30.24  1:08.65  1:53.32  2:26.67                                    
 19 Hipp, Alexa R             16 SSC-MA               2:17.49    2:26.71  
       30.57  1:06.99  1:51.09  2:26.71                                    
 20 Bunn, Elizabeth M         17 SSC-MA               2:20.03    2:27.75  
       32.54  1:06.97  1:52.96  2:27.75                                    
 21 Young, Maggie L           15 CBST-MA                   NT    2:30.93  
       32.17  1:09.95  1:58.62  2:30.93                                    
 22 Sterner, Courtney B       15 CBFY-MA              2:38.47    2:31.09  
       33.18  1:13.76  1:57.16  2:31.09                                    
 23 Moore, Audra K            16 CBST-MA              2:32.24    2:34.52  
       30.60  1:11.45  1:58.15  2:34.52                                    
 24 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA              2:40.06    2:37.24  
       31.56  1:12.76  2:37.24                                             
 25 Stim, Caroline            15 CBFY-MA              2:32.37    2:39.47  
       34.22  1:14.11  2:03.82  2:39.47                                    
 26 Dyke, Shannon             17 CBFY-MA              3:21.43    2:53.58  
       37.47  1:23.37  2:14.78  2:53.58                                    
 -- Beno, Anna M              17 CBST-MA              2:12.73         DQ  
       29.21  1:04.72  1:48.41       DQ                                    
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA              2:03.25    2:00.25   20  
       26.83    57.53  1:31.54  2:00.25                                    
  2 Lemishko, Michael A       14 UMAC-MA              2:08.13    2:12.83   17  
       27.04  1:01.56  1:42.31  2:12.83                                    
  3 Spector, Seth B           13 CBST-MA              2:10.91    2:13.18   16  
       28.70  1:02.21  1:42.23  2:13.18                                    
  4 Ward, Ryan S              14 GSA-MA               2:17.12    2:15.47   15  
       28.89  1:01.72  1:44.47  2:15.47                                    
  5 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              2:12.53    2:17.13   14  
       29.11  1:06.40  1:45.75  2:17.13                                    
BB - Division  
  1 Devaney, John A           14 CBST-MA              2:28.90    2:19.27   20  
       28.96  1:04.53  1:46.72  2:19.27                                    
  2 Poon, Chris S             13 CBST-MA              2:27.19    2:22.51   17  
       28.65  1:06.31  1:50.25  2:22.51                                    
  3 Shaud, Jake K             14 SSC-MA               2:26.64    2:25.17   16  
       30.72  1:07.17  1:51.24  2:25.17                                    
  4 Huegel, Michael M         13 SSC-MA               2:31.87    2:27.13   15  
       30.65  1:08.43  1:52.37  2:27.13                                    
C - Division  
  1 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    2:31.83   20  
       33.41  1:12.84  1:57.13  2:31.83                                    
  2 Baicoianu, Luca           13 UMAC-MA              2:31.73    2:32.98   17  
       32.03  1:11.54  1:57.64  2:32.98                                    
  3 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               2:41.55    2:43.31   16  
       37.82  1:18.85  2:05.91  2:43.31                                    
  4 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               3:08.01    2:52.96   15  
              1:23.48  2:12.06  2:52.96                                    
 
Event 30  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patti, Alex J             16 CBST-MA              2:05.20    2:01.69   20  
       26.65    58.26  1:34.19  2:01.69                                    
  2 Khayt, Tom                16 CBST-MA              2:01.75    2:02.16   17  
       26.05    57.39  1:32.24  2:02.16                                    
  3 Huuki, Erik D             16 CBST-MA              2:10.99    2:03.16   16  
       27.17    56.86  1:34.22  2:03.16                                    
  4 Mignogna, Zachary P       15 HHAA-MA              1:59.30    2:08.35   15  
       27.20  1:00.78  1:38.95  2:08.35                                    
  5 Haffner, Justin T         18 SSC-MA               1:58.28    2:10.12   14  
       28.28  1:02.31  1:40.56  2:10.12                                    
  6 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               2:01.18    2:10.80   13  
       28.38  1:02.59  1:39.38  2:10.80                                    
  7 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              2:15.18    2:12.30   12  
       27.70  1:00.60  1:41.83  2:12.30                                    
  8 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA              2:12.97    2:12.41   11  
       27.11  1:01.25  1:41.54  2:12.41                                    
  9 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA                   NT    2:12.52    9  
       27.70  1:03.44  1:41.13  2:12.52                                    
 10 Mislan, Trevor B          16 CBST-MA              2:07.18    2:15.44    7  
       29.12  1:06.52  1:43.19  2:15.44                                    
 11 McElrath, Jeffery         17 CBFY-MA                   NT    2:17.12    6  
       27.90  1:03.75  1:45.17  2:17.12                                    
 12 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA              2:15.62    2:17.88    5  
       28.68  1:05.24  1:45.09  2:17.88                                    
 13 Komita, Ben L             17 CBST-MA              2:23.30    2:20.82    4  
       28.40  1:04.11  1:48.48  2:20.82                                    
 14 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT    2:24.00    3  
       31.55  1:08.10  1:48.76  2:24.00                                    
 15 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA                   NT    2:26.16    2  
       30.28  1:07.83  1:52.00  2:26.16                                    
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA                57.28    1:00.55   20  
       29.86  1:00.55                                                      
  2 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA               1:00.43    1:01.35   17  
       29.75  1:01.35                                                      
  3 Gendzel, Maya C           13 SSC-MA                 59.67    1:03.43   16  
       30.75  1:03.43                                                      
  4 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              1:00.34    1:03.94   15  
       31.25  1:03.94                                                      
  5 Kuo, Jessica Y            13 CBST-MA              1:03.73    1:04.46   14  
       31.81  1:04.46                                                      
BB - Division  
  1 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              1:13.39    1:06.27   20  
       32.38  1:06.27                                                      
  2 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              1:03.45    1:08.14   17  
       33.00  1:08.14                                                      
  3 Goodling, Kaylin P        14 CBST-MA              1:07.20    1:08.37   16  
       33.67  1:08.37                                                      
  4 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA               1:14.03    1:09.84   15  
       33.54  1:09.84                                                      
  5 Brandbergh, Ana P         13 CBST-MA              1:08.39    1:09.93   14  
       34.09  1:09.93                                                      
  6 Acker, Lilly E            13 CBST-MA                   NT    1:10.10   13  
       34.13  1:10.10                                                      
  7 Suko, Anya F              14 CBST-MA              1:12.54    1:10.18   12  
       34.61  1:10.18                                                      
  8 Donatelli, Kelsey G       14 SOUD-MA              1:07.54    1:10.62   11  
       34.37  1:10.62                                                      
  9 Scharschan, Clare J       14 SSC-MA               1:12.25    1:10.83    9  
       34.49  1:10.83                                                      
C - Division  
  1 Muller, Alexis M          13 GSA-MA               1:16.71    1:12.10   20  
       35.10  1:12.10                                                      
  2 Growney, Riley J          14 CBST-MA              1:16.12    1:12.12   17  
       35.79  1:12.12                                                      
  3 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               1:14.34    1:12.26   16  
       35.87  1:12.26                                                      
  4 James, Morgan             13 SOUD-MA              1:12.77    1:13.19   15  
       35.66  1:13.19                                                      
  5 O'Malley, Lauren K        13 SPFD-MA              1:09.96    1:13.86   14  
       34.99  1:13.86                                                      
  6 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA              1:12.32    1:14.02   13  
       35.81  1:14.02                                                      
  7 Jucewicz, Brianna L       13 CBST-MA              1:13.68    1:14.23   12  
       36.29  1:14.23                                                      
  8 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              1:16.52    1:14.30   11  
       36.32  1:14.30                                                      
  9 Bishop, Anna R            14 SOUD-MA                   NT    1:14.69    9  
       35.23  1:14.69                                                      
 10 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               1:14.54    1:14.95    7  
       37.02  1:14.95                                                      
 11 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    1:14.97    6  
       36.45  1:14.97                                                      
 12 Corino, Lillie A          13 CBST-MA              1:17.25    1:15.21    5  
       37.41  1:15.21                                                      
 13 Karpf, Skylar             14 GSA-MA                    NT    1:15.51    4  
       36.65  1:15.51                                                      
 14 Burke, Bryana N           13 CBST-MA              1:14.95    1:15.92    3  
       37.33  1:15.92                                                      
 15 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:14.62    1:16.23    2  
       37.21  1:16.23                                                      
 16 Stimmel, Avery            14 GSA-MA               1:18.52    1:16.53    1  
       37.15  1:16.53                                                      
 17 Heimowitz, Rebecca L      14 CRSC-MA                   NT    1:16.62  
       37.07  1:16.62                                                      
 18 DeLorenzo, Riley          13 CBFY-MA              1:19.81    1:17.56  
       38.42  1:17.56                                                      
 19 Olsen, Livia C            14 CBST-MA              1:18.66    1:18.50  
       38.49  1:18.50                                                      
 20 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA              1:19.01    1:18.56  
       37.03  1:18.56                                                      
 21 Williams, Savannah R      13 UN-SA-MA             1:20.16    1:19.14  
       36.98  1:19.14                                                      
 22 Growney, Devyn J          13 CBST-MA              1:22.78    1:19.91  
       38.79  1:19.91                                                      
 23 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA                   NT    1:26.11  
 
Event 31  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Morgan E           17 CBST-MA                53.94      57.21   20  
       27.73    57.21                                                      
  2 Freed, Hailey             15 SOUD-MA                58.54      59.92   17  
       28.71    59.92                                                      
  3 Brandbergh, Ellie J       15 CBST-MA                58.73    1:01.29   16  
       29.89  1:01.29                                                      
  4 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               1:00.17    1:01.67   15  
       30.11  1:01.67                                                      
  5 Beno, Anna M              17 CBST-MA                58.18    1:02.16   14  
       30.00  1:02.16                                                      
  6 Goroshko, Julia           16 CBST-MA                59.51    1:03.03   13  
       30.91  1:03.03                                                      
  7 Zlotnikoff, Carly B       16 CBST-MA              1:06.76    1:03.47   12  
       31.71  1:03.47                                                      
  8 Bunn, Elizabeth M         17 SSC-MA               1:01.13    1:04.58   11  
       31.27  1:04.58                                                      
  9 Whalen, Caitlin           15 GSA-MA               1:05.36    1:05.50    9  
       32.12  1:05.50                                                      
 10 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              1:00.39    1:05.66    7  
       31.80  1:05.66                                                      
 11 Patti, Rebecca A          17 CBST-MA              1:03.72    1:05.67    6  
       32.05  1:05.67                                                      
 12 Hipp, Alexa R             16 SSC-MA               1:01.70    1:05.89    5  
       31.85  1:05.89                                                      
 13 Rudnitsky, Becca J        16 HHAA-MA              1:05.06    1:06.93    4  
       31.76  1:06.93                                                      
 14 Cassidy, Caroline R       18 CBST-MA              1:08.48    1:07.33    3  
       32.50  1:07.33                                                      
 15 Mosco, Isabella           15 CORE-MA              1:08.85    1:07.70    2  
       31.87  1:07.70                                                      
 16 Kearns, Abigail E         16 CBST-MA              1:08.32    1:07.79    1  
       32.94  1:07.79                                                      
 17 Kellner, Isabella I       15 CBST-MA              1:06.44    1:07.97  
       32.53  1:07.97                                                      
 18 Sasso, Nicole B           15 CBST-MA                   NT    1:08.18  
       33.11  1:08.18                                                      
 19 Booth, Emily G            16 CBFY-MA              1:05.36    1:09.18  
       33.09  1:09.18                                                      
 20 Townend, Amy P            15 SSC-MA               1:03.73    1:10.04  
       34.09  1:10.04                                                      
 21 Miksa, Leah               15 CBFY-MA              1:09.37    1:10.13  
       34.41  1:10.13                                                      
 22 Jones, Laura G            15 SSC-MA               1:11.13    1:11.08  
       33.62  1:11.08                                                      
 23 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA              1:14.50    1:11.49  
       34.11  1:11.49                                                      
 24 Moore, Audra K            16 CBST-MA              1:12.12    1:14.09  
       35.21  1:14.09                                                      
 25 Allison, Jennifer L       15 HHAA-MA                   NT    1:17.80  
       37.92  1:17.80                                                      
 26 Wagner, Carleyrose        15 CBFY-MA              1:22.86    1:21.10  
       39.24  1:21.10                                                      
 27 Schluchterer, Hailey      16 GSA-MA               1:36.70    1:38.32  
       47.31  1:38.32                                                      
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA                59.24      57.87   20  
       28.50    57.87                                                      
  2 Ward, Ryan S              14 GSA-MA                 59.90      59.37   17  
       28.89    59.37                                                      
  3 Hoy, Andrew J             14 UMAC-MA                58.01    1:00.73   16  
       29.03  1:00.73                                                      
  4 Krystkiewicz, Thomas M    14 CBST-MA              1:04.35    1:01.48   15  
       28.71  1:01.48                                                      
  5 Spector, Seth B           13 CBST-MA              1:00.43    1:01.77   14  
       29.91  1:01.77                                                      
BB - Division  
  1 Pierce, Jeremy R          14 SSC-MA               1:03.92    1:03.95   20  
       30.50  1:03.95                                                      
  2 Swain, Franky A           14 CBST-MA              1:09.42    1:04.66   17  
       31.98  1:04.66                                                      
  3 McCallion, Max R          14 CBST-MA              1:04.76    1:04.68   16  
       29.97  1:04.68                                                      
  4 Shaud, Jake K             14 SSC-MA               1:05.66    1:04.79   15  
       31.79  1:04.79                                                      
  5 Acker, Andrew J           13 CBST-MA                   NT    1:05.64   14  
       31.49  1:05.64                                                      
  6 Stay, Lachlan             14 CORE-MA              1:15.27    1:05.65   13  
       32.00  1:05.65                                                      
C - Division  
  1 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    1:09.00   20  
       33.99  1:09.00                                                      
  2 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:12.75    1:09.68   17  
       33.60  1:09.68                                                      
  3 Baicoianu, Luca           13 UMAC-MA              1:12.69    1:10.94   16  
       35.11  1:10.94                                                      
  4 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA              1:12.84    1:11.77   15  
       35.00  1:11.77                                                      
  5 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA              1:18.21    1:13.41   14  
       36.40  1:13.41                                                      
  6 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               1:27.88    1:15.26   13  
       36.55  1:15.26                                                      
  7 Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:13.65    1:15.64   12  
       36.26  1:15.64                                                      
  8 Rozanski, Kamil           13 CORE-MA              1:15.23    1:15.73   11  
       37.15  1:15.73                                                      
  9 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA                    NT    1:15.87    9  
       36.41  1:15.87                                                      
 10 Rawlings, Alex            13 CBFY-MA                   NT    1:18.65    7  
       37.67  1:18.65                                                      
 11 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                   NT    1:19.95    6  
       39.14  1:19.95                                                      
 12 Walker, Darius D          13 SSC-MA               1:24.63    1:19.98    5  
       38.16  1:19.98                                                      
 13 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              1:26.10    1:21.32    4  
       38.68  1:21.32                                                      
 
Event 32  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huuki, Erik D             16 CBST-MA              1:00.43      55.78   20  
       27.38    55.78                                                      
  2 Scully, John R            17 HHAA-MA                52.71      56.45   17  
       27.80    56.45                                                      
  3 Patti, Alex J             16 CBST-MA                57.55      57.17   16  
       28.74    57.17                                                      
  4 Han, Daniel               17 CBST-MA              1:04.92      57.55   15  
       28.17    57.55                                                      
  5 Khayt, Tom                16 CBST-MA                57.24      57.97   14  
       28.61    57.97                                                      
  6 Parkhill, Evan N          16 CBST-MA              1:02.01    1:00.63   13  
       29.28  1:00.63                                                      
  7 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              1:05.03    1:01.45   12  
       29.73  1:01.45                                                      
  8 Stephens, Randal P        18 UN-HH-MA                  NT    1:02.49   11  
       30.07  1:02.49                                                      
  9 Komita, Ben L             17 CBST-MA                   NT    1:03.26    9  
       30.32  1:03.26                                                      
 10 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              1:04.69    1:06.21    7  
       32.87  1:06.21                                                      
 11 Mislan, Trevor B          16 CBST-MA              1:06.93    1:06.41    6  
       32.33  1:06.41                                                      
 12 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT    1:07.56    5  
       32.59  1:07.56                                                      
 
Event 33  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vergara, Viviana E        13 CBST-MA                25.22      25.34   20  
  2 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA                26.47      26.40   16.5
  2 Goodling, Kaylin P        14 CBST-MA                25.69      26.40   16.5
  4 Riegel, Julia K           14 CBST-MA                27.04      26.75   15  
  5 Stimmel, Avery            14 GSA-MA                 26.16      26.93   14  
  6 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA                25.69      27.18   13  
  7 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA                 27.38      27.19   11.5
  7 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA                27.09      27.19   11.5
  9 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA                 28.27      27.26    9  
 10 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA                 26.92      27.48    7  
BB - Division  
  1 O'Malley, Lauren K        13 SPFD-MA                26.32      28.19   20  
  2 Karpf, Skylar             14 GSA-MA                 29.38      28.27   16.5
  2 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA                   NT      28.27   16.5
  4 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA                27.01      28.35   15  
  5 Brandbergh, Ana P         13 CBST-MA                27.86      28.49   14  
  6 Acker, Lilly E            13 CBST-MA                34.21      28.54   13  
  7 Corino, Lillie A          13 CBST-MA                29.20      28.71   12  
  8 Donatelli, Kelsey G       14 SOUD-MA                27.61      28.75   11  
  9 Suko, Anya F              14 CBST-MA                29.28      29.06    9  
 10 Burke, Emily M            13 UMAC-MA                27.55      29.09    6.5
 10 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA                28.33      29.09    6.5
 12 James, Morgan             13 SOUD-MA                28.75      29.14    5  
 13 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA                 29.64      29.35    4  
 14 Muller, Alexis M          13 GSA-MA                 29.67      29.57    3  
 15 Burke, Bryana N           13 CBST-MA                31.43      29.61    2  
 16 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA                29.68      29.77    1  
 17 Heimowitz, Rebecca L      14 CRSC-MA                   NT      30.23  
C - Division  
  1 Williams, Savannah R      13 UN-SA-MA               28.74      30.30   20  
  2 DeLorenzo, Riley          13 CBFY-MA                30.25      30.52   17  
  3 Growney, Riley J          14 CBST-MA                30.53      30.64   16  
  4 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA                30.83      30.74   15  
  5 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA                   NT      31.23   14  
  6 Bishop, Anna R            14 SOUD-MA                   NT      31.24   13  
  7 McCallion, Eve R          13 CBST-MA                32.26      31.53   12  
  8 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA                 30.31      31.81   11  
  9 Olsen, Livia C            14 CBST-MA                32.10      33.01    9  
 10 Growney, Devyn J          13 CBST-MA                34.28      33.16    7  
 
Event 33  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Morgan E           17 CBST-MA                22.85      24.35   20  
  2 Rounsavill, Jacqueline M  17 GSA-MA                 24.78      24.84   17  
  3 Goroshko, Julia           16 CBST-MA                24.38      25.01   16  
  4 Brandbergh, Ellie J       15 CBST-MA                24.85      25.55   15  
  5 Jones, Laura G            15 SSC-MA                 26.35      26.31   14  
  6 Rudnitsky, Becca J        16 HHAA-MA                25.91      26.37   12.5
  6 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA                25.24      26.37   12.5
  8 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA                26.13      26.74   11  
  9 Beno, Anna M              17 CBST-MA                25.03      26.80    9  
 10 Kellner, Isabella I       15 CBST-MA                26.19      26.98    7  
 11 Jones, Elizabeth G        15 SSC-MA                 26.72      26.99    6  
 12 Yim, Natalie S            15 CBST-MA                27.54      27.02    5  
 13 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA                25.03      27.06    4  
 14 Brasch, Kirsten E         18 CBST-MA                27.10      27.09    3  
 15 Young, Maggie L           15 CBST-MA                   NT      27.22    2  
 16 Sasso, Nicole B           15 CBST-MA                   NT      27.36    1  
 17 Hipp, Alexa R             16 SSC-MA                 26.12      27.39  
 17 Patti, Rebecca A          17 CBST-MA                27.51      27.39  
 19 Whalen, Caitlin           15 GSA-MA                 27.12      27.40  
 20 Miksa, Leah               15 CBFY-MA                26.83      27.45  
 21 Bunn, Elizabeth M         17 SSC-MA                 26.04      27.54  
 22 Cassidy, Caroline R       18 CBST-MA                27.86      27.71  
 23 Moore, Audra K            16 CBST-MA                27.73      27.77  
 24 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA                27.72      27.80  
 25 Sterner, Courtney B       15 CBFY-MA                28.06      27.94  
 26 Stim, Caroline            15 CBFY-MA                26.48      27.96  
 27 Booth, Emily G            16 CBFY-MA                26.10      28.23  
 28 Mosco, Isabella           15 CORE-MA                28.93      28.37  
 29 Townend, Amy P            15 SSC-MA                 26.22      28.51  
 30 Jones, Alex S             15 SSC-MA                 29.18      28.69  
 31 Wagner, Carleyrose        15 CBFY-MA                31.41      32.69  
 32 Schluchterer, Hailey      16 GSA-MA                 34.39      34.28  
 
Event 34  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lemishko, Michael A       14 UMAC-MA                23.10      23.33   20  
  2 He, Kevin J               14 CBST-MA                25.39      23.76   17  
  3 Buck, Quinn O             14 CBST-MA                23.67      24.08   16  
  4 Hong, Joseph S            14 CBST-MA                24.82      24.56   15  
  5 Devaney, John A           14 CBST-MA                25.13      24.75   14  
  6 Ward, Ryan S              14 GSA-MA                 25.50      25.16   13  
  7 Spector, Seth B           13 CBST-MA                24.70      25.33   12  
  8 Krystkiewicz, Thomas M    14 CBST-MA                27.06      25.55   11  
BB - Division  
  1 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA                26.72      25.88   20  
  2 McCallion, Max R          14 CBST-MA                26.26      25.92   17  
  3 Shaud, Jake K             14 SSC-MA                 26.53      26.00   16  
  4 Swain, Franky A           14 CBST-MA                27.94      26.42   15  
  5 Stay, Lachlan             14 CORE-MA                27.78      26.54   14  
  6 Poon, Chris S             13 CBST-MA                27.16      26.83   13  
  7 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA                26.56      26.97   12  
  8 Pierce, Jeremy R          14 SSC-MA                 26.16      27.06   11  
  9 Baicoianu, Luca           13 UMAC-MA                26.43      27.08    9  
 10 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA                27.62      27.22    7  
 11 Baker, James W            14 CBST-MA                28.06      27.30    6  
C - Division  
  1 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA                 28.34      28.25   20  
  2 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA                30.41      28.32   17  
  3 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT      28.42   16  
  4 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA                 28.88      28.78   15  
  5 Huegel, Michael M         13 SSC-MA                 28.22      28.81   14  
  6 Leyzerzon, Alexander J    13 CBST-MA                33.32      29.10   13  
  7 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                   NT      29.69   12  
  8 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA                29.11      30.26   11  
  9 Rawlings, Alex            13 CBFY-MA                30.88      30.51    9  
 10 Rozanski, Kamil           13 CORE-MA                31.16      30.88    7  
 11 Basin, Daniel A           13 CBST-MA                31.32      31.50    6  
 12 Hardis, Ethan M           13 CBFY-MA                35.40      32.31    5  
 13 Walker, Darius D          13 SSC-MA                 31.80      32.74    4  
 14 Ela, Jordan M             13 GSA-MA                 33.25      32.85    3  
 15 Axler, Sam                14 CBFY-MA                32.50      33.65    2  
Non-Award Division  
 -- Wittmer, Chris J          13 GSA-MA                 27.68         DQ  
 -- Acker, Andrew J           13 CBST-MA                30.72         DQ  
 
Event 34  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scully, John R            17 HHAA-MA                21.45      22.45   20  
  2 Han, Daniel               17 CBST-MA                21.75      22.86   17  
  3 Patti, Alex J             16 CBST-MA                23.74      23.12   16  
  4 Scarpitta, Michael S      16 CBFY-MA                   NT      23.35   15  
  5 Haffner, Justin T         18 SSC-MA                 22.13      23.54   14  
  6 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA                23.70      24.05   13  
  7 Mislan, Trevor B          16 CBST-MA                23.05      24.07   12  
  8 Huuki, Erik D             16 CBST-MA                27.00      24.08   11  
  9 McElrath, Jeffery         17 CBFY-MA                   NT      24.43    9  
 10 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA                 24.30      24.74    7  
 11 Mignogna, Zachary P       15 HHAA-MA                29.06      24.87    5.5
 11 Stephens, Randal P        18 UN-HH-MA                  NT      24.87    5.5
 13 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT      24.90    3.5
 13 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA                   NT      24.90    3.5
 15 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA                24.92      24.95    2  
 16 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA                24.87      25.14    1  
 17 Grande, Douglas J         17 HHAA-MA                   NT      25.46  
 18 Bauman, Brian M           16 HHAA-MA                26.13      25.77  
 19 Guo, Matthew              17 CBST-MA                26.00      26.24  
 20 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA                   NT      26.27  
 21 Vinhais, Emanuel          15 CBFY-MA                30.15      29.38  
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendzel, Maya C           13 SSC-MA               1:02.84    1:03.64   20  
       29.62  1:03.64                                                      
  2 Vergara, Viviana E        13 CBST-MA              1:05.11    1:04.63   17  
       30.29  1:04.63                                                      
  3 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              1:08.77    1:05.88   16  
       30.47  1:05.88                                                      
  4 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA               1:06.28    1:06.95   15  
       29.75  1:06.95                                                      
  5 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA                   NT    1:07.62   14  
       32.50  1:07.62                                                      
  6 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:07.66    1:08.50   13  
       31.37  1:08.50                                                      
  7 Acker, Lilly E            13 CBST-MA                   NT    1:08.52   12  
       33.08  1:08.52                                                      
  8 Scharschan, Clare J       14 SSC-MA               1:12.01    1:08.95   11  
       31.79  1:08.95                                                      
  9 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               1:12.75    1:10.37    9  
       32.11  1:10.37                                                      
 10 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA               1:10.54    1:10.45    7  
       32.50  1:10.45                                                      
 11 Muller, Alexis M          13 GSA-MA               1:10.63    1:11.07    6  
       32.55  1:11.07                                                      
 12 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              1:08.82    1:11.15    5  
       34.14  1:11.15                                                      
 13 Burke, Emily M            13 UMAC-MA              1:10.36    1:12.21    4  
       33.82  1:12.21                                                      
 14 Suko, Anya F              14 CBST-MA              1:17.11    1:12.79    3  
       33.80  1:12.79                                                      
 15 Burke, Bryana N           13 CBST-MA              1:13.87    1:12.96    2  
       34.78  1:12.96                                                      
 16 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:11.12    1:13.23    1  
       35.12  1:13.23                                                      
 17 Huckel, Carolyn A         13 CBFY-MA              1:17.99    1:14.43  
       34.00  1:14.43                                                      
 18 Growney, Riley J          14 CBST-MA              1:20.93    1:15.58  
       35.14  1:15.58                                                      
 19 DeLorenzo, Riley          13 CBFY-MA                   NT    1:19.18  
       36.75  1:19.18                                                      
 20 Heimowitz, Rebecca L      14 CRSC-MA                   NT    1:20.12  
       35.50  1:20.12                                                      
 21 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA              1:20.72    1:20.45  
       36.72  1:20.45                                                      
 22 Growney, Devyn J          13 CBST-MA              1:23.17    1:20.52  
       36.87  1:20.52                                                      
 23 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA                   NT    1:21.49  
       37.54  1:21.49                                                      
 24 Olsen, Livia C            14 CBST-MA              1:26.65    1:25.20  
       38.84  1:25.20                                                      
 25 Williams, Savannah R      13 UN-SA-MA             1:19.77    1:26.71  
       38.29  1:26.71                                                      
 
Event 35  Girls 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              1:03.69    1:05.56   20  
       30.51  1:05.56                                                      
  2 Bunn, Elizabeth M         17 SSC-MA               1:07.76    1:09.29   17  
       31.60  1:09.29                                                      
  3 Hipp, Alexa R             16 SSC-MA               1:06.51    1:09.92   16  
       31.35  1:09.92                                                      
  4 Yim, Natalie S            15 CBST-MA              1:12.92    1:10.41   15  
       32.92  1:10.41                                                      
  5 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA                   NT    1:10.58   14  
       32.83  1:10.58                                                      
  6 Mosco, Isabella           15 CORE-MA              1:15.70    1:12.60   13  
       32.38  1:12.60                                                      
  7 Jones, Alex S             15 SSC-MA                    NT    1:12.67   12  
       32.63  1:12.67                                                      
  8 Jones, Laura G            15 SSC-MA                    NT    1:13.81   11  
       33.40  1:13.81                                                      
  9 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA                   NT    1:20.15    9  
       36.89  1:20.15                                                      
 10 Schluchterer, Hailey      16 GSA-MA               1:33.53    1:31.97    7  
       44.10  1:31.97                                                      
 -- Wagner, Carleyrose        15 CBFY-MA                   NT         DQ  
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spector, Seth B           13 CBST-MA              1:01.41    1:02.28   20  
       29.22  1:02.28                                                      
  2 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              1:05.03    1:02.30   17  
       29.48  1:02.30                                                      
  3 Ward, Ryan S              14 GSA-MA               1:05.88    1:04.20   16  
       29.18  1:04.20                                                      
  4 Stay, Lachlan             14 CORE-MA              1:07.00    1:06.25   15  
       29.97  1:06.25                                                      
  5 Acker, Andrew J           13 CBST-MA                   NT    1:06.70   14  
       30.71  1:06.70                                                      
  6 He, Kevin J               14 CBST-MA              1:07.96    1:06.92   13  
       32.55  1:06.92                                                      
  7 Swain, Franky A           14 CBST-MA              1:11.32    1:06.94   12  
       31.35  1:06.94                                                      
  8 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA              1:07.84    1:06.99   11  
       31.66  1:06.99                                                      
  9 Pierce, Jeremy R          14 SSC-MA               1:15.24    1:07.89    9  
       31.13  1:07.89                                                      
 10 Scarpitta, Daniel S       13 CBFY-MA                   NT    1:11.30    7  
       33.71  1:11.30                                                      
 11 Baker, James W            14 CBST-MA              1:17.65    1:12.09    6  
       33.59  1:12.09                                                      
 12 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA                    NT    1:14.17    5  
       34.32  1:14.17                                                      
 13 Mottershead, Sam M        13 CBFY-MA              1:17.80    1:14.92    4  
       33.76  1:14.92                                                      
 14 Leyzerzon, Alexander J    13 CBST-MA              1:34.71    1:15.17    3  
       36.77  1:15.17                                                      
 15 Rozanski, Kamil           13 CORE-MA              1:26.61    1:18.16    2  
       37.06  1:18.16                                                      
 16 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                   NT    1:19.07    1  
       36.23  1:19.07                                                      
 17 Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:17.63    1:19.58  
       36.03  1:19.58                                                      
 18 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               1:20.76    1:20.41  
       37.43  1:20.41                                                      
 19 Rawlings, Alex            13 CBFY-MA                   NT    1:21.48  
       38.47  1:21.48                                                      
 20 Hardis, Ethan M           13 CBFY-MA                   NT    1:22.32  
 -- Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              1:20.57         DQ  
       37.18       DQ                                                      
 
Event 36  Boys 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huuki, Erik D             16 CBST-MA              1:02.02      57.51   20  
       26.40    57.51                                                      
  2 Parkhill, Evan N          16 CBST-MA              1:01.34      59.06   17  
       28.34    59.06                                                      
  3 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA                 56.88      59.89   16  
       28.61    59.89                                                      
  4 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA              1:02.55    1:02.60   15  
       28.98  1:02.60                                                      
  5 Dolan, Daniel A           16 HHAA-MA                   NT    1:07.89   14  
       32.54  1:07.89                                                      
  6 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA                   NT    1:08.00   13  
       31.51  1:08.00                                                      
  7 Vinhais, Emanuel          15 CBFY-MA                   NT    1:12.50   12  
       35.31  1:12.50                                                      
 
Event 37  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                1:03.78    1:04.66   20  
       31.55  1:04.66                                                      
  2 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              1:08.28    1:04.70   17  
       30.73  1:04.70                                                      
  3 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA             1:09.10    1:07.67   16  
       32.69  1:07.67                                                      
  4 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA              1:11.27    1:08.95   15  
       32.47  1:08.95                                                      
  5 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              1:12.07    1:09.61   14  
       13.63  1:09.61                                                      
  6 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA              1:17.31    1:10.20   13  
       33.81  1:10.20                                                      
BB - Division  
  1 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA               1:11.91    1:12.33   20  
       34.59  1:12.33                                                      
  2 English, Penelope L        9 FCA-MA               1:17.88    1:12.76   17  
       34.87  1:12.76                                                      
  3 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA               1:16.45    1:14.19   16  
       34.72  1:14.19                                                      
  4 Poon, Jaime C             10 CBST-MA              1:31.70    1:14.46   15  
       34.92  1:14.46                                                      
  5 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA               1:19.04    1:14.80   14  
       34.78  1:14.80                                                      
  6 O'Connor, Bryn C           9 HHAA-MA                   NT    1:14.93   13  
       36.32  1:14.93                                                      
  7 McLaughlin, Ava E         10 SSC-MA                    NT    1:15.43   12  
       36.20  1:15.43                                                      
  8 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                   NT    1:17.75   11  
       36.76  1:17.75                                                      
C - Division  
  1 Messmer, Ella B            9 GSA-MA               1:28.16    1:20.07   20  
       37.67  1:20.07                                                      
  2 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA               1:26.91    1:21.80   17  
       37.51  1:21.80                                                      
  3 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA               1:36.57    1:23.94   16  
       38.85  1:23.94                                                      
  4 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA              1:29.93    1:25.25   15  
       40.55  1:25.25                                                      
  5 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT    1:25.67   14  
       38.99  1:25.67                                                      
  6 Watkins, Evie M            9 SSC-MA               1:30.22    1:26.37   13  
       39.33  1:26.37                                                      
  7 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                   NT    1:27.91   12  
       41.43  1:27.91                                                      
  8 Chayka, Abigail S          9 CBST-MA                   NT    1:32.44   11  
       42.66  1:32.44                                                      
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sherry, Owen R            10 SPFD-MA              1:11.24    1:07.17   20  
       32.25  1:07.17                                                      
  2 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA               1:07.68    1:08.07   17  
       32.18  1:08.07                                                      
  3 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT    1:08.46   16  
       31.84  1:08.46                                                      
BB - Division  
  1 Wozniak, John A           10 GSA-MA               1:14.43    1:11.99   20  
       33.99  1:11.99                                                      
  2 Annise, Lincoln J          9 UN-SO-MA                  NT    1:12.63   17  
       34.42  1:12.63                                                      
  3 Gordon, Nathan A           9 UMAC-MA              1:19.23    1:13.82   16  
       35.09  1:13.82                                                      
  4 Thau, Andrew L            10 GSA-MA               1:19.42    1:14.60   15  
       35.98  1:14.60                                                      
  5 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT    1:14.88   14  
       35.49  1:14.88                                                      
  6 Kleppinger, Nathan T      10 SOUD-MA              1:14.32    1:15.46   13  
       35.26  1:15.46                                                      
  7 Block, Brandon G          10 SSC-MA               1:18.82    1:15.94   12  
       35.06  1:15.94                                                      
  8 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                   NT    1:17.70   11  
       36.04  1:17.70                                                      
  9 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                   NT    1:17.94    9  
       36.06  1:17.94                                                      
C - Division  
  1 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                   NT    1:19.05   20  
       37.37  1:19.05                                                      
  2 Bekes, Max A              10 CBST-MA                   NT    1:19.94   17  
       38.21  1:19.94                                                      
  3 Linden, Teddy W            9 GSA-MA               1:26.21    1:25.04   16  
  4 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT    1:25.28   15  
       40.26  1:25.28                                                      
  5 Fleming, Sean F            9 GSA-MA               1:34.11    1:25.68   14  
       39.13  1:25.68                                                      
  6 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT    1:26.82   13  
       38.69  1:26.82                                                      
  7 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT    1:27.53   12  
       41.46  1:27.53                                                      
  8 Kothari, Adi N            10 SSC-MA               1:30.55    1:30.09   11  
       41.59  1:30.09                                                      
  9 Alderson, Cooper R         9 HHAA-MA                   NT    1:30.96    9  
       42.86  1:30.96                                                      
 10 Baker, Kyle P              9 GSA-MA               1:48.15    1:40.58    7  
       45.41  1:40.58                                                      
 11 Iannacone, Daniel R       10 GSA-MA               1:40.54    1:41.11    6  
       47.85  1:41.11                                                      
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA                 55.48      55.70   20  
       27.20    55.70                                                      
  2 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA                 57.45      58.32   17  
       28.36    58.32                                                      
  3 Levensten, Kate E         12 SSC-MA                 58.44      59.71   16  
       28.53    59.71                                                      
  4 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA                 58.99    1:00.09   15  
       11.08  1:00.09                                                      
  5 Conti, Amanda H           12 SPFD-MA              1:01.58    1:00.77   14  
       29.03  1:00.77                                                      
  6 DiGregorio, Abigail N     12 CBST-MA              1:03.87    1:01.07   13  
       29.18  1:01.07                                                      
  7 Brennan, Molly C          12 SPFD-MA              1:01.35    1:02.00   12  
       29.21  1:02.00                                                      
  8 Duncheskie, Grace C       11 SPFD-MA              1:02.89    1:02.04   11  
       29.92  1:02.04                                                      
  9 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA              1:05.84    1:02.54    9  
       30.12  1:02.54                                                      
 10 Ward, Reagan L            12 GSA-MA               1:05.33    1:02.78    7  
       30.76  1:02.78                                                      
 11 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               1:07.54    1:02.87    6  
       30.96  1:02.87                                                      
BB - Division  
  1 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA               1:03.75    1:03.42   18.5
       30.53  1:03.42                                                      
  1 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA              1:03.17    1:03.42   18.5
       30.40  1:03.42                                                      
  3 He, Katie F               12 CBST-MA              1:05.06    1:03.45   16  
       30.24  1:03.45                                                      
  4 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA              1:05.14    1:03.68   15  
       30.39  1:03.68                                                      
  5 English, Chloe L          12 FCA-MA               1:07.56    1:04.55   14  
       31.30  1:04.55                                                      
  6 Burns, Jessica K          12 SOUD-MA              1:06.81    1:05.30   13  
       31.65  1:05.30                                                      
  7 Karpf, Lana               12 GSA-MA               1:09.65    1:07.78   12  
       32.15  1:07.78                                                      
  8 Perry, Kylie E            12 GSA-MA               1:08.67    1:07.81   11  
       33.34  1:07.81                                                      
  9 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                   NT    1:07.98    9  
       33.22  1:07.98                                                      
 10 Cappola, Ali G            11 SSC-MA               1:09.10    1:08.11    7  
       33.58  1:08.11                                                      
 11 Masciulli, Amy E          12 SOUD-MA              1:12.98    1:08.18    6  
       32.91  1:08.18                                                      
C - Division  
  1 Fazio, Elizabeth S        11 HHAA-MA                   NT    1:08.56   20  
       32.43  1:08.56                                                      
  2 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA               1:07.61    1:08.65   17  
       33.49  1:08.65                                                      
  3 Bean, Alyssa M            11 HHAA-MA                   NT    1:08.81   16  
       32.61  1:08.81                                                      
  4 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT    1:09.57   15  
       32.90  1:09.57                                                      
  5 Gross, Molly A            12 CBFY-MA              1:13.98    1:09.91   14  
       33.77  1:09.91                                                      
  6 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA              1:11.27    1:10.69   13  
       33.44  1:10.69                                                      
  7 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA                   NT    1:11.42   12  
       33.99  1:11.42                                                      
  8 Russ, Olivia              11 CBFY-MA              1:14.25    1:13.04   11  
       34.85  1:13.04                                                      
  9 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA                   NT    1:13.35    9  
       35.32  1:13.35                                                      
 10 Daley, Julia              12 CORE-MA              1:18.47    1:13.39    7  
       33.58  1:13.39                                                      
 11 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA               1:12.89    1:13.51    6  
       35.70  1:13.51                                                      
 12 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA               1:16.21    1:15.20    5  
       36.79  1:15.20                                                      
 13 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA               1:12.92    1:15.21    4  
       37.32  1:15.21                                                      
 14 Fee, Abby H               11 CBST-MA                   NT    1:15.50    3  
       34.30  1:15.50                                                      
 15 Russ, Maddy               11 CBFY-MA              1:20.28    1:16.43    2  
       36.27  1:16.43                                                      
 16 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA               1:21.30    1:17.31    1  
       38.33  1:17.31                                                      
 17 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                   NT    1:18.36  
       37.81  1:18.36                                                      
 18 Gitman, Alexandra R       11 CBST-MA              1:18.97    1:18.87  
       38.22  1:18.87                                                      
 19 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA               1:21.98    1:19.02  
       38.33  1:19.02                                                      
 20 Baicoianu, Ada            11 UMAC-MA              1:24.50    1:19.70  
       38.02  1:19.70                                                      
 21 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT    1:21.05  
       37.71  1:21.05                                                      
 22 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT    1:27.52  
       41.02  1:27.52                                                      
 23 Foisy, Emmy R             11 CBST-MA                   NT    1:40.26  
       47.28  1:40.26                                                      
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Whitaker, Brock H         12 SSC-MA               1:02.22      59.93   20  
       29.34    59.93                                                      
  2 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA              1:04.84    1:00.69   17  
       28.96  1:00.69                                                      
BB - Division  
  1 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              1:04.21    1:01.43   20  
       30.02  1:01.43                                                      
  2 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA              1:06.22    1:02.62   17  
       30.00  1:02.62                                                      
  3 Lever, Owen P             11 CBST-MA              1:03.77    1:02.69   16  
       29.96  1:02.69                                                      
  4 Wang, Jake                11 SSC-MA               1:04.84    1:03.27   15  
       31.33  1:03.27                                                      
  5 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT    1:03.69   14  
       30.28  1:03.69                                                      
  6 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA              1:03.66    1:03.98   13  
       31.04  1:03.98                                                      
  7 Johnson, Jacob R          11 SSC-MA               1:06.01    1:04.05   12  
       29.93  1:04.05                                                      
  8 Cross, Will *             11 SPFD-MA              1:10.93    1:04.23   11  
       30.30  1:04.23                                                      
  9 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT    1:04.36    9  
       31.29  1:04.36                                                      
 10 Freed, Logan              11 SOUD-MA              1:05.71    1:04.56    7  
       30.46  1:04.56                                                      
 11 McGowan, James A          11 SPFD-MA              1:05.70    1:04.78    6  
       31.05  1:04.78                                                      
 12 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA               1:10.41    1:05.77    5  
       30.70  1:05.77                                                      
C - Division  
  1 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              1:07.66    1:06.92   20  
       32.04  1:06.92                                                      
  2 McClurkin, Connor         12 CORE-MA              1:09.95    1:06.95   17  
       31.56  1:06.95                                                      
  3 Clark, Weston R           12 SSC-MA               1:08.21    1:07.40   16  
       32.32  1:07.40                                                      
  4 McElrath, Walker M        12 UN-Y-MA              1:13.60    1:07.65   15  
       32.60  1:07.65                                                      
  5 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA               1:07.13    1:07.96   14  
       32.59  1:07.96                                                      
  6 Gordon, Ben J             12 UMAC-MA              1:10.53    1:07.99   13  
       32.02  1:07.99                                                      
  7 Murphy, Nol W             11 SSC-MA               1:09.01    1:08.29   12  
       31.72  1:08.29                                                      
  8 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT    1:08.86   10  
       32.53  1:08.86                                                      
  8 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT    1:08.86   10  
       33.50  1:08.86                                                      
 10 Holmes, Charles P         12 SSC-MA               1:13.48    1:10.52    7  
       34.15  1:10.52                                                      
 11 Alderson, Spencer E       11 HHAA-MA              1:16.53    1:11.20    6  
       34.49  1:11.20                                                      
 12 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA              1:11.50    1:11.41    5  
 13 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               1:11.88    1:11.44    4  
       34.21  1:11.44                                                      
 14 Simon, Eric L             12 CBST-MA              1:12.68    1:13.96    3  
       34.55  1:13.96                                                      
 15 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA               1:25.63    1:14.16    2  
       37.11  1:14.16                                                      
 16 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT    1:14.79    1  
       35.94  1:14.79                                                      
 17 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:19.48    1:15.91  
       35.32  1:15.91                                                      
 18 Busick, Ben L             12 CBST-MA                   NT    1:16.34  
       35.83  1:16.34                                                      
 19 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA              1:22.81    1:18.06  
       35.29  1:18.06                                                      
 20 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:19.91    1:18.32  
       38.04  1:18.32                                                      
 21 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                   NT    1:19.63  
       37.00  1:19.63                                                      
 22 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                   NT    1:27.80  
       41.56  1:27.80                                                      
 
Event 41  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Sarah E           10 HHAA-MA                30.87      30.47   20  
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA                 31.42      31.50   17  
  3 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                  33.60      33.35   16  
  4 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                38.17      35.31   15  
  5 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                37.37      35.97   14  
  6 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                 37.15      36.03   13  
BB - Division  
  1 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                37.56      36.59   20  
  2 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                37.35      37.19   17  
  3 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA               37.96      37.70   16  
  4 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA               36.75      37.74   15  
  5 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                 38.35      38.75   14  
  6 English, Penelope L        9 FCA-MA                 42.95      38.76   13  
  7 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                51.36      39.27   12  
  8 McLaughlin, Ava E         10 SSC-MA                 38.04      39.42   11  
  9 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA                 41.63      39.52    9  
 10 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 39.81      40.76    7  
 11 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA                 42.77      41.19    6  
C - Division  
  1 Messmer, Ella B            9 GSA-MA                 42.42      42.16   20  
  2 Si, Christina K           10 SSC-MA                 41.56      42.93   17  
  3 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA                 44.37      43.71   16  
  4 Whittemore, Lil A          9 GSA-MA                 50.27      44.45   15  
  5 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                   NT      44.81   14  
  6 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT      48.44   13  
  7 Chayka, Abigail S          9 CBST-MA                   NT      50.03   12  
  8 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                    NT      50.59   11  
  9 Welgosh, Anika R           9 UN-SS-MA                  NT      52.00    9  
 10 Minnick, Keira            10 CBFY-MA                   NT      54.10    7  
Non-Award Division  
 -- Dover, Corynn-Renae P      9 SPFD-MA                   NT         DQ  
 
Event 42  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 34.08      34.63   20  
  2 Sherry, Owen R            10 SPFD-MA                39.41      34.77   17  
  3 Annise, Lincoln J          9 UN-SO-MA                  NT      34.91   16  
BB - Division  
  1 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT      35.46   20  
  2 Bocchino, Gian Carlo L    10 SOUD-MA                39.42      37.34   17  
  3 Kleppinger, Nathan T      10 SOUD-MA                37.40      37.75   16  
  4 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                   NT      38.68   15  
  5 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT      38.96   14  
C - Division  
  1 Thau, Andrew L            10 GSA-MA                    NT      41.12   20  
  2 Zhang, Alan                9 CBFY-MA                   NT      41.29   17  
  3 Wozniak, John A           10 GSA-MA                 41.00      41.76   16  
  4 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT      41.94   15  
  5 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                   NT      41.96   14  
  6 Bekes, Max A              10 CBST-MA                   NT      43.80   13  
  7 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT      47.53   12  
  8 Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                 48.21      48.16   11  
  9 Linden, Teddy W            9 GSA-MA                 49.99      48.70    9  
 10 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT      51.80    7  
 11 Alderson, Cooper R         9 HHAA-MA                   NT      52.57    6  
 12 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT      52.77    5  
 13 Fleming, Sean F            9 GSA-MA                    NT      52.78    4  
 14 Baker, Kyle P              9 GSA-MA                    NT      58.91    3  
 15 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                   NT      59.40    2  
 16 Iannacone, Daniel R       10 GSA-MA                 57.22    1:01.96    1  
Non-Award Division  
 -- Krieg, Theo J              9 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 43  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Levensten, Kate E         12 SSC-MA                 26.95      27.21   20  
  2 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA                 27.65      27.89   17  
  3 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA                 28.85      28.34   16  
  4 Conti, Amanda H           12 SPFD-MA                30.54      30.72   15  
  5 Brennan, Molly C          12 SPFD-MA                29.62      30.90   14  
  6 Pillar, Claire            12 FCA-MA                 35.94      31.31   13  
BB - Division  
  1 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA                 31.62      31.79   20  
  2 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA                33.66      32.30   17  
  3 English, Chloe L          12 FCA-MA                 33.20      32.76   16  
  4 Johnson, Anna K           12 SSC-MA                 34.38      33.07   15  
  5 He, Katie F               12 CBST-MA                33.27      33.20   14  
  6 Ward, Reagan L            12 GSA-MA                 34.87      33.30   13  
  7 Duncheskie, Grace C       11 SPFD-MA                38.13      33.35   11.5
  7 Masciulli, Amy E          12 SOUD-MA                33.65      33.35   11.5
  9 Suko, Caroline E          12 CBST-MA                36.91      33.78    9  
 10 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA                 32.77      33.89    7  
C - Division  
  1 Bean, Alyssa M            11 HHAA-MA                   NT      34.50   20  
  2 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                35.37      34.86   17  
  3 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 34.90      34.92   16  
  4 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                 34.60      35.07   15  
  5 Fee, Abby H               11 CBST-MA                   NT      35.10   14  
  6 Olberding, Maddie         11 SOUD-MA                38.46      35.32   13  
  7 Cappola, Ali G            11 SSC-MA                 37.98      35.71   12  
  8 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA                36.22      35.84   11  
  9 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT      36.36    9  
 10 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA                 35.62      36.97    7  
 11 Russ, Maddy               11 CBFY-MA                35.56      37.72    6  
 12 Perry, Kylie E            12 GSA-MA                 38.72      38.10    5  
 13 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                38.86      39.12    4  
 14 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                   NT      39.96    3  
 15 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA                 39.91      40.43    2  
 16 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA                 40.46      40.60    1  
 17 Daley, Julia              12 CORE-MA                39.88      40.62  
 18 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA                 43.91      40.71  
 19 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA                 41.61      41.00  
 20 Suter, Erin E             12 CORE-MA                42.99      41.03  
 21 Russ, Olivia              11 CBFY-MA                41.42      41.84  
 22 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA                   NT      44.59  
 23 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT      44.72  
 24 Tayal, Ayesha             11 CBST-MA                   NT      46.79  
 25 Foisy, Emmy R             11 CBST-MA                   NT      53.65  
Non-Award Division  
 -- Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA                31.85         DQ  
 
Event 44  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yeniay, Can               11 SSC-MA                 30.68      30.19   20  
  2 Johnson, Jacob R          11 SSC-MA                 29.50      30.70   17  
  3 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                32.14      30.83   16  
BB - Division  
  1 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                32.06      32.13   20  
  2 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                31.99      32.24   17  
  3 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT      32.63   16  
  4 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 33.89      32.82   15  
  5 Cross, Will *             11 SPFD-MA                33.90      32.99   14  
  6 McGowan, James A          11 SPFD-MA                31.11      33.05   13  
  7 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA                 33.39      33.20   12  
  8 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA                34.06      33.42   11  
  9 Kemezis, Brayden L        11 HHAA-MA                   NT      34.18    9  
C - Division  
  1 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA                34.60      34.27   20  
  2 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA                 35.95      34.43   17  
  3 McClurkin, Connor         12 CORE-MA                33.75      34.52   16  
  4 Freed, Logan              11 SOUD-MA                34.20      34.69   15  
  5 Murphy, Nol W             11 SSC-MA                 33.87      34.72   14  
  6 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                34.87      34.88   13  
  7 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA                 36.37      35.05   12  
  8 Miksa, Theo               11 CBFY-MA                35.72      35.12   11  
  9 Clark, Weston R           12 SSC-MA                 35.97      36.17    9  
 10 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT      36.80    7  
 11 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT      37.13    6  
 12 Gordon, Ben J             12 UMAC-MA                36.62      37.23    5  
 13 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT      37.81    4  
 14 Linden, Luke J            11 GSA-MA                 44.56      39.22    3  
 15 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA                   NT      39.63    2  
 16 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA                41.72      40.08    1  
 17 Alderson, Spencer E       11 HHAA-MA                   NT      40.13  
 18 Simon, Eric L             12 CBST-MA                38.17      40.15  
 19 Busick, Ben L             12 CBST-MA                   NT      40.20  
 20 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                   NT      40.97  
 21 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 39.33      41.08  
 22 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                   NT      49.92  
 
Event 45  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                2:17.71    2:20.49   20  
       33.08  1:09.07  1:45.63  2:20.49                                    
  2 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA               2:20.19    2:21.57   17  
       33.33  1:09.44  1:46.21  2:21.57                                    
  3 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              2:25.90    2:26.44   16  
       34.64  1:12.93  1:50.71  2:26.44                                    
  4 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA             2:33.24    2:29.21   15  
       34.91  1:13.92  1:53.41  2:29.21                                    
  5 Bacinski, Riley           10 HQH-NJ               2:51.17    2:35.17   14  
       34.87  1:14.48  1:55.33  2:35.17                                    
BB - Division  
  1 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA               2:39.75    2:38.53   20  
       36.09  1:17.39  1:59.84  2:38.53                                    
  2 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA             2:32.11    2:38.77   17  
       34.63  1:14.71  1:58.16  2:38.77                                    
  3 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA              2:38.55    2:39.27   16  
       37.00  1:19.15  2:00.94  2:39.27                                    
  4 O'Connor, Bryn C           9 HHAA-MA                   NT    2:41.81   15  
       37.73  1:21.06  2:03.61  2:41.81                                    
  5 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                    NT    2:47.69   14  
       36.53  1:19.81  2:05.52  2:47.69                                    
  6 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA               2:54.02    2:48.35   13  
       38.52  1:22.13  2:06.55  2:48.35                                    
C - Division  
  1 Whittemore, Lil A          9 GSA-MA               3:06.92    2:58.18   20  
       40.45  1:25.74  2:13.22  2:58.18                                    
  2 Messmer, Ella B            9 GSA-MA               3:10.26    2:58.41   17  
       40.49  1:28.95  2:17.10  2:58.41                                    
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 He, Katie F               12 CBST-MA              2:19.50    2:13.43   20  
       31.20  1:05.27  1:39.77  2:13.43                                    
  2 Ward, Reagan L            12 GSA-MA               2:16.63    2:15.44   17  
       31.46  1:05.67  1:41.16  2:15.44                                    
  3 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA              2:20.47    2:15.89   16  
       31.48  1:05.87  1:40.46  2:15.89                                    
BB - Division  
  1 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA               2:20.86    2:20.58   20  
       32.51  1:08.67  1:45.22  2:20.58                                    
  2 English, Chloe L          12 FCA-MA               2:24.62    2:21.55   17  
       32.29  1:08.40  1:46.27  2:21.55                                    
  3 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA               2:22.29    2:23.83   16  
       33.12  1:09.21  1:46.31  2:23.83                                    
  4 Perry, Kylie E            12 GSA-MA               2:22.52    2:25.88   15  
       34.50  1:12.28  1:50.07  2:25.88                                    
  5 Johnson, Anna K           12 SSC-MA               2:34.59    2:28.86   14  
       34.04  1:12.03  1:51.53  2:28.86                                    
  6 Suter, Erin E             12 CORE-MA              2:34.44    2:29.07   13  
       33.26  1:12.66  1:52.37  2:29.07                                    
  7 Karpf, Lana               12 GSA-MA                    NT    2:29.25   12  
       34.65  1:14.77  1:54.77  2:29.25                                    
C - Division  
  1 Cappola, Ali G            11 SSC-MA               2:33.64    2:34.06   20  
       34.39  1:14.05  1:56.67  2:34.06                                    
  2 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA               2:46.07    2:36.87   17  
       36.45  1:17.35  1:58.35  2:36.87                                    
  3 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA              2:47.23    2:37.28   16  
       35.59  1:15.76  1:57.83  2:37.28                                    
  4 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA               2:40.19    2:37.99   15  
       37.64  1:18.55  1:59.79  2:37.99                                    
  5 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA               2:37.59    2:38.78   14  
       37.84  1:19.41  2:00.30  2:38.78                                    
  6 Russ, Olivia              11 CBFY-MA              2:51.41    2:41.79   13  
       37.29  1:19.41  2:01.42  2:41.79                                    
  7 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT    2:42.98   12  
       36.58  1:18.51  2:00.69  2:42.98                                    
  8 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA               2:48.75    2:50.30   11  
       40.18  1:23.79  2:08.14  2:50.30                                    
  9 Gitman, Alexandra R       11 CBST-MA              2:54.07    2:56.01    9  
       42.49  1:29.10  2:14.83  2:56.01                                    
 10 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA                    NT    2:58.37    7  
              1:28.06  2:15.23  2:58.37                                    
 11 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT    2:59.26    6  
       39.87  1:25.63  2:14.21  2:59.26                                    
 
Event 46  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT    2:34.94   20  
       33.61  1:13.71  1:54.62  2:34.94                                    
  2 Wozniak, John A           10 GSA-MA               2:44.21    2:38.14   17  
       35.04  1:16.82  1:59.18  2:38.14                                    
  3 Annise, Lincoln J          9 UN-SO-MA                  NT    2:39.95   16  
       36.10  1:17.88  2:00.41  2:39.95                                    
  4 Thau, Andrew L            10 GSA-MA                    NT    2:44.66   15  
       39.99  1:22.23  2:03.71  2:44.66                                    
C - Division  
  1 Block, Brandon G          10 SSC-MA               2:53.59    2:50.80   20  
       36.30  1:21.67  2:08.27  2:50.80                                    
  2 Linden, Teddy W            9 GSA-MA                    NT    3:09.71   17  
       45.01  1:34.78  2:23.49  3:09.71                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Whitaker, Brock H         12 SSC-MA               2:11.19    2:12.86   20  
       31.61  1:06.00  1:40.91  2:12.86                                    
  2 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA              2:20.56    2:13.43   17  
       31.88  1:06.80  1:41.68  2:13.43                                    
BB - Division  
  1 Wang, Jake                11 SSC-MA               2:27.88    2:17.45   20  
       31.87  1:07.72  1:43.06  2:17.45                                    
  2 Lever, Owen P             11 CBST-MA                   NT    2:18.74   17  
       33.77  1:08.99  1:44.63  2:18.74                                    
  3 McElrath, Walker M        12 UN-Y-MA              2:24.85    2:23.49   16  
       32.23  1:07.97  1:44.97  2:23.49                                    
C - Division  
  1 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA              2:27.40    2:24.75   20  
       32.11  1:09.00  1:47.27  2:24.75                                    
  2 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA               2:28.61    2:30.43   17  
       33.91  1:12.47  1:52.08  2:30.43                                    
  3 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT    2:31.82   16  
       35.83  1:16.57  1:56.87  2:31.82                                    
  4 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT    2:34.20   15  
       34.71  1:14.54  1:55.37  2:34.20                                    
  5 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA               2:39.66    2:35.02   14  
       35.34  1:15.42  1:56.14  2:35.02                                    
  6 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA              2:47.10    2:36.97   13  
       36.47  1:17.41  1:58.70  2:36.97                                    
  7 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA               2:35.94    2:39.43   12  
       35.70  1:15.93  1:58.06  2:39.43                                    
  8 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT    2:48.59   11  
       38.44  1:23.15  2:07.69  2:48.59                                    
 
Event 47  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Sarah E           10 HHAA-MA              1:24.77    1:21.23   20  
       38.96  1:21.23                                                      
  2 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA              1:28.55    1:30.20   17  
       42.34  1:30.20                                                      
  3 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA             1:28.40    1:30.54   16  
       41.57  1:30.54                                                      
BB - Division  
  1 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA               1:34.81    1:34.83   20  
       44.31  1:34.83                                                      
  2 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA              1:32.05    1:35.21   17  
       45.43  1:35.21                                                      
  3 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                    NT    1:44.39   16  
       49.70  1:44.39                                                      
C - Division  
  1 Whittemore, Lil A          9 GSA-MA               1:47.83    1:48.13   20  
       50.12  1:48.13                                                      
  2 Dover, Corynn-Renae P      9 SPFD-MA                   NT    1:52.57   17  
       52.60  1:52.57                                                      
  3 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT    1:52.97   16  
       52.64  1:52.97                                                      
  4 Senior, Mina              10 CBFY-MA              2:11.65    1:55.14   15  
       56.25  1:55.14                                                      
  5 Messmer, Ella B            9 GSA-MA               2:03.13    1:57.45   14  
       56.76  1:57.45                                                      
  6 Swain, Marley M            9 CBST-MA                   NT    2:01.12   13  
       56.11  2:01.12                                                      
  7 Welgosh, Anika R           9 UN-SS-MA                  NT    2:04.68   12  
     1:00.11  2:04.68                                                      
  8 Minnick, Keira            10 CBFY-MA                   NT    2:26.32   11  
Non-Award Division  
 -- Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                   NT         DQ  
       58.18       DQ                                                      
 -- Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA               1:43.11         DQ  
       49.16       DQ                                                      
 
Event 48  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA               1:30.23    1:32.70   20  
       42.86  1:32.70                                                      
  2 Gordon, Nathan A           9 UMAC-MA              1:37.22    1:32.86   17  
       44.15  1:32.86                                                      
  3 Bocchino, Gian Carlo L    10 SOUD-MA              1:38.31    1:35.52   16  
       44.45  1:35.52                                                      
  4 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT    1:38.68   15  
       47.29  1:38.68                                                      
  5 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                   NT    1:38.84   14  
       48.07  1:38.84                                                      
  6 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                   NT    1:39.08   13  
       47.58  1:39.08                                                      
  7 Block, Brandon G          10 SSC-MA               1:44.52    1:40.27   12  
       47.22  1:40.27                                                      
C - Division  
  1 Thau, Andrew L            10 GSA-MA               1:40.85    1:42.01   20  
       47.45  1:42.01                                                      
  2 Fleming, Sean F            9 GSA-MA               1:55.73    1:51.85   17  
       51.97  1:51.85                                                      
  3 Iannacone, Daniel R       10 GSA-MA               1:54.48    1:52.00   16  
       52.42  1:52.00                                                      
  4 Baker, Kyle P              9 GSA-MA               2:03.00    1:54.91   15  
       55.18  1:54.91                                                      
  5 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT    1:55.57   14  
       53.75  1:55.57                                                      
  6 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT    1:56.85   13  
       55.72  1:56.85                                                      
  7 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT    1:58.04   12  
       57.61  1:58.04                                                      
  8 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT    2:03.58   11  
       55.57  2:03.58                                                      
Non-Award Division  
 -- Dover, Christian M        10 SPFD-MA                   NT         DQ  
       52.59       DQ                                                      
 
Event 49  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA               1:16.76    1:13.01   20  
       34.29  1:13.01                                                      
  2 Duncheskie, Grace C       11 SPFD-MA              1:16.31    1:16.16   17  
       35.96  1:16.16                                                      
  3 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA               1:16.22    1:16.29   16  
       36.18  1:16.29                                                      
  4 Pillar, Claire            12 FCA-MA               1:14.97    1:16.93   15  
       35.66  1:16.93                                                      
  5 Burns, Jessica K          12 SOUD-MA              1:16.17    1:17.22   14  
       36.13  1:17.22                                                      
  6 Brennan, Molly C          12 SPFD-MA              1:19.40    1:18.79   13  
       37.03  1:18.79                                                      
  7 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                   NT    1:19.45   12  
       38.57  1:19.45                                                      
  8 Conti, Amanda H           12 SPFD-MA              1:20.47    1:19.97   11  
       38.06  1:19.97                                                      
BB - Division  
  1 He, Katie F               12 CBST-MA              1:24.48    1:21.54   20  
       38.39  1:21.54                                                      
  2 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA               1:34.64    1:21.89   17  
       39.72  1:21.89                                                      
  3 Suko, Caroline E          12 CBST-MA              1:23.95    1:23.09   16  
       39.58  1:23.09                                                      
  4 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA               1:23.88    1:25.88   15  
       40.62  1:25.88                                                      
  5 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA               1:30.42    1:25.96   14  
       42.04  1:25.96                                                      
  6 Pye, Julia E              12 CBST-MA                   NT    1:26.96   13  
       40.34  1:26.96                                                      
C - Division  
  1 Ward, Reagan L            12 GSA-MA               1:29.19    1:27.94   20  
       41.67  1:27.94                                                      
  2 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA               1:27.83    1:28.76   17  
       41.77  1:28.76                                                      
  3 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA               1:30.07    1:29.02   16  
       41.80  1:29.02                                                      
  4 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA               1:28.16    1:31.86   15  
       43.08  1:31.86                                                      
  5 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT    1:32.54   14  
       43.38  1:32.54                                                      
  6 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA               1:37.23    1:35.52   13  
       45.35  1:35.52                                                      
  7 Soloff, Ava J             11 HHAA-MA                   NT    1:36.23   12  
       45.68  1:36.23                                                      
  8 Gross, Molly A            12 CBFY-MA                   NT    1:38.17   11  
       46.01  1:38.17                                                      
  9 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA               1:50.48    1:38.80    9  
       47.41  1:38.80                                                      
 10 Russ, Olivia              11 CBFY-MA              1:44.45    1:38.96    7  
       47.29  1:38.96                                                      
 11 Fazio, Elizabeth S        11 HHAA-MA                   NT    1:41.46    6  
       46.60  1:41.46                                                      
 12 Russ, Maddy               11 CBFY-MA              1:51.28    1:41.68    5  
       47.53  1:41.68                                                      
 13 Shackelford, Maddie L     11 CBST-MA                   NT    1:43.65    4  
       47.84  1:43.65                                                      
 14 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA               1:47.10    1:46.13    3  
       50.04  1:46.13                                                      
 15 Gitman, Alexandra R       11 CBST-MA              1:44.75    1:46.44    2  
       51.33  1:46.44                                                      
 16 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA               1:46.52    1:46.54    1  
       49.51  1:46.54                                                      
 17 Baicoianu, Ada            11 UMAC-MA              1:51.18    1:49.12  
       51.04  1:49.12                                                      
 18 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT    1:51.32  
       52.47  1:51.32                                                      
 
Event 50  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Jake                11 SSC-MA               1:16.34    1:16.18   20  
       36.18  1:16.18                                                      
BB - Division  
  1 Holmes, Charles P         12 SSC-MA               1:32.12    1:20.59   20  
       37.98  1:20.59                                                      
  2 Miksa, Theo               11 CBFY-MA              1:23.85    1:23.73   17  
       39.50  1:23.73                                                      
  3 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              1:22.05    1:23.83   16  
       39.79  1:23.83                                                      
  4 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT    1:24.79   15  
       40.82  1:24.79                                                      
  5 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA              1:32.81    1:25.00   14  
       40.21  1:25.00                                                      
C - Division  
  1 McClurkin, Connor         12 CORE-MA              1:25.25    1:26.98   20  
       39.77  1:26.98                                                      
  2 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT    1:27.02   17  
       41.14  1:27.02                                                      
  3 Lever, Owen P             11 CBST-MA              1:26.58    1:27.60   16  
       41.60  1:27.60                                                      
  4 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA               1:29.57    1:27.70   15  
       42.27  1:27.70                                                      
  5 LeMay, Zachery E          12 CBFY-MA                   NT    1:27.71   14  
       42.38  1:27.71                                                      
  6 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT    1:28.61   13  
       41.85  1:28.61                                                      
  7 McGowan, James A          11 SPFD-MA              1:25.52    1:29.37   12  
       42.51  1:29.37                                                      
  8 Kemezis, Brayden L        11 HHAA-MA                   NT    1:30.32   11  
       42.86  1:30.32                                                      
  9 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                   NT    1:35.51    9  
       45.50  1:35.51                                                      
 10 Simon, Eric L             12 CBST-MA              1:36.58    1:35.77    7  
       44.13  1:35.77                                                      
 11 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                    NT    1:37.43    6  
       46.23  1:37.43                                                      
 12 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA              1:44.45    1:38.85    5  
 13 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA              1:39.26    1:40.09    4  
       46.76  1:40.09                                                      
 14 Linden, Luke J            11 GSA-MA               1:38.89    1:40.57    3  
       48.58  1:40.57                                                      
 15 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                   NT    1:41.86    2  
       49.48  1:41.86                                                      
 16 Rayer, Michael            11 SSC-MA                    NT    1:45.68    1  
       49.70  1:45.68                                                      
 17 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                   NT    1:45.87  
       49.13  1:45.87                                                      
Non-Award Division  
 -- DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Sarah E           10 HHAA-MA                32.72      32.25   20  
  2 Zuo, Bonita R             10 UN-MA                  32.56      32.47   17  
  3 Brandt, Madelyn R         10 UN-SS-MA               32.85      33.25   16  
  4 Majewski, Maddie J        10 CBST-MA                36.31      34.87   15  
  5 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA                 34.44      35.84   14  
  6 Kellner, Gabriella H      10 CBST-MA                36.91      36.55   13  
BB - Division  
  1 Mottershead, Freya L      10 CBFY-MA                36.65      36.94   20  
  2 Stankiewicz-Goldsmit, Ol  10 FCA-MA                 37.78      37.15   17  
  3 Petrakis, Grace L          9 CBFY-MA                38.07      37.42   16  
  4 English, Penelope L        9 FCA-MA                 40.16      37.53   15  
  5 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                 38.89      38.71   14  
  6 O'Connor, Bryn C           9 HHAA-MA                   NT      39.00   13  
  7 Stevenson, Abigail        10 GSA-MA                 38.74      39.45   12  
  8 Poon, Jaime C             10 CBST-MA                45.73      39.60   11  
  9 Whittemore, Lil A          9 GSA-MA                 40.25      39.88    9  
 10 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                 39.37      40.09    7  
 11 McLaughlin, Ava E         10 SSC-MA                 43.19      40.29    6  
 12 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA                 41.31      40.46    5  
 13 Messmer, Ella B            9 GSA-MA                 44.29      41.12    4  
C - Division  
  1 Page, Zoe L               10 UN-CB-MA               40.18      41.96   20  
  2 Si, Christina K           10 SSC-MA                 41.02      42.61   17  
  3 Kesisoglou, Maria         10 CBFY-MA                50.40      42.63   16  
  4 Wigginton, Sammie L        9 HHAA-MA                   NT      42.96   15  
  5 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 43.69      43.78   14  
  6 Shapiro, Sarah            10 CBFY-MA                48.45      44.68   13  
  7 Jung, Chloe Y              9 CBST-MA                   NT      45.02   12  
  8 Senior, Mina              10 CBFY-MA                58.56      45.42   11  
  9 Watkins, Evie M            9 SSC-MA                 51.19      45.73    9  
 10 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                 47.26      47.87    7  
 11 Chayka, Abigail S          9 CBST-MA                   NT      50.41    6  
 12 Swain, Marley M            9 CBST-MA                   NT      50.99    5  
 13 Minnick, Keira            10 CBFY-MA                   NT      52.98    4  
 14 Welgosh, Anika R           9 UN-SS-MA                  NT      57.34    3  
 
Event 52  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 35.66      33.76   20  
  2 Sherry, Owen R            10 SPFD-MA                36.65      34.95   17  
  3 Wozniak, John A           10 GSA-MA                 37.17      36.01   16  
  4 Scott, Brady A            10 CBST-MA                   NT      36.77   15  
BB - Division  
  1 Block, Brandon G          10 SSC-MA                 39.57      38.07   20  
  2 Gordon, Nathan A           9 UMAC-MA                39.14      38.49   17  
  3 Ricciardi, James P         9 CBST-MA                   NT      40.12   16  
  4 Kleppinger, Nathan T      10 SOUD-MA                40.47      41.09   15  
  5 Dec, Bartosz              10 CBST-MA                   NT      41.31   14  
  6 McCloskey, Max D          10 CBST-MA                   NT      41.47   13  
  7 Hong, Timothy D            9 CBST-MA                   NT      41.72   12  
C - Division  
  1 Zhang, Alan                9 CBFY-MA                   NT      43.43   20  
  2 Christie, Ryan M           9 CBST-MA                   NT      45.28   17  
  3 Bekes, Max A              10 CBST-MA                   NT      47.08   16  
  4 Jung, Ryan G              10 CBST-MA                   NT      47.68   14.5
  4 Acker, Michael D          10 CBST-MA                   NT      47.68   14.5
  6 Thau, Andrew L            10 GSA-MA                 46.52      48.35   13  
  7 Dover, Christian M        10 SPFD-MA                   NT      48.79   12  
  8 Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                 53.87      51.48   11  
  9 Jang, Nathan I             9 CBST-MA                   NT      51.92    9  
 10 Iannacone, Daniel R       10 GSA-MA                 52.65      53.41    7  
 11 Fleming, Sean F            9 GSA-MA                 48.21      53.64    6  
 12 Baker, Kyle P              9 GSA-MA                 55.92      56.94    5  
Non-Award Division  
 -- Kothari, Adi N            10 SSC-MA                 44.22         DQ  
 -- Annise, Lincoln J          9 UN-SO-MA                  NT         DQ  
 -- Krieg, Theo J              9 SSC-MA                    NT         DQ  
 -- Linden, Teddy W            9 GSA-MA                 46.38         DQ  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Levensten, Kate E         12 SSC-MA                 30.81      30.76   20  
  2 Stevenson, Amelia         12 GSA-MA                 31.17      31.18   17  
  3 DiGregorio, Abigail N     12 CBST-MA                33.65      32.57   16  
  4 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA                33.70      32.61   15  
  5 Pillar, Claire            12 FCA-MA                 32.09      32.82   14  
  6 Conti, Amanda H           12 SPFD-MA                32.73      32.84   13  
BB - Division  
  1 Ricciardi, Allyson J      11 CBST-MA                32.61      33.14   20  
  2 Ward, Reagan L            12 GSA-MA                 32.55      33.33   17  
  3 Johnson, Anna K           12 SSC-MA                 35.78      34.12   16  
  4 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA                 34.55      34.47   15  
  5 Bevivino, Gianna E        11 HHAA-MA                   NT      34.55   14  
  6 Suko, Caroline E          12 CBST-MA                35.42      34.71   13  
  7 Heimowitz, Miranda J      12 GSA-MA                 35.29      35.33   12  
C - Division  
  1 English, Chloe L          12 FCA-MA                 40.19      35.62   20  
  2 Cappola, Ali G            11 SSC-MA                 36.48      35.66   17  
  3 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                   NT      35.69   16  
  4 Fee, Abby H               11 CBST-MA                   NT      35.81   15  
  5 Olberding, Maddie         11 SOUD-MA                37.23      36.26   14  
  6 Perry, Kylie E            12 GSA-MA                 37.14      36.37   13  
  7 Pye, Julia E              12 CBST-MA                   NT      36.95   11.5
  7 Suter, Erin E             12 CORE-MA                37.35      36.95   11.5
  9 Vangen, Ella              12 SPFD-MA                38.39      37.23    9  
 10 Daley, Julia              12 CORE-MA                38.20      37.40    7  
 11 Ruch, Elizabeth P         11 CBFY-MA                38.20      37.54    6  
 12 Fazio, Elizabeth S        11 HHAA-MA                41.99      37.90    5  
 13 Masciulli, Amy E          12 SOUD-MA                46.16      37.93    4  
 14 Karpf, Lana               12 GSA-MA                 36.59      39.14    3  
 15 Russ, Maddy               11 CBFY-MA                39.44      39.69    2  
 16 Exler, Grace T            12 UN-CB-MA                  NT      39.94    1  
 17 Ryan, Juliana R           12 HHAA-MA                   NT      40.40  
 18 Garrabrant, Megan S       11 GSA-MA                 39.27      40.57  
 19 Ottes, Alyssa A           11 GSA-MA                 43.03      40.79  
 20 Eichholz, Jess E          12 GSA-MA                 40.15      40.94  
 21 Gitman, Alexandra R       11 CBST-MA                42.71      41.59  
 22 Wittmer, Sarah A          11 GSA-MA                 40.17      42.33  
 23 Russ, Olivia              11 CBFY-MA                43.04      42.39  
 24 Rosinski, Samantha        12 CBST-MA                   NT      43.90  
 25 Schluchterer, Brooke R    12 GSA-MA                 46.43      44.09  
Non-Award Division  
 -- Foisy, Emmy R             11 CBST-MA                   NT         DQ  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Whitaker, Brock H         12 SSC-MA                 32.16      31.27   20  
  2 Schnapf, Aidan M          12 CBST-MA                33.51      31.97   17  
BB - Division  
  1 Lubinski, Noah F          12 CBST-MA                32.29      32.77   20  
  2 Papanikolaou, Marcus P    11 CBST-MA                34.41      33.50   17  
  3 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT      33.55   16  
  4 Freed, Logan              11 SOUD-MA                34.81      33.93   15  
  5 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA                 35.87      34.04   14  
  6 Yeniay, Can               11 SSC-MA                 34.47      34.32   13  
  7 Murphy, Nol W             11 SSC-MA                 36.47      34.47   12  
  8 Cross, Will *             11 SPFD-MA                34.71      34.48   11  
  9 Hofmann, Blaise K         11 CBFY-MA                34.40      35.02    9  
 10 Johnson, Jacob R          11 SSC-MA                    NT      35.03    7  
 11 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA                34.50      35.04    6  
 12 Dec, Sebastian            11 CBST-MA                   NT      35.11    5  
C - Division  
  1 Sabalaske, Ryan T         11 GSA-MA                 35.30      35.95   20  
  2 Lever, Owen P             11 CBST-MA                36.70      36.04   17  
  3 Heery, Quinn R            12 SSC-MA                 38.06      36.69   16  
  4 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 37.11      36.75   15  
  5 McGrath, Francis C        11 CBST-MA                   NT      36.92   14  
  6 Clark, Weston R           12 SSC-MA                 36.10      37.03   13  
  7 McElrath, Walker M        12 UN-Y-MA                37.46      37.24   12  
  8 Fahey, Brendan            11 CBFY-MA                39.48      37.26   11  
  9 Alderson, Spencer E       11 HHAA-MA                38.54      37.96    9  
 10 Maloney, Aidan J          12 CBFY-MA                38.39      39.13    7  
 11 Donnelly, Liam J          12 CBST-MA                38.85      39.41    6  
 12 Birnbaum, Jake T          11 GSA-MA                 39.87      39.71    5  
 13 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 40.09      41.67    4  
 14 Detwiler, Steven L        11 HHAA-MA                   NT      42.13    3  
 15 Donnelly, Scott G         11 GSA-MA                    NT      42.45    2  
 16 Holmes, Charles P         12 SSC-MA                 39.90      42.52    1  
 17 Linden, Luke J            11 GSA-MA                 42.45      42.95  
 18 Gordon, Ben J             12 UMAC-MA                41.68      43.14  
 19 Busick, Ben L             12 CBST-MA                   NT      43.68  
 20 Ashbaugh, James R         11 CBST-MA                   NT      43.88  
 21 Van Beurden, Noah H       11 CBST-MA                   NT      45.61  
 22 Rayer, Michael            11 SSC-MA                 56.03      47.61  
 
Event 55  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA               4:58.74    4:46.41   20  
       29.67  1:05.62  1:43.10  2:20.08  3:01.87  3:44.99  4:16.06  4:46.41
  2 Levensten, Kate E         12 SSC-MA               5:25.63    5:13.58   17  
       32.78  1:10.89  1:53.35  2:31.34  3:18.16  4:03.05  4:39.20  5:13.58
BB - Division  
  1 Levensten, Sydney J       12 SSC-MA                    NT    5:34.92   20  
       36.46  1:19.13  2:02.80  2:44.72  3:31.04  4:20.86  4:57.96  5:34.92
 
Event 55  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA                   NT    5:06.30   20  
       34.07  1:14.40  1:54.33  2:33.46  3:14.61  3:56.59  4:34.14  5:06.30
BB - Division  
  1 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              5:19.22    5:15.54   20  
       31.57  1:12.02  1:55.10  2:36.32  3:18.06  4:02.37  4:40.07  5:15.54
  2 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              5:29.52    5:26.85   17  
       32.30  1:13.21  1:53.84  2:33.82  3:21.45  4:10.08  4:48.26  5:26.85
 
Event 55  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA              5:24.44    5:11.26   20  
       29.04  1:04.51  1:46.11  2:28.87  3:15.93  4:02.55  4:36.53  5:11.26
  2 Miksa, Leah               15 CBFY-MA              5:12.74    5:11.98   17  
       33.25  1:11.71  1:52.70  2:33.86  3:18.59  4:04.44  4:39.46  5:11.98
  3 Sterner, Courtney B       15 CBFY-MA                   NT    5:14.90   16  
       32.08  1:13.31  1:55.31  2:34.94  3:19.26  4:04.07  4:40.67  5:14.90
  4 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA                   NT    6:09.61   15  
       36.74  1:22.76  2:11.10  2:59.43  3:54.01  4:46.82  5:28.92  6:09.61
 
Event 56  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Scholer, Rich Z           12 CBST-MA              5:38.71    5:31.53   20  
       35.08  1:18.91  2:00.57  2:42.54  3:28.18  4:15.25  4:53.97  5:31.53
 
Event 56  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Spector, Seth B           13 CBST-MA              4:38.64    4:41.22   20  
       28.51  1:01.44  1:36.29  2:11.79  2:53.35  3:35.37  4:08.75  4:41.22
BB - Division  
  1 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    5:08.97   20  
       31.32  1:09.05  1:49.84  2:29.10  3:14.61  4:00.82  4:35.65  5:08.97
 
Event 56  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Khayt, Tom                16 CBST-MA              4:23.54    4:20.37   20  
       26.88    57.87  1:30.91  2:04.05  2:40.19  3:17.95  3:49.99  4:20.37
  2 Huuki, Erik D             16 CBST-MA              4:38.23    4:21.21   17  
       27.22    58.67  1:30.67  2:02.59  2:41.06  3:20.53  3:51.75  4:21.21
  3 Szekely, Matthew A        16 CBST-MA                   NT    4:23.14   16  
       27.80    59.50  1:32.93  2:06.25  2:43.21  3:21.65  3:53.28  4:23.14
  4 Mahler, Adam P            17 UN-MA                4:26.26    4:23.96   15  
       26.39    56.66  1:31.22  2:04.47  2:42.91  3:22.83  3:54.26  4:23.96
  5 Sumner, Zach J            15 SSC-MA               4:29.86    4:34.16   14  
       27.80  1:01.11  1:35.65  2:08.88  2:48.70  3:29.75  4:02.55  4:34.16
  6 Mignogna, Zachary P       15 HHAA-MA                   NT    4:38.21   13  
       28.08  1:00.01  1:36.09  2:12.26  2:51.10  3:31.18  4:05.24  4:38.21
  7 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              4:25.63    4:38.85   12  
       28.46  1:01.29  1:37.25  2:12.32  2:52.74  3:33.29  4:06.18  4:38.85
 
Event 57  Girls 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Bryn C           9 HHAA-MA                   NT    2:54.28   20  
       41.89  1:27.40  2:12.50  2:54.28                                    
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dudkina, Elena V          11 CBST-MA              2:32.18    2:28.76   20  
       34.04  1:11.69  1:50.63  2:28.76                                    
BB - Division  
  1 Varlaro, Makayla A        11 HHAA-MA                   NT    2:39.38   20  
       38.43  1:18.73  2:00.72  2:39.38                                    
  2 Perry, Kylie E            12 GSA-MA                    NT    2:40.65   17  
       38.75  1:20.33  2:01.76  2:40.65                                    
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              2:02.45    2:08.33   20  
       30.27  1:02.23  1:35.46  2:08.33                                    
  2 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              2:13.29    2:16.92   17  
       31.82  1:06.10  1:41.58  2:16.92                                    
  3 Kuo, Jessica Y            13 CBST-MA              2:14.64    2:18.53   16  
       32.39  1:07.39  1:43.27  2:18.53                                    
BB - Division  
  1 Vergara, Viviana E        13 CBST-MA              2:22.43    2:23.76   20  
       33.51  1:09.98  1:47.39  2:23.76                                    
  2 Brandbergh, Ana P         13 CBST-MA              2:26.42    2:27.35   17  
       34.05  1:11.43  1:50.33  2:27.35                                    
  3 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               2:23.15    2:27.56   16  
       35.88  1:13.60  1:51.13  2:27.56                                    
  4 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              2:21.29    2:27.95   15  
       33.01  1:10.85  1:50.08  2:27.95                                    
  5 Suko, Anya F              14 CBST-MA              2:32.60    2:29.28   14  
       35.92  1:14.00  1:52.32  2:29.28                                    
  6 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               2:33.07    2:30.91   13  
       36.45  1:15.85  1:54.27  2:30.91                                    
  7 Scharschan, Clare J       14 SSC-MA               2:31.93    2:31.19   12  
       35.39  1:13.27  1:52.38  2:31.19                                    
  8 Donatelli, Kelsey G       14 SOUD-MA              2:25.17    2:31.80   11  
       35.15  1:13.32  1:52.96  2:31.80                                    
  9 Growney, Riley J          14 CBST-MA              2:36.37    2:32.62    9  
       35.78  1:13.78  1:53.15  2:32.62                                    
C - Division  
  1 Jucewicz, Brianna L       13 CBST-MA              2:32.86    2:36.58   20  
       36.44  1:15.52  1:56.23  2:36.58                                    
  2 Corino, Lillie A          13 CBST-MA              2:49.58    2:39.26   17  
       37.05  1:16.53  1:58.08  2:39.26                                    
  3 Olsen, Livia C            14 CBST-MA              2:45.11    2:42.84   16  
       38.04  1:18.98  2:01.40  2:42.84                                    
  4 DeLorenzo, Riley          13 CBFY-MA                   NT    2:50.82   15  
       40.60  1:24.02  2:08.40  2:50.82                                    
 
Event 57  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               2:13.93    2:15.90   20  
       32.13  1:06.48  1:41.36  2:15.90                                    
  2 Bunn, Elizabeth M         17 SSC-MA               2:10.54    2:16.37   17  
       32.03  1:06.27  1:41.40  2:16.37                                    
  3 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               2:08.92    2:18.01   16  
       32.69  1:07.80  1:43.10  2:18.01                                    
  4 Beno, Anna M              17 CBST-MA              2:11.88    2:19.92   15  
       32.07  1:07.43  1:43.79  2:19.92                                    
  5 Kellner, Isabella I       15 CBST-MA              2:22.25    2:24.79   14  
       32.82  1:09.41  1:47.13  2:24.79                                    
  6 Cassidy, Caroline R       18 CBST-MA              2:26.15    2:25.07   13  
       33.76  1:10.44  1:48.04  2:25.07                                    
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Mistry, Aryan M           11 HHAA-MA                   NT    2:35.85   20  
       37.86  1:18.68  1:59.55  2:35.85                                    
C - Division  
  1 Heery, Quinn R            12 SSC-MA                    NT    2:44.86   20  
       39.70  1:22.18  2:04.75  2:44.86                                    
  2 McElrath, Walker M        12 UN-Y-MA                   NT    2:47.39   17  
       37.86  1:19.96  2:03.87  2:47.39                                    
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ward, Ryan S              14 GSA-MA               2:05.49    2:08.29   20  
       30.04  1:02.51  1:35.96  2:08.29                                    
  2 Hoy, Andrew J             14 UMAC-MA              2:09.68    2:12.22   17  
       29.98  1:03.74  1:37.93  2:12.22                                    
  3 Spector, Seth B           13 CBST-MA              2:10.08    2:14.64   16  
       30.84  1:04.82  1:39.88  2:14.64                                    
BB - Division  
  1 Pierce, Jeremy R          14 SSC-MA               2:21.04    2:16.39   20  
       32.14  1:07.49  1:42.35  2:16.39                                    
  2 Shaud, Jake K             14 SSC-MA               2:21.74    2:16.88   17  
       32.44  1:07.22  1:42.25  2:16.88                                    
  3 Acker, Andrew J           13 CBST-MA                   NT    2:21.04   16  
       31.75  1:06.94  1:44.17  2:21.04                                    
  4 McCallion, Max R          14 CBST-MA              2:21.68    2:24.43   15  
       32.05  1:07.74  1:45.36  2:24.43                                    
C - Division  
  1 Price, Brendon A          13 CBST-MA                   NT    2:26.76   20  
       32.19  1:09.13  1:49.63  2:26.76                                    
  2 King, Corbin J            13 CBST-MA                   NT    2:27.84   17  
       33.80  1:11.91  1:50.89  2:27.84                                    
  3 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               2:31.20    2:29.39   16  
       34.43  1:13.07  1:51.79  2:29.39                                    
  4 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA              2:40.22    2:33.16   15  
       36.70  1:16.10  1:56.41  2:33.16                                    
Non-Award Division  
 -- Rozanski, Kamil           13 CORE-MA              2:54.09         DQ  
     1:18.55       DQ                                                      
 
Event 58  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huuki, Erik D             16 CBST-MA              2:06.36    1:59.08   20  
       28.49    58.31  1:28.68  1:59.08                                    
  2 Patti, Alex J             16 CBST-MA              2:04.88    2:01.35   17  
       28.68    59.21  1:30.39  2:01.35                                    
  3 McBryan, Danny J          15 CBST-MA              2:02.22    2:04.37   16  
       29.15  1:00.59  1:32.24  2:04.37                                    
  4 Scully, John R            17 HHAA-MA              1:58.96    2:06.78   15  
       29.27  1:01.40  1:34.38  2:06.78                                    
  5 Stephens, Randal P        18 UN-HH-MA                  NT    2:15.94   14  
       32.53  1:06.83  1:41.70  2:15.94                                    
  6 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              2:18.95    2:19.68   13  
       32.14  1:07.32  1:44.14  2:19.68                                    
  7 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT    2:25.80   12  
       33.82  1:10.54  1:48.13  2:25.80                                    
 
Event 59  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA              1:56.71    1:59.94   20  
       27.43    57.27  1:28.84  1:59.94                                    
  2 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              1:59.70    2:02.23   17  
       28.57    59.41  1:31.06  2:02.23                                    
  3 Goodling, Kaylin P        14 CBST-MA              2:05.46    2:05.86   16  
       28.19  1:00.16  1:33.46  2:05.86                                    
  4 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA               2:01.57    2:06.24   15  
       28.31    59.96  1:33.28  2:06.24                                    
  5 Stimmel, Avery            14 GSA-MA               2:07.61    2:08.15   14  
       28.70  1:01.44  1:34.76  2:08.15                                    
BB - Division  
  1 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA                   NT    2:11.97   20  
       30.81  1:04.22  1:38.37  2:11.97                                    
  2 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    2:12.21   17  
       31.54  1:05.76  1:40.08  2:12.21                                    
  3 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              2:10.87    2:13.40   16  
       30.85  1:04.38  1:38.73  2:13.40                                    
  4 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               2:12.34    2:14.86   15  
       30.86  1:05.98  1:40.79  2:14.86                                    
  5 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               2:15.16    2:16.95   14  
       30.99  1:06.75  1:42.44  2:16.95                                    
  6 James, Morgan             13 SOUD-MA              2:16.06    2:17.21   13  
       31.08  1:05.60  1:42.02  2:17.21                                    
  7 Growney, Riley J          14 CBST-MA              2:25.80    2:17.87   12  
       34.90  1:32.11  1:53.01  2:17.87                                    
  8 Muller, Alexis M          13 GSA-MA               2:21.56    2:18.42   11  
  9 Suko, Anya F              14 CBST-MA              2:19.20    2:19.11    9  
 10 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA                    NT    2:21.09    7  
       31.58  1:07.44  1:44.92  2:21.09                                    
 11 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               2:40.45    2:21.62    6  
       32.33  1:09.40  1:46.18  2:21.62                                    
C - Division  
  1 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              2:25.51    2:23.70   20  
  2 Growney, Devyn J          13 CBST-MA              2:38.75    2:28.52   17  
  3 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA              2:28.16    2:29.61   16  
  4 Olsen, Livia C            14 CBST-MA              2:42.15    2:44.03   15  
       37.14  1:18.95  2:01.89  2:44.03                                    
 
Event 59  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Morgan E           17 CBST-MA              1:46.77    1:52.94   20  
       26.48    54.82  1:24.03  1:52.94                                    
  2 Goroshko, Julia           16 CBST-MA              1:59.86    1:59.93   17  
       26.98    56.90  1:28.07  1:59.93                                    
  3 Mottel, Lauren G          16 SSC-MA               2:03.68    2:03.79   16  
       28.79  1:00.17  1:32.19  2:03.79                                    
  4 Curtis, Stephanie A       16 CBST-MA              2:06.66    2:04.22   15  
       27.81    59.01  1:31.43  2:04.22                                    
  5 Brasch, Kirsten E         18 CBST-MA              2:01.19    2:05.11   14  
       28.96  1:00.14  1:32.36  2:05.11                                    
  6 Rounsavill, Jacqueline M  17 GSA-MA               2:08.10    2:05.89   13  
       28.01  1:01.33  1:34.16  2:05.89                                    
  7 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              2:05.95    2:06.76   12  
       28.05  1:00.07  1:33.41  2:06.76                                    
  8 Paglia, Syd J             15 SSC-MA               1:53.35    2:07.13   11  
       28.41  1:00.13  1:33.40  2:07.13                                    
  9 Kearns, Abigail E         16 CBST-MA              2:09.29    2:07.36    9  
       29.90  1:02.31  1:35.40  2:07.36                                    
 10 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA              2:06.05    2:07.50    7  
       28.56  1:00.57  1:34.09  2:07.50                                    
 11 Rudnitsky, Becca J        16 HHAA-MA              2:01.01    2:07.59    6  
       28.54  1:00.04  1:33.23  2:07.59                                    
 12 Yim, Natalie S            15 CBST-MA              2:11.79    2:08.07    5  
       29.44  1:01.64  1:34.89  2:08.07                                    
 13 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA              2:18.47    2:08.45    4  
 14 Young, Maggie L           15 CBST-MA                   NT    2:09.35    3  
       29.46  1:02.37  1:36.59  2:09.35                                    
 15 Bunn, Elizabeth M         17 SSC-MA               2:00.95    2:09.77    2  
       29.71  1:02.11  1:35.96  2:09.77                                    
 16 Sasso, Nicole B           15 CBST-MA              2:04.53    2:10.32    1  
       29.19  1:02.30  1:36.49  2:10.32                                    
 17 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               2:01.91    2:10.57  
       29.81  1:02.89  1:37.13  2:10.57                                    
 18 Jones, Elizabeth G        15 SSC-MA               2:14.23    2:11.05  
       29.67  1:03.43  1:37.84  2:11.05                                    
 19 Chell, Stephanie N        17 CBFY-MA              2:15.99    2:11.49  
       28.51  1:00.87  1:35.88  2:11.49                                    
 20 Sterner, Courtney B       15 CBFY-MA              2:08.45    2:11.88  
       30.13  1:04.03  1:38.07  2:11.88                                    
 21 Jones, Laura G            15 SSC-MA                    NT    2:12.33  
       29.69  1:04.33  1:40.01  2:12.33                                    
 22 Schwedler, Joy R          15 UN-Y-MA              2:12.25    2:14.24  
       30.28  1:04.06  1:39.31  2:14.24                                    
 23 Mosco, Isabella           15 CORE-MA              2:12.50    2:15.95  
       30.75  1:05.15  1:40.81  2:15.95                                    
 24 Moore, Audra K            16 CBST-MA              2:14.66    2:16.07  
       29.72  1:04.65  1:41.05  2:16.07                                    
 25 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA              2:16.98    2:18.06  
       32.10  1:06.24  1:42.15  2:18.06                                    
 26 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               2:11.95    2:18.42  
       31.53  1:06.76  1:42.59  2:18.42                                    
 27 Cavalluzzo, Christina M   15 CBFY-MA              2:35.37    2:19.05  
 28 Schluchterer, Hailey      16 GSA-MA               2:54.81    2:54.46  
       36.80  1:19.46  2:06.77  2:54.46                                    
 
Event 60  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ward, Ryan S              14 GSA-MA               1:57.14    1:56.99   20  
       27.37    57.54  1:27.69  1:56.99                                    
  2 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              1:58.42    1:57.95   17  
       26.57    56.43  1:27.32  1:57.95                                    
  3 Krystkiewicz, Thomas M    14 CBST-MA              2:06.49    2:00.56   16  
       27.15    57.10  1:28.92  2:00.56                                    
  4 Devaney, John A           14 CBST-MA              1:59.88    2:02.27   15  
       28.33    59.48  1:32.37  2:02.27                                    
BB - Division  
  1 Poon, Chris S             13 CBST-MA              2:05.76    2:03.25   20  
       27.73    58.91  1:31.22  2:03.25                                    
  2 Swain, Franky A           14 CBST-MA                   NT    2:03.34   17  
       28.44    59.40  1:31.08  2:03.34                                    
  3 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA              2:04.86    2:04.95   16  
       27.07    57.95  1:31.53  2:04.95                                    
  4 Shaud, Jake K             14 SSC-MA               2:08.75    2:05.27   15  
       28.82  1:00.66  1:33.21  2:05.27                                    
  5 He, Kevin J               14 CBST-MA              2:05.45    2:08.92   14  
       29.18  1:01.65  1:35.88  2:08.92                                    
  6 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              2:18.85    2:11.11   13  
       28.99  1:01.68  1:37.32  2:11.11                                    
  7 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    2:11.70   12  
       30.29  1:04.26  1:38.99  2:11.70                                    
C - Division  
  1 King, Corbin J            13 CBST-MA                   NT    2:16.83   20  
       30.98  1:06.10  1:41.85  2:16.83                                    
  2 Baker, James W            14 CBST-MA              2:23.31    2:17.42   17  
       30.56  1:04.62  1:40.71  2:17.42                                    
  3 Leyzerzon, Alexander J    13 CBST-MA              2:38.82    2:21.54   16  
       31.53  1:07.80  1:45.69  2:21.54                                    
  4 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                   NT    2:24.95   15  
       33.06  1:11.06  1:48.78  2:24.95                                    
  5 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               2:34.17    2:27.74   14  
       32.35  1:10.22  1:49.59  2:27.74                                    
  6 Rozanski, Kamil           13 CORE-MA              2:38.97    2:33.02   13  
       32.73  1:11.52  1:53.32  2:33.02                                    
  7 Walker, Darius D          13 SSC-MA               2:48.23    2:39.41   12  
       34.38  1:15.52  1:58.22  2:39.41                                    
  8 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               3:02.79    2:39.70   11  
       35.10  1:15.39  1:57.98  2:39.70                                    
 
Event 60  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patti, Alex J             16 CBST-MA              1:48.53    1:47.72   20  
       25.71    53.37  1:21.28  1:47.72                                    
  2 Han, Daniel               17 CBST-MA              1:52.94    1:48.64   17  
       25.89    54.06  1:21.65  1:48.64                                    
  3 Mahler, Adam P            17 UN-MA                1:44.45    1:49.81   16  
       25.83    53.98  1:22.45  1:49.81                                    
  4 Huuki, Erik D             16 CBST-MA              1:49.40    1:51.00   15  
       26.04    53.97  1:22.90  1:51.00                                    
  5 Mislan, Trevor B          16 CBST-MA              1:50.51    1:53.75   14  
       25.95    54.03  1:23.67  1:53.75                                    
  6 McBryan, Danny J          15 CBST-MA              2:00.66    1:54.96   13  
       26.52    55.64  1:25.11  1:54.96                                    
  7 McElrath, Jeffery         17 CBFY-MA              1:58.59    1:55.84   12  
       25.91    54.70  1:25.13  1:55.84                                    
  8 Parkhill, Evan N          16 CBST-MA              1:55.51    1:57.14   11  
       26.94    55.54  1:25.63  1:57.14                                    
  9 Sumner, Stuart R          17 CBST-MA              1:44.82    1:57.48    9  
       26.70    56.81  1:27.49  1:57.48                                    
 10 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA              1:58.51    1:57.66    7  
       26.48    56.51  1:27.45  1:57.66                                    
 11 Emig, Luke C              16 HHAA-MA              2:02.65    1:58.45    6  
       27.35    57.43  1:28.36  1:58.45                                    
 12 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA              1:58.43    1:59.00    5  
       27.11    56.31  1:27.04  1:59.00                                    
 13 Vidal, Pat A              15 CBST-MA              1:59.20    1:59.98    4  
       26.96    57.03  1:28.89  1:59.98                                    
 14 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               1:59.07    2:00.25    3  
       27.22    57.91  1:29.48  2:00.25                                    
 15 Guo, Matthew              17 CBST-MA              1:57.54    2:00.56    2  
       27.20    57.42  1:29.09  2:00.56                                    
 16 Bauman, Brian M           16 HHAA-MA              2:01.44    2:03.51    1  
       27.25    58.94  1:31.71  2:03.51                                    
 17 Baldino, Tyler J          15 SSC-MA                    NT    2:05.16  
       28.71  1:00.64  1:33.53  2:05.16                                    
 18 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA              2:06.35    2:06.10  
       28.74  1:00.84  1:34.13  2:06.10                                    
 19 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT    2:14.58  
       29.23  1:02.48  1:38.41  2:14.58                                    
 20 Flagler, Andrew M         15 HHAA-MA                   NT    2:28.54  
       33.12  1:11.53  1:51.22  2:28.54                                    
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA                59.57    1:01.27   20  
       28.87  1:01.27                                                      
  2 Vergara, Viviana E        13 CBST-MA              1:02.25    1:02.23   17  
       29.17  1:02.23                                                      
  3 Gendzel, Maya C           13 SSC-MA               1:04.58    1:02.41   16  
       29.54  1:02.41                                                      
  4 Riegel, Julia K           14 CBST-MA              1:04.04    1:04.68   15  
       30.20  1:04.68                                                      
  5 Burns, Abby J             14 SOUD-MA              1:02.87    1:05.51   14  
       30.00  1:05.51                                                      
  6 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:04.51    1:05.67   13  
       30.01  1:05.67                                                      
  7 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA               1:03.35    1:05.68   12  
       30.51  1:05.68                                                      
BB - Division  
  1 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA              1:06.49    1:06.56   20  
       30.89  1:06.56                                                      
  2 Goodling, Kaylin P        14 CBST-MA              1:04.87    1:06.58   17  
       30.98  1:06.58                                                      
  3 Burke, Bryana N           13 CBST-MA              1:10.05    1:08.04   16  
       31.78  1:08.04                                                      
  4 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA              1:02.20    1:08.45   15  
       31.40  1:08.45                                                      
  5 Scharschan, Clare J       14 SSC-MA               1:10.38    1:09.40   14  
       32.66  1:09.40                                                      
  6 Stimmel, Avery            14 GSA-MA               1:10.00    1:10.11   13  
       32.88  1:10.11                                                      
C - Division  
  1 Muller, Alexis M          13 GSA-MA               1:21.25    1:11.60   20  
       33.29  1:11.60                                                      
  2 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    1:11.75   17  
       34.33  1:11.75                                                      
  3 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               1:14.17    1:11.93   16  
       33.40  1:11.93                                                      
  4 Suko, Anya F              14 CBST-MA                   NT    1:13.90   15  
       33.71  1:13.90                                                      
  5 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              1:15.39    1:16.23   14  
       34.92  1:16.23                                                      
  6 Corino, Lillie A          13 CBST-MA              1:21.99    1:17.68   13  
       34.56  1:17.68                                                      
  7 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA              1:22.65    1:20.29   12  
       35.79  1:20.29                                                      
  8 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:24.71    1:22.37   11  
       38.01  1:22.37                                                      
  9 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA                   NT    1:28.82    9  
       37.77  1:28.82                                                      
 
Event 61  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Morgan E           17 CBST-MA                54.45      58.13   20  
       27.28    58.13                                                      
  2 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 56.66    1:01.10   17  
       29.05  1:01.10                                                      
  3 Curtis, Stephanie A       16 CBST-MA              1:01.73    1:01.50   16  
       29.13  1:01.50                                                      
  4 Brandbergh, Ellie J       15 CBST-MA              1:00.66    1:02.00   15  
       28.59  1:02.00                                                      
  5 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               1:00.13    1:02.48   14  
       29.48  1:02.48                                                      
  6 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA              1:04.79    1:02.55   13  
       28.70  1:02.55                                                      
  7 Kellner, Isabella I       15 CBST-MA              1:01.85    1:02.80   12  
       29.14  1:02.80                                                      
  8 Mottel, Lauren G          16 SSC-MA                 59.63    1:03.46   11  
       29.92  1:03.46                                                      
  9 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               1:00.08    1:04.52    9  
       30.50  1:04.52                                                      
 10 Beno, Anna M              17 CBST-MA                59.82    1:04.58    7  
       29.60  1:04.58                                                      
 11 Cassidy, Caroline R       18 CBST-MA              1:02.45    1:04.88    6  
       30.08  1:04.88                                                      
 12 Brasch, Kirsten E         18 CBST-MA              1:02.46    1:05.37    5  
       30.02  1:05.37                                                      
 13 Yim, Natalie S            15 CBST-MA              1:06.65    1:05.97    4  
       30.54  1:05.97                                                      
 14 Goroshko, Julia           16 CBST-MA              1:04.26    1:06.93    3  
       30.73  1:06.93                                                      
 15 Rounsavill, Jacqueline M  17 GSA-MA               1:06.37    1:07.17    2  
       30.62  1:07.17                                                      
 16 Young, Maggie L           15 CBST-MA                   NT    1:08.52    1  
       31.59  1:08.52                                                      
 17 Schwedler, Joy R          15 UN-Y-MA              1:10.44    1:08.54  
       31.97  1:08.54                                                      
 18 Moore, Audra K            16 CBST-MA              1:07.15    1:08.88  
       31.08  1:08.88                                                      
 19 Jones, Alex S             15 SSC-MA               1:11.49    1:10.76  
       33.04  1:10.76                                                      
 20 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA              1:11.78    1:12.03  
       32.37  1:12.03                                                      
 21 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               1:05.23    1:12.90  
       34.28  1:12.90                                                      
 22 Allison, Jennifer L       15 HHAA-MA                   NT    1:26.56  
       37.39  1:26.56                                                      
 -- Mosco, Isabella           15 CORE-MA              1:11.92         DQ  
       34.21       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hoy, Andrew J             14 UMAC-MA                56.42      58.65   20  
       27.65    58.65                                                      
  2 Krystkiewicz, Thomas M    14 CBST-MA              1:00.17      59.51   17  
       27.06    59.51                                                      
  3 Spector, Seth B           13 CBST-MA              1:00.28    1:00.06   16  
       28.23  1:00.06                                                      
BB - Division  
  1 Ward, Ryan S              14 GSA-MA               1:02.34    1:02.66   20  
       29.25  1:02.66                                                      
  2 Poon, Chris S             13 CBST-MA              1:05.66    1:02.76   17  
       28.98  1:02.76                                                      
  3 Devaney, John A           14 CBST-MA              1:44.11    1:03.00   16  
       29.46  1:03.00                                                      
  4 Buck, Quinn O             14 CBST-MA                58.47    1:03.14   15  
       29.21  1:03.14                                                      
  5 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA              1:06.06    1:04.13   14  
       29.36  1:04.13                                                      
  6 Stay, Lachlan             14 CORE-MA              1:16.72    1:06.13   13  
       30.20  1:06.13                                                      
  7 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    1:06.39   12  
       31.77  1:06.39                                                      
C - Division  
  1 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA              1:05.89    1:06.46   20  
       30.03  1:06.46                                                      
  2 Huegel, Michael M         13 SSC-MA               1:07.28    1:06.74   17  
       30.38  1:06.74                                                      
  3 Rokuskie, Andrew          13 CORE-MA              1:14.45    1:07.19   16  
       29.66  1:07.19                                                      
  4 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA              1:15.86    1:07.52   15  
       30.39  1:07.52                                                      
  5 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA               1:17.30    1:11.61   14  
       33.03  1:11.61                                                      
  6 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:13.65    1:13.96   13  
       34.41  1:13.96                                                      
  7 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                   NT    1:16.07   12  
       35.78  1:16.07                                                      
  8 Baicoianu, Luca           13 UMAC-MA              1:14.46    1:16.80   11  
       33.87  1:16.80                                                      
  9 Basin, Daniel A           13 CBST-MA                   NT    1:20.60    9  
       35.46  1:20.60                                                      
 10 Walker, Darius D          13 SSC-MA               1:26.32    1:28.93    7  
       39.24  1:28.93                                                      
 11 Ela, Jordan M             13 GSA-MA                    NT    1:29.84    6  
       40.62  1:29.84                                                      
Non-Award Division  
 -- Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              1:35.58         DQ  
       36.20       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yaglenski, Thomas I       16 UDAC-MA                   NT      51.27   20  
       23.66    51.27                                                      
  2 Mahler, Adam P            17 UN-MA                  50.11      53.79   17  
       25.98    53.79                                                      
  3 Han, Daniel               17 CBST-MA                53.86      54.19   16  
       25.26    54.19                                                      
  4 Khayt, Tom                16 CBST-MA                55.92      55.32   15  
       25.72    55.32                                                      
  5 Mignogna, Zachary P       15 HHAA-MA                52.96      55.91   14  
       26.68    55.91                                                      
  6 Patti, Alex J             16 CBST-MA                56.55      58.37   13  
       27.58    58.37                                                      
  7 Komita, Ben L             17 CBST-MA                   NT      58.74   12  
       27.65    58.74                                                      
  8 Vidal, Pat A              15 CBST-MA                58.33      58.95   11  
       27.86    58.95                                                      
  9 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA                58.72    1:00.00    9  
       28.11  1:00.00                                                      
 10 Sumner, Stuart R          17 CBST-MA                55.00    1:00.31    7  
       28.26  1:00.31                                                      
 11 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA              1:00.73    1:00.32    6  
       28.12  1:00.32                                                      
 12 McElrath, Jeffery         17 CBFY-MA              1:02.92    1:01.70    5  
       27.92  1:01.70                                                      
 13 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA              1:01.15    1:01.84    4  
       28.19  1:01.84                                                      
 14 Baldino, Tyler J          15 SSC-MA                    NT    1:03.31    3  
       28.19  1:03.31                                                      
 15 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA              1:06.29    1:04.62    2  
       30.80  1:04.62                                                      
 16 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA              1:01.92    1:05.03    1  
       29.26  1:05.03                                                      
 17 Parkhill, Evan N          16 CBST-MA                   NT    1:08.47  
       30.17  1:08.47                                                      
 
Event 63  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              1:10.66    1:10.55   20  
       33.50  1:10.55                                                      
  2 Kuo, Jessica Y            13 CBST-MA              1:10.57    1:12.55   17  
       34.32  1:12.55                                                      
  3 Riegel, Julia K           14 CBST-MA              1:12.13    1:12.78   16  
       35.18  1:12.78                                                      
  4 Gendzel, Maya C           13 SSC-MA                    NT    1:13.02   15  
       35.37  1:13.02                                                      
  5 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA              1:16.19    1:13.05   14  
       35.12  1:13.05                                                      
  6 Scholer, Haley N          14 CBST-MA              1:11.32    1:14.38   13  
       35.65  1:14.38                                                      
  7 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              1:12.26    1:15.25   12  
       35.32  1:15.25                                                      
  8 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:15.83    1:15.42   11  
       36.36  1:15.42                                                      
  9 Stimmel, Avery            14 GSA-MA               1:12.61    1:15.64    9  
       36.22  1:15.64                                                      
BB - Division  
  1 Scharschan, Clare J       14 SSC-MA               1:15.84    1:16.03   20  
       35.86  1:16.03                                                      
  2 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA                    NT    1:16.26   17  
       35.90  1:16.26                                                      
  3 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA               1:18.53    1:19.43   16  
       37.42  1:19.43                                                      
  4 Muller, Alexis M          13 GSA-MA               1:19.76    1:19.51   15  
       38.33  1:19.51                                                      
  5 Jucewicz, Brianna L       13 CBST-MA              1:18.13    1:19.57   14  
       37.34  1:19.57                                                      
  6 Burke, Bryana N           13 CBST-MA                   NT    1:20.39   13  
       38.03  1:20.39                                                      
  7 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA                    NT    1:21.74   12  
       38.33  1:21.74                                                      
C - Division  
  1 Brandbergh, Ana P         13 CBST-MA              1:21.69    1:23.28   20  
       39.41  1:23.28                                                      
  2 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               1:21.65    1:24.31   17  
       39.65  1:24.31                                                      
  3 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              1:25.05    1:25.45   16  
       39.76  1:25.45                                                      
  4 Bishop, Anna R            14 SOUD-MA                   NT    1:26.75   15  
       40.12  1:26.75                                                      
  5 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               1:29.42    1:27.25   14  
       41.36  1:27.25                                                      
  6 McCallion, Eve R          13 CBST-MA              1:25.41    1:27.38   13  
       41.21  1:27.38                                                      
  7 Growney, Riley J          14 CBST-MA              1:31.05    1:28.24   12  
       42.34  1:28.24                                                      
  8 Yuen, Samantha K          13 CBST-MA                   NT    1:29.42   11  
       41.70  1:29.42                                                      
  9 Rayer, Rory               13 SSC-MA                    NT    1:30.95    9  
       43.49  1:30.95                                                      
 10 Growney, Devyn J          13 CBST-MA              1:34.24    1:33.60    7  
       43.85  1:33.60                                                      
 11 Olsen, Livia C            14 CBST-MA              1:38.48    1:38.01    6  
       46.55  1:38.01                                                      
 
Event 63  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA              1:09.73    1:10.23   20  
       33.28  1:10.23                                                      
  2 Brandbergh, Ellie J       15 CBST-MA              1:08.66    1:10.34   17  
       33.22  1:10.34                                                      
  3 Freed, Hailey             15 SOUD-MA              1:08.39    1:10.43   16  
       33.03  1:10.43                                                      
  4 Rounsavill, Jacqueline M  17 GSA-MA               1:11.86    1:12.23   15  
       33.83  1:12.23                                                      
  5 Chell, Stephanie N        17 CBFY-MA              1:10.81    1:13.52   14  
       34.19  1:13.52                                                      
  6 Kearns, Abigail E         16 CBST-MA              1:15.91    1:17.18   13  
       37.08  1:17.18                                                      
  7 Schwedler, Joy R          15 UN-Y-MA              1:18.00    1:17.86   12  
       37.34  1:17.86                                                      
  8 Sterner, Courtney B       15 CBFY-MA              1:17.20    1:18.65   11  
       36.81  1:18.65                                                      
  9 Miksa, Leah               15 CBFY-MA              1:19.92    1:19.20    9  
       37.54  1:19.20                                                      
 10 Goroshko, Julia           16 CBST-MA              1:19.34    1:19.60    7  
       37.93  1:19.60                                                      
 11 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA               1:12.99    1:19.89    6  
       37.93  1:19.89                                                      
 12 Cavalluzzo, Christina M   15 CBFY-MA              1:26.26    1:21.68    5  
       37.76  1:21.68                                                      
 13 Jones, Elizabeth G        15 SSC-MA                    NT    1:25.84    4  
       39.91  1:25.84                                                      
 14 Schluchterer, Hailey      16 GSA-MA                    NT    1:37.17    3  
       44.41  1:37.17                                                      
 
Event 64  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA              1:02.14    1:00.54   20  
       28.43  1:00.54                                                      
BB - Division  
  1 Hoy, Andrew J             14 UMAC-MA              1:09.28    1:11.01   20  
       33.24  1:11.01                                                      
  2 Buck, Quinn O             14 CBST-MA              1:04.63    1:11.07   17  
       34.29  1:11.07                                                      
  3 Devaney, John A           14 CBST-MA              1:09.78    1:11.27   16  
       34.01  1:11.27                                                      
  4 He, Kevin J               14 CBST-MA              1:11.00    1:12.41   15  
       33.78  1:12.41                                                      
  5 McCallion, Max R          14 CBST-MA              1:12.32    1:12.89   14  
       32.94  1:12.89                                                      
C - Division  
  1 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA              1:11.68    1:15.67   20  
       35.74  1:15.67                                                      
  2 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA              1:16.54    1:16.17   17  
       35.86  1:16.17                                                      
  3 Huegel, Michael M         13 SSC-MA               1:19.59    1:17.24   16  
       36.65  1:17.24                                                      
  4 Acker, Andrew J           13 CBST-MA              1:37.89    1:17.71   15  
       36.39  1:17.71                                                      
  5 Price, Brendon A          13 CBST-MA              1:13.71    1:17.96   14  
       36.00  1:17.96                                                      
  6 Pierce, Jeremy R          14 SSC-MA               1:17.35    1:18.03   13  
       36.48  1:18.03                                                      
  7 Rokuskie, Andrew          13 CORE-MA              1:20.26    1:18.64   12  
       38.32  1:18.64                                                      
  8 Stay, Lachlan             14 CORE-MA              1:24.50    1:19.85   10  
       37.67  1:19.85                                                      
  8 Baicoianu, Luca           13 UMAC-MA              1:17.11    1:19.85   10  
       37.31  1:19.85                                                      
 10 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:20.31    1:20.62    7  
       38.54  1:20.62                                                      
 11 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               1:18.88    1:21.34    6  
       38.29  1:21.34                                                      
 12 Baker, James W            14 CBST-MA              1:20.87    1:21.99    5  
       38.80  1:21.99                                                      
 13 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA               1:25.66    1:22.20    4  
       39.23  1:22.20                                                      
 14 Leyzerzon, Alexander J    13 CBST-MA              1:27.42    1:22.48    3  
       38.69  1:22.48                                                      
 15 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA              1:24.88    1:23.10    2  
       38.81  1:23.10                                                      
 16 King, Corbin J            13 CBST-MA              1:32.38    1:26.58    1  
       41.00  1:26.58                                                      
 17 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               1:28.42    1:27.76  
       41.36  1:27.76                                                      
 18 Axler, Sam                14 CBFY-MA              1:28.03    1:28.05  
       42.50  1:28.05                                                      
 19 Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:33.66    1:29.46  
       43.08  1:29.46                                                      
 20 Rozanski, Kamil           13 CORE-MA              1:26.00    1:31.95  
       43.25  1:31.95                                                      
 
Event 64  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parkhill, Evan N          16 CBST-MA                59.89    1:03.53   20  
       29.38  1:03.53                                                      
  2 Mislan, Trevor B          16 CBST-MA                59.69    1:03.62   17  
       29.79  1:03.62                                                      
  3 Khayt, Tom                16 CBST-MA              1:03.07    1:04.63   16  
       30.32  1:04.63                                                      
  4 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               1:00.81    1:04.96   15  
       30.77  1:04.96                                                      
  5 Dolan, Daniel A           16 HHAA-MA              1:05.20    1:05.64   14  
       30.94  1:05.64                                                      
  6 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA              1:02.18    1:06.48   13  
       31.17  1:06.48                                                      
  7 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT    1:07.82   12  
       32.12  1:07.82                                                      
  8 Scully, John R            17 HHAA-MA                   NT    1:08.44   11  
       31.71  1:08.44                                                      
  9 Mahler, Adam P            17 UN-MA                1:07.60    1:09.52    9  
       32.88  1:09.52                                                      
 10 McBryan, Danny J          15 CBST-MA              1:11.05    1:10.39    7  
       33.58  1:10.39                                                      
 11 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA              1:11.59    1:10.43    6  
       32.79  1:10.43                                                      
 12 Sumner, Stuart R          17 CBST-MA              1:06.04    1:10.84    5  
       33.36  1:10.84                                                      
 13 Guo, Matthew              17 CBST-MA              1:10.72    1:13.72    4  
       34.54  1:13.72                                                      
 14 Flagler, Andrew M         15 HHAA-MA                   NT    1:22.55    3  
       37.58  1:22.55                                                      
 
Event 65  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gross, Ella Mae M         14 CBST-MA                54.14      55.77   20  
       26.95    55.77                                                      
  2 Gendzel, Maya C           13 SSC-MA                 54.21      56.59   17  
       27.51    56.59                                                      
  3 Goodling, Kaylin P        14 CBST-MA                55.20      57.34   16  
       27.67    57.34                                                      
  4 Riegel, Julia K           14 CBST-MA                57.71      57.52   15  
       28.25    57.52                                                      
  5 Burns, Abby J             14 SOUD-MA                   NT      58.79   14  
       28.10    58.79                                                      
  6 Pike, Kayla M             14 SOUD-MA                57.41      58.88   12.5
       28.27    58.88                                                      
  6 Hofmann, Lina A           13 CBFY-MA              1:00.33      58.88   12.5
       28.55    58.88                                                      
  8 Kuo, Jessica Y            13 CBST-MA                57.83      59.06   11  
       28.41    59.06                                                      
  9 Hearn, Carolyn J          14 GSA-MA                 57.17      59.22    9  
       28.25    59.22                                                      
 10 Stimmel, Avery            14 GSA-MA                 57.96      59.78    7  
       28.57    59.78                                                      
 11 Parker, Hannah I          13 HHAA-MA              1:00.97    1:00.62    6  
       29.00  1:00.62                                                      
BB - Division  
  1 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA               1:04.95    1:00.87   20  
       29.14  1:00.87                                                      
  2 Sweitzer, Maggie M        13 GSA-MA               1:03.30    1:01.53   17  
       30.25  1:01.53                                                      
  3 Tamburrino, Mia G         13 HHAA-MA              1:02.53    1:01.56   16  
       30.14  1:01.56                                                      
  4 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               1:01.75    1:01.62   15  
       30.26  1:01.62                                                      
  5 O'Malley, Lauren K        13 SPFD-MA                59.96    1:02.48   14  
       29.61  1:02.48                                                      
  6 Bozzomo, Sara P           13 HHAA-MA                   NT    1:02.66   13  
       30.67  1:02.66                                                      
  7 Suko, Anya F              14 CBST-MA              1:03.80    1:02.79   12  
       30.01  1:02.79                                                      
  8 Petrakis, Nyah M          13 CBST-MA              1:00.40    1:02.91   11  
       30.19  1:02.91                                                      
  9 Corino, Lillie A          13 CBST-MA              1:03.01    1:03.24    9  
       30.83  1:03.24                                                      
 10 Acker, Lilly E            13 CBST-MA              1:15.45    1:03.60    6  
       30.24  1:03.60                                                      
 10 Brandbergh, Ana P         13 CBST-MA              1:00.42    1:03.60    6  
       30.32  1:03.60                                                      
 10 Goodwin, Shannon R        14 CBST-MA                59.38    1:03.60    6  
       30.95  1:03.60                                                      
 13 Burke, Bryana N           13 CBST-MA              1:06.05    1:05.05    4  
       31.44  1:05.05                                                      
 14 Muller, Alexis M          13 GSA-MA               1:04.47    1:05.10    3  
       31.26  1:05.10                                                      
 15 Growney, Riley J          14 CBST-MA              1:07.78    1:05.70    2  
       31.68  1:05.70                                                      
C - Division  
  1 DeLorenzo, Riley          13 CBFY-MA              1:08.88    1:06.62   20  
       32.17  1:06.62                                                      
  2 Yaegel, Grace             13 SPFD-MA              1:06.62    1:07.22   17  
       32.34  1:07.22                                                      
  3 Sabalaske, Emma C         13 GSA-MA               1:06.82    1:07.34   16  
       32.25  1:07.34                                                      
  4 Curtis, Samantha L        14 CBST-MA              1:07.63    1:08.18   15  
       32.79  1:08.18                                                      
  5 Jucewicz, Brianna L       13 CBST-MA              1:07.31    1:08.52   14  
       32.49  1:08.52                                                      
  6 Bishop, Anna R            14 SOUD-MA                   NT    1:09.15   13  
       32.31  1:09.15                                                      
  7 Growney, Devyn J          13 CBST-MA              1:13.16    1:09.35   12  
       33.28  1:09.35                                                      
  8 Olsen, Livia C            14 CBST-MA              1:13.54    1:13.89   11  
       34.73  1:13.89                                                      
 
Event 65  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Morgan E           17 CBST-MA                49.43      52.61   20  
       25.35    52.61                                                      
  2 Freed, Hailey             15 SOUD-MA                55.70      55.14   17  
       27.08    55.14                                                      
  3 Goroshko, Julia           16 CBST-MA                53.67      55.44   16  
       26.74    55.44                                                      
  4 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 52.18      56.22   15  
       27.11    56.22                                                      
  5 Scholer, Heidi N          15 CBST-MA                55.04      56.35   14  
       27.00    56.35                                                      
  6 Curtis, Stephanie A       16 CBST-MA                55.88      56.76   13  
       27.57    56.76                                                      
  7 Rounsavill, Jacqueline M  17 GSA-MA                 54.60      56.82   12  
       27.04    56.82                                                      
  8 Brandbergh, Ellie J       15 CBST-MA                54.99      57.57   11  
       27.67    57.57                                                      
  9 Mottel, Lauren G          16 SSC-MA                 57.13      57.73    9  
       28.20    57.73                                                      
 10 Axler, Elizabeth M        16 CBFY-MA                58.38      57.75    7  
       27.53    57.75                                                      
 11 Jones, Laura G            15 SSC-MA                 59.00      58.24    6  
       27.87    58.24                                                      
 12 Yim, Natalie S            15 CBST-MA                59.53      58.39    5  
       28.22    58.39                                                      
 13 Young, Maggie L           15 CBST-MA                   NT      58.41    4  
       28.55    58.41                                                      
 14 Rudnitsky, Becca J        16 HHAA-MA                56.52      58.56    3  
       27.97    58.56                                                      
 15 Kellner, Isabella I       15 CBST-MA                59.08      58.81    2  
       28.04    58.81                                                      
 16 Miksa, Leah               15 CBFY-MA                58.32      58.87    1  
       28.97    58.87                                                      
 17 Bunn, Elizabeth M         17 SSC-MA                 56.47      59.22  
       28.59    59.22                                                      
 18 Brasch, Kirsten E         18 CBST-MA                59.56      59.28  
       28.27    59.28                                                      
 19 Kearns, Abigail E         16 CBST-MA                59.94      59.50  
       29.02    59.50                                                      
 20 Cassidy, Caroline R       18 CBST-MA                59.08      59.52  
       28.31    59.52                                                      
 21 Shiroff, Sayde M          16 CBST-MA                54.94      59.77  
       28.80    59.77                                                      
 22 Sasso, Nicole B           15 CBST-MA                56.08      59.82  
       28.63    59.82                                                      
 23 Chell, Stephanie N        17 CBFY-MA                56.77      59.92  
       28.47    59.92                                                      
 24 Beno, Anna M              17 CBST-MA                53.27    1:00.21  
       28.56  1:00.21                                                      
 25 Townend, Lucy M           17 SSC-MA                 55.96    1:00.37  
       28.89  1:00.37                                                      
 26 Stim, Caroline            15 CBFY-MA                57.84    1:00.63  
       28.69  1:00.63                                                      
 27 Moore, Audra K            16 CBST-MA                59.67    1:01.01  
       29.24  1:01.01                                                      
 28 Hamilton, Grace A         15 CBST-MA              1:00.64    1:01.83  
       29.51  1:01.83                                                      
 29 Valdepenas-Mellor, Zoe    18 GSA-MA                 58.44    1:02.74  
       30.26  1:02.74                                                      
 30 Mosco, Isabella           15 CORE-MA              1:00.62    1:02.91  
       29.85  1:02.91                                                      
 31 Allison, Jennifer L       15 HHAA-MA                   NT    1:03.96  
       30.87  1:03.96                                                      
 32 Cavalluzzo, Christina M   15 CBFY-MA              1:07.48    1:04.04  
       30.02  1:04.04                                                      
 33 Dolan, Abby M             15 HHAA-MA              1:14.16    1:12.26  
       35.14  1:12.26                                                      
 34 Schluchterer, Hailey      16 GSA-MA               1:17.34    1:18.16  
       36.79  1:18.16                                                      
 
Event 66  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hong, Joseph S            14 CBST-MA                52.62      51.79   20  
       25.15    51.79                                                      
  2 Buck, Quinn O             14 CBST-MA                52.16      53.74   17  
       25.75    53.74                                                      
  3 Ward, Ryan S              14 GSA-MA                 54.63      54.27   16  
       26.35    54.27                                                      
  4 Devaney, John A           14 CBST-MA                54.34      54.65   15  
       26.39    54.65                                                      
  5 Spector, Seth B           13 CBST-MA                53.63      55.14   14  
       26.50    55.14                                                      
  6 Krystkiewicz, Thomas M    14 CBST-MA                57.67      55.93   13  
       26.67    55.93                                                      
  7 Sherry, Matt K            13 SPFD-MA                56.40      56.04   12  
       26.94    56.04                                                      
  8 McCallion, Max R          14 CBST-MA                57.02      56.29   11  
       26.47    56.29                                                      
BB - Division  
  1 Shaud, Jake K             14 SSC-MA                 58.90      56.74   20  
       27.39    56.74                                                      
  2 Stay, Lachlan             14 CORE-MA                59.20      56.86   17  
       27.33    56.86                                                      
  3 Swain, Franky A           14 CBST-MA              1:00.28      56.91   16  
       27.22    56.91                                                      
  4 He, Kevin J               14 CBST-MA                56.27      57.04   15  
       27.62    57.04                                                      
  5 Poon, Chris S             13 CBST-MA                57.82      57.20   14  
       27.56    57.20                                                      
  6 Mignogna, Dylan M         13 HHAA-MA                59.92      58.07   13  
       27.66    58.07                                                      
  7 Baicoianu, Luca           13 UMAC-MA                58.85      58.59   12  
       27.94    58.59                                                      
  8 Price, Brendon A          13 CBST-MA                56.59      58.85   11  
       27.57    58.85                                                      
  9 Acker, Andrew J           13 CBST-MA              1:11.29      59.03    9  
       27.94    59.03                                                      
 10 Tubinas, Tommy J          14 CBFY-MA                59.68      59.15    7  
       28.23    59.15                                                      
 11 Pierce, Jeremy R          14 SSC-MA               1:02.76      59.42    6  
       27.93    59.42                                                      
 12 Miksa, Gabriele           13 CBFY-MA                59.60      59.47    5  
       28.70    59.47                                                      
 13 Rokuskie, Andrew          13 CORE-MA              1:04.10      59.87    4  
       28.46    59.87                                                      
 14 Baker, James W            14 CBST-MA              1:00.48    1:00.81    3  
       28.91  1:00.81                                                      
C - Division  
  1 Huegel, Michael M         13 SSC-MA               1:02.11    1:00.93   20  
       29.16  1:00.93                                                      
  2 Wittmer, Chris J          13 GSA-MA               1:02.33    1:01.55   17  
       29.52  1:01.55                                                      
  3 Wojcik, Matthew D         13 HHAA-MA                   NT    1:01.71   16  
       29.02  1:01.71                                                      
  4 King, Corbin J            13 CBST-MA              1:04.98    1:04.40   15  
       31.57  1:04.40                                                      
  5 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA               1:06.33    1:05.01   14  
       30.46  1:05.01                                                      
  6 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               1:08.05    1:06.06   13  
       31.17  1:06.06                                                      
  7 Leyzerzon, Alexander J    13 CBST-MA              1:16.32    1:06.34   12  
       31.31  1:06.34                                                      
  8 Symons, Ryan M            13 CBST-MA                   NT    1:07.02   11  
       32.72  1:07.02                                                      
  9 Rozanski, Kamil           13 CORE-MA              1:10.54    1:09.67    9  
       33.18  1:09.67                                                      
 10 Basin, Daniel A           13 CBST-MA              1:14.15    1:13.30    7  
       34.32  1:13.30                                                      
 11 Walker, Darius D          13 SSC-MA               1:14.04    1:14.21    6  
       34.53  1:14.21                                                      
 12 Axler, Sam                14 CBFY-MA              1:11.23    1:14.36    5  
       36.06  1:14.36                                                      
 13 Ela, Jordan M             13 GSA-MA               1:14.43    1:17.64    4  
 
Event 66  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Han, Daniel               17 CBST-MA                46.83      49.16   20  
       24.27    49.16                                                      
  2 Eshelman, Blake T         16 CRSC-MA                   NT      49.74   17  
       23.54    49.74                                                      
  3 Scully, John R            17 HHAA-MA                47.81      49.89   16  
       24.40    49.89                                                      
  4 Mahler, Adam P            17 UN-MA                  49.48      50.30   15  
       24.33    50.30                                                      
  5 Emig, Luke C              16 HHAA-MA                48.25      50.54   14  
       24.57    50.54                                                      
  6 Huuki, Erik D             16 CBST-MA                55.57      51.37   13  
       24.82    51.37                                                      
  7 Lenahan, Connor D         16 CBST-MA                52.69      51.70   12  
       24.80    51.70                                                      
  8 Mislan, Trevor B          16 CBST-MA                50.80      51.75   11  
       24.69    51.75                                                      
  9 McBryan, Danny J          15 CBST-MA                53.85      53.60    9  
       25.80    53.60                                                      
 10 McElrath, Jeffery         17 CBFY-MA                   NT      53.68    7  
       25.24    53.68                                                      
 11 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               1:01.58      53.87    6  
       26.20    53.87                                                      
 12 Vidal, Pat A              15 CBST-MA                56.42      53.97    5  
       25.96    53.97                                                      
 13 Kuo, Ian Y                17 CBST-MA                53.97      54.53    4  
       26.29    54.53                                                      
 14 McClurkin, Alexander      15 CORE-MA                54.14      54.64    3  
       26.19    54.64                                                      
 15 Parkhill, Evan N          16 CBST-MA                52.83      55.72    2  
       26.18    55.72                                                      
 16 Cervantes-Rodriguez, Geo  16 CBST-MA                55.37      55.92    1  
       27.03    55.92                                                      
 17 Stephens, Randal P        18 UN-HH-MA                  NT      56.04  
       26.67    56.04                                                      
 18 Wallace, Cameron J        15 CBST-MA                55.83      56.32  
       27.21    56.32                                                      
 19 Guo, Matthew              17 CBST-MA                54.23      56.83  
       27.30    56.83                                                      
 20 Bauman, Brian M           16 HHAA-MA                57.62      56.88  
       27.01    56.88                                                      
 21 Baldino, Tyler J          15 SSC-MA                    NT      57.14  
       27.37    57.14                                                      
 22 Liu, Ryan                 15 GSA-MA                    NT      59.14  
       28.07    59.14