Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/31/2017 03:30 PM
             2017 MA NLAC Fall Kick Off - 10/28/2017 to 10/29/2017             
                           NLAC  Fall Kick Off  Meet                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Oswald, Abby C            14 MSA-MA                    NT    2:54.12  
       38.34  1:21.47  2:09.67  2:54.12                                    
 -- Zhang, Katherine S        13 MSA-MA               2:59.14         DQ  
       40.72  1:24.49       DQ                                             
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zheng, Garrick            14 NLAC-MA              2:07.02    2:06.68  
       28.44  1:00.62  1:34.10  2:06.68                                    
BB - Division  
  1 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA              2:24.13    2:19.05  
       29.81  1:04.61  1:41.01  2:19.05                                    
 
Event 3  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              2:16.02    2:27.27  
       32.48  1:10.33  1:48.67  2:27.27                                    
  2 Scudder, Kiera V          15 MSA-MA               2:35.32    2:34.65  
       34.26  1:13.24  1:53.81  2:34.65                                    
 
Event 4  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steele, Matt              17 PENN-MA              2:16.92    2:05.69  
       27.60    59.82  1:32.03  2:05.69                                    
  2 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA               2:01.69    2:08.40  
       28.39    59.96  1:33.49  2:08.40                                    
  3 Choi, Juneseo             16 MSA-MA                    NT    2:10.78  
       28.14  1:00.25  1:35.00  2:10.78                                    
  4 Etter, Steven A           16 NLAC-MA              2:06.59    2:11.53  
       29.03  1:02.02  1:36.45  2:11.53                                    
  5 Haris, Jack J             15 NLAC-MA              2:12.53    2:11.66  
       29.50  1:02.83  1:37.10  2:11.66                                    
  6 Leach, Daniel J           15 PACS-MA                   NT    2:14.75  
       31.95  1:06.13  1:40.31  2:14.75                                    
  7 Keener, Ben L             16 EAC-MA               2:22.52    2:25.13  
       30.67  1:05.91  1:43.82  2:25.13                                    
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 McKim, Paige E            13 Fsc-Leby-MA          2:09.65    2:09.85  
       29.58  1:02.12  1:35.81  2:09.85                                    
  2 Cieniuch, Julia           14 PENN-MA              2:09.42    2:12.39  
       29.94  1:04.42  1:38.98  2:12.39                                    
BB - Division  
  1 Dietrich, Brooke S        14 MSA-MA               2:17.67    2:17.55  
       32.08  1:07.30  1:42.68  2:17.55                                    
  2 Lawton, Valerie j         13 PENN-MA              2:19.52    2:18.06  
       31.67  1:07.04  1:42.88  2:18.06                                    
C - Division  
  1 Hoerner, Madison A        14 Fsc-Leby-MA          2:42.30    2:20.12  
       30.83  1:06.06  1:44.07  2:20.12                                    
  2 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA               2:29.44    2:21.92  
       34.03  1:11.64  1:48.34  2:21.92                                    
  3 Bakker, Anna C            14 MSA-MA                    NT    2:26.79  
       32.64  1:10.10  1:50.53  2:26.79                                    
  4 Rutkowski, Lillian G      13 EAC-MA               2:25.60    2:27.68  
       33.16  1:10.10  1:49.31  2:27.68                                    
  5 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA              2:29.29    2:30.17  
       32.91  1:10.98  1:51.28  2:30.17                                    
  6 Houck, Sierra G           13 EAC-MA                    NT    2:33.33  
       33.55  1:13.02  1:54.05  2:33.33                                    
  7 Zhang, Katherine S        13 MSA-MA                    NT    2:37.35  
       36.83  1:16.46  1:57.77  2:37.35                                    
  8 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA               2:30.90    2:37.40  
       35.51  1:17.11  1:58.94  2:37.40                                    
  9 Bhaskar, Shanthi          13 MSA-MA               2:59.29    2:51.75  
       39.74  1:22.41  2:07.54  2:51.75                                    
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            13 Fsc-Leby-MA          1:57.12    1:56.70  
       26.21    55.96  1:26.62  1:56.70                                    
  2 Orndorf, Parker L         14 Williamsport-MA      2:00.35    1:59.60  
       26.51    56.46  1:27.91  1:59.60                                    
  3 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA              2:01.10    1:59.61  
       27.83    58.39  1:29.76  1:59.61                                    
BB - Division  
  1 Grunza Jr, Steven R       14 MSA-MA               2:10.07    2:04.46  
       28.69  1:00.94  1:34.14  2:04.46                                    
  2 Steele, Bryan             14 PENN-MA              2:05.08    2:06.59  
       27.90    59.64  1:32.96  2:06.59                                    
  3 Orsulak, Michael R        14 MSA-MA               2:12.18    2:07.79  
       29.65  1:02.25  1:35.39  2:07.79                                    
  4 Horner, Harry J           14 NLAC-MA              2:07.20    2:12.89  
       29.83  1:03.02  1:38.02  2:12.89                                    
C - Division  
  1 Guckavan, Gavin M         13 Fsc-Leby-MA               NT    2:05.64  
       27.89    59.03  1:32.35  2:05.64                                    
  2 Leibfried, Grant T        14 EAC-MA               2:16.92    2:11.79  
       29.43  1:03.06  1:38.04  2:11.79                                    
  3 Thompson, Will C          14 MSA-MA               2:23.97    2:17.44  
       31.49  1:07.06  1:43.52  2:17.44                                    
  4 Grogan, Tatum J           14 MSA-MA               2:34.06    2:20.83  
       30.65  1:06.67  1:44.22  2:20.83                                    
  5 Gensemer, Owen B          13 EAC-MA                    NT    2:28.26  
       32.84  1:11.12  1:50.30  2:28.26                                    
  6 Chesney, James            13 PENN-MA                   NT    2:29.69  
       32.25  1:10.83  1:52.23  2:29.69                                    
  7 Drummond, Colin           13 MSA-MA               2:30.23    2:31.87  
       33.96  1:12.29  1:51.88  2:31.87                                    
  8 Grainda, Brady M          14 MSA-MA                    NT    2:33.43  
       33.86  1:12.46  1:52.61  2:33.43                                    
  9 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA      2:47.95    2:44.90  
       36.97  1:20.86  2:04.22  2:44.90                                    
 10 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              2:57.98    2:48.33  
       37.74  1:22.36  2:08.01  2:48.33                                    
 11 Sanderson, Kade L         14 NLAC-MA                   NT    2:51.68  
       36.65  1:19.16  2:51.68                                             
 -- Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              2:22.02         DQ  
       30.50  1:06.08  1:43.20       DQ                                    
 
Event 7  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whipple, Abbey P          16 NLAC-MA              2:02.24    2:02.60  
       27.49    57.94  1:30.03  2:02.60                                    
  2 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA              2:05.06    2:06.21  
       28.92  1:00.61  2:06.21                                             
  3 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              2:04.65    2:06.74  
       29.41  1:01.90  1:34.93  2:06.74                                    
  4 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA              2:12.14    2:07.05  
       29.14  1:01.26  1:34.47  2:07.05                                    
  5 Weik, Krysta M            17 Fsc-Leby-MA          2:04.45    2:07.36  
       28.18  1:00.23  1:34.61  2:07.36                                    
  6 Talys, Gabrielle L        15 Fsc-Leby-MA          2:08.09    2:07.93  
       29.01  1:02.08  1:35.47  2:07.93                                    
  7 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA              2:07.58    2:08.90  
       29.00  1:00.95  1:34.79  2:08.90                                    
  8 Snyder, Savanah M         15 Unattached-MA        2:07.14    2:09.37  
       28.98  1:01.92  1:36.37  2:09.37                                    
  9 Pryshchenko, Katya A      15 MSA-MA               2:11.79    2:10.11  
       31.18  1:04.70  1:37.37  2:10.11                                    
 10 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              2:05.26    2:10.15  
       30.24  1:03.42  1:37.18  2:10.15                                    
 11 Scudder, Kiera V          15 MSA-MA               2:07.94    2:11.48  
       31.13  1:05.50  1:39.04  2:11.48                                    
 12 Weik, Megan R             17 Fsc-Leby-MA          2:14.50    2:12.49  
       30.23  1:03.72  1:38.70  2:12.49                                    
 13 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              1:59.79    2:12.60  
       29.65  1:02.85  1:37.48  2:12.60                                    
 14 Slifer, Millie G          15 MSA-MA               2:26.04    2:22.06  
       33.64  1:09.68  1:45.89  2:22.06                                    
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA              1:42.02    1:44.49  
       24.74    51.91  1:18.50  1:44.49                                    
  2 Connors, John M           18 MSA-MA               1:43.73    1:44.96  
       25.30    52.25  1:18.53  1:44.96                                    
  3 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA              1:52.87    1:51.71  
       26.19    54.28  1:23.44  1:51.71                                    
  4 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA              1:48.78    1:53.70  
       26.08    55.50  1:24.92  1:53.70                                    
  5 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA              1:48.59    1:54.57  
       25.89    54.91  1:24.86  1:54.57                                    
  6 Etter, Steven A           16 NLAC-MA              1:52.52    1:56.21  
       26.92    56.41  1:26.42  1:56.21                                    
  7 Azzalina, Ben W           15 EAC-MA               1:58.92    1:56.41  
       27.19    56.21  1:26.49  1:56.41                                    
  8 Scudder, Shane V          18 MSA-MA               1:50.23    1:56.64  
       26.97    55.85  1:26.14  1:56.64                                    
  9 Deiderick, Gabe C         16 Fsc-Leby-MA          1:57.53    1:56.68  
       25.88    54.61  1:26.10  1:56.68                                    
 10 Houck, Jacob A            15 EAC-MA               1:58.93    1:57.51  
       26.41    56.40  1:27.92  1:57.51                                    
 11 Hurley, Luke P            17 NLAC-MA              2:02.63    1:58.25  
       27.29    57.05  1:27.36  1:58.25                                    
 12 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA      2:05.52    1:58.98  
       27.69    58.21  1:29.52  1:58.98                                    
 13 Choi, Juneseo             16 MSA-MA               2:06.32    1:59.32  
       27.13    58.53  1:28.53  1:59.32                                    
 14 Nicastro, Payton B        16 NLAC-MA              1:52.74    1:59.67  
       27.93    58.49  1:29.05  1:59.67                                    
 15 Leach, Daniel J           15 PACS-MA              1:53.97    2:02.15  
       29.06  1:00.60  1:31.91  2:02.15                                    
 16 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA              2:00.76    2:02.37  
       26.78    58.29  1:30.81  2:02.37                                    
 17 Keener, Ben L             16 EAC-MA               2:04.03    2:09.25  
       29.73  1:02.02  1:35.98  2:09.25                                    
 18 Corso, Casey B            15 NLAC-MA              2:19.19    2:10.78  
       29.24  1:02.46  1:37.85  2:10.78                                    
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Park, Jordynn D           14 EAC-MA               2:33.10    2:34.93  
       33.69  1:12.87  1:54.33  2:34.93                                    
  2 Dietrich, Brooke S        14 MSA-MA               2:41.22    2:40.76  
       36.60  1:17.11  1:58.74  2:40.76                                    
BB - Division  
  1 McCloskey, Reilly G       14 PENN-MA              2:59.47    3:06.17  
       39.97  1:27.17  2:17.07  3:06.17                                    
C - Division  
  1 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA                    NT    2:53.91  
       41.27  1:26.32  2:11.25  2:53.91                                    
  2 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA                   NT    3:02.90  
       42.02  1:28.97  2:17.51  3:02.90                                    
  3 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA                    NT    3:25.59  
       46.21  1:39.84  2:34.25  3:25.59                                    
  4 Bhaskar, Shanthi          13 MSA-MA                    NT    3:31.03  
       48.30  1:43.10  3:31.03                                             
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            13 Fsc-Leby-MA          2:20.86    2:21.72  
       30.97  1:06.11  1:43.52  2:21.72                                    
  2 Zheng, Garrick            14 NLAC-MA              2:30.13    2:28.17  
       32.84  1:10.05  1:49.31  2:28.17                                    
BB - Division  
  1 Thompson, Will C          14 MSA-MA               2:43.26    2:40.81  
       35.19  1:16.41  1:58.87  2:40.81                                    
  2 Leibfried, Grant T        14 EAC-MA               2:42.15    2:46.62  
       36.43  1:18.21  2:02.07  2:46.62                                    
C - Division  
  1 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              2:48.08    2:45.58  
       36.55  1:20.80  2:03.84  2:45.58                                    
  2 Keener, Drew M            13 EAC-MA               2:53.85    2:49.93  
       37.99  1:21.91  2:06.07  2:49.93                                    
  3 Grogan, Tatum J           14 MSA-MA               3:05.44    3:04.16  
       43.19  1:31.09  2:18.86  3:04.16                                    
  4 Gensemer, Owen B          13 EAC-MA                    NT    3:21.47  
       43.98  1:36.73  2:29.85  3:21.47                                    
  5 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA                   NT    4:05.60  
       54.42  1:57.10  3:02.77  4:05.60                                    
 
Event 11  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weik, Krysta M            17 Fsc-Leby-MA          2:35.25    2:34.03  
       33.94  1:14.26  1:54.93  2:34.03                                    
  2 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              2:34.40    2:35.21  
       35.81  1:15.38  1:55.57  2:35.21                                    
  3 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA              2:34.25    2:35.76  
       35.56  1:15.66  1:56.01  2:35.76                                    
  4 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA              2:39.70    2:42.63  
       36.89  1:18.08  2:00.42  2:42.63                                    
  5 Fink, Alexis M            15 EAC-MA               2:36.87    2:44.44  
       36.66  1:17.46  2:00.44  2:44.44                                    
  6 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA              2:49.69    2:45.04  
       36.06  1:17.34  2:01.32  2:45.04                                    
  7 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              2:46.85    2:52.18  
       38.46  1:21.37  2:06.72  2:52.18                                    
 
Event 12  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA              2:08.63    2:16.57  
       31.41  1:05.96  1:40.98  2:16.57                                    
  2 Szlaga, Damian            16 PENN-MA              2:13.27    2:20.65  
       31.14  1:06.17  1:42.98  2:20.65                                    
  3 Steele, Matt              17 PENN-MA              2:17.24    2:24.43  
       32.50  1:09.00  1:46.33  2:24.43                                    
  4 Nicastro, Payton B        16 NLAC-MA              2:20.00    2:25.11  
       32.88  1:09.25  1:47.29  2:25.11                                    
  5 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA              2:32.53    2:31.50  
       32.98  1:11.64  1:51.47  2:31.50                                    
  6 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA              2:17.48    2:31.79  
       32.71  1:11.98  1:51.86  2:31.79                                    
  7 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA               2:37.85    2:35.12  
       34.93  1:14.39  1:54.57  2:35.12                                    
  8 Scudder, Shane V          18 MSA-MA               3:10.09    2:37.63  
       36.21  1:16.71  1:57.72  2:37.63                                    
  9 Orndorf, David B          16 Williamsport-MA      2:32.31    2:38.02  
       35.92  1:16.53  1:57.86  2:38.02                                    
 10 Haris, Jack J             15 NLAC-MA              2:31.97    2:38.03  
       35.81  1:16.12  1:57.67  2:38.03                                    
 11 Corso, Casey B            15 NLAC-MA                   NT    3:03.77  
       38.77  1:24.03  2:09.78  3:03.77                                    
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BB - Division  
  1 Lawton, Valerie j         13 PENN-MA              1:07.62    1:08.15  
       32.96  1:08.15                                                      
  2 Rutkowski, Lillian G      13 EAC-MA               1:10.27    1:09.19  
       34.10  1:09.19                                                      
  3 Cieniuch, Julia           14 PENN-MA              1:08.96    1:09.44  
       34.27  1:09.44                                                      
C - Division  
  1 McKim, Paige E            13 Fsc-Leby-MA               NT    1:09.83  
       34.05  1:09.83                                                      
  2 Hoerner, Madison A        14 Fsc-Leby-MA          1:26.76    1:13.89  
       34.84  1:13.89                                                      
  3 Oswald, Abby C            14 MSA-MA               1:15.58    1:16.13  
       36.93  1:16.13                                                      
  4 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA               1:20.04    1:16.40  
       38.35  1:16.40                                                      
  5 Bakker, Anna C            14 MSA-MA                    NT    1:17.53  
       37.16  1:17.53                                                      
  6 Zhang, Katherine S        13 MSA-MA                    NT    1:17.79  
       39.20  1:17.79                                                      
  7 McCloskey, Reilly G       14 PENN-MA              1:17.32    1:18.98  
       38.42  1:18.98                                                      
  8 Houck, Sierra G           13 EAC-MA                    NT    1:20.22  
       38.55  1:20.22                                                      
  9 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA              1:18.53    1:20.56  
       38.14  1:20.56                                                      
 10 Attri, Stuti              13 MSA-MA               1:34.03    1:20.69  
       38.83  1:20.69                                                      
 11 Hamer, Darci              14 PENN-MA                   NT    1:22.31  
 12 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA               1:23.82    1:25.97  
       43.02  1:25.97                                                      
 -- Albarano, Margo           13 Williamsport-MA      1:35.09         DQ  
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BB - Division  
  1 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA              1:03.63    1:02.05  
       30.57  1:02.05                                                      
  2 Steele, Bryan             14 PENN-MA              1:04.31    1:05.09  
       31.51  1:05.09                                                      
  3 Orsulak, Michael R        14 MSA-MA               1:07.40    1:07.20  
       32.53  1:07.20                                                      
C - Division  
  1 Guckavan, Gavin M         13 Fsc-Leby-MA               NT    1:04.64  
       31.46  1:04.64                                                      
  2 Runnels, Jonathan R       13 EAC-MA                    NT    1:09.49  
       33.61  1:09.49                                                      
  3 Horner, Harry J           14 NLAC-MA              1:09.81    1:12.12  
       34.92  1:12.12                                                      
  4 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              1:15.50    1:13.31  
       35.97  1:13.31                                                      
  5 Thompson, Will C          14 MSA-MA               1:13.08    1:13.87  
       35.99  1:13.87                                                      
  6 Tang, Sheldon G           13 MSA-MA               1:25.35    1:13.93  
       34.33  1:13.93                                                      
  7 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    1:18.34  
       38.11  1:18.34                                                      
  8 Drummond, Colin           13 MSA-MA               1:21.10    1:22.96  
       39.98  1:22.96                                                      
  9 Grainda, Brady M          14 MSA-MA                    NT    1:27.13  
       42.67  1:27.13                                                      
 10 Choi, Schewon             13 MSA-MA                    NT    1:28.91  
       41.93  1:28.91                                                      
 11 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA      1:32.91    1:30.19  
       43.78  1:30.19                                                      
 12 Sanderson, Kade L         14 NLAC-MA                   NT    1:30.64  
       43.73  1:30.64                                                      
 13 Gensemer, Owen B          13 EAC-MA                    NT    1:34.34  
 -- Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              1:34.31         DQ  
       44.10       DQ                                                      
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Jenna E             16 EAC-MA               1:02.10    1:03.35  
       30.10  1:03.35                                                      
  2 Vila, Camryn M            17 Fsc-Leby-MA          1:07.40    1:04.80  
       30.83  1:04.80                                                      
  3 Whipple, Abbey P          16 NLAC-MA              1:06.41    1:06.29  
       32.14  1:06.29                                                      
  4 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA              1:02.32    1:07.00  
       31.75  1:07.00                                                      
  5 Snyder, Savanah M         15 Unattached-MA        1:02.84    1:07.33  
       32.27  1:07.33                                                      
  6 Talys, Gabrielle L        15 Fsc-Leby-MA          1:08.39    1:07.57  
       32.74  1:07.57                                                      
  7 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              1:06.37    1:07.72  
       32.80  1:07.72                                                      
  8 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA              1:07.77    1:08.14  
       33.90  1:08.14                                                      
  9 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              1:06.61    1:10.65  
       34.47  1:10.65                                                      
 10 Pryshchenko, Katya A      15 MSA-MA               1:11.01    1:11.14  
       35.44  1:11.14                                                      
 11 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA              1:09.47    1:11.58  
       34.96  1:11.58                                                      
 12 Ishler, Kasey A           15 NLAC-MA              1:29.82    1:12.19  
       34.25  1:12.19                                                      
 13 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              1:09.53    1:13.12  
       35.27  1:13.12                                                      
 14 Weik, Megan R             17 Fsc-Leby-MA          1:17.23    1:13.88  
       35.37  1:13.88                                                      
 15 Fink, Alexis M            15 EAC-MA               1:08.89    1:14.91  
       36.60  1:14.91                                                      
 16 Slifer, Millie G          15 MSA-MA               1:18.44    1:16.97  
       37.51  1:16.97                                                      
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA                52.89      53.82  
       26.02    53.82                                                      
  2 Steele, Matt              17 PENN-MA                54.89      56.69  
       27.09    56.69                                                      
  3 Connors, John M           18 MSA-MA                 56.79      58.02  
       28.25    58.02                                                      
  4 Challis, Mikey J          17 NLAC-MA                57.30      58.17  
       28.46    58.17                                                      
  5 Houck, Jacob A            15 EAC-MA                 58.71      58.78  
       27.52    58.78                                                      
  6 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                58.95      59.83  
       29.54    59.83                                                      
  7 Azzalina, Ben W           15 EAC-MA                 59.04      59.85  
       29.47    59.85                                                      
  8 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA                 59.91    1:00.59  
       29.71  1:00.59                                                      
  9 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA                57.37    1:00.73  
       29.17  1:00.73                                                      
 10 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA              1:05.37    1:00.96  
       29.57  1:00.96                                                      
 11 Hurley, Luke P            17 NLAC-MA                56.79    1:01.32  
       29.64  1:01.32                                                      
 12 Scudder, Shane V          18 MSA-MA                 58.04    1:01.85  
       30.35  1:01.85                                                      
 13 Leach, Daniel J           15 PACS-MA                58.92    1:03.10  
       30.83  1:03.10                                                      
 14 Keener, Ben L             16 EAC-MA               1:06.96    1:05.66  
       32.08  1:05.66                                                      
 15 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA              1:04.37    1:05.73  
       31.25  1:05.73                                                      
 16 Deiderick, Gabe C         16 Fsc-Leby-MA          1:07.84    1:05.88  
       31.88  1:05.88                                                      
 17 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA      1:06.32    1:06.84  
       32.33  1:06.84                                                      
 18 Corso, Casey B            15 NLAC-MA              1:16.46    1:16.04  
       36.87  1:16.04                                                      
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Park, Jordynn D           14 EAC-MA                 24.40      25.19  
  2 Lawton, Valerie j         13 PENN-MA                26.65      26.79  
  3 Cieniuch, Julia           14 PENN-MA                26.89      27.22  
  4 McKim, Paige E            13 Fsc-Leby-MA            27.93      28.35  
BB - Division  
  1 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA                 29.75      28.65  
  2 Hoerner, Madison A        14 Fsc-Leby-MA            29.04      29.93  
  3 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA                 29.88      30.95  
C - Division  
  1 Bakker, Anna C            14 MSA-MA                    NT      29.66  
  2 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA                   NT      30.50  
  3 McCloskey, Reilly G       14 PENN-MA                   NT      30.51  
  4 Rutkowski, Lillian G      13 EAC-MA                 30.83      30.78  
  5 Oswald, Abby C            14 MSA-MA                 31.13      31.01  
  6 Attri, Stuti              13 MSA-MA                 33.82      31.20  
  7 Houck, Sierra G           13 EAC-MA                    NT      31.57  
  8 Zhang, Katherine S        13 MSA-MA                 33.48      31.67  
  9 Hamer, Darci              14 PENN-MA                   NT      33.17  
 10 Albarano, Margo           13 Williamsport-MA        33.68      33.67  
 11 Bhaskar, Shanthi          13 MSA-MA                 33.44      35.76  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            13 Fsc-Leby-MA            24.86      24.45  
  2 Zheng, Garrick            14 NLAC-MA                24.53      24.75  
  3 Orndorf, Parker L         14 Williamsport-MA        24.99      25.02  
  4 Leibfried, Grant T        14 EAC-MA                 25.86      26.06  
BB - Division  
  1 Grunza Jr, Steven R       14 MSA-MA                 27.22      26.03  
  2 Keener, Drew M            13 EAC-MA                 27.13      26.69  
  3 Horner, Harry J           14 NLAC-MA                26.54      26.71  
  4 Steele, Bryan             14 PENN-MA                26.65      26.88  
C - Division  
  1 Guckavan, Gavin M         13 Fsc-Leby-MA               NT      26.57  
  2 Runnels, Jonathan R       13 EAC-MA                    NT      27.25  
  3 Chesney, James            13 PENN-MA                   NT      27.70  
  4 Orsulak, Michael R        14 MSA-MA                 28.95      28.55  
  5 Tang, Sheldon G           13 MSA-MA                 32.47      28.66  
  6 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA                30.44      28.70  
  7 Thompson, Will C          14 MSA-MA                 29.75      28.93  
  8 Gensemer, Owen B          13 EAC-MA                    NT      30.35  
  9 Grogan, Tatum J           14 MSA-MA                 30.22      30.53  
 10 Drummond, Colin           13 MSA-MA                 31.41      30.72  
 11 Grainda, Brady M          14 MSA-MA                    NT      31.07  
 12 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT      31.09  
 13 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA                32.65      31.20  
 14 Sanderson, Kade L         14 NLAC-MA                   NT      33.10  
 15 Persun, Brodey A          13 Williamsport-MA        34.28      34.71  
 16 Choi, Schewon             13 MSA-MA                    NT      35.52  
 
Event 19  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Jenna E             16 EAC-MA                 24.55      25.37  
  2 Whipple, Abbey P          16 NLAC-MA                25.47      25.65  
  3 Weik, Krysta M            17 Fsc-Leby-MA            25.93      26.23  
  4 Snyder, Savanah M         15 Unattached-MA             NT      26.75  
  4 Talys, Gabrielle L        15 Fsc-Leby-MA            29.56      26.75  
  6 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA                27.42      27.54  
  7 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA                27.44      27.65  
  8 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA                26.26      27.70  
  9 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA                25.14      27.79  
 10 Vila, Camryn M            17 Fsc-Leby-MA            27.27      27.83  
 11 Scudder, Kiera V          15 MSA-MA                 27.54      28.08  
 12 Pryshchenko, Katya A      15 MSA-MA                 28.11      28.15  
 13 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA                27.20      28.40  
 14 Fink, Alexis M            15 EAC-MA                 26.89      28.92  
 15 Weik, Megan R             17 Fsc-Leby-MA            27.22      29.04  
 16 Ishler, Kasey A           15 NLAC-MA                33.63      29.48  
 17 Slifer, Millie G          15 MSA-MA                 31.05      31.51  
 18 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA                25.66      33.00  
 
Event 20  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA                20.59      22.11  
  2 Connors, John M           18 MSA-MA                 21.69      22.45  
  3 Challis, Mikey J          17 NLAC-MA                22.54      22.70  
  4 Deiderick, Gabe C         16 Fsc-Leby-MA            22.89      23.18  
  5 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA                23.65      23.56  
  6 Houck, Jacob A            15 EAC-MA                 23.53      23.59  
  7 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA                 24.35      23.66  
  8 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA                23.49      23.90  
  9 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                24.55      24.12  
 10 Azzalina, Ben W           15 EAC-MA                 23.93      24.33  
 11 Nicastro, Payton B        16 NLAC-MA                26.38      24.62  
 12 Szlaga, Damian            16 PENN-MA                23.97      24.69  
 13 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA                23.55      24.74  
 14 Hurley, Luke P            17 NLAC-MA                23.96      24.81  
 15 Steele, Matt              17 PENN-MA                23.41      24.88  
 16 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA        25.70      25.09  
 17 Haris, Jack J             15 NLAC-MA                25.22      25.42  
 18 Corso, Casey B            15 NLAC-MA                27.01      25.91  
 19 Keener, Ben L             16 EAC-MA                 27.05      27.02  
 
Event 21  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              4:46.08    4:56.79  
       31.07  1:06.97  1:45.66  2:23.28  3:05.33  3:47.80  4:23.27  4:56.79
  2 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA              5:20.88    5:13.15  
       32.57  1:11.51  1:51.70  2:31.30  3:15.76  4:01.97  4:38.04  5:13.15
  3 Snyder, Savanah M         15 Unattached-MA             NT    5:16.84  
       32.47  1:13.10  1:53.51  2:33.02  3:19.64  4:05.79  4:42.01  5:16.84
  4 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA              5:00.68    5:18.35  
       31.73  1:10.41  1:48.91  2:27.57  3:16.16  4:04.86  4:41.36  5:18.35
  5 Vila, Camryn M            17 Fsc-Leby-MA          5:11.96    5:18.45  
       31.32  1:10.19  1:51.86  2:32.73  3:17.21  4:03.27  4:42.34  5:18.45
  6 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA                   NT    5:23.72  
       34.49  1:15.16  1:57.30  2:38.22  3:24.69  4:11.25  4:47.97  5:23.72
  7 Dietrich, Brooke S        14 MSA-MA                    NT    5:36.51  
       39.11  1:23.57  2:08.01  2:52.44  3:36.46  4:20.80  5:36.51         
  8 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA                   NT    5:40.90  
       35.52  1:20.73  2:01.77  2:45.81  3:37.14  4:29.70  5:04.58  5:40.90
  9 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                   NT    5:41.87  
       35.54  1:21.53  2:05.77  2:49.51  3:37.49  4:28.04  5:05.63  5:41.87
 10 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA                   NT    5:46.50  
       37.72  2:07.50  2:51.59  3:40.04  4:28.14  5:07.52  5:46.71  5:46.50
 11 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              6:09.34    5:51.28  
       40.03  1:25.82  2:09.72  2:53.10  3:43.11  4:32.70  5:12.61  5:51.28
 12 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA                   NT    6:00.61  
       39.77  1:27.57  2:10.78  2:52.29  3:50.56  4:48.73  5:25.51  6:00.61
 13 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA                   NT    6:00.76  
       43.96  1:36.22  2:21.81  3:05.75  3:56.43  4:46.46  5:23.84  6:00.76
 14 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA                   NT    6:20.03  
       40.67  2:17.89  3:03.20  4:01.62  5:00.73  5:41.38  6:20.03         
 -- Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA             NT         DQ  
       44.33  1:38.43  3:07.34  3:57.04                    4:46.09  5:25.44
          DQ                                                               
 
Event 22  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA              4:53.33    4:29.19  
       28.48  1:01.63  1:36.64  2:10.47  2:49.03  3:27.59  3:58.90  4:29.19
  2 Etter, Steven A           16 NLAC-MA              4:16.40    4:31.66  
       29.40  1:03.73  1:36.93  2:09.16  2:50.11  3:31.26  4:02.80  4:31.66
  3 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                   NT    4:32.05  
       28.93  1:02.36  1:38.38  2:13.40  2:53.89  3:32.52  4:03.66  4:32.05
  4 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA               4:23.39    4:34.62  
       29.85  1:03.15  1:36.41  2:11.03  2:52.35  3:33.48  4:04.19  4:34.62
  5 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA              4:21.27    4:35.72  
       28.56  1:02.49  1:37.85  2:12.82  2:52.33  3:33.67  4:05.93  4:35.72
  6 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                   NT    4:46.21  
       30.93  1:06.96  1:42.23  2:17.06  2:59.62  3:43.57  4:15.54  4:46.21
  7 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA                   NT    4:46.29  
       31.12  1:07.20  1:43.56  2:19.70  3:01.55  3:43.91  4:15.63  4:46.29
  8 Hurley, Luke P            17 NLAC-MA              4:43.81    4:47.24  
       29.62  1:04.22  1:41.19  2:17.34  2:58.32  3:40.07  4:14.33  4:47.24
  9 Haris, Jack J             15 NLAC-MA              4:48.46    4:51.29  
       29.17  1:02.83  1:41.64  2:19.24  3:01.26  3:43.66  4:18.09  4:51.29
 10 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA                   NT    5:08.67  
       33.43  1:16.22  1:55.34  2:34.06  3:17.57  4:00.70  4:36.44  5:08.67
 11 Keener, Drew M            13 EAC-MA               5:23.27    5:15.99  
       33.04  1:11.70  1:54.02  2:36.40  3:21.85  4:07.93  4:42.98  5:15.99
 12 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              5:27.33    5:20.85  
       33.34  1:14.52  1:57.06  2:38.48  3:23.72  4:08.96  4:46.39  5:20.85
 13 Boone, Carter D           11 NLAC-MA                   NT    5:42.82  
       35.99  1:19.04  2:00.26  2:42.66  3:35.78  4:28.71  5:06.24  5:42.82
 14 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA                   NT    6:09.53  
       45.43  1:36.20  3:02.76                    3:57.33  4:51.51  5:32.34
     6:09.53                                                               
 -- Zheng, Garrick            14 NLAC-MA              4:30.77         DQ  
       27.81    59.78  1:35.34  2:10.16  2:50.97  3:31.87  4:05.06       DQ
 -- Jonson, Connor M          13 NLAC-MA                   NT         DQ  
       43.68                    2:36.54  3:31.38  4:33.72  5:35.75  6:17.59
          DQ                                                               
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
C - Division  
  1 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA                    NT    2:38.06   20  
       36.13  1:16.01  1:57.53  2:38.06                                    
  2 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA                   NT    2:41.64   17  
       36.41           1:18.03  1:59.96  2:41.64                           
  3 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA                   NT    2:42.63   16  
       39.49  1:21.54  2:03.08  2:42.63                                    
  4 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              2:51.85    2:47.35   15  
       41.12  1:23.22  2:47.35                                             
  5 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA                    NT    3:00.10   14  
       42.27  1:27.91  2:14.43  3:00.10                                    
  6 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA                   NT    3:01.36   13  
       40.98  1:29.29  2:15.58  3:01.36                                    
  7 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA                    NT    3:17.32   12  
                       1:32.39  3:17.32                                    
 
Event 24  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              2:21.78    2:14.99   20  
       31.40  1:05.96  1:41.61  2:14.99                                    
BB - Division  
  1 Brewer, Owen M            12 CVAC-MA              2:34.14    2:37.52   20  
       36.47  1:16.25  1:57.24  2:37.52                                    
C - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              2:47.70    2:32.46   20  
       34.12  1:14.41  1:54.72  2:32.46                                    
  2 Boone, Carter D           11 NLAC-MA                   NT    2:42.71   17  
       38.41  1:20.19  2:02.26  2:42.71                                    
  3 Reinhart, Jack R          12 MSA-MA                    NT    2:43.35   16  
     1:19.19                    2:02.82  2:43.35                           
 
Event 25  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA        1:05.10    1:04.72   20  
       31.19  1:04.72                                                      
BB - Division  
  1 Hidalgo, Carla J          10 Fsc-Leby-MA          1:12.93    1:11.50   20  
       34.34  1:11.50                                                      
  2 Sutherland, Amelia V      10 PENN-MA              1:15.75    1:12.63   17  
       33.29  1:12.63                                                      
  3 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA               1:15.76    1:15.30   16  
       34.67  1:15.30                                                      
  4 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              1:19.63    1:17.56   15  
       35.59  1:17.56                                                      
C - Division  
  1 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              1:27.17    1:22.46   20  
       38.47  1:22.46                                                      
  2 Garber, Julia M           10 EAC-MA                    NT    1:24.04   17  
       39.52  1:24.04                                                      
  3 Brandt, Esmé A            10 NLAC-MA              1:28.24    1:27.31   16  
       42.77  1:27.31                                                      
  4 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                   NT    1:50.55   15  
 -- Murafka, Claire E         10 Williamsport-MA           NT         DQ  
 -- Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA      1:29.96         DQ  
       41.04       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA               1:04.98    1:05.96   20  
       30.08  1:05.96                                                      
  2 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              1:09.92    1:09.31   17  
       33.96  1:09.31                                                      
BB - Division  
  1 Faulkingham, Jacob T      10 MSA-MA               1:15.13    1:14.40   20  
       35.31  1:14.40                                                      
C - Division  
  1 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:24.00    1:16.36   20  
       36.11  1:16.36                                                      
  2 Ketchum, Jack B            9 EAC-MA                    NT    1:17.01   17  
       35.32  1:17.01                                                      
  3 Grosse, Keegan            10 PENN-MA              1:26.39    1:19.07   16  
       37.45  1:19.07                                                      
  4 Eusemann, Owen J          10 MSA-MA               1:23.10    1:19.43   15  
       37.71  1:19.43                                                      
  5 Lantz, Jacob U             9 PACS-MA                   NT    1:20.55   14  
       38.55  1:20.55                                                      
  6 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT    1:25.35   13  
       39.96  1:25.35                                                      
  7 Sao, Shreyas              10 MSA-MA               1:26.77    1:25.83   12  
       39.99  1:25.83                                                      
  8 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT    1:26.13   11  
       40.73  1:26.13                                                      
  9 Conway, Logan R            9 EAC-MA                    NT    1:26.36    9  
       39.66  1:26.36                                                      
 10 Yan, Ivan N                9 MSA-MA                    NT    1:26.49    7  
       38.61  1:26.49                                                      
 11 Oswald, Benjamin E        10 MSA-MA               1:33.62    1:26.89    6  
       40.70  1:26.89                                                      
 12 Zhang, Anthony M           9 MSA-MA                    NT    1:46.20    5  
       49.54  1:46.20                                                      
 13 Gonzalez, Alejandro D      9 PENN-MA              2:00.80    1:54.15    4  
       52.48  1:54.15                                                      
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gambler, Emily G          12 EAC-MA               1:01.09    1:00.67   20  
       29.23  1:00.67                                                      
  2 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA              1:00.63    1:03.07   17  
       30.07  1:03.07                                                      
BB - Division  
  1 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA              1:05.06    1:03.63   20  
       30.25  1:03.63                                                      
  2 Musser, Finley R          12 NLAC-MA              1:05.92    1:03.84   17  
       31.57  1:03.84                                                      
  3 Lantz, Morgan A           11 PACS-MA              1:05.77    1:04.06   16  
       29.81  1:04.06                                                      
C - Division  
  1 Cusack, Caroline M        12 MSA-MA               1:11.68    1:07.54   20  
       32.30  1:07.54                                                      
  2 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA               1:11.53    1:07.98   17  
       32.81  1:07.98                                                      
  3 Aceto, Ally J             12 MSA-MA               1:10.17    1:08.20   16  
       32.46  1:08.20                                                      
  4 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              1:09.56    1:08.35   15  
       33.82  1:08.35                                                      
  5 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA              1:08.69    1:08.73   14  
       32.28  1:08.73                                                      
  6 Conway, Morgan H          11 EAC-MA               1:08.99    1:09.78   13  
       32.97  1:09.78                                                      
  7 Leibfried, Haley G        11 EAC-MA               1:15.30    1:10.63   12  
       33.28  1:10.63                                                      
  8 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA              1:08.92    1:10.83   11  
       33.82  1:10.83                                                      
  9 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:14.19    1:12.19    9  
       35.00  1:12.19                                                      
 10 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA              1:09.14    1:12.54    7  
       34.06  1:12.54                                                      
 11 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA               1:14.66    1:14.66    6  
       35.18  1:14.66                                                      
 12 May, Erin A               12 MSA-MA               1:17.46    1:19.22    5  
       36.82  1:19.22                                                      
 13 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA               1:27.27    1:25.98    4  
       40.31  1:25.98                                                      
 14 Mellinger, Kaitlin M      11 EAC-MA                    NT    1:34.20    3  
       41.96  1:34.20                                                      
 15 Pilato, Izzy L            11 MSA-MA                    NT    1:35.67    2  
       42.65  1:35.67                                                      
 16 Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA               1:42.27    1:41.21    1  
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hidalgo, Carlos M         12 Fsc-Leby-MA            56.96      55.23   20  
       26.63    55.23                                                      
  2 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                56.93      55.69   17  
       26.89    55.69                                                      
  3 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA                59.72    1:00.17   16  
       28.76  1:00.17                                                      
BB - Division  
  1 Thompson, Jack A          11 MSA-MA               1:02.78    1:01.61   20  
       28.65  1:01.61                                                      
  2 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              1:04.00    1:03.75   17  
       30.64  1:03.75                                                      
  3 Brewer, Owen M            12 CVAC-MA              1:04.48    1:06.84   16  
       31.48  1:06.84                                                      
C - Division  
  1 Reinhart, Jack R          12 MSA-MA               1:07.38    1:03.00   20  
       29.81  1:03.00                                                      
  2 Nier, Lukas               12 PENN-MA              1:09.40    1:08.71   17  
       32.23  1:08.71                                                      
  3 Schnoor, Luke W           12 EAC-MA                    NT    1:10.97   16  
       33.34  1:10.97                                                      
  4 Conn, Miles D             12 MSA-MA                    NT    1:10.99   15  
       33.70  1:10.99                                                      
  5 Yan, Ethan J              11 MSA-MA               1:15.97    1:12.56   14  
       34.61  1:12.56                                                      
  6 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA              1:14.91    1:15.75   13  
       34.41  1:15.75                                                      
  7 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT    1:16.16   12  
       35.48  1:16.16                                                      
  8 Hagman, Andrew C          11 MSA-MA               1:21.93    1:17.44   11  
  9 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT    1:20.85    9  
 10 Hetzel, Sean M            11 MSA-MA                    NT    1:22.14    7  
       37.74  1:22.14                                                      
 11 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA              2:01.29    1:22.43    6  
       39.23  1:22.43                                                      
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA          33.96      33.67   20  
  2 Dobson, Kennedi           10 PENN-MA                34.68      35.25   17  
  3 Hidalgo, Carla J          10 Fsc-Leby-MA            37.20      38.70   16  
BB - Division  
  1 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA                 39.51      38.67   20  
  2 Sutherland, Amelia V      10 PENN-MA                40.61      40.79   17  
  3 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA                40.04      40.92   16  
  4 Workman, Molly L          10 NLAC-MA                40.13      42.09   15  
C - Division  
  1 Brandt, Esmé A            10 NLAC-MA                46.19      45.80   20  
  2 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA                50.51      46.43   17  
  3 Persun, Kiley N            9 Williamsport-MA        53.18      47.36   16  
  4 Murafka, Claire E         10 Williamsport-MA           NT      51.75   15  
  5 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                   NT      53.61   14  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA                 35.70      35.28   20  
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA                38.19      36.87   20  
  2 Faulkingham, Jacob T      10 MSA-MA                 40.91      38.84   17  
  3 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 42.92      40.21   16  
  4 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                42.28      42.32   15  
C - Division  
  1 Ketchum, Jack B            9 EAC-MA                    NT      38.27   20  
  2 Eusemann, Owen J          10 MSA-MA                 44.00      42.22   17  
  3 Lantz, Jacob U             9 PACS-MA                   NT      43.28   16  
  4 Grosse, Keegan            10 PENN-MA                   NT      43.73   15  
  5 Sao, Shreyas              10 MSA-MA                 48.38      45.43   14  
  6 Oswald, Benjamin E        10 MSA-MA                 46.52      46.02   13  
  7 Yan, Ivan N                9 MSA-MA                    NT      46.19   12  
  8 Gonzalez, Alejandro D      9 PENN-MA                50.50      49.54   11  
  9 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT      50.36    9  
 -- Saverino, Travis V         9 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA                 35.43      34.73   20  
  2 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA                35.10      36.12   17  
  3 Lantz, Morgan A           11 PACS-MA                35.67      37.29   16  
C - Division  
  1 Smith, Brie S             11 Fsc-Leby-MA            37.79      35.47   20  
  2 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                36.50      35.64   17  
  3 Cusack, Caroline M        12 MSA-MA                 36.35      36.24   16  
  4 Schwacke, Cara B          11 MSA-MA                 36.44      36.40   15  
  5 Aceto, Ally J             12 MSA-MA                 36.71      38.10   14  
  6 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA                37.47      38.11   13  
  7 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA                 38.94      38.99   12  
  8 Leibfried, Haley G        11 EAC-MA                 39.93      39.91   11  
  9 Hamer, Kenzie A           12 PENN-MA                   NT      40.67    9  
 10 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA                40.84      40.86    7  
 11 May, Erin A               12 MSA-MA                 39.87      41.01    6  
 12 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA                 43.04      44.15    5  
 13 Chigurupati, Saanvi       11 MSA-MA                 48.35      46.23    4  
 14 Mellinger, Kaitlin M      11 EAC-MA                    NT      46.75    3  
 15 Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA                 48.96      49.93    2  
 16 Pilato, Izzy L            11 MSA-MA                    NT    1:00.31    1  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brewer, Owen M            12 CVAC-MA                30.77      32.33   20  
BB - Division  
  1 Thompson, Jack A          11 MSA-MA                 33.82      33.44   20  
  2 Nier, Lukas               12 PENN-MA                35.17      34.64   17  
  3 Boone, Carter D           11 NLAC-MA                35.97      37.60   16  
C - Division  
  1 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA                38.98      38.84   20  
  2 Hetzel, Sean M            11 MSA-MA                    NT      39.78   17  
  3 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT      41.40   16  
  4 Yan, Ethan J              11 MSA-MA                 42.18      41.83   15  
  5 Hagman, Andrew C          11 MSA-MA                 44.72      41.86   14  
  6 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT      42.28   13  
  7 Conn, Miles D             12 MSA-MA                 49.53      42.77   12  
  8 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                   NT      53.92   11  
 
Event 33  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA                   NT    2:51.03   20  
       34.07           1:15.11  1:59.72  2:51.03                           
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA        1:26.20    1:21.99   20  
       38.78  1:21.99                                                      
  2 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA              1:26.32    1:24.14   17  
       39.45  1:24.14                                                      
  3 Dobson, Kennedi           10 PENN-MA              1:25.11    1:24.32   16  
       39.88  1:24.32                                                      
BB - Division  
  1 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              1:41.72    1:41.90   20  
       48.19  1:41.90                                                      
C - Division  
  1 Garber, Julia M           10 EAC-MA                    NT    1:43.72   20  
       47.95  1:43.72                                                      
  2 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              1:48.65    1:46.18   17  
       50.76  1:46.18                                                      
  3 Brandt, Esmé A            10 NLAC-MA              2:00.15    1:46.80   16  
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA               1:28.47    1:29.89   20  
       41.21  1:29.89                                                      
C - Division  
  1 Grosse, Keegan            10 PENN-MA                   NT    1:36.56   20  
       46.14  1:36.56                                                      
  2 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:49.82    1:41.63   17  
       48.15  1:41.63                                                      
 -- LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT         DQ  
     1:02.30       DQ                                                      
 -- Conway, Logan R            9 EAC-MA                    NT         DQ  
       49.05       DQ                                                      
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Conway, Morgan H          11 EAC-MA               1:23.72    1:21.47   20  
       38.30  1:21.47                                                      
  2 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA              1:23.04    1:23.10   17  
       39.60  1:23.10                                                      
C - Division  
  1 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                   NT    1:21.51   20  
       37.81  1:21.51                                                      
  2 Gambler, Emily G          12 EAC-MA                    NT    1:22.94   17  
       38.28  1:22.94                                                      
  3 Smith, Brie S             11 Fsc-Leby-MA               NT    1:24.96   16  
       39.98  1:24.96                                                      
  4 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              1:32.21    1:27.98   15  
       42.29  1:27.98                                                      
  5 Schwacke, Cara B          11 MSA-MA               1:28.70    1:29.03   14  
       40.66  1:29.03                                                      
  6 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA                   NT    1:31.45   13  
       43.42  1:31.45                                                      
  7 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA              1:30.97    1:32.66   12  
       44.75  1:32.66                                                      
  8 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA              1:29.84    1:34.95   11  
       44.07  1:34.95                                                      
  9 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA               1:32.23    1:35.73    9  
       44.77  1:35.73                                                      
 10 Mellinger, Kaitlin M      11 EAC-MA               1:44.61    1:42.11    7  
       44.44  1:42.11                                                      
 11 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA                   NT    1:43.90    6  
       50.02  1:43.90                                                      
 12 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:53.42    1:47.06    5  
       52.28  1:47.06                                                      
 13 May, Erin A               12 MSA-MA               1:50.33    1:52.93    4  
       52.05  1:52.93                                                      
 14 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA               2:00.45    2:02.56    3  
       55.24  2:02.56                                                      
 -- Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA               2:19.22         DQ  
       50.84       DQ                                                      
 -- Pilato, Izzy L            11 MSA-MA                    NT         DQ  
     1:05.82       DQ                                                      
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              1:21.16    1:18.05   20  
       36.57  1:18.05                                                      
  2 Reinhart, Jack R          12 MSA-MA               1:22.22    1:19.24   17  
       36.90  1:19.24                                                      
  3 Thompson, Jack A          11 MSA-MA               1:21.98    1:20.85   16  
       38.32  1:20.85                                                      
C - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              1:30.92    1:16.84   20  
       36.94  1:16.84                                                      
  2 Schnoor, Luke W           12 EAC-MA                    NT    1:35.09   17  
       46.20  1:35.09                                                      
  3 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT    1:35.88   16  
       45.08  1:35.88                                                      
  4 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA              1:34.25    1:39.77   15  
       46.56  1:39.77                                                      
  5 Hagman, Andrew C          11 MSA-MA               1:47.63    1:41.44   14  
       48.71  1:41.44                                                      
  6 Yan, Ethan J              11 MSA-MA               1:50.17    1:42.05   13  
       49.06  1:42.05                                                      
  7 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT    1:43.96   12  
       49.27  1:43.96                                                      
  8 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                   NT    1:47.24   11  
       51.05  1:47.24                                                      
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hidalgo, Carla J          10 Fsc-Leby-MA            33.72      34.83   20  
BB - Division  
  1 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA                 37.48      36.41   20  
C - Division  
  1 Garber, Julia M           10 EAC-MA                    NT      40.94   20  
  2 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA                44.03      41.64   17  
  3 Brandt, Esmé A            10 NLAC-MA                50.39      44.27   16  
 -- Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA                 33.19      34.92   20  
C - Division  
  1 Ketchum, Jack B            9 EAC-MA                    NT      38.20   20  
  2 Lantz, Jacob U             9 PACS-MA                   NT      39.08   17  
  3 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                45.26      45.38   16  
  4 Oswald, Benjamin E        10 MSA-MA                 49.49      45.95   15  
  5 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 52.82      46.33   14  
  6 Grosse, Keegan            10 PENN-MA                44.71      47.66   13  
  7 Eusemann, Owen J          10 MSA-MA               1:00.68      47.90   12  
  8 Yan, Ivan N                9 MSA-MA                    NT      50.46   11  
  9 Sao, Shreyas              10 MSA-MA                 53.75      53.00    9  
 10 Gonzalez, Alejandro D      9 PENN-MA                   NT      58.57    7  
 11 Zhang, Anthony M           9 MSA-MA                    NT    1:02.33    6  
 12 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT    1:15.11    5  
 -- Saverino, Travis V         9 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gambler, Emily G          12 EAC-MA                 30.71      30.48   20  
BB - Division  
  1 Lantz, Morgan A           11 PACS-MA                32.98      32.14   20  
  2 Smith, Brie S             11 Fsc-Leby-MA            33.62      33.48   17  
  3 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA                34.14      34.20   16  
C - Division  
  1 Aceto, Ally J             12 MSA-MA                 35.41      34.38   20  
  2 Cusack, Caroline M        12 MSA-MA                 36.53      34.63   17  
  3 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                35.24      35.55   16  
  4 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA                40.45      38.01   15  
  5 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA                39.38      38.85   14  
  6 Conway, Morgan H          11 EAC-MA                 37.61      39.24   13  
  7 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA                41.06      39.29   12  
  8 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA                35.78      39.64   11  
  9 Leibfried, Haley G        11 EAC-MA                 38.65      40.28    9  
 10 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA                37.25      41.24    7  
 11 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA                 38.33      41.52    6  
 12 May, Erin A               12 MSA-MA                 40.74      43.13    5  
 13 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA                 49.75      46.12    4  
 14 Chigurupati, Saanvi       11 MSA-MA                 51.56      48.52    3  
 15 Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA                 58.85      55.71    2  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hidalgo, Carlos M         12 Fsc-Leby-MA            27.71      27.12   20  
  2 Brewer, Owen M            12 CVAC-MA                30.06      30.60   17  
BB - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA                31.79      32.15   20  
  2 Thompson, Jack A          11 MSA-MA                 33.93      33.60   17  
  3 Boone, Carter D           11 NLAC-MA                32.51      33.84   16  
C - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                39.60      31.95   20  
  2 Nier, Lukas               12 PENN-MA                37.02      35.98   17  
  3 Conn, Miles D             12 MSA-MA                    NT      40.75   16  
  4 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT      41.79   15  
  5 Yan, Ethan J              11 MSA-MA                 42.53      42.78   14  
  6 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA                45.45      43.98   13  
  7 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT      44.43   12  
  8 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                56.51      55.87   11  
 
Event 43  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dobson, Kennedi           10 PENN-MA              2:41.00    2:38.48   20  
       35.95  1:15.56  2:03.89  2:38.48                                    
BB - Division  
  1 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA        3:01.42    2:42.59   20  
       38.57  1:18.98  2:05.40  2:42.59                                    
  2 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA               3:02.75    2:57.54   17  
       39.73  1:24.07  2:16.54  2:57.54                                    
C - Division  
  1 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA                   NT    2:57.53   20  
       43.04  1:31.06  2:18.75  2:57.53                                    
  2 Sutherland, Amelia V      10 PENN-MA                   NT    3:12.91   17  
       45.16  1:34.73  2:30.97  3:12.91                                    
  3 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              3:40.68    3:21.03   16  
       48.51  1:40.14  2:36.98  3:21.03                                    
  4 MacNeely, Camryn J        10 NLAC-MA              4:08.82    3:32.35   15  
       50.41  1:48.29  2:45.52  3:32.35                                    
 
Event 44  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              2:55.79    2:57.80   20  
       43.86  1:25.53  2:20.67  2:57.80                                    
C - Division  
  1 Lantz, Jacob U             9 PACS-MA                   NT    3:22.72   20  
       40.76  1:32.22  2:36.35  3:22.72                                    
 -- Sao, Shreyas              10 MSA-MA                    NT         DQ  
     1:54.11  3:12.66  3:59.88       DQ                                    
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Gambler, Emily G          12 EAC-MA               2:43.08    2:39.69   20  
       32.50  1:14.16  2:03.81  2:39.69                                    
C - Division  
  1 Lantz, Morgan A           11 PACS-MA              2:53.40    2:48.77   20  
       36.23  1:20.46  2:14.67  2:48.77                                    
  2 Aceto, Ally J             12 MSA-MA               2:55.06    2:49.85   17  
       35.96  1:19.51  2:13.36  2:49.85                                    
  3 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA               2:58.27    2:49.87   16  
       37.14  1:18.63  2:12.99  2:49.87                                    
  4 Cusack, Caroline M        12 MSA-MA               3:12.37    2:56.50   15  
       36.06  1:20.61  2:17.16  2:56.50                                    
  5 Schwacke, Cara B          11 MSA-MA               2:58.21    3:02.55   14  
       43.34  1:29.28  2:20.99  3:02.55                                    
  6 May, Erin A               12 MSA-MA                    NT    3:24.54   13  
       44.87  1:34.17  2:38.18  3:24.54                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hidalgo, Carlos M         12 Fsc-Leby-MA          2:30.62    2:20.90   20  
       29.02  1:04.33  1:47.84  2:20.90                                    
BB - Division  
  1 Brewer, Owen M            12 CVAC-MA              3:00.43L   2:44.39   20  
       33.85  1:15.26  2:04.51  2:44.39                                    
 
Event 47  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Adams, Colleen A          14 SCAY-MA                56.44      57.81  
       27.83    57.81                                                      
  2 Lawton, Valerie j         13 PENN-MA                58.49      58.11  
       28.54    58.11                                                      
  3 Bang, Lily M              13 SCAY-MA                58.68      58.66  
       28.11    58.66                                                      
  4 Pagett, Mackenzie S       13 SCAY-MA                59.99    1:00.67  
       29.01  1:00.67                                                      
  5 McKim, Paige E            13 Fsc-Leby-MA            59.12    1:00.96  
       29.76  1:00.96                                                      
  6 Pardoe, Mallory R         13 Williamsport-MA      1:00.84    1:02.39  
       30.59  1:02.39                                                      
BB - Division  
  1 Dietrich, Brooke S        14 MSA-MA               1:04.28    1:03.55  
       30.94  1:03.55                                                      
  2 Roberts, Madison L        13 SCAY-MA              1:03.09    1:05.18  
       31.16  1:05.18                                                      
  3 Bair, Madison M           13 Unattached-MA        1:02.76    1:06.29  
       31.01  1:06.29                                                      
  4 McCloskey, Reilly G       14 PENN-MA              1:05.71    1:07.09  
       32.25  1:07.09                                                      
C - Division  
  1 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA               1:06.65    1:03.29  
       31.42  1:03.29                                                      
  2 Cottingham, Brianna A     13 SCAY-MA                   NT    1:04.77  
       30.38  1:04.77                                                      
  3 Bakker, Anna C            14 MSA-MA                    NT    1:05.45  
       30.71  1:05.45                                                      
  4 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA               1:07.34    1:08.00  
       32.70  1:08.00                                                      
  5 Attri, Stuti              13 MSA-MA                    NT    1:08.48  
       32.73  1:08.48                                                      
  6 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA              1:07.38    1:08.78  
       32.42  1:08.78                                                      
  7 Oswald, Abby C            14 MSA-MA               1:09.85    1:09.19  
       34.22  1:09.19                                                      
  8 Houck, Sierra G           13 EAC-MA                    NT    1:12.34  
       34.09  1:12.34                                                      
  9 Albarano, Margo           13 Williamsport-MA      1:17.74    1:16.77  
       35.93  1:16.77                                                      
 10 Bhaskar, Shanthi          13 MSA-MA               1:16.78    1:19.89  
       39.05  1:19.89                                                      
 
Event 48  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            13 Fsc-Leby-MA            53.77      53.43  
       25.97    53.43                                                      
  2 Orndorf, Parker L         14 Williamsport-MA        56.03      54.14  
       26.40    54.14                                                      
BB - Division  
  1 Grunza Jr, Steven R       14 MSA-MA               1:00.13      55.91  
       27.53    55.91                                                      
  2 Johnson, Noah C           14 SCAY-MA                56.99      56.10  
       26.03    56.10                                                      
  3 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              1:01.04      56.65  
       26.39    56.65                                                      
  4 Leibfried, Grant T        14 EAC-MA                 57.94      57.01  
       27.29    57.01                                                      
  5 Steele, Bryan             14 PENN-MA                58.33      57.96  
       27.45    57.96                                                      
  6 Willis, Ryan F            13 SCAY-MA              1:01.06      58.33  
       27.30    58.33                                                      
  7 Horner, Harry J           14 NLAC-MA                59.33      59.66  
       28.71    59.66                                                      
  8 Orsulak, Michael R        14 MSA-MA               1:00.84    1:01.16  
       29.67  1:01.16                                                      
  9 Witt, Erik M              13 SCAY-MA              1:00.72    1:01.96  
       29.42  1:01.96                                                      
C - Division  
  1 Keener, Drew M            13 EAC-MA               1:09.36      59.57  
       29.06    59.57                                                      
  2 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              1:06.67    1:01.37  
       29.71  1:01.37                                                      
  3 Chesney, James            13 PENN-MA                   NT    1:04.86  
       30.97  1:04.86                                                      
  4 Runnels, Jonathan R       13 EAC-MA                    NT    1:05.26  
       30.31  1:05.26                                                      
  5 Grogan, Tatum J           14 MSA-MA               1:09.06    1:06.65  
       31.33  1:06.65                                                      
  6 Grainda, Brady M          14 MSA-MA                    NT    1:09.07  
       32.10  1:09.07                                                      
  7 Gensemer, Owen B          13 EAC-MA                    NT    1:09.70  
       33.12  1:09.70                                                      
  8 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    1:11.08  
       32.99  1:11.08                                                      
  9 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              1:21.64    1:16.00  
       37.10  1:16.00                                                      
 10 Sanderson, Kade L         14 NLAC-MA                   NT    1:18.21  
       36.48  1:18.21                                                      
 11 Choi, Schewon             13 MSA-MA                    NT    1:19.87  
 
Event 49  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whipple, Abbey P          16 NLAC-MA                54.26      55.67  
       26.54    55.67                                                      
  2 Talys, Gabrielle L        15 Fsc-Leby-MA            57.47      57.14  
       27.55    57.14                                                      
  3 Park, Jenna E             16 EAC-MA                 56.27      57.42  
       26.75    57.42                                                      
  4 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA                58.34      58.61  
       28.04    58.61                                                      
  5 Dangelo, Grace N          16 SCAY-MA                59.23      58.81  
       28.29    58.81                                                      
  6 Weik, Megan R             17 Fsc-Leby-MA          1:00.27      59.97  
       28.94    59.97                                                      
  7 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA              1:00.13    1:00.20  
       28.83  1:00.20                                                      
  8 Pryshchenko, Katya A      15 MSA-MA                 59.59    1:00.23  
       29.56  1:00.23                                                      
  9 Urbanski, Maya M          16 SCAY-MA              1:00.02    1:00.26  
       29.03  1:00.26                                                      
 10 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA                57.78    1:01.01  
       29.45  1:01.01                                                      
 11 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA                56.75    1:01.05  
       29.03  1:01.05                                                      
 12 Fink, Alexis M            15 EAC-MA                 59.12    1:01.64  
       29.63  1:01.64                                                      
 13 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              1:05.11    1:06.38  
       31.38  1:06.38                                                      
 14 Ishler, Kasey A           15 NLAC-MA              1:16.76    1:06.66  
       31.75  1:06.66                                                      
 15 Gerhart, Abbie M          15 SCAY-MA              1:06.56    1:07.25  
       31.45  1:07.25                                                      
 16 Slifer, Millie G          15 MSA-MA               1:08.21    1:08.45  
       32.92  1:08.45                                                      
 17 Dunlap, Lydia N           15 Williamsport-MA           NT    1:27.73  
       41.51  1:27.73                                                      
 
Event 50  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA                45.55      47.46  
       22.96    47.46                                                      
  2 Connors, John M           18 MSA-MA                 47.46      47.76  
       23.12    47.76                                                      
  3 Challis, Mikey J          17 NLAC-MA                48.85      50.77  
       24.18    50.77                                                      
  4 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                51.56      50.87  
       24.81    50.87                                                      
  5 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA                 49.00      51.39  
       24.58    51.39                                                      
  6 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA                51.26      51.50  
       25.09    51.50                                                      
  7 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA                51.74      51.73  
       25.03    51.73                                                      
  8 Houck, Jacob A            15 EAC-MA                 51.68      51.78  
       24.49    51.78                                                      
  9 Witt, Noah C              17 SCAY-MA                51.58      51.84  
       24.80    51.84                                                      
 10 Deiderick, Gabe C         16 Fsc-Leby-MA            51.28      51.91  
       24.67    51.91                                                      
 11 Azzalina, Ben W           15 EAC-MA                 53.14      52.19  
       25.35    52.19                                                      
 12 Scudder, Shane V          18 MSA-MA                 50.48      53.00  
       25.61    53.00                                                      
 13 Choi, Juneseo             16 MSA-MA                 55.68      53.27  
       26.13    53.27                                                      
 14 Nicastro, Payton B        16 NLAC-MA                57.43      53.90  
       25.87    53.90                                                      
 15 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA                52.11      54.30  
       25.42    54.30                                                      
 16 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA        56.38      55.08  
       26.50    55.08                                                      
 17 Haris, Jack J             15 NLAC-MA                54.76      55.42  
       26.57    55.42                                                      
 18 Steele, Matt              17 PENN-MA                51.14      55.43  
       25.73    55.43                                                      
 19 Keener, Ben L             16 EAC-MA                 57.40      59.14  
       28.72    59.14                                                      
 20 Corso, Casey B            15 NLAC-MA                59.45      59.74  
       28.45    59.74                                                      
 21 Adkins, Curtiss           16 Williamsport-MA           NT    1:13.25  
       34.72  1:13.25                                                      
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Park, Jordynn D           14 EAC-MA               1:07.57    1:08.49  
       31.54  1:08.49                                                      
  2 Pagett, Mackenzie S       13 SCAY-MA              1:12.05    1:14.05  
       34.47  1:14.05                                                      
  3 Ortiz, Madison J          14 Fsc-Leby-MA          1:13.51    1:14.29  
       35.00  1:14.29                                                      
  4 Dietrich, Brooke S        14 MSA-MA               1:15.51    1:17.18  
       36.68  1:17.18                                                      
  5 Bair, Madison M           13 Unattached-MA        1:16.29    1:20.22  
       37.41  1:20.22                                                      
BB - Division  
  1 Cottingham, Brianna A     13 SCAY-MA              1:17.08    1:17.30  
       36.47  1:17.30                                                      
  2 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA              1:22.18    1:20.88  
       38.18  1:20.88                                                      
  3 Lawton, Valerie j         13 PENN-MA              1:19.99    1:21.19  
       38.84  1:21.19                                                      
  4 McCloskey, Reilly G       14 PENN-MA              1:22.75    1:24.37  
       40.12  1:24.37                                                      
C - Division  
  1 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA               1:24.70    1:21.64  
       39.85  1:21.64                                                      
  2 Hoerner, Madison A        14 Fsc-Leby-MA          1:36.03    1:22.43  
       38.34  1:22.43                                                      
  3 Houck, Sierra G           13 EAC-MA                    NT    1:28.73  
       40.56  1:28.73                                                      
  4 Oswald, Abby C            14 MSA-MA               1:28.51    1:29.86  
       42.79  1:29.86                                                      
  5 Hamer, Darci              14 PENN-MA                   NT    1:30.75  
       42.93  1:30.75                                                      
  6 Attri, Stuti              13 MSA-MA               1:33.44    1:31.15  
       43.03  1:31.15                                                      
  7 Roberts, Madison L        13 SCAY-MA              1:30.78    1:33.74  
       44.48  1:33.74                                                      
  8 Bhaskar, Shanthi          13 MSA-MA               1:34.90    1:37.21  
       47.20  1:37.21                                                      
  9 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA               1:31.00    1:37.50  
       45.92  1:37.50                                                      
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            13 Fsc-Leby-MA          1:02.82    1:03.28  
       29.67  1:03.28                                                      
  2 Zheng, Garrick            14 NLAC-MA              1:06.93    1:07.16  
       31.18  1:07.16                                                      
  3 Willis, Ryan F            13 SCAY-MA              1:10.58    1:10.40  
       33.06  1:10.40                                                      
BB - Division  
  1 Thompson, Will C          14 MSA-MA               1:16.20    1:13.51  
       33.87  1:13.51                                                      
  2 Orndorf, Parker L         14 Williamsport-MA      1:12.92    1:14.85  
       34.93  1:14.85                                                      
 -- Leibfried, Grant T        14 EAC-MA               1:13.83         DQ  
       35.08       DQ                                                      
C - Division  
  1 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA                   NT    1:11.82  
       33.85  1:11.82                                                      
  2 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              1:23.87    1:14.30  
       34.94  1:14.30                                                      
  3 Guckavan, Gavin M         13 Fsc-Leby-MA          1:17.61    1:16.31  
       36.24  1:16.31                                                      
  4 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              1:19.01    1:17.43  
       36.83  1:17.43                                                      
  5 Grunza Jr, Steven R       14 MSA-MA               1:21.80    1:18.25  
       36.94  1:18.25                                                      
  6 Keener, Drew M            13 EAC-MA               1:18.76    1:19.49  
       37.64  1:19.49                                                      
  7 Steele, Bryan             14 PENN-MA              1:18.74    1:21.65  
       38.39  1:21.65                                                      
  8 Orsulak, Michael R        14 MSA-MA               1:26.77    1:23.30  
       39.52  1:23.30                                                      
  9 Horner, Harry J           14 NLAC-MA              1:26.16    1:24.74  
       41.36  1:24.74                                                      
 10 Tang, Sheldon G           13 MSA-MA               1:39.68    1:26.81  
       40.50  1:26.81                                                      
 11 Chesney, James            13 PENN-MA                   NT    1:27.27  
 12 Grogan, Tatum J           14 MSA-MA               1:29.43    1:27.46  
       40.92  1:27.46                                                      
 13 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    1:31.41  
       43.31  1:31.41                                                      
 14 Gensemer, Owen B          13 EAC-MA                    NT    1:36.44  
       44.09  1:36.44                                                      
 15 Choi, Schewon             13 MSA-MA                    NT    1:39.68  
       47.26  1:39.68                                                      
 16 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              1:48.55    1:56.52  
 -- Sanderson, Kade L         14 NLAC-MA                   NT         DQ  
       58.61       DQ                                                      
 
Event 53  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weik, Krysta M            17 Fsc-Leby-MA          1:10.54    1:09.72  
       32.60  1:09.72                                                      
  2 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              1:09.74    1:13.01  
       34.59  1:13.01                                                      
  3 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA              1:12.21    1:13.87  
       35.11  1:13.87                                                      
  4 Whipple, Abbey P          16 NLAC-MA              1:14.02    1:15.51  
       35.88  1:15.51                                                      
  5 Dangelo, Grace N          16 SCAY-MA              1:14.20    1:16.17  
       35.81  1:16.17                                                      
  6 Fink, Alexis M            15 EAC-MA               1:09.82    1:16.54  
       35.77  1:16.54                                                      
  7 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA              1:14.75    1:19.20  
       37.58  1:19.20                                                      
  8 Duck, Audrey E            15 SCAY-MA              1:14.33    1:20.31  
       37.58  1:20.31                                                      
  9 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              1:13.83    1:22.83  
       39.46  1:22.83                                                      
 10 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA              1:21.93    1:23.38  
       39.30  1:23.38                                                      
 11 Scudder, Kiera V          15 MSA-MA               1:25.98    1:24.55  
       40.35  1:24.55                                                      
 12 Pryshchenko, Katya A      15 MSA-MA               1:23.44    1:24.66  
       39.88  1:24.66                                                      
 13 Gerhart, Abbie M          15 SCAY-MA              1:27.49    1:28.84  
       41.59  1:28.84                                                      
 14 Ishler, Kasey A           15 NLAC-MA              1:49.19    1:34.70  
       44.05  1:34.70                                                      
 
Event 54  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA                58.68    1:02.47  
       29.68  1:02.47                                                      
  2 Nicastro, Payton B        16 NLAC-MA              1:02.33    1:04.85  
       30.37  1:04.85                                                      
  3 Szlaga, Damian            16 PENN-MA              1:01.57    1:05.43  
       30.37  1:05.43                                                      
  4 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA              1:01.89    1:06.79  
       30.55  1:06.79                                                      
  5 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA              1:05.27    1:06.88  
       31.53  1:06.88                                                      
  6 Scudder, Shane V          18 MSA-MA               1:05.80    1:10.53  
       33.28  1:10.53                                                      
  7 Steele, Matt              17 PENN-MA              1:05.10    1:10.97  
       33.65  1:10.97                                                      
  8 Orndorf, David B          16 Williamsport-MA      1:05.85    1:12.88  
       34.26  1:12.88                                                      
 -- Corso, Casey B            15 NLAC-MA              1:20.22         DQ  
       39.51       DQ                                                      
 
Event 55  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Lawton, Valerie j         13 PENN-MA                   NT    2:34.33  
       35.58  1:14.93  1:55.82  2:34.33                                    
  2 Roberts, Madison L        13 SCAY-MA              2:39.15    2:43.37  
       38.72  1:20.70  2:03.29  2:43.37                                    
  3 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA                    NT    2:44.51  
       40.55  1:23.69  2:05.48  2:44.51                                    
  4 Oswald, Abby C            14 MSA-MA               2:43.03    2:45.15  
       41.47  1:23.82  2:05.73  2:45.15                                    
  5 Bair, Madison M           13 Unattached-MA             NT    2:47.28  
       38.60  1:21.71  2:06.04  2:47.28                                    
  6 Bakker, Anna C            14 MSA-MA                    NT    2:47.56  
       38.65  1:21.78  2:06.26  2:47.56                                    
  7 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA              2:46.62    2:48.61  
       40.56  1:23.14  2:06.00  2:48.61                                    
 
Event 56  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BB - Division  
  1 Johnson, Noah C           14 SCAY-MA              2:15.81    2:13.82  
       32.40  1:07.03  1:41.80  2:13.82                                    
  2 Steele, Bryan             14 PENN-MA              2:18.41    2:20.86  
       32.69  1:08.05  1:44.78  2:20.86                                    
  3 Orsulak, Michael R        14 MSA-MA               2:25.57    2:26.27  
       33.76  1:10.52  1:48.58  2:26.27                                    
C - Division  
  1 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              2:27.42    2:17.94  
       32.13  1:06.99  1:43.05  2:17.94                                    
  2 Runnels, Jonathan R       13 EAC-MA                    NT    2:28.62  
       35.09  1:51.57  2:28.62  2:28.62                                    
  3 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              2:41.51    2:31.52  
       37.11  1:16.41  1:54.92  2:31.52                                    
  4 Witt, Erik M              13 SCAY-MA              2:31.44    2:34.36  
       36.14  1:15.74  1:56.40  2:34.36                                    
  5 Grainda, Brady M          14 MSA-MA                    NT    3:06.66  
       42.88  1:29.83  2:18.55  3:06.66                                    
  6 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA                   NT    3:26.12  
       48.11  1:41.63  2:36.00  3:26.12                                    
 
Event 57  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA              2:18.36    2:25.94  
       33.80  1:10.92  1:48.39  2:25.94                                    
  2 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA              2:26.37    2:27.50  
       35.35  1:12.64  1:50.50  2:27.50                                    
  3 Duck, Audrey E            15 SCAY-MA                   NT    2:36.22  
       37.34  1:18.51  1:57.93  2:36.22                                    
  4 Slifer, Millie G          15 MSA-MA               2:47.87    2:48.83  
       39.33  1:21.19  2:04.79  2:48.83                                    
  5 Gerhart, Abbie M          15 SCAY-MA              2:49.23    2:53.18  
       41.11  1:25.10  2:09.86  2:53.18                                    
 -- Dunlap, Lydia N           15 Williamsport-MA           NT         DQ  
              1:00.61                                                      
 
Event 58  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Witt, Noah C              17 SCAY-MA              1:53.03    1:59.14  
       27.19    57.18  1:28.77  1:59.14                                    
  2 Etter, Steven A           16 NLAC-MA              2:02.06    2:05.30  
       29.89  1:01.60  1:33.69  2:05.30                                    
  3 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA               2:01.44    2:08.40  
       30.69  1:02.77  1:35.77  2:08.40                                    
  4 Azzalina, Ben W           15 EAC-MA               2:11.89    2:09.66  
       30.30  1:02.77  1:36.51  2:09.66                                    
  5 Leach, Daniel J           15 PACS-MA              2:53.05    2:14.28  
       31.43  1:05.83  1:40.54  2:14.28                                    
  6 Haris, Jack J             15 NLAC-MA              2:24.67    2:17.12  
       32.09  1:06.65  1:42.06  2:17.12                                    
  7 Houck, Jacob A            15 EAC-MA               2:19.36    2:19.31  
       31.71  1:08.48  1:44.53  2:19.31                                    
  8 Keener, Ben L             16 EAC-MA               2:38.27    2:23.48  
       33.77  1:10.52  1:47.62  2:23.48                                    
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Park, Jordynn D           14 EAC-MA                 59.49    1:03.67  
       29.59  1:03.67                                                      
  2 Adams, Colleen A          14 SCAY-MA              1:02.39    1:04.54  
       30.81  1:04.54                                                      
  3 Pardoe, Mallory R         13 Williamsport-MA      1:05.52    1:06.47  
       31.82  1:06.47                                                      
BB - Division  
  1 Bang, Lily M              13 SCAY-MA              1:08.34    1:05.90  
       30.74  1:05.90                                                      
  2 McKim, Paige E            13 Fsc-Leby-MA          1:07.59    1:07.95  
       31.90  1:07.95                                                      
  3 Ortiz, Madison J          14 Fsc-Leby-MA          1:08.65    1:08.22  
       33.34  1:08.22                                                      
C - Division  
  1 Oswald, Abby C            14 MSA-MA               1:16.40    1:13.01  
       34.56  1:13.01                                                      
  2 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA               1:42.00    1:36.57  
       44.36  1:36.57                                                      
 -- Bhaskar, Shanthi          13 MSA-MA               1:37.31         DQ  
       45.89       DQ                                                      
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zheng, Garrick            14 NLAC-MA                56.85      56.85  
       26.39    56.85                                                      
BB - Division  
  1 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA              1:03.04    1:01.70  
       28.56  1:01.70                                                      
  2 Keener, Drew M            13 EAC-MA               1:04.67    1:04.22  
       30.56  1:04.22                                                      
  3 Leibfried, Grant T        14 EAC-MA               1:06.31    1:05.44  
       29.90  1:05.44                                                      
  4 Horner, Harry J           14 NLAC-MA              1:06.55    1:08.49  
       32.36  1:08.49                                                      
C - Division  
  1 Guckavan, Gavin M         13 Fsc-Leby-MA               NT    1:04.94  
       30.29  1:04.94                                                      
  2 Grunza Jr, Steven R       14 MSA-MA                    NT    1:06.92  
       31.49  1:06.92                                                      
  3 Witt, Erik M              13 SCAY-MA                   NT    1:13.27  
       35.21  1:13.27                                                      
  4 Grogan, Tatum J           14 MSA-MA               1:27.32    1:17.73  
       35.70  1:17.73                                                      
  5 Tang, Sheldon G           13 MSA-MA                    NT    1:19.33  
       34.28  1:19.33                                                      
 -- Grainda, Brady M          14 MSA-MA                    NT         DQ  
       45.86       DQ                                                      
 
Event 61  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Jenna E             16 EAC-MA               1:03.31    1:03.74  
       28.92  1:03.74                                                      
  2 Dangelo, Grace N          16 SCAY-MA                59.97    1:03.76  
       29.45  1:03.76                                                      
  2 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              1:03.32    1:03.76  
       29.72  1:03.76                                                      
  4 Talys, Gabrielle L        15 Fsc-Leby-MA          1:03.71    1:04.38  
       29.69  1:04.38                                                      
  5 Vila, Camryn M            17 Fsc-Leby-MA          1:09.11    1:07.57  
       30.96  1:07.57                                                      
  6 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA              1:06.65    1:08.14  
       31.85  1:08.14                                                      
  7 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA              1:07.87    1:08.25  
       31.32  1:08.25                                                      
  8 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              1:03.68    1:08.49  
       31.59  1:08.49                                                      
  9 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA              1:07.39    1:08.74  
       32.16  1:08.74                                                      
 10 Scudder, Kiera V          15 MSA-MA               1:09.34    1:09.15  
       32.87  1:09.15                                                      
 11 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA              1:11.35    1:10.65  
       32.58  1:10.65                                                      
 12 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              1:10.10    1:12.49  
       33.99  1:12.49                                                      
 13 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              1:06.86    1:13.71  
       34.61  1:13.71                                                      
 
Event 62  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA                50.93      53.14  
       25.14    53.14                                                      
  2 Challis, Mikey J          17 NLAC-MA                53.34      54.85  
       25.75    54.85                                                      
  3 Houck, Jacob A            15 EAC-MA                 57.82      56.27  
       26.23    56.27                                                      
  4 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA                 57.15      56.36  
       27.15    56.36                                                      
  5 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA                55.77      57.40  
       26.89    57.40                                                      
  6 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA                56.94      57.54  
       27.34    57.54                                                      
  7 Leach, Daniel J           15 PACS-MA                54.98      58.20  
       28.15    58.20                                                      
  8 Choi, Juneseo             16 MSA-MA               1:01.73      58.32  
       27.54    58.32                                                      
  9 Mona, Hunter A            17 Unattached-MA             NT      58.34  
       27.45    58.34                                                      
 10 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA                59.97      58.56  
       26.94    58.56                                                      
 11 Steele, Matt              17 PENN-MA                55.02      59.50  
       27.20    59.50                                                      
 12 Haris, Jack J             15 NLAC-MA                59.57      59.84  
       27.98    59.84                                                      
 13 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA                56.84    1:01.10  
       27.71  1:01.10                                                      
 14 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA      1:01.17    1:02.60  
       29.40  1:02.60                                                      
 15 Keener, Ben L             16 EAC-MA               1:02.12    1:03.11  
       30.24  1:03.11                                                      
 16 Scudder, Shane V          18 MSA-MA               1:08.84    1:05.04  
       30.07  1:05.04                                                      
 17 Orndorf, David B          16 Williamsport-MA      1:02.33    1:07.28  
       29.97  1:07.28                                                      
 18 Corso, Casey B            15 NLAC-MA                   NT    1:16.79  
       36.10  1:16.79                                                      
 18 Adkins, Curtiss           16 Williamsport-MA           NT    1:16.79  
       36.02  1:16.79                                                      
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Park, Jordynn D           14 EAC-MA               2:18.73    2:19.92  
       29.75  1:08.55  1:48.27  2:19.92                                    
  2 Lawton, Valerie j         13 PENN-MA              2:26.24    2:25.72  
       33.25  1:10.87  1:52.58  2:25.72                                    
  3 Pagett, Mackenzie S       13 SCAY-MA              2:28.26    2:27.91  
       32.78  1:12.39  1:54.25  2:27.91                                    
BB - Division  
  1 Dietrich, Brooke S        14 MSA-MA               2:37.44    2:37.08  
       35.86  1:17.54  2:00.85  2:37.08                                    
C - Division  
  1 Hoerner, Madison A        14 Fsc-Leby-MA          3:01.58    2:37.19  
       33.43  1:12.77  2:00.47  2:37.19                                    
  2 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA              2:44.29    2:44.35  
       36.68  1:19.82  2:06.39  2:44.35                                    
  3 McCloskey, Reilly G       14 PENN-MA              2:47.65    2:51.06  
       38.00  1:20.75  2:11.10  2:51.06                                    
  4 Houck, Sierra G           13 EAC-MA                    NT    2:52.65  
     1:20.76  2:13.35  2:52.65                                             
  5 Bakker, Anna C            14 MSA-MA                    NT    2:56.15  
       35.40  1:19.40  2:19.64  2:56.15                                    
 -- Bhaskar, Shanthi          13 MSA-MA               3:17.93         DQ  
       49.02  1:45.61  2:38.08       DQ                                    
 
Event 64  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zheng, Garrick            14 NLAC-MA              2:07.79    2:11.58  
       27.25  1:01.31  1:39.65  2:11.58                                    
  2 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA              2:18.11    2:13.29  
       28.84  1:02.64  1:43.16  2:13.29                                    
  3 Willis, Ryan F            13 SCAY-MA              2:18.02    2:20.58  
       30.83  1:07.37  1:47.85  2:20.58                                    
BB - Division  
  1 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              2:21.81    2:18.76  
       29.01  1:04.57  1:47.05  2:18.76                                    
  2 Johnson, Noah C           14 SCAY-MA              2:19.40    2:20.11  
       30.96  1:04.27  1:48.47  2:20.11                                    
  3 Grunza Jr, Steven R       14 MSA-MA               2:29.37    2:26.06  
       31.08  1:09.35  1:54.73  2:26.06                                    
  4 Keener, Drew M            13 EAC-MA               2:25.89    2:26.63  
       31.42  1:09.89  1:55.39  2:26.63                                    
  5 Leibfried, Grant T        14 EAC-MA               2:24.20    2:29.66  
       31.22  1:10.49  1:54.37  2:29.66                                    
C - Division  
  1 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              2:37.94    2:30.72  
       32.61  1:12.78  1:56.83  2:30.72                                    
  2 Thompson, Will C          14 MSA-MA               2:34.29    2:36.16  
       35.37  1:16.35  2:00.36  2:36.16                                    
  3 Tang, Sheldon G           13 MSA-MA               2:58.84    2:41.99  
       35.72  1:18.19  2:05.51  2:41.99                                    
  4 Sanner, Jaden K           14 PENN-MA                   NT    2:53.59  
       37.63  1:21.56  2:13.36  2:53.59                                    
  5 Gensemer, Owen B          13 EAC-MA                    NT    3:12.36  
       43.33  1:37.69  2:30.69  3:12.36                                    
 -- Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              3:44.86         DQ  
       42.89  1:37.11  2:37.75       DQ                                    
 -- Chesney, James            13 PENN-MA                   NT         DQ  
       40.98  1:28.66  2:20.46       DQ                                    
 
Event 65  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weik, Krysta M            17 Fsc-Leby-MA          2:18.18    2:19.18  
       29.61  1:04.85  1:46.63  2:19.18                                    
  2 Whipple, Abbey P          16 NLAC-MA              2:21.05    2:20.09  
       31.16  1:06.88  1:47.55  2:20.09                                    
  3 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              2:15.61    2:20.96  
       30.75  1:07.79  1:48.28  2:20.96                                    
  4 Dangelo, Grace N          16 SCAY-MA              2:13.32    2:21.11  
       30.14  1:06.44  1:48.39  2:21.11                                    
  5 Park, Jenna E             16 EAC-MA               2:25.53    2:24.04  
       29.94  1:05.72  1:53.97  2:24.04                                    
  6 Vila, Camryn M            17 Fsc-Leby-MA          2:27.68    2:24.83  
       31.21  1:07.63  1:50.65  2:24.83                                    
  7 Hughes, Meghan P          16 NLAC-MA              2:21.34    2:28.17  
       31.41  1:07.52  1:54.04  2:28.17                                    
  8 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA              2:28.12    2:30.29  
       32.43  1:10.18  1:55.15  2:30.29                                    
  9 Fink, Alexis M            15 EAC-MA               2:21.22    2:32.35  
       31.33  1:10.57  1:56.15  2:32.35                                    
 10 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              2:26.91    2:33.67  
       31.55  1:10.78  1:59.49  2:33.67                                    
 11 Ambrose, Sarah K          15 NLAC-MA              2:41.89    2:48.98  
       34.53  1:17.39  2:10.31  2:48.98                                    
 
Event 66  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA              1:54.60    1:59.95  
       25.17    55.01  1:30.55  1:59.95                                    
  2 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA               2:02.52    2:09.13  
       27.36  1:00.54  1:40.75  2:09.13                                    
  3 Mona, Hunter A            17 Unattached-MA        2:08.83    2:10.65  
       27.58  1:00.58  1:39.50  2:10.65                                    
  4 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA              2:02.49    2:11.03  
       27.30    59.66  1:39.49  2:11.03                                    
  5 Szlaga, Damian            16 PENN-MA              2:04.88    2:11.79  
       28.34  1:03.99  1:41.12  2:11.79                                    
  6 Nicastro, Payton B        16 NLAC-MA              2:16.25    2:16.51  
       28.85  1:05.54  1:44.23  2:16.51                                    
  7 Feldman, Brian M          17 NLAC-MA              2:16.18    2:16.86  
       27.34  1:04.03  1:44.19  2:16.86                                    
  8 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA      2:17.39    2:20.21  
       30.18  1:06.48  1:49.72  2:20.21                                    
  9 Corso, Casey B            15 NLAC-MA              2:39.94    2:43.67  
       36.24  1:19.59  2:08.96  2:43.67                                    
 -- Witt, Noah C              17 SCAY-MA              2:02.63         DQ  
       25.75    57.15  1:34.36       DQ                                    
 
Event 67  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Colleen A          14 SCAY-MA              5:12.62    5:26.78  
       29.93  1:02.51  1:35.29  2:08.45  2:41.93  3:15.53  3:48.52  4:22.03
     4:55.31  5:26.78                                                      
  2 Challis, Jodie S          15 NLAC-MA              5:27.01    5:28.69  
       30.30  1:02.93  1:36.07  2:09.84  2:43.41  3:16.65  3:49.85  4:23.16
     4:56.44  5:28.69                                                      
  3 Weik, Krysta M            17 Fsc-Leby-MA          5:38.03    5:36.74  
       29.54  1:02.40  1:36.40  2:11.01  2:45.37  3:20.03  3:54.72  4:29.24
     5:03.84  5:36.74                                                      
  4 Dangelo, Grace N          16 SCAY-MA              5:34.63    5:39.27  
       30.17  1:03.49  1:37.67  2:12.36  2:47.03  3:21.53  3:56.24  4:31.33
     5:05.84  5:39.27                                                      
  5 Koehle, Maddy G           15 NLAC-MA              5:45.98    5:42.34  
       30.24  1:03.84  1:38.07  2:13.04  2:47.68  3:22.88  3:57.82  4:33.31
     5:08.86  5:42.34                                                      
  6 Urbanski, Maya M          16 SCAY-MA              5:18.00    5:42.84  
       30.50  1:03.46  1:37.72  2:12.34  2:47.15  3:22.01  3:57.23  4:32.54
     5:08.17  5:42.84                                                      
  7 Whipple, Abbey P          16 NLAC-MA              5:42.96    5:43.38  
       30.85  1:04.65  1:39.52  2:14.94  2:50.37  3:26.13  4:01.53  4:36.83
     5:11.29  5:43.38                                                      
  8 Scudder, Kiera V          15 MSA-MA               6:05.80    5:44.19  
       31.62  1:07.22  1:42.80  2:18.06  2:53.03  3:27.34  4:02.18  4:36.51
     5:10.83  5:44.19                                                      
  9 Doucette, Megan J         15 NLAC-MA              6:12.90    5:45.86  
       29.53  1:03.46  1:38.42  2:13.73  2:48.86  3:24.65  4:00.38  4:36.03
     5:11.58  5:45.86                                                      
 10 McKim, Paige E            13 Fsc-Leby-MA               NT    5:47.38  
       30.92  1:05.23  1:40.74  2:16.14  2:51.53  3:26.68  4:02.38  4:38.14
     5:13.53  5:47.38                                                      
 11 Bittel, Kelsey M          19 NLAC-MA              5:14.09    5:47.41  
       31.29  1:05.15  1:39.92  2:15.51  2:50.83  3:26.20  4:01.73  4:37.16
     5:12.37  5:47.41                                                      
 12 Pryshchenko, Katya A      15 MSA-MA               5:47.20    5:51.17  
       31.68  1:06.21  1:41.84  2:17.98  2:54.38  3:29.85  4:05.55  4:41.40
     5:17.40  5:51.17                                                      
 13 Hoffman, Natasha N        15 NLAC-MA              5:39.06    5:52.35  
       30.64  1:04.19  1:39.15  2:14.50  2:50.81  3:27.49  4:04.49  4:41.00
     5:17.57  5:52.35                                                      
 14 Finton, Sarah C           16 NLAC-MA              5:39.04    5:54.27  
       30.93  1:05.32  1:41.08  2:17.62  2:54.11  3:30.75  4:07.12  4:43.40
     5:19.49  5:54.27                                                      
 15 Bang, Lily M              13 SCAY-MA              5:47.42    5:55.32  
       30.50  1:05.88  1:42.72  2:19.46  2:56.33  3:32.99  4:09.39  4:45.93
     5:22.13  5:55.32                                                      
 16 Ortiz, Madison J          14 Fsc-Leby-MA          5:58.71    5:58.50  
       31.86  1:06.77  1:42.71  2:18.42  2:54.40  3:31.93  4:09.28  4:46.82
     5:24.07  5:58.50                                                      
 17 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA                   NT    5:59.48  
       30.03  1:05.24  1:42.09  2:19.37  2:56.58  3:34.00  4:10.56  4:48.20
     5:24.71  5:59.48                                                      
 18 Talys, Gabrielle L        15 Fsc-Leby-MA               NT    6:00.20  
       30.90  1:06.00  1:42.83  2:18.68  2:56.94  3:34.35  4:11.52  4:48.26
     5:25.37  6:00.20                                                      
 19 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA              6:07.16    6:02.21  
       31.55  1:06.98  1:43.12  2:20.21  2:57.87  3:36.12  4:13.17  4:50.57
     5:27.11  6:02.21                                                      
 20 Vila, Camryn M            17 Fsc-Leby-MA          6:05.44    6:07.60  
       31.57  1:07.67  1:44.56  2:22.21  3:00.70  3:38.68  4:16.63  4:54.15
     5:31.66  6:07.60                                                      
 21 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA                   NT    6:10.03  
       33.56  1:11.11  1:48.70  2:26.21  3:03.18  3:40.59  4:18.68  4:56.71
     5:34.86  6:10.03                                                      
 22 Weik, Megan R             17 Fsc-Leby-MA          6:07.10    6:12.55  
       30.49  1:05.17  1:40.81  2:19.55  2:58.52  3:37.60  4:16.78  4:55.77
     5:35.01  6:12.55                                                      
 23 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                   NT    6:12.61  
       32.83  1:10.27  1:48.06  2:26.48  3:04.28  3:42.17  4:19.73  4:58.79
     5:36.78  6:12.61                                                      
 24 Bertolotti, Adriana E     13 MSA-MA                    NT    6:18.23  
       32.89  1:11.96  1:51.22  2:29.58  3:08.21  3:46.43  4:25.53  5:03.74
     5:41.68  6:18.23                                                      
 25 Smith, Brie S             11 Fsc-Leby-MA         02:02.72    6:20.54  
       32.03  1:10.06  1:49.47  2:29.03  3:08.92  3:48.92  4:27.84  5:07.70
     5:45.31  6:20.54                                                      
 26 Hoerner, Madison A        14 Fsc-Leby-MA               NT    6:21.57  
       32.14  1:10.68  1:50.98  2:31.55  3:11.25  3:50.16  4:29.90  5:08.17
     5:46.34  6:21.57                                                      
 27 Cottingham, Brianna A     13 SCAY-MA                   NT    6:22.09  
       33.44  1:11.68  1:51.85  2:31.47  3:09.72  3:49.31  4:28.54  5:08.15
     5:45.46  6:22.09                                                      
 28 Slifer, Millie G          15 MSA-MA               6:27.70    6:25.98  
       33.92  1:11.70  1:50.23  2:29.61  3:09.17  3:47.68  4:27.97  5:07.33
     5:48.00  6:25.98                                                      
 29 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              6:32.75    6:30.88  
       35.66  1:13.94  1:53.02  2:32.98  3:13.08  3:52.90  4:33.34  5:13.22
     5:53.27  6:30.88                                                      
 30 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA               7:09.46    6:34.25  
       33.95  1:12.69  1:52.41  2:32.37  3:12.92  3:53.33  4:34.59  5:16.03
     5:56.36  6:34.25                                                      
 31 Brandwene, Sophie J       13 NLAC-MA                   NT    6:35.52  
       33.20  1:12.68  1:52.78  2:32.70  3:13.52  3:54.28  4:34.14  5:15.87
     5:56.28  6:35.52                                                      
 32 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA              6:38.38    6:41.50  
       37.67  1:17.47  1:58.37  2:38.80  3:18.96  4:00.76  4:42.50  5:23.73
     6:04.55  6:41.50                                                      
 33 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              6:48.63    6:50.56  
       35.26  1:16.59  1:57.45  2:39.14  3:21.20  4:46.37  5:29.29  6:11.37
     6:50.61  6:50.56                                                      
 34 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA             NT    7:00.86  
       35.81  1:17.86  2:00.66  2:44.82  3:29.66  4:13.59  4:57.17  5:40.55
     6:22.39  7:00.86                                                      
 35 Gomez-Fischer, Oriana K   13 MSA-MA               6:39.09    7:03.80  
       38.06  1:21.57  2:04.14  2:46.72  3:30.73  4:14.14  4:58.21  5:41.84
     6:25.30  7:03.80                                                      
 36 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA                    NT    7:08.93  
       35.64  1:19.71  2:04.67  2:47.91  3:33.27  4:16.69  5:01.66  5:45.66
     6:30.47  7:08.93                                                      
 37 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA              7:13.19    7:11.75  
       31.80  1:11.33  1:54.54  2:39.70  3:25.11  4:12.31  4:58.73  5:44.71
     6:29.76  7:11.75                                                      
 38 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              7:50.29    7:15.09  
       37.74  1:21.96  2:07.31  2:52.76  3:36.55  4:20.75  5:05.19  5:50.20
     6:34.13  7:15.09                                                      
 39 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              7:26.68    7:33.39  
       37.73  1:20.19  2:06.31  2:52.34  3:38.27  4:24.95  5:12.06  6:00.68
     7:33.39                                                               
 
Event 68  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connors, John M           18 MSA-MA               4:50.57    4:58.47  
       26.62    55.68  1:25.36  1:55.11  2:25.05  2:55.25  3:25.82  3:56.95
     4:28.47  4:58.47                                                      
  2 Sonsteby, Anders G        17 NLAC-MA              4:52.37    5:02.11  
       27.64    57.70  1:28.02  1:58.76  2:29.69  3:00.67  3:31.95  4:02.90
     4:33.54  5:02.11                                                      
  3 Etter, Steven A           16 NLAC-MA              4:49.68    5:02.33  
       27.91    57.67  1:28.19  1:58.90  2:29.30  3:00.24  3:31.24  4:02.62
     4:33.57  5:02.33                                                      
  4 Brownstead, Matt K        15 NLAC-MA              5:31.03    5:02.57  
       26.51    56.36  1:26.65  1:57.12  2:27.87  2:58.88  3:29.66  4:01.23
     4:32.51  5:02.57                                                      
  5 Heasley, Foster J         15 NLAC-MA              5:06.59    5:05.15  
       27.63    58.58  1:29.78  2:01.16  2:32.23  3:03.71  3:35.27  4:06.31
     4:36.96  5:05.15                                                      
  6 Forstmeier, Peter C       17 NLAC-MA              4:54.69    5:06.23  
       26.84    56.52  1:27.18  1:58.78  2:30.36  3:01.78  3:33.22  4:04.50
     4:36.08  5:06.23                                                      
  7 Mona, Hunter A            17 Unattached-MA        4:55.10    5:06.78  
       27.61    57.70  1:28.38  1:59.24  2:30.35  3:01.90  3:32.80  4:04.46
     4:36.25  5:06.78                                                      
  8 Scudder, Shane V          18 MSA-MA               4:59.18    5:08.85  
       27.83    58.44  1:29.41  2:00.67  2:31.49  3:03.02  3:34.86  4:06.41
     4:37.86  5:08.85                                                      
  9 Gomez Fischer, Fernando   17 MSA-MA               4:48.96    5:10.83  
       27.85    56.82  1:27.15  1:58.10  2:29.74  3:01.74  3:34.63  4:07.62
     4:39.04  5:10.83                                                      
 10 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              5:35.38    5:16.21  
       27.52    58.93  1:30.82  2:03.19  2:35.89  3:08.04  3:40.97  4:13.72
     4:45.47  5:16.21                                                      
 11 Bloom, Reece W            14 NLAC-MA              5:31.10    5:16.78  
       27.80    58.69  1:30.88  2:03.64  2:36.41  3:08.81  3:41.22  4:14.05
     4:46.12  5:16.78                                                      
 12 Zheng, Garrick            14 NLAC-MA              5:15.36    5:17.33  
       27.73    58.85  1:30.60  2:02.26  2:34.11  3:06.24  3:39.43  4:12.16
     4:45.62  5:17.33                                                      
 13 Haris, Jack J             15 NLAC-MA              5:13.45    5:20.92  
       28.41    59.92  1:32.57  2:05.65  2:38.62  3:11.63  3:44.95  4:18.19
     4:50.39  5:20.92                                                      
 14 Smith, Logan W            13 Fsc-Leby-MA          5:23.17    5:22.22  
       27.46    57.96  1:29.40  2:01.06  2:33.72  3:07.23  3:41.07  4:15.29
     4:49.48  5:22.22                                                      
 15 Beattie, Jack F           15 Williamsport-MA      5:25.02    5:23.63  
       28.75  1:00.98  1:33.23  2:06.92  2:40.27  3:13.93  3:47.02  4:20.29
     4:52.90  5:23.63                                                      
 16 Azzalina, Ben W           15 EAC-MA               5:46.45    5:24.02  
       28.11    59.17  1:31.43  2:04.52  2:38.09  3:11.58  3:45.04  4:18.57
     4:52.05  5:24.02                                                      
 17 Orndorf, Parker L         14 Williamsport-MA      5:21.35    5:31.81  
       28.00    59.76  1:32.54  2:05.89  2:39.04  3:12.80  3:47.16  4:22.21
     4:57.62  5:31.81                                                      
 18 Lambert, Zachary C        13 SCAY-MA              5:47.69    5:32.27  
       28.39  1:01.25  1:35.53  2:10.14  2:45.01  3:19.39  3:54.50  4:27.54
     5:01.82  5:32.27                                                      
 19 Guckavan, Gavin M         13 Fsc-Leby-MA               NT    5:35.41  
       29.25  1:01.97  1:35.50  2:09.41  2:43.47  3:17.63  3:52.38  4:27.37
     5:01.96  5:35.41                                                      
 20 Deiderick, Gabe C         16 Fsc-Leby-MA               NT    5:36.12  
       28.88  1:02.83  1:37.82  2:12.90  2:47.19  3:21.85  3:56.59  4:32.01
     5:05.85  5:36.12                                                      
 21 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              5:43.09    5:38.19  
       28.52  1:01.65  1:36.99  2:12.53  2:46.75  3:21.14  3:56.45  4:31.81
     5:04.90  5:38.19                                                      
 22 Keener, Ben L             16 EAC-MA               5:36.93    5:50.96  
       29.71  1:02.59  1:37.10  2:12.56  2:48.95  3:25.77  4:02.46  4:40.25
     5:17.15  5:50.96                                                      
 23 Witt, Erik M              13 SCAY-MA              5:55.95    6:04.00  
       32.34  1:08.93  1:46.48  2:23.53  3:01.13  3:38.38  4:15.90  4:53.12
     5:29.36  6:04.00                                                      
 24 Corso, Casey B            15 NLAC-MA                   NT    6:05.46  
       32.08  1:08.70  1:46.88  2:25.47  3:03.96  3:42.35  4:20.50  4:58.22
     5:34.06  6:05.46                                                      
 25 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              6:28.28    6:08.18  
       32.03  1:09.22  1:47.97  2:25.81  3:04.32  3:41.79  4:19.46  4:57.32
     5:33.34  6:08.18                                                      
 26 Rivera, Samuel O          14 NLAC-MA              6:07.89    6:14.36  
       33.13  1:11.72  1:50.24  2:29.18  3:08.56  3:47.22  4:25.27  5:03.86
     5:41.32  6:14.36                                                      
 27 Thompson, Will C          14 MSA-MA               6:33.39    6:19.59  
       33.73  1:12.47  1:52.87  2:32.30  3:12.28  3:50.47  4:29.80  5:08.33
     5:45.56  6:19.59                                                      
 28 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              6:36.98    6:42.54  
       35.92  1:16.77  1:59.00  2:40.78  3:23.02  4:05.15  4:45.90  5:27.60
     6:07.32  6:42.54                                                      
 29 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT    7:37.58  
       38.29  1:23.88  2:11.40  2:59.00  3:46.64  4:32.35  5:20.38  6:07.49
     6:55.11  7:37.58                                                      
 30 Jonson, Connor M          13 NLAC-MA              7:59.50    7:44.37  
       41.50  1:28.18  2:12.72  2:59.79  3:48.38  4:36.23  5:25.51  6:12.68
     7:00.28  7:44.37                                                      
 31 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                   NT    7:55.84  
       39.46  1:25.93  2:13.60  3:03.26  3:52.15  4:41.88  5:31.78  6:21.29
     7:09.10  7:55.84                                                      
 32 Sanderson, Kade L         14 NLAC-MA                   NT    8:00.32  
       39.69  1:26.20  2:14.54  3:04.10  3:53.34  6:24.32  8:00.32         
 33 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA              7:33.17    8:01.90  
       37.91  1:24.39  2:12.68  6:25.88  7:17.09  8:01.90                  
 34 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT    8:35.02  
       44.27  1:35.38  2:27.26  3:20.43  4:13.95  5:07.50  6:01.09  6:54.63
     7:45.86  8:35.02                                                      
 
Event 69  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA              2:56.79    2:58.14   20  
       40.16  1:26.24  2:13.13  2:58.14                                    
  2 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              3:06.00    3:04.06   17  
       43.82  1:30.37  2:17.91  3:04.06                                    
C - Division  
  1 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                   NT    2:57.47   20  
       39.97  1:25.74  2:12.91  2:57.47                                    
  2 Schwacke, Cara B          11 MSA-MA                    NT    3:12.52   17  
       42.89  1:32.14  2:22.52  3:12.52                                    
  3 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA                   NT    3:12.97   16  
       43.18  1:33.83  2:24.75  3:12.97                                    
  4 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA                    NT    3:23.18   15  
       44.72  1:35.57  2:29.01  3:23.18                                    
  5 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA                   NT    3:39.74   14  
       49.38  1:47.61  2:44.43  3:39.74                                    
  6 Mellinger, Kaitlin M      11 EAC-MA                    NT    3:45.45   13  
       46.49  1:44.78  2:46.07  3:45.45                                    
 
Event 70  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              2:50.35    2:49.86   20  
       37.12  1:22.42  2:08.83  2:49.86                                    
C - Division  
  1 Reinhart, Jack R          12 MSA-MA                    NT    2:55.68   20  
       40.39  1:27.56  2:13.24  2:55.68                                    
  2 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT    3:47.13   17  
       51.45  1:49.67  2:48.78  3:47.13                                    
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA          30.39      28.36   20  
  2 Bair, Camryn N            10 Unattached-MA          28.83      29.85   17  
  3 Dobson, Kennedi           10 PENN-MA                30.37      30.15   16  
BB - Division  
  1 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA                34.37      32.34   20  
  2 Hidalgo, Carla J          10 Fsc-Leby-MA            34.39      32.65   17  
  3 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA                34.18      32.77   16  
  4 Cohick, Kendall A         10 Williamsport-MA        32.52      34.04   15  
  5 Workman, Molly L          10 NLAC-MA                33.57      34.36   14  
C - Division  
  1 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA                    NT      31.81   20  
  2 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                   NT      44.49   17  
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA                 28.81      28.98   20  
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA                31.46      32.10   20  
  2 Rucker, Will A             9 SCAY-MA                31.71      32.36   17  
  3 Faulkingham, Jacob T      10 MSA-MA                 34.44      33.01   16  
  4 Houck, Niko M             10 EAC-MA                 34.22      34.11   15  
C - Division  
  1 Ketchum, Jack B            9 EAC-MA                    NT      33.85   20  
  2 Eusemann, Owen J          10 MSA-MA                 39.04      33.99   17  
  3 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 37.46      34.35   16  
  4 Grosse, Keegan            10 PENN-MA                37.14      36.54   15  
  5 Yan, Ivan N                9 MSA-MA                 42.20      36.68   14  
  6 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT      39.33   13  
  7 Oswald, Benjamin E        10 MSA-MA                 42.65      40.56   12  
  8 Conway, Logan R            9 EAC-MA                    NT      40.63   11  
  9 Berezin, Stefan I         10 SCAY-MA                56.44      41.27    9  
 10 Saverino, Travis V         9 MSA-MA                    NT      46.39    7  
 11 Gonzalez, Alejandro D      9 PENN-MA                48.15      47.80    6  
 12 Mital, Kussh               9 MSA-MA               1:01.60      51.16    5  
 
Event 73  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castro, Jade I            12 SCAY-MA                27.84      26.15   20  
  2 Gambler, Emily G          12 EAC-MA                 27.88      27.41   17  
  3 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA                28.91      28.93   16  
  4 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA                29.11      29.50   15  
BB - Division  
  1 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA                31.46      30.21   20  
  2 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                30.45      30.40   17  
  3 Conway, Morgan H          11 EAC-MA                 30.63      30.68   16  
  4 Christopher, Madeleine J  12 SCAY-MA                31.14      30.72   15  
  5 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA                31.54      31.74   14  
C - Division  
  1 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA                 32.75      30.60   20  
  2 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA                31.88      30.74   17  
  3 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA                31.82      30.98   16  
  4 Cusack, Caroline M        12 MSA-MA                 32.18      31.27   15  
  5 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA                 32.76      33.15   14  
  6 Hamer, Kenzie A           12 PENN-MA                   NT      33.33   13  
  7 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA                34.13      33.82   12  
  8 Leibfried, Haley G        11 EAC-MA                 33.72      33.84   11  
  9 May, Erin A               12 MSA-MA                 34.72      33.92    9  
 10 Pilato, Izzy L            11 MSA-MA                    NT      37.72    7  
 11 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA                 40.14      38.51    6  
 12 Mellinger, Kaitlin M      11 EAC-MA                 43.71      38.79    5  
 13 Schmidt, Kaitlyn P        12 PENN-MA                   NT      40.48    4  
 14 Chigurupati, Saanvi       11 MSA-MA                 43.68      41.07    3  
 15 Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA                 43.48      42.51    2  
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hidalgo, Carlos M         12 Fsc-Leby-MA            25.87      25.19   20  
  2 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA                26.43      25.97   17  
  3 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA                27.82      27.46   16  
BB - Division  
  1 Thompson, Jack A          11 MSA-MA                 28.45      27.32   20  
  2 Reinhart, Jack R          12 MSA-MA                 29.75      28.50   17  
  3 Boone, Carter D           11 NLAC-MA                29.71      28.78   16  
C - Division  
  1 Nier, Lukas               12 PENN-MA                31.52      30.61   20  
  2 Conn, Miles D             12 MSA-MA                    NT      30.89   17  
  3 Yan, Ethan J              11 MSA-MA                 32.60      32.32   16  
  4 Hagman, Andrew C          11 MSA-MA                 37.04      33.94   15  
  5 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                38.51      34.84   14  
  6 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA                34.45      35.13   13  
  7 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT      35.72   12  
  8 Hetzel, Sean M            11 MSA-MA                    NT      36.07   11  
  9 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT      36.35    9  
 10 Guinter, Gage M           12 Williamsport-MA           NT      37.07    7  
 -- Guinter, Griffin M        12 Williamsport-MA           NT   X1:48.52  
 
Event 75  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dobson, Kennedi           10 PENN-MA              1:17.16    1:16.64   20  
       36.59  1:16.64                                                      
BB - Division  
  1 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA        1:24.75    1:13.78   20  
  2 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              1:29.79    1:24.40   17  
       41.28  1:24.40                                                      
 -- Hidalgo, Carla J          10 Fsc-Leby-MA          1:22.11         DQ  
       39.11       DQ                                                      
C - Division  
  1 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA                   NT    1:31.03   20  
       44.61  1:31.03                                                      
 
Event 76  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              1:19.68    1:18.41   20  
       39.27  1:18.41                                                      
BB - Division  
  1 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:28.96    1:26.01   20  
       42.46  1:26.01                                                      
C - Division  
  1 Ketchum, Jack B            9 EAC-MA                    NT    1:24.07   20  
       39.72  1:24.07                                                      
  2 Faulkingham, Jacob T      10 MSA-MA               1:33.33    1:27.30   17  
  3 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA              1:32.49    1:31.20   16  
       44.03  1:31.20                                                      
  4 Houck, Niko M             10 EAC-MA                    NT    1:32.33   15  
       45.01  1:32.33                                                      
  5 Grosse, Keegan            10 PENN-MA                   NT    1:33.74   14  
       46.57  1:33.74                                                      
  6 Eusemann, Owen J          10 MSA-MA               1:34.54    1:35.84   13  
       47.07  1:35.84                                                      
  7 Oswald, Benjamin E        10 MSA-MA               1:38.87    1:42.57   12  
       49.67  1:42.57                                                      
  8 Berezin, Stefan I         10 SCAY-MA                   NT    1:45.71   11  
       50.77  1:45.71                                                      
  9 Saverino, Travis V         9 MSA-MA                    NT    1:46.31    9  
 10 Sao, Shreyas              10 MSA-MA                    NT    1:50.45    7  
              1:50.56  1:50.45                                             
 -- Mital, Kussh               9 MSA-MA                    NT         DQ  
       59.47       DQ                                                      
 -- Gonzalez, Alejandro D      9 PENN-MA                   NT         DQ  
       52.96       DQ                                                      
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castro, Jade I            12 SCAY-MA              1:05.80    1:06.35   20  
       32.31  1:06.35                                                      
BB - Division  
  1 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA               1:17.28    1:13.58   20  
       35.54  1:13.58                                                      
  2 Cusack, Caroline M        12 MSA-MA               1:19.44    1:19.71   17  
       38.55  1:19.71                                                      
  3 Christopher, Madeleine J  12 SCAY-MA              1:17.30    1:20.80   16  
C - Division  
  1 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA                   NT    1:12.30   20  
       34.43  1:12.30                                                      
  2 Schwacke, Cara B          11 MSA-MA               1:19.86    1:19.52   17  
       38.75  1:19.52                                                      
  3 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA              1:21.76    1:20.81   16  
       39.84  1:20.81                                                      
  4 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA               1:28.69    1:25.91   15  
       42.17  1:25.91                                                      
  5 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA               1:33.88    1:36.78   14  
       45.98  1:36.78                                                      
  6 Schmidt, Kaitlyn P        12 PENN-MA                   NT    1:46.47   13  
       50.56  1:46.47                                                      
  7 Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA               1:49.44    1:47.77   12  
       50.99  1:47.77                                                      
 -- May, Erin A               12 MSA-MA               1:29.29         DQ  
       42.69       DQ                                                      
 -- Pilato, Izzy L            11 MSA-MA                    NT         DQ  
       57.63       DQ                                                      
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              1:04.03    1:01.88   20  
       30.27  1:01.88                                                      
BB - Division  
  1 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              1:16.51    1:13.05   20  
       35.49  1:13.05                                                      
  2 Nier, Lukas               12 PENN-MA              1:16.99    1:15.50   17  
       36.71  1:15.50                                                      
C - Division  
  1 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA              1:24.68    1:28.74   20  
       43.24  1:28.74                                                      
  2 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT    1:31.41   17  
       43.90  1:31.41                                                      
  3 Hagman, Andrew C          11 MSA-MA               1:41.93    1:33.38   16  
       44.42  1:33.38                                                      
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bair, Camryn N            10 Unattached-MA          36.45      37.99   20  
  2 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA                40.70      38.59   17  
  3 Dobson, Kennedi           10 PENN-MA                39.36      38.62   16  
BB - Division  
  1 Sutherland, Amelia V      10 PENN-MA                44.34      44.33   20  
  2 Workman, Molly L          10 NLAC-MA                46.13      45.32   17  
C - Division  
  1 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA                    NT      43.55   20  
  2 Garber, Julia M           10 EAC-MA                    NT      48.55   17  
  3 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                   NT      55.95   16  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA                 40.53      41.18   20  
BB - Division  
  1 Houck, Niko M             10 EAC-MA                 44.39      44.35   20  
  2 Grosse, Keegan            10 PENN-MA                45.29      46.07   17  
C - Division  
  1 Rucker, Will A             9 SCAY-MA                47.51      46.02   20  
  2 Ketchum, Jack B            9 EAC-MA                    NT      47.44   17  
  3 Zhou, Ethan               10 MSA-MA                 51.81      47.73   16  
  4 Conway, Logan R            9 EAC-MA                    NT      47.79   15  
  5 Faulkingham, Jacob T      10 MSA-MA                 48.78      49.05   14  
  6 Yan, Ivan N                9 MSA-MA                 58.47      55.31   13  
  7 Eusemann, Owen J          10 MSA-MA               1:06.77      55.57   12  
  8 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT      56.56   11  
  9 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT      58.71    9  
 10 Oswald, Benjamin E        10 MSA-MA                 56.88    1:01.57    7  
 11 Mital, Kussh               9 MSA-MA               1:08.20    1:06.74    6  
 12 Gonzalez, Alejandro D      9 PENN-MA              1:02.65    1:10.62    5  
 13 Berezin, Stefan I         10 SCAY-MA              1:30.38    1:13.33    4  
 -- Sao, Shreyas              10 MSA-MA                    NT         DQ  
 -- Saverino, Travis V         9 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gambler, Emily G          12 EAC-MA                 37.20      36.78   20  
BB - Division  
  1 Castro, Jade I            12 SCAY-MA                38.38      34.64   20  
  2 Smith, Brie S             11 Fsc-Leby-MA            37.78      36.35   17  
  3 Musser, Finley R          12 NLAC-MA                37.72      36.70   16  
  4 Conway, Morgan H          11 EAC-MA                 38.08      38.85   15  
  5 Schwacke, Cara B          11 MSA-MA                 39.80      40.91   14  
C - Division  
  1 Christopher, Madeleine J  12 SCAY-MA                44.64      42.68   20  
  2 Mellinger, Kaitlin M      11 EAC-MA                 48.65      42.94   17  
  3 Aceto, Ally J             12 MSA-MA                 43.94      44.58   16  
  4 Hamer, Kenzie A           12 PENN-MA                   NT      45.02   15  
  5 Leibfried, Haley G        11 EAC-MA                 46.94      45.87   14  
  6 Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA                 49.21      47.96   13  
  7 May, Erin A               12 MSA-MA                 48.53      51.45   12  
  8 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA                 53.43      53.04   11  
  9 Chigurupati, Saanvi       11 MSA-MA                    NT      59.52    9  
 -- Pilato, Izzy L            11 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thompson, Jack A          11 MSA-MA                 35.77      34.77   20  
C - Division  
  1 Conn, Miles D             12 MSA-MA                 51.23      43.17   20  
  2 Schnoor, Luke W           12 EAC-MA                    NT      43.22   17  
  3 Nier, Lukas               12 PENN-MA                43.97      43.61   16  
  4 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT      44.94   15  
  5 Yan, Ethan J              11 MSA-MA                 47.26      45.40   14  
  6 Hagman, Andrew C          11 MSA-MA                 49.05      46.47   13  
  7 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA                43.77      48.42   12  
  8 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT      50.06   11  
  9 Hetzel, Sean M            11 MSA-MA                    NT      50.28    9  
 -- Boone, Carter D           11 NLAC-MA                44.44         DQ  
 
Event 83  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Cohick, Kendall A         10 Williamsport-MA      1:26.33    1:26.45   20  
       39.48  1:26.45                                                      
  2 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              1:34.17    1:29.44   17  
       41.73  1:29.44                                                      
C - Division  
  1 Garber, Julia M           10 EAC-MA                    NT    1:33.52   20  
       41.61  1:33.52                                                      
  2 Sutherland, Amelia V      10 PENN-MA              1:48.06    1:38.96   17  
       44.89  1:38.96                                                      
 
Event 84  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT    1:46.57   20  
       49.32  1:46.57                                                      
  2 Sao, Shreyas              10 MSA-MA                    NT    2:05.92   17  
     2:05.91  2:05.92                                                      
 -- Mital, Kussh               9 MSA-MA                    NT         DQ  
     1:12.91       DQ                                                      
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castro, Jade I            12 SCAY-MA              1:04.86    1:04.40   20  
       31.01  1:04.40                                                      
BB - Division  
  1 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA              1:15.16    1:17.56   20  
       34.37  1:17.56                                                      
C - Division  
  1 Gambler, Emily G          12 EAC-MA                    NT    1:12.12   20  
       33.40  1:12.12                                                      
  2 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:24.55    1:25.83   17  
  3 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA                    NT    1:54.43   16  
       48.48  1:54.43                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hidalgo, Carlos M         12 Fsc-Leby-MA          1:04.60    1:03.97   20  
       28.64  1:03.97                                                      
C - Division  
  1 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              1:25.94    1:15.97   20  
       34.55  1:15.97                                                      
  2 Guinter, Gage M           12 Williamsport-MA           NT    1:48.81   17  
       48.88  1:48.81                                                      
 
Event 87  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bair, Camryn N            10 Unattached-MA        2:14.16    2:17.83   20  
       31.34  1:06.78  1:43.10  2:17.83                                    
  2 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA        2:34.93    2:25.82   17  
       34.58  1:13.23  1:50.37  2:25.82                                    
BB - Division  
  1 Cohick, Kendall A         10 Williamsport-MA      2:42.90    2:42.87   20  
       40.75  1:23.36  2:05.28  2:42.87                                    
  2 Milhomme, Hadley          10 NLAC-MA              2:44.98    2:47.53   17  
       37.67  1:20.02  2:04.63  2:47.53                                    
C - Division  
  1 Sutherland, Amelia V      10 PENN-MA                   NT    2:49.40   20  
       38.06  1:22.46  2:08.31  2:49.40                                    
  2 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              3:14.81    2:53.11   17  
       37.55  1:23.49  2:08.33  2:53.11                                    
 
Event 87  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA              2:13.94    2:15.78   20  
       30.67  1:05.14  1:41.01  2:15.78                                    
  2 Koehle, Ally E            12 NLAC-MA              2:18.09    2:16.89   17  
       31.34  1:05.82  1:42.13  2:16.89                                    
BB - Division  
  1 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA              2:28.72    2:22.25   20  
       33.27  1:09.86  1:47.07  2:22.25                                    
  2 Musser, Finley R          12 NLAC-MA              2:28.03    2:23.00   17  
       33.03  1:09.91  1:47.48  2:23.00                                    
  3 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              2:29.30    2:30.10   16  
       34.33  1:11.95  1:51.69  2:30.10                                    
C - Division  
  1 Scudder, Diedre M         12 MSA-MA               2:36.95    2:26.56   20  
       33.22  1:12.12  1:50.43  2:26.56                                    
  2 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA              2:34.56    2:30.80   17  
       34.88  1:14.24  1:53.83  2:30.80                                    
  3 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              2:37.91    2:32.71   16  
       35.99  1:15.66  1:55.25  2:32.71                                    
  4 Conway, Morgan H          11 EAC-MA               2:30.97    2:38.00   15  
       35.20  1:15.75  1:56.26  2:38.00                                    
  5 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA              2:39.50    2:42.64   14  
       35.44  1:17.85  2:01.08  2:42.64                                    
  6 May, Erin A               12 MSA-MA                    NT    2:51.58   13  
       38.21  1:21.73  2:06.96  2:51.58                                    
  7 Pilato, Izzy L            11 MSA-MA                    NT    3:30.72   12  
     1:38.30  2:35.97  3:30.72                                             
 
Event 88  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA               2:23.40    2:27.34   20  
       31.30  1:08.89  1:49.72  2:27.34                                    
  2 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              2:28.58    2:27.36   17  
       34.92  1:13.09  1:51.68  2:27.36                                    
C - Division  
  1 Gonzalez, Nathaniel L      9 PENN-MA                   NT    3:09.94   20  
       44.76  1:33.97  2:23.76  3:09.94                                    
  2 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT    3:11.25   17  
       42.63  1:32.62  2:23.02  3:11.25                                    
  3 Sao, Shreyas              10 MSA-MA                    NT    3:11.60   16  
       41.58  1:31.40  2:22.93  3:11.60                                    
  4 Berezin, Stefan I         10 SCAY-MA                   NT    3:31.91   15  
       45.94  1:40.89  2:34.53  3:31.91                                    
 
Event 88  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              1:58.71    2:00.30   20  
       27.48    58.23  1:29.60  2:00.30                                    
  2 Hidalgo, Carlos M         12 Fsc-Leby-MA          2:10.42    2:02.22   17  
       27.20    58.20  1:30.38  2:02.22                                    
  3 Erdley, Shawn M           12 NLAC-MA              2:12.13    2:13.48   16  
       29.49  1:04.47  1:40.25  2:13.48                                    
C - Division  
  1 Thompson, Jack A          11 MSA-MA               2:27.70    2:20.60   20  
  2 Reinhart, Jack R          12 MSA-MA                    NT    2:26.95   17  
       35.05  1:14.23  1:51.50  2:26.95                                    
  3 Yan, Ethan J              11 MSA-MA                    NT    2:51.61   16  
       38.76  1:23.29  2:07.88  2:51.61                                    
  4 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA              3:00.70    2:56.36   15  
       39.39  1:25.10  2:10.99  2:56.36                                    
  5 Flickinger, Garrett R     11 NLAC-MA                   NT    2:56.82   14  
       39.61  1:25.76  2:12.20  2:56.82                                    
  6 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA              2:45.79    3:03.21   13  
       40.29  1:30.12  2:18.03  3:03.21                                    
 -- Conn, Miles D             12 MSA-MA                    NT   X2:31.89  
       34.90  1:14.38  1:54.82  2:31.89                                    
 
Event 89  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lunon, Sana'A J           10 Unattached-MA        1:14.88    1:12.82   20  
       34.28  1:12.82                                                      
BB - Division  
  1 Thoennes, Emma R          10 PENN-MA              1:27.30    1:19.82   20  
       39.16  1:19.82                                                      
  2 Mellinger, Ashley E        9 EAC-MA               1:22.69    1:20.44   17  
       37.38  1:20.44                                                      
  3 Hidalgo, Carla J          10 Fsc-Leby-MA          1:23.93    1:22.33   16  
       38.14  1:22.33                                                      
C - Division  
  1 Workman, Molly L          10 NLAC-MA              1:34.88    1:31.54   20  
       43.44  1:31.54                                                      
  2 Garber, Julia M           10 EAC-MA                    NT    1:32.71   17  
       44.24  1:32.71                                                      
  3 Kurpeikis, Olivia G        9 NLAC-MA                   NT    1:58.50   16  
       57.87  1:58.50                                                      
 
Event 90  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rachael, Everett W        10 EAC-MA               1:15.05    1:17.69   20  
       35.32  1:17.69                                                      
BB - Division  
  1 Huggins, Sam L            10 NLAC-MA              1:25.27    1:21.41   20  
  2 Rucker, Will A             9 SCAY-MA              1:28.64    1:28.19   17  
       39.72  1:28.19                                                      
C - Division  
  1 Ketchum, Jack B            9 EAC-MA                    NT    1:27.68   20  
       38.90  1:27.68                                                      
  2 Zhou, Ethan               10 MSA-MA               1:39.77    1:29.75   17  
       41.91  1:29.75                                                      
  3 Faulkingham, Jacob T      10 MSA-MA               1:35.07    1:30.45   16  
       41.94  1:30.45                                                      
  4 Grosse, Keegan            10 PENN-MA              1:35.10    1:31.94   15  
       45.22  1:31.94                                                      
  5 Eusemann, Owen J          10 MSA-MA               1:53.80    1:36.85   14  
       43.05  1:36.85                                                      
  6 Conway, Logan R            9 EAC-MA                    NT    1:39.64   13  
       48.18  1:39.64                                                      
  7 Oswald, Benjamin E        10 MSA-MA               1:43.83    1:45.41   12  
       46.60  1:45.41                                                      
  8 Berezin, Stefan I         10 SCAY-MA                   NT    1:55.40   11  
       52.08  1:55.40                                                      
  9 LaFrazza-Schwartz, Vince  10 NLAC-MA                   NT    1:59.92    9  
       59.54  1:59.92                                                      
 10 Gonzalez, Alejandro D      9 PENN-MA              1:53.43    2:01.18    7  
       51.52  2:01.18                                                      
 -- Sao, Shreyas              10 MSA-MA                    NT         DQ  
       50.97       DQ                                                      
 -- Mital, Kussh               9 MSA-MA                    NT         DQ  
     1:05.60       DQ                                                      
 
Event 91  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Brie S             11 Fsc-Leby-MA          1:12.87    1:14.47   20  
       36.01  1:14.47                                                      
  2 McCool, Kiaha M           11 NLAC-MA              1:11.42    1:19.18   17  
       35.17  1:19.18                                                      
BB - Division  
  1 Gambler, Emily G          12 EAC-MA               1:14.64    1:13.10   20  
       34.20  1:13.10                                                      
  2 Conway, Morgan H          11 EAC-MA               1:17.16    1:21.61   17  
       39.48  1:21.61                                                      
  3 Brownstead, Kelly A       11 NLAC-MA              1:18.62    1:22.88   16  
       38.28  1:22.88                                                      
  4 Hooper, Kate A            11 NLAC-MA              1:17.86    1:23.63   15  
       40.59  1:23.63                                                      
C - Division  
  1 Castro, Jade I            12 SCAY-MA                   NT    1:05.21   20  
       29.58  1:05.21                                                      
  2 Cusack, Caroline M        12 MSA-MA               1:26.93    1:19.65   17  
       35.81  1:19.65                                                      
  3 Christopher, Madeleine J  12 SCAY-MA              1:36.62    1:20.22   16  
       36.98  1:20.22                                                      
  4 Milhomme, Saylor          11 NLAC-MA              1:22.65    1:22.01   15  
       39.46  1:22.01                                                      
  5 Packer, Katelyn E         11 NLAC-MA              1:24.36    1:24.25   14  
       38.00  1:24.25                                                      
  6 Mulay, Mithila Y          12 MSA-MA               1:22.99    1:25.00   13  
       40.06  1:25.00                                                      
  7 Doucette, Kate L          12 NLAC-MA              1:28.87    1:26.16   12  
       39.65  1:26.16                                                      
  8 Leibfried, Haley G        11 EAC-MA               1:26.36    1:29.83   11  
       42.84  1:29.83                                                      
  9 May, Erin A               12 MSA-MA               1:29.18    1:32.46    9  
       41.90  1:32.46                                                      
 10 Hartley, Sophia G         11 MSA-MA               1:43.75    1:38.62    7  
       44.26  1:38.62                                                      
 11 Bhaskar, Preethi          11 MSA-MA               1:50.50    1:43.34    6  
       52.54  1:43.34                                                      
 12 Chigurupati, Saanvi       11 MSA-MA               1:52.60    1:51.32    5  
       48.41  1:51.32                                                      
 
Event 92  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blake, Teddy G            12 NLAC-MA              1:04.41    1:06.84   20  
       30.70  1:06.84                                                      
BB - Division  
  1 Thompson, Jack A          11 MSA-MA               1:14.59    1:11.07   20  
       32.83  1:11.07                                                      
C - Division  
  1 Boone, Carter D           11 NLAC-MA              1:17.70    1:17.62   20  
       34.62  1:17.62                                                      
  2 Schnoor, Luke W           12 EAC-MA                    NT    1:21.09   17  
       36.27  1:21.09                                                      
  3 Conn, Miles D             12 MSA-MA               1:37.24    1:23.84   16  
       38.58  1:23.84                                                      
  4 Ketchum, Carter J         11 EAC-MA                    NT    1:27.22   15  
       41.32  1:27.22                                                      
  5 Rivera, Maxwell A         12 NLAC-MA              1:32.22    1:33.08   14  
       43.46  1:33.08                                                      
  6 Sheppard, Caleb B         11 NLAC-MA                   NT    1:39.47   13  
       49.58  1:39.47                                                      
 -- Guinter, Gage M           12 Williamsport-MA           NT         DQ  
       46.53       DQ