Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/12/2017 12:44 PM
             2017 MA DST Banana Boat ABBC - 10/7/2017 to 10/8/2017             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA              1:54.77    1:55.39  
       26.69    55.72  1:25.83  1:55.39                                    
  2 Henry, Allison R          15 NRG-MA               1:54.73    1:57.37  
       27.14    56.61  1:27.20  1:57.37                                    
  3 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               1:58.48    1:57.78  
       28.32    58.76  1:28.47  1:57.78                                    
  4 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               1:57.52    1:59.12  
       27.11    56.99  1:28.17  1:59.12                                    
  5 Smith, Olivia C           14 DST-MA               1:59.86    2:01.38  
       28.00    58.49  1:30.03  2:01.38                                    
  6 Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV              2:06.36    2:03.13  
       28.43  1:00.19  1:31.94  2:03.13                                    
  7 Denn, Laci J              13 ECCC-MA              2:08.45    2:03.23  
       28.01    58.83  1:30.95  2:03.23                                    
  8 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA              2:05.21    2:04.17  
       27.77    59.01  1:31.39  2:04.17                                    
  9 Sies, Taylor E            14 DST-MA               1:56.95    2:04.40  
       28.59    59.63  1:31.84  2:04.40                                    
 10 McMillan, Kelli P         14 FISH-PV              1:58.33    2:05.39  
       28.30    59.85  1:32.34  2:05.39                                    
 11 Forman, Emma L            15 DST-MA               2:03.83    2:05.63  
       29.34  1:01.32  1:33.21  2:05.63                                    
 12 Chambers, Emma C          14 DST-MA               2:00.66    2:06.80  
       29.08  1:01.02  1:34.29  2:06.80                                    
 13 Wu, Dora M                15 FISH-PV              2:08.44    2:06.98  
       27.40    59.21  1:32.67  2:06.98                                    
 14 Haney, Fauve              15 ECCC-MA              2:01.84    2:07.05  
       29.12  1:01.43  1:34.56  2:07.05                                    
 15 Bechstein, Sophie C       14 DST-MA               2:06.65    2:07.41  
       28.78  1:00.79  1:33.76  2:07.41                                    
 16 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               2:01.01    2:09.11  
       29.45  1:02.13  1:35.46  2:09.11                                    
 17 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               2:08.37    2:09.30  
       30.33  1:03.16  1:36.34  2:09.30                                    
 18 Robbins, Lindsay E        15 ECCC-MA              2:14.99    2:09.83  
       29.43  1:02.18  1:36.24  2:09.83                                    
 19 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               2:08.72    2:10.09  
       29.44  1:02.39  1:36.30  2:10.09                                    
 20 Pennington, Ella M        13 Dolphin Swim Tea-MA  2:15.61    2:10.24  
       30.57  1:03.15  1:37.56  2:10.24                                    
 21 Boughanem, Hanna Y        13 FISH-PV              2:13.61    2:10.56  
       29.44  1:02.05  1:36.09  2:10.56                                    
 22 Edwards, Sofie R          14 FISH-PV              2:09.09    2:12.46  
       28.94  1:01.79  1:37.43  2:12.46                                    
 23 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              2:24.28    2:13.11  
        3.70  1:04.05  1:39.28  2:13.11                                    
 24 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA             2:22.12    2:13.59  
       30.88  1:04.29  1:39.28  2:13.59                                    
 25 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA              2:15.66    2:14.82  
       29.67  1:02.86  1:38.98  2:14.82                                    
 26 Hill, Maggie J            13 ECCC-MA                   NT    2:14.94  
       29.56  1:03.27  1:39.12  2:14.94                                    
 27 Strong, Hannah E          15 Dolphin Swim Tea-MA  2:19.42    2:15.00  
       30.68  1:04.53  1:39.44  2:15.00                                    
 28 Kelly, Anna               15 RKRY-MA              2:14.37    2:15.12  
       30.79  1:04.65  1:40.38  2:15.12                                    
 28 Denn, Maisy M             14 WAVE-MA              2:26.28    2:15.12  
       29.54  1:03.07  1:39.13  2:15.12                                    
 30 Evans, Ally M             13 ECCC-MA              2:28.68    2:15.59  
       30.92  1:05.15  1:41.08  2:15.59                                    
 30 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              2:09.14    2:15.59  
       30.50  1:05.02  1:40.68  2:15.59                                    
 32 Cave, Lindsay S           16 RKRY-MA              2:08.83    2:15.80  
       30.90  1:05.28  1:41.16  2:15.80                                    
 33 Conrad, Madison N         14 DST-MA               2:14.68    2:15.89  
       30.26  1:03.87  1:39.85  2:15.89                                    
 34 Kiser, Relena E           14 Dolphin Swim Tea-MA  2:08.38    2:16.37  
       31.19  1:05.67  1:41.47  2:16.37                                    
 35 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:14.75    2:16.47  
       31.52  1:06.01  1:41.84  2:16.47                                    
 36 Figueroa, Kimberly G      13 FISH-PV              2:12.07    2:16.80  
       31.25  1:05.32  1:41.30  2:16.80                                    
 37 Cortright, Karli E        15 ECCC-MA              2:23.55    2:17.90  
       30.98  1:05.10  1:42.07  2:17.90                                    
 38 Baffic, Thally V          16 RKRY-MA              2:20.31    2:19.30  
        4.47  1:08.30  1:43.91  2:19.30                                    
 39 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               2:22.15    2:19.34  
       30.77  1:05.90  1:43.66  2:19.34                                    
 40 Wiest, Catherine E        16 DST-MA               2:34.48    2:20.83  
       33.58  1:08.94  1:45.45  2:20.83                                    
 41 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              2:27.79    2:21.26  
        3.66    31.52  1:44.76  2:21.26                                    
 42 Walsh, Shannon E          14 WAVE-MA              2:31.27    2:22.64  
     1:10.13           1:47.33  2:22.64                                    
 43 Miagkov, Una A            15 FISH-PV              2:18.65    2:24.01  
       32.70  1:08.90  1:47.30  2:24.01                                    
 44 Mengel, Kiersten A        13 Dolphin Swim Tea-MA  2:32.86    2:25.98  
       33.87  1:10.37  1:48.18  2:25.98                                    
 45 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA              2:30.33    2:26.47  
        3.96    32.88  1:49.12  2:26.47                                    
 46 Sakers, Lexi R            13 DST-MA               2:26.88    2:28.19  
        3.94  1:09.79  1:48.39  2:28.19                                    
 47 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA               2:50.55    2:34.64  
       36.80  1:16.72  1:57.11  2:34.64                                    
 48 Tunasar, Maya             14 FISH-PV              2:33.55    2:36.30  
       36.70  1:17.07  1:58.33  2:36.30                                    
 49 Kender, Calley V          13 RKRY-MA              2:36.11    2:38.31  
       37.46  2:38.32  2:38.31                                             
 50 Bartlett, Tori A          16 DST-MA               2:47.04    2:38.99  
       35.27  1:15.53  1:57.53  2:38.99                                    
 51 Gayo, Abigail E           14 ACAC-MA                   NT    2:41.09  
       38.28  1:19.05  2:00.86  2:41.09                                    
 52 Preston, Kairi E          13 MARA-MA              2:54.74    2:54.72  
       35.34  1:18.94  2:06.96  2:54.72                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowe, David Y             20 ECCC-MA              1:47.14    1:52.01  
       25.11    53.28  1:23.27  1:52.01                                    
  2 Li, Fred                  14 NRG-MA               1:55.81    1:52.59  
       25.79    54.11  1:23.65  1:52.59                                    
  3 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               1:51.96    1:54.90  
       27.52    57.12  1:26.49  1:54.90                                    
  4 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               1:57.08    1:55.16  
       26.25    54.89  1:24.76  1:55.16                                    
  5 Figueroa, Jason S         15 FISH-PV              2:01.38    1:56.57  
       26.93    56.88  1:27.77  1:56.57                                    
  6 McCullough, Zach C        15 WAVE-MA              2:01.05    1:56.59  
       26.54    56.63  1:27.47  1:56.59                                    
  7 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              1:56.44    1:57.64  
       27.69    57.94  1:28.29  1:57.64                                    
  8 Hoch, Andy R              14 DST-MA               2:00.09    1:58.89  
       27.12    57.14  1:28.97  1:58.89                                    
  9 Poole, Bradford S         14 DST-MA               2:00.07    1:59.51  
       27.63    58.31  1:29.15  1:59.51                                    
 10 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              2:06.81    2:00.46  
       27.49    58.39  1:29.59  2:00.46                                    
 11 Evans, Matt J             15 ECCC-MA              2:08.82    2:01.50  
       27.00    57.06  1:28.52  2:01.50                                    
 12 Ching, Ian H              13 UN-PV-MA             2:09.36    2:02.09  
       27.71    58.53  1:30.15  2:02.09                                    
 13 Zakielarz, Will M         14 DST-MA               2:02.22    2:03.70  
       27.35    58.64  1:31.14  2:03.70                                    
 14 Card, Chris W             15 FISH-PV              2:02.31    2:03.94  
       28.19    59.57  1:32.23  2:03.94                                    
 15 Olivo, Kenny V            15 FISH-PV              2:05.01    2:04.46  
       28.77  1:00.29  1:33.16  2:04.46                                    
 16 Lucas, David B            15 WAVE-MA              2:03.71    2:05.13  
       28.85  1:00.47  1:33.15  2:05.13                                    
 17 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:03.64    2:06.11  
       28.80  1:00.88  1:33.86  2:06.11                                    
 17 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               2:06.89    2:06.11  
       28.70  1:00.77  1:33.77  2:06.11                                    
 19 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               2:11.24    2:07.14  
       28.69  1:01.64  1:36.18  2:07.14                                    
 19 Moen, Max                 12 DST-MA               2:16.53    2:07.14  
       28.32  1:00.54  1:34.14  2:07.14                                    
 21 Rupar, Gabe F             13 FISH-PV              2:05.60    2:07.43  
       28.64  1:01.42  1:35.03  2:07.43                                    
 22 Chance, Jalen M           14 Dolphin Swim Tea-MA  2:12.60    2:07.63  
       28.38  1:01.36  1:35.34  2:07.63                                    
 23 Card, Zachary D           13 FISH-PV              2:27.99    2:08.41  
       29.26  1:02.25  1:36.25  2:08.41                                    
 24 Freeburg, Ryan T          17 Dolphin Swim Tea-MA  2:03.37    2:09.27  
       28.54  1:00.29  1:34.88  2:09.27                                    
 25 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA              2:09.35    2:09.95  
       29.58  1:02.95  1:37.43  2:09.95                                    
 26 Wilson, Clint J           16 MARA-MA              2:08.19    2:10.19  
       28.59  1:00.92  1:35.35  2:10.19                                    
 27 Denn, Luke B              13 WAVE-MA              2:21.69    2:10.39  
       29.60  1:02.31  1:36.23  2:10.39                                    
 28 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:30.21    2:11.47  
       30.20  1:03.24  1:37.66  2:11.47                                    
 29 Liu, Derek                13 FISH-PV              2:25.12    2:11.57  
       30.01  1:03.91  1:40.47  2:11.57                                    
 30 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA              2:07.37    2:11.62  
       29.41  1:02.34  1:37.51  2:11.62                                    
 31 Rongione, Nathan          14 FISH-PV              2:08.42    2:11.96  
       29.13  1:02.76  1:38.99  2:11.96                                    
 32 Balint, Phil T            13 WAVE-MA              2:17.78    2:12.26  
       29.36  1:02.32  1:37.01  2:12.26                                    
 33 Reihl, Alexander Q        12 WAVE-MA              2:18.80    2:14.31  
       30.68  1:05.17  1:40.18  2:14.31                                    
 34 Robinson, Patrick J       15 Dolphin Swim Tea-MA  2:16.79    2:15.66  
       30.45  1:04.76  1:40.40  2:15.66                                    
 35 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA               2:18.34    2:19.69  
       31.30  1:06.95  1:43.86  2:19.69                                    
 36 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              2:11.96    2:19.86  
       30.61  1:05.83  1:43.27  2:19.86                                    
 37 Midura, Robert J          14 ECCC-MA              2:41.28    2:20.85  
       31.39  1:07.54  1:43.55  2:20.85                                    
 38 Dailey, Max E             14 FISH-PV              2:21.70    2:22.53  
       32.17  1:08.29  1:46.05  2:22.53                                    
 39 Cohn, Josh B              14 ACAC-MA              2:22.68    2:23.21  
       31.14  1:07.39  1:45.86  2:23.21                                    
 40 Moore, Scott R            13 MARA-MA                   NT    2:25.56  
       32.12  1:07.48  1:47.00  2:25.56                                    
 41 Maliwanag, Matthew C      13 DST-MA                    NT    2:28.83  
       31.54  1:07.90  1:48.83  2:28.83                                    
 42 Lutes, Grant M            13 DST-MA                    NT    2:40.39  
       35.36  1:15.89  1:58.12  2:40.39                                    
 43 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA  3:00.86    2:45.31  
       33.95  2:00.91  2:45.30  2:45.31                                    
 44 Podolski, Branin R        13 WAVE-MA              3:09.65    2:51.30  
       36.14  1:19.28  2:05.53  2:51.30                                    
 
Event 3  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA               1:04.73    1:05.44  
       31.12  1:05.44                                                      
  2 Tierney, Jordan E         13 Dolphin Swim Tea-MA  1:12.42    1:08.81  
       32.68  1:08.81                                                      
  3 Dryden, Stephanie M       15 Dolphin Swim Tea-MA  1:10.67    1:12.99  
       34.62  1:12.99                                                      
  4 Sies, Taylor E            14 DST-MA               1:14.61    1:13.30  
       35.28  1:13.30                                                      
  5 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA              1:10.46    1:13.31  
       34.62  1:13.31                                                      
  6 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               1:14.28    1:13.66  
       35.72  1:13.66                                                      
  7 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               1:19.34    1:14.75  
       35.36  1:14.75                                                      
  8 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               1:10.25    1:14.79  
       35.55  1:14.79                                                      
  9 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               1:14.55    1:15.15  
       35.34  1:15.15                                                      
 10 Wynn, Josette L           14 DST-MA               1:15.02    1:15.69  
       36.03  1:15.69                                                      
 11 Chambers, Emma C          14 DST-MA               1:15.29    1:16.60  
       36.57  1:16.60                                                      
 12 Smith, Olivia C           14 DST-MA               1:15.42    1:17.02  
       37.10  1:17.02                                                      
 13 Root, Ella A              13 MARA-MA              1:12.22    1:17.45  
       36.58  1:17.45                                                      
 14 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA              1:15.22    1:18.66  
       37.28  1:18.66                                                      
 15 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA              1:19.56    1:18.99  
       37.41  1:18.99                                                      
 16 Sakers, Lexi R            13 DST-MA               1:16.27    1:19.13  
       37.46  1:19.13                                                      
 17 Denn, Laci J              13 ECCC-MA              1:37.91    1:19.80  
       37.51  1:19.80                                                      
 18 Su, Cady                  13 RKRY-MA              1:23.04    1:20.37  
       38.78  1:20.37                                                      
 19 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:17.55    1:20.51  
       38.56  1:20.51                                                      
 20 Haney, Fauve              15 ECCC-MA              1:19.36    1:21.87  
       39.52  1:21.87                                                      
 21 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA             1:21.32    1:22.13  
       39.70  1:22.13                                                      
 22 Baker, Marissa E          14 Dolphin Swim Tea-MA  1:22.77    1:22.62  
       39.93  1:22.62                                                      
 23 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               1:20.43    1:22.64  
       38.79  1:22.64                                                      
 23 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               1:19.94    1:22.64  
       39.69  1:22.64                                                      
 25 Cave, Lindsay S           16 RKRY-MA              1:16.66    1:23.31  
       39.56  1:23.31                                                      
 26 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:22.74    1:24.30  
       40.77  1:24.30                                                      
 27 Denn, Maisy M             14 WAVE-MA              1:25.00    1:24.72  
       40.21  1:24.72                                                      
 28 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA              1:27.25    1:25.58  
       40.15  1:25.58                                                      
 29 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               1:35.29    1:26.13  
       41.59  1:26.13                                                      
 30 Walsh, Shannon E          14 WAVE-MA              1:28.30    1:26.45  
       41.06  1:26.45                                                      
 31 Evans, Ally M             13 ECCC-MA              1:31.80    1:26.59  
       41.03  1:26.59                                                      
 32 Hill, Maggie J            13 ECCC-MA                   NT    1:27.90  
       42.01  1:27.90                                                      
 33 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              1:30.66    1:28.03  
       41.82  1:28.03                                                      
 34 Conrad, Madison N         14 DST-MA               1:28.51    1:28.94  
       42.47  1:28.94                                                      
 35 Baffic, Thally V          16 RKRY-MA              1:33.34    1:29.35  
       41.93  1:29.35                                                      
 36 Cortright, Karli E        15 ECCC-MA              1:32.32    1:30.54  
       41.54  1:30.54                                                      
 37 Mengel, Kiersten A        13 Dolphin Swim Tea-MA  1:32.67    1:32.66  
       44.23  1:32.66                                                      
 38 Bartlett, Tori A          16 DST-MA               1:30.06    1:34.12  
       44.46  1:34.12                                                      
 39 Su, Connie                13 RKRY-MA              1:37.55    1:34.31  
       46.13  1:34.31                                                      
 40 Thompson, Abbey G         15 ECCC-MA              1:34.40    1:34.36  
       44.89  1:34.36                                                      
 41 Kender, Calley V          13 RKRY-MA              1:32.74    1:35.97  
       46.67  1:35.97                                                      
 42 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA               1:55.61    1:41.12  
       48.82  1:41.12                                                      
 43 Gayo, Abigail E           14 ACAC-MA              1:43.54    1:43.51  
       50.46  1:43.51                                                      
 44 Hackett, Seven S          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:46.46    1:51.77  
       50.86  1:51.77                                                      
 
Event 4  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               1:05.45    1:04.91  
       30.77  1:04.91                                                      
  2 Tuitt, Jhasiah I          16 ECCC-MA                   NT    1:07.23  
       31.14  1:07.23                                                      
  3 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               1:12.40    1:08.35  
       32.57  1:08.35                                                      
  4 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA              1:09.19    1:09.21  
       31.69  1:09.21                                                      
  5 McCullough, Zach C        15 WAVE-MA              1:07.94    1:10.34  
       33.16  1:10.34                                                      
  6 Poole, Bradford S         14 DST-MA               1:13.87    1:11.26  
       33.36  1:11.26                                                      
  7 Balint, Phil T            13 WAVE-MA              1:13.98    1:12.00  
       33.45  1:12.00                                                      
  8 Hoch, Andy R              14 DST-MA               1:13.67    1:12.01  
       34.18  1:12.01                                                      
  9 Zakielarz, Will M         14 DST-MA               1:11.43    1:12.05  
       34.62  1:12.05                                                      
 10 Mesa, Leonard             14 Dolphin Swim Tea-MA  1:17.04    1:12.86  
       34.77  1:12.86                                                      
 11 Freeburg, Ryan T          17 Dolphin Swim Tea-MA  1:10.04    1:13.47  
       35.07  1:13.47                                                      
 12 Evans, Matt J             15 ECCC-MA              1:16.59    1:15.02  
       35.42  1:15.02                                                      
 13 Melcher, Nicholas R       17 Dolphin Swim Tea-MA  1:10.97    1:16.30  
       34.58  1:16.30                                                      
 14 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               1:20.59    1:17.01  
       35.81  1:17.01                                                      
 15 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              1:14.86    1:18.28  
       36.97  1:18.28                                                      
 16 Lucas, David B            15 WAVE-MA              1:16.96    1:18.43  
       37.04  1:18.43                                                      
 17 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              1:14.80    1:19.07  
       36.86  1:19.07                                                      
 18 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               1:31.33    1:19.09  
       38.11  1:19.09                                                      
 19 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:31.17    1:19.49  
       37.41  1:19.49                                                      
 20 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA              1:18.30    1:19.83  
       38.26  1:19.83                                                      
 21 Mesa, Richard             14 Dolphin Swim Tea-MA  1:23.45    1:19.87  
       37.56  1:19.87                                                      
 22 Reihl, Alexander Q        12 WAVE-MA              1:20.35    1:23.00  
       38.77  1:23.00                                                      
 23 Midura, Robert J          14 ECCC-MA              1:32.26    1:23.39  
       39.22  1:23.39                                                      
 24 Pettiford, Justin R       14 Dolphin Swim Tea-MA  1:29.87    1:25.99  
       40.18  1:25.99                                                      
 25 Cohn, Josh B              14 ACAC-MA              1:25.44    1:26.13  
       39.87  1:26.13                                                      
 26 Moore, Scott R            13 MARA-MA                   NT    1:26.42  
       40.49  1:26.42                                                      
 27 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA  1:37.24    1:28.68  
       41.16  1:28.68                                                      
 28 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               1:27.82    1:29.37  
       42.48  1:29.37                                                      
 29 Denn, Luke B              13 WAVE-MA              1:36.89    1:30.79  
       42.02  1:30.79                                                      
 30 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA               1:28.86    1:32.58  
       43.50  1:32.58                                                      
 31 Colborn, Philip A         13 DST-MA                    NT    1:45.80  
       49.01  1:45.80                                                      
 32 Podolski, Branin R        13 WAVE-MA              2:07.49    1:57.33  
       55.25  1:57.33                                                      
 
Event 5  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        15 FISH-PV              2:06.42    2:06.82  
       29.61  1:01.53  1:35.32  2:06.82                                    
  2 Henry, Allison R          15 NRG-MA               2:06.92    2:07.77  
       29.54  1:02.04  1:35.60  2:07.77                                    
  3 Martin, Allison M         14 FISH-PV              2:05.63    2:08.32  
       29.02  1:01.38  1:34.91  2:08.32                                    
  4 Carcani, Flavia           15 FISH-PV              2:19.27    2:13.88  
       29.66  1:03.39  1:38.17  2:13.88                                    
  5 Wynn, Josette L           14 DST-MA               2:12.85    2:15.80  
       30.45  1:04.70  1:40.24  2:15.80                                    
  6 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               2:30.39    2:18.18  
       32.13  1:07.65  1:43.71  2:18.18                                    
  7 Smith, Olivia C           14 DST-MA               2:17.13    2:18.33  
       29.32  1:03.29  1:39.78  2:18.33                                    
  8 Horning, Caitlin L        11 DST-MA               2:25.74    2:18.89  
       31.54  1:07.29  1:42.89  2:18.89                                    
  9 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               2:18.13    2:19.28  
       30.22  1:05.37  1:42.19  2:19.28                                    
 10 O'Shaughnessy, Bridget E  13 FISH-PV              2:21.97    2:19.92  
       31.69  1:06.91  1:43.42  2:19.92                                    
 11 Dean, Selah G             14 FISH-PV              2:15.41    2:20.10  
       31.77  1:06.80  1:42.94  2:20.10                                    
 12 Sies, Taylor E            14 DST-MA               2:16.13    2:20.15  
       31.82  1:06.96  1:43.45  2:20.15                                    
 13 Edwards, Sofie R          14 FISH-PV              2:22.19    2:20.76  
       30.68  1:07.10  1:43.71  2:20.76                                    
 14 McHugh, Delaney           13 DST-MA               2:36.91    2:22.32  
       31.42  1:07.46  1:44.81  2:22.32                                    
 15 Rongione, Natalia D       14 FISH-PV              2:18.13    2:22.99  
       31.44  1:08.00  1:45.29  2:22.99                                    
 16 Rigas, Christina E        11 DST-MA                    NT    2:23.05  
       32.30  1:08.44  1:45.95  2:23.05                                    
 17 Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV              2:22.11    2:23.66  
       31.37  1:07.55  1:45.34  2:23.66                                    
 18 Hemminger, Keely M        17 FISH-PV              2:15.41    2:23.68  
       31.10  1:06.84  1:44.52  2:23.68                                    
 19 Chambers, Emma C          14 DST-MA               2:17.72    2:24.15  
       31.94  1:08.17  1:45.95  2:24.15                                    
 20 Bechstein, Sophie C       14 DST-MA               2:15.06    2:24.17  
       31.56  1:08.12  1:45.71  2:24.17                                    
 21 Testa, Madison N          12 DST-MA               2:19.76    2:25.71  
       31.98  1:08.55  1:47.26  2:25.71                                    
 22 Grigg, Kyla M             15 FISH-PV              2:22.70    2:28.56  
       32.89  1:10.76  1:49.55  2:28.56                                    
 23 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               2:19.76    2:30.24  
       32.91  1:10.77  1:50.43  2:30.24                                    
 24 DiMeglio, Sarah D         16 FISH-PV              2:36.31    2:35.66  
       33.05  1:13.74  1:55.78  2:35.66                                    
 25 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               2:38.02    2:35.74  
       34.16  1:13.71  1:54.91  2:35.74                                    
 26 Sayasithsena, Maddy A     13 FISH-PV                   NT    2:36.78  
       33.50  1:12.52  1:54.14  2:36.78                                    
 27 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:36.05    2:40.01  
       35.96  1:16.82  1:57.89  2:40.01                                    
 28 Boughanem, Hanna Y        13 FISH-PV                   NT    2:40.12  
       33.68  1:12.77  1:55.92  2:40.12                                    
 29 Wu, Dora M                15 FISH-PV              2:40.66    2:40.24  
       34.54  1:14.36  1:57.19  2:40.24                                    
 30 Baker, Marissa E          14 Dolphin Swim Tea-MA  2:41.48    2:42.19  
       35.77  1:17.02  2:00.33  2:42.19                                    
 31 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA                    NT    2:47.57  
       35.48  1:18.46  2:02.60  2:47.57                                    
 32 Figueroa, Kimberly G      13 FISH-PV                   NT    2:48.19  
       33.48  1:16.22  2:01.84  2:48.19                                    
 33 McMillan, Kelli P         14 FISH-PV              2:34.46    2:48.20  
       33.71  1:17.28  2:04.21  2:48.20                                    
 34 Miagkov, Una A            15 FISH-PV              2:41.59    2:48.78  
       35.82  1:19.18  2:04.60  2:48.78                                    
 35 Strong, Hannah E          15 Dolphin Swim Tea-MA  2:59.86    2:58.85  
       37.16  1:21.75  2:10.42  2:58.85                                    
 36 Tunasar, Maya             14 FISH-PV                   NT    3:34.95  
       47.11  1:43.30  2:42.85  3:34.95                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fye, Reese K              16 FISH-PV              1:58.93    1:57.92  
       26.58    55.46  1:26.00  1:57.92                                    
  2 Greenblatt, Mason A       17 FISH-PV              1:57.05    1:58.79  
       26.24    56.10  1:27.37  1:58.79                                    
  3 Do, Aiken T               13 FISH-PV              2:06.92    2:02.53  
       26.78    57.39  1:29.34  2:02.53                                    
  4 Rowe, David Y             20 ECCC-MA              1:58.20    2:06.68  
       27.50    58.68  1:32.07  2:06.68                                    
  5 Ewing, J.T. T             13 FISH-PV              2:09.68    2:13.93  
       28.93  1:02.94  1:38.24  2:13.93                                    
  6 DiMeglio, David S         17 FISH-PV              2:17.27    2:14.43  
       29.47  1:03.61  1:39.05  2:14.43                                    
  7 Tingley, Aaron R          15 FISH-PV              2:19.45    2:15.65  
       29.47  1:04.29  1:40.44  2:15.65                                    
  8 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               2:12.87    2:16.94  
       30.27  1:05.63  1:41.19  2:16.94                                    
  9 Figueroa, Jason S         15 FISH-PV              2:49.99    2:19.04  
       30.98  1:06.66  1:42.59  2:19.04                                    
 10 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               2:08.14    2:19.27  
       31.09  1:06.78  1:44.69  2:19.27                                    
 11 Olivo, Kenny V            15 FISH-PV              3:31.87    2:22.00  
       31.90  1:08.98  1:45.40  2:22.00                                    
 12 Ching, Ian H              13 UN-PV-MA             2:54.31    2:22.93  
       32.14  1:08.96  1:47.31  2:22.93                                    
 13 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA              2:15.05    2:23.83  
       29.17  1:03.89  1:43.28  2:23.83                                    
 14 Li, Fred                  14 NRG-MA               2:18.32    2:24.71  
       30.64  1:05.87  1:44.66  2:24.71                                    
 15 Reice, Noah D             12 DST-MA                    NT    2:26.42  
       31.05  1:09.45  1:50.48  2:26.42                                    
 16 Hoch, Andy R              14 DST-MA               2:31.44    2:26.65  
       31.11  1:07.37  1:46.06  2:26.65                                    
 17 Rieger, JJ                14 FISH-PV              2:58.74    2:28.06  
       30.96  1:06.02  1:45.67  2:28.06                                    
 18 Moore, Tanner J           13 FISH-PV              2:29.37    2:28.40  
       31.72  1:10.74  1:49.75  2:28.40                                    
 19 Zakielarz, Will M         14 DST-MA               2:28.92    2:28.75  
       31.74  1:10.07  1:49.31  2:28.75                                    
 20 Pittala, Sritan           11 DST-MA                    NT    2:34.60  
       33.84  1:13.31  1:54.46  2:34.60                                    
 21 Rupar, Gabe F             13 FISH-PV              2:29.39    2:34.81  
       31.86  1:11.75  1:53.74  2:34.81                                    
 22 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               2:25.14    2:35.94  
       33.34  1:12.05  1:53.46  2:35.94                                    
 23 Card, Zachary D           13 FISH-PV                   NT    2:40.60  
       32.06  1:11.13  1:54.80  2:40.60                                    
 24 Rongione, Nathan          14 FISH-PV              2:37.64    2:41.68  
       33.68  1:14.29  1:59.85  2:41.68                                    
 25 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:32.21    2:43.98  
       33.16  1:13.31  1:59.52  2:43.98                                    
 26 Card, Chris W             15 FISH-PV                   NT    2:45.60  
       31.85  1:10.23  1:54.90  2:45.60                                    
 27 Texter, Jacob C           12 DST-MA                    NT    2:46.82  
       37.33  1:19.08  2:02.44  2:46.82                                    
 28 Liu, Derek                13 FISH-PV                   NT    2:50.76  
       33.88  1:18.82  2:05.15  2:50.76                                    
 29 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA                    NT    3:00.09  
       37.16  1:23.65  2:12.75  3:00.09                                    
 30 Dailey, Max E             14 FISH-PV                   NT    3:02.52  
       38.34  1:25.06  2:13.92  3:02.52                                    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA                 24.74      25.28  
  2 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA                24.96      25.36  
  3 Tierney, Jordan E         13 Dolphin Swim Tea-MA    26.06      25.77  
  4 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA                 25.77      26.24  
  5 Bechstein, Sophie C       14 DST-MA                 26.00      26.34  
  6 Dryden, Stephanie M       15 Dolphin Swim Tea-MA    25.63      26.41  
  7 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA                26.22      26.75  
  8 McHugh, Delaney           13 DST-MA                 26.72      26.90  
  9 Horning, Caitlin L        11 DST-MA                 26.24      26.91  
 10 Forman, Emma L            15 DST-MA                 25.76      27.06  
 11 Wynn, Josette L           14 DST-MA                 26.47      27.10  
 12 Denn, Laci J              13 ECCC-MA                26.74      27.17  
 13 Chambers, Emma C          14 DST-MA                 25.91      27.20  
 14 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA               27.75      27.36  
 15 Kusters, Sam R            17 NRG-MA                 25.93      27.42  
 16 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA                26.58      27.57  
 17 Haney, Fauve              15 ECCC-MA                26.61      27.81  
 18 Kelly, Anna               15 RKRY-MA                27.65      27.91  
 19 Denn, Maisy M             14 WAVE-MA                27.82      27.98  
 20 Pennington, Ella M        13 Dolphin Swim Tea-MA    28.64      28.40  
 21 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA                28.76      28.49  
 22 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA                 28.30      28.50  
 23 Conrad, Madison N         14 DST-MA                 27.87      28.58  
 24 Baffic, Thally V          16 RKRY-MA                27.29      28.86  
 25 Evans, Ally M             13 ECCC-MA                30.27      28.91  
 26 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA                28.26      29.18  
 27 Su, Connie                13 RKRY-MA                28.83      29.44  
 28 Strong, Hannah E          15 Dolphin Swim Tea-MA    28.82      29.56  
 29 Cortright, Karli E        15 ECCC-MA                30.30      29.59  
 30 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA                30.12      29.66  
 31 Silvers, Kaity E          14 DST-MA                 29.22      29.69  
 32 Small, Ashlynn R          14 Dolphin Swim Tea-MA    30.35      29.97  
 33 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA                 29.66      30.09  
 34 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA                29.67      30.32  
 35 Wiest, Catherine E        16 DST-MA                 32.78      30.36  
 36 Root, Ella A              13 MARA-MA                29.68      30.60  
 37 Mengel, Kiersten A        13 Dolphin Swim Tea-MA    30.77      30.70  
 38 Su, Cady                  13 RKRY-MA                31.72      31.12  
 39 Walsh, Shannon E          14 WAVE-MA                29.88      31.17  
 40 Hackett, Seven S          15 Dolphin Swim Tea-MA    31.06      31.25  
 41 Thompson, Abbey G         15 ECCC-MA                31.55      31.29  
 42 Gayo, Abigail E           14 ACAC-MA                33.88      32.74  
 43 Kender, Calley V          13 RKRY-MA                30.72      32.82  
 44 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA                 34.15      33.35  
 45 Preston, Kairi E          13 MARA-MA                35.19      34.55  
 46 Bartlett, Tori A          16 DST-MA                 33.74      34.79  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowe, David Y             20 ECCC-MA                21.52      22.62  
  2 Li, Fred                  14 NRG-MA                 24.18      23.96  
  3 Kunyu, Pan                14 MARA-MA                24.25      24.28  
  4 McCullough, Zach C        15 WAVE-MA                24.81      24.60  
  5 Chance, Jalen M           14 Dolphin Swim Tea-MA    25.09      24.74  
  6 Wilson, Clint J           16 MARA-MA                25.85      24.82  
  7 Tuitt, Jhasiah I          16 ECCC-MA                   NT      25.09  
  8 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA                 26.14      25.30  
  9 Freeburg, Ryan T          17 Dolphin Swim Tea-MA    24.50      25.40  
 10 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA                26.52      25.49  
 11 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA                25.57      25.55  
 12 Evans, Matt J             15 ECCC-MA                27.18      25.57  
 13 Poole, Bradford S         14 DST-MA                 25.80      26.05  
 14 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA                26.06      26.30  
 15 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA                 28.84      26.45  
 15 Denn, Luke B              13 WAVE-MA                27.31      26.45  
 17 Melcher, Nicholas R       17 Dolphin Swim Tea-MA    26.43      27.00  
 18 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA                26.97      27.02  
 19 Cox, Jeremy               14 NRG-MA                 26.71      27.12  
 20 Balint, Phil T            13 WAVE-MA                27.36      27.30  
 21 Mesa, Leonard             14 Dolphin Swim Tea-MA    28.22      27.43  
 22 Lucas, David B            15 WAVE-MA                27.15      27.59  
 23 Hughes, Xander J          14 MARA-MA                27.25      27.63  
 24 Maliwanag, Matthew C      13 DST-MA                 28.87      28.14  
 25 Mesa, Richard             14 Dolphin Swim Tea-MA    29.51      28.51  
 26 Reihl, Alexander Q        12 WAVE-MA                28.21      28.52  
 27 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA    30.29      28.68  
 28 Cohn, Josh B              14 ACAC-MA                28.40      29.00  
 29 Moore, Scott R            13 MARA-MA                   NT      29.22  
 30 Henry, Drew               13 NRG-MA                 31.60      29.23  
 31 Midura, Robert J          14 ECCC-MA                33.77      29.97  
 32 Colborn, Philip A         13 DST-MA                    NT      33.92  
 33 Lutes, Grant M            13 DST-MA                 37.78      35.49  
 34 Podolski, Branin R        13 WAVE-MA                37.55      36.36  
 
Event 9  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        15 FISH-PV              1:59.64    2:03.38  
       29.55  1:00.32  1:31.90  2:03.38                                    
  2 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               2:12.10    2:07.93  
       31.38  1:04.19  1:36.39  2:07.93                                    
  3 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA              2:03.77    2:08.55  
       29.94  1:02.06  1:35.60  2:08.55                                    
  4 Horning, Caitlin L        11 DST-MA               2:21.69    2:12.90  
       31.61  1:05.34  1:39.50  2:12.90                                    
  5 McHugh, Delaney           13 DST-MA               2:12.77    2:13.21  
       31.61  1:05.64  1:39.36  2:13.21                                    
  6 Smith, Olivia C           14 DST-MA               2:11.50    2:14.08  
       32.01  1:05.54  1:39.71  2:14.08                                    
  7 Henry, Allison R          15 NRG-MA               2:16.62    2:14.83  
       32.65  1:06.82  1:41.39  2:14.83                                    
  8 Carcani, Flavia           15 FISH-PV              2:23.46    2:14.91  
       32.41  1:06.07  1:40.68  2:14.91                                    
  9 Wynn, Josette L           14 DST-MA               2:11.64    2:16.17  
       32.34  1:06.89  1:41.78  2:16.17                                    
 10 Dean, Selah G             14 FISH-PV              2:08.93    2:16.78  
       32.23  1:06.54  1:41.89  2:16.78                                    
 11 Martin, Allison M         14 FISH-PV              2:09.99    2:16.96  
       32.48  1:07.17  1:42.21  2:16.96                                    
 12 Wu, Dora M                15 FISH-PV              2:18.63    2:17.24  
       32.80  1:07.60  1:42.52  2:17.24                                    
 13 Dryden, Stephanie M       15 Dolphin Swim Tea-MA  2:14.55    2:17.61  
       33.38  1:08.43  1:43.55  2:17.61                                    
 14 McMillan, Kelli P         14 FISH-PV              2:16.05    2:17.69  
       32.83  1:08.75  1:43.35  2:17.69                                    
 15 Forman, Emma L            15 DST-MA               2:13.25    2:18.22  
       32.44  1:07.34  1:43.33  2:18.22                                    
 16 O'Shaughnessy, Bridget E  13 FISH-PV              2:20.03    2:18.36  
       32.72  1:07.54  1:43.34  2:18.36                                    
 17 Chambers, Emma C          14 DST-MA               2:12.58    2:19.24  
       32.47  1:08.06  1:44.09  2:19.24                                    
 18 Hemminger, Keely M        17 FISH-PV              2:10.09    2:19.88  
       34.18  1:09.58  1:44.66  2:19.88                                    
 18 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA              2:12.00    2:19.88  
       32.87  1:07.89  1:43.43  2:19.88                                    
 20 Denn, Laci J              13 ECCC-MA              2:22.48    2:20.90  
       33.58  1:09.15  1:45.30  2:20.90                                    
 21 Edwards, Sofie R          14 FISH-PV              2:18.01    2:22.12  
       32.75  1:08.73  1:45.65  2:22.12                                    
 22 Haney, Fauve              15 ECCC-MA              2:21.30    2:22.19  
       33.43  1:09.49  1:45.89  2:22.19                                    
 23 Rigas, Christina E        11 DST-MA                    NT    2:22.38  
       34.52  1:11.79  1:49.00  2:22.38                                    
 24 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               2:15.51    2:22.47  
       34.19  1:10.08  1:46.42  2:22.47                                    
 25 Rongione, Natalia D       14 FISH-PV              2:20.73    2:22.92  
       33.91  1:09.97  1:46.78  2:22.92                                    
 26 Sies, Taylor E            14 DST-MA               2:14.13    2:22.96  
       34.03  1:09.51  1:46.37  2:22.96                                    
 27 Pennington, Ella M        13 Dolphin Swim Tea-MA  2:28.64    2:24.37  
       34.41  1:10.66  1:49.04  2:24.37                                    
 28 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               2:26.47    2:24.39  
       35.10  1:11.49  1:48.18  2:24.39                                    
 29 Kusters, Sam R            17 NRG-MA               2:14.45    2:25.65  
       35.19  1:12.08  1:49.29  2:25.65                                    
 30 Cave, Lindsay S           16 RKRY-MA              2:15.97    2:26.21  
       33.94  1:11.30  1:49.93  2:26.21                                    
 31 Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV              2:23.99    2:26.34  
       34.32  1:11.24  1:49.22  2:26.34                                    
 32 Bechstein, Sophie C       14 DST-MA               2:16.49    2:26.72  
       35.42  1:12.92  1:50.56  2:26.72                                    
 33 Robbins, Lindsay E        15 ECCC-MA              2:26.15    2:27.02  
       34.08  1:10.40  1:48.98  2:27.02                                    
 34 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA              2:33.02    2:27.12  
       35.70  1:13.07  1:50.51  2:27.12                                    
 35 Testa, Madison N          12 DST-MA               2:23.57    2:27.74  
       35.73  1:12.63  1:50.83  2:27.74                                    
 36 Sayasithsena, Maddy A     13 FISH-PV              2:14.17    2:28.79  
       33.40  1:11.06  1:50.08  2:28.79                                    
 37 Boughanem, Hanna Y        13 FISH-PV              2:27.80    2:29.60  
       34.77  1:12.61  1:51.28  2:29.60                                    
 38 Figueroa, Kimberly G      13 FISH-PV              2:29.66    2:30.20  
       35.86  1:13.97  1:52.34  2:30.20                                    
 39 Grigg, Kyla M             15 FISH-PV              2:17.95    2:30.21  
       35.52  1:13.47  1:51.65  2:30.21                                    
 40 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               2:32.90    2:30.68  
       36.20  1:14.69  1:53.40  2:30.68                                    
 41 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              2:35.31    2:30.89  
       34.96  1:13.86  1:53.43  2:30.89                                    
 42 DiMeglio, Sarah D         16 FISH-PV              2:31.95    2:31.66  
       34.99  1:14.34  1:53.81  2:31.66                                    
 43 Conrad, Madison N         14 DST-MA               2:30.01    2:31.99  
       35.39  1:13.30  1:53.06  2:31.99                                    
 44 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA                   NT    2:33.95  
       36.45  1:16.38  1:56.85  2:33.95                                    
 45 Kelly, Anna               15 RKRY-MA                   NT    2:34.30  
       36.80  1:16.46  1:56.62  2:34.30                                    
 46 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:35.55    2:34.71  
       37.40  1:16.54  1:56.44  2:34.71                                    
 47 Evans, Ally M             13 ECCC-MA                   NT    2:35.15  
       35.92  1:15.23  1:55.79  2:35.15                                    
 48 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               2:37.69    2:35.39  
       35.63  1:14.83  1:55.27  2:35.39                                    
 49 Hill, Maggie J            13 ECCC-MA                   NT    2:35.77  
       36.36  1:15.88  1:56.27  2:35.77                                    
 50 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA             2:41.83    2:35.98  
       37.75  1:17.18  1:57.72  2:35.98                                    
 51 Baker, Marissa E          14 Dolphin Swim Tea-MA  2:28.01    2:38.31  
       37.84  1:17.66  1:58.35  2:38.31                                    
 52 Miagkov, Una A            15 FISH-PV              2:36.06    2:39.90  
       37.83  1:18.19  2:00.15  2:39.90                                    
 53 Denn, Maisy M             14 WAVE-MA              2:50.86    2:43.05  
       38.45  1:20.03  2:02.30  2:43.05                                    
 54 Sakers, Lexi R            13 DST-MA                    NT    2:43.39  
       38.48  1:19.37  2:01.86  2:43.39                                    
 55 Walsh, Shannon E          14 WAVE-MA              2:42.45    2:43.48  
       38.27  1:20.15  2:02.55  2:43.48                                    
 56 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              2:49.88    2:46.87  
       39.06  1:21.75  2:05.47  2:46.87                                    
 57 Tunasar, Maya             14 FISH-PV              2:46.86    2:54.22  
       40.66  1:25.57  2:11.27  2:54.22                                    
 58 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA                    NT    2:57.58  
       41.07  1:26.09  2:12.09  2:57.58                                    
 59 Small, Ashlynn R          14 Dolphin Swim Tea-MA  3:01.30    2:59.97  
       39.66  1:24.57  2:13.70  2:59.97                                    
 
Event 10  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tingley, Aaron R          15 FISH-PV              1:59.94    2:00.54  
       29.47    59.97  1:30.47  2:00.54                                    
  2 Greenblatt, Mason A       17 FISH-PV              2:04.05    2:03.89  
       29.13  1:00.30  1:32.46  2:03.89                                    
  3 DiMeglio, David S         17 FISH-PV              2:00.19    2:04.67  
       29.33  1:00.77  1:32.58  2:04.67                                    
  4 Ewing, J.T. T             13 FISH-PV              2:03.73    2:05.92  
       30.20  1:02.31  1:34.70  2:05.92                                    
  5 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               2:03.80    2:09.26  
       30.53  1:02.92  1:36.41  2:09.26                                    
  6 Do, Aiken T               13 FISH-PV              2:07.95    2:10.21  
       30.60  1:03.81  1:37.48  2:10.21                                    
  7 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               2:11.13    2:12.07  
       30.56  1:03.31  1:37.71  2:12.07                                    
  8 Fye, Reese K              16 FISH-PV              2:13.08    2:12.44  
       32.22  1:05.88  1:39.73  2:12.44                                    
  9 Rieger, JJ                14 FISH-PV              2:16.04    2:12.68  
       31.75  1:06.70  1:40.67  2:12.68                                    
 10 Evans, Matt J             15 ECCC-MA              2:21.88    2:13.69  
       30.75  1:03.93  1:38.69  2:13.69                                    
 11 Li, Fred                  14 NRG-MA               2:11.54    2:14.22  
       31.19  1:04.72  1:39.27  2:14.22                                    
 12 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              2:15.04    2:14.75  
       31.62  1:05.13  1:40.00  2:14.75                                    
 13 Wilson, Clint J           16 MARA-MA              2:19.43    2:17.11  
       32.28  1:06.83  1:42.59  2:17.11                                    
 14 Card, Chris W             15 FISH-PV              2:18.86    2:18.08  
       32.72  1:07.33  1:43.45  2:18.08                                    
 15 Poole, Bradford S         14 DST-MA               2:18.73    2:18.13  
       32.74  1:07.43  1:42.94  2:18.13                                    
 16 Ching, Ian H              13 UN-PV-MA             2:43.52    2:18.39  
       33.12  1:08.41  1:44.23  2:18.39                                    
 17 Chance, Jalen M           14 Dolphin Swim Tea-MA  2:22.61    2:18.99  
       32.67  1:08.42  1:44.84  2:18.99                                    
 18 Zakielarz, Will M         14 DST-MA               2:21.05    2:19.70  
       32.75  1:08.11  1:44.96  2:19.70                                    
 19 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA                    NT    2:21.57  
       33.14  1:08.75  1:46.13  2:21.57                                    
 20 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               2:30.91    2:22.33  
       34.29  1:11.04  1:47.50  2:22.33                                    
 21 Reice, Noah D             12 DST-MA                    NT    2:23.22  
       32.74  1:09.07  1:46.78  2:23.22                                    
 22 Olivo, Kenny V            15 FISH-PV              2:22.80    2:23.66  
       34.62  1:10.80  1:47.31  2:23.66                                    
 23 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              2:25.85    2:24.08  
       34.57  1:11.66  1:48.46  2:24.08                                    
 24 Figueroa, Jason S         15 FISH-PV              2:24.35    2:24.24  
       34.77  1:11.32  1:48.62  2:24.24                                    
 25 Hoch, Andy R              14 DST-MA               2:25.90    2:24.86  
       33.92  1:10.62  1:49.08  2:24.86                                    
 26 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               2:18.56    2:25.03  
       34.28  1:10.67  1:47.97  2:25.03                                    
 27 Denn, Luke B              13 WAVE-MA              2:35.11    2:25.19  
       33.50  1:10.36  1:49.21  2:25.19                                    
 28 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA              2:25.75    2:26.33  
       35.55  1:13.23  1:50.64  2:26.33                                    
 29 Henry, Drew               13 NRG-MA                    NT    2:27.78  
       36.02  1:13.10  1:50.55  2:27.78                                    
 30 Reihl, Alexander Q        12 WAVE-MA              2:26.82    2:29.73  
       35.81  1:14.08  1:52.69  2:29.73                                    
 31 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:15.56    2:31.14  
       34.65  1:13.52  1:52.96  2:31.14                                    
 32 Moore, Tanner J           13 FISH-PV              2:57.31    2:31.81  
       36.34  1:14.65  1:54.07  2:31.81                                    
 33 Pittala, Sritan           11 DST-MA                    NT    2:34.94  
       36.82  1:15.62  1:55.22  2:34.94                                    
 34 Robinson, Patrick J       15 Dolphin Swim Tea-MA  2:28.68    2:35.83  
       36.04  1:15.53  1:56.53  2:35.83                                    
 35 Card, Zachary D           13 FISH-PV                   NT    2:35.85  
       35.30  1:14.74  1:55.83  2:35.85                                    
 36 Rongione, Nathan          14 FISH-PV              2:26.68    2:36.35  
       36.92  1:17.84  1:59.91  2:36.35                                    
 37 Liu, Derek                13 FISH-PV                   NT    2:39.19  
       35.54  1:15.99  1:58.85  2:39.19                                    
 38 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA                    NT    2:40.70  
       38.14  1:18.94  2:00.71  2:40.70                                    
 39 Rupar, Gabe F             13 FISH-PV                   NT    2:42.17  
       37.19  1:19.03  2:00.78  2:42.17                                    
 40 Dailey, Max E             14 FISH-PV              2:47.73    2:42.26  
       39.35  1:20.43  2:01.91  2:42.26                                    
 41 Midura, Robert J          14 ECCC-MA                   NT    2:49.31  
       40.30  1:23.46  2:07.86  2:49.31                                    
 42 Maliwanag, Matthew C      13 DST-MA                    NT    2:56.26  
       40.96  1:24.91  2:11.14  2:56.26                                    
 43 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA  3:09.78    2:57.01  
     1:22.88  2:11.08  2:57.15  2:57.01                                    
 -- Lutes, Grant M            13 DST-MA               3:08.17         DQ  
       42.77  1:29.76  2:18.22       DQ                                    
 
Event 11  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        15 FISH-PV              4:24.81    4:31.37  
       29.58  1:02.65  1:34.92  2:07.34  2:50.18  3:32.72  4:02.64  4:31.37
  2 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               4:39.04    4:42.77  
       29.82  1:05.17  1:40.10  2:15.13  2:57.73  3:40.21  4:12.95  4:42.77
  3 Martin, Allison M         14 FISH-PV              4:28.06    4:43.15  
       30.67  1:05.59  1:43.81  2:21.07  3:01.64  3:41.86  4:13.54  4:43.15
  4 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               4:54.25    4:45.50  
       31.23  1:06.73  1:41.66  2:16.52  2:58.97  3:41.91  4:14.25  4:45.50
  5 Rongione, Natalia D       14 FISH-PV              4:48.73    4:47.97  
       31.43  1:07.24  1:44.86  2:21.76  3:02.30  3:43.64  4:16.55  4:47.97
  6 Sies, Taylor E            14 DST-MA               4:40.56    4:50.69  
       31.10  1:05.66  1:44.50  2:21.89  3:03.31  3:44.98  4:18.48  4:50.69
  7 Smith, Olivia C           14 DST-MA               4:44.33    4:52.82  
       29.72  1:04.46  1:41.32  2:17.93  3:02.24  3:46.99  4:20.12  4:52.82
  8 Carcani, Flavia           15 FISH-PV              4:56.17    4:54.00  
       29.78  1:04.40  1:42.10  2:19.16  3:02.37  3:45.97  4:20.57  4:54.00
  9 McHugh, Delaney           13 DST-MA               5:02.79    4:54.77  
     1:43.43  2:18.77  3:05.20  3:50.80  4:23.36  4:55.10  5:24.40  4:54.77
 10 Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV              5:32.44    4:55.02  
       31.04  1:05.98  1:46.08  2:24.56  3:05.73  3:47.48  4:22.50  4:55.02
 11 Hemminger, Keely M        17 FISH-PV              4:45.09    4:56.84  
       31.60  1:07.87  1:44.39  2:20.71  3:06.39  3:53.59  4:25.68  4:56.84
 12 O'Shaughnessy, Bridget E  13 FISH-PV              4:56.08    4:57.10  
       32.19  1:08.63  1:46.49  2:23.52  3:06.49  3:50.54  4:24.36  4:57.10
 13 Wynn, Josette L           14 DST-MA               4:44.56    4:57.90  
       31.27  1:07.56  1:45.59  2:22.76  3:05.54  3:48.09  4:23.84  4:57.90
 14 Dean, Selah G             14 FISH-PV              4:50.15    4:58.50  
       31.59  1:07.84  1:42.98  2:18.73  3:04.21  3:50.75  4:24.33  4:58.50
 15 Wu, Dora M                15 FISH-PV              4:57.82    5:01.21  
       33.20  1:13.12  1:51.38  2:29.27  3:08.32  3:48.99  4:25.70  5:01.21
 16 Edwards, Sofie R          14 FISH-PV              5:14.95    5:02.38  
     1:43.16  2:21.15  3:05.88  3:51.90  4:27.76  5:02.51  5:21.48  5:02.38
 17 Haney, Fauve              15 ECCC-MA              4:53.35    5:04.05  
       33.52  1:12.65  1:49.82  2:27.03  3:12.63  3:59.04  4:31.43  5:04.05
 18 Testa, Madison N          12 DST-MA               5:11.31    5:05.17  
     1:50.15  2:29.05  3:13.61  3:57.96  4:32.72  5:05.26  5:05.17         
 19 McMillan, Kelli P         14 FISH-PV              4:49.28    5:05.37  
       31.65  1:11.58  1:49.31  2:28.63  3:09.84  3:52.14  4:28.65  5:05.37
 20 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               5:13.90    5:10.45  
     1:54.70  2:34.71  3:18.05  4:02.17  4:37.34  5:10.69  5:10.45         
 21 Sayasithsena, Maddy A     13 FISH-PV              5:00.14    5:12.23  
     1:54.28  2:34.03  3:17.15  4:01.12  4:38.10  5:12.22  5:12.23         
 22 Boughanem, Hanna Y        13 FISH-PV              5:24.15    5:12.52  
       34.16  1:14.24  1:54.67  2:34.41  3:16.64  4:01.74  4:37.82  5:12.52
 23 Bechstein, Sophie C       14 DST-MA               4:41.23    5:13.57  
       32.76  1:10.58  1:51.43  2:32.95  3:16.08  4:00.46  4:37.36  5:13.57
 24 Grigg, Kyla M             15 FISH-PV              5:03.65    5:18.80  
     1:55.20  2:33.07  3:21.32  4:10.95  4:45.47  5:18.90  5:18.80         
 25 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               5:16.38    5:19.35  
     1:57.37  2:36.07  3:22.81  4:09.95  4:45.22  5:19.46  5:19.35         
 26 DiMeglio, Sarah D         16 FISH-PV              5:10.37    5:19.48  
     1:56.35  2:36.49  3:23.72  4:11.17  4:46.24  5:19.56  5:19.48         
 27 Carfi, Victoria           11 DST-MA                    NT    5:32.41  
       36.05  1:19.81  2:01.98  2:44.41  3:30.29  4:16.25  4:55.04  5:32.41
 28 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA              5:32.29    5:32.85  
       35.20  1:18.90  2:02.07  2:44.77  3:31.94  4:21.28  4:57.67  5:32.85
 29 Kiser, Relena E           14 Dolphin Swim Tea-MA  5:27.31    5:38.57  
       37.46  1:24.01  2:05.56  2:46.16  3:36.46  4:25.34  5:02.72  5:38.57
 30 Miagkov, Una A            15 FISH-PV              5:24.48    5:45.03  
       38.04  1:24.40  2:08.16  2:50.63  3:39.51  4:29.36  5:07.40  5:45.03
 31 Silvers, Kaity E          14 DST-MA                    NT    5:52.53  
       40.42  1:28.92  2:12.18  2:55.03  3:45.78  4:37.69  5:15.79  5:52.53
 32 Kender, Calley V          13 RKRY-MA              6:15.85    6:28.74  
       41.72  1:32.90  2:24.42  3:12.92  4:06.02  4:59.35  6:28.78  6:28.74
 33 Tunasar, Maya             14 FISH-PV                   NT    6:37.43  
       46.97  1:43.95  2:34.50  3:21.67  4:17.23  5:15.42  5:58.24  6:37.43
 
Event 12  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenblatt, Mason A       17 FISH-PV              4:04.94    4:17.22  
       26.91    57.82  1:31.73  2:04.26  2:41.26  3:18.12  3:48.61  4:17.22
  2 Fye, Reese K              16 FISH-PV              4:26.59    4:26.74  
       26.29    56.10  1:33.29  2:09.89  2:48.35  3:27.47  3:57.79  4:26.74
  3 Do, Aiken T               13 FISH-PV              4:24.19    4:27.76  
       28.18    59.70  1:36.05  2:11.33  2:49.12  3:27.27  3:59.03  4:27.76
  4 DiMeglio, David S         17 FISH-PV              4:25.70    4:32.32  
       28.45  1:02.26  1:37.88  2:12.73  2:52.23  3:31.30  4:02.61  4:32.32
  5 Tingley, Aaron R          15 FISH-PV              4:43.85    4:39.54  
       30.30  1:05.21  1:39.99  2:14.48  2:56.51  3:38.05  4:09.37  4:39.54
  6 Rieger, JJ                14 FISH-PV                   NT    4:45.50  
       30.86  1:05.39  1:43.85  2:20.86  3:00.37  3:40.90  4:14.08  4:45.50
  7 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               4:26.66    4:46.33  
       30.91  1:08.44  1:44.72  2:20.58  3:02.03  3:42.77  4:15.58  4:46.33
  8 Poole, Bradford S         14 DST-MA               4:46.83    4:48.13  
       30.32  1:05.33  1:42.53  2:19.22  3:00.88  3:43.84  4:16.41  4:48.13
  9 Figueroa, Jason S         15 FISH-PV              4:53.36    4:48.50  
       30.77  1:08.74  1:45.92  2:23.92  3:03.23  3:44.80  4:17.47  4:48.50
 10 Reice, Noah D             12 DST-MA                    NT    4:53.10  
       31.40  1:09.05  1:49.19  2:27.12  3:09.70  3:53.39  4:24.74  4:53.10
 11 Hoch, Andy R              14 DST-MA               4:59.97    4:54.48  
       30.86  1:09.10  1:48.44  2:27.47  3:09.58  3:52.22  4:24.51  4:54.48
 12 Ching, Ian H              13 UN-PV-MA                  NT    4:55.34  
       32.34  1:11.77  1:48.04  2:26.35  3:06.21  3:48.26  4:23.80  4:55.34
 13 Zakielarz, Will M         14 DST-MA               4:51.33    4:56.49  
       32.52  1:11.04  1:47.74  2:24.20  3:06.74  3:49.37  4:24.16  4:56.49
 14 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              5:11.41    4:59.39  
       16.34    32.11  1:08.86  2:24.47  3:09.72  3:55.56  4:28.24  4:59.39
 15 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA               5:08.39    4:59.97  
       31.73  1:08.71  1:47.81  2:25.23  3:08.51  3:52.38  4:26.72  4:59.97
 16 Olivo, Kenny V            15 FISH-PV                   NT    5:00.38  
       31.44  1:08.48  1:45.86  2:22.60  3:08.90  3:53.45  4:27.87  5:00.38
 17 Lucas, David B            15 WAVE-MA              5:07.46    5:02.68  
       31.86  1:10.97  1:49.16  2:26.84  3:12.52  3:58.24  4:31.11  5:02.68
 18 Moore, Tanner J           13 FISH-PV              5:06.08    5:03.25  
       32.62  1:10.68  1:50.79  2:31.66  3:12.99  3:57.05  4:30.78  5:03.25
 19 Moen, Max                 12 DST-MA                    NT    5:14.10  
       31.62  1:09.16  1:49.57  2:28.63  3:14.49  4:02.29  4:38.23  5:14.10
 20 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               5:06.70    5:19.36  
       16.49    32.93  1:13.42  2:31.84  3:22.81  4:12.23  4:45.83  5:19.36
 21 Card, Chris W             15 FISH-PV                   NT    5:23.06  
       31.26  1:08.63  1:47.31  2:24.75  3:18.27  4:11.19  4:48.35  5:23.06
 22 Rongione, Nathan          14 FISH-PV              5:18.19    5:23.32  
       34.51  1:17.18  2:00.10  2:42.05  3:27.30  4:14.62  4:50.32  5:23.32
 23 Card, Zachary D           13 FISH-PV                   NT    5:29.74  
       32.26  1:13.38  1:56.31  2:39.58  3:27.25  4:15.87  4:54.85  5:29.74
 24 Rupar, Gabe F             13 FISH-PV                   NT    5:29.86  
       34.66  1:15.34  2:00.92  2:45.27  3:31.69  4:19.97  4:57.43  5:29.86
 25 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA                    NT    5:41.96  
       37.29  1:25.15  2:06.31  2:47.18  3:39.32  4:30.52  5:07.36  5:41.96
 26 Dailey, Max E             14 FISH-PV                   NT    5:43.77  
       38.69  1:26.99  2:10.20  2:52.84  3:41.79  4:30.66  5:07.97  5:43.77
 27 Liu, Derek                13 FISH-PV                   NT    5:47.16  
       34.90  1:22.97  2:07.53  2:49.17  3:39.43  4:31.09  5:09.53  5:47.16
 -- Ewing, J.T. T             13 FISH-PV              4:35.78         DQ  
       31.01  1:08.04  1:46.15  2:24.21  3:08.77  3:54.68  4:30.59       DQ
 
Event 13  Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Colborn, Georgia A        11 DST-MA              22:13.09   20:02.53  
       30.71  1:05.38  1:40.80  2:16.97  2:53.71  3:30.33  4:07.19  4:43.51
     5:20.74  5:57.01  6:33.95  7:10.55  7:48.02  8:25.19  9:02.13  9:39.00
    10:15.57 10:52.34 11:29.71 12:06.34 12:42.85 13:20.37 13:58.02 14:36.22
    15:13.73 15:50.73 16:27.77 17:05.36 17:42.31 18:18.73 18:55.06 19:29.86
    20:02.53
 
Event 13  Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA             17:35.76   17:44.83  
       28.56    59.68  1:31.50  2:03.80  2:36.13  3:08.24  3:40.23  4:12.51
     4:44.23  5:16.02  5:48.32  6:20.91  6:53.18  7:25.38  7:57.80  8:30.04
     9:03.12  9:35.50 10:07.88 10:40.45 11:13.02 11:45.89 12:18.85 12:51.63
    13:24.44 13:57.51 14:30.73 15:03.60 15:36.50 16:09.11 16:41.55 17:13.75
    17:44.83
  2 Rongione, Natalia D       14 FISH-PV             17:45.10   17:47.35  
       28.96  1:00.38  1:32.37  2:04.88  2:36.96  3:09.34  3:41.92  4:14.60
     4:47.03  5:19.43  5:51.98  6:24.51  6:57.23  7:29.71  8:02.07  8:34.66
     9:07.37  9:39.96 10:12.53 10:45.07 11:17.53 11:50.17 12:22.98 12:55.62
    13:28.25 14:01.13 14:33.73 15:06.46 15:39.33 16:11.98 16:44.68 17:16.76
    17:47.35
  3 McHugh, Delaney           13 DST-MA              18:43.24   18:12.35  
       29.51  1:01.80  1:34.50  2:07.93  2:40.45  3:13.83  3:46.91  4:20.43
     4:54.09  5:27.10  6:00.26  6:33.59  7:06.73  7:40.12  8:13.52  8:46.79
     9:20.32  9:53.70 10:27.58 11:00.84 11:34.47 12:07.81 12:41.53 13:15.08
    13:48.38 14:21.53 14:55.30 15:28.35 16:01.43 16:34.81 17:07.92 17:40.68
    18:12.35
  4 Martin, Allison M         14 FISH-PV             17:48.26   18:12.76  
       29.34  1:01.23  1:33.93  2:06.94  2:40.07  3:13.60  3:47.04  4:20.33
     4:53.64  5:26.97  5:59.78  6:33.71  7:07.95  7:41.31  8:14.28  8:47.85
     9:21.22  9:54.84 10:28.09 11:01.58 11:34.71 12:07.83 12:41.50 13:14.84
    13:48.34 14:21.45 14:54.66 15:28.11 16:01.37 16:34.70 17:08.37 17:41.64
    18:12.76
  5 O'Shaughnessy, Bridget E  13 FISH-PV             18:43.10   18:14.14  
       29.57  1:02.02  1:35.23  2:08.60  2:41.85  3:15.46  3:48.78  4:22.06
     4:55.53  5:28.93  6:02.63  6:35.83  7:09.29  7:42.61  8:16.37  8:50.06
     9:23.60  9:56.69 10:30.36 11:03.48 11:36.49 12:09.73 12:43.32 13:16.44
    13:49.62 14:23.21 14:56.56 15:29.96 16:03.19 16:36.51 17:09.77 17:42.55
    18:14.14
  6 Denn, Laci J              13 ECCC-MA             19:19.36   18:57.40  
       30.74  1:04.95  1:39.08  2:13.29  2:47.58  3:21.62  3:55.60  4:30.11
     5:04.84  5:39.55  6:14.45  6:49.48  7:24.16  7:59.16  8:33.80  9:08.29
     9:42.92 10:17.71 10:52.77 11:27.82 12:02.62 12:37.47 13:12.63 13:47.35
    14:22.38 14:56.99 15:31.87 16:07.14 16:41.48 17:16.12 17:50.62 18:24.56
    18:57.40
  7 Dean, Selah G             14 FISH-PV             18:12.21   19:23.55  
       31.74  1:05.87  1:39.65  2:13.75  2:47.93  3:22.62  3:57.81  4:32.96
     5:08.43  5:43.72  6:19.09  6:54.94  7:30.63  8:06.42  8:42.19  9:18.07
     9:52.70 10:28.40 11:04.60 11:40.45 12:16.33 12:52.15 13:27.95 14:04.47
    14:40.59 15:16.67 15:53.48 16:28.86 17:04.55 17:40.17 18:14.71 18:49.05
    19:23.55
  8 Sayasithsena, Maddy A     13 FISH-PV             19:48.35   20:14.42  
       31.59  1:06.67  1:43.31  2:19.71  2:56.57  3:33.66  4:10.24  4:47.41
     5:24.88  6:01.63  6:39.96  7:17.80  7:53.94  8:30.30  9:07.88  9:45.77
    10:22.93 10:59.72 11:36.47 12:13.74 12:50.89 13:28.46 14:06.17 14:42.97
    15:20.83 15:57.64 16:33.72 17:11.55 17:49.45 18:26.91 19:04.40 19:40.51
    20:14.42
BB - Division  
 -- Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV             20:48.84  X19:03.17  
       30.45  1:03.92  1:38.38  2:13.28  2:48.20  3:23.26  3:58.61  4:33.72
     5:09.08  5:44.35  6:18.92  6:54.31  7:29.58  8:04.29  8:39.30  9:13.85
     9:49.20 10:24.47 10:59.29 11:34.21 12:09.28 12:44.36 13:19.07 13:54.30
    14:28.98 15:04.04 15:38.96 16:14.37 16:49.06 17:23.96 17:58.12 18:31.73
    19:03.17
C - Division  
  1 Pittala, Sreeya           13 DST-MA                    NT   19:55.47  
       30.56  1:05.10  1:40.47  2:15.70  2:51.47  3:27.19  4:03.89  4:40.25
     5:16.05  5:52.42  6:28.92  7:05.45  7:42.18  8:19.65  8:56.71  9:33.31
    10:09.73 10:46.59 11:24.06 12:00.08 12:36.88 13:13.32 13:50.24 14:26.95
    15:04.15 15:41.23 16:17.55 16:54.78 17:31.78 18:08.56 18:45.05 19:21.03
    19:55.47
 
Event 13  Girls 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        15 FISH-PV             16:08.71   16:22.67  
       27.19    56.35  1:25.63  1:55.35  2:25.26  2:54.79  3:24.48  3:54.12
     4:23.68  4:53.25  5:22.84  5:52.76  6:22.49  6:52.15  7:22.10  7:52.05
     8:21.98  8:52.00  9:22.03  9:52.36 10:21.99 10:52.13 11:22.25 11:51.96
    12:22.03 12:52.32 13:22.72 13:53.02 14:23.30 14:53.58 15:23.86 15:53.19
    16:22.67
  2 Hemminger, Keely M        17 FISH-PV             17:22.03   17:44.10  
       29.47  1:01.25  1:33.57  2:05.92  2:37.84  3:10.04  3:42.36  4:14.04
     4:46.01  5:18.44  5:50.52  6:22.98  6:55.08  7:27.39  8:00.30  8:32.62
     9:05.43  9:38.17 10:11.47 10:43.71 11:16.55 11:49.41 12:22.60 12:54.72
    13:27.34 13:59.53 14:32.53 15:05.35 15:37.88 16:09.93 16:42.67 17:14.79
    17:44.10
  3 Carcani, Flavia           15 FISH-PV             19:15.72   18:48.62  
       29.86  1:02.46  1:35.83  2:09.82  2:44.18  3:18.37  3:52.71  4:27.21
     5:01.59  5:36.30  6:11.09  6:45.85  7:20.66  7:55.24  8:29.34  9:03.81
     9:38.32 10:12.85 10:47.60 11:22.12 11:56.46 12:31.03 13:05.49 13:40.00
    14:15.08 14:49.71 15:24.61 15:59.47 16:34.17 17:08.44 17:42.41 18:15.96
    18:48.62
  4 Robbins, Lindsay E        15 ECCC-MA             20:07.62   19:32.32  
       31.25  1:05.84  1:40.27  2:15.07  2:49.93  3:24.94  3:59.90  4:35.73
     5:11.47  5:47.47  6:22.47  6:58.12  7:34.10  8:09.85  8:45.55  9:21.58
     9:57.34 10:33.03 11:09.08 11:44.79 12:21.28 12:57.37 13:33.51 14:09.86
    14:45.92 15:22.17 15:58.77 16:35.36 17:11.53 17:47.56 18:23.87 18:58.87
    19:32.32
  5 DiMeglio, Sarah D         16 FISH-PV             19:15.36   19:35.13  
       31.07  1:06.85  1:43.37  2:18.79  2:55.14  3:31.24  4:06.77  4:42.48
     5:18.64  5:55.51  6:32.61  7:07.36  7:42.92  8:20.11  8:56.51  9:32.92
    10:09.53 10:45.76 11:22.44 11:58.85 12:34.73 13:09.55 13:45.81 14:21.53
    14:56.53 15:30.95 16:05.99 16:41.59 17:17.08 17:51.58 18:26.98 19:02.58
    19:35.13
  6 Grigg, Kyla M             15 FISH-PV             18:39.76   19:47.82  
       33.12  1:09.35  1:45.71  2:22.22  2:59.37  3:36.70  4:13.33  4:50.13
     5:26.55  6:03.99  6:41.32  7:18.61  7:55.89  8:32.24  9:07.91  9:43.97
    10:19.75 10:56.24 11:32.85 12:08.94 12:43.86 13:19.68 13:54.57 14:30.13
    15:05.60 15:40.75 16:16.07 16:51.45 17:26.82 18:01.91 18:37.19 19:12.40
    19:47.82
 
Event 14  Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
C - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA                    NT   18:53.06  
       28.74  1:01.24  1:36.03  2:10.52  2:45.29  3:20.74  3:55.71  4:30.79
     5:06.37  5:42.46  6:17.15  6:52.83  7:28.23  8:03.85  8:39.52  9:13.56
     9:48.65 10:23.98 10:59.12 11:35.24 12:10.18 12:45.76 13:20.36 13:55.83
    14:30.70 15:05.41 15:39.09 16:12.78 16:46.14 17:19.68 17:51.93 18:23.64
    18:53.06
  2 Gravuer, Brody M          11 DST-MA                    NT   20:15.47  
       31.19  1:05.86  1:42.58  2:19.10  2:56.06  3:32.15  4:08.01  4:45.26
     5:22.65  5:59.32  6:36.17  7:13.01  7:48.56  8:25.46  9:01.97  9:38.73
    10:15.77 10:51.96 11:28.72 12:06.37 12:43.34 13:20.94 13:59.05 14:36.43
    15:53.07 16:30.43 17:07.37 17:45.71 18:24.18 19:02.64 19:40.01 20:15.50
    20:15.47
  3 Smith, Ryan W             12 DST-MA                    NT   20:43.52  
       31.87  1:08.25  1:44.08  2:20.00  2:56.72  3:33.54  4:10.79  4:47.91
     5:25.27  6:03.06  6:40.29  7:18.88  7:56.66  8:35.25  9:13.95  9:53.55
    10:31.11 11:09.75 11:48.32 12:26.51 13:05.28 13:45.75 14:23.77 15:02.11
    15:39.48 16:18.30 16:56.44 17:34.81 18:13.92 18:50.36 19:28.68 20:06.91
    20:43.52
 
Event 14  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Do, Aiken T               13 FISH-PV             18:00.81   18:38.66  
       29.03  1:00.94  1:34.17  2:08.06  2:42.89  3:17.02  3:50.98  4:24.21
     4:57.67  5:31.84  6:06.12  6:40.80  7:16.07  7:50.49  8:25.25  8:59.65
     9:33.86 10:08.23 10:42.44 11:16.94 11:52.10 12:26.81 13:00.87 13:34.57
    14:08.71 14:43.11 15:17.76 15:52.22 16:26.40 17:00.45 17:33.69 18:06.73
    18:38.66
  2 Ewing, J.T. T             13 FISH-PV             18:17.29   20:51.05  
       31.14  1:07.08  1:44.65  2:22.64  3:00.46  3:38.70  4:16.98  4:55.39
     5:33.59  6:12.72  6:51.62  7:30.44  8:09.15  8:48.05  9:27.60 10:06.39
    10:46.45 11:25.87 12:05.27 12:45.15 13:24.05 14:01.74 14:39.86 15:18.65
    15:55.94 16:32.52 17:09.19 17:46.13 18:23.58 19:01.08 19:38.28 20:14.90
    20:51.05
BB - Division  
  1 Moore, Tanner J           13 FISH-PV             19:12.09   20:10.41  
       31.19  1:07.13  1:42.85  2:19.26  2:56.86  3:33.37  4:09.89  4:46.66
     5:23.14  6:00.09  6:36.79  7:13.61  7:50.50  8:25.93  9:03.13  9:39.41
    10:16.68 10:53.91 11:31.08 12:07.97 12:45.10 13:22.26 13:59.58 14:36.59
    15:13.93 15:50.84 16:28.55 17:05.79 17:42.99 18:20.43 18:56.92 19:33.37
    20:10.41
C - Division  
  1 Rieger, JJ                14 FISH-PV             21:18.90   19:18.51  
       30.08  1:03.56  1:38.08  2:12.87  2:48.26  3:23.60  3:58.05  4:32.29
     5:07.65  5:44.33  6:20.36  6:56.27  7:31.74  8:07.88  8:43.32  9:18.90
     9:54.45 10:31.13 11:07.06 11:43.88 12:19.98 12:56.51 13:33.40 14:08.82
    14:43.06 15:17.77 15:52.29 16:26.65 17:01.62 17:37.13 18:12.32 18:47.11
    19:18.51
  2 Midura, Robert J          14 ECCC-MA                   NT   22:09.78  
       34.23  1:13.52  1:54.02  2:34.76  3:14.67  3:54.63  4:35.60  5:15.64
     5:55.76  6:36.31  7:17.81  7:59.16  8:40.92  9:22.20 10:02.97 10:44.01
    11:25.46 12:07.18 12:48.59 13:30.08 14:11.41 14:52.96 15:32.86 16:12.64
    16:52.88 17:33.85 18:13.60 18:53.70 19:34.90 20:16.18 20:54.86 21:35.13
    22:09.78
 
Event 14  Boys 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenblatt, Mason A       17 FISH-PV             15:59.86   16:45.52  
       26.96    56.70  1:26.87  1:57.12  2:27.53  2:58.05  3:28.67  3:59.14
     4:29.85  5:00.41  5:31.10  6:01.73  6:32.26  7:02.88  7:33.35  8:04.13
     8:34.35  9:05.00  9:35.57 10:06.23 10:37.06 11:07.71 11:38.27 12:09.32
    12:39.97 13:10.91 13:41.55 14:12.61 14:43.43 15:14.26 15:45.01 16:15.91
    16:45.52
  2 Fye, Reese K              16 FISH-PV             16:31.59   17:19.53  
       27.06    57.18  1:27.56  1:58.24  2:29.40  3:00.74  3:32.40  4:03.88
     4:35.26  5:06.55  5:38.18  6:10.05  6:42.13  7:13.65  7:45.51  8:17.16
     8:48.98  9:20.76  9:52.70 10:24.79 10:56.64 11:28.38 12:00.19 12:32.33
    13:04.47 13:36.72 14:08.71 14:40.65 15:12.44 15:44.44 16:16.46 16:48.35
    17:19.53
  3 DiMeglio, David S         17 FISH-PV             17:03.33   17:36.71  
       26.72    56.55  1:26.69  1:57.24  2:27.91  2:58.66  3:30.15  4:02.03
     4:34.74  5:06.89  5:39.30  6:12.26  6:45.16  7:18.35  7:52.04  8:25.58
     8:58.09  9:31.35 10:04.06 10:36.91 11:08.31 11:41.66 12:15.12 12:46.70
    13:19.51 13:52.47 14:25.22 14:57.41 15:29.70 16:02.15 16:35.12 17:06.54
    17:36.71
  4 Tingley, Aaron R          15 FISH-PV             20:45.72   18:11.07  
       30.07  1:02.27  1:34.98  2:08.53  2:41.69  3:15.31  3:48.91  4:22.72
     4:55.88  5:28.86  6:02.17  6:35.74  7:09.01  7:42.40  8:15.77  8:49.10
     9:22.36  9:55.71 10:28.64 11:01.52 11:34.76 12:08.16 12:41.26 13:14.20
    13:47.15 14:20.11 14:53.03 15:26.47 15:59.94 16:32.74 17:05.83 17:38.45
    18:11.07
 -- Figueroa, Jason S         15 FISH-PV                   NT  X18:12.77  
       27.07    58.89  1:32.38  2:05.72  2:39.60  3:12.90  3:45.85  4:19.52
     4:52.80  5:26.88  6:01.15  6:34.30  7:08.30  7:42.13  8:16.15  8:49.45
     9:23.34  9:57.05 10:30.33 11:05.03 11:37.81 12:10.73 12:44.40 13:17.79
    13:50.68 14:24.55 14:58.18 15:30.58 16:03.87 16:38.46 17:10.18 17:42.85
    18:12.77
 
Event 15  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wittenberg, Tori A        10 ECCC-MA              2:22.10    2:17.23  
       30.23  1:05.15  1:41.70  2:17.23                                    
  2 Phillips, Allie J         10 DST-MA               2:28.45    2:24.91  
       31.73  1:08.85  1:48.49  2:24.91                                    
  3 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               2:24.92    2:25.48  
       31.45  1:08.66  1:47.44  2:25.48                                    
BB - Division  
  1 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA              2:36.29    2:29.04  
       32.23  1:09.83  1:49.95  2:29.04                                    
  2 Chapman, Carly J          10 DST-MA               2:55.32    2:30.84  
       35.00  1:14.08  1:54.03  2:30.84                                    
  3 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA             2:48.40    2:35.88  
       33.44  1:11.42  1:53.27  2:35.88                                    
  4 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA              2:52.74    2:44.28  
       37.06  1:19.18  2:02.94  2:44.28                                    
C - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA                    NT    2:17.80  
       29.78  1:05.48  1:42.39  2:17.80                                    
  2 Murphy, Kristen Y         10 RKRY-MA                   NT    2:42.59  
       35.80  1:17.05  2:01.45  2:42.59                                    
  3 Walsh, Ellie F            10 ECCC-MA              3:04.32    2:45.51  
       34.59  1:17.53  2:01.86  2:45.51                                    
  4 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT    2:53.43  
       38.81  1:23.76  2:53.53  2:53.43                                    
  5 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA              3:04.12    2:55.36  
       37.36  1:20.66  2:07.96  2:55.36                                    
  6 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA                   NT    2:56.61  
       39.24  1:25.31  2:12.98  2:56.61                                    
  7 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT    2:58.96  
       40.07  1:27.48  2:13.57  2:58.96                                    
  8 Agrawal, Ria              10 DST-MA               3:04.78    3:01.29  
       38.44  1:24.56  2:13.70  3:01.29                                    
  9 Kiess, Kylee E             9 DST-MA               3:36.35    3:07.79  
       39.80  1:27.96  2:21.29  3:07.79                                    
 10 Wilson, MacKenzie N        9 DST-MA                    NT    3:21.03  
       41.04  1:33.97  2:32.42  3:21.03                                    
 11 Rodgers, Ava L             9 DST-MA                    NT    3:23.24  
       37.79  1:30.18  2:28.26  3:23.24                                    
 12 Rosu, Emily P              9 ECCC-MA                   NT    4:06.31  
       53.40  1:58.42  3:05.95  4:06.31                                    
 
Event 16  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA               2:20.81    2:10.07  
       30.71  1:04.57  1:37.70  2:10.07                                    
  2 Kalish, Carson R          10 DST-MA               2:25.09    2:21.75  
       31.65  1:06.99  1:44.59  2:21.75                                    
BB - Division  
  1 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA              2:39.43    2:32.52  
       32.51  1:10.92  1:51.71  2:32.52                                    
  2 Verbanas, Conner J        10 DST-MA               2:37.17    2:39.33  
       35.93  1:16.95  1:59.35  2:39.33                                    
C - Division  
  1 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA              3:02.25    2:40.47  
       33.96  1:14.37  1:57.81  2:40.47                                    
  2 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT    2:44.07  
       34.16  1:15.62  2:00.23  2:44.07                                    
  3 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT    2:51.27  
       38.06  1:22.91  2:08.19  2:51.27                                    
  4 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA              2:58.19    2:54.80  
       37.86  1:21.90  2:09.27  2:54.80                                    
  5 Adderley, Brian L         10 Dolphin Swim Tea-MA       NT    2:55.78  
       40.30  1:27.28  2:15.37  2:55.78                                    
  6 Moen, James                9 DST-MA                    NT    2:58.99  
       39.47  1:25.60  2:13.53  2:58.99                                    
  7 Lewis, Brady P             9 DST-MA               3:05.72    3:00.70  
       38.59  1:24.76  2:14.06  3:00.70                                    
  8 Texter, Ben D             10 DST-MA                    NT    3:11.50  
       41.72  1:31.15  2:22.12  3:11.50                                    
  9 Burslem, Christopher C     9 DST-MA               3:28.09    3:33.28  
       45.34  2:37.72  3:33.28                                             
 10 Rielly, Jonathan F        10 WAVE-MA                   NT    3:38.30  
       44.23  3:38.30                                                      
 11 Subramanian, Vaibhav A     9 DST-MA                    NT    3:42.15  
       49.31  1:47.43  2:46.73  3:42.15                                    
 
Event 17  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Testa, Madison N          12 DST-MA               2:00.90    2:02.27  
       28.77    59.72  1:31.18  2:02.27                                    
  2 Horning, Caitlin L        11 DST-MA               2:02.02    2:05.12  
       29.23  1:00.63  1:32.85  2:05.12                                    
  3 Colborn, Georgia A        11 DST-MA               2:11.37    2:05.56  
       28.73  1:00.60  1:33.56  2:05.56                                    
  4 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA              2:13.82    2:14.66  
       30.33  1:04.10  1:39.87  2:14.66                                    
  5 Walker, Callie E          12 NRG-MA               2:16.74    2:16.17  
       30.38  1:04.98  1:40.50  2:16.17                                    
  6 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA              2:16.89    2:17.46  
       31.03  1:05.78  1:42.02  2:17.46                                    
BB - Division  
  1 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA              2:23.45    2:12.81  
       29.40  1:02.57  1:38.26  2:12.81                                    
  2 Carfi, Victoria           11 DST-MA               2:24.40    2:15.43  
       30.79  1:05.31  1:40.96  2:15.43                                    
  3 Smith, Megan C            12 NRG-MA               2:25.68    2:18.56  
       31.88  1:07.34  1:43.75  2:18.56                                    
  4 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              2:27.09    2:26.24  
       31.72  1:09.27  1:48.71  2:26.24                                    
C - Division  
  1 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA               2:58.03    2:10.66  
       29.51  1:02.46  1:36.50  2:10.66                                    
  2 Midura, Katie M           12 ECCC-MA              2:44.98    2:17.98  
       31.83  1:07.15  1:42.98  2:17.98                                    
  3 Wolfe, Ella V             12 MARA-MA              2:30.83    2:18.02  
       31.73  1:07.08  1:43.69  2:18.02                                    
  4 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA              2:38.04    2:20.53  
       31.62  1:07.93  1:45.73  2:20.53                                    
  5 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    2:25.42  
       31.35  1:07.15  1:45.28  2:25.42                                    
  6 Fanelli, Lila R           11 DST-MA               4:01.24    2:26.36  
       33.20  1:10.68  1:49.85  2:26.36                                    
  7 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              2:47.28    2:29.25  
       35.65  1:14.54  1:52.81  2:29.25                                    
  8 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               2:31.93    2:30.74  
       34.16  1:12.44  1:52.05  2:30.74                                    
  9 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              2:33.64    2:31.07  
       34.90  1:13.74  1:53.25  2:31.07                                    
 10 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA              2:40.39    2:34.63  
       34.59  1:13.89  1:55.25  2:34.63                                    
 11 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA              2:34.64    2:34.64  
       33.52  1:12.81  1:54.21  2:34.64                                    
 12 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA              2:51.27    2:34.91  
       35.03  1:14.98  1:55.77  2:34.91                                    
 13 Freeman, Kaila M          11 Dolphin Swim Tea-MA  2:55.67    2:36.01  
       34.02  1:14.13  1:55.43  2:36.01                                    
 14 Kulon, Claudia            12 DST-MA               3:23.43    2:36.14  
       35.13  1:14.03  1:55.29  2:36.14                                    
 15 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA              2:48.51    2:38.71  
       35.38  1:15.82  1:58.09  2:38.71                                    
 16 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA              3:04.78    2:41.03  
       35.20  1:16.07  1:59.95  2:41.03                                    
 17 Gurwicz, Ella R           11 ECCC-MA              2:43.20    2:43.92  
       36.34  1:17.21  2:00.36  2:43.92                                    
 18 Fard Sanei, Anita         11 UNDST-MA                  NT    2:44.44  
       34.49  1:15.84  2:00.17  2:44.44                                    
 19 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA              3:16.91    2:48.24  
       37.97  1:21.12  2:06.89  2:48.24                                    
 20 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA  3:02.03    2:52.07  
       37.25  1:19.63  2:06.08  2:52.07                                    
 21 Matalonis, Cassie         12 DST-MA                    NT    2:58.84  
       35.42  1:20.10  2:09.81  2:58.84                                    
 22 Schultz, Emma R           11 ECCC-MA              3:45.37    3:38.74  
       41.95  1:31.43  2:25.19  3:38.74                                    
 23 Carden, Ari G             11 WAVE-MA              4:37.42    4:33.71  
       58.49  2:14.08  3:27.19  4:33.71                                    
 
Event 18  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA               2:02.89    1:57.68  
       26.61    55.78  1:26.58  1:57.68                                    
  2 Skelly, Kyle D            12 DST-MA               2:05.44    2:01.84  
       27.92    58.43  1:30.50  2:01.84                                    
  3 Texter, Jacob C           12 DST-MA               2:10.60    2:05.62  
       29.37  1:01.48  1:33.81  2:05.62                                    
  4 Bearley, Chase J          11 DST-MA               2:10.42    2:09.12  
       28.97  1:01.27  1:35.68  2:09.12                                    
  5 Pittala, Sritan           11 DST-MA               2:13.47    2:11.43  
       29.99  1:03.38  1:37.77  2:11.43                                    
BB - Division  
  1 Chapman, AJ J             12 DST-MA               2:23.72    2:16.69  
       31.45  1:06.84  1:43.30  2:16.69                                    
  2 Smith, Ryan W             12 DST-MA               2:17.01    2:17.40  
       31.00  1:06.56  1:43.06  2:17.40                                    
  3 Jacob, Conor D            12 WAVE-MA              2:18.34    2:17.74  
       30.17  1:04.50  1:40.67  2:17.74                                    
C - Division  
  1 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA              2:48.15    2:19.13  
       31.43  1:07.88  1:45.11  2:19.13                                    
  2 Lewis, Colin G            12 DST-MA               2:30.27    2:27.88  
       34.16  1:11.54  1:50.08  2:27.88                                    
  3 Denn, Adam P              12 DST-MA                    NT    2:30.03  
       35.30  1:12.38  1:50.61  2:30.03                                    
  4 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                   NT    2:31.52  
       32.93  1:10.68  1:52.56  2:31.52                                    
  5 Moen, Ethan               11 DST-MA               2:45.62    2:33.02  
       33.78  1:14.16  1:54.31  2:33.02                                    
  6 Masters, Luke T           11 WAVE-MA              2:27.52    2:33.95  
       32.68  1:11.97  1:54.09  2:33.95                                    
  7 Root, Jack R              11 MARA-MA              2:30.75    2:39.46  
       36.12  1:18.59  2:00.21  2:39.46                                    
  8 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA              2:45.49    2:42.31  
       38.80  1:21.45  2:03.24  2:42.31                                    
  9 Jacobson, Gunnar G        12 DST-MA                    NT    2:46.85  
       35.83  1:20.14  2:05.14  2:46.85                                    
 10 Taylor, Andrew C          11 DST-MA               2:54.31    2:50.76  
       34.68  1:15.30  1:55.33  2:50.76                                    
 11 Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT    2:57.86  
       37.02  1:23.53  2:12.78  2:57.86                                    
 12 Ludman, Nolan M           12 ECCC-MA                   NT    3:04.37  
       37.44  1:23.27  2:13.97  3:04.37                                    
 13 Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT    3:06.50  
       37.43  1:25.04  2:16.16  3:06.50                                    
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wittenberg, Tori A        10 ECCC-MA                34.51      34.57  
  2 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA               36.56      35.14  
  3 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA                 36.12      36.09  
  4 Phillips, Allie J         10 DST-MA                 35.33      36.20  
BB - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA                 37.36      35.65  
  2 Chapman, Carly J          10 DST-MA                 37.58      36.34  
  3 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA                39.71      38.95  
  4 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA                41.88      40.81  
 -- Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA                37.59         DQ  
C - Division  
  1 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT      39.25  
  2 Murphy, Kristen Y         10 RKRY-MA                43.23      39.42  
  3 Walsh, Ellie F            10 ECCC-MA                42.37      39.91  
  4 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA                43.86      41.44  
  5 Roth, Sarah E             10 MARA-MA                45.84      42.66  
  6 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT      43.22  
  7 Schofield, Abbey L        10 RKRY-MA                42.32      43.68  
  8 Agrawal, Ria              10 DST-MA                 46.58      44.24  
  8 Wolpert, Makenzie P        9 MARA-MA                47.34      44.24  
 10 Rodgers, Ava L             9 DST-MA                    NT      45.29  
 11 Freeman, Kendyl N          9 Dolphin Swim Tea-MA    51.90      45.39  
 12 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                   NT      45.57  
 13 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA                49.33      46.51  
 14 Hung, Danica Hailey T      9 ACAC-MA                48.70      46.57  
 15 Baron, Bella M             9 ECCC-MA                51.53      50.53  
 16 Salinski, Kayla R          9 DST-MA                 58.85      51.40  
 17 Wilson, MacKenzie N        9 DST-MA                 55.63      51.63  
 18 Angelini, Hope M          10 NRG-MA                    NT    1:00.16  
 19 Dougherty, Lizzie R        9 RKRY-MA                   NT    1:10.25  
 -- Kiess, Kylee E             9 DST-MA                 49.16         DQ  
 -- Rosu, Emily P              9 ECCC-MA                   NT         DQ  
 -- Christian, Rylea B         9 DST-MA                 57.13         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA                 36.94      32.65  
  2 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA                35.54      33.98  
  3 Kalish, Carson R          10 DST-MA                 35.91      36.64  
BB - Division  
  1 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA                42.07      38.40  
  2 Verbanas, Conner J        10 DST-MA                 38.35      40.46  
C - Division  
  1 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT      39.91  
  2 Adderley, Brian L         10 Dolphin Swim Tea-MA    46.82      40.62  
  3 Lewis, Brady P             9 DST-MA                 43.36      42.83  
  4 Burslem, Christopher C     9 DST-MA                 48.41      43.81  
  5 Moen, James                9 DST-MA                    NT      45.27  
  6 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                45.28      45.68  
  7 Armstrong, Michael         9 DST-MA                 48.89      45.83  
  8 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT      46.69  
  9 Texter, Ben D             10 DST-MA                 48.70      47.74  
 10 Rielly, Jonathan F        10 WAVE-MA                   NT      48.90  
 11 Arbittier, Brady N         9 WAVE-MA                   NT      49.24  
 12 Scopio, Luca C            10 DST-MA                    NT      49.80  
 13 Hu, Luke                   9 DST-MA                    NT      49.97  
 14 Beaver, Bryan R           10 ECCC-MA                59.96      51.23  
 15 Kammerzelt, Beau J         9 DST-MA                    NT      51.67  
 16 Rielly, Chris E            9 WAVE-MA                   NT      54.19  
 17 Fard Sanei, Ali            9 UNDST-MA                  NT      54.63  
 18 Subramanian, Vaibhav A     9 DST-MA                    NT      57.64  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rigas, Christina E        11 DST-MA                 32.08      30.56  
  2 Culmone, Ella             12 ECCC-MA                31.35      30.69  
  3 Colborn, Georgia A        11 DST-MA                 31.60      30.70  
  4 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA                31.96      32.41  
BB - Division  
  1 Fitzgerald, Keely M       12 DST-MA                 34.18      31.54  
  2 Phillips, Victoria L      11 DST-MA                 35.27      32.33  
  3 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA                 34.21      32.58  
  4 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA                34.48      32.73  
  5 Walker, Callie E          12 NRG-MA                 33.66      33.17  
  6 Wolfe, Ella V             12 MARA-MA                34.49      33.40  
  7 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA                35.06      33.95  
  8 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA               34.24      34.23  
  9 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA                33.32      34.27  
 10 Ritter, Callie G          12 ACAC-MA                34.21      34.56  
C - Division  
  1 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA               37.44      34.01  
  2 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT      34.82  
  3 Freeman, Kaila M          11 Dolphin Swim Tea-MA    38.44      35.01  
  4 Hung, Danielle Hana T     11 ACAC-MA                35.68      35.27  
  5 Robinson, Maggie M        12 Dolphin Swim Tea-MA    37.15      35.33  
  6 Midura, Katie M           12 ECCC-MA                   NT      35.57  
  7 Fanelli, Lila R           11 DST-MA                 37.33      35.77  
  8 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA                37.37      36.33  
  9 Smith, Megan C            12 NRG-MA                 37.95      36.61  
 10 Downes, Ari G             12 DST-MA                 37.47      36.74  
 11 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                   NT      37.19  
 12 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA                39.89      37.57  
 13 Murphy, Sophia E          12 RKRY-MA                42.12      37.76  
 14 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA                37.25      38.04  
 15 Knipe, Wren V             11 RKRY-MA                38.47      38.16  
 16 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA    38.14      38.27  
 17 Matalonis, Cassie         12 DST-MA                 38.61      38.72  
 18 Fard Sanei, Anita         11 UNDST-MA               38.18      39.19  
 19 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA                 38.89      39.56  
 20 Thompson, Haley G         12 MARA-MA                42.08      39.76  
 21 Gurwicz, Ella R           11 ECCC-MA                40.80      39.88  
 22 Small, Aubrey M           11 Dolphin Swim Tea-MA    46.06      40.82  
 23 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA                39.37      41.12  
 24 Satran, Shoshi W          11 DST-MA                 49.37      41.94  
 25 Cunningham, Callie E      11 DST-MA                 45.69      42.09  
 26 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA                42.58      42.23  
 27 Kulon, Claudia            12 DST-MA                 42.27      42.98  
 28 Schultz, Emma R           11 ECCC-MA                51.79      48.74  
 29 Paoli, Magda A            11 DST-MA                 49.30      50.03  
 -- Carden, Ari G             11 WAVE-MA                59.07         DQ  
 -- Gracie, Charlotte C       12 UNDST-MA               54.21         DQ  
 
Event 22  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA                 31.18      28.74  
  2 Moen, Max                 12 DST-MA                 31.73      30.50  
  3 Haney, James              11 ECCC-MA                32.21      30.87  
  4 Texter, Jacob C           12 DST-MA                 32.12      32.13  
BB - Division  
  1 Skelly, Kyle D            12 DST-MA                 32.69      31.72  
  2 Bearley, Chase J          11 DST-MA                 32.36      32.52  
  3 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA                34.84      32.58  
  4 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA                34.80      32.63  
  5 Smith, Ryan W             12 DST-MA                 34.79      33.68  
  6 Jacob, Conor D            12 WAVE-MA                34.85      33.82  
  7 Chapman, AJ J             12 DST-MA                 33.12      33.94  
  8 Gravuer, Brody M          11 DST-MA                 34.98      35.58  
C - Division  
  1 Denn, Adam P              12 DST-MA                 36.77      35.70  
  2 Moretti, Myles D          11 RKRY-MA                38.73      35.77  
  3 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA                36.89      36.50  
  4 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA                   NT      36.72  
  5 Lewis, Colin G            12 DST-MA                 36.15      37.09  
  6 Masters, Luke T           11 WAVE-MA                39.72      37.18  
  7 Moen, Ethan               11 DST-MA                 38.99      37.33  
  8 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                   NT      37.41  
  9 Taylor, Andrew C          11 DST-MA                 38.51      39.74  
 10 Jacobson, Gunnar G        12 DST-MA                 41.85      42.95  
 11 Cohn, Matt E              11 ACAC-MA                43.09      43.58  
 12 Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT      43.86  
 13 Ludman, Nolan M           12 ECCC-MA                   NT      45.23  
 -- Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Phillips, Allie J         10 DST-MA               1:17.15    1:15.91  
       35.23  1:15.91                                                      
  2 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               1:19.54    1:22.83  
       37.73  1:22.83                                                      
BB - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA               1:34.54    1:22.43  
       36.98  1:22.43                                                      
  2 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA             1:35.14    1:24.93  
       39.59  1:24.93                                                      
  3 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA              1:33.03    1:27.03  
       41.36  1:27.03                                                      
C - Division  
  1 Chapman, Carly J          10 DST-MA               1:42.91    1:23.96  
       39.64  1:23.96                                                      
  2 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA              1:41.62    1:31.62  
       41.75  1:31.62                                                      
  3 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT    1:32.67  
       42.96  1:32.67                                                      
  4 Kiess, Kylee E             9 DST-MA                    NT    1:40.33  
       45.60  1:40.33                                                      
  5 Freeman, Kendyl N          9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:47.88  
       48.92  1:47.88                                                      
 -- Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA                   NT         DQ  
       44.11       DQ                                                      
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA               1:09.09    1:08.99  
       32.54  1:08.99                                                      
  2 Kalish, Carson R          10 DST-MA               1:20.12    1:19.94  
       36.55  1:19.94                                                      
  3 Verbanas, Conner J        10 DST-MA               1:20.76    1:23.05  
       37.89  1:23.05                                                      
BB - Division  
  1 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA              1:34.44    1:26.05  
       38.36  1:26.05                                                      
  2 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA              1:31.06    1:31.52  
       39.78  1:31.52                                                      
C - Division  
  1 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT    1:35.73  
       41.67  1:35.73                                                      
  2 Lewis, Brady P             9 DST-MA               1:49.89    1:36.84  
       45.02  1:36.84                                                      
  3 Texter, Ben D             10 DST-MA                    NT    1:52.43  
       50.25  1:52.43                                                      
  4 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT    1:52.50  
       52.22  1:52.50                                                      
  5 Moen, James                9 DST-MA                    NT    1:55.87  
       53.69  1:55.87                                                      
  6 Burslem, Christopher C     9 DST-MA               2:03.78    1:56.63  
 -- Subramanian, Vaibhav A     9 DST-MA                    NT         DQ  
     2:20.53       DQ                                                      
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Testa, Madison N          12 DST-MA               1:04.34    1:05.92  
       31.01  1:05.92                                                      
  2 Culmone, Ella             12 ECCC-MA              1:06.87    1:09.45  
       32.88  1:09.45                                                      
  3 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              1:10.26    1:10.67  
       34.02  1:10.67                                                      
BB - Division  
  1 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA              1:13.55    1:08.31  
       32.37  1:08.31                                                      
  2 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA              1:11.50    1:11.01  
       33.02  1:11.01                                                      
  3 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA              1:12.00    1:11.88  
       33.32  1:11.88                                                      
  4 Phillips, Victoria L      11 DST-MA               1:13.11    1:13.94  
       34.16  1:13.94                                                      
C - Division  
  1 Smith, Megan C            12 NRG-MA               1:21.27    1:10.63  
       32.22  1:10.63                                                      
  2 Walker, Callie E          12 NRG-MA               1:18.71    1:14.49  
       34.58  1:14.49                                                      
  3 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA               1:38.21    1:14.62  
       33.77  1:14.62                                                      
  4 Carfi, Victoria           11 DST-MA               1:29.32    1:16.21  
       36.32  1:16.21                                                      
  5 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              1:25.55    1:21.67  
       37.95  1:21.67                                                      
  6 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    1:23.94  
       38.40  1:23.94                                                      
  7 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA              1:30.08    1:24.05  
       39.99  1:24.05                                                      
  8 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               1:35.98    1:27.02  
       40.62  1:27.02                                                      
  9 Fanelli, Lila R           11 DST-MA               2:16.02    1:27.61  
       39.51  1:27.61                                                      
 10 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA              1:29.05    1:28.00  
       39.93  1:28.00                                                      
 11 Young, Bria S             11 RKRY-MA                   NT    1:28.15  
       40.49  1:28.15                                                      
 12 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA              1:48.06    1:29.38  
       42.46  1:29.38                                                      
 13 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              1:26.61    1:31.94  
       40.22  1:31.94                                                      
 14 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA              1:47.66    1:34.40  
       42.11  1:34.40                                                      
 15 Satran, Shoshi W          11 DST-MA                    NT    1:34.48  
       44.93  1:34.48                                                      
 16 Kulon, Claudia            12 DST-MA               1:39.82    1:34.87  
       39.47  1:34.87                                                      
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA              1:04.18    1:06.07  
       31.05  1:06.07                                                      
BB - Division  
  1 Skelly, Kyle D            12 DST-MA               1:11.12    1:05.38  
       30.85  1:05.38                                                      
  2 Moen, Max                 12 DST-MA               1:13.25    1:06.13  
       30.39  1:06.13                                                      
  3 Haney, James              11 ECCC-MA              1:11.56    1:09.40  
       32.59  1:09.40                                                      
  4 Pittala, Sritan           11 DST-MA               1:10.66    1:09.66  
       32.74  1:09.66                                                      
  5 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA              1:10.57    1:11.44  
       31.58  1:11.44                                                      
  6 Bearley, Chase J          11 DST-MA               1:15.21    1:12.31  
       34.50  1:12.31                                                      
  7 Texter, Jacob C           12 DST-MA               1:12.63    1:16.68  
       35.80  1:16.68                                                      
  8 Gravuer, Brody M          11 DST-MA               1:12.92    1:18.23  
       35.57  1:18.23                                                      
  9 Lewis, Colin G            12 DST-MA               1:16.07    1:23.95  
       38.95  1:23.95                                                      
C - Division  
  1 Chapman, AJ J             12 DST-MA               1:21.79    1:13.40  
       34.13  1:13.40                                                      
  2 Smith, Ryan W             12 DST-MA               1:17.55    1:14.96  
       34.69  1:14.96                                                      
  3 Jacob, Conor D            12 WAVE-MA              1:21.28    1:23.09  
       36.71  1:23.09                                                      
  4 Heim, Carter N            11 ACAC-MA                   NT    1:32.92  
       38.57  1:32.92                                                      
  5 Moen, Ethan               11 DST-MA               1:45.78    1:32.99  
       42.43  1:32.99                                                      
 
Event 27  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA                45.91      41.47  
  2 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA                 44.91      41.52  
  3 Phillips, Allie J         10 DST-MA                 43.62      42.63  
  4 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA                 47.04      44.20  
  5 Chapman, Carly J          10 DST-MA                 46.77      46.59  
  6 Roth, Sarah E             10 MARA-MA                47.21      46.79  
C - Division  
  1 Wilson, MacKenzie N        9 DST-MA                 54.17      46.82  
  2 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT      46.95  
  3 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA                51.79      48.11  
  4 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA                52.36      48.23  
  5 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT      48.63  
  6 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA                53.44      48.92  
  7 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA                50.18      48.98  
  8 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA               48.92      49.07  
  9 Wolpert, Makenzie P        9 MARA-MA                51.85      49.65  
 10 Schofield, Abbey L        10 RKRY-MA                57.14      50.51  
 11 Agrawal, Ria              10 DST-MA                 55.07      51.83  
 12 Kiess, Kylee E             9 DST-MA               1:20.39      54.71  
 13 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                   NT      56.56  
 14 Freeman, Kendyl N          9 Dolphin Swim Tea-MA    59.51      57.06  
 15 Rodgers, Ava L             9 DST-MA                    NT      58.89  
 16 Angelini, Hope M          10 NRG-MA                    NT    1:02.44  
 17 Hung, Danica Hailey T      9 ACAC-MA              1:01.59    1:02.76  
 18 Salinski, Kayla R          9 DST-MA               1:11.38    1:04.41  
 19 Baron, Bella M             9 ECCC-MA              1:02.06    1:07.08  
 20 Mink, Bryn                 9 ACAC-MA                   NT    1:09.45  
 -- Dougherty, Lizzie R        9 RKRY-MA                   NT         DQ  
 -- Mink, Sammie              10 ACAC-MA              1:13.00         DQ  
 -- Rosu, Emily P              9 ECCC-MA                   NT         DQ  
 -- Christian, Rylea B         9 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA                 38.57      37.60  
BB - Division  
  1 Kalish, Carson R          10 DST-MA                 44.17      41.91  
  2 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA                45.30      46.27  
  3 Verbanas, Conner J        10 DST-MA                 46.38      47.51  
C - Division  
  1 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA                56.86      48.17  
  2 Scopio, Luca C            10 DST-MA                    NT      50.19  
  3 Adderley, Brian L         10 Dolphin Swim Tea-MA    49.75      50.74  
  4 Lewis, Brady P             9 DST-MA                 54.97      51.50  
  5 Rielly, Jonathan F        10 WAVE-MA                   NT      52.61  
  6 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT      53.20  
  7 Moen, James                9 DST-MA                    NT      53.26  
  8 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT      56.11  
  9 Rielly, Chris E            9 WAVE-MA                   NT      56.22  
 10 Texter, Ben D             10 DST-MA                 57.16      57.95  
 11 Armstrong, Michael         9 DST-MA               1:26.44      58.69  
 12 Fard Sanei, Ali            9 UNDST-MA                  NT      59.95  
 13 Hu, Luke                   9 DST-MA                    NT    1:00.39  
 14 Arbittier, Brady N         9 WAVE-MA                   NT    1:00.53  
 15 Burslem, Christopher C     9 DST-MA               1:08.59    1:00.65  
 16 Subramanian, Vaibhav A     9 DST-MA               1:05.86    1:01.26  
 17 Beaver, Bryan R           10 ECCC-MA                   NT    1:04.41  
 18 Kammerzelt, Beau J         9 DST-MA                    NT    1:09.97  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rigas, Christina E        11 DST-MA                 35.59      35.99  
BB - Division  
  1 Colborn, Georgia A        11 DST-MA                 38.20      36.63  
  2 Carfi, Victoria           11 DST-MA                 39.39      36.80  
  3 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA               39.03      38.25  
  4 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA                39.43      38.32  
  5 Culmone, Ella             12 ECCC-MA                39.49      39.66  
C - Division  
  1 Midura, Katie M           12 ECCC-MA                41.97      37.26  
  2 Hung, Danielle Hana T     11 ACAC-MA                40.01      38.07  
  3 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA                 41.11      38.39  
  4 Wolfe, Ella V             12 MARA-MA                40.29      38.59  
  5 Murphy, Sophia E          12 RKRY-MA                40.49      38.69  
  6 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA                40.08      38.91  
  7 Smith, Megan C            12 NRG-MA                 40.94      38.94  
  8 Fanelli, Lila R           11 DST-MA                 40.16      38.96  
  9 Phillips, Victoria L      11 DST-MA                 41.92      39.35  
 10 Downes, Ari G             12 DST-MA                 40.02      39.67  
 11 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA               41.31      39.71  
 12 Walker, Callie E          12 NRG-MA                 43.46      40.12  
 13 Knipe, Wren V             11 RKRY-MA                42.65      40.40  
 14 Robinson, Maggie M        12 Dolphin Swim Tea-MA    42.91      40.51  
 15 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT      40.84  
 16 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA                42.62      41.43  
 17 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA                49.50      42.13  
 18 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA                42.24      42.21  
 19 Thompson, Haley G         12 MARA-MA                42.75      42.68  
 20 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA                42.54      42.90  
 21 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA                 44.96      43.40  
 22 Fard Sanei, Anita         11 UNDST-MA               44.81      43.83  
 23 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA                44.24      44.48  
 24 Kulon, Claudia            12 DST-MA                 42.52      44.62  
 25 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA                49.22      46.43  
 26 Gracie, Charlotte C       12 UNDST-MA               58.75      47.42  
 27 Small, Aubrey M           11 Dolphin Swim Tea-MA    53.85      47.49  
 28 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA    49.51      47.50  
 29 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                   NT      47.73  
 30 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA              1:01.44      47.90  
 31 Gurwicz, Ella R           11 ECCC-MA                48.33      48.05  
 32 Satran, Shoshi W          11 DST-MA               1:04.95      50.96  
 33 Schultz, Emma R           11 ECCC-MA                56.39      51.74  
 34 Carden, Ari G             11 WAVE-MA                   NT      58.00  
 -- Cunningham, Callie E      11 DST-MA                 46.33         DQ  
 -- Paoli, Magda A            11 DST-MA                 51.32         DQ  
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Reice, Noah D             12 DST-MA                 31.51      31.62  
  2 Skelly, Kyle D            12 DST-MA                 35.70      33.58  
  3 Karahalis, Alex J         12 DST-MA                 35.31      34.81  
  4 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA                 35.99      35.39  
BB - Division  
  1 Denn, Adam P              12 DST-MA                 38.95      36.15  
  2 Jacob, Conor D            12 WAVE-MA                36.43      37.76  
  3 Haney, James              11 ECCC-MA                39.59      39.78  
C - Division  
  1 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA                39.98      38.48  
  2 Bearley, Chase J          11 DST-MA                 39.74      39.62  
  3 Moretti, Myles D          11 RKRY-MA                45.13      41.65  
  4 Chapman, AJ J             12 DST-MA                 43.49      41.76  
  5 Lewis, Colin G            12 DST-MA                 41.41      41.99  
  6 Gravuer, Brody M          11 DST-MA                 44.51      42.56  
  7 Root, Jack R              11 MARA-MA                40.92      42.94  
  8 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                42.65      43.02  
  9 Cohn, Matt E              11 ACAC-MA                46.96      45.43  
 10 Moen, Ethan               11 DST-MA                 46.82      46.00  
 11 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA                50.86      46.70  
 12 Heim, Carter N            11 ACAC-MA                44.52      46.93  
 13 Masters, Luke T           11 WAVE-MA                49.27      46.94  
 14 Crawford, Aiden J         11 DST-MA               1:00.20      47.34  
 15 Jacobson, Gunnar G        12 DST-MA                 52.12      47.48  
 16 Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT      48.69  
 17 Taylor, Andrew C          11 DST-MA                 52.84      53.04  
 -- Ludman, Nolan M           12 ECCC-MA                   NT         DQ  
 -- Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 31  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wittenberg, Tori A        10 ECCC-MA              1:18.71    1:15.12  
       34.28  1:15.12                                                      
  2 Phillips, Allie J         10 DST-MA               1:16.03    1:19.25  
       36.46  1:19.25                                                      
  3 Chapman, Carly J          10 DST-MA               1:20.66    1:22.12  
       38.11  1:22.12                                                      
BB - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA               1:21.72    1:17.37  
       35.81  1:17.37                                                      
  2 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               1:24.53    1:20.51  
       36.70  1:20.51                                                      
  3 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA              1:24.13    1:21.66  
       39.92  1:21.66                                                      
  4 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA             1:24.61    1:25.47  
       38.02  1:25.47                                                      
  5 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA              1:27.73    1:30.67  
       40.73  1:30.67                                                      
C - Division  
  1 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT    1:24.92  
       39.32  1:24.92                                                      
  2 Murphy, Kristen Y         10 RKRY-MA                   NT    1:26.96  
       38.43  1:26.96                                                      
  3 Walsh, Ellie F            10 ECCC-MA              1:34.96    1:28.83  
       40.73  1:28.83                                                      
  4 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA              1:32.75    1:30.35  
       42.17  1:30.35                                                      
  5 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT    1:30.51  
       44.01  1:30.51                                                      
  6 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA              1:34.94    1:30.85  
       42.37  1:30.85                                                      
  7 Roth, Sarah E             10 MARA-MA              1:32.92    1:34.95  
       44.35  1:34.95                                                      
  8 Wolpert, Makenzie P        9 MARA-MA              1:34.57    1:36.76  
       43.96  1:36.76                                                      
  9 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA              1:50.89    1:37.82  
       46.88  1:37.82                                                      
 10 Schofield, Abbey L        10 RKRY-MA                   NT    1:39.29  
       48.25  1:39.29                                                      
 11 Kiess, Kylee E             9 DST-MA               1:44.92    1:42.40  
       43.58  1:42.40                                                      
 12 Agrawal, Ria              10 DST-MA               1:47.47    1:44.18  
       48.55  1:44.18                                                      
 13 Wilson, MacKenzie N        9 DST-MA               1:59.46    1:44.23  
     1:44.17  1:44.23                                                      
 14 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                   NT    1:45.18  
       49.44  1:45.18                                                      
 15 Salinski, Kayla R          9 DST-MA                    NT    2:01.37  
       57.13  2:01.37                                                      
 -- Angelini, Hope M          10 NRG-MA                    NT         DQ  
     1:06.26       DQ                                                      
 -- Rosu, Emily P              9 ECCC-MA                   NT         DQ  
     1:09.72       DQ                                                      
 -- Baron, Bella M             9 ECCC-MA              1:58.07         DQ  
       50.48       DQ                                                      
 -- Christian, Rylea B         9 DST-MA                    NT         DQ  
       58.30       DQ                                                      
 -- Rodgers, Ava L             9 DST-MA                    NT         DQ  
       47.40       DQ                                                      
 
Event 32  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA               1:10.06    1:09.92  
       32.97  1:09.92                                                      
  2 Kalish, Carson R          10 DST-MA               1:15.53    1:17.19  
       35.45  1:17.19                                                      
  3 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA              1:18.39    1:20.63  
       36.14  1:20.63                                                      
BB - Division  
  1 Verbanas, Conner J        10 DST-MA               1:21.94    1:27.29  
       40.16  1:27.29                                                      
C - Division  
  1 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA              1:33.12    1:28.21  
       39.68  1:28.21                                                      
  2 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA              1:33.68    1:32.99  
       43.83  1:32.99                                                      
  3 Lewis, Brady P             9 DST-MA               1:38.73    1:33.69  
       40.21  1:33.69                                                      
  4 Moen, James                9 DST-MA                    NT    1:38.03  
       47.30  1:38.03                                                      
  5 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT    1:39.08  
       49.00  1:39.08                                                      
  6 Texter, Ben D             10 DST-MA               1:47.74    1:41.37  
       45.46  1:41.37                                                      
  7 Scopio, Luca C            10 DST-MA                    NT    1:42.38  
       52.17  1:42.38                                                      
  8 Armstrong, Michael         9 DST-MA               2:12.06    1:46.73  
       48.84  1:46.73                                                      
  9 Rielly, Jonathan F        10 WAVE-MA                   NT    1:51.99  
       56.38  1:51.99                                                      
 10 Beaver, Bryan R           10 ECCC-MA                   NT    2:00.12  
       54.54  2:00.12                                                      
 11 Rielly, Chris E            9 WAVE-MA                   NT    2:01.00  
       56.93  2:01.00                                                      
 -- Arbittier, Brady N         9 WAVE-MA                   NT         DQ  
       58.83       DQ                                                      
 -- Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT         DQ  
       41.97       DQ                                                      
 -- Burslem, Christopher C     9 DST-MA               1:52.25         DQ  
       49.40       DQ                                                      
 -- Subramanian, Vaibhav A     9 DST-MA                    NT         DQ  
     1:03.30       DQ                                                      
 -- Kammerzelt, Beau J         9 DST-MA                    NT         DQ  
     1:01.53       DQ                                                      
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        11 DST-MA               1:04.87    1:04.83  
       29.36  1:04.83                                                      
  2 Rigas, Christina E        11 DST-MA               1:09.74    1:06.76  
       30.80  1:06.76                                                      
  3 Colborn, Georgia A        11 DST-MA               1:11.14    1:07.67  
       31.04  1:07.67                                                      
  4 Culmone, Ella             12 ECCC-MA              1:11.98    1:12.78  
       32.37  1:12.78                                                      
  5 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA              1:10.86    1:13.14  
       33.52  1:13.14                                                      
  6 Phillips, Victoria L      11 DST-MA               1:11.66    1:14.92  
       34.20  1:14.92                                                      
BB - Division  
  1 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA               1:13.68    1:11.00  
       34.26  1:11.00                                                      
  2 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA              1:14.99    1:12.19  
       33.53  1:12.19                                                      
  3 Carfi, Victoria           11 DST-MA               1:16.75    1:12.68  
       34.91  1:12.68                                                      
  4 Wolfe, Ella V             12 MARA-MA              1:17.06    1:12.70  
       33.80  1:12.70                                                      
  5 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA              1:15.61    1:13.78  
       34.53  1:13.78                                                      
  6 Walker, Callie E          12 NRG-MA               1:15.09    1:15.27  
       34.55  1:15.27                                                      
  7 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA              1:16.41    1:18.48  
       34.96  1:18.48                                                      
  8 Downes, Ari G             12 DST-MA               1:18.34    1:19.23  
       37.58  1:19.23                                                      
 -- Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              1:14.47         DQ  
       33.11       DQ                                                      
C - Division  
  1 Midura, Katie M           12 ECCC-MA              1:25.10    1:13.90  
       35.26  1:13.90                                                      
  2 Ritter, Callie G          12 ACAC-MA              1:19.01    1:14.89  
       34.26  1:14.89                                                      
  3 Fitzgerald, Keely M       12 DST-MA               1:20.54    1:15.31  
       34.60  1:15.31                                                      
  4 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    1:16.44  
       36.41  1:16.44                                                      
  5 Smith, Megan C            12 NRG-MA               1:18.87    1:16.87  
       36.40  1:16.87                                                      
  6 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA             1:19.52    1:17.00  
       35.73  1:17.00                                                      
  7 Murphy, Sophia E          12 RKRY-MA                   NT    1:17.27  
       36.22  1:17.27                                                      
  8 Fanelli, Lila R           11 DST-MA               1:19.50    1:17.74  
       37.66  1:17.74                                                      
  9 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA             1:22.34    1:18.02  
       35.77  1:18.02                                                      
 10 Knipe, Wren V             11 RKRY-MA              1:25.35    1:18.32  
       37.61  1:18.32                                                      
 11 Robinson, Maggie M        12 Dolphin Swim Tea-MA  1:26.78    1:18.38  
       36.73  1:18.38                                                      
 12 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              1:22.47    1:19.71  
       36.95  1:19.71                                                      
 13 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA              1:20.41    1:20.47  
       37.38  1:20.47                                                      
 14 Freeman, Kaila M          11 Dolphin Swim Tea-MA  1:21.62    1:20.58  
       38.46  1:20.58                                                      
 15 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA              1:21.17    1:20.84  
       36.34  1:20.84                                                      
 16 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               1:24.42    1:23.22  
       39.24  1:23.22                                                      
 17 Thompson, Haley G         12 MARA-MA              1:28.93    1:24.11  
       40.38  1:24.11                                                      
 18 Bresch, Grace A           12 MARA-MA                   NT    1:24.46  
       38.88  1:24.46                                                      
 19 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA              1:27.64    1:24.84  
       39.77  1:24.84                                                      
 20 Fard Sanei, Anita         11 UNDST-MA             1:27.67    1:25.12  
       38.87  1:25.12                                                      
 21 Young, Bria S             11 RKRY-MA              1:24.54    1:25.93  
       38.30  1:25.93                                                      
 22 Walsh, Kelly A            11 WAVE-MA              1:28.40    1:26.13  
       39.15  1:26.13                                                      
 23 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA  1:29.11    1:28.55  
       42.60  1:28.55                                                      
 24 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA              1:26.84    1:28.76  
       39.53  1:28.76                                                      
 25 Kulon, Claudia            12 DST-MA               1:25.56    1:29.33  
       41.58  1:29.33                                                      
 26 Cunningham, Callie E      11 DST-MA               1:34.98    1:30.19  
       42.28  1:30.19                                                      
 27 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA              1:44.07    1:30.96  
       44.20  1:30.96                                                      
 28 Gracie, Charlotte C       12 UNDST-MA             1:55.75    1:32.91  
       44.78  1:32.91                                                      
 29 Satran, Shoshi W          11 DST-MA               1:46.23    1:33.97  
       45.75  1:33.97                                                      
 30 Paoli, Magda A            11 DST-MA               1:48.08    1:48.70  
       53.36  1:48.70                                                      
 31 Carden, Ari G             11 WAVE-MA              2:15.32    2:11.13  
     1:02.31  2:11.13                                                      
 -- Gurwicz, Ella R           11 ECCC-MA              1:23.38         DQ  
       40.17       DQ                                                      
 -- Schultz, Emma R           11 ECCC-MA              1:48.05         DQ  
       52.21       DQ                                                      
 -- Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              1:22.11         DQ  
       37.99       DQ                                                      
 
Event 34  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA               1:05.67    1:01.94  
       28.29  1:01.94                                                      
  2 Reice, Noah D             12 DST-MA               1:06.24    1:03.55  
       30.20  1:03.55                                                      
  3 Skelly, Kyle D            12 DST-MA               1:06.62    1:05.10  
       31.44  1:05.10                                                      
  4 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA               1:07.39    1:06.19  
       31.53  1:06.19                                                      
  5 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA              1:08.83    1:11.36  
       33.02  1:11.36                                                      
  6 Texter, Jacob C           12 DST-MA               1:08.53    1:11.42  
       33.02  1:11.42                                                      
BB - Division  
  1 Moen, Max                 12 DST-MA               1:11.87    1:08.34  
       32.18  1:08.34                                                      
  2 Bearley, Chase J          11 DST-MA               1:12.46    1:09.88  
       32.23  1:09.88                                                      
  3 Pittala, Sritan           11 DST-MA               1:13.09    1:09.92  
       33.23  1:09.92                                                      
  4 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA              1:11.36    1:10.56  
       32.54  1:10.56                                                      
  5 Haney, James              11 ECCC-MA              1:10.44    1:11.66  
       33.52  1:11.66                                                      
  6 Jacob, Conor D            12 WAVE-MA              1:13.31    1:13.08  
       33.65  1:13.08                                                      
  7 Smith, Ryan W             12 DST-MA               1:14.87    1:14.47  
       34.56  1:14.47                                                      
C - Division  
  1 Chapman, AJ J             12 DST-MA               1:16.65    1:14.42  
       34.19  1:14.42                                                      
  2 Smecker, Ryan J           12 MARA-MA              1:17.32    1:15.44  
       33.65  1:15.44                                                      
  3 Denn, Adam P              12 DST-MA               1:19.06    1:15.51  
       35.25  1:15.51                                                      
  4 Lewis, Colin G            12 DST-MA               1:17.54    1:18.93  
       36.95  1:18.93                                                      
  5 Gravuer, Brody M          11 DST-MA               1:16.35    1:19.30  
       38.01  1:19.30                                                      
  6 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                   NT    1:20.40  
       36.67  1:20.40                                                      
  7 Moretti, Myles D          11 RKRY-MA              1:26.30    1:22.10  
       38.94  1:22.10                                                      
  8 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA              1:29.21    1:23.35  
       36.64  1:23.35                                                      
  9 Root, Jack R              11 MARA-MA              1:23.72    1:23.41  
       38.99  1:23.41                                                      
 10 Heim, Carter N            11 ACAC-MA              1:29.35    1:25.76  
       40.52  1:25.76                                                      
 11 Masters, Luke T           11 WAVE-MA              1:28.64    1:27.47  
       39.64  1:27.47                                                      
 12 Cohn, Matt E              11 ACAC-MA              1:31.52    1:27.79  
       40.94  1:27.79                                                      
 13 Jacobson, Gunnar G        12 DST-MA               1:33.13    1:30.54  
       43.01  1:30.54                                                      
 14 Taylor, Andrew C          11 DST-MA               1:31.57    1:33.23  
       39.86  1:33.23                                                      
 15 Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT    1:35.27  
       43.66  1:35.27                                                      
 16 Ludman, Nolan M           12 ECCC-MA                   NT    1:36.07  
       44.71  1:36.07                                                      
 17 Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT    1:37.22  
       43.48  1:37.22                                                      
 18 Crawford, Aiden J         11 DST-MA                    NT    1:39.03  
       48.13  1:39.03                                                      
 -- Moen, Ethan               11 DST-MA               1:25.25         DQ  
       38.03       DQ                                                      
 
Event 35  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA               2:08.41    2:10.14  
       28.49  1:03.51  1:41.03  2:10.14                                    
  2 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA              2:09.00    2:11.64  
       28.20  1:01.41  1:41.80  2:11.64                                    
  3 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               2:14.63    2:11.78  
       29.61  1:01.99  1:42.18  2:11.78                                    
  4 Martin, Allison M         14 FISH-PV              2:05.39    2:11.87  
       28.69  1:02.33  1:41.66  2:11.87                                    
  5 Donohoe, Madelyn E        15 FISH-PV              2:10.54    2:13.61  
       29.74  1:02.32  1:44.69  2:13.61                                    
  6 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               2:14.23    2:14.67  
       29.12  1:01.85  1:43.53  2:14.67                                    
  7 Carcani, Flavia           15 FISH-PV              2:17.08    2:16.41  
       28.79  1:02.92  1:44.35  2:16.41                                    
  8 Wynn, Josette L           14 DST-MA               2:16.47    2:16.75  
       29.94  1:02.94  1:44.00  2:16.75                                    
  9 Rongione, Natalia D       14 FISH-PV              2:15.42    2:17.43  
       30.85  1:06.72  1:46.83  2:17.43                                    
  9 Sies, Taylor E            14 DST-MA               2:15.47    2:17.43  
       30.46  1:06.15  1:46.12  2:17.43                                    
 11 Tierney, Jordan E         13 Dolphin Swim Tea-MA  2:25.51    2:17.91  
       29.12  1:04.24  1:45.11  2:17.91                                    
 12 Smith, Olivia C           14 DST-MA               2:15.17    2:18.10  
       29.48  1:03.31  1:46.40  2:18.10                                    
 13 Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV              2:17.96    2:18.11  
       29.97  1:06.47  1:45.83  2:18.11                                    
 14 Wu, Dora M                15 FISH-PV              2:16.22    2:18.38  
       31.98  1:07.68  1:45.88  2:18.38                                    
 15 Sayasithsena, Maddy A     13 FISH-PV              2:15.99    2:19.31  
       31.64  1:07.67  1:48.77  2:19.31                                    
 16 McMillan, Kelli P         14 FISH-PV              2:16.81    2:19.49  
       31.50  1:07.94  1:49.60  2:19.49                                    
 17 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA              2:21.85    2:20.22  
       30.26  1:05.67  1:48.68  2:20.22                                    
 18 Hemminger, Keely M        17 FISH-PV              2:13.09    2:20.29  
       30.39  1:04.55  1:48.79  2:20.29                                    
 19 O'Shaughnessy, Bridget E  13 FISH-PV              2:20.98    2:20.66  
       31.21  1:05.90  1:48.06  2:20.66                                    
 20 Dryden, Stephanie M       15 Dolphin Swim Tea-MA  2:16.96    2:21.95  
       30.92  1:05.47  1:48.87  2:21.95                                    
 21 Chambers, Emma C          14 DST-MA               2:17.13    2:23.18  
       31.14  1:05.67  1:50.38  2:23.18                                    
 22 Denn, Laci J              13 ECCC-MA              2:21.01    2:23.54  
       30.81  1:07.05  1:51.49  2:23.54                                    
 23 McHugh, Delaney           13 DST-MA               2:23.00    2:24.37  
       30.83  1:05.82  1:52.57  2:24.37                                    
 24 Haney, Fauve              15 ECCC-MA              2:22.78    2:24.75  
       31.23  1:07.30  1:52.41  2:24.75                                    
 25 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               2:26.65    2:25.73  
       31.94  1:10.76  1:52.18  2:25.73                                    
 26 Edwards, Sofie R          14 FISH-PV              2:20.94    2:26.39  
       29.55  1:05.63  1:51.63  2:26.39                                    
 27 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               2:21.09    2:27.41  
       32.02  1:08.64  1:54.33  2:27.41                                    
 28 Dean, Selah G             14 FISH-PV              2:19.75    2:27.85  
       31.89  1:06.99  1:53.69  2:27.85                                    
 29 Boughanem, Hanna Y        13 FISH-PV              2:28.74    2:28.44  
       33.07  1:11.55  1:54.75  2:28.44                                    
 30 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              2:35.31    2:29.11  
       31.80  1:09.51  1:55.92  2:29.11                                    
 31 DiMeglio, Sarah D         16 FISH-PV              2:28.87    2:29.52  
       32.40  1:10.62  1:55.89  2:29.52                                    
 32 Baker, Marissa E          14 Dolphin Swim Tea-MA  2:29.31    2:29.79  
       33.53  1:11.26  1:56.44  2:29.79                                    
 33 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               2:27.72    2:29.93  
       33.74  1:11.02  1:56.42  2:29.93                                    
 34 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:31.96    2:31.14  
       34.10  1:10.87  1:56.85  2:31.14                                    
 35 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA              2:35.80    2:31.38  
       34.96  1:11.98  1:56.49  2:31.38                                    
 36 Figueroa, Kimberly G      13 FISH-PV              2:35.53    2:32.37  
       32.66  1:10.99  1:57.60  2:32.37                                    
 37 Kiser, Relena E           14 Dolphin Swim Tea-MA  2:29.37    2:32.83  
       32.95  1:10.43  1:58.00  2:32.83                                    
 38 Gery, Alison S            16 ECCC-MA              2:30.87    2:33.77  
       32.87  1:12.49  1:59.14  2:33.77                                    
 39 Knipe, Ruby W             15 RKRY-MA                   NT    2:34.36  
       30.69  1:08.31  1:56.97  2:34.36                                    
 40 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA             2:42.07    2:34.93  
       32.91  1:12.68  1:59.52  2:34.93                                    
 41 O'Neil, Chelsie           16 Muhls-MA             2:32.33    2:36.65  
       32.72  1:11.73  2:00.59  2:36.65                                    
 42 Conrad, Madison N         14 DST-MA               2:35.85    2:36.85  
       33.88  1:11.55  2:01.79  2:36.85                                    
 43 Kelly, Anna               15 RKRY-MA              2:50.85    2:37.34  
       32.27  1:10.77  2:00.66  2:37.34                                    
 44 Cortright, Karli E        15 ECCC-MA              3:00.16    2:39.60  
       33.51  1:15.47  2:04.29  2:39.60                                    
 45 Grigg, Kyla M             15 FISH-PV              2:23.08    2:39.74  
       34.53  1:14.64  2:04.87  2:39.74                                    
 46 Miagkov, Una A            15 FISH-PV              2:37.21    2:40.74  
       35.96  1:16.20  2:04.63  2:40.74                                    
 47 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA                   NT    2:41.89  
       34.58  1:14.35  2:04.08  2:41.89                                    
 48 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              2:48.30    2:42.99  
       35.71  1:18.08  2:07.35  2:42.99                                    
 49 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               2:43.50    2:43.29  
       37.27  1:16.68  2:07.26  2:43.29                                    
 50 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA              2:41.59    2:44.35  
       36.36  1:20.64  2:05.70  2:44.35                                    
 51 Sakers, Lexi R            13 DST-MA               2:42.54    2:46.06  
       37.99  1:18.83  2:06.60  2:46.06                                    
 52 Thompson, Abbey G         15 ECCC-MA              2:57.27    2:57.48  
       38.84  1:23.07  2:17.78  2:57.48                                    
 53 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA               3:21.91    3:01.41  
       39.84  1:24.47  2:20.79  3:01.41                                    
 54 Bartlett, Tori A          16 DST-MA               2:55.40    3:02.08  
       45.29  1:29.10  2:21.12  3:02.08                                    
 55 Tunasar, Maya             14 FISH-PV              2:56.64    3:03.03  
       44.33  1:31.06  2:25.06  3:03.03                                    
 56 Maher, Chloe L            16 UN-RY-MA             3:07.58    3:04.94  
       40.60  1:25.15  2:24.93  3:04.94                                    
 
Event 36  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Do, Aiken T               13 FISH-PV              2:02.43    1:59.95  
       26.19    58.39  1:32.01  1:59.95                                    
  2 Greenblatt, Mason A       17 FISH-PV              1:56.85    2:00.26  
       25.90    56.85  1:32.23  2:00.26                                    
  3 DiMeglio, David S         17 FISH-PV              2:08.25    2:05.32  
       26.64    58.81  1:35.93  2:05.32                                    
  4 Tingley, Aaron R          15 FISH-PV              2:07.96    2:06.46  
       26.56    57.38  1:37.39  2:06.46                                    
  5 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               2:07.79    2:07.67  
       27.81  1:00.43  1:37.47  2:07.67                                    
  6 Fye, Reese K              16 FISH-PV              2:13.70    2:08.40  
       26.21  1:00.71  1:38.56  2:08.40                                    
  7 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               2:05.87    2:08.81  
       28.11    59.99  1:38.35  2:08.81                                    
  8 Rieger, JJ                14 FISH-PV              2:28.42    2:11.19  
       28.30  1:01.32  1:39.90  2:11.19                                    
  9 Ewing, J.T. T             13 FISH-PV              2:15.71    2:12.90  
       28.99  1:00.96  1:41.66  2:12.90                                    
 10 Hoch, Andy R              14 DST-MA               2:17.26    2:13.64  
       29.75  1:04.65  1:45.12  2:13.64                                    
 11 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              2:15.06    2:14.05  
       28.68  1:02.08  1:43.54  2:14.05                                    
 12 Li, Fred                  14 NRG-MA               2:14.28    2:14.14  
       27.37  1:01.21  1:43.40  2:14.14                                    
 13 Figueroa, Jason S         15 FISH-PV              2:18.49    2:16.22  
       28.96  1:03.28  1:44.18  2:16.22                                    
 14 Poole, Bradford S         14 DST-MA               2:16.80    2:16.58  
       29.82  1:04.88  1:45.89  2:16.58                                    
 15 Ching, Ian H              13 UN-PV-MA             2:28.07    2:18.01  
       30.49  1:05.60  1:45.92  2:18.01                                    
 16 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA              2:12.25    2:18.34  
       27.79  1:03.61  1:45.37  2:18.34                                    
 17 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              2:27.50    2:19.20  
       30.58  1:06.16  1:49.40  2:19.20                                    
 18 Olivo, Kenny V            15 FISH-PV              2:23.05    2:20.33  
       30.37  1:06.07  1:49.53  2:20.33                                    
 19 Card, Chris W             15 FISH-PV              2:22.64    2:21.46  
       27.77  1:01.83  1:49.19  2:21.46                                    
 20 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:22.57    2:22.04  
       30.07  1:06.77  1:50.27  2:22.04                                    
 21 Wallace, Cam or Cameron   16 ECCC-MA              2:17.37    2:22.57  
       31.33  1:09.27  1:47.63  2:22.57                                    
 22 Lucas, David B            15 WAVE-MA              2:27.68    2:22.90  
       31.37  1:07.06  1:51.27  2:22.90                                    
 23 Moore, Tanner J           13 FISH-PV              2:21.88    2:22.95  
       30.19  1:09.36  1:50.99  2:22.95                                    
 24 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               2:30.87    2:23.08  
       31.83  1:07.50  1:51.83  2:23.08                                    
 25 Balint, Phil T            13 WAVE-MA              2:27.16    2:26.33  
       31.49  1:09.42  1:51.47  2:26.33                                    
 26 Card, Zachary D           13 FISH-PV              2:49.46    2:26.80  
       29.36  1:06.95  1:52.86  2:26.80                                    
 27 Rupar, Gabe F             13 FISH-PV              2:20.96    2:27.49  
       29.73  1:09.44  1:53.40  2:27.49                                    
 28 Henry, Drew               13 NRG-MA               2:50.96    2:29.19  
       32.91  1:11.55  1:54.21  2:29.19                                    
 29 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               2:25.63    2:30.41  
       31.78  1:08.89  1:57.45  2:30.41                                    
 30 Rongione, Nathan          14 FISH-PV              2:29.70    2:31.47  
       32.46  1:10.94  1:59.57  2:31.47                                    
 31 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA              2:32.01    2:31.77  
       33.09  1:13.28  1:58.26  2:31.77                                    
 32 Liu, Derek                13 FISH-PV              2:48.96    2:35.36  
       32.02  1:12.00  2:02.24  2:35.36                                    
 33 Giegerich, Rocco F        13 WAVE-MA              2:44.34    2:35.38  
       31.64  1:11.19  1:58.70  2:35.38                                    
 34 Dailey, Max E             14 FISH-PV              2:40.59    2:40.62  
       35.71  1:17.78  2:04.07  2:40.62                                    
 35 Rixham, Jacob T           13 WAVE-MA              3:05.48    3:00.24  
       37.22  1:24.33  2:19.68  3:00.24                                    
 36 Lutes, Grant M            13 DST-MA               3:21.05    3:06.27  
       39.41  1:26.62  2:23.83  3:06.27                                    
 37 Cui, Richard              13 DST-MA                    NT    3:57.54  
       48.69  1:57.71  3:57.54  3:57.54                                    
 -- Strukelj, Andre Q         12 DST-MA               2:37.32         DQ  
       35.60  1:15.71  2:05.84       DQ                                    
 -- Zhan, Alan Y              14 DST-MA                    NT         DQ  
       53.71  1:48.32  2:50.67       DQ                                    
 
Event 37  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA                54.02      54.47  
       26.42    54.47                                                      
  2 Henry, Allison R          15 NRG-MA                 53.51      54.50  
       26.62    54.50                                                      
  3 Tierney, Jordan E         13 Dolphin Swim Tea-MA    56.54      55.53  
       27.24    55.53                                                      
  4 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA                 54.43      55.72  
       27.13    55.72                                                      
  5 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA                 57.22      56.43  
       27.45    56.43                                                      
  6 Denn, Laci J              13 ECCC-MA                58.59      57.14  
       27.65    57.14                                                      
  7 Gery, Alison S            16 ECCC-MA                58.44      57.36  
       27.20    57.36                                                      
  8 Sies, Taylor E            14 DST-MA                 57.15      57.61  
       28.04    57.61                                                      
  9 Knipe, Ruby W             15 RKRY-MA                58.89      58.20  
       27.79    58.20                                                      
 10 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA                57.49      58.26  
       28.27    58.26                                                      
 11 Dryden, Stephanie M       15 Dolphin Swim Tea-MA    57.47      58.27  
       28.33    58.27                                                      
 12 McHugh, Delaney           13 DST-MA                 57.90      58.44  
       28.33    58.44                                                      
 13 Haney, Fauve              15 ECCC-MA                57.27      58.62  
       28.67    58.62                                                      
 14 Erley, Anastasia H        15 RKRY-MA                55.40      58.87  
       27.64    58.87                                                      
 15 Pennington, Ella M        13 Dolphin Swim Tea-MA  1:01.45      59.21  
       29.17    59.21                                                      
 16 Wynn, Josette L           14 DST-MA                 57.44      59.26  
       28.33    59.26                                                      
 17 Chambers, Emma C          14 DST-MA                 56.19      59.52  
       28.66    59.52                                                      
 18 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA                58.90      59.94  
       28.91    59.94                                                      
 19 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               1:00.47    1:00.29  
       29.39  1:00.29                                                      
 20 Robbins, Lindsay E        15 ECCC-MA              1:01.87    1:00.70  
       29.40  1:00.70                                                      
 21 Saul, Yuran A             13 ECCC-MA                   NT    1:00.76  
       28.02  1:00.76                                                      
 22 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               1:00.73    1:00.81  
       29.14  1:00.81                                                      
 23 Kelly, Anna               15 RKRY-MA              1:00.35    1:01.21  
       29.19  1:01.21                                                      
 24 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA             1:03.42    1:01.22  
       29.13  1:01.22                                                      
 25 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA                 57.63    1:01.25  
       29.29  1:01.25                                                      
 26 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              1:03.75    1:01.30  
       30.01  1:01.30                                                      
 27 Evans, Ally M             13 ECCC-MA              1:07.68    1:02.08  
       29.45  1:02.08                                                      
 28 Cortright, Karli E        15 ECCC-MA              1:05.76    1:02.42  
       30.49  1:02.42                                                      
 29 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA              1:02.54    1:02.56  
       30.27  1:02.56                                                      
 30 Conrad, Madison N         14 DST-MA               1:01.31    1:02.58  
       30.05  1:02.58                                                      
 31 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:02.84    1:03.04  
       30.49  1:03.04                                                      
 32 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              1:05.87    1:03.42  
       30.31  1:03.42                                                      
 33 Strong, Hannah E          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:03.19    1:04.21  
       30.75  1:04.21                                                      
 34 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA              1:03.45    1:04.92  
       31.16  1:04.92                                                      
 35 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               1:03.87    1:06.73  
       31.25  1:06.73                                                      
 36 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA              1:07.24    1:06.79  
       32.28  1:06.79                                                      
 37 Root, Ella A              13 MARA-MA              1:05.43    1:07.44  
       31.78  1:07.44                                                      
 38 Thompson, Abbey G         15 ECCC-MA              1:09.68    1:09.53  
       33.26  1:09.53                                                      
 39 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA               1:16.18    1:12.65  
       35.34  1:12.65                                                      
 40 Maher, Haley M            13 UN-RY-MA             1:13.27    1:14.51  
       35.56  1:14.51                                                      
 41 Bartlett, Tori A          16 DST-MA               1:12.11    1:15.56  
       36.33  1:15.56                                                      
 42 Hackett, Seven S          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:22.08    1:17.84  
       34.36  1:17.84                                                      
 -- Gayo, Abigail E           14 ACAC-MA              1:13.52         DQ  
       34.67       DQ                                                      
 
Event 38  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowe, David Y             20 ECCC-MA                47.50      49.50  
       23.69    49.50                                                      
  2 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA                 54.18      53.63  
       25.99    53.63                                                      
  3 Li, Fred                  14 NRG-MA                 52.41      54.03  
       25.71    54.03                                                      
  4 Hoch, Andy R              14 DST-MA                 53.67      54.53  
       26.99    54.53                                                      
  5 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA                54.16      54.63  
       26.10    54.63                                                      
  6 Chance, Jalen M           14 Dolphin Swim Tea-MA    54.97      54.98  
       27.01    54.98                                                      
  7 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA                58.05      55.24  
       27.37    55.24                                                      
  8 Evans, Matt J             15 ECCC-MA                58.86      55.62  
       26.44    55.62                                                      
  9 Kunyu, Pan                14 MARA-MA                52.47      55.93  
       27.27    55.93                                                      
 10 McCullough, Zach C        15 WAVE-MA                53.97      56.92  
       27.15    56.92                                                      
 11 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               1:02.56      57.55  
       28.37    57.55                                                      
 12 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA                57.74      57.96  
       27.75    57.96                                                      
 13 Lucas, David B            15 WAVE-MA                58.97      58.21  
       28.24    58.21                                                      
 14 Cox, Jeremy               14 NRG-MA                 58.88      58.76  
       28.25    58.76                                                      
 15 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA                58.33      58.91  
       28.38    58.91                                                      
 16 Wallace, Cam or Cameron   16 ECCC-MA                57.45      59.08  
       28.24    59.08                                                      
 17 Mesa, Leonard             14 Dolphin Swim Tea-MA  1:01.66      59.42  
       28.85    59.42                                                      
 18 Balint, Phil T            13 WAVE-MA              1:02.52    1:00.07  
       28.54  1:00.07                                                      
 19 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              1:00.65    1:00.50  
       29.16  1:00.50                                                      
 20 Giegerich, Rocco F        13 WAVE-MA              1:01.66    1:01.18  
       29.07  1:01.18                                                      
 21 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:09.16    1:02.52  
       30.20  1:02.52                                                      
 22 Mesa, Richard             14 Dolphin Swim Tea-MA  1:03.75    1:02.86  
       30.32  1:02.86                                                      
 23 Maliwanag, Matthew C      13 DST-MA               1:02.95    1:02.92  
       29.87  1:02.92                                                      
 24 Moore, Scott R            13 MARA-MA                   NT    1:05.51  
       30.81  1:05.51                                                      
 25 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA  1:15.58    1:06.94  
       32.67  1:06.94                                                      
 26 Pettiford, Justin R       14 Dolphin Swim Tea-MA  1:12.22    1:07.39  
       30.85  1:07.39                                                      
 27 Rixham, Jacob T           13 WAVE-MA              1:12.04    1:14.21  
       34.81  1:14.21                                                      
 28 Colborn, Philip A         13 DST-MA                    NT    1:16.52  
       36.51  1:16.52                                                      
 29 Lutes, Grant M            13 DST-MA               1:20.32    1:17.73  
       36.72  1:17.73                                                      
 30 Ajesh, Avi                13 DST-MA               1:26.06    1:22.24  
       37.75  1:22.24                                                      
 31 Zhan, Alan Y              14 DST-MA                    NT    1:38.20  
       46.20  1:38.20                                                      
 32 Cui, Richard              13 DST-MA                    NT    1:49.86  
       50.71  1:49.86                                                      
 
Event 39  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA                 58.38      57.72  
       27.73    57.72                                                      
  2 Donohoe, Madelyn E        15 FISH-PV              1:02.04    1:00.69  
       28.79  1:00.69                                                      
  3 Smith, Olivia C           14 DST-MA               1:01.12    1:01.53  
       28.37  1:01.53                                                      
  4 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               1:01.69    1:03.04  
       29.55  1:03.04                                                      
  5 Forman, Emma L            15 DST-MA               1:01.59    1:03.12  
       29.35  1:03.12                                                      
  6 Wynn, Josette L           14 DST-MA               1:02.22    1:03.63  
       29.95  1:03.63                                                      
  7 Sies, Taylor E            14 DST-MA               1:02.39    1:05.26  
       30.81  1:05.26                                                      
  8 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               1:03.22    1:05.87  
       31.18  1:05.87                                                      
  9 Chambers, Emma C          14 DST-MA               1:04.45    1:06.07  
       31.16  1:06.07                                                      
 10 Denn, Laci J              13 ECCC-MA              1:03.65    1:06.33  
       31.08  1:06.33                                                      
 11 Knipe, Ruby W             15 RKRY-MA              1:08.86    1:10.00  
       31.74  1:10.00                                                      
 12 Saul, Yuran A             13 ECCC-MA                   NT    1:10.16  
       31.78  1:10.16                                                      
 13 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              1:14.97    1:10.74  
       32.95  1:10.74                                                      
 14 Strong, Hannah E          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:13.34    1:11.97  
       32.90  1:11.97                                                      
 15 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:11.92    1:12.90  
       34.54  1:12.90                                                      
 16 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:11.26    1:13.10  
       34.09  1:13.10                                                      
 17 Cortright, Karli E        15 ECCC-MA              1:13.72    1:13.96  
       34.22  1:13.96                                                      
 18 Kiser, Relena E           14 Dolphin Swim Tea-MA  1:07.75    1:14.04  
       33.81  1:14.04                                                      
 19 Erley, Anastasia H        15 RKRY-MA              1:07.87    1:14.61  
       34.11  1:14.61                                                      
 20 Conrad, Madison N         14 DST-MA               1:17.35    1:17.14  
       34.81  1:17.14                                                      
 21 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               1:27.62    1:24.55  
       38.33  1:24.55                                                      
 22 Thompson, Abbey G         15 ECCC-MA              1:27.16    1:24.69  
       38.84  1:24.69                                                      
 23 Small, Ashlynn R          14 Dolphin Swim Tea-MA  1:27.98    1:26.35  
       37.07  1:26.35                                                      
 24 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA              1:22.82    1:27.11  
       38.69  1:27.11                                                      
 25 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA                    NT    1:32.27  
       42.91  1:32.27                                                      
 26 Maher, Chloe L            16 UN-RY-MA             1:30.54    1:33.78  
       44.35  1:33.78                                                      
 
Event 40  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowe, David Y             20 ECCC-MA                49.14      52.58  
       24.67    52.58                                                      
  2 Saul, Atomu J             16 ECCC-MA                58.63      56.76  
       26.43    56.76                                                      
  3 McCullough, Zach C        15 WAVE-MA                58.72      57.86  
       26.93    57.86                                                      
  4 Strukelj, Theo N          14 DST-MA                 58.64      58.47  
       27.78    58.47                                                      
  5 Li, Fred                  14 NRG-MA                 58.97      59.57  
       27.56    59.57                                                      
  6 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               1:00.35    1:00.86  
       28.38  1:00.86                                                      
  7 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA                58.90    1:01.12  
       28.25  1:01.12                                                      
  8 Chance, Jalen M           14 Dolphin Swim Tea-MA  1:05.54    1:02.81  
       28.75  1:02.81                                                      
  9 Shah, Anuj B              17 Dolphin Swim Tea-MA  1:02.86    1:02.84  
       27.88  1:02.84                                                      
 10 Poole, Bradford S         14 DST-MA               1:02.71    1:03.78  
       29.86  1:03.78                                                      
 11 Evans, Matt J             15 ECCC-MA              1:06.57    1:04.31  
       29.46  1:04.31                                                      
 12 Hoch, Andy R              14 DST-MA               1:04.55    1:05.03  
       30.35  1:05.03                                                      
 13 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               1:08.07    1:07.70  
       31.07  1:07.70                                                      
 14 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               1:05.50    1:08.21  
       31.47  1:08.21                                                      
 15 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              1:07.87    1:08.45  
       32.87  1:08.45                                                      
 16 Giegerich, Rocco F        13 WAVE-MA              1:06.36    1:11.67  
       32.42  1:11.67                                                      
 17 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA              1:14.83    1:11.93  
       32.56  1:11.93                                                      
 17 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               1:21.37    1:11.93  
       33.62  1:11.93                                                      
 19 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              1:21.55    1:14.95  
       32.97  1:14.95                                                      
 20 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:28.04    1:16.59  
       35.52  1:16.59                                                      
 21 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA               1:15.30    1:19.80  
       36.03  1:19.80                                                      
 22 Pettiford, Justin R       14 Dolphin Swim Tea-MA  1:38.33    1:21.27  
 23 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA  1:32.53    1:22.66  
       36.04  1:22.66                                                      
 24 Mesa, Richard             14 Dolphin Swim Tea-MA  1:24.32    1:23.53  
       37.11  1:23.53                                                      
 25 Maliwanag, Matthew C      13 DST-MA               1:22.89    1:27.43  
       41.29  1:27.43                                                      
 26 Rixham, Jacob T           13 WAVE-MA              1:24.72    1:28.52  
       40.85  1:28.52                                                      
 -- Ajesh, Avi                13 DST-MA                    NT         DQ  
       52.49       DQ                                                      
 
Event 41  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Allison R          15 NRG-MA               2:21.90    2:22.13  
       32.47  1:08.61  1:45.80  2:22.13                                    
  2 Wu, Dora M                15 FISH-PV              2:30.56    2:32.86  
       34.48  1:13.29  1:53.25  2:32.86                                    
  3 Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV              2:33.88    2:33.22  
       34.80  1:13.41  1:53.49  2:33.22                                    
  4 Martin, Allison M         14 FISH-PV              2:25.58    2:33.38  
       35.15  1:14.69  1:54.06  2:33.38                                    
  5 Rongione, Natalia D       14 FISH-PV              2:37.14    2:35.93  
       35.24  1:14.76  1:55.59  2:35.93                                    
  6 Tierney, Jordan E         13 Dolphin Swim Tea-MA  2:39.43    2:37.49  
       34.13  1:13.84  1:55.77  2:37.49                                    
  7 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA              2:29.48    2:38.17  
       35.53  1:16.04  1:57.40  2:38.17                                    
  8 Sies, Taylor E            14 DST-MA               2:32.99    2:38.52  
       36.68  1:16.77  1:57.71  2:38.52                                    
  9 Carcani, Flavia           15 FISH-PV              2:44.43    2:39.19  
       36.59  1:17.27  1:58.13  2:39.19                                    
 10 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               2:36.41    2:43.04  
       36.65  1:18.32  2:01.12  2:43.04                                    
 11 Boughanem, Hanna Y        13 FISH-PV              2:42.88    2:43.46  
       37.53  1:18.97  2:00.81  2:43.46                                    
 12 McMillan, Kelli P         14 FISH-PV              2:32.34    2:44.05  
       36.94  1:18.77  2:01.63  2:44.05                                    
 13 Sayasithsena, Maddy A     13 FISH-PV              2:34.59    2:44.58  
       37.15  1:19.59  2:03.39  2:44.58                                    
 14 O'Shaughnessy, Bridget E  13 FISH-PV              2:44.92    2:45.03  
       37.25  1:19.35  2:02.01  2:45.03                                    
 15 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               2:46.60    2:45.44  
       37.02  1:18.95  2:02.32  2:45.44                                    
 16 Smith, Olivia C           14 DST-MA               2:37.52    2:46.08  
       37.76  1:19.60  2:03.05  2:46.08                                    
 17 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               2:48.17    2:46.70  
       37.90  1:20.34  2:03.81  2:46.70                                    
 18 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA              2:40.21    2:48.06  
       36.91  1:19.96  2:04.00  2:48.06                                    
 19 Root, Ella A              13 MARA-MA              2:39.78    2:48.17  
       37.27  1:19.54  2:03.85  2:48.17                                    
 20 Chambers, Emma C          14 DST-MA               2:37.89    2:48.39  
       39.35  1:22.21  2:05.70  2:48.39                                    
 21 DiMeglio, Sarah D         16 FISH-PV              2:52.88    2:48.40  
       38.58  1:21.62  2:05.46  2:48.40                                    
 22 Testa, Madison N          12 DST-MA               2:51.34    2:49.96  
       39.34  1:22.81  2:06.83  2:49.96                                    
 23 Denn, Laci J              13 ECCC-MA                   NT    2:50.19  
       39.75  1:23.85  2:07.68  2:50.19                                    
 24 Carfi, Victoria           11 DST-MA                    NT    2:50.38  
       38.81  1:22.20  2:06.90  2:50.38                                    
 25 Edwards, Sofie R          14 FISH-PV              2:56.55    2:51.33  
       38.11  1:21.29  2:06.42  2:51.33                                    
 26 Baker, Marissa E          14 Dolphin Swim Tea-MA  2:50.98    2:51.63  
       40.92  1:24.36  2:08.59  2:51.63                                    
 27 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA              2:50.35    2:52.78  
       38.57  1:22.15  2:08.10  2:52.78                                    
 28 Hemminger, Keely M        17 FISH-PV              2:44.53    2:53.50  
       38.50  1:22.36  2:07.71  2:53.50                                    
 29 Sakers, Lexi R            13 DST-MA               2:48.36    2:54.88  
       38.72  1:22.44  2:08.08  2:54.88                                    
 30 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               2:50.46    2:56.72  
       41.92  1:27.20  2:11.86  2:56.72                                    
 31 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               2:44.47    2:57.44  
       41.23  1:26.31  2:11.63  2:57.44                                    
 32 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               2:49.44    2:57.99  
       40.42  1:25.78  2:11.86  2:57.99                                    
 33 Miagkov, Una A            15 FISH-PV              2:54.12    2:59.25  
       40.40  1:26.80  2:13.02  2:59.25                                    
 34 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA                  NT    3:01.39  
       41.49  1:27.82  2:14.84  3:01.39                                    
 35 McHugh, Delaney           13 DST-MA                    NT    3:03.50  
       42.49  1:29.63  2:17.35  3:03.50                                    
 36 Dean, Selah G             14 FISH-PV              2:48.85    3:06.76  
       42.22  1:29.44  2:18.40  3:06.76                                    
 37 Silvers, Kaity E          14 DST-MA                    NT    3:07.05  
       43.27  1:30.80  2:19.64  3:07.05                                    
 38 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA              3:11.71    3:07.84  
       41.94  1:30.41  2:20.84  3:07.84                                    
 39 Grigg, Kyla M             15 FISH-PV              2:55.74    3:11.50  
       43.93  1:33.97  2:22.79  3:11.50                                    
 40 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              3:17.58    3:12.98  
       44.30  1:34.34  2:24.92  3:12.98                                    
 41 Tunasar, Maya             14 FISH-PV              3:20.02    3:26.54  
       47.65  1:39.83  2:35.26  3:26.54                                    
 42 Maher, Haley M            13 UN-RY-MA             3:27.36    3:33.33  
       47.42  1:43.04  2:38.80  3:33.33                                    
 
Event 42  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Do, Aiken T               13 FISH-PV              2:13.38    2:16.97  
       31.26  1:06.55  1:41.70  2:16.97                                    
  2 Greenblatt, Mason A       17 FISH-PV              2:10.50    2:17.68  
       31.28  1:06.93  1:42.65  2:17.68                                    
  3 DiMeglio, David S         17 FISH-PV              2:20.28    2:25.01  
       31.84  1:08.02  1:45.66  2:25.01                                    
  4 Fye, Reese K              16 FISH-PV              2:26.60    2:26.27  
       33.16  1:10.56  1:48.48  2:26.27                                    
  5 Figueroa, Jason S         15 FISH-PV              2:36.09    2:29.63  
       34.01  1:11.69  1:51.18  2:29.63                                    
  6 Rieger, JJ                14 FISH-PV              2:34.19    2:29.99  
       33.59  1:11.51  1:50.60  2:29.99                                    
  7 Tingley, Aaron R          15 FISH-PV                   NT    2:30.38  
       34.06  1:12.53  1:51.64  2:30.38                                    
  8 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               2:21.98    2:30.81  
       33.70  1:12.14  1:52.20  2:30.81                                    
  9 Wallace, Cam or Cameron   16 ECCC-MA              2:20.96    2:32.24  
       33.27  1:10.90  1:51.45  2:32.24                                    
 10 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA                    NT    2:37.81  
       36.29  1:15.79  1:58.06  2:37.81                                    
 11 Ching, Ian H              13 UN-PV-MA                  NT    2:38.23  
       36.03  1:16.04  1:58.01  2:38.23                                    
 12 Poole, Bradford S         14 DST-MA               2:37.68    2:39.60  
       35.73  1:17.13  1:59.34  2:39.60                                    
 13 Ewing, J.T. T             13 FISH-PV              2:43.75    2:39.87  
       36.29  1:17.61  2:00.57  2:39.87                                    
 14 Moore, Tanner J           13 FISH-PV              2:44.87    2:41.72  
       36.93  1:18.52  2:00.58  2:41.72                                    
 15 Olivo, Kenny V            15 FISH-PV              2:50.71    2:43.36  
       38.23  1:19.05  2:02.30  2:43.36                                    
 16 Hoch, Andy R              14 DST-MA               2:31.46    2:44.12  
       36.73  1:18.62  2:01.49  2:44.12                                    
 17 Balint, Phil T            13 WAVE-MA              2:45.00    2:45.37  
       37.59  1:20.51  2:03.95  2:45.37                                    
 18 Lucas, David B            15 WAVE-MA              2:44.67    2:46.19  
       38.24  1:20.85  2:04.68  2:46.19                                    
 19 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               2:41.98    2:47.83  
       36.61  1:20.64  2:03.85  2:47.83                                    
 20 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              2:43.92    2:48.08  
       37.99  1:21.34  2:05.74  2:48.08                                    
 21 Denn, Adam P              12 DST-MA               2:58.43    2:51.13  
       39.56  1:22.47  2:06.86  2:51.13                                    
 22 Rupar, Gabe F             13 FISH-PV              2:46.87    2:51.14  
       38.11  1:22.70  2:07.16  2:51.14                                    
 23 Moen, Max                 12 DST-MA               3:18.57    2:52.03  
       39.94  1:24.76  2:09.12  2:52.03                                    
 24 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA                    NT    2:54.59  
       40.10  1:23.81  2:06.78  2:54.59                                    
 25 Pittala, Sritan           11 DST-MA                    NT    2:54.60  
       40.61  1:26.66  2:11.89  2:54.60                                    
 26 Henry, Drew               13 NRG-MA               3:23.34    2:54.67  
       41.04  1:26.25  2:12.54  2:54.67                                    
 27 Card, Zachary D           13 FISH-PV                   NT    2:54.71  
       37.57  1:22.33  2:08.00  2:54.71                                    
 28 Card, Chris W             15 FISH-PV                   NT    2:58.33  
       37.21  1:22.91  2:11.36  2:58.33                                    
 29 Rongione, Nathan          14 FISH-PV              3:05.57    2:58.55  
       40.87  1:27.47  2:13.88  2:58.55                                    
 30 Dailey, Max E             14 FISH-PV              3:02.41    3:01.10  
       41.31  1:27.34  2:15.01  3:01.10                                    
 31 Liu, Derek                13 FISH-PV                   NT    3:06.13  
       39.44  1:28.07  2:18.32  3:06.13                                    
 32 Moore, Scott R            13 MARA-MA                   NT    3:07.80  
       41.06  1:28.04  2:17.62  3:07.80                                    
 33 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               3:06.27    3:11.71  
       43.09  1:33.19  2:22.04  3:11.71                                    
 34 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA               3:08.83    3:12.01  
       44.06  1:33.45  2:24.36  3:12.01                                    
 35 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA  4:01.73    3:28.57  
       44.81  1:36.90  2:34.19  3:28.57                                    
 
Event 43  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weaverling, Catherine A   14 DST-MA               1:00.34    1:00.26  
       29.74  1:00.26                                                      
  2 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               1:00.93    1:00.69  
       30.37  1:00.69                                                      
  3 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA                58.61    1:01.13  
       30.05  1:01.13                                                      
  4 Forman, Emma L            15 DST-MA                 59.13    1:01.49  
       29.99  1:01.49                                                      
  5 Smith, Olivia C           14 DST-MA               1:01.29    1:02.55  
       30.61  1:02.55                                                      
  6 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA              1:02.66    1:02.84  
       30.69  1:02.84                                                      
  7 Dryden, Stephanie M       15 Dolphin Swim Tea-MA  1:00.16    1:03.19  
       30.95  1:03.19                                                      
  8 Chambers, Emma C          14 DST-MA               1:02.44    1:03.99  
       31.10  1:03.99                                                      
  9 Henry, Allison R          15 NRG-MA               1:04.14    1:04.26  
       31.46  1:04.26                                                      
 10 Pennington, Ella M        13 Dolphin Swim Tea-MA  1:07.63    1:04.41  
       31.40  1:04.41                                                      
 11 McHugh, Delaney           13 DST-MA               1:03.19    1:04.78  
       31.59  1:04.78                                                      
 12 Wynn, Josette L           14 DST-MA               1:01.95    1:04.83  
       31.63  1:04.83                                                      
 13 Denn, Laci J              13 ECCC-MA              1:06.11    1:06.48  
       32.60  1:06.48                                                      
 14 Erley, Anastasia H        15 RKRY-MA              1:02.10    1:07.11  
       32.00  1:07.11                                                      
 15 Saul, Yuran A             13 ECCC-MA                   NT    1:07.91  
       32.44  1:07.91                                                      
 16 Sies, Taylor E            14 DST-MA               1:03.23    1:08.25  
       33.55  1:08.25                                                      
 17 Petrovia, Arianna M       16 NRG-MA               1:04.99    1:08.44  
       33.44  1:08.44                                                      
 18 Haney, Fauve              15 ECCC-MA              1:06.36    1:08.53  
       33.15  1:08.53                                                      
 19 Gery, Alison S            16 ECCC-MA              1:07.43    1:09.14  
       33.03  1:09.14                                                      
 20 Ostaszewski, Claire M     13 WAVE-MA              1:09.49    1:09.51  
       34.20  1:09.51                                                      
 21 Kiser, Relena E           14 Dolphin Swim Tea-MA  1:06.16    1:09.60  
       34.17  1:09.60                                                      
 22 Conrad, Madison N         14 DST-MA               1:08.78    1:09.76  
       34.05  1:09.76                                                      
 23 O'Neil, Chelsie           16 Muhls-MA             1:08.16    1:10.04  
       33.45  1:10.04                                                      
 24 Ruona, Kate G             13 WAVE-MA              1:08.70    1:10.05  
       34.17  1:10.05                                                      
 25 Robbins, Lindsay E        15 ECCC-MA              1:10.30    1:10.15  
       34.13  1:10.15                                                      
 26 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               1:09.98    1:10.29  
       34.74  1:10.29                                                      
 27 Evans, Ally M             13 ECCC-MA              1:19.13    1:10.86  
       34.42  1:10.86                                                      
 28 Kelly, Anna               15 RKRY-MA              1:22.20    1:10.99  
       34.91  1:10.99                                                      
 29 Ilieva, Nat N             13 ECCC-MA              1:10.96    1:11.24  
       35.62  1:11.24                                                      
 30 Gravuer, Kiersten M       14 NRG-MA               1:12.97    1:12.62  
       35.45  1:12.62                                                      
 31 Silvers, Kaity E          14 DST-MA               1:13.69    1:12.74  
       35.23  1:12.74                                                      
 32 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA             1:15.13    1:13.37  
       36.31  1:13.37                                                      
 33 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               1:10.01    1:13.40  
       36.06  1:13.40                                                      
 34 Rodier, Annamarie         14 WAVE-MA              1:09.85    1:14.07  
       36.48  1:14.07                                                      
 35 Masters, Jordan P         14 WAVE-MA              1:16.88    1:17.53  
       38.37  1:17.53                                                      
 36 Shellem, Michaela J       14 WAVE-MA              1:15.24    1:18.95  
       39.14  1:18.95                                                      
 37 Root, Ella A              13 MARA-MA              1:15.44    1:19.57  
       38.43  1:19.57                                                      
 38 Small, Ashlynn R          14 Dolphin Swim Tea-MA  1:21.02    1:20.85  
       39.53  1:20.85                                                      
 39 Thompson, Abbey G         15 ECCC-MA              1:20.29    1:22.34  
       40.26  1:22.34                                                      
 40 Bristow, Sammie R         13 NRG-MA               1:29.79    1:23.80  
       40.65  1:23.80                                                      
 41 Bartlett, Tori A          16 DST-MA               1:19.40    1:25.78  
       41.81  1:25.78                                                      
 42 Hackett, Seven S          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:32.62    1:33.33  
       43.51  1:33.33                                                      
 
Event 44  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowe, David Y             20 ECCC-MA                50.12      53.51  
       24.98    53.51                                                      
  2 Strukelj, Theo N          14 DST-MA                 58.22      58.69  
       28.51    58.69                                                      
  3 Saul, Atomu J             16 ECCC-MA                   NT    1:00.62  
       28.99  1:00.62                                                      
  4 Li, Fred                  14 NRG-MA               1:01.13    1:00.68  
       29.68  1:00.68                                                      
  5 Kunyu, Pan                14 MARA-MA              1:00.91    1:00.80  
       29.81  1:00.80                                                      
  6 McCullough, Zach C        15 WAVE-MA              1:00.56    1:01.15  
       29.74  1:01.15                                                      
  7 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               1:01.41    1:01.20  
       30.12  1:01.20                                                      
  8 Evans, Matt J             15 ECCC-MA              1:05.55    1:01.50  
       29.49  1:01.50                                                      
  9 Chance, Jalen M           14 Dolphin Swim Tea-MA  1:03.06    1:02.10  
       30.56  1:02.10                                                      
 10 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA              1:00.27    1:02.38  
       30.05  1:02.38                                                      
 11 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              1:05.62    1:04.76  
       32.32  1:04.76                                                      
 12 Lucas, David B            15 WAVE-MA              1:07.85    1:05.89  
       32.42  1:05.89                                                      
 13 Cox, Jeremy               14 NRG-MA               1:03.24    1:06.46  
       32.20  1:06.46                                                      
 14 Butkiewicz, Maximilian *  13 NRG-MA               1:07.36    1:06.65  
       33.08  1:06.65                                                      
 15 Poole, Isaiah S           14 WAVE-MA              1:07.07    1:06.95  
       32.99  1:06.95                                                      
 16 Poole, Bradford S         14 DST-MA               1:08.57    1:07.03  
       32.75  1:07.03                                                      
 17 Robinson, Patrick J       15 Dolphin Swim Tea-MA  1:11.24    1:08.79  
       33.67  1:08.79                                                      
 18 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               1:05.89    1:10.11  
       34.35  1:10.11                                                      
 19 Balint, Phil T            13 WAVE-MA              1:15.16    1:10.43  
       34.11  1:10.43                                                      
 20 Wallace, Cam or Cameron   16 ECCC-MA              1:07.93    1:12.04  
       35.30  1:12.04                                                      
 21 Henry, Drew               13 NRG-MA               1:18.56    1:12.40  
       36.04  1:12.40                                                      
 22 MacKilligan, Cameron P    14 MARA-MA              1:10.93    1:13.03  
       35.29  1:13.03                                                      
 23 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA               1:11.01    1:16.90  
       37.28  1:16.90                                                      
 24 Hughes, Xander J          14 MARA-MA              1:12.82    1:17.56  
       38.22  1:17.56                                                      
 25 Mesa, Leonard             14 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.10    1:17.69  
       37.79  1:17.69                                                      
 26 Pettiford, Justin R       14 Dolphin Swim Tea-MA  1:23.01    1:18.43  
       37.90  1:18.43                                                      
 27 Maliwanag, Matthew C      13 DST-MA               1:22.74    1:19.35  
       40.09  1:19.35                                                      
 28 Kleinmeulman, Aiden J     13 Dolphin Swim Tea-MA  1:18.07    1:22.47  
       40.32  1:22.47                                                      
 29 Moore, Scott R            13 MARA-MA                   NT    1:27.04  
       41.32  1:27.04                                                      
 30 Colborn, Philip A         13 DST-MA                    NT    1:30.19  
       43.62  1:30.19                                                      
 31 Lutes, Grant M            13 DST-MA               1:36.27    1:30.87  
       43.10  1:30.87                                                      
 32 Ajesh, Avi                13 DST-MA                    NT    1:34.44  
       45.52  1:34.44                                                      
 33 Zhan, Alan Y              14 DST-MA                    NT    1:45.02  
       49.80  1:45.02                                                      
 34 Cui, Richard              13 DST-MA                    NT    2:06.99  
     2:07.16  2:06.99                                                      
 
Event 45  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        15 FISH-PV              4:45.57    4:50.04  
       27.14    56.06  1:25.27  1:54.58  2:23.82  2:53.39  3:22.90  3:52.50
     4:21.69  4:50.04                                                      
  2 Hemminger, Keely M        17 FISH-PV              4:59.72    5:10.73  
       28.69    59.42  1:30.89  2:02.46  2:34.36  3:05.82  3:37.54  4:09.51
     4:40.70  5:10.73                                                      
  3 Cotter, Alexandria H      14 ECCC-MA              5:07.87    5:11.57  
       28.37    59.06  1:30.17  2:01.60  2:33.44  3:05.41  3:37.00  4:08.85
     4:40.63  5:11.57                                                      
  4 Rongione, Natalia D       14 FISH-PV              5:12.29    5:14.13  
       28.33    59.29  1:31.33  2:03.34  2:35.27  3:07.38  3:39.41  4:11.53
     4:43.26  5:14.13                                                      
  5 DeBaecke, Sydney E        13 DST-MA               5:14.62    5:14.17  
       28.95  1:00.08  1:31.87  2:03.81  2:36.08  3:08.17  3:39.78  4:11.74
     4:43.65  5:14.17                                                      
  6 McHugh, Delaney           13 DST-MA               5:26.92    5:19.69  
       28.66  1:00.13  1:32.65  2:05.46  2:38.14  3:10.99  3:43.68  4:16.32
     4:48.88  5:19.69                                                      
  7 Martin, Allison M         14 FISH-PV              5:19.06    5:20.81  
       28.57    59.77  1:31.98  2:04.39  2:36.48  3:09.24  3:42.08  4:14.86
     4:48.28  5:20.81                                                      
  8 O'Shaughnessy, Bridget E  13 FISH-PV              5:25.04    5:25.01  
       29.73  1:02.26  1:35.42  2:08.48  2:41.62  3:14.46  3:47.26  4:20.39
     4:53.47  5:25.01                                                      
  9 Carcani, Flavia           15 FISH-PV              5:35.19    5:29.86  
       29.34  1:01.82  1:35.11  2:08.95  2:42.78  3:16.32  3:49.93  4:23.25
     4:57.16  5:29.86                                                      
 10 Smith, Olivia C           14 DST-MA               5:22.51    5:32.81  
       29.01  1:00.80  1:34.11  2:08.44  2:42.95  3:17.27  3:51.60  4:25.86
     4:59.96  5:32.81                                                      
 11 Haney, Fauve              15 ECCC-MA              5:28.27    5:33.88  
       29.62  1:02.01  1:35.32  2:08.82  2:43.10  3:17.59  3:52.22  4:26.68
     5:00.72  5:33.88                                                      
 12 McMillan, Kelli P         14 FISH-PV              5:27.54    5:34.80  
       30.98  1:05.06  1:39.29  2:13.52  2:47.10  3:21.39  3:55.02  4:28.32
     5:01.86  5:34.80                                                      
 13 Sunderhauf, Skye L        14 FISH-PV              5:51.64    5:34.97  
       30.64  1:03.88  1:37.90  2:12.45  2:47.08  3:21.84  3:55.98  4:30.75
     5:04.20  5:34.97                                                      
 14 Dean, Selah G             14 FISH-PV              5:24.38    5:39.80  
       31.07  1:04.91  1:39.23  2:14.03  2:48.31  3:21.90  3:56.32  4:30.48
     5:05.96  5:39.80                                                      
 15 Kalish, Lindsay P         13 DST-MA               5:30.15    5:40.25  
       30.06  1:03.42  1:38.04  2:12.79  2:47.37  3:22.09  3:57.27  4:31.97
     5:06.48  5:40.25                                                      
 16 Wynn, Josette L           14 DST-MA               5:24.67    5:40.61  
       29.82  1:03.33  1:38.04  2:12.70  2:47.49  3:22.61  3:57.83  4:32.55
     5:07.60  5:40.61                                                      
 17 Sayasithsena, Maddy A     13 FISH-PV              5:44.30    5:40.94  
       29.70  1:04.04  1:39.67  2:14.68  2:49.52  3:24.56  3:59.65  4:34.57
     5:09.29  5:40.94                                                      
 18 Forman, Emma L            15 DST-MA               5:49.04    5:43.35  
       30.89  1:04.46  1:38.60  2:13.50  2:48.16  3:23.20  3:58.59  4:33.85
     5:09.16  5:43.35                                                      
 19 Edwards, Sofie R          14 FISH-PV              5:47.37    5:44.82  
       29.59  1:03.66  1:39.70  2:14.70  2:49.83  3:25.06  4:00.18  4:36.09
     5:10.73  5:44.82                                                      
 20 DiMeglio, Sarah D         16 FISH-PV              5:28.28    5:45.51  
       31.53  1:06.06  1:41.13  2:16.09  2:51.02  3:26.83  4:01.42  4:36.82
     5:11.60  5:45.51                                                      
 21 Barlow, Katie K           14 ECCC-MA              5:41.42    5:46.03  
       30.97  1:05.08  1:40.46  2:15.46  2:50.68  3:25.91  4:01.42  4:36.92
     5:11.87  5:46.03                                                      
 22 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA               5:59.50    5:47.28  
       31.02  1:05.71  1:41.77  2:17.61  2:52.73  3:27.77  4:03.15  4:38.86
     5:14.17  5:47.28                                                      
 23 Boughanem, Hanna Y        13 FISH-PV              5:55.12    5:47.52  
       31.90  1:06.98  1:42.68  2:18.49  2:53.69  3:29.13  4:04.92  4:39.04
     5:13.83  5:47.52                                                      
 24 Horning, Caitlin L        11 DST-MA               5:35.64    5:48.63  
       30.15  1:04.17  1:39.35  2:15.15  2:51.15  3:27.33  4:02.92  4:38.58
     5:14.28  5:48.63                                                      
 25 Pennington, Ella M        13 Dolphin Swim Tea-MA  6:06.16    5:49.28  
       31.86  1:06.75  1:42.69  2:18.56  2:54.37  3:30.61  4:05.27  4:41.04
     5:16.01  5:49.28                                                      
 26 Rigas, Christina E        11 DST-MA               5:58.48    5:49.36  
       30.70  1:05.63  1:40.99  2:17.03  2:52.82  3:28.40  4:04.31  4:40.11
     5:15.72  5:49.36                                                      
 27 Grigg, Kyla M             15 FISH-PV              5:18.46    5:49.72  
       31.49  1:06.48  1:42.37  2:18.47  2:54.27  3:30.29  4:05.92  4:41.17
     5:16.18  5:49.72                                                      
 28 Wu, Dora M                15 FISH-PV              5:52.55    5:50.97  
       31.79  1:06.76  1:42.51  2:18.56  2:54.19  3:29.59  4:05.71  4:41.15
     5:16.08  5:50.97                                                      
 29 Pittala, Sreeya           13 DST-MA               5:49.28    5:51.58  
       30.77  1:05.35  1:41.07  2:17.53  2:54.09  3:30.74  4:07.02  4:43.26
     5:17.47  5:51.58                                                      
 30 Robbins, Lindsay E        15 ECCC-MA              5:44.59    5:53.16  
       30.90  1:05.37  1:41.02  2:17.40  2:53.68  3:29.85  4:06.30  4:42.68
     5:18.65  5:53.16                                                      
 31 Figueroa, Kimberly G      13 FISH-PV              6:27.31    5:57.70  
       31.19  1:06.20  1:42.55  2:18.77  2:55.37  3:32.16  4:08.92  4:45.99
     5:23.26  5:57.70                                                      
 32 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA              6:00.87    6:00.16  
       32.34  1:07.77  1:44.55  2:21.27  2:58.18  3:35.37  4:12.47  4:49.71
     5:25.78  6:00.16                                                      
 33 Baker, Marissa E          14 Dolphin Swim Tea-MA  5:56.00    6:06.08  
       32.42  1:08.36  1:45.36  2:23.05  3:00.65  3:38.51  4:16.64  4:54.01
     5:31.06  6:06.08                                                      
 34 Carfi, Victoria           11 DST-MA                    NT    6:06.64  
       31.28  1:08.74  1:46.38  2:24.41  3:01.84  3:39.33  4:16.34  4:53.86
     5:30.91  6:06.64                                                      
 35 Phillips, Victoria L      11 DST-MA               5:54.23    6:07.04  
       32.68  1:09.68  1:47.31  2:25.43  3:03.12  3:40.73  4:18.42  4:55.54
     5:31.90  6:07.04                                                      
 36 Evans, Ally M             13 ECCC-MA                   NT    6:09.07  
       30.97  1:06.33  1:43.08  2:20.46  2:58.11  3:36.11  4:15.22  4:54.46
     5:32.65  6:09.07                                                      
 37 Strong, Hannah E          15 Dolphin Swim Tea-MA  6:16.30    6:13.14  
       32.52  1:08.93  1:46.19  2:24.20  3:02.56  3:41.28  4:20.16  4:58.24
     5:36.20  6:13.14                                                      
 38 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               6:40.03    6:14.13  
       33.55  1:11.14  1:49.13  2:27.35  3:05.78  3:43.05  4:21.14  5:00.04
     5:38.43  6:14.13                                                      
 39 Miagkov, Una A            15 FISH-PV              6:16.06    6:14.88  
       34.76  1:12.37  1:50.22  2:28.82  3:06.24  3:44.79  4:22.07  5:00.55
     5:38.83  6:14.88                                                      
 40 Grims, Claudia A          13 UN-RY-MA             6:16.56    6:17.50  
       33.49  1:11.33  1:49.25  2:27.78  3:06.02  3:45.34  4:25.10  5:04.87
     5:43.18  6:17.50                                                      
 41 Fitzgerald, Keely M       12 DST-MA               6:13.71    6:19.32  
       31.87  1:08.42  1:48.08  2:27.74  3:07.97  3:46.91  4:26.19  5:04.76
     5:43.01  6:19.32                                                      
 42 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA                    NT    6:22.94  
       33.32  1:11.53  1:50.86  2:31.00  3:09.99  3:49.99  4:29.90  5:08.98
     5:46.95  6:22.94                                                      
 43 Sakers, Lexi R            13 DST-MA                    NT    6:44.57  
       36.30  1:16.63  1:57.65  2:38.23  3:19.42  3:59.86  4:40.84  5:22.52
     6:03.93  6:44.57                                                      
 44 Fanelli, Lila R           11 DST-MA                    NT    6:52.45  
       35.83  1:15.93  1:58.01  2:40.90  3:23.59  4:06.06  4:49.43  5:32.39
     6:52.48  6:52.45                                                      
 45 Maher, Chloe L            16 UN-RY-MA             6:42.21    6:59.03  
       36.03  1:16.72  2:00.09  2:44.50  3:27.15  4:09.48  4:52.28  5:35.67
     6:18.35  6:59.03                                                      
 46 Tunasar, Maya             14 FISH-PV              7:11.18    7:06.96  
       37.48  1:21.99  2:07.69  2:52.19  3:36.89  4:18.35  5:02.60  5:45.95
     6:27.34  7:06.96                                                      
 47 Maher, Haley M            13 UN-RY-MA             6:47.06    7:14.92  
       39.10  1:22.96  2:07.65  2:52.56  3:37.86  4:21.77  5:05.50  5:49.74
     6:33.17  7:14.92                                                      
 48 Gayo, Abigail E           14 ACAC-MA                   NT    7:23.48  
       39.24  1:23.17  2:09.29  2:55.56  3:41.48  4:28.06  5:14.89  5:59.58
     6:43.08  7:23.48                                                      
 49 Matalonis, Cassie         12 DST-MA               7:58.45    7:57.31  
       37.86  1:24.31  2:13.54  3:03.03  3:53.20  4:44.78  5:35.13  6:24.32
     7:14.35  7:57.31                                                      
 
Event 46  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenblatt, Mason A       17 FISH-PV              4:42.49    4:53.96  
       26.37    55.82  1:25.57  1:55.42  2:25.49  2:55.16  3:24.69  3:54.75
     4:24.84  4:53.96                                                      
  2 Fye, Reese K              16 FISH-PV              4:52.96    4:56.86  
       25.95    54.64  1:23.89  1:53.67  2:23.88  2:54.52  3:25.56  3:56.53
     4:27.05  4:56.86                                                      
  3 DiMeglio, David S         17 FISH-PV              4:50.95    5:07.98  
       25.97    55.37  1:25.68  1:56.49  2:28.24  2:59.93  3:31.99  4:04.38
     4:37.16  5:07.98                                                      
  4 Tingley, Aaron R          15 FISH-PV              5:33.98    5:08.18  
       27.60    57.57  1:28.21  1:59.08  2:30.87  3:02.64  3:34.67  4:06.41
     4:38.02  5:08.18                                                      
  5 Wilmore, Aaron L          14 DST-MA               5:12.56    5:10.34  
       26.60    56.02  1:26.28  1:57.32  2:29.32  3:01.74  3:34.24  4:06.28
     4:38.81  5:10.34                                                      
  6 Figueroa, Jason S         15 FISH-PV              5:44.97    5:13.34  
       27.29    58.42  1:31.05  2:04.57  2:35.95  3:07.84  3:40.03  4:12.05
     4:43.70  5:13.34                                                      
  7 Do, Aiken T               13 FISH-PV              5:19.67    5:14.96  
       28.01    59.76  1:32.36  2:04.57  2:37.09  3:09.85  3:42.43  4:14.81
     4:45.65  5:14.96                                                      
  8 Ewing, J.T. T             13 FISH-PV              5:16.57    5:15.02  
       28.21    59.91  1:32.52  2:04.78  2:37.16  3:09.95  3:42.64  4:14.96
     4:46.21  5:15.02                                                      
  9 Rieger, JJ                14 FISH-PV              5:29.27    5:16.36  
       27.86    58.82  1:30.18  2:01.81  2:34.65  3:06.54  3:38.49  4:11.38
     4:44.44  5:16.36                                                      
 10 Skelly, Kyle D            12 DST-MA               5:39.26    5:20.49  
       28.79  1:00.44  1:32.89  2:05.54  2:38.06  3:10.63  3:43.45  4:16.37
     4:49.09  5:20.49                                                      
 11 Poole, Bradford S         14 DST-MA               5:18.69    5:21.55  
       28.27    59.74  1:31.91  2:05.01  2:37.80  3:10.63  3:44.07  4:16.95
     4:49.67  5:21.55                                                      
 12 Beaver, Austin W          15 ECCC-MA              5:39.24    5:29.22  
       29.45  1:01.29  1:34.18  2:08.26  2:42.09  3:16.57  3:50.55  4:24.14
     4:57.50  5:29.22                                                      
 13 Thompson, Andrew R        15 ECCC-MA              5:31.10    5:30.63  
       28.42  1:01.49  1:35.60  2:09.65  2:43.58  3:17.50  3:51.67  4:25.92
     4:59.77  5:30.63                                                      
 14 Olivo, Kenny V            15 FISH-PV              5:37.38    5:31.22  
       28.94  1:00.74  1:34.38  2:08.50  2:42.50  3:16.26  3:51.02  4:24.73
     4:58.83  5:31.22                                                      
 15 Zakielarz, Will M         14 DST-MA               5:22.89    5:37.06  
       29.29  1:01.63  1:35.76  2:09.84  2:44.88  3:19.38  3:54.57  4:29.84
     5:03.73  5:37.06                                                      
 16 Hoch, Andy R              14 DST-MA               5:29.73    5:37.26  
       29.04  1:01.73  1:35.40  2:09.73  2:45.85  3:20.73  3:55.98  4:31.04
     5:06.42  5:37.26                                                      
 17 Texter, Jacob C           12 DST-MA               5:44.06    5:37.57  
       30.47  1:04.60  1:38.84  2:13.05  2:47.91  3:22.29  3:57.45  4:32.17
     5:05.62  5:37.57                                                      
 18 Strukelj, Theo N          14 DST-MA               5:06.43    5:38.19  
       28.88  1:00.45  1:33.56  2:08.08  2:43.65  3:18.18  3:52.25  4:28.68
     5:04.31  5:38.19                                                      
 19 Ching, Ian H              13 UN-PV-MA             5:54.17    5:40.58  
       29.75  1:03.53  1:38.98  2:13.98  2:48.37  3:23.70  3:58.49  4:33.83
     5:07.46  5:40.58                                                      
 20 Moore, Tanner J           13 FISH-PV              5:37.90    5:41.33  
       29.34  1:02.57  1:37.40  2:12.39  2:47.58  3:22.65  3:57.95  4:33.40
     5:08.60  5:41.33                                                      
 21 Bearley, Chase J          11 DST-MA               5:57.06    5:43.12  
       29.14  1:02.40  1:36.61  2:12.49  2:46.82  3:22.85  3:57.74  4:33.56
     5:10.03  5:43.12                                                      
 22 Evans, Matt J             15 ECCC-MA                   NT    5:44.13  
       28.51  1:00.66  1:34.81  2:09.92  2:45.72  3:21.89  3:57.73  4:33.78
     5:09.56  5:44.13                                                      
 23 Pittala, Sritan           11 DST-MA               6:03.50    5:44.64  
       30.97  1:04.67  1:39.73  2:14.95  2:50.74  3:26.57  4:01.96  4:36.95
     5:11.91  5:44.64                                                      
 24 Moen, Max                 12 DST-MA               6:10.60    5:45.58  
       30.07  1:04.26  1:39.25  2:14.66  2:50.69  3:26.39  4:02.13  4:37.12
     5:12.25  5:45.58                                                      
 25 Gravuer, Bo B             13 DST-MA               5:24.36    5:45.62  
       29.70  1:03.05  1:37.71  2:12.77  2:48.26  3:23.66  3:59.60  4:35.32
     5:10.64  5:45.62                                                      
 26 Kidder, Nate A            10 DST-MA               6:19.62    5:50.59  
       31.65  1:07.08  1:43.60  2:19.48  2:55.29  3:31.19  4:07.18  4:42.64
     5:18.07  5:50.59                                                      
 27 Gravuer, Brody M          11 DST-MA               6:09.57    5:50.89  
       30.98  1:04.15  1:39.53  2:15.37  2:51.60  3:28.59  4:05.26  4:42.07
     5:17.43  5:50.89                                                      
 28 Card, Chris W             15 FISH-PV              5:54.07    5:52.34  
       29.49  1:02.59  1:38.18  2:14.62  2:51.57  3:27.98  4:05.04  4:41.97
     5:17.99  5:52.34                                                      
 29 Rupar, Gabe F             13 FISH-PV                   NT    5:56.18  
       30.82  1:06.63  1:41.85  2:18.79  2:56.02  3:33.93  4:11.52  4:48.30
     5:24.20  5:56.18                                                      
 30 Rongione, Nathan          14 FISH-PV              5:46.27    5:58.23  
       31.28  1:07.36  1:44.49  2:21.22  2:57.67  3:34.44  4:11.81  4:48.10
     5:23.45  5:58.23                                                      
 31 Smith, Ryan W             12 DST-MA               5:51.38    6:02.84  
       31.64  1:07.43  1:43.95  2:20.59  2:57.32  3:34.09  4:11.39  4:49.09
     5:26.43  6:02.84                                                      
 32 Robinson, Patrick J       15 Dolphin Swim Tea-MA  5:59.80    6:05.04  
       31.38  1:07.52  1:44.41  2:21.33  2:59.24  3:37.11  4:14.57  4:51.87
     5:29.08  6:05.04                                                      
 33 Jacob, Conor D            12 WAVE-MA              6:02.24    6:05.28  
       31.47  1:06.99  1:43.84  2:21.10  2:58.77  3:36.97  4:15.03  4:52.29
     5:29.97  6:05.28                                                      
 34 Strukelj, Andre Q         12 DST-MA               6:01.67    6:07.23  
       31.67  1:07.89  1:45.49  2:23.34  3:01.25  3:38.92  4:16.90  4:54.83
     5:31.66  6:07.23                                                      
 35 Card, Zachary D           13 FISH-PV              6:34.18    6:10.31  
       30.29  1:05.83  1:43.38  2:21.61  2:59.26  3:38.52  4:17.57  4:56.64
     5:35.28  6:10.31                                                      
 36 Liu, Derek                13 FISH-PV              7:10.68    6:21.65  
       31.15  1:08.54  1:47.73  2:28.06  3:07.76  3:45.82  4:24.98  5:05.03
     5:44.19  6:21.65                                                      
 37 Dailey, Max E             14 FISH-PV              6:19.55    6:24.12  
       33.50  1:12.38  1:51.46  2:31.67  3:11.04  3:50.33  4:29.54  5:08.84
     5:47.86  6:24.12                                                      
 38 Lewis, Colin G            12 DST-MA               6:18.99    6:40.75  
       35.85  1:15.12  1:56.34  2:36.99  3:18.02  3:59.41  4:41.04  5:22.43
     6:02.83  6:40.75                                                      
 39 Verbanas, Conner J        10 DST-MA               6:43.59    6:53.60  
       35.16  1:16.52  1:58.99  2:42.21  3:24.75  4:07.24  4:49.37  5:31.22
     6:13.54  6:53.60                                                      
 
Event 47  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA               4:02.57    2:40.75  
       34.25  1:15.26  2:05.55  2:40.75                                    
  2 Phillips, Allie J         10 DST-MA               2:47.04    2:43.06  
       35.97  1:17.67  2:08.38  2:43.06                                    
  3 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               2:48.27    2:45.98  
       36.35  1:18.44  2:09.36  2:45.98                                    
  4 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA                   NT    2:48.32  
       35.53  1:22.42  2:12.72  2:48.32                                    
  5 Chapman, Carly J          10 DST-MA               2:50.95    2:52.86  
       38.99  1:21.53  2:14.26  2:52.86                                    
  6 Wainwright, Alivia R      10 ECCC-MA              3:00.16    2:54.23  
       34.19  1:16.69  2:11.72  2:54.23                                    
  7 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA              3:09.48    3:00.69  
       40.11  1:24.76  2:18.66  3:00.69                                    
  8 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA             3:07.74    3:00.79  
       38.38  1:20.82  2:18.98  3:00.79                                    
  9 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA                   NT    3:13.23  
       43.58  1:29.45  2:30.14  3:13.23                                    
 10 Kiess, Kylee E             9 DST-MA               3:48.75    3:30.40  
       43.01  1:36.53  2:41.35  3:30.40                                    
 -- Zuo, Bonita R             10 UN-02-MA                  NT   X2:38.89  
       36.38  1:14.70  2:05.36  2:38.89                                    
 -- Fuller, TJ J               9 RKRY-MA                   NT         DQ  
       57.48  2:00.59  3:15.21                                             
 
Event 48  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA               2:37.65    2:27.29  
       32.38  1:11.89  1:54.09  2:27.29                                    
  2 Kalish, Carson R          10 DST-MA               2:48.75    2:45.16  
       34.50  1:17.35  2:07.64  2:45.16                                    
  3 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA              2:50.29    2:51.80  
       38.47  1:19.96  2:15.27  2:51.80                                    
  4 Verbanas, Conner J        10 DST-MA               2:53.98    2:57.20  
       38.78  1:25.66  2:18.81  2:57.20                                    
  5 Adderley, Brian L         10 Dolphin Swim Tea-MA  3:18.99    3:14.67  
       44.90  1:33.79  2:34.81  3:14.67                                    
  6 Coppinger, Aidan C         9 WAVE-MA                   NT    3:19.76  
       46.02  1:37.24  2:34.92  3:19.76                                    
  7 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT    3:22.59  
       42.56  1:29.70  2:40.43  3:22.59                                    
  8 Lewis, Brady P             9 DST-MA               3:24.59    3:22.75  
       44.00  1:32.12  2:34.55  3:22.75                                    
  9 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT    3:25.59  
       53.07  1:43.81  2:44.37  3:25.59                                    
 10 Moen, James                9 DST-MA                    NT    3:31.71  
       52.63  1:42.39  2:48.20  3:31.71                                    
 11 Texter, Ben D             10 DST-MA                    NT    3:57.24  
       51.89  1:50.46  3:04.81  3:57.24                                    
 -- Jing, Glenn J              9 DST-MA                    NT         DQ  
     1:12.20  2:16.34  3:34.53       DQ                                    
 -- Tao, Charlie C            10 DST-MA                    NT         DQ  
       50.15  1:46.91  2:51.72       DQ                                    
 
Event 49  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        11 DST-MA               2:19.95    2:16.71  
       29.34  1:03.39  1:45.99  2:16.71                                    
  2 Rigas, Christina E        11 DST-MA               2:25.72    2:20.13  
       31.12  1:06.58  1:47.83  2:20.13                                    
  3 Testa, Madison N          12 DST-MA               2:21.95    2:24.51  
       31.12  1:08.53  1:52.52  2:24.51                                    
  4 Colborn, Georgia A        11 DST-MA               2:31.10    2:24.68  
       30.70  1:06.94  1:52.91  2:24.68                                    
  5 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA              2:34.01    2:32.57  
       32.90  1:08.61  1:57.29  2:32.57                                    
  6 Phillips, Victoria L      11 DST-MA               2:30.85    2:36.39  
       33.41  1:12.58  2:02.63  2:36.39                                    
BB - Division  
  1 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA               2:37.82    2:28.15  
       32.64  1:09.13  1:54.19  2:28.15                                    
  2 Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA               2:39.99    2:28.93  
       31.52  1:07.83  1:52.90  2:28.93                                    
  3 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA              2:38.35    2:32.35  
       31.91  1:10.00  1:58.76  2:32.35                                    
  4 Kouh, Hailey J            12 RKRY-MA              2:38.35    2:32.89  
       33.73  1:11.30  1:58.13  2:32.89                                    
  5 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA              2:36.99    2:35.21  
       33.59  1:13.74  2:00.97  2:35.21                                    
  6 Walker, Callie E          12 NRG-MA               2:44.28    2:35.84  
       34.90  1:12.88  2:01.83  2:35.84                                    
  7 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA              2:43.61    2:40.01  
       32.48  1:15.28  2:04.55  2:40.01                                    
C - Division  
  1 Carfi, Victoria           11 DST-MA               2:50.28    2:35.78  
       33.76  1:14.71  2:00.78  2:35.78                                    
  2 Smith, Megan C            12 NRG-MA               2:48.34    2:37.59  
       34.08  1:15.79  2:01.52  2:37.59                                    
  3 Fanelli, Lila R           11 DST-MA               3:01.33    2:45.65  
       39.83  1:22.07  2:10.29  2:45.65                                    
  4 Gatesman, Kalena A        12 ECCC-MA                   NT    2:46.36  
       37.04  1:21.90  2:09.03  2:46.36                                    
  5 Vana, Natalie             12 ECCC-MA              3:19.20    2:47.08  
       34.40  1:16.85  2:04.80  2:47.08                                    
  6 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              2:58.62    2:53.78  
       39.25  1:22.05  2:14.75  2:53.78                                    
  7 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA              3:09.88    2:56.52  
       39.72  1:23.56  2:18.62  2:56.52                                    
  8 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA              3:08.85    2:56.92  
       39.36  1:22.72  2:18.23  2:56.92                                    
  9 Cunningham, Callie E      11 DST-MA               3:22.18    3:20.06  
       44.35  1:35.83  2:32.33  3:20.06                                    
 10 Hughes, Mikayla S         12 MARA-MA              3:39.78    3:26.91  
       46.38  1:39.30  2:43.02  3:26.91                                    
 
Event 50  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA               2:23.26    2:13.58  
       28.22  1:02.41  1:43.37  2:13.58                                    
  2 Reice, Noah D             12 DST-MA               2:19.97    2:16.60  
       27.95  1:04.81  1:45.77  2:16.60                                    
  3 Skelly, Kyle D            12 DST-MA               2:25.47    2:17.74  
       30.52  1:06.96  1:47.19  2:17.74                                    
  4 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA               2:21.75    2:21.10  
       29.79  1:06.95  1:49.13  2:21.10                                    
  5 Pittala, Sritan           11 DST-MA               2:30.39    2:27.94  
       33.41  1:10.63  1:56.17  2:27.94                                    
BB - Division  
  1 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA              2:37.73    2:26.00  
       30.59  1:06.91  1:53.21  2:26.00                                    
  2 Texter, Jacob C           12 DST-MA               2:32.45    2:31.45  
       35.19  1:11.30  1:58.45  2:31.45                                    
  3 Bearley, Chase J          11 DST-MA               2:33.97    2:34.69  
       32.67  1:12.42  2:02.24  2:34.69                                    
  4 Smith, Ryan W             12 DST-MA               2:43.03    2:35.26  
       35.87  1:14.08  2:01.68  2:35.26                                    
  5 Gravuer, Brody M          11 DST-MA               2:36.89    2:38.38  
       35.54  1:15.13  2:04.92  2:38.38                                    
  6 Lewis, Colin G            12 DST-MA               2:41.34    2:49.25  
       38.02  1:21.33  2:11.09  2:49.25                                    
C - Division  
  1 Chapman, AJ J             12 DST-MA               2:44.50    2:34.09  
       34.26  1:11.90  1:59.55  2:34.09                                    
  2 Denn, Adam P              12 DST-MA                    NT    2:34.51  
       33.79  1:15.22  1:57.67  2:34.51                                    
  3 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                   NT    2:51.67  
       36.38  1:21.36  2:14.51  2:51.67                                    
  4 Moen, Ethan               11 DST-MA               3:22.81    2:54.75  
       41.13  1:24.21  2:15.61  2:54.75                                    
  5 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA              3:17.33    3:06.52  
       44.05  1:26.87  2:26.75  3:06.52                                    
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA                 29.91      27.70  
  2 Wittenberg, Tori A        10 ECCC-MA                28.58      28.21  
BB - Division  
  1 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA                32.65      30.54  
  2 Cohen, Sarah L            10 UN-ED-MA               33.57      31.84  
  3 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA               32.51      33.00  
  4 Chapman, Carly J          10 DST-MA                 32.13      33.06  
  5 Wainwright, Alivia R      10 ECCC-MA                33.31      33.34  
C - Division  
  1 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT      32.16  
  2 Walsh, Ellie F            10 ECCC-MA                37.06      33.21  
  3 Murphy, Kristen Y         10 RKRY-MA                38.44      34.33  
  4 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                   NT      34.54  
  5 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA                36.85      34.63  
  6 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT      34.76  
  7 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA                37.29      35.38  
  8 Agrawal, Ria              10 DST-MA                 37.36      36.55  
  9 Schofield, Abbey L        10 RKRY-MA                37.67      37.45  
  9 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA                42.72      37.45  
 11 Kiess, Kylee E             9 DST-MA                 40.74      38.62  
 12 Ciolkosz, Molly M          9 DST-MA                 41.59      39.68  
 13 Hung, Danica Hailey T      9 ACAC-MA                40.45      39.87  
 14 Christel, Delaney M        9 DST-MA                 48.60      39.88  
 15 Christianson, Leah A       9 WAVE-MA                41.30      41.55  
 16 Baron, Bella M             9 ECCC-MA                45.58      42.11  
 17 Christian, Rylea B         9 DST-MA                 48.45      46.15  
 18 Salinski, Kayla R          9 DST-MA                 50.33      46.52  
 19 Fuller, TJ J               9 RKRY-MA                48.72      47.30  
 20 Angelini, Hope M          10 NRG-MA                    NT      47.72  
 21 Rosu, Emily P              9 ECCC-MA                   NT      50.09  
 22 Gujja, Mahika              9 DST-MA                    NT    1:17.56  
 -- Zuo, Bonita R             10 UN-02-MA                  NT     X29.48  
 
Event 52  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kalish, Carson R          10 DST-MA                 30.23      29.78  
  2 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA                30.87      30.17  
BB - Division  
  1 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                33.59      34.14  
  2 Coppinger, Aidan C         9 WAVE-MA                33.26      35.00  
C - Division  
  1 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT      32.59  
  2 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA                34.66      33.14  
  3 Scopio, Luca C            10 DST-MA                    NT      34.95  
  4 Moen, James                9 DST-MA                    NT      36.94  
  5 Texter, Ben D             10 DST-MA                 40.17      37.94  
  6 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT      38.00  
  7 Lewis, Brady P             9 DST-MA                 37.93      38.29  
  8 Palermo, Adam J           10 ACAC-MA                39.57      39.56  
  9 LI, Benjamin W            10 DST-MA                    NT      40.32  
 10 Tao, Charlie C            10 DST-MA                 47.77      42.02  
 11 Burslem, Christopher C     9 DST-MA                 41.46      42.47  
 12 Arbittier, Brady N         9 WAVE-MA                   NT      43.60  
 13 Palermo, Sean c            9 ACAC-MA                43.18      45.09  
 14 Kammerzelt, Beau J         9 DST-MA                    NT      46.29  
 15 Beaver, Bryan R           10 ECCC-MA                52.66      47.13  
 16 Gong, Ryan                 9 RKRY-MA                50.26      47.41  
 17 Erheid, Mazen A           10 ACAC-MA                   NT      59.70  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Testa, Madison N          12 DST-MA                 26.63      26.84  
  2 Culmone, Ella             12 ECCC-MA                27.78      28.27  
  3 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA                27.88      28.28  
  4 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA                28.07      28.51  
  5 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA                29.03      28.97  
BB - Division  
  1 Fitzgerald, Keely M       12 DST-MA                 29.68      28.81  
  2 Kouh, Hailey J            12 RKRY-MA                29.90      28.87  
  3 Walker, Callie E          12 NRG-MA                 29.38      29.01  
  4 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA               31.34      29.36  
  5 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA               30.93      29.49  
  6 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA                29.61      29.59  
  7 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA                30.32      29.60  
  8 Vana, Natalie             12 ECCC-MA                30.47      29.83  
  9 Ritter, Callie G          12 ACAC-MA                29.90      30.12  
 10 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA                30.85      30.47  
 11 Murphy, Sophia E          12 RKRY-MA                30.47      30.71  
C - Division  
  1 Gatesman, Kalena A        12 ECCC-MA                31.79      29.41  
  2 Schweigert, Caroline E    12 MARA-MA                32.43      29.51  
  3 Midura, Katie M           12 ECCC-MA                34.12      29.63  
  4 Smith, Megan C            12 NRG-MA                 32.23      30.08  
  5 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT      30.26  
  6 Giegerich, Gianna S       11 WAVE-MA                   NT      31.09  
  7 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA                 32.68      31.56  
  8 Freeman, Kaila M          11 Dolphin Swim Tea-MA    33.75      31.69  
  9 Hung, Danielle Hana T     11 ACAC-MA                32.45      32.02  
 10 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA                32.71      32.31  
 11 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA                35.13      32.33  
 12 Young, Bria S             11 RKRY-MA                33.10      32.75  
 13 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA                32.58      33.01  
 14 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA                34.79      33.42  
 15 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA    35.12      33.52  
 16 Matalonis, Cassie         12 DST-MA                 34.03      33.64  
 17 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA                39.23      34.07  
 18 Small, Aubrey M           11 Dolphin Swim Tea-MA    35.13      34.38  
 19 Gracie, Charlotte C       12 UNDST-MA               43.23      34.49  
 20 Kulon, Claudia            12 DST-MA                 33.77      34.55  
 21 Cunningham, Callie E      11 DST-MA                 37.12      35.26  
 22 Schultz, Emma R           11 ECCC-MA                45.79      37.26  
 23 Paoli, Magda A            11 DST-MA                 42.51      39.20  
 24 Carden, Ari G             11 WAVE-MA                44.89      48.04  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Reice, Noah D             12 DST-MA                 25.15      24.73  
  2 Moen, Max                 12 DST-MA                 27.43      26.58  
  3 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA                 27.47      26.84  
  4 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA                27.32      28.36  
BB - Division  
  1 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA                28.04      27.68  
  2 Haney, James              11 ECCC-MA                28.75      28.81  
  3 Blahut, John M            12 WAVE-MA                28.17      30.67  
  4 Root, Jack R              11 MARA-MA                30.28      31.62  
C - Division  
  1 Chapman, AJ J             12 DST-MA                 30.44      28.95  
  2 Denn, Adam P              12 DST-MA                 34.13      31.05  
  3 Moretti, Myles D          11 RKRY-MA                32.34      31.25  
  4 Taylor, Andrew C          11 DST-MA                 32.16      31.27  
  5 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                33.30      32.29  
  6 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA                33.16      32.37  
  7 Moen, Ethan               11 DST-MA                 33.24      32.67  
  8 Heim, Carter N            11 ACAC-MA                35.53      35.24  
  9 Crawford, Aiden J         11 DST-MA                 41.33      35.54  
 10 Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT      36.64  
 11 Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT      38.11  
 12 Wu, James                 12 DST-MA                 43.36      38.46  
 13 Chen, Bryce Y             11 DST-MA                    NT      41.14  
 14 Culver, Joey E            11 NRG-MA                    NT      42.31  
 15 Ajesh, Aryan              11 DST-MA               1:01.27      42.90  
 
Event 55  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA              1:37.20    1:29.57  
       43.37  1:29.57                                                      
  2 Phillips, Allie J         10 DST-MA               1:32.73    1:30.09  
       43.86  1:30.09                                                      
  3 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               1:39.66    1:40.21  
       46.89  1:40.21                                                      
C - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA                    NT    1:34.28  
       44.43  1:34.28                                                      
  2 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT    1:37.21  
       45.33  1:37.21                                                      
  3 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT    1:40.84  
       47.19  1:40.84                                                      
  4 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA              1:49.59    1:41.49  
       49.16  1:41.49                                                      
  5 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA              1:49.44    1:44.48  
       49.10  1:44.48                                                      
  6 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA              1:51.33    1:44.55  
       49.42  1:44.55                                                      
  7 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA              1:53.58    1:46.04  
       50.58  1:46.04                                                      
  8 Schofield, Abbey L        10 RKRY-MA                   NT    1:51.28  
       52.83  1:51.28                                                      
  9 Freeman, Kendyl N          9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:55.89  
       57.34  1:55.89                                                      
 10 Kiess, Kylee E             9 DST-MA                    NT    2:00.44  
       57.19  2:00.44                                                      
 11 Christel, Delaney M        9 DST-MA                    NT    2:02.37  
       57.07  2:02.37                                                      
 
Event 56  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA               1:22.66    1:21.38  
       38.15  1:21.38                                                      
BB - Division  
  1 Kalish, Carson R          10 DST-MA               1:31.71    1:28.49  
       41.99  1:28.49                                                      
  2 Verbanas, Conner J        10 DST-MA               1:35.78    1:40.36  
       47.77  1:40.36                                                      
C - Division  
  1 Scopio, Luca C            10 DST-MA                    NT    1:50.85  
       52.40  1:50.85                                                      
  2 Moen, James                9 DST-MA                    NT    1:51.11  
       52.45  1:51.11                                                      
  3 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT    1:57.31  
       55.87  1:57.31                                                      
  4 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT    2:09.28  
       59.94  2:09.28                                                      
  5 Burslem, Christopher C     9 DST-MA               2:33.05    2:15.28  
     1:06.50  2:15.28                                                      
  6 Texter, Ben D             10 DST-MA                    NT    2:23.03  
     1:02.17  2:23.03                                                      
 -- Tao, Charlie C            10 DST-MA               2:16.25         DQ  
       58.53       DQ                                                      
 
Event 57  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA               1:17.81    1:17.61  
       37.07  1:17.61                                                      
  2 Horning, Caitlin L        11 DST-MA               1:16.55    1:18.95  
       37.83  1:18.95                                                      
  3 Testa, Madison N          12 DST-MA               1:17.95    1:19.32  
       38.03  1:19.32                                                      
BB - Division  
  1 Colborn, Georgia A        11 DST-MA               1:24.93    1:18.97  
       38.46  1:18.97                                                      
  2 Carfi, Victoria           11 DST-MA               1:24.43    1:19.87  
       36.97  1:19.87                                                      
  3 Vana, Natalie             12 ECCC-MA              1:21.61    1:23.50  
       38.81  1:23.50                                                      
  4 Kouh, Hailey J            12 RKRY-MA              1:24.15    1:23.97  
       39.84  1:23.97                                                      
  5 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA              1:22.40    1:24.77  
       40.32  1:24.77                                                      
  6 Phillips, Victoria L      11 DST-MA               1:24.62    1:24.95  
       40.24  1:24.95                                                      
C - Division  
  1 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA               1:27.82    1:19.32  
       38.20  1:19.32                                                      
  2 Gatesman, Kalena A        12 ECCC-MA              1:29.95    1:20.36  
       38.00  1:20.36                                                      
  3 Midura, Katie M           12 ECCC-MA              1:32.49    1:21.58  
       38.69  1:21.58                                                      
  4 Smith, Megan C            12 NRG-MA               1:28.33    1:23.04  
       39.66  1:23.04                                                      
  5 Murphy, Sophia E          12 RKRY-MA                   NT    1:24.64  
       39.76  1:24.64                                                      
  6 Fanelli, Lila R           11 DST-MA               1:28.98    1:26.28  
       42.10  1:26.28                                                      
  7 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA             1:30.19    1:26.54  
       41.23  1:26.54                                                      
  8 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA             1:29.39    1:27.20  
       39.98  1:27.20                                                      
  9 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA              1:34.04    1:27.79  
       41.22  1:27.79                                                      
 10 Downes, Ari G             12 DST-MA               1:29.04    1:28.50  
       41.36  1:28.50                                                      
 11 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    1:30.03  
       42.98  1:30.03                                                      
 12 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA              1:32.92    1:30.16  
       43.14  1:30.16                                                      
 13 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               1:35.81    1:34.75  
       45.02  1:34.75                                                      
 14 Freeman, Kaila M          11 Dolphin Swim Tea-MA  1:38.20    1:36.27  
       46.59  1:36.27                                                      
 15 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA              1:45.90    1:36.95  
       45.65  1:36.95                                                      
 16 Kulon, Claudia            12 DST-MA               1:34.92    1:37.18  
       45.02  1:37.18                                                      
 17 Cunningham, Callie E      11 DST-MA               1:43.73    1:41.79  
       45.93  1:41.79                                                      
 18 Paoli, Magda A            11 DST-MA                    NT    1:47.67  
       50.00  1:47.67                                                      
 19 Schultz, Emma R           11 ECCC-MA              1:49.33    1:49.23  
       51.53  1:49.23                                                      
 
Event 58  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Reice, Noah D             12 DST-MA               1:11.40    1:12.05  
       34.20  1:12.05                                                      
  2 Karahalis, Alex J         12 DST-MA               1:15.63    1:14.33  
       35.54  1:14.33                                                      
BB - Division  
  1 Skelly, Kyle D            12 DST-MA               1:18.88    1:14.49  
       35.12  1:14.49                                                      
  2 Denn, Adam P              12 DST-MA               1:24.79    1:19.27  
       37.51  1:19.27                                                      
  3 Texter, Jacob C           12 DST-MA               1:20.71    1:24.67  
       40.16  1:24.67                                                      
C - Division  
  1 Bearley, Chase J          11 DST-MA               1:30.90    1:23.87  
       39.72  1:23.87                                                      
  2 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA              1:26.83    1:24.02  
       39.82  1:24.02                                                      
  3 Pittala, Sritan           11 DST-MA               1:28.26    1:24.42  
       40.72  1:24.42                                                      
  4 Haney, James              11 ECCC-MA              1:28.15    1:24.79  
       40.16  1:24.79                                                      
  5 Lewis, Colin G            12 DST-MA               1:26.36    1:26.93  
       41.92  1:26.93                                                      
  6 Gravuer, Brody M          11 DST-MA               1:28.82    1:27.83  
       42.69  1:27.83                                                      
  7 Smith, Ryan W             12 DST-MA               1:35.02    1:30.87  
       43.29  1:30.87                                                      
  8 Root, Jack R              11 MARA-MA              1:30.72    1:33.91  
       46.19  1:33.91                                                      
  9 Heim, Carter N            11 ACAC-MA              1:45.68    1:38.80  
       46.39  1:38.80                                                      
 10 Moen, Ethan               11 DST-MA               1:53.38    1:39.47  
       47.85  1:39.47                                                      
 11 Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT    1:45.35  
       49.41  1:45.35                                                      
 12 Wu, James                 12 DST-MA               2:14.77    2:03.57  
       57.16  2:03.57                                                      
 -- Culver, Joey E            11 NRG-MA                    NT         DQ  
     1:03.96       DQ                                                      
 -- Chen, Bryce Y             11 DST-MA                    NT         DQ  
       49.07       DQ                                                      
 
Event 59  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Phillips, Allie J         10 DST-MA                 33.50      32.72  
  2 Wainwright, Alivia R      10 ECCC-MA                34.40      34.26  
BB - Division  
  1 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA                37.21      34.53  
  2 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA               37.80      35.76  
  3 Cohen, Sarah L            10 UN-ED-MA               37.49      36.15  
  4 Chapman, Carly J          10 DST-MA                 37.40      37.71  
  5 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA                37.47      38.08  
C - Division  
  1 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT      39.19  
  2 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT      40.17  
  3 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA                41.91      40.64  
  4 Murphy, Kristen Y         10 RKRY-MA                45.89      41.15  
  5 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA                44.12      42.24  
  6 Kiess, Kylee E             9 DST-MA                 46.08      43.73  
  7 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                   NT      46.24  
  8 Baron, Bella M             9 ECCC-MA                54.94      47.82  
  9 Hung, Danica Hailey T      9 ACAC-MA                51.00      49.91  
 10 Agrawal, Ria              10 DST-MA                 54.27      50.73  
 11 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA                59.67      52.42  
 12 Christel, Delaney M        9 DST-MA                 58.96      53.11  
 13 Christianson, Leah A       9 WAVE-MA              1:21.65      56.18  
 14 Angelini, Hope M          10 NRG-MA                    NT    1:00.84  
 15 Christian, Rylea B         9 DST-MA                    NT    1:04.15  
 16 Salinski, Kayla R          9 DST-MA               1:17.67    1:06.00  
 -- Zuo, Bonita R             10 UN-02-MA                  NT     X33.53  
 -- Fuller, TJ J               9 RKRY-MA                   NT         DQ  
 -- Haralambous, Alex S       10 NRG-MA                    NT         DQ  
 
Event 60  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA                 30.15      30.61  
  2 Kalish, Carson R          10 DST-MA                 32.99      32.94  
BB - Division  
  1 Verbanas, Conner J        10 DST-MA                 36.66      36.29  
  2 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA                39.13      36.61  
  3 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA                37.10      38.63  
C - Division  
  1 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA                41.75      43.09  
  2 Lewis, Brady P             9 DST-MA                 47.75      43.88  
  3 Coppinger, Aidan C         9 WAVE-MA                49.79      45.44  
  4 Texter, Ben D             10 DST-MA                 49.24      45.87  
  5 Burslem, Christopher C     9 DST-MA                 50.26      49.53  
  6 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT      50.66  
  7 Moen, James                9 DST-MA                    NT      51.96  
  8 Scopio, Luca C            10 DST-MA                    NT      54.95  
  9 Arbittier, Brady N         9 WAVE-MA                   NT      57.83  
 10 Beaver, Bryan R           10 ECCC-MA              1:10.74    1:02.41  
 11 Kammerzelt, Beau J         9 DST-MA                    NT    1:07.40  
 -- Jing, Glenn J              9 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Tao, Charlie C            10 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Adderley, Brian L         10 Dolphin Swim Tea-MA    42.43         DQ  
 
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        11 DST-MA                 28.14      27.95  
  2 Colborn, Georgia A        11 DST-MA                 29.51      28.57  
  3 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA                30.06      29.48  
  4 Rigas, Christina E        11 DST-MA                 30.26      30.15  
  5 Culmone, Ella             12 ECCC-MA                29.87      31.17  
  6 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA                30.61      32.10  
BB - Division  
  1 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA                31.60      30.07  
  2 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA                32.62      32.07  
  3 Ritter, Callie G          12 ACAC-MA                32.75      33.12  
  4 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA               33.36      33.19  
C - Division  
  1 Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA                 34.67      31.38  
  2 Smith, Megan C            12 NRG-MA                 34.36      31.95  
  3 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA                34.64      32.61  
  4 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA               36.25      33.99  
  5 Midura, Katie M           12 ECCC-MA                40.73      34.19  
  6 Young, Bria S             11 RKRY-MA                36.30      34.26  
  7 Giegerich, Gianna S       11 WAVE-MA                   NT      35.03  
  8 Downes, Ari G             12 DST-MA                    NT      35.22  
  9 Walker, Callie E          12 NRG-MA                 35.50      35.37  
 10 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA                39.64      35.42  
 11 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA                35.80      35.53  
 12 Freeman, Kaila M          11 Dolphin Swim Tea-MA    37.25      35.86  
 13 Matalonis, Cassie         12 DST-MA                 41.02      36.10  
 14 Hung, Danielle Hana T     11 ACAC-MA                36.41      36.66  
 15 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA                   NT      36.78  
 16 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA                36.47      36.93  
 17 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA                37.29      37.00  
 18 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT      37.41  
 19 Kulon, Claudia            12 DST-MA                 45.53      38.14  
 20 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA                 39.69      38.23  
 21 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA    40.84      39.03  
 22 Gracie, Charlotte C       12 UNDST-MA               56.69      41.16  
 23 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA                   NT      42.22  
 24 Small, Aubrey M           11 Dolphin Swim Tea-MA    48.08      46.07  
 25 Schultz, Emma R           11 ECCC-MA                59.28      54.32  
 26 Carden, Ari G             11 WAVE-MA              1:08.93    1:05.84  
 
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA                 27.81      26.22  
  2 Reice, Noah D             12 DST-MA                 29.77      27.86  
  3 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA                29.97      30.57  
  4 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA                30.45      30.77  
  5 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA                 30.04      30.90  
  6 Haney, James              11 ECCC-MA                31.13      31.85  
BB - Division  
  1 Moen, Max                 12 DST-MA                 31.96      30.27  
  2 Chapman, AJ J             12 DST-MA                 33.66      32.68  
C - Division  
  1 Smith, Ryan W             12 DST-MA                 35.88      33.73  
  2 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                36.46      35.05  
  3 Blahut, John M            12 WAVE-MA                36.90      36.64  
  3 Root, Jack R              11 MARA-MA                36.42      36.64  
  5 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA                51.25      37.43  
  6 Taylor, Andrew C          11 DST-MA                 43.14      39.35  
  7 Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT      44.75  
  8 Crawford, Aiden J         11 DST-MA                    NT      49.06  
  9 Wu, James                 12 DST-MA                 58.36      50.08  
 10 Culver, Joey E            11 NRG-MA                    NT      52.25  
 11 Ajesh, Aryan              11 DST-MA               1:21.49      56.92  
 -- Heim, Carter N            11 ACAC-MA                37.68         DQ  
 -- Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 63  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wittenberg, Tori A        10 ECCC-MA              1:16.29    1:14.89  
       36.02  1:14.89                                                      
  2 Wainwright, Alivia R      10 ECCC-MA              1:19.02    1:17.82  
       37.64  1:17.82                                                      
  3 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA             1:18.35    1:18.64  
       38.11  1:18.64                                                      
  4 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               1:17.16    1:20.20  
       38.86  1:20.20                                                      
BB - Division  
  1 Chapman, Carly J          10 DST-MA               1:20.91    1:18.01  
       38.97  1:18.01                                                      
  2 Phillips, Allie J         10 DST-MA               1:19.51    1:21.06  
       39.50  1:21.06                                                      
  3 Walsh, Ellie F            10 ECCC-MA              1:27.78    1:23.21  
       40.79  1:23.21                                                      
  4 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA              1:26.96    1:26.20  
       42.38  1:26.20                                                      
C - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       10 DST-MA                    NT    1:15.98  
  2 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT    1:26.85  
       42.44  1:26.85                                                      
  3 Cohen, Sarah L            10 UN-ED-MA             1:35.07    1:27.13  
       42.36  1:27.13                                                      
  4 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT    1:32.86  
       44.91  1:32.86                                                      
  5 Shuff, Willow E            9 ECCC-MA                   NT    1:36.13  
  6 Schofield, Abbey L        10 RKRY-MA              1:40.22    1:36.72  
       45.98  1:36.72                                                      
  7 Agrawal, Ria              10 DST-MA               1:47.78    1:38.77  
  8 Freeman, Kendyl N          9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:42.85  
       50.05  1:42.85                                                      
  9 Christel, Delaney M        9 DST-MA                    NT    1:45.65  
 10 Christianson, Leah A       9 WAVE-MA                   NT    1:54.15  
 11 Salinski, Kayla R          9 DST-MA                    NT    1:59.27  
       58.56  1:59.27                                                      
 12 Fuller, TJ J               9 RKRY-MA                   NT    2:01.31  
 13 Gujja, Mahika              9 DST-MA                    NT    2:56.71  
     1:24.76  2:56.71                                                      
 -- Zuo, Bonita R             10 UN-02-MA                  NT   X1:09.92  
 -- Rosu, Emily P              9 ECCC-MA                   NT         DQ  
 
Event 64  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kidder, Nate A            10 DST-MA               1:12.51    1:11.31  
       34.58  1:11.31                                                      
  2 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA              1:15.05    1:15.53  
       36.70  1:15.53                                                      
BB - Division  
  1 Verbanas, Conner J        10 DST-MA               1:19.36    1:30.06  
       43.38  1:30.06                                                      
C - Division  
  1 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA              1:34.57    1:26.68  
       41.59  1:26.68                                                      
  2 Lewis, Brady P             9 DST-MA               1:32.95    1:32.78  
       44.90  1:32.78                                                      
  3 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT    1:34.87  
       46.25  1:34.87                                                      
  4 Palermo, Adam J           10 ACAC-MA              1:41.01    1:37.42  
       47.36  1:37.42                                                      
  5 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA              1:36.27    1:38.42  
       46.25  1:38.42                                                      
  6 Houghton, Julian C         9 DST-MA                    NT    1:40.27  
       49.66  1:40.27                                                      
  7 LI, Benjamin W            10 DST-MA                    NT    1:44.07  
       49.30  1:44.07                                                      
  8 Burslem, Christopher C     9 DST-MA               1:42.53    1:44.80  
       50.24  1:44.80                                                      
  9 Texter, Ben D             10 DST-MA                    NT    1:51.39  
       52.48  1:51.39                                                      
 10 Beaver, Bryan R           10 ECCC-MA                   NT    1:51.45  
     1:55.43  1:51.45                                                      
 11 Kammerzelt, Beau J         9 DST-MA                    NT    1:53.45  
       54.95  1:53.45                                                      
 12 Palermo, Sean c            9 ACAC-MA              1:41.71    1:53.98  
       55.20  1:53.98                                                      
 13 Tao, Charlie C            10 DST-MA               1:59.55    1:54.03  
     1:54.17  1:54.03                                                      
 -- Gong, Ryan                 9 RKRY-MA                   NT         DQ  
       54.59       DQ                                                      
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rigas, Christina E        11 DST-MA               1:08.60    1:06.32  
       32.44  1:06.32                                                      
  2 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA              1:07.66    1:06.99  
       33.12  1:06.99                                                      
  3 Culmone, Ella             12 ECCC-MA              1:07.75    1:07.45  
       32.86  1:07.45                                                      
  4 Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA               1:09.04    1:09.46  
       33.80  1:09.46                                                      
  5 Colborn, Georgia A        11 DST-MA               1:09.39    1:09.84  
       33.25  1:09.84                                                      
BB - Division  
  1 Fitzgerald, Keely M       12 DST-MA               1:11.80    1:07.90  
       32.58  1:07.90                                                      
  2 Walker, Callie E          12 NRG-MA               1:13.59    1:11.33  
       35.48  1:11.33                                                      
  3 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              1:15.23    1:12.25  
       34.18  1:12.25                                                      
  4 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA              1:16.27    1:15.09  
       36.13  1:15.09                                                      
  5 Schweigert, Caroline E    12 MARA-MA              1:14.77    1:15.49  
       38.15  1:15.49                                                      
  6 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              1:17.98    1:18.13  
       39.12  1:18.13                                                      
C - Division  
  1 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA                    NT    1:10.99  
       34.03  1:10.99                                                      
  2 Midura, Katie M           12 ECCC-MA              1:25.00    1:15.48  
       36.88  1:15.48                                                      
  3 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    1:17.00  
       37.33  1:17.00                                                      
  4 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA              1:20.77    1:17.32  
       37.89  1:17.32                                                      
  5 Fanelli, Lila R           11 DST-MA               1:22.60    1:17.36  
       38.35  1:17.36                                                      
  6 Vana, Natalie             12 ECCC-MA              1:26.31    1:18.79  
       38.21  1:18.79                                                      
  7 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA              1:23.22    1:19.07  
       38.59  1:19.07                                                      
  8 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA             1:18.69    1:19.20  
       39.25  1:19.20                                                      
  9 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA             1:22.44    1:19.22  
       37.50  1:19.22                                                      
 10 Fulmer, Bella G           12 MARA-MA              1:26.37    1:21.20  
       40.44  1:21.20                                                      
 11 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               1:26.38    1:24.80  
       42.01  1:24.80                                                      
 12 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA  1:24.39    1:25.16  
     1:25.08  1:25.16                                                      
 13 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA              1:29.89    1:27.80  
       42.83  1:27.80                                                      
 14 Matalonis, Cassie         12 DST-MA               1:30.32    1:30.65  
       42.58  1:30.65                                                      
 15 Kulon, Claudia            12 DST-MA               1:40.07    1:32.22  
       45.01  1:32.22                                                      
 16 Small, Aubrey M           11 Dolphin Swim Tea-MA  1:43.14    1:36.72  
       47.31  1:36.72                                                      
 17 Hughes, Mikayla S         12 MARA-MA              1:35.74    1:36.88  
       47.36  1:36.88                                                      
 -- Schultz, Emma R           11 ECCC-MA                   NT         DQ  
       50.01                                                               
 -- Carden, Ari G             11 WAVE-MA                   NT         DQ  
     2:11.20                                                               
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA               1:04.80    1:02.75  
       30.11  1:02.75                                                      
  2 Wilmore, Tyler R          12 DST-MA               1:06.86    1:09.25  
       33.75  1:09.25                                                      
  3 Texter, Jacob C           12 DST-MA               1:07.68    1:09.42  
       33.94  1:09.42                                                      
BB - Division  
  1 Skelly, Kyle D            12 DST-MA               1:10.05    1:06.57  
       32.98  1:06.57                                                      
  2 Chapman, AJ J             12 DST-MA               1:11.74    1:10.74  
       35.58  1:10.74                                                      
  3 Pittala, Sritan           11 DST-MA               1:10.39    1:11.15  
       35.04  1:11.15                                                      
  4 Smith, Ryan W             12 DST-MA               1:11.38    1:11.57  
       34.78  1:11.57                                                      
  5 Bearley, Chase J          11 DST-MA               1:11.07    1:12.53  
       34.66  1:12.53                                                      
  6 Gravuer, Brody M          11 DST-MA               1:14.37    1:18.24  
       37.88  1:18.24                                                      
C - Division  
  1 Moen, Max                 12 DST-MA               1:22.40    1:08.76  
       33.25  1:08.76                                                      
  2 Lewis, Colin G            12 DST-MA               1:16.65    1:19.33  
       39.27  1:19.33                                                      
  3 Moretti, Myles D          11 RKRY-MA              1:28.22    1:19.66  
       39.04  1:19.66                                                      
  4 Moen, Ethan               11 DST-MA               1:28.23    1:19.78  
       39.93  1:19.78                                                      
  5 Blahut, John M            12 WAVE-MA              1:25.42    1:27.41  
       41.56  1:27.41                                                      
  6 Taylor, Andrew C          11 DST-MA               1:29.48    1:27.98  
       43.37  1:27.98                                                      
  7 Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT    1:31.36  
       43.84  1:31.36                                                      
  8 Putnik, Marko             12 DST-MA                    NT    1:41.99  
       48.00  1:41.99                                                      
  9 Culver, Joey E            11 NRG-MA               1:54.93    1:43.32  
       49.90  1:43.32                                                      
 10 Wu, James                 12 DST-MA               1:44.23    1:47.69  
       51.06  1:47.69                                                      
 11 Ajesh, Aryan              11 DST-MA                    NT    1:52.79  
       54.22  1:52.79                                                      
 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wittenberg, Tori A        10 ECCC-MA              1:04.57    1:03.67  
     1:03.56  1:03.67                                                      
  2 DeBaecke, Emerson G       10 DST-MA               1:06.46    1:07.36  
     1:07.49  1:07.36                                                      
  3 Phillips, Allie J         10 DST-MA               1:07.07    1:07.59  
     1:07.59  1:07.59                                                      
BB - Division  
  1 Tilger, Camryn N           9 ECCC-MA              1:13.65    1:07.57  
     1:07.64  1:07.57                                                      
  2 Chapman, Carly J          10 DST-MA               1:11.52    1:13.74  
     1:13.72  1:13.74                                                      
  3 Wainwright, Alivia R      10 ECCC-MA              1:13.79    1:13.97  
     1:13.94  1:13.97                                                      
  4 Cohen, Sarah L            10 UN-ED-MA             1:18.57    1:14.90  
     1:15.25  1:14.90                                                      
  5 Scime, Alexandra A         9 UN-01-MA             1:13.34    1:15.31  
     1:15.41  1:15.31                                                      
  6 Walsh, Ellie F            10 ECCC-MA              1:19.76    1:15.94  
       35.28  1:15.94                                                      
C - Division  
  1 Murphy, Kristen Y         10 RKRY-MA              1:27.10    1:13.82  
       35.46  1:13.82                                                      
  2 Doig, Melissa J           10 DST-MA                    NT    1:16.62  
       36.18  1:16.62                                                      
  3 White, Emily G            10 NRG-MA                    NT    1:20.30  
       37.55  1:20.30                                                      
  4 Baron, Kalyn F            10 ECCC-MA              1:26.61    1:20.36  
       37.33  1:20.36                                                      
  5 Schroeder, Audrey G       10 ECCC-MA              1:21.23    1:21.29  
       38.38  1:21.29                                                      
  6 Iordanov, Isabella I       9 ECCC-MA              1:24.77    1:22.41  
       37.35  1:22.41                                                      
  7 Schofield, Abbey L        10 RKRY-MA              1:25.87    1:23.21  
       39.24  1:23.21                                                      
  8 Esh, Brianna L            10 MARA-MA                   NT    1:24.10  
     1:24.34  1:24.10                                                      
  9 Agrawal, Ria              10 DST-MA               1:21.68    1:26.00  
     1:26.92  1:26.00                                                      
 10 Kiess, Kylee E             9 DST-MA               1:40.44    1:29.20  
       41.59  1:29.20                                                      
 11 Ciolkosz, Molly M          9 DST-MA               1:41.11    1:31.51  
       42.98  1:31.51                                                      
 12 Baron, Bella M             9 ECCC-MA              1:42.28    1:34.06  
       43.59  1:34.06                                                      
 13 Freeman, Kendyl N          9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:38.78  
       46.92  1:38.78                                                      
 14 Christianson, Leah A       9 WAVE-MA                   NT    1:39.65  
        4.99  1:39.65                                                      
 15 Christel, Delaney M        9 DST-MA               1:59.50    1:43.80  
       48.21  1:43.80                                                      
 16 Angelini, Hope M          10 NRG-MA                    NT    1:47.80  
       50.58  1:47.80                                                      
 17 Christian, Rylea B         9 DST-MA                    NT    1:51.99  
       51.33  1:51.99                                                      
 18 Rosu, Emily P              9 ECCC-MA                   NT    2:02.52  
       56.35  2:02.52                                                      
 19 Gujja, Mahika              9 DST-MA                    NT    3:11.69  
 -- Zuo, Bonita R             10 UN-02-MA                  NT   X1:05.63  
        3.74  1:05.63                                                      
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kalish, Carson R          10 DST-MA               1:06.53    1:05.42  
       31.61  1:05.42                                                      
  2 Griner, Ryan C            10 ECCC-MA              1:07.04    1:07.91  
       32.06  1:07.91                                                      
BB - Division  
  1 Mountain, Julian E        10 WAVE-MA              1:18.53    1:18.24  
       37.36  1:18.24                                                      
  2 Coppinger, Aidan C         9 WAVE-MA              1:16.42    1:21.04  
       37.83  1:21.04                                                      
C - Division  
  1 Washington, Narei V       10 DST-MA                    NT    1:16.04  
       35.58  1:16.04                                                      
  2 Armstrong, Tommy J        10 ECCC-MA              1:23.44    1:16.70  
       35.65  1:16.70                                                      
  3 Moen, James                9 DST-MA                    NT    1:24.94  
       40.59  1:24.94                                                      
  4 Scopio, Luca C            10 DST-MA                    NT    1:25.93  
       41.04  1:25.93                                                      
  5 Lewis, Brady P             9 DST-MA               1:28.29    1:27.27  
       41.87  1:27.27                                                      
  6 Palermo, Adam J           10 ACAC-MA              1:29.94    1:30.95  
       44.06  1:30.95                                                      
  7 LI, Benjamin W            10 DST-MA                    NT    1:32.63  
       42.65  1:32.63                                                      
  8 Burslem, Christopher C     9 DST-MA               1:36.00    1:37.48  
       47.39  1:37.48                                                      
  9 Palermo, Sean c            9 ACAC-MA                   NT    1:41.40  
       46.79  1:41.40                                                      
 10 Kammerzelt, Beau J         9 DST-MA                    NT    1:46.73  
       47.67  1:46.73                                                      
 11 Gong, Ryan                 9 RKRY-MA                   NT    1:47.20  
       50.22  1:47.20                                                      
 12 Beaver, Bryan R           10 ECCC-MA              1:58.36    1:48.24  
       50.39  1:48.24                                                      
 13 Arbittier, Brady N         9 WAVE-MA                   NT    1:48.70  
       49.04  1:48.70                                                      
 14 Jing, Glenn J              9 DST-MA                    NT    1:54.46  
       53.29  1:54.46                                                      
 
Event 69  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        11 DST-MA                 56.63      56.57  
       27.39    56.57                                                      
  2 Testa, Madison N          12 DST-MA                 56.57      56.71  
       27.47    56.71                                                      
  3 Colborn, Georgia A        11 DST-MA                 59.35      57.15  
       27.63    57.15                                                      
  4 Rigas, Christina E        11 DST-MA               1:00.49    1:00.10  
       29.42  1:00.10                                                      
  5 Kulakowski, Olivia        12 ECCC-MA              1:00.34    1:00.96  
       29.31  1:00.96                                                      
  6 Iordanov, Monica I        12 ECCC-MA              1:02.50    1:02.30  
       29.64  1:02.30                                                      
  7 Danastasio, Gia M         12 WAVE-MA              1:03.04    1:03.92  
       31.06  1:03.92                                                      
  8 Phillips, Victoria L      11 DST-MA               1:02.70    1:04.07  
       30.48  1:04.07                                                      
BB - Division  
  1 Fitzgerald, Katelyn G     12 DST-MA               1:06.90    1:01.64  
       29.61  1:01.64                                                      
  2 Keegan, Mary Kate K       12 DST-MA               1:05.88    1:02.95  
       30.60  1:02.95                                                      
  3 Culmone, Ella             12 ECCC-MA              1:07.67    1:03.38  
       31.27  1:03.38                                                      
  4 Carfi, Victoria           11 DST-MA               1:06.88    1:04.45  
       30.81  1:04.45                                                      
  5 Walker, Callie E          12 NRG-MA               1:04.91    1:04.79  
       31.00  1:04.79                                                      
  6 Shapiro, Alisa M          12 WAVE-MA              1:04.28    1:06.20  
       31.19  1:06.20                                                      
  7 Schweigert, Caroline E    12 MARA-MA              1:06.70    1:07.63  
       32.55  1:07.63                                                      
C - Division  
  1 Midura, Katie M           12 ECCC-MA              1:14.42    1:04.42  
       31.25  1:04.42                                                      
  2 Fitzgerald, Keely M       12 DST-MA               1:09.61    1:04.62  
       31.03  1:04.62                                                      
  3 Davidson, Lana M          11 ECCC-MA              1:08.78    1:05.34  
       31.13  1:05.34                                                      
  4 Gatesman, Kalena A        12 ECCC-MA              1:11.44    1:06.19  
       31.56  1:06.19                                                      
  5 Ritter, Callie G          12 ACAC-MA              1:09.39    1:06.89  
       31.91  1:06.89                                                      
  6 Londo, Maya               12 NRG-MA                    NT    1:07.05  
       33.00  1:07.05                                                      
  7 Murphy, Sophia E          12 RKRY-MA              1:12.02    1:07.37  
       32.05  1:07.37                                                      
  8 Smith, Megan C            12 NRG-MA               1:08.52    1:08.09  
       32.00  1:08.09                                                      
  9 Fanelli, Lila R           11 DST-MA               1:10.33    1:08.50  
       32.72  1:08.50                                                      
 10 Dalumpines, Angel M       11 ECCC-MA              1:09.69    1:08.69  
       32.50  1:08.69                                                      
 11 Downes, Ari G             12 DST-MA                    NT    1:08.89  
       33.02  1:08.89                                                      
 12 Wiley, Sadie K            11 NRG-MA               1:11.48    1:09.62  
       33.53  1:09.62                                                      
 13 Dimter, Emma L            12 UN-ED-MA             1:10.87    1:09.99  
       34.33  1:09.99                                                      
 14 Vana, Natalie             12 ECCC-MA              1:16.33    1:10.09  
       32.23  1:10.09                                                      
 15 Andryca, Emily E          12 WAVE-MA              1:12.15    1:11.07  
       34.25  1:11.07                                                      
 16 Cohen, Elizabeth R        12 UN-ED-MA             1:14.15    1:11.10  
       32.99  1:11.10                                                      
 17 Freeman, Kaila M          11 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.19    1:12.29  
       34.72  1:12.29                                                      
 18 Peterson, Gracie E        11 WAVE-MA              1:20.63    1:13.03  
       35.36  1:13.03                                                      
 19 Giegerich, Gianna S       11 WAVE-MA                   NT    1:14.02  
       34.75  1:14.02                                                      
 20 Kulon, Claudia            12 DST-MA               1:13.26    1:14.22  
       35.43  1:14.22                                                      
 21 Mountain, Sophia          11 WAVE-MA              1:16.21    1:15.64  
       35.52  1:15.64                                                      
 22 McKeon, Keira R           12 ECCC-MA              1:19.24    1:16.32  
       37.05  1:16.32                                                      
 23 Sharkey, Shannon M        11 ECCC-MA              1:27.45    1:19.32  
       37.10  1:19.32                                                      
 24 Gracie, Charlotte C       12 UNDST-MA             1:41.27    1:19.66  
       36.79  1:19.66                                                      
 25 Hughes, Mikayla S         12 MARA-MA              1:19.90    1:19.73  
       37.43  1:19.73                                                      
 26 Kleinmeulman, Cayla E     11 Dolphin Swim Tea-MA  1:20.45    1:20.05  
       38.93  1:20.05                                                      
 27 Cunningham, Callie E      11 DST-MA               1:24.43    1:23.77  
       38.76  1:23.77                                                      
 28 Schultz, Emma R           11 ECCC-MA              1:38.51    1:32.36  
       42.57  1:32.36                                                      
 29 Carden, Ari G             11 WAVE-MA              2:01.96    2:10.58  
       58.92  2:10.58                                                      
 
Event 70  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         12 DST-MA                 57.57      54.15  
       26.01    54.15                                                      
  2 Reice, Noah D             12 DST-MA                 56.73      54.67  
       26.55    54.67                                                      
  3 Skelly, Kyle D            12 DST-MA                 58.66      56.73  
       27.19    56.73                                                      
  4 Bearley, Chase J          11 DST-MA                 58.26      58.47  
       27.78    58.47                                                      
  5 Texter, Jacob C           12 DST-MA                 59.86    1:00.49  
       29.21  1:00.49                                                      
BB - Division  
  1 Almodovar, Jayden J       11 MARA-MA              1:01.81    1:00.63  
       28.72  1:00.63                                                      
  2 Haney, James              11 ECCC-MA              1:01.45    1:00.79  
       29.29  1:00.79                                                      
  3 Armstrong, Patrick K      12 ECCC-MA              1:04.44    1:01.03  
       29.75  1:01.03                                                      
  4 Gravuer, Brody M          11 DST-MA               1:02.96    1:03.00  
       30.74  1:03.00                                                      
C - Division  
  1 Chapman, AJ J             12 DST-MA               1:07.82    1:03.41  
       30.57  1:03.41                                                      
  2 Smith, Nick R             11 WAVE-MA                   NT    1:09.78  
       32.67  1:09.78                                                      
  3 McAveety, Jonathan J      11 WAVE-MA              1:12.67    1:09.97  
       34.27  1:09.97                                                      
  4 Moen, Ethan               11 DST-MA               1:14.66    1:11.01  
       34.14  1:11.01                                                      
  5 Lewis, Colin G            12 DST-MA               1:08.18    1:11.95  
       34.71  1:11.95                                                      
  6 Blahut, John M            12 WAVE-MA              1:11.44    1:12.03  
       33.98  1:12.03                                                      
  7 Root, Jack R              11 MARA-MA              1:09.89    1:13.43  
       35.02  1:13.43                                                      
  8 Taylor, Andrew C          11 DST-MA               1:14.42    1:14.94  
       35.28  1:14.94                                                      
  9 Heim, Carter N            11 ACAC-MA              1:21.80    1:19.10  
 10 Opechowski, Antos J       11 DST-MA                    NT    1:22.60  
 11 Crawford, Aiden J         11 DST-MA               1:36.02    1:24.88  
 12 Wu, James                 12 DST-MA               1:32.46    1:35.02  
 13 Culver, Joey E            11 NRG-MA                    NT    1:38.09  
       47.89  1:38.09                                                      
 14 Ajesh, Aryan              11 DST-MA               1:57.40    1:44.22