Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/24/2018 11:33 AM
            2018 MA DST Banana Boat ABBC - 10/20/2018 to 10/21/2018            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valko, Victoria           13 FISH-PV              1:59.96    1:57.72  
       26.86    56.95  1:27.86  1:57.72                                    
  2 Chompre, Ashley N         16 WA-MA                1:55.54    1:57.88  
       26.64    56.42  1:27.19  1:57.88                                    
  3 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA               2:04.02    2:00.56  
       28.62    59.17  1:30.08  2:00.56                                    
  4 Wilson, Logan A           14 DST-MA               2:04.22    2:00.77  
       28.20    58.83  1:29.99  2:00.77                                    
  5 Ong, Ashley               15 UN99-MA              2:00.26    2:02.00  
       27.82    58.50  1:30.27  2:02.00                                    
  6 Pennington, Ella M        14 Dolphin Swim Tea-MA  2:03.96    2:04.81  
       28.91  1:00.44  1:33.22  2:04.81                                    
  7 Shields, Emma L           15 Undst-MA             2:01.11    2:05.66  
       27.99    59.37  1:31.87  2:05.66                                    
  8 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               2:03.51    2:06.00  
       28.94  1:00.80  1:33.68  2:06.00                                    
  9 Dryden, Stephanie M       16 Dolphin Swim Tea-MA  2:08.07    2:06.73  
       27.76    59.26  1:33.59  2:06.73                                    
 10 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                2:03.99    2:07.49  
       28.55  1:01.35  1:34.82  2:07.49                                    
 11 An, Michelle N            13 WA-MA                2:05.60    2:07.58  
       29.66  1:02.19  1:35.48  2:07.58                                    
 12 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA               2:10.89    2:09.33  
       28.96  1:00.97  1:34.67  2:09.33                                    
 13 Bittner, Marissa A        16 Dolphin Swim Tea-MA  2:05.05    2:09.58  
       30.22  1:02.72  1:36.31  2:09.58                                    
 14 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA               2:15.06    2:09.91  
       30.63  1:04.37  1:37.89  2:09.91                                    
 15 Ruona, Kate G             14 WAVE-MA              2:10.17    2:10.16  
       30.46  1:03.60  1:37.41  2:10.16                                    
 16 Tegler, Taiylor A         12 WA-MA                2:08.98    2:10.81  
       30.26  1:03.96  1:37.97  2:10.81                                    
 17 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA              2:15.27    2:12.16  
       31.44  1:05.57  1:39.40  2:12.16                                    
 18 Kiser, Relena E           15 Dolphin Swim Tea-MA  2:08.38    2:12.68  
       30.63  1:04.30  1:38.32  2:12.68                                    
 19 Pryshchenko, Katya A      16 MSA-MA               2:06.25    2:13.04  
       30.67  1:05.22  1:40.40  2:13.04                                    
 19 Knipe, Ruby W             16 RKRY-MA              2:00.69    2:13.04  
       28.86  1:01.62  1:36.79  2:13.04                                    
 21 Kouh, Hailey J            13 RKRY-MA              2:14.32    2:13.90  
       29.43  1:03.65  1:38.67  2:13.90                                    
 22 Bialek, Lexie R           16 RKRY-MA                   NT    2:13.99  
       30.79  1:04.30  1:39.32  2:13.99                                    
 23 Szumski, Caitlyn E        14 Northeast Swimmi-MA  2:11.40    2:14.21  
       30.20  1:04.24  1:39.75  2:14.21                                    
 24 Denn, Maisy M             15 WAVE-MA              2:12.16    2:14.51  
       30.28  1:04.45  1:38.42  2:14.51                                    
 25 Teng, Sarah               14 UN99-MA              2:23.24    2:15.84  
       31.99  1:06.94  1:42.82  2:15.84                                    
 26 Scudder, Diedre M         13 MSA-MA               2:20.30    2:16.34  
       31.79  1:07.18  1:42.91  2:16.34                                    
 27 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                2:23.59    2:16.42  
              1:44.02  2:14.57  2:16.42                                    
 28 Grims, Claudia A          14 UN97-MA              2:13.34    2:16.58  
       30.01  1:04.20  1:40.11  2:16.58                                    
 29 Dietrich, Brooke S        15 MSA-MA               2:15.85    2:16.97  
       33.51  1:07.93  1:42.13  2:16.97                                    
 30 Kelly, Anna               16 UN97-MA              2:09.67    2:17.08  
       29.47  1:03.08  1:39.36  2:17.08                                    
 31 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA              2:15.16    2:19.54  
       31.32  1:06.83  1:43.06  2:19.54                                    
 32 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                2:26.95    2:20.11  
       31.42  1:07.42  1:43.80  2:20.11                                    
 33 Steinmetz, Zoe N          13 Northeast Swimmi-MA  2:20.04    2:20.22  
       31.75  1:06.86  1:43.77  2:20.22                                    
 34 Bakker, Anna C            15 MSA-MA               2:19.71    2:20.39  
       32.57  1:07.94  1:44.61  2:20.39                                    
 35 Strong, Hannah E          16 Dolphin Swim Tea-MA  2:14.43    2:21.59  
       30.70  1:05.29  1:42.63  2:21.59                                    
 36 Slifer, Millie G          16 MSA-MA               2:22.06    2:21.64  
       34.04  1:10.12  1:46.18  2:21.64                                    
 37 Fowler, Kelsey L          17 MAKO-MA              2:11.58    2:21.70  
       31.49  1:07.63  1:45.69  2:21.70                                    
 38 Cusack, Caroline M        13 MSA-MA               2:31.99    2:22.23  
       32.87  1:09.63  1:47.24  2:22.23                                    
 39 Tegler, Lindsey C         16 WA-MA                2:12.62    2:22.39  
       31.71  1:07.67  1:45.20  2:22.39                                    
 40 Bluestein, Talia R        14 Northeast Swimmi-MA  2:40.77    2:23.18  
       31.86  1:07.46  1:44.98  2:23.18                                    
 41 Quance, Luscinia M        13 WA-MA                2:22.74    2:23.39  
       32.56  1:09.62  1:47.64  2:23.39                                    
 41 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              2:15.84    2:23.39  
       32.36  1:08.15  1:45.50  2:23.39                                    
 43 Wiest, Catherine E        17 DST-MA               2:20.65    2:24.15  
       33.65  1:10.04  1:47.53  2:24.15                                    
 44 Tegler, Brittney A        17 WA-MA                2:20.47    2:25.02  
       32.57  1:09.63  1:47.62  2:25.02                                    
 45 Murphy, Sophia E          13 RKRY-MA              2:23.36    2:25.52  
       33.53  1:10.50  1:48.08  2:25.52                                    
 46 Sakers, Lexi R            14 DST-MA               2:20.26    2:25.54  
       33.37  1:09.84  1:47.72  2:25.54                                    
 47 Mountain, Sophia          13 WAVE-MA              2:34.63    2:26.85  
       33.85  1:11.28  1:50.69  2:26.85                                    
 48 Strunk, Lexi C            16 WA-MA                2:18.43    2:27.53  
       33.04  1:10.55  1:49.03  2:27.53                                    
 49 Andryca, Emily E          13 WAVE-MA              2:23.53    2:27.86  
       34.14  1:11.84  1:50.92  2:27.86                                    
 50 Edge, Amanda G            14 Dolphin Swim Tea-MA  2:28.84    2:28.38  
       31.82  1:09.11  1:48.85  2:28.38                                    
 51 Thomas, Cassidy M         13 MAKO-MA                   NT    2:29.66  
       33.79  1:12.85  1:52.37  2:29.66                                    
 52 East, Mary E              14 MSA-MA                    NT    2:32.52  
       35.66  1:13.98  1:53.78  2:32.52                                    
 53 Small, Ashlynn R          15 Dolphin Swim Tea-MA  2:39.66    2:37.11  
       34.32  1:13.50  1:56.10  2:37.11                                    
 54 Bolger, Sydney A          14 Dolphin Swim Tea-MA  2:41.65    2:38.21  
       15.48    35.11  1:17.14  2:38.21                                    
 55 Walker, Taylor R          13 DST-MA               2:55.72    2:41.33  
       36.06  1:17.01  1:59.61  2:41.33                                    
 56 Russo, Karlie             14 FWAC-MA                   NT    2:42.20  
       36.13  1:16.63  1:59.43  2:42.20                                    
 57 Waterhouse, Adeline E     13 WA-MA                2:47.90    2:43.69  
       37.25  1:19.76  2:02.76  2:43.69                                    
 58 Fowler, Abby G            14 MAKO-MA              2:31.79    2:47.24  
       37.83  1:20.51  2:04.08  2:47.24                                    
 59 Mullarkey, Katie          13 FWAC-MA                   NT    2:50.69  
       37.50  1:21.21  2:07.63  2:50.69                                    
 60 Kang, Erin H              13 LIFE-MA                   NT    2:51.86  
       35.96  1:18.55  2:04.28  2:51.86                                    
 61 O'Neill, Meghan           12 FWAC-MA                   NT    3:06.13  
       38.96  1:24.56  2:14.86  3:06.13                                    
 62 Huang, Fiona              15 DST-MA                    NT    3:38.75  
       43.77  1:37.51  3:38.75                                             
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA              1:52.29    1:51.77  
       25.01    53.08  1:22.48  1:51.77                                    
  2 Poleto, Jack A            15 UN99-MA              1:52.58    1:53.01  
       26.00    54.51  1:23.76  1:53.01                                    
  3 Winnington, Jude W        13 DST-MA               2:04.12    1:54.86  
       26.38    55.81  1:25.50  1:54.86                                    
  4 Xia, Peter G              14 UN99-MA              1:59.43    1:55.37  
       26.31    54.86  1:25.23  1:55.37                                    
  5 Karahalis, Alex J         13 DST-MA               1:56.74    1:55.39  
       25.91    54.87  1:25.88  1:55.39                                    
  6 Stewart, Marcel A         15 Undst-MA             1:54.82    1:55.80  
       26.71    55.61  1:25.66  1:55.80                                    
  7 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA              2:05.21    1:55.82  
       26.54    55.88  1:25.73  1:55.82                                    
  8 Lucas, David B            16 WAVE-MA              2:01.63    1:56.66  
       26.96    56.54  1:26.90  1:56.66                                    
  9 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA              2:04.10    1:58.25  
       26.52    56.33  1:27.18  1:58.25                                    
 10 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA              1:57.87    1:58.78  
       26.96    56.62  1:27.73  1:58.78                                    
 11 Young, Griffin R          17 WA-MA                1:52.55    1:59.06  
       26.39    55.53  1:26.88  1:59.06                                    
 12 Grunza Jr, Steven R       15 MSA-MA               1:57.14    1:59.74  
       28.78    59.81  1:29.89  1:59.74                                    
 13 Belkadi, Ameen H          16 WA-MA                1:59.99    2:00.46  
       26.64    56.58  1:28.35  2:00.46                                    
 14 Nangle, Jack P            15 WA-MA                2:02.41    2:01.47  
       27.72    58.52  1:30.72  2:01.47                                    
 15 Denn, Luke B              14 WAVE-MA              2:03.20    2:02.08  
       27.12    57.73  1:29.84  2:02.08                                    
 16 Chance, Jalen M           15 Dolphin Swim Tea-MA  2:00.08    2:02.20  
       26.68    58.07  1:30.52  2:02.20                                    
 17 Texter, Jacob C           13 DST-MA               2:01.99    2:02.41  
       28.07    59.27  1:30.82  2:02.41                                    
 18 Ivory, Christopher J      13 MSA-MA               2:11.42    2:02.97  
       29.43  1:01.63  1:33.39  2:02.97                                    
 19 Thompson, Will C          15 MSA-MA               2:10.94    2:05.62  
       29.27  1:01.51  1:34.72  2:05.62                                    
 20 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               2:08.97    2:05.81  
       27.79  1:00.00  1:33.95  2:05.81                                    
 21 Sobota, Ben A             17 MAKO-MA              2:02.51    2:06.03  
       28.02    59.44  1:32.47  2:06.03                                    
 22 McLellan, Matt            13 WA-MA                2:12.15    2:06.96  
       28.36  1:00.38  1:33.70  2:06.96                                    
 23 Zietek, Matthew J         14 WAVE-MA              2:16.16    2:07.26  
       30.47  1:04.11  1:35.93  2:07.26                                    
 24 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              2:07.91    2:08.20  
       27.76    59.43  1:33.55  2:08.20                                    
 25 Mesa, Richard S           15 Dolphin Swim Tea-MA  2:17.23    2:09.68  
       28.89  1:00.49  1:33.87  2:09.68                                    
 26 Giegerich, Rocco F        14 WAVE-MA              2:11.38    2:11.18  
       29.13  1:01.75  1:36.17  2:11.18                                    
 27 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    2:14.30  
       29.32  1:03.55  1:39.83  2:14.30                                    
 28 Chapman, AJ J             13 DST-MA               2:10.77    2:14.35  
       30.85  1:05.46  1:40.44  2:14.35                                    
 29 Arjona, Alexander J       14 Northeast Swimmi-MA       NT    2:16.21  
       28.89  1:03.75  1:40.67  2:16.21                                    
 30 Fredericksdorf, Bobby C   16 Northeast Swimmi-MA  2:14.65    2:16.45  
       27.57  1:01.44  1:38.43  2:16.45                                    
 31 Denn, Adam P              13 DST-MA               2:15.07    2:16.46  
       30.87  1:04.56  1:40.35  2:16.46                                    
 32 Nangle, Will A            13 WA-MA                2:26.78    2:18.68  
       32.56  1:08.45  1:44.99  2:18.68                                    
 33 Blahut, John M            13 WAVE-MA              2:22.41    2:19.37  
       31.62  1:06.79  1:44.59  2:19.37                                    
 34 Drummond, Colin           14 MSA-MA               2:29.69    2:22.65  
       33.07  1:09.63  1:46.61  2:22.65                                    
 35 Regovich, Jack C          13 UN99-MA              2:34.26    2:22.94  
       31.30  1:07.21  1:45.88  2:22.94                                    
 36 Byrne, TJ J               13 WAVE-MA                   NT    2:24.28  
       30.77  1:06.62  1:45.88  2:24.28                                    
 37 Lewis, Colin G            13 DST-MA               2:27.88    2:28.01  
       33.21  1:10.64  1:49.86  2:28.01                                    
 38 Agamalian, Zach M         14 ACAC-MA                   NT    2:33.21  
       30.38  1:07.15  1:49.59  2:33.21                                    
 39 Taylor, Andrew C          13 DST-MA               2:20.96    2:33.45  
       32.33  1:11.85  1:54.66  2:33.45                                    
 40 Berndt, Edward            13 UN99-MA                   NT    2:35.62  
       32.22  1:10.20  1:52.04  2:35.62                                    
 41 Deely, Brenden M          13 WAVE-MA                   NT    2:42.91  
       35.37  1:16.16  2:42.91                                             
 42 Alaoui, Munir             13 Northeast Swimmi-MA  2:46.68    2:48.23  
 43 Feng, Eric H              13 RKRY-MA              2:39.97    2:48.41  
       35.80  1:17.57  2:48.41                                             
 44 Christianson, Nathan A    14 WAVE-MA                   NT    2:51.18  
 45 Li, Daniel                14 ACAC-MA                   NT    3:05.26  
       42.79  1:30.67  2:20.93  3:05.26                                    
 -- Hall, Christian           13 LIFE-MA                   NT    3:10.74  
       48.59  1:50.18  2:54.71  3:10.74                                    
 
Event 3  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Dora M                16 FISH-PV              1:05.88    1:05.72  
       30.56  1:05.72                                                      
  2 Tierney, Jordan E         14 Dolphin Swim Tea-MA  1:07.17    1:07.31  
       32.17  1:07.31                                                      
  3 DeBaecke, Sydney E        14 DST-MA               1:09.63    1:10.99  
       33.12  1:10.99                                                      
  4 Wilson, Logan A           14 DST-MA               1:11.95    1:12.78  
       34.93  1:12.78                                                      
  5 Ong, Ashley               15 UN99-MA              1:14.36    1:14.65  
       35.55  1:14.65                                                      
  6 Dryden, Stephanie M       16 Dolphin Swim Tea-MA  1:10.21    1:14.75  
       35.37  1:14.75                                                      
  7 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                1:10.11    1:14.83  
       35.35  1:14.83                                                      
  8 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               1:13.31    1:16.23  
       36.57  1:16.23                                                      
  9 Baker, Marissa E          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:16.04    1:16.26  
       36.68  1:16.26                                                      
 10 Testa, Madison N          13 DST-MA               1:13.52    1:16.42  
       35.94  1:16.42                                                      
 11 Dietrich, Brooke S        15 MSA-MA               1:14.13    1:18.17  
       37.25  1:18.17                                                      
 12 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA               1:17.07    1:18.85  
       37.86  1:18.85                                                      
 13 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA              1:23.66    1:19.07  
       37.77  1:19.07                                                      
 14 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA               1:19.25    1:19.20  
       38.07  1:19.20                                                      
 15 Sakers, Lexi R            14 DST-MA               1:15.85    1:19.21  
       36.88  1:19.21                                                      
 16 Kouh, Hailey J            13 RKRY-MA              1:23.97    1:19.29  
       37.55  1:19.29                                                      
 17 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                1:19.57    1:20.65  
       39.06  1:20.65                                                      
 18 Steinmetz, Zoe N          13 Northeast Swimmi-MA  1:17.31    1:20.75  
       37.53  1:20.75                                                      
 19 McHugh, Delaney N         14 DST-MA               1:15.51    1:20.96  
       38.45  1:20.96                                                      
 20 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA               1:22.71    1:21.51  
       39.60  1:21.51                                                      
 21 Ruona, Kate G             14 WAVE-MA              1:21.26    1:21.62  
       38.35  1:21.62                                                      
 22 Zeminski, Sarah           13 FWAC-MA              1:43.70    1:22.44  
       38.23  1:22.44                                                      
 23 Murphy, Sophia E          13 RKRY-MA              1:21.86    1:22.65  
       40.24  1:22.65                                                      
 24 Teng, Sarah               14 UN99-MA              1:21.02    1:22.72  
       40.18  1:22.72                                                      
 25 Pryshchenko, Katya A      16 MSA-MA               1:22.03    1:22.83  
       38.76  1:22.83                                                      
 26 Knipe, Ruby W             16 RKRY-MA              1:20.67    1:23.38  
       38.84  1:23.38                                                      
 27 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                1:23.11    1:23.41  
       39.90  1:23.41                                                      
 28 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC-MA              1:22.01    1:23.42  
       40.05  1:23.42                                                      
 29 Denn, Maisy M             15 WAVE-MA              1:19.97    1:23.46  
       39.38  1:23.46                                                      
 30 Shapiro, Alisa M          13 WAVE-MA              1:26.27    1:24.25  
       39.79  1:24.25                                                      
 31 Gunin, Adrika             13 Dolphin Swim Tea-MA  1:29.28    1:24.47  
       40.00  1:24.47                                                      
 32 Quance, Luscinia M        13 WA-MA                1:19.98    1:24.65  
       40.06  1:24.65                                                      
 33 Tegler, Brittney A        17 WA-MA                1:20.57    1:25.51  
       39.92  1:25.51                                                      
 34 Dolan, Anna E             15 WA-MA                1:20.89    1:25.75  
       40.39  1:25.75                                                      
 34 Dileo, Annette C          14 ACAC-MA              1:22.88    1:25.75  
       39.94  1:25.75                                                      
 36 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA                   NT    1:26.03  
       40.81  1:26.03                                                      
 37 Strunk, Lexi C            16 WA-MA                1:19.66    1:27.25  
       41.27  1:27.25                                                      
 38 Mengel, Kiersten A        14 Dolphin Swim Tea-MA  1:28.85    1:28.35  
       42.61  1:28.35                                                      
 39 Tegler, Lindsey C         16 WA-MA                1:22.99    1:29.47  
       42.75  1:29.47                                                      
 40 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA              1:25.19    1:29.66  
       43.03  1:29.66                                                      
 41 Thomas, Cassidy M         13 MAKO-MA                   NT    1:30.08  
       41.82  1:30.08                                                      
 42 Fowler, Kelsey L          17 MAKO-MA              1:23.44    1:30.28  
       42.70  1:30.28                                                      
 43 Edge, Amanda G            14 Dolphin Swim Tea-MA  1:31.69    1:31.35  
       43.22  1:31.35                                                      
 44 Kaplan, Jordan            16 Unfwac-MA                 NT    1:32.04  
       41.90  1:32.04                                                      
 45 Slifer, Millie G          16 MSA-MA               1:32.55    1:32.22  
       43.50  1:32.22                                                      
 46 Nishikawa, Lauren         14 ACAC-MA              1:37.74    1:33.25  
       43.49  1:33.25                                                      
 47 Small, Ashlynn R          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:30.99    1:33.60  
       44.85  1:33.60                                                      
 48 Aceto, Ally J             13 MSA-MA               1:40.28    1:34.94  
       44.94  1:34.94                                                      
 49 Bhaskar, Shanthi          14 MSA-MA               1:32.44    1:34.95  
       44.69  1:34.95                                                      
 50 Russo, Karlie             14 FWAC-MA                   NT    1:35.62  
       45.77  1:35.62                                                      
 51 Fowler, Abby G            14 MAKO-MA              1:30.63    1:37.37  
       45.47  1:37.37                                                      
 52 Kang, Erin H              13 LIFE-MA                   NT    1:38.49  
       46.89  1:38.49                                                      
 53 Mullarkey, Katie          13 FWAC-MA                   NT    1:41.19  
       45.61  1:41.19                                                      
 54 Waterhouse, Adeline E     13 WA-MA                     NT    1:43.40  
       49.40  1:43.40                                                      
 55 DeSantis, Sophia          13 FWAC-MA                   NT    1:52.12  
       51.89  1:52.12                                                      
 56 Doran, Kelly               9 ACAC-MA                   NT    2:00.05  
 -- Andrew, Nicole            14 FWAC-MA                   NT         DQ  
     1:01.81       DQ                                                      
 -- Huang, Fiona              15 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 4  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buitron, Cruz C           17 WA-MA                  56.90    1:00.66  
       28.60  1:00.66                                                      
  2 Xia, Peter G              14 UN99-MA              1:04.40    1:05.31  
       30.88  1:05.31                                                      
  3 Skelly, Kyle D            13 DST-MA               1:10.18    1:06.77  
       31.54  1:06.77                                                      
  4 Nangle, Jack P            15 WA-MA                1:04.50    1:09.13  
       33.05  1:09.13                                                      
  5 Thompson, Will C          15 MSA-MA               1:08.78    1:09.43  
       32.91  1:09.43                                                      
  6 Ivory, Christopher J      13 MSA-MA               1:09.94    1:09.66  
       33.20  1:09.66                                                      
  7 Lucas, David B            16 WAVE-MA              1:12.28    1:10.00  
       32.96  1:10.00                                                      
  8 Mesa, Leonard S           15 Dolphin Swim Tea-MA  1:10.03    1:10.07  
       33.56  1:10.07                                                      
  9 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA              1:06.23    1:10.64  
       32.89  1:10.64                                                      
 10 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              1:10.21    1:10.87  
       32.22  1:10.87                                                      
 11 Winnington, Jude W        13 DST-MA               1:18.71    1:11.19  
       34.25  1:11.19                                                      
 12 Stewart, Marcel A         15 Undst-MA                  NT    1:11.68  
       33.61  1:11.68                                                      
 13 Reinhart, Jack R          13 MSA-MA               1:14.28    1:12.90  
       34.44  1:12.90                                                      
 14 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA              1:10.42    1:13.36  
       34.47  1:13.36                                                      
 15 Cellucci, Chase M         12 WA-MA                1:22.07    1:14.09  
       34.32  1:14.09                                                      
 16 Fredericksdorf, Bobby C   16 Northeast Swimmi-MA  1:11.62    1:14.36  
       34.45  1:14.36                                                      
 17 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA                   NT    1:15.45  
       36.10  1:15.45                                                      
 18 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA              1:28.02    1:15.80  
       35.85  1:15.80                                                      
 19 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    1:21.04  
       37.40  1:21.04                                                      
 20 Mesa, Richard S           15 Dolphin Swim Tea-MA  1:17.24    1:21.20  
       37.81  1:21.20                                                      
 21 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA              1:17.98    1:21.25  
       37.95  1:21.25                                                      
 22 Arjona, Alexander J       14 Northeast Swimmi-MA       NT    1:22.93  
       38.88  1:22.93                                                      
 23 Dileo, Graham             17 ACAC-MA              1:19.48    1:23.00  
       38.80  1:23.00                                                      
 24 McLellan, Matt            13 WA-MA                1:26.57    1:23.69  
       39.95  1:23.69                                                      
 25 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               1:26.13    1:23.94  
       39.41  1:23.94                                                      
 26 Lewis, Colin G            13 DST-MA               1:24.24    1:24.03  
       40.30  1:24.03                                                      
 27 Chapman, AJ J             13 DST-MA               1:27.29    1:27.11  
       41.82  1:27.11                                                      
 28 Nangle, Will A            13 WA-MA                1:22.79    1:29.05  
       42.44  1:29.05                                                      
 29 Regovich, Jack C          13 UN99-MA              1:45.22    1:31.52  
       43.45  1:31.52                                                      
 30 Byrne, TJ J               13 WAVE-MA                   NT    1:32.23  
       43.46  1:32.23                                                      
 31 Grainda, Brady M          15 MSA-MA                    NT    1:35.27  
 32 Alaoui, Munir             13 Northeast Swimmi-MA  1:41.39    1:42.19  
       47.80  1:42.19                                                      
 33 Christianson, Nathan A    14 WAVE-MA                   NT    1:45.95  
       49.58  1:45.95                                                      
 34 Berndt, Edward            13 UN99-MA                   NT    1:48.01  
       50.41  1:48.01                                                      
 35 Deely, Brenden M          13 WAVE-MA                   NT    1:49.32  
       52.12  1:49.32                                                      
 36 Taylor, Andrew C          13 DST-MA                    NT    1:53.28  
       53.55  1:53.28                                                      
 -- Russo, John               10 FWAC-MA                   NT         DQ  
       54.95       DQ                                                      
 -- Hall, Christian           13 LIFE-MA                   NT         DQ  
       54.23       DQ                                                      
 
Event 5  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        16 FISH-PV              2:00.96    2:04.66  
       28.31    59.50  1:32.41  2:04.66                                    
  2 Martin, Allison M         15 FISH-PV              2:05.15    2:07.44  
       29.18  1:01.98  1:34.96  2:07.44                                    
  3 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               2:16.05    2:12.06  
       29.73  1:03.78  1:39.01  2:12.06                                    
  4 DeBaecke, Sydney E        14 DST-MA               2:08.98    2:12.31  
       30.11  1:03.96  1:38.10  2:12.31                                    
  5 Redman, Emma L            12 FISH-PV              2:13.93    2:13.31  
       29.36  1:03.09  1:37.99  2:13.31                                    
  6 Sun, Hanna D              16 FISH-PV              2:15.84    2:13.87  
       29.19  1:03.40  1:39.45  2:13.87                                    
  7 Horning, Caitlin L        12 DST-MA               2:07.36    2:14.80  
       29.22  1:03.39  1:37.60  2:14.80                                    
  8 Rongione, Natalia D       15 FISH-PV              2:18.13    2:15.38  
       30.14  1:04.02  1:39.25  2:15.38                                    
  9 Sunderhauf, Skye L        15 FISH-PV              2:20.33    2:15.51  
       31.44  1:06.14  1:41.10  2:15.51                                    
 10 Cleal, Lilly M            14 PVS-PV               2:16.91    2:16.44  
       30.83  1:04.85  1:41.21  2:16.44                                    
 11 Dean, Selah G             15 FISH-PV              2:15.41    2:17.63  
       30.84  1:05.66  1:41.51  2:17.63                                    
 12 Watts, Courtney M         13 FISH-PV              2:39.06    2:17.75  
       29.86  1:04.65  1:40.79  2:17.75                                    
 13 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA               2:40.71    2:20.30  
       30.96  1:05.38  1:42.61  2:20.30                                    
 14 O'Shaughnessy, Bridget E  14 FISH-PV              2:14.80    2:20.35  
       31.29  1:06.99  2:20.35                                             
 15 Ong, Ashley               15 UN99-MA              2:30.83    2:20.85  
       30.99  1:06.64  1:44.13  2:20.85                                    
 16 Forman, Emma L            16 DST-MA                    NT    2:21.27  
       31.29  1:06.08  1:43.05  2:21.27                                    
 17 Brown, Hailey G           12 FISH-PV              2:33.26    2:21.92  
       33.27  1:09.27  1:44.74  2:21.92                                    
 18 Valko, Victoria           13 FISH-PV              2:24.10    2:22.05  
       31.32  1:07.09  1:45.02  2:22.05                                    
 19 Murray, Meghan E          14 FISH-PV              2:24.02    2:23.71  
       31.67  1:07.92  1:46.21  2:23.71                                    
 20 Carcani, Flavia           16 FISH-PV              2:13.88    2:24.32  
       29.86  1:04.49  2:24.32                                             
 21 Rigas, Christina E        12 DST-MA               2:20.71    2:26.13  
       32.14  1:09.04  1:47.26  2:26.13                                    
 22 Boughanem, Hanna Y        14 FISH-PV              2:33.16    2:28.11  
       32.31  1:09.38  1:48.27  2:28.11                                    
 23 Cleal, Shelby L           16 PVS-PV               2:31.17    2:28.42  
       31.58  1:08.48  1:47.26  2:28.42                                    
 24 Sharma, Sophia            15 FISH-PV              2:48.25    2:30.33  
       31.85  1:09.41  1:51.48  2:30.33                                    
 25 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA               2:31.60    2:30.75  
       31.87  1:10.19  1:49.78  2:30.75                                    
 26 Phillips, Victoria L      12 DST-MA                    NT    2:32.13  
       32.99  1:12.61  1:52.64  2:32.13                                    
 27 Tegler, Taiylor A         12 WA-MA                     NT    2:33.98  
       34.36  1:13.82  1:54.40  2:33.98                                    
 28 Wargo, Laura M            14 FISH-PV              2:33.94    2:34.33  
       31.65  1:10.17  1:52.07  2:34.33                                    
 29 Wu, Dora M                16 FISH-PV              2:40.24    2:34.86  
       33.82  1:13.18  1:54.94  2:34.86                                    
 30 Shapiro, Alisa M          13 WAVE-MA                   NT    2:39.16  
       32.33  1:11.42  1:55.33  2:39.16                                    
 31 Baker, Marissa E          15 Dolphin Swim Tea-MA  2:31.71    2:40.67  
       34.85  1:16.49  1:58.17  2:40.67                                    
 32 Szumski, Caitlyn E        14 Northeast Swimmi-MA  2:29.42    2:45.07  
       32.41  1:13.92  1:59.51  2:45.07                                    
 33 Gregory, Ashley B         13 FISH-PV                   NT    2:45.60  
       35.50  1:17.60  2:02.16  2:45.60                                    
 34 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA                    NT    2:49.01  
       35.85  1:17.51  2:02.57  2:49.01                                    
 35 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              2:39.02    2:51.42  
       35.95  1:18.65  2:04.88  2:51.42                                    
 36 Teng, Sarah               14 UN99-MA              3:00.91    2:54.52  
       38.20  1:24.06  2:08.65  2:54.52                                    
 37 Strong, Hannah E          16 Dolphin Swim Tea-MA  2:46.76    3:03.20  
       36.82  1:22.65  2:12.37  3:03.20                                    
 38 Shields, Emma L           15 Undst-MA             2:55.95    3:06.01  
       35.27  1:22.04  2:13.56  3:06.01                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miagkov, Ignat A          17 FISH-PV              2:01.56    2:00.32  
       26.28    56.07  1:27.51  2:00.32                                    
  2 Poleto, Jack A            15 UN99-MA              2:00.12    2:04.46  
       28.82  1:00.26  1:32.16  2:04.46                                    
  3 Xia, Peter G              14 UN99-MA              2:10.12    2:08.13  
       29.78  1:01.99  1:34.69  2:08.13                                    
  4 DiMeglio, David S         18 FISH-PV              2:14.43    2:08.29  
       28.25  1:01.01  1:34.50  2:08.29                                    
  5 Winnington, Jude W        13 DST-MA               2:33.38    2:10.98  
       29.15  1:02.72  1:37.42  2:10.98                                    
  6 Figueroa, Jason S         16 FISH-PV              2:14.75    2:13.79  
       28.29  1:01.16  1:36.01  2:13.79                                    
  7 Stewart, Marcel A         15 Undst-MA             2:15.60    2:13.80  
       28.86  1:02.39  1:37.61  2:13.80                                    
  8 Skelly, Kyle D            13 DST-MA                    NT    2:13.93  
       29.67  1:03.60  1:39.06  2:13.93                                    
  9 Hurford, Matthew T        15 RKRY-MA              2:03.98    2:14.02  
       28.30  1:00.97  1:36.80  2:14.02                                    
 10 Avagliano, AJ             16 WA-MA                1:59.33    2:15.74  
       28.71  1:02.36  1:37.82  2:15.74                                    
 11 Olivo, Kenny V            16 FISH-PV              2:22.00    2:19.10  
       31.03  1:07.33  1:44.18  2:19.10                                    
 12 Chance, Jalen M           15 Dolphin Swim Tea-MA  2:22.28    2:22.32  
       29.71  1:06.72  1:43.35  2:22.32                                    
 13 Zietek, Matthew J         14 WAVE-MA              2:29.60    2:23.62  
       31.92  1:07.87  1:45.14  2:23.62                                    
 14 Rieger, JJ                15 FISH-PV              2:25.13    2:24.67  
       31.17  1:07.20  1:45.07  2:24.67                                    
 15 Texter, Jacob C           13 DST-MA               2:30.24    2:29.01  
       32.42  1:10.38  1:49.92  2:29.01                                    
 16 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA              2:49.42    2:34.79  
       34.37  1:15.10  1:56.56  2:34.79                                    
 17 Jafari, Stefan A          13 FISH-PV                   NT    2:36.64  
       34.27  1:15.08  1:57.61  2:36.64                                    
 18 Giegerich, Rocco F        14 WAVE-MA              2:28.50    2:38.07  
       31.50  1:09.08  1:51.21  2:38.07                                    
 19 Liu, Derek                14 FISH-PV              2:45.58    2:39.62  
       30.19  1:08.43  1:53.93  2:39.62                                    
 20 Denn, Adam P              13 DST-MA                    NT    2:42.62  
       37.27  1:17.63  1:59.31  2:42.62                                    
 21 Bearley, Chase J          12 DST-MA               2:53.45    2:52.19  
       33.74  1:17.16  2:04.73  2:52.19                                    
 22 Chapman, AJ J             13 DST-MA                    NT    2:53.76  
       35.64  1:20.85  2:53.76                                             
 23 Lewis, Colin G            13 DST-MA               2:56.54    2:54.78  
       38.21  1:21.59  2:08.42  2:54.78                                    
 -- Tingley, Aaron R          16 FISH-PV              2:15.65         DQ  
       27.83    59.91  1:33.82       DQ                                    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tierney, Jordan E         14 Dolphin Swim Tea-MA    24.79      25.24  
  2 DeBaecke, Sydney E        14 DST-MA                 25.24      25.27  
  3 Chompre, Ashley N         16 WA-MA                  24.67      25.63  
  4 Testa, Madison N          13 DST-MA                 25.63      25.76  
  5 Dryden, Stephanie M       16 Dolphin Swim Tea-MA    24.68      25.88  
  6 Wilson, Logan A           14 DST-MA                 25.79      26.23  
  7 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA                 26.30      26.33  
  8 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA                 26.07      26.51  
  9 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                  25.44      26.56  
 10 Shields, Emma L           15 Undst-MA               26.08      26.60  
 11 Knipe, Ruby W             16 RKRY-MA                25.63      27.02  
 12 Pennington, Ella M        14 Dolphin Swim Tea-MA    27.38      27.08  
 13 Grims, Claudia A          14 UN97-MA                26.76      27.11  
 14 An, Michelle N            13 WA-MA                  26.82      27.14  
 15 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                  25.99      27.16  
 16 Koczur, Erin M            16 WA-MA                  26.14      27.18  
 17 Ruona, Kate G             14 WAVE-MA                27.51      27.40  
 18 Zeminski, Sarah           13 FWAC-MA                29.61      27.46  
 19 Kelly, Anna               16 UN97-MA                26.82      27.53  
 20 Denn, Maisy M             15 WAVE-MA                27.07      27.61  
 21 Shapiro, Alisa M          13 WAVE-MA                28.66      27.74  
 22 Bialek, Lexie R           16 RKRY-MA                   NT      27.79  
 23 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA                 27.88      27.89  
 24 McHugh, Delaney N         14 DST-MA                 26.01      27.92  
 25 Pryshchenko, Katya A      16 MSA-MA                 26.97      27.95  
 26 Pittala, Sreeya           14 DST-MA                 27.42      28.04  
 27 Kouh, Hailey J            13 RKRY-MA                27.51      28.19  
 28 Baker, Marissa E          15 Dolphin Swim Tea-MA    28.51      28.22  
 29 Tegler, Taiylor A         12 WA-MA                  27.45      28.39  
 30 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                  27.84      28.45  
 31 Fowler, Kelsey L          17 MAKO-MA                27.15      28.55  
 32 Scudder, Diedre M         13 MSA-MA                 29.63      28.64  
 33 Szumski, Caitlyn E        14 Northeast Swimmi-MA    27.81      28.68  
 34 Ritter, Callie G          13 ACAC-MA                28.46      28.69  
 35 Bluestein, Talia R        14 Northeast Swimmi-MA    30.14      28.71  
 36 Green, Riley              15 FWAC-MA                30.66      28.73  
 37 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA                28.27      28.91  
 38 Bakker, Anna C            15 MSA-MA                 28.77      28.93  
 39 Mengel, Kiersten A        14 Dolphin Swim Tea-MA    29.58      28.96  
 40 Cusack, Caroline M        13 MSA-MA                 29.94      29.20  
 40 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA                33.05      29.20  
 42 Strong, Hannah E          16 Dolphin Swim Tea-MA    28.78      29.38  
 43 Steinmetz, Zoe N          13 Northeast Swimmi-MA    28.70      29.81  
 44 Nishikawa, Lauren         14 ACAC-MA                30.69      29.88  
 45 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC-MA                30.63      29.89  
 46 Edge, Amanda G            14 Dolphin Swim Tea-MA    29.53      30.08  
 47 Hackett, Seven S          16 Dolphin Swim Tea-MA    29.88      30.10  
 48 Sakers, Lexi R            14 DST-MA                 31.51      30.34  
 49 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA                29.59      30.35  
 50 Dolan, Anna E             15 WA-MA                  28.48      30.36  
 51 Wiest, Catherine E        17 DST-MA                 29.82      30.46  
 52 Murphy, Sophia E          13 RKRY-MA                29.84      30.49  
 53 Tegler, Brittney A        17 WA-MA                  29.44      30.56  
 54 Quance, Luscinia M        13 WA-MA                  31.51      30.57  
 55 Lee, Min K                13 WA-MA                     NT      30.62  
 56 Mountain, Sophia          13 WAVE-MA                30.88      30.81  
 57 Andryca, Emily E          13 WAVE-MA                31.78      30.84  
 58 Dileo, Annette C          14 ACAC-MA                30.67      30.92  
 58 Slifer, Millie G          16 MSA-MA                 30.17      30.92  
 60 Thomas, Cassidy M         13 MAKO-MA                31.08      30.98  
 61 Tegler, Lindsey C         16 WA-MA                  29.91      31.13  
 62 Strunk, Lexi C            16 WA-MA                  29.01      31.26  
 63 East, Mary E              14 MSA-MA                 32.98      31.58  
 64 Aceto, Ally J             13 MSA-MA                 31.10      31.78  
 65 Walker, Taylor R          13 DST-MA                 31.55      32.43  
 66 Waterhouse, Adeline E     13 WA-MA                  34.13      32.55  
 67 Kaplan, Jordan            16 Unfwac-MA                 NT      32.56  
 68 Mullarkey, Katie          13 FWAC-MA                   NT      32.73  
 69 Bhaskar, Shanthi          14 MSA-MA                 32.74      33.20  
 70 Andrew, Nicole            14 FWAC-MA                   NT      33.44  
 71 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC-MA                35.63      35.19  
 72 Kang, Erin H              13 LIFE-MA                   NT      35.30  
 73 DeSantis, Sophia          13 FWAC-MA                   NT      37.71  
 74 Doran, Kelly               9 ACAC-MA                50.03      46.83  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buitron, Cruz C           17 WA-MA                  23.34      23.22  
  2 Sobota, Ben A             17 MAKO-MA                22.32      23.45  
  3 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                23.45      23.46  
  4 Hurford, Matthew T        15 RKRY-MA                24.11      23.84  
  5 Avagliano, AJ             16 WA-MA                  22.76      24.14  
  6 Karahalis, Alex J         13 DST-MA                 24.14      24.16  
  7 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA                25.18      24.40  
  8 Denn, Luke B              14 WAVE-MA                25.39      24.54  
  9 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA                26.10      24.63  
 10 Skelly, Kyle D            13 DST-MA                 25.52      24.77  
 11 Grunza Jr, Steven R       15 MSA-MA                 24.80      25.00  
 12 Belkadi, Ameen H          16 WA-MA                  25.31      25.01  
 13 Stewart, Marcel A         15 Undst-MA               24.62      25.07  
 14 Young, Griffin R          17 WA-MA                  25.28      25.08  
 14 Lucas, David B            16 WAVE-MA                26.56      25.08  
 16 Chance, Jalen M           15 Dolphin Swim Tea-MA    23.99      25.16  
 17 Nangle, Jack P            15 WA-MA                  24.51      25.41  
 18 Wilmore, Tyler R          13 DST-MA                 26.84      25.69  
 19 Mesa, Leonard S           15 Dolphin Swim Tea-MA    26.53      26.04  
 20 Winnington, Jude W        13 DST-MA                 26.53      26.08  
 21 Ivory, Christopher J      13 MSA-MA                 26.79      26.14  
 22 Balint, Phil T            14 WAVE-MA                26.26      26.51  
 23 Thompson, Will C          15 MSA-MA                 27.03      26.56  
 24 Giegerich, Rocco F        14 WAVE-MA                26.42      26.80  
 25 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA                 28.45      26.87  
 26 Reinhart, Jack R          13 MSA-MA                 27.61      26.98  
 27 Mesa, Richard S           15 Dolphin Swim Tea-MA    27.93      27.08  
 28 Fredericksdorf, Bobby C   16 Northeast Swimmi-MA    27.14      27.15  
 29 McLellan, Matt            13 WA-MA                  29.08      27.19  
 30 Texter, Jacob C           13 DST-MA                 27.39      27.48  
 31 Arjona, Alexander J       14 Northeast Swimmi-MA       NT      27.73  
 32 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA                27.06      27.89  
 33 Cellucci, Chase M         12 WA-MA                  28.66      28.29  
 34 Agamalian, Zach M         14 ACAC-MA                30.66      28.43  
 35 Byrne, TJ J               13 WAVE-MA                   NT      28.50  
 36 Blahut, John M            13 WAVE-MA                28.13      28.55  
 37 Grainda, Brady M          15 MSA-MA                 29.44      28.80  
 38 Bucciarelli, Giuliano     12 ACAC-MA                33.70      28.92  
 39 Dileo, Graham             17 ACAC-MA                26.85      29.12  
 40 Denn, Adam P              13 DST-MA                 29.95      29.16  
 41 Drummond, Colin           14 MSA-MA                 30.52      29.81  
 42 Berndt, Edward            13 UN99-MA                   NT      29.85  
 43 Taylor, Andrew C          13 DST-MA                 28.27      29.86  
 44 Nangle, Will A            13 WA-MA                  29.39      30.46  
 45 Lewis, Colin G            13 DST-MA                 32.58      31.76  
 46 Feng, Eric H              13 RKRY-MA                32.94      32.99  
 47 Li, Daniel                14 ACAC-MA                   NT      34.79  
 48 Deely, Brenden M          13 WAVE-MA                38.24      35.54  
 49 Christianson, Nathan A    14 WAVE-MA                   NT      35.70  
 50 Alaoui, Munir             13 Northeast Swimmi-MA    35.08      35.77  
 51 Li, Christopher M         11 ACAC-MA                   NT      36.26  
 52 Russo, John               10 FWAC-MA                   NT      39.29  
 53 Hall, Christian           13 LIFE-MA                   NT      43.93  
 54 Campbell, David J          9 ACAC-MA                   NT      51.92  
 
Event 9  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        16 FISH-PV              1:59.16    2:05.61  
       30.19  1:01.73  1:33.90  2:05.61                                    
  2 Sun, Hanna D              16 FISH-PV              2:05.15    2:08.53  
       30.23  1:02.54  1:35.76  2:08.53                                    
  3 Martin, Allison M         15 FISH-PV              2:09.99    2:11.05  
       31.27  1:04.21  1:37.87  2:11.05                                    
  4 Watts, Courtney M         13 FISH-PV              2:09.30    2:12.95  
       30.93  1:04.82  1:39.70  2:12.95                                    
  5 Redman, Emma L            12 FISH-PV              2:14.88    2:12.96  
       31.12  1:04.48  1:38.74  2:12.96                                    
  6 Pennington, Ella M        14 Dolphin Swim Tea-MA  2:13.39    2:13.53  
       31.46  1:04.84  1:38.87  2:13.53                                    
  7 Dean, Selah G             15 FISH-PV              2:08.93    2:13.94  
       32.30  1:06.57  1:40.62  2:13.94                                    
  8 Chompre, Ashley N         16 WA-MA                2:09.11    2:14.60  
       32.03  1:06.14  1:40.30  2:14.60                                    
  9 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA               2:32.30    2:14.86  
       31.74  1:06.03  1:40.26  2:14.86                                    
 10 Phillips, Victoria L      12 DST-MA               2:27.76    2:15.99  
       32.45  1:06.95  1:41.80  2:15.99                                    
 11 Valko, Victoria           13 FISH-PV              2:08.50    2:16.23  
       31.98  1:06.21  1:41.27  2:16.23                                    
 11 Wilson, Logan A           14 DST-MA               2:16.44    2:16.23  
       33.01  1:07.22  1:41.67  2:16.23                                    
 13 Ong, Ashley               15 UN99-MA              2:10.70    2:16.79  
       32.13  1:07.69  1:43.02  2:16.79                                    
 14 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               2:25.17    2:16.86  
       32.33  1:07.33  1:42.59  2:16.86                                    
 15 Wu, Dora M                16 FISH-PV              2:17.24    2:17.42  
       33.03  1:07.91  1:43.00  2:17.42                                    
 16 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA                  NT    2:17.91  
       30.41  1:04.98  1:41.05  2:17.91                                    
 17 Rongione, Natalia D       15 FISH-PV              2:20.40    2:18.37  
       33.57  1:08.51  1:43.71  2:18.37                                    
 18 Sunderhauf, Skye L        15 FISH-PV              2:23.99    2:18.77  
       33.51  1:09.00  1:44.54  2:18.77                                    
 19 Gregory, Ashley B         13 FISH-PV              2:22.85    2:19.11  
       33.24  1:08.39  1:44.48  2:19.11                                    
 20 Horning, Caitlin L        12 DST-MA               2:06.13    2:19.97  
       32.83  1:08.10  1:44.41  2:19.97                                    
 21 Brown, Hailey G           12 FISH-PV              2:13.95    2:20.60  
       33.78  1:09.47  1:45.31  2:20.60                                    
 22 O'Shaughnessy, Bridget E  14 FISH-PV              2:15.20    2:20.86  
       32.33  1:07.46  1:44.22  2:20.86                                    
 23 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA               2:20.81    2:21.83  
       33.17  1:08.87  1:45.59  2:21.83                                    
 24 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA               2:32.02    2:22.10  
       32.46  1:07.94  1:45.66  2:22.10                                    
 25 Goetz, Peyton M           12 WA-MA                     NT    2:22.81  
       33.23  1:10.02  1:47.73  2:22.81                                    
 26 Cleal, Lilly M            14 PVS-PV               2:17.32    2:23.25  
       33.71  1:10.80  1:47.96  2:23.25                                    
 27 An, Michelle N            13 WA-MA                2:21.98    2:24.58  
       34.81  1:11.06  1:47.91  2:24.58                                    
 28 Bittner, Marissa A        16 Dolphin Swim Tea-MA  2:14.50    2:24.78  
       33.63  1:09.47  1:46.95  2:24.78                                    
 29 Murray, Meghan E          14 FISH-PV              2:19.16    2:24.91  
       34.59  1:11.44  1:49.09  2:24.91                                    
 30 Carcani, Flavia           16 FISH-PV              2:14.91    2:25.53  
       33.13  1:09.69  1:47.35  2:25.53                                    
 31 Koczur, Erin M            16 WA-MA                2:19.41    2:25.70  
       34.65  1:12.05  1:49.55  2:25.70                                    
 32 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                2:22.33    2:25.72  
       34.61  1:11.84  1:49.48  2:25.72                                    
 33 Ruona, Kate G             14 WAVE-MA              2:22.37    2:26.79  
       34.31  1:11.66  1:49.42  2:26.79                                    
 34 Boughanem, Hanna Y        14 FISH-PV              2:27.25    2:27.36  
       34.85  1:12.25  1:50.28  2:27.36                                    
 35 Scudder, Diedre M         13 MSA-MA               2:26.15    2:27.61  
       34.59  1:12.11  1:50.74  2:27.61                                    
 36 Kiser, Relena E           15 Dolphin Swim Tea-MA  2:21.96    2:27.99  
       34.98  1:12.50  1:51.01  2:27.99                                    
 37 Sharma, Sophia            15 FISH-PV              2:34.69    2:28.00  
       33.01  1:10.65  1:50.16  2:28.00                                    
 38 Wargo, Laura M            14 FISH-PV              2:32.30    2:28.04  
       35.98  1:13.93  1:51.57  2:28.04                                    
 39 Shields, Emma L           15 Undst-MA             2:19.56    2:28.36  
       34.09  1:11.39  1:50.02  2:28.36                                    
 40 Teng, Sarah               14 UN99-MA              2:29.77    2:29.15  
       36.24  1:14.06  1:52.00  2:29.15                                    
 41 Fowler, Kelsey L          17 MAKO-MA              2:16.12    2:29.31  
       33.23  1:10.84  1:50.41  2:29.31                                    
 42 Cleal, Shelby L           16 PVS-PV               2:16.39    2:30.89  
       34.72  1:12.80  1:51.72  2:30.89                                    
 43 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA               2:23.21    2:31.28  
       34.83  1:12.66  1:51.93  2:31.28                                    
 44 Bluestein, Talia R        14 Northeast Swimmi-MA  2:34.92    2:31.67  
       34.83  1:13.03  1:52.63  2:31.67                                    
 45 Green, Riley              15 FWAC-MA              2:37.13    2:32.08  
       36.03  1:14.18  1:54.16  2:32.08                                    
 46 Kouh, Hailey J            13 RKRY-MA                   NT    2:33.01  
       35.68  1:14.77  1:54.61  2:33.01                                    
 47 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                     NT    2:35.22  
       36.87  1:17.06  1:57.06  2:35.22                                    
 48 Mengel, Kiersten A        14 Dolphin Swim Tea-MA       NT    2:37.55  
       38.46  1:18.30  1:58.42  2:37.55                                    
 49 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA                   NT    2:38.11  
       38.15  1:17.96  1:58.37  2:38.11                                    
 50 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA                   NT    2:39.24  
       39.46  1:20.14  2:00.46  2:39.24                                    
 51 Szumski, Caitlyn E        14 Northeast Swimmi-MA  2:33.05    2:40.71  
       35.74  1:16.09  1:58.61  2:40.71                                    
 52 Quance, Luscinia M        13 WA-MA                     NT    2:41.34  
       38.57  1:20.10  2:01.19  2:41.34                                    
 53 Gunin, Adrika             13 Dolphin Swim Tea-MA  3:00.71    2:41.37  
       35.79  1:14.71  1:55.51  2:41.37                                    
 54 Bakker, Anna C            15 MSA-MA               2:46.00    2:41.90  
       38.49  1:19.68  2:01.97  2:41.90                                    
 55 Cusack, Caroline M        13 MSA-MA                    NT    2:42.27  
       37.60  1:20.00  2:02.61  2:42.27                                    
 56 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA              2:44.00    2:46.30  
       39.25  1:21.67  2:05.16  2:46.30                                    
 57 Small, Ashlynn R          15 Dolphin Swim Tea-MA  2:50.24    2:49.05  
       39.36  1:22.24  2:06.04  2:49.05                                    
 58 Strunk, Lexi C            16 WA-MA                2:37.70    2:50.98  
       40.47  1:23.95  2:07.62  2:50.98                                    
 59 Lee, Min K                13 WA-MA                     NT    2:52.58  
       38.53  1:21.96  2:08.30  2:52.58                                    
 60 Mountain, Sophia          13 WAVE-MA              2:50.80    2:54.18  
       41.40  1:25.83  2:10.42  2:54.18                                    
 61 Waterhouse, Adeline E     13 WA-MA                3:06.16    3:01.96  
     2:18.38  3:02.35  3:01.96                                             
 62 Fowler, Abby G            14 MAKO-MA              2:45.31    3:02.71  
       40.22  1:25.12  2:14.34  3:02.71                                    
 63 Kang, Erin H              13 LIFE-MA                   NT    3:20.15  
       46.10  1:35.33  2:28.58  3:20.15                                    
 
Event 10  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tingley, Aaron R          16 FISH-PV              1:56.38    1:59.83  
       29.10    59.38  1:29.67  1:59.83                                    
  2 Miagkov, Ignat A          17 FISH-PV              1:57.74    2:01.40  
       28.93    59.38  1:30.37  2:01.40                                    
  3 Poleto, Jack A            15 UN99-MA              1:59.77    2:04.70  
       29.46  1:00.75  1:32.70  2:04.70                                    
  4 Karahalis, Alex J         13 DST-MA               2:16.55    2:06.24  
       29.01  1:00.93  1:35.08  2:06.24                                    
  5 Rieger, JJ                15 FISH-PV              2:06.85    2:06.41  
       29.80  1:02.04  1:35.12  2:06.41                                    
  6 DiMeglio, David S         18 FISH-PV              2:00.19    2:06.86  
       29.97  1:02.76  1:34.82  2:06.86                                    
  7 Xia, Peter G              14 UN99-MA              2:04.47    2:07.91  
       30.49  1:03.19  1:35.73  2:07.91                                    
  8 Winnington, Jude W        13 DST-MA               2:16.93    2:12.50  
       30.65  1:04.33  1:38.73  2:12.50                                    
  9 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA              2:10.68    2:12.72  
       30.59  1:03.91  1:38.42  2:12.72                                    
 10 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA              2:19.14    2:13.30  
       31.57  1:05.15  1:39.97  2:13.30                                    
 11 Figueroa, Jason S         16 FISH-PV              2:22.35    2:14.59  
       31.30  1:04.72  1:39.78  2:14.59                                    
 12 Wilmore, Tyler R          13 DST-MA               2:21.57    2:16.05  
       32.61  1:06.68  1:41.41  2:16.05                                    
 13 Olivo, Kenny V            16 FISH-PV              2:17.91    2:16.37  
       31.87  1:06.83  1:42.29  2:16.37                                    
 14 Denn, Luke B              14 WAVE-MA              2:14.61    2:18.29  
       30.40  1:05.32  1:42.05  2:18.29                                    
 15 Stewart, Marcel A         15 Undst-MA                  NT    2:19.00  
       32.91  1:07.88  1:43.77  2:19.00                                    
 16 Jafari, Stefan A          13 FISH-PV              2:20.45    2:20.58  
       33.48  1:08.80  1:45.23  2:20.58                                    
 17 McLellan, Matt            13 WA-MA                2:22.61    2:20.91  
       33.04  1:09.07  1:45.50  2:20.91                                    
 18 Bearley, Chase J          12 DST-MA               2:26.16    2:21.17  
       33.50  1:10.01  1:46.36  2:21.17                                    
 19 Zietek, Matthew J         14 WAVE-MA              2:25.02    2:22.00  
       34.71  1:11.31  1:48.15  2:22.00                                    
 20 Liu, Derek                14 FISH-PV              2:39.19    2:28.38  
       33.64  1:10.45  1:49.96  2:28.38                                    
 21 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               2:27.91    2:28.55  
       34.91  1:12.78  1:51.64  2:28.55                                    
 22 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    2:33.71  
       35.31  1:14.46  1:55.14  2:33.71                                    
 23 Reinhart, Jack R          13 MSA-MA               2:38.85    2:35.13  
       37.66  1:17.57  1:57.62  2:35.13                                    
 24 Drummond, Colin           14 MSA-MA               2:53.33    2:47.40  
       39.93  1:22.79  2:05.90  2:47.40                                    
 25 Regovich, Jack C          13 UN99-MA              3:14.15    2:48.11  
       38.67  1:21.71  2:05.68  2:48.11                                    
 26 Blahut, John M            13 WAVE-MA              3:02.01    2:48.41  
       39.31  1:22.09  2:05.97  2:48.41                                    
 27 Taylor, Andrew C          13 DST-MA               2:44.87    3:03.49  
       42.28  1:28.64  2:17.24  3:03.49                                    
 -- Denn, Adam P              13 DST-MA               2:32.88         DQ  
       35.53  1:13.14  1:51.97       DQ                                    
 -- Berndt, Edward            13 UN99-MA                   NT         DQ  
       43.13  1:34.95  3:21.40       DQ                                    
 
Event 11  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Allison M         15 FISH-PV              4:28.06    4:31.64  
       30.01  1:03.59  1:37.98  2:12.72  2:52.09  3:31.15  4:02.05  4:31.64
  2 Donohoe, Madelyn E        16 FISH-PV              4:23.95    4:35.87  
       29.69  1:02.87  1:36.71  2:10.92  2:52.77  3:36.10  4:05.63  4:35.87
  3 Rongione, Natalia D       15 FISH-PV              4:41.77    4:40.45  
       30.15  1:04.21  1:40.64  2:16.08  2:56.62  3:37.48  4:09.48  4:40.45
  4 Redman, Emma L            12 FISH-PV              4:45.55    4:42.95  
       30.55  1:05.84  1:41.60  2:17.68  2:57.40  3:37.29  4:10.66  4:42.95
  5 Watts, Courtney M         13 FISH-PV              4:41.25    4:45.61  
       30.30  1:04.42  1:42.03  2:17.58  3:00.20  3:42.74  4:15.02  4:45.61
  6 Sun, Hanna D              16 FISH-PV              4:37.19    4:46.90  
       29.15  1:05.06  1:41.03  2:15.56  2:57.91  3:41.42  4:14.74  4:46.90
  7 Ong, Ashley               15 UN99-MA              4:55.19    4:47.03  
       30.71  1:06.10  1:43.50  2:20.76  3:01.61  3:44.38  4:16.32  4:47.03
  8 Brown, Hailey G           12 FISH-PV              4:50.90    4:47.37  
       32.13  1:09.72  1:45.93  2:21.51  3:04.54  3:46.38  4:17.79  4:47.37
  9 Sunderhauf, Skye L        15 FISH-PV              4:52.63    4:47.46  
       31.03  1:05.92  1:43.63  2:20.73  3:01.19  3:42.23  4:15.54  4:47.46
 10 Wu, Dora M                16 FISH-PV              4:57.82    4:49.64  
       31.87  1:09.22  1:47.74  2:25.15  3:02.14  3:41.52  4:15.95  4:49.64
 11 Dean, Selah G             15 FISH-PV              4:45.95    4:52.45  
       31.72  1:07.26  1:42.24  2:16.49  3:01.24  3:45.83  4:18.98  4:52.45
 12 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               4:52.20    4:52.85  
       30.63  1:05.66  1:45.01  2:23.15  3:06.90  3:49.29  4:22.34  4:52.85
 13 Cleal, Lilly M            14 PVS-PV               4:50.08    4:52.88  
       31.38  1:06.37  1:45.53  2:23.59  3:07.90  3:51.79  4:23.45  4:52.88
 14 McHugh, Delaney N         14 DST-MA               4:42.03    4:57.68  
       31.39  1:07.50  1:43.90  2:19.98  3:05.78  3:51.52  4:24.61  4:57.68
 15 O'Shaughnessy, Bridget E  14 FISH-PV              4:47.08    4:57.78  
       32.33  1:08.66  1:45.87  2:23.93  3:07.07  3:51.67  4:25.47  4:57.78
 16 Testa, Madison N          13 DST-MA               4:47.84    4:58.96  
       30.85  1:06.23  1:44.67  2:22.07  3:06.22  3:51.10  4:25.33  4:58.96
 17 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA               5:43.90    5:00.82  
       32.71  1:11.89  1:51.04  2:28.96  3:11.76  3:57.13  4:30.75  5:00.82
 18 Carfi, Victoria           12 DST-MA               5:32.41    5:00.89  
       31.38  1:07.54  1:48.72  2:28.62  3:08.78  3:51.51  4:27.61  5:00.89
 19 Boughanem, Hanna Y        14 FISH-PV              5:02.41    5:02.20  
       15.38    33.54  1:12.60  1:51.10  2:30.39  3:11.39  5:02.20         
 20 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA               4:57.58    5:02.61  
       31.76  1:10.40  1:49.40  2:28.60  3:12.23  3:56.34  4:30.24  5:02.61
 21 Murray, Meghan E          14 FISH-PV              5:10.09    5:02.96  
       31.92  1:10.47  1:49.99  2:29.57  3:12.80  3:57.32  4:31.36  5:02.96
 22 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA               5:14.19    5:03.20  
       32.47  1:11.81  1:50.10  2:27.60  3:12.89  3:58.34  4:31.96  5:03.20
 23 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               5:03.59    5:07.35  
       31.73  1:08.16  1:48.61  2:28.00  3:11.18  3:56.63  4:32.70  5:07.35
 24 Cleal, Shelby L           16 PVS-PV               4:43.90    5:11.97  
       32.39  1:11.62  1:51.72  2:31.35  3:15.58  4:01.25  4:37.12  5:11.97
 25 Wargo, Laura M            14 FISH-PV                   NT    5:12.34  
       32.31  1:10.50  1:53.36  2:34.21  3:21.02  4:07.47  4:40.47  5:12.34
 26 Carcani, Flavia           16 FISH-PV              4:54.00    5:12.38  
       30.67  1:07.52  1:49.25  2:31.23  3:16.38  4:01.24  4:37.83  5:12.38
 27 Gregory, Ashley B         13 FISH-PV                   NT    5:13.40  
       35.41  1:18.83  1:57.96  2:35.60  3:19.91  4:05.02  4:39.64  5:13.40
 28 Phillips, Victoria L      12 DST-MA               5:06.41    5:15.04  
       34.60  1:15.18  1:54.66  2:33.04  3:19.12  4:05.94  4:40.92  5:15.04
 29 An, Michelle N            13 WA-MA                     NT    5:15.19  
       32.79  1:10.18  1:50.90  2:30.09  3:17.64  4:04.85  4:41.02  5:15.19
 30 Sharma, Sophia            15 FISH-PV              5:10.69    5:15.54  
       30.94  1:11.67  1:53.05  2:33.77  3:19.27  4:04.41  4:40.48  5:15.54
 31 Pennington, Ella M        14 Dolphin Swim Tea-MA  5:03.74    5:16.32  
       36.49  1:19.47  1:58.56  2:38.64  3:24.59  4:09.22  4:43.12  5:16.32
 32 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                     NT    5:18.40  
       32.64  1:12.51  1:56.61  2:38.65  3:21.04  4:04.43  4:42.02  5:18.40
 33 Phillips, Allie J         11 DST-MA                    NT    5:24.14  
       33.56  1:13.78  1:54.74  2:36.22  3:22.71  4:13.05  4:48.61  5:24.14
 34 Shields, Emma L           15 Undst-MA             5:09.18    5:30.24  
       36.19  1:22.73  2:04.22  2:45.17  3:31.87  4:18.57  4:54.94  5:30.24
 35 Shapiro, Alisa M          13 WAVE-MA                   NT    5:31.42  
       32.77  1:14.10  1:56.25  2:38.70  3:28.05  4:17.83  4:55.41  5:31.42
 36 Teng, Sarah               14 UN99-MA                   NT    5:33.00  
       36.66  1:21.28  2:03.46  2:44.09  3:33.32  4:20.16  4:57.54  5:33.00
 37 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA                    NT    5:34.08  
       36.60  1:19.93  2:00.86  2:42.42  3:31.77  4:22.03  4:58.41  5:34.08
 38 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA                    NT    5:34.25  
       35.45  1:18.19  1:59.62  2:40.39  3:30.23  4:21.26  4:59.22  5:34.25
 39 Steinmetz, Zoe N          13 Northeast Swimmi-MA  5:29.38    5:36.86  
       36.32  1:23.62  2:07.04  2:50.68  3:36.52  4:21.12  4:59.49  5:36.86
 40 Andryca, Emily E          13 WAVE-MA                   NT    5:50.07  
       37.16  1:26.25  2:11.27  2:54.63  3:43.45  4:32.38  5:11.88  5:50.07
 41 Ritter, Callie G          13 ACAC-MA              5:43.65    5:50.86  
       34.04  1:15.45  2:00.92  2:47.73  3:39.59  4:28.87  5:10.14  5:50.86
 42 Bolger, Sydney A          14 Dolphin Swim Tea-MA  6:11.65    6:27.23  
       39.04  1:26.80  2:14.62  3:02.74  3:58.38  4:55.28  5:42.48  6:27.23
 
Event 12  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miagkov, Ignat A          17 FISH-PV              4:15.47    4:22.69  
       28.15  1:00.51  1:33.44  2:06.17  2:43.42  3:21.21  3:52.15  4:22.69
  2 DiMeglio, David S         18 FISH-PV              4:24.66    4:29.28  
       28.59  1:00.95  1:37.78  2:12.55  2:50.87  3:29.61  4:00.56  4:29.28
  3 Poleto, Jack A            15 UN99-MA              4:16.78    4:29.38  
       28.37  1:00.53  1:35.52  2:09.76  2:48.58  3:28.88  4:00.20  4:29.38
  4 Xia, Peter G              14 UN99-MA              4:26.53    4:29.65  
       29.45  1:03.26  1:39.70  2:14.65  2:52.14  3:29.09  4:00.44  4:29.65
  5 Tingley, Aaron R          16 FISH-PV              4:32.96    4:32.82  
       28.53  1:01.79  1:35.32  2:08.22  2:50.05  3:30.82  4:02.78  4:32.82
  6 Skelly, Kyle D            13 DST-MA               4:51.23    4:33.95  
       29.62  1:03.80  1:39.12  2:15.43  2:53.92  3:33.49  4:04.30  4:33.95
  7 Rieger, JJ                15 FISH-PV              4:37.77    4:38.35  
       29.22  1:04.65  1:40.53  2:16.39  2:54.19  3:34.20  4:06.89  4:38.35
  8 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA              4:53.25    4:43.38  
       28.38  1:03.18  1:39.22  2:14.99  2:56.93  3:39.63  4:11.29  4:43.38
  9 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA                   NT    4:43.79  
       29.99  1:04.13  1:41.08  2:16.91  2:58.19  3:39.84  4:12.72  4:43.79
 10 Figueroa, Jason S         16 FISH-PV              4:42.41    4:45.81  
       28.34  1:02.34  1:38.43  2:13.60  2:55.26  3:39.06  4:13.02  4:45.81
 11 Olivo, Kenny V            16 FISH-PV              4:43.77    4:48.25  
       30.05  1:05.87  1:42.13  2:16.56  2:59.30  3:41.97  4:14.79  4:48.25
 12 Texter, Jacob C           13 DST-MA               5:01.38    4:55.13  
       33.23  1:10.29  1:46.76  2:21.63  3:05.60  3:49.95  4:23.10  4:55.13
 13 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA                   NT    4:59.21  
       29.43  1:05.64  1:43.63  2:21.01  3:06.41  3:51.87  4:26.57  4:59.21
 14 Pittala, Sritan           12 DST-MA               5:04.43    5:02.65  
       31.25  1:08.15  1:45.79  2:24.27  3:08.87  3:55.30  4:29.65  5:02.65
 15 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA              5:57.01    5:08.71  
       32.33  1:10.93  1:49.28  2:27.50  3:13.56  4:01.83  4:36.81  5:08.71
 16 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               5:41.96    5:09.15  
       33.52  1:13.76  1:53.02  2:32.03  3:18.88  4:03.98  4:37.39  5:09.15
 17 Jafari, Stefan A          13 FISH-PV                   NT    5:11.34  
       33.09  1:12.47  1:51.65  2:29.53  3:13.99  4:00.24  4:36.68  5:11.34
 18 Verbanas, Conner J        11 DST-MA               5:29.98    5:15.64  
       34.23  1:13.26  1:53.66  2:33.32  3:19.39  4:06.22  4:41.73  5:15.64
 19 Denn, Adam P              13 DST-MA               5:21.08    5:15.89  
       34.68  1:14.27  1:54.02  2:32.36  3:17.03  4:03.27  4:40.27  5:15.89
 20 Zietek, Matthew J         14 WAVE-MA                   NT    5:17.11  
       34.62  1:14.85  1:54.01  2:32.34  3:20.32  4:10.29  4:44.72  5:17.11
 21 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    5:18.35  
       33.04  1:13.01  1:54.51  2:34.06  3:20.67  4:08.09  4:44.88  5:18.35
 22 Liu, Derek                14 FISH-PV              5:47.16    5:21.56  
       30.98  1:12.92  1:53.07  2:33.00  3:20.81  4:08.24  4:44.21  5:21.56
 23 Bearley, Chase J          12 DST-MA               5:29.72    5:26.94  
       34.68  1:19.83  2:00.71  2:42.02  3:29.83  4:18.46  4:53.04  5:26.94
 24 Chapman, AJ J             13 DST-MA                    NT    5:29.04  
       37.24  1:20.58  1:59.50  2:39.39  3:27.39  4:18.30  4:54.77  5:29.04
 25 Washington, Narei V       11 DST-MA                    NT    5:41.22  
       36.29  1:20.78  2:02.97  2:45.69  3:37.44  4:28.76  5:04.99  5:41.22
 26 Lewis, Colin G            13 DST-MA               5:44.50    5:46.80  
       35.78  1:19.05  2:03.10  2:47.07  3:37.41  4:28.15  5:08.73  5:46.80
 27 Regovich, Jack C          13 UN99-MA                   NT    6:06.21  
       38.15  2:14.98  3:02.84  3:52.81  4:46.31  5:26.25  6:06.21         
 -- Lucas, David B            16 WAVE-MA              4:53.08         DQ  
       28.90  1:04.35  1:40.90  2:17.01  3:00.20  3:43.70  4:16.53       DQ
 
Event 13  Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brown, Hailey G           12 FISH-PV             18:00.42   17:51.11  
       28.98  1:01.92  1:35.31  2:08.60  2:40.88  3:13.56  3:46.39  4:19.41
     4:51.90  5:24.64  5:57.81  6:30.80  7:03.65  7:36.70  8:08.89  8:41.94
     9:15.29  9:48.04 10:21.05 10:53.45 11:25.96 11:59.06 12:31.64 13:03.65
    13:35.83 14:08.05 14:40.51 15:12.89 15:45.10 16:17.27 16:49.21 17:20.74
    17:51.11
 
Event 13  Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Courtney M         13 FISH-PV             18:02.78   17:32.00  
       16.56    32.37                                      3:37.99  4:09.99
     4:41.83  5:13.67  5:45.77  6:17.84  6:49.50  7:21.83  7:53.84  8:26.00
     8:58.39  9:30.34 10:02.49 10:34.56 11:06.81 11:38.97 12:11.41 12:43.79
    13:15.94 13:48.30 14:20.87 14:53.25 15:25.42 15:57.71 16:29.99 17:01.74
    17:32.00
  2 DeBaecke, Sydney E        14 DST-MA              18:27.59   18:01.80  
       29.65  1:01.88  1:34.40  2:07.47  2:40.44  3:13.36  3:46.44  4:19.70
     4:53.25  5:26.63  5:59.80  6:32.84  7:06.29  7:39.60  8:12.76  8:45.98
     9:19.22  9:52.45 10:25.59 10:58.63 11:31.15 12:03.96 12:36.92 13:09.81
    13:42.62 14:15.16 14:47.92 15:20.62 15:53.47 16:26.00 16:58.69 17:30.81
    18:01.80
  3 Cleal, Lilly M            14 PVS-PV              17:49.76   18:14.27  
       29.41  1:01.47  1:34.25  2:06.89  2:39.75  3:12.88  3:45.44  4:19.00
     4:52.05  5:25.67  5:58.63  6:31.50  7:05.79  7:38.99  8:12.51  8:46.06
     9:19.17  9:52.23 10:26.01 10:59.91 11:33.44 12:06.46 12:39.98 13:13.69
    13:47.67 14:21.23 14:53.16 15:26.96 16:00.65 16:34.84 17:08.42 17:42.02
    18:14.27
  4 O'Shaughnessy, Bridget E  14 FISH-PV             17:47.87   18:44.94  
       29.44  1:01.97  1:35.48  2:09.21  2:43.01  3:16.89  3:50.72  4:24.75
     4:58.85  5:33.05  6:06.99  6:41.03  7:15.27  7:49.60  8:24.02  8:58.31
     9:32.94 10:07.69 10:42.12 11:16.72 11:51.28 12:25.68 13:00.44 13:35.02
    14:09.50 14:43.80 15:18.65 15:53.40 16:28.34 17:02.93 17:37.31 18:11.59
    18:44.94
  5 Gregory, Ashley B         13 FISH-PV             19:24.08   19:04.99  
       31.02  1:06.08  1:41.17  2:16.14  2:51.33  3:26.47  4:01.79  4:37.26
     5:11.72  5:46.83  6:21.56  6:56.44  7:31.43  8:06.34  8:41.01  9:15.68
     9:50.75 10:25.17 10:59.43 11:34.41 12:08.87 12:43.55 13:18.59 13:53.26
    14:27.64 15:02.61 15:36.86 16:11.92 16:46.45 17:21.30 17:56.10 18:30.84
    19:04.99
  6 Boughanem, Hanna Y        14 FISH-PV             18:59.98   20:10.46  
       31.06  1:06.09  1:42.18  2:18.55  2:54.87  3:31.50  4:08.70  4:45.13
     5:21.67  5:58.83  6:35.37  7:12.09  7:49.27  8:26.96  9:03.62  9:40.55
    10:17.27 10:53.95 11:30.82 12:07.14 12:44.01 13:21.72 13:59.19 14:36.76
    15:14.23 15:51.51 16:29.58 17:07.33 17:44.74 18:22.32 18:59.01 19:34.69
    20:10.46
BB - Division  
  1 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA              21:37.68   20:34.03  
       32.89  1:09.45  1:46.76  2:24.09  3:01.25  3:39.94  4:17.68  4:55.44
     5:33.12  6:11.32  6:48.49  7:26.12  8:04.73  8:41.71  9:19.54  9:58.13
    10:35.47 11:13.17 11:51.00 12:28.15 13:05.99 13:43.44 14:22.05 15:00.17
    15:37.50 16:14.88 16:52.45 17:30.44 18:07.59 18:45.29 19:22.02 19:58.47
    20:34.03
C - Division  
  1 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                     NT   20:07.49  
       32.14  1:08.42  1:45.25  2:22.45  2:59.31  3:36.46  4:13.63  4:51.05
     5:28.16  6:05.63  6:43.01  7:20.43  7:57.82  8:35.29  9:12.66  9:49.36
    10:26.49 11:03.57 11:40.93 12:17.42 12:53.38 13:29.93 14:06.74 14:43.45
    15:20.41 15:56.93 16:33.94 17:10.91 17:47.72 18:23.65 18:59.40 19:34.74
    20:07.49
 
Event 13  Girls 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rongione, Natalia D       15 FISH-PV             17:34.69   17:40.20  
       28.06    58.81  1:30.45  2:02.28  2:34.26  3:06.27  3:38.30  4:10.36
     4:42.21  5:14.07  5:45.93  6:18.05  6:50.32  7:22.58  7:55.01  8:27.46
     8:59.79  9:32.23 10:04.88 10:37.62 11:10.37 11:43.00 12:15.72 12:48.25
    13:20.85 13:53.62 14:26.17 14:58.69 15:31.45 16:04.00 16:36.71 17:09.00
    17:40.20
  2 Martin, Allison M         15 FISH-PV             17:46.26   17:48.56  
       28.69    59.49  1:30.71  2:02.35  2:34.17  3:05.96  3:38.41  4:10.93
     4:43.01  5:15.61  5:48.50  6:20.93  6:53.86  7:26.52  7:59.74  8:32.68
     9:05.61  9:38.16 10:11.45 10:44.39 11:17.02 11:49.79 12:22.97 12:55.64
    13:28.84 14:01.67 14:34.61 15:07.42 15:40.22 16:12.71 16:45.37 17:17.76
    17:48.56
  3 Sun, Hanna D              16 FISH-PV             17:49.66   17:56.26  
       28.93  1:00.64  1:33.01  2:05.48  2:37.63  3:10.20  3:42.83  4:15.06
     4:47.88  5:20.54  5:53.26  6:25.66  6:58.32  7:30.90  8:03.70  8:36.65
     9:09.42  9:42.27 10:15.29 10:48.27 11:21.13 11:54.08 12:26.86 12:59.73
    13:32.82 14:05.79 14:38.63 15:11.28 15:44.48 16:17.78 16:51.59 17:24.82
    17:56.26
  4 Dean, Selah G             15 FISH-PV             18:12.21   18:34.24  
       31.14  1:04.47  1:37.85  2:11.12  2:44.74  3:18.47  3:52.92  4:26.57
     5:00.47  5:34.46  6:08.48  6:42.59  7:16.57  7:50.66  8:24.64  8:59.01
     9:32.45 10:05.56 10:39.00 11:12.77 11:46.63 12:20.59 12:54.61 13:28.69
    14:02.92 14:37.11 15:11.28 15:45.30 16:18.74 16:53.71 17:27.60 18:01.35
    18:34.24
  5 Cleal, Shelby L           16 PVS-PV                    NT   18:38.49  
       30.04  1:03.70  1:37.85  2:12.17  2:46.44  3:21.10  3:55.45  4:29.67
     5:03.71  5:37.92  6:11.81  6:45.42  7:19.43  7:53.21  8:26.58  9:00.26
     9:33.85 10:08.00 10:41.99 11:16.04 11:50.09 12:24.21 12:57.86 13:32.17
    14:06.66 14:40.82 15:15.15 15:49.45 16:24.11 16:58.29 17:32.24 18:06.34
    18:38.49
  6 Sunderhauf, Skye L        15 FISH-PV             19:03.17   18:44.52  
       30.38  1:04.23  1:37.92  2:11.92  2:45.84  3:19.74  3:54.50  4:28.54
     5:02.80  5:37.07  6:11.23  6:45.47  7:19.98  7:54.21  8:28.65  9:03.04
     9:36.82 10:11.17 10:45.23 11:19.68 11:53.78 12:28.13 13:02.64 13:37.26
    14:11.79 14:46.42 15:20.81 15:54.93 16:29.45 17:03.86 17:38.18 18:12.09
    18:44.52
  7 Pryshchenko, Katya A      16 MSA-MA              20:19.86   20:19.04  
       32.00  1:08.45  1:44.89  2:21.80  2:59.05  3:35.52  4:12.18  4:49.45
     5:26.92  6:03.18  6:40.65  7:17.48  7:54.67  8:31.78  9:08.98  9:46.84
    10:23.51 11:00.68 11:39.13 12:16.47 12:54.01 13:31.63 14:09.37 14:47.06
    15:25.21 16:03.23 16:40.52 17:18.43 17:55.59 18:32.96 19:09.08 19:45.36
    20:19.04
 
Event 14  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Karahalis, Alex J         13 DST-MA              18:53.06   18:09.15  
       29.68  1:03.43  1:38.12  2:11.48  2:44.67  3:17.92  3:50.79  4:24.06
     4:57.03  5:30.55  6:04.18  6:37.83  7:11.65  7:46.11  8:19.55  8:53.76
     9:27.33 10:00.80 10:34.61 11:07.54 11:40.90 12:13.25 12:46.13 13:18.68
    13:51.65 14:24.15 14:57.06 15:29.51 16:03.47 16:35.70 17:08.38 17:39.96
    18:09.15
  2 Texter, Jacob C           13 DST-MA              19:00.28   18:30.20  
       29.89  1:02.96  1:36.67  2:10.18  2:43.44  3:16.93  3:50.68  4:24.02
     4:57.51  5:31.47  6:05.24  6:39.37  7:12.99  7:46.39  8:20.43  8:54.85
     9:28.75 10:02.71 10:36.86 11:10.92 11:44.99 12:19.24 12:53.86 13:28.15
    14:02.26 14:35.88 15:09.38 15:43.45 16:18.02 16:51.79 17:25.67 17:58.87
    18:30.20
BB - Division  
  1 Conn, Miles D             13 MSA-MA              20:35.59   19:52.85  
       32.99  1:08.54  1:45.62  2:22.61  2:59.69  3:36.44  4:13.26  4:49.93
     5:26.79  6:03.69  6:39.28  7:15.74  7:52.70  8:28.45  9:03.90  9:40.46
    10:17.00 10:53.64 11:30.20 12:06.21 12:42.60 13:18.07 13:54.87 14:30.70
    15:06.59 15:42.41 16:18.91 16:54.28 17:30.33 18:06.23 18:42.80 19:17.54
    19:52.85
  2 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA             20:17.04   19:58.29  
       31.00  1:05.86  1:40.74  2:16.85  2:52.44  3:28.41  4:05.11  4:42.71
     5:19.16  5:56.14  6:33.25  7:10.90  7:47.05  8:24.14  9:02.03  9:38.98
    10:15.47 10:52.42 11:29.09 12:06.06 12:43.12 13:20.24 13:57.09 14:33.65
    15:10.17 15:46.65 16:23.33 17:00.38 17:37.47 18:14.02 18:49.89 19:25.53
    19:58.29
C - Division  
  1 Wilmore, Tyler R          13 DST-MA                    NT   18:04.71  
       30.51  1:03.79  1:37.64  2:11.49  2:44.46  3:17.97  3:50.80  4:24.12
     4:57.33  5:30.97  6:04.88  6:38.03  7:11.02  7:44.24  8:17.58  8:50.81
     9:24.25  9:57.09 10:30.13 11:03.26 11:36.43 12:09.11 12:41.98 13:14.96
    13:47.64 14:20.64 14:53.37 15:26.05 15:58.02 16:30.39 17:02.41 17:34.44
    18:04.71
  2 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT   21:05.18  
       32.29  1:08.53  1:45.95  2:24.10  3:01.95  4:18.70           5:36.14
     6:15.70  6:54.15  7:32.88  8:12.12  8:50.55  9:29.50 10:08.40 10:47.50
    11:26.38 12:43.86 13:22.59 14:01.03 14:40.11 15:19.60 15:58.58 16:37.73
    17:16.75 17:55.29 18:33.56 19:11.75 19:50.61 20:28.70 21:05.44 21:05.18
  3 Regovich, Jack C          13 UN99-MA             28:19.49   23:26.61  
       34.19  1:13.94  1:57.41  2:39.12  3:19.39  4:00.85  4:43.07  5:25.68
     6:08.11  6:51.01  7:34.16  8:16.66  9:00.65  9:44.22 10:28.68 11:10.19
    11:53.68 12:38.99 13:23.32 14:08.99 14:51.14 15:35.45 16:19.46 17:02.35
    17:46.96 18:29.60 19:13.19 19:55.02 20:38.20 21:20.81 22:04.10 22:46.68
    23:26.61
 
Event 14  Boys 15-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilmore, Aaron L          15 DST-MA              17:37.94   16:57.74  
       28.22    59.24  1:30.44  2:01.99  2:33.35  3:04.99  3:36.31  4:07.87
     4:39.03  5:10.42  5:41.71  6:12.63  6:43.66  7:14.67  7:45.61  8:16.39
     8:47.37  9:18.17  9:49.17 10:20.11 10:50.98 11:22.16 11:52.91 12:23.30
    12:53.96 13:24.57 13:55.56 14:26.23 14:57.27 15:27.60 15:58.16 16:28.37
    16:57.74
  2 DiMeglio, David S         18 FISH-PV             16:47.86   17:30.01  
       27.65    58.42  1:29.71  2:01.43  2:32.95  3:04.73  3:36.57  4:08.53
     4:40.19  5:11.55  5:43.22  6:15.09  6:46.30  7:18.26  7:49.71  8:22.14
     8:53.56  9:25.19  9:57.16 10:29.67 11:01.20 11:33.90 12:06.41 12:39.20
    13:11.86 13:43.86 14:17.25 14:50.44 15:22.80 15:55.02 16:27.29 16:58.71
    17:30.01
  3 Figueroa, Jason S         16 FISH-PV             17:55.98   17:41.67  
       28.03    58.82  1:30.82  2:02.80  2:34.78  3:06.69  3:38.75  4:11.08
     4:42.88  5:15.16  5:47.50  6:19.81  6:52.70  7:25.34  7:58.11  8:30.96
     9:03.32  9:35.65 10:08.36 10:41.23 11:13.98 11:46.74 12:19.73 12:52.25
    13:24.82 13:57.56 14:30.12 15:03.21 15:35.46 16:07.96 16:40.12 17:11.68
    17:41.67
  4 Poleto, Jack A            15 UN99-MA             16:53.93   17:46.31  
       28.57    59.79  1:32.49  2:05.78  2:38.52  3:11.43  3:44.53  4:18.14
     4:51.30  5:24.38  5:57.39  6:30.04  7:02.08  7:35.27  8:07.96  8:40.87
     9:12.97  9:44.96 10:17.10 10:49.57 11:21.77 11:53.22 12:24.93 12:57.11
    13:29.68 14:01.96 14:34.48 15:06.70 15:39.12 16:11.58 16:44.01 17:16.11
    17:46.31
  5 Miagkov, Ignat A          17 FISH-PV             18:17.62   17:52.08  
       27.05    57.82  1:29.43  2:01.31  2:33.63  3:06.03  3:38.27  4:11.21
     4:43.72  5:16.35  5:49.52  6:22.46  6:55.24  7:28.27  8:01.20  8:34.80
     9:07.60  9:40.47 10:13.17 10:46.07 11:18.85 11:51.73 12:24.84 12:58.25
    13:31.26 14:04.37 14:37.26 15:10.25 15:43.19 16:16.08 16:48.43 17:20.86
    17:52.08
  6 Rieger, JJ                15 FISH-PV             17:41.17   17:56.64  
       28.15    59.37  1:31.47  2:04.04  2:36.76  3:09.33  3:42.65  4:15.26
     4:47.99  5:20.38  5:52.50  6:24.93  6:57.77  7:30.16  8:03.02  8:36.02
     9:08.28  9:40.44 10:13.58 10:46.90 11:20.24 11:53.45 12:25.75 12:58.81
    13:31.90 14:05.13 14:38.63 15:11.53 15:44.76 16:18.28 16:51.44 17:24.42
    17:56.64
  7 Tingley, Aaron R          16 FISH-PV             18:11.07   17:59.73  
       28.91  1:00.32  1:32.52  2:05.04  2:37.48  3:10.16  3:43.37  4:16.15
     4:49.08  5:22.19  5:54.96  6:27.64  7:00.20  7:33.00  8:06.13  8:39.31
     9:12.28  9:45.41 10:18.61 10:51.95 11:25.34 11:58.94 12:32.18 13:05.09
    13:38.15 14:11.31 14:44.28 15:17.43 15:50.33 16:23.27 16:56.06 17:28.38
    17:59.73
  8 Young, Griffin R          17 WA-MA               18:21.93   18:15.42  
       28.77  1:00.19  1:32.52  2:05.32  2:38.37  3:11.75  3:44.99  4:18.59
     4:51.70  5:25.02  5:58.41  6:32.15  7:05.63  7:39.49  8:12.85  8:46.23
     9:19.40  9:52.97 10:26.62 11:00.10 11:33.96 12:07.57 12:41.02 13:14.38
    13:48.02 14:22.00 14:56.00 15:30.13 16:03.81 16:37.42 17:10.76 17:43.89
    18:15.42
  9 Olivo, Kenny V            16 FISH-PV             18:25.14   18:29.97  
       29.32  1:02.51  1:36.23  2:10.18  2:43.54  3:17.08  3:50.64  4:24.07
     4:57.41  5:31.10  6:04.92  6:38.31  7:12.17  7:46.18  8:19.47  8:53.58
     9:27.52 10:00.56 10:34.23 11:07.76 11:41.46 12:14.59 12:48.08 13:21.25
    13:55.69 14:30.18 15:04.84 15:39.37 16:14.02 16:48.60 17:22.93 17:57.63
    18:29.97
 
Event 15  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Yao, Juliana L            10 MSA-MA               2:41.68    2:27.02  
       34.87  1:12.70  1:51.04  2:27.02                                    
  2 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA              2:41.27    2:37.98  
       36.11  1:16.45  1:58.28  2:37.98                                    
C - Division  
  1 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT    2:36.44  
       33.92  1:13.35  1:56.32  2:36.44                                    
  2 Rodgers, Ava L            10 DST-MA               3:23.24    2:38.80  
       38.44  1:19.29  2:01.78  2:38.80                                    
  3 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA               3:37.72    2:44.74  
       35.21  1:16.64  2:00.56  2:44.74                                    
  4 Ong, Thea                 10 UN99-MA                   NT    2:45.45  
       37.65  1:20.75  2:05.20  2:45.45                                    
  5 Chapman, Leah H            9 DST-MA               3:29.57    2:48.18  
       37.60  1:20.06  2:48.18                                             
  6 Freeman, Kendyl N         10 Dolphin Swim Tea-MA  3:10.68    2:50.96  
       37.50  1:22.24  2:07.32  2:50.96                                    
  7 An, Haley S                9 WA-MA                     NT    2:59.67  
       39.86  1:25.33  2:14.14  2:59.67                                    
  8 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT    3:02.30  
       41.72  1:28.58  2:18.22  3:02.30                                    
  9 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                   NT    3:03.23  
       42.44  1:29.94  2:19.66  3:03.23                                    
 10 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA                  NT    3:04.52  
       40.45  1:27.40  2:16.20  3:04.52                                    
 11 Ciolkosz, Molly M         10 DST-MA               3:45.39    3:10.70  
       40.87  1:31.42  2:22.79  3:10.70                                    
 12 Shih, Francesca           10 LIFE-MA                   NT    3:11.64  
       40.93  1:28.01  2:20.41  3:11.64                                    
 13 Thayer, Mia M             10 Dolphin Swim Tea-MA  3:33.24    3:12.16  
       43.59  1:33.30  2:23.28  3:12.16                                    
 14 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                   NT    3:14.05  
       39.75  1:31.77  2:23.90  3:14.05                                    
 15 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA              3:36.04    3:14.09  
       42.76  1:34.35  2:25.51  3:14.09                                    
 16 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    3:25.11  
       44.19  1:36.02  2:31.88  3:25.11                                    
 17 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                   NT    3:25.97  
       41.75  1:35.48  2:33.60  3:25.97                                    
 18 Stallings, Alexa D        10 WA-MA                3:46.82    3:26.21  
       42.85  1:35.45  2:31.69  3:26.21                                    
 19 Pennington, Cara G        10 Dolphin Swim Tea-MA  3:49.79    3:37.49  
       49.01  1:44.10  3:37.49                                             
 
Event 16  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Moen, James               10 DST-MA               2:38.82    2:25.41  
       33.28  1:11.41  1:49.98  2:25.41                                    
  2 Ivory, David R            10 MSA-MA               2:38.73    2:36.35  
       32.64  1:11.93  1:54.70  2:36.35                                    
  3 Ciecko, William J         10 UN!-MA               2:47.44    2:39.32  
       34.78  1:16.12  1:58.56  2:39.32                                    
C - Division  
  1 Wright, Chris A           10 MAKO-MA              3:10.44    2:35.01  
       33.37  1:11.35  1:52.03  2:35.01                                    
  2 Rogers, Gavin J            9 DST-MA                    NT    2:37.83  
       34.25  1:15.45  1:58.38  2:37.83                                    
  3 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA       NT    2:37.89  
       32.38  1:13.57  1:57.53  2:37.89                                    
  4 Barry, Patrick J           9 MSA-MA               2:51.46    2:46.35  
       36.85  1:19.02  2:04.78  2:46.35                                    
  5 Yan, Ivan N               10 MSA-MA                    NT    2:49.18  
       36.92  1:21.37  2:06.99  2:49.18                                    
  6 Burslem, Christopher C    10 DST-MA               3:04.80    2:57.52  
       39.32  1:25.48  2:12.87  2:57.52                                    
  7 Tomlin, David A            9 DST-MA               2:48.26    3:00.07  
       39.28  1:23.46  2:11.75  3:00.07                                    
  8 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA                    NT    3:04.23  
       42.01  1:33.00  2:22.15  3:04.23                                    
  9 Subramanian, Vaibhav A    10 DST-MA               3:19.77    3:07.48  
       38.54  1:27.29  2:17.41  3:07.48                                    
 10 Saverino, Travis V        10 MSA-MA                    NT    3:10.50  
       42.69  1:32.24  2:23.17  3:10.50                                    
 11 Arbittier, Brady N        10 WAVE-MA              3:46.75    3:11.00  
       41.18  1:30.57  3:11.00                                             
 12 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA                    NT    3:21.91  
       42.70  1:35.35  3:21.91                                             
 13 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                    NT    3:26.34  
       45.88  1:40.78  2:35.94  3:26.34                                    
 14 Rielly, Chris E           10 WAVE-MA                   NT    3:27.65  
       44.09  1:36.53  2:31.77  3:27.65                                    
 15 Kang, Elias                9 LIFE-MA                   NT    3:49.31  
       49.41  1:50.21  2:52.68  3:49.31                                    
 16 Boucher, Max R             9 WA-MA                     NT    3:53.91  
       49.56  1:49.29  3:53.91                                             
 
Event 17  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        12 DST-MA               2:02.02    2:03.15  
       28.72  1:00.07  1:31.61  2:03.15                                    
  2 Fanelli, Lila R           12 DST-MA               2:14.66    2:09.13  
       29.16  1:01.62  1:35.49  2:09.13                                    
  3 Carfi, Victoria           12 DST-MA               2:13.03    2:10.47  
       29.25  1:02.31  1:37.03  2:10.47                                    
BB - Division  
  1 Goetz, Peyton M           12 WA-MA                2:21.91    2:08.33  
       29.65  1:02.71  1:36.98  2:08.33                                    
  2 Ying, Joy                 11 MSA-MA               2:22.59    2:15.01  
       30.77  1:04.94  1:40.15  2:15.01                                    
  3 Freeman, Kaila M          12 Dolphin Swim Tea-MA  2:22.82    2:22.55  
       31.70  1:07.23  1:44.79  2:22.55                                    
  4 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA              2:28.68    2:24.92  
       32.67  1:09.78  1:47.83  2:24.92                                    
  5 Chapman, Carly J          11 DST-MA               2:24.63    2:25.65  
       33.08  1:09.86  1:48.67  2:25.65                                    
  6 Grez, Keelie R            12 MAKO-MA              2:19.07    2:29.35  
       32.51  1:09.71  1:49.66  2:29.35                                    
C - Division  
  1 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA              2:36.09    2:23.36  
       32.75  1:09.47  1:47.28  2:23.36                                    
  2 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA            2:38.56    2:24.89  
       31.87  1:08.95  1:47.68  2:24.89                                    
  3 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                2:42.41    2:26.69  
       31.62  1:08.82  1:48.48  2:26.69                                    
  4 Franson, Annika           12 WA-MA                2:35.29    2:29.23  
       33.07  1:10.62  1:49.29  2:29.23                                    
  5 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT    2:37.42  
       34.08  1:15.61  1:59.03  2:37.42                                    
  6 Doig, Melissa J           11 DST-MA               2:39.55    2:38.10  
       33.57  1:12.43  1:56.02  2:38.10                                    
  7 Hartley, Sophia G         12 MSA-MA               3:00.95    2:46.68  
       37.34  1:20.40  2:04.13  2:46.68                                    
  8 Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT    2:47.80  
       37.08  1:20.66  2:05.31  2:47.80                                    
  9 Snyder, Madison G         11 MAKO-MA              3:31.46    2:49.74  
       37.97  1:20.99  2:06.53  2:49.74                                    
 10 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA  3:01.25    2:49.79  
       34.00  1:15.79  2:49.79                                             
 11 Pilato, Izzy L            12 MSA-MA               3:22.64    2:52.81  
       36.08  1:19.70  2:06.85  2:52.81                                    
 12 Agrawal, Ria              11 DST-MA               2:53.52    2:52.89  
       38.32  1:22.37  2:08.24  2:52.89                                    
 13 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT    2:54.00  
       36.43  1:21.08  2:54.86  2:54.00                                    
 14 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA              3:24.64    2:58.18  
       39.74  1:27.88  2:15.81  2:58.18                                    
 15 Strong, Gracie E          11 Dolphin Swim Tea-MA  4:22.73    3:22.74  
       44.55  1:35.95  2:30.70  3:22.74                                    
 16 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT    3:38.52  
       45.93  1:42.49  3:38.52                                             
 
Event 18  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thompson, Jack A          12 MSA-MA               2:13.11    2:11.90  
       29.43  1:02.28  1:37.72  2:11.90                                    
BB - Division  
  1 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              2:23.58    2:18.55  
       32.70  1:08.75  1:44.15  2:18.55                                    
  2 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA              2:16.45    2:21.55  
       31.60  1:08.21  1:45.69  2:21.55                                    
C - Division  
  1 Verbanas, Conner J        11 DST-MA               2:26.43    2:16.51  
       30.97  1:05.86  1:41.71  2:16.51                                    
  2 Moen, Ethan               12 DST-MA               2:33.02    2:21.46  
       32.98  1:09.44  1:46.72  2:21.46                                    
  3 Bohn, Adlai               12 WA-MA                3:11.05    2:25.55  
       32.40  1:09.34  1:48.13  2:25.55                                    
  4 Yan, Ethan J              12 MSA-MA               2:31.24    2:26.54  
       33.17  1:10.16  1:48.77  2:26.54                                    
  5 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  2:38.93    2:27.84  
       31.81  1:08.43  1:47.70  2:27.84                                    
  6 Masters, Luke T           12 WAVE-MA              2:27.52    2:29.16  
       32.81  1:10.44  1:50.03  2:29.16                                    
  7 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA               3:04.75    2:33.07  
       34.04  1:13.06  1:54.59  2:33.07                                    
  8 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA  2:55.78    2:35.27  
       33.61  1:14.42  1:57.95  2:35.27                                    
  9 Mountain, Julian E        11 WAVE-MA              2:43.80    2:40.96  
       34.72  1:17.10  2:00.19  2:40.96                                    
 10 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA              2:34.04    2:43.45  
       34.88  1:15.11  1:59.38  2:43.45                                    
 11 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT    2:45.21  
       36.00  1:17.54  2:01.52  2:45.21                                    
 12 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT    2:48.11  
       37.03  1:19.68  1:59.77  2:48.11                                    
 13 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA              3:31.89    2:51.56  
       38.99  1:21.50  2:51.56                                             
 14 Smallwood, Carson D       12 RKRY-MA              3:04.21    2:55.22  
       40.26  1:25.40  2:12.23  2:55.22                                    
 15 Sao, Shreyas              11 MSA-MA               3:01.52    2:59.46  
       38.73  1:24.76  2:13.84  2:59.46                                    
 16 Tao, Charlie C            11 DST-MA               3:56.11    3:03.14  
       40.19  1:26.69  2:15.89  3:03.14                                    
 17 Christianson, William C   11 WAVE-MA              3:07.89    3:03.19  
       41.53  1:29.40  2:18.93  3:03.19                                    
 18 Rielly, Jonathan F        11 WAVE-MA              2:59.14    3:05.20  
       41.35  1:29.19  2:17.31  3:05.20                                    
 19 Manwaring, Noah M         12 LIFE-MA                   NT    3:14.79  
       41.21  1:30.38  2:24.10  3:14.79                                    
 20 Ngo, Willie M             11 WA-MA                     NT    3:15.19  
       44.28  1:36.17  3:15.19                                             
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Yao, Juliana L            10 MSA-MA                 36.86      36.49  
  2 Freeman, Kendyl N         10 Dolphin Swim Tea-MA    41.40      37.94  
  3 Ong, Thea                 10 UN99-MA                38.71      37.96  
  4 Rodgers, Ava L            10 DST-MA                 40.96      38.72  
  5 Chapman, Leah H            9 DST-MA                 39.46      39.09  
  6 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA                38.22      39.18  
  7 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                38.10      44.08  
C - Division  
  1 Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT      34.04  
  2 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA                 43.93      37.87  
  3 Rittenhouse, Hailey P      9 MSA-MA                 42.03      38.58  
  4 Crawford, Averie M         9 DST-MA                 44.46      40.04  
  5 Truitt, Ally E            10 Northeast Swimmi-MA       NT      40.20  
  6 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT      41.11  
  7 Kalish, Morgan G           9 DST-MA                 43.89      41.21  
  8 Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT      41.23  
  9 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT      41.78  
 10 Owens, Ava L              10 FWAC-MA                   NT      42.00  
 10 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA                 43.16      42.00  
 12 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA    46.82      42.02  
 13 An, Haley S                9 WA-MA                  44.76      42.41  
 14 Christel, Delaney M       10 DST-MA                 43.59      42.53  
 15 King, Madison K            9 Dolphin Swim Tea-MA    51.20      42.54  
 16 Ciolkosz, Molly M         10 DST-MA                 48.43      42.80  
 17 Davis, Kendall I           9 DST-MA                    NT      43.01  
 18 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                46.67      43.02  
 19 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA                  NT      43.15  
 20 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT      43.30  
 21 Penn, Penn D               9 WA-MA                     NT      43.77  
 22 McCoy, Aubrey              9 FWAC-MA                   NT      44.37  
 23 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA                45.40      44.45  
 24 Stallings, Alexa D        10 WA-MA                  46.41      44.99  
 25 Kotowski, Kaitlyn G        9 Dolphin Swim Tea-MA    52.55      45.55  
 26 Shih, Francesca           10 LIFE-MA                   NT      45.60  
 27 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                51.08      46.47  
 28 Iliadis, Savina            9 DST-MA                 48.53      46.55  
 29 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA    50.39      47.04  
 30 Cathcart, Rylie T         10 MAKO-MA                   NT      47.32  
 31 Kelsey, Madison R          9 WAVE-MA                48.09      47.65  
 32 Horan, Tessa f             9 ACAC-MA                51.09      47.74  
 32 Hunt, Lexi M               9 Undst-MA               54.81      47.74  
 34 Daniels, Ellie M           9 ACAC-MA                51.40      48.34  
 35 Clymer, Addison G          9 ACAC-MA                   NT      48.89  
 36 Leo, Bella M              10 MSA-MA                    NT      50.04  
 37 Armstrong, Rileymae M      9 WA-MA                     NT      52.31  
 38 Descher, Catherine I       9 Northeast Swimmi-MA       NT      53.43  
 39 Smith, Marielle C          9 MSA-MA                    NT      53.69  
 40 Remillard, Sofie          10 ACAC-MA              1:00.50      55.33  
 41 Pennington, Cara G        10 Dolphin Swim Tea-MA    52.26      56.64  
 42 Hall, Olivia C            10 MSA-MA                 57.72      56.73  
 43 Marabathula, Bhavika      10 MSA-MA                    NT    1:02.65  
 44 Carlisle, Lilly J          9 MAKO-MA                   NT    1:03.04  
 -- Nunez-Ledesma, Amelie      9 Northeast Swimmi-MA    54.60         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA    35.66      34.46  
  2 Ciecko, William J         10 UN!-MA                 36.52      36.81  
BB - Division  
  1 Moen, James               10 DST-MA                 37.35      35.54  
  2 Walsh, Aidan P            10 DST-MA                 39.58      36.29  
  3 Lewis, Brady P            10 DST-MA                 40.57      37.52  
  4 Wright, Chris A           10 MAKO-MA                38.75      38.01  
  5 Ivory, David R            10 MSA-MA                 39.03      38.03  
  6 Romano, Paul V            10 WAVE-MA                41.41      38.12  
  7 McHugh, Finn W             9 DST-MA                 40.83      38.22  
  8 Yan, Ivan N               10 MSA-MA                 40.33      39.04  
  9 Burslem, Christopher C    10 DST-MA                 42.02      41.28  
 10 Rogers, Gavin J            9 DST-MA                 41.13      41.29  
 11 Barry, Patrick J           9 MSA-MA                 42.38      42.39  
 -- Tomlin, David A            9 DST-MA                 39.64         DQ  
C - Division  
  1 Viner, Riley C            10 RKRY-MA                   NT      41.29  
  2 Zhang, Anthony M          10 MSA-MA                 49.16      41.64  
  3 Gilger, Ryan E            10 DST-MA                 43.10      42.05  
  4 Burns, Dylan D            10 WA-MA                     NT      42.20  
  5 Grunza, Andrew J           9 MSA-MA                    NT      42.26  
  6 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA                 51.67      43.33  
  7 Roberts, Aidan H           9 MSA-MA                    NT      43.62  
  8 Bhaskaran, Rajat           9 DST-MA                 54.09      44.06  
  9 White, Wesley P            9 MSA-MA                 49.83      44.57  
 10 Saverino, Travis V        10 MSA-MA                 44.72      45.31  
 11 Arbittier, Brady N        10 WAVE-MA                49.24      45.52  
 12 Griffel, Jordan B          9 MSA-MA                    NT      47.46  
 13 Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT      48.11  
 14 Mital, Kussh              10 MSA-MA                 48.48      49.04  
 15 Gunjal, Aarush S           9 Dolphin Swim Tea-MA    50.63      49.63  
 16 Rielly, Chris E           10 WAVE-MA                50.01      50.64  
 17 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                 53.18      50.97  
 18 Subramanian, Vaibhav A    10 DST-MA                 52.36      51.33  
 19 Grunza, Ryan J             9 MSA-MA                    NT      52.12  
 20 Kang, Elias                9 LIFE-MA                   NT      53.99  
 20 Boucher, Max R             9 WA-MA                  53.96      53.99  
 22 Agamalian, Ryan p         10 ACAC-MA                56.87      54.15  
 23 Deng, Matthew G            9 UN97-MA                   NT      54.36  
 24 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA                 53.94      54.68  
 25 Casey, James D            10 DST-MA                    NT      56.52  
 26 Ramayanam, Rishi           9 MSA-MA               1:07.70    1:01.33  
 -- Nesbitt, AJ J             10 MSA-MA                    NT         DQ  
 -- Grabowsky, Lukas V        10 WA-MA                     NT         DQ  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        12 DST-MA                 27.83      28.69  
  2 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA               29.11      28.88  
  3 Colborn, Georgia A        12 DST-MA                 30.70      29.03  
  4 Goetz, Peyton M           12 WA-MA                  29.98      29.33  
  5 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA                 31.82      31.01  
  6 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA                 31.26      31.34  
  7 Fanelli, Lila R           12 DST-MA                 32.25      33.39  
BB - Division  
  1 Ying, Joy                 11 MSA-MA                 33.17      31.40  
  2 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA                34.69      31.89  
  3 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA                 35.35      33.88  
  4 Freeman, Kaila M          12 Dolphin Swim Tea-MA    34.02      34.24  
  5 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA                35.28      34.33  
  6 Phillips, Allie J         11 DST-MA                 35.12      34.40  
  7 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA                34.40      35.86  
C - Division  
  1 Fontaine, Aisha N         12 Dolphin Swim Tea-MA    43.81      35.06  
  2 Chapman, Carly J          11 DST-MA                 35.78      35.12  
  3 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                  41.24      35.68  
  4 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA              36.05      36.24  
  5 Doig, Melissa J           11 DST-MA                 38.01      37.39  
  6 Grez, Keelie R            12 MAKO-MA                36.76      37.91  
  7 Marvel, Natalie           12 FWAC-MA                37.22      38.08  
  8 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT      38.58  
  9 Snyder, Madison G         11 MAKO-MA                41.44      38.62  
 10 Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT      38.85  
 11 Hartley, Sophia G         12 MSA-MA                 41.56      38.90  
 12 Carp, Megan T             12 DST-MA                 41.06      39.82  
 13 Miller, Emily E           11 WA-MA                  46.72      39.94  
 14 Hanich, Katie R           12 DST-MA                 47.05      40.06  
 15 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA    39.36      40.20  
 16 Nishikawa, Sarah          12 ACAC-MA                42.99      40.65  
 17 Coughlin, Kate E          11 DST-MA                 47.00      41.11  
 18 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT      41.19  
 19 Phillips, Gabby S         11 MSA-MA                 43.24      42.16  
 20 Pilato, Izzy L            12 MSA-MA                 46.24      43.58  
 21 Spears, Lily m            11 ACAC-MA                45.36      43.93  
 22 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT      44.03  
 23 Agrawal, Ria              11 DST-MA                 44.20      44.31  
 24 Chigurupati, Saanvi       12 MSA-MA                 44.99      44.63  
 25 Paoli, Magda A            12 DST-MA                 43.82      44.79  
 26 Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA                 45.47      46.12  
 27 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA                40.95      46.30  
 28 Harhut, Amelia M          12 WA-MA                  45.64      48.41  
 29 Carlisle, Hannah J        12 MAKO-MA                   NT      49.74  
 30 Penn, Penn E              11 WA-MA                     NT      51.92  
 31 East, Maggie A            12 MSA-MA                    NT      52.51  
 32 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT      53.98  
 33 Yan, Alice J              12 DST-MA                    NT      54.60  
 34 Rodriguez-Alevedo, Ayair  11 Northeast Swimmi-MA       NT      58.07  
 -- Davidson, Emma P          11 WA-MA                     NT         DQ  
 
Event 22  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pittala, Sritan           12 DST-MA                 30.94      30.53  
  2 Bearley, Chase J          12 DST-MA                 31.59      31.04  
  3 Thompson, Jack A          12 MSA-MA                 31.41      31.13  
BB - Division  
  1 Cellucci, Chase M         12 WA-MA                  34.29      33.01  
  2 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA    33.58      33.02  
  3 Washington, Narei V       11 DST-MA                 35.02      33.03  
  4 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA                35.09      35.05  
  5 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                34.39      35.20  
  6 Kalish, Carson R          11 DST-MA                 34.99      35.41  
C - Division  
  1 Moen, Ethan               12 DST-MA                 36.28      35.20  
  2 Bucciarelli, Giuliano     12 ACAC-MA                42.56      35.29  
  3 Masters, Luke T           12 WAVE-MA                37.14      35.59  
  4 Opechowski, Anthony J     12 DST-MA                 43.86      35.60  
  5 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA                 35.69      36.32  
  6 Bohn, Adlai               12 WA-MA                  41.19      36.52  
  7 Verbanas, Conner J        11 DST-MA                 39.39      36.86  
  8 Zhou, Ethan               11 MSA-MA                 37.72      37.31  
  9 Hawley, Evan F            12 DST-MA                 41.77      37.43  
 10 Yan, Ethan J              12 MSA-MA                 38.99      38.19  
 11 Gilger, Nathan E          12 DST-MA                 42.09      38.22  
 12 Brango, Adam              12 FWAC-MA                40.35      38.41  
 13 Lennon, Nick F            11 DST-MA                 39.81      39.31  
 14 Eusemann, Owen J          11 MSA-MA                 41.27      39.54  
 15 Owens, Payton             12 FWAC-MA                   NT      39.62  
 16 Porter, Brendan           11 FWAC-MA                44.42      39.67  
 17 Edwards, Luke T           11 MAKO-MA                43.65      40.61  
 18 Hagman, Andrew C          12 MSA-MA                 41.08      41.23  
 19 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA                39.69      42.21  
 20 Debroy, Rish              11 MSA-MA                 51.89      42.26  
 21 Li, Christopher M         11 ACAC-MA                   NT      42.29  
 22 Respicio, Lucas           12 ACAC-MA                41.40      42.90  
 23 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA                45.84      42.97  
 24 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT      43.09  
 25 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT      43.13  
 26 Rielly, Jonathan F        11 WAVE-MA                41.74      43.53  
 27 Tao, Charlie C            11 DST-MA                 48.89      45.13  
 28 Sao, Shreyas              11 MSA-MA                 43.90      45.44  
 29 Christianson, William C   11 WAVE-MA                49.51      46.01  
 30 Ashburn, Adam M           11 Northeast Swimmi-MA       NT      46.11  
 31 Ngo, Willie M             11 WA-MA                  57.64      46.76  
 32 Huang, Luca               11 DST-MA                    NT      47.42  
 33 Coleman, Amari A          12 LIFE-MA                   NT      47.90  
 34 Manwaring, Noah M         12 LIFE-MA                   NT      48.60  
 35 Smallwood, Carson D       12 RKRY-MA                51.72      54.08  
 -- Thiara, JT S              11 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Rodgers, Ava L            10 DST-MA               1:37.32    1:31.61  
       41.33  1:31.61                                                      
C - Division  
  1 Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT    1:17.64  
       35.24  1:17.64                                                      
  2 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA               2:09.79    1:30.33  
       42.72  1:30.33                                                      
  3 Ong, Thea                 10 UN99-MA                   NT    1:32.55  
       42.98  1:32.55                                                      
  4 Chapman, Leah H            9 DST-MA               1:56.16    1:36.43  
  5 Kalish, Morgan G           9 DST-MA               1:48.67    1:41.98  
  6 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:45.24  
       48.38  1:45.24                                                      
  7 Davis, Kendall I           9 DST-MA                    NT    1:45.34  
       46.26  1:45.34                                                      
  8 Thayer, Mia M             10 Dolphin Swim Tea-MA  1:48.02    1:47.16  
       50.50  1:47.16                                                      
  9 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                   NT    1:53.14  
       47.31  1:53.14                                                      
 10 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA               1:59.18    1:54.42  
       50.05  1:54.42                                                      
 11 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT    2:06.69  
       54.73  2:06.69                                                      
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Wright, Chris A           10 MAKO-MA              1:35.65    1:25.32  
       39.51  1:25.32                                                      
  2 Lewis, Brady P            10 DST-MA               1:31.14    1:27.74  
       41.12  1:27.74                                                      
  3 McHugh, Finn W             9 DST-MA               1:35.86    1:29.60  
       40.15  1:29.60                                                      
  4 Romano, Paul V            10 WAVE-MA              1:35.34    1:31.07  
       40.25  1:31.07                                                      
C - Division  
  1 Walsh, Aidan P            10 DST-MA               1:46.27    1:30.64  
       42.22  1:30.64                                                      
  2 Burslem, Christopher C    10 DST-MA               1:41.52    1:31.87  
       43.35  1:31.87                                                      
  3 Moen, James               10 DST-MA               1:55.87    1:31.92  
       42.81  1:31.92                                                      
  4 Barry, Patrick J           9 MSA-MA               1:47.76    1:35.16  
       44.49  1:35.16                                                      
  5 Ciecko, William J         10 UN!-MA               1:43.41    1:38.55  
       43.68  1:38.55                                                      
  6 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA               1:48.07    1:51.81  
       48.28  1:51.81                                                      
  7 Deng, Matthew G            9 UN97-MA                   NT    1:56.27  
       51.78  1:56.27                                                      
  8 Gunjal, Aarush S           9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    2:03.11  
       53.16  2:03.11                                                      
 -- Rogers, Gavin J            9 DST-MA                    NT         DQ  
       43.74       DQ                                                      
 -- Kang, Elias                9 LIFE-MA                   NT         DQ  
     1:07.32       DQ                                                      
 -- Subramanian, Vaibhav A    10 DST-MA                    NT         DQ  
       52.52       DQ                                                      
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rigas, Christina E        12 DST-MA               1:03.95    1:02.96  
       29.57  1:02.96                                                      
  2 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA             1:06.07    1:05.62  
       30.53  1:05.62                                                      
  3 Phillips, Victoria L      12 DST-MA               1:07.38    1:05.83  
       30.39  1:05.83                                                      
  4 Carfi, Victoria           12 DST-MA               1:10.33    1:06.19  
       30.90  1:06.19                                                      
BB - Division  
  1 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA               1:13.53    1:07.29  
       31.45  1:07.29                                                      
  2 Young, Bria S             12 RKRY-MA              1:12.66    1:12.76  
       32.05  1:12.76                                                      
  3 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA              1:18.14    1:15.07  
       34.37  1:15.07                                                      
  4 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA              1:14.89    1:17.43  
       35.39  1:17.43                                                      
  5 Fanelli, Lila R           12 DST-MA               1:17.61    1:18.25  
       35.67  1:18.25                                                      
C - Division  
  1 Chapman, Carly J          11 DST-MA               1:20.64    1:18.06  
       36.02  1:18.06                                                      
  2 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA            1:30.69    1:19.38  
       35.18  1:19.38                                                      
  3 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                1:48.93    1:19.99  
       38.28  1:19.99                                                      
  4 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA              1:24.11    1:20.08  
       38.18  1:20.08                                                      
  5 Carp, Megan T             12 DST-MA               1:37.51    1:26.72  
       39.70  1:26.72                                                      
  6 Doig, Melissa J           11 DST-MA               1:31.88    1:30.24  
       40.70  1:30.24                                                      
  7 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:33.49  
       41.92  1:33.49                                                      
  8 Strong, Gracie E          11 Dolphin Swim Tea-MA  2:07.96    1:47.83  
  9 Yan, Alice J              12 DST-MA                    NT    1:53.96  
       52.43  1:53.96                                                      
 -- Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT         DQ  
 -- Marvel, Aimee             12 FWAC-MA              1:37.59         DQ  
       47.23       DQ                                                      
 -- Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT         DQ  
       43.40       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pittala, Sritan           12 DST-MA               1:07.49    1:04.92  
       30.63  1:04.92                                                      
BB - Division  
  1 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA              1:13.56    1:17.42  
       35.34  1:17.42                                                      
C - Division  
  1 Washington, Narei V       11 DST-MA               1:20.03    1:15.59  
       34.10  1:15.59                                                      
  2 Bohn, Adlai               12 WA-MA                1:43.22    1:21.53  
       37.66  1:21.53                                                      
  3 Yan, Ethan J              12 MSA-MA               1:21.61    1:22.74  
       37.18  1:22.74                                                      
  4 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              1:20.17    1:22.87  
       38.17  1:22.87                                                      
  5 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA  1:32.29    1:28.15  
       39.51  1:28.15                                                      
  6 Mountain, Julian E        11 WAVE-MA              1:35.15    1:30.54  
       40.59  1:30.54                                                      
  7 Sao, Shreyas              11 MSA-MA               2:03.99    1:44.45  
       46.55  1:44.45                                                      
  8 Respicio, Lucas           12 ACAC-MA                   NT    1:53.57  
       50.91  1:53.57                                                      
  9 Ngo, Willie M             11 WA-MA                     NT    2:16.39  
 -- Manwaring, Noah M         12 LIFE-MA                   NT         DQ  
 -- Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT         DQ  
       50.08       DQ                                                      
 -- Tao, Charlie C            11 DST-MA                    NT         DQ  
       50.27       DQ                                                      
 
Event 27  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Ong, Thea                 10 UN99-MA                44.66      43.15  
  2 Crawford, Averie M         9 DST-MA                 43.25      44.05  
  3 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA                45.50      45.54  
  4 Rodgers, Ava L            10 DST-MA                 44.81      45.59  
C - Division  
  1 Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT      42.33  
  2 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT      43.02  
  3 Yao, Juliana L            10 MSA-MA                    NT      44.14  
  4 Truitt, Ally E            10 Northeast Swimmi-MA       NT      45.04  
  5 Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT      45.59  
  6 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT      46.09  
  7 Owens, Ava L              10 FWAC-MA                   NT      46.97  
  8 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT      47.38  
  9 An, Haley S                9 WA-MA                  50.86      47.45  
 10 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA                 55.39      47.47  
 11 Rittenhouse, Hailey P      9 MSA-MA                 55.22      47.80  
 12 Christel, Delaney M       10 DST-MA                 48.36      47.89  
 13 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA                  NT      48.43  
 14 Kalish, Morgan G           9 DST-MA                 55.82      48.95  
 15 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA    50.11      49.94  
 16 Freeman, Kendyl N         10 Dolphin Swim Tea-MA    54.01      50.04  
 17 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA                54.84      50.42  
 18 McCoy, Aubrey              9 FWAC-MA                   NT      50.46  
 19 Cathcart, Rylie T         10 MAKO-MA                   NT      50.77  
 20 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA                 51.06      51.44  
 21 Ciolkosz, Molly M         10 DST-MA               1:06.08      51.54  
 22 Smith, Marielle C          9 MSA-MA                    NT      51.72  
 23 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                   NT      52.09  
 24 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                55.79      52.20  
 25 Iliadis, Savina            9 DST-MA                 53.12      53.19  
 26 Stallings, Alexa D        10 WA-MA                  52.34      53.64  
 27 Kotowski, Kaitlyn G        9 Dolphin Swim Tea-MA    59.43      54.25  
 28 Davis, Kendall I           9 DST-MA                    NT      54.51  
 29 Hall, Olivia C            10 MSA-MA                 55.22      55.89  
 30 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                50.54      56.55  
 31 Shih, Francesca           10 LIFE-MA              1:14.72      58.15  
 32 Kelsey, Madison R          9 WAVE-MA              1:02.56      59.03  
 33 Clymer, Addison G          9 ACAC-MA                   NT    1:00.50  
 34 Leo, Bella M              10 MSA-MA                    NT    1:00.53  
 35 King, Madison K            9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:00.56  
 36 Remillard, Sofie          10 ACAC-MA                   NT    1:02.71  
 37 Daniels, Ellie M           9 ACAC-MA              1:01.47    1:02.83  
 38 Carlisle, Lilly J          9 MAKO-MA                   NT    1:20.20  
 -- Chapman, Leah H            9 DST-MA                 58.10         DQ  
 -- Hunt, Lexi M               9 Undst-MA                  NT         DQ  
 -- Marabathula, Bhavika      10 MSA-MA               1:06.10         DQ  
 -- Nunez-Ledesma, Amelie      9 Northeast Swimmi-MA  1:20.39         DQ  
 -- Descher, Catherine I       9 Northeast Swimmi-MA       NT         DQ  
 -- Armstrong, Rileymae M      9 WA-MA                     NT         DQ  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA    41.91      39.39  
  2 Ivory, David R            10 MSA-MA                 42.56      40.44  
  3 Walsh, Aidan P            10 DST-MA                 45.29      40.63  
  4 Romano, Paul V            10 WAVE-MA                42.14      42.37  
  5 Moen, James               10 DST-MA                 45.25      42.97  
C - Division  
  1 McHugh, Finn W             9 DST-MA                 47.04      44.20  
  2 Ciecko, William J         10 UN!-MA                 47.94      45.01  
  3 Barry, Patrick J           9 MSA-MA                 48.58      46.02  
  4 Tomlin, David A            9 DST-MA                 48.89      47.00  
  5 Yan, Ivan N               10 MSA-MA                 49.61      47.09  
  6 Lewis, Brady P            10 DST-MA                 51.50      47.44  
  7 Rogers, Gavin J            9 DST-MA                 49.99      48.03  
  8 Gilger, Ryan E            10 DST-MA                 50.00      48.17  
  9 Subramanian, Vaibhav A    10 DST-MA               1:01.26      49.45  
 10 Wright, Chris A           10 MAKO-MA                   NT      49.65  
 11 Deng, Matthew G            9 UN97-MA                   NT      50.40  
 12 Ditullio, Nick             9 ACAC-MA                55.41      50.42  
 13 Grunza, Andrew J           9 MSA-MA                    NT      50.55  
 14 Griffel, Tyler S           9 MSA-MA                    NT      50.56  
 15 Arbittier, Brady N        10 WAVE-MA              1:00.53      51.67  
 16 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA                 59.92      51.94  
 17 Burslem, Christopher C    10 DST-MA                 54.48      52.00  
 18 Zhang, Anthony M          10 MSA-MA               1:04.34      52.48  
 19 Griffel, Jordan B          9 MSA-MA                 55.93      52.53  
 20 Rielly, Chris E           10 WAVE-MA                56.22      54.62  
 21 Gunjal, Aarush S           9 Dolphin Swim Tea-MA    58.41      55.62  
 22 Mital, Kussh              10 MSA-MA                 56.60      55.78  
 23 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA                 58.38      56.93  
 24 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                 58.14    1:00.73  
 25 Boucher, Max R             9 WA-MA                1:16.23    1:01.50  
 26 Casey, James D            10 DST-MA                    NT    1:04.16  
 27 Kang, Elias                9 LIFE-MA                   NT    1:07.97  
 28 Ramayanam, Rishi           9 MSA-MA               1:15.99    1:08.78  
 -- Bhaskaran, Rajat           9 DST-MA               1:13.78         DQ  
 -- Grabowsky, Lukas V        10 WA-MA                     NT         DQ  
 -- Grunza, Ryan J             9 MSA-MA                    NT         DQ  
 -- Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT         DQ  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Carfi, Victoria           12 DST-MA                 34.23      33.29  
  2 Rigas, Christina E        12 DST-MA                 33.61      33.34  
  3 Fanelli, Lila R           12 DST-MA                 35.27      35.48  
  4 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA               36.32      36.19  
BB - Division  
  1 Knipe, Wren V             12 RKRY-MA                38.69      36.36  
  2 Ying, Joy                 11 MSA-MA                 37.79      36.46  
C - Division  
  1 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA                 41.52      35.46  
  2 Fontaine, Aisha N         12 Dolphin Swim Tea-MA    40.98      36.97  
  3 Phillips, Allie J         11 DST-MA                 40.85      40.57  
  4 Hanich, Katie R           12 DST-MA                 41.09      40.88  
  5 Nishikawa, Sarah          12 ACAC-MA                42.00      40.97  
  6 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA                 41.45      41.06  
  7 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT      41.16  
  8 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA                43.15      41.34  
  9 Phillips, Gabby S         11 MSA-MA                 45.46      41.43  
 10 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                  46.10      42.11  
 11 Reilly, Sloane F          11 WA-MA                     NT      42.28  
 12 Pan, Cailyn Y             11 DST-MA                 56.21      42.70  
 13 Meriwether, Riley J       11 WA-MA                  43.15      42.78  
 14 Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA                 43.66      43.11  
 15 Chapman, Carly J          11 DST-MA                 43.58      43.23  
 16 Young, Bria S             12 RKRY-MA                43.92      43.44  
 17 Coughlin, Kate E          11 DST-MA                 44.54      43.46  
 18 Doig, Melissa J           11 DST-MA                 43.45      43.60  
 19 Carp, Megan T             12 DST-MA                 51.41      44.42  
 20 Paoli, Magda A            12 DST-MA                 47.64      45.24  
 21 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT      45.86  
 22 Grez, Keelie R            12 MAKO-MA                48.93      46.34  
 23 Hartley, Sophia G         12 MSA-MA                 47.81      46.52  
 24 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA    45.69      46.87  
 25 Marvel, Aimee             12 FWAC-MA                49.05      46.92  
 26 Marvel, Natalie           12 FWAC-MA                44.79      47.50  
 27 Miller, Emily E           11 WA-MA                  56.05      48.60  
 28 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT      49.21  
 29 Agrawal, Ria              11 DST-MA                 51.83      49.37  
 30 Spears, Lily m            11 ACAC-MA                56.26      50.46  
 31 Pilato, Izzy L            12 MSA-MA                    NT      52.00  
 32 Tong, Lexi L              12 DST-MA                    NT      54.02  
 33 Yan, Alice J              12 DST-MA                    NT      55.77  
 34 Penn, Penn E              11 WA-MA                     NT      58.05  
 35 Carlisle, Hannah J        12 MAKO-MA                   NT    1:00.01  
 36 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT    1:00.19  
 37 Rodriguez-Alevedo, Ayair  11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:00.41  
 38 Harhut, Amelia M          12 WA-MA                  57.49    1:00.90  
 39 Davidson, Emma P          11 WA-MA                     NT    1:01.03  
 40 Chigurupati, Saanvi       12 MSA-MA                 58.59    1:02.33  
 -- East, Maggie A            12 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thompson, Jack A          12 MSA-MA                 32.87      32.97  
BB - Division  
  1 Cellucci, Chase M         12 WA-MA                  38.04      33.78  
  2 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA                37.51      37.02  
  3 Pittala, Sritan           12 DST-MA                 38.61      37.10  
  4 Guardiola, Michael N      12 MSA-MA                 39.51      37.18  
  5 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA    39.33      38.05  
  6 Kalish, Carson R          11 DST-MA                 39.34      38.67  
C - Division  
  1 Washington, Narei V       11 DST-MA                 44.13      38.78  
  2 Yan, Ethan J              12 MSA-MA                 43.14      40.17  
  3 Bohn, Adlai               12 WA-MA                  46.63      40.89  
  4 Verbanas, Conner J        11 DST-MA                 41.83      41.44  
  5 Bucciarelli, Giuliano     12 ACAC-MA                52.40      42.31  
  6 Lennon, Nick F            11 DST-MA                 44.24      42.72  
  7 Masters, Luke T           12 WAVE-MA                45.17      42.77  
  8 Moen, Ethan               12 DST-MA                 44.36      42.96  
  9 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA                 43.90      43.17  
 10 Edwards, Luke T           11 MAKO-MA             49:07.00      43.71  
 11 Zhou, Ethan               11 MSA-MA                 47.25      43.80  
 12 Opechowski, Anthony J     12 DST-MA                 44.96      43.96  
 13 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT      44.47  
 14 Hagman, Andrew C          12 MSA-MA                 43.16      44.54  
 15 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA    46.10      44.66  
 16 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA                49.39      45.93  
 17 Christianson, William C   11 WAVE-MA                57.50      46.84  
 18 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT      47.62  
 19 Ashburn, Adam M           11 Northeast Swimmi-MA       NT      47.67  
 20 Owens, Payton             12 FWAC-MA                   NT      48.28  
 21 Connolly, Jack W          11 MSA-MA                    NT      48.51  
 22 Brango, Adam              12 FWAC-MA                49.64      48.60  
 23 Rielly, Jonathan F        11 WAVE-MA                48.00      48.69  
 24 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA                47.80      49.79  
 25 Eusemann, Owen J          11 MSA-MA                 55.57      51.81  
 26 Huang, Luca               11 DST-MA                    NT      51.86  
 27 Debroy, Rish              11 MSA-MA                 56.75      52.37  
 28 Tao, Charlie C            11 DST-MA                 58.92      53.04  
 29 Sao, Shreyas              11 MSA-MA                 57.58      53.93  
 30 Smallwood, Carson D       12 RKRY-MA              1:09.46      56.31  
 31 Ngo, Willie M             11 WA-MA                1:02.60      56.52  
 32 Manwaring, Noah M         12 LIFE-MA                   NT    1:02.24  
 -- Thiara, JT S              11 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Connolly, Peter W         11 MSA-MA                    NT         DQ  
 -- Coleman, Amari A          12 LIFE-MA                   NT         DQ  
 
Event 31  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA              1:25.85    1:24.00  
       40.05  1:24.00                                                      
  2 Ong, Thea                 10 UN99-MA              1:27.76    1:24.19  
       40.20  1:24.19                                                      
  3 Rodgers, Ava L            10 DST-MA               1:27.13    1:25.58  
       40.34  1:25.58                                                      
  4 Chapman, Leah H            9 DST-MA               1:31.19    1:31.21  
       41.09  1:31.21                                                      
  5 Crawford, Averie M         9 DST-MA               1:28.92    1:32.77  
       41.19  1:32.77                                                      
  6 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA              1:31.42    1:46.27  
       45.49  1:46.27                                                      
C - Division  
  1 Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT    1:17.80  
       34.73  1:17.80                                                      
  2 Yao, Juliana L            10 MSA-MA                    NT    1:22.62  
       38.55  1:22.62                                                      
  3 Rittenhouse, Hailey P      9 MSA-MA                    NT    1:25.46  
       39.19  1:25.46                                                      
  4 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA               1:37.33    1:26.68  
       40.03  1:26.68                                                      
  5 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:26.75  
       43.25  1:26.75                                                      
  6 Truitt, Ally E            10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:29.62  
       40.35  1:29.62                                                      
  7 Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:29.97  
       44.04  1:29.97                                                      
  8 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA  1:37.19    1:30.74  
       43.48  1:30.74                                                      
  9 An, Haley S                9 WA-MA                1:38.26    1:31.59  
       43.58  1:31.59                                                      
 10 Kalish, Morgan G           9 DST-MA               1:41.35    1:32.40  
       42.99  1:32.40                                                      
 11 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA             2:37.81    1:34.78  
       44.96  1:34.78                                                      
 12 Owens, Ava L              10 FWAC-MA                   NT    1:34.95  
       44.83  1:34.95                                                      
 13 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT    1:35.07  
       48.86  1:35.07                                                      
 14 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                   NT    1:35.98  
       45.65  1:35.98                                                      
 15 Christel, Delaney M       10 DST-MA                    NT    1:36.03  
       43.91  1:36.03                                                      
 16 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA               1:36.59    1:36.18  
       43.84  1:36.18                                                      
 17 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:36.76  
       47.41  1:36.76                                                      
 18 Davis, Kendall I           9 DST-MA               1:42.70    1:38.93  
       44.48  1:38.93                                                      
 19 Iliadis, Savina            9 DST-MA               1:44.86    1:40.03  
       48.37  1:40.03                                                      
 20 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA              1:44.05    1:40.80  
 21 Stallings, Alexa D        10 WA-MA                1:52.24    1:41.74  
       45.71  1:41.74                                                      
 22 Kotowski, Kaitlyn G        9 Dolphin Swim Tea-MA  1:44.67    1:42.11  
       46.50  1:42.11                                                      
 23 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA  1:46.91    1:44.41  
       53.00  1:44.41                                                      
 24 Thayer, Mia M             10 Dolphin Swim Tea-MA  1:41.33    1:44.74  
       51.28  1:44.74                                                      
 25 Kelsey, Madison R          9 WAVE-MA              1:51.80    1:46.05  
       46.44  1:46.05                                                      
 26 Cathcart, Rylie T         10 MAKO-MA                   NT    1:46.22  
       51.26  1:46.22                                                      
 27 King, Madison K            9 Dolphin Swim Tea-MA  1:49.35    1:46.63  
       48.55  1:46.63                                                      
 28 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA              1:55.62    1:49.40  
       50.69  1:49.40                                                      
 29 Remillard, Sofie          10 ACAC-MA                   NT    2:01.38  
 30 Descher, Catherine I       9 Northeast Swimmi-MA       NT    2:03.29  
       58.72  2:03.29                                                      
 -- Shih, Francesca           10 LIFE-MA                   NT         DQ  
       50.39       DQ                                                      
 -- McCoy, Aubrey              9 FWAC-MA                   NT         DQ  
 -- Nunez-Ledesma, Amelie      9 Northeast Swimmi-MA  2:20.10         DQ  
 -- Penn, Penn D               9 WA-MA                     NT         DQ  
 
Event 32  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA  1:20.98    1:17.56  
       35.62  1:17.56                                                      
  2 Walsh, Aidan P            10 DST-MA               1:25.19    1:18.88  
       38.32  1:18.88                                                      
  3 Moen, James               10 DST-MA               1:23.91    1:19.04  
       37.63  1:19.04                                                      
  4 Ivory, David R            10 MSA-MA               1:22.86    1:20.55  
       37.56  1:20.55                                                      
  5 McHugh, Finn W             9 DST-MA               1:27.88    1:20.83  
       39.46  1:20.83                                                      
  6 Ciecko, William J         10 UN!-MA               1:26.83    1:21.73  
       38.17  1:21.73                                                      
  7 Lewis, Brady P            10 DST-MA               1:29.24    1:22.80  
       37.95  1:22.80                                                      
  8 Romano, Paul V            10 WAVE-MA              1:24.03    1:25.36  
       39.89  1:25.36                                                      
  9 Tomlin, David A            9 DST-MA               1:26.90    1:26.64  
       39.27  1:26.64                                                      
C - Division  
  1 Wright, Chris A           10 MAKO-MA                   NT    1:24.80  
       38.47  1:24.80                                                      
  2 Yan, Ivan N               10 MSA-MA               1:31.28    1:28.05  
       42.41  1:28.05                                                      
  3 Rogers, Gavin J            9 DST-MA               1:36.02    1:28.47  
       41.57  1:28.47                                                      
  4 Barry, Patrick J           9 MSA-MA               1:35.70    1:29.63  
       41.64  1:29.63                                                      
  5 Grunza, Andrew J           9 MSA-MA               1:51.13    1:32.58  
       41.31  1:32.58                                                      
  6 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA               1:43.25    1:34.09  
       44.11  1:34.09                                                      
  7 Burslem, Christopher C    10 DST-MA               1:40.64    1:34.55  
       42.42  1:34.55                                                      
  8 Zhang, Anthony M          10 MSA-MA                    NT    1:39.02  
       48.00  1:39.02                                                      
  9 Arbittier, Brady N        10 WAVE-MA              1:53.33    1:39.35  
       45.57  1:39.35                                                      
 10 Subramanian, Vaibhav A    10 DST-MA               1:41.91    1:44.43  
       53.52  1:44.43                                                      
 11 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                    NT    1:44.54  
       48.66  1:44.54                                                      
 11 Saverino, Travis V        10 MSA-MA               1:46.88    1:44.54  
       48.70  1:44.54                                                      
 13 Bhaskaran, Rajat           9 DST-MA                    NT    1:44.60  
       45.74  1:44.60                                                      
 14 Grunza, Ryan J             9 MSA-MA                    NT    1:49.49  
 15 Rielly, Chris E           10 WAVE-MA              1:51.03    1:50.17  
       51.84  1:50.17                                                      
 16 Gunjal, Aarush S           9 Dolphin Swim Tea-MA  1:43.92    1:50.59  
       52.67  1:50.59                                                      
 17 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA               1:55.73    1:52.92  
       55.79  1:52.92                                                      
 18 Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT    1:59.83  
       58.28  1:59.83                                                      
 19 Mital, Kussh              10 MSA-MA               1:54.52    2:06.14  
     1:01.49  2:06.14                                                      
 19 Kang, Elias                9 LIFE-MA                   NT    2:06.14  
     1:01.23  2:06.14                                                      
 -- Agamalian, Ryan p         10 ACAC-MA                   NT         DQ  
       58.64       DQ                                                      
 -- Nesbitt, AJ J             10 MSA-MA                    NT         DQ  
       48.65       DQ                                                      
 -- Deng, Matthew G            9 UN97-MA                   NT         DQ  
       50.62       DQ                                                      
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        12 DST-MA               1:01.58    1:03.30  
       29.72  1:03.30                                                      
  2 Rigas, Christina E        12 DST-MA               1:04.41    1:03.88  
       29.93  1:03.88                                                      
  3 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               1:07.67    1:04.10  
       29.29  1:04.10                                                      
  4 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA             1:06.27    1:05.01  
       29.70  1:05.01                                                      
  5 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA               1:11.08    1:07.35  
       31.05  1:07.35                                                      
  6 Phillips, Victoria L      12 DST-MA               1:08.51    1:07.85  
       31.32  1:07.85                                                      
  7 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA               1:09.57    1:07.98  
       31.27  1:07.98                                                      
  8 Carfi, Victoria           12 DST-MA               1:08.54    1:08.32  
       32.90  1:08.32                                                      
  9 Fanelli, Lila R           12 DST-MA               1:09.63    1:09.48  
       33.42  1:09.48                                                      
BB - Division  
  1 Ying, Joy                 11 MSA-MA               1:12.53    1:08.75  
       31.46  1:08.75                                                      
  2 Knipe, Wren V             12 RKRY-MA              1:18.20    1:12.72  
       35.78  1:12.72                                                      
  3 Phillips, Allie J         11 DST-MA               1:14.16    1:15.15  
       35.35  1:15.15                                                      
  4 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA               1:16.16    1:15.36  
       35.53  1:15.36                                                      
  5 Freeman, Kaila M          12 Dolphin Swim Tea-MA  1:15.51    1:16.28  
       35.77  1:16.28                                                      
  6 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA              1:17.09    1:16.38  
       35.54  1:16.38                                                      
C - Division  
  1 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA              1:22.95    1:15.40  
       34.70  1:15.40                                                      
  2 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA            1:22.83    1:16.86  
       36.64  1:16.86                                                      
  3 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                1:28.20    1:17.41  
       35.18  1:17.41                                                      
  4 Chapman, Carly J          11 DST-MA               1:20.66    1:18.40  
       35.75  1:18.40                                                      
  5 Fontaine, Aisha N         12 Dolphin Swim Tea-MA  1:32.77    1:18.71  
       36.12  1:18.71                                                      
  6 Young, Bria S             12 RKRY-MA              1:18.93    1:19.34  
       35.41  1:19.34                                                      
  7 Grez, Keelie R            12 MAKO-MA              1:18.46    1:19.68  
       37.52  1:19.68                                                      
  8 Doig, Melissa J           11 DST-MA               1:22.12    1:20.64  
       38.64  1:20.64                                                      
  9 Franson, Annika           12 WA-MA                1:25.72    1:22.69  
       38.16  1:22.69                                                      
 10 Pan, Cailyn Y             11 DST-MA               1:45.88    1:23.35  
       39.25  1:23.35                                                      
 11 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:23.82  
       39.59  1:23.82                                                      
 12 Coughlin, Kate E          11 DST-MA               1:25.49    1:24.99  
       39.84  1:24.99                                                      
 13 Reilly, Sloane F          11 WA-MA                     NT    1:26.04  
       40.06  1:26.04                                                      
 14 Carp, Megan T             12 DST-MA               1:29.48    1:26.85  
       38.88  1:26.85                                                      
 15 Hanich, Katie R           12 DST-MA               1:32.86    1:27.01  
       42.05  1:27.01                                                      
 16 Marvel, Natalie           12 FWAC-MA              1:27.97    1:27.84  
       40.76  1:27.84                                                      
 17 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT    1:28.02  
       40.47  1:28.02                                                      
 18 Miller, Emily E           11 WA-MA                     NT    1:28.43  
 19 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA  1:30.03    1:28.44  
       41.63  1:28.44                                                      
 20 Snyder, Madison G         11 MAKO-MA              1:32.92    1:29.54  
       39.28  1:29.54                                                      
 21 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:30.42  
       42.96  1:30.42                                                      
 22 Phillips, Gabby S         11 MSA-MA               1:39.90    1:35.56  
       48.48  1:35.56                                                      
 23 Marvel, Aimee             12 FWAC-MA              1:35.12    1:36.70  
       47.83  1:36.70                                                      
 24 Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA               1:39.52    1:38.55  
       47.89  1:38.55                                                      
 25 Paoli, Magda A            12 DST-MA               1:41.99    1:39.17  
       49.25  1:39.17                                                      
 26 Agrawal, Ria              11 DST-MA               1:40.18    1:41.90  
       48.42  1:41.90                                                      
 27 Harhut, Amelia M          12 WA-MA                     NT    1:45.70  
       49.48  1:45.70                                                      
 28 Chigurupati, Saanvi       12 MSA-MA               1:49.47    1:48.59  
       45.61  1:48.59                                                      
 29 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT    1:57.66  
 30 Rodriguez-Alevedo, Ayair  11 Northeast Swimmi-MA       NT    2:05.29  
 -- Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT   X1:31.22  
       37.97  1:31.22                                                      
 -- East, Maggie A            12 MSA-MA                    NT         DQ  
       54.56       DQ                                                      
 -- Carlisle, Hannah J        12 MAKO-MA                   NT         DQ  
 
Event 34  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pittala, Sritan           12 DST-MA               1:07.76    1:05.84  
       30.65  1:05.84                                                      
  2 Bearley, Chase J          12 DST-MA               1:07.03    1:06.39  
       31.19  1:06.39                                                      
  3 Thompson, Jack A          12 MSA-MA               1:07.82    1:06.85  
       32.05  1:06.85                                                      
BB - Division  
  1 Kalish, Carson R          11 DST-MA               1:11.57    1:12.25  
       34.70  1:12.25                                                      
  2 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA              1:11.79    1:12.79  
       34.04  1:12.79                                                      
C - Division  
  1 Washington, Narei V       11 DST-MA               1:18.40    1:13.16  
       33.43  1:13.16                                                      
  2 Verbanas, Conner J        11 DST-MA               1:16.34    1:16.25  
       35.33  1:16.25                                                      
  3 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:15.50    1:16.53  
       35.58  1:16.53                                                      
  4 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              1:16.36    1:16.58  
       34.29  1:16.58                                                      
  5 Guardiola, Michael N      12 MSA-MA               1:31.37    1:16.98  
       36.73  1:16.98                                                      
  6 Bohn, Adlai               12 WA-MA                1:27.97    1:17.40  
       36.95  1:17.40                                                      
  7 Moen, Ethan               12 DST-MA               1:19.81    1:17.57  
       36.09  1:17.57                                                      
  8 Yan, Ethan J              12 MSA-MA               1:17.90    1:17.72  
       37.71  1:17.72                                                      
  9 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA               1:21.42    1:21.54  
       37.53  1:21.54                                                      
 10 Zhou, Ethan               11 MSA-MA               1:26.89    1:23.35  
       39.14  1:23.35                                                      
 11 Masters, Luke T           12 WAVE-MA              1:20.90    1:23.77  
       38.17  1:23.77                                                      
 12 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA  1:26.07    1:24.71  
       39.51  1:24.71                                                      
 13 Gilger, Nathan E          12 DST-MA               1:33.52    1:25.20  
       37.85  1:25.20                                                      
 14 Lennon, Nick F            11 DST-MA               1:24.58    1:25.53  
       40.34  1:25.53                                                      
 15 Mountain, Julian E        11 WAVE-MA              1:28.38    1:26.12  
       41.46  1:26.12                                                      
 16 Eusemann, Owen J          11 MSA-MA               1:34.92    1:27.19  
       41.04  1:27.19                                                      
 17 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:28.24  
       43.97  1:28.24                                                      
 18 Rielly, Jonathan F        11 WAVE-MA              1:35.91    1:28.30  
       44.10  1:28.30                                                      
 19 Owens, Payton             12 FWAC-MA                   NT    1:30.06  
       40.71  1:30.06                                                      
 20 Hawley, Evan F            12 DST-MA               1:36.99    1:30.30  
       40.96  1:30.30                                                      
 21 Brango, Adam              12 FWAC-MA                   NT    1:30.69  
       43.32  1:30.69                                                      
 22 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA                   NT    1:31.39  
       44.70  1:31.39                                                      
 23 Porter, Brendan           11 FWAC-MA                   NT    1:33.33  
       43.05  1:33.33                                                      
 24 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA              1:31.63    1:34.34  
       44.20  1:34.34                                                      
 25 Debroy, Rish              11 MSA-MA               2:02.32    1:36.06  
       45.26  1:36.06                                                      
 26 Respicio, Lucas           12 ACAC-MA                   NT    1:36.23  
       47.52  1:36.23                                                      
 27 Christianson, William C   11 WAVE-MA              1:41.64    1:39.93  
       50.92  1:39.93                                                      
 28 Sao, Shreyas              11 MSA-MA                    NT    1:41.58  
       47.12  1:41.58                                                      
 29 Ashburn, Adam M           11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:41.69  
       46.55  1:41.69                                                      
 30 Smallwood, Carson D       12 RKRY-MA              1:51.29    1:42.25  
       48.47  1:42.25                                                      
 31 Li, Christopher M         11 ACAC-MA                   NT    1:42.69  
       47.48  1:42.69                                                      
 32 Huang, Luca               11 DST-MA                    NT    1:46.75  
       51.14  1:46.75                                                      
 33 Ngo, Willie M             11 WA-MA                     NT    1:51.20  
 -- Connolly, Jack W          11 MSA-MA                    NT         DQ  
       43.86       DQ                                                      
 -- Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT         DQ  
       44.71       DQ                                                      
 -- Tao, Charlie C            11 DST-MA               1:57.88         DQ  
       49.26       DQ                                                      
 -- Coleman, Amari A          12 LIFE-MA                   NT         DQ  
 -- Manwaring, Noah M         12 LIFE-MA                   NT         DQ  
       48.02       DQ                                                      
 
Event 35  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Allison M         15 FISH-PV              2:04.24    2:10.02  
       28.21  1:00.62  1:39.95  2:10.02                                    
  2 Watts, Courtney M         13 FISH-PV              2:12.33    2:13.30  
       28.91  1:02.46  1:43.77  2:13.30                                    
  3 Tierney, Jordan E         14 Dolphin Swim Tea-MA  2:16.20    2:13.71  
       28.87  1:03.61  1:41.83  2:13.71                                    
  4 Wu, Dora M                16 FISH-PV              2:12.32    2:13.99  
       29.94  1:05.57  1:42.13  2:13.99                                    
  5 Redman, Emma L            12 FISH-PV              2:12.89    2:15.04  
       29.54  1:03.99  1:43.48  2:15.04                                    
  6 Sun, Hanna D              16 FISH-PV              2:12.67    2:15.34  
       29.42  1:02.65  1:43.30  2:15.34                                    
  7 Rongione, Natalia D       15 FISH-PV              2:15.42    2:15.38  
       29.49  1:04.90  1:44.31  2:15.38                                    
  8 Sunderhauf, Skye L        15 FISH-PV              2:11.54    2:15.52  
       29.68  1:04.60  1:44.11  2:15.52                                    
  9 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA               2:16.71    2:15.84  
       30.64  1:04.22  1:44.34  2:15.84                                    
 10 Donohoe, Madelyn E        16 FISH-PV              2:10.54    2:16.27  
       29.39  1:02.25  1:46.82  2:16.27                                    
 11 Ong, Ashley               15 UN99-MA              2:17.13    2:17.24  
       28.95  1:03.50  1:46.06  2:17.24                                    
 12 Tegler, Taiylor A         12 WA-MA                2:19.00    2:19.78  
       30.96  1:09.34  1:47.04  2:19.78                                    
 13 Brown, Hailey G           12 FISH-PV              2:16.32    2:19.88  
       31.63  1:08.01  1:49.95  2:19.88                                    
 14 Carcani, Flavia           16 FISH-PV              2:15.29    2:20.02  
       29.44  1:05.76  1:47.26  2:20.02                                    
 15 O'Shaughnessy, Bridget E  14 FISH-PV              2:17.26    2:20.85  
       31.39  1:07.39  1:49.09  2:20.85                                    
 16 Pennington, Ella M        14 Dolphin Swim Tea-MA  2:20.37    2:20.88  
       31.50  1:06.35  1:49.27  2:20.88                                    
 17 Dean, Selah G             15 FISH-PV              2:19.75    2:21.02  
       31.58  1:04.53  1:48.83  2:21.02                                    
 18 Cleal, Lilly M            14 PVS-PV               2:37.17    2:22.04  
       30.33  1:06.45  1:50.56  2:22.04                                    
 19 Boughanem, Hanna Y        14 FISH-PV              2:21.73    2:22.60  
       31.66  1:07.78  1:48.92  2:22.60                                    
 20 Murray, Meghan E          14 FISH-PV              2:22.44    2:23.05  
       31.21  1:08.18  1:51.68  2:23.05                                    
 21 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               2:21.46    2:24.20  
       31.36  1:08.82  1:50.71  2:24.20                                    
 22 Wargo, Laura M            14 FISH-PV              2:21.63    2:24.63  
       31.08  1:08.55  1:54.88  2:24.63                                    
 23 Bittner, Marissa A        16 Dolphin Swim Tea-MA  2:19.81    2:25.00  
       31.10  1:07.15  1:51.71  2:25.00                                    
 24 Griffin, Brooke I         13 DST-MA               2:28.61    2:25.21  
       31.27  1:07.86  1:51.53  2:25.21                                    
 25 Baker, Marissa E          15 Dolphin Swim Tea-MA  2:22.11    2:25.50  
       33.01  1:10.50  1:53.24  2:25.50                                    
 26 Cleal, Shelby L           16 PVS-PV               2:25.86    2:26.95  
       31.92  1:09.61  1:53.93  2:26.95                                    
 27 Sharma, Sophia            15 FISH-PV              2:28.59    2:27.14  
       31.03  1:08.33  1:54.03  2:27.14                                    
 28 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                2:29.17    2:27.32  
       31.75  1:14.00  1:55.25  2:27.32                                    
 29 An, Michelle N            13 WA-MA                2:25.82    2:27.44  
       32.01  1:10.39  1:54.73  2:27.44                                    
 30 Gregory, Ashley B         13 FISH-PV              2:36.42    2:28.88  
       34.38  1:10.37  1:54.59  2:28.88                                    
 31 Shields, Emma L           15 Undst-MA             2:23.04    2:30.14  
       33.37  1:11.45  1:55.94  2:30.14                                    
 32 Mosco, Isabella           16 CORE-MA              2:27.03    2:31.48  
       32.33  1:09.53  1:55.95  2:31.48                                    
 33 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA               2:36.91    2:32.09  
       33.96  1:13.23  1:57.24  2:32.09                                    
 34 Kelly, Anna               16 UN97-MA              2:37.34    2:33.18  
       32.03  1:10.58  1:58.29  2:33.18                                    
 35 Fowler, Kelsey L          17 MAKO-MA              2:23.21    2:33.37  
       32.48  1:10.14  1:58.37  2:33.37                                    
 36 Denn, Maisy M             15 WAVE-MA              2:30.50    2:33.81  
       31.62  1:10.45  1:57.58  2:33.81                                    
 37 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA              2:41.43    2:33.93  
       35.24  1:16.87  1:59.30  2:33.93                                    
 38 Bialek, Lexie R           16 RKRY-MA                   NT    2:34.72  
       32.44  1:10.23  1:57.82  2:34.72                                    
 39 Teng, Sarah               14 UN99-MA              2:40.80    2:34.89  
       34.51  1:13.71  1:59.96  2:34.89                                    
 40 Dietrich, Brooke S        15 MSA-MA               2:30.19    2:34.99  
       34.65  1:15.64  1:59.10  2:34.99                                    
 41 Grims, Claudia A          14 UN97-MA              2:32.13    2:37.52  
       33.11  1:14.60  2:01.84  2:37.52                                    
 42 Mengel, Kiersten A        14 Dolphin Swim Tea-MA  2:37.49    2:38.28  
       36.76  1:17.46  2:05.41  2:38.28                                    
 43 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              2:33.81    2:39.32  
       34.93  1:15.27  2:02.59  2:39.32                                    
 44 Strong, Hannah E          16 Dolphin Swim Tea-MA  2:33.17    2:40.10  
       33.18  1:17.78  2:04.19  2:40.10                                    
 45 Ritter, Callie G          13 ACAC-MA              2:34.98    2:40.29  
       33.66  1:14.52  2:05.53  2:40.29                                    
 46 Murphy, Sophia E          13 RKRY-MA              2:38.00    2:40.65  
       34.77  1:18.20  2:03.40  2:40.65                                    
 47 Andryca, Emily E          13 WAVE-MA              2:47.97    2:40.98  
       37.15  1:18.52  2:04.83  2:40.98                                    
 48 Tegler, Brittney A        17 WA-MA                2:33.73    2:42.03  
       37.63  1:19.93  2:05.23  2:42.03                                    
 49 Ostaszewski, Claire M     14 WAVE-MA              2:38.63    2:42.31  
       35.30  1:16.09  2:05.78  2:42.31                                    
 50 Shellem, Michaela J       15 WAVE-MA              2:37.35    2:42.50  
       35.58  1:20.12  2:05.91  2:42.50                                    
 51 Quance, Luscinia M        13 WA-MA                2:36.20    2:42.71  
       38.73  1:21.68  2:06.59  2:42.71                                    
 52 Gunin, Adrika             13 Dolphin Swim Tea-MA  2:43.92    2:43.10  
       36.01  1:15.63  2:06.54  2:43.10                                    
 53 Tegler, Lindsey C         16 WA-MA                2:37.42    2:43.27  
       38.08  1:19.48  2:06.64  2:43.27                                    
 54 Oswald, Abby C            15 MSA-MA               2:44.08    2:45.65  
       36.57  1:18.68  2:08.47  2:45.65                                    
 55 Thomas, Cassidy M         13 MAKO-MA                   NT    2:46.05  
       35.66  1:18.72  2:08.26  2:46.05                                    
 56 Cusack, Caroline M        13 MSA-MA               2:53.03    2:49.41  
       35.77  1:18.62  2:12.36  2:49.41                                    
 57 Aceto, Ally J             13 MSA-MA               2:49.85    2:50.47  
       35.57  1:21.68  2:13.34  2:50.47                                    
 58 Romano, Rachel G          14 WAVE-MA              3:01.34    2:53.45  
       38.17  1:22.54  2:12.01  2:53.45                                    
 58 Mountain, Sophia          13 WAVE-MA              2:56.92    2:53.45  
       41.13  1:23.47  2:16.77  2:53.45                                    
 60 Kender, Calley V          15 RKRY-MA              2:51.34    2:54.09  
       37.73  1:22.05  2:14.03  2:54.09                                    
 61 Dileo, Annette C          14 ACAC-MA              2:51.41    2:55.23  
       35.69  1:22.37  2:12.34  2:55.23                                    
 62 Bolger, Sydney A          14 Dolphin Swim Tea-MA  2:54.51    3:01.13  
       39.12  1:23.07  2:17.71  3:01.13                                    
 -- Huang, Fiona              15 DST-MA                    NT         DQ  
       15.04    32.69    48.05       DQ                                    
 
Event 36  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miagkov, Ignat A          17 FISH-PV              1:58.28    2:01.25  
       26.20    55.78  1:31.65  2:01.25                                    
  2 Tingley, Aaron R          16 FISH-PV              2:03.84    2:04.87  
       26.30    55.86  1:35.90  2:04.87                                    
  3 Rieger, JJ                15 FISH-PV              2:08.53    2:06.37  
       27.41    58.87  1:37.21  2:06.37                                    
  4 DiMeglio, David S         18 FISH-PV              2:03.95    2:06.62  
       27.24    59.35  1:37.18  2:06.62                                    
  5 Xia, Peter G              14 UN99-MA              2:06.07    2:06.68  
       27.39  1:01.03  1:37.04  2:06.68                                    
  6 Poleto, Jack A            15 UN99-MA              2:05.40    2:07.27  
       26.72    59.35  1:37.92  2:07.27                                    
  7 Zipf, Aidan E             16 UN97-MA              1:59.03    2:07.94  
       27.38  1:00.52  1:37.00  2:07.94                                    
  8 Moen, Max                 13 DST-MA               2:16.34    2:09.95  
       26.61    58.49  1:38.99  2:09.95                                    
  9 Winnington, Jude W        13 DST-MA               2:18.95    2:10.34  
       28.65  1:00.90  1:40.29  2:10.34                                    
 10 Reice, Noah D             13 DST-MA               2:09.70    2:10.49  
       27.47  1:01.30  1:40.24  2:10.49                                    
 11 Figueroa, Jason S         16 FISH-PV              2:10.65    2:10.53  
       27.78  1:00.66  1:40.06  2:10.53                                    
 12 Lucas, David B            16 WAVE-MA              2:22.90    2:11.79  
       28.36  1:01.94  1:41.15  2:11.79                                    
 13 Choi, Juneseo             17 MSA-MA               2:13.15    2:12.92  
       27.52  1:01.66  1:40.29  2:12.92                                    
 14 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA              2:11.59    2:14.60  
       29.21  1:02.61  1:43.89  2:14.60                                    
 15 Chance, Jalen M           15 Dolphin Swim Tea-MA  2:13.84    2:15.21  
       26.86  1:00.15  1:43.48  2:15.21                                    
 16 Olivo, Kenny V            16 FISH-PV              2:17.44    2:16.74  
       29.77  1:04.57  1:45.57  2:16.74                                    
 16 Belkadi, Ameen H          16 WA-MA                2:19.72    2:16.74  
       28.33  1:04.79  1:46.52  2:16.74                                    
 18 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA              2:37.42    2:17.17  
       28.32  1:01.33  1:45.09  2:17.17                                    
 19 Texter, Jacob C           13 DST-MA               2:22.87    2:20.67  
       31.13  1:05.69  1:48.93  2:20.67                                    
 20 Ivory, Christopher J      13 MSA-MA               2:28.64    2:21.31  
       31.73  1:09.11  1:48.77  2:21.31                                    
 21 Grunza Jr, Steven R       15 MSA-MA               2:17.90    2:21.65  
       29.66  1:07.10  1:51.68  2:21.65                                    
 22 Ho, Jeremy                16 CORE-MA              2:23.77    2:21.95  
       27.85  1:03.24  1:45.93  2:21.95                                    
 23 Jafari, Stefan A          13 FISH-PV              2:25.05    2:22.67  
       31.72  1:08.05  1:51.07  2:22.67                                    
 24 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              2:23.97    2:24.14  
       30.62  1:07.66  1:50.36  2:24.14                                    
 25 Liu, Derek                14 FISH-PV              2:35.36    2:24.76  
       30.53  1:05.80  1:52.31  2:24.76                                    
 26 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               2:28.50    2:25.08  
       31.76  1:08.53  1:52.85  2:25.08                                    
 27 McLellan, Matt            13 WA-MA                2:34.38    2:26.68  
       30.53  1:08.04  1:53.29  2:26.68                                    
 28 Denn, Adam P              13 DST-MA               2:29.24    2:27.24  
       31.87  1:09.92  1:51.68  2:27.24                                    
 29 Tang, Sheldon G           14 MSA-MA               2:38.60    2:28.45  
       30.83  1:08.54  1:54.68  2:28.45                                    
 30 Fanelli, Jackson T        14 DST-MA                    NT    2:29.60  
       29.48  1:06.55  1:53.60  2:29.60                                    
 31 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA              2:34.30    2:30.79  
       33.53  1:09.68  1:56.51  2:30.79                                    
 32 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    2:33.07  
       30.68  1:12.29  1:58.23  2:33.07                                    
 33 Chapman, AJ J             13 DST-MA               2:29.85    2:33.85  
       35.19  1:12.47  2:00.06  2:33.85                                    
 34 Gutman, Daniel            16 CORE-MA              2:32.03    2:35.15  
       30.71  1:13.51  2:05.10  2:35.15                                    
 35 Moen, Ethan               12 DST-MA               2:53.30    2:42.47  
       37.66  1:17.32  2:07.65  2:42.47                                    
 36 Bittner, Zachary A        13 Dolphin Swim Tea-MA  2:47.86    2:42.58  
       34.74  1:13.99  2:05.60  2:42.58                                    
 37 Lewis, Colin G            13 DST-MA               2:41.34    2:42.71  
       34.58  1:16.08  2:05.57  2:42.71                                    
 38 Kleinmeulman, Aiden J     14 Dolphin Swim Tea-MA  2:56.87    2:46.20  
       34.18  1:15.88  2:07.21  2:46.20                                    
 39 Lutes, Grant M            14 DST-MA               3:06.27    2:55.01  
       36.43  1:21.42  2:14.53  2:55.01                                    
 40 Livshits, Max             15 LIFE-MA                   NT    3:05.32  
       39.96  1:27.09  2:24.28  3:05.32                                    
 41 Putnik, Marko             13 DST-MA                    NT    3:11.51  
       40.78  1:28.76  2:23.86  3:11.51                                    
 42 Cui, Richard              14 DST-MA               3:57.54    3:19.17  
       40.97  1:34.07  2:28.77  3:19.17                                    
 -- Regovich, Jack C          13 UN99-MA              3:16.80         DQ  
       35.80  1:18.76  2:09.87       DQ                                    
 
Event 37  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBaecke, Sydney E        14 DST-MA                 56.43      53.70  
       25.87    53.70                                                      
  2 Valko, Victoria           13 FISH-PV                53.56      54.08  
       26.17    54.08                                                      
  3 Tierney, Jordan E         14 Dolphin Swim Tea-MA    53.37      55.67  
       27.26    55.67                                                      
  4 Wilson, Logan A           14 DST-MA                 55.05      56.34  
       27.19    56.34                                                      
  5 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                  56.99      57.31  
       27.23    57.31                                                      
  6 Dryden, Stephanie M       16 Dolphin Swim Tea-MA    53.87      57.44  
       27.08    57.44                                                      
  7 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA                 57.01      57.86  
       28.13    57.86                                                      
  8 McHugh, Delaney N         14 DST-MA                 56.35      58.24  
       27.88    58.24                                                      
  9 An, Michelle N            13 WA-MA                  57.56      58.41  
       28.26    58.41                                                      
 10 Shields, Emma L           15 Undst-MA               56.71      58.48  
       27.71    58.48                                                      
 11 Rodier, Annamarie         15 WAVE-MA                57.18      58.76  
       28.39    58.76                                                      
 12 Ruona, Kate G             14 WAVE-MA              1:00.13      58.90  
       28.85    58.90                                                      
 13 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA                 57.50      59.01  
       28.01    59.01                                                      
 14 Knipe, Ruby W             16 RKRY-MA                55.29      59.17  
       27.55    59.17                                                      
 15 Pittala, Sreeya           14 DST-MA                 57.52      59.26  
       28.82    59.26                                                      
 16 Colyar, Emily             15 CORE-MA                58.10      59.41  
       28.17    59.41                                                      
 17 Bialek, Lexie R           16 RKRY-MA                   NT      59.42  
       29.20    59.42                                                      
 17 Scudder, Kiera V          16 MSA-MA                 57.24      59.42  
       28.52    59.42                                                      
 19 Pryshchenko, Katya A      16 MSA-MA                    NT      59.46  
       28.75    59.46                                                      
 20 Kelly, Anna               16 UN97-MA                57.81      59.95  
       28.66    59.95                                                      
 21 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA                 58.54      59.98  
       28.86    59.98                                                      
 22 Griffin, Brooke I         13 DST-MA                 59.74      59.99  
       28.25    59.99                                                      
 23 Lockhart, Lauren *        16 WA-MA                  59.27    1:00.40  
       28.78  1:00.40                                                      
 24 Baker, Marissa E          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:01.17    1:00.94  
       29.06  1:00.94                                                      
 25 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA               1:02.54    1:01.62  
       29.51  1:01.62                                                      
 26 Zeminski, Sarah           13 FWAC-MA              1:04.72    1:01.90  
       29.57  1:01.90                                                      
 27 Denn, Maisy M             15 WAVE-MA              1:00.30    1:01.96  
       29.48  1:01.96                                                      
 27 Mosco, Isabella           16 CORE-MA              1:02.91    1:01.96  
       29.74  1:01.96                                                      
 29 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA              1:05.43    1:02.57  
       30.10  1:02.57                                                      
 30 Mengel, Kiersten A        14 Dolphin Swim Tea-MA  1:03.56    1:02.74  
       30.51  1:02.74                                                      
 31 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                1:01.85    1:02.79  
       29.53  1:02.79                                                      
 31 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA              1:01.34    1:02.79  
       29.95  1:02.79                                                      
 33 Green, Riley              15 FWAC-MA              1:07.84    1:03.80  
       30.16  1:03.80                                                      
 34 Ritter, Callie G          13 ACAC-MA              1:05.92    1:04.14  
       31.13  1:04.14                                                      
 35 Bakker, Anna C            15 MSA-MA               1:03.74    1:04.35  
       30.29  1:04.35                                                      
 36 Ostaszewski, Claire M     14 WAVE-MA              1:04.27    1:05.09  
       30.88  1:05.09                                                      
 37 Cusack, Caroline M        13 MSA-MA               1:07.35    1:05.14  
       31.60  1:05.14                                                      
 38 Sakers, Lexi R            14 DST-MA               1:05.45    1:05.78  
       31.02  1:05.78                                                      
 39 Strong, Hannah E          16 Dolphin Swim Tea-MA  1:02.45    1:05.95  
       31.20  1:05.95                                                      
 40 Mountain, Sophia          13 WAVE-MA              1:09.91    1:06.20  
       32.07  1:06.20                                                      
 41 Nishikawa, Lauren         14 ACAC-MA              1:08.98    1:06.49  
       32.36  1:06.49                                                      
 42 Murphy, Sophia E          13 RKRY-MA              1:05.83    1:06.79  
       32.36  1:06.79                                                      
 43 Tegler, Brittney A        17 WA-MA                1:04.47    1:06.97  
       31.78  1:06.97                                                      
 44 Edge, Amanda G            14 Dolphin Swim Tea-MA  1:04.23    1:06.99  
       31.15  1:06.99                                                      
 45 Small, Ashlynn R          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:08.58    1:07.40  
       31.49  1:07.40                                                      
 46 Robinson, Maggie M        13 Dolphin Swim Tea-MA  1:08.01    1:08.20  
       32.40  1:08.20                                                      
 47 Thomas, Cassidy M         13 MAKO-MA              1:09.72    1:08.72  
       32.01  1:08.72                                                      
 48 Tegler, Lindsey C         16 WA-MA                1:03.73    1:08.98  
       32.68  1:08.98                                                      
 49 Shellem, Michaela J       15 WAVE-MA              1:03.30    1:09.01  
       33.13  1:09.01                                                      
 50 Romano, Rachel G          14 WAVE-MA              1:08.65    1:09.40  
       33.90  1:09.40                                                      
 51 Oswald, Abby C            15 MSA-MA               1:08.54    1:10.54  
       34.31  1:10.54                                                      
 52 Aceto, Ally J             13 MSA-MA               1:08.20    1:10.93  
       33.71  1:10.93                                                      
 53 Hackett, Seven S          16 Dolphin Swim Tea-MA  1:09.73    1:12.16  
       33.47  1:12.16                                                      
 54 Walker, Taylor R          13 DST-MA               1:14.49    1:14.59  
       33.78  1:14.59                                                      
 55 Bhaskar, Shanthi          14 MSA-MA               1:16.24    1:15.27  
       36.58  1:15.27                                                      
 56 Andrew, Nicole            14 FWAC-MA                   NT    1:19.28  
       36.96  1:19.28                                                      
 57 Small, Bree M             12 RKRY-MA                   NT    1:19.76  
       37.23  1:19.76                                                      
 58 Huang, Fiona              15 DST-MA                    NT    1:38.33  
       43.94  1:38.33                                                      
 -- Scudder, Diedre M         13 MSA-MA               1:04.78         DQ  
       29.39       DQ                                                      
 
Event 38  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                50.18      50.49  
       24.29    50.49                                                      
  2 Hurford, Matthew T        15 RKRY-MA                50.85      51.05  
       24.47    51.05                                                      
  3 Ciecko, Evan C            16 DST-MA                 51.75      51.80  
       25.05    51.80                                                      
  4 Skelly, Kyle D            13 DST-MA                 54.97      52.30  
       25.41    52.30                                                      
  5 Karahalis, Alex J         13 DST-MA                 54.01      52.43  
       25.11    52.43                                                      
  6 Reice, Noah D             13 DST-MA                 52.09      52.76  
       25.37    52.76                                                      
  7 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA                55.58      53.42  
       25.96    53.42                                                      
  7 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA                56.08      53.42  
       25.58    53.42                                                      
  9 Denn, Luke B              14 WAVE-MA                55.46      53.70  
       25.35    53.70                                                      
 10 Grunza Jr, Steven R       15 MSA-MA                 53.93      53.79  
       26.15    53.79                                                      
 11 Sobota, Ben A             17 MAKO-MA                49.86      53.98  
       25.91    53.98                                                      
 12 Hrytskiv, Vasyl           17 CORE-MA                54.22      54.00  
       25.66    54.00                                                      
 13 Moen, Max                 13 DST-MA                 54.69      54.13  
       26.48    54.13                                                      
 14 Chance, Jalen M           15 Dolphin Swim Tea-MA    53.70      54.35  
       25.76    54.35                                                      
 15 Wilmore, Tyler R          13 DST-MA                 59.34      54.88  
       26.60    54.88                                                      
 15 Lucas, David B            16 WAVE-MA                57.69      54.88  
       26.49    54.88                                                      
 17 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA                54.30      55.08  
       26.38    55.08                                                      
 18 Belkadi, Ameen H          16 WA-MA                  55.87      55.36  
       26.89    55.36                                                      
 19 Winnington, Jude W        13 DST-MA                 58.57      55.49  
       26.75    55.49                                                      
 20 Gutman, Daniel            16 CORE-MA                55.01      55.72  
       26.51    55.72                                                      
 21 Ivory, Christopher J      13 MSA-MA                 58.09      56.60  
       27.25    56.60                                                      
 22 Thompson, Will C          15 MSA-MA                 59.48      57.52  
       28.10    57.52                                                      
 23 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               1:01.28      57.71  
       27.83    57.71                                                      
 24 Fanelli, Jackson T        14 DST-MA               1:04.68      57.87  
       27.36    57.87                                                      
 25 Reinhart, Jack R          13 MSA-MA               1:00.77      57.91  
       28.72    57.91                                                      
 26 Orsulak, Michael R        15 MSA-MA                 59.42      58.33  
       28.02    58.33                                                      
 27 Balint, Phil T            14 WAVE-MA                58.32      58.51  
       27.92    58.51                                                      
 28 Texter, Jacob C           13 DST-MA                 58.71      58.80  
       28.37    58.80                                                      
 29 Giegerich, Rocco F        14 WAVE-MA                58.00      58.92  
       27.71    58.92                                                      
 30 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA              1:00.82      59.25  
       28.62    59.25                                                      
 31 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA                59.03      59.43  
       29.30    59.43                                                      
 32 Tang, Sheldon G           14 MSA-MA               1:01.30      59.54  
       28.20    59.54                                                      
 33 Chapman, AJ J             13 DST-MA               1:00.83    1:01.43  
       29.63  1:01.43                                                      
 34 Blahut, John M            13 WAVE-MA              1:05.16    1:02.40  
       29.86  1:02.40                                                      
 35 Cohn, Josh B              15 ACAC-MA              1:01.57    1:02.54  
       29.78  1:02.54                                                      
 36 Byrne, TJ J               13 WAVE-MA                   NT    1:02.95  
       29.63  1:02.95                                                      
 37 Conn, Miles D             13 MSA-MA               1:09.05    1:03.07  
       29.87  1:03.07                                                      
 38 Denn, Adam P              13 DST-MA               1:03.25    1:03.14  
       30.77  1:03.14                                                      
 39 Bittner, Zachary A        13 Dolphin Swim Tea-MA  1:03.76    1:03.60  
       30.58  1:03.60                                                      
 40 Kleinmeulman, Aiden J     14 Dolphin Swim Tea-MA  1:06.94    1:04.10  
 41 Grainda, Brady M          15 MSA-MA               1:06.93    1:05.11  
       29.84  1:05.11                                                      
 42 Livshits, Max             15 LIFE-MA                   NT    1:05.15  
       32.16  1:05.15                                                      
 43 Drummond, Colin           14 MSA-MA               1:08.65    1:05.69  
       30.89  1:05.69                                                      
 44 Pettiford, Justin R       15 Dolphin Swim Tea-MA  1:05.85    1:06.55  
       30.14  1:06.55                                                      
 45 Berndt, Edward            13 UN99-MA                   NT    1:08.72  
       32.06  1:08.72                                                      
 46 Putnik, Marko             13 DST-MA               1:16.06    1:21.68  
       38.44  1:21.68                                                      
 47 Cui, Richard              14 DST-MA               1:26.25    1:22.97  
       38.70  1:22.97                                                      
 48 Hall, Christian           13 LIFE-MA                   NT    2:07.10  
     1:51.22  2:07.10                                                      
 49 Christianson, Nathan A    14 WAVE-MA                   NT    2:25.02  
     1:18.07  2:25.02                                                      
 
Event 39  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBaecke, Sydney E        14 DST-MA                 59.55    1:00.24  
       28.22  1:00.24                                                      
  2 Ong, Ashley               15 UN99-MA              1:00.36    1:02.79  
       29.03  1:02.79                                                      
  2 Carcani, Flavia           16 FISH-PV              1:00.05    1:02.79  
       28.85  1:02.79                                                      
  4 Valko, Victoria           13 FISH-PV              1:00.28    1:03.11  
       29.49  1:03.11                                                      
  5 Testa, Madison N          13 DST-MA               1:02.99    1:03.50  
       29.84  1:03.50                                                      
  6 Shapiro, Alisa M          13 WAVE-MA              1:05.17    1:05.90  
       30.49  1:05.90                                                      
  7 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                1:03.57    1:06.13  
       31.13  1:06.13                                                      
  8 McHugh, Delaney N         14 DST-MA               1:03.93    1:06.55  
       30.96  1:06.55                                                      
  9 Lockhart, Lauren *        16 WA-MA                1:11.42    1:07.42  
       31.68  1:07.42                                                      
 10 Dryden, Stephanie M       16 Dolphin Swim Tea-MA  1:01.66    1:07.45  
       31.52  1:07.45                                                      
 11 Bittner, Marissa A        16 Dolphin Swim Tea-MA  1:05.74    1:07.99  
       32.08  1:07.99                                                      
 12 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA               1:07.97    1:08.03  
       31.32  1:08.03                                                      
 13 Ruona, Kate G             14 WAVE-MA              1:10.74    1:08.63  
       31.38  1:08.63                                                      
 14 An, Michelle N            13 WA-MA                1:07.68    1:09.01  
       32.25  1:09.01                                                      
 15 Kiser, Relena E           15 Dolphin Swim Tea-MA  1:07.75    1:09.02  
       31.97  1:09.02                                                      
 16 Knipe, Ruby W             16 RKRY-MA              1:04.69    1:09.12  
       31.73  1:09.12                                                      
 17 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                1:06.65    1:09.29  
       31.85  1:09.29                                                      
 18 Zeminski, Sarah           13 FWAC-MA                   NT    1:09.86  
       32.06  1:09.86                                                      
 19 Denn, Maisy M             15 WAVE-MA              1:07.01    1:10.24  
       31.68  1:10.24                                                      
 20 Bialek, Lexie R           16 RKRY-MA                   NT    1:11.01  
       33.87  1:11.01                                                      
 21 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                1:16.01    1:12.26  
       33.73  1:12.26                                                      
 22 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA               1:12.65    1:12.88  
       33.83  1:12.88                                                      
 23 Colyar, Emily             15 CORE-MA              1:08.10    1:12.99  
       32.89  1:12.99                                                      
 24 Griffin, Brooke I         13 DST-MA               1:09.78    1:13.19  
       33.26  1:13.19                                                      
 25 Rodier, Annamarie         15 WAVE-MA              1:09.09    1:13.90  
       33.52  1:13.90                                                      
 26 Murphy, Sophia E          13 RKRY-MA              1:10.18    1:14.96  
       35.38  1:14.96                                                      
 27 Mengel, Kiersten A        14 Dolphin Swim Tea-MA  1:21.67    1:15.38  
       35.95  1:15.38                                                      
 28 Teng, Sarah               14 UN99-MA              1:18.15    1:15.96  
       35.78  1:15.96                                                      
 29 Strong, Hannah E          16 Dolphin Swim Tea-MA  1:09.78    1:16.20  
       33.46  1:16.20                                                      
 30 Fowler, Kelsey L          17 MAKO-MA              1:06.68    1:17.30  
       34.21  1:17.30                                                      
 31 Oswald, Abby C            15 MSA-MA               1:12.74    1:17.34  
       37.39  1:17.34                                                      
 32 Bakker, Anna C            15 MSA-MA               1:15.33    1:19.17  
       35.13  1:19.17                                                      
 33 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              1:11.01    1:19.70  
       35.43  1:19.70                                                      
 34 Shields, Emma L           15 Undst-MA             1:14.99    1:21.43  
       34.46  1:21.43                                                      
 35 Andryca, Emily E          13 WAVE-MA              1:23.38    1:22.69  
       37.31  1:22.69                                                      
 36 Shellem, Michaela J       15 WAVE-MA              1:20.49    1:23.26  
       38.35  1:23.26                                                      
 37 Dileo, Annette C          14 ACAC-MA              1:20.27    1:25.11  
       37.06  1:25.11                                                      
 38 Edge, Amanda G            14 Dolphin Swim Tea-MA  1:24.48    1:25.98  
       39.64  1:25.98                                                      
 39 Small, Ashlynn R          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:22.21    1:26.43  
       38.36  1:26.43                                                      
 40 Walker, Taylor R          13 DST-MA                    NT    1:33.95  
       40.16  1:33.95                                                      
 -- Andrew, Nicole            14 FWAC-MA                   NT         DQ  
       50.12       DQ                                                      
 
Event 40  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poleto, Jack A            15 UN99-MA                53.82      55.98  
       25.98    55.98                                                      
  2 Choi, Juneseo             17 MSA-MA                 55.91      57.73  
       26.76    57.73                                                      
  3 Ciecko, Evan C            16 DST-MA                 57.96      57.78  
       27.34    57.78                                                      
  4 Xia, Peter G              14 UN99-MA                59.10      58.17  
       27.49    58.17                                                      
  5 Hurford, Matthew T        15 RKRY-MA                56.53      59.17  
       27.46    59.17                                                      
  6 Reice, Noah D             13 DST-MA                 58.47      59.72  
       28.03    59.72                                                      
  7 Skelly, Kyle D            13 DST-MA               1:02.36      59.88  
       28.38    59.88                                                      
  8 Belkadi, Ameen H          16 WA-MA                  59.48    1:00.66  
       28.58  1:00.66                                                      
  9 Wilmore, Tyler R          13 DST-MA               1:02.53    1:01.21  
       29.14  1:01.21                                                      
 10 Chance, Jalen M           15 Dolphin Swim Tea-MA    58.48    1:01.58  
       27.46  1:01.58                                                      
 11 Ho, Jeremy                16 CORE-MA              1:05.04    1:02.25  
       28.05  1:02.25                                                      
 12 Winnington, Jude W        13 DST-MA               1:05.34    1:02.41  
       29.69  1:02.41                                                      
 13 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA              1:03.65    1:03.25  
       29.23  1:03.25                                                      
 14 Giegerich, Rocco F        14 WAVE-MA              1:03.78    1:05.37  
       29.43  1:05.37                                                      
 14 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA              1:05.50    1:05.37  
       29.52  1:05.37                                                      
 16 Grunza Jr, Steven R       15 MSA-MA               1:02.15    1:05.40  
       30.17  1:05.40                                                      
 17 McLellan, Matt            13 WA-MA                1:09.88    1:05.94  
       30.84  1:05.94                                                      
 18 Texter, Jacob C           13 DST-MA               1:07.85    1:08.49  
       31.32  1:08.49                                                      
 19 Denn, Luke B              14 WAVE-MA              1:09.32    1:08.77  
       31.42  1:08.77                                                      
 20 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA              1:03.65    1:08.78  
       31.86  1:08.78                                                      
 21 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               1:09.75    1:09.77  
       31.77  1:09.77                                                      
 22 Denn, Adam P              13 DST-MA               1:11.17    1:09.94  
       32.69  1:09.94                                                      
 23 Conn, Miles D             13 MSA-MA               1:20.83    1:10.75  
       32.50  1:10.75                                                      
 24 Agamalian, Zach M         14 ACAC-MA                   NT    1:11.43  
       31.24  1:11.43                                                      
 25 Sobota, Ben A             17 MAKO-MA                   NT    1:11.83  
       32.54  1:11.83                                                      
 26 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    1:12.06  
       32.66  1:12.06                                                      
 27 Lewis, Colin G            13 DST-MA               1:16.07    1:13.65  
       33.91  1:13.65                                                      
 28 Hrytskiv, Vasyl           17 CORE-MA                   NT    1:13.96  
       33.49  1:13.96                                                      
 29 Kleinmeulman, Aiden J     14 Dolphin Swim Tea-MA  1:15.41    1:15.36  
       33.46  1:15.36                                                      
 30 Pettiford, Justin R       15 Dolphin Swim Tea-MA  1:16.86    1:17.44  
 31 Cohn, Josh B              15 ACAC-MA              1:14.13    1:17.47  
       33.88  1:17.47                                                      
 32 Gutman, Daniel            16 CORE-MA              1:16.34    1:17.85  
       34.75  1:17.85                                                      
 33 Byrne, TJ J               13 WAVE-MA                   NT    1:18.74  
       35.14  1:18.74                                                      
 34 Regovich, Jack C          13 UN99-MA              1:20.91    1:19.84  
       35.40  1:19.84                                                      
 35 Drummond, Colin           14 MSA-MA               1:27.53    1:20.00  
       37.61  1:20.00                                                      
 36 Blahut, John M            13 WAVE-MA              1:24.37    1:20.65  
       35.87  1:20.65                                                      
 37 Putnik, Marko             13 DST-MA               1:39.39    1:34.55  
       43.76  1:34.55                                                      
 38 Christianson, Nathan A    14 WAVE-MA                   NT    1:35.72  
       42.53  1:35.72                                                      
 -- Berndt, Edward            13 UN99-MA                   NT         DQ  
       37.77       DQ                                                      
 -- Hall, Christian           13 LIFE-MA                   NT         DQ  
     1:05.03       DQ                                                      
 -- Elliot, Chris             17 CORE-MA              1:04.18         DQ  
       31.94                                                               
 
Event 41  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Dora M                16 FISH-PV              2:29.17    2:26.50  
       33.43  1:10.91  1:48.75  2:26.50                                    
  2 Redman, Emma L            12 FISH-PV              2:28.15    2:30.40  
       34.24  1:12.84  1:51.48  2:30.40                                    
  3 Tierney, Jordan E         14 Dolphin Swim Tea-MA  2:28.95    2:30.63  
       33.62  1:11.86  1:51.57  2:30.63                                    
  4 Sunderhauf, Skye L        15 FISH-PV              2:26.71    2:32.20  
       35.02  1:13.79  1:52.96  2:32.20                                    
  5 Tegler, Taiylor A         12 WA-MA                2:27.52    2:32.68  
       34.84  1:14.04  1:53.97  2:32.68                                    
  6 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA               2:35.26    2:33.45  
       36.13  1:15.38  1:54.83  2:33.45                                    
  7 Martin, Allison M         15 FISH-PV              2:25.58    2:33.75  
       35.12  1:14.88  1:54.08  2:33.75                                    
  8 Rigas, Christina E        12 DST-MA               2:36.18    2:35.79  
       35.15  1:15.17  1:55.29  2:35.79                                    
  9 Rongione, Natalia D       15 FISH-PV              2:32.47    2:36.19  
       15.17           1:55.66  2:36.19                                    
 10 Watts, Courtney M         13 FISH-PV              2:38.90    2:36.36  
       34.81  1:14.31  1:55.68  2:36.36                                    
 11 DeBaecke, Sydney E        14 DST-MA               2:33.34    2:37.43  
       35.63  1:15.52  1:55.80  2:37.43                                    
 12 Ong, Ashley               15 UN99-MA              2:39.87    2:39.44  
       36.49  1:16.86  1:58.30  2:39.44                                    
 13 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               2:43.22    2:39.68  
       36.58  1:17.75  1:59.76  2:39.68                                    
 14 Brown, Hailey G           12 FISH-PV              2:37.79    2:39.92  
       37.77  1:19.21  2:00.20  2:39.92                                    
 15 Boughanem, Hanna Y        14 FISH-PV              2:36.83    2:40.33  
       36.11  1:17.20  1:58.72  2:40.33                                    
 16 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                2:33.18    2:41.01  
       36.21  1:16.75  1:59.18  2:41.01                                    
 17 Sun, Hanna D              16 FISH-PV              2:39.37    2:42.52  
       36.61  1:18.09  2:00.48  2:42.52                                    
 18 O'Shaughnessy, Bridget E  14 FISH-PV              2:36.15    2:43.00  
       36.59  1:17.85  2:00.53  2:43.00                                    
 19 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               2:37.11    2:44.06  
       36.61  1:17.49  2:00.53  2:44.06                                    
 19 Fanelli, Lila R           12 DST-MA               2:50.49    2:44.06  
     1:20.15  2:02.89  2:44.06                                             
 21 Sharma, Sophia            15 FISH-PV              2:51.18    2:45.03  
     1:21.16  2:03.36  2:45.03                                             
 22 Dean, Selah G             15 FISH-PV              2:48.85    2:46.16  
     1:21.01  2:03.67  2:46.16                                             
 23 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                     NT    2:47.53  
       38.76  1:21.75  2:05.59  2:47.53                                    
 24 Dietrich, Brooke S        15 MSA-MA               2:40.03    2:48.09  
       38.53  1:21.20  2:04.10  2:48.09                                    
 25 Testa, Madison N          13 DST-MA               2:39.67    2:48.32  
       37.80  1:20.46  2:04.26  2:48.32                                    
 26 Gregory, Ashley B         13 FISH-PV              2:49.54    2:48.37  
     1:20.95  2:04.89  2:48.37                                             
 27 Phillips, Victoria L      12 DST-MA                    NT    2:48.44  
       37.71  1:20.45  2:04.49  2:48.44                                    
 28 Donohoe, Madelyn E        16 FISH-PV              2:45.13    2:48.65  
       38.93  1:21.88  2:05.59  2:48.65                                    
 29 Baker, Marissa E          15 Dolphin Swim Tea-MA  2:41.53    2:48.71  
       38.24  1:21.26  2:05.18  2:48.71                                    
 30 Cleal, Shelby L           16 PVS-PV               2:47.35    2:48.73  
       37.67  1:20.53  2:04.76  2:48.73                                    
 31 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA               2:47.59    2:50.80  
       39.17  1:23.09  2:07.72  2:50.80                                    
 32 Murray, Meghan E          14 FISH-PV              3:08.32    2:50.83  
       39.87  1:23.68  2:08.03  2:50.83                                    
 33 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA              2:53.35    2:53.59  
     1:22.22  2:07.90  2:53.59                                             
 34 Cleal, Lilly M            14 PVS-PV               2:43.36    2:53.80  
       39.85  1:24.20  2:09.59  2:53.80                                    
 35 Sakers, Lexi R            14 DST-MA               2:45.89    2:53.84  
       40.13  1:22.48  2:07.64  2:53.84                                    
 36 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA               2:48.72    2:54.01  
       39.39  1:23.78  2:09.47  2:54.01                                    
 37 Rodier, Annamarie         15 WAVE-MA              2:44.97    2:55.20  
       39.33  1:24.28  2:10.22  2:55.20                                    
 38 Wargo, Laura M            14 FISH-PV              2:58.25    2:56.74  
       41.11  1:26.48  2:13.21  2:56.74                                    
 39 McHugh, Delaney N         14 DST-MA               2:41.51    2:57.55  
       41.77  1:27.51  2:12.23  2:57.55                                    
 40 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                     NT    2:57.78  
       40.82  1:27.30  2:12.62  2:57.78                                    
 41 Teng, Sarah               14 UN99-MA              2:55.54    2:58.81  
     1:27.47  2:13.48  2:58.81                                             
 42 Quance, Luscinia M        13 WA-MA                2:52.46    2:59.96  
     1:26.98  2:13.82  2:59.96                                             
 43 Dolan, Anna E             15 WA-MA                2:49.09    3:00.52  
     1:26.13  2:13.78  3:00.52                                             
 44 Romano, Rachel G          14 WAVE-MA              3:12.62    3:00.63  
       41.80  1:28.39  2:15.64  3:00.63                                    
 45 Tegler, Brittney A        17 WA-MA                2:58.73    3:04.30  
       42.44  1:29.76  2:16.91  3:04.30                                    
 46 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA               3:26.62    3:05.11  
       43.45  1:30.92  2:19.33  3:05.11                                    
 47 Murphy, Sophia E          13 RKRY-MA                   NT    3:05.26  
       43.99  1:31.12  2:18.71  3:05.26                                    
 48 Ostaszewski, Claire M     14 WAVE-MA              3:01.88    3:09.19  
       42.20  1:30.67  2:20.95  3:09.19                                    
 49 Tegler, Lindsey C         16 WA-MA                3:07.47    3:10.22  
       44.12  1:32.91  2:21.63  3:10.22                                    
 50 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA              3:05.27    3:13.02  
       43.39  1:32.68  2:22.51  3:13.02                                    
 51 Kender, Calley V          15 RKRY-MA              3:19.01    3:15.42  
       44.68  1:34.80  2:25.21  3:15.42                                    
 52 Bhaskar, Shanthi          14 MSA-MA               3:22.97    3:27.35  
       48.08  1:40.06  2:35.37  3:27.35                                    
 53 Lee, Min K                13 WA-MA                     NT    3:34.99  
       45.76  1:41.71  2:38.80  3:34.99                                    
 
Event 42  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miagkov, Ignat A          17 FISH-PV              2:10.60    2:16.36  
       30.64  1:05.18  1:40.38  2:16.36                                    
  2 Xia, Peter G              14 UN99-MA              2:19.52    2:22.98  
       31.89  1:07.74  1:45.76  2:22.98                                    
  3 Rieger, JJ                15 FISH-PV              2:24.95    2:23.46  
       32.52  1:08.81  1:46.02  2:23.46                                    
  4 Zipf, Aidan E             16 UN97-MA              2:10.24    2:23.78  
       31.87  1:07.55  1:45.49  2:23.78                                    
  5 Karahalis, Alex J         13 DST-MA               2:33.31    2:24.13  
       32.29  1:08.88  1:47.51  2:24.13                                    
  6 Tingley, Aaron R          16 FISH-PV              2:30.38    2:26.87  
       32.86  1:10.53  1:49.15  2:26.87                                    
  7 DiMeglio, David S         18 FISH-PV              2:20.28    2:28.63  
       33.51  1:11.65  1:49.51  2:28.63                                    
  8 Skelly, Kyle D            13 DST-MA               2:32.22    2:31.13  
       34.99  1:13.20  1:52.78  2:31.13                                    
  9 Winnington, Jude W        13 DST-MA               2:46.98    2:31.23  
       34.65  1:13.75  1:52.77  2:31.23                                    
 10 Thompson, Will C          15 MSA-MA               2:32.18    2:33.47  
       32.91  1:12.11  1:52.88  2:33.47                                    
 11 Ciecko, Evan C            16 DST-MA               2:35.70    2:33.49  
       34.07  1:13.66  1:53.74  2:33.49                                    
 12 Figueroa, Jason S         16 FISH-PV              2:25.30    2:34.35  
       33.70  1:12.11  1:53.20  2:34.35                                    
 13 Moen, Max                 13 DST-MA               2:44.17    2:34.56  
       35.55  1:14.22  1:54.56  2:34.56                                    
 14 Poleto, Jack A            15 UN99-MA              2:33.93    2:35.42  
       35.06  1:14.42  2:35.42                                             
 15 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              2:40.23    2:38.33  
       36.06  1:15.45  1:56.42  2:38.33                                    
 16 Ivory, Christopher J      13 MSA-MA               2:39.75    2:40.09  
       36.11  1:15.89  1:57.97  2:40.09                                    
 17 Reinhart, Jack R          13 MSA-MA               2:44.27    2:40.90  
       35.88  1:16.69  1:58.76  2:40.90                                    
 18 Olivo, Kenny V            16 FISH-PV              2:38.39    2:43.43  
       37.51  1:19.02  2:01.55  2:43.43                                    
 19 Jafari, Stefan A          13 FISH-PV              2:46.58    2:47.86  
       38.32  1:22.04  2:05.47  2:47.86                                    
 20 Liu, Derek                14 FISH-PV              2:54.03    2:48.90  
       38.62  1:20.51  2:04.41  2:48.90                                    
 21 Texter, Jacob C           13 DST-MA               2:50.53    2:49.30  
       38.08  1:21.87  2:06.61  2:49.30                                    
 22 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA              2:51.80    2:51.36  
       38.23  1:22.87  2:08.13  2:51.36                                    
 23 Fanelli, Jackson T        14 DST-MA               3:18.65    2:53.80  
       36.71  1:21.20  2:06.59  2:53.80                                    
 24 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    2:55.68  
       39.55  1:24.52  2:11.90  2:55.68                                    
 25 Bearley, Chase J          12 DST-MA               2:57.98    2:55.70  
       38.93  1:24.86  2:11.42  2:55.70                                    
 26 Chapman, AJ J             13 DST-MA                    NT    3:02.69  
       41.57  1:29.18  2:16.47  3:02.69                                    
 27 Lewis, Colin G            13 DST-MA               3:03.40    3:06.78  
       42.84  1:30.53  2:19.00  3:06.78                                    
 28 Regovich, Jack C          13 UN99-MA              3:52.21    3:24.60  
       43.06  1:35.47  2:30.64  3:24.60                                    
 29 Kleinmeulman, Aiden J     14 Dolphin Swim Tea-MA  3:21.03    3:27.49  
       48.04  1:40.45  2:33.85  3:27.49                                    
 30 Livshits, Max             15 LIFE-MA                   NT    3:35.71  
       48.55  1:42.39  2:37.93  3:35.71                                    
 
Event 43  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dryden, Stephanie M       16 Dolphin Swim Tea-MA    58.36    1:02.13  
       30.09  1:02.13                                                      
  2 Ong, Ashley               15 UN99-MA              1:00.17    1:02.78  
       30.56  1:02.78                                                      
  3 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA               1:04.25    1:03.47  
       31.08  1:03.47                                                      
  4 Pennington, Ella M        14 Dolphin Swim Tea-MA  1:01.68    1:03.51  
       31.15  1:03.51                                                      
  5 McHugh, Delaney N         14 DST-MA               1:01.65    1:04.36  
       31.46  1:04.36                                                      
  6 Wilson, Logan A           14 DST-MA               1:03.59    1:04.52  
       31.67  1:04.52                                                      
  7 Shields, Emma L           15 Undst-MA             1:03.62    1:05.37  
       31.06  1:05.37                                                      
  8 Bittner, Marissa A        16 Dolphin Swim Tea-MA  1:01.37    1:05.47  
       31.96  1:05.47                                                      
  9 Testa, Madison N          13 DST-MA               1:03.93    1:05.59  
       32.11  1:05.59                                                      
 10 Ruona, Kate G             14 WAVE-MA              1:05.11    1:06.03  
       32.14  1:06.03                                                      
 11 Truskett, Flynn F         13 WA-MA                1:04.42    1:06.21  
       32.18  1:06.21                                                      
 12 Fowler, Kelsey L          17 MAKO-MA              1:02.83    1:07.06  
       31.94  1:07.06                                                      
 13 An, Michelle N            13 WA-MA                1:06.56    1:07.96  
       33.34  1:07.96                                                      
 14 Kiser, Relena E           15 Dolphin Swim Tea-MA  1:06.16    1:08.41  
       33.19  1:08.41                                                      
 15 Mosco, Isabella           16 CORE-MA              1:05.33    1:08.47  
       33.43  1:08.47                                                      
 16 Griffin, Brooke I         13 DST-MA               1:08.33    1:08.65  
       33.13  1:08.65                                                      
 17 Scudder, Diedre M         13 MSA-MA               1:10.38    1:08.67  
       33.27  1:08.67                                                      
 18 Shields, Ashleigh N       13 DST-MA               1:07.26    1:09.62  
       33.83  1:09.62                                                      
 19 Shapiro, Alisa M          13 WAVE-MA              1:08.27    1:09.66  
       33.26  1:09.66                                                      
 20 Pryshchenko, Katya A      16 MSA-MA               1:11.01    1:10.49  
       34.03  1:10.49                                                      
 21 Green, Riley              15 FWAC-MA              1:14.00    1:10.67  
       34.52  1:10.67                                                      
 22 Denn, Maisy M             15 WAVE-MA              1:10.79    1:11.20  
       34.33  1:11.20                                                      
 23 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               1:10.01    1:12.34  
       35.68  1:12.34                                                      
 24 Stewart, Kerrighan E      13 WA-MA                1:12.21    1:12.54  
       34.69  1:12.54                                                      
 25 Zeminski, Sarah           13 FWAC-MA                   NT    1:13.11  
       35.32  1:13.11                                                      
 26 Ritter, Callie G          13 ACAC-MA              1:10.78    1:13.69  
       36.59  1:13.69                                                      
 27 Cusack, Caroline M        13 MSA-MA               1:16.53    1:13.77  
       35.73  1:13.77                                                      
 28 Bakker, Anna C            15 MSA-MA               1:14.10    1:14.92  
       36.55  1:14.92                                                      
 28 Lockhart, Lauren *        16 WA-MA                1:12.14    1:14.92  
       35.76  1:14.92                                                      
 30 Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              1:13.12    1:15.38  
       36.37  1:15.38                                                      
 31 Dolan, Anna E             15 WA-MA                1:11.21    1:15.72  
       36.75  1:15.72                                                      
 32 Robinson, Maggie M        13 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.28    1:16.28  
       36.93  1:16.28                                                      
 33 Small, Ashlynn R          15 Dolphin Swim Tea-MA  1:16.28    1:16.62  
       37.21  1:16.62                                                      
 34 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA              1:13.47    1:16.75  
       37.47  1:16.75                                                      
 35 Ostaszewski, Claire M     14 WAVE-MA              1:08.34    1:16.87  
       36.63  1:16.87                                                      
 36 Zeminski, Caroline        14 FWAC-MA                   NT    1:16.89  
       38.06  1:16.89                                                      
 37 Edge, Amanda G            14 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.14    1:17.59  
       37.08  1:17.59                                                      
 38 Quance, Luscinia M        13 WA-MA                1:14.80    1:18.14  
       38.08  1:18.14                                                      
 39 Romano, Rachel G          14 WAVE-MA              1:15.75    1:18.66  
       39.00  1:18.66                                                      
 40 Oswald, Abby C            15 MSA-MA               1:15.02    1:18.89  
       38.51  1:18.89                                                      
 41 Bolger, Sydney A          14 Dolphin Swim Tea-MA  1:20.06    1:20.40  
       39.11  1:20.40                                                      
 42 Lee, Min K                13 WA-MA                     NT    1:20.96  
       39.39  1:20.96                                                      
 43 Hackett, Seven S          16 Dolphin Swim Tea-MA  1:20.75    1:22.06  
       40.27  1:22.06                                                      
 44 Mountain, Sophia          13 WAVE-MA              1:21.51    1:22.33  
       40.16  1:22.33                                                      
 45 Aceto, Ally J             13 MSA-MA               1:20.51    1:22.94  
       39.89  1:22.94                                                      
 46 Nishikawa, Lauren         14 ACAC-MA              1:22.56    1:23.83  
       40.47  1:23.83                                                      
 47 Walker, Taylor R          13 DST-MA               1:25.03    1:27.19  
       40.87  1:27.19                                                      
 48 Small, Bree M             12 RKRY-MA                   NT    1:38.08  
     1:38.26  1:38.08                                                      
 49 Andrew, Nicole            14 FWAC-MA                   NT    1:50.68  
       52.96  1:50.68                                                      
 -- Huang, Fiona              15 DST-MA                    NT         DQ  
 
Event 44  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA                55.45      56.80  
       27.60    56.80                                                      
  2 Poleto, Jack A            15 UN99-MA                56.98      59.25  
       29.13    59.25                                                      
  3 Xia, Peter G              14 UN99-MA                58.11      59.61  
       29.06    59.61                                                      
  4 Ciecko, Evan C            16 DST-MA                 58.16      59.97  
       29.73    59.97                                                      
  5 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA              1:02.27    1:00.60  
       29.93  1:00.60                                                      
  6 Lucas, David B            16 WAVE-MA              1:03.79    1:00.75  
       29.86  1:00.75                                                      
  7 Denn, Luke B              14 WAVE-MA              1:01.09    1:00.85  
       29.44  1:00.85                                                      
  8 Winnington, Jude W        13 DST-MA               1:04.45    1:00.86  
       29.96  1:00.86                                                      
  9 Skelly, Kyle D            13 DST-MA               1:04.27    1:01.41  
       30.62  1:01.41                                                      
 10 Reice, Noah D             13 DST-MA                 59.98    1:01.62  
       30.30  1:01.62                                                      
 11 Hrytskiv, Vasyl           17 CORE-MA              1:00.88    1:01.77  
       30.42  1:01.77                                                      
 12 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA              1:00.18    1:01.81  
       29.74  1:01.81                                                      
 13 Wilmore, Tyler R          13 DST-MA               1:01.52    1:02.02  
       30.68  1:02.02                                                      
 14 Zipf, Aidan E             16 UN97-MA              1:00.85    1:02.12  
       30.43  1:02.12                                                      
 15 Moen, Max                 13 DST-MA               1:03.66    1:02.22  
       30.39  1:02.22                                                      
 16 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA              1:03.77    1:02.73  
       30.62  1:02.73                                                      
 17 Chance, Jalen M           15 Dolphin Swim Tea-MA  1:00.05    1:03.26  
       29.81  1:03.26                                                      
 18 McLellan, Matt            13 WA-MA                1:08.66    1:05.69  
       31.75  1:05.69                                                      
 19 Texter, Jacob C           13 DST-MA               1:04.57    1:05.72  
       32.30  1:05.72                                                      
 20 Orsulak, Michael R        15 MSA-MA               1:03.98    1:06.29  
       31.65  1:06.29                                                      
 21 Elliot, Chris             17 CORE-MA              1:06.56    1:06.80  
       32.31  1:06.80                                                      
 21 Fanelli, Jackson T        14 DST-MA               1:24.36    1:06.80  
       31.91  1:06.80                                                      
 23 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA              1:04.95    1:07.31  
       31.98  1:07.31                                                      
 24 Ho, Jeremy                16 CORE-MA              1:10.38    1:07.44  
       32.04  1:07.44                                                      
 25 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               1:07.48    1:08.57  
       33.17  1:08.57                                                      
 26 Reinhart, Jack R          13 MSA-MA               1:09.67    1:08.83  
       34.12  1:08.83                                                      
 27 Bearley, Chase J          12 DST-MA               1:06.06    1:09.11  
       33.08  1:09.11                                                      
 28 Gutman, Daniel            16 CORE-MA              1:09.72    1:09.74  
       33.61  1:09.74                                                      
 29 Denn, Adam P              13 DST-MA               1:10.20    1:10.67  
       34.28  1:10.67                                                      
 30 Bittner, Zachary A        13 Dolphin Swim Tea-MA  1:10.63    1:11.74  
       34.88  1:11.74                                                      
 31 Giegerich, Rocco F        14 WAVE-MA              1:12.33    1:12.19  
       34.08  1:12.19                                                      
 32 Pettiford, Justin R       15 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.36    1:15.37  
       36.52  1:15.37                                                      
 33 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    1:15.65  
       37.32  1:15.65                                                      
 34 Regovich, Jack C          13 UN99-MA              1:17.19    1:16.57  
       37.47  1:16.57                                                      
 35 Blahut, John M            13 WAVE-MA              1:16.98    1:17.54  
       37.42  1:17.54                                                      
 36 Lewis, Colin G            13 DST-MA               1:16.57    1:17.88  
       38.24  1:17.88                                                      
 37 Drummond, Colin           14 MSA-MA               1:21.10    1:18.82  
       37.76  1:18.82                                                      
 38 Byrne, TJ J               13 WAVE-MA                   NT    1:20.63  
       38.46  1:20.63                                                      
 39 Kleinmeulman, Aiden J     14 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.02    1:20.99  
 40 Grainda, Brady M          15 MSA-MA               1:25.06    1:21.76  
       39.06  1:21.76                                                      
 41 Lutes, Grant M            14 DST-MA               1:25.44    1:23.43  
       40.15  1:23.43                                                      
 42 Berndt, Edward            13 UN99-MA                   NT    1:26.87  
       43.17  1:26.87                                                      
 43 Putnik, Marko             13 DST-MA               1:25.55    1:27.68  
       42.47  1:27.68                                                      
 44 Livshits, Max             15 LIFE-MA                   NT    1:31.62  
       45.37  1:31.62                                                      
 45 Christianson, Nathan A    14 WAVE-MA                   NT    1:37.50  
       47.68  1:37.50                                                      
 -- Hall, Christian           13 LIFE-MA                   NT         DQ  
     1:02.58       DQ                                                      
 
Event 45  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Madelyn E        16 FISH-PV              4:44.27    5:01.25  
       27.53    57.06  1:27.49  1:58.21  2:28.64  2:59.62  3:30.10  4:00.99
     4:31.66  5:01.25                                                      
  2 Martin, Allison M         15 FISH-PV              5:17.79    5:08.62  
       27.58    58.22  1:29.15  2:00.69  2:32.37  3:03.90  3:35.75  4:07.58
     4:38.42  5:08.62                                                      
  3 Watts, Courtney M         13 FISH-PV              5:12.02    5:10.71  
       27.93    58.47  1:29.88  2:01.75  2:33.90  3:06.04  3:37.65  4:09.21
     4:40.38  5:10.71                                                      
  4 Rongione, Natalia D       15 FISH-PV              5:08.36    5:11.41  
       28.01    58.60  1:29.78  2:01.40  2:33.05  3:04.78  3:36.67  4:08.76
     4:40.84  5:11.41                                                      
  5 Brown, Hailey G           12 FISH-PV              5:15.88    5:11.73  
       28.63  1:00.12  1:31.84  2:03.51  2:35.06  3:06.36  3:38.29  4:09.80
     4:41.22  5:11.73                                                      
  6 Cleal, Lilly M            14 PVS-PV               5:08.94    5:19.44  
       28.43  1:00.03  1:32.36  2:04.70  2:37.23  3:09.78  3:42.42  4:14.85
     4:47.32  5:19.44                                                      
  7 Sun, Hanna D              16 FISH-PV              5:12.98    5:19.73  
       28.51  1:00.16  1:32.35  2:04.55  2:37.18  3:09.82  3:42.77  4:15.98
     4:48.79  5:19.73                                                      
  8 Redman, Emma L            12 FISH-PV              5:29.54    5:21.27  
       29.11  1:01.63  1:34.68  2:07.46  2:40.50  3:12.99  3:45.32  4:17.69
     4:50.22  5:21.27                                                      
  9 O'Shaughnessy, Bridget E  14 FISH-PV              5:20.17    5:25.00  
       29.60  1:02.06  1:34.95  2:08.15  2:40.92  3:13.87  3:46.92  4:20.04
     4:53.15  5:25.00                                                      
 10 Sunderhauf, Skye L        15 FISH-PV              5:34.97    5:26.68  
       29.23  1:01.45  1:34.37  2:07.75  2:41.26  3:15.07  3:48.83  4:22.39
     4:55.48  5:26.68                                                      
 11 Wilson, Logan A           14 DST-MA               5:26.87    5:28.18  
       29.72  1:01.55  1:34.03  2:07.10  2:40.45  3:13.94  3:47.62  4:21.86
     4:55.83  5:28.18                                                      
 12 Ong, Ashley               15 UN99-MA              5:35.59    5:29.06  
       29.95  1:03.03  1:36.93  2:10.85  2:45.10  3:18.76  3:52.36  4:25.59
     4:58.01  5:29.06                                                      
 13 Valko, Victoria           13 FISH-PV              5:35.44    5:31.97  
       30.36  1:03.33  1:37.21  2:11.31  2:45.15  3:18.35  3:52.08  4:26.06
     4:59.61  5:31.97                                                      
 14 Dean, Selah G             15 FISH-PV              5:15.01    5:32.80  
       30.24  1:02.83  1:36.55  2:10.22  2:44.28  3:17.92  3:51.77  4:25.83
     4:59.75  5:32.80                                                      
 15 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               5:30.52    5:33.29  
       28.98  1:01.82  1:34.90  2:08.77  2:43.99  3:19.35  3:53.70  4:28.52
     5:02.03  5:33.29                                                      
 16 Fitzgerald, Katelyn G     13 DST-MA               5:25.46    5:33.91  
       30.14  1:04.03  1:38.18  2:12.97  2:46.72  3:20.92  3:54.62  4:28.92
     5:02.01  5:33.91                                                      
 17 Keegan, Mary Kate K       13 DST-MA               5:31.69    5:35.14  
       30.16  1:03.56  1:37.75  2:11.97  2:45.88  3:20.07  3:54.07  4:28.39
     5:02.31  5:35.14                                                      
 18 Wu, Dora M                16 FISH-PV              5:37.73    5:36.09  
       30.47  1:03.89  1:37.59  2:11.66  2:45.88  3:19.74  3:53.81  4:28.26
     5:02.41  5:36.09                                                      
 19 Cleal, Shelby L           16 PVS-PV               5:17.05    5:36.57  
       29.88  1:03.32  1:37.50  2:12.48  2:46.16  3:20.79  3:53.90  4:28.08
     5:02.62  5:36.57                                                      
 20 Gregory, Ashley B         13 FISH-PV              5:47.31    5:37.81  
       30.86  1:04.92  1:39.37  2:14.10  2:48.25  3:22.41  3:56.52  4:30.75
     5:04.79  5:37.81                                                      
 21 Murray, Meghan E          14 FISH-PV              5:44.31    5:37.96  
       30.85  1:05.15  1:39.80  2:14.75  2:49.31  3:23.28  3:57.70  4:32.17
     5:06.17  5:37.96                                                      
 22 Phillips, Victoria L      12 DST-MA               5:40.17    5:39.17  
       30.46  1:03.80  1:38.36  2:13.12  2:48.52  3:23.64  3:58.03  4:32.59
     5:06.20  5:39.17                                                      
 23 Pennington, Ella M        14 Dolphin Swim Tea-MA  5:27.13    5:41.38  
       31.26  1:04.83  1:39.10  2:14.20  2:49.07  3:23.26  3:57.90  4:32.84
     5:07.85  5:41.38                                                      
 24 Scudder, Kiera V          16 MSA-MA               5:44.19    5:42.28  
       31.87  1:06.54  1:42.21  2:16.52  2:51.48  3:25.97  4:00.87  4:35.29
     5:09.37  5:42.28                                                      
 25 Tegler, Taiylor A         12 WA-MA                5:34.25    5:43.60  
       31.21  1:06.03  1:40.55  2:15.98  2:51.43  3:26.13  4:01.21  4:36.11
     5:10.49  5:43.60                                                      
 26 Pittala, Sreeya           14 DST-MA               5:33.13    5:44.65  
       30.00  1:03.41  1:38.06  2:12.69  2:47.84  3:23.36  3:59.13  4:35.11
     5:10.48  5:44.65                                                      
 27 Carfi, Victoria           12 DST-MA               5:40.75    5:46.24  
       30.93  1:05.03  1:40.18  2:15.09  2:50.63  3:26.09  4:01.44  4:36.79
     5:11.71  5:46.24                                                      
 28 Sharma, Sophia            15 FISH-PV              5:47.14    5:47.41  
       30.54  1:05.01  1:39.96  2:14.96  2:50.31  3:25.85  4:01.63  4:37.52
     5:13.08  5:47.41                                                      
 29 Wargo, Laura M            14 FISH-PV              5:48.61    5:47.62  
       30.31  1:04.07  1:38.74  2:14.00  2:49.35  3:25.46  4:01.28  4:37.66
     5:13.77  5:47.62                                                      
 30 Boughanem, Hanna Y        14 FISH-PV              5:41.82    5:49.90  
       31.49  1:05.75  1:41.60  2:16.79  2:53.06  3:28.82  4:04.34  4:39.66
     5:15.20  5:49.90                                                      
 31 Griffin, Brooke I         13 DST-MA               5:50.29    5:50.59  
       30.38  1:04.56  1:40.03  2:16.09  2:52.43  3:28.57  4:05.27  4:41.48
     5:17.70  5:50.59                                                      
 32 Rigas, Christina E        12 DST-MA               5:39.11    5:52.62  
       30.78  1:05.80  1:41.85  2:17.74  2:54.07  3:30.50  4:06.68  4:42.52
     5:18.24  5:52.62                                                      
 33 Carcani, Flavia           16 FISH-PV              5:29.86    5:53.65  
       30.42  1:04.09  1:39.48  2:16.20  2:52.90  3:29.05  4:04.81  4:41.11
     5:53.65                                                               
 34 Bertolotti, Adriana E     14 MSA-MA               6:18.23    5:53.97  
       32.33  1:09.38  1:46.97  2:23.19  2:59.69  3:35.26  4:10.92  4:46.93
     5:21.66  5:53.97                                                      
 35 Hofer, Natalie L          13 WA-MA                6:03.30    5:56.20  
       31.74  1:07.09  1:43.39  2:19.71  2:55.99  3:31.82  4:09.09  4:45.70
     5:22.29  5:56.20                                                      
 36 Fanelli, Lila R           12 DST-MA               5:59.36    5:56.88  
       30.83  1:04.99  1:40.76  2:17.18  2:53.84  3:30.61  4:07.81  4:45.01
     5:22.52  5:56.88                                                      
 37 Rodier, Annamarie         15 WAVE-MA              5:44.80    5:57.04  
       32.54  1:08.29  1:43.66  2:19.33  2:55.20  3:31.55  4:07.62  4:44.12
     5:20.69  5:57.04                                                      
 38 Phillips, Allie J         11 DST-MA               6:39.78    5:58.31  
       32.34  1:07.79  1:43.62  2:20.63  2:57.81  3:34.58  4:11.74  4:48.87
     5:25.84  5:58.31                                                      
 39 Teng, Sarah               14 UN99-MA              6:24.52    5:58.45  
       32.94  1:09.82  1:46.53  2:23.12  2:59.76  3:35.75  4:11.35  4:47.05
     5:23.55  5:58.45                                                      
 40 Scudder, Diedre M         13 MSA-MA               6:18.00    6:03.29  
       32.60  1:09.36  1:45.90  2:23.34  3:00.67  3:37.68  4:15.43  4:53.13
     5:29.09  6:03.29                                                      
 41 Grims, Claudia A          14 UN97-MA              6:02.54    6:05.81  
       32.24  1:07.76  1:44.98  2:22.51  3:00.30  3:38.30  4:16.39  4:53.58
     5:30.32  6:05.81                                                      
 42 Masters, Jordan P         15 WAVE-MA              6:16.79    6:06.62  
       32.35  1:08.71  1:45.83  2:23.72  3:00.89  3:38.89  4:16.86  4:54.27
     5:31.10  6:06.62                                                      
 43 Shapiro, Alisa M          13 WAVE-MA              6:29.87    6:19.88  
       31.17  1:09.01  1:48.72  2:27.17  3:06.26  3:45.57  4:24.69  5:04.63
     5:43.43  6:19.88                                                      
 44 Kiess, Andie N             8 DST-MA                    NT    6:27.17  
       34.01  1:12.00  1:51.22  2:29.26  3:08.47  3:49.16  4:30.01  5:10.42
     5:50.84  6:27.17                                                      
 45 Andryca, Emily E          13 WAVE-MA              6:21.67    6:28.55  
       34.65  1:13.23  1:52.61  2:31.97  3:10.99  3:50.64  4:30.60  5:10.27
     5:50.23  6:28.55                                                      
 46 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA            6:59.67    6:32.74  
       33.92  1:12.00  1:51.35  2:30.63  3:10.65  3:51.45  4:32.85  5:13.56
     5:54.18  6:32.74                                                      
 47 Mountain, Sophia          13 WAVE-MA              6:47.22    6:40.42  
       35.42  1:15.54  1:56.82  2:38.25  3:19.99  4:02.16  4:43.44  5:22.86
     6:02.21  6:40.42                                                      
 48 Sakers, Lexi R            14 DST-MA               6:23.48    6:41.12  
       34.42  1:13.40  1:53.74  2:34.11  3:15.09  3:56.05  4:37.17  5:18.96
     6:01.19  6:41.12                                                      
 49 Shellem, Michaela J       15 WAVE-MA              6:46.23    6:52.74  
       35.60  1:16.98  1:58.51  2:40.57  3:22.98  4:05.63  4:48.25  5:30.90
     6:12.51  6:52.74                                                      
 50 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA              7:03.18    6:59.50  
       35.69  1:16.32  1:59.01  2:42.38  3:26.37  4:09.95  4:53.95  5:36.54
     6:19.28  6:59.50                                                      
 51 Davis, Kendall I           9 DST-MA                    NT    8:02.51  
       40.30  1:28.39  2:16.29  3:05.70  3:56.09  4:45.92  5:37.11  6:27.42
     7:15.65  8:02.51                                                      
 -- Danastasio, Gia M         13 WAVE-MA              5:57.79        DFS  
 
Event 46  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiMeglio, David S         18 FISH-PV              4:49.23    4:59.39  
       26.40    55.98  1:26.51  1:57.58  2:28.96  2:58.25  3:28.04  3:58.54
     4:29.63  4:59.39                                                      
  2 Figueroa, Jason S         16 FISH-PV              5:02.74    5:01.76  
       26.82    56.59  1:26.85  1:57.55  2:28.45  2:59.16  3:30.23  4:00.60
     4:31.57  5:01.76                                                      
  3 Tingley, Aaron R          16 FISH-PV              5:07.81    5:03.20  
       26.63    56.17  1:27.09  1:57.98  2:29.59  3:00.98  3:32.36  4:03.21
     4:33.84  5:03.20                                                      
  4 Rieger, JJ                15 FISH-PV              5:04.36    5:05.25  
       26.19    55.05  1:25.20  1:56.20  2:27.47  2:58.66  3:30.47  4:02.29
     4:34.17  5:05.25                                                      
  5 Miagkov, Ignat A          17 FISH-PV              5:03.26    5:06.04  
       26.23    56.32  1:27.03  1:58.08  2:29.59  3:00.97  3:32.21  4:03.82
     4:35.26  5:06.04                                                      
  6 Xia, Peter G              14 UN99-MA              5:26.25    5:07.45  
       28.77    59.85  1:31.63  2:02.58  2:34.01  3:05.50  3:36.14  4:07.32
     4:37.79  5:07.45                                                      
  7 Lucas, David B            16 WAVE-MA              5:12.49    5:09.74  
       26.95    57.68  1:28.94  2:00.54  2:32.36  3:04.07  3:36.28  4:08.51
     4:39.72  5:09.74                                                      
  8 Poleto, Jack A            15 UN99-MA              4:56.26    5:15.35  
       27.45    57.78  1:29.13  2:01.84  2:34.37  3:06.85  3:39.47  4:12.19
     4:44.23  5:15.35                                                      
  9 McCullough, Zach C        16 WAVE-MA              5:37.93    5:17.24  
       27.61    59.49  1:31.84  2:04.28  2:37.03  3:09.87  3:42.75  4:15.73
     4:47.19  5:17.24                                                      
 10 Moen, Max                 13 DST-MA               5:31.64    5:19.03  
       28.24    58.94  1:31.10  2:03.20  2:35.57  3:08.78  3:42.15  4:15.49
     4:47.86  5:19.03                                                      
 11 Reice, Noah D             13 DST-MA               5:09.10    5:19.56  
       27.60    57.82  1:29.87  2:02.16  2:35.09  3:08.20  3:41.81  4:14.48
     4:47.81  5:19.56                                                      
 12 Luetke, Jonah B           14 LIFE-MA                   NT    5:20.14  
       28.10    58.97  1:31.40  2:04.07  2:36.83  3:10.21  3:43.83  4:17.02
     4:49.63  5:20.14                                                      
 13 Karahalis, Alex J         13 DST-MA               5:14.02    5:22.32  
       27.78    59.69  1:32.43  2:05.01  2:38.11  3:12.07  3:45.36  4:18.64
     4:51.86  5:22.32                                                      
 14 Olivo, Kenny V            16 FISH-PV              5:23.78    5:23.27  
       27.97    59.23  1:32.10  2:04.54  2:38.16  3:11.62  3:45.03  4:18.40
     4:52.02  5:23.27                                                      
 15 Weeks, Thomas C           15 MAKO-MA              5:19.58    5:24.18  
       27.95    59.78  1:32.51  2:05.72  2:39.59  3:12.99  3:46.81  4:20.21
     4:53.07  5:24.18                                                      
 16 Strukelj, Andre Q         13 DST-MA               5:49.43    5:34.39  
       29.47  1:03.88  1:39.43  2:13.90  2:48.46  3:23.07  3:56.97  4:31.08
     5:04.36  5:34.39                                                      
 17 Poole, Isaiah S           15 WAVE-MA              5:57.25    5:34.74  
       29.16  1:01.92  1:35.18  2:09.63  2:44.38  3:19.55  3:55.15  4:29.34
     5:03.89  5:34.74                                                      
 18 Pittala, Sritan           12 DST-MA               5:34.31    5:36.85  
       28.79  1:01.52  1:36.02  2:10.23  2:44.64  3:19.87  3:55.91  4:30.45
     5:04.51  5:36.85                                                      
 19 McLellan, Matt            13 WA-MA                5:40.32    5:39.34  
       29.37  1:03.00  1:37.26  2:11.93  2:47.12  3:22.45  3:57.36  4:31.89
     5:06.47  5:39.34                                                      
 20 Gravuer, Brody M          12 DST-MA               5:40.30    5:39.85  
       29.54  1:02.24  1:36.67  2:11.36  2:46.43  3:21.57  3:57.19  4:32.24
     5:07.29  5:39.85                                                      
 21 Thompson, Will C          15 MSA-MA               5:47.03    5:40.37  
       30.21  1:04.15  1:39.15  2:15.09  2:50.53  3:25.96  4:00.82  4:35.36
     5:08.86  5:40.37                                                      
 22 Denn, Luke B              14 WAVE-MA              5:46.32    5:44.17  
       28.79  1:01.77  1:36.35  2:11.84  2:47.56  3:23.16  3:59.22  4:35.19
     5:10.45  5:44.17                                                      
 23 Balint, Phil T            14 WAVE-MA              5:42.52    5:45.11  
       28.78  1:00.99  1:34.70  2:08.89  2:44.35  3:20.00  3:56.43  4:33.18
     5:09.04  5:45.11                                                      
 24 Ivory, Christopher J      13 MSA-MA               6:02.93    5:48.20  
       31.32  1:06.61  1:42.65  2:19.31  2:54.62  3:29.95  4:05.37  4:40.87
     5:15.49  5:48.20                                                      
 25 Jacob, Conor D            13 WAVE-MA              5:49.16    5:48.29  
       29.83  1:03.48  1:38.22  2:13.21  2:48.64  3:24.58  4:00.89  4:37.56
     5:14.22  5:48.29                                                      
 26 Conn, Miles D             13 MSA-MA               5:55.55    5:49.39  
       30.75  1:06.08  1:42.20  2:18.08  2:54.12  3:29.75  4:06.09  4:41.25
     5:16.58  5:49.39                                                      
 27 Chapman, AJ J             13 DST-MA               5:48.63    5:52.08  
       31.35  1:05.78  1:41.16  2:17.44  2:53.36  3:29.73  4:06.05  4:42.13
     5:18.55  5:52.08                                                      
 28 Verbanas, Conner J        11 DST-MA               6:06.31    5:54.51  
       31.20  1:06.74  1:42.86  2:19.49  2:55.60  3:31.98  4:08.53  4:44.79
     5:20.53  5:54.51                                                      
 29 Liu, Derek                14 FISH-PV              6:04.17    5:55.09  
       28.48  1:00.99  1:35.06  2:11.00  2:47.06  3:24.33  4:02.21  4:40.71
     5:19.38  5:55.09                                                      
 30 Reihl, Alexander Q        13 WAVE-MA              6:26.13    5:56.52  
       31.02  1:06.32  1:44.08  2:20.57  2:57.94  3:34.96  4:12.76  4:48.49
     5:25.32  5:56.52                                                      
 31 Jafari, Stefan A          13 FISH-PV              6:11.43    5:57.08  
       31.30  1:06.17  1:42.39  2:19.19  2:56.61  3:33.69  4:10.95  4:47.57
     5:23.35  5:57.08                                                      
 32 Denn, Adam P              13 DST-MA               6:08.88    6:02.37  
       31.64  1:06.15  1:42.44  2:19.37  2:56.79  3:33.81  4:10.94  4:48.73
     5:25.94  6:02.37                                                      
 33 Giegerich, Rocco F        14 WAVE-MA              6:10.92    6:04.71  
       31.04  1:07.69  1:44.21  2:20.87  2:58.04  3:35.65  4:13.24  4:51.29
     5:28.37  6:04.71                                                      
 34 Vizzard, Vincent          13 LIFE-MA                   NT    6:08.95  
       31.14  1:06.97  1:44.39  2:22.34  3:00.70  3:38.94  4:17.04  4:56.28
     5:33.79  6:08.95                                                      
 35 Fanelli, Jackson T        14 DST-MA                    NT    6:15.90  
       30.22  1:06.43  1:44.06  2:23.10  3:02.04  3:40.76  4:20.60  4:59.40
     5:38.19  6:15.90                                                      
 36 Moen, Ethan               12 DST-MA               6:37.02    6:19.51  
       33.30  1:09.96  1:48.42  2:27.93  3:07.20  3:46.40  4:26.01  5:05.13
     5:43.57  6:19.51                                                      
 37 Drummond, Colin           14 MSA-MA               6:44.76    6:30.82  
       36.17  1:16.26  1:56.32  2:35.45  3:14.72  3:55.14  4:34.15  5:14.14
     5:53.30  6:30.82                                                      
 38 Lewis, Colin G            13 DST-MA               6:18.99    6:32.03  
       33.98  1:11.74  1:50.89  2:31.06  3:11.34  3:51.25  4:32.10  5:13.17
     5:53.61  6:32.03                                                      
 39 Lutes, Grant M            14 DST-MA                    NT    6:36.82  
       34.28  1:13.41  1:53.38  2:33.56  3:14.21  3:54.70  4:36.31  5:16.28
     5:57.35  6:36.82                                                      
 40 McHugh, Finn W             9 DST-MA                    NT    6:40.16  
       35.78  1:16.26  1:57.93  2:37.83  3:18.68  3:58.66  4:40.36  5:20.86
     6:01.46  6:40.16                                                      
 41 Regovich, Jack C          13 UN99-MA              8:08.43    6:42.97  
       32.41  1:11.90  1:54.20  2:36.53  3:17.82  3:59.71  4:41.54  5:24.59
     6:06.19  6:42.97                                                      
 42 Moen, James               10 DST-MA               7:00.30    6:43.38  
       35.99  1:16.41  1:57.91  2:39.82  3:22.16  4:03.42  4:45.23  5:25.41
     6:05.73  6:43.38                                                      
 43 Livshits, Max             15 LIFE-MA                   NT    6:54.09  
       33.53  1:10.69  1:50.94  2:33.19  3:15.97  3:59.94  4:44.18  5:28.92
     6:13.35  6:54.09                                                      
 44 Lewis, Brady P            10 DST-MA                    NT    7:10.10  
       35.92  1:17.40  2:00.62  2:44.95  3:29.10  4:13.64  4:58.41  5:43.18
     6:27.87  7:10.10                                                      
 45 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA              6:53.19    7:11.52  
       37.43  1:19.96  2:03.90  2:48.66  3:32.70  4:16.67  5:01.78  5:44.88
     6:29.35  7:11.52                                                      
 46 Lennon, Nick F            11 DST-MA                    NT    7:13.68  
       38.09  1:21.40  2:05.38  2:51.92  3:35.68  4:20.52  5:05.68  5:49.40
     6:33.25  7:13.68                                                      
 47 Rogers, Gavin J            9 DST-MA                    NT    7:25.64  
       38.60  1:22.85  2:09.45  2:56.68  3:41.84  4:27.67  5:12.81  5:58.65
     6:42.05  7:25.64                                                      
 48 Smallwood, Carson D       12 RKRY-MA              8:19.04    7:57.09  
       39.02  1:23.04  2:11.00  2:58.14  4:37.78           5:28.86  6:18.84
     7:08.66  7:57.09                                                      
 
Event 47  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ong, Thea                 10 UN99-MA                   NT    2:56.62  
       40.90  1:29.51  2:18.63  2:56.62                                    
  2 Rodgers, Ava L            10 DST-MA                    NT    2:57.80  
       37.41  1:24.46  2:19.23  2:57.80                                    
  3 Clancy, Paige             10 FWAC-MA                   NT    3:11.50  
       38.50  1:24.72  2:29.39  3:11.50                                    
  4 Chapman, Leah H            9 DST-MA               3:25.92    3:11.90  
       44.43  1:32.30  2:31.39  3:11.90                                    
  5 Freeman, Kendyl N         10 Dolphin Swim Tea-MA  3:17.54    3:12.28  
       45.99  1:35.19  2:30.51  3:12.28                                    
  6 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA               3:39.84    3:30.05  
       51.19  1:41.12  2:40.71  3:30.05                                    
 -- Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT         DQ  
       46.91  1:39.19  2:32.60       DQ                                    
 -- Shih, Francesca           10 LIFE-MA                   NT         DQ  
       49.67           2:52.68       DQ                                    
 
Event 48  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciecko, William J         10 UN!-MA               3:05.31    2:49.32  
       41.70  1:21.17  2:11.27  2:49.32                                    
  2 Yan, Ivan N               10 MSA-MA                    NT    3:06.78  
       42.35  1:30.16  2:26.83  3:06.78                                    
  3 Tomlin, David A            9 DST-MA               3:09.59    3:08.34  
       40.08  1:28.09  2:24.30  3:08.34                                    
  4 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA               3:49.41    3:29.40  
       46.21  1:38.95  2:40.53  3:29.40                                    
 -- Burslem, Christopher C    10 DST-MA               3:38.18         DQ  
       41.39  1:30.60  2:35.12       DQ                                    
 
Event 49  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               2:19.89    2:14.40  
       27.73  1:01.64  1:44.08  2:14.40                                    
  2 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA               2:29.24    2:24.00  
       30.96  1:07.31  1:52.01  2:24.00                                    
  3 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA             2:29.26    2:24.82  
       30.52  1:06.95  1:52.58  2:24.82                                    
  4 Fanelli, Lila R           12 DST-MA               2:31.23    2:30.35  
       34.83  1:12.46  1:56.50  2:30.35                                    
BB - Division  
  1 Chapman, Carly J          11 DST-MA               2:44.32    2:40.09  
       35.79  1:16.45  2:05.46  2:40.09                                    
  2 Freeman, Kaila M          12 Dolphin Swim Tea-MA  2:46.22    2:46.60  
       35.67  1:16.54  2:10.51  2:46.60                                    
C - Division  
  1 Schwelm, Ruby R           11 RKRY-MA              2:50.79    2:40.63  
       34.33  1:14.27  2:05.47  2:40.63                                    
  2 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA              2:56.52    2:43.61  
       34.81  1:18.12  2:05.60  2:43.61                                    
  3 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                3:07.59    2:49.09  
       34.55  1:17.90  2:10.41  2:49.09                                    
  4 Fan, Brianna Z            11 MSA-MA               3:04.07    2:52.99  
       33.66  1:18.68  2:13.21  2:52.99                                    
  5 Doig, Melissa J           11 DST-MA               2:55.71    2:53.69  
       39.79  1:22.74  2:16.77  2:53.69                                    
  6 Kleinmeulman, Cayla E     12 Dolphin Swim Tea-MA  3:03.47    2:56.29  
       37.50  1:20.71  2:15.72  2:56.29                                    
  7 Satran, Shoshi W          12 DST-MA               3:34.25    3:08.07  
       43.93  1:29.26  2:26.21  3:08.07                                    
  8 Hartley, Sophia G         12 MSA-MA               3:22.06    3:12.93  
     1:32.52  2:30.04  3:12.93                                             
 
Event 50  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA              2:32.35    2:34.68  
       34.60  1:15.67  1:59.48  2:34.68                                    
C - Division  
  1 Kidder, Nate A            11 DST-MA                    NT    2:17.68  
       29.49  1:05.58  1:45.47  2:17.68                                    
  2 Bohn, Adlai               12 WA-MA                3:05.62    2:41.33  
       35.79  1:16.79  2:03.06  2:41.33                                    
  3 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              2:54.37    2:43.48  
       36.36  1:16.30  2:07.50  2:43.48                                    
  4 Yan, Ethan J              12 MSA-MA               3:01.46    2:48.72  
       37.12  1:19.89  2:10.68  2:48.72                                    
  5 Mountain, Julian E        11 WAVE-MA              3:13.06    3:00.82  
       40.35  1:28.19  2:21.88  3:00.82                                    
  6 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT    3:15.72  
       47.19  1:37.58  2:35.91  3:15.72                                    
  7 Oswald, Benjamin E        11 MSA-MA               3:36.53    3:26.29  
       46.24  1:37.40  3:26.29                                             
 -- Ajesh, Aryan              12 DST-MA                    NT         DQ  
       50.00  1:38.34  2:42.98       DQ                                    
 -- Tao, Charlie C            11 DST-MA                    NT         DQ  
       49.31  1:38.90  2:38.80       DQ                                    
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Schwelm, Addison R        10 RKRY-MA                32.40      31.53  
  2 Clancy, Paige             10 FWAC-MA                34.79      32.48  
  3 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA                32.88      32.60  
  4 Rodgers, Ava L            10 DST-MA                 33.15      33.75  
  5 Crawford, Averie M         9 DST-MA                 33.02      35.50  
  6 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                33.13      36.64  
C - Division  
  1 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT      32.61  
  2 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA                 39.20      33.89  
  3 Rittenhouse, Hailey P      9 MSA-MA                 40.59      33.90  
  4 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA                  NT      34.47  
  5 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC-MA                35.63      34.61  
  6 Chapman, Leah H            9 DST-MA                 35.66      35.32  
  7 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA    37.64      35.54  
  8 Davis, Kendall I           9 DST-MA                 37.27      35.62  
  9 An, Haley S                9 WA-MA                  38.46      35.85  
 10 Ciolkosz, Molly M         10 DST-MA                 39.68      36.04  
 11 Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT      36.16  
 12 Donnelly, Brooklynn L     10 WA-MA                     NT      36.20  
 13 Christel, Delaney M       10 DST-MA                 38.46      36.24  
 14 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                40.14      36.42  
 15 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT      36.74  
 16 Thayer, Mia M             10 Dolphin Swim Tea-MA    39.70      36.93  
 17 Truitt, Ally E            10 Northeast Swimmi-MA       NT      37.08  
 18 King, Madison K            9 Dolphin Swim Tea-MA    42.43      37.58  
 19 McCoy, Aubrey              9 FWAC-MA                   NT      37.82  
 20 Cathcart, Rylie T         10 MAKO-MA                   NT      37.83  
 21 Kalish, Morgan G           9 DST-MA                 39.57      37.90  
 22 Jestice, Ellie R           9 ACAC-MA                39.56      37.91  
 23 Kotowski, Kaitlyn G        9 Dolphin Swim Tea-MA    41.91      38.13  
 24 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA                41.30      38.86  
 25 Gottesman, Serena D        9 DST-MA                 49.34      39.79  
 26 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA    43.48      40.03  
 27 Thomas, Emily G            9 ACAC-MA                   NT      40.27  
 28 Shih, Francesca           10 LIFE-MA                46.82      40.40  
 29 Hagman, Madelyn K         10 MSA-MA                 42.45      40.69  
 30 Kelsey, Madison R          9 WAVE-MA                41.28      40.82  
 31 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA                 41.23      41.48  
 32 Daniels, Ellie M           9 ACAC-MA                41.62      41.72  
 33 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                45.85      42.61  
 34 Clymer, Addison G          9 ACAC-MA                44.72      42.70  
 35 Pennington, Cara G        10 Dolphin Swim Tea-MA    47.26      43.25  
 36 Graci, Julia m            10 ACAC-MA                   NT      43.51  
 37 Weissenburger, Emmy G     10 RKRY-MA                49.47      43.52  
 38 Descher, Catherine I       9 Northeast Swimmi-MA       NT      43.86  
 39 Hunt, Lexi M               9 Undst-MA               41.77      44.55  
 40 Nunez-Ledesma, Amelie      9 Northeast Swimmi-MA    44.36      45.90  
 41 Mink, Bryn                10 ACAC-MA                46.25      46.31  
 42 Hall, Olivia C            10 MSA-MA                 49.83      46.92  
 43 Marabathula, Bhavika      10 MSA-MA                    NT      51.75  
 44 Carlisle, Lilly J          9 MAKO-MA                   NT      53.86  
 45 Harms, Tatiana             9 FWAC-MA                   NT      55.77  
 46 Lu, Nicole N               9 DST-MA                    NT    1:15.91  
 -- Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT     X29.36  
 
Event 52  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ivory, David R            10 MSA-MA                 30.81      29.63  
BB - Division  
  1 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA    31.58      29.40  
  2 Walsh, Aidan P            10 DST-MA                 32.73      30.84  
  3 Moen, James               10 DST-MA                 32.19      30.99  
  4 Fleming, Grant S           9 WA-MA                  31.33      31.12  
  5 Ciecko, William J         10 UN!-MA                 33.22      31.32  
  6 Yan, Ivan N               10 MSA-MA                 34.23      32.39  
  7 Romano, Paul V            10 WAVE-MA                33.35      32.49  
  8 Barry, Patrick J           9 MSA-MA                 33.82      32.75  
  9 Pearson, Lucas S          10 WAVE-MA                33.02      32.92  
 10 Tomlin, David A            9 DST-MA                 32.41      33.38  
 11 McHugh, Finn W             9 DST-MA                 34.08      33.96  
C - Division  
  1 Egan, Gavin J             10 Northeast Swimmi-MA       NT      31.46  
  2 Viner, Riley C            10 RKRY-MA                   NT      32.69  
  3 Rogers, Gavin J            9 DST-MA                 35.64      33.52  
  4 Gilger, Ryan E            10 DST-MA                 36.79      33.88  
  5 Kawaguchi, Lucas          10 Northeast Swimmi-MA    35.43      34.04  
  6 Lewis, Brady P            10 DST-MA                 35.83      34.29  
  7 Burslem, Christopher C    10 DST-MA                 37.12      36.34  
  8 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA                 39.03      36.52  
  9 White, Wesley P            9 MSA-MA                 39.43      38.52  
 10 Roberts, Aidan H           9 MSA-MA                    NT      38.71  
 11 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA                 42.32      39.15  
 12 Casey, James D            10 DST-MA                    NT      39.84  
 13 Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT      40.02  
 14 Griffel, Tyler S           9 MSA-MA                    NT      40.43  
 15 Saverino, Travis V        10 MSA-MA                 42.58      40.53  
 16 Grabowsky, Lukas V        10 WA-MA                     NT      41.32  
 17 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                 43.87      42.10  
 18 Nesbitt, AJ J             10 MSA-MA                    NT      42.20  
 19 Palermo, Sean c           10 ACAC-MA                42.51      42.90  
 20 Mital, Kussh              10 MSA-MA                 49.72      44.05  
 21 Li, Kaden S                9 DST-MA                 51.08      45.85  
 22 Boucher, Max R             9 WA-MA                  51.40      46.81  
 23 Ramayanam, Rishi           9 MSA-MA                 58.95      49.00  
 24 He, Charles M              9 DST-MA                 51.88      49.68  
 -- Kirby, Connor C           10 GRA-MA                    NT     X28.82  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA               24.69      25.76  
  2 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA                 26.90      26.01  
  3 Horning, Caitlin L        12 DST-MA                 25.92      26.02  
  4 Goetz, Peyton M           12 WA-MA                  26.48      26.67  
  5 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA                 27.31      26.95  
  6 Rigas, Christina E        12 DST-MA                 27.09      27.80  
  7 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA                 28.73      28.17  
  8 Carfi, Victoria           12 DST-MA                 27.94      28.40  
  9 Schwelm, Ruby R           11 RKRY-MA                28.58      28.56  
BB - Division  
  1 Phillips, Allie J         11 DST-MA                 29.35      28.88  
  2 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC-MA                30.63      29.20  
  3 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA                30.47      29.42  
  4 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA              30.83      29.75  
  5 Young, Bria S             12 RKRY-MA                29.91      29.81  
  6 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA                30.40      30.31  
  7 Freeman, Kaila M          12 Dolphin Swim Tea-MA    30.44      30.42  
  8 Fan, Brianna Z            11 MSA-MA                 30.64      30.49  
C - Division  
  1 Fontaine, Aisha N         12 Dolphin Swim Tea-MA    33.96      29.81  
  2 Cesca, Julia              12 FWAC-MA                   NT      30.16  
  3 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                  33.92      30.64  
  4 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA                32.37      30.77  
  5 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT      31.18  
  6 Kleinmeulman, Cayla E     12 Dolphin Swim Tea-MA    31.91      31.26  
  7 Franson, Annika           12 WA-MA                  35.28      31.39  
  8 Chapman, Carly J          11 DST-MA                 31.95      31.40  
  9 Reilly, Sloane F          11 WA-MA                     NT      31.46  
 10 Carp, Megan T             12 DST-MA                 37.26      31.55  
 11 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA    32.23      31.68  
 12 Doig, Melissa J           11 DST-MA                 31.85      31.76  
 13 Hanich, Katie R           12 DST-MA                 33.87      32.16  
 14 Hartley, Sophia G         12 MSA-MA                 34.26      32.60  
 15 Schofield, Abbey L        11 RKRY-MA                33.59      32.74  
 16 Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT      33.14  
 17 Small, Bree M             12 RKRY-MA                   NT      33.24  
 18 McNeely, Michelle         12 Northeast Swimmi-MA    34.80      33.58  
 19 Marvel, Natalie           12 FWAC-MA                34.30      33.61  
 20 Meriwether, Riley J       11 WA-MA                  34.79      33.67  
 21 Snyder, Madison G         11 MAKO-MA                35.00      33.99  
 22 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT      34.39  
 23 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT      34.45  
 24 Satran, Shoshi W          12 DST-MA                 40.06      34.53  
 25 Fleming, Reese J          11 WA-MA                  37.53      34.82  
 26 Phillips, Gabby S         11 MSA-MA                 35.11      35.16  
 27 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA                34.32      35.20  
 28 Pilato, Izzy L            12 MSA-MA                 37.38      35.28  
 29 Agrawal, Ria              11 DST-MA                 35.41      35.38  
 30 Paoli, Magda A            12 DST-MA                 36.23      35.58  
 31 Fanelli, Bella            11 ACAC-MA                38.72      36.25  
 32 Marvel, Aimee             12 FWAC-MA                37.02      36.57  
 33 Rosato, Eden L            12 MSA-MA                 45.42      36.78  
 34 Strong, Gracie E          11 Dolphin Swim Tea-MA    40.91      38.06  
 35 Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA                 41.31      39.65  
 36 Carden, Ari G             12 WAVE-MA                44.89      40.10  
 37 Chigurupati, Saanvi       12 MSA-MA                 41.07      40.25  
 38 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT      40.79  
 39 Tong, Lexi L              12 DST-MA                    NT      41.22  
 40 Davidson, Emma P          11 WA-MA                     NT      41.43  
 41 Grunza, Key air ra (Pro   11 MSA-MA                    NT      42.78  
 42 Mink, Sammie              11 ACAC-MA                45.66      43.01  
 43 East, Maggie A            12 MSA-MA                    NT      43.61  
 44 Yan, Alice J              12 DST-MA                    NT      43.63  
 45 Carlisle, Hannah J        12 MAKO-MA                   NT      46.16  
 -- Dobie, Lauren E           12 GRA-MA                    NT     X29.96  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bearley, Chase J          12 DST-MA                 25.82      25.13  
  2 Thompson, Jack A          12 MSA-MA                 26.02      26.17  
  3 Stewart, Jalen C          12 Undst-MA               26.48      27.10  
  4 Pittala, Sritan           12 DST-MA                 27.35      27.44  
  5 Gravuer, Brody M          12 DST-MA                 27.69      28.08  
BB - Division  
  1 Washington, Narei V       11 DST-MA                 28.87      27.58  
  2 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                28.89      28.40  
  3 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA    30.15      29.18  
C - Division  
  1 Kidder, Nate A            11 DST-MA                    NT      25.92  
  2 Yan, Ethan J              12 MSA-MA                 30.75      28.60  
  3 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA    30.96      28.82  
  4 Masters, Luke T           12 WAVE-MA                31.06      29.62  
  5 Guardiola, Michael N      12 MSA-MA                 33.66      29.78  
  6 Opechowski, Anthony J     12 DST-MA                 32.40      29.86  
  7 Verbanas, Conner J        11 DST-MA                 32.63      30.14  
  8 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA                 30.32      30.43  
  9 Mountain, Julian E        11 WAVE-MA                31.94      30.99  
 10 Liebsch, Michael M        11 ACAC-MA                31.71      31.00  
 11 Lennon, Nick F            11 DST-MA                 32.93      31.04  
 12 Moen, Ethan               12 DST-MA                 31.70      31.36  
 13 Edwards, Luke T           11 MAKO-MA                33.55      31.82  
 14 Eusemann, Owen J          11 MSA-MA                 31.87      32.20  
 15 Zhou, Ethan               11 MSA-MA                 33.25      32.29  
 16 Hetzel, Sean M            12 MSA-MA                 33.58      32.52  
 17 Gilger, Nathan E          12 DST-MA                 36.73      32.83  
 18 Brango, Adam              12 FWAC-MA                33.68      32.95  
 19 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT      33.18  
 20 Hawley, Evan F            12 DST-MA                 35.92      33.41  
 21 Jestice, Mason t          11 ACAC-MA                30.40      33.85  
 22 Plant, Tom J              12 Undst-MA               35.95      33.88  
 23 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA                32.86      34.03  
 24 Porter, Brendan           11 FWAC-MA                36.84      34.08  
 25 Hagman, Andrew C          12 MSA-MA                 31.51      34.14  
 26 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT      34.28  
 27 Cohn, Matt E              12 ACAC-MA                35.44      34.62  
 28 Plant, James C            11 Undst-MA               33.02      35.29  
 29 Connolly, Jack W          11 MSA-MA                    NT      35.76  
 30 Sao, Shreyas              11 MSA-MA                 35.38      35.90  
 31 Oswald, Benjamin E        11 MSA-MA                 35.45      36.41  
 32 Debroy, Rish              11 MSA-MA                 37.74      36.92  
 33 Tao, Charlie C            11 DST-MA                 41.47      37.13  
 34 Palermo, Adam J           12 ACAC-MA                37.15      37.20  
 35 Ajesh, Aryan              12 DST-MA                 39.77      37.82  
 36 Smallwood, Carson D       12 RKRY-MA                38.58      37.94  
 37 Christianson, William C   11 WAVE-MA                40.99      38.02  
 38 Connolly, Peter W         11 MSA-MA                    NT      38.12  
 39 Ashburn, Adam M           11 Northeast Swimmi-MA       NT      38.27  
 40 Respicio, Lucas           12 ACAC-MA                37.22      38.49  
 41 Sciortino-McLaughlin, Ja  11 RKRY-MA                49.14      40.67  
 42 Huang, Luca               11 DST-MA                    NT      40.95  
 43 Thiara, JT S              11 DST-MA                    NT      49.56  
 44 Bradley, Carter O         12 MAKO-MA                   NT      50.35  
 
Event 55  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Ong, Thea                 10 UN99-MA              1:34.90    1:34.06  
       45.75  1:34.06                                                      
  2 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA              1:39.85    1:34.86  
       45.75  1:34.86                                                      
  3 Rodgers, Ava L            10 DST-MA               1:38.67    1:38.01  
       47.26  1:38.01                                                      
C - Division  
  1 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:37.61  
       46.51  1:37.61                                                      
  2 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT    1:41.18  
       47.73  1:41.18                                                      
  3 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA                  NT    1:42.34  
       47.68  1:42.34                                                      
  4 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA               1:55.36    1:42.59  
       48.80  1:42.59                                                      
  5 Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:42.79  
       50.00  1:42.79                                                      
  6 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA  1:50.20    1:43.78  
       50.16  1:43.78                                                      
  7 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA              2:02.87    1:44.77  
       49.18  1:44.77                                                      
  8 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:45.33  
       49.98  1:45.33                                                      
  9 Freeman, Kendyl N         10 Dolphin Swim Tea-MA  1:50.82    1:47.05  
       50.83  1:47.05                                                      
 10 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC-MA                   NT    1:49.24  
       27.69  1:49.24                                                      
 11 Christel, Delaney M       10 DST-MA               1:50.52    1:49.46  
       51.40  1:49.46                                                      
 12 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA               1:52.90    1:50.31  
       52.52  1:50.31                                                      
 13 Cathcart, Rylie T         10 MAKO-MA                   NT    1:52.91  
       53.68  1:52.91                                                      
 14 Gottesman, Serena D        9 DST-MA               2:03.13    1:56.75  
       54.30  1:56.75                                                      
 15 Hall, Olivia C            10 MSA-MA                    NT    2:01.22  
       57.88  2:01.22                                                      
 16 Shih, Francesca           10 LIFE-MA                   NT    2:09.45  
     1:00.49  2:09.45                                                      
 -- Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT   X1:32.09  
       43.08  1:32.09                                                      
 -- Marabathula, Bhavika      10 MSA-MA                    NT         DQ  
     1:06.12       DQ                                                      
 
Event 56  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Romano, Paul V            10 WAVE-MA              1:28.27    1:31.55  
       43.32  1:31.55                                                      
BB - Division  
  1 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA  1:33.23    1:26.76  
       41.12  1:26.76                                                      
  2 Walsh, Aidan P            10 DST-MA               1:34.24    1:27.93  
       42.88  1:27.93                                                      
  3 Ivory, David R            10 MSA-MA               1:36.09    1:33.45  
       45.96  1:33.45                                                      
  4 Moen, James               10 DST-MA               1:40.14    1:33.47  
       44.41  1:33.47                                                      
  5 McHugh, Finn W             9 DST-MA               1:37.19    1:34.57  
       45.08  1:34.57                                                      
  6 Lewis, Brady P            10 DST-MA               1:40.78    1:41.27  
       49.38  1:41.27                                                      
C - Division  
  1 Ciecko, William J         10 UN!-MA               1:42.39    1:33.93  
       45.57  1:33.93                                                      
  2 Egan, Gavin J             10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:36.96  
       45.23  1:36.96                                                      
  3 Kawaguchi, Lucas          10 Northeast Swimmi-MA  1:43.33    1:38.85  
       46.41  1:38.85                                                      
  4 Barry, Patrick J           9 MSA-MA               1:50.76    1:44.27  
       50.03  1:44.27                                                      
  5 Tomlin, David A            9 DST-MA               1:44.91    1:44.35  
       49.24  1:44.35                                                      
  6 Yan, Ivan N               10 MSA-MA               1:44.52    1:44.46  
       49.83  1:44.46                                                      
  7 Rogers, Gavin J            9 DST-MA                    NT    1:46.85  
       50.71  1:46.85                                                      
  8 Grunza, Andrew J           9 MSA-MA                    NT    1:48.57  
       50.69  1:48.57                                                      
  9 Griffel, Jordan B          9 MSA-MA                    NT    1:58.06  
       56.06  1:58.06                                                      
 10 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA               2:14.91    2:04.16  
       56.72  2:04.16                                                      
 11 Mital, Kussh              10 MSA-MA               2:08.50    2:07.57  
       59.67  2:07.57                                                      
 12 He, Charles M              9 DST-MA               2:14.80    2:12.17  
     1:01.38  2:12.17                                                      
 13 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                    NT    2:12.59  
     1:03.32  2:12.59                                                      
 14 Boucher, Max R             9 WA-MA                     NT    2:23.28  
 -- Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT         DQ  
     1:03.10       DQ                                                      
 
Event 57  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horning, Caitlin L        12 DST-MA               1:13.85    1:15.06  
       36.44  1:15.06                                                      
  2 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA               1:19.76    1:17.72  
       36.74  1:17.72                                                      
BB - Division  
  1 Knipe, Wren V             12 RKRY-MA              1:22.56    1:19.50  
       37.79  1:19.50                                                      
  2 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA               1:21.76    1:19.60  
       36.51  1:19.60                                                      
  3 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC-MA              1:22.01    1:20.73  
       37.57  1:20.73                                                      
C - Division  
  1 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA                  NT    1:22.44  
       37.75  1:22.44                                                      
  2 Fontaine, Aisha N         12 Dolphin Swim Tea-MA  1:31.92    1:25.03  
       37.89  1:25.03                                                      
  3 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA               1:29.77    1:28.42  
       41.15  1:28.42                                                      
  4 Phillips, Allie J         11 DST-MA               1:30.09    1:29.38  
       42.11  1:29.38                                                      
  5 Cesca, Julia              12 FWAC-MA                   NT    1:29.53  
       41.81  1:29.53                                                      
  6 Meriwether, Riley J       11 WA-MA                1:32.21    1:30.31  
       43.08  1:30.31                                                      
  7 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA              1:32.59    1:30.78  
       43.11  1:30.78                                                      
  8 Schwelm, Ruby R           11 RKRY-MA              1:32.34    1:31.24  
       41.89  1:31.24                                                      
  9 Hanich, Katie R           12 DST-MA               1:37.69    1:32.21  
       43.40  1:32.21                                                      
 10 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                1:39.70    1:32.86  
       44.17  1:32.86                                                      
 11 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:33.21  
       43.09  1:33.21                                                      
 12 Fanelli, Bella            11 ACAC-MA                   NT    1:34.45  
 13 Phillips, Gabby S         11 MSA-MA               1:36.53    1:35.61  
       43.76  1:35.61                                                      
 14 Kleinmeulman, Cayla E     12 Dolphin Swim Tea-MA  1:42.30    1:35.86  
       46.25  1:35.86                                                      
 15 Doig, Melissa J           11 DST-MA               1:35.45    1:37.07  
       46.56  1:37.07                                                      
 16 Reilly, Sloane F          11 WA-MA                     NT    1:37.61  
       45.55  1:37.61                                                      
 17 Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA               1:39.89    1:38.71  
       45.22  1:38.71                                                      
 18 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA  1:40.51    1:41.22  
       47.19  1:41.22                                                      
 19 Marvel, Aimee             12 FWAC-MA              1:43.82    1:42.92  
       48.26  1:42.92                                                      
 20 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:43.19  
       48.25  1:43.19                                                      
 21 Paoli, Magda A            12 DST-MA               1:43.00    1:44.08  
       48.69  1:44.08                                                      
 22 Satran, Shoshi W          12 DST-MA               1:56.19    1:47.02  
       51.02  1:47.02                                                      
 23 Hartley, Sophia G         12 MSA-MA               1:51.64    1:47.23  
       48.23  1:47.23                                                      
 24 Carden, Ari G             12 WAVE-MA              2:19.55    2:01.97  
       54.90  2:01.97                                                      
 25 Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT    2:05.75  
       59.58  2:05.75                                                      
 26 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT    2:09.83  
       58.62  2:09.83                                                      
 27 Carlisle, Hannah J        12 MAKO-MA                   NT    2:11.07  
     1:01.42  2:11.07                                                      
 -- East, Maggie A            12 MSA-MA                    NT         DQ  
       54.51       DQ                                                      
 
Event 58  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thompson, Jack A          12 MSA-MA               1:15.90    1:14.61  
       35.48  1:14.61                                                      
  2 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA              1:16.51    1:20.64  
       37.76  1:20.64                                                      
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C          12 Undst-MA             1:20.10    1:21.97  
       39.62  1:21.97                                                      
  2 Bearley, Chase J          12 DST-MA               1:23.22    1:22.20  
       39.15  1:22.20                                                      
  3 Kalish, Carson R          11 DST-MA               1:22.05    1:24.53  
       39.58  1:24.53                                                      
  4 Gravuer, Brody M          12 DST-MA               1:24.53    1:24.93  
       40.89  1:24.93                                                      
C - Division  
  1 Guardiola, Michael N      12 MSA-MA               1:31.32    1:24.06  
       39.65  1:24.06                                                      
  2 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:25.99    1:24.15  
       38.59  1:24.15                                                      
  3 Bohn, Adlai               12 WA-MA                1:35.85    1:25.50  
       41.03  1:25.50                                                      
  4 Washington, Narei V       11 DST-MA               1:38.07    1:27.15  
       40.28  1:27.15                                                      
  5 Verbanas, Conner J        11 DST-MA               1:28.26    1:29.40  
       42.56  1:29.40                                                      
  6 Zhou, Ethan               11 MSA-MA               1:39.32    1:32.12  
       45.02  1:32.12                                                      
  7 Opechowski, Anthony J     12 DST-MA               1:44.26    1:32.20  
       42.32  1:32.20                                                      
  8 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA               1:38.00    1:33.93  
       44.87  1:33.93                                                      
  9 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:36.65  
       45.61  1:36.65                                                      
 10 Lennon, Nick F            11 DST-MA                    NT    1:37.24  
       45.11  1:37.24                                                      
 11 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA  1:49.56    1:38.42  
       47.48  1:38.42                                                      
 12 Plant, James C            11 Undst-MA                  NT    1:38.78  
       46.38  1:38.78                                                      
 13 Hagman, Andrew C          12 MSA-MA               1:36.52    1:39.13  
       47.14  1:39.13                                                      
 14 Masters, Luke T           12 WAVE-MA              1:41.74    1:39.46  
       44.37  1:39.46                                                      
 15 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA              1:49.29    1:41.39  
       48.02  1:41.39                                                      
 16 Ashburn, Adam M           11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:46.37  
       48.70  1:46.37                                                      
 17 Plant, Tom J              12 Undst-MA                  NT    1:46.88  
       49.12  1:46.88                                                      
 18 Brango, Adam              12 FWAC-MA                   NT    1:48.28  
       51.57  1:48.28                                                      
 19 Respicio, Lucas           12 ACAC-MA                   NT    1:49.07  
       51.18  1:49.07                                                      
 20 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA              1:43.81    1:52.45  
       52.82  1:52.45                                                      
 21 Tao, Charlie C            11 DST-MA               2:16.25    1:53.08  
       55.00  1:53.08                                                      
 -- Sciortino-McLaughlin, Ja  11 RKRY-MA                   NT         DQ  
       55.80       DQ                                                      
 
Event 59  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Clancy, Paige             10 FWAC-MA                40.43      36.99  
  2 Rodgers, Ava L            10 DST-MA                 41.26      37.54  
  3 Chapman, Leah H            9 DST-MA                 41.03      42.31  
C - Division  
  1 Schwelm, Addison R        10 RKRY-MA                42.83      36.25  
  2 Rittenhouse, Hailey P      9 MSA-MA                 42.59      37.11  
  3 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA                 47.08      38.76  
  4 Crawford, Averie M         9 DST-MA                 45.79      39.76  
  5 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC-MA                43.20      40.42  
  6 Ong, Thea                 10 UN99-MA                42.79      40.78  
  7 Kelsey, Madison R          9 WAVE-MA                44.38      42.46  
  8 Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT      42.79  
  9 King, Madison K            9 Dolphin Swim Tea-MA       NT      43.12  
 10 Davis, Kendall I           9 DST-MA                 48.13      43.21  
 11 Thomas, Emily G            9 ACAC-MA                53.85      43.25  
 12 Christel, Delaney M       10 DST-MA                 46.27      43.27  
 13 Kalish, Morgan G           9 DST-MA                 44.07      43.79  
 14 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT      43.95  
 15 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA                  NT      44.12  
 16 McCoy, Aubrey              9 FWAC-MA                   NT      44.24  
 17 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA              1:13.65      45.04  
 18 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA    44.27      46.01  
 19 An, Haley S                9 WA-MA                  51.72      46.58  
 20 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA                46.46      46.73  
 21 Donnelly, Brooklynn L     10 WA-MA                     NT      46.86  
 22 Thayer, Mia M             10 Dolphin Swim Tea-MA    49.71      47.24  
 23 Kotowski, Kaitlyn G        9 Dolphin Swim Tea-MA       NT      48.81  
 24 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA                 52.21      48.95  
 25 Jestice, Ellie R           9 ACAC-MA                59.18      51.12  
 26 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA       NT      51.94  
 27 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT      52.65  
 28 Hunt, Lexi M               9 Undst-MA             1:03.38      56.03  
 29 Pennington, Cara G        10 Dolphin Swim Tea-MA    55.62      56.50  
 30 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                53.16      59.22  
 31 Weissenburger, Emmy G     10 RKRY-MA                   NT    1:03.92  
 32 Nunez-Ledesma, Amelie      9 Northeast Swimmi-MA    55.81    1:05.22  
 33 Carlisle, Lilly J          9 MAKO-MA                   NT    1:14.46  
 -- Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT     X33.45  
 -- Clymer, Addison G          9 ACAC-MA                   NT         DQ  
 -- Harms, Tatiana             9 FWAC-MA                   NT         DQ  
 -- Marabathula, Bhavika      10 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 60  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleming, Grant S           9 WA-MA                  33.40      34.07  
  2 Ivory, David R            10 MSA-MA                 35.14      34.60  
BB - Division  
  1 Pearson, Lucas S          10 WAVE-MA                38.72      34.57  
  2 Lewis, Brady P            10 DST-MA                 39.44      37.72  
  3 Tomlin, David A            9 DST-MA                 40.19      39.68  
C - Division  
  1 Viner, Riley C            10 RKRY-MA                   NT      38.54  
  2 McHugh, Finn W             9 DST-MA                 52.32      39.94  
  3 Walsh, Aidan P            10 DST-MA                 43.00      40.19  
  4 Moen, James               10 DST-MA                 42.57      41.11  
  5 Rogers, Gavin J            9 DST-MA                    NT      42.58  
  6 Barry, Patrick J           9 MSA-MA                 41.15      43.83  
  7 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA                 45.01      47.57  
  8 Kawaguchi, Lucas          10 Northeast Swimmi-MA    51.74      49.65  
  9 Casey, James D            10 DST-MA                    NT      59.73  
 10 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA                 59.53    1:00.26  
 11 He, Charles M              9 DST-MA               1:08.03    1:01.99  
 12 Ramayanam, Rishi           9 MSA-MA                    NT    1:04.66  
 13 Mital, Kussh              10 MSA-MA               1:00.83    1:07.37  
 -- Kirby, Connor C           10 GRA-MA                    NT     X31.98  
 -- Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT         DQ  
 -- Grunza, Ryan J             9 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Colborn, Georgia A        12 DST-MA                 27.87      26.27  
  2 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA               28.04      29.74  
  3 Phillips, Allie J         11 DST-MA                 30.49      30.45  
  4 Carfi, Victoria           12 DST-MA                 30.70      30.72  
  5 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA                 31.20      30.76  
  6 Young, Bria S             12 RKRY-MA                31.19      30.86  
BB - Division  
  1 Goetz, Peyton M           12 WA-MA                  31.53      30.17  
  2 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA                 33.40      30.61  
  3 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA                33.03      32.15  
  4 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA                32.78      32.48  
  5 Fanelli, Lila R           12 DST-MA                 33.33      32.67  
  6 Schwelm, Ruby R           11 RKRY-MA                32.48      32.86  
  7 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC-MA                33.56      33.53  
  8 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA                 33.34      34.94  
C - Division  
  1 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA              37.13      32.15  
  2 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA                35.65      33.71  
  3 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                  43.70      33.75  
  4 Fan, Brianna Z            11 MSA-MA                 36.87      33.87  
  5 Carp, Megan T             12 DST-MA                 38.62      35.42  
  6 Knipe, Wren V             12 RKRY-MA                35.14      35.44  
  7 Chapman, Carly J          11 DST-MA                 36.35      35.82  
  8 Kleinmeulman, Cayla E     12 Dolphin Swim Tea-MA    36.79      35.95  
  9 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT      36.30  
 10 Fontaine, Aisha N         12 Dolphin Swim Tea-MA    37.56      36.80  
 11 Franson, Annika           12 WA-MA                  44.56      38.51  
 12 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT      38.77  
 13 Doig, Melissa J           11 DST-MA                 38.50      38.98  
 14 Schofield, Abbey L        11 RKRY-MA                44.89      38.99  
 15 Marvel, Natalie           12 FWAC-MA                41.48      42.27  
 16 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT      42.35  
 17 Small, Bree M             12 RKRY-MA                   NT      42.77  
 18 Hartley, Sophia G         12 MSA-MA                 43.32      42.81  
 19 Strong, Gracie E          11 Dolphin Swim Tea-MA    55.22      44.07  
 20 Rosato, Eden L            12 MSA-MA                 49.92      44.74  
 21 Marvel, Aimee             12 FWAC-MA                43.82      45.50  
 22 Chigurupati, Saanvi       12 MSA-MA                 47.67      48.26  
 23 Agrawal, Ria              11 DST-MA                 50.73      48.42  
 24 Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA                 51.35      48.95  
 25 Yan, Alice J              12 DST-MA                    NT      52.22  
 26 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA                46.13      54.20  
 27 Mink, Sammie              11 ACAC-MA                55.87      58.26  
 28 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT      58.82  
 29 Carlisle, Hannah J        12 MAKO-MA                   NT    1:05.35  
 -- Dobie, Lauren E           12 GRA-MA                    NT     X32.79  
 -- McNeely, Michelle         12 Northeast Swimmi-MA    40.35         DQ  
 
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pittala, Sritan           12 DST-MA                 29.62      29.59  
  2 Bearley, Chase J          12 DST-MA                 29.90      30.51  
  3 Kalish, Carson R          11 DST-MA                 31.17      31.29  
  4 Gravuer, Brody M          12 DST-MA                 31.05      32.39  
BB - Division  
  1 Verbanas, Conner J        11 DST-MA                 32.67      32.06  
  2 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA                33.61      32.90  
  3 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA                33.41      33.08  
C - Division  
  1 Stewart, Jalen C          12 Undst-MA               36.02      31.70  
  2 Washington, Narei V       11 DST-MA                 36.52      33.33  
  3 Yan, Ethan J              12 MSA-MA                 37.52      34.42  
  4 Lennon, Nick F            11 DST-MA                 36.76      34.48  
  5 Hetzel, Sean M            12 MSA-MA                 35.23      34.68  
  6 Moen, Ethan               12 DST-MA                 39.88      35.05  
  7 Bohn, Adlai               12 WA-MA                  42.36      36.82  
  8 Liebsch, Michael M        11 ACAC-MA                37.66      37.31  
  9 Cohn, Matt E              12 ACAC-MA                39.20      38.49  
  9 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA    38.00      38.49  
 11 Mountain, Julian E        11 WAVE-MA                38.99      38.69  
 12 Gilger, Nathan E          12 DST-MA                 46.10      39.03  
 13 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT      40.99  
 14 Eusemann, Owen J          11 MSA-MA                 44.89      41.15  
 15 Sao, Shreyas              11 MSA-MA                 51.40      42.06  
 16 Jestice, Mason t          11 ACAC-MA                47.81      42.54  
 17 Brango, Adam              12 FWAC-MA                43.10      43.80  
 18 Hawley, Evan F            12 DST-MA                 48.49      43.81  
 19 Oswald, Benjamin E        11 MSA-MA                 43.75      44.63  
 20 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA                51.25      45.06  
 21 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT      45.45  
 22 Plant, Tom J              12 Undst-MA               35.49      46.00  
 23 Smallwood, Carson D       12 RKRY-MA                51.76      47.45  
 24 Porter, Brendan           11 FWAC-MA                48.25      48.48  
 25 Christianson, William C   11 WAVE-MA                   NT      48.62  
 26 Plant, James C            11 Undst-MA                  NT      50.12  
 27 Huang, Luca               11 DST-MA                    NT      52.50  
 28 Bradley, Carter O         12 MAKO-MA                   NT    1:09.42  
 29 Thiara, JT S              11 DST-MA                    NT    1:14.01  
 -- Ajesh, Aryan              12 DST-MA                 49.28         DQ  
 -- Connolly, Jack W          11 MSA-MA                    NT         DQ  
 
Event 63  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA               1:29.34    1:21.07  
       38.97  1:21.07                                                      
  2 Smallwood, Charlotte R    10 UN97-MA              1:25.05    1:24.53  
       41.64  1:24.53                                                      
  3 Freeman, Kendyl N         10 Dolphin Swim Tea-MA  1:30.44    1:26.00  
       41.64  1:26.00                                                      
C - Division  
  1 Ong, Thea                 10 UN99-MA                   NT    1:25.58  
       42.59  1:25.58                                                      
  2 Chapman, Leah H            9 DST-MA               1:35.61    1:28.06  
       41.85  1:28.06                                                      
  3 Rodgers, Ava L            10 DST-MA               1:32.45    1:29.27  
       42.23  1:29.27                                                      
  4 Truitt, Ally E            10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:29.51  
       42.00  1:29.51                                                      
  5 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:31.44  
       45.15  1:31.44                                                      
  6 Kalish, Morgan G           9 DST-MA               1:34.04    1:31.47  
       44.55  1:31.47                                                      
  7 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                   NT    1:31.62  
       44.08  1:31.62                                                      
  8 An, Haley S                9 WA-MA                1:39.26    1:33.65  
       44.79  1:33.65                                                      
  9 Rykaczewski, Reagan E      9 DST-MA               1:34.75    1:34.12  
       45.31  1:34.12                                                      
 10 Crook, Pearie              9 UN99-MA                   NT    1:35.20  
       47.17  1:35.20                                                      
 11 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA  1:32.65    1:35.23  
       45.87  1:35.23                                                      
 12 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:35.45  
       47.24  1:35.45                                                      
 13 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                   NT    1:35.62  
       48.39  1:35.62                                                      
 14 Jorgensen, Annika L        9 Dolphin Swim Tea-MA  1:35.46    1:35.66  
       45.31  1:35.66                                                      
 15 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA              1:41.33    1:37.52  
       47.30  1:37.52                                                      
 16 Davis, Kendall I           9 DST-MA                    NT    1:40.15  
       47.31  1:40.15                                                      
 17 Kelsey, Madison R          9 WAVE-MA                   NT    1:41.49  
       48.22  1:41.49                                                      
 18 Shih, Francesca           10 LIFE-MA                   NT    1:41.53  
     1:41.54  1:41.53                                                      
 19 Hagman, Madelyn K         10 MSA-MA               1:43.14    1:43.13  
       49.72  1:43.13                                                      
 20 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA  1:49.03    1:48.15  
       53.01  1:48.15                                                      
 21 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA                   NT    1:48.84  
       50.67  1:48.84                                                      
 22 Descher, Catherine I       9 Northeast Swimmi-MA       NT    2:00.36  
       56.68  2:00.36                                                      
 -- Scime, Alex A             10 UN!-MA                    NT   X1:14.72  
       36.09  1:14.72                                                      
 -- Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT         DQ  
       47.58       DQ                                                      
 
Event 64  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Ciecko, William J         10 UN!-MA               1:21.25    1:16.89  
       38.09  1:16.89                                                      
  2 Walsh, Aidan P            10 DST-MA               1:25.45    1:16.92  
       38.70  1:16.92                                                      
  3 Ivory, David R            10 MSA-MA               1:26.73    1:23.44  
       42.02  1:23.44                                                      
  4 Pearson, Lucas S          10 WAVE-MA              1:23.07    1:23.82  
       42.24  1:23.82                                                      
  5 Romano, Paul V            10 WAVE-MA              1:27.57    1:24.54  
       41.86  1:24.54                                                      
  6 Rogers, Gavin J            9 DST-MA               1:28.42    1:27.31  
       42.27  1:27.31                                                      
C - Division  
  1 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:16.58  
       37.60  1:16.58                                                      
  2 Egan, Gavin J             10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:22.84  
  3 Yan, Ivan N               10 MSA-MA                    NT    1:30.75  
       43.65  1:30.75                                                      
  4 Barry, Patrick J           9 MSA-MA               1:35.59    1:31.54  
       45.13  1:31.54                                                      
  5 Saverino, Travis V        10 MSA-MA               1:34.38    1:33.73  
  6 Palermo, Sean c           10 ACAC-MA              1:36.18    1:36.76  
       47.52  1:36.76                                                      
  7 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA               1:40.63    1:38.79  
       48.84  1:38.79                                                      
  8 White, Wesley P            9 MSA-MA                    NT    1:40.24  
       47.21  1:40.24                                                      
  9 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                    NT    1:50.17  
       52.95  1:50.17                                                      
 10 Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT    1:51.93  
       52.91  1:51.93                                                      
 11 Boucher, Max R             9 WA-MA                2:01.32    1:57.11  
       56.92  1:57.11                                                      
 12 Li, Kaden S                9 DST-MA                    NT    2:02.38  
       58.51  2:02.38                                                      
 -- Mital, Kussh              10 MSA-MA               1:51.33         DQ  
 -- He, Charles M              9 DST-MA                    NT         DQ  
     1:01.96       DQ                                                      
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Colborn, Georgia A        12 DST-MA               1:02.91    1:00.57  
       29.69  1:00.57                                                      
  2 Goetz, Peyton M           12 WA-MA                1:05.63    1:04.95  
       31.68  1:04.95                                                      
  3 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA               1:07.86    1:05.80  
       32.57  1:05.80                                                      
  4 Rigas, Christina E        12 DST-MA               1:04.68    1:08.21  
       32.73  1:08.21                                                      
  5 Carfi, Victoria           12 DST-MA               1:10.33    1:12.06  
       35.36  1:12.06                                                      
BB - Division  
  1 Fanelli, Lila R           12 DST-MA               1:12.42    1:10.17  
       34.35  1:10.17                                                      
  2 DeBaecke, Emerson G       11 DST-MA               1:14.15    1:11.58  
       34.95  1:11.58                                                      
  3 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC-MA              1:16.03    1:11.81  
       35.11  1:11.81                                                      
  4 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA              1:16.08    1:14.38  
       36.31  1:14.38                                                      
  5 Freeman, Kaila M          12 Dolphin Swim Tea-MA  1:13.42    1:15.27  
       36.57  1:15.27                                                      
  6 Chapman, Carly J          11 DST-MA               1:16.69    1:16.58  
       37.57  1:16.58                                                      
  7 Kleinmeulman, Cayla E     12 Dolphin Swim Tea-MA  1:17.71    1:22.24  
       40.15  1:22.24                                                      
C - Division  
  1 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA            1:20.85    1:19.27  
       38.18  1:19.27                                                      
  2 Marvel, Natalie           12 FWAC-MA              1:24.82    1:21.66  
       39.99  1:21.66                                                      
  3 McNeely, Michelle         12 Northeast Swimmi-MA  1:22.34    1:22.01  
       39.92  1:22.01                                                      
  4 Carp, Megan T             12 DST-MA               1:32.58    1:23.57  
       40.96  1:23.57                                                      
  5 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT    1:24.91  
  6 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:25.33  
       40.84  1:25.33                                                      
  7 Snyder, Madison G         11 MAKO-MA              1:31.75    1:25.42  
       41.07  1:25.42                                                      
  8 Schofield, Abbey L        11 RKRY-MA              1:26.26    1:25.44  
       40.88  1:25.44                                                      
  9 Satran, Shoshi W          12 DST-MA                    NT    1:27.04  
       41.84  1:27.04                                                      
 10 Fleming, Reese J          11 WA-MA                1:37.25    1:31.88  
 11 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA  1:31.24    1:33.49  
       44.25  1:33.49                                                      
 12 Phillips, Gabby S         11 MSA-MA               1:31.11    1:35.68  
       46.84  1:35.68                                                      
 13 Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT    1:35.73  
       44.51  1:35.73                                                      
 14 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA              1:45.66    1:39.73  
       47.60  1:39.73                                                      
 -- Dobie, Lauren E           12 GRA-MA                    NT   X1:13.93  
       36.26  1:13.93                                                      
 -- Yan, Alice J              12 DST-MA                    NT         DQ  
 -- Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT         DQ  
       56.26       DQ                                                      
 -- Bhaskar, Preethi          12 MSA-MA               1:42.45         DQ  
 -- Pilato, Izzy L            12 MSA-MA               1:41.64         DQ  
       44.32       DQ                                                      
 -- Carden, Ari G             12 WAVE-MA                   NT         DQ  
       55.75       DQ                                                      
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pittala, Sritan           12 DST-MA               1:07.73    1:05.60  
       32.20  1:05.60                                                      
  2 Thompson, Jack A          12 MSA-MA               1:07.81    1:10.34  
       34.68  1:10.34                                                      
BB - Division  
  1 Stewart, Jalen C          12 Undst-MA             1:12.54    1:13.88  
       36.44  1:13.88                                                      
  2 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:14.14    1:14.78  
       35.48  1:14.78                                                      
  3 Kalish, Carson R          11 DST-MA               1:12.98    1:16.13  
       37.03  1:16.13                                                      
  4 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA              1:14.92    1:16.46  
       36.79  1:16.46                                                      
C - Division  
  1 Kidder, Nate A            11 DST-MA                    NT    1:07.22  
       32.89  1:07.22                                                      
  2 Washington, Narei V       11 DST-MA               1:16.08    1:13.06  
       35.33  1:13.06                                                      
  3 Verbanas, Conner J        11 DST-MA               1:18.47    1:16.89  
       37.76  1:16.89                                                      
  4 Masters, Luke T           12 WAVE-MA              1:18.20    1:17.17  
       37.28  1:17.17                                                      
  5 Zhou, Ethan               11 MSA-MA               1:20.08    1:18.70  
       38.93  1:18.70                                                      
  6 Opechowski, Anthony J     12 DST-MA               1:29.60    1:20.14  
       39.60  1:20.14                                                      
  7 Yan, Ethan J              12 MSA-MA               1:22.26    1:20.49  
       39.33  1:20.49                                                      
  8 Bohn, Adlai               12 WA-MA                1:28.04    1:21.40  
       40.08  1:21.40                                                      
  9 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA               1:19.98    1:21.56  
       40.55  1:21.56                                                      
 10 Hetzel, Sean M            12 MSA-MA               1:20.59    1:21.63  
       41.06  1:21.63                                                      
 11 Liebsch, Michael M        11 ACAC-MA              1:23.69    1:22.79  
       40.35  1:22.79                                                      
 12 Porter, Brendan           11 FWAC-MA                   NT    1:27.19  
       42.81  1:27.19                                                      
 13 Cohn, Matt E              12 ACAC-MA              1:27.83    1:29.27  
       42.85  1:29.27                                                      
 14 Plant, Tom J              12 Undst-MA                  NT    1:30.40  
       41.86  1:30.40                                                      
 15 Hagman, Andrew C          12 MSA-MA               1:27.36    1:32.36  
       44.34  1:32.36                                                      
 16 Respicio, Lucas           12 ACAC-MA              1:34.72    1:33.34  
       46.47  1:33.34                                                      
 17 Smallwood, Cooper S       11 RKRY-MA              1:28.20    1:33.62  
       46.81  1:33.62                                                      
 18 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:33.78  
       46.05  1:33.78                                                      
 19 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA                   NT    1:33.94  
       44.86  1:33.94                                                      
 20 Debroy, Rish              11 MSA-MA                    NT    1:34.90  
 21 Tao, Charlie C            11 DST-MA               1:47.01    1:35.79  
       48.62  1:35.79                                                      
 22 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT    1:36.02  
       47.74  1:36.02                                                      
 23 Palermo, Adam J           12 ACAC-MA              1:32.57    1:36.56  
       47.41  1:36.56                                                      
 24 Oswald, Benjamin E        11 MSA-MA               1:33.12    1:37.10  
       47.01  1:37.10                                                      
 25 Ajesh, Aryan              12 DST-MA               1:38.91    1:37.21  
       45.90  1:37.21                                                      
 26 Christianson, William C   11 WAVE-MA                   NT    1:38.67  
       49.29  1:38.67                                                      
 27 Sao, Shreyas              11 MSA-MA               1:39.34    1:39.35  
 28 Huang, Luca               11 DST-MA                    NT    1:47.61  
       51.21  1:47.61                                                      
 -- Sciortino-McLaughlin, Ja  11 RKRY-MA                   NT         DQ  
       54.02       DQ                                                      
 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Ong, Thea                 10 UN99-MA              1:19.69    1:16.24  
       36.54  1:16.24                                                      
  2 Crawford, Averie M         9 DST-MA               1:17.91    1:17.93  
       36.16  1:17.93                                                      
  3 Chapman, Leah H            9 DST-MA               1:15.95    1:19.64  
       37.91  1:19.64                                                      
  4 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA              1:14.43    1:28.44  
       38.86  1:28.44                                                      
C - Division  
  1 Descher, Carol Ann        10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:12.75  
       34.75  1:12.75                                                      
  2 Schwelm, Addison R        10 RKRY-MA              1:21.15    1:14.04  
       35.24  1:14.04                                                      
  3 Rittenhouse, Hailey P      9 MSA-MA                    NT    1:14.12  
       35.36  1:14.12                                                      
  4 Clancy, Paige             10 FWAC-MA              1:20.76    1:14.25  
       35.69  1:14.25                                                      
  5 Cao, Cynthia Z             9 DST-MA               1:25.51    1:14.89  
       35.60  1:14.89                                                      
  6 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC-MA              1:26.70    1:16.26  
       35.96  1:16.26                                                      
  7 An, Haley S                9 WA-MA                1:23.98    1:20.55  
       37.13  1:20.55                                                      
  8 Paczewski, Gina           10 Northeast Swimmi-MA  1:26.70    1:21.19  
       38.86  1:21.19                                                      
  9 Quigley, Makayla           9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:22.50  
       39.63  1:22.50                                                      
 10 Pellegrini, Emma K        10 Undst-MA                  NT    1:23.46  
       38.18  1:23.46                                                      
 11 Freeman, Kendyl N         10 Dolphin Swim Tea-MA  1:28.81    1:23.93  
       39.71  1:23.93                                                      
 12 Ciolkosz, Molly M         10 DST-MA               1:31.51    1:24.00  
       39.52  1:24.00                                                      
 13 Crook, Pearie              9 UN99-MA              1:33.14    1:24.51  
       40.09  1:24.51                                                      
 14 Truitt, Ally E            10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:24.98  
       40.69  1:24.98                                                      
 15 Wood, Raegan O             9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:25.16  
       41.13  1:25.16                                                      
 16 McCoy, Aubrey              9 FWAC-MA                   NT    1:25.70  
       40.05  1:25.70                                                      
 17 Kalish, Morgan G           9 DST-MA               1:29.06    1:26.29  
       41.15  1:26.29                                                      
 18 Davis, Kendall I           9 DST-MA                    NT    1:26.64  
       39.20  1:26.64                                                      
 19 Amadie, Jenna             10 LIFE-MA                   NT    1:26.82  
       41.84  1:26.82                                                      
 20 Jestice, Ellie R           9 ACAC-MA                   NT    1:27.89  
       40.36  1:27.89                                                      
 21 Thayer, Mia M             10 Dolphin Swim Tea-MA  1:27.69    1:28.01  
       41.20  1:28.01                                                      
 22 King, Madison K            9 Dolphin Swim Tea-MA  1:39.95    1:28.99  
       41.50  1:28.99                                                      
 23 Christianson, Leah A      10 WAVE-MA              1:28.83    1:29.28  
       41.66  1:29.28                                                      
 24 Thomas, Emily G            9 ACAC-MA                   NT    1:31.76  
 25 Jorgensen, Annika L        9 Dolphin Swim Tea-MA  1:35.23    1:32.49  
       42.43  1:32.49                                                      
 26 Gottesman, Serena D        9 DST-MA               1:48.79    1:33.61  
 27 Cathcart, Rylie T         10 MAKO-MA                   NT    1:33.84  
       43.21  1:33.84                                                      
 28 McConnell, Jordan R        9 Dolphin Swim Tea-MA       NT    1:33.98  
       44.02  1:33.98                                                      
 29 Brower, Lizzy R            9 WAVE-MA              1:41.78    1:34.39  
       44.97  1:34.39                                                      
 30 Shih, Francesca           10 LIFE-MA                   NT    1:34.61  
       45.10  1:34.61                                                      
 31 Kelsey, Madison R          9 WAVE-MA              1:38.95    1:34.64  
       44.28  1:34.64                                                      
 32 Daniels, Ellie M           9 ACAC-MA                   NT    1:35.36  
 33 Hagman, Madelyn K         10 MSA-MA               1:36.59    1:36.51  
       47.71  1:36.51                                                      
 34 Hunt, Lexi M               9 Undst-MA             1:57.26    1:36.97  
       45.83  1:36.97                                                      
 35 Weissenburger, Emmy G     10 RKRY-MA                   NT    1:41.18  
       47.01  1:41.18                                                      
 36 Pennington, Cara G        10 Dolphin Swim Tea-MA  1:54.42    1:42.20  
       49.35  1:42.20                                                      
 37 Descher, Catherine I       9 Northeast Swimmi-MA       NT    1:44.07  
       48.38  1:44.07                                                      
 38 Nunez-Ledesma, Amelie      9 Northeast Swimmi-MA  1:42.51    1:49.90  
 39 Marabathula, Bhavika      10 MSA-MA                    NT    2:04.72  
       56.56  2:04.72                                                      
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Brown, Thatcher M          9 Northeast Swimmi-MA  1:12.29    1:06.08  
       31.34  1:06.08                                                      
  2 Walsh, Aidan P            10 DST-MA               1:11.52    1:06.26  
       31.89  1:06.26                                                      
  3 Moen, James               10 DST-MA               1:12.48    1:06.62  
       32.59  1:06.62                                                      
  4 Ivory, David R            10 MSA-MA               1:10.31    1:10.09  
       33.97  1:10.09                                                      
  5 Ciecko, William J         10 UN!-MA               1:14.77    1:11.14  
       33.66  1:11.14                                                      
  6 McHugh, Finn W             9 DST-MA               1:15.22    1:13.65  
       35.95  1:13.65                                                      
  7 Barry, Patrick J           9 MSA-MA               1:15.63    1:14.43  
       36.45  1:14.43                                                      
  8 Fleming, Grant S           9 WA-MA                1:10.89    1:15.03  
       34.89  1:15.03                                                      
  9 Romano, Paul V            10 WAVE-MA              1:11.49    1:15.14  
       35.35  1:15.14                                                      
 10 Tomlin, David A            9 DST-MA               1:17.20    1:16.92  
       36.08  1:16.92                                                      
C - Division  
  1 Egan, Gavin J             10 Northeast Swimmi-MA       NT    1:10.61  
       32.56  1:10.61                                                      
  2 Yan, Ivan N               10 MSA-MA               1:20.37    1:13.00  
       35.19  1:13.00                                                      
  3 Lewis, Brady P            10 DST-MA               1:20.62    1:16.56  
       36.58  1:16.56                                                      
  4 Pearson, Lucas S          10 WAVE-MA              1:19.02    1:18.96  
       38.03  1:18.96                                                      
  5 Gilger, Ryan E            10 DST-MA               1:28.92    1:19.02  
  6 Grunza, Andrew J           9 MSA-MA                    NT    1:19.75  
       38.96  1:19.75                                                      
  7 Kawaguchi, Lucas          10 Northeast Swimmi-MA  1:26.26    1:22.30  
       37.88  1:22.30                                                      
  8 Kammerzelt, Beau J        10 DST-MA               1:25.23    1:24.31  
       40.30  1:24.31                                                      
  9 White, Wesley P            9 MSA-MA                    NT    1:28.75  
       40.42  1:28.75                                                      
 10 Saverino, Travis V        10 MSA-MA               1:34.43    1:29.97  
 11 Griffel, Tyler S           9 MSA-MA                    NT    1:30.22  
       41.71  1:30.22                                                      
 12 Roberts, Aidan H           9 MSA-MA                    NT    1:31.60  
       42.08  1:31.60                                                      
 13 Palermo, Sean c           10 ACAC-MA              1:34.06    1:33.62  
 14 Nesbitt, AJ J             10 MSA-MA                    NT    1:34.10  
       43.15  1:34.10                                                      
 15 Rolfe, Andy A              9 MSA-MA               1:38.49    1:34.57  
       43.02  1:34.57                                                      
 16 Casey, James D            10 DST-MA                    NT    1:34.91  
       44.04  1:34.91                                                      
 17 Grunza, Ryan J             9 MSA-MA                    NT    1:35.12  
       46.29  1:35.12                                                      
 18 Grabowsky, Lukas V        10 WA-MA                     NT    1:37.58  
       46.42  1:37.58                                                      
 19 Gibbons, Noah C            9 MSA-MA                    NT    1:41.00  
       46.33  1:41.00                                                      
 20 Duffy, Ben                 9 LIFE-MA                   NT    1:42.07  
 21 Mital, Kussh              10 MSA-MA               1:53.88    1:44.43  
       50.43  1:44.43                                                      
 22 Li, Kaden S                9 DST-MA               2:03.28    1:46.61  
 23 He, Charles M              9 DST-MA               2:07.31    1:56.62  
 
Event 69  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Iwasyk, Izzy B            12 Undst-MA               56.06      55.55  
       26.74    55.55                                                      
  2 Horning, Caitlin L        12 DST-MA                 55.09      55.98  
       27.12    55.98                                                      
  3 O'Donoghue, Rowan B       11 DST-MA                 56.84      56.91  
       27.73    56.91                                                      
  4 Phillips, Victoria L      12 DST-MA                 59.24      58.48  
       28.26    58.48                                                      
  4 Ruszala, Hailey C         12 DST-MA                 59.50      58.48  
       28.40    58.48                                                      
  6 Goetz, Peyton M           12 WA-MA                  58.27      59.30  
       28.57    59.30                                                      
  7 Rigas, Christina E        12 DST-MA                 59.64      59.79  
       28.71    59.79                                                      
  8 Carfi, Victoria           12 DST-MA                 59.38    1:00.56  
       29.05  1:00.56                                                      
BB - Division  
  1 Phillips, Allie J         11 DST-MA               1:05.04    1:03.10  
       30.53  1:03.10                                                      
  2 Schwelm, Ruby R           11 RKRY-MA              1:04.58    1:03.34  
       30.07  1:03.34                                                      
  3 Peterson, Gracie E        12 WAVE-MA              1:07.14    1:06.50  
       31.99  1:06.50                                                      
  4 Chapman, Carly J          11 DST-MA               1:05.53    1:08.80  
       33.62  1:08.80                                                      
  5 Young, Bria S             12 RKRY-MA              1:08.08    1:09.89  
       32.54  1:09.89                                                      
C - Division  
  1 Knipe, Wren V             12 RKRY-MA              1:08.95    1:02.97  
       29.60  1:02.97                                                      
  2 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC-MA              1:10.45    1:05.88  
       31.32  1:05.88                                                      
  3 Rasmussen, Charlotte      11 Unfwac-MA            1:10.51    1:07.15  
       31.99  1:07.15                                                      
  4 Murphy, Kristen Y         11 RKRY-MA              1:13.69    1:07.57  
       32.58  1:07.57                                                      
  5 Walsh, Kelly A            12 WAVE-MA              1:08.47    1:08.15  
       32.48  1:08.15                                                      
  6 Daltry, Gabrielle G       11 WA-MA                1:13.80    1:08.53  
       32.88  1:08.53                                                      
  7 Franson, Annika           12 WA-MA                1:10.52    1:10.04  
       33.69  1:10.04                                                      
  8 Fan, Brianna Z            11 MSA-MA               1:13.89    1:10.40  
       34.06  1:10.40                                                      
  9 Truitt, Zoe               11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:11.48  
       33.85  1:11.48                                                      
 10 Cesca, Julia              12 FWAC-MA                   NT    1:12.00  
       34.01  1:12.00                                                      
 11 Doig, Melissa J           11 DST-MA               1:11.69    1:12.31  
       33.70  1:12.31                                                      
 12 Carp, Megan T             12 DST-MA               1:19.07    1:12.93  
       34.96  1:12.93                                                      
 13 Schofield, Abbey L        11 RKRY-MA              1:17.65    1:13.80  
       35.09  1:13.80                                                      
 14 Meriwether, Riley J       11 WA-MA                1:16.61    1:14.04  
       36.02  1:14.04                                                      
 15 Hanich, Katie R           12 DST-MA               1:33.42    1:14.17  
       35.54  1:14.17                                                      
 16 Small, Aubrey M           12 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.76    1:14.49  
       34.02  1:14.49                                                      
 17 Zhou, Michelle            11 DST-MA                    NT    1:17.05  
       37.06  1:17.05                                                      
 18 Snyder, Madison G         11 MAKO-MA              1:21.42    1:17.22  
       36.62  1:17.22                                                      
 19 McNeely, Michelle         12 Northeast Swimmi-MA  1:20.16    1:18.20  
 20 Satran, Shoshi W          12 DST-MA               1:28.74    1:18.35  
       36.84  1:18.35                                                      
 21 Kolodij, Brianna R        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:19.04  
       36.54  1:19.04                                                      
 22 Agrawal, Ria              11 DST-MA               1:21.68    1:19.24  
       36.91  1:19.24                                                      
 23 Harris, Elizabeth A       12 Northeast Swimmi-MA       NT    1:19.77  
 24 Pilato, Izzy L            12 MSA-MA               1:26.46    1:21.58  
       38.26  1:21.58                                                      
 25 Fleming, Reese J          11 WA-MA                1:26.85    1:21.93  
       38.32  1:21.93                                                      
 26 Rosato, Eden L            12 MSA-MA               1:27.36    1:23.20  
       39.20  1:23.20                                                      
 27 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA              1:18.62    1:24.43  
       39.86  1:24.43                                                      
 28 Phillips, Gabby S         11 MSA-MA               1:26.05    1:26.27  
       41.12  1:26.27                                                      
 29 Strong, Gracie E          11 Dolphin Swim Tea-MA  1:39.72    1:35.44  
       44.41  1:35.44                                                      
 30 Chigurupati, Saanvi       12 MSA-MA               1:42.07    1:37.24  
       43.89  1:37.24                                                      
 31 Davidson, Emma P          11 WA-MA                     NT    1:39.59  
       45.73  1:39.59                                                      
 32 Carden, Ari G             12 WAVE-MA              1:46.54    1:40.05  
       45.53  1:40.05                                                      
 33 East, Maggie A            12 MSA-MA                    NT    1:40.87  
       47.77  1:40.87                                                      
 34 Yan, Alice J              12 DST-MA                    NT    1:43.27  
       47.29  1:43.27                                                      
 35 Fichera, Sophia           11 LIFE-MA                   NT    1:45.64  
       48.48  1:45.64                                                      
 
Event 70  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pittala, Sritan           12 DST-MA                 58.21      58.65  
       28.86    58.65                                                      
  2 Stewart, Jalen C          12 Undst-MA               59.28      58.70  
       28.95    58.70                                                      
  3 Thompson, Jack A          12 MSA-MA                 59.55      58.88  
       28.76    58.88                                                      
  4 Gravuer, Brody M          12 DST-MA               1:00.10    1:01.18  
       29.85  1:01.18                                                      
BB - Division  
  1 Washington, Narei V       11 DST-MA               1:02.01    1:01.36  
       29.04  1:01.36                                                      
  2 McAveety, Jonathan J      12 WAVE-MA              1:02.52    1:01.92  
       30.03  1:01.92                                                      
C - Division  
  1 Yan, Ethan J              12 MSA-MA               1:06.61    1:04.01  
       30.58  1:04.01                                                      
  2 Moen, Ethan               12 DST-MA               1:09.01    1:05.40  
       32.01  1:05.40                                                      
  3 Bogveradze, Dachi         12 Northeast Swimmi-MA  1:09.22    1:05.55  
       31.49  1:05.55                                                      
  4 Laux, Jaxon C             12 MAKO-MA              1:07.62    1:07.40  
       31.48  1:07.40                                                      
  5 Adderley, Brian L         11 Dolphin Swim Tea-MA  1:13.94    1:08.33  
       32.91  1:08.33                                                      
  6 Guardiola, Michael N      12 MSA-MA               1:21.75    1:08.44  
       32.53  1:08.44                                                      
  7 Liebsch, Michael M        11 ACAC-MA              1:07.89    1:08.57  
       32.83  1:08.57                                                      
  8 Faulkingham, Jacob T      11 MSA-MA               1:08.06    1:09.11  
       33.52  1:09.11                                                      
  9 Masters, Luke T           12 WAVE-MA              1:09.07    1:09.13  
       33.35  1:09.13                                                      
 10 Opechowski, Anthony J     12 DST-MA               1:13.57    1:09.33  
       33.74  1:09.33                                                      
 11 Zhou, Ethan               11 MSA-MA               1:14.07    1:12.20  
       35.18  1:12.20                                                      
 12 Brango, Adam              12 FWAC-MA              1:19.72    1:13.36  
       35.33  1:13.36                                                      
 13 Lennon, Nick F            11 DST-MA                    NT    1:14.02  
       35.51  1:14.02                                                      
 14 Gilger, Nathan E          12 DST-MA               1:23.64    1:14.91  
       34.15  1:14.91                                                      
 15 Hetzel, Sean M            12 MSA-MA               1:14.89    1:15.97  
       36.00  1:15.97                                                      
 16 Edwards, Luke T           11 MAKO-MA              1:15.34    1:16.78  
       34.44  1:16.78                                                      
 17 Kammerzelt, Skye J        12 DST-MA                    NT    1:17.12  
       37.55  1:17.12                                                      
 18 Steinmetz, Ethan D        11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:17.32  
       36.72  1:17.32                                                      
 19 Jestice, Mason t          11 ACAC-MA              1:17.46    1:17.37  
       37.02  1:17.37                                                      
 20 Hagman, Andrew C          12 MSA-MA               1:14.59    1:17.49  
       37.27  1:17.49                                                      
 21 Porter, Brendan           11 FWAC-MA              1:24.57    1:19.02  
       36.83  1:19.02                                                      
 22 Sao, Shreyas              11 MSA-MA               1:20.66    1:20.09  
       36.44  1:20.09                                                      
 23 Connolly, Jack W          11 MSA-MA                    NT    1:20.26  
       36.93  1:20.26                                                      
 24 Plant, Tom J              12 Undst-MA                  NT    1:22.05  
       37.95  1:22.05                                                      
 25 Debroy, Rish              11 MSA-MA               1:30.44    1:22.49  
       39.04  1:22.49                                                      
 26 Plant, James C            11 Undst-MA             1:20.07    1:23.59  
       39.02  1:23.59                                                      
 27 Coghlan, Hunter           11 FWAC-MA              1:27.88    1:24.23  
       39.76  1:24.23                                                      
 28 Palermo, Adam J           12 ACAC-MA              1:26.76    1:24.79  
       41.40  1:24.79                                                      
 29 Respicio, Lucas           12 ACAC-MA              1:26.46    1:25.22  
       39.94  1:25.22                                                      
 30 Christianson, William C   11 WAVE-MA              1:30.01    1:26.86  
       43.10  1:26.86                                                      
 31 Tao, Charlie C            11 DST-MA               1:31.16    1:27.18  
       42.16  1:27.18                                                      
 32 Ajesh, Aryan              12 DST-MA               1:29.26    1:27.66  
       39.55  1:27.66                                                      
 33 Ashburn, Adam M           11 Northeast Swimmi-MA       NT    1:33.05  
       42.88  1:33.05                                                      
 34 Huang, Luca               11 DST-MA                    NT    1:34.20  
       45.43  1:34.20                                                      
 35 Sciortino-McLaughlin, Ja  11 RKRY-MA              1:59.67    1:36.22  
       44.18  1:36.22                                                      
 36 Thiara, JT S              11 DST-MA                    NT    1:52.89  
       51.62  1:52.89                                                      
 -- Bohn, Adlai               12 WA-MA                     NT   X1:10.74  
       33.60  1:10.74