Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/16/2017 01:13 PM
                     2017 MA SSC JW Dual Meet - 10/11/2017                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                         NT    3:57.12   40  
     1) Sumner, Alex N 17               2) Maccausland, Heather C 16      
     3) Kolessar, Madison M 15          4) Carter, Camryn B 16            
       27.10    55.45  1:26.66  2:03.20  2:30.50  3:01.97  3:27.79  3:57.12
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   3:51.38    3:58.77   34  
     1) Dougherty, Kaelyn M 17          2) Yoon, Grace S 15               
     3) Kaczorowski, Margot A 16        4) Cavanagh, Erin G 14            
     1:23.07           1:54.07  2:24.95           2:59.23  3:58.77         
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   3:53.07    4:02.54   32  
     1) Bansky, Kaitlyn R 17            2) Woods, Nora C 17               
     3) Gozdan, Ally E 17               4) Fenska, Allie P 14             
       30.46  1:01.94  1:32.35  2:07.37  2:35.60  3:07.06  3:33.31  4:02.54
  4 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   3:58.92    4:12.17   30  
     1) McMillan, Maggie K 16           2) Berzanski, Ava L 15            
     3) Davis, Molly A 17               4) Wisniewski, Emily 16           
       30.98  1:03.16  1:35.76  2:13.06  2:42.16  3:15.39  3:42.88  4:12.17
  5 Suburban Seahawks Club-MA  'C'                         NT    4:14.72   28  
     1) Pujadas, Riley E 15             2) DeBruyn, Hadley B 15           
     3) Liu, Chelsey 15                 4) Aguirre, Maddie T 17           
       30.58  1:02.73  1:36.77  2:15.52  2:45.08  3:18.97  3:45.55  4:14.72
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'D'                   4:04.99    4:16.75   26  
     1) Behm, Annie E 14                2) Baines, Lauren O 17            
     3) Jensen, Erin E 15               4) Ong, Ashley 14                 
       30.64  1:02.67  1:36.36  2:14.86  2:44.83  3:18.43  3:46.23  4:16.75
  7 Suburban Seahawks Club-MA  'D'                         NT    4:23.58   24  
     1) Hipp, Alexa R 16                2) Paglia, Sam J 17               
     3) Townend, Lucy M 17              4) Bergstrom, Sophie E 16         
       31.12  1:03.67  1:37.51  2:16.12  2:46.56  3:21.93  3:50.86  4:23.58
 -- Suburban Seahawks Club-MA  'B'                         NT   X4:09.90  
     1) Magness, Brenna G 15            2) Dickert, Madison R 16          
     3) Brennan, Reilly E 14            4) Walsh, Claire M 16             
       31.23  1:04.41  1:36.70  2:13.75  2:42.58  3:15.32  3:41.37  4:09.90
 
Event 2  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                         NT    3:35.90   40  
     1) Waterland, Daniel C 17          2) Boeckx, Alex A 15              
     3) Whitsett, Cole M 15             4) ElDeiry, James M 16            
       26.41    54.92  1:22.55  1:55.09  2:19.56  2:47.24  3:10.49  3:35.90
  2 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   3:39.92    3:51.67   34  
     1) Fenton, Jack R 17               2) Artis, Jack M 15               
     3) Teng, Jeffrey 17                4) Palmer, Andrew D 16            
       27.96    56.77  1:26.32  2:00.67  2:27.19  2:57.93  3:23.66  3:51.67
  3 Suburban Seahawks Club-MA  'B'                         NT    3:55.93   32  
     1) Haffner, Justin T 18            2) Bruno, Jamie M 17              
     3) Cai, Ethan Y 17                 4) Hughes, Jack R 15              
       28.10    59.30  1:28.93  2:03.78  2:30.37  3:01.30  3:26.63  3:55.93
  4 Suburban Seahawks Club-MA  'C'                         NT    3:57.70   30  
     1) Hannig, Mike J 16               2) Hughes, James A 15             
     3) Adams, Sean S 17                4) McGill, Will R 18              
       28.31    58.56  1:29.73  2:07.81  2:33.90  3:04.16  3:29.79  3:57.70
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   3:47.04    3:59.77   28  
     1) Evangelista, Rocco B 16         2) Fenska, Evan W 16              
     3) Treglia, Mike E 15              4) Gozdan, Michael G 14           
       30.30  1:01.81  1:31.80  2:06.68  2:33.56  3:06.28  3:31.19  3:59.77
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   3:28.81   X3:36.90  
     1) Obregon, Enrique L 16           2) Fong, Josh L 16                
     3) Jensen, Erik A 17               4) Skelly, Conor T 18             
     2:55.49  3:36.90                                                      
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'D'                   3:51.76   X3:58.97  
     1) Wright, Grayson J 14            2) Dragan, Paul G 15              
     3) Poleto, Jack A 14               4) Derivaux, Chris C 14           
       29.73  1:01.90  1:31.96  2:05.78  2:32.92  3:04.47  3:30.02  3:58.97
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA              10:22.98   10:35.99   20  
       29.05  1:00.78  1:33.35  2:06.07  2:38.66  3:10.44  3:42.09  4:14.40
     4:46.48  5:18.31  5:50.52  6:22.80  6:54.63  7:26.46  7:58.25  8:29.79
     9:01.63  9:33.56 10:04.58 10:35.99                                    
  2 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA               10:33.32   10:46.52   17  
       30.05  1:02.17  1:34.50  2:06.80  2:39.19  3:10.76  3:42.30  4:13.92
     4:45.69  5:17.70  5:49.63  6:21.87  6:54.24  7:27.47  8:01.42  8:34.98
     9:08.57  9:41.57 10:14.21 10:46.52                                    
  3 Waggoner, Allie M         14 JW-MA               10:56.32   10:47.48   16  
       29.86  1:02.05  1:34.81  2:07.72  2:40.50  3:13.12  3:45.92  4:18.63
     4:51.51  5:24.33  5:57.11  6:29.81  7:02.58  7:35.39  8:08.13  8:40.59
     9:13.30  9:45.54 10:17.56 10:47.48                                    
  4 Bergstrom, Sydney L       13 SSC-MA                    NT   10:50.09   15  
       29.87  1:02.53  1:35.26  2:08.39  2:41.22  3:14.47  3:47.35  4:20.45
     4:53.24  5:26.30  5:58.53  6:31.20  7:03.86  7:36.56  8:09.26  8:41.90
     9:14.36  9:46.83 10:18.59 10:50.09                                    
  5 Wisniewski, Emily         16 JW-MA               10:33.99   10:54.84   14  
       30.21  1:02.46  1:35.30  2:08.08  2:40.94  3:13.65  3:46.37  4:19.25
     4:52.02  5:25.10  5:57.70  6:30.64  7:03.88  7:37.12  8:10.30  8:43.32
     9:16.63  9:49.95 10:22.85 10:54.84                                    
  6 Davis, Molly A            17 JW-MA               10:39.82   11:17.87   13  
       30.97  1:03.77  1:37.61  2:11.21  2:44.98  3:19.12  3:53.36  4:27.38
     5:01.73  5:35.66  6:09.35  6:43.87  7:18.40  7:53.47  8:27.21  9:01.56
     9:35.82 10:09.92 10:44.12 11:17.87                                    
  7 Egan, Bridget K           14 SSC-MA                    NT   11:39.82   12  
       30.89  1:04.81  1:40.07  2:15.33  2:50.78  3:26.39  4:01.78  4:36.98
     5:12.29  5:47.49  6:22.76  6:58.82  7:34.59  8:10.56  8:45.82  9:21.38
     9:56.83 10:31.73 11:06.59 11:39.82                                    
  8 Adams, Marin E            17 SSC-MA              12:27.63   12:21.81   11  
       32.70  1:08.81  1:45.79  2:23.32  3:00.86  3:38.47  4:16.38  4:54.60
     5:32.56  6:10.74  6:48.01  7:25.48  8:03.48  8:41.64  9:19.55  9:55.98
    10:33.22 11:10.10 12:21.81                                             
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magness, Matthew T        16 SSC-MA               9:31.87    9:56.27   20  
       27.05    57.04  1:26.91  1:57.68  2:28.27  2:58.42  3:28.65  3:58.83
     4:28.83  4:58.89  5:28.86  5:59.11  6:29.22  6:59.13  7:29.26  7:58.87
     8:28.87  8:58.55  9:28.45  9:56.27                                    
  2 Palmer, Andrew D          16 JW-MA                9:40.67   10:19.25   17  
       28.60    58.71  1:29.26  2:00.27  2:31.23  3:02.68  3:33.68  4:05.00
     4:36.58  5:08.11  5:39.86  6:11.71  6:42.91  7:14.55  7:45.41  8:17.01
     8:48.36  9:19.36  9:50.06 10:19.25                                    
  3 Treglia, Mike E           15 JW-MA               10:29.69   10:36.22   16  
       28.89  1:00.30  1:31.93  2:04.22  2:35.93  3:07.60  3:39.35  4:11.10
     4:43.26  5:15.66  5:47.83  6:19.88  6:52.12  7:24.11  7:57.58  8:30.10
     9:02.16  9:34.78 10:06.48 10:36.22                                    
  4 Poleto, Jack A            14 UN-JW-MA            10:27.74   10:45.16   15  
       27.89    58.74  1:30.69  2:03.10  2:35.17  3:07.78  3:40.80  4:13.35
     4:46.39  5:19.46  5:53.31  6:25.32  6:58.63  7:31.41  8:04.70  8:37.37
     9:10.22  9:42.34 10:15.44 10:45.16                                    
  5 Fechtman Jr., DJ P        14 SSC-MA                    NT   10:49.42   14  
       27.90  1:00.06  1:32.52  2:05.49  2:38.16  3:11.13  3:44.24  4:17.78
     4:50.26  5:23.28  5:55.90  6:27.99  7:00.84  7:33.36  8:06.58  8:39.77
     9:12.21  9:45.29 10:17.62 10:49.42                                    
  6 Elder, Alek R             14 UNSSC-MA                  NT   11:00.71   13  
       29.27  1:01.75  1:34.37  2:07.37  2:40.55  3:13.74  3:47.69  4:21.61
     4:55.50  5:29.77  6:03.27  6:37.09  7:10.91  7:44.75  8:18.27  8:51.38
     9:23.91  9:56.48 11:00.71                                             
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavanagh, Erin G          14 JW-MA                1:51.12    1:54.25   20  
       27.35    56.16  1:25.63  1:54.25                                    
  2 Shema, Erin O             15 UNSSC-MA             1:55.38    1:59.60   17  
       27.90    58.45  1:29.42  1:59.60                                    
  3 Behm, Annie E             14 JW-MA                2:00.81    1:59.96   16  
       27.82    57.88  1:28.94  1:59.96                                    
  4 Maccausland, Heather C    16 SSC-MA               1:49.49    2:00.58   15  
       27.99    58.73  1:29.92  2:00.58                                    
  5 Carter, Camryn B          16 SSC-MA               1:52.62    2:00.76   14  
       27.92    58.67  1:29.75  2:00.76                                    
  6 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                1:55.70    2:01.08   13  
       28.85    59.17  1:30.20  2:01.08                                    
  7 Liu, Chelsey              15 SSC-MA               1:54.83    2:04.17   12  
       28.85  1:00.05  1:32.08  2:04.17                                    
  8 Ong, Ashley               14 JW-MA                2:04.14    2:07.08   11  
       29.25  1:02.24  1:35.26  2:07.08                                    
  9 Hipp, Alexa R             16 SSC-MA               2:05.36    2:11.33    9  
       30.12  1:03.47  1:38.04  2:11.33                                    
 10 Mashek, Ana M             17 SSC-MA               2:01.29    2:12.43    7  
       31.29  1:05.21  1:39.52  2:12.43                                    
 11 Galitski, Valerie R       15 SSC-MA               2:02.17    2:12.54    6  
       30.05  1:03.77  1:38.76  2:12.54                                    
 12 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               2:01.91    2:14.57    5  
       30.95  1:05.04  1:39.70  2:14.57                                    
 13 Bergstrom, Sophie E       16 SSC-MA               2:09.23    2:14.68    4  
       30.84  1:05.41  1:40.54  2:14.68                                    
 14 Diamandi, Michelle I      16 SSC-MA               2:10.43    2:15.40    3  
       30.93  1:05.33  1:40.88  2:15.40                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fenton, Jack R            17 JW-MA                1:45.86    1:50.07   20  
       25.16    52.88  1:21.57  1:50.07                                    
  2 Jensen, Erik A            17 UN-JW-MA             1:42.70    1:52.29   17  
       25.96    53.99  1:23.19  1:52.29                                    
  3 Bergan, Jared H           17 SSC-MA               1:48.29    1:53.42   16  
       26.75    55.33  1:24.14  1:53.42                                    
  4 Adams, Sean S             17 SSC-MA               1:45.97    1:55.38   15  
       26.84    56.00  1:25.72  1:55.38                                    
  5 Hannig, Mike J            16 SSC-MA                    NT    1:56.88   14  
       27.04    56.96  1:27.33  1:56.88                                    
  6 Haffner, Justin T         18 SSC-MA               1:48.00    1:57.41   13  
       26.69    56.21  1:27.05  1:57.41                                    
  7 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                1:50.48    1:57.68   12  
       27.85    58.38  1:28.57  1:57.68                                    
  8 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               1:59.07    1:59.60   11  
       27.31    57.91  1:29.62  1:59.60                                    
  9 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                1:54.06    2:00.60    9  
       28.46    59.41  1:31.12  2:00.60                                    
 10 Cai, Ethan Y              17 SSC-MA               1:50.57    2:01.40    7  
       28.12    59.02  1:30.67  2:01.40                                    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Claire M           16 SSC-MA                 23.65      24.94   20  
  2 Fenska, Allie P           14 JW-MA                  24.56      25.08   17  
  3 Sumner, Alex N            17 SSC-MA                 25.14      25.19   16  
  4 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                  24.98      25.71   15  
  5 Dickert, Madison R        16 UNSSC-MA               26.47      26.67   14  
  6 Jensen, Erin E            15 JW-MA                  25.91      26.98   13  
  7 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA                 26.72      27.27   11.5
  7 Xiong, Emily              15 SSC-MA                 26.03      27.27   11.5
  9 Mazon, Madison H          15 UNSSC-MA               28.55      27.29    9  
 10 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA                 25.81      27.47    7  
 11 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                  25.75      27.56    6  
 12 Diamandi, Julia A         16 SSC-MA                 27.03      27.96    5  
 13 Paglia, Sam J             17 SSC-MA                 26.08      27.99    4  
 14 Magness, Brenna G         15 SSC-MA                 25.02      28.02    3  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Brian            16 SSC-MA                 20.90      21.19   20  
  2 Whitsett, Cole M          15 SSC-MA                 21.53      22.50   17  
  3 Skelly, Conor T           18 JW-MA                  21.15      22.51   16  
  4 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA                 21.74      22.73   15  
  5 Fenska, Evan W            16 JW-MA                  23.28      24.15   14  
  6 Hughes, James A           15 SSC-MA                 23.37      24.18   13  
  7 Kantner, Andrew M         15 SSC-MA                 24.23      24.44   12  
  8 Hughes, Jack R            15 SSC-MA                 24.00      24.64   11  
  9 Derivaux, Chris C         14 JW-MA                  24.40      24.81    9  
 10 Bruno, Jamie M            17 SSC-MA                 24.09      25.31    7  
 
Event 9  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Madison M       15 SSC-MA               4:15.91    4:31.15   20  
       29.20  1:02.12  1:35.79  2:09.18  2:50.26  3:30.62  4:01.06  4:31.15
  2 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                4:17.58    4:32.67   17  
       29.60  1:03.01  1:38.25  2:12.64  2:50.38  3:28.81  4:01.23  4:32.67
  3 Woods, Nora C             17 JW-MA                4:33.45    4:38.22   16  
       29.63  1:03.75  1:41.92  2:18.13  2:55.10  3:33.05  4:06.29  4:38.22
  4 DeBruyn, Hadley B         15 SSC-MA               4:21.19    4:45.08   15  
       31.30  1:06.83  1:42.69  2:18.17  2:59.63  3:41.25  4:13.80  4:45.08
  5 Marlin, Courtney E        16 UNSSC-MA             4:29.21    4:46.10   14  
       30.47  1:05.63  1:42.23  2:19.15  3:00.47  3:41.29  4:14.82  4:46.10
  6 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                4:34.47    4:47.57   13  
       30.93  1:06.17  1:43.91  2:21.53  3:01.24  3:41.73  4:47.57         
  7 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               4:28.24    4:54.06   12  
       31.67  1:07.66  1:44.44  2:21.55  3:03.37  3:45.55  4:54.06         
 -- Baines, Lauren O          17 JW-MA                4:37.99         DQ  
       31.92  1:07.75  1:47.98  2:26.84  3:08.19  3:49.64  4:25.18       DQ
 
Event 10  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fong, Josh L              16 JW-MA                4:08.15    4:18.24   20  
       27.11    57.31  1:30.35  2:03.62  2:40.28  3:17.89  3:48.71  4:18.24
  2 Boeckx, Alex A            15 SSC-MA               4:24.85    4:19.81   17  
       27.05    58.54  1:32.11  2:05.03  2:43.04  3:21.33  3:51.18  4:19.81
  3 Crescente, Anton G        15 SSC-MA               4:25.54    4:26.16   16  
       29.42  1:01.91  1:35.54  2:08.89  2:46.81  3:24.64  3:56.99  4:26.16
  4 ElDeiry, James M          16 SSC-MA               4:29.22    4:28.74   15  
       27.99    58.95  1:34.85  2:11.53  2:48.71  3:26.66  3:58.01  4:28.74
  5 Artis, Jack M             15 JW-MA                4:20.60    4:35.70   14  
       29.90  1:04.09  1:40.45  2:15.93  2:54.11  3:32.21  4:04.29  4:35.70
  6 Evangelista, Rocco B      16 JW-MA                4:20.14    4:39.03   13  
       28.91  1:01.63  1:38.01  2:13.07  2:53.00  3:33.60  4:06.85  4:39.03
  7 Sumner, Zach J            15 SSC-MA               4:29.86    4:43.08   12  
       28.86  1:03.29  1:39.59  2:15.42  2:55.20  3:36.39  4:10.11  4:43.08
 -- Obregon, Enrique L        16 JW-MA                4:11.46         DQ  
       27.42    59.72  1:33.33  2:05.84  2:43.82  3:21.81  3:51.82       DQ
 
Event 11  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolessar, Madison M       15 SSC-MA               2:02.91    2:08.50   20  
       29.05  1:01.65  1:35.25  2:08.50                                    
  2 Kaczorowski, Margot A     16 JW-MA                2:03.78    2:12.40   17  
       29.16  1:03.01  2:12.40                                             
  3 Davis, Molly A            17 JW-MA                2:06.12    2:15.26   16  
       31.04  1:04.96  1:39.37  2:15.26                                    
  4 Jensen, Erin E            15 JW-MA                2:15.26    2:18.05   15  
       30.83  1:05.73  1:42.13  2:18.05                                    
  5 Galitski, Valerie R       15 SSC-MA               2:31.57    2:27.95   14  
       31.55  1:09.11  1:48.50  2:27.95                                    
  6 Townend, Lucy M           17 SSC-MA               2:16.49    2:29.24   13  
       33.54  1:10.70  1:49.67  2:29.24                                    
  7 Adams, Marin E            17 SSC-MA               2:19.27    2:31.71   12  
       33.85  1:12.66  1:51.98  2:31.71                                    
 
Event 12  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fong, Josh L              16 JW-MA                1:52.80    1:54.15   20  
       27.16    56.80  1:26.23  1:54.15                                    
  2 Magness, Matthew T        16 SSC-MA               1:50.79    1:55.39   17  
       25.87    55.40  1:25.35  1:55.39                                    
  3 Bergan, Jared H           17 SSC-MA               1:55.00    2:03.33   16  
       28.29    59.82  1:31.11  2:03.33                                    
  4 Cai, Ethan Y              17 SSC-MA               1:55.55    2:04.22   15  
       27.37    58.49  1:31.40  2:04.22                                    
  5 Teng, Jeffrey             17 JW-MA                2:00.81    2:05.35   14  
       28.15    59.70  1:31.97  2:05.35                                    
  6 Wright, Grayson J         14 JW-MA                2:06.37    2:09.03   13  
       28.17    59.54  1:33.71  2:09.03                                    
  7 Poleto, Jack A            14 UN-JW-MA             2:01.16    2:12.85   12  
       29.51  1:02.94  1:37.56  2:12.85                                    
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cavanagh, Erin G          14 JW-MA                  51.67      54.15   20  
       26.66    54.15                                                      
  2 Walsh, Claire M           16 SSC-MA                 51.59      54.76   17  
       26.75    54.76                                                      
  3 Gozdan, Ally E            17 JW-MA                  52.53      55.61   16  
       27.08    55.61                                                      
  4 Carter, Camryn B          16 SSC-MA                 52.09      55.76   15  
       26.94    55.76                                                      
  5 Fenska, Allie P           14 JW-MA                  53.24      57.01   14  
       27.81    57.01                                                      
  6 Liu, Chelsey              15 SSC-MA                 53.56      57.47   13  
       27.69    57.47                                                      
  7 Ong, Ashley               14 JW-MA                  57.87      57.67   12  
       27.66    57.67                                                      
  8 Xiong, Emily              15 SSC-MA                 57.91    1:00.16   11  
       28.75  1:00.16                                                      
  9 Diamandi, Michelle I      16 SSC-MA                    NT    1:00.76    9  
       29.06  1:00.76                                                      
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Brian            16 SSC-MA                 46.30      48.02   20  
       22.85    48.02                                                      
  2 Skelly, Conor T           18 JW-MA                  46.34      49.79   17  
       24.22    49.79                                                      
  3 Whitsett, Cole M          15 SSC-MA                 47.03      50.96   16  
       24.71    50.96                                                      
  4 Haffner, Justin T         18 SSC-MA                 48.39      51.49   15  
       24.71    51.49                                                      
  5 Treglia, Mike E           15 JW-MA                  50.63      52.87   14  
       25.31    52.87                                                      
  6 Dragan, Paul G            15 JW-MA                  52.19      53.11   13  
       25.80    53.11                                                      
  7 Kantner, Andrew M         15 SSC-MA                 53.82      55.10   12  
       26.41    55.10                                                      
  8 Derivaux, Chris C         14 JW-MA                  53.59      56.23   11  
       26.81    56.23                                                      
 
Event 15  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sumner, Alex N            17 SSC-MA               1:55.02    1:59.88   20  
       28.63    59.59  1:30.14  1:59.88                                    
  2 Shema, Erin O             15 UNSSC-MA             2:06.23    2:10.18   17  
       31.12  1:04.51  1:38.05  2:10.18                                    
  3 Behm, Annie E             14 JW-MA                2:05.43    2:10.52   16  
       31.14  1:04.13  2:10.52                                             
  4 DeBruyn, Hadley B         15 SSC-MA               2:00.14    2:13.78   15  
       32.70  1:06.47  1:40.14  2:13.78                                    
  5 Aguirre, Maddie T         17 SSC-MA               2:07.04    2:14.10   14  
       33.67  1:07.49  1:41.36  2:14.10                                    
  6 Bansky, Kaitlyn R         17 JW-MA                2:05.27    2:14.80   13  
       32.12  1:06.22  1:40.79  2:14.80                                    
  7 Pujadas, Riley E          15 SSC-MA               2:10.99    2:16.08   12  
       32.31  1:06.54  1:41.15  2:16.08                                    
  8 Brennan, Reilly E         14 SSC-MA               2:09.28    2:16.28   11  
       31.87  1:06.19  1:41.42  2:16.28                                    
  9 Dougherty, Kaelyn M       17 JW-MA                2:02.32    2:16.36    9  
       32.61  1:06.47  1:41.49  2:16.36                                    
 10 McMillan, Maggie K        16 JW-MA                2:07.98    2:16.97    7  
       32.81  1:06.99  1:42.00  2:16.97                                    
 11 Hipp, Alexa R             16 SSC-MA               2:11.53    2:18.04    6  
       32.53  1:07.66  1:42.83  2:18.04                                    
 12 Magness, Brenna G         15 SSC-MA               2:05.31    2:18.86    5  
       33.65  1:08.58  1:43.62  2:18.86                                    
 13 Mazon, Madison H          15 UNSSC-MA             2:53.54    2:24.70    4  
       32.10  1:08.41  1:46.54  2:24.70                                    
 14 Mashek, Ana M             17 SSC-MA               2:08.54    2:25.27    3  
       34.03  1:10.83  1:48.17  2:25.27                                    
 15 Diamandi, Julia A         16 SSC-MA               2:25.83    2:32.95    2  
       35.20  1:13.88  1:54.06  2:32.95                                    
 
Event 16  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waterland, Daniel C       17 SSC-MA               1:55.32    1:59.48   20  
       28.51    59.07  1:29.15  1:59.48                                    
  2 Fechtman Jr., DJ P        14 SSC-MA               1:59.13    2:00.44   17  
       28.42  1:00.03  1:30.90  2:00.44                                    
  3 Fenton, Jack R            17 JW-MA                1:54.95    2:01.42   16  
       29.31    59.69  1:30.63  2:01.42                                    
  4 Obregon, Enrique L        16 JW-MA                1:58.71    2:07.69   15  
       29.79  1:02.43  1:35.09  2:07.69                                    
  5 Hannig, Mike J            16 SSC-MA               2:18.97    2:12.14   14  
       31.26  1:04.84  1:38.89  2:12.14                                    
  6 Evangelista, Rocco B      16 JW-MA                2:06.02    2:13.55   13  
       32.44  1:05.87  1:40.15  2:13.55                                    
  7 Hughes, Jack R            15 SSC-MA               2:10.72    2:14.53   12  
       30.34  1:04.30  1:39.01  2:14.53                                    
  8 Wright, Grayson J         14 JW-MA                2:09.36    2:18.03   11  
       31.62  1:06.99  1:43.62  2:18.03                                    
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoon, Grace S             15 JW-MA                5:01.06    5:04.93   20  
       28.58    59.12  1:30.25  2:01.25  2:32.17  3:03.17  3:34.06  4:04.80
     4:35.93  5:04.93                                                      
  2 Kolessar, Ashley O        13 SSC-MA               5:01.40    5:11.03   17  
       29.12  1:00.73  1:32.89  2:05.09  2:37.21  3:08.74  3:39.99  4:11.30
     4:41.13  5:11.03                                                      
  3 Waggoner, Allie M         14 JW-MA                5:18.76    5:19.38   16  
       29.39  1:01.71  1:34.81  2:07.53  2:40.19  3:13.00  3:45.41  4:17.21
     4:49.04  5:19.38                                                      
  4 Bergstrom, Sydney L       13 SSC-MA               5:12.58    5:20.46   15  
       29.95  1:02.11  1:35.08  2:08.23  2:40.58  3:12.83  3:45.00  4:17.27
     4:49.41  5:20.46                                                      
  5 Wisniewski, Emily         16 JW-MA                5:08.77    5:20.47   14  
       29.27  1:01.28  1:33.64  2:06.15  2:38.75  3:11.43  3:44.43  4:17.36
     4:49.80  5:20.47                                                      
  6 Marlin, Courtney E        16 UNSSC-MA             5:04.68    5:20.98   13  
       29.23  1:01.63  1:34.67  2:07.38  2:39.45  3:11.98  3:44.53  4:16.89
     4:49.60  5:20.98                                                      
  7 Egan, Bridget K           14 SSC-MA               5:24.52    5:39.75   12  
       29.73  1:02.78  1:36.63  2:11.53  2:46.49  3:20.74  3:56.23  4:31.79
     5:06.45  5:39.75                                                      
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Erik A            17 UN-JW-MA             4:39.46    4:59.67   20  
       26.92    57.15  1:27.65  1:58.24  2:28.85  2:58.95  3:28.93  3:59.20
     4:30.11  4:59.67                                                      
  2 Palmer, Andrew D          16 JW-MA                4:46.85    4:59.90   17  
       28.05    58.26  1:28.79  1:59.38  2:29.80  3:00.19  3:30.70  4:01.02
     4:31.29  4:59.90                                                      
  3 ElDeiry, James M          16 SSC-MA               4:51.20    5:08.78   16  
       28.87    58.82  1:28.69  1:59.55  2:29.95  3:01.17  3:32.45  4:04.62
     4:36.91  5:08.78                                                      
  4 Adams, Sean S             17 SSC-MA               4:42.87    5:14.71   15  
       28.50    59.68  1:31.54  2:03.74  2:35.80  3:07.89  3:40.01  4:11.97
     4:43.77  5:14.71                                                      
  5 Sumner, Zach J            15 SSC-MA               5:24.09    5:19.11   14  
       28.57  1:00.29  1:33.84  2:06.99  2:39.97  3:12.85  3:46.13  4:17.70
     4:48.65  5:19.11                                                      
  6 Gozdan, Michael G         14 JW-MA                5:11.86    5:23.71   13  
       29.05  1:01.39  1:34.04  2:07.09  2:40.33  3:13.15  3:46.67  4:20.21
     4:52.91  5:23.71                                                      
 
Event 19  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoon, Grace S             15 JW-MA                2:17.04    2:22.27   20  
       33.58  1:10.16  1:46.77  2:22.27                                    
  2 Woods, Nora C             17 JW-MA                2:19.46    2:23.37   17  
       33.70  1:10.56  1:47.06  2:23.37                                    
  3 Maccausland, Heather C    16 SSC-MA               2:15.41    2:30.72   16  
       33.44  1:11.47  1:50.56  2:30.72                                    
  4 Berzanski, Ava L          15 JW-MA                2:24.85    2:33.53   15  
       34.94  1:14.44  1:54.19  2:33.53                                    
  5 Dickert, Madison R        16 UNSSC-MA             2:37.00    2:34.65   14  
       34.89  1:13.78  1:54.04  2:34.65                                    
  6 Baines, Lauren O          17 JW-MA                2:25.57    2:36.00   13  
       35.36  1:14.56  1:54.95  2:36.00                                    
  7 Paglia, Sam J             17 SSC-MA               2:24.57    2:38.41   12  
       36.87  1:16.68  1:56.81  2:38.41                                    
  8 Bergstrom, Sophie E       16 SSC-MA               2:31.45    2:46.08   11  
       37.65  1:20.27  2:02.54  2:46.08                                    
 
Event 20  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dragan, Paul G            15 JW-MA                2:17.47    2:18.61   20  
       32.25  1:07.67  1:43.26  2:18.61                                    
  2 Artis, Jack M             15 JW-MA                2:13.22    2:18.88   17  
       31.88  1:07.40  1:43.67  2:18.88                                    
  3 Boeckx, Alex A            15 SSC-MA               2:20.15    2:20.09   16  
       30.98  1:06.75  1:43.69  2:20.09                                    
  4 Zipf, Aidan E             15 SSC-MA               2:15.21    2:20.85   15  
       31.44  1:07.34  1:44.98  2:20.85                                    
  5 Crescente, Anton G        15 SSC-MA               2:18.24    2:21.56   14  
       32.75  1:08.48  1:45.22  2:21.56                                    
  6 Elder, Alek R             14 UNSSC-MA             2:18.61    2:21.67   13  
       32.05  1:07.54  1:44.74  2:21.67                                    
  7 Fenska, Evan W            16 JW-MA                2:16.65    2:28.27   12  
       32.13  1:09.20  1:47.82  2:28.27                                    
  8 Bruno, Jamie M            17 SSC-MA               2:19.41    2:32.61   11  
       33.15  1:13.01  1:51.95  2:32.61                                    
  9 Hughes, James A           15 SSC-MA               2:26.68    2:32.98    9  
       32.03  1:10.59  1:50.61  2:32.98                                    
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   3:30.67    3:41.47   40  
     1) Cavanagh, Erin G 14             2) Gozdan, Ally E 17              
     3) Kaczorowski, Margot A 16        4) Yoon, Grace S 15               
       27.15    55.24  1:21.85  1:50.88  2:17.07  2:47.14  3:13.30  3:41.47
  2 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                         NT    3:46.38   34  
     1) Walsh, Claire M 16              2) Kolessar, Madison M 15         
     3) Carter, Camryn B 16             4) Maccausland, Heather C 16      
       28.51    58.19  1:25.41  1:55.52  2:21.75  2:51.14  3:17.64  3:46.38
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   3:35.53    3:49.36   32  
     1) Dougherty, Kaelyn M 17          2) Wisniewski, Emily 16           
     3) Bansky, Kaitlyn R 17            4) Fenska, Allie P 14             
       28.19    58.08  1:25.62  1:55.99  2:22.70  2:52.05  3:18.77  3:49.36
  4 Suburban Seahawks Club-MA  'B'                         NT    3:52.62   30  
     1) Kolessar, Ashley O 13           2) Bergstrom, Sydney L 13         
     3) Egan, Bridget K 14              4) Liu, Chelsey 15                
       27.43    56.81  1:24.29  1:54.94  2:22.46  2:52.99  3:21.14  3:52.62
  5 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   3:42.39    3:54.67   28  
     1) Woods, Nora C 17                2) McMillan, Maggie K 16          
     3) Baines, Lauren O 17             4) Behm, Annie E 14               
       28.14    58.33  1:26.95  1:57.70  2:27.17  2:58.84  3:25.27  3:54.67
  6 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'D'                   3:50.74    3:59.81   26  
     1) Jensen, Erin E 15               2) Ong, Ashley 14                 
     3) Berzanski, Ava L 15             4) Waggoner, Allie M 14           
       29.73  1:01.30  1:29.48  2:00.31  2:29.08  3:00.03  3:28.62  3:59.81
  7 Suburban Seahawks Club-MA  'D'                         NT    4:09.77   24  
     1) Brennan, Reilly E 14            2) Magness, Brenna G 15           
     3) Adams, Marin E 17               4) Xiong, Emily 15                
       27.70    58.30  1:27.73  1:59.97  2:32.07  3:08.15  3:37.08  4:09.77
 -- Suburban Seahawks Club-MA  'C'                         NT   X4:04.42  
     1) Hipp, Alexa R 16                2) Mazon, Madison H 15            
     3) Diamandi, Julia A 16            4) Diamandi, Michelle I 16        
       29.35  1:01.51  1:29.34  2:01.14  2:30.11  3:02.77  3:31.51  4:04.42
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suburban Seahawks Club-MA  'A'                         NT    3:17.98   40  
     1) Magness, Matthew T 16           2) Whitsett, Cole M 15            
     3) ElDeiry, James M 16             4) Waterland, Daniel C 17         
       23.80    49.07  1:12.84  1:38.70  2:02.92  2:29.04  2:52.38  3:17.98
  2 Suburban Seahawks Club-MA  'B'                         NT    3:25.12   34  
     1) Brennan, Brian 16               2) Haffner, Justin T 18           
     3) Adams, Sean S 17                4) Cai, Ethan Y 17                
       22.47    47.58  1:11.43  1:38.32  2:03.39  2:30.93  2:56.42  3:25.12
  3 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'B'                   3:20.57    3:36.50   32  
     1) Fenton, Jack R 17               2) Artis, Jack M 15               
     3) Fenska, Evan W 16               4) Treglia, Mike E 15             
       24.75    51.40  1:16.90  1:45.71  2:11.58  2:40.90  3:07.11  3:36.50
  4 Jersey Wahoos Swim Club-MA  'C'                   3:25.56    3:36.69   30  
     1) Palmer, Andrew D 16             2) Evangelista, Rocco B 16        
     3) Dragan, Paul G 15               4) Teng, Jeffrey 17               
       26.38    54.55  1:20.37  1:48.72  2:14.09  2:42.07  3:07.55  3:36.69
  5 Suburban Seahawks Club-MA  'C'                         NT    3:38.88   28  
     1) Kantner, Andrew M 15            2) Sumner, Zach J 15              
     3) Fechtman Jr., DJ P 14           4) Hughes, Jack R 15              
       27.06    56.44  1:21.42  1:50.97  2:16.02  2:44.12  3:09.55  3:38.88
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'A'                   3:13.90   X3:18.46  
     1) Fong, Josh L 16                 2) Jensen, Erik A 17              
     3) Obregon, Enrique L 16           4) Skelly, Conor T 18             
       23.90    50.39  1:13.20  1:39.20  2:03.29  2:30.29  2:53.10  3:18.46
 -- Jersey Wahoos Swim Club-MA  'D'                   3:32.43   X3:43.72  
     1) Gozdan, Michael G 14            2) Poleto, Jack A 14              
     3) Wright, Grayson J 14            4) Derivaux, Chris C 14           
       26.92    55.80  1:21.66  1:50.06  2:17.22  2:48.32  3:14.18  3:43.72