Licensed to Middle Atlantic Swimming-Sr SC Champ - Organization License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/21/2017 09:57 AM
                       2017 Neptune's Challenge - Minis                        
                            Pleasantville Aquatics                             
                                    Results                                    
 
Event 23  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trina Grawl                8 UNAT                 1:41.90    1:39.26   20  
       44.17  1:39.26                                                      
  2 Aubrey Davidson            8 ECCC                 1:47.47    1:42.74   17  
       47.52  1:42.74                                                      
  3 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest       1:56.35    1:49.27   16  
       53.36  1:49.27                                                      
  4 Madelyn Elko               7 SEA                  1:54.93    1:51.74   15  
       48.04  1:51.74                                                      
  5 Olivia Masucci             8 VINY                 1:54.12    1:55.63   14  
       52.02  1:55.63                                                      
  6 Avery Holzer               6 ECCC                 2:03.72    1:56.43   13  
       53.43  1:56.43                                                      
  7 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest       1:57.22    1:59.69   12  
       57.91  1:59.69                                                      
  8 Ava Montuori               8 ECCC                 1:53.83    1:59.96   11  
       53.09  1:59.96                                                      
  9 Rachel Fuscaldo            8 Wildwood Crest            NT    2:01.64    9  
       58.62  2:01.64                                                      
 10 Kaci Velardi               8 SEA                  2:27.57    2:02.74    7  
       53.92  2:02.74                                                      
 11 Holly Aiken                7 ECCC                 2:13.07    2:05.06    6  
       59.74  2:05.06                                                      
 12 Madison Kelsey             7 ECCC                 2:04.10    2:10.07    5  
       57.07  2:10.07                                                      
 13 Gretch Schultz             6 ECCC                      NT    2:24.87    4  
     2:25.78  2:24.87                                                      
 14 Caroline Schroeder         7 ECCC                 2:21.14    2:31.24    3  
     1:12.30  2:31.24                                                      
 
Event 24  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Justin Yon                 8 BGH                  1:49.74    1:44.86   20  
       45.06  1:44.86                                                      
  2 Jaylin Kelly               8 VINY                 1:54.47    1:48.47   17  
       52.94  1:48.47                                                      
  3 Christian Lee              8 BGH                  1:56.41    1:49.14   16  
       49.50  1:49.14                                                      
  4 Nate Gallagher             8 ECCC                 1:57.07    1:52.75   15  
       49.32  1:52.75                                                      
  5 Myatt Sahl                 7 BGH                  1:57.50    1:53.57   14  
       53.14  1:53.57                                                      
  6 Sam Smith                  8 SEA                       NT    1:53.90   13  
       55.70  1:53.90                                                      
  7 Vien Phan                  8 PVA                       NT    1:58.28   12  
       57.91  1:58.28                                                      
  8 Logan Manning              8 SEA                       NT    1:58.58   11  
       58.43  1:58.58                                                      
  9 Michael Mosendz            7 SEA                  2:13.19    2:04.72    9  
     2:05.11  2:04.72                                                      
 10 Stefan Dragos              8 MAR                  2:04.53    2:07.70    7  
     1:00.62  2:07.70                                                      
 11 Ryan Cornell               7 SEA                       NT    2:08.06    6  
     1:00.96  2:08.06                                                      
 12 Nicholas Tafankaji         8 SEA                       NT    2:08.25    5  
       59.51  2:08.25                                                      
 13 Ryan Moore                 8 HAWK                 2:15.30    2:10.22    4  
       57.82  2:10.22                                                      
 14 Charlie Hughes             7 Margate Sharks            NT    2:11.33    3  
       58.90  2:11.33                                                      
 
Event 25  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trina Grawl                8 UNAT                   41.09      41.31   20  
  2 Mackenzie Blizzard         7 ECCC                   40.89      41.72   17  
  3 Aubrey Davidson            8 ECCC                   40.99      42.34   16  
  4 Olivia Masucci             8 VINY                   43.43      42.74   15  
  5 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest         43.27      43.19   14  
  6 Kaci Velardi               8 SEA                    48.81      43.34   13  
  7 Madelyn Elko               7 SEA                    44.49      44.37   12  
  8 Ava Montuori               8 ECCC                   44.17      45.57   11  
  9 Ava Rodgors                8 SEA                       NT      45.74    9  
 10 Mia Sarni                  8 SEA                    49.97      46.73    7  
 11 Avery Holzer               6 ECCC                   45.12      47.11    6  
 12 Addie Robbins              8 ECCC                   47.96      48.93    5  
 13 Rachel Fuscaldo            8 Wildwood Crest         52.25      48.94    4  
 14 Hope Robbins               6 ECCC                   56.71      48.96    3  
 15 Holly Aiken                7 ECCC                   53.58      52.08    2  
 16 Victoria Otterburn-Marti   8 SEA                    50.96      52.75    1  
 17 Gretch Schultz             6 ECCC                   57.90      53.35  
 18 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest         50.58      53.66  
 19 Madison Kelsey             7 ECCC                   49.88      54.95  
 20 Gracie Hays                7 ECCC                 1:09.81      59.60  
 21 Joanna Napoli              7 SEA                       NT      59.73  
 22 Caroline Schroeder         7 ECCC                   56.35    1:00.86  
 23 Maeve Kennedy              7 SEA                       NT    1:02.62  
 24 Peyton Kelsey              5 ECCC                 1:10.45    1:05.13  
 25 Peyton Slattery            6 Margate Sharks            NT    1:08.69  
 26 Addison McWilliams         6 Wildwood Crest            NT    1:08.97  
 27 Sydney Chin                6 ECCC                 1:18.06    1:10.05  
 28 Maggie Kelly               5 BGH                  1:11.88    1:12.36  
 29 Zoey Bown                  6 BGH                  1:16.96    1:13.16  
 30 Marcella Nehmad            6 SEA                       NT    1:13.90  
 31 Taylor Davidson            6 ECCC                 1:21.80    1:17.43  
 32 Reese Resnick              5 ECCC                 1:42.90    1:27.68  
 33 Ella Wainwright            5 ECCC                 1:18.40    1:32.46  
 
Event 26  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christian Lee              8 BGH                    42.45      41.27   20  
  2 Jaylin Kelly               8 VINY                   43.00      41.71   17  
  3 Justin Yon                 8 BGH                    43.82      42.55   16  
  4 Nate Gallagher             8 ECCC                   45.25      42.83   15  
  5 Vien Phan                  8 PVA                    51.14      45.71   14  
  6 Stephen Slusarski          8 SEA                    49.44      45.81   13  
  7 Myatt Sahl                 7 BGH                    45.54      45.94   12  
  8 Logan Manning              8 SEA                    49.04      46.22   11  
  9 Nicholas Tafankaji         8 SEA                    49.65      49.19    9  
 10 Anthony Palermo            8 SEA                    49.00      49.46    7  
 11 Ryan Cornell               7 SEA                       NT      50.49    6  
 12 Timmy Pham                 7 PVA                       NT      50.87    5  
 13 Ryan Moore                 8 HAWK                   47.65      51.21    4  
 14 Liev Veksland              8 ECCC                 1:00.77      52.32    3  
 15 Charlie Hughes             7 Margate Sharks            NT      52.40    2  
 16 Michael Mosendz            7 SEA                    50.59      52.65    1  
 17 Boden Keim                 7 SEA                  1:00.36      54.74  
 18 Jacob Yushan               7 PVA                  1:04.91      58.51  
 19 Asher Keim                 7 SEA                    54.92    1:00.32  
 20 Jacob Pawlikowski          6 SEA                       NT    1:00.38  
 21 Anthony Blahut             7 ECCC                 1:22.28    1:07.47  
 22 Matthew Tran               8 PVA                  1:17.35    1:12.08  
 23 Liam Do                    7 PVA                  1:16.28    1:14.50  
 24 Rob Nirenberg              7 ECCC                      NT    1:17.45  
 25 Emmett Schroeder           5 ECCC                 1:32.53    1:18.43  
 -- Sam Smith                  8 SEA                    45.17         DQ  
 
Event 27  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubrey Davidson            8 ECCC                   23.75      23.23   20  
  2 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest         26.75      26.15   17  
  3 Ava Rodgors                8 SEA                       NT      26.69   16  
  4 Addie Robbins              8 ECCC                   26.90      26.70   15  
  5 Ava Montuori               8 ECCC                   27.69      27.25   14  
  6 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest         28.99      27.42   13  
  7 Mackenzie Blizzard         7 ECCC                   28.73      27.92   12  
  8 Olivia Masucci             8 VINY                   28.11      27.99   11  
  9 Holly Aiken                7 ECCC                   29.10      28.33    8  
  9 Madelyn Elko               7 SEA                    29.20      28.33    8  
 11 Avery Holzer               6 ECCC                   32.17      28.66    6  
 12 Kaci Velardi               8 SEA                    29.96      28.74    5  
 13 Rachel Fuscaldo            8 Wildwood Crest         29.81      28.97    4  
 14 Chloe Wong                 7 MAR                       NT      33.31    3  
 15 Madison Kelsey             7 ECCC                   31.19      33.34    2  
 16 Caroline Schroeder         7 ECCC                   34.45      33.91    1  
 17 Victoria Otterburn-Marti   8 SEA                       NT      34.33  
 18 Gretch Schultz             6 ECCC                   52.23      35.23  
 19 Hope Robbins               6 ECCC                   35.14      35.61  
 20 Zoey Bown                  6 BGH                    37.36      37.17  
 21 Mia Sarni                  8 SEA                    36.25      37.86  
 22 Peyton Kelsey              5 ECCC                   44.33      38.09  
 23 Gracie Hays                7 ECCC                   51.76      40.96  
 24 Sydney Chin                6 ECCC                   43.37      41.27  
 25 Marcella Nehmad            6 SEA                       NT      43.55  
 26 Maeve Kennedy              7 SEA                       NT      45.41  
 27 Taylor Davidson            6 ECCC                   45.11      46.39  
 28 Mallory Grasso             7 SEA                       NT      47.67  
 -- Kailey Wagner              8 MAR                    38.94         DQ  
 -- Joanna Napoli              7 SEA                       NT         DQ  
 
Event 28  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaylin Kelly               8 VINY                   26.40      25.60   20  
  2 Nate Gallagher             8 ECCC                   30.19      26.53   17  
  3 Michael Mosendz            7 SEA                    29.10      27.45   16  
  4 Stefan Dragos              8 MAR                    30.35      27.98   15  
  5 Ryan Cornell               7 SEA                    32.34      29.06   14  
  6 Logan Manning              8 SEA                    29.02      29.25   13  
  7 Myatt Sahl                 7 BGH                    32.39      29.43   12  
  8 Ryan Moore                 8 HAWK                   32.20      30.83   11  
  9 Vien Phan                  8 PVA                    31.89      30.86    9  
 10 Stephen Slusarski          8 SEA                    30.23      31.08    7  
 11 Sam Smith                  8 SEA                    38.86      31.50    6  
 12 Liev Veksland              8 ECCC                      NT      31.77    5  
 13 Nicholas Tafankaji         8 SEA                    40.83      32.37    4  
 14 Anthony Palermo            8 SEA                    36.40      32.98    3  
 15 Boden Keim                 7 SEA                    37.71      35.33    2  
 16 Matthew Tran               8 PVA                       NT      36.32    1  
 17 Asher Keim                 7 SEA                    42.45      37.42  
 18 Rob Nirenberg              7 ECCC                      NT      41.36  
 19 Jacob Pawlikowski          6 SEA                       NT      42.71  
 -- Emmett Schroeder           5 ECCC                   47.84         DQ  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trina Grawl                8 UNAT                   46.21      46.09   20  
  2 Avery Holzer               6 ECCC                   55.76      52.27   17  
  3 Mackenzie Blizzard         7 ECCC                   51.26      56.94   16  
  4 Olivia Masucci             8 VINY                   52.40      56.97   15  
  5 Madison Kelsey             7 ECCC                 1:00.73    1:01.60   14  
  6 Ava Montuori               8 ECCC                 1:00.84    1:03.05   13  
  7 Holly Aiken                7 ECCC                 1:16.66    1:04.22   12  
  8 Rachel Fuscaldo            8 Wildwood Crest       1:09.51    1:04.54   11  
  9 Caroline Schroeder         7 ECCC                 1:19.00    1:28.71    9  
 
Event 30  Boys 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Justin Yon                 8 BGH                    50.53      50.55   20  
  2 Christian Lee              8 BGH                    52.07      54.57   17  
  3 Nate Gallagher             8 ECCC                 1:00.99      57.73   16  
  4 Myatt Sahl                 7 BGH                    57.02      58.38   15  
  5 Vien Phan                  8 PVA                  1:13.17    1:03.80   14  
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madelyn Elko               7 SEA                    22.75      21.78   20  
  2 Aubrey Davidson            8 ECCC                   21.74      21.80   17  
  3 Trina Grawl                8 UNAT                   21.33      22.64   16  
  4 Kaci Velardi               8 SEA                    24.88      23.14   15  
  5 Mackenzie Blizzard         7 ECCC                   23.67      23.39   14  
  6 Ava Montuori               8 ECCC                   22.22      23.53   13  
  7 Rachel Fuscaldo            8 Wildwood Crest         25.16      24.63   12  
  8 Olivia Masucci             8 VINY                   23.91      25.05   11  
  9 Ava Rodgors                8 SEA                       NT      25.33    9  
 10 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest         24.08      26.21    7  
 11 Addie Robbins              8 ECCC                   24.43      26.36    6  
 12 Avery Holzer               6 ECCC                   24.41      26.51    5  
 13 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest         25.31      26.85    4  
 14 Hope Robbins               6 ECCC                   27.12      27.07    3  
 15 Mia Sarni                  8 SEA                    24.65      27.21    2  
 16 Madison Kelsey             7 ECCC                   26.65      28.63    1  
 17 Gretch Schultz             6 ECCC                   27.62      28.88  
 18 Mallory Grasso             7 SEA                       NT      29.23  
 19 Gracie Hays                7 ECCC                   29.44      29.35  
 20 Holly Aiken                7 ECCC                   25.64      29.60  
 21 Victoria Otterburn-Marti   8 SEA                    27.36      29.82  
 22 Maeve Kennedy              7 SEA                       NT      30.07  
 23 Peyton Kelsey              5 ECCC                   31.47      30.75  
 24 Chloe Wong                 7 MAR                       NT      31.73  
 25 Caroline Schroeder         7 ECCC                   29.33      33.65  
 26 Joanna Napoli              7 SEA                    33.28      34.00  
 27 Sydney Chin                6 ECCC                   32.79      34.35  
 28 Peyton Slattery            6 Margate Sharks         32.91      34.49  
 29 Addison McWilliams         6 Wildwood Crest            NT      34.95  
 30 Zoey Bown                  6 BGH                    33.41      35.17  
 31 Taylor Davidson            6 ECCC                   32.71      36.49  
 32 Marcella Nehmad            6 SEA                    32.89      36.55  
 33 Maggie Kelly               5 BGH                    32.37      37.22  
 34 Kailey Wagner              8 MAR                    40.40      37.48  
 35 Reese Resnick              5 ECCC                   39.26      39.91  
 36 QT Scott                   6 PVA                    45.80      47.24  
 37 Ella Wainwright            5 ECCC                   44.82      53.76  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Justin Yon                 8 BGH                    22.32      21.22   20  
  2 Nate Gallagher             8 ECCC                   23.64      22.84   17  
  3 Sam Smith                  8 SEA                    23.73      23.13   16  
  4 Stephen Slusarski          8 SEA                    25.81      23.86   15  
  5 Christian Lee              8 BGH                    23.27      24.83   14  
  6 Liev Veksland              8 ECCC                   28.85      25.37   13  
  7 Logan Manning              8 SEA                    26.17      25.70   12  
  8 Ryan Cornell               7 SEA                    24.85      25.78   11  
  9 Stefan Dragos              8 MAR                    24.79      25.98    9  
 10 Michael Mosendz            7 SEA                    25.83      26.37    7  
 11 Jaylin Kelly               8 VINY                   24.87      26.96    6  
 12 Nicholas Tafankaji         8 SEA                    26.45      27.22    5  
 13 Charlie Hughes             7 Margate Sharks         26.04      28.24    4  
 14 Ryan Moore                 8 HAWK                   27.89      28.37    3  
 15 Asher Keim                 7 SEA                    26.42      28.46    2  
 16 Jacob Yushan               7 PVA                    29.03      28.74    1  
 17 Jacob Pawlikowski          6 SEA                    35.09      30.37  
 18 Boden Keim                 7 SEA                    30.36      31.41  
 19 Anthony Blahut             7 ECCC                   38.25      33.20  
 20 Emmett Schroeder           5 ECCC                   37.34      37.08  
 21 Matthew Tran               8 PVA                    46.12      39.60  
 22 Nikola Pepovski            8 PVA                       NT      40.22  
 23 Rob Nirenberg              7 ECCC                   42.27      49.08  
 24 Freddy Tafankaji           6 SEA                       NT    1:01.15  
 -- Liam Do                    7 PVA                    35.28         DQ  
 -- Timmy Pham                 7 PVA                       NT         DQ  
 
Event 33  Girls 8 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest            NT    3:23.01   20  
       46.68  1:42.04  2:34.67  3:23.01                                    
  2 Aubrey Davidson            8 ECCC                 3:25.46    3:23.15   17  
       45.11  1:38.87  2:33.38  3:23.15                                    
  3 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest            NT    3:56.16   16  
       56.41  1:59.15  2:58.01  3:56.16                                    
  4 Addie Robbins              8 ECCC                 4:01.30    4:15.50   15  
       52.78  2:01.05  3:09.07  4:15.50                                    
 
Event 34  Boys 8 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaylin Kelly               8 VINY                 3:43.80    3:30.82   20  
       45.32  1:41.15  2:39.01  3:30.82                                    
  2 Myatt Sahl                 7 BGH                       NT    3:35.31   17  
       48.24  1:45.20  2:42.17  3:35.31                                    
  3 Vien Phan                  8 PVA                       NT    3:47.85   16  
       49.37  1:50.81  2:50.92  3:47.85                                    
  4 Stefan Dragos              8 MAR                       NT    4:13.26   15  
       54.97  2:01.45  3:07.07  4:13.26                                    
 
Event 79  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trina Grawl                8 UNAT                 1:31.31    1:30.62   20  
       42.86  1:30.62                                                      
  2 Olivia Masucci             8 VINY                 1:38.79    1:36.96   17  
       45.36  1:36.96                                                      
  3 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest       1:38.07    1:37.55   16  
       45.65  1:37.55                                                      
  4 Mackenzie Blizzard         7 ECCC                 1:38.22    1:37.74   15  
       45.55  1:37.74                                                      
  5 Madelyn Elko               7 SEA                  1:43.42    1:43.46   14  
       44.98  1:43.46                                                      
  6 Avery Holzer               6 ECCC                 1:46.56    1:49.30   13  
       49.95  1:49.30                                                      
  7 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest       1:50.91    1:52.66   12  
       52.79  1:52.66                                                      
  8 Holly Aiken                7 ECCC                 1:59.20    1:53.44   11  
       53.23  1:53.44                                                      
  9 Madison Kelsey             7 ECCC                 1:58.20    2:03.13    9  
       55.74  2:03.13                                                      
 10 Gretch Schultz             6 ECCC                 2:06.24    2:08.56    7  
     1:02.65  2:08.56                                                      
 11 Miriam Danneman            6 HAWK                      NT    3:07.91    6  
     1:30.48  3:07.91                                                      
 
Event 80  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christian Lee              8 BGH                       NT    1:33.64   20  
       44.42  1:33.64                                                      
  2 Jaylin Kelly               8 VINY                 1:49.52    1:33.97   17  
       42.97  1:33.97                                                      
  3 Justin Yon                 8 BGH                  1:46.61    1:38.38   16  
       48.37  1:38.38                                                      
  4 Nate Gallagher             8 ECCC                 1:40.07    1:38.39   15  
       46.69  1:38.39                                                      
  5 Myatt Sahl                 7 BGH                  1:37.48    1:38.95   14  
       47.46  1:38.95                                                      
  6 Logan Manning              8 SEA                       NT    1:48.10   13  
       49.48  1:48.10                                                      
  7 Henry Krafczek             8 Wildwood Crest       2:06.05    1:58.62   12  
     1:58.62  1:58.62                                                      
  8 Dane Kennedy               8 Wildwood Crest       2:38.61    2:15.25   11  
     1:00.12  2:15.25                                                      
 
Event 81  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubrey Davidson            8 ECCC                   17.86      18.31   20  
  2 Trina Grawl                8 UNAT                   18.22      18.56   17  
  3 Kaci Velardi               8 SEA                    20.02      18.85   16  
  4 Mackenzie Blizzard         7 ECCC                   18.17      19.04   15  
  5 Ava Montuori               8 ECCC                   18.36      19.07   14  
  6 Ava Rodgors                8 SEA                       NT      19.16   13  
  7 Olivia Masucci             8 VINY                   19.98      19.18   12  
  8 Avery Holzer               6 ECCC                   20.10      19.57   11  
  9 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest         19.86      20.03    9  
 10 Madison Kelsey             7 ECCC                   21.40      21.84    7  
 11 Holly Aiken                7 ECCC                   21.68      22.28    6  
 12 Mallory Grasso             7 SEA                       NT      22.86    5  
 13 Gretch Schultz             6 ECCC                   24.81      23.05    4  
 14 Caroline Schroeder         7 ECCC                   23.02      24.46    3  
 15 Chloe Wong                 7 MAR                       NT      24.85    2  
 16 Joanna Napoli              7 SEA                    29.65      25.08    1  
 17 Maeve Kennedy              7 SEA                       NT      26.30  
 18 Marcella Nehmad            6 SEA                    30.93      27.49  
 19 Peyton Kelsey              5 ECCC                   30.00      27.66  
 20 Josie Cassidy              6 SEA                    34.01      29.48  
 21 Zoey Bown                  6 BGH                    33.17      29.57  
 22 Maggie Kelly               5 BGH                    30.31      29.90  
 23 Kailey Wagner              8 MAR                    36.23      31.94  
 24 Taylor Davidson            6 ECCC                   27.97      32.30  
 25 Ella Wainwright            5 ECCC                   32.16      36.79  
 26 QT Scott                   6 PVA                    44.30      37.01  
 27 Miriam Danneman            6 HAWK                   45.64      39.41  
 28 Reese Resnick              5 ECCC                   40.59      41.11  
 
Event 82  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christian Lee              8 BGH                    17.97      18.13   20  
  2 Nate Gallagher             8 ECCC                   19.87      18.85   17  
  3 Sam Smith                  8 SEA                    19.67      18.94   16  
  4 Jaylin Kelly               8 VINY                   18.47      19.31   15  
  5 Nicholas Tafankaji         8 SEA                    20.36      19.95   14  
  6 Anthony Palermo            8 SEA                    22.18      20.67   13  
  7 Myatt Sahl                 7 BGH                    21.46      20.68   12  
  8 Anthony Buonadonna         6 ECCC                   23.90      21.16   11  
  9 Stefan Dragos              8 MAR                    21.74      21.21    9  
 10 Ryan Cornell               7 SEA                    21.96      21.47    7  
 11 Henry Krafczek             8 Wildwood Crest         22.72      21.66    6  
 12 Asher Keim                 7 SEA                    23.31      22.01    5  
 13 Ryan Moore                 8 HAWK                   21.31      22.19    4  
 14 William Seaman             8 SEA                    27.01      23.65    3  
 15 Boden Keim                 7 SEA                    24.36      24.01    2  
 16 Michael Mosendz            7 SEA                    23.37      24.43    1  
 17 Dane Kennedy               8 Wildwood Crest         31.78      25.83  
 18 Jacob Yushan               7 PVA                    25.46      26.26  
 19 Jerry Su                   6 BGH                    27.17      28.63  
 20 Anthony Blahut             7 ECCC                   34.64      28.64  
 21 Matthew Tran               8 PVA                    34.03      29.15  
 22 Liam Do                    7 PVA                    35.90      32.64  
 23 Rob Nirenberg              7 ECCC                   38.52      33.06  
 24 Nikola Pepovski            8 PVA                       NT      34.83  
 25 Freddy Tafankaji           6 SEA                       NT      36.59  
 26 Emmett Schroeder           5 ECCC                   35.94      37.15  
 
Event 83  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubrey Davidson            8 ECCC                   53.46      52.63   20  
  2 Trina Grawl                8 UNAT                   58.33      58.10   17  
  3 Ava Rodgors                8 SEA                       NT      58.63   16  
  4 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest         58.32      58.82   15  
  5 Kaci Velardi               8 SEA                  1:08.98      59.39   14  
  6 Olivia Masucci             8 VINY                 1:07.23    1:00.58   13  
  7 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest       1:00.12    1:00.72   12  
  8 Ava Montuori               8 ECCC                      NT    1:01.87   11  
  9 Madelyn Elko               7 SEA                  1:07.98    1:03.75    9  
 10 Avery Holzer               6 ECCC                 1:09.44    1:04.72    7  
 11 Holly Aiken                7 ECCC                 1:07.61    1:06.14    6  
 12 Mackenzie Blizzard         7 ECCC                 1:05.46    1:11.14    5  
 13 Caroline Schroeder         7 ECCC                 1:21.93    1:16.12    4  
 14 Gretch Schultz             6 ECCC                 1:54.96    1:18.00    3  
 15 Madison Kelsey             7 ECCC                 1:09.44    1:19.49    2  
 16 Zoey Bown                  6 BGH                       NT    1:24.48    1  
 
Event 84  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaylin Kelly               8 VINY                 1:02.64      59.48   20  
  2 Justin Yon                 8 BGH                  1:03.63    1:00.70   17  
  3 Ryan Cornell               7 SEA                       NT    1:03.76   16  
  4 Logan Manning              8 SEA                  1:12.66    1:04.08   15  
  5 Michael Mosendz            7 SEA                  1:09.21    1:04.52   14  
  6 Myatt Sahl                 7 BGH                  1:09.66    1:04.80   13  
  7 Nate Gallagher             8 ECCC                 1:05.32    1:05.34   12  
  8 Stefan Dragos              8 MAR                  1:10.44    1:05.44   11  
  9 Sam Smith                  8 SEA                       NT    1:08.27    9  
 10 Ryan Moore                 8 HAWK                 1:12.73    1:12.01    7  
 11 Anthony Palermo            8 SEA                  1:20.99    1:12.11    6  
 12 Charlie Hughes             7 Margate Sharks            NT    1:15.08    5  
 13 Henry Krafczek             8 Wildwood Crest            NT    1:15.14    4  
 14 Asher Keim                 7 SEA                       NT    1:18.95    3  
 15 Boden Keim                 7 SEA                       NT    1:22.00    2  
 16 Rob Nirenberg              7 ECCC                      NT    1:27.16    1  
 -- Anthony Buonadonna         6 ECCC                      NT         DQ  
 
Event 85  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trina Grawl                8 UNAT                   19.02      19.47   20  
  2 Aubrey Davidson            8 ECCC                   21.27      19.78   17  
  3 Madelyn Elko               7 SEA                    22.60      21.96   16  
  4 Olivia Masucci             8 VINY                   21.98      22.08   15  
  5 Avery Holzer               6 ECCC                   22.22      22.21   14  
  6 Madison Kelsey             7 ECCC                   23.87      23.10   13  
  7 Kaci Velardi               8 SEA                    28.98      24.06   12  
  8 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest         28.43      25.22   11  
  9 Ava Montuori               8 ECCC                   22.97      26.10    9  
 10 Holly Aiken                7 ECCC                   26.87      26.55    7  
 11 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest         28.43      26.68    6  
 12 Caroline Schroeder         7 ECCC                   29.12      30.66    5  
 13 Marcella Nehmad            6 SEA                       NT      32.75    4  
 14 Peyton Kelsey              5 ECCC                   36.69      33.75    3  
 15 Gretch Schultz             6 ECCC                   34.97      33.97    2  
 16 Taylor Davidson            6 ECCC                   33.59      34.36    1  
 17 Joanna Napoli              7 SEA                       NT      37.98  
 18 Mallory Grasso             7 SEA                       NT      38.35  
 19 Maggie Kelly               5 BGH                    39.45      39.84  
 20 Kailey Wagner              8 MAR                    43.20      40.11  
 21 Zoey Bown                  6 BGH                    42.89      47.25  
 -- Miriam Danneman            6 HAWK                   55.44         DQ  
 -- Ava Rodgors                8 SEA                       NT         DQ  
 -- Maeve Kennedy              7 SEA                       NT         DQ  
 
Event 86  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christian Lee              8 BGH                    20.59      20.74   20  
  2 Justin Yon                 8 BGH                    22.39      20.97   17  
  3 Myatt Sahl                 7 BGH                    21.76      23.41   16  
  4 Nate Gallagher             8 ECCC                   23.68      24.42   15  
  5 Jaylin Kelly               8 VINY                   23.94      24.67   14  
  6 Ryan Moore                 8 HAWK                   28.62      24.69   13  
  7 Anthony Buonadonna         6 ECCC                   24.64      25.82   12  
  8 Nicholas Tafankaji         8 SEA                    29.93      26.05   11  
  9 Sam Smith                  8 SEA                    24.45      26.40    9  
 10 Logan Manning              8 SEA                    35.66      27.30    7  
 11 Michael Mosendz            7 SEA                    29.50      27.85    6  
 12 Anthony Palermo            8 SEA                    28.45      27.92    5  
 13 Ryan Cornell               7 SEA                       NT      28.16    4  
 14 Charlie Hughes             7 Margate Sharks         26.53      28.72    3  
 15 Boden Keim                 7 SEA                    31.86      30.00    2  
 16 Asher Keim                 7 SEA                    29.29      32.67    1  
 17 Dane Kennedy               8 Wildwood Crest         36.44      34.42  
 18 William Seaman             8 SEA                       NT      37.18  
 19 Jerry Su                   6 BGH                    40.47      41.96  
 20 Emmett Schroeder           5 ECCC                   52.39      47.59  
 -- Jacob Yushan               7 PVA                       NT         DQ  
 -- Matthew Tran               8 PVA                       NT         DQ  
 -- Henry Krafczek             8 Wildwood Crest         30.72         DQ  
 
Event 87  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubrey Davidson            8 ECCC                   47.81      46.40   20  
  2 Trina Grawl                8 UNAT                   47.33      47.59   17  
  3 Ava Montuori               8 ECCC                   47.63      49.19   16  
  4 Madelyn Elko               7 SEA                    49.44      49.31   15  
  5 Kaci Velardi               8 SEA                       NT      52.11   14  
  6 Olivia Masucci             8 VINY                   48.51      53.59   13  
  7 Avery Holzer               6 ECCC                   54.59      55.68   12  
  8 Lauren Crouthamel          8 Wildwood Crest         54.03      55.99   11  
  9 Ava Rodgors                8 SEA                       NT      56.19    9  
 10 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest         54.37      56.31    7  
 11 Madison Kelsey             7 ECCC                   55.23      58.52    6  
 12 Peyton Kelsey              5 ECCC                 1:12.24    1:05.56    5  
 13 Maeve Kennedy              7 SEA                       NT    1:09.29    4  
 14 Gretch Schultz             6 ECCC                 1:02.98    1:09.93    3  
 15 Joanna Napoli              7 SEA                       NT    1:10.09    2  
 16 Caroline Schroeder         7 ECCC                 1:05.89    1:11.02    1  
 17 Marcella Nehmad            6 SEA                       NT    1:11.46  
 18 Taylor Davidson            6 ECCC                 1:13.83    1:12.21  
 19 Maggie Kelly               5 BGH                  1:12.11    1:15.87  
 20 Reese Resnick              5 ECCC                 1:25.34    1:19.87  
 21 Miriam Danneman            6 HAWK                      NT    1:34.51  
 22 Ella Wainwright            5 ECCC                 1:43.83    1:44.65  
 -- Holly Aiken                7 ECCC                   57.00         DQ  
 
Event 88  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Justin Yon                 8 BGH                    48.62      48.75   20  
  2 Nate Gallagher             8 ECCC                   51.79      49.54   17  
  3 Sam Smith                  8 SEA                       NT      51.87   16  
  4 Christian Lee              8 BGH                       NT      52.56   15  
  5 Logan Manning              8 SEA                  1:03.07      56.01   14  
  6 Ryan Cornell               7 SEA                       NT      56.40   13  
  7 Michael Mosendz            7 SEA                    59.14      56.58   12  
  8 Myatt Sahl                 7 BGH                    52.47      56.59   11  
  9 Anthony Palermo            8 SEA                    58.19      57.64    9  
 10 Nicholas Tafankaji         8 SEA                  1:04.88      58.11    7  
 11 Anthony Buonadonna         6 ECCC                 1:04.02      59.59    5.5
 11 Stefan Dragos              8 MAR                    55.32      59.59    5.5
 13 Ryan Moore                 8 HAWK                 1:00.23    1:02.26    4  
 14 Asher Keim                 7 SEA                  1:01.34    1:04.15    3  
 15 Henry Krafczek             8 Wildwood Crest         57.68    1:04.25    2  
 16 William Seaman             8 SEA                       NT    1:04.92    1  
 17 Boden Keim                 7 SEA                  1:07.68    1:05.20  
 18 Jacob Yushan               7 PVA                  1:03.45    1:07.19  
 19 Anthony Blahut             7 ECCC                 1:16.18    1:12.31  
 20 Jerry Su                   6 BGH                       NT    1:14.43  
 21 Dane Kennedy               8 Wildwood Crest            NT    1:16.00  
 22 Emmett Schroeder           5 ECCC                 1:20.71    1:16.04  
 23 Rob Nirenberg              7 ECCC                      NT    1:28.17  
 -- Matthew Tran               8 PVA                  1:30.07         DQ  
 -- Liam Do                    7 PVA                  1:20.85         DQ  
 
Event 89  Girls 8 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubrey Davidson            8 ECCC                 3:46.00    3:39.34   20  
       50.18  1:45.71  2:49.54  3:39.34                                    
  2 Kaitlyn Nordberg           7 Wildwood Crest            NT    4:22.09   17  
     1:09.95  2:11.40  3:22.30  4:22.09                                    
 
Event 90  Boys 8 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaylin Kelly               8 VINY                      NT    4:05.62   20  
     1:01.48  2:04.61  3:14.40  4:05.62                                    
 -- Stefan Dragos              8 MAR                       NT         DQ