Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/21/2017 08:16 AM
              2017 MA LVA Cupid Classic - 2/18/2017 to 2/19/2017               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Lianna S         12 PSC-MA               5:27.76    5:24.00    7  
 
Event 1  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuhn, Grace V             13 GMAC-MA                   NT    5:00.33    7  
  2 Wojnovich, Emma C         13 EAAC-MA              5:06.32    5:08.83    5  
  3 Kingsley, Emma B          13 FSS-MA               5:12.24    5:14.39    4  
 
Event 2  Boys 10 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mordue, Owen M            10 MCSC-NJ              5:39.87    5:43.13    7  
 
Event 2  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orndorf, Colby J          12 GMAC-MA              5:30.58    5:32.96    7  
 
Event 2  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connell, Danny P          14 LVA-MA               5:00.88    5:01.66    7  
 
Event 3  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA                31.02      29.16    7  
  2 Nagy, Samantha K          10 NEYS-MA                32.26      31.89    5  
  3 Hornik, Pratigya D        10 FSS-MA                 41.81      36.71    4  
  4 Connell, Sammi R          10 LVA-MA                 36.60      36.77    3  
  5 Zaffiro, Julianne M       10 PSC-MA                 36.55      38.24    2  
  6 Coombe, Taylor B           9 PSC-MA                 39.18      39.03    1  
  7 Hokanson, Isabelle B       7 LVA-MA                 49.46      51.87  
  8 Heiserman, Lindsey         8 LVA-MA                 52.73      56.44  
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puentes, Mya R            12 EMAC-MA                27.36      27.00    7  
  2 Steckiel, Abby G          12 GMAC-MA                28.26      27.64    5  
  3 Schultz, Lianna S         12 PSC-MA                 27.81      28.56    4  
  4 Steckiel, Avery K         11 GMAC-MA                28.94      29.38    3  
  5 Corrado, Lia M            12 LVA-MA                 29.67      29.42    2  
  6 Rundle, Emma M            12 LPAC-MA                33.05      31.10    1  
  7 Mantini, Laura M          11 FSS-MA                    NT      35.60  
  8 Koch, Char E              11 PSC-MA                    NT      37.99  
 
Event 4  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Brody H              9 FSS-MA                 34.53      36.34    7  
  2 Faenza, Dominic W          8 PSC-MA                 38.87      36.78    5  
  3 Wamsley, Corbyn S         10 UNFSS-MA               46.14      38.97    4  
  4 Dorang, Jackson B          7 LVA-MA                 44.71      42.99    3  
  5 Gordon, Kody B             9 LVA-MA                 51.65      53.27    2  
  6 Palumbo, Sam J             9 PSC-MA                 50.63      53.66    1  
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Nicholas C        12 NEYS-MA                29.27      28.03    7  
  2 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS-MA                29.12      29.33    5  
  3 Curto, Santino G          11 NEYS-MA                32.01      31.70    4  
  4 Young, Ethan M            11 FSS-MA                 31.73      32.25    3  
  5 Akus, Umut D              11 LVA-MA                 33.22      32.89    2  
  6 Roy, Somak                12 LVA-MA                 43.25      41.71    1  
  7 Pettinelli, Christian D   11 LVA-MA                 57.09      54.03  
  8 Ndi, Simon                11 LVA-MA                    NT    1:06.98  
 
Event 5  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pejcic, Sofia             14 FSS-MA                 58.32      56.78    7  
  2 Kingsley, Emma B          13 FSS-MA                 59.10      59.57    5  
       29.18    59.57                                                      
  3 Scheuer, Maddie L         13 FSS-MA               1:02.68    1:01.16    4  
  4 Giuffrida, Bella G        13 PSC-MA               1:02.77    1:02.93    3  
       30.96  1:02.93                                                      
  5 Corvaia, Devon T          13 UNPSC-MA             1:03.96    1:03.16    2  
  6 Link, Natalie C           14 PSC-MA               1:05.18    1:04.35    1  
  7 Ware, Jade A              14 NEYS-MA              1:11.04    1:06.31  
  8 Solderitch, Lindsay E     13 KIDS-MA              1:06.47    1:07.31  
 
Event 5  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Amory S             15 FSS-MA               1:02.16    1:01.45    7  
  2 David, Summer             15 FSS-MA               1:16.81    1:13.88    5  
  3 Lang, Brittney G          16 KIDS-MA                   NT    1:22.89    4  
 
Event 6  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blandford, Caden D        13 GMAC-MA                55.84      54.04    7  
       25.97    54.04                                                      
  2 Gerhard, Ben M            13 GMAC-MA                54.85      54.21    5  
  3 Park, Tate J              13 FSS-MA                 57.25      55.83    4  
  4 Ehret, Andrew T           13 LVA-MA               1:00.06      58.63    3  
  5 Moreef, Isaiah G          14 UNPSC-MA               58.62      58.93    2  
  6 Knopsnyder, Lucas T       14 UN-1-MA              1:01.17      59.63    1  
  7 Connell, Danny P          14 LVA-MA               1:00.86      59.79  
       29.26    59.79                                                      
 
Event 6  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuhn, Benjamin R          15 GMAC-MA                59.36    1:00.20    7  
       29.13  1:00.20                                                      
 
Event 7  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA              1:38.45    1:30.19    7  
  2 Nagy, Samantha K          10 NEYS-MA              1:38.32    1:33.36    5  
  3 Taylor, Sovannary M       10 NEYS-MA              1:51.04    1:34.93    4  
       45.02  1:34.93                                                      
  4 Hokanson, Isabelle B       7 LVA-MA                    NT    2:37.27    3  
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feinberg, Lindsay T       12 UN-2-MA              1:18.21    1:18.92    7  
  2 Corrado, Lia M            12 LVA-MA               1:31.19    1:27.98    5  
  3 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS-MA               1:28.01    1:28.02    4  
  4 Mantini, Laura M          11 FSS-MA               1:47.83    1:47.75    3  
  5 Koch, Char E              11 PSC-MA                    NT    1:57.26    2  
 
Event 8  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weise, Braden E            9 GMAC-MA              1:34.29    1:29.62    7  
       42.18  1:29.62                                                      
  2 Troy, Jacob E             10 GMAC-MA              1:48.24    1:34.08    5  
  3 Park, Brody H              9 FSS-MA               1:42.38    1:49.57    4  
       51.91  1:49.57                                                      
  4 Palumbo, Sam J             9 PSC-MA               2:26.53    2:41.02    3  
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Novotny, Matt J           12 GMAC-MA              1:16.41    1:13.98    7  
  2 Ritter, Nicholas C        12 NEYS-MA              1:21.79    1:20.62    5  
       38.65  1:20.62                                                      
  3 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS-MA              1:22.65    1:24.75    4  
  4 Ferenz, Matthew J         11 BYNS-MA              1:29.57    1:26.46    3  
       40.00  1:26.46                                                      
  5 Troy, Will E              12 GMAC-MA              1:32.20    1:26.71    2  
  6 Akus, Umut D              11 LVA-MA               1:40.18    1:39.21    1  
  7 Roy, Somak                12 LVA-MA                    NT    2:01.71  
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingsley, Emma B          13 FSS-MA               1:06.11    1:06.17    7  
  2 Scheuer, Maddie L         13 FSS-MA               1:11.98    1:11.40    5  
  3 Corvaia, Devon T          13 UNPSC-MA             1:13.43    1:11.52    4  
       34.97  1:11.52                                                      
  4 Giuffrida, Bella G        13 PSC-MA               1:15.11    1:13.91    3  
  5 Solderitch, Lindsay E     13 KIDS-MA              1:19.20    1:18.99    2  
 
Event 9  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Amory S             15 FSS-MA               1:10.35    1:12.08    7  
       35.79  1:12.08                                                      
  2 David, Summer             15 FSS-MA               1:32.38    1:31.51    5  
       46.82  1:31.51                                                      
  3 Lang, Brittney G          16 KIDS-MA                   NT    1:40.39    4  
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spector, Seth B           13 CBST-MA              1:00.88    1:00.59    7  
       29.46  1:00.59                                                      
  2 Gerhard, Ben M            13 GMAC-MA              1:04.42    1:04.16    5  
  3 Blandford, Caden D        13 GMAC-MA              1:05.00    1:04.91    4  
  4 Moreef, Isaiah G          14 UNPSC-MA             1:04.62    1:05.20    3  
       32.45  1:05.20                                                      
  5 Knopsnyder, Lucas T       14 UN-1-MA              1:11.03    1:05.47    2  
       32.40  1:05.47                                                      
  6 Ehret, Andrew T           13 LVA-MA               1:07.01    1:08.48    1  
  7 Park, Tate J              13 FSS-MA               1:08.77    1:09.38  
  8 Curto, Francesco G        13 NEYS-MA              1:16.27    1:19.76  
  9 Wamsley, Nate S           13 UNFSS-MA                  NT    1:41.43  
 
Event 10  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowe, Zack H             15 MCSC-NJ                56.89      57.31    7  
  2 Kuhn, Benjamin R          15 GMAC-MA              1:08.09    1:10.15    5  
       34.16  1:10.15                                                      
  3 Parry, Jacob T            15 PSC-MA                    NT    1:18.26    4  
       37.41  1:18.26                                                      
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA                42.18      37.74    7  
  2 Hornik, Pratigya D        10 FSS-MA                    NT      43.34    5  
  3 Connell, Sammi R          10 LVA-MA                 44.24      44.12    4  
  4 Zaffiro, Julianne M       10 PSC-MA                 45.06      45.76    3  
  5 Coombe, Taylor B           9 PSC-MA                 46.63      48.89    2  
  6 Hokanson, Isabelle B       7 LVA-MA                 55.79      58.93    1  
  7 Heiserman, Lindsey         8 LVA-MA               1:05.19    1:08.33  
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Lianna S         12 PSC-MA                 31.73      32.21    7  
  2 Steckiel, Abby G          12 GMAC-MA                32.54      32.51    5  
  3 Corrado, Lia M            12 LVA-MA                 36.85      37.16    4  
  4 Rundle, Emma M            12 LPAC-MA                47.87      37.47    3  
  5 Mantini, Laura M          11 FSS-MA                 43.95      39.89    2  
  6 Koch, Char E              11 PSC-MA                    NT      44.42    1  
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wamsley, Corbyn S         10 UNFSS-MA               57.91      50.15    7  
  2 Faenza, Dominic W          8 PSC-MA                    NT      53.57    5  
  3 Palumbo, Sam J             9 PSC-MA               1:07.55    1:10.84    4  
 -- Gordon, Kody B             9 LVA-MA                 54.78         DQ  
 -- Dorang, Jackson B          7 LVA-MA                 55.27         DQ  
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Nicholas C        12 NEYS-MA                   NT      31.38    7  
  2 Young, Ethan M            11 FSS-MA                 37.85      36.66    5  
  3 Curto, Santino G          11 NEYS-MA                37.14      37.19    4  
  4 Akus, Umut D              11 LVA-MA                 38.99      38.55    3  
  5 Roy, Somak                12 LVA-MA                 51.41      50.43    2  
 -- Ndi, Simon                11 LVA-MA                    NT         DQ  
 -- Pettinelli, Christian D   11 LVA-MA               1:05.69         DQ  
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuhn, Grace V             13 GMAC-MA              2:20.13    2:16.75    7  
  2 Pejcic, Sofia             14 FSS-MA               2:26.00    2:21.39    5  
       32.41  1:07.69  1:43.53  2:21.39                                    
  3 Scheuer, Maddie L         13 FSS-MA               2:44.73    2:36.90    4  
       33.59  1:12.85  1:55.15  2:36.90                                    
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connell, Danny P          14 LVA-MA               2:27.99    2:30.69    7  
       32.82  1:11.00  1:51.75  2:30.69                                    
 
Event 15  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Kassandra M       10 NEYS-MA              1:20.56    1:22.33    7  
       38.91  1:22.33                                                      
  2 Connell, Sammi R          10 LVA-MA               1:48.98    1:47.00    5  
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS-MA               1:28.82    1:22.41    7  
       37.46  1:22.41                                                      
  2 Corrado, Lia M            12 LVA-MA               1:23.23    1:29.30    5  
 
Event 16  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferenz, Tyler J            9 BYNS-MA              1:36.10    1:39.17    7  
  2 Dorang, Jackson B          7 LVA-MA                    NT    2:25.01    5  
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Nicholas C        12 NEYS-MA              1:09.98    1:12.35    7  
  2 McClure, Luke G           12 LVA-MA               1:21.81    1:20.45    5  
       36.05  1:20.45                                                      
  3 Curto, Santino G          11 NEYS-MA              1:28.40    1:24.51    4  
  4 Ferenz, Matthew J         11 BYNS-MA                   NT    1:24.98    3  
  5 Akus, Umut D              11 LVA-MA               1:38.35    1:45.00    2  
  6 Roy, Somak                12 LVA-MA                    NT    2:21.70    1  
 
Event 17  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ware, Jade A              14 NEYS-MA              1:20.18    1:21.26    7  
       38.65  1:21.26                                                      
  2 Pearson, Samantha L       13 UN-4-MA              1:22.93    1:21.94    5  
       39.14  1:21.94                                                      
  3 Scheuer, Maddie L         13 FSS-MA               1:24.56    1:24.47    4  
  4 Link, Natalie C           14 PSC-MA               1:27.88    1:26.44    3  
  5 Solderitch, Lindsay E     13 KIDS-MA              1:27.75    1:28.89    2  
       43.64  1:28.89                                                      
 
Event 17  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lang, Brittney G          16 KIDS-MA                   NT    1:44.33    7  
       50.68  1:44.33                                                      
  2 David, Summer             15 FSS-MA               1:53.61    1:52.94    5  
       52.52  1:52.94                                                      
 
Event 18  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tate J              13 FSS-MA               1:04.61    1:03.03    7  
  2 Connell, Danny P          14 LVA-MA               1:17.13    1:15.90    5  
       35.57  1:15.90                                                      
  3 Ehret, Andrew T           13 LVA-MA               1:21.48    1:27.39    4  
       41.71  1:27.39                                                      
  4 Knopsnyder, Lucas T       14 UN-1-MA              1:26.93    1:28.20    3  
  5 Curto, Francesco G        13 NEYS-MA              1:21.05    1:28.23    2  
  6 Wamsley, Nate S           13 UNFSS-MA             1:57.85    1:48.71    1  
       49.05  1:48.71                                                      
 
Event 18  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowe, Zack H             15 MCSC-NJ              1:07.56    1:09.03    7  
       32.68  1:09.03                                                      
  2 Kuhn, Benjamin R          15 GMAC-MA              1:13.52    1:13.39    5  
  3 Parry, Jacob T            15 PSC-MA                    NT    1:30.88    4  
       44.78  1:30.88                                                      
 
Event 19  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA              1:21.80    1:17.99    7  
  2 Ritter, Kassandra M       10 NEYS-MA              1:19.81    1:22.21    5  
       38.59  1:22.21                                                      
  3 Nagy, Samantha K          10 NEYS-MA              1:21.00    1:22.78    4  
       40.28  1:22.78                                                      
  4 Connell, Sammi R          10 LVA-MA               1:37.76    1:35.97    3  
       46.63  1:35.97                                                      
  5 Hornik, Pratigya D        10 FSS-MA                    NT    1:36.32    2  
       45.17  1:36.32                                                      
  6 Coombe, Taylor B           9 PSC-MA               1:38.86    1:40.94    1  
       46.75  1:40.94                                                      
  7 Heiserman, Lindsey         8 LVA-MA                    NT    2:34.52  
     1:15.85  2:34.52                                                      
 
Event 19  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Lianna S         12 PSC-MA               1:09.46    1:08.98    7  
  2 Steckiel, Avery K         11 GMAC-MA              1:15.12    1:16.47    5  
       34.37  1:16.47                                                      
  3 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS-MA               1:19.54    1:21.25    4  
       39.76  1:21.25                                                      
  4 Rundle, Emma M            12 LPAC-MA              1:23.61    1:22.16    3  
       36.78  1:22.16                                                      
  5 Mantini, Laura M          11 FSS-MA               1:38.48    1:33.22    2  
       41.32  1:33.22                                                      
 
Event 20  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weise, Braden E            9 GMAC-MA              1:18.24    1:19.38    7  
       36.24  1:19.38                                                      
  2 Troy, Jacob E             10 GMAC-MA              1:25.90    1:27.32    5  
 -- Park, Brody H              9 FSS-MA               1:30.49         DQ  
       43.25       DQ                                                      
 -- Wamsley, Corbyn S         10 UNFSS-MA                  NT         DQ  
 -- Gordon, Kody B             9 LVA-MA                    NT         DQ  
     1:09.45       DQ                                                      
 
Event 20  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Novotny, Matt J           12 GMAC-MA              1:08.27    1:07.08    7  
  2 Troy, Will E              12 GMAC-MA              1:18.73    1:17.16    5  
       35.98  1:17.16                                                      
  3 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS-MA                   NT    1:17.34    4  
       35.51  1:17.34                                                      
  4 McClure, Luke G           12 LVA-MA               1:17.22    1:17.54    3  
       36.72  1:17.54                                                      
  5 Young, Ethan M            11 FSS-MA               1:22.24    1:24.10    2  
       37.67  1:24.10                                                      
  6 Curto, Santino G          11 NEYS-MA                   NT    1:24.30    1  
       38.84  1:24.30                                                      
  7 Akus, Umut D              11 LVA-MA               1:29.81    1:30.10  
       44.32  1:30.10                                                      
  8 Roy, Somak                12 LVA-MA               2:04.61    1:53.51  
       56.40  1:53.51                                                      
 
Event 21  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giuffrida, Bella G        13 PSC-MA               2:36.61    2:36.66    7  
       33.96  1:12.71  2:01.70  2:36.66                                    
  2 Ware, Jade A              14 NEYS-MA              2:40.10    2:37.41    5  
       34.77  1:15.48  2:01.27  2:37.41                                    
  3 Corvaia, Devon T          13 UNPSC-MA             2:45.55    2:41.12    4  
       34.35  1:14.44  2:05.26  2:41.12                                    
  4 Link, Natalie C           14 PSC-MA               2:42.70    2:42.89    3  
       36.02  1:19.27  2:06.67  2:42.89                                    
  5 Solderitch, Lindsay E     13 KIDS-MA              2:52.45    2:53.89    2  
       39.17  1:20.19  2:12.57  2:53.89                                    
 
Event 21  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Amory S             15 FSS-MA               2:32.29    2:32.40    7  
  2 David, Summer             15 FSS-MA               3:19.50    3:20.31    5  
       44.26  1:37.45  2:36.79  3:20.31                                    
  3 Lang, Brittney G          16 KIDS-MA                   NT    3:27.77    4  
       47.21  1:41.56  2:39.40  3:27.77                                    
 
Event 22  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spector, Seth B           13 CBST-MA              2:12.39    2:12.68    7  
  2 Park, Tate J              13 FSS-MA               2:21.70    2:17.79    5  
       31.99  1:08.27  1:46.00  2:17.79                                    
  3 Ehret, Andrew T           13 LVA-MA               2:29.28    2:28.95    4  
       33.68  1:09.41  1:55.88  2:28.95                                    
  4 Curto, Francesco G        13 NEYS-MA              2:36.39    2:43.58    3  
 
Event 22  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parry, Jacob T            15 PSC-MA                    NT    2:48.59    7  
       38.81  1:21.87  2:11.91  2:48.59                                    
 
Event 23  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA              2:35.40    2:25.97    7  
       34.31  1:12.55  1:51.33  2:25.97                                    
  2 Taylor, Sovannary M       10 NEYS-MA              2:43.31    2:36.34    5  
       35.23  1:14.29  1:55.45  2:36.34                                    
  3 Ritter, Kassandra M       10 NEYS-MA              2:38.64    2:43.84    4  
       37.53  1:20.28  2:02.84  2:43.84                                    
  4 Connell, Sammi R          10 LVA-MA               2:57.50    2:57.93    3  
       40.63  1:28.89  2:14.47  2:57.93                                    
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrado, Lia M            12 LVA-MA               2:23.86    2:24.97    7  
  2 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS-MA               2:40.13    2:35.46    5  
       34.99  1:14.22  1:56.15  2:35.46                                    
 
Event 24  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Brody H              9 FSS-MA               2:58.44    2:55.50    7  
  2 Faenza, Dominic W          8 PSC-MA                    NT    3:07.11    5  
       39.04  1:25.93  2:16.87  3:07.11                                    
 
Event 24  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Novotny, Matt J           12 GMAC-MA              2:30.84    2:07.36    7  
  2 Young, Ethan M            11 FSS-MA               2:58.26    2:36.81    5  
       34.75  1:14.37  2:36.81                                             
  3 McClure, Luke G           12 LVA-MA               3:23.37    2:37.60    4  
       33.89  1:13.52  1:55.54  2:37.60                                    
 
Event 25  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connell, Sammi R          10 LVA-MA                    NT    7:46.96    7  
       39.83  1:25.28  2:13.58  3:01.64  3:50.04  4:38.08  5:27.67  6:15.61
     7:03.40  7:46.96                                                      
 
Event 25  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrado, Lia M            12 LVA-MA               6:32.06    6:41.68    7  
       33.38  1:11.99  1:51.60  2:32.66  3:14.86  3:56.73  4:39.19  5:22.20
     6:04.08  6:41.68                                                      
 
Event 25  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuhn, Grace V             13 GMAC-MA              5:35.91    5:38.01    7  
       29.82  1:02.87  1:37.02  2:11.41  2:46.40  3:21.27  3:56.33  4:31.77
     5:06.42  5:38.01                                                      
  2 Ware, Jade A              14 NEYS-MA                   NT    6:29.02    5  
       33.74  1:12.42  1:53.18  2:33.45  3:13.66  3:53.21  4:32.91  5:13.14
     5:52.66  6:29.02                                                      
  3 Rippey, Caryn C           13 UN-3-MA                   NT    6:43.77    4  
       32.53  1:10.17  1:49.62  2:30.66  3:11.59  3:53.49  4:36.54  5:19.93
     6:02.22  6:43.77                                                      
 
Event 26  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orndorf, Colby J          12 GMAC-MA              6:20.58    6:14.66    7  
       32.03  1:09.88  1:48.57  2:27.04  3:05.86  3:43.55  4:22.66  5:00.73
     5:38.73  6:14.66                                                      
  2 Akus, Umut D              11 LVA-MA               8:26.29    7:32.03    5  
       38.14  1:24.03  2:10.86  2:57.68  3:44.90  4:33.01  5:19.28  6:04.92
     6:50.78  7:32.03                                                      
 
Event 26  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connell, Danny P          14 LVA-MA               5:32.42    5:35.80    7  
       29.74  1:03.20  1:37.76  2:11.21  2:45.46  3:19.92  3:54.41  4:29.02
     5:03.40  5:35.80                                                      
  2 Park, Tate J              13 FSS-MA               5:55.63    5:38.52    5  
       30.38  1:04.71  1:39.77  2:14.28  2:48.83  3:23.24  3:57.41  4:31.65
     5:05.69  5:38.52                                                      
  3 Ehret, Andrew T           13 LVA-MA               5:45.17    5:49.45    4  
       30.29  1:04.35  1:40.11  2:15.82  2:51.75  3:27.78  4:03.83  4:39.66
     5:15.64  5:49.45                                                      
 
Event 26  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowe, Zack H             15 MCSC-NJ              5:01.93    5:08.54    7  
       27.07    56.50  1:27.07  1:59.06  2:32.02  3:03.99  3:35.70  4:06.67
     4:37.83  5:08.54                                                      
 
Event 27  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA              1:07.65    1:06.30    7  
       32.38  1:06.30                                                      
  2 Taylor, Sovannary M       10 NEYS-MA              1:12.07    1:12.32    5  
       33.03  1:12.32                                                      
  3 Nagy, Samantha K          10 NEYS-MA              1:12.20    1:12.93    4  
       35.42  1:12.93                                                      
  4 Busser, Freya E           10 FSS-MA               1:36.16    1:18.00    3  
       35.42  1:18.00                                                      
  5 Connell, Sammi R          10 LVA-MA               1:23.49    1:25.01    2  
       40.94  1:25.01                                                      
  6 Coombe, Taylor B           9 PSC-MA               1:30.08    1:26.89    1  
       33.03  1:26.89                                                      
  7 Sherman, Ella L            9 FSS-MA               1:41.42    1:30.41  
  8 Hokanson, Isabelle B       7 LVA-MA               2:04.63    2:04.71  
       38.78  2:04.71                                                      
 -- Lambrugo, Sila             7 LVA-MA                    NT         DQ  
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steckiel, Abby G          12 GMAC-MA              1:01.17    1:01.15    7  
       29.16  1:01.15                                                      
  2 Schultz, Lianna S         12 PSC-MA               1:01.77    1:01.23    5  
       29.73  1:01.23                                                      
  3 Steckiel, Avery K         11 GMAC-MA              1:05.33    1:07.31    4  
       30.92  1:07.31                                                      
  4 Busser, Lila M            12 FSS-MA               1:11.11    1:07.80    3  
       34.01  1:07.80                                                      
  5 Corrado, Lia M            12 LVA-MA               1:04.62    1:07.96    2  
       32.63  1:07.96                                                      
  6 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS-MA               1:07.97    1:10.33    1  
       33.51  1:10.33                                                      
  7 Rasmussen, Becca S        11 FSS-MA               1:21.14    1:19.70  
       38.78  1:19.70                                                      
  8 Schure, Caroline A        12 FSS-MA               1:27.01    1:24.48  
       34.01  1:24.48                                                      
  9 Khelil Cherfi, Yasmine M  11 FSS-MA                    NT    1:28.44  
       43.55  1:28.44                                                      
 
Event 28  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weise, Braden E            9 GMAC-MA              1:08.53    1:07.59    7  
       31.25  1:07.59                                                      
  2 Park, Brody H              9 FSS-MA               1:18.58    1:19.97    5  
       36.98  1:19.97                                                      
  3 Jawork, Jack               9 FSS-MA               1:36.83    1:33.47    4  
       44.44  1:33.47                                                      
  4 Dorang, Jackson B          7 LVA-MA               1:40.27    1:35.38    3  
  5 Ploucquet, Ian R           9 FSS-MA                    NT    1:52.49    2  
 -- Gordon, Kody B             9 LVA-MA               2:02.25         DQ  
       54.41       DQ                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Novotny, Matt J           12 GMAC-MA              1:00.10      59.63    7  
       29.38    59.63                                                      
  2 McClure, Luke G           12 LVA-MA               1:12.09    1:07.24    5  
       31.94  1:07.24                                                      
  3 Akus, Umut D              11 LVA-MA               1:14.77    1:17.26    4  
       35.74  1:17.26                                                      
  4 Roy, Somak                12 LVA-MA               1:41.38    1:32.79    3  
       43.27  1:32.79                                                      
  5 Graham, Gareth E          11 PSC-MA               1:54.19    1:47.17    2  
       50.03  1:47.17                                                      
  6 Pettinelli, Christian D   11 LVA-MA                    NT    1:58.79    1  
 
Event 29  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pejcic, Sofia             14 FSS-MA                 26.54      26.14    7  
  2 Kingsley, Emma B          13 FSS-MA                 27.63      27.26    5  
  3 Scheuer, Maddie L         13 FSS-MA                 28.31      28.08    4  
  4 Corvaia, Devon T          13 UNPSC-MA               28.47      28.29    3  
  5 Link, Natalie C           14 PSC-MA                 29.42      28.54    2  
  6 Thomas, Morgan C          14 KIDS-MA                30.22      28.97    1  
  7 Giuffrida, Bella G        13 PSC-MA                 29.11      30.01  
 
Event 29  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoeneberger, Trinity K  15 KIDS-MA                28.72      30.11    7  
  2 Lang, Brittney G          16 KIDS-MA                   NT      38.38    5  
 
Event 30  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blandford, Caden D        13 GMAC-MA                25.02      24.85    7  
  2 Sultanik, Josh            13 PCAC-MA                24.50      24.90    5  
  3 Gerhard, Ben M            13 GMAC-MA                25.05      25.17    4  
  4 Hancock, Jonah M          14 LPAC-MA                24.71      25.31    3  
  5 Park, Tate J              13 FSS-MA                 26.33      25.88    2  
  6 Moreef, Isaiah G          14 UNPSC-MA               26.68      27.53    1  
  7 Engler, David J           14 PSC-MA                 28.75      28.15  
  8 Ehret, Andrew T           13 LVA-MA                 28.57      28.23  
  9 Graham, Douglas S         13 PSC-MA                 29.46      30.28  
 
Event 30  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parry, Jacob T            15 PSC-MA                 32.22      30.99    7  
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA                41.47      40.35    7  
  2 Ritter, Kassandra M       10 NEYS-MA                41.96      41.85    5  
  3 Nagy, Samantha K          10 NEYS-MA                44.94      44.54    4  
  4 Busser, Freya E           10 FSS-MA                 55.53      50.01    3  
  5 Connell, Sammi R          10 LVA-MA                    NT      50.48    2  
  6 Sherman, Ella L            9 FSS-MA                 52.33      51.70    1  
  7 Lambrugo, Sila             7 LVA-MA               1:08.20    1:04.56  
  8 Hokanson, Isabelle B       7 LVA-MA               1:10.08    1:08.23  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hurleman, Hannah T        12 GMAC-MA                   NT      37.94    7  
  2 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS-MA                 39.66      40.02    5  
  3 Rasmussen, Becca S        11 FSS-MA                 50.42      48.26    4  
  4 Khelil Cherfi, Yasmine M  11 FSS-MA                    NT      53.25    3  
  5 Schure, Caroline A        12 FSS-MA                 51.20      53.48    2  
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Jacob E             10 GMAC-MA                42.91      42.22    7  
  2 Vicknair, Felix S          9 LPAC-MA                45.12      46.17    5  
  3 Park, Brody H              9 FSS-MA                 49.84      52.26    4  
  4 Ploucquet, Ian R           9 FSS-MA                    NT      56.69    3  
  5 Jawork, Jack               9 FSS-MA               1:06.22    1:07.70    2  
  6 Gordon, Kody B             9 LVA-MA                    NT    1:10.70    1  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Novotny, Matt J           12 GMAC-MA                33.83      34.77    7  
  2 Ritter, Nicholas C        12 NEYS-MA                37.08      36.72    5  
  3 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS-MA                39.11      38.38    4  
  4 Troy, Will E              12 GMAC-MA                39.28      40.19    3  
  5 McClure, Luke G           12 LVA-MA                 43.43      41.55    2  
  6 Young, Ethan M            11 FSS-MA                 40.31      42.95    1  
  7 Akus, Umut D              11 LVA-MA                 46.86      46.48  
  8 Roy, Somak                12 LVA-MA                 55.84      55.41  
  9 Graham, Gareth E          11 PSC-MA               1:08.55    1:05.48  
 10 Malaver, Sebastian F      11 NEYS-MA                59.90    1:05.56  
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Morgan C          14 KIDS-MA              2:42.09    2:42.97    7  
       38.82  1:20.43  2:02.81  2:42.97                                    
 
Event 33  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoeneberger, Trinity K  15 KIDS-MA              2:26.28    2:28.05    7  
       35.60  1:12.56  1:50.68  2:28.05                                    
  2 Park, Amory S             15 FSS-MA               2:31.53    2:31.66    5  
       36.47  1:14.36  1:52.80  2:31.66                                    
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreef, Isaiah G          14 UNPSC-MA             2:22.85    2:20.37    7  
       33.45  1:08.91  1:45.12  2:20.37                                    
  2 Connell, Danny P          14 LVA-MA               2:31.45    2:33.12    5  
       36.60  1:15.41  1:54.78  2:33.12                                    
 
Event 35  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busser, Freya E           10 FSS-MA               1:34.53    1:31.50    7  
  2 Sherman, Ella L            9 FSS-MA                    NT    1:40.29    5  
       47.68  1:40.29                                                      
  3 Coombe, Taylor B           9 PSC-MA               1:45.02    1:42.74    4  
  4 Hokanson, Isabelle B       7 LVA-MA                    NT    2:09.88    3  
     1:03.88  2:09.88                                                      
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hurleman, Hannah T        12 GMAC-MA                   NT    1:05.42    7  
       31.54  1:05.42                                                      
  2 Schultz, Lianna S         12 PSC-MA               1:11.09    1:08.98    5  
  3 Corrado, Lia M            12 LVA-MA                    NT    1:20.76    4  
       39.28  1:20.76                                                      
  4 Busser, Lila M            12 FSS-MA               1:23.84    1:20.95    3  
  5 Rasmussen, Becca S        11 FSS-MA               1:34.30    1:28.68    2  
  6 Schure, Caroline A        12 FSS-MA               1:39.80    1:43.66    1  
  7 Khelil Cherfi, Yasmine M  11 FSS-MA                    NT    1:46.19  
       51.30  1:46.19                                                      
 
Event 36  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Brody H              9 FSS-MA               1:28.20    1:26.73    7  
       43.45  1:26.73                                                      
  2 Dorang, Jackson B          7 LVA-MA                    NT    1:50.55    5  
       50.95  1:50.55                                                      
  3 Jawork, Jack               9 FSS-MA                    NT    1:59.64    4  
  4 Ploucquet, Ian R           9 FSS-MA               2:09.38    2:02.30    3  
       50.95  2:02.30                                                      
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClure, Luke G           12 LVA-MA               1:23.93    1:18.53    7  
  2 Young, Ethan M            11 FSS-MA               1:40.27    1:20.91    5  
  3 Akus, Umut D              11 LVA-MA               1:23.93    1:24.09    4  
       40.62  1:24.09                                                      
  4 Malaver, Sebastian F      11 NEYS-MA              1:30.64    1:38.69    3  
  5 Roy, Somak                12 LVA-MA               1:58.18    1:52.18    2  
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pejcic, Sofia             14 FSS-MA               1:04.43    1:02.17    7  
       29.26  1:02.17                                                      
  2 Scheuer, Maddie L         13 FSS-MA               1:08.71    1:06.37    5  
       30.26  1:06.37                                                      
  3 Kingsley, Emma B          13 FSS-MA               1:08.28    1:08.56    4  
       31.72  1:08.56                                                      
  4 Link, Natalie C           14 PSC-MA               1:15.32    1:13.26    3  
       33.95  1:13.26                                                      
  5 Corvaia, Devon T          13 UNPSC-MA             1:16.57    1:15.60    2  
       33.27  1:15.60                                                      
 
Event 37  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Amory S             15 FSS-MA               1:07.43    1:09.68    7  
       32.35  1:09.68                                                      
  2 Lang, Brittney G          16 KIDS-MA                   NT    1:41.35    5  
       45.42  1:41.35                                                      
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blandford, Caden D        13 GMAC-MA              1:03.89    1:03.00    7  
       29.83  1:03.00                                                      
  2 Connell, Danny P          14 LVA-MA               1:07.95    1:07.87    5  
       32.12  1:07.87                                                      
  3 Engler, David J           14 PSC-MA               1:09.24    1:11.07    4  
       32.55  1:11.07                                                      
 
Event 38  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowe, Zack H             15 MCSC-NJ                55.42      57.05    7  
       26.84    57.05                                                      
 
Event 39  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA                34.47      34.31    7  
  2 Ritter, Kassandra M       10 NEYS-MA                35.81      35.87    5  
  3 Nagy, Samantha K          10 NEYS-MA                36.76      37.41    4  
  4 Busser, Freya E           10 FSS-MA                    NT      44.35    3  
  5 Sherman, Ella L            9 FSS-MA                 46.15      45.34    2  
  6 Connell, Sammi R          10 LVA-MA                 45.86      49.63    1  
  7 Lambrugo, Sila             7 LVA-MA               1:01.65    1:04.42  
 
Event 39  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Lianna S         12 PSC-MA                 31.15      29.96    7  
  2 Steckiel, Abby G          12 GMAC-MA                30.19      30.33    5  
  3 Steckiel, Avery K         11 GMAC-MA                32.06      32.30    4  
  4 Corrado, Lia M            12 LVA-MA                 33.49      35.08    3  
  5 Busser, Lila M            12 FSS-MA                    NT      37.31    2  
  6 Rasmussen, Becca S        11 FSS-MA                 45.38      42.62    1  
  7 Schure, Caroline A        12 FSS-MA                 48.03      44.23  
  8 Khelil Cherfi, Yasmine M  11 FSS-MA                    NT      51.70  
 
Event 40  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vicknair, Felix S          9 LPAC-MA                35.79      42.10    7  
  2 Park, Brody H              9 FSS-MA                 55.28      50.35    5  
  3 Jawork, Jack               9 FSS-MA                    NT    1:01.22    4  
  4 Gordon, Kody B             9 LVA-MA                 57.59    1:22.97    3  
 -- Dorang, Jackson B          7 LVA-MA                 58.46         DQ  
 
Event 40  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Nicholas C        12 NEYS-MA                30.27      30.27    7  
  2 McClure, Luke G           12 LVA-MA                 35.66      35.13    5  
  3 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS-MA                37.48      35.49    4  
  4 Young, Ethan M            11 FSS-MA                 34.97      36.12    3  
  5 Akus, Umut D              11 LVA-MA                 43.39      44.43    2  
  6 Roy, Somak                12 LVA-MA                 57.47      56.12    1  
  7 Graham, Gareth E          11 PSC-MA               1:06.84    1:02.59  
  8 Pettinelli, Christian D   11 LVA-MA                    NT    1:19.66  
 -- Malaver, Sebastian F      11 NEYS-MA                45.43         DQ  
 
Event 41  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrado, Lia M            12 LVA-MA               3:20.14    3:09.33    7  
       41.76  1:30.85  2:21.18  3:09.33                                    
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ware, Jade A              14 NEYS-MA              2:54.57    2:55.22    7  
       39.13  1:23.87  2:09.91  2:55.22                                    
  2 Link, Natalie C           14 PSC-MA               3:06.49    3:05.11    5  
       41.29  1:27.80  2:16.35  3:05.11                                    
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tate J              13 FSS-MA               2:28.24    2:24.49    7  
       33.56  1:11.11  1:47.92  2:24.49                                    
  2 Connell, Danny P          14 LVA-MA               2:41.75    2:41.64    5  
       37.32  1:18.31  2:00.38  2:41.64                                    
  3 Graham, Douglas S         13 PSC-MA               3:12.23    3:16.05    4  
       42.97  1:32.59  2:23.76  3:16.05                                    
 
Event 43  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knopsnyder, Ava N         10 UN-1-MA              3:02.25    2:46.03    7  
       35.08  1:18.35  2:09.52  2:46.03                                    
  2 Ritter, Kassandra M       10 NEYS-MA                   NT    2:56.06    5  
       39.61  1:25.53  2:16.29  2:56.06                                    
  3 Taylor, Sovannary M       10 NEYS-MA              3:21.94    2:56.07    4  
       37.26  1:22.97  2:15.34  2:56.07                                    
  4 Connell, Sammi R          10 LVA-MA                    NT    3:27.00    3  
       50.67  1:42.14  2:41.83  3:27.00                                    
  5 Coombe, Taylor B           9 PSC-MA                    NT    3:32.10    2  
       49.36  1:44.88  2:46.63  3:32.10                                    
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hurleman, Hannah T        12 GMAC-MA                   NT    2:25.14    7  
       28.80  1:04.23  1:51.55  2:25.14                                    
  2 Busser, Lila M            12 FSS-MA               3:24.75    2:52.72    5  
       40.61  1:23.69  2:17.13  2:52.72                                    
  3 Girasole-Culhane, Alexa   12 FSS-MA                    NT    2:54.70    4  
       37.96  1:28.02  2:14.74  2:54.70                                    
 
Event 44  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Jacob E             10 GMAC-MA                   NT    3:00.85    7  
       40.45  1:27.42  3:00.85                                             
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Novotny, Matt J           12 GMAC-MA              2:31.95    2:26.08    7  
  2 Angelinas, Konstantinos   11 NEYS-MA              2:41.91    2:40.61    5  
  3 Orndorf, Colby J          12 GMAC-MA              2:39.41    2:43.34    4  
  4 Troy, Will E              12 GMAC-MA              2:55.33    2:44.23    3  
  5 McClure, Luke G           12 LVA-MA               2:57.72    2:49.63    2  
  6 Young, Ethan M            11 FSS-MA               2:58.69    2:57.41    1  
 
Event 45  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pejcic, Sofia             14 FSS-MA               2:07.07    2:06.85    7  
       29.00  1:00.80  1:33.63  2:06.85                                    
  2 Kingsley, Emma B          13 FSS-MA               2:09.87    2:10.64    5  
       30.38  1:03.13  1:37.13  2:10.64                                    
  3 Giuffrida, Bella G        13 PSC-MA               2:17.72    2:16.72    4  
       31.98  1:06.12  1:41.82  2:16.72                                    
  4 Corvaia, Devon T          13 UNPSC-MA             2:22.26    2:18.25    3  
       31.22  1:06.83  1:42.62  2:18.25                                    
  5 Scheuer, Maddie L         13 FSS-MA               2:13.97    2:19.01    2  
       30.89  1:05.72  1:42.42  2:19.01                                    
  6 Thomas, Morgan C          14 KIDS-MA              2:23.38    2:20.11    1  
       30.73  1:06.59  1:43.95  2:20.11                                    
  7 Link, Natalie C           14 PSC-MA               2:24.29    2:25.22  
       32.31  1:08.78  1:47.11  2:25.22                                    
 
Event 45  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Amory S             15 FSS-MA               2:16.85    2:14.75    7  
       31.15  1:04.96  1:39.50  2:14.75                                    
  2 Schoeneberger, Trinity K  15 KIDS-MA              2:19.75    2:21.39    5  
       32.16  1:07.87  1:45.06  2:21.39                                    
  3 Lang, Brittney G          16 KIDS-MA                   NT    3:06.91    4  
       42.04  1:29.92  2:19.50  3:06.91                                    
 
Event 46  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerhard, Ben M            13 GMAC-MA              2:00.10    1:58.08    7  
       26.66    56.47  1:27.73  1:58.08                                    
  2 Blandford, Caden D        13 GMAC-MA              2:03.40    2:01.28    5  
       27.36    58.57  1:30.58  2:01.28                                    
  3 Hancock, Jonah M          14 LPAC-MA              2:08.39    2:04.76    4  
       28.06    59.89  1:32.25  2:04.76                                    
  4 Park, Tate J              13 FSS-MA               2:10.27    2:06.79    3  
       28.89  1:01.30  1:34.75  2:06.79                                    
  5 Moreef, Isaiah G          14 UNPSC-MA             2:12.69    2:15.34    2  
       30.53  1:05.35  1:39.81  2:15.34                                    
  6 Engler, David J           14 PSC-MA               2:27.30    2:27.74    1  
       31.89  1:09.34  1:48.54  2:27.74                                    
  7 Graham, Douglas S         13 PSC-MA               2:27.25    2:35.68  
       33.54  1:12.38  2:35.68                                             
 
Event 46  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowe, Zack H             15 MCSC-NJ              1:51.84    2:11.80    7  
       25.48    53.10  1:35.91  2:11.80                                    
  2 Parry, Jacob T            15 PSC-MA               2:31.61    2:24.26    5  
       31.71  1:08.47  1:46.56  2:24.26