Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/30/2017 01:24 PM
                    2017 MA CYA vs. MARA Dual - 10/29/2017                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central York Aquatics-MA  'A'                     1:23.42    1:12.30   10  
     1) Geesey, Kandyce H 10            2) Yacoviello, Molly E 10         
     3) Kurilla, Campbell A 10          4) Eckert, Jayla 10               
       41.00  1:12.30                                                      
  2 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:16.11    1:12.68    5  
     1) Wolpert, Makenzie P 9           2) Roth, Sarah E 10               
     3) Dennis, Laken B 9               4) Baldrige, Ellie L 10           
       42.29  1:12.68                                                      
  3 Marauder Aquatic Club-MA  'C'                          NT    1:57.65    3  
     1) DeMaria, Bailie S 6             2) Boettger, Rhiley M 7           
     3) Bishop, Catherine A 8           4) Helt, Emma F 6                 
     1:05.60  1:57.65                                                      
 -- Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     1:34.02         DQ  
     1) Orr, Aubrie E 8                 2) Kendig, Lexi R 10              
     3) Winand, Autumn B 9              4) Crill, Ava E 10                
       48.17       DQ                                                      
 
Event 2  Boys 10 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:37.44    1:24.79   10  
     1) Colabucci, Andre B 9            2) Winand, David L 7              
     3) Russell, Thomas J 9             4) Perry, Layne C 10              
       51.64  1:24.79                                                      
  2 Central York Aquatics-MA  'A'                     1:26.23    1:26.67    5  
     1) Hagan, Ethan J 9                2) Potteiger, Owen G 8            
     3) DeBell, Matthew N 9             4) Yacoviello, Vincent S 8        
       51.99  1:26.67                                                      
  3 Central York Aquatics-MA  'B'                          NT    1:41.34    3  
     1) Thompson, Christopher L 10      2) Tomes, Grant T 10              
     3) Seydel, Ethan A 10              4) King, Bennett S 7              
       43.46  1:41.34                                                      
 
Event 3  Girls 11 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     2:04.42    2:06.12   10  
     1) Wolfe, Ella V 12                2) Root, Ella A 13                
     3) Clow, Jalyn R 14                4) Russell, Annie 15              
       33.29  1:06.46  1:36.95  2:06.12                                    
  2 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:26.20    2:24.02    5  
     1) Bresch, Grace A 12              2) Thompson, Haley G 12           
     3) Fulmer, Bella G 12              4) Kauffman, Annalise F 13        
       38.73  1:19.48  1:54.07  2:24.02                                    
  3 Central York Aquatics-MA  'B'                     2:25.54    2:24.10    3  
     1) Keen, Jocelyn A 11              2) Bookamyer, Caitlyn E 12        
     3) Buss, Maddie M 11               4) Sauder, Riley M 11             
       37.91  1:18.80  1:51.92  2:24.10                                    
  4 Marauder Aquatic Club-MA  'C'                     2:41.70   x2:36.21  
     1) Rittenhouse, Julianna R 13      2) Taylor, Maddie C 11            
     3) Clinton, Lily A 13              4) Preston, Kairi E 13            
       42.89  1:25.27  2:04.30  2:36.21                                    
 -- Central York Aquatics-MA  'A'                     2:11.43         DQ  
     1) Poland, Allison 14              2) Sandridge, Angelina N 13       
     3) Fetter, Hannah G 13             4) Smith, Abbi M 14               
       32.91  1:11.85  2:15.47       DQ                                    
 
Event 4  Boys 11 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     2:08.00    2:04.57   10  
     1) Eberly, Nathan S 14             2) Sweigart, Mason K 16           
     3) Almodovar, Jayden J 11          4) Russell, Will J 13             
       32.41  1:07.24  1:39.13  2:04.57                                    
  2 Central York Aquatics-MA  'A'                     2:14.32    2:13.60    5  
     1) Wobber, Tommy A 12              2) Eckert, Jason S 13             
     3) Hendershot, Carter R 12         4) Richardson, Titus 16           
       34.99  1:13.62  2:13.68  2:13.60                                    
  3 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:44.57    2:21.04    3  
     1) Winand, Dale F 13               2) Miller, Will R 13              
     3) Clow, Brayden R 12              4) Stengel, Luke P 13             
       37.43  1:12.62  1:49.35  2:21.04                                    
  4 Central York Aquatics-MA  'B'                     2:33.07    3:08.33  
     1) Crehul, Tony A 11               2) Eckert, Jevin 12               
     3) Newpher, Ben T 11               4) White, Michael A 11            
       43.62  1:26.21  2:13.50  3:08.33                                    
 
Event 7  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Sarah E             10 MARA-MA                   NT    3:06.14    8  
       42.76  1:30.65  2:20.35  3:06.14                                    
  2 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                   NT    3:11.40    6  
       40.75  1:29.04  2:21.43  3:11.40                                    
 
Event 7  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Ella V             12 MARA-MA              2:18.02    2:19.51    8  
       32.15  1:07.73  1:44.64  2:19.51                                    
  2 Hagan, Naomi L            12 CYA-MA               2:41.37    2:28.77    6  
       34.21  1:12.51  1:50.95  2:28.77                                    
  3 Brenneman, Ava J          11 CYA-MA               2:42.63    2:34.71    5  
       34.61  1:14.65  1:56.09  2:34.71                                    
  4 Bishop, Lucy E            11 MARA-MA              2:58.19    2:39.17    4  
       35.08  1:15.24  1:58.02  2:39.17                                    
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fetter, Hannah G          13 CYA-MA               2:27.24    2:30.73    8  
       34.44  1:12.47  1:51.80  2:30.73                                    
  2 Kauffman, Annalise F      13 MARA-MA              2:40.68    2:33.85    6  
       35.13  1:15.16  1:56.56  2:33.85                                    
  3 Rittenhouse, Julianna R   13 MARA-MA              3:26.60    3:10.58    5  
 
Event 7  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendig, Jordyn B          16 MARA-MA              2:14.13    2:20.49    8  
       31.60  1:07.44  1:45.08  2:20.49                                    
  2 Unger, Mackenzie          16 CYA-MA               2:24.07    2:25.79    6  
       32.72  1:10.86  1:49.36  2:25.79                                    
  3 McCormick, Kayla M        15 MARA-MA              2:29.89    2:34.28    5  
     3:30.04  2:34.28                                                      
 
Event 8  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seydel, Ethan A           10 CYA-MA                    NT    3:09.89    8  
       42.26  1:31.70  3:10.11  3:09.89                                    
 
Event 8  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clow, Brayden R           12 MARA-MA              3:00.59    2:35.00    8  
       33.93  1:14.22  1:55.87  2:35.00                                    
  2 Long, Emerson M           11 MARA-MA                   NT    2:55.72    6  
       37.36  1:22.24  2:10.63  2:55.72                                    
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendig, Wes A             14 MARA-MA              2:03.93    2:04.19    8  
       29.48  1:01.65  1:34.41  2:04.19                                    
  2 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA              2:07.37    2:10.02    6  
       30.41  1:03.42  1:37.05  2:10.02                                    
  3 Eberly, Nathan S          14 MARA-MA              2:08.65    2:11.80    5  
       30.74  1:03.95  1:37.57  2:11.80                                    
  4 Russell, Will J           13 MARA-MA              2:21.33    2:21.96    4  
       31.67  1:08.54  1:46.07  2:21.96                                    
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Maddie C          11 MARA-MA              3:24.77    3:27.35    8  
       46.60  1:41.27  2:35.85  3:27.35                                    
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Ella A              13 MARA-MA              2:39.78    2:47.63    8  
       36.69  1:19.42  2:04.11  2:47.63                                    
  2 Smith, Abbi M             14 CYA-MA                    NT    3:04.46    6  
       41.96  1:28.88  2:16.83  3:04.46                                    
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Everett J          14 MARA-MA              2:33.28    2:33.71    8  
       32.89           1:12.54  2:33.71                                    
 
Event 11  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldrige, Ellie L         10 MARA-MA                   NT    1:38.24    8  
       45.92  1:38.24                                                      
  2 Wolpert, Makenzie P        9 MARA-MA              2:06.62    1:47.36    6  
       50.33  1:47.36                                                      
  3 Winand, Autumn B           9 MARA-MA                   NT    1:57.05    5  
  4 Kendig, Lexi R            10 MARA-MA                   NT    2:05.75    4  
       58.09  2:05.75                                                      
 -- Geiger, Reese R            9 MARA-MA                   NT         DQ  
       57.01       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paisley, Zara P           12 MARA-MA              1:27.59    1:24.56    8  
       38.59  1:24.56                                                      
  2 Bookamyer, Caitlyn E      12 CYA-MA                    NT    1:29.77    6  
       42.92  1:29.77                                                      
  3 Thompson, Haley G         12 MARA-MA              1:32.55    1:30.12    5  
       42.80  1:30.12                                                      
  4 Wineka, Olivia R          12 CYA-MA                    NT    1:37.49    4  
       44.97  1:37.49                                                      
  5 Guzzone, Emma K           12 CYA-MA               1:43.00    1:38.08    3  
       45.51  1:38.08                                                      
  6 Keen, Jocelyn A           11 CYA-MA               1:44.69    1:40.54    2  
       48.27  1:40.54                                                      
  7 Leppo, Katie E            12 CYA-MA               1:44.51   x1:45.72  
       49.53  1:45.72                                                      
 
Event 11  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clow, Jalyn R             14 MARA-MA              1:19.19    1:20.96    8  
       37.56  1:20.96                                                      
  2 Stonesifer, Megan         13 CYA-MA               1:27.03    1:28.47    6  
       42.34  1:28.47                                                      
  3 Pawelczyk, Dylan R        13 CYA-MA                    NT    1:31.53    5  
       42.04  1:31.53                                                      
  4 Clinton, Lily A           13 MARA-MA                   NT    1:40.47    4  
       47.58  1:40.47                                                      
  5 Seminara, Rosemarie V     14 MARA-MA                   NT    1:42.37    3  
       48.77  1:42.37                                                      
 -- Caplan, Molly A           14 MARA-MA              2:12.30         DQ  
     1:00.36       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Long, Felicity A          17 CYA-MA                    NT    1:48.02    8  
       50.42  1:48.02                                                      
 
Event 12  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagan, Ethan J             9 CYA-MA                    NT    2:02.28    8  
       57.14  2:02.28                                                      
 
Event 12  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wobber, Tommy A           12 CYA-MA               1:46.38    1:32.61    8  
       42.61  1:32.61                                                      
  2 Jones, BJ                 11 MARA-MA                   NT    1:45.63    6  
       50.90  1:45.63                                                      
  3 Crehul, Tony A            11 CYA-MA                    NT    1:50.88    5  
       52.46  1:50.88                                                      
  4 Newpher, Ben T            11 CYA-MA               2:13.69    1:58.93    4  
       53.04  1:58.93                                                      
 
Event 12  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              1:14.86    1:17.14    8  
       36.07  1:17.14                                                      
  2 Miller, Will R            13 MARA-MA              1:27.39    1:21.54    6  
       37.77  1:21.54                                                      
  3 Eckert, Jason S           13 CYA-MA               1:25.18    1:27.67    5  
       40.16  1:27.67                                                      
  4 Winand, Dale F            13 MARA-MA              1:37.05    1:34.50    4  
       44.27  1:34.50                                                      
 
Event 12  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweigart, Mason K         16 MARA-MA                   NT    1:17.38    8  
       35.88  1:17.38                                                      
 
Event 13  Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marks, Hannah G            8 MARA-MA                   NT    1:00.66    8  
  2 Boettger, Rhiley M         7 MARA-MA              1:09.36    1:22.36    6  
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Molly E       10 CYA-MA                 39.89      38.81    8  
  2 Kurilla, Campbell A       10 CYA-MA                 44.05      42.69    6  
  3 Eckert, Jayla             10 CYA-MA                 46.59      44.68    5  
  4 Schwartz, Lilah G          9 MARA-MA                   NT      47.11    4  
  5 Cruz, Kaitlin N            9 MARA-MA                50.86      47.77    3  
  6 Landis, Dru K              9 MARA-MA                   NT      51.95    2  
  7 Geesey, Kandyce H         10 CYA-MA                 57.56      54.71    1  
  8 Crill, Ava E              10 MARA-MA                59.79      56.39  
  9 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA                    NT   x1:01.29  
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hagan, Naomi L            12 CYA-MA                 47.20      41.75    8  
  2 Winand, Nancy L           11 MARA-MA                45.97      44.62    6  
  3 Sauder, Riley M           11 CYA-MA                 54.12      45.26    5  
 
Event 13  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poland, Allison           14 CYA-MA                 39.77      38.83    8  
  2 Sandridge, Angelina N     13 CYA-MA                 37.41      38.96    6  
  3 Smith, Tori A             13 MARA-MA                45.84      44.11    5  
  4 Taylor, Erin M            13 CYA-MA                 46.28      44.34    4  
 
Event 14  Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Miller, JoJo D             8 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBell, Matthew N          9 CYA-MA                    NT      53.08    8  
  2 Soffer, Owen S             9 CYA-MA                    NT    1:04.24    6  
  3 Leppo, Jacob D             9 CYA-MA                    NT    1:18.98    5  
 -- Shannon, Slater J          9 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 14  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Jack R              11 MARA-MA                40.92      41.49    8  
  2 Hendershot, Carter R      12 CYA-MA                 44.40      45.55    6  
  3 Reen, Noah R              11 MARA-MA                47.27      45.59    5  
 -- Eckert, Jevin             12 CYA-MA                 40.19         DQ  
 
Event 14  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Titus         16 CYA-MA                 43.49      37.58    8  
 
Event 15  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeigler, Isabella J        8 CYA-MA                 27.15      26.10    8  
  2 Seydel, Madeline S         8 CYA-MA                    NT      27.32    6  
  3 Noll, Reese P              7 CYA-MA                    NT      29.36    5  
  4 DeMaria, Bailie S          6 MARA-MA                34.46      32.99    4  
  5 Bohannon, Lily M           7 CYA-MA                    NT      35.67    3  
  6 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA                    NT     x47.03  
 
Event 16  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winand, David L            7 MARA-MA                28.72      26.61    8  
 -- Miller, JoJo D             8 CYA-MA                    NT         DQ  
 -- Ritchey, Beckett P         8 CYA-MA                 37.83         DQ  
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennis, Laken B            9 MARA-MA                33.20      32.02    8  
  2 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                34.54      35.03    6  
  3 Winand, Mary L            10 MARA-MA                37.09      35.17    5  
  4 Schwartz, Lilah G          9 MARA-MA                37.05      36.70    4  
  5 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                 39.03      38.84    3  
  6 Shaw, Sami J              10 MARA-MA                42.08     x38.99  
  7 Harshall, Avery E         10 CYA-MA                 49.42      41.60    2  
  8 Cruz, Kaitlin N            9 MARA-MA                42.22     x41.88  
  9 Winand, Autumn B           9 MARA-MA                44.02     x43.80  
 10 Crill, Ava E              10 MARA-MA                44.20     x44.74  
 11 Geiger, Reese R            9 MARA-MA                49.61     x46.99  
 12 Bohannon, Claire A        10 CYA-MA                    NT      49.68    1  
 13 Kendig, Lexi R            10 MARA-MA                49.94     x50.00  
 14 Rittenhouse, Catherine R   9 MARA-MA                56.61     x51.11  
 15 Helfrich, Clare R          9 MARA-MA              1:05.18     x57.33  
 -- White, Kayla R             9 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Ella V             12 MARA-MA                28.55      29.41    8  
  2 Paisley, Zara P           12 MARA-MA                29.95      29.72    6  
  3 Janssen, Josie M          11 MARA-MA                32.46      30.44    5  
  4 Schweigert, Caroline E    12 MARA-MA                29.51      30.55    4  
  5 Landis, Emma M            12 MARA-MA                32.78     x31.37  
  6 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA                32.31     x31.86  
  7 Keen, Jocelyn A           11 CYA-MA                 33.25      33.22    3  
  8 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                   NT     x33.63  
  9 Hughes, Mikayla S         12 MARA-MA                   NT     x34.73  
 10 Taylor, Maddie C          11 MARA-MA                35.00     x35.38  
 11 Rower, Sophie E           11 CYA-MA                    NT      40.70    2  
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Ella A              13 MARA-MA                29.68      31.36    8  
  2 Kauffman, Annalise F      13 MARA-MA                31.89      32.49    6  
  3 Smith, Tori A             13 MARA-MA                   NT      33.60    5  
  4 Clinton, Lily A           13 MARA-MA                34.36      34.89    4  
  5 Preston, Kairi E          13 MARA-MA                34.55     x36.37  
  6 Seminara, Rosemarie V     14 MARA-MA                40.32     x41.18  
  7 Helfrich, Dara A          14 MARA-MA                   NT     x44.55  
  8 Caplan, Molly A           14 MARA-MA                46.42     x47.93  
 
Event 17  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Annie            15 MARA-MA                27.39      29.50    8  
  2 Kendig, Jordyn B          16 MARA-MA                28.62      29.84    6  
  3 McCormick, Kayla M        15 MARA-MA                29.44      31.16    5  
 
Event 18  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Layne C            10 MARA-MA                42.34      38.03    8  
  2 Russell, Thomas J          9 MARA-MA                40.39      38.26    6  
  3 Guzzone, Ethan E          10 CYA-MA                 49.01      48.32    5  
  4 Colabucci, Andre B         9 MARA-MA                50.34      51.09    4  
  5 Scarberry, Austin D       10 CYA-MA                    NT      56.58    3  
  6 Kane, Levi P              10 CYA-MA                    NT    1:03.53    2  
  7 Kane, Aidan M             10 CYA-MA                    NT    1:06.60    1  
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA                27.68      27.31    8  
  2 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA                29.49      28.48    6  
  3 Clow, Brayden R           12 MARA-MA                34.09      30.37    5  
  4 Barry, Spencer D          12 MARA-MA                33.79      32.14    4  
  5 Long, Emerson M           11 MARA-MA                36.30     x36.92  
  6 Jones, BJ                 11 MARA-MA                34.40     x37.47  
  7 Helfrich, Eamon M         11 MARA-MA                50.11     x51.86  
  8 White, Michael A          11 CYA-MA                    NT      56.63    3  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendig, Wes A             14 MARA-MA                24.56      24.92    8  
  2 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA                26.97      26.88    6  
  3 Barry, Everett J          14 MARA-MA                27.27      26.92    5  
  4 Russell, Will J           13 MARA-MA                28.82      28.53    4  
  5 Miller, Will R            13 MARA-MA                30.94     x30.81  
  6 Stengel, Luke P           13 MARA-MA                33.62     x32.38  
 
Event 18  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweigart, Mason K         16 MARA-MA                   NT      27.59    8  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marks, Hannah G            8 MARA-MA                18.79      20.73    8  
  2 Berkstresser, Hannah K     8 CYA-MA                    NT      21.90    6  
  3 Bishop, Catherine A        8 MARA-MA                22.60      22.32    5  
  4 Zeigler, Isabella J        8 CYA-MA                 24.31      22.38    4  
  5 DeMaria, Bailie S          6 MARA-MA                22.88      24.88    3  
  6 Boettger, Rhiley M         7 MARA-MA                22.98      25.57    2  
  7 Swift, Emmaleigh N         8 MARA-MA                29.98     x25.65  
  8 Lichtwardt, Stella M       7 CYA-MA                 26.59      25.70    1  
  9 Wendler, Emma A            8 MARA-MA                24.44     x26.05  
 10 Helt, Emma F               6 MARA-MA                33.18     x32.27  
 11 Jones, Ellie J             7 MARA-MA                41.47     x33.19  
 12 White, Cora L              6 CYA-MA                    NT      36.07  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, JoJo D             8 CYA-MA                 26.33      22.75    8  
  2 Soffer, Elliott E          7 CYA-MA                    NT      23.70    6  
  3 Gustafson, Grey H          6 MARA-MA                25.93      25.07    5  
  4 Appleby, Colton I          5 MARA-MA                27.50      27.64    4  
  5 Curley, Brycen E           7 CYA-MA                    NT      29.28    3  
  6 Kalbach, Hunter W          6 MARA-MA                29.23      31.79    2  
  7 King, Bennett S            7 CYA-MA                    NT      34.77    1  
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buss, Maddie M            11 CYA-MA               1:31.99    1:11.83    8  
       34.23  1:11.83                                                      
  2 Sauder, Riley M           11 CYA-MA                    NT    1:37.73    6  
       43.29  1:37.73                                                      
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clow, Jalyn R             14 MARA-MA              1:10.64    1:11.86    8  
       31.97  1:11.86                                                      
 
Event 21  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Unger, Mackenzie          16 CYA-MA               1:26.39    1:25.34    8  
       38.61  1:25.34                                                      
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              1:14.95    1:17.56    8  
       34.53  1:17.56                                                      
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              3:12.90    3:01.19    8  
       39.45  1:24.92  2:12.14  3:01.19                                    
 
Event 23  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Annie            15 MARA-MA              3:07.40    2:58.12    8  
       34.86  1:18.29  2:06.84  2:58.12                                    
 
Event 25  Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Aubrie E              8 MARA-MA                   NT      59.87    8  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennis, Laken B            9 MARA-MA                37.03      36.31    8  
  2 Baldrige, Ellie L         10 MARA-MA                43.25      41.78    6  
  3 Landis, Dru K              9 MARA-MA                45.62      43.60    5  
  4 Wolpert, Makenzie P        9 MARA-MA                41.95      46.83    4  
  5 Shaw, Sami J              10 MARA-MA                   NT     x49.49  
  6 Winand, Autumn B           9 MARA-MA                51.62     x50.94  
  7 Reustle, Addy M            9 CYA-MA                    NT      57.82    3  
  8 Geesey, Kandyce H         10 CYA-MA               1:08.15      58.71    2  
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brenneman, Ava J          11 CYA-MA                 32.67      32.88    8  
  2 Bookamyer, Caitlyn E      12 CYA-MA                    NT      35.18    6  
  3 Bishop, Lucy E            11 MARA-MA                38.21      36.80    5  
  4 Janssen, Josie M          11 MARA-MA                36.41      37.16    4  
  5 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                   NT      37.56    3  
  6 Thompson, Haley G         12 MARA-MA                41.32      40.52    2  
  7 Leppo, Katie E            12 CYA-MA                 42.87      41.55    1  
  8 Guzzone, Emma K           12 CYA-MA                 47.97      44.50  
 
Event 25  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawelczyk, Dylan R        13 CYA-MA                    NT      38.35    8  
  2 Clinton, Lily A           13 MARA-MA                40.73      39.61    6  
  3 Rittenhouse, Julianna R   13 MARA-MA                46.73      46.84    5  
 
Event 25  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Long, Felicity A          17 CYA-MA                    NT      47.38    8  
 
Event 26  Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Vincent S      8 CYA-MA                    NT    1:00.47    8  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Thomas J          9 MARA-MA                41.52      46.68    8  
  2 Seydel, Ethan A           10 CYA-MA               1:04.88      54.17    6  
  3 Hagan, Ethan J             9 CYA-MA                    NT      55.09    5  
  4 Guzzone, Ethan E          10 CYA-MA                    NT      57.22    4  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA                30.45      30.12    8  
       30.28    30.12                                                      
  2 Hendershot, Carter R      12 CYA-MA                 34.08      33.49    6  
       33.57    33.49                                                      
  3 Root, Jack R              11 MARA-MA                36.42      40.04    5  
       44.17    40.04                                                      
  4 Long, Emerson M           11 MARA-MA                47.09      47.08    4  
  5 Eckert, Jevin             12 CYA-MA                 39.17      51.19    3  
 
Event 26  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckert, Jason S           13 CYA-MA                 36.87      39.29    8  
       39.31    39.29                                                      
 
Event 26  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Titus         16 CYA-MA                 35.05      32.02    8  
       32.10    32.02                                                      
 
Event 27  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boettger, Rhiley M         7 MARA-MA                28.16      27.57    8  
  2 Seydel, Madeline S         8 CYA-MA                    NT      31.72    6  
 -- Bishop, Catherine A        8 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 28  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winand, David L            7 MARA-MA                24.93      22.95    8  
  2 Ritchey, Beckett P         8 CYA-MA                    NT      30.58    6  
 -- Appleby, Colton I          5 MARA-MA                34.93         DQ  
 
Event 29  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurilla, Campbell A       10 CYA-MA                    NT    1:16.03    8  
       37.75  1:16.03                                                      
  2 Eckert, Jayla             10 CYA-MA               1:28.86    1:22.06    6  
       38.90  1:22.06                                                      
  3 Yacoviello, Molly E       10 CYA-MA               1:24.45    1:22.66    5  
       40.06  1:22.66                                                      
  4 Harshall, Avery E         10 CYA-MA                    NT    1:49.97    4  
       55.18  1:49.97                                                      
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schweigert, Caroline E    12 MARA-MA              1:14.77    1:13.86    8  
       36.93  1:13.86                                                      
  2 Hagan, Naomi L            12 CYA-MA               1:24.30    1:20.12    6  
       39.33  1:20.12                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fetter, Hannah G          13 CYA-MA               1:15.07    1:15.50    8  
       36.75  1:15.50                                                      
  2 Root, Ella A              13 MARA-MA              1:15.44    1:16.98    6  
       37.36  1:16.98                                                      
  3 Stonesifer, Megan         13 CYA-MA               1:29.79    1:19.51    5  
       39.10  1:19.51                                                      
  4 Taylor, Erin M            13 CYA-MA               1:26.36    1:20.99    4  
       39.58  1:20.99                                                      
  5 Kauffman, Annalise F      13 MARA-MA              1:25.95    1:23.71    3  
       40.52  1:23.71                                                      
  6 Preston, Kairi E          13 MARA-MA              1:43.12    1:36.49    2  
 
Event 30  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Christopher L   10 CYA-MA                    NT    1:40.95    8  
       49.67  1:40.95                                                      
  2 DeBell, Matthew N          9 CYA-MA                    NT    1:44.91    6  
       51.46  1:44.91                                                      
  3 Tomes, Grant T            10 CYA-MA                    NT    1:48.01    5  
       51.40  1:48.01                                                      
  4 Bowersox, Adam C           9 CYA-MA                    NT    2:09.69    4  
       58.47  2:09.69                                                      
 -- Leppo, Jacob D             9 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:03.60       DQ                                                      
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA              1:32.29    1:16.42    8  
       36.59  1:16.42                                                      
  2 Wobber, Tommy A           12 CYA-MA               1:15.91    1:17.25    6  
       37.10  1:17.25                                                      
  3 Reen, Noah R              11 MARA-MA                   NT    1:26.95    5  
       41.79  1:26.95                                                      
  4 Newpher, Ben T            11 CYA-MA               1:59.30    1:39.38    4  
     1:39.39  1:39.38                                                      
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Everett J          14 MARA-MA              1:09.60    1:07.00    8  
       32.28  1:07.00                                                      
  2 Eberly, Nathan S          14 MARA-MA              1:08.04    1:08.96    6  
       33.61  1:08.96                                                      
  3 Russell, Will J           13 MARA-MA              1:14.50    1:11.48    5  
       34.94  1:11.48                                                      
  4 Stengel, Luke P           13 MARA-MA              1:25.70    1:23.79    4  
       40.87  1:23.79                                                      
  5 Winand, Dale F            13 MARA-MA              1:28.80   x1:24.02  
 
Event 31  Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Aubrie E              8 MARA-MA                48.93      50.06    8  
  2 Noll, Reese P              7 CYA-MA                    NT      58.17    6  
  3 Bohannon, Lily M           7 CYA-MA                    NT      59.18    5  
  4 Lichtwardt, Stella M       7 CYA-MA                    NT    1:07.41    4  
 -- Zeigler, Isabella J        8 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 31  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennis, Laken B            9 MARA-MA                39.48      39.23    8  
  2 Schwartz, Lilah G          9 MARA-MA                39.97      41.22    6  
  3 Winand, Mary L            10 MARA-MA                43.55      41.38    5  
  4 Roth, Sarah E             10 MARA-MA                42.66      44.36    4  
  5 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                45.57     x45.33  
  6 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                 52.42      47.05    3  
  7 Reustle, Addy M            9 CYA-MA                    NT      50.64    2  
  8 Crill, Ava E              10 MARA-MA                58.72     x52.80  
  9 Bohannon, Claire A        10 CYA-MA                    NT      55.15    1  
 10 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA                    NT      56.28  
 11 Rittenhouse, Catherine R   9 MARA-MA              1:01.63     x58.65  
 12 Kendig, Lexi R            10 MARA-MA                59.73     x59.24  
 13 Helfrich, Clare R          9 MARA-MA                   NT   x1:06.29  
 14 White, Kayla R             9 CYA-MA                    NT   x1:10.67  
 -- Shaw, Sami J              10 MARA-MA                52.45         DQ  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                37.19      38.89    8  
  2 Sauder, Riley M           11 CYA-MA                 40.25      41.05    6  
  3 Leppo, Katie E            12 CYA-MA                 41.81      42.16    5  
  4 Hughes, Mikayla S         12 MARA-MA                   NT      44.77    4  
  5 Winand, Nancy L           11 MARA-MA                46.80      44.91    3  
  6 Rower, Sophie E           11 CYA-MA                    NT      50.29    2  
 -- Bishop, Lucy E            11 MARA-MA                39.50         DQ  
 
Event 31  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Abbi M             14 CYA-MA                 36.92      34.63    8  
  2 Rittenhouse, Julianna R   13 MARA-MA                42.40      43.14    6  
  3 Helfrich, Dara A          14 MARA-MA                   NT      54.32    5  
  4 Caplan, Molly A           14 MARA-MA                   NT      55.51    4  
 
Event 32  Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, Owen G          8 CYA-MA                    NT      57.69    8  
 -- Yacoviello, Vincent S      8 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 32  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Layne C            10 MARA-MA                   NT      47.22    8  
  2 Scarberry, Austin D       10 CYA-MA                    NT      56.70    6  
  3 Colabucci, Andre B         9 MARA-MA                59.90    1:06.69    5  
  4 Kane, Levi P              10 CYA-MA                    NT    1:22.26    4  
 -- Shannon, Slater J          9 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfrich, Eamon M         11 MARA-MA                   NT      52.93    8  
 -- White, Michael A          11 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 32  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckert, Jason S           13 CYA-MA                 39.86      40.25    8  
 
Event 33  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendler, Emma A            8 MARA-MA                28.25      27.73    8  
  2 DeMaria, Bailie S          6 MARA-MA                25.19      29.84    6  
  3 Bishop, Catherine A        8 MARA-MA                29.18      31.77    5  
  4 Helt, Emma F               6 MARA-MA                32.33      35.13    4  
  5 Swift, Emmaleigh N         8 MARA-MA                39.15     x35.27  
  6 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA                 36.14      36.09    3  
  7 Jones, Ellie J             7 MARA-MA                   NT     x42.38  
  8 White, Cora L              6 CYA-MA                    NT      43.07    2  
 
Event 34  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soffer, Elliott E          7 CYA-MA                    NT      29.52    8  
  2 Gustafson, Grey H          6 MARA-MA                30.98      31.43    6  
  3 King, Bennett S            7 CYA-MA                    NT      34.19    5  
  4 Appleby, Colton I          5 MARA-MA                30.83      36.65    4  
  5 Kalbach, Hunter W          6 MARA-MA                38.55      40.18    3  
 -- Curley, Brycen E           7 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buss, Maddie M            11 CYA-MA               2:40.71    2:34.51    8  
       37.51  1:16.98  1:56.01  2:34.51                                    
  2 Keen, Jocelyn A           11 CYA-MA               2:57.39    2:48.15    6  
       39.33  1:23.07  2:06.47  2:48.15                                    
  3 Wineka, Olivia R          12 CYA-MA                    NT    3:12.50    5  
       47.10  1:36.85  3:12.50                                             
 
Event 35  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poland, Allison           14 CYA-MA                    NT    2:29.67    8  
       35.81  1:14.82  1:53.44  2:29.67                                    
  2 Sandridge, Angelina N     13 CYA-MA               2:27.27    2:29.77    6  
       34.48  1:12.63  1:51.80  2:29.77                                    
  3 Pawelczyk, Dylan R        13 CYA-MA                    NT    2:53.45    5  
       40.32  1:23.95  2:08.49  2:53.45                                    
 
Event 35  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Annie            15 MARA-MA              2:37.73    2:37.06    8  
       37.16  1:17.33  1:58.44  2:37.06                                    
 
Event 36  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendershot, Carter R      12 CYA-MA               2:43.91    2:45.34    8  
       39.37  1:21.35  2:04.87  2:45.34                                    
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Will R            13 MARA-MA              2:59.84    2:46.90    8  
       40.38  1:23.61  2:08.22  2:46.90                                    
 
Event 37  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winand, Mary L            10 MARA-MA                   NT    1:23.52    8  
       39.04  1:23.52                                                      
  2 Roth, Sarah E             10 MARA-MA              1:23.22    1:27.26    6  
       41.44  1:27.26                                                      
  3 Wolpert, Makenzie P        9 MARA-MA              1:26.89    1:31.51    5  
       42.32  1:31.51                                                      
  4 Reustle, Addy M            9 CYA-MA               1:49.68    1:37.50    4  
       47.53  1:37.50                                                      
  5 Geiger, Reese R            9 MARA-MA                   NT    1:46.70    3  
       51.05  1:46.70                                                      
  6 Rittenhouse, Catherine R   9 MARA-MA              2:13.67   x1:58.52  
       54.99  1:58.52                                                      
  7 Wobber, Vicki G           10 CYA-MA                    NT    2:02.91    2  
       57.56  2:02.91                                                      
  8 White, Kayla R             9 CYA-MA                    NT    2:18.67    1  
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Ella V             12 MARA-MA              1:06.96    1:04.63    8  
       31.79  1:04.63                                                      
  2 Paisley, Zara P           12 MARA-MA              1:08.50    1:06.67    6  
       31.57  1:06.67                                                      
  3 Landis, Emma M            12 MARA-MA              1:30.36    1:13.67    5  
       35.62  1:13.67                                                      
  4 Janssen, Josie M          11 MARA-MA              1:16.06    1:15.52    4  
       34.13  1:15.52                                                      
  5 Guzzone, Emma K           12 CYA-MA               1:25.83    1:19.72    3  
       37.38  1:19.72                                                      
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clow, Jalyn R             14 MARA-MA              1:04.05    1:03.76    8  
       30.39  1:03.76                                                      
  2 Smith, Abbi M             14 CYA-MA               1:05.27    1:04.76    6  
       31.66  1:04.76                                                      
  3 Poland, Allison           14 CYA-MA               1:02.19    1:06.11    5  
       32.06  1:06.11                                                      
  4 Smith, Tori A             13 MARA-MA                   NT    1:16.22    4  
       36.18  1:16.22                                                      
  5 Seminara, Rosemarie V     14 MARA-MA              1:29.71    1:25.52    3  
       41.19  1:25.52                                                      
  6 Helfrich, Dara A          14 MARA-MA                   NT    1:41.48    2  
       49.06  1:41.48                                                      
 
Event 37  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendig, Jordyn B          16 MARA-MA              1:02.66    1:04.38    8  
       31.20  1:04.38                                                      
  2 McCormick, Kayla M        15 MARA-MA              1:06.75    1:08.56    6  
  3 Long, Felicity A          17 CYA-MA               1:27.09    1:27.16    5  
       39.32  1:27.16                                                      
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Layne C            10 MARA-MA                   NT    1:32.12    8  
       41.35  1:32.12                                                      
  2 Thompson, Christopher L   10 CYA-MA                    NT    1:32.45    6  
       44.50  1:32.45                                                      
  3 Tomes, Grant T            10 CYA-MA               1:47.55    1:40.96    5  
       45.24  1:40.96                                                      
  4 Soffer, Owen S             9 CYA-MA                    NT    1:42.46    4  
       47.82  1:42.46                                                      
  5 Scarberry, Austin D       10 CYA-MA                    NT    2:17.08    3  
     1:03.88  2:17.08                                                      
  6 Shannon, Slater J          9 CYA-MA                    NT   x2:25.16  
  7 Kane, Aidan M             10 CYA-MA                    NT   x2:50.09  
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA              1:00.63    1:00.99    8  
       45.24  1:00.99                                                      
  2 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA              1:03.94    1:03.59    6  
     1:00.92  1:03.59                                                      
  3 Wobber, Tommy A           12 CYA-MA               1:05.20    1:06.60    5  
       55.64  1:06.60                                                      
  4 Reen, Noah R              11 MARA-MA                   NT    1:19.48    4  
  5 Crehul, Tony A            11 CYA-MA               1:22.65    1:22.55    3  
       38.36  1:22.55                                                      
  6 Eckert, Jevin             12 CYA-MA               1:26.70    1:31.76    2  
  7 Helfrich, Eamon M         11 MARA-MA                   NT    1:55.45    1  
       55.64  1:55.45                                                      
  8 White, Michael A          11 CYA-MA                    NT    2:09.60  
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA                58.33      58.46    8  
       38.36    58.46                                                      
  2 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              1:00.50    1:02.80    6  
  3 Winand, Dale F            13 MARA-MA              1:09.99    1:07.42    5  
 
Event 38  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweigart, Mason K         16 MARA-MA                   NT    1:00.79    8  
     1:00.92  1:00.79                                                      
  2 Richardson, Titus         16 CYA-MA               1:04.18    1:03.72    6  
 
Event 39  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marks, Hannah G            8 MARA-MA                49.90      47.13    8  
  2 Berkstresser, Hannah K     8 CYA-MA                    NT      51.05    6  
  3 Bohannon, Lily M           7 CYA-MA                 50.59      52.88    5  
  4 Seydel, Madeline S         8 CYA-MA                    NT      53.53    4  
  5 Wendler, Emma A            8 MARA-MA                58.58      54.31    3  
  6 Bhonde, Jheel P            8 CYA-MA                    NT    1:26.14    2  
  7 White, Cora L              6 CYA-MA                    NT   x1:28.12  
 -- Swift, Emmaleigh N         8 MARA-MA                   NT         DQ  
 
Event 40  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yacoviello, Vincent S      8 CYA-MA                 47.28      42.58    8  
  2 Winand, David L            7 MARA-MA                51.19      48.98    6  
  3 Potteiger, Owen G          8 CYA-MA                    NT      55.05    5  
  4 Soffer, Elliott E          7 CYA-MA                    NT      59.54    4  
  5 Gustafson, Grey H          6 MARA-MA                   NT    1:00.54    3  
  6 Curley, Brycen E           7 CYA-MA                    NT    1:16.73    2  
 -- Ritchey, Beckett P         8 CYA-MA               1:12.41         DQ  
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Aubrie E              8 MARA-MA              1:59.53    2:01.27    8  
       59.93  2:01.27                                                      
 -- Lichtwardt, Stella M       7 CYA-MA                    NT         DQ  
 -- Noll, Reese P              7 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:16.59       DQ                                                      
 
Event 41  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurilla, Campbell A       10 CYA-MA               1:23.62    1:18.87    8  
       36.46  1:18.87                                                      
  2 Yacoviello, Molly E       10 CYA-MA               1:19.43    1:19.63    6  
       38.13  1:19.63                                                      
  3 Eckert, Jayla             10 CYA-MA               1:27.89    1:27.49    5  
       38.94  1:27.49                                                      
  4 Baldrige, Ellie L         10 MARA-MA              1:32.07    1:28.23    4  
       40.88  1:28.23                                                      
  5 Landis, Dru K              9 MARA-MA              1:39.27    1:40.84    3  
       49.68  1:40.84                                                      
  6 Cruz, Kaitlin N            9 MARA-MA              1:52.22    1:47.38    2  
       53.66  1:47.38                                                      
 -- Bohannon, Claire A        10 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:11.69       DQ                                                      
 
Event 41  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bookamyer, Caitlyn E      12 CYA-MA                    NT    1:14.74    8  
       34.51  1:14.74                                                      
  2 Schweigert, Caroline E    12 MARA-MA              1:17.22    1:18.39    6  
       38.41  1:18.39                                                      
  3 Brenneman, Ava J          11 CYA-MA               1:18.90    1:18.94    5  
       35.04  1:18.94                                                      
  4 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              1:19.71    1:22.28    4  
       38.35  1:22.28                                                      
  5 Thompson, Haley G         12 MARA-MA              1:24.11    1:23.33    3  
       38.51  1:23.33                                                      
  6 Wineka, Olivia R          12 CYA-MA               1:35.99    1:28.23    2  
       42.18  1:28.23                                                      
  7 Winand, Nancy L           11 MARA-MA                   NT    1:31.46    1  
       44.38  1:31.46                                                      
  8 Taylor, Maddie C          11 MARA-MA              1:28.29   x1:33.80  
       45.99  1:33.80                                                      
 -- Rower, Sophie E           11 CYA-MA                    NT         DQ  
 
Event 42  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, Owen G          8 CYA-MA                    NT    2:11.81    8  
     1:05.64  2:11.81                                                      
 
Event 42  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Thomas J          9 MARA-MA              1:34.29    1:43.41    8  
       51.69  1:43.41                                                      
  2 Hagan, Ethan J             9 CYA-MA                    NT    1:50.08    6  
       51.42  1:50.08                                                      
  3 Guzzone, Ethan E          10 CYA-MA                    NT    1:57.20    5  
       55.64  1:57.20                                                      
  4 Bowersox, Adam C           9 CYA-MA               2:02.72    2:13.08    4  
       59.69  2:13.08                                                      
 -- Soffer, Owen S             9 CYA-MA                    NT         DQ  
       52.75       DQ                                                      
 -- Leppo, Jacob D             9 CYA-MA                    NT         DQ  
 -- Seydel, Ethan A           10 CYA-MA               1:57.03         DQ  
       56.63       DQ                                                      
 
Event 42  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clow, Brayden R           12 MARA-MA              1:36.72    1:23.43    8  
       40.42  1:23.43                                                      
  2 Root, Jack R              11 MARA-MA              1:23.41    1:26.46    6  
       41.67  1:26.46                                                      
  3 Barry, Spencer D          12 MARA-MA                   NT    1:29.63    5  
       43.36  1:29.63                                                      
 
Event 43  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gyenes, Maddie E          10 CYA-MA                    NT    3:37.73    8  
              2:49.14  3:37.73                                             
  2 Geesey, Kandyce H         10 CYA-MA                    NT    4:04.49    6  
     1:01.90  2:02.22  3:09.56  4:04.49                                    
 -- Harshall, Avery E         10 CYA-MA                    NT         DQ  
       59.48  2:05.18  3:19.82       DQ                                    
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buss, Maddie M            11 CYA-MA               2:46.39    2:44.48    8  
       35.66  1:16.43  2:09.84  2:44.48                                    
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandridge, Angelina N     13 CYA-MA               2:32.69    2:36.22    8  
       33.70  1:12.15  2:00.00  2:36.22                                    
  2 Fetter, Hannah G          13 CYA-MA               2:42.68    2:45.39    6  
       35.03  1:15.57  2:07.19  2:45.39                                    
  3 Stonesifer, Megan         13 CYA-MA                    NT    2:58.31    5  
       41.22  1:27.46  2:16.75  2:58.31                                    
  4 Taylor, Erin M            13 CYA-MA               3:00.83    3:01.10    4  
       42.25  1:26.86  2:20.21  3:01.10                                    
 -- Preston, Kairi E          13 MARA-MA                   NT         DQ  
       43.34  1:33.34  2:40.69       DQ                                    
 
Event 43  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Unger, Mackenzie          16 CYA-MA               2:42.20         DQ  
       36.92  1:16.79  2:06.02       DQ                                    
 
Event 44  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBell, Matthew N          9 CYA-MA                    NT    3:50.16    8  
       59.82  1:54.44  3:00.30  3:50.16                                    
 -- Tomes, Grant T            10 CYA-MA                    NT         DQ  
     1:04.23  2:01.76  3:16.37       DQ                                    
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crehul, Tony A            11 CYA-MA                    NT    3:24.10    8  
       48.54  1:37.51  2:39.40  3:24.10                                    
 -- Newpher, Ben T            11 CYA-MA                    NT         DQ  
       51.02  1:45.04  2:52.92       DQ                                    
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eberly, Nathan S          14 MARA-MA              2:36.02    2:38.15    8  
       36.55  1:15.36  2:02.76  2:38.15                                    
 
Event 47  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:11.76    1:07.19   10  
     1) Esh, Brianna L 10               2) Landis, Dru K 9                
     3) Cruz, Kaitlin N 9               4) Schwartz, Lilah G 9            
       33.29  1:07.19                                                      
  2 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:09.07    1:16.67    5  
     1) Geiger, Reese R 9               2) Marks, Hannah G 8              
     3) Shaw, Sami J 10                 4) Winand, Mary L 10              
       51.81  1:16.67                                                      
  3 Central York Aquatics-MA  'B'                          NT    1:24.75    3  
     1) Reustle, Addy M 9               2) Zeigler, Isabella J 8          
     3) Lichtwardt, Stella M 7          4) Gyenes, Maddie E 10            
       46.43  1:24.75                                                      
  4 Central York Aquatics-MA  'A'                     1:31.65    1:28.90  
     1) Noll, Reese P 7                 2) Bohannon, Lily M 7             
     3) Harshall, Avery E 10            4) Seydel, Madeline S 8           
       47.82  1:28.90                                                      
  5 Central York Aquatics-MA  'C'                          NT   x1:43.70  
     1) Berkstresser, Hannah K 8        2) Bhonde, Jheel P 8              
     3) Wobber, Vicki G 10              4) Bohannon, Claire A 10          
     1:01.65  1:43.70                                                      
  6 Marauder Aquatic Club-MA  'C'                          NT   x1:49.00  
     1) Wendler, Emma A 8               2) Swift, Emmaleigh N 8           
     3) Helt, Emma F 6                  4) Rittenhouse, Catherine R 9     
     1:00.78  1:49.00                                                      
 
Event 48  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central York Aquatics-MA  'A'                          NT    1:38.71   10  
     1) Leppo, Jacob D 9                2) Guzzone, Ethan E 10            
     3) Curley, Brycen E 7              4) Bowersox, Adam C 9             
       44.16  1:38.71                                                      
  2 Central York Aquatics-MA  'C'                          NT    1:51.15    5  
     1) Miller, JoJo D 8                2) Shannon, Slater J 9            
     3) Scarberry, Austin D 10          4) Ritchey, Beckett P 8           
     1:00.34  1:51.15                                                      
  3 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:42.35    1:53.19    3  
     1) Colabucci, Andre B 9            2) Kalbach, Hunter W 6            
     3) Appleby, Colton I 5             4) Gustafson, Grey H 6            
       54.32  1:53.19                                                      
  4 Central York Aquatics-MA  'B'                          NT   x1:55.50  
     1) Kane, Levi P 10                 2) Soffer, Elliott E 7            
     3) Soffer, Owen S 9                4) Kane, Aidan M 10               
 
Event 49  Girls 11 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:57.52    2:02.38   10  
     1) McCormick, Kayla M 15           2) Paisley, Zara P 12             
     3) Schweigert, Caroline E 12       4) Kendig, Jordyn B 16            
       31.90  1:01.82  1:32.82  2:02.38                                    
  2 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:11.91    2:09.25    5  
     1) Janssen, Josie M 11             2) Bishop, Lucy E 11              
     3) Landis, Emma M 12               4) Hughes, Mikayla S 12           
       32.03  1:04.57  1:35.84  2:09.25                                    
  3 Central York Aquatics-MA  'A'                     2:09.14    2:10.75    3  
     1) Brenneman, Ava J 11             2) Pawelczyk, Dylan R 13          
     3) Taylor, Erin M 13               4) Unger, Mackenzie 16            
       32.06  1:04.46  1:46.29  2:10.75                                    
  4 Central York Aquatics-MA  'B'                     2:19.33    2:18.55  
     1) Leppo, Katie E 12               2) Hagan, Naomi L 12              
     3) Guzzone, Emma K 12              4) Wineka, Olivia R 12            
       35.88  1:10.27  1:45.75  2:18.55                                    
  5 Marauder Aquatic Club-MA  'C'                          NT   x2:37.40  
     1) Winand, Nancy L 11              2) Seminara, Rosemarie V 14       
     3) Smith, Tori A 13                4) Caplan, Molly A 14             
       37.42  1:15.97  1:49.52  2:37.40                                    
 
Event 50  Boys 11 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'                     1:46.05    1:44.72   10  
     1) MacKilligan, Cameron P 14       2) Barry, Everett J 14            
     3) Hughes, Xander J 14             4) Kendig, Wes A 14               
       27.66    53.85  1:20.88  1:44.72                                    
  2 Marauder Aquatic Club-MA  'B'                     2:07.18    2:07.71    5  
     1) Root, Jack R 11                 2) Barry, Spencer D 12            
     3) Stengel, Luke P 13              4) Smecker, Ryan J 12             
       34.19  1:07.38  1:39.76  2:07.71                                    
  3 Marauder Aquatic Club-MA  'C'                     2:35.39   x2:42.26  
     1) Reen, Noah R 11                 2) Helfrich, Eamon M 11           
     3) Long, Emerson M 11              4) Jones, BJ 11                   
     1:32.75  2:04.34  2:42.26