Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/21/2017 10:22 AM
            2017 MA PAAC Splash Age Group - 2/18/2017 to 2/19/2017             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Traub, CeCe B             10 PAAC-MA              1:06.77    1:08.10   20  
       32.75  1:08.10                                                      
  2 Hoyer, Alexis A           10 UN-MA                1:11.47    1:11.59   17  
       33.04  1:11.59                                                      
  3 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA              1:10.88    1:12.28   16  
       34.94  1:12.28                                                      
BB - Division  
  1 Olberding, Maddie         10 SOUD-MA              1:14.29    1:14.81   20  
       35.12  1:14.81                                                      
  2 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              1:20.27    1:14.82   17  
       35.10  1:14.82                                                      
  3 Newton, Molly M           10 UN-MA                1:20.90    1:18.82   16  
       36.73  1:18.82                                                      
  4 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ               1:21.01    1:20.17   15  
       37.63  1:20.17                                                      
C - Division  
  1 Mehta, Shayna N           10 HQH-NJ                    NT    1:14.73   20  
       35.68  1:14.73                                                      
  2 Molnar, Nati S            10 PAAC-MA              1:22.28    1:21.41   17  
       38.31  1:21.41                                                      
  3 Castela, Emily H           9 HQH-NJ               1:27.24    1:22.21   16  
       40.26  1:22.21                                                      
  4 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ               1:29.23    1:24.39   15  
       39.87  1:24.39                                                      
  5 Blanco, Hailey D          10 UN-MA                1:22.81    1:24.90   14  
       38.92  1:24.90                                                      
  6 Molnar, Maya M            10 PAAC-MA              1:26.50    1:26.47   13  
       41.21  1:26.47                                                      
  7 Zelin, Brooke A           10 PVAC-MA                   NT    1:28.27   12  
       39.84  1:28.27                                                      
  8 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA              1:36.68    1:29.54   11  
       41.76  1:29.54                                                      
  9 Horvat, Isabella E         9 UN-MA                1:29.35    1:29.62    9  
       41.72  1:29.62                                                      
 10 Maurya, Anshi              9 UMAC-MA              1:28.72    1:29.65    7  
       42.30  1:29.65                                                      
 11 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                     NT    1:31.15    6  
       41.75  1:31.15                                                      
 12 Ismail, Salma A            9 PAAC-MA              1:42.65    1:34.96    5  
 13 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT    1:50.19    4  
       51.21  1:50.19                                                      
 
Event 2  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA              1:12.53    1:13.37   20  
       35.08  1:13.37                                                      
  2 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              1:15.77    1:13.44   17  
       34.68  1:13.44                                                      
  3 Kleppinger, Nathan T       9 SOUD-MA              1:14.32    1:14.60   16  
       34.98  1:14.60                                                      
  4 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA              1:14.93    1:15.99   15  
       36.97  1:15.99                                                      
C - Division  
  1 Bulette, Andrew C          9 UN-MA                1:30.69    1:29.98   20  
       40.89  1:29.98                                                      
  2 Sommons, Micah S          10 UN-MA                1:40.07    1:42.69   17  
       47.98  1:42.69                                                      
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sergent, Brooke D         11 PAAC-MA              1:01.39      59.33   20  
       28.58    59.33                                                      
  2 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA              1:01.37    1:02.98   17  
       29.19  1:02.98                                                      
  3 Walls, Jillian Y          12 PAAC-MA              1:02.65    1:03.65   16  
       30.40  1:03.65                                                      
BB - Division  
  1 James, Morgan             12 SOUD-MA              1:05.44    1:03.85   20  
       30.87  1:03.85                                                      
  2 Walls, Lauren R           12 PAAC-MA              1:04.27    1:04.96   17  
       30.94  1:04.96                                                      
  3 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA              1:04.10    1:07.52   16  
       32.27  1:07.52                                                      
  4 Burns, Jessica K          11 SOUD-MA              1:07.40    1:08.53   15  
       32.61  1:08.53                                                      
C - Division  
  1 Patange, Advika           11 HQH-NJ                    NT    1:07.68   20  
       32.10  1:07.68                                                      
  2 Van Orden, Olivia A       11 HQH-NJ               1:13.11    1:10.43   17  
       33.40  1:10.43                                                      
  3 Pektor, Ava G             11 UN-MA                1:09.98    1:10.70   16  
       32.33  1:10.70                                                      
  4 Sell, Katherine J         12 HQH-NJ               1:10.37    1:11.35   15  
       33.70  1:11.35                                                      
  5 Dolan, Rachel M           12 PAAC-MA              1:10.87    1:11.53   14  
       34.12  1:11.53                                                      
  6 Masciulli, Amy E          11 SOUD-MA              1:23.52    1:12.05   13  
       34.40  1:12.05                                                      
  7 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA              1:12.97    1:14.42   12  
  8 Stangil, Annikka L        12 PAAC-MA              1:14.10    1:14.69   11  
       35.41  1:14.69                                                      
 
Event 4  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          12 PAAC-MA                55.58      55.60   20  
       26.63    55.60                                                      
  2 Collins, Addison D        12 UN-MA                  59.44      59.18   17  
       28.35    59.18                                                      
BB - Division  
  1 Farina JR, RJ R           12 PAAC-MA              1:04.82    1:02.11   20  
       29.97  1:02.11                                                      
  2 Zaffiro, Nicholas M       12 PAAC-MA              1:07.69    1:09.28   17  
       32.34  1:09.28                                                      
C - Division  
  1 Johnson, Vance M          12 UN-MA                1:08.19    1:06.68   20  
       31.03  1:06.68                                                      
  2 Gordon, Ben J             11 UMAC-MA              1:12.39    1:10.53   17  
       33.60  1:10.53                                                      
  3 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                1:15.38    1:15.18   16  
       35.90  1:15.18                                                      
 
Event 5  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burns, Abby J             13 SOUD-MA                58.87      58.35   20  
       28.22    58.35                                                      
  2 Pike, Kayla M             13 SOUD-MA                57.91      58.92   17  
       28.35    58.92                                                      
  3 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA                59.64    1:00.04   16  
       28.68  1:00.04                                                      
  4 Vlaeminck, Chloe E        13 PAAC-MA                59.68    1:00.11   15  
       29.34  1:00.11                                                      
  5 Ritchey, Pepper M         13 PAAC-MA                59.59    1:00.85   14  
       29.00  1:00.85                                                      
  6 Bubser, Kelci L           13 PAAC-MA              1:00.36    1:01.10   13  
       29.25  1:01.10                                                      
  7 Fleischaker, Leyna S      13 PAAC-MA              1:00.61    1:01.39   12  
       29.76  1:01.39                                                      
  8 Houser, Wynne K           13 PAAC-MA              1:01.98    1:01.67   11  
       30.07  1:01.67                                                      
  9 Hiestand, Ellie J         13 SOUD-MA              1:01.41    1:03.16    9  
       29.73  1:03.16                                                      
BB - Division  
  1 Shoudt, Anneliese M       13 UN-MA                1:03.48    1:03.54   20  
       30.53  1:03.54                                                      
  2 Drager, Maddi O           13 PAAC-MA              1:04.45    1:03.66   17  
       30.34  1:03.66                                                      
  3 Hoyer, Sophia G           13 UN-MA                1:03.27    1:04.07   16  
       29.88  1:04.07                                                      
  4 Kokinda, Jacqui F         14 UN-MA                1:03.99    1:04.53   15  
       31.36  1:04.53                                                      
  5 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              1:03.53    1:06.20   14  
       31.30  1:06.20                                                      
  6 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              1:05.37    1:06.44   12.5
       31.62  1:06.44                                                      
  6 Capaldi, Alayna C         13 SOUD-MA              1:06.78    1:06.44   12.5
       31.62  1:06.44                                                      
  8 LaTorres, Jena A          13 PAAC-MA              1:06.53    1:07.85   11  
       32.30  1:07.85                                                      
  9 Hartzel, Kayla A          14 UN-MA                1:07.35    1:09.35    9  
       32.95  1:09.35                                                      
C - Division  
  1 Ismail, Noura             13 PAAC-MA              1:10.58    1:06.01   20  
       31.80  1:06.01                                                      
  2 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              1:08.51    1:06.52   17  
       32.00  1:06.52                                                      
  3 Aguero-Ramirez, Nicole K  14 UN-MA                1:08.46    1:07.83   16  
       33.07  1:07.83                                                      
  4 Stahley, Lauren E         13 PAAC-MA              1:07.72    1:08.50   15  
       32.89  1:08.50                                                      
  5 Jones, Madelyn A          13 UN-MA                1:07.81    1:08.53   14  
       33.02  1:08.53                                                      
  6 Onea, Maria F             13 UN-MA                1:12.31    1:11.20   13  
       34.67  1:11.20                                                      
  7 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                1:09.78    1:12.18   12  
       34.77  1:12.18                                                      
 
Event 6  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Armbruster, Andy J        14 PAAC-MA                51.63      50.75   20  
       24.64    50.75                                                      
  2 Greer, Matthew J          14 PAAC-MA                53.20      53.49   17  
       25.77    53.49                                                      
  3 D'Avella, Francesco       13 PAAC-MA                56.42      55.36   16  
       26.49    55.36                                                      
  4 Kushner, Shawn B          13 PAAC-MA                55.24      56.68   15  
       26.87    56.68                                                      
  5 D'Avella, Fulvio          13 PAAC-MA                55.13      56.88   14  
       27.18    56.88                                                      
  6 Camden, Eric S            13 PAAC-MA                56.59      57.29   13  
       27.58    57.29                                                      
  7 Carter, Nicholas R        13 PAAC-MA                57.73      57.82   12  
       27.36    57.82                                                      
BB - Division  
  1 Harris, Nathan J          13 PAAC-MA              1:00.16      58.33   20  
       28.07    58.33                                                      
  2 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              1:00.32      59.68   17  
       28.16    59.68                                                      
  3 Mcguire, Sean D           13 PAAC-MA              1:02.60    1:01.94   16  
       29.24  1:01.94                                                      
  4 Willard, Luke A           13 PAAC-MA              1:02.21    1:02.78   15  
       30.12  1:02.78                                                      
C - Division  
  1 Scott, Dillon C           13 PAAC-MA              1:04.90    1:06.04   20  
       32.23  1:06.04                                                      
  2 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              1:10.09    1:07.36   17  
       31.75  1:07.36                                                      
  3 Bulette, Evan J           13 UN-MA                1:07.67    1:07.75   16  
       31.61  1:07.75                                                      
  4 Argothy, Joshua J         13 PAAC-MA                   NT    1:16.57   15  
       34.50  1:16.57                                                      
 
Event 7  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA              3:05.08    2:59.90   20  
       41.21  1:26.26  2:21.06  2:59.90                                    
  2 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ               3:16.90    3:09.22   17  
       44.37  1:31.50  2:26.68  3:09.22                                    
C - Division  
  1 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                    NT    3:34.72   20  
       49.75  1:44.88  2:44.57  3:34.72                                    
 
Event 8  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA              3:02.19    3:02.50   20  
       44.67  1:32.02  2:23.73  3:02.50                                    
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Simone               11 PAAC-MA              2:29.63    2:29.33   20  
       32.72  1:10.05  1:54.92  2:29.33                                    
  2 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA              2:31.93    2:32.23   17  
       32.60  1:13.97  1:58.46  2:32.23                                    
C - Division  
  1 Pektor, Ava G             11 UN-MA                2:52.07    2:54.12   20  
       37.30  1:25.08  2:14.84  2:54.12                                    
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              3:18.72    3:02.41   17  
       42.23  1:27.73  2:20.68  3:02.41                                    
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA              2:26.44    2:25.54   20  
       31.39  1:07.59  1:54.52  2:25.54                                    
  2 Collins, Addison D        12 UN-MA                2:27.03    2:29.80   17  
       34.14  1:12.31  1:56.31  2:29.80                                    
C - Division  
  1 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              3:07.13    3:02.16   20  
       44.39  1:31.14  2:21.11  3:02.16                                    
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McKenna, Paige S          13 PAAC-MA              2:20.84    2:20.47   20  
       30.54  1:05.84  1:48.47  2:20.47                                    
  2 Farina, Gianna M          14 PAAC-MA              2:18.49    2:21.94   17  
       30.47  1:07.51  1:48.34  2:21.94                                    
  3 Vlaeminck, Chloe E        13 PAAC-MA              2:22.63    2:23.92   16  
       32.13  1:09.30  1:51.97  2:23.92                                    
  4 Bubser, Kelci L           13 PAAC-MA              2:20.20    2:27.73   15  
       32.38  1:10.45  1:52.89  2:27.73                                    
  5 Ritchey, Pepper M         13 PAAC-MA              2:27.47    2:33.87   14  
       33.83  1:13.10  2:01.19  2:33.87                                    
BB - Division  
  1 Houser, Wynne K           13 PAAC-MA              2:32.33    2:33.18   20  
       34.81  1:13.33  1:57.00  2:33.18                                    
  2 Svetz, Claire V           13 PAAC-MA              2:33.98    2:34.10   17  
       34.24  1:13.37  1:59.54  2:34.10                                    
  3 Kokinda, Jacqui F         14 UN-MA                2:38.44    2:36.02   16  
       33.75  1:11.93  2:02.17  2:36.02                                    
  4 Newton, Emily M           13 UN-MA                2:33.94    2:37.78   15  
       34.43  1:14.37  2:01.68  2:37.78                                    
  5 Hoyer, Sophia G           13 UN-MA                2:42.20    2:43.21   14  
       33.45  1:16.12  2:06.14  2:43.21                                    
  6 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              2:41.97    2:45.36   13  
       34.39  1:15.06  2:05.74  2:45.36                                    
C - Division  
  1 Ismail, Noura             13 PAAC-MA              2:49.98    2:45.07   20  
       33.93  1:14.08  2:05.77  2:45.07                                    
  2 Jones, Madelyn A          13 UN-MA                2:51.55    2:50.00   17  
       40.57  1:25.30  2:12.64  2:50.00                                    
  3 LaTorres, Jena A          13 PAAC-MA              2:49.30    2:51.05   16  
       35.50  1:21.71  2:13.00  2:51.05                                    
  4 Onea, Maria F             13 UN-MA                2:59.52    2:57.90   15  
       41.22  1:27.79  2:19.65  2:57.90                                    
  5 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                2:53.21    2:59.94   14  
       40.34  1:22.88  2:20.63  2:59.94                                    
 
Event 12  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lemishko, Michael A       13 UMAC-MA              2:09.53    2:11.85   20  
       26.20  1:00.08  1:41.69  2:11.85                                    
BB - Division  
  1 Harris, Nathan J          13 PAAC-MA              2:28.62    2:28.54   20  
       31.73  1:10.36  1:54.26  2:28.54                                    
  2 Willard, Luke A           13 PAAC-MA              2:33.59    2:36.31   17  
       34.56  1:13.23  2:01.83  2:36.31                                    
C - Division  
  1 Scott, Dillon C           13 PAAC-MA              2:43.04    2:42.07   20  
       39.35  1:19.97  2:07.68  2:42.07                                    
  2 Bulette, Evan J           13 UN-MA                2:47.29    2:46.41   17  
       35.10  1:18.15  2:08.85  2:46.41                                    
  3 Mcguire, Sean D           13 PAAC-MA              2:40.29    2:47.66   16  
       37.52  1:22.72  2:08.59  2:47.66                                    
  4 Argothy, Joshua J         13 PAAC-MA                   NT    3:11.36   15  
       39.20  1:26.22  2:26.22  3:11.36                                    
 -- Puri, Jai K               13 PAAC-MA              2:53.78         DQ  
       38.72  1:19.78  2:12.74       DQ                                    
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Traub, CeCe B             10 PAAC-MA                35.41      34.87   20  
  2 Hoyer, Alexis A           10 UN-MA                  35.72      36.55   17  
  3 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA                35.55      36.71   16  
BB - Division  
  1 Olberding, Maddie         10 SOUD-MA                38.46      40.31   20  
  2 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                  42.62      44.91   17  
C - Division  
  1 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ                 43.35      42.38   20  
  2 Newton, Molly M           10 UN-MA                     NT      42.93   17  
  3 Castela, Emily H           9 HQH-NJ                    NT      43.64   16  
  4 Molnar, Nati S            10 PAAC-MA                48.03      43.94   15  
  5 Camden, Madi N            10 PAAC-MA                47.25      44.40   14  
  6 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA                48.96      45.38   13  
  7 Maurya, Anshi              9 UMAC-MA                49.01      48.51   12  
  8 Bansal, Ishani A           9 UMAC-MA                47.13      48.52   11  
  9 Molnar, Maya M            10 PAAC-MA                44.50      48.58    9  
 10 Horvat, Isabella E         9 UN-MA                  46.08      50.23    7  
 11 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                 53.70      51.34    6  
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA                35.84      36.33   20  
BB - Division  
  1 Kleppinger, Nathan T       9 SOUD-MA                38.83      39.52   20  
  2 Herman, Roman L            9 PAAC-MA                40.83      39.60   17  
C - Division  
  1 Behun, Stephen A          10 UN-MA                  42.77      43.46   20  
  2 Behun, Will G              9 UN-MA                  55.14      43.55   17  
 -- Sommons, Micah S          10 UN-MA                  58.16         DQ  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA                32.43      32.06   20  
BB - Division  
  1 Walls, Lauren R           12 PAAC-MA                32.75      32.15   20  
  2 Van Orden, Olivia A       11 HQH-NJ                 34.11      34.17   17  
C - Division  
  1 Masciulli, Amy E          11 SOUD-MA                41.27      35.98   20  
  2 Patange, Advika           11 HQH-NJ                 38.47      36.94   17  
  3 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA                43.85      44.25   16  
  4 Stangil, Annikka L        12 PAAC-MA                46.50      45.93   15  
 -- Mains-Ferrier, Madi M     11 PAAC-MA                   NT         DQ  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          12 PAAC-MA                28.12      28.81   20  
C - Division  
  1 Gilhool, Patrick B        12 UN-MA                     NT      30.34   20  
  2 Gordon, Ben J             11 UMAC-MA                38.26      37.11   17  
  3 Johnson, Vance M          12 UN-MA                     NT      38.31   16  
  4 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                  43.68      44.91   15  
 
Event 17  Girls 11-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Paige S          13 PAAC-MA              2:25.84    2:25.34   20  
       31.65  1:08.32  1:47.26  2:25.34                                    
  2 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              2:26.57    2:25.57   17  
       33.64  1:11.06  1:49.17  2:25.57                                    
  3 Burns, Abby J             13 SOUD-MA              2:28.93    2:34.22   16  
       31.64  1:09.31  1:50.60  2:34.22                                    
  4 Fleischaker, Leyna S      13 PAAC-MA              2:38.11    2:41.12   15  
       34.24  1:13.99  1:57.10  2:41.12                                    
  5 Walls, Jillian Y          12 PAAC-MA              2:46.49    2:47.94   14  
       35.48  1:17.37  2:02.47  2:47.94                                    
  6 Dolan, Rachel M           12 PAAC-MA              2:44.75    2:49.55   13  
       37.13  1:20.47  2:05.43  2:49.55                                    
 
Event 18  Boys 11-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greer, Matthew J          14 PAAC-MA              2:11.94    2:11.67   20  
       29.10  1:02.65  1:36.72  2:11.67                                    
  2 Hoy, Andrew J             13 UMAC-MA                   NT    2:13.00   17  
       28.64  1:02.43  1:38.44  2:13.00                                    
  3 D'Avella, Francesco       13 PAAC-MA              2:16.55    2:16.96   16  
       29.08  1:04.01  1:39.65  2:16.96                                    
  4 Welgosh, Raymond L        13 UMAC-MA                   NT    2:20.49   15  
       29.34  1:03.44  1:41.22  2:20.49                                    
  5 D'Avella, Fulvio          13 PAAC-MA              2:22.52    2:22.51   14  
       29.11  1:04.60  1:44.07  2:22.51                                    
  6 Camden, Eric S            13 PAAC-MA              2:38.89    2:30.06   13  
       31.87  1:09.77  1:50.29  2:30.06                                    
 -- Tang, Quinton M           14 GRA-MA               2:21.25         DQ  
       30.44  1:05.79  1:43.58       DQ                                    
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Traub, CeCe B             10 PAAC-MA                36.60      37.70   20  
BB - Division  
  1 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA                42.30      43.25   20  
  2 Newton, Molly M           10 UN-MA                  43.62      44.80   17  
  3 Mehta, Shayna N           10 HQH-NJ                 45.86      44.97   16  
  4 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA                44.99      46.45   15  
  5 Blanco, Hailey D          10 UN-MA                  47.48      47.53   14  
  6 Maurya, Anshi              9 UMAC-MA                46.55      47.89   13  
C - Division  
  1 Zelin, Brooke A           10 PVAC-MA                   NT      41.74   20  
  2 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                  49.94      47.57   17  
  3 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ                 49.18      48.10   16  
  4 Castela, Emily H           9 HQH-NJ                 59.92      50.02   15  
  5 Molnar, Nati S            10 PAAC-MA                51.44      50.44   14  
  6 Molnar, Maya M            10 PAAC-MA                52.30      51.92   13  
  7 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA                54.48      52.57   12  
  8 Bansal, Ishani A           9 UMAC-MA                   NT      53.35   11  
  9 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                 53.57      53.72    9  
 10 Horvat, Isabella E         9 UN-MA                  59.73    1:02.11    7  
 11 Ismail, Salma A            9 PAAC-MA              1:10.19    1:04.63    6  
 12 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                1:18.44    1:17.89    5  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA                43.17      43.93   20  
  2 Kleppinger, Nathan T       9 SOUD-MA                46.55      50.45   17  
C - Division  
  1 Behun, Stephen A          10 UN-MA                  50.07      51.15   20  
  2 Bulette, Andrew C          9 UN-MA                  55.89    1:00.43   17  
  3 Behun, Will G              9 UN-MA                     NT    1:01.17   16  
  4 Sommons, Micah S          10 UN-MA                  58.24    1:03.56   15  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA                36.20      36.64   20  
  2 Lin, Simone               11 PAAC-MA                36.76      37.67   17  
  3 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA                37.60      38.09   16  
BB - Division  
  1 Sergent, Brooke D         11 PAAC-MA                38.11      36.71   20  
  2 James, Morgan             12 SOUD-MA                38.05      37.67   17  
  3 Sell, Katherine J         12 HQH-NJ                 39.52      39.33   16  
  4 Walls, Lauren R           12 PAAC-MA                40.49      39.47   15  
  5 Pektor, Ava G             11 UN-MA                  40.39      39.50   14  
  6 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA                39.15      40.17   13  
C - Division  
  1 Van Orden, Olivia A       11 HQH-NJ                 41.11      42.24   20  
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA                42.37      42.37   17  
  3 Mains-Ferrier, Madi M     11 PAAC-MA              1:00.73      59.43   16  
 
Event 22  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Farina JR, RJ R           12 PAAC-MA                33.55      33.74   20  
  2 Zaffiro, Nicholas M       12 PAAC-MA                37.25      37.42   17  
 -- Toomey, Justin P          12 PAAC-MA                33.29         DQ  
BB - Division  
  1 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA                39.61      39.40   20  
C - Division  
  1 Johnson, Vance M          12 UN-MA                  43.14      42.43   20  
  2 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA                44.63      43.63   17  
  3 Gordon, Ben J             11 UMAC-MA                48.10      47.76   16  
  4 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                  51.36      50.38   15  
 
Event 23  Girls 11-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farina, Gianna M          14 PAAC-MA              2:33.74    2:41.99   20  
       35.51  1:16.29  1:59.74  2:41.99                                    
  2 Pike, Kayla M             13 SOUD-MA              2:40.05    2:43.44   17  
       36.89  1:18.28  2:00.70  2:43.44                                    
  3 McKenna, Paige S          13 PAAC-MA              2:44.19    2:43.53   16  
       37.14  1:18.91  2:01.63  2:43.53                                    
  4 Garcia-Kaliner, Arielle   13 UMAC-MA              2:44.11    2:46.06   15  
       35.88  1:18.10  2:02.41  2:46.06                                    
  5 Houser, Wynne K           13 PAAC-MA              2:46.38    2:47.53   14  
       38.11  1:20.74  2:04.34  2:47.53                                    
  6 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              2:45.41    2:48.01   13  
       37.96  1:20.32  2:04.32  2:48.01                                    
  7 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              2:48.41    2:48.58   12  
       39.30  1:22.36  2:06.14  2:48.58                                    
  8 Hiestand, Ellie J         13 SOUD-MA              2:39.27    2:49.52   11  
       36.73  1:19.10  2:03.67  2:49.52                                    
  9 Lin, Simone               11 PAAC-MA              2:49.90    2:49.54    9  
       39.33  1:22.73  2:06.36  2:49.54                                    
 10 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA              2:50.89    2:52.43    7  
       39.74  1:23.76  2:08.66  2:52.43                                    
 11 Burns, Jessica K          11 SOUD-MA                   NT    2:54.19    6  
       37.76  1:22.86  2:08.87  2:54.19                                    
 12 Svetz, Claire V           13 PAAC-MA              2:57.92    2:57.43    5  
       40.94  1:26.47  2:12.33  2:57.43                                    
 13 Drager, Maddi O           13 PAAC-MA              2:58.36    2:57.55    4  
       40.30  1:25.54  2:11.43  2:57.55                                    
 14 Capaldi, Alayna C         13 SOUD-MA                   NT    2:58.28    3  
       40.39  1:24.55  2:11.06  2:58.28                                    
 15 Jones, Madelyn A          13 UN-MA                3:01.21    3:02.15    2  
       42.15  1:28.63  2:16.79  3:02.15                                    
 16 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              3:17.19    3:07.47    1  
       43.63  1:31.31  2:19.94  3:07.47                                    
 17 Aguero-Ramirez, Nicole K  14 UN-MA                     NT    3:15.30  
       44.42  1:33.50  2:25.08  3:15.30                                    
 18 Onea, Maria F             13 UN-MA                3:13.75    3:16.62  
       45.57  1:35.87  2:27.63  3:16.62                                    
 19 Stahley, Lauren E         13 PAAC-MA              3:25.86    3:17.38  
       45.40  1:35.57  2:27.13  3:17.38                                    
 
Event 24  Boys 11-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armbruster, Andy J        14 PAAC-MA              2:32.20    2:30.29   20  
       34.31  1:13.01  1:52.36  2:30.29                                    
  2 Kushner, Shawn B          13 PAAC-MA              2:27.32    2:33.18   17  
       34.09  1:13.87  1:53.33  2:33.18                                    
  3 Carter, Nicholas R        13 PAAC-MA              2:39.60    2:42.96   16  
       36.17  1:17.16  1:59.87  2:42.96                                    
  4 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              2:53.33    2:50.77   15  
       37.33  1:21.05  2:06.16  2:50.77                                    
  5 Willard, Luke A           13 PAAC-MA              3:01.46    3:00.37   14  
       41.71  1:28.09  2:14.75  3:00.37                                    
  6 Zaffiro, Nicholas M       12 PAAC-MA              2:50.57    3:00.47   13  
       41.47  1:27.70  2:15.65  3:00.47                                    
  7 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              3:16.83    3:12.60   12  
       42.82  1:32.89  2:23.64  3:12.60                                    
  8 Argothy, Joshua J         13 PAAC-MA                   NT    3:41.23   11  
       48.33  1:45.72  2:43.78  3:41.23                                    
 
Event 25  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA              1:23.21    1:21.62   20  
       39.31  1:21.62                                                      
  2 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              1:26.73    1:26.69   17  
       41.50  1:26.69                                                      
  3 Blanco, Hailey D          10 UN-MA                1:31.04    1:32.07   16  
       44.12  1:32.07                                                      
C - Division  
  1 Mehta, Shayna N           10 HQH-NJ                    NT    1:25.28   20  
       40.84  1:25.28                                                      
  2 Molnar, Nati S            10 PAAC-MA              1:35.21    1:34.62   17  
       45.77  1:34.62                                                      
  3 Oldford, Victoria M       10 UN-MA                1:43.99    1:41.93   16  
       48.68  1:41.93                                                      
  4 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA              1:59.96    1:52.38   15  
 -- Molnar, Maya M            10 PAAC-MA              1:46.03         DQ  
       48.31       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA              1:26.72    1:28.29   20  
       44.45  1:28.29                                                      
  2 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              1:29.60    1:30.89   17  
       44.36  1:30.89                                                      
 -- Behun, Stephen A          10 UN-MA                1:26.86         DQ  
       41.27       DQ                                                      
C - Division  
  1 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA              1:33.92    1:30.55   20  
       44.85  1:30.55                                                      
  2 Behun, Will G              9 UN-MA                1:37.54    1:39.73   17  
       48.56  1:39.73                                                      
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Simone               11 PAAC-MA              1:07.40    1:07.26   20  
       33.21  1:07.26                                                      
  2 Sergent, Brooke D         11 PAAC-MA              1:11.57    1:09.66   17  
       33.28  1:09.66                                                      
  3 Walls, Jillian Y          12 PAAC-MA              1:09.76    1:10.38   16  
       34.45  1:10.38                                                      
  4 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA              1:10.49    1:11.92   15  
       35.16  1:11.92                                                      
  5 James, Morgan             12 SOUD-MA              1:13.91    1:12.63   14  
       35.81  1:12.63                                                      
BB - Division  
  1 Burns, Jessica K          11 SOUD-MA              1:19.75    1:24.26   20  
       41.07  1:24.26                                                      
C - Division  
  1 Dolan, Rachel M           12 PAAC-MA              1:21.90    1:21.35   20  
       39.59  1:21.35                                                      
  2 Stangil, Annikka L        12 PAAC-MA              1:25.20    1:25.56   17  
       41.94  1:25.56                                                      
  3 Masciulli, Amy E          11 SOUD-MA                   NT    1:26.91   16  
       42.63  1:26.91                                                      
  4 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              1:31.56    1:28.18   15  
       43.07  1:28.18                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA              1:11.27    1:11.31   20  
       34.77  1:11.31                                                      
C - Division  
  1 Gilhool, Patrick B        12 UN-MA                     NT    1:14.33   20  
       35.91  1:14.33                                                      
  2 Farina JR, RJ R           12 PAAC-MA              1:30.08    1:14.79   17  
       36.64  1:14.79                                                      
  3 Johnson, Vance M          12 UN-MA                1:24.59    1:26.83   16  
       40.89  1:26.83                                                      
  4 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                1:30.62    1:28.99   15  
       43.62  1:28.99                                                      
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bubser, Kelci L           13 PAAC-MA              1:07.13    1:07.96   20  
       32.70  1:07.96                                                      
  2 Vlaeminck, Chloe E        13 PAAC-MA              1:08.64    1:09.50   17  
       33.90  1:09.50                                                      
  3 Ritchey, Pepper M         13 PAAC-MA              1:08.37    1:11.15   16  
       34.42  1:11.15                                                      
BB - Division  
  1 Svetz, Claire V           13 PAAC-MA              1:10.16    1:12.23   20  
       35.27  1:12.23                                                      
  2 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              1:11.83    1:13.49   17  
       35.44  1:13.49                                                      
  3 Drager, Maddi O           13 PAAC-MA              1:13.15    1:13.63   16  
       35.67  1:13.63                                                      
  4 Newton, Emily M           13 UN-MA                1:11.74    1:15.44   15  
       36.85  1:15.44                                                      
  5 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              1:14.32    1:18.08   14  
       37.91  1:18.08                                                      
C - Division  
  1 Kokinda, Jacqui F         14 UN-MA                1:14.87    1:12.57   20  
       35.60  1:12.57                                                      
  2 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              1:14.40    1:15.23   17  
       36.21  1:15.23                                                      
  3 Ismail, Noura             13 PAAC-MA              1:15.85    1:16.32   16  
       37.39  1:16.32                                                      
  4 Shoudt, Anneliese M       13 UN-MA                1:21.16    1:17.66   15  
       38.62  1:17.66                                                      
  5 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                1:17.89    1:18.89   14  
       38.32  1:18.89                                                      
  6 Stahley, Lauren E         13 PAAC-MA              1:19.19    1:19.70   13  
  7 LaTorres, Jena A          13 PAAC-MA              1:21.93    1:21.08   12  
       39.72  1:21.08                                                      
  8 Hartzel, Kayla A          14 UN-MA                1:15.93    1:23.08   11  
  9 Aguero-Ramirez, Nicole K  14 UN-MA                1:25.66    1:24.75    9  
       41.74  1:24.75                                                      
 -- Onea, Maria F             13 UN-MA                1:35.88         DQ  
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Armbruster, Andy J        14 PAAC-MA                58.57    1:00.30   20  
       28.96  1:00.30                                                      
  2 D'Avella, Francesco       13 PAAC-MA              1:00.02    1:01.71   17  
       29.88  1:01.71                                                      
  3 Greer, Matthew J          14 PAAC-MA              1:00.84    1:02.53   16  
       30.77  1:02.53                                                      
  4 Camden, Eric S            13 PAAC-MA              1:00.37    1:04.93   15  
       30.93  1:04.93                                                      
  5 D'Avella, Fulvio          13 PAAC-MA              1:03.85    1:05.34   14  
       31.43  1:05.34                                                      
BB - Division  
  1 Welgosh, Raymond L        13 UMAC-MA              1:05.43    1:05.52   20  
       31.78  1:05.52                                                      
  2 Harris, Nathan J          13 PAAC-MA              1:05.30    1:06.33   17  
       32.43  1:06.33                                                      
  3 Carter, Nicholas R        13 PAAC-MA              1:07.65    1:09.36   16  
       33.21  1:09.36                                                      
  4 Kushner, Shawn B          13 PAAC-MA              1:06.05    1:09.50   15  
       33.36  1:09.50                                                      
C - Division  
  1 Willard, Luke A           13 PAAC-MA              1:12.55    1:13.09   20  
       35.31  1:13.09                                                      
  2 Bulette, Evan J           13 UN-MA                1:18.03    1:16.42   17  
       37.43  1:16.42                                                      
  3 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              1:20.60    1:17.17   16  
  4 Mcguire, Sean D           13 PAAC-MA              1:20.27    1:18.79   15  
       37.58  1:18.79                                                      
 
Event 31  Girls 9-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Simone               11 PAAC-MA              5:51.08    5:49.42   20  
       32.05  1:07.30  1:43.84  2:19.65  2:55.41  3:30.40  4:05.59  4:40.78
     5:16.11  5:49.42                                                      
  2 Fleischaker, Leyna S      13 PAAC-MA              5:50.71    6:02.27   17  
       32.25  1:07.76  1:44.03  2:20.63  2:57.10  3:33.73  4:11.10  4:48.32
     5:25.82  6:02.27                                                      
BB - Division  
  1 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA              6:06.53    5:48.60   20  
       31.92  1:07.53  1:43.24  2:19.35  2:54.98  3:29.68  4:04.56  4:39.91
     5:15.02  5:48.60                                                      
  2 Ritchey, Pepper M         13 PAAC-MA              5:54.13    5:54.58   17  
       32.22  1:08.49  1:45.24  2:20.54  2:56.89  3:33.51  4:09.59  4:45.12
     5:20.63  5:54.58                                                      
  3 Kokinda, Jacqui F         14 UN-MA                6:11.62    6:04.85   16  
       32.68  1:08.59  1:45.27  2:22.63  2:59.99  3:37.43  4:15.38  4:53.17
     5:30.16  6:04.85                                                      
  4 Drager, Maddi O           13 PAAC-MA              6:09.77    6:04.96   15  
       32.05  1:08.43  1:45.56  2:22.96  3:00.79  3:37.95  4:16.01  4:53.68
     5:30.29  6:04.96                                                      
  5 Walls, Lauren R           12 PAAC-MA              6:07.62    6:12.95   14  
       32.62  1:08.88  1:46.22  2:23.99  3:01.19  3:38.91  4:17.61  4:56.05
     5:34.97  6:12.95                                                      
  6 Walls, Jillian Y          12 PAAC-MA              5:59.15    6:21.11   13  
       32.68  1:10.42  1:48.86  2:28.14  3:07.41  3:46.41  4:26.23  5:05.12
     5:43.37  6:21.11                                                      
  7 Stahley, Lauren E         13 PAAC-MA              6:21.82    6:24.20   12  
       35.09  1:14.59  1:54.02  2:33.20  3:12.51  3:51.81  4:30.63  5:09.20
     5:47.50  6:24.20                                                      
C - Division  
  1 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              6:34.90    6:21.84   20  
       34.33  1:12.20  1:50.47                    3:46.93  4:26.01  5:04.80
     5:44.11  6:21.84                                                      
  2 Traub, CeCe B             10 PAAC-MA              6:29.22    6:26.53   17  
       35.96  1:15.05  1:54.59  2:34.22  3:13.39  3:52.62  4:31.65  5:10.94
     5:49.10  6:26.53                                                      
  3 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              6:23.56    6:31.03   16  
       34.18  1:13.32  1:53.21  2:32.34  3:14.23  3:51.87  4:32.15  5:12.85
     5:53.38  6:31.03                                                      
  4 Jones, Madelyn A          13 UN-MA                6:49.56    6:41.93   15  
       35.82  1:15.48  1:57.49  2:40.17  3:22.14  4:03.38  4:44.12  5:24.21
     6:04.12  6:41.93                                                      
  5 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA              7:01.50    6:42.99   14  
       34.37  1:14.45  1:56.63  2:36.57  3:16.62  3:58.86  4:42.16  5:24.05
     6:05.69  6:42.99                                                      
  6 Hartzel, Kayla A          14 UN-MA                     NT    6:51.55   13  
       34.55  1:15.80  1:58.47  2:41.44  3:23.60  4:06.27  4:49.08  5:31.98
     6:15.59  6:51.55                                                      
  7 Stangil, Annikka L        12 PAAC-MA              6:54.13    6:54.02   12  
       35.95  1:16.56  1:59.30  2:40.79  3:23.74  4:06.09  4:48.87  5:31.88
     6:14.71  6:54.02                                                      
  8 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA              7:07.95    6:57.35   11  
       35.27  1:15.81  1:58.92  2:40.90  3:23.84  4:07.50  4:50.84  5:34.47
     6:17.80  6:57.35                                                      
  9 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA              7:05.83    6:57.64    9  
       35.77           1:58.77  2:41.50  3:24.39  4:07.59                  
     6:17.11  6:57.64                                                      
 10 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              7:26.99    6:59.29    7  
       37.09  1:19.10  2:02.89  2:46.19  3:29.83  4:12.95  4:56.53  5:39.31
     6:21.04  6:59.29                                                      
 11 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              7:35.43    7:00.25    6  
       36.88  1:19.83  2:03.34  2:46.22  3:29.92  4:13.05  4:56.31  5:39.80
     6:21.15  7:00.25                                                      
 12 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                     NT    7:14.44    5  
       36.61  1:18.75  2:02.19  2:46.40  3:31.38  4:16.41  5:00.95  5:46.41
     6:32.41  7:14.44                                                      
 
Event 32  Boys 9-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Avella, Fulvio          13 PAAC-MA              5:27.89    5:33.32   20  
       29.30  1:02.12  1:36.27  2:10.45  2:44.38  3:18.42  3:52.56  4:27.05
     5:00.99  5:33.32                                                      
  2 Carter, Nicholas R        13 PAAC-MA              5:28.82    5:41.66   17  
       30.49  1:04.47  1:38.67  2:12.96  2:47.15  3:21.67  3:56.83  4:32.06
     5:06.80  5:41.66                                                      
BB - Division  
  1 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              5:47.86    5:52.54   20  
       31.09  1:06.47  1:42.39  2:18.33  2:54.81  3:30.16  4:06.84  4:43.23
     5:18.67  5:52.54                                                      
  2 Scott, Dillon C           13 PAAC-MA              6:02.56    6:12.86   17  
       34.14  1:11.13  1:48.94  2:26.57  3:04.58  3:42.99  4:21.10  4:58.65
     6:12.86                                                               
C - Division  
  1 Welgosh, Raymond L        13 UMAC-MA                   NT    5:34.20   20  
       27.66    59.95  1:32.69  2:06.31  2:39.97  3:13.57  3:48.23  4:23.53
     4:59.24  5:34.20                                                      
  2 Harris, Nathan J          13 PAAC-MA              6:47.93    6:04.41   17  
       31.69  1:07.27  1:44.44  2:21.73  2:59.36  3:37.20  4:14.85  4:52.89
     5:29.99  6:04.41                                                      
  3 Knepper, Caleb W          14 UN-MA                6:56.02    6:26.12   16  
                                                                    5:06.46
     6:26.12                                                               
  4 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              7:09.09    6:56.57   15  
       35.96  1:17.31  2:00.08  2:43.00  3:24.95  4:07.87  4:51.35  5:34.16
     6:16.15  6:56.57                                                      
  5 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA              7:11.50    7:12.52   14  
       37.77  1:21.71  2:06.58  2:51.59  3:35.05  4:19.07  5:02.77  5:46.97
     6:30.78  7:12.52                                                      
  6 Herman, Roman L            9 PAAC-MA                   NT    7:17.82   13  
       37.69  1:23.06  2:08.63  2:54.25  3:39.17  4:25.52  5:11.02  7:17.82
  7 Behun, Will G              9 UN-MA                     NT    7:53.76   12  
       39.46  1:24.50  7:53.76                                             
  8 Behun, Stephen A          10 UN-MA                     NT    8:34.22   11  
       43.80  1:35.62                    4:14.17           6:00.14  6:56.65
     7:44.32  8:34.22                                                      
 
Event 33  Girls 9-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vlaeminck, Chloe E        13 PAAC-MA              5:04.05    5:02.96   20  
       33.27  1:13.36  1:51.84  2:30.22  3:12.21  3:55.40  4:29.87  5:02.96
  2 Sergent, Brooke D         11 PAAC-MA              5:07.04    5:07.09   17  
       31.02  1:08.70  1:49.31  2:30.28  3:13.80  3:59.09  4:33.77  5:07.09
  3 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              5:13.70    5:10.48   16  
       34.39  1:13.49  1:54.38  2:34.25  3:18.19  4:02.02  4:36.14  5:10.48
  4 Bubser, Kelci L           13 PAAC-MA              5:03.54    5:11.12   15  
       33.98  1:12.95  1:52.84  2:33.86  3:16.97  4:00.66  4:36.31  5:11.12
BB - Division  
  1 Svetz, Claire V           13 PAAC-MA              5:34.80    5:21.26   20  
       35.19  1:17.56  1:57.76  2:37.34  3:24.42  4:11.37  4:47.20  5:21.26
C - Division  
  1 Houser, Wynne K           13 PAAC-MA                   NT    5:20.47   20  
       35.63  1:18.68  1:58.56  2:38.25  3:22.81  4:08.31  4:45.15  5:20.47
 
Event 34  Boys 9-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kushner, Shawn B          13 PAAC-MA              4:59.30    4:54.48   20  
       33.55  1:14.34  1:51.96  2:30.32  3:09.84  3:49.21  4:21.66  4:54.48
BB - Division  
  1 Camden, Eric S            13 PAAC-MA              5:08.91    4:59.69   20  
       31.11  1:10.50  1:48.26  2:26.13  3:09.25  3:54.26  4:27.51  4:59.69
  2 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA              5:24.20    5:22.64   17  
       33.50  1:13.89  1:54.58  2:35.30  3:24.40  4:14.54  4:49.03  5:22.64
C - Division  
  1 Lemishko, Michael A       13 UMAC-MA                   NT    4:39.42   20  
       28.52  1:02.26  1:38.44  2:13.95  2:55.10  3:36.22  4:08.70  4:39.42
  2 Hoy, Andrew J             13 UMAC-MA                   NT    4:49.01   17  
       29.61  1:04.74  1:42.88  3:01.77  3:45.06  4:17.93  4:49.06  4:49.01
  3 Zaffiro, Nicholas M       12 PAAC-MA              5:56.11    6:00.79   16  
       42.28  1:33.65  3:04.13  3:52.26  4:40.59  5:22.74  6:00.79         
 
Event 35  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Traub, CeCe B             10 PAAC-MA              2:26.25    2:28.55   20  
       34.11  1:12.24  1:51.45  2:28.55                                    
  2 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA              2:34.28    2:33.59   17  
       34.17  1:13.47  1:55.71  2:33.59                                    
BB - Division  
  1 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              2:42.92    2:45.36   20  
       36.95  1:20.21  2:03.69  2:45.36                                    
C - Division  
  1 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ               3:05.59    2:54.28   20  
       37.78  1:22.15  2:09.23  2:54.28                                    
  2 Molnar, Nati S            10 PAAC-MA              3:05.02    2:59.50   17  
       39.79  1:26.68  2:14.05  2:59.50                                    
  3 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                    NT    3:10.30   16  
       40.62  1:30.13  2:20.35  3:10.30                                    
  4 Molnar, Maya M            10 PAAC-MA              3:11.06    3:11.04   15  
       41.76  1:30.82  2:22.15  3:11.04                                    
  5 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA                   NT    3:11.43   14  
       42.05  1:32.67  2:25.21  3:11.43                                    
 
Event 36  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Robidas, Brady K          10 UN-MA                2:34.71    2:33.27   20  
       33.89  1:13.19  1:54.70  2:33.27                                    
  2 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              2:36.90    2:41.98   17  
       35.50  1:17.95  2:00.73  2:41.98                                    
  3 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA              2:41.37    2:44.56   16  
       37.60  1:20.16  2:03.17  2:44.56                                    
  4 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA              2:44.66    2:45.04   15  
       37.88  1:20.94  2:04.57  2:45.04                                    
 
Event 37  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA              2:13.11    2:16.41   20  
       31.07  1:06.09  1:42.03  2:16.41                                    
  2 Walls, Jillian Y          12 PAAC-MA              2:15.47    2:20.01   17  
       32.23  1:08.89  1:45.18  2:20.01                                    
  3 Walls, Lauren R           12 PAAC-MA              2:16.66    2:24.92   16  
       31.71  1:07.23  1:46.53  2:24.92                                    
C - Division  
  1 James, Morgan             12 SOUD-MA                   NT    2:22.69   20  
       33.03  1:10.27  1:47.38  2:22.69                                    
  2 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA              2:33.72    2:26.07   17  
       30.61  1:07.57  1:47.50  2:26.07                                    
  3 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA              2:37.12    2:39.91   16  
              1:16.35  1:58.80  2:39.91                                    
  4 VanBuskirk, Ash A         12 UN-MA                     NT    3:10.62   15  
       40.02  1:29.92  2:22.67  3:10.62                                    
 
Event 38  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          12 PAAC-MA              1:59.88    2:01.60   20  
       27.57    58.07  1:30.30  2:01.60                                    
C - Division  
  1 Larkin, Ben J             12 UMAC-MA                   NT    2:25.18   20  
       32.16  1:09.02  1:47.66  2:25.18                                    
  2 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              2:41.71    2:38.46   17  
       36.21  1:17.23  1:58.45  2:38.46                                    
 
Event 39  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              2:06.19    2:08.62   20  
       29.95  1:03.22  1:35.73  2:08.62                                    
  2 Pike, Kayla M             13 SOUD-MA              2:08.88    2:10.13   17  
       29.94  1:03.08  1:36.91  2:10.13                                    
  3 Bubser, Kelci L           13 PAAC-MA              2:07.64    2:13.42   16  
       30.42  1:04.21  1:38.85  2:13.42                                    
  4 Ritchey, Pepper M         13 PAAC-MA              2:10.16    2:15.48   15  
       30.85  1:05.58  1:41.13  2:15.48                                    
BB - Division  
  1 Svetz, Claire V           13 PAAC-MA              2:16.01    2:18.04   20  
       31.55  1:06.65  2:18.04                                             
  2 Drager, Maddi O           13 PAAC-MA              2:18.68    2:19.95   17  
       31.74  1:07.81  1:44.70  2:19.95                                    
  3 Houser, Wynne K           13 PAAC-MA              2:14.83    2:20.63   16  
       32.18  1:07.65  1:44.60  2:20.63                                    
  4 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              2:20.73    2:23.97   15  
       33.07  1:09.79  1:47.10  2:23.97                                    
  5 Newton, Emily M           13 UN-MA                2:22.92    2:26.58   14  
       33.85  1:10.93  1:49.25  2:26.58                                    
  6 Cortright, Karli E        14 Pheasant Run-MA      2:25.03    2:29.48   13  
       33.41  1:10.67  1:49.83  2:29.48                                    
C - Division  
  1 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              2:31.36    2:22.70   20  
       32.03  1:09.33  1:46.78  2:22.70                                    
  2 Jones, Madelyn A          13 UN-MA                2:29.35    2:29.90   17  
       33.99  1:12.07  1:51.36  2:29.90                                    
  3 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              2:25.63    2:30.49   16  
       33.28  1:11.96  1:52.10  2:30.49                                    
  4 LaTorres, Jena A          13 PAAC-MA              2:33.93    2:34.85   15  
       34.76  1:15.02  1:55.87  2:34.85                                    
  5 Aguero-Ramirez, Nicole K  14 UN-MA                2:36.71    2:34.95   14  
       35.64  1:14.99  1:55.61  2:34.95                                    
  6 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                2:37.11    2:37.59   13  
       35.17  1:15.25  1:56.92  2:37.59                                    
  7 Onea, Maria F             13 UN-MA                2:43.62    2:38.41   12  
       36.70  1:17.53  1:59.12  2:38.41                                    
 
Event 40  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Greer, Matthew J          14 PAAC-MA              1:52.41    1:56.43   20  
       27.61    56.94  1:27.01  1:56.43                                    
  2 D'Avella, Francesco       13 PAAC-MA              2:01.41    2:01.43   17  
       27.32    58.53  1:30.61  2:01.43                                    
  3 D'Avella, Fulvio          13 PAAC-MA              2:00.93    2:01.80   16  
       28.05    58.66  1:30.61  2:01.80                                    
BB - Division  
  1 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              2:11.89    2:08.97   20  
       29.00  1:01.80  1:35.99  2:08.97                                    
  2 Larkin, Jack C            13 UMAC-MA              2:10.76    2:12.98   17  
       29.62  1:03.75  1:39.03  2:12.98                                    
  3 Willard, Luke A           13 PAAC-MA              2:12.00    2:15.04   16  
       30.58  1:04.72  1:40.05  2:15.04                                    
C - Division  
  1 Scott, Dillon C           13 PAAC-MA              2:19.38    2:21.27   20  
       33.14  1:09.18  1:46.03  2:21.27                                    
  2 Knepper, Caleb W          14 UN-MA                2:29.87    2:22.44   17  
  3 Mcguire, Sean D           13 PAAC-MA              2:22.84    2:25.75   16  
       31.25  1:07.43  1:46.64  2:25.75                                    
  4 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              2:36.50    2:29.31   15  
       32.70  1:10.76  1:51.77  2:29.31                                    
  5 Bulette, Evan J           13 UN-MA                2:30.24    2:30.02   14  
       33.37  1:12.43  1:52.47  2:30.02                                    
 
Event 41  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Mehta, Shayna N           10 HQH-NJ               1:44.21    1:39.44   20  
       47.50  1:39.44                                                      
  2 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ               1:44.78    1:41.76   17  
       48.82  1:41.76                                                      
C - Division  
  1 Zelin, Brooke A           10 PVAC-MA                   NT    1:32.83   20  
       43.59  1:32.83                                                      
  2 Blanco, Hailey D          10 UN-MA                     NT    1:42.05   17  
       48.87  1:42.05                                                      
  3 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                    NT    1:56.01   16  
       54.96  1:56.01                                                      
 
Event 42  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA              1:34.54    1:36.61   20  
       46.11  1:36.61                                                      
C - Division  
  1 Pletz, Andrew J           10 PAAC-MA              1:52.68    1:50.98   20  
       53.07  1:50.98                                                      
  2 Wisniewski, Mogue          9 UN-MA                     NT    2:10.12   17  
     1:01.74  2:10.12                                                      
 -- Wisniewski, Jonah          9 UN-MA                     NT         DQ  
     1:07.74       DQ                                                      
 
Event 43  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burns, Jessica K          11 SOUD-MA              1:16.65    1:19.23   20  
       37.94  1:19.23                                                      
  2 Lin, Simone               11 PAAC-MA              1:19.26    1:19.86   17  
       38.03  1:19.86                                                      
  3 Feinberg, Lindsay T       12 EAAC-MA              1:18.21    1:20.00   16  
       37.45  1:20.00                                                      
  4 Sergent, Brooke D         11 PAAC-MA              1:18.50    1:20.08   15  
       38.91  1:20.08                                                      
  5 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA              1:18.99    1:21.09   14  
       39.14  1:21.09                                                      
  6 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA              1:20.16    1:24.52   13  
       40.13  1:24.52                                                      
BB - Division  
  1 Zimmerman, Erika D        12 UN-MA                1:26.14    1:24.95   20  
       40.93  1:24.95                                                      
  2 Pektor, Ava G             11 UN-MA                1:24.19    1:26.88   17  
       41.71  1:26.88                                                      
C - Division  
  1 Dolan, Rachel M           12 PAAC-MA              1:30.84    1:33.17   20  
       44.00  1:33.17                                                      
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              1:30.81    1:34.39   17  
       44.77  1:34.39                                                      
 
Event 44  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          12 PAAC-MA              1:11.52    1:11.58   20  
       34.61  1:11.58                                                      
  2 Farina JR, RJ R           12 PAAC-MA              1:13.32    1:13.63   17  
       34.74  1:13.63                                                      
  3 Zaffiro, Nicholas M       12 PAAC-MA              1:21.00    1:22.18   16  
       38.66  1:22.18                                                      
C - Division  
  1 Murgia, Nicholas          12 UN-MA                1:29.52    1:34.45   20  
       44.04  1:34.45                                                      
  2 Johnson, Vance M          12 UN-MA                1:30.32    1:37.01   17  
       44.56  1:37.01                                                      
  3 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                1:50.26    1:54.56   16  
       53.96  1:54.56                                                      
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Farina, Gianna M          14 PAAC-MA              1:10.50    1:13.43   20  
       34.69  1:13.43                                                      
  2 Burns, Abby J             13 SOUD-MA              1:13.25    1:13.54   17  
       34.66  1:13.54                                                      
  3 Pike, Kayla M             13 SOUD-MA              1:14.18    1:14.84   16  
       35.49  1:14.84                                                      
  4 Hiestand, Ellie J         13 SOUD-MA              1:14.29    1:14.92   15  
       35.22  1:14.92                                                      
  5 Vlaeminck, Chloe E        13 PAAC-MA              1:15.26    1:15.61   14  
       37.01  1:15.61                                                      
  6 McKenna, Paige S          13 PAAC-MA              1:16.36    1:15.78   13  
       35.59  1:15.78                                                      
  7 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              1:17.80    1:19.03   12  
       38.09  1:19.03                                                      
  8 Newton, Emily M           13 UN-MA                1:17.57    1:19.31   11  
       38.30  1:19.31                                                      
BB - Division  
  1 Houser, Wynne K           13 PAAC-MA              1:18.65    1:18.84   20  
       36.93  1:18.84                                                      
  2 Fleischaker, Leyna S      13 PAAC-MA              1:18.28    1:20.08   17  
       37.60  1:20.08                                                      
  3 Drager, Maddi O           13 PAAC-MA              1:21.94    1:23.94   16  
       40.93  1:23.94                                                      
  4 Svetz, Claire V           13 PAAC-MA              1:24.08    1:24.40   15  
       40.27  1:24.40                                                      
C - Division  
  1 Jones, Madelyn A          13 UN-MA                1:26.57    1:23.72   20  
       40.82  1:23.72                                                      
  2 Pearson, Samantha L       13 LCY-MA                    NT    1:26.07   17  
       40.26  1:26.07                                                      
  3 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA              1:25.19    1:26.35   16  
       40.65  1:26.35                                                      
  4 Ismail, Noura             13 PAAC-MA              1:34.92    1:27.95   15  
       40.84  1:27.95                                                      
  5 LaTorres, Jena A          13 PAAC-MA              1:26.05    1:28.11   14  
       41.48  1:28.11                                                      
  6 Aguero-Ramirez, Nicole K  14 UN-MA                1:31.65    1:29.78   13  
       43.71  1:29.78                                                      
  7 Onea, Maria F             13 UN-MA                1:33.63    1:32.78   12  
       44.67  1:32.78                                                      
  8 Cortright, Karli E        14 Pheasant Run-MA      1:36.45    1:34.79   11  
       45.45  1:34.79                                                      
  9 Stahley, Lauren E         13 PAAC-MA              1:35.23    1:34.86    9  
       45.21  1:34.86                                                      
 -- Brown, Kyran I            13 UN-MA                1:26.18         DQ  
       42.43       DQ                                                      
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Greer, Matthew J          14 PAAC-MA              1:06.31    1:08.73   20  
       33.07  1:08.73                                                      
  2 Lehman, Ben C             14 PAAC-MA              1:04.83    1:08.82   17  
       32.42  1:08.82                                                      
  3 Kushner, Shawn B          13 PAAC-MA              1:07.83    1:09.99   16  
       33.82  1:09.99                                                      
  4 Armbruster, Andy J        14 PAAC-MA              1:11.78    1:10.85   15  
       33.59  1:10.85                                                      
BB - Division  
  1 Harris, Nathan J          13 PAAC-MA              1:17.95    1:16.49   20  
       36.43  1:16.49                                                      
  2 Carter, Nicholas R        13 PAAC-MA              1:13.73    1:17.71   17  
       36.37  1:17.71                                                      
  3 Mcguire, Sean D           13 PAAC-MA              1:16.27    1:23.67   16  
       38.38  1:23.67                                                      
C - Division  
  1 Hoy, Andrew J             13 UMAC-MA                   NT    1:10.74   20  
       33.52  1:10.74                                                      
  2 Camden, Eric S            13 PAAC-MA              1:20.63    1:20.15   17  
       37.64  1:20.15                                                      
  3 Fahrney, John J           13 PAAC-MA              1:20.26    1:20.16   16  
       37.55  1:20.16                                                      
  4 Scott, Dillon C           13 PAAC-MA              1:32.50    1:28.43   15  
       43.45  1:28.43                                                      
 
Event 47  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA              1:28.99    1:20.46   20  
       37.78  1:20.46                                                      
  2 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA              1:38.17    1:34.61   17  
       40.80  1:34.61                                                      
C - Division  
  1 Parsia, Alex M            10 PVAC-MA                   NT    1:21.51   20  
       39.35  1:21.51                                                      
  2 Camden, Madi N            10 PAAC-MA                   NT    1:40.69   17  
       45.97  1:40.69                                                      
  3 Molnar, Nati S            10 PAAC-MA                   NT    1:42.83   16  
       47.50  1:42.83                                                      
 -- Horvat, Isabella E         9 UN-MA                1:46.22         DQ  
       46.86       DQ                                                      
 -- Molnar, Maya M            10 PAAC-MA                   NT         DQ  
       51.77       DQ                                                      
 
Event 48  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA              1:31.86    1:31.36   20  
       42.86  1:31.36                                                      
C - Division  
  1 Ferenz, Tyler J            9 BYNS-MA                   NT    1:40.38   20  
       43.18  1:40.38                                                      
 -- Herman, Roman L            9 PAAC-MA                   NT         DQ  
       44.37       DQ                                                      
 
Event 49  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Dolan, Rachel M           12 PAAC-MA              1:16.47    1:21.28   20  
       37.32  1:21.28                                                      
C - Division  
  1 Van Orden, Olivia A       11 HQH-NJ               1:23.77    1:22.22   20  
       36.98  1:22.22                                                      
  2 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA              1:43.30    1:41.10   17  
       46.35  1:41.10                                                      
 
Event 50  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA              1:09.84    1:06.84   20  
       32.54  1:06.84                                                      
C - Division  
  1 Gilhool, Patrick B        12 UN-MA                     NT    1:08.79   20  
       33.04  1:08.79                                                      
  2 Larkin, Ben J             12 UMAC-MA                   NT    1:27.42   17  
       37.75  1:27.42                                                      
  3 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              1:48.84    1:46.07   16  
       50.13  1:46.07                                                      
 -- Long, Brandon A           11 UN-MA                     NT         DQ  
       43.92       DQ                                                      
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burns, Abby J             13 SOUD-MA              1:04.50    1:05.11   20  
       30.05  1:05.11                                                      
  2 McKenna, Paige S          13 PAAC-MA              1:00.97    1:06.10   17  
       30.45  1:06.10                                                      
  3 Dumond, Brianna A         14 UN-MA                1:07.04    1:10.99   16  
       32.17  1:10.99                                                      
  4 Bubser, Kelci L           13 PAAC-MA              1:06.48    1:11.73   15  
       33.56  1:11.73                                                      
  5 Szerencsits, Olivia S     13 PAAC-MA              1:07.01    1:14.21   14  
       35.31  1:14.21                                                      
BB - Division  
  1 Vlaeminck, Chloe E        13 PAAC-MA              1:10.66    1:09.36   20  
       33.13  1:09.36                                                      
  2 Fleischaker, Leyna S      13 PAAC-MA              1:13.49    1:12.93   17  
       33.60  1:12.93                                                      
  3 Ismail, Noura             13 PAAC-MA              1:11.52    1:14.83   16  
       34.43  1:14.83                                                      
  4 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              1:13.67    1:15.32   15  
       35.37  1:15.32                                                      
  5 Newton, Emily M           13 UN-MA                1:12.34    1:19.21   14  
       37.19  1:19.21                                                      
C - Division  
  1 Cortright, Karli E        14 Pheasant Run-MA      1:15.15    1:14.28   20  
       34.83  1:14.28                                                      
  2 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              1:15.03    1:17.25   17  
       35.06  1:17.25                                                      
  3 Hoyer, Sophia G           13 UN-MA                1:19.67    1:17.79   16  
       35.07  1:17.79                                                      
  4 Bishop, Anna R            13 SOUD-MA                   NT    1:20.23   15  
       35.47  1:20.23                                                      
  5 Stahley, Lauren E         13 PAAC-MA              1:26.46    1:26.23   14  
       39.40  1:26.23                                                      
  6 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                1:23.82    1:29.73   13  
       39.82  1:29.73                                                      
  7 Aguero-Ramirez, Nicole K  14 UN-MA                     NT    1:32.17   12  
       42.65  1:32.17                                                      
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 D'Avella, Francesco       13 PAAC-MA              1:01.06    1:00.63   20  
       28.48  1:00.63                                                      
  2 D'Avella, Fulvio          13 PAAC-MA              1:00.05    1:00.65   17  
       28.61  1:00.65                                                      
BB - Division  
  1 Camden, Eric S            13 PAAC-MA              1:07.29    1:06.36   20  
       31.07  1:06.36                                                      
C - Division  
  1 Kushner, Shawn B          13 PAAC-MA              1:12.97    1:08.92   20  
       30.89  1:08.92                                                      
  2 Willard, Luke A           13 PAAC-MA              1:09.08    1:10.97   17  
       33.79  1:10.97                                                      
  3 Carter, Nicholas R        13 PAAC-MA              1:10.86    1:12.58   16  
       33.18  1:12.58                                                      
  4 Bulette, Evan J           13 UN-MA                1:18.77    1:17.56   15  
       35.35  1:17.56                                                      
  5 Puri, Jai K               13 PAAC-MA              1:29.88    1:29.60   14  
       40.10  1:29.60                                                      
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Traub, CeCe B             10 PAAC-MA                31.56      31.29   20  
  2 Hoyer, Alexis A           10 UN-MA                  31.28      31.53   17  
BB - Division  
  1 Mehta, Shayna N           10 HQH-NJ                 34.89      33.23   20  
  2 Olberding, Maddie         10 SOUD-MA                33.52      33.29   17  
  3 Blanco, Hailey D          10 UN-MA                  35.21      35.40   16  
  4 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ                 35.10      37.64   15  
C - Division  
  1 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA                   NT      32.53   20  
  2 Zelin, Brooke A           10 PVAC-MA                   NT      36.34   17  
  3 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA                41.82      39.09   16  
  4 Horvat, Isabella E         9 UN-MA                  39.12      40.27   15  
  5 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ                 40.25      44.09   14  
  6 Ismail, Salma A            9 PAAC-MA                47.21      45.16   13  
  7 Fastenberg, Christina N    9 PAAC-MA                59.74      50.06   12  
  8 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                  52.88      53.37   11  
 
Event 54  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Robidas, Brady K          10 UN-MA                  29.21         DQ  
BB - Division  
  1 Kleppinger, Nathan T       9 SOUD-MA                34.67      34.11   20  
  2 Pletz, Andrew J           10 PAAC-MA                34.39      34.67   17  
C - Division  
  1 Wisniewski, Mogue          9 UN-MA                  37.96      36.91   20  
  2 Bulette, Andrew C          9 UN-MA                  39.73      40.13   17  
  3 VanBuskirk, Will           9 UN-MA                  39.34      40.31   16  
  4 Sommons, Micah S          10 UN-MA                  43.27      43.99   15  
  5 Wisniewski, Jonah          9 UN-MA                  45.81      48.68   14  
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA                27.49      27.52   20  
  2 Sergent, Brooke D         11 PAAC-MA                28.34      28.03   17  
  3 James, Morgan             12 SOUD-MA                29.37      28.75   16  
  4 Walls, Jillian Y          12 PAAC-MA                28.91      30.35   15  
BB - Division  
  1 Walls, Lauren R           12 PAAC-MA                30.34      29.88   20  
  2 Burns, Jessica K          11 SOUD-MA                29.82      30.40   17  
  3 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA                30.09      30.83   16  
  4 Van Orden, Olivia A       11 HQH-NJ                 30.71      30.97   15  
  5 Pektor, Ava G             11 UN-MA                  31.04      31.19   14  
  6 Zimmerman, Erika D        12 UN-MA                  31.99      32.13   13  
  7 Dolan, Rachel M           12 PAAC-MA                32.16      33.67   12  
C - Division  
  1 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA                33.89      32.22   20  
  2 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA                34.43      33.19   17  
  3 VanBuskirk, Ash A         12 UN-MA                  37.38      38.44   16  
  4 Mains-Ferrier, Madi M     11 PAAC-MA                41.56      41.93   15  
 
Event 56  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Toomey, Justin P          12 PAAC-MA                26.15      25.86   20  
BB - Division  
  1 Farina JR, RJ R           12 PAAC-MA                28.89      28.66   20  
  2 Johnson, Vance M          12 UN-MA                  29.78      29.20   17  
  3 Murgia, Nicholas          12 UN-MA                  30.25      30.31   16  
  4 Zaffiro, Nicholas M       12 PAAC-MA                30.78      30.49   15  
C - Division  
  1 Gordon, Ben J             11 UMAC-MA                   NT      32.11   20  
  2 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                  33.55      32.98   17  
  3 Long, Brandon A           11 UN-MA                  37.27      34.61   16  
 
Event 57  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McKenna, Paige S          13 PAAC-MA                25.10      26.61   20  
  2 Pike, Kayla M             13 SOUD-MA                26.45      26.98   17  
  3 Hiestand, Ellie J         13 SOUD-MA                27.62      27.30   16  
  4 Farina, Gianna M          14 PAAC-MA                26.19      27.67   15  
  5 Vlaeminck, Chloe E        13 PAAC-MA                27.77      27.78   14  
  6 Ritchey, Pepper M         13 PAAC-MA                26.87      27.96   13  
  7 Hoyer, Sophia G           13 UN-MA                  28.13      28.14   12  
  8 Fleischaker, Leyna S      13 PAAC-MA                27.36      28.24   11  
  9 Newton, Emily M           13 UN-MA                  28.39      29.53    9  
BB - Division  
  1 Shoudt, Anneliese M       13 UN-MA                  29.47      28.40   20  
  2 Drager, Maddi O           13 PAAC-MA                29.32      28.94   17  
  3 Kirsopp, Abby K           14 PAAC-MA                29.11      29.54   16  
  4 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA                29.93      29.85   15  
  5 Houser, Wynne K           13 PAAC-MA                28.82      30.14   14  
  6 LaTorres, Jena A          13 PAAC-MA                30.87      30.19   13  
  7 Brown, Kyran I            13 UN-MA                  30.39      31.16   12  
  8 Cortright, Karli E        14 Pheasant Run-MA        30.59      31.52   11  
C - Division  
  1 Ismail, Noura             13 PAAC-MA                31.31      31.21   20  
  2 Onea, Maria F             13 UN-MA                  31.79      31.60   17  
  3 Jones, Madelyn A          13 UN-MA                  32.07      31.87   16  
  4 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                  31.15      32.05   15  
 -- Bishop, Anna R            13 SOUD-MA                   NT         DQ  
 
Event 58  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Armbruster, Andy J        14 PAAC-MA                22.84      23.34   20  
  2 Greer, Matthew J          14 PAAC-MA                24.57      25.08   17  
  3 Welgosh, Raymond L        13 UMAC-MA                24.44      25.21   16  
  4 Lehman, Ben C             14 PAAC-MA                24.64      25.30   15  
  5 D'Avella, Francesco       13 PAAC-MA                25.95      25.73   14  
  6 D'Avella, Fulvio          13 PAAC-MA                25.54      25.77   13  
  7 Kushner, Shawn B          13 PAAC-MA                25.53      25.80   12  
  8 Camden, Eric S            13 PAAC-MA                26.17      26.74   11  
BB - Division  
  1 Harris, Nathan J          13 PAAC-MA                26.90      26.47   20  
  2 Larkin, Jack C            13 UMAC-MA                27.27      27.30   17  
  3 Carter, Nicholas R        13 PAAC-MA                26.78      27.46   15.5
  3 Fahrney, John J           13 PAAC-MA                27.76      27.46   15.5
  5 Mcguire, Sean D           13 PAAC-MA                28.34      29.68   14  
C - Division  
  1 Knepper, Caleb W          14 UN-MA                  29.53      29.32   20  
  2 Willard, Luke A           13 PAAC-MA                29.76      29.33   17  
  3 Bulette, Evan J           13 UN-MA                  30.23      29.65   16  
  4 Puri, Jai K               13 PAAC-MA                32.08      30.52   15  
 
Event 59  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hoyer, Alexis A           10 UN-MA                  38.13      37.26   20  
  2 Traub, CeCe B             10 PAAC-MA                36.58      38.23   17  
BB - Division  
  1 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA                38.28      38.58   20  
  2 Mehta, Shayna N           10 HQH-NJ                 41.54      39.87   17  
  3 Camden, Madi N            10 PAAC-MA                38.91      41.23   16  
 -- Molnar, Nati S            10 PAAC-MA                42.43         DQ  
C - Division  
  1 Olberding, Maddie         10 SOUD-MA                   NT      39.01   20  
  2 Molnar, Maya M            10 PAAC-MA                44.73      45.41   17  
  3 Horvat, Isabella E         9 UN-MA                  49.36      49.70   16  
  4 Ismail, Salma A            9 PAAC-MA                48.72      49.80   15  
  5 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA                57.00      49.86   14  
  6 Fastenberg, Christina N    9 PAAC-MA                   NT      59.71   13  
 -- Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT         DQ  
 
Event 60  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BB - Division  
  1 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA                39.84      40.47   20  
  2 Kleppinger, Nathan T       9 SOUD-MA                40.77      40.49   17  
  3 Herman, Roman L            9 PAAC-MA                41.95      41.29   16  
  4 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA                40.36      42.20   15  
  5 Pletz, Andrew J           10 PAAC-MA                42.59      42.54   14  
C - Division  
  1 Sommons, Micah S          10 UN-MA                  47.59      47.59   20  
  2 Wisniewski, Mogue          9 UN-MA                  51.23      52.11   17  
  3 Wisniewski, Jonah          9 UN-MA                  57.13      56.80   16  
  4 Bulette, Andrew C          9 UN-MA                  56.72      57.78   15  
 
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Simone               11 PAAC-MA                31.81      31.59   20  
  2 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA                32.06      32.68   17  
  3 James, Morgan             12 SOUD-MA                33.08      33.15   16  
BB - Division  
  1 Zimmerman, Erika D        12 UN-MA                  36.04      35.55   20  
C - Division  
  1 Pektor, Ava G             11 UN-MA                  38.74      38.29   20  
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA                40.96      38.93   17  
  3 Mains-Ferrier, Madi M     11 PAAC-MA                51.34      46.60   16  
 
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA                32.49      32.22   20  
       32.28    32.22                                                      
C - Division  
  1 Gilhool, Patrick B        12 UN-MA                     NT      31.55   20  
       31.65    31.55                                                      
  2 Murgia, Nicholas          12 UN-MA                  37.67      36.13   17  
       36.19    36.13                                                      
  3 Long, Brandon A           11 UN-MA                  38.83      36.45   16  
       36.87    36.45                                                      
  4 Johnson, Vance M          12 UN-MA                  41.21      38.56   15  
       38.55    38.56                                                      
  5 Zaffiro, Nicholas M       12 PAAC-MA                37.77      38.57   14  
       38.73    38.57                                                      
  6 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA                39.98      40.41   13  
       40.56    40.41                                                      
  7 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                  43.27      40.84   12  
       41.14    40.84                                                      
 
Event 63  Girls 11-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bubser, Kelci L           13 PAAC-MA              2:21.86    2:27.81   20  
       34.66  1:11.82  1:50.05  2:27.81                                    
  2 Burns, Abby J             13 SOUD-MA                   NT    2:31.56   17  
       35.04  1:12.89  1:52.57  2:31.56                                    
  3 Walls, Jillian Y          12 PAAC-MA              2:27.96    2:32.05   16  
       37.23  1:16.23  1:54.45  2:32.05                                    
  4 Walls, Lauren R           12 PAAC-MA              2:34.08    2:32.26   15  
       36.06  1:14.18  1:54.39  2:32.26                                    
  5 Svetz, Claire V           13 PAAC-MA              2:25.34    2:33.15   14  
       36.35  1:15.42  1:55.23  2:33.15                                    
  6 Ritchey, Pepper M         13 PAAC-MA              2:28.97    2:35.10   13  
       35.64  1:15.65  1:56.13  2:35.10                                    
  7 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA              2:31.16    2:36.98   12  
       36.98  1:17.65  1:58.05  2:36.98                                    
  8 Chi, Maggie               13 PAAC-MA              2:33.38    2:40.10   11  
       36.88  1:16.64  1:58.28  2:40.10                                    
  9 Sheridan, Isabel L        13 PAAC-MA              2:36.94    2:40.73    9  
       37.25  1:18.18  2:00.33  2:40.73                                    
 10 Stahley, Lauren E         13 PAAC-MA              2:43.03    2:43.65    7  
       38.55  1:20.06  2:43.65                                             
 11 Diekman, Chloe E          13 UN-MA                2:49.31    2:49.65    6  
       38.87  1:21.54  2:06.50  2:49.65                                    
 -- Hiestand, Ellie J         13 SOUD-MA              2:30.98         DQ  
       33.79  1:11.02  1:49.70       DQ                                    
 
Event 64  Boys 11-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armbruster, Andy J        14 PAAC-MA              2:10.70    2:07.33   20  
       29.99  1:02.83  1:35.84  2:07.33                                    
  2 Harris, Nathan J          13 PAAC-MA              2:21.03    2:23.95   17  
       34.42  1:11.59  2:23.95                                             
  3 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA              2:30.06    2:27.28   16  
       34.92  1:12.03  1:49.43  2:27.28                                    
  4 Larkin, Jack C            13 UMAC-MA                   NT    2:36.94   15  
       37.24  1:17.06  1:57.16  2:36.94                                    
  5 Scott, Dillon C           13 PAAC-MA              2:38.47    2:43.32   14  
       38.77  1:20.51  2:02.07  2:43.32                                    
  6 Puri, Jai K               13 PAAC-MA                   NT    2:43.70   13  
       38.20  1:19.42  2:02.46  2:43.70                                    
 
Event 65  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kelcy, Caroline            9 SOUD-MA              1:20.36    1:21.66   20  
       38.63  1:21.66                                                      
BB - Division  
  1 Cheplick, Natalie A        9 PAAC-MA              1:23.65    1:24.08   20  
       38.46  1:24.08                                                      
  2 Hoyer, Alexis A           10 UN-MA                1:27.32    1:27.31   17  
       37.92  1:27.31                                                      
  3 Mehta, Shayna N           10 HQH-NJ               1:30.64    1:28.84   16  
       40.77  1:28.84                                                      
  4 Olberding, Maddie         10 SOUD-MA              1:25.93    1:28.96   15  
       40.99  1:28.96                                                      
  5 Bacinski, Riley            9 HQH-NJ               1:32.67    1:30.66   14  
       43.02  1:30.66                                                      
  6 Camden, Madi N            10 PAAC-MA              1:31.57    1:32.03   13  
       44.51  1:32.03                                                      
  7 Molnar, Nati S            10 PAAC-MA              1:32.85    1:36.94   12  
       43.11  1:36.94                                                      
C - Division  
  1 Molnar, Maya M            10 PAAC-MA              1:37.28    1:37.70   20  
       48.12  1:37.70                                                      
  2 Fleischaker, Sada S       10 PAAC-MA              1:44.33    1:40.23   17  
       47.83  1:40.23                                                      
  3 Horvat, Isabella E         9 UN-MA                1:41.74    1:48.98   16  
       49.66  1:48.98                                                      
  4 Farag, Hanna A            10 HQH-NJ               1:39.30    1:49.10   15  
       52.21  1:49.10                                                      
  5 Hoppock, Kalli S           9 UN-MA                     NT    2:21.07   14  
     1:04.06  2:21.07                                                      
 
Event 66  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Robidas, Brady K          10 UN-MA                1:18.26    1:19.44   20  
       36.17  1:19.44                                                      
BB - Division  
  1 Willard, Ethan P          10 PAAC-MA              1:25.53    1:25.66   20  
       41.11  1:25.66                                                      
  2 Vlaeminck, Julian P        9 PAAC-MA              1:23.68    1:26.48   17  
       40.32  1:26.48                                                      
  3 Herman, Roman L            9 PAAC-MA              1:24.93    1:26.96   16  
       41.39  1:26.96                                                      
  4 Kleppinger, Nathan T       9 SOUD-MA              1:25.13    1:28.29   15  
       39.48  1:28.29                                                      
  5 Pletz, Andrew J           10 PAAC-MA              1:30.75    1:31.63   14  
       42.99  1:31.63                                                      
C - Division  
  1 VanBuskirk, Will           9 UN-MA                1:41.38    1:45.25   20  
       53.00  1:45.25                                                      
  2 Wisniewski, Mogue          9 UN-MA                1:44.96    1:49.02   17  
       47.57  1:49.02                                                      
  3 Sommons, Micah S          10 UN-MA                1:50.08    1:50.60   16  
       48.48  1:50.60                                                      
  4 Wisniewski, Jonah          9 UN-MA                     NT    2:05.46   15  
       59.35  2:05.46                                                      
 
Event 67  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sergent, Brooke D         11 PAAC-MA              1:09.09    1:08.27   20  
       31.61  1:08.27                                                      
  2 Lin, Simone               11 PAAC-MA              1:09.67    1:09.22   17  
       31.88  1:09.22                                                      
  3 Tewksbury, Madison O      11 PAAC-MA              1:10.48    1:11.75   16  
       33.85  1:11.75                                                      
  4 Ford, Garrity A           11 PAAC-MA              1:10.22    1:15.36   15  
       33.94  1:15.36                                                      
BB - Division  
  1 Burns, Jessica K          11 SOUD-MA              1:14.60    1:17.70   20  
       38.02  1:17.70                                                      
  2 Kelcy, Kate               12 SOUD-MA              1:14.43    1:18.27   17  
       37.77  1:18.27                                                      
  3 Zimmerman, Erika D        12 UN-MA                1:19.85    1:19.95   16  
       37.52  1:19.95                                                      
  4 Pektor, Ava G             11 UN-MA                1:17.48    1:20.02   15  
       37.64  1:20.02                                                      
  5 Van Orden, Olivia A       11 HQH-NJ               1:19.33    1:21.64   14  
       38.41  1:21.64                                                      
C - Division  
  1 Mikosky, Sammy Jo         12 PAAC-MA              1:22.84    1:23.00   20  
  2 Herman, Alyvia L          11 PAAC-MA              1:22.59    1:24.17   17  
       39.53  1:24.17                                                      
 -- Mains-Ferrier, Madi M     11 PAAC-MA                   NT         DQ  
       51.31       DQ                                                      
 
Event 68  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Avila, Jovannie J         12 PAAC-MA              1:09.33    1:08.04   20  
       30.83  1:08.04                                                      
  2 Farina JR, RJ R           12 PAAC-MA              1:08.67    1:08.17   17  
       31.86  1:08.17                                                      
BB - Division  
  1 Murgia, Nicholas          12 UN-MA                1:17.13    1:18.94   20  
       35.79  1:18.94                                                      
  2 Larkin, Ben J             12 UMAC-MA              1:18.16    1:21.48   17  
       37.56  1:21.48                                                      
C - Division  
  1 Johnson, Vance M          12 UN-MA                1:21.53    1:21.84   20  
       37.82  1:21.84                                                      
  2 Lehman, Zack C            11 PAAC-MA              1:25.34    1:25.92   17  
       42.21  1:25.92                                                      
  3 Rodrigues, Aidan J        11 UN-MA                1:31.08    1:30.25   16  
       41.82  1:30.25                                                      
 -- Long, Brandon A           11 UN-MA                     NT         DQ  
       41.16       DQ