Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/16/2017 12:58 PM
              STRM'n the Treasure Chest 10&U Meet (Oct 15, 2017)               
                        Hosted by Jersey Storm Swimming                        
                                    Results                                    
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Storm Swimming-MA  'A'                          NT    3:00.39   40  
     1) Lawlor, Kaitlin N 9             2) Kopcho, Julia L 10             
     3) Fletcher, Maddie L 10           4) Thoens, Kelly A 10             
       50.08  1:42.06  2:21.51  3:00.39                                    
  2 Jersey Devilrays Swimming-MA  'A'                      NT    4:10.02   34  
     1) Rusinski, Tori R 7              2) Barber, Hannah N 9             
     3) Sheldon, Samantha M 8           4) Findley, Caribeean P 8         
       36.94  1:00.11  2:16.74  4:10.02                                    
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Devilrays Swimming-MA  'A'                      NT    4:01.30   40  
     1) Maciorowski, Max E 8            2) McElwain, Grayson T 10         
     3) Contratti, Vincent J 9          4) Kukon, John Luca L 10          
 
Event 5  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Teagan R          8 STRM-MA              2:34.64    2:24.70   20  
     1:01.11  2:24.70                                                      
  2 Shadman, Sydney E          8 STRM-MA              2:45.59    2:32.89   17  
     1:09.49  2:32.89                                                      
 
Event 7  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Maddie L        10 STRM-MA              1:42.91    1:34.18   20  
       43.93  1:34.18                                                      
  2 Kopcho, Julia L           10 STRM-MA              1:45.25    1:34.25   17  
       42.75  1:34.25                                                      
  3 Lawlor, Kaitlin N          9 STRM-MA                   NT    1:48.78   16  
       50.79  1:48.78                                                      
 -- Schmid, Maddie L          10 STRM-MA                   NT         DQ  
       51.62       DQ                                                      
 
Event 8  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, Owen R           10 STRM-MA              1:33.67    1:32.68   20  
       41.88  1:32.68                                                      
  2 Dito, Gennaro D            9 STRM-MA                   NT    1:46.90   17  
       49.82  1:46.90                                                      
  3 Contratti, Vincent J       9 Devilrays-MA         1:54.33    1:48.03   16  
       50.69  1:48.03                                                      
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bossi, Giovanna            6 Team85-MA                 NT      30.44   20  
  2 Kowalchik, Mary Grace      5 LIFE-NJ                39.99      34.97   17  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusinski, Tori R           7 Devilrays-MA              NT      28.13   20  
  2 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ                40.33      31.16   17  
  3 Green, Zoey J              7 Devilrays-MA           36.15      42.46   16  
 
Event 13  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crook, Pearie              8 LIFE-NJ                36.33      24.47   20  
  2 Sheldon, Samantha M        8 Devilrays-MA           33.10      26.09   17  
  3 Findley, Caribeean P       8 Devilrays-MA              NT      28.35   16  
  4 Srivastava, Archisha       8 Team85-MA                 NT      29.44   15  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gill, Raunak               6 Team85-MA              27.68      25.31   20  
 -- Barber, Hosea E            5 Devilrays-MA              NT         DQ  
 
Event 14  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrente, Gavin            8 LIFE-NJ                24.88      21.14   20  
  2 Silipino, Peter F          8 STRM-MA                   NT      28.34   17  
 -- Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA              NT         DQ  
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrente, Kayla           10 LIFE-NJ                46.05      41.31   20  
  2 Kopcho, Julia L           10 STRM-MA                47.80      42.98   17  
  3 Schmid, Maddie L          10 STRM-MA                   NT      46.75   16  
  4 Lawlor, Kaitlin N          9 STRM-MA                   NT      47.97   15  
  5 Barber, Hannah N           9 Devilrays-MA         1:12.82    1:11.89   14  
 -- Shih, Francesca            9 LIFE-NJ                54.33         DQ  
 -- Severe, Kate E             9 STRM-MA                   NT         DQ  
 
Event 16  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gill, Raunak               6 Team85-MA                 NT      55.94   20  
  2 Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA              NT    1:04.59   17  
 -- Kovtounenko, AndrewK       7 UN-AK-MA               40.68         DQ  
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Brandon            10 LIFE-NJ              1:10.33      36.74   20  
  2 Arce, Alan                10 Team85-MA              44.83      46.28   17  
  3 Hickson, Jameel           10 Unattached-NJ          49.77      46.88   16  
  4 Dito, Gennaro D            9 STRM-MA                53.68      48.67   15  
  5 Suren, Anirudh            10 Team85-MA              49.06      52.09   14  
  6 Contratti, Vincent J       9 Devilrays-MA         1:11.61      52.36   13  
  7 McElwain, Grayson T       10 Devilrays-MA           56.31      55.04   12  
  8 Kukon, John Luca L        10 Devilrays-MA              NT      56.86   11  
 
Event 18  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, Owen R           10 STRM-MA              1:37.26    1:30.36   20  
       42.89  1:30.36                                                      
 
Event 23  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ                45.33      32.49   20  
  2 Rusinski, Tori R           7 Devilrays-MA              NT      32.84   17  
 
Event 23  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Findley, Caribeean P       8 Devilrays-MA              NT      31.12   20  
  2 Crook, Pearie              8 LIFE-NJ                45.33      31.36   17  
  3 Carroll, Teagan R          8 STRM-MA                44.32      34.12   16  
  4 Sheldon, Samantha M        8 Devilrays-MA           40.75      35.06   15  
  5 Shadman, Sydney E          8 STRM-MA                   NT      38.68   14  
 
Event 24  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       7 UN-AK-MA               22.41      23.52   20  
 
Event 24  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silipino, Peter F          8 STRM-MA                   NT      29.90   20  
  2 Torrente, Gavin            8 LIFE-NJ                35.53      31.50   17  
 
Event 25  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Teagan R          8 STRM-MA                   NT    1:15.60   20  
  2 Shadman, Sydney E          8 STRM-MA              1:36.04    1:28.08   17  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopcho, Julia L           10 STRM-MA                55.27      52.38   20  
  2 Lawlor, Kaitlin N          9 STRM-MA                   NT      53.25   17  
  3 Fletcher, Maddie L        10 STRM-MA                55.78      53.51   16  
  4 Torrente, Kayla           10 LIFE-NJ                58.51      56.46   15  
  5 Shih, Francesca            9 LIFE-NJ              1:00.33    1:14.72   14  
  6 Barber, Hannah N           9 Devilrays-MA              NT    1:17.82   13  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, Owen R           10 STRM-MA                52.89      49.32   20  
  2 Hickson, Jameel           10 Unattached-NJ          59.99      51.44   17  
  3 Contratti, Vincent J       9 Devilrays-MA           57.65      53.94   16  
  4 Suren, Anirudh            10 Team85-MA              55.01      54.47   15  
  5 Dito, Gennaro D            9 STRM-MA              1:13.08      59.52   14  
  6 Lyons, Brandon            10 LIFE-NJ              1:15.33    1:06.29   13  
  7 Kukon, John Luca L        10 Devilrays-MA              NT    1:44.23   12  
 
Event 27  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmid, Maddie L          10 STRM-MA                   NT    2:09.71   20  
       59.51  2:09.71                                                      
 
Event 28  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contratti, Vincent J       9 Devilrays-MA         2:12.44    2:02.48   20  
       57.38  2:02.48                                                      
  2 McElwain, Grayson T       10 Devilrays-MA         2:02.98    2:09.71   17  
       59.51  2:09.71                                                      
 
Event 33  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bossi, Giovanna            6 Team85-MA                 NT         DQ  
 
Event 33  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ                45.33      29.04   20  
 -- Rusinski, Tori R           7 Devilrays-MA              NT         DQ  
 
Event 33  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Teagan R          8 STRM-MA                32.45      27.49   20  
  2 Sheldon, Samantha M        8 Devilrays-MA           28.98      27.50   17  
  3 Crook, Pearie              8 LIFE-NJ                37.33      28.63   16  
  4 Findley, Caribeean P       8 Devilrays-MA              NT      30.30   15  
 
Event 34  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       7 UN-AK-MA               19.52      19.86   20  
 
Event 34  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrente, Gavin            8 LIFE-NJ                25.64      21.02   20  
  2 Silipino, Peter F          8 STRM-MA                   NT      36.19   17  
 
Event 35  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shadman, Sydney E          8 STRM-MA              1:29.10    1:21.33   20  
 
Event 35  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrente, Kayla           10 LIFE-NJ                47.85      40.78   20  
  2 Fletcher, Maddie L        10 STRM-MA                40.88      44.54   17  
  3 Lawlor, Kaitlin N          9 STRM-MA                   NT      54.61   16  
  4 Severe, Kate E             9 STRM-MA                   NT      56.93   15  
  5 Shih, Francesca            9 LIFE-NJ              1:10.33    1:09.87   14  
 
Event 36  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Brandon            10 LIFE-NJ              1:00.33      51.83   20  
  2 Hickson, Jameel           10 Unattached-NJ          49.77      51.88   17  
  3 Suren, Anirudh            10 Team85-MA              50.16      55.92   16  
  4 Dito, Gennaro D            9 STRM-MA                   NT    1:00.91   15  
 
Event 37  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopcho, Julia L           10 STRM-MA              2:11.37    1:41.08   20  
       45.20  1:41.08                                                      
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, Owen R           10 STRM-MA              1:55.08    1:39.60   20  
       45.20  1:39.60                                                      
 
Event 43  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bossi, Giovanna            6 Team85-MA                 NT      27.60   20  
  2 Kowalchik, Mary Grace      5 LIFE-NJ                35.99      36.48   17  
 
Event 43  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ                34.00      23.42   20  
  2 Rusinski, Tori R           7 Devilrays-MA              NT      25.13   17  
  3 Green, Zoey J              7 Devilrays-MA           39.86      45.18   16  
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Findley, Caribeean P       8 Devilrays-MA              NT      21.26   20  
  2 Sheldon, Samantha M        8 Devilrays-MA           24.77      21.99   17  
  3 Srivastava, Archisha       8 Team85-MA                 NT      25.17   16  
 
Event 44  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gill, Raunak               6 Team85-MA              26.79      22.76   20  
  2 Barber, Hosea E            5 Devilrays-MA              NT      51.94   17  
 
Event 44  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       7 UN-AK-MA               15.40      16.38   20  
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maciorowski, Max E         8 Devilrays-MA              NT      26.12   20  
  2 Silipino, Peter F          8 STRM-MA                   NT      28.95   17  
 
Event 45  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheldon, Samantha M        8 Devilrays-MA           54.21      49.33   20  
  2 Crook, Pearie              8 LIFE-NJ              1:10.33      51.60   17  
  3 Rothman, Gianna            7 LIFE-NJ              1:15.33      53.59   16  
  4 Carroll, Teagan R          8 STRM-MA                51.08      54.64   15  
  5 Shadman, Sydney E          8 STRM-MA              1:03.68    1:02.54   14  
 
Event 45  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Maddie L        10 STRM-MA                40.92      38.68   20  
  2 Schmid, Maddie L          10 STRM-MA                   NT      42.19   17  
  3 Torrente, Kayla           10 LIFE-NJ                39.67      46.46   16  
  4 Severe, Kate E             9 STRM-MA                   NT      49.00   15  
  5 Shih, Francesca            9 LIFE-NJ              1:00.33      53.74   14  
  6 Barber, Hannah N           9 Devilrays-MA         1:11.63    1:16.69   13  
 
Event 46  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gill, Raunak               6 Team85-MA                 NT      53.46   20  
 
Event 46  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, AndrewK       7 UN-AK-MA               34.52      34.88   20  
 
Event 46  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrente, Gavin            8 LIFE-NJ                53.60      40.97   20  
 
Event 46  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickson, Jameel           10 Unattached-NJ          39.99      35.26   20  
  2 Lyons, Brandon            10 LIFE-NJ                45.33      36.16   17  
  3 Suren, Anirudh            10 Team85-MA              36.62      36.25   16  
  4 Arce, Alan                10 Team85-MA              40.18      40.23   15  
  5 Dito, Gennaro D            9 STRM-MA                46.71      42.33   14  
  6 Contratti, Vincent J       9 Devilrays-MA           45.23      46.54   13  
  7 McElwain, Grayson T       10 Devilrays-MA           48.31      49.02   12  
  8 Kukon, John Luca L        10 Devilrays-MA              NT      57.82   11  
 
Event 47  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawlor, Kaitlin N          9 STRM-MA                   NT    1:42.08   20  
       38.74  1:42.08                                                      
 
Event 48  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, Owen R           10 STRM-MA              1:19.82    1:22.89   20  
       38.50  1:22.89                                                      
 
Event 51  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Storm Swimming-MA  'A'                          NT    2:49.32   40  
     1) Fletcher, Maddie L 10           2) Kopcho, Julia L 10             
     3) Lawlor, Kaitlin N 9             4) Schmid, Maddie L 10            
       40.62  1:19.75  2:07.09  2:49.32                                    
  2 Jersey Devilrays Swimming-MA  'A'                 4:00.00    3:54.85   34  
     1) Rusinski, Tori R 7              2) Sheldon, Samantha M 8          
     3) Barber, Hannah N 9              4) Findley, Caribeean P 8         
     1:12.87  1:33.83  1:49.35  3:54.85                                    
 
Event 52  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jersey Devilrays Swimming-MA  'A'                 3:30.00    3:38.48   40  
     1) Contratti, Vincent J 9          2) McElwain, Grayson T 10         
     3) Maciorowski, Max E 8            4) Kukon, John Luca L 10          
     1:12.87  1:33.83  1:49.35  3:38.48