Licensed to The Episcopal Academy HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/29/2017 04:23 PM
           EAAC Spooktacular A-BB-C Meet - 10/28/2017 to 10/29/2017            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chompre, Ashley N   15 WA-MA                1:58.35    1:58.16        
                  27.22       57.38 (30.16)     1:27.87 (30.49)     1:58.16 (30.29)
  2 Fronczak, Katherin  15 WA-MA                1:59.89    2:03.03        
                  29.12     1:00.07 (30.95)     1:31.69 (31.62)     2:03.03 (31.34)
  3 Curran, Julia       15 Lower Merion-MA      2:04.01    2:04.63        
                  29.17     1:01.13 (31.96)     1:33.12 (31.99)     2:04.63 (31.51)
  4 Krissinger, Abby A  15 Lower Merion-MA      2:02.31    2:06.42        
                  29.03     1:01.34 (32.31)     1:33.30 (31.96)     2:06.42 (33.12)
  5 Levine, Dahlia      15 Lower Merion-MA      2:09.20    2:07.68        
                  29.25     1:01.12 (31.87)     1:34.47 (33.35)     2:07.68 (33.21)
  6 McAneny-Droz, Soph  16 WA-MA                     NT    2:09.82        
                  30.51     1:03.71 (33.20)     1:36.99 (33.28)     2:09.82 (32.83)
  7 Callahan, Chloe K   15 WA-MA                2:04.97    2:10.62        
                  30.19     1:02.91 (32.72)     1:36.82 (33.91)     2:10.62 (33.80)
  8 Koczur, Erin M      15 WA-MA                2:07.55    2:10.98        
                  29.41     1:02.96 (33.55)     1:37.15 (34.19)     2:10.98 (33.83)
  9 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              2:19.23    2:22.79        
                  32.24     1:08.46 (36.22)     1:46.16 (37.70)     2:22.79 (36.63)
 10 Miller, Lauren M    15 WA-MA                2:19.33    2:23.83        
                  32.70     1:09.72 (37.02)     1:46.87 (37.15)     2:23.83 (36.96)
 11 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                2:21.83    2:27.46        
                  34.62     1:12.09 (37.47)     1:50.05 (37.96)     2:27.46 (37.41)
 -- Hazell, Elsley A    15 BSC-MA               2:06.54         NS        
 -- Miller, Amanda R    15 WA-MA                     NT         NS        
 -- Ledwith, Madison E  18 RAD-MA               1:51.28         NS        
 -- Meiler, Tori G      15 BSC-MA               2:12.98         NS        
 -- Oberdiek, Sophie    15 Lower Merion-MA      2:13.38         NS        
 
Event 2  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Collin S    17 RAD-MA               1:44.91    1:48.26        
                  25.77       53.47 (27.70)     1:20.74 (27.27)     1:48.26 (27.52)
  2 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                1:44.91    1:50.46        
                  25.54       53.74 (28.20)     1:22.03 (28.29)     1:50.46 (28.43)
  3 Callahan, Liam      17 WA-MA                1:49.75    1:51.00        
                  26.30       54.22 (27.92)     1:22.70 (28.48)     1:51.00 (28.30)
  4 Branigan, Carter J  15 RAD-MA               1:55.69    1:57.97        
                  26.82       56.81 (29.99)     1:28.34 (31.53)     1:57.97 (29.63)
  5 Young, Griffin R    16 WA-MA                1:52.55    1:58.59        
                  27.19       57.08 (29.89)     1:28.04 (30.96)     1:58.59 (30.55)
  6 Graham, Jackson T   16 Lower Merion-MA      1:59.18    1:59.24        
                  26.10       56.95 (30.85)     1:28.92 (31.97)     1:59.24 (30.32)
  7 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA              1:58.18    2:01.96        
                  26.30       57.21 (30.91)     1:29.56 (32.35)     2:01.96 (32.40)
  8 Stoloff, Quentin A  15 Lower Merion-MA           NT    2:12.14        
                  29.29     1:01.67 (32.38)     1:37.26 (35.59)     2:12.14 (34.88)
 -- Mlodzienski, Nick   16 RAD-MA               1:59.79         NS        
 
Event 3  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  MAJO Junior Olympics
              1:10.49  A
              1:19.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA               1:07.41    1:09.07 A      
                  32.71     1:09.07 (36.36)                                        
  2 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA               1:07.59    1:09.77 A      
                  32.59     1:09.77 (37.18)                                        
BB - Division  
  1 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              1:11.61    1:07.12 MAJO   
                  32.32     1:07.12 (34.80)                                        
  2 Lieu, Isa S         10 PWAC-MA              1:12.56    1:08.07 MAJO   
                  32.78     1:08.07 (35.29)                                        
  3 Foppa, Ashley       10 UN-MA                1:13.40    1:14.03 BB     
                  34.98     1:14.03 (39.05)                                        
  4 Vassallo, Margheri  10 RAD-MA               1:14.37    1:14.04 BB     
                  33.46     1:14.04 (40.58)                                        
C - Division  
  1 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                1:24.19    1:15.80 BB     
                  35.18     1:15.80 (40.62)                                        
  2 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                   NT    1:16.39 BB     
                  35.35     1:16.39 (41.04)                                        
  3 Wareikis, Ibby S    10 BSC-MA                    NT    1:17.76 BB     
                  37.81     1:17.76 (39.95)                                        
  4 Dudley, Maddie P     9 RAD-MA               1:24.25    1:19.34 BB     
                  36.75     1:19.34 (42.59)                                        
  5 Shields, Hayden E   10 WA-MA                     NT    1:22.06        
                  39.84     1:22.06 (42.22)                                        
  6 Baykara, Kayla       9 EAAC-MA                   NT    1:22.12        
                  37.97     1:22.12 (44.15)                                        
  7 Smith, Sasha M      10 UN-MA                1:24.11    1:22.36        
                  38.02     1:22.36 (44.34)                                        
  8 Meriwether, Riley   10 WA-MA                     NT    1:22.41        
                  40.94     1:22.41 (41.47)                                        
  9 Ade, Natalie G       9 RAD-MA               1:26.85    1:23.32        
                  37.81     1:23.32 (45.51)                                        
 10 Cook, Teagan A       9 UN-MA                1:25.15    1:24.20        
                  41.19     1:24.20 (43.01)                                        
 11 Kent, Lilly S       10 BSC-MA               1:28.25    1:24.52        
                  40.04     1:24.52 (44.48)                                        
 12 Fan, Catherine Y    10 Lower Merion-MA           NT    1:24.71        
                  41.04     1:24.71 (43.67)                                        
 13 Calvert, Chloe V    10 EAAC-MA                   NT    1:26.59        
                  41.08     1:26.59 (45.51)                                        
 14 Bailey, Annabel R    9 Lower Merion-MA           NT    1:27.40        
                  39.16     1:27.40 (48.24)                                        
 15 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA               1:36.27    1:28.58        
                  42.04     1:28.58 (46.54)                                        
 16 Hung, Danica Haile   9 ACAC-MA                   NT    1:29.27        
                  40.71     1:29.27 (48.56)                                        
 17 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA               1:31.01    1:29.44        
                  42.26     1:29.44 (47.18)                                        
 18 Miller, Emily E     10 WA-MA                     NT    1:29.88        
                  42.34     1:29.88 (47.54)                                        
 19 Brown, Tatum E      10 RAD-MA                    NT    1:30.08        
                  42.54     1:30.08 (47.54)                                        
 20 Pro, Alexandra Y     9 Lower Merion-MA           NT    1:31.13        
                  41.60     1:31.13 (49.53)                                        
 21 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                   NT    1:34.20        
                  42.79     1:34.20 (51.41)                                        
 22 Stallings, Alexa D   9 WA-MA                     NT    1:34.35        
                  42.38     1:34.35 (51.97)                                        
 23 Zukin, Rose          9 ACAC-MA              1:51.77    1:34.50        
                  42.48     1:34.50 (52.02)                                        
 24 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA              1:42.58    1:37.02        
                  45.27     1:37.02 (51.75)                                        
 25 Rauer, Kalina M      9 Lower Merion-MA           NT    1:39.45        
                  45.73     1:39.45 (53.72)                                        
 26 Kelly, Cailin M     10 RAD-MA                    NT    1:44.04        
                  49.58     1:44.04 (54.46)                                        
 27 Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                   NT    1:45.96        
                  45.44   1:45.96 (1:00.52)                                        
 -- Lake, Alice M        9 RAD-MA                    NT   X1:22.87        
                  37.77     1:22.87 (45.10)                                        
 -- Piasecki, Olivia    10 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:06.69  A
              1:08.39  MAJO Junior Olympics
              1:18.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              1:15.16    1:10.22 BB     
                  33.37     1:10.22 (36.85)                                        
C - Division  
  1 Nayak, Aru          10 EAAC-MA              1:22.62    1:19.04        
                  37.83     1:19.04 (41.21)                                        
  1 Lee, Avery P        10 UN-MA                1:26.38    1:19.04        
                  37.70     1:19.04 (41.34)                                        
  3 Brasfield, Benjami  10 Lower Merion-MA           NT    1:21.18        
                  37.92     1:21.18 (43.26)                                        
  4 Pijawka, Christoph  10 RAD-MA               1:23.16    1:21.23        
                  37.45     1:21.23 (43.78)                                        
  5 Douglass, Elliot S  10 Lower Merion-MA      1:30.47    1:24.47        
                  39.80     1:24.47 (44.67)                                        
  6 Farhy, Jackson R     9 RAD-MA                    NT    1:25.49        
                  39.47     1:25.49 (46.02)                                        
  7 Coghlan, Hunter H   10 WA-MA                1:32.53    1:28.25        
                  39.64     1:28.25 (48.61)                                        
  8 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT    1:28.34        
                  38.44     1:28.34 (49.90)                                        
  9 Rorer, Michael B     9 EAAC-MA                   NT    1:29.87        
                  41.64     1:29.87 (48.23)                                        
 10 Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT    1:32.06        
                  40.58     1:32.06 (51.48)                                        
 11 Hayne, Ryan A       10 EAAC-MA                   NT    1:35.16        
                  42.15     1:35.16 (53.01)                                        
 12 Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA                   NT    1:35.53        
                  43.81     1:35.53 (51.72)                                        
 13 Ciongoli, Nick A    10 BSC-MA               1:41.75    1:35.81        
                  45.33     1:35.81 (50.48)                                        
 14 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA                   NT    1:37.97        
                  45.87     1:37.97 (52.10)                                        
 15 Brewington, Brooks   9 UN-MA                     NT    1:38.61        
                  44.76     1:38.61 (53.85)                                        
 16 Muthaiyan, Sharkie   9 WA-MA                     NT    1:39.71        
                  45.68     1:39.71 (54.03)                                        
 17 Schmale, Tyler G     9 WA-MA                1:44.40    1:40.69        
                  46.40     1:40.69 (54.29)                                        
 18 Zhang, Ethan Y      10 EAAC-MA                   NT    1:44.47        
                  46.56     1:44.47 (57.91)                                        
 19 Rutherford, max C    9 EAAC-MA                   NT    1:47.41        
                  50.47     1:47.41 (56.94)                                        
 
Event 5  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Annika J   17 RAD-MA               2:08.95    2:14.78        
                  30.50     1:04.03 (33.53)     1:39.33 (35.30)     2:14.78 (35.45)
  2 Curran, Julia       15 Lower Merion-MA           NT    2:18.25        
                  30.98     1:05.09 (34.11)     1:42.08 (36.99)     2:18.25 (36.17)
  3 Shields, Emma L     14 WA-MA                2:19.56    2:23.40        
                  32.38     1:07.72 (35.34)     1:44.91 (37.19)     2:23.40 (38.49)
  4 McAneny-Droz, Soph  16 WA-MA                     NT    2:23.41        
                  33.63     1:09.96 (36.33)     1:47.73 (37.77)     2:23.41 (35.68)
  5 Koczur, Erin M      15 WA-MA                2:19.41    2:24.90        
                  34.59     1:12.02 (37.43)     1:49.03 (37.01)     2:24.90 (35.87)
  6 Warner, Bella N     15 WA-MA                2:17.42    2:26.66        
                  33.53     1:10.83 (37.30)     1:48.99 (38.16)     2:26.66 (37.67)
  7 Callahan, Chloe K   15 WA-MA                2:30.51    2:34.85        
                  37.89     1:16.99 (39.10)     1:56.73 (39.74)     2:34.85 (38.12)
  8 Devine, Amelia H    15 RAD-MA               2:32.92    2:35.69        
                  36.77     1:16.53 (39.76)     1:56.81 (40.28)     2:35.69 (38.88)
  9 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA                   NT    2:38.15        
                  37.54     1:18.25 (40.71)     1:58.36 (40.11)     2:38.15 (39.79)
 10 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                2:40.57    2:50.74        
                  40.70     1:24.32 (43.62)     2:08.16 (43.84)     2:50.74 (42.58)
 -- Oberdiek, Sophie    15 Lower Merion-MA      2:10.56         NS        
 -- Forsyth, Elisabeth  15 UN-MA                2:08.49         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              2:46.99         NS        
 -- Bloomfield, Gigi G  12 RAD-MA               2:41.86         NS        
 
Event 6  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Liam      17 WA-MA                2:07.64    2:07.85        
                  30.85     1:03.20 (32.35)     1:35.70 (32.50)     2:07.85 (32.15)
  2 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA              2:21.05    2:23.28        
                  32.89     1:08.74 (35.85)     1:46.00 (37.26)     2:23.28 (37.28)
  3 Oswald, Zachary M   11 RAD-MA                    NT    2:47.43        
                  38.95     1:21.57 (42.62)     2:05.33 (43.76)     2:47.43 (42.10)
 -- Chalissery, Franci  16 Lower Merion-MA      2:24.64         NS        
 -- Brennan, Kieran F   15 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 7  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.29  MAJO Junior Olympics
                36.69  A
                41.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA                 35.07      35.35 MAJO   
BB - Division  
  1 Foppa, Ashley       10 UN-MA                  38.17      36.19 MAJO   
  2 Dymek, Anna C       10 Lower Merion-MA        37.52      36.66 A      
  3 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                  38.88      38.48 BB     
  4 Smith, Sasha M      10 UN-MA                  41.83      40.76 BB     
  5 Choo, Olivia Y       9 RAD-MA                 41.38      40.90 BB     
C - Division  
  1 Wolk, Ellison H     10 Lower Merion-MA           NT      38.04 BB     
  2 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA                    NT      40.00 BB     
  3 Bailey, Annabel R    9 Lower Merion-MA           NT      40.26 BB     
  4 Baykara, Kayla       9 EAAC-MA                   NT      40.86 BB     
  5 Nagle, Hannah P     10 Lower Merion-MA           NT      41.95        
  6 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                49.13      42.37        
  7 Wachs, Marisa G     10 Lower Merion-MA           NT      42.61        
  8 Kent, Lilly S       10 BSC-MA                 48.90      42.77        
  9 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                   NT      42.86        
 10 Clancy, Paige S      9 WA-MA                     NT      43.36        
 11 Lake, Alice M        9 RAD-MA                 44.07      43.75        
 12 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                 46.64      43.98        
 13 Brown, Tatum E      10 RAD-MA                    NT      44.04        
 14 Ade, Natalie G       9 RAD-MA                 42.63      44.15        
 15 Calvert, Chloe V    10 EAAC-MA                   NT      44.34        
 16 Pro, Alexandra Y     9 Lower Merion-MA           NT      44.40        
 17 Shields, Hayden E   10 WA-MA                     NT      44.43        
 18 McCullough, Kate T  10 BSC-MA                    NT      46.18        
 19 Hung, Danica Haile   9 ACAC-MA                48.70      46.28        
 20 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA                 44.95      46.61        
 21 Miller, Emily E     10 WA-MA                  49.73      46.72        
 22 Zukin, Rose          9 ACAC-MA                57.26      47.99        
 23 Poulos-Hopkins, Ma  10 BSC-MA                    NT      48.14        
 24 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                51.96      49.55        
 25 Ranieri, Emily M     9 WA-MA                  51.59      49.94        
 26 Denhardt, Kaya N    10 RAD-MA                 51.95      51.78        
 27 Rauer, Kalina M      9 Lower Merion-MA           NT      52.08        
 28 Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                56.62      52.67        
 29 Mink, Sammie        10 ACAC-MA                56.88      54.23        
 30 Kelly, Cailin M     10 RAD-MA                    NT      56.55        
 31 Mink, Bryn           9 ACAC-MA                   NT    1:01.33        
 -- Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Stallings, Alexa D   9 WA-MA                     NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Strader, Josephine   9 Lower Merion-MA           NT         NS        
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  MAJO Junior Olympics
                37.09  A
                42.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA                38.78      37.95 BB     
C - Division  
  1 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                51.70      40.92 BB     
  2 Nayak, Aru          10 EAAC-MA                42.66      42.73        
  3 Brasfield, Benjami  10 Lower Merion-MA           NT      44.74        
  4 Lee, Avery P        10 UN-MA                  47.39      44.75        
  5 Rorer, Michael B     9 EAAC-MA                   NT      46.73        
  6 Farhy, Jackson R     9 RAD-MA                    NT      46.75        
  7 Hayne, Ryan A       10 EAAC-MA                   NT      46.86        
  8 Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT      47.60        
  9 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT      47.71        
 10 Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA                49.27      47.90        
 11 Porter, Brendan M   10 WA-MA                     NT      47.94        
 12 DiAngelo, Grayson    9 UN-MA                     NT      48.19        
 13 Ciongoli, Nick A    10 BSC-MA                 48.27      48.20        
 14 Zhang, Ethan Y      10 EAAC-MA                   NT      48.45        
 15 McCullough, Jack B  10 BSC-MA                 51.38      49.96        
 16 Coghlan, Hunter H   10 WA-MA                  46.12      50.03        
 17 Schmale, Tyler G     9 WA-MA                     NT      50.16        
 18 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA                48.57      51.33        
 -- Rutherford, max C    9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Muthaiyan, Sharkie   9 WA-MA                     NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Feher, Dylan M       9 RAD-MA                 49.28         NS        
 
Event 9  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chompre, Ashley N   15 WA-MA                1:07.51    1:10.53        
                  33.01     1:10.53 (37.52)                                        
  2 Warner, Bella N     15 WA-MA                1:10.63    1:13.12        
                  34.28     1:13.12 (38.84)                                        
  3 Stewart, Allison    15 Lower Merion-MA      1:14.07    1:13.87        
                  34.52     1:13.87 (39.35)                                        
  4 Levine, Dahlia      15 Lower Merion-MA      1:15.68    1:16.00        
                  35.75     1:16.00 (40.25)                                        
  5 Fronczak, Katherin  15 WA-MA                1:18.53    1:17.99        
                  36.93     1:17.99 (41.06)                                        
  6 Gavigan, Emily P    16 Lower Merion-MA      1:18.04    1:20.04        
                  36.54     1:20.04 (43.50)                                        
  7 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                1:23.07    1:23.56        
                  39.35     1:23.56 (44.21)                                        
  8 O'Connor, Kayla     15 Lower Merion-MA           NT    1:24.92        
                  38.94     1:24.92 (45.98)                                        
  9 Lehman, Emily R     16 Marlins-MA           1:27.36    1:27.18        
                  41.57     1:27.18 (45.61)                                        
 10 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              1:26.87    1:27.83        
                  41.32     1:27.83 (46.51)                                        
 -- Forsyth, Elisabeth  15 UN-MA                1:17.89         NS        
 -- Agger, Kate E       17 EAAC-MA              1:08.87         NS        
 -- Hazell, Elsley A    15 BSC-MA               1:11.66         NS        
 -- Meiler, Tori G      15 BSC-MA               1:46.93         NS        
 -- Murray, Sarah R     17 WA-MA                1:14.15         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:21.76         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                1:21.10         NS        
 -- Ledwith, Madison E  18 RAD-MA               1:14.78         NS        
 
Event 10  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bochanski, Matthew  17 Lower Merion-MA        59.90    1:00.87        
                  28.56     1:00.87 (32.31)                                        
  2 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                  57.75    1:02.83        
                  29.34     1:02.83 (33.49)                                        
  3 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA              1:14.80    1:15.19        
                  34.22     1:15.19 (40.97)                                        
  4 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              1:20.60    1:21.98        
                  39.06     1:21.98 (42.92)                                        
  5 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA                   NT    1:22.32        
                  39.06     1:22.32 (43.26)                                        
 -- Chalissery, Franci  16 Lower Merion-MA      1:18.37         NS        
 -- Sanchez, Carlos R   15 RAD-MA               1:21.54         NS        
 
Event 11  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.39  MAJO Junior Olympics
              1:31.89  A
              1:44.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lieu, Isa S         10 PWAC-MA              1:25.21    1:25.35 MAJO   
                  41.25     1:25.35 (44.10)                                        
  2 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA               1:27.56    1:28.01 MAJO   
                  41.51     1:28.01 (46.50)                                        
BB - Division  
  1 Wareikis, Ibby S    10 BSC-MA               1:40.38    1:35.11 BB     
                  45.46     1:35.11 (49.65)                                        
  2 Foppa, Ashley       10 UN-MA                1:39.43    1:36.21 BB     
                  44.76     1:36.21 (51.45)                                        
C - Division  
  1 Vassallo, Margheri  10 RAD-MA                    NT    1:37.90 BB     
                  46.05     1:37.90 (51.85)                                        
  2 Neuwirth, Lily S     9 BSC-MA                    NT    1:39.10 BB     
                  47.03     1:39.10 (52.07)                                        
  3 Kent, Lilly S       10 BSC-MA               1:52.54    1:39.29 BB     
                  47.30     1:39.29 (51.99)                                        
  4 Shields, Hayden E   10 WA-MA                     NT    1:42.68 BB     
                  49.70     1:42.68 (52.98)                                        
  5 Meriwether, Riley   10 WA-MA                     NT    1:44.07 BB     
                  51.06     1:44.07 (53.01)                                        
  6 Fan, Catherine Y    10 Lower Merion-MA           NT    1:45.35        
                  50.88     1:45.35 (54.47)                                        
  7 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                   NT    1:47.56        
                  50.73     1:47.56 (56.83)                                        
  8 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                   NT    1:54.50        
                  55.55     1:54.50 (58.95)                                        
  9 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA                    NT    1:54.72        
                  54.44   1:54.72 (1:00.28)                                        
 10 Calvert, Chloe V    10 EAAC-MA                   NT    1:55.45        
                  54.11   1:55.45 (1:01.34)                                        
 11 Ade, Natalie G       9 RAD-MA                    NT    1:56.93        
                  55.73   1:56.93 (1:01.20)                                        
 12 Stallings, Alexa D   9 WA-MA                     NT    2:05.75        
                  56.91   2:05.75 (1:08.84)                                        
 -- Poulos-Hopkins, Ma  10 BSC-MA                    NT         DQ        
      No touch
                1:00.16        DQ (1:08.02)                                        
 
Event 12  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.19  A
              1:32.29  MAJO Junior Olympics
              1:41.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              1:34.52    1:29.59 A      
                  42.33     1:29.59 (47.26)                                        
C - Division  
  1 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                   NT    1:46.22        
                  51.42     1:46.22 (54.80)                                        
  2 Pijawka, Christoph  10 RAD-MA               1:51.69    1:46.72        
                  49.80     1:46.72 (56.92)                                        
  3 Coghlan, Hunter H   10 WA-MA                1:59.04    1:49.29        
                  50.81     1:49.29 (58.48)                                        
  4 Lee, Avery P        10 UN-MA                1:57.27    1:51.91        
                  54.36     1:51.91 (57.55)                                        
  5 Nayak, Aru          10 EAAC-MA              1:53.22    1:52.30        
                  52.91     1:52.30 (59.39)                                        
  6 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT    1:57.12        
                  52.51   1:57.12 (1:04.61)                                        
  7 Hayne, Ryan A       10 EAAC-MA                   NT    2:00.52        
                  56.40   2:00.52 (1:04.12)                                        
  8 Ciongoli, Nick A    10 BSC-MA               2:10.30    2:09.00        
 -- McCullough, Jack B  10 BSC-MA               2:20.55         DQ        
      Alternating Kick
                  56.10        DQ (1:00.94)                                        
 -- Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:01.21        DQ (1:09.10)                                        
 -- Brewington, Brooks   9 UN-MA                     NT         DQ        
      Scissors kick
                1:05.29        DQ (1:11.82)                                        
 
Event 13  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA               2:39.69    2:36.88        
                  33.61     1:13.05 (39.44)     1:54.54 (41.49)     2:36.88 (42.34)
 -- Forsyth, Elisabeth  15 UN-MA                2:39.34         NS        
 -- Agger, Kate E       17 EAAC-MA              2:08.48         NS        
 
Event 14  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Liam      17 WA-MA                2:02.37    2:08.13        
                  28.56     1:00.64 (32.08)     1:34.09 (33.45)     2:08.13 (34.04)
  2 Branigan, Carter J  15 RAD-MA               2:05.80    2:11.86        
                  28.07     1:01.69 (33.62)     1:37.39 (35.70)     2:11.86 (34.47)
  3 Muthaiyan, Pranav   14 WA-MA                     NT    2:34.42        
                  32.85     1:11.46 (38.61)     1:52.90 (41.44)     2:34.42 (41.52)
 -- Belkadi, Yaseen H   13 WA-MA                2:19.56         NS        
 -- Mlodzienski, Nick   16 RAD-MA               2:21.95         NS        
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.59  MAJO Junior Olympics
                36.19  A
                41.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA                 33.10      32.50 MAJO   
  2 Foppa, Ashley       10 UN-MA                  34.81      34.32 MAJO   
  3 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA                 33.79      36.65 BB     
  4 Neuwirth, Lily S     9 BSC-MA                 26.18      39.45 BB     
BB - Division  
  1 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA                39.10      36.05 A      
  2 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                40.29      40.25 BB     
C - Division  
  1 Wolk, Ellison H     10 Lower Merion-MA           NT      37.67 BB     
  2 Dudley, Maddie P     9 RAD-MA                 43.09      39.01 BB     
  3 Baykara, Kayla       9 EAAC-MA                   NT      39.78 BB     
  4 Lake, Alice M        9 RAD-MA                 42.70      41.93        
  5 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                  42.09      42.22        
  6 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                 46.09      45.98        
  7 McCullough, Kate T  10 BSC-MA                    NT      47.13        
  8 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA                 45.69      49.07        
  9 Wachs, Marisa G     10 Lower Merion-MA           NT      49.37        
 10 Miller, Emily E     10 WA-MA                  53.38      49.54        
 11 Hung, Danica Haile   9 ACAC-MA                51.00      49.67        
 12 Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                   NT      49.68        
 13 Nagle, Hannah P     10 Lower Merion-MA           NT      49.71        
 14 Brown, Tatum E      10 RAD-MA                    NT      50.21        
 15 Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                   NT      50.27        
 16 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                   NT      54.64        
 17 Kelly, Cailin M     10 RAD-MA                    NT      59.15        
 18 Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                   NT      59.54        
 -- Clancy, Paige S      9 WA-MA                     NT         DQ        
      One hand touch
 -- Poulos-Hopkins, Ma  10 BSC-MA                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Ranieri, Emily M     9 WA-MA                     NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Piasecki, Olivia    10 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.89  MAJO Junior Olympics
                35.39  A
                40.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pijawka, Christoph  10 RAD-MA                 46.89      42.83        
  2 Douglass, Elliot S  10 Lower Merion-MA        48.99      43.60        
  3 Farhy, Jackson R     9 RAD-MA                    NT      43.96        
  4 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                   NT      49.73        
  5 Selway, Colin M      9 BSC-MA                    NT      50.01        
  6 Mountain, Harrison   9 RAD-MA                    NT      51.61        
  7 Porter, Brendan M   10 WA-MA                     NT      53.21        
  8 Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA                53.35      54.33        
  9 Van Horn, Max        9 EAAC-MA                   NT      54.71        
 10 Rorer, Michael B     9 EAAC-MA                   NT    1:00.29        
 11 Smith, Charlie J     9 EAAC-MA                   NT    1:03.30        
 12 Schmale, Tyler G     9 WA-MA                1:13.45    1:04.97        
 -- Rutherford, max C    9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Feher, Dylan M       9 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 17  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maki, Caroline K    16 WA-MA                     NT    4:51.84        
                  29.83     1:04.07 (34.24)     1:40.99 (36.92)     2:17.13 (36.14)
        3:00.35 (43.22)     3:44.15 (43.80)     4:18.89 (34.74)     4:51.84 (32.95)
  2 Warner, Bella N     15 WA-MA                4:40.08    4:55.05        
                  31.76     1:07.27 (35.51)     1:47.18 (39.91)     2:26.12 (38.94)
        3:08.45 (42.33)     3:51.65 (43.20)     4:24.03 (32.38)     4:55.05 (31.02)
  3 Lehman, Emily R     16 Marlins-MA                NT    5:26.81        
                  34.63     1:14.39 (39.76)     1:58.06 (43.67)     2:40.91 (42.85)
        3:28.56 (47.65)     4:17.37 (48.81)     4:52.22 (34.85)     5:26.81 (34.59)
  4 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                   NT    5:37.03        
                  35.41     1:17.71 (42.30)     2:03.22 (45.51)     2:45.62 (42.40)
        3:34.39 (48.77)     4:21.60 (47.21)     4:59.62 (38.02)     5:37.03 (37.41)
  5 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              5:36.35    5:41.05        
                  35.70     1:18.64 (42.94)     2:02.72 (44.08)     2:45.59 (42.87)
        3:31.78 (46.19)     4:18.95 (47.17)     5:01.29 (42.34)     5:41.05 (39.76)
  6 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                6:14.83    5:55.43        
                  38.48     1:23.31 (44.83)     2:09.45 (46.14)     2:54.16 (44.71)
        3:43.45 (49.29)     4:33.16 (49.71)     5:15.14 (41.98)     5:55.43 (40.29)
 -- Murray, Sarah R     17 WA-MA                5:05.86         NS        
 -- Callahan, Devin E   13 WA-MA                     NT         NS        
 -- Haupt, Lily K       14 EAAC-MA              4:52.92         NS        
 -- Agger, Kate E       17 EAAC-MA              4:32.42         NS        
 
Event 18  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Liam      17 WA-MA                4:07.56    4:22.37        
                  28.15     1:00.71 (32.56)     1:35.45 (34.74)     2:08.61 (33.16)
        2:45.10 (36.49)     3:21.68 (36.58)     3:52.96 (31.28)     4:22.37 (29.41)
 -- Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              4:51.08         NS        
 
Event 19  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chompre, Ashley N   15 WA-MA                  53.23      55.77        
                  26.60       55.77 (29.17)                                        
  2 Curran, Julia       15 Lower Merion-MA        57.98      56.29        
                  27.50       56.29 (28.79)                                        
  3 Krissinger, Abby A  15 Lower Merion-MA        56.34      57.96        
                  27.54       57.96 (30.42)                                        
  4 Isaacs, Jordan M    16 WA-MA                  57.71      58.21        
                  27.68       58.21 (30.53)                                        
  5 Harris, Ella        15 Lower Merion-MA        58.07      58.51        
                  28.04       58.51 (30.47)                                        
  6 Koczur, Erin M      15 WA-MA                  55.96      58.63        
                  27.62       58.63 (31.01)                                        
  6 Fronczak, Katherin  15 WA-MA                  56.56      58.63        
                  28.35       58.63 (30.28)                                        
  8 McAneny-Droz, Soph  16 WA-MA                     NT      58.91        
                  28.29       58.91 (30.62)                                        
  9 Levine, Dahlia      15 Lower Merion-MA        59.00    1:00.01        
                  28.98     1:00.01 (31.03)                                        
 10 Callahan, Chloe K   15 WA-MA                  58.09    1:03.12        
                  30.42     1:03.12 (32.70)                                        
 11 Gavigan, Emily P    16 Lower Merion-MA      1:04.81    1:04.35        
                  30.29     1:04.35 (34.06)                                        
 12 O'Connor, Kayla     15 Lower Merion-MA      1:05.63    1:05.71        
                  31.76     1:05.71 (33.95)                                        
 13 Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                1:08.50    1:05.76        
                  31.61     1:05.76 (34.15)                                        
 14 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              1:04.48    1:06.58        
                  31.82     1:06.58 (34.76)                                        
 15 Miller, Amanda R    15 WA-MA                     NT    1:06.87        
                  31.96     1:06.87 (34.91)                                        
 -- Edwards, Annika J   17 RAD-MA                 59.07         NS        
 -- Miller, Lauren M    15 WA-MA                     NT         NS        
 -- Hazell, Elsley A    15 BSC-MA                 56.02         NS        
 -- Meiler, Tori G      15 BSC-MA               1:02.37         NS        
 -- Murray, Sarah R     17 WA-MA                  56.44         NS        
 -- Oberdiek, Sophie    15 Lower Merion-MA        57.78         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:01.51         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                1:04.47         NS        
 -- Ledwith, Madison E  18 RAD-MA                 50.81         NS        
 
Event 20  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Collin S    17 RAD-MA                 49.62      50.25        
                  24.20       50.25 (26.05)                                        
  2 Graham, Jackson T   16 Lower Merion-MA        50.06      50.71        
                  23.91       50.71 (26.80)                                        
  3 Bochanski, Matthew  17 Lower Merion-MA        54.09      51.16        
                  24.39       51.16 (26.77)                                        
  4 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                  48.74      51.78        
                  24.51       51.78 (27.27)                                        
  5 Callahan, Liam      17 WA-MA                  54.11      51.95        
                  25.24       51.95 (26.71)                                        
  6 Branigan, Carter J  15 RAD-MA                 52.65      53.84        
                  25.80       53.84 (28.04)                                        
  7 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA                52.76      55.03        
                  25.84       55.03 (29.19)                                        
  8 Young, Griffin R    16 WA-MA                  53.79      56.25        
                  26.72       56.25 (29.53)                                        
  9 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA                   NT    1:02.74        
                  30.64     1:02.74 (32.10)                                        
 10 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              1:01.72    1:05.20        
                  30.69     1:05.20 (34.51)                                        
 -- Stoloff, Quentin A  15 Lower Merion-MA           NT         DQ        
      False start
                  27.68          DQ (29.85)                                        
 -- Chalissery, Franci  16 Lower Merion-MA        57.85         NS        
 -- Brennan, Kieran F   15 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Imburgia, Jack J    16 CYL-MA                 55.05         NS        
 -- Sanchez, Carlos R   15 RAD-MA               1:02.10         NS        
 -- Mlodzienski, Nick   16 RAD-MA                 51.48         NS        
 
Event 21  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.49  MAJO Junior Olympics
              1:20.79  A
              1:31.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lieu, Isa S         10 PWAC-MA              1:17.43    1:16.69 MAJO   
                  37.32     1:16.69 (39.37)                                        
  2 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA               1:16.96    1:19.22 A      
                  36.22     1:19.22 (43.00)                                        
  3 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA               1:19.29    1:21.27 BB     
                  35.55     1:21.27 (45.72)                                        
BB - Division  
  1 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              1:21.21    1:18.22 MAJO   
                  36.46     1:18.22 (41.76)                                        
  2 Dymek, Anna C       10 Lower Merion-MA      1:22.14    1:20.20 A      
                  36.29     1:20.20 (43.91)                                        
  3 Vassallo, Margheri  10 RAD-MA               1:25.22    1:27.04 BB     
                  39.51     1:27.04 (47.53)                                        
  4 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                1:29.31    1:29.56 BB     
                  41.72     1:29.56 (47.84)                                        
  5 Dudley, Maddie P     9 RAD-MA               1:31.26    1:31.83        
                  41.42     1:31.83 (50.41)                                        
  6 Choo, Olivia Y       9 RAD-MA               1:28.96    1:33.94        
                  42.34     1:33.94 (51.60)                                        
C - Division  
  1 Neuwirth, Lily S     9 BSC-MA               1:32.67    1:27.18 BB     
                  39.92     1:27.18 (47.26)                                        
  2 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA              1:35.53    1:30.89 BB     
                  43.45     1:30.89 (47.44)                                        
  3 Shields, Hayden E   10 WA-MA                     NT    1:32.08        
                  45.05     1:32.08 (47.03)                                        
  4 Baykara, Kayla       9 EAAC-MA                   NT    1:32.56        
                  40.47     1:32.56 (52.09)                                        
  5 Lake, Alice M        9 RAD-MA               1:34.98    1:33.73        
                  45.22     1:33.73 (48.51)                                        
  6 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA              1:43.86    1:33.98        
                  42.54     1:33.98 (51.44)                                        
  7 Nagle, Hannah P     10 Lower Merion-MA           NT    1:34.70        
                  42.92     1:34.70 (51.78)                                        
  8 Smith, Sasha M      10 UN-MA                1:42.14    1:35.08        
                  43.56     1:35.08 (51.52)                                        
  9 Meriwether, Riley   10 WA-MA                     NT    1:36.22        
                  47.33     1:36.22 (48.89)                                        
 10 Bailey, Annabel R    9 Lower Merion-MA           NT    1:36.94        
                  42.36     1:36.94 (54.58)                                        
 11 Ade, Natalie G       9 RAD-MA               1:36.17    1:37.95        
                  44.14     1:37.95 (53.81)                                        
 12 Cook, Teagan A       9 UN-MA                1:38.45    1:38.76        
                  50.45     1:38.76 (48.31)                                        
 13 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA               1:41.16    1:39.88        
                  45.91     1:39.88 (53.97)                                        
 14 Wachs, Marisa G     10 Lower Merion-MA           NT    1:39.96        
                  45.50     1:39.96 (54.46)                                        
 15 Calvert, Chloe V    10 EAAC-MA                   NT    1:40.86        
                  46.50     1:40.86 (54.36)                                        
 16 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                   NT    1:43.06        
                  50.33     1:43.06 (52.73)                                        
 17 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA               1:37.55    1:44.84        
                  49.51     1:44.84 (55.33)                                        
 -- Masiello, Reese K    9 ACAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  54.64        DQ (1:11.28)                                        
 -- Zukin, Rose          9 ACAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  51.29        DQ (1:02.87)                                        
 -- Clancy, Paige S      9 WA-MA                     NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.40          DQ (56.71)                                        
 -- Roselli, Julia m     9 ACAC-MA                   NT        XDQ        
      One hand touch - breast
                  51.67          DQ (57.71)                                        
 -- Poulos-Hopkins, Ma  10 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Wareikis, Ibby S    10 BSC-MA               1:37.04         NS        
 -- Piasecki, Olivia    10 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 22  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  MAJO Junior Olympics
              1:19.49  A
              1:29.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              1:25.20    1:23.52 BB     
                  39.56     1:23.52 (43.96)                                        
C - Division  
  1 Nayak, Aru          10 EAAC-MA              1:31.30    1:31.22        
                  43.04     1:31.22 (48.18)                                        
  2 Lee, Avery P        10 UN-MA                1:46.48    1:36.76        
                  45.65     1:36.76 (51.11)                                        
  3 Brasfield, Benjami  10 Lower Merion-MA           NT    1:39.00        
                  44.34     1:39.00 (54.66)                                        
  4 Pijawka, Christoph  10 RAD-MA               1:34.22    1:39.41        
                  48.22     1:39.41 (51.19)                                        
  5 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                   NT    1:40.63        
                  50.08     1:40.63 (50.55)                                        
  6 Mountain, Harrison   9 RAD-MA                    NT    1:46.21        
                  46.83     1:46.21 (59.38)                                        
  7 Farhy, Jackson R     9 RAD-MA               1:45.14    1:46.66        
                  45.37   1:46.66 (1:01.29)                                        
  8 Selway, Colin M      9 BSC-MA               1:57.36    1:47.60        
                  53.27     1:47.60 (54.33)                                        
  9 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT    1:47.88        
                  51.81     1:47.88 (56.07)                                        
 10 DiAngelo, Grayson    9 UN-MA                     NT    1:53.91        
                  50.85   1:53.91 (1:03.06)                                        
 11 Rorer, Michael B     9 EAAC-MA                   NT    1:54.06        
                  53.48   1:54.06 (1:00.58)                                        
 12 Zhang, Ethan Y      10 EAAC-MA                   NT    1:58.68        
                  57.75   1:58.68 (1:00.93)                                        
 -- Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Arms past hipline - breast
                  53.88        DQ (1:04.88)                                        
 -- Brewington, Brooks   9 UN-MA                     NT         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
 -- Coghlan, Hunter H   10 WA-MA                1:45.78         DQ        
      Not on back off wall - back
                  49.85          DQ (55.04)                                        
 -- Feher, Dylan M       9 RAD-MA               1:40.92         NS        
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.29  MAJO Junior Olympics
                29.09  A
                31.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA                 26.92      27.05 MAJO   
  2 Krissinger, Sarah   12 Lower Merion-MA        27.68      27.11 MAJO   
  3 Hahn, Lily          12 RAD-MA                 26.85      27.29 MAJO   
  4 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                  27.08      27.66 A      
  5 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                  28.21      27.89 A      
  6 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA                 27.41      28.58 A      
  7 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                  28.88      30.03 BB     
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA                27.73         NS        
BB - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   11 WA-MA                  29.44      27.61 A      
  2 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA                 29.15      28.49 A      
  3 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                29.15      28.96 A      
  4 Huffman, Rosa       12 Lower Merion-MA        29.31      28.98 A      
  5 Harris, Laney       11 Lower Merion-MA        30.39      29.11 BB     
  6 Goetz, Peyton M     11 WA-MA                  29.10      29.12 BB     
  7 DePasquale, Gianna  11 Marlins-MA             29.91      29.34 BB     
  8 Wendt, Louisa R     11 RAD-MA                 29.36      29.51 BB     
  9 Diguey, Velina      11 UN-MA                  30.15      29.84 BB     
 10 Murray Hayden, Car  12 RAD-MA                 30.45      30.36 BB     
 11 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA                31.44      30.73 BB     
 12 Casey, Isabella E   11 RAD-MA                 31.14      30.96 BB     
 13 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA                 31.36      31.15 BB     
 14 Olmstead, Elise K   11 Marlins-MA             30.85      32.32        
 -- Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA                 30.47         NS        
 -- Giardinelli, Halei  12 RAD-MA                 30.78         NS        
C - Division  
  1 Copas, Savina       12 RAD-MA                 32.92      30.31 BB     
  2 Dymek, Maria A      12 Lower Merion-MA        32.43      30.47 BB     
  3 Lint, Abigail H     11 Lower Merion-MA        35.08      31.54        
  4 Heins, Pyper D      12 Lower Merion-MA        35.12      31.61        
  5 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA                32.45      31.71        
  6 Lee, Min K          12 WA-MA                  34.95      31.92        
  7 Lawrence, Addie E   11 Lower Merion-MA           NT      31.99        
  8 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                34.57      32.79        
  9 Chou, Caitlin       12 BSC-MA                 37.11      33.03        
 10 Coffman, Riley E    11 Marlins-MA             32.25      33.21        
 10 Oswald, Delaney R   11 RAD-MA                 33.17      33.21        
 12 Pro, Matilda Y      12 Lower Merion-MA        37.29      33.57        
 13 Brasfield, Claire   12 Lower Merion-MA           NT      33.95        
 14 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  37.90      34.13        
 15 Rauer, Isabella M   11 Lower Merion-MA        36.24      34.16        
 16 Kennedy, Ava M      11 BSC-MA                 40.22      34.77        
 17 Marvel, Natalie G   11 WA-MA                  34.30      35.54        
 18 Ackerman, Charlott  12 WA-MA                  39.53      36.31        
 19 Nishikawa, Sarah    11 ACAC-MA                   NT      36.37        
 20 Fernandes, Leah     11 UN-MA                     NT      36.46        
 21 Marvel, Aimee L     11 WA-MA                  38.70      37.02        
 22 Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA                 45.96      38.15        
 23 Vallabhajosyula, I  11 EAAC-MA                   NT      38.19        
 24 Gasink, Samantha L  11 BSC-MA                 42.21      38.69        
 25 Harhut, Amelia M    11 WA-MA                     NT      39.45        
 26 Halbert, Eve L      11 BSC-MA                 42.98      40.43        
 27 Shapiro, Gwendolyn  11 UN-MA                     NT      41.29        
 28 Trosset, Allison M  11 EAAC-MA                49.33      46.60        
 29 Grant, Ryan K       12 EAAC-MA                   NT      48.93        
 30 Conybear, Charlott  11 BSC-MA                 55.32      49.58        
 31 Palazzo, Giada E    11 BSC-MA                    NT      49.82        
 -- Robertson, Katheri  12 EAAC-MA                   NT     X28.96 A      
 -- Snyder, Katie I     11 EAAC-MA                45.65         DQ        
      False start
 -- Granson, Ashley S   12 RAD-MA                    NT         NS        
 -- Murray, Sasha K     11 Lower Merion-MA        39.83         NS        
 -- Moreland, Margarit  11 RAD-MA                 37.43         NS        
 -- Lantz-Goldstein, B  11 RAD-MA                 34.97         NS        
 -- Barusevicius, Rile  11 RAD-MA                 36.39         NS        
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.29  MAJO Junior Olympics
                27.89  A
                30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tierney, Brady J    12 RAD-MA                 27.42      26.90 MAJO   
BB - Division  
  1 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA                 28.89      27.72 A      
  2 Marr, Max P         11 RAD-MA                 28.95      28.38 BB     
  3 Green, Gabriel D    12 Marlins-MA             28.83      29.08 BB     
  3 McLellan, Matt      12 WA-MA                  29.35      29.08 BB     
  5 Oswald, Zachary M   11 RAD-MA                 30.11      29.65 BB     
  6 Yeakle, Tate        12 RAD-MA                 29.78      30.91        
 -- Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA                28.27         NS        
 -- Chen, Conan C       11 RAD-MA                 29.00         NS        
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT      26.43 MAJO   
  2 Green, Brock C      11 Marlins-MA             31.33      29.84 BB     
  3 Fan, Francis Y      12 Lower Merion-MA           NT      30.13 BB     
  4 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                33.74      32.05        
  5 Movsowitz, Noah     11 RAD-MA                 33.81      32.58        
  6 Lombrana, Paul J    12 EAAC-MA                35.26      33.23        
  7 Oken, James R       11 RAD-MA                 32.99      33.77        
  8 Wroblewski, Alexan  12 Lower Merion-MA        36.83      33.96        
  9 Line, Grey B        11 RAD-MA                 34.79      34.79        
 10 Navarro, Alessandr  11 Lower Merion-MA           NT      35.12        
 11 Brewington, Ryan P  12 EAAC-MA                   NT      36.30        
 12 Dunkle, Gunnar A    11 EAAC-MA                37.97      37.77        
 13 Brango, Adam J      11 WA-MA                     NT      38.80        
 14 Palermo, Adam J     11 ACAC-MA                39.57      40.37        
 15 Respicio, Lucas     11 ACAC-MA                46.06      43.37        
 -- Nayak, Rohan        11 EAAC-MA                36.41         NS        
 -- Kurland, Charles M  11 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT         NS        
 
Event 25  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.89  11-12 MAJO Junior Olympics
              2:18.19  11-12 A
              2:29.69  11-12 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Krissinger, Sarah   12 Lower Merion-MA      2:19.96    2:16.22 A      
                  31.47     1:06.05 (34.58)     1:42.32 (36.27)     2:16.22 (33.90)
  2 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                2:26.91    2:22.74 BB     
                  32.72     1:09.23 (36.51)     1:47.12 (37.89)     2:22.74 (35.62)
  3 Bloomfield, Gigi G  12 RAD-MA               2:24.17    2:26.03 BB     
                  33.94     1:10.94 (37.00)     1:49.46 (38.52)     2:26.03 (36.57)
  4 Copas, Savina       12 RAD-MA               2:27.99    2:26.73 BB     
                  33.66     1:10.63 (36.97)     1:49.37 (38.74)     2:26.73 (37.36)
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              2:23.77         NS        
C - Division  
  1 Dymek, Maria A      12 Lower Merion-MA      2:34.75    2:27.13 BB     
                  33.51     1:10.76 (37.25)     1:50.21 (39.45)     2:27.13 (36.92)
  2 Casey, Isabella E   11 RAD-MA               2:34.98    2:30.95        
                  34.11     1:12.81 (38.70)     1:52.71 (39.90)     2:30.95 (38.24)
  3 Lombrana, Evelyn R  11 EAAC-MA              2:32.88    2:35.37        
                  35.47     1:15.01 (39.54)     1:55.15 (40.14)     2:35.37 (40.22)
  4 Franson, Annika     11 WA-MA                     NT    2:41.20        
                  36.58     1:18.48 (41.90)     2:02.74 (44.26)     2:41.20 (38.46)
  5 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                   NT    2:43.93        
                  35.67     1:17.41 (41.74)     2:03.01 (45.60)     2:43.93 (40.92)
  6 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              2:50.25    2:48.08        
                  37.44     1:21.57 (44.13)     2:07.29 (45.72)     2:48.08 (40.79)
  7 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                     NT    3:00.09        
                  38.86     1:24.97 (46.11)     2:14.64 (49.67)     3:00.09 (45.45)
 -- Moreland, Margarit  11 RAD-MA                    NT         NS        
 -- Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  13-14 MAJO Junior Olympics
              2:11.29  13-14 A
              2:22.19  13-14 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Emma L     14 WA-MA                2:01.11    2:03.37 MAJO   
                  27.54       58.11 (30.57)     1:30.55 (32.44)     2:03.37 (32.82)
  2 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:08.24    2:10.39 A      
                  29.19     1:01.78 (32.59)     1:35.72 (33.94)     2:10.39 (34.67)
 -- Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               2:08.01         NS        
BB - Division  
  1 Montgomery, Maisy   14 RAD-MA               2:11.37    2:08.78 A      
                  29.45     1:02.43 (32.98)     1:36.56 (34.13)     2:08.78 (32.22)
  2 O'Neill, Emmie C    13 RAD-MA               2:13.08    2:11.21 A      
                  29.04     1:02.41 (33.37)     1:37.29 (34.88)     2:11.21 (33.92)
  3 Klaehn, Alina M     13 UN-MA                2:12.58    2:11.48 BB     
                  29.87     1:02.64 (32.77)     1:37.08 (34.44)     2:11.48 (34.40)
  4 Callahan, Devin E   13 WA-MA                2:14.02    2:13.56 BB     
                  30.38     1:03.78 (33.40)     1:39.32 (35.54)     2:13.56 (34.24)
  5 Barber, Avery       14 RAD-MA               2:13.28    2:13.57 BB     
                  29.01     1:02.71 (33.70)     1:37.98 (35.27)     2:13.57 (35.59)
  6 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:14.55    2:16.46 BB     
                                1:05.49 ( )     1:41.26 (35.77)     2:16.46 (35.20)
  7 Reynolds, Emily     14 RAD-MA               2:16.76    2:17.51 BB     
                  30.97     1:05.60 (34.63)     1:42.59 (36.99)     2:17.51 (34.92)
  8 Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                2:13.80    2:17.97 BB     
                  30.87     1:06.04 (35.17)     1:42.02 (35.98)     2:17.97 (35.95)
 -- Agostini, Natalie   14 BSC-MA               2:14.83         NS        
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA               2:11.81         NS        
C - Division  
  1 Maloney, Tatum      14 Lower Merion-MA           NT    2:12.80 BB     
                  28.60     1:01.63 (33.03)     1:36.87 (35.24)     2:12.80 (35.93)
  2 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              2:23.14    2:21.54 BB     
                  30.56     1:05.69 (35.13)     1:43.71 (38.02)     2:21.54 (37.83)
  3 White, Sadie N      13 Lower Merion-MA           NT    2:22.08 BB     
                  32.71     1:10.10 (37.39)     1:46.83 (36.73)     2:22.08 (35.25)
  4 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              2:25.54    2:22.33        
                  33.64     1:10.40 (36.76)     1:46.32 (35.92)     2:22.33 (36.01)
  5 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              2:25.15    2:23.14        
                  32.79     1:09.35 (36.56)     1:46.10 (36.75)     2:23.14 (37.04)
  6 Granson, Anna       14 RAD-MA                    NT    2:24.87        
                  32.30     1:08.52 (36.22)     1:48.25 (39.73)     2:24.87 (36.62)
  7 Lint, Amelia        14 Lower Merion-MA      2:36.45    2:30.61        
                  33.00     1:11.09 (38.09)     1:52.10 (41.01)     2:30.61 (38.51)
  8 Aloi, Beatrice      13 BSC-MA                    NT    2:43.00        
                  37.26     1:19.12 (41.86)     2:02.26 (43.14)     2:43.00 (40.74)
  9 Kelly, Ava L        13 BSC-MA                    NT    2:43.71        
                  36.82     1:18.01 (41.19)     2:01.41 (43.40)     2:43.71 (42.30)
 10 Anand, Neya         13 RAD-MA                    NT    2:58.78        
                  40.53     1:26.61 (46.08)     2:14.72 (48.11)     2:58.78 (44.06)
 -- Gale, Morgan A      14 BSC-MA               2:27.00         NS        
 -- Farhy, Senny K      13 RAD-MA               2:41.20         NS        
 
Event 26  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.79  11-12 MAJO Junior Olympics
              2:13.49  11-12 A
              2:24.59  11-12 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tierney, Brady J    12 RAD-MA               2:11.27    2:11.69 A      
                  29.08     1:03.13 (34.05)     1:38.17 (35.04)     2:11.69 (33.52)
BB - Division  
 -- Chen, Conan C       11 RAD-MA               2:17.40         NS        
C - Division  
  1 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA               2:24.61    2:18.33 BB     
                  29.97     1:05.69 (35.72)     1:43.55 (37.86)     2:18.33 (34.78)
  2 Oswald, Zachary M   11 RAD-MA               2:29.31    2:27.72        
                  32.96     1:10.93 (37.97)     1:50.64 (39.71)     2:27.72 (37.08)
  3 Oken, James R       11 RAD-MA               3:34.78    2:46.03        
                  35.88     1:19.09 (43.21)     2:04.70 (45.61)     2:46.03 (41.33)
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.29  13-14 MAJO Junior Olympics
              2:02.59  13-14 A
              2:12.79  13-14 BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Graver, Stephen M   13 EAAC-MA              2:00.14    1:58.53 A      
                  27.58       58.13 (30.55)     1:29.80 (31.67)     1:58.53 (28.73)
  2 Casey, Patrick      14 RAD-MA               1:57.41    1:59.21 A      
                  27.31       57.70 (30.39)     1:28.67 (30.97)     1:59.21 (30.54)
  3 Belkadi, Yaseen H   13 WA-MA                2:02.07    2:00.96 A      
                  26.42       57.08 (30.66)     1:29.16 (32.08)     2:00.96 (31.80)
  4 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA              2:01.14    2:01.81 A      
                  27.37       58.31 (30.94)     1:30.30 (31.99)     2:01.81 (31.51)
 -- Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:01.74         NS        
BB - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA               2:05.17    1:54.19 MAJO   
                  25.29       53.96 (28.67)     1:24.26 (30.30)     1:54.19 (29.93)
  2 Forster, Max R      14 Lower Merion-MA      2:03.45    2:01.67 A      
                  27.71       59.09 (31.38)     1:30.49 (31.40)     2:01.67 (31.18)
  3 Trosset, Jason M    14 EAAC-MA              2:10.66    2:10.27 BB     
                  26.99       58.97 (31.98)     1:34.23 (35.26)     2:10.27 (36.04)
C - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                     NT    2:09.18 BB     
                  28.71     1:01.11 (32.40)     1:35.54 (34.43)     2:09.18 (33.64)
  2 Sabine, Henry P     13 WA-MA                2:14.72    2:13.29        
                  31.13     1:05.19 (34.06)     1:40.59 (35.40)     2:13.29 (32.70)
  3 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:26.07    2:18.03        
                  33.04     1:08.78 (35.74)     1:43.87 (35.09)     2:18.03 (34.16)
  4 DeHaven, Regan J    13 WA-MA                2:30.10    2:18.83        
                  31.14     1:07.77 (36.63)     1:44.69 (36.92)     2:18.83 (34.14)
  5 Olmstead, Luke N    13 Marlins-MA           2:18.45    2:21.19        
                  31.24     1:08.16 (36.92)     1:46.49 (38.33)     2:21.19 (34.70)
  6 McDonough, Ryan D   13 UN-MA                     NT    2:26.69        
                  32.41     1:10.54 (38.13)     1:50.09 (39.55)     2:26.69 (36.60)
 -- Movsowitz, Ryan B   13 RAD-MA                    NT   X2:37.89        
                  34.51     1:14.83 (40.32)     1:57.57 (42.74)     2:37.89 (40.32)
 -- Mlodzienski, Leo    14 RAD-MA               2:16.92         NS        
 -- Pearson, Josh N     13 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.39  MAJO Junior Olympics
              1:11.79  A
              1:18.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hahn, Lily          12 RAD-MA               1:02.92    1:05.94 MAJO   
                  32.21     1:05.94 (33.73)                                        
  2 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA               1:06.05    1:06.30 MAJO   
                  32.16     1:06.30 (34.14)                                        
  3 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA               1:06.94    1:08.23 A      
                  32.81     1:08.23 (35.42)                                        
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA              1:08.20         NS        
BB - Division  
  1 Conner, Alexa R     11 Lower Merion-MA      1:12.70    1:10.89 A      
                  33.29     1:10.89 (37.60)                                        
  2 Goetz, Peyton M     11 WA-MA                1:13.35    1:11.80 BB     
                  34.38     1:11.80 (37.42)                                        
  3 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:15.40    1:14.35 BB     
                  36.56     1:14.35 (37.79)                                        
  4 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:15.53    1:15.84 BB     
                  36.90     1:15.84 (38.94)                                        
  5 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA               1:17.44    1:17.70 BB     
                  37.64     1:17.70 (40.06)                                        
  6 Bloomfield, Gigi G  12 RAD-MA               1:16.27    1:18.12 BB     
                  39.18     1:18.12 (38.94)                                        
  7 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:17.73    1:18.70        
                  38.47     1:18.70 (40.23)                                        
 -- Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA               1:17.05         NS        
C - Division  
  1 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:20.00    1:09.74 A      
                  34.67     1:09.74 (35.07)                                        
  2 Harris, Laney       11 Lower Merion-MA           NT    1:11.23 A      
                  34.25     1:11.23 (36.98)                                        
  3 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA              1:19.87    1:18.61        
                  38.37     1:18.61 (40.24)                                        
  4 Copas, Savina       12 RAD-MA               1:19.69    1:19.02        
                  38.70     1:19.02 (40.32)                                        
  5 Lee, Min K          12 WA-MA                1:24.45    1:20.19        
                  39.05     1:20.19 (41.14)                                        
  6 DePasquale, Gianna  11 Marlins-MA                NT    1:20.69        
                  38.37     1:20.69 (42.32)                                        
  7 Lawrence, Addie E   11 Lower Merion-MA      1:25.31    1:20.82        
                  40.36     1:20.82 (40.46)                                        
  8 Olmstead, Elise K   11 Marlins-MA                NT    1:22.02        
                  39.75     1:22.02 (42.27)                                        
  9 Chou, Caitlin       12 BSC-MA               1:24.73    1:22.21        
                  41.45     1:22.21 (40.76)                                        
 10 Rauer, Isabella M   11 Lower Merion-MA           NT    1:23.62        
                  40.26     1:23.62 (43.36)                                        
 11 Murray Hayden, Car  12 RAD-MA               1:32.48    1:24.32        
                  40.80     1:24.32 (43.52)                                        
 12 Oswald, Delaney R   11 RAD-MA                    NT    1:25.27        
                  40.90     1:25.27 (44.37)                                        
 13 Marvel, Natalie G   11 WA-MA                1:24.82    1:25.60        
 14 Fernandes, Leah     11 UN-MA                     NT    1:25.80        
                  41.65     1:25.80 (44.15)                                        
 15 Diguey, Velina      11 UN-MA                1:21.94    1:26.67        
                  40.96     1:26.67 (45.71)                                        
 16 Lombrana, Evelyn R  11 EAAC-MA                   NT    1:27.11        
                  43.42     1:27.11 (43.69)                                        
 17 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              1:30.88    1:29.54        
                  44.09     1:29.54 (45.45)                                        
 18 Kennedy, Ava M      11 BSC-MA                    NT    1:33.05        
                  47.16     1:33.05 (45.89)                                        
 19 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                1:37.04    1:33.96        
 20 Ackerman, Charlott  12 WA-MA                1:49.69    1:42.64        
                  49.89     1:42.64 (52.75)                                        
 21 Vallabhajosyula, I  11 EAAC-MA                   NT    1:43.92        
                  47.29     1:43.92 (56.63)                                        
 22 Shapiro, Gwendolyn  11 UN-MA                     NT    1:53.45        
                  52.73   1:53.45 (1:00.72)                                        
 -- Robertson, Katheri  12 EAAC-MA                   NT   X1:17.64 BB     
                  37.32     1:17.64 (40.32)                                        
 -- Murray, Sasha K     11 Lower Merion-MA      1:38.07         NS        
 -- Huffman, Rosa       12 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- Conybear, Charlott  11 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.29  MAJO Junior Olympics
              1:09.29  A
              1:15.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tierney, Brady J    12 RAD-MA               1:08.16    1:07.33 MAJO   
                  32.81     1:07.33 (34.52)                                        
BB - Division  
  1 Marr, Max P         11 RAD-MA               1:09.88    1:08.88 A      
                  33.01     1:08.88 (35.87)                                        
  2 McLellan, Matt      12 WA-MA                1:10.67    1:10.47 BB     
                  34.53     1:10.47 (35.94)                                        
  3 Oswald, Zachary M   11 RAD-MA               1:14.99    1:19.23        
                  38.07     1:19.23 (41.16)                                        
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT    1:03.39 MAJO   
                  31.16     1:03.39 (32.23)                                        
  2 Green, Brock C      11 Marlins-MA           1:19.52    1:17.02        
                  37.01     1:17.02 (40.01)                                        
  3 Oken, James R       11 RAD-MA               1:33.46    1:21.85        
                  40.02     1:21.85 (41.83)                                        
  4 Fan, Francis Y      12 Lower Merion-MA           NT    1:22.00        
                  39.26     1:22.00 (42.74)                                        
  5 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:25.71    1:22.13        
                  39.33     1:22.13 (42.80)                                        
  6 Line, Grey B        11 RAD-MA               1:22.66    1:24.95        
                  41.86     1:24.95 (43.09)                                        
  7 Wroblewski, Alexan  12 Lower Merion-MA           NT    1:26.33        
                  42.36     1:26.33 (43.97)                                        
  8 Lombrana, Paul J    12 EAAC-MA              1:36.74    1:26.55        
                  41.66     1:26.55 (44.89)                                        
  9 Cicalese, Joseph Y  12 Lower Merion-MA      1:34.02    1:27.42        
                  42.29     1:27.42 (45.13)                                        
 10 Bohn, Adlai         11 WA-MA                1:46.52    1:28.04        
                  43.05     1:28.04 (44.99)                                        
 11 Brango, Adam J      11 WA-MA                     NT    1:37.30        
                  47.54     1:37.30 (49.76)                                        
 12 Respicio, Lucas     11 ACAC-MA                   NT    1:49.72        
                  52.41     1:49.72 (57.31)                                        
 -- Palermo, Adam J     11 ACAC-MA              1:41.01         DQ        
      Not on back off wall
                  50.36          DQ (51.19)                                        
 -- Nayak, Rohan        11 EAAC-MA              1:48.39         NS        
 -- Kurland, Charles M  11 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT         NS        
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.59  MAJO Junior Olympics
              1:06.19  A
              1:11.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maloney, Tatum      14 Lower Merion-MA      1:05.43    1:05.12 A      
                  31.52     1:05.12 (33.60)                                        
  2 Barber, Avery       14 RAD-MA               1:05.72    1:07.54 BB     
                  32.86     1:07.54 (34.68)                                        
  3 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              1:04.25    1:08.44 BB     
                  33.18     1:08.44 (35.26)                                        
BB - Division  
  1 White, Sadie N      13 Lower Merion-MA      1:08.98    1:06.60 BB     
                  31.92     1:06.60 (34.68)                                        
  2 O'Neill, Emmie C    13 RAD-MA               1:08.69    1:08.52 BB     
                  32.29     1:08.52 (36.23)                                        
  3 Finn, Sophia N      14 Marlins-MA           1:09.15    1:09.91 BB     
                  33.80     1:09.91 (36.11)                                        
  4 Haupt, Lily K       14 EAAC-MA              1:06.70    1:10.51 BB     
                  34.45     1:10.51 (36.06)                                        
  5 Klaehn, Alina M     13 UN-MA                1:09.67    1:14.30        
                  36.10     1:14.30 (38.20)                                        
C - Division  
  1 Collins, Audrey E   14 RAD-MA                    NT    1:10.21 BB     
                  33.74     1:10.21 (36.47)                                        
  2 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              1:11.76    1:10.98 BB     
                  34.42     1:10.98 (36.56)                                        
  3 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              1:13.43    1:11.22 BB     
                  34.76     1:11.22 (36.46)                                        
  4 Pastris, Alex M     13 UN-MA                     NT    1:11.62 BB     
                  34.28     1:11.62 (37.34)                                        
  5 Lint, Amelia        14 Lower Merion-MA      1:12.90    1:12.74        
                  35.39     1:12.74 (37.35)                                        
  6 O'Connor, Rebecca   13 Lower Merion-MA      1:18.26    1:14.19        
                  36.32     1:14.19 (37.87)                                        
  7 Reynolds, Emily     14 RAD-MA               1:13.18    1:15.26        
                  36.20     1:15.26 (39.06)                                        
  8 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              1:16.59    1:15.90        
                  36.99     1:15.90 (38.91)                                        
  9 Buitron, Juliana M  13 WA-MA                1:13.77    1:16.15        
                  37.97     1:16.15 (38.18)                                        
 10 Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                1:15.18    1:16.55        
                  37.28     1:16.55 (39.27)                                        
 11 Kuklani, Richa      13 RAD-MA               1:18.74    1:17.19        
                  37.89     1:17.19 (39.30)                                        
 12 Phonnathong, Laure  13 ACAC-MA              1:21.93    1:17.85        
                  37.87     1:17.85 (39.98)                                        
 13 Dunkle, Charley A   13 EAAC-MA                   NT    1:19.27        
                  37.53     1:19.27 (41.74)                                        
 14 Wachs, Sarah E      14 Lower Merion-MA      1:26.55    1:20.09        
                  38.74     1:20.09 (41.35)                                        
 15 Aloi, Beatrice      13 BSC-MA                    NT    1:21.80        
                  39.54     1:21.80 (42.26)                                        
 16 Coffman, Julia R    14 Marlins-MA           1:19.47    1:22.31        
                  39.20     1:22.31 (43.11)                                        
 17 Ramesh, Anna        13 RAD-MA               1:22.38    1:23.11        
                  39.73     1:23.11 (43.38)                                        
 18 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA              1:23.70    1:23.92        
 19 Emami, Elina A      14 BSC-MA               1:52.37    1:27.21        
                  41.83     1:27.21 (45.38)                                        
 20 Kelly, Ava L        13 BSC-MA               1:26.89    1:27.91        
                  43.58     1:27.91 (44.33)                                        
 21 Hubbard, Calista G  13 RAD-MA               1:28.81    1:29.48        
                  42.39     1:29.48 (47.09)                                        
 22 Fernandes, Lara     14 UN-MA                     NT    1:29.64        
                  42.98     1:29.64 (46.66)                                        
 -- Callahan, Devin E   13 WA-MA                     NT   X1:10.69 BB     
                  33.90     1:10.69 (36.79)                                        
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA               1:14.33         NS        
 -- Bailey, Elishka S   14 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Gale, Morgan A      14 BSC-MA               1:13.91         NS        
 -- Farhy, Senny K      13 RAD-MA               1:21.56         NS        
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.39  MAJO Junior Olympics
              1:01.79  A
              1:06.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA                 57.00      57.19 MAJO   
                  27.77       57.19 (29.42)                                        
BB - Division  
  1 Forster, Max R      14 Lower Merion-MA      1:02.53      59.51 MAJO   
                  29.35       59.51 (30.16)                                        
  2 Meyer, Jon E        14 Lower Merion-MA      1:03.41    1:00.78 A      
                  29.16     1:00.78 (31.62)                                        
  3 Graver, Stephen M   13 EAAC-MA              1:04.51    1:02.49 BB     
                  30.25     1:02.49 (32.24)                                        
C - Division  
  1 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA              1:08.40    1:05.68 BB     
                  31.27     1:05.68 (34.41)                                        
  2 Trosset, Jason M    14 EAAC-MA              1:07.20    1:06.00 BB     
                  31.43     1:06.00 (34.57)                                        
  3 Belkadi, Yaseen H   13 WA-MA                1:08.92    1:06.24 BB     
                  32.33     1:06.24 (33.91)                                        
  4 Casey, Patrick      14 RAD-MA                    NT    1:07.63        
                  33.11     1:07.63 (34.52)                                        
  5 Bochanski, William  13 Lower Merion-MA      1:07.97    1:07.78        
                  32.03     1:07.78 (35.75)                                        
  6 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              1:07.14    1:08.06        
                  32.84     1:08.06 (35.22)                                        
  7 Olmstead, Luke N    13 Marlins-MA           1:11.26    1:11.29        
                  34.43     1:11.29 (36.86)                                        
  8 DeHaven, Regan J    13 WA-MA                1:21.02    1:13.15        
                  35.38     1:13.15 (37.77)                                        
  9 McDonough, Ryan D   13 UN-MA                1:15.47    1:13.20        
                  35.02     1:13.20 (38.18)                                        
 10 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA              1:19.08    1:13.66        
                  36.02     1:13.66 (37.64)                                        
 11 Patterson, Sam O    13 RAD-MA               1:18.64    1:15.75        
                  35.21     1:15.75 (40.54)                                        
 12 Keating, Liam M     14 Lower Merion-MA           NT    1:16.30        
                  36.66     1:16.30 (39.64)                                        
 13 Sabine, Henry P     13 WA-MA                1:20.13    1:18.97        
                  37.80     1:18.97 (41.17)                                        
 14 Marvel, Cameron R   14 WA-MA                1:30.24    1:24.11        
                  40.07     1:24.11 (44.04)                                        
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                35.49  MAJO Junior Olympics
                36.89  A
                39.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   11 WA-MA                  34.78      32.89 MAJO   
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                  33.21      34.68 MAJO   
  3 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA                 36.29      36.56 A      
 -- McGeary, Maura A    12 EAAC-MA                34.40         NS        
BB - Division  
  1 Huffman, Rosa       12 Lower Merion-MA        37.54      36.93 BB     
  2 Hahn, Lily          12 RAD-MA                 39.03      38.46 BB     
  3 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                  38.19      38.65 BB     
  4 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                39.76      38.77 BB     
  5 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA                 38.70      39.34 BB     
  6 Casey, Isabella E   11 RAD-MA                 39.30      39.39 BB     
  7 Diguey, Velina      11 UN-MA                  37.89      39.47 BB     
 -- Giardinelli, Halei  12 RAD-MA                 37.21         NS        
C - Division  
  1 Hung, Danielle Han  11 ACAC-MA                40.01      38.53 BB     
  2 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA                 40.23      39.10 BB     
  3 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA                 40.93      39.44 BB     
  4 Copas, Savina       12 RAD-MA                 41.84      42.14        
  5 Olmstead, Elise K   11 Marlins-MA             42.09      42.97        
  6 Nishikawa, Sarah    11 ACAC-MA                   NT      43.40        
  7 Conner, Alexa R     11 Lower Merion-MA           NT      43.92        
  8 Heins, Pyper D      12 Lower Merion-MA        49.38      44.12        
  9 Wendt, Louisa R     11 RAD-MA                    NT      44.16        
 10 Lombrana, Evelyn R  11 EAAC-MA                46.44      44.60        
 11 Chou, Caitlin       12 BSC-MA                 46.53      44.64        
 12 Pro, Matilda Y      12 Lower Merion-MA        49.56      45.11        
 13 Lawrence, Addie E   11 Lower Merion-MA        46.97      45.29        
 14 Gasink, Samantha L  11 BSC-MA                 51.37      45.98        
 15 Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA                 45.53      46.11        
 16 Murray Hayden, Car  12 RAD-MA                 46.60      46.12        
 17 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                45.73      46.14        
 17 Marvel, Natalie G   11 WA-MA                  48.34      46.14        
 19 Coffman, Riley E    11 Marlins-MA             48.79      46.36        
 20 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA                45.92      46.55        
 21 Lee, Min K          12 WA-MA                  48.71      46.83        
 22 Fernandes, Leah     11 UN-MA                     NT      47.38        
 23 Oswald, Delaney R   11 RAD-MA                 46.28      49.20        
 24 Kennedy, Ava M      11 BSC-MA                    NT      49.30        
 25 Marvel, Aimee L     11 WA-MA                  50.40      49.43        
 26 Halbert, Eve L      11 BSC-MA                 50.46      49.68        
 27 Vallabhajosyula, I  11 EAAC-MA                   NT      49.74        
 28 Franson, Annika     11 WA-MA                     NT      50.78        
 29 Brasfield, Claire   12 Lower Merion-MA           NT      51.05        
 30 Ackerman, Charlott  12 WA-MA                  52.73      54.30        
 31 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  52.27      55.18        
 32 Palazzo, Giada E    11 BSC-MA                    NT      56.77        
 33 Harhut, Amelia M    11 WA-MA                     NT      57.49        
 34 Conybear, Charlott  11 BSC-MA               1:05.54      58.27        
 35 Trosset, Allison M  11 EAAC-MA              1:12.24    1:03.31        
 -- Moreland, Margarit  11 RAD-MA                 53.02         NS        
 -- Murray, Sasha K     11 Lower Merion-MA        46.79         NS        
 -- Barusevicius, Rile  11 RAD-MA                 54.30         NS        
 -- Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA                 43.09         NS        
 -- Granson, Ashley S   12 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                35.99  MAJO Junior Olympics
                36.19  A
                39.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Chen, Conan C       11 RAD-MA                 35.43         NS        
BB - Division  
  1 Green, Gabriel D    12 Marlins-MA             38.03      35.52 MAJO   
  2 Marr, Max P         11 RAD-MA                 39.53      38.43 BB     
  3 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA                 39.58      39.41 BB     
 -- Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA                39.52         NS        
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT      33.02 MAJO   
  2 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                43.18      41.58        
  3 Brewington, Ryan P  12 EAAC-MA                   NT      42.92        
  4 Lombrana, Paul J    12 EAAC-MA                45.04      46.24        
  5 Bohn, Adlai         11 WA-MA                  47.55      46.63        
  6 Line, Grey B        11 RAD-MA                 48.19      48.59        
  7 Movsowitz, Noah     11 RAD-MA               1:00.60      50.42        
  8 Dunkle, Gunnar A    11 EAAC-MA                53.10      51.70        
  9 Brango, Adam J      11 WA-MA                     NT      59.23        
 -- Respicio, Lucas     11 ACAC-MA                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Palermo, Adam J     11 ACAC-MA                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 -- Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT         NS        
 -- Nayak, Rohan        11 EAAC-MA                48.40         NS        
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.09  MAJO Junior Olympics
              1:15.99  A
              1:22.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Emma L     14 WA-MA                1:12.04    1:10.50 MAJO   
                  33.68     1:10.50 (36.82)                                        
  2 Montgomery, Maisy   14 RAD-MA               1:12.53    1:14.02 A      
                  34.59     1:14.02 (39.43)                                        
  3 Klaehn, Alina M     13 UN-MA                1:13.04    1:15.00 A      
                  35.27     1:15.00 (39.73)                                        
  4 Haupt, Lily K       14 EAAC-MA              1:14.71    1:16.52 BB     
                  36.35     1:16.52 (40.17)                                        
  5 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              1:14.43    1:17.31 BB     
                  36.25     1:17.31 (41.06)                                        
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA               1:12.40         NS        
 -- Agostini, Natalie   14 BSC-MA               1:13.29         NS        
BB - Division  
  1 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              1:17.31    1:18.51 BB     
                  36.88     1:18.51 (41.63)                                        
  2 Vanderslice, Gabby  14 RAD-MA               1:16.78    1:18.84 BB     
                  37.26     1:18.84 (41.58)                                        
  3 Collins, Audrey E   14 RAD-MA               1:21.82    1:20.40 BB     
                  37.36     1:20.40 (43.04)                                        
  4 Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                1:19.78    1:21.22 BB     
                  38.13     1:21.22 (43.09)                                        
  5 Callahan, Devin E   13 WA-MA                1:19.25    1:21.79 BB     
                  38.61     1:21.79 (43.18)                                        
C - Division  
  1 Wilson, Logan A     13 WA-MA                     NT    1:14.40 A      
                  34.93     1:14.40 (39.47)                                        
  2 Pastris, Alex M     13 UN-MA                     NT    1:19.69 BB     
                  37.86     1:19.69 (41.83)                                        
  3 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              1:35.12    1:22.88        
                  39.22     1:22.88 (43.66)                                        
  4 Kuklani, Richa      13 RAD-MA               1:25.84    1:25.57        
                  42.42     1:25.57 (43.15)                                        
  5 Finn, Sophia N      14 Marlins-MA           1:27.40    1:25.90        
                  40.59     1:25.90 (45.31)                                        
  6 Palazzo, Gaia M     13 BSC-MA               1:31.03    1:26.05        
                  40.48     1:26.05 (45.57)                                        
  7 Coffman, Julia R    14 Marlins-MA           1:27.30    1:27.86        
                  41.27     1:27.86 (46.59)                                        
  8 Granson, Anna       14 RAD-MA               1:33.42    1:31.05        
                  43.33     1:31.05 (47.72)                                        
  9 Dunkle, Charley A   13 EAAC-MA                   NT    1:31.48        
                  43.65     1:31.48 (47.83)                                        
 10 Phonnathong, Laure  13 ACAC-MA              1:30.96    1:32.11        
                  44.18     1:32.11 (47.93)                                        
 11 Hubbard, Calista G  13 RAD-MA                    NT    1:34.57        
                  43.64     1:34.57 (50.93)                                        
 12 Emami, Elina A      14 BSC-MA               1:43.47    1:35.86        
                  45.93     1:35.86 (49.93)                                        
 13 Ramesh, Anna        13 RAD-MA               1:41.38    1:36.39        
                  45.53     1:36.39 (50.86)                                        
 14 Fernandes, Lara     14 UN-MA                     NT    1:38.49        
                  46.33     1:38.49 (52.16)                                        
 -- Wagle, Namrte V     13 EAAC-MA                   NT   X1:31.56        
                  43.60     1:31.56 (47.96)                                        
 -- Gaikwad, Aishna     13 EAAC-MA              1:36.10         NS        
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.39  MAJO Junior Olympics
              1:09.79  A
              1:15.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA               1:04.94    1:02.99 MAJO   
                  29.55     1:02.99 (33.44)                                        
  2 Graver, Stephen M   13 EAAC-MA              1:09.61    1:11.36 BB     
                  33.42     1:11.36 (37.94)                                        
BB - Division  
  1 Forster, Max R      14 Lower Merion-MA      1:13.39    1:14.23 BB     
                  35.16     1:14.23 (39.07)                                        
C - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                     NT    1:10.75 BB     
                  33.04     1:10.75 (37.71)                                        
  2 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:17.37    1:15.82        
                  35.57     1:15.82 (40.25)                                        
  3 Keating, Liam M     14 Lower Merion-MA      1:33.56    1:19.35        
                  36.53     1:19.35 (42.82)                                        
  4 Belkadi, Yaseen H   13 WA-MA                1:24.36    1:20.48        
                  38.35     1:20.48 (42.13)                                        
  5 Olmstead, Luke N    13 Marlins-MA           1:25.21    1:25.12        
                  39.30     1:25.12 (45.82)                                        
  6 Movsowitz, Ryan B   13 RAD-MA               1:30.97    1:31.55        
                  43.70     1:31.55 (47.85)                                        
  7 Marvel, Cameron R   14 WA-MA                1:40.11    1:31.59        
                  43.21     1:31.59 (48.38)                                        
 -- Mlodzienski, Leo    14 RAD-MA               1:15.83         NS        
 -- Pearson, Josh N     13 BSC-MA               1:49.30         NS        
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.69  MAJO Junior Olympics
              1:11.49  A
              1:18.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA               1:09.85    1:07.54 MAJO   
                  31.40     1:07.54 (36.14)                                        
  2 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA               1:09.40    1:07.89 A      
                  31.64     1:07.89 (36.25)                                        
  3 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:08.48    1:11.40 A      
                  33.21     1:11.40 (38.19)                                        
 -- Hahn, Lily          12 RAD-MA               1:10.56         NS        
BB - Division  
  1 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA               1:13.85    1:13.32 BB     
                  33.97     1:13.32 (39.35)                                        
  2 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:15.83    1:13.85 BB     
                  34.34     1:13.85 (39.51)                                        
  3 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:17.69    1:19.32        
                  36.81     1:19.32 (42.51)                                        
C - Division  
  1 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:19.82    1:12.65 BB     
                  34.04     1:12.65 (38.61)                                        
  2 Oswald, Delaney R   11 RAD-MA               1:23.43    1:25.12        
                  38.30     1:25.12 (46.82)                                        
  3 Marvel, Aimee L     11 WA-MA                1:47.74    1:37.59        
                  44.55     1:37.59 (53.04)                                        
 -- Diguey, Velina      11 UN-MA                     NT         NS        
 -- Murray, Sasha K     11 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- Conybear, Charlott  11 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.79  MAJO Junior Olympics
              1:09.59  A
              1:16.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 McLellan, Matt      12 WA-MA                1:13.23    1:15.57 BB     
                  35.39     1:15.57 (40.18)                                        
  2 Oswald, Zachary M   11 RAD-MA               1:13.88    1:16.90        
                  37.39     1:16.90 (39.51)                                        
C - Division  
  1 Yeakle, Tate        12 RAD-MA               1:23.34    1:23.36        
                  40.42     1:23.36 (42.94)                                        
  2 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:33.34    1:31.62        
                  41.46     1:31.62 (50.16)                                        
  3 Cicalese, Joseph Y  12 Lower Merion-MA           NT    1:52.21        
                  52.39     1:52.21 (59.82)                                        
 -- Bohn, Adlai         11 WA-MA                1:51.86         DQ        
      Kick breaststroke type
                  47.26          DQ (55.24)                                        
 -- Marr, Max P         11 RAD-MA               1:18.81         NS        
 
Event 37  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.89  MAJO Junior Olympics
              2:25.79  A
              2:37.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                2:31.64         NS        
C - Division  
  1 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:54.65    2:49.85        
                  35.36     1:19.22 (43.86)     2:05.86 (46.64)     2:49.85 (43.99)
 
Event 38  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.69  A
              2:17.19  MAJO Junior Olympics
              2:26.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              2:22.89    2:16.63 MAJO   
                  30.72     1:05.32 (34.60)     1:41.07 (35.75)     2:16.63 (35.56)
  2 Casey, Patrick      14 RAD-MA               2:18.91    2:34.73        
                  32.45     1:09.75 (37.30)     1:52.63 (42.88)     2:34.73 (42.10)
 -- Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:20.60         NS        
C - Division  
  1 Sabine, Henry P     13 WA-MA                     NT    2:49.87        
                  36.91     1:21.08 (44.17)     2:05.64 (44.56)     2:49.87 (44.23)
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.09  MAJO Junior Olympics
              2:34.89  A
              2:47.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA               2:27.28    2:27.49 MAJO   
                  30.97     1:09.49 (38.52)     1:52.28 (42.79)     2:27.49 (35.21)
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                2:32.55    2:33.38 A      
                  33.57     1:16.09 (42.52)     1:57.77 (41.68)     2:33.38 (35.61)
 -- Tegler, Taiylor A   11 WA-MA                2:27.76         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  31.82     1:09.43 (37.61)     1:49.82 (40.39)          DQ (34.05)
BB - Division  
  1 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA               2:39.45    2:32.21 A      
                  31.73     1:12.04 (40.31)     1:57.58 (45.54)     2:32.21 (34.63)
  2 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                2:45.52    2:35.91 BB     
                  33.66     1:11.53 (37.87)     1:59.16 (47.63)     2:35.91 (36.75)
  3 Huffman, Rosa       12 Lower Merion-MA      2:38.31    2:39.74 BB     
                  36.62     1:17.84 (41.22)     2:03.98 (46.14)     2:39.74 (35.76)
  4 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                2:46.36    2:41.29 BB     
                  37.84     1:19.20 (41.36)     2:04.71 (45.51)     2:41.29 (36.58)
  5 Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                2:45.34    2:41.66 BB     
                  37.50     1:17.56 (40.06)     2:05.79 (48.23)     2:41.66 (35.87)
  6 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA               2:45.54    2:47.17 BB     
                  36.79     1:16.32 (39.53)     2:10.02 (53.70)     2:47.17 (37.15)
 -- O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA               2:44.30         NS        
C - Division  
  1 Goetz, Peyton M     11 WA-MA                2:53.58    2:46.24 BB     
                  37.15     1:16.58 (39.43)     2:10.92 (54.34)     2:46.24 (35.32)
  2 Casey, Isabella E   11 RAD-MA                    NT    2:54.25        
                  38.20     1:24.47 (46.27)     2:12.00 (47.53)     2:54.25 (42.25)
  3 Olmstead, Elise K   11 Marlins-MA           2:50.07    2:55.90        
                  38.23     1:22.72 (44.49)     2:13.87 (51.15)     2:55.90 (42.03)
  4 Chou, Caitlin       12 BSC-MA               3:09.59    2:57.45        
                  41.42     1:25.05 (43.63)     2:17.86 (52.81)     2:57.45 (39.59)
  5 Lee, Min K          12 WA-MA                3:11.11    2:58.66        
                  38.21     1:23.83 (45.62)     2:16.74 (52.91)     2:58.66 (41.92)
  6 Wendt, Louisa R     11 RAD-MA                    NT    2:59.40        
                  39.48     1:24.46 (44.98)     2:20.12 (55.66)     2:59.40 (39.28)
  7 DePasquale, Gianna  11 Marlins-MA                NT    3:05.48        
                  37.96     1:22.83 (44.87)   2:28.89 (1:06.06)     3:05.48 (36.59)
  8 Franson, Annika     11 WA-MA                     NT    3:10.37        
                  44.35     1:31.60 (47.25)     2:30.94 (59.34)     3:10.37 (39.43)
  9 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              3:31.46    3:13.51        
                  44.53     1:35.57 (51.04)     2:32.22 (56.65)     3:13.51 (41.29)
 -- Robertson, Katheri  12 EAAC-MA                   NT   X2:52.69        
                  35.64     1:21.49 (45.85)     2:12.93 (51.44)     2:52.69 (39.76)
 -- Bloomfield, Gigi G  12 RAD-MA               2:48.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.83     1:20.77 (41.94)     2:17.64 (56.87)          DQ (36.23)
 -- Lantz-Goldstein, B  11 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  MAJO Junior Olympics
              2:30.89  A
              2:44.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
 -- Marr, Max P         11 RAD-MA               2:39.27         DQ        
      Not on back off wall - back
                  34.54     1:16.07 (41.53)     2:04.60 (48.53)          DQ (34.72)
 -- Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              2:34.87         NS        
 -- Chen, Conan C       11 RAD-MA               2:32.97         NS        
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT    2:17.14 MAJO   
                  31.30     1:04.67 (33.37)     1:45.39 (40.72)     2:17.14 (31.75)
  2 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA               2:50.44    2:37.83 BB     
                  35.36     1:16.12 (40.76)     2:03.59 (47.47)     2:37.83 (34.24)
  3 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              3:02.81    3:02.67        
                  41.49     1:27.96 (46.47)     2:22.29 (54.33)     3:02.67 (40.38)
  4 Bohn, Adlai         11 WA-MA                3:23.61    3:10.09        
                  46.33     1:35.84 (49.51)     2:28.27 (52.43)     3:10.09 (41.82)
  5 Line, Grey B        11 RAD-MA               3:06.73    3:10.67        
                  42.70     1:30.88 (48.18)     2:28.43 (57.55)     3:10.67 (42.24)
 -- Navarro, Alessandr  11 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- McLellan, Matt      12 WA-MA                2:47.67         NS        
 
Event 41  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  MAJO Junior Olympics
                27.99  A
                30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Emma L     14 WA-MA                  26.18      26.10 A      
  2 Barber, Avery       14 RAD-MA                 25.98      26.37 A      
  3 Maloney, Tatum      14 Lower Merion-MA        27.01      26.61 A      
  4 Haupt, Lily K       14 EAAC-MA                26.81      27.56 A      
  5 O'Neill, Emmie C    13 RAD-MA                 27.33      27.72 A      
  6 Montgomery, Maisy   14 RAD-MA                 27.28      27.81 A      
  7 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA                26.80      27.82 A      
  8 Klaehn, Alina M     13 UN-MA                  27.68      28.07 BB     
  9 Reynolds, Emily     14 RAD-MA                 26.92      28.12 BB     
 10 Vanderslice, Gabby  14 RAD-MA                 27.02      28.53 BB     
 -- Bailey, Elishka S   14 BSC-MA                 27.20         NS        
BB - Division  
  1 White, Sadie N      13 Lower Merion-MA        28.49      27.30 A      
  2 Collins, Audrey E   14 RAD-MA                 28.22      28.05 BB     
  3 Lint, Amelia        14 Lower Merion-MA        28.76      28.11 BB     
  4 Becker, Mandy C     14 BSC-MA                 28.54      28.28 BB     
  5 Callahan, Devin E   13 WA-MA                  28.54      29.11 BB     
  6 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA                28.67      29.12 BB     
  7 Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                  28.31      29.44 BB     
  8 Finn, Sophia N      14 Marlins-MA             29.06      29.63 BB     
  9 Granson, Anna       14 RAD-MA                 30.16      29.97 BB     
 10 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA                30.20      30.04 BB     
 11 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA                30.03      30.33        
 12 Buitron, Juliana M  13 WA-MA                  30.05      30.65        
 -- Agostini, Natalie   14 BSC-MA                 28.32         NS        
 -- Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA                28.20         NS        
C - Division  
  1 Pastris, Alex M     13 UN-MA                  40.97      29.24 BB     
  2 Phonnathong, Laure  13 ACAC-MA                30.66      30.62        
  3 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA                30.45      30.69        
  4 O'Connor, Rebecca   13 Lower Merion-MA        31.93      30.73        
  5 Coffman, Julia R    14 Marlins-MA             30.74      31.09        
  6 Palazzo, Gaia M     13 BSC-MA                 32.03      31.25        
  7 Wachs, Sarah E      14 Lower Merion-MA        33.77      31.27        
  8 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA                31.40      31.46        
  9 Dunkle, Charley A   13 EAAC-MA                38.70      31.55        
 10 Hubbard, Calista G  13 RAD-MA                 33.12      31.56        
 11 Kuklani, Richa      13 RAD-MA                 31.49      31.62        
 12 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA                30.72      31.66        
 13 Aloi, Beatrice      13 BSC-MA                 33.96      32.98        
 14 Nishikawa, Lauren   13 ACAC-MA                   NT      33.64        
 15 Emami, Elina A      14 BSC-MA                 41.59      33.83        
 16 Fernandes, Lara     14 UN-MA                     NT      34.02        
 17 Kelly, Ava L        13 BSC-MA                 34.05      34.57        
 18 Ramesh, Anna        13 RAD-MA                 33.01      34.65        
 19 Anand, Neya         13 RAD-MA                 37.38      35.43        
 -- Wagle, Namrte V     13 EAAC-MA                   NT     X34.11        
 -- Gaikwad, Aishna     13 EAAC-MA                35.58         NS        
 -- Farhy, Senny K      13 RAD-MA                 30.51         NS        
 -- Gale, Morgan A      14 BSC-MA                 31.82         NS        
 
Event 42  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.49  MAJO Junior Olympics
                25.69  A
                27.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA                 24.62      23.64 MAJO   
  2 Graver, Stephen M   13 EAAC-MA                24.54      24.65 A      
  3 Meyer, Jon E        14 Lower Merion-MA        25.39      24.95 A      
BB - Division  
  1 Forster, Max R      14 Lower Merion-MA        25.71      25.74 BB     
  2 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA                26.51      26.01 BB     
  3 Trosset, Jason M    14 EAAC-MA                26.53      26.20 BB     
  4 Casey, Patrick      14 RAD-MA                 26.16      27.24 BB     
  5 Green, Jordan D     13 Marlins-MA             27.52      27.36 BB     
C - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                     NT      26.39 BB     
  2 DeHaven, Regan J    13 WA-MA                  29.55      27.94        
  3 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA                29.53      28.11        
  4 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA                28.48      28.13        
  5 Olmstead, Luke N    13 Marlins-MA             29.11      28.16        
  6 Bochanski, William  13 Lower Merion-MA        29.13      28.34        
  7 Keating, Liam M     14 Lower Merion-MA        33.54      28.77        
  8 McDonough, Ryan D   13 UN-MA                  29.58      29.44        
  9 Sabine, Henry P     13 WA-MA                  29.37      29.61        
 10 Patterson, Sam O    13 RAD-MA                 29.52      29.70        
 11 Marvel, Cameron R   14 WA-MA                  34.25      33.39        
 -- Movsowitz, Ryan B   13 RAD-MA                 31.47         NS        
 -- Mlodzienski, Leo    14 RAD-MA                 28.19         NS        
 -- Pearson, Josh N     13 BSC-MA                 31.35         NS        
 
Event 43  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Agger, Kate E       17 EAAC-MA              5:01.14    5:29.89        
                  29.64     1:01.69 (32.05)     1:34.72 (33.03)     2:07.73 (33.01)
        2:41.31 (33.58)     3:15.26 (33.95)     3:49.28 (34.02)     4:23.08 (33.80)
        4:57.31 (34.23)     5:29.89 (32.58)                                        
  2 Curran, Julia       15 Lower Merion-MA      5:19.73    5:36.20        
                  29.99     1:02.67 (32.68)     1:36.75 (34.08)     2:10.93 (34.18)
        2:45.18 (34.25)     3:19.63 (34.45)     3:54.61 (34.98)     4:29.11 (34.50)
        5:02.71 (33.60)     5:36.20 (33.49)                                        
  3 Ricci, Alaina S     17 WA-MA                5:18.22    5:36.33        
                  29.87     1:02.09 (32.22)     1:34.96 (32.87)     2:08.67 (33.71)
        2:42.94 (34.27)     3:17.76 (34.82)     3:51.97 (34.21)     4:28.02 (36.05)
        5:02.89 (34.87)     5:36.33 (33.44)                                        
  4 Maki, Caroline K    16 WA-MA                5:58.27    5:36.84        
                  29.90     1:03.57 (33.67)     1:37.52 (33.95)     2:12.17 (34.65)
        2:46.74 (34.57)     3:21.22 (34.48)     3:55.79 (34.57)     4:29.97 (34.18)
        5:04.00 (34.03)     5:36.84 (32.84)                                        
  5 Isaacs, Jordan M    16 WA-MA                5:44.75    5:44.14        
                  30.78     1:04.33 (33.55)     1:38.61 (34.28)     2:12.81 (34.20)
        2:47.52 (34.71)     3:22.38 (34.86)     3:57.21 (34.83)     4:33.34 (36.13)
        5:09.25 (35.91)     5:44.14 (34.89)                                        
  6 Krissinger, Abby A  15 Lower Merion-MA           NT    5:48.66        
                  30.42     1:04.69 (34.27)     1:39.62 (34.93)     2:15.34 (35.72)
        2:51.32 (35.98)     3:26.13 (34.81)     4:01.70 (35.57)     4:37.51 (35.81)
        5:13.50 (35.99)     5:48.66 (35.16)                                        
  7 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              5:50.41    6:07.77        
                  32.25     1:09.20 (36.95)                             2:24.79 ( )
                                3:40.47 ( )     4:18.10 (37.63)     4:55.93 (37.83)
        5:32.32 (36.39)     6:07.77 (35.45)                                        
  8 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              6:31.11    6:15.24        
                  34.28     1:12.55 (38.27)     1:51.06 (38.51)     2:29.07 (38.01)
        3:07.19 (38.12)     3:44.93 (37.74)     4:22.72 (37.79)     5:01.23 (38.51)
        5:39.87 (38.64)     6:15.24 (35.37)                                        
  9 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                6:36.48    6:17.67        
                  34.48     1:12.75 (38.27)     1:51.20 (38.45)     2:30.45 (39.25)
        3:08.58 (38.13)     3:46.69 (38.11)     4:25.99 (39.30)     5:04.13 (38.14)
        5:41.96 (37.83)     6:17.67 (35.71)                                        
 10 Miller, Lauren M    15 WA-MA                     NT    6:20.98        
                  33.65     1:11.22 (37.57)     1:50.18 (38.96)     2:29.08 (38.90)
        3:07.78 (38.70)     3:46.62 (38.84)     4:25.81 (39.19)     5:05.21 (39.40)
        5:44.15 (38.94)     6:20.98 (36.83)                                        
 11 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA               6:48.19    6:46.56        
                  37.36     1:17.28 (39.92)     1:58.45 (41.17)     2:40.44 (41.99)
        3:21.39 (40.95)     4:03.13 (41.74)     4:45.39 (42.26)     5:26.93 (41.54)
        6:08.53 (41.60)     6:46.56 (38.03)                                        
 12 Murray Hayden, Car  12 RAD-MA                    NT    7:35.10        
                  38.89     1:23.30 (44.41)   2:57.41 (1:34.11)                    
            3:44.74 ( )     4:32.88 (48.14)     5:21.50 (48.62)     6:08.59 (47.09)
        6:54.91 (46.32)     7:35.10 (40.19)                                        
 13 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                     NT    7:41.27        
                  38.28     1:23.18 (44.90)     2:10.06 (46.88)     2:58.72 (48.66)
        3:46.81 (48.09)     4:34.95 (48.14)     5:23.82 (48.87)     6:11.65 (47.83)
        6:57.98 (46.33)     7:41.27 (43.29)                                        
 -- Shields, Ashleigh   12 WA-MA                6:31.06         NS        
 -- Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 44  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Liam      17 WA-MA                4:51.53    4:53.60        
                  27.10                                                            
            2:25.41 ( )     2:55.40 (29.99)     3:25.33 (29.93)     3:55.22 (29.89)
        4:24.73 (29.51)     4:53.60 (28.87)                                        
  2 Avagliano, AJ       15 WA-MA                5:32.17    5:17.55        
                  27.10       58.57 (31.47)     1:30.99 (32.42)     2:03.10 (32.11)
        2:35.03 (31.93)     3:07.88 (32.85)     3:40.48 (32.60)     4:13.39 (32.91)
        4:45.83 (32.44)     5:17.55 (31.72)                                        
  3 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              5:22.57    5:17.75        
                  29.93                                                 2:07.27 ( )
        2:39.68 (32.41)     3:11.29 (31.61)     3:43.39 (32.10)     4:15.49 (32.10)
        4:47.45 (31.96)     5:17.75 (30.30)                                        
  4 Lombrana, Nicholas  14 EAAC-MA              5:23.14    5:20.00        
                  28.58                                                            
            2:38.12 ( )     3:11.09 (32.97)     3:44.14 (33.05)     4:16.44 (32.30)
        4:49.00 (32.56)     5:20.00 (31.00)                                        
  5 Young, Griffin R    16 WA-MA                5:02.92    5:22.99        
                  28.48                                                 2:06.14 ( )
        2:38.90 (32.76)     3:12.03 (33.13)     3:44.78 (32.75)     4:17.76 (32.98)
        4:50.71 (32.95)     5:22.99 (32.28)                                        
  6 Belkadi, Ameen H    15 WA-MA                5:16.32    5:32.41        
                  29.72                                                 2:09.56 ( )
        2:43.59 (34.03)     3:17.73 (34.14)     3:51.51 (33.78)     4:25.37 (33.86)
        4:59.27 (33.90)     5:32.41 (33.14)                                        
  7 Maloney, Sean       16 Lower Merion-MA      5:32.08    5:33.74        
                  28.89     1:01.31 (32.42)     1:35.17 (33.86)     2:09.45 (34.28)
        2:43.62 (34.17)     3:18.25 (34.63)     3:52.83 (34.58)     4:27.06 (34.23)
        5:01.58 (34.52)     5:33.74 (32.16)                                        
  8 Tierney, Brady J    12 RAD-MA               5:42.65    5:45.82        
                  30.56     1:04.88 (34.32)     1:39.81 (34.93)     2:14.81 (35.00)
        2:50.26 (35.45)     3:26.07 (35.81)     4:01.62 (35.55)     4:37.21 (35.59)
        5:12.49 (35.28)     5:45.82 (33.33)                                        
  9 Rankin, Patrick J   15 Marlins-MA           5:26.52    5:47.23        
                  28.30     1:00.30 (32.00)     1:34.27 (33.97)     2:09.46 (35.19)
        2:45.28 (35.82)     3:21.19 (35.91)     3:57.58 (36.39)     4:34.62 (37.04)
        5:11.24 (36.62)     5:47.23 (35.99)                                        
 10 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA               6:25.19    6:31.74        
                  31.05     1:08.63 (37.58)     1:48.26 (39.63)     2:28.44 (40.18)
        3:09.48 (41.04)     3:50.63 (41.15)     4:33.04 (42.41)     5:12.93 (39.89)
        5:53.78 (40.85)     6:31.74 (37.96)                                        
 -- Belkadi, Yaseen H   13 WA-MA                     NT   X5:26.84        
                  29.37     1:02.35 (32.98)     1:35.71 (33.36)     2:09.72 (34.01)
        2:42.62 (32.90)     3:16.39 (33.77)     3:50.28 (33.89)     4:22.32 (32.04)
        4:55.11 (32.79)     5:26.84 (31.73)                                        
 -- Casey, Patrick      14 RAD-MA               5:05.77         NS        
 
Event 45  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  MAJO Junior Olympics
                31.39  A
                35.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA                 30.02      30.57 MAJO   
  2 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA                 30.68      30.79 MAJO   
  3 Foppa, Ashley       10 UN-MA                  31.24      32.49 BB     
BB - Division  
  1 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA                31.80      30.81 MAJO   
  2 Dymek, Anna C       10 Lower Merion-MA        32.73      31.45 BB     
  3 Vassallo, Margheri  10 RAD-MA                 32.67      31.94 BB     
  4 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                  33.19      32.85 BB     
  5 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                34.60      32.90 BB     
  6 Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA                32.61      32.99 BB     
C - Division  
  1 Baykara, Kayla       9 EAAC-MA                36.47      33.42 BB     
  2 Dudley, Maddie P     9 RAD-MA                 37.56      34.94 BB     
  3 Nagel, Eliza J       9 RAD-MA                 46.96      35.65        
  4 Kammann, Emma R     10 BSC-MA                 40.89      35.91        
  5 Meriwether, Riley   10 WA-MA                     NT      36.37        
  6 Tierney, Carson      9 RAD-MA                 36.54      36.69        
  7 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                40.86      36.91        
  8 Choo, Olivia Y       9 RAD-MA                 37.13      37.01        
  9 Ade, Natalie G       9 RAD-MA                 40.51      37.03        
 10 Nagle, Hannah P     10 Lower Merion-MA           NT      37.16        
 11 Lake, Alice M        9 RAD-MA                 38.59      37.19        
 12 Cook, Teagan A       9 UN-MA                  38.10      37.28        
 13 Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                   NT      37.67        
 14 Clancy, Paige S      9 WA-MA                     NT      37.68        
 15 Pro, Alexandra Y     9 Lower Merion-MA        48.30      37.72        
 16 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                 39.93      37.73        
 17 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA                 38.03      37.83        
 18 Kent, Lilly S       10 BSC-MA                 39.10      37.95        
 19 Spears, Lily m      10 ACAC-MA                39.64      39.41        
 20 Hung, Danica Haile   9 ACAC-MA                40.45      39.88        
 21 Denhardt, Kaya N    10 RAD-MA                 47.66      41.27        
 22 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                   NT      41.99        
 23 Kelly, Cailin M     10 RAD-MA                    NT      46.43        
 24 Mink, Sammie        10 ACAC-MA                51.25      49.17        
 25 Mink, Bryn           9 ACAC-MA                   NT      51.88        
 26 Shevade, Hanna L     9 EAAC-MA                   NT      57.61        
 -- Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                     NT     X34.94 BB     
 -- Shields, Hayden E   10 WA-MA                  43.25         NS        
 -- Strader, Josephine   9 Lower Merion-MA        47.21         NS        
 -- Foo, Vivi S          9 UN-MA                  41.06         NS        
 -- Murphy, Molly Z      9 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 46  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.69  MAJO Junior Olympics
                30.99  A
                34.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA                32.73      32.06 BB     
C - Division  
  1 Mazzeo, Alexander    9 Lower Merion-MA        35.90      33.56 BB     
  2 Moore, Brody A      10 WA-MA                  36.67      33.65 BB     
  3 Mazzeo, Nicholas A   9 Lower Merion-MA           NT      33.91 BB     
  4 Grimley, Jack P      9 RAD-MA                 35.64      35.02        
  5 Nayak, Aru          10 EAAC-MA                36.53      35.94        
  6 Pijawka, Christoph  10 RAD-MA                 35.67      36.65        
  7 Lee, Avery P        10 UN-MA                  40.15      36.96        
  8 Mountain, Harrison   9 RAD-MA                 37.72      38.83        
  9 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT      38.97        
 10 Farhy, Jackson R     9 RAD-MA                 37.74      39.08        
 11 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                48.22      39.24        
 12 Jestice, Mason t    10 ACAC-MA                   NT      39.32        
 13 Selway, Colin M      9 BSC-MA                 40.01      39.60        
 14 Coghlan, Hunter H   10 WA-MA                  39.71      39.64        
 15 Hayne, Ryan A       10 EAAC-MA                   NT      40.78        
 16 Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA                42.98      41.14        
 17 Porter, Brendan M   10 WA-MA                     NT      41.25        
 18 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA                43.18      42.72        
 19 DiAngelo, Grayson    9 UN-MA                  48.36      44.24        
 20 Rorer, Michael B     9 EAAC-MA                   NT      45.00        
 21 Rutherford, max C    9 EAAC-MA                   NT      45.81        
 22 Muthaiyan, Sharkie   9 WA-MA                  57.27      46.53        
 23 Wadke, Dhilan K      9 BSC-MA                    NT      46.94        
 24 Van Horn, Max        9 EAAC-MA                   NT      47.47        
 25 Dekker, Willem C     9 EAAC-MA                   NT      53.51        
 -- Brewington, Brooks   9 UN-MA                     NT         NS        
 -- Feher, Dylan M       9 RAD-MA                 41.95         NS        
 
Event 47  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chompre, Ashley N   15 WA-MA                1:02.21    1:01.67        
                  30.14     1:01.67 (31.53)                                        
  2 Fronczak, Katherin  15 WA-MA                1:00.03    1:02.80        
                  31.21     1:02.80 (31.59)                                        
  3 Harris, Ella        15 Lower Merion-MA      1:04.48    1:02.92        
                  30.40     1:02.92 (32.52)                                        
  4 Curran, Julia       15 Lower Merion-MA      1:05.76    1:03.78        
                  30.35     1:03.78 (33.43)                                        
  5 McAneny-Droz, Soph  16 WA-MA                     NT    1:05.20        
                  31.19     1:05.20 (34.01)                                        
  6 Koczur, Erin M      15 WA-MA                1:06.57    1:06.86        
                  32.54     1:06.86 (34.32)                                        
  7 Krissinger, Abby A  15 Lower Merion-MA      1:08.98    1:09.65        
                  33.71     1:09.65 (35.94)                                        
  8 Devine, Amelia H    15 RAD-MA               1:06.87    1:12.51        
                  34.79     1:12.51 (37.72)                                        
  9 Murray, Sarah R     17 WA-MA                1:05.19    1:12.55        
                  34.83     1:12.55 (37.72)                                        
 10 O'Connor, Kayla     15 Lower Merion-MA           NT    1:13.53        
                  36.17     1:13.53 (37.36)                                        
 11 Callahan, Chloe K   15 WA-MA                1:12.88    1:14.65        
                  36.56     1:14.65 (38.09)                                        
 12 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA              1:17.41    1:18.27        
 13 Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                1:22.73    1:19.36        
 14 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                1:14.72    1:19.80        
                  38.62     1:19.80 (41.18)                                        
 -- Edwards, Annika J   17 RAD-MA                 58.56         NS        
 -- Miller, Amanda R    15 WA-MA                1:19.59         NS        
 -- Ledwith, Madison E  18 RAD-MA                 59.01         NS        
 -- Oberdiek, Sophie    15 Lower Merion-MA        59.40         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                1:14.13         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              1:10.43         NS        
 
Event 48  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deppen, Jack C      15 NPAC-MA                53.64      56.21        
                  27.09       56.21 (29.12)                                        
  2 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                  57.23      56.94        
                  27.73       56.94 (29.21)                                        
  3 Branigan, Carter J  15 RAD-MA                 58.44      59.11        
                  28.47       59.11 (30.64)                                        
  4 Sivo, Matt R        15 WA-MA                  57.96    1:02.22        
                  29.82     1:02.22 (32.40)                                        
  5 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA              1:02.50    1:04.01        
                  30.40     1:04.01 (33.61)                                        
  6 Belkadi, Ameen H    15 WA-MA                1:06.26    1:06.18        
                  32.49     1:06.18 (33.69)                                        
  7 Rankin, Patrick J   15 Marlins-MA           1:03.78    1:06.38        
                  32.03     1:06.38 (34.35)                                        
  8 Branes-Huff, Luke   15 RAD-MA               1:10.53    1:07.99        
                  32.81     1:07.99 (35.18)                                        
  9 Imburgia, Jack J    16 CYL-MA               1:07.32    1:08.81        
                  33.13     1:08.81 (35.68)                                        
 10 Rasmussen, Alex B   15 WA-MA                1:19.35    1:11.52        
                  35.25     1:11.52 (36.27)                                        
 11 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA                   NT    1:14.21        
                  36.16     1:14.21 (38.05)                                        
 12 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              1:12.71    1:16.92        
 -- Unger, Brian D      16 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- Brennan, Kieran F   15 BSC-MA               1:06.74         NS        
 -- Chalissery, Franci  16 Lower Merion-MA      1:01.73         NS        
 -- Mlodzienski, Nick   16 RAD-MA               1:00.99         NS        
 
Event 49  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.49  MAJO Junior Olympics
              1:19.29  A
              1:30.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              1:19.71    1:16.29 MAJO   
                  37.25     1:16.29 (39.04)                                        
  2 Lieu, Isa S         10 PWAC-MA              1:19.96    1:16.35 MAJO   
                  37.24     1:16.35 (39.11)                                        
  3 Foppa, Ashley       10 UN-MA                1:23.74    1:18.82 A      
                  37.13     1:18.82 (41.69)                                        
  4 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                1:27.50    1:28.03 BB     
                  43.03     1:28.03 (45.00)                                        
C - Division  
  1 Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA                   NT    1:30.38 BB     
                  42.97     1:30.38 (47.41)                                        
  2 Nagle, Hannah P     10 Lower Merion-MA           NT    1:31.51        
                  44.50     1:31.51 (47.01)                                        
  3 Ade, Natalie G       9 RAD-MA                    NT    1:33.93        
  4 Tierney, Carson      9 RAD-MA                    NT    1:33.98        
                  44.95     1:33.98 (49.03)                                        
 -- Choo, Olivia Y       9 RAD-MA                    NT   X1:32.51        
                  43.78     1:32.51 (48.73)                                        
 -- Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                     NT   X1:32.60        
 -- Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                    NT         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  46.47          DQ (49.03)                                        
 -- Foo, Vivi S          9 UN-MA                     NT         NS        
 
Event 50  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.19  A
              1:19.29  MAJO Junior Olympics
              1:29.69  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mazzeo, Nicholas A   9 Lower Merion-MA           NT    1:28.61 BB     
                  42.64     1:28.61 (45.97)                                        
  2 Grimley, Jack P      9 RAD-MA               1:36.45    1:31.66        
                  45.22     1:31.66 (46.44)                                        
  3 Mazzeo, Alexander    9 Lower Merion-MA           NT    1:32.80        
  4 Nayak, Aru          10 EAAC-MA              1:31.25    1:33.17        
                  45.17     1:33.17 (48.00)                                        
  5 Lee, Avery P        10 UN-MA                1:41.42    1:34.84        
                  46.15     1:34.84 (48.69)                                        
  6 Coghlan, Hunter H   10 WA-MA                1:44.08    1:42.19        
                  49.55     1:42.19 (52.64)                                        
  7 Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA                   NT    1:46.21        
  8 Palermo, Sean c      9 ACAC-MA              1:41.71    1:47.21        
 
Event 51  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murray, Sarah R     17 WA-MA                2:47.57    2:56.04        
                  38.92     1:22.77 (43.85)     2:08.73 (45.96)     2:56.04 (47.31)
  2 An, Michelle N      12 WA-MA                     NT    2:56.66        
                  39.37     1:23.93 (44.56)     2:10.50 (46.57)     2:56.66 (46.16)
  3 Burke, Emma G       12 RAD-MA                    NT    3:02.57        
                  40.77     1:27.28 (46.51)     2:14.91 (47.63)     3:02.57 (47.66)
  4 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                3:00.22    3:04.14        
                  42.11     1:29.11 (47.00)     2:17.12 (48.01)     3:04.14 (47.02)
  5 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA                    NT    4:00.41        
                  52.03   1:54.67 (1:02.64)   2:58.20 (1:03.53)   4:00.41 (1:02.21)
 -- Forsyth, Elisabeth  15 UN-MA                2:48.22         NS        
 -- Hazell, Elsley A    15 BSC-MA               2:33.96         NS        
 
Event 52  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bochanski, Matthew  17 Lower Merion-MA      2:07.37    2:08.73        
                  28.56     1:01.08 (32.52)     1:34.74 (33.66)     2:08.73 (33.99)
  2 Callahan, Liam      17 WA-MA                2:07.54    2:14.32        
                  31.02     1:05.02 (34.00)     1:39.66 (34.64)     2:14.32 (34.66)
  3 Maloney, Sean       16 Lower Merion-MA           NT    2:44.54        
                  37.43     1:19.54 (42.11)     2:01.96 (42.42)     2:44.54 (42.58)
  4 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              2:48.97    2:50.82        
                  37.53     1:19.30 (41.77)     2:04.70 (45.40)     2:50.82 (46.12)
  5 Muthaiyan, Pranav   14 WA-MA                     NT    2:54.10        
                  38.97     1:22.87 (43.90)     2:08.32 (45.45)     2:54.10 (45.78)
  6 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA               3:13.40    3:03.66        
                  40.48     1:28.64 (48.16)     2:16.21 (47.57)     3:03.66 (47.45)
  7 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA              3:26.10    3:11.46        
                  45.25     1:34.16 (48.91)     2:23.45 (49.29)     3:11.46 (48.01)
  8 Rankin, Connor E    15 Marlins-MA                NT    3:47.74        
                  48.93     1:48.42 (59.49)   2:49.50 (1:01.08)     3:47.74 (58.24)
  9 Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT    4:06.69        
                  52.15   1:55.51 (1:03.36)   3:02.31 (1:06.80)   4:06.69 (1:04.38)
 -- Kiddie, Andrew J    16 WA-MA                2:32.05         NS        
 -- Bohn, Adlai         11 WA-MA                3:38.31         NS        
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.59  MAJO Junior Olympics
                41.79  A
                47.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA                 38.91      40.00 MAJO   
BB - Division  
  1 Dymek, Anna C       10 Lower Merion-MA        44.30      40.76 MAJO   
  2 Foppa, Ashley       10 UN-MA                  44.54      42.86 BB     
  3 Vassallo, Margheri  10 RAD-MA                 44.44      44.97 BB     
  4 Rasmussen, Charlot  10 WA-MA                  45.99      45.66 BB     
C - Division  
  1 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA                    NT      45.54 BB     
  2 Kent, Lilly S       10 BSC-MA                 50.39      46.29 BB     
  3 Kammann, Emma R     10 BSC-MA                    NT      47.66        
  4 Tierney, Carson      9 RAD-MA                 49.45      47.84        
  5 Meriwether, Riley   10 WA-MA                     NT      48.08        
  6 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                   NT      48.31        
  7 Cook, Teagan A       9 UN-MA                     NT      48.36        
  8 Lake, Alice M        9 RAD-MA                 50.69      48.54        
  9 Baykara, Kayla       9 EAAC-MA                   NT      49.30        
 10 Choo, Olivia Y       9 RAD-MA                    NT      49.52        
 11 Nagel, Eliza J       9 RAD-MA               1:05.58      49.83        
 12 Nagle, Hannah P     10 Lower Merion-MA           NT      49.94        
 13 Daltry, Gabrielle   10 WA-MA                     NT      50.30        
 14 Dudley, Maddie P     9 RAD-MA                    NT      51.05        
 15 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA                 52.13      52.47        
 16 Ade, Natalie G       9 RAD-MA                 53.31      52.67        
 17 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                   NT      55.07        
 18 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                   NT      56.12        
 19 Spears, Lily m      10 ACAC-MA                   NT      56.26        
 20 Pro, Alexandra Y     9 Lower Merion-MA           NT      56.38        
 21 Denhardt, Kaya N    10 RAD-MA               1:01.95      57.06        
 22 Hung, Danica Haile   9 ACAC-MA              1:01.59      59.69        
 23 Karbiner, Phoebe G   9 EAAC-MA                   NT    1:00.93        
 24 Kelly, Cailin M     10 RAD-MA                    NT    1:02.13        
 25 Mink, Bryn           9 ACAC-MA                   NT    1:09.91        
 -- Mink, Sammie        10 ACAC-MA              1:13.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Strader, Josephine   9 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- Shields, Hayden E   10 WA-MA                  52.79         NS        
 -- Foo, Vivi S          9 UN-MA                     NT         NS        
 -- Murphy, Molly Z      9 BSC-MA               1:00.90         NS        
 
Event 54  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  BB
                40.99  A
                42.09  MAJO Junior Olympics
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wojnovich, Ethan J  10 EAAC-MA                44.27      42.24        
  2 Moore, Brody A      10 WA-MA                  47.08      44.10        
  3 Pijawka, Christoph  10 RAD-MA                 48.88      47.40        
  4 Grimley, Jack P      9 RAD-MA                 55.39      49.80        
  5 Nayak, Aru          10 EAAC-MA                51.87      50.06        
  6 Dunkle, Hudson R     9 EAAC-MA                   NT      50.82        
  7 Jestice, Mason t    10 ACAC-MA                50.56      51.58        
  8 Coghlan, Hunter H   10 WA-MA                  53.59      51.84        
  9 Lee, Avery P        10 UN-MA                  55.80      52.39        
 10 Mountain, Harrison   9 RAD-MA                 54.52      53.14        
 11 Selway, Colin M      9 BSC-MA                    NT      54.96        
 12 Wadke, Dhilan K      9 BSC-MA                    NT      58.70        
 13 Rutherford, max C    9 EAAC-MA                   NT    1:03.02        
 14 DiAngelo, Grayson    9 UN-MA                1:18.67    1:03.30        
 15 Farhy, Jackson R     9 RAD-MA               1:03.65    1:03.94        
 16 Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA              1:09.10    1:06.66        
 17 Muthaiyan, Sharkie   9 WA-MA                     NT    1:06.96        
 18 Rorer, Michael B     9 EAAC-MA                   NT    1:08.48        
 19 Porter, Brendan M   10 WA-MA                     NT    1:12.75        
 -- Dekker, Willem C     9 EAAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Hayne, Ryan A       10 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Feher, Dylan M       9 RAD-MA                 52.07         NS        
 -- Brewington, Brooks   9 UN-MA                     NT         NS        
 -- Tyburski, Matthew   10 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 55  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curran, Julia       15 Lower Merion-MA        59.72    1:02.11        
                  28.97     1:02.11 (33.14)                                        
  2 Agger, Kate E       17 EAAC-MA                57.31    1:03.11        
                  29.61     1:03.11 (33.50)                                        
  3 Ricci, Alaina S     17 WA-MA                1:03.35    1:05.18        
                  30.85     1:05.18 (34.33)                                        
  4 McAneny-Droz, Soph  16 WA-MA                     NT    1:05.62        
                  30.45     1:05.62 (35.17)                                        
  5 Krissinger, Abby A  15 Lower Merion-MA      1:07.52    1:06.74        
                  30.79     1:06.74 (35.95)                                        
  6 Fronczak, Katherin  15 WA-MA                1:08.89    1:08.23        
                  31.99     1:08.23 (36.24)                                        
  7 Gingold, Melissa    17 Lower Merion-MA           NT    1:12.34        
                  32.95     1:12.34 (39.39)                                        
  8 Murray, Sarah R     17 WA-MA                1:01.69    1:13.37        
                  34.23     1:13.37 (39.14)                                        
  9 Callahan, Chloe K   15 WA-MA                1:16.23    1:14.29        
                  34.29     1:14.29 (40.00)                                        
 10 Verrelli, Sam E     15 EAAC-MA                   NT    1:22.18        
                  38.57     1:22.18 (43.61)                                        
 11 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                1:17.88    1:22.29        
                  38.33     1:22.29 (43.96)                                        
 -- Edwards, Annika J   17 RAD-MA               1:04.85         NS        
 -- Forsyth, Elisabeth  15 UN-MA                1:03.66         NS        
 -- Miller, Amanda R    15 WA-MA                1:16.64         NS        
 -- Ledwith, Madison E  18 RAD-MA                 55.91         NS        
 -- Hazell, Elsley A    15 BSC-MA               1:03.45         NS        
 -- Miller, Lauren M    15 WA-MA                     NT         NS        
 
Event 56  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                  51.75      53.33        
                  25.28       53.33 (28.05)                                        
  2 Graham, Jackson T   16 Lower Merion-MA        54.25      55.62        
                  25.75       55.62 (29.87)                                        
  3 Branigan, Carter J  15 RAD-MA                 54.43      56.61        
                  26.71       56.61 (29.90)                                        
  4 Deppen, Jack C      15 NPAC-MA                54.14      57.11        
                  27.06       57.11 (30.05)                                        
  5 Sivo, Matt R        15 WA-MA                  55.93      59.45        
                  27.46       59.45 (31.99)                                        
  6 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA                58.49    1:00.38        
                  27.68     1:00.38 (32.70)                                        
  7 Miller-Wilson, Eli  16 Lower Merion-MA           NT    1:01.01        
                  27.97     1:01.01 (33.04)                                        
  8 Belkadi, Ameen H    15 WA-MA                  59.48    1:01.83        
                  28.08     1:01.83 (33.75)                                        
  9 Rankin, Patrick J   15 Marlins-MA           1:08.22    1:10.40        
                  31.17     1:10.40 (39.23)                                        
 10 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              1:10.72    1:11.08        
                  32.68     1:11.08 (38.40)                                        
 11 Rasmussen, Alex B   15 WA-MA                1:38.93    1:26.18        
 12 Rankin, Connor E    15 Marlins-MA           1:37.79    1:32.20        
                  40.52     1:32.20 (51.68)                                        
 -- Branes-Huff, Luke   15 RAD-MA                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  33.13          DQ (39.61)                                        
 -- Unger, Brian D      16 Lower Merion-MA      1:02.96         NS        
 -- Mlodzienski, Nick   16 RAD-MA                 55.56         NS        
 -- Chalissery, Franci  16 Lower Merion-MA      1:05.76         NS        
 
Event 57  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:22.49  MAJO Junior Olympics
              1:24.09  A
              1:39.09  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Foppa, Ashley       10 UN-MA                1:19.93    1:17.27 MAJO   
                  35.06     1:17.27 (42.21)                                        
  2 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA               1:18.29    1:17.30 MAJO   
                  35.20     1:17.30 (42.10)                                        
BB - Division  
  1 Lieu, Isa S         10 PWAC-MA              1:30.48    1:21.96 MAJO   
                  38.54     1:21.96 (43.42)                                        
  2 Reasons, Kayla J     9 RAD-MA               1:24.67    1:26.24 BB     
                  39.82     1:26.24 (46.42)                                        
C - Division  
  1 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA                   NT    1:21.63 MAJO   
                  38.72     1:21.63 (42.91)                                        
  2 Tooze, Grace P       9 EAAC-MA                   NT    1:34.83 BB     
                  42.65     1:34.83 (52.18)                                        
  3 Wetzel, Kirsten     10 PWAC-MA                   NT    1:35.27 BB     
                  43.12     1:35.27 (52.15)                                        
 -- Nikolic, Daria M    10 BSC-MA                    NT         DQ        
      Not toward the breast off wall
                  48.76          DQ (54.99)                                        
 
Event 59  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chompre, Ashley N   15 WA-MA                2:11.78    2:12.58        
                  27.44     1:01.49 (34.05)     1:41.29 (39.80)     2:12.58 (31.29)
  2 Koczur, Erin M      15 WA-MA                2:18.29    2:21.43        
                  30.97     1:07.89 (36.92)     1:48.37 (40.48)     2:21.43 (33.06)
  3 McAneny-Droz, Soph  16 WA-MA                     NT    2:22.31        
                  31.60     1:09.79 (38.19)     1:48.04 (38.25)     2:22.31 (34.27)
  4 Fronczak, Katherin  15 WA-MA                2:15.87    2:23.25        
                  32.58     1:07.21 (34.63)     1:50.36 (43.15)     2:23.25 (32.89)
  5 Ricci, Alaina S     17 WA-MA                2:25.18    2:23.80        
                  30.51     1:05.30 (34.79)     1:50.36 (45.06)     2:23.80 (33.44)
  6 Stewart, Allison    15 Lower Merion-MA      2:28.85    2:25.75        
                  32.09     1:09.37 (37.28)     1:50.33 (40.96)     2:25.75 (35.42)
  7 Callahan, Chloe K   15 WA-MA                2:25.65    2:33.03        
                  33.66     1:14.92 (41.26)     1:57.58 (42.66)     2:33.03 (35.45)
  8 Gingold, Melissa    17 Lower Merion-MA           NT    2:34.63        
                  33.39     1:16.01 (42.62)     1:58.67 (42.66)     2:34.63 (35.96)
  9 Murray, Sarah R     17 WA-MA                2:21.24    2:38.09        
                  34.20     1:14.64 (40.44)     2:02.27 (47.63)     2:38.09 (35.82)
 10 Corcoran, Paige E   15 Lower Merion-MA           NT    2:38.11        
                  33.58     1:14.83 (41.25)     2:00.52 (45.69)     2:38.11 (37.59)
 11 O'Connor, Kayla     15 Lower Merion-MA      2:42.84    2:43.63        
                  34.20     1:15.15 (40.95)     2:02.72 (47.57)     2:43.63 (40.91)
 12 Strunk, Lexi C      15 WA-MA                2:40.88    2:48.75        
                  37.53     1:20.96 (43.43)     2:09.14 (48.18)     2:48.75 (39.61)
 -- Oberdiek, Sophie    15 Lower Merion-MA      2:15.94         NS        
 -- Ledwith, Madison E  18 RAD-MA               2:14.16         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                2:33.73         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA              2:33.34         NS        
 
Event 60  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buitron, Cruz C     16 WA-MA                1:53.64    1:58.97        
                  25.37       56.29 (30.92)     1:30.46 (34.17)     1:58.97 (28.51)
  2 Bochanski, Matthew  17 Lower Merion-MA      2:01.48    2:03.17        
                  26.77       59.17 (32.40)     1:33.60 (34.43)     2:03.17 (29.57)
  3 Deppen, Jack C      15 NPAC-MA              2:01.37    2:08.92        
                  27.34       59.31 (31.97)     1:38.92 (39.61)     2:08.92 (30.00)
  4 Callahan, Liam      17 WA-MA                1:59.97    2:09.75        
                  28.46     1:01.87 (33.41)     1:38.96 (37.09)     2:09.75 (30.79)
  5 Young, Griffin R    16 WA-MA                2:14.22    2:19.41        
                  29.46     1:05.55 (36.09)     1:46.26 (40.71)     2:19.41 (33.15)
  6 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA              2:12.94    2:21.43        
                  29.32     1:05.52 (36.20)     1:48.87 (43.35)     2:21.43 (32.56)
  7 Belkadi, Ameen H    15 WA-MA                2:19.72    2:30.78        
                  31.03     1:09.60 (38.57)     1:54.42 (44.82)     2:30.78 (36.36)
  8 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA                   NT    2:43.30        
                  36.48     1:17.30 (40.82)     2:06.11 (48.81)     2:43.30 (37.19)
  9 Dileo, Graham       16 ACAC-MA              2:36.53    2:48.24        
                  35.22     1:20.48 (45.26)     2:08.34 (47.86)     2:48.24 (39.90)
 -- Kiddie, Andrew J    16 WA-MA                2:25.39         NS        
 -- Unger, Brian D      16 Lower Merion-MA      2:18.96         NS        
 -- Brennan, Kieran F   15 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 61  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.39  MAJO Junior Olympics
              2:52.69  A
              3:15.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lieu, Isa S         10 PWAC-MA              2:48.26    2:42.22 MAJO   
                  38.40     1:18.93 (40.53)     2:06.44 (47.51)     2:42.22 (35.78)
BB - Division  
  1 Archer, Ellie M     10 PWAC-MA              2:53.63    2:45.60 MAJO   
                  37.30     1:18.74 (41.44)     2:09.59 (50.85)     2:45.60 (36.01)
C - Division  
  1 Lindgren, Maly M    10 RAD-MA                    NT    2:58.55 BB     
                  36.94     1:24.66 (47.72)     2:17.63 (52.97)     2:58.55 (40.92)
  2 Nagel, Eliza J       9 RAD-MA                    NT    3:22.05        
                  44.65     1:37.95 (53.30)   3:22.05 (1:44.10)                    
  3 Enakhimion, Ivie F   9 EAAC-MA                   NT    3:24.92        
                  46.66     1:44.66 (58.00)     2:43.79 (59.13)     3:24.92 (41.13)
  4 Nikolic, Daria M    10 BSC-MA               3:43.92    3:25.39        
                  46.59     1:37.91 (51.32)   2:39.18 (1:01.27)     3:25.39 (46.21)
  5 Cook, Teagan A       9 UN-MA                     NT    3:36.56        
                  54.76     1:52.74 (57.98)     2:51.73 (58.99)     3:36.56 (44.83)
  6 Fanelli, Elayna R    9 RAD-MA                    NT    3:38.30        
                  52.18     1:49.78 (57.60)   2:50.82 (1:01.04)     3:38.30 (47.48)
  7 Williams, Hannah M   9 EAAC-MA                   NT    3:48.14        
                  53.81   1:54.25 (1:00.44)   2:57.27 (1:03.02)     3:48.14 (50.87)
 -- Reasons, Kayla J     9 RAD-MA                    NT   X2:51.71 A      
                  38.78     1:22.29 (43.51)     2:12.75 (50.46)     2:51.71 (38.96)
 
Event 62  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:50.99  A
              2:52.69  MAJO Junior Olympics
              3:13.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grimley, Jack P      9 RAD-MA               3:42.83    3:23.14        
                                1:39.30 ( )   2:39.30 (1:00.00)     3:23.14 (43.84)
  2 Jestice, Mason t    10 ACAC-MA                   NT    3:57.69        
                1:07.91     2:04.44 (56.53)   3:07.15 (1:02.71)     3:57.69 (50.54)
 -- Ewan, Tucker W       9 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 63  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curran, Julia       15 Lower Merion-MA        26.60      26.26        
  2 Harris, Ella        15 Lower Merion-MA        25.92      26.51        
  3 Krissinger, Abby A  15 Lower Merion-MA        26.25      27.08        
  4 Koczur, Erin M      15 WA-MA                  26.14      27.13        
  5 Corcoran, Paige E   15 Lower Merion-MA        27.84      28.45        
  6 O'Connor, Kayla     15 Lower Merion-MA        29.31      29.61        
  7 Miller, Lauren M    15 WA-MA                  29.53      29.96        
  8 Devine, Amelia H    15 RAD-MA                 30.87      30.99        
 -- Tegler, Lindsey C   15 WA-MA                     NT     X30.12        
 -- Edwards, Annika J   17 RAD-MA                 26.94         NS        
 -- Oberdiek, Sophie    15 Lower Merion-MA        27.47         NS        
 -- Gavigan, Emily P    16 Lower Merion-MA        28.61         NS        
 -- Tegler, Brittney A  16 WA-MA                  29.44         NS        
 -- Bolton, Sophia R    15 EAAC-MA                28.33         NS        
 -- Miller, Amanda R    15 WA-MA                  31.67         NS        
 -- Hazell, Elsley A    15 BSC-MA                 25.91         NS        
 
Event 64  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Jackson T   16 Lower Merion-MA        22.59      22.73        
  2 Branigan, Carter J  15 RAD-MA                 24.89      24.29        
  3 Imburgia, Jack J    16 CYL-MA                 23.95      24.79        
  4 Sivo, Matt R        15 WA-MA                  23.57      24.88        
  5 Valdes, Jonathan G  15 EAAC-MA                24.35      25.06        
  6 Miller-Wilson, Eli  16 Lower Merion-MA           NT      25.54        
  7 Branes-Huff, Luke   15 RAD-MA                 27.57      27.17        
  8 Dileo, Graham       16 ACAC-MA                28.33      29.49        
  9 Kilroy, Ethan       15 ACAC-MA                   NT      29.52        
 10 Rasmussen, Alex B   15 WA-MA                  32.37      30.03        
 -- Chalissery, Franci  16 Lower Merion-MA        26.37         NS        
 -- Kiddie, Andrew J    16 WA-MA                  26.71         NS        
 -- Mlodzienski, Nick   16 RAD-MA                 23.48         NS        
 -- Brennan, Kieran F   15 BSC-MA                 26.84         NS        
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  MAJO Junior Olympics
              1:03.09  A
              1:08.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hahn, Lily          12 RAD-MA                 58.36      58.14 MAJO   
                  28.33       58.14 (29.81)                                        
  2 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA                 59.30      58.96 MAJO   
                  28.20       58.96 (30.76)                                        
  3 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:02.67    1:01.72 A      
                  29.53     1:01.72 (32.19)                                        
  4 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA               1:02.23    1:02.29 A      
                  29.74     1:02.29 (32.55)                                        
  5 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:02.08    1:02.77 A      
                  30.00     1:02.77 (32.77)                                        
  6 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA               1:00.64    1:02.93 A      
                  29.69     1:02.93 (33.24)                                        
BB - Division  
  1 Krissinger, Sarah   12 Lower Merion-MA      1:03.53    1:00.39 A      
                  29.70     1:00.39 (30.69)                                        
  2 Tegler, Taiylor A   11 WA-MA                1:03.51    1:00.63 A      
                  28.79     1:00.63 (31.84)                                        
  3 Nagel, Mackenzie    12 RAD-MA               1:03.47    1:00.96 A      
                  29.23     1:00.96 (31.73)                                        
  4 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:05.74    1:01.79 A      
                  29.58     1:01.79 (32.21)                                        
  5 Harris, Laney       11 Lower Merion-MA      1:08.24    1:04.09 BB     
                  30.83     1:04.09 (33.26)                                        
  6 Goetz, Peyton M     11 WA-MA                1:05.27    1:05.16 BB     
                  31.03     1:05.16 (34.13)                                        
  7 Porto, Luiza        11 Lower Merion-MA      1:05.29    1:05.73 BB     
                  31.06     1:05.73 (34.67)                                        
  8 DePasquale, Gianna  11 Marlins-MA           1:07.02    1:06.28 BB     
                  31.18     1:06.28 (35.10)                                        
  9 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:07.74    1:06.61 BB     
                  31.95     1:06.61 (34.66)                                        
 10 Bloomfield, Gigi G  12 RAD-MA               1:06.98    1:07.30 BB     
                  32.76     1:07.30 (34.54)                                        
 11 Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA               1:06.96    1:07.53 BB     
                  31.50     1:07.53 (36.03)                                        
 12 Wendt, Louisa R     11 RAD-MA               1:07.39    1:07.75 BB     
                  31.94     1:07.75 (35.81)                                        
 13 Diguey, Velina      11 UN-MA                1:07.58    1:08.13 BB     
                  31.23     1:08.13 (36.90)                                        
C - Division  
  1 Giardinelli, Halei  12 RAD-MA               1:09.74    1:06.67 BB     
                  31.97     1:06.67 (34.70)                                        
  2 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA               1:10.24    1:06.74 BB     
                  31.78     1:06.74 (34.96)                                        
  3 Dymek, Maria A      12 Lower Merion-MA      1:10.94    1:07.33 BB     
                  32.28     1:07.33 (35.05)                                        
  4 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                1:13.89    1:08.11 BB     
                  32.52     1:08.11 (35.59)                                        
  5 Wert, Kathryn D     12 BSC-MA               1:18.47    1:09.24        
                  32.43     1:09.24 (36.81)                                        
  6 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              1:12.82    1:10.49        
                  33.68     1:10.49 (36.81)                                        
  7 Heins, Pyper D      12 Lower Merion-MA           NT    1:11.25        
  8 Oberdiek, Gretchen  11 Lower Merion-MA      1:14.85    1:11.50        
                  34.14     1:11.50 (37.36)                                        
  9 Foo, Cassie S       11 BSC-MA               1:14.20    1:11.96        
                  33.80     1:11.96 (38.16)                                        
 10 Stoloff, Jillian D  12 Lower Merion-MA      1:12.02    1:13.44        
                  34.55     1:13.44 (38.89)                                        
 11 Lint, Abigail H     11 Lower Merion-MA      1:16.71    1:13.52        
                  34.88     1:13.52 (38.64)                                        
 12 Lee, Min K          12 WA-MA                1:23.35    1:14.70        
                  34.05     1:14.70 (40.65)                                        
 13 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:17.65    1:15.37        
                  34.87     1:15.37 (40.50)                                        
 14 Coffman, Riley E    11 Marlins-MA           1:14.70    1:15.77        
                  36.26     1:15.77 (39.51)                                        
 15 Halbert, Camille M  12 BSC-MA               1:17.56    1:15.82        
                  36.04     1:15.82 (39.78)                                        
 16 Pro, Matilda Y      12 Lower Merion-MA      1:27.01    1:16.38        
                  37.00     1:16.38 (39.38)                                        
 17 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                1:24.66    1:17.46        
                  36.66     1:17.46 (40.80)                                        
 18 Dimos, Olia         11 EAAC-MA              1:25.16    1:20.38        
                  36.61     1:20.38 (43.77)                                        
 19 Baggini, Julia R    11 EAAC-MA              1:33.86    1:25.69        
                  38.72     1:25.69 (46.97)                                        
 20 Gasink, Samantha L  11 BSC-MA                    NT    1:28.57        
                  42.37     1:28.57 (46.20)                                        
 21 Trosset, Allison M  11 EAAC-MA              1:49.34    1:41.70        
                  45.92     1:41.70 (55.78)                                        
 -- Dang, Jasmine L     12 Marlins-MA                NT   X1:15.31        
 -- Fernandes, Leah     11 UN-MA                     NT         NS        
 -- Shapiro, Gwendolyn  11 UN-MA                     NT         NS        
 -- Barbash, Liza P     11 UN-MA                1:20.52         NS        
 -- Lantz-Goldstein, B  11 RAD-MA               1:18.04         NS        
 -- Moreland, Margarit  11 RAD-MA                    NT         NS        
 -- Granson, Ashley S   12 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  MAJO Junior Olympics
              1:00.89  A
              1:05.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:01.97    1:02.10 BB     
                  30.08     1:02.10 (32.02)                                        
  2 Green, Gabriel D    12 Marlins-MA           1:04.83    1:02.36 BB     
                  29.65     1:02.36 (32.71)                                        
  3 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA               1:02.40    1:03.55 BB     
                  30.01     1:03.55 (33.54)                                        
 -- Marr, Max P         11 RAD-MA               1:03.02         NS        
C - Division  
  1 Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT    1:06.41        
                  31.24     1:06.41 (35.17)                                        
  2 Green, Brock C      11 Marlins-MA           1:10.02    1:07.44        
                  31.88     1:07.44 (35.56)                                        
  3 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:18.08    1:11.93        
                  33.70     1:11.93 (38.23)                                        
  4 Mucksavage, Colin   11 UN-MA                     NT    1:12.28        
                  33.71     1:12.28 (38.57)                                        
  5 Rooney, Cormac A    11 BSC-MA               1:12.70    1:17.82        
                  36.12     1:17.82 (41.70)                                        
  6 Line, Grey B        11 RAD-MA               1:15.84    1:18.03        
                  36.81     1:18.03 (41.22)                                        
  7 Heim, Carter N      11 ACAC-MA              1:21.80    1:20.08        
                  37.49     1:20.08 (42.59)                                        
  8 Steenhoff, Michael  11 Lower Merion-MA           NT    1:20.70        
                  39.28     1:20.70 (41.42)                                        
  9 Cicalese, Joseph Y  12 Lower Merion-MA      1:25.87    1:21.65        
                  37.95     1:21.65 (43.70)                                        
 10 Harker, Owen S      11 Lower Merion-MA           NT    1:21.84        
                  38.49     1:21.84 (43.35)                                        
 11 Brango, Adam J      11 WA-MA                     NT    1:25.15        
                  38.98     1:25.15 (46.17)                                        
 12 Respicio, Lucas     11 ACAC-MA                   NT    1:34.20        
                  46.21     1:34.20 (47.99)                                        
 13 Palermo, Adam J     11 ACAC-MA              1:29.94    1:34.31        
                  44.59     1:34.31 (49.72)                                        
 14 Bakalorz, Matthew   11 Lower Merion-MA           NT    1:34.67        
                  44.41     1:34.67 (50.26)                                        
 15 Cooney, Donny A     11 EAAC-MA                   NT    1:38.69        
                  45.81     1:38.69 (52.88)                                        
 -- Tierney, Brady J    12 RAD-MA                    NT     X59.17 MAJO   
                  28.07       59.17 (31.10)                                        
 -- Movsowitz, Noah     11 RAD-MA               1:12.89         NS        
 -- Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA              1:23.13         NS        
 -- Brewington, Ryan P  12 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 67  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  MAJO Junior Olympics
              1:00.69  A
              1:05.79  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wilson, Logan A     13 WA-MA                  55.61      56.51 A      
                  27.32       56.51 (29.19)                                        
  2 Klaehn, Alina M     13 UN-MA                1:00.46      58.55 A      
                  27.87       58.55 (30.68)                                        
  3 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA                58.87      59.45 A      
                  28.47       59.45 (30.98)                                        
  4 O'Neill, Emmie C    13 RAD-MA                 59.93    1:00.08 A      
                  28.78     1:00.08 (31.30)                                        
  5 Reynolds, Emily     14 RAD-MA               1:00.47    1:01.65 BB     
                  29.13     1:01.65 (32.52)                                        
 -- Barber, Avery       14 RAD-MA                 58.31         NS        
 -- Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               1:00.13         NS        
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA                 59.86         NS        
 -- Montgomery, Maisy   14 RAD-MA                 59.66         NS        
BB - Division  
  1 White, Sadie N      13 Lower Merion-MA      1:04.29    1:00.05 A      
                  28.54     1:00.05 (31.51)                                        
  2 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              1:03.27    1:00.74 BB     
                  28.95     1:00.74 (31.79)                                        
  3 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA              1:05.27    1:01.71 BB     
                  29.31     1:01.71 (32.40)                                        
  4 Callahan, Devin E   13 WA-MA                1:01.60    1:02.32 BB     
                  29.39     1:02.32 (32.93)                                        
  5 McClain, Haley      14 RAD-MA               1:01.72    1:02.64 BB     
                  29.59     1:02.64 (33.05)                                        
  6 Collins, Audrey E   14 RAD-MA               1:03.30    1:03.01 BB     
                  30.46     1:03.01 (32.55)                                        
  7 Miller, Kaitlyn E   14 RAD-MA               1:04.08    1:03.40 BB     
                  30.25     1:03.40 (33.15)                                        
  8 Buitron, Juliana M  13 WA-MA                1:04.72    1:06.28        
                  31.47     1:06.28 (34.81)                                        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                1:03.20         NS        
 -- Agostini, Natalie   14 BSC-MA               1:02.09         NS        
 -- Ricketts, Katy A    14 WA-MA                1:03.75         NS        
C - Division  
  1 Maloney, Tatum      14 Lower Merion-MA           NT      59.62 A      
                  27.72       59.62 (31.90)                                        
  2 Lint, Amelia        14 Lower Merion-MA      1:08.22    1:02.82 BB     
                  30.73     1:02.82 (32.09)                                        
  3 Kuklani, Richa      13 RAD-MA               1:09.64    1:05.34 BB     
                  31.71     1:05.34 (33.63)                                        
  4 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              1:06.40    1:05.36 BB     
                  31.75     1:05.36 (33.61)                                        
  5 Granson, Anna       14 RAD-MA               1:08.64    1:06.08        
                  31.69     1:06.08 (34.39)                                        
  6 Zeminski, Caroline  13 WA-MA                1:06.83    1:06.92        
                  31.26     1:06.92 (35.66)                                        
  7 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              1:08.04    1:07.07        
                  32.04     1:07.07 (35.03)                                        
  8 Coffman, Julia R    14 Marlins-MA           1:08.40    1:07.71        
                  33.00     1:07.71 (34.71)                                        
  9 Green, Riley H      14 WA-MA                1:08.07    1:08.55        
                  32.77     1:08.55 (35.78)                                        
 10 Hubbard, Calista G  13 RAD-MA               1:13.71    1:09.74        
                  33.10     1:09.74 (36.64)                                        
 11 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              1:12.62    1:10.14        
                  32.54     1:10.14 (37.60)                                        
 12 Palazzo, Gaia M     13 BSC-MA                    NT    1:10.61        
                  32.59     1:10.61 (38.02)                                        
 13 Wachs, Sarah E      14 Lower Merion-MA      1:13.52    1:10.69        
                  33.79     1:10.69 (36.90)                                        
 14 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA              1:09.96    1:11.00        
                  32.29     1:11.00 (38.71)                                        
 15 Aloi, Beatrice      13 BSC-MA               1:16.47    1:12.06        
                  34.20     1:12.06 (37.86)                                        
 16 Denhardt, Natalie   13 RAD-MA               1:22.35    1:19.16        
                  36.11     1:19.16 (43.05)                                        
 -- Fernandes, Lara     14 UN-MA                     NT         NS        
 -- Gale, Morgan A      14 BSC-MA               1:09.77         NS        
 -- Marlowe, Penelope   13 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Farhy, Senny K      13 RAD-MA               1:12.26         NS        
 -- Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              1:07.64         NS        
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.09  MAJO Junior Olympics
                56.29  A
              1:00.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sultanik, Joshua B  14 Lower Merion-MA        53.12      52.58 MAJO   
                  25.40       52.58 (27.18)                                        
  2 Graver, Stephen M   13 EAAC-MA                53.02      53.14 A      
                  25.58       53.14 (27.56)                                        
  3 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA                55.74      54.91 A      
                  26.23       54.91 (28.68)                                        
  4 Forster, Max R      14 Lower Merion-MA        55.82      55.90 A      
                  26.32       55.90 (29.58)                                        
 -- Casey, Patrick      14 RAD-MA                 55.81         NS        
BB - Division  
  1 Meyer, Jon E        14 Lower Merion-MA        56.65      55.62 A      
                  26.74       55.62 (28.88)                                        
  2 Nagel, Luke         14 RAD-MA                 56.71      56.18 A      
                  26.84       56.18 (29.34)                                        
 -- Rooney, Patrick O   14 BSC-MA                 59.89         NS        
 -- Mlodzienski, Leo    14 RAD-MA               1:00.43         NS        
C - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                     NT      57.08 BB     
                  28.04       57.08 (29.04)                                        
  2 DeHaven, Regan J    13 WA-MA                1:07.75    1:01.29        
                  29.38     1:01.29 (31.91)                                        
  3 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA              1:04.45    1:01.56        
                  30.15     1:01.56 (31.41)                                        
  3 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:04.09    1:01.56        
                  29.17     1:01.56 (32.39)                                        
  5 Bochanski, William  13 Lower Merion-MA      1:06.13    1:02.91        
                  29.55     1:02.91 (33.36)                                        
  6 Keating, Liam M     14 Lower Merion-MA      1:13.95    1:03.35        
                  29.41     1:03.35 (33.94)                                        
  7 Carson, Ryan W      13 Lower Merion-MA           NT    1:06.18        
                  32.41     1:06.18 (33.77)                                        
  8 Chalissery, Joseph  14 Lower Merion-MA      1:16.38    1:12.14        
                  33.51     1:12.14 (38.63)                                        
  9 Ballas, Maximos C   13 BSC-MA               1:22.85    1:14.40        
                  35.73     1:14.40 (38.67)                                        
 10 Marvel, Cameron R   14 WA-MA                1:20.24    1:15.50        
                  35.60     1:15.50 (39.90)                                        
 11 Bakalorz, Jonathan  14 Lower Merion-MA           NT    1:16.82        
                  36.70     1:16.82 (40.12)                                        
 -- Movsowitz, Ryan B   13 RAD-MA               1:09.01         NS        
 -- Kiddie, Ben J       14 WA-MA                1:11.27         NS        
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  MAJO Junior Olympics
                32.89  A
                35.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA                 30.07      30.14 MAJO   
  2 Hahn, Lily          12 RAD-MA                 29.67      30.66 MAJO   
  3 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA                 30.52      30.92 MAJO   
  4 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA                 32.68      33.32 BB     
BB - Division  
  1 Goetz, Peyton M     11 WA-MA                  33.13      32.25 A      
  2 Harris, Laney       11 Lower Merion-MA        33.29      32.56 A      
  3 Krissinger, Sarah   12 Lower Merion-MA        33.69      32.80 A      
  4 Conner, Alexa R     11 Lower Merion-MA        33.21      33.19 BB     
  5 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                34.13      33.47 BB     
  6 Porto, Luiza        11 Lower Merion-MA        33.86      33.60 BB     
  7 Ritter, Callie G    12 ACAC-MA                34.21      34.09 BB     
  8 Huffman, Rosa       12 Lower Merion-MA        34.56      34.96 BB     
  9 Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA                 33.66      35.06 BB     
 10 Diguey, Velina      11 UN-MA                  35.44      36.85        
 -- Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                  33.65         NS        
C - Division  
  1 Dymek, Maria A      12 Lower Merion-MA        37.63      35.79        
  2 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                  38.65      36.26        
  3 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA                 35.62      36.55        
  4 Foo, Cassie S       11 BSC-MA                 36.76      36.69        
  5 Wert, Kathryn D     12 BSC-MA                 41.05      37.33        
  6 Oberdiek, Gretchen  11 Lower Merion-MA        39.95      37.95        
  7 Marvel, Natalie G   11 WA-MA                  38.81      38.22        
  8 Lee, Min K          12 WA-MA                  40.85      38.45        
  9 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA                39.10      38.54        
 10 Pro, Matilda Y      12 Lower Merion-MA           NT      39.12        
 11 Stoloff, Jessica C  12 Lower Merion-MA        41.70      39.41        
 12 Henry, Leila        11 Lower Merion-MA        40.86      40.39        
 13 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                41.76      41.43        
 14 Dimos, Olia         11 EAAC-MA                43.40      42.57        
 15 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  42.64      42.89        
 16 Snyder, Katie I     11 EAAC-MA                47.81      43.33        
 17 Halbert, Camille M  12 BSC-MA                 44.40      43.72        
 18 Coffman, Riley E    11 Marlins-MA             39.30      44.51        
 19 Gasink, Samantha L  11 BSC-MA                 49.35      44.73        
 20 Harhut, Amelia M    11 WA-MA                     NT      47.09        
 21 Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA                 55.94      47.79        
 22 Ackerman, Charlott  12 WA-MA                  48.68      48.10        
 23 Halbert, Eve L      11 BSC-MA                 52.57      48.13        
 24 Conybear, Charlott  11 BSC-MA               1:03.28      56.66        
 25 Trosset, Allison M  11 EAAC-MA                58.96      56.96        
 -- Dang, Jasmine L     12 Marlins-MA                NT     X40.17        
 -- Baggini, Julia R    11 EAAC-MA                48.37         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Shapiro, Gwendolyn  11 UN-MA                     NT         NS        
 -- Fernandes, Leah     11 UN-MA                     NT         NS        
 -- Lint, Abigail H     11 Lower Merion-MA        39.39         NS        
 -- Granson, Ashley S   12 RAD-MA                    NT         NS        
 -- Barbash, Liza P     11 UN-MA                  41.77         NS        
 -- Moreland, Margarit  11 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.79  MAJO Junior Olympics
                32.29  A
                35.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Tierney, Brady J    12 RAD-MA                 34.94      31.97 A      
  2 Marr, Max P         11 RAD-MA                 33.00      32.03 A      
  3 McLellan, Matt      12 WA-MA                  32.38      32.47 BB     
  4 Nenchev, Charlie    11 Lower Merion-MA        34.92      34.28 BB     
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT      29.46 MAJO   
  2 Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT      35.61        
  3 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                39.06      37.20        
  4 Moore, Chase J      12 WA-MA                  37.23      37.52        
  5 Line, Grey B        11 RAD-MA                 39.00      39.32        
  6 Mucksavage, Colin   11 UN-MA                     NT      40.65        
  7 Bohn, Adlai         11 WA-MA                  47.03      41.19        
  8 Brango, Adam J      11 WA-MA                     NT      43.06        
  9 Dunkle, Gunnar A    11 EAAC-MA                51.23      43.88        
 10 Steenhoff, Michael  11 Lower Merion-MA           NT      44.46        
 11 Palermo, Adam J     11 ACAC-MA                45.33      48.53        
 12 Respicio, Lucas     11 ACAC-MA                55.53      50.17        
 13 Bakalorz, Matthew   11 Lower Merion-MA           NT      54.38        
 -- Cooney, Donny A     11 EAAC-MA                   NT         DQ        
      Multiple strokes
 -- Nayak, Rohan        11 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA                47.13         NS        
 -- Movsowitz, Noah     11 RAD-MA                    NT         NS        
 -- Kurland, Charles M  11 Lower Merion-MA        50.28         NS        
 -- Brewington, Ryan P  12 EAAC-MA                   NT         NS        
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.59  MAJO Junior Olympics
              2:23.39  A
              2:35.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:18.18    2:27.50 BB     
                  35.97     1:13.47 (37.50)     1:50.89 (37.42)     2:27.50 (36.61)
 -- Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               2:16.24         NS        
BB - Division  
  1 Haupt, Lily K       14 EAAC-MA              2:24.61    2:25.57 BB     
                  35.28     1:12.55 (37.27)     1:49.17 (36.62)     2:25.57 (36.40)
  2 McClain, Haley      14 RAD-MA               2:27.50    2:25.60 BB     
                  34.87     1:11.29 (36.42)     1:49.06 (37.77)     2:25.60 (36.54)
  3 Finn, Sophia N      14 Marlins-MA           2:28.99    2:34.56 BB     
                  37.62     1:17.87 (40.25)     1:56.64 (38.77)     2:34.56 (37.92)
  4 O'Neill, Emmie C    13 RAD-MA               2:31.96    2:35.45        
                  34.32     1:13.49 (39.17)     1:55.28 (41.79)     2:35.45 (40.17)
 -- Klaehn, Alina M     13 UN-MA                2:26.49         NS        
 -- Gale, Morgan A      14 BSC-MA               2:34.25         NS        
C - Division  
  1 Maloney, Tatum      14 Lower Merion-MA      2:36.82    2:25.66 BB     
                  32.26     1:08.68 (36.42)     1:47.14 (38.46)     2:25.66 (38.52)
  2 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA                   NT    2:35.75        
                  37.40     1:17.27 (39.87)     1:57.12 (39.85)     2:35.75 (38.63)
  3 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:55.09    2:36.36        
                  35.62     1:14.94 (39.32)     1:55.77 (40.83)     2:36.36 (40.59)
  4 Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA              2:41.34    2:39.81        
                  38.40     1:19.41 (41.01)     2:00.98 (41.57)     2:39.81 (38.83)
  5 Green, Riley H      14 WA-MA                2:39.93    2:42.61        
                  39.26     1:20.86 (41.60)     2:02.35 (41.49)     2:42.61 (40.26)
  6 Buitron, Juliana M  13 WA-MA                2:41.49    2:43.81        
                  38.85     1:20.21 (41.36)     2:02.54 (42.33)     2:43.81 (41.27)
  7 Aloi, Beatrice      13 BSC-MA                    NT    2:58.18        
                  42.38     1:27.43 (45.05)     2:13.18 (45.75)     2:58.18 (45.00)
 -- Fernandes, Lara     14 UN-MA                     NT         NS        
 -- Ricketts, Katy A    14 WA-MA                2:38.86         NS        
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.99  MAJO Junior Olympics
              2:14.69  A
              2:25.89  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA               2:03.87    2:03.92 MAJO   
                  28.74     1:00.54 (31.80)     1:32.61 (32.07)     2:03.92 (31.31)
C - Division  
  1 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              2:35.09    2:19.18 BB     
                  33.47     1:09.09 (35.62)     1:44.59 (35.50)     2:19.18 (34.59)
  2 Bakalorz, Jonathan  14 Lower Merion-MA           NT    3:11.33        
                  43.37     1:33.30 (49.93)     2:25.94 (52.64)     3:11.33 (45.39)
  3 Chalissery, Joseph  14 Lower Merion-MA           NT    3:11.95        
                  41.92     1:30.08 (48.16)     2:21.13 (51.05)     3:11.95 (50.82)
  4 Ballas, Maximos C   13 BSC-MA                    NT    3:18.99        
                  43.31     1:31.30 (47.99)     2:21.52 (50.22)     3:18.99 (57.47)
 -- Casey, Patrick      14 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 73  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:17.39  MAJO Junior Olympics
              1:20.39  A
              1:27.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   11 WA-MA                1:15.69    1:12.12 MAJO   
                  34.37     1:12.12 (37.75)                                        
  2 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:14.51    1:18.09 A      
                  36.20     1:18.09 (41.89)                                        
  3 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA               1:18.64    1:18.19 A      
                  37.32     1:18.19 (40.87)                                        
BB - Division  
  1 Huffman, Rosa       12 Lower Merion-MA      1:22.87    1:20.97 BB     
                  37.98     1:20.97 (42.99)                                        
  2 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                1:23.89    1:22.95 BB     
                  38.77     1:22.95 (44.18)                                        
  3 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:22.71    1:23.67 BB     
                  40.22     1:23.67 (43.45)                                        
  4 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:26.40    1:23.88 BB     
                  40.68     1:23.88 (43.20)                                        
  5 Burke, Emma G       12 RAD-MA               1:26.68    1:23.94 BB     
                  41.00     1:23.94 (42.94)                                        
  6 Diguey, Velina      11 UN-MA                1:24.79    1:24.11 BB     
                  40.13     1:24.11 (43.98)                                        
  7 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA               1:24.01    1:25.04 BB     
                  39.42     1:25.04 (45.62)                                        
  8 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA               1:25.93    1:25.53 BB     
                  40.81     1:25.53 (44.72)                                        
  9 Giardinelli, Halei  12 RAD-MA               1:24.37    1:26.17 BB     
                  39.07     1:26.17 (47.10)                                        
 -- Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:26.43         NS        
 -- Isaacs, Tali H      11 BSC-MA               1:27.39         NS        
C - Division  
  1 Hahn, Lily          12 RAD-MA                    NT    1:21.44 BB     
                  38.89     1:21.44 (42.55)                                        
  2 Henry, Leila        11 Lower Merion-MA      1:35.41    1:34.46        
                  43.24     1:34.46 (51.22)                                        
  3 Heins, Pyper D      12 Lower Merion-MA      1:41.01    1:36.96        
                  46.81     1:36.96 (50.15)                                        
  4 Stoloff, Jessica C  12 Lower Merion-MA      1:38.59    1:39.92        
                  46.92     1:39.92 (53.00)                                        
  5 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              1:45.20    1:41.27        
                  48.79     1:41.27 (52.48)                                        
  6 Lee, Min K          12 WA-MA                1:48.20    1:43.31        
                  48.26     1:43.31 (55.05)                                        
  7 Marvel, Aimee L     11 WA-MA                1:54.06    1:43.82        
                  51.20     1:43.82 (52.62)                                        
  8 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:46.72    1:44.84        
                  51.15     1:44.84 (53.69)                                        
  9 Coffman, Riley E    11 Marlins-MA           1:55.75    1:46.88        
                  49.71     1:46.88 (57.17)                                        
 10 Bradwell, Gwen Z    11 BSC-MA               1:40.13    1:47.54        
                  49.25     1:47.54 (58.29)                                        
 11 Gasink, Samantha L  11 BSC-MA               1:55.80    1:49.61        
                  51.77     1:49.61 (57.84)                                        
 12 Conybear, Charlott  11 BSC-MA               2:26.22    2:12.29        
                1:01.29   2:12.29 (1:11.00)                                        
 -- Dang, Jasmine L     12 Marlins-MA                NT   X1:26.22 BB     
                  39.67     1:26.22 (46.55)                                        
 -- Barbash, Liza P     11 UN-MA                1:56.34         NS        
 
Event 74  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.39  A
              1:19.09  MAJO Junior Olympics
              1:25.49  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Chen, Conan C       11 RAD-MA               1:17.27         NS        
BB - Division  
  1 Marr, Max P         11 RAD-MA               1:20.14    1:21.96 BB     
                  39.09     1:21.96 (42.87)                                        
  2 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:25.23    1:28.60        
                  41.66     1:28.60 (46.94)                                        
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT    1:11.48 A      
                  34.03     1:11.48 (37.45)                                        
  2 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA               1:26.60    1:23.53 BB     
                  40.22     1:23.53 (43.31)                                        
  3 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:35.51    1:30.42        
                  42.70     1:30.42 (47.72)                                        
  4 Bohn, Adlai         11 WA-MA                1:39.89    1:37.83        
                  45.27     1:37.83 (52.56)                                        
  5 Heim, Carter N      11 ACAC-MA              1:45.68    1:41.12        
                  47.49     1:41.12 (53.63)                                        
  6 Line, Grey B        11 RAD-MA               1:46.61    1:43.97        
                  49.81     1:43.97 (54.16)                                        
  7 Cicalese, Joseph Y  12 Lower Merion-MA           NT    1:52.05        
                  53.85     1:52.05 (58.20)                                        
  8 Rooney, Cormac A    11 BSC-MA               1:49.50    1:53.99        
                  51.78   1:53.99 (1:02.21)                                        
  9 Cooney, Donny A     11 EAAC-MA                   NT    2:15.23        
                1:00.61   2:15.23 (1:14.62)                                        
 -- Bakalorz, Matthew   11 Lower Merion-MA           NT         DQ        
      Scissors kick
                  55.31        DQ (1:06.06)                                        
 -- Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA              2:16.89         NS        
 -- Brewington, Ryan P  12 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Nayak, Rohan        11 EAAC-MA              1:45.69         NS        
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.69  MAJO Junior Olympics
              2:44.59  A
              2:58.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wilson, Logan A     13 WA-MA                2:37.25    2:38.92 MAJO   
                  35.66     1:15.69 (40.03)     1:56.87 (41.18)     2:38.92 (42.05)
  2 Klaehn, Alina M     13 UN-MA                2:39.39    2:40.99 A      
                  36.42     1:17.55 (41.13)     1:59.32 (41.77)     2:40.99 (41.67)
  3 Haupt, Lily K       14 EAAC-MA              2:42.20    2:48.52 BB     
                  38.73     1:22.23 (43.50)     2:05.31 (43.08)     2:48.52 (43.21)
 -- Montgomery, Maisy   14 RAD-MA               2:41.07         NS        
 -- Becker, Mandy C     14 BSC-MA               2:41.18         NS        
 -- Agostini, Natalie   14 BSC-MA               2:38.29         NS        
BB - Division  
  1 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:44.65    2:51.77 BB     
                  38.16     1:22.75 (44.59)     2:07.64 (44.89)     2:51.77 (44.13)
  2 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:53.27    2:52.32 BB     
                  38.69     1:22.73 (44.04)     2:07.97 (45.24)     2:52.32 (44.35)
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                2:50.54         NS        
C - Division  
  1 Callahan, Devin E   13 WA-MA                     NT    2:54.19 BB     
                  39.31     1:23.23 (43.92)     2:09.05 (45.82)     2:54.19 (45.14)
  2 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA                   NT    3:04.88        
                  40.84     1:27.08 (46.24)     2:16.82 (49.74)     3:04.88 (48.06)
  3 Zeminski, Caroline  13 WA-MA                3:07.09    3:06.33        
                  40.46     1:28.74 (48.28)     2:18.30 (49.56)     3:06.33 (48.03)
  4 Denhardt, Natalie   13 RAD-MA                    NT    3:39.17        
                  45.21     1:41.25 (56.04)     2:39.64 (58.39)     3:39.17 (59.53)
 -- Fernandes, Lara     14 UN-MA                     NT         NS        
 -- Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               3:03.72         NS        
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.69  MAJO Junior Olympics
              2:32.89  A
              2:45.59  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA               2:18.94    2:13.26 MAJO   
                  29.84     1:03.77 (33.93)     1:38.60 (34.83)     2:13.26 (34.66)
  2 Sultanik, Joshua B  14 Lower Merion-MA      2:26.53    2:31.63 MAJO   
                  33.98     1:12.73 (38.75)     1:52.95 (40.22)     2:31.63 (38.68)
 -- Rooney, Patrick O   14 BSC-MA               2:29.45         NS        
BB - Division  
  1 Graver, Stephen M   13 EAAC-MA              2:33.92    2:34.44 BB     
                  35.34     1:14.35 (39.01)     1:55.43 (41.08)     2:34.44 (39.01)
  2 Nagel, Luke         14 RAD-MA               2:38.90    2:40.05 BB     
                  36.04     1:16.52 (40.48)     1:57.83 (41.31)     2:40.05 (42.22)
C - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                     NT    2:39.21 BB     
                  34.66     1:15.53 (40.87)     1:58.81 (43.28)     2:39.21 (40.40)
  2 Keating, Liam M     14 Lower Merion-MA           NT    2:48.81        
                  36.44     1:19.52 (43.08)     2:04.38 (44.86)     2:48.81 (44.43)
  3 Shindler, Ryan E    13 Lower Merion-MA           NT    3:19.67        
                  41.15     1:32.50 (51.35)     2:28.05 (55.55)     3:19.67 (51.62)
  4 Ballas, Maximos C   13 BSC-MA                    NT    3:33.55        
                  48.38     1:42.66 (54.28)     2:39.86 (57.20)     3:33.55 (53.69)
  5 Chalissery, Joseph  14 Lower Merion-MA           NT    3:50.92        
                  51.63     1:49.58 (57.95)   2:50.04 (1:00.46)   3:50.92 (1:00.88)
 -- Carson, Ryan W      13 Lower Merion-MA           NT         DQ        
      One hand touch
                  40.58     1:31.22 (50.64)     2:20.63 (49.41)          DQ (46.12)
 -- Mlodzienski, Leo    14 RAD-MA               2:50.76         NS        
 -- Kiddie, Ben J       14 WA-MA                2:58.80         NS        
 
Event 77  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.89  MAJO Junior Olympics
                31.49  A
                34.09  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA                 29.22      29.04 MAJO   
  2 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA                 30.46      31.09 A      
  3 Hahn, Lily          12 RAD-MA                 29.70      31.32 A      
  4 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                  30.63      32.94 BB     
BB - Division  
  1 Tegler, Taiylor A   11 WA-MA                  31.78      30.93 A      
  2 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA                31.92      31.10 A      
  3 Krissinger, Sarah   12 Lower Merion-MA        32.14      31.66 BB     
  4 Porto, Luiza        11 Lower Merion-MA        32.18      31.80 BB     
  5 Nagel, Mackenzie    12 RAD-MA                 31.95      32.22 BB     
  6 Harris, Laney       11 Lower Merion-MA        33.35      32.29 BB     
  7 Ritter, Callie G    12 ACAC-MA                32.75      32.85 BB     
  8 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA                 32.66      33.59 BB     
  9 Goetz, Peyton M     11 WA-MA                  33.39      35.03        
 -- Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                  32.57         NS        
C - Division  
  1 Conner, Alexa R     11 Lower Merion-MA        34.36      32.88 BB     
  2 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                  36.44      33.08 BB     
  3 Dymek, Maria A      12 Lower Merion-MA        36.32      33.65 BB     
  4 Wendt, Louisa R     11 RAD-MA                 35.96      35.20        
  5 Foo, Cassie S       11 BSC-MA                    NT      36.20        
  6 Quance, Luscinia M  12 WA-MA                  37.90      36.55        
  7 DePasquale, Gianna  11 Marlins-MA             40.57      36.82        
  8 Bloomfield, Gigi G  12 RAD-MA                 40.24      37.06        
  9 Lee, Min K          12 WA-MA                  39.88      37.44        
 10 Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA                 35.95      37.87        
 11 Wert, Kathryn D     12 BSC-MA                 44.26      39.91        
 12 Marvel, Natalie G   11 WA-MA                  44.02      41.48        
 13 Stoloff, Jillian D  12 Lower Merion-MA           NT      41.49        
 14 Dimos, Olia         11 EAAC-MA                43.22      42.89        
 15 Marvel, Aimee L     11 WA-MA                  43.82      44.86        
 16 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA                41.36      45.08        
 17 Henry, Leila        11 Lower Merion-MA           NT      45.58        
 18 Baggini, Julia R    11 EAAC-MA                50.19      47.27        
 19 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                  56.60      51.41        
 20 Halbert, Camille M  12 BSC-MA                 43.80      51.88        
 21 Halbert, Eve L      11 BSC-MA                 58.28      56.27        
 22 Ackerman, Charlott  12 WA-MA                  54.15    1:00.01        
 -- Conybear, Charlott  11 BSC-MA                    NT     X50.96        
 -- Lint, Abigail H     11 Lower Merion-MA        42.43         NS        
 -- Isaacs, Tali H      11 BSC-MA                 34.14         NS        
 -- Fernandes, Leah     11 UN-MA                     NT         NS        
 -- Moreland, Margarit  11 RAD-MA                    NT         NS        
 -- Barbash, Liza P     11 UN-MA                  58.25         NS        
 
Event 78  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.99  MAJO Junior Olympics
                31.19  A
                34.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Marr, Max P         11 RAD-MA                 31.08      30.87 A      
BB - Division  
  1 McLellan, Matt      12 WA-MA                  32.33      31.04 A      
  2 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA                 33.87      31.28 BB     
 -- Chen, Conan C       11 RAD-MA                 32.32         NS        
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT      29.22 MAJO   
  2 Green, Brock C      11 Marlins-MA             40.27      33.89 BB     
  3 Moore, Chase J      12 WA-MA                  34.49      35.69        
  4 Nenchev, Charlie    11 Lower Merion-MA        43.46      35.73        
  5 Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT      37.23        
  6 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA                38.00      37.97        
  7 Heim, Carter N      11 ACAC-MA                37.68      38.60        
  8 Line, Grey B        11 RAD-MA                 37.59      39.23        
  9 Bohn, Adlai         11 WA-MA                  46.79      42.36        
 10 Harker, Owen S      11 Lower Merion-MA        47.76      45.57        
 -- Respicio, Lucas     11 ACAC-MA                   NT     X55.33        
 -- Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA                45.54         NS        
 
Event 79  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.69  MAJO Junior Olympics
              1:05.99  A
              1:11.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Bailey, Elishka S   14 BSC-MA               1:04.88         NS        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                1:05.96         NS        
BB - Division  
  1 Haupt, Lily K       14 EAAC-MA              1:09.05    1:09.91 BB     
                  32.27     1:09.91 (37.64)                                        
 -- Barber, Avery       14 RAD-MA               1:07.17         NS        
 -- Ricketts, Katy A    14 WA-MA                1:06.90         NS        
C - Division  
  1 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              1:27.21    1:07.11 BB     
                  30.55     1:07.11 (36.56)                                        
  2 White, Sadie N      13 Lower Merion-MA      1:12.06    1:08.71 BB     
                  31.79     1:08.71 (36.92)                                        
  3 Kuklani, Richa      13 RAD-MA               1:12.14    1:11.44        
                  33.29     1:11.44 (38.15)                                        
  4 O'Neill, Emmie C    13 RAD-MA               1:14.18    1:11.45        
                  32.59     1:11.45 (38.86)                                        
  5 Reynolds, Emily     14 RAD-MA               1:14.10    1:12.68        
                  33.50     1:12.68 (39.18)                                        
  6 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              1:13.06    1:16.06        
                  34.82     1:16.06 (41.24)                                        
  7 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              1:19.08    1:16.78        
                  35.84     1:16.78 (40.94)                                        
  8 Lint, Amelia        14 Lower Merion-MA      1:21.44    1:17.37        
                  33.88     1:17.37 (43.49)                                        
  9 Green, Riley H      14 WA-MA                1:17.81    1:19.73        
                  36.08     1:19.73 (43.65)                                        
 -- Verrelli, Lauren A  13 EAAC-MA                   NT   X1:22.16        
                  37.75     1:22.16 (44.41)                                        
 -- Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               1:17.57         NS        
 -- Khalil, Sarah       13 EAAC-MA                   NT         NS        
 -- Marlowe, Penelope   13 BSC-MA                    NT         NS        
 
Event 80  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.59  MAJO Junior Olympics
              1:01.29  A
              1:06.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA               1:00.84      58.32 MAJO   
                  26.95       58.32 (31.37)                                        
BB - Division  
  1 Graver, Stephen M   13 EAAC-MA              1:03.22    1:01.45 BB     
                  27.74     1:01.45 (33.71)                                        
  2 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              1:02.31    1:02.17 BB     
                  28.77     1:02.17 (33.40)                                        
  3 Haupt, Henry D      13 EAAC-MA              1:05.07    1:02.49 BB     
                  29.14     1:02.49 (33.35)                                        
  4 Sultanik, Joshua B  14 Lower Merion-MA      1:03.82    1:03.34 BB     
                  30.33     1:03.34 (33.01)                                        
  5 Nagel, Luke         14 RAD-MA               1:04.52    1:05.44 BB     
                  30.81     1:05.44 (34.63)                                        
 -- Casey, Patrick      14 RAD-MA               1:04.79         NS        
C - Division  
  1 Meyer, Jon E        14 Lower Merion-MA           NT    1:02.07 BB     
                  28.56     1:02.07 (33.51)                                        
  2 Bochanski, William  13 Lower Merion-MA      1:09.05    1:08.38        
                  31.52     1:08.38 (36.86)                                        
  3 Green, Jordan D     13 Marlins-MA           1:09.07    1:08.40        
                  31.41     1:08.40 (36.99)                                        
  4 DeHaven, Regan J    13 WA-MA                     NT    1:16.25        
                  34.33     1:16.25 (41.92)                                        
  5 Kovan, Henry E      14 EAAC-MA              1:14.20    1:17.95        
                  37.15     1:17.95 (40.80)                                        
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:08.49  MAJO Junior Olympics
              1:12.29  A
              1:18.39  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Grimley, Taylor O   12 RAD-MA               1:07.17    1:07.03 MAJO   
                  30.93     1:07.03 (36.10)                                        
  2 Hahn, Lily          12 RAD-MA               1:07.78    1:11.00 A      
                  33.57     1:11.00 (37.43)                                        
  3 Hofer, Natalie L    12 WA-MA                1:07.04    1:11.18 A      
                  33.42     1:11.18 (37.76)                                        
  4 Bevenour, Holly E   12 RAD-MA               1:11.64    1:12.44 BB     
                  32.23     1:12.44 (40.21)                                        
  5 Neilly, Hannah F    12 RAD-MA               1:11.93    1:12.80 BB     
                  32.43     1:12.80 (40.37)                                        
BB - Division  
  1 Rozes, Isabel K     12 EAAC-MA              1:14.15    1:11.58 A      
                  33.83     1:11.58 (37.75)                                        
  2 Shields, Ashleigh   12 WA-MA                1:12.83    1:12.35 BB     
                  33.29     1:12.35 (39.06)                                        
  3 Huffman, Rosa       12 Lower Merion-MA      1:13.81    1:12.80 BB     
                  34.03     1:12.80 (38.77)                                        
  4 Krissinger, Sarah   12 Lower Merion-MA      1:14.91    1:13.64 BB     
                  32.81     1:13.64 (40.83)                                        
  5 Porto, Luiza        11 Lower Merion-MA      1:17.18    1:14.15 BB     
                  32.91     1:14.15 (41.24)                                        
  6 Harris, Laney       11 Lower Merion-MA      1:17.93    1:15.12 BB     
                  33.33     1:15.12 (41.79)                                        
  7 Nagel, Mackenzie    12 RAD-MA               1:14.18    1:15.35 BB     
                  36.31     1:15.35 (39.04)                                        
  8 Giardinelli, Halei  12 RAD-MA               1:16.51    1:17.76 BB     
                  35.75     1:17.76 (42.01)                                        
  9 O'Neill, Gracie G   12 RAD-MA               1:17.13    1:18.17 BB     
                  36.12     1:18.17 (42.05)                                        
 10 Goetz, Peyton M     11 WA-MA                1:14.25    1:18.51        
                  34.98     1:18.51 (43.53)                                        
 11 Mlodzienski, Sophi  12 RAD-MA               1:14.81    1:21.18        
                  36.89     1:21.18 (44.29)                                        
 12 Diguey, Velina      11 UN-MA                1:16.49    1:22.01        
                  37.84     1:22.01 (44.17)                                        
 -- Stewart, Kerrighan  12 WA-MA                1:15.58         NS        
C - Division  
  1 Ritter, Callie G    12 ACAC-MA              1:19.01    1:16.24 BB     
                  34.65     1:16.24 (41.59)                                        
  2 Conner, Alexa R     11 Lower Merion-MA      1:19.92    1:17.99 BB     
                  32.82     1:17.99 (45.17)                                        
  3 Zeminski, Sarah M   12 WA-MA                1:27.40    1:20.22        
                  37.12     1:20.22 (43.10)                                        
  4 Bloomfield, Gigi G  12 RAD-MA               1:18.69    1:20.26        
                  36.40     1:20.26 (43.86)                                        
  5 Wendt, Louisa R     11 RAD-MA               1:19.10    1:20.49        
                  36.13     1:20.49 (44.36)                                        
  6 Oberdiek, Gretchen  11 Lower Merion-MA      1:26.16    1:20.91        
                  38.50     1:20.91 (42.41)                                        
  7 Foo, Cassie S       11 BSC-MA               1:20.97    1:20.97        
                  36.98     1:20.97 (43.99)                                        
  8 Wert, Kathryn D     12 BSC-MA                    NT    1:23.51        
                  38.46     1:23.51 (45.05)                                        
  9 Stoloff, Jillian D  12 Lower Merion-MA           NT    1:23.62        
                  39.60     1:23.62 (44.02)                                        
 10 DePasquale, Gianna  11 Marlins-MA           1:23.80    1:25.34        
                  41.57     1:25.34 (43.77)                                        
 11 Enakhimion, Emiola  11 EAAC-MA              1:28.51    1:26.19        
                  40.02     1:26.19 (46.17)                                        
 12 Hendrickson, Lily   11 EAAC-MA              1:32.31    1:30.69        
                  43.69     1:30.69 (47.00)                                        
 13 Marvel, Natalie G   11 WA-MA                1:30.66    1:31.00        
                  41.35     1:31.00 (49.65)                                        
 14 Henry, Leila        11 Lower Merion-MA           NT    1:33.77        
                  45.59     1:33.77 (48.18)                                        
 15 Dimos, Olia         11 EAAC-MA              1:33.73    1:33.93        
                  43.13     1:33.93 (50.80)                                        
 16 Marvel, Aimee L     11 WA-MA                1:36.16    1:36.85        
                  49.87     1:36.85 (46.98)                                        
 17 Waterhouse, Adelin  12 WA-MA                1:40.16    1:38.04        
                  47.81     1:38.04 (50.23)                                        
 18 Halbert, Camille M  12 BSC-MA                    NT    1:40.06        
                  45.94     1:40.06 (54.12)                                        
 19 Ackerman, Charlott  12 WA-MA                1:45.66    1:46.24        
                  54.48     1:46.24 (51.76)                                        
 20 Trosset, Allison M  11 EAAC-MA              2:10.81    2:09.57        
                1:05.90   2:09.57 (1:03.67)                                        
 -- Dang, Jasmine L     12 Marlins-MA                NT   X1:24.46        
                  41.50     1:24.46 (42.96)                                        
 -- Conybear, Charlott  11 BSC-MA                    NT   X1:58.77        
                  53.97   1:58.77 (1:04.80)                                        
 -- Baggini, Julia R    11 EAAC-MA              1:48.82         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  48.39          DQ (54.71)                                        
 -- Harhut, Amelia M    11 WA-MA                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  49.68          DQ (56.84)                                        
 -- Barbash, Liza P     11 UN-MA                1:35.11         NS        
 -- Isaacs, Tali H      11 BSC-MA               1:18.52         NS        
 -- Granson, Ashley S   12 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 82  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:08.69  MAJO Junior Olympics
              1:09.09  A
              1:14.99  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Marr, Max P         11 RAD-MA               1:13.18    1:09.30 BB     
                  31.52     1:09.30 (37.78)                                        
  2 Reasons, Kyle W     12 RAD-MA               1:11.43    1:10.97 BB     
                  33.41     1:10.97 (37.56)                                        
  3 McLellan, Matt      12 WA-MA                1:13.78    1:11.09 BB     
                  33.75     1:11.09 (37.34)                                        
  4 Stewart, Jalen C    11 EAAC-MA              1:14.46    1:20.10        
                  38.80     1:20.10 (41.30)                                        
 -- Chen, Conan C       11 RAD-MA               1:10.83         NS        
C - Division  
  1 D'Ariano, Landon N  12 UN-MA                     NT    1:04.29 MAJO   
                  29.87     1:04.29 (34.42)                                        
  2 Nangle, Will A      12 WA-MA                     NT    1:19.98        
                  36.72     1:19.98 (43.26)                                        
  3 Nenchev, Charlie    11 Lower Merion-MA      1:28.44    1:21.57        
                  37.30     1:21.57 (44.27)                                        
  4 Feinberg, Carson J  12 EAAC-MA              1:25.98    1:22.47        
                  39.75     1:22.47 (42.72)                                        
  5 Moore, Chase J      12 WA-MA                1:24.93    1:26.13        
                  40.17     1:26.13 (45.96)                                        
  6 Line, Grey B        11 RAD-MA               1:26.01    1:28.60        
                  41.67     1:28.60 (46.93)                                        
  7 Steenhoff, Michael  11 Lower Merion-MA      1:37.39    1:30.94        
                  41.46     1:30.94 (49.48)                                        
  8 Heim, Carter N      11 ACAC-MA              1:29.35    1:31.55        
                  42.08     1:31.55 (49.47)                                        
  9 Mucksavage, Colin   11 UN-MA                     NT    1:32.60        
                  40.65     1:32.60 (51.95)                                        
 10 Rooney, Cormac A    11 BSC-MA               1:29.15    1:34.00        
                  43.95     1:34.00 (50.05)                                        
 11 Harker, Owen S      11 Lower Merion-MA           NT    1:40.27        
                  46.51     1:40.27 (53.76)                                        
 -- Bohn, Adlai         11 WA-MA                     NT   X1:28.28        
                  41.95     1:28.28 (46.33)                                        
 -- Nayak, Rohan        11 EAAC-MA              1:36.11         NS        
 -- Kurland, Charles M  11 Lower Merion-MA           NT         NS        
 -- Movsowitz, Noah     11 RAD-MA               1:32.80         NS        
 -- Gaskill, Alex S     11 EAAC-MA              1:38.29         NS        
 
Event 83  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.99  MAJO Junior Olympics
              2:26.99  A
              2:39.19  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wilson, Logan A     13 WA-MA                2:19.06    2:21.56 A      
                  30.98     1:07.28 (36.30)     1:48.36 (41.08)     2:21.56 (33.20)
  2 Wojnovich, Emma     14 EAAC-MA              2:24.30    2:30.30 BB     
                  32.13     1:10.05 (37.92)     1:56.26 (46.21)     2:30.30 (34.04)
  3 Hendrickson, Ava E  13 EAAC-MA              2:26.66    2:36.63 BB     
                  34.76     1:15.21 (40.45)     2:01.68 (46.47)     2:36.63 (34.95)
 -- Montgomery, Maisy   14 RAD-MA               2:21.65         NS        
BB - Division  
  1 Klaehn, Alina M     13 UN-MA                2:27.86    2:28.12 BB     
                  32.69     1:11.76 (39.07)     1:53.96 (42.20)     2:28.12 (34.16)
  2 Collins, Audrey E   14 RAD-MA               2:34.16    2:31.31 BB     
                  31.50     1:10.92 (39.42)     1:55.28 (44.36)     2:31.31 (36.03)
  3 Callahan, Devin E   13 WA-MA                2:33.00    2:32.50 BB     
                  34.48     1:12.95 (38.47)     1:58.02 (45.07)     2:32.50 (34.48)
  4 Finn, Sophia N      14 Marlins-MA           2:34.86    2:37.31 BB     
                  33.12     1:12.52 (39.40)     2:00.09 (47.57)     2:37.31 (37.22)
  5 Miller, Kaitlyn E   14 RAD-MA               2:38.57    2:38.16 BB     
                  31.97     1:11.81 (39.84)     2:00.72 (48.91)     2:38.16 (37.44)
  6 Feinberg, Lindsay   13 EAAC-MA              2:37.49    2:43.76        
                  35.45     1:17.85 (42.40)     2:04.06 (46.21)     2:43.76 (39.70)
 -- Agostini, Natalie   14 BSC-MA               2:30.25         NS        
 -- Reynolds, Emily     14 RAD-MA               2:39.17         NS        
 -- Stewart, Reaghan C  14 WA-MA                2:30.46         NS        
 -- Barber, Avery       14 RAD-MA               2:31.45         NS        
 -- Ricketts, Katy A    14 WA-MA                2:31.00         NS        
C - Division  
  1 White, Sadie N      13 Lower Merion-MA      2:41.37    2:33.19 BB     
                  32.21     1:08.97 (36.76)     1:57.46 (48.49)     2:33.19 (35.73)
  2 McClain, Haley      14 RAD-MA                    NT    2:39.56        
                  34.41     1:13.28 (38.87)     2:05.70 (52.42)     2:39.56 (33.86)
  3 O'Shea, Ella S      13 EAAC-MA                   NT    2:42.94        
                  34.70     1:16.22 (41.52)     2:07.37 (51.15)     2:42.94 (35.57)
  4 Zeminski, Caroline  13 WA-MA                2:49.06    2:48.45        
                  40.94     1:25.48 (44.54)     2:12.06 (46.58)     2:48.45 (36.39)
  5 Totoro, Alyssa M    13 EAAC-MA              2:49.92    2:49.60        
                  37.06     1:21.15 (44.09)     2:13.46 (52.31)     2:49.60 (36.14)
  6 Buitron, Juliana M  13 WA-MA                2:47.37    2:50.58        
                  39.63     1:22.60 (42.97)     2:13.83 (51.23)     2:50.58 (36.75)
  7 Palazzo, Gaia M     13 BSC-MA               3:08.68    2:51.10        
                  37.61     1:23.31 (45.70)     2:11.75 (48.44)     2:51.10 (39.35)
  8 Coffman, Julia R    14 Marlins-MA           2:56.11    2:51.13        
                  39.23     1:24.28 (45.05)     2:13.55 (49.27)     2:51.13 (37.58)
  9 Dileo, Annette C    13 ACAC-MA              2:58.97    2:52.98        
                  35.93     1:19.80 (43.87)     2:10.92 (51.12)     2:52.98 (42.06)
 10 Wachs, Sarah E      14 Lower Merion-MA           NT    2:58.85        
                  38.94     1:25.09 (46.15)     2:19.01 (53.92)     2:58.85 (39.84)
 11 Khalil, Sarah       13 EAAC-MA                   NT    3:02.87        
                  37.48     1:20.79 (43.31)     2:17.97 (57.18)     3:02.87 (44.90)
 12 Hubbard, Calista G  13 RAD-MA                    NT    3:08.15        
                                                    2:26.55 ( )     3:08.15 (41.60)
 -- Granson, Anna       14 RAD-MA               2:48.71         NS        
 -- Aloi, Beatrice      13 BSC-MA                    NT         NS        
 -- Isaacs, Eve A       13 BSC-MA               2:43.46         NS        
 -- Farhy, Senny K      13 RAD-MA                    NT         NS        
 
Event 84  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.19  MAJO Junior Olympics
              2:17.19  A
              2:30.29  BB
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gray, Matthew J     14 RAD-MA               2:04.95    2:02.59 MAJO   
                  27.17       58.46 (31.29)     1:33.83 (35.37)     2:02.59 (28.76)
  2 Sultanik, Joshua B  14 Lower Merion-MA      2:16.93    2:16.25 A      
                  28.52     1:06.76 (38.24)     1:45.22 (38.46)     2:16.25 (31.03)
 -- Graver, Stephen M   13 EAAC-MA              2:15.08         NS        
BB - Division  
  1 Forster, Max R      14 Lower Merion-MA      2:20.07    2:18.42 BB     
                  30.26     1:05.92 (35.66)     1:47.63 (41.71)     2:18.42 (30.79)
  2 Meyer, Jon E        14 Lower Merion-MA      2:27.68    2:20.26 BB     
                  29.06     1:04.16 (35.10)     1:46.32 (42.16)     2:20.26 (33.94)
  3 Stewart, Marcel A   14 EAAC-MA              2:17.24    2:20.71 BB     
                  29.78     1:06.38 (36.60)     1:48.75 (42.37)     2:20.71 (31.96)
  4 Nagel, Luke         14 RAD-MA               2:17.21    2:22.34 BB     
                  30.34     1:08.42 (38.08)     1:49.56 (41.14)     2:22.34 (32.78)
 -- Mlodzienski, Leo    14 RAD-MA               2:28.39         NS        
 -- Casey, Patrick      14 RAD-MA               2:18.57         NS        
 -- Rooney, Patrick O   14 BSC-MA               2:19.47         NS        
C - Division  
  1 Nangle, Jack P      14 WA-MA                     NT    2:22.83 BB     
                  31.39     1:08.94 (37.55)     1:51.69 (42.75)     2:22.83 (31.14)
  2 Semmer, Jack B      13 EAAC-MA              2:50.52    2:37.32        
                  35.23     1:13.74 (38.51)     2:03.48 (49.74)     2:37.32 (33.84)
  3 DeHaven, Regan J    13 WA-MA                3:00.86    2:41.07        
                  35.25     1:14.93 (39.68)     2:05.38 (50.45)     2:41.07 (35.69)
 -- Shindler, Ryan E    13 Lower Merion-MA           NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                                1:46.19 ( )     2:40.69 (54.50)          DQ (47.67)