Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/16/2017 02:02 PM
                      2017 MA SSC Intrasquad - 10/14/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA                 29.66      29.83   20  
  2 Brandt, Madelyn R         10 UNSSC-MA               31.48      30.22   17  
  3 Foppa, Ashley             10 SSC-MA                 31.24      31.99   16  
  4 Hillier, Avery E          10 SSC-MA                 36.41      32.56   15  
  5 Si, Christina K           10 SSC-MA                 36.53      33.46   14  
  6 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                 33.62      33.71   13  
  7 McLaughlin, Ava E         10 SSC-MA                 35.27      33.83   12  
  8 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA                 35.43      34.13   11  
  9 Kennedy, Rori T            9 SSC-MA                 35.43      34.22    9  
 10 Walker, Sofia A           10 SSC-MA                 37.41      34.50    7  
 11 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA                 42.44      35.92    6  
 12 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 40.07      36.39    4.5
 12 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA                 38.41      36.39    4.5
 14 Liu, Eden S                9 UNSSC-MA               41.43      36.79    3  
 15 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA                 39.65      37.77    2  
 16 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA                 45.10      39.73    1  
 17 Hedlund, Paige             9 UNSSC-MA                  NT      39.92  
 18 Hayes, Winnie H            9 SSC-MA                    NT      41.86  
 19 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                 40.91      42.10  
 20 Kelly, Tess R             10 SSC-MA                 48.26      42.47  
 21 Hayes, Frankie M           9 SSC-MA                    NT      43.87  
 22 Smirnova, Julia            9 SSC-MA                    NT      44.08  
 23 Welgosh, Anika R           9 UNSSC-MA               49.78      44.69  
 
Event 2  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 31.85      30.28   20  
  2 Sun, Eric                 10 SSC-MA                 35.49      32.82   17  
  3 Block, Brandon G          10 SSC-MA                 33.43      33.01   16  
  4 Hayes, TJ J               10 SSC-MA                    NT      35.71   15  
  5 Cowan, Wyeth C            10 SSC-MA                    NT      35.85   14  
  6 Lund, Matt J              10 SSC-MA                 38.23      36.54   13  
  7 Kennedy, Gavin J          10 SSC-MA                 38.48      36.67   12  
  8 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT      37.92   11  
  9 Halloran, Sean J           9 SSC-MA                    NT      38.72    9  
 10 Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                    NT      44.92    7  
 11 Holmes, Edward T          10 SSC-MA                 51.82      47.25    6  
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA                 24.78      24.90   20  
  2 Lunn, Emma K              12 SSC-MA                 25.69      25.70   17  
  3 Diguey, Velina            11 SSC-MA                 30.15      29.69   16  
  4 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                 31.18      30.17   15  
  5 Cappola, Ali G            11 SSC-MA                 31.01      30.21   14  
  6 Spinosa, Lindsay C        11 SSC-MA                 33.68      31.06   13  
  7 Bookwalter, Olivia M      11 SSC-MA                 33.76      32.76   12  
  8 Kuttymartin, Mira         11 SSC-MA                 32.00      34.69   11  
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lash, Daniel B            12 SSC-MA                 27.24      27.36   20  
  2 Wang, Jake                11 SSC-MA                 28.57      28.33   17  
  3 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT      28.36   16  
  4 Murphy, Nol W             11 SSC-MA                 30.90      30.16   15  
  5 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA                 32.29      31.17   14  
  6 Holmes, Charles P         12 SSC-MA                 33.92      31.30   13  
  7 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 31.62      31.47   12  
  8 Clark, Weston R           12 SSC-MA                 30.12      31.60   11  
  9 Kzelian, Vahe A           12 SSC-MA                 37.44      31.68    9  
 10 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 36.68      32.88    7  
 11 Hanway, Jon R             12 SSC-MA                    NT      44.26    6  
 
Event 5  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feuzeu Mekoue, Kelly      13 SSC-MA                 24.57      25.64   20  
  2 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 23.74      25.79   17  
  3 Brandt, Mackenzie A       13 UNSSC-MA               26.42      26.35   16  
  4 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA                 25.55      26.57   15  
  5 Jones, Elizabeth G        15 SSC-MA                 26.72      26.86   14  
  6 Jones, Laura G            15 SSC-MA                 26.35      26.89   13  
  7 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA                 25.81      27.12   12  
  8 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA                 27.43      27.38   11  
  9 Slupianek, Helena         14 SSC-MA                 29.54      28.39    9  
 10 Cappola, Christina M      14 SSC-MA                 29.25      28.65    7  
 11 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA                 28.95      28.93    6  
 12 Shifflett, Ella M         13 SSC-MA                 29.53      29.70    5  
 13 Jones, Alex S             15 SSC-MA                 29.18      29.78    4  
 14 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA                 30.31      31.57    3  
 
Event 6  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koenig, Pierre J          14 SSC-MA                 22.90      23.82   20  
  2 Hughes, James A           15 SSC-MA                 23.37      23.96   17  
  3 Wang, Gary Q              13 SSC-MA                 23.50      24.13   16  
  4 Hughes, Jack R            15 SSC-MA                 24.00      24.28   15  
  5 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA                 25.03      24.30   14  
  6 Mallon, Bobby R           16 SSC-MA                 36.05      24.77   13  
  7 Cai, Ethan Y              17 SSC-MA                 24.28      24.88   12  
  8 Whitaker, Miles T         15 SSC-MA                 23.95      24.89   11  
  9 Kantner, Andrew M         15 SSC-MA                 24.23      24.96    9  
 10 Welgosh, Raymond L        14 UNSSC-MA               24.44      24.97    7  
 11 Gao, Phillip J            14 UNSSC-MA               25.95      25.36    6  
 12 Pierce, Jeremy R          13 SSC-MA                 27.36      26.16    5  
 13 Shaud, Jake K             14 SSC-MA                 27.57      26.53    4  
 14 Huegel, Michael M         13 SSC-MA                 28.95      28.22    3  
 15 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA                 30.64      28.88    2  
 16 Haiat, Shavit             13 SSC-MA                    NT      30.15    1  
 17 Walker, Darius D          13 SSC-MA                 34.56      31.80  
 18 Selverian, Christian S    13 SSC-MA                 45.84      32.12  
 
Event 7  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA               1:13.99    1:14.74   20  
       34.73  1:14.74                                                      
  2 Hillier, Avery E          10 SSC-MA               1:39.88    1:24.56   17  
       38.02  1:24.56                                                      
  3 McLaughlin, Ava E         10 SSC-MA                    NT    1:24.62   16  
       37.85  1:24.62                                                      
  4 Si, Christina K           10 SSC-MA               1:32.77    1:26.02   15  
       41.11  1:26.02                                                      
  5 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA               1:30.71    1:26.62   14  
       40.67  1:26.62                                                      
  6 Block, Rebecca M           9 SSC-MA               1:30.06    1:28.29   13  
       39.23  1:28.29                                                      
  7 Liu, Eden S                9 UNSSC-MA             1:46.12    1:30.20   12  
       43.67  1:30.20                                                      
  8 Walker, Sofia A           10 SSC-MA               1:37.46    1:32.38   11  
       44.69  1:32.38                                                      
  9 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA               1:47.74    1:32.87    9  
       45.43  1:32.87                                                      
 10 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                    NT    1:33.08    7  
       43.29  1:33.08                                                      
 11 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA               1:37.36    1:35.12    6  
       44.77  1:35.12                                                      
 12 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA               1:43.63    1:38.12    5  
       45.46  1:38.12                                                      
 13 Hedlund, Paige             9 UNSSC-MA                  NT    1:39.54    4  
 14 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA               1:44.72    1:39.91    3  
       49.34  1:39.91                                                      
 15 Kelly, Tess R             10 SSC-MA               2:01.68    1:48.86    2  
       50.52  1:48.86                                                      
 16 Welgosh, Anika R           9 UNSSC-MA             2:06.74    1:50.78    1  
       51.82  1:50.78                                                      
 
Event 8  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA               1:18.44    1:16.68   20  
       34.68  1:16.68                                                      
  2 Sun, Eric                 10 SSC-MA               1:28.63    1:23.26   17  
       38.41  1:23.26                                                      
  3 Block, Brandon G          10 SSC-MA               1:27.45    1:28.06   16  
       39.07  1:28.06                                                      
  4 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT    1:38.54   15  
       45.38  1:38.54                                                      
  5 Lund, Matt J              10 SSC-MA               2:02.69    1:42.39   14  
       46.24  1:42.39                                                      
  6 Halloran, Sean J           9 SSC-MA                    NT    1:48.13   13  
       54.28  1:48.13                                                      
  7 Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                    NT    1:54.79   12  
       52.83  1:54.79                                                      
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA               2:14.35    2:15.24   20  
       29.04  1:05.25  1:45.39  2:15.24                                    
  2 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA               2:19.09    2:16.06   17  
       29.92  1:03.91  1:44.85  2:16.06                                    
  3 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA               2:38.88    2:35.77   16  
       33.36  1:11.63  2:00.05  2:35.77                                    
  4 Caron, Lauren E           12 SSC-MA               2:39.81    2:37.47   15  
       33.58  1:13.01  2:01.38  2:37.47                                    
  5 Kennedy, Kayleigh J       12 SSC-MA               2:44.85    2:37.86   14  
       33.55  1:12.97  2:01.04  2:37.86                                    
  6 Johnson, Anna K           12 SSC-MA               2:52.76    2:49.62   13  
       35.31  1:17.83  2:08.93  2:49.62                                    
  7 Kelly, Jo J               11 SSC-MA                    NT    2:55.35   12  
       38.41  1:20.25  2:16.34  2:55.35                                    
  8 Bookwalter, Olivia M      11 SSC-MA               3:28.60    2:59.93   11  
       40.76  1:22.36  2:17.70  2:59.93                                    
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitaker, Brock H         11 SSC-MA               2:25.98    2:25.09   20  
       30.32  1:07.42  1:51.22  2:25.09                                    
  2 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT    2:34.55   17  
       30.96  1:10.09  1:58.94  2:34.55                                    
  3 Riches, Gabe J            12 SSC-MA                    NT    2:38.41   16  
       31.90  1:13.16  2:02.16  2:38.41                                    
  4 Riches, Noah W            11 SSC-MA               3:07.55    2:49.32   15  
       35.39  1:18.54  2:09.50  2:49.32                                    
 
Event 11  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shema, Erin O             15 UNSSC-MA             2:08.85    2:15.54   20  
       29.20  1:04.32  1:44.02  2:15.54                                    
  2 Paglia, Syd J             15 SSC-MA               2:07.58    2:15.78   17  
       29.35  1:04.61  1:43.70  2:15.78                                    
  3 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA                    NT    2:29.29   16  
       33.71  1:12.59  1:54.45  2:29.29                                    
  4 Wilson, Mekhi S           13 SSC-MA               2:27.55    2:29.57   15  
       30.60  1:08.83  1:54.69  2:29.57                                    
  5 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               2:31.51    2:29.67   14  
       32.30  1:10.87  1:56.21  2:29.67                                    
  6 Scott, Ella G             13 SSC-MA               2:36.31    2:34.55   13  
       31.27  1:10.27  1:59.63  2:34.55                                    
  7 Jones, Elizabeth G        15 SSC-MA                    NT    2:36.11   12  
       32.35  1:11.77  2:01.10  2:36.11                                    
 
Event 12  Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boeckx, Alex A            15 SSC-MA               1:55.20    2:01.53   20  
       25.42    56.37  1:32.63  2:01.53                                    
  2 Koenig, Pierre J          14 SSC-MA               2:04.79    2:09.81   17  
       26.85  1:00.19  1:39.73  2:09.81                                    
  3 Welgosh, Raymond L        14 UNSSC-MA             2:09.90    2:11.52   16  
       28.81  1:03.87  1:41.53  2:11.52                                    
  4 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA               2:07.85    2:11.99   15  
       27.94  1:02.09  1:42.49  2:11.99                                    
  5 Hughes, Jack R            15 SSC-MA               2:08.68    2:13.82   14  
       28.33  1:02.17  1:41.50  2:13.82                                    
  6 Whitaker, Miles T         15 SSC-MA               2:10.84    2:19.15   13  
       28.39  1:03.75  1:46.97  2:19.15                                    
  7 Kantner, Andrew M         15 SSC-MA               2:12.57    2:19.25   12  
       29.89  1:05.97  1:46.47  2:19.25                                    
  8 Baldino, TJ J             15 SSC-MA               2:16.84    2:20.45   11  
       28.32  1:03.79  1:47.36  2:20.45                                    
  9 Shaud, Jake K             14 SSC-MA               2:31.63    2:26.64    9  
       31.01  1:07.15  1:52.90  2:26.64                                    
 10 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               2:41.55    2:46.95    7  
       36.77  1:18.64  2:08.95  2:46.95                                    
 11 Walker, Darius D          13 SSC-MA                    NT    2:59.81    6  
       37.67  1:22.91  2:19.46  2:59.81                                    
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foppa, Ashley             10 SSC-MA                 34.81      33.66   20  
  2 Kennedy, Rori T            9 SSC-MA                 34.89      35.91   17  
  3 Brandt, Madelyn R         10 UNSSC-MA               38.98      36.75   16  
  4 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                 35.51      37.15   15  
  5 Hillier, Avery E          10 SSC-MA                    NT      37.84   14  
  6 McLaughlin, Ava E         10 SSC-MA                 41.56      38.04   13  
  7 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                 39.58      38.35   12  
  8 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 44.67      39.81   11  
  9 Liu, Eden S                9 UNSSC-MA               48.98      42.76    9  
 10 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA                    NT      44.30    7  
 11 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA                 46.23      44.37    6  
 12 Walker, Sofia A           10 SSC-MA                 48.46      45.17    5  
 13 Hedlund, Paige             9 UNSSC-MA                  NT      45.77    4  
 14 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA                 48.90      48.03    3  
 15 Hayes, Frankie M           9 SSC-MA                    NT      52.51    2  
 16 Welgosh, Anika R           9 UNSSC-MA               59.54      53.88    1  
 17 Kelly, Tess R             10 SSC-MA               1:08.22      56.51  
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 37.06      34.08   20  
  2 Sun, Eric                 10 SSC-MA                 46.50      36.88   17  
  3 Cowan, Wyeth C            10 SSC-MA                    NT      41.99   16  
  4 Kennedy, Gavin J          10 SSC-MA                 44.26      45.35   15  
  5 Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                 48.21      52.11   14  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunn, Emma K              12 SSC-MA                 28.57      28.54   20  
  2 Kennedy, Kayleigh J       12 SSC-MA                 32.23      31.62   17  
  3 Caron, Lauren E           12 SSC-MA                 35.44      32.98   16  
  4 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA                 31.62      33.34   15  
  5 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                 36.16      34.60   14  
  6 Kelly, Jo J               11 SSC-MA                 44.71      37.22   13  
  7 Kuttymartin, Mira         11 SSC-MA                 36.07      38.54   12  
  8 Spinosa, Lindsay C        11 SSC-MA                 41.98      39.21   11  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitaker, Brock H         11 SSC-MA                 28.96      29.01   20  
  2 Lash, Daniel B            12 SSC-MA                 29.55      30.37   17  
  3 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT      30.68   16  
  4 Wang, Jake                11 SSC-MA                 30.61      31.80   15  
  5 Riches, Gabe J            12 SSC-MA                 37.36      32.06   14  
  6 Riches, Noah W            11 SSC-MA                 35.67      33.02   13  
  7 Murphy, Nol W             11 SSC-MA                 33.87      34.32   12  
  8 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA                 36.43      35.95   11  
  9 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 33.89      36.21    9  
 10 Clark, Weston R           12 SSC-MA                 35.97      36.70    7  
 11 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 40.87      39.33    6  
 
Event 17  Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shema, Erin O             15 UNSSC-MA               57.72    1:02.41   20  
       29.64  1:02.41                                                      
  2 Brandt, Mackenzie A       13 UNSSC-MA             1:06.25    1:02.89   17  
       29.24  1:02.89                                                      
  3 Ott, Madeleine F          14 SSC-MA               1:03.05    1:05.30   16  
       30.75  1:05.30                                                      
  4 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               1:03.10    1:05.42   15  
       31.05  1:05.42                                                      
  5 Wilson, Mekhi S           13 SSC-MA               1:03.14    1:05.70   14  
       31.61  1:05.70                                                      
  6 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA                    NT    1:06.33   13  
       31.37  1:06.33                                                      
  7 Scott, Ella G             13 SSC-MA               1:05.05    1:08.15   12  
       31.79  1:08.15                                                      
  8 Jones, Laura G            15 SSC-MA               1:13.61    1:10.79   11  
       30.95  1:10.79                                                      
  9 Shifflett, Ella M         13 SSC-MA               1:05.71    1:11.13    9  
       32.79  1:11.13                                                      
 10 Cappola, Christina M      14 SSC-MA               1:13.22    1:12.10    7  
       33.38  1:12.10                                                      
 11 Jones, Alex S             15 SSC-MA               1:11.49    1:14.79    6  
       34.29  1:14.79                                                      
 12 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA               1:15.70    1:14.96    5  
       34.47  1:14.96                                                      
 
Event 18  Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cai, Ethan Y              17 SSC-MA                 53.23      55.82   20  
       26.31    55.82                                                      
  2 Koenig, Pierre J          14 SSC-MA                 55.09      56.56   17  
       26.86    56.56                                                      
  3 Wang, Gary Q              13 SSC-MA                 56.87      58.30   16  
       27.36    58.30                                                      
  4 Hughes, James A           15 SSC-MA                 57.21      59.00   15  
       27.04    59.00                                                      
  5 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA                 58.67    1:00.05   14  
       28.16  1:00.05                                                      
  6 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               1:04.26    1:01.98   13  
       28.56  1:01.98                                                      
  7 Hughes, Jack R            15 SSC-MA                 58.00    1:02.63   12  
       29.14  1:02.63                                                      
  8 Welgosh, Raymond L        14 UNSSC-MA               59.42    1:02.78   11  
       29.28  1:02.78                                                      
  9 Mallon, Bobby R           16 SSC-MA                    NT    1:03.64    9  
       29.77  1:03.64                                                      
 10 Baldino, TJ J             15 SSC-MA               1:04.79    1:04.00    7  
       29.37  1:04.00                                                      
 11 Gao, Phillip J            14 UNSSC-MA             1:03.85    1:04.14    6  
       30.22  1:04.14                                                      
 12 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA                    NT    1:17.30    5  
       34.58  1:17.30                                                      
 13 Walker, Darius D          13 SSC-MA               1:36.57    1:26.32    4  
       39.28  1:26.32                                                      
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandt, Madelyn R         10 UNSSC-MA               34.40      32.85   20  
  2 Foppa, Ashley             10 SSC-MA                 38.17      37.70   17  
  3 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                 38.03      38.89   16  
  4 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                 40.13      39.37   15  
  5 Hillier, Avery E          10 SSC-MA                 42.71      39.55   14  
  6 Kennedy, Rori T            9 SSC-MA                 42.38      40.36   13  
  7 Si, Christina K           10 SSC-MA                 41.87      41.02   12  
  8 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA                 42.45      41.31   11  
  9 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 47.29      43.69    9  
 10 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA                 45.24      43.75    7  
 11 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                 54.74      47.26    6  
 12 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA                 44.50      47.38    5  
 13 Hedlund, Paige             9 UNSSC-MA                  NT      49.39    4  
 14 Smirnova, Julia            9 SSC-MA                    NT      49.55    3  
 15 Welgosh, Anika R           9 UNSSC-MA               57.44      50.56    2  
 16 Kelly, Tess R             10 SSC-MA                 55.18      54.55    1  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 35.69      35.66   20  
  2 Sun, Eric                 10 SSC-MA                 41.76      39.75   17  
  3 Lund, Matt J              10 SSC-MA                 45.14      43.29   16  
  4 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT      44.22   15  
  5 Kennedy, Gavin J          10 SSC-MA                 43.69      47.97   14  
  6 Hanway, Timmy W            9 SSC-MA                    NT      53.87   13  
  7 Holmes, Edward T          10 SSC-MA                    NT      54.80   12  
 -- Halloran, Sean J           9 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunn, Emma K              12 SSC-MA                 30.67      29.63   20  
  2 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA                 29.35      29.74   17  
  3 Cappola, Ali G            11 SSC-MA                 36.61      36.48   16  
  4 Spinosa, Lindsay C        11 SSC-MA                 40.59      36.81   15  
  5 Diguey, Velina            11 SSC-MA                 35.44      36.85   14  
  6 Bookwalter, Olivia M      11 SSC-MA                 31.61      36.99   13  
  7 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA                 38.44      37.51   12  
  8 Kelly, Jo J               11 SSC-MA                 38.48      38.36   11  
  9 Kuttymartin, Mira         11 SSC-MA                 40.47      40.34    9  
 
Event 22  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jake                11 SSC-MA                 32.46      32.94   20  
  2 Riches, Noah W            11 SSC-MA                 38.91      34.42   17  
  3 Yeniay, Can               11 SSC-MA                    NT      34.47   16  
  4 Riches, Gabe J            12 SSC-MA                 39.40      35.77   15  
  5 Shaud, Harrison T         12 SSC-MA                 35.87      36.16   14  
  6 Kzelian, Vahe A           12 SSC-MA                 44.01      37.64   13  
  7 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 37.11      38.52   12  
  8 Clark, Weston R           12 SSC-MA                 36.10      38.59   11  
  9 Holmes, Charles P         12 SSC-MA                 42.08      39.90    9  
 10 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 43.43      40.09    7  
 -- Hanway, Jon R             12 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 23  Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paglia, Syd J             15 SSC-MA                 56.72    1:00.84   20  
       30.14  1:00.84                                                      
  2 Shema, Erin O             15 UNSSC-MA               57.06    1:01.85   17  
       30.39  1:01.85                                                      
  3 Brandt, Mackenzie A       13 UNSSC-MA             1:01.08    1:02.28   16  
       30.31  1:02.28                                                      
  4 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA                 58.31    1:05.01   15  
       32.53  1:05.01                                                      
  5 Feuzeu Mekoue, Kelly      13 SSC-MA               1:01.77    1:05.39   14  
       31.79  1:05.39                                                      
  6 Ott, Madeleine F          14 SSC-MA               1:05.27    1:08.95   13  
       33.77  1:08.95                                                      
  7 Shifflett, Ella M         13 SSC-MA               1:09.21    1:10.45   12  
       35.18  1:10.45                                                      
  8 Wilson, Mekhi S           13 SSC-MA               1:03.06    1:11.06   11  
       34.96  1:11.06                                                      
  9 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               1:07.98    1:11.28    9  
       35.28  1:11.28                                                      
 10 Jones, Laura G            15 SSC-MA               1:11.13    1:13.20    7  
       35.05  1:13.20                                                      
 11 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA                    NT    1:14.03    6  
       35.19  1:14.03                                                      
 12 Scott, Ella G             13 SSC-MA               1:12.62    1:15.59    5  
       37.33  1:15.59                                                      
 13 Jones, Alex S             15 SSC-MA               1:14.06    1:16.64    4  
       38.42  1:16.64                                                      
 14 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               1:14.54    1:16.68    3  
       38.02  1:16.68                                                      
 
Event 24  Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boeckx, Alex A            15 SSC-MA                 56.10      56.95   20  
       27.94    56.95                                                      
  2 Wang, Gary Q              13 SSC-MA                 56.02      59.36   17  
       28.84    59.36                                                      
  3 Datta, Kenneth            16 SSC-MA               1:12.04    1:02.98   16  
       30.69  1:02.98                                                      
  4 Cai, Ethan Y              17 SSC-MA               1:00.64    1:03.01   15  
       30.64  1:03.01                                                      
  5 Pierce, Jeremy R          13 SSC-MA               1:04.40    1:03.92   14  
       30.81  1:03.92                                                      
  6 Gao, Phillip J            14 UNSSC-MA             1:04.83    1:04.09   13  
       31.73  1:04.09                                                      
  7 Shaud, Jake K             14 SSC-MA               1:06.97    1:05.66   12  
       31.84  1:05.66                                                      
  8 El-Deiry, John R          14 SSC-MA                    NT    1:11.63   11  
       34.35  1:11.63                                                      
  9 Huegel, Michael M         13 SSC-MA               1:14.79    1:12.22    9  
       35.24  1:12.22                                                      
 10 Haiat, Shavit             13 SSC-MA                    NT    1:22.03    7  
       40.56  1:22.03                                                      
 11 Walker, Darius D          13 SSC-MA               1:30.20    1:24.63    6  
       40.15  1:24.63                                                      
 
Event 25  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA               1:04.17    1:07.65   20  
       32.65  1:07.65                                                      
  2 Brandt, Madelyn R         10 UNSSC-MA             1:09.48    1:09.10   17  
       33.31  1:09.10                                                      
  3 Foppa, Ashley             10 SSC-MA               1:13.40    1:16.42   16  
       35.60  1:16.42                                                      
  4 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA               1:15.66    1:16.45   15  
       36.33  1:16.45                                                      
  5 Ott, Cassidy M            10 SSC-MA               1:22.41    1:17.15   14  
       36.82  1:17.15                                                      
  6 Si, Christina K           10 SSC-MA               1:22.90    1:17.34   13  
       36.70  1:17.34                                                      
  7 Hillier, Avery E          10 SSC-MA               1:24.29    1:19.38   12  
       36.82  1:19.38                                                      
  8 Walker, Sofia A           10 SSC-MA               1:26.13    1:23.12   11  
       38.58  1:23.12                                                      
  9 Liu, Eden S                9 UNSSC-MA                  NT    1:25.86    9  
       41.31  1:25.86                                                      
 10 Slootmaker, Annika L      10 SSC-MA               1:33.52    1:26.29    7  
       40.90  1:26.29                                                      
 11 Hillier, Caroline R        9 SSC-MA               1:30.87    1:26.91    6  
       41.03  1:26.91                                                      
 12 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA               1:38.36    1:32.12    5  
       43.76  1:32.12                                                      
 13 Hedlund, Paige             9 UNSSC-MA                  NT    1:37.35    4  
       44.21  1:37.35                                                      
 
Event 26  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT    1:30.55   20  
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunn, Emma K              12 SSC-MA                 55.51      55.34   20  
       27.09    55.34                                                      
  2 Eruslanova, Katya         12 SSC-MA                 57.45      57.98   17  
       27.79    57.98                                                      
  3 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA               1:04.18    1:04.57   16  
       30.95  1:04.57                                                      
  4 Caron, Lauren E           12 SSC-MA               1:06.68    1:06.58   15  
       32.67  1:06.58                                                      
  5 Mitchell, Victoria S      11 SSC-MA               1:07.96    1:07.61   14  
       32.57  1:07.61                                                      
  6 Diguey, Velina            11 SSC-MA               1:07.58    1:08.95   13  
       31.78  1:08.95                                                      
  7 Johnson, Anna K           12 SSC-MA               1:09.24    1:09.10   11.5
       32.59  1:09.10                                                      
  7 Cappola, Ali G            11 SSC-MA               1:11.30    1:09.10   11.5
       33.18  1:09.10                                                      
  9 Kelly, Jo J               11 SSC-MA                    NT    1:14.16    9  
       36.12  1:14.16                                                      
 10 Bookwalter, Olivia M      11 SSC-MA               1:17.37    1:14.61    7  
       34.72  1:14.61                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lash, Daniel B            12 SSC-MA                 59.67    1:01.89   20  
       29.87  1:01.89                                                      
  2 Wang, Jake                11 SSC-MA               1:04.84    1:05.64   17  
       31.45  1:05.64                                                      
  3 Murphy, Nol W             11 SSC-MA               1:10.36    1:09.01   16  
       32.40  1:09.01                                                      
  4 Clark, Weston R           12 SSC-MA               1:08.21    1:11.61   15  
       33.36  1:11.61                                                      
  5 Holmes, Charles P         12 SSC-MA               1:16.33    1:13.48   14  
       34.20  1:13.48                                                      
 
Event 29  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feuzeu Mekoue, Kelly      13 SSC-MA                 54.60      55.86   20  
       26.16    55.86                                                      
  2 Brandt, Mackenzie A       13 UNSSC-MA               54.69      56.89   17  
       27.27    56.89                                                      
  3 Shema, Erin O             15 UNSSC-MA               55.02      57.00   16  
       27.60    57.00                                                      
  4 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA                 55.95      58.80   15  
       28.30    58.80                                                      
  5 Jones, Elizabeth G        15 SSC-MA               1:00.76    1:00.11   14  
       28.83  1:00.11                                                      
  6 Cappola, Christina M      14 SSC-MA               1:03.19    1:01.62   13  
       29.96  1:01.62                                                      
  7 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               1:02.64    1:01.75   11.5
       30.43  1:01.75                                                      
  7 Jones, Laura G            15 SSC-MA                 59.00    1:01.75   11.5
       29.67  1:01.75                                                      
  9 Wilson, Mekhi S           13 SSC-MA                 57.64    1:02.45    9  
       30.36  1:02.45                                                      
 10 Paglia, Sophia B          13 SSC-MA               1:07.00    1:04.95    7  
       30.92  1:04.95                                                      
 11 Scott, Ella G             13 SSC-MA               1:04.36    1:06.07    6  
       32.16  1:06.07                                                      
 12 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               1:08.17    1:11.04    5  
       34.16  1:11.04                                                      
 
Event 30  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koenig, Pierre J          14 SSC-MA                 50.43      53.30   20  
       26.54    53.30                                                      
  2 Wang, Gary Q              13 SSC-MA                 52.45      53.42   17  
       25.89    53.42                                                      
  3 Whitaker, Miles T         15 SSC-MA                 51.62      54.29   16  
       26.07    54.29                                                      
  4 Gao, Phillip J            14 UNSSC-MA               56.00      55.55   15  
       27.03    55.55                                                      
  5 Welgosh, Raymond L        14 UNSSC-MA               53.00      55.58   14  
       26.56    55.58                                                      
  6 Datta, Kenneth            16 SSC-MA               1:12.15      56.02   13  
       27.00    56.02                                                      
  7 Baldino, TJ J             15 SSC-MA                 55.96      56.47   12  
       27.02    56.47                                                      
  8 Huegel, Michael M         13 SSC-MA               1:01.64    1:02.11   11  
       29.60  1:02.11                                                      
  9 El-Deiry, John R          14 SSC-MA                    NT    1:03.80    9  
       30.83  1:03.80                                                      
 10 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA               1:11.50    1:06.33    7  
       30.93  1:06.33                                                      
 11 Haiat, Shavit             13 SSC-MA                    NT    1:06.45    6  
       32.46  1:06.45                                                      
 12 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               1:08.05    1:08.82    5  
       32.04  1:08.82                                                      
 13 Selverian, Christian S    13 SSC-MA               1:17.92    1:13.02    4  
       33.62  1:13.02                                                      
 14 Walker, Darius D          13 SSC-MA               1:19.26    1:14.04    3  
       34.80  1:14.04                                                      
 
Event 31  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Kaitlyn R       10 SSC-MA                 40.46      42.41   20  
  2 Block, Rebecca M           9 SSC-MA                 45.94      45.58   17  
  3 Tallapragada, Harshitha   10 SSC-MA                 44.94      46.53   16  
  4 Liu, Eden S                9 UNSSC-MA               49.37      47.38   15  
  5 Bergstrom, Sylvie          9 SSC-MA                    NT      48.35   14  
  6 Walker, Sofia A           10 SSC-MA                 51.97      49.47   13  
  7 Rahardjo, Sera C          10 SSC-MA                 52.41      50.16   12  
  8 Hayes, Winnie H            9 SSC-MA                    NT      50.19   11  
  9 Kelly, Lyla A              9 SSC-MA                 52.87      50.48    9  
 10 Libke, Maddie L            9 SSC-MA                 59.88      52.88    7  
 11 Welgosh, Anika R           9 UNSSC-MA             1:03.79      56.23    6  
 12 Smirnova, Julia            9 SSC-MA                    NT      58.47    5  
 
Event 32  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun, Eric                 10 SSC-MA                 46.72      40.87   20  
  2 Wang, Jerry Z             10 SSC-MA                 42.39      41.19   17  
  3 Hayes, TJ J               10 SSC-MA                    NT      48.05   16  
  4 Kothari, Adi N            10 SSC-MA                    NT      51.41   15  
  5 Lund, Matt J              10 SSC-MA               1:03.11      53.95   14  
  6 Holmes, Edward T          10 SSC-MA                 58.19      55.17   13  
 -- Halloran, Sean J           9 SSC-MA                    NT         DQ  
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mullins, Lainey J         12 SSC-MA                 34.01      34.28   20  
  2 Lunn, Emma K              12 SSC-MA                 36.94      36.76   17  
  3 Johnson, Anna K           12 SSC-MA                 41.63      39.73   16  
  4 Diguey, Velina            11 SSC-MA                 37.89      39.82   15  
  5 Kennedy, Kayleigh J       12 SSC-MA                 39.61      40.52   14  
  6 Krieg, Sylvia C           12 SSC-MA                 40.78      40.57   13  
  7 Kuttymartin, Mira         11 SSC-MA                 40.35      42.43   12  
  8 Cappola, Ali G            11 SSC-MA                 45.12      43.68   11  
  9 Spinosa, Lindsay C        11 SSC-MA                 51.94      46.10    9  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Jake                11 SSC-MA                 33.97      34.49   20  
  2 Whitaker, Brock H         11 SSC-MA                 36.14      35.26   17  
  3 Lash, Daniel B            12 SSC-MA                 36.12      35.54   16  
  4 Holmes, Charles P         12 SSC-MA                 38.85      36.60   15  
  5 Shifflett, Gavin A        11 SSC-MA                 44.68      46.81   14  
  6 DeLuca, Alec R            11 SSC-MA                 50.39      50.97   13  
  7 Hanway, Jon R             12 SSC-MA                    NT    1:00.71   12  
 
Event 35  Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paglia, Syd J             15 SSC-MA               1:05.37    1:13.05   20  
       34.35  1:13.05                                                      
  2 Feuzeu Mekoue, Kelly      13 SSC-MA               1:08.33    1:15.65   17  
       35.68  1:15.65                                                      
  3 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               1:06.46    1:16.11   16  
       36.66  1:16.11                                                      
  4 Holtsberg, Cathryn F      13 SSC-MA               1:15.89    1:16.21   15  
       36.12  1:16.21                                                      
  5 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA               1:15.20    1:16.43   14  
       36.61  1:16.43                                                      
  6 Ott, Madeleine F          14 SSC-MA               1:17.35    1:18.03   13  
       37.26  1:18.03                                                      
  7 Slupianek, Helena         14 SSC-MA               1:21.82    1:21.65   12  
       38.34  1:21.65                                                      
  8 Shifflett, Ella M         13 SSC-MA               1:38.35    1:23.24   11  
       40.30  1:23.24                                                      
  9 Cappola, Christina M      14 SSC-MA               1:24.96    1:23.55    9  
       40.57  1:23.55                                                      
 10 Jones, Laura G            15 SSC-MA               1:35.24    1:26.65    7  
       40.43  1:26.65                                                      
 11 Mitchell, Julia G         14 SSC-MA               1:25.57    1:30.29    6  
       43.21  1:30.29                                                      
 
Event 36  Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boeckx, Alex A            15 SSC-MA                 59.93    1:02.37   20  
       29.56  1:02.37                                                      
  2 Wang, Gary Q              13 SSC-MA               1:02.78    1:04.53   17  
       30.55  1:04.53                                                      
  3 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               1:00.81    1:05.12   16  
       30.77  1:05.12                                                      
  4 Cai, Ethan Y              17 SSC-MA               1:03.15    1:08.19   15  
       32.32  1:08.19                                                      
  5 Welgosh, Raymond L        14 UNSSC-MA             1:07.19    1:10.41   14  
       33.47  1:10.41                                                      
  6 Mallon, Bobby R           16 SSC-MA                    NT    1:11.67   13  
       33.96  1:11.67                                                      
  7 Boerger, Tommy R          16 SSC-MA               1:10.15    1:12.38   12  
       33.81  1:12.38                                                      
  8 Kantner, Andrew M         15 SSC-MA               1:05.80    1:12.67   11  
       33.38  1:12.67                                                      
  9 El-Deiry, John R          14 SSC-MA                    NT    1:14.94    9  
       36.12  1:14.94                                                      
 10 Pierce, Jeremy R          13 SSC-MA               1:20.22    1:17.35    7  
       36.30  1:17.35                                                      
 11 Baldino, TJ J             15 SSC-MA               1:22.27    1:19.35    6  
       37.53  1:19.35                                                      
 12 Huegel, Michael M         13 SSC-MA               1:23.40    1:19.59    5  
       37.84  1:19.59                                                      
 13 Boeckx, Eric L            13 SSC-MA               1:18.88    1:25.65    4  
       39.62  1:25.65                                                      
 14 Rahardjo, Alfons B        14 SSC-MA               1:28.63    1:25.66    3  
       40.04  1:25.66