Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/17/2018 02:34 PM
             2018 MA UDAC Rocktoberfest - 10/12/2018 to 10/14/2018             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                      NT    5:37.25  
       35.47  1:18.50  2:00.65  2:42.54  3:32.46  4:22.47  5:00.57  5:37.25
 
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jia, Annie Z              11 UDAC                 5:03.37    4:58.17  
       32.42  1:09.14  1:46.77  2:24.15  3:06.88  3:49.90  4:24.51  4:58.17
  2 Bockrath, Rachel K        12 WAC                  5:00.59    4:59.68  
       31.76  1:08.63  1:45.77  2:22.49  3:08.95  3:54.79  4:28.43  4:59.68
  3 Faikish, Madeline R       11 NPAC                 5:16.15    5:00.20  
       32.20  1:06.50  1:45.22  2:22.88  3:08.33  3:53.91  4:27.81  5:00.20
  4 Lieu, Isa S               11 PWAC                 5:21.05    5:10.10  
       33.52  1:12.42  1:50.89  2:30.03  3:15.24  3:59.61  4:34.92  5:10.10
BB - Division  
  1 Caraballo, Bella K        12 WAC                  5:36.53    5:18.79  
       33.93  1:16.35  2:00.23  2:43.93  3:25.65  4:08.21  4:43.70  5:18.79
C - Division  
  1 Kitsul, Kristina          12 PWAC                      NT    5:05.31  
       30.08  1:05.73  1:44.15  2:22.94  3:08.18  3:53.31  4:30.36  5:05.31
  2 Rogers, Zoey S            11 WAC                       NT    5:28.19  
       32.71  1:10.98  1:52.16  2:34.99  3:24.37  4:14.89  4:51.60  5:28.19
  3 Johnson, Eliza C          11 WAC                       NT    5:52.58  
       35.72  1:20.54  2:03.57  2:47.76  3:38.41  4:29.99  5:12.61  5:52.58
  4 Kushner, Emma M           11 PSC                       NT    5:57.49  
       37.05  1:23.53  2:07.05  2:49.86  3:42.44  4:34.12  5:16.00  5:57.49
  5 Oliver, Kota L            11 NPAC                 6:46.22    6:28.49  
       40.92  1:34.65           3:11.82  4:06.66  5:02.41  5:45.76  6:28.49
 -- Raser, Emma F             12 NPAC                      NT   X5:07.85  
       30.75  1:07.64  1:47.92  2:27.09  3:12.18  3:58.41  4:33.62  5:07.85
 
Event 1  Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Anna E            13 PWAC                 4:31.87    4:35.22  
       27.94  1:00.14  1:36.03  2:12.02  2:51.92  3:32.41  4:04.59  4:35.22
  2 Agne, Kira W              13 WAC                  4:31.39    4:35.43  
       29.55  1:02.88  1:39.69  2:14.89  2:53.74  3:33.06  4:05.44  4:35.43
  3 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                 4:41.67    4:43.38  
       29.35  1:03.03  1:40.23  2:17.00  2:57.69  3:39.21  4:12.04  4:43.38
  4 O'Dare, Annie T           18 UDAC                 4:34.16    4:43.69  
       29.53  1:04.22  1:40.71  2:17.86  2:57.34  3:37.30  4:11.11  4:43.69
  5 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                 4:49.21    4:45.06  
       30.18  1:04.78  1:42.18  2:18.51  2:58.88  3:40.16  4:13.10  4:45.06
  6 Scholer, Haley N          15 PCAC                 5:11.21    4:47.12  
       30.03  1:05.16  1:40.17  2:14.81  2:56.96  3:40.09  4:13.70  4:47.12
  7 Jia, Katherine X          13 UDAC                 4:45.49    4:52.75  
       32.43  1:08.27  1:46.12  2:22.71  3:03.58  3:44.56  4:19.23  4:52.75
  8 Lopez-Ona, Marissa A      16 PCAC                 4:41.78    4:53.23  
       31.99  1:08.05  1:47.02  2:23.89  3:05.39  3:45.64  4:20.03  4:53.23
  9 Peshenko, Anna I          15 DCAA                 4:55.99    4:54.09  
       30.86  1:07.38  1:46.96  2:25.38  3:07.02  3:48.60  4:21.39  4:54.09
 10 Fahrney, Caroline F       16 PSC                  4:39.44    4:55.46  
       31.53  1:07.47  1:45.66  2:22.83  3:04.60  3:46.09  4:21.47  4:55.46
 11 Murphy, Emily G           14 WAC                  4:59.77    4:55.58  
       29.65  1:03.14  1:41.09  2:19.46  3:02.45  3:46.19  4:21.65  4:55.58
 12 Waslyn, Rylee E           14 WAC                  4:36.27    4:56.67  
       30.31  1:06.97  1:44.94  2:21.98  3:04.04  3:47.13  4:22.71  4:56.67
 13 Ryan, Lenya H             14 WAC                  4:56.79    4:57.86  
       31.04  1:07.30  1:44.77  2:22.59  3:04.89  3:48.84  4:23.73  4:57.86
 14 Speicher, Meghan E        15 WAC                  4:55.38    4:59.50  
       30.44  1:05.60  1:44.36  2:21.79  3:05.47  3:50.45  4:25.11  4:59.50
 15 Scholer, Heidi N          16 PCAC                 5:21.69    5:00.24  
       32.15  1:10.31  1:49.23  2:27.42  3:09.54  3:51.73  4:27.83  5:00.24
 16 Towers, Alex              16 PCAC                 4:54.26    5:03.33  
       33.06  1:09.51  1:47.70  2:24.49  3:10.84  3:56.68  4:30.13  5:03.33
 17 Lamirande, Erin E         16 PWAC                 5:02.57    5:04.05  
       33.41  1:10.91  1:49.84  2:27.66  3:12.67  3:56.80  4:30.95  5:04.05
 18 Maile, Kristen            14 WAC                  5:00.16    5:04.60  
       31.93  1:08.83  1:49.26  2:29.99  3:13.69  3:57.63  4:32.35  5:04.60
 19 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  5:03.51    5:08.89  
       31.88  1:11.16  1:49.57  2:27.71  3:13.34  4:00.11  4:35.62  5:08.89
 20 Mulveny, Leila M          15 WAC                  5:08.83    5:08.98  
       32.99  1:14.15  1:54.96  2:35.24  3:17.18  3:59.37  4:35.36  5:08.98
 21 Thomas, Abigail M         17 UDAC                 5:01.26    5:09.65  
       31.19  1:07.66  1:47.07  2:25.63  3:10.43  3:56.15  4:31.54  5:09.65
 22 Medvedev, Liz             17 UDAC                 5:26.60    5:13.68  
       32.50  1:09.68  1:52.90  2:35.17  3:17.33  4:01.41  4:38.08  5:13.68
 23 Welsh, Eva M              13 NPAC                      NT    5:16.41  
       32.43  1:10.78  1:51.94  2:33.22  3:15.97  4:00.68  4:40.04  5:16.41
 24 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  5:09.45    5:19.02  
       32.31  1:10.84  1:52.92  2:34.90  3:18.54  4:03.59  4:42.15  5:19.02
 25 Benson, Maggie A          15 WAC                  5:00.50    5:22.42  
       34.08  1:15.58  1:56.20  2:36.34  3:21.08  4:06.87  4:45.05  5:22.42
 26 McCouch, Sandra L         14 DCAA                 5:29.87    5:23.29  
       34.97  1:15.87  1:55.85  2:34.86  3:20.98  4:08.37  4:46.11  5:23.29
 27 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  5:28.40    5:24.19  
       34.09  1:14.60  1:54.26  2:33.65  3:23.65  4:13.36  4:50.11  5:24.19
 28 Albert, Em K              14 PCAC                      NT    5:30.50  
       35.52  1:16.72  1:58.50  2:37.72  3:26.84  4:14.57  4:53.30  5:30.50
 29 Johnson, Natalie M        13 WAC                  5:29.61    5:33.89  
       32.54  1:10.76  1:51.63  2:32.49  3:24.69  4:16.76  4:55.68  5:33.89
 30 Epoca, Kelsey L           14 HAC                  5:42.19    5:36.25  
       35.31  1:22.30  2:05.93  2:48.58  3:35.93  4:23.28  5:01.30  5:36.25
 31 Frey, Grace               15 PAY                  5:37.24    5:48.21  
       36.08  1:18.81  2:03.71  2:48.43  3:35.96  4:23.95  5:06.79  5:48.21
 -- Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                      NT   X4:50.77  
       31.80  1:06.86  1:44.29  2:20.94  3:03.45  3:45.43  4:18.27  4:50.77
 
Event 2  Boys 10 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H             10 HAC                       NT    5:40.55  
       36.57  1:20.81  2:03.33  2:47.31  3:31.63  4:16.29  4:58.00  5:40.55
  2 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                      NT    5:55.75  
       37.44  1:24.29  2:09.12  2:54.19  3:45.71  4:37.61  5:17.29  5:55.75
 
Event 2  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC                  5:03.33    4:45.48  
       30.04  1:06.31  1:42.41  2:18.60  3:00.13  3:40.80  4:13.24  4:45.48
  2 Koh, Anthony              12 UDAC                 4:59.23    4:59.06  
       32.59  1:10.36  1:49.01  2:26.26  3:09.08  3:52.21  4:27.00  4:59.06
C - Division  
  1 Connor, Matthew D         12 BYNS                      NT    5:04.31  
       30.40  1:08.48  1:49.75  2:29.84  3:13.60  3:57.71  4:33.16  5:04.31
  2 Filipovski, Luka K        11 PAY                       NT    5:40.90  
       36.91  1:18.71  2:04.89  2:48.28  3:38.08  4:27.06  5:04.89  5:40.90
 -- Shevade, Dhruv J          11 PWAC                      NT         DQ  
       46.34  1:46.73  4:35.64  5:37.87  6:19.18       DQ                  
 
Event 2  Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matt W           16 PWAC                 4:01.75    3:59.80  
       26.10    54.79  1:26.27  1:56.83  2:31.19  3:05.64  3:33.88  3:59.80
  2 Jensen, Matthew           16 UDAC                 4:05.66    4:13.08  
       25.58    56.20  1:27.85  1:59.80  2:36.45  3:14.61  3:44.41  4:13.08
  3 DiMartile, Jake           16 UDAC                 4:08.90    4:13.15  
       26.84    56.52  1:28.22  1:59.19  2:36.90  3:15.11  3:44.49  4:13.15
  4 Maziarz, Dylan            17 PCAC                 4:14.59    4:25.54  
       27.70    58.48  1:33.51  2:08.18  2:45.95  3:25.10  3:55.54  4:25.54
  5 Loughlin, Gavin E         16 PWAC                 4:11.87    4:25.67  
       28.20    59.72  1:34.33  2:08.07  2:46.52  3:26.28  3:56.04  4:25.67
  6 Degodny, Eric H           17 NPAC                 4:11.16    4:27.53  
       26.96    58.35  1:33.51  2:08.85  2:46.89  3:25.44  3:57.25  4:27.53
  7 Boehme, Robert J          17 UN                   4:26.68    4:29.42  
       29.09  1:03.38  1:38.79  2:13.78  2:51.78  3:29.91  4:00.01  4:29.42
  8 Duthie, Zach J            18 UDAC                 4:20.58    4:30.68  
       29.04  1:01.32  1:37.62  2:13.80  2:51.19  3:30.40  4:00.54  4:30.68
  9 Boehme, Matthew C         13 UN                   4:27.11    4:32.68  
       29.86  1:03.77  1:38.70  2:13.37  2:52.14  3:31.96  4:02.71  4:32.68
 10 Webb, Gavin M             16 PSC                       NT    4:36.64  
       27.14    59.27  1:35.72  2:10.60  2:51.57  3:34.43  4:06.48  4:36.64
 11 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                 4:26.17    4:36.84  
       28.84  1:00.88  1:36.34  2:10.52  2:51.92  3:33.00  4:05.02  4:36.84
 12 Kushner, Shawn B          15 PSC                  4:38.37    4:38.00  
       29.63  1:05.34  1:41.31  2:17.77  2:55.84  3:35.17  4:06.64  4:38.00
 13 Ellis, Ryan T             16 UDAC                 4:26.33    4:38.27  
       29.58  1:02.58  1:37.93  2:13.32  2:53.51  3:33.85  4:06.16  4:38.27
 14 Drexler, Noah             15 HAC                  4:36.98    4:38.73  
       29.41  1:02.81  1:37.87  2:12.48  2:52.16  3:33.19  4:06.88  4:38.73
 15 Yoon, Michael             15 UDAC                 4:35.05    4:41.01  
       29.28  1:04.28  1:39.59  2:14.46  2:53.08  3:33.55  4:08.06  4:41.01
 16 Dillon, Mason R           15 HAC                  4:45.77    4:41.38  
       29.40  1:03.12  1:40.17  2:16.99  2:57.65  3:38.09  4:10.65  4:41.38
 17 Clemente, Patrick J       14 WAC                  4:46.55    4:42.22  
       28.95  1:01.22  1:38.17  2:14.97  2:55.47  3:36.70  4:09.94  4:42.22
 18 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 4:48.83    4:43.32  
       28.51  1:02.55  1:39.46  2:16.11  2:57.55  3:39.19  4:11.73  4:43.32
 19 Myers, Carter K           17 DCAA                 4:21.38    4:43.37  
       27.59    59.57  1:35.75  2:12.36  2:51.97  3:34.45  4:08.97  4:43.37
 20 Aclan, Ryan P             17 PAY                  4:55.26    4:55.14  
       30.83  1:06.63  1:44.69  2:21.58  3:03.90  3:45.99  4:21.14  4:55.14
 21 Brace, Shane L            14 HAC                  4:41.54    4:56.81  
       30.01  1:06.22  1:45.70  2:23.90  3:06.66  3:49.18  4:23.71  4:56.81
 22 Acker, Andrew J           14 UNUDA                5:05.20    4:58.22  
       29.68  1:07.00  1:44.85  2:22.96  3:05.06  3:48.85  4:25.35  4:58.22
 23 Krieger, Aiden D          16 WAC                  4:58.47    4:59.96  
       29.74  1:06.63  1:44.23  2:22.81  3:08.32  3:54.45  4:26.92  4:59.96
 24 Salimov, Daniil T         13 UDAC                      NT    5:02.56  
       32.38  1:11.09  1:50.42  2:28.43  3:11.38  3:55.26  4:30.00  5:02.56
 25 Jones, Ryan M             14 WAC                  5:34.22    5:03.73  
       29.18  1:04.54  1:42.48  2:20.05  3:09.20  3:58.72  4:31.32  5:03.73
 26 Tsumita, Kaito            16 PAY                  4:47.48    5:08.88  
       30.07  1:04.49  1:45.02  2:24.44  3:08.03  3:52.88  4:31.50  5:08.88
 27 Stanczewski, Will L       13 PWAC                 5:18.28    5:13.60  
       34.72  1:14.77  1:53.07  2:32.05  3:17.05  4:01.36  4:37.95  5:13.60
 28 Scholer, Rich Z           13 PCAC                      NT    5:22.89  
       34.14  1:14.06  1:54.66  2:35.89  3:20.24  4:05.94  4:44.79  5:22.89
 29 Camfield, Jack A          13 WAC                       NT    5:29.82  
       33.44  1:15.17  1:57.52  2:38.85  3:28.41  4:17.79  4:54.81  5:29.82
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Coombs, Ava               10 PWAC                 2:47.51    2:37.46  
       32.40  1:11.48  2:01.56  2:37.46                                    
  2 Campbell, Harbor M        10 DCAA                 2:53.64    2:47.95  
       35.12  1:17.55  2:07.56  2:47.95                                    
  3 Mahler, Olivia A          10 HAC                  2:50.75    2:50.74  
       38.67  1:21.62  2:10.91  2:50.74                                    
BB - Division  
 -- Hutton, Ava L              9 WAC                  3:14.45         DQ  
       39.98  1:31.80  2:30.60       DQ                                    
C - Division  
  1 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                      NT    2:45.52  
       35.56  1:16.16  2:06.25  2:45.52                                    
  2 Taylor, Alicia J          10 UDAC                      NT    3:07.20  
       40.28  1:27.84  2:23.46  3:07.20                                    
  3 Auwarter, Alyssa P         9 UDAC                      NT    3:19.69  
       46.67  1:36.14  2:35.13  3:19.69                                    
  4 Moore, Pamela H            9 WAC                  3:38.28    3:23.84  
       47.25  1:38.36  2:37.38  3:23.84                                    
  5 Reck, Gianna              10 PSC                       NT    3:47.01  
       55.58  1:55.65  2:58.02  3:47.01                                    
  6 Ungaro, Amelia G          10 UDAC                      NT    3:51.33  
       55.08           2:59.95  3:51.33                                    
 -- Cheifetz, Ellie Love L     9 UDAC                      NT         DQ  
     1:17.25  2:30.95       DQ                                             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Faikish, Jakob J          10 NPAC                 3:01.44    2:51.72  
       40.48  1:21.94  2:14.23  2:51.72                                    
  2 Walters, Ezra D           10 PWAC                 3:14.49    3:16.06  
              1:36.86  2:32.58  3:16.06                                    
C - Division  
  1 Hong, Timothy D           10 PCAC                      NT    2:49.16  
       38.56  1:23.29  2:11.97  2:49.16                                    
  2 Smith, Cullen              9 UDAC                      NT    2:55.31  
       36.75  1:24.56  2:14.27  2:55.31                                    
  3 Baddick, Evan J            9 WAC                  3:38.69    3:13.46  
       37.68  1:25.33  2:26.09  3:13.46                                    
  4 Piccini, Jacob W          10 PSC                       NT    3:17.33  
       42.42  1:30.35  2:35.18  3:17.33                                    
  5 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT    3:18.48  
       50.00  1:41.66  2:37.31  3:18.48                                    
  6 Faikish, Brendan A         9 NPAC                 3:21.24    3:24.33  
       46.14  1:37.19  2:39.21  3:24.33                                    
  7 Morrow III, Douglas E      9 WAC                  3:57.35    3:27.82  
       47.25  1:39.56  2:41.60  3:27.82                                    
  8 Nagle, Carson J            9 WAC                       NT    3:36.89  
       48.71  1:43.52  2:44.87  3:36.89                                    
  9 Ruslim, Ethan              9 WAC                  3:57.60    3:46.43  
       56.96  1:57.29  2:56.45  3:46.43                                    
 -- Corbett, Paul H            9 WAC                       NT         DQ  
       59.89  2:02.30  3:16.71       DQ                                    
 
Event 5  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Elle               17 UDAC                 4:56.31    5:00.90  
       26.30    55.68  1:26.00  1:56.77  2:27.64  2:58.55  3:29.50  4:00.58
     4:31.68  5:00.90                                                      
  2 Henderson, Abby K         16 PCAC                 5:06.00    5:10.70  
       27.19    57.74  1:29.02  2:00.58  2:32.20  3:04.14  3:35.97  4:08.02
     4:39.96  5:10.70                                                      
  3 Braun, Molly              15 UDAC                 5:20.49    5:14.32  
       27.00    57.39  1:28.92  2:00.90  2:33.20  3:05.43  3:38.40  4:11.69
     4:44.03  5:14.32                                                      
  4 Amdor, Abigail M          17 UDAC                 5:07.22    5:16.77  
       27.40    57.40  1:28.47  1:59.71  2:31.43  3:03.57  3:36.48  4:09.82
     4:43.43  5:16.77                                                      
  5 Mikalic, Maggie           15 UDAC                 5:19.07    5:21.28  
       28.36    58.84  1:30.34  2:02.36  2:34.78  3:07.80  3:40.95  4:14.27
     4:48.20  5:21.28                                                      
  6 Snyder, Ava L             15 YBCC                 5:27.04    5:21.36  
       28.45    59.93  1:32.15  2:04.77  2:37.62  3:10.45  3:43.52  4:16.74
     4:49.24  5:21.36                                                      
  7 Agne, Kira W              13 WAC                  5:32.11    5:23.89  
       28.61  1:00.81  1:33.97  2:06.95  2:40.51  3:13.81  3:47.78  4:20.13
     4:52.67  5:23.89                                                      
  8 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 5:21.43    5:26.14  
       29.07  1:00.91  1:33.27  2:06.45  2:40.01  3:13.61  3:47.26  4:20.79
     4:54.38  5:26.14                                                      
  9 Shawaryn, Catie J         14 YBCC                 5:27.46    5:26.85  
       28.94  1:00.81  1:33.30  2:06.76  2:40.80  3:14.61  3:48.45  4:22.49
     4:55.41  5:26.85                                                      
 10 Speicher, Meghan E        15 WAC                  5:21.91    5:31.89  
       29.41  1:01.60  1:35.02  2:08.51  2:42.22  3:15.76  3:50.16  4:24.37
     4:58.56  5:31.89                                                      
 11 Mcallister, Maia R        16 PCAC                 5:23.59    5:32.01  
       29.53  1:01.58  1:34.23  2:07.58  2:40.85  3:14.40  3:48.39  4:22.96
     4:57.78  5:32.01                                                      
 12 DiMartile, Meghan         14 UDAC                 5:25.84    5:33.32  
       28.06    59.47  1:32.52  2:06.87  2:41.40  3:15.86  3:50.56  4:25.16
     4:59.90  5:33.32                                                      
 13 Bockrath, Rachel K        12 WAC                  5:28.52    5:35.22  
       29.23  1:02.15  1:36.58  2:10.63  2:44.77  3:19.44  3:53.86  4:28.72
     5:02.55  5:35.22                                                      
 14 Wimmer, Madison G         12 MAC                  5:43.92    5:38.64  
       29.37  1:02.23  1:36.29  2:11.11  2:46.06  3:21.16  3:55.42  4:30.34
     5:04.77  5:38.64                                                      
 15 Maile, Kristen            14 WAC                  5:26.56    5:39.61  
       29.45  1:03.79  1:38.33  2:12.57  2:47.66  3:22.53  3:57.01  4:31.71
     5:06.50  5:39.61                                                      
 16 Lamirande, Erin E         16 PWAC                 5:31.01    5:40.89  
       31.36  1:05.01  1:39.30  2:13.96  2:48.42  3:23.14  3:57.86  4:32.51
     5:07.15  5:40.89                                                      
 17 Waslyn, Rylee E           14 WAC                  5:12.01    5:43.28  
       30.23  1:03.89  1:38.76  2:13.40  2:48.45  3:23.66  3:58.98  4:34.57
     5:09.29  5:43.28                                                      
 18 Ryan, Lenya H             14 WAC                  5:32.43    5:44.12  
       30.34  1:03.83  1:37.98  2:12.48  2:47.54  3:22.92  3:58.78  4:34.27
     5:09.82  5:44.12                                                      
 19 Pesti, Korinna            14 UDAC                 6:13.55    5:44.35  
       29.51  1:03.15  1:38.07  2:12.77  2:47.78  3:23.13  3:58.24  4:34.24
     5:10.05  5:44.35                                                      
 20 Archer, Ellie M           11 PWAC                 6:02.46    5:44.36  
       30.68  1:05.48  1:41.05  2:16.41  2:50.87  3:26.04  4:01.14  4:36.23
     5:10.96  5:44.36                                                      
 21 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                 5:46.72    5:46.36  
       31.18  1:06.12  1:41.73  2:17.45  2:53.01  3:28.97  4:04.55  4:39.63
     5:14.22  5:46.36                                                      
 22 Lin, Chloe E              17 YBCC                 5:46.07    5:46.64  
       29.41  1:01.87  1:36.01  2:11.30  2:46.75  3:23.06  3:58.99  4:35.42
     5:11.36  5:46.64                                                      
 23 McCottry, Leah            14 DCAA                 5:41.17    5:47.18  
       30.02  1:03.66  1:38.76  2:14.27  2:49.79  3:25.28  4:01.05  4:36.12
     5:12.32  5:47.18                                                      
 24 Murphy, Emily G           14 WAC                  5:37.32    5:47.32  
       29.82  1:03.36  1:38.52  2:14.76  2:51.78  3:29.70  4:05.61  4:40.85
     5:15.42  5:47.32                                                      
 25 Pejcic, Sofia             15 PCAC                 6:02.52    5:47.67  
       32.20  1:07.12  1:42.52  2:18.25  2:52.72  3:27.79  4:03.23  4:38.82
     5:13.68  5:47.67                                                      
 26 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  5:40.19    5:48.14  
       31.95  1:06.54  1:42.20  2:18.27  2:54.84  3:30.82  4:05.92  4:41.38
     5:15.57  5:48.14                                                      
 27 Oyerly, Cali M            13 HAC                  5:41.33    5:48.23  
       30.41  1:03.94  1:38.64  2:13.89  2:49.75  3:26.13  4:03.16  4:39.53
     5:15.24  5:48.23                                                      
 28 Potts, Mikayla E          11 NPAC                 5:44.51    5:48.59  
       29.10  1:02.66  1:38.20  2:13.76  2:49.86  3:26.36  4:02.66  4:38.58
     5:14.61  5:48.59                                                      
 29 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                 5:58.11    5:50.51  
       31.35  1:06.02  1:41.57  2:17.05  2:52.74  3:28.48  4:04.04  4:40.06
     5:15.76  5:50.51                                                      
 30 Suc, Alexandra H          15 UDAC                 5:47.04    5:51.07  
       31.12  1:05.93  1:41.45  2:16.80  2:52.49  3:28.28  4:04.09  4:39.92
     5:15.97  5:51.07                                                      
 31 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                5:52.50    5:51.61  
       30.58  1:05.35  1:40.57  2:15.42  2:51.05  3:27.48  4:03.25  4:40.00
     5:17.30  5:51.61                                                      
 32 Padilla, Kenzie           12 PAY                       NT    5:52.08  
       29.54  1:03.90  1:39.71  2:15.13  2:51.29  3:27.46  4:03.74  4:40.85
     5:17.75  5:52.08                                                      
 33 McCottry, Maya            12 DCAA                 6:04.27    5:52.23  
       30.99  1:06.67  1:43.04  2:19.24  2:55.25  3:31.51  4:07.41  4:43.92
     5:19.11  5:52.23                                                      
 34 Watkins, Azlynn K         13 PSC                  5:43.03    5:53.13  
       29.89  1:03.56  1:38.49  2:13.63  2:49.27  3:25.33  4:02.22  4:39.41
     5:16.76  5:53.13                                                      
 35 Mulveny, Leila M          15 WAC                  5:37.19    5:53.79  
       31.44  1:05.98  1:41.78  2:17.91  2:53.95  3:30.42  4:06.74  4:42.87
     5:19.11  5:53.79                                                      
 36 Benson, Maggie A          15 WAC                  5:32.45    5:54.39  
       30.58  1:04.06  1:38.54  2:13.85  2:50.02  3:26.32  4:02.88  4:40.03
     5:17.31  5:54.39                                                      
 37 Caraballo, Bella K        12 WAC                  5:54.92    5:57.15  
       31.83  1:08.10  1:44.79  2:21.64  2:58.09  3:33.93  4:10.90  4:47.15
     5:22.84  5:57.15                                                      
 38 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  5:37.21    5:57.77  
       30.54  1:04.84  1:40.21  2:15.95  2:52.90  3:30.54  4:08.11  4:45.33
     5:22.36  5:57.77                                                      
 39 Knackstedt, Kayley N      14 WAC                  5:44.44    5:57.89  
       31.38  1:06.01  1:42.21  2:19.13  2:55.98  3:32.55  4:09.26  4:45.59
     5:22.73  5:57.89                                                      
 40 Ritter, Sarah G           15 PAY                  5:54.81    5:58.09  
       28.69  1:01.28  1:36.39  2:13.10  2:50.40  3:27.59  4:05.54  4:44.28
     5:22.19  5:58.09                                                      
 41 Sanders, Mary E           15 DCAA                 6:02.52    5:59.05  
       30.90  1:05.76  1:41.91  2:18.38  2:54.82  3:31.48  4:08.32  4:45.53
     5:22.62  5:59.05                                                      
 42 Colarossi, Natalie M      12 HAC                  6:27.67    6:01.04  
       31.66  1:07.84  1:44.20  2:21.06  2:58.38  3:35.25  4:13.25  4:50.99
     5:28.08  6:01.04                                                      
 43 Gondek, Maya              13 UDAC                 6:04.13    6:02.49  
       31.49  1:06.37  1:42.57  2:19.55  2:56.83  3:34.33  4:12.43  4:50.37
     5:27.85  6:02.49                                                      
 44 Hollister, Marley R       13 DCAA                      NT    6:04.01  
       29.36  1:03.87  1:40.07  2:16.42  2:53.59  3:31.78  4:09.83  4:48.82
     5:27.15  6:04.01                                                      
 45 Rogers, Zoey S            11 WAC                  6:06.14    6:04.96  
       31.37  1:08.10  1:45.26  2:22.87  3:00.42  3:37.46  4:14.96  4:52.30
     5:29.15  6:04.96                                                      
 46 Poach, Sarah J            12 NPAC                      NT    6:05.72  
       30.70  1:05.61  1:41.72  2:18.76  2:56.17  3:34.59  4:12.84  4:51.71
     5:30.44  6:05.72                                                      
 47 Acker, Lilly E            14 UNUDA                6:10.73    6:05.98  
       31.36  1:06.88  1:43.74  2:20.68  2:58.20  3:35.57  4:13.17  4:50.96
     5:29.15  6:05.98                                                      
 48 Shui, Lilly Y             14 PAY                  5:59.91    6:06.27  
       32.79  1:08.22  1:44.90  2:21.50  2:58.48  3:35.71  4:15.86  4:54.28
     5:30.85  6:06.27                                                      
 49 Johnson, Natalie M        13 WAC                  5:55.50    6:08.79  
       32.19  1:07.84  1:45.01  2:22.17  3:00.16  3:37.74  4:15.67  4:53.84
     5:31.62  6:08.79                                                      
 50 Coombs, Ava               10 PWAC                      NT    6:12.04  
       31.58  1:08.73  1:46.97  2:25.77  3:03.61  3:41.71  4:19.90  4:59.00
     5:37.26  6:12.04                                                      
 51 Moore, Lily A             11 HAC                       NT    6:12.32  
       31.98  1:08.31  1:46.49  2:24.82  3:03.37  3:41.22  4:19.31  4:57.67
     5:35.74  6:12.32                                                      
 52 Hahn, Milla G             10 PSC                  6:04.96    6:13.75  
       33.21  1:10.27  1:48.91  2:27.08  3:05.75  3:43.72  4:23.52  5:00.91
     5:37.96  6:13.75                                                      
 53 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                  6:02.58    6:15.24  
       32.91  1:10.08  1:48.32  2:27.71  3:06.30  3:45.05  4:23.91  5:02.41
     5:39.32  6:15.24                                                      
 54 Hetzel, Bitsy             13 DCAA                 6:19.48    6:16.59  
       31.28  1:06.83  1:44.70  2:23.09  3:02.10  3:41.07  4:20.65  5:00.16
     5:39.44  6:16.59                                                      
 55 Grindle, Ella P           13 PAY                       NT    6:16.95  
       31.46  1:07.72  1:45.58  2:24.10  3:03.03  3:41.77  4:21.10  5:00.74
     5:39.49  6:16.95                                                      
 56 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  6:00.18    6:19.72  
       33.90  1:11.91  1:49.99  2:28.22  3:06.78  3:45.47  4:24.37  5:03.32
     5:41.84  6:19.72                                                      
 57 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  6:00.93    6:19.88  
       31.55  1:06.86  1:43.52  2:20.86  2:58.38  3:36.45  4:18.19  4:59.93
     5:40.64  6:19.88                                                      
 58 Oconnor, Carrie A         17 UNUDA                6:02.30    6:20.08  
       32.19  1:08.72  1:46.74  2:25.69  3:04.29  3:43.83  4:23.66  5:04.07
     5:43.77  6:20.08                                                      
 59 Tancini, Elyse C          13 PVAC                 6:14.34    6:24.99  
       32.20  1:10.17  1:50.02  2:30.34  3:09.92  3:49.68  4:29.47  5:08.50
     5:47.40  6:24.99                                                      
 60 McKenrick, Ally G         15 PAY                  5:59.39    6:27.09  
       32.77  1:09.47  1:47.21  2:27.03  3:06.98  3:46.87  4:27.50  5:08.77
     5:48.56  6:27.09                                                      
 61 Motelson, Jessie R        10 UDAC                      NT    6:32.15  
       33.66  1:13.56  1:53.81  2:33.51  3:13.44  3:54.20  4:34.39  5:13.91
     5:54.14  6:32.15                                                      
 62 Aiello, Cameron J         11 WAC                  6:38.15    6:34.78  
       33.50  1:10.97  1:49.64  2:30.44  3:10.70  3:52.09  4:32.61  5:13.75
     5:54.70  6:34.78                                                      
 63 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                  6:33.60    6:40.92  
       33.70  1:13.95  1:55.99  2:37.51  3:17.85  3:58.73  4:39.48  5:21.69
     6:01.90  6:40.92                                                      
 64 Blough, Eleanor R         12 UDAC                 6:40.70    6:43.54  
       32.28  1:09.92  1:50.72  2:31.69  3:13.13  3:55.47  6:02.24  6:43.54
 65 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                 6:36.93    6:43.88  
       32.88  1:12.08  1:53.96  2:36.29  3:18.53  4:00.23  4:41.92  5:24.37
     6:05.66  6:43.88                                                      
 66 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                  6:40.23    6:45.13  
       36.33  1:16.32  1:57.76  2:39.62  3:22.27  4:05.03  4:46.64  5:27.54
     6:07.67  6:45.13                                                      
 67 Pennekamp, Katie K        10 DCAA                 7:00.96    6:49.71  
       34.05  1:13.96  1:54.94  2:37.25  3:20.24  4:03.54  4:45.99  5:29.00
     6:11.44  6:49.71                                                      
 68 Lyons, Ella J              9 WAC                  6:58.26    6:53.23  
       34.27  1:13.54  1:54.44  2:36.81  3:20.02  4:03.20  4:45.76  5:28.80
     6:11.34  6:53.23                                                      
 69 Mahler, Olivia A          10 HAC                  7:11.76    7:00.61  
       36.67  1:19.54  2:02.51  2:45.95  3:29.72  4:12.93  4:55.94  5:38.52
     6:21.23  7:00.61                                                      
 70 Lewis, Brynn B            10 PAY                  7:30.31    7:01.37  
       35.53  1:17.07  1:59.33  2:42.79  3:27.04  4:10.44  4:54.11  5:37.92
     6:20.75  7:01.37                                                      
 71 Lyons, Abigail C           9 WAC                  6:58.05    7:03.64  
       34.65  1:16.43  2:00.29  2:43.18  3:27.65  4:11.93  4:57.10  5:41.07
     6:23.70  7:03.64                                                      
 72 Ryan, Max E               10 WAC                  6:56.87    7:08.73  
       36.41  1:18.75  2:02.50  2:47.33           4:16.16  5:01.19  5:45.36
     6:28.24  7:08.73                                                      
 73 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT    7:11.05  
       37.94  1:21.13  2:05.48  2:49.01  3:33.60  4:18.65  5:03.58  5:48.39
     6:31.24  7:11.05                                                      
 74 Keagy, Jenny M            12 PWAC                 7:07.05    7:19.23  
       37.19  1:19.58  2:04.29  2:49.35  3:34.61  4:20.12  5:05.79  5:50.81
     6:36.05  7:19.23                                                      
 75 Mason, Charlotte A        10 WAC                       NT    7:20.38  
       36.35  1:19.89  2:05.13  2:50.31  3:36.23  4:22.72  5:09.48  5:55.71
     6:40.70  7:20.38                                                      
 76 Belair, Emily G           12 WAC                       NT    7:21.85  
       37.13  1:20.59  2:05.59  2:50.91  3:35.93  5:07.99           5:54.66
     6:40.36  7:21.85                                                      
 77 Devlin, Mia L              9 WAC                       NT    7:33.32  
       37.67  1:21.50  2:07.39  2:54.26  3:41.15  4:28.25  5:15.30  6:01.72
     6:48.47  7:33.32                                                      
 78 Hoffman, Alaina G         10 WAC                       NT    7:49.24  
       38.51  1:24.31  2:11.53  3:00.07  3:48.02  4:36.23  5:25.14  6:14.34
     7:03.85  7:49.24                                                      
 79 Sheldon, Jane A           10 HAC                       NT    8:00.37  
       38.77  1:25.32  2:13.88  3:03.54  3:53.66  4:44.38  5:34.90  6:24.78
     7:14.62  8:00.37                                                      
 80 Belair, Lilly J           10 WAC                       NT    8:04.33  
       42.45  1:30.47  2:20.78  3:10.36  3:59.93  4:50.94  5:40.37  6:29.79
     7:18.73  8:04.33                                                      
 81 Caraballo, Talie R        10 WAC                       NT    8:17.72  
       41.93  1:30.85  2:21.64  3:12.33  4:03.26  4:55.19  5:47.26  6:39.19
     7:30.93  8:17.72                                                      
 82 Roeting, Bella P          10 HAC                 10:14.35    9:19.31  
       43.19  1:36.41  2:34.58  3:33.29  4:33.15  5:30.51  6:29.04  7:27.70
     8:25.24  9:19.31                                                      
 -- Miller, Amelia E          11 GRA                       NT   X6:18.70  
       33.40  1:10.18  1:48.16  2:26.97  3:06.01  3:45.14  4:24.55  5:03.62
     5:42.44  6:18.70                                                      
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT   X6:39.54  
       35.17  1:16.18  1:58.39  2:39.98  3:22.26  4:03.43  4:45.65  5:26.67
     6:04.55  6:39.54                                                      
 -- Heyer, Jackie E           11 GRA                       NT   X7:40.81  
       40.04  1:26.28  2:14.18  3:01.63  3:48.86  4:36.48  5:24.05  6:11.19
     6:57.73  7:40.81                                                      
 -- Sabado, Violet R          11 GRA                       NT   X8:07.80  
       42.29  1:31.73  2:21.06  3:09.93  4:00.64  4:51.29  5:42.27  6:33.33
     7:20.60  8:07.80                                                      
 
Event 6  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matt W           16 PWAC                 4:37.88    4:34.47  
       25.43    53.10  1:20.63  1:48.42  2:16.26  2:44.18  3:12.21  3:40.71
     4:08.04  4:34.47                                                      
  2 Smith, Liam M             16 LMOR                 4:32.76    4:43.37  
       25.62    53.63  1:22.07  1:50.76  2:19.53  2:48.77  3:17.81  3:46.84
     4:15.57  4:43.37                                                      
  3 Brosky, Paul              15 UDAC                 4:52.77    4:52.12  
       26.45    55.56  1:25.09  1:55.09  2:25.01  2:54.91  3:24.86  3:54.76
     4:24.41  4:52.12                                                      
  4 Goodyear, Connor H        15 UDAC                 4:53.12    4:53.07  
       26.55    55.08  1:24.31  1:53.87  2:23.90  2:54.30  3:24.58  3:54.58
     4:24.10  4:53.07                                                      
  5 Loughlin, Gavin E         16 PWAC                 4:48.37    4:56.08  
       26.06    54.26  1:23.37  1:52.95  2:22.88  2:53.12  3:23.63  3:54.17
     4:25.14  4:56.08                                                      
  6 Brookover, Jackson S      17 YBCC                 5:11.70    4:56.58  
       26.01    54.84  1:24.24  1:54.30  2:23.82  2:54.39  3:24.87  3:56.52
     4:27.47  4:56.58                                                      
  7 Pesti, Kornel             17 UDAC                 4:43.62    4:58.00  
       26.92    56.27  1:25.80  1:55.86  2:26.00  2:56.15  3:26.17  3:56.89
     4:27.49  4:58.00                                                      
  8 Boehme, Robert J          17 UN                   4:55.98    4:58.56  
       26.99    56.64  1:27.13  1:57.06  2:27.30  2:57.86  3:28.23  3:58.89
     4:29.31  4:58.56                                                      
  9 Pro, Kyle H               16 UDAC                 5:48.27    4:59.08  
       26.66    56.34  1:26.80  1:56.60  2:26.55  2:57.13  3:27.45  3:58.27
     4:29.67  4:59.08                                                      
 10 Cramer, Andy L            16 HAC                  4:59.65    5:03.43  
       26.61    56.38  1:26.63  1:57.35  2:28.82  3:00.45  3:31.88  4:03.39
     4:34.11  5:03.43                                                      
 11 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                      NT    5:05.03  
       26.35    56.03  1:26.90  1:56.62  2:27.28  2:58.33  3:30.16  4:01.99
     4:34.27  5:05.03                                                      
 12 Boehme, Matthew C         13 UN                   4:57.56    5:05.57  
       27.53    57.55  1:28.21  1:59.26  2:30.44  3:01.52  3:32.95  4:04.22
     4:35.47  5:05.57                                                      
 13 Durantine, Elijah S       16 HAC                  4:57.52    5:07.42  
       26.79    56.75  1:27.25  1:58.33  2:29.26  3:00.68  3:32.63  4:04.47
     4:36.09  5:07.42                                                      
 14 Naessig, Dylan D          15 PVAC                      NT    5:09.12  
       26.74    57.17  1:28.04  1:59.58  2:31.61  3:03.82  3:36.36  4:08.56
     4:40.20  5:09.12                                                      
 15 Perez Bonilla, Jan A      15 PAY                  5:11.68    5:10.53  
       27.29    57.32  1:28.26  1:59.37  2:30.66  3:02.86  3:35.61  4:07.79
     4:40.42  5:10.53                                                      
 16 McKenrick, Aidan J        17 PAY                  5:11.89    5:10.57  
       26.66    57.29  1:28.74  2:00.37  2:32.36  3:03.71  3:35.91  4:08.55
     4:40.19  5:10.57                                                      
 17 Rowe, Jack M              16 YBCC                      NT    5:10.62  
       27.55    58.69  1:30.60  2:02.38  2:34.28  3:05.76  3:37.29  4:08.93
     4:40.63  5:10.62                                                      
 18 Marble, Jack A            16 YBCC                 5:28.53    5:12.52  
       27.66    58.32  1:29.57  2:01.15  2:33.18  3:05.19  3:37.70  4:09.77
     4:41.70  5:12.52                                                      
 19 Andrulonis, Jonas D       14 UDAC                 5:18.36    5:12.76  
       27.01    55.96  1:26.26  1:57.89  2:30.17  3:03.15  3:36.31  4:09.07
     4:41.48  5:12.76                                                      
 20 Webb, Sid T               18 PSC                  5:08.41    5:15.15  
       27.02    57.04  1:28.39  2:00.95  2:33.44  3:05.87  3:38.52  4:11.55
     4:44.45  5:15.15                                                      
 21 Boehme, Joseph R          15 UN                   5:27.15    5:16.69  
       29.15  1:00.67  1:33.16  2:05.49  2:37.22  3:09.28  3:41.84  4:13.67
     4:45.68  5:16.69                                                      
 22 Taylor, Ryan R            15 PWAC                 5:13.61    5:17.03  
       26.27    56.99  1:29.70  2:02.69  2:35.34  3:08.32  3:41.64  4:14.06
     4:47.50  5:17.03                                                      
 23 Kressman, Jared           16 UDAC                 5:18.60    5:17.39  
       28.01    59.06  1:31.25  2:04.01  2:36.34  3:08.99  3:41.44  4:13.89
     4:45.97  5:17.39                                                      
 24 Pave, Andrew S            16 UDAC                 5:17.14    5:17.65  
       27.35    57.47  1:28.39  1:59.86  2:31.88  3:04.71  3:38.51  4:12.54
     4:45.68  5:17.65                                                      
 25 Gibbs, Tommy E            14 MAC                       NT    5:19.63  
       28.37    59.83  1:32.42  2:05.06  2:38.22  3:11.67  3:44.30  4:16.54
     4:49.05  5:19.63                                                      
 26 Potts, Mason W            13 NPAC                 5:17.56    5:21.33  
       25.79    56.04  1:28.25  2:02.24  2:35.75  3:08.46  3:42.60  4:16.56
     4:50.33  5:21.33                                                      
 27 Clemente, Patrick J       14 WAC                  5:19.48    5:21.57  
       27.92    58.85  1:30.75  2:03.38  2:36.49  3:09.59  3:43.17  4:16.20
     4:49.52  5:21.57                                                      
 28 Jones, Ryan M             14 WAC                  5:28.87    5:22.80  
       27.20    58.97  1:31.37  2:03.88  2:36.85  3:09.90  3:43.80  4:17.66
     4:50.95  5:22.80                                                      
 29 Florio, Paul J            14 PAY                  5:22.73    5:23.47  
       28.14    59.72  1:32.21  2:05.16  2:38.05  3:11.43  3:45.30  4:18.77
     4:52.49  5:23.47                                                      
 30 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  5:42.03    5:25.34  
       29.32  1:01.46  1:34.87  2:09.08  2:42.68  3:15.45  3:48.21  4:21.12
     4:53.99  5:25.34                                                      
 31 Moreef, Isaiah G          15 PSC                  5:41.22    5:25.91  
       29.20  1:01.04  1:33.01  2:05.18  2:38.47  3:11.63  3:45.04  4:19.24
     4:52.86  5:25.91                                                      
 32 Comber, Kurt P            16 YBCC                 5:22.48    5:27.40  
       28.88  1:01.17  1:34.20  2:06.90  2:39.92  3:13.18  3:47.29  4:21.58
     4:55.03  5:27.40                                                      
 33 Keagy, Ryan P             17 PWAC                 5:22.60    5:28.12  
       28.00    58.77  1:30.88  2:03.27  2:36.00  3:09.04  3:43.07  4:18.28
     4:53.07  5:28.12                                                      
 34 Keillor, Aidan            15 UDAC                 5:29.17    5:29.21  
       28.94  1:00.79  1:33.37  2:06.29  2:40.12  3:14.08  3:48.08  4:22.39
     4:56.14  5:29.21                                                      
 35 Mumma, J.J. M             15 YBCC                 5:33.13    5:31.36  
       30.00  1:02.04  1:35.21  2:08.72  2:40.67  3:13.44  3:47.26  4:22.04
     4:57.25  5:31.36                                                      
 36 Ji, David                 13 UDAC                 5:38.54    5:31.78  
       29.02  1:00.99  1:34.33  2:08.56  2:42.68  3:16.81  3:51.13  4:25.43
     4:59.31  5:31.78                                                      
 37 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                 5:57.01    5:32.10  
       28.74  1:01.76  1:35.84  2:10.00  2:44.69  3:19.63  3:53.30  4:27.74
     5:01.46  5:32.10                                                      
 38 Paul, Tommy M             15 HAC                  5:16.78    5:33.66  
       28.15  1:00.34  1:33.67  2:07.64  2:41.96  3:16.58  3:51.23  4:25.92
     5:00.27  5:33.66                                                      
 39 Portnoy, Ashton           15 UDAC                 5:32.13    5:34.28  
       29.39  1:01.24  1:34.76  2:08.70  2:42.95  3:17.06  3:52.13  4:26.61
     5:01.75  5:34.28                                                      
 40 Faikish, Aidan A          13 NPAC                 5:24.22    5:34.66  
       28.23    59.81  1:32.46  2:05.79  2:39.59  3:14.23  3:49.38  4:24.43
     5:34.66                                                               
 41 Groff, Christopher M      13 MAC                       NT    5:42.12  
       30.37  1:04.06  1:38.45  2:13.69  2:49.17  3:24.71  3:59.81  4:34.84
     5:09.41  5:42.12                                                      
 42 Zhang, Andrew             13 MAC                       NT    5:44.52  
       29.22  1:01.50  1:35.62  2:10.64  2:46.04  3:21.76  3:58.13  4:34.15
     5:10.55  5:44.52                                                      
 43 Mosteller, Eric J         16 UDAC                      NT    5:47.05  
       29.41  1:02.72  1:37.66  2:13.16  2:48.86  3:24.67  4:00.48  4:36.51
     5:13.09  5:47.05                                                      
 44 Eames, Chuckie R          14 DCAA                      NT    5:50.57  
       28.83  1:02.42  1:37.50  2:13.00  2:49.86  3:25.93  4:03.02  4:40.43
     5:16.80  5:50.57                                                      
 45 Camfield, Jack A          13 WAC                  5:57.94    5:57.26  
       30.58  1:05.46  1:41.44  2:17.74  2:54.46  3:30.60  4:07.28  4:44.78
     5:21.60  5:57.26                                                      
 46 Taylor, Aaron R           13 PWAC                 6:07.77    6:02.56  
       32.67  1:09.17  1:46.47  2:22.90  2:58.67  3:35.28  4:12.70  4:49.93
     5:27.80  6:02.56                                                      
 47 Schueren, Henry H         13 WAC                  6:36.94    6:05.47  
       31.06  1:07.75  1:45.64  2:23.04  3:00.30  3:38.48  4:15.77  4:53.50
     5:30.06  6:05.47                                                      
 48 Motelson, Spencer D       13 UDAC                 6:54.23    6:08.26  
       29.03  1:05.01  1:43.79  2:21.78  3:00.05  3:38.86  4:17.51  4:55.91
     5:33.44  6:08.26                                                      
 49 Monaghan, Connor N        13 WAC                  6:21.16    6:09.76  
       31.13  1:07.16  1:44.79  2:23.33  3:01.82  3:40.33  4:18.62  4:57.31
     5:34.27  6:09.76                                                      
 50 Franchetti, John E        12 DCAA                 6:17.89    6:12.10  
       30.34  1:05.65  1:42.98  2:21.48  3:00.10  3:39.00  4:17.92  4:56.40
     5:35.24  6:12.10                                                      
 51 Suc, Maximilien P         13 UDAC                 6:07.53    6:17.55  
       32.47  1:08.66  1:46.26  2:24.86  3:03.59  3:42.73  4:21.86  5:00.46
     5:39.98  6:17.55                                                      
 52 Makaron, Adam             12 NPAC                 6:36.32    6:19.98  
       30.67  1:06.15  1:43.97  2:23.10  3:03.10           4:24.02  5:04.05
     5:44.25  6:19.98                                                      
 53 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                 6:32.73    6:45.06  
       34.69  1:14.70  1:56.13  2:38.13  3:20.02  4:02.14  4:44.72  5:27.86
     6:07.69  6:45.06                                                      
 54 Panachyda, Elias J        12 NPAC                 6:19.46    6:45.70  
       33.21  1:11.32  1:52.35  2:34.71  3:16.68  3:59.12  4:42.03  5:24.00
     6:06.70  6:45.70                                                      
 55 Gulli, Jamie C            11 WAC                       NT    6:56.89  
       34.80  1:16.25  1:57.06  2:40.66  3:23.65  4:07.30  4:51.59  5:34.29
     6:16.94  6:56.89                                                      
 56 Moreef, Marcus A          13 PSC                  7:02.10    6:58.69  
       32.89  1:14.28  1:57.19  2:39.56  3:21.82  4:06.49  4:50.25  5:33.86
     6:17.43  6:58.69                                                      
 57 Hanson, Jack C            11 WAC                  7:34.45    7:11.37  
       35.01  1:16.81  2:01.32  2:47.32  3:31.25  4:15.27  4:59.52  5:44.98
     6:29.64  7:11.37                                                      
 58 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                      NT    7:21.52  
       37.95           2:08.62  2:53.46  3:38.40  4:24.28  5:10.04  5:55.16
     6:40.47  7:21.52                                                      
 59 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                       NT    7:32.48  
       34.60  1:15.36  2:00.82  2:47.41  3:35.82  4:25.11  5:12.90  6:00.91
     6:47.27  7:32.48                                                      
 60 Middleton, Luke P         10 WAC                       NT    8:07.67  
       41.10  1:28.33  2:18.18  3:07.14  3:58.04  4:49.94  5:40.85  6:32.57
     7:21.39  8:07.67                                                      
 61 Suc, Xavier N             10 UDAC                      NT    8:16.21  
       39.42  1:28.01  2:18.62  3:10.40  4:00.25  4:52.47  5:42.10  6:32.76
     7:25.46  8:16.21                                                      
 
Event 7  Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Dare, Annie T           18 UDAC                   59.59      59.21  
       27.25    59.21                                                      
  2 Levins, Christina E       15 YBCC                 1:00.18      59.30  
       27.37    59.30                                                      
  3 Amdor, Abigail M          17 UDAC                 1:00.93    1:00.49  
       27.90  1:00.49                                                      
  4 Braun, Molly              15 UDAC                 1:01.89    1:01.58  
       27.83  1:01.58                                                      
  5 Henderson, Abby K         16 PCAC                 1:01.96    1:01.87  
       29.14  1:01.87                                                      
  6 Wahl, Julianna M          15 YBCC                 1:03.12    1:02.13  
       29.18  1:02.13                                                      
  7 Mostek, Anya H            14 PAY                  1:03.47    1:02.70  
       29.11  1:02.70                                                      
  8 Fickett, Makennah J       14 HAC                  1:05.57    1:03.73  
       29.22  1:03.73                                                      
  9 Tafuto, Tori C            15 HAC                  1:10.33    1:03.81  
       29.43  1:03.81                                                      
 10 Agne, Kira W              13 WAC                  1:02.10    1:04.03  
       29.64  1:04.03                                                      
 11 Storm, Hannah J           14 PCAC                 1:05.04    1:04.83  
       30.07  1:04.83                                                      
 12 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                 1:06.69    1:04.87  
       30.43  1:04.87                                                      
 13 Jia, Katherine X          13 UDAC                 1:03.05    1:04.91  
       29.70  1:04.91                                                      
 14 Ladd, Madeline R          15 CAA                  1:04.72    1:04.97  
       29.45  1:04.97                                                      
 15 DiMartile, Meghan         14 UDAC                 1:05.55    1:05.08  
       28.47  1:05.08                                                      
 16 Braun, Elle               17 UDAC                 1:04.20    1:05.10  
       29.77  1:05.10                                                      
 17 Shawaryn, Catie J         14 YBCC                 1:07.34    1:05.56  
       30.88  1:05.56                                                      
 18 Mcallister, Maia R        16 PCAC                 1:04.58    1:05.59  
       29.62  1:05.59                                                      
 19 Snyder, Ava L             15 YBCC                 1:07.98    1:05.70  
       29.69  1:05.70                                                      
 20 Fahrney, Caroline F       16 PSC                  1:03.20    1:05.93  
       30.77  1:05.93                                                      
 21 Murphy, Emily G           14 WAC                  1:10.11    1:05.98  
       30.41  1:05.98                                                      
 22 Waslyn, Rylee E           14 WAC                  1:00.40    1:06.00  
       31.16  1:06.00                                                      
 23 Zelinske, Lauren N        14 PAY                  1:05.01    1:06.09  
       29.40  1:06.09                                                      
 24 Speicher, Meghan E        15 WAC                  1:10.09    1:06.22  
       30.63  1:06.22                                                      
 25 Sasso, Nicole B           16 UDAC                 1:09.16    1:06.43  
       30.23  1:06.43                                                      
 26 Sugra, Paige E            15 YBCC                      NT    1:06.49  
       29.30  1:06.49                                                      
 27 Goodyear, Hailey A        17 UDAC                 1:09.01    1:06.55  
       30.01  1:06.55                                                      
 28 Andino, Isabel M          16 YBCC                      NT    1:06.60  
       31.25  1:06.60                                                      
 29 Stark, Ilene R            14 UDAC                 1:03.04    1:06.78  
       31.40  1:06.78                                                      
 30 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                1:11.26    1:06.85  
       29.77  1:06.85                                                      
 31 Oyerly, Cali M            13 HAC                  1:07.97    1:07.00  
       30.05  1:07.00                                                      
 32 Szabo, Noelle             16 PPST                 1:16.36    1:07.08  
       30.28  1:07.08                                                      
 33 Murray, Mikaela C         14 YBCC                 1:12.46    1:07.12  
       29.41  1:07.12                                                      
 34 Ritter, Sarah G           15 PAY                  1:07.84    1:07.47  
       30.81  1:07.47                                                      
 35 Vujovic, Zora             15 YBCC                 1:05.85    1:07.54  
       30.31  1:07.54                                                      
 36 Davis, Cami T             16 PPST                 1:15.77    1:07.64  
       30.53  1:07.64                                                      
 37 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                  1:06.27    1:07.67  
       30.89  1:07.67                                                      
 38 Pendleton, Laura L        16 UDAC                 1:06.03    1:07.76  
       31.35  1:07.76                                                      
 39 Mikalic, Maggie           15 UDAC                 1:09.60    1:07.87  
       30.99  1:07.87                                                      
 40 Thomas, Abigail M         17 UDAC                 1:07.37    1:07.88  
       31.59  1:07.88                                                      
 41 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  1:10.88    1:07.91  
       30.54  1:07.91                                                      
 42 Medvedev, Liz             17 UDAC                 1:09.09    1:08.02  
       33.25  1:08.02                                                      
 43 Stressman, Kayla M        13 NPAC                 1:04.73    1:08.24  
       30.21  1:08.24                                                      
 44 Lin, Chloe E              17 YBCC                      NT    1:08.32  
       33.42  1:08.32                                                      
 45 Stasz, Sydney R           13 HAC                  1:07.51    1:08.37  
       31.95  1:08.37                                                      
 46 Watkins, Azlynn K         13 PSC                  1:09.27    1:08.72  
       31.66  1:08.72                                                      
 47 Burton, Sophia M          14 PPST                 1:13.98    1:08.76  
       32.24  1:08.76                                                      
 48 Rodi, Kylie L             15 YBCC                 1:06.79    1:08.87  
       30.73  1:08.87                                                      
 49 Worrell, Lindi G          13 YBCC                 1:08.94    1:09.13  
       33.15  1:09.13                                                      
 50 Scanlon, Maura K          15 UDAC                 1:11.14    1:09.16  
       30.46  1:09.16                                                      
 51 Utecht, Allyssa J         16 PAY                  1:20.47    1:09.19  
       30.31  1:09.19                                                      
 52 Pesti, Korinna            14 UDAC                 1:10.40    1:09.23  
       31.03  1:09.23                                                      
 53 Corvaia, Devon T          15 PSC                  1:09.29    1:09.25  
       31.54  1:09.25                                                      
 54 Krause, Laurel E          16 PSC                  1:15.88    1:09.35  
       32.00  1:09.35                                                      
 55 Johnson, Kayla L          14 PSC                  1:17.93    1:09.41  
       31.93  1:09.41                                                      
 56 Mahler, Emily N           16 UN                   1:27.10    1:09.54  
       31.35  1:09.54                                                      
 56 Yosko, Mackenzie          15 CAA                  1:09.33    1:09.54  
       30.62  1:09.54                                                      
 58 Welsh, Eva M              13 NPAC                 1:11.18    1:09.58  
       32.83  1:09.58                                                      
 58 Mulveny, Leila M          15 WAC                  1:15.75    1:09.58  
       33.31  1:09.58                                                      
 60 Weaver, Claire A          14 PSC                  1:13.39    1:09.94  
       33.02  1:09.94                                                      
 61 Tsai, Amanda              13 MAC                  1:10.29    1:09.96  
       31.66  1:09.96                                                      
 62 Moran, Sofia              14 PCAC                 1:10.21    1:10.10  
       32.00  1:10.10                                                      
 63 Suc, Alexandra H          15 UDAC                 1:11.93    1:10.11  
       31.91  1:10.11                                                      
 64 Burke, Emily M            14 PCAC                 1:10.36    1:10.12  
       32.90  1:10.12                                                      
 65 Knackstedt, Kayley N      14 WAC                  1:10.31    1:10.24  
       32.29  1:10.24                                                      
 66 Benson, Maggie A          15 WAC                  1:11.95    1:10.39  
       33.51  1:10.39                                                      
 67 Bass, Kayla J             14 PCAC                 1:11.26    1:10.42  
       32.95  1:10.42                                                      
 68 Sadowski, Maris           13 PAY                  1:12.89    1:10.52  
       32.10  1:10.52                                                      
 69 Brady, Aisling C          13 PCAC                 1:08.07    1:10.64  
       32.54  1:10.64                                                      
 70 Wolstenholme, Lauren T    15 CAA                  1:08.75    1:10.68  
       32.01  1:10.68                                                      
 71 Brown, Allie K            13 YBCC                      NT    1:10.92  
       33.02  1:10.92                                                      
 72 Fry, Mikaela T            17 YBCC                      NT    1:11.04  
       33.14  1:11.04                                                      
 73 Acker, Lilly E            14 UNUDA                1:08.52    1:11.06  
       33.33  1:11.06                                                      
 74 Pappas, Penelope E        15 PAY                  1:10.30    1:11.12  
       32.69  1:11.12                                                      
 75 Wilmoth, Lia W            17 UDAC                 1:06.75    1:11.21  
       32.95  1:11.21                                                      
 76 Zagaceta, Morgan M        15 HAC                  1:11.85    1:11.36  
       34.21  1:11.36                                                      
 77 Mateo, Isabella M         16 YBCC                 1:10.68    1:11.53  
       33.52  1:11.53                                                      
 78 Shui, Lilly Y             14 PAY                  1:09.65    1:11.54  
       33.37  1:11.54                                                      
 79 Blaskovich, Emily V       14 YBCC                      NT    1:11.56  
       31.95  1:11.56                                                      
 80 Sugden, Maddie C          14 PPST                 1:18.55    1:11.65  
       32.42  1:11.65                                                      
 81 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  1:19.27    1:11.82  
       32.90  1:11.82                                                      
 82 Meachen, Claire S         14 PAY                  1:12.50    1:11.87  
       34.12  1:11.87                                                      
 83 Oconnor, Katie J          15 UNUDA                1:22.11    1:11.95  
       33.31  1:11.95                                                      
 84 Evans, Anna J             13 NPAC                 1:18.31    1:12.17  
       33.59  1:12.17                                                      
 85 Maki, Victoria K          14 PAY                  1:15.27    1:12.40  
       32.47  1:12.40                                                      
 86 Roth, Hillary J           14 PSC                       NT    1:12.43  
       33.38  1:12.43                                                      
 87 Mayinja, Makena A         15 PAY                  1:10.41    1:12.61  
       32.70  1:12.61                                                      
 88 Gondek, Maya              13 UDAC                 1:23.35    1:12.65  
       33.94  1:12.65                                                      
 89 Shiuh, Allison M          13 WAC                  1:22.89    1:12.69  
       31.67  1:12.69                                                      
 90 Reed, Marisa L            17 YBCC                 1:06.76    1:12.74  
       34.56  1:12.74                                                      
 91 Fu, Eunice C              15 PWAC                 1:14.17    1:12.95  
       34.46  1:12.95                                                      
 91 Luciani, Anna C           15 UDAC                      NT    1:12.95  
       32.29  1:12.95                                                      
 93 DiVenti, Katie            14 PPST                 1:14.79    1:12.98  
       32.65  1:12.98                                                      
 94 Ostrowski, Lindsay N      13 NPAC                 1:13.94    1:13.00  
       34.36  1:13.00                                                      
 95 Lawson, Grace K           14 YBCC                      NT    1:13.11  
       32.82  1:13.11                                                      
 96 McCarthy, Emma            14 UDAC                 1:18.48    1:13.15  
       34.32  1:13.15                                                      
 97 Lamirande, Erin E         16 PWAC                      NT    1:13.26  
       34.26  1:13.26                                                      
 98 Garcia-Kaliner, Arielle   15 PCAC                 1:19.22    1:13.31  
       36.06  1:13.31                                                      
 99 McKeown, Hannah K         13 UDAC                 1:15.46    1:13.49  
       33.85  1:13.49                                                      
100 Ritter, Callie G          13 ACAC                 1:14.89    1:13.59  
       34.20  1:13.59                                                      
101 Tran, Noelle T            15 PAY                  1:10.19    1:13.84  
       33.51  1:13.84                                                      
102 Leuthe, liv K             14 PSC                  1:19.10    1:13.97  
       34.01  1:13.97                                                      
103 Milich, Vivien R          17 PPST                 1:17.06    1:14.04  
       33.84  1:14.04                                                      
104 Machuca, Emily S          16 DCAA                 1:12.37    1:14.10  
       33.68  1:14.10                                                      
105 Shelton, Kylie T          13 WAC                  1:11.92    1:14.16  
       36.38  1:14.16                                                      
106 Maher, Kylie J            14 PAY                  1:11.36    1:14.26  
       32.47  1:14.26                                                      
107 Albert, Em K              14 PCAC                 1:13.55    1:14.31  
       32.79  1:14.31                                                      
108 Hollister, Marley R       13 DCAA                 1:15.24    1:14.32  
       32.60  1:14.32                                                      
109 Johnson, Natalie M        13 WAC                  1:13.03    1:14.56  
       33.67  1:14.56                                                      
110 Filipovski, Mia           13 PAY                  1:12.63    1:14.59  
       33.54  1:14.59                                                      
111 Gutshall, Ashley N        13 PVAC                 1:15.62    1:14.81  
       34.47  1:14.81                                                      
112 Nunciato, Chayse E        13 CAA                  1:14.03    1:14.98  
       34.47  1:14.98                                                      
113 Shiuh, Maddie H           15 WAC                       NT    1:15.02  
       33.03  1:15.02                                                      
114 Masciulli, Amy E          13 UDAC                 1:19.29    1:15.03  
       34.63  1:15.03                                                      
115 Chapman, Courtney         16 CAC                       NT    1:15.28  
       33.11  1:15.28                                                      
116 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                 1:17.71    1:15.59  
       34.64  1:15.59                                                      
117 Bauser, Emily C           15 PPST                 1:21.47    1:16.35  
       37.24  1:16.35                                                      
118 Epoca, Kelsey L           14 HAC                  1:13.68    1:16.57  
       34.56  1:16.57                                                      
118 McClendon, Janiya H       16 YBCC                 1:20.26    1:16.57  
       33.82  1:16.57                                                      
120 Bliss, Hannah R           14 HAC                  1:19.27    1:16.67  
       35.92  1:16.67                                                      
121 Shaw, Charlee or Chac K   13 NPAC                 1:23.08    1:16.68  
       36.81  1:16.68                                                      
122 McGeehan, Catherine A     14 NPAC                 1:16.61    1:16.69  
       35.94  1:16.69                                                      
123 Leibiger, Laura P         13 NPAC                      NT    1:17.47  
       35.60  1:17.47                                                      
123 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  1:22.03    1:17.47  
       35.91  1:17.47                                                      
125 Rizzuto, Abby             13 UDAC                 1:22.12    1:17.68  
       33.50  1:17.68                                                      
126 Hercher, Suzy N           15 DCAA                 1:18.12    1:18.00  
       35.49  1:18.00                                                      
127 Vargas, Charley           14 CAC                       NT    1:18.38  
       36.13  1:18.38                                                      
128 Platt, Sydney M           13 PSC                  1:22.01    1:18.44  
       37.44  1:18.44                                                      
129 Mosteller, Kayla M        14 UDAC                      NT    1:18.84  
       34.96  1:18.84                                                      
130 Park, Angelina S          13 UDAC                      NT    1:19.04  
       36.83  1:19.04                                                      
131 Rizzuto, Grace            13 UDAC                 1:20.73    1:19.39  
       36.59  1:19.39                                                      
132 Coonathur, Harsha         14 PPST                 1:20.24    1:19.80  
       36.51  1:19.80                                                      
133 Abbasi, Seher A           15 PPST                 1:15.22    1:19.91  
       37.56  1:19.91                                                      
134 Weber, Jordyn R           14 PPST                 1:25.72    1:20.47  
       37.41  1:20.47                                                      
135 Waldron, Rebecca          13 UDAC                 1:21.66    1:20.57  
       35.93  1:20.57                                                      
136 Bossi, Courtney A         16 CAA                  1:24.90    1:21.61  
       37.06  1:21.61                                                      
137 Schilling, Chrisanne V    15 PVAC                 1:24.86    1:21.88  
       35.97  1:21.88                                                      
138 Devpura, Arushi D         13 UNPP                 1:23.72    1:22.13  
       36.74  1:22.13                                                      
139 Sullivan, Kayla L         14 YBCC                 1:27.14    1:22.24  
       36.15  1:22.24                                                      
140 Tancini, Elyse C          13 PVAC                 1:24.27    1:22.31  
       37.98  1:22.31                                                      
141 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                 1:29.12    1:22.86  
       38.38  1:22.86                                                      
142 Bond, Valerie I           14 PCAC                 1:22.34    1:23.10  
       38.14  1:23.10                                                      
143 Horan, Sophia J           13 UDAC                      NT    1:23.73  
       38.34  1:23.73                                                      
144 Devpura, Ananya D         13 UNPP                 1:24.11    1:23.79  
       37.33  1:23.79                                                      
145 Sullivan, Natalie J       13 YBCC                 1:34.83    1:26.11  
       39.68  1:26.11                                                      
146 Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                 1:25.70    1:26.28  
       40.02  1:26.28                                                      
147 Casler, Kira I            13 PPST                 1:26.95    1:27.40  
       39.77  1:27.40                                                      
148 Casale, Sophie L          14 PCAC                 1:45.40    1:33.08  
       43.33  1:33.08                                                      
 
Event 8  Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Matthew           16 UDAC                   53.30      52.04  
       23.91    52.04                                                      
  2 Clark, Nick M             15 NPAC                   56.91      55.16  
       25.49    55.16                                                      
  3 Pro, Kyle H               16 UDAC                   57.10      55.36  
       25.30    55.36                                                      
  4 DiMartile, Jake           16 UDAC                   56.80      55.43  
       24.78    55.43                                                      
  5 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                 1:05.60      55.94  
       25.57    55.94                                                      
  6 Costa, Jonathan R         18 YBCC                   57.75      56.10  
       26.15    56.10                                                      
  7 Pave, Andrew S            16 UDAC                   57.42      57.20  
       26.60    57.20                                                      
  8 Maher, Ryan M             18 PAY                    58.55      57.46  
       26.01    57.46                                                      
  9 Brosky, Paul              15 UDAC                   59.20      57.59  
       26.48    57.59                                                      
 10 Deppen, Jack C            16 NPAC                      NT      57.93  
       26.11    57.93                                                      
 11 Ellis, Ryan T             16 UDAC                 1:00.60      58.07  
       27.18    58.07                                                      
 12 Goodyear, Connor H        15 UDAC                 1:03.84      58.26  
       27.52    58.26                                                      
 13 Maziarz, Dylan            17 PCAC                   58.26      58.29  
       27.01    58.29                                                      
 14 McKenrick, Aidan J        17 PAY                  1:06.54      58.83  
       27.38    58.83                                                      
 15 DuBois, Spenser R         16 YBCC                 1:00.57      58.99  
       28.22    58.99                                                      
 16 Hess, Charlie D           17 YBCC                      NT      59.40  
       28.49    59.40                                                      
 17 Pesti, Kornel             17 UDAC                   58.55      59.70  
       27.49    59.70                                                      
 18 Webb, Gavin M             16 PSC                  1:19.91    1:00.10  
       27.34  1:00.10                                                      
 19 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                   57.62    1:00.24  
       26.91  1:00.24                                                      
 20 Replogle, Jacob           14 NPAC                      NT    1:00.28  
       27.33  1:00.28                                                      
 21 Masciulli, Matt A         16 UDAC                 1:03.54    1:00.35  
       27.82  1:00.35                                                      
 22 Drexler, Noah             15 HAC                  1:04.52    1:00.38  
       28.15  1:00.38                                                      
 23 Gewartowski, Nicholas     16 UDAC                 1:04.02    1:00.41  
       27.89  1:00.41                                                      
 24 Hoger, Ryan D             15 YBCC                 1:08.99    1:00.50  
       27.11  1:00.50                                                      
 25 Cedar, Andrew             15 YBCC                 1:06.93    1:00.54  
       28.44  1:00.54                                                      
 26 Musante, Ben D            14 HAC                  1:05.32    1:00.77  
       27.71  1:00.77                                                      
 27 Vannoy, Ethan W           18 CAA                  1:01.44    1:00.87  
       28.18  1:00.87                                                      
 28 Kushner, Shawn B          15 PSC                  1:03.15    1:00.90  
       28.45  1:00.90                                                      
 29 Duthie, Zach J            18 UDAC                   59.00    1:01.02  
       28.57  1:01.02                                                      
 30 Vannoy, Jacob W           16 CAA                  1:03.98    1:01.18  
       28.38  1:01.18                                                      
 31 Huynh, Cameron L          14 PWAC                 1:05.14    1:01.49  
       29.32  1:01.49                                                      
 32 McKenna, Luke P           17 PAY                  1:04.18    1:01.66  
       27.90  1:01.66                                                      
 33 Boehme, Robert J          17 UN                   1:03.43    1:01.68  
       29.24  1:01.68                                                      
 34 Yoon, Michael             15 UDAC                 1:01.26    1:01.78  
       29.20  1:01.78                                                      
 35 Ricci, Sam J              15 PAY                  1:05.75    1:01.84  
       27.29  1:01.84                                                      
 36 Taylor, Ryan R            15 PWAC                 1:03.63    1:01.93  
       27.54  1:01.93                                                      
 37 Carnevale, Will P         17 PAY                  1:04.53    1:02.34  
       28.42  1:02.34                                                      
 37 Clemente, Patrick J       14 WAC                  1:10.07    1:02.34  
       28.85  1:02.34                                                      
 39 Pappas, George D          15 PAY                  1:04.36    1:02.36  
       27.94  1:02.36                                                      
 40 Acker, Andrew J           14 UNUDA                1:06.70    1:02.89  
       28.33  1:02.89                                                      
 41 Kofman, Eli B             15 PCAC                   58.74    1:03.43  
       29.14  1:03.43                                                      
 42 Brown, Shane C            16 YBCC                 1:16.95    1:03.51  
       28.09  1:03.51                                                      
 43 Kim, Joshua H             14 UNPP                 1:09.11    1:03.52  
       30.52  1:03.52                                                      
 44 Ji, David                 13 UDAC                 1:05.95    1:03.71  
       29.91  1:03.71                                                      
 45 Rowe, Jack M              16 YBCC                      NT    1:03.95  
       28.77  1:03.95                                                      
 46 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 1:06.85    1:04.03  
       29.43  1:04.03                                                      
 47 Krieger, Aiden D          16 WAC                  1:16.15    1:04.28  
       29.73  1:04.28                                                      
 48 Pennington, Ryder L       17 CAA                       NT    1:04.47  
       29.54  1:04.47                                                      
 49 Paul, Tommy M             15 HAC                  1:05.51    1:04.59  
       29.58  1:04.59                                                      
 50 Willard, Luke A           14 PSC                  1:12.33    1:04.63  
       29.33  1:04.63                                                      
 51 Wight, Lorne D            15 PPST                 1:16.22    1:04.68  
       30.50  1:04.68                                                      
 52 Tsumita, Kaito            16 PAY                  1:03.45    1:04.81  
       29.49  1:04.81                                                      
 53 Carroll, Aiden A          15 PAY                  1:08.12    1:04.97  
       29.15  1:04.97                                                      
 54 Groff, Christopher M      13 MAC                  1:03.86    1:05.04  
       28.39  1:05.04                                                      
 55 Suit, Benny C             13 DCAA                 1:09.24    1:05.08  
       30.16  1:05.08                                                      
 56 Mills, Bryce M            15 HAC                  1:07.94    1:05.15  
       30.62  1:05.15                                                      
 57 Pant, Dhruv               15 CAA                  1:09.60    1:05.25  
       30.84  1:05.25                                                      
 58 Marcus, Andrew            16 UDAC                 1:06.24    1:05.64  
       31.76  1:05.64                                                      
 59 Wolstenholme, Sean L      18 CAA                  1:09.22    1:05.65  
       29.69  1:05.65                                                      
 60 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  1:13.91    1:05.68  
       30.86  1:05.68                                                      
 60 Williams, Erik D          17 PCAC                 1:00.50    1:05.68  
       29.17  1:05.68                                                      
 62 Kressman, Jared           16 UDAC                 1:08.45    1:05.73  
       29.98  1:05.73                                                      
 63 Dencker, JP               18 PCAC                 1:02.39    1:05.79  
       29.54  1:05.79                                                      
 64 Messina, Santo            16 YBCC                 1:06.94    1:05.83  
       29.55  1:05.83                                                      
 65 Rollins, Joshua G         15 UDAC                 1:07.35    1:05.94  
       28.97  1:05.94                                                      
 66 Horsley, Croix M          14 YBCC                      NT    1:06.00  
       30.12  1:06.00                                                      
 67 Moreef, Isaiah G          15 PSC                  1:09.66    1:06.21  
       30.07  1:06.21                                                      
 68 Faikish, Aidan A          13 NPAC                 1:05.29    1:06.47  
       31.37  1:06.47                                                      
 69 Mumma, J.J. M             15 YBCC                 1:11.42    1:06.51  
       30.24  1:06.51                                                      
 70 Soroka, Michael P         14 DCAA                 1:06.60    1:06.78  
       29.77  1:06.78                                                      
 71 Keillor, Aidan            15 UDAC                 1:11.50    1:07.00  
       32.87  1:07.00                                                      
 72 Graham, Douglas S         15 PSC                  1:09.87    1:07.01  
       29.88  1:07.01                                                      
 73 Miglin, Lucas S           14 YBCC                 1:08.44    1:07.14  
       31.46  1:07.14                                                      
 74 Erwine, Ethan F           15 DCAA                      NT    1:07.15  
       32.86  1:07.15                                                      
 75 Jones, Ryan M             14 WAC                  1:15.45    1:07.40  
       29.40  1:07.40                                                      
 76 Stanczewski, Will L       13 PWAC                 1:10.13    1:07.96  
       32.49  1:07.96                                                      
 77 Bondi, Miles              13 UDAC                 1:13.29    1:08.03  
       31.28  1:08.03                                                      
 78 Zhang, Andrew             13 MAC                  1:12.38    1:08.11  
       30.38  1:08.11                                                      
 79 Ferraro, Anthony F        14 YBCC                 1:10.76    1:08.22  
       30.77  1:08.22                                                      
 80 Mosteller, Eric J         16 UDAC                      NT    1:08.25  
       30.79  1:08.25                                                      
 81 Salimov, Daniil T         13 UDAC                 1:13.78    1:08.44  
       31.74  1:08.44                                                      
 82 Heisman, Andrew H         14 UDAC                 1:20.07    1:08.56  
       32.13  1:08.56                                                      
 83 Woerner, Davis C          13 PAY                  1:09.56    1:08.72  
       32.86  1:08.72                                                      
 84 Sheehan, Dermot K         15 YBCC                 1:13.67    1:08.99  
       29.82  1:08.99                                                      
 85 Casey, Brendan J          15 NPAC                 1:07.18    1:09.25  
       30.80  1:09.25                                                      
 86 Parry, Jacob              15 PSC                  1:16.84    1:09.46  
       32.35  1:09.46                                                      
 87 Hermann, Michael          16 CAC                       NT    1:09.48  
       31.59  1:09.48                                                      
 88 Nakamura, Yota            15 PPST                 1:14.33    1:09.67  
       34.75  1:09.67                                                      
 89 Brogan, Sean P            17 UDAC                 1:05.00    1:09.73  
       31.32  1:09.73                                                      
 90 Luciani, Drew             18 UDAC                      NT    1:09.92  
       34.54  1:09.92                                                      
 91 Netter, Eddie             14 UDAC                 1:12.36    1:09.98  
       32.95  1:09.98                                                      
 92 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                 1:05.64    1:10.04  
       30.07  1:10.04                                                      
 93 Dey, Om                   15 PSC                  1:18.30    1:10.09  
       31.08  1:10.09                                                      
 94 Verma, Aayush             14 HAC                  1:30.62    1:10.23  
       32.24  1:10.23                                                      
 95 McClendon, Jaedon J       14 YBCC                 1:19.42    1:10.51  
       32.32  1:10.51                                                      
 96 Gold, Lucas A             14 PPST                 1:19.26    1:10.96  
       32.90  1:10.96                                                      
 97 Scholer, Rich Z           13 PCAC                 1:11.02    1:11.00  
       33.86  1:11.00                                                      
 98 Schueren, Henry H         13 WAC                  1:15.48    1:11.16  
       33.13  1:11.16                                                      
 99 Black, Eamon H            14 YBCC                      NT    1:11.22  
100 Gewartowski, Michael      14 UDAC                 1:13.71    1:11.49  
       32.41  1:11.49                                                      
101 Woolaver, Ryan J          15 NPAC                 1:15.10    1:12.04  
       33.49  1:12.04                                                      
102 Kullmann, Landon          14 UDAC                 1:12.38    1:12.59  
       34.53  1:12.59                                                      
103 Formica, Ryan C           14 UNPP                 1:17.17    1:12.66  
       33.99  1:12.66                                                      
104 Hecker, Aidan D           14 DCAA                 1:33.95    1:12.96  
       33.73  1:12.96                                                      
105 Clancey, Quinn R          13 YBCC                      NT    1:13.21  
       34.87  1:13.21                                                      
106 Monaghan, Connor N        13 WAC                  1:16.96    1:13.25  
       34.60  1:13.25                                                      
107 Suc, Maximilien P         13 UDAC                 1:13.73    1:13.83  
       33.60  1:13.83                                                      
108 Quimby, Jordan J          13 PVAC                 1:15.18    1:13.88  
       33.74  1:13.88                                                      
109 Strohl, Brandon C         14 YBCC                      NT    1:14.34  
       34.25  1:14.34                                                      
110 Camfield, Jack A          13 WAC                  1:15.45    1:14.49  
       34.33  1:14.49                                                      
111 Martin, Nick J            14 HAC                  1:16.43    1:15.24  
       33.95  1:15.24                                                      
112 Caldwell, Henry H         13 UDAC                      NT    1:15.33  
       33.64  1:15.33                                                      
113 Agamalian, Zach M         14 ACAC                 2:03.79    1:15.61  
       33.70  1:15.61                                                      
114 DiVella, Anthony S        15 YBCC                      NT    1:19.54  
       38.54  1:19.54                                                      
115 Rizzuto, Andrew           13 UDAC                 1:39.52    1:20.45  
       37.06  1:20.45                                                      
116 Stelling, Jack R          13 UDAC                 1:26.11    1:20.91  
       38.81  1:20.91                                                      
117 Concepcion, Antonio S     14 UDAC                      NT    1:20.97  
118 Clarke, Shawn P           13 YBCC                 1:19.29    1:21.95  
       35.39  1:21.95                                                      
119 Taylor, Aaron R           13 PWAC                 1:20.19    1:23.17  
       39.48  1:23.17                                                      
120 Langmuir, Andrew J        13 YBCC                 1:26.28    1:29.46  
       41.51  1:29.46                                                      
121 Li, Daniel                14 ACAC                      NT    1:53.63  
       49.74  1:53.63                                                      
 -- Thompson, John D          14 YBCC                      NT         DQ  
       44.10       DQ                                                      
 
Event 9  Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wahl, Julianna M          15 YBCC                      NT    2:16.53  
       31.01  1:04.76  1:40.46  2:16.53                                    
  2 Mcallister, Maia R        16 PCAC                 2:12.18    2:16.82  
       29.98  1:04.93  1:41.44  2:16.82                                    
  3 Mikalic, Maggie           15 UDAC                 2:15.49    2:18.89  
       31.70  1:07.03  1:43.22  2:18.89                                    
  4 Murphy, Emily G           14 WAC                  2:22.49    2:19.46  
       30.07  1:04.89  1:41.94  2:19.46                                    
  5 Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                 2:20.32    2:22.05  
       32.16  1:07.84  1:44.81  2:22.05                                    
  6 Tafuto, Tori C            15 HAC                  2:24.08    2:22.48  
       31.16  1:06.81  1:44.66  2:22.48                                    
  7 Fahrney, Caroline F       16 PSC                  2:13.26    2:24.78  
       32.57  1:08.90  1:46.96  2:24.78                                    
  8 Maile, Kristen            14 WAC                  2:21.72    2:25.26  
       32.48  1:09.40  1:48.13  2:25.26                                    
  9 Johnson, Kayla L          14 PSC                       NT    2:27.30  
       32.46  1:09.83  1:48.30  2:27.30                                    
 10 Watkins, Azlynn K         13 PSC                  2:23.88    2:28.69  
       33.18  1:10.74  1:49.42  2:28.69                                    
 11 Jia, Katherine X          13 UDAC                 2:22.28    2:28.75  
       32.12  1:09.68  1:49.26  2:28.75                                    
 12 Bui, Angeline             13 YBCC                      NT    2:28.82  
       31.52  1:08.75  1:48.90  2:28.82                                    
 13 Moran, Sofia              14 PCAC                 2:21.09    2:29.17  
       32.19  1:09.30  1:48.81  2:29.17                                    
 14 Goodyear, Hailey A        17 UDAC                 2:32.20    2:30.66  
       31.87  1:09.00  1:49.96  2:30.66                                    
 15 Cox, Bridget B            14 HAC                  2:23.44    2:31.61  
       32.08  1:10.26  1:50.46  2:31.61                                    
 16 Krause, Laurel E          16 PSC                  2:29.97    2:32.60  
       33.94  1:11.84  1:52.13  2:32.60                                    
 17 Roth, Hillary J           14 PSC                       NT    2:34.29  
       33.41  1:11.16  1:52.71  2:34.29                                    
 18 Stark, Ilene R            14 UDAC                 2:27.75    2:36.31  
       34.28  1:13.06  1:53.97  2:36.31                                    
 19 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                  2:14.68    2:36.33  
       32.84  1:12.20  1:53.94  2:36.33                                    
 20 Curley, Kristina G        18 YBCC                 2:29.80    2:36.68  
       32.48  1:08.85  1:50.49  2:36.68                                    
 21 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  2:28.69    2:36.73  
       33.35  1:11.59  1:53.90  2:36.73                                    
 22 Johnson, Natalie M        13 WAC                  2:23.11    2:37.02  
       34.43  1:13.99  1:55.79  2:37.02                                    
 23 Margerison, Lauren E      13 PWAC                      NT    2:38.26  
       32.99  1:13.24  1:54.98  2:38.26                                    
 24 Weaver, Claire A          14 PSC                  2:50.82    2:39.77  
       34.93  1:15.55  1:58.09  2:39.77                                    
 25 Lamirande, Erin E         16 PWAC                 2:28.44    2:41.77  
       35.24  1:15.35  1:58.18  2:41.77                                    
 26 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  2:29.26    2:42.51  
       35.91  1:16.88  2:42.51                                             
 27 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  2:35.83    2:46.52  
       38.60  1:22.77  2:04.88  2:46.52                                    
 -- Thomas, Abigail M         17 UDAC                      NT   X2:28.55  
       31.74  1:08.95  1:48.54  2:28.55                                    
 -- Hayner, Ellie G           14 DCAA                 2:53.34         DQ  
 -- Ryan, Lenya H             14 WAC                  2:27.49         DQ  
       31.55  1:08.19  1:46.81       DQ                                    
 
Event 10  Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matt W           16 PWAC                 1:52.22    1:52.96  
       26.29    55.10  1:24.10  1:52.96                                    
  2 Mahler, Adam P            18 UN                   1:48.22    1:54.00  
       25.63    54.67  1:24.23  1:54.00                                    
  3 Yaglenski, TJ J           17 UDAC                 1:55.55    1:54.60  
       25.56    55.16  1:24.39  1:54.60                                    
  4 Fiddler, Nick P           17 PCAC                 1:54.15    1:59.82  
       27.40    57.57  1:28.03  1:59.82                                    
  5 Lutter, Tommy W           17 LMOR                 1:51.67    1:59.88  
       26.20    56.28  1:27.93  1:59.88                                    
  6 Maziarz, Dylan            17 PCAC                 1:58.46    2:03.79  
       27.73    58.34  1:30.48  2:03.79                                    
  7 Marble, Jack A            16 YBCC                 2:01.76    2:04.32  
       27.22    58.36  1:30.92  2:04.32                                    
  8 Brookover, Jackson S      17 YBCC                 1:54.92    2:06.77  
       27.41    59.21  1:32.71  2:06.77                                    
  9 Claus, Zachary D          16 ROCK                 2:09.64    2:07.83  
       27.12    58.81  1:32.20  2:07.83                                    
 10 Duthie, Zach J            18 UDAC                 2:01.46    2:08.06  
       28.97  1:01.47  1:34.42  2:08.06                                    
 11 Pro, Kyle H               16 UDAC                      NT    2:08.34  
       27.87  1:00.30  1:34.29  2:08.34                                    
 12 Masciulli, Matt A         16 UDAC                 2:08.89    2:08.52  
       28.05    59.98  1:33.36  2:08.52                                    
 13 Myers, Carter K           17 DCAA                 2:01.98    2:09.18  
       27.51    59.28  1:33.71  2:09.18                                    
 14 Gibbs, Tommy E            14 MAC                  2:11.33    2:09.40  
       28.87  1:00.05  1:33.50  2:09.40                                    
 15 Naessig, Dylan D          15 PVAC                 2:15.04    2:09.56  
       27.47  1:00.23  1:33.44  2:09.56                                    
 16 Degodny, Eric H           17 NPAC                 1:56.83    2:09.76  
       27.74  1:00.00  1:34.71  2:09.76                                    
 17 Musante, Ben D            14 HAC                  2:08.26    2:09.95  
       28.39  1:00.68  1:35.41  2:09.95                                    
 18 Webb, Gavin M             16 PSC                       NT    2:10.92  
       28.29  1:01.53  1:36.15  2:10.92                                    
 19 McKenna, Luke P           17 PAY                  2:08.86    2:10.94  
       29.08  1:03.15  1:37.40  2:10.94                                    
 20 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                 2:03.97    2:12.26  
       29.09  1:01.74  1:34.91  2:12.26                                    
 21 Brace, Shane L            14 HAC                  2:12.57    2:13.54  
       29.35  1:03.69  1:38.38  2:13.54                                    
 22 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                 2:09.39    2:13.55  
       31.06  1:04.97  1:39.55  2:13.55                                    
 23 Boehme, Matthew C         13 UN                   2:11.14    2:14.13  
       29.87  1:03.68  1:38.60  2:14.13                                    
 24 Dillon, Mason R           15 HAC                  2:11.29    2:15.23  
       28.63  1:03.03  1:39.92  2:15.23                                    
 25 Laing, Sean P             16 PAY                       NT    2:16.46  
       27.69  1:01.55  1:37.40  2:16.46                                    
 26 Roling, Simon G           15 PCAC                 2:20.39    2:16.68  
       29.78  1:04.90  1:40.67  2:16.68                                    
 27 Jones, Ryan M             14 WAC                  2:18.77    2:17.59  
       29.14  1:03.51  1:40.51  2:17.59                                    
 28 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 2:17.13    2:17.87  
       30.28  1:05.55  1:42.33  2:17.87                                    
 29 Willard, Luke A           14 PSC                  2:24.61    2:18.06  
       30.97  1:05.49  1:41.21  2:18.06                                    
 30 Florio, Paul J            14 PAY                  2:15.75    2:20.87  
       29.67  1:04.55  1:42.02  2:20.87                                    
 31 Truitt, Justin T          16 ROCK                 3:18.35    2:28.97  
       30.79  1:07.26  1:46.65  2:28.97                                    
 32 Kushner, Shawn B          15 PSC                  2:40.58    2:30.43  
       32.14  1:10.78  1:50.38  2:30.43                                    
 33 Soroka, Michael P         14 DCAA                 2:17.98    2:31.06  
       31.47  1:07.85  1:48.00  2:31.06                                    
 34 Netter, Eddie             14 UDAC                 2:55.33    2:31.80  
       32.91  1:11.03  1:50.72  2:31.80                                    
 35 Andrulonis, Jonas D       14 UDAC                 2:47.40    2:31.82  
       31.46  1:08.47  1:50.35  2:31.82                                    
 36 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  2:41.87    2:35.84  
       34.82  1:13.61  1:56.17  2:35.84                                    
 37 Dey, Om                   15 PSC                  2:45.46    2:40.18  
       33.47  1:11.58  1:53.31  2:40.18                                    
 38 Camfield, Jack A          13 WAC                       NT    2:52.84  
       35.72  1:20.77  2:06.95  2:52.84                                    
 
Event 11  Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Levins, Christina E       15 YBCC                 1:04.80    1:05.39  
       31.03  1:05.39                                                      
  2 O'Dare, Annie T           18 UDAC                 1:02.14    1:05.58  
       30.75  1:05.58                                                      
  3 Breslin, Aly              16 UDAC                 1:04.55    1:06.10  
       31.42  1:06.10                                                      
  4 Amdor, Abigail M          17 UDAC                 1:06.20    1:09.38  
       32.28  1:09.38                                                      
  5 Mostek, Anya H            14 PAY                  1:06.95    1:10.39  
       32.97  1:10.39                                                      
  6 Lin, Chloe E              17 YBCC                 1:08.75    1:10.41  
       32.94  1:10.41                                                      
  7 Jia, Katherine X          13 UDAC                 1:09.60    1:11.24  
       33.56  1:11.24                                                      
  8 Shawaryn, Catie J         14 YBCC                 1:08.85    1:11.88  
       34.10  1:11.88                                                      
  9 Agne, Kira W              13 WAC                  1:11.12    1:12.80  
       34.87  1:12.80                                                      
 10 Weiss, Camille E          15 PCAC                 1:06.92    1:13.10  
       34.79  1:13.10                                                      
 11 Storm, Hannah J           14 PCAC                 1:11.49    1:13.53  
       34.30  1:13.53                                                      
 12 Worrell, Lindi G          13 YBCC                 1:13.18    1:13.90  
       35.33  1:13.90                                                      
 13 Medvedev, Liz             17 UDAC                 1:10.36    1:14.15  
       34.69  1:14.15                                                      
 14 Reed, Marisa L            17 YBCC                 1:13.14    1:14.27  
       35.28  1:14.27                                                      
 15 Ladd, Madeline R          15 CAA                  1:16.89    1:14.42  
       36.02  1:14.42                                                      
 16 Andino, Isabel M          16 YBCC                 1:17.39    1:14.83  
       34.96  1:14.83                                                      
 17 Stuart, Natalie M         14 PWAC                 1:11.63    1:14.95  
       35.18  1:14.95                                                      
 18 Mulveny, Leila M          15 WAC                  1:13.96    1:15.13  
       35.70  1:15.13                                                      
 19 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                 1:12.18    1:15.25  
       35.85  1:15.25                                                      
 20 Peshenko, Anna I          15 DCAA                 1:11.72    1:15.33  
       35.66  1:15.33                                                      
 21 Stasz, Sydney R           13 HAC                  1:14.91    1:15.81  
       36.02  1:15.81                                                      
 22 Wilmoth, Lia W            17 UDAC                 1:07.94    1:16.00  
       35.12  1:16.00                                                      
 23 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                 1:13.10    1:16.01  
       35.94  1:16.01                                                      
 24 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                  1:09.15    1:16.41  
       35.91  1:16.41                                                      
 25 Acker, Lilly E            14 UNUDA                1:13.22    1:16.54  
       35.81  1:16.54                                                      
 26 Welsh, Eva M              13 NPAC                 1:16.44    1:16.61  
       37.12  1:16.61                                                      
 27 Waslyn, Rylee E           14 WAC                  1:08.99    1:16.72  
       36.71  1:16.72                                                      
 28 Brown, Allie K            13 YBCC                 1:10.77    1:16.78  
       36.68  1:16.78                                                      
 29 Benson, Maggie A          15 WAC                  1:12.81    1:16.81  
       35.92  1:16.81                                                      
 30 Garcia-Kaliner, Arielle   15 PCAC                 1:10.34    1:17.13  
       36.31  1:17.13                                                      
 31 Davis, Cami T             16 PPST                 1:18.88    1:17.19  
       35.98  1:17.19                                                      
 32 Burton, Sophia M          14 PPST                 1:13.93    1:17.28  
       36.51  1:17.28                                                      
 33 Ryan, Lenya H             14 WAC                  1:15.51    1:17.54  
       37.06  1:17.54                                                      
 34 Ritter, Sarah G           15 PAY                  1:15.18    1:17.93  
       36.35  1:17.93                                                      
 35 Murphy, Emily G           14 WAC                  1:13.21    1:17.98  
       36.76  1:17.98                                                      
 36 Snyder, Ava L             15 YBCC                 1:24.39    1:18.21  
       37.52  1:18.21                                                      
 37 Zagaceta, Morgan M        15 HAC                  1:12.83    1:18.65  
       36.70  1:18.65                                                      
 38 Vujovic, Zora             15 YBCC                 1:13.00    1:18.69  
       36.93  1:18.69                                                      
 39 Burke, Emily M            14 PCAC                 1:21.87    1:18.73  
       37.08  1:18.73                                                      
 40 Maile, Kristen            14 WAC                  1:19.28    1:18.94  
       36.84  1:18.94                                                      
 41 Speicher, Meghan E        15 WAC                  1:19.45    1:19.02  
       37.53  1:19.02                                                      
 42 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  1:14.24    1:19.28  
       37.30  1:19.28                                                      
 43 Bass, Kayla J             14 PCAC                 1:15.30    1:19.55  
       38.26  1:19.55                                                      
 44 Szabo, Noelle             16 PPST                 1:20.26    1:19.77  
       37.98  1:19.77                                                      
 45 McCarthy, Emma            14 UDAC                 1:22.09    1:20.12  
       37.49  1:20.12                                                      
 46 Stressman, Kayla M        13 NPAC                      NT    1:20.32  
       37.84  1:20.32                                                      
 47 Tsai, Amanda              13 MAC                       NT    1:20.66  
       39.33  1:20.66                                                      
 48 McCottry, Leah            14 DCAA                 1:21.14    1:21.00  
       37.53  1:21.00                                                      
 49 Meachen, Claire S         14 PAY                  1:20.83    1:21.25  
       37.97  1:21.25                                                      
 50 Andrews, Samantha J       14 HAC                  1:22.71    1:21.37  
       39.09  1:21.37                                                      
 51 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                1:25.54    1:21.49  
       39.04  1:21.49                                                      
 52 Fu, Eunice C              15 PWAC                 1:26.37    1:21.54  
       39.04  1:21.54                                                      
 53 Leuthe, liv K             14 PSC                  1:17.48    1:21.61  
       37.90  1:21.61                                                      
 54 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  1:20.91    1:22.04  
       38.88  1:22.04                                                      
 55 Oconnor, Katie J          15 UNUDA                1:21.19    1:22.19  
       38.38  1:22.19                                                      
 56 Angelucci, Jenna L        15 YBCC                 1:22.34    1:22.38  
       39.67  1:22.38                                                      
 57 Bliss, Hannah R           14 HAC                  1:24.62    1:22.78  
       38.73  1:22.78                                                      
 58 Scanlon, Maura K          15 UDAC                 1:23.49    1:22.99  
       39.25  1:22.99                                                      
 59 Shelton, Kylie T          13 WAC                  1:20.38    1:23.05  
       39.11  1:23.05                                                      
 60 Tran, Noelle T            15 PAY                  1:15.19    1:23.16  
       39.97  1:23.16                                                      
 61 Knackstedt, Kayley N      14 WAC                  1:21.48    1:23.34  
 62 Evans, Anna J             13 NPAC                      NT    1:23.41  
       39.00  1:23.41                                                      
 63 Machuca, Emily S          16 DCAA                 1:16.72    1:23.68  
       38.73  1:23.68                                                      
 64 Moran, Sofia              14 PCAC                 1:23.69    1:23.73  
       40.37  1:23.73                                                      
 65 Bauser, Emily C           15 PPST                 1:19.20    1:23.75  
       39.32  1:23.75                                                      
 66 Ostrowski, Lindsay N      13 NPAC                 1:20.34    1:23.94  
       39.05  1:23.94                                                      
 67 Corvaia, Devon T          15 PSC                  1:29.44    1:24.07  
       40.30  1:24.07                                                      
 68 Epoca, Kelsey L           14 HAC                  1:19.15    1:24.17  
       38.65  1:24.17                                                      
 69 Nunciato, Chayse E        13 CAA                  1:22.94    1:24.35  
       39.32  1:24.35                                                      
 70 Weaver, Claire A          14 PSC                  1:28.60    1:24.68  
       40.82  1:24.68                                                      
 71 Lawson, Grace K           14 YBCC                 1:24.76    1:24.83  
       39.38  1:24.83                                                      
 72 Pappas, Penelope E        15 PAY                  1:25.14    1:25.11  
       40.20  1:25.11                                                      
 73 Milich, Vivien R          17 PPST                 1:19.85    1:25.17  
       39.63  1:25.17                                                      
 74 Mayinja, Makena A         15 PAY                  1:18.74    1:25.60  
       40.08  1:25.60                                                      
 75 Shaw, Charlee or Chac K   13 NPAC                      NT    1:25.97  
       38.59  1:25.97                                                      
 76 Krause, Laurel E          16 PSC                  1:19.06    1:26.11  
       40.68  1:26.11                                                      
 77 Johnson, Kayla L          14 PSC                  1:28.54    1:26.15  
       41.79  1:26.15                                                      
 78 McKeown, Hannah K         13 UDAC                      NT    1:26.16  
       39.27  1:26.16                                                      
 79 Roth, Hillary J           14 PSC                  1:28.70    1:26.87  
       40.70  1:26.87                                                      
 80 Sugden, Maddie C          14 PPST                 1:26.09    1:27.18  
       39.92  1:27.18                                                      
 81 McGeehan, Catherine A     14 NPAC                 1:23.82    1:27.49  
       40.84  1:27.49                                                      
 82 Rizzuto, Grace            13 UDAC                 1:41.14    1:27.56  
       41.12  1:27.56                                                      
 83 Shiuh, Maddie H           15 WAC                  1:27.82    1:27.65  
       41.57  1:27.65                                                      
 84 Filipovski, Mia           13 PAY                  1:22.47    1:27.82  
       40.07  1:27.82                                                      
 85 Maki, Victoria K          14 PAY                  1:24.77    1:27.92  
       41.58  1:27.92                                                      
 86 Vargas, Charley           14 CAC                       NT    1:28.12  
       41.02  1:28.12                                                      
 87 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  1:31.63    1:28.37  
       42.13  1:28.37                                                      
 88 Abbasi, Seher A           15 PPST                 1:25.26    1:28.63  
       42.51  1:28.63                                                      
 89 Shiuh, Allison M          13 WAC                  1:30.57    1:30.16  
       42.10  1:30.16                                                      
 90 Park, Angelina S          13 UDAC                      NT    1:31.02  
       41.92  1:31.02                                                      
 91 DiVenti, Katie            14 PPST                 1:29.42    1:31.74  
       43.27  1:31.74                                                      
 92 Coonathur, Harsha         14 PPST                 1:27.10    1:32.21  
       43.12  1:32.21                                                      
 93 Hercher, Suzy N           15 DCAA                 1:32.95    1:32.38  
       43.20  1:32.38                                                      
 94 Waldron, Rebecca          13 UDAC                      NT    1:32.91  
       42.59  1:32.91                                                      
 95 Nishikawa, Lauren         14 ACAC                 1:37.74    1:33.51  
       44.29  1:33.51                                                      
 96 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                 1:34.76    1:33.85  
       44.36  1:33.85                                                      
 97 Weber, Jordyn R           14 PPST                 1:32.89    1:34.17  
       44.19  1:34.17                                                      
 98 Devpura, Arushi D         13 UNPP                 1:35.00    1:35.25  
       45.08  1:35.25                                                      
 99 Clarke, Emma H            15 YBCC                 1:35.02    1:35.55  
       44.75  1:35.55                                                      
100 Horan, Sophia J           13 UDAC                      NT    1:35.71  
       43.97  1:35.71                                                      
101 Schilling, Chrisanne V    15 PVAC                 1:29.60    1:35.96  
       44.55  1:35.96                                                      
102 Sullivan, Natalie J       13 YBCC                 1:43.52    1:37.36  
       44.68  1:37.36                                                      
103 Ramic, Sadira D           13 NPAC                      NT    1:40.36  
       48.16  1:40.36                                                      
104 Devpura, Ananya D         13 UNPP                 1:40.74    1:42.09  
       48.50  1:42.09                                                      
105 Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                 1:44.71    1:43.36  
       49.47  1:43.36                                                      
106 Casler, Kira I            13 PPST                 1:44.26    1:46.10  
       51.21  1:46.10                                                      
107 Casale, Sophie L          14 PCAC                 1:41.11    1:46.93  
       50.60  1:46.93                                                      
 -- Bauer, Lauren M           13 UDAC                      NT         DQ  
       52.72       DQ                                                      
 
Event 12  Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Matthew           16 UDAC                   57.50      59.01  
       28.19    59.01                                                      
  2 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                   59.08      59.57  
       28.24    59.57                                                      
  3 Clark, Nick M             15 NPAC                   57.73    1:00.41  
       27.99  1:00.41                                                      
  4 Costa, Jonathan R         18 YBCC                 1:01.78    1:01.88  
       28.95  1:01.88                                                      
  5 Rankin, Niles H           17 UN                   1:00.08    1:02.12  
       28.87  1:02.12                                                      
  6 DuBois, Spenser R         16 YBCC                 1:04.19    1:03.07  
       29.92  1:03.07                                                      
  7 Brosky, Paul              15 UDAC                 1:04.12    1:03.09  
  8 Pave, Andrew S            16 UDAC                   59.20    1:03.11  
       29.88  1:03.11                                                      
  9 Hess, Charlie D           17 YBCC                 1:04.39    1:03.78  
       30.27  1:03.78                                                      
 10 Myers, Carter K           17 DCAA                 1:01.31    1:04.72  
       30.18  1:04.72                                                      
 11 Ellis, Ryan T             16 UDAC                 1:10.00    1:05.02  
       31.19  1:05.02                                                      
 12 Blacker, Alex L           15 HAC                  1:03.45    1:05.74  
       29.78  1:05.74                                                      
 13 McKenrick, Aidan J        17 PAY                  1:00.81    1:05.86  
 14 Brookover, Jackson S      17 YBCC                 1:02.96    1:06.43  
       32.28  1:06.43                                                      
 15 Huynh, Cameron L          14 PWAC                 1:11.72    1:06.66  
       31.15  1:06.66                                                      
 16 Cedar, Andrew             15 YBCC                 1:05.07    1:07.00  
       31.46  1:07.00                                                      
 17 Drexler, Noah             15 HAC                  1:07.52    1:07.21  
       31.65  1:07.21                                                      
 18 Degodny, Eric H           17 NPAC                 1:02.89    1:07.42  
       31.53  1:07.42                                                      
 19 Yoon, Michael             15 UDAC                 1:06.68    1:07.62  
       32.00  1:07.62                                                      
 20 Comber, Kurt P            16 YBCC                 1:07.49    1:07.80  
 21 Kofman, Eli B             15 PCAC                 1:03.90    1:08.01  
       32.06  1:08.01                                                      
 22 Maziarz, Dylan            17 PCAC                 1:03.29    1:08.21  
       32.01  1:08.21                                                      
 23 Boehme, Robert J          17 UN                   1:09.39    1:08.39  
       32.15  1:08.39                                                      
 24 Maher, Ryan M             18 PAY                  1:09.66    1:08.68  
       32.35  1:08.68                                                      
 25 Pesti, Kornel             17 UDAC                 1:06.69    1:08.71  
       32.36  1:08.71                                                      
 26 Kim, Joshua H             14 UNPP                 1:07.22    1:08.79  
       32.65  1:08.79                                                      
 27 Vannoy, Ethan W           18 CAA                  1:07.77    1:08.91  
       33.26  1:08.91                                                      
 28 Carnevale, Will P         17 PAY                  1:07.55    1:09.59  
       32.39  1:09.59                                                      
 29 Dillon, Mason R           15 HAC                  1:07.61    1:10.54  
       33.94  1:10.54                                                      
 30 Florio, Paul J            14 PAY                  1:10.22    1:10.73  
       33.40  1:10.73                                                      
 31 Duthie, Zach J            18 UDAC                 1:02.96    1:10.82  
       33.31  1:10.82                                                      
 32 Taylor, Ryan R            15 PWAC                 1:12.55    1:11.05  
       33.04  1:11.05                                                      
 33 Pant, Dhruv               15 CAA                  1:11.16    1:11.08  
       33.90  1:11.08                                                      
 34 Wight, Lorne D            15 PPST                 1:09.60    1:11.31  
       33.52  1:11.31                                                      
 35 Brace, Shane L            14 HAC                  1:09.38    1:11.44  
       33.47  1:11.44                                                      
 36 Ji, David                 13 UDAC                 1:14.70    1:11.59  
       33.39  1:11.59                                                      
 37 Clemente, Patrick J       14 WAC                  1:09.58    1:11.65  
       33.95  1:11.65                                                      
 38 Webb, Gavin M             16 PSC                  1:34.92    1:11.90  
       33.26  1:11.90                                                      
 39 Aclan, Ryan P             17 PAY                  1:11.44    1:11.91  
       34.11  1:11.91                                                      
 40 Ricci, Sam J              15 PAY                  1:10.74    1:12.13  
       33.46  1:12.13                                                      
 41 Erwine, Ethan F           15 DCAA                 1:11.37    1:12.84  
       34.29  1:12.84                                                      
 42 Nakamura, Yota            15 PPST                 1:11.92    1:12.92  
       34.16  1:12.92                                                      
 43 Marcus, Andrew            16 UDAC                 1:12.78    1:13.05  
       33.89  1:13.05                                                      
 44 Keillor, Aidan            15 UDAC                 1:11.72    1:13.38  
       34.28  1:13.38                                                      
 45 Stanczewski, Will L       13 PWAC                 1:17.60    1:13.83  
       35.47  1:13.83                                                      
 46 Hoger, Ryan D             15 YBCC                 1:17.71    1:13.89  
       35.43  1:13.89                                                      
 47 Luciani, Drew             18 UDAC                 1:26.28    1:14.02  
       34.85  1:14.02                                                      
 48 Miglin, Lucas S           14 YBCC                 1:15.12    1:14.44  
       34.05  1:14.44                                                      
 49 Schueren, Henry H         13 WAC                  1:15.40    1:14.49  
       34.41  1:14.49                                                      
 50 Woerner, Davis C          13 PAY                  1:12.94    1:14.58  
       34.04  1:14.58                                                      
 51 Tsumita, Kaito            16 PAY                  1:12.12    1:14.64  
       34.77  1:14.64                                                      
 52 Hermann, Michael          16 CAC                       NT    1:14.70  
       33.96  1:14.70                                                      
 53 Suit, Benny C             13 DCAA                 1:11.38    1:14.80  
       34.54  1:14.80                                                      
 54 Heisman, Andrew H         14 UDAC                 1:24.22    1:14.89  
       35.13  1:14.89                                                      
 55 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC                 1:18.11    1:15.37  
       34.09  1:15.37                                                      
 56 Laing, Cory A             16 PAY                  1:16.72    1:15.50  
       35.34  1:15.50                                                      
 57 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 1:16.14    1:15.81  
       35.63  1:15.81                                                      
 58 Mills, Bryce M            15 HAC                  1:12.62    1:16.13  
       35.44  1:16.13                                                      
 59 Black, Eamon H            14 YBCC                 1:16.74    1:16.18  
       36.17  1:16.18                                                      
 60 Faikish, Aidan A          13 NPAC                 1:21.24    1:16.45  
       35.25  1:16.45                                                      
 61 Pappas, George D          15 PAY                  1:18.76    1:16.65  
       36.71  1:16.65                                                      
 62 Netter, Eddie             14 UDAC                 1:13.59    1:16.92  
       36.15  1:16.92                                                      
 63 Vannoy, Jacob W           16 CAA                  1:15.23    1:17.08  
       36.70  1:17.08                                                      
 64 Salimov, Daniil T         13 UDAC                 1:17.79    1:17.83  
       36.62  1:17.83                                                      
 65 Moreef, Isaiah G          15 PSC                  1:22.26    1:17.90  
       37.00  1:17.90                                                      
 66 Hecker, Aidan D           14 DCAA                 1:46.16    1:19.45  
       37.44  1:19.45                                                      
 67 Scholer, Rich Z           13 PCAC                 1:18.13    1:20.37  
 68 Messina, Santo            16 YBCC                 1:16.92    1:20.50  
       37.01  1:20.50                                                      
 69 Monaghan, Connor N        13 WAC                  1:22.66    1:20.81  
       38.08  1:20.81                                                      
 70 Mosteller, Eric J         16 UDAC                      NT    1:21.32  
       39.77  1:21.32                                                      
 71 Mumma, J.J. M             15 YBCC                 1:19.00    1:21.35  
       38.42  1:21.35                                                      
 72 Krieger, Aiden D          16 WAC                  1:21.83    1:21.51  
       37.38  1:21.51                                                      
 73 Formica, Ryan C           14 UNPP                 1:24.06    1:22.86  
       38.80  1:22.86                                                      
 74 Gewartowski, Michael      14 UDAC                 1:22.95    1:22.97  
       38.70  1:22.97                                                      
 75 Parry, Jacob              15 PSC                  1:32.56    1:23.73  
       39.92  1:23.73                                                      
 76 McClendon, Jaedon J       14 YBCC                 1:22.72    1:24.27  
       39.11  1:24.27                                                      
 77 Bondi, Miles              13 UDAC                 1:32.34    1:24.37  
       40.15  1:24.37                                                      
 78 Boehme, Joseph R          15 UN                   1:35.39    1:24.49  
       40.35  1:24.49                                                      
 79 Kullmann, Landon          14 UDAC                 1:20.56    1:24.74  
       39.56  1:24.74                                                      
 80 Woolaver, Ryan J          15 NPAC                 1:29.17    1:24.99  
       39.83  1:24.99                                                      
 81 Martin, Nick J            14 HAC                  1:20.67    1:26.80  
       40.46  1:26.80                                                      
 82 Dey, Om                   15 PSC                  1:22.30    1:27.55  
       41.20  1:27.55                                                      
 83 Gold, Lucas A             14 PPST                 1:27.11    1:27.62  
       43.98  1:27.62                                                      
 84 Strohl, Brandon C         14 YBCC                      NT    1:27.71  
       40.26  1:27.71                                                      
 85 Caldwell, Henry H         13 UDAC                      NT    1:28.15  
       41.39  1:28.15                                                      
 86 Moreef, Marcus A          13 PSC                  1:32.12    1:28.31  
       40.29  1:28.31                                                      
 87 Suc, Maximilien P         13 UDAC                 1:29.16    1:28.54  
       41.07  1:28.54                                                      
 88 Concepcion, Antonio S     14 UDAC                      NT    1:31.51  
       42.83  1:31.51                                                      
 89 Stelling, Jack R          13 UDAC                      NT    1:31.78  
       42.53  1:31.78                                                      
 90 Taylor, Aaron R           13 PWAC                 1:41.20    1:34.36  
       45.73  1:34.36                                                      
 91 Rizzuto, Andrew           13 UDAC                      NT    1:36.71  
       44.47  1:36.71                                                      
 92 Langmuir, Andrew J        13 YBCC                      NT    1:43.53  
       49.07  1:43.53                                                      
 -- Agamalian, Zach M         14 ACAC                      NT         DQ  
       43.01       DQ                                                      
 
Event 13  Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson, Abby K         16 PCAC                 2:04.15    2:05.79  
       29.66  1:01.30  1:33.72  2:05.79                                    
  2 O'Dare, Annie T           18 UDAC                 2:06.50    2:08.31  
       29.89  1:02.08  1:35.45  2:08.31                                    
  3 Braun, Elle               17 UDAC                 2:06.58    2:08.88  
       30.35  1:03.26  1:36.60  2:08.88                                    
  4 Braun, Molly              15 UDAC                 2:08.16    2:10.29  
       30.20  1:02.90  1:36.86  2:10.29                                    
  5 DiMartile, Meghan         14 UDAC                 2:12.87    2:10.85  
       30.03  1:02.73  1:36.88  2:10.85                                    
  6 Fickett, Makennah J       14 HAC                  2:09.22    2:12.64  
       31.44  1:04.95  1:39.23  2:12.64                                    
  7 Mostek, Anya H            14 PAY                  2:08.31    2:13.20  
       31.54  1:05.35  1:39.10  2:13.20                                    
  8 Zelinske, Lauren N        14 PAY                  2:11.61    2:14.45  
       30.18  1:02.82  1:38.55  2:14.45                                    
  9 Ladd, Madeline R          15 CAA                  2:06.71    2:16.46  
       31.61  1:05.53  1:41.12  2:16.46                                    
 10 Stuart, Natalie M         14 PWAC                 2:18.52    2:17.47  
       33.16  1:07.84  1:43.06  2:17.47                                    
 11 Mcsorley, Maddie L        17 PCAC                 2:09.70    2:17.49  
       32.15  1:06.99  1:42.27  2:17.49                                    
 12 Weiss, Camille E          15 PCAC                 2:19.36    2:18.06  
       33.26  1:08.66  1:44.05  2:18.06                                    
 13 Murray, Mikaela C         14 YBCC                 2:14.87    2:18.13  
       31.84  1:06.58  1:42.51  2:18.13                                    
 14 Mikalic, Maggie           15 UDAC                 2:13.46    2:18.48  
       32.31  1:06.62  1:42.08  2:18.48                                    
 15 Towers, Alex              16 PCAC                 2:15.85    2:19.02  
       32.59  1:07.45  1:43.53  2:19.02                                    
 16 Vujovic, Zora             15 YBCC                 2:15.92    2:19.29  
       33.27  1:08.99  1:44.56  2:19.29                                    
 17 Waslyn, Rylee E           14 WAC                  2:15.60    2:19.36  
       32.98  1:08.74  1:44.34  2:19.36                                    
 18 Szabo, Noelle             16 PPST                 2:11.41    2:19.46  
       32.07  1:07.27  1:43.26  2:19.46                                    
 19 Yosko, Mackenzie          15 CAA                  2:11.71    2:19.54  
       32.31  1:07.37  1:43.20  2:19.54                                    
 20 Corvaia, Devon T          15 PSC                  2:12.70    2:19.72  
       33.04  1:08.15  1:44.08  2:19.72                                    
 21 Agne, Kira W              13 WAC                  2:20.85    2:19.82  
       33.29  1:09.21  1:44.97  2:19.82                                    
 22 Ryan, Lenya H             14 WAC                  2:16.05    2:20.07  
       33.12  1:08.16  1:44.20  2:20.07                                    
 23 Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                 2:19.01    2:20.72  
       33.27  1:08.68  1:44.81  2:20.72                                    
 24 Tafuto, Tori C            15 HAC                  2:25.64    2:20.89  
       33.21  1:08.86  1:45.21  2:20.89                                    
 25 Bui, Angeline             13 YBCC                 2:21.29    2:21.13  
       31.59  1:07.11  1:44.21  2:21.13                                    
 26 Fahrney, Caroline F       16 PSC                  2:23.03    2:21.18  
       33.86  1:09.30  1:45.44  2:21.18                                    
 27 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                      NT    2:21.55  
       34.64  1:10.52  1:46.85  2:21.55                                    
 28 Utecht, Allyssa J         16 PAY                  2:11.30    2:21.81  
       32.23  1:08.20  1:44.86  2:21.81                                    
 29 Pesti, Korinna            14 UDAC                 2:28.53    2:22.14  
       33.90  1:10.13  1:46.49  2:22.14                                    
 30 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                 2:21.18    2:22.42  
       33.98  1:10.18  1:46.61  2:22.42                                    
 31 Mahler, Emily N           16 UN                   2:18.39    2:22.49  
       32.14  1:08.26  1:45.31  2:22.49                                    
 32 Oyerly, Cali M            13 HAC                  2:12.91    2:22.69  
       32.20  1:08.64  1:46.09  2:22.69                                    
 33 Sasso, Nicole B           16 UDAC                 2:22.17    2:22.96  
       31.91  1:08.03  1:45.80  2:22.96                                    
 34 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  2:17.26    2:23.20  
       33.15  1:09.46  1:47.17  2:23.20                                    
 35 Tsai, Amanda              13 MAC                  2:25.98    2:23.25  
       34.47  1:10.55  1:47.24  2:23.25                                    
 36 Margerison, Lauren E      13 PWAC                 2:27.77    2:23.33  
       34.04  1:09.93  1:46.83  2:23.33                                    
 37 Storm, Hannah J           14 PCAC                      NT    2:24.11  
       33.28  1:10.08  1:48.41  2:24.11                                    
 38 Davis, Cami T             16 PPST                 2:15.97    2:24.27  
       33.48  1:09.72  1:46.87  2:24.27                                    
 39 Pappas, Penelope E        15 PAY                  2:17.70    2:25.17  
       33.28  1:09.40  1:47.19  2:25.17                                    
 40 Stasz, Sydney R           13 HAC                  2:36.22    2:25.43  
       34.57  1:11.69  1:50.10  2:25.43                                    
 41 Speicher, Meghan E        15 WAC                  2:20.93    2:25.48  
       34.53  1:11.05  1:48.26  2:25.48                                    
 42 Stressman, Kayla M        13 NPAC                 2:19.06    2:25.89  
       34.14  1:11.18  1:48.92  2:25.89                                    
 43 Peshenko, Anna I          15 DCAA                 2:24.08    2:26.03  
       34.22  1:11.50  1:49.03  2:26.03                                    
 44 Weaver, Claire A          14 PSC                  2:26.23    2:27.03  
       35.26  1:11.99  1:50.20  2:27.03                                    
 45 Angelucci, Jenna L        15 YBCC                 2:26.01    2:27.23  
       34.75  1:11.93  1:49.76  2:27.23                                    
 46 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  2:23.65    2:28.17  
       35.65  1:13.64  1:51.37  2:28.17                                    
 47 Wolstenholme, Lauren T    15 CAA                  2:18.15    2:28.22  
       34.87  1:12.09  1:50.19  2:28.22                                    
 48 Hynoski, Lauren           17 YBCC                 2:34.53    2:28.23  
       33.95  1:11.10  1:49.53  2:28.23                                    
 49 Suc, Alexandra H          15 UDAC                 2:27.68    2:28.57  
       33.07  1:09.96  1:49.38  2:28.57                                    
 50 Mateo, Isabella M         16 YBCC                 2:25.82    2:29.15  
       36.12  1:13.64  1:51.72  2:29.15                                    
 51 Watkins, Azlynn K         13 PSC                  2:22.49    2:29.29  
       35.06  1:12.45  1:51.20  2:29.29                                    
 52 Burton, Sophia M          14 PPST                 2:24.18    2:29.54  
       34.56  1:13.00  1:52.30  2:29.54                                    
 53 Andrews, Samantha J       14 HAC                  2:23.82    2:29.75  
       35.83  1:13.64  1:51.94  2:29.75                                    
 54 Johnson, Natalie M        13 WAC                  2:38.48    2:29.84  
       35.48  1:13.90  1:52.19  2:29.84                                    
 55 McCottry, Leah            14 DCAA                      NT    2:31.47  
       35.14  1:12.74  1:52.39  2:31.47                                    
 56 Maile, Kristen            14 WAC                  2:30.75    2:31.91  
       35.76  1:14.97  1:54.37  2:31.91                                    
 57 Shiuh, Allison M          13 WAC                  2:27.35    2:32.75  
       33.65  1:11.86  1:52.45  2:32.75                                    
 58 Johnson, Kayla L          14 PSC                  2:24.99    2:34.00  
       36.83  1:15.51  1:54.76  2:34.00                                    
 59 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                 2:35.23    2:34.03  
       36.79  1:16.35  1:55.57  2:34.03                                    
 60 Albert, Em K              14 PCAC                 2:26.79    2:34.89  
       36.00  1:15.68  1:55.57  2:34.89                                    
 61 Mulveny, Leila M          15 WAC                  2:30.76    2:35.83  
       36.63  1:16.32  1:57.16  2:35.83                                    
 62 Filipovski, Mia           13 PAY                  2:28.15    2:35.86  
       36.50  1:16.33  1:56.84  2:35.86                                    
 63 Milich, Vivien R          17 PPST                 2:22.61    2:36.14  
       35.22  1:14.19  1:54.77  2:36.14                                    
 64 Benson, Maggie A          15 WAC                  2:27.82    2:36.80  
       36.79  1:15.73  1:56.18  2:36.80                                    
 65 Shui, Lilly Y             14 PAY                  2:26.73    2:36.93  
       36.67  1:17.46  1:58.96  2:36.93                                    
 66 DiVenti, Katie            14 PPST                 2:25.22    2:38.50  
       37.72  1:17.97  2:38.50                                             
 67 Cox, Bridget B            14 HAC                  2:32.69    2:38.69  
       36.90  1:17.28  1:58.21  2:38.69                                    
 68 Gutshall, Ashley N        13 PVAC                 2:35.31    2:38.81  
       36.95  1:18.24  2:00.68  2:38.81                                    
 69 Sugden, Maddie C          14 PPST                 2:41.94    2:39.15  
       37.97  1:18.11  2:00.04  2:39.15                                    
 70 Shelton, Kylie T          13 WAC                       NT    2:40.17  
       37.12  1:17.71  1:59.36  2:40.17                                    
 71 Masciulli, Amy E          13 UDAC                      NT    2:40.60  
       37.99  1:18.70  2:00.28  2:40.60                                    
 72 Fu, Eunice C              15 PWAC                      NT    2:41.57  
       38.61  1:19.37  2:00.79  2:41.57                                    
 73 Luciani, Anna C           15 UDAC                      NT    2:42.93  
       37.35  1:17.85  2:00.73  2:42.93                                    
 74 Burke, Emily M            14 PCAC                 2:37.94    2:43.16  
       37.06  1:18.71  2:01.94  2:43.16                                    
 75 Shiuh, Maddie H           15 WAC                  2:42.50    2:43.66  
       35.17  1:16.36  2:00.12  2:43.66                                    
 76 Kane, Megan E             13 UNPP                 2:45.35    2:43.68  
       38.24  1:18.94  2:01.73  2:43.68                                    
 77 Chapman, Courtney         16 CAC                       NT    2:44.19  
       39.13  1:20.04  2:02.37  2:44.19                                    
 78 Leuthe, liv K             14 PSC                       NT    2:44.60  
       39.62  1:20.84  2:03.48  2:44.60                                    
 79 Coonathur, Harsha         14 PPST                 2:31.55    2:45.13  
       39.70  1:22.39  2:04.80  2:45.13                                    
 80 Roth, Hillary J           14 PSC                       NT    2:45.49  
       38.28  1:19.09  2:02.52  2:45.49                                    
 81 Bond, Valerie I           14 PCAC                 2:44.21    2:45.69  
       38.30  1:19.75  2:03.11  2:45.69                                    
 82 Hetzel, Bitsy             13 DCAA                      NT    2:45.77  
       38.57  1:20.30  2:03.59  2:45.77                                    
 83 Devpura, Arushi D         13 UNPP                 2:41.03    2:46.39  
       38.74  1:20.81  2:03.68  2:46.39                                    
 84 Machuca, Emily S          16 DCAA                      NT    2:46.76  
              1:20.47  2:03.53  2:46.76                                    
 85 Abbasi, Seher A           15 PPST                 3:00.83    2:46.83  
       40.65  1:23.50  2:06.02  2:46.83                                    
 86 Gondek, Maya              13 UDAC                      NT    2:47.09  
       39.25  1:21.91  2:05.69  2:47.09                                    
 87 Weber, Jordyn R           14 PPST                 2:49.27    2:47.66  
       39.98  1:21.83  2:05.28  2:47.66                                    
 88 McClendon, Janiya H       16 YBCC                 2:49.59    2:48.00  
       37.62  1:20.62  2:06.02  2:48.00                                    
 89 Mosteller, Kayla M        14 UDAC                      NT    2:48.23  
       39.70  1:21.94  2:06.31  2:48.23                                    
 90 Bauser, Emily C           15 PPST                 2:46.50    2:49.57  
       40.74  1:23.09  2:06.34  2:49.57                                    
 91 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  2:42.58    2:50.48  
       40.98  1:24.24  2:07.93  2:50.48                                    
 92 Bossi, Courtney A         16 CAA                  2:55.23    2:53.62  
       39.57  2:09.23  2:53.62                                             
 93 Schilling, Chrisanne V    15 PVAC                 2:39.84    2:54.97  
       39.00  1:23.77  2:09.51  2:54.97                                    
 94 Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                 2:59.22    2:55.11  
       40.83  1:25.54  2:11.11  2:55.11                                    
 95 Platt, Sydney M           13 PSC                       NT    2:55.23  
       39.90  1:24.23  2:10.42  2:55.23                                    
 96 Sullivan, Kayla L         14 YBCC                 2:47.86    2:57.12  
       37.80  1:22.76  2:10.40  2:57.12                                    
 97 Nishikawa, Lauren         14 ACAC                      NT    3:01.09  
       41.92  1:28.00  2:16.28  3:01.09                                    
 98 Devpura, Ananya D         13 UNPP                 3:15.16    3:01.26  
       42.23  1:29.23  2:17.63  3:01.26                                    
 99 Ramic, Sadira D           13 NPAC                      NT    3:03.64  
       44.15  1:31.26  3:03.64                                             
100 Casler, Kira I            13 PPST                 3:13.93    3:07.06  
       44.23  1:32.57  2:20.17  3:07.06                                    
101 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                      NT    3:07.96  
       43.74  3:07.96                                                      
 -- Tancini, Elyse C          13 PVAC                      NT         DQ  
       38.48  1:20.49  2:03.05       DQ                                    
 -- Rizzuto, Abby             13 UDAC                      NT         DQ  
       35.84  1:16.33  2:01.78       DQ                                    
 -- Rodi, Kylie L             15 YBCC                 2:24.14         DQ  
       33.83  1:09.46  1:46.82       DQ                                    
 
Event 14  Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiMartile, Jake           16 UDAC                 1:51.05    1:53.97  
       26.34    54.77  1:23.83  1:53.97                                    
  2 Bonnell, Matt W           16 PWAC                 2:02.25    1:57.90  
       28.77    58.84  1:28.96  1:57.90                                    
  3 Brosky, Paul              15 UDAC                      NT    1:59.04  
       28.29    58.82  1:29.36  1:59.04                                    
  4 Deppen, Jack C            16 NPAC                      NT    1:59.99  
       27.92    58.00  1:29.06  1:59.99                                    
  5 Goodyear, Connor H        15 UDAC                 2:06.97    2:03.35  
       29.22  1:00.26  1:31.88  2:03.35                                    
  6 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                 1:59.45    2:06.15  
       28.94  1:00.36  1:33.14  2:06.15                                    
  7 Williams, Erik D          17 PCAC                 2:00.07    2:06.42  
       29.21  1:00.73  1:33.72  2:06.42                                    
  8 Mahler, Adam P            18 UN                   2:05.80    2:06.80  
       29.13  1:01.38  1:34.69  2:06.80                                    
  9 Claus, Zachary D          16 ROCK                 2:05.90    2:07.76  
       30.19  1:02.40  1:35.05  2:07.76                                    
 10 McKenna, Luke P           17 PAY                  2:05.15    2:08.56  
       30.28  1:02.68  1:35.70  2:08.56                                    
 11 Ellis, Ryan T             16 UDAC                 2:15.10    2:08.92  
       29.91  1:02.59  1:36.39  2:08.92                                    
 12 Myers, Carter K           17 DCAA                 2:04.30    2:08.99  
       29.68  1:02.14  1:35.88  2:08.99                                    
 13 McKenrick, Aidan J        17 PAY                  2:16.80    2:09.12  
       30.09  1:02.68  1:36.31  2:09.12                                    
 14 Boehme, Matthew C         13 UN                   2:16.19    2:09.92  
       30.89  1:03.49  1:37.02  2:09.92                                    
 15 Pappas, George D          15 PAY                  2:04.38    2:10.59  
       29.60  1:01.86  1:35.85  2:10.59                                    
 16 Blacker, Alex L           15 HAC                  2:02.39    2:11.02  
       29.94  1:02.83  1:36.89  2:11.02                                    
 17 Yoon, Michael             15 UDAC                 2:11.68    2:11.96  
       31.26  1:04.67  1:38.74  2:11.96                                    
 18 Taylor, Ryan R            15 PWAC                 2:09.39    2:12.10  
       29.53  1:03.35  1:39.01  2:12.10                                    
 19 Rowe, Jack M              16 YBCC                 2:19.98    2:12.68  
       30.11  1:03.18  1:38.00  2:12.68                                    
 20 Hoger, Ryan D             15 YBCC                 2:07.61    2:12.69  
       29.89  1:03.23  1:38.43  2:12.69                                    
 21 Moreef, Isaiah G          15 PSC                  2:13.56    2:12.88  
       31.72  1:04.95  1:39.11  2:12.88                                    
 22 Potts, Mason W            13 NPAC                 2:04.30    2:13.52  
       29.05  1:03.04  1:38.58  2:13.52                                    
 23 Brown, Shane C            16 YBCC                 2:15.18    2:13.66  
       31.41  1:05.47  1:40.31  2:13.66                                    
 24 Webb, Gavin M             16 PSC                  2:10.65    2:13.67  
       31.38  1:04.84  1:40.16  2:13.67                                    
 25 Andrulonis, Jonas D       14 UDAC                 2:19.47    2:14.11  
       31.21  1:04.96  1:39.95  2:14.11                                    
 26 Acker, Andrew J           14 UNUDA                2:17.57    2:15.18  
       30.65  1:04.66  1:40.79  2:15.18                                    
 27 Roling, Simon G           15 PCAC                 2:16.33    2:15.56  
       31.68  1:06.18  1:41.87  2:15.56                                    
 28 Gold, Lucas A             14 PPST                 2:18.84    2:15.65  
       34.18  1:09.19  1:43.82  2:15.65                                    
 29 Groff, Christopher M      13 MAC                  2:12.43    2:16.39  
       31.03  1:05.67  1:41.92  2:16.39                                    
 30 Aclan, Ryan P             17 PAY                  2:12.60    2:16.57  
       31.90  1:06.60  1:40.51  2:16.57                                    
 31 Carnevale, Will P         17 PAY                  2:11.86    2:17.34  
       32.08  1:06.77  1:42.42  2:17.34                                    
 32 Clemente, Patrick J       14 WAC                  2:23.35    2:17.36  
       32.90  1:07.34  1:42.87  2:17.36                                    
 33 Willard, Luke A           14 PSC                  2:22.56    2:17.57  
       32.48  1:07.26  1:42.46  2:17.57                                    
 34 Krieger, Aiden D          16 WAC                  2:20.88    2:17.66  
       31.91  1:07.34  1:43.50  2:17.66                                    
 35 Paul, Tommy M             15 HAC                  2:10.28    2:18.29  
       32.80  1:08.25  1:44.04  2:18.29                                    
 36 Kofman, Eli B             15 PCAC                 2:06.32    2:18.43  
       32.25  1:07.31  1:43.38  2:18.43                                    
 37 Laing, Cory A             16 PAY                  2:25.17    2:18.68  
       31.42  1:06.57  1:42.93  2:18.68                                    
 38 Kushner, Shawn B          15 PSC                  2:21.07    2:18.74  
       32.52  1:08.15  1:44.22  2:18.74                                    
 39 Dencker, JP               18 PCAC                 2:11.66    2:18.91  
       31.98  1:08.23  1:44.75  2:18.91                                    
 40 Jones, Ryan M             14 WAC                  2:26.41    2:20.73  
       32.68  1:08.35  1:44.92  2:20.73                                    
 41 Carroll, Aiden A          15 PAY                  2:21.72    2:20.77  
       31.31  1:06.61  2:20.77                                             
 42 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 2:21.10    2:21.19  
       32.80  1:08.77  1:45.52  2:21.19                                    
 43 Mills, Bryce M            15 HAC                  2:15.26    2:21.29  
       32.70  1:08.00  1:44.73  2:21.29                                    
 44 Laing, Sean P             16 PAY                  2:14.07    2:21.58  
       31.35  1:06.43  1:43.67  2:21.58                                    
 45 Truitt, Justin T          16 ROCK                 2:19.51    2:22.16  
       32.14  1:07.48  1:45.56  2:22.16                                    
 46 Eames, Chuckie R          14 DCAA                      NT    2:22.78  
       33.37  1:09.15  1:46.38  2:22.78                                    
 47 Wight, Lorne D            15 PPST                 2:21.62    2:23.05  
       34.14  1:10.40  1:47.24  2:23.05                                    
 48 Parry, Jacob              15 PSC                  2:15.48    2:23.21  
       34.80  1:11.19  1:48.16  2:23.21                                    
 49 Kressman, Jared           16 UDAC                 2:20.81    2:23.28  
       33.18  1:09.56  1:46.69  2:23.28                                    
 50 Zhang, Andrew             13 MAC                  2:25.25    2:26.27  
       34.32  1:11.26  1:49.36  2:26.27                                    
 51 Ferraro, Anthony F        14 YBCC                 2:22.98    2:26.49  
       34.07  1:11.53  1:49.19  2:26.49                                    
 52 Dey, Om                   15 PSC                  2:32.48    2:26.58  
       35.07  1:11.53  1:49.33  2:26.58                                    
 53 Brogan, Sean P            17 UDAC                 2:13.39    2:27.05  
       32.57  1:09.43  1:48.39  2:27.05                                    
 54 Soroka, Michael P         14 DCAA                 2:24.05    2:27.80  
       34.29  1:11.15  1:49.38  2:27.80                                    
 55 Stanczewski, Will L       13 PWAC                 2:40.26    2:27.94  
       34.09  1:11.31  1:49.84  2:27.94                                    
 56 Graham, Douglas S         15 PSC                  2:43.49    2:28.25  
       34.08  1:11.11  1:50.14  2:28.25                                    
 57 Faikish, Aidan A          13 NPAC                 2:28.06    2:28.38  
       35.48  1:12.38  1:50.78  2:28.38                                    
 58 Kim, Joshua H             14 UNPP                 2:35.11    2:30.46  
       35.10  1:14.04  1:53.06  2:30.46                                    
 59 Kullmann, Landon          14 UDAC                 2:27.42    2:32.54  
       35.68  1:14.79  1:54.64  2:32.54                                    
 60 Scholer, Rich Z           13 PCAC                      NT    2:32.95  
       36.00  1:14.93  1:55.08  2:32.95                                    
 61 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  2:45.60    2:34.64  
       35.59  1:15.86  1:55.38  2:34.64                                    
 62 Rollins, Joshua G         15 UDAC                      NT    2:34.78  
       34.64  1:13.36  1:54.27  2:34.78                                    
 63 Drover, Adam R            14 PAY                  2:47.44    2:37.58  
       37.64  1:17.65  1:58.12  2:37.58                                    
 64 Camfield, Jack A          13 WAC                  2:40.10    2:38.13  
       36.79  1:17.22  1:58.51  2:38.13                                    
 65 Formica, Ryan C           14 UNPP                 2:42.51    2:39.60  
       37.63  1:18.86  2:00.70  2:39.60                                    
 66 Monaghan, Connor N        13 WAC                       NT    2:41.49  
       38.24  1:19.81  2:01.27  2:41.49                                    
 67 Nakamura, Yota            15 PPST                 2:47.70    2:44.53  
       38.89  1:20.88  2:03.35  2:44.53                                    
 68 Schueren, Henry H         13 WAC                       NT    2:44.70  
       38.68  1:20.62  2:02.64  2:44.70                                    
 69 Verma, Aayush             14 HAC                  2:53.99    2:46.84  
       39.79  1:21.93  2:05.63  2:46.84                                    
 70 Taylor, Aaron R           13 PWAC                 2:48.82    2:52.91  
       41.51  1:24.72  2:10.28  2:52.91                                    
 71 Moreef, Marcus A          13 PSC                  3:11.22    3:00.99  
       41.18  1:28.67  2:15.33  3:00.99                                    
 -- Marcus, Andrew            16 UDAC                      NT   X2:26.76  
       35.02  1:11.62  1:49.22  2:26.76                                    
 -- Caldwell, Henry H         13 UDAC                      NT         DQ  
                39.38       DQ                                             
 -- Hermann, Michael          16 CAC                       NT        DNF  
       35.55  1:52.09  2:11.36                                             
 
Event 15  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amdor, Abigail M          17 UDAC                   50.06      52.35  
       25.34    52.35                                                      
  2 Breslin, Aly              16 UDAC                   53.59      53.60  
       26.35    53.60                                                      
  3 Braun, Molly              15 UDAC                   52.96      54.19  
       26.24    54.19                                                      
  4 Wahl, Julianna M          15 YBCC                   55.18      54.24  
       27.22    54.24                                                      
  5 Braun, Elle               17 UDAC                   53.85      54.38  
       26.57    54.38                                                      
  6 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                   55.19      55.02  
       26.67    55.02                                                      
  7 Henderson, Abby K         16 PCAC                   52.51      55.06  
       26.70    55.06                                                      
  8 Weiss, Camille E          15 PCAC                   52.19      55.32  
       27.02    55.32                                                      
  9 O'Dare, Annie T           18 UDAC                   52.41      55.57  
       26.62    55.57                                                      
 10 Shawaryn, Catie J         14 YBCC                   54.33      55.80  
       27.14    55.80                                                      
 11 Snyder, Ava L             15 YBCC                   56.20      55.82  
       26.91    55.82                                                      
 12 Mostek, Anya H            14 PAY                    54.73      56.12  
       26.75    56.12                                                      
 13 Fickett, Makennah J       14 HAC                    53.89      56.18  
       27.68    56.18                                                      
 14 Agne, Kira W              13 WAC                    57.77      56.35  
       27.40    56.35                                                      
 15 Mcallister, Maia R        16 PCAC                   54.82      56.59  
       27.41    56.59                                                      
 16 Ritter, Sarah G           15 PAY                    57.00      56.82  
       27.15    56.82                                                      
 17 Pesti, Korinna            14 UDAC                   57.04      56.91  
       27.60    56.91                                                      
 18 Zelinske, Lauren N        14 PAY                    55.33      57.02  
       27.08    57.02                                                      
 19 DiMartile, Meghan         14 UDAC                   56.68      57.16  
       27.43    57.16                                                      
 20 Sugra, Paige E            15 YBCC                   56.87      57.24  
       27.47    57.24                                                      
 21 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                   55.67      57.33  
       27.82    57.33                                                      
 22 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                  55.77      57.72  
       27.58    57.72                                                      
 23 Krause, Laurel E          16 PSC                    55.38      57.81  
       27.71    57.81                                                      
 24 Jia, Katherine X          13 UDAC                   56.19      57.84  
       27.51    57.84                                                      
 25 Speicher, Meghan E        15 WAC                    56.72      57.89  
       28.04    57.89                                                      
 26 Lin, Chloe E              17 YBCC                   58.18      58.01  
       27.82    58.01                                                      
 27 Curley, Kristina G        18 YBCC                   57.61      58.17  
       28.15    58.17                                                      
 28 Scanlon, Maura K          15 UDAC                   59.92      58.19  
       27.84    58.19                                                      
 29 Towers, Alex              16 PCAC                   56.78      58.33  
       28.33    58.33                                                      
 30 Utecht, Allyssa J         16 PAY                    54.08      58.36  
       28.05    58.36                                                      
 31 Pendleton, Laura L        16 UDAC                   53.96      58.40  
       27.92    58.40                                                      
 32 Mateo, Isabella M         16 YBCC                   57.27      58.53  
       28.45    58.53                                                      
 33 Stark, Ilene R            14 UDAC                   56.60      58.59  
       28.33    58.59                                                      
 34 Goodyear, Hailey A        17 UDAC                   59.36      58.82  
       28.14    58.82                                                      
 35 Sasso, Nicole B           16 UDAC                   56.30      58.86  
       28.23    58.86                                                      
 36 Oyerly, Cali M            13 HAC                    59.09      58.88  
       27.98    58.88                                                      
 37 Ladd, Madeline R          15 CAA                    56.29      59.01  
       28.21    59.01                                                      
 38 Thomas, Abigail M         17 UDAC                   57.44      59.26  
       28.96    59.26                                                      
 39 Mcsorley, Maddie L        17 PCAC                   55.08      59.34  
       28.15    59.34                                                      
 40 Maile, Kristen            14 WAC                    57.77      59.49  
       28.78    59.49                                                      
 41 Sugden, Maddie C          14 PPST                   56.46      59.50  
       28.74    59.50                                                      
 42 Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                   58.65      59.68  
       28.89    59.68                                                      
 43 Hollister, Marley R       13 DCAA                 1:01.89      59.71  
       28.23    59.71                                                      
 44 Hynoski, Lauren           17 YBCC                   58.46      59.79  
       28.78    59.79                                                      
 45 Worrell, Lindi G          13 YBCC                   59.31      59.87  
       29.04    59.87                                                      
 46 Fry, Mikaela T            17 YBCC                      NT      59.88  
       28.74    59.88                                                      
 47 Davis, Cami T             16 PPST                   56.32      59.90  
       28.51    59.90                                                      
 48 Storm, Hannah J           14 PCAC                   57.71      59.93  
       28.46    59.93                                                      
 49 Pappas, Penelope E        15 PAY                    57.09      59.94  
       28.80    59.94                                                      
 50 Gondek, Maya              13 UDAC                 1:00.20    1:00.06  
       28.95  1:00.06                                                      
 51 Murphy, Emily G           14 WAC                    58.07    1:00.11  
       28.80  1:00.11                                                      
 52 Wolstenholme, Lauren T    15 CAA                    56.53    1:00.12  
       13.67  1:00.12                                                      
 53 Peshenko, Anna I          15 DCAA                   57.20    1:00.16  
       28.98  1:00.16                                                      
 54 Fahrney, Caroline F       16 PSC                    58.93    1:00.27  
       29.06  1:00.27                                                      
 55 Waslyn, Rylee E           14 WAC                    55.26    1:00.28  
       28.60  1:00.28                                                      
 56 Sanders, Mary E           15 DCAA                   59.98    1:00.33  
       29.32  1:00.33                                                      
 56 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                    55.14    1:00.33  
       28.44  1:00.33                                                      
 58 McCottry, Leah            14 DCAA                   58.83    1:00.43  
       28.74  1:00.43                                                      
 59 Maki, Victoria K          14 PAY                  1:00.13    1:00.44  
       28.83  1:00.44                                                      
 60 Mahler, Emily N           16 UN                     57.16    1:00.45  
       28.69  1:00.45                                                      
 61 Brown, Allie K            13 YBCC                   58.38    1:00.66  
       29.66  1:00.66                                                      
 62 Watkins, Azlynn K         13 PSC                    57.58    1:00.67  
       29.29  1:00.67                                                      
 63 Yosko, Mackenzie          15 CAA                    58.27    1:00.69  
       29.22  1:00.69                                                      
 64 Medvedev, Liz             17 UDAC                 1:00.33    1:00.72  
       29.04  1:00.72                                                      
 65 Moran, Sofia              14 PCAC                 1:00.08    1:00.89  
       29.38  1:00.89                                                      
 65 Andino, Isabel M          16 YBCC                 1:01.85    1:00.89  
       28.95  1:00.89                                                      
 67 Johnson, Natalie M        13 WAC                    58.37    1:00.91  
       29.24  1:00.91                                                      
 68 Stressman, Kayla M        13 NPAC                   58.64    1:00.94  
       28.92  1:00.94                                                      
 69 Corvaia, Devon T          15 PSC                    56.56    1:01.01  
       28.65  1:01.01                                                      
 70 Suc, Alexandra H          15 UDAC                 1:00.46    1:01.10  
       29.34  1:01.10                                                      
 71 Reed, Marisa L            17 YBCC                   59.94    1:01.26  
       29.30  1:01.26                                                      
 72 Wilmoth, Lia W            17 UDAC                   56.03    1:01.34  
       29.47  1:01.34                                                      
 73 Ryan, Lenya H             14 WAC                    59.68    1:01.52  
       29.73  1:01.52                                                      
 74 Sadowski, Maris           13 PAY                    58.96    1:01.65  
       29.19  1:01.65                                                      
 75 Mulveny, Leila M          15 WAC                    59.64    1:01.70  
       29.47  1:01.70                                                      
 76 Knackstedt, Kayley N      14 WAC                    58.00    1:01.73  
       30.02  1:01.73                                                      
 77 Shiuh, Allison M          13 WAC                  1:00.30    1:01.78  
       29.23  1:01.78                                                      
 78 Gutshall, Ashley N        13 PVAC                 1:00.83    1:01.90  
       29.41  1:01.90                                                      
 79 Meachen, Claire S         14 PAY                  1:02.57    1:01.94  
       29.44  1:01.94                                                      
 80 Sicuranza, Lily M         15 WAC                    56.95    1:01.97  
       29.45  1:01.97                                                      
 81 Blaskovich, Emily V       14 YBCC                 1:00.18    1:02.01  
       29.07  1:02.01                                                      
 82 Rodi, Kylie L             15 YBCC                   59.53    1:02.03  
       29.55  1:02.03                                                      
 82 Benson, Maggie A          15 WAC                    58.85    1:02.03  
       29.29  1:02.03                                                      
 84 Szabo, Noelle             16 PPST                 1:00.90    1:02.04  
       29.92  1:02.04                                                      
 85 DiVenti, Katie            14 PPST                   58.59    1:02.15  
       29.72  1:02.15                                                      
 86 McKeown, Hannah K         13 UDAC                 1:06.69    1:02.39  
       30.46  1:02.39                                                      
 87 Andrews, Samantha J       14 HAC                  1:00.29    1:02.47  
       30.15  1:02.47                                                      
 88 Mayinja, Makena A         15 PAY                  1:00.65    1:02.52  
       29.91  1:02.52                                                      
 89 Shui, Lilly Y             14 PAY                  1:00.94    1:02.66  
       29.97  1:02.66                                                      
 90 Filipovski, Mia           13 PAY                    58.95    1:02.75  
       29.31  1:02.75                                                      
 91 Ostrowski, Lindsay N      13 NPAC                 1:01.88    1:02.77  
       30.38  1:02.77                                                      
 92 Angelucci, Jenna L        15 YBCC                 1:02.31    1:02.78  
       30.87  1:02.78                                                      
 92 Burke, Emily M            14 PCAC                   59.16    1:02.78  
       29.12  1:02.78                                                      
 94 McClendon, Janiya H       16 YBCC                 1:04.50    1:03.00  
       29.57  1:03.00                                                      
 95 Milich, Vivien R          17 PPST                   58.35    1:03.07  
       29.47  1:03.07                                                      
 96 McCarthy, Emma            14 UDAC                 1:06.15    1:03.08  
       29.83  1:03.08                                                      
 97 Acker, Lilly E            14 UNUDA                1:02.69    1:03.09  
       30.14  1:03.09                                                      
 98 Shelton, Kylie T          13 WAC                  1:03.18    1:03.20  
       30.21  1:03.20                                                      
 99 Leibiger, Laura P         13 NPAC                      NT    1:03.29  
       30.70  1:03.29                                                      
100 Bass, Kayla J             14 PCAC                 1:01.56    1:03.35  
       30.27  1:03.35                                                      
101 Hayner, Ellie G           14 DCAA                 1:01.76    1:03.42  
       30.15  1:03.42                                                      
102 Zagaceta, Morgan M        15 HAC                  1:01.18    1:03.49  
       30.07  1:03.49                                                      
102 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  1:05.08    1:03.49  
       30.40  1:03.49                                                      
104 Luciani, Anna C           15 UDAC                 1:05.32    1:03.52  
       30.18  1:03.52                                                      
105 Masciulli, Amy E          13 UDAC                 1:04.04    1:03.61  
       30.57  1:03.61                                                      
106 Burton, Sophia M          14 PPST                 1:00.04    1:03.79  
       30.24  1:03.79                                                      
107 Tsai, Amanda              13 MAC                  1:06.48    1:03.80  
       30.86  1:03.80                                                      
108 Oconnor, Katie J          15 UNUDA                1:06.81    1:03.96  
       30.15  1:03.96                                                      
109 Garcia-Kaliner, Arielle   15 PCAC                 1:03.53    1:04.06  
       30.69  1:04.06                                                      
110 Evans, Anna J             13 NPAC                      NT    1:04.07  
       30.30  1:04.07                                                      
111 Nunciato, Chayse E        13 CAA                  1:04.66    1:04.22  
       30.14  1:04.22                                                      
112 Oconnor, Carrie A         17 UNUDA                1:01.50    1:04.41  
       30.69  1:04.41                                                      
113 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                 1:03.73    1:04.49  
       31.53  1:04.49                                                      
114 Ritter, Callie G          13 ACAC                 1:05.92    1:04.69  
       31.02  1:04.69                                                      
115 Shiuh, Maddie H           15 WAC                  1:03.43    1:04.81  
       30.14  1:04.81                                                      
116 Bliss, Hannah R           14 HAC                  1:05.07    1:04.82  
       30.03  1:04.82                                                      
117 Cox, Bridget B            14 HAC                  1:02.36    1:05.01  
       30.78  1:05.01                                                      
118 Epoca, Kelsey L           14 HAC                  1:03.49    1:05.20  
       30.42  1:05.20                                                      
119 Fu, Eunice C              15 PWAC                 1:07.31    1:05.36  
       31.13  1:05.36                                                      
120 Hetzel, Bitsy             13 DCAA                 1:05.70    1:05.66  
       31.41  1:05.66                                                      
121 Maher, Kylie J            14 PAY                  1:01.41    1:06.01  
       31.08  1:06.01                                                      
122 Tran, Noelle T            15 PAY                  1:02.14    1:06.35  
       31.57  1:06.35                                                      
123 Chapman, Courtney         16 CAC                       NT    1:06.38  
       31.62  1:06.38                                                      
124 McGeehan, Catherine A     14 NPAC                 1:05.81    1:06.41  
       32.07  1:06.41                                                      
125 Vargas, Charley           14 CAC                       NT    1:06.97  
       32.68  1:06.97                                                      
126 Coonathur, Harsha         14 PPST                 1:03.98    1:07.01  
       32.27  1:07.01                                                      
127 Albert, Em K              14 PCAC                 1:02.12    1:07.06  
       31.60  1:07.06                                                      
128 Leuthe, liv K             14 PSC                  1:07.30    1:07.29  
       32.22  1:07.29                                                      
129 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  1:02.19    1:07.46  
       33.00  1:07.46                                                      
130 Mosteller, Kayla M        14 UDAC                      NT    1:07.50  
       31.66  1:07.50                                                      
131 Hercher, Suzy N           15 DCAA                 1:02.56    1:07.51  
       31.69  1:07.51                                                      
132 Nishikawa, Lauren         14 ACAC                 1:08.98    1:07.60  
       32.97  1:07.60                                                      
133 Rizzuto, Abby             13 UDAC                 1:09.81    1:07.76  
       31.62  1:07.76                                                      
134 Bauser, Emily C           15 PPST                 1:04.28    1:07.93  
       32.31  1:07.93                                                      
135 Rizzuto, Grace            13 UDAC                 1:07.36    1:08.01  
       32.44  1:08.01                                                      
136 Tancini, Elyse C          13 PVAC                 1:08.41    1:08.13  
       32.11  1:08.13                                                      
137 Platt, Sydney M           13 PSC                  1:09.23    1:08.68  
       32.42  1:08.68                                                      
138 Waldron, Rebecca          13 UDAC                 1:12.64    1:09.41  
       32.93  1:09.41                                                      
139 Shaw, Charlee or Chac K   13 NPAC                      NT    1:09.90  
       32.57  1:09.90                                                      
140 Park, Angelina S          13 UDAC                      NT    1:10.18  
       33.77  1:10.18                                                      
141 Casler, Kira I            13 PPST                 1:08.40    1:10.88  
       33.92  1:10.88                                                      
142 Devpura, Arushi D         13 UNPP                 1:09.34    1:10.99  
       33.22  1:10.99                                                      
143 Kane, Megan E             13 UNPP                 1:09.13    1:11.40  
       34.19  1:11.40                                                      
144 Bond, Valerie I           14 PCAC                 1:07.29    1:11.51  
       34.39  1:11.51                                                      
145 Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                 1:11.69    1:11.55  
       34.43  1:11.55                                                      
146 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                 1:13.20    1:12.36  
       34.00  1:12.36                                                      
147 Sullivan, Kayla L         14 YBCC                 1:09.11    1:13.04  
       33.56  1:13.04                                                      
148 Bossi, Courtney A         16 CAA                  1:10.87    1:13.11  
       34.81  1:13.11                                                      
149 Weber, Jordyn R           14 PPST                 1:12.35    1:13.72  
       35.47  1:13.72                                                      
150 Devpura, Ananya D         13 UNPP                 1:15.63    1:14.43  
       35.05  1:14.43                                                      
151 Abbasi, Seher A           15 PPST                 1:09.54    1:14.85  
       36.01  1:14.85                                                      
152 Sullivan, Natalie J       13 YBCC                 1:20.99    1:15.12  
       35.35  1:15.12                                                      
153 Horan, Sophia J           13 UDAC                      NT    1:15.75  
       35.31  1:15.75                                                      
154 Clarke, Emma H            15 YBCC                 1:11.54    1:17.20  
       34.66  1:17.20                                                      
155 Bauer, Lauren M           13 UDAC                      NT    1:17.24  
       36.98  1:17.24                                                      
156 Ramic, Sadira D           13 NPAC                      NT    1:20.69  
       39.43  1:20.69                                                      
157 Casale, Sophie L          14 PCAC                 1:20.83    1:27.01  
 
Event 16  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Matthew           16 UDAC                   45.30      46.40  
       22.53    46.40                                                      
  2 Pro, Kyle H               16 UDAC                   47.27      47.91  
       23.17    47.91                                                      
  3 Yaglenski, TJ J           17 UDAC                   48.33      48.31  
       23.29    48.31                                                      
  4 Franzone, Louie J         17 PAY                    47.63      49.20  
       24.13    49.20                                                      
  5 Bonnell, Matt W           16 PWAC                   49.96      49.33  
       24.13    49.33                                                      
  6 Maher, Ryan M             18 PAY                    47.76      49.36  
       23.78    49.36                                                      
  6 Mahler, Adam P            18 UN                     47.88      49.36  
       23.66    49.36                                                      
  8 DiMartile, Jake           16 UDAC                   49.23      49.46  
       23.70    49.46                                                      
  9 Pesti, Kornel             17 UDAC                   47.29      49.55  
       23.95    49.55                                                      
  9 Goodyear, Connor H        15 UDAC                   50.35      49.55  
       24.10    49.55                                                      
 11 Deppen, Jack C            16 NPAC                      NT      49.72  
       23.94    49.72                                                      
 12 Pave, Andrew S            16 UDAC                   48.74      50.08  
       24.35    50.08                                                      
 13 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                   50.57      50.18  
       24.04    50.18                                                      
 14 Costa, Jonathan R         18 YBCC                   49.50      50.33  
       24.15    50.33                                                      
 15 Williams, Erik D          17 PCAC                   49.41      50.37  
       24.36    50.37                                                      
 16 Naessig, Dylan D          15 PVAC                   55.03      50.64  
       24.20    50.64                                                      
 17 Gibbs, Tommy E            14 MAC                    52.54      50.97  
       24.38    50.97                                                      
 18 Masciulli, Matt A         16 UDAC                   50.07      51.02  
       24.71    51.02                                                      
 19 Gewartowski, Nicholas     16 UDAC                   50.10      51.22  
       24.70    51.22                                                      
 20 Fiddler, Nick P           17 PCAC                   51.19      51.24  
       24.79    51.24                                                      
 21 Perez Bonilla, Jan A      15 PAY                    50.77      51.45  
       24.94    51.45                                                      
 22 Marble, Jack A            16 YBCC                   50.30      51.50  
       24.64    51.50                                                      
 23 Degodny, Eric H           17 NPAC                   51.41      51.67  
       25.06    51.67                                                      
 24 Hess, Charlie D           17 YBCC                   51.06      51.74  
       24.86    51.74                                                      
 25 Replogle, Jacob           14 NPAC                      NT      51.78  
       24.80    51.78                                                      
 26 Brosky, Paul              15 UDAC                   52.47      52.04  
       25.13    52.04                                                      
 27 Laing, Cory A             16 PAY                    50.48      52.05  
       24.82    52.05                                                      
 28 Brookover, Jackson S      17 YBCC                   48.76      52.15  
       24.48    52.15                                                      
 29 Hoger, Ryan D             15 YBCC                   50.37      52.25  
       25.19    52.25                                                      
 30 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                   50.72      52.29  
       25.32    52.29                                                      
 31 Ellis, Ryan T             16 UDAC                   52.54      52.38  
       25.20    52.38                                                      
 32 Duthie, Zach J            18 UDAC                   52.27      52.48  
       25.56    52.48                                                      
 33 Claus, Zachary D          16 ROCK                   50.77      52.53  
       14.74    52.53                                                      
 34 Musante, Ben D            14 HAC                    52.80      52.62  
       25.27    52.62                                                      
 35 Dencker, JP               18 PCAC                   49.92      52.64  
       25.06    52.64                                                      
 36 Potts, Mason W            13 NPAC                   51.84      52.67  
       25.19    52.67                                                      
 37 Rankin, Niles H           17 UN                     54.03      52.71  
       25.35    52.71                                                      
 38 Cedar, Andrew             15 YBCC                   52.06      52.72  
       25.20    52.72                                                      
 39 Maziarz, Dylan            17 PCAC                   50.83      52.73  
       25.30    52.73                                                      
 40 Pappas, George D          15 PAY                    53.31      52.92  
       25.60    52.92                                                      
 41 Rowe, Jack M              16 YBCC                   55.21      53.23  
       25.87    53.23                                                      
 42 Ricci, Sam J              15 PAY                    54.34      53.34  
       24.92    53.34                                                      
 43 DuBois, Spenser R         16 YBCC                   52.92      53.39  
       25.71    53.39                                                      
 44 Blacker, Alex L           15 HAC                    51.58      53.52  
       25.04    53.52                                                      
 45 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                   54.63      53.61  
       26.12    53.61                                                      
 46 Huynh, Cameron L          14 PWAC                   56.25      53.81  
       25.78    53.81                                                      
 47 Boehme, Robert J          17 UN                     54.66      53.88  
       25.90    53.88                                                      
 48 Kushner, Shawn B          15 PSC                    51.83      53.90  
       25.53    53.90                                                      
 49 Comber, Kurt P            16 YBCC                   54.06      54.16  
       25.96    54.16                                                      
 50 Andrulonis, Jonas D       14 UDAC                   55.06      54.27  
       26.07    54.27                                                      
 50 Drexler, Noah             15 HAC                    53.53      54.27  
       26.35    54.27                                                      
 52 Moreef, Isaiah G          15 PSC                    56.54      54.37  
       26.21    54.37                                                      
 53 Vannoy, Ethan W           18 CAA                    50.35      54.63  
       26.06    54.63                                                      
 54 Clemente, Patrick J       14 WAC                    56.14      54.70  
       26.47    54.70                                                      
 55 Florio, Paul J            14 PAY                    55.20      54.88  
       26.39    54.88                                                      
 56 Marcus, Andrew            16 UDAC                   54.12      55.08  
       26.42    55.08                                                      
 57 Acker, Andrew J           14 UNUDA                  57.48      55.15  
       26.03    55.15                                                      
 58 Jones, Ryan M             14 WAC                    56.38      55.20  
       26.06    55.20                                                      
 59 Taylor, Ryan R            15 PWAC                   55.36      55.25  
       25.59    55.25                                                      
 60 Truitt, Justin T          16 ROCK                   53.09      55.35  
       26.64    55.35                                                      
 60 Horsley, Croix M          14 YBCC                   58.15      55.35  
       26.93    55.35                                                      
 62 Paul, Tommy M             15 HAC                    53.04      55.36  
       26.66    55.36                                                      
 63 Vannoy, Jacob W           16 CAA                    53.00      55.43  
       26.61    55.43                                                      
 64 Kofman, Eli B             15 PCAC                   55.19      55.62  
       26.66    55.62                                                      
 65 Yoon, Michael             15 UDAC                   58.17      55.73  
       27.03    55.73                                                      
 66 Ji, David                 13 UDAC                   56.68      55.77  
       26.83    55.77                                                      
 67 Woolaver, Ryan J          15 NPAC                   59.69      55.80  
       27.12    55.80                                                      
 68 Mills, Bryce M            15 HAC                    52.63      55.84  
       26.41    55.84                                                      
 69 Carnevale, Will P         17 PAY                    54.37      55.86  
       26.87    55.86                                                      
 70 Pennington, Ryder L       17 CAA                    55.26      56.04  
       27.30    56.04                                                      
 71 Faikish, Aidan A          13 NPAC                   55.07      56.23  
       26.65    56.23                                                      
 72 Kressman, Jared           16 UDAC                   56.22      56.27  
       27.10    56.27                                                      
 73 Dillon, Mason R           15 HAC                    55.26      56.36  
       26.93    56.36                                                      
 74 Groff, Christopher M      13 MAC                    54.09      56.41  
       26.87    56.41                                                      
 75 Roling, Simon G           15 PCAC                   58.67      56.47  
       27.03    56.47                                                      
 76 Pant, Dhruv               15 CAA                    56.64      56.68  
       27.39    56.68                                                      
 77 Brogan, Sean P            17 UDAC                   53.46      56.77  
       26.65    56.77                                                      
 78 Brown, Shane C            16 YBCC                   56.46      56.79  
       26.83    56.79                                                      
 79 Mumma, J.J. M             15 YBCC                   56.85      56.86  
       27.28    56.86                                                      
 80 Willard, Luke A           14 PSC                    58.37      56.87  
       27.57    56.87                                                      
 81 Carroll, Aiden A          15 PAY                    55.59      57.00  
       27.13    57.00                                                      
 82 Krieger, Aiden D          16 WAC                    55.07      57.17  
       26.91    57.17                                                      
 83 Zhang, Andrew             13 MAC                    58.62      57.25  
       27.56    57.25                                                      
 84 Brace, Shane L            14 HAC                    57.00      57.26  
       27.24    57.26                                                      
 85 Suit, Benny C             13 DCAA                   57.63      57.31  
       27.33    57.31                                                      
 86 Messina, Santo            16 YBCC                   56.67      57.46  
       27.46    57.46                                                      
 87 Kim, Joshua H             14 UNPP                   58.39      57.61  
       27.70    57.61                                                      
 87 McClendon, Jaedon J       14 YBCC                   58.91      57.61  
       27.39    57.61                                                      
 89 Ferraro, Anthony F        14 YBCC                   59.23      57.63  
       27.92    57.63                                                      
 90 Casey, Brendan J          15 NPAC                   59.62      57.65  
       27.04    57.65                                                      
 91 Erwine, Ethan F           15 DCAA                   57.97      57.97  
       27.91    57.97                                                      
 92 Zaffiro, Nick M           14 PSC                    59.92      58.06  
       27.50    58.06                                                      
 93 Rollins, Joshua G         15 UDAC                   56.64      58.36  
       26.68    58.36                                                      
 93 Keillor, Aidan            15 UDAC                   58.13      58.36  
       28.25    58.36                                                      
 95 Miglin, Lucas S           14 YBCC                   57.82      58.62  
       27.42    58.62                                                      
 96 Wight, Lorne D            15 PPST                   57.59      58.69  
       28.37    58.69                                                      
 97 Parry, Jacob              15 PSC                    58.10      58.70  
       28.71    58.70                                                      
 98 Tsumita, Kaito            16 PAY                    56.28      58.77  
       27.93    58.77                                                      
 99 Eames, Chuckie R          14 DCAA                   59.84      58.80  
       27.66    58.80                                                      
100 Bondi, Miles              13 UDAC                   57.38      58.83  
       28.01    58.83                                                      
101 Graham, Douglas S         15 PSC                    56.96      59.02  
       28.03    59.02                                                      
102 Hermann, Michael          16 CAC                       NT      59.06  
       28.10    59.06                                                      
103 Boehme, Joseph R          15 UN                     59.57      59.10  
       29.08    59.10                                                      
104 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC                   59.52      59.30  
       28.41    59.30                                                      
105 Mosteller, Eric J         16 UDAC                   58.15      59.52  
       28.48    59.52                                                      
106 Sheehan, Dermot K         15 YBCC                   59.02      59.72  
       28.27    59.72                                                      
107 Salimov, Daniil T         13 UDAC                 1:03.79      59.80  
       28.38    59.80                                                      
108 Luciani, Drew             18 UDAC                 1:12.54    1:00.16  
       27.80  1:00.16                                                      
109 Netter, Eddie             14 UDAC                   58.61    1:00.30  
       28.60  1:00.30                                                      
110 Woerner, Davis C          13 PAY                  1:00.62    1:00.48  
       28.48  1:00.48                                                      
111 Gewartowski, Michael      14 UDAC                 1:01.82    1:00.79  
       29.30  1:00.79                                                      
112 Nakamura, Yota            15 PPST                 1:02.08    1:00.81  
       29.23  1:00.81                                                      
113 Hecker, Aidan D           14 DCAA                 1:16.60    1:01.20  
       29.11  1:01.20                                                      
114 Black, Eamon H            14 YBCC                 1:04.61    1:01.95  
       30.21  1:01.95                                                      
115 Gold, Lucas A             14 PPST                 1:03.69    1:02.10  
       31.32  1:02.10                                                      
116 Camfield, Jack A          13 WAC                  1:02.69    1:02.69  
       29.83  1:02.69                                                      
117 Kullmann, Landon          14 UDAC                 1:02.39    1:03.02  
       30.08  1:03.02                                                      
118 Suc, Maximilien P         13 UDAC                 1:02.62    1:03.05  
       30.56  1:03.05                                                      
119 Schueren, Henry H         13 WAC                  1:08.19    1:03.11  
       29.60  1:03.11                                                      
120 Drover, Adam R            14 PAY                  1:03.25    1:03.16  
       30.33  1:03.16                                                      
121 Heisman, Andrew H         14 UDAC                 1:10.67    1:03.25  
       29.71  1:03.25                                                      
122 Verma, Aayush             14 HAC                  1:05.03    1:03.62  
       30.30  1:03.62                                                      
122 Martin, Nick J            14 HAC                  1:00.72    1:03.62  
       29.93  1:03.62                                                      
124 Scholer, Rich Z           13 PCAC                 1:09.03    1:03.72  
       30.25  1:03.72                                                      
125 Formica, Ryan C           14 UNPP                 1:05.85    1:03.73  
       30.53  1:03.73                                                      
126 Clancey, Quinn R          13 YBCC                      NT    1:03.77  
       30.49  1:03.77                                                      
127 Monaghan, Connor N        13 WAC                  1:06.02    1:03.94  
       30.77  1:03.94                                                      
128 Quimby, Jordan J          13 PVAC                 1:01.50    1:04.13  
       30.17  1:04.13                                                      
129 Clarke, Shawn P           13 YBCC                 1:05.08    1:05.82  
       31.94  1:05.82                                                      
130 Agamalian, Zach M         14 ACAC                 1:35.18    1:06.45  
       30.64  1:06.45                                                      
131 Strohl, Brandon C         14 YBCC                 1:01.30    1:07.69  
132 Caldwell, Henry H         13 UDAC                      NT    1:07.80  
       31.80  1:07.80                                                      
133 Moreef, Marcus A          13 PSC                  1:10.82    1:08.78  
       31.42  1:08.78                                                      
134 Taylor, Aaron R           13 PWAC                 1:07.54    1:09.32  
       33.46  1:09.32                                                      
135 Stelling, Jack R          13 UDAC                 1:21.70    1:11.29  
       33.02  1:11.29                                                      
136 Langmuir, Andrew J        13 YBCC                 1:11.26    1:13.13  
       34.56  1:13.13                                                      
137 Concepcion, Antonio S     14 UDAC                      NT    1:17.66  
138 Thompson, John D          14 YBCC                      NT    1:18.17  
139 Li, Daniel                14 ACAC                      NT    1:22.04  
       39.19  1:22.04                                                      
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                   34.15      32.98  
  2 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                   34.63      33.84  
  3 Potter, Mia S             10 WAC                    34.92      34.36  
  4 Lewis, Brynn B            10 PAY                    36.40      34.71  
  5 Lyons, Ella J              9 WAC                    37.31      35.94  
  6 Pennekamp, Katie K        10 DCAA                   37.52      36.29  
  7 Obenski, Lucille J        10 PAY                    35.86      36.74  
  8 Lyons, Abigail C           9 WAC                    37.33      37.32  
BB - Division  
  1 Martin, Caden L           10 PPST                   40.16      35.13  
  2 Dai, Ariana                9 UDAC                   39.57      36.00  
  3 Zhang, Grace L            10 PSC                    40.38      36.89  
  4 Mahler, Olivia A          10 HAC                    39.29      37.57  
  5 Taylor, Alicia J          10 UDAC                   41.00      37.58  
  6 Tucker, Ruby C            10 UDAC                   43.23      37.61  
  7 Angelone, Scarlett F      10 PPST                   39.74      38.20  
  8 Shapiro, Maddie S         10 UDAC                   40.03      38.81  
  9 Hoffman, Alaina G         10 WAC                    41.27      39.39  
 10 Sugden, Ava Q             10 PPST                   40.12      39.40  
 11 Devlin, Mia L              9 WAC                    40.58      39.68  
 12 Heckler, Hayley K         10 PAY                    39.82      40.16  
 13 Auwarter, Alyssa P         9 UDAC                   41.23      40.60  
 14 McKeown, Rebecca L        10 UDAC                   42.71      40.68  
 15 Hill, Tierney E           10 UDAC                   41.18      41.22  
 16 LaBaugh, Sydney N          9 PSC                    41.28      41.26  
 17 Carmella, Keira A          9 CAA                    41.48      41.39  
 18 Foley, Elizabeth A        10 HAC                    43.08      41.45  
 19 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                    41.91      42.34  
 20 Parikh, Payton E          10 PCAC                   43.05      43.02  
C - Division  
  1 Flanagan, Annie B         10 PPST                   43.85      37.40  
  2 Buckley, Ana D            10 PCAC                      NT      41.07  
  3 Cooper, Addison L         10 PAY                    43.84      41.20  
  4 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC                   46.28      41.26  
  5 Gondek, Michelle          10 UDAC                      NT      42.07  
  6 Belair, Lilly J           10 WAC                    44.31      42.57  
  7 Braun, Casey               9 UDAC                   44.93      42.79  
  8 Sheldon, Jane A           10 HAC                    47.68      42.81  
  9 Lydon, Aubrey K            9 CAA                    48.24      43.12  
 10 Miner, Jax P               9 PPST                   45.35      43.43  
 11 Caraballo, Talie R        10 WAC                    47.03      43.49  
 12 Kim, Ruth R                9 NPAC                      NT      43.81  
 13 Hayes, Madelyn E          10 MAC                    47.84      43.91  
 14 Fichter, Bailey P          9 UDAC                   52.04      44.05  
 15 Weiler-Timmins, Lily S    10 HAC                    45.11      44.44  
 16 Cottingham, Keira         10 UDAC                      NT      44.51  
 17 Trostle, Emma C           10 PWAC                   46.44      44.62  
 18 Celano, Giada B           10 WAC                    45.49      45.01  
 19 Bailey, Micaela M          9 PCAC                   46.26      45.24  
 20 Robbins, Emme              9 UDAC                      NT      45.27  
 21 Morris, Adriana L          9 WAC                    44.06      45.57  
 22 McPeek, Kelsey M          10 PSC                    45.69      45.79  
 23 Ridge, Taryn L            10 WAC                    44.47      45.89  
 24 Truong, Lauren            10 PAY                    48.22      46.08  
 25 Sawka, Natalie J           9 UDAC                   47.18      46.73  
 26 Takiff, Ella A             9 UDAC                   49.26      46.84  
 27 Ramic, Shayla A           10 NPAC                      NT      46.96  
 28 Grab, Caitlin B            9 PSC                    53.12      46.97  
 29 Roeting, Bella P          10 HAC                    52.11      47.02  
 30 Rice, Addison              9 WAC                    47.57      47.26  
 31 Ventresca, Khloe R         9 WAC                    48.52      47.80  
 32 Kenney, Mikayla G          9 UDAC                      NT      47.84  
 33 Reck, Gianna              10 PSC                    51.00      47.87  
 34 Roth, Phoebe L             9 PPST                   47.97      48.68  
 35 Formica, Victoria A       10 UNPP                   50.75      49.93  
 36 Shivakumar, Janani        10 PPST                   53.45      51.71  
 37 Yahav, Juliette P         10 UDAC                      NT      52.17  
 38 Cotterall, Cara            9 ACAC                   58.75      52.24  
 39 Gold, Natasha R           10 PPST                   48.49      53.17  
 40 Verma, Aiyanna             9 HAC                  1:20.30      53.21  
 41 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                  1:00.43      58.72  
 42 Chungag, Kylie K          10 WAC                       NT      59.15  
 43 Greis, Kylie J             9 PSC                       NT      59.83  
 44 Herscovici, Olivia R       9 PPST                      NT    1:03.41  
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT     X33.58  
 -- Catania, Juliet C          9 MAC                       NT     X47.84  
 -- Cheifetz, Ellie Love L     9 UDAC                      NT         DQ  
 -- Hurlburt, Sloane A         9 UDAC                      NT         DQ  
 -- Krause, Mabry C            9 PSC                    45.59         DQ  
 
Event 18  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tran, Gavin H             10 HAC                    35.00      34.85  
  2 Padilla, Kyle             10 PAY                    37.05      36.14  
BB - Division  
  1 Petriello, Lucah A        10 MAC                    41.72      36.32  
  2 Tinsley, Caleb M          10 HAC                    38.54      36.84  
  3 Hong, Timothy D           10 PCAC                   39.33      38.22  
  4 Henion, Andrew T          10 MAC                    38.49      38.48  
  5 Bucksner, Grayson L       10 WAC                    38.78      38.49  
  6 Kearney, Ryan J           10 PSC                    41.59      38.60  
  7 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                    40.80      38.86  
  8 Liu, Barry H              10 UDAC                   40.38      39.75  
  9 Peev, Sebastian G          9 UDAC                   41.77      40.21  
 10 Evans, Matthew C          10 UDAC                   40.49      40.43  
 11 Tinsley, Luke A           10 HAC                    42.70      40.44  
 12 Baddick, Evan J            9 WAC                    41.95      41.48  
 13 Piccini, Jacob W          10 PSC                    42.85      43.29  
 14 Makaron, Benjamin F       10 NPAC                   42.78      43.51  
C - Division  
  1 Gray, Caelan E            10 PCAC                      NT      40.27  
  2 Faenza, Dominic W          9 PSC                    44.55      40.34  
  3 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT      40.56  
  4 Truong, Matthew           10 PAY                       NT      41.00  
  5 Faikish, Brendan A         9 NPAC                   44.28      41.62  
  6 Walters, Ezra D           10 PWAC                   44.63      41.93  
  7 Bowen, Xander S           10 PCAC                   43.47      41.99  
  8 Mondgock, Avi M           10 PCAC                   46.13      42.04  
  9 Hartman, George J          9 DCAA                   48.29      42.15  
 10 Conway, Quinn D           10 PSC                       NT      42.36  
 11 Bluemle, Jackson J        10 WAC                    46.09      42.45  
 12 Suc, Xavier N             10 UDAC                   44.21      43.71  
 13 Murdock, Kellen D         10 PPST                   44.23      43.78  
 14 Middleton, Luke P         10 WAC                    46.49      44.47  
 15 Klein, Chase A            10 UNUDA                     NT      44.82  
 16 Morrow III, Douglas E      9 WAC                    51.53      44.85  
 17 Shelton, Tyler D           9 WAC                    48.11      45.03  
 18 Willard, Brady T           9 PSC                    50.67      45.29  
 19 Boehme, Alex M            10 UN                     51.92      45.32  
 20 Dian, David S             10 NPAC                   47.33      45.52  
 21 Palermo, Sean c           10 ACAC                   47.83      45.63  
 22 Scott, Darren M           10 YBCC                      NT      45.75  
 23 Lehan, Colin S             9 HAC                    48.93      46.11  
 24 Allen, Xander W           10 PSC                       NT      46.52  
 25 Nagle, Carson J            9 WAC                    50.39      46.87  
 26 Krol, Matthew J            9 PPST                   49.18      47.06  
 27 Shimkus, Avery P           9 WAC                       NT      47.09  
 28 Yoder, Brock R             9 MAC                       NT      47.11  
 29 Martin, Martin J           9 PVAC                      NT      47.27  
 30 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT      47.61  
 31 Kusminsky, Isaac S         9 PPST                   48.42      48.03  
 32 Shelton, Brady H           9 WAC                    46.79      48.83  
 33 Johnson, Zach K            9 WAC                       NT      49.18  
 34 Bergman-Miller, Benny J    9 PWAC                   49.45      50.10  
 35 Stahley, Luke E            9 PSC                       NT      50.43  
 36 Heim, Brogan A             9 ACAC                      NT      50.84  
 37 Ruslim, Ethan              9 WAC                    50.45      51.05  
 38 St-Laurent, Jeremy P       9 CAA                    55.21      51.33  
 39 Agamalian, Ryan p         10 ACAC                   56.87      52.21  
 40 Corbett, Paul H            9 WAC                    58.05      52.36  
 41 Cole, Jack C              10 WAC                    51.30      52.37  
 42 Mpofu, Liam T             10 PVAC                      NT      52.58  
 43 Robinson, Gavin M          9 WAC                       NT      55.11  
 44 Brace, Colton              9 HAC                    57.99      56.08  
 45 Kimble, Colin M           10 ACAC                      NT      58.31  
 -- Kirby, Connor C           10 GRA                       NT     X31.01  
 -- Miller, Everett J          9 GRA                       NT     X42.59  
 -- Jowers, Jackson K          9 WAC                       NT         DQ  
 -- Albert, Andrew             9 ACAC                 1:03.91         DQ  
 
Event 19  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 1:03.06    1:02.64  
       30.14  1:02.64                                                      
  2 Raser, Emma F             12 NPAC                 1:06.03    1:04.88  
       31.42  1:04.88                                                      
  3 Bockrath, Rachel K        12 WAC                  1:03.12    1:04.90  
       31.80  1:04.90                                                      
  4 Jia, Annie Z              11 UDAC                 1:04.79    1:05.52  
       31.41  1:05.52                                                      
  5 Phifer, Amanda R          12 NPAC                 1:06.72    1:07.09  
       31.32  1:07.09                                                      
  6 Wimmer, Madison G         12 MAC                  1:08.39    1:07.75  
       32.90  1:07.75                                                      
  7 Padilla, Kenzie           12 PAY                  1:07.13    1:07.99  
       33.04  1:07.99                                                      
  8 Weber, Courtney E         12 PPST                 1:06.67    1:08.46  
       33.37  1:08.46                                                      
  9 Martin, Catherine L       12 HAC                  1:10.19    1:08.49  
       33.12  1:08.49                                                      
 10 Archer, Ellie M           11 PWAC                 1:12.46    1:09.03  
       33.72  1:09.03                                                      
 11 Potts, Mikayla E          11 NPAC                 1:05.25    1:09.05  
       33.57  1:09.05                                                      
 12 Maher, Elizabeth A        12 WAC                  1:12.01    1:09.80  
       33.34  1:09.80                                                      
 13 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                  1:09.19    1:10.72  
       34.30  1:10.72                                                      
 14 Rogers, Zoey S            11 WAC                  1:06.79    1:10.86  
       33.29  1:10.86                                                      
 15 McCottry, Maya            12 DCAA                 1:12.11    1:11.25  
       34.18  1:11.25                                                      
 16 Ruggeri, Lauren M         12 PAY                  1:11.41    1:11.81  
       34.18  1:11.81                                                      
 17 Bui, Adrianna H           12 YBCC                 1:12.68    1:12.60  
       34.79  1:12.60                                                      
BB - Division  
  1 Lieu, Isa S               11 PWAC                 1:13.11    1:08.93  
       33.39  1:08.93                                                      
  2 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                 1:16.03    1:11.46  
       34.49  1:11.46                                                      
  3 Koehler, Abby M           11 UN                   1:16.02    1:13.03  
       34.28  1:13.03                                                      
  4 Vinogradov, Sofia         12 UDAC                 1:19.45    1:14.09  
       35.56  1:14.09                                                      
  5 Remenicky, Isabella V     12 WAC                  1:16.21    1:14.21  
       35.81  1:14.21                                                      
  6 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                 1:13.83    1:14.57  
       36.07  1:14.57                                                      
  7 Schmidt, Rose C           11 NPAC                 1:18.78    1:16.10  
       36.15  1:16.10                                                      
  8 Coplan, Emi               12 UDAC                 1:18.13    1:16.21  
       37.24  1:16.21                                                      
  9 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                 1:17.55    1:16.37  
       36.68  1:16.37                                                      
 10 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                  1:18.73    1:16.46  
       37.11  1:16.46                                                      
 11 Kullmann, Mason           12 UDAC                 1:18.36    1:16.68  
       37.10  1:16.68                                                      
 12 Soroka, Mickie R          12 DCAA                 1:18.57    1:16.73  
       37.40  1:16.73                                                      
 13 Aiello, Cameron J         11 WAC                  1:17.01    1:17.42  
       37.69  1:17.42                                                      
 14 Kraft, Olivia G           11 DCAA                 1:16.09    1:17.58  
       37.24  1:17.58                                                      
 15 Johnson, Eliza C          11 WAC                  1:18.22    1:17.77  
       37.48  1:17.77                                                      
 16 Hillman, Anna C           12 CAA                  1:17.92    1:19.98  
       37.97  1:19.98                                                      
 17 Miner, Stella J           12 PPST                 1:14.35    1:28.58  
       43.46  1:28.58                                                      
 -- Fickett, Emma R           11 HAC                  1:18.07         DQ  
       36.39       DQ                                                      
C - Division  
  1 Serfass, Maddie G         12 HAC                       NT    1:09.73  
       34.02  1:09.73                                                      
  2 Sommer, Truly A           11 MAC                       NT    1:12.80  
       35.01  1:12.80                                                      
  3 Young, Katie R            11 NPAC                 1:20.72    1:13.91  
       35.44  1:13.91                                                      
  4 Colarossi, Natalie M      12 HAC                  1:19.76    1:14.71  
       35.42  1:14.71                                                      
  5 McLafferty, Colleen B     12 PCAC                      NT    1:15.40  
       36.21  1:15.40                                                      
  6 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT    1:16.76  
       36.52  1:16.76                                                      
  7 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                 1:26.31    1:18.42  
       37.29  1:18.42                                                      
  8 Coombe, Taylor B          11 PSC                  1:24.43    1:20.55  
       39.01  1:20.55                                                      
  9 Blough, Eleanor R         12 UDAC                 1:20.60    1:20.72  
       37.89  1:20.72                                                      
 10 Catania, Bella M          11 MAC                  1:25.78    1:20.83  
       38.77  1:20.83                                                      
 11 Finger, Gabby N           11 PAY                  1:20.44    1:21.76  
       39.69  1:21.76                                                      
 12 Hummel, Jane F            11 PAY                  1:34.18    1:22.03  
       39.36  1:22.03                                                      
 13 Cornejo, Leah F           12 PCAC                 1:22.54    1:22.07  
       39.69  1:22.07                                                      
 14 Oliver, Kota L            11 NPAC                 1:27.27    1:22.12  
 15 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                 1:36.22    1:22.66  
       39.84  1:22.66                                                      
 16 Lhulier, Ellie A          11 WAC                  1:20.29    1:23.77  
       39.42  1:23.77                                                      
 17 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                 1:29.05    1:24.90  
       40.72  1:24.90                                                      
 18 Schwabenbauer, Shea M     12 CAA                  1:27.65    1:26.79  
       40.80  1:26.79                                                      
 19 Angelone, Sienna M        12 PPST                 1:39.41    1:27.31  
       43.65  1:27.31                                                      
 20 Platt, Mackenzie M        11 PSC                  1:34.04    1:27.73  
       41.26  1:27.73                                                      
 21 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT    1:29.05  
       42.35  1:29.05                                                      
 22 Johnson, Ryan E           11 WAC                  1:35.32    1:29.11  
       42.50  1:29.11                                                      
 23 Parikh, Sabrina M         11 YBCC                 1:33.46    1:29.23  
       42.50  1:29.23                                                      
 24 Sweeney, Ali V            11 PCAC                 1:34.57    1:29.47  
       42.19  1:29.47                                                      
 25 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                 1:31.26    1:29.63  
       43.64  1:29.63                                                      
 26 Kalet, Libby B            11 WAC                  1:31.30    1:30.70  
       43.87  1:30.70                                                      
 27 Jimenez, Lola S           11 PPST                 1:29.04    1:31.07  
       44.17  1:31.07                                                      
 28 St-Laurent, Alexandra A   11 CAA                  1:33.11    1:32.02  
 29 Brady, Fiona K            11 PCAC                      NT    1:33.32  
       44.84  1:33.32                                                      
 30 Gutshall, Jordyn K        11 PVAC                 1:37.02    1:33.81  
       44.63  1:33.81                                                      
 31 Takiff, Rae M             11 UDAC                      NT    1:34.08  
       44.76  1:34.08                                                      
 32 Godfrey, Julia G          11 PPST                 1:37.96    1:34.69  
       44.53  1:34.69                                                      
 33 Upadhya, Sachita S        11 PWAC                 1:41.00    1:35.79  
 34 Goense, Holly P           11 PSC                  1:45.66    1:36.97  
       45.73  1:36.97                                                      
 35 Preston, Mia S            12 PSC                       NT    1:38.15  
       44.97  1:38.15                                                      
 36 Spears, Lily m            11 ACAC                 1:55.56    1:40.26  
       46.83  1:40.26                                                      
 37 Madsen, Elizabeth A       12 CAA                  1:49.32    1:46.83  
       51.05  1:46.83                                                      
 38 Milander, Emma R          11 PSC                       NT    2:07.50  
     1:00.85  2:07.50                                                      
 -- Fisher, Paige E           11 GRA                       NT   X1:18.44  
       37.56  1:18.44                                                      
 -- Hayes, Sarah K            11 WAC                       NT         DQ  
 -- Rossmeisl, Emily          12 UDAC                 1:38.13         DQ  
       39.11       DQ                                                      
 -- Keagy, Jenny M            12 PWAC                 1:22.72         DQ  
       41.18       DQ                                                      
 -- Fu, Bernice C             12 PWAC                      NT         DQ  
       35.52       DQ                                                      
 
Event 20  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC                  1:03.31    1:04.21  
       31.33  1:04.21                                                      
  2 McGowan, James A          12 UN-PW                1:07.62    1:06.10  
       32.07  1:06.10                                                      
  3 Franchetti, John E        12 DCAA                 1:10.08    1:09.48  
       33.75  1:09.48                                                      
BB - Division  
  1 Wight, Coll N             12 PPST                 1:11.28    1:06.49  
       31.79  1:06.49                                                      
  2 Lehan, Sean C             12 HAC                  1:10.97    1:08.16  
       32.91  1:08.16                                                      
  3 Filipovski, Luka K        11 PAY                  1:13.14    1:16.26  
       37.71  1:16.26                                                      
C - Division  
  1 Kent, Kyle R              12 PPST                 1:26.41    1:14.52  
       35.82  1:14.52                                                      
  2 Pang, Matthew J           12 PPST                 1:18.33    1:14.61  
  3 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                      NT    1:15.01  
       36.51  1:15.01                                                      
  4 Zang, Eric H              12 NPAC                      NT    1:16.37  
       36.39  1:16.37                                                      
  5 Nash, Colin S             11 DCAA                 1:19.69    1:17.14  
       37.58  1:17.14                                                      
  6 Jefferson, Teddy G        12 WAC                  1:17.50    1:17.54  
       38.03  1:17.54                                                      
  7 Leonard, Zach J           12 UDAC                      NT    1:18.25  
       38.23  1:18.25                                                      
  8 Hanson, Jack C            11 WAC                  1:23.53    1:18.65  
       38.24  1:18.65                                                      
  9 Serfass, Caleb P          12 HAC                  1:35.87    1:18.87  
       38.16  1:18.87                                                      
 10 Liebsch, Michael M        11 ACAC                 1:23.69    1:19.14  
       37.79  1:19.14                                                      
 11 Gulli, Jamie C            11 WAC                  1:24.48    1:20.90  
       39.02  1:20.90                                                      
 12 Perera, Kemith S          12 PWAC                 1:24.67    1:21.13  
       39.97  1:21.13                                                      
 13 Chu, Jack J               11 PSC                  1:23.82    1:21.85  
       39.79  1:21.85                                                      
 14 Fastrich, Owen S          12 HAC                  1:21.34    1:23.83  
       40.01  1:23.83                                                      
 15 Stoudt, Carter W          12 NPAC                 1:19.92    1:26.83  
       40.32  1:26.83                                                      
 16 Berenji, Barsam           11 PAY                  1:31.06    1:27.31  
       41.91  1:27.31                                                      
 17 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                      NT    1:29.82  
       44.35  1:29.82                                                      
 18 Respicio, Lucas           12 ACAC                 1:34.72    1:30.73  
       43.93  1:30.73                                                      
 19 Rife, Jack J              11 HAC                       NT    1:30.91  
       44.37  1:30.91                                                      
 20 Palermo, Adam J           11 ACAC                 1:32.57    1:33.03  
       45.89  1:33.03                                                      
 21 Li, Christopher M         11 ACAC                      NT    1:33.14  
 22 Tilve, Rishan A           12 PPST                      NT    1:36.02  
       45.85  1:36.02                                                      
 23 Sadeghi, Kian             12 UDAC                 1:59.39    1:43.88  
       49.89  1:43.88                                                      
 24 Abbasi, Adeen A           11 PPST                      NT    1:43.92  
 25 Izhak, Noam               12 UDAC                 2:09.55    1:55.27  
       54.72  1:55.27                                                      
 26 Graham, Gareth E          12 PSC                  2:13.26    2:00.41  
       57.36  2:00.41                                                      
 -- Chamblee, Chazz M         11 WAC                       NT         DQ  
 -- Grab, Jacob T             11 PSC                  1:26.66         DQ  
       39.25       DQ                                                      
 
Event 21  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jia, Annie Z              11 UDAC                 2:44.73    2:37.70  
       35.84  1:15.13  1:57.26  2:37.70                                    
  2 Koehler, Sydne L          12 UN                   2:46.22    2:42.43  
       36.90  1:17.13  2:01.38  2:42.43                                    
  3 Martin, Catherine L       12 HAC                  2:49.24    2:43.32  
       37.61  1:18.79  2:00.54  2:43.32                                    
  4 Caraballo, Bella K        12 WAC                  2:49.93    2:48.27  
       37.74  1:21.33  2:05.28  2:48.27                                    
  5 Mulhern, Finley S         12 PAY                  2:49.25    2:48.37  
       37.65  1:20.70  2:04.76  2:48.37                                    
  6 Weber, Courtney E         12 PPST                 2:49.87    2:54.25  
       39.51  1:23.12  2:09.09  2:54.25                                    
BB - Division  
  1 Moore, Lily A             11 HAC                  3:00.98    2:54.66  
       38.68  1:23.43  2:08.98  2:54.66                                    
  2 Jessop, Autumn            12 Ambler Arrows        3:05.20    2:57.61  
       37.74  1:21.56  2:09.82  2:57.61                                    
  3 Buck, Ava S               12 HAC                  3:07.80    3:00.04  
       40.57  1:26.45  2:13.96  3:00.04                                    
  4 Schmidt, Rose C           11 NPAC                 3:09.88    3:02.77  
       41.90  1:28.19  2:16.23  3:02.77                                    
  5 Trotter, Barcley R        11 PAY                  3:06.97    3:02.86  
       38.10  1:25.27  2:15.76  3:02.86                                    
  6 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                 3:09.85    3:06.20  
       41.62  1:29.36  2:18.48  3:06.20                                    
C - Division  
  1 Poach, Sarah J            12 NPAC                      NT    2:50.29  
       37.98  1:20.89  2:06.17  2:50.29                                    
  2 Faikish, Madeline R       11 NPAC                      NT    2:51.92  
       38.21  1:22.35  2:07.60  2:51.92                                    
  3 Fichter, Reese C          12 UDAC                      NT    2:55.71  
       38.36  1:22.05  2:07.80  2:55.71                                    
  4 Black, Skylar N           12 HAC                  3:20.25    3:08.89  
       42.21  1:29.76  2:20.62  3:08.89                                    
  5 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                  3:40.89    3:09.44  
       43.25  1:31.79  2:21.79  3:09.44                                    
  6 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                       NT    3:15.44  
       46.29  1:35.26  2:26.75  3:15.44                                    
  7 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT    3:16.27  
       45.46  1:36.53  2:26.88  3:16.27                                    
  8 Coccia, Angelina          11 UDAC                      NT    3:16.84  
       44.89  1:35.48  2:26.72  3:16.84                                    
  9 Welsh, Zoe C              11 NPAC                      NT    3:17.22  
       43.44  1:34.79  2:27.10  3:17.22                                    
 10 Hartman, Jamison M        11 DCAA                 3:27.26    3:17.58  
       45.58  1:35.76  2:28.67  3:17.58                                    
 11 Kullmann, Ellison         11 UDAC                      NT    3:20.32  
       44.46  1:35.49  2:30.19  3:20.32                                    
 12 Belair, Emily G           12 WAC                       NT    3:33.27  
       47.22  1:41.46  2:38.65  3:33.27                                    
 13 Portnoy, Lana R           11 UDAC                      NT    4:26.30  
       56.74  2:07.65  3:21.82  4:26.30                                    
 
Event 22  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Koh, Anthony              12 UDAC                 2:50.96    2:38.25  
       35.61  1:16.30  1:57.57  2:38.25                                    
 -- Politza, Luca W           12 WAC                  2:59.42         DQ  
       39.97  1:24.13  2:10.32       DQ                                    
C - Division  
  1 Bu, Jason J               12 HAC                       NT    2:58.64  
       39.67  1:25.10  2:12.08  2:58.64                                    
  2 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                      NT    2:59.10  
       39.64  1:24.00  2:12.27  2:59.10                                    
  3 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                      NT    3:09.59  
       41.54  1:30.59  2:21.21  3:09.59                                    
  4 Chappell, Will C          12 HAC                       NT    3:16.53  
       44.17  1:35.74  2:27.07  3:16.53                                    
  5 Perera, Kemith S          12 PWAC                      NT    3:25.55  
       45.71  1:39.03  2:32.88  3:25.55                                    
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hahn, Milla G             10 PSC                  1:24.44    1:21.06  
       37.85  1:21.06                                                      
  2 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                 1:24.81    1:24.97  
       40.79  1:24.97                                                      
  3 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                 1:28.26    1:25.36  
       40.81  1:25.36                                                      
  4 Sileo-Magliari, Sophia    10 UDAC                 1:28.36    1:27.12  
       39.37  1:27.12                                                      
  5 Pennekamp, Katie K        10 DCAA                 1:29.87    1:27.95  
       41.65  1:27.95                                                      
  6 Mahler, Olivia A          10 HAC                  1:29.31    1:29.28  
       43.45  1:29.28                                                      
BB - Division  
  1 Coombs, Ava               10 PWAC                 1:38.87    1:28.01  
       41.41  1:28.01                                                      
  2 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                  1:35.68    1:30.10  
       42.22  1:30.10                                                      
  3 Jefferson, McKinley F     10 WAC                  1:33.76    1:30.61  
       42.45  1:30.61                                                      
  4 Lyons, Ella J              9 WAC                  1:37.23    1:33.39  
       44.18  1:33.39                                                      
  5 Lewis, Brynn B            10 PAY                  1:40.06    1:34.66  
       44.49  1:34.66                                                      
  6 McPeek, Kelsey M          10 PSC                  1:38.10    1:35.30  
       45.82  1:35.30                                                      
  7 Ashman, Aubrey V          10 WAC                  1:38.28    1:35.33  
       44.68  1:35.33                                                      
  8 Ryan, Max E               10 WAC                  1:38.97    1:35.57  
       44.90  1:35.57                                                      
  9 Angelone, Scarlett F      10 PPST                 1:39.44    1:36.53  
       45.06  1:36.53                                                      
 10 Baughman, Caroline E      10 UDAC                 1:37.93    1:37.89  
       45.91  1:37.89                                                      
 11 Westerman, Amanda R       10 PAY                  1:44.83    1:49.10  
       50.03  1:49.10                                                      
C - Division  
  1 Dai, Ariana                9 UDAC                      NT    1:24.93  
  2 Martin, Caden L           10 PPST                 1:46.83    1:40.75  
       45.89  1:40.75                                                      
  3 Hoffman, Alaina G         10 WAC                  1:47.96    1:41.80  
       47.17  1:41.80                                                      
  4 Heckler, Hayley K         10 PAY                  1:56.77    1:44.51  
       58.80  1:44.51                                                      
  5 Mason, Charlotte A        10 WAC                  1:54.02    1:46.56  
       49.50  1:46.56                                                      
  6 Foley, Elizabeth A        10 HAC                  1:56.67    1:46.70  
       39.88  1:46.70                                                      
  7 Weiler-Timmins, Lily S    10 HAC                  1:54.48    1:46.76  
       50.84  1:46.76                                                      
  8 Roeting, Bella P          10 HAC                  1:53.43    1:46.82  
       50.34  1:46.82                                                      
  9 Truong, Lauren            10 PAY                  1:58.86    1:47.38  
       48.59  1:47.38                                                      
 10 Specht, Hailee T           9 PSC                       NT    1:47.40  
 11 Sugden, Ava Q             10 PPST                      NT    1:49.31  
 12 Lydon, Aubrey K            9 CAA                  1:52.26    1:49.45  
       50.78  1:49.45                                                      
 13 Caraballo, Talie R        10 WAC                  1:48.20    1:49.70  
       51.76  1:49.70                                                      
 14 Parikh, Payton E          10 PCAC                 1:46.41    1:50.62  
       52.98  1:50.62                                                      
 15 Miner, Jax P               9 PPST                 1:55.24    1:51.35  
       51.52  1:51.35                                                      
 16 Rice, Addison              9 WAC                  1:59.99    1:51.92  
 17 Moore, Pamela H            9 WAC                  1:48.46    1:53.03  
       52.19  1:53.03                                                      
 18 Reck, Gianna              10 PSC                  1:52.22    1:53.27  
       51.24  1:53.27                                                      
 19 Obenski, Lucille J        10 PAY                       NT    1:53.92  
 20 Robbins, Emme              9 UDAC                      NT    1:55.41  
       53.85  1:55.41                                                      
 21 Morris, Adriana L          9 WAC                  1:58.45    1:55.72  
       50.04  1:55.72                                                      
 22 Formica, Victoria A       10 UNPP                 1:52.60    1:57.05  
       55.08  1:57.05                                                      
 23 Smith, Jennah D            9 PCAC                      NT    1:57.43  
       53.47  1:57.43                                                      
 24 Ridge, Taryn L            10 WAC                  2:09.71    1:59.79  
       53.20  1:59.79                                                      
 25 Hill, Tierney E           10 UDAC                      NT    2:01.73  
 26 Shivakumar, Janani        10 PPST                 2:06.97    2:01.94  
       58.03  2:01.94                                                      
 27 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                       NT    2:04.62  
 28 Ventresca, Khloe R         9 WAC                  2:08.85    2:07.60  
     1:02.90  2:07.60                                                      
 29 Roth, Phoebe L             9 PPST                      NT    2:09.69  
       59.62  2:09.69                                                      
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT   X1:30.82  
       43.85  1:30.82                                                      
 -- Herscovici, Olivia R       9 PPST                      NT         DQ  
 -- Bailey, Micaela M          9 PCAC                      NT         DQ  
 -- Takiff, Ella A             9 UDAC                      NT         DQ  
 -- Gold, Natasha R           10 PPST                 2:19.68         DQ  
       58.85       DQ                                                      
 -- Kenney, Mikayla G          9 UDAC                      NT         DQ  
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tran, Gavin H             10 HAC                  1:16.10    1:17.05  
       35.66  1:17.05                                                      
  2 Tinsley, Caleb M          10 HAC                  1:29.42    1:24.66  
       40.36  1:24.66                                                      
BB - Division  
  1 Hong, Timothy D           10 PCAC                 1:32.61    1:30.78  
       42.79  1:30.78                                                      
  2 Liu, Barry H              10 UDAC                 1:36.82    1:31.07  
       42.87  1:31.07                                                      
  3 Smith, Cullen              9 UDAC                 1:40.36    1:31.78  
       44.07  1:31.78                                                      
  4 Redding, Grady M          10 WAC                  1:34.60    1:32.11  
       41.74  1:32.11                                                      
  5 Diccianni, Carsten        10 NPAC                 1:34.39    1:33.09  
       42.55  1:33.09                                                      
  6 Faikish, Jakob J          10 NPAC                 1:36.04    1:33.12  
       44.06  1:33.12                                                      
  7 Fastrich, Austin R        10 HAC                  1:39.58    1:34.40  
       44.83  1:34.40                                                      
  8 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                 1:40.26    1:34.55  
       44.79  1:34.55                                                      
  9 Boehme, Alex M            10 UN                   1:37.23    1:38.94  
       46.76  1:38.94                                                      
C - Division  
  1 Truong, Matthew           10 PAY                  1:42.43    1:34.63  
       44.68  1:34.63                                                      
  2 Willard, Brady T           9 PSC                       NT    1:35.10  
       45.88  1:35.10                                                      
  3 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT    1:36.59  
       46.36  1:36.59                                                      
  4 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                  1:45.46    1:37.53  
       45.47  1:37.53                                                      
  5 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT    1:38.61  
       45.22  1:38.61                                                      
  6 Walters, Ezra D           10 PWAC                 1:46.42    1:42.53  
       46.93  1:42.53                                                      
  7 Johnson, Zach K            9 WAC                       NT    1:47.23  
  8 Murdock, Kellen D         10 PPST                 1:55.81    1:48.31  
       50.94  1:48.31                                                      
  9 Middleton, Luke P         10 WAC                  1:49.42    1:49.11  
       50.88  1:49.11                                                      
 10 Nagle, Carson J            9 WAC                  1:48.02    1:50.02  
       51.38  1:50.02                                                      
 11 Klein, Chase A            10 UNUDA                1:47.08    1:51.55  
       51.25  1:51.55                                                      
 12 Gray, Caelan E            10 PCAC                      NT    1:54.12  
       55.36  1:54.12                                                      
 13 Cole, Jack C              10 WAC                  2:01.74    1:54.35  
       54.76  1:54.35                                                      
 14 Ruslim, Ethan              9 WAC                  1:57.15    1:54.71  
       55.03  1:54.71                                                      
 15 Brace, Colton              9 HAC                       NT    1:57.88  
       58.43  1:57.88                                                      
 16 Suc, Xavier N             10 UDAC                 1:55.34    1:58.64  
       54.80  1:58.64                                                      
 17 Morrow III, Douglas E      9 WAC                  2:06.60    1:58.77  
       54.56  1:58.77                                                      
 18 Mondgock, Avi M           10 PCAC                      NT    1:58.80  
       52.92  1:58.80                                                      
 19 Bluemle, Jackson J        10 WAC                       NT    1:58.91  
       54.13  1:58.91                                                      
 20 Shelton, Brady H           9 WAC                  2:01.60    2:02.50  
       56.11  2:02.50                                                      
 21 Martin, Martin J           9 PVAC                      NT    2:03.38  
 22 Peng, Jacob Y             10 UDAC                      NT    2:03.63  
 23 Krol, Matthew J            9 PPST                      NT    2:05.72  
     1:00.86  2:05.72                                                      
 24 Mpofu, Liam T             10 PVAC                      NT    2:12.39  
     1:03.44  2:12.39                                                      
 25 Corbett, Paul H            9 WAC                       NT    2:15.02  
     1:03.48  2:15.02                                                      
 26 Kusminsky, Isaac S         9 PPST                 2:28.64    2:15.79  
 27 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT    2:35.21  
     1:14.08  2:35.21                                                      
 -- Kirby, Connor C           10 GRA                       NT   X1:34.52  
       45.03  1:34.52                                                      
 -- Coleman, Ethan J           9 PSC                       NT         DQ  
       47.60       DQ                                                      
 -- Albert, Andrew             9 ACAC                      NT         DQ  
     1:04.56       DQ                                                      
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Padilla, Kenzie           12 PAY                    35.02      34.43  
  2 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                   36.27      36.21  
  3 Poach, Sarah J            12 NPAC                   35.79      36.68  
BB - Division  
  1 Norton, Jassy E           12 NPAC                   39.65      36.53  
  2 Woronko, Julia M          11 HAC                    39.27      37.03  
  3 Trotter, Barcley R        11 PAY                    38.82      37.55  
  4 Waldhauser, Eleni M       11 YBCC                   39.95      37.85  
  5 Zelin, Brooke A           11 PVAC                   38.58      37.89  
  6 Fu, Bernice C             12 PWAC                   39.37      38.11  
  7 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                   39.04      38.53  
  8 Buck, Ava S               12 HAC                    38.56      39.00  
  9 Schmidt, Rose C           11 NPAC                   38.89      39.01  
 10 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                   40.13      39.82  
 11 Dalumpines, Angel M       12 YBCC                   39.93      39.95  
 12 Sweeney, Ali V            11 PCAC                   40.26      40.54  
 13 Belair, Emily G           12 WAC                    40.24      44.08  
C - Division  
  1 Marks, Riley L            11 PAY                    42.06      37.24  
  2 Serfass, Maddie G         12 HAC                    49.39      37.80  
  3 Cooper, Olivia J          12 PAY                    40.61      38.56  
  4 Rogers, Zoey S            11 WAC                    42.69      40.04  
  5 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT      40.40  
  6 Nishikawa, Sarah          12 ACAC                   42.00      40.51  
  7 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                    43.55      40.52  
  8 Blough, Eleanor R         12 UDAC                   46.50      40.67  
  9 DeVose, Shelby Y          12 YBCC                   41.18      40.86  
  9 Colarossi, Natalie M      12 HAC                    45.27      40.86  
 11 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                   43.14      41.23  
 12 Kraft, Olivia G           11 DCAA                   42.15      41.24  
 13 Kushner, Emma M           11 PSC                    42.10      41.27  
 14 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                    45.90      41.42  
 15 Schwabenbauer, Shea M     12 CAA                    46.17      41.43  
 16 Ruggeri, Lauren M         12 PAY                    44.09      41.54  
 17 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT      41.79  
 18 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                   41.74      41.85  
 19 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                   43.70      42.56  
 20 Jimenez, Lola S           11 PPST                   44.01      42.71  
 21 McLafferty, Colleen B     12 PCAC                      NT      42.78  
 22 Coombe, Taylor B          11 PSC                    43.81      42.95  
 23 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                   41.73      43.05  
 24 Black, Skylar N           12 HAC                    43.39      43.09  
 25 Welsh, Zoe C              11 NPAC                   41.96      43.26  
 26 Johnson, Ryan E           11 WAC                    47.46      43.46  
 27 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT      43.47  
 28 Arkan, Selen M            11 YBCC                   43.69      43.74  
 29 McGeehan, Grace M         12 NPAC                   46.22      43.77  
 30 Young, Katie R            11 NPAC                   47.32      44.09  
 31 Bui, Adrianna H           12 YBCC                   45.76      44.60  
 32 Takiff, Rae M             11 UDAC                   46.86      45.11  
 33 Kalet, Libby B            11 WAC                    47.89      45.20  
 34 Keagy, Jenny M            12 PWAC                   44.63      46.13  
 35 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                   49.76      46.45  
 36 Hayes, Sarah K            11 WAC                       NT      46.71  
 37 Rossmeisl, Emily          12 UDAC                 1:04.68      47.12  
 38 Parrish, Vivian G         12 UNPP                   49.38      47.19  
 39 Cornejo, Leah F           12 PCAC                   51.78      47.53  
 40 Hestnar, Meredith R       11 UDAC                   57.37      47.60  
 41 Parikh, Sabrina M         11 YBCC                   49.30      48.26  
 42 Madsen, Elizabeth A       12 CAA                    49.02      48.92  
 43 Platt, Mackenzie M        11 PSC                    53.53      49.03  
 44 Keeports, Samantha        12 YBCC                   48.42      49.06  
 45 Angelone, Sienna M        12 PPST                   50.04      49.36  
 46 Spears, Lily m            11 ACAC                   56.26      51.72  
 47 Cohen, Caity V            11 PSC                       NT      51.95  
 48 Preston, Mia S            12 PSC                       NT      54.06  
 49 Brady, Fiona K            11 PCAC                 1:02.38      54.22  
 50 Portnoy, Lana R           11 UDAC                   56.00      57.65  
 51 Mink, Sammie              11 ACAC                 1:13.00    1:03.44  
 52 Foley, Violet E           11 HAC                       NT    1:09.80  
 53 Milander, Emma R          11 PSC                       NT    1:20.57  
 -- Fisher, Paige E           11 GRA                       NT     X37.52  
 -- Upadhya, Sachita S        11 PWAC                   51.99         DQ  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Koh, Anthony              12 UDAC                   34.75      34.19  
  2 Zagaceta, Magill M        12 HAC                    33.57      34.29  
  3 Franchetti, John E        12 DCAA                   36.49      35.15  
  4 Wight, Coll N             12 PPST                   35.11      35.28  
  5 Sadowski, Blaise          11 PAY                    35.00      35.62  
BB - Division  
  1 McGowan, James A          12 UN-PW                  38.60      36.90  
  2 Makaron, Adam             12 NPAC                   39.63      36.93  
  3 Carroll, Gabe J           12 PAY                    38.53      37.70  
  4 Lehan, Sean C             12 HAC                    39.72      39.08  
  5 Kent, Kyle R              12 PPST                   39.69      39.36  
  6 Willard, Ethan P          12 PSC                    40.02      40.23  
C - Division  
  1 Shaw, Nev or Nevin R      12 NPAC                      NT      36.67  
  2 Pang, Matthew J           12 PPST                   40.98      38.75  
  3 Heim, Carter N            12 ACAC                   42.44      40.26  
  4 Jefferson, Teddy G        12 WAC                    42.46      40.91  
  5 Medvedev, Nicolas         11 UDAC                   42.61      41.09  
  6 Leonard, Zach J           12 UDAC                      NT      41.35  
  7 Politza, Kai C            11 WAC                    43.98      41.47  
  8 Serfass, Caleb P          12 HAC                    50.19      41.65  
  9 Bucciarelli, Giuliano     12 ACAC                   52.40      42.05  
 10 Nesbit, Julian N          11 WAC                    42.82      42.64  
 11 Chappell, Will C          12 HAC                    44.61      43.37  
 12 Hanson, Jack C            11 WAC                    53.31      44.09  
 13 Berenji, Barsam           11 PAY                    46.32      45.29  
 14 Fastrich, Owen S          12 HAC                    46.27      45.61  
 15 Grab, Jacob T             11 PSC                    52.11      46.98  
 16 Stoudt, Carter W          12 NPAC                   43.95      47.40  
 17 Tilve, Rishan A           12 PPST                   50.15      49.35  
 18 Sadeghi, Kian             12 UDAC                   59.76      49.69  
 19 Yang, Lance               11 UDAC                   53.52      50.12  
 20 Abbasi, Adeen A           11 PPST                   54.68      53.27  
 21 Izhak, Noam               12 UDAC                   55.99      53.31  
 22 Sethi, Akshay W           11 PSC                       NT      56.18  
 23 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                   55.65      56.52  
 24 Palermo, Adam J           11 ACAC                 1:05.11    1:02.26  
 -- Graham, Gareth E          12 PSC                  1:05.48         DQ  
 
Event 27  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                 1:10.36    1:11.42  
       33.65  1:11.42                                                      
  2 Coombs, Ava               10 PWAC                 1:15.72    1:13.19  
       33.56  1:13.19                                                      
  3 Hahn, Milla G             10 PSC                  1:10.95    1:15.25  
       34.59  1:15.25                                                      
  4 Potter, Mia S             10 WAC                  1:00.65    1:15.55  
       35.20  1:15.55                                                      
  5 Campbell, Harbor M        10 DCAA                 1:22.05    1:20.75  
       37.06  1:20.75                                                      
  6 Ryan, Max E               10 WAC                  1:21.86    1:24.67  
       38.43  1:24.67                                                      
BB - Division  
  1 Zhang, Grace L            10 PSC                  1:26.89    1:20.00  
       37.09  1:20.00                                                      
  2 Ashman, Aubrey V          10 WAC                  1:28.64    1:22.21  
       38.68  1:22.21                                                      
  3 Lyons, Abigail C           9 WAC                  1:28.75    1:28.29  
       40.11  1:28.29                                                      
  4 Jefferson, McKinley F     10 WAC                  1:27.06    1:30.72  
       40.62  1:30.72                                                      
  5 Devlin, Mia L              9 WAC                  1:39.68    1:32.04  
       43.08  1:32.04                                                      
  6 Hayes, Madelyn E          10 MAC                  1:38.20    1:33.27  
       43.02  1:33.27                                                      
  7 Mason, Charlotte A        10 WAC                  1:39.80    1:38.11  
       42.95  1:38.11                                                      
  8 Belair, Lilly J           10 WAC                  1:39.74    1:38.22  
       43.90  1:38.22                                                      
C - Division  
  1 Lewis, Brynn B            10 PAY                       NT    1:30.90  
       40.39  1:30.90                                                      
  2 Flanagan, Annie B         10 PPST                      NT    1:31.86  
       41.41  1:31.86                                                      
  3 McKeown, Rebecca L        10 UDAC                      NT    1:34.10  
       44.55  1:34.10                                                      
  4 Sheldon, Jane A           10 HAC                       NT    1:35.96  
       44.50  1:35.96                                                      
  5 Krause, Mabry C            9 PSC                       NT    1:36.71  
  6 Celano, Giada B           10 WAC                  1:45.11    1:36.96  
       42.16  1:36.96                                                      
  7 LaBaugh, Sydney N          9 PSC                       NT    1:38.33  
       42.57  1:38.33                                                      
  8 Sawka, Natalie J           9 UDAC                      NT    1:43.92  
       45.20  1:43.92                                                      
  9 Roeting, Bella P          10 HAC                  1:58.88    2:13.35  
     1:00.69  2:13.35                                                      
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT   X1:16.76  
       35.38  1:16.76                                                      
 
Event 28  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Redding, Grady M          10 WAC                  1:16.22    1:17.17  
       36.15  1:17.17                                                      
  2 Tran, Gavin H             10 HAC                  1:13.62    1:18.50  
       36.43  1:18.50                                                      
  3 Tinsley, Luke A           10 HAC                  1:23.49    1:24.60  
       39.15  1:24.60                                                      
  4 Fastrich, Austin R        10 HAC                  1:23.92    1:29.17  
       40.21  1:29.17                                                      
BB - Division  
  1 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                 1:32.86    1:25.88  
       39.88  1:25.88                                                      
  2 Bucksner, Grayson L       10 WAC                  1:29.31    1:33.28  
       40.03  1:33.28                                                      
C - Division  
  1 Hong, Timothy D           10 PCAC                      NT    1:21.66  
       37.38  1:21.66                                                      
  2 Evans, Matthew C          10 UDAC                      NT    1:28.87  
       40.65  1:28.87                                                      
  3 Faikish, Jakob J          10 NPAC                      NT    1:29.11  
       41.06  1:29.11                                                      
  4 Baddick, Evan J            9 WAC                  1:47.35    1:36.09  
       40.03  1:36.09                                                      
  5 McGeehan, Neil C           9 NPAC                 1:44.70    1:38.69  
  6 Bowen, Xander S           10 PCAC                      NT    1:44.16  
       46.91  1:44.16                                                      
  7 Hartman, George J          9 DCAA                 1:53.96    1:49.73  
       48.54  1:49.73                                                      
  8 Shelton, Tyler D           9 WAC                  1:51.36    1:50.67  
       47.30  1:50.67                                                      
  9 Mpofu, Liam T             10 PVAC                      NT    2:12.90  
       58.90  2:12.90                                                      
 10 Bergman-Miller, Benny J    9 PWAC                      NT    2:26.99  
       59.36  2:26.99                                                      
 -- Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT         DQ  
       51.61       DQ                                                      
 -- Lehan, Colin S             9 HAC                       NT         DQ  
       41.32       DQ                                                      
 
Event 29  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 2:13.44    2:13.66  
       29.09  1:03.29  1:38.47  2:13.66                                    
  2 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                 2:22.53    2:24.01  
       32.74  1:09.32  1:47.37  2:24.01                                    
  3 Faikish, Madeline R       11 NPAC                 2:33.54    2:36.38  
       31.20  1:10.36  1:53.59  2:36.38                                    
BB - Division  
  1 McCottry, Maya            12 DCAA                 2:43.38    2:34.74  
       33.13  1:11.82  1:53.54  2:34.74                                    
  2 Lieu, Isa S               11 PWAC                 2:47.56    2:35.16  
       34.51  1:14.91  1:56.30  2:35.16                                    
C - Division  
  1 Kitsul, Kristina          12 PWAC                      NT    2:25.18  
       30.67  1:06.34  1:44.79  2:25.18                                    
  2 Bockrath, Rachel K        12 WAC                       NT    2:31.45  
       32.85  1:11.44  1:52.12  2:31.45                                    
  3 Archer, Ellie M           11 PWAC                 2:50.16    2:36.34  
       35.53  1:14.90  1:56.85  2:36.34                                    
  4 Soroka, Mickie R          12 DCAA                 3:38.80    3:16.69  
       40.98  1:33.38  2:26.42  3:16.69                                    
 -- Moore, Grace E            12 WAC                       NT         DQ  
       33.00  1:12.65  2:00.40       DQ                                    
 
Event 30  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Filipovski, Luka K        11 PAY                  2:43.15    2:43.50  
       34.64  1:16.84  2:00.47  2:43.50                                    
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                   27.77      27.04  
  2 Padilla, Kenzie           12 PAY                    26.89      27.98  
  3 Kitsul, Kristina          12 PWAC                   28.77      28.56  
  4 Phifer, Amanda R          12 NPAC                   29.38      29.70  
  5 Potts, Mikayla E          11 NPAC                   29.05      30.30  
  6 Koehler, Sydne L          12 UN                     30.98      30.32  
  7 Koehler, Abby M           11 UN                     30.20      30.40  
  8 Rogers, Zoey S            11 WAC                    30.01      30.99  
  9 Sommer, Truly A           11 MAC                    30.32      31.12  
 10 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                   30.79      31.25  
 11 Mulhern, Finley S         12 PAY                    30.46      31.49  
 12 Miner, Stella J           12 PPST                   31.49      31.51  
 13 Ruggeri, Lauren M         12 PAY                    31.11      31.70  
 14 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                   30.82      31.72  
 15 Martin, Catherine L       12 HAC                    30.20      31.82  
BB - Division  
  1 McCottry, Maya            12 DCAA                   32.25      31.48  
  2 Vinogradov, Sofia         12 UDAC                   34.15      31.73  
  3 Woronko, Julia M          11 HAC                    33.00      31.76  
  4 Maher, Elizabeth A        12 WAC                    31.96      31.86  
  5 Fichter, Reese C          12 UDAC                   32.36      32.21  
  6 Bui, Adrianna H           12 YBCC                   33.58      32.30  
  7 Marks, Riley L            11 PAY                    33.73      32.62  
  8 Weber, Courtney E         12 PPST                   32.07      32.67  
  9 Caraballo, Bella K        12 WAC                    34.36      32.73  
 10 Moore, Grace E            12 WAC                    32.25      33.16  
 11 Buck, Ava S               12 HAC                    33.76      33.40  
 12 Finger, Gabby N           11 PAY                    34.48      34.04  
 13 DeVose, Shelby Y          12 YBCC                   33.95      34.18  
 13 Kushner, Emma M           11 PSC                    34.37      34.18  
 15 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                   33.56      34.81  
C - Division  
  1 Wimmer, Madison G         12 MAC                    35.73      30.24  
  2 Colarossi, Natalie M      12 HAC                    34.97      30.81  
  3 Serfass, Maddie G         12 HAC                    39.53      31.68  
  4 Remenicky, Isabella V     12 WAC                    35.59      32.81  
  5 Johnson, Eliza C          11 WAC                    34.87      33.42  
  6 Moore, Lily A             11 HAC                    34.66      33.51  
  7 Cooper, Olivia J          12 PAY                    35.47      33.65  
  8 McLafferty, Colleen B     12 PCAC                      NT      33.71  
  9 Coplan, Emi               12 UDAC                   34.97      33.85  
 10 Fu, Bernice C             12 PWAC                   35.64      34.16  
 11 Young, Katie R            11 NPAC                   42.84      34.19  
 12 Aiello, Cameron J         11 WAC                    35.84      34.57  
 13 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                   36.10      34.71  
 14 Dalumpines, Angel M       12 YBCC                   34.74      36.20  
 15 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                    35.27      36.30  
 16 Trotter, Barcley R        11 PAY                    37.78      36.50  
 17 Coombe, Taylor B          11 PSC                    36.11      37.13  
 18 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                   38.35      38.04  
 19 Lhulier, Ellie A          11 WAC                    36.40      38.42  
 20 Catania, Bella M          11 MAC                    40.86      38.64  
 21 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                    40.22      38.78  
 22 Platt, Mackenzie M        11 PSC                    43.39      38.98  
 23 Hillman, Anna C           12 CAA                    38.09      39.12  
 23 Black, Skylar N           12 HAC                    38.43      39.12  
 25 Goense, Holly P           11 PSC                  1:12.55      39.15  
 26 Takiff, Rae M             11 UDAC                   40.86      39.31  
 27 Nishikawa, Sarah          12 ACAC                   41.98      39.50  
 28 Keeports, Samantha        12 YBCC                   41.07      39.99  
 29 St-Laurent, Alexandra A   11 CAA                    40.08      40.30  
 30 Godfrey, Julia G          11 PPST                   42.64      40.66  
 31 Arkan, Selen M            11 YBCC                   42.25      41.24  
 32 Oliver, Kota L            11 NPAC                   42.99      41.35  
 33 Belair, Emily G           12 WAC                    39.94      41.58  
 34 Jimenez, Lola S           11 PPST                   41.90      41.89  
 35 Sweeney, Ali V            11 PCAC                   44.06      42.06  
 36 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT      42.67  
 37 D'Alesio, Alli            12 CAA                       NT      43.04  
 38 Hestnar, Meredith R       11 UDAC                   53.89      43.50  
 39 Keagy, Jenny M            12 PWAC                   45.36      43.82  
 40 Angelone, Sienna M        12 PPST                   42.97      44.18  
 41 Parrish, Vivian G         12 UNPP                   45.26      44.65  
 42 Brady, Fiona K            11 PCAC                   44.79      44.83  
 43 Hayes, Sarah K            11 WAC                       NT      44.93  
 44 Preston, Mia S            12 PSC                       NT      45.43  
 45 Cohen, Caity V            11 PSC                       NT      45.69  
 46 Gutshall, Jordyn K        11 PVAC                   52.69      47.11  
 47 Upadhya, Sachita S        11 PWAC                      NT      49.60  
 48 Mink, Sammie              11 ACAC                   55.87    1:00.59  
 -- Miller, Amelia E          11 GRA                       NT     X31.71  
 -- Collins, Hannah E         12 UDAC                 1:15.38         DQ  
 -- Foley, Violet E           11 HAC                       NT         DQ  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC                    27.99      28.88  
  2 Makaron, Adam             12 NPAC                   29.94      29.04  
  3 McGowan, James A          12 UN-PW                  29.62      29.72  
  4 Sadowski, Blaise          11 PAY                    30.16      29.96  
BB - Division  
  1 Politza, Luca W           12 WAC                    32.48      31.37  
  2 Lehan, Sean C             12 HAC                    33.05      31.70  
  3 Bu, Jason J               12 HAC                    33.30      32.38  
  4 Carroll, Gabe J           12 PAY                    34.63      33.56  
  5 Zang, Eric H              12 NPAC                   33.92      33.59  
  6 Gulli, Jamie C            11 WAC                    34.42      34.38  
C - Division  
  1 Leonard, Zach J           12 UDAC                      NT      32.39  
  2 Shaw, Nev or Nevin R      12 NPAC                      NT      32.47  
  3 Politza, Kai C            11 WAC                    36.26      34.98  
  4 Nash, Colin S             11 DCAA                   36.99      35.27  
  5 Heim, Carter N            12 ACAC                   36.60      35.45  
  6 Bucciarelli, Giuliano     12 ACAC                   39.65      35.53  
  7 Serfass, Caleb P          12 HAC                    52.03      36.56  
  8 Liebsch, Michael M        11 ACAC                   37.66      36.61  
  9 Medvedev, Nicolas         11 UDAC                   36.20      37.25  
 10 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                   39.62      37.71  
 11 Willard, Ethan P          12 PSC                    39.90      37.95  
 12 Hanson, Jack C            11 WAC                    41.98      38.02  
 13 Berenji, Barsam           11 PAY                    40.12      38.80  
 14 Stoudt, Carter W          12 NPAC                   37.66      39.80  
 15 Rife, Jack J              11 HAC                       NT      41.74  
 16 Nesbit, Julian N          11 WAC                    38.73      42.91  
 17 Respicio, Lucas           12 ACAC                   45.47      46.34  
 18 Sadeghi, Kian             12 UDAC                      NT      47.31  
 19 Yang, Lance               11 UDAC                   49.69      49.46  
 20 Tilve, Rishan A           12 PPST                   51.01      50.73  
 21 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                   48.68      50.79  
 22 Abbasi, Adeen A           11 PPST                   51.99      52.06  
 23 Izhak, Noam               12 UDAC                      NT      57.65  
 24 Sethi, Akshay W           11 PSC                       NT    1:01.36  
 
Event 33  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                 1:13.09    1:12.95  
       33.65  1:12.95                                                      
  2 Hahn, Milla G             10 PSC                  1:13.28    1:14.95  
       35.42  1:14.95                                                      
  3 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                 1:17.27    1:16.07  
       34.26  1:16.07                                                      
  4 Pennekamp, Katie K        10 DCAA                 1:18.31    1:17.36  
       37.25  1:17.36                                                      
  5 Potter, Mia S             10 WAC                  1:16.61    1:17.49  
       35.37  1:17.49                                                      
  6 Mahler, Olivia A          10 HAC                  1:20.59    1:21.74  
       38.97  1:21.74                                                      
  7 Sileo-Magliari, Sophia    10 UDAC                 1:20.67    1:22.49  
       37.07  1:22.49                                                      
  8 Jefferson, McKinley F     10 WAC                  1:18.97    1:23.71  
       39.75  1:23.71                                                      
BB - Division  
  1 Dai, Ariana                9 UDAC                 1:27.09    1:18.20  
       35.24  1:18.20                                                      
  2 Campbell, Harbor M        10 DCAA                 1:21.96    1:18.32  
       36.53  1:18.32                                                      
  3 Martin, Caden L           10 PPST                 1:24.97    1:18.53  
       35.05  1:18.53                                                      
  4 Lyons, Ella J              9 WAC                  1:22.40    1:20.36  
       36.73  1:20.36                                                      
  5 Zhang, Grace L            10 PSC                  1:28.21    1:20.50  
       36.21  1:20.50                                                      
  6 Angelone, Scarlett F      10 PPST                 1:26.58    1:21.93  
       39.14  1:21.93                                                      
  7 Ryan, Max E               10 WAC                  1:22.92    1:23.72  
       37.79  1:23.72                                                      
  8 Ashman, Aubrey V          10 WAC                  1:26.75    1:24.80  
       39.76  1:24.80                                                      
  9 Tucker, Ruby C            10 UDAC                 1:31.79    1:24.96  
 10 Lyons, Abigail C           9 WAC                  1:23.35    1:25.12  
       37.68  1:25.12                                                      
 11 Shapiro, Maddie S         10 UDAC                 1:26.63    1:26.39  
       37.73  1:26.39                                                      
 12 Devlin, Mia L              9 WAC                  1:26.54    1:26.42  
       38.83  1:26.42                                                      
 13 Carmella, Keira A          9 CAA                  1:29.53    1:28.57  
       42.47  1:28.57                                                      
 14 McKeown, Rebecca L        10 UDAC                 1:32.02    1:30.55  
       40.72  1:30.55                                                      
 15 Heckler, Hayley K         10 PAY                  1:30.41    1:31.49  
       42.86  1:31.49                                                      
 16 Foley, Elizabeth A        10 HAC                  1:31.79    1:31.72  
       40.75  1:31.72                                                      
 17 Lydon, Aubrey K            9 CAA                  1:30.47    1:32.32  
       41.28  1:32.32                                                      
 18 Obenski, Lucille J        10 PAY                  1:30.72    1:32.88  
       40.58  1:32.88                                                      
 19 Mason, Charlotte A        10 WAC                  1:32.15    1:33.70  
       42.62  1:33.70                                                      
 20 Auwarter, Alyssa P         9 UDAC                 1:31.00    1:34.08  
       43.43  1:34.08                                                      
 21 Parikh, Payton E          10 PCAC                 1:31.63    1:34.72  
C - Division  
  1 Taylor, Alicia J          10 UDAC                      NT    1:23.15  
       37.77  1:23.15                                                      
  2 Flanagan, Annie B         10 PPST                 1:36.44    1:24.57  
       40.11  1:24.57                                                      
  3 Sgarra, Ava M             10 MAC                  1:32.83    1:25.88  
       39.77  1:25.88                                                      
  4 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                  1:33.87    1:28.04  
       44.35  1:28.04                                                      
  5 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC                 1:42.89    1:29.21  
       40.67  1:29.21                                                      
  6 Cooper, Addison L         10 PAY                  1:35.20    1:29.38  
       41.21  1:29.38                                                      
  7 Hoffman, Alaina G         10 WAC                  1:32.89    1:29.87  
       41.54  1:29.87                                                      
  8 Cottingham, Keira         10 UDAC                 1:36.58    1:32.18  
       41.94  1:32.18                                                      
  9 Hill, Tierney E           10 UDAC                 1:43.80    1:32.36  
       40.81  1:32.36                                                      
 10 Baughman, Caroline E      10 UDAC                 1:35.52    1:32.78  
       47.03  1:32.78                                                      
 11 Sheldon, Jane A           10 HAC                  1:35.73    1:32.89  
       43.35  1:32.89                                                      
 12 Caraballo, Talie R        10 WAC                  1:38.43    1:33.23  
       44.74  1:33.23                                                      
 13 Belair, Lilly J           10 WAC                  1:38.21    1:33.67  
       43.83  1:33.67                                                      
 14 McPeek, Kelsey M          10 PSC                  1:33.65    1:34.20  
       47.02  1:34.20                                                      
 15 Braun, Casey               9 UDAC                 1:49.01    1:34.29  
       42.89  1:34.29                                                      
 16 Weiler-Timmins, Lily S    10 HAC                  1:43.64    1:35.01  
       42.61  1:35.01                                                      
 17 Sugden, Ava Q             10 PPST                 1:33.64    1:35.18  
       43.82  1:35.18                                                      
 18 Gondek, Michelle          10 UDAC                      NT    1:37.81  
       44.96  1:37.81                                                      
 19 Miner, Jax P               9 PPST                 1:39.51    1:38.67  
       49.23  1:38.67                                                      
 20 Robbins, Emme              9 UDAC                      NT    1:38.71  
       47.81  1:38.71                                                      
 21 Moore, Pamela H            9 WAC                  1:37.05    1:39.17  
       47.03  1:39.17                                                      
 22 Celano, Giada B           10 WAC                  1:37.71    1:39.29  
       48.32  1:39.29                                                      
 23 Trostle, Emma C           10 PWAC                      NT    1:40.46  
       47.49  1:40.46                                                      
 24 Grab, Caitlin B            9 PSC                  1:51.58    1:40.82  
       48.02  1:40.82                                                      
 25 Rice, Addison              9 WAC                  1:53.38    1:40.97  
       48.55  1:40.97                                                      
 26 Sawka, Natalie J           9 UDAC                 1:41.69    1:41.09  
       47.00  1:41.09                                                      
 27 Ventresca, Khloe R         9 WAC                  1:53.46    1:41.94  
       46.53  1:41.94                                                      
 28 Specht, Hailee T           9 PSC                  1:44.45    1:42.42  
       48.35  1:42.42                                                      
 29 Ramic, Shayla A           10 NPAC                      NT    1:42.72  
       49.11  1:42.72                                                      
 30 Catania, Juliet C          9 MAC                       NT    1:45.58  
 31 Chungag, Kylie K          10 WAC                       NT    1:45.90  
 32 Reck, Gianna              10 PSC                  1:50.15    1:45.93  
       52.08  1:45.93                                                      
 33 Hurlburt, Sloane A         9 UDAC                      NT    1:46.29  
 34 Takiff, Ella A             9 UDAC                 1:40.73    1:46.83  
       49.31  1:46.83                                                      
 35 Ridge, Taryn L            10 WAC                       NT    1:47.05  
       52.97  1:47.05                                                      
 36 Formica, Victoria A       10 UNPP                 1:40.53    1:47.62  
       53.38  1:47.62                                                      
 37 Fichter, Bailey P          9 UDAC                 1:48.17    1:48.53  
       48.14  1:48.53                                                      
 38 Kenney, Mikayla G          9 UDAC                      NT    1:49.25  
 39 Morris, Adriana L          9 WAC                  1:41.24    1:50.40  
       51.98  1:50.40                                                      
 40 Shivakumar, Janani        10 PPST                 1:54.09    1:53.95  
       57.44  1:53.95                                                      
 41 Smith, Jennah D            9 PCAC                      NT    1:55.28  
       58.12  1:55.28                                                      
 42 Roth, Phoebe L             9 PPST                      NT    1:56.72  
       54.53  1:56.72                                                      
 43 Verma, Aiyanna             9 HAC                       NT    1:59.63  
       56.97  1:59.63                                                      
 44 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                  2:14.96    2:01.03  
 45 Greis, Kylie J             9 PSC                       NT    2:21.04  
 -- Herscovici, Olivia R       9 PPST                      NT         DQ  
 -- Cheifetz, Ellie Love L     9 UDAC                      NT         DQ  
 -- Buckley, Ana D            10 PCAC                      NT         DQ  
       44.14       DQ                                                      
 -- Truong, Lauren            10 PAY                       NT         DQ  
       46.66       DQ                                                      
 -- Gold, Natasha R           10 PPST                 1:47.58         DQ  
       53.06       DQ                                                      
 -- Bailey, Micaela M          9 PCAC                 2:00.93         DQ  
       49.01       DQ                                                      
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tran, Gavin H             10 HAC                  1:12.63    1:13.35  
       35.01  1:13.35                                                      
  2 Tinsley, Caleb M          10 HAC                  1:20.11    1:18.06  
       36.35  1:18.06                                                      
  3 Redding, Grady M          10 WAC                  1:19.12    1:21.11  
       38.77  1:21.11                                                      
BB - Division  
  1 Smith, Cullen              9 UDAC                 1:26.30    1:21.10  
       14.05  1:21.10                                                      
  2 Faikish, Jakob J          10 NPAC                 1:22.24    1:21.11  
       36.60  1:21.11                                                      
  3 Padilla, Kyle             10 PAY                  1:23.58    1:22.08  
       38.43  1:22.08                                                      
  4 Petriello, Lucah A        10 MAC                  1:24.19    1:22.35  
       37.10  1:22.35                                                      
  5 Faenza, Dominic W          9 PSC                  1:27.44    1:23.93  
       40.33  1:23.93                                                      
  6 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                  1:30.16    1:24.83  
       39.01  1:24.83                                                      
  7 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                 1:22.81    1:25.32  
       41.06  1:25.32                                                      
  8 Evans, Matthew C          10 UDAC                 1:28.44    1:26.87  
       39.62  1:26.87                                                      
  9 Diccianni, Carsten        10 NPAC                 1:28.44    1:28.14  
       40.35  1:28.14                                                      
 10 Henion, Andrew T          10 MAC                  1:27.24    1:28.30  
       40.10  1:28.30                                                      
 11 Bucksner, Grayson L       10 WAC                  1:24.78    1:29.50  
       42.13  1:29.50                                                      
C - Division  
  1 Kearney, Ryan J           10 PSC                  1:33.24    1:25.43  
       39.42  1:25.43                                                      
  2 Liu, Barry H              10 UDAC                 1:30.70    1:26.27  
       40.58  1:26.27                                                      
  3 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT    1:28.06  
       40.11  1:28.06                                                      
  4 Dian, David S             10 NPAC                      NT    1:28.62  
       41.33  1:28.62                                                      
  5 Gray, Caelan E            10 PCAC                      NT    1:29.39  
       39.79  1:29.39                                                      
  6 Peev, Sebastian G          9 UDAC                 1:31.64    1:31.26  
       42.64  1:31.26                                                      
  7 Faikish, Brendan A         9 NPAC                 1:32.46    1:31.31  
       44.29  1:31.31                                                      
  8 Walters, Ezra D           10 PWAC                 1:31.18    1:31.39  
       42.25  1:31.39                                                      
  9 Baddick, Evan J            9 WAC                  1:34.63    1:31.48  
       41.14  1:31.48                                                      
 10 McGeehan, Neil C           9 NPAC                 1:34.92    1:33.09  
       44.55  1:33.09                                                      
 11 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT    1:34.20  
       47.42  1:34.20                                                      
 12 Piccini, Jacob W          10 PSC                  1:44.68    1:35.52  
       43.39  1:35.52                                                      
 13 Middleton, Luke P         10 WAC                  1:36.12    1:35.94  
       46.47  1:35.94                                                      
 14 Willard, Brady T           9 PSC                  1:39.81    1:36.43  
       49.98  1:36.43                                                      
 15 Bowen, Xander S           10 PCAC                 1:36.54    1:37.37  
       44.79  1:37.37                                                      
 16 Morrow III, Douglas E      9 WAC                  1:39.13    1:37.53  
       43.93  1:37.53                                                      
 17 Murdock, Kellen D         10 PPST                 1:36.51    1:37.56  
       46.73  1:37.56                                                      
 18 Bluemle, Jackson J        10 WAC                  1:49.93    1:37.62  
       40.73  1:37.62                                                      
 19 Mondgock, Avi M           10 PCAC                 1:54.44    1:37.65  
       43.07  1:37.65                                                      
 20 Coleman, Ethan J           9 PSC                  1:38.79    1:37.80  
       46.48  1:37.80                                                      
 21 Shelton, Tyler D           9 WAC                  1:44.33    1:39.59  
       47.05  1:39.59                                                      
 22 Conway, Quinn D           10 PSC                       NT    1:40.73  
       46.33  1:40.73                                                      
 23 Yoder, Brock R             9 MAC                  1:51.68    1:41.05  
       48.30  1:41.05                                                      
 24 Nagle, Carson J            9 WAC                  1:43.10    1:41.07  
       47.80  1:41.07                                                      
 25 Makaron, Benjamin F       10 NPAC                 1:41.41    1:41.17  
       45.32  1:41.17                                                      
 26 Suc, Xavier N             10 UDAC                 1:37.33    1:42.37  
       48.03  1:42.37                                                      
 27 Allen, Xander W           10 PSC                       NT    1:42.42  
       46.61  1:42.42                                                      
 28 Martin, Martin J           9 PVAC                      NT    1:44.40  
 29 Ruslim, Ethan              9 WAC                  1:47.50    1:46.86  
       55.29  1:46.86                                                      
 30 Klein, Chase A            10 UNUDA                1:53.43    1:47.95  
       49.70  1:47.95                                                      
 31 Krol, Matthew J            9 PPST                      NT    1:49.60  
       51.81  1:49.60                                                      
 32 Shelton, Brady H           9 WAC                  1:45.75    1:50.76  
       53.27  1:50.76                                                      
 33 Heim, Brogan A             9 ACAC                 2:03.97    1:51.05  
       50.53  1:51.05                                                      
 34 Cole, Jack C              10 WAC                  1:54.29    1:52.40  
       58.40  1:52.40                                                      
 35 Stahley, Luke E            9 PSC                       NT    1:53.67  
       54.85  1:53.67                                                      
 36 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT    1:54.46  
       50.07  1:54.46                                                      
 37 Peng, Jacob Y             10 UDAC                      NT    1:54.54  
       52.91  1:54.54                                                      
 38 St-Laurent, Jeremy P       9 CAA                  1:52.82    1:55.42  
       52.59  1:55.42                                                      
 39 Brace, Colton              9 HAC                  1:55.47    1:57.76  
     1:02.20  1:57.76                                                      
 40 Corbett, Paul H            9 WAC                  2:06.01    2:01.98  
       56.41  2:01.98                                                      
 41 Bergman-Miller, Benny J    9 PWAC                 2:16.81    2:04.58  
       55.40  2:04.58                                                      
 -- Kirby, Connor C           10 GRA                       NT   X1:14.25  
       33.04  1:14.25                                                      
 -- Miller, Everett J          9 GRA                       NT   X1:36.84  
       44.27  1:36.84                                                      
 -- Kusminsky, Isaac S         9 PPST                 1:52.91         DQ  
       52.87       DQ                                                      
 -- Truong, Matthew           10 PAY                  1:39.15         DQ  
       42.87       DQ                                                      
 -- Agamalian, Ryan p         10 ACAC                      NT         DQ  
       54.27       DQ                                                      
 -- Robinson, Gavin M          9 WAC                       NT         DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 2:15.17    2:16.73  
       28.99  1:03.71  1:45.01  2:16.73                                    
  2 Jia, Annie Z              11 UDAC                 2:23.47    2:21.30  
       29.64  1:06.56  1:49.27  2:21.30                                    
  3 Faikish, Madeline R       11 NPAC                 2:22.43    2:21.69  
       30.58  1:06.42  1:51.43  2:21.69                                    
  4 Bockrath, Rachel K        12 WAC                  2:23.47    2:21.75  
       31.15  1:05.66  1:51.30  2:21.75                                    
  5 Raser, Emma F             12 NPAC                 2:22.55    2:24.23  
       30.33  1:06.68  1:50.36  2:24.23                                    
  6 Kitsul, Kristina          12 PWAC                 2:24.32    2:24.25  
       29.60  1:07.30  1:50.58  2:24.25                                    
  7 Poach, Sarah J            12 NPAC                 2:33.73    2:30.08  
       32.88  1:12.91  1:57.00  2:30.08                                    
  8 Lieu, Isa S               11 PWAC                 2:31.66    2:30.52  
       34.35           1:56.40  2:30.52                                    
  9 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                 2:29.80    2:32.77  
       32.52  1:13.14  2:00.26  2:32.77                                    
 10 Koehler, Sydne L          12 UN                   2:33.16    2:34.67  
       33.08  1:13.99  1:59.29  2:34.67                                    
 11 Archer, Ellie M           11 PWAC                 2:34.30    2:35.17  
       34.14  1:13.86  2:01.61  2:35.17                                    
BB - Division  
  1 Caraballo, Bella K        12 WAC                  2:36.99    2:34.65  
       33.93  1:17.86  2:00.83  2:34.65                                    
  2 Maher, Elizabeth A        12 WAC                  2:44.13    2:35.30  
       32.83  1:12.07  2:00.39  2:35.30                                    
  3 Norton, Jassy E           12 NPAC                 2:44.35    2:35.86  
       33.06  1:13.31  2:01.22  2:35.86                                    
  4 Woronko, Julia M          11 HAC                  2:45.62    2:36.68  
       32.69  1:11.03  1:59.78  2:36.68                                    
  5 Vinogradov, Sofia         12 UDAC                 2:46.78    2:37.79  
       32.59  1:12.52  2:01.77  2:37.79                                    
  6 Rogers, Zoey S            11 WAC                  2:36.86    2:39.27  
       33.32  1:13.17  2:03.56  2:39.27                                    
  7 Buck, Ava S               12 HAC                  2:42.93    2:39.30  
       34.03  1:14.89  2:03.25  2:39.30                                    
  8 Moore, Grace E            12 WAC                  2:44.96    2:39.79  
       33.56  1:12.60  2:03.48  2:39.79                                    
  9 Moore, Lily A             11 HAC                  2:45.57    2:41.28  
       35.34  1:18.65  2:05.90  2:41.28                                    
 10 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                  2:46.90    2:41.29  
       33.35  1:11.63  2:03.36  2:41.29                                    
 11 Coplan, Emi               12 UDAC                 2:45.67    2:43.79  
       35.72  1:18.15  2:05.58  2:43.79                                    
 12 Marks, Riley L            11 PAY                  2:41.98    2:44.52  
       36.44  1:18.86  2:06.45  2:44.52                                    
 13 Blough, Eleanor R         12 UDAC                 2:40.56    2:44.57  
       33.34  1:16.95  2:44.57                                             
 14 Johnson, Eliza C          11 WAC                  2:48.48    2:45.30  
       36.11  1:17.52  2:07.80  2:45.30                                    
 15 Aiello, Cameron J         11 WAC                  2:48.53    2:48.35  
       37.21  1:20.05  2:09.86  2:48.35                                    
 16 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                 2:46.81    2:53.89  
       38.11  1:24.38  2:53.89                                             
C - Division  
  1 Serfass, Maddie G         12 HAC                  3:09.28    2:30.64  
       32.78  1:10.85  1:57.74  2:30.64                                    
  2 Phifer, Amanda R          12 NPAC                      NT    2:36.10  
       29.76  1:07.85  1:59.56  2:36.10                                    
  3 Remenicky, Isabella V     12 WAC                  2:52.59    2:45.18  
       35.80  1:17.22  2:08.75  2:45.18                                    
  4 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                  2:56.60    2:47.23  
       37.48  1:18.05  2:09.43  2:47.23                                    
  5 Kushner, Emma M           11 PSC                  2:57.04    2:47.41  
       36.52  1:18.77  2:09.50  2:47.41                                    
  6 Kullmann, Mason           12 UDAC                 3:07.12    2:48.49  
       38.16  1:22.42  2:13.34  2:48.49                                    
  7 Trotter, Barcley R        11 PAY                  2:56.29    2:49.43  
       39.06  1:23.75  2:11.02  2:49.43                                    
  8 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                 3:01.27    2:52.27  
       38.59  1:24.61  2:14.76  2:52.27                                    
  9 Soroka, Mickie R          12 DCAA                 2:55.17    2:55.24  
       40.69  1:23.94  2:18.25  2:55.24                                    
 10 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                  2:58.72    2:55.61  
       40.67  1:27.30  2:18.86  2:55.61                                    
 11 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT    2:56.01  
       41.62  1:25.93  2:16.70  2:56.01                                    
 12 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                      NT    2:57.27  
       38.75  1:24.38  2:15.83  2:57.27                                    
 13 Kullmann, Ellison         11 UDAC                      NT    2:58.70  
       45.64  1:30.12  2:19.40  2:58.70                                    
 14 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                 3:02.57    2:58.76  
       40.40  1:28.87  2:20.64  2:58.76                                    
 15 McGeehan, Grace M         12 NPAC                      NT    3:00.28  
       39.89  1:28.63  2:23.42  3:00.28                                    
 16 Hummel, Jane F            11 PAY                  3:24.16    3:00.41  
       39.02  1:25.51  2:18.35  3:00.41                                    
 17 Finger, Gabby N           11 PAY                       NT    3:01.37  
       39.14  1:25.44  2:20.00  3:01.37                                    
 18 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                      NT    3:02.30  
       38.14  1:25.20  3:02.30                                             
 19 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT    3:02.90  
       45.20  1:34.19  2:23.43  3:02.90                                    
 20 Coccia, Angelina          11 UDAC                      NT    3:03.16  
       43.16  1:27.49  2:21.14  3:03.16                                    
 21 Oliver, Kota L            11 NPAC                 3:10.78    3:06.83  
       42.88  1:28.26  2:24.47  3:06.83                                    
 22 Cornejo, Leah F           12 PCAC                 3:10.24    3:07.16  
       42.76  1:27.28  2:26.76  3:07.16                                    
 23 Welsh, Zoe C              11 NPAC                      NT    3:14.24  
       48.10  1:35.48  2:30.81  3:14.24                                    
 24 Kalet, Libby B            11 WAC                  3:17.34    3:14.66  
       47.63  1:38.38  2:33.73  3:14.66                                    
 25 Johnson, Ryan E           11 WAC                  3:27.02    3:16.19  
              1:38.53  2:32.91  3:16.19                                    
 26 Parikh, Sabrina M         11 YBCC                 3:41.57    3:18.71  
       45.68  1:32.45  2:33.63  3:18.71                                    
 27 Parrish, Vivian G         12 UNPP                      NT    3:22.69  
                       2:36.37  3:22.69                                    
 28 St-Laurent, Alexandra A   11 CAA                  3:30.31    3:27.34  
       44.53  1:37.40  2:43.23  3:27.34                                    
 29 Portnoy, Lana R           11 UDAC                      NT    4:11.85  
     2:09.72           3:16.91  4:11.85                                    
 -- Miller, Amelia E          11 GRA                       NT   X2:40.88  
       33.48  1:16.14  2:04.94  2:40.88                                    
 -- Godfrey, Julia G          11 PPST                 3:16.23         DQ  
       44.86  1:37.35  2:38.99       DQ                                    
 -- Lhulier, Ellie A          11 WAC                  3:06.23         DQ  
       42.76  1:29.94  2:30.04       DQ                                    
 -- Rossmeisl, Emily          12 UDAC                      NT         DQ  
       42.62           2:24.60       DQ                                    
 
Event 36  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC                  2:14.39    2:17.24  
       29.77  1:05.30  1:45.52  2:17.24                                    
  2 Koh, Anthony              12 UDAC                 2:20.27    2:21.92  
       31.62  1:08.80  1:49.38  2:21.92                                    
BB - Division  
  1 Wight, Coll N             12 PPST                 2:35.15    2:28.11  
       32.63  1:09.50  1:52.81  2:28.11                                    
  2 Franchetti, John E        12 DCAA                 2:35.69    2:28.84  
       33.18  1:10.82  1:54.11  2:28.84                                    
  3 Politza, Luca W           12 WAC                  2:43.66    2:37.39  
       33.96  1:14.88  2:01.80  2:37.39                                    
  4 Filipovski, Luka K        11 PAY                  2:36.33    2:40.81  
       34.73  1:17.90  2:06.12  2:40.81                                    
 -- Makaron, Adam             12 NPAC                 2:39.83         DQ  
       30.85  1:12.76  2:03.26       DQ                                    
C - Division  
  1 Shaw, Nev or Nevin R      12 NPAC                      NT    2:37.81  
       33.93  1:15.82  2:02.93  2:37.81                                    
  2 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                      NT    2:39.08  
       32.58  1:16.33  2:02.69  2:39.08                                    
  3 Kent, Kyle R              12 PPST                 2:48.91    2:41.41  
       36.48  1:15.90  2:03.53  2:41.41                                    
  4 Pang, Matthew J           12 PPST                 2:51.41    2:43.52  
       36.89  1:18.96  2:06.04  2:43.52                                    
  5 Heim, Carter N            12 ACAC                 3:11.03    2:49.26  
       37.05  1:20.19  2:11.23  2:49.26                                    
  6 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                 2:49.18    2:49.63  
       38.48  1:22.40  2:10.42  2:49.63                                    
  7 Willard, Ethan P          12 PSC                  2:47.64    2:49.70  
       39.91  1:23.39  2:12.64  2:49.70                                    
  8 Gulli, Jamie C            11 WAC                  2:56.20    2:53.38  
       36.23  1:18.68  2:15.01  2:53.38                                    
  9 Nash, Colin S             11 DCAA                 2:57.79    2:53.57  
       38.44  1:20.48  2:15.24  2:53.57                                    
 10 Chappell, Will C          12 HAC                  3:05.51    2:54.68  
       39.64  1:25.03  2:17.35  2:54.68                                    
 11 Serfass, Caleb P          12 HAC                       NT    2:55.31  
       39.21  1:21.66  2:15.68  2:55.31                                    
 12 Politza, Kai C            11 WAC                  3:05.82    2:56.65  
       37.52  1:21.14  2:15.91  2:56.65                                    
 13 Jefferson, Teddy G        12 WAC                  2:50.91    2:57.52  
       42.58  1:25.94  2:17.70  2:57.52                                    
 14 Grab, Jacob T             11 PSC                  3:08.93    2:58.08  
       38.83  1:23.60  2:18.55  2:58.08                                    
 15 Fastrich, Owen S          12 HAC                  2:59.51    3:05.96  
       40.58  1:27.75  2:25.62  3:05.96                                    
 16 Chu, Jack J               11 PSC                  3:08.70    3:11.17  
       41.58  1:27.21  2:31.01  3:11.17                                    
 17 Medvedev, Nicolas         11 UDAC                      NT    3:12.72  
       39.51  1:32.19  2:26.89  3:12.72                                    
 18 Respicio, Lucas           12 ACAC                      NT    3:27.84  
       50.69  1:41.88  2:43.11  3:27.84                                    
 19 Nesbit, Julian N          11 WAC                  3:20.40    3:30.84  
       45.59  1:46.34  2:43.09  3:30.84                                    
 -- Yang, Lance               11 UDAC                      NT         DQ  
       54.60  1:49.80       DQ                                             
 
Event 37  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Coombs, Ava               10 PWAC                 1:07.16    1:03.80  
       30.22  1:03.80                                                      
  2 Potter, Mia S             10 WAC                  1:09.02    1:08.20  
       32.13  1:08.20                                                      
  3 Lewis, Brynn B            10 PAY                  1:08.57    1:08.35  
       31.72  1:08.35                                                      
  4 Pennekamp, Katie K        10 DCAA                 1:11.24    1:09.02  
       32.89  1:09.02                                                      
  5 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                 1:10.42    1:10.24  
       32.77  1:10.24                                                      
  6 Jefferson, McKinley F     10 WAC                  1:06.71    1:10.98  
       32.68  1:10.98                                                      
  7 Ryan, Max E               10 WAC                  1:10.91    1:15.02  
       34.78  1:15.02                                                      
BB - Division  
  1 Martin, Caden L           10 PPST                 1:12.69    1:08.25  
       32.13  1:08.25                                                      
  2 Angelone, Scarlett F      10 PPST                 1:13.31    1:10.06  
  3 Lyons, Ella J              9 WAC                  1:14.42    1:10.54  
       33.51  1:10.54                                                      
  4 Campbell, Harbor M        10 DCAA                 1:13.64    1:10.72  
       33.98  1:10.72                                                      
  5 Lyons, Abigail C           9 WAC                  1:13.34    1:12.49  
       33.84  1:12.49                                                      
  6 Flanagan, Annie B         10 PPST                 1:16.27    1:12.71  
       34.90  1:12.71                                                      
  7 Sugden, Ava Q             10 PPST                 1:18.89    1:14.79  
       35.91  1:14.79                                                      
  8 Mason, Charlotte A        10 WAC                  1:17.72    1:15.11  
       35.68  1:15.11                                                      
  9 Westerman, Amanda R       10 PAY                  1:17.81    1:15.23  
       35.03  1:15.23                                                      
 10 Devlin, Mia L              9 WAC                  1:17.91    1:15.26  
       35.74  1:15.26                                                      
 11 Ashman, Aubrey V          10 WAC                  1:13.42    1:15.91  
       36.26  1:15.91                                                      
 12 Cooper, Addison L         10 PAY                  1:20.96    1:16.96  
       35.49  1:16.96                                                      
 13 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                  1:20.35    1:18.95  
       36.17  1:18.95                                                      
 14 Shapiro, Maddie S         10 UDAC                 1:18.69    1:20.15  
 15 Obenski, Lucille J        10 PAY                  1:18.98    1:21.29  
       38.49  1:21.29                                                      
 16 Hoffman, Alaina G         10 WAC                  1:19.51    1:22.00  
       37.92  1:22.00                                                      
C - Division  
  1 Zhang, Grace L            10 PSC                  1:21.70    1:14.14  
       34.98  1:14.14                                                      
  2 Dai, Ariana                9 UDAC                      NT    1:15.17  
       34.70  1:15.17                                                      
  3 Sgarra, Ava M             10 MAC                       NT    1:16.34  
       35.61  1:16.34                                                      
  4 Tucker, Ruby C            10 UDAC                 1:34.64    1:16.90  
       36.29  1:16.90                                                      
  5 Taylor, Alicia J          10 UDAC                      NT    1:17.90  
       38.53  1:17.90                                                      
  6 Sgaramella, Maggie M      10 PWAC                      NT    1:18.27  
       17.24  1:18.27                                                      
  7 Foley, Elizabeth A        10 HAC                  1:31.89    1:19.68  
       37.07  1:19.68                                                      
  8 Heckler, Hayley K         10 PAY                  1:23.10    1:19.76  
       37.50  1:19.76                                                      
  9 Cottingham, Keira         10 UDAC                 1:27.88    1:19.99  
       36.94  1:19.99                                                      
 10 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC                 1:26.70    1:20.18  
       37.64  1:20.18                                                      
 11 LaBaugh, Sydney N          9 PSC                  1:22.49    1:20.64  
       38.10  1:20.64                                                      
 12 Hill, Tierney E           10 UDAC                 1:24.64    1:21.05  
       38.70  1:21.05                                                      
 13 Carmella, Keira A          9 CAA                       NT    1:21.64  
       36.41  1:21.64                                                      
 14 Parikh, Payton E          10 PCAC                 1:22.07    1:21.65  
       39.41  1:21.65                                                      
 15 Celano, Giada B           10 WAC                  1:22.46    1:22.39  
 16 Hayes, Madelyn E          10 MAC                  1:27.64    1:23.09  
       38.91  1:23.09                                                      
 17 Krause, Mabry C            9 PSC                  1:28.74    1:23.20  
       38.51  1:23.20                                                      
 18 McPeek, Kelsey M          10 PSC                  1:22.76    1:23.38  
       39.55  1:23.38                                                      
 19 McKeown, Rebecca L        10 UDAC                 1:26.94    1:23.66  
       15.69  1:23.66                                                      
 20 Belair, Lilly J           10 WAC                  1:28.13    1:23.71  
       38.66  1:23.71                                                      
 21 Moore, Pamela H            9 WAC                  1:27.26    1:23.80  
       39.17  1:23.80                                                      
 22 Kim, Ruth R                9 NPAC                      NT    1:25.67  
       39.98  1:25.67                                                      
 23 Miner, Jax P               9 PPST                 1:28.81    1:26.11  
       40.98  1:26.11                                                      
 24 Robbins, Emme              9 UDAC                      NT    1:26.19  
       39.85  1:26.19                                                      
 25 Sawka, Natalie J           9 UDAC                 1:34.71    1:26.39  
       40.76  1:26.39                                                      
 26 Truong, Lauren            10 PAY                  1:37.03    1:26.62  
       40.03  1:26.62                                                      
 27 Braun, Casey               9 UDAC                 1:27.56    1:26.79  
       40.63  1:26.79                                                      
 28 Caraballo, Talie R        10 WAC                  1:28.43    1:27.14  
       39.84  1:27.14                                                      
 29 Formica, Victoria A       10 UNPP                 1:42.39    1:29.06  
       40.40  1:29.06                                                      
 30 Baughman, Caroline E      10 UDAC                 1:26.91    1:29.41  
       41.84  1:29.41                                                      
 31 Kenney, Mikayla G          9 UDAC                      NT    1:29.42  
       42.99  1:29.42                                                      
 32 Trostle, Emma C           10 PWAC                 1:26.70    1:29.81  
       43.01  1:29.81                                                      
 33 Weiler-Timmins, Lily S    10 HAC                  1:34.76    1:30.21  
       41.13  1:30.21                                                      
 34 Ridge, Taryn L            10 WAC                  1:35.19    1:30.74  
       43.53  1:30.74                                                      
 35 Bailey, Micaela M          9 PCAC                 1:39.42    1:30.75  
       42.49  1:30.75                                                      
 36 Takiff, Ella A             9 UDAC                 1:30.23    1:31.11  
       40.79  1:31.11                                                      
 37 Ventresca, Khloe R         9 WAC                  1:41.40    1:31.30  
       41.38  1:31.30                                                      
 38 Buckley, Ana D            10 PCAC                      NT    1:32.12  
       42.91  1:32.12                                                      
 39 Specht, Hailee T           9 PSC                  1:28.07    1:33.18  
       42.90  1:33.18                                                      
 40 Ramic, Shayla A           10 NPAC                      NT    1:33.21  
       43.15  1:33.21                                                      
 41 Reck, Gianna              10 PSC                  1:37.38    1:33.45  
       44.85  1:33.45                                                      
 42 Chungag, Kylie K          10 WAC                       NT    1:33.63  
       43.91  1:33.63                                                      
 43 Grab, Caitlin B            9 PSC                  1:33.80    1:34.94  
       45.74  1:34.94                                                      
 44 Gold, Natasha R           10 PPST                 1:33.29    1:35.10  
       43.21  1:35.10                                                      
 45 Catania, Juliet C          9 MAC                       NT    1:35.45  
       44.95  1:35.45                                                      
 46 Fichter, Bailey P          9 UDAC                 1:35.11    1:35.82  
       43.60  1:35.82                                                      
 47 Hurlburt, Sloane A         9 UDAC                      NT    1:39.11  
       42.36  1:39.11                                                      
 48 Smith, Jennah D            9 PCAC                      NT    1:39.21  
       45.55  1:39.21                                                      
 49 Rice, Addison              9 WAC                  1:42.58    1:39.50  
       45.05  1:39.50                                                      
 50 Shivakumar, Janani        10 PPST                 1:40.42    1:40.02  
       49.23  1:40.02                                                      
 51 Morris, Adriana L          9 WAC                  1:34.37    1:40.58  
       48.62  1:40.58                                                      
 52 Roth, Phoebe L             9 PPST                      NT    1:42.38  
       47.24  1:42.38                                                      
 53 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                  1:55.83    1:51.81  
 54 Cotterall, Cara            9 ACAC                      NT    1:52.32  
       49.16  1:52.32                                                      
 55 Greis, Kylie J             9 PSC                       NT    2:03.77  
       58.14  2:03.77                                                      
 56 Verma, Aiyanna             9 HAC                       NT    2:04.06  
       55.04  2:04.06                                                      
 57 Herscovici, Olivia R       9 PPST                      NT    2:19.18  
 58 Cheifetz, Ellie Love L     9 UDAC                      NT    2:22.20  
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT   X1:06.42  
       31.56  1:06.42                                                      
 -- Yahav, Juliette P         10 UDAC                      NT        DNF  
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Redding, Grady M          10 WAC                  1:09.94    1:11.84  
       34.31  1:11.84                                                      
BB - Division  
  1 Faenza, Dominic W          9 PSC                  1:12.20    1:10.65  
       32.70  1:10.65                                                      
  2 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                 1:11.62    1:10.85  
       33.98  1:10.85                                                      
  3 Padilla, Kyle             10 PAY                  1:12.35    1:11.34  
       35.35  1:11.34                                                      
  4 Tinsley, Luke A           10 HAC                  1:11.65    1:11.52  
       34.15  1:11.52                                                      
  5 Faikish, Jakob J          10 NPAC                 1:11.94    1:11.97  
       33.80  1:11.97                                                      
  6 Henion, Andrew T          10 MAC                  1:13.81    1:14.22  
       35.52  1:14.22                                                      
  7 Hong, Timothy D           10 PCAC                 1:14.83    1:14.26  
       34.95  1:14.26                                                      
  8 Petriello, Lucah A        10 MAC                  1:15.38    1:14.44  
       35.77  1:14.44                                                      
  9 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                  1:18.16    1:16.12  
       36.59  1:16.12                                                      
 10 McGeehan, Neil C           9 NPAC                 1:17.28    1:16.23  
       36.80  1:16.23                                                      
 11 Bucksner, Grayson L       10 WAC                  1:15.39    1:16.96  
       36.95  1:16.96                                                      
 12 Fastrich, Austin R        10 HAC                  1:15.71    1:17.66  
       36.15  1:17.66                                                      
 13 Diccianni, Carsten        10 NPAC                 1:14.85    1:18.18  
       37.28  1:18.18                                                      
 14 Peev, Sebastian G          9 UDAC                 1:18.01    1:21.17  
       37.31  1:21.17                                                      
 15 Faikish, Brendan A         9 NPAC                 1:18.77    1:22.50  
       38.77  1:22.50                                                      
 16 Walters, Ezra D           10 PWAC                 1:17.50    1:23.38  
       38.16  1:23.38                                                      
C - Division  
  1 Evans, Matthew C          10 UDAC                 1:20.29    1:12.87  
       35.72  1:12.87                                                      
  2 Smith, Cullen              9 UDAC                      NT    1:13.10  
       35.04  1:13.10                                                      
  3 Kearney, Ryan J           10 PSC                  1:23.64    1:14.73  
       34.82  1:14.73                                                      
  4 Gray, Caelan E            10 PCAC                      NT    1:15.76  
       36.68  1:15.76                                                      
  5 Liu, Barry H              10 UDAC                 1:21.76    1:18.88  
       36.45  1:18.88                                                      
  6 Mondgock, Avi M           10 PCAC                 1:25.75    1:19.36  
       37.02  1:19.36                                                      
  7 Piccini, Jacob W          10 PSC                  1:26.20    1:19.44  
       37.52  1:19.44                                                      
  8 Murdock, Kellen D         10 PPST                 1:20.65    1:19.88  
       36.98  1:19.88                                                      
  9 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT    1:20.20  
       38.09  1:20.20                                                      
 10 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT    1:21.35  
       36.91  1:21.35                                                      
 11 Truong, Matthew           10 PAY                  1:28.83    1:21.59  
       38.69  1:21.59                                                      
 12 Allen, Xander W           10 PSC                       NT    1:21.75  
       38.52  1:21.75                                                      
 13 Bowen, Xander S           10 PCAC                 1:26.40    1:22.03  
       39.01  1:22.03                                                      
 14 Hartman, George J          9 DCAA                 1:26.42    1:22.13  
       39.24  1:22.13                                                      
 15 Lehan, Colin S             9 HAC                  1:21.98    1:22.14  
       39.04  1:22.14                                                      
 16 Makaron, Benjamin F       10 NPAC                 1:24.84    1:22.35  
       39.78  1:22.35                                                      
 17 Baddick, Evan J            9 WAC                  1:22.02    1:22.49  
       38.58  1:22.49                                                      
 18 Suc, Xavier N             10 UDAC                 1:23.40    1:23.35  
       38.26  1:23.35                                                      
 19 Willard, Brady T           9 PSC                  1:28.05    1:23.51  
       39.55  1:23.51                                                      
 20 Bluemle, Jackson J        10 WAC                  1:29.24    1:23.74  
       37.94  1:23.74                                                      
 21 Johnson, Zach K            9 WAC                       NT    1:24.60  
 22 Shimkus, Avery P           9 WAC                       NT    1:26.96  
 23 Morrow III, Douglas E      9 WAC                  1:25.58    1:27.99  
       40.32  1:27.99                                                      
 24 Middleton, Luke P         10 WAC                  1:20.31    1:28.21  
       40.47  1:28.21                                                      
 25 Coleman, Ethan J           9 PSC                  1:26.02    1:28.58  
       40.09  1:28.58                                                      
 26 Conway, Quinn D           10 PSC                       NT    1:28.85  
       41.84  1:28.85                                                      
 27 Shelton, Tyler D           9 WAC                  1:31.84    1:29.63  
       42.61  1:29.63                                                      
 28 Martin, Martin J           9 PVAC                      NT    1:29.75  
       41.83  1:29.75                                                      
 29 Stahley, Luke E            9 PSC                       NT    1:30.29  
       42.31  1:30.29                                                      
 30 Klein, Chase A            10 UNUDA                     NT    1:30.56  
       40.02  1:30.56                                                      
 31 Yoder, Brock R             9 MAC                       NT    1:30.58  
       40.91  1:30.58                                                      
 32 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT    1:31.19  
       41.76  1:31.19                                                      
 33 Scott, Darren M           10 YBCC                      NT    1:31.51  
       41.05  1:31.51                                                      
 34 Heim, Brogan A             9 ACAC                 1:41.23    1:31.97  
       44.28  1:31.97                                                      
 35 Ruslim, Ethan              9 WAC                  1:36.21    1:32.41  
       43.06  1:32.41                                                      
 36 Nagle, Carson J            9 WAC                  1:33.12    1:32.85  
       43.34  1:32.85                                                      
 37 Palermo, Sean c           10 ACAC                 1:34.06    1:33.02  
       44.51  1:33.02                                                      
 38 Cole, Jack C              10 WAC                  1:35.42    1:34.94  
       44.94  1:34.94                                                      
 39 Shelton, Brady H           9 WAC                  1:31.92    1:36.44  
       43.48  1:36.44                                                      
 40 Mpofu, Liam T             10 PVAC                      NT    1:38.79  
       44.22  1:38.79                                                      
 41 Krol, Matthew J            9 PPST                      NT    1:39.39  
       43.82  1:39.39                                                      
 42 Peng, Jacob Y             10 UDAC                 2:04.27    1:42.41  
       44.59  1:42.41                                                      
 43 Albert, Andrew             9 ACAC                      NT    1:45.41  
 44 Agamalian, Ryan p         10 ACAC                      NT    1:46.02  
       49.60  1:46.02                                                      
 45 Bergman-Miller, Benny J    9 PWAC                      NT    1:48.46  
       46.30  1:48.46                                                      
 46 Corbett, Paul H            9 WAC                  2:00.16    1:49.23  
       53.35  1:49.23                                                      
 47 St-Laurent, Jeremy P       9 CAA                  1:42.63    1:50.99  
       52.89  1:50.99                                                      
 48 Robinson, Gavin M          9 WAC                  2:16.63    1:51.64  
       52.30  1:51.64                                                      
 49 Kimble, Colin M           10 ACAC                      NT    2:03.07  
 -- Kirby, Connor C           10 GRA                       NT   X1:02.87  
       30.42  1:02.87                                                      
 -- Jowers, Jackson K          9 WAC                       NT         DQ  
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bockrath, Rachel K        12 WAC                    56.14      56.14  
       27.00    56.14                                                      
  2 Padilla, Kenzie           12 PAY                    57.09      56.55  
       27.42    56.55                                                      
  3 Faikish, Madeline R       11 NPAC                   57.07      57.67  
       27.75    57.67                                                      
  4 Wimmer, Madison G         12 MAC                    59.00      57.86  
       27.41    57.86                                                      
  5 Jia, Annie Z              11 UDAC                   58.59      58.26  
       27.65    58.26                                                      
  6 Raser, Emma F             12 NPAC                   58.57      59.01  
       28.23    59.01                                                      
  7 Potts, Mikayla E          11 NPAC                   58.17      59.24  
       28.50    59.24                                                      
  8 Martin, Catherine L       12 HAC                    59.10      59.31  
       28.12    59.31                                                      
  9 Phifer, Amanda R          12 NPAC                   59.67    1:00.53  
       28.47  1:00.53                                                      
 10 McCottry, Maya            12 DCAA                 1:01.42    1:00.73  
       29.46  1:00.73                                                      
 11 Maher, Elizabeth A        12 WAC                  1:00.36    1:00.76  
       28.25  1:00.76                                                      
 12 Koehler, Abby M           11 UN                   1:02.25    1:01.03  
       28.36  1:01.03                                                      
 13 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                 1:02.56    1:01.74  
       29.57  1:01.74                                                      
 14 Weber, Courtney E         12 PPST                 1:02.54    1:01.85  
       29.76  1:01.85                                                      
 15 Archer, Ellie M           11 PWAC                 1:02.93    1:01.88  
       29.81  1:01.88                                                      
 16 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                 1:01.29    1:02.05  
       30.05  1:02.05                                                      
 17 Jessop, Autumn            12 Ambler Arrows        1:01.97    1:02.32  
       29.39  1:02.32                                                      
 18 Poach, Sarah J            12 NPAC                 1:01.57    1:02.41  
       30.43  1:02.41                                                      
 19 Caraballo, Bella K        12 WAC                  1:01.95    1:03.08  
       30.18  1:03.08                                                      
 20 Fichter, Reese C          12 UDAC                 1:02.53    1:03.37  
       30.15  1:03.37                                                      
 21 Miner, Stella J           12 PPST                 1:02.53    1:10.41  
       34.07  1:10.41                                                      
BB - Division  
  1 Cooper, Olivia J          12 PAY                  1:05.60    1:00.36  
       28.88  1:00.36                                                      
  2 Colarossi, Natalie M      12 HAC                  1:04.23    1:01.43  
       28.98  1:01.43                                                      
  3 Ruggeri, Lauren M         12 PAY                  1:03.82    1:02.47  
       29.54  1:02.47                                                      
  4 Woronko, Julia M          11 HAC                  1:06.23    1:02.89  
       30.01  1:02.89                                                      
  5 Sommer, Truly A           11 MAC                  1:03.71    1:03.58  
       30.34  1:03.58                                                      
  6 Norton, Jassy E           12 NPAC                 1:05.63    1:03.81  
       31.64  1:03.81                                                      
  7 Lieu, Isa S               11 PWAC                 1:05.89    1:04.29  
       30.51  1:04.29                                                      
  8 Moore, Grace E            12 WAC                  1:06.12    1:04.53  
       30.98  1:04.53                                                      
  9 Mulhern, Finley S         12 PAY                  1:04.15    1:04.74  
       30.77  1:04.74                                                      
 10 Moore, Lily A             11 HAC                  1:06.24    1:04.82  
       30.85  1:04.82                                                      
 11 Blough, Eleanor R         12 UDAC                 1:05.99    1:04.91  
       30.66  1:04.91                                                      
 12 Remenicky, Isabella V     12 WAC                  1:06.82    1:05.84  
       31.47  1:05.84                                                      
 13 Hillman, Anna C           12 CAA                  1:07.41    1:08.80  
       33.51  1:08.80                                                      
 14 Dalumpines, Angel M       12 YBCC                 1:06.25    1:09.80  
       33.10  1:09.80                                                      
C - Division  
  1 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                 1:08.34    1:05.51  
       31.09  1:05.51                                                      
  2 Fickett, Emma R           11 HAC                  1:08.52    1:05.89  
       32.10  1:05.89                                                      
  3 Waldhauser, Eleni M       11 YBCC                 1:10.00    1:06.46  
       31.87  1:06.46                                                      
  4 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                 1:10.45    1:07.19  
       32.14  1:07.19                                                      
  5 Bui, Adrianna H           12 YBCC                 1:16.30    1:07.57  
       31.48  1:07.57                                                      
  5 Fu, Bernice C             12 PWAC                 1:10.72    1:07.57  
       31.18  1:07.57                                                      
  7 McLafferty, Colleen B     12 PCAC                      NT    1:07.65  
       32.81  1:07.65                                                      
  8 Coplan, Emi               12 UDAC                 1:09.10    1:08.04  
       32.64  1:08.04                                                      
  9 Kullmann, Mason           12 UDAC                 1:09.75    1:08.80  
       32.80  1:08.80                                                      
 10 McGeehan, Grace M         12 NPAC                 1:10.52    1:08.84  
       33.29  1:08.84                                                      
 11 Hummel, Jane F            11 PAY                  1:16.50    1:08.97  
       33.12  1:08.97                                                      
 12 Vinogradov, Sofia         12 UDAC                 1:18.61    1:09.21  
       32.82  1:09.21                                                      
 13 Schmidt, Rose C           11 NPAC                 1:12.25    1:09.52  
       32.31  1:09.52                                                      
 14 Kushner, Emma M           11 PSC                  1:10.35    1:09.56  
       33.12  1:09.56                                                      
 15 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                 1:17.17    1:09.69  
       33.70  1:09.69                                                      
 16 Johnson, Eliza C          11 WAC                  1:11.42    1:09.90  
       32.93  1:09.90                                                      
 17 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                  1:10.66    1:10.55  
       34.30  1:10.55                                                      
 18 Aiello, Cameron J         11 WAC                  1:09.64    1:10.56  
       33.45  1:10.56                                                      
 19 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                 1:10.90    1:10.69  
       34.41  1:10.69                                                      
 20 DeVose, Shelby Y          12 YBCC                 1:14.64    1:11.43  
       33.82  1:11.43                                                      
 21 Lhulier, Ellie A          11 WAC                  1:13.42    1:12.98  
       33.97  1:12.98                                                      
 22 Kraft, Olivia G           11 DCAA                 1:11.12    1:13.17  
       34.20  1:13.17                                                      
 23 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT    1:13.19  
       34.69  1:13.19                                                      
 24 Schwabenbauer, Shea M     12 CAA                  1:18.45    1:13.66  
       34.96  1:13.66                                                      
 25 Black, Skylar N           12 HAC                  1:13.78    1:13.67  
       34.32  1:13.67                                                      
 26 Kullmann, Ellison         11 UDAC                 1:15.39    1:14.12  
       36.18  1:14.12                                                      
 27 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                 1:17.48    1:14.13  
       34.87  1:14.13                                                      
 28 Cornejo, Leah F           12 PCAC                 1:14.53    1:14.37  
       35.40  1:14.37                                                      
 29 Angelone, Sienna M        12 PPST                 1:20.55    1:14.95  
       36.51  1:14.95                                                      
 30 Oliver, Kota L            11 NPAC                 1:14.67    1:15.04  
       35.71  1:15.04                                                      
 31 Zelin, Brooke A           11 PVAC                 1:17.90    1:15.49  
       35.46  1:15.49                                                      
 32 Rossmeisl, Emily          12 UDAC                 1:16.65    1:16.06  
 33 Godfrey, Julia G          11 PPST                 1:20.75    1:16.60  
       35.98  1:16.60                                                      
 34 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT    1:16.63  
       36.06  1:16.63                                                      
 35 Arkan, Selen M            11 YBCC                 1:25.13    1:16.69  
       35.37  1:16.69                                                      
 36 Belair, Emily G           12 WAC                  1:13.41    1:16.92  
       36.59  1:16.92                                                      
 37 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT    1:17.06  
       36.88  1:17.06                                                      
 38 Jimenez, Lola S           11 PPST                 1:20.32    1:17.23  
       36.94  1:17.23                                                      
 39 Takiff, Rae M             11 UDAC                 1:21.44    1:18.19  
       37.34  1:18.19                                                      
 40 Platt, Mackenzie M        11 PSC                  1:22.51    1:18.51  
       36.43  1:18.51                                                      
 41 Keeports, Samantha        12 YBCC                 1:24.53    1:18.83  
       37.18  1:18.83                                                      
 42 Kalet, Libby B            11 WAC                  1:19.16    1:19.33  
       37.58  1:19.33                                                      
 43 Sweeney, Ali V            11 PCAC                 1:21.27    1:19.39  
       37.42  1:19.39                                                      
 44 Catania, Bella M          11 MAC                  1:19.10    1:20.28  
       37.34  1:20.28                                                      
 45 Coccia, Angelina          11 UDAC                 1:26.53    1:20.60  
       37.22  1:20.60                                                      
 46 Parikh, Sabrina M         11 YBCC                 1:22.09    1:21.14  
       36.75  1:21.14                                                      
 47 Johnson, Ryan E           11 WAC                  1:22.62    1:21.64  
       38.31  1:21.64                                                      
 48 Goense, Holly P           11 PSC                  1:42.08    1:22.15  
 49 Hartman, Jamison M        11 DCAA                 1:26.61    1:22.64  
       39.95  1:22.64                                                      
 50 Brady, Fiona K            11 PCAC                 1:18.98    1:24.02  
       39.89  1:24.02                                                      
 51 Hayes, Sarah K            11 WAC                       NT    1:24.10  
       40.75  1:24.10                                                      
 52 Upadhya, Sachita S        11 PWAC                 1:37.02    1:24.63  
       40.29  1:24.63                                                      
 53 Spears, Lily m            11 ACAC                 1:24.58    1:26.36  
       39.59  1:26.36                                                      
 54 Hestnar, Meredith R       11 UDAC                      NT    1:26.98  
       40.90  1:26.98                                                      
 55 Preston, Mia S            12 PSC                       NT    1:27.14  
       41.92  1:27.14                                                      
 56 Gutshall, Jordyn K        11 PVAC                 1:34.31    1:27.80  
       41.73  1:27.80                                                      
 57 Parrish, Vivian G         12 UNPP                 1:27.44    1:27.89  
       40.32  1:27.89                                                      
 58 Cohen, Caity V            11 PSC                       NT    1:33.76  
       43.85  1:33.76                                                      
 59 D'Alesio, Alli            12 CAA                       NT    1:34.34  
       41.59  1:34.34                                                      
 60 Madsen, Elizabeth A       12 CAA                  1:27.85    1:34.95  
       44.82  1:34.95                                                      
 61 Portnoy, Lana R           11 UDAC                 1:43.82    1:41.08  
       48.61  1:41.08                                                      
 62 Collins, Hannah E         12 UDAC                      NT    1:48.41  
 63 Milander, Emma R          11 PSC                       NT    1:51.45  
 -- Miller, Amelia E          11 GRA                       NT   X1:03.26  
       31.10  1:03.26                                                      
 -- Fisher, Paige E           11 GRA                       NT   X1:09.12  
       32.51  1:09.12                                                      
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Koh, Anthony              12 UDAC                   57.18      58.23  
       28.22    58.23                                                      
  2 Lehan, Sean C             12 HAC                  1:00.37      58.72  
       28.39    58.72                                                      
  3 McGowan, James A          12 UN-PW                1:00.90      58.73  
       28.83    58.73                                                      
BB - Division  
  1 Wight, Coll N             12 PPST                 1:01.98      57.68  
       27.63    57.68                                                      
  2 Makaron, Adam             12 NPAC                 1:02.26      57.89  
       27.88    57.89                                                      
  3 Sadowski, Blaise          11 PAY                  1:04.23    1:03.09  
       29.62  1:03.09                                                      
  4 Politza, Luca W           12 WAC                  1:04.80    1:03.28  
       30.10  1:03.28                                                      
  5 Filipovski, Luka K        11 PAY                  1:04.45    1:05.42  
       31.35  1:05.42                                                      
  6 Kent, Kyle R              12 PPST                 1:06.32    1:06.37  
       31.14  1:06.37                                                      
  7 Gulli, Jamie C            11 WAC                  1:06.93    1:08.11  
       31.22  1:08.11                                                      
C - Division  
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                 1:12.44    1:03.13  
       30.65  1:03.13                                                      
  2 Carroll, Gabe J           12 PAY                  1:08.06    1:03.35  
       30.52  1:03.35                                                      
  3 Shaw, Nev or Nevin R      12 NPAC                      NT    1:03.65  
       31.23  1:03.65                                                      
  4 Zang, Eric H              12 NPAC                 1:08.40    1:04.65  
       30.19  1:04.65                                                      
  5 Willard, Ethan P          12 PSC                  1:09.76    1:07.42  
       32.08  1:07.42                                                      
  6 Bu, Jason J               12 HAC                  1:11.87    1:07.44  
       32.12  1:07.44                                                      
  7 Pang, Matthew J           12 PPST                 1:10.52    1:07.49  
       32.60  1:07.49                                                      
  8 Liebsch, Michael M        11 ACAC                 1:07.89    1:08.46  
       32.12  1:08.46                                                      
  9 Chappell, Will C          12 HAC                  1:11.17    1:08.61  
       32.66  1:08.61                                                      
 10 Jefferson, Teddy G        12 WAC                  1:10.31    1:09.06  
       32.86  1:09.06                                                      
 11 Heim, Carter N            12 ACAC                 1:12.98    1:10.69  
       33.45  1:10.69                                                      
 12 Hanson, Jack C            11 WAC                  1:23.10    1:11.25  
     1:11.38  1:11.25                                                      
 13 Grab, Jacob T             11 PSC                  1:16.68    1:11.62  
       34.21  1:11.62                                                      
 14 Nash, Colin S             11 DCAA                 1:09.95    1:11.76  
       34.06  1:11.76                                                      
 15 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                 1:09.85    1:12.81  
       35.07  1:12.81                                                      
 16 Stoudt, Carter W          12 NPAC                 1:10.87    1:12.87  
       34.35  1:12.87                                                      
 17 Politza, Kai C            11 WAC                  1:11.71    1:12.93  
       33.65  1:12.93                                                      
 18 Berenji, Barsam           11 PAY                  1:15.61    1:15.15  
       34.72  1:15.15                                                      
 19 Chu, Jack J               11 PSC                  1:14.42    1:15.19  
       35.86  1:15.19                                                      
 20 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                 1:21.12    1:18.83  
       38.36  1:18.83                                                      
 21 Medvedev, Nicolas         11 UDAC                      NT    1:18.91  
       35.58  1:18.91                                                      
 22 Nesbit, Julian N          11 WAC                  1:20.30    1:20.02  
       37.49  1:20.02                                                      
 23 Palermo, Adam J           11 ACAC                 1:26.76    1:23.71  
       40.24  1:23.71                                                      
 24 Tilve, Rishan A           12 PPST                 1:30.22    1:25.01  
       38.96  1:25.01                                                      
 25 Respicio, Lucas           12 ACAC                 1:26.46    1:26.82  
       41.32  1:26.82                                                      
 26 Rife, Jack J              11 HAC                       NT    1:27.73  
       43.11  1:27.73                                                      
 27 Li, Christopher M         11 ACAC                      NT    1:27.96  
       39.71  1:27.96                                                      
 28 Sadeghi, Kian             12 UDAC                 1:29.94    1:31.71  
       43.58  1:31.71                                                      
 28 Abbasi, Adeen A           11 PPST                 1:34.83    1:31.71  
       44.80  1:31.71                                                      
 30 Yang, Lance               11 UDAC                 1:38.33    1:36.13  
       43.89  1:36.13                                                      
 31 Izhak, Noam               12 UDAC                 1:39.52    1:39.39  
       46.29  1:39.39                                                      
 32 Sethi, Akshay W           11 PSC                       NT    1:41.07  
       46.61  1:41.07                                                      
 33 Chamblee, Chazz M         11 WAC                       NT    1:51.81  
 
Event 41  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amdor, Abigail M          17 UDAC                 1:49.04    1:51.77  
       26.41    54.68  1:22.95  1:51.77                                    
  2 Breslin, Aly              16 UDAC                 1:59.05    1:52.15  
       26.49    54.46  1:23.50  1:52.15                                    
  3 Braun, Elle               17 UDAC                 1:52.09    1:53.01  
       26.18    54.67  1:24.05  1:53.01                                    
  4 Braun, Molly              15 UDAC                 1:55.43    1:55.85  
       26.60    55.94  1:26.53  1:55.85                                    
  5 Henderson, Abby K         16 PCAC                 1:52.79    1:56.14  
       27.10    56.54  1:26.58  1:56.14                                    
  6 Foley, Sally E            16 PCAC                 2:01.33    1:57.55  
       27.10    56.63  1:27.17  1:57.55                                    
  7 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                 1:58.99    1:57.61  
       27.65    57.60  1:27.76  1:57.61                                    
  8 Wahl, Julianna M          15 YBCC                 1:59.80    1:58.98  
       28.51    58.81  1:27.85  1:58.98                                    
  9 Mikalic, Maggie           15 UDAC                 1:58.04    1:59.98  
       27.68    57.78  1:28.75  1:59.98                                    
 10 Snyder, Ava L             15 YBCC                 2:01.43    2:00.02  
       28.23    58.77  1:29.58  2:00.02                                    
 11 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                 1:59.82    2:00.25  
       27.99    58.57  1:29.48  2:00.25                                    
 12 Scholer, Haley N          15 PCAC                 1:57.41    2:00.27  
       27.93    58.21  1:29.41  2:00.27                                    
 13 Weiss, Camille E          15 PCAC                 1:51.39    2:00.52  
       28.13    58.31  1:29.52  2:00.52                                    
 14 Lopez-Ona, Gabriella A    16 PCAC                 1:55.26    2:01.22  
       28.53    59.16  1:30.21  2:01.22                                    
 15 Agne, Kira W              13 WAC                  2:03.64    2:01.31  
       28.24    59.31  1:31.09  2:01.31                                    
 16 Tafuto, Tori C            15 HAC                  2:02.15    2:01.43  
       28.18    59.47  1:30.78  2:01.43                                    
 17 Mcallister, Maia R        16 PCAC                 1:58.66    2:02.11  
       28.02    58.23  1:29.65  2:02.11                                    
 18 Shawaryn, Catie J         14 YBCC                 2:01.10    2:02.34  
       27.97    58.44  1:30.48  2:02.34                                    
 19 Towers, Alex              16 PCAC                 1:59.90    2:03.28  
       28.48    59.30  1:31.32  2:03.28                                    
 20 Ryland, Claire N          15 HAC                  1:57.03    2:03.53  
       28.69    59.22  1:31.10  2:03.53                                    
 21 Mostek, Anya H            14 PAY                  1:58.32    2:03.59  
       27.91    59.47  1:31.68  2:03.59                                    
 22 DiMartile, Meghan         14 UDAC                 2:04.16    2:03.70  
       28.00    58.98  1:31.12  2:03.70                                    
 23 Woronko, Angela E         15 HAC                  1:56.12    2:04.33  
       28.08    59.73  1:32.35  2:04.33                                    
 24 Speicher, Meghan E        15 WAC                  1:59.72    2:04.60  
       28.41    59.75  1:32.09  2:04.60                                    
 25 Niness, Mikayla J         16 PAY                  1:55.85    2:05.04  
       28.53  1:00.16  1:32.76  2:05.04                                    
 26 Pesti, Korinna            14 UDAC                 2:04.03    2:05.42  
       28.39  1:00.34  1:33.20  2:05.42                                    
 27 DiCamillo, Lauren T       18 CAA                  1:56.20    2:05.49  
       28.68  1:00.51  1:33.26  2:05.49                                    
 28 Thomas, Abigail M         17 UDAC                 2:01.07    2:06.04  
       29.60  1:01.47  1:33.67  2:06.04                                    
 29 Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                 2:02.17    2:06.21  
       29.50  1:01.20  1:33.83  2:06.21                                    
 30 Ladd, Madeline R          15 CAA                  2:05.99    2:06.30  
       28.47    59.75  1:32.95  2:06.30                                    
 31 Curley, Kristina G        18 YBCC                 2:05.91    2:06.34  
       28.64  1:00.25  1:32.80  2:06.34                                    
 32 Storm, Hannah J           14 PCAC                 2:04.82    2:06.69  
       29.28  1:01.92  1:35.56  2:06.69                                    
 33 Thomas, Emma E            17 PAY                  2:01.30    2:06.82  
       29.49  1:01.28  1:33.73  2:06.82                                    
 34 Ritter, Sarah G           15 PAY                  2:06.81    2:07.01  
       28.80  1:00.91  1:34.49  2:07.01                                    
 35 Davis, Cami T             16 PPST                 2:05.11    2:07.41  
       29.20  1:01.40  1:34.68  2:07.41                                    
 36 Utecht, Allyssa J         16 PAY                  1:59.42    2:07.43  
       29.19  1:01.77  1:34.88  2:07.43                                    
 37 Jia, Katherine X          13 UDAC                 2:01.88    2:07.48  
       29.36  1:02.01  1:35.21  2:07.48                                    
 38 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                2:09.82    2:07.59  
       29.04  1:01.02  1:34.24  2:07.59                                    
 39 Mateo, Isabella M         16 YBCC                 2:07.50    2:07.77  
       30.12  1:02.43  1:35.08  2:07.77                                    
 40 Medvedev, Liz             17 UDAC                 2:07.81    2:07.98  
       29.87  1:02.64  1:35.72  2:07.98                                    
 41 Margerison, Lauren E      13 PWAC                 2:09.87    2:08.15  
       29.48  1:02.03  1:35.34  2:08.15                                    
 42 Sasso, Nicole B           16 UDAC                 2:04.82    2:08.77  
       29.42  1:02.43  1:36.08  2:08.77                                    
 43 Murphy, Emily G           14 WAC                  2:08.13    2:08.83  
       30.12  1:02.44  1:35.89  2:08.83                                    
 44 Moran, Sofia              14 PCAC                 2:09.47    2:08.90  
       29.65  1:02.16  1:36.05  2:08.90                                    
 45 Waslyn, Rylee E           14 WAC                  1:57.70    2:08.99  
       29.58  1:02.54  1:36.12  2:08.99                                    
 46 Lin, Chloe E              17 YBCC                 2:09.80    2:09.07  
       29.22  1:01.51  1:35.13  2:09.07                                    
 47 Wolstenholme, Lauren T    15 CAA                  2:01.90    2:09.50  
       29.53  1:02.25  1:35.86  2:09.50                                    
 48 Lopez-Ona, Marissa A      16 PCAC                 2:04.28    2:09.55  
       29.80  1:02.87  1:36.31  2:09.55                                    
 49 Lamirande, Erin E         16 PWAC                 2:08.15    2:09.72  
       30.12  1:02.89  1:36.56  2:09.72                                    
 50 Maile, Kristen            14 WAC                  2:04.07    2:10.05  
       29.16  1:03.33  1:38.16  2:10.05                                    
 51 Szabo, Noelle             16 PPST                 2:06.88    2:10.18  
       30.22  1:03.39  1:37.11  2:10.18                                    
 52 Mogil, Abby M             17 YBCC                 2:09.49    2:10.64  
       29.43  1:02.17  1:36.50  2:10.64                                    
 53 Yosko, Mackenzie          15 CAA                  2:03.74    2:10.69  
       30.00  1:03.04  1:37.09  2:10.69                                    
 54 Yingling, Haley G         15 PPST                 2:12.27    2:10.71  
       29.62  1:02.65  1:36.87  2:10.71                                    
 55 Corvaia, Devon T          15 PSC                  2:03.71    2:10.73  
       29.65  1:03.14  1:37.86  2:10.73                                    
 56 Worrell, Lindi G          13 YBCC                 2:16.77    2:10.80  
 57 Houser, Wynne K           15 PSC                  2:06.17    2:11.02  
       30.36  1:03.65  1:37.69  2:11.02                                    
 58 Watkins, Azlynn K         13 PSC                  2:04.26    2:11.05  
       30.39  1:03.67  1:38.00  2:11.05                                    
 59 Fahrney, Caroline F       16 PSC                  2:01.87    2:11.14  
       30.15  1:02.78  1:37.17  2:11.14                                    
 60 Scholer, Heidi N          16 PCAC                 2:05.95    2:11.17  
       29.81  1:03.63  1:38.25  2:11.17                                    
 61 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  2:03.38    2:11.54  
       29.24  1:02.53  1:36.94  2:11.54                                    
 62 Sanders, Mary E           15 DCAA                 2:18.39    2:11.59  
       30.17  1:03.68  1:38.15  2:11.59                                    
 63 Suc, Alexandra H          15 UDAC                 2:11.45    2:11.81  
       29.73  1:02.97  1:38.10  2:11.81                                    
 64 Romberger, Brynn E        14 PAY                  2:08.35    2:12.16  
       30.12  1:03.48  1:38.07  2:12.16                                    
 65 McCottry, Leah            14 DCAA                 2:07.04    2:12.88  
       30.46  1:03.95  1:38.37  2:12.88                                    
 66 Mulveny, Leila M          15 WAC                  2:08.73    2:12.94  
       30.44  1:04.05  1:39.07  2:12.94                                    
 67 Zagaceta, Morgan M        15 HAC                  2:15.84    2:13.13  
       30.71  1:04.63  1:39.13  2:13.13                                    
 68 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                  2:02.19    2:13.64  
       29.97  1:04.20  1:39.16  2:13.64                                    
 69 Hillman, Olivia G         15 CAA                  2:13.26    2:13.79  
       30.12  1:03.94  1:38.75  2:13.79                                    
 70 Sugden, Maddie C          14 PPST                 2:04.54    2:14.06  
       30.59  1:04.72  1:39.50  2:14.06                                    
 71 Burton, Sophia M          14 PPST                 2:10.21    2:14.15  
       30.19  1:04.03  1:39.19  2:14.15                                    
 72 Ferrance, Alex H          15 UDAC                 2:21.30    2:14.18  
       30.80  1:05.32  1:40.05  2:14.18                                    
 73 Weller, Ally H            16 HAC                  2:07.85    2:14.22  
       30.03  1:03.42  1:39.06  2:14.22                                    
 74 Hollister, Marley R       13 DCAA                 2:14.84    2:14.39  
 74 Shiuh, Allison M          13 WAC                  2:12.03    2:14.39  
       29.95  1:04.22  1:39.28  2:14.39                                    
 76 Benson, Maggie A          15 WAC                  2:04.64    2:14.73  
       30.26  1:04.13  1:39.71  2:14.73                                    
 77 Knackstedt, Kayley N      14 WAC                  2:02.36    2:14.80  
       31.15  1:05.51  1:40.49  2:14.80                                    
 78 Roth, Hillary J           14 PSC                  2:25.68    2:15.14  
       30.22  1:03.72  1:39.50  2:15.14                                    
 79 Johnson, Natalie M        13 WAC                  2:13.64    2:15.25  
       30.10  1:03.83  1:39.46  2:15.25                                    
 80 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                 2:16.15    2:15.48  
       31.66  1:06.44  1:41.60  2:15.48                                    
 81 Clough, Caroline E        16 HAC                  2:06.53    2:16.05  
       31.75  1:05.39  1:41.00  2:16.05                                    
 82 Sciarretta, Francesca A   15 CAA                  2:11.82    2:16.50  
       30.35  1:05.68  1:42.49  2:16.50                                    
 83 Hopkins, Emma L           13 PPST                 2:05.02    2:16.89  
       30.61  1:04.69  1:40.48  2:16.89                                    
 84 Acker, Lilly E            14 UNUDA                     NT    2:17.20  
       30.58  1:04.73  1:41.12  2:17.20                                    
 85 Albert, Em K              14 PCAC                 2:11.28    2:17.21  
       31.06  1:06.34  1:42.07  2:17.21                                    
 86 Wait, Morgan O            15 YBCC                 2:12.29    2:17.37  
       31.00  1:05.11  1:41.31  2:17.37                                    
 87 Grindle, Ella P           13 PAY                  2:16.70    2:17.95  
       31.37  1:06.29  1:42.27  2:17.95                                    
 88 Burke, Emily M            14 PCAC                 2:15.82    2:18.20  
       30.96  1:06.12  1:42.30  2:18.20                                    
 89 McCarthy, Emma            14 UDAC                 2:24.09    2:18.39  
       30.75  1:05.71  1:41.91  2:18.39                                    
 90 Milich, Vivien R          17 PPST                 2:09.87    2:18.92  
       30.54  1:05.43  1:41.71  2:18.92                                    
 91 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  2:15.83    2:19.23  
       31.76  1:06.72  1:43.07  2:19.23                                    
 92 Shelton, Kylie T          13 WAC                  2:14.98    2:19.28  
       31.73  1:07.22  1:44.23  2:19.28                                    
 93 Luciani, Anna C           15 UDAC                 2:23.61    2:20.22  
       31.90  1:07.53  1:45.26  2:20.22                                    
 94 Shawaryn, Stephanie A     13 YBCC                 2:14.47    2:21.04  
       32.15  1:07.61  1:44.50  2:21.04                                    
 95 Gutshall, Ashley N        13 PVAC                 2:15.03    2:22.29  
       33.81  1:10.65  1:48.04  2:22.29                                    
 96 Epoca, Kelsey L           14 HAC                  2:18.25    2:22.70  
       32.26  1:08.77  1:46.26  2:22.70                                    
 97 Oconnor, Carrie A         17 UNUDA                2:14.64    2:22.81  
       32.38  1:08.83  1:46.83  2:22.81                                    
 98 Bauser, Emily C           15 PPST                 2:21.37    2:23.48  
       32.86  1:08.72  1:46.28  2:23.48                                    
 99 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  2:16.55    2:23.89  
       33.66  1:11.77  1:48.58  2:23.89                                    
100 Goldman, Natasha P        13 PSC                  2:33.69    2:23.99  
       31.82  1:07.67  1:45.96  2:23.99                                    
101 Wenstrup, Elisabeth A     13 PAY                  2:20.27    2:24.48  
       30.67  1:06.90  1:46.05  2:24.48                                    
102 Filipovski, Mia           13 PAY                  2:13.20    2:25.06  
       31.68  1:08.56  1:47.74  2:25.06                                    
103 Malick, Julianna K        13 WAC                  2:20.77    2:26.62  
       33.31  1:10.41  1:49.11  2:26.62                                    
104 Hetzel, Bitsy             13 DCAA                 2:22.48    2:27.23  
105 Leuthe, liv K             14 PSC                  2:28.54    2:28.74  
       33.41  1:11.64  1:50.30  2:28.74                                    
106 Tran, Noelle T            15 PAY                  2:13.80    2:28.99  
       33.45  1:11.73  1:50.46  2:28.99                                    
107 Bond, Valerie I           14 PCAC                 2:31.05    2:31.87  
       34.84  1:13.78  1:52.55  2:31.87                                    
108 Platt, Sydney M           13 PSC                  2:30.64    2:32.40  
       34.98  1:14.71  1:55.20  2:32.40                                    
109 Weber, Jordyn R           14 PPST                 2:37.46    2:32.85  
       34.97  1:14.66  1:54.14  2:32.85                                    
110 Kane, Megan E             13 UNPP                 2:33.03    2:34.83  
       35.21  1:14.57  1:55.70  2:34.83                                    
111 Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                 2:34.65    2:35.14  
       35.76  1:15.26  1:56.46  2:35.14                                    
112 Abbasi, Seher A           15 PPST                 2:29.94    2:35.72  
       34.67  1:13.94  1:55.45  2:35.72                                    
113 Casler, Kira I            13 PPST                 2:28.58    2:36.98  
       36.35  1:16.62  1:57.45  2:36.98                                    
114 Robey, Layla A            13 NPAC                      NT    2:37.32  
115 Devpura, Arushi D         13 UNPP                 2:44.91    2:39.73  
       35.49  1:15.88  1:57.99  2:39.73                                    
116 Devpura, Ananya D         13 UNPP                 2:48.52    2:45.72  
       36.30  1:19.62  2:04.38  2:45.72                                    
117 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                 2:50.14    2:46.43  
       36.82  1:19.75  2:03.21  2:46.43                                    
118 Green, Rosemary           15 CAC                       NT    2:47.02  
       36.59  1:19.55  2:04.92  2:47.02                                    
 
Event 42  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matt W           16 PWAC                 1:41.86    1:43.28  
       24.71    50.70  1:17.22  1:43.28                                    
  2 Pro, Kyle H               16 UDAC                 1:43.43    1:46.11  
       25.03    52.22  1:19.09  1:46.11                                    
  3 Goodyear, Connor H        15 UDAC                 1:47.45    1:46.77  
       25.03    52.02  1:19.23  1:46.77                                    
  4 Mahler, Adam P            18 UN                   1:41.64    1:47.70  
       25.02    52.20  1:19.86  1:47.70                                    
  5 DiMartile, Jake           16 UDAC                 1:44.43    1:47.76  
       25.16    52.49  1:20.11  1:47.76                                    
  6 Hong, Joseph S            15 PCAC                 1:50.76    1:49.43  
       25.03    52.78  1:21.07  1:49.43                                    
  7 Loughlin, Gavin E         16 PWAC                 1:48.59    1:50.02  
       26.23    53.74  1:21.76  1:50.02                                    
  8 Franzone, Louie J         17 PAY                  1:44.44    1:50.53  
       25.47    53.48  1:21.48  1:50.53                                    
  9 Replogle, Jacob           14 NPAC                 1:49.08    1:50.92  
       25.49    53.60  1:22.34  1:50.92                                    
 10 Durantine, Elijah S       16 HAC                  2:22.50    1:51.07  
       25.56    53.18  1:21.66  1:51.07                                    
 11 Williams, Erik D          17 PCAC                 1:50.89    1:51.63  
       25.99    54.62  1:23.64  1:51.63                                    
 12 Naessig, Dylan D          15 PVAC                 1:56.91    1:51.83  
       25.73    54.16  1:23.16  1:51.83                                    
 13 Brosky, Paul              15 UDAC                 1:50.70    1:51.85  
       26.01    54.18  1:23.21  1:51.85                                    
 14 Pesti, Kornel             17 UDAC                 1:43.66    1:52.09  
       25.44    53.48  1:22.95  1:52.09                                    
 15 Perez Bonilla, Jan A      15 PAY                  1:51.73    1:52.56  
       26.62    54.81  1:23.58  1:52.56                                    
 16 Degodny, Eric H           17 NPAC                 1:48.29    1:52.63  
       25.60    53.75  1:22.98  1:52.63                                    
 17 Brookover, Jackson S      17 YBCC                 1:47.50    1:52.73  
       25.81    53.99  1:23.37  1:52.73                                    
 18 Cramer, Andy L            16 HAC                  1:49.57    1:53.06  
       25.65    54.75  1:24.28  1:53.06                                    
 19 Gibbs, Tommy E            14 MAC                  1:54.31    1:53.15  
       25.80    54.20  1:24.12  1:53.15                                    
 20 Pave, Andrew S            16 UDAC                 1:52.40    1:53.29  
       25.22    53.35  1:23.07  1:53.29                                    
 21 Masciulli, Matt A         16 UDAC                 1:50.93    1:53.62  
       25.48    54.04  1:24.10  1:53.62                                    
 22 Hoger, Ryan D             15 YBCC                 1:54.02    1:53.65  
       26.01    54.92  1:24.70  1:53.65                                    
 23 Marble, Jack A            16 YBCC                 1:52.51    1:53.73  
       25.57    53.76  1:23.56  1:53.73                                    
 24 Blacker, Alex L           15 HAC                  1:55.18    1:53.74  
       25.95    54.38  1:24.25  1:53.74                                    
 25 Boehme, Robert J          17 UN                   1:57.75    1:54.62  
       26.69    55.87  1:25.76  1:54.62                                    
 26 Cedar, Andrew             15 YBCC                 1:56.10    1:54.83  
       26.65    55.36  1:25.10  1:54.83                                    
 27 Myers, Carter K           17 DCAA                 1:48.34    1:54.98  
       25.71    53.97  1:24.62  1:54.98                                    
 28 Berkoff, Cooper G         16 PCAC                 1:52.53    1:55.02  
       25.97    54.66  1:24.87  1:55.02                                    
 29 McKenna, Luke P           17 PAY                  1:50.32    1:55.39  
       27.20    55.87  1:25.20  1:55.39                                    
 30 Boehme, Matthew C         13 UN                   1:56.54    1:55.80  
       26.94    56.10  1:26.03  1:55.80                                    
 31 Schwartz, Mitchell R      17 PAY                  1:51.06    1:56.26  
       27.03    56.25  1:26.50  1:56.26                                    
 32 Rowe, Jack M              16 YBCC                 2:01.38    1:56.32  
       26.81    56.34  1:26.64  1:56.32                                    
 33 Potts, Mason W            13 NPAC                 1:52.88    1:56.41  
       25.32    54.76  1:27.08  1:56.41                                    
 34 Mills, Ian J              16 HAC                  1:53.91    1:56.46  
       26.05    55.53  1:26.70  1:56.46                                    
 35 Webb, Sid T               18 PSC                  1:53.97    1:56.54  
       26.73    55.98  1:26.74  1:56.54                                    
 36 Gewartowski, Nicholas     16 UDAC                 1:51.78    1:56.87  
       26.04    55.18  1:26.20  1:56.87                                    
 37 Laing, Cory A             16 PAY                  1:50.43    1:57.20  
       26.06    55.37  1:26.18  1:57.20                                    
 38 O'Malley, Jimmy W         15 DCAA                 2:03.04    1:57.38  
       26.40    56.75  1:27.49  1:57.38                                    
 39 Andrulonis, Jonas D       14 UDAC                 1:57.86    1:57.43  
       27.58    56.58  1:26.85  1:57.43                                    
 40 Wolstenholme, Sean L      18 CAA                  1:53.87    1:58.53  
       26.78    56.57  1:28.27  1:58.53                                    
 41 Taylor, Ryan R            15 PWAC                 1:59.36    1:58.59  
       26.12    56.28  1:28.06  1:58.59                                    
 42 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                 1:56.69    1:59.24  
       26.76    56.75  1:28.67  1:59.24                                    
 43 Marcus, Andrew            16 UDAC                 1:58.47    1:59.61  
       27.30    57.10  1:28.29  1:59.61                                    
 44 Mills, Bryce M            15 HAC                  1:55.23    1:59.95  
       27.09    57.52  1:29.12  1:59.95                                    
 45 Shappell, Nate R          15 YBCC                 2:06.50    2:00.00  
       26.90    56.86  1:29.03  2:00.00                                    
 46 Huynh, Cameron L          14 PWAC                 2:07.66    2:00.05  
       26.01    55.65  1:27.28  2:00.05                                    
 47 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                 2:08.10    2:00.35  
       24.10    49.97  1:30.19  2:00.35                                    
 48 Walker, Larry P           15 YBCC                 1:58.58    2:00.39  
       27.95    58.21  1:29.57  2:00.39                                    
 49 Jones, Ryan M             14 WAC                  2:01.34    2:00.73  
       26.41  1:29.64  2:00.73  2:00.73                                    
 50 Paul, Tommy M             15 HAC                  1:55.08    2:01.00  
       27.89    58.97  1:30.44  2:01.00                                    
 51 Roling, Simon G           15 PCAC                 2:03.32    2:01.32  
       27.88    59.54  1:30.98  2:01.32                                    
 52 Kressman, Jared           16 UDAC                 1:58.87    2:01.46  
       27.80    58.81  1:30.92  2:01.46                                    
 53 Moreef, Isaiah G          15 PSC                  2:05.55    2:01.56  
       27.68    57.78  1:29.73  2:01.56                                    
 54 Krieger, Aiden D          16 WAC                  1:57.77    2:01.58  
       27.25    58.12  1:30.36  2:01.58                                    
 55 Florio, Paul J            14 PAY                  2:01.70    2:01.83  
       27.10    58.20  1:30.56  2:01.83                                    
 56 Semisch, Jared C          15 PAY                  1:58.98    2:02.16  
       26.69    57.25  1:29.67  2:02.16                                    
 57 Comber, Kurt P            16 YBCC                 2:01.47    2:02.32  
       26.44    57.41  1:30.16  2:02.32                                    
 58 Woolaver, Ryan J          15 NPAC                 2:09.61    2:02.45  
       27.66    58.78  1:30.98  2:02.45                                    
 59 Miglin, Lucas S           14 YBCC                 2:09.42    2:02.75  
       27.17    58.43  2:02.75                                             
 60 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 2:04.60    2:02.76  
       27.66    58.51  1:30.96  2:02.76                                    
 60 Ji, David                 13 UDAC                 2:05.77    2:02.76  
       26.72    57.22  1:30.11  2:02.76                                    
 62 Yaya, ZeQ O               16 PSC                  2:09.73    2:02.98  
       27.89    58.64  1:30.94  2:02.98                                    
 63 Klein, Scott A            14 NPAC                 2:04.51    2:03.19  
       26.77    57.60  1:30.44  2:03.19                                    
 64 Willard, Luke A           14 PSC                  2:07.93    2:03.30  
       27.57    58.39  1:30.60  2:03.30                                    
 65 Keillor, Aidan            15 UDAC                 2:00.50    2:03.56  
       28.33    59.92  1:31.99  2:03.56                                    
 66 Boehme, Joseph R          15 UN                   2:05.23    2:03.64  
       29.36  1:00.90  1:33.08  2:03.64                                    
 67 Portnoy, Ashton           15 UDAC                 2:19.89    2:03.68  
       28.54    59.55  1:32.08  2:03.68                                    
 68 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  2:14.64    2:03.96  
       28.88  1:00.69  1:32.91  2:03.96                                    
 69 Parry, Jacob              15 PSC                  2:04.49    2:04.29  
       28.98  1:01.09  1:33.02  2:04.29                                    
 70 Clough, Colin T           14 HAC                  1:56.60    2:04.61  
       27.90    59.13  1:31.94  2:04.61                                    
 71 Groff, Christopher M      13 MAC                  1:58.51    2:05.06  
       28.79  1:00.56  1:32.92  2:05.06                                    
 72 Wight, Lorne D            15 PPST                 2:08.92    2:05.30  
       29.73  1:01.56  1:34.29  2:05.30                                    
 73 Weller, Jason G           14 HAC                  2:08.27    2:05.36  
       28.16    59.55  1:32.48  2:05.36                                    
 74 Faikish, Aidan A          13 NPAC                 1:58.55    2:05.58  
       28.03    59.30  1:32.79  2:05.58                                    
 75 Zhang, Andrew             13 MAC                  2:08.15    2:06.07  
       28.61  1:00.13  1:33.65  2:06.07                                    
 76 Keagy, Ryan P             17 PWAC                 2:02.02    2:06.40  
       27.85    59.76  1:33.27  2:06.40                                    
 77 Graham, Douglas S         15 PSC                  2:02.23    2:06.90  
       28.45  1:00.36  1:34.14  2:06.90                                    
 78 Lacava, Philip A          17 PPST                 2:01.25    2:07.39  
       27.84  1:00.13  1:33.48  2:07.39                                    
 79 Turley, Ben M             13 YBCC                 2:04.95    2:07.77  
       28.37  1:00.30  1:34.42  2:07.77                                    
 80 Eames, Chuckie R          14 DCAA                 2:16.60    2:07.93  
       28.02  1:00.72  1:35.11  2:07.93                                    
 81 Ferraro, Anthony F        14 YBCC                 2:08.05    2:08.57  
       29.59  1:02.28  1:36.06  2:08.57                                    
 82 Mosteller, Eric J         16 UDAC                 2:07.77    2:08.63  
       28.88  1:00.82  1:34.89  2:08.63                                    
 83 Soroka, Michael P         14 DCAA                 2:12.86    2:11.27  
       28.57  1:01.43  1:36.15  2:11.27                                    
 84 Brogan, Sean P            17 UDAC                 2:01.79    2:13.08  
       28.81  1:02.21  1:37.93  2:13.08                                    
 85 Sheehan, Dermot K         15 YBCC                 2:07.64    2:13.56  
       29.38  1:03.37  1:38.84  2:13.56                                    
 86 Salimov, Daniil T         13 UDAC                 2:16.75    2:13.88  
       30.43  1:03.95  1:39.70  2:13.88                                    
 87 Hermann, Michael          16 CAC                       NT    2:15.55  
       30.47  1:04.72  2:15.55                                             
 88 Camfield, Jack A          13 WAC                  2:15.12    2:16.38  
       31.08  1:05.96  1:41.64  2:16.38                                    
 89 Monaghan, Connor N        13 WAC                  2:22.84    2:17.05  
       31.25  1:06.49  1:41.46  2:17.05                                    
 90 Wilmoth, Logan W          15 UDAC                 2:47.63    2:17.52  
       27.92  1:02.64  1:40.16  2:17.52                                    
 91 Scholer, Rich Z           13 PCAC                 2:19.91    2:17.99  
       30.87  1:06.25  1:43.51  2:17.99                                    
 92 Nakamura, Yota            15 PPST                 2:15.13    2:18.65  
       31.07  1:04.96  1:41.78  2:18.65                                    
 93 Hecker, Aidan D           14 DCAA                      NT    2:19.02  
       30.35  1:05.03  1:41.90  2:19.02                                    
 94 Verma, Aayush             14 HAC                  2:29.65    2:19.53  
       31.54  1:07.78  1:45.79  2:19.53                                    
 95 Formica, Ryan C           14 UNPP                 2:29.04    2:20.10  
       32.85  1:10.54  1:46.77  2:20.10                                    
 96 Gewartowski, Michael      14 UDAC                 2:18.44    2:20.82  
       31.25  1:06.94  1:45.20  2:20.82                                    
 97 Taylor, Aaron R           13 PWAC                 2:22.06    2:24.27  
       34.37  1:11.98  1:48.78  2:24.27                                    
 98 Bharadwaj, Ranga          15 PPST                 2:26.65    2:24.62  
       32.29  1:08.89  1:47.11  2:24.62                                    
 99 Lacava, Paul M            14 PPST                 2:31.21    2:24.68  
       31.87  1:09.10  1:47.53  2:24.68                                    
100 Bhorkar, Yash S           15 PPST                 2:29.71    2:26.75  
       32.78  1:10.45  1:48.59  2:26.75                                    
101 Concepcion, Antonio S     14 UDAC                      NT    2:34.54  
       34.81  1:14.36  1:55.20  2:34.54                                    
102 Leary, Brendan M          14 WAC                  2:47.19    2:34.91  
       36.14  1:16.00  1:57.51  2:34.91                                    
 -- Williams, Darien D        14 SAKA                      NT   X1:56.77  
       26.93    56.92  1:27.45  1:56.77                                    
 
Event 43  Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Dare, Annie T           18 UDAC                   56.31      58.15  
       28.00    58.15                                                      
  2 Henderson, Abby K         16 PCAC                   57.32      58.53  
       28.36    58.53                                                      
  3 Fickett, Makennah J       14 HAC                  1:00.09      59.48  
       29.40    59.48                                                      
  4 Braun, Elle               17 UDAC                   59.11      59.65  
       29.03    59.65                                                      
  5 Braun, Molly              15 UDAC                   58.92    1:00.27  
       29.44  1:00.27                                                      
  6 Scholer, Haley N          15 PCAC                   57.42    1:00.28  
       29.61  1:00.28                                                      
  7 DiMartile, Meghan         14 UDAC                 1:00.36    1:00.35  
       29.34  1:00.35                                                      
  8 Sugra, Paige E            15 YBCC                 1:01.62    1:00.68  
       29.52  1:00.68                                                      
  9 Ladd, Madeline R          15 CAA                    58.60    1:01.32  
       29.85  1:01.32                                                      
 10 Zelinske, Alexandra B     16 PAY                    59.47    1:02.07  
       30.02  1:02.07                                                      
 11 Murray, Mikaela C         14 YBCC                 1:02.57    1:02.44  
       30.46  1:02.44                                                      
 12 Woronko, Angela E         15 HAC                  1:00.11    1:02.48  
       30.69  1:02.48                                                      
 13 Ryland, Claire N          15 HAC                    58.12    1:03.00  
       30.76  1:03.00                                                      
 14 Oyerly, Cali M            13 HAC                  1:00.30    1:03.85  
       29.98  1:03.85                                                      
 15 Mcsorley, Maddie L        17 PCAC                   59.39    1:03.88  
       30.91  1:03.88                                                      
 16 Utecht, Allyssa J         16 PAY                    58.55    1:03.92  
       30.58  1:03.92                                                      
 17 Bui, Angeline             13 YBCC                 1:02.13    1:04.16  
       30.58  1:04.16                                                      
 18 Tafuto, Tori C            15 HAC                  1:06.85    1:04.23  
       31.24  1:04.23                                                      
 19 Waslyn, Rylee E           14 WAC                  1:02.90    1:04.32  
       31.53  1:04.32                                                      
 20 Lopez-Ona, Gabriella A    16 PCAC                 1:04.48    1:04.63  
       31.28  1:04.63                                                      
 21 Mikalic, Maggie           15 UDAC                 1:05.55    1:04.75  
       31.88  1:04.75                                                      
 22 Ryan, Lenya H             14 WAC                  1:03.51    1:04.77  
       31.96  1:04.77                                                      
 23 Sasso, Nicole B           16 UDAC                 1:06.56    1:04.99  
       31.00  1:04.99                                                      
 24 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                1:04.71    1:05.01  
       31.18  1:05.01                                                      
 25 Szabo, Noelle             16 PPST                 1:01.44    1:05.10  
       31.63  1:05.10                                                      
 26 Weiss, Camille E          15 PCAC                   59.27    1:05.12  
       32.07  1:05.12                                                      
 27 DiCamillo, Lauren T       18 CAA                  1:02.48    1:05.26  
       32.33  1:05.26                                                      
 28 Agne, Kira W              13 WAC                  1:07.66    1:05.46  
       32.13  1:05.46                                                      
 29 Corvaia, Devon T          15 PSC                  1:01.29    1:05.72  
       31.80  1:05.72                                                      
 30 Mcallister, Maia R        16 PCAC                 1:05.05    1:05.95  
       31.80  1:05.95                                                      
 31 Thomas, Emma E            17 PAY                  1:01.16    1:06.15  
       32.12  1:06.15                                                      
 31 Towers, Alex              16 PCAC                 1:02.75    1:06.15  
       31.88  1:06.15                                                      
 33 Scholer, Heidi N          16 PCAC                 1:00.57    1:06.18  
       31.59  1:06.18                                                      
 34 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  1:03.57    1:06.23  
       31.54  1:06.23                                                      
 35 Tsai, Amanda              13 MAC                  1:07.88    1:06.38  
       32.39  1:06.38                                                      
 36 Davis, Cami T             16 PPST                 1:02.17    1:06.48  
       32.10  1:06.48                                                      
 37 Boyes, Sam R              17 PCAC                 1:02.50    1:06.69  
       31.82  1:06.69                                                      
 38 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                 1:06.20    1:06.81  
       32.97  1:06.81                                                      
 39 Scanlon, Maura K          15 UDAC                 1:06.65    1:06.91  
       32.70  1:06.91                                                      
 40 Fahrney, Caroline F       16 PSC                  1:07.10    1:07.12  
       32.45  1:07.12                                                      
 41 Barr, Caitlin F           13 YBCC                 1:10.36    1:07.16  
       32.39  1:07.16                                                      
 42 Brady, Aisling C          13 PCAC                 1:06.91    1:07.28  
       33.66  1:07.28                                                      
 43 Stasz, Sydney R           13 HAC                  1:05.59    1:07.38  
       32.52  1:07.38                                                      
 44 Stuart, Natalie M         14 PWAC                 1:07.22    1:07.45  
       33.52  1:07.45                                                      
 45 Mogil, Abby M             17 YBCC                 1:06.63    1:07.51  
       32.76  1:07.51                                                      
 46 Speicher, Meghan E        15 WAC                  1:06.63    1:07.53  
       33.11  1:07.53                                                      
 47 Stark, Ilene R            14 UDAC                 1:05.65    1:07.61  
       32.99  1:07.61                                                      
 48 Colarusso, Kira R         16 PSC                  1:03.63    1:07.91  
       33.17  1:07.91                                                      
 49 Hynoski, Lauren           17 YBCC                 1:07.41    1:07.98  
       32.84  1:07.98                                                      
 50 Burton, Sophia M          14 PPST                 1:05.06    1:08.13  
       33.06  1:08.13                                                      
 51 Johnson, Kayla L          14 PSC                  1:06.25    1:08.16  
       33.24  1:08.16                                                      
 52 Pesti, Korinna            14 UDAC                 1:07.95    1:08.20  
       33.51  1:08.20                                                      
 53 Frith, Emma C             14 YBCC                 1:10.39    1:08.21  
       33.19  1:08.21                                                      
 54 Wheeler, Grace K          17 YBCC                 1:12.60    1:08.42  
       32.70  1:08.42                                                      
 55 Peshenko, Anna I          15 DCAA                 1:04.32    1:08.49  
       32.71  1:08.49                                                      
 56 Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                 1:06.34    1:08.67  
       33.79  1:08.67                                                      
 57 McCouch, Sandra L         14 DCAA                 1:07.63    1:08.85  
       32.91  1:08.85                                                      
 58 Maher, Kylie J            14 PAY                  1:01.96    1:08.90  
       33.01  1:08.90                                                      
 59 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  1:07.23    1:08.99  
       33.52  1:08.99                                                      
 60 Shiuh, Allison M          13 WAC                  1:08.19    1:09.07  
       32.51  1:09.07                                                      
 60 Angelucci, Jenna L        15 YBCC                 1:08.15    1:09.07  
       33.57  1:09.07                                                      
 62 Houser, Wynne K           15 PSC                  1:07.14    1:09.18  
       33.77  1:09.18                                                      
 63 Andrews, Samantha J       14 HAC                  1:06.18    1:09.57  
       34.37  1:09.57                                                      
 64 Maki, Victoria K          14 PAY                  1:08.93    1:09.80  
       33.71  1:09.80                                                      
 65 Suc, Alexandra H          15 UDAC                 1:10.61    1:09.82  
       33.10  1:09.82                                                      
 66 Moran, Sofia              14 PCAC                 1:08.25    1:10.05  
       33.97  1:10.05                                                      
 67 Weller, Ally H            16 HAC                  1:10.45    1:10.14  
       33.83  1:10.14                                                      
 68 Grayauskie, Samantha R    14 PVAC                 1:12.75    1:10.21  
       33.64  1:10.21                                                      
 69 Hopkins, Emma L           13 PPST                 1:04.82    1:10.24  
       33.76  1:10.24                                                      
 70 Sanceciz, Emily M         16 DCAA                 1:04.04    1:10.31  
       33.46  1:10.31                                                      
 71 Bass, Kayla J             14 PCAC                 1:11.66    1:10.39  
       34.72  1:10.39                                                      
 72 Worrell, Lindi G          13 YBCC                 1:11.19    1:10.97  
       34.18  1:10.97                                                      
 73 Romberger, Brynn E        14 PAY                  1:07.52    1:11.08  
       34.07  1:11.08                                                      
 74 Milich, Vivien R          17 PPST                 1:08.06    1:11.50  
       33.96  1:11.50                                                      
 75 McKenrick, Ally G         15 PAY                  1:09.48    1:11.55  
       34.17  1:11.55                                                      
 76 Clough, Caroline E        16 HAC                  1:07.62    1:11.71  
       34.94  1:11.71                                                      
 77 Wenstrup, Elisabeth A     13 PAY                  1:08.63    1:11.79  
       33.89  1:11.79                                                      
 78 Pervall, Olivia R         16 DCAA                 1:09.35    1:11.88  
       35.47  1:11.88                                                      
 79 Filipovski, Mia           13 PAY                  1:07.83    1:12.60  
       35.00  1:12.60                                                      
 80 Meachen, Claire S         14 PAY                  1:12.15    1:13.02  
       34.73  1:13.02                                                      
 81 Tran, Noelle T            15 PAY                  1:06.05    1:13.51  
       35.76  1:13.51                                                      
 82 Lao, Ashli K              13 NPAC                 1:11.63    1:13.68  
       35.36  1:13.68                                                      
 82 Oconnor, Katie J          15 UNUDA                1:13.96    1:13.68  
       36.05  1:13.68                                                      
 84 Evans, Anna J             13 NPAC                      NT    1:13.72  
       35.42  1:13.72                                                      
 85 Shui, Lilly Y             14 PAY                  1:06.58    1:13.77  
       35.17  1:13.77                                                      
 86 Landsberg, Julia M        13 MAC                       NT    1:14.03  
       35.80  1:14.03                                                      
 87 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                 1:14.20    1:14.09  
       36.54  1:14.09                                                      
 88 Masciulli, Amy E          13 UDAC                 1:15.96    1:15.36  
       36.48  1:15.36                                                      
 89 Leuthe, liv K             14 PSC                  1:18.21    1:15.42  
       36.85  1:15.42                                                      
 89 Roth, Hillary J           14 PSC                  1:19.37    1:15.42  
       35.74  1:15.42                                                      
 91 Hetzel, Bitsy             13 DCAA                 1:14.69    1:16.35  
       37.28  1:16.35                                                      
 92 Abbasi, Seher A           15 PPST                 1:18.17    1:16.68  
       37.49  1:16.68                                                      
 93 Hercher, Suzy N           15 DCAA                 1:14.99    1:16.69  
       37.12  1:16.69                                                      
 94 Kane, Megan E             13 UNPP                 1:16.16    1:16.79  
       37.87  1:16.79                                                      
 95 Hayner, Ellie G           14 DCAA                 1:16.96    1:16.83  
       37.35  1:16.83                                                      
 96 Epoca, Kelsey L           14 HAC                  1:11.91    1:16.96  
       36.90  1:16.96                                                      
 97 Devpura, Arushi D         13 UNPP                 1:13.31    1:17.03  
       37.70  1:17.03                                                      
 98 McClendon, Janiya H       16 YBCC                 1:15.01    1:17.29  
       36.93  1:17.29                                                      
 99 Weber, Jordyn R           14 PPST                 1:20.04    1:17.42  
       38.06  1:17.42                                                      
100 Nunciato, Chayse E        13 CAA                  1:16.87    1:18.06  
       38.06  1:18.06                                                      
101 Bond, Valerie I           14 PCAC                 1:17.35    1:18.85  
       38.42  1:18.85                                                      
102 Platt, Sydney M           13 PSC                  1:17.45    1:19.36  
       38.27  1:19.36                                                      
103 Bauser, Emily C           15 PPST                 1:13.51    1:20.34  
       38.96  1:20.34                                                      
104 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  1:14.52    1:21.14  
       40.19  1:21.14                                                      
105 Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                 1:21.23    1:21.75  
       40.24  1:21.75                                                      
106 Bossi, Courtney A         16 CAA                  1:22.54    1:21.99  
       39.36  1:21.99                                                      
107 Nishikawa, Lauren         14 ACAC                 1:22.56    1:22.04  
       38.66  1:22.04                                                      
108 Huynh, Magnolia A         13 PCAC                 1:32.52    1:22.63  
       38.26  1:22.63                                                      
109 Renion, Angie J           13 PSC                  1:20.78    1:23.38  
       40.16  1:23.38                                                      
110 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                 1:26.91    1:23.64  
111 Devpura, Ananya D         13 UNPP                 1:24.14    1:24.61  
       39.81  1:24.61                                                      
112 Schofield, Graciella M    13 CAA                  1:26.67    1:24.62  
       39.69  1:24.62                                                      
113 Casler, Kira I            13 PPST                 1:24.15    1:26.60  
       42.45  1:26.60                                                      
114 Horan, Sophia J           13 UDAC                      NT    1:28.88  
       42.49  1:28.88                                                      
115 Bauer, Lauren M           13 UDAC                      NT    1:34.83  
       45.65  1:34.83                                                      
 
Event 44  Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yaglenski, TJ J           17 UDAC                   50.91      50.73  
       24.56    50.73                                                      
  2 Jensen, Matthew           16 UDAC                   51.34      52.18  
       25.30    52.18                                                      
  3 DiMartile, Jake           16 UDAC                   50.73      52.59  
       25.65    52.59                                                      
  4 Brosky, Paul              15 UDAC                   56.33      55.47  
       27.42    55.47                                                      
  5 Lutter, Tommy W           17 LMOR                   54.44      56.01  
       27.23    56.01                                                      
  6 Williams, Erik D          17 PCAC                   49.45      56.03  
       26.92    56.03                                                      
  7 Deppen, Jack C            16 NPAC                   53.56      56.05  
       27.05    56.05                                                      
  8 Fiddler, Nick P           17 PCAC                   54.34      56.36  
       27.29    56.36                                                      
  9 Ellis, Ryan T             16 UDAC                   55.70      57.20  
       27.19    57.20                                                      
 10 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                   55.22      57.25  
       27.59    57.25                                                      
 11 Costa, Jonathan R         18 YBCC                   56.52      57.26  
       28.10    57.26                                                      
 12 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                 1:09.61      57.61  
       28.14    57.61                                                      
 13 Goodyear, Connor H        15 UDAC                   59.84      57.67  
       28.51    57.67                                                      
 14 Mahler, Adam P            18 UN                     55.80      57.89  
       28.28    57.89                                                      
 15 Claus, Zachary D          16 ROCK                   58.73      58.02  
       28.28    58.02                                                      
 16 Hong, Joseph S            15 PCAC                   56.33      58.41  
       28.43    58.41                                                      
 17 Hoger, Ryan D             15 YBCC                   56.05      58.42  
       28.49    58.42                                                      
 18 McKenrick, Aidan J        17 PAY                  1:00.64      58.96  
       28.51    58.96                                                      
 19 Replogle, Jacob           14 NPAC                   58.39      59.27  
       28.80    59.27                                                      
 20 Potts, Mason W            13 NPAC                   57.32      59.36  
       28.47    59.36                                                      
 21 Moore, Ethan J            16 CAA                    59.47      59.60  
       28.16    59.60                                                      
 22 Lemishko, Michael A       15 PCAC                   57.83      59.75  
       29.04    59.75                                                      
 23 Drexler, Noah             15 HAC                    58.88    1:00.08  
       29.06  1:00.08                                                      
 24 Rowe, Jack M              16 YBCC                 1:02.87    1:00.12  
       29.09  1:00.12                                                      
 25 Smith, Matt               15 CAC                       NT    1:00.32  
       28.61  1:00.32                                                      
 26 Taylor, Ryan R            15 PWAC                 1:00.49    1:00.51  
       28.77  1:00.51                                                      
 27 Laing, Sean P             16 PAY                    57.88    1:00.59  
       28.94  1:00.59                                                      
 28 Aclan, Ryan P             17 PAY                  1:01.17    1:00.72  
       29.59  1:00.72                                                      
 29 Gewartowski, Nicholas     16 UDAC                 1:00.85    1:00.85  
       29.89  1:00.85                                                      
 30 Webb, Gavin M             16 PSC                    58.85    1:00.88  
       29.86  1:00.88                                                      
 31 Degodny, Eric H           17 NPAC                   57.31    1:01.02  
       29.67  1:01.02                                                      
 32 Brown, Shane C            16 YBCC                 1:01.20    1:01.12  
       29.90  1:01.12                                                      
 33 Dencker, JP               18 PCAC                 1:00.01    1:01.27  
       29.17  1:01.27                                                      
 34 Wachter, Ryan *           17 YBCC                   56.80    1:01.38  
       29.77  1:01.38                                                      
 35 Pervall, Ian C            13 DCAA                 1:02.66    1:01.49  
       29.91  1:01.49                                                      
 36 Groff, Christopher M      13 MAC                    59.48    1:01.76  
       29.94  1:01.76                                                      
 37 Yoon, Michael             15 UDAC                 1:01.64    1:01.84  
       30.40  1:01.84                                                      
 38 Acker, Andrew J           14 UNUDA                1:03.62    1:02.19  
 39 Carroll, Aiden A          15 PAY                  1:01.42    1:02.26  
       29.72  1:02.26                                                      
 40 Semisch, Jared C          15 PAY                  1:03.74    1:02.61  
       30.10  1:02.61                                                      
 41 Baganski, Brendan F       15 PAY                  1:00.61    1:02.87  
       30.08  1:02.87                                                      
 42 Comber, Kurt P            16 YBCC                 1:01.61    1:02.97  
       30.27  1:02.97                                                      
 43 Wight, Lorne D            15 PPST                 1:04.65    1:03.21  
       31.32  1:03.21                                                      
 44 Kushner, Shawn B          15 PSC                  1:04.83    1:03.28  
       30.38  1:03.28                                                      
 44 Turley, Ben M             13 YBCC                 1:04.91    1:03.28  
       30.06  1:03.28                                                      
 46 Wolstenholme, Sean L      18 CAA                    59.53    1:03.29  
       30.95  1:03.29                                                      
 47 Truitt, Justin T          16 ROCK                 1:02.12    1:03.30  
       30.12  1:03.30                                                      
 48 Klein, Scott A            14 NPAC                 1:03.05    1:03.82  
       30.44  1:03.82                                                      
 49 Mills, Ian J              16 HAC                  1:04.50    1:03.85  
       30.82  1:03.85                                                      
 50 Gold, Lucas A             14 PPST                 1:06.33    1:03.87  
       32.73  1:03.87                                                      
 51 Shappell, Nate R          15 YBCC                 1:04.30    1:04.05  
       31.34  1:04.05                                                      
 52 Weller, Jason G           14 HAC                  1:02.95    1:04.21  
       31.39  1:04.21                                                      
 53 Park, Tate J              15 PCAC                 1:06.26    1:04.57  
       31.70  1:04.57                                                      
 54 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 1:04.36    1:04.63  
       31.35  1:04.63                                                      
 55 Willard, Luke A           14 PSC                  1:07.43    1:04.74  
       31.73  1:04.74                                                      
 56 Roling, Simon G           15 PCAC                 1:06.63    1:04.85  
       31.67  1:04.85                                                      
 57 Jones, Ryan M             14 WAC                  1:07.52    1:05.05  
       31.11  1:05.05                                                      
 58 Brogan, Sean P            17 UDAC                   58.16    1:05.25  
       31.65  1:05.25                                                      
 59 Wilmoth, Logan W          15 UDAC                 1:16.25    1:05.27  
       30.25  1:05.27                                                      
 60 Messina, Santo            16 YBCC                 1:06.80    1:05.33  
       31.53  1:05.33                                                      
 61 Mills, Bryce M            15 HAC                  1:03.82    1:05.41  
       32.01  1:05.41                                                      
 62 Graham, Douglas S         15 PSC                  1:07.39    1:05.42  
       31.29  1:05.42                                                      
 63 Krieger, Aiden D          16 WAC                  1:05.02    1:05.56  
       31.92  1:05.56                                                      
 64 Eames, Chuckie R          14 DCAA                 1:08.89    1:06.14  
       31.80  1:06.14                                                      
 65 Webb, Sid T               18 PSC                  1:21.08    1:06.20  
       32.24  1:06.20                                                      
 66 Stanczewski, Will L       13 PWAC                 1:11.18    1:06.69  
       32.41  1:06.69                                                      
 67 Dey, Om                   15 PSC                  1:08.44    1:06.74  
       32.41  1:06.74                                                      
 68 Ferraro, Anthony F        14 YBCC                 1:08.01    1:06.92  
       33.17  1:06.92                                                      
 69 Parry, Jacob              15 PSC                  1:06.08    1:07.41  
       33.31  1:07.41                                                      
 70 Yaya, ZeQ O               16 PSC                  1:09.58    1:07.61  
       33.34  1:07.61                                                      
 71 Kressman, Jared           16 UDAC                 1:08.11    1:07.63  
       32.71  1:07.63                                                      
 72 Motelson, Spencer D       13 UDAC                 1:10.04    1:07.83  
       32.25  1:07.83                                                      
 73 Faikish, Aidan A          13 NPAC                 1:07.38    1:08.23  
       33.42  1:08.23                                                      
 74 Soroka, Michael P         14 DCAA                 1:05.49    1:08.40  
       33.49  1:08.40                                                      
 75 Zhang, Andrew             13 MAC                  1:07.56    1:08.52  
       33.23  1:08.52                                                      
 76 Hermann, Michael          16 CAC                       NT    1:09.54  
     1:09.52  1:09.54                                                      
 77 Miglin, Lucas S           14 YBCC                 1:11.41    1:11.74  
 78 Formica, Ryan C           14 UNPP                 1:14.83    1:12.29  
       34.98  1:12.29                                                      
 79 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  1:14.50    1:12.75  
       34.94  1:12.75                                                      
 80 Gewartowski, Michael      14 UDAC                 1:12.22    1:12.96  
       35.86  1:12.96                                                      
 81 Camfield, Jack A          13 WAC                  1:12.48    1:14.15  
       34.92  1:14.15                                                      
 82 Strohl, Brandon C         14 YBCC                 1:11.02    1:14.17  
       35.51  1:14.17                                                      
 83 Woolaver, Ryan J          15 NPAC                 1:18.33    1:14.55  
       36.29  1:14.55                                                      
 84 Bharadwaj, Ranga          15 PPST                 1:21.84    1:15.44  
       35.84  1:15.44                                                      
 85 Haller, Nick A            15 UNUDA                1:33.00    1:15.91  
       34.88  1:15.91                                                      
 86 Heisman, Andrew H         14 UDAC                 1:32.78    1:16.33  
       36.99  1:16.33                                                      
 87 Nakamura, Yota            15 PPST                 1:16.38    1:18.39  
       38.09  1:18.39                                                      
 88 Taylor, Aaron R           13 PWAC                 1:18.89    1:18.92  
       38.70  1:18.92                                                      
 89 Concepcion, Antonio S     14 UDAC                      NT    1:19.72  
       39.07  1:19.72                                                      
 90 Moreef, Marcus A          13 PSC                  1:25.88    1:20.11  
       38.69  1:20.11                                                      
 91 Bhorkar, Yash S           15 PPST                 1:22.95    1:24.35  
 92 Leary, Brendan M          14 WAC                  1:29.43    1:25.41  
       42.82  1:25.41                                                      
 -- Williams, Darien D        14 SAKA                      NT   X1:02.25  
       30.91  1:02.25                                                      
 
Event 45  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Sally E            16 PCAC                 2:05.16    2:08.05  
       27.93  1:01.21  1:37.36  2:08.05                                    
  2 Breslin, Aly              16 UDAC                 2:04.48    2:09.24  
       28.72  1:03.14  1:39.74  2:09.24                                    
  3 Levins, Christina E       15 YBCC                 2:09.77    2:09.42  
       28.46  1:01.36  1:37.38  2:09.42                                    
  4 Henderson, Abby K         16 PCAC                 2:08.39    2:11.10  
       28.98  1:01.15  1:40.29  2:11.10                                    
  5 Amdor, Abigail M          17 UDAC                 2:11.75    2:13.94  
       28.27  1:02.66  1:42.39  2:13.94                                    
  6 O'Dare, Annie T           18 UDAC                 2:03.26    2:15.63  
       29.29  1:03.53  1:42.43  2:15.63                                    
  7 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                 2:19.43    2:17.27  
       30.21  1:05.31  1:45.60  2:17.27                                    
  8 Jia, Katherine X          13 UDAC                 2:15.61    2:18.02  
       30.28  1:05.87  1:45.22  2:18.02                                    
  9 Tafuto, Tori C            15 HAC                  2:24.53    2:19.47  
       29.60  1:04.05  1:46.56  2:19.47                                    
 10 Ryan, Lenya H             14 WAC                  2:24.01    2:19.94  
       30.77  1:05.83  1:47.46  2:19.94                                    
 11 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                 2:15.49    2:20.65  
       29.62  1:06.93  1:49.00  2:20.65                                    
 12 Peshenko, Anna I          15 DCAA                 2:15.68    2:20.92  
       30.87  1:08.98  1:49.93  2:20.92                                    
 13 Lopez-Ona, Marissa A      16 PCAC                 2:12.35    2:20.94  
       31.84  1:08.12  1:47.39  2:20.94                                    
 14 DiMartile, Meghan         14 UDAC                 2:17.04    2:21.01  
       29.87  1:04.06  1:48.68  2:21.01                                    
 15 Ladd, Madeline R          15 CAA                  2:15.26    2:21.03  
       31.81  1:05.06  1:48.52  2:21.03                                    
 16 Weller, Ally H            16 HAC                  2:16.92    2:21.74  
       30.08  1:07.22  1:48.22  2:21.74                                    
 17 Storm, Hannah J           14 PCAC                 2:15.78    2:22.29  
       30.49  1:08.01  1:49.78  2:22.29                                    
 18 Goodyear, Hailey A        17 UDAC                 2:24.31    2:22.68  
       29.51  1:07.28  1:49.57  2:22.68                                    
 19 Murphy, Emily G           14 WAC                  2:19.13    2:22.96  
       29.35  1:06.59  1:48.50  2:22.96                                    
 20 Speicher, Meghan E        15 WAC                  2:20.44    2:23.19  
       30.76  1:07.06  1:50.00  2:23.19                                    
 21 Zelinske, Alexandra B     16 PAY                  2:18.47    2:24.04  
       29.68  1:04.92  1:49.99  2:24.04                                    
 22 Boyes, Sam R              17 PCAC                 2:23.52    2:24.05  
       29.15  1:06.53  1:51.20  2:24.05                                    
 23 Thomas, Abigail M         17 UDAC                 2:24.81    2:24.96  
       31.36  1:08.51  1:52.44  2:24.96                                    
 24 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                2:25.18    2:25.08  
       29.50  1:04.60  1:52.09  2:25.08                                    
 25 Szabo, Noelle             16 PPST                 2:18.63    2:25.31  
       31.38  1:07.66  1:51.16  2:25.31                                    
 26 Parker, Katie G           17 PAY                  2:14.85    2:25.58  
       31.24  1:08.14  1:51.93  2:25.58                                    
 27 Medvedev, Liz             17 UDAC                 2:25.97    2:25.88  
       31.13  1:11.88  1:52.56  2:25.88                                    
 28 Welsh, Eva M              13 NPAC                 2:31.23    2:25.93  
       32.01  1:08.99  1:51.27  2:25.93                                    
 29 Yosko, Mackenzie          15 CAA                  2:24.12    2:26.17  
       30.12  1:06.43  1:52.40  2:26.17                                    
 30 Scanlon, Maura K          15 UDAC                 2:25.17    2:26.73  
       31.13  1:07.90  1:52.49  2:26.73                                    
 31 Maile, Kristen            14 WAC                  2:20.23    2:27.93  
       32.21  1:12.27  1:55.59  2:27.93                                    
 32 Colarusso, Kira R         16 PSC                  2:34.49    2:28.05  
       31.80  1:08.55  1:55.42  2:28.05                                    
 33 Pelagatti, Kate           14 YBCC                 2:30.11    2:28.19  
       32.06  1:11.84  1:54.29  2:28.19                                    
 34 Watkins, Azlynn K         13 PSC                  2:25.16    2:28.69  
       32.18  1:09.73  1:54.59  2:28.69                                    
 35 Mulveny, Leila M          15 WAC                  2:27.25    2:28.80  
       34.07  1:13.18  1:55.09  2:28.80                                    
 36 Moran, Sofia              14 PCAC                 2:23.75    2:29.18  
       31.73  1:10.26  1:54.59  2:29.18                                    
 37 Mateo, Isabella M         16 YBCC                 2:31.59    2:29.39  
       31.63  1:10.85  1:55.45  2:29.39                                    
 38 Stasz, Sydney R           13 HAC                  2:40.01    2:29.42  
       33.27  1:10.44  1:53.99  2:29.42                                    
 39 Margerison, Lauren E      13 PWAC                 2:31.19    2:29.54  
       31.29  1:09.13  1:57.68  2:29.54                                    
 40 Lamirande, Erin E         16 PWAC                 2:23.12    2:30.28  
       32.80  1:10.96  1:55.75  2:30.28                                    
 41 McCouch, Sandra L         14 DCAA                 2:33.22    2:30.42  
       33.70  1:12.38  1:57.57  2:30.42                                    
 42 Bohm, Melanie J           16 CAA                  2:22.29    2:30.46  
       33.39  1:12.46  1:55.77  2:30.46                                    
 43 Wheeler, Grace K          17 YBCC                 2:29.43    2:30.49  
       34.81  1:11.77  1:55.62  2:30.49                                    
 44 Krause, Laurel E          16 PSC                  2:23.00    2:30.88  
       32.01  1:09.33  1:56.89  2:30.88                                    
 45 Frith, Emma C             14 YBCC                 2:33.87    2:31.42  
       33.72  1:12.69  1:55.43  2:31.42                                    
 46 Suc, Alexandra H          15 UDAC                 2:30.65    2:32.38  
       33.09  1:10.83  1:56.21  2:32.38                                    
 47 McCottry, Leah            14 DCAA                 2:24.92    2:32.63  
       32.05  1:09.29  1:56.27  2:32.63                                    
 48 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  2:28.73    2:32.64  
       32.14  1:11.25  1:56.05  2:32.64                                    
 49 Brady, Aisling C          13 PCAC                 3:09.12    2:32.82  
       33.30  1:09.88  1:56.63  2:32.82                                    
 50 Ritter, Sarah G           15 PAY                  2:29.38    2:32.86  
       31.08  1:10.08  1:56.37  2:32.86                                    
 51 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  2:29.23    2:32.94  
       33.15  1:10.45  1:58.44  2:32.94                                    
 52 Ferrance, Alex H          15 UDAC                 2:38.13    2:33.12  
       31.57  1:12.88  1:59.13  2:33.12                                    
 53 Burke, Emily M            14 PCAC                 2:31.18    2:33.49  
       31.20  1:13.21  1:57.16  2:33.49                                    
 54 Benson, Maggie A          15 WAC                  2:22.92    2:33.54  
       34.12  1:13.39  1:57.48  2:33.54                                    
 55 Acker, Lilly E            14 UNUDA                2:28.13    2:33.92  
       34.62  1:13.15  1:56.89  2:33.92                                    
 56 Wolstenholme, Lauren T    15 CAA                  2:27.00    2:34.07  
       32.79  1:10.93  1:58.88  2:34.07                                    
 57 Pervall, Olivia R         16 DCAA                 2:22.45    2:34.27  
       33.90  1:13.90  1:59.10  2:34.27                                    
 58 Andrews, Samantha J       14 HAC                  2:25.26    2:34.47  
       34.16  1:12.08  1:59.82  2:34.47                                    
 59 Johnson, Natalie M        13 WAC                  2:39.07    2:34.49  
       31.22  1:10.81  1:58.41  2:34.49                                    
 60 Shelton, Kylie T          13 WAC                  2:33.47    2:35.25  
       34.24  1:15.67  2:00.10  2:35.25                                    
 61 Yingling, Haley G         15 PPST                 2:33.80    2:35.32  
       32.68  1:13.99  2:02.32  2:35.32                                    
 62 Machuca, Melanie D        16 DCAA                 2:30.27    2:36.05  
       31.57  1:09.16  1:56.56  2:36.05                                    
 63 Oconnor, Katie J          15 UNUDA                2:32.46    2:36.20  
       33.69  1:14.14  1:59.60  2:36.20                                    
 64 Ostrowski, Lindsay N      13 NPAC                 2:32.15    2:36.45  
       31.90  1:12.57  1:59.24  2:36.45                                    
 65 Zagaceta, Morgan M        15 HAC                  2:27.44    2:36.89  
       34.20  1:16.21  2:00.76  2:36.89                                    
 66 McCarthy, Emma            14 UDAC                 2:46.21    2:37.34  
       35.98  1:17.63  2:02.46  2:37.34                                    
 67 Evans, Anna J             13 NPAC                      NT    2:37.74  
       34.41  1:14.49  2:02.22  2:37.74                                    
 68 Maki, Victoria K          14 PAY                  2:40.14    2:37.90  
       33.26  1:13.56  2:04.15  2:37.90                                    
 69 Roth, Hillary J           14 PSC                  2:52.63    2:38.26  
       33.75  1:13.81  2:02.68  2:38.26                                    
 70 Hillman, Olivia G         15 CAA                  2:30.97    2:38.34  
       32.65  1:11.91  2:01.57  2:38.34                                    
 71 Milich, Vivien R          17 PPST                 2:28.45    2:38.51  
       34.71  1:13.48  2:02.40  2:38.51                                    
 72 Sugden, Maddie C          14 PPST                 2:38.27    2:38.53  
       34.09  1:15.43  2:04.59  2:38.53                                    
 73 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                 2:39.49    2:38.62  
       34.65  1:14.37  2:03.28  2:38.62                                    
 74 Shiuh, Allison M          13 WAC                  2:34.14    2:38.85  
       33.27  1:11.97  2:02.52  2:38.85                                    
 74 Lawson, Grace K           14 YBCC                 2:39.78    2:38.85  
       34.19  1:12.46  2:00.51  2:38.85                                    
 76 Hollister, Marley R       13 DCAA                 2:47.27    2:41.41  
       32.84  1:12.83  2:05.82  2:41.41                                    
 77 Ritter, Callie G          13 ACAC                 2:34.98    2:41.45  
       33.73  1:13.86  2:04.40  2:41.45                                    
 78 Grayauskie, Samantha R    14 PVAC                      NT    2:41.78  
       35.50  1:16.21  2:04.70  2:41.78                                    
 79 Wait, Morgan O            15 YBCC                 2:33.89    2:43.38  
       33.87  1:16.27  2:06.02  2:43.38                                    
 80 Gutshall, Ashley N        13 PVAC                 2:47.11    2:43.95  
       37.34  1:20.10  2:08.95  2:43.95                                    
 81 Frey, Grace               15 PAY                  2:33.01    2:44.44  
       34.43  1:18.59  2:03.31  2:44.44                                    
 82 Malick, Julianna K        13 WAC                  2:38.93    2:45.18  
       37.88  1:18.87  2:09.66  2:45.18                                    
 83 Hopkins, Emma L           13 PPST                 2:28.56    2:45.40  
       37.79  1:19.27  2:08.15  2:45.40                                    
 84 Bauser, Emily C           15 PPST                 2:44.07    2:46.17  
       38.86  1:22.76  2:08.77  2:46.17                                    
 85 Lydon, Madison G          15 CAA                  2:38.39    2:47.29  
       36.05  1:18.80  2:08.04  2:47.29                                    
 86 Shawaryn, Stephanie A     13 YBCC                 2:47.44    2:47.43  
       39.57  1:22.32  2:10.61  2:47.43                                    
 87 Goldman, Natasha P        13 PSC                  2:45.07    2:47.55  
       35.97  1:18.72  2:09.79  2:47.55                                    
 88 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  2:36.91    2:48.67  
       36.39  1:19.58  2:11.54  2:48.67                                    
 89 Shaw, Charlee or Chac K   13 NPAC                      NT    2:48.87  
       37.64  1:21.75  2:08.73  2:48.87                                    
 90 Hercher, Suzy N           15 DCAA                 2:39.37    2:50.28  
       36.68  1:20.70  2:11.20  2:50.28                                    
 91 Filipovski, Mia           13 PAY                  2:36.13    2:50.63  
       37.50  1:19.59  2:12.02  2:50.63                                    
 92 Abbasi, Seher A           15 PPST                 2:46.55    2:51.92  
       40.53  1:23.79  2:12.64  2:51.92                                    
 93 Devpura, Arushi D         13 UNPP                 3:04.28    2:56.80  
       39.61  1:22.35  2:15.99  2:56.80                                    
 94 Renion, Angie J           13 PSC                  2:59.82    2:58.08  
       39.22  1:25.11  2:19.04  2:58.08                                    
 95 Weber, Jordyn R           14 PPST                 2:57.52    2:59.32  
       41.81  1:25.99  2:17.62  2:59.32                                    
 96 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                 3:00.07    2:59.94  
       40.00  1:25.55  2:19.24  2:59.94                                    
 97 Horan, Sophia J           13 UDAC                      NT    3:01.95  
       40.98  1:27.24  2:21.32  3:01.95                                    
 98 Devpura, Ananya D         13 UNPP                 3:15.12    3:04.15  
       41.33  1:27.27  2:22.32  3:04.15                                    
 99 Casler, Kira I            13 PPST                 3:05.71    3:06.75  
       43.14  1:30.08  2:28.70  3:06.75                                    
100 Green, Rosemary           15 CAC                       NT    3:12.19  
       44.17  1:33.69  2:28.54  3:12.19                                    
 -- Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                 3:11.01         DQ  
       43.53  1:28.68  2:25.36       DQ                                    
 -- Shui, Lilly Y             14 PAY                  2:32.08         DQ  
       43.31  1:26.25  2:16.15       DQ                                    
 
Event 46  Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Matthew           16 UDAC                 1:52.10    1:54.59  
       24.88    53.76  1:27.79  1:54.59                                    
  2 Bonnell, Matt W           16 PWAC                 1:56.37    1:54.88  
       25.43    55.32  1:28.79  1:54.88                                    
  3 Costa, Jonathan R         18 YBCC                 2:00.32    2:01.06  
       26.32    57.27  1:31.61  2:01.06                                    
  4 Brosky, Paul              15 UDAC                 2:04.08    2:02.15  
       27.18    57.93  1:33.75  2:02.15                                    
  5 Pro, Kyle H               16 UDAC                 2:01.53    2:02.68  
       26.18    56.74  1:34.49  2:02.68                                    
  6 Loughlin, Gavin E         16 PWAC                 2:01.05    2:03.98  
       27.53    59.08  1:36.35  2:03.98                                    
  7 Deppen, Jack C            16 NPAC                 1:59.49    2:04.18  
       26.81    57.54  1:35.78  2:04.18                                    
  8 Ellis, Ryan T             16 UDAC                 2:02.02    2:04.40  
       26.27    58.02  1:35.76  2:04.40                                    
  9 Andrews, Nikita S         16 HAC                  1:58.84    2:04.78  
       26.89    59.59  1:36.54  2:04.78                                    
 10 Duthie, Zach J            18 UDAC                 2:02.19    2:04.86  
       27.66  1:00.62  1:36.91  2:04.86                                    
 11 Brookover, Jackson S      17 YBCC                 1:59.45    2:04.93  
       26.11    58.63  1:35.75  2:04.93                                    
 12 Boehme, Robert J          17 UN                   2:12.76    2:07.04  
       28.51  1:01.72  1:38.50  2:07.04                                    
 13 Claus, Zachary D          16 ROCK                 2:03.73    2:08.23  
       26.69    58.93  1:37.60  2:08.23                                    
 14 Pesti, Kornel             17 UDAC                 2:09.21    2:08.92  
       26.84    59.89  1:39.32  2:08.92                                    
 15 Cramer, Andy L            16 HAC                  2:09.63    2:09.32  
       27.73  1:00.90  1:40.98  2:09.32                                    
 16 DuBois, Spenser R         16 YBCC                 2:08.59    2:09.44  
       27.81  1:02.09  1:39.07  2:09.44                                    
 17 Pave, Andrew S            16 UDAC                 2:02.00    2:09.49  
       27.39  1:00.47  1:38.08  2:09.49                                    
 18 Drexler, Noah             15 HAC                  2:10.66    2:09.60  
       28.75  1:01.75  1:39.73  2:09.60                                    
 19 Dillon, Mason R           15 HAC                  2:10.18    2:09.88  
       28.19  1:02.89  1:41.07  2:09.88                                    
 20 Klein, Will J             16 NPAC                 2:10.42    2:09.98  
       27.52    59.32  1:40.21  2:09.98                                    
 21 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                 2:03.28    2:10.04  
       27.09    58.34  1:38.29  2:10.04                                    
 22 McKenna, Luke P           17 PAY                  2:10.46    2:10.09  
       27.42  1:01.73  1:39.92  2:10.09                                    
 23 Yoon, Michael             15 UDAC                 2:10.18    2:10.63  
       28.64  1:01.92  1:40.10  2:10.63                                    
 24 Rankin, Niles H           17 UN                   2:07.22    2:10.79  
       27.29  1:01.71  1:41.25  2:10.79                                    
 25 Myers, Carter K           17 DCAA                 2:01.54    2:11.64  
       26.59    59.77  1:38.65  2:11.64                                    
 26 Boehme, Matthew C         13 UN                   2:09.20    2:11.84  
       29.70  1:03.20  1:42.65  2:11.84                                    
 27 Gewartowski, Nicholas     16 UDAC                      NT    2:11.91  
       28.46  1:02.52  1:43.16  2:11.91                                    
 28 Webb, Gavin M             16 PSC                  2:04.73    2:11.99  
       27.00  1:01.35  1:42.57  2:11.99                                    
 29 Andrulonis, Jonas D       14 UDAC                 2:22.50    2:14.64  
       30.05  1:03.71  1:45.20  2:14.64                                    
 30 Schwartz, Mitchell R      17 PAY                  2:23.89    2:14.77  
       27.54  1:03.10  1:43.92  2:14.77                                    
 31 Masciulli, Matt A         16 UDAC                 2:17.31    2:14.85  
       27.47  1:02.51  1:44.45  2:14.85                                    
 32 Clemente, Patrick J       14 WAC                  2:16.29    2:14.91  
       28.83  1:03.92  1:44.39  2:14.91                                    
 33 Taylor, Ryan R            15 PWAC                 2:14.85    2:15.89  
       28.05  1:02.49  1:44.72  2:15.89                                    
 34 Berkoff, Cooper G         16 PCAC                      NT    2:15.94  
       27.27  1:01.45  1:43.93  2:15.94                                    
 35 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 2:14.61    2:16.05  
       29.26  1:03.78  1:45.82  2:16.05                                    
 36 Laing, Cory A             16 PAY                  2:16.30    2:16.16  
       27.65  1:02.89  1:46.88  2:16.16                                    
 37 Webb, Sid T               18 PSC                  2:10.68    2:16.31  
       29.50  1:06.78  1:46.07  2:16.31                                    
 38 Park, Tate J              15 PCAC                 2:15.89    2:16.52  
       31.00  1:07.62  1:45.55  2:16.52                                    
 39 Rowe, Jack M              16 YBCC                 2:39.66    2:17.87  
       29.50  1:03.35  1:45.62  2:17.87                                    
 40 Pant, Dhruv               15 CAA                  2:15.51    2:18.50  
       30.32  1:07.66  1:47.64  2:18.50                                    
 41 Williams, Darien D        14 SAKA                      NT    2:18.58  
       30.03  1:04.75  1:49.18  2:18.58                                    
 42 Huynh, Cameron L          14 PWAC                 2:26.89    2:18.88  
       28.75  1:06.30  1:46.06  2:18.88                                    
 43 Paul, Tommy M             15 HAC                  2:11.58    2:19.19  
       30.97  1:06.15  1:48.55  2:19.19                                    
 44 Ji, David                 13 UDAC                 2:27.43    2:19.27  
       31.40  1:06.58  1:48.15  2:19.27                                    
 45 Clough, Colin T           14 HAC                  2:11.74    2:20.41  
       30.09  1:05.34  1:47.61  2:20.41                                    
 46 Acker, Andrew J           14 UNUDA                2:21.73    2:20.60  
       29.85  1:05.60  1:48.23  2:20.60                                    
 47 Truitt, Justin T          16 ROCK                 2:15.53    2:20.76  
       29.48  1:06.63  1:48.53  2:20.76                                    
 48 Faikish, Aidan A          13 NPAC                 2:17.32    2:20.90  
       30.24  1:06.65  1:48.13  2:20.90                                    
 49 Krieger, Aiden D          16 WAC                  2:22.24    2:21.16  
              1:06.13  1:51.41  2:21.16                                    
 50 Roling, Simon G           15 PCAC                 2:26.07    2:21.32  
       30.48  1:05.27  1:50.37  2:21.32                                    
 51 Smith, Matt               15 CAC                       NT    2:21.39  
       29.74  1:05.58  1:48.48  2:21.39                                    
 52 Wight, Lorne D            15 PPST                 2:19.29    2:21.74  
       33.91  1:09.26  1:50.16  2:21.74                                    
 53 Keagy, Ryan P             17 PWAC                 2:14.59    2:21.99  
       29.66  1:06.67  1:48.69  2:21.99                                    
 54 Yaya, ZeQ O               16 PSC                  2:25.03    2:22.29  
       30.53  1:06.45  1:50.49  2:22.29                                    
 55 Mills, Bryce M            15 HAC                  2:20.37    2:22.50  
       32.43  1:08.09  1:50.98  2:22.50                                    
 56 Tsumita, Kaito            16 PAY                  2:15.25    2:22.91  
       29.44  1:05.55  1:48.17  2:22.91                                    
 57 Miglin, Lucas S           14 YBCC                 2:25.14    2:23.13  
       31.28  1:10.03  1:50.24  2:23.13                                    
 58 Portnoy, Ashton           15 UDAC                 2:21.98    2:23.30  
       30.14  1:06.46  1:50.82  2:23.30                                    
 59 Balkey, Griffin M         17 YBCC                 2:15.41    2:23.54  
       29.45  1:07.35  1:50.15  2:23.54                                    
 60 Keillor, Aidan            15 UDAC                 2:26.30    2:23.65  
       32.31  1:11.28  1:52.11  2:23.65                                    
 61 Weller, Jason G           14 HAC                  2:23.02    2:24.06  
       31.61  1:06.02  1:51.26  2:24.06                                    
 62 Pervall, Ian C            13 DCAA                 2:44.40    2:24.75  
       30.11  1:05.98  1:52.92  2:24.75                                    
 63 Mosteller, Eric J         16 UDAC                      NT    2:24.84  
       30.80  1:07.16  1:52.03  2:24.84                                    
 64 Suit, Benny C             13 DCAA                 2:22.18    2:25.05  
       29.98  1:06.51  1:50.52  2:25.05                                    
 65 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                 2:18.34    2:25.21  
       27.81  1:03.34  1:54.09  2:25.21                                    
 66 Stanczewski, Will L       13 PWAC                 2:28.51    2:25.50  
       33.87  1:10.76  1:52.29  2:25.50                                    
 67 Graham, Douglas S         15 PSC                  2:25.17    2:25.56  
       31.67  1:05.98  1:52.35  2:25.56                                    
 68 Parry, Jacob              15 PSC                  2:28.17    2:26.07  
       31.80  1:08.49  1:53.54  2:26.07                                    
 69 Salimov, Daniil T         13 UDAC                 2:27.50    2:26.11  
       32.46  1:09.38  1:53.15  2:26.11                                    
 70 Lacava, Philip A          17 PPST                 2:20.84    2:26.30  
       30.66  1:05.96  1:52.74  2:26.30                                    
 71 Erwine, Ethan F           15 DCAA                 2:23.93    2:27.19  
       31.26  1:09.04  1:52.75  2:27.19                                    
 72 Soroka, Michael P         14 DCAA                 2:26.65    2:27.53  
       31.68  1:09.10  1:53.06  2:27.53                                    
 73 Netter, Eddie             14 UDAC                 2:27.46    2:30.08  
       32.13  1:11.93  1:54.62  2:30.08                                    
 74 Gold, Lucas A             14 PPST                 2:39.28    2:30.25  
       35.60  1:11.48  1:57.67  2:30.25                                    
 75 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC                 2:34.35    2:30.75  
       30.36  1:10.32  1:56.39  2:30.75                                    
 76 Messina, Santo            16 YBCC                 2:23.88    2:30.82  
       29.68  1:07.66  1:55.09  2:30.82                                    
 77 Nakamura, Yota            15 PPST                 2:33.31    2:32.37  
       33.41  1:16.09  1:57.63  2:32.37                                    
 78 Heisman, Andrew H         14 UDAC                      NT    2:32.76  
       31.47  1:12.57  1:56.98  2:32.76                                    
 79 Dey, Om                   15 PSC                  2:29.47    2:33.59  
       32.06  1:08.61  1:57.29  2:33.59                                    
 80 Scholer, Rich Z           13 PCAC                      NT    2:33.64  
       32.95  1:13.93  1:58.03  2:33.64                                    
 81 Verma, Aayush             14 HAC                  2:43.18    2:33.72  
       31.59  1:13.49  1:58.71  2:33.72                                    
 82 Monaghan, Connor N        13 WAC                  2:45.05    2:33.82  
       33.24  1:14.34  1:58.40  2:33.82                                    
 83 Boehme, Joseph R          15 UN                   2:54.21    2:33.90  
       35.41  1:17.91  2:02.71  2:33.90                                    
 84 Woolaver, Ryan J          15 NPAC                 2:39.67    2:34.93  
       33.13  1:13.89  2:04.26  2:34.93                                    
 85 Schueren, Henry H         13 WAC                  2:41.34    2:35.57  
       33.15  1:16.80  1:59.00  2:35.57                                    
 86 Formica, Ryan C           14 UNPP                 3:03.71    2:36.94  
       33.83  1:14.04  2:00.89  2:36.94                                    
 87 Suc, Maximilien P         13 UDAC                 2:38.11    2:38.70  
       32.56  1:12.53  2:02.95  2:38.70                                    
 88 Camfield, Jack A          13 WAC                  2:44.44    2:38.94  
       34.40  1:14.90  2:03.65  2:38.94                                    
 89 Motelson, Spencer D       13 UDAC                 2:39.36    2:41.03  
       33.46  1:13.24  2:06.18  2:41.03                                    
 90 Haller, Nick A            15 UNUDA                3:24.78    2:41.41  
       33.24  1:16.79  2:03.33  2:41.41                                    
 91 Bharadwaj, Ranga          15 PPST                 2:48.58    2:46.53  
       36.10  1:19.09  2:08.77  2:46.53                                    
 92 Lacava, Paul M            14 PPST                 2:56.63    2:47.61  
       35.87  1:18.82  2:09.18  2:47.61                                    
 93 Bhorkar, Yash S           15 PPST                 2:49.66    2:53.19  
       40.04  1:24.72  2:14.31  2:53.19                                    
 94 Moreef, Marcus A          13 PSC                  3:06.75    3:00.41  
       43.11  1:27.28  2:19.55  3:00.41                                    
 95 Leary, Brendan M          14 WAC                       NT    3:01.99  
       40.25  1:27.73  2:23.33  3:01.99                                    
 
Event 47  Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amdor, Abigail M          17 UDAC                   56.94      57.83  
       27.11    57.83                                                      
  2 Braun, Molly              15 UDAC                   57.67      58.34  
       27.31    58.34                                                      
  3 Wahl, Julianna M          15 YBCC                   59.00      58.52  
       28.14    58.52                                                      
  4 Mcsorley, Maddie L        17 PCAC                   55.84      58.84  
       27.79    58.84                                                      
  5 Lopez-Ona, Gabriella A    16 PCAC                   56.44    1:00.89  
       28.82  1:00.89                                                      
  6 Fickett, Makennah J       14 HAC                    59.84    1:01.08  
       29.06  1:01.08                                                      
  7 Mikalic, Maggie           15 UDAC                 1:01.96    1:01.37  
       28.74  1:01.37                                                      
  8 Mcallister, Maia R        16 PCAC                 1:00.19    1:01.61  
       28.57  1:01.61                                                      
  9 Braun, Elle               17 UDAC                 1:06.33    1:02.31  
       29.35  1:02.31                                                      
 10 Snyder, Ava L             15 YBCC                 1:02.32    1:02.44  
       29.18  1:02.44                                                      
 11 Boyes, Sam R              17 PCAC                   59.61    1:02.45  
       28.63  1:02.45                                                      
 12 Sapozhnikov, Katherina A  15 UDAC                   58.20    1:02.48  
       29.58  1:02.48                                                      
 13 Murphy, Emily G           14 WAC                  1:03.22    1:02.49  
       29.35  1:02.49                                                      
 14 Agne, Kira W              13 WAC                  1:00.35    1:02.59  
       29.33  1:02.59                                                      
 15 Stuart, Natalie M         14 PWAC                 1:02.38    1:02.62  
       29.67  1:02.62                                                      
 16 DiCamillo, Lauren T       18 CAA                    57.46    1:02.72  
       29.99  1:02.72                                                      
 17 Lenny, Emma L             15 YBCC                 1:02.15    1:02.74  
       29.88  1:02.74                                                      
 18 Goodyear, Hailey A        17 UDAC                 1:02.67    1:02.78  
       29.73  1:02.78                                                      
 19 Weiss, Camille E          15 PCAC                   56.97    1:03.00  
       29.81  1:03.00                                                      
 20 Hynoski, Lauren           17 YBCC                 1:02.07    1:03.12  
       29.19  1:03.12                                                      
 21 Waslyn, Rylee E           14 WAC                    59.32    1:03.49  
       29.85  1:03.49                                                      
 22 Sasso, Nicole B           16 UDAC                 1:02.40    1:04.14  
       28.73  1:04.14                                                      
 23 Weller, Ally H            16 HAC                    57.70    1:04.16  
       29.92  1:04.16                                                      
 24 Scholer, Haley N          15 PCAC                 1:00.85    1:04.22  
       29.28  1:04.22                                                      
 25 Johnson, Kayla L          14 PSC                  1:06.93    1:04.34  
       30.01  1:04.34                                                      
 26 Mostek, Anya H            14 PAY                  1:04.75    1:04.53  
       29.41  1:04.53                                                      
 26 Pendleton, Laura L        16 UDAC                   58.13    1:04.53  
       30.32  1:04.53                                                      
 28 Ryan, Lenya H             14 WAC                  1:06.37    1:04.75  
       30.10  1:04.75                                                      
 29 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                    59.81    1:04.83  
       30.11  1:04.83                                                      
 30 Niness, Mikayla J         16 PAY                    59.40    1:04.90  
       29.39  1:04.90                                                      
 31 Bui, Angeline             13 YBCC                 1:04.12    1:05.19  
       30.42  1:05.19                                                      
 32 Corvaia, Devon T          15 PSC                  1:02.72    1:05.22  
       30.24  1:05.22                                                      
 33 Murray, Mikaela C         14 YBCC                 1:08.07    1:05.28  
       30.32  1:05.28                                                      
 34 Jia, Katherine X          13 UDAC                 1:03.57    1:05.34  
       30.57  1:05.34                                                      
 35 Moran, Sofia              14 PCAC                 1:03.86    1:05.36  
 36 Oyerly, Cali M            13 HAC                  1:03.81    1:05.48  
       30.46  1:05.48                                                      
 37 Curley, Kristina G        18 YBCC                 1:03.37    1:05.61  
       30.51  1:05.61                                                      
 38 Maile, Kristen            14 WAC                  1:01.93    1:05.72  
       30.49  1:05.72                                                      
 39 Thomas, Abigail M         17 UDAC                 1:05.87    1:05.74  
       30.84  1:05.74                                                      
 40 Wolf, Peyton S            17 CAA                  1:04.42    1:05.91  
       30.02  1:05.91                                                      
 41 Ferrance, Alex H          15 UDAC                 1:05.74    1:06.00  
       31.38  1:06.00                                                      
 42 Utecht, Allyssa J         16 PAY                  1:00.41    1:06.11  
       30.53  1:06.11                                                      
 43 Yosko, Mackenzie          15 CAA                  1:03.39    1:06.42  
       30.69  1:06.42                                                      
 44 Stark, Ilene R            14 UDAC                      NT    1:06.84  
       30.69  1:06.84                                                      
 45 Burton, Sophia M          14 PPST                 1:05.25    1:06.92  
       31.07  1:06.92                                                      
 46 Johnson, Natalie M        13 WAC                  1:06.30    1:07.06  
       31.07  1:07.06                                                      
 47 Towers, Alex              16 PCAC                 1:06.54    1:07.12  
       32.25  1:07.12                                                      
 48 Parker, Katie G           17 PAY                  1:02.80    1:07.14  
       31.14  1:07.14                                                      
 49 Watkins, Azlynn K         13 PSC                  1:06.27    1:07.26  
       31.58  1:07.26                                                      
 50 Sanceciz, Emily M         16 DCAA                 1:02.73    1:07.40  
       31.16  1:07.40                                                      
 51 Krause, Laurel E          16 PSC                  1:02.81    1:07.81  
       31.30  1:07.81                                                      
 52 Davis, Cami T             16 PPST                 1:03.96    1:08.15  
       30.55  1:08.15                                                      
 53 Romberger, Brynn E        14 PAY                  1:05.90    1:08.24  
       30.82  1:08.24                                                      
 54 Scanlon, Maura K          15 UDAC                 1:11.58    1:08.32  
       32.28  1:08.32                                                      
 55 McKenrick, Ally G         15 PAY                  1:06.98    1:08.99  
       33.03  1:08.99                                                      
 56 Barr, Caitlin F           13 YBCC                 1:10.17    1:09.25  
       31.50  1:09.25                                                      
 57 Bass, Kayla J             14 PCAC                 1:07.92    1:09.28  
       33.46  1:09.28                                                      
 58 Knackstedt, Kayley N      14 WAC                  1:02.88    1:09.48  
       31.87  1:09.48                                                      
 59 Colarusso, Kira R         16 PSC                  1:03.42    1:09.60  
       32.42  1:09.60                                                      
 60 Sicuranza, Lily M         15 WAC                  1:06.58    1:09.62  
       31.28  1:09.62                                                      
 61 Pelagatti, Kate           14 YBCC                 1:10.22    1:09.97  
       31.79  1:09.97                                                      
 62 Pesti, Korinna            14 UDAC                 1:09.01    1:10.24  
       31.97  1:10.24                                                      
 63 Luciani, Anna C           15 UDAC                      NT    1:10.40  
       32.19  1:10.40                                                      
 64 Masciulli, Amy E          13 UDAC                 1:09.01    1:10.61  
       33.35  1:10.61                                                      
 65 Angelucci, Jenna L        15 YBCC                 1:10.55    1:11.06  
       33.50  1:11.06                                                      
 66 Hillman, Olivia G         15 CAA                  1:06.86    1:11.21  
       32.53  1:11.21                                                      
 67 Albert, Em K              14 PCAC                 1:12.78    1:11.46  
       32.85  1:11.46                                                      
 68 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  1:06.99    1:11.75  
       32.19  1:11.75                                                      
 69 Lao, Ashli K              13 NPAC                 1:12.67    1:12.09  
       34.29  1:12.09                                                      
 70 Yingling, Haley G         15 PPST                 1:11.40    1:12.14  
       33.09  1:12.14                                                      
 71 Ritter, Callie G          13 ACAC                 1:12.55    1:13.04  
       33.83  1:13.04                                                      
 72 Hetzel, Bitsy             13 DCAA                 1:13.64    1:14.28  
       33.93  1:14.28                                                      
 73 Hayner, Ellie G           14 DCAA                 1:09.40    1:14.58  
       34.29  1:14.58                                                      
 74 Grindle, Ella P           13 PAY                  1:12.58    1:15.76  
       34.56  1:15.76                                                      
 75 Blaskovich, Emily V       14 YBCC                 1:08.32    1:15.80  
       32.70  1:15.80                                                      
 76 Leibiger, Laura P         13 NPAC                      NT    1:16.78  
       34.24  1:16.78                                                      
 77 Hollister, Marley R       13 DCAA                      NT    1:16.89  
       33.57  1:16.89                                                      
 78 Leuthe, liv K             14 PSC                  1:19.17    1:17.10  
       34.57  1:17.10                                                      
 79 Wenstrup, Elisabeth A     13 PAY                  1:15.85    1:17.94  
       34.27  1:17.94                                                      
 80 Lydon, Madison G          15 CAA                  1:16.98    1:17.98  
       36.25  1:17.98                                                      
 81 Sugden, Maddie C          14 PPST                 1:10.55    1:18.10  
       35.53  1:18.10                                                      
 82 Wait, Morgan O            15 YBCC                 1:13.33    1:18.69  
       34.66  1:18.69                                                      
 83 Robey, Layla A            13 NPAC                      NT    1:20.75  
       35.68  1:20.75                                                      
 84 Renion, Angie J           13 PSC                  1:22.40    1:26.31  
       38.05  1:26.31                                                      
 85 Bossi, Courtney A         16 CAA                  1:25.94    1:26.90  
       39.25  1:26.90                                                      
 86 Huynh, Magnolia A         13 PCAC                      NT    1:32.54  
       41.94  1:32.54                                                      
 -- Malick, Julianna K        13 WAC                  1:20.68         DQ  
 
Event 48  Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yaglenski, TJ J           17 UDAC                   50.80      51.22  
       24.02    51.22                                                      
  2 Jensen, Matthew           16 UDAC                   50.05      51.71  
       24.41    51.71                                                      
  3 Mahler, Adam P            18 UN                     49.96      52.31  
       24.58    52.31                                                      
  4 Lutter, Tommy W           17 LMOR                   50.34      52.98  
       24.80    52.98                                                      
  5 Fiddler, Nick P           17 PCAC                   50.63      53.10  
       25.08    53.10                                                      
  6 Maher, Ryan M             18 PAY                    51.42      53.49  
       25.17    53.49                                                      
  7 Costa, Jonathan R         18 YBCC                   53.44      54.51  
       25.50    54.51                                                      
  8 Pro, Kyle H               16 UDAC                 1:02.38      55.09  
       25.71    55.09                                                      
  9 DiMartile, Jake           16 UDAC                   55.36      55.30  
       26.09    55.30                                                      
 10 Durantine, Elijah S       16 HAC                    54.06      55.31  
       25.88    55.31                                                      
 11 Marble, Jack A            16 YBCC                   55.06      55.43  
       25.89    55.43                                                      
 12 McKenrick, Aidan J        17 PAY                    56.06      55.44  
       25.34    55.44                                                      
 13 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                 1:11.21      55.62  
       25.64    55.62                                                      
 14 Gibbs, Tommy E            14 MAC                    56.16      55.85  
       25.59    55.85                                                      
 15 Deppen, Jack C            16 NPAC                   53.00      56.04  
       26.13    56.04                                                      
 16 Masciulli, Matt A         16 UDAC                   57.83      56.09  
       26.50    56.09                                                      
 17 Brookover, Jackson S      17 YBCC                   51.59      56.30  
       25.85    56.30                                                      
 18 Laing, Sean P             16 PAY                    53.69      56.35  
       25.55    56.35                                                      
 19 Goodyear, Connor H        15 UDAC                   59.09      56.45  
       26.78    56.45                                                      
 20 Franzone, Louie J         17 PAY                    53.78      56.82  
       26.51    56.82                                                      
 21 Perez Bonilla, Jan A      15 PAY                    55.74      56.93  
       27.01    56.93                                                      
 22 Hong, Joseph S            15 PCAC                   55.99      57.05  
       26.66    57.05                                                      
 23 Lemishko, Michael A       15 PCAC                   54.49      57.09  
       26.54    57.09                                                      
 24 Naessig, Dylan D          15 PVAC                 1:00.86      57.48  
       26.62    57.48                                                      
 25 Replogle, Jacob           14 NPAC                   55.82      57.54  
       26.52    57.54                                                      
 26 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                   54.55      57.62  
       26.58    57.62                                                      
 27 Moore, Ethan J            16 CAA                    57.38      57.89  
       26.60    57.89                                                      
 28 Duthie, Zach J            18 UDAC                   55.91      58.02  
       27.39    58.02                                                      
 29 Walker, Larry P           15 YBCC                   58.42      58.06  
       26.61    58.06                                                      
 30 Andrews, Nikita S         16 HAC                  1:00.87      58.44  
       27.66    58.44                                                      
 31 Williams, Erik D          17 PCAC                   58.46      58.59  
       27.20    58.59                                                      
 32 Loughlin, Gavin E         16 PWAC                 1:01.20      58.66  
       27.88    58.66                                                      
 33 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                   58.71      58.79  
       28.02    58.79                                                      
 34 Dencker, JP               18 PCAC                   59.22      58.85  
       27.02    58.85                                                      
 35 Klein, Will J             16 NPAC                 1:03.60      58.89  
       27.19    58.89                                                      
 36 Berkoff, Cooper G         16 PCAC                   56.18      58.90  
       27.02    58.90                                                      
 37 Potts, Mason W            13 NPAC                   56.87      59.10  
       27.56    59.10                                                      
 38 Cedar, Andrew             15 YBCC                   59.89      59.33  
       27.93    59.33                                                      
 39 Blacker, Alex L           15 HAC                    59.16      59.45  
       27.08    59.45                                                      
 40 Jones, Ryan M             14 WAC                  1:01.30      59.64  
       27.67    59.64                                                      
 41 O'Malley, Jimmy W         15 DCAA                   59.16      59.77  
       27.98    59.77                                                      
 42 Truitt, Justin T          16 ROCK                   57.84      59.82  
       27.46    59.82                                                      
 43 Clemente, Patrick J       14 WAC                  1:00.70      59.85  
       28.29    59.85                                                      
 44 Claus, Zachary D          16 ROCK                   55.82      59.86  
       27.44    59.86                                                      
 45 McKenna, Luke P           17 PAY                    56.69    1:00.26  
       27.92  1:00.26                                                      
 46 Schwartz, Mitchell R      17 PAY                    55.81    1:00.35  
       28.05  1:00.35                                                      
 47 DuBois, Spenser R         16 YBCC                 1:00.19    1:00.39  
       27.80  1:00.39                                                      
 48 Brown, Shane C            16 YBCC                 1:00.68    1:00.52  
       28.43  1:00.52                                                      
 49 Ricci, Sam J              15 PAY                  1:00.80    1:00.66  
       27.15  1:00.66                                                      
 50 Drexler, Noah             15 HAC                  1:00.77    1:00.72  
       28.02  1:00.72                                                      
 51 Brace, Shane L            14 HAC                    59.90    1:00.80  
       28.56  1:00.80                                                      
 52 Florio, Paul J            14 PAY                  1:01.72    1:01.00  
       27.74  1:01.00                                                      
 53 Hess, Charlie D           17 YBCC                   59.83    1:01.02  
       28.05  1:01.02                                                      
 54 Hoger, Ryan D             15 YBCC                   59.80    1:01.20  
       28.59  1:01.20                                                      
 55 Baganski, Brendan F       15 PAY                    55.59    1:01.43  
       27.47  1:01.43                                                      
 56 Willard, Luke A           14 PSC                  1:05.12    1:01.75  
       28.99  1:01.75                                                      
 57 Kressman, Jared           16 UDAC                 1:02.64    1:01.93  
       28.85  1:01.93                                                      
 58 Sleptsov, Alex D          14 PCAC                 1:02.49    1:01.96  
       28.63  1:01.96                                                      
 59 Kushner, Shawn B          15 PSC                    57.20    1:01.97  
       28.30  1:01.97                                                      
 60 Dillon, Mason R           15 HAC                  1:01.06    1:01.98  
       29.36  1:01.98                                                      
 61 Comber, Kurt P            16 YBCC                 1:01.89    1:02.16  
       28.37  1:02.16                                                      
 62 Messina, Santo            16 YBCC                 1:01.38    1:02.67  
       29.17  1:02.67                                                      
 63 Horsley, Croix M          14 YBCC                 1:08.79    1:03.03  
       29.02  1:03.03                                                      
 64 Lacava, Philip A          17 PPST                 1:01.44    1:04.14  
       29.80  1:04.14                                                      
 65 Pant, Dhruv               15 CAA                  1:01.98    1:04.15  
       29.67  1:04.15                                                      
 66 Portnoy, Ashton           15 UDAC                 1:03.06    1:04.23  
       29.71  1:04.23                                                      
 67 Balkey, Griffin M         17 YBCC                   59.87    1:04.26  
       29.24  1:04.26                                                      
 68 Tsumita, Kaito            16 PAY                  1:01.40    1:04.51  
       30.58  1:04.51                                                      
 69 Pennington, Ryder L       17 CAA                  1:02.84    1:04.97  
       29.20  1:04.97                                                      
 70 Keagy, Ryan P             17 PWAC                 1:03.16    1:05.66  
       30.12  1:05.66                                                      
 71 Huynh, Cameron L          14 PWAC                 1:15.65    1:05.72  
       29.75  1:05.72                                                      
 72 Marcus, Andrew            16 UDAC                 1:04.18    1:06.08  
       30.68  1:06.08                                                      
 73 Dey, Om                   15 PSC                  1:04.21    1:06.86  
       31.58  1:06.86                                                      
 74 Soroka, Michael P         14 DCAA                 1:06.00    1:06.94  
       31.23  1:06.94                                                      
 75 Sheehan, Dermot K         15 YBCC                 1:02.91    1:07.21  
       30.74  1:07.21                                                      
 76 Turley, Ben M             13 YBCC                 1:09.84    1:07.84  
       31.07  1:07.84                                                      
 77 Ji, David                 13 UDAC                 1:09.50    1:07.86  
       31.80  1:07.86                                                      
 78 Yaya, ZeQ O               16 PSC                  1:07.66    1:08.09  
       31.45  1:08.09                                                      
 79 Eames, Chuckie R          14 DCAA                 1:13.02    1:09.01  
       32.30  1:09.01                                                      
 80 Weller, Jason G           14 HAC                  1:09.33    1:09.18  
       32.78  1:09.18                                                      
 81 Moreef, Isaiah G          15 PSC                  1:15.69    1:09.99  
       32.51  1:09.99                                                      
 82 Casey, Brendan J          15 NPAC                 1:05.37    1:10.17  
       30.06  1:10.17                                                      
 83 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  1:12.26    1:10.18  
       32.16  1:10.18                                                      
 84 Klein, Scott A            14 NPAC                 1:11.28    1:11.22  
       32.73  1:11.22                                                      
 85 Keillor, Aidan            15 UDAC                 1:15.11    1:11.43  
       32.97  1:11.43                                                      
 86 McClendon, Jaedon J       14 YBCC                      NT    1:12.01  
       31.06  1:12.01                                                      
 87 Salimov, Daniil T         13 UDAC                 1:15.64    1:12.42  
       33.94  1:12.42                                                      
 88 Gold, Lucas A             14 PPST                 1:13.04    1:12.96  
       36.53  1:12.96                                                      
 89 Gewartowski, Michael      14 UDAC                 1:19.41    1:13.89  
       34.19  1:13.89                                                      
 90 Motelson, Spencer D       13 UDAC                 1:10.07    1:13.99  
       34.37  1:13.99                                                      
 91 Schueren, Henry H         13 WAC                  1:17.70    1:14.43  
       33.83  1:14.43                                                      
 92 Strohl, Brandon C         14 YBCC                 1:12.89    1:16.45  
 93 Camfield, Jack A          13 WAC                  1:17.96    1:16.54  
       34.89  1:16.54                                                      
 94 Lacava, Paul M            14 PPST                 1:20.47    1:17.64  
       36.33  1:17.64                                                      
 95 Brown, Jeremy M           16 CAA                       NT    1:22.01  
       37.31  1:22.01                                                      
 96 Taylor, Aaron R           13 PWAC                      NT    1:24.86  
       39.17  1:24.86                                                      
 
Event 49  Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Sally E            16 PCAC                 2:14.42    2:20.01  
       32.08  1:07.57  1:44.04  2:20.01                                    
  2 O'Dare, Annie T           18 UDAC                 2:18.98    2:25.00  
       32.49  1:09.16  1:47.08  2:25.00                                    
  3 Breslin, Aly              16 UDAC                 2:20.31    2:26.75  
       33.35  1:10.54  1:48.83  2:26.75                                    
  4 Jia, Katherine X          13 UDAC                 2:29.36    2:33.07  
       34.98  1:13.86  1:53.79  2:33.07                                    
  5 Fahrney, Caroline F       16 PSC                  2:27.68    2:34.78  
       35.06  1:14.75  1:54.83  2:34.78                                    
  6 Lopez-Ona, Marissa A      16 PCAC                 2:25.05    2:34.85  
       35.19  1:14.65  1:54.91  2:34.85                                    
  7 Shawaryn, Catie J         14 YBCC                 2:31.65    2:35.93  
       36.37  1:16.75  1:57.19  2:35.93                                    
  8 Scholer, Haley N          15 PCAC                 2:30.60    2:37.09  
       35.74  1:15.23  1:55.87  2:37.09                                    
  9 Leonard, Mary Kate        15 UDAC                 2:36.24    2:37.23  
       36.14  1:16.36  1:56.75  2:37.23                                    
 10 Storm, Hannah J           14 PCAC                 2:35.99    2:37.92  
       36.15  1:17.55  1:58.38  2:37.92                                    
 11 Peshenko, Anna I          15 DCAA                 2:37.53    2:38.80  
       36.59  1:17.08  1:58.34  2:38.80                                    
 12 Houser, Wynne K           15 PSC                  2:38.13    2:39.12  
       36.18  1:16.32  1:57.61  2:39.12                                    
 13 Medvedev, Liz             17 UDAC                 2:39.48    2:40.26  
       37.05  1:18.63  2:00.43  2:40.26                                    
 14 Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                 2:38.38    2:41.02  
       37.40  1:18.39  1:59.80  2:41.02                                    
 15 Ryan, Lenya H             14 WAC                  2:40.78    2:41.24  
       37.19  1:18.65  2:00.16  2:41.24                                    
 16 Scholer, Heidi N          16 PCAC                 2:32.51    2:43.03  
       35.00  1:16.52  1:59.75  2:43.03                                    
 17 Mulveny, Leila M          15 WAC                  2:38.20    2:43.14  
       37.26  1:18.96  2:01.54  2:43.14                                    
 18 Welsh, Eva M              13 NPAC                      NT    2:43.19  
       37.56  1:19.04  2:01.85  2:43.19                                    
 19 Lin, Chloe E              17 YBCC                 2:35.27    2:43.38  
       36.62  1:17.98  2:00.89  2:43.38                                    
 20 Acker, Lilly E            14 UNUDA                2:43.24    2:43.52  
       37.80  1:20.14  2:01.96  2:43.52                                    
 21 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                  2:36.40    2:43.81  
       37.10  1:19.12  2:01.66  2:43.81                                    
 22 Benson, Maggie A          15 WAC                  2:37.60    2:46.23  
       37.21  1:18.98  2:02.11  2:46.23                                    
 23 Maile, Kristen            14 WAC                  2:48.24    2:49.06  
       38.21  1:20.99  2:05.54  2:49.06                                    
 24 Deyrup, Caroline V        15 WAC                  2:37.05    2:51.35  
       37.86  1:21.17  2:05.79  2:51.35                                    
 25 Wheeler, Grace K          17 YBCC                 2:48.18    2:52.07  
       38.23  1:22.71  2:07.25  2:52.07                                    
 26 Oconnor, Katie J          15 UNUDA                3:04.76    2:53.06  
       38.94  1:23.18  2:07.90  2:53.06                                    
 27 Machuca, Melanie D        16 DCAA                 2:44.74    2:54.26  
       37.52  1:22.21  2:09.03  2:54.26                                    
 28 Burton, Sophia M          14 PPST                 2:40.94    2:54.34  
       39.43  1:24.05  2:09.42  2:54.34                                    
 29 Frey, Grace               15 PAY                  2:41.24    2:54.60  
       39.30  1:23.66  2:09.77  2:54.60                                    
 30 McCarthy, Emma            14 UDAC                 2:57.86    2:55.92  
       39.62  1:24.32  2:10.42  2:55.92                                    
 31 Shelton, Kylie T          13 WAC                  2:57.91    2:57.68  
       38.98  1:24.16  2:11.32  2:57.68                                    
 32 Krause, Laurel E          16 PSC                       NT    2:59.09  
       40.76  1:25.87  2:13.08  2:59.09                                    
 33 Bauser, Emily C           15 PPST                 2:48.69    3:00.00  
       40.87  1:26.84  2:13.63  3:00.00                                    
 34 Johnson, Kayla L          14 PSC                       NT    3:00.66  
       41.20  1:27.64  2:16.22  3:00.66                                    
 35 Bass, Kayla J             14 PCAC                 2:51.77    3:00.95  
       40.81  1:27.35  2:15.61  3:00.95                                    
 36 Nunciato, Chayse E        13 CAA                       NT    3:07.53  
       41.45  1:29.65  2:19.54  3:07.53                                    
 37 Kulasinsky, Katrina E     14 HAC                  3:18.39    3:08.16  
       43.50  1:30.50  2:19.47  3:08.16                                    
 38 Zaffiro, Briana K         17 PSC                  3:15.01    3:08.80  
       44.51  1:34.57  2:23.01  3:08.80                                    
 39 Lydon, Madison G          15 CAA                  3:01.70    3:11.17  
       42.69  1:30.73  2:20.40  3:11.17                                    
 40 Roth, Hillary J           14 PSC                       NT    3:12.04  
       42.25  1:31.14  2:22.63  3:12.04                                    
 41 Green, Rosemary           15 CAC                       NT    3:24.24  
       43.63  1:36.69  2:31.58  3:24.24                                    
 42 Schofield, Graciella M    13 CAA                       NT    3:34.88  
       46.30  1:40.31  2:38.26  3:34.88                                    
 
Event 50  Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonnell, Matt W           16 PWAC                 2:11.82    2:12.75  
       29.77  1:03.18  1:38.04  2:12.75                                    
  2 Rankin, Niles H           17 UN                   2:21.32    2:17.30  
       32.27  1:08.24  1:42.63  2:17.30                                    
  3 Brosky, Paul              15 UDAC                 2:17.89    2:17.46  
       30.78  1:06.02  1:41.98  2:17.46                                    
  4 Pave, Andrew S            16 UDAC                 2:09.85    2:19.23  
       31.06  1:06.88  1:43.67  2:19.23                                    
  5 DuBois, Spenser R         16 YBCC                 2:19.26    2:19.59  
       31.85  1:08.15  1:43.54  2:19.59                                    
  6 Yoon, Michael             15 UDAC                 2:21.28    2:20.26  
       31.83  1:06.82  1:43.75  2:20.26                                    
  7 Ellis, Ryan T             16 UDAC                      NT    2:23.35  
       32.55  1:09.33  1:46.43  2:23.35                                    
  8 Park, Tate J              15 PCAC                 2:19.06    2:23.93  
       33.08  1:09.98  1:47.65  2:23.93                                    
  9 Myers, Carter K           17 DCAA                 2:16.68    2:24.66  
       31.13  1:07.84  1:46.40  2:24.66                                    
 10 Kushner, Shawn B          15 PSC                  2:15.82    2:26.41  
       32.70  1:10.09  1:48.76  2:26.41                                    
 11 Duthie, Zach J            18 UDAC                 2:15.02    2:26.66  
       33.19  1:10.49  1:48.05  2:26.66                                    
 12 Boehme, Robert J          17 UN                   2:22.52    2:27.23  
       32.37  1:10.42  1:48.89  2:27.23                                    
 13 Webb, Sid T               18 PSC                  2:19.75    2:27.47  
       32.68  1:10.53  1:49.35  2:27.47                                    
 14 Boehme, Matthew C         13 UN                   2:38.81    2:32.49  
       34.84  1:13.77  1:53.50  2:32.49                                    
 15 Mills, Ian J              16 HAC                  2:30.51    2:33.97  
       34.37  1:13.05  1:53.33  2:33.97                                    
 16 Clemente, Patrick J       14 WAC                  2:38.38    2:34.50  
       35.45  1:14.58  1:54.38  2:34.50                                    
 17 Dillon, Mason R           15 HAC                  2:27.13    2:34.64  
       35.78  1:14.80  1:55.27  2:34.64                                    
 18 Zaffiro, Nick M           14 PSC                  2:37.93    2:34.95  
       35.98  1:15.27  1:54.94  2:34.95                                    
 19 Webb, Gavin M             16 PSC                       NT    2:34.97  
       34.73  1:14.81  1:55.30  2:34.97                                    
 20 Andrulonis, Jonas D       14 UDAC                 2:49.29    2:35.16  
       36.05  1:14.98  1:55.15  2:35.16                                    
 21 Florio, Paul J            14 PAY                  2:35.92    2:35.27  
       34.34  1:14.24  1:55.68  2:35.27                                    
 22 Brace, Shane L            14 HAC                  2:31.14    2:35.29  
       34.54  1:15.34  1:56.56  2:35.29                                    
 23 Wight, Lorne D            15 PPST                 2:29.84    2:35.58  
       36.38  1:16.65  1:56.95  2:35.58                                    
 24 Aclan, Ryan P             17 PAY                  2:37.33    2:36.90  
       35.43  1:15.64  1:55.22  2:36.90                                    
 25 Pant, Dhruv               15 CAA                  2:34.16    2:37.72  
       36.23  1:17.34  1:58.73  2:37.72                                    
 26 Acker, Andrew J           14 UNUDA                2:45.68    2:37.84  
       35.18  1:14.98  1:57.27  2:37.84                                    
 27 Stanczewski, Will L       13 PWAC                 2:43.10    2:39.36  
       36.18  1:16.08  1:57.68  2:39.36                                    
 28 Smith, Matt               15 CAC                       NT    2:40.25  
       35.20  1:15.81  1:57.88  2:40.25                                    
 29 Ricci, Sam J              15 PAY                  2:39.77    2:40.43  
       36.12  1:15.57  1:57.65  2:40.43                                    
 30 Marcus, Andrew            16 UDAC                      NT    2:42.65  
       36.56  1:17.81  2:00.10  2:42.65                                    
 31 Schueren, Henry H         13 WAC                  2:49.76    2:42.82  
       36.10  1:17.48  2:00.84  2:42.82                                    
 32 Nakamura, Yota            15 PPST                 2:39.25    2:43.36  
       36.35  1:18.12  2:00.89  2:43.36                                    
 33 Erwine, Ethan F           15 DCAA                 2:38.93    2:43.66  
       35.57  1:15.57  1:58.55  2:43.66                                    
 34 Hermann, Michael          16 CAC                       NT    2:43.89  
       34.52  1:15.35  1:59.26  2:43.89                                    
 35 Suit, Benny C             13 DCAA                 2:41.48    2:44.31  
       35.44  1:17.14  2:01.35  2:44.31                                    
 36 Netter, Eddie             14 UDAC                 2:41.30    2:44.58  
       35.89  1:18.25  2:02.12  2:44.58                                    
 37 Willard, Luke A           14 PSC                  3:00.37    2:47.94  
       38.62  1:21.71  2:05.57  2:47.94                                    
 38 Moreef, Isaiah G          15 PSC                  3:02.99    2:50.33  
       39.65  1:22.34  2:50.33                                             
 39 Hecker, Aidan D           14 DCAA                      NT    2:51.34  
       38.11  1:19.42  2:04.70  2:51.34                                    
 40 Mosteller, Eric J         16 UDAC                 2:48.92    2:52.92  
       40.00  1:23.25  2:08.79  2:52.92                                    
 41 Scholer, Rich Z           13 PCAC                 2:46.86    2:52.98  
       38.30  1:23.49  2:08.81  2:52.98                                    
 42 Monaghan, Connor N        13 WAC                  2:57.33    2:53.62  
       37.73  1:22.41  2:08.99  2:53.62                                    
 43 Formica, Ryan C           14 UNPP                 3:09.89    2:55.41  
       40.38  1:25.01  2:10.49  2:55.41                                    
 44 Parry, Jacob              15 PSC                       NT    3:01.53  
       41.47  1:28.18  2:15.12  3:01.53                                    
 45 Dey, Om                   15 PSC                  3:10.65    3:08.20  
       42.54  1:30.30  2:19.31  3:08.20                                    
 46 Suc, Maximilien P         13 UDAC                      NT    3:16.90  
       43.09  1:33.54  2:25.59  3:16.90                                    
 
Event 51  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amdor, Abigail M          17 UDAC                   23.53      24.27  
  2 O'Dare, Annie T           18 UDAC                   23.71      24.74  
  3 Braun, Molly              15 UDAC                   23.95      24.82  
  4 Wahl, Julianna M          15 YBCC                   24.88      24.99  
  5 Braun, Elle               17 UDAC                   24.83      25.09  
  6 Henderson, Abby K         16 PCAC                   24.01      25.11  
  7 Breslin, Aly              16 UDAC                   24.57      25.21  
  8 Foley, Sally E            16 PCAC                   24.81      25.25  
  9 Ryland, Claire N          15 HAC                    24.04      25.32  
 10 Wolf, Peyton S            17 CAA                    24.25      25.35  
 11 Levins, Christina E       15 YBCC                   25.18      25.43  
 12 Ritter, Sarah G           15 PAY                    25.15      25.52  
 13 Fickett, Makennah J       14 HAC                    24.92      25.56  
 14 Boyes, Sam R              17 PCAC                   25.13      25.63  
 15 Mostek, Anya H            14 PAY                    25.24      25.78  
 15 Pesti, Korinna            14 UDAC                   25.67      25.78  
 17 Woronko, Angela E         15 HAC                    24.85      25.83  
 18 DiMartile, Meghan         14 UDAC                   25.66      25.93  
 19 Sugra, Paige E            15 YBCC                   25.32      25.96  
 20 Niness, Mikayla J         16 PAY                    24.25      25.97  
 21 Mikalic, Maggie           15 UDAC                   26.91      26.06  
 22 Snyder, Ava L             15 YBCC                   26.18      26.09  
 23 Oconnor, Kristen M        17 UNUDA                  25.30      26.17  
 24 Shawaryn, Catie J         14 YBCC                   24.99      26.18  
 25 Mcallister, Maia R        16 PCAC                   25.04      26.22  
 25 Krause, Laurel E          16 PSC                    25.84      26.22  
 27 Agne, Kira W              13 WAC                    27.23      26.28  
 27 DiCamillo, Lauren T       18 CAA                    24.53      26.28  
 29 Oyerly, Cali M            13 HAC                    26.61      26.31  
 30 Pendleton, Laura L        16 UDAC                   24.99      26.33  
 31 Weiss, Camille E          15 PCAC                   24.44      26.34  
 32 Lenny, Emma L             15 YBCC                   26.44      26.46  
 33 Lopez-Ona, Gabriella A    16 PCAC                   25.40      26.47  
 34 Zelinske, Alexandra B     16 PAY                    24.97      26.54  
 35 Scholer, Heidi N          16 PCAC                   24.56      26.64  
 36 Murphy, Emily G           14 WAC                    26.67      26.70  
 36 Brady, Aisling C          13 PCAC                   27.04      26.70  
 38 Worrell, Lindi G          13 YBCC                   26.05      26.71  
 39 Ladd, Madeline R          15 CAA                    26.14      26.84  
 40 Johnson, Kayla L          14 PSC                    26.06      26.87  
 41 Scanlon, Maura K          15 UDAC                   27.07      26.88  
 42 Speicher, Meghan E        15 WAC                    26.92      26.90  
 43 Davis, Cami T             16 PPST                   26.11      26.91  
 44 Storm, Hannah J           14 PCAC                   26.62      27.02  
 45 Stark, Ilene R            14 UDAC                   26.05      27.06  
 46 McCouch, Sandra L         14 DCAA                   26.88      27.08  
 47 Utecht, Allyssa J         16 PAY                    25.55      27.10  
 48 DiCamillo, Jordyn         15 CAA                    25.31      27.13  
 49 Parker, Katie G           17 PAY                    26.25      27.15  
 50 Thomas, Emma E            17 PAY                    26.10      27.18  
 51 Gutshall, Ashley N        13 PVAC                   26.65      27.20  
 52 Thomas, Abigail M         17 UDAC                   27.35      27.21  
 53 Sasso, Nicole B           16 UDAC                   25.89      27.23  
 54 Corvaia, Devon T          15 PSC                    25.59      27.29  
 55 Waslyn, Rylee E           14 WAC                    26.04      27.31  
 56 Curley, Kristina G        18 YBCC                   27.17      27.33  
 57 Romberger, Brynn E        14 PAY                    26.32      27.35  
 58 Barr, Caitlin F           13 YBCC                   27.51      27.36  
 59 Maki, Victoria K          14 PAY                    27.72      27.40  
 59 Hynoski, Lauren           17 YBCC                   26.79      27.40  
 59 Clough, Caroline E        16 HAC                    26.65      27.40  
 62 Margerison, Lauren E      13 PWAC                   27.83      27.42  
 63 Lin, Chloe E              17 YBCC                   26.94      27.43  
 64 Goodyear, Hailey A        17 UDAC                   26.77      27.46  
 65 Ferrance, Alex H          15 UDAC                   28.01      27.48  
 66 Stasz, Sydney R           13 HAC                    26.83      27.51  
 67 Hollister, Marley R       13 DCAA                   29.02      27.53  
 68 Burke, Emily M            14 PCAC                   27.39      27.58  
 69 Mcsorley, Maddie L        17 PCAC                   25.48      27.69  
 69 Colarusso, Kira R         16 PSC                    26.78      27.69  
 69 McCottry, Leah            14 DCAA                   26.43      27.69  
 72 Wolstenholme, Lauren T    15 CAA                    26.00      27.73  
 73 Mateo, Isabella M         16 YBCC                   27.88      27.75  
 74 Blaskovich, Emily V       14 YBCC                   27.28      27.76  
 74 Watkins, Azlynn K         13 PSC                    27.36      27.76  
 76 Bui, Angeline             13 YBCC                   26.58      27.77  
 77 Sicuranza, Lily M         15 WAC                    26.31      27.80  
 78 Hopkins, Emma L           13 PPST                   25.77      27.85  
 79 Fahrney, Caroline F       16 PSC                    27.53      27.87  
 80 Medvedev, Liz             17 UDAC                   27.81      27.94  
 81 Grindle, Ella P           13 PAY                    26.99      27.95  
 82 Olszewski, Kayleigh S     16 PWAC                   27.94      27.98  
 82 Filipovski, Mia           13 PAY                    26.82      27.98  
 84 McClendon, Janiya H       16 YBCC                   29.45      28.03  
 85 Andrews, Samantha J       14 HAC                    27.61      28.11  
 86 McKenrick, Ally G         15 PAY                    27.80      28.13  
 87 Milich, Vivien R          17 PPST                   27.25      28.14  
 88 Yingling, Haley G         15 PPST                   27.34      28.18  
 89 Nunciato, Chayse E        13 CAA                    27.74      28.24  
 89 Shiuh, Allison M          13 WAC                    27.92      28.24  
 91 Johnson, Natalie M        13 WAC                    27.50      28.30  
 92 Grayauskie, Samantha R    14 PVAC                   29.25      28.33  
 93 Szabo, Noelle             16 PPST                   28.19      28.35  
 94 Evans, Anna J             13 NPAC                   30.46      28.38  
 95 Shelton, Kylie T          13 WAC                    29.19      28.52  
 95 Meachen, Claire S         14 PAY                    28.10      28.52  
 97 Sanceciz, Emily M         16 DCAA                   26.14      28.54  
 98 Benson, Maggie A          15 WAC                    27.36      28.55  
 99 Yosko, Mackenzie          15 CAA                    27.03      28.56  
100 Machuca, Melanie D        16 DCAA                   27.82      28.57  
101 McCarthy, Emma            14 UDAC                   29.72      28.61  
101 Wenstrup, Elisabeth A     13 PAY                    27.73      28.61  
103 Mulveny, Leila M          15 WAC                    28.16      28.65  
104 Hillman, Olivia G         15 CAA                    28.11      28.76  
105 Houser, Wynne K           15 PSC                    26.64      28.77  
106 Mogil, Abby M             17 YBCC                   28.47      28.81  
107 Sciarretta, Francesca A   15 CAA                    27.64      28.82  
107 Wait, Morgan O            15 YBCC                   27.70      28.82  
109 Oconnor, Carrie A         17 UNUDA                  27.65      28.83  
110 Suc, Alexandra H          15 UDAC                   28.38      28.89  
111 Ostrowski, Lindsay N      13 NPAC                   28.53      28.91  
112 Shawaryn, Stephanie A     13 YBCC                   28.17      28.92  
112 Shui, Lilly Y             14 PAY                    28.32      28.92  
114 Oconnor, Katie J          15 UNUDA                  28.76      28.95  
114 Bohm, Melanie J           16 CAA                    27.40      28.95  
116 Knackstedt, Kayley N      14 WAC                    26.61      28.96  
116 Angelucci, Jenna L        15 YBCC                   28.78      28.96  
118 Bass, Kayla J             14 PCAC                   27.87      28.99  
119 Luciani, Anna C           15 UDAC                   28.12      29.02  
120 Pervall, Olivia R         16 DCAA                   27.54      29.06  
121 Ritter, Callie G          13 ACAC                   28.46      29.08  
122 Zagaceta, Morgan M        15 HAC                    27.64      29.16  
123 Hayner, Ellie G           14 DCAA                   29.21      29.25  
124 Tsai, Amanda              13 MAC                    29.07      29.30  
125 Epoca, Kelsey L           14 HAC                    28.64      29.32  
126 Andrulonis, Alanis R      16 UDAC                   28.93      29.34  
127 Robey, Layla A            13 NPAC                      NT      29.51  
128 Shaw, Charlee or Chac K   13 NPAC                   30.84      29.58  
129 Platt, Sydney M           13 PSC                    30.82      29.68  
130 Albert, Em K              14 PCAC                   28.65      29.69  
131 Masciulli, Amy E          13 UDAC                   29.95      29.79  
132 Tran, Noelle T            15 PAY                    28.77      29.86  
133 Maher, Kylie J            14 PAY                    28.10      29.93  
134 Hercher, Suzy N           15 DCAA                   28.60      30.24  
134 Leuthe, liv K             14 PSC                    29.88      30.24  
136 Nishikawa, Lauren         14 ACAC                   30.69      30.29  
137 Landsberg, Julia M        13 MAC                    32.85      30.45  
138 Goldman, Natasha P        13 PSC                    31.16      30.54  
139 Hetzel, Bitsy             13 DCAA                   30.49      30.56  
140 Devpura, Ananya D         13 UNPP                   32.61      31.00  
141 Devpura, Arushi D         13 UNPP                   31.29      31.45  
142 Casler, Kira I            13 PPST                   31.92      31.46  
143 Bond, Valerie I           14 PCAC                   31.50      31.53  
144 Weber, Jordyn R           14 PPST                   31.14      31.70  
145 Bhagavathula, Anushka     13 UNPP                   32.39      31.77  
146 Green, Rosemary           15 CAC                       NT      32.01  
147 Renion, Angie J           13 PSC                    32.57      32.31  
148 Kane, Megan E             13 UNPP                   31.80      32.42  
149 Schofield, Graciella M    13 CAA                       NT      32.52  
150 Gamio-Legnani, Francesca  13 PPST                   32.68      32.72  
151 Horan, Sophia J           13 UDAC                      NT      32.88  
152 Bossi, Courtney A         16 CAA                    31.68      33.18  
153 Abbasi, Seher A           15 PPST                   31.98      33.29  
154 Bauer, Lauren M           13 UDAC                      NT      33.93  
155 Huynh, Magnolia A         13 PCAC                   35.27      35.88  
 
Event 52  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yaglenski, TJ J           17 UDAC                   21.66      22.02  
  2 Pro, Kyle H               16 UDAC                   21.82      22.39  
  3 Maher, Ryan M             18 PAY                    22.01      22.58  
  4 DiMartile, Jake           16 UDAC                   22.61      22.60  
  5 Costa, Jonathan R         18 YBCC                   22.59      22.62  
  6 Brookover, Jackson S      17 YBCC                   21.48      22.82  
  7 Pesti, Kornel             17 UDAC                   22.48      22.97  
  8 Pave, Andrew S            16 UDAC                   22.33      23.15  
  9 O'Dare, Kevin M           16 UDAC                   27.53      23.16  
 10 Andrews, Nikita S         16 HAC                    22.72      23.18  
 11 Moore, Ethan J            16 CAA                    22.84      23.20  
 12 Hess, Charlie D           17 YBCC                   23.26      23.21  
 13 Goodyear, Connor H        15 UDAC                   24.68      23.26  
 14 Williams, Erik D          17 PCAC                   22.68      23.28  
 15 Mahler, Adam P            18 UN                     22.19      23.30  
 16 Cramer, Andy L            16 HAC                    23.67      23.31  
 17 Gewartowski, Nicholas     16 UDAC                   22.71      23.32  
 18 Deppen, Jack C            16 NPAC                   23.49      23.34  
 19 Durantine, Elijah S       16 HAC                    29.18      23.37  
 20 Dencker, JP               18 PCAC                   22.43      23.43  
 21 Baganski, Brendan F       15 PAY                    22.46      23.48  
 21 Gibbs, Tommy E            14 MAC                    23.75      23.48  
 23 Lemishko, Michael A       15 PCAC                   22.71      23.53  
 24 Marble, Jack A            16 YBCC                   23.10      23.56  
 25 Fiddler, Nick P           17 PCAC                   23.63      23.59  
 26 Naessig, Dylan D          15 PVAC                   24.69      23.63  
 26 Hoger, Ryan D             15 YBCC                   22.89      23.63  
 28 Perez Bonilla, Jan A      15 PAY                    22.89      23.74  
 29 Juskalian, Tyler J        15 PCAC                   22.99      23.93  
 30 Claus, Zachary D          16 ROCK                   23.43      24.04  
 30 Huynh, Cameron L          14 PWAC                   25.53      24.04  
 30 Blacker, Alex L           15 HAC                    23.36      24.04  
 33 Masciulli, Matt A         16 UDAC                   24.43      24.06  
 34 Berkoff, Cooper G         16 PCAC                   22.86      24.09  
 34 Laing, Sean P             16 PAY                    23.24      24.09  
 36 Klein, Will J             16 NPAC                   26.01      24.12  
 37 Ellis, Ryan T             16 UDAC                   24.65      24.19  
 38 Duthie, Zach J            18 UDAC                   25.05      24.20  
 38 Replogle, Jacob           14 NPAC                   23.95      24.20  
 40 Pennington, Ryder L       17 CAA                    24.59      24.21  
 41 Loughlin, Gavin E         16 PWAC                   25.36      24.27  
 41 Cedar, Andrew             15 YBCC                   24.45      24.27  
 43 Laing, Cory A             16 PAY                    23.44      24.35  
 44 Taylor, Ryan R            15 PWAC                   24.89      24.40  
 45 Hong, Joseph S            15 PCAC                   23.78      24.42  
 46 O'Malley, Jimmy W         15 DCAA                   24.19      24.43  
 47 Semisch, Jared C          15 PAY                    24.91      24.45  
 47 Kushner, Shawn B          15 PSC                    24.39      24.45  
 49 Comber, Kurt P            16 YBCC                   23.97      24.46  
 50 Park, Tate J              15 PCAC                   24.60      24.50  
 51 Mills, Ian J              16 HAC                    23.94      24.52  
 52 Smith, Matt               15 CAC                       NT      24.54  
 53 Webb, Gavin M             16 PSC                    23.83      24.55  
 54 Walker, Larry P           15 YBCC                   24.01      24.57  
 55 Acker, Andrew J           14 UNUDA                  25.90      24.64  
 56 Ricci, Sam J              15 PAY                    24.68      24.65  
 57 Brogan, Sean P            17 UDAC                   23.31      24.69  
 58 Clough, Colin T           14 HAC                    24.36      24.72  
 58 Schwartz, Mitchell R      17 PAY                    24.32      24.72  
 60 Rowe, Jack M              16 YBCC                   26.27      24.73  
 61 Wilmoth, Logan W          15 UDAC                   27.38      24.74  
 62 Moreef, Isaiah G          15 PSC                    24.43      24.76  
 63 Truitt, Justin T          16 ROCK                   23.55      24.86  
 64 Potts, Mason W            13 NPAC                   24.07      24.87  
 65 Jones, Ryan M             14 WAC                    25.33      24.99  
 66 Zelkind, Maximillian G    15 UDAC                   25.70      25.05  
 66 Wolstenholme, Sean L      18 CAA                    24.77      25.05  
 68 Shappell, Nate R          15 YBCC                   25.93      25.08  
 68 Pervall, Ian C            13 DCAA                   25.58      25.08  
 70 Paul, Tommy M             15 HAC                    24.66      25.09  
 71 McKenna, Luke P           17 PAY                    24.96      25.11  
 72 Ji, David                 13 UDAC                   26.29      25.23  
 73 Brown, Shane C            16 YBCC                   25.75      25.29  
 74 Carroll, Aiden A          15 PAY                    25.30      25.33  
 75 Groff, Christopher M      13 MAC                    24.76      25.36  
 76 Yoon, Michael             15 UDAC                   28.01      25.41  
 77 Horsley, Croix M          14 YBCC                   25.55      25.44  
 78 Cerchiaro, Cole R         16 YBCC                   25.59      25.58  
 79 McClendon, Jaedon J       14 YBCC                   25.70      25.64  
 80 Dillon, Mason R           15 HAC                    25.49      25.66  
 81 Miglin, Lucas S           14 YBCC                   26.02      25.69  
 82 Mills, Bryce M            15 HAC                    23.98      25.76  
 83 Clemente, Patrick J       14 WAC                    26.48      25.77  
 84 Casey, Brendan J          15 NPAC                   25.46      25.80  
 85 Kressman, Jared           16 UDAC                   25.52      25.98  
 86 Messina, Santo            16 YBCC                   25.76      26.00  
 87 Lacava, Philip A          17 PPST                   25.46      26.02  
 88 Krieger, Aiden D          16 WAC                    25.77      26.12  
 89 Faikish, Aidan A          13 NPAC                   25.51      26.14  
 90 Brace, Shane L            14 HAC                    26.59      26.15  
 90 Graham, Douglas S         15 PSC                    25.81      26.15  
 92 Balkey, Griffin M         17 YBCC                   25.60      26.22  
 92 Motelson, Spencer D       13 UDAC                   27.14      26.22  
 94 Tsumita, Kaito            16 PAY                    25.71      26.29  
 95 Hermann, Michael          16 CAC                       NT      26.30  
 96 Eames, Chuckie R          14 DCAA                   27.64      26.39  
 97 Pant, Dhruv               15 CAA                    25.97      26.50  
 98 Zhang, Andrew             13 MAC                    26.77      26.55  
 99 Gewartowski, Michael      14 UDAC                   27.37      26.71  
100 Woolaver, Ryan J          15 NPAC                   28.21      26.78  
101 Sheehan, Dermot K         15 YBCC                   26.90      26.89  
102 Ferraro, Anthony F        14 YBCC                   27.61      27.02  
103 Portnoy, Ashton           15 UDAC                   26.64      27.04  
104 Keillor, Aidan            15 UDAC                   26.80      27.12  
105 Mosteller, Eric J         16 UDAC                   27.15      27.25  
106 Netter, Eddie             14 UDAC                   27.56      27.57  
107 Salimov, Daniil T         13 UDAC                   29.14      27.65  
108 Verma, Aayush             14 HAC                    27.52      27.67  
109 Monaghan, Connor N        13 WAC                    28.83      28.28  
110 Heisman, Andrew H         14 UDAC                   29.41      28.32  
111 Strohl, Brandon C         14 YBCC                   26.66      28.46  
112 Haller, Nick A            15 UNUDA                  41.60      28.47  
113 Suc, Maximilien P         13 UDAC                   28.54      28.77  
114 Bhorkar, Yash S           15 PPST                   29.05      28.81  
115 Gold, Lucas A             14 PPST                   29.41      29.06  
116 Scholer, Rich Z           13 PCAC                   28.64      29.07  
117 Schueren, Henry H         13 WAC                    29.34      29.10  
118 Brown, Jeremy M           16 CAA                       NT      29.34  
119 Moreef, Marcus A          13 PSC                    30.85      29.55  
120 Lacava, Paul M            14 PPST                   31.43      29.70  
121 Concepcion, Antonio S     14 UDAC                   50.91      30.28  
122 Taylor, Aaron R           13 PWAC                   31.87      31.01  
123 Leary, Brendan M          14 WAC                    32.38      31.15  
124 Bharadwaj, Ranga          15 PPST                   31.30      31.38  
 -- Marcus, Andrew            16 UDAC                      NT     X25.86  
 
Event 53  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                 2:20.96    2:16.69  
       31.29  1:06.58  1:42.94  2:16.69                                    
  2 Coombs, Ava               10 PWAC                 2:27.38    2:16.77  
       30.93  1:06.42  1:43.04  2:16.77                                    
  3 Motelson, Jessie R        10 UDAC                 2:34.05    2:31.84  
       33.20  1:12.78  1:52.59  2:31.84                                    
  4 Lyons, Ella J              9 WAC                  2:36.30    2:33.97  
       34.40  1:13.87  1:55.50  2:33.97                                    
BB - Division  
  1 Angelone, Scarlett F      10 PPST                 2:36.98    2:29.09  
       33.52  1:11.87  1:51.66  2:29.09                                    
  2 Lyons, Abigail C           9 WAC                  2:38.53    2:33.83  
       34.59  1:14.40  1:55.53  2:33.83                                    
  3 Lewis, Brynn B            10 PAY                  2:44.86    2:34.29  
       33.54  1:13.06  1:54.88  2:34.29                                    
  4 Flanagan, Annie B         10 PPST                 2:47.62    2:40.14  
       36.01  1:17.35  1:59.95  2:40.14                                    
C - Division  
  1 Cooper, Addison L         10 PAY                       NT    2:48.95  
       35.91  1:18.90  2:04.07  2:48.95                                    
  2 Devlin, Mia L              9 WAC                  2:59.92    2:49.37  
       36.28  1:18.32  2:04.55  2:49.37                                    
  3 Carmella, Keira A          9 CAA                       NT    2:51.20  
       38.14  1:20.99  2:06.56  2:51.20                                    
  4 Obenski, Lucille J        10 PAY                       NT    2:54.04  
       38.97  1:24.07  2:11.88  2:54.04                                    
  5 Shapiro, Maddie S         10 UDAC                 3:15.26    2:54.50  
       37.21  1:22.43  2:09.61  2:54.50                                    
  6 Belair, Lilly J           10 WAC                  3:10.92    2:58.56  
       39.93  1:24.93  2:13.12  2:58.56                                    
  7 Kehoe-Huck, Addie N        9 PSC                  3:05.71    2:59.63  
       39.78  1:28.20  2:17.21  2:59.63                                    
  8 Parikh, Payton E          10 PCAC                      NT    3:00.93  
       43.39  1:32.95  2:19.75  3:00.93                                    
  9 Krause, Mabry C            9 PSC                       NT    3:01.94  
       40.19  1:27.52  2:16.61  3:01.94                                    
 10 Panachyda, Katherine L     9 NPAC                      NT    3:04.60  
       39.59  1:25.73  2:15.73  3:04.60                                    
 11 Sawka, Natalie J           9 UDAC                      NT    3:07.63  
       41.37  1:29.31  2:19.59  3:07.63                                    
 12 Specht, Hailee T           9 PSC                       NT    3:08.04  
       41.39  1:31.03  2:21.31  3:08.04                                    
 13 Robbins, Emme              9 UDAC                      NT    3:08.19  
       41.88  1:31.06  2:22.04  3:08.19                                    
 14 Bailey, Micaela M          9 PCAC                      NT    3:09.72  
       43.11  1:32.12  2:22.22  3:09.72                                    
 15 Truong, Lauren            10 PAY                       NT    3:10.52  
       40.44  1:29.98  2:22.09  3:10.52                                    
 16 Reck, Gianna              10 PSC                  3:33.33    3:13.55  
       43.48  1:33.00  2:23.91  3:13.55                                    
 17 Caraballo, Talie R        10 WAC                  3:12.06    3:14.68  
       42.23  1:32.25  2:23.79  3:14.68                                    
 18 Formica, Victoria A       10 UNPP                 3:40.60    3:19.48  
       42.46  1:31.21  2:27.33  3:19.48                                    
 19 Roeting, Bella P          10 HAC                  3:37.65    3:19.77  
       41.56  1:33.47  2:29.14  3:19.77                                    
 20 Roselli, Julia m          10 ACAC                 3:16.82    3:20.60  
       43.92  1:34.21  2:26.73  3:20.60                                    
 21 Ungaro, Amelia G          10 UDAC                      NT    3:29.67  
       43.80  3:29.67                                                      
 -- Williams, Victoria A      10 SAKA                      NT   X2:13.85  
       31.22  1:05.59  1:40.95  2:13.85                                    
 
Event 54  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                 2:31.06    2:30.60  
       33.97  1:13.58  1:53.36  2:30.60                                    
BB - Division  
  1 Faenza, Dominic W          9 PSC                  2:48.55    2:31.79  
       15.10    35.50  1:53.60  2:31.79                                    
  2 Faikish, Jakob J          10 NPAC                 2:47.09    2:35.41  
       34.71  1:14.59  1:54.66  2:35.41                                    
  3 Tinsley, Luke A           10 HAC                  2:38.58    2:38.20  
       34.51  1:15.44  1:58.73  2:38.20                                    
  4 Walters, Ezra D           10 PWAC                 2:48.43    2:47.77  
       37.70  1:21.60  2:06.70  2:47.77                                    
  5 Fastrich, Austin R        10 HAC                  2:46.48    2:52.97  
       37.47  1:20.90  2:06.49  2:52.97                                    
C - Division  
  1 Phifer, Ryan C            10 NPAC                      NT    2:40.15  
       34.56  1:16.61  1:59.63  2:40.15                                    
  2 Bucksner, Grayson L       10 WAC                       NT    2:45.24  
       36.92  1:20.41  2:05.22  2:45.24                                    
  3 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                  2:57.18    2:46.07  
       36.84  1:20.57  2:05.35  2:46.07                                    
  4 Murdock, Kellen D         10 PPST                 2:54.93    2:47.77  
       38.48  1:20.98  2:05.84  2:47.77                                    
  5 Arena, Nicholas J         10 DCAA                      NT    2:49.22  
       38.70  1:22.38  2:07.67  2:49.22                                    
  6 Truong, Matthew           10 PAY                  3:19.72    2:49.36  
       38.40  1:21.58  2:49.36                                             
  7 Willard, Brady T           9 PSC                       NT    2:51.96  
       38.13  1:22.53  2:07.63  2:51.96                                    
  8 Mondgock, Avi M           10 PCAC                      NT    2:53.81  
       37.37  1:22.21  2:09.61  2:53.81                                    
  9 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT    2:55.67  
       39.69  1:24.23  2:11.47  2:55.67                                    
 10 Baddick, Evan J            9 WAC                  3:13.47    2:56.90  
       38.51  1:24.41  2:13.41  2:56.90                                    
 11 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT    3:01.71  
       37.90  1:24.82  2:15.47  3:01.71                                    
 12 Middleton, Luke P         10 WAC                  3:00.33    3:03.89  
       39.29  1:27.24  2:15.42  3:03.89                                    
 13 Caccuro, Cole T            9 YBCC                      NT    3:08.21  
       38.09  1:25.73  2:19.49  3:08.21                                    
 14 Shelton, Tyler D           9 WAC                  3:34.21    3:11.46  
       43.17  1:34.43  2:27.73  3:11.46                                    
 15 Heim, Brogan A             9 ACAC                      NT    3:12.45  
       44.48  1:33.90  2:23.35  3:12.45                                    
 16 Sullivan, Luke T           9 UDAC                      NT    3:13.80  
       41.03  1:32.08  2:22.74  3:13.80                                    
 17 Suc, Xavier N             10 UDAC                 3:06.60    3:14.88  
       41.89  1:32.29  2:22.89  3:14.88                                    
 18 Klein, Chase A            10 UNUDA                     NT    3:15.74  
       41.62           2:23.79  3:15.74                                    
 19 Rothman, Drew A           10 UDAC                      NT    3:21.14  
       43.93  1:37.42  2:30.91  3:21.14                                    
 20 Shelton, Brady H           9 WAC                  3:20.45    3:22.93  
       44.00  1:38.24  2:32.34  3:22.93                                    
 21 Epoca, Jacob C            10 HAC                  3:18.68    3:23.96  
       44.65  1:38.97  2:33.71  3:23.96                                    
 22 Fountain, Gavin D         10 UDAC                      NT    3:45.09  
       50.08  1:47.71  3:45.09                                             
 
Event 55  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 2:07.23    2:01.69  
       28.17    58.94  1:31.13  2:01.69                                    
  2 Bockrath, Rachel K        12 WAC                  2:02.29    2:01.87  
       28.02    59.33  1:31.68  2:01.87                                    
  3 Faikish, Madeline R       11 NPAC                 2:01.25    2:02.71  
       27.51    58.17  1:30.72  2:02.71                                    
  4 Padilla, Kenzie           12 PAY                  2:08.92    2:06.21  
       28.13    59.12  1:32.47  2:06.21                                    
  5 Wimmer, Madison G         12 MAC                  2:09.25    2:06.53  
       28.81  1:00.74  1:33.89  2:06.53                                    
  6 Jia, Annie Z              11 UDAC                 2:07.01    2:06.82  
       28.30  1:00.59  1:34.52  2:06.82                                    
  7 Kitsul, Kristina          12 PWAC                 2:10.67    2:08.44  
       28.23  1:00.56  1:34.77  2:08.44                                    
  8 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                 2:12.21    2:09.43  
       29.79  1:02.88  1:36.93  2:09.43                                    
  9 Potts, Mikayla E          11 NPAC                 2:07.78    2:10.85  
       29.31  1:02.00  1:36.59  2:10.85                                    
 10 Poach, Sarah J            12 NPAC                 2:11.59    2:12.06  
       29.88  1:03.13  1:38.00  2:12.06                                    
 11 Caraballo, Bella K        12 WAC                  2:13.53    2:12.95  
       29.92  1:03.54  1:38.53  2:12.95                                    
 12 Archer, Ellie M           11 PWAC                 2:14.73    2:13.33  
       30.01  1:04.20  1:39.27  2:13.33                                    
 13 McCottry, Maya            12 DCAA                 2:13.42    2:13.44  
       30.54  1:04.87  1:39.98  2:13.44                                    
 14 Rogers, Zoey S            11 WAC                  2:15.20    2:15.31  
       30.40  1:05.04  1:40.30  2:15.31                                    
 15 Maher, Elizabeth A        12 WAC                  2:17.33    2:15.46  
       29.99  1:03.88  1:39.88  2:15.46                                    
BB - Division  
  1 Lieu, Isa S               11 PWAC                 2:19.30    2:14.12  
       30.41  1:04.24  1:39.95  2:14.12                                    
  2 Cooper, Olivia J          12 PAY                  2:19.91    2:15.48  
       30.66  1:04.83  1:41.09  2:15.48                                    
  3 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                  2:22.44    2:16.76  
       30.47  1:04.57  1:41.11  2:16.76                                    
  4 Koehler, Sydne L          12 UN                   2:27.53    2:18.07  
       30.23  1:05.28  1:42.82  2:18.07                                    
  5 Sommer, Truly A           11 MAC                  2:20.01    2:20.45  
       31.65  1:07.90  1:45.17  2:20.45                                    
  6 Moore, Grace E            12 WAC                  2:26.27    2:20.49  
       30.83  1:05.95  1:42.87  2:20.49                                    
  7 Moore, Lily A             11 HAC                  2:29.44    2:23.51  
       32.68  1:09.01  1:47.39  2:23.51                                    
  8 Hillman, Anna C           12 CAA                  2:24.21    2:24.60  
       33.63  1:10.81  1:48.89  2:24.60                                    
  9 Blough, Eleanor R         12 UDAC                 2:23.90    2:25.44  
       31.38  1:08.27  1:47.44  2:25.44                                    
 10 Aiello, Cameron J         11 WAC                  2:26.29    2:25.70  
       32.88  1:09.36  1:47.83  2:25.70                                    
 11 Kehoe-Huck, Izzy R        12 PSC                  2:29.65    2:31.84  
       33.21  1:10.90  2:31.84                                             
C - Division  
  1 Serfass, Maddie G         12 HAC                  2:53.32    2:10.68  
       30.75  1:04.50  1:38.30  2:10.68                                    
  2 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                  2:31.49    2:24.96  
       31.23  1:08.38  1:47.58  2:24.96                                    
  3 Vinogradov, Sofia         12 UDAC                 2:31.20    2:25.04  
       32.00  1:08.17  1:46.66  2:25.04                                    
  4 Remenicky, Isabella V     12 WAC                  2:43.82    2:25.87  
       32.70  1:10.38  1:49.03  2:25.87                                    
  5 Buck, Ava S               12 HAC                  2:46.34    2:26.74  
       33.80  1:10.93  1:49.00  2:26.74                                    
  6 Sheth, Saara              12 CBFY                 2:35.55    2:27.26  
       33.90  1:12.18  1:50.40  2:27.26                                    
  7 Kushner, Emma M           11 PSC                  2:30.55    2:29.41  
       33.31  1:11.07  1:50.59  2:29.41                                    
  8 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                 2:32.61    2:31.97  
       32.51  1:10.70  1:51.99  2:31.97                                    
  9 O'Malley, Anna C          12 DCAA                      NT    2:32.05  
       34.67  1:13.91  1:52.65  2:32.05                                    
 10 Soroka, Mickie R          12 DCAA                 2:31.46    2:33.72  
       33.30  1:12.26  1:53.91  2:33.72                                    
 11 Hummel, Jane F            11 PAY                  3:35.63    2:34.72  
       35.46  1:14.55  1:54.90  2:34.72                                    
 12 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                  2:31.27    2:36.54  
       34.98  1:14.48  1:56.29  2:36.54                                    
 13 Coombe, Taylor B          11 PSC                  2:46.74    2:39.12  
       35.40  1:16.41  1:58.37  2:39.12                                    
 14 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                 3:13.31    2:41.03  
       35.20  1:16.54  2:00.16  2:41.03                                    
 15 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT    2:41.22  
       37.11  1:19.32  2:01.97  2:41.22                                    
 16 Belair, Emily G           12 WAC                  2:45.47    2:42.40  
       35.99  1:17.34  2:01.35  2:42.40                                    
 17 Cornejo, Leah F           12 PCAC                 2:39.26    2:42.81  
       35.71  1:17.87  2:00.87  2:42.81                                    
 18 Peterson, Jenna L         11 NPAC                      NT    2:45.04  
       36.96  1:19.12  2:02.25  2:45.04                                    
 19 Leonard, Allie J          11 HAC                  2:49.29    2:47.00  
       34.01  1:14.99  2:00.44  2:47.00                                    
 20 Arkan, Selen M            11 YBCC                 3:06.23    2:50.13  
       37.48  1:20.78  2:06.77  2:50.13                                    
 21 Jimenez, Lola S           11 PPST                 2:46.42    2:51.30  
       38.36  1:22.37  2:07.28  2:51.30                                    
 22 Parrish, Vivian G         12 UNPP                      NT    2:53.16  
       37.71  1:20.53  2:07.06  2:53.16                                    
 23 Kalet, Libby B            11 WAC                  2:55.45    2:53.53  
       36.44  1:21.40  2:09.05  2:53.53                                    
 24 St-Laurent, Alexandra A   11 CAA                       NT    2:55.03  
       39.18  1:25.52  2:11.91  2:55.03                                    
 25 Brady, Fiona K            11 PCAC                      NT    3:01.71  
       39.25  1:25.89  2:15.51  3:01.71                                    
 -- Zuo, Bonita R             11 UN                        NT   X2:05.90  
       29.10  1:00.99  1:33.51  2:05.90                                    
 
Event 56  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC                  2:01.81    2:00.50  
       28.23    58.48  1:29.48  2:00.50                                    
  2 Koh, Anthony              12 UDAC                 2:07.05    2:06.52  
       28.57  1:00.70  1:34.49  2:06.52                                    
BB - Division  
  1 Lehan, Sean C             12 HAC                  2:16.66    2:06.33  
       29.10  1:01.30  1:34.29  2:06.33                                    
  2 Wight, Coll N             12 PPST                 2:17.77    2:09.15  
       28.64  1:00.96  1:35.18  2:09.15                                    
  3 Faikish, Cole R           12 NPAC                 2:16.13    2:18.39  
       28.87  1:03.67  1:41.11  2:18.39                                    
  4 Filipovski, Luka K        11 PAY                  2:17.70    2:20.04  
       32.40  1:08.30  1:45.42  2:20.04                                    
  5 Willard, Ethan P          12 PSC                  2:24.58    2:25.38  
       32.78  1:10.09  1:48.18  2:25.38                                    
C - Division  
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                      NT    2:18.41  
       31.08  1:06.07  1:42.92  2:18.41                                    
  2 Sapozhnikov, Michael L    12 UDAC                 3:20.39    2:20.88  
       32.02  1:07.37  1:45.10  2:20.88                                    
  3 Drover, Shaun M           12 PAY                  2:27.29    2:26.28  
       32.70  1:10.22  1:48.78  2:26.28                                    
  4 Kent, Kyle R              12 PPST                 2:29.87    2:27.71  
       31.89  1:09.05  1:48.54  2:27.71                                    
  5 Baganski, Patrick J       12 PAY                       NT    2:29.89  
       33.24  1:11.54  1:51.03  2:29.89                                    
  6 Chappell, Will C          12 HAC                  2:41.18    2:29.97  
       34.34  1:12.30  1:50.97  2:29.97                                    
  7 Jefferson, Teddy G        12 WAC                  2:31.13    2:30.19  
       34.67  1:15.03  1:55.08  2:30.19                                    
  8 Grab, Jacob T             11 PSC                  2:42.05    2:31.39  
       34.03  1:12.10  1:52.28  2:31.39                                    
  9 Gulli, Jamie C            11 WAC                  2:35.46    2:32.08  
       33.34  1:14.24  1:55.06  2:32.08                                    
 10 Heim, Carter N            12 ACAC                      NT    2:32.17  
       35.84  1:15.27  1:54.66  2:32.17                                    
 11 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                 2:29.16    2:32.63  
       33.89  1:13.33  1:53.47  2:32.63                                    
 12 Stoudt, Carter W          12 NPAC                 2:34.10    2:33.03  
       33.51  1:13.80  1:54.63  2:33.03                                    
 13 Freilich, Alexander       11 UDAC                 2:48.90    2:34.29  
       34.52  1:14.22  1:54.20  2:34.29                                    
 14 Serfass, Caleb P          12 HAC                  3:33.19    2:38.12  
       34.03  1:14.55  1:57.82  2:38.12                                    
 15 Babka, Alex W             12 PWAC                 2:45.44    2:41.96  
       36.48  1:18.35  2:00.98  2:41.96                                    
 16 Hanson, Jack C            11 WAC                  2:56.39    2:42.34  
       35.58  1:17.80  2:01.70  2:42.34                                    
 17 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                      NT    2:44.46  
       37.36  1:21.26  2:44.46                                             
 18 Wenstrup, Brudy G         11 PAY                       NT    2:46.05  
       36.26  1:18.49  2:01.96  2:46.05                                    
 19 Caccuro, Caden            11 YBCC                 2:52.52    2:46.34  
       37.68  1:21.36  2:46.34                                             
 20 Fastrich, Owen S          12 HAC                  2:42.24    2:49.63  
       36.90  1:20.43  2:05.55  2:49.63                                    
 21 Olszewski, Brady L        11 PWAC                 2:37.84    2:50.44  
       37.87           2:07.87  2:50.44                                    
 22 Banks, Dylan R            11 UDAC                      NT    3:10.02  
       39.13  1:30.56  2:23.27  3:10.02                                    
 23 Sadeghi, Kian             12 UDAC                      NT    3:16.94  
       43.27  1:34.04  3:16.94                                             
 -- Perera, Kemith S          12 PWAC                      NT   X2:58.84  
       38.84  1:25.03  2:13.16  2:58.84                                    
 
Event 57  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                 1:13.41    1:11.42  
       34.54  1:11.42                                                      
  2 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                 1:15.44    1:13.19  
       35.11  1:13.19                                                      
  3 Coombs, Ava               10 PWAC                 1:17.23    1:13.93  
       35.77  1:13.93                                                      
  4 Potter, Mia S             10 WAC                  1:18.58    1:16.46  
       36.51  1:16.46                                                      
  5 Jefferson, McKinley F     10 WAC                  1:15.72    1:18.62  
       37.06  1:18.62                                                      
  6 Lewis, Brynn B            10 PAY                  1:19.18    1:18.71  
       37.42  1:18.71                                                      
  7 Motelson, Jessie R        10 UDAC                 1:17.39    1:19.47  
       38.62  1:19.47                                                      
  8 Lyons, Abigail C           9 WAC                  1:20.15    1:21.15  
       39.26  1:21.15                                                      
  9 Obenski, Lucille J        10 PAY                  1:21.68    1:23.84  
       40.42  1:23.84                                                      
BB - Division  
  1 Martin, Caden L           10 PPST                 1:25.70    1:18.22  
       36.80  1:18.22                                                      
  2 Flanagan, Annie B         10 PPST                 1:24.86    1:19.32  
       38.65  1:19.32                                                      
  3 Mahler, Olivia A          10 HAC                  1:25.68    1:21.76  
       39.67  1:21.76                                                      
  4 Zhang, Grace L            10 PSC                  1:29.33    1:22.09  
       38.90  1:22.09                                                      
  5 Ashman, Aubrey V          10 WAC                  1:22.55    1:22.77  
       40.14  1:22.77                                                      
  6 Tucker, Ruby C            10 UDAC                 1:32.93    1:22.94  
       40.26  1:22.94                                                      
  7 Ryan, Max E               10 WAC                  1:23.47    1:24.32  
       40.97  1:24.32                                                      
  8 Devlin, Mia L              9 WAC                  1:27.45    1:25.38  
       40.91  1:25.38                                                      
  9 Shapiro, Maddie S         10 UDAC                 1:29.64    1:26.41  
       41.22  1:26.41                                                      
 10 Heckler, Hayley K         10 PAY                  1:30.07    1:27.13  
       41.73  1:27.13                                                      
 11 McNamara, Elizabeth F     10 CAA                  1:29.69    1:27.38  
       41.75  1:27.38                                                      
 12 Hoffman, Alaina G         10 WAC                  1:28.07    1:28.70  
C - Division  
  1 Angelone, Scarlett F      10 PPST                 1:36.43    1:22.37  
       39.83  1:22.37                                                      
  2 Auwarter, Alyssa P         9 UDAC                      NT    1:26.46  
       41.79  1:26.46                                                      
  3 LaBaugh, Sydney N          9 PSC                       NT    1:29.06  
       41.14  1:29.06                                                      
  4 Belair, Lilly J           10 WAC                  1:35.32    1:30.27  
       44.48  1:30.27                                                      
  5 Braun, Casey               9 UDAC                      NT    1:30.37  
       43.44  1:30.37                                                      
  6 Cottingham, Keira         10 UDAC                 1:46.43    1:30.90  
       42.05  1:30.90                                                      
  7 Taraborelli, Ava G        10 CAA                  1:45.31    1:31.68  
  8 Cornejo, Rachel P          9 PCAC                 1:43.78    1:32.17  
       45.55  1:32.17                                                      
  9 McPeek, Kelsey M          10 PSC                  1:43.92    1:33.19  
       45.24  1:33.19                                                      
 10 Morris, Adriana L          9 WAC                  1:36.73    1:33.36  
       46.10  1:33.36                                                      
 11 Mason, Charlotte A        10 WAC                  1:34.42    1:34.02  
 12 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                  1:37.59    1:35.08  
 13 Weiler-Timmins, Lily S    10 HAC                  1:42.42    1:35.35  
       44.97  1:35.35                                                      
 14 Ridge, Taryn L            10 WAC                       NT    1:35.75  
       46.86  1:35.75                                                      
 15 Morris, Sadi              10 ACAC                      NT    1:35.96  
       45.07  1:35.96                                                      
 16 Trostle, Emma C           10 PWAC                      NT    1:36.47  
       47.62  1:36.47                                                      
 17 Moore, Pamela H            9 WAC                  1:40.78    1:36.80  
       46.62  1:36.80                                                      
 18 Wolverton, Sophia M       10 UDAC                 1:47.92    1:37.17  
       44.16  1:37.17                                                      
 19 Ward, Dana R              10 WAC                  1:33.56    1:37.30  
       45.56  1:37.30                                                      
 20 Celano, Giada B           10 WAC                  1:38.81    1:38.17  
       48.41  1:38.17                                                      
 21 DiMartile, Bridget R       9 UDAC                      NT    1:38.47  
       47.82  1:38.47                                                      
 22 Miner, Jax P               9 PPST                      NT    1:38.56  
 23 Rice, Addison              9 WAC                  1:47.53    1:39.45  
       48.09  1:39.45                                                      
 24 Robbins, Emme              9 UDAC                      NT    1:40.00  
       48.24  1:40.00                                                      
 25 Grab, Caitlin B            9 PSC                       NT    1:40.73  
       47.29  1:40.73                                                      
 26 Sawka, Natalie J           9 UDAC                      NT    1:41.05  
       48.61  1:41.05                                                      
 27 Ventresca, Khloe R         9 WAC                       NT    1:41.53  
       48.30  1:41.53                                                      
 28 Roselli, Julia m          10 ACAC                 1:43.25    1:44.02  
       49.88  1:44.02                                                      
 29 Kehoe-Huck, Addie N        9 PSC                  1:37.19    1:45.47  
       48.44  1:45.47                                                      
 30 Formica, Victoria A       10 UNPP                 1:52.05    1:48.65  
       50.44  1:48.65                                                      
 31 Leibovitz, Siena P        10 UDAC                      NT    1:51.87  
 32 Hurlburt, Sloane A         9 UDAC                      NT    1:54.37  
       54.64  1:54.37                                                      
 33 Ungaro, Amelia G          10 UDAC                      NT    1:55.70  
 34 Shivakumar, Janani        10 PPST                 1:55.51    1:56.73  
       57.81  1:56.73                                                      
 35 Verma, Aiyanna             9 HAC                       NT    1:57.65  
       54.17  1:57.65                                                      
 36 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                       NT    1:58.77  
 -- Williams, Victoria A      10 SAKA                      NT   X1:12.75  
       35.93  1:12.75                                                      
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT   X1:12.89  
       34.96  1:12.89                                                      
 -- Fichter, Bailey P          9 UDAC                      NT         DQ  
       49.05       DQ                                                      
 -- Graci, Julia m            10 ACAC                      NT         DQ  
       58.58       DQ                                                      
 -- Bailey, Micaela M          9 PCAC                 1:46.19         DQ  
 
Event 58  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tran, Gavin H             10 HAC                  1:13.49    1:13.86  
       35.92  1:13.86                                                      
  2 Padilla, Kyle             10 PAY                  1:19.56    1:16.90  
       37.91  1:16.90                                                      
  3 Redding, Grady M          10 WAC                  1:18.77    1:17.31  
       36.30  1:17.31                                                      
BB - Division  
  1 Tinsley, Caleb M          10 HAC                  1:21.51    1:17.72  
       37.86  1:17.72                                                      
  2 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                 1:23.31    1:20.85  
       38.74  1:20.85                                                      
  3 Evans, Matthew C          10 UDAC                 1:30.09    1:27.41  
       42.23  1:27.41                                                      
  4 Bucksner, Grayson L       10 WAC                  1:24.79    1:29.65  
       42.50  1:29.65                                                      
C - Division  
  1 Faikish, Jakob J          10 NPAC                      NT    1:21.36  
       39.10  1:21.36                                                      
  2 Kearney, Ryan J           10 PSC                  1:33.76    1:25.10  
       41.74  1:25.10                                                      
  3 Smith, Cullen              9 UDAC                      NT    1:26.89  
       42.55  1:26.89                                                      
  4 Piccini, Jacob W          10 PSC                  1:36.12    1:27.12  
       41.48  1:27.12                                                      
  5 Phifer, Ryan C            10 NPAC                      NT    1:28.02  
       42.49  1:28.02                                                      
  6 Mondgock, Avi M           10 PCAC                 1:45.00    1:30.85  
  7 Coleman, Ethan J           9 PSC                       NT    1:30.91  
       44.04  1:30.91                                                      
  8 Murdock, Kellen D         10 PPST                 1:36.62    1:31.80  
       44.08  1:31.80                                                      
  9 Faikish, Brendan A         9 NPAC                 1:36.95    1:32.53  
       44.41  1:32.53                                                      
 10 Morrow III, Douglas E      9 WAC                  1:42.77    1:32.54  
       44.52  1:32.54                                                      
 11 Wilmoth, Luke              9 UDAC                      NT    1:32.68  
       44.88  1:32.68                                                      
 12 Conway, Quinn D           10 PSC                       NT    1:33.09  
       44.66  1:33.09                                                      
 13 Bluemle, Jackson J        10 WAC                       NT    1:33.37  
       43.01  1:33.37                                                      
 14 Hartman, George J          9 DCAA                 1:41.53    1:35.11  
       47.05  1:35.11                                                      
 15 Nagle, Carson J            9 WAC                  1:45.72    1:35.31  
       45.96  1:35.31                                                      
 16 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT    1:35.72  
       45.01  1:35.72                                                      
 17 Makaron, Benjamin F       10 NPAC                      NT    1:36.65  
       47.69  1:36.65                                                      
 18 Suc, Xavier N             10 UDAC                 1:31.41    1:37.35  
       47.35  1:37.35                                                      
 19 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT    1:38.90  
 20 Palermo, Sean c           10 ACAC                 1:36.18    1:38.97  
 21 Johnson, Zach K            9 WAC                       NT    1:40.40  
       48.50  1:40.40                                                      
 22 Shelton, Tyler D           9 WAC                  1:40.32    1:43.24  
       50.55  1:43.24                                                      
 23 Krol, Matthew J            9 PPST                      NT    1:45.53  
 24 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT    1:46.88  
       50.41  1:46.88                                                      
 25 Kusminsky, Isaac S         9 PPST                 1:49.84    1:47.49  
 26 Blough, Max R              9 UDAC                      NT    1:49.40  
 27 Corbett, Paul H            9 WAC                       NT    1:51.42  
 28 Albert, Andrew             9 ACAC                      NT    1:51.63  
 29 Cole, Jack C              10 WAC                  1:56.13    1:54.96  
       55.59  1:54.96                                                      
 -- Kong, Justin               9 UDAC                      NT         DQ  
     1:02.70       DQ                                                      
 -- Epoca, Jacob C            10 HAC                       NT         DQ  
       53.14       DQ                                                      
 -- Vermut, Gabriel C          9 PPST                 2:04.46         DQ  
       55.98       DQ                                                      
 -- Ruslim, Ethan              9 WAC                  1:48.13         DQ  
       50.59       DQ                                                      
 -- Stahley, Luke E            9 PSC                       NT         DQ  
 -- Hemanth, Gagan            10 PVAC                      NT         DQ  
       50.01       DQ                                                      
 -- Curcio, Joey               9 UDAC                      NT         DQ  
       41.21       DQ                                                      
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Phifer, Amanda R          12 NPAC                   30.09      29.85  
  2 Bockrath, Rachel K        12 WAC                    30.05      30.14  
  3 Padilla, Kenzie           12 PAY                    31.97      31.12  
  4 Woronko, Julia M          11 HAC                    33.06      31.50  
  5 Mansukani, Jayne          11 YBCC                   32.96      31.65  
  6 Wimmer, Madison G         12 MAC                    31.81      31.94  
  7 Rogers, Zoey S            11 WAC                    30.87      32.03  
  8 Potts, Mikayla E          11 NPAC                   30.73      32.52  
  9 Ruggeri, Lauren M         12 PAY                    33.26      32.84  
 10 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                    32.67      33.05  
 11 Bui, Adrianna H           12 YBCC                   33.02      34.50  
BB - Division  
  1 Koehler, Abby M           11 UN                     35.77      33.05  
  2 Marks, Riley L            11 PAY                    34.20      33.16  
  3 McCottry, Maya            12 DCAA                   34.47      33.20  
  4 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                   34.25      33.31  
  5 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                   33.42      33.33  
  6 Colarossi, Natalie M      12 HAC                    33.87      33.39  
  7 Devone, Tessa R           11 YBCC                   35.99      33.65  
  8 Remenicky, Isabella V     12 WAC                    35.21      33.87  
  9 Sommer, Truly A           11 MAC                    34.50      34.00  
 10 Johnson, Eliza C          11 WAC                    35.79      34.12  
 11 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                   35.43      34.20  
 12 Buck, Ava S               12 HAC                    35.17      34.26  
 13 Schmidt, Rose C           11 NPAC                   35.98      35.04  
 14 Kraft, Olivia G           11 DCAA                   35.08      35.09  
 15 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                   36.04      35.29  
 16 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                   35.90      35.90  
 17 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                    36.06      36.02  
C - Division  
  1 Norton, Jassy E           12 NPAC                   36.19      32.83  
  2 Serfass, Maddie G         12 HAC                    40.79      32.94  
  3 Fickett, Emma R           11 HAC                    37.35      33.81  
  4 Sheth, Saara              12 CBFY                   37.16      34.54  
  5 Vinogradov, Sofia         12 UDAC                   37.60      34.69  
  6 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT      34.80  
  7 O'Malley, Anna C          12 DCAA                      NT      35.14  
  8 DiMartile, Anna M         11 UDAC                   39.33      35.41  
  9 Trotter, Barcley R        11 PAY                    38.98      35.59  
 10 Moore, Lily A             11 HAC                    37.82      35.65  
 11 Caraballo, Bella K        12 WAC                    37.09      35.89  
 12 Coccia, Angelina          11 UDAC                   36.50      36.15  
 13 Catania, Bella M          11 MAC                    37.69      36.55  
 14 Bagley, Logan C           11 WAC                    37.74      37.06  
 15 Lhulier, Ellie A          11 WAC                    39.82      37.36  
 16 Brown, Julia K            12 YBCC                      NT      37.48  
 17 Wetzel, Kirsten           11 PWAC                   38.38      37.57  
 18 Hummel, Jane F            11 PAY                    40.55      37.90  
 19 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                   39.55      37.96  
 20 Michel, Lucy E            11 MAC                    41.14      38.02  
 21 Curcio, Julianna          11 UDAC                   44.21      38.21  
 22 Oliver, Kota L            11 NPAC                   38.10      38.39  
 23 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                   40.02      38.45  
 24 Cornejo, Leah F           12 PCAC                   39.17      38.59  
 25 Welsh, Zoe C              11 NPAC                   38.56      38.91  
 26 Platt, Mackenzie M        11 PSC                    43.65      39.61  
 27 Lee, Minhee               12 PPST                   40.42      39.64  
 28 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT      40.00  
 29 Johnson, Mary Kate E      11 CAA                    42.12      40.18  
 30 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                   41.22      40.27  
 31 Angelone, Sienna M        12 PPST                   42.09      40.43  
 32 Nishikawa, Sarah          12 ACAC                   42.99      40.61  
 33 Sweeney, Ali V            11 PCAC                   43.33      40.78  
 34 Gutshall, Jordyn K        11 PVAC                   44.53      41.24  
 35 Johnson, Ryan E           11 WAC                    45.52      41.25  
 36 Zelin, Brooke A           11 PVAC                   39.46      41.45  
 37 Hayes, Sarah K            11 WAC                       NT      42.16  
 38 Upadhya, Sachita S        11 PWAC                   46.19      42.75  
 39 Godfrey, Julia G          11 PPST                   41.61      43.31  
 40 Goense, Holly P           11 PSC                    47.92      43.45  
 41 Preston, Mia S            12 PSC                       NT      44.15  
 42 Brady, Fiona K            11 PCAC                   43.14      44.80  
 43 Parrish, Vivian G         12 UNPP                   44.72      45.05  
 44 Replogle, Abigail         11 NPAC                   47.88      45.81  
 45 Hestnar, Meredith R       11 UDAC                   50.37      46.43  
 46 Cohen, Caity V            11 PSC                       NT      46.50  
 47 Liles, Olivia C           11 CAA                       NT      49.67  
 48 Meyer, Hadley             11 ACAC                      NT      58.63  
 49 Collins, Hannah E         12 UDAC                 1:03.04    1:06.15  
 -- Zuo, Bonita R             11 UN                        NT     X28.96  
 -- Fisher, Paige E           11 GRA                       NT     X35.20  
 -- D'Alesio, Alli            12 CAA                       NT         DQ  
 -- Leopold, Viktoria E       12 PPST                      NT         DQ  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGowan, James A          12 UN-PW                  31.27      29.28  
  2 Wight, Coll N             12 PPST                   31.83      31.82  
BB - Division  
  1 Franchetti, John E        12 DCAA                   33.53      32.14  
  2 O'Donnell, Ryan P         11 NPAC                   34.30      33.47  
  3 Makaron, Adam             12 NPAC                   35.90      33.64  
  4 Nash, Colin S             11 DCAA                   34.68      35.21  
  5 Kent, Kyle R              12 PPST                   35.31      35.53  
  6 Drover, Shaun M           12 PAY                    35.14      36.95  
 -- Lehan, Sean C             12 HAC                    34.35         DQ  
C - Division  
  1 Zang, Eric H              12 NPAC                   36.29      35.16  
  2 Bucciarelli, Giuliano     12 ACAC                   42.56      35.30  
  3 Van De Louw, Mathias      12 HAC                    36.50      35.46  
  4 Melody, Sean S            11 WAC                    37.12      35.62  
  5 Hanson, Jack C            11 WAC                    39.72      35.81  
  6 Pasquarello, Alex C       12 DCAA                      NT      36.12  
  7 Ciccarone, Franco         11 UDAC                   37.17      36.33  
  8 Serfass, Caleb P          12 HAC                    43.92      37.47  
  9 Jefferson, Teddy G        12 WAC                    36.62      37.48  
 10 Gulli, Jamie C            11 WAC                    38.61      37.67  
 11 Liebsch, Michael M        11 ACAC                   37.52      37.68  
 12 Stoudt, Carter W          12 NPAC                   38.35      38.18  
 13 Olszewski, Brady L        11 PWAC                   37.65      38.76  
 14 Fastrich, Owen S          12 HAC                    36.97      38.86  
 15 Healy, Connor S           11 YBCC                   41.31      38.98  
 16 Herzog, Toby              12 UDAC                      NT      38.99  
 17 Wenstrup, Brudy G         11 PAY                    38.54      39.01  
 18 Brucker, Ben R            11 PAY                    40.97      39.47  
 19 Freilich, Alexander       11 UDAC                   52.52      40.19  
 20 Seiss, Logan P            12 CAA                    41.56      40.80  
 21 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                   41.92      41.43  
 22 Caccuro, Caden            11 YBCC                   40.40      43.31  
 23 Banks, Dylan R            11 UDAC                   44.05      43.45  
 24 Lackner, Mark A           11 PPST                   44.95      43.48  
 25 Tilve, Rishan A           12 PPST                   43.66      43.85  
 26 Palermo, Adam J           11 ACAC                   45.02      44.43  
 27 Cortes, Will              12 ACAC                   47.36      44.98  
 28 Abbasi, Adeen A           11 PPST                   46.15      46.18  
 29 Graham, Gareth E          12 PSC                    54.07      46.27  
 30 Renion, Jaicob V          11 PSC                    54.36      48.90  
 31 Sadeghi, Kian             12 UDAC                   52.44      49.61  
 -- Chamblee, Chazz M         11 WAC                       NT         DQ  
 
Event 61  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 2:14.66    2:15.00  
       30.84  1:05.81  1:41.26  2:15.00                                    
  2 Raser, Emma F             12 NPAC                 2:26.30    2:18.02  
       32.16  1:06.92  1:43.17  2:18.02                                    
  3 Weber, Courtney E         12 PPST                 2:20.94    2:21.73  
       32.92  1:09.09  1:45.92  2:21.73                                    
  4 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                 2:33.02    2:27.46  
       34.76  1:12.48  1:50.67  2:27.46                                    
  5 Faikish, Madeline R       11 NPAC                 2:26.80    2:29.60  
       34.38  1:12.62  1:51.67  2:29.60                                    
  6 Archer, Ellie M           11 PWAC                 2:32.57    2:30.73  
       35.39  1:14.06  1:53.33  2:30.73                                    
  7 Phifer, Amanda R          12 NPAC                 2:26.90    2:33.40  
       32.53  1:09.63  1:50.95  2:33.40                                    
BB - Division  
  1 Mansukani, Jayne          11 YBCC                 2:33.97    2:34.02  
       35.48  1:14.33  1:54.77  2:34.02                                    
C - Division  
  1 Soroka, Mickie R          12 DCAA                 2:56.23    2:45.53  
       39.68  1:21.25  2:04.31  2:45.53                                    
  2 Blough, Eleanor R         12 UDAC                      NT    2:55.47  
       39.11  1:23.51  2:10.18  2:55.47                                    
  3 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                 2:57.33    2:57.82  
       40.46  1:25.86  2:13.48  2:57.82                                    
  4 Gutshall, Jordyn K        11 PVAC                      NT    3:14.85  
 -- Zuo, Bonita R             11 UN                        NT   X2:12.16  
       31.04  1:04.61  1:38.53  2:12.16                                    
 
Event 62  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Koh, Anthony              12 UDAC                 2:22.21    2:25.90  
       33.96  1:11.60  1:49.56  2:25.90                                    
BB - Division  
  1 Faikish, Cole R           12 NPAC                 2:39.95    2:35.19  
       36.13  1:15.97  1:56.96  2:35.19                                    
  2 Filipovski, Luka K        11 PAY                  2:38.18    2:41.36  
       38.86  1:20.48  2:02.74  2:41.36                                    
C - Division  
  1 Perera, Kemith S          12 PWAC                 3:06.46    3:01.90  
       43.43  1:30.31  2:17.93  3:01.90                                    
  2 Stoudt, Carter W          12 NPAC                      NT    3:03.03  
       40.26  1:28.27  2:17.57  3:03.03                                    
  3 Olszewski, Brady L        11 PWAC                      NT    3:05.62  
       44.34           2:18.13  3:05.62                                    
  4 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                      NT    3:18.54  
       46.35  1:38.86  2:32.73  3:18.54                                    
 
Event 63  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sileo-Magliari, Sophia    10 UDAC                   39.22      38.02  
  2 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                   38.64      38.56  
  3 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                    41.24      40.47  
BB - Division  
  1 Zhang, Grace L            10 PSC                    44.24      41.58  
  2 Potter, Mia S             10 WAC                    43.18      41.66  
  3 Lyons, Ella J              9 WAC                    44.14      42.08  
  4 Jefferson, McKinley F     10 WAC                    43.04      42.17  
  4 Mahler, Olivia A          10 HAC                    42.28      42.17  
  6 Andrulonis, Janis         10 UDAC                   45.44      43.62  
  7 McPeek, Kelsey M          10 PSC                    45.46      43.66  
  8 Ashman, Aubrey V          10 WAC                    45.01      43.74  
  9 Angelone, Scarlett F      10 PPST                   45.57      43.75  
 10 Ryan, Max E               10 WAC                    46.20      43.86  
 11 Quattrocchi, Siena A      10 YBCC                   47.29      44.13  
 12 Baughman, Caroline E      10 UDAC                   44.26      44.57  
 13 Martin, Caden L           10 PPST                   46.81      45.27  
C - Division  
  1 Devlin, Mia L              9 WAC                    48.08      44.19  
  2 Sgarra, Ava M             10 MAC                    48.65      44.34  
  3 Chungag, Kylie K          10 WAC                       NT      45.49  
  4 Quinn, Vivenne R          10 CAA                    51.48      45.98  
  5 Miner, Jax P               9 PPST                   51.89      46.02  
  6 Ward, Dana R              10 WAC                       NT      46.22  
  7 Hoffman, Alaina G         10 WAC                    52.68      46.45  
  8 Sgaramella, Maggie M      10 PWAC                   52.88      46.55  
  9 Carmella, Keira A          9 CAA                    50.36      46.65  
 10 Westerman, Amanda R       10 PAY                    49.54      46.72  
 11 Mason, Charlotte A        10 WAC                    49.21      46.88  
 12 Caraballo, Talie R        10 WAC                    50.03      47.26  
 13 Heckler, Hayley K         10 PAY                    48.38      47.40  
 14 Roeting, Bella P          10 HAC                    51.57      47.49  
 15 Krause, Mabry C            9 PSC                    55.08      48.24  
 16 Auwarter, Alyssa P         9 UDAC                   48.94      48.48  
 17 Reck, Gianna              10 PSC                    51.06      48.55  
 18 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC                   52.03      48.89  
 19 Hurlburt, Sloane A         9 UDAC                      NT      49.17  
 20 Specht, Hailee T           9 PSC                    55.29      49.20  
 21 Weiler-Timmins, Lily S    10 HAC                    54.78      49.60  
 22 Mansukani, Grace           9 YBCC                 1:03.42      49.72  
 23 Taraborelli, Ava G        10 CAA                    53.37      49.81  
 24 Truong, Lauren            10 PAY                    50.69      49.98  
 25 Fuhr, Avery V             10 CAA                    51.84      50.07  
 26 Moore, Pamela H            9 WAC                    51.00      50.11  
 27 Kehoe-Huck, Addie N        9 PSC                    54.61      50.26  
 28 Rice, Addison              9 WAC                    54.33      50.42  
 29 Westerman, Reese L         9 NPAC                      NT      50.71  
 30 Brown, Charlotte L         9 YBCC                      NT      51.30  
 31 Gebhart, Addy F            9 YBCC                   58.59      51.31  
 32 Parikh, Payton E          10 PCAC                   48.76      51.36  
 33 Panachyda, Katherine L     9 NPAC                      NT      51.40  
 34 D'Alesio, Jenna           10 CAA                       NT      52.41  
 35 Thomas, Emily G            9 ACAC                 1:13.10      52.53  
 36 Morris, Adriana L          9 WAC                    52.84      52.83  
 37 Aievoli, Ava C             9 CAA                       NT      53.18  
 38 Cornejo, Rachel P          9 PCAC                 1:16.17      54.13  
 39 Smith, Jennah D            9 PCAC                      NT      54.14  
 40 Grab, Caitlin B            9 PSC                  1:01.08      54.22  
 41 Muhic, Kate G              9 YBCC                      NT      54.50  
 42 Ridge, Taryn L            10 WAC                    58.88      54.83  
 43 Celano, Giada B           10 WAC                    55.99      54.98  
 44 Trostle, Emma C           10 PWAC                   54.09      55.36  
 45 Shivakumar, Janani        10 PPST                 1:04.93      55.38  
 46 Formica, Victoria A       10 UNPP                   51.05      56.19  
 47 Mink, Bryn                10 ACAC                   58.08      56.57  
 48 Verma, Aiyanna             9 HAC                       NT      56.89  
 49 Buckley, Ana D            10 PCAC                      NT      57.23  
 50 Catania, Juliet C          9 MAC                       NT      57.29  
 51 Ventresca, Khloe R         9 WAC                    57.77      57.82  
 52 Ungaro, Amelia G          10 UDAC                      NT      59.03  
 52 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                    59.84      59.03  
 54 Cerchiaro, Kenzi L         9 YBCC                      NT      59.98  
 55 Aievoli, Gianna M          9 CAA                       NT    1:00.83  
 56 Daniels, Ellie M           9 ACAC                 1:01.47    1:04.54  
 57 Cheifetz, Ellie Love L     9 UDAC                      NT    1:15.79  
 58 Greis, Kylie J             9 PSC                       NT    1:26.19  
 -- Leibovitz, Siena P        10 UDAC                      NT         DQ  
 -- Wolverton, Sophia M       10 UDAC                      NT         DQ  
 
Event 64  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tran, Gavin H             10 HAC                    35.60      35.64  
  2 Tinsley, Caleb M          10 HAC                    41.03      39.73  
  3 Phifer, Ryan C            10 NPAC                   41.89      42.10  
BB - Division  
  1 Redding, Grady M          10 WAC                    42.77      41.78  
  2 Faikish, Jakob J          10 NPAC                   44.57      42.59  
  3 Rees, Davis J             10 MAC                    44.08      42.83  
  4 Truong, Matthew           10 PAY                    45.35      43.69  
  5 Faenza, Dominic W          9 PSC                    45.37      44.30  
  6 Padilla, Kyle             10 PAY                    46.00      44.56  
  7 Willard, Brady T           9 PSC                    46.31      44.68  
  8 Fastrich, Austin R        10 HAC                    47.17      45.12  
  9 Walters, Ezra D           10 PWAC                   46.68      45.96  
C - Division  
  1 Smith, Cullen              9 UDAC                   47.82      44.32  
  2 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                      NT      44.49  
  3 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                    48.24      44.70  
  4 Arena, Nicholas J         10 DCAA                      NT      45.87  
  5 Henion, Andrew T          10 MAC                    52.85      46.66  
  6 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT      47.05  
  7 Peev, Sebastian G          9 UDAC                   47.64      47.06  
  8 Wilmoth, Luke              9 UDAC                   53.90      47.26  
  9 Babka, Erik N              9 PWAC                   52.37      47.30  
 10 Sullivan, Luke T           9 UDAC                   55.90      47.68  
 11 Johnson, Zach K            9 WAC                       NT      48.45  
 12 Coleman, Ethan J           9 PSC                    49.67      48.74  
 13 Shimkus, Avery P           9 WAC                       NT      48.80  
 14 Vermut, Gabriel C          9 PPST                   48.72      49.03  
 15 Faikish, Brendan A         9 NPAC                   49.06      49.04  
 16 Klein, Chase A            10 UNUDA                  49.90      49.13  
 16 Nagle, Carson J            9 WAC                    49.56      49.13  
 18 Baddick, Evan J            9 WAC                    50.95      49.49  
 19 Cole, Jack C              10 WAC                    54.69      49.54  
 20 Curcio, Joey               9 UDAC                      NT      50.25  
 21 Middleton, Luke P         10 WAC                    49.35      50.52  
 22 Kraft, Chase M             9 DCAA                   51.71      50.80  
 23 Caccuro, Cole T            9 YBCC                 1:03.42      51.32  
 24 Morrow III, Douglas E      9 WAC                    54.43      52.04  
 25 Bluemle, Jackson J        10 WAC                  1:01.67      52.25  
 26 Brace, Colton              9 HAC                    53.37      52.67  
 27 Lehan, Colin S             9 HAC                    53.12      52.92  
 28 Ruslim, Ethan              9 WAC                    54.26      53.17  
 29 Wheeler, Grady M           9 WAC                       NT      53.22  
 30 Suc, Xavier N             10 UDAC                   52.92      53.90  
 31 Shelton, Brady H           9 WAC                    57.99      54.31  
 32 Conway, Quinn D           10 PSC                       NT      56.69  
 33 Epoca, Jacob C            10 HAC                    52.05      56.99  
 34 Kong, Justin               9 UDAC                      NT      57.72  
 35 Krol, Matthew J            9 PPST                 1:00.16      57.77  
 36 St-Laurent, Jeremy P       9 CAA                    55.75      58.48  
 37 Rothman, Drew A           10 UDAC                      NT      59.96  
 38 Kusminsky, Isaac S         9 PPST                 1:00.51    1:01.99  
 39 Piccini, Jacob W          10 PSC                  1:07.49    1:02.28  
 40 Robinson, Gavin M          9 WAC                       NT    1:10.37  
 41 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT    1:16.03  
 42 Jowers, Jackson K          9 WAC                       NT    1:21.81  
 -- Kirby, Connor C           10 GRA                       NT     X41.49  
 -- Corbett, Paul H            9 WAC                  1:04.33         DQ  
 -- La Grou, Owen M            9 YBCC                   51.53         DQ  
 -- Heim, Brogan A             9 ACAC                 1:08.66         DQ  
 -- Albert, Andrew             9 ACAC                      NT         DQ  
 -- Davis, Quinton C           9 UDAC                      NT         DQ  
 -- Fountain, Gavin D         10 UDAC                      NT         DQ  
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 1:13.14    1:13.13  
       34.81  1:13.13                                                      
  2 Jia, Annie Z              11 UDAC                 1:16.55    1:13.88  
       35.05  1:13.88                                                      
  3 Koehler, Sydne L          12 UN                   1:15.44    1:15.15  
       35.00  1:15.15                                                      
  4 Lieu, Isa S               11 PWAC                 1:21.33    1:17.51  
       37.74  1:17.51                                                      
  5 Poach, Sarah J            12 NPAC                 1:18.42    1:18.58  
       37.93  1:18.58                                                      
  6 Caraballo, Bella K        12 WAC                  1:18.39    1:19.40  
       37.00  1:19.40                                                      
  7 Weber, Courtney E         12 PPST                 1:20.50    1:21.36  
       38.65  1:21.36                                                      
BB - Division  
  1 Norton, Jassy E           12 NPAC                 1:26.79    1:17.62  
       36.61  1:17.62                                                      
  2 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                 1:22.01    1:20.82  
       37.39  1:20.82                                                      
  3 Schmidt, Rose C           11 NPAC                 1:24.46    1:22.76  
       38.92  1:22.76                                                      
  4 Trotter, Barcley R        11 PAY                  1:25.30    1:23.21  
       38.36  1:23.21                                                      
  5 Woronko, Julia M          11 HAC                  1:27.52    1:23.42  
       39.39  1:23.42                                                      
  6 Moore, Lily A             11 HAC                  1:21.96    1:24.52  
       40.48  1:24.52                                                      
  7 Dalumpines, Angel M       12 YBCC                 1:27.79    1:26.40  
       40.96  1:26.40                                                      
  8 Sweeney, Ali V            11 PCAC                 1:28.48    1:27.00  
  9 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                 1:27.33    1:28.86  
       42.25  1:28.86                                                      
 10 Zelin, Brooke A           11 PVAC                 1:27.90    1:30.60  
       41.33  1:30.60                                                      
C - Division  
  1 Marks, Riley L            11 PAY                       NT    1:23.49  
       40.45  1:23.49                                                      
  2 Waldhauser, Eleni M       11 YBCC                 1:30.84    1:25.78  
       40.25  1:25.78                                                      
  3 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                 1:31.71    1:26.52  
       39.13  1:26.52                                                      
  4 Manning, Jazziah A        12 DCAA                      NT    1:27.09  
       39.89  1:27.09                                                      
  5 Kushner, Emma M           11 PSC                  1:32.03    1:27.68  
       42.03  1:27.68                                                      
  6 Nishikawa, Sarah          12 ACAC                 1:33.41    1:29.00  
       42.64  1:29.00                                                      
  7 Leopold, Viktoria E       12 PPST                      NT    1:29.46  
       41.15  1:29.46                                                      
  8 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT    1:29.48  
       42.58  1:29.48                                                      
  9 Kraft, Olivia G           11 DCAA                 1:32.97    1:30.12  
       43.37  1:30.12                                                      
 10 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT    1:31.14  
       43.81  1:31.14                                                      
 11 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                 1:34.83    1:31.35  
       42.75  1:31.35                                                      
 12 Helmke, Ava D             12 MAC                  1:34.73    1:31.89  
       43.16  1:31.89                                                      
 13 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                  1:36.32    1:31.90  
       44.51  1:31.90                                                      
 14 Aiello, Cameron J         11 WAC                  1:30.92    1:31.93  
       43.25  1:31.93                                                      
 15 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                 1:39.12    1:31.94  
       43.66  1:31.94                                                      
 16 Jimenez, Lola S           11 PPST                 1:33.56    1:32.31  
       43.64  1:32.31                                                      
 17 Lee, Minhee               12 PPST                 1:45.42    1:32.32  
       45.62  1:32.32                                                      
 18 Johnson, Ryan E           11 WAC                  1:40.43    1:33.97  
       45.29  1:33.97                                                      
 19 Hartman, Jamison M        11 DCAA                 1:34.50    1:34.24  
       45.36  1:34.24                                                      
 20 Wetzel, Kirsten           11 PWAC                 1:34.32    1:34.72  
       45.38  1:34.72                                                      
 21 Coombe, Taylor B          11 PSC                  1:32.32    1:34.83  
       45.92  1:34.83                                                      
 22 Peterson, Jenna L         11 NPAC                      NT    1:34.98  
       44.71  1:34.98                                                      
 23 Arkan, Selen M            11 YBCC                 1:40.64    1:35.58  
       44.80  1:35.58                                                      
 24 Coccia, Angelina          11 UDAC                 1:37.61    1:35.88  
       45.11  1:35.88                                                      
 25 Welsh, Zoe C              11 NPAC                 1:31.51    1:35.90  
       44.03  1:35.90                                                      
 26 Curcio, Julianna          11 UDAC                      NT    1:36.33  
       45.76  1:36.33                                                      
 27 Russell, Ana E            11 CAA                       NT    1:37.38  
       45.15  1:37.38                                                      
 28 Aievoli, Sophia P         12 CAA                  1:38.71    1:37.82  
       46.99  1:37.82                                                      
 29 Koons, Leah A             12 PVAC                      NT    1:37.92  
       47.46  1:37.92                                                      
 30 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT    1:38.08  
       46.15  1:38.08                                                      
 31 Kalet, Libby B            11 WAC                  1:44.98    1:40.00  
       47.50  1:40.00                                                      
 32 Belair, Emily G           12 WAC                  1:32.28    1:41.61  
       46.50  1:41.61                                                      
 33 Upadhya, Sachita S        11 PWAC                 1:55.80    1:44.81  
       50.89  1:44.81                                                      
 34 Liles, Olivia C           11 CAA                       NT    1:49.43  
       49.44  1:49.43                                                      
 35 Ziesenheim, Anna          11 HAC                       NT    1:49.91  
       48.96  1:49.91                                                      
 36 Godfrey, Julia G          11 PPST                 1:56.73    1:50.90  
       51.54  1:50.90                                                      
 37 Preston, Mia S            12 PSC                       NT    1:57.12  
       55.56  1:57.12                                                      
 -- Zuo, Bonita R             11 UN                        NT   X1:21.41  
       38.67  1:21.41                                                      
 -- Fisher, Paige E           11 GRA                       NT   X1:23.80  
       38.51  1:23.80                                                      
 -- Angelone, Sienna M        12 PPST                 1:50.99         DQ  
       51.16       DQ                                                      
 -- Fanelli, Bella            11 ACAC                      NT         DQ  
       44.15       DQ                                                      
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC                  1:10.91    1:12.45  
       34.31  1:12.45                                                      
  2 Koh, Anthony              12 UDAC                 1:17.97    1:12.96  
       34.86  1:12.96                                                      
  3 Panachyda, Elias J        12 NPAC                 1:17.40    1:19.81  
       38.16  1:19.81                                                      
BB - Division  
  1 Franchetti, John E        12 DCAA                 1:20.09    1:17.02  
       36.13  1:17.02                                                      
  2 Politza, Luca W           12 WAC                  1:23.76    1:20.56  
       37.93  1:20.56                                                      
  3 Lao, Brendan              11 NPAC                 1:26.32    1:23.16  
  4 Lehan, Sean C             12 HAC                  1:25.11    1:24.52  
       39.71  1:24.52                                                      
C - Division  
  1 Shaw, Nev or Nevin R      12 NPAC                      NT    1:15.88  
       35.36  1:15.88                                                      
  2 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                 1:27.27    1:20.05  
       38.09  1:20.05                                                      
  3 Westerman, Ry C           11 NPAC                 1:26.70    1:25.77  
       39.37  1:25.77                                                      
  4 Sapozhnikov, Michael L    12 UDAC                 1:52.69    1:26.80  
       41.17  1:26.80                                                      
  5 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                 1:27.20    1:27.48  
       40.72  1:27.48                                                      
  6 Willard, Ethan P          12 PSC                  1:29.42    1:28.64  
       41.73  1:28.64                                                      
  7 Van De Louw, Mathias      12 HAC                  1:31.47    1:28.82  
       41.55  1:28.82                                                      
  8 Heim, Carter N            12 ACAC                 1:33.35    1:30.01  
       44.00  1:30.01                                                      
  9 Perera, Kemith S          12 PWAC                 1:27.98    1:30.82  
       43.22  1:30.82                                                      
 10 Serfass, Caleb P          12 HAC                  1:47.53    1:32.39  
       42.58  1:32.39                                                      
 11 Babka, Alex W             12 PWAC                 1:36.05    1:32.63  
       43.51  1:32.63                                                      
 12 Politza, Kai C            11 WAC                  1:33.52    1:32.80  
       43.41  1:32.80                                                      
 13 Chappell, Will C          12 HAC                  1:38.29    1:33.03  
       44.53  1:33.03                                                      
 14 Herzog, Toby              12 UDAC                      NT    1:33.32  
       43.16  1:33.32                                                      
 15 Jefferson, Teddy G        12 WAC                  1:29.23    1:33.68  
       44.84  1:33.68                                                      
 16 Nesbit, Julian N          11 WAC                  1:34.71    1:35.22  
       45.51  1:35.22                                                      
 17 Baganski, Patrick J       12 PAY                  1:42.27    1:37.72  
       45.97  1:37.72                                                      
 18 Brucker, Ben R            11 PAY                  1:41.54    1:38.86  
       45.28  1:38.86                                                      
 19 Grab, Jacob T             11 PSC                  1:51.27    1:39.86  
       46.25  1:39.86                                                      
 20 Aievoli, Dominick J       11 CAA                  1:51.53    1:43.27  
       47.88  1:43.27                                                      
 21 Tilve, Rishan A           12 PPST                      NT    1:45.07  
       49.42  1:45.07                                                      
 22 Lackner, Mark A           11 PPST                 1:47.82    1:45.19  
       49.01  1:45.19                                                      
 23 Healy, Connor S           11 YBCC                      NT    1:50.11  
       52.64  1:50.11                                                      
 24 Schofield  IV, Edwin F    11 CAA                       NT    1:50.46  
       52.86  1:50.46                                                      
 -- Abbasi, Adeen A           11 PPST                      NT         DQ  
       52.94       DQ                                                      
 
Event 67  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                   31.41      31.20  
  2 Potter, Mia S             10 WAC                    32.08      31.70  
  3 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                   34.53      32.75  
  4 Lyons, Ella J              9 WAC                    35.73      34.21  
  5 Motelson, Jessie R        10 UDAC                   35.25      34.70  
  6 Ashman, Aubrey V          10 WAC                    36.58      35.17  
  7 Ryan, Max E               10 WAC                    35.36      36.85  
  8 Mahler, Olivia A          10 HAC                    36.32      37.79  
  9 Sileo-Magliari, Sophia    10 UDAC                   36.53      37.82  
BB - Division  
  1 Lewis, Brynn B            10 PAY                    37.55      35.29  
  2 Zhang, Grace L            10 PSC                    39.50      35.61  
  3 Shapiro, Maddie S         10 UDAC                   38.92      36.26  
  4 Lyons, Abigail C           9 WAC                    38.45      36.77  
  5 Martin, Caden L           10 PPST                   37.59      37.09  
  6 Jefferson, McKinley F     10 WAC                    36.81      37.22  
  7 Andrulonis, Janis         10 UDAC                   38.41      37.86  
  8 Fuhr, Avery V             10 CAA                    42.08      38.26  
  9 Sgarra, Ava M             10 MAC                    41.11      38.34  
 10 McNamara, Elizabeth F     10 CAA                    39.35      38.96  
 11 Westerman, Amanda R       10 PAY                    37.59      39.08  
 12 Hoffman, Alaina G         10 WAC                    41.06      39.46  
 13 Cottingham, Keira         10 UDAC                   40.34      40.89  
 14 Ward, Dana R              10 WAC                    42.17      41.79  
C - Division  
  1 Tucker, Ruby C            10 UDAC                   43.09      37.26  
  2 Panachyda, Katherine L     9 NPAC                      NT      38.56  
  3 Flanagan, Annie B         10 PPST                   43.94      38.82  
  4 Mason, Charlotte A        10 WAC                    42.81      39.32  
  5 Belair, Lilly J           10 WAC                    42.63      39.45  
  6 Gebhart, Addy F            9 YBCC                      NT      40.35  
  7 Cooper, Addison L         10 PAY                    44.07      40.64  
  8 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                  1:01.95      40.86  
  9 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC                   43.20      41.06  
  9 Heckler, Hayley K         10 PAY                    44.07      41.06  
 11 Quattrocchi, Siena A      10 YBCC                   43.80      41.13  
 12 LaBaugh, Sydney N          9 PSC                    43.41      41.46  
 13 Sgaramella, Maggie M      10 PWAC                   46.98      42.03  
 14 Thomas, Emily G            9 ACAC                   53.85      42.20  
 15 Celano, Giada B           10 WAC                    45.12      42.59  
 16 Parikh, Payton E          10 PCAC                   46.02      42.63  
 17 Obenski, Lucille J        10 PAY                    44.02      42.79  
 18 Quinn, Vivenne R          10 CAA                    51.49      43.69  
 19 Braun, Casey               9 UDAC                   45.72      44.03  
 20 Cornejo, Rachel P          9 PCAC                   49.30      44.20  
 21 Wolverton, Sophia M       10 UDAC                      NT      45.14  
 22 McPeek, Kelsey M          10 PSC                    45.95      45.46  
 23 Muhic, Kate G              9 YBCC                      NT      45.66  
 24 Caraballo, Talie R        10 WAC                    47.55      46.04  
 25 Ventresca, Khloe R         9 WAC                    53.55      46.25  
 26 Aievoli, Ava C             9 CAA                       NT      46.29  
 27 Chungag, Kylie K          10 WAC                       NT      46.41  
 28 Moore, Pamela H            9 WAC                    48.79      46.44  
 29 Aievoli, Gianna M          9 CAA                       NT      46.77  
 30 Baughman, Caroline E      10 UDAC                   45.75      47.47  
 31 Buckley, Ana D            10 PCAC                      NT      47.73  
 32 Truong, Lauren            10 PAY                    51.02      49.33  
 33 DiMartile, Bridget R       9 UDAC                      NT      50.54  
 34 Hurlburt, Sloane A         9 UDAC                      NT      51.41  
 35 Rice, Addison              9 WAC                    55.77      51.85  
 36 Roselli, Julia m          10 ACAC                   49.68      51.93  
 37 Miner, Jax P               9 PPST                   54.23      52.42  
 38 Morris, Adriana L          9 WAC                  1:10.09      53.23  
 39 D'Alesio, Jenna           10 CAA                       NT      54.74  
 40 Fichter, Bailey P          9 UDAC                      NT      55.51  
 41 Shivakumar, Janani        10 PPST                      NT      56.01  
 42 Reck, Gianna              10 PSC                    55.87      57.96  
 43 Remillard, Sofie          10 ACAC                      NT    1:00.11  
 44 Ridge, Taryn L            10 WAC                  1:03.81    1:03.07  
 45 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                  1:06.09    1:03.99  
 46 Greis, Kylie J             9 PSC                       NT    1:04.78  
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT     X33.26  
 -- Krause, Mabry C            9 PSC                       NT     X41.70  
 -- Smith, Jennah D            9 PCAC                      NT         DQ  
 -- Cheifetz, Ellie Love L     9 UDAC                      NT         DQ  
 
Event 68  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rees, Davis J             10 MAC                    30.85      30.21  
  2 Tran, Gavin H             10 HAC                    33.41      33.77  
  3 Redding, Grady M          10 WAC                    33.52      34.44  
  4 Smith, Cullen              9 UDAC                   35.88      35.54  
BB - Division  
  1 Tinsley, Caleb M          10 HAC                    37.87      36.12  
  2 Bucksner, Grayson L       10 WAC                    36.22      36.70  
  3 Evans, Matthew C          10 UDAC                   37.74      36.77  
  4 Padilla, Kyle             10 PAY                    38.14      36.94  
  5 Faikish, Jakob J          10 NPAC                   40.59      38.66  
  6 Faenza, Dominic W          9 PSC                    39.73      39.12  
C - Division  
  1 Sleptsov, Nicholas A      10 PCAC                      NT      37.82  
  2 Baddick, Evan J            9 WAC                    41.53      37.99  
  3 Kearney, Ryan J           10 PSC                    44.67      38.43  
  4 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                    43.16      39.47  
  5 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT      40.81  
  6 Truong, Matthew           10 PAY                    56.35      41.55  
  7 Babka, Erik N              9 PWAC                   43.92      41.93  
  8 Peev, Sebastian G          9 UDAC                   41.77      42.22  
  9 Kraft, Chase M             9 DCAA                   44.72      42.50  
 10 Caccuro, Cole T            9 YBCC                      NT      42.64  
 11 Lavallee, Jack            10 YBCC                      NT      43.02  
 11 Dian, David S             10 NPAC                      NT      43.02  
 13 Mondgock, Avi M           10 PCAC                   54.87      43.91  
 14 Lehan, Colin S             9 HAC                    42.15      44.07  
 15 Hartman, George J          9 DCAA                   47.87      44.20  
 16 Piccini, Jacob W          10 PSC                    50.02      44.42  
 17 Walters, Ezra D           10 PWAC                   43.64      44.45  
 18 Bluemle, Jackson J        10 WAC                    51.15      44.54  
 19 Shelton, Tyler D           9 WAC                    46.48      44.55  
 20 Curcio, Joey               9 UDAC                      NT      44.63  
 21 Morrow III, Douglas E      9 WAC                    53.98      45.29  
 22 Murdock, Kellen D         10 PPST                   48.56      46.96  
 23 Middleton, Luke P         10 WAC                    44.80      49.21  
 24 Willard, Brady T           9 PSC                    52.46      50.00  
 25 Nagle, Carson J            9 WAC                    50.14      51.10  
 26 Sullivan, Luke T           9 UDAC                      NT      51.29  
 27 Krol, Matthew J            9 PPST                   50.68      51.80  
 28 Klein, Chase A            10 UNUDA                     NT      52.58  
 29 St-Laurent, Jeremy P       9 CAA                    51.29      53.87  
 30 Shimkus, Avery P           9 WAC                       NT      54.61  
 31 Faikish, Daniel M          9 NPAC                      NT      54.95  
 32 Heim, Brogan A             9 ACAC                      NT      55.18  
 33 Shelton, Brady H           9 WAC                    52.82      55.23  
 34 Wheeler, Grady M           9 WAC                       NT      56.06  
 35 Davis, Quinton C           9 UDAC                      NT      56.33  
 36 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT      56.79  
 37 Corbett, Paul H            9 WAC                  1:03.30      56.83  
 38 Stahley, Luke E            9 PSC                       NT      56.89  
 39 Ruslim, Ethan              9 WAC                    54.25      58.30  
 40 Cole, Jack C              10 WAC                       NT    1:00.58  
 41 Brace, Colton              9 HAC                  1:11.36    1:00.92  
 42 Kusminsky, Isaac S         9 PPST                 1:09.03    1:02.98  
 43 Vermut, Gabriel C          9 PPST                 1:07.64    1:03.33  
 -- Kirby, Connor C           10 GRA                       NT     X32.21  
 -- Miller, Everett J          9 GRA                       NT     X51.61  
 -- La Grou, Owen M            9 YBCC                   55.36         DQ  
 -- Rothman, Drew A           10 UDAC                      NT         DQ  
 -- Blough, Max R              9 UDAC                 1:13.20         DQ  
 -- Fountain, Gavin D         10 UDAC                      NT         DQ  
 -- Robinson, Gavin M          9 WAC                       NT         DQ  
 
Event 69  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC                 1:02.78      59.65  
       28.56    59.65                                                      
  1 Vinogradov, Sofia         12 UDAC                 1:17.46    1:10.19  
       32.35  1:10.19                                                      
  1 Poach, Sarah J            12 NPAC                      NT    1:11.16  
       33.55  1:11.16                                                      
  2 Padilla, Kenzie           12 PAY                  1:00.98    1:00.81  
       28.34  1:00.81                                                      
  2 Maher, Elizabeth A        12 WAC                  1:15.58    1:11.03  
       32.26  1:11.03                                                      
  2 Serfass, Maddie G         12 HAC                  1:30.17    1:11.46  
       33.40  1:11.46                                                      
  3 Kitsul, Kristina          12 PWAC                 1:07.63    1:04.15  
       29.35  1:04.15                                                      
  3 Ruggeri, Lauren M         12 PAY                  1:12.86    1:11.23  
       31.48  1:11.23                                                      
  3 Bui, Adrianna H           12 YBCC                      NT    1:13.96  
       32.84  1:13.96                                                      
  4 Jia, Annie Z              11 UDAC                 1:04.73    1:06.46  
       30.80  1:06.46                                                      
  4 Colarossi, Natalie M      12 HAC                  1:26.09    1:15.73  
       33.37  1:15.73                                                      
  4 Sawicki, Isabelle         12 CAA                  1:18.59    1:16.94  
       34.98  1:16.94                                                      
  5 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                 1:07.03    1:06.49  
       31.39  1:06.49                                                      
  5 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                  1:24.62    1:17.65  
       34.74  1:17.65                                                      
  5 Johnson, Eliza C          11 WAC                  1:19.05    1:18.12  
       36.01  1:18.12                                                      
  6 Raser, Emma F             12 NPAC                 1:08.57    1:06.78  
       30.87  1:06.78                                                      
  6 DiMartile, Anna M         11 UDAC                 1:15.89    1:18.60  
       34.91  1:18.60                                                      
  6 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                      NT    1:20.66  
       38.27  1:20.66                                                      
  7 Potts, Mikayla E          11 NPAC                 1:04.81    1:07.49  
       31.10  1:07.49                                                      
  7 Bagley, Logan C           11 WAC                  1:25.23    1:23.26  
       37.72  1:23.26                                                      
  8 Phifer, Amanda R          12 NPAC                 1:05.33    1:08.24  
       30.33  1:08.24                                                      
  8 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                      NT    1:23.40  
       37.78  1:23.40                                                      
  9 Rogers, Zoey S            11 WAC                  1:06.49    1:08.48  
       31.79  1:08.48                                                      
  9 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                  1:29.79    1:26.89  
       40.07  1:26.89                                                      
 10 McCottry, Maya            12 DCAA                 1:11.35    1:11.55  
       33.08  1:11.55                                                      
 10 Wetzel, Kirsten           11 PWAC                 1:31.00    1:27.60  
       41.40  1:27.60                                                      
 11 Sommer, Truly A           11 MAC                  1:10.41    1:12.26  
       35.06  1:12.26                                                      
 11 Soroka, Mickie R          12 DCAA                 1:30.01    1:27.92  
       41.63  1:27.92                                                      
 12 Archer, Ellie M           11 PWAC                 1:11.80    1:12.35  
       33.59  1:12.35                                                      
 12 Lhulier, Ellie A          11 WAC                  1:32.30    1:32.15  
       43.28  1:32.15                                                      
 13 Koehler, Abby M           11 UN                   1:10.76    1:12.67  
       32.33  1:12.67                                                      
 13 Platt, Mackenzie M        11 PSC                  1:47.62    1:34.13  
       42.53  1:34.13                                                      
 14 Moore, Grace E            12 WAC                  1:11.77    1:13.48  
       32.59  1:13.48                                                      
 14 Oliver, Kota L            11 NPAC                      NT    1:36.51  
       43.69  1:36.51                                                      
 15 St-Laurent, Alexandra A   11 CAA                  1:36.89    1:41.81  
       44.48  1:41.81                                                      
 -- Miller, Amelia E          11 GRA                       NT   X1:13.68  
       34.70  1:13.68                                                      
 
Event 70  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC                  1:02.13    1:04.20  
       30.07  1:04.20                                                      
  2 McGowan, James A          12 UN-PW                1:07.52    1:06.45  
       31.27  1:06.45                                                      
  3 Makaron, Adam             12 NPAC                 1:07.86    1:10.11  
       32.03  1:10.11                                                      
BB - Division  
  1 Filipovski, Luka K        11 PAY                  1:10.64    1:12.16  
       33.68  1:12.16                                                      
  2 Politza, Luca W           12 WAC                  1:16.43    1:12.43  
       32.19  1:12.43                                                      
  3 Lao, Brendan              11 NPAC                 1:13.54    1:12.65  
       33.56  1:12.65                                                      
C - Division  
  1 Ciccarone, Franco         11 UDAC                 1:25.91    1:14.52  
       34.57  1:14.52                                                      
  2 Pasquarello, Alex C       12 DCAA                      NT    1:21.76  
       35.94  1:21.76                                                      
  3 Gulli, Jamie C            11 WAC                  1:22.13    1:22.26  
       36.36  1:22.26                                                      
  4 Melody, Sean S            11 WAC                  1:23.72    1:23.63  
       37.47  1:23.63                                                      
  5 Nash, Colin S             11 DCAA                      NT    1:27.07  
       37.69  1:27.07                                                      
  6 Politza, Kai C            11 WAC                  1:22.06    1:27.63  
       37.46  1:27.63                                                      
  7 Nesbit, Julian N          11 WAC                  1:34.79    1:39.47  
       43.95  1:39.47                                                      
  8 Banks, Dylan R            11 UDAC                      NT    1:57.06  
 
Event 71  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bockrath, Rachel K        12 WAC                  1:06.60    1:05.01  
       29.46  1:05.01                                                      
  2 Jia, Annie Z              11 UDAC                 1:08.58    1:05.29  
       30.39  1:05.29                                                      
  3 Kitsul, Kristina          12 PWAC                 1:06.81    1:05.50  
       30.22  1:05.50                                                      
  4 Faikish, Madeline R       11 NPAC                 1:07.16    1:07.83  
       31.93  1:07.83                                                      
  5 Weber, Courtney E         12 PPST                 1:09.84    1:09.53  
       33.41  1:09.53                                                      
  6 Lieu, Isa S               11 PWAC                 1:12.76    1:10.49  
       33.02  1:10.49                                                      
  7 Phifer, Amanda R          12 NPAC                 1:10.98    1:11.93  
  8 Rogers, Zoey S            11 WAC                  1:11.87    1:13.40  
       32.87  1:13.40                                                      
  9 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                 1:12.80    1:14.78  
       33.67  1:14.78                                                      
BB - Division  
  1 Maher, Elizabeth A        12 WAC                  1:13.20    1:11.34  
       32.16  1:11.34                                                      
  2 Woronko, Julia M          11 HAC                  1:14.07    1:12.84  
       32.55  1:12.84                                                      
  3 Caraballo, Bella K        12 WAC                  1:13.75    1:12.87  
       34.75  1:12.87                                                      
  4 Buck, Ava S               12 HAC                  1:16.99    1:14.54  
       34.21  1:14.54                                                      
  5 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                 1:16.93    1:14.70  
       35.30  1:14.70                                                      
  6 Blough, Eleanor R         12 UDAC                 1:14.72    1:15.29  
       34.85  1:15.29                                                      
  7 Mansukani, Jayne          11 YBCC                 1:15.08    1:15.72  
       32.60  1:15.72                                                      
  8 Trotter, Barcley R        11 PAY                  1:19.16    1:16.07  
       35.24  1:16.07                                                      
  9 Moore, Grace E            12 WAC                  1:15.06    1:16.68  
       33.92  1:16.68                                                      
 10 Schmidt, Rose C           11 NPAC                 1:16.89    1:17.87  
       37.15  1:17.87                                                      
 11 DiMartile, Anna M         11 UDAC                 1:18.34    1:18.04  
       36.39  1:18.04                                                      
 12 Aiello, Cameron J         11 WAC                  1:17.97    1:19.55  
       37.82  1:19.55                                                      
 13 Dalumpines, Angel M       12 YBCC                 1:17.52    1:19.99  
       37.24  1:19.99                                                      
C - Division  
  1 Serfass, Maddie G         12 HAC                  1:27.81    1:11.54  
       33.26  1:11.54                                                      
  2 Colarossi, Natalie M      12 HAC                  1:24.24    1:15.32  
       33.71  1:15.32                                                      
  3 Remenicky, Isabella V     12 WAC                  1:22.37    1:15.42  
       34.00  1:15.42                                                      
  4 Bagley, Logan C           11 WAC                  1:20.72    1:15.56  
       35.50  1:15.56                                                      
  5 Cooper, Olivia J          12 PAY                  1:24.53    1:15.69  
       35.06  1:15.69                                                      
  6 Johnson, Eliza C          11 WAC                  1:19.44    1:15.92  
       35.64  1:15.92                                                      
  7 Fickett, Emma R           11 HAC                  1:21.71    1:15.96  
       33.88  1:15.96                                                      
  8 Sawicki, Isabelle         12 CAA                  1:21.42    1:16.91  
       35.76  1:16.91                                                      
  9 Kushner, Emma M           11 PSC                  1:22.59    1:17.01  
       35.43  1:17.01                                                      
 10 Leopold, Viktoria E       12 PPST                      NT    1:18.57  
       37.54  1:18.57                                                      
 11 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                  1:27.20    1:19.46  
       36.01  1:19.46                                                      
 12 Hummel, Jane F            11 PAY                  1:33.97    1:19.62  
       37.15  1:19.62                                                      
 13 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                 1:22.54    1:20.09  
       36.98  1:20.09                                                      
 14 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                 1:33.51    1:20.36  
 15 Aievoli, Sophia P         12 CAA                  1:23.80    1:20.38  
       36.58  1:20.38                                                      
 16 Waldhauser, Eleni M       11 YBCC                 1:23.43    1:20.63  
       40.03  1:20.63                                                      
 17 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                 1:21.46    1:20.86  
       35.90  1:20.86                                                      
 18 Helmke, Ava D             12 MAC                  1:23.16    1:21.21  
       36.99  1:21.21                                                      
 19 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT    1:21.25  
       38.96  1:21.25                                                      
 20 Leonard, Allie J          11 HAC                  1:20.77    1:21.36  
       36.78  1:21.36                                                      
 21 Kraft, Olivia G           11 DCAA                 1:20.88    1:21.41  
       39.07  1:21.41                                                      
 22 Manning, Jazziah A        12 DCAA                      NT    1:21.89  
       37.63  1:21.89                                                      
 23 Herm, Kylie A             12 MAC                  1:27.74    1:22.11  
       38.24  1:22.11                                                      
 24 O'Malley, Anna C          12 DCAA                      NT    1:22.17  
       38.13  1:22.17                                                      
 25 Hillman, Anna C           12 CAA                  1:21.49    1:22.29  
       39.25  1:22.29                                                      
 26 Devone, Tessa R           11 YBCC                 1:22.85    1:22.44  
       37.26  1:22.44                                                      
 27 Radziewicz, Gabriella E   11 WAC                  1:23.12    1:22.73  
       40.61  1:22.73                                                      
 28 Lee, Minhee               12 PPST                 1:32.25    1:23.01  
       39.70  1:23.01                                                      
 29 Coombe, Taylor B          11 PSC                  1:22.47    1:23.02  
       38.49  1:23.02                                                      
 30 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                 1:21.90    1:23.10  
       40.34  1:23.10                                                      
 31 Lhulier, Ellie A          11 WAC                  1:28.21    1:23.60  
       38.78  1:23.60                                                      
 32 Soroka, Mickie R          12 DCAA                 1:19.71    1:23.74  
       39.14  1:23.74                                                      
 33 Oliver, Kota L            11 NPAC                 1:27.35    1:23.90  
 34 Sweeney, Ali V            11 PCAC                 1:24.45    1:24.53  
       39.95  1:24.53                                                      
 35 Koons, Leah A             12 PVAC                      NT    1:25.21  
       38.31  1:25.21                                                      
 36 Arkan, Selen M            11 YBCC                 1:24.71    1:25.83  
       40.75  1:25.83                                                      
 37 Catania, Bella M          11 MAC                  1:38.41    1:26.68  
       37.45  1:26.68                                                      
 38 Russell, Ana E            11 CAA                  1:25.53    1:26.76  
       40.45  1:26.76                                                      
 38 Curcio, Julianna          11 UDAC                 1:31.72    1:26.76  
       43.52  1:26.76                                                      
 40 Coccia, Angelina          11 UDAC                 1:27.61    1:27.44  
 41 Jimenez, Lola S           11 PPST                 1:22.97    1:27.53  
       41.70  1:27.53                                                      
 42 Michel, Lucy E            11 MAC                  1:35.99    1:28.06  
       37.22  1:28.06                                                      
 43 Johnson, Ryan E           11 WAC                  1:34.65    1:28.47  
       42.77  1:28.47                                                      
 44 Cornejo, Leah F           12 PCAC                 1:33.27    1:28.90  
       41.33  1:28.90                                                      
 45 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT    1:29.18  
       44.86  1:29.18                                                      
 46 Angelone, Sienna M        12 PPST                 1:35.88    1:29.37  
        7.83  1:29.37                                                      
 47 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT    1:29.57  
       42.04  1:29.57                                                      
 48 Hartman, Jamison M        11 DCAA                 1:27.92    1:29.80  
 49 Peterson, Jenna L         11 NPAC                 1:39.30    1:30.09  
       45.62  1:30.09                                                      
 50 Brown, Julia K            12 YBCC                      NT    1:30.18  
       39.56  1:30.18                                                      
 50 Kalet, Libby B            11 WAC                  1:37.05    1:30.18  
       44.13  1:30.18                                                      
 52 Platt, Mackenzie M        11 PSC                  1:37.91    1:30.30  
       40.81  1:30.30                                                      
 53 Belair, Emily G           12 WAC                  1:23.55    1:30.65  
       45.37  1:30.65                                                      
 54 Welsh, Zoe C              11 NPAC                 1:25.38    1:32.15  
       42.35  1:32.15                                                      
 55 Johnson, Mary Kate E      11 CAA                  1:41.02    1:33.51  
       42.09  1:33.51                                                      
 56 Parrish, Vivian G         12 UNPP                      NT    1:34.20  
       43.75  1:34.20                                                      
 57 Hestnar, Meredith R       11 UDAC                 1:46.85    1:34.64  
       44.82  1:34.64                                                      
 58 Godfrey, Julia G          11 PPST                 1:33.06    1:35.02  
       42.62  1:35.02                                                      
 59 Goense, Holly P           11 PSC                  2:05.10    1:35.53  
       41.77  1:35.53                                                      
 60 Replogle, Abigail         11 NPAC                 1:40.05    1:35.90  
       43.77  1:35.90                                                      
 61 Upadhya, Sachita S        11 PWAC                      NT    1:36.70  
       46.68  1:36.70                                                      
 62 St-Laurent, Alexandra A   11 CAA                  1:36.01    1:39.76  
       44.33  1:39.76                                                      
 63 Brady, Fiona K            11 PCAC                 1:34.40    1:39.89  
       46.17  1:39.89                                                      
 64 Preston, Mia S            12 PSC                       NT    1:41.55  
       47.39  1:41.55                                                      
 65 D'Alesio, Alli            12 CAA                       NT    1:41.96  
       44.58  1:41.96                                                      
 66 Ziesenheim, Anna          11 HAC                       NT    1:44.25  
       49.04  1:44.25                                                      
 -- Miller, Amelia E          11 GRA                       NT   X1:14.48  
       35.07  1:14.48                                                      
 -- Collins, Hannah E         12 UDAC                      NT         DQ  
 -- Cohen, Caity V            11 PSC                       NT         DQ  
       47.42       DQ                                                      
 -- Hayes, Sarah K            11 WAC                       NT         DQ  
       43.28       DQ                                                      
 
Event 72  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Koh, Anthony              12 UDAC                 1:05.91    1:05.46  
       30.73  1:05.46                                                      
  2 McGowan, James A          12 UN-PW                1:08.58    1:06.90  
       31.53  1:06.90                                                      
  3 Faikish, Cole R           12 NPAC                 1:10.23    1:11.36  
       31.76  1:11.36                                                      
BB - Division  
  1 Wight, Coll N             12 PPST                 1:12.21    1:07.80  
       30.98  1:07.80                                                      
  2 Politza, Luca W           12 WAC                  1:12.95    1:11.03  
       32.73  1:11.03                                                      
  3 Lao, Brendan              11 NPAC                 1:16.35    1:14.18  
       33.12  1:14.18                                                      
  4 Filipovski, Luka K        11 PAY                  1:12.53    1:14.78  
       34.40  1:14.78                                                      
  5 Zang, Eric H              12 NPAC                 1:16.77    1:15.21  
       35.19  1:15.21                                                      
  6 O'Donnell, Ryan P         11 NPAC                 1:16.46    1:17.05  
       34.74  1:17.05                                                      
  7 Stanczewski, Blake A      11 PWAC                 1:16.96    1:19.38  
       38.16  1:19.38                                                      
C - Division  
  1 Shaw, Nev or Nevin R      12 NPAC                      NT    1:11.33  
       32.44  1:11.33                                                      
  2 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                 1:17.73    1:11.49  
       32.81  1:11.49                                                      
  3 Kent, Kyle R              12 PPST                 1:17.33    1:14.13  
       34.15  1:14.13                                                      
  4 Sapozhnikov, Michael L    12 UDAC                 1:22.34    1:16.52  
       36.45  1:16.52                                                      
  5 Panachyda, Elias J        12 NPAC                 1:17.67    1:17.73  
       38.31  1:17.73                                                      
  6 Willard, Ethan P          12 PSC                  1:18.12    1:18.54  
       36.86  1:18.54                                                      
  7 Heim, Carter N            12 ACAC                 1:21.14    1:19.02  
       37.54  1:19.02                                                      
  8 Serfass, Caleb P          12 HAC                  1:39.28    1:19.46  
       35.99  1:19.46                                                      
  8 Westerman, Ry C           11 NPAC                 1:20.20    1:19.46  
       37.49  1:19.46                                                      
 10 Freilich, Alexander       11 UDAC                 1:23.33    1:20.34  
       39.76  1:20.34                                                      
 11 Van De Louw, Mathias      12 HAC                  1:20.52    1:20.95  
       37.55  1:20.95                                                      
 12 Melody, Sean S            11 WAC                  1:22.94    1:21.28  
       36.47  1:21.28                                                      
 13 Ciccarone, Franco         11 UDAC                 1:28.32    1:21.76  
       36.48  1:21.76                                                      
 14 Chappell, Will C          12 HAC                  1:24.10    1:22.55  
       38.75  1:22.55                                                      
 15 Nash, Colin S             11 DCAA                 1:22.31    1:22.57  
       36.77  1:22.57                                                      
 16 Hanson, Jack C            11 WAC                  1:31.06    1:22.65  
       36.67  1:22.65                                                      
 17 Herzog, Toby              12 UDAC                      NT    1:23.94  
       40.08  1:23.94                                                      
 18 Wenstrup, Brudy G         11 PAY                  1:24.28    1:24.28  
       38.94  1:24.28                                                      
 19 Brucker, Ben R            11 PAY                  1:25.77    1:24.58  
       39.89  1:24.58                                                      
 20 Politza, Kai C            11 WAC                  1:24.44    1:24.72  
       38.66  1:24.72                                                      
 21 Grab, Jacob T             11 PSC                  1:30.59    1:24.99  
       39.44  1:24.99                                                      
 22 Fastrich, Owen S          12 HAC                  1:26.10    1:27.04  
       38.58  1:27.04                                                      
 23 Aievoli, Dominick J       11 CAA                  1:26.95    1:27.32  
       40.37  1:27.32                                                      
 24 Babka, Alex W             12 PWAC                 1:32.03    1:28.47  
       42.21  1:28.47                                                      
 25 Healy, Connor S           11 YBCC                 1:32.77    1:31.22  
       39.14  1:31.22                                                      
 26 Seiss, Logan P            12 CAA                       NT    1:33.75  
       41.68  1:33.75                                                      
 27 Caccuro, Caden            11 YBCC                 1:27.43    1:35.19  
       45.29  1:35.19                                                      
 28 Lackner, Mark A           11 PPST                 1:34.67    1:35.71  
       45.93  1:35.71                                                      
 29 Tilve, Rishan A           12 PPST                      NT    1:36.54  
       45.30  1:36.54                                                      
 30 Nesbit, Julian N          11 WAC                  1:30.02    1:36.98  
       48.83  1:36.98                                                      
 31 Shevade, Dhruv J          11 PWAC                 1:43.15    1:39.64  
 32 Schofield  IV, Edwin F    11 CAA                       NT    1:40.12  
 33 Palermo, Adam J           11 ACAC                      NT    1:44.39  
       46.80  1:44.39                                                      
 34 Renion, Jaicob V          11 PSC                       NT    1:46.24  
 -- Franchetti, John E        12 DCAA                      NT   X1:09.80  
       32.70  1:09.80                                                      
 -- Abbasi, Adeen A           11 PPST                      NT         DQ  
       50.33       DQ                                                      
 -- Sadeghi, Kian             12 UDAC                      NT         DQ  
       46.91       DQ                                                      
 
Event 73  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Coombs, Ava               10 PWAC                   30.92      28.28  
  2 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC                   29.46      28.92  
  3 Potter, Mia S             10 WAC                    30.37      30.20  
  4 Auwarter, Olivia N        10 UDAC                   30.66      30.56  
  5 Lewis, Brynn B            10 PAY                    30.85      30.74  
  6 Pennekamp, Katie K        10 DCAA                   31.68      31.46  
  7 Sileo-Magliari, Sophia    10 UDAC                   31.32      32.03  
BB - Division  
  1 Lyons, Ella J              9 WAC                    33.04      31.17  
  2 Motelson, Jessie R        10 UDAC                   32.22      31.18  
  3 Martin, Caden L           10 PPST                   33.21      31.34  
  4 Jefferson, McKinley F     10 WAC                    33.30      31.60  
  5 Angelone, Scarlett F      10 PPST                   33.63      31.74  
  6 Lyons, Abigail C           9 WAC                    32.81      32.15  
  7 Wilson, MacKenzie N       10 WAC                    33.03      32.24  
  8 Zhang, Grace L            10 PSC                    34.74      32.27  
  9 Westerman, Amanda R       10 PAY                    33.45      32.92  
 10 Obenski, Lucille J        10 PAY                    33.78      33.29  
 11 Ryan, Max E               10 WAC                    32.32      33.37  
 12 Mason, Charlotte A        10 WAC                    34.45      33.66  
 13 Cooper, Addison L         10 PAY                    35.30      34.29  
 14 Andrulonis, Janis         10 UDAC                   35.65      34.49  
 15 Hung, Danica Hailey T     10 ACAC                   35.63      34.60  
 16 Carmella, Keira A          9 CAA                    35.11      34.77  
 17 Parikh, Payton E          10 PCAC                   34.64      35.31  
 18 McNamara, Elizabeth F     10 CAA                    35.43      35.35  
 19 Shapiro, Maddie S         10 UDAC                   34.97      35.45  
 20 Heckler, Hayley K         10 PAY                    35.50      35.67  
 21 Hoffman, Alaina G         10 WAC                    35.16      35.77  
C - Division  
  1 Flanagan, Annie B         10 PPST                   38.69      32.80  
  2 Devlin, Mia L              9 WAC                    35.76      32.89  
  3 Ashman, Aubrey V          10 WAC                    37.65      33.01  
  4 Tucker, Ruby C            10 UDAC                   37.03      33.35  
  5 Wolverton, Sophia M       10 UDAC                      NT      34.64  
  6 Sgaramella, Maggie M      10 PWAC                   36.56      34.69  
  7 Cottingham, Keira         10 UDAC                   41.90      34.94  
  8 Morris, Sadi              10 ACAC                   39.28      34.95  
  9 Fuhr, Avery V             10 CAA                    36.37      35.21  
 10 LaBaugh, Sydney N          9 PSC                    36.97      35.45  
 11 Ward, Dana R              10 WAC                    36.73      35.78  
 12 Celano, Giada B           10 WAC                    37.16      36.05  
 13 Krause, Mabry C            9 PSC                    39.19      36.12  
 14 Gebhart, Addy F            9 YBCC                   39.66      36.22  
 15 Moore, Pamela H            9 WAC                    37.33      36.28  
 16 Auwarter, Alyssa P         9 UDAC                   37.23      36.31  
 17 Mansukani, Grace           9 YBCC                   36.05      36.33  
 18 Quattrocchi, Siena A      10 YBCC                   38.57      36.70  
 19 Belair, Lilly J           10 WAC                    37.78      36.91  
 19 Miner, Jax P               9 PPST                   38.42      36.91  
 21 Caraballo, Talie R        10 WAC                    37.95      37.02  
 22 Cornejo, Rachel P          9 PCAC                   40.42      37.06  
 23 McPeek, Kelsey M          10 PSC                    38.34      37.22  
 24 Taraborelli, Ava G        10 CAA                    46.25      37.25  
 25 Trostle, Emma C           10 PWAC                   38.30      37.39  
 26 Kehoe-Huck, Addie N        9 PSC                    38.33      37.63  
 27 Quinn, Vivenne R          10 CAA                    38.26      37.68  
 28 Brown, Charlotte L         9 YBCC                      NT      37.70  
 29 Robbins, Emme              9 UDAC                   39.18      37.76  
 30 Bailey, Micaela M          9 PCAC                   40.36      38.13  
 31 DiMartile, Bridget R       9 UDAC                   38.56      38.14  
 32 Braun, Casey               9 UDAC                   36.53      38.40  
 33 Weiler-Timmins, Lily S    10 HAC                    37.90      38.63  
 34 Roeting, Bella P          10 HAC                    42.29      38.73  
 35 Truong, Lauren            10 PAY                    39.36      38.87  
 36 Formica, Victoria A       10 UNPP                   40.03      39.00  
 37 Baughman, Caroline E      10 UDAC                   38.51      39.38  
 38 Ventresca, Khloe R         9 WAC                    41.58      39.62  
 39 Aievoli, Ava C             9 CAA                       NT      39.67  
 40 Reck, Gianna              10 PSC                    44.54      39.71  
 41 Catania, Juliet C          9 MAC                    43.30      39.73  
 42 Specht, Hailee T           9 PSC                    39.44      39.85  
 43 Chungag, Kylie K          10 WAC                       NT      40.00  
 44 Thomas, Emily G            9 ACAC                      NT      40.06  
 45 Ridge, Taryn L            10 WAC                    45.50      40.12  
 46 Roselli, Julia m          10 ACAC                   39.65      40.51  
 47 Fichter, Bailey P          9 UDAC                   41.84      41.04  
 48 Muhic, Kate G              9 YBCC                   42.69      41.32  
 49 Aievoli, Gianna M          9 CAA                       NT      41.48  
 50 Smith, Jennah D            9 PCAC                      NT      41.74  
 51 Rice, Addison              9 WAC                    41.15      41.97  
 52 Morris, Adriana L          9 WAC                    40.96      42.11  
 53 Buckley, Ana D            10 PCAC                      NT      42.49  
 54 Grab, Caitlin B            9 PSC                    42.48      42.89  
 54 Hurlburt, Sloane A         9 UDAC                      NT      42.89  
 56 Graci, Julia m            10 ACAC                      NT      43.37  
 57 Leibovitz, Siena P        10 UDAC                      NT      43.69  
 58 Daniels, Ellie M           9 ACAC                   41.62      44.06  
 59 Shivakumar, Janani        10 PPST                   45.56      44.24  
 60 Remillard, Sofie          10 ACAC                   43.23      44.55  
 61 Westerman, Reese L         9 NPAC                      NT      44.57  
 62 Mink, Bryn                10 ACAC                   46.25      44.68  
 63 Ungaro, Amelia G          10 UDAC                      NT      45.54  
 64 Cerchiaro, Kenzi L         9 YBCC                      NT      46.72  
 65 Kelleher, Bridgette A     10 WAC                    48.03      48.09  
 66 Verma, Aiyanna             9 HAC                    54.74      50.45  
 67 Greis, Kylie J             9 PSC                       NT      52.14  
 68 Cheifetz, Ellie Love L     9 UDAC                      NT      54.33  
 -- Scime, Alexandra A        10 GRA                       NT     X30.03  
 -- Sgarra, Ava M             10 MAC                       NT     X33.36  
 
Event 74  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rees, Davis J             10 MAC                    28.41      28.26  
  2 Tran, Gavin H             10 HAC                    30.17      29.41  
  3 Padilla, Kyle             10 PAY                    30.75      30.54  
  4 Redding, Grady M          10 WAC                    30.34      31.33  
  4 Tinsley, Luke A           10 HAC                    30.56      31.33  
  6 Bucksner, Grayson L       10 WAC                    31.27      32.05  
BB - Division  
  1 Faenza, Dominic W          9 PSC                    32.31      30.79  
  2 Phifer, Ryan C            10 NPAC                   32.47      32.71  
  3 Evans, Matthew C          10 UDAC                   33.87      32.86  
  4 Tinsley, Caleb M          10 HAC                    33.88      33.47  
  5 Henion, Andrew T          10 MAC                    32.76      33.52  
  6 Fastrich, Austin R        10 HAC                    33.59      34.18  
  7 Smith, Cullen              9 UDAC                   33.13      34.25  
  8 Peev, Sebastian G          9 UDAC                   33.39      34.91  
  9 Lavallee, Jack            10 YBCC                   34.69      34.95  
C - Division  
  1 Kearney, Ryan J           10 PSC                    36.71      33.51  
  2 Brinsfield, Jamie E       10 WAC                    35.15      33.71  
  3 Arena, Nicholas J         10 DCAA                      NT      34.15  
  4 Bluemle, Jackson J        10 WAC                    38.11      34.30  
  5 Curcio, Joey               9 UDAC                   37.32      34.45  
  6 Dian, David S             10 NPAC                   38.30      34.47  
  7 Truong, Matthew           10 PAY                    37.07      34.74  
  8 Walters, Ezra D           10 PWAC                   35.85      35.38  
  9 Murdock, Kellen D         10 PPST                   36.92      35.76  
 10 Manser, Brady C           10 UDAC                      NT      35.90  
 11 Hartman, George J          9 DCAA                   37.85      35.95  
 12 Caccuro, Cole T            9 YBCC                   35.92      35.97  
 13 Baddick, Evan J            9 WAC                    35.60      36.02  
 14 La Grou, Owen M            9 YBCC                   37.73      36.31  
 15 Makaron, Benjamin F       10 NPAC                   36.97      36.35  
 16 Middleton, Luke P         10 WAC                    35.85      36.57  
 17 Babka, Erik N              9 PWAC                   38.05      36.73  
 18 Johnson, Zach K            9 WAC                       NT      37.13  
 19 Piccini, Jacob W          10 PSC                    39.91      37.18  
 20 Willard, Brady T           9 PSC                    38.07      37.19  
 21 Faikish, Brendan A         9 NPAC                   35.28      37.27  
 22 Morrow III, Douglas E      9 WAC                    38.65      37.93  
 23 Shimkus, Avery P           9 WAC                       NT      38.09  
 24 Suc, Xavier N             10 UDAC                   35.38      38.19  
 24 Klein, Chase A            10 UNUDA                  39.46      38.19  
 26 Lehan, Colin S             9 HAC                    36.69      38.26  
 27 Shelton, Tyler D           9 WAC                    39.38      38.59  
 28 Kraft, Chase M             9 DCAA                   39.59      38.64  
 29 Sullivan, Luke T           9 UDAC                   40.77      38.77  
 30 Coleman, Ethan J           9 PSC                    38.46      39.97  
 31 Hemanth, Gagan            10 PVAC                   51.89      40.36  
 32 Blough, Max R              9 UDAC                   49.69      40.82  
 33 Conway, Quinn D           10 PSC                       NT      40.83  
 34 Cole, Jack C              10 WAC                    43.01      40.90  
 35 Shelton, Brady H           9 WAC                    39.58      40.93  
 36 Wheeler, Grady M           9 WAC                       NT      41.14  
 37 Nagle, Carson J            9 WAC                    41.15      41.40  
 38 Kusminsky, Isaac S         9 PPST                   39.51      41.53  
 39 Stahley, Luke E            9 PSC                       NT      41.76  
 40 Epoca, Jacob C            10 HAC                    38.24      42.04  
 41 Gandhi, Xerxes            10 PPST                      NT      42.09  
 42 Palermo, Sean c           10 ACAC                   42.51      42.44  
 43 Heim, Brogan A             9 ACAC                   46.14      42.72  
 44 Rothman, Drew A           10 UDAC                   45.60      43.04  
 45 Ruslim, Ethan              9 WAC                    40.46      43.43  
 46 Krol, Matthew J            9 PPST                   43.01      44.14  
 47 Davis, Quinton C           9 UDAC                      NT      44.35  
 48 Brace, Colton              9 HAC                    43.47      45.18  
 49 Vermut, Gabriel C          9 PPST                   48.35      45.50  
 50 St-Laurent, Jeremy P       9 CAA                    49.28      45.99  
 51 Albert, Andrew             9 ACAC                      NT      47.13  
 52 Corbett, Paul H            9 WAC                    48.95      49.07  
 53 Robinson, Gavin M          9 WAC                  1:02.65      49.15  
 54 Fountain, Gavin D         10 UDAC                      NT      50.59  
 55 Kong, Justin               9 UDAC                 1:03.63      51.77  
 56 Jowers, Jackson K          9 WAC                       NT    1:10.84  
 -- Kirby, Connor C           10 GRA                       NT     X27.91  
 -- Miller, Everett J          9 GRA                       NT     X37.32  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bockrath, Rachel K        12 WAC                    25.84      25.27  
  2 Padilla, Kenzie           12 PAY                    26.15      26.48  
  3 Maher, Elizabeth A        12 WAC                    26.94      26.80  
  4 Wimmer, Madison G         12 MAC                    28.31      27.30  
  5 Raser, Emma F             12 NPAC                   27.61      27.40  
  6 Potts, Mikayla E          11 NPAC                   27.33      27.44  
  7 Koehler, Abby M           11 UN                     28.31      27.57  
  8 Ruggeri, Lauren M         12 PAY                    28.27      27.86  
  9 Archer, Ellie M           11 PWAC                   28.93      28.06  
 10 Kulasinsky, Adrienne J    12 HAC                    28.27      28.08  
 11 Colarossi, Natalie M      12 HAC                    28.99      28.13  
 12 Tangen, Kyleigh B         12 PPST                   28.85      28.21  
 13 Poach, Sarah J            12 NPAC                   28.09      28.25  
 14 Weber, Courtney E         12 PPST                   28.71      28.51  
 15 McCottry, Maya            12 DCAA                   28.66      28.68  
 16 Marks, Riley L            11 PAY                    29.37      28.69  
 17 Sawicki, Isabelle         12 CAA                    29.27      28.82  
 18 Sommer, Truly A           11 MAC                    28.59      29.39  
 19 Blough, Eleanor R         12 UDAC                   29.31      29.55  
BB - Division  
  1 Norton, Jassy E           12 NPAC                   29.60      27.59  
  2 Cooper, Olivia J          12 PAY                    29.57      28.06  
  3 Koehler, Sydne L          12 UN                     30.51      28.24  
  4 Remenicky, Isabella V     12 WAC                    29.56      28.46  
  5 Lochstet, Pippin E        12 UDAC                   30.23      28.63  
  6 Lieu, Isa S               11 PWAC                   29.47      28.70  
  7 Woronko, Julia M          11 HAC                    30.12      29.02  
  8 Hillman, Anna C           12 CAA                    30.00      29.59  
  9 Wilhelm, Audrey A         11 PPST                   30.67      29.60  
 10 DiMartile, Anna M         11 UDAC                   29.80      29.63  
 11 Waldhauser, Eleni M       11 YBCC                   30.36      30.03  
 12 Hung, Danielle Hana T     12 ACAC                   30.63      30.04  
 13 Pennekamp, Elle L         12 DCAA                   30.35      30.13  
 14 Mansukani, Jayne          11 YBCC                   30.79      30.22  
 15 Kushner, Emma M           11 PSC                    31.25      30.54  
 16 Mandzij, Alexandra T      12 PPST                   31.46      30.80  
 17 Johnson, Eliza C          11 WAC                    31.46      30.82  
 18 Aiello, Cameron J         11 WAC                    30.79      30.94  
 19 Zaffiro, Julianne M       11 PSC                    31.37      31.08  
 20 Devone, Tessa R           11 YBCC                   29.99      31.27  
 21 Dalumpines, Angel M       12 YBCC                   30.10      31.38  
 22 Wetzel, Kirsten           11 PWAC                   31.49      32.21  
C - Division  
  1 Leopold, Viktoria E       12 PPST                      NT      30.04  
  2 Schmidt, Rose C           11 NPAC                   32.13      30.25  
  3 Bagley, Logan C           11 WAC                    32.05      30.27  
  4 Bui, Adrianna H           12 YBCC                   33.24      30.61  
  5 Helmke, Ava D             12 MAC                    32.66      30.69  
  6 Herm, Kylie A             12 MAC                    31.78      30.78  
  7 Hummel, Jane F            11 PAY                    32.46      30.89  
  8 Lhulier, Ellie A          11 WAC                    32.51      31.26  
  9 Cristofanilli, Viviana    11 PPST                   33.71      31.32  
 10 Aievoli, Sophia P         12 CAA                    32.28      31.67  
 11 Sanfilippo, Lia N         12 YBCC                   33.87      31.88  
 12 Kraft, Olivia G           11 DCAA                   32.19      32.00  
 13 Trotter, Barcley R        11 PAY                    33.56      32.29  
 14 Cristofanilli, Angelica   11 PPST                   36.92      32.49  
 15 Michel, Lucy E            11 MAC                    33.87      32.52  
 16 Zelin, Brooke A           11 PVAC                   33.94      32.53  
 17 Leonard, Allie J          11 HAC                    32.87      32.93  
 18 Nash, Hannah E            12 DCAA                      NT      33.10  
 19 Russell, Ana E            11 CAA                    32.48      33.21  
 20 Maynard, Holly A          11 WAC                       NT      33.29  
 21 Belair, Emily G           12 WAC                    35.02      33.50  
 22 Curcio, Julianna          11 UDAC                   43.14      33.56  
 23 Lee, Minhee               12 PPST                   36.31      33.62  
 24 Catania, Bella M          11 MAC                    32.73      33.73  
 25 Oliver, Kota L            11 NPAC                   32.81      33.86  
 26 Nishikawa, Sarah          12 ACAC                   34.73      34.05  
 27 Jeremiah, Mallory K       12 WAC                       NT      34.23  
 28 Hayes, Sarah K            11 WAC                       NT      34.57  
 29 Platt, Mackenzie M        11 PSC                    35.81      34.80  
 30 Brown, Julia K            12 YBCC                      NT      34.86  
 31 Cornejo, Leah F           12 PCAC                   33.82      34.99  
 32 Peterson, Jenna L         11 NPAC                   39.22      35.01  
 33 Angelone, Sienna M        12 PPST                   35.26      35.31  
 34 Koons, Leah A             12 PVAC                   37.67      35.33  
 35 Sweeney, Ali V            11 PCAC                   36.17      35.41  
 36 Coccia, Angelina          11 UDAC                   35.68      35.61  
 37 Johnson, Ryan E           11 WAC                    38.77      35.62  
 38 Fanelli, Bella            11 ACAC                   38.72      35.72  
 39 Godfrey, Julia G          11 PPST                   36.91      35.80  
 40 Kalet, Libby B            11 WAC                    36.56      35.93  
 41 Welsh, Zoe C              11 NPAC                   33.15      35.97  
 42 Brady, Fiona K            11 PCAC                   35.84      36.02  
 43 Goense, Holly P           11 PSC                    47.68      36.03  
 44 Jimenez, Lola S           11 PPST                   37.51      36.39  
 45 Parrish, Vivian G         12 UNPP                      NT      37.11  
 46 Cohen, Caity V            11 PSC                       NT      37.49  
 47 Liles, Olivia C           11 CAA                    39.97      37.53  
 47 Upadhya, Sachita S        11 PWAC                   39.48      37.53  
 49 Gutshall, Jordyn K        11 PVAC                   40.58      37.93  
 50 Johnson, Mary Kate E      11 CAA                    38.50      38.41  
 51 Preston, Mia S            12 PSC                       NT      38.95  
 52 Hestnar, Meredith R       11 UDAC                   43.79      39.05  
 53 D'Alesio, Alli            12 CAA                       NT      39.39  
 54 Rajesh, Kavya             12 CAA                    45.07      41.03  
 55 Ziesenheim, Anna          11 HAC                       NT      41.25  
 56 Meyer, Hadley             11 ACAC                   50.23      44.12  
 57 Collins, Hannah E         12 UDAC                   53.67      53.26  
 -- Miller, Amelia E          11 GRA                       NT     X28.65  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Makaron, Adam             12 NPAC                   27.21      26.47  
  2 Zagaceta, Magill M        12 HAC                    26.80      26.54  
  3 McGowan, James A          12 UN-PW                  27.45      26.63  
  4 Lehan, Sean C             12 HAC                    27.98      27.51  
  5 Faikish, Cole R           12 NPAC                   27.62      28.69  
BB - Division  
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC                   28.80      26.99  
  2 Wight, Coll N             12 PPST                   29.61      27.67  
  3 Franchetti, John E        12 DCAA                   29.94      28.81  
  4 Zang, Eric H              12 NPAC                   29.74      29.00  
  5 Politza, Luca W           12 WAC                    28.81      29.05  
  6 Gulli, Jamie C            11 WAC                    30.63      29.73  
  7 O'Donnell, Ryan P         11 NPAC                   29.66      29.92  
  8 Baganski, Patrick J       12 PAY                    29.54      29.93  
  9 Drover, Shaun M           12 PAY                    30.49      30.59  
C - Division  
  1 Sapozhnikov, Michael L    12 UDAC                   41.77      29.12  
  2 Bucciarelli, Giuliano     12 ACAC                   33.70      29.23  
  3 Kent, Kyle R              12 PPST                   30.75      29.43  
  4 Shaw, Nev or Nevin R      12 NPAC                      NT      29.49  
  5 Willard, Ethan P          12 PSC                    30.89      30.43  
  6 Chappell, Will C          12 HAC                    31.43      30.55  
  7 Jefferson, Teddy G        12 WAC                    31.82      31.19  
  8 Heim, Carter N            12 ACAC                   32.25      31.38  
  8 Panachyda, Elias J        12 NPAC                   32.34      31.38  
 10 Liebsch, Michael M        11 ACAC                   31.71      31.54  
 11 Wenstrup, Brudy G         11 PAY                    31.01      31.58  
 12 Nash, Colin S             11 DCAA                   31.94      31.85  
 13 Westerman, Ry C           11 NPAC                   30.74      31.99  
 14 Van De Louw, Mathias      12 HAC                    31.77      32.01  
 15 Ciccarone, Franco         11 UDAC                   32.29      32.04  
 16 Grab, Jacob T             11 PSC                    32.82      32.21  
 17 Freilich, Alexander       11 UDAC                   34.45      32.35  
 17 Melody, Sean S            11 WAC                    31.97      32.35  
 19 Hanson, Jack C            11 WAC                    34.33      32.52  
 20 Brucker, Ben R            11 PAY                    32.15      32.69  
 21 Fastrich, Owen S          12 HAC                    32.81      32.82  
 22 Herzog, Toby              12 UDAC                   54.86      33.09  
 23 Aievoli, Dominick J       11 CAA                    32.91      33.64  
 24 Politza, Kai C            11 WAC                    31.93      33.67  
 25 Healy, Connor S           11 YBCC                   33.90      34.43  
 26 Lackner, Mark A           11 PPST                   36.21      35.53  
 27 Banks, Dylan R            11 UDAC                   36.83      36.24  
 28 Nesbit, Julian N          11 WAC                    34.51      36.33  
 29 Graham, Gareth E          12 PSC                    41.78      36.61  
 30 Cortes, Will              12 ACAC                   38.25      37.31  
 31 Palermo, Adam J           11 ACAC                   37.15      37.53  
 32 Tilve, Rishan A           12 PPST                      NT      37.99  
 33 Abbasi, Adeen A           11 PPST                      NT      40.25  
 34 Schofield  IV, Edwin F    11 CAA                       NT      41.32  
 35 Renion, Jaicob V          11 PSC                    51.68      43.02  
 36 Chamblee, Chazz M         11 WAC                       NT      47.66